לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2795027,950 עוקבים אודות עסקים

פורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

שלום לגולשי פורום צרכנות! צרכנות היא ים של נושאים ותחומים. כל אחד הוא צרכן. מישהו מוכר, אנו קונים. יש צרכים, רצונות, לחצים ופרסומות. אנו קונים מוצרים . אנו קונים שירותים. לפעמים אנחנו בטוחים שאנו מבינים ויודעים הכל, לפעמים נשאר טעם מריר בפה ובכיס, אולי סידרו אותנו. בפורום ננסה לנווט בין הגלים, המושגים והשאלות. נשאל שאלות וננסה לענות. הכל בגוף "רבים", כי אנחנו כולנו נשתתף. יש מה לדעת, יש מה לשפר !! אזהרות והבהרות בהרחבה במאמרים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי כתיבה בפורום            בכתיבתכם חובה לשמור על כללי חוק הוצאת לשון הרע /הוצאת דיבה. על החוק ומשמעויותיו :he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99_%D7%9C%D7%A9%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%A8%D7%A2

על מנת לשמור על סביבה וירטואלית נעימה לכולנו, אנא שמרו על הכללים הבאים:

1. כתבו הודעות ושאלות  בנושאים הקשורים בנושא הפורום בלבד.

2. הימנעו ממסירת פרטים אישיים שלכם או של אנשים אחרים,

3. פרסום מסחרי אסור.

4. הפניה לבלוגים או תוכן בקישורים באתרים אסורה. (למי שיש מה לכתוב, יש לכתוב בהודעות בפורום עצמו ).

הקפידו על דיון תרבותי ושמירה כללי חוק הוצאת לשון הרע / הוצאת דיבה ,  והימנעו משימוש בשפה לא הולמת.

אין להשתמש במילים כמו:

הזהרו מ....

שקרנים. נוכלים. גנבים, מנוולים . וכד'.   יש לתאר את המקרה עצמו ללא כל הדבקת תוויות מילים כמו שצויינו .

הודעות שלא תעמודנה בכללים אלו תימחקנה על ידי מנהל  הפורום.

המשך >>

לצפיה ב-'כרטיס שופרסל החדש עם לאומי כאל'
כרטיס שופרסל החדש עם לאומי כאל
23/01/2018 | 13:52
3
59
יש ברשותי כרטיס אשראי שופרסל של לאומי קארד והבנתי ששופרסל עברו לעבוד עם ויזה כאל.עכשיו לפני שאני מצטרפת לכרטיס החדש אני מנסה להבין מה לעשות קודם להצטרף ואז לבטל את הכרטיס של לאומי קארד או קודם לבטל את הכרטיס הקיים ורק אז להצטרף לחדש . ובמידה ויש לי עוד עסקאות בכרטיס הקודם יש לי משהו שקניתי בלאומי קארד שופרסל בתשלומים עד יולי. אז האם אני יכולה לבטל את הכרטיס למרות שיש לי תשלומים עליו?
לצפיה ב-'לפני שהייתי מחליפה כרטיס הייתי בודקת אם בכלל צריך כרגע'
לפני שהייתי מחליפה כרטיס הייתי בודקת אם בכלל צריך כרגע
23/01/2018 | 14:56
58
כלומר מה מקבל מי שעדיין מחזיק בכרטיס הישן. בתקנון בסעיף 1.7 כתוב "עד למועד תום תוקף כל כרטיס אשראי שופרסל שהונפק ללקוח על-ידי לאומי קארד בע"מ, יחולו התנאים המפורטים בנספח א' לתקנון זה. מחזיק כרטיס אשראי שופרסל אשר יבקש כי יונפק לו כרטיס אשראי המועדון (כהגדרתו בנספח ד'), יהא זכאי להטבות כפוף לתנאים המפורטים בנספחים א' ו-ד' לתקנון זה."

כמו כן קראתי אתמול שבלאומי-קארד השיקו כרטיס מועדון משלהם שנותן החזרים בכל מיני רשתות מזון, לא רק שופרסל:

כמו כן אפשר להיות חברי מועדון גם ללא כ"א. אני מחזיקה כרטיסי חבר של רשתות שיווק ועוד (כולל שופרסל) שאינם כרטיסי אשראי.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
23/01/2018 | 16:00
1
49
1. בקשר לביטול - טלפני לויזה לאומי ותשאלי - יתכן והחיובים ימשיכו לרדת, יתכן ותצטרכי לשלם את כל היתרה ויתכן ותוכלי להעביר לכרטיס אחר של לאומי כארד אם יש לך.
2. בקשר לכרטיס - הכרטיס של כ.א.ל נותן קצת יותר משל לאומי (180 ש"ח לקניה או הלוואה 5000 ש,ח ללא ריבית) וכן 5% הנחה על כמה מוצרים 
3. את יכולה להשתמש בכרטיס לאומי עד שתקפו יפוג.
לצפיה ב-'ממה שידוע לי ביטוח אשראי משאיר את התשלומים שקיימים'
ממה שידוע לי ביטוח אשראי משאיר את התשלומים שקיימים
23/01/2018 | 19:47
19
עליו...
אבל במקרה של הוראת קבע אז תצטרכי לצלצל לכל מי שנתת לו הרשאה ותעבירי את הפרטים החדשים.
בכל מקרה...לא כדאי למהר להחליף כרטיס שאת רגילה אליו עד שיפוד התוקף שלו.
בהצלחה
לצפיה ב-'שר האוצר חתם על הצווים לביטול המכס.'
שר האוצר חתם על הצווים לביטול המכס.
22/01/2018 | 12:18
20
111

*נטו הוזלות יוצאת לדרך: שר האוצר חתם על הצווים לביטול המכס על מוצרי הלבשה וטקסטיל, חשמל, תמרוקים, צעצועים ועוד*
כחלון: "מחזירים את הכסף לאזרחים, מצמיחים את המשק ומוזילים את יוקר המחייה"
שר האוצר, משה כחלון, חתם על הצווים שיביאו לביטול המכסים על מספר רב של מוצרים במסגרת תכנית "נטו הוזלות". ביטול המכסים ייכנס לתוקף כבר בימים הקרובים בהוראת שעה שתוקפה עד ל- 31.12.18, ויכלול מוצרי ההלבשה ומוצרי טקסטיל נבחרים, מוצרי תאורה, מוצרי חשמל ביתיים וחלקיהם ובהם מקררים, מקפיאים, תנורי חימום ובישול, מערבלי מזון ועוד. כמו כן, יבוטל המכס על תמרוקים וקוסמטיקה, צעצועים ואביזרי ספורט
הצווים נחתמו במסגרת התכנית הכלכלית "נטו משפחה" שמטרתה להקל על יוקר המחייה בישראל. בתום הוראת השעה ייבחנו אפקטיביות הצו ומידת השפעתו בהתחשב באילוצים פיסקאליים בהכנת תקציב המדינה לשנת 2019. הפסד ההכנסות בגין ביטול המכסים עומד על כ-543 מיליון ₪ שמתווספים לביטול מיסי קנייה על מוצרי אלקטרוניקה בהיקף של 245 מיליון ₪, עליהם חתם כבר שר האוצר בחודש שעבר.
שר האוצר, משה כחלון אמר: "חתימת הצווים והשלמת המהלך הם המשך ישיר של המדיניות שלנו- להפחית מיסים ומכסים, להחזיר את עודפי הגבייה לאזרחים ולהצמיח את המשק. שנת 2018 היא שנת תקציב רביעית ברציפות של הפחתות מיסים ומכסים עבור האזרחים. המהלכים האלו מסייעים גם ליבואנים הקטנים והבינוניים וגם לצרכני הקצה. אנחנו כבר רואים את ההשפעות שלהם בצמיחה, בגידול בצריכה הפרטית ובהוזלות מחירים."
בברכה
עודד

לצפיה ב-'למה לצטט בלי קרדיט/קישור למקור? ולענייננו:'
למה לצטט בלי קרדיט/קישור למקור? ולענייננו:
22/01/2018 | 14:23
15
74
ליבוא האישי זה פחות משנה (כי מכס גם ככה היה רק בהזמנות מעל $500 ורוב ההזמנות הן פחות) וליבוא המסחרי, נחיה ונראה... כמו במקרים של הורדת מע"מ, השאלה כמה מזה יגולגל חזרה לצרכנים.

אני חייבת לציין שדווקא בנקודה הזאת אני כן הייתי שמחה לעודד מוצרים ישראליים. יש הרבה מקומות שבהם אפשר וראוי להוזיל ולהקל על יוקר המחיה, לתחושתי זה דווקא לא אחד מהם. נראה לי שזו בעיקר מתנה לבואנים ו"פופוליזם נטו". נחיה ונראה.
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
22/01/2018 | 14:26
10
65
זה באמת לא לעודד את התעשיה הישראלית, אלא את היבואנים ובעלי החנויות שמתלוננים שעם ישראל עובר לקנות ברשת. 
לצפיה ב-'לאחרונה הממשלה דווקא משתדלת לדכא את התעשיה הישראלית'
לאחרונה הממשלה דווקא משתדלת לדכא את התעשיה הישראלית
22/01/2018 | 14:54
8
64
ההיתרים המפליגים ליצוא גז לא רק שמפחיתים את הבטחון האנרגטי של המדינה אלא גם מציפים את בנק ישראל בדולרים - דבר שמעלה את מחיר השקל עד כדי הפחתת היצוא לשפל שלא היה כמותו שנים רבות ובנוסף מפריע לתעשיינים "לתת פייט" רציני ליבוא.
ונשאלת השאלה האם הורדת מחירי היבוא מצדיקה את הרס התעשיה והחקלאות הישראלית.
לצפיה ב-'בישראל לא נשארה תעשייה שאפשר לעודד'
בישראל לא נשארה תעשייה שאפשר לעודד
22/01/2018 | 17:09
7
52
המציאות היא שבישראל כמעט ולא מיוצרים מוצרי צריכה כבר שנים.
תעשה עכשיו סיבוב של 360 מעלות עם הכיסא ותספור כמה מוצרים אתה רואה שיש לך בכלל אפשרות לקנות מתוצרת הארץ.
להזכירכם המתפרות, מפעלי המקררים, הסירים ודומיהם נסגרו עוד בימים ה''טובים'' של ה 5.5 שקלים לדולר.
מה שנשאר בישראל זה נשק, הייטק ונשק הייטק. כולם תחומים רווחיים מספיק כדי לאפשר קיום ליצואנים גם במצב של שקל חזק.
ואני איש תעשיה במקצועי, לא מישהו שיושב מבחוץ ומלגלג, אני מרגיש את המצב הזה כל חודש בתלוש שלי, אבל זו המציאות.
לצפיה ב-'תתפלא'
תתפלא
22/01/2018 | 18:38
5
52
בישראל למעלה מ 20 אלף מפעלי תעשיהשבהם למעלה מ 350 אלף משרות, ישראל מיצאת מלבד נשק גם תרופות, אלקטרוניקה, תוצרת חקלאית, (שבשערי המטבע הקיימים קשה לה להתחרות בחו,ל וקשה לה להתמודד עם היבוא), מזון דשנים, וכמו לחקלאות - לתעשיית הצמיגים, הנייר, הריהוט וכדומה - קשה להתמודד עם היבוא  בשערי המטבע האלה - בשנתיים האחרונות - עקב מכירות הגז והאזיטים  הגדולים בהיי-טק ירד היצוא הישראלי בענפים האחרים בכ 10%.
לצפיה ב-'ממוצע של 17.5 איש למפעל.'
ממוצע של 17.5 איש למפעל.
22/01/2018 | 19:13
37
כמובן שהחציון שונה לגמרי.
גם אם מישהו פותח מתקן לתיקון אופניים בחצר הוא מפעל.
ה 350,000 האלו הם מספר מצחיק. במגזר הציבורי יש בערך מליון וחצי.
מגזר ציבורי הוא מושג חמקמק, אני לא יודע אם הוא כולל משרתי קבע למשל.
מורים למשל הוא כן כולל אבל כיום למיטב הבנתי גם שם יש סיווגים שונים.
קשה לי להאמין שיש מישהו שמצליח לעקוב אחרי הכל.
הפרד ומשול קוראים לזה.
לצפיה ב-'הוא דיבר על מוצרי צריכה, הרשימה שנתת מעט שונה'
הוא דיבר על מוצרי צריכה, הרשימה שנתת מעט שונה
22/01/2018 | 21:53
2
10
לצפיה ב-'לא - זו הסתעפות דיון בעניין פגיעת הממשלה בתעשיה'
לא - זו הסתעפות דיון בעניין פגיעת הממשלה בתעשיה
23/01/2018 | 10:09
1
24
ואני מצטט את תחילת ההסתעפות
-

ההיתרים המפליגים ליצוא גז לא רק שמפחיתים את הבטחון האנרגטי של המדינה אלא גם מציפים את בנק ישראל בדולרים - דבר שמעלה את מחיר השקל עד כדי הפחתת היצוא לשפל שלא היה כמותו שנים רבות ובנוסף מפריע לתעשיינים "לתת פייט" רציני ליבוא.
ונשאלת השאלה האם הורדת מחירי היבוא מצדיקה את הרס התעשיה והחקלאות הישראלית.

לצפיה ב-'זו לא בעיה שלנו בלבד. '
זו לא בעיה שלנו בלבד.
23/01/2018 | 11:47
48
בהרבה מדינות מתמודדים עם הסיפור הזה. ברגע שסין התחילה להציף את העולם עם מוצרים כל כך זולים, אנשים רוכשים את מה שזול יותר. עבדתי בזמנו במפעל תדיראן בעפולה. התברר שם שקנית מזגן בסין, הבאתו לארץ לחנות והתקנתו, עולה הרבה פחות מעלות היצור של מזגן בארץ, עוד לפני השיווק וההתקנה. אנשים התחילו לקנות את המזגנים המיובאים והפסיקו לקנות את מזגני תדיראן. מספר האנשים המועסקים הצטמצם דרסטית (כולל אני), והיצור הופסק. תדיראן עצמה הפכה להיות יבואנית של מזגנים, ובמפעל היצור בסין מדביקים את המדבקה של תדיראן. ישראל לא יכולה להתמודד עם מחירי יצור כל כך נמוכים, וחייבת להתמקד במה שעדיין הסינים לא עושים. 
בעקבות זה יש כוונה לשנות את הפסוק הראשון בתנ"ך, וזה הנוסח המתגבש:
" בראשית ברא אלוהים את השמיים ואת הארץ, וכל השאר MADE IN CHINA".  
לצפיה ב-'אז אתה מציע לעשות משהו הפוך'
אז אתה מציע לעשות משהו הפוך
23/01/2018 | 17:27
18
להחליש את השקל מלאכותית (או ליתר דיוק, להחליש אותו מלאכותית יותר ממה שעושים כבר עכשיו), בכדי לאפשר רווחה ליצואנים על חשבון היבואנים.
וזה מעלה את השאלה למה קבוצה אחת, שמורכבת ברובה מבעלי הון, חשובה יותר מקבוצה שניה, במיוחד בהתחשב בעובדה שהקבוצה השניה היא זו שמשפיעה ישירות על עלות המחיה של כל אזרח במדינה? ובמקרה של היבוא האישי מדובר באזרחים פרטיים במדינה ולא בעלי עסקים כלל.
אני לא נגד מכסי מגן, אבל מאחר ולא מייצרים מקררים בישראל, אין על מה להגן. מאחר ולא מייצרים מוצצים בישראל, אין על מה להגן, וכנ''ל טלויזיות ומדיחי כלים ומחשבים וכולי וכולי.
כמו שרוני כתב, גם אם תחליש את השקל לא תוכל להתחרות בסינים במחירי הייצור ולכן אני לא רואה הצדקה לפגיעה במשק כולו בעבור פלח אחד שאולי יהיה לו קל יותר, אבל זה לא מה שישנה עבורו את התמונה ב 180 מעלות.
לצפיה ב-' עכשיו נשאלת השאלה האם הממשלה הייתה צריכה לעשות משהו'
עכשיו נשאלת השאלה האם הממשלה הייתה צריכה לעשות משהו
22/01/2018 | 21:52
26
או מה היה רצוי שתעשה עכשיו...

אגב, מתי היה כאן 5.5 ש"ח לדולר? גם כשהדולר היה בשיאו ב-2002 הוא דגדג את ה-5 מלמטה. בדקתי עכשיו שערים היסטוריים, מאז 1988 הדולר מעולם לא היה מעל 5 ש"ח (שער יציג; שער קנייה אני לא יודעת).
לצפיה ב-'עוברים לקנות ברשת (מחו"ל) דברים קטנים יחסית, בד"כ'
עוברים לקנות ברשת (מחו"ל) דברים קטנים יחסית, בד"כ
22/01/2018 | 14:58
50
כמו בגדים... ולכן דווקא הסרת החסמים כאן על יבוא מגוחכת, אם כבר הייתי מצפה שיתנו תמריצים לייצור מקומי שיתחרה ביבוא, לא מתנה ליבואנים... הם לא יכולים להתחרות ביבוא האישי מסין (כי הם צריכים לגזור קופון) והם לא יכולים להתחרות ביבוא האישי של אנשים כמוני, שמזמינים במידות או בסגנונות שהם לא רוצים לייבא כי אין להם הרבה שוק.

וכמובן, במוצרי חשמל זה בכלל לא משנה כי אין כמעט יבוא אישי (ודאי שלא למוצרים גדולים) וגם ככה הרוב יבוא... וכשאין להם תחרות עם היבוא האישי של הצרכנים, עד כמה הם ירצו לחלוק איתנו את ההטבה שקיבלו? זו שאלה טובה.
לצפיה ב-'במקרה אני קורא עכשיו ספר על תקופת נפוליאון ועל צרפת בזמן '
במקרה אני קורא עכשיו ספר על תקופת נפוליאון ועל צרפת בזמן
22/01/2018 | 17:41
3
42
ההוא, אני כרגע בשנת 1803 .
מאוד הופתעתי לגלות שכבר אז היו מכסי מגן, מה שמקובל גם בישראל ובמידה פחותה
גם בתאילנד ומדינות רבות בעולם.
בגדול פותרים את זה בהמון מקרים, לא בישראל, ע"י חתימת חוזים להפחתת או ביטול מיסים
בין מדינות שבהסכם, כך למשל בין תאילנד לסין או אוסטרליה, אני מציין את העובדה הזו
כדי לסכל את הטענה שלישראל אין עם מי לדבר באזור, סין ואוסטרליה במיוחד לא באזור תאילנד.
הרעיון הוא שמכסי מגן לא בהכרח עוזרים לייצור המקומי אבל כן מקשים על החיים במדינה, כל מדינה בה זה קיים.
מי שיש לו כח קנייה יעדיף תמיד לשלם פי 2 על מוצר טוב שיחזיק פי 3 זמן ע"פ מוצר זול שיתפגר במהרה.
העניין הוא לעודד ובעיקר להשביח את התעשיה המקומית כך שתהיה בת תחרות ליבוא.
בישראל כפי שנכתב קודם עשו הכל כדי להשמיד את התעשיה המקומית.
אני בדיוק כמוך, אם הייתי גר בישראל ללא היסוס הייתי מעדיף לקנות תוצרת ישראל,
אבל לא כזו ששם המותג נשאר ישראלי אבל נתפר בירדן.
זה מה שעומד לקרות גם עם טבע וזה בכלל כואב לי כי יש לי שם חברים. הייצור יעבור להודו ולסין
כך שאם ישראלי יקנה תרופה של טבע הוא יפרנס פועלים בהודו וסין ומנהלים מדושנים בישראל או ארה"ב ולזה אין לאף אחד אינטרס. חוץ מלמנהלים כמובן.
למרות שאני מחוץ לישראל כבר למעלה מעשר שנים כואב לי לראות את זה קורה.
לחיות בחוץ אין משמעותו להיתנתק מבחינתי. עובדה שאני כותב בפורומים ישראלים,
קורא גם עיתונים ישראלים וכד'.
נפוליאון מסתבר מהספר למד רבות מתקופת הקיסרות וררפובליקה ברומא, לטובה ולרעה.
זה היה 1500 שנה או קצת יותר לפני שהוא הפך להיות קיסר.
בממשלת ישראל לא משכילים ללמוד תהליכים כלכליים ב 200 השנה האחרונות שמתועדים טוב בהרבה
ואת ההשלכות שלהם. ככה זה כשמסתכלים רק על הבחירות הבאות, רומסים את כל מה שבדרך.
לצפיה ב-'אם כבר הזכרת את טבע'
אם כבר הזכרת את טבע
22/01/2018 | 18:07
2
42
אז חלק גדול מהייצור שלה לא נמצא בישראל עוד לפני הסערה האחרונה, ולא רק בגלל עלות כח האדם. בייצור תרופות מעורבים לא מעט כימיכלים מסוכנים, שהדרישות הרגולטוריות לשימוש בהם במדינות המערב ובישראל מאד מייקרות את הייצור, אז העבירו מפעלים למדינות פחות קפדניות במזרח.
לצפיה ב-'בשנת 2014 בלבד יצרה טבע בישראל'
בשנת 2014 בלבד יצרה טבע בישראל
22/01/2018 | 18:44
41
  ב   73,347.8 מליון ש"ח שמתוכם למעלה מ 96% היה מיועד ליצוא
בגלל מדיניות הממשלה, בין השאר, המספרים יורדים
לצפיה ב-'נפלא. זה מידע שלא הכרתי.'
נפלא. זה מידע שלא הכרתי.
22/01/2018 | 18:54
35
לא נעים לי להגיד אבל יש לי אקסית שהיא בעמדה בכירה שם.
הטחתי בה כמה אמיתות שגיליתי במהלך השנים לאחר שנפרדנו, אנחנו עדיין חברים,
היא אמרה שאני טועה או שהיא לא יודעת על זה כלום.
לטעות בטוח שלא טעיתי, שהיא לא יודעת זה יכול להיות כי יש שם ביזור.
אבל את מה שאתה כותב ממש לא הכרתי ואם כך מעניין מי כן מכיר ומתוך מי שמכיר
למי אכפת בכלל.
נקודת המוצא שלי טרם המידע שנתת עכשיו הייתה שנקודת החוזקה של טבע היא היותה חברה ישראלית.
זה עדיין דבר שנחשב בשוק הבי"ל.
את המידע לגבי ייצור במדינות אחרות לא יודע כמה ידעו.
עכשיו הכל נחשף בפומבי. אז איזה יתרון יהיה לטבע לעומת כל חברה אחרת שמייצרת בהודו ויש הרבה כאלו?
זה תהליך של השמדה עצמית שכתבתי עליו אתמול במקום אחר וזה כואב, לאו דווקא בגלל חברי
אלא בגלל עצם ההשמדה של התעשיה בישראל.
מקביל בערך לשיחה עם חבר ישראלי שהייתה לי היום  בעקבות הרצח בין עבריינים ישראלים שהיה אתמול בתאילנד.
תרצחו אחד את השני בישראל, שם כבר יודעים לטפל בזה במידה כזו או אחרת.
כשזה מגיע למדינות אחרות זה כבר יוצר בעיה לכל הישראלים שמגיעים אליהן.
לי ולחברי זה לא נוגע, אנחנו במעמד מספיק מבוסס במדינה, אבל זה יפגע בהרבה תיירים
שמגיעים לכאן ומדובר בערך ב 100,000 איש בשנה.
אז מעבריינים באמת אני לא מצפה שיחשבו על עתיד התיירות הישראלית בתאילנד,
אבל מממשלת ישראל אני כן מצפה שתלמד איך בונים כלכלה וכלכלה זה לא רק הייטק ובורסה,
בכלכלה קיימות גם תעשייה וחקלאות למשל.
לצפיה ב-'איזה בזבוז של כסף . הצבעתם כחלון קיבלתם כישלון'
איזה בזבוז של כסף . הצבעתם כחלון קיבלתם כישלון
22/01/2018 | 15:34
15
לצפיה ב-'קשה לי להחליט '
קשה לי להחליט
22/01/2018 | 15:50
47
אם זה יותר אופיום להמונים או תחילתה של כלכלת בחירות .
חיובי ותורם זה  לא .
לצפיה ב-'מהצד השני של המטבע: השקל החזק מקל על היבוא אך מקשה על היצוא'
מהצד השני של המטבע: השקל החזק מקל על היבוא אך מקשה על היצוא
22/01/2018 | 16:39
1
47
המטבע החזק בעולם? השקל גובה מחיר
השקל שובר שיאים בעלייה מתמשכת מול המטבעות המובילים בעולם. במקביל להוזלת הרכישות שלנו בחו"ל, קיימת פגיעה קשה ביצואנים. האם יש לכך פיתרון? המרוויחים, המפסידים ולמה ניסיונות ההתערבות של בנק ישראל לא ממש יעזרו
אליצפן רוזנברג 20.01.18

"מצד אחד, שקל חזק טוב לציבור הצרכנים - המוצרים והשירותים שאנחנו (ישירות או באמצעות היבואנים) קונים במט"ח, כמו טיסות ונופש בחו"ל, הלבשה, אלקטרוניקה, מחשבים, מזון ועוד - זולים יותר.

אולם מנגד, כל מי שהוא יצואן - נפגע מכך. הוא משלם משכורות לעובדים שלו בשקלים, אך את ההכנסות הוא מקבל בדולר או באירו (השווים פחות). כלומר, הרווח שלו נשחק או שהוא פשוט מפסיד. במציאות כזו לא ניתן לשרוד לאורך זמן, עסקים עלולים לקרוס ולפטר עובדים."

מדבריו של אורי גרינפלד כלכלן ואסטרטג ראשי של בית ההשקעות פסגות:
"ברמה התיאורטית תמיד יש בלמים ומאזנים. בלא מעט ענפים אין כל כך תחרות, ואז ההתחזקות של השקל לא מתגלגלת לצרכן. יש גם חסמים לייבוא, למשל יבואנים בלעדיים וכדומה. אחרי כל כך הרבה שנים של התחזקות השקל, היית מצפה לגידול דרמטי בייבוא שגם היה מביא להיחלשות השקל, אבל זה לא קורה. מה זה אומר? שההתערבות צריכה להיות דווקא בהסרת חסמים.

"יש ענפים שאולי אין להם זכות קיום. אם מקבלי ההחלטות היו רוצים לעשות שינוי - זה לשחרר חסמי יבוא, בטח בענפים שאין להם תחרות גדולה בארץ. אז הייבוא היה גדל, הלחץ על השקל היה גובר והוא נחלש".

מדבריו של שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים:
"ממשלת ישראל חייבת לעודד רכישה תוצרת הארץ, קודם כל בחברות ובארגונים הממשלתיים. אני לא מבקש שיקנו ביוקר, אלא באותו מחיר ובאותה איכות. כמו שיש חוק כזה בארה"ב".

לצפיה ב-'לא רק היצואנים נפגעים'
לא רק היצואנים נפגעים
22/01/2018 | 18:47
50
גם היצרנים לשוק המקומי שצריכים להתחרות ביבוא שמוזל עקב התחזקות היתרה של השקל כתוצאה מהדברים שמניתי מוקדם יותר בדיון זה
לצפיה ב-'נעלי ספורט דיאדורה נוחות, רציתי לדעת למה הן יותר זולות'
נעלי ספורט דיאדורה נוחות, רציתי לדעת למה הן יותר זולות
21/01/2018 | 19:09
25
106
מנעליים אחרות מאותה קטגוריה ?
יש  ב85
ויש ב 99

את מי אפשר לשאול את השאלה הזאת ?
לצפיה ב-'אני ראיתי בחנות נעלי דיאדורה'
אני ראיתי בחנות נעלי דיאדורה
22/01/2018 | 06:57
24
85
והן עלו ש"ע לכמה מאות ש"ח כך שמה שאתה ראית אינו המחיר ה"טבעי".
במקרה הנוכחי ישנן מספר אפשרויות: זיוף, פגם, עודפי מלאי ממש ישן, אולי עוד משהו.
אם נוח ונאה לך קנה ואל תשאל שאלות.
לצפיה ב-'אלה למשל.. למה המחיר לאלה?'
אלה למשל.. למה המחיר לאלה?
22/01/2018 | 09:35
23
72
לצפיה ב-'מה אכפת לך הלמה?'
מה אכפת לך הלמה?
22/01/2018 | 10:00
60
אם הן נוחות ונראות לך קנה.
לשאלות הלמה הכתובת היא המוכר, לא אני.
לצפיה ב-'כנראה עודפים; בקישור כתוב שנותר זוג אחרון במידה 44'
כנראה עודפים; בקישור כתוב שנותר זוג אחרון במידה 44
22/01/2018 | 16:54
21
18
לצפיה ב-'אפשר לראות באינטרנט נעלי דיאדורה דגם אלטומן ?'
אפשר לראות באינטרנט נעלי דיאדורה דגם אלטומן ?
22/01/2018 | 18:19
1
51
איפה יש?

לצפיה ב-'אין לי מושג, לא מבינה בזה.'
אין לי מושג, לא מבינה בזה.
22/01/2018 | 21:37
10
לצפיה ב-'כמו שבבוקינג כותבים שנשאר חדר אחרון והסתבר שזו רמאות גמורה'
כמו שבבוקינג כותבים שנשאר חדר אחרון והסתבר שזו רמאות גמורה
22/01/2018 | 18:36
18
43
והם כבר נתבעים על כך בכמה מדינות?
לצפיה ב-'לא נראה לי. הזמנתי דברים מוואלה שופס בעבר וזה לא היה כך.'
לא נראה לי. הזמנתי דברים מוואלה שופס בעבר וזה לא היה כך.
22/01/2018 | 21:38
17
51
כמו כן הסימנים (המחיר, המידה הבודדת) מצביעים על עודפים של זוגות בודדים שמנסים להעיף.
לצפיה ב-'אני מעוניין לקנות נעלי ריצה של דיאדורה, איפה אפשר לראות '
אני מעוניין לקנות נעלי ריצה של דיאדורה, איפה אפשר לראות
23/01/2018 | 11:26
7
44
איזה נעליים יש להם ? ואת המחיר ?
לצפיה ב-'נעלי דיאדורה חולון - יש גם חניה.'
נעלי דיאדורה חולון - יש גם חניה.
23/01/2018 | 12:07
6
49
המכתש 6 חולון.
יש עוד מספר חנויות (חנויות יבואנים), המבחר גדול.
בברכה
עודד

לצפיה ב-'יש לך מושג כמה עולה ?'
יש לך מושג כמה עולה ?
23/01/2018 | 12:53
5
15
לצפיה ב-'לפי פרסומים באתרים שונים בין 100 ל- 120 ש"ח'
לפי פרסומים באתרים שונים בין 100 ל- 120 ש"ח
23/01/2018 | 13:40
3
25
זה אמור להיות יותר זול ממקומות אחרים.
.אני לא יודע כמה אתה מתכוון לרוץ ובאיזה מהירות.
להליכות קצרות (10ק"מ) יש לי ריבוק קלאסיק.
להליכות יותר ארוכות (עד 20ק"מ) יש לי סאקוני.
אני הולך בממוצע במהירות של 7 קמ"ש (הליכה נמרצת).
אם אתה רץ למרחקים קצרים אולי זה מספיק.
בברכה
עודד
לצפיה ב-'אתה חושב שהן יותר טובות מאחרות ?'
אתה חושב שהן יותר טובות מאחרות ?
23/01/2018 | 14:39
1
26
במה הן שונות מהאחרות ?

לצפיה ב-'אני משוכנע '
אני משוכנע
23/01/2018 | 15:11
22
שהן פחות טובות מהאחרות . אם השימוש המתוכנן הוא יומיומי אז זה סביר .
אם הכוונה לעשות הליכות / ריצות עם הנעליים אלה - הייתי מוותר .
שימוש בנעליים לא טובות עשוי לגרום לפציעות .
לצפיה ב-'"כמה עולה לתפור חליפה ליתום"?'
"כמה עולה לתפור חליפה ליתום"?
23/01/2018 | 15:08
8
לצפיה ב-'לי אין מושג,'
לי אין מושג,
23/01/2018 | 13:41
8
46
אבל את מוכנה להתחייב שזה הזוג האחרון והוא קיים רק במידה הזו?
סביר להניח שלא ובצדק.
אבל סתם לכתוב דברים בלי לדעת כלום על המותג המדובר זה מיותר.
לצפיה ב-'היכן התחייבתי על משהו? העליתי השערה בהתאם למידע בקישור'
היכן התחייבתי על משהו? העליתי השערה בהתאם למידע בקישור
23/01/2018 | 14:02
7
31
לא ברור לי לשם מה אני אמורה "לדעת על המותג המדובר" כשלא התייחסתי למותג אלא לפרסום של וואלה שופס (אתר מכירות שאותו אני מכירה, כאמור).
לצפיה ב-'כרגיל, אין קשר בין התגובה לכתוב.'
כרגיל, אין קשר בין התגובה לכתוב.
23/01/2018 | 14:35
6
10
לצפיה ב-'להפך, יש קשר ישיר, ולכן הבנת שטעית אבל אתה לא תרד מהעץ'
להפך, יש קשר ישיר, ולכן הבנת שטעית אבל אתה לא תרד מהעץ
23/01/2018 | 14:46
5
10
לצפיה ב-'אם את חושבת שתצליחי לגרור אותי שוב לוויכוח בלתי פוסק'
אם את חושבת שתצליחי לגרור אותי שוב לוויכוח בלתי פוסק
23/01/2018 | 15:01
4
26
כהרגלך את טועה.
לצפיה ב-' להצליח לגרור אותך?! זה לא הישג, אתה זה שמתווכח'
להצליח לגרור אותך?! זה לא הישג, אתה זה שמתווכח
23/01/2018 | 15:09
3
32
כהרגלך בלי סוף מרצונך החופשי... אני רק מחכה ליום שבו תפסיק להגיב לי! אבל כל עוד אתה בוחר להגיב (בהתנשאות ובגסות הרוח האופייניות לך), אל תצפה שאשתוק, ובעיקר אל תפיל את זה עליי. אף אחד לא "גורר" אותך, ליצן.
לצפיה ב-'בסדר. תשפכי את כל התיסכולים שלך.'
בסדר. תשפכי את כל התיסכולים שלך.
23/01/2018 | 16:22
2
9
לצפיה ב-'אני לא מתוסכלת. שמת לב שאתה ממשיך להתווכח חרף הצהרתך? '
אני לא מתוסכלת. שמת לב שאתה ממשיך להתווכח חרף הצהרתך?
23/01/2018 | 16:43
1
8
לצפיה ב-'אהה. עוד משהו?'
אהה. עוד משהו?
23/01/2018 | 16:59
8
לצפיה ב-'שלום, נכון יש את המכנסי ספורט האלה עם השלוש פסים בצדדים?'
שלום, נכון יש את המכנסי ספורט האלה עם השלוש פסים בצדדים?
20/01/2018 | 20:20
18
158
איפה משיגים כאלה מכנסיים רק בלי הפסים (חלקות) ?

לצפיה ב-'אם תשיג את המכנסיים, אתן לך את הפסים, יש לי כמה...'
אם תשיג את המכנסיים, אתן לך את הפסים, יש לי כמה...
20/01/2018 | 20:35
15
41
לצפיה ב-'הוא רוצה להפך'
הוא רוצה להפך
20/01/2018 | 23:28
14
81
לקנות את המכנסיים ולתת לך את הפסים.
תוכל לעשות מעבר חציה ליד הבית.
לצפיה ב-'איפה משיגים כאלה מכנסיים אבל בלי הפסים ?'
איפה משיגים כאלה מכנסיים אבל בלי הפסים ?
21/01/2018 | 08:41
12
59
חלקות

לצפיה ב-'בכל חנות שהיא לא של אדידס.'
בכל חנות שהיא לא של אדידס.
21/01/2018 | 09:06
11
18
לצפיה ב-'לא היה כאלה, מה השם של המכנסיים האלה?'
לא היה כאלה, מה השם של המכנסיים האלה?
21/01/2018 | 09:58
10
25
לצפיה ב-'מחפש מותג או משהו פשוט ?'
מחפש מותג או משהו פשוט ?
21/01/2018 | 10:17
4
94
איך זה ?
לצפיה ב-'מכנסיים ארוכות כמו עם הפסים אבל רק בלי הפסים'
מכנסיים ארוכות כמו עם הפסים אבל רק בלי הפסים
21/01/2018 | 11:05
3
65
לא מותג.

תודה!
לצפיה ב-'סליחה *ארוכים'
סליחה *ארוכים
21/01/2018 | 11:27
13
לצפיה ב-'עכשיו הבנתי - אתה מחפש שמאטעס.'
עכשיו הבנתי - אתה מחפש שמאטעס.
21/01/2018 | 11:40
1
70
אם אתה מגוש דן (המעגל הפנימי), תנסה בשוק הכרמל, או בשוק בצלאל.
בברכה
עודד
לצפיה ב-'בדיוק כמו עם ה-3 פסים בצדדים רק בלי הפסים..'
בדיוק כמו עם ה-3 פסים בצדדים רק בלי הפסים..
21/01/2018 | 12:16
61
ושאלה:  יש לך מושג של מי המכנסי ספורט עם ה-2 פסים בצדדים ? (לא 3)

תודה!

לצפיה ב-'לא מכיר שם של מכנסיים...'
לא מכיר שם של מכנסיים...
21/01/2018 | 10:23
2
89
אבל אם נלך רגע לעולם החיות
אז חמור עם פסים = זברה
חמור בלי פסים = חמור

ואולי בכלל מדובר על סוס/פרד?
הכוכביות האדומות האלה שצצות וצומחות פה, הן כמו פטריות הזייה...
לצפיה ב-'תגיד תודה שזה בחינם'
תגיד תודה שזה בחינם
21/01/2018 | 10:56
1
24
לצפיה ב-'התקדמנו, עכשיו הוא מברר על ה-2 פסים...'
התקדמנו, עכשיו הוא מברר על ה-2 פסים...
21/01/2018 | 19:21
13
לצפיה ב-'אם הבנתי אותך נכון, אצלנו קוראים לזה מכנסי טריינינג'
אם הבנתי אותך נכון, אצלנו קוראים לזה מכנסי טריינינג
22/01/2018 | 22:06
1
41
ויש כאלו בפוקס (קניתי לא מזמן).

לצפיה ב-'כמה עולה שם ?'
כמה עולה שם ?
23/01/2018 | 08:59
126
לצפיה ב-'נראה לי שהפסים האלה אמורים להחזיר אור בשביל מי שרץ'
נראה לי שהפסים האלה אמורים להחזיר אור בשביל מי שרץ
22/01/2018 | 20:24
39
שיראו אותו.
אבל הוא צודק, גם אני מעדיף מכנס נקי בלי קישוטים כאלה.
לצפיה ב-'נסה ברשתות כמו פוקס, תמנון ובחנויות כלבו/ספורט (שם יהיה יקר)'
נסה ברשתות כמו פוקס, תמנון ובחנויות כלבו/ספורט (שם יהיה יקר)
21/01/2018 | 15:10
14
לצפיה ב-'נכון שאתה תומר ? מדוע אתה מתבייש ? '
נכון שאתה תומר ? מדוע אתה מתבייש ?
21/01/2018 | 20:01
15
לצפיה ב-'מייבש כביסה.'
מייבש כביסה.
21/01/2018 | 11:39
25
111
מה ההבדל בין מייבש שעולה 1000 שקלים לבין מייבש שעולה 3000 שקלים ?
האם המייבש של ה 1000 שקלים לא ייבש את הכביסה כמו שצריך...?...
לצפיה ב-'מה ההבדל בין מכונית שעולה כך לעומת אחרת?'
מה ההבדל בין מכונית שעולה כך לעומת אחרת?
21/01/2018 | 12:09
81
יש מייבשים בעלי תכונות שונות, ולכן על שאלה זו, לא ניתן לענות תשובה סבירה. 
לצפיה ב-'2000 ש"ח.'
2000 ש"ח.
21/01/2018 | 14:02
19
לצפיה ב-'מצא את ההבדלים'
מצא את ההבדלים
21/01/2018 | 14:25
75
Change the name, change the price.
וגם כמו שענו לך, 2000 ש"ח. 
לצפיה ב-'חבלי כביסה במרפסת יעלו פחות מ 50 שקל,מומלץ'
חבלי כביסה במרפסת יעלו פחות מ 50 שקל,מומלץ
21/01/2018 | 15:00
18
74
מכל המדינות בעולם שאין ממש צורך במיבש כביסה ,יש עדנה למכשירי יבוש ,משום מה.
זה כמו למכור מקררים לאסקימוסים

לצפיה ב-'חשבתי שרק אני תולה כביסה על חבל'
חשבתי שרק אני תולה כביסה על חבל
21/01/2018 | 15:58
10
78
שמח לשמוע שיש עוד אחד.
אנשים סתם מבזבזים כסף, רכישה, חשמל, תופס מקום, אחזקה, תיקונים, ביטוח
מיותר לגמרי.
ואם תגידו, חורף, לי יש חדר כביסה, חבלים בתוך החדר מקיר לקיר.
בברכה
עודד
לצפיה ב-'ממש לא היחיד.'
ממש לא היחיד.
21/01/2018 | 16:05
71
יש לי אומנם מרפסת שירות קטנה סגורה, אבל אני תולה על מתקן עומד באחד החדרים. בחורף לוקח כמה ימים עד שמתייבש לגמרי אבל יש בגדים ומצעים אחרים בינתיים. מייבש אולי טוב למשפחות עם כמה ילדים... הארץ שלנו די חמה רוב הזמן.
לצפיה ב-'גם אני. לא אוהבת מייבש.'
גם אני. לא אוהבת מייבש.
21/01/2018 | 16:27
18
לצפיה ב-'אני לא תולה כביסה. '
אני לא תולה כביסה.
21/01/2018 | 18:55
7
73
וכמובן שגם אשתי לא. אנחנו מייבשים הכל במייבש. זה קל ונוח, הכבסים יוצאים רכים, אין צורך לגהץ כלום. והעלות? בסביבות 3 (שלושה, אני לא טועה) שקלים לכל מחזור יבוש. האם בשביל לחסוך 3 שקלים, שווה להתעסק עם כל הסיפור של סחיבת הכביסה הרטובה אל החבל, תליה, הורדה וגיהוץ?אולי. לי זה לא שווה. 
לצפיה ב-'והמייבש עצמו בחינם? (ויש גם שיקולי מקום לקחת בחשבון...)'
והמייבש עצמו בחינם? (ויש גם שיקולי מקום לקחת בחשבון...)
21/01/2018 | 23:20
6
54
מייבש סבבה למגבות, אבל דווקא לבגדים אחרים הוא לא בהכרח עושה טוב; יש לא מעט בגדים שאני לא מעזה להכניס למייבש. אנחנו לא מגהצים כמעט בכלל, למעט חולצות/שמלות כותנה לאירועים (ומכיוון שהן מתקמטות גם בארון, מגהצים רק לפני הלבישה).
לצפיה ב-'המייבש לא בחינם. '
המייבש לא בחינם.
22/01/2018 | 05:12
3
59
מצד אחד, הוא עולה כ 1000 ש"ח, ואם חלקים למספר השימושים, זה מעט מאד. מצד שני, לרוב האנשים יש מייבש, כך שנושא העלות שלו הוא לא פקטור. עובדה שקנו, ועשיו רק השיקול אם להשתמש או לא. 
לצפיה ב-'לא יודעת אם לרוב האנשים יש מייבש; לרוב מכריי דווקא אין'
לא יודעת אם לרוב האנשים יש מייבש; לרוב מכריי דווקא אין
22/01/2018 | 14:06
2
42
אלה לא בתים עם פעוטות/חיילים (נכון להיום), אם כי בחלקם היו, בתקופות מסוימות, ועדיין הסתדרו בלי. נראה לי שגם לשכנים מלמטה אין, אלא אם הם מעדיפים לתלות כביסה בכיף שלהם...
לצפיה ב-'מה שמפתיע הוא שגם כאן יש בחנויות מייבשי כביסה.'
מה שמפתיע הוא שגם כאן יש בחנויות מייבשי כביסה.
22/01/2018 | 19:27
1
36
לא זוכר שראיתי כזה עצמאי אם כי סביר שראיתי, אבל מה שאני זוכר הם כאלו אינטגרליים,
משולבים עם מכונת כביסה.
כאן אין בזה צורך ובישראל מעולם לא הרגשתי צורך. לציין שאני נטול ילדים וחיילים.
אין לי ספק שזה יחלחל לכאן בסופו של דבר כי כל דבר מתרבות הצריכה המערבית מגיע לכאן
כמו אלפי סניפים של סטארבאקס, מקדונלדס ודומיהם, אני נדהמתי מהמספרים כשראיתי אותם, הם ברשת.
לטעמי, כאן אנו שונים וזו לא ביקורת אלא רק אורח חשיבה שונה, גם מדיח כלים לזוג זה דבר מיותר
ואת זה אני כותב בתור זה ששוטף את הכלים. אבל כמו כל דבר זה עניין של מערכת שיקולים.
מדיח כלים ומייבש כביסה לדעתי נמצאים על אותו מישור וכל אחד יקבל את ההחלטה על פי דעתו.

לצפיה ב-'מדיח כלים (קטן) לזוג זה דבר נהדר '
מדיח כלים (קטן) לזוג זה דבר נהדר
22/01/2018 | 21:43
28
לא הכרחי אבל נוח מאוד. בזכות החומרים בטבליות והטמפרטורה הוא מנקה את (רוב) הכלים טוב יותר (כתמי תה יורדים בלי לשפשף, קערות פלסטיק מתנקות ב-100% ולא נשאר ריח, הזכוכיות יוצאות מבריקות), וטוענים שמדיחים גם חסכוניים במים לעומת הדחה ידנית, אז למה לא.
לצפיה ב-'מאז שרכשנו את המייבש הראשון מת החבל האחרון...'
מאז שרכשנו את המייבש הראשון מת החבל האחרון...
22/01/2018 | 08:05
1
62
למי יש סבלנות לצאת.. לתלות,, למצוא כביסה "קרשית" ובמקרים רעים, להיאלץ לכבס 
מחדש בגלל שהיונים 'השאירו משהו' על הכביסה שכבר כובסה?
אז יש לנו מייבש בן 26 שנים. 2-3 תקלות לא גדולות שהתגברתי עליהן בעצמי ולכן,
כמעט ולא הייתה עלות של תיקונים. 
מכשיר נהדר, עם חיישנים, שעוצר בזמן. 
מכשיר נהדר וחסכוני, כי אין לו קונדנסר שמעלה את צריכת החשמל. 
אז לדעתי, כן כדאי לרכוש משהו קצת יותר אמין, ולשלם מעט יותר, כדי לזכות ולהחזיק
במוצר טוב לאור זמן.
יש אינדסיט זול ויש אלקטרולוקס במחיר שפוי. לא הייתי משתולל עם בוש גרמני או 
מילה, שעולה כמו 3 אחרים.

לצפיה ב-'לי יש סבלנות, ולעוד כמה גולשים שהגיבו כאן... '
לי יש סבלנות, ולעוד כמה גולשים שהגיבו כאן...
22/01/2018 | 14:00
51
הכביסה לא "קרשית" (צריך לדעת מתי להוריד אותה) ויונים אין (אחרת זו באמת הייתה בעיה).
לצפיה ב-''
21/01/2018 | 15:59
7
לצפיה ב-'לא בדיוק'
לא בדיוק
21/01/2018 | 16:55
74
בחורף, אם לא רוצים להתקע זמן רב עם כביסה רטובה, המייבש הוא ממש הצלה. וכמובן כשיש כביסה רבה (ילדים) או כשיש לחץ לקבל כביסה יבשה במהירות (חיילים, סטודנטים). ויש עוד סיבה: פינוק!

כשיש לי כמה וכמה מכונות לכבס ולתלות, ואז להמתין לייבוש כמות לא קטנה של כביסה, ואז לקפל ולהכניס לארונות, יש בהחלט הקלה, בכך שלפחות נאגלה אחת  מסתדרת.

וסיבה אחרונה: לפעמים מייבש מיתר את הצורך בגיהוץ. וזה גם כיף.
לצפיה ב-'אבל...'
אבל...
21/01/2018 | 17:35
4
72
כשיש חייל שמגיע ביום שישי עם טון כביסה שצריכה להיות יבשה תוך יום 
ובחוץ גשם , אז מייבש פותר את הבעיה .
לצפיה ב-'גם אני וילדי היו חילים'
גם אני וילדי היו חילים
21/01/2018 | 18:03
2
79
את גם מעמלנת צוארונים?
בזמני היתה מכבסה צבאית
לא הביאו כביסה מלוכלת הביתה
מכל מדינות העולם ישראל המקום שבו מיבש הוא ממש לא נחוץ,
כנ"ל לגבי תמי 4 וסודה סטרים

לצפיה ב-'אולי לך לא נחוץ'
אולי לך לא נחוץ
21/01/2018 | 18:46
64
לי לא היה מייבש שנים. בקיץ הכל היה בסדר, אבל אז פתחו את הרחוב לעבודות ובמשך שנה הכל בחוץ היה אבק, אז תליתי בבית. ניחא המתקן באמצע הבית וניחא בקיץ זה מתייבש תוך יומיים, אבל אז מגיע החורף ולמכונה אחת לוקח להתייבש ארבעה ימים, ואז אתה מגיע למחסור כרוני בבגדים, כשכל הזמן יש יותר בגדים בכביסה (או ליתר דיוק ממתינים לכביסה) ותוכן של מכונה אחת שמתייבש לאיטו באמצע הבית. וזה לזוג בלי ילדים.
אז האם אפשר לחיות ככה? אפשר, וכאמור עשיתי את זה כמה שנים (טובות?) אבל אין לי שום ספק שהחיים הרבה הרבה יותר פשוטים ונוחים עם המייבש, והיום הייתי מתקשה לחזור אחורה.
לצפיה ב-'מכבסה צבאית, מתאימה למי שיש לו די מדים'
מכבסה צבאית, מתאימה למי שיש לו די מדים
22/01/2018 | 16:16
37
לשני בני, אחד תותחן, אחד שיריונר, היה מה שקיבלו באפסנאות, ואם היו מוסרים למכבסה, היו צריכים להסתדר עם מעט מדי מדים. אולי זה עובד יותר טוב בבסיסים פתוחים? גם בזמני, כביסה במכבסה דרשה איזה שבוע. למי יש שבוע להסתדר בלי סט מדים? הכל כיבסתי בעצמי.
לצפיה ב-'אכן, אבל אפשר לפתור אותה גם בדרכים אחרות '
אכן, אבל אפשר לפתור אותה גם בדרכים אחרות
21/01/2018 | 23:14
57
זו באמת שאלה של כמויות ונוחות; אם רוב הזמן לא צריך, חבל לשלם על מכשיר שסתם יתפוס מקום. בימי גשם (אין כ"כ הרבה כאלה בישראל, ולרוב יש ביניהם הפוגות) מחכים או תולים בבית ושמים מאוורר / תנור בקרבה המתקן (בצורה בטוחה, כמובן).
לצפיה ב-'מעניין איך היה נראה דיון כזה בשנות ה - 60 '
מעניין איך היה נראה דיון כזה בשנות ה - 60
22/01/2018 | 03:49
2
65
כמובן שלא היו מייבשי כביסה ואפילו מכונות כביסה לא היו לכולם.
מכאן אנחנו למדים, שאפשר להסתדר בלי, כל השאר תירוצים והצדקות.
זה סוג של מירוץ שאי אפשר לעצור - אני מודה - הפסדתי במירוץ.
אני יכול להבין את מי שקונה בכסף שיש לו (ללא חובות), אבל אני מניח שיש הרבה
שידם אינה משגת, ונקלעים למרוץ בעל כורחם מתוך לחץ חברתי, נכנסים לחובות כבדים.
אז נכון, יש להם בית יפה ואת כל המוצרים, השאלה היא איך באמת הם מרגישים.
למראית עין, הכל נראה טוב, אבל מבפנים, אני בספק אם יש להם שמחת חיים.
איך אפשר להנות ולשמוח שהראש שלך עסוק בחובות.
אם כולם היו כמוני (כמעט לא קונה כלום) זה גם בעייתי, חצי מדינה הייתה נסגרת.
היה אפשר לסגור את: שדה תעופה, קניונים, סוכנויות רכב, מספרות, חשמל ואלקטרוניקה, חברות הכבלים, חברות הסאלולר, חברות הגז (אין לי), בתי הקולנוע, בתי מלון, חנויות רהיטים, בעלי מקצוע היו פושטים רגל וכו'.
וואוו, אפילו לי זה כבר נשמע מוזר - טוב, אז אל תהיו כמוני.
בברכה
עודד
לצפיה ב-'בכלל לא מעניין מה היה ב-60'
בכלל לא מעניין מה היה ב-60
22/01/2018 | 08:22
60
ואל תיעלב ובמחילה מכבודך,  אבל אתה כל כך ארכאי, מבחינה צרכנית כמובן...
כך שרוב מה שאתה כותב, אכן נכתב יפה, בנחת ובנועם, אבל כל כך לא קשור למצב היום ולצרכנות מודרנית (אינטרנט, דיגיטל וכו'..)
זכותך, תמשיך, לא צריך את אישורי

לצפיה ב-'אתה בוודאי יודע שבין לא לקנות כלום לבין לקנות על פי '
אתה בוודאי יודע שבין לא לקנות כלום לבין לקנות על פי
22/01/2018 | 11:28
50
הצורך והאפשרויות יש הבדל גדול.
מכל דבריך אני מסכימה רק עם אחד - לא להתנהל על פי לחץ חברתי וכתוצאה מכך לצבור חובות כבדים.
חוץ מזה, כל הדיון הזה חסר טעם. אף אחד לא צריך להתנצל/לתרץ למה יש לו דבר כזה או אחר או לשכנע למה זה מיותר.
בקיצור, למי שיש מייבש שיהנה ולמי שחושב שזה מיותר שיהנה בלי מייבש ויפסיק להטיף לאחרים למה זה לא נחוץ.
לצפיה ב-'תוקף אחריות של גיר לקולנועית'
תוקף אחריות של גיר לקולנועית
20/01/2018 | 11:31
7
85
התקלקל לי גיר של קולנועית לקחתי לתיקון החליפו גיר חדש
שאלה כמה זמן אני אמור לקבל אחריות על גיר שעלה לי 6000שקל
נתנו לי אחריות שלושה חודשים האם זה בסדר?
לצפיה ב-'חסר מידע'
חסר מידע
20/01/2018 | 11:51
58
1. על מה ניתנה האחריות - האם על עבודת המוסך או על החלק ?
2. מה פירוש "החליפו גיר חדש"? - האם  שיפצו את הגיר שלך? האם החליפו לגיר משומש? האם שמו גיר חדש מהיבואן/יצרן..
אם הגיר משופץ/משומש - 3 חדשים נראה זמן סביר.
אם הגיר חדש כדאי לבדוק מה אחריות היבואן על החלק, היא  לא צריכה לחפוף את אחריות המוסך על עבודתו. - ובהחלט כדאי לבקש מהמוסך את הניירת של החלק
לצפיה ב-'גיר לקולנועית, אחריות ל-3 חודשים, האם זה בסדר ?'
גיר לקולנועית, אחריות ל-3 חודשים, האם זה בסדר ?
21/01/2018 | 05:18
5
110
יעקב היקר, תרשה לי לפני שנדון בשאלת האחריות להעלות מספר דברים.
א. המחיר לא מסתדר לי, בדקתי בכל מיני מקומות (מאגרים), אני לא אפרט כרגע
    מה ידוע לי ומה ראיתי, יתכן שרימו אותך, נחכה קצת לפני שנחליט.
ב. אני הבנתי שהחליפו לך גיר חדש (לא משופץ, לא החלפה לתיקון)במחיר של 6K
    ונתנו 3 חודשים אחריות, אני מניח שעל הכל (עבודה כולל חלק).
ג. לא בדיוק קשור- אבל יכול להיות שכן, לפי הכתיבה שלך, אני מתרשם שאתה
   אדם פשוט/טוב/תמים, עוד נחזור לזה, אם תרצה כמובן.
אני מבקש שתבדוק את החשבונית ותענה על השאלה :
האם רשום רק גיר ?
ואם לא, מה רשום בדיוק ?
בברכה
עודד

לצפיה ב-'בדקתי בחשבונית רשום גיר ומנוע -סליחה על ההטעיה'
בדקתי בחשבונית רשום גיר ומנוע -סליחה על ההטעיה
22/01/2018 | 15:45
4
42
בקשר לסעיף ג - כל מילה זהב 
לצפיה ב-'ראית כחול לא ענית, זה לא זה מנהל.'
ראית כחול לא ענית, זה לא זה מנהל.
22/01/2018 | 19:38
3
45
א. רצוי לענות לכולם, כדי שיוכלו לעזור לך.
ב. אחרי שאנחנו יודעים שזה גם מנוע, המחיר נראה לי סביר.
ג. על החלק אני חושב שאתה צריך לקבל שנה אחריות, על העבודה 3 זה בסדר.
ד.אני מציע לך לחזור לחנות/מוסך לבקש שיאריכו לך את האחריות(עבודה+חלקים)
   תנסה גם על העבודה, אם לא יסכימו תבקש ניירת של החלק, יראו שאתה מתחיל
   "לחטט" אולי ישתכנעו, אם לא, תיקח ניירת, אם לא יתנו, תחזור לפה.
בברכה
עודד
לצפיה ב-'הוא דווקא כן '
הוא דווקא כן
22/01/2018 | 20:00
8
לצפיה ב-'רק סעיף ד' נכון והוא בתלות נכונות המוסך'
רק סעיף ד' נכון והוא בתלות נכונות המוסך
23/01/2018 | 16:29
1
12
שלא חייב להסכים לכך, העסקה כבר בוצעה בתנאים שלה.
נחמד שאתה כאן אבל אתה לא רשום, מפזר עצות חסרות אחריות
וכותב על נושאים בהם אין לך מושג.
לצפיה ב-'מבחן התוצאה הוא הקובע - אם טעית, אתה מוכן להתנצל ? אני כן.'
מבחן התוצאה הוא הקובע - אם טעית, אתה מוכן להתנצל ? אני כן.
23/01/2018 | 17:34
13
שנינו לא יודעים מה יהיה בהמשך, נכון?
אני טוען שהעצות שלי טובות ויאריכו את האחריות.(עד סוף הטיפול שלי)
אתה טוען שהעסקה כבר בוצעה בתנאים שלה והמוסך לא חייב להסכים.
אני מודיע לך חגיגית, שאני אדאג שהמוסך יאריך את האחריות גם אם "העולם התהפך".
אם צדקתי, תתנצל(ולא להציק יותר).
אם אתה צדקת - אני מתנצל ( אם תרצה, גם אפתח דיון התנצלות מיוחד).
נחכה ונראה.
בברכה
עודד

לצפיה ב-'זהירות מנציגים של ניו קופל ביטוח מוצרי חשמל '
זהירות מנציגים של ניו קופל ביטוח מוצרי חשמל
22/01/2018 | 12:04
5
90
החברה האילו מצלצלים לאנשים ומציעים להם ביטוח למוצרי חשמל בצורה חלקלקה מאוד וכאשר מבקשים בכתב את תנאי הפוליסה לפני ביצוע כל עיסקה הם נעלמים כאילו בלעה אותם האדמה.
חלקלקים מאוד עם הבטחות בע"פ שהם טו גוד טו בי טרו.
לצפיה ב-'ניו קופל זו חברה לגיטימית'
ניו קופל זו חברה לגיטימית
22/01/2018 | 16:40
2
50
נדמה לי היחידה שביטוח טלפונים סלולריים אצלה שוה משהו.
מה שראינו בכתבה זה חברה שמנצלים לרעה של של מותג שאין להם שום קשר לחברה הנדונה

לצפיה ב-'חברה שאומרת שבמידה ולא מצליחה לתקן תחליף בחדש זהה'
חברה שאומרת שבמידה ולא מצליחה לתקן תחליף בחדש זהה
22/01/2018 | 17:25
1
38
לא אומרת אמת ללקוחות ,ברגע שביקשתי לראות את זה כתוב מראש לפני שאני נותן את פרטי האשראי הנציגה נעלמה לבלי שוב......
אני עוד מבין עניין אבל אנשים זקנים יאכלו את זה.
לצפיה ב-'אתה דברת עם ניו קופל או עם חברת outsourcing מטעמו?'
אתה דברת עם ניו קופל או עם חברת outsourcing מטעמו?
22/01/2018 | 17:37
35
הרי בטלפון אתה לא יכול לדעת.
קבוצת קופל מקורה בחברת השכרת רכב וליסינג
לצפיה ב-'למה זהירות?'
למה זהירות?
22/01/2018 | 17:31
1
41
פנו אלי, שאלתי מה התנאים, הפנו אותי לאתר שלהם, יש שם את כל סוגי כתבי השירות
תוריד, תקרא, תבין...תחליט

מה האזהרה ולמה?
לצפיה ב-'כנראה שלא לך כיוונתי (אולי להורים שלך)'
כנראה שלא לך כיוונתי (אולי להורים שלך)
22/01/2018 | 21:32
9
לצפיה ב-'מדיח אלקטרולוקס לא מנקה'
מדיח אלקטרולוקס לא מנקה
21/01/2018 | 12:16
6
76
שלום 
המדיח של אלקטרולוקס לא מנקה טוב.
מה יכול להיות?

המכשיר באחריות.
לצפיה ב-'תוצאות הדחה לא טובות.'
תוצאות הדחה לא טובות.
21/01/2018 | 13:49
85
א. לפני כל טיפול לוודא שהמכונה כבויה (להוציא מהחשמל).
ב. לנקות מסננים.
ג. לפעול לפי ההוראות - מצורף מדריך.
בברכה
עודד

לצפיה ב-'תודא שיש מלח וחומר הברקה'
תודא שיש מלח וחומר הברקה
21/01/2018 | 15:03
13
לצפיה ב-'כדאי לבדוק'
כדאי לבדוק
21/01/2018 | 16:50
49
שאין סתימה בממטרות. להוציא ולבדוק וגם לנסות להזרים דרכן מים. כמו כן, לבדוק שסידור הכלים טוב. שאין עומס יתר. 
לצפיה ב-'תפעיל את המדיח'
תפעיל את המדיח
21/01/2018 | 17:37
2
57
כשהוא ריק, עם חומר ניקוי יעודי .
לצפיה ב-'לא ברור לי במכונה הזאת איזו תוכנית '
לא ברור לי במכונה הזאת איזו תוכנית
22/01/2018 | 12:34
1
34
היא הטובה ביותר.

בניסיונות שלי AUTO לא עושה את העבודה בצורה טובה.
ממש מאוכזב מאלקטרולוקס.
לצפיה ב-'auto זו דרגת לכלוך רגילה - תנסה דרגה יותר גבוהה.'
auto זו דרגת לכלוך רגילה - תנסה דרגה יותר גבוהה.
22/01/2018 | 13:09
26
אתה יכול גם להתקשר לחברה - 039254848
בברכה
עודד
לצפיה ב-'הוט'
הוט
19/01/2018 | 14:12
45
299
מאתמול בשעה 12 בלילה אין כבלים.
התקשרתי מספר פעמים להוט - לטענתם "תקלה".
האם נכון?
האם 14 שעות, זה לא זמן סביר לתיקון?
המשך>>
מאתמול בשעה 12 בלילה אין כבלים.
התקשרתי מספר פעמים להוט - לטענתם "תקלה".
האם נכון?
האם 14 שעות, זה לא זמן סביר לתיקון?
לצפיה ב-'2 נשים נפלו באוטובוס של אגד באשמתו של נהג ולא עשו דבר...'
2 נשים נפלו באוטובוס של אגד באשמתו של נהג ולא עשו דבר...
22/01/2018 | 09:36
2
85
נהג האידיוט לחץ על דושה זריז מדי ונשים נפלו. נהג אפילו לא אמר מילה.
האם היה מה לעשות ומה הוא סדר הפעולות במקרה הזה?
לפחות כדאי לכתוב למחלקה ציבורית לתלונות של אגד?

תודה
לצפיה ב-'נתעלם כרגע מ- "באשמתו" ו - "אידיוט".'
נתעלם כרגע מ- "באשמתו" ו - "אידיוט".
22/01/2018 | 10:00
79
נפלו ונפגעו ? אם נפגעו מזמינים אמבולנס.
צריכים עדים - במקרה הזה זה קל - יכלו להחליף פרטים, אחת עם השנייה.
כמובן, לקחת פרטים מהנהג, שעת נסיעה, מס האוטובוס וכו'.
הוא מצידו יכול להתעלם עד שלא פונים אליו.
בברכה
עודד
לצפיה ב-'דרך הפעולה'
דרך הפעולה
22/01/2018 | 10:40
65
אם לא קרה להן כלום - רק להביע מורת רוחן כלפי הנהג, במידה ונוסעים נוספים חושבים שנהג ברשלנות - לפנות לפניות הציבור של חברת האוטובוסים, במידה ונוהג בפראות ניתן לרדת מהאוטו או להתקשר למשטרה תוך כדי נסיעה ולדווח - בדיווח לציין את מספר הקו, כיוון, מספר האוטובוס ומיקום משוער, הניידת שתשלח תיצור קשר כדי לוודא מפגש.
אם נפצעו - לדווח לנהג ולדרוש אמבולנס ומשטרה - זו תאונת דרכים עם נפגעים.
אם הרגישו כאבים רק מאוחר יותר (באותו היום או למחרת) להתפנות למיון ולדווח במשטרה, המשטרה תתן אישור שיכסה הוצאות המיון ותזמן את הנהג לחקירה. ולאחר מכן תחליט אם לסגור את התיק או לתבוע את הנהג על עבירת תנועה, במידה ותחליט לסגור את התיק תדווח למתלונן שיוכל לערער.
לצפיה ב-' שירות טוב '
שירות טוב
21/01/2018 | 01:10
1
110
יש אנשים טובים - טכנאי מחשבים לא לקח כסף על פירמוט .  ומישהו אחר  נתן תכנים חינם  לחצי שנה  כאשר הם בתשלום  .ועוד מישהו הסיע אותי במיוחד הביתה  4 פעמים  כאשר אינו גר בעירי . וחבר קנה ממני ספר בריאות ו13  דיסקים בנושא בריאות ב1000 שקל  כשהשווי הוא רק 600  שקל .   קיבלתי תוכנית ניקוי רעלים  בחינם .  ועוד  מנוי  לחודש  ב4  שקל בלבד  לתכנים בתחום הבריאות .  וקיבלתי הדרכה  מה לעשות כדי להתפרנס בכבוד . והתרומה לעמותת חיים  שווה כל שקל- לאור ה16  תכנים   שקיבלתי בתמורה . הכי חשוב  כשלא מכירים מישהו  -תמיד פייפאל .
לצפיה ב-'..'
..
21/01/2018 | 20:07
57
אוי ויי תומר.
נכון שהטכנאי שפירמט בחינם, לקח כסף עבור שאר הדברים שעשה ?
נכון שקיבלת תכנים חינם לחצי שנה והתחייבת לשנה ?
ואיך זה שאתה "דופק" חבר שלך ב 400 ש"ח ? מה אתה חבר של יאיר ?
נכון שהמינוי שקיבלת ב 4 ש"ח לחודש , יעלה 40 ש"ח לחודש בחודש הבא ?
אני מקוה עבורך שההדרכה שקיבלת כיצד להתפרנס בכבוד תעזור. 
ונכון, תמיד פייפאל.
לצפיה ב-'שאפו ענק לאוהדי מכבי נתניה'
שאפו ענק לאוהדי מכבי נתניה
21/01/2018 | 18:43
39
מלמדים את אבי לוזון , חזירות מה היא.

קיים הסכם בין הקבוצות , למחיר כרטיס 50 ש"ח במשחקים בינהן,
במשחק בנתניה גבו 50 ש"ח מאוהדי מכבי פ"ת.
היום במשחק בפ"ת, החזירים הלוזונים רוצים 60 ש"ח,
אוהדי נתניה , אמרו - עד כאן, אנחנו נשארים מחוץ לאצטדיון.

ומכבי פ"ת, במקום להפסיד 10 ש"ח, יפסידו את כל ה- 50 !!
חזיר (אבי), זה לא כשר !
לצפיה ב-'להרחיב אחריות או לא להרחיב אחריות על מייבש כביסה משאבת חום'
להרחיב אחריות או לא להרחיב אחריות על מייבש כביסה משאבת חום
18/01/2018 | 16:02
28
106
היי לכולם,
קניתי מייבש כביסה די יקר של AEG שעלה 3,500 ש"ח. הסיבה ליוקר הוא שזהו דגם על בסיס טכנולוגיית משאבת חום. להבנתי המייבש עובד כמו מזגן, בפנים יש מדחס שמבצע את הייבוש ובכך מקבלים ייבוש עדין יותר וגם חיסכון משמעותי בחשמל.
הדגם הוא AEG T88595IS
התקשרתי לאקלטרוניקס פרו להרחיב אחריות.
הציעו לי 2 אפשרויות:
1. להוסיף עוד שנתיים אחריות (סה"כ 3 שנים) בעלות 249 ש"ח.
2. להוסיף עוד 5 שנות אחריות (סה"כ 6 שנים) בעלות 749 ש"ח.
הפקידה הבהירה שזה כולל גם ביקורי טכנאי וגם חלקים.

לא יודע אם זה משתלם או לא. המוצר די יקר. בשוק יש מעט מייבשים שעובדים על טכנולוגיית משאבת חום, כשבדקתי ראיתי רק 6 דגמים מכל החברות (בעיקר AEG, סימנס). כך שאם יתקלקל, אני לא בטוח שטכנאי ממוצע ידע להתמודד (סליחה עם פגעתי בכבוד הטכנאים פשוט זה סוג מוצר לא נפוץ לדעתי).

למישהו יש מייבש כביסה שעובד על בסיס משאבת חום?
מישהו שיכול לספר קצת על אקלטרוניקס פרו? 
לצפיה ב-'לא מכיר מייבשים כאלה. '
לא מכיר מייבשים כאלה.
18/01/2018 | 18:22
7
79
אני יודע שיש, ומכיר את שיטת החימום. זה עקרון עבודה של מזגן. 
אתה כבר קנית, תתחדש. אני כותב למען אלו שיכנסו לכאן עם התלבטות לגבי קנייה כזו. 
זה נכון מאד שיש חסכון בחשמל. במקום עלות של 3 (שלושה) שקלים למחזור יבוש, תשלם 1 ש"ח. כמה מחזורי כביסה צריך לעשות בשביל לחסוך את הפרש העלות בין מייבש רגיל (יש ב 1000 ש"ח) לבין מה ששילמת? לפי חישוב גס שעשיתי, מדובר על 5 שנים, בתנאי שהמכונה תעבוד ללא תקלות. זה מאד נכון שטכנאי ממוצע לא ידע להתמודד איתה. תצטרך להזמין טכנאי מהחברה, וזה כמובן יעלה בהתאם. 
לצפיה ב-'היו עוד כמה שיקולים בבחירת המייבש הזה'
היו עוד כמה שיקולים בבחירת המייבש הזה
18/01/2018 | 22:16
5
69
מה שאני כותב הוא בעצם מה שלמדתי מפרסומים של AEG העולמית ולא מניסיון. עוד חודש אדע מניסיון.
ראשית, המכונה מייבשת בטמפרטורה נמוכה יותר ויותר עדינה לבגדים (צורכת 1,650 וואט).
שנית, המכונה כן יכולה לטפל בצמר, משי ובגדים עדינים. יש לה הסמכת WOOLMARK. עכשיו תשאל כמה בגדי צמר יש לי, אולי בודדים אבל נחמד שיש.
שלישית, המכונה יכולה לעשות טיפול רענון באדים. נניח יש לך בגד עם קצת ריח או שלבשת או שאתה רוצה להוריד קימוטים, אז תוסיף מים למייבש והוא יעשה טיפול באדים.
רביעית, במכונות בסדר גודל מחיר כזה, ניקוי פילטר ראשי הוא הרבה יותר קל. אצל סימנס בכלל לא צריך לנקות את המעבה, הוא מתנקה לבד. בדגם של AEG שלי צריך רק לעבור עם השואב, נדמה לי רק כשהמכונה תדרוש זאת. במכונות רגילות עם מעבה צריך להתעסק עם שטיפת רכיב המעבה ולייבשו.
אבל אין כמו ניסיון, אדווח עוד חודש חודשיים על ההתרשמות שלי.
לצפיה ב-'מכוון שאני עוסקת מידי פעם בליבוד כתחביב,'
מכוון שאני עוסקת מידי פעם בליבוד כתחביב,
19/01/2018 | 10:24
4
84
ממליצה לא לייבש בגדי צמר במייבש. זה ילבד אותם. חבל! (צמר אמיתי, לא סינתטי)
לצפיה ב-'לימדת אותי מילה חדשה'
לימדת אותי מילה חדשה
19/01/2018 | 11:50
31
לצפיה ב-'למה הכוונה? (אני מכירה את הפועל בהקשרים אחרים)'
למה הכוונה? (אני מכירה את הפועל בהקשרים אחרים)
19/01/2018 | 19:07
2
27
לצפיה ב-'כשמלבדים, מסבכים את סבי הצמר זה בזה, עד שנוצר גוש'
כשמלבדים, מסבכים את סבי הצמר זה בזה, עד שנוצר גוש
19/01/2018 | 20:32
1
63
בלתי ניתן לפרוק. אפשר לעשות זאת בליבוד יבש, בעזרת מחטים מיוחדות, שמכילותמין שקעים, אשר תופסות את הסיבים וסבכות אותם, ואפשר בליבוד רטוב, שכולל הרטבה (רצוי במים חמים ככל הניתן), ושפשוף הסיבים. אם בעזרת הידיים, אם בעזרת טול על משטח מיקדו (כמו שמשמש לגלגול סושי) ואם בעזרת ניילון פצפצים. להשבחת הליבוד, משתמשים גם בסבון. 

אם ממש רוצים שהליבוד יהיה חזק, נעזרים במכונת כביסה וגם במייבש, כי צמר רטוב, חום ושפשוף, גורמים ליצירת לבד! לכן ממש לא כדאי לכבס צמר במכונת כביסה. אם כבר מכבסים, אז בתכנית עדינה (פחות שפשוף...) וללא חימום. בלי סחיטה (נו, ברור) ולהמנע מיבוש במייבש, כי לא רוצים לקבל גוש או משטח לבד, אלא סוודר רך וגמיש. 

גם סוודרים מסיבים סינטטייםעלולים להתלבד, אבל פחות מצמר טבעי. 

אגב, בליבוד ניתן לעשות תכשיטים, תיקים, נעליים. דברים מקסימים. אני עכשיו קצת פחות בתחום, כי לא מעוניינת להשתמש בצמר. 
לצפיה ב-'מעניין, תודה.'
מעניין, תודה.
19/01/2018 | 20:52
10
לצפיה ב-' טכנאי מזגנים עשוי לעזור...'
טכנאי מזגנים עשוי לעזור...
22/01/2018 | 08:20
8
לצפיה ב-'בצע חיפוש על "אלקטרוניקס פרו" ואז תחליט'
בצע חיפוש על "אלקטרוניקס פרו" ואז תחליט
18/01/2018 | 18:39
3
41
לצפיה ב-'עשיתי'
עשיתי
18/01/2018 | 22:26
2
91
לפי הביקורות אלקטרוניקס פרו היא הזרוע הצרכנית של החמאס.
לצפיה ב-'ולחשוב שככה יבואנים חושבים להציל את עסקיהם מקריסה'
ולחשוב שככה יבואנים חושבים להציל את עסקיהם מקריסה
19/01/2018 | 07:45
36
לצפיה ב-'אם עשית וטוב שעשית, הבנת. זו חברת בת של ניופאן, שהשתלטה '
אם עשית וטוב שעשית, הבנת. זו חברת בת של ניופאן, שהשתלטה
22/01/2018 | 08:37
16
לאחרונה על כל רשת השירות של (כמעט) כל היבואנים. הם חוסכים ליבואנים עלות, 
ואת הכנסותיהם הם בונים על הלקוחות. כבר בשעת ביקור ההדרכה (שהם מתנים בכיבוד
האחריות), הם מנסים למכור לצרכן אביזרים "משלימים" + הארכת תקופה. 
כך הם מממנים לעצמם את מתן השירות, שבשורה התחתונה...... לא יהיה זול. 
כי חלקים כאלה ואחרים אינם כלולים והתקלה לא נגרמה אלא בשל כוח עליון ועוד
כיו"ב כיו"ב וכיו"ב...
בא אלי מתקין של אלק' פרו, כדי לפתוח אריזה של טלוויזיה חדשה שרכשתי. 
1. הוא לא פעל עפ"י ההנחיות של היצרן ולא פתח נכון את האריזה. יש סרטון באינטרנט, 
כיצד יש לעשות זאת והוא ממש לא עשה כנדרש.
2. הוא השכיב את המסך (55 אינטש) על האריזה הניצבת (רוחב בסיס האריזה 20 
ס"מ,
ככה שזה לא מעמד ממש יציב... והוא התעלם מדף ההוראות, כיצד יש להתקין את הרגל
של המסך. הוא הרכיב את הרגל בצורה לא נכונה, לא לפני שניסה למכור לי מתלה קיר למסך...
הוא לא שעה לעצותיי ועבד כמו שרק הוא יודע לעבוד. 
האמת, שבליבי קיוותי שהמסך ייפול לו מהקרטון ויינזק, על חשבונו ועל אחריותו
כמובן. לצערי, זה לא קרה.
לצפיה ב-'ודאי להרחיב'
ודאי להרחיב
20/01/2018 | 10:33
15
86
השקעת 3500 שח במוצר שאתה מצפה שיעבוד לפחות 3 שנים...
מה זה עוד 250 שח לעוד שנתיים? (תחשוב שהמוצר נמכר ב 3750 עם אחריות ל 3 שנים)

*סיפורון לשבת:
בחמישי התברר שהמזגן הדירתי שלי (מיני מרכזי בן שנתיים) מקפיץ את הפחת
פתחתי קריאה בתדיראן (אצלי זה בעלות ביקור של 235 שח) הגיע טכנאי, (תוך 24 שעות) לא מצא את הבעיה, המזגן פשוט לא קיצר (כמו שהרופא מגיע החולה בריא), שילמתי את דמי הביקור והטכנאי אמר שיש אחריות 3 חודשים על התיקון/ליקוי ואם התקלה תשוב הוא יחזור.
כך שלא חששתי שאצטרך לקרוא לו שוב, רק חבל על הזמן של שנינו...אבל מה לעשות הכל עובד כמו סוס.
ואז, רגע לפני השבת שלום, ממש בדלת, המזגן הקפיץ את הפחת ומכאן הטכנאי מצא את התקלה, איזה קצר ביחידה במסתור כביסה, 5 דק' תיקון והלך

על מקרים אלו בדיוק, אני טוען ששווה להרחיב אחריות ל 3 שנים
אני אישית, כל מוצר חשמלי חדש עושה הרחבה ל 3 שנים בסכום של עד 249 שח.
רוב ההרחבות מתומחרות ב 99 או 149 או 199 שח (לשנתיים נוספות)
על המזגן רצו יותר...

בחוכמת הבדיעבד, כל מי שלא הרחיב ולא הזדקק לתיקון במהלך 3 שנות המוצר, מרגיש "גיבור" ושניצח את השיטה...(חכמת הבדיעבד אף פעם לא עשתה לי את זה)
לשיקולך.

לצפיה ב-'כנראה שאעשה'
כנראה שאעשה
20/01/2018 | 10:46
14
59
אכן המוצר יקר והבעיה היא שיש מעטים כמותו בשוק.
בתוך המייבש יש כחצי ק"ג של גז כי זה עובד כמו מזגן. אני לא רוצה לגלות  כמה יעלה למלא אותו במקרה ויהיה צורך.

לצפיה ב-'אני הייתי עושה את ההרחבה'
אני הייתי עושה את ההרחבה
20/01/2018 | 11:37
13
66
ולו מהסיבה, שקשה למצוא טכנאים שמכירים את המוצר, ואם תצטרך תיקון, אז ביקור אחד של הטכנאי של החברה יעלה לך יותר. (בד"כ, החברות יקרות יותר מהפרטיים)
ואני גם מסכימה עם החישוב של PUPTITS.
שבת שלום.
לצפיה ב-'אף פעם לא עשיתי הרחבה למוצר-מה שכן יש ביטוח דירה שמכסה'
אף פעם לא עשיתי הרחבה למוצר-מה שכן יש ביטוח דירה שמכסה
20/01/2018 | 12:19
12
53
כל מכשיר חשמלי עד גיל 7 (של המכשיר) בעלות של 165 ש"ח וכמובן
אחריות לתיקון

לדעתי אין צורך בהרחבה.
השנה הראשונה מכוסה על ידי האחריות (ולפעמים יותר תלוי במכשיר) ואח"כ
ביטוח הדירה
לצפיה ב-'כדאי לבדוק את האחריות על כל מכשיר חשמלי.'
כדאי לבדוק את האחריות על כל מכשיר חשמלי.
20/01/2018 | 13:34
60
האם האחריות מכסה תיקון ע"י מי שאת בוחרת או ע"י נותן האחריות?
מה קורה אם נותן האחריות לא מסוגל לתקן ?
לצפיה ב-'נראה שכבר אין לך את הביטוח הזה'
נראה שכבר אין לך את הביטוח הזה
20/01/2018 | 15:55
10
53
תקנה חדשה: איסור כולל לחברות הביטוח למכור "ביטוח למוצרי חשמל"
ראה כתבה בלינק
לצפיה ב-'דווקא כן יש לי את הביטוח-ההבדל הוא שהתשלום לחברה היא לא דרך'
דווקא כן יש לי את הביטוח-ההבדל הוא שהתשלום לחברה היא לא דרך
20/01/2018 | 23:02
9
45
הביטוח אלא ישירות.

עוד לא נתקלתי תודה לאל שלא התליחו לתקן משהו
לצפיה ב-'לא הבנתי את התשובה'
לא הבנתי את התשובה
20/01/2018 | 23:08
8
43
עדין לא הבנתי כיצד יש לך ביטוח מוצרי חשמל דרך חברת ביטוח.
זה נפוץ שמשלמים דמי השתתפות לנותן שירות ולא לחברת ביטוח.
האם בשנת 2017 השתמשת בביטוח הזה והכל היה בסדר?
לצפיה ב-'אנחנו משלמים לאותה החברה שהיינו בה דרך הביטוח-אבל עכשיו זה '
אנחנו משלמים לאותה החברה שהיינו בה דרך הביטוח-אבל עכשיו זה
21/01/2018 | 09:09
7
33
תשלום ישיר
לצפיה ב-'רשמת שלדעתך איו צורך בהרחבת אחריות מעבר לשנה'
רשמת שלדעתך איו צורך בהרחבת אחריות מעבר לשנה
21/01/2018 | 10:04
5
36
ואת כן "מרחיבה אחריות" למוצרי חשמל...בשיטה של תשלום ישירות לחברת השירות, שמוכרת סוג של "כתב שירות ואחריות".
לא יודע מה הם נותנים לעומת האחריות המקורית של היבואנים עצמם.

בטוח שזה פחות משתלם מאשר להרחיב עם הרכישה לעוד תקופה.
לצפיה ב-'זה לא עובד כך'
זה לא עובד כך
21/01/2018 | 10:37
4
136
כפי שלמדנו מהתקשורת ,היבואנים "אחראים" לשנה הראשונה ויתרת השנים ,חברות שרות מטעם היבואן .מה גם השנה הראשונה האחריות היא ע"י אותה חברת שרות.
בפועל היבואן לא מבצע עבודות שרות אפילו לא בתקופת "האחריות"

לצפיה ב-'לא הבנתי אותך'
לא הבנתי אותך
21/01/2018 | 10:53
26
כתבת:
היבואנים "אחראים" לשנה הראשונה ויתרת השנים

אז רק החלק הראשון נכון, אחריות לשנה הראשונה וזהו.
כל מהות הדיון פה הוא על יתרת השנים.
לצפיה ב-'היבואנים "אחראים" - לא נשמע טוב (לפי התקשורת).'
היבואנים "אחראים" - לא נשמע טוב (לפי התקשורת).
21/01/2018 | 11:23
2
43
א. אני מבין מדברייך שאתה פוסל על הסף, הרחבת אחריות אצל היבואן, אני מבין
    ומסכים איתך.
ב. מה שאני מתקשה להבין, למה בכלל צריך לעשות ביטוח ?
   החברת ביטוח הרי מרוויחה מהעסקה, שאם לא כן, לא היו עושים ביטוחים.
   למה אדם לא יקח את הסיכון על עצמו וירוויח ?
   במיוחד שמדובר באדם, איך נקרה לזה "לא רעב ללחם", שיש בידו לקנות מכשיר
   יקר.
בברכה
עודד
לצפיה ב-'אני אומר חד וחלק'
אני אומר חד וחלק
21/01/2018 | 12:36
1
33
מהרגע שמוצר יוצא ממחסני היבואן ,אין לו קשר עם המוצר .
הכל עובר לחברת שרות מטעם היבואן ,ויותר מכך,גם הלוגיסטיקה של האספקה היא לא של היבואן .
ליבואן יש אולם תצוגה ,הוא מזמין את המוצרים למחסני הערובה והיתר לא ברשותו .
הרחבת אחריות לשיקולו של הצרכן .

לצפיה ב-'היבואן חייב במתן אחריות על פי חוק'
היבואן חייב במתן אחריות על פי חוק
21/01/2018 | 12:45
33
וברור שהוא לא עובר מבית לבית או ממוסך למוסך ומתקן במו ידיו
בשביל זה הוא הקים חברה או שוכר קבלן
לצפיה ב-'אז כבר לא דרך ביטוח דירה'
אז כבר לא דרך ביטוח דירה
22/01/2018 | 08:53
16
מקודם ציינת שזה נעשה דרך ביטוח דירה.
בכל מקרה, כמה עולה לך התענוג לחודש?
לצפיה ב-'קפסולות וניל ....'
קפסולות וניל ....
21/01/2018 | 11:43
1
76
שלום,
קניתי קפסולות למכונת קפה בטעם וניל, ועוד של חברה מוכרת בארץ, והטעם שלהם פשוט איום ונורא.
אין שום קשר לטעם וניל, והטעם שמתקבל הוא טעם "מעושן".

האם זה הטעם של הקפסולות "וניל" ?
לצפיה ב-'ענית בעצמך. כנראה שכן לטעמך לפחות.'
ענית בעצמך. כנראה שכן לטעמך לפחות.
21/01/2018 | 14:03
18
לצפיה ב-'ספר EBOOK'
ספר EBOOK
20/01/2018 | 22:38
1
58
מה זה בדיוק- לא מבין בזה . לא מבין בתוכנות מיוחדות  .עכשיו ברור מדוע כה זול  .ואם מישהו עקץ אותי ב290  שקל יש מה לעשות .תודה
לצפיה ב-'ספר דיגיטלי (קובץ) לקריאה במחשב/טאבלט/סמרטפון/קינדל וכו''
ספר דיגיטלי (קובץ) לקריאה במחשב/טאבלט/סמרטפון/קינדל וכו'
23/01/2018 | 12:41
1
לצפיה ב-'שיטה חדשה לגביית אגרות מייקרת את היבוא האישי*'
שיטה חדשה לגביית אגרות מייקרת את היבוא האישי*
18/01/2018 | 16:37
33
127
רשות המסים השיקה השבוע מערכת ממוחשבת חדשה לשחרור חבילות מהמכס על ידי חברות השילוח. עד היום שחרור החבילות נעשה באופן מרוכז, ומעתה הוא פרטני. בשיטה הזו האגרה לכל חבילה גבוהה יותר, והצרכן ישלם
https://www.calcalist.co.il/marketing/articles/0,7...

* תקף מעל $100 ולמיטב הבנתי רק בבלדרות (כלומר לא בדואר ישראל).
לצפיה ב-'אם זה יקטין את היבוא האישי, צעד מבורך.'
אם זה יקטין את היבוא האישי, צעד מבורך.
18/01/2018 | 20:02
28
118
יתכן שהבינו, שהיבוא האישי מונע מלהגיע ליעד האינפלציה שהוא בין 1%-3% לשנה.
לא ציפו לטירוף קניות כזה (61 מ' ב- 2017).
בטווח בינוני- ארוך, זה טוב לכולנו.
בברכה
עודד
לצפיה ב-'ואללה,'
ואללה,
19/01/2018 | 09:23
8
84
טוב לכולנו לשלם יותר?
לצפיה ב-'טוב לכולנו לשלם יותר ? בואו נבדוק.'
טוב לכולנו לשלם יותר ? בואו נבדוק.
19/01/2018 | 10:35
7
98
הסבר קצר - כאשר יש יבוא אישי בסדר גודל כזה המחירים בארץ יורדים (איפלציה).
הסיבה - כול מי שהפקיע מחירים חייב לישר קו, אחרת לא יוכל לשרוד (זה לוקח זמן).
יש קשר ישיר בין האינפלציה לריבית בנק ישראל (כיום 0.1%).
אינפלציה נמוכה = ריבית בנק ישראל נמוכה = עליית מחירי הדירות = ריבית נמוכה על חסכונות.
השאלה: מה אנחנו מעדיפים ? לשלם פחות 18 ש"ח אגרה על יבוא ?
או לשלם 100K ש"ח פחות על דירה ? או אולי, לקבל עוד 2% על החסכונות.
לי התשובה ברורה, אני מעדיף ריבית טובה על החסכון ודירות יותר זולות.
כול זה בהנחה שהאגרה תקטין את היבוא האישי.
בברכה
עודד
לצפיה ב-'רק שכחת לציין עוד רכיב'
רק שכחת לציין עוד רכיב
19/01/2018 | 10:52
1
81
והוא שכשריבית בנק ישראל עולה הריבית על המשכנתה עולה גם, ולכן גם אם מחיר הדירה ירד ב 100k, אתה תשלם אותם בכל מקרה בצורת ריבית על המשכנתה. ההבדל הוא רק בשאלה האם שילמת אותם לבעל הון א' או לבעל הון ב'.
לצפיה ב-'אתה צודק - לא שכחתי, רציתי לתת את ההסבר הבסיסי ביותר.'
אתה צודק - לא שכחתי, רציתי לתת את ההסבר הבסיסי ביותר.
19/01/2018 | 11:17
65
יש עוד מספר דברים שלא ציינתי.
אפשר לפתוח דיון על משכנתאות והלוואות וגם איך אפשר בלי.
בברכה
עודד

לצפיה ב-'ממש, ממש לא'
ממש, ממש לא
19/01/2018 | 11:41
69
1. למצב בו מחירים יורדים קוראים "דיפלציה", ולא אינפלציה.
2. קיטון ביבוא האישי לא יקפיץ את האינפלציה ל-2%. בעצם, נראה לי שעליית מחירים כתוצאה ממיסים בהכרח לא יכולה להחזיר לציבור יותר כסף ממה שהיא לוקחת במונחים ריאליים (במילים אחרות, הריבית תעלה בשיעור כלשהו, אבל הציבור יפסיד יותר מעצם עליית המחירים).
3. האינפלציה לא משפיעה על ריבית בנק ישראל, אלא בנק ישראל משתמש בריבית כדי (בין השאר) להשפיע על האינפלציה. אין פה הסבר אמיתי למה אינפלציה נמוכה היא דבר רצוי, אלא היגיון מעגלי - "צריך אינפלציה כדי לעמוד ביעד אינפלציה. ואם נעמוד ביעד אינפלציה בנק ישראל יעלה ריבית". אוקי, אבל... למה שבנק ישראל לא יעלה את הריבית בלי קשר לאינפלציה? את זה לא מסבירים.
4. מתעלמים פה לגמרי מהצמיחה במשק (שמושפעת גם היא משער הריבית) ומהיחס בין הגידול בשכר לאינפלציה.

הסבר יותר מדויק (גם אם לא מלא):
לצפיה ב-'כלכלה'
כלכלה
19/01/2018 | 11:41
2
57
"כאשר יש יבוא אישי בסדר גודל כזה המחירים בארץ יורדים (אינפלציה)." בהנחה שהאות שהוספתי היא מה שהתכונת לכתוב (כי איפלציה אינה מונח כלכלי אלא קוסמטי) כשהמחירים יורדים התהליך נקרא דווקא דפלציה שהוא ההיפך מאינפלציה.

כל שאר ההודעה שלך מזכיר לי טיעונים דומים למשל איך העלאת שכר המינימום דווקא תגביר את התעסוקה (יותר כסף לעניים -> יותר כוח קניה -> יותר תעסוקה) וכד', טיעונים שבעיקרם מנסים לחקות את הברון מיכנהואזן שמשך את עצמו מהבוץ ע"י משיכה בשערות ראשו.
לצפיה ב-'למען הסדר הטוב'
למען הסדר הטוב
19/01/2018 | 11:44
1
49
תגובתו של dude101 הקדימה את זאת שלי (חותמת הזמן זהה בגלל רזולוציה  של דקות), כך שאם מישהו מחלק קרדיטים הזכיין הוא ה dude.
לצפיה ב-'אני מרגיש נדיב היום, מבחינתי אפשר לחלוק את הקרדיט.'
אני מרגיש נדיב היום, מבחינתי אפשר לחלוק את הקרדיט.
20/01/2018 | 10:17
8
לצפיה ב-'איני בטוח שחוסר אינפלציה גורם לעליה במחירי הדיור'
איני בטוח שחוסר אינפלציה גורם לעליה במחירי הדיור
19/01/2018 | 15:41
37
אפשר להסתכל על זאת אחרת - אם לא יהיה מחסור בדירות מחירן לא יעלה בלי קשר לאינפלציה, אם הממשלה תחליט להוריד את מחירי הדירות (שלמעלה ממחציתו הוא מיסוי ו/או מחיר ספקולטיבי של קרקע שמוכתב בידי הממשלה) מחיר הדירות ירד (אני מניח שחוששים ממפולת בשוק ההון בגלל המשכנתאות, הביאוח ואבדן נכסים של בעלי נדל"ן)
איני בטוח כלל שמחיר הדירות נקבע ע"י רצון של משקיעים להרוויח יותר מאשר ע"י ביקוש למגורים יחסית להיצע.
למשל - כשעלתה בארץ האינפלציה לאחר מלחמת ששת הימים שסיימה את תקופת המיתון - מחיר הדירות זינק יותר ממחירם של מוצרים אחרים - למשל את הדירה הראשונה שקניתי - בסוף 1969 מכרתי בתחילת 1974 במחיר הגבוה פי 3.
לצפיה ב-'סליחה, אבל זה לא פועל ככה'
סליחה, אבל זה לא פועל ככה
19/01/2018 | 10:26
14
68
השגת יעד אינפלציה במחיר של שינוי כמותי (קיטון בכמות הסחורות שנרכשו) זה כמו לנסוע במסלול יותר קצר, אבל עם יותר פקקים.
שלא לציין שיש לא מעט כלכלנים שטוענים שיעד האינפלציה הוא בכלל שריד לכלכלה של שנות ה-90.
לצפיה ב-'מדובר על יבוא - בארץ אנחנו רוצים שיקנו (קונים=אינפלציה עולה)'
מדובר על יבוא - בארץ אנחנו רוצים שיקנו (קונים=אינפלציה עולה)
19/01/2018 | 11:30
13
57
מה הכלכלנים אומרים לא עוזר לי, אני מרגיש את זה בכיס שלי.
בברכה
עודד
לצפיה ב-'צר לי, לא הבנתי את מה שכתבת'
צר לי, לא הבנתי את מה שכתבת
19/01/2018 | 11:43
10
לצפיה ב-'"אני מרגיש את זה" '
"אני מרגיש את זה"
19/01/2018 | 11:45
11
44
זה באמת נימוק חזק. אני מרגיש שהשמש מסתובבת סביב כדור הארץ, אבל הפיזיקאים המטורללים מתעקשים על כך שאני טועה.
לצפיה ב-'"אני מרגיש את זה" השמטת את ההמשך -בכיס שלי, בחסכונות.'
"אני מרגיש את זה" השמטת את ההמשך -בכיס שלי, בחסכונות.
19/01/2018 | 11:59
10
16
לצפיה ב-'אני לא יודע מה מצבך הפיננסי'
אני לא יודע מה מצבך הפיננסי
19/01/2018 | 12:09
9
62
טוב, אז הריבית הגבוהה על חסכונותיך  תשאיר לך יותר כסף. מה תעשה איתו? מן הסתם תרכוש איתו מצרכים יקרים יותר כך שקשה לראות איך תצא מורווח מכל זה. אבל גם אם במקרה יוצא דופן המצב הפיננסי שלך יוטב בעקבות ההעלאה, המצב של רובנו יורע.

הנסיון להסביר איך תשלום של יותר כסף על מוצרים בסופו של דבר משתלם  לצרכן הוא נסיון לרבע את המעגל.

לצפיה ב-'עכשיו זה כבר נשמע אחרת.'
עכשיו זה כבר נשמע אחרת.
19/01/2018 | 12:34
8
58
א. לי יהיה יותר כסף.
ב. מן הסתם אני לא רוכש כמעט כלום.
    אני חי מאוד צנוע (פשטות מרצון), מה שאנשים קונים פה נראה לי כמו סרט.
    אני מעדיף לתלות כביסה על חבל, לרחוץ כלים בעצמי וללכת ברגל, כמו כן, אין לי
    כבלים וגם לא טלויזיה, וטלפון ישן כמובן.
    יחד עם זה אין לי משכנתא ואין לי חובות, אני מרגיש מאושר
ג. המצב שלכם יורע, לצערי אני חושב שכן.
בברכה
עודד
לצפיה ב-'בשביל מה אתה צריך כסף '
בשביל מה אתה צריך כסף
19/01/2018 | 18:25
5
36
א+ב. אם אתה לא רוכש כמעט כלום מה איכפת לך גובה הרבית וכמה כסף יש לך בבנק?
ג. אתה חוזר וטוען שהמצב *שלנו* יורע  בלי להגיב לטענות הנגד. או קיי, אז אמרת.
לצפיה ב-'בשביל מה אני צריך כסף - שאלה טובה.'
בשביל מה אני צריך כסף - שאלה טובה.
19/01/2018 | 22:50
4
49
זה עניין של הרגשה, לא כל אחד יבין את "הראש" שלי.
כמה שיותר, מרגיש יותר טוב , עצם העובדה שאתה יכול לקנות כמעט כל דבר שעולה על דעתך, זה עושה לי את זה (גם בלי לקנות כלום).
אני לא חייב לקנות "ציוד מתכלה" כדי להרגיש טוב.
שלא תבין לא נכון, בעבר הייתי בדיוק כמוכם, הייתי חי על רושם, היו לי מכוניות מפוארות, היה לי הכל, הייתי מבלה במקומות הכי טובים בתל אביב, חי בסרט.
בקשר לחסכונות, אני אסביר לך מה השתנה.
עד לפני מספר שנים הייתי קונה כל מה שאני צריך (צנוע), וגם אם הייתי קונה קצת יותר, הקרן לא  ירדה, ובחישוב שנתי במקביל למדד הקרן אף עלתה מעבר למדד,
כלומר, הערך נשמר, זו הייתה הרגשה של מעין "מעיין נובע".
מאז שהריביות ירדו הכל הולך ומצטמק
אתה טענת שהמצב שלכם יורע, אני הסכמתי, אני חושב שכבר עכשיו הוא לא מי יודע מה (מקווה שאתה מבין), לא מתכוון אלייך, הכל בכללי.
בברכה
עודד
לצפיה ב-'ההכללות שלך הן בהחלט משו משו'
ההכללות שלך הן בהחלט משו משו
20/01/2018 | 07:23
3
13
לצפיה ב-'על אילו הכללות אתה מדבר ?'
על אילו הכללות אתה מדבר ?
20/01/2018 | 07:50
2
33
לא מובן לי, ואם התכוונת ל- " המצב יורע ", אני אשמח לשמוע שאתה ועוד הרבה אחרים מחוץ לכלל (מכל ה-).
בברכה
עודד
לצפיה ב-'רמז - חפש את לשון הרבים'
רמז - חפש את לשון הרבים
20/01/2018 | 14:39
1
7
לצפיה ב-'ראה תשובה ל- 101 אם עונה על עניין ההכללות.'
ראה תשובה ל- 101 אם עונה על עניין ההכללות.
20/01/2018 | 17:19
9
לצפיה ב-'באמת נשמע אחרת...'
באמת נשמע אחרת...
20/01/2018 | 10:15
1
36
קודם זה היה "בטווח בינוני- ארוך, זה טוב לכולנו.", עכשיו אתה מודה ש"המצב שלכם יורע, לצערי אני חושב שכן."
לצפיה ב-'בא נראה איך אפשר לסדר את זה.'
בא נראה איך אפשר לסדר את זה.
20/01/2018 | 17:11
29
במחשבה שנייה, זה לא כל כך מסתדר, חייבים לעשות שינוי, לא לכל אחד זה מתאים.
למי שיש דירה (שנייה) ורוצה למכור לא מעוניין בירידת מחיר.
מי שחי מהלוואות, לא רוצה שהריבית תעלה, אני בטוח שיש עוד דוגמאות.
מעתה אמור "לחלק מאיתנו" במקום "לכולנו" ו- "חלק ממכם" במקום שלכם.
טוב, לרגע חשבתי שכולם כמוני.
בברכה
עודד
לצפיה ב-'טוב לכולנו? מה אתה כלכלן של משרד האוצר? יבוא אישי טוב לכולם'
טוב לכולנו? מה אתה כלכלן של משרד האוצר? יבוא אישי טוב לכולם
19/01/2018 | 15:18
3
64
הבעיה היא הסיירבול, בירוקרטיה, הדאר הישראלי הדפוק וחברות עמילויות
המכס שמחפשות לעשות קופה על חשבנך
לצפיה ב-'אתה לא קונה, לא צורך, מה אתה מחפש בפורום צרכנות?'
אתה לא קונה, לא צורך, מה אתה מחפש בפורום צרכנות?
19/01/2018 | 15:35
2
59

יש אנשים עסוקים, הם עובדים שעות ארוכות, יש להם משפחה
וילדים שצריך לקנות להם אוכל ועוד דברים נוספים, להסיע לחוגים או לחברים
או סתם לצאת עם המשפחה לטייל בארץ ועל כן אין להם זמן ללכת ברגל כל
השבוע, או לסחוב דברים מהסופר כי יש להם מעט זמן ודברים חשובים יותר
לעשות. כל אחד בוחר לו את מה שהוא צריך ורוצה.
וכן טלויזיה או כבלים או דומה זה דווקא בידור זול, זמין וגם טוב אם
אתה יודע לבחור את התוכניות. כנ"ל גם סמארטפון (ולא חייב להיות הדגם האחרון)

אני שמחה לשמוע שאתה מאושר ומאחלת לך בריאות ואושר עד 120

לצפיה ב-'זה הפורום הראשון שנכנסתי, זה יכל להיות גם פורום פוריות '
זה הפורום הראשון שנכנסתי, זה יכל להיות גם פורום פוריות
19/01/2018 | 15:59
1
61
אני תכננתי לי את החיים כך, ממש לא רוצה לחיות כמו כולם בשבילי זה עונש.
בדיוק כמו שכתבת "כל אחד בוחר לו את מה שהוא צריך ורוצה".
טלויזיה כבלים וסמארטפון, פשוט לא מרגיש צורך.
מה שאני רוצה אני קונה בלי חשבון.
את עוסקת ברפואה אלטרנטיבית ? מקווה שזוכר נכון.
אגב, לא כל מי שפה יש לו בעיות צרכנות, יש פה אנשים קבועים, כל הבעייתים התקבצו פה ? לא נראה לי, יש אנשים שסתם אוהבים לעזור.
בברכה
עודד
לצפיה ב-'עודד-נכון שלא כל מי שנכנס פה יש לו בעיות של צרכנות אולם'
עודד-נכון שלא כל מי שנכנס פה יש לו בעיות של צרכנות אולם
20/01/2018 | 12:34
34
ההגיון אומר שאנשים שרוצים לעזור בנושא-יש להם עניין וגם נסיון.
אתה לא מתעניין בקניות, קונה מעט, אי לכך אני מניחה שהנסיון שלך מוגבל בנושא.
יש המון דברים בחיים שלי שהינם חלק בלתי נפרד אבל קטן או זניח ועל כן
לרב לא אכנס לפורומים הקשורים וודאי לא אתן טיפים ועצות. לא היתה כל כוונה לפגוע כמובן, פשוט שאלתי מסקרנות.

כן אני עוסקת ברפואה אלטרנטיבית וכן אני מחזקת את מה שנאמר בפוסט כי לגברת שרכשה שלא מרצונה מטבח יש בעיות רגשיות וקושי בעמידה בלחץ מול
אלא שנתפסים בעיניה כ"סמכות". אני רואה אנשים (נחמדים וטובים) כמוה
כל יום בקליניקה שלי. הקושי בעמידה בלחץ בדרך כלל מתבטא בעוד נושאים
בחיים שלהם, כמו כן רגשות אשם של "למה לא יכולתי לומר לא" "למה אני לא יכול לעמוד על שלי" "מדוע אני מתקפל ואח"כ מתחרט". (ולעיתים החרטה והאשמה גדולים יותר מהבעיה הראשונית של חוסר יכולת לעמוד על שלהם.
בדרך כלל נובע מילדות בהם השתיקו את האדם, לא נתנו לו לבטא את עצמו, עשו ממנ צחוק או סתם ביטלו את דעותיו ואישיותו. 
"לא ייצא ממך כלום", "אתה קטן ולא יודע", השוואות לאחים או חברים או לפעמים הורה דומיננטי מאד.
לא חייב להיות כולם, מספיק אחד שיחרט לאדם לכל חייו
ודרך רגב-זה קורה בילדות לרב האנשים. רובנו מתגברים על זה ויש כאלה
שהם רגישים מאד וזה משאיר בהם חותם לכל החיים

חבל... יש פתרון קצר ומהיר שיכול לבטל שנים של התחבטויות, רגשות חרטה ואשמה שלעיתים מביאים לתחושות של אומללות ממש (גם בתחומים אחרים בחיים)

שבת שלום

לצפיה ב-'זה כנראה חלק מהתוכנית החדשה של שר העוצר הגאון שלנו'
זה כנראה חלק מהתוכנית החדשה של שר העוצר הגאון שלנו
20/01/2018 | 18:10
29
נטו רגולציה, שמבטלת את הנטו הבטחות שהוא נותן.
לצפיה ב-'גולש בפורום סלולארי טוען שזה בסה"כ ספין של חברות הבלדרות:'
גולש בפורום סלולארי טוען שזה בסה"כ ספין של חברות הבלדרות:
20/01/2018 | 18:22
2
47
כתבה דמגוגית שכנראה נדחפה על ידי גורמים בחברות הבלדרות enigo18/01/2018 | 22:59147
למה? כי גם כשהם שילמו במרוכז על מכולה שלמה - הם עדיין גבו מכל לקוח עמלות כאילו שיחררו חבילה חבילה. כך ששום דבר לא באמת אמור להשתנות.
אבל עכשיו, כשיש את הכתבה הזו שמכינה את הקרקע בדעת הקהל, הם יכולים להעלות תעריפים ולגלגל את האשמה למישהו אחר.
לצפיה ב-'נכון רק לחבילות מעל 1000$'
נכון רק לחבילות מעל 1000$
20/01/2018 | 21:26
1
41
עבור כל שאר החבילות זו רגולציה חדשה.
לצפיה ב-'הרגולציה כן, אבל זה לא מה שהוא טען...'
הרגולציה כן, אבל זה לא מה שהוא טען...
20/01/2018 | 21:58
33
אני מניחה שחבילות מעל $1,000 שוחררו פרטנית גם קודם ולכן זה לא משנה; הוא טען שעד היום חבילות (כנראה מתחת ל-$1,000) שוחררו קולקטיבית אבל הלקוחות שילמו עמלות כאילו הן שוחררו פרטנית, ולכן העובדה שעכשיו הן באמת ישוחררו פרטנית לא אמורה לשנות את התשלום, עקרונית.
לצפיה ב-'ניסיון עוקץ ? כן!'
ניסיון עוקץ ? כן!
18/01/2018 | 23:30
10
205
היום צלצלו לי למספר הנייח בבית. הדובר, באנגלית במבטא זר [הודי?] התחיל להסביר לי שחב' מיקרוסופט עלתה על כך שהמחשב שלי בסכנת פריצה של האקרים והם מרגישים חובה 'להציל' אותי מכך. אמר שהוא מדבר מלוס אנגלס וכדי לשכנע אותי שהם אמינים אמר שימסור לי את מספרו הסידורי של המחשב, שזה מספר ששניים יודעים אותו - בעל המחשב [אני] והחברה [הם].
התבקשתי לרשום מספר כאורך הגלות על נייר אבל בקושי שמעתי אותו כי היה רעש רקע חזק של טלפנים אחרים. השיחה הועברה לבחורה עם שם לטיני ומבטא דומה [אם כי יכול גם להיות פיליפיני] והיא הקריאה טקסט ארוך ומייגע ובטון מאד תוקפני. הזהירה אותי כי אני צפויה 'לאבד' את המחשב אם לא אעשה כדבריה.
היא ביקשה שאלחץ על קונטרול יחד עם R ואקליד את המספר הסידורי שהיא מסרה לי בחלונית שתיפתח.
לא עשיתי זאת אך ניסיתי מתוך סקרנות לבקש ממנה עוד פרטים וקיבלת צעקות ואזהרות ובין לבין בתוך בליל של מילים אמרה שכמובן שה'סיוע' הזה יעלה לי כסף.
בשלב זה ניתקתי את הטלפון.

לוס אנג'לס? לא בטוח. כשעשיתי כוכבית 42 בתום השיחה התברר שהיה זה באזור חיוג 04. רשמתי אותו לכל מקרה.

מה דעתכם? מישהו עבר את החוויה הזו גם?
לצפיה ב-'תודה דני. זה בול התיאור של מה שקרה. התגובה הראשונה שלי'
תודה דני. זה בול התיאור של מה שקרה. התגובה הראשונה שלי
19/01/2018 | 11:18
2
122
לבחור שצילצל הייתה אם הוא מדבר מהודו, בגלל המבטא ואז הוא נבהל ומיד העביר השפופרת לבחורה שהצהירה שהם מדברים מלוס אנגלס.
אבל איך אתה מסביר שהטלפון ממנו דיברו היה מהארץ, מאזור 04?

לצפיה ב-'מרכזיות בינלאומיות פרטיות על גבי האינטרנט'
מרכזיות בינלאומיות פרטיות על גבי האינטרנט
19/01/2018 | 13:26
1
215
שמים מרכזיה מקומית בישראל שמחוברת לקו באיזור חיוג 04, ומתחברים אליה ישירות דרך האינטרנט מכל מקום בעולם.
זה פטנט שקיים כבר שנים ויש לא מעט חברות בעולם שמציעות את השירות הזה. את יכולה לחפש SIP ISP אם מעניין אותך.

אגב, בישראל משרד התקשורת מעכב ללא הסבר מניח את הדעת מתן רשיונות SIP ISP לחברות בארץ למתן שירות כזה לציבור הרחב, אבל אין שום מניעה להפעיל אותו עבור צרכנים מחו"ל כי זה לא דורש רשיון.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
19/01/2018 | 14:08
16
לצפיה ב-'כן, זה רמאות.'
כן, זה רמאות.
19/01/2018 | 08:00
2
120
מיקרוסופט לא מתקשרת ללקוחות שלה.
לצפיה ב-'בכל מקרה למיקרוסופט כמו להמון חברות בינלאומיות אחרות'
בכל מקרה למיקרוסופט כמו להמון חברות בינלאומיות אחרות
19/01/2018 | 15:04
1
92
יש call center בהודו (ופחןות בארה"ב( וגם שם מתלוננים שבגלל המבטא לא מבינים אותם.

אני עקרונות הייתי משחקת אתם קצת ואומרת שהקלדתי ולא עושה כלום
והייתי מצפה לתגובה שלהם. סתם לשלם שעשוע

לצפיה ב-'יש ביוטיוב סרטונים על אנשים שדיברו עם הנוכלים האלה'
יש ביוטיוב סרטונים על אנשים שדיברו עם הנוכלים האלה
22/01/2018 | 20:30
8
וצחקו אליהם.

יש גם כאלה שברגע שיצרו קשר מרחוק עם המחשב שלהם (בהסכמתם)
פרצו בעצמם למחשב של הנוכל ועשו לו שם נזקים.

לצפיה ב-'דעתי היא שזה בזבוז זמן רציני. הייתי מנתקת אחרי המשפט הראשון'
דעתי היא שזה בזבוז זמן רציני. הייתי מנתקת אחרי המשפט הראשון
19/01/2018 | 19:01
94
אלא אם הייתי משועממת במיוחד וזה היה נראה לי כמו שעשוע נחמד...
לצפיה ב-'לא עושים כוכבית 42 כי את לא יודעת איזה חיוב תקבלי על השיחה!'
לא עושים כוכבית 42 כי את לא יודעת איזה חיוב תקבלי על השיחה!
20/01/2018 | 18:15
1
21
לצפיה ב-'לא התכוונתי לשוחח רק לראות מאיפוא השיחה הגיעה.'
לא התכוונתי לשוחח רק לראות מאיפוא השיחה הגיעה.
20/01/2018 | 18:29
69
אבל תודה על הטיפ העקרוני.
לצפיה ב-'סעור מוחות - איתור נזילות המונע פרעות בחשבון מים'
סעור מוחות - איתור נזילות המונע פרעות בחשבון מים
18/01/2018 | 20:17
8
112
בעקבות תקלה שעברנו בה היתה נזילה בצינור ראשי
בבנין שלא התגלתה משך שבוע - ההוצאות בהתאם ומשבר המים..
עלה הרעיון לחבר מנגנון התראה לגלוי נזילות
העקרון - בזמן נזילה  זרם המים לא נפסק לשניה משך שעות
בניגוד לנורמה כשיש הפוגות בין פתיחת ברזים של השכנים
בנורמה הפרפר בשעון המים חדל מלנוע  לפחות לכמה שניות

האלגוריתם צ"ל זהוי עצירה של הפרפר למשך 10 שניות
> איפוס של טיימר ההתראה שיעמוד על כ 3 שעות
במידה ולא יתבצע האיפוס יופעל צפצוף התראה / אור מהבהב
(ההנחה שלא תהיה צריכה רציפה למעלה מ 3 שעות)
ההתראה תמשיך בנזילה/צריכה ותעצר רק בהפסקת זרם המים

מימוש - כמו בכל עכבר שולחני יש התקן אופטי זעיר
שניתן ליישם מעל הפרפר בשעון, אך צריך תאום
עם מי אביבים שיתקינו אותו על שעון המים הראשי +
ההתקן הפשוט שיתריע על הנזילה מעבד זעיר או צמד טיימרים.
על ההתקן LED  * מהבהב באדום בצריכה, * דולקת
בירוק בהפוגה. מחליפים סוללה בקריאת מונה.
לצפיה ב-'אני בספק אם תאגיד המים יסכים לחבר משהו על השעון שלו'
אני בספק אם תאגיד המים יסכים לחבר משהו על השעון שלו
18/01/2018 | 20:29
3
59
והוא בוודאות לא יטרח להחליף עבורך את הסוללות כאשר הוא קורא את המונה.
אבל אתה יכול לקנות רגש זרימה כמוצר מדף, לחבר אותו אחרי השעון הראשי (משם זו כבר צנרת של הבניין ואתה צריך רק את הסכמת ועד הבית) ולשים ארדואינו שיקרא אותו.
אם יש לך מקום שסביר להריץ אליו את הכבל מהרגש ויש בו חשמל, תוכל לחבר את הארדואינו הנ"ל לחשמל ולא לדאוג מהסוללה ואפילו לחבר לו מודול סלולארי שישלח לך התראות לנייד או אם יש כיסוי WIFI של אחד השכנים אז התראות למייל.
לצפיה ב-'הרעיון לחייב את תאגיד המים - כחסכון ופרויקט לאומי'
הרעיון לחייב את תאגיד המים - כחסכון ופרויקט לאומי
18/01/2018 | 21:05
2
58
רגש זרימה לפי מה שבחנת, יש מכני שדורש להתקנה כולל פרוק הצנרת
ויש אולטראסוני שמורכב על הצינור  - שניהם לא זולים.
בעקרון לא הייתי משתמש בארדואינו שמתאים לפרויקט לחובבים
יש טכנולוגיות עדיפות מעבדים דלי צריכה של TI וסוללות שמחזיקות
10 שנים למוני מים.  תאגידי המים הם שאמורים לנטר נזילות
ולכל היותר יכולים לגבות עמלה מהצרכן כאופציה / ביטוח לנזילה
אולי זה ישמע פוליטי אבל הגישה שלך קפיטליסטית ולא חברתית
זהו פרויקט שתפור על תאגיד ולא על אדם פרטי.

לצפיה ב-'מאחר ונכנסת לתיאור הטכני הנחתי שאתה רוצה לעשות את זה לבד'
מאחר ונכנסת לתיאור הטכני הנחתי שאתה רוצה לעשות את זה לבד
19/01/2018 | 10:44
1
41
אם אתה רוצה שהתאגיד יעשה את זה אז הוא פשוט יקנה שעוני מים שמכילים את הרכיב הזה פנימית, כפונקציית תוכנה נוספת במד מים דיגיטלי.
לחייב את תאגידי המים לתת את השירות הזה לכל בניין נשמע לי כמו מתכון לניפוח חשבון המים שלא לצורך ולכן אני לא תומך בו. מה שכן, תאגידי המים כן מנטרים בשיטה דומה את הקווים הראשיים שלהם למציאת נזילות בצנרת הציבורית.

אגב, אם נחזור לחלק הטכני, אז השבב של Atmel שנמצא בלב הארדואינו יודע להיות מאד חסכוני בחשמל וגם מאד אמין, אם רק מפשיטים ממנו את כל הזבל שנמצא במערכת ההפעלה והספריות של הארדואינו, וככזה הוא נמצא בהרבה שימושים תעשייתיים.
לצפיה ב-'שקלתי לעשות לבד - גם לא ממש פשוט'
שקלתי לעשות לבד - גם לא ממש פשוט
19/01/2018 | 21:53
30
אני אשים את הדוגמא שלנו כאן
בית ממוצע 2 כניסות סה"כ 14 דירות קטנות
בית שעבר שיפוץ ולמרות זאת תוך 5 שנים 2 נזילות
בצינורות ראשיים  בתוך הקרקע.
במקרה הראשון מי אביבים התחשבו וקיבלנו החזר
הם ספגו נזק
במקרה האחרון עברו מספר ימים והנזק הכולל לבנין
12,000 ש"ח ע"יח הדיירים - יקר מכל מערכת התראה
לצד הטכני אני מהדור הישן ומעדיף לתכנן ב glew logic
מונה מתנד הכל מרכיבים בסיסיים בלי קישוריות או בקרה
נטו התראה אמינה .
לצפיה ב-'הפרפר לא מגיב לטיפטוף'
הפרפר לא מגיב לטיפטוף
19/01/2018 | 15:18
1
56
תבדוק לבד בבית

לצפיה ב-'ממש גאון.. הטפטוף לא גורר נזק או חשבון מנופח'
ממש גאון.. הטפטוף לא גורר נזק או חשבון מנופח
19/01/2018 | 21:45
43
מדובר על זרימה משמעותית מחור מחלודה או התפרקות של צנרת
תת קרקעית שלא מבחינים בזרם המים במיוחד בחורף - 
וכן מזל שהטפטוף לא מזיז הרבה לפרפר כי כך
ניתן להבחין שאין נזילה.
לצפיה ב-'מערכות כאלה קיימות, לא צריך להמציא את הגלגל'
מערכות כאלה קיימות, לא צריך להמציא את הגלגל
20/01/2018 | 18:08
1
39
אני מכיר מונה פרטי ששולח SMS במקרה של גילוי נזילה. האתגר האמיתי זה לשכנע את האנשים שיש להוציא סכום של X עכשיו כדי לקנות ולהתקין את זה.
לצפיה ב-'יש קישור? פרטים? מצאתי רק גלאי רטיבות או מערכת לדירה אחת.'
יש קישור? פרטים? מצאתי רק גלאי רטיבות או מערכת לדירה אחת.
21/01/2018 | 04:35
4
לצפיה ב-'BSH רוצים לנקות לי את הצינורות'
BSH רוצים לנקות לי את הצינורות
18/01/2018 | 10:35
27
154
היום במדיח כלים של קונסטרוקטה קיבלתי הודעה E:15
התקשרתי למוקד, המוקדנית נעלמה להתייעצות ארוכה, אחרי כמה דקות שבה והחלה לספר שאני צריך לשים חומר לניקוי צינורות.
במדריך של המכונה לא רשום שום דבר על החומר הזה.
סירבה להעביר אותי לשוחח עם טכנאי.
בכל מקרה הזמנתי טכנאי ליום שני הקרוב.

לצפיה ב-'E15 קוד תקלה במדיח כלים בוש/סימנס - הדרכה לפתרון.'
E15 קוד תקלה במדיח כלים בוש/סימנס - הדרכה לפתרון.
18/01/2018 | 11:00
26
121
לצפיה ב-'תודה זה עזר'
תודה זה עזר
18/01/2018 | 11:11
22
108
הטיתי את המדיח והוא חזר לעצמו.
הפעלתי את המדיח על ריק בתכנית קצרה כדי שינקה את עצמו.

שכחתי לציין פרט. את המדיח הפעלתי עם ג'ל מדיחים. עד כה הוא עבד עם אבקה. ראיתי במדיח שיש קצף. כנראה הג'ל והקצף גרמו לתקלה. אחזור להשתמש באבקה.

ומה דעתך על נוזל לניקוי מדיחים שמציעים לי? לי זה נראה בזבוז כסף והיצרן בגרמניה בכלל לא שמע על זה. אחרת זה היה מופיע במדריך רשמי ונדרש כחלק מאחריות.
לצפיה ב-'נוזל לניקוי מדיחים (תוספים), רצוי להמתין למומחה שלנו לתוספים'
נוזל לניקוי מדיחים (תוספים), רצוי להמתין למומחה שלנו לתוספים
18/01/2018 | 11:26
94
רוני 1955
בברכה
עודד
לצפיה ב-'נוזל טיפול תקופתי למדיח'
נוזל טיפול תקופתי למדיח
18/01/2018 | 14:05
20
91
יבואנים דוחפים מוצר בלי שם .
לאחר שזיהיתי אותו קניתי ישירות ב amazon (כמובן לפחות 5 יחידות)
מציע פעם בחצי שנה

לצפיה ב-'הבחנת בשינוי?'
הבחנת בשינוי?
18/01/2018 | 15:55
19
62
נניח ולא היית משתמש במוצר, מה היה קורה?
לצפיה ב-'אני סקפטי'
אני סקפטי
18/01/2018 | 16:44
63
מצד אחד האחריות לא דורשת בשימוש בחומר זה.
מנגד אתה שומע כאן על בעיות בהצטברות שומנים שלא נשטפים בסבון ומים.
אז אני הולך באמצע ,היבואן אומר ניקוי כל חודש,אני מנקה פעם בחודשיים.
היבואן מוכר ביוקר,אני קונה באמאזון .

לצפיה ב-'ניקוי מדיח'
ניקוי מדיח
18/01/2018 | 18:11
17
76
יש לי מדיח כלים כבר הרבה שנים, והחלפתי מדיח בשלב מסוים בגלל כמה בעיות שהיו לו. מעולם לא משתמשתי באיזה חומר ניקוי. צריך להקפיד על מלח, וזהו. בטבליות יש את החומרים שצריך. גם לא היתה לי מעולם בעיה של סתימת הצנרת מהצטברות של שומנים. אני שוטף את הכלים בשביל להוריד שאריות מזון, ומכניס למדיח. מה שכן נסתם מדי פעם, אלו הממטרות, מכל מיני שאריות כמו גרעני לימון. לזה אין חומר ניקויץ צריך לפרק ולנקות בזהירות לא להרחיב את החורים. 
לגבי מלח, מעולם לא קניתי מלח יעודי למדיח. מלח בישול עושה את העבודה, והוא הרבה יותר זול. 
לצפיה ב-'אפשר מלח בישול רגיל?'
אפשר מלח בישול רגיל?
18/01/2018 | 21:49
16
56
מהו בעצם המלח למדיח? במה הוא שונה ממלח שולחן רגיל? אני מניח שהוא לא לאכילה אבל מה השוני המהותי?
לצפיה ב-'מלח גס. לא מלח שולחני'
מלח גס. לא מלח שולחני
18/01/2018 | 22:00
15
64
כבר שנים אני משתמשת בו למדיח. 
לצפיה ב-'אני מניח שמלח גס לעומת מלח עם גבישים גדולים'
אני מניח שמלח גס לעומת מלח עם גבישים גדולים
18/01/2018 | 22:55
14
52
מתכלה מהר יותר ולמעשה נשטף במערכת הריכוך.
אין ליצרן המכונה אינטרס לקבוע מלח מיוחד עם גבישים גדולים ,אלה אם זה היה חיוני.
מה גם שתצרוכת המלח של מדיח קטנה ביותר ,אז חסכתם מספר שקלים.

לצפיה ב-'לעומת? מלח גס / מלח בישול / מלח "כשר" = מלח עם גבישים גדולים'
לעומת? מלח גס / מלח בישול / מלח "כשר" = מלח עם גבישים גדולים
19/01/2018 | 02:53
13
50
ההבדל העיקר בינו לבין המלח השולחני (שנועד למלחייה) מלבד גודל הגבישים (שמשפיע גם על ספיחת הנוזלים ומשך ההתמוססות) הוא שלאחרון מוסיפים חומרים מונעי התגיישות. אני יודעת שזו הסיבה שממליצים להכין תמיסות מלח (למשל לאף) רק עם מלח גס, אבל אין לי מושג אם זה משנה למדיח באיזשהו אופן.

יש לי מדיח שולחני ישן שאין בו תא ייעודי לכלום בעצם; אני משתמשת בטבליות והן כבר כוללות הכול – הברקה וכל מה שצריך. מעולם לא הוספתי מלח והכול יוצא מבריק (הכלים ודפנות הנירוסטה של המדיח).
לצפיה ב-'אני משתמש במלח גס גם לבישול'
אני משתמש במלח גס גם לבישול
19/01/2018 | 08:06
102
לצפיה ב-'לא מכיר את המדיח שלך'
לא מכיר את המדיח שלך
19/01/2018 | 09:15
11
44
כפי שאת מתארת כנראה אין בו מערכת ריכוך מים .
את המלח לא ניתן להוסיף לטבליה שכן תהליך הרגנרציה של השרף (באם יש מערכת ריכוך) היא בשלב הסופי של ההדחה והיא לא קשורה לכלים אלה רק אינטרקציה בין המלח לשרף המרכך .
אז אנשים ,אל תאמצו הצעות שאפשר לוותר על מלח,אתם פשוט תקבלו כוסות נקיים אבל עכורים.

לצפיה ב-'עם מלח גס, הכוסות יוצאות שקופות כקריסטל'
עם מלח גס, הכוסות יוצאות שקופות כקריסטל
19/01/2018 | 10:21
4
49
זה עולה גרושים, ואין שום סיבה לקנות מלח  מיוחד למדיח. 
לצפיה ב-'האם אמרתי משהו שונה?'
האם אמרתי משהו שונה?
19/01/2018 | 10:34
3
60
הבנת הנקרא

לצפיה ב-'רק רציתי להדגיש שמלח גס יעשה את אותה עבודה כמו מלח למדיח'
רק רציתי להדגיש שמלח גס יעשה את אותה עבודה כמו מלח למדיח
19/01/2018 | 10:37
2
41
אין ויכוח ביננו.
לצפיה ב-'גם מי מלח יעשו אותה עבודה כמו מי שטיפת פה ליסטרין'
גם מי מלח יעשו אותה עבודה כמו מי שטיפת פה ליסטרין
19/01/2018 | 12:22
1
41
אבל בכל זאת יש הבדלים 
לצפיה ב-'לא. פשוט לא.'
לא. פשוט לא.
19/01/2018 | 16:15
11
לצפיה ב-'כאמור, הטבליות מכילות גם מלחים וכל מה שצריך, הכוסות מבריקות'
כאמור, הטבליות מכילות גם מלחים וכל מה שצריך, הכוסות מבריקות
19/01/2018 | 11:10
2
47
וגם המדיח, כך שלא ברור לי מה עוד "צריך" לעשות. אני בגישת המהנדס: אם זה עובד, אל תיגע...
לצפיה ב-'כפי שציינתי'
כפי שציינתי
19/01/2018 | 12:19
1
48
המלח במדיח הוא לא לצורכי ניקוי הכלים.
עם עובדות אני לא מתווכח.
יתכן ובאזורך איכות המים היא טובה והקושיות נמוכה.
ברם בממוצע מים למדיח צריכים לעבור ריכוך.
את נמנעת מלציין דגם המדיח ומסופקני שאין אפשרות מילוי מלח.
גם טבליה זה לא חומר ניקוי שמומלץ ע"י יצרן מכונה למדיח ,רק אבקה.

לצפיה ב-'ציינת, לא התרגשתי '
ציינת, לא התרגשתי
19/01/2018 | 13:20
39
אני לא "נמנעת" מלציין את דגם המדיח; אני לא זוכרת בע"פ וזה פשוט לא רלוונטי, הרי לא ביקשתי ממך עצות... רק שיתפתי. הוא עובד תקין, ואם המדיח מבריק וגם הכלים, די לי בכך.
לצפיה ב-'עכירות הכוסות נובעת בעיקר מאבנית'
עכירות הכוסות נובעת בעיקר מאבנית
19/01/2018 | 15:52
2
78
וכיום מרבית המים בבתי מגורים בארץ הם מים מותפלים שיש בהם הרבה פחות אבנית 
ומצד שני הטבליות למדיחים הרבה יותר משוכללות - כך שבדרך כלל לא דרושים תוספים נוספים להדחה.
לצפיה ב-'במשך שנים השתמשתי באבקת כביסה...'
במשך שנים השתמשתי באבקת כביסה...
20/01/2018 | 07:56
1
31
ואחר כך בטבליות...
הוספתי מלח שולחן,
וחומץ להברקה...
עשיתי זאת בגלל שאני רוצה לחסוך ככל האפשר,
וכן להימנע משימוש במוצרים של חברות גדולות (פיניש
לצורך העניין).

במהלך הזמן הבחנתי שהכלים לא ממש נקיים,
ובהחלט יש עכירות על הכוסות.

את האבקה החלפתי לאבקה של פיניש בלבד - נוכחתי שטבליות ספארק
למשל - ממש לא ניקו היטב.
את המלח השארתי - עושה את העבודה.
ואת החומץ החלפתי לנוזל הברקה.

עכשיו הכלים נקיים, יבשים ומבריקים,
ללא קשר לסוג המדיח.
לא תמיד הטריקים שלנו עובדים, אז משנים.

לצפיה ב-'אם רוצה לחסוך עוד קצת - לא קשור לדיון הזה.'
אם רוצה לחסוך עוד קצת - לא קשור לדיון הזה.
20/01/2018 | 08:14
30
למה לא משתמשת בחומץ במקום דורגול (מסיר אבנית לאמבט) ?
בשליש מחיר, אצלי זה פועל מצוין, הכל מבריק.
בברכה
עודד
לצפיה ב-''
18/01/2018 | 13:21
2
11
לצפיה ב-'יש לי מדיח צר של BOSCH-לא יודעת איזה דגם-להערכתי בין8-9 שנים'
יש לי מדיח צר של BOSCH-לא יודעת איזה דגם-להערכתי בין8-9 שנים
19/01/2018 | 15:16
1
46
היה בדירה שנכנסתי אליה לפני  2.5 שנים-
לא יודעת באיזו תכיפות השתמשו בו.
אנחנו 2 אנשים ומשתמשים במכונה פעם בחודש-חודשיים.

משתמשת בטבליות spark או מה שיש.
לא יודעת אפילו היכן המקום שמכניסים מלח.

המדיח עובד טוב. והדלת שךו סגורה כמובן כל הזמן.
השאלה היא האם לא נוצר עובש או משהו כזה בפנים.
שמה משהו שמפיץ ריח לימון והכל נראה תקין

אז מה אתם אומרים? לחפש לשים מלח וכד'? לא צריך לנקות איזה פילטר?
אין כמובן אחריות (כמו שאין לכל מכשירי החשמל בבית גם אלה החדשים יותר.
יש בעל עם ידי זהב אם הבעיה היא מכנית

לצפיה ב-'עובש צריך מצע... לא אמור להיות לו על מה לגדול במדיח נקי'
עובש צריך מצע... לא אמור להיות לו על מה לגדול במדיח נקי
19/01/2018 | 18:11
41
אם מצטברות שאריות מזון הן יכולות כמובן להירקב וצריך לנקות אותן.
לצפיה ב-'מה הדעה'
מה הדעה
19/01/2018 | 23:14
1
63
לצפיה ב-'?'
?
22/01/2018 | 01:14

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

קופרברג, עזרא ושות'- רואי חשבון ויועצים עסקיים
קופרברג עזרא ושות'- רו"ח
דוד אפרים משרד עורכי דין
ייעוץ וייצוג משפטי
פורום דיני מס הכנסה ומע
חייבים למס הכנסה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה