לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2885728,857 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'דגריזר, כן או לא?'
דגריזר, כן או לא?
22/05/2018 | 11:25
8
68
רב ההמלצות שאני רואה לניקוי אופניים אומרות שדגריזר מיותר ועדיף להשתמש בנוזל כלים (כולם משתמשים בפיירי עושה רושם..).
האם ככה גם אתם נוהגים?
האם דגריזר יכול לפגוע ברוטורים (נאמר לי שחלקם מכילים שמן)..?
עדיף להמנע ממגע של דגריזר שם?
למישהו יש דעה על דגריזר מירקל רד של רוקנרול?
לצפיה ב-'דגריזר יעיל לניקוי השרשרת וגלגלי השיניים משמן שהפך לזפת'
דגריזר יעיל לניקוי השרשרת וגלגלי השיניים משמן שהפך לזפת
22/05/2018 | 20:27
7
78
והמירקל-רד עושה עבודה טובה.

בגדול - מברשת עם שיניים קשות ונוזל כלים יעשו עבודה טובה לא פחות רק בקצת יותר מאמץ.

מצד שני סבון כלים לא יפגע בגריז של מיסבים במערכות, אם במקרה יגיע אליו.

רצוי להימנע ממגע של כל חומר (חוץ ממים) ברוטורים משום שכל שמנוניות שמגיעה לרוטור תגיע ממנו לרפידה ותפחית את יעילותה. לפעמים למצב של טוטאל לוס. דגריזר מטבעו דווקא ממס שומנים, אבל אם הדגריזר עם השומן המומס מגיע לרוטור, הדגריזר מתנדף והשומן נשאר...
לצפיה ב-'תודה, שאלת המשך,'
תודה, שאלת המשך,
23/05/2018 | 07:36
6
60
אתה אומר שרצוי להמנע ממגע של כל חומר עם הרוטורים, זה כולל גם סבון כלים במידה ואחליט להשתמש רק בו לניקוי האופניים?
במידה ואין בעיה לא לגעת ברוטורים בכלל כשמנקה?
לצפיה ב-'אם לא לכלכת את הרוטורים אין סיבה לגעת בהם'
אם לא לכלכת את הרוטורים אין סיבה לגעת בהם
23/05/2018 | 11:45
45

לצפיה ב-'אין סיבה לגעת ברוטורים עם שום חומר'
אין סיבה לגעת ברוטורים עם שום חומר
24/05/2018 | 15:44
4
45
אבל אם במקרה ניתזו על הרוטור כמה טיפות של שמן - רצוי לנקות במטלית טבולה באלכוהול רפואי - זה ממיס את השומנים ומתנדף בלי להשאיר משקעים. אפשר תיאורטית גם טרפנטין, אבל זה חומר שעלול לפגוע בחלקי פלסטיק או אפילו בצבע של האופניים.

סבון כלים - לך תדע מה ההרכב שלו ומה הוא משאיר אחריו. יש סבונים עם קרם ידיים מובנה...

כאשר אתה שוטף את האופניים בזרם מים (ישראל מתייבשת...) אין בעיה לשטוף את הרוטור במים ולתת לו להתייבש יבוש טבעי. קח בחשבון שרוטור לח או רפידות לחות ירעישו/יחרקו קצת בזמן העצירה עד שיתיבשו לגמרי. זה לא משפיע לרעה על כושר העצירה, רק מציק לאוזן.
במידה והרפידות חורקות ויש ירידה בכושר העצירה - כנראה שהגיע שמן לרפידה. הפרוצדורה של הסרת שמן מרפידה שהשתמנה לא פשוטה ועל פי רוב הפתרון המומלץ יהיה פשוט להחליף את הרפידה.
לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
27/05/2018 | 15:11
3
29
ואגב האלכוהול לרוטורים, נאמר לי שעדיף אלכוהול איזופרופיל, ולא רפואי (לא יודע אם זה חובה או שרק לדקדקנים)
לצפיה ב-'כמה כבר אתה מנקה את הרוטורים?!'
כמה כבר אתה מנקה את הרוטורים?!
28/05/2018 | 17:13
2
42
לאלכוהול רפואי מוסיפים לפעמים כל מיני חומרי צבע וריח כדי שיהיו קלים לזיהוי.
יש לווירט (Würth) ואני חושב שגם לג'ו תרסיסים יעודיים לרוטורים. מכיוון שאין צורך לנקות את הרוטורים על בסיס קבוע לא מדובר בהוצאה משמעותית..

עכשיו מספיק ללקק את האופניים, צא לרכוב וזכור שאבק הוא לא לכלוך....
לצפיה ב-'אבק זה כבוד!'
אבק זה כבוד!
28/05/2018 | 17:18
22
לצפיה ב-'אני בשלב הזה שבו אחרי קנייה של אופניים חדשים'
אני בשלב הזה שבו אחרי קנייה של אופניים חדשים
31/05/2018 | 13:24
45
אתה מלקק אותם , שומר עליהם במצב חדיש ומנצנץ וחרד לגורלם.זה עובר בהמשך.
חוצמזה שמתישהו צריך לנקות רוטורים בגלל קצת שמן שעף כשמשמנים או משהו אחר אז מעדיף להשתמש בחומר הכי נכון
לצפיה ב-' יש לי כמה אופנים רציתי לדעת...'
יש לי כמה אופנים רציתי לדעת...
16/05/2018 | 13:30
5
143
שלום לחברים המכובדים 
רציתי לדעת על השווי של האופניים מי יותר טוב האם הם אופני מדבקה ואם כן האם תוכלו לעזור לי לדרג אותם  פלוס מינוס הערכה כמה הם שווים חדש/יד שניה 
אני לא בטוח בבחור שרוצה למכור לי .....

1.בסידן שיכוך מלא
2.TORNADO UPLAND
3.WINNER DOLPHIN
4. TRAILSTAR EDGE
למה נקראות אופני הרים אם נוסעים איתם בעיר? 
מישהו פה התבלבל בין האותיות?!
לצפיה ב-'כולם אופני מדבקה'
כולם אופני מדבקה
17/05/2018 | 02:37
4
75
אפשר לרכוב באופני הרים בעיר ומי שמספיק אמיץ יכול גם להיפך.

מעשית זה לא באמת אופני הרים כי אחרי כמה ק׳מ  בשטח הם יתפרקו. אבל הם נראים כמו אופני הרים מבחינת מראה השלדה והגלגלים.

עזוב את המחיר - בדוק איזה מהם הכי נוח לך. שווה לשלם עוד קצת כסף על זוג נוח, ויכול להיות שתגלה שדווקא הזוג הכי זול הוא הכי נוח.
לצפיה ב-'תודה על התשובה .רציתי לשאול'
תודה על התשובה .רציתי לשאול
17/05/2018 | 11:31
3
71
ההבדל הוא בכך שאופני מדבקה (מלבד העובדה שעלולים להתפרק..) הם כבדים יותר ואז בעצם אני מתאמץ יותר ושורף יותר אנרגיה . זה לא יותר טוב מאופני מותג שאז אני פחות מתאמץ?!
תודה 
לצפיה ב-'משקל, גימור, יעילות, שרידות'
משקל, גימור, יעילות, שרידות
17/05/2018 | 12:22
60
אם המטרה היא לשרוף אנרגיה לך לחוג ספינינג...
לצפיה ב-'אתה יכול גם לטפטף סופר גלו למיסבים'
אתה יכול גם לטפטף סופר גלו למיסבים
17/05/2018 | 21:25
70
ולשרוף עוד יותר אנרגיה..

לצפיה ב-'אני אישית חושב שמעט מגזימים עם האופניי מדבקה.'
אני אישית חושב שמעט מגזימים עם האופניי מדבקה.
18/05/2018 | 03:27
80
רוב אופני המדבקה לא מתפרקים כך כך מהר וראיתי לא מעט פעמים אנשים עם אופני מדבקה נהנים בסינגלים באזור הצפון, כמובן סינגלים ברמה טכנית נמוכה.

עדיף לקנות אופני יד שניה עם מערכות טובות יותר ושילדה הגיונית יותר בנראות ובמשקל שלה אבל גם אופניי מדבקה יכולים להיות פיתרון למי שהציב תקציב מוגבל ולא מעוניין להתעסק בחיפוש אחרי אופני יד שניה כאשר אין לו באמת מושג מה צריך לבדוק.
החסרונות באופני מדבקה שלפעמים השלדה שלהם חסרת כל הגיון אין התאמה של מידות, הישיבה כל כך מעצבנת בשטח שהיא גורמת לבעלים שלהם לזנוח את רעיון האופניים במחשבה שזאת הרגשה נוראית ולא מהנה.

אם כבר נכנסת לפורום לברר אז ההמלצה היא ללכת על אופני כניסה יד שניה או חדשות בהתאם לתקציב.

אם תגדיר את הסכום שאתה מעוניין להשקיע יהיה אפשרות (אולי) למצוא לך מוצר שיתן לך מענה מהנה לרכיבה בסיסית בשטח.

לצפיה ב-'סייקלוקרוס גראבל או 2 סוגי אופנים'
סייקלוקרוס גראבל או 2 סוגי אופנים
14/05/2018 | 22:23
13
125
שלום לכולם. אני מתעניין ברכישת אופני כביש אני מעוניין להכנס לתחום כספורט לא תחרותי אלא כושר.נסיעות מרחקים וכדו
ככה שחיפשתי לי אופני כביש בקטגוריה נוחות מרחקים.
אני יכול להשקיע סכום של 5000-7000 שח.
הבעיה התחילה שנחשפתי לי בשוטטות לסגנונות לעיל סייקלוקרוס גראבל ולמיטב בורותי בנושא בכללי הבנתי שזה למעשה אופני כביש רק עם יכולות מינוריות לדרכי עפר חצץ מינימלים.
האמת קרץ לי שהאופני כביש שלי יוכלו להכנס לשבילי עפר אם צריך מידי פעם ושזה לא יהרוס אותם.
השאלה הגדולה קודם כל האם אני בכיוון הנכון לדרישות שלי כשאני פוזל לסייקלוקרוס גראבל.
ב.האם הם איטיות משמעותית מאופני כביש רגילות.
ג.האם אופניים בקטגוריה נוחות מרחקים ניתן להלביש עליהם צמיגי שטח כמו בגראבל.
ד.האם באופני סייקלוקרוס גראבל אפשר להלביש צמיגי כביש ולא לאבד מהירות בכלל.
ה.במידה ואכן אני בכיוון אז על מה ללכת סייקלוקרוס או גראבל?
וכמובן על איזה דגמים הייתם ממליצים במחירים הנל?
הסתכלתי על המרידה ויש חברה בשם BH שגם להם יש משהו.
יש קנונדל ועוד כמה...אשמח לשמוע חוות דעת ובכלל משהו שיש לו ניסיון עם הנל ומביו את הקונפליקט. בארץ משום מה לא מדברים על זה הרבה ואנגלית ואני לא חברים..
תסלחו לי שהפצצתי...
אפרופו שמח מאוד שיש את הפורום הזה. עזר עוזר ויעזור לי המון תודה לצוות האתר על העמל והזמן היקר שאתם מקדישים ובכלל לכל חברי הפורום...חודש מבורך
לצפיה ב-'פשרות'
פשרות
15/05/2018 | 07:57
11
81
לפני הנבירה הטכנית, אולי קצת צריך להרהר במונח "פשרה": בהרבה מקרים ובחירות בחיים אנו בוחרים במשהו שהוא "פשרה". הוא לא בדיוק מה שבאמת היינו רוצים, אבל הוא עונה על כמה צרכים שונים באופן סביר. זה נכון לכל מיני בחירות, מקום מגורים, למשל, או רכב.

גם כשמדובר על אופניים עולה השאלה הזו. אותם אופניים שמבחינה אובייקטיבית מהווים פשרה, יהיו עבור רוכב אחד הפיתרון המושלם, ועבור רוכב אחר עניין מעצבן (כי בכל אחד מהשימושים הם ככה-ככה, לא טובים כמו כלי ייעודי למשימה)

ולכן, לפני שאתה בוחר כיוון, אולי תחשוב עם מה אתה תרגיש הכי שלם, ועם מה לך יהיה הכי כיף.

הפשרות האובייקטיביות ברורות לך. בשנים האחרונות אופני הכביש קצת מתקרבים לאופני הסייקלו-קרוס מבחינת רוחב הצמיג. בעוד שבעבר לא היית יכול לשים צמיג רחב יותר מ- 23ממ, היום אופני כביש מאפשרים גם 28 או 30ממ. מן הסתם אפשר למצוא במידות האלה גם צמיגי כביש טהורים וגם צמיג "שטח".

בוא נבהיר רגע מה זה "שטח" באופניים האלה: אופני סייקלו-קרוס הם כלי שישרוד בשטח. וגם כאן, הכוונה לדרך עפר באיכות טובה, לא לנגב או לרמת הגולן. גם בדרכים האלה, שיהיה ברור, אופניים כאלה לא מהנים לרכיבה: כידון דרופ הוא כידון מעאפן לרכיבת שטח, וצמיגים צרים מנופחים ללחץ אויר גבוה גורמים לאחיזה גרועה וטלטלות מעצבנות. 

בשביל היכולת המפוקפקת הזו, תשלם במשקל גבוה יותר וחיכוך גבוה יותר בכביש, בגלל צמיגים שהם פשרה בין כביש לשטח.

לפעמים היכולת הזו שווה את הפשרה. למשל, הדרך שלי מהעבודה הביתה ברכיבה על הכביש היא דרך עירונית מעצבנת, עם הרבה עליות וירידות ממדרכות. אופני כביש רגילים יהיו סיוט בדרך הזו. אופניים קצת יותר עמידים, אפילו רק עם צמיגים חלקים, כבר מהווים שיפור ניכר בתוואי הספציפי הזה.

כמובן שאם תשים על אופני סייקלוקרוס צמיגי כביש טובים, הם יהפכו לכלי דומה מאוד לאופני כביש.

כמה דומה? תלוי ברכיבה. במרחק של 40-50 ק"מ מישוריים יחסית, לא תרגיש הבדל. ברכיבת עליות בהרי ירושלים תרגיש ועוד איך, גם ק"ג הבדל יורגש בסוף יום כזה.

זה טוב? זה טוב מספיק? זה לא מפריע? החלטה שלך.
לצפיה ב-'אחרי שהסברת מהי פשרה ואיך זה בא לידי ביטוי'
אחרי שהסברת מהי פשרה ואיך זה בא לידי ביטוי
15/05/2018 | 18:42
10
52
שאפו על התשובה המפורטת..
האמת לא בא לי להתפשר כאשר אני יוצא קירח מכאן ומכאן.במיוחד שכל עניין הנסיעה בשטח היא רק למעבר דרכו ובדרכי עפר /חצץ קלים עליית מדרכות בעיר וכדו' ולא לשם נסיעת שטח.
ולכן אני מעדיף לקנות אופני כביש בקטגוריית נוחות/מרחקים עם אופציה לסט גלגלי שטח קוטר 28/30. ככה בזמן שארצה לרכב נטו בכביש יהיה לי צמיגים ספיציפים ולהיפך.
יש לך אופניים שאתה יכול להמליץ עליהם?
לגבי הצרכים אני מקווה להגיע ל-3 פעמים בשבוע רכיבה בטווח של 50-100 ק"מ ואולי גם יותר..כמובן לא בהתחלה אלא בהמשך.תודה מראש..

לצפיה ב-'יש משהו עם ניסיון שיכול להמליץ?או שזה פורום רק לאופני שטח?'
יש משהו עם ניסיון שיכול להמליץ?או שזה פורום רק לאופני שטח?
16/05/2018 | 12:42
9
33
יש משהוא בפורום שרוכב על אופני כביש עם סט גלגלים ל"שטח" שיכול להמליץ על דגם מסויים וגם על סט גלגלים כאלו?
טווח 5000-7000 שח לאופניים לא כולל הסט גלגלים הנוסף.
כמובן לאופנים בקטגוריית נווחות.
חדשות לא יד 2.

לצפיה ב-'אולי לא ממליצים כי לא יודעים'
אולי לא ממליצים כי לא יודעים
16/05/2018 | 13:10
1
36
מדובר על דגמים שיצאו ממש לאחרונה, ולכן לא תהיה לך ברירה אלא לאסוף מידע באתרי היצרנים, אתרי היבואנים והחנויות.

לצפיה ב-'ברור לי..רק ראיתי שיש פה פורום לאופני כביש שמתעסק בג'ירו'
ברור לי..רק ראיתי שיש פה פורום לאופני כביש שמתעסק בג'ירו
16/05/2018 | 21:22
50
אז חשבתי שאני סתם מטריד כאן אנשים..חח
כמובן שאני מעדיף שהתגובות יהיו מידע ולא מניחושים..
בכל אופן כנראה זה מה שאעשה אשוטט בחנויות.
בכל אופן תודה לך..הצלחת למקד אותי
במידה ואקנה בזמן הקרוב אשתדל לתת חוות דעת כמובן לא מקצועית על איך מרגיש למתחיל כמוני.
לצפיה ב-'תיקון של כמה מינוחים שגם יסבירו את העניין יותר טוב'
תיקון של כמה מינוחים שגם יסבירו את העניין יותר טוב
17/05/2018 | 02:33
6
47
נתחיל מזה שלא מדובר ב״אופני כביש עם גלגלי שטח״ אלא באופנים שנראים כמו אופני כביש, עם גלגלי כביש (לרוב חזקים וקצת פחות קלים), כידון כביש וצמיגים רחבים יותר מצמיגי כביש, וגם בעלי פרופיל קוביות במקום פרופיל חלק.

אופני סייקלוקרוס קרובים יותר בגיאומטריה שלהם לאופני כביש ובאמת אם תחליף את הצמיגים לצמיגי כביש רגילים וצרים - הם יתנהגו דומה מאד לאופני כביש מבחינת המהירות ותנוחת הרכיבה.

אופני גראבל הם בעלי גיאומטריה הרבה יותר קרובה לאופני שטח מאשר לאופני כביש. הם אמנם מצויידים בגלגלי 700 שתמצא על אופני כביש, ובכידון כביש ומזלג קשיח (לרוב מקרבון) אבל המרחק של הציר המרכזי מהקרקע והזוויות של השלדה הופכות אותם לאופניים הרבה יותר מתאימים לשטח מאשר לכביש.
זה לא שאי אפשר לרכוב בהם בכביש, ועם צמיג צר וחלק הם גם יגיעו למהירויות יפות, אבל בגדול אלה אופניים שאוהבים יותר דרכי עפר ויתמודדו יפה גם עם סינגלים.

רוב אופני הגראבל והסייקלו מצויידים במעצורי דיסק (בעוד מרבית אופני הכביש מצויידים עדיין במעצורי חישוק). זה מאפשר שימוש בצמיגים רחבים שלא היו מצליחים לעבור בין הרפידות של מעצורי חישוק כאשר אתה מרכיב או מפרק את הגלגל.

כפי שכבר נאמר פה - כידון ״דרופר״ הוא לא הכלי הנוח לרכיבת שטח של ממש. הוא צר והאחיזה לא נוחה.

ברשותי אופני גראבל מדגם BSB של חברת NINER. מדובר בדגם שעולה בערך פי שתים-שלוש מהתקציב שלך, אבל יש דגמים שקרובים יותר לתקציב שציינת. אמנם אלומיניום ולא קרבון, ואמנם מערכות קצת פחות מתקדמות, אבל מבחינת תמורה לכסף הם יהיו להערכתי בחירה עדיפה. אגב באופניים הללו אני נמצא כעת במהלך של החלפת הכידון מכידון ״דרופר״ כביש לכידון רגיל של אופני שטח. מאחר וממילא איני משתמש בידיות התחתונות והכידון צר לי ולא נוח - הגעתי למסקנה שעדיף לי להחליף לכידון רגיל. מן הסתם - המעבר הזה הצריך גם החלפה של ידיות המעצורים וההילוכים ובגלל בעיות תאימות בין מערכות כביש למערכות שטח - למעשה אני מחליף את כל מערכת ההינע למערכת שטח.

דגם שנכנס בתקציב שלך יהיה Cannondale CaadX Disc 105 שנמכר ברשת recycles.co.il ב-6000 שקל. המחיר בחנות יהיה 7000 ואם אתה קונה באינטרנט זה יוצא יותר זול. אבל... על מנת למדוד ולוודא את המידה - גש לחנות, מדוד, ובצע את ההזמנה האינטרנטית מהחנות עצמה.

את מרידה לא ניסיתי. אני מניח שהם לא שונים מהותית מבחינת הרכיבים.
לצפיה ב-'דווקא BSB הוא דגם ה- CX התחרותי של ניינר'
דווקא BSB הוא דגם ה- CX התחרותי של ניינר
17/05/2018 | 12:59
43
BSB = Blood, Sweat & Beers

דגם ה"גראבל" שיותר מתאים לטורינג הוא ה- RLT.

לפותח השרשור אולי ה- BSB היו יותר מתאימים, כי הם קצת קרובים יותר לאופני כביש טהורים במימדים שלהם. 

וזה אכן "לא בתקציב", מצד שני, יש כבר לא מעט כאלה שעברו שנתיים על אופניים כאלה (לאו דווקא הדגם הספציפי, אלא CX כלשהו) ומיצו את העניין, ורוצים למכור. אצל רובם אלה אופניים מס' 3 או 4 באורווה, ולכן גם ייתכן שבקושי נרכבו.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר..החכמתי'
תודה על ההסבר..החכמתי
17/05/2018 | 22:53
4
42
אני כנראה אשאר באותו קו מהמסקנה שהגעתי כבר מאורן ואלך על אופני כביש ומקווה שכאלה עם אופציה לגלגל 28+. 
ישנם כמה שהסתכלתי עליהם חלקם במחיר.מה אתם אומרים עליהם?
לגבי המרידה ירדתי מהם זה בשביל שתראה פשוט המערכת שלהם שונה משאר האופניים שכולם שימאנו 105 והיא סראם עם קסטה אחת מקדימה ואם אני מבין נכון זה עדיף בשטח ואילו בכביש פחות...?
ולגבי הקנונדיל הם עם צמיגים 25 אבל נשמע שהם מתאימים לצרכים שלי.
משום מה לא הבנתי למה  ב BH  מקטלגים אותם כסייקלוקרוס כאשר כל האופניים יחסית ככביש רק הצמיג 28..?{אגב לא נחשפתי לשום חוות דעת בארץ על החברה הזאת כמובן בפורומים ולא בעיתונות אופניים ששם הכל בערבון מוגבל}
בכל אופן אם מיקדתי את עצמי אז ההתלבטות היא בין הbh  לקננודיל.
למרות שהייתי רוצה את הספיישלייז אני לא יודע אם אני יכול לעשות שפאגט ולא יודע אם כדאי להוסיף בשבילהם עוד 1500שח.
אשמח להמלצות שלכם..ושוב תודה על ההכוונה
לצפיה ב-'גם אני לא מכיר את BH'
גם אני לא מכיר את BH
18/05/2018 | 15:29
33
אבל זה לא אומר...

באשר למערכות עם גלגל אחד מלפנים - אלו דווקא מערכות מצויינות והיתרון של היעדר מעביר קדמי הוא בפחות תקלות. מבחינת יחס העברה - אם הרכיבה שלך היא בעיקר במישורים ועליות מתונות - מערכת סראם עם פלטה 40 או 42 מלפנים וקסטה 11-42 מאחור זה פתרון מצויין.
לצפיה ב-'לאחר קריאה נוספת...'
לאחר קריאה נוספת...
22/05/2018 | 06:47
2
41
אתה משווה שני זוגות מאד שונים.

הסינאפס של קנונדיל הם אופני כביש לגמרי. לא. מיועדים לירידה לדרכי עפר. צמיגים 25 הם המודה הנוכחית באופני כביש. מאפשרים לחץ אויר קצת נמוך יותר ורכיבה פחות קופצנית, אבל עדיין מיועדים לכביש. צמיגים גם אפשר להחליף במעמד הרכישה...

הדגם של קנונדיל שמיועד לסייקלו/גראבל הוא CAADX שציינתי. 
לצפיה ב-'במערכות הם היו נראים די דומים'
במערכות הם היו נראים די דומים
23/05/2018 | 20:44
1
22
וכמו שאמרתי אני די חדש ונחשפתי לכמות חומר אדירה שרק מסבכת אותי יותר...
האמת לא חשבתי שלבחור אופנים זה כזה קשה..
בכל אופן הbh ירדו.. הייתי בחנות והיבואן לא מוכן לתת עליהם סיבוב ומה גם הם נמכרים מהתצוגה ורק מי שרציני ורוצה לקנות על עיוור אז הוא מוכן להזמין...
בקיצור הוא היה נשמע אחד שפשוט נתקע איתם ומחפש להיפטר מהם.
עשיתי סיבוב על הרוביי של ספיישלייזד אופניים נוחות בטירוף עם כידון מדליק ועוד נסעתי על מדרכת משתלבות והרגיש לי ממש נח כולל הכסא ומה שהכי הדהים זה שהם לא היו כאלו במידה שלי..ובכל זאת אהבתי.
רק נשארת הבעייה של הכסף...
לגבי מה שאתה חוזר וממליץ עליו הcaadx קנונדיל, יש לך ניסיון איתם?
לא אכפת לי לי לקנות דגם סייקלוקרס השאלה אם האופניים האלו ספציפית אם החלפתי להם גלגלים למידה 23/25 ממ האם הם יהיו אופניי כביש טהורים? או שהם יהיו שונות ממש בגאומטריה במערכות במהירות בהיגוי?
לצפיה ב-'אם אתה מחפש אופני כביש אז קנה אופני כביש'
אם אתה מחפש אופני כביש אז קנה אופני כביש
24/05/2018 | 15:36
22
קניית אופני גראבל/CX והחלפת הצמיגים - היא אופציה פחות מוצלחת, למרות שיש רוכבים שמחזיקים בבית שני זוגות גלגלים (יותר פשוט להחליף את כל הגלגל מאשר את הצמיג בלבד).
לצפיה ב-'סייקלו או גרבל פשרה נהדרת לארץ זבת (חלב ודבש)'
סייקלו או גרבל פשרה נהדרת לארץ זבת (חלב ודבש)
04/06/2018 | 12:58
43
בה רכיבה על כביש בין עירוני מסוכנת יותר (לדעתי) מכל פעילות חוקית אחרת.
צמיגי 38-42 ממ מאשפרית קיצורים דרך שבילים כבושים, מדרכות וכו וקניית סט גלגלים נוסף עם צמיגי 25 ממ מאפשרת גיחות לח"ול לרכיבת כביש אמיתית או לאימוני קריטריום בארץ כמו ראש ציפור.
יש המו אופציות. בשיטו מהיר ברשת יש את caynon עם מבחר סייקלו עד 2000$ עם חלקי 105 או ulterga, 
rose bike הגרמניים שגם שולחים לארץ ואפילו on one מטיטניום עם Sram force או ultegra ובחירה של גלגל"ש אחד או שניים מלפנים.
לצפיה ב-'תנוחה יותר זקופה על אופניים'
תנוחה יותר זקופה על אופניים
15/05/2018 | 10:04
4
109
אז לפני חודש בערך קניתי אופניים חדשים.
אחרי שמונה שנים עם טרק 4300 קניתי מרידה ביג ניין לימיטד.
מרוצה מהם, הדבר היחיד שרוצה לשפר זה את התנוחה, בתור אופני קרוס קאנטרי הם שמים אותי בתנוחה די שפופה ואני רוכב עירוני 90 אחוז מהזמן.
חשבתי להחליף את הכידון הישר שלהם ברייזר.
מה אתם אומרים?
ואם כן אז עם איזו הגבהה לדעתכם?25 מ"מ?35?
כדאי אולי להתחיל קודם מלהזיז את הכסא טיפה קדימה ולשים סטם יותר קצר
או שלהתחיל עם שינוי כידון זה גם בסדר?
תודה למייעצים

לצפיה ב-'כידון רייזר'
כידון רייזר
17/05/2018 | 02:40
3
62
קיצור הסטם יכול להיות בעייתי וכך גם הזזת האוכף לפנים. המיקום של שניהם צריך להביא את הגוף למקום הנכון באופניים מבחינת מרכז כובד ומבחינת מיקום הרגל יחסית לפדלים (להפקת כוח נכונה).

מה שכן אפשר לעשות, חוץ מכידון רייזר, זה גם להחליף לסטם בעל זוית כלפי מעלה.
לצפיה ב-'תודה, עוד שאלות ברשותך'
תודה, עוד שאלות ברשותך
17/05/2018 | 10:27
2
62
קודם כל אתה יכול לאמר לי מה אורך הסטם שלי מהתמונה המצורפת? אין עליו איזה כיתוב ואני לא יודע מאיפה להתחיל למדוד.
האופניים החדשים הם 
Merida big nine limited.
אני רןאה שלרוב ההגבהה המקסימלית של כידונים זה 35 מ"מ..זה מה שכדאי לי לנסות לדעתך?
כרגע אני עם כידון באורך 720 ומבחינת נוחות לא בא לי משהו ארוך יותר.
אני גם רב הזמן בעיר ורחב בעיר זה פחות נוח

לצפיה ב-'מודדים אמצע לאמצע'
מודדים אמצע לאמצע
17/05/2018 | 12:29
1
51
אז נראה לי שהסטם הנוכחי הוא 75 מ׳מ.

35 מ׳מ הגבהה זה יפה. אם לא יספיק נסה להחליף גם את הסטם. אל תקצר אותו כי זה מביא להיגוי אגרסיבי.

רוחב כידון: כרוחב הכתפיים.בעיר יש יתרון לכידון צר. פחות הפרעה פיזית לתמרון.

לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
22/05/2018 | 11:22
8
לצפיה ב-'למה אין אף חברה שמבטחת אופניים חשמליים?'
למה אין אף חברה שמבטחת אופניים חשמליים?
08/05/2018 | 19:53
2
40
ערב טוב,
התקשרתי להמון חברות ביטוח וסוכני ביטוח והבנתי שחברות הביטוח הפסיקו לבטח אופניים חשמליים (פוליסה של גניבה + צד ג'. ביטוח תאונות אישיות כן ניתן לעשות עם החרגה לאופניים חשמליים).

האם מישהו מכיר סוכן / חברה שכן מבטחת?

לצפיה ב-'א. זה פורום אופניים לא חשמלים. ב. אני מבין את חברות הביטוח..'
א. זה פורום אופניים לא חשמלים. ב. אני מבין את חברות הביטוח..
08/05/2018 | 21:10
70
הרוב המכריע של משתמשי האופנועים החשמליים הם עבריינים שמצפצפים על החוק, רוכבים על המדרכה באופנועים שהותקנו בהם מעקפים על המהירות המותרת ועל הצורך לדווש. לא משתמשים בקסדה.

איזו חברת ביטוח תרצה לבטח עבריין מועד?
לצפיה ב-'פורום אופניים חשמליים'
פורום אופניים חשמליים
( לעמוד שלי בתפוז )
05/06/2018 | 15:18
21
שלום דני,
ראשית נשמח לראות אותך אצלנו בפורום המיועד.
נשמח גם שמנהלי הפורום הנ"ל  יפרגנו בלינק..
לעניין הביטוח - י שחברה והיא שומרה. בכל מקרה יש ליצור איתם קשר ותקבל ביטוח צד ג' בלבד אבל לדעתי כרגע זה נשמע יותר טוב מכלום.
אני מציע לבדוק ביטוח תאונות אישיות וכך תוכל לפחות לבטח את עצמך במקרה של תאונה.
להלן לינק של הפורום שלנו
לצפיה ב-'תיקון פנצ'ר עם ג'יפה לבנה'
תיקון פנצ'ר עם ג'יפה לבנה
07/05/2018 | 23:13
1
55
בחודשיים האחרונים נתקלתי בפנצ'ר מציק. כל פעם שאני לא רוכב כמה ימים ברציפות האוויר יורד, ניפוח היה מסדר את הבעיה בגלל שיש חומר ג'יפה בגלגל, אני אוהב לנפח בתחנות דלק ל 40 PSI.

בגלל הקטע הזה החלטתי שאני צריך להוציא את הקוץ מהצמיג, מצאתי את הקוץ בצמיג ושלפתי אותו, הוספתי עוד טיפה ג'יפה וניפחתי אוויר איך ששמעתי את האויר מתחיל לברוח התחלתי לסובב את הצמיג והחור נסתם. נסעתי לתחנת דלק לנפח ל 40 PSI והחור נפתח. בקיצור כל פעם שאני עובר את ה 15-20 PSI החור נפתח. זה לא שאי אפשר לרכב כי בלחץ נמוך החור נסתם אבל אני רוצה לחץ גבוה בלי לפרק את הצמיג, יש משהו שניתן לעשות? חומר חזק יותר או טכניק שתגרום לחור להסתם בלי לפרק את הצמיג.
לצפיה ב-'נסה תולעת או פיטריה'
נסה תולעת או פיטריה
08/05/2018 | 05:30
50
תולעת זה חוט צמר עבה טבול בדבק שאתה דוחף לתוך החור של הפנצ׳ר באמצעות דקר או מברק דק. הצמר מתרחב לתוך החור ויחד עם הג׳יפה אוטם גם את הפנצ׳רים העקשנים. האיטום מתבצע מבחוץ פנימה ללא פירוק הצמיג מהחישוק.

פיטריה זה כמו פץ׳/מדבקה שאתה מדביק על הדופן הפנימית של הצמיג כדי לאטום את הפנצ׳ר  אבל בשונה מדבקה רגילה יש במרכזה גזע הגומי (עם סיכה מוליכה) שאתה דוחף לתוך החוק של הפנצ׳ר. זה מבטיח אטימה של הפנצ׳ר ומחזיק את הדופן של הצמיג גם במקומות דקים בהם הג׳יפה לבדה לא מצליחה לאטום. כמובן שזה מצריך פירוק של הצמיג מהחישוק וסילוק עודפי ג׳יפה כדי לקבל דופן פנימית חלקה ונקיה שתאפשר הדבקה של הפיטריה.
לצפיה ב-'תעלומה - חיבור בין ונטיל לפנימית כל הזמן נקרע! רעיונות?'
תעלומה - חיבור בין ונטיל לפנימית כל הזמן נקרע! רעיונות?
04/05/2018 | 15:05
3
85
אהלן,
בתקופה האחרונה בערך פעם בשבועיים אני מגלה שיש לי פנצ'ר באופניים ותמיד באותו מקום - קרע בנקודה בה הונטיל מתחבר לפנימית.
בהתחלה חשבתי שזה בגלל שהוא מקבל זוית במהלך הנסיעה, ניסיתי לקבע אותו בזווית 90 מעלות (עם נייר דבק) וזה לא עזר.
אולי דפנות החור לונטיל בג'אנט חדות מידי? ניסיתי "לעבות" את אזור החיבור של הונטיל והפנימית עם נייר דבק ואפילו עם חתיכת גומי וזה עדיין נקרע!
יש למישהו רעיון מה יכול להיות הגורם? וכיצד ניתן לפתור?
עוד עובדה שאולי רלוונטית - אני משתמש בפנימיות של 26" על ג'אנט של 27.5", יכול להיות שזה קשור?

תודה!
לצפיה ב-'נתת את התשובה בגוף השאלה, אבל למה אתה משתמש בפנימית?'
נתת את התשובה בגוף השאלה, אבל למה אתה משתמש בפנימית?
04/05/2018 | 15:13
77
בעידן הטיובלס -פנימיות זה ממש פאסה.
לצפיה ב-'יכולות להיות שתי סיבות'
יכולות להיות שתי סיבות
05/05/2018 | 08:24
84
אם נוצר קרע בין פנימית לוינטיל ההרכבה שלך אינה נכונה.
מה שקורה זה שבגלל שהפנימית היא קשיחה ורחבה באיזור שמסביב לוינטיל, בעת התקנת הצמיג האיזור שמסביב לוינטיל נתפש בדפנות הצמיג בצמוד לחישוק.
ואז כשאתה מנפח הפנימית נמתחת מסביב לאיזור התפוס עד שנקרעת.

פתרון:
בעת התקנת פנימית חדשה (או תיקון פנצ'ר) הכנס את הצמיג לחישוק קודם כל באיזור הונטיל ואת הסיומת, איפה שהצמיג הכי מתוח וקשה, הכנס באיזור שמנגד לונטיל.
את הסיומת אגב, חשוב להכניס ללא עזרה של כף אלא בעזרת האצבעות בלבד
(גם זו טכניקה שכדאי ללמוד).

כשסיימת עם הכנסת הצמיג לחישוק, חזור אל הוינטיל ו "שחק איתו", כלומר: דחוף אותו פנימה ומשוך שוב החוצה כמה פעמים תוך כדי צביטה ושחרור של הצמיג באיזור הונטיל. הדבר הזה ישחרר את הפנימית אם היא תפוסה בין החישוק לצמיג שזו מהות הבעיה.

המלצה נוספת: לפני התקנת פנימית חדשה, מרח את פנים הצמיג בטלק, השיטה הזו עוזרת גם כנגד סנייק-בייט.

סיבה נוספת:
בדוק את החישוק עצמו באיזור החור של הוינטיל. ייתכן שיש איזה זיז חד או פגם שקורע את הפנימית באיזור זה.
לצפיה ב-'עם איזה לחץ אוויר אתה רוכב? בלחץ נמוך קורה שהצמיג מסתובב '
עם איזה לחץ אוויר אתה רוכב? בלחץ נמוך קורה שהצמיג מסתובב
25/05/2018 | 14:22
13
ביחס לחישוק וגורר איתו את הפנימית, מה שגורר קרע במקום שציינת.
לצפיה ב-'Dahon ECO 3'
Dahon ECO 3
02/05/2018 | 00:32
7
92
האם האופניים האלה עדיין נמכות? מה המחיר של חדשות?
לצפיה ב-'אולי כדאי לברר בחנות אופניים?'
אולי כדאי לברר בחנות אופניים?
02/05/2018 | 07:24
6
59
לפורום הזה אין חנות והוא לא מוכר שום דבר חוץ מחלומות ורעיונות.
לצפיה ב-'מישהו יכול לעזור?'
מישהו יכול לעזור?
02/05/2018 | 18:34
5
23
לצפיה ב-'אין כמו עזרה עצמית'
אין כמו עזרה עצמית
04/05/2018 | 15:30
4
66
לצפיה ב-'בדקת את התוצאות לפני שפרסמת את זה?'
בדקת את התוצאות לפני שפרסמת את זה?
31/05/2018 | 23:51
3
13
אני מחפש מחיר. מחיר בארץ
לצפיה ב-'נכנסת להודעה שלי לפני שכתבת את מה שכתבת?'
נכנסת להודעה שלי לפני שכתבת את מה שכתבת?
01/06/2018 | 16:12
2
18
שאלת האם הן נמכרות ומה המחיר, שתי השאלות מקבלות מענה בתוצאה הראשונה בגוגל - חנות פדלים בירושלים + המחיר - וזה עונה בדיוק על מה ששאלת.

אז לשאלתך, כן.

ועל לא דבר.
לצפיה ב-'שמת לב שכתוב שם "2010" וגם "המוצר כבר לא זמין למכירה"?'
שמת לב שכתוב שם "2010" וגם "המוצר כבר לא זמין למכירה"?
01/06/2018 | 17:18
1
12
אם בכל זאת מישהו נזכר מה מחירן של אופנים חדשות כאלה היום, אשמח מאוד לשמוע, תודה :)
שתי השאלות ששאלתי לא מקבלות תשובה בכל התוצאות בעמוד הראשון והשני של גוגל.
ובכלל, אפשר אפשר לסגור את הפורום הזה? הרי לפי עצתך צריך לשאול את גוגל כל דבר. מה עם קצת שיחה?
ועל מה אני צריך להודות על הדאחקה בletmegooglethat? אני מודה לך על שאר ההודעות, הפעם לא מודה
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה '
שיהיה בהצלחה
01/06/2018 | 22:09
4
לצפיה ב-'החלפת רפידות לבולם avid juicy 3'
החלפת רפידות לבולם avid juicy 3
02/05/2018 | 13:20
10
49
למישהו יש מדריך טוב להחלפה. כרגע הצלחתי לפרק את הרפידות הישנות אבל אני לא מצליח להכניס את החדשות, זה כאילו חסר לי 1 מ"מ מרווח כדי שיכנסו. יש רעיונות?
הישנות אגב נכנסות אבל הן גמורות.
לצפיה ב-'מעצור. לא בולם... תרחיק קצת את הקליפרים זה מזה. '
מעצור. לא בולם... תרחיק קצת את הקליפרים זה מזה.
02/05/2018 | 14:21
9
35
מכניסים מברג שטוח בין הקליפרים ודוחפים אותם קצת החוצה באמצעות תנועות של המברג מצד כמו איזמל.

הקליפרים הם התופים שדוחפים את הרפידות פנימה כלפי הרוטור.
לצפיה ב-'זה עבד אבל לא מספיק'
זה עבד אבל לא מספיק
02/05/2018 | 18:19
8
36
הצלחתי להכניס את הרפידות אבל המרחק של הרפידות עדיין קטן וזה מתלבש על הדיסק בצורה הדוקה מעט. המברג בשלב הזה לא עוזר לי.
יש עוד משהו שניתן לעשות להגדיל את המרחק של הרפידות?
לצפיה ב-'אם הרוטור נכנס אז אתה בסדר'
אם הרוטור נכנס אז אתה בסדר
02/05/2018 | 18:47
7
34
כמה לחיצות של הרפידה והגלגל יסתובב.
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון אז לחיצות בידית מעצור יד צריכה לסדר את הבעיה'
אם הבנתי נכון אז לחיצות בידית מעצור יד צריכה לסדר את הבעיה
02/05/2018 | 19:15
6
29
נתתי איזה 50 לחיצות וכלום לא השתנה, צריך ללחוץ חזק? מהר? חלש אבל עקבי?
וגם זה בקושי נלחץ כי הוא הדוק על הרוטור
לצפיה ב-'צריך לרכוב קצת. '
צריך לרכוב קצת.
03/05/2018 | 00:20
5
31
בכל מקרה אתה יכול לשחרר קצת את הידית. יש בורג אלן 2 מ׳מ מתחת הידית (בין הידית לכידון) וכל רבע סיבוב משחרר (או מהדק) את הידית בערך במ׳מ.

בגדול - הסיבוב של הרוטור מרחיק את הרפידות כאשר אתה משחרר את הלחץ שאתה מפעיל על הידית.
לצפיה ב-'לי זה נראה כאילו נכנס אויר למערכת'
לי זה נראה כאילו נכנס אויר למערכת
03/05/2018 | 13:14
4
17
ובגלל זה הבוכנה נשארת 1 מ"מ בחוץ בכל צד ולא נכנסת ממש עד הסוף, רכבתי 5 ק"מ ככה בקטנה זה פחות הדוק אבל בצורה כזאת אני אקבל רפידות חצי גמורות.
היות והברקסים עוצרים ממש טוב ואני לא מרגיש שיש אויר שמפריע ומחליש לי את העצירה חשבתי לפתוח מעט את הבורג הלן של המיכל בידית עצירה ולתת לחיצה סופר עדינה כדי להוציא טיפה שמן. זה הגיוני או פשוט להמשיך לרכב ככה?
לצפיה ב-'אם היה נכנס אוויר הידית היתה מרגישה רכה, לא קשה. '
אם היה נכנס אוויר הידית היתה מרגישה רכה, לא קשה.
03/05/2018 | 14:59
3
14
אם המעצורים עובדים והרוטור בפנים אז מה הבעיה? אין כוח שדוחף את הבוכנה פנימה. היא נדחפת על ידי הרוטור. אם הגלגל מסתובב חלק אז הכל בסדר. סע בשלום.
לצפיה ב-'זהו שהוא לא מסתובב חלק'
זהו שהוא לא מסתובב חלק
03/05/2018 | 15:25
2
20
הוא משתפשף ברפידות, חסר לי מרווח של רבע מילימטר בכל צד, זה נגיעה כזאת שמשמיעה קול וכאשר מסובבים את הגלגל ביד אחרי 5-6 סיבובים הוא נעצר בגללה.
לצפיה ב-'אחרי כמה ק׳מ ושתי ירידות הוא יסתובב חלק'
אחרי כמה ק׳מ ושתי ירידות הוא יסתובב חלק
04/05/2018 | 08:21
1
8
לצפיה ב-'אוקי, תודה על התמיכה.'
אוקי, תודה על התמיכה.
04/05/2018 | 08:36
15
זה מה שנעשה, גם ככה אין לי בררה אחרת :)
לצפיה ב-'המלצה לקניית אופני עיר-ספורט'
המלצה לקניית אופני עיר-ספורט
02/05/2018 | 18:56
2
80

שלום,
אנו רוכבת זה כעשר שנים על אופניים בעיקר בסופי שבוע (פעם בכמה שבועות) ואני רוצה לשדרג את האופניים. יש לי כרגע אופניים פשוטים של שלושה מהלכים שעלו לפני כמה שנים 800 שקלים. אני מעוניינת באופניים לרכיבות ארוכות, על שבילי אופניים, בעיקר לאורך החופים ובפארק הירקון - ולא לצרכים מעשיים או סידוריים. כלומר לכיף וספורט בלבד, לרכיבות של כמה שעות כשבעיקר חשובה לי תחושת המהירות. לא צריכה אופניים בשביל שבילי עפר, רק לאספלט ומדרכות. אני רוצה אופניים שמשלבים את המהירות והקלות של אופני כביש עם יציבות , בלמים וצורת כידון של אופני שטח. התקציב שלי הוא בערך עד 5,000 שקלים.
רציתי לשאול לדעתכם, מה עדיף בין שני הדגמים שלהלן.
תודה רבה לכולם

http://www.rosen-meents.co.il/index.php?dir=site&a...

https://www.matzman-merutz.co.il/sirrus-elite-2018
לצפיה ב-'לדגם של מרידה יש שני יתרונות מבחינתך'
לדגם של מרידה יש שני יתרונות מבחינתך
03/05/2018 | 00:13
64
א. יש לו מזלג עם שיכוך. קצת יותר נוח כשהכביש משובש.

ב. ה״רמה״ (הצינור העליון) מונמכת מה שמאפשר עליה על האופניים ללא צורך להניף את הרגל מעל האוכף אלא באמצעות העברתה מעל ה״רמה״.

הדגם השני (ספשיאליזד) בעל מזלג קשיח ו״רמה״ גבוהה. אמנם מבחינת המפרט הוא עדיף אבל לטעמי יהיה פחות נוח לשימוש.

ובכל מקרה כדאי מאד להגיע לחנות ולצאת לסיבוב מבחן.
לצפיה ב-'תודה רבה, אני באמת אלך ואנסה'
תודה רבה, אני באמת אלך ואנסה
03/05/2018 | 21:15
15
לצפיה ב-'צריך המלצה לאפליקציית ניווט דוברת עברית לאופניים'
צריך המלצה לאפליקציית ניווט דוברת עברית לאופניים
30/04/2018 | 18:28
54
היי,
חיפשתי הרבה ולא מצאתי אפליקציית ניווט ברמה של WAZE לאופניים.
לא מעניינים אות פיצ'רים כמו הקלטת מסלול ניווטי שטח וכו'...
יש לי אופניים חשמליים ואני נוסע בעיקר בעיר.

אני מחפש אפליקציה שתדע לחשב מסלול מחדש במידה וטעיתי בפנייה, רצוי שיהיה ניווט קולי ועדיף בעברית.

אגב, ראיתי שבגוגל מפס יש אופציה לנווט עם אופניים אבל כשניסיתי להשתמש לא הצלחתי. מדוע?

תודה רבה
לצפיה ב-'התלבטות לפני קניית אופניים'
התלבטות לפני קניית אופניים
28/04/2018 | 10:29
3
119
שלום,
​אני מעוניין לקנות אופני הרים ומתלבט בין שני דגמים:
​Marin Bobcat 5 29 2018
http://pedalim.com/sg_product~690120~65~0.htm
או
​Cannondale Trail 5 29er
https://www.recycles.co.il/mountain-bikes-Trail-5-...

​בבקשה, אם למישהו יש נסיון עם אחד הדגמים האלו, אשמח לשמוע מה דעתכם.
תודה

לצפיה ב-'הייתי שוקל משהו אחר'
הייתי שוקל משהו אחר
29/04/2018 | 20:40
2
83
שתי האופציות דומות. מדובר באופני ז"ק 29 מהירים. ההסתייגות שלי היא ממערכת הילוכים של 1:10 שתהיה איטית במהירויות גבוהות שלהן מיועדים אופני ז"ק 29
הייתי מחפש מערכת עם מעביר קדמי ושניים או שלושה גג"ש מקדימה, מה שיאפשר גם רכיבה מהירה בשבילים או כביש
לצפיה ב-'מה זה ״מהיר״ מבחינתך?'
מה זה ״מהיר״ מבחינתך?
30/04/2018 | 07:31
1
75
פלטה 32 על גלגל שיניים 11 נותנת יחס של כמעט 1:3 ובקדנצה של 80 אתה מגיע למהירות של קרוב ל-30 קמ׳ש. כמה פעמים אתה מגיע למהירות כזו בשבילים?

מצד שני 32 על 42 נותן יחס קרוב ל 4:3 בטיפוס שזה יחס העברה נוח גם לשיפועים תלולים למדי.

מי שמחפש את הפשטות של מערכת בעלת פלטה בודדת (ויש בזה יתרונות תפעוליים גדולים) ימצא כאן מערכת במחיר אטרקטיבי מאד. אופניים בעלי מערכות 1/11 יעלו כפליים. מערכות 1/12 תעלה כפול בלי האופניים בכלל.

בסך הכל אוסף רכיבים סביר על שלדת אלומיניום. מזלג בסיסי (אי אפשר לקבל יותר ברמת המחיר הזו). גלגלים סבירים ומעצורי דיסק הידראולים. לא רכבתי על אף אחד מהזוגות כך שלא אוכל לחוות דעה באשר לגיאומטריה, אבל באשר למערכת המבוססת על פלטה בודדת מלפנים וקסטה 11-42 אני בעל נסיון. מספיק כמעט לכל שימוש. השתמשתי בפלטה 30 מלפנים (במקום 32 שמגיעה במפרט של האופניים הללו) ומה שחסר היה לי זה דווקא יחס העברה נוח יותר בטיפוס מאשר במישור. בסופו של דבר היגרתי למערכת 1/12 עם פלטה 32 וקסטה 10-50. הגלגל האחד לפני-50 בקסטה הוא 42 שיניים ועליו אני נמצא ברוב העליות. ה״בוסט״ שנותן הגלגל הגדול ביותר (50) שימושי רק ב״קירות״ תלולים במיוחד, וגם בהם לרוב הצמיג מאבד אחיזה לפני שנגמר לי האוויר בריאות. במישורים יחס 1:3 מספיק לגמרי.
לצפיה ב-'תודה רבה לעונים'
תודה רבה לעונים
04/05/2018 | 22:29
25
אני רוכב היום עם טריפל אז ייקח לי זמן להתרגל לגלג"ש אחד מאחורה, אבל נראה שזה מה שמוכרים היום. אנסה לחפש גם דגמים דומים עם שני גלג"שים. שוב תודה

לצפיה ב-'החלפת צמיג באופני הרים, לצמיג דק יותר'
החלפת צמיג באופני הרים, לצמיג דק יותר
28/04/2018 | 18:21
13
67
היי,
ברשותי אופני MERIDA MATTS 15.
אני רוצה להחליף את הצמיג לצמיג של אופני עיר, האם זה אפשרי או צריך להחליף את כל הגלגל?

משהו בסגנון הזה שראיתי בדקטלון:

לצפיה ב-'אפשרי בהחלט'
אפשרי בהחלט
28/04/2018 | 21:44
12
55
רק וודא שאתה קונה צמיג בקוטר הנכון. אם איני טועה האופנים שלך בעלי גלגלים 26 אינטש.
לצפיה ב-'משהו כזה יכול להתאים לדעתך?'
משהו כזה יכול להתאים לדעתך?
28/04/2018 | 22:06
11
57

אלו צמיגי עיר,נכון? לא כביש.

לצפיה ב-'לא יתאים'
לא יתאים
28/04/2018 | 23:16
10
56
אלו צמיגים במידה 700ְ שמתאימה לגלגלים של אופני כביש/סייקלוקרוס. אתה צריך צמיגים  26״

משהו כזה:    https://shop.harim.co.il/product_info.php?cPath=14...
לצפיה ב-'תודה steiff, עוד שאלה:'
תודה steiff, עוד שאלה:
04/05/2018 | 14:05
9
23
ראיתי את הצמיגים הללו שהם tubeless בסביבות 120 שח באיביי.
האם הם יתאימו לי? מה היתרונות והחסרונות של טיובלס לעומת מה שיש לי היום(מה שהגיע עם האופנים רוחב 2.2 עם פנימית)

תודה!!

לצפיה ב-'היתרון בטיובלס'
היתרון בטיובלס
04/05/2018 | 15:19
8
28
א. הצמיג מתאים. אפשר להשתמש בו עם חיזוק רגיל ופנימית.
ב. היתרון בטיובלס שעם חישוק מתאים וחומר אטימה הוא מאפשר רכיבה ללא פנימית וכמעט ללא פנצ׳רים.
לצפיה ב-'מה הכוונה חיזוק רגיל ופנימית בסעיף א?'
מה הכוונה חיזוק רגיל ופנימית בסעיף א?
04/05/2018 | 15:49
6
18
אני יכול פשוט לפרק את הצמיג הישן ולשים את החדש עם פנימית שמתאימה לו?( בגודל 1.75)
אם צריך לשים פנימית למה קוראים לו tubeless??
מקווה שלא עשיתי סלט...תודה
לצפיה ב-'חישוק, לא חיזוק. '
חישוק, לא חיזוק.
05/05/2018 | 00:37
5
22
אינעל דין מחולל השגיאות האוטומטי באייפד.

לא צריך לשים פנימית. אפשר לשים פנימית למי שלא רוצה להתעסק עם טיובלס. הצמיג מאפשר שימוש ללא פנימית אבל זה מצריך חישוק אטום ונוזל איטום. אפשר גם להשתמש בו כמו צמיג רגיל עם פנימית. יש קיטים שמאפשרים הפיכה של חישוק רגיל לאטום שיתאים לטיובלס.
לצפיה ב-'תודה רבה, ועוד שאלה אחרונה:'
תודה רבה, ועוד שאלה אחרונה:
06/05/2018 | 07:21
4
12
האם לדעתך יהיה יותר קל לדווש בשטח עירוני עם צמיגי 1.75 במקום ה2.1 שיש לי היום?
או שהשינוי יהיה כ״כ קטן ואני לא ארגיש אותו?
לצפיה ב-'כן. יהיה יותר קל '
כן. יהיה יותר קל
07/05/2018 | 02:47
2
18
אבל אם תנפח את הצמיגים הנוכחיים ללחץ של 50 אז גם בהם יהיה קל.  
לצפיה ב-'ואין סכנת פיצוץ בכזה לחץ? בד״כ אני ממלא 35-40'
ואין סכנת פיצוץ בכזה לחץ? בד״כ אני ממלא 35-40
07/05/2018 | 08:19
1
6
לצפיה ב-'על רוב הצמיגים כתוב הלחץ המירבי המותר'
על רוב הצמיגים כתוב הלחץ המירבי המותר
07/05/2018 | 08:34
13
ורובם יעמדו בלחצים אפילו גבוהים מזה.

המיגע מודפס או מוטבע על הדופן.
לצפיה ב-'זה לא רק עניין של רוחב, אלא גם של פרופיל המדרס. צמיג בעל '
זה לא רק עניין של רוחב, אלא גם של פרופיל המדרס. צמיג בעל
26/05/2018 | 16:08
10
פרופיל שטח מקריב התנגדות לגלגול תמורת אחיזה טובה יותר בקרקע מפוררת/בוץ וכו' (תלוי בצמיג הספציפי).
עברתי בזוג אופניים שלי מצמיג שטח לצמיג "עירוני" (קוביות קטנות וצפופות מאוד) באותו רוחב, וההבדל בקלות הרכיבה היה משמעותי מאוד. גם ברעש, אגב.
לצפיה ב-'אשמח לתשובתך אני רוצה להזמין...'
אשמח לתשובתך אני רוצה להזמין...
04/05/2018 | 18:00
4
לצפיה ב-'טיול אופניים במרכז הארץ '
טיול אופניים במרכז הארץ
27/04/2018 | 20:54
1
65
אהלן אשמח להמלצות לטיול אופניים במרכז הארץ טיול שטח בטבע קליל 
תודה לעוזרים .
לצפיה ב-'הקלאסיקה היא רכיבה לאורך הירקון'
הקלאסיקה היא רכיבה לאורך הירקון
28/04/2018 | 08:08
61
מגני התערוכה עד תל אפק ובחזרה.

מעבר לזה יש מסלולים בתל-חדיד, יער קנדה,חורשים..
לצפיה ב-'מחיר טיפול באופני הרים '
מחיר טיפול באופני הרים
25/04/2018 | 13:57
15
163
יש לי ג'יינט אנטם, רוצה להחליף קסטה אחורית 9 גלגלים, פלטה קדמית 2 גלגלים ושרשרת , תוצרת שימנו, כמה זה צריך לעלות בערך ?

לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
25/04/2018 | 14:02
101
לצפיה ב-'אתה מתכוון לבצע את העבודה לבד או לתת לחנות עם מכונאי?'
אתה מתכוון לבצע את העבודה לבד או לתת לחנות עם מכונאי?
25/04/2018 | 16:05
13
63
עבודה עצמית: את הרכיבים תוכל לרכוש בארץ (למשך ב״שופ@הרים״ או ״גרופי״ או אתרים מקומיים אחרים) או לרכוש בחו׳ל ולייבא ארצה במשלוח. המחיר בחו׳ל אולי יהיה זול יותר אבל עם עלויות משלוח ומע׳מ העלות הסופית לא בהכרח תהיה נמוכה יותר.

עבודה על ידי מכונאי: יש שתי אפשרויות - האחת היא שאתה מביא את החלקים בעצמך והחנות גובה עבור העבודה (על פי רוב סביב 100-150 ש׳ח לשעה), או שהחנות מספקת גם את הציוד והמחיר שיגבו יכלול עבודה, וזה אומר פרימיום של בין 25-75% על מחיר החלק.
לצפיה ב-'הנה עלות החלקים (רמת XT) בחו׳ל'
הנה עלות החלקים (רמת XT) בחו׳ל
25/04/2018 | 17:57
91
לא פירטת את מספר גלגל השיניים בפלטות שאתה רוצה להחליף אז בחרתי די אקראית 22 ו-32 שיניים. גלגל גדול יותר ייקר קצת את המחיר הכולל.

אם תבחר חלקים ברמה נמוכה יותר (נניח דאור או אסרה) המחיר יורד לחצי.
לצפיה ב-'והנה אותה חבילה (בערך, לא מצאתי אחד לאחד) בקניה בארץ'
והנה אותה חבילה (בערך, לא מצאתי אחד לאחד) בקניה בארץ
25/04/2018 | 18:04
55
לצפיה ב-'בחנות אופניים מקצועית, ללא קניה מוקדמת.'
בחנות אופניים מקצועית, ללא קניה מוקדמת.
26/04/2018 | 00:43
10
63
הייתי בחנות, החלפת קסטה פלטה שרשרת
+ החלפת מיסבים בקרנק, 800 - 1000 ש"ח 
מערכת של שימנו.
כתבתי, יש לי 9 גלגלי שיניים מאחור 2 מקדימה.
מה אתם אומרים ?

לצפיה ב-'האם אתה מבין שיש רמות שונות של מערכות?'
האם אתה מבין שיש רמות שונות של מערכות?
26/04/2018 | 07:49
9
51
גם בתוך המשפחה של 9 הילוכים יש רמות שונות שמתבטאות במחיר שונה.
יש קסטות ב-150 שקל ויש קסטות ב-450 שקל.
פלטות (גלגלי שיניים קדמיים) יש בגדלים שונים. החל מ-22 שיניים ועד 44 שיניים. המחיר שונה מפלטה לפלטה.
החלפת מיסבים בקראנק - יש מיסבים זולים ב-100 שקל ויש ב-600 שקל (וזה, אגב, פריט שלא ציינת בפתיחת השרשור).

הצגתי בפניך מחיר של ציוד ברמה של XT או SRAM X0 שזה בערך אותה רמה ותואם ב-100% האחד לשני. רמות נמוכות יותר יעלו חצי. העבודה (100-150 ש׳ח לשעה) תעלה אותו הדבר.

המחיר בחו׳ל - כפי שהצגתי - סביב 150-170 דולר.
כפי שכבר ציינתי המחיר בחנות כולל הכל יהיה בין 25-75% מעל זה. הצעת המחיר שקיבלת בחנות מסתדרת עם המספרים וכנראה כוללת רכיבים ברמה נמוכה מ-XT.

על מנת לקבל הערכה מדוייקת יותר תצטרך לפרט קצת יותר לגבי סוג הקראנק, גודל גלגלי השיניים (פלטות) ואיזו רמת רכיבים אתה רוצה להרכיב על האופניים.
לצפיה ב-'אני ממליץ על אותה רמה כמו הגלגלים'
אני ממליץ על אותה רמה כמו הגלגלים
26/04/2018 | 10:08
19
לצפיה ב-'בקיצור אני בידיים שלהם.'
בקיצור אני בידיים שלהם.
26/04/2018 | 12:45
7
49
כשיש בעיה החלקה של השרשרת איזה גלגלי שיניים יותר חשובים 
מקדימה או מאחורה ?
אי אפשר להיות ד"ר בכל נושא, כמו במוסכי מכוניות
הם "חוגגים" עלינו.

לצפיה ב-'מתי החלפת שרשרת בפעם האחרונה (אם בכלל)?'
מתי החלפת שרשרת בפעם האחרונה (אם בכלל)?
26/04/2018 | 14:33
6
54
שרשרת מחליפים בערך אחרי 1500 ק׳מ. שרשרות איכותיות מחזיקות קצת יותר.
איחור בהחלפת השרשרת מתחיל לגרום לנזק לגלגלי השיניים. כולם חשובים, לא כולם נשחקים באותו קצב (לא בכולם משתמשים באותה תכיפות ובאותה רמת מאמץ).
בכל מקרה, גם אם החלפת שרשראות בזמן - המועד להחלפת הקסטה מגיע אחרי בין 4500-6000 ק׳מ (בערך אחרי השרשרת השלישית). פלטות מחליפים בלי חוקיות - לפי מידת השחיקה.

מצד שני - החלקת שרשרת יכולה גם להעיד על מעביר אחורי שאינו מכוון כראוי או על כבל שהזדקן.

באשר ל״חגיגות״ על חשבוננו - הצעת המחיר שקיבלת נשמעת הגיונית. חסרים פרטים כדי לדעת עד כמה ״גונבים״ אותך, אם בכלל. אם מדובר בחלקים ברמה הכי נמוכה שיש - המחיר אולי קצת גבוה. מצד שני אם מדובר בחלקים ברמה קרובה לאלו שתמחרתי - המחיר סביר בהחלט.
זכור - בשל האפשרות ליבוא עצמי או רכש עצמי של רכיבים - חניויות האופניים מחזיקות מלאי מצומצם מאד של רכיבים במלאי העצמי. הן מאפשרות ללקוח להביא את הרכיבים בעצמו ובמקרה זה הן גובות רק עבור העבודה. יש רוכבים שמבצעים את מרבית התחזוקה, כולל החלפת רכיבים, בעצמם. חלק מפעולות התחזוקה מצריכות לא יותר ממברג וסט מפתחות ״אלן״. חלק מהפעולות מצריכות כלים יעודיים.
אם אין לך זמן וכלים ואתה לא מוצא עניין או אתגר להשקיע את זמנך בתיקון - מסור את האופניים למוסך. יעלה קצת יותר אבל ״זמן איז מאני״.
לצפיה ב-'עשיתי את העבודה ...'
עשיתי את העבודה ...
26/04/2018 | 23:22
5
53
אתם אומרים שהחנויות לא מעקמות את הפרצוף אם מביאים להם חלקים ?
אני בדרך כלל לא קונה בחו"ל ...
תיקנתי כבר באופני לזמי בקניון דרורים.
קרנק שימנו 500 ש"ח
מיסבי קרנק 100 ש"ח
קסטה 215 ש"ח
פולי סראם 150 ש"ח
שרשרת 125 ש"ח
לא מבין למה בקרנק אין אפשרות להחליף רק את גלגלי השניים ?

לצפיה ב-'בקראנק שלך כן אמורה להיות אפשרות להחליף גלגלי שיניים'
בקראנק שלך כן אמורה להיות אפשרות להחליף גלגלי שיניים
27/04/2018 | 08:29
37
למה לא שאלת בחנות?
לצפיה ב-'דווקא אפשר להחליף רק את הפלטות'
דווקא אפשר להחליף רק את הפלטות
27/04/2018 | 09:27
2
42
אבל יכול להיות שלא היו במלאי בחנות פלטות במידה המתאימה. המחירים נשמעים סבירים.  
לצפיה ב-'500 זה אולי סביר לקראנק'
500 זה אולי סביר לקראנק
27/04/2018 | 13:59
1
43
אבל זה הרבה יותר ממחיר שתי פלטות ברמת דאור, כך שאם החליפו קראנק רק כי לא היו פלטות במלאי זה לא תקין
לצפיה ב-'אכן. '
אכן.
27/04/2018 | 14:50
35
מצד שני אי אפשר לדעת מה היה מצבו של הקראנק... מיסבים דפוקים יכולים להרוס את הציר המובנה. התקנה שגויה יכולה להרוס את ההברגה... אכן החלפת הקראנק היא החלק הפחות טריביאלי בסיפור הזה. אבל כמו שאי אפשר ללמוד שחיה בהתכתבות - אי אפשר לתקן קראנק בהתכתבות.
לצפיה ב-'לפעמים בקראנק לא שווה להחליף רק גלג"שים'
לפעמים בקראנק לא שווה להחליף רק גלג"שים
27/04/2018 | 11:32
36
מחיר של שתים-שלוש פלטות עשוי להיות דומה מאד למחיר של קראנק חדש שכולל פלטות חדשות.
לצפיה ב-'מנהרת אופניים חדשה בהרי ירושלים'
מנהרת אופניים חדשה בהרי ירושלים
24/04/2018 | 17:02
5
208
לדעתי זה מדהים. לא פחות.
לצפיה ב-'ואיך בדיוק מגיעים למנהרה? נשמח למידע.'
ואיך בדיוק מגיעים למנהרה? נשמח למידע.
05/05/2018 | 12:57
4
21
לצפיה ב-'הכניסה למנהרה נמצאת על השביל שיוצא מגן החיות לכיוון עין לבן'
הכניסה למנהרה נמצאת על השביל שיוצא מגן החיות לכיוון עין לבן
05/05/2018 | 23:55
3
39
אבל המנהרה עדיין סגורה לציבור הרחב... לפי מה שנאמר אין עדיין את כל האישורים וזה אמור להיפתח בחודשים הקרובים. 
לצפיה ב-'תודה (-:'
תודה (-:
06/05/2018 | 06:01
9
לצפיה ב-'בצד של עין כרם'
בצד של עין כרם
08/05/2018 | 13:19
1
31
יש שביל אופניים חדש שיוצא מהכיכר שמתחת לעין כרם ומוביל [ב 90% ביטחון] למינהרה. אבדוק בקרוב.
לצפיה ב-'בדקתי. יש שביל סלול חדש עד המנהרה. עדיין סגור.'
בדקתי. יש שביל סלול חדש עד המנהרה. עדיין סגור.
12/05/2018 | 06:13
32
בצד של עין כרם
לצפיה ב-'מישהו מזהה את סוג האופניים?'
מישהו מזהה את סוג האופניים?
23/04/2018 | 11:28
110
לצפיה ב-'Adams Trail A Bike Replacement Hitch with Sleeves'
Adams Trail A Bike Replacement Hitch with Sleeves
22/04/2018 | 11:11
39
משהו יודע איפה אפשר לקנות כזה בארץ:
Adams Trail A Bike Replacement Hitch with Sleeves
(אני צריך רק את הפלסטיקים)
https://www.amazon.com/Adams-Trail-Bike-Trailer-Hi...

תודה
לצפיה ב-'הוצאת fixed cup '
הוצאת fixed cup
18/04/2018 | 23:08
3
91
bottom bracket fixed cup
ניסיתי להוציא את זה בכל הכוח  כמה שעות ואז גילית שההברגה יוצאת עקום יש דרך להויא אותו?
וגם אם הוא יצא ההברגה עקומה אז ההחזרה גם תיהיה עקומה יש טעם בככל לנסות?
לצפיה ב-'חשבת לקחת את האופניים למכונאי?'
חשבת לקחת את האופניים למכונאי?
21/04/2018 | 07:22
2
50
למכונאי יש כלי עבודה שיכולים לסייע...
לצפיה ב-'מחיר'
מחיר
21/04/2018 | 20:34
1
53
האופניים ישנות המחיר לא ישתלם
לצפיה ב-'המחיר של החלפת ציר מרכזי לא תלוי בגיל האופניים'
המחיר של החלפת ציר מרכזי לא תלוי בגיל האופניים
21/04/2018 | 21:27
56
צריך כלים מתאימים. העלות של הכלים תהיה גבוהה מעלות התיקון.
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי מותג או מדבקה'
עזרה בזיהוי מותג או מדבקה
18/04/2018 | 00:55
13
103
שלום לכולם
אני מתקשה להבחין בין פירמות אמיתיות, יצרניים איכותיים לבין "מדבקה"
מי מהיצרנים הבאים מבטיח לי איכות ומי "מדבקה"?
והאם זה נכון שיש יצרנים שהפכו למדבקה בכך שעברו לייצר בסין?
אלקטרה טאוני
דהון (SUV) (Vitesse) (ECO)
ראלי
קאררה
SPX
EVOKE
TREK
schwinn
KSM
בסידן
לצפיה ב-'יצור בסין לא הופך אופניים ל״מדבקה״'
יצור בסין לא הופך אופניים ל״מדבקה״
18/04/2018 | 14:31
8
101
יצור בלי בקרת איכות מסודרת ובלי מפרט מסודר ומפורסם הופך אופניים ל״מדבקה״.

אלקטרה טאוני - חשמלים עירוניים
דהון (SUV) (Vitesse) (ECO) מותג עירוני
ראלי - מותג, אבל מתמקד בפלח השוק המוזל
קאררה - מדבקה
מדבקה- SPX
מותג- EVOKE
מותג- TREK
מותג למוזלים - schwinn
מותג שמתמקד בפלח השוק הזול- KSM
בסידן - יבואן אופני המדבקה הגדול בארץ, ובנוסף גם יבואן של מותגים איכותיים. האופניים עם מדבקת ״בסידן״ הם המקור למונח ״אופני מדבקה״.

שיהיה ברור שאפשר לפעמים למצוא אופני ״מדבקה״ בכלל לא רעים. זה לא משהו שהייתי לוקח לשטח באופן סדיר אבל להתניידות עירונית זה יכול להיות מספיק לגמרי.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/04/2018 | 14:06
2
48
אלקטרה טאווני זה חשמלי תמיד?
בחנות אחת אמרו לי שיש להם אופניים "טאווני" לא חשמליים, אולי אני זוכר לא נכון.
לגבי בסידן, אז קיים גם מותג איכותי וגם אופניים לא איכותיות? איך מבדילים בין בסידן מדבקה לבסידן המותג?
לצפיה ב-'קובי בסידן הוא יבואן גדול'
קובי בסידן הוא יבואן גדול
19/04/2018 | 16:20
1
116
שמייבא הרבה מותגים, וגם אופני מדבקה.

חלק מאופני המדבקה שהוא מייבא נקראים ״בסידן״ האופניים עם מדבקות ״בסידן״ הם אופני מדבקה. כולם.
לצפיה ב-'מעיין! תודה '
מעיין! תודה
19/04/2018 | 19:04
13
לצפיה ב-'שמעת על משהו שקוראים לו venzo? (לא בארץ)'
שמעת על משהו שקוראים לו venzo? (לא בארץ)
19/04/2018 | 21:29
3
42
http://www.venzobike.com לפי הביקורות עליהם אנשים דווקא די מתלהבים...

אם כי יש להם חומרים שלא שמעתי...Alloy V9

לצפיה ב-'אין כמו חברות סיניות עם שם אירופאי'
אין כמו חברות סיניות עם שם אירופאי
20/04/2018 | 14:10
2
206
לצפיה ב-'לי venzo נשמע דווקא כמו שם סיני, אבל to each his own'
לי venzo נשמע דווקא כמו שם סיני, אבל to each his own
22/04/2018 | 11:00
1
22
כמו שסטייפ(לר) אמר, גם סינים יכולים להיות טובים (אחרת הייתי מתחיל להסתכל למעלה מתי הלווינים שלהם יפלו לי על הראש).
לצפיה ב-'ספר את זה ל Sergio Venzo'
ספר את זה ל Sergio Venzo
22/04/2018 | 11:13
23
אין לי מושג מיהו, אבל מצאתי אותו בוויקיפדיה באיטלקית...
לצפיה ב-'אני חושב שההגדרה של "מדבקה" היא אחרת - כאשר יצרן מסוים '
אני חושב שההגדרה של "מדבקה" היא אחרת - כאשר יצרן מסוים
25/05/2018 | 14:31
6
מייצר אופניים מתכנון עצמאי - ואז מוכר אותם לסיטונאים שבוחרים להם שם כאוות נפשם. וכף אפשר לקבל בדיוק את אותו זוג, תחת שמות שונים ומיבואנים שונים.
בזמנו עזרתי לחבר לייבא ארצה כמה מאות זוגות שהוא היה צריך כמתנה ללקוחות שלו. באתרים של יצרנים סיניים יש מפרט מאוד מסודר ומאוד מפורט, תוך שימוש בחלקים מוכרים באיכות סבירה עד טובה.
מה היבואנים בוחרים להביא לארץ זה כבר עניין אחר...
לצפיה ב-'מה לגבי המותגים האלה? '
מה לגבי המותגים האלה?
20/04/2018 | 00:13
3
99
מישהו יודע לומר?
komax
Rainbow
Totem
Fury
Norco
RALEIGH
GT
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'שלושת האחרונים הם מותגים'
שלושת האחרונים הם מותגים
22/04/2018 | 15:55
1
39
הראשונים נראה לי אופני מדבקה.
מה עם XDS ? אני רואה הרבה כאלה לאחרונה אבל בפורומים בינלאומיים לא זכור לי ששמעתי עליהם.
לצפיה ב-'XDS חברה סינית'
XDS חברה סינית
22/04/2018 | 19:47
36
בעלת אופניים מרמה נמוכה עד סבירה
לצפיה ב-'ריינבו הם "מותג הבית" של רוזן ומינץ. עקרונית הם עונים להגדרה'
ריינבו הם "מותג הבית" של רוזן ומינץ. עקרונית הם עונים להגדרה
25/05/2018 | 14:34
12
מדבקה, אבל חלק מהדגמים שהם מביאים תחת השם הזה אל רעים בכלל. לפי השמועות, כשמרידה החליטה שהיא מפסיקה לייצר את דגמי הכניסה הזולים שלה, רוזן מינץ פשוט הלכו למפעל שייצר את אותם דגמים, והזמינו בדיוק את אותם אופניים - רק תחת השם ריינבו.
בעצם, זו יותר משמועה - בזמנו ידידה שלי ובעלה קנו שני זוגות של ריינבו כאלו, ומכיוון שנגמר במלאי במידה של הידידה, היא קיבלה מרידה. השוואת שני הזוגות הבהירה שמדובר בדיוק באותם אופניים. אם אני זוכר נכון, ההבדל היחיד שמצאנו היה בידיות הכידון...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
רעות מרכז רפואי שיקומי
רעות מרכז רפואי שיקומי
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה