לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'spin bike נס ציונה - חוויה שלילית, לא אחזור לשם יותר,גרועים!'
spin bike נס ציונה - חוויה שלילית, לא אחזור לשם יותר,גרועים!
23/03/2017 | 17:25
20
נתקעתי בדרך עם פאנצ'ר וללא אפשרות להחליף,
נכנסתי לחנות עם הגלגל בלבד ובקשתי פנימית...
אחרי חיפושים שנמשכו דקות ארוכות (מדי) בין מלאי הפנימיות בחנות,
נמצאה פנימית 700X33 (שבקשתי 32 אבל נניח...המכונאי: "זה יתיאים,לא?)
בעלות של 35 ש''ח, פנימית רגילה.

שאלתי אם אפשר להחליף לי כי הייתי ממש לחוץ בזמן והמכונאי אשכרה התחיל למלא לי טופס תקלה וטיפול עם כל הפרטים....התרגזתי אבל ניחא,עובדים מסודר...
אממה? ביקש לא פחות מ - 25 שקלים רק על ה"עבודה" (של דקה וחצי עם הפסקה באמצע)
זו חוצפה וחזירות! 

לטענת המוכר - "זה התעריף להחלפת פנימית"... 
מה שעוד יותר מכעיס כי אשכרה קבעו מחיר אסטרונומי לעבודה כל כך מהירה ופשוטה...

spin bike אתם גרועים!
לצפיה ב-'בשעה טובה קניתי אופניים, אבל (ותמיד יש אבל)'
בשעה טובה קניתי אופניים, אבל (ותמיד יש אבל)
22/03/2017 | 15:54
3
52
קניתי אופניים (כניסה) שנראים לי ממש טובים, של Bergamont, מידה S, גלגלים "29, בלמים הידראוליים, הכל טוב ויפה. אני מתנשא ל- 160 ס"מ ואורך הרגל הפנימית שלי (Inseam) הוא 68 ס"מ. מזמן כבר הבנתי שאני לא אמור להגיע לרצפה כשאני יושב באוכף, גם לא עם קצות האצבעות של רגל אחת.
דא עקא: כשאני עומד על הקרקע עם שתי הרגליים, ה"רמה" (Top Tube) - איך נגיד - מנהלת דו-שיח לא ממש סימפטי עם יהלומי הכתר, בייחוד כשאני מתחיל לעצור ולא תמיד יורד לכוון שהתכוונתי אליו.
השאלה שלי: האם אני צריך מידה קטנה יותר, של XS? בדקתי אופני Trek עם גלגלים 27.5 ועוד דגמים במידה S וגם שם חוזרת אותה תופעה. המוכר בחנות של Trek הסביר לי (למרות שיכול היה למכור לי אופניים אחרים) שזה המצב הטבעי ועוד מישהו הסביר לי שזה ענין של מיומנות רכיבה ועם הזמן אלמד איך לרדת נכון.
לבסוף, אזכיר שבכל מקום כמעט כתוב שכשאתה עומד עם שתי הרגליים מעל האופניים, אמור להיות מרחק של 2-4 אינצ' בין המפשעה ל"רמה" (בייחוד באופני הרים).
מישהו יכול לעזור, אולי מניסיונו, אולי סתם מידע כללי? אני לא רוצה לוותר על הרכיבה!
תודה מראש לכל מי שיענה.
לצפיה ב-'ככה זה שנצמדים לגחמות ולא הולכים לפי ההגיון הבריא...(לא שלך)'
ככה זה שנצמדים לגחמות ולא הולכים לפי ההגיון הבריא...(לא שלך)
22/03/2017 | 21:10
26
למה לך בגובה הזה לרכוב עם גלגלי 29 גבוהים?
אתה נמוך, האופניים שלך צריכים להיות קטנים והגלגלים צריכים להיות בפרופורציה
אליך, מן הסתם.
אם הגובה של השילדה מפריע לך ולא נוח לך בתפעול האופניים (וכן,להוריד רגל לקרקע בנוחיות זו דרישה לגיטימית וחלק בלתי נפרד מהרכיבה)
אז סימן שהאופניים לא מתאימים לך נקודה סוף פסוק.
אין דבר כזה "החוק אומר שלא צריך להגיע עם הרגל לרצפה"....
אז עובדה שכן צריך ועובדה שזה מפריע לך.

אני במקומך מפסיק ללכת שולל אחרי "חוקים" שכאלו ומחפש אופניים שיהיו נוחים לי בפועל ולא "אמורים" להיות נוחים לפי חוקים כאלו ואחרים.

בתור "נמוך לייט" (170) אני רוכב רק על s, על אחת כמה וכמה בגלגל גדול.
אם הייתי 1.60 הייתי ללא ספק נמנע מגלגל גדול ויכול להיות מאוד שברוב האופניים הייתי מעדיף xs.
לצפיה ב-'גם לי נראה שגודל הגלגלים הוא המגבלה כאן'
גם לי נראה שגודל הגלגלים הוא המגבלה כאן
23/03/2017 | 07:18
1
26
יש גבול למה שאפשר לתכנן, כאשר גודל הגלגל הוא נתון.

בגלל זה יש אופניים לילדים עם גלגלי 20" ו- 24".

בעידן ה- 26", שלדות במידה S היו בסדר גם לגובה שלך. די ברור שהאופניים הנוכחיים לא מתאימים, השאלה מה כן יתאים. הייתי מחפש משהו עם גלגלי 27.5 במידה XS, או משומש טוב עם גלגלי 26". מידת ה- 26" יצאה מהאופנה, ואופני קצה קלילים עם גלגלים כאלה נמכרים במחירים מצחיקים.

עוד נקודה שאולי כדאי לשים לב אליה: אם אפשר לכוון את מהלך המזלג, (למשל 100/120 ממ), כדאי לבחור באפשרות עם המהלך הקטן יותר. זה ייתן אופניים פחות גבוהים כשנוטשים את האוכף בחירום (אבל קשה לי להאמין שברמת כניסה יש מזלגות כאלה)
לצפיה ב-'תודה רבה לשניכם על העזרה. אחפש S או XS עם גלגלי 26 או 27.5.'
תודה רבה לשניכם על העזרה. אחפש S או XS עם גלגלי 26 או 27.5.
23/03/2017 | 10:45
7
לצפיה ב-'מתקן אופניים יאקימה קבוע לרכב (3 זוגות)'
מתקן אופניים יאקימה קבוע לרכב (3 זוגות)
15/03/2017 | 11:09
1
79
הי חברים
חזרנו מארה״ב עם מתקן חדש של יאקימה אך לצערינו אין בו שימוש
האם מישהו מעוניין לרכוש?
ענבר
לצפיה ב-'אשמח לשמוע פרטים'
אשמח לשמוע פרטים
15/03/2017 | 16:36
64
אני מעוניינת לרכוש מתקן לאופניים, עדיין לא יודעת איזה.
קבוע - זה אומר שנשאר על הרכב כל הזמן ?
אשמח לשמוע פרטים ומחיר. תודה
לצפיה ב-'אבד/נשכח גלגל "26 קדמי במכתש רמון על כביש 40'
אבד/נשכח גלגל "26 קדמי במכתש רמון על כביש 40
14/03/2017 | 14:57
46
ק"מ 88, בכניסה לשמורת צבעי רמון החדשה (והמומלצת מאוד!).
כן כן, פירקתי את הגלגל לשם העמסת האופניים ופשוט השארתי אותו שם.
חזרתי למרכז אז אם במקרה מישהו שמע או ראה..
תודה!
מיכה
לצפיה ב-'צ צ צמי צמיג לשטח?'
צ צ צמי צמיג לשטח?
08/03/2017 | 14:42
12
117
סליחה על העלאת נושא שחוק. חיפוש אחורה בפורום לא העלה ממצאים מי יודע מה. ופורומים זרים מדברים על סביבות חייזריות לגמרי, כל מיני יערות עם שורשים מתפתלים ולחים מגשמי הקיץ, מרופדים בשכבה עבה של עלי שלכת. ואני? הכי קרוב שאני מגיע לזה הם עצי תמר שתולים באי תנועה באדיבות העירייה.

האם אפשר להציע כאן צמיגים לשטח על פי סוגי השטח הנפוצים בגבולות מדינת ישראל? נגב? גליל? ערבה? אפיון גאוגרפי אחר?
אילו צמיגים מתאימים לאילו אזורים? ואילו מתאימים פחות?
עלויות פחות משנות כאן כי אפשר לבדוק מחירים ולהחליט לבד. התאמה לשטח מסויים חשובה, דרוג עמידות גם מעניין (בתור רוכב לא תחרותי מעניינים אותי צמיגים עמידים יותר מאחרים).

לא בעניין של דאון-היל אם יש ספק.

ברכה על ראשי העונים ועל ראשי בני ביתם ומשפחתם הגרעינית והמורחבת.
לצפיה ב-'הלכת רחוק מאוד וירדת לרזולוציות שאין צורך לרדת אליהן...'
הלכת רחוק מאוד וירדת לרזולוציות שאין צורך לרדת אליהן...
08/03/2017 | 17:48
1
76
קח צמיג שטח בין 2.0 ל - 2.4 מחברה מוכרת עם מבנה קוביות שנראה כמתאים לסגנון הרכיבות שלך, במחיר שמתאים לך וסע לשלום...

לצפיה ב-'תודה, אבל איך להתאים בין מבנה קוביות לבין סגנון?'
תודה, אבל איך להתאים בין מבנה קוביות לבין סגנון?
08/03/2017 | 21:56
24
לצפיה ב-'צמיגים לשטח'
צמיגים לשטח
08/03/2017 | 18:26
3
91
מנסיוני הצנוע...

שוואלבה נובי-ניק 2.25: אחיזה טובה בכל תנאי שטח כולל דרדרות חצץ, משטח מהודק, סלעים חלקים. מתאים כקדמי וכאחורי. החסרונות: שחיקה מהירה (שיניים נושרות) ורגישות לפנצ׳רים יחסית לצמיגים אחרים.

שוואלבה רוקט-רון 2.2: צמיג קליל עם התנגדות נמוכה לגלגול ואחיזה טובה ברטוב וביבש. ניקוי בוץ טוב. נשחק מהר ועמידות בינונית ומטה לפנצ׳רים.

שוואלבה הנס-דאמפף 2.3: צמיג קדמי מצויין. רחב (2.3) והתנגדות גבוהה לגלגול כך שלא הייתי שם אותו מאחור. אבל מלפנים הוא אוחז כמו גדול. ניקוי בוץ בעייתי בגלל צפיפות הקוביות וגובהן.

קונטיננטל קרוס-קינג 2.2  וטרייל-קינג 2.3: אחיזה מצויינת. האחד יותר בכיוון של ק׳ק והשני יותר לשבילים. עדיפים כאחורי. החסרונות: דופן דקה יחסית. נטיה להתנתקות של bead בגלל שימוש בחומרי אטימה מסויימים או ניפוח ללחצים גבוהים. היו לי גם שני מקרים של צמיגים עם שמיניות שהגיעו מהמפעל. מבחינתי הם מחוקים.

מקסיס קרוסמארק 2.1: התנגדות נמוכה לגלגול אבל אחיזה גרועה בחצציות, במיוחד כשהצמיג נשחק קצת. מתאים מאחור. הייתי נזהר איתו מלפנים.

מקסיס ארדנט 2.2 או 2.25: התנגדות נמוכה לגלגול. אחיזה בינונית, במיוחד על רטוב. צמיג אחורי טוב לקיץ. עמידות טובה לפנצ׳רים. דופן עבה וחזקה. פיזור הקוביות בשוליים לא מוצלח לכן לא מומלץ כצמיג קדמי לטעמי.

WTB וויג׳ילנטה 2.3: צמיג כבד ועמיד עם אחיזה טובה בכל תנאי הארץ. מומלץ בעיקר כצמיג לרכיבות במדבר או למי שלא איכפת לו לשרוף יותר אנרגיה על דיווש אבל מעדיף להוציא פחות אנרגיה על החלפות ותיקון פנצ׳רים.

ספשיאליזד קפטן קונטרול 2.2: צמיג קדמי מצויין. קצת פחות משכנע כאחורי. במיוחד בחצציות. יש מספר דרגות של עובי הדופן והמשמעות היא משקל כבד יותר ועמידות טובה יותר. הצמיג הקדמי המועדף עלי בכל תנאי מזג האויר וכל תנאי הרכיבה.

ספשיאליזד גראונד קונטרול 2.1: צמיג אחורי מצויין. משתלב יחד עם ה״קפטן״. סיפור עובי הדופן כפי שצויין למעלה. יכול להתאים גם מלפנים אבל מבנה הקוביות שלו באמת מכוון אותו יותר כאחורי. ניקוי בוץ טוב. אחיזה טובה על יבש ורטוב ועל חצץ.
לצפיה ב-'תגובה מאד מפורטת, תודה'
תגובה מאד מפורטת, תודה
08/03/2017 | 22:01
2
56
אז אם אני מגלח מהרשימה צמיגים שאתה מתאר כפחות עמידים אז אני נשאר עם:
ספישיילייזדים, WTB וויג'לנטה וארדן של מקסיס
ומתוך הארבעה האחרונים, הגראונד קונטרול והוויג'לנטה מצטיינים באחיזה?
לצפיה ב-'יש לי ניסיון אישי עגום עם הקפטיין...'
יש לי ניסיון אישי עגום עם הקפטיין...
09/03/2017 | 00:20
59
באופן כללי "עמידות" היא מושג גמיש ביותר כשמגיעים לנגב ולא רק בצמיגים, כדאי שתהיה מוכן נפשית ותקציבית...
לצפיה ב-'הוויג׳ילנטה אוחז טוב אבל... אולי טוב מדי?'
הוויג׳ילנטה אוחז טוב אבל... אולי טוב מדי?
10/03/2017 | 10:31
49
הוא צמיג עם התנגדות חזקה לגלגול. יהיה לך קשה לדווש בו. יהיה טוב לנגב של אבני הצור - נחלי הערבה. הר הנגב. זה בזכות העמידות הגבוה שלו והשחיקה הנמוכה. לא ממש נחוץ לנגב של בתרונות רוחמה או שבילי לס.

גראנד קונטרול טוב בעצם לכל שימוש אבל לנגב כדאי לבחור בדגפם עבה הדופן.מומלץהאחורי.

באשר לקפטיין - וראיתי פה התייחסות שלילית אליו - רוצה לציין שגם לי יש איתו נסיון לא מוצלח כצמיג אחורי. הוא מתאים יותר כצמיג קדמי.

קח בחשבון אם ה״עקרונות המנחים״ הבאים לגבי צמיגים:

אחורי: מבנה קוביות בסגנון של פסים לרוחב הצמיג.  מה שיוצר אחיזה טובה של הצמיג בתנועה קדומה (האצה) ואחורה (עצירה).
קדמי: מבנה קוביות בצורה של חץ או פסים עם כיוון הגלגול, מה שיוצר אחיזה טובה בהחלקה הצידה ובפניה. החץ צריך להיות מצביע לפנים בחלק העליון של הצמיג וכמובן מצביע לאחור בנקודת המגע עם הקרקע.

קוביות גבוהות: אחיזה טובה יותר אבל התנגדות גבוהה יותר לגלגול וניקוי בוץ גרוע יותר. אחיזה טובה בקרקע תחוחה.
קוביות נמוכות: התנגדות נמוכה לגלגול וניקוי בוץ טוב יותר, אבל אחיזה פחות טובה על קרקע תחוחה.
קוביות מרווחות - ניקוי בוץ טוב. תלוי בסוג הגומי - יכול לאפשר אחיזה טובה על משטחים חלקיים ויכול בדיוק ההיפך... תלוי מאד גם בלחץ האוויר.

המעבר ביון הדופן לפני הצמיג - קוביות שמפוזרות גם לכיוון הדופן נותנות אחיזה. טובה בהטיות אבל גורמות להתנגדות גבוהה לגלגול - מתאים יותר לצמיג קדמי. בצמיג אחורי תרצה קוביות שמרוכזות יותר באמצע ופחות בצדדים.
יש צמיגים עם קוביות נמוכות באמצע (התנגדות נמוכה לגלגול) וגבוהות בצדדים (אחיזה טובה בהטיות ובשטח תחוח) - בצמיגים אלה יש חשיבות רבה להתאמת לחץ האוויר למשקל הרוכב ותנאי השטח.

ונקודה אחרונה: שני יהודים - שלוש דעות... כל האמור פה זה מנסיוני הצנוע. יש אנשים עם נסיון אחר. חשוב לזכור שללחץ האוויר, משקל הרוכב ומידת השחיקה - יש השפעה לא קטנה על התאמת הצמיג למשימה. רוכב קל יוכל להשתמש בצמיג בעל שחיקה מהירה יותר מבלי לשחוק אותו מהר, בעוד רוכב כבד יכול להביא גם צמיג עמיד במיוחד לשחיקה מהירה.
לצפיה ב-'תתחיל הפוך'
תתחיל הפוך
08/03/2017 | 19:10
4
57
במקום להתפזר על אפיוני שטח מדיונות ועד שלג, ציין את השטח שבו אתה בד"כ רוכב ואליו תתאים את הצמיגים.

יש המון סוגי צמיגים ועוד יותר המון מותגים ברמות מחירים שונות. תגדיר צרכים ממוקדים יותר ונוכל להמליץ הלאה..
לצפיה ב-'אני מתגורר בנגב ובדרך כלל רוכב על אספלט'
אני מתגורר בנגב ובדרך כלל רוכב על אספלט
08/03/2017 | 22:10
3
59
אבל פוזל לשטח. ומאמין שהרכיבות בשטח בעתיד הקרוב לא יתרחקו יותר מדי מהבית.
עמידות. מהר פחות חשוב לי.
לצפיה ב-'יופי, עכשיו תפריד בין אספלט לשטח'
יופי, עכשיו תפריד בין אספלט לשטח
09/03/2017 | 19:32
2
52
לאספלט יש את הצמיגים שלו (סליק / סמי סליק או צמיגי עיר) ועליהם יוכלו אחרים ממני להמליץ.
לגבי השטח, הנגב עמוס בתוואי שטח שונים מאבני צור פוצעות-צמיגים ועד לחולות פריכים ושבילי האש ביער להב.
ככל ואתה מכוון לחלק הראשון לך על צמיג אגרסיבי יותר, ככל ואתה מכוון לצד ה"רגוע" של רכיבת שטח, לך על אחד מהצמיגים שהמליץ שטייף למעלה.

אני יכול להמליץ מניסיוני על צמיגים של מקסיס, רוכב עם קרוסמארק מאחור ועם אדוואנטג' מקדימה, לי זה מעולה.
לצפיה ב-'איזה צמיג נחשב אגרסיבי?'
איזה צמיג נחשב אגרסיבי?
09/03/2017 | 21:18
1
47
בכביש על על 700X25 חלקים למשעי. מסודר. שואל על השטח.
לצפיה ב-'ראה המלצות ייעודיות של שחר מעלי'
ראה המלצות ייעודיות של שחר מעלי
11/03/2017 | 08:53
42
לדעתי גם האדוואנטג' יתאים למדבר (אא"כ אתה עם גלגל 29), מצד שני עברו הרבה שנים מימי רכיבות המדבר שלי...
לצפיה ב-'תודה רבה, השכלתי'
תודה רבה, השכלתי
13/03/2017 | 07:47
30
הברכות בדואר
לצפיה ב-'אופני כניסה התלבטות בין 2 דגמים'
אופני כניסה התלבטות בין 2 דגמים
28/02/2017 | 19:37
1
110
שלום לכולם אני רוכב מתחיל מחפש אופניים למטרת ספורט וכיף בפארקים וכדומה
אני מתלבט בין 2 דגמים אשמח לעזרה מה עדיף מבחינת המפרט
בתודה מראשhttp://www.rosen-meents.co.il/_uploads/extraimg/ka...
http://www.matzman-merutz.co.il/rockhopper-29

לצפיה ב-'בגדול - אותו המפרט'
בגדול - אותו המפרט
28/02/2017 | 22:13
63
זאת אומרת: אותו המזלג, גלגלים ברמה דומה. מערכות הינע ברמה דומה. מעצורים ברמה דומה.

למטרה שציינת לא תחוש הבדל משמעותי בין האופניים.

רוקהופר נחשב זוג נוח מאד לרכיבה. גם הצמיגים שמותקנים עליו מוצלחים מבחינת יחס בין אחיזה להתנגדות לגלגול.  כך שאם הייתי צריך לבחור לפי המפרט הם היו כנראה הבחירה שלי. אבל עד שלא תשים עליהם את התחת לא תדע.
לצפיה ב-'כיוון של כיסא האופניים (זווית המושב)'
כיוון של כיסא האופניים (זווית המושב)
27/02/2017 | 10:03
5
75
שלום לכם,
אני מסתכל על הכיסא ואני מזהה בורג שאם אני פותח אותו אוכל "לקחת את הכיסא" קדימה ואחורה,

אני מעוניין לשנות את זווית הישיבה/את זווית המושב,
אודה אם תוכלו לכוון אותי כדי שאוכל לבצע בעצמי מבלי לגשת לחנות/מתקן אופניים

לצפיה ב-'אותו הבורג...'
אותו הבורג...
28/02/2017 | 07:30
3
53
יש כמה סוגים של חיבור מסילות האוכף למוט האוכף. בחלקן בורג בודד בחלקן שניים.
בכולן הרעיון דומה: שחרור הבורג/ברגים מאפשר גם הנעה של האוכף קדימה ואחורה באמצעות הזזת המסילות, וגם שינוי זווית האוכף יחסית לאופק באמצעות גלגול על תושבת חצי מעגלית.
התקן את האוכף כך שיהיה מקביל לקרקע.
לצפיה ב-'כלומר, בורג אחד (למטה) לשחרור המושב, קדימה ואחורה...'
כלומר, בורג אחד (למטה) לשחרור המושב, קדימה ואחורה...
28/02/2017 | 08:07
2
28
כאשר באמצעות אותו בורג אני גם "משחרר" לחלוטין את המושב מהאופניים
ואז, כשהמושב מנותר מהאופניים (ובעצם פתוח לשניים) יש לי בורג נוסף שאותו אני מסובב עם/נגד כיוון השעון כדי לשנות את זווית המושב (שזה בעצם מה שאני מעוניין)

האם בגדול אני צודק או שאני מפספס משהו?
לצפיה ב-'לא בדיוק'
לא בדיוק
28/02/2017 | 09:08
1
45
מרגע שאתה משחרר את הבורג האוכף משתחרר גם לתנועה קדימה ואחורה (באמצעות החלקה על המסילות) וגם לתנועת גלגול. ברגע שמיקמת את האוכף בזווית הנכונה אתה מהדק שוב את הבורג ונועל הכל במקום.

במערכות המבוססות על שני ברגים זה נעשה אותו הדבר, פשוט מהודק באמצעות שני ברגים, אחד מלפנים אחד מאחור, ואתה יכול, בנוסף, לבצע כיוונון עדין של הזווית של האוכף באמצעות הידוק של בורג אחד ושחרור של הבורג השני.

בשני המקרים - שחרור מלא של האוכף מהאופניים (לצורך החלפה למשל) מתבצע על ידי שחרור מלא של הבורג/ים.

יש מנגנונים שונים - לכל מוט אוכף המנגנון שלו, אבל רובם פועלים באותה שיטה פחות או יותר. מהתאור שלך נראה לי שמדובר במערכת פשוטה של בורג יחיד.
לצפיה ב-'מעולה, תודה רבה.'
מעולה, תודה רבה.
28/02/2017 | 09:36
10
לצפיה ב-'אופני הרים זנב קשיח'
אופני הרים זנב קשיח
24/02/2017 | 16:19
4
85
שלום חברים.
אני לקראת קניית אופני הרים זנב קשיח
ומתלבט בין מספר דגמים ואשמח לעזרתכם בבחירת הדגם
המתאים ביותר :

התקציב שלי עומד על 2000 - 2500 ש"ח אבל אפשר לחרוג טיפה למעלה אם ההבדל בין הדגמים והמפרטים השונים הוא משמעותי במיוחד ושווה את ההשקעה הנוספת.
מי נותן את התמורה הטובה ביותר מבחינת איכות ביחס למחיר. (בדגש על בלמים, בולמי זעזעוים, שלדה וכו)
אני שוקל 74 ק"ג וגובה 1.78 בעבר הייתי רוכב (על אופני הרים פשוטות ) כך שהידע הבסיס קיים, אך מספר שנים לא רכבתי.

יעדי הרכיבה הם - סינגלים, רכיבה בשבילים ובשטח
אשמח גם להמלצות על דגמים אחרים שיכולים להתאים לתקציב וליעוד.

תודה רבה על עזרתכם

לצפיה ב-'המפרט כמעט זהה'
המפרט כמעט זהה
25/02/2017 | 12:31
3
44
והשיקול העיקרי שצריך להנחות אותך הוא הנוחות, שנובעת מהתאמת הגיאומטריה למימדי גופך.

בגדול כל האופניים מציעים אותו מזלג, סאנטור 100 מ׳מ (או מיתוג של המזלג הזה על ידי מרידה, אבל זה אותו המזלג). בדגמים בהם קיימת נעילה למזלג - יתרון, אבל לא באמת משהו שבשבילו צריך להעדיף זוג נוח פחות או יקר יותר.

מערכות ההילוכים די דומות. סדרות הבסיס של שימאנו.
המעצורים של שימאנו מול המעצורים של טקטרו - אולי יש לשימאנו יתרון שיורי אבל אני בספק אם תחוש בו.

הגלגלים - כולם אותו גלגל בסיסי ונאבות בסיסיות. לא תקבל גלגלים טובים יותר במחיר הזה, ומנתוני המשקל והגובה שלך גם לא תצטרך משהו חזק יותר.

בשורה התחתונה הדגמים של מרידה מציעים מפרט טיפה יותר מוצלח וההבדל בין שני הדגמים הוא בעצם רק בגודל הגלגל, 29 מול 27.5 - תצטרך לנסות את שניהם ולהחליט על איזו מידת גלגל אתה חש נוח יותר. ההתנסות האישית שלי הביאה אותי להעדיף גלגל 29, אבל זה עניין אינדיבידואלי.

ובכל זאת - אם תרגיש ש-GT או Storm נוחים לך יותר - אל תהסס לרגע. זה המדד היחידי החשוב וההבדלים במפרט זניחים כל כך שממש לא צריך לעניין אותך אם על מעצורי הדיסק ההידראולים כתוב שימאנו או טקטרו, ואם על המזלג של סאנטור כתוב סאנטור או מרידה.
לצפיה ב-'יש המלצה על רשת לרכישה?'
יש המלצה על רשת לרכישה?
25/02/2017 | 14:22
2
43
תודה על התגובה המפורטת. 

האם יש לך המלצה על רשת אמינה לביצוע הרכישה?

כמו כן האם כדאי לבחון רכישת אופניים יד שנייה?

לצפיה ב-'רשת האינטרנט?'
רשת האינטרנט?
25/02/2017 | 15:59
1
71
רוזן-מינץ ומצמן-מרוץ שתיהן רשתות וותיקות ומוכרות. רמת השירות והמכונאים תלויה בעיקר בחנות/סניף הספציפית וגם זו משתנה מעת לעת. לטעמי עדיף לבחור קודם את החנות, להתרשם מהמכונים והאווירה, ואז לבחור מההיצע. לכולם יש אופניים ברמת כניסה וכולם די דומים.

יד שניה זו אופציה מצויינת שמאפשרת לקבל תמורה גבוהה לכסף, אבל תצטרך לבחון את הסחורה ולוודא שהמערכות תקינות והבלתי סביר.
לצפיה ב-'מכונים = מכונאים, בלתי = בלאי'
מכונים = מכונאים, בלתי = בלאי
25/02/2017 | 21:55
13
לצפיה ב-'צריך המלצה לאופני הרים 20 אינץ איכותיתות'
צריך המלצה לאופני הרים 20 אינץ איכותיתות
21/02/2017 | 19:31
27
91
רוצה לקנות לילדה שמאד אוהבת לרכב אופני הרים 20 אינץ איכותיות
השאיפה היא שניתן יהיה בעתיד להעביר אותם לצאצאים הבאים
האופניים מיועדים לרכיבה רגועה על אספלט ועל כורכר
בתאוריה אין הגבלת תקציב אבל חבל לי לזרוק כסף אם אין לזה הצדקה אמיתית
שמתי עין על 3 דגמים שהם ה-high end
Specialized Hotrock 6 Speed
TREK PRECALIBER 20 6S BOYS 2016
Scott Voltage\Scale JR 20
האם יש באמת הצדקה למחיר?
האם יש משהו במחיר נמוך יותר שנותן ביצועים טובים ושורדים מספר שנים.
תודה
לצפיה ב-'״מחיר נמוך יותר״ ו״שורדים מספר שנים״ הם ערכים סותרים'
״מחיר נמוך יותר״ ו״שורדים מספר שנים״ הם ערכים סותרים
22/02/2017 | 08:20
68
אלמלא היו לך תכניות להעביר את האופניים לדורות הבאים הייתי ממליץ לך לקנות משהו זול ולזרוק כשהילדה תגדל עליהם.

ההתלבטות ברכישת אופניים לילדים ברורה:
אופניים סוג א׳ זה הרבה כסף למעט זמן.
אופניים סוג ז׳ לא יעוררו חשק לרכוב כי החוויה תהיה מתסכלת.

מאחר והילדים הבאים יקבלו ממילא אופניים hand me down משומשים אחרי שהילדה הרוכבת הראשונה תגדל עליהם, אולי כדאי לשקול לחפש מלכתחילה זוג משומש? זה גם יקטין את ההוצאה ההתחלתית וגם יסייע להורה אחר שהילדים שלו גדלו.
לצפיה ב-'מצטער לאכזב, האופניים שראית הם לא "High End"'
מצטער לאכזב, האופניים שראית הם לא "High End"
22/02/2017 | 10:09
3
92
אפילו לא בשוק אופני הילדים.

לפני שבוע שיפצתי אופני 20" של Trek לאחיין. לא האמנתי שזבל כזה יוצא לשוק תחת המותג Trek. כמובן שה"מותגים" המקומיים אפילו יותר גרועים.

מבין החברות המוכרות, היחידים, פחות או יותר, שמקדישים איזושהי תשומת לב לאופני ילדים הם  Specialized. גם שם התוצאה היא כבדה מאוד, אבל האיכות תהיה נסבלת, והם ישרדו עד לילד הבא.

"מוטו אופן" התחילו לייבא משהו ברמה גבוהה יותר (נמכר גם בסלאלום). יש להם אופני 20" עם 3 הילוכים פנימיים בנאבה, רצועת קוולאר, חלקי אלומיניום ומשקל נמוך. אני כותב את זה סתם לידיעה כללית, כי אתה רצית מחיר נמוך יותר, ואלה כמובן יותר יקרים. אבל ציינת שהילדה מאוד אוהבת לרכוב, ושיש ילדים קטנים יותר שישתמשו באופניים האלה בעתיד, אז אני מוצא שיש טעם ברכישת אופניים קלים, מהירים ומהנים יותר.

פרט לאלה, יש אופני ילדים טובים באמת, של חברות שמתמחות בעניין. אבל אף אחד מהם לא מיובא לישראל, וייבוא אישי הוא אפילו יקר יותר ממה שנמכר במוטו-אופן / סלאלום.
לצפיה ב-'על איזה אופניים מדובר?'
על איזה אופניים מדובר?
22/02/2017 | 20:04
2
49
אני לא מחפש אופניים זולים
אני מחפש אופניים שנותנים תמורה לכסף
וכמובן שאני מחפש בארץ ולא להתעסק עם יבוא
אם אופניים ב-1600 שקל כמו אלה שכתבתי נותנים רק שם של חברה ובפועל האיכות כמו אופניים של 500 שקל אז אני לא רואה סיבה להשקיע.

לצפיה ב-'שוב, פרט למותג של מוטו-אופן, לא מכיר בארץ'
שוב, פרט למותג של מוטו-אופן, לא מכיר בארץ
24/02/2017 | 14:13
1
58
לגבי ההשואה בין אופני הילדים באופני-מותג לעומת אופני מדבקה, אני לא חושב שמה שאמרת תמיד נכון. ראיתי דוגמאות רעות (Trek) ודוגמאות טובות (Specialized). האיכות באחרונים בהחלט רמה אחת מעל אופני המדבקה, שאחרי חורף אחד במרפסת יתחילו להיראות עמו ערמת חלודה.

לא ברור עניין ה"תמורה לכסף". בסוף אתה רוכב על אופניים, לא על תמורה לכסף. בוא נגיד שאת אופני הג'אנק שמאן דהוא מציע ב- 599 ש', מישהו אחר מציע ב- 199 ש'. חדש, חוקי, עם אחריות. אותו מוצר בדיוק. זו תמורה ממש טובה לכסף, נכון? אבל עדיין מדובר בג'אנק. מה תעזור לך התמורה לכסף כשהילדה תנסה לרכוב עליהם ותתבעס?

אז לגבי מה שנמכר בארץ: אופני המותג ב- 1600 ש' בד"כ יהיו מבוססי שלדת אלומיניום (שזה בסדר), בלמי חישוק (גם בסדר). מכאן הכל נופל תחת קטגוריית "לא ממש בסדר":
- חלקי שליטה כבדים ומחלידים מברזל (כידון, מוט אוכף, קראנק)
- סט גלג"ש אחורי מסוג Freewheel, לרוב עם יחסי העברה לא קצרים מספיק
- פלטה קדמית 36 שיניים, שביחד עם ה- Freewheel לא נותנת יחסי העברה מתאימים לעליות.
- ידית הילוכים מטיפוס Gripshift, שילדים בגיל 5-7 כמעט לא מסוגלים להפעיל.
- מזלג "בולם זעזועים" (במילים: משקולת ברזל חסרת תועלת שמעלה את משקל האופניים ב- ק"ג שלם לעומת סתם מזלג אלומיניום סביר)

מנגד, באזור 2300-2400 שקל יש את האופניים שראיתי בסלאלום/ מוטו-אופן:
כמעט כל הרכיבים שם מאלומיניום; שלושה הילוכים, כנראה קלים לתפעול (לא ניסיתי) בנאבה; רצועת קוולאר (פתרון לא רע לאופני ילדים, לא צריך לשמן והיא לא מלכלכת); משקל נמוך.

עכשיו תגיד לי אתה: מי מהנ"ל נותן "תמורה למחיר" טובה יותר?
לצפיה ב-'בזמנו קניתי לילד סקוט'
בזמנו קניתי לילד סקוט
26/02/2017 | 08:47
35
לא ראיתי הבדל גדול בינו לבין ספשלייד וטרק.
האופניים הרגישו נוחות יותר לילד מאופני מדבקה ב 700 ו 1000 ש"ח וגם איכות הבניה בהתאם.
מצד שני, אף אחד מהזוגות לא היה קל למיטב זכרוני וחבל שלא השקיעו בגלגלים קלים יותר או כידון קל יותר.
מצד שלישי, התמורה בהתאם למחיר (כ 1500 ש"ח או קצת פחות אחרי הנחות וכאלה).
יותר מזה הייתי משקיע אם הילד באמת אוהב את זה ורוכב הרבה ומתכנן קריירה בתחום...

דרך אגב, אם יש לך קצת סבלנות, יש אחלה מציאות בשוק היד השניה.

לצפיה ב-'אנחנו קנינו evoke'
אנחנו קנינו evoke
26/02/2017 | 22:17
32
קניה די ספונטאנית, בלי שום בירורים ובדיקה מעמיקה.
בינתיים נראה סבבה, והילד מאושר.
מכירים עוד ילד עם evoke, בשימוש כבר שנתיים ומרוצים.
לצפיה ב-' איך מלמדים ילדים להשתמש בהילוכים ?'
איך מלמדים ילדים להשתמש בהילוכים ?
26/02/2017 | 22:19
20
28
מקווה שזה בסדר שהתפרצתי.
בשלב ראשון, כשעדיין לא משתמש בהילוכים, באיזה הילוך כדאי שיסע קבוע ?
להמשך, אשמח לטיפים איך ללמד להשתמש בהילוכים (בן 5).
תודה!
לצפיה ב-'תשובה כללית'
תשובה כללית
27/02/2017 | 08:56
19
44
כי אני לא מכיר את הילד, כמה הוא חזק, וגם לא את האופניים.

בד"כ אופני 20" עם ששה הילוכים יהיו עם פלטה קדמית 36, וגלג"ש אחורי גדול 28. לילד בן חמש, הילוך 2 יספיק לרוב התנאים (כאשר "1" הוא הקל ביותר ו- "6" הקשה ביותר). אם הוא ילד ממש חזק, אולי הילוך 3.

לפני עליה, אתה צריך להחליף לו ל- "1".

כמעט כל האופניים האלה מצויידות בידית הילוכים שמסובבים (Gripshift). לילד בן חמש אין מספיק כח להפעיל ידית כזו, אפילו כשהאופניים חדשים. אם הם ישנים ומוזנחים (לכלוך וחלודה בכבל) זה יהיה קשה גם למבוגר. לכן אתה זה שצריך להחליף לו הילוכים.
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
27/02/2017 | 20:51
6
לצפיה ב-'אף פעם לא הבנתי את הקטע עם הגריפשיפט באופני ילדים'
אף פעם לא הבנתי את הקטע עם הגריפשיפט באופני ילדים
28/02/2017 | 22:45
17
29
הם קשים מאוד לתפעול, וכמעט כל הילדים לא מצליחים להוריד הילוכים - אז מה הקטע? למה לא לשים הילוכים עם מעביר הדק רגיל, מקסימום עם מהלך מקוצר?
לצפיה ב-'מחיר? וזו עוד האפשרות העדיפה'
מחיר? וזו עוד האפשרות העדיפה
01/03/2017 | 10:02
14
44
כי למען האמת, כשאתה מסתכל על אופני ילדים של רוב המותגים הגדולים, יש שם פשוט רשלנות בתכנון. כאילו אף אחד לא באמת תכנן אותם, סתם שמו אוסף חלקים זול, שמבחינה חוקית אפשר לקרוא לו אופניים. 

הנה דוגמאות לאופני 20" שכן מתוכננים:

לצפיה ב-'איך הגעת למסקנה שאילו כן מתוכננים'
איך הגעת למסקנה שאילו כן מתוכננים
01/03/2017 | 13:26
13
32
ההשוואה לחברות "מכובדות" כמו טרק, ספשלייזד סקוט וכו'.
וכמובן בהנתן תקציב נתון לחלקים.
האם אתה מדבר על גאומטריית שלדה או דברים אחרים.

תודה.
לצפיה ב-'תשובות ודוגמאות'
תשובות ודוגמאות
02/03/2017 | 07:32
12
71
שלושת העקרונות החשובים ביותר באופני ילדים הם: (לא לפי סדר, כולם חשובים)

א. משקל נמוך

ב. התנגדות גלגול נמוכה

ג. ארגונומיה נכונה

כדוגמא, תסתכל על אופני ה- 12", הקטנים ביותר. אופני הג'אנק הנפוצים הם כבדים, בד"כ מצוידים בצמיגי קוביות, והשלדה שלהם קצרה מאוד, עם כידון מאוד גבוה ו- BB גבוה.

אז בסדר, המשקל הוא פונקציה של מחיר. הלאה. למה הצמיגים? למה לא לשים מראש צמיגים שמתגלגלים טוב יותר על משטח סלול (הרי שם האופניים ייסעו) ולהקל על הילד?

והכי גרוע - גיאומטריית הרכיבה. היצרנים הסינים פשוט מעתיקים גיאומטריה של אופני BMX תחרותיים, שנועדו לספרינט קצר בעמידה. התוצאה היא אופניים קשים מאוד לשליטה, בה הכידון פוגש את החזה של הילד, וגם קשה להגיע עם הרגליים לרצפה. אבל אופני ילדים הם לא אופני BMX. יש להם מטרה אחרת.

לעומת אלה, תסתכל על ה- Specialized Hotrock 12 (בתמונה), או אופני ילדים קטנים אחרים כמו Islabikes. ה- BB נמוך, השלדה ארוכה יותר, הכידון בגובה נורמלי. הם הרבה יותר קלים לשליטה.

עוד דוגמא, פחות עקרונית: קוטר הכידון. האם נראה לך סביר שאתה וילד בן 4 תאחזו כידון באותו הקוטר? יש לכם כפות ידיים דומות בגודלן? אז למה אופני ילדים מגיעים עם כידון 22.2 ממ כשאפשר לשים כידון 19 ממ, שלילד הרבה יותר קל לאחוז? (יש כאלה, למשל ב- Cleary Bikes וב- Spawn Cycles)

חלק מהעקרונות הנ"ל ניתנים למימוש אפילו בתקציב נתון. באותו כסף אפשר לייצר שלדה שקל יותר לרכב עליה ולשלוט בה או שלדה עם גאומטריה מטופשת. זה רק עניין של תכנון ומודעות.
לצפיה ב-'אתה מתייחס רק לסינים?'
אתה מתייחס רק לסינים?
02/03/2017 | 08:31
8
28
אם אתה מתייחס לאופני מדבקה אני מסכים, שם תכנון נכון יהיה אקראי.
מה ששאלתי זה האם אופני המותג שנמכרים בארץ תוכננו נכון או לא.
לגבי משקל, אז זה באמת עניין של מחיר לצערי. מצד שני, השאלה אם  ילד (עד גיל 12 אפילו) צריך הילוכים (משקל, סרבול) וחוץ מזה אם נדרש בולם קדמי בכלל שרק מוסיף משקל ולא באמת נדרש בעיר (שזה דרישת רוב הילדים)

לצפיה ב-'כמו שציינתי קודם'
כמו שציינתי קודם
02/03/2017 | 08:55
7
53
לרוב המותגים הגדולים שאתה מכיר יש אופני ילדים מחפירים. ממש ככה. תסתכל על השיקולים המנחים בהודעה הקודמת, ותסתכל על אופני 16, או 20" של המותגים המוכרים, ותראה שאפשר היה להגיע לתוצאה טובה יותר אפילו באותו תקציב.

דוגמא: בשביל מה לשים באופני 20" עם ששה הילוכים פלטה 36? כדי שהילד ירכב במישור על הילוך "1" או "2"? איזה הגיון יש כאן? בייצור המוני אין שום בעיה מראש לשים פלטה 32, באותה העלות בדיוק.

ממה שאני ראיתי, פרט ל Specialized, יש כמה מותגים מוכרים בודדים שאופני הילדים שלהם נראים כמו משהו שמישהו חשב עליו. נדמה לי שהם לא מיובאים בכלל: Commencal, Orbea.

"בולם הזעזועים" הדבילי הוא אכן רעה חולה של 99% מאופני הילדים. אין בו שום תועלת, אפילו ברכיבת שטח, והוא מוסיף המון משקל. אף ילד בן שמונה לא יחצה את הנגב עם האופניים האלה, כן? באזור המרכז, גם ה"שטח" הוא יחסית סלחני (בן שמן, לטרון, אפילו הרי ירושלים)

לגבי הילוכים, זה תלוי איפה רוכבים. בעיר שטוחה הילוך יחיד זה בסדר, בטיולים בשטח זה מאוד מגביל. הטריק הוא לבנות מערכת הילוכים שילד אכן יכול לתפעל.

לצפיה ב-'עוד הערה לגבי הילוכים מול סינגל ספיד'
עוד הערה לגבי הילוכים מול סינגל ספיד
02/03/2017 | 09:11
5
40
גם אם נותנים לילד אופניים עם יחס העברה בודד, יש חשיבות גדולה ליכולת לשנות את יחס ההעברה הזה.

היצרן לא יודע כמה גבוה וחזק הילד שלך, בן כמה הוא בדיוק, ובאילו תנאים הוא נוסע. ואפילו אם הנתונים ידועים, הם משתנים במהלך השנתיים ומשהו שהילד משתמש באופניים, כי הוא גדל ומתחזק. 

בהינתן התנאים האלה, התכנון ההגיוני הוא אפשרות קלה לשינוי יחס ההעברה. באופני ה- 16" של הילד שלי התחלנו עם 25X16 (שהיה קצר מדי). התקנתי שם קראנק ילדים ייעודי (Spawn Cycles) עם BCD 64, שאפשר לי לשים פלטה 28, וכשהוא גדל עוד קצת, גם פלטה 30 שיניים. האופניים של Spawn מגיעים, כמובן, מראש עם הקראנק הזה, ולכן שם ההחלפה הזו היא עניין פשוט וזול.
לצפיה ב-'תודה על השיעור המחכים'
תודה על השיעור המחכים
02/03/2017 | 13:14
4
8
לצפיה ב-'עוד משהוא קטן'
עוד משהוא קטן
02/03/2017 | 14:20
3
33
במקרה ראיתי את זה היום.
700 יורו זה מחיר היסטרי לאופני ילדים 24" ועוד מחברה שמוכרת ישיר.
אני מניח שלפחות בארץ אנדיר שהורה יעבור את מחסום ה 1500 ש"ח עבור אופניים, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה פסיכולוגית.
אני מקווה שיהיה יבואן שישכיל למצא פתרון לשוק הישראלי במחיר הזה או קרוב יותר ל 1000.

לצפיה ב-'שמע, חבר, העולם משתנה'
שמע, חבר, העולם משתנה
02/03/2017 | 17:36
2
73
ונראה שקשה לך להתמודד עם זה.

כל הטענות שהעלית היו נפוצות מאוד ביחס לאופני מבוגרים. אם הייתי מקבל שקל על כל פעם שאמרו לי "אבל אפשר לקנות מכונית בכסף שעולות האופניים שלך", הייתי היום עשיר. כיום, אגב, אתה כבר כמעט לא שומע את זה. כולם התרגלו לעובדה שיש גם וגם. גם זול וגם באמצע וגם יקר.

כל ביטויי ה"היסטרי", "מחסום פסיכולוגי" וכו', הם אצלך בראש בלבד. באופני ילדים, בדיוק כמו אצל המבוגרים, יש איכות כזאת ואיכות אחרת, ומחיר בהתאם.

כל הסיפור על זמן השימוש הקצר הוא קשקוש. יש לי חבר שעושה איירונמן. הוא מחליף אופניים בערך כל שלוש שנים (בערך זמן השימוש באופני 20" לילד אחד). האחרונים שלו הם קרבון עם דורה-אייס אלקטרוני - רוצה לחשב כמה פעמים נכנסים אופני ה Canyon שראית במחיר שהוא שילם?

גם לא מובן למה צריך פתרון מיוחד ל"שוק הישראלי". בישראל משתגעים על טכנולוגיה ועל הכי הכי, ומוכנים לשלם על זה. חייתי במינכן, עיר עשירה יותר מתל אביב, כמעט חצי שנה, ולא ראיתי שם ברחוב אחוז אחד מאופני היוקרה שרואים באזור המרכז. 

טפס פעם לנס הרים בשבת, וחפש ב"בר בהר" אופניים שעולים פחות מ- 12000 שקל. לא תמצא.

העניין הזה של אופני ילדים באיכות גבוהה הוא פשוט חדש, ומה שאתה חווה הוא הקושי הרגיל לשינוי תפיסה. לא יבוא אף יבואן-קסם ו"ימצא פתרון" ל"שוק הישראלי" ב"אלף שקל", כי אין כזה. באלף שקל יש אופני 20" בדיוק כמו שאתה רואה בחנות, של מותג לא מוכר, שיחלידו אחרי שנה וחצי. אין קסמים, מי שרוצה טוב יותר, ייאלץ לשלם יותר.
לצפיה ב-'אבל אפשר למצוא אופניי מבוגרים סבירים ב-1500 ש"ח, אז למה '
אבל אפשר למצוא אופניי מבוגרים סבירים ב-1500 ש"ח, אז למה
02/03/2017 | 20:14
26
לא אופני ילדים? לדעתי הסיבה העיקרית היא היצע נמוך ולכן גם מעט תחרות.
לצפיה ב-'נראה לי שקצת פספסת'
נראה לי שקצת פספסת
05/03/2017 | 14:56
22
אני לא מליונר, אבל לגדול קניתי סקוט ב 1500 ש"ח, ולקטנה בת פחות משנתיים קורקינט סופר איכותי (היא לגמרי בקטע) בתקווה שהיא תעבור לאופני איזון בהקדם.
1500 ש"ח זה לגמרי מעל הממוצע בארץ (אופני מדבקה ב 99%) כך שאני לא שייך לעולם הישן, ועדיין זה נשמע לי סביר (בהתחשב בסל ההוצאות המטורף לילדים)
התיחסתי בעיקר לשוק בארץ ואיך שהוא מתנהג.

לצפיה ב-'ל Orbea דווקא יש יבוא לארץ'
ל Orbea דווקא יש יבוא לארץ
08/03/2017 | 15:11
15
שרון מסינגלמאניה התחיל להביא אותם לארץ בייבוא סדיר.
לצפיה ב-'באתר twowheelingtots יש בדיקה מאד רחבה של אופניים לילדים'
באתר twowheelingtots יש בדיקה מאד רחבה של אופניים לילדים
03/03/2017 | 10:20
2
23
לפני 3 שנים שהבת שלי הגיעה לגיל 3 והגיע לרמה שליטה מדהימה באופני האיזון וחיפשתי אתגר חדש התגלגלתי לאתר הזה.
במקור, לפני 3 שנים, כל מה שהיה באתר זו הכתבה הנ"ל על אופני 12 אינץ כאשר אז לא היה המגוון שיש היום והדגם היחיד שהיה קיים הוא ה-Specialized HotRock 12
אחרי אינספורים חיפושים במצמן הצליחו למצוא לי אופניים כאלה ממודל ישן ששכבו איפשהו ומכרו לי אותם במחיר מלא של כ-900 ש"ח. בדרך נתקלתי במוכר במצמן בקריות שאמר לי שלילד בגיל 3 אין יכולת קוטניטיבית לרכב על אופניים וחבל על הזמן שלי.
ברגע שהילדה התיישבה עליהם היא רכבה ללא בעיה בלי גלגלי עזר כבר במכה הראשונה.
מאז נהייתי מכור לדבר והעברתי אותה ל-Sepcialized Hotrock 16 שגם הוכיחו את עצמם אבל הילדה שוב גדלה ושוב צריכה אתגר.

בקיצור - האתר עושה השווה מאד רחבה של אופניים בכל הגדלים (וגם על קסדות) עם התייחסות לכלל הפרמטרים (גאומטריה, משקל, נוחות ועוד...) ושווה לקרוא אותו לפני שנכנסים לעניין.

לצפיה ב-'יש גם פורום מצויין לנושא ב mtbr'
יש גם פורום מצויין לנושא ב mtbr
03/03/2017 | 13:10
20
נקרא Family and riding with kids, או משהו בסגנון.
לצפיה ב-'כתב מאלפת'
כתב מאלפת
05/03/2017 | 15:03
16
העצלנים יכולים לקפוץ לפסקת הסיכום...

לצפיה ב-'גודל כף היד לא מאפשר לתכנן ידית הילוכים מתאימה'
גודל כף היד לא מאפשר לתכנן ידית הילוכים מתאימה
02/03/2017 | 08:40
1
30
גם ככה הכידון והגריפ עבים וגדולים לכף ידו של ילד. איך הוא אמור להגיע לידית ההילוכים? אולי כדאי לשקול מיקום אחר של הידית כמו באופני צ׳ופר?
לצפיה ב-'-אז מה בכ"ז לקנות?אם מוותרים על הילוכים ובולם'
-אז מה בכ"ז לקנות?אם מוותרים על הילוכים ובולם
07/03/2017 | 13:12
17
יש איזה דגם קל ויחסית איכותי במחיר סביר בארץ?
הילדה בת שש וחצי נוסעת על "ווינר" ישנות וכבדות עם הילוכים שלא יכולה להעבירוברקסים שלא מגיעה אליהם.
לצפיה ב-'אוזניות /דיבורית לאופניים '
אוזניות /דיבורית לאופניים
21/02/2017 | 13:10
3
58
היי,
עם איזה אוזניות/דיבורית אתם רוכבים ?
האם שומעים את רעשי הרוח במהלך הרכיבה ?
מה מומלץ? 
תודה,
קובי 
לצפיה ב-'במהירויות שאני רוכב - אין שום סיכוי לשמוע משהו באוזנייה! '
במהירויות שאני רוכב - אין שום סיכוי לשמוע משהו באוזנייה!
21/02/2017 | 17:05
56
סתם
לצפיה ב-'Apple watch'
Apple watch
21/02/2017 | 21:52
1
61
בעבר רכבתי עם Jaybird עד שהיא מתה.

בגדול כל אזניה אלחוטית אטומה למים/זעה.

רכיבה עם אזניות מסוכנת. השימוש רק לקבלת שיחות תוך רכיבה. כאשר אני מקבל שיחה עכשיו אני עוצר ומדבר דרך הרמקול והמיקרופון בשעון.
לצפיה ב-'מחזק לגבי המסוכנת. ברכיבה האוזניים הם גלאי סכנות חשוב - כן, '
מחזק לגבי המסוכנת. ברכיבה האוזניים הם גלאי סכנות חשוב - כן,
28/02/2017 | 22:46
24
גם בשטח.
לצפיה ב-'צמיג רחב לשלדת כביש/עיר, אפשרי?'
צמיג רחב לשלדת כביש/עיר, אפשרי?
20/02/2017 | 00:23
6
104
עד כמה, אם בכלל, ניתן להכניס למזלג כביש קשיח צמיג רחב יותר מצמיג כביש דק?
האם יש אפשרות לחישוק רחב יותר?

ובנוסף,
האם ניתן להחליף למזלג קדמי קומפלט של GT אוולאנש 26 וחישוק 26 כלשהו שייכנס מאחור?

המידה המקורית היא 700X27 
האופנים Iron Horse מדגם Transit 1.0

תודה לעונים

לצפיה ב-'תיקון - המידה המקורית 700X28'
תיקון - המידה המקורית 700X28
20/02/2017 | 12:49
4
36
סליחה ותודה למי שיודע ויוכל להשיב  
לצפיה ב-'נראה כמו Cyclocross, לדעתי תוכל לשים 700x38'
נראה כמו Cyclocross, לדעתי תוכל לשים 700x38
20/02/2017 | 20:11
3
45
לפי הנתונים נראה שהמקסימום שתוכל לדחוף שם זה 700x38, אך אל דאגה צמיגים אלו יאפשרו לך לרכב בכל שביל.
זה לא צמיגי כביש שמתפנצ'רים מכל אבן.

אין רווח של ממש מהתקנת חישוקי 26 מאחר והרוחב המקסימלי של צמיגים לא ישתנה - זה ישאר 38 כי זה תלוי בשלדה, לא בחישוק.

חוץ מזה התקנת חישוק 26 אפשרית מבלי להחליף את המזלג, אם כי לדעתי זה Downgrade (שנמוך) משמעותי לעומת החישוקים בגודל המקורי.

לסיכום, נסה אותם עם צמיגי 700x38 זה אמור לפתור לך את הבעיות.
לצפיה ב-' תודה רבה!'
תודה רבה!
20/02/2017 | 20:22
2
42
המחשבה בהחלפת הפרונט הייתה להרוויח מתלה טוב ובלם הידראולי...
השאלה האם זה אפשרי והאם זה PLUG&PLAY (מידות צוואר שלדה וכיוב') או שדרוש ניתוח?

לצפיה ב-'לא דרוש שום ניתוח'
לא דרוש שום ניתוח
21/02/2017 | 00:17
53
מה שצריך לדעת זה שהמזלג החליפי ה steered שלו הוא בקוטר 1 1/8 אינטש והאורך זהה לזה של המזלג שמותקן כרגע.
אם המזלג החליפי חדש ולא היה מותקן קודם על אופניים, צריך גם לדפוק לו Crown race שזו טבעת קונוסית שעליה מתגלגלים הלאגרים.
מזלג שהיה בשימוש, סביר שהטבעת עוד שם.

אישית אני לא ממליץ בכלל על ההחלפה.
לדעתי, מזלג עם בולם לא ישפר את האופניים אבל בהחלט יוסיף עוד קילו מאתיים לפחות למשקל האופניים.
ממש מיותר.

בתמונה, fork steerer, ולינק רלוונטי למידע על מזלגות.
לצפיה ב-'אח שלו, אתה מבולבל '
אח שלו, אתה מבולבל
21/02/2017 | 15:39
57
א. בשביל דיסק הידראולי אתה לא צריך להחליף מזלג. פשוט קנה מערכת הידראולית בסניף CRC הקרוב אליך (שימנו פשוט עולה 50$, זוג Clarks M2 בערך אותו מחיר). אני בעד, אגב. דיסקים מכניים זה צ'יקמוק לדעתי.

ב. לא ברור איך אתה יכול "להרוויח" מתלה טוב מפירוק אופני מתחילים. מה כבר יש שם, איזה SR Suntour מעאפן ששוקל 2 ק"ג ובקושי עובד? מה בדיוק הרווח כאן? מאופני עיר קלים ומהירים יצא לך אופני הרים פשוטים וכבדים.

לצפיה ב-'נקודה נוספת שכדאי לשים אליה לב'
נקודה נוספת שכדאי לשים אליה לב
21/02/2017 | 07:06
42
בהקשר של שימוש בגלגלים בקוטר שונה מזה עבורו תוכננה השלדה:
שינוי קוטר הגלגל עלול להקטין את המרחק של הציר המרכזי לקרקע וכך להביא לפגיעה של הפדל בקרקע בעת הדיווש. פחות רלוונטי בעת רכיבה על משטח ישר (כביש) אבל עלול להיות משמעותי כשיורדים מהכביש.

מצטרף ל״מיינסטרים״ שנשמע פה שממליץ על שימוש בצמיג 700/38. בחן את המרחק בין הצמיג הנוכחי לשלדה ולמזלג. אם תראה שניתן להוסיף לצמיג גם ברוחב וגם בגובה עוד 5 מ׳מ בכל כיוון מבלי להביא למגע של הצמיג עם השלדה/מזלג - אז לא צריכה להיות בעיה. אם יכלו כל הקיצין - גם צמיג 700/35 יהיה אפשרות.

יש מבחר לא קטן של צמיגים בקטרים אלה בעלי פרופיל קוביות שמאפשר אחיזה טובה בשטח במקביל להתנגדות נמוכה לגלגול על הכביש. פנימית עם ״ג׳יפה״ או טיובלס יסגרו לך גם את הפינה של הפנצ׳רים ואתה מסודר.
לצפיה ב-'פלאטה אחת ללא הילוכים מקדימה - מה היתרון?'
פלאטה אחת ללא הילוכים מקדימה - מה היתרון?
16/02/2017 | 10:21
15
106
(בטח נשאל כבר אבל לא מצאתי תשובה ברורה, אז התנצלות אם טוחן מים...).

באופניים מרמת מחיר בינונית ומעלה בשנה האחרונה הרוב המוחלט שמים קראנק ללא הילוכים ועם גלגל שיניים בודד, ומאחור 10-11 הילוכים. רציתי לשדרג את האופניים. אצלי יש 9*3 (27 הילוכים), ונראה לי מבאס לרדת פתאום למספר כל כך נמוך של הילוכים. ברור שעם המעביר הקדמי יש הרבה כפילויות, אבל גם בניכוי כל אלה עדיין לא יהיה לי טווח גדול יותר של הילוכים ב 9*3? זה לא יותר נוח להוריד / לעלות הילוך קדמי כשעוברים מירידה לעליה, במקום נגיד להוריד / להעלות 10 הילוכים אחוריים כשיש פלאטה הבודדת? בכלל יש איזשהו יתרון לזה שאין מעביר קדמי, מלבד המשקל (ואישית כמה עשרות גרמים לא נראים לי משנים כלום)? למה היצרנים הורידו את המעביר הקדמי, הם חוסכים עלינו כסף בסופו של דבר?
לצפיה ב-'תלוי מי אתה'
תלוי מי אתה
16/02/2017 | 16:15
107
יתרונות לרוכב: משקל, פחות דברים להתעסק איתם, לא צריך לחשוב על הצלבת הילוכים, פחות עומס על הכידון.
חסרונות לרוכב: מחסור ביחס בקצוות, מחיר (לפעמים)

אבל עיקר היתרונות הם ליצרנים, זה מאפשר להם לתכנן שלדות אופניים עם פחות מגבלות (לא צריך להכין מקום למעביר קדמי), מה שנותן לפעמים גם יתרונות לרוכב כי יש יותר אופציות גיאומטריה. ובעיקר זה מאפשר להם למכור עוד.

סה"כ יש רוכבים שזה עדיף להם ויש כאלה שזה לא מתאים להם. כשאתה בוחר אופנים מערכת ההילוכים לא אמורה להיות הפרמטר הכי חשוב בבחירה.
לצפיה ב-'סך הכל עוד טריק ושתיק של היצרנים והמשווקים... '
סך הכל עוד טריק ושתיק של היצרנים והמשווקים...
16/02/2017 | 18:06
11
104
אם ההוא שהגיב מעלי מייחס להורדת חלקים חסרון משום שזה מייקר את האופניים
( פחות חלקים= יותר יקר) אז זה אומר את הכל. 

למה זה טוב? כי פשוט לך יש כרגע מערכת "ישנה נושנה שקניתה לפני חודשים רבים" ועליך להחליף אותה במיידי בשביל לא להיות רוכב מיושן אלא להיות רוכב שבבעלות אופניים
בשיא הטכנולוגיה והקידמה - גלגל שיניים יחיד מקדימה! (איזו טכנולוגיה...פריצת דרך שתגרום לנו לחיות עד 120 בקלות) 

עד כאן הציניות. 

תחשוב לרגע על מספר ההילוכים נטו שאתה יכול להפיק משלושה גלגלי שיניים מקדימה ו - 9 מאחורה...
על הגלגל הקטן מקדימה אתה מקבל במקרה הטוב 2-3, על האמצעי אתה מקבל 4-5 ועל הגדול עוד איזה 2-3.
ככה שבגדול אין פה שום "הפסד" של מגוון הילוכים אלא צימצום הילוכי קיצון שגם ככה לא בשימוש. 
היתרונות הם ברורים מאוד - פחות מערכות,פחות פוטנציאל להתקלקלות, מערכת הינע יותר חלקה והייתי רוצה להגיד גם מחיר נמוך אבל זה לא המצב. 

אז בגדול אין שום סיבה למליון גלגלי שיניים ולא הייתי פוסל אופניים בגלל גלגל שיניים קדמי יחיס, מקסימום הייתי משחק עם הקסטה האחורית. 

או שהייתי רוכב עם סינגל ספיד במשך שנה ואז 11 היו מרגישים לי כמו אין סוף. 

לצפיה ב-'זה מה שאני מרגיש, והשאלה מדובר פה בשנמוך או בשדרוג'
זה מה שאני מרגיש, והשאלה מדובר פה בשנמוך או בשדרוג
19/02/2017 | 11:48
10
58
בד״כ ההתקדמויות בענף הן אמנם קטנות אבל בסופו של דבר מקבלים דברים טובים יותר. במקרה של המעבר לפלאטה אחת התחושה שלי היא שהלכו אחורה, ובסופו של דבר אני אפסיד (מבחינת הנאה) יותר משארוויח משדרוג, ואני מנסה לברר (ממי שיש לו ניסיון עם זה פה), אם התחושה לא נכונה והיא רק כי אני מסתכל על המספרים ובמציאות המצב שונה, או שבאמת יש חסרונות מהותיים לפלאטה אחת?

כאמור כרגע יש לי 9*3 הילוכים, ואני משתמש די הרבה במעביר הקדמי. חשבתי לשדרג את כל האופניים (בחנות ייתנו על הקודמים זיכוי די טוב) בעיקר כדי לקבל בולמים ומעבירי הילוכים טובים יותר. קניתי אותם לפני שנתיים, ואז עוד היו 3 פלאטות מקדימה בהרבה דגמים...
מבחינתי שיהיה בחדשים 3 הילוכים מקדימה כמו שהיו ב 15 שנים האחרונות בערך, אבל זה כבר אפילו לא אופציה. בכל אופניים בינוניים באיכות יש שתי פלאטות במקרה הטוב ואחת בד״כ. מכיוון שאני משתמש בהילוכים הקדמיים, אני קצת מהסס עם השדרוג כי מבחינת הנתונים על הנייר ברור שאפסיד הרבה יחסי העברה שיש לי עכשיו. השאלה, למה בכלל עשו את המעבר לפלאטה אחת אחרי כל כך הרבה שנים שהיו 3? היו פיתוחים בהילוכים האחוריים שמאפשרים לפצות על אובדן המעביר הקדמי? אם עוברים מירידה לעליה או להיפך צריך להוריד/להעלות 10 הילוכים בבת אחת לעומת העברה אחת או שתיים עם מעביר קדמי?

כאמור החיסכון בכמה עשרות גרמים במשקל בכלל לא מעניין אותי. יכול להיות שזה קצת יותר קל לתפעול כמו שכתבו למטה, אבל מצד שני שוב אני רגיל למעביר קדמי ולא נראה לי נוח במיוחד להוריד המון הילוכים במעברים מעליות לירידות.
לצפיה ב-''
19/02/2017 | 14:54
2
44
הסיבה זה כרגיל טכנולוגיה.
בהתחלה היו מאחורה 7, 8,9 , 10 הילוכים.
כל התקדמות דרשה רמת יצור חלקים מדוייקת ואיכותית יותר.
עד שהגיע ה 11, ואז כבר אפשר היה לוותר על המעביר הקדמי, ובתכלס זה "מספיק" עבור רוב הרוכבים, או לפחות סקסי במידה שהם ירצו את זה גם אם זה לא תורם.
דרך אגב ה 11 התאפשר אחרי שהמציאו גלגל קדמי עם שיניים "רחבות וצרות" לסרוגין מה שאפשר לשמור שהשרשרת לא תיפול.
בתכלס, אפשר להסתדר עם ובלי מעביר קדמי, לכל שיטה יתרון ואת זה ציינו אחרים כאן.
בתכלס לרוב הרוכבים יהיה עדיף אופניים עם מעביר קדמי למרות שהרבה יתעקשו לוותר עליו.
ב 11 הילוכים חסר הילוכים לפעמים או שמשחקים בשיפטרים יותר מדי (מנסיון) או שבעליות קשה, או שבמישורים אין הילוך מספיק כבד (ואז מתחילים במשחקים של החלפת גלגל השיניים הקדמי לאחד ש"אולי" יתאים יותר טוב)
12 חדש ויקר מאודדדד, אז בנתיים הוא מחוץ לדיון, אבל יכול להיות שכשהמחירים יהיו סבירים זה יהיה טוב עבור 90 אחוז מהרוכבים שיוכלו להרשות אותו לעצמם.
ועדיין סביר שמערכות כניסה עם מעביר קדמי ישארו זולות יותר בשנים הקרובות ועדיין יעשו עבודה מצויינת.

לצפיה ב-'הבעיה היא שקשה למצוא אופניים עם מעביר קדמי'
הבעיה היא שקשה למצוא אופניים עם מעביר קדמי
19/02/2017 | 15:05
1
61
מסביבות מחיר של 8K ומעלה נראה שיש רוב מוחלט השנה לאופניים ללא מעביר קדמי. לא ניסיתי מערכת ללא מעביר קדמי ואני חושש להחליף את שלי (בני שנתיים) שמא אתאכזב מהסיבות שציינת, אז לא בטוח מה לעשות... יש סיכוי שהמעבירים הקדמיים יעשו קאמבק שנה הבא נגיד, או שהתעשייה בכיוון של לוותר עליהם?
תודה לכולם על ההסברים!
לצפיה ב-'הכוון הוא לוותר'
הכוון הוא לוותר
19/02/2017 | 15:42
50
אבל זה לא מדוייק, תעשה סיבוב רציני ותראה שיש לא מעט אופני XC ומרתון עם מעביר קדמי כולל אפילו אופניים ב 20K ומעלה.
עבור אופני שבילים אנדורו ושאר אופנים עם מהלך מתלים ארוך כנראה שאתה צודק ויש הגיון מסויים בוויתור על מעביר עבור אופניים כאלו.

איזה סגנון אתה רוכב? מה אתה מחפש? ולמה לא יד שניה?
לצפיה ב-'אני מנסה לקלוט אותך אך קצת מתקשה... '
אני מנסה לקלוט אותך אך קצת מתקשה...
19/02/2017 | 16:40
6
56
אתה מנסה לייצר מדרג איכות לחלקים כאילו מדובר באייפון 6 בהשוואה לאייפון 7 
אבל זה לא המצב...
"שדרוג או שנמוך"? תלוי בשביל מי... בשבילך? 
תראה את ההיצע שיש בשוק כמבחר שניתן להחליט ממנו 
מה יותר טוב בשבילך 
ולא מה נחשב ליותר מתקדם בענף האופניים ולמה שיותר עכשווי ואופנתי. 

אם אתה שואל אותי, אם תחליף את אופניך הנוכחיים לסינגל ספיד ללא בולמים ומעצורים מכאנים - עשית את השדרוג האולטימטיבי אבל כמובן שזה רק מבחינתי. 

תראה, החיסרון היחידי בפלטה יחידה מקדימה הוא ה"פחד" להיתקע בלי הילוכים מספיקים בטווחי הקיצון ומן הסתם שזו מחשבה נכונה שצריכה לעבור בראש 
אך בוא ננתח את זה לרגע - 
אתה הולך לקנות אופניים חדשים שהכל סבבה איתם, הכל מתאים, המחיר,המפרט,החנות, הצבע, המוכר....הכל! חוץ מ -  
האפשרות שאולי אולי "תיתקע" ב - 5% זמן מהרכיבה שלך בהילוך שהוא 
לא האידיאלי אלא קצת פחות ממנו (אבל לגמרי לגמרי רכיב)? 

אני לא הייתי מייחס לכך חשיבות כל כך גדולה ושם לב לפרופורצייה שבין החבילה הכוללת לבין העניין הפעוט של עוד שניים שלושה הילוכים. 

אבל אלו התחושות שלך ולכן אציע לך לעשות רכיבת מבחן על אופניים שכאלו ולהחליט בעצמך. 
אולי בשבילך זה ביג אישיו. 

נ.ב - אני לגמרי חושב שפלטה משולשת מקדימה הוא ההרגל שלך וטווח הנוחות שלך והפחד שלך לצאת מטווח הנוחות לעבר משהו שונה וחדש הוא קצת מוגזם. 
לצפיה ב-'לגבי המשפט האחרון, אני דווקא אוהב מאוד דברים חדשים'
לגבי המשפט האחרון, אני דווקא אוהב מאוד דברים חדשים
19/02/2017 | 17:00
5
43
פחד מחדש הוא ממש לא העניין, אני מאלה שמהראשונים לאמץ חידושים...
אחדד שוב אם אולי לא ניסחתי מספיק טוב - העניין שאני לא מבין פה הוא אם המעבר לפלאטה אחת הוא שינוי עם חיסרונות מהותיים שנועד בעיקר לחסוך כסף ליצרנים ולהוריד כמה גרמים (כאמור לי אישית הבדלי המשקל האלה חסרי משמעות). כי אני לא בטוח שזה וויתור על רק 2-3 הילוכים, במערכת 9*3 חשבתי שבערך 16 הילוכים לפחות הם שמישים,אבל אולי אני אופטימי מדי...

אם נקביל לעולם האייפון שהעלת, השינוי הזה נשמע לי כאילו בדור הבא של האייפון יורידו נגיד בלוטות׳ ואז בתור משדרג אצטרך להתלבט אם מה שהורידו היה לי חשוב או שאוכל לחיות בלי זה, אבל זה קצת עושה את החיים קשים בהחלטה על השידרוג כי כשמשדרגים מצפים שהכל יהיה יותר טוב, אבל לא - פה ישנה איזושהי פשרה לעומת הדור הקודם.

מההסברים פה הבנתי שהחיסרון של ההילוכים הקדמיים לא משמעותי, אם כי בכל זאת עלו פה הנקודות שחששתי מהן כמו תחושה שחסר הילוך בעליה או מישור, או צורך בהרבה העברות הילוכים.
כמובן שהמוכרים בחנות תומכים בהתלהבות במעבר לפלאטה אחת, אבל קשה לי לסמוך על הדעה שלהם כי כאמור יש כמעט 0 היצע של אופניים עם 3 פלאטות, ומעט מאוד עם 2, כך שמן הסתם עדיף להם לשכנע שכדאי פלאטה אחת...
לצפיה ב-'ממש לא שינוי מהותי... '
ממש לא שינוי מהותי...
20/02/2017 | 10:07
4
37
את האמת שהייתי קצת ספקן לגבי הטוטאליות של המצאות פלטה אחת באופניים חדשים ונכנסתי לאתר של ספישלייזד לראות מה קורה. 
באופן טבעי, ניתן למצוא מערכות הילוכים "מרובות פלטות קדמיות" 
באופניים שנוטים יותר לכיוון התחרותי/xc קלאסי 
ובאופניים שמכוונים יותר לרכיבות "פאן" ורכיבות שבילים (מה שמרבית האנשים רוכשים) בהחלט אפשר לראות מערכות בעלות פלטה קדמית אחת.
די הגיוני אחרי הכל... רוב הרוכבים רוכשים אופני שיכוך לא תחרותיים 
בעלי מהלך שיכוך בינוני - ארוך וגאומטריה נוחה  - משמע אופני שבילים. 
הם לא מחפשים אופניים תחרותיים ומכאן שאין שום צורך בשלוש פלטות מקדימה. 

שורה תחתונה - לא קריטי בכלל! 
לצפיה ב-'אבל גם ברכיבת ״פאן״, לא יחסרו הילוכי הקצוות?'
אבל גם ברכיבת ״פאן״, לא יחסרו הילוכי הקצוות?
20/02/2017 | 17:08
3
32
בדקתי ברכיבה אתמול, אני משתמש די הרבה בשני ההילוכים הכי נמוכים בעליות וגם בשניים הכי גבוהים בירידות מתונות. מילא כל ההילוכים בדרך במערכת 9*3, שנניח שפלאטה אחת מכסה את רובם, לא ברור לי איך לא חסרים ההילוכים הממש נמוכים לעליות קשות / ממש גבוהים לירידות.

כלומר אחד הדברים שמדאיגים אותי זה אם בעליות קשות וארוכות יהיה לי יותר קשה , ואז זה די פוגע בכיף.
מבחינת הנתונים אמנם במערכת פלאטה אחת יש מאחור הילוך מעט נמוך מזה שיש לי במערכת 9*3, אבל עדיין, לא חישבתי במדויק, אבל אני מניח שזה לא נמוך כמו הילוך העליות הכי נמוך שיש לי עכשיו ב 9*3 (גלגל שיניים קדמי הכי קטן + אחורי הכי גדול)?
לצפיה ב-'יחסרו גם יחסרו'
יחסרו גם יחסרו
20/02/2017 | 17:49
44
עדיף 2 פלטות מקדימה, אם אתה לא חי כל היום בסינגלים וסובל מנפילות שרשרת ומחפש לחסוך כל גרם או לחלופין אתה בכושר טוב או סתם בעל נסיון, סע עם מעביר קדמי.

שוב, גילוי נאות אני בלי מעביר קדמי, אבל עם אופניים ששוקלים 11 קילו ובעלי העברת כוח טובה.
חייב להודות שכשהיה לי מעביר קדמי לא נהנתי פחות.
אולי אפילו נהנתי יותר כי היה הילוך סבתא לעליות ולא היו חסרים לי הילוכי ביניים או הילוך מדוייק עבור כל מצב.
לצפיה ב-'בוא נעשה רגע חשבון'
בוא נעשה רגע חשבון
20/02/2017 | 21:04
41
מערכת 3/9 פלטה 22 על גלג׳ש 34 מאחור: יחס העברה 0.63
מערכת 2/10 פלטה 24 על גלג׳ש 36 מאחור: יחס העברה 0.67
מערכת 1/11 פלטה 30 על גלג׳ש 42 מאחור: יחס העברה 0.71, תקטין את הפלטה ל-28 ותקבל 0.67
מערכת 1/12 פלטה 32 על גלג׳ש 50 מאחור: יחס העברה 0.64

יש הבדל? בוודאי.
משמעותי? מנסיוני הצנוע עם כל האפשרויות שלמעלה - ממש לא. מה שיחסר לך יהיה דווקא יחסי העברה מהירים, אבל בשטח הם לא ממש נחוצים.

לצפיה ב-'https://www.youtube.com/watch?v=WR46juniQ0g'
https://www.youtube.com/watch?v=WR46juniQ0g
21/02/2017 | 08:10
26
לצפיה ב-'יש מערכות 1/11 ו-1/12 עם טווח יחסי העברה של 500%'
יש מערכות 1/11 ו-1/12 עם טווח יחסי העברה של 500%
18/02/2017 | 06:26
73
שזה לא רחוק ממה שתקבל עם מערכת 3/9 או אפילו 3/10.

אתה חוסך משקל ופוטנציאל לתקלות. תפעול פשוט יותר.
אתה משלם במערכת יקרה יותר ובצמצום טווח יחסי העברה.

מעשית - 500% זה טווח רחב מאד לכל שימוש. גם 380%, שזה מה שמרבית מערכות ה-1/11 מספקות, מספיק כמעט להכל.
לצפיה ב-'נראה לי ש...'
נראה לי ש...
18/02/2017 | 21:43
62
אם אתה מחליף אופניים, אל תשלול דגם שמגיע עם 1X משהו, זה כנראה יספיק
אם אתה שוקל לשדרג רכיבים באופניים הקיימים- חבל על המאמץ והכסף
לצפיה ב-'להתחיל עם אופניים: שאלות ספציפיות של בור ועם-הארץ.'
להתחיל עם אופניים: שאלות ספציפיות של בור ועם-הארץ.
15/02/2017 | 12:33
7
141
שלום לכולם,
קראתי את התשובות והמאמרים בפורום (חלק מהקישורים "שבור") ועדיין יש לי מעט שאלות קצרות וספציפיות:
1. אני מבוגר ה"מתנשא" ל- 160 ס"מ וכתבתי את המידות שלי באתרים. לפי אתר מסוים אני צריך מרחק של 78 ס"מ מקצה הכסא (אוכף?) לציר הפדל התחתון. נשמע לכם הגיוני?
לפי אתר אחר, אני צריך שילדה של 16 אינצ'. זה אומר שאני צריך גודל S?
2. במודעות של אופני כביש, מה שמופיע זה מספרים בין 48 ל- 63. מה מתאים לגודל שלי?
3. לבסוף, קיבלתי מהבן שלי אופנים רגילים, לא כביש ויש לי בעיה כי כשאני שם את האוכף בגובה נוח לדיווש (=בנסיעה לא מכופף מדיי את הברכיים), אני לא מצליח להגיע לרצפה עם כף הרגל בזמן עצירה אלא קופץ מישיבה לעמידה עם הרגליים בשני הצדדים (אני קצר מדיי כבר אמרתי?) מה אני לא עושה טוב?
4. ושאלת השאלות: כביש או שטח/הרים? אני יכול לרכוב סביר (יותר מ-10 ק"מ) ומתכנן לנסוע לעבודה לפחות 2-3 פעמים בשבוע, בכביש. מצד אחד אופני כביש נוחות ומהירות יותר, מצד שני הבנתי שהם רגישות יותר לפנצ'רים וקשה לעלות ולרדת מדרכות. מה דעתכם?
תודה מראש לכל העונים על הסבלנות.

לצפיה ב-'עשית שיעורי בית וזה כבר טוב'
עשית שיעורי בית וזה כבר טוב
15/02/2017 | 13:36
2
83
האתר שרשם לך 78 סנטימטר טועה או שהכנסת לתוכו נתונים שגויים. המרחק בין קצה האוכף לבין הציר המרכזי לא יכול להיות ארוך מה inseam (אורך רגל פנימי. המרחק מהלמטה של האגן עד לרצפה כשאתה יחף), וסביר שה inseam שלך באזור ה 50-65 סנטימטר. נסה למצוא מחשבון שנותן תוצאות בהתאם ליותר מידות אנתרופומטריות, כולל תוצאות למידות אופני כביש.

אין בעיה עם אי הגעה לרצפה בזמן ישיבה על האוכף. זה מצב די סביר. יותר חשוב שהמרחק בין האוכף לציר המרכזי יהיה נכון, שתגיע לבערך 20-30 מעלות כיפוף בברך בשיא היישור של הברך. וכמובן רצוי שתוכל לעצור בבטחון ולהוריד רגל, גם אם ירדת מהאוכף זה בסדר.

יש אופני אמצע הדרך בין כביש לשטח, אופני עיר\ספורט, אבל בגלל שהן אופניים עם התמחות, לפעמים המחיר שלהם קצת גבוה. יותר חשוב לדעתי המתאר שאתה רוכב עליו. אם אתה רוכב על כבישים, אופניים שנוטים לכביש יחסכו לך זמן. ואם אתה עולה ויורד מדרכות, אופניים שנוטים לשטח יהיו לך נוחים יותר.
לצפיה ב-'תודה רבה! הבהרה: 78 זה עד לפדל כשהוא למטה, לא עד לציר המרכזי'
תודה רבה! הבהרה: 78 זה עד לפדל כשהוא למטה, לא עד לציר המרכזי
15/02/2017 | 13:55
1
19
לצפיה ב-'קצה האוכף לקצה הפדל כשהוא למטה זו לא מידה מקובלת'
קצה האוכף לקצה הפדל כשהוא למטה זו לא מידה מקובלת
15/02/2017 | 14:31
53
בדרך כלל מתייחסים לשתי מידות רלוונטיות:
1. מרחק אנכי או אמיתי אוכף-ציר מרכזי (כשזה מגיע למידות שלדה מודדים עד קצה צינור האוכף)
2. אורך קראנק (ציר מרכזי-ציר פדל)

אורך קראנק קצת קשה\יקר לשנות. אבל אפשרי. בדרך כלל תהיה התאמה כלשהי בין גודל שלדה לאורך קראנק.

78 סנטימטר עדיין נשמע לי יותר מדי. אני גבוה ממך בדצימטר וחצי, וה inseam שלי בסביבות ה 80 סנטימטר. אם תרכב על המידה שתיארת, אתה בקושי תגיע לפדל בזמן הישיבה על האוכף)
לצפיה ב-'נסה את המחשבון באתר המצורף:'
נסה את המחשבון באתר המצורף:
15/02/2017 | 13:52
1
60

כולל לא מעט אנתרופומטריה וסרטוני הדרכה לביצוע המדידות
לצפיה ב-'שוב תודה! המרחק אצלי מכף רגל למפשעה (עם ספר ופלס) זה 69.5'
שוב תודה! המרחק אצלי מכף רגל למפשעה (עם ספר ופלס) זה 69.5
15/02/2017 | 15:00
16
לצפיה ב-'קצת עזרה'
קצת עזרה
20/02/2017 | 08:42
1
29
אני מטר שישי וקצת ורוכב על מידה S תמיד, כנראה שזה יתאים ם לך...
לגבי הגעה לרצפה, אז אתה לא אמור להגיע לרצפה אלא לפדלים. כשעוצרים יורדים מהפדלים ודורכים על הרצפה, ליתר דיוק נוח יותר להוריד רגל אחת מהפדל ואת השניה להשאיר (האופניים במין זוית כזו).
לעיר מומלץ אופני עיר כל השאר זה פשרה, לא תמיד רעה אבל בכל זאת.
היתרון של אופני עיר זה היגוי זריז, כידון ברוחב סביר ולא רחב מידי כמו באופני שטח (מפריע עם הולכי רגל מצד אחד ובין מכוניות מצד שני), צמיג במידת ביניים, לא צר כמו באופני כביש ולא רחב ואיטי כמו באופני שטח.
יש אופני עיר עם בולם קדמי ויש בלי, זה עניין של טעם והעדפה של הרוכב, מכיוון שאתה רוכב מתחיל הייתי ממליץ אופניים עם בולם אבל כזה שניתן לנעול אותו (תשאל בחנות).

מאיפה אתה בארץ? מה התקציב? 
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה, מאוד עוזרת. אתה אומר עיר ולא שטח.'
תודה רבה על התשובה, מאוד עוזרת. אתה אומר עיר ולא שטח.
20/02/2017 | 09:39
26
באמת התלבטתי לגבי אופני עיר, אבל כוון שאני עולה על מדרכות, יורד מדרכות, נוסע בשוליים שתמיד מלאים בכרפשים ועלולים לעשות פנצ'ר, חשבתי שאופני שטח/הרים (זה אותו דבר?) יתאימו. אופני עיר נראו לי עדינים מדי.
אני מאור יהודה ועובד בפתח תקווה. חשבתי על 1,000-1,500 ש"ח מקסימום.
(לגבי הגובה, הבעיה שכשאני בגובה נוח של האוכף, גם כשאני נשען על קצות האצבעות, האופניים כבר בזווית כזאת שהישבן שלי יוצא מהאוכף)
אתה אומר עיר ולא שטח/הרים? אפשר לתמרן איתם בנוחות? יש לך דגם מועדף?
ושוב תודה רבה על העזרה
לצפיה ב-'אופניי TUTEM ? מותג מדבקה ?'
אופניי TUTEM ? מותג מדבקה ?
12/02/2017 | 14:23
3
65
הציעו לי דגם 3500 ב 2200 ש"ח האם שווה ?
הכל שימאנו .
מה זה המותג הזה ?
לצפיה ב-'אולי totem?'
אולי totem?
13/02/2017 | 05:09
2
64
מותג פשוט. שלדה בסיסית. אבזור בסיסי. נראה לי שבמחיר הזה אפשר לקבל יותר.
לצפיה ב-'מותג ברמה של ריינבו או איווק ? או כמו גי טי .'
מותג ברמה של ריינבו או איווק ? או כמו גי טי .
13/02/2017 | 16:05
1
51
המחיר ירד ל 1750.
לצפיה ב-'לא מתכוון לחלק ציונים...'
לא מתכוון לחלק ציונים...
14/02/2017 | 01:09
75
זה מותג פשוט והאיבזור בסיסי מאד. זה שכתוב על הכל שימנו לא הופך את זה למותג עילית.
אבל - אם האופניים נוחים לך, וזה מה שבאמת חשוב, והמחיר מתאים - יהיה לך קשה להרגיש בהבדל בינם לבין מותגים ״נחשבים״ יותר. הקפד על תחזוקה שוטפת והאופניים ישרתו אותך לאורך זמן.
לצפיה ב-'מעוניין לפרסם אופני הרים (לא מקצועיות) באחת מקבוצות הפייסבוק'
מעוניין לפרסם אופני הרים (לא מקצועיות) באחת מקבוצות הפייסבוק
12/02/2017 | 16:03
1
66
שלום לכולם,

ברשותי Giant Rincon 2015 ואני מעוניין למכור אותם כיד2,
אני מעדיף לפרסם באחת מקבוצות הפייסבוק הייעודיות כדי למקסם את הסיכוי למכור עם מינימום חיכוך, מינימום וויכוחים, מי שירצה, שפשוט יבוא וייקח

אודה אם תוכלו לכוון אותי,
(אני אגב מתגורר ברמת-גן)
לצפיה ב-'פייסבוק'
פייסבוק
13/02/2017 | 05:11
73
זו האפליקציה הזו בצורת ריבוע כחול עם האות f בלבן.

אם אתה מעוניין לפרסם אופניים למכירה בפייסבוק - חפש ״אופניים״ בפייסבוק.
אם אתה מעוניין לפרסם אופניים למכירה פה, יש בהמשך העמוד הראשי שרשור קניה ומכירה.
לצפיה ב-'*עזרתכם חברים *'
*עזרתכם חברים *
09/02/2017 | 11:21
3
116
אזזז אני לי בת 29 מגבעתיים ותמיד חלמתי לרכב על אופניים לעבר השקיעה ...

אני מחפשת מורה באזור המרכז
שיעשה איתי שיעור או כמה במחיר הולם
(עדיף מניסיון אישי)

תודה ושבוע נפלא! 

לצפיה ב-'את צריכה שיעור ברכיבה לעבר השקיעה? '
את צריכה שיעור ברכיבה לעבר השקיעה?
09/02/2017 | 16:11
2
43
לצפיה ב-'ללמוד לרכב אם לא הייתי מובנת'
ללמוד לרכב אם לא הייתי מובנת
09/02/2017 | 20:19
1
44
לצפיה ב-'חפשי בגוגל בחור בשם יוסי קט'
חפשי בגוגל בחור בשם יוסי קט
10/02/2017 | 03:52
76
קראתי עליו הרבה המלצות...

בהצלחה!
לצפיה ב-'עזרה בבחירת אופניים ל-touring'
עזרה בבחירת אופניים ל-touring
29/01/2017 | 04:35
18
142
שלום,
אני מחפש אופניים שיתאימו לטיול של 2,500 ק"מ. רוב אם לא כל המסלול כנראה יהיה על דרך סלולה, אך לפי התחזית, חלק ניכר מהנסיעה יהיה בשיפועים מתונים.
אני מכוון לקנות אופניים יד שנייה, אז אשמח אם אוכל לקבל המלצה על קטגוריות מתאימות ואילו דברים אני צריך לחפש. גם במלצה על חברות\דגמים ספציפיים שנפוצים בישראל יתקבלו בברכה. אשמח אם האופניים יתאימו גם לתנאי שטח כמו דרך חצץ וכ"ה.
המחיר (ליד שנייה) הוא עד 2,000.
תודה
לצפיה ב-'אני חושב שאתה צריך לחפש את האופניים שלך בדרך קצת שונה...'
אני חושב שאתה צריך לחפש את האופניים שלך בדרך קצת שונה...
29/01/2017 | 11:36
2
121
בגלל שיש לך שני קריטריונים קירטיים לבחירת האופניים שלך (מחיר ואופניים משומשים), אני מציע לך לא לחפש אופניים מ"קטגורייה" מסויימת 
אלא לבדוק מה ההיצע בלוחות. 
מספיק שתזין בפרטי החיפוש - אופני זנבח קשיח במחיר של עד 2000 ש''ח 
וכבר צימצמת את מספר האפשרויות לכזה שאפשר לחפש בו בו את מה שמתאים או יותר נכון - לבדוק מה הכי מתאים מכלל האפשרויות המוצעות. 
יש לי בעיה עם התקציב שלך, לא בגלל שאני מאלו שחושבים שאופניים טובים צריכים להיות מתומחרים בעשרות אלפי שקלים אלא כי אתה מחפש אופניים להרפתקה רצינית ביותר שהאופניים הם כלי מרכזי בהם, ודבר יקום ויפול 
בזכותם ובגללם. 
קצת קשה לחצות את האוקייאנוס עם חאסקה... 
לכן, הייתי שוקל פעם נוספת את מגבלת התקציב, על אחת כמה וכמה שמדובר באופניים יד שניה. 

נ.ב - האם לקחת בחשבון הוצאות על אביזרים נלווים מעבר לאופניים עצמם? 
כחלק מהתקציב של ה - 2000? יש לך תקציב מיוחד להם? 

נראה לי שאתה צריך להכין שיעורי בית בצורה רצינית יותר. 
לצפיה ב-'זנב קשיח אם כך?'
זנב קשיח אם כך?
29/01/2017 | 23:26
85
זה פחות או יותר מה ששאלתי, אם לחפש זנב קשיח, מתלה, או אופני כביש.
אני לא בטוח לאילו אביזרים נלווים אתה מתכוון (חוץ מתיק צד וקצת חלקי חילוף\ערכת תיקונים) ואם הכוונה לציוד מחנאות. בכל מקרה, מדובר בתקציב נפרד. ה-2000 ש"ח אמורים לכסות רק את האופניים.
אני בהחלט יכול לחרוג מה-2000 ש"ח, אבל רק אם יש סיבה טובה לכך. ההיגיון שאני מסתמך עליו פה הוא שאני סך הכל צריך אופניים שיהיו נוחים במידה סבירה (בעיקר בעליות) ויעמדו ב-2500 ק"מ של כביש. חוץ מזה הם לא צריכים להיות חסינים במיוחד לבוץ (למים כן אבל) או זעזועים שכן לא מדובר ברכיבת שטח.

עכשיו, הבעיה היא שאני לא בדיוק יודע מה מתאים. חוץ מלחפש את המחיר המקורי של האופני יד שנייה באינטרנט ואולי לקרוא ביקורות, אני לא מתמצא בפרטים הקטנים בכלל, ובדיוק בגלל זה אני מחפש עזרה.
לצפיה ב-'עריכה לתגובה'
עריכה לתגובה
30/01/2017 | 00:22
71
אני לא מצליח להבין איך לערוך את התגובה שלי.
בכל מקרה, הכוונה היא ש-2,000 אמורים להספיק לאופניים וכל דבר נוסף שאצטרך לקנות בשבילם בשביל להכין אותם לטיול (כמו החלפת גלגלים למשל או סבל).
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
29/01/2017 | 18:09
7
102
אני רכבתי כ-2000 קילומטר ב-eurovelo6 על טרק 4300 שהרכבתי להם צמיגי סליקס 1.5, סבלים, תיקים וכנפיים. המסלול דומה למה שאתה מתאר והאופניים היו מצוינות למטרה.
לדעתי כל זנב קשיח ברמת כניסה עם תוספות דומות יהיה טוב למשימה. כדאי לבחור באופניים עם שילדה שיש לה הברגות לסבל. עדיפות לבלמי V וגלגלי 26- נפוץ יותר בכל מקום וגם פחות רגיש.
יש לך מבחר ענק מהנ"ל כיד שניה, גם בפחות מ-2000. לדעתי אין מה להשקיע בזוג עם מכלולים ברמה יותר גבוה מבסיסית, עדיף לקנות בפחות ולהשקיע ביישור קו רציני של המכלולים בסיסיים- כבלים, מערכת הינע, רפידות וכו'  
לצפיה ב-'עוד מספר שאלות'
עוד מספר שאלות
29/01/2017 | 23:59
6
71
אגב, אני מתכנן EUROVELO1 בנורווגיה.
לגבי הצמיגים: איזה סוג צמיגים אני צריך בדיוק? חוץ מ-26", יש קטגוריות מסוימות לדברים האלו?
סבל: איך לזהות אם קיימת אפשרות להרכיב סבל? מקום לשני ברגים בחלק הרלוונטי בשלדה?  
כנפיים: מה הצורך בהם חוץ מהגנה על הגלגל? למיטב הבנתי התיקים מתלבשים על הסבל.
מושב: יש המלצה לדיזיין או מבנה מסוים של מושב המתאים לרכיבות כאלו? אולי משהו "אורתופדי" (אין לי הרבה ריפוד בישבן ולכן אני נוטה לכאבים על מושבים לא נוחים)?
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
30/01/2017 | 09:23
60
כל צמיגי כביש\ עיר יתאימו לרכיבה על אספלט וישפרו מאוד את התחושה והמהירות. רצוי דגם עם הגנה בפני פנצ'רים (לרוב יש) ושעמיד בלחצי ניפוח גבוהים. הטוב ביותר הוא השוולב מרתון, אבל יש עוד רבים טובים.
לגבי סבל- צריך מקום לארבעה ברגים, שניים באיזור ציר הגלגל ושניים באיזור חיבור מוט האוכף לשילדה. 
כנפיים- ממש חובה, רוכבים הרבה על אספלט רטוב ובלעדיהם הציוד ואתה תרטבו לגמרי. יש ל-ZEFAL כנפיים קלות ומצוינות מפלסטיק שנתפסות בנקודה אחת על מחבר מהיר וניתנות להסרה בקלות. אפרופו כנפיים- כדאי גם שיהיה מקום בשלדה להברגת המחבר הנ"ל. בטרק יש.
מושב- אני החלפתי בצרפת לאחד נוח יותר, זה עניין אישי, צא עם מה שיש ומקסימום תחליף שם.
נ.ב- חוץ מהרים זנב קשיח עוד רלוונטי לך אם תמצא בלוחות הם אופני הייבריד עם גלגלי 700 או הרים ישנים עם שלדת כרומולי, מזלג קשיח ובלמי קנטיליוור, שני הנ"ל מאוד נפוצים באירופה ועם שפע נקודות חיבור לשילדה. 
לצפיה ב-'אלה מה שרכבנו איתם'
אלה מה שרכבנו איתם
30/01/2017 | 16:36
4
122
הכרומולי הישנות אפילו מוצלחות יותר למשימה, חזקות ויציבות יותר תחת עומס. תומכות השרשרת הארוכות מאפשרות העמסה עם מרחק גדול בין העקבים לתיקים.

לדעתי כדאי לך למצוא כאלה בכמה מאות שקלים ולעשות להם יישור קו מינימלי ולצאת,כיוון שאתה לא נוסע לאפריקה במידת הצורך יהיה כיף זול וזמין לתקן או להחליף להם חלקים תוך כדי הטיול עצמו. אתה גם יכול ללכת על בטוח ולהחליף מראש מערכת הינע, רפידות כבלים וגלגלים.
לצפיה ב-'חוות דעת על קניה פוטנציאלית'
חוות דעת על קניה פוטנציאלית
30/01/2017 | 23:04
3
73
לצערי אין לי את היכולות לזהות שלדת כרומולי, וההיצע גם ככה מוגבל לפי מה שראיתי ביד 2.
אבל נתקלתי במודעה הבאה: http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2.php?AreaID=&Sa...
האם תוכל להביע חוות דעת אם זאת קנייה משתלמת? מדובר בטרק 4300 ב-1,100 ש"ח. אולי אפשר להסיק עוד משהו מהתמונות. אני מקווה שאני לא עובר את גבול הטעם הטוב עם הבקשה הזאת.

תודה
לצפיה ב-'על פניו נראה מצוין'
על פניו נראה מצוין
31/01/2017 | 18:34
2
61
האופניים עם צמיגים מקוריים- כנראה שלא רכבו עליהם הרבה.
המחיר כמו שהוא טוב ואם תצליח להוריד עוד קצת עוד יותר טוב.

צריך לבדוק שאין נזק של בלאי או אחר משמעותי לאף מכלול, במידה ואין לך את הידע לעשות את זה בעצמך שווה לשלם למכונאי שיבצע הערכה.

כמו כן וודא שהמידה מתאימה- איזה גובה אתה?

עוד נקודה, יתכנו הבדלים בשנים השונות בנושא אפשרויות החיבור לשלדה- וודא שקיימים גם במודל הספציפי הנ"ל.

בנוגע להיצע- כל סדרה 4 או 3 של טרק מוצלחת, יש גם 4400, 4500... אתה יכולה להרחיב את החיפוש לטרק זנב קשיח ובטח תקבל הרבה יותר תוצאות.

לצפיה ב-'מה לבדוק בדיוק'
מה לבדוק בדיוק
31/01/2017 | 19:06
1
71
המידה הינה L, אמורה להתאים ל-183 ס"מ שלי.
איזה בלאי לחפש בדיוק? חוץ משחיקה של הבלמים, נזקים לשלדה ולתושבת הגלגל (אני כנראה אחליף גלגלים לגלגלי כביש), בעיות במערכת ההנעה והתרופפות של רכיבי פלסטיק למיניהם?

אגב, אני יכול לרכוש גם טרק 3900 (בלמי V, לא דיסק) בערך באותו המחיר. האם יש עדיפות לאחד הדגמים על פני השני?
קישור למודעה אם זה עוזר: http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2.php?AreaID=&SalesCatID=14&SalesSubCatID=256&SalesSubCat3ID=134&ManufacturID=0&SaleCondition=0&fromPrice=1200&untilPrice=1200&Info=%F1%E5%F1+%F2%E1%E5%E3%E4

תודה
לצפיה ב-'אתה לא יכול להחליף לגלגלי כביש, מקסימום לצמיגי כביש.'
אתה לא יכול להחליף לגלגלי כביש, מקסימום לצמיגי כביש.
01/02/2017 | 13:36
72
מצטרף לדעתו של אולדסקול. לדעתי אופניים איכותיים (טרק,קנונדייל,קליין וכ) משנות ה90 בכמה מאות שקלים עד 1000. (7-8 הילוכים, ללא! בולם קידמי-ריג'יד, Cantilever Brakes או V Brakes).
חשוב - שהמערכות יהיו מתוצרת שימנו אך לא! שימנו SIS. לדוגמא אלטוס איסרה אלויו וכמובן הדאור לסוגיו. 
הכי טוב מנקודת מבט של חוזק, פשטות, זמינות חלפים ויכולת תיקון בשטח.  
לצפיה ב-'חפש ז"ק ועדיף מכרומולי במצב טוב עם חלקי דאור עד XT'
חפש ז"ק ועדיף מכרומולי במצב טוב עם חלקי דאור עד XT
07/02/2017 | 16:04
2
45
ובמידה מתאימה וקנה מזלג מכרומולי שמתאים ל low rider rack. אני ממליץ על זה
הרכבה של המזלג (שמתאים גם לז"ק עם בולם עד 100ממ)  תהפוך את תנוחה הרכיבה לנוחה יותר לתיור ותאפשר לשאת  תיקים מלפנים.
אני הייתי מוסיף כסף ומזמין מחול thorn sherpa או surly LTH. עם גלגלי 26. 
לצפיה ב-'אופציה נוספת ומעט יקרה יותר היא ה oPinion Ti travel idworkx'
אופציה נוספת ומעט יקרה יותר היא ה oPinion Ti travel idworkx
09/02/2017 | 13:26
2
70

ב 8100 יורו לפני תוספות מקבלים אופני תיור מטיטניום עם גיר pinion מרכזי ויעיל ורצועת קוולר Gates Carbon CDX belt drive. דורשים מעט מאד תחזוקה ומתאימים במיוחד לרכיבה במזג אויר גשום.
עכשיו כשהיורו מתחת ל 4 שח זה יוצא כ 32 אלף שח. זול יותר מקיה פיקנטו 2016 והרבה יותר כיף.
לצפיה ב-'לצמתים האלה בחיים, כשמתלבטים בין פיקנטו לאופניים'
לצמתים האלה בחיים, כשמתלבטים בין פיקנטו לאופניים
10/02/2017 | 08:36
30
לצפיה ב-'היי טק '
היי טק
10/02/2017 | 13:12
22
לצפיה ב-'הכי חשוב שיהיה נוח '
הכי חשוב שיהיה נוח
23/02/2017 | 21:43
13
אני בחרתי באופני GT Peace זנב ומזלג קשיחים, לא לקחתי בחשבון שאין להם חיבורי סבל וזה עלה לי בסבלים יקרים יותר. כל דגם זנב קשיח \ "הייבריד" יכולים להתאים, מציע לחפש גם בלוח http://harim.co.il/yad2
ולהחליף לצמיגים צרים כמובן
לא לשכוח תיקי סבל (אני בחרתי תיקי Ortlieb עמידים במים וזה השתלם, למרות שרכבתי בקיץ זכיתי לכמה ימים גשומים). היום אולי הייתי הולך על גרסא יותר מצומצמת, אבל לא חוסך בציוד נוחות - בסוף אנחנו עושים את זה בשביל הכיף ולא הסבל
רכבתי חלק מ EuroVelo 7 (ברלין-רומא)
לצפיה ב-'אמנם זה נוגע לחשמליים אבל זה "חוב" קטן לד"ר רפידה '
אמנם זה נוגע לחשמליים אבל זה "חוב" קטן לד"ר רפידה
30/01/2017 | 12:30
110
cane creek הקשיבו לך...:)
משהו שהוא אמר לי לפני מליון שינה כששברתי את הcane creek שלי פעם ראשונה...
לצפיה ב-'עזרה בבחירת אופני כניסה ז"ק 29, 2000-3000 ש"ח'
עזרה בבחירת אופני כניסה ז"ק 29, 2000-3000 ש"ח
28/01/2017 | 10:28
8
97
שלום לחברי הפורום!
אני ממש חדש בתחום, התחלתי לרכוב רק לפני כשלושה חודשים(2-3 פעמים בשבוע לרוב).
התחלתי ממש מאפס רק כדי ללמוד את הבסיס ולאחרונה לקחתי מאבא שלי את האופניים שהיו לו- specialized hardrock sport 26 - להבנתי גם הם ממש בסיסיים. 
רוב הרכיבות הן במסלולי שטח במושבים באזה השפלה הדרומית, והשאיפה היא להצליח לעשות את רוב הסינגלים באזור(לפחות הפחות טכניים). את סינגל גברעם עשיתי לפני כשבועיים והיה לי לא פשוט, למרות שלהבנתי הרמה שם נחשבת קלה-בינונית. יש מקום לציין כי האופניים שאני רוכב עליהם כרגע לא מותאמים לי בעליל- מידה XL 21", כאשר אני מתאים לפי כל החישובים לעד מידה M- אני 1.70 ומידת inseam 79  ס"מ.
מבקשה את המלצתכם לרכישת אופניים מתאימים לסטטוס שלי ולתקציב שלי (2000-3000).
מקריאה בפורומים גיבשתי דעה כי שיכוך מלא כנראה פחות מתאים כרגע והשילוב ז"ק ו 29" נשמע לי סביר בהחלט.
בתקציב הזה ראיתי שיש הרבה אופציות ביד 2, אך גם מצאתי אופני MARIN 29 חדשים שנכנסים בתקציב.
המלצות?
שבת שלום!
לצפיה ב-'ממה שראיתי '
ממה שראיתי
28/01/2017 | 13:29
1
99
באתר פדלים, הדגמים של מארין שנכנסים בתקציב מגיעים עם מזלג של suntour ומערכות ברמה נמוכה acera/altus/alivio.
בתקציב הזה אפשר למצוא אחלה אופני ז"ק יד2 עם מזלג של רוקשוקס/פוקס ומערכות SLX או אפילו XT, צריך קצת סבלנות לעבור על הלוחות יום יום (יש גם קבוצות ב FB, אשלח לך בפרטי).

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
28/01/2017 | 18:57
46
אני באמת ברמת ידע מאוד בסיסית כך שאין לי מושג מה ההבדלים בין מזלג למזלג, או למה אני צריך להתייחס במפרט מעבר למידה וז"ק/שיכוך מלא.
אנסה ביום ראשון להיכנס לחנות שנתנו לי מחיר טוב על המארין ואנסה להבין מה הדגם ואיזה מזלג מגיע עמו.

לצפיה ב-'בגדול - מה שהמגיב שמעלי אמר...'
בגדול - מה שהמגיב שמעלי אמר...
28/01/2017 | 17:02
1
91
בדוק באתרים השונים. מצמן-מרוץ, רוזן-מינץ, ריסייקלז, ג׳יאנט... האבזור ברמות המחיר האלה די סטנדרטי...

עדיף להגיע לחנות שמחזיקה גם מלאי יד שניה ולחפש, כולל מדידה להתאמת המידה והגיאומטריה.

השילוב שבחרת באמת מוצלח לטעמי. אם תחפש טוב בבאר שבע וסביבתה אולי תמצא את הרוקהופר שגנבו לבן שלי לפני שנתיים. שחורים. מידה מדיום. קניתי יד שניה ב-1500.  
לצפיה ב-'אקפוץ מחר לרוזן מינץ'
אקפוץ מחר לרוזן מינץ
28/01/2017 | 19:03
47
אנסה באמת להתייעץ עם אנשי החנות..
אם אתקל באופניים העונים לתיאור(הגנובים) אתה תשמע על זה :)
לצפיה ב-'לאחר ביקור ברוזן מינץ והחנות הראשונה שהייתי בה'
לאחר ביקור ברוזן מינץ והחנות הראשונה שהייתי בה
29/01/2017 | 19:28
3
84
המרידה כרגע מעל התקציב- בחנות משום המחיר יותר יקר מאשר באתר- .3600
http://www.rosen-meents.co.il/?CategoryID=1451&....
כמו כן הוצעו לי אופני GT יחסית בסיסיים ובטווח התקציב 2400
http://www.rosen-meents.co.il/?CategoryID=1472&...
לגבי המארין קיימות 2 אופציות:
bobcat 7.5'  כמו בלינק המצורף רק ב 29", במחיר 3200.
http://www.pedalim.com/pl_product~620105~65~0.htm
bobcat 7.4 במחיר 2400 
http://www.pedalim.com/pl_product~620087~65~0.htm
לגמרי הלכתי לאיבוד..
על פניו נראה שהאופציה הכי משתלמת היא המארין 7.5, ומצד שני לא בחנתי מספיק את לוח יד 2.
מכירים את הדגמים הנ"ל?

לצפיה ב-'לא הציעו לך ברוזן את מותג הבית, ריינבו? '
לא הציעו לך ברוזן את מותג הבית, ריינבו?
01/02/2017 | 21:33
2
72
יש להם דגם ז"ק "27.5, לא זוכר את שמו, שמהתרשמות שטחית בחנות נראה עם בחירת חלקים טובה. לי אישית גם תנוחת הרכיבה התאימה.
לצפיה ב-'לא הציעו ריינבו'
לא הציעו ריינבו
04/02/2017 | 15:33
1
39
הציעו מרידה big 9 29'' או gt 29'' זולים יותר. 
כבר כמה ימים רוכב על  מארין 9.5 של אבא שלי,  29'', הם אחלה עדיין מתלבט ביניהם למרידה. 
לצפיה ב-'אולי הצגת את 29 כאופציה יחידה. לדעתי ההבדל בין 29 ל-27.5 '
אולי הצגת את 29 כאופציה יחידה. לדעתי ההבדל בין 29 ל-27.5
04/02/2017 | 22:08
48
ממש לא מהותי. קיים בהחלט - אבל לא מהותי.
לצפיה ב-'המלצה על בוסטר לניפוח טיובלס'
המלצה על בוסטר לניפוח טיובלס
25/01/2017 | 11:36
13
128
אחרי חודשיים מעייפים, מתישים ומתסכלים, הצלחתי סוף סוף לנפח צמיג עקשן על חישוק סרבן. אחרי שסיבנתי, אחרי שניפחתי בתחנת דלק, אחרי שקשרתי את הצמיג לחישוק ואחרי שהידקתי את הצמיג לחישוק עם רצועה היקפית. אחרי שששפכתי פנימה תועפות ג'יפה. אחרי שביצעתי את כל הפטנטים בבת אחת. אחרי שהחלפתי צמיג ליתר בטחון ועברתי על הסרט האוטם מילימטר מילימטר כדי לאתר חור מנחס. אחרי ששקלתי ברצינות לחמם את הצמיג ואת החישוק בעזרת אמבט מים חמים כדי לרכך את הגומי וכדי להגדיל את החישוק. או לעבור לאקלים חם יותר או סתם לחכות לקיץ.

אז לבסוף הצמיג התנפח בזבנג אחד. בערב קר. בלי הידוק. בלי חומר. בעזרת מיכל לחץ של שוואלבה. המיכל חוסך קניה של משאבה עם מיכל מובנה ונועד לאנשים שכבר יש להם משאבת רצפה. המחיר בהתאם. פחות מחצי ממשאבת רצפה ממותגת עם מיכל מובנה. המיכל מחזיק עד 160PSI. מתמלא דרך ונטיל פרסטה, ומתחבר בהברגה לונטיל פרסטה שליבתו פורקה. אני מניח שאפשר לחבר את המיכל לפרסטה גם בלי לפרק את הליבה ואולי גם לשרדר. לא ניסיתי.

Schwalbe Tire Booster

מומלץ למאותגרי הז'אנר
לצפיה ב-'יש גם גרסה ביתית'
יש גם גרסה ביתית
25/01/2017 | 16:08
2
76
לצפיה ב-'נכון. אבל היא לא מגיעה לאותם לחצים ולאותם הספקים'
נכון. אבל היא לא מגיעה לאותם לחצים ולאותם הספקים
25/01/2017 | 17:17
1
69
בניתי מערכת כזו (לא ראיתי את הסרטון בגלל מגבלות הרשאה, אני מניח שמדובר באילתור שנעשה בעזרת בקבוק קולה) והיא אפילו עשתה את העבודה בהצלחה יותר מפעם אחת.

אבל לא הגעתי איתה ליותר מ 5-6 אטמוספרות, גם כי חששתי וגם כי היא התחילה לדלוף (אפשר היה לשפר את האטימה שלה, אבל עיין סעיף קודם). עוד מגבלות הן קוטר הצינור שדק יותר מאשר במערכת התעשייתית וכמובן גודל המיכל.

בשורה התחתונה, מכיר וזה לפעמים מספיק טוב, אבל כשהיה צריך יותר מזה, הבוסטר הקנוי עשה את העבודה.
לצפיה ב-''
25/01/2017 | 20:05
3
לצפיה ב-'ויש גם בלון פד׳ח'
ויש גם בלון פד׳ח
25/01/2017 | 20:44
65
עולה 15 ש׳ח חד פעמי.
חלק מנוזי האטימה לא אוהבים את הפד׳ח משום שהקור גורם להתגבשות של הנוזל והופעה של ״גבישי בדולח״ בתוך הצמיג.
לצפיה ב-'מה נהיה עם הרוכבים היום, כבר שכחנו מה חשוב...'
מה נהיה עם הרוכבים היום, כבר שכחנו מה חשוב...
25/01/2017 | 21:51
4
95
שוואלבות.... פחמנים... סבונים... פחמן דו חמצני...ג'יפות...נאסא...פנטגון...
ובשביל להצליח להעמיד צמיג מנופח באוויר...

פעם המלחמות היו מוצדקות... פעם היית נלחם בשביל להצליח איזה מכשול ברכיבה, היית נלחם בשביל לעמוד בקצב של טובים ממך... היית נלחם מלחמות אמיתיות...

היום נלחמים בלנפח אוויר בפנימית...
רוכבי היי טק.
לצפיה ב-'קודם כל תודה. '
קודם כל תודה.
26/01/2017 | 05:09
1
81
לא כל דור זוכה לעמוד לצידם של ענקים שיודעים להראות לו את ההבדל בין קודש לחול ובין חשוב לשולי.

וחוץ מזה באמת עלית פה על משהו.. באמת פעם היה יותר קל להעמיד באוויר.. היום צריך משאבות.. סבונים.. ויאגרות.. על הפד"ח אני פחות ממליץ. עשה לי כווית קור כזו שנאלצתי להשתין בישיבה שבועיים.

Hello world!
לצפיה ב-'ברור... כי הפד''ח מיועד ל - 29 ו - 27.5'
ברור... כי הפד''ח מיועד ל - 29 ו - 27.5
26/01/2017 | 15:56
66
ופחות ל - 26 הישן והטוב. 
לצפיה ב-'מה בנפשך? המלחמות היום הן מהמוצדקות ביותר ever'
מה בנפשך? המלחמות היום הן מהמוצדקות ביותר ever
26/01/2017 | 21:18
1
68
היום אתה נלחם כדי לצלוח את מכשול הרכישה המקוונת מול חנויות מקוונות בחו׳ל שמסרבות לקבל כרטיסי אשראי ישראליים ומול מחלקות אבטחה של חברות האשראי הישראליות שמסרבות לכבד חיובים מחנויות מקוונות בחו׳ל.
היום אתה נלחם נגד פקידי מכס שמתעקשים לגבות מע׳מ על דמי המשלוח.

היום אתה נלחם בשביל לעמוד בקצב השדרוגים של טובים ממך.
לצפיה ב-'גם מהיבואנים גובים מע"מ על דמי המשלוח. וגם על עלות הביטוח '
גם מהיבואנים גובים מע"מ על דמי המשלוח. וגם על עלות הביטוח
01/02/2017 | 21:34
27
והפריקה בנמל.
לצפיה ב-'ודרך אגב, בשביל הסקרנות: איזה צמיג ואיזה חישוק?'
ודרך אגב, בשביל הסקרנות: איזה צמיג ואיזה חישוק?
26/01/2017 | 22:17
3
60
הבעיות שאתה מתאר מזכירות לי את הימים שהייתי מנסה לאטום צמיג שאינו ״מוכן לטיובלס״ על חישוק שאינו ״מוכן לטיובלס״.
לא לקח ימים, אבל בהחלט לקח כמה נסיונות, שבסופם נראיתי כמו נערת ליווי בסיומו של יום עבודה עמוס למדי.
היום במרבית המקרים אני מצליח לאטום צמיג ״מוכן לטיובלס״ חדש על חישוק ״מוכן לטיובלס״ עם משאבת רצפה, ורק במקרים נדירים אני צריך לכתת רגלי לקומפרסור. מזל של קיבוצניק שנקודת מילוי האוויר ליד מגרש החנייה הציבורי נמצאת שתי דקות הליכה מהבית שלי.

צמיג שכבר היה מורכב ואטום וירד מהחישוק מאיזו סיבה (למשל - סגירה של פנצ׳ר עקשן עם ״פטריה״) - נאטם מחדש עם משאבת רצפה בלי להתווכח. האילוף הראשון לוקח קצת זמן אבל מרגע שהוא לומד - הוא משתף פעולה.
לצפיה ב-'חישוק RR511 של DT SWISS וצמיג Schwalbe Pro One'
חישוק RR511 של DT SWISS וצמיג Schwalbe Pro One
27/01/2017 | 10:08
51
גלגל 700, לכביש.
לחישוק יש שפה מתאימה לטיובלס ונזקק רק לסרט חישוק אוטם. והצמיג מתאים לטיובלס.

אחד האלמנטים המתסכלים היה שמדובר בגלגל שכבר ניפחתי בקלות עם משאבת רצפה. ורכבתי איתו מאות או אלפי קילומטרים (לא זוכר). משום מה, לאחר הפירוק הראשון של הצמיג, לא הצלחתי לנפח מחדש עם הצמיג שישב על החישוק.

התיאוריה שלי אומרת שהבעיה נעוצה בחורים של הניפלים. עם הזמן, סרט האטימה (של STAN) קיבל שקעים קטנים מעל לכל חור. יתכן שזה פגע באטימה היחסית שקיימת לפני ניפוח הצמיג.
לצפיה ב-'לא הבנתי, למה הלבשת צמיג גרמה לך ללבוש שמלה?!'
לא הבנתי, למה הלבשת צמיג גרמה לך ללבוש שמלה?!
05/02/2017 | 10:43
1
6
לצפיה ב-'שימלטקס'
שימלטקס
05/02/2017 | 14:58
5

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיולים באיטליה
פורום טיולים באיטלה
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
ד
מומחה לכף רגל וקרסול

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה