לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2789227,892 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
15/06/2017 | 13:03
4
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'התייעצות - תערוכת אופניים'
התייעצות - תערוכת אופניים
14/06/2017 | 14:46
66
לקראת תערוכת אופניים גדולה (השנה חוגגים 200 שנה להמצאת האופניים!!!) אנחנו מחפשים מרצים לאירועי ערב למבוגרים (עיתונאים, גיאוגרפים, אנתרופולוגים, מעצבים או כל רעיון אחר) שהייתם רוצים לפגוש/לשמוע, יש לכן/לכם רעיונות?
לצפיה ב-'שאלה לגבי כיוונון סאג באופני מרידה one twenty 27.5 דגם 16'
שאלה לגבי כיוונון סאג באופני מרידה one twenty 27.5 דגם 16
11/06/2017 | 15:48
2
29
משקלי 95 ק"ג , מהלך בולם קדמי 130ממ' בדגם הנ"ל.
בולם קדמי רוק שוק סקטור אויר ומאחור רוק שוק כנ"ל.
מה הערך של שקיעת הסאג ,בס"מ/מ"מ בהערכה סבירה נורמלית מקובלת בבלום הקדמי כדוגמא? מה יחשב שקיעה נכונה? יש איך למדוד אם לחץ האויר בבולמים תקין ונכון? אני זוכר שבתחילה הבולם הקדמי היה קשה יותר ושקע מעט ורק ברכיבה במפגש מהמורות וכו'. לאחר כיוון האויר בחנות נאמר לי שזה תקין. הסופ"ש רכבתי קצת והייתי שמח לדעת אם אינו "שוקע" מדי עם עלייתי על האופניים.
כנ"ל  אני תוהה לגבי האחורי .
תודה!!
לצפיה ב-'שקיעה ראשונית צ׳ל בין 25-33%'
שקיעה ראשונית צ׳ל בין 25-33%
11/06/2017 | 21:28
1
26
זאת אומרת רבע עד שליש מהמהלך הכולל.
מעבירים את שני הבולמים למצב חופשי (בלי כל מונעי נדנוד וכיו׳ב), עולים על האופניים ומסמנים בדיוק לאן שוקעים הבולמים. מנפחים או מרוקנים אוויר בהתאמה. אם שוקע יותר מדי - מנפחים. אם פחות מדי - מוציאים קצת אוויר.  

בין 25% ל-33% תלוי בהעדפה האישית שלך.  יש מי שמעדיף בולם רך יותר ויש מי שמעדיף קשיח. באופני ק׳ק מכוונים אפילו 20% ליעילות דיווש מירבית. בולם רך יותר יתנדנד יותר בדיווש ועלול לשקוע חזק בירידה ממדרגות - תצטרך לקחת את הגוף אחורה כדי לא להתהפך.
לצפיה ב-''
12/06/2017 | 20:02
3
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
07/06/2017 | 13:49
6

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'מקווה שעוד ערים יאמצו את זה -'
מקווה שעוד ערים יאמצו את זה -
04/06/2017 | 17:01
29
162
לצפיה ב-'זה בכלל יהיה טוב אם יבינו שחקיקה לא שווה כלום'
זה בכלל יהיה טוב אם יבינו שחקיקה לא שווה כלום
05/06/2017 | 07:53
4
85
אם אין אכיפה.

אבל אכיפה אפשר לבצע כשהחקיקה רלוונטית למציאות. שנים של חקיקה לא רלוונטית (לך תוכיח אם הצעיר על האופניים שרוכב על המדרכה הוא בן 16 כבר או לא), חוסר אכיפה (מה הבעיה לשים שוטר בביצפר שיחרים אופניים לא חוקיים ו/או של רוכבים צעירים מדי?), התקבעות הרגלים (מי מוליך אופניים ביד במעבר חצייה?) ותשתיות לא מתאימות לרוח להחוק (לך תמנע מהולכי רגל להיות בנתיב אופניים באבן גבירול, זה לא מעשי...) והולך להיות בלאגן, שאין דברים כאלה.

והנהגים, שפתאום יוצפו ברוכבי אופניים על הכביש...

אבל, נו.... צריך להתחיל לעשות סדר מתישהו.
לצפיה ב-'האמת ששבילי אופניים כחלק ממדרכה קיימים כנראה רק אצלינו'
האמת ששבילי אופניים כחלק ממדרכה קיימים כנראה רק אצלינו
05/06/2017 | 14:22
3
76
בלונדון שגם שם הרבה תנועה יש די הרבה רוכבים וכולם על הכביש
לצפיה ב-'כבר כתבתי פעם, בפאריז יש הכל'
כבר כתבתי פעם, בפאריז יש הכל
05/06/2017 | 14:58
83
שבילי אופניים על המדרכה, כביש, עם כיוון התנועה, נגד, ואפילו חלק מנת"צ נפרד.

הבסיס העיקרי הוא כבוד לזכותו של כל אחד לנוע בביטחון. אוטובוס נזהר על רוכבים, רוכבים נזהרים על הולכי רגל וכו'.

ועדיין, שבילי האופניים באבן גבירול, עם השילוב של תחנות אוטובוס, הוא אידיוטי לחלוטין.
יותר אידיוטי זה רק השביל אופניים שעובר בצמוד לכניסה למסעדות בטיילת...
לצפיה ב-'בלונדון במרבית הכבישים יש מסלולי אופניים יעודיים'
בלונדון במרבית הכבישים יש מסלולי אופניים יעודיים
05/06/2017 | 16:43
64
כולל אפילו, בכבישים הראשים, רמזורים נפרדים לרוכבים.
לצפיה ב-'גם בסן פרנסיסקו זה ככה.'
גם בסן פרנסיסקו זה ככה.
08/06/2017 | 07:27
51
ופה יש טיפה יותר שבילים...
לצפיה ב-'אחיזת עיניים מטורפת וישראליות מחורבנת של גניבת כסף'
אחיזת עיניים מטורפת וישראליות מחורבנת של גניבת כסף
12/06/2017 | 18:26
17
76
הבינו שיש תחום חדש שאפשר לקחת לו את הכסף על ידי דוחו''ות.
מסלול ברוחב מטר שנקטע כל 20 מטר וצמוד למדרכות עם ילדים וכלבים
זו יציאה מידי חובה.
רוכבי אופניים הם טרף קל בשביל לגנוב כסף מדוחו''ות.
עד שלא יהיו פה נתיבי אופניים כחלק מהכביש - אין מה לדבר.

הלוואי ונחזור לכאוס של פני כמה שנים.
לצפיה ב-' מעדיף שיגנבו כסף ושהבטיחות תחזור להולכי רגל ובמיוחד '
מעדיף שיגנבו כסף ושהבטיחות תחזור להולכי רגל ובמיוחד
15/06/2017 | 14:41
16
36
לזקנים ולילדים שפחות ערים לסכנות מידיות, כמו רכיבה משוגעת בקרבתם.

תראי למשל, את הקנסות על איסוף גללים של כלבים, שזה בהחלט תרם לניקיון המדרכות.
לצפיה ב-'מה הקשר בין הדברים? '
מה הקשר בין הדברים?
16/06/2017 | 15:09
15
42
הולכי רגל מקומם במדרכה. 
מקומם של רכבים הוא בכביש. 
אופניים זה רכב. 
רוכב אופניים לא צריך לרכוב בצמוד לעגלות תינוק וכלבים עם רצועות. 

אבל אף אחד פה לא מבין את הקומבינה כנראה... 
כי אם באמת היו דואגים למשתמשי המדרכה ולרוכבי האופניים - היו עושים נתיבי אופניים בכביש כמו שצריך, ולא איזה קטע עלוב ברוחב מטר שהולכי רגל שמים פס והולכים בו כאילו מדובר במדרכה לכל דבר ועניין..
אבל זה עולה כסף! וזה לא מכניס כסף...
ובארץ האינטרס הוא הפוך - איך אפשר להכניס כסף מבלי להוציא על תשתית. 
וכך, מגיעים למצב שבו רוכב האופניים נמצא חסר אונים. 
מצד אחד - לא יכול (ולא צריך) לרכוב על המדרכה, מצד שני - אם ירכוב על הכביש כנראה וימות עקב תרבות הנהיגה בישראל. 
אז מה הרשויות יעשו בנדון? יסללו נתיבי אופניים? לא ולא! הם פשוט יקנסו רוכבים חסרי אונים. 

יוצאים מן הכלל - רוכבי האופנועים החשמליים. 
אותם צריך להכניס לכלא. 
לצפיה ב-'למה את רוכבי האופניים החשמליים צריך להכניס לכלא, ואת המפדלים'
למה את רוכבי האופניים החשמליים צריך להכניס לכלא, ואת המפדלים
20/06/2017 | 11:29
14
37
לא?
השימוש בסוללה הפך לפשע כשלא הסתכלתי? או שלדעתך אם נכנס בי, כהולך רגל, רוכב מפדל אז אני לא נופל?
אפשר לרכב על הכביש - עשו את זה ועושים את זה בכל העולם. כל זמן שמתנהגים בצורה הגיונית, אז גם הסיכון סביר - כמובן שיותר בטוח לנסוע במשאית, אבל זה עדיין רחוק מאוד מלהיות הימור על החיים. אם רוכבים כאילו הכביש זה חדר כושר, ושמירה על קדנס קודמת להכל, אז כן - זה מסוכן. אבל אולי זה לא רעיון כל כך גרוע שמטומטמים ינופו ממאגר הגנים האנושי....
לצפיה ב-'את פורעי החוק צריך להכניס לכלא'
את פורעי החוק צריך להכניס לכלא
20/06/2017 | 14:49
3
32
ואיך שלא נביט על זה - קיים מתאם סטטיסטי די מדוייק בין רוכבי דו-גלגלים חשמליים לבין פריעת חוק.
לא כולם. יש יוצאים מן הכלל שמעידים על הכלל.
לצפיה ב-'בוא נדייק - כל מי שרוכב על המדרכה הוא פורע חוק. '
בוא נדייק - כל מי שרוכב על המדרכה הוא פורע חוק.
20/06/2017 | 15:50
2
32
וכמי שמסתובב לא מעט בת"א - המפדלים לא ממש עדיפים על החשמליים בכל הנוגע לשמירה על החוק - חצית מעברי חציה ברכיבה (לא חוקי, עד כמה שאני זוכר), מעבר רמזורים באדום (לא חוקי, בוודאות), רכיבה על המדרכה (כנ"ל) וכן הלאה וכן הלאה.
תגיד שלא התכוונת לחוק היבש אלא לרכיבה מסוכנת - אין בעיה, תכניס לכלא כל מי שרוכב בצורה מסוכנת, בלי הבדל דת, גזע ומקור אנרגיה. ובלי תירוצים על "בכביש מסוכן לרכב" - כי אם זה תקף למפדלים, זה תקף גם למחושמלים.
לצפיה ב-'בוא נדייק - יש מדרכות בתל-אביב שיש עליהן סימון של אופניים'
בוא נדייק - יש מדרכות בתל-אביב שיש עליהן סימון של אופניים
25/06/2017 | 17:42
1
19
והן מדרכות רגילות לכל דבר - לא מסלול אופניים, והן אפילו לא רחבות כמו שיש ברחובות ראשיים ובשדרות..
לצפיה ב-'אם יש עליהן סימון אופניים - זה שביל אופניים. זה יכול להיות '
אם יש עליהן סימון אופניים - זה שביל אופניים. זה יכול להיות
25/06/2017 | 18:09
20
שביל משולב להולכי רגל ואופניים - אבל מבחינת החוק זה עדיין שביל אופניים.
לכן הטענה שלי עדיין נכונה.
לצפיה ב-'כי זה יותר מהיר'
כי זה יותר מהיר
02/07/2017 | 21:17
9
9
חוץ מזה, כשאתה מפדל, אתה יותר בפוקוס מאשר אחד שלא מפדל.
לרוב, גם הוא מרשה לעצמו להרכיב בצורה יותר מסוכנת, לדבר בסלולרי ועוד.
לצפיה ב-'ושוב חזרנו לאותה נקודה - רוכב X מתנהג בצורה Y, מה זה משנה אם'
ושוב חזרנו לאותה נקודה - רוכב X מתנהג בצורה Y, מה זה משנה אם
02/07/2017 | 22:39
8
15
הוא מפדל או מחושמל? אם ההתנהגות שלו לא חוקית ומסוכנת - היחס לשניהם צריך להיות זהה.
אם מה שאתה אומר נכון - יהיו בסוף היום (או החודש) יותר רוכבים מחושמלים שיקבלו קנסות.
לצפיה ב-'בזה אני מסכים איתך'
בזה אני מסכים איתך
03/07/2017 | 01:24
7
12
גם רוכב אופניים רגיל צריך לרכב על הכביש או בדרך ייחודית לאופניים ובטח לא על המדרכה.
לצפיה ב-'בדיוק. צריך לשפוט התנהגות מסוכנת - לא צורת הנעה. '
בדיוק. צריך לשפוט התנהגות מסוכנת - לא צורת הנעה.
03/07/2017 | 11:32
6
2
לצפיה ב-'זה לא מדויק, כי אופניים חשמליות יותר דומות לקטנוע מאשר '
זה לא מדויק, כי אופניים חשמליות יותר דומות לקטנוע מאשר
03/07/2017 | 19:57
5
11
לאופניים ולקטנוע נדרש ממך תיאוריה + מבחן מעשי.
לצפיה ב-'למה? '
למה?
03/07/2017 | 21:31
4
8
המכלולים הרבה הרבה יותר דומים לשל אופניים - ברוב המקרים אלו אופניים מוסבות.
המהירות הרבה יותר קרובה לשל אופניים רגלים מאשר לקטנוע.
המשקל דומה יותר לשל אופניים רגילים מאשר לקטנוע.
במילים אחרות - על מה אתה מבסס את הטענה שלך?
אגב, זה דיון אחר לגמרי האם כל מי שנע במרחב הציבורי צריך לעשות תאוריה או לא. הרי גם הולך רגל צריך לדעת כללי התנהגות בסיסיים בתנועה (למשל איך חוצים כביש), שלא לדבר על קלנועיות ושות'.
לצפיה ב-'מהירות ל אופניים חשמליות יכולה להגיע ל-50 קמ"ש'
מהירות ל אופניים חשמליות יכולה להגיע ל-50 קמ"ש
04/07/2017 | 23:16
3
15
אולי אפילו יותר.

ישנן מדינות בעולם, שגם לאופניים צריך לעשות מבחן תיאוריה, כמו לדוגמא פולין.
לצפיה ב-'מה שאתה מתאר מוגדר בחוק כקטנוע חשמלי. אני מדבר על '
מה שאתה מתאר מוגדר בחוק כקטנוע חשמלי. אני מדבר על
04/07/2017 | 23:52
2
5
אופניים חשמליים חוקיים, אלו שמוגבלים ל-25 קמ"ש.
לצפיה ב-'בדיוק כמו שמצפצפים על החוק בדבר גיל הרכיבה על אופניים '
בדיוק כמו שמצפצפים על החוק בדבר גיל הרכיבה על אופניים
05/07/2017 | 09:13
1
6
חשמליות, כך מצפצפים על החוק בדבר מהירות המקסימלית שלהם.
לצפיה ב-'וסיכמנו כבר - מי שעובר על החוק, יקבל קנס'
וסיכמנו כבר - מי שעובר על החוק, יקבל קנס
05/07/2017 | 13:46
5
אני יוצא רק נגד האפליה על רקע הנעתי שעלתה כאן.
לצפיה ב-'בכל כביש בארץ יש הרבה יותר פורעי חוק נהגים'
בכל כביש בארץ יש הרבה יותר פורעי חוק נהגים
01/07/2017 | 15:36
5
18
בכל כביש בכל עיר שתבחר תמצא גם כמותית וגם יחסית למשתמשים
הרבה יותר פורעי חוק נהגים שנוסעים מעבר למהירות המותאמת לתנאי הדרך
מעבר למהירות המקסימום בעיר
מעבר למהירות המותרת בצומת
חותכים את התנועה על האי תנועה המצוייר בכביש
לא מצייתים לחוקי שמירת מרחק
צופרים שלא לצורך
לא עוצרים עצירה מוחלטת בעצור
נוסעים על נתיב תחבצ
עוצרים בצד הדרך בחניה כפולה שחוסמת את הנתיב הימני
עוצרים עם שני גלגלים על המדרכה ושני גלגלים על הכביש
עוצרים בתחילת מפרץ לחניית אוטובוסים כך שהחלק האחורי של הרכב חוסם חלק מהנתיב
עוברים את הפס הצהוב מצד ימין כדי לחתוך פקק
נוסעים על הנתיב לפניה כי לחתוך פקק ולהמשיך ישר
דוהרים בהאצה ברמזור שמרחוק מתחלף לצהוב
וזה רק המעט של דברים שחשבתי עליהם בשתי דקות שממש מהוות סכנה לחיים שלי
ושאנשים שלא רוכבים מידי יום לעבודה או ללימודים מודעים להם בכלל.
עד שלא תטפל בנהגים האלו
תחרים את הרכב לכל מי שיעבור את המהירות שרשומה בשלט
כי חוק זה חוק
אין בכלל מה לדבר על אכיפה נגד אופניים שרוכבים על המדרכה.

לצפיה ב-'מת על טיעוני ה"עד שלא תטפל בכל הפושעים האחרים, אל תבוא אלי '
מת על טיעוני ה"עד שלא תטפל בכל הפושעים האחרים, אל תבוא אלי
02/07/2017 | 22:41
4
17
בתלונות".
איך זה שמישהו נסע 60 במקום 50 בעיר מצדיק את זה שאתה תרכב על המדרכה ותפגע בהולך רגל?
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
09/07/2017 | 20:27
3
9
דבר ראשון אני רוכב רק על הכביש פרט למקרה הבא:
פניה שמאלה בכביש של מספר נתיבים שחלקם ממשיך ישר
והרמזור ירוק כשאני מגיע אל הצומת.
אז אני מרשה לעצמי לעלות למדרכה לחכות לאור ירוק להולכי רגל ולחצות אז
למה? כי השתלבות בכביש ראשי בעיר בשעות שהתנועה עמוסה עם אופנים מהנתיב הימני לנתיב השמאלי למרות איתותים ושמירת מרחק
היא מוות בטוח.
הטענה שלך שסבבה לנסוע מעל המהירות המותרת אבל רכיבה על המדרכה
היא תאונה בטוחה היא מגוכחת לוגית וסטטיסטית.
להיפך אני יכול לשאול אותך איך רכיבה על קטע מסוכן במהירות 12 קמש עם כלי ששוקל 12 קילו במדרכה שוממת
מצדיקה את זה שאתה תהרוג משפחה שלמה של חמישה נפשות עם האוטו.
אני יכול להבטיח לך שהבעיה שלך היא לא איתי ולא עם אנשים מבוגרים אחרים שבחרו להתנייד בעיר על אופניים, אלא עם תיכוניסטים שרוכבים על אופניים חשמליים רק בגלל שהם עדיין לא בגיל של רישיון נהיגה.היום הם על אופניים חשמליים מחר הם ישתוללו בכביש עם רכבים.
המטרה היא לטפל בהם. לא ברוכבי האופניים באשר הם
ולא בנהגי מכוניות באשר הם

לצפיה ב-'לא יודע איפה ראית שאני טוען שסטטיסטית מסוכן יותר לרכב על'
לא יודע איפה ראית שאני טוען שסטטיסטית מסוכן יותר לרכב על
11/07/2017 | 17:16
2
7
מדרכה מאשר לנהוג במהירות מופרזת (אגב, יש סיכוי טוב שזה אכן המצב. מהירות מופרזת אחראית לאחוז זניח מהתאונות. אבל זה דיון אחר).
אבל ההתנהגות שאתה מתאר היא בסדר גמור. ואגב - היא בסדר גמור גם אם אתה רוכב על אופניים חשמליים.
ושוב - זה שיש מישהו אחר שעושה עברה לא אומר שלא צריך להפעיל אכיפה גם נגד רוכבי האופניים. צריך לאכוף את חוקי התנועה על מכוניות ואופניים כאחד. בלי הבדל דת, גזע וצורת הנעה.

לצפיה ב-'פשוט לא נכון'
פשוט לא נכון
12/07/2017 | 14:15
1
4
אי אפשר לאכוף חוק איסור כשאין תשתית אלטרנטיבית ראויה.
תאר לך מצב בו משאית עומדת על המדרכה מול הבית שלך ושוטר עומד ליד כדי לחלק דוחות לכל הולך רגל שיניח את רגלו על הכביש.
זה לא צודק זה לא מוסרי
וזה בא רק  מתוך מניעים פופוליסטים כדי להשביע את רצון האספסוף
לשלוח שעיר לעזעזל.
ההתנהגות שלי אגב כן תחייב אותי בקנס בתל אביב לא ברור לי למה אתה מצדיק אותה.
ולא מדובר פה בעיניין של בגלל שהוא עשה עבירה אני מרשה לעצמי לעשות עבירה
אלא, העבירה שלו מונעת ממני לחלוטין לא לבצע עבירה.
על הכביש הרבה יותר נוח מהיר ובריא לאופניים לרכב
ואם בכל זאת מישהו בחר לרכב על המדרכה על שלל העליות והירידות הבלטות עמודי החשמל והולכי הרגל
אני יכול להבטיח לך שזה לא בגלל שהוא שמוק אלא רק בגלל פחד ממשי להידרס.
לצפיה ב-'זה שאנשים פוחדים זה דבר אחד, זה שהפחד הזה לא ממש מבוסס זה '
זה שאנשים פוחדים זה דבר אחד, זה שהפחד הזה לא ממש מבוסס זה
12/07/2017 | 17:29
2
דבר אחר. כיסיתי עשרות אלפי קילומטרים על אופניים בכביש לאורך השנים. מעולם לא חשתי "פחד ממשי מדריסה". למה? אולי כי אני לא רוכב עם אוזניות. אולי כי אני לא מזגזג על הכביש כאילו אני לבד. אולי כי אני מבין מה מגבלות המכוניות והנהגים סביבי, ולמה הם מצפים ולמה לא, ולא מרשה לעצמי להפתיע אותן או דורש מהם דברים שהם לא יכולים לעשות.
אם תחצה מעבר חציה כשאתה מחזיק את האופניים ביד - לא תקבל דו"ח. אם תרכב על מדרכה נטושה במהירות נמוכה- לא תקבל דו"ח, אלא אם נפלת על שוטר במצב רוח של דווקא - ומניסיון, במצבים כאלו כלום לא יעזור. אבל זה נדיר מאוד.
אז על מה אתה מלין? שלא מוכנים שרוכבי אופניים יסכנו הולכי רגל רק כי לא בא להם לרכב איפה שהם אמורים לרכב, ולהתנהג כמו כלי רכב ולא כאילו הכביש של אבא שלהם?
ובכל מקרה, התנהגות כזו או כזה - אין הבדל בין אופניים חשמליים ללא חשמליים במידת הסכנה ובצורך באכיפה, בניגוד לגישה הכללית(?) כאן. שזו הנקודה העיקרית מבחינתי.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי הפיכת אופני הרים לאופני עיר'
התייעצות לגבי הפיכת אופני הרים לאופני עיר
02/06/2017 | 22:51
9
127
שלום לכולם,

יש לי כבר מספר שנים אופני הרים זנב קשיח של Schwinn  והבנתי שאני משתמשת בהן רק ככלי תחבורה בעיר וזה מה שעושה לי טוב.

לפני כחצי שנה היו לי בעיות עם השרשרת שהיתה יוצאת ונתקעת בין הגלגלים ואחרי ש"פתרו" לי את הבעיה הגלגל האחורי שלי יצא מכיוון.. מאז המצב החמיר ובחלק מהנסיעה, בעיקר בעליות הוא משתפשף בשלדה בחלק התחתון שלה.

1. אני מחפשת מקום אמין באזור ת"א שאני אוכל לתקן את זה, התייעצתי בשתי מקומות לגבי הבעיה (גם המקום שיצר לי אותה) והם בילבלו לי בשכל והרגשתי שזה כמו להגיע למוסך עם אוטו.
במיוחד אחרי שהעברתי אותם טיפול ניקיון ושימון ופירוק הסופ"ש אני מבינה באופן בסיסי באופניים ומעצבן אותי היחס המזלזל והמחירים הגבוהים שמבקשים.

2. יחד עם התיקון כבר חשבתי להפוך את האופניים להיבריד, כמו שתמיד רציתי, אין לי צורך בגלגלים רחבים כ"כ ובחיכוך הרב, אני מעדיפה שהרכיבה תהיה קלילה ומהירה יותר.
יש לכם המלצות לגלגלים שכדאי לי לרכוש? האם אני יכולה גם להשאר עם הגלגלים הקיימים ולהלביש עליהם צמיד דק יותר כמו צמיג כביש?
אני מניחה שאני מוכנה להשקיע בזה בסביבות ה700 ש"ח לא כולל עבודה.
אשמח להמלצות לחברות ומקומות אמינים ומחירים טובים. :)

לצפיה ב-'אפשר להחליף לצמיגי כביש 26"'
אפשר להחליף לצמיגי כביש 26"
03/06/2017 | 08:42
4
82
זה יעלה הרבה פחות מ- 700 ש', ואכן ישפר את המצב. אבל הייבריד זה לא יהיה.
האופניים האלה עדיין יהיו כבדים יותר ופחות מהירים מהייבריד סביר.
אם פתרת את בעיות ההילוכים, וזה מספק אותך, לכי על החלפת צמיגים.
אם את רוצה לרכב מרחקים גדולים יותר בקלות ובמהירות, לא הייתי מנסה לשפר משהו באופניים הנוכחיים.
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
03/06/2017 | 10:21
3
60
אשמח להבין למה אופני הייבריד יהיו הרבה יותר מהירים מלהחליף גלגלים לאופניים האלו ולמה לא כדאי להשקיע בלהחליף להן. :) 

לצפיה ב-'כמה סיבות'
כמה סיבות
03/06/2017 | 13:33
2
72
1. לאופני הייבריד יש גלגלים יותר גדולים

2. השווין שלך הם לא אופני הרים, אלו אופני "כאילו הרים". הבולם שיש עליהם (שלא חובה בעיר), כמו שאר האבזור, כבדים. גם השלדה.

3. גלגלים זה החלק הכי יקר לשדרג באופניים. בגלל שהשאר לא מתאים למטרה שלך, אז אין טעם לשפוך על זה כסף.

4. אם הגלגל שלך מתחכך, משהו עקום. אולי הגלגל, אולי אפילו השלדה... (אם תאמרי מה אמרו בחנות, אולי זה יישפוך אור). בלי לדעת מה לא בסדר, לא הייתי עושה כלום עם האופניים

5. החלפה לצמיגים שמתאימים לעיר (חלקים) תיתן לך שיפור מורגש. אולי זה יספיק לך. יותר מזה לא הייתי משקיע.

מעבר לאופני הייבריד, יש אופני עיר שמכוונים יותר לנוחות ותמרון ופחות למהירות. למשל, Electra Townie.

לצפיה ב-'faloou תודה על התשובות :) יש לי עוד מספר שאלות'
faloou תודה על התשובות :) יש לי עוד מספר שאלות
04/06/2017 | 12:57
1
51
1. אשמח להבין למה האופניים האלו הם "כאילו הרים" - אני בטוחה שהם לא מלכי הביצועים אבל אני מניחה שהם כן בסדר כאופניים של התחלה בשטח.. שוב זה נראה לי תלוי מטרה. אני מנסה להבין למה "לבטל אותם כאופני הרים" (אני שואלת בשביל ללמוד).

2. הנחתי שאעשה מדי פעם טיולי שטח והבנתי שאני הכי נהנת מהם ומאופניים באופן כללי רק ככלי תחבורה ולכן אני רוצה לשנות אותם. 
האופניים כן מאוד נוחים לי וכיף לי שיש בולם בעיר ובתור אחת שרוכבת הרבה על הכביש אז הוא רחוק מלהיות חלק. אני התנסיתי באופני עיר, כביש, פיקסי ועם שלי איני מרגישה את מהמורות הכביש וזה נהדר. :) 

אופני עיר לא רלוונטים בשבילי, זה משהו אחר לחלוטין, אני נהנית מהישיבה על האופניים שלי, מאופן הפידול, אופן האחיזה בכידון, כמות ההילוכים שניתן לשחק איתם, ושהן כן מסיביות ולי זה טוב כי אני רוכבת מהר ואני מרגישה שהשילדה מפקסת אותי. (מה שנחשב מגבלה לאחרים, אני מחשיבה את זה לטוב).

לצפיה ב-'עוד תשובות'
עוד תשובות
04/06/2017 | 14:22
46
1. "שטח" זה מושג ערטילאי ומאוד רחב. גם התחלות יש כל מיני. כדי לרכוב על שבילי עפר, הם בסדר. לשטח טכני/מסולע הם לא יחזיקו מעמד לאורך זמן, ויהיה קשה לרכוב איתם (הבולם לא מספיק טוב, כמו שאר החלקים, שלא יחזיקו מעמד. צריך הילוכים יותר קלים ועוד ועוד).
אלו לא אופניים רעים לסוגם/מחירם (בערך 250 דולר בארה"ב), למחיר שלהם זה פחות או יותר מה שאפשר לקבל.

2. עיקר השיכוך שאת מקבל בעיר זה מהצמיגים, לעומת אופני כביש (פיקסי זו בכלל חיה לאנשים שבאמת יודעים לרכב עליה). כאמור "טיולי שטח" זה מושג מאוד רחב, אבל מה שאת חווה בעיר זה הרבה פחות בעייתי.

ככלי תחבורה אופני עיר טובים (כמו הטאוני) נותנים ישיבה זקופה וצפייה לרחוק, יש כאלו עם בולם (שמתאים לעיר), אפשרות להוריד רגליים בקלות, ומספיק הילוכים. ובעיקר, מאוד מאוד מאוד נוחים, מבחינת שיכוך מהמורות (פונקציה של תכנון השלדה, צמיגים שמנמנים ואורך).
הם פחות טובים לפתח מהירות ולתמרונים צפופים.

אם את אוהבת לרכוב בעיר מהיר וזריז, אבל עדיין רוצה משהו יותר נוח ומרכך מאופני כביש, אז הייבריד זה הכיוון.
אם את רוצה להמשיך עם האופניים שלך (ואם כיף לך איתם, למה לא?!) פשוט תרכיבי סט צמיגים לעיר, ללא קוביות בכלל (חלקים) או עם קוביות רק בצדדים (כדי בכל זאת לתת קצת אחיזה יתרה בשבילי עפר).

לצפיה ב-'קראתי ויש לי כמה כיוונים בשבילך - '
קראתי ויש לי כמה כיוונים בשבילך -
04/06/2017 | 17:27
3
55
גילוי נאות - אנוכי רוכב עירוני יום יומי כבר הרבה זמן, על סינגל ולאחרונה גם פיקסי. 
דבר ראשון: לתקן אופניים רק בחנויות מקצועיות ולא בחנויות העממיות הללו שמוכרות בעיקר לוקשים. 
מכונאות אופניים היא לא דבר של מה בכך. 

יש שתי דרכים ללכת בהם במקרה שלך - 
1) להשקיע את ה- 700 בשיפוץ ושידרוג חלקים 
2) להחליף אופניים (וכנראה להשקיע עוד כמה גרושים) 

אז אם אנחנו מדברים על להשאר עם הזוג הנוכחי, השידרוג העיקרי 
יהיה כמובן בצמיגים, ובתיקון כל המערכות הישנות והפשוטות שמורכבות על האופניים הללו, וגם זה לא יבטיח לך אופניים שעובדים פיקס, משום שמדובר במערכות פשוטות בגבול הבלתי נסבלות. 
אבל! 
אם תחליטי להפוך את האופניים לסינגל ספיד (אין פה נכון לא נכון,לשיקולך) 
אז אפשר להוציא מה - 700 שקל האלו אחלה אופני עיר, ללא הילוכים ואולי אפילו זוג גלגלים עירוני, דק וחד, השינוי בתחושה מובטח. 

אם את מעוניינת להשאר עם הילוכים (וגם אם לא) - הייתי מתחיל לפזול לאופציה השנייה,הייתי מחפש אופניים יד 2 עירוניים יעודיים לנשים,קשה אבל אפשר למצוא. 
בתל אביב יש חנויות שמתמחות באופניים שאת מכוונת אליהם וגם בתקציב, 
שתיים מהן הן - 1) "פנצ'ר" ו - onebikestudio , חפשי בגוגל. 
נוסף על כך הייתי מציע לך להכנס לדף פייסבוק בשם - פיקסי Fixie & SS city bike Israel 
יש שם שוק מכירה וקנייה שיכולים לענות על הצרכים שלך. 

נ.ב - אם את רוצה להשיג אופניים יותר מהירים ויותר חדים בעיר, כדאי שתשקלי לשנות גאומטרית שילדה ולרכוב על אופניים שהם קצת פחות "זקופים" וקצת יותר "ספורטיביים", אבל גם אם תחליטי להשאר בגאומטריה הנוכחית - זה מובן ובסדר, זה ממש נוח! 
רק צריך לציין שתמיד אופניים שרכבנו עליהם שנים, ירגישו לנו כזוג הכי נוח בעולם. 

לצפיה ב-'אני חושב שזו עצה גרועה, לוותר על ההילוכים'
אני חושב שזו עצה גרועה, לוותר על ההילוכים
04/06/2017 | 18:31
2
54
זו עצה של מי שלא מכיר ולא מרגיש איך רוכב מישהו שהוא לא מיומן ברכיבה על סינגל ספיד ופיקסי ושאר הפתרונות שמתאימים לאנשים בכושר ו/או מיומנים.
ולא ניכנס לאופני פיקסי, שהם באמת עניין למיומנים ביותר, שמחפשים אתגרים. זה לא כלי תחבורה, זה ספורט אתגרי.

להפוך את האופניים (הכבדים) הנוכחיים לסינגל ספיד, יקשה עליה מאוד בדיווש.

דבר שני, מערכות ההילוכים הבסיסיות של שימנו הן אולי כבדות וגדולות ולא הכי חלקות, אבל עובדות בלי בעיות, כל זמן שכל הרכיבים יושבים ישר.

לקנות אופניים קלים ומהירים יותר, עם גלגלים דקים, ייתן לה משמעותית יותר מהירות, וגם כושר תמרון, אבל הנוחות...
ושוב, את זה רוכב חזק מרגיש פחות, כי הוא יותר עובד עם הרגליים ומחזיק את התחת באוויר...
לצפיה ב-'אפשר להבין בקלות שאין לך שום הבנה בתחום. '
אפשר להבין בקלות שאין לך שום הבנה בתחום.
04/06/2017 | 20:03
1
55
הילוכים נועדו לשימוש מסויים. 
הם בהחלט יכולים להועיל במצבים מסויימים, אך לעתים יכולים רק לגרוע. 
מי שרוכב בעיקר בעיר ולא גר במקום הררי יתר על המידה - ירוויח את היתרונות 
של הסינגל ספיד, שעולים על החסרונות המאוד מועטים והזניחים. 

סביר להניח שאין לך נסיון כלל ברכיבות מסוג זה ועל סוג כזה של אופניים, ומכאן שאין לך מקום לקטול סגנון שאינך מנוסה בו. 
אתה יורה לאוויר משפטים בסגנון - " סינגל ספיד יקשה עליך מאוד בדיווש"...
זה מנותק מהמציאות. זה לא מתאים -לכל - אחד אבל זה יכול להתאים מאוד בסיטואציה הנוכחית. 

זו עצה של מי שמכיר ומרגיש איך רוכב מישהו שמבין את הסיטואציה שבה נמצאת הבחורה ויכול להבין את ה"כבדות" שממנה היא רוצה להפתר. 
אתה לא מבין את זה משום שאתה לא רוכב מנסה בתחום הזה ולא יכול להבין מה זה להתנייד על אופניים שקטים,קלים,חדים,שמגיבים תגובה ישירה מסיבוב הפדל לגלגלים וכדומה... 

לגבי מה רוכב "חזק" מרגיש או לא מרגיש...
אז אני אתקן אותך מההגדרה "חזק" להגדרה "מנוסה". 
רוכב מנוסה לא רוכב בעמידה,זה דבר ראשון. 
רוכב מנוסה יכול "להרגיש" את כל מה שרוכב לא מנוסה מרגיש+ עוד הרבה מעבר לכך. 
רוכב מנוסה יכול להרגיש ולהבדיל בין דקויות מאוד קטנות, על אחת כמה וכמה בהבדלים גסים כמו שציינת. 

עד לא שלא רכבת - אל תקטול משהו שאתה לא מבין בו, וגם אם לקחת סיבוב פה ושם על אופני סינגל זה לא הופך אותך למבין גדול. 

נ.ב - קפוץ לאמסטרדם, תחזור ותגיד לי כמה אופני סינגל יש וכמה עם הילוכים. 
אז או שזה מתאים או שכל ההולנדים בכושר שיא. 
לצפיה ב-'אתה רק מוכיח את מה שאמרתי, אתה לא רלוונטי לה'
אתה רק מוכיח את מה שאמרתי, אתה לא רלוונטי לה
05/06/2017 | 07:37
56
אבל נתחיל מהסוף: אמסטרדם שטוחה.
ת"א, יחסית לאמסטרדם, לא שטוחה. כלומר, אם אתה חזק, אתה לא תחשוב ככה, אבל כן... יש עליות ורוכבים "רגילים" משתמשים בהילוכים כל הזמן.

ויש רוכבים מנוסים שהם לא חזקים. וגם הם משתמשים בהילוכים. ועדיין יהיה להם קשה בעלייה בלי להחליף הילוך.

ולא טענתי שרוכב מנוסה "רוכב בעמידה", אלא שכשאתה דוחף חזק עם הרגליים, התחת פחות לחוץ על הכסא (או אוכף, או איך שהפיינשמעקרים קוראים לזה), מאשר כשאתה לא מדווש בכלל (לדוגמא).

זה שרוכב מנוסה יכול להרגיש מה שרוכב לא מנוסה לא יכול... נו?!
מה זה קשור?

וזה קל מאוד לקטול אופני סינגל למישהו לא חזק (משהו שאתה שכחת איך הוא מרגיש או בכלל לא היית שם מעולם). אתה לוקח אופניים רגילים, מקבע על הילוך ו... סע. כן, נכון, אופני סינגל קלים יותר (אולי הרבה יותר) ולכן קל יותר גם עם הילוך אחד. אבל לעלות איתם את רחוב בני אפרים בת"א או קפלן או נמיר בואכה צומת אינשטיין...
אבל, נו, ממתי קפלן בשבילך זו "עלייה"...?!

להילוכים אין חסרונות, מלבד תחזוקה זניחה. המערכות הבסיסיות אמינות לשנים רבות, והחיים קלים יותר כשאפשר להוריד הילוך.

אתה אולי מתלהב מס"ס ומנסה לגייס תומכים לכת, וזה בסדר, וס"ס זה אחלה, אם יש לך את השרירים ברגליים לדחוף.
או אם אתה חי באמסטרדם.

לרוכבת פחות מנוסה, שנהנית מהרכות היחסית של האופניים שלה, זה כרגע צד בכיוון הלא נכון. כשתגיע לגלגל הגדול מלפנים ולקטן מאחור ותרגיש שהיא רוצה עוד מהירות, שתשקול לעבור.

לצפיה ב-'קניית אופניים משומשים ב- EBAY'
קניית אופניים משומשים ב- EBAY
01/06/2017 | 23:35
2
85
אהלן,
האם מישהו התנסה בקניית אופניים משומשים ב- EBAY?
האם עליי לשלם רק מע"מ על הקנייה?
תודה
לצפיה ב-'מע׳מ על האופניים וגם על ההובלה'
מע׳מ על האופניים וגם על ההובלה
02/06/2017 | 21:13
1
88
המס משולם על המחיר כולל הובלה.
אין מס על אופניים מעבר למע׳מ.

רק חשוב שתראה חשבונית על מנת למנוע מצב בו יחיייבו אותך מע׳מ על בסיס מחיר המחירון.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
05/06/2017 | 23:48
9
לצפיה ב-'בעיה באופניים צריך את עזרתכם בבקשה...'
בעיה באופניים צריך את עזרתכם בבקשה...
31/05/2017 | 12:51
1
91
כשאני נוסע באופניים החשמליים ב2 קמ הראשונים הכל טוב ויפה... אחרי 2 קמ האופניים מדי 100 - 200 מטריםנכבות מעצמן ולא נדלקות, הן כן נדלקות כשאני מוסבב את הסוויצ לoff ואז לon רק אז האופניים נדלקות שוב ואחרי 100-200 מ' חוזר חלילה...
השאלה שלי האם זה בוודאות סוללה או יכוללהיות במתקון הסוללה?
לצפיה ב-'פנה לפורום אופנועים חשמליים. '
פנה לפורום אופנועים חשמליים.
31/05/2017 | 18:50
47
זה פורום אופניים מונעים בכוח הרגליים.  
לצפיה ב-'מנעול לאופניים + אופניים FELT Q600'
מנעול לאופניים + אופניים FELT Q600
29/05/2017 | 15:05
57
שלום,
צריך עזרה ב 2 נושאים (לא מבין כלום בתחום):

1. יש לי אופניים FELT Q600 במצב טוב, אני מעוניין למכור אותם ולקנות חשמליות במקום, כמה הן שוות לדעתכם למכירה ביד שנייה?

2. אני רוצה לקנות מנעול טוב וחזק לאופניים (חשמליים), אני מתכוון לקנות מנעול פרסה ואני מתלבט אם לקנות במחיר יקר קריפטונייט / אבוס / טרלוק / אחת החברות החזקות והמוכרות (בנטייה לקריפטונייט), או לקנות מנעול פרסה מחברה חדשה בשם Kovix שמשווקת ברשת רוזן ומינץ - המנעול נראה חזק וטוב וגם כולל אזעקה, אבל לא הצלחתי למצוא חוות דעת רלוונטיות באינטרנט לגבי המנעול (סדרת KTL), וגם לא על החברה עצמה.

תודה מראש לעוזרים.
לצפיה ב-'שיניים עקומות בפלטה הקדמית - כדאי ליישר או לקנות פלאטה חדשה?'
שיניים עקומות בפלטה הקדמית - כדאי ליישר או לקנות פלאטה חדשה?
24/05/2017 | 13:20
2
36
היי,

עליתי לא נכון על מדרגת סלע והיא פגעה בפלאטה הקדמית הגדולה מה 3. בדקתי וראיתי לפחות 3 שיניים קצת עקומות בפלאטה הזאת, וכצפוי מאז יש רעשים כשאני עליה והשרשרת לפעמים נופלת.
השאלה היא, אם איישר בעצמי או בחנות, יהיו בעיות בהמשך, כלומר משהו שעלול לדפוק אותי באמצע טיול? עדיף לקנות חדשה? הפלאטה והאופניים די חדשים, שנה וחצי בערך.
לצפיה ב-'אם מדובר בקמט קל ולא בעיקום משמעותי - אפשר ליישר'
אם מדובר בקמט קל ולא בעיקום משמעותי - אפשר ליישר
24/05/2017 | 17:18
36
נסה בעדינות באמצעות פלאייר עם חיפוי על השיניים כדי לא לחרוץ את הפלטה.
לכל היותר זה לא יצליח ותצטרך להחליף את הפלטה.

עיקום׳ קל וישור לא אמורים לפגוע בחוזק של הפלטה.
לצפיה ב-'רק ליתר ביטחון אולי כדאי שתצלם ותראה את הפלטה...'
רק ליתר ביטחון אולי כדאי שתצלם ותראה את הפלטה...
28/05/2017 | 18:34
9
לצפיה ב-'אשמח להמלצה על אופניים ראשונות מבין 2 דגמים:'
אשמח להמלצה על אופניים ראשונות מבין 2 דגמים:
21/05/2017 | 11:27
9
151

היי
עברתי למרכז והחלטתי לנסות את עניין האופניים הנחמד למטרת נסיעה לעבודה בעיקר
​מדובר במרחק של 2.6 ק"מ (רכיבה של כ15 דק לדעתי, לא?) בעיר. אני אתחיל בקניית זוג מיד שניה ומצאתי 2 דגמים:
אופניים מתקפלים מאלומיניום Rainbow Swift
|http://www.rosen-meents.co.il/?CategoryID=1287&...
אופניים מתקפלים VISION TEL AVIV 6
tu http://www.matrixk.com/article/359/%D7%90%D7%95%D7...
ההפרש ביניהם הוא 200 שח יותר לטובת הריינבו. מצדיק את הפער?
אשמח לדעות

לצפיה ב-'אם יש לך אפשרות להשתמש באופניים בגודל מלא - עדיף'
אם יש לך אפשרות להשתמש באופניים בגודל מלא - עדיף
21/05/2017 | 11:41
3
100
הגלגל הקטן אמנם מאפשר קיפול, איפסון ושינוע קל - אבל פוגם בחויית הרכיבה. זה יותר ברמה של אופניים לנסיעה למכולת מאשר לנסיעה לעבודה. תרגיש כל בור על הכביש.
מצד שני - אם עניין הקיפול והקומפקטיות משמעותי - ה״ריינבו״ הם אופניים קצת יותר איכותיים מבחינת הגימור.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/05/2017 | 11:46
1
63
פוגם משמעותית?
​בגדול כן זה דיי חשוב לי. כי אני ארצה לפעמים להכניס אותן לרכבת
​האם ברמת גימור הכוונה למבחינה אסתטית או ביצועית?

לצפיה ב-'כן, פוגם משמעותית. '
כן, פוגם משמעותית.
21/05/2017 | 20:16
67
לגודל הגלגל יש משמעות בהתגברות על מהמורות, מדרגות, בורות. אם הכביש חלק ההבדל יהיה מורגש פחות.

אם תסתכל על האופניים מקרוב ותיקח אותם לסיבוב נסיון, ובמיוחד אם תתרגל את הקיפול והפתיחה, אני בטוח שתמצא איזה זוג הכי מתאים לך.
לצפיה ב-'ומה עם דגם של airwalk?'
ומה עם דגם של airwalk?
21/05/2017 | 16:18
19
לצפיה ב-'החלטה מבין הדגמים:'
החלטה מבין הדגמים:
23/05/2017 | 16:41
3
70
לאחר כמה בירורי צרכים שלי, הגעתי לבחירה בין 2 דגמי אופניים. שניהם מתקפלים, הרכיבה מיועדת לעיר למרחקים קצרים של כ2 ק"מ גג. ולרכבת.

אני אשמח לעזרה. יש בידי 2 אופציות:

1. רכישת אופניים חדשות מהחנות דגם:
אופניים מתקפלים 20" Rainbow Swift 3
מחיר 700 שח

2. רכישת אופניים יד 2 דגם:
Airwalk אופניים עירוניים מתקפלים בגרסאת אלומיניום
20
יד שנייה, מצב שמור וטוב. 500 שח

האופניים השניות ישנות יחסית לדגם הראשון אך המוכר אמר שהן טובות יותר כי יש להן גלגלי כביש, שהן מאלומיניום וכו'

הוא לא אובייקטיבי ואתם כן. אשמח לעזרתכם. מצורפת תמונה עם הדגמים
יש למישהו עצה?

לצפיה ב-'Airwalk ללא ספק ברמה גבוהה יותר'
Airwalk ללא ספק ברמה גבוהה יותר
24/05/2017 | 17:14
2
58
שלדת אלומיניום, מעצורי דיסק.

יד שניה זו הזדמנות וסיכון ביחד. אם אתה קונה בחנות לפחות יש לך מי שיתקן במקרה של בעיה
לצפיה ב-'ומה עם טוטם? '
ומה עם טוטם?
26/05/2017 | 21:27
1
75
קודם כל תודה רבה
מאוד מאוד מעריכה את העזרה וזה חשוב לי לקנות משהו שבאמת יתאים.
אני אקנה יד 2

יש לי אופציה של אופני טוטם מתקפלים.  בנות מספר חודשים בלבד במצב חדש.  זה או הן או הairwalk הלבנות שצירפתי מקודם.  המחיר זהה רק שהאיירווק בנות מספר שנים ואלו חדשות. הנה התיאור שלהם:  

http://sportone.kz/shop/velosipedi/skladnoi-velosi...

NAVIGATION
(open)
BICYCLES
(open)
ACCESSORIES
BRANCHES
(open)
BLOG
REVIEWS
PAYMENT AND DELIVERY
SALE
REVIEWS
Let's find you a better bike

Let's find you a better bike
CART 0 KZT
FOLDING BICYCLE TOTEM MARINER 2016
HOME  /  SHOP  /  1. BICYCLES  /  FOLDING  / FOLDABLE BIKE TOTEM MARINER 2016

PRODUCT INFORMATION

5.00 out of
5
based on
1
customer evaluation
( 1 customer review)
Product code: 502003
Category: 1. Bicycles , Folding
99,900 KZT18,033 RUB
AMOUNT:

1
ADD TO BASKETTags: Totem bike Bright 27.5 - 2016 , bike Almaty discount , cheap bike , WOMEN'S BIKE TOTEM ANGELA 2016 , folding bikes TOTEM MARINER 2016SHARE
DESCRIPTION
DESCRIPTION

New equipment 2016, the brand TOTEM. Significantly improved.

Lightweight and versatile bike in the class of folding to 24 Wheels !!!

The steering wheel is adjustable for height and angle of removal!

Frame :  20 "ALLOY G6 Folding Bike, DRAWING

Fork : STEEL

Shifters: the SHIMANO SL-2400 CLARIS 8spd

Front derailleur: N / A

Rear derailleur: the SHIMANO RD-2400

System : the MODE PR03-S252P 52T

The carriage : NECO B910

Magazine : the SHIMANO HG50-8 the CS-12-23T

Chain : the KMC Z72

Pedals : Feimin the FP-909

Front sleeve : QUANDO Alloy QR 28H

Rear hub : QUANDO the Alloy QR 32H

Rims : the Alloy Double Room the Wall the F: the R 28H: 32H

Tires : KENDA 20 "* 1.5

Takeaway : the MODE the Alloy MD-DS08 / DS07

Steering wheel : the MODE the Alloy 560mm

Brakes : the Alloy the V-brake

Saddle : VADER

Seatpost pin : the Alloy of w / clamp ∮34 * 550mm

ADDITIONALLY REFERENCES (1) PAYMENT AND DELIVERY
TENGRI ULTRA: THE CULT OF BEGA

JEYRAN TROPHY 2017

STITCHES ON THE FACE, BUT NO SERIOUS INJURIES (VIDEO)

MTB, ROAD AND CYCLO ON THE PAVEMENT

TRIATHLETES OF KAZAKHSTAN WON THE 4 SLOTS!

OPENING VELOSEZONA ALMATY

THE NEW BRANCH IN URALSK!

BIKE TOURS SCHEDULE FOR 2017

GERMAN SUPERIORITY: TWO AND FOUR-WHEEL DRIVE

BICYCLE TOURS

NEW ARRIVAL GIANT 2017

THE STORE OPENED

HOW TO PACK A BIKE?

WE ARE IN

Facebook
VK
Instagram
YouTube
Press about us
+7 747 835 17 69
kdaulet88 @ gmail.com
Almaty, line 6, 9
CATEGORIES

Mountain bikes (MTB)
Road bikes
Mr. ibridnye , cyclo
Folding bicycles
Women's bikes
D etskie bikes
Sale
SUPPORT SERVICE

Contacts
Guarantee
Payment and delivery
Purchase returns
FAQ-Frequently Asked Questions.
Velopediya
Table rostovok
ABOUT US

Reviews
history of the company
Our principles
Why buy on SportOne.kz?
Blog

Mobile version: Enabled
לצפיה ב-'המפרט של איירווק עדיף'
המפרט של איירווק עדיף
28/05/2017 | 12:41
36
שלדה קלה יותר. מעצורי דיסק.
לצפיה ב-'תשקול "תל אופן"'
תשקול "תל אופן"
05/06/2017 | 14:48
15
לצפיה ב-'מתארגנים לעשות רשימת מפגעים במסלולי אופניים בת"א'
מתארגנים לעשות רשימת מפגעים במסלולי אופניים בת"א
23/05/2017 | 15:09
59
לצפיה ב-'זמן נסיעה בין ערים באופניים?'
זמן נסיעה בין ערים באופניים?
23/05/2017 | 08:42
4
121
יש אתר כלשהו שאפשר לראות שם בצורה נוחה  כמה זמן יקח לי להגיע באופניים לדוגמא מכ"ס לסינמה סיטי בהרצליה
בגוגל מפות האופניים לא זמין
ראיתי שברגל(הכי קרוב לאופניים לדעתי) זה 13-14 ק"מ
כמה זמן זה אמור לקחת בערך באופניים, כמה עליות/ירידות יש במסלול הזה?
כמובן שזמן זה יחסי אבל בגדול....

תודה
לצפיה ב-'המסלול מישורי. בערך שעה רכיבה נינוחה'
המסלול מישורי. בערך שעה רכיבה נינוחה
23/05/2017 | 10:35
2
98
רכיבת כביש נינוחה במישור במהירות 15 קמ׳ש משמעותה שתגמא את המרחק הזה במשך שעה פחות או יותר.

כפר סבא והרצליה נמצאות במישור החוף, וכשמו כן הוא - מישור. זה לא אומר שלא תצטרך להפעיל את הרגליים. גם במישור יש שיפועים מתונים.

שכבת המפות בגוגל דווקא זמינה, אבל כשאין במסלול נתיבי אופניים - הם לא יופיעו במפה יש מאין. תצטרך לרכוב בזהירות לאורך כבישים פעילים ולהימנע מרכיבה לאורך כבישים מהירים - שהכניסה אליהם באופניים אסורה לפי חוק.  
לצפיה ב-'מעניין...'
מעניין...
23/05/2017 | 11:05
1
84
שעה זה נשמע הרבה
חשבתי חצי שעה גג(כנראה חוסר ניסיון)
אם כך עדיף עם אופניים חשמליים,מגיעות ל 25 קמ"ש משמע כ 30 דקות, לא?

אגב, יש אתר שאפשר לתת לו יעד ומוצא והוא יתן לי מסלול כולל זמן ושיפועים?
משהו נוח
לצפיה ב-'גם אופנים ממונעים בכוח הרגליים מגיעים ל-25 קמ׳ש'
גם אופנים ממונעים בכוח הרגליים מגיעים ל-25 קמ׳ש
23/05/2017 | 14:25
83
השאלה היא כמה תרצה להזיע.

לא מכיר אתר כמו שביקשת.
לצפיה ב-'נסה את האפליקציה komoot'
נסה את האפליקציה komoot
12/06/2017 | 17:04
26
אתה מציין שאתה רוכב, נקודת מוצא ויעד והיא בונה לך מסלול
לצפיה ב-'מאיפה משתלם להזמין צמיגי 26'' שטח ?'
מאיפה משתלם להזמין צמיגי 26'' שטח ?
19/05/2017 | 08:50
4
71
בעבר הייתי קונה די קבוע בשופ הרים ובבייק דיל. כבר כמה שנים שאני לא בעניינים.
יש המצלמה או חנות עולה עם מחירים טובים שאפשר להזמין מהאינטרנט ?

מחפש גם המלצה לצמיגי MAXXIS 26'' עבור רכישת XC בעיקר. חשבתי על ADVANTAGE ו..?
תודה ושבת שלום
לצפיה ב-'חפש מבצעים ברשת'
חפש מבצעים ברשת
19/05/2017 | 15:55
3
78
עבור על כל החנויות בארץ בגוגל בסינון לפי הדגם המועדף עליך ואחכ חפש גם באיביי / חנויות אינטרנטיות בחו"ל. אם אתה מחפש צמיג שאיננו טיובלס, בשופ הרים סביר להניח שתמצא דיל טוב.
חנויות בחו"ל שיש לי ניסיון טוב איתן הן jensonusa, chainreaction, bikecomponents

המקסיס אדוואנטג' היה מותקן אצלי כקדמי עד ממש לפני שבוע והייתי מרוצה ממנו מאוד. לאחרונה החלפתי אותו בארדנט רייס ומאמין שתוך רכיבה-שתיים אדע אם השינוי הצליח או לא.
לצפיה ב-'אצלי בדיוק כרגע יש ארדנט מקדימה.'
אצלי בדיוק כרגע יש ארדנט מקדימה.
19/05/2017 | 17:00
1
54
הוא כבד מידי, גדול מידי ל-XC.
וכן אני מחפש  TUBELESS TIES עדיפות לדגם הקל LUST.
לצפיה ב-'הארדנט רייס שהרכבתי קל מהאדוונטג' (UST)'
הארדנט רייס שהרכבתי קל מהאדוונטג' (UST)
20/05/2017 | 09:42
43
650 גר' מול 780 של האדוואנטג'...

שים לב שהרייס הוא דגם חדש והישן כבד משמעותית.

אצלי מורכב כרגע מאחורה מקסיס קרוסמארק (ה"ישן", גם פה יש כבר דגם חדש יותר) בגרסת UST ואני מרוצה ממנו. כשהוא ימסור נשמתו לבורא אולי אקח במקומו מקסיס אייקון, שגם אמור להתאים לסוג הרכיבות שלי 
לצפיה ב-'אגב תוכל להמליץ איזה צמיג לשים מאחורה ?'
אגב תוכל להמליץ איזה צמיג לשים מאחורה ?
19/05/2017 | 17:04
42
תודה!
לצפיה ב-'אופניים למתחיל'
אופניים למתחיל
18/05/2017 | 22:00
3
140
אני רוצה להתחיל לרכב על אופניים לאחר שמאז גיל נערות לא רכבתי, הרכיבה תהיה רק בשבילים סלולים ולא בשטח.

(דרך אגב מישהו מכיר שביל סלול לאופניים בחיפה או לפחות באזור חיפה, מלבד השביל מתחת פארק הכט?)

התקציב בין 2,000 ₪ עד 2,500 ₪.

בחנות רוזן את מינץ הציעו לי שני זוגות מדגם gt,

אחד דגם שנת 2016 בהנחה, במקום כ- 3,200₪ רק כ- 2,400 ₪ אבל צריך לעשות חבר מועדון שעולה 270 ₪.

השני דגם 2017 במקום 2,490 ₪ במחיר של כ- 2,241₪ וצריך לעשות חבר מועדון שעולה כ- 50 ₪.

אני לא יודע את שמות או מספרי הדגם, יש לי תמונות אם זה יעזור, המוכר אמר שהדגם של 2016 יותר טוב, בין היתר יש לו נעילת מזלג קדמי.

לשניהם גלגלי 29 אינץ. בולמים הידראולים.

ברכיבה בשני האופניים הנ״ל הרגשתי חספוס של תנועת גלגלי השיניים של ההילוכים, כאילו שההילוך לא משולב לגמרי במקום.

הציעו לי לנסות לרכב רק בגודל אחד של אופניים (מה שהיה בתצוגה).

בחנות מצמן את מרוץ הציעו לי אופני nord מדגם סטורם, במחיר של 2,300 ₪ ללא צורך לעשות חבר מועדון וכנראה שניתן לקבל גם הנחה.

בלמים הידרוליים וגלגלי 27.5 אינץ.

הנסיעה הייתה חלקה לגמרי ולא הרגשתי את החספוס הנ״ל, הבלמים חרקו בכל עצירה (מבחינת רעש לא מבחינת תחושה).

המוכר אמר שהגובה שלי גבולי, לכן הציע לי שני גדלים, לא זוכר איזה (אולי מדיום ולארג׳), היה לי קשה להרגיש בהבדלים.

הגובה שלי כ- 180 ס״מ (עם ראש גדול שתופס גובה כנראה שניתן להשוות את הגוף שלי לאדם בגובה 1.77,1.78)

מבנה גוף רזה.

איזה גודל אופניים אני צריך?

את החספוס ב- gt לא אהבתי אבל הם משום מה הם נראים ברמה גבוהה יותר מה- nord. החריקה של הבלמים ב- nord השאירה תחושה זולה קצת ואולי גם המראה שלהם.

מה לגבי גודל הגלגלים האם זה משנה, אני חושב שהיה לי יותר נוח ב- nord אבל אני לא יודע אם זה קשור לגודל הגלגלים? איזה הבדל ברכיבה מתבטא בגודל הגלגלים?

דרך אגב איך חנות trek בחיפה? ואיך דגמי trek? מחר אני הולך לראות גם שם אופנים. דרך אגב האם אני צריך בכלל אופני הרים אם אני לא ארכב בשטח? תנוחת הרכיבה קצת כפופה, המוכר אמר לי שניתן לרכוש איזה חלק שמאפשר לשנות את הזויות של הכידון יותר למעלה.
לצפיה ב-'עשית מחקר די יסודי...'
עשית מחקר די יסודי...
19/05/2017 | 08:31
2
111
ברמת המחיר שאתה מתכנן תקבל תמורה די דומה אצל כל היצרנים.

חריקות של מערכת ההינע זה עניין של כיוון ושימון. כשאתה יוצא מהחנות זה רק אחרי שהמכונאי עבר על האופניים והכל עובד חלק.

חריקות של המעצורים זה לרוב עניין של רפידות מלוכלכות אבל יש דגמי מעצורים שהחריקה פשוט מובנית בהם...  רפידות אורגניות לרוב חורקות פחות מרפידות מתכתיות אבל לא בטוח שבדגמי המעצורים הבסיסיים שמגיעים עם האופניים האלה קיימת רזולוציה כזו.

נעילת בולם קדמי - לא משמעותי בסגנון הרכיבה שאתה מתאר.

מידה - אתה אכן בערך על הגבול בין מדיום ללארג׳.
א. בחר את הדגם שאתה מרגיש עליו הכי נוח.
ב. כשהידיים על הכידון ברכיבה ואתה מביט לעבר ציר הגלגל הקדמי - הוא צריך להיות בדיוק באמצע ה״סטם״ (הזרוע שמחברת את הכידון לציר של המזלג). אם הציר נראה קדימה מהאמצע - המידה קטנה לך. ולהיפך.

מידת הגלגל - לא משנה. מבנה השלדה מתוכנן לפי מידת הגלגל. ברכיבה מישורית לאורך החוף אין למידת הגלגל משמעות.

הגבהה של ה״סטם״ תביא לתנוחת רכיבה שפופה פחות. יש גם כידונים עם הגבהה.

מסלולים באזור חיפה? יש בשפע, אבל הם כוללים הרבה עליות. באזור האוניברסיטה, שוויצריה הקטנה, דרך נוף כרמל.
מעבר לזה יש דרכים חקלאיות מישוריות לאורך כביש 4 ו-2 ויש שפע של דרכים חקלאיות במפרץ חיפה באזור צומת יגור. פארק הקישון, נחל ציפורי.
לצפיה ב-'תודה רבה + תיקון טעות + עדכון'
תודה רבה + תיקון טעות + עדכון
19/05/2017 | 11:28
1
82
תודה על התשובה המפורטת

תיקון טעות-  הייתי היום עוד פעם בחנות ״מצמן את מרוץ״ והתברר שיצרן האופניים שציינתי מקודם nord הוא למעשה norco.

המוכר אמר לי שמתאים לי מידה מדיום של norco שהיא 18.5 ס״מ שהיא מידה טיפה יותר גדולה ממדיום רגיל.

רכבתי שוב על האופניים, ושוב אין בכלל את הרגשת החספוס של השרשרת הדיווש חלק.

רכבתי גם על מידה מדיום של דגם אחר רק בשביל ההרגשה ונראה לי שיותר נוח לי עם המידה הזאת, תחושה יותר קומפקטית וזריזה, פחות לחץ על הזרועות, הכידון פחות רחב.

אבל אני אבצע את הבדיקה שציינת (למרות שלא בטוח שהבנתי אותה).

הייתי היום גם בחנות trek, יש להם דגם של trek במחיר של 2,100₪ ואפשר לקבל 10% הנחה כך שזה יוצא 1,900₪, המחיר הכי זול שראיתי למפרט דומה של אופניים.

המוכר שם אמר לי שלדעתו חד משמעית מתאים לי מידה לארג׳, 19.5 ס״מ.

אפשר לקבל את האופניים עם גלגלים 29 או 27.5 אז הוא המליץ לי על 27.5 לאזן את הגודל )לאחר שאמרתי לו שהמוכר השני אמר שאני גבולי בגובה).

הנסיעה בסדר, אבל מרגישים בכל זאת ממש טיפה את החספוס של השרשרת.

ב- trec יש להם גם אופני כביש עם כידון של אופני הרים (עם צמיגי כביש יותר צרים מאופני הרים וללא בליטות וללא בולמים כלל) ויש להם דגם ביניים עם כידון של אופני הרים (עם צמיג יותר צר אבל עם בליטות קטנות ועם בולם קדמי עם מהלך קצר יותר מאופני הרים).

רכבתי על גם על דגם הביניים, התחושה שהאופניים יותר מהירות ופחות מסורבלים.

כאן רכבתי שוב על מידה מדיום והרגשתי יותר טוב.

כשמפסיקים לדווש והאופניים ממשיכות לנסוע מכוח האינרציה יש את הרעש הזה של תיקתוק כמו  של אופני מירוץ לכביש שהיו לי בהיותי נער, קצת מפריע לשלווה למה באופני הרים אין את הרעש הזה, מנגנון ההילוכים שונה?

בינתיים נראה לי שהנורקו הן המועדפות עלי, נישן על זה עוד קצת ואשמח לשמוע עוד המלצות...

לצפיה ב-'מה שהכי נוח הכי טוב'
מה שהכי נוח הכי טוב
19/05/2017 | 22:51
65
המפרט פחות משמעותי.

אופניים ״היברידיים״ מהסוג שתיארת הם פתרון טוב אם אתה מתכוון להישאר במסלולי כביש וכורכר שטוחים. אם תרצה לנסות בהמשך מסלולים יותר מאתגרים - הם לא יספיקו.

רעש מהפריילאוף כאשר אתה לא מדווש יש בכל סוגי האופניים. תלוי בסוג הנאבה (מכלול-הציר).
יש גם אופני הרים עם נאבה אחורית שמשמיעה קולות מהפריילאוף.

נורקו, טרק, gt ואחרים - כולם מותגים מוכרים.
לצפיה ב-'יש למישהו ניסיון עם ספריי קצף? צריך פיתרון לכיסא הגלגלים שלי'
יש למישהו ניסיון עם ספריי קצף? צריך פיתרון לכיסא הגלגלים שלי
16/05/2017 | 21:17
5
103
התייאשתי מלתקן פנצ'רים, להתעסק עם ג'יפה וגם לא מצאתי בארץ או בחו"ל צמיגים מלאים (solid PU tyres) במידה הלא שגרתית של הכיסא שלי: 22X1.75.

האם ספריי קצף יחזיק מעמד יותר מכמה שעות/ימים? והאם יש סיכוי שאצליח לפזר אותו באופן אחיד?

אשמח לשמוע חוו"ד מבעלי ניסיון.
לצפיה ב-'לא מכיר ספריי קצף'
לא מכיר ספריי קצף
17/05/2017 | 18:55
70
לגבי הג'יפה, איך עבדת? עם פנימיות או טיובלס?

כי טיובלס עם ג'יפה עדיף על פנימיות עם ג'יפה. גם מבחינת כמות פנצרים וגם מבחינת תפעול פנצרים (מכניסים תולעת בלי לטרוח לפרק את הגלגל, מנפחים וזהו)
לצפיה ב-'אתה מתכוון לפוליאוריטן מוקצף?'
אתה מתכוון לפוליאוריטן מוקצף?
18/05/2017 | 14:59
52
איך אתה מתכוון לפזר אותו בצורה אחידה לאורך הצמיג? 
איך תגן עליו מריסוק והתפוררות?
אם אתה מתכוון לנסות תעדכן וספר על התוצאה... 
לצפיה ב-'אני פיתחתי צמיג ללא אוויר '
אני פיתחתי צמיג ללא אוויר
26/05/2017 | 00:04
2
51
שעובד נפלא על הכיסא שלנו ואפשר להדביק אותו לאיזה גודל שרוצים עובד נפלא על האופניים שלנו גם
לצפיה ב-'אשמח לקבל יותר פרטים על הצמיג שפיתחת, יזהר.'
אשמח לקבל יותר פרטים על הצמיג שפיתחת, יזהר.
26/05/2017 | 05:30
1
34
אפילו בהודעה פרטית. תודה!
לצפיה ב-'החברה יושבת בקיסריה '
החברה יושבת בקיסריה
29/05/2017 | 07:22
39
תצטרך להגיע עם הגלגל 
054-6558374 ועדיף שתשאיר הודאה כי לרוב אני לא עונה
בנפלא
לצפיה ב-'שינוי זווית רכיבה באופניים מתקפלים'
שינוי זווית רכיבה באופניים מתקפלים
16/05/2017 | 17:36
3
63
שלום,
ביומיום אני רוכב לעבודה על אופניים מתקפלים.
למי שלא מכיר - זווית הרכיבת ממש זקופה.
אני מעוניין "לרכון" יותר (האם זו המילה הנכונה?).
האם זה רק עניין של סטם? אם כן, הבעיה היא שזה לא 1-1/8 כמו אופניי הרים.

נתקלתי במאמרים שעוסקים בכך אך זה רק בלבל אותי:

אולי יש כאן מישהו שעשה או שמע על כך ויכול להביא לפה "רשימת מכולת" של מה שאני צריך?

יש גם אתר שמסתבר שמוקדש לחלקים ספציפיים לאופניי TERN + DAHON.
**תחת "אתר" זה הלינק לאתר שלהם.

תודה רבה!
לצפיה ב-'נראה שכן'
נראה שכן
19/05/2017 | 15:56
1
11
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
19/05/2017 | 17:54
3
לצפיה ב-'גלגש קידמי קטן מהסטנדרט באופני EVOKE 26'
גלגש קידמי קטן מהסטנדרט באופני EVOKE 26
14/05/2017 | 08:54
2
45
מה הסיבה?קניתי בטעות אופני ילדים?

לצפיה ב-'מהו הסטנדרט לדעתך?'
מהו הסטנדרט לדעתך?
14/05/2017 | 13:53
1
43
יש הרבה...

במערכות 2/10 תמצא גלגל קטן בעל בין 22 ל-29 שינים וגלגל גדול בעל בין 34-39 שיניים.  

גלגל קטן מאפיין אופני שבילים וסגנונות אגרסיביים שמצריכים קדנצה גבוהה במהירויות נמוכות.
גלגל גדול מאפיין קרוס-קאנטרי למהירות.
לצפיה ב-'יש לי שלושה זוגות אופני מדבקה'
יש לי שלושה זוגות אופני מדבקה
15/05/2017 | 15:29
38
ובשלושתם אותו גודל (נדמה לי 34) ובזוג עליו אני רוכב יש גלגש קטן בהרבה,סתם נראה לי מוזר
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
15/05/2017 | 12:29
11
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'האם אפשר לשמן השרשרת עם שמן מנוע סמיך?'
האם אפשר לשמן השרשרת עם שמן מנוע סמיך?
10/05/2017 | 19:35
4
55
אצלי השרשרת מאד רועשת עם שמן ייעודי לשרשראות אופניים. לדעתי הוא מאד "דליל ועדין". האם ייתכן שחורקת אחרי כ20-30 קמ בלבד מהשימון הקודם? 
אני רוכב בעליות תלולות וכדי להפחית חריקות שרשרת צריך להוריד הילוך באופן קיצוני. זה מפריע ומאט אותי מאד. 
החריקות באות מהשרשרת וקשורות לסיבוב הפדל נגד התנגדות גבוהה למשל בעלייה בהילוך גבוה. 

נראה לי ששמן המנוע הסמיך יותר מחזיק יותר ק"מ...
לצפיה ב-'בטח שאפשר'
בטח שאפשר
11/05/2017 | 12:57
2
99
אבל זה שמן שאוסף לכלוך ואבק והופך לזפת שאחר כך עלולה להפריע לתנועת השרשרת.

מציע שתבדוק את מצב השרשרת וגלגלי השיניים - יכול להיות שהשרשרת התארכה (בלאי טבעי). אם לא החלפת שרשרת בזמן - היא גורמת לנזק לשינים בגלגלים ואז צריך להחליף גם אותם.

האורך של כל חוליה בשרשרת צריך להיות אינטש אחד בדיוק. בדוק עשר חוליות ביחד - אם המרחק גדול באחוז אחד מ-254 מ׳מ (דהיינו הוא 257 או יותר) אזי השרשרת צריכה החלפה. אם השיניים בגלגלים נראות כמו סנפיר של כריש - זה סימן שגם גלגלי השיניים צריכים החלפה.

לצפיה ב-'אני מדבר על שמן מנוע ולא על SPRAYS ששם זה דביק מאד'
אני מדבר על שמן מנוע ולא על SPRAYS ששם זה דביק מאד
12/05/2017 | 10:37
1
57
שמן המנוע מותיר השרשרת מבריקה מניקיון ומשומנת כהלכה.
הבעייה זה הליכלוך על שאר רכיבי האופניים [נוזל ומותז על הג'נט וכו']

לצפיה ב-'כל עוד זה לא מגיע לרפידות המעצור ולרוטורים'
כל עוד זה לא מגיע לרפידות המעצור ולרוטורים
12/05/2017 | 15:21
51
הבעיה היא רק לכלוך.
זה שהשרשרת מבריקה מנקיון לאחר השימון זה דבר אחד. השאלה מה המצב אחרי סיבוב של כמה ק׳מ באבק.
לצפיה ב-'שרשרת לא אמורה לחרוק בלי קשר לסוג השמן'
שרשרת לא אמורה לחרוק בלי קשר לסוג השמן
12/05/2017 | 11:36
17

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום קרוואנים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג
פורום חופשות סקי
פורום חופשות סקי
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה