לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2872728,727 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'Dahon ECO 3'
Dahon ECO 3
02/05/2018 | 00:32
7
86
האם האופניים האלה עדיין נמכות? מה המחיר של חדשות?
לצפיה ב-'אולי כדאי לברר בחנות אופניים?'
אולי כדאי לברר בחנות אופניים?
02/05/2018 | 07:24
6
57
לפורום הזה אין חנות והוא לא מוכר שום דבר חוץ מחלומות ורעיונות.
לצפיה ב-'מישהו יכול לעזור?'
מישהו יכול לעזור?
02/05/2018 | 18:34
5
22
לצפיה ב-'אין כמו עזרה עצמית'
אין כמו עזרה עצמית
04/05/2018 | 15:30
4
64
לצפיה ב-'בדקת את התוצאות לפני שפרסמת את זה?'
בדקת את התוצאות לפני שפרסמת את זה?
31/05/2018 | 23:51
3
11
אני מחפש מחיר. מחיר בארץ
לצפיה ב-'נכנסת להודעה שלי לפני שכתבת את מה שכתבת?'
נכנסת להודעה שלי לפני שכתבת את מה שכתבת?
01/06/2018 | 16:12
2
17
שאלת האם הן נמכרות ומה המחיר, שתי השאלות מקבלות מענה בתוצאה הראשונה בגוגל - חנות פדלים בירושלים + המחיר - וזה עונה בדיוק על מה ששאלת.

אז לשאלתך, כן.

ועל לא דבר.
לצפיה ב-'שמת לב שכתוב שם "2010" וגם "המוצר כבר לא זמין למכירה"?'
שמת לב שכתוב שם "2010" וגם "המוצר כבר לא זמין למכירה"?
01/06/2018 | 17:18
1
11
אם בכל זאת מישהו נזכר מה מחירן של אופנים חדשות כאלה היום, אשמח מאוד לשמוע, תודה :)
שתי השאלות ששאלתי לא מקבלות תשובה בכל התוצאות בעמוד הראשון והשני של גוגל.
ובכלל, אפשר אפשר לסגור את הפורום הזה? הרי לפי עצתך צריך לשאול את גוגל כל דבר. מה עם קצת שיחה?
ועל מה אני צריך להודות על הדאחקה בletmegooglethat? אני מודה לך על שאר ההודעות, הפעם לא מודה
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה '
שיהיה בהצלחה
01/06/2018 | 22:09
4
לצפיה ב-'החלפת רפידות לבולם avid juicy 3'
החלפת רפידות לבולם avid juicy 3
02/05/2018 | 13:20
10
47
למישהו יש מדריך טוב להחלפה. כרגע הצלחתי לפרק את הרפידות הישנות אבל אני לא מצליח להכניס את החדשות, זה כאילו חסר לי 1 מ"מ מרווח כדי שיכנסו. יש רעיונות?
הישנות אגב נכנסות אבל הן גמורות.
לצפיה ב-'מעצור. לא בולם... תרחיק קצת את הקליפרים זה מזה. '
מעצור. לא בולם... תרחיק קצת את הקליפרים זה מזה.
02/05/2018 | 14:21
9
34
מכניסים מברג שטוח בין הקליפרים ודוחפים אותם קצת החוצה באמצעות תנועות של המברג מצד כמו איזמל.

הקליפרים הם התופים שדוחפים את הרפידות פנימה כלפי הרוטור.
לצפיה ב-'זה עבד אבל לא מספיק'
זה עבד אבל לא מספיק
02/05/2018 | 18:19
8
36
הצלחתי להכניס את הרפידות אבל המרחק של הרפידות עדיין קטן וזה מתלבש על הדיסק בצורה הדוקה מעט. המברג בשלב הזה לא עוזר לי.
יש עוד משהו שניתן לעשות להגדיל את המרחק של הרפידות?
לצפיה ב-'אם הרוטור נכנס אז אתה בסדר'
אם הרוטור נכנס אז אתה בסדר
02/05/2018 | 18:47
7
34
כמה לחיצות של הרפידה והגלגל יסתובב.
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון אז לחיצות בידית מעצור יד צריכה לסדר את הבעיה'
אם הבנתי נכון אז לחיצות בידית מעצור יד צריכה לסדר את הבעיה
02/05/2018 | 19:15
6
29
נתתי איזה 50 לחיצות וכלום לא השתנה, צריך ללחוץ חזק? מהר? חלש אבל עקבי?
וגם זה בקושי נלחץ כי הוא הדוק על הרוטור
לצפיה ב-'צריך לרכוב קצת. '
צריך לרכוב קצת.
03/05/2018 | 00:20
5
31
בכל מקרה אתה יכול לשחרר קצת את הידית. יש בורג אלן 2 מ׳מ מתחת הידית (בין הידית לכידון) וכל רבע סיבוב משחרר (או מהדק) את הידית בערך במ׳מ.

בגדול - הסיבוב של הרוטור מרחיק את הרפידות כאשר אתה משחרר את הלחץ שאתה מפעיל על הידית.
לצפיה ב-'לי זה נראה כאילו נכנס אויר למערכת'
לי זה נראה כאילו נכנס אויר למערכת
03/05/2018 | 13:14
4
17
ובגלל זה הבוכנה נשארת 1 מ"מ בחוץ בכל צד ולא נכנסת ממש עד הסוף, רכבתי 5 ק"מ ככה בקטנה זה פחות הדוק אבל בצורה כזאת אני אקבל רפידות חצי גמורות.
היות והברקסים עוצרים ממש טוב ואני לא מרגיש שיש אויר שמפריע ומחליש לי את העצירה חשבתי לפתוח מעט את הבורג הלן של המיכל בידית עצירה ולתת לחיצה סופר עדינה כדי להוציא טיפה שמן. זה הגיוני או פשוט להמשיך לרכב ככה?
לצפיה ב-'אם היה נכנס אוויר הידית היתה מרגישה רכה, לא קשה. '
אם היה נכנס אוויר הידית היתה מרגישה רכה, לא קשה.
03/05/2018 | 14:59
3
14
אם המעצורים עובדים והרוטור בפנים אז מה הבעיה? אין כוח שדוחף את הבוכנה פנימה. היא נדחפת על ידי הרוטור. אם הגלגל מסתובב חלק אז הכל בסדר. סע בשלום.
לצפיה ב-'זהו שהוא לא מסתובב חלק'
זהו שהוא לא מסתובב חלק
03/05/2018 | 15:25
2
20
הוא משתפשף ברפידות, חסר לי מרווח של רבע מילימטר בכל צד, זה נגיעה כזאת שמשמיעה קול וכאשר מסובבים את הגלגל ביד אחרי 5-6 סיבובים הוא נעצר בגללה.
לצפיה ב-'אחרי כמה ק׳מ ושתי ירידות הוא יסתובב חלק'
אחרי כמה ק׳מ ושתי ירידות הוא יסתובב חלק
04/05/2018 | 08:21
1
8
לצפיה ב-'אוקי, תודה על התמיכה.'
אוקי, תודה על התמיכה.
04/05/2018 | 08:36
15
זה מה שנעשה, גם ככה אין לי בררה אחרת :)
לצפיה ב-'המלצה לקניית אופני עיר-ספורט'
המלצה לקניית אופני עיר-ספורט
02/05/2018 | 18:56
2
77

שלום,
אנו רוכבת זה כעשר שנים על אופניים בעיקר בסופי שבוע (פעם בכמה שבועות) ואני רוצה לשדרג את האופניים. יש לי כרגע אופניים פשוטים של שלושה מהלכים שעלו לפני כמה שנים 800 שקלים. אני מעוניינת באופניים לרכיבות ארוכות, על שבילי אופניים, בעיקר לאורך החופים ובפארק הירקון - ולא לצרכים מעשיים או סידוריים. כלומר לכיף וספורט בלבד, לרכיבות של כמה שעות כשבעיקר חשובה לי תחושת המהירות. לא צריכה אופניים בשביל שבילי עפר, רק לאספלט ומדרכות. אני רוצה אופניים שמשלבים את המהירות והקלות של אופני כביש עם יציבות , בלמים וצורת כידון של אופני שטח. התקציב שלי הוא בערך עד 5,000 שקלים.
רציתי לשאול לדעתכם, מה עדיף בין שני הדגמים שלהלן.
תודה רבה לכולם

http://www.rosen-meents.co.il/index.php?dir=site&a...

https://www.matzman-merutz.co.il/sirrus-elite-2018
לצפיה ב-'לדגם של מרידה יש שני יתרונות מבחינתך'
לדגם של מרידה יש שני יתרונות מבחינתך
03/05/2018 | 00:13
60
א. יש לו מזלג עם שיכוך. קצת יותר נוח כשהכביש משובש.

ב. ה״רמה״ (הצינור העליון) מונמכת מה שמאפשר עליה על האופניים ללא צורך להניף את הרגל מעל האוכף אלא באמצעות העברתה מעל ה״רמה״.

הדגם השני (ספשיאליזד) בעל מזלג קשיח ו״רמה״ גבוהה. אמנם מבחינת המפרט הוא עדיף אבל לטעמי יהיה פחות נוח לשימוש.

ובכל מקרה כדאי מאד להגיע לחנות ולצאת לסיבוב מבחן.
לצפיה ב-'תודה רבה, אני באמת אלך ואנסה'
תודה רבה, אני באמת אלך ואנסה
03/05/2018 | 21:15
13
לצפיה ב-'צריך המלצה לאפליקציית ניווט דוברת עברית לאופניים'
צריך המלצה לאפליקציית ניווט דוברת עברית לאופניים
30/04/2018 | 18:28
51
היי,
חיפשתי הרבה ולא מצאתי אפליקציית ניווט ברמה של WAZE לאופניים.
לא מעניינים אות פיצ'רים כמו הקלטת מסלול ניווטי שטח וכו'...
יש לי אופניים חשמליים ואני נוסע בעיקר בעיר.

אני מחפש אפליקציה שתדע לחשב מסלול מחדש במידה וטעיתי בפנייה, רצוי שיהיה ניווט קולי ועדיף בעברית.

אגב, ראיתי שבגוגל מפס יש אופציה לנווט עם אופניים אבל כשניסיתי להשתמש לא הצלחתי. מדוע?

תודה רבה
לצפיה ב-'התלבטות לפני קניית אופניים'
התלבטות לפני קניית אופניים
28/04/2018 | 10:29
3
102
שלום,
​אני מעוניין לקנות אופני הרים ומתלבט בין שני דגמים:
​Marin Bobcat 5 29 2018
http://pedalim.com/sg_product~690120~65~0.htm
או
​Cannondale Trail 5 29er
https://www.recycles.co.il/mountain-bikes-Trail-5-...

​בבקשה, אם למישהו יש נסיון עם אחד הדגמים האלו, אשמח לשמוע מה דעתכם.
תודה

לצפיה ב-'הייתי שוקל משהו אחר'
הייתי שוקל משהו אחר
29/04/2018 | 20:40
2
74
שתי האופציות דומות. מדובר באופני ז"ק 29 מהירים. ההסתייגות שלי היא ממערכת הילוכים של 1:10 שתהיה איטית במהירויות גבוהות שלהן מיועדים אופני ז"ק 29
הייתי מחפש מערכת עם מעביר קדמי ושניים או שלושה גג"ש מקדימה, מה שיאפשר גם רכיבה מהירה בשבילים או כביש
לצפיה ב-'מה זה ״מהיר״ מבחינתך?'
מה זה ״מהיר״ מבחינתך?
30/04/2018 | 07:31
1
64
פלטה 32 על גלגל שיניים 11 נותנת יחס של כמעט 1:3 ובקדנצה של 80 אתה מגיע למהירות של קרוב ל-30 קמ׳ש. כמה פעמים אתה מגיע למהירות כזו בשבילים?

מצד שני 32 על 42 נותן יחס קרוב ל 4:3 בטיפוס שזה יחס העברה נוח גם לשיפועים תלולים למדי.

מי שמחפש את הפשטות של מערכת בעלת פלטה בודדת (ויש בזה יתרונות תפעוליים גדולים) ימצא כאן מערכת במחיר אטרקטיבי מאד. אופניים בעלי מערכות 1/11 יעלו כפליים. מערכות 1/12 תעלה כפול בלי האופניים בכלל.

בסך הכל אוסף רכיבים סביר על שלדת אלומיניום. מזלג בסיסי (אי אפשר לקבל יותר ברמת המחיר הזו). גלגלים סבירים ומעצורי דיסק הידראולים. לא רכבתי על אף אחד מהזוגות כך שלא אוכל לחוות דעה באשר לגיאומטריה, אבל באשר למערכת המבוססת על פלטה בודדת מלפנים וקסטה 11-42 אני בעל נסיון. מספיק כמעט לכל שימוש. השתמשתי בפלטה 30 מלפנים (במקום 32 שמגיעה במפרט של האופניים הללו) ומה שחסר היה לי זה דווקא יחס העברה נוח יותר בטיפוס מאשר במישור. בסופו של דבר היגרתי למערכת 1/12 עם פלטה 32 וקסטה 10-50. הגלגל האחד לפני-50 בקסטה הוא 42 שיניים ועליו אני נמצא ברוב העליות. ה״בוסט״ שנותן הגלגל הגדול ביותר (50) שימושי רק ב״קירות״ תלולים במיוחד, וגם בהם לרוב הצמיג מאבד אחיזה לפני שנגמר לי האוויר בריאות. במישורים יחס 1:3 מספיק לגמרי.
לצפיה ב-'תודה רבה לעונים'
תודה רבה לעונים
04/05/2018 | 22:29
19
אני רוכב היום עם טריפל אז ייקח לי זמן להתרגל לגלג"ש אחד מאחורה, אבל נראה שזה מה שמוכרים היום. אנסה לחפש גם דגמים דומים עם שני גלג"שים. שוב תודה

לצפיה ב-'החלפת צמיג באופני הרים, לצמיג דק יותר'
החלפת צמיג באופני הרים, לצמיג דק יותר
28/04/2018 | 18:21
13
62
היי,
ברשותי אופני MERIDA MATTS 15.
אני רוצה להחליף את הצמיג לצמיג של אופני עיר, האם זה אפשרי או צריך להחליף את כל הגלגל?

משהו בסגנון הזה שראיתי בדקטלון:

לצפיה ב-'אפשרי בהחלט'
אפשרי בהחלט
28/04/2018 | 21:44
12
51
רק וודא שאתה קונה צמיג בקוטר הנכון. אם איני טועה האופנים שלך בעלי גלגלים 26 אינטש.
לצפיה ב-'משהו כזה יכול להתאים לדעתך?'
משהו כזה יכול להתאים לדעתך?
28/04/2018 | 22:06
11
54

אלו צמיגי עיר,נכון? לא כביש.

לצפיה ב-'לא יתאים'
לא יתאים
28/04/2018 | 23:16
10
53
אלו צמיגים במידה 700ְ שמתאימה לגלגלים של אופני כביש/סייקלוקרוס. אתה צריך צמיגים  26״

משהו כזה:    https://shop.harim.co.il/product_info.php?cPath=14...
לצפיה ב-'תודה steiff, עוד שאלה:'
תודה steiff, עוד שאלה:
04/05/2018 | 14:05
9
22
ראיתי את הצמיגים הללו שהם tubeless בסביבות 120 שח באיביי.
האם הם יתאימו לי? מה היתרונות והחסרונות של טיובלס לעומת מה שיש לי היום(מה שהגיע עם האופנים רוחב 2.2 עם פנימית)

תודה!!

לצפיה ב-'היתרון בטיובלס'
היתרון בטיובלס
04/05/2018 | 15:19
8
26
א. הצמיג מתאים. אפשר להשתמש בו עם חיזוק רגיל ופנימית.
ב. היתרון בטיובלס שעם חישוק מתאים וחומר אטימה הוא מאפשר רכיבה ללא פנימית וכמעט ללא פנצ׳רים.
לצפיה ב-'מה הכוונה חיזוק רגיל ופנימית בסעיף א?'
מה הכוונה חיזוק רגיל ופנימית בסעיף א?
04/05/2018 | 15:49
6
17
אני יכול פשוט לפרק את הצמיג הישן ולשים את החדש עם פנימית שמתאימה לו?( בגודל 1.75)
אם צריך לשים פנימית למה קוראים לו tubeless??
מקווה שלא עשיתי סלט...תודה
לצפיה ב-'חישוק, לא חיזוק. '
חישוק, לא חיזוק.
05/05/2018 | 00:37
5
20
אינעל דין מחולל השגיאות האוטומטי באייפד.

לא צריך לשים פנימית. אפשר לשים פנימית למי שלא רוצה להתעסק עם טיובלס. הצמיג מאפשר שימוש ללא פנימית אבל זה מצריך חישוק אטום ונוזל איטום. אפשר גם להשתמש בו כמו צמיג רגיל עם פנימית. יש קיטים שמאפשרים הפיכה של חישוק רגיל לאטום שיתאים לטיובלס.
לצפיה ב-'תודה רבה, ועוד שאלה אחרונה:'
תודה רבה, ועוד שאלה אחרונה:
06/05/2018 | 07:21
4
11
האם לדעתך יהיה יותר קל לדווש בשטח עירוני עם צמיגי 1.75 במקום ה2.1 שיש לי היום?
או שהשינוי יהיה כ״כ קטן ואני לא ארגיש אותו?
לצפיה ב-'כן. יהיה יותר קל '
כן. יהיה יותר קל
07/05/2018 | 02:47
2
16
אבל אם תנפח את הצמיגים הנוכחיים ללחץ של 50 אז גם בהם יהיה קל.  
לצפיה ב-'ואין סכנת פיצוץ בכזה לחץ? בד״כ אני ממלא 35-40'
ואין סכנת פיצוץ בכזה לחץ? בד״כ אני ממלא 35-40
07/05/2018 | 08:19
1
5
לצפיה ב-'על רוב הצמיגים כתוב הלחץ המירבי המותר'
על רוב הצמיגים כתוב הלחץ המירבי המותר
07/05/2018 | 08:34
11
ורובם יעמדו בלחצים אפילו גבוהים מזה.

המיגע מודפס או מוטבע על הדופן.
לצפיה ב-'זה לא רק עניין של רוחב, אלא גם של פרופיל המדרס. צמיג בעל '
זה לא רק עניין של רוחב, אלא גם של פרופיל המדרס. צמיג בעל
26/05/2018 | 16:08
7
פרופיל שטח מקריב התנגדות לגלגול תמורת אחיזה טובה יותר בקרקע מפוררת/בוץ וכו' (תלוי בצמיג הספציפי).
עברתי בזוג אופניים שלי מצמיג שטח לצמיג "עירוני" (קוביות קטנות וצפופות מאוד) באותו רוחב, וההבדל בקלות הרכיבה היה משמעותי מאוד. גם ברעש, אגב.
לצפיה ב-'אשמח לתשובתך אני רוצה להזמין...'
אשמח לתשובתך אני רוצה להזמין...
04/05/2018 | 18:00
4
לצפיה ב-'טיול אופניים במרכז הארץ '
טיול אופניים במרכז הארץ
27/04/2018 | 20:54
1
57
אהלן אשמח להמלצות לטיול אופניים במרכז הארץ טיול שטח בטבע קליל 
תודה לעוזרים .
לצפיה ב-'הקלאסיקה היא רכיבה לאורך הירקון'
הקלאסיקה היא רכיבה לאורך הירקון
28/04/2018 | 08:08
54
מגני התערוכה עד תל אפק ובחזרה.

מעבר לזה יש מסלולים בתל-חדיד, יער קנדה,חורשים..
לצפיה ב-'מחיר טיפול באופני הרים '
מחיר טיפול באופני הרים
25/04/2018 | 13:57
15
148
יש לי ג'יינט אנטם, רוצה להחליף קסטה אחורית 9 גלגלים, פלטה קדמית 2 גלגלים ושרשרת , תוצרת שימנו, כמה זה צריך לעלות בערך ?

לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
25/04/2018 | 14:02
94
לצפיה ב-'אתה מתכוון לבצע את העבודה לבד או לתת לחנות עם מכונאי?'
אתה מתכוון לבצע את העבודה לבד או לתת לחנות עם מכונאי?
25/04/2018 | 16:05
13
57
עבודה עצמית: את הרכיבים תוכל לרכוש בארץ (למשך ב״שופ@הרים״ או ״גרופי״ או אתרים מקומיים אחרים) או לרכוש בחו׳ל ולייבא ארצה במשלוח. המחיר בחו׳ל אולי יהיה זול יותר אבל עם עלויות משלוח ומע׳מ העלות הסופית לא בהכרח תהיה נמוכה יותר.

עבודה על ידי מכונאי: יש שתי אפשרויות - האחת היא שאתה מביא את החלקים בעצמך והחנות גובה עבור העבודה (על פי רוב סביב 100-150 ש׳ח לשעה), או שהחנות מספקת גם את הציוד והמחיר שיגבו יכלול עבודה, וזה אומר פרימיום של בין 25-75% על מחיר החלק.
לצפיה ב-'הנה עלות החלקים (רמת XT) בחו׳ל'
הנה עלות החלקים (רמת XT) בחו׳ל
25/04/2018 | 17:57
83
לא פירטת את מספר גלגל השיניים בפלטות שאתה רוצה להחליף אז בחרתי די אקראית 22 ו-32 שיניים. גלגל גדול יותר ייקר קצת את המחיר הכולל.

אם תבחר חלקים ברמה נמוכה יותר (נניח דאור או אסרה) המחיר יורד לחצי.
לצפיה ב-'והנה אותה חבילה (בערך, לא מצאתי אחד לאחד) בקניה בארץ'
והנה אותה חבילה (בערך, לא מצאתי אחד לאחד) בקניה בארץ
25/04/2018 | 18:04
49
לצפיה ב-'בחנות אופניים מקצועית, ללא קניה מוקדמת.'
בחנות אופניים מקצועית, ללא קניה מוקדמת.
26/04/2018 | 00:43
10
57
הייתי בחנות, החלפת קסטה פלטה שרשרת
+ החלפת מיסבים בקרנק, 800 - 1000 ש"ח 
מערכת של שימנו.
כתבתי, יש לי 9 גלגלי שיניים מאחור 2 מקדימה.
מה אתם אומרים ?

לצפיה ב-'האם אתה מבין שיש רמות שונות של מערכות?'
האם אתה מבין שיש רמות שונות של מערכות?
26/04/2018 | 07:49
9
46
גם בתוך המשפחה של 9 הילוכים יש רמות שונות שמתבטאות במחיר שונה.
יש קסטות ב-150 שקל ויש קסטות ב-450 שקל.
פלטות (גלגלי שיניים קדמיים) יש בגדלים שונים. החל מ-22 שיניים ועד 44 שיניים. המחיר שונה מפלטה לפלטה.
החלפת מיסבים בקראנק - יש מיסבים זולים ב-100 שקל ויש ב-600 שקל (וזה, אגב, פריט שלא ציינת בפתיחת השרשור).

הצגתי בפניך מחיר של ציוד ברמה של XT או SRAM X0 שזה בערך אותה רמה ותואם ב-100% האחד לשני. רמות נמוכות יותר יעלו חצי. העבודה (100-150 ש׳ח לשעה) תעלה אותו הדבר.

המחיר בחו׳ל - כפי שהצגתי - סביב 150-170 דולר.
כפי שכבר ציינתי המחיר בחנות כולל הכל יהיה בין 25-75% מעל זה. הצעת המחיר שקיבלת בחנות מסתדרת עם המספרים וכנראה כוללת רכיבים ברמה נמוכה מ-XT.

על מנת לקבל הערכה מדוייקת יותר תצטרך לפרט קצת יותר לגבי סוג הקראנק, גודל גלגלי השיניים (פלטות) ואיזו רמת רכיבים אתה רוצה להרכיב על האופניים.
לצפיה ב-'אני ממליץ על אותה רמה כמו הגלגלים'
אני ממליץ על אותה רמה כמו הגלגלים
26/04/2018 | 10:08
18
לצפיה ב-'בקיצור אני בידיים שלהם.'
בקיצור אני בידיים שלהם.
26/04/2018 | 12:45
7
43
כשיש בעיה החלקה של השרשרת איזה גלגלי שיניים יותר חשובים 
מקדימה או מאחורה ?
אי אפשר להיות ד"ר בכל נושא, כמו במוסכי מכוניות
הם "חוגגים" עלינו.

לצפיה ב-'מתי החלפת שרשרת בפעם האחרונה (אם בכלל)?'
מתי החלפת שרשרת בפעם האחרונה (אם בכלל)?
26/04/2018 | 14:33
6
47
שרשרת מחליפים בערך אחרי 1500 ק׳מ. שרשרות איכותיות מחזיקות קצת יותר.
איחור בהחלפת השרשרת מתחיל לגרום לנזק לגלגלי השיניים. כולם חשובים, לא כולם נשחקים באותו קצב (לא בכולם משתמשים באותה תכיפות ובאותה רמת מאמץ).
בכל מקרה, גם אם החלפת שרשראות בזמן - המועד להחלפת הקסטה מגיע אחרי בין 4500-6000 ק׳מ (בערך אחרי השרשרת השלישית). פלטות מחליפים בלי חוקיות - לפי מידת השחיקה.

מצד שני - החלקת שרשרת יכולה גם להעיד על מעביר אחורי שאינו מכוון כראוי או על כבל שהזדקן.

באשר ל״חגיגות״ על חשבוננו - הצעת המחיר שקיבלת נשמעת הגיונית. חסרים פרטים כדי לדעת עד כמה ״גונבים״ אותך, אם בכלל. אם מדובר בחלקים ברמה הכי נמוכה שיש - המחיר אולי קצת גבוה. מצד שני אם מדובר בחלקים ברמה קרובה לאלו שתמחרתי - המחיר סביר בהחלט.
זכור - בשל האפשרות ליבוא עצמי או רכש עצמי של רכיבים - חניויות האופניים מחזיקות מלאי מצומצם מאד של רכיבים במלאי העצמי. הן מאפשרות ללקוח להביא את הרכיבים בעצמו ובמקרה זה הן גובות רק עבור העבודה. יש רוכבים שמבצעים את מרבית התחזוקה, כולל החלפת רכיבים, בעצמם. חלק מפעולות התחזוקה מצריכות לא יותר ממברג וסט מפתחות ״אלן״. חלק מהפעולות מצריכות כלים יעודיים.
אם אין לך זמן וכלים ואתה לא מוצא עניין או אתגר להשקיע את זמנך בתיקון - מסור את האופניים למוסך. יעלה קצת יותר אבל ״זמן איז מאני״.
לצפיה ב-'עשיתי את העבודה ...'
עשיתי את העבודה ...
26/04/2018 | 23:22
5
46
אתם אומרים שהחנויות לא מעקמות את הפרצוף אם מביאים להם חלקים ?
אני בדרך כלל לא קונה בחו"ל ...
תיקנתי כבר באופני לזמי בקניון דרורים.
קרנק שימנו 500 ש"ח
מיסבי קרנק 100 ש"ח
קסטה 215 ש"ח
פולי סראם 150 ש"ח
שרשרת 125 ש"ח
לא מבין למה בקרנק אין אפשרות להחליף רק את גלגלי השניים ?

לצפיה ב-'בקראנק שלך כן אמורה להיות אפשרות להחליף גלגלי שיניים'
בקראנק שלך כן אמורה להיות אפשרות להחליף גלגלי שיניים
27/04/2018 | 08:29
31
למה לא שאלת בחנות?
לצפיה ב-'דווקא אפשר להחליף רק את הפלטות'
דווקא אפשר להחליף רק את הפלטות
27/04/2018 | 09:27
2
37
אבל יכול להיות שלא היו במלאי בחנות פלטות במידה המתאימה. המחירים נשמעים סבירים.  
לצפיה ב-'500 זה אולי סביר לקראנק'
500 זה אולי סביר לקראנק
27/04/2018 | 13:59
1
37
אבל זה הרבה יותר ממחיר שתי פלטות ברמת דאור, כך שאם החליפו קראנק רק כי לא היו פלטות במלאי זה לא תקין
לצפיה ב-'אכן. '
אכן.
27/04/2018 | 14:50
32
מצד שני אי אפשר לדעת מה היה מצבו של הקראנק... מיסבים דפוקים יכולים להרוס את הציר המובנה. התקנה שגויה יכולה להרוס את ההברגה... אכן החלפת הקראנק היא החלק הפחות טריביאלי בסיפור הזה. אבל כמו שאי אפשר ללמוד שחיה בהתכתבות - אי אפשר לתקן קראנק בהתכתבות.
לצפיה ב-'לפעמים בקראנק לא שווה להחליף רק גלג"שים'
לפעמים בקראנק לא שווה להחליף רק גלג"שים
27/04/2018 | 11:32
32
מחיר של שתים-שלוש פלטות עשוי להיות דומה מאד למחיר של קראנק חדש שכולל פלטות חדשות.
לצפיה ב-'מנהרת אופניים חדשה בהרי ירושלים'
מנהרת אופניים חדשה בהרי ירושלים
24/04/2018 | 17:02
5
189
לדעתי זה מדהים. לא פחות.
לצפיה ב-'ואיך בדיוק מגיעים למנהרה? נשמח למידע.'
ואיך בדיוק מגיעים למנהרה? נשמח למידע.
05/05/2018 | 12:57
4
15
לצפיה ב-'הכניסה למנהרה נמצאת על השביל שיוצא מגן החיות לכיוון עין לבן'
הכניסה למנהרה נמצאת על השביל שיוצא מגן החיות לכיוון עין לבן
05/05/2018 | 23:55
3
32
אבל המנהרה עדיין סגורה לציבור הרחב... לפי מה שנאמר אין עדיין את כל האישורים וזה אמור להיפתח בחודשים הקרובים. 
לצפיה ב-'תודה (-:'
תודה (-:
06/05/2018 | 06:01
6
לצפיה ב-'בצד של עין כרם'
בצד של עין כרם
08/05/2018 | 13:19
1
25
יש שביל אופניים חדש שיוצא מהכיכר שמתחת לעין כרם ומוביל [ב 90% ביטחון] למינהרה. אבדוק בקרוב.
לצפיה ב-'בדקתי. יש שביל סלול חדש עד המנהרה. עדיין סגור.'
בדקתי. יש שביל סלול חדש עד המנהרה. עדיין סגור.
12/05/2018 | 06:13
25
בצד של עין כרם
לצפיה ב-'מישהו מזהה את סוג האופניים?'
מישהו מזהה את סוג האופניים?
23/04/2018 | 11:28
104
לצפיה ב-'Adams Trail A Bike Replacement Hitch with Sleeves'
Adams Trail A Bike Replacement Hitch with Sleeves
22/04/2018 | 11:11
38
משהו יודע איפה אפשר לקנות כזה בארץ:
Adams Trail A Bike Replacement Hitch with Sleeves
(אני צריך רק את הפלסטיקים)
https://www.amazon.com/Adams-Trail-Bike-Trailer-Hi...

תודה
לצפיה ב-'הוצאת fixed cup '
הוצאת fixed cup
18/04/2018 | 23:08
3
87
bottom bracket fixed cup
ניסיתי להוציא את זה בכל הכוח  כמה שעות ואז גילית שההברגה יוצאת עקום יש דרך להויא אותו?
וגם אם הוא יצא ההברגה עקומה אז ההחזרה גם תיהיה עקומה יש טעם בככל לנסות?
לצפיה ב-'חשבת לקחת את האופניים למכונאי?'
חשבת לקחת את האופניים למכונאי?
21/04/2018 | 07:22
2
48
למכונאי יש כלי עבודה שיכולים לסייע...
לצפיה ב-'מחיר'
מחיר
21/04/2018 | 20:34
1
51
האופניים ישנות המחיר לא ישתלם
לצפיה ב-'המחיר של החלפת ציר מרכזי לא תלוי בגיל האופניים'
המחיר של החלפת ציר מרכזי לא תלוי בגיל האופניים
21/04/2018 | 21:27
51
צריך כלים מתאימים. העלות של הכלים תהיה גבוהה מעלות התיקון.
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי מותג או מדבקה'
עזרה בזיהוי מותג או מדבקה
18/04/2018 | 00:55
13
93
שלום לכולם
אני מתקשה להבחין בין פירמות אמיתיות, יצרניים איכותיים לבין "מדבקה"
מי מהיצרנים הבאים מבטיח לי איכות ומי "מדבקה"?
והאם זה נכון שיש יצרנים שהפכו למדבקה בכך שעברו לייצר בסין?
אלקטרה טאוני
דהון (SUV) (Vitesse) (ECO)
ראלי
קאררה
SPX
EVOKE
TREK
schwinn
KSM
בסידן
לצפיה ב-'יצור בסין לא הופך אופניים ל״מדבקה״'
יצור בסין לא הופך אופניים ל״מדבקה״
18/04/2018 | 14:31
8
94
יצור בלי בקרת איכות מסודרת ובלי מפרט מסודר ומפורסם הופך אופניים ל״מדבקה״.

אלקטרה טאוני - חשמלים עירוניים
דהון (SUV) (Vitesse) (ECO) מותג עירוני
ראלי - מותג, אבל מתמקד בפלח השוק המוזל
קאררה - מדבקה
מדבקה- SPX
מותג- EVOKE
מותג- TREK
מותג למוזלים - schwinn
מותג שמתמקד בפלח השוק הזול- KSM
בסידן - יבואן אופני המדבקה הגדול בארץ, ובנוסף גם יבואן של מותגים איכותיים. האופניים עם מדבקת ״בסידן״ הם המקור למונח ״אופני מדבקה״.

שיהיה ברור שאפשר לפעמים למצוא אופני ״מדבקה״ בכלל לא רעים. זה לא משהו שהייתי לוקח לשטח באופן סדיר אבל להתניידות עירונית זה יכול להיות מספיק לגמרי.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/04/2018 | 14:06
2
44
אלקטרה טאווני זה חשמלי תמיד?
בחנות אחת אמרו לי שיש להם אופניים "טאווני" לא חשמליים, אולי אני זוכר לא נכון.
לגבי בסידן, אז קיים גם מותג איכותי וגם אופניים לא איכותיות? איך מבדילים בין בסידן מדבקה לבסידן המותג?
לצפיה ב-'קובי בסידן הוא יבואן גדול'
קובי בסידן הוא יבואן גדול
19/04/2018 | 16:20
1
103
שמייבא הרבה מותגים, וגם אופני מדבקה.

חלק מאופני המדבקה שהוא מייבא נקראים ״בסידן״ האופניים עם מדבקות ״בסידן״ הם אופני מדבקה. כולם.
לצפיה ב-'מעיין! תודה '
מעיין! תודה
19/04/2018 | 19:04
11
לצפיה ב-'שמעת על משהו שקוראים לו venzo? (לא בארץ)'
שמעת על משהו שקוראים לו venzo? (לא בארץ)
19/04/2018 | 21:29
3
39
http://www.venzobike.com לפי הביקורות עליהם אנשים דווקא די מתלהבים...

אם כי יש להם חומרים שלא שמעתי...Alloy V9

לצפיה ב-'אין כמו חברות סיניות עם שם אירופאי'
אין כמו חברות סיניות עם שם אירופאי
20/04/2018 | 14:10
2
205
לצפיה ב-'לי venzo נשמע דווקא כמו שם סיני, אבל to each his own'
לי venzo נשמע דווקא כמו שם סיני, אבל to each his own
22/04/2018 | 11:00
1
21
כמו שסטייפ(לר) אמר, גם סינים יכולים להיות טובים (אחרת הייתי מתחיל להסתכל למעלה מתי הלווינים שלהם יפלו לי על הראש).
לצפיה ב-'ספר את זה ל Sergio Venzo'
ספר את זה ל Sergio Venzo
22/04/2018 | 11:13
23
אין לי מושג מיהו, אבל מצאתי אותו בוויקיפדיה באיטלקית...
לצפיה ב-'אני חושב שההגדרה של "מדבקה" היא אחרת - כאשר יצרן מסוים '
אני חושב שההגדרה של "מדבקה" היא אחרת - כאשר יצרן מסוים
25/05/2018 | 14:31
2
מייצר אופניים מתכנון עצמאי - ואז מוכר אותם לסיטונאים שבוחרים להם שם כאוות נפשם. וכף אפשר לקבל בדיוק את אותו זוג, תחת שמות שונים ומיבואנים שונים.
בזמנו עזרתי לחבר לייבא ארצה כמה מאות זוגות שהוא היה צריך כמתנה ללקוחות שלו. באתרים של יצרנים סיניים יש מפרט מאוד מסודר ומאוד מפורט, תוך שימוש בחלקים מוכרים באיכות סבירה עד טובה.
מה היבואנים בוחרים להביא לארץ זה כבר עניין אחר...
לצפיה ב-'מה לגבי המותגים האלה? '
מה לגבי המותגים האלה?
20/04/2018 | 00:13
3
85
מישהו יודע לומר?
komax
Rainbow
Totem
Fury
Norco
RALEIGH
GT
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'שלושת האחרונים הם מותגים'
שלושת האחרונים הם מותגים
22/04/2018 | 15:55
1
31
הראשונים נראה לי אופני מדבקה.
מה עם XDS ? אני רואה הרבה כאלה לאחרונה אבל בפורומים בינלאומיים לא זכור לי ששמעתי עליהם.
לצפיה ב-'XDS חברה סינית'
XDS חברה סינית
22/04/2018 | 19:47
31
בעלת אופניים מרמה נמוכה עד סבירה
לצפיה ב-'ריינבו הם "מותג הבית" של רוזן ומינץ. עקרונית הם עונים להגדרה'
ריינבו הם "מותג הבית" של רוזן ומינץ. עקרונית הם עונים להגדרה
25/05/2018 | 14:34
3
מדבקה, אבל חלק מהדגמים שהם מביאים תחת השם הזה אל רעים בכלל. לפי השמועות, כשמרידה החליטה שהיא מפסיקה לייצר את דגמי הכניסה הזולים שלה, רוזן מינץ פשוט הלכו למפעל שייצר את אותם דגמים, והזמינו בדיוק את אותם אופניים - רק תחת השם ריינבו.
בעצם, זו יותר משמועה - בזמנו ידידה שלי ובעלה קנו שני זוגות של ריינבו כאלו, ומכיוון שנגמר במלאי במידה של הידידה, היא קיבלה מרידה. השוואת שני הזוגות הבהירה שמדובר בדיוק באותם אופניים. אם אני זוכר נכון, ההבדל היחיד שמצאנו היה בידיות הכידון...
לצפיה ב-'פנס חדש באריזה אטומה - Lezyne Super Drive 1500'
פנס חדש באריזה אטומה - Lezyne Super Drive 1500
19/04/2018 | 12:27
58
פנס Lezyne Super Drive 1500 Front Light - חדש באריזה מקורית אטומה מעולם לא היה בשימוש נקנה בחו"ל.
הפנס המומלץ ביותר והחזק ביותר של Lezyne 1500 לומן אמיתי, 3 לדים, 7 מצבי תאורה משעתיים עד 148 שעות לפי התוכניות השונות.
חדש באריזה מקורית אטומה! מעולם לא היה בשימוש ולא הורכב על האופניים. 550 שח.
http://www.lezyne.com/product-led-perf-super1500xx...

http://road.cc/content/review/230898-lezyne-super-...

למעוניינים יש בנוסף מתקן אלומיניום נשלף של lezyne לחיבור הפנס לאופניים 80 שח.
לצפיה ב-'אופני ילדים woom2 בישראל'
אופני ילדים woom2 בישראל
18/04/2018 | 21:25
1
38
הי אני מחפש לקנות אופני woom2 בארץ אבל לא מוצא היכן.
מישהו מכיר חנות אופני ילדים איכותית שאולי מוכרת את האופניים?
קישור לאתר היצרן

לצפיה ב-'אתה יכול להזמין באמזון'
אתה יכול להזמין באמזון
24/04/2018 | 13:10
16
אם כי המשלוח לישראל עלול להפוך את האופניים לדי יקרים.

אני חיפשתי דברים דומים ובסוך הלכתי על  16 kiddies - הבן שלי מרוצה עד הגג
לצפיה ב-'מנשא אופניים לרכב 7 מקומות'
מנשא אופניים לרכב 7 מקומות
15/04/2018 | 12:22
7
46
שלום!
אני מחפשת מנשא לאופניים המתאים לרכב 7 מקומות. המוכר אמר שאין בעיה לשים מנשא אחורי רגיל ואז במקום שזה יישב על הבגאז' זה נשען בעצם על החלון האחורי. אמר שרב המשקל כלפי מטה, לא לכיוון החלון (שהוא ניצב לכביש בעצם) אז אין בעיה.
אני בכל זאת קצת חששתי לחיי החלון...
יש למישהו נסיון עם זה? ראה אחרים? יודע אם זה עובד?
תודה רבה!
לצפיה ב-'שום בעיה'
שום בעיה
15/04/2018 | 20:05
6
46
את התומך התחתון משעינים מתחת לחלון.
לצפיה ב-'לפעמים לא מסתדר מתחת לחלון'
לפעמים לא מסתדר מתחת לחלון
15/04/2018 | 22:23
5
45
התומך התחתון על החלון בלי בעיה.
הבעיה היא דווקא בעליון כי בחלק מהרכבים לדוגמה טויוטה ורסו הנפוץ, יש ספויילר פלסטיק מעל החלון האחורי ואם מניחים עליו את התומך העליון הוא עלול להישבר מהמשקל או מקפיצות על פסי האטה וכד'.
גם כשקצה הגג מפח רגיל, משקל של 3 זוגות אופניים עלול לגרום לעיקום הפח. קרה לי אישית ברכב שלי.
לצפיה ב-' לא נעים...'
לא נעים...
16/04/2018 | 08:38
1
38
האמת היא שעוד לא הצלחתי לעקם פח או לשבור חלון בעצמי אבל ראיתי חלון אחורי של רכב מסוג זה מתנפץ כאשר הרימו ופתחו את הדלת האחורית (עם החלון המובנה בה) עם מנשא מורכב עליה. האופניים לא היו על המנשא כך שלא משקל האופניים הוא שגרם לשבר אלא כנראה מתיחת יתר של הרצועות ונקודת לחץ על החלון שהתעצמו בגלל פתיחת התא (משך כנראה את הרצועה יותר מידי).

מצד שני, תלוי כמובן בנסיבות הנסיעה, ברכב של 7 נוסעים אפשר לקפל את הספסל האחורי ולשים את האופניים (מינוס הגלגל הקדמי) בתוך הרכב. בעידן אופני ה-26 הייתי שם אופניים בבגאז׳ של מאזדה 323 בפירוק שני הגלגלים.

המנשאים של סאריס ושל טולה מאפשרים לווסת את זוית הפתיחה של הזרועות ומצורפת למנשא טבלה שמפרטת את הזוית המומלצת והמיקום המומלץ לדגמי רכב שונים.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות! פנימה זה לא אפשרי - יש לנו 7 מקומות כי '
תודה רבה על התשובות! פנימה זה לא אפשרי - יש לנו 7 מקומות כי
16/04/2018 | 13:45
28
אנחנו צריכים אותם בשביל המשפחה :) בכל זאת עדיף לקשור אופניים בחוץ, לא ילדים...
לצפיה ב-'תודה על התגובה. אין לנו פלסטיק מעל לחלון האחורי'
תודה על התגובה. אין לנו פלסטיק מעל לחלון האחורי
16/04/2018 | 13:50
2
27
אז זו לא בעיה, אבל לא ממש הבנתי לגבי הגג.
המנשא מתחבר בעצם לדלת האחורית אם אני מבינה נכון, לא? והרצועות נקשרות בכל מיני נקודות סביב הדלתות. לא רואה איפה הגג נכנס פה לתמונה, אבל אולי לא הבנתי איך מחברים את זה? או אולי אנחנו מדברים על סוגים שונים של רכבים? שלנו דומה מאחור אני מניחה לברלינגו או משהו כזה. 2 דלתות אחוריות ניצבות לכביש, נפתחות הצידה, לא כלפי מעלה. 
אני צריכה להיזהר איפה אני שמה מי מהתומכים? או איפה אני קושרת את הרצועות?
תודה רבה!
לצפיה ב-'ברכב שלך זה כנראה פחות בעייתי'
ברכב שלך זה כנראה פחות בעייתי
16/04/2018 | 14:34
1
32
בחלק מהרכבים, בפרט אלה בהם הדלת האחורית נפתחת כלפי מעלה, יש בחלקה העליון ספוילר (משפר זרימת אוויר, עשוי פלסטיק די מצ׳וקמק) והחיבור של הרצועות העליונות (יש עוד שתי רצועות תחתיות וברוב המנשאים יש גם רצועה נוספת לכל צד) נעשה כך שהוא רוכב על הספוילר ונתפש במתכת של הדלת עצמה שנמצאת מתחת לספוילר. החיבור הזה באמת קצת מפחיד כי הפלסטיק הזה לא חזק במיוחד, אבל עדיין לא ראיתי אותו ניזוק למרות החששות.
בכל מקרה  - לא רלוונטי במקרה שלכם - להבנתי מדובר בשתי דלתות שנפתחות הצידה כך שממילא אין ספויילר. פשוט מחברים את הרצועה העליונה לחלק העליון של הדלת, את התחתונה לחלק התחתון, ואת הרצועות הצדדיות לכל אחד מהצדדים. אפשר לשחק קצת עם האורך של הרצועות (וגם להחליף לרצועה ארוכה יותר אם צריך) כדי למקם את המתקן מתחת לחלון. את חלקו התחתון, אם הגיאומטריה שלו ושל הרכב מאפשרת, אפשר להשעין על הטמבון, או לדחוף לגומחת לוחית הרישוי (לא בטוח שרלוונטי ברכב שלך).
לצפיה ב-'תודה רבה רבה על ההסבר המפורט!'
תודה רבה רבה על ההסבר המפורט!
16/04/2018 | 18:45
5
לצפיה ב-'אופני הרים שיתאימו להסבה לאופניים חשמליות'
אופני הרים שיתאימו להסבה לאופניים חשמליות
15/04/2018 | 18:19
2
43
שלום.יש לי ערכת קיט (גלגל 26" שמורכב עליו מנוע, וכן סוללה עם הספק גבוה = כבדה  יחסית לסוללות הסטנדרטיות). איזה אופניים מומלץ לקנות לזה? (הן בעצם צריכות להיות חזקות,קלות,ועמידות)
תודה!
לצפיה ב-'במיוחד בשבילך'
במיוחד בשבילך
15/04/2018 | 20:08
1
57
פיצלנו את פורום אופנים חשמליים מפורום אופניים.
לצפיה ב-'פססט, הוא כבר כתב שם, נראה לי אפשר להוריד את זה...'
פססט, הוא כבר כתב שם, נראה לי אפשר להוריד את זה...
15/04/2018 | 21:46
39
אגב, תפוז עבור לפורמט מיטת סדום שאי אפשר להדגיש ההפניה כמו שהיה בעבר? אני זוכר שההודעה היתה מופיעה הרבה יותר בגדול ובצבע..
לצפיה ב-'מחבר לנגרר ילדים'
מחבר לנגרר ילדים
14/04/2018 | 19:15
1
39
הי,

יש לי נגרר של TREK, דומה לזה:  http://bicycletimesmag.com/review-trek-mountain-tr...

המתאם שיש לי כרגע לא מתאים למוט כסא באופניים שלי, הוא גדול מדי והמוט שלי צר.

היכו ניתןלקנות מתאים?  יש פתרון אחר שניתן להכין לבד?

תודה

לצפיה ב-'רצועת טפלון או אפילו פלסטיק רגיל'
רצועת טפלון או אפילו פלסטיק רגיל
14/04/2018 | 23:23
31
למשל לגזור בקבוק של משקה מוגז. שתיים שלוש שכבות זו על זו ומתחברות למקום בשני אזיקונים.
לצפיה ב-'תעזרו לי בבקשה עם בחירה של מידה נכונה'
תעזרו לי בבקשה עם בחירה של מידה נכונה
10/04/2018 | 13:15
4
77

אני 1.79-180, רוכב 95 אחוז מהזמן בעיר, אוהב רכיבות כושר, רוצה להיות די זקוף על האופניים (כנראה שיהיה שינוי כידון/סטם בהמשך).
אני נופל בין מדיום ללארג.
בהנחה שיהיה לי נוח על שתי המידות, מה לקחת?
מה אני אומר להרגיש אם האופניים קטנים /גדולים מידי ?
מתכוון לקנות את אלה (יש שם נתוני גאומטריה וכו)
לצפיה ב-'לכביש קח מידה גדולה. לשטח קטנה'
לכביש קח מידה גדולה. לשטח קטנה
11/04/2018 | 02:45
50
מאחר ואתה לרוב בכביש - גדולה.
לצפיה ב-'היות ואתה נופל בין מידות, זה גם תלוי בדגם הספציפי'
היות ואתה נופל בין מידות, זה גם תלוי בדגם הספציפי
12/04/2018 | 16:27
37
שתבחר. לכל דגם גואמטריה משלו שמשפיע על תנוחת הרכיבה. בשילוב עם הפרופרוציות האישיות שלך (אצל אנשים שונים היחס בין אורך הרגלים לחלק הגוף העליון שונה) אין ברירה אלא לנסות כל דגם רלוונטי בשתי המידות ולראות מה נוח לך.
לצפיה ב-'אתה לא נופל ממש באמצע בין המידות, קרוב יותר ללארג', לא?'
אתה לא נופל ממש באמצע בין המידות, קרוב יותר ללארג', לא?
13/04/2018 | 14:55
29
גם לא הבנתי איך רכיבות כושר מסתדרות עם תנוחה זקופה
לצפיה ב-'בסוף לקחתי מדיום'
בסוף לקחתי מדיום
14/04/2018 | 15:40
38
עשיתי רכיבות על שתי המידות, מדיום ולארג.שתיהן הרגישו בסדר רק שבלארג הרגשתי יותר מתוח, ידיים ישרות, אז לקחתי את המדיום.בנתיים מהכמה רכיבות נסיון שעשיתי חושב שקלעתי לעניין המידה.
אני יותר שפוף עליהן ממה שרגיל באופני ה-ז"ק הישנות שלי ורוצה להיות טיפה יותר זקוף אז חושב לשדרג סטם או כידון (לכידון רייזר) או שניהם.נראה בהמשך
לצפיה ב-'מחפש אתר למסלול אופניים בעיר'
מחפש אתר למסלול אופניים בעיר
10/04/2018 | 20:07
3
40
אני מחפש אתר למצוא מסלול אופניים מעיר לעיר
לדוגמא מהוד השרון להרצליה
כאשר אני עושה בגוגל מפות אין אפשרות לבחור באופניים
וכאשר אני מגדיר מסלול ברגל הוא לא המסלול הטוב לאופניים
תודה
לצפיה ב-'מפת שבילים'
מפת שבילים
10/04/2018 | 20:49
1
39
שבילים לאופניים. לא יודע אם מתאימים לכל מהירות ואיך משתלבים עם הולכי רגל. בהצלחה.
לצפיה ב-'מה רואים שם?'
מה רואים שם?
11/04/2018 | 20:06
23
אני מחפש מקום לשים מקור ויעד ושהוא יאמר לי שביל לאופניים
רחוב X בהוד השרון לרחוב Y בהרצליה לדוגמא
לצפיה ב-'אתה לא היחיד שמחפש...'
אתה לא היחיד שמחפש...
12/04/2018 | 06:45
29
הסוגיה עולה פה מדי כמה שבועות/חודשים.

אין כלי אוטומטי כזה, ובשל מיעוט יחסי של שבילי אופניים בארץ והזנה חלקית בלבד שלהם לשכבת מסלולי האופניים במפות של גוגל - גם המפה של גוגל היא פתרון חלקי בלבד.
אם מדובר במסלול יומי - צריך לנסות כמה מסלולים ולמצוא את הטוב ביותר.

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

מגנייט- המזרונים האורטופדיים האייכותיים והייחודיים בישראל
מגנייט- המזרן הבריאותי
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
ד
מומחה לכף רגל וקרסול

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה