לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2817228,172 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'איך הסקוט הבאות?'
איך הסקוט הבאות?
25/08/2017 | 21:51
24
145
דגם אופניים: 9/760 SCOTT SPARK
במחיר 6900 ש"ח, המפרט:

מה דעתכם? שווה את הכסף? מיועד לאופני XC לבן שמן, קנדה, בארי, יתיר וכו'...
איך המערכות בכלי הזה? מה דעתכם עלות-תועלת? ואיך הגלגלים מבחינת משקל-איכות?
תודה!
לצפיה ב-'יחס עלות תועלת לא רע. '
יחס עלות תועלת לא רע.
26/08/2017 | 06:58
4
66
לא האופניים הכי קלים בשטח, אבל במחיר כזה לא תמצא משהו יותר טוב.

הגלגלים בסדר. אאל׳ט מדובר בחישוקים ממותגים של DT-Swiss. נאבות סבירות.

הגיאומטריה נוטה יותר לכיוון של AM מאשר לכיוון של קרוס-קאנטרי אבל המהלך לא משתולל ואפשרות הנעילה - מאפשרים יעילות סבירה בטיפוס.

המערכות הן כל מה שתצטרך. כמובן שהכל אפשר לשדרג לחלקים קלים יותר (ויקרים הרבה יותר) אבל מבחינת הפונקציונליות לא תקבל שיפור של ממש.
לצפיה ב-'השאלה אם ישמשו לXC יותר מאשר AM יתאימו ?'
השאלה אם ישמשו לXC יותר מאשר AM יתאימו ?
26/08/2017 | 08:42
3
56
איך המותג לש SCOTT?
לצפיה ב-'יתאימו. תצטרך להתאמץ קצת יותר בעליות '
יתאימו. תצטרך להתאמץ קצת יותר בעליות
26/08/2017 | 09:48
2
60
וההיגוי יהיה קצת עצבני. המפרט והזוויות יותר לכיוון של אופני שבילים מאשר קרוס.זה לא אומר שמסלולי קרוס יהיו בלתי עבירים. להיפך. רק שתצטרך לעבוד קצת יותר קשה להאיץ ולטפס, והתגובות של הכידון יהיו עצבניות.

נסה להאריך את הסטם לאזור ה-100 מ׳מ. זה ירגיע קצת את העצבנות.
לצפיה ב-'שאלה נוספת בבחירת מידה:'
שאלה נוספת בבחירת מידה:
26/08/2017 | 11:13
1
58
מעבר למה שהמוכר ממליץ לפי גובה וכו'. נניח גובה 165CM מתאים S?
איך אדע לבחור מידה נכונה שלא יתפתחו פגיעות וכאבים בהמשך (צוואר, גב..).

באופני כניסה שלי הסטאם היה ארוך מידי וזה גרם לי לכאבים בכתף ברכיבות עד שהחלפתי
אותו. איך לא אטעה הפעם? תודה!
לצפיה ב-'כמה שיטות '
כמה שיטות
26/08/2017 | 17:39
49
א. לבדוק במפרט היצרן איזו מידה תתאים לגובה שלך. להערכתי אתה בין S ל-M.
ב. לגשת למודד מקצועי.
ג. למדוד לבד לפי השיטה הבאה:

1. גובה האוכף - כך שכאשר הפדל נמצא בהמשך לצינור האוכף (לא ישר כלפי מטה) הרגל התחתונה כמעט ישרה אבל הברך לא נעולה.
2. כאשר הפדל מקביל לקרקע הברך הקדמית נמצאת בדיוק מעל אמצע הפדל הקדמי. להזיז את האוכף קדימה או אחורה במסילות שבתחתיתו על מנת למקם את הברך בדיוק. אם המסילה לא מספיקה - מידת האופניים לא נכונה.
3. כאשר מיקמת את גובה האוכף ואת מיקומו על המסילות, הנח את הידיים על הכידון והבט בציר הגלגל הקדמי. הוא צריך לעבור באמצע הסטם. באופניים בעלי גיאומטריה עצבנית כמו שלך הוא עשוי לעבור אפילו בדיוק על הכידון או שני סנטים לפניו. אבל לא יותר מזה. אם הוא נמצא הרבה קדימה - המידה קטנה עליך. אם הוא נמצא אחורה מהסטם, המידה גדולה עליך.
לצפיה ב-'אם אתה רוכב XC נטו, אני הייתי הולך על ז"ק'
אם אתה רוכב XC נטו, אני הייתי הולך על ז"ק
26/08/2017 | 20:43
45
האופניים האלה הם יותר לכיוון אופני שבילים

חבל לקנות ש"מ בינוני-סביר כאשר אתה יכול לקנות באותו מחיר ז"ק מעולה. במיוחד שלרכיבת XC גם המקצוענים מעדיפים ז"ק כך שש"מ לXC הייתי קונה רק אם הם באמת ברמה ואז המחיר יהיה גבוה יותר.
סקוט חברה מצויינת
לרוב 165 מתאים S. לרוכבית מחילים יש נטיה לקנות אופניים גדולים מידי, גם אני עשיתי את הטעטות הזו

לצפיה ב-'בתור בעלים של סקוט ספארק'
בתור בעלים של סקוט ספארק
27/08/2017 | 16:48
10
68
יש לי סקוט ספארק סדרה מתקדמת הרבה יותר משנתון ישן יותר.
אופנים מעולים, מהירים, זורמים ומשרים ביטחון יחסי.
אם אתה נמוך קח 27.5 אחרת תצטרך להסתבך עם התאמה של סטם קראנק וכו.
כמובן מידה סמול.
האופניים אופני XC אבל עם מהלך של 120 מ"מ. ככה שתהנה במרתון ובסינגלים זורמים.
לסקוט יש מנגנון על הכידון שמאפשר לשנות את מהלך הבולמים תוך כדי רכיבה בין 80 ל 120 מ"מ וגם לנעול לגמרי. דבר שמאפשר התאמה לתנאי הדרך.
רמת המכלולים בסדר, זה כבר עניין של תמורה לכסף מול יצרנים. לסקט יש נטיה לתת הנחות משמעותיות בסוף השנה (גם לאחרים אבל נדמה לי שלסקוט יותר)
לגבי שירות היבואן אני לא יכול לתת חוות דעת כי לא הגעתי לשם.
האופניים all-around סבבה לגמרי, מצד שני יש בקטגוריה הזו לא מעט אלטרנטיבות, כי זה המיין סטרים של אופני שטח: מהלך 120, שלדה נוחה וסלחנית וזרימה בשבילים לבנים וסינגלים.

תהנה.
לצפיה ב-'עוד הערה'
עוד הערה
27/08/2017 | 16:49
9
36
מציע לך להשאיר תקציב למוט כיסא מתכוונן, חדש או יד שניה לבחירתך.
לצפיה ב-'למה צריך מוט כיסא מתכוונן?'
למה צריך מוט כיסא מתכוונן?
28/08/2017 | 06:27
8
31
כלומר אני לא מכיר את הצורך בזה, ייתכן ואני פשוט לא מודע, אשמח להסבר.
למה דווקא 27.5 ? מה ההבדל המעשי שארגיש בינהם לבין 29 ? אני משקיע כעת ברכש
אופניים חדשות במטרה שיחזיקו לי לשנים הקרובות ולא בא לי לפול סתם בגודל מידה אפילו.
ומה סדר גודל של דבר כזה? אם אפשר להזמין מחו"ל זה גם אחלה אופציה.
תודה!
לצפיה ב-'שתי תשובות נפרדות לשתי שאלות נפרדות'
שתי תשובות נפרדות לשתי שאלות נפרדות
28/08/2017 | 10:34
7
43
א. למה דווקא 27.5? משום שלהערכתי הסיכוי שתמצא שלדת 29 ש׳מ במידה S קלושה למדי. מרבית היצרנים לא מייצרים דגמי ש׳מ 29 במידה זו. חלקם גם נמנעים מיצור דגמי ז׳ק במידה זו בגלגל 29. הסיבה היא פיזית - בגלל קוטר הגלגל הגדול ומידת השלדה הקטנה יש אתגר לא פשוט לתכנן שלדה שתאפשר מהלך מתלים מלא וזויות שלדה הגיוניות.
אם גלגל 29 הוא הכרחי מבחינתך (וכרוכב שעבר מ-27.5 ל-29 אני יכול להפליג בשבחי הגלגל הגדול) תצטרך לעמול קשה למצוא דגם מתאים, ויתכן שיהיה לך כדאי לשקול בכל זאת ז׳ק. לסוג המסלולים שתיארת אין באמת יתרון של ממש בש׳מ. אתה משלם בכסף, במשקל ובמורכבות טכנית/תקלות/תחזוקה שלא באמת יביאו תועלת בחוויית הרכיבה. הגלגל הגדול משכך מצויין כפי שהוא.

ב. למה מוט אוכף מתכוונן? משום שהוא מאפשר לך להתמודד בקלות עם ירידות תלולות וקטעים טכניים מורכבים בלי שתצטרך לרדת מהאופניים כדי לכוון את גובה האוכף. אם הנמכת פעם את האוכף בירידות טכניות אתה בוודאי מכיר את השיפור בשליטה באופניים בגלל שינוי מרכז הכובד. מצד שני אתה בטח גם מכיר את הטרחה שבעצירה, הנמכה, רכיבה, עצירה, הגבהה, המשך רכיבה. תחשוב שאת כל זה אתה עושה בלחיצת ידית מהכידון... כן - מדובר בתוספת משקל של כמה מאות גרם ובתוספת מחיר של בערך אלף ש׳ח - אבל לטעמי זה אחד השדרוגים השימושיים יותר שתוכל לבצע.
אל חשש - לא חייבים להחליט היום. אפשר לבצע את השדרוג הזה גם בהמשך. ההפסד הכספי הוא הזיכוי שיכול היית לקבל מהחנות תמורת מוט האוכף הרגיל שמגיע עם האופניים, אם היית רוכש את המוט המתכוונן במעמד הקניה. סד׳ג של 100-200 ש׳ח.
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
31/08/2017 | 00:02
2
23
רוכב נמוך - 29 מקור לצרות ועל אחת כמה רוכב חדש יחסית(הכל מנסיון)
עדיף 27  במקום הסתבכות אינסופית בהחלפות סטם לכזה עם זוית סופר שלילית שאין בארץ דרך אגב,  רוחב כידון סוג כידון ועוד כמה אפשרויות כונון. 
בז"ק לעומת ש"מ אולי יהיה לו פחות מסובך להתאים את האופנים כי הבולם האחורי והלחץ שלו  לא ישחקו תפקיד.

מצד שני, ש"מ יעשו את החיים לקלים יותר ואם אתה לא רוכב קבוע 3 פעמים בשבוע בעל טכניקה טובה וכושר על, לך על ש"מ.

מבחינת מוט כיסא מתכוונן, תוכל לצלוח מכשולים בקלות רבה יותר ובעיקר עם יותר ביטחון ובטיחות.
המחיר לזולים ביותר זה הרבה מאות שקלים ולא 100-200. היקרים 2000 +. 
ביד שניה תמצא טובים ב 1000-

בהצלחה וספר לנו מה קנית.

לצפיה ב-'100-200ְש׳ח זה הזיכוי על מוט האוכף הרגיל'
100-200ְש׳ח זה הזיכוי על מוט האוכף הרגיל
01/09/2017 | 07:08
19
במידה והשדרוג למוט מתכוונן נעשה במעמד הקניה.
לצפיה ב-'תודה גם לך, אעדכן.'
תודה גם לך, אעדכן.
01/09/2017 | 09:32
2
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
01/09/2017 | 09:31
3
17
אני מתחיל במסע חיפושים מניח שזה יקח לי עד חודש בגלל חוסר זמן.
כנראה שאם לא אמצא 29, אלך על 27.5.
יש סיכוי שבשנים הקרובות 4-5 שנים ה-27.5 יעלמו כמו ה-26?
לצפיה ב-'יש סיכוי שכדור הארץ יעלם'
יש סיכוי שכדור הארץ יעלם
01/09/2017 | 11:14
19
בקיצור, תקנה מה שטוב לך.

לצפיה ב-'26 נעלם?'
26 נעלם?
01/09/2017 | 17:52
1
22
יש שפע של חלפים ואביזרים, ובזול!
ויהיו גם בעוד חמש ועשר שנים.
לצפיה ב-'התכוונתי נעלם ברמה שבה לא תמצא יותר 26 חדש'
התכוונתי נעלם ברמה שבה לא תמצא יותר 26 חדש
02/09/2017 | 10:20
15
בחנויות, אלא הרבה מציאות טריידאין.
לצפיה ב-'יש לי עוד כמה שאלות קטנות בנוגע לאופניים...'
יש לי עוד כמה שאלות קטנות בנוגע לאופניים...
01/09/2017 | 13:15
6
30
בדגם הזה של הספארק, החוטים של ההילוכים עוברים בתוך השילדה, לדעתי מהווה חסרון
וסיבוך בטיפול ותחזוקה - מה דעתכם?

אשמח להסבר על הבולם הקדמי והאחורי..
קדמי:
Rock Shox Recon Silver RL Solo Air
15x100mm QR axle / Tapered Steerer
Reb. Adj. / Lockout / 120mm trave
האם מהלך הבולם הוא 100 או 120? מה מייצג ה15?

אחורי:
X-Fusion NUDE Trunnion
SCOTT custom w. travel / geo adj.
3 modes: Lockout - Traction Control -Descend
Reb. Adj.
Travel 120 - 85 - Lockout / 165X45mm
הבולם מורכב על האופניים הפוך, מדוע? מה מהלך הבולם הזה? איך החברה הזו X-FUSION
ביחס לROCK SHOCK?

בנוגע למילוי אוויר בבולמים, האם יש טבלה שאומרת כמה אוויר למלא עבור משקל X נצטרך לחץ Y?

מה סדר גודל במחיר לטיפול בכל בולם כזה? כל הזמן נהוג לטפל בבולם בדר"כ? אופניים
שרוכבים עליהם פעם או פעמיים בשבוע בשטח לא אגרסיבי.

מוט אוכף - איזה חברות טובות יש בתחום? שווה לרכוש בארץ או להזמין מחו"ל ומאיפה?

תודה חברים ושבת שלום.
לצפיה ב-'כמה תשובות קטנות'
כמה תשובות קטנות
01/09/2017 | 17:51
5
30
המזלג בעל מהלך 120 מ׳מ.
100/15 זה הציר של הנאבה הקדמית. רוחב 100 מ׳מ. עובי 15 מ׳מ.

הבולם מורכב כפי שהוא אמור להיות מורכב. אין ״הפוך״. המהלך משתנה בין 85 מ׳מ ל-120 מ׳מ וננעל באמצעות ידית על הכידון. המותג מוכר. בולמים איכותיים. לטעמי טובים יותר מהבולמים של רוקשוקס.

מילוי אוויר מבוצע כך שכאשר אתה ברכיבה ״ישרה ואופקית״ הבולם מכווץ בין 25-30% מאורך המהלך שלו. חוק אצבע הוא למלא במזלג לחץ אוויר דומה למשקל הגוף בק׳ג (100 psi לרוכב במשקל 100 ק׳ג) ובבולם האחורי כפול מזה. זו נקודת הפתיחה ומשם מעלים או מורידים לחץ בהתאם ל-sag שהוא ההתכווצות הראשונית של 25-30%.

מוט אוכף: המוט הכי טוב בשוק הוא של פוקס. הדגם החדש, הרציף. הדגם הקודם היה מכני ולא רציף. הוא זול וטוב, אבל לא רציף.
המוטות של רוקשוקס לא רעים אבל מאד קשים לתחזוקה.

קניה - בדוק מחירים בארץ ובחו׳ל (כולל מחירי הובלה ומע׳מ לרכש בחו׳ל) וקנה איפה שיותר זול. אם תצטרך טכנאי להתקנה - עדיף בכל מקרה לקנות בארץ.

כבלים בתוך השלדה - דווקא יתרון. יותר נקי. פחות תקלות. אבל מצריך ידע ונסיון בהחלפה.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
02/09/2017 | 10:07
4
23
מוט אוכף - מה ההבדל בין מוט רציף למוט מכאני? מה הכוונה רציף? לא נראה לי משמעותי
עבורי האם זה יורד בשלבים מהירים או רציף ללא אבחנה. אתה אומר FOX או RS, אין חברות ביניים טובות ולא קצה?

מה דעתך אחרי רכישה של אופניים ברמה כז ש"מ בינוני, יהיה שווה להשקיע בהמשך על
מערכות טובות וקלות יותר כמו מערכת גלגלים, אולי מעביר והילוכים XT?

ממה שראיתי עד כה, מידה S עם גלגל 29 זה נראה מוזר ודי מגושם. אני ממש מתלבט בין
29 ל-27.5 ולא יודע איך להחליט ואיך בוחרים נכון. מה צריך לתת את הגושפנקה? מה הדגשים באמת?

אם רכבתי על זוג שנראו טוב, על פניו. אבל קצת אחרי הרכיבה התחיל כאב גב לא אופייני.
זה אומר בהכרח שהאופניים לא מתאימות? או שפשוט המידה\זויות דורשות טיפול?

תודה לך!
לצפיה ב-'27.5 ש"מ ותחסוך לעצמך בעיות'
27.5 ש"מ ותחסוך לעצמך בעיות
03/09/2017 | 08:45
19
לגבי הכאב, אם לקחת מידה S אז סביר להניח שזה עניין של  התאמת האופנים מבחינת גובה וזוית כיסא, אורך וגובה סטם, מיקום ידיות בלמים וכו'.

לצפיה ב-'המשך התייחסות'
המשך התייחסות
03/09/2017 | 15:02
2
20
מוט רציף - מאפשר עצירה בכל נקודה בין פתוח לגמרי וסגור לגמרי.
המוט המכני של פוקס בעל שלושה או ארבעה מצבים בסך הכל: פתוח לגמרי (לטיפוס), קצת סגור (בערך ס׳מ וחצי נמוך מהמקס - לרכיבה במישור), סגור לגמרי (10 ס׳מ הנמכה - לירידות וקטעים טכניים).
בגדול - המוט המכני עושה עבודה טובה ומתאים למרבית המצבים. הגמישות הנוספת של מוט רציף היא בונוס. אני רוכב על שניהם ולפעמים חסר לי במוט המכני עוד מצב ביניים שהייתי יכול ליהנות ממנו אם היה.
מעבר למותגים הפופולרים של פוקס ורוקשוקס יש גם מוטות של KS ושל Crankbrothers ושל Raceface  ושל x-fusion ואני בטוח שיש עוד יצרנים. המחירים די דומים וגם מבחינת איכות ההבדלים לא תהומיים. לא בטוח מה מיובא לארץ באופן סדיר. לפוקס ורוקשוקס יש יבוא מסודר ושרות מצויין. ראיתי גם הרבה מוטות של KS כך שכנראה שגם להם יש יבואן ושרות בארץ. מעבר לזה - אפשר כמובן לייבא לבד מחו׳ל אבל אז אתה עלול להיות בבעיית שרות וחלפים. בכל זאת מדובר בחלק נע עם הידראוליקה שעומד במאמצים לא פשוטים וצריך טיפול תקופתי ולפעמים גם טיפול שבר.

השקעה בהמשך:
תמיד נחמד לשים רכיבים שכתוב עליהם XTR על האופניים. מה תהיה מידת התועלת שתפיק מהם? כמה הם ישפיעו על המשקל?
אם לשדרג אז קודם כל את המזלג והגלגלים. אין שדרוג משמעותי יותר מבחינת משקל והשפעה על חוויית הרכיבה.
השדרוג הבא עדיף שיהיה הכידון והסטם - גם אלה רכיבים כבדים שאפשר לקרבן כדי לחסוך משקל. גם את האוכף אפשר להחליף לאוכף קל.
טיובלס זה אחד השדרוגים הכי משמעותיים שמשחרר אותך מדאגה לפנצ׳רים וגם יכול לחסוך משהו במשקל (אם כי קיים יחס ישר בין משקל הצמיג = עובי הגומי והדופן, לעמידותו בפנצ׳רים).
מערכות הנע - זה שדרוג יקר עם תועלת מועטה יחסית. אתה צריך לשמור על התאמה בין המעבירים הידיות והקסטה. אז לשדרג מעביר SLX 11 הילוכים למעביר XTR 11 הילוכים זה עניין פשוט. אבל אם אתה משדרג ממעביר SLX 10 הילוכים למערכת 11 הילוכים אתה צריך להחליף גם את הידית ואת הקסטה מ-10 ל-11. ומה שהכי חשוב זה שאחרי השדרוג אתה תגלה שאתה לא רוכב יותר מהר. מעביר XT אמנם עובד קצת יותר שקט אבל אתה עדיין צריך לסובב את הפדלים. הוא לא עושה את זה בשבילך.

מידה S זה כמעט תמיד גלגל 27.5 או 26. מי שנותן את הגושפנקא זה הגוף שלך. נסה הרבה זוגות עד שתמצא את זה שהכי נוח. אם אפשר בקש זוג לנסיון בשטח. חלק מהחנויות מחזיקות אופני הדגמה. אם לא- בדוק פה אם מישהו מוכן להשאיל לך זוג לנסיון (אני מודיע מראש שאני במידה L...).
קח בחשבון שבתחילת קריירת הרכיבה צפויים כאבי שרירים ובנקודות הלחץ (במפשעה בעיקר). יש גם מצב לכאבים בשכמות כתוצאה מהרמת הראש כלפי מעלה בתנוחת הרכיבה השפופה. יש מצב לכאבים בכפות הידיים שמאפיינים לרוב זוית לא נכונה של הכידון והידיות שעליו. כאבי התחת והשכמות עוברים לאחר מספר ימים/שבועות.
כאבים בגב התחתון הם סימן לא טוב לבעיה שלא בהכרח קשורה לרכיבה - מציע לגשת לאורתופד בלי קשר לאופניים. רכיבה על פי רוב לא משפיעה לרעה (לפעמים אפילו לטובה) על בעיות גב וברכיים. זה ספורט בריא למפרקים באופן יחסי כי הוא מחלק את משקל הגוף על חמש נקודות במקום על שתיים, ומפחית את השחיקה של מפרק הברך והירך.

א-פרופו כאבים - לפעמים עניין פעוט כמו שינוי של כמה מ׳מ בגובה האוכף או הזוית שלו יכולים לשנות שינוי משמעותי במעמס על הכתפיים וכפות הידיים.
לצפיה ב-'הערה קטנה'
הערה קטנה
07/09/2017 | 22:24
1
18
לדעתי טיובלס בארץ זה חובה.
לצפיה ב-'אנו תמימי דעים.'
אנו תמימי דעים.
13/09/2017 | 08:27
18
לצפיה ב-'כאבים בצוואר בזמן רכיבה. '
כאבים בצוואר בזמן רכיבה.
24/08/2017 | 23:14
5
68
היי, אני רוכבת חדשה יחסית, רוכבת בעיקר על אופניים של תל אופן.
בגלל שתנוחת הגוף שלי  בזמן ריכבה היא כזו שההמשך הישיר של הצוואר והראש לגוף הוא כלפי מטה, אני נאלצת להרים את הראש בזמן רכיבה, דבר הגורם לכך שהצוואר שלי מתעייף ובסופו של דבר כואב. 
אולי זה מוזר, אבל לא יצא לי לשמוע על תלונות כאלו של רוכבים, השאלה שלי היא, יש לזה פתרון? האם זה בגלל האופניים?
חשוב לי לציין שאני נמוכה, ככה שאני מניחה שבכל אופניים היה את העניין של התנוחה (נראה לי). מה דעתכם? 
לצפיה ב-'שני דברים'
שני דברים
25/08/2017 | 06:21
1
67
א. צריך להתאים לך את מידת האופניים. כאשר רוכב נמוך רוכב על אופניים במידה גדולה, גופו יהיה שפוף יחסית קדימה כדי להגיע לכידון (שמותאם לרוכב גבוה יותר). תל אופן מנסים לבחור מידה סטנדרטית אבל מי שקטן מהסטנדרט יהיה בבעיה. אם תרצי אופניים שלך -תצטרכי להגיע לחנות להתאמת מידה.

ב. מתרגלים. מדובר בשרירים שלא עבדו קשה עד היום. תוך שבוע או שניים הם יתחזקו ויכאבו פחות. יש גם כאבים בתחת ובשרירי הרגליים. עם הזמן השרירים מתחזקים והכאבים נחלשים או חולפים לגמרי.
לצפיה ב-'אוקיי, מקווה שאמצא אופניים שמתאימות לי.'
אוקיי, מקווה שאמצא אופניים שמתאימות לי.
25/08/2017 | 16:09
29
תודה :)
לצפיה ב-'זה בדרך כלל קורה מנעילת מרפקים'
זה בדרך כלל קורה מנעילת מרפקים
25/08/2017 | 08:52
2
48
המרפקים צריכים להיות משוחררים ועם קיפוף קל אחרת שהידיים נעולות זה נועל גם את הכתפיים ואז כואב
לשחרר
לצפיה ב-'המרפקים שלי כפופים. נראה לי'
המרפקים שלי כפופים. נראה לי
02/09/2017 | 17:46
1
16
שזה בגלל ההטייה של הגוף. 
לצפיה ב-'כשתקני לעצמך זוג אופניים משלך - '
כשתקני לעצמך זוג אופניים משלך -
03/09/2017 | 15:03
13
הזמיני אותו מראש עם ״סטם״ מוגבה שיאפשר לך רכיבה זקופה יותר.
לצפיה ב-'trek 200'
trek 200
24/08/2017 | 11:35
2
62
שלום.
מחפש אופני נשים משומשות, לטובת נסיעות בעיר בתכיפות גדולה.
ראיתי שיש אופני trek 200.
מה ההבדל בינם לבין trek 2.0 ?
האם למישהו יש המלצות עליהם ?
תודה.
לצפיה ב-'ההמלצה עיקרית היא למדוד לפני הקניה'
ההמלצה עיקרית היא למדוד לפני הקניה
24/08/2017 | 14:48
1
93
טרק 200 הם אופני עיר פשוטים ונחמדים. תמורה סבירה לכסף ובתנאי שבחרת במידה הנכונה והם נוחים לכוכבת.

טרק 2.0 הם דגם כביש תחרותי. יעוד אחר לחלוטין. תנוחת רכיבה שפופה. לא מתאימים לשימוש המיועד.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/08/2017 | 16:27
10
לצפיה ב-'רציתי לשתף על חווית קניה של פנס רכיבה'
רציתי לשתף על חווית קניה של פנס רכיבה
21/08/2017 | 11:54
12
140
שרכשתי מאמאזון בארה'ב. תקופה ארוכה התלבטתי מה לקנות איזה דגם ובעיקר עיתוי.בדרך כלל אני רוכב עם דו גלגלי ממונע בשטח ובהחלט מידי פעם עם האופניים. שנה שעברה רכבתי עם פנס שנמכר ברשת רוזן מינץ של חבר דווקא. night-rider פנס מעולה עם עלומה מצויינת בלילה. לפני כשבועיים בעודי פונה לברור בהקשר לשעון דופק(פולאר) הציעו לי פנס של E-Lume בדגם 450 או 850. עלות 370-470 איר הנחה בהתאם. לא קניתי בחנות לתומי היה לי ברור שאברר בחנויות מקבילות. המחירים היו פחות או יותר זהים. בברור שעשיתי עם האתר אמאזון שחברי לעבודה קונים בו הכל מהכל התברר שדגם ה 600 של הנ"ל עולה 195 שח כולל הכל. תוך 8 ימים בדיוק הגיע המוצר לביתי ועם שליח ארוז כהלכה תקין ומצוין.
לפעמים אני חושב לעצמי :מה נסגר עם החנויות פה בארץ? עוד לא הבינו את הפואנטה ? שזה לא ילך עם העלויות הללו שלהם ושעון החול של הפראיריות הולך ונגמר? אשמח לשמוע דעות.
לצפיה ב-'מצד שני...'
מצד שני...
21/08/2017 | 13:30
9
97
כשאתה מגיע לחנות לטיפול וגובים ממך 25 ש׳ח עבודה עבור החלפת פנימית אתה מתרעם על העלות המופרזת.
בפועל החנויות היום כמעט לא מחזיקות מלאי בדיוק מהסיבה שתיארת - יותר זול ללקוחות לקנות לבד ברשת ולהתקין לבד - למי שיודע ויכול להתקין לבד. תבוא להתקין בחנות ציוד שרכשת בחו׳ל - יגבו ממך עבור עבודה. אז פנס זה אולי דבר פשוט שכל אחד יכול להרכיב. רפידת ברקס גם כן. להחליף קסטה - זו כבר פעולה שמצריכה כלים מיוחדים שלא לכל אחד יש בבית.

תעשה את החשבון. גם החנויות עושות את החשבון. הם יודעים שאפשר להשיג את הפנס בחצי מחיר ברשת. הם בונים על מי שצריך פנס כאן ועכשיו. לא על מי שיכול לחכות שבועיים עד שיגיע בדואר מחו׳ל. הם בונים על מי שלא מסוגל להחזיק מברג בלי להיפצע, לא על מי שמסוגל להרכיב מעביר אחורי חדש ולכוון אותו בעצמו.
לצפיה ב-'זה נכון מה שאתה כותב מחד ומאידך הרי'
זה נכון מה שאתה כותב מחד ומאידך הרי
21/08/2017 | 21:04
3
84
החנויות מתקיימות בהחלט גם ממכירת כל הציוד הנלווה . מהפנס , הביגוד, התיק וכו'. נכון ,טיפול בכלים זה חלק בעוגה וכן המכירות של האופניים עצמם. אני גורס שגם הציוד הנלווה ,בדיוק כמו בעולם האופנועים בעל חלק כזה או אחר ,של ציוד לבוש ונילווים ,קיים בעוגה הכוללת במכירות עסק. מה שאני מנסה לומר שהרי ברור שהרווח על פנס נמכר בחנות הוא לא 20 אחוז אלה הרבה יותר. אם היה מוכר סביב עלות חול' אתה יודע, במקום 195 הייתי משלם 250 היה סביר.רווח של 100 אחוז זה גרידי ממשי! אך אני לא מתפלא.שווה לפעמים להרויח פחות להיות אלטרנטיבה טובה למחירי חו'ל ולמקסם מכירות ולקוחות.
לצפיה ב-'איך אתה יכול לקבוע שזאת חמדנות? מהם עלויות התפעול?'
איך אתה יכול לקבוע שזאת חמדנות? מהם עלויות התפעול?
22/08/2017 | 12:08
2
49
מכמה שיחות עם בעלי עסקים\ חברים בתחומים שונים לטענתם למכור בפי 2 ממה שקנו הכרחי להישרדות העסק, מהיום שהם נאלצים למכור בפחות מתחילה ההתמוטטות עד לסגירה.
עשיתי לא מזמן סיבוב בחשמונאים, זה באמת עצוב לראות ציוד במחירים גבוהים שמעלה אבק על המדפים  
לצפיה ב-'לא מאמין בכל ליבי לטענתם או לטענה'
לא מאמין בכל ליבי לטענתם או לטענה
22/08/2017 | 13:17
1
49
שצריך למכור ברווח 100 אחוז לטובת שרידות. אם אני קונה פנס ב 195 שח כולל משלוח של 600 לומן ומוכרים לי פנס של 450 לומן סביב 400 שח בה בעת שהם מביאים כמויות ומה שאני משלם כצרכן נקודתי הוא יותר ממה שהוא משלם כחנות אז בטוח גרידי. אגב גרידי זו תפיסתי בעצם ראייתי את הדברים-זה שלי כן..
לא חייבים להסכים זה בהחלט בסדר.
אני בהחלט בגישה של פינקי. כל מה שאני יכול להביא מחול' בזמן קצר שיתן לי הרגשה טובה שאין גרידיות למולי אני בהחלט אעשה. בני הצעיר הביא תוספי תזונה למתאמן בחדר כושר לבניית גוף גם בחצי מחיר מאתר בארהב'. גם כאן הגיע עם משלוח עד הבית תוך 8 ימים. למה לא בעצם? הם לאורך הזמן יהיו חייבים לשנות סגנון לדעתי אחרת יפסידו או נדייק ימשיכו להרויח פחות. ויותר ויותר עם עבור הזמן.
לצפיה ב-'גם אני מזמין כל מה שאני יכול לחכות לו רק אומר שהטענה שלך'
גם אני מזמין כל מה שאני יכול לחכות לו רק אומר שהטענה שלך
22/08/2017 | 19:33
35
לחמדנות בעלי העסקים לא מבוססת.
אם תבסס אותה אשמח להשתכנע. אך בינתיים, לא אני ולא אתה לא החזקנו כזה עסק מעולם ולא יודעים מהם עלויות התפעול שכרוכות ביבוא, שיווק, מכירה, איכסון וכו'.
ויודע מה? אפילו מכירות באינטרנט בארץ, יש לי חבר שמהצד בעיקר בשביל הנשמה מחזיק על אש קטנה חנות ברשת לסחורה כלשהיא ובגלל עלויות התפעול הגבוהות שהאופרציה, הבירוקרטיה, הרגולציה והביביתציה דורשות ממנו כבר הרבה זמן רק מכסה עלויות.
לצפיה ב-'ה"כאן ועכשיו" הזה מזכיר לי את הרגע שרציתי ארטיק במילואים'
ה"כאן ועכשיו" הזה מזכיר לי את הרגע שרציתי ארטיק במילואים
22/08/2017 | 09:32
4
66
היה חם, בשטחי אש של רמת הגולן, ורציתי ארטיק.
הגזלן הציע קרח ב - 8 או טילון ב - 13.
אז מה? בגלל שאין לי אפשרות אחרת באותו רגע אז זה סביר לגבות ממני מחיר אסטרונומי שהוא פי כמה וכמה מהמחיר במקום אחר?

זה בדיוק העוקץ של העסקים בישראל - לקוחות שבויים שמחזיקים אותם מהביצים.

נ.ב - השבוע הגעתי לחברת פלאפון עם מכשיר ממש ישן, נזכרתי איך גבו מאיתנו מאות שקלים על טלפון ששווה 50 שקל בלחץ, סתם כי חברות הסלולר הגדירו את זה כסטנדרט, גניבה לאור יום.

חפש את הצדיק, גם אם הוא מיעוט מוחלט.
לצפיה ב-'זה העוקץ של העסקים בכל העולם'
זה העוקץ של העסקים בכל העולם
22/08/2017 | 15:04
3
55
חדר במלון בעמק הסיליקון שבשבוע רגיל עולה 190 דולר ללילה, עולה 450 דולר ללילה בשבוע שיש כנס גדול בסביבה.

כרטיס טיסה שאתה קונה ברגע האחרון עולה פי ארבע מכרטיס שקנית שלושה חודשים לפני הטיסה.

״גזלנים״ יש גם בסין ובניקרגואה.

אבל - הקמעונאים בכל העולם מתמודדים עם הרכש המקוון. חנויות מפחיתות מלאי. מתמקדות בשירות יותר מאשר במכירות. זה נכון לחנויות אופניים, צילום, ציוד משרדי. העולם נעשה גלובאלי. המכסים יורדים (על טלפונים ניידים כבר אין מס קניה, רק מע׳מ). החנויות הופכות להיות showroom להתרשמות מקדימה לפני קניה מקוונת.

לפני שבועיים הייתי בסניף של REI באזור בוסטון. למי שלא מכיר זו רשת בסגנון של ״למטייל״ או ״ריקושט״ אבל כל סניף ברשת בגודל של סניף של ״רמי לוי״ ומרביתם אפילו בשתי קומות. אופניים, ריצה, קמפינג, גלישה - הכל. לפני כמה שנים כשהייתי מגיע לבקר שם היה שם מבחר עצום של ביגוד רכיבה והייתי יכול למדוד. היום המבחר של ביגוד הרכיבה בחנות דליל עד מאד - מדף אחד לגברים, שניים לנשים, שניים של מוצרים במבצעים וסיילים. שאלתי את המוכרן והוא אמר לי - אם אתה רוצה יש מבחר גדול בחנות המקוונת. לא מחזיקים יותר מלאי בחנות. חכה עוד חודש - יתחילו סיילים על ביגוד קייץ והמדפים יתמלאו.

ולחלופין - אחת החנויות המקוונות הגדולות היא Art's Cyclery. החנות ממוקמת בעיר San Louis Obispo בקלפורניה. ביקרתי פעם בחנות - קניתי משהו ברשת וקבעתי איסוף עצמי. ממילא הייתי בדרך מסנטה קלרה לסנטה ברברה. החנות עצמה - אולם לא גדול שמחזיק בתצוגה בקושי 5% מהמוצרים המקוונים. הכל אצלם במחסן (שצמוד לחנות). ככה זה. פעם כשהיית נכנס לסניף של ״פרפורמנס״ היית מסתובב בין מדפים עמוסי כל טוב - היום המדפים די ריקים, דלפק האיסוף של הזמנות מקוונות די עמוס, וסדנת התיקונים/הרכבות עמוסה.

קח את רשת recycles.co.il: אתה ניגש לאחת החנויות שהם בהסדר איתם - רואה ומודד את האופניים - מזמין באינטרנט (אתה יכול להשתמש במחשב שלהם בשביל זה) ולוקח את האופניים. אותם אופנים אם תשלם ישירות לחנות - יעלו בין 5-10% יותר.

אז ג(נ)בו ממך הרבה כסף על פנס? בפעם הבאה תתכנן את מעשיך מראש ואל תיתקע בלי פנס יום לפני הנסיעה. ואם נתקעת - טוב שיש חנות שמחזיקה בשבילך מלאי מקומי, ועכשיו תשלם עבור הארנונה, המימון, שערי המטבע, שכר העבודה של המכונאי... אתה חושב שהם ״גזלנים״? אף אחד מהם לא מיליונר.

זה עולם העסקים של 2017. לפחות של עיסקי האופניים. גם עיתונים מוכרים היום פחות כי הרבה אנשים עברו לקרוא חדשות באינטרנט. תחשוב על מדליקי פנסי הרחוב והפועלים שניקו את הרחובות מהגללים של הסוסים שגררו את הכרכרות - להם כבר בכלל אין עבודה. כמה סנדלרים אתה מכיר? כמה תופרות? אלה הפכו להיות מקצועות נדירים ואם היה להם חוש עיסקי (לחלקם יש) הם היו מעלים את המחירים.
לצפיה ב-'הכל נכון אבל פה בארץ זה משהו לטעמי לפחות'
הכל נכון אבל פה בארץ זה משהו לטעמי לפחות
22/08/2017 | 16:08
35
קצת קיצוני/מוגזם. חזרתי לפני כחודש ,מוורשה והייתי שם בביקור בחנות של דטקלון. הכל היה שם זול, יחסית לכאן. זה לא ניתן לתאור בכלל. אפילו אופני הרים ,זנב קשיח עלו שם סביב 600 ש'ח. המדפים באנגר הענק בוורשה ,היו מלאים כל טוב מפרטי דיג, צלילה, רכיבה ומה לא בעצם.
נכון שיש המון אופציות ברשת ונכון שאם דחוף אז יש זמין זה טוב אבל אביזרי העזר שלנו כמו מיגון או פנס או וואט אבר אלה בדרך כלל לא מוצר דחוף.
לצפיה ב-'אני לא מבין איך זה קשור, הסטנדרט פה הוא יקר מלכתחילה. '
אני לא מבין איך זה קשור, הסטנדרט פה הוא יקר מלכתחילה.
22/08/2017 | 17:55
1
39
שינויים במחירים בהתאם לעונות/ביקוש זה יש בכל מקום, 
אבל מה הקשר? 
פה הכל יקר באופן יחסי כל הזמן. 

ה"יקר" של חו''ל זה לא היקר של הארץ, פה פשוט שוחטים אותך. 

אני אף פעם לא אבין את ההגנה שלך על העסקים בישראל, כאילו הרוכב הקטן גוזר על עצמו את אחריות יוקר המחייה וככה זה צריך לעבוד. 

לצפיה ב-'הרוכב הקטן גוזר על עצמו את משמעות החיים במדינה'
הרוכב הקטן גוזר על עצמו את משמעות החיים במדינה
23/08/2017 | 05:41
38
המחירים נגזרים מהמציאות הכלכלית והביורוקרטית של מדינת ישראל לטוב ולרע.

בלי להיכנס לפוליטיקה, את השינוי לא תביא ביבוא אישי של פנס מחו׳ל אלא בכך שתטריח את עצמך להגיע לקלפי אחת לארבע שנים.
לצפיה ב-'בעלי חנויות האופניים לא שונים מיתר עמישראל'
בעלי חנויות האופניים לא שונים מיתר עמישראל
22/08/2017 | 08:14
65
אינסטלטורים, מעבדות סלולארי, שיפוצניקים, מוסכניקים, חברות סלולאר וערוצי TV, נוכלי טלאמרקט ....
ראית פעם "יצאת צדיק" או "עושות חשבון"?
אז כן, מלאה הארץ חמס. נוכלות ורדיפת בצע הם מרכיבים דומיננטיים בקרב עמנו, לדאבוני. כי מלאה הארץ חמס. לכן הסכוי להתקל באדם העושה מלאכתו נאמנה וקובע את שכרו באופן הוגן הוא נמוך. מצאת צדיק - שמור עליו!
גובה התשלום מותנה ביכולת לקבל. הוא מתגבר ככל שהקרבן חלש יותר. נשים, קשישים, עולים... או פשוט במקרה שלנו כאלו חסרי הבנה טכנית וחסרי ידע  לרכישה ברשת.
ועל שחיתות פוליטית - אסור לכתוב במסגרת זאת.
לצפיה ב-'תזמין תזמין, לא על הלקוח לשאת בנטל. בעלי החנויות יהיו בסדר.'
תזמין תזמין, לא על הלקוח לשאת בנטל. בעלי החנויות יהיו בסדר.
22/08/2017 | 09:22
55
פעם היינו לקוחות שבויים, היום, בעידן האינטרנט והשוק הגלובאלי, לא עוד.
ישראלים ימכרו במחירים מופרזים ויגרמו לנו לחשוב שזה הסטנדרט, אז זהו שלא.
ומי שטוען שיש לבעל העסק הוצאות גדולות - אז גם לי. למה שאני אהיה הפראייר?

תזמין תזמין! ותספר על מבצעים שווים.
לצפיה ב-'זמן נסיעה באופניים של 14 ק"מ'
זמן נסיעה באופניים של 14 ק"מ
17/08/2017 | 00:04
8
131
https://goo.gl/Y95kLP
כמה זמן יקח באופניים רגילות וכמה בחשמליות?
ואיך אפשר לבדוק אם יש דרך קצרה יותר?

לצפיה ב-'15 ק"מ לוקח לי'
15 ק"מ לוקח לי
17/08/2017 | 08:21
1
115
37 דקות באופניים חשמליים ובערך 45 דקות באופניים רגילים. זה כאשר רוב הדרך היא על שבילי אופניים וללא הפרעות של אנשים ורמזורים.
במקרה שלך, רוב הדרך היא ברחובות, ככה שלכל הפחות ייקח לך שעה, אם לא יותר.
ככל שאתה פחות בכושר, ההפרש בין החשמליים לרגילים יגדל.
מן הסתם באופניים חשמליים יהיה קל יותר.
לצפיה ב-'השאלה אם יש דרך קצרה יותר'
השאלה אם יש דרך קצרה יותר
17/08/2017 | 08:42
41
איך אפשר לבדוק?

לצפיה ב-'תלוי במהירות הנסיעה הממוצעת'
תלוי במהירות הנסיעה הממוצעת
17/08/2017 | 09:25
5
69
והמהירות הזו תלויה במסלול, מספר העצירות הכפויות (רמזורים) והמהירות שאתה יכול לפתח בקטעי הרכיבה.

המהירות שאתה יכול לפתח תלויה בכושר הגופני שלך ובתנאי הכביש.

שעה נשמע לי כמו הערכה סבירה.

דרך קצרה יותר? לא בהכרח תהיה מהירה יותר. מספר העצירות (רמזורים) משפיע על זרימת הדרך הרבה יותר מאשר המרחק המצטבר. חפש מסלולים בהם יש פחות רמזורים שיאפשרו לך רכיבה רצופה עם פחות הפסקות.

לצפיה ב-'יש אתר שמציע מסלולים מנקודה לנקודה???'
יש אתר שמציע מסלולים מנקודה לנקודה???
17/08/2017 | 10:13
4
21
לצפיה ב-'הנסיון שלך טוב מכל אתר'
הנסיון שלך טוב מכל אתר
17/08/2017 | 11:27
3
51
יש לגוגל שכבת מפות של מסלולי אופניים אבל מאחר ובארץ אין כמעט מסלולי אופניים מסודרים זו לא ממש אופציה עבור המסלול שלך.

נסה מספר מסלולים. בדרך כלל מה שהכי מהיר ברכב יהיה גם הכי מהיר באופניים או בטוסטוס חשמלי (שמכונה לעיתים ״אופנים חשמליות״), אתה רוכב הרי על אותו הכביש. רק שים לב לא להיכנס לכבישים בהם אסורת כניסת אופניים (לא חושב שיש הרבה כאלה במסלול שלך).

אחרי כמה נסיונות תצליח לאתר קיצורים. קח את הזמן ללמוד את המסלול ואת האלטרנטיבות.
לצפיה ב-'531 נחשב מהיר?אפשר לנסוע בשוליים שלו?'
531 נחשב מהיר?אפשר לנסוע בשוליים שלו?
17/08/2017 | 13:07
2
16
לצפיה ב-'531 לא מוגדר ככביש מהיר, אבל לא יעלה על דעתי לרכב שם'
531 לא מוגדר ככביש מהיר, אבל לא יעלה על דעתי לרכב שם
17/08/2017 | 14:21
1
62
מדובר על כביש עם מהירות נסיעה כמו זו של דרך מהירה, ומחלפים רבים.
לנסות לחצות את נתיבי היציאה והכניסה של המחלפים כדי להמשיך על הכביש זה לדעתי לא פחות מטירוף.

עשיתי בדיקה במסלול די קרוב עם אופניים רגילים בשבת מוקדם כשאין תנועה, לקח 45 דקות. עם תנועה ששצריך להזהר ולהאט זה יקח לפחות שעה.
זו רכיבה לא קלה עם שלל גבעות שצריך לטפס רק כדי לרדת אותן ולטפס שוב.

לעשות את זה ביום יום, גם עם אופניים חשמליים לדעתי זה בעייתי. הרצליה, רעננה וכפר סבא לא ידידותיות לרוכבים.
לצפיה ב-'איזה מסלול עשית?'
איזה מסלול עשית?
31/08/2017 | 01:36
11
אשמח לפירוט מאיפה לאיפה, מה הסלול , וכמה ק"מ
תודה רבה
לצפיה ב-'האם המצב שאני מתאר אותו הוא תקין או לא ?'
האם המצב שאני מתאר אותו הוא תקין או לא ?
14/08/2017 | 17:21
4
126
אז ככה אמש קניתי לאופניים זוג פדלים הכי פשוטים כי האופניים שלי ישנות יחסית בנות 5 שנים ככה והלכו לי הפדלים הקודמות וקניתי פדלים מהדגם fp 804 והברגתי אותם הכל בסדר עד הסוף וכשהיום רכבתי על האופניים אז כשהתחלתי לפדל עם הרגליים בפדלים אז בפדל השמאלי הרגשתי כאילו שהרגל שלי מתנדתדת משאל לימין ככה ובדקתי את הזרוע השמאלי של הקראנק הוא לא מתנדנד ובפדל הקודמת שהלכה לי לא היתה את הבעייה הזאת וזה רק בצד הזרועה השמאלי של הפדל כמובן ולא בזרוע עצמו איפה הבעייה פה אל תגידו רק שזה בגלל שקניתי פדלים פשוטים כי אין קשר פה עצם העובדה שבקודמים שהיו גם פשוטים לא היתה את הבעייה הזאת ולא תמיד אגב זה מרגיש כאילו זה מתנדנד משמאל לימין לפעמים זה בסדר

אשמח בבקשה ייעוץ איפה הבעייה כי הפדל מוברג עד הסוף והכנסתי אותו בידיוק בחור העיגול הזה כולל הפדל הימני והזרועות של הקראנק מוברגות ומחוזקות ללא חופש
תודה
לצפיה ב-'לא ממש מצליח להבין מה קורה שם מתיאור הבעיה'
לא ממש מצליח להבין מה קורה שם מתיאור הבעיה
14/08/2017 | 20:19
50
אני מבין מדבריך שזרוע הקראנק לא מתנדנדת ושהפדל לא מתנדנד על צירו.
נסה להפעיל קצת כוח בכיוונים שונים כדי למצוא איפה יש ״חופש״. קח בחשבון שהכוח שאתה מפעיל עם הרגל חזק מהכוח שאתה מפעיל עם הזרוע.

לצפיה ב-'לדעתי צריך לבדוק אם האום בקצה סגור טוב'
לדעתי צריך לבדוק אם האום בקצה סגור טוב
17/08/2017 | 08:59
2
24
אני חושב שסוג זה של פדלים הם מצויינים.
האום נמצא בקצה ופקק מפלסטיק מגן עליו מחול וכד.
!!! יש בפנים מיסב פתוח ( משני חלקים ) עם כדורים !!!
תשכיב את האופניים על הצד השני , חלץ את הפקק עם נברג שטוח דק , תראה מה קורה עם האום שסוגר את המיסב . לדעתי בוקסה 12 או 13.
אם יש כדורים בחוץ , תפתח את אום ותכניס את הכדורים לתוך המיסב , אם לא אז סתם תהדק את האום.
זה הרבה יותר קל לעשות את זה מאשר לקרוא את מה שכתבתי

בהצלחה
לצפיה ב-'נראה שהבעייה נלעמה כבר יומיים ככה אני מפדל'
נראה שהבעייה נלעמה כבר יומיים ככה אני מפדל
18/08/2017 | 11:26
1
30
ולא מבחין בזה סביר להניח שבטח בגלל שהתרגלתי לפדלים הקודמים ולאלה לא וכעבור כמה ימים זה כבר מתחיל להתרגל אצלי חחח תודה רבה בכל מקרה
לצפיה ב-'שמחתי לעזור ...'
שמחתי לעזור ...
18/08/2017 | 13:18
6
לצפיה ב-'קניית אופניים התלבטות בין שניים'
קניית אופניים התלבטות בין שניים
15/08/2017 | 19:20
2
107
שלום , אני מתלבט בקניית אופניים בני כ 7 שנים.
לאחד :
RockShox Tora SL Solo Air +  RockShox Ario 2.1
ולשני :
FOX Talas 32 + FOX

אם אני לא טועה , מקובל להניח ש FOX עדיפים על RockShox , אבל אני מעדיף את הזוג עם ה RockShox בגלל תצורת שילדה עדיפה בעיני.

השאלה האם יש הבדל מורגש בין שני סוגי הבולמים ברכיבה בסינגלים מתונים יחסית.

תודה
לצפיה ב-'איזה אופניים?'
איזה אופניים?
16/08/2017 | 17:35
1
61
אם כל הפרטים האחרים באופניים זהים וההבדל היחיד הוא הבולם והמזלג, והם מתוחזקים טוב ותקינים, אכן יש עדיפות למזלג ולבולם של Fox על פני הדגמים (הבסיסיים מאד) של RS. מזלג TALAS הוא בעל מהלך משתנה, שסתום ״חכם״ לשיכוך יעיל יותר, צנרת אלומיניום, קשיחות צידית טובה.

אבל...

אני מרשה לעצמי להניח שמדובר בדגמי אופניים אחרים בעלי גיאומטריה שונה, גלגלים אחרים, מערכות הינע אחרות. תוכל לתת קצת יותר פרטים?
לצפיה ב-'אני חושש מתחרות על הקנייה'
אני חושש מתחרות על הקנייה
16/08/2017 | 17:47
63
הזוג עם ה FOX הם Titus
הזוג עם ה RS בעלי גיאומטריה די מיוחדת

השאלה אם ה RS טובים מספיק

תודה
לצפיה ב-'כנס רוכבים'
כנס רוכבים
16/08/2017 | 11:51
65

כנס רוכבי אופניים                            -הזמנה  פתוחה –

כנס רוכבי הכביש וותיקים

חמישי 24.8.2017 משעה 17:00
הכנס יתקיים ביום בבית הקפה בבילה במרכז האולימפי רח' שטרית 6

בכנס  נפגוש רוכבים ומטיילים מכל הזמנים
       מאגודות "הפועל": תל אביב, אשדוד, אשקלון, לוד, רמלה, ר"ג, ב"ש, רמת דוד, בית קשת, ערד, יבנה, חיפה, רחובות, יבנה,נס ציונה , ראשון לציון ,נצרת עילית ,קרית גת , וכן קבוצות המטיילים של "הפועל" .
       מאגודת "גלגלי העץ": תל אביב ,גבעתיים , רמת השרון, חיפה.
       מאגודת" דוושנים": תל אביב , רעננה, חולון, אלפי מנשה ועוד.
       מקבוצות טיולים של הקיבוצים: דגניה א', שפיים, אשדות יעקב, בית זרע, מפלסים, מזרע

רוכבים מוזמנים להציג תמונות מתקופת המרוצים והטיולים וכן כתבות בעיתונים ,

להלן רשימה חלקית של הרוכבים הותיקים , הרשימה אינה מלאה וניתן לפנות לאלי סמוכה להוספת שמכם לרשימה.

לספורטאים:
       הנרי אוחיון, מאיר אוחיון, , ראובן כינורי,יוסי נגל , יהודה גרשוני (בשוויץ) ברוך אקפלד , מיכאל ויעקב אמויאל , חמי וולוצקי, אלי סמוכה , , , יעקב גולדברג, שי שמעוני,עמוס גרי, יוסי פוקר, ינקו איזיק, טל נישרי , אילן סגל, יוסי חסן , בועז דותן,גונן הרפז,ברלה יוגב ,גדעון מן ד"ר,פחימה אהרון,מרשנסקי עמית,יוחאי יובל,גילי מועלם, ,דויד חנחן, שי רוזנצויג,דני זית , ,מוטי גוטרמן, קובי רוזנווסר,פנחס בן דויד,איתן שטרקמן, ירון קפלן, דוד בן דויד , ינון בנין ,אבוטבול מאיר,חנינה יעקוב,בריק משה,ברדוגו אבי,בעז מן. בני שרביט,ניר ערמוני, רן ביבר,משה לוי, יוסי מרום ,אמיר חלוץ ,אברבנל גלעד ,אייל נועם,וולק דני, פלוזניק עדי, מרקו יצחק ,גרנות יאיר ,ליניאדו יניב,רוזנטל אריה, ,זוהר רובין, דודו צ'רמן,יובל גולן,יגאל שוסטר,איתן לוי,מרטין קנדי,בועז בירמן,אבנר בן,דורון סקלי, אמיר יעקב , אייל שליט, עידו עין דור , דרור ויינשטין, ,אנטנברג אמיל ,משיח עזרא,דני אלאלוף,בן מכנס,אייל ולדמן,פרדי בוסידן,מימון יורם,אשל תמיר,דויד קנטור,גיגי יואל,בן משי גיורה,אסנפלד אייל,עמית גולדברג,, ,ערן דורון,יוסי גיל,ארז רסקי,קורן אביחי,וינראוך יוסי,דלל ניסים,טורבינר יובל ואילן,רן אייזלר,סופר רוני,זגגי ראובן,נתן בק,שמואל לוי,יריב בן טובים,דרור ארד,שנידר דבורה , יעל הלר סמוכה,אילן עינת,לזרוביץ שמואל,נועם אייל,קורנפלד דויד,לוי מתי,גיא גרינהאוז,אייל גיאת,ביבר רן ,זעפרן דויד,ליאור כרמל,עידו צוק,דפנה פוקסברונר,רונן שטופמן,אילן דרייפוס,כספי שמשון,אבי אביסר,טוני סולימני,דבורה חסן,צביקה בנימין,אורי דיין,שיר אלוני,יוסי פופלינגר,ירון וינטר,חגי כץ,אורי דיין,מרקו יצחק,מאיר מועלם, לוי שמואל ,דן קלע,מוטי פלדמן, אלזם פרננד,אבי צימחוביץ,יוז'וק צביקה,הנרי אפנג'ר, מאיר פלדמן, חיים סלומון, אוחנה בנימין ,ציון עוזרי,רפי אגסי, חיים בוך, ,שמואל יעקב –אשדוד,ברלה יוגב,זיו אלון,עופר בן שיטרית,חגי כץ,טל פפרני,אלון נס,צבי רויטמן,אלון שליו,אופיר הנדזל,יגאל בן דויד,ירון שרביט,מיכה זעפרן,שגיא ארז,תומר פרנקל ,ירון אברמוביץ,צבי חכמן, אורי צורץ,איל בן דויד,יאיר אברמוביץ,צביקה בנימין,דיין אורי, כץ יהושוע,דויד אילן,בן שיטרית עופר, אריאל קיטרון, משה פילברג, ,רגולצקי ערן, גרף גדי,סימנטוב יריב,איבגי אלון, אהוד ממן-בש,עופר בן שיטרית-בש, יובל קמחי,אמיר לויט,גיל עדין,יוסי חי וינרוך,רונן הלר,כרמי שרביט,שי שרוני ,ליאור כרמל ,סבירסקי אשר ,עופר גליק –ה.נצר,בן ציון הופמן , שחורי צביקה , גיגי רפי, דני ישראל , אמיר קופרשמיט,עודד ירון,יניב אלירז, אודי ממן,אילן גולדמן,
       הפועל רמלה: יהושע זרח, משה גריסרו, ינקו איזיק,יהודה שמיר מחפודה,ראובן סלובוטקין,שמעון גולדברג,ראובן קושמן,שמואל קנובל,צבי אלסטר,ראובן בוסיס,יוסף דבח, שמואל ישראל.אלי ברקוביץ          (רשימה לא סגורה)

אנו נעלה בקצרה את זכרם של ספורטאים ומאמנים שנפטרו: עמוס לוי ז"ל , טוני המפל ז"ל, מיקי גליק ז"ל, אמנון מגור ז"ל ,שלמה לוי ז"ל,יורם דגני ז"ל, עזרן מאיר ז"ל ,חיים פוך ז"ל, בן דויד ז'אק(יצחק ) ז"ל,אסייג דויד ז"ל ,מרדכי זית ז"ל, בן דוד דוד ז"ל.

אנו מודים לברוך אקפלד על המאמץ המיוחד בארגון הכנס בעיר רמלה בשנת 2008.

רצוי  לא חובה להירשם  לכנס ע"י הודעה למיל  as@samoocha.co.il ובה לציין שם אגודה ותקופת רכיבה , וסוג האופניים עליהם רכבתם , זאת כדי לתעד חלק מההיסטוריה של הרכיבה , ניתן לצרף גם שם מאמן , ורשימת הישגים בספורט, הפרטים נחוצים לתיעוד באינטרנט,  וכתובת עדכנית

החנייה במקום חינם, בצמוד למרכז האולימפי בהדר יוסף רחוב שטרית 6 ת"א.

לפרטים נוספים : אלי סמוכה  טל 0522-560484  פקס 03-5751515 www.samoucha.com

מבוקש להפיץ הזמנה בכל אתרי האינטרנט , לוחות מודעות ועיתונים, ומקומות עבודה ומרכזים קהילתיים

לצפיה ב-'הטסת אופניים לחופשה - האם זו לוגיסטיקה מסובכת ויקרה?'
הטסת אופניים לחופשה - האם זו לוגיסטיקה מסובכת ויקרה?
14/08/2017 | 12:33
6
65
אני טס לחופשה בעיירה באוסטריה. מתלבט אם לשכור שם אופניים (שיכוך מלא די יקר שם) או להטיס את שלי. מישהו ניסה להטיס ויכול לעזור בתשובות על השאלות הבאות?
1. ראיתי סרטונים איך לארוז בקרטון. בפועל, האם האופניים עלולים להיפגע בטיסה?

2. באל על איתם אני טס יש מגבלת גודל על מזוודה, והקרטון בטוח חורג מהגודל, אם כי לא מהמשקל. האם בפועל הם לוקחים תוספת על הגודל או שהם ״מחליקים״ את זה? זה 75$ לכיוון, ממש יקר והופך את זה לפחות משתלם.

3. שם לא יהיה לי מנשא אופניים. האם הקרטון בכלל יכול להיכנס נגיד לרוחב המושבים האחוריים? נהיה 3 נוסעים וזוג אחד או שניים של אופניים, זה ריאלי?

4. בשנה שעברה טסתי לחופשה כזאת, ובסוף כל יום די שרפנו את רפידות הבלמים, מכיוון שהמסלולים באלפים תלולים בטירוף (בארץ אני מחליף רפידות אחת לכמה שנים...). האם יהיה יקר להחליף רפידות כמעט כל יום?
לצפיה ב-'(ותודה מראש על התשובות!)'
(ותודה מראש על התשובות!)
14/08/2017 | 12:34
20
לצפיה ב-'לא מסובך במיוחד'
לא מסובך במיוחד
14/08/2017 | 14:16
4
83
גש לחנות אופניים ובקש קרטון. עדיף קרטון של דגם האופניים שברשותך.
הצטייד בהרבה ניילון פצפצים, כמה חתיכות קלקר, אזיקונים וסרט דבק.
פרק גלגלים, רפד את קצות הנאבות בקלקר למנוע נזק.
הכנס שימס לקליפרים של המעצורים למנוע היצמדות של הרפידות.
פרק את המעביר האחורי. אזוק באזיקון לשלדה כדי שלא יסתובב ויגרום לשריטות. 
פרק את הכידון,ְ עטוף בפצפצים, ואזוק באזיקון למזלג. שים לב לא לגרום לקמטים בכבלים ובצנרת ההידראולית. 
תלוי בגודל הקרטון - יתכן שתצטרך לפרק את המזלג מהשלדה. שמור על כל המיסבים והטבעות והספייסרים לפי הסדר והשחל את הכל לתוך אזיקון.
צפה הכל בפצפצים, הדבק בניר דבק והכנס לקרטון.
קח איתך מספיק אזיקונים ונייר דבק לאריזה חוזרת לפני השיבה ארצה.
תלוי בגודל הקרטון - יש מצב שתצליח להשחיל לתוכו גם את מנשא האופניים לרכב. הכנס פנימה גם את הקסדה, המשאבה וערכת הכלים.

המשלוח באל-על - לקוחות במעמד ״זהב״ או פלטינום לא ישלמו על המשלוח. לקוח ללא סטטוס ישלם. נדמה לי שלאירופה זה בערך 50 דולר לכיוון. לצפון אמריקה זה 75 או יותר. זה עדיין יהיה זול לעומת שכירת אופניים לתקופה של שבוע. אם תתאם מראש עם סוכנות הנסיעות יכול להיות שיתאמו עבורך הנחה מיוחדת.

את הבידוק אתה מבצע בדלפק הרגיל של אל-על ואחר כך אתה לוקח את הקרטון לאזור הכבודה החריגה כדי שישלחו אותו משם. האיסוף בשדה היעד גם הוא נעשה מדלפק הכבודה החריגה oversized baggage.

קרטון לא נכנס לפרייבט וגם לא לכל דגם של מיני וואן. כדאי לשקול שכירה של רכב גדול כמו פיאט דוקאטו. יהיה בו מקום לתשעה נוסעים וקצת מטען או חמישה-שישה נוסעים והמון מטען. הנהיגה קצת מעצבנת כי זה טנק גדול ורחב, וכדאי גם לשים לב שלא לכל מקום מותר לטנק הזה להיכנס או לחנות.
ליונדאי סנטה-פה יש תא מטען גדול במיוחד, אבל בכל מקרה - אם אתה מכניס את הקרטון זה מצריך קיפול של הספסל האחורי. האוטו יתאים לשני נוסעים בלבד.

רפידות מעצורים: מעצורי דיסק אמורים לשרוד את הירידות של האלפים. קח שני סטים ספייר אחד קדימה אחד אחורה ג׳אסט-אין-קייס. מעצורי V אכן עלולים להתבלות במהירות, בפרט אם אתה לא מאפשר לרפידה להתקרר. כשהיא מתחממת הבלאי שלה מואץ.
לצפיה ב-'לשכור רכב ממש גדול כמו שהצעת יעלה הרבה...'
לשכור רכב ממש גדול כמו שהצעת יעלה הרבה...
14/08/2017 | 15:09
3
47
עוד 1000 שקל בערך לעומת רכב רגיל כמו גולף. ובתוספת 100$ להטיס אותם עלול להיות כבר גבולי מבחינת מחיר. שם עולה לשכור שיכוך מלא בערך 60 יורו ליום, וזנב קשיח 20 יורו ליום.
רכב סטיישן עולה עוד כמה עשרות שקלים תוספת, אז זה סביר, אבל כנראה שהקרטון עם האופניים לא ייכנס שם (?).
לצפיה ב-'עדיין לא ברור מה המטרה'
עדיין לא ברור מה המטרה
14/08/2017 | 17:20
47
אם זאת חופשה משפחתית רגילה, ואתה רוצה לקחת את האופניים איתך למקרה שתהיה הזדמנות לרכוב - רד מזה. הלוגיסטיקה תעצבן את כולם, בכל שלב (בשדה התעופה, בטיסה, ברכב)

בשביל יום או יומיים תשכור אופניים, ותביא איתך ביגוד רכיבה.

אם המטרה היא ממש טיול אופניים, אז אפשר לקחת. כמו שציינו, בלי רכב גדול ממש זה לא יעבוד.

אפשר להכניס שני קרטוני אופניים בסטיישן, כאשר המושב האחורי משוטח. יישאר מקום לשני אנשים במושבים הקדמיים (נהג + נוסע) וזהו. למזוודות כנראה לא יהיה מקום.

כל הנ"ל מתאר לוגיסטיקה של חופשה קצרה, בה אתה גם צריך לשמור את הקרטונים לדרך חזרה.

אם אתה צריך רכב איתך כל הזמן, אלה הפתרונות. יש פטנטים אחרים, למי שיוצא לטורינג, אבל הם לא נראים לי רלוונטיים לחופשה שלך.
לצפיה ב-'אם תהיה לך אפשרות לאפסן את הקרטונים איפהשהוא...'
אם תהיה לך אפשרות לאפסן את הקרטונים איפהשהוא...
14/08/2017 | 19:45
1
40
אז תוכל לקחת את האופניים על מנשא על הרכב.

הבעיה היא שבאוסטריה אתה לא יכול להחביא קרטון ריק למשך שבוע באיזו פינה נסתרת. נסה לתאם עם בית המלון הראשון בו תשהה (בהנחה שהוא סמוך לשדה התעופה) שישמרו עבורך את הקרטונים באיזה מחסן. במקרה כזה תוכל להסתדר עם סטיישן ומתקן אופניים, אבל יהיה לך מאד מעצבן להכניס ולהוציא את המזוודות עם מתקן אופניים מחובר לרכב, ותצטרך לאחסן את האופניים בחדר במלון כל ערב.

מצד שני - אם מדובר בטיול בעיקר על כבישים - ז׳ק ב-20 יורו ליום נשמע מחיר סביר לגמרי.
לצפיה ב-'מתקן אופניים לא חושב שאקח, זה עלול לשרוט את הרכב...'
מתקן אופניים לא חושב שאקח, זה עלול לשרוט את הרכב...
15/08/2017 | 13:45
42
יש לי מתקן אופניים אחורי, אבל זה לא עשה כזה טוב לרכב וגם הסתיר קמצוץ את המספר מזווית מסויימת (חטפתי דוח על זה משוטר מעצבן). עברתי למתקן גג, הרבה יותר טוב... אז לא חושב שאקח מנשא, לא רוצה להסתבך שם עם נזקים לרכב / דוחות וכאלה.
לגבי מה מטרת הטיול - נוסעים ל 6 ימים לעיירת סקי באלפים, עולים למעלה לפעמים עם הגונדולה ולפעמים בדיווש ואז חזרה למטה. בטיול של שנה שעברה עשינו לא מעט סינגלים, אם כי היה די מפחיד. אני מניח שהפעם נהיה יותר בשבילי כורכר ומעט בסינגלים. הייתי מעדיף ש״מ, אבל כאמור שם זה יקר מאוד, אז זה או לקחת את שלי או להתפשר שם על זנב קשיח.

לפרק את האופניים נשמע קושי סביר, וחשבתי שמקסימום אם אסתבך עם ההרכבה יעזרו לי שם, יש הרבה חנויות אופניים בכל עיירה. אבל מההסברים פה נשמע לי שעלול להיות יקר מדי לקחת כי צריך לשלם תוספת על הטיסה כנראה ולקחת רכב הרבה יותר גדול.
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 16:00
2

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'מכונת דרכי העפר החדשה שלי'
מכונת דרכי העפר החדשה שלי
13/08/2017 | 15:03
2
107
או בשמה הלועזי - gravel.

סגנון חדש יחסית. שלדת כביש עם מרווח צמיגים גדול שמאפשר הרכבת צמיגים בשרניים עד 40 מ׳מ, גלגלים חזקים, מערכות כביש עם יחס העברה מותאם לעליות, גיאומטריה קרבית. מעצורי דיסק. טובים לכביש ולשטח. דרכי כורכר מהודקות הן קלאסה בשביל האופניים האלה.

בחרתי ניינר BSB (ראשי תבות של ״דם-יזע-ובירות״) בקונפיגורציה שמבוססת על מערכות אולטגרה 6800 וגלגלים איסטון EA70sl.

2699 דולר אצל ג׳נסון. משלוח בחינם לבוסטון. הגעה ארצה בטיסה איתי בקרטון המקורי. עוד 1650 ש׳ח מע׳מ במסלול האדום של נתב׳ג.

בסיס גלגלים קצר. BB גבוה. בחרתי מידה 56 והגובה שלי נמצא בדיוק על הגבול בין מידות 56 ל-59. לא היתה במלאי המידה הגדולה, מה שפתר את ההתלבטות. נוחים מאד, אבל הגיאומטריה הקצרה מצריכה הסתגלות. מגיעים עם צמיגים 33 מ׳מ שסופגים את הדרך לא רע.

הרכיבות לאורך הנהר צ׳ארלס בעיר בוסטון מישוריות למדי. קראנק קומפקט 36/46 וקסטה 11-32 מכסה את כל הטווח הנחוץ. כשהרכבתי את האופניים מחדש בארץ והתחלתי לטפס את העליות בסביבה המוכרת בבית - חסרים לי הילוכים בעליות. השלב הבא יהיה החלפה של הקסטה ל-11-36 (יש סראם 1170 ו-1130 עם יחסי העברה כאלה) ואולי החלפה של הפלטה מ-36 ל-34.
לצפיה ב-'מכונה מטוס קרב'
מכונה מטוס קרב
13/08/2017 | 18:47
1
65
למה העדפת אותם על פני ה-RLT?
הייתי מוסיף לרשימה צמיגים רחבים ככל שניתן להכניס בשילדה. אין אצלנו באמת גראבל כמו בניכר, דרכי העפר הלבנות אצלינו הן לרוב כורכר גס מתובל בחריצים ובורות שדורש צמיגים יותר רחבים אם לא רוצים שיפלו הסתימות.
לצפיה ב-'כי בעצם חיפשתי משהו יותר לכביש מאשר לשטח'
כי בעצם חיפשתי משהו יותר לכביש מאשר לשטח
14/08/2017 | 05:53
45
עם מעצורי דיסק ואפשרות לקצר הביתה דרך השדות לפעמים.

יש לי אופני שטח בשביל השטח.

האמת שבאמת התלבטתי בינם לבין ה-RLT ובסופו של עניין המחיר הכריע. המבצע היה מפתה מכדי לפסוח עליו.

גם הגלגלים שמגיעים עם ה-bsb קצת יותר בריונים, לטובת הכרס שלי.
לצפיה ב-'אוכף Brooks '
אוכף Brooks
11/08/2017 | 04:02
12
92
הרכבתי על האופניים ויצאתי לסיבוב הרגיל שלי.
תענוג שכזה!
לצפיה ב-'נכון. איזה ברוקס? סדרה B או C?'
נכון. איזה ברוקס? סדרה B או C?
11/08/2017 | 16:23
4
28
לצפיה ב-'B17 המיתולוגי'
B17 המיתולוגי
11/08/2017 | 22:18
3
31
לצפיה ב-'גם לי יהיה יום אחד, אפילו שזה נוגד כל היגיון'
גם לי יהיה יום אחד, אפילו שזה נוגד כל היגיון
13/08/2017 | 18:50
2
22
לצפיה ב-'הגיון אחר...'
הגיון אחר...
14/08/2017 | 05:47
1
41
הלוגיקה מאחורי האוכף הזה היא שהקשיחות שלו מונעת תנועות של האוכף מול הפרינאום, מה שגורם לכאב כתוצאה מהתנועה ולא כתוצאה מלחץ. לא יכול להגיד לך שבדקתי את זה מדעית אבל הנסיון של כמה הרכיבות עליו בהחלט מאשר את המסקנה שהתחת כואב פחות.

המחיר שלו - הדגם הבסיסי עולה בין 120-145 דולר. הדגמים היוקרתיים עולים כפול ויותר, אבל חוץ ממשקל נמוך (דגמי טיטאניום) או עיצוב עוד יותר ״רטרו״ אין בהם יתרון של ממש. אוכפים חדישים סינתטיים לא עולים באופן משמעותי פחות, ולפעמים יותר.

המשקל - זו אולי הנקודה היחידה הברורה לרעת האוכף הזה. זה לא אוכף ליבבני משקל או רוכבים תחרותיים. הוא כבד יחסית לאוכפים אחרים בשוק. זה אוכף שכל מהותו נוחות ברכיבה ארוכה - ישיבה של שעות באוכף.

מה שהיה כתוב בניירת שהגיעה עם האוכף זה:
"Most riders swear at their saddles. Brooks owners swear by their saddles"
מישהו זקוק לתרגום?
לצפיה ב-'היה לי B17 Narrow, והוא אכן הטוב ביותר עליו רכבתי'
היה לי B17 Narrow, והוא אכן הטוב ביותר עליו רכבתי
14/08/2017 | 08:04
57
הוא הצריך תקופת הסתגלות של 1000 ק"מ בערך. וגם צריך ללמוד איך לכוון אותו. בניגוד לאוכפים רגילים, ב- Brooks עור צריכה להיות הטיה קלה של הקצה הקדמי למעלה, אחרת מחליקים קדימה.

עוד נקודה חשובה: בניגוד לאמונה העממית הרווחת, אין שום צורך לרכך אותו, או לטבול אותו בשמן, או לנסוע עליו עם נגמ"ש או כל מיני קשקושים אחרים. לאוכף עור אין שלד פלסטיק, וכל הפעולות האלה גורמות לו להיות רפוי כמו ערסל.

יש לי היום C17, שהוא גם מאוד מוצלח, אבל יש מצב שעל ה- B אפשר לרכוב יותר שעות ביום.
לצפיה ב-'אוכף חדש?'
אוכף חדש?
13/08/2017 | 21:34
2
43
לפי מה שקראתי צריכים לרכב במשך כמה חודשים עד שהאוכף מקבל את צורת הישבן ואז הוא מאד נוח. עד שזה קורה, התענוג הוא קטן. הכצעקתה?
לצפיה ב-'לי היה נוח מאד מההתחלה. ועם הזמן זה רק השתפר'
לי היה נוח מאד מההתחלה. ועם הזמן זה רק השתפר
13/08/2017 | 22:34
45
היה לי פחות נוח על B17 משומש. שקיבל את צורתו של אגן שאינו שלי. רכבתי על B17 במשך עשרות שעות רצופות. לפעמים בלי ריפוד בטייטס, רק כדי לבדוק, האם אוכף טוב מייתר את הריפוד? התשובה היא כן.
לצפיה ב-'יש דגם שנקרא Aged'
יש דגם שנקרא Aged
14/08/2017 | 05:36
37
שעשוי עור שכבר עבר ריכוך ארטילרי לפני כניסת הכוחות הקרקעיים. באופן מפתיע הוא גם לא עלה יותר מהדגם הרגיל.

לצפיה ב-'welcome to the club, כבר הרבה זמן אני נצמד לb190 הheavyduty'
welcome to the club, כבר הרבה זמן אני נצמד לb190 הheavyduty
15/08/2017 | 12:04
25
יש לו רק 2 חסרונות עיקריים , הבורג הקדמי שלו די חלש, הייתי יכול להחליף אותו אילו הוא היה סטנדרטי, אבל מדובר בM7 (שמשום מה די פופולרי בכסאות) שקשה להשיג אותו...
ו4 המסילות שלו מקשה למצוא לו מוט כסא עם שיכוך , אבל דווקא לאחרונה ראיתי והזמנתי בsjs משהו שהתאים...
לצפיה ב-'תתחדש!'
תתחדש!
15/08/2017 | 22:11
2
25
היה לי B17 שבילה הרבה בכבישי ישראל. ביליתי איתו ברכיבות עתירות מרחקים ושעות בכבישי ארצנו (משהו בסגנון Touring).
כמו שאחרים כתבו כאן וכפי שמופיע במקורות - דורש כ 1000 ק"מ הסתגלות. לי קשה היה לזהות את הצורך ואת המעבר הדרמטי כשהמונה חצה את קו ה 1000 . היה לי נוח מהתחלה.
היצרן ממליץ על איזושהיא משחת פוליש לטיפול בעור (של האוכף ). אני לא התייחסתי. זה לא אומר שזה מיותר...
לצפיה ב-'הגיעה עם האוכף דוגמית של משחה '
הגיעה עם האוכף דוגמית של משחה
15/08/2017 | 22:21
1
28
נראה לי שזו פשוט משחת נעליים ״שקופה״.
לצפיה ב-'שמן מינק או mink oil בטורקית מדוברת'
שמן מינק או mink oil בטורקית מדוברת
27/08/2017 | 08:24
4
לצפיה ב-'התלבטות ענקית בין אופניים'
התלבטות ענקית בין אופניים
05/08/2017 | 11:35
3
175
יש לי כרגע אופני הרים all mountain של ktm ואני רוצה מהם מאוד.

בזמן האחרון התחלתי להתעסק בהמון סטריט- קפיצות טריקים.

אני מרגיש שהאופניים שלי לא עומדות בעומס ולא מתאימות לאימפקט הזה.

אני אוהב את אופניי ההרים- האופציות של ההילוכים, האמינות שלהן, המאסיביות לעבור מכשולים, בולמי הזעזועים ועוד.

אני מחפש אופניים שיהיו עם התכונות של אופניי ההרים אבל עמידות לקפיצות, טריקים והרס.

הבנתי שקיים דבר כזה אופני dirt jumper אבל ראיתי שאין להם הילוכים וזה לא מתאים לי. כנ"ל על bmx- קטנות, ללא הילוכים, לא מתאימות לנסיעה במקומות קשים.

אני רוצה שהאופניים שלי יספקו לי את כל המטרות. אשמח לעזרה !
לצפיה ב-'מה שאתה רוצה לא קיים'
מה שאתה רוצה לא קיים
05/08/2017 | 12:31
92
תוכל לחפש אופניים בכיוון של פרי-רייד או דאון-היל שיהיו עמידים יותר, אבל גם הם לא ממש מיועדים לסטריט. בשביל זה יש אופניים שונים למטרות שונות.
לצפיה ב-'בהכרך אופניים שיתאימו למגוון רחב של שימושים-'
בהכרך אופניים שיתאימו למגוון רחב של שימושים-
05/08/2017 | 22:52
73
יהיו פשרה בכל תחום...
אבל יש שלדות ז"ק אגרסיבי, למשל סנטה קרוז קמיליון. עם בחירת חלקים הולמת אולי תצליח להשיג את מה שאתה רוצה..
לצפיה ב-'הסר דאגה מליבך - האופניים הנוכחיים שלך אוכלים את זה בלי מלח'
הסר דאגה מליבך - האופניים הנוכחיים שלך אוכלים את זה בלי מלח
13/08/2017 | 05:55
43
בטכניקה נכונה ובריכבת אורבן ברמת המתחיל - אין שום סיבה שבעולם שיקרה משהו לאופני שיכוך מלא יוקרתיים (מניח שעלו 10 וצפונה)
העסק יכול להשתבש אם אתה ממש לא בכיוון מבחינת הטכניקה, וזה גם לא ממש ישנה על מה תרכוב, כמעט.
האופניים שלך תוכננו לעמוד באתגרים הרבה יותר גדולים ממה שאתה מציב להם, גם אם הייעוד שלהם שונה.
ברגע שתסתכל על קפיצות שהם מעל לגובה הראש שלך, לקרקע שטוחה - אז העסק יתחיל להיות קצת יותר בעייתי מבחינת האופניים שלך, וגם זה רק במידה ותעשה את זה על בסיס קבוע, אולי גם נסיונות נטולי טכניקה לעשות סיבובי 180/360 יכולים לסכן את הגלגלים ואת השילדה הלא קשיחה בעליל.

בדרך כלל, מי שמתחיל לרכוב רכיבת אורבן/סטריט עם אופני שיכוך מלא ובאמת נכנס לעניין, קולט מהר מאוד שהוא סוג של מנסה לנווט דרכו בתוך כפר ערבי צפוף ,על צלע ההר, בעזרת משאית.
הרוכב מבין שעכשיו הוא כבר לא צריך לדרוס את כל מה שעומד בדרכו, אלא "לרקוד" עם האופניים, וכשאתה רוצה לרקוד, הדבר האחרון שאתה צריך זה גוש מתכת כבד עם שלל בולמים ומערכות שרק מעיקים ומסרבלים את הרכיבה:
אתה מרגיש שאין טעם להילוכים,הם לא נדרשים ורק קופצים ומפריעים, גורמים לשרשרת ליפול ואפילו מסוכנים בגלל האפשרות לתקלות בעיתוי קריטי.
אתה מרגיש שהבולם האחורי הוא כמו מישהו שתופס אותך ומושך לאחור כשאתה מנסה לרוץ קדימה.
אתה מרגיש שהבולם הקדמי גוזל ממך את כל השליטה על החלק הקדמי של האופניים, הוא כבד וארוך מדי, והוא ממש מפריע לזה.
השילדה ארוכה וגבוהה, המעצורים סתם מכבידים ללא טעם, הישיבה גבוהה ובקיצור - אתה מרגיש שאתה צריך אופניים הרבה יותר פשוטים,הרבה יותר "נשלטים", ושמאפשרים לרוכב להתחבר אליהם בצורה יותר טובה בשביל ליצור את הריקוד הזה שאני מדבר עליו.

אין שום "הרס" כפי שציינת. יש הרס למי שלא יודע לרכוב, וזה לא משנה על אילו אופניים הוא רוכב.
"לעבור מכשול" זה לאיו דווקא לרמוס אותו ולהסתמך על הבולמים הנדיבים והצמיגים הרחבים שידעו להתמודד עם האתגר, אלא לפעמים לדעת לדלג מעליו לדוגמא. רוצה לומר שרוכב טוב לא נשען על ה"מאסיביות" של האופניים אלא על הטכניקה והמיומנות שלו לשלוט בהם ולעבור מכשולים בדרך הנכונה.

אמינות? האופניים הכי אמינים אלו האופניים שיהיו הכי פשוטים ובעלי כמה שפחות מערכות וסיבוכים.
אופני דירט/סטריט יעודיים הם האופניים הכי אמינים שיש (למעט bmx), פשוט כי אין מה שייהרס בהם, והחלקים מהם הם בנויים (כשמדובר באופניים סבירים מבחינת רמה ) הם חלקים מאסיביים ועמידים.

עכשיו לתאכלס -
אתה רוצה להחליף? אתה רוצה לקנות בנוסף? כמה תקציב יש לך?
אני מציע לך להשאיר את הנוכחיים ולקנות עוד זוג נטו לרכיבת אורבן/סטריט.
זוג ללא בולם אחורי, ללא הילוכים,בעל בולם קדמי קצר מהלך ושילדה ייעודית.
זוג כזה יקנה לך כישורי רכיבה טובים ונכונים, כאלו שגם ישפרו את רכיבת השטח שלך פלאים.

אם אתה רוצה להחליף את הזוג הנוכחי, אז כמו שאמרו פה לפניי - אתה לא תוכל להנות מכל העולמות ותצטרך להתפשר על הכל, ולקבל אופניים שהם פחות או יותר ללא כיוון.
בדרך כלל אלו יהיו אופני אול מאונטיין זנב קשיח (הזכירו פה את הסנטה קרוז) עם בולם קדמי 80-100 מ''מ, גלגלי 26 מקסימום, מעצורי דיסק בעלי קוטר קטן יחסית וצמיגים די חלקים.
זה לא יהיה מושלם בכל סוג של רכיבה שתעשה, אבל זה יהיה יותר טוב לרכיבת אורבן מהנוכחי שלך, אני ממש לא ממליץ על האופצייה הזו.

לצפיה ב-'משקל יתר - הסבת אופני סידורים לס"ס ריגידי - עלות ותמורה'
משקל יתר - הסבת אופני סידורים לס"ס ריגידי - עלות ותמורה
02/08/2017 | 22:13
11
144
הורדתי מאופני הסידורים שלי (הארדרוק של ספשלייזד, 26" זנב קשיח, מידה L אם אני זוכר נכון), את הכידון עם בולמי הקפיצים ואת מערכת ההילוכים (3X7 של סראם). הרכבתי כידון ריגידי של surly, והשתמשתי במערכת הסבה לסינגלספיד (גלג"ש בודד+ספייסרים במקום הקסטה+אום נעילה+מותחן שרשרת). השארתי את הפלטה הקדמית הגדולה והורדתי מהקראנק את הפלטה האמצעית והקטנה. באופניים האלו שתי הפלטות הללו היו מחוברות זו לזו והברגים שהחזיקו את הפלטה הגדולה התברגו לתוך השתים הקטנות. מה שהצריך סט ברגים חדשים באורך 6 מ"מ.

עלות (יורו):
כידון 84
בורג כוכב 1.6
מערכת הסבה לס"ס 42
ברגים לפלטה 8.3
משלוחה 20
סה"כ 156 יורו (+מע"מ)

תמורה:
כידון ישן 2290 גרם
כידון חדש 1060 גרם
הפרש 1230 גרם

פלטות קדמיות בינונית וקטנה + קסטה + שיפטרים + מעבירים + כבלים + חוליות מיותרות מהשרשרת 1315 גרם
מערכת הסבה 232 גרם
הפרש 1083 גרם

סה"כ הפרש 2313 גרם, מאד מורגשים בסחיבת האופניים בגרמי מדרגות, בהעלתם והורדתם ממתקן התליה שלהם. או במילים אחרות, תחשבו שבזמן שאתם מעלים את האופניים שלכם קומה או שתיים, מישהו קושר עליהם קבוע את השקית הכבדה מהקניות (עם החלב והשמן והגבינות), ואחרי כמה שנים הוא אומר, יודע מה? עזוב אותך מהקניות, אני אסחוב אותם, אתה רק תעלה את האופניים למעלה.
וכבונוס, שיעורים מעניינים בפירוק, הרכבת והתאמת כידון חדש לאופניים. תמורה כלכלית לעתיד - לא צריך קסטות חדשות, פחות שחיקת שרשרת, לא צריך להחליף כבלים.
לצפיה ב-'גמני רוצה!'
גמני רוצה!
03/08/2017 | 06:14
58
אם הייתי צריך לסחוב את האופניים במדרגות.

לשמחתי אצלי מדובר באופני קיבוץ אז ההילוכים והמזלג נשארו על השווין העתיקים ורק נוסף הסל הגדול מאחור. האופניים חונים בכניסה לבית.
לצפיה ב-'איזה כיף, אחלה פרויקט ופירוט נהדר! חסרות רק תמונות של היצירה'
איזה כיף, אחלה פרויקט ופירוט נהדר! חסרות רק תמונות של היצירה
03/08/2017 | 12:17
7
14
לצפיה ב-'תמונות יהיו משעממות'
תמונות יהיו משעממות
03/08/2017 | 12:30
6
35
לא צילמתי תוך כדי בגלל חוש תיעוד ההיסטוריה הלקוי שלי ובגלל שרוב הקשב הופנה לפתרון בעיות.
ועכשיו לכל היותר אוכל להציג תמונה של אופניים שגרתיים..
לצפיה ב-'חלילה משעמם, תמונה של כל האופניים, תמונה של הכידון ריגיד '
חלילה משעמם, תמונה של כל האופניים, תמונה של הכידון ריגיד
03/08/2017 | 13:00
5
43
ושל המותחן בבקשה
לצפיה ב-'כידון'
כידון
04/08/2017 | 08:05
78
פרוק הקראון רייס היה סביר מהכידון הישן. בעזרת הכנסת להב של סכין מטבח בינו לבין הכידון, קצת פטיש ועבודה מסביבי סביב. כשנוצר מספיק מרווח, מברג שטוח החליף את הסכין.
הרכבתו על הכידון החדש הייתה סרט. בסוף הצלחתי להבין את הפואנטה של שימוש במפתח שוודי גדול ופטיש. פטיש רך בהחלט לא עושה את העבודה.
ניסרתי את הכידון תוך שימוש בסטם עצמו ליצירת קו חיתוך לא עקום. הצבע של הסטם קצת נפגע במקום שלא רואים.
הכידון יכל להיות קצת יותר ארוך. לא נורא. האופניים רכיבים.
לצפיה ב-'גלגש'
גלגש
04/08/2017 | 08:10
58
מערכת ההמרה לס"ס, הגיעה עם מגוון רוחבים של ספייסרים. היא נועדה להחליף קסטות של 8\9. במקרה שלי (קסטה 7 או סתם מזל רע) לא הצלחתי לייצר עם הספייסרים שהגיעו את הקומבינציה שתיתן את המרווח המדויק, נעזרתי בתוספת ספייסר מתוך קסטה כביש 9 ישנה כדי להגיע למרווח הנכון.
לצפיה ב-'מותחן'
מותחן
04/08/2017 | 08:15
55
כמו שאפשר לראות בתמונה, תכלס יצא שאני לא צריך את המותחן :) השרשרת (די חדשה) התלבשה בדיוק על כל העסק, כמעט בדיוק מדי. אם אוריד ממנה אינצ', המותחן לא יצליח לסגור את הרפיון שיהיה בשרשרת. הייתי על הגבול (עניין של מילימטר לדעתי) של לקנות חצי חוליית שרשרת כדי להגיע לאורך שרשרת לא קצר מדי לאופניים ולא ארוך מדי לקיבולת של המותחן.
המותחן מחובר לחיבור של המעביר האחורי ולשיפוד של ה QR של הגלגל. בינתיים השארתי אותו על האופניים למרות שכרגע אין בו צורך אמיתי.
לצפיה ב-'הכל ביחד'
הכל ביחד
04/08/2017 | 08:17
1
76
שבת שלום
לצפיה ב-'ממש מגניב ועושה חשק'
ממש מגניב ועושה חשק
04/08/2017 | 22:49
16
לצפיה ב-'מעולה! וטיפ קטן וחשוב.'
מעולה! וטיפ קטן וחשוב.
15/08/2017 | 22:52
1
31
מנסיוני, בהסבות דומות: אפילו שיש מותחן אחורי ואפילו שה Chain line מדוייק, יש סכוי סביר מאד שלפעמים השרשרת תיפול מעל הקראנק.
יש לכך פתרונות שונים, החל מקראנק narrow-wide וכלה במיני Chain Guides .
באופני העיר שלי (ג'מיס ז"ק ותיקים שעברו שנויים כולל הסבה לסינגל) פתרתי את זה באופן פשוט ויעיל.
החלקים:
חתיכת חבק של נצנץ אחורי
פיסת פח אלומיניום שעבר עיבוד שלי ע"י משור, פצירה ומקדחה.
עלות: 0 . משקל: כמה גרמים.
יעילות: 100 .
ועוד יתרון: ללא זה, כאשר האופניים שוכבים ברכב ללא גלגל אחורי, כל הסכויים שהשרשרת תיפול מהקראנק. עם זה - לא.
לצפיה ב-' רשמתי לפני. תודה '
רשמתי לפני. תודה
16/08/2017 | 18:23
3
לצפיה ב-'השאלה עתיקה (קליטים, קליטים), הסיבה - אולי לא.'
השאלה עתיקה (קליטים, קליטים), הסיבה - אולי לא.
30/07/2017 | 10:33
17
120
אני רוכב מתחיל (חצי שנה). בשישי בבוקר רכבתי בסינגל שחור וכשירדתי מדרגה רצינית, נפלתי קדימה "לתוך" האופניים (לא מעל לכידון) וחטפתי 2 חתכים עמוקים ומקבילים בירך מקדימה. שברתי את הראש כל הסופשבוע ממה זה קרה ואחרי שמדדתי את המרחק בין החתכים, הבנתי שזה מהשפיצים האכזריים שיש בפדל. מהסיבה הזאת וגם מאחר שאפילו כשאני מוליך את האופניים במקום צפוף אני כל פעם חוטף מהפדל, שקלתי לעבור לקליטים: גם יותר קטן, גם קצת יותר חלק ואולי גם טוב יותר לרכיבה.

כדאי? מומלץ? פחות צלקות?

כל עצה תתקבל בברכה ובתודה.
לצפיה ב-'יש פלאטים פחות אכזריים'
יש פלאטים פחות אכזריים
30/07/2017 | 11:36
2
86
למשל, הפשוטים מפלסטיק. אין להם ברגים חדים שפוצעים, ומכיוון שבישראל כמעט אף פעם לא רוכבים על רטוב, האחיזה בד"כ טובה מספיק.

פדלים מחוברים אכן יעילים משמעותית ברכיבות ארוכות, אבל לא בהכרח ישפרו לך את החווייה בסינגלים טכניים. שם הם אפילו חיסרון, בטח עבור רוכב מתחיל.
לצפיה ב-'תודה רבה. האם החיסרון בסינגלים זה רק בזמן השיחרור מהפדל?'
תודה רבה. האם החיסרון בסינגלים זה רק בזמן השיחרור מהפדל?
30/07/2017 | 11:57
1
56
הרבה פעמים הרגליים מחליקות ובורחות לי מהפדלים, ואני מוצא את עצמי "רץ" אחרי הפדל עם הרגל, גם כשיש קפיצות וגם בדיווש מאומץ בעליות הרגל בורחת.
לצפיה ב-'לא, החיסרון הוא גם בחיבור'
לא, החיסרון הוא גם בחיבור
30/07/2017 | 12:26
77
כשאתה במישור זו לא בעיה. אם נעצרת באמצע סינגל תלול בעליה, ואתה מנסה להתחבר מהר מאוד (כבר בפידול הראשון), זה לא תמיד מצליח. ואם לא התחברת, יש סיכוי סביר שהרגל תחליק מהפדל.

זה לא שאני נגד רכיבה מחוברת, אני רוכב מחובר כבר 25 שנה, גם בשטח, גם בסינגלים. אבל יש לזה חסרונות.
לצפיה ב-'אני בהחלט בעד רכיבה מחוברת, אבל לא מהסיבות שציינת'
אני בהחלט בעד רכיבה מחוברת, אבל לא מהסיבות שציינת
30/07/2017 | 14:06
5
90
הפדלים בהם אני משתמש מאפשרים חיבור אבל גם כוללים מסגרת מלבנית שמאפשרת דיווש מנותק עם מגע סביר בין הסוליה לפדל.
מניעת פציעות מהפדל תתאפשר בשימוש בפדל ללא בליטות. אבל פדל כזה יאחז פחות בנעל. יש פדלים עם משטחים מחוספסים כמו ניר זכוכית  כמו הציפוי שיש לפעמים במדרגות.
לצפיה ב-'למשל שימאנו 8020 או 647 או 530'
למשל שימאנו 8020 או 647 או 530
30/07/2017 | 14:08
1
28
לצפיה ב-'אין עליכם, תודה רבה. נראה לי שאנסה את המשולב שהמלצת.'
אין עליכם, תודה רבה. נראה לי שאנסה את המשולב שהמלצת.
30/07/2017 | 14:16
26
לצפיה ב-'לגבי פדל דו"צ'
לגבי פדל דו"צ
30/07/2017 | 16:34
2
63
למרות הקונספט המוצלח לכאורה, אני לא מצליח להנות ממנו. ולמה? כי לנעלים המתחברות לקליטים יש נקודות מגע קשיחות יחסית שלא נאחזות היטב בצד של האין קליטים.
ככה שאני יכול לבחור ביציאה מהבית בין נעליים עם קליטים שלא נאחזות היטב בצד של האין קליטים, לבין נעליים בלי קליטים הנאחזות היטב בצד של האין קליטים. אבל אחרי שכבר יצאתי מהבית, הפונקציה קורסת למצב אחד.
אשמח לשמוע על פתרון לבעיה
לצפיה ב-'להסתכל על חצי הכוס המלאה, להתעלם מהריקה, להחליף כל פעם'
להסתכל על חצי הכוס המלאה, להתעלם מהריקה, להחליף כל פעם
30/07/2017 | 17:28
57
או לקנות עוד אופניים.
וברצינות- הגיע הזמן שיהיה פדל קליט טוב שמתלבשת עליו פלטורמה עם קליט בשני הצדדים שהופכת אותו לפלאט טוב. כמו הרעיון של הפלסטיקים שמגיעים עם הקליטים של שימנו שמסופקים OEM רק שיהיה ברמה, אין כזה.
לצפיה ב-'הפדלים שציינתי מתחברים משני הצדדים'
הפדלים שציינתי מתחברים משני הצדדים
30/07/2017 | 20:25
39
פדל צד אחד לא חביב גם עלי.
לצפיה ב-'כדאי מאוד, היתרונות לרוכב החובב בשטח הם בדיוק במניעת מצבים'
כדאי מאוד, היתרונות לרוכב החובב בשטח הם בדיוק במניעת מצבים
30/07/2017 | 17:23
6
61
של החלקה שנובעת מתוואי משובש כגון אלה שאתה מתאר.
החסרונות בקליט זניחים עד כדי מתבטלים אחרי פרק הסתגלות קצר מהצפוי. 
אני אוהב פדלים מינימליסטים, שימנו 520. אפשר גם אותם לדחוף ללא חיבור בעזרת הקשת של הנעל אבל החיבור והניתוק הופכים כל כך מהירים וטבעיים שאין סיבה של ממש. סוליית נעלי קליטים, גם ה"גמישות" שביניהן מכילות חלק פלסטי קשיח ככה שאני לא רואה יתרון בהרחבות למינהם אחרי שכבר מחוברים.
ודבר אחרון- להיות מחובר מבחינתי מדובר ביותר כיף, זה כבר משהו סוביקטיבי לחלוטין. 
ישנם יתרונות רבים נוספים, אפשר לכתוב על זה עד מחר, תוכל למצוא הרבה חומר ברשת אבל הכי טוב שפשוט תקנה סט של פדלים ונעליים פשוטים ותנסה. 
לצפיה ב-'כמה פעמים ראיתי את המתחילים האלו מתהפכים בגלל שהם מחוברים'
כמה פעמים ראיתי את המתחילים האלו מתהפכים בגלל שהם מחוברים
31/07/2017 | 07:17
5
63
הקליטים האלו לא נועדו בשביל שהרגל שלך לא תברח מהפדל, וזה גם לא איזה בונוס שמרוויחים על הדרך, כי אם ככה - אז בואו גם נקשור את הידיים לכידון.
קליט תפקידו לאפשר לרוכב לנצל יותר טוב את כוח הפידול, וגם פה "פינוק" שכזה רלוונטי למי שצריך לקזז כמה שניות ברכיבה שלו (רמז - לא אתם).
מעבר לכך, כל מי שבוחר לרכוב עם קליטים בשטח עושה זאת בעיקר בגלל הווסאח ובגלל שזה מה ש"רוכבים רציניים" עושים.

מי שרוכב חצי שנה צריך לדעת להשתלט על האופניים ולפתח טכניקה נכונה, וכן, לשמור על באלאנס ועמידות על האופניים זה חלק חשוב מכך.
קליט בהקשר הזה הוא פלסטר ותו לא, בייחוד לא לרוכב מתחיל עם טכניקה שטעונה שיפור.
כשיוצאים לרכוב עם אופניים בשטח, יש לקחת בחשבון שתהיינה גם נפילות, כמובן שצריך למזער נזקים ככל האפשר אך קליטים במקרה הזה לא יפתרו את שורש הבעיה ואפילו יהוו סכנה גדולה אף יותר לרוכב בקטעים בהם ירגיש שצריך להוריד רגל - חלק בלתי נפרד מכל רכיבה.

לצפיה ב-'תודה לכולם על המחשבה והעצות.'
תודה לכולם על המחשבה והעצות.
31/07/2017 | 10:21
11
לצפיה ב-'כל דבר יצריך עקומת לימוד '
כל דבר יצריך עקומת לימוד
31/07/2017 | 11:31
38
זו של רכיבה מחוברת כוללת גם התרסקויות. גם רוכב מנוסה שילמד להתחבר יתרסק כמה פעמים עד שידע את הנושא לאשורו. עוד לא המציאו את המכונה שמחברים באלקטרודות למוח ולומדים לרכוב בהתכתבות.
לצפיה ב-'להתהפך אפשר גם עם פלאטים'
להתהפך אפשר גם עם פלאטים
31/07/2017 | 18:01
2
52
אבל בגדול אני די מסכים עם מה שכתבת.
מאידך, אני החלטתי עוד בתחילת דרכי בעולם הרכיבה שאני הולך על רכיבה מחוברת, בין היתר גם כדי לא "להתרגל מדי" לפלאטים, ונכון, נפלתי המון, אבל גם למדתי להיות מודע לעצמי ולאופניים ולבחור קווים נכון יותר.
עוד נקודה חשובה היא היכולת לבצע דיווש גם באמצעות משיכה של הרגל ולא רק דחיפה, שלא עוזרת רק לגילוח רבע שניה מהזמנים, אלא גם מחלקת נכון יותר את טווח הדיווש.
היום אני בהחלט יכול לומר שבהרבה מצבים טכניים אני מעדיף להיות מחובר כדי למנוע מצב של בריחת פדל, ובאופן כללי יכול לקבוע חד משמעית שלי הקליטים טובים יותר מפלאטים. 
לצפיה ב-'כמה מההתרסקויות הכי קשות שלי קרו בגלל קליט שלא התנתק'
כמה מההתרסקויות הכי קשות שלי קרו בגלל קליט שלא התנתק
05/08/2017 | 21:54
1
31
כשהוא היה אמור להתנתק, כולל אחת מטופשת להחריד שהיתה יכולה להיגמר בקלות הרבה הרבה יותר גרוע מאיך שנגמרה (והיא נגמרה על ברך פגועה שגרמה לי לצלוע שבועיים).
אני גם לא רוצה לחשוב איך היתה נגמרת התרסקות קשה אחרת - ענף שנכנס לתוך הגלגל הקדמי בקטע מהיר ושלח אותי לעשות חיקוי סופרמן לא הכי מוצלח - אם הייתי מחובר לאופניים. במקום סתם להימרח על הקרקע הייתי עלול להתערבל עם אופניים מלאי חלקי מתכת ידידותיים לסביבה ולכליות...
לצפיה ב-'אני התרסקתי לפני חודש בפעם הראשונה, וכנראה בגלל הקליטים'
אני התרסקתי לפני חודש בפעם הראשונה, וכנראה בגלל הקליטים
14/08/2017 | 15:21
16
עברתי לרכוב כמעט תמיד מחובר בשנה האחרונה. כבר הייתי די בעד לרכוב זה גם בסינגלים טכניים, כי זה מצויין בעליות, ובירידות התחלתי לחבב את זה שהפדל לא מחליק ותמיד הרגל באותו המקום. אבל... אז התעופפתי מהאופניים, בפעם הראשונה ב 10 שנים, ובסינגל שעשיתי עשרות פעמים... לא ברור לי לגמרי מה קרה, אבל לא הצלחתי להתנתק מספיק מהר, וחטפתי בומבות בכל מקום כמעט. אם לא הייתי מחובר אני די בטוח שהייתי יוצא מזה יותר בקלות. אז כן, בסינגלים טכניים החיבור עלול להיות מסוכן, אין מה לעשות תמיד זמן התגובה קצת יותר גדול וזה עלול לעשות את ההבדל.
לצפיה ב-'מה לגבי מיגון'
מה לגבי מיגון
13/08/2017 | 18:03
16
לא מבין, אני רוכב מחובר שנים אבל כשהחלטתי להשתפר מבחינה טכנית קניתי פלטים כדי להרכגיש יותר ביטחון וומיגון לברך ולשוק בדיוק כדי לא לחטוף את השפיצים.
יש מיגונים ברמות שונות מבחינת איכות המיגון וכמה שזה מפריע ברכיבה.

לצפיה ב-'צמיגי אופניים'
צמיגי אופניים
30/07/2017 | 18:15
1
91
יש לי שאלה אני רוצה לקנות לאופניים שלי צמיגים מידה 26*2.1 אבל הגלגלים שלי עכשיו מידה 26*1.95 האם הצמיג שאני קונה יעלה על האופניים שלי?
בבקשה תענו לי מהר(:
לצפיה ב-'יעלה על הגלגל'
יעלה על הגלגל
30/07/2017 | 20:27
70
בדוק את המרווח בין הצמיג הנוכחי למוטות המתלה האחורי כדי לוודא שקיים מרווח מספק לצמיג הרחב יותר. להערכתי לא תהיה כל בעיה.
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
23/07/2017 | 17:51
2

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'מעוניין לשנמך את הדגם שברשותי'
מעוניין לשנמך את הדגם שברשותי
23/07/2017 | 08:12
1
117
שלום ברשותי אופני מרידה 29 ש"מ שנקנו לפני כארבע שנים במחיר של כ 8000 ש"ח. אני אמור לעבור דירה לבניין ללא מחסן פרטי וללא מקום אכסון בדירה לאופניים. בגלל שלא הייתי רוצה לאכסן אופניים כאלה יקרים במחסן העגלות, נראה לי שעדיף לי למכור אותם ולקנות משהו פשוט וזול יותר. הכיוון הוא ז"ק 29 או 27.5. האם עדיף לעשות טרייד אין אצל המשווק או למכור ביד 2? מצב האופניים והמכלולים טוב מאוד.
תודה למגיבים.
לצפיה ב-'תעשה איתם סיבוב בכמה חנויות ותראה כמה זיכוי מציעים לך בתמורה'
תעשה איתם סיבוב בכמה חנויות ותראה כמה זיכוי מציעים לך בתמורה
23/07/2017 | 13:06
74
אחר כך תנסה איזה זמן למכור לבד, גם אם תמכור באותו מחיר של הזיכוי זה ישתלם כי ללא טרייד אפשר למצוא אופניים בהנחות שונות (דגם משנה שעברה וכו'). 
האופציה היותר סבירה לדעתי, בהנחה שאתה מרוצה מהאופניים ושלא תקבל עליהם יותר מ- 3000-3500 שח, כנראה פחות,  היא לקנות מנעול טוב ולקשור אותם בחדר עגלות לנקודה בקיר. 
לצפיה ב-'תאורה אחורית עם accelerometer'
תאורה אחורית עם accelerometer
18/07/2017 | 10:21
1
119
היי,

הגעתי למסקנה שזה פשוט חובה.
איפה אפשר למצוא חיה כמו ה-STOPTIX?

תודה
X
לצפיה ב-'יש לי דברים דומים כגון זה...'
יש לי דברים דומים כגון זה...
20/07/2017 | 21:48
157

לא בדיוק סוף הדרך, יש לי גם רדאר שאני צריך להתקין מתישהו שיכול להזהיר אותך על מכונית מתקרבת ממרחק שאמור להיות 140 מטר (גם הוא מחובר לתאורה אחורית) .
לצפיה ב-'אופניים פשוטים'
אופניים פשוטים
16/07/2017 | 17:30
3
163
היי,
אני מעוניין לקנות אופניים פשוטים לרכיבה עד המכללה וחזרה (2 ק"מ לכיוון). חשבתי ללכת על המתקפלים כי הרבה יותר נוח לשנע אותם. (או שיש לכם הצעות אחרות?).
מציעים בבסידן ב 600 ש"ח. מה אומרים?
"אופניים מתקפלים של חברת מינג בגודל 20" מכרומולי,קלים במיוחד,הכוללים מגיני בוץ מקוריים,סבל אחורי,מושב נוח מג'ל ,6 הילוכי SHIMANO."

תודה.
לצפיה ב-'ראה דיון דומה בעמוד השני של הפורום '
ראה דיון דומה בעמוד השני של הפורום
17/07/2017 | 00:43
2
81
מוזכרים שם עוד כמה דגמי אופניים שעשויים להתאים.
לצפיה ב-'ומה לגבי חברת ming?'
ומה לגבי חברת ming?
17/07/2017 | 10:45
1
90
תודה על התשובה.
ולגבי החברה שציינתי? יש חוו"ד?
לצפיה ב-'אפשר להבין משם החברה מאין מגיעים האופנים'
אפשר להבין משם החברה מאין מגיעים האופנים
18/07/2017 | 05:27
79
זה לא בהכרח אומר שמדובר באופניים גרועים, אבל המותג לא מוכר לי ואין לי אפשרות לדעת מה המפרט

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום טיולים לגיאורגיה
מתכננים טיול לגיאורגיה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה