לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2789227,892 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'Recall לאופני ברומפטון'
Recall לאופני ברומפטון
30/09/2017 | 00:14
53
מי מאיתנו שמחזיק אופני ברומפטון מוזמן לבדוק באתר היצרן אם המספר הסידורי של אופניו נמצא בין אלה שנקראים לטיפול. מדובר בהחלפת הציר המרכזי.
ההחלפה תבוצע על ידי אחד המפיצים המורשים.
לצפיה ב-'מרוץ אופניים סובב רמת ישי ע"ש רפי בן חקון - חוה"מ סוכות 2017'
מרוץ אופניים סובב רמת ישי ע"ש רפי בן חקון - חוה"מ סוכות 2017
29/09/2017 | 15:48
41
מרוץ אופניים סובב רמת ישי, ע"ש רפי בן חקון, מאחל לכל רוכביו, לחיילי צה"ל היקרים ולכל עם ישראל גמר חתימה טובה וצום קל! ניפגש בשבילים..

6.10.17 | יום שישי א' חוה"מ סוכות | זינוק: 08:10 
לפרטים והרשמה לחצו כאן 
http://ourrafi.sportweb.co.il/
לצפיה ב-'יבואנים עם הסכמי הבלעדיות שלהם, מה קרה לגלובליזציה חמדנית...'
יבואנים עם הסכמי הבלעדיות שלהם, מה קרה לגלובליזציה חמדנית...
27/09/2017 | 23:11
4
119
אני מבין שהם רוצים להגן על עצמם, אבל כשיבואן בעצמו אומר לך להזמין paratrooper בחו"ל כי הוא מחזיק דגם ישן שכנראה יש לו שילדה  שיכולה לקבל רק 26" ולא 27.5 , זה כבר מסמר בלי ראש.

קופצים לאתר הראשי  של Montague , שולח רק לארה"ב?, בסדר נשתמש בmustop, ישחטו במחיר בטח, אבל כולם כאלה,
אעפס לא רק שהוא שולח רק לארה"ב , הוא לא מוכן לקבל כסף מpaypal שמחוץ לארה"ב. בונקר.

אוקי, עוברים לamazon, נמכר שם, אבל דרך safecastle, קופץ לsafecastle ישירות כמעט מזמין ורואה ... שמשלוחה בינלאומית של אופניים לישראל עולה ..20$.. .??

מתקשר ובודק... מקבל אחת עם מבטא "אבסטרקטי" אעפס, גם הם לא שולחים אותם לישראל, אבל לארה"ב כן? , כן, אבל בתנאי שזה residential ,  נותן לה את הכתובת של mustop כדי שתבדוק עם זה נחשב לresidential , כן, אין בעיה (לא מבין למה אין בעיה  ,אבל...)  אפשר לשלוח.

עושה הזמנה, מתקשר שוב כדי לבדוק ..

היא תתקשר למחסן ותחזור אלי מחר אם הם מסכימים לשלוח...

לא היה לי כח להתעצבן עליה כי בקושי הצלחתי להבין אותה גם ככה ...
bullocks...
לצפיה ב-'קבל עוד סיפור ביזארי - נסיון רכישה מ WIGGLE'
קבל עוד סיפור ביזארי - נסיון רכישה מ WIGGLE
29/09/2017 | 14:12
3
89
אזהרת אמל"ק:
החלטתי לרכוש תיק רכיבה חדש והפור נפל על קמלבק מיול (660 ש"ח בארץ באדיבות היבואן המקומי, שאני לא נכנס לו לכיס אבל לי זה יקר).
באתרים בחו"ל נמכר בד"כ ב- 100$ מאסו מנו, תמיד יש כמובן מבצעים ותמיד זה זול משמעותית.
החיפוש הסתיים (כך חשבתי) באתר של הבריטים הקורקטיים מ- WIGGLE. קניתי מהם בעבר ולא ציפיתי לבעיות מיוחדות והנה, ברוך השם, עיצבנו אותי.
נכנסתי לאתר ומצאתי שם את הדגם הנ"ל ב- 52$, כשבתוספת משלוח יוצא הכל יחד 60$ בערך. שמחתי על הדיל השווה והזמנתי לי אחד. שילמתי בפייפאל וקיבלתי אישור על ביצוע התשלום ופתיחת ההזמנה.
לאחר יממה קיבלתי מהם מייל שבשל תקלה באתר שלהם, שנגרמה לאחר שצוות ה- IT שלהם לא הצליח להתגבר עליה (!), האתר לא מעודכן ובמקרה שלי לא מעודכן בו שהתיקים האלו אינם במלאי. אחרי שהתעצבנתי והשבתי להם קיבלתי עוד ועוד תגובות משעממות מהם והתייאשתי.
למחרת הזמנתי את אותו תיק מ- PERFOREMENCEBIKE ב- 80 דולר, וגם שם לאחר השלמת הליך ההזמנה קיבלתי פניה שההזמנה בוטלה מאחר והם לא עובדים עם פייפאל (?) ולמרות שהקישור לפייפאל קיים באתר שלהם וככה בעצם שילמתי...
אחרי שההזמנה בוטלה נכנסתי שוב לאתר שלהם כדי להזמין באשראי, וראיתי שהמחיר עלה - כמה מפתיע - בעשרים וחמש דולר!!
חשבתם שסיימתם לקרוא?? ממש לא.

יומיים אחרי שענו לי מוויגל שהתיק לא במלאי, ביקשתי מאחי, שחי באמסטרדם שינסה להזמין אותו בעצמו.
אחי לא התעצל וביצע הזמנה בו במקום של אותו תיק באותו הצבע ונחשו מה קרה??

כמובן שהתיק במלאי והכל בסדר. ההזמנה עובדה, התיק נארז ונשלח אליו.

התחושה שלי שיש מגמה של התחמקות מביצוע משלוחים לישראל, אולי בגלל שירות הדואר שלנו המפורסם בטיבו בעולם, אולי מסיבות אחרות. מדוע הם טורחים להשאיר את האופציה להזמין מישראל פתוחה בתהליך ההזמנה שלהם אני לא יודע.

מה שהכי מבאס, הוא שגם הממשלה והמיסוי הכבד שלה דופקים אותנו מכיוון החנויות, וגם הדואר המעפן שלנו מונע מחנויות אונליין זולות לשלוח לישראל... 
לצפיה ב-'לפחות אצלי דווח שהם שלחו את זה לmusttop '
לפחות אצלי דווח שהם שלחו את זה לmusttop
01/10/2017 | 13:03
56
אמנם זה יגיע לכתובת Musttop רק בשבוע הבא (וזה אומר כנראה שזה לא יגיע אלי בחופש סוכות זה נורא מבאס), בחיים לא הרכבתי אופניים  ממש מscratch, אני עדיין לא בטוח אם אצטרך לעשות לBB shell , את הtapping בשביל לנקות זבל מההברגה  (קראתי שיש המלצה לעשות לשלדות חדשות את זה, אבל אני לא יודע אם זה נוגע רק לשלדות או גם לאופניים חדשים).

לא יודע בקשר לwiggle , אני בדרך כלל מזמין מsjs, (יש לו דברים שבדרך כלל לא שיערתי שהם קיימים) יש לו אחלה חישוקים ורק הוא מוכר את גלג"ש של thorn.
אם כי כנראה אצטרך לחרוג ממנהגי ולהזמין alfine 11 (רביעי אחרון ודי, צ'אנס לשיפורים האחרונים שנכנסו) ממקום אחר.

זה מיסוי וגם מכס אם כי שמעתי שרוצים להוריד המון רגולציה בנושא.
לצפיה ב-'זה הדואר שמאבד דברים או סתם איטי, וישראלים שמנצלים את השירות'
זה הדואר שמאבד דברים או סתם איטי, וישראלים שמנצלים את השירות
12/10/2017 | 23:44
1
14
הטוב כדי לדרוש זיכויים על דברים שמאחרים - ולא טורחים לשלם כשזה כן מגיע... בקיצור, הרווחנו את זה די ביושר.
אם כי יש גם עסקים שלא רוצים לעשות עסקים עם ישראל מסיבות פוליטיות.
למה הם לא מורידים את אופצית השליחה לישראל? בשביל יכולת ההכחשה - משמע רשמית הם עדיין עובדים עם ישראל והכל סבבה, ולכן אף אחד לא יכול לבוא בתלונות.
לצפיה ב-'הם הסבירו לי שיש להם פשוט הסכם עם Montague '
הם הסבירו לי שיש להם פשוט הסכם עם Montague
15/10/2017 | 15:57
7
שמונע מהם לעשות את זה. (משהו כמו trek אבל פחות מקביל כי trek בכלל אי אפשר להזמין מאתר)..
לפחות זה עבר חלק ואפילו הגיע ישר ביום שני שעבר כך שהיו לי יומיים לעבוד עליהם
(כשהרוב הוגדש להפטר מהגועל נפש של איחוד מעצורים ושיפטרים ביחידה אחת)
לצפיה ב-'מי השאיר גלגל קידמי ליד סיבוב מוצא?'
מי השאיר גלגל קידמי ליד סיבוב מוצא?
29/09/2017 | 11:51
48
גלגל אופנים שנשאר אתמול בחניה ליד סיבוב מוצא יוחזר בשמחה. shor_ry@yahoo.com
לצפיה ב-'פסטיבל אופניים'
פסטיבל אופניים
26/09/2017 | 09:32
2
135
שלחו לי מידע על פסטיבל שייערך בחול המועד סוכות יום ג' (כ' תשרי) 10.10.2017 ויהיה באצטדיון העירוני של אופקים, מצ''ב הפלייר.
נשמע לי מאד מעניין ואני חושבת לנסוע לשם עם הילדים, מה דעתכם?
מישהו היה שם?
חברות שלי היו שם ואמרו שהיה מהמם

לצפיה ב-'נו, אם חברות שלך אמרו... את בד"כ סומכת עליהן?'
נו, אם חברות שלך אמרו... את בד"כ סומכת עליהן?
26/09/2017 | 20:57
32
לצפיה ב-'אם הפסטיבל יהיה בעוד שבועיים איך החברות שלך היו שם?'
אם הפסטיבל יהיה בעוד שבועיים איך החברות שלך היו שם?
27/09/2017 | 00:24
74
ואם את רוצה לפרסם את האירוע - אפשר לבקש מהמנהלים במערכת המסרים. זה יותר ראוי מנסיון להציג את הפרסומת כהודעה תמימה.
לצפיה ב-'הבובות הקטנות רוצות שאבא ינפח אופניים '
הבובות הקטנות רוצות שאבא ינפח אופניים
25/09/2017 | 17:27
2
94
הבובות המתוקות שלי (6.5 ו- 8) 
ביקשו מאבוש שינפח להן את הצמיגים באופניים לפני חג האופניים בסופש 
אבא נהג מונית ומנפח בתחנת דלק, נטול משאבה ייעודית וכאלה אבל מטורף על הצל של הבנות ונחוש לתת להן את החיים והלב ואוויר בגלגלים..
מה הלחץ ששמים בגלגלי אופניים?
(האופניים רגילים לגמרי אבל בגדר מולטי וי איי פי ��)
אשמח להמלצה חברים יקרים !!
לצפיה ב-'כתוב על הצמיגים בצד'
כתוב על הצמיגים בצד
25/09/2017 | 21:22
1
83
30PSI זו אפשרות סבירה [ומספקת לאופניים קטנים ולרוכבות קטנות] אם לא מצאת מה רשום על הצמיגים.
לצפיה ב-'תודה רבה חבר'
תודה רבה חבר
26/09/2017 | 05:40
54
יום מושלם 
לצפיה ב-'קניה ומכירה לחודש ספטמבר'
קניה ומכירה לחודש ספטמבר
08/09/2017 | 13:15
8
52
לצפיה ב-'פנס קדמי Cateye Volt 1600 USB'
פנס קדמי Cateye Volt 1600 USB
07/09/2017 | 20:32
2
124
פנס חדש באריזה מקורית מעולם לא היה בשימות ולא הותקן על אופניים.
Cateye Volt 1600 USB Front Light
הפנס החזק ביותר והטוב ביותר בשוק.
ממולץ על ידי אתרים רבים.
תוצרת יפן.
http://www.cateye.com/en/products/detail/HL-EL1010...
נא לפנות במסר פרטי, תודה.

600 ש"ח
לצפיה ב-'תמונות נוספות'
תמונות נוספות
08/09/2017 | 18:27
74
לצפיה ב-'מחיר מעודכן בהודעה פרטית.'
מחיר מעודכן בהודעה פרטית.
07/10/2017 | 14:27
2
לצפיה ב-'אופני זנב קשיח kona מידה L'
אופני זנב קשיח kona מידה L
10/09/2017 | 09:32
1
149
מוכר אופני Kona Kahuna DL מידה L בנות כשנה וחצי.

לפרטים: יהבי, 054-4982700
לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
10/09/2017 | 10:35
104
לצפיה ב-'מנשא לרכב'
מנשא לרכב
22/09/2017 | 07:48
60
150 ש"ח
בהוד השרון
לצפיה ב-'למכירה נעלי רכיבה לשטח Northwave Celsius 2 GTX MTB מידה 42'
למכירה נעלי רכיבה לשטח Northwave Celsius 2 GTX MTB מידה 42
26/09/2017 | 11:13
33
למכירה Northwave Celsius 2 GTX MTB מידה 42
חדשות בקופסה. נעלי MTB אטומות למים, סוליית קרבון.
נמכרות עקב מידה לא מתאימה.מעולם לא ננעלו ולא רכבו איתן.
500 ש"ח

לצפיה ב-'Electra Townie ורודות, לא היו בשימוש'
Electra Townie ורודות, לא היו בשימוש
11/10/2017 | 22:49
10
כסא וידיות לבנות. 
עם סל קדמי שחור.
052-5515-164
ברחובות.
2200 ש"ח, גמיש
לצפיה ב-'שנה טובה לרוכבות ולרוכבים. '
שנה טובה לרוכבות ולרוכבים.
20/09/2017 | 07:46
14
32
שנה טובה לרוכבות ולרוכבים
שנזכה לדווש על צמיגים טובים
שיהיו אופנינו קלים ונטולי תקלות
ושלא נזיע הרבה בעליות.

לצפיה ב-'שנה טובה ובטוחה לכולנו '
שנה טובה ובטוחה לכולנו
20/09/2017 | 14:53
7
לצפיה ב-'שנה טובה ומבורכת וגמר חתימה טובה!!'
שנה טובה ומבורכת וגמר חתימה טובה!!
23/09/2017 | 18:11
12
26
טייף שותפך לניהול והגולשים כמובן.
בהזדמנות זו בדקתי את נושא מיקום הכסא והאפשרות לתנועה קדימה במסילה . אכן לדעתי הוא נמצא כ 60% מהטווח וניתן להזיזו קדימה כ 2-2.5 ס'מ . במהלך החג רכבתי ולתחושתי למרות גובהי 1.82/1(לפעמים כך ולפעמים כך). לא יודע התחושה שאולי קצת גדולות לי או בגלל הגודל של הרמה החוצצת ביני ובין הכידון או אולי דמיון שלי בהחלט גם אופציה. שטייף באחד הפוסטים כתבת :
"גובה האוכף - כך שכאשר הפדל נמצא בהמשך לצינור האוכף (לא ישר כלפי מטה) הרגל התחתונה כמעט ישרה אבל הברך לא נעולה.
2. כאשר הפדל מקביל לקרקע הברך הקדמית נמצאת בדיוק מעל אמצע הפדל הקדמי. להזיז את האוכף קדימה או אחורה במסילות שבתחתיתו על מנת למקם את הברך בדיוק. אם המסילה לא מספיקה - מידת האופניים לא נכונה.
3. כאשר מיקמת את גובה האוכף ואת מיקומו על המסילות, הנח את הידיים על הכידון והבט בציר הגלגל הקדמי. הוא צריך לעבור באמצע הסטם. באופניים בעלי גיאומטריה עצבנית כמו שלך הוא עשוי לעבור אפילו בדיוק על הכידון או שני סנטים לפניו. אבל לא יותר מזה. אם הוא נמצא הרבה קדימה - המידה קטנה עליך. אם הוא נמצא אחורה מהסטם, המידה גדולה עליך.".
אני מנסה להבין את ההסבר של מצב הרגל ביחס לפדל. לא הצלחתי להבין את השיטה. אני לא מבין מה זה 19 אינץ או 18 כדוגמא?
היכן הפדל שעליו אני מניח את הרגל אמור להיות קרי באיזו שעה לדוגמא(3,9,12 וכו')? ואז מה אני אמור לקבל/לראות בברך וביחס לאיזה אוביקט באופניים להשוות? מדדתי את הרגל מנקודת חיבורה במותן מטה יצא סביב 94 ס"מ אורכה. מה החישוב לפי זה?
תודה!!
לצפיה ב-'18-19 אינטש הוא אורך צינור האוכף'
18-19 אינטש הוא אורך צינור האוכף
24/09/2017 | 07:26
11
29
בין הציר המרכזי לקצה הצינור (המקום בו נמצא החבק שמהדק את מוט האוכף לשלדה).
אורך שאר הצינורות נגזר מאורך הצינור הזה על מנת לשמור על הגיאומטריה והזוויות.

הפדל אמור להיות בהמשך הצינור הזה. זו למעשה הנקודה הרחוקה ביותר של הפדל מהאוכף (לא כשהוא ניצב לקרקע) ולכן זו הנקודה בה הרגל פרושה הכי הרבה. במצב הזה הרגל צריכה להיות כמעט ישרה, אבל לא להגיע למצב של נעילת הברך. מאחר ויש גם תנועה של כף הרגל סביב הקרסול - המדידה הזו משאירה לך, הרוכב, מעט משחק. החישוב מבוסס על מצב בו כף הרגל מקבילה לקרקע.
אחרי שתביא את האוכף לגובה כפי שמתואר פה, תוכל לנסות להגביה אותו או להנמיך בכמה מ׳מ בכל פעם עד שתגיע למיקום הנוח מבחינתך. אתה תיווכח שהגבהת האוכף נותנת לך יותר כוח בעליות ובהאצות בגלל המנוף הארוך יותר והיכולת לנצל את כל טווח הכיווץ של השרירים. מצד שני אוכף גבוה מדי עשוי לתת תחושה של היעדר שליטה באופניים ואף לגרום לכאבים במפשעה. זו אחת הסיבות בגינן רוכבים בוחרים להצטייד במוט אוכף מתכוונן שמאפשר להגביה את המוט למקסימום בעליות כדי לקבל מומנט מירבי משרירי הרגל, ולהנמיך קצת את האוכף בירידות כדי להנמיך את מרכז הכובד, להקל על העברת הגוף לאחור ולהגדיל את השליטה באופניים.
לצפיה ב-'מעולה וואלה נפל האסימון. עכשיו בהנחה שאכן'
מעולה וואלה נפל האסימון. עכשיו בהנחה שאכן
24/09/2017 | 09:11
10
22
הברך בכיפוף קל הכיסא בגובה נכון איך אני יודע אם גודל האופניים מתאים לי אכן ולא טעיתי שטייף במידה. כלומר=אני מידה M או L? לפי גודל הרגל ולפי המנח שלה כפי הההסבר שציתתי שנתת בפוסט מטה מה הדרך לוודא?
לצפיה ב-'אם תבצע את שלושת השלבים תדע'
אם תבצע את שלושת השלבים תדע
24/09/2017 | 09:32
9
22
שלב ראשון גובה האוכף.
שלב שני מיקום  אופקי של האוכף ומיקום של הברך בדיוק מעל הפדל.
שלב שלישי להביט על ה״סטם״ ולראות את הציר של הגלגל הקדמי עובר בדיוק באמצעו.

אם כל אלה עובדים - סימן שהמידה נכונה.

מאחר ולא כל האנשים נולדו עם יחס זהה בין אורכי הגפיים והטורסו - אפשר לבצע התאמות כאלה ואחרות: יש מוטות אוכף עם הטיה קלה לאחור (בין 15-25 מ׳מ) ויש ״סטם״ באורכים בין כלום ל-120 מ׳מ. זה מאפשר לך למקם את הגוף על האופניים בהתאם לפרופורציות הגוף שלך ולמידת השלדה.

יש גם מקרים בהם אתה נמצא על הגבול בין מידה אחת לאחרת. במקרה זה תצטרך להחליט או לפי הרגשתך או לפי העדפתך: אופניים קטנים יהיו קלים יותר לשליטה בקטעים טכניים ובירידות. אופניים גדולים יהיו נוחים יותר לעליות. לאחרונה עמדתי בדיוק לפני החלטה שכזו בין מידות 56 ל-59 באופני ״גראבל״. בחרתי את המידה הקטנה והאוכף משוך כל הדרך אחורה. אני שוקל עבור למוט אוכף עם אופסט של 16 מ׳מ לאחור כדי לתת לעצמי עוד קצת מרווח. אולי גם להאריך את הסטם מ-80 מ׳מ ל-100 מ׳מ למרות שנראה לי שזה כבר יהיה יותר מדי.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר המושקע! הייתי שמח להבין'
תודה על ההסבר המושקע! הייתי שמח להבין
24/09/2017 | 10:04
8
12
את שלב ב' פה לא ברור לי ממש. היכן הברך ביחס לפדל כלומר היכן הפדל מצב שעה 6 או 9 או 12?
לצפיה ב-'הפדל מקביל לקרקע'
הפדל מקביל לקרקע
24/09/2017 | 13:21
6
21
ואז אתה צריך להעביר אנך שיוצא מהציר עליו מסתובב הפדל סביב עצמו ישר למעלה. האנך הזה צריך לגעת בברך. אם הוא נמצא לפני הברך - אתה צריך להסיע את האוכף קדימה. אם הוא מנסה לעבור לך דרך מפרק הברך - אתה צריך להסיע את האוכף אחורה.  
לצפיה ב-'תודה הכל ברור כעת שטייף ותודה לזכיר על'
תודה הכל ברור כעת שטייף ותודה לזכיר על
24/09/2017 | 14:58
13
הקישור לאתר!!
לצפיה ב-'בדקתי היום את הנושא. להלן התוצאה '
בדקתי היום את הנושא. להלן התוצאה
27/09/2017 | 17:35
4
16
אופן עומד ישיבה רגילה זקופה פדל מקביל לקרקע שעה 3 הברך מכופפת
שהעלתי אנך מאמצע הפדל הוא עבר דרכה. כלומר אני צריך להרחיק את המושב.
הסתכלתי לסטם בישיבה הנוכחית חצי הסטם בול על אמצע הציר בדיוק כפי ההסבר שלך שטייף. תכלס יש לי כמה ס"מ להזיז את האוכף אך לא בטוח שאעשה כן היות וזה ירחקי אותי עוד יותר לדעתי מהכידון ואז אהיה שפוף יותר.
תובנות על הגודל הנכון/לא נכון? הכוונה להמשך, בהחלט אשמח .
לצפיה ב-'תבחר בין כאבי גב לכאבי ברכיים'
תבחר בין כאבי גב לכאבי ברכיים
28/09/2017 | 01:12
3
15
האמת היא שלא בהכרח כאבי ברכיים, אבל אתה לא מנצל את השרירים באופן אופטימלי וגם מביא את מרכז הכובד קצת קדימה ולמעלה מהמקום האופטימלי. אם נוח לך אז שיהיה לבריאות. אם אתה יכול לנסות את המצב המדוייק יותר - תוכל תמיד להחזיר את האוכף למקום שנוח לך.
לצפיה ב-'תודה איש! מעדיף תמיד כאב ברך על גב לפחות זה'
תודה איש! מעדיף תמיד כאב ברך על גב לפחות זה
28/09/2017 | 10:02
2
7
לא משתק. לעצם העניין לאור התאור לתחושתך והבנתך אני במידת אופנים מתאימה? אעדכן בנוסף ואומר שראיתי שהברך בגובה הרמה היא בערך ב 50 אחוז מאורכה הכולל ,אמצע הדרך. כלומר שהרגל מכופפת שהפדל בשעה 3 מקביל לקרקע יש אמצע דרך עד בסיס הסטם/קצה הרמה של הרגל. דעתך?
לצפיה ב-'המידה מתאימה'
המידה מתאימה
29/09/2017 | 15:24
1
9
והכיוונים שאתה יכולְ להמשיך ולבצע הם ברמה של fine tine. מילימטרים לפה או לשם.
לצפיה ב-' שטייף. '
שטייף.
01/10/2017 | 19:50
3
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:17
4

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'לחץ אוויר בצמיגים'
לחץ אוויר בצמיגים
17/09/2017 | 12:46
2
72
שלום רב

לפני כיומיים הוצאתי את האופניים המעלים אבק מהמחסן והחלטתי להחזיר אותם "לחיים". בבואי למלא את לחץ האוויר בצמיגים (בתחנת דלק) ראיתי שעל הצמיג כתוב "40-65 PSI"... עכשיו מיד כשהתחלתי למלא שמתי לב שכבר כשהלחץ מגיע ל-10 PSI, הצמיג מתחיל להיות ממש קשה ועושה רושם שהוא מלא באוויר... לכן הפסקתי מיד את תהליך המילוי בשל החשש שהצמיג יתפוצץ. האם חששותיי מוצדקים או שמא פספסתי משהו?

תודה
לצפיה ב-'תלוי בן כמה הצמיג ומה מצבו'
תלוי בן כמה הצמיג ומה מצבו
17/09/2017 | 16:42
61
אם הצמיגים בני פחות מארבע שנים, ואין להם קרעים חיצוניים, לא רמורה להיות בעיה לנפח גם למקסימום שרשום. הם לא יאחזו כמו צמיג חדש, אבל גם לא אמורים להתפוצץ.

אם האופניים ישבו במחסן בלי אוויר כמה שנים, יש מצב שנוצרו קרעים במקום שבו הצמיג היה מקופל, ממשקל האופניים.

אם הצמיגים ממש ישנים, הייתי אכן נזהר ולא עובר את ה- 25 או 30PSI. כמובן שהם גם לא ממש ראויים לרכיבה אם הם בני 8 או 10.
לצפיה ב-'״ממש קשה״ זה מדד סובייקטיבי '
״ממש קשה״ זה מדד סובייקטיבי
18/09/2017 | 06:14
59
בהנחה שמד הלחץ תקין ושמדדת ביחידות הנכונות (דהיינו PSI ולא אטמוספירות) אזי 10 זה לחץ שאכן ממלא כבר את הצמיג במידה שלחיצה עם אצבעות היד נותנת תחושה של התנגדות מסויימת, אבל אם תפעיל על הצמיג את מלוא משקל הגוף תראה שהוא מתפחס הרבה מדי.
הלחץ הנכון יהיה תלוי במשקלך וברוחב הצמיג. יש רוכבים שמעדיפים לרכוב בלחצים נמוכים מתחת 20 בשל האחיזה המשופרת שמתאפשרת כתוצאה מהתפחסות הצמיג והגדלת שטח המגע עם הקרקע. יש רוכבים שמעדיפים לחצים גבוהים בסביבות 35-40 (ואפילו יותר) כדי ליהנות מהתנגדות נמוכה לגלגול ולמנוע סיכוי לצביטה של הפנימית או נזק לחישוק במקרה של מפגש עם סלע חד.  
בכל מקרה צמיג בן חמש צריך ללכת לפח המיחזור. לא משנה אם הוא שחוק, סדוק, יבש או נראה חדש לגמרי. הגומי לא מיועד לעבודה כל כך הרבה זמן ולא משנה אם מדובר בחיי כביש או חיי מדף. הסיכוי לפיצוץ אמנם לא גדול משום שיש בצמיג אריג שמהווה את עיקר החוזק, אבל גומי ישן נוטה להתפורר לכן הצמיג הופך למסוכן לשימוש.
לצפיה ב-'קניית אופניים משומשות ב ebay'
קניית אופניים משומשות ב ebay
12/09/2017 | 22:39
6
86
שלום
למישהוא יצא לקנות אופניים משומשות ב ebay ?
מה בדבר מיסים ?
איך המשלוח הולך ?
תודה
לצפיה ב-'המיסוי על אופניים הוא 17% מע׳מ '
המיסוי על אופניים הוא 17% מע׳מ
13/09/2017 | 08:25
71
והוא מתייחס למחיר שמופיע על הקבלה + עלות המשלוח.
אם המחיר לפני משלוח הוא עד 70$ אתה פטור ממע׳מ.

המשלוח מבוצע על ידי כל חברה שמוכנה לשלוח חבילה גדולה. קח בחשבון שעלות המשלוח עלולה להפוך את כל העניין ללא כדאי. יש חברות שמאפשרות הוזלה של המשלוח באמצעות ריכוז מספר חבילות בנקודת איסוף בארה׳ב ומשלוח מרוכז לארץ.

באופן כללי אני הייתי נזהר מרכישת אופניים משומשים בלי לראות אותם בעיניים ולבצע עליהם רכיבת נסיון. אם אתה כבר נוסע לחו׳ל לראות את האופניים ולנסות אותם, אתה יכול להביא אותם איתך במטען במטוס. רוב הסיכויים שהעלות תהיה נמוכה לעומת משלוח בדואר (אם יש לך סטטוס בחברת התעופה המשלוח כנראה יהיה בחינם) ותצטרך לשלם מע׳מ רק על אופניים שעלו יותר מ-200$.
לצפיה ב-'משלוח אופניים זה סיפור יקר'
משלוח אופניים זה סיפור יקר
13/09/2017 | 08:26
2
86
וזה בהנחה שהמוכר בכלל מוכן לארוז אותם ולהתעסק עם זה.

סביר להניח ששילוח מארה"ב, בדואר ימי, תעלה כ- 150$.

המיסוי הוא מע"מ.
לצפיה ב-'כנ"ל לגבי שלדות בלבד? '
כנ"ל לגבי שלדות בלבד?
17/09/2017 | 11:14
1
26
לצפיה ב-'שלדה בקופסה שוקלת, נגיד, 20% מאופניים בקופסא?'
שלדה בקופסה שוקלת, נגיד, 20% מאופניים בקופסא?
17/09/2017 | 16:33
52
אבל הנפח לא קטן בהרבה, ולכן יחייבו לפי הנפח ולא לפי המשקל. אז זה עדיין יקר, אבל פחות.

אתה יכול להיכנס למחשבון של Ushops ולנסות להעריך כמה זה יעלה.
לצפיה ב-'עמילות מכס ?'
עמילות מכס ?
13/09/2017 | 12:45
1
64
תודה

צריך לשלם גם עמילות מכס ? או משהוא דומה ?
זה מגיע עם חברת שליחויות ? צריך לשלם עוד משהוא ?

לצפיה ב-'תלוי בחברת המשלוחים'
תלוי בחברת המשלוחים
13/09/2017 | 15:45
58
חלקן כוללות את העמילות במחיר וחלקן גובות בנפרד.

מאחר ומדובר בפריט שמלכתחילה מחוייב מע׳מ בלבד ולא צפויים עיכובים מיוחדים (אלא אם כן מדובר באופנוע חשמלי) הקשורים באישורים של גופים ממשלתיים - יש סיכוי סביר שהחבילה לא תעוכב מעבר לענייין תשלום המע׳מ ולא תזקק לשירותי עמילות מכס.
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 12:59
3

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'פנימית לאופניים'
פנימית לאופניים
06/09/2017 | 20:13
1
83
שלום,

אשמח לקבל המלצה לחנות באינטרנט בארץ או בחו"ל
לפנימית 29 ו 27.5"

תודה
לצפיה ב-'חנויות'
חנויות
06/09/2017 | 22:51
75
Shop.harim.co.il
Jensonusa.com
Nashbar.com
Chainreactionbicycles.com
Bike24.de

ברכישה מחו׳ל של פריט זכה זול עלויות המשלוח יהיו לא כדאיות.
לצפיה ב-'ר"ג הולכת בעקבות ת"א'
ר"ג הולכת בעקבות ת"א
06/09/2017 | 16:07
94
לצפיה ב-'שלום, שאלה לגבי גלגלי עזר'
שלום, שאלה לגבי גלגלי עזר
06/09/2017 | 13:11
2
54
הם מחוברים לאופניים של בתי בת ה-5.

כל כמה שניות הגלגל האחורי מתנתק מהאדמה והיא מפדלת באויר.

מהו אופי התקלה וכיצד אני מטפל בה.

תודה
לצפיה ב-'גלגלי העזר נמוכים מדי'
גלגלי העזר נמוכים מדי
06/09/2017 | 14:49
1
39
החור בתושבת של גלגלי העזר מאורך. אתה צריך לשחרר את האום החיצוני ולהגביה את גלגלי העזר כך שתחתיתם תהיה מעל המישור של הגלגל האחורי. זה גם ימנע את התקיעות ברכיבה וגם יחייב את הרוכבת הצעירה לפתח שיווי משקל.
(בנוסף אולי פשוט חסר אוויר בגלגל?)
לצפיה ב-'וואו, מעולה, תודה'
וואו, מעולה, תודה
06/09/2017 | 15:01
15
לצפיה ב-'התייעצות לגבי אופניים'
התייעצות לגבי אופניים
02/09/2017 | 17:43
6
98
היי, הציעו לי אופניים של חברת Evoka מדגם 26-100LR עם גלגל 26 במחיר של 1300 ש"ח. המוכן אמר כי מומלץ עבורי גלגל 24, השאלה שלי היא, האם המחיר סביר לאופניים? מה ההבדל מבחינת הרכיבה בין שני הגדלים? מעבר לזה, אפשר להתייעץ לגבי בחנות? 
לצפיה ב-'מה הגובה שלך?'
מה הגובה שלך?
02/09/2017 | 22:21
5
48
גלגל 24 מיועד לרוכבים/רוכבות מאד נמוכים או לילדים.
מרבית האופניים במידת גלגל זו עשויים פלדה. כבדים ומאובזרים באיבזור בסיס במיוחד.
המחיר שהוצע לאופניים סביר.
לצפיה ב-'לגבי הגובה שלי, '
לגבי הגובה שלי,
03/09/2017 | 19:25
4
67
אני נמוכה, 1.56
לצפיה ב-'אז את צריכה מידה S או אפילו XS'
אז את צריכה מידה S או אפילו XS
03/09/2017 | 21:30
3
54
אבל אני חושב שגלגל 24 זה רעיון לא מוצלח בעיקר בגלל שמרבית האופניים במידה הזו עשויים פלדה כבדה ומאובזרים ברמה נמוכה מאד. הדגמים האיכותיים יותר יקרים מאד.
אולי כדאי לבחון אפשרות של יד שניה כדי להפחית עלויות. משהו שהיה של ילד מתחרה למשל.
לצפיה ב-' ל-1.56 אין בעיה לרכב על 26, מניסיון עם ילדה בגובה דומה'
ל-1.56 אין בעיה לרכב על 26, מניסיון עם ילדה בגובה דומה
05/09/2017 | 10:56
20
לצפיה ב-'למה מתייחס ה-s או xs? לגלגל או לשלדה?'
למה מתייחס ה-s או xs? לגלגל או לשלדה?
05/09/2017 | 14:26
1
33
בכל אופן, יש גם את העניין שכשהאופניים נמוכות מידי אז הברך עולה גבוה וזה יכולה בסופו של דברים לגרום לכאבים. הבעיה היחידה שלי עם אופניים גבוהות זה בעצירה, שאני צריכה להטות אותן קצת ואני מגיעה רק עם קצות האצבעות, מה שקצת גורם לי להרגיש שאין לי שליטה עליהן. 
לצפיה ב-'גודל השלדה'
גודל השלדה
05/09/2017 | 15:07
43
במידת הכיפוף של הברך שולטים באמצעות גובה מוט האוכף, אבל מימדי האופניים צריכים להתאים למימדי הגוף. בגלל זה יש מידות אופניים שונות.
התייחסי לאופנים כמעויין דמיוני שהפינות שלו הן האוכף, הכידון, הפדלים והגלגל האחורי. הגודל של המעויין הזה הוא בעצם מידת האופניים. כאשר מקטינים את המעויין יותר מדי - אין בו מקום לגלגל - ואז צריך לחפש מידת גלגל קטנה יותר (נניח 24 במקום 26).

בגלל שאתה רוכבת במידה קטנה מהממוצע - חשוב שתבצעי התאמת מידה בחנות מקצועית. אפשר להתאים לך אופניים שיהיו לך נוחים לרכיבה ולא יגרמו לך לכאבים. רוב הסיכויים שהם יהיו בגלגל במידה 26. יש אופניים במידות שמתאימות לגובה שלך. רק שאת צריכה אפניים משלך במקום לנסות להסתדר עם אופני תל-אופן שמתוכננים לרוכבת גבוהה יותר. האופניים של תל-אופן הם בערך במידה ״מדיום״. עלי הם קצת קטנים, אבל הסתדרתי איתם במישורי תל-אביב. לא הייתי לוקח אותם לשטח...

לצפיה ב-'כסא בטיחות קדמי לילדה?'
כסא בטיחות קדמי לילדה?
04/09/2017 | 17:06
7
51
היי חבר'ה.
בטח שאלו מלא אך קשה לי למצוא תשובה בפורום - אני מרכיב את ביתי הגדולה בכסא אחורי על האופניים ורוצה להרכיב את הקטנה (בת שנה) על כסא קדמי. יש לי אופני Marin San Rafael DS1.
בחנות אופניים אחת אמרו לי שכסאות שמתחברים לכידון (כלומר, לעמוד שממש מתחת לציר) לא מומלצים לחיבור בסוג האופניים הזה, מכיוון שבאופני הרים העמוד הזה לא חלק והחיבור עשוי להיות לא יציב.
לכן הציעו לי כסא קנגורו, שעולה פי שניים.
אז השאלה שלי - האם החשש נכון? או שאפשר לחבר כל סוג של כסא קדמי וזה עדיין יהיה בטיחותי? ואם נכון הדבר, האם יש פתרונות אחרים מלבד אותו כסא קנגורו?

תודה וסליחה על חוסר הבהירות, אני הדיוט גמור באופניים. :)
לצפיה ב-'יש משהו במה שהחנות אמרה'
יש משהו במה שהחנות אמרה
05/09/2017 | 07:50
4
50
לא הבנתי כל כך את עניין ה"לא חלק" או "לא יציב". מה שכן - ברוב האופניים המודרניים פשוט אין מקום בין ה- stem למיסב הראש העליון , בשביל החבק של הכסא הפשוט.

ולכן הקנגורו שהציעו לך נשמע פתרון סביר לבעיה.

אם אתה רוצה להרכיב שתי ילדות על האופניים, זה הפתרון הכי זמין והכי זול. הרכיבה עם כסא קדמי היא צ'יקמוק אחד גדול, כן? לא תוכל להוציא אותן לטיולים של 8 ק"מ עם הסידור הזה. אבל כדי להביא/ לאסוף מהגן, זה עובד.
לצפיה ב-'אולי יש אצלו הדסט בקוטר משתנה? זה באמת יכול ליצור בעית '
אולי יש אצלו הדסט בקוטר משתנה? זה באמת יכול ליצור בעית
05/09/2017 | 10:54
23
יציבות
לצפיה ב-'הכוונה היה ל-stem'
הכוונה היה ל-stem
05/09/2017 | 11:41
2
50
לבושתי לא ידעתי מה השם של החלק באופניים. אבל הנה צירפתי. כך זה נראה אצלי - כאשר בחנות אמרו שאת הכסא הסטנדרטי אי אפשר לחבר מכיוון שהסטם אינו חלק, ויש את הטבעות הללו.

אני בכל מקרה מתכוון איסופים/פיזורים מהגן. יש אופציה אחרת?

לצפיה ב-'זה לא הסטם. זה הסטירר.'
זה לא הסטם. זה הסטירר.
05/09/2017 | 11:57
14
לצפיה ב-'החלק שהחץ מצביע עליו הוא טבעות (spacers) '
החלק שהחץ מצביע עליו הוא טבעות (spacers)
05/09/2017 | 13:30
25
הן נמצאות מתחת ל- stem ומעל למיסב הראש העליון. אפשר לתפוס את הכסא הקדמי הפשוט על הטבעות האלה, בתנאי שיש מספיק מקום. בצילום שהראית אין - כי החבק עבה יותר (מימד הגובה) מהמרווח בין ה stem למוט ההיגוי.

אני בניתי אופניים במיוחד למטרה הזו, ולכן השארתי סטירר ארוך, שיישאר בו מקום לתפוס כסא קדמי.
לצפיה ב-'כיסא קדמי ובטיחות הם תרתי דסתרי'
כיסא קדמי ובטיחות הם תרתי דסתרי
05/09/2017 | 10:56
38
לכן המונח ״כיסא בטיחות קדמי״ הוא אוקסימורון.

כיסאות אלה מתחברים לרוב לאופניים בשלוש נקודות: שני ווים לכידון ושגם לסטירר הרגליים של הילד נכנסות מתחת לכידון משני צידי הסטירר.
כאשר הסטם קצרצר והסטירר ממילא בלי הרבה עודף - לא נשאר הרבה מקום להכניס את הרגלים.
בטיחותי זה לא, וממש לא משנה אם הרגליים סתם תלויות באוויר או יושבות בתוך תעלת הגנה שמונעת מפגש עם הגלגל הקדמי.
לצפיה ב-'הנסיון שלי'
הנסיון שלי
07/09/2017 | 22:22
21
יש לי קנגורו. ילדה בת שנה מרגישה בו נהדר האבא פחות.
אני נמוך והכיסא לא משאיר מרווח לרגלים.
בנוסף בגלל הצורך להיות עם הרגלים קרוב לאדמה לצורך עצירה בטוחה, הכיסא נמוך מאוד, גם בגלל המרוח הצר בין האוכף לכיסא של הילדה.
עוד צרה זה שהכידון היה במקום הגבוה ביותר על הסטירר והסטם חיובי, עדיין בגלל האוכף המונמך, הגב כאב מאוד וההיגוי היה על הפנים.
הפתרון היה מאריך לסטירר, שבעצם מאוד מגביה את הכידון (עולה כ 140 ש"ח)
כל זה מחייב גם שהאוכף יהיה ממש מאחור ורצוי גם על מוט אוכף עם אופסט (הסטה) של ס"מ או שניים אחורה.
ההיגוי הפך לנוח, הפידול נשאר על הפנים. אבל עדיין יצא לי לרכב איתה גם 20 ק"מ בטיול (ת"א ירקון, פ"ת) והיה כיף לא נורמלי.
עוד פתרון זה אופנים במידה אחת גדולה וסטם קצר ואז יש יותר מקום לרגלים (לברכיים כביכול). רק שאז צריך להחליף גם את הקראנק ("הפדלים") כי באופניים במידה גדולה מקבלים פדלים ארוכים יותר.
לגבי כיסא שמתחבר רק לכידון, קטונתי, אבל אם אתה בחנות רצינית אז קח את הדברים שלהם ברצינות.
בקיצור, קשה למצא פתרון טוב, במיוחד אם אתה מאותגר גובה. מצד שני זו חוויה אדירה לשניכם ולטעמי שווה את ההוצאה.
לצפיה ב-'טרייד אין של אופני שטח באופני כביש'
טרייד אין של אופני שטח באופני כביש
02/09/2017 | 12:27
3
62
הי
ברשותי אופני ש"מ Norco ואני מעוניין באופני כביש (לא נג"ש) לטריאתלון ראשון. חשבתי לתת צ'אנס לטרייד אין במטרה לחסוך את ההתעסקות במכירה.
אשמח להמלצה על חנות אמינהבאיזור תל אביב והמרכז ממישהו שיש לו ניסיון חיובי .

תודה
לצפיה ב-'גש לאזור רחוב החשמונאים בתל אביב'
גש לאזור רחוב החשמונאים בתל אביב
03/09/2017 | 05:49
2
58
יש שם מקבץ של מספר חנויות אופניים ויתכן שחלקן יסכימו למתווה של טרייד אין.
לצפיה ב-'רחוב החשמונאים'
רחוב החשמונאים
03/09/2017 | 14:29
1
53
אני אכן מתכוון ללכת לשם היום ולכן אם למישהו יש המלצה/דיס המלצה  על חנות מסויימת, אשמח לשמוע (אם זו חוות דעת שלילית אז אפשר בפרטי)

לצפיה ב-'תעבור בכולם, למעשה כבר אין כל כך הרבה חנויות שם'
תעבור בכולם, למעשה כבר אין כל כך הרבה חנויות שם
06/09/2017 | 17:38
46
מי שנשאר ברחוב חשמונאים עצמו זה טראק ובייקלאב. 
יש שם גם את סלאלום אבל לא רלוונטי לאופני כביש.

בדרך בגין יש לך את מצמן ורוזן מינץ. ועכשיו גם סקוט.

פשוט תעשה סיבוב בין כולם ותראה מה מציעים לך.
לצפיה ב-'ריקול לאופני מרידה'
ריקול לאופני מרידה
02/09/2017 | 19:18
1
85
האם מישהו שמע על ריקול לאופני מרידה בישראל?

לצפיה ב-'הריקול הוא בין לאומי אבל הוא מתייחס רק לדגמים ספציפיים'
הריקול הוא בין לאומי אבל הוא מתייחס רק לדגמים ספציפיים
02/09/2017 | 22:25
55
אופני כביש בעלי מזלג קרבון מדגמים מסויימים.
לצפיה ב-'קרנקסט עקום או נוקף בשני אופני Trek FX 1 מודל 2017.'
קרנקסט עקום או נוקף בשני אופני Trek FX 1 מודל 2017.
01/09/2017 | 18:37
10
94
שלום,
אני מקווה שהשתמשתי במונח המתאים בכותרת.
פלטת גלגלי השיניים הקדמית ( chainrings 3) בשני זוגות אופנים מהדגם לעיל אינה שומרת על מרחק קבוע מכלוב מעביר ההילוכים הקדמי.
באחד מזוגות האופניים, זה מקשה מאוד על כיוון העברת ההילוכים, כיוון שלאחר הכיוון השרשרת משפשפת קלות את הכלוב בשילוב קיצוני יחיד.
האופניים לא היו בשימוש מסיבי - 10-12 ק"מ ליום על שבילים יעודיים וכבישים.
הבעיה קיימת בדרגת חומרה שונה בשני האופניים.
היתה בעיה כזו כבר בעת קבלת האופניים, אבל היא החמירה.

מה הסיבות האפשריות, ומה עלות התיקונים האפשריים?

תודה לעונים!
(אם השאלה הזו לא מתאימה לפורום, בבקשה לציין זאת. אין צורך לקלל.)
לצפיה ב-'לפעמים יש צורך לקלל'
לפעמים יש צורך לקלל
01/09/2017 | 19:26
1
78
למשל אם נתקלים עם האצבע של הרגל בפינה של רהיט או של קיר. אז חייבים להשפריץ החוצה קללה. או כשהאופניים יורדים בבת אחת כמה סנטימטרים בגלל שהצמיג נחתך על סלע, אז צריך לראות מה קרה ואז לקלל קצת.

במקרה שלך יכול להיות שהמיסבים של הציר המרכזי במצב לא טוב. תנסה לנער את הקראנק החוצה ופנימה ולראות אם אתה מזהה חופש שלא אמור להיות שם. לשם הסרת ספק, לא אמור להיות שם חופש בכלל. עלות תיקון: תלוי במיסבים שתבחר במקום הקיימים + עבודה או כלים שתרכוש. או במקרה שזה רק הברגה משוחררת, אז עלות אפסית. אפשר שיסדרו את זה בחנות החביבה עליך בלי כסף.

בתיאוריה יכול להיות גם פלטה עקומה או בית ציר מרכזי בר מינן. אישית נתקלתי פעמיים בבעיה דומה ובשני המקרים מקור הבעיה היה הציר המרכזי על הברגותיו ועל מיסביו.
לצפיה ב-'התכוונתי לקללות בפורום.'
התכוונתי לקללות בפורום.
01/09/2017 | 19:37
49
גם הקללות האחרות מיותרות.
אין חופש, וכאמור, האופניים הם כמעט חדשים (הבעייתיים יותר כמעט שלא נרכבו, אבל הרוכב הצעיר אוהב לעמוד על הפדלים שלהם). 
אם יש לך כוח, בבקשה פרט מה יכול לגרום להתעקמות הפלטה או לקלקול בבית הציר המרכזי.
אם אין לך כוח, אפשר לסגור את השרשור, לפני שיגיעו הקללות.

לצפיה ב-'מלכתחילה מדובר בקראנקסט בסיסי פשוט'
מלכתחילה מדובר בקראנקסט בסיסי פשוט
02/09/2017 | 05:52
5
53
עשוי סגסוגת כלשהיא.
לא מן הנמנע שה״שמיניות״ בפלטות הגיעו עם הקראנק מבית החרושת עקב יצור רובוטי ללא הקפדה על האיכות. יכול להיות שהפלטה התעקמה בעת הרכבת האופניים. יכול להיות שחטפה מכה בעת אחת הרכיבות או האיחסון.
אם אתה רואה בבירור שהפלטה היחידה שעושה שמיניות היא החיצונית - אפשר לנסות ליישר אותה, אבל זו לא מלאכה שמבצעים עם פלאייר או פטיש - יש כלי מותאם, ג׳אבקה שלשפתיה רותכו משטחי פלדה שמגדילים את שטח המגע עם המשטח אותו רוצים ליישר. כמו כן - רצוי לפרק את הפלטה מהקראנק לפני ביצוע היישור, שלא תמצא את עצמך מיישר פלטה אחת ומעקם אחרת.
זה כמובן יצריך אותך לפרק את הקראנק מהאופניים משום שבמרביתם הגישה לבורג שמחבר את הפלטות לזרוע הקראנק - היא מבפנים. וכמובן שאתה בכלל צריך לבדוק אם הקראנק האמור מאפשר פירוק/החלפה של פלטה בודדת או שהוא מגיע מחובר במסמרות, מה שאומר שהחלפה, אם נדרשת, היא של כל הקראנקסט ולא של פלטה בודדת.

עלות תיקון? מעריך שמדובר בשעת עבודה של מכונאי בחנות אופניים. סד׳ג של 100-150 ש׳ח. אם צריך להחליף חלקים, תלוי בעלות החלק. פלטה בודדת עולה כמה עשרות ש׳ח. קראנקסט שלם - מלכתחילה עדיף כבר לשדרג למשהו איכותי יותר מזה הבסיסי - יעלה כמה מאות.
תיקון עצמי? ראשית וודא שיש לך את הכלים המתאימים למטרה. בלי הכלים המתאימים אתה עלול לגרום לנזק חמור מזה שכבר קיים.
לצפיה ב-'תודה על התשובות.'
תודה על התשובות.
02/09/2017 | 09:12
28
1. אני לא מתכנן לעשות בעצמי פעולה שלא מפורטת בחוברת ההוראות של האופניים.
2. חשבתי ש-trek זו פירמה איכותית. אולי קרנקסט איכותי זה נזם זהב באף חזיר.
3. שטייף, תודה על התשובה.
אגש למכונאי אופניים שיאבחן ויתקן.
לצפיה ב-'דבר כזה לא אמור להיות מכוסה באחריות? '
דבר כזה לא אמור להיות מכוסה באחריות?
05/09/2017 | 10:57
3
4
לצפיה ב-'אתה שואל אותי בתור מומחה?'
אתה שואל אותי בתור מומחה?
05/09/2017 | 11:08
2
18
״לא, בתור טאייר!״ (מוקדש לחובבי הגשש החיוור בינינו).

מאחר שממילא מדובר בתיקון שמצריך כלים וחלקים שאין למשתמש בביתו - ממילא צריך לגשת למכונאי. במקרה זה כדאי להגיע לחנות בה נרכשו האופניים, ובהזדמנות זו לברר אם התיקון יבוצע במסגרת האחריות.
אם הייתה בידי חוברת האחריות שהחנות נותנת עם האופניים (אתנחתא קומית), הייתי יכול לענות אם הרינג הגדול כלול באחריות או לא, ולך תדע אם בעל החנות לא יטען שרינג התעקם בגלל שימוש לא נכון או מכה שאינה כלולה באחריות.

לצפיה ב-'המכונית המגוייסת'
המכונית המגוייסת
05/09/2017 | 11:12
18
בעניין ״אתה שואל אותי בתור מומחה?״

לצפיה ב-'גלג"ש עקום לא סביר שיכוסה באחריות. אבל משחק במיסבים'
גלג"ש עקום לא סביר שיכוסה באחריות. אבל משחק במיסבים
05/09/2017 | 11:25
18
אמור בהחלט להיות מכוסה באחריות. אם לא לפי החוברת, אז לפי ההגיון.
לצפיה ב-'אם זה קורה רק בגלגל שיניים אחד מהשלושה'
אם זה קורה רק בגלגל שיניים אחד מהשלושה
02/09/2017 | 11:48
1
39
כנראה שהוא עקום והפתרון הכי טוב יהיה להחליף אותו, חדש יחסית זול ויש המון חדשים מיד שניה כי הרבה מחליפים אחרי קניה. אם זה המצב ומדובר באמצעי או הגדול תוכל להחליף לבד ללא פירוק הקראנק בעזרת מפתח אלן ומפתח 15 להורדת הפדל. 
אם השרשרת לא שומרת על מרחק קבוע לאורך הסיבוב מהמעביר בשלושת גלגלי השיניים כנראה שהציר המרכזי עקום- זה מה שהיה אצלי והחלפת הציר פתרה את הבעיה. באופניים שלך ציר מרכזי עם קרטריג שעלותו כמה עשרות שקלים. החלפה דורשת חולץ קראנק ומפתח ציר מרכזי שבארץ יקרים אך ניתן להזמין משהו סיני בזול ומספיק טוב בשביל שימוש לא תכוף.
הכי טוב אם אתה בעניין לך תעשה קורס מכונאות אופניים בסיסי אצל אילן שאול, מעבר להנאה תרכוש הרבה ידע שיחסוך לך כסף וריצות לחנויות בעתיד.
לצפיה ב-'תגובות מעולות'
תגובות מעולות
02/09/2017 | 14:23
35
תודה על כל המידע (מחירים, כלים, קורס!). תגובה עניינית ומפורטת. אם זה ציר, אז בשבילי זה חד פעמי, ואני לא אקנה כלי (אפילו לא זול) ואסתבך עם זה (כי יש כאן המון know-how). אתה צודק בנוגע לטיפול העצמי, כי לפעמים אתה משלם והעבודה לא מבוצעת כהלכה, ואולי יש גם סיפוק מהפתרון העצמאי. נתת לי חומר למחשבה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום חופשות סקי
פורום חופשות סקי
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
פורום טיולים לגיאורגיה
מתכננים טיול לגיאורגיה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה