לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2919029,190 עוקבים אודות עסקים

פורום צרכנות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי כתיבה בפורום            בכתיבתכם חובה לשמור על כללי חוק הוצאת לשון הרע /הוצאת דיבה. על החוק ומשמעויותיו :he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99_%D7%9C%D7%A9%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%A8%D7%A2

על מנת לשמור על סביבה וירטואלית נעימה לכולנו, אנא שמרו על הכללים הבאים:

1. כתבו הודעות ושאלות  בנושאים הקשורים בנושא הפורום בלבד.

2. הימנעו ממסירת פרטים אישיים שלכם או של אנשים אחרים,

3. פרסום מסחרי אסור.

4. הפניה לבלוגים או תוכן בקישורים באתרים אסורה. (למי שיש מה לכתוב, יש לכתוב בהודעות בפורום עצמו ).

הקפידו על דיון תרבותי ושמירה כללי חוק הוצאת לשון הרע / הוצאת דיבה ,  והימנעו משימוש בשפה לא הולמת.

אין להשתמש במילים כמו:

הזהרו מ....

שקרנים. נוכלים. גנבים, מנוולים . וכד'.   יש לתאר את המקרה עצמו ללא כל הדבקת תוויות מילים כמו שצויינו .

הודעות שלא תעמודנה בכללים אלו תימחקנה על ידי מנהל  הפורום.

המשך >>

לצפיה ב-'סוף סוף מסעדה עם שירות מעולה '
סוף סוף מסעדה עם שירות מעולה
21/01/2019 | 07:14
3
163
השירות מעולה אוירה נעימה  אוכל טוב  ואפילו פיצו אותי על שני סלטים לא טעימים החליפו לי באחרים  הרי תמיד אני כותב כאן שלילי בדרך כלל  המסעדה נמצאת באשדוד  באיזור התעשיה רחוב הבנאים  מול דומינוס 
לצפיה ב-'שכחת לציין איזה שני סלטים לא להזמין'
שכחת לציין איזה שני סלטים לא להזמין
21/01/2019 | 17:23
1
105
למען האחרים שלא יפלו בפח.

לצפיה ב-''
21/01/2019 | 17:45
19
לצפיה ב-'שכחת רק לציין שזרקו משם את כל ייתר הלקוחות'
שכחת רק לציין שזרקו משם את כל ייתר הלקוחות
22/01/2019 | 16:10
68
מה שנקרא, נפלת למסעדה ביקום המקביל המוזר

לצפיה ב-'שימו לב שאתם קונים קטשופ אוסם'
שימו לב שאתם קונים קטשופ אוסם
22/01/2019 | 15:50
1
102
יש מבצעים של זוגות.  יכול מאוד להיות שתגלו שקניית שני בקבוקים נפרדים יצא זול יותר מקנית הזוג במבצע.

אגב, שמתם לב שיש מחסור בקטשופ אוסם החריף?  מה קורה איתם?
לצפיה ב-'כן, תודה, גם אני נתקלתי בזה בעבר. ולגבי החריף-'
כן, תודה, גם אני נתקלתי בזה בעבר. ולגבי החריף-
26/01/2019 | 13:49
18
אני לא אתפלא אם זה מוצר שלא כל כך הולך - או שיש צמצום בייצור, או שבכלל מורידים מהמדפים.... (מצד שני, ניבאתי את זה גם לגבינה בטעם שוקולד של טרה, אבל המוצר עדיין קיים).
לצפיה ב-'מע"מ על חבילה מתחת ל75$'
מע"מ על חבילה מתחת ל75$
21/01/2019 | 14:30
11
101
שלום,
הזמנתי חבילה מ"עליאקספרס" שממתינה לי בסניף "למטייל".
בסמ"ס שקיבלתי מצוין שעלי לסור לסניף "למטייל" אך לא לפני שאשלם מע"מ בסך של 48 ש"ח (לא ניתן לשלם את החיוב בסניף "למטייל").
החבילה עלתה 73.99$ בלבד. יש לי קבלת תשלום.
האם מוטל כיום מע"מ גם על מוצרים שערכם נמוך מ-75$?
אם לא, כיצד עלי לפעול כדי לקבל החזר על הקניה?
תודה!

לצפיה ב-'תציג לנו לינק להזמנה המקורית '
תציג לנו לינק להזמנה המקורית
21/01/2019 | 17:21
10
285
ובנוסף איזה שיטת משלוח בחרת.
בנוסף בכוחות עצמך בדוק את היסטוריית המשלוח באתר הזה 
בעיקרון אין מע"מ ואני חושב שהתשלום הוא לא מע"מ ,אולי עמילות מכס

לצפיה ב-'תודה! הפרטים בפנים.'
תודה! הפרטים בפנים.
21/01/2019 | 21:51
9
83
ההזמנה המקורית, בניכוי פרטיי האישיים ומספר ההזמנה מצורפת כקובץ תמונה.
שיטת המשלוח: AliExpress standard shipping. Free shipping.
היסטוריית המשלוח נמצאת בקישורית זו - קישורית .
היסטוריית המשלוח מהאתר שציינת נמצאת בקישורית זו: קישורית

לצפיה ב-'בקישור המצורף יש לך את כל הפרטים כולל טופס להורדה, כתובות '
בקישור המצורף יש לך את כל הפרטים כולל טופס להורדה, כתובות
22/01/2019 | 01:04
1
63
מייל לשלוח בקשת ערעור על המס שמבקשים ממך והסבר מפורט מה לעשות.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
22/01/2019 | 12:34
25
דווקא רציתי לשלם ולגמור עם זה (ב-My Post שאליו אני רשום, לא מציעים לי לשלם על החבילה), אבל אז נתקלתי בתור לתשלום בסניף הדואר, והחלטתי למלא אחרי ההוראות באתר שהפנית אותי אליו.
מה פשר "סתם מבקרת"? עזרת לי באופן משמעותי.

לצפיה ב-'מנין לך שצריך לשלם מע"מ'
מנין לך שצריך לשלם מע"מ
22/01/2019 | 09:51
6
60
הנתון האחרון נמצא בסניף דיזנגוף של למטייל .
מחקת מספר מעקב (כאילו זה ממש סודי) כך שלא נוכל לבדוק סטטוס באתר הדואר
תבדוק כאן מעקב

לצפיה ב-'לא נמאס לך לפלוט שטויות? תקרא את ההודעה הפותחת!'
לא נמאס לך לפלוט שטויות? תקרא את ההודעה הפותחת!
22/01/2019 | 10:34
2
45
אתה תמיד קובע קבועות כאילו אף אחד לא יודע מה הוא מדבר חוץ ממך שמבין בהכל.
לצפיה ב-'"לא תמיד העיקר החוכמה. גם השטות מבקשת סיפוק"'
"לא תמיד העיקר החוכמה. גם השטות מבקשת סיפוק"
22/01/2019 | 12:37
1
54
דווקא במקרה דנן, לי יש בעיה, והצבי באמת מבין יותר ממני.
לצפיה ב-'לא הוא לא... לצבי יש בעיה '
לא הוא לא... לצבי יש בעיה
22/01/2019 | 14:00
13
לצפיה ב-'כי בסמ"ס שקיבלתי כתוב "לתשלום מסים בסך 48 ש"ח..." '
כי בסמ"ס שקיבלתי כתוב "לתשלום מסים בסך 48 ש"ח..."
22/01/2019 | 12:27
1
55
שוב, תודה!
1. אני מצרף תמונת מסך של הסטטוס באתר הדואר כנדרש.
אני שם לב שבתאור החבילה בתמונה המצורפת מופיעה התיבה "אקספרס".
2. מחקתי את מספר המעקב, כיוון שכדי לקבל את החבילה יש צורך במספר זה ובתעודת זהות (שגם היא אינה סודית ובכ"ז אני מציג אותה לכל דורש שיש לו עילה חוקית).
3. אגב, באתר MyPost, שאליו נרשמתי ובאמצעותו שילמתי בעבר, לא מתבקש ממני כל תשלום על החבילה. עם זאת "זרקו" אותי מסניף "למטייל" כשבאתי לדרוש אותה ללא אישור תשלום.
4. אתה צודק. אני מנחש ש"מסים בסך 48 ש"ח" הם מע"מ. הניחוש מבוסס על שעור המע"מ בקניה של 75$ בדיוק (בשער היציג, נכון להבוקר).
=====

לצפיה ב-'תתקשר לשירות הלקוחות של הדואר, תסביר להם, ינחו אותך מה לעשות'
תתקשר לשירות הלקוחות של הדואר, תסביר להם, ינחו אותך מה לעשות
22/01/2019 | 13:50
182
צריך לתת להם את מס' המעקב של החבילה והם יכולים לבדוק מה מוזן בשטר המטען ועל מה החיוב. סביר להניח שמיסים הם אכן מע"מ כי זה המס הבסיסי ביבוא בסכומים כאלה ובשירות כזה של הדואר אין עמלות נוספות (זה לא EMS).

אני מעריכה שהסינים שיקרו בהצהרת מכס (הם נוטים לעשות זאת), עמילי המכס נכנסו לבדוק מחיר באתר והוא היה יותר מ-$75 ולכן התבקשת לשלם מס. במקרה כזה אתה צריך לערער, שים לב שאפשר לערער רק לפני שאתה משלם ומקבל את החבילה, אח"כ זה אבוד. יש טופס שצריך למלא ולצרף את החשבונית (רצוי גם אישור על תשלום, זה לא מזיק) ואז אחרי כמה ימים, בתקווה, ישחררו את הדרישה למס ותוכל לקחת את החבילה.
לצפיה ב-'כי זה המס הבסיסי שמשלמים, חכמולוג. מספר מעקב לא יעזור כאן'
כי זה המס הבסיסי שמשלמים, חכמולוג. מספר מעקב לא יעזור כאן
22/01/2019 | 13:52
38
והוא צודק שהוא לא רוצה לפרסם אותו. כבר הבנו שהשיטה הקבועה שלך לדרוש מגולשים סתם פרטים כי אין לך באמת מושג מה לענות להם, חלאס, שחרר. זה לא עושה רושם, ולמרבה המזל יש כאן בפורום גולשים שאשכרה מבינים את המצב.
לצפיה ב-'מכוני כושר בת"א'
מכוני כושר בת"א
21/01/2019 | 16:35
3
53
שלום, אני בודק ברצינות אופציה להחליף מכון כושר אחרי 7 שנים במכון של בריכת גורדון בת"א. אני משלם עבורו 292.80 ש"ח ולדברי נציגת השירות, לא זכאי להנחה עבור ותק (אלא במקרה סוציו-אקונומי חריג). יש מכונים אחרים שעולים פחות ובעלי מבחר חוגים לא פחות עשיר משלהם? תודה. 
לצפיה ב-'כמה תהיות לגבי השאלה שלך-'
כמה תהיות לגבי השאלה שלך-
26/01/2019 | 14:02
2
10
למה לא לחפש אופציות חינמיות או זולות יותר? למשל קניית אביזרים ושינוי שגרת ההתעמלות.
מבחר חוגים עשיר לא פחות מהנוכחי- יש דברים ספציפיים שרלוונטים לך? אולי לשלם עבורם ספציפית? (לאו דווקא בחדר הכושר הנוכחי)
לצפיה ב-'כבר הארכתי את המנוי, אבל אבהיר לך יותר את הסוגיה'
כבר הארכתי את המנוי, אבל אבהיר לך יותר את הסוגיה
26/01/2019 | 15:05
1
11
מה זה חינם? אלא אם אני יוצא עם מדריכת כושר (וזה לא המקרה), אין חינם בדברים האלה. גם אם אחליט לרכוש לעצמי אביזרים, זה יעלה כסף. עבורי הכי רלוונטי זה פילאטיס ולעיתים רחוקות יוגה (אני למעשה עושים חוגים מהסוגים האלה וסדנת בטן). אם ארכוש אביזרים ביתיים, כמעט ולא אצא מהבית (אני עובד מהבית בחלקים מהשבוע והדרך היחידה לפגוש אנשים בגילאים שלי, זה שם). 
לצפיה ב-'אביזרים יעלו כסף בטווח המיידי, אבל נשמע יותר שחדר כושר'
אביזרים יעלו כסף בטווח המיידי, אבל נשמע יותר שחדר כושר
26/01/2019 | 15:24
8
ממלא עבורך צורך אחר לגמרי (מה זה חדר כושר בשבילך?)
התכוונתי למכשירים ציבוריים בפארקים, שימוש במשקולות בבית, מסלולי ריצה בחוץ.

לזוז ולשמור על כושר אפשר לעשות לבד, במיוחד אם יש לך ניסיון של כמה שנים עם הדרכה צמודה. אני מבינה שאם מדובר על בנייה ופיתוח גוף מקצועיים חייבים הדרכה צמודה, אבל כדי "לשמור על כושר"? אם כסף זה הבעיה אין סיבה למה לא לעשות את מה שאפשר- בחינם?
(מה מדריכת כושר שתצא איתה, בתיאוריה, יכולה לתרום בתחום הזה- שאתה לא יכול בעצמך?)
לצפיה ב-'החזר עבור נעלים שנשלחו לאלי אקספרס'
החזר עבור נעלים שנשלחו לאלי אקספרס
19/01/2019 | 21:16
15
115
שלום
לפני יותר מחודשיים הזמנתי נעלי ספורט מאלי אקספרס כשקיבלתי את הנעליים המידה היתה גדולה מידיי ומשירות לקוחות בחברה ביקשו שאצלם את הקופסא ואת פנים הנעל.
שלחתי את הנעליים ועדיין לא קיבלתי החזר כספי שלחתי מספר מילים בנדון ולא קיבלתי תשובה 
ניסיתי צ'אט עם שירות לקוחות זה לא עובד. 
אודה על מתן תשובה בנדון ועם מי אני כן יכולה לדבר ולקבל את ההחזר הכספי
תודה

לצפיה ב-'נעליים מסין עדיף להזמין דרך אמזון'
נעליים מסין עדיף להזמין דרך אמזון
19/01/2019 | 21:43
8
87
סין זה תמיד חתול בשק,אמזון היא פלטפורמה כל כך חזקה שהסינים לא מעזים להתעסק איתה.אם הלקוח טוען לכשל כלשהוא הסינים מתקפלים ומשאירים את הנעליים אצל הלקוח(המשלוח חזרה לסין עולה להם יותר מעלות עשר זוגות )ומחזירים את הכסף.
לצפיה ב-'אתה יודע שעליבאבא יותר גדולה מאמזון, כן?'
אתה יודע שעליבאבא יותר גדולה מאמזון, כן?
20/01/2019 | 09:02
7
37
לצפיה ב-'מה הקשר לגודל?'
מה הקשר לגודל?
20/01/2019 | 09:23
6
62
באמזון הלקוח הוא המלך ובעלי באבא הסינים עושים בו כרצונם.
ומי שמכיר את הסינים יודע שהעיסוק איתם לא בדיוק מוסיף לתוחלת החיים.
לצפיה ב-'אין שום עיסוק עם הסינים'
אין שום עיסוק עם הסינים
20/01/2019 | 19:21
5
61
היום עלי אקספרס מבטחים אותך לא רק כנגד הגעה של מוצר לא טוב או חוסר הגעה, אלא גם נגד איחור בהגעה של המוצר מעבר למובטח. פותחים דיספיוט, ומכאן והלאה זו הבעיה של המוכר ולא של הלקוח, למעט זה שהוא עשוי להתבקש לשלוח את המוצר בחזרה, שזו בסך הכל דרישה הוגנת.
לצפיה ב-'על חשבון מי המשלוח?'
על חשבון מי המשלוח?
20/01/2019 | 21:13
4
41
כי באמזון על חשבון  המוכר.
לצפיה ב-'ובאיביי על חשבון הקונה, לא הוכחת כלום'
ובאיביי על חשבון הקונה, לא הוכחת כלום
21/01/2019 | 11:33
3
22
לצפיה ב-'להוכיח?אתה מקשקש לריק'
להוכיח?אתה מקשקש לריק
21/01/2019 | 15:53
2
29
אמזון ידידותית יותר ללקוח בקניות אונליין.נקודה.
לצפיה ב-'אתה מתבקש להתבטא בנימוס, ראה זאת כאזהרה'
אתה מתבקש להתבטא בנימוס, ראה זאת כאזהרה
22/01/2019 | 11:12
1
22
לצפיה ב-'מה לא מנומס בהגדרת תגובה כקישקוש שלא לעניין?'
מה לא מנומס בהגדרת תגובה כקישקוש שלא לעניין?
22/01/2019 | 15:13
4
לצפיה ב-'מה מדיניות החזרת מוצרים באליאקספרס אומרת?'
מה מדיניות החזרת מוצרים באליאקספרס אומרת?
19/01/2019 | 23:00
53
תקראי את תנאי השירות באתר. אין מישהו בארץ שיכול לסייע לדעתי. ההתנהלות היא רק מול אליאקספרס. 
לצפיה ב-'אם לא מאוחר מדי, תפתחי דיספיוט באלי אקספרס'
אם לא מאוחר מדי, תפתחי דיספיוט באלי אקספרס
20/01/2019 | 07:40
4
45
מוכרים באלי אקספרס כמעט תמיד פועלים כדי למשוך את הלקוח מלפתוח דיספיוט עד שהגנת הקונה מסתיימת. רק כשפותחים דיספיוט יש סיכוי לקבל את הכסף, כל דבר אחר זה בזבוז זמן.
לאחר שפתחת את הדיספיוט, אל תסכימי לסגור אותו בשום שלב עד שתקבלי את הכסף (לא אחת המוכר יטען שהוא לא יכול להחזיר את הכסף עד שתסגרי את הדיספיוט, או שהוא ישמח להחזיר כסף ישירות בפייפל. ב-95% מהמקרים זה שקר).
לצפיה ב-'מה זה דיספיוט?'
מה זה דיספיוט?
20/01/2019 | 19:45
3
173
לצפיה ב-'בקצרה:'
בקצרה:
20/01/2019 | 21:34
36
By opening a dispute, you are officially stating that you are dissatisfied with some aspect of the seller's products and want them to take immediate action to remedy the situation.
...
If no agreement is reached within the 15-day time period, the dispute automatically becomes a claim (see file a claim). Claims are reviewed and mediated by the AliExpress Case Management Team.

באריכות:
לצפיה ב-'מהמילה באנגלית "ויכוח" או "סכסוך" - פתיחת קובלנה באתר'
מהמילה באנגלית "ויכוח" או "סכסוך" - פתיחת קובלנה באתר
26/01/2019 | 14:06
1
4
לגבי פעולת הקנייה (במקרה שהקונה לא קיבל, או לא קיבל בדיוק את מה ששילם עבורו בזמן הנקוב שהיה אמור להיות מסופק).
לצפיה ב-''
29/01/2019 | 11:53
1
לצפיה ב-'שלום, איזה טוסטר אובן הכי טוב ?'
שלום, איזה טוסטר אובן הכי טוב ?
20/01/2019 | 18:39
2
122
והכי מומלץ ?

לצפיה ב-'טוסטר אובן זה יחסית טכנולוגיה פשוטה- מה שהכי זול ...'
טוסטר אובן זה יחסית טכנולוגיה פשוטה- מה שהכי זול ...
21/01/2019 | 10:59
72
יש בסופרסל מותג מדבקה GALA HOME בעיצוב רטרו שנמכר עכשיו ב 80 ש"ח (אבל אלו בטח קטנים ואני לא יודעת מה איכותם). 
יש את הטוסטרים של סלמור ופיילוט (מותג מדבקה) שעולים באיזור 250 ש"ח, אי אפשר ליפול הרבה (יש אצלנו במשפחה כמה כאלו) .

או שהתכוונת בכלל לטוסטר לחיץ או קופץ? (בכל מקרה התשובה נשארת אותו הדבר). 
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
21/01/2019 | 14:41
75

באתר של וילנצ'יק, אפשר למצוא את סוגי הטוסטרים השונים. אני לרוב רוכש אצלם טוסטר לחיצה של גולדליין. בהצלחה!
לצפיה ב-'אין גבול לחוצפה--באתר גט איט'
אין גבול לחוצפה--באתר גט איט
19/01/2019 | 14:32
13
223
מוכרים מחשב עם מעבד אינטל i3 דור 2 ב  2699 ש"ח. זה מחשב בן כ5-7 שנים.ייצורו הופסק מזמן ורק על מנת שתבינו היום המעבדים החדשים דור 9.

כתוב שהמחשב חדש כנראה לא היה אצל לקוחות קצה אבל מחשב כזה ניתן לרכוש ביד 2 במאות שקלים. אפילו כתוב שמדובר במחשב גיימר. במחיר הזה ניתן לרכוש מחשב חדש עם מעבד i5 דור 7 או 8.
זה נקרא שיטת מצליח. מחפשים פריירים שיפלו בפח. לא יודע אם זה חוקי כי יש כאן הטעיה אבל בכל מקרה זה לא מוסרי.
לצפיה ב-'כל שוק המיחשוב בארץ לא מוסרי'
כל שוק המיחשוב בארץ לא מוסרי
19/01/2019 | 16:54
125
אני בדיוק מחפשת לפטופ חדש. הקודם נקנה בארה"ב. הדגם החדש לזמנו, עם שידרוגים כאלה ואחרים 630 דולר. בארץ אתה יכול לחפש מי ימכור לך את זה בפחות מ-8000 שקל. 17 % מע"מ ארנונה ובניית כביש חדש עוקף בית אל לא מסבירים את הפער. שיקפצו לי
לצפיה ב-'אכן שיטת המצליח. אם הוא חדש (לא הופעל,לא נמכר)כשר אבל מסריח'
אכן שיטת המצליח. אם הוא חדש (לא הופעל,לא נמכר)כשר אבל מסריח
20/01/2019 | 10:19
81
אבל ככה גם כל חנות שמוכרת מוצר מסויים במחיר מופרז.

מזכיר לי מנשא מתכת לצפייה בסמארטפון במיטה:
כשעברתי חברה סלולרית הייתי בחנות וחיכיתי שהנציג יסיים עם לקוח. בינתיים הסתכלתי על אביזרים- קייסים לפלאפונים, אחד לאחד כאלו שעשויים קרטון+דמוי עור ועולים 25 ש"ח באיביי מסין נמכרים ב 80 ש"ח (אותם ציורים ודוגמאות, רק שמו אותם בתוך קופסת פלסטיק גמיש שקוף למראה יוקרתי יותר), המנשא מתכת שהזכרתי נמכר ב- 180 ש"ח (מחירו באיביי 15 ש"ח כולל משלוח).

מי שהיה קונה את המחשב סביר להניח היה נהנה ממנו כמחשב. אם הצרכן היה קונה אותו רק בגלל שהוא הוגדר ע"י המוכר כ"מחשב גיימר" סביר להניח שהיה יודע איזה מפרט צריך. השאלה כמה אנשים מוכנים לשלם עבור שירות/מוצר. האם אייפון חדש שווה את הכסף? מכשיר דגל אנדרואידי  הכי חדש של סמסונג? 
לצפיה ב-'יש כמה סוגי לקוחות, כאלה שקונים ססמאות וכאלה שקונים מוצרים'
יש כמה סוגי לקוחות, כאלה שקונים ססמאות וכאלה שקונים מוצרים
20/01/2019 | 13:53
10
85
מי שרוצה מוצר, מחשב שעונה לצרכים שלו,
בודק מה הצרכים שלו, מברר מה המפרט הנדרש, וקונה את מה שמתאים לו.

מי שרוצה לרכוש סיסמאות, המוכר נותן לו אותם ברוחב לב, כמו "מחשב של גיימרים", המפשט לא ממש מעניין, והוא יוצא מבסוט.

מזכיר לי את הילד שלי שחבר שלו צחק עליו שלמחשב שלנו יש רק 8GB RAM ולמחשב שלו עשו הרחבה ל 16,
שלחתי את הילד לבדוק איך הותקנה מערכת ההפעלה אצל החבר והוא חזר ואמר שהותקנה בצורת 32 ביט.
הסברתי לילד על חשבון מי הבדיחה (32 ביט לא מפעיל אפילו 4GB זיכרון) והוא סיפר לחבר.
האבא של החבר הלך להתלונן בחנות המחשבים (הכוללת מעבדה) וחזר עם אחלה תשובה, שנכון שאצלנו מותקן 64 ביט אבל אצלם זה x86, ו 86 זה יותר מ 64 ולכן לדעתו יצאנו פראיירים.
החלטתי לא לקלקל להם את החגיגה עם עובדות, ביקשתי מהצעיר אצלי שפשוט ישתוק.
והנה הילד ואבא שלו יצאו מבסוטים מסיסמה.
לצפיה ב-'הבהרה - מערכת הפעלה של 32 bit בהחלט יכולה להשתמש ביותר מ-4GB'
הבהרה - מערכת הפעלה של 32 bit בהחלט יכולה להשתמש ביותר מ-4GB
20/01/2019 | 20:36
1
60
תוך שימוש באפשרות שנקראת PAE במעבדי אינטל.

גם לינוקס וגם ווינדוס (שאלו האפשרויות הסבירות למערכת 32 bit שמותקנת על מחשב ביתי) בהחלט תומכים באפשרות זו.
לצפיה ב-'הם לא עשו enable ל PAE'
הם לא עשו enable ל PAE
21/01/2019 | 11:25
49
גם ככה הרגשתי שרשמתי יותר מידי פרטים אז לא נכנסתי לזה
לצפיה ב-''
21/01/2019 | 09:46
7
7
לצפיה ב-'השאלה שלי'
השאלה שלי
21/01/2019 | 11:49
6
53
אם מישהו בלי ידע קנה ואח"כ התברר לו שהמחשב שווה 500 ש"ח והוא שילם עליו 2700 ש"ח.
כתוב שזה מחשב גיימר ואפשר לשחק עליו סוליטייר בקושי.
האם יש לקונה עילת תביעה. כלומר יכול לתבוע ביטול עסקה והשבת הכסף.
מה עמדת בית משפט. לא מצאתי מידע באינטרנט.
לצפיה ב-'חוק הגנת הצרכן סעיף 2'
חוק הגנת הצרכן סעיף 2
21/01/2019 | 12:35
1
36
איסור הטעיה
לצפיה ב-'קשה להוכיח הטעיה במקרה הזה'
קשה להוכיח הטעיה במקרה הזה
21/01/2019 | 12:47
34
אין הגדרה ל"מחשב גיימר" ("מחשב משחקן" עפ"י החלטה טריה של האקדמיה ללשון). אם היה אסור  לפרסמים מוצרים נחותים בתור הדבר הטוב שיותר שקרה לאנושות מאז המצאת הגלגל, חצי מהפרסומות היו צריכות להיגנז;  לא שאני חושב שזה היה  רע, אבל זה לא המצב.

בלי קשר ישיר, גם לי אין חוות דעת טובה על גט איט. הם מבצעים משלוחים ממחסן בנצרת למרכז הארץ בדיוק פעם אחת בשבוע, כך שכל תקלה או פספוס מתבטאים בשבוע נוסף של המתנה. פעם בגלל שתי טעויות שלהם פלוס יום זכרון אחד (שחל ביום בשבוע שהמשלוח יוצא) חיכיתי יותר מחודש לטלוויזיה.
לצפיה ב-'גם על מחשב בן 10 אפשר להריץ משחקים '
גם על מחשב בן 10 אפשר להריץ משחקים
21/01/2019 | 13:54
38
משחקים שיצאו לתקופה, או משחקי אינדי חדשים (כמו מחנות Steam).
אין הגדרה למחשב גיימר. 
לצפיה ב-'מה ב-ד-י-ו-ק הבטיחו לך בחנות? האם לא קיבלת מה שהובטח?'
מה ב-ד-י-ו-ק הבטיחו לך בחנות? האם לא קיבלת מה שהובטח?
21/01/2019 | 14:25
2
39
אם לא קיבלת מה שהבטיחו לך אתה יכול לטעון להטעיה.

ככל שאני יודע אין שום חוק שאומר שאסור למכור מוצר במחיר גבוה ממחיר השוק שלו, גם פי 2-3 ממחיר השוק.

להבא אם אתה מעוניין במחשב לגיימינג תבדוק מה הדרישות של המשחקים שאתה רוצה לשחק בהם ותרכוש מחשב שהמפרט שלו עומד בדרישות האלו או טוב יותר.
מנסיון שלי מחשב למשחקים מודרנים של הקו הראשון עולה הרבה יותר מ 2700 שקלים, רק כרטיס המסך יעלה יותר מ 1000 שקל.
לצפיה ב-'לא רכשתי מחשב אלא פשוט ראיתי באתר שלהם משהו'
לא רכשתי מחשב אלא פשוט ראיתי באתר שלהם משהו
22/01/2019 | 23:48
1
14
שכל כך צורם שלא יכולתי להשאר אדיש. אני לא רוכש מחשב במחירים האלה . מחשב שנמכר ביד 2 בין 500 ל 700 ש"ח למכור ב2700. ?.
לצפיה ב-'ראשית יד ראשונה זה לא יד שניה'
ראשית יד ראשונה זה לא יד שניה
23/01/2019 | 18:19
31
שנית רק אתמול הראו ב"ברקוד" בטלויזיה שבחנות אחת מוכרים זוג אוזניות ב 150 שקל ובחנות אחרת (באג) מוכרים את אותן אוזניות בדיוק ב 249 שקלים.
בין חנויות יש הפרשים גדולים מאוד במחירים של כל מיני מוצרים, אתמול קניתי בסניף אחד של סופרמרקט עגבניות ב 1.90 לקילו אחרי שבסניף אחר ראיתי את אותן עגבניות ב 5.90, אז מה?
מי שלא רוצה לרכוש במחיר מופקע שישווה מחירים ומי שמתעצל יפרנס חנויות כאלה.
לצפיה ב-'מה שאמרתי על פרטנר בפוסט שפירסמתי פה זה נכון '
מה שאמרתי על פרטנר בפוסט שפירסמתי פה זה נכון
20/01/2019 | 18:39
1
65
שלום רבב אני רוצה להגיד שאני מצטער מראש שיש לי בעיות בכתיבה ועים שגיות ליפני כחצי שנה לאחר שב2017 הפעילו נגדי חסימה על ידי פרטנר לאחר שניסיתי לברר מדוע רשום שהייתי בפתח תיקווה במרכז השירות ולברר מה התיק לקוח שלי עושה שם קיבלתי סירוב הסבר וסירוב להחזיר את התיק למרכז השירות בבאר שבע הסיבה שרשום להם שאני הייתי בפתח תיקווה זה שנעשה על פי הזהות שלי שימוש לרעע על ידי חברת פרטנר לאחר שהם טירטרו אותי ואמרו לי ליפנות למשטרה המשטרת ישראל בדקה את מה שסיפרתי להם ואמרו יכולים לטפל כי אין חשד להיתחזות אז אני מגלה שרק לפרטנר יש את התעודת הזהות המצולמת שלי והם עשו משהו לרעע אז אני מגלה שהסיבה שרשום שהייתי אצלם למרות שלא הגיוני זה ביגלל רכישה של מכשיר שנעשה על פי הזהות שלי בתאריך 24.04.17 כך הם טוענים לאחר שניסיתי לברר שוב ושוב אז החליטו ליברוח לי ביטלו אחריות יצרן על מכשירים שהיה להם אחריות יצרן פשוט נוראי מה שעברתי ואני מצפה מכול אחד שלקוח של החברה לברר שלא נעשה כלום על פי הזהות שלכם או להוציא צו משופט שיברר את העינין המוזר עים גם לכם קרה לא לותר להם אני מותר כי אני משלם חשמל מים ודירה ןאין כסף רבב  לעורך דין החסימה נעשה על ידי מנהל בשם יאיר בתאריך 22.08.17 המידע השגוי והמוזר על ידי מנהל בשם יעקוב מנהל המוקד שאמר שאני כבר לא רשום בבאר שבע ושעלי ליפנות ל מרכז השירות בפתח תיקווה למרות שאין לי מושג ביכלל איך להגיע לשלם ואין לי כסף גם לינסוע לפתח תיקווה או לכול מקום אחר הנה מיכם תשימו לב טוב טוב על הפרטי הזהות ותיבדקו תמיד כי לפרטנר יש אישור ממשרד התיקשורת שנותן להם אישור לעשות מה שהם רוצים עים הפרטי הלקוח של כול אחד על פי שיקול דעתם של פרטנר תשימו לב טוב טוב מצטער מראש אך עליי לשתף אחרים כדי שלא יחגגו על הזהות שלהם או שלכם מי שלקוח של פרטנר פרטנר נימסר בתגובה שיש להם אישור ממשרד התיקשורת בקשר שמותר להם לעשות מה שהם רוצים עים הפרטי הלקוח כך נימסר לי עד עכשון אני ללא שירות כלל כבר שנתיים וחצי בארך שאני חסום מקווה שלאחרים זה לא היקרה נהה לשים לב טוב טוב 
לצפיה ב-'ראשית - מה מפריע לך לעבור לחברה אחרת ?'
ראשית - מה מפריע לך לעבור לחברה אחרת ?
20/01/2019 | 18:52
51
מעבר לכך - במקום לפנות לסניף שמנפנף אותך תוכל לפנות דרך אתר האינטרנט של פרטנר או דרך דף הפייסבוק שלהם.
בנוסף ניתן להתלונן בפניות הציבור של משרד התקשורת, הם מגיבים ופונים לחברה וברוב המקרים זה עוזר
לצפיה ב-'ניצולי שואה'
ניצולי שואה
20/01/2019 | 18:01
2
81
שאלה: אם לא ידעתי שאני ניצולת שואה, (הגעתי לארץ בגיל 3 והוריי חסכו ממני את הטראומה), אז זה אומר שתגמול מגיע לי רק לאחר 60 שנים?
לצפיה ב-' בת כמה את היום?'
בת כמה את היום?
20/01/2019 | 18:23
15
לצפיה ב-'ניתן להגיש תביעה לבד אבל זה מסובך'
ניתן להגיש תביעה לבד אבל זה מסובך
20/01/2019 | 18:43
62
את יכולה למצוא את כל הפרטים הדרושים באתר הרשות לזכויות ניצולי השואה שם כתובות גם כתובות הסניפים ומספרי הטלפון שלהם.
הכי פשוט להגיש תביעה בעזרת עורך דין המתמחה  בנושא זה, שכר טרחתו מוגבל בחוק ואינו "בשמיים, והוא נגבה באופן יחסי לפיצוי אותו הוא משיג לך - לא קיבלת - לא שילמת.
כל תביעה שמוגשת נבדקת ברשות והתשלום רטרואקטיבי לתאריך הגשת הבקשה.
מספרם של ניצולי השואה דווקא עולה לאחרונה ולא יורד כפי שמתקבל על הדעת משום שההגדרות משתנות, כיום, למיטב ידיעתי, כל מי שנולד בשטח שהיה כבוש בידי הנאצים עד שנה לאחר סיום הכיבוש נחשב לניצול שואה.

לצפיה ב-'שאלה בנושא הארנונה.'
שאלה בנושא הארנונה.
20/01/2019 | 11:50
6
81
אני משלם את הארנונה שנה מראש בשל הנחות שונות שאני מקבל.
כמעט כל שנה הארנונה עולה בשיעור מסויים לכל משלמי הארנונה בעיר.אחוז זה של ההעלאה שווה לכולם ואם איני טועה נקבע על ידי משרד הפנים.
קיבלתי במעטפת הארנונה גם שובר לתשלום דו חודשי.צויין שם כי התשלום הדו חודשי יהיה צמוד לעלית המדד.מאידך התשלום לשנה מראש פתור מהצמדה למדד.
השאלה שלי היא כזאת.
האם מי שמשלם בתשלומים עם הצמדה מדד ומי שמשלם מראש ללא הצמדה למדד יתחילו עם אותו סכום את הארנונה  בשנה הבאה.
האם מחיר הארנונה למי שמשלם בתשלומים בשנה הבאה יהיה הארנונה הבסיסית + ההצמדה למדד שנצברה או הארנונה הבסיסית ללא ההצמדה כמו שאני שילמתי בגין שנה מראש.
במילים אחרות האם בשנה הבאה אני ששילמתי מראש ואחר עם נתוני דירה זהים ששילם בתשלומים עם הצמדה למדד נתחיל שנינו מאותו סכום או שהסכום שהוא יתחיל יהיה גבוה יותר בשל ההצמדה.
לצפיה ב-'מה אתה רוצה לא הבנתי'
מה אתה רוצה לא הבנתי
20/01/2019 | 12:48
49
כל שנה המדד נקבע מחדש. הם גובים את ההצמדה למדד כל חודשיים, לא שנה אחורה. 
לצפיה ב-'שאלה מעניינת'
שאלה מעניינת
20/01/2019 | 13:53
48
בדקתי אצלי, גם אני משלם מראש לכל השנה, הייתה עלייה של 0.32% השנה.
שנה שעברה שילמתי - 5980.49 שח והשנה- 5999.36 בדיוק יוצא 0.32% 
נראה לי שהמדד כלול בתוספת
ההנחה על תשלום מראש - 2%
לצפיה ב-'חישוב הארנונה '
חישוב הארנונה
20/01/2019 | 15:34
1
47
נעשה על בסיס של שטח ותעריף שמפורסם בצו הארנונה של הרשות, לפי סוג המבנה השימוש בו והאיזור שבו הוא נמצא.
כלומר אם אתה מחזיק בדירה ששטחה 120 מ"ר והתעריף שנקבע הוא 50 ש"ח למ"ר, עליך לשלם באותה שנה ארנונה של 6000 ש"ח. אם יש הנחות הן מחושבות על סכום זה.
את הסכום שמתקבל אתה אמור לשלם בתחילת השנה, אבל מאפשרים לך לפרוס את זה בשישה תשלומים. כמובן 1000 ש"ח בינואר שווים יותר מאשר 1000 שקלים במרץ, כיוון שהמחירים עולים (דבר שמשתקף במדד). לכן אם דחית את התשלום מינואר למרץ תשלם את הסכום השווה לערכם של 1000 ש"ח בינואר במועד התשלום, כלומר הצמדה למדד. כלומר הרעיון הוא שתשלום באופן זה הוא נייטרלי ואף אחד לא מרוויח או מפסיד מתשלום בבת אחת או מפריסה (בפועל, רשויות מעדיפות תשלום מראש גם כי הוא מבטיח שיקבלו את התשלום ולא יצטרכו לרדוף אחרי התושבים, ולכן חלקן נותן הנחה בדומה להנחה על הוראת קבע).

לקראת השנה הבאה, יחשבו את הארנונה שעליך לשלם באותה דרך כלומר יקחו את שטח הדירה שלך ויכפילו אותו בתעריף למ"ר שייקבע בצו הארנונה של השנה הבאה (שיהיה התעריף של השנה בתוספת המדד ואולי תוספת נוספת שתאושר על ידי שרי הפנים והאוצר). אף אחד לא מסתכל איך שילמת בשנה הקודמת, או אפילו אם שילמת בשנה הקודמת. גם אם יש לך חובות ארנונה, הארנונה שתידרש לשלם עבור שנה מסויימת תהיה זהה לאדם אחר במצבך ששילם את כל חובותיו).
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/01/2019 | 13:07
3
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
20/01/2019 | 18:24
1
41
1. בתחילת השנה שניכם מתחילים מאותו סכום.
2. הארנונה צמודה למדד שפרסם בתחילת השנה, כשהמדד יורד היא אינה יורדת  ולפני כל תשלום הרשות בודקת לא את העליה מהחודש הקודם אלא את העליה מתחילת השנה.
3. היום, כשהמדד לא ממש עולה - יש להצמדה חשיבות אפסית.
לצפיה ב-'תודה לכל המשיבים'
תודה לכל המשיבים
21/01/2019 | 13:05
28
לצפיה ב-'שאלה ליוסי זיו'
שאלה ליוסי זיו
17/01/2019 | 18:24
4
140
היי יוסי,
באחד החדרים יש לי מזגן אלקטרה 1.5 כ"ס , בן 10 שנים , החליט להפסיק לחמם. מתחיל לחמם ואחרי זה סתם מרעיש ולא עושה כלום.
לא יודע אם כדאי בכלל להתעסק איתו
על איזה מזגן עילי תמליץ לחדר שינה סטנדרטי קומה ראשונה על עמודים במישור החוף , לחדר יש קיר חיצוני לכוון צפון ושאר הקירות משותפים עם חדרים אחרים בבית.
תודה על עזרתך

לצפיה ב-'הסימנים שאתה מתאר מראים על מאורר'
הסימנים שאתה מתאר מראים על מאורר
17/01/2019 | 20:14
3
143
חיצוני לא תקין .
מצד שני לגבי מזגן חדש לתדיראן ולאלקטרה דגמים טובים בהחלט אבל לא אלו הזולים שבהם .
בתדיראן אלו דגמי האלפא והאלפא אקספרט, באלקטרה דגמי הקלאסיק והפלטינום.
באופן גורף המחיר מצביע על טיב ואיכות .
אין צורך לקחת דגמי אי וורטר לחדרי שינה רגילים.
אבל כשהדיירים עוברים את גיל ה 40 ומעלה כאן יש כדאיות לדגמי האינוורטר מבחינת התנהגות גוף האדם מול שינויי הטמפרטורה והכוונה לתופעת גלי החום אצל נשים .
ולדגמי אינוורטר כאן כדאים לו שהם אינוורטר מלא שאומר מדחס אינוורטר ושסתום אלקטרוני.
מבחינת מחיר כאן סמסונג כדאים יותר ומעלינם הפוגיטסו הדייקין והמיצובישי .
תדיראן ואלקטרה לא אוהבים נתונים אלו אבל מה לעשות אינוורטר לשמו חייב להכיל את 2 מרכיבים אלו .
לצפיה ב-'כמי שקונה כל שנה בממוצע 2-3 מזגנים'
כמי שקונה כל שנה בממוצע 2-3 מזגנים
19/01/2019 | 14:52
2
94
אני יכול להעיד כי במזגנים עד 1.25 כוחות אין הבדל בין המזגנים בכל הפירמות. הכוונה למזגנים עיליים רגילים שאינם אינוורטר.
רכשתי בשנים האחרונות מזגנים של תדיראן אלקטרה פילוט פמילי סאגה טורנדו בכל אלה לא מצאתי הבדלי איכות.

נראה לי שזה יותר ענין של מזל וקורה שיש באיזה מזגן פגם בייצור אבל זה נקודתי.
לפני שנים היו גם מזגנים מעולים של מוצר מדבקה מרפי ריצרדס אבל הפסיקו ליבא.
לצפיה ב-'יש לך טעות עצומה,אמנם לפעמים חלק מהמזגנים מגיעים מאותו מפעל '
יש לך טעות עצומה,אמנם לפעמים חלק מהמזגנים מגיעים מאותו מפעל
19/01/2019 | 17:29
1
107
אבל תלוי מה אתה מזמין.
אני לא מתעסק עם 2 -3 מזגנים בשנה אני מדבר על מאות ואני רק 50 שנים בענף הזה.
תגיע גם אתה לפעל בסין,יקבלו אותך יפה מאד וישאלו אותך מספר שאלות:
כמה מזגנים אתה מעונין לרכוש ואיזה הספקים
כמה אדוני מוכן לשלם למזגן (נניח 9000 )  100 דולר? 110 דולר? 120 דולר ? וכך הלאה.
מה אדוני מבקש שהלוגו על המזגן יהיה?? ברור שתגיד השמש ועוד ציור של שמש יפה בחזית.
וזהו ,שים כסף ותקבל .
המפעל בסין לא יפסיד חצי יואן,הם מתומחרים יופי ומעדכנים יום יום עקב עליית מחירי הנחושת בעולם.
אז מה ההבדל? בפנים : מדחס סיני זול מאד,מדחס סיני טוב יותר,מדחס סיני טוב,מדחס קוראני,מדחס הודי,מדחס יפני וכו'.
כנ"ל מנועי מאורר,כרטיסים אלקטרוניים באיכות זבל מול כרטיסים סינים או יפנים.
סוללות המעבים והמאיידים בעובי דופן שונה ועובי עלי האלומיניום להחלפת החום ויש עם ציפוי ובלי ציפוי ויש סתם עם צבע בכאילו.
אז ככה,לאלקטרה קו יצור במידאה עם עובדים קבועים לקו ,לתדיראן ב גריי כשרק לפני שבוע פתחו את החוזה לכך שתדיראן תוכל לרכוש במפעלים אחרים וגם גריי תוכל למכור לחברות אחרות בישראל מה שהיה בלוק של תדיראן וגרמו לחברת אנרקור לסגור שעריה,טורנדו החלה להביא מזגנים גם מחברת אוקס שייצרה בעבר לאלקטרה לפני המעבר למידיאה ואותו מפעל אוקס מייצר גם לפמילי ולעוד כמה חברות בישראל כולל גם תחת השם אוקס עצמו שמשווק על ידי החברה שמייבאת את מזגני היוקרה של פוגיטסו.
אז בכללי מבחוץ הכל דומה אבל מבפנים שונה מאד מאד.  
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
21/01/2019 | 11:35
25
בכל אופן עם הנסיון שלי עם מזגנים מכל הפירמות שהוזכרו גם אצלך אני לא מצאתי הבדל לכן אני רוכש את הזול ביותר.
האחרון שקניתי לפני מספר חודשים היה פילוט בגלל מבצע שהיה בשופרסל וכבר לא קיים.
כל המזגנים שהתקנתי בשנים האחרונות עובדים בעומס ומחזיקים מעמד יפה.
האמור הינו רק לגבי מזגנים של עד 1.25 כוח שאינם אינוורטר.
לצפיה ב-'החזרת מושב אסלה'
החזרת מושב אסלה
19/01/2019 | 12:01
1
118
שלום רב

רכשתי מושב אסלה לאסלה לא סטנדרטית של VITRA לאחר חיפושים רבים.
יצרתי קשר עם חנות אינסטלציה שלחתי את התמונות והוא הזמין את הדגם לטענתו מתאים.
אינסטלטור לא הצליח להרכיב משום שהמושב לא מתאים. 
החנות לא מוכנה להחליף או לזכות בגלל שפתחנו את האריזה.
מה אני יכול לעשות?

לצפיה ב-'בעיקר להגיד להם שיפסיקו לקשקש'
בעיקר להגיד להם שיפסיקו לקשקש
19/01/2019 | 13:01
92
תגיד להם שאתה מחזיר והם מחזירים את הכסף או שאתה לוקח אותם לתביעות קטנות על סעיף 11 לחוק המכר. 
לצפיה ב-'דירוג אנרגטי במייבש כביסה'
דירוג אנרגטי במייבש כביסה
19/01/2019 | 12:43
2
87
אני מעוניינת לרכוש מייבש כביסה ותוהה עד כמה משמעותי ההבדל בין דירוג אינרגטי B לC. אשמח להסבר.
לצפיה ב-'עשרות בודדות של שקלים לשנה '
עשרות בודדות של שקלים לשנה
19/01/2019 | 18:21
1
21
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/01/2019 | 19:05
6

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
פורום דיני מס הכנסה ומע
חייבים למס הכנסה?
דוד אפרים משרד עורכי דין
ייעוץ וייצוג משפטי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה