לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2914929,149 עוקבים אודות עסקים

פורום צרכנות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי כתיבה בפורום            בכתיבתכם חובה לשמור על כללי חוק הוצאת לשון הרע /הוצאת דיבה. על החוק ומשמעויותיו :he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99_%D7%9C%D7%A9%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%A8%D7%A2

על מנת לשמור על סביבה וירטואלית נעימה לכולנו, אנא שמרו על הכללים הבאים:

1. כתבו הודעות ושאלות  בנושאים הקשורים בנושא הפורום בלבד.

2. הימנעו ממסירת פרטים אישיים שלכם או של אנשים אחרים,

3. פרסום מסחרי אסור.

4. הפניה לבלוגים או תוכן בקישורים באתרים אסורה. (למי שיש מה לכתוב, יש לכתוב בהודעות בפורום עצמו ).

הקפידו על דיון תרבותי ושמירה כללי חוק הוצאת לשון הרע / הוצאת דיבה ,  והימנעו משימוש בשפה לא הולמת.

אין להשתמש במילים כמו:

הזהרו מ....

שקרנים. נוכלים. גנבים, מנוולים . וכד'.   יש לתאר את המקרה עצמו ללא כל הדבקת תוויות מילים כמו שצויינו .

הודעות שלא תעמודנה בכללים אלו תימחקנה על ידי מנהל  הפורום.

המשך >>

לצפיה ב-'ניצולי שואה'
ניצולי שואה
20/01/2019 | 18:01
2
80
שאלה: אם לא ידעתי שאני ניצולת שואה, (הגעתי לארץ בגיל 3 והוריי חסכו ממני את הטראומה), אז זה אומר שתגמול מגיע לי רק לאחר 60 שנים?
לצפיה ב-' בת כמה את היום?'
בת כמה את היום?
20/01/2019 | 18:23
15
לצפיה ב-'ניתן להגיש תביעה לבד אבל זה מסובך'
ניתן להגיש תביעה לבד אבל זה מסובך
20/01/2019 | 18:43
62
את יכולה למצוא את כל הפרטים הדרושים באתר הרשות לזכויות ניצולי השואה שם כתובות גם כתובות הסניפים ומספרי הטלפון שלהם.
הכי פשוט להגיש תביעה בעזרת עורך דין המתמחה  בנושא זה, שכר טרחתו מוגבל בחוק ואינו "בשמיים, והוא נגבה באופן יחסי לפיצוי אותו הוא משיג לך - לא קיבלת - לא שילמת.
כל תביעה שמוגשת נבדקת ברשות והתשלום רטרואקטיבי לתאריך הגשת הבקשה.
מספרם של ניצולי השואה דווקא עולה לאחרונה ולא יורד כפי שמתקבל על הדעת משום שההגדרות משתנות, כיום, למיטב ידיעתי, כל מי שנולד בשטח שהיה כבוש בידי הנאצים עד שנה לאחר סיום הכיבוש נחשב לניצול שואה.

לצפיה ב-'שאלה בנושא הארנונה.'
שאלה בנושא הארנונה.
20/01/2019 | 11:50
6
81
אני משלם את הארנונה שנה מראש בשל הנחות שונות שאני מקבל.
כמעט כל שנה הארנונה עולה בשיעור מסויים לכל משלמי הארנונה בעיר.אחוז זה של ההעלאה שווה לכולם ואם איני טועה נקבע על ידי משרד הפנים.
קיבלתי במעטפת הארנונה גם שובר לתשלום דו חודשי.צויין שם כי התשלום הדו חודשי יהיה צמוד לעלית המדד.מאידך התשלום לשנה מראש פתור מהצמדה למדד.
השאלה שלי היא כזאת.
האם מי שמשלם בתשלומים עם הצמדה מדד ומי שמשלם מראש ללא הצמדה למדד יתחילו עם אותו סכום את הארנונה  בשנה הבאה.
האם מחיר הארנונה למי שמשלם בתשלומים בשנה הבאה יהיה הארנונה הבסיסית + ההצמדה למדד שנצברה או הארנונה הבסיסית ללא ההצמדה כמו שאני שילמתי בגין שנה מראש.
במילים אחרות האם בשנה הבאה אני ששילמתי מראש ואחר עם נתוני דירה זהים ששילם בתשלומים עם הצמדה למדד נתחיל שנינו מאותו סכום או שהסכום שהוא יתחיל יהיה גבוה יותר בשל ההצמדה.
לצפיה ב-'מה אתה רוצה לא הבנתי'
מה אתה רוצה לא הבנתי
20/01/2019 | 12:48
49
כל שנה המדד נקבע מחדש. הם גובים את ההצמדה למדד כל חודשיים, לא שנה אחורה. 
לצפיה ב-'שאלה מעניינת'
שאלה מעניינת
20/01/2019 | 13:53
48
בדקתי אצלי, גם אני משלם מראש לכל השנה, הייתה עלייה של 0.32% השנה.
שנה שעברה שילמתי - 5980.49 שח והשנה- 5999.36 בדיוק יוצא 0.32% 
נראה לי שהמדד כלול בתוספת
ההנחה על תשלום מראש - 2%
לצפיה ב-'חישוב הארנונה '
חישוב הארנונה
20/01/2019 | 15:34
1
47
נעשה על בסיס של שטח ותעריף שמפורסם בצו הארנונה של הרשות, לפי סוג המבנה השימוש בו והאיזור שבו הוא נמצא.
כלומר אם אתה מחזיק בדירה ששטחה 120 מ"ר והתעריף שנקבע הוא 50 ש"ח למ"ר, עליך לשלם באותה שנה ארנונה של 6000 ש"ח. אם יש הנחות הן מחושבות על סכום זה.
את הסכום שמתקבל אתה אמור לשלם בתחילת השנה, אבל מאפשרים לך לפרוס את זה בשישה תשלומים. כמובן 1000 ש"ח בינואר שווים יותר מאשר 1000 שקלים במרץ, כיוון שהמחירים עולים (דבר שמשתקף במדד). לכן אם דחית את התשלום מינואר למרץ תשלם את הסכום השווה לערכם של 1000 ש"ח בינואר במועד התשלום, כלומר הצמדה למדד. כלומר הרעיון הוא שתשלום באופן זה הוא נייטרלי ואף אחד לא מרוויח או מפסיד מתשלום בבת אחת או מפריסה (בפועל, רשויות מעדיפות תשלום מראש גם כי הוא מבטיח שיקבלו את התשלום ולא יצטרכו לרדוף אחרי התושבים, ולכן חלקן נותן הנחה בדומה להנחה על הוראת קבע).

לקראת השנה הבאה, יחשבו את הארנונה שעליך לשלם באותה דרך כלומר יקחו את שטח הדירה שלך ויכפילו אותו בתעריף למ"ר שייקבע בצו הארנונה של השנה הבאה (שיהיה התעריף של השנה בתוספת המדד ואולי תוספת נוספת שתאושר על ידי שרי הפנים והאוצר). אף אחד לא מסתכל איך שילמת בשנה הקודמת, או אפילו אם שילמת בשנה הקודמת. גם אם יש לך חובות ארנונה, הארנונה שתידרש לשלם עבור שנה מסויימת תהיה זהה לאדם אחר במצבך ששילם את כל חובותיו).
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/01/2019 | 13:07
3
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
20/01/2019 | 18:24
1
41
1. בתחילת השנה שניכם מתחילים מאותו סכום.
2. הארנונה צמודה למדד שפרסם בתחילת השנה, כשהמדד יורד היא אינה יורדת  ולפני כל תשלום הרשות בודקת לא את העליה מהחודש הקודם אלא את העליה מתחילת השנה.
3. היום, כשהמדד לא ממש עולה - יש להצמדה חשיבות אפסית.
לצפיה ב-'תודה לכל המשיבים'
תודה לכל המשיבים
21/01/2019 | 13:05
28
לצפיה ב-'שאלה ליוסי זיו'
שאלה ליוסי זיו
17/01/2019 | 18:24
4
140
היי יוסי,
באחד החדרים יש לי מזגן אלקטרה 1.5 כ"ס , בן 10 שנים , החליט להפסיק לחמם. מתחיל לחמם ואחרי זה סתם מרעיש ולא עושה כלום.
לא יודע אם כדאי בכלל להתעסק איתו
על איזה מזגן עילי תמליץ לחדר שינה סטנדרטי קומה ראשונה על עמודים במישור החוף , לחדר יש קיר חיצוני לכוון צפון ושאר הקירות משותפים עם חדרים אחרים בבית.
תודה על עזרתך

לצפיה ב-'הסימנים שאתה מתאר מראים על מאורר'
הסימנים שאתה מתאר מראים על מאורר
17/01/2019 | 20:14
3
143
חיצוני לא תקין .
מצד שני לגבי מזגן חדש לתדיראן ולאלקטרה דגמים טובים בהחלט אבל לא אלו הזולים שבהם .
בתדיראן אלו דגמי האלפא והאלפא אקספרט, באלקטרה דגמי הקלאסיק והפלטינום.
באופן גורף המחיר מצביע על טיב ואיכות .
אין צורך לקחת דגמי אי וורטר לחדרי שינה רגילים.
אבל כשהדיירים עוברים את גיל ה 40 ומעלה כאן יש כדאיות לדגמי האינוורטר מבחינת התנהגות גוף האדם מול שינויי הטמפרטורה והכוונה לתופעת גלי החום אצל נשים .
ולדגמי אינוורטר כאן כדאים לו שהם אינוורטר מלא שאומר מדחס אינוורטר ושסתום אלקטרוני.
מבחינת מחיר כאן סמסונג כדאים יותר ומעלינם הפוגיטסו הדייקין והמיצובישי .
תדיראן ואלקטרה לא אוהבים נתונים אלו אבל מה לעשות אינוורטר לשמו חייב להכיל את 2 מרכיבים אלו .
לצפיה ב-'כמי שקונה כל שנה בממוצע 2-3 מזגנים'
כמי שקונה כל שנה בממוצע 2-3 מזגנים
19/01/2019 | 14:52
2
94
אני יכול להעיד כי במזגנים עד 1.25 כוחות אין הבדל בין המזגנים בכל הפירמות. הכוונה למזגנים עיליים רגילים שאינם אינוורטר.
רכשתי בשנים האחרונות מזגנים של תדיראן אלקטרה פילוט פמילי סאגה טורנדו בכל אלה לא מצאתי הבדלי איכות.

נראה לי שזה יותר ענין של מזל וקורה שיש באיזה מזגן פגם בייצור אבל זה נקודתי.
לפני שנים היו גם מזגנים מעולים של מוצר מדבקה מרפי ריצרדס אבל הפסיקו ליבא.
לצפיה ב-'יש לך טעות עצומה,אמנם לפעמים חלק מהמזגנים מגיעים מאותו מפעל '
יש לך טעות עצומה,אמנם לפעמים חלק מהמזגנים מגיעים מאותו מפעל
19/01/2019 | 17:29
1
107
אבל תלוי מה אתה מזמין.
אני לא מתעסק עם 2 -3 מזגנים בשנה אני מדבר על מאות ואני רק 50 שנים בענף הזה.
תגיע גם אתה לפעל בסין,יקבלו אותך יפה מאד וישאלו אותך מספר שאלות:
כמה מזגנים אתה מעונין לרכוש ואיזה הספקים
כמה אדוני מוכן לשלם למזגן (נניח 9000 )  100 דולר? 110 דולר? 120 דולר ? וכך הלאה.
מה אדוני מבקש שהלוגו על המזגן יהיה?? ברור שתגיד השמש ועוד ציור של שמש יפה בחזית.
וזהו ,שים כסף ותקבל .
המפעל בסין לא יפסיד חצי יואן,הם מתומחרים יופי ומעדכנים יום יום עקב עליית מחירי הנחושת בעולם.
אז מה ההבדל? בפנים : מדחס סיני זול מאד,מדחס סיני טוב יותר,מדחס סיני טוב,מדחס קוראני,מדחס הודי,מדחס יפני וכו'.
כנ"ל מנועי מאורר,כרטיסים אלקטרוניים באיכות זבל מול כרטיסים סינים או יפנים.
סוללות המעבים והמאיידים בעובי דופן שונה ועובי עלי האלומיניום להחלפת החום ויש עם ציפוי ובלי ציפוי ויש סתם עם צבע בכאילו.
אז ככה,לאלקטרה קו יצור במידאה עם עובדים קבועים לקו ,לתדיראן ב גריי כשרק לפני שבוע פתחו את החוזה לכך שתדיראן תוכל לרכוש במפעלים אחרים וגם גריי תוכל למכור לחברות אחרות בישראל מה שהיה בלוק של תדיראן וגרמו לחברת אנרקור לסגור שעריה,טורנדו החלה להביא מזגנים גם מחברת אוקס שייצרה בעבר לאלקטרה לפני המעבר למידיאה ואותו מפעל אוקס מייצר גם לפמילי ולעוד כמה חברות בישראל כולל גם תחת השם אוקס עצמו שמשווק על ידי החברה שמייבאת את מזגני היוקרה של פוגיטסו.
אז בכללי מבחוץ הכל דומה אבל מבפנים שונה מאד מאד.  
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
21/01/2019 | 11:35
25
בכל אופן עם הנסיון שלי עם מזגנים מכל הפירמות שהוזכרו גם אצלך אני לא מצאתי הבדל לכן אני רוכש את הזול ביותר.
האחרון שקניתי לפני מספר חודשים היה פילוט בגלל מבצע שהיה בשופרסל וכבר לא קיים.
כל המזגנים שהתקנתי בשנים האחרונות עובדים בעומס ומחזיקים מעמד יפה.
האמור הינו רק לגבי מזגנים של עד 1.25 כוח שאינם אינוורטר.
לצפיה ב-'החזרת מושב אסלה'
החזרת מושב אסלה
19/01/2019 | 12:01
1
117
שלום רב

רכשתי מושב אסלה לאסלה לא סטנדרטית של VITRA לאחר חיפושים רבים.
יצרתי קשר עם חנות אינסטלציה שלחתי את התמונות והוא הזמין את הדגם לטענתו מתאים.
אינסטלטור לא הצליח להרכיב משום שהמושב לא מתאים. 
החנות לא מוכנה להחליף או לזכות בגלל שפתחנו את האריזה.
מה אני יכול לעשות?

לצפיה ב-'בעיקר להגיד להם שיפסיקו לקשקש'
בעיקר להגיד להם שיפסיקו לקשקש
19/01/2019 | 13:01
91
תגיד להם שאתה מחזיר והם מחזירים את הכסף או שאתה לוקח אותם לתביעות קטנות על סעיף 11 לחוק המכר. 
לצפיה ב-'דירוג אנרגטי במייבש כביסה'
דירוג אנרגטי במייבש כביסה
19/01/2019 | 12:43
2
86
אני מעוניינת לרכוש מייבש כביסה ותוהה עד כמה משמעותי ההבדל בין דירוג אינרגטי B לC. אשמח להסבר.
לצפיה ב-'עשרות בודדות של שקלים לשנה '
עשרות בודדות של שקלים לשנה
19/01/2019 | 18:21
1
21
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/01/2019 | 19:05
6

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

רואה חשבון עומר רופא חיים
רו"ח עומר רופא חיים
פורום מיסים והחזרי מס
פורום מיסים והחזרי מס
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה