לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'שרשור קניה ומכירה אפריל 2017'
שרשור קניה ומכירה אפריל 2017
05/04/2017 | 09:30
21
70
לצפיה ב-'Scott RC Pro Long Sleeve Jersey מידה M חדשה באריזה'
Scott RC Pro Long Sleeve Jersey מידה M חדשה באריזה
04/04/2017 | 15:55
1
98
למכירה חולצת רכיבה Scott RC Pro  מידה M חדשה באריזה.
נקנתה בלונדון במכירת סוף עונה והמידה אינה מתאימה.

דגם RC PRO דגם עילית של חברת סקוט. מחיר מצחיק.

מבקש מחיר נמוך  ממחיר הקנייה - 200 ש"ח.

החולצה תוצרת אירופה!!!
לצפיה ב-'נמכר - תודה...'
נמכר - תודה...
05/04/2017 | 12:16
9
לצפיה ב-'Cateye Volt 800 Rechargeable Front Light'
Cateye Volt 800 Rechargeable Front Light
26/03/2017 | 13:59
2
159
פנס Cateye Volt 800 Rechargeable חדש באריזה.
פנס קדמי בין הטובים ביותר והנותן תמורה אדירה.
זמן תאורה ארוך מאוד ומספר אפשרויות תאורה ונצנוץ רב.

מומלץ ביותר קומפקטי וקל ביותר.

לצפיה ב-'למכירה 450'
למכירה 450
26/03/2017 | 17:20
30
לצפיה ב-'שינוי 400'
שינוי 400
05/04/2017 | 06:33
11
לצפיה ב-'מתקן אופניים יאקימה קבוע לרכב (3 זוגות)'
מתקן אופניים יאקימה קבוע לרכב (3 זוגות)
15/03/2017 | 11:09
1
172
הי חברים
חזרנו מארה״ב עם מתקן חדש של יאקימה אך לצערינו אין בו שימוש
האם מישהו מעוניין לרכוש?
ענבר
לצפיה ב-'אשמח לשמוע פרטים'
אשמח לשמוע פרטים
15/03/2017 | 16:36
101
אני מעוניינת לרכוש מתקן לאופניים, עדיין לא יודעת איזה.
קבוע - זה אומר שנשאר על הרכב כל הזמן ?
אשמח לשמוע פרטים ומחיר. תודה
לצפיה ב-'מעוניין לפרסם אופני הרים (לא מקצועיות) באחת מקבוצות הפייסבוק'
מעוניין לפרסם אופני הרים (לא מקצועיות) באחת מקבוצות הפייסבוק
12/02/2017 | 16:03
1
107
שלום לכולם,

ברשותי Giant Rincon 2015 ואני מעוניין למכור אותם כיד2,
אני מעדיף לפרסם באחת מקבוצות הפייסבוק הייעודיות כדי למקסם את הסיכוי למכור עם מינימום חיכוך, מינימום וויכוחים, מי שירצה, שפשוט יבוא וייקח

אודה אם תוכלו לכוון אותי,
(אני אגב מתגורר ברמת-גן)
לצפיה ב-'פייסבוק'
פייסבוק
13/02/2017 | 05:11
120
זו האפליקציה הזו בצורת ריבוע כחול עם האות f בלבן.

אם אתה מעוניין לפרסם אופניים למכירה בפייסבוק - חפש ״אופניים״ בפייסבוק.
אם אתה מעוניין לפרסם אופניים למכירה פה, יש בהמשך העמוד הראשי שרשור קניה ומכירה.
לצפיה ב-'Northwave Celsius 2 GTX מידה 42 חדשות בקופסה'
Northwave Celsius 2 GTX מידה 42 חדשות בקופסה
05/04/2017 | 11:32
67

Northwave Celsius 2 GTX MTB  מידה 42 חדשות בקופסה.
הנעל מעט גדולה עלי.
סוליה קרבון.
Gore-Tex
משקל 491 גרם לזוג הנעליים.
נעליים מומלצות ונוחות ביותר עם ביקורות מעולות.

600 ש"ח, הודעות בפרטי
לצפיה ב-'חולצת רכיבה חדשה באריזה מידה Craft Active M'
חולצת רכיבה חדשה באריזה מידה Craft Active M
05/04/2017 | 11:36
2
56
חולצה חדשה באריזה עם תוויות Craft Active 
מידה מדיום -M
איכות מעולה של Craft עם אזורי אוורור מתחת לידיים (הרכב בד שונה).
רוכסן באורך מלא עם נעילה.
4 כיסים אחוריים אחד עם רוכסן.

170 ש"ח בארץ מעל 350 ש"ח.

מסר בפרטי
לצפיה ב-'3 זוגות גרבי רכיבה חדשות באריזה מקורית Craft Orica GreenEDGE'
3 זוגות גרבי רכיבה חדשות באריזה מקורית Craft Orica GreenEDGE
05/04/2017 | 11:38
1
77
3 זוגות גרבי רכיבה חדשות באריזה מקורית Craft Orica Green EDGE
מידה 40-42

מחיר 25 לזוג גרביים אחד!
מחיר בחו"ל כ-45 שח 
איכות מעולה של Craft
לצפיה ב-'מעוניין מאוד בגרביים'
מעוניין מאוד בגרביים
06/04/2017 | 09:53
40
שלח טלפון או סמס.
אני אפס חמש ארבע
4992205
לצפיה ב-'craft pb jersey m jersey black blue חדשה מידה L'
craft pb jersey m jersey black blue חדשה מידה L
07/04/2017 | 17:56
1
51
חולצת עילית PRO של CRAFT מידה L. בד מיוחד לשמירה על טמפ' הגוף. גזרת מירוץ, צבע שחור כחול. 360 מעלות פסים זוהרים. בד נגד קרינה. 4 כיסים אחוריים אחד עם רוכסן. רוכסן קדמי מלא. חדשה באריזה מעולם לא נפתחה מאריזה.
נקנו 2 חולצות מידה XL, והמוכר שלח אחד XL ואחד L. נקנו בחו"ל. נמכרת במחיר הקנייה.

הודעות במסר פרטי.
לצפיה ב-'כידון קרבון RACEFACE NEXT riser'
כידון קרבון RACEFACE NEXT riser
08/04/2017 | 14:26
1
64
כידון רייזר RACEFACE NEXT SL קרבון באורך 64 ס"מ ל- XC, נרכב תקופה קצרה ובמצב מעולה - ללא מכות, קילופים או שריטות בעייתיות. הוחלף בכידון רחב יותר.
המחיר - 200 ש"ח.

משודך כרגע לסטם טומסון 100 מ"מ לקוטר 25.4, עם זווית 5 מעלות+- במצב מעולה, שנמכר גם הוא באותו מחיר. מי שיקח את שניהם יקבל מחיר חבילה...
לצפיה ב-'ובהתאם - סטם טומסון עלית 100 מ"מ'
ובהתאם - סטם טומסון עלית 100 מ"מ
08/04/2017 | 14:29
43
סטם טומסון עלית 100 מ"מ לקוטר 25.4, עם זווית 5 מעלות+- במצב מעולה. הסטם הטוב בעולם בחצי מחיר ממחיר חדש בחנות

המחיר - 200 ש"ח
לצפיה ב-'למכירה ביב קראפט L - Craft move bibshorts black חדש באריזה!'
למכירה ביב קראפט L - Craft move bibshorts black חדש באריזה!
18/04/2017 | 12:00
35
למכירה ביב קראפט  L - Craft move bibshorts black חדש באריזה!
ביב איכותי של קראפט, תפרים שטוחים, פד אנטומי מקצועי, פסי סיליקון לאחיזה מיטבית.

מחיר 250 ש"ח.
הודעות במסר פרטי.

לצפיה ב-'אוכף במצב חדש לאופני כביש, 192 גרם, 90 שקל.'
אוכף במצב חדש לאופני כביש, 192 גרם, 90 שקל.
19/04/2017 | 11:01
47
תוצרת RUBAR טייואן.
0549885045
לכל אלה ש "קשה להם עם המחיר", בבקשה לא להתקשר וחסכו מאיתנו מבוכה.
לצפיה ב-'נעלי קליטים מידה 45, 90 שקל'
נעלי קליטים מידה 45, 90 שקל
19/04/2017 | 11:08
37
נעלי קליטים של DECATHLON, היו בשימוש זמן קצר.
0549885045
לכל אלה ש "קשה להם עם המחיר", בבקשה לא להתקשר וחסכו מאיתנו מבוכה.

לצפיה ב-'גוף פאנאסוניק GX7'
גוף פאנאסוניק GX7
22/04/2017 | 16:02
31
למכירה גוף בלבד Lumix GX7, נקנה ב 01 2015, במצב מצויין ללא סימני שימוש.
כולל רצועה, סוללה ומטען מקוריים + סוללה ספייר (לא מקורית).
לא כולל כרטיס זכרון ועדשה.
1200 שח
אפשר לראות בגבעתיים (בית) או בחולון (עבודה)
נועם, 054-6669551
לצפיה ב-'שאלה של מתחילים - שילובים אפשריים של קראנק וקסטה'
שאלה של מתחילים - שילובים אפשריים של קראנק וקסטה
19/04/2017 | 18:46
16
64
אני רוכב בעיקר על כביש (פה ושם על שבילים לבנים). אופני עיר פשוטים לגמרי עם רכיבים בסיסיים (קוויק 4 של קנונדייל) שסחבו אותי מאד טוב עד עכשיו.
במקביל למאמצי לקנות אופני כביש שיתאימו לרכיבה לסגנון הרכיבה שלי, אני רוצה לנסות "לשדרג" קצת את האופניים שיש לי. על גלגלים אשאל בנפרד. אבל אני רוצה גם לשדרג את מערכת ההינע, ותוהה איזה קראנק יתאים עם איזה קסטה (ועם איזה מעבירים), בהנחה שאני לא הולך לקנות גרופסט שלם.

קודם כל, אם מישהו יכול לסכם את כל התורה על רגל אחת (או לתת לינק טוב לעניין) זה יהיה נפלא.
שנית הכיוון שלי הוא לנסות לשים קראנק קומפקט של כביש (50-34) ומאחורה קסטה של 11-32 לפחות (אבל מעדיף 11-34 ואולי אפילו 11-36, אני זקוק להם בעליות).
האם יש הבדל או משהו שצריך להסתכל עליו בהתאמה שכזו? האם הקראנק צריך להיות מתואם למספר גלגלי השיניים בקסטה (כלומר אם הקראנק בא מגרופ של 2X11 אז הקסטה חייבת להיות של 11)?
האם אפשר לערבב מערכות כביש (הקראנק) ושטח (הקסטה - אין קסטות 11-34 ומעלה במערכות כביש סטנדרטיות)?
בקיצור כל עצה תתקבל בברכה.

לצפיה ב-'וכמובן שאלת המשך מתבקשת על המעבירים'
וכמובן שאלת המשך מתבקשת על המעבירים
19/04/2017 | 18:55
1
28
האם כל מעביר אחורי של 11 יתאים לכל קסטה של 11? האם כל מעבר של שני גלגלי שיניים קדמיים יתאים לכל קראנק? אם לא, מה כן? איך להתאים מעביר לקסטה/קראנק?
ומה בנוגע לידיות ההחלפה? (כרגע אני עם כידון שטוח, אבל מתישהו אולי אעבור לכידון כביש, האם כל מה שאצטרך זה להחליף ידיות, או ממש להחליף מעבירים)

לצפיה ב-'תעמיק אצל שלדון בראון זצ"ל'
תעמיק אצל שלדון בראון זצ"ל
19/04/2017 | 20:20
35
למשל:

ותפליג משם דרך הקישורים. יש המון המון מידע מועיל שם. לפעמים קצת קשה לאתר אותו.

למעבירים אחוריים יש מאפיינים שונים, צריכים להיות מפורטים במפרט של המעביר. אחד המאפיינים מתייחס לגודל הגלגש המקסימלי שהמעביר יכול לטפל בו. (נדמה לי שבעזרת תוספת לחיבור המעביר אפשר להתגבר על מגבלה כזו, אני לא בקיא). מאפיין נוסף הוא קיבולת המעביר, הקיבולת היא ההפרש בין סכום גודל הגלגשים הקטנים ביותר מקדימה ומאחורה ובין סכום הגלגשים הגדולים ביותר מקדימה ומאחורה.

על כידון כביש אתה רוצה להרכיב שיפטרים לכביש. את המעבירים לא צריך להחליף. לפעמים חיוני שהמעבירים יתאימו לשיפטרים (למשל מערכת 11 למערכת 11 ומערכת 9 למערכת 9. אבל לא תמיד (למשל שיפטר 9 אצלי עובד מצויין עם מעביר שמתאים למערכת 10)

מבחינה פרקטית אתה תצטרך גם להחליף את כל הכבלים שלך להילוכים ולבלמים. קח בחשבון בעלויות. למרות שאולי שאחרי שתראה כמה עולים שיפטרים אז מחיר הכבלים יראה לך זניח.
לצפיה ב-'כבד אתה.. תקנה אופני כביש וזהו'
כבד אתה.. תקנה אופני כביש וזהו
19/04/2017 | 20:02
1
60
בגדול, ככל שלמערכת יש יותר גלגלי שיניים בקסטה, ככה היא מנסה לצופף אותם. כלומר השרשרת צרה יותר (הכוונה לאורכי הפינים המחברים). שרשרת רחבה מדי, למשל למערכת 6 גלגשים, יכולה להתקע ברווחים הצרים בין גלגשים למערכת 11.

יש סיכוי לא רע שמערכות קרובות יסתדרו. במיוחד בכל האמור לגלגלי שיניים מקדימה.

כביש ושטח אפשר לערבב בשמחה. אבל להקפיד על מספר הגלגשים. כלומר קסטה שטח ל 10 גלגשים תעבוד עם מערכת כביש 10 גלגשים (בתנאי שקיבולת המעביר האחורי גדולה דיה, אבל זה סיפור אחר ששאלת עליו במקום אחר).

עכשיו לפרקטיקה,
קודם כל למה לך להחליף מערכת? החלפת קראנק וקסטות לא יהפכו את האופניים שלך לאופני כביש. הם אפילו לא יקרבו את האופניים שלך לאופני כביש. לא בטוח שבכלל תרגיש הבדל. אם חסר לך טווח במערכת ההילוכים הנוכחית אז תגדיל אותו בשינוי נקודתי. אל תחליף את כל המערכת.

שנית כל, אתה לא יכול לחבר איזו קסטה שאתה רוצה לגלגל האחורי שלך. ציר גלגל עם HUB שמתאים לקסטות 7 לא יקבל קסטות 11. יש צירים עם יכולת ורסטילית יותר כתלות בספייסרים. עניין שעליך לברר ספציפית לגבי הגלגל שלך.

שלישית כל, אתה צובר פה עלויות. שיפטרים + מעבירים + קראנק + גלגל אחורי + גלגל קדמי + בעצם הכל חוץ מהשלדה והאוכף. ובסוף תשאר עם שלדה מסיבית וכבדה מחוברת למערכות כביש.. בשביל מה? 1500 שקל על אופני כביש בסיסיים יד שניה יתנו לך את ההבדל שאתה מחפש בלי להכנס להרפתקאות מיותרות.

אמת שהדרך מעניינת יותר מהיעד. אך במקרה הזה אתה עלול לפספס את היעד.
לצפיה ב-'אני באמת כבד :)'
אני באמת כבד :)
19/04/2017 | 20:13
10
לצפיה ב-'התאמת קראנק-קסטה-שרשרת'
התאמת קראנק-קסטה-שרשרת
20/04/2017 | 10:23
21
נתחיל מזה שהשרשרת והקסטה חייבים להתאים. הרוחב של שרשרת 11 שונה מהרוחב של שרשרת 10 או 12. תאימות בין שימאנו לסראם לקאמפי - יש הרבה סיפורי אימה על חוסר תאימות אבל בפועל עד היום לא היו לי בעיות להרכיב שרשרת סראם על מערכת שימאנו ולהיפך.

לגבי הקראנק - במרבית המקרים אותן פלטות ידעו להתנהג כראוי עם שרשראות 10 ו-11 כאחת. הרוחב הפנימי של השרשרת זהה. ההבדל הוא בעובי הלוחות החיצונים של השרשרת. עם זאת - המעביר הקדמי עלול להתקשות להעביר את השרשרת כראוי אם היא צרה ממה שהוא תוכנן להעביר. אפשר לנסות להשתמש במעביר קדמי של מערכת 10 עם שרשרת 11 ולהיות מוכן נפשית לצורך להחליף...

לגבי המעביר האחורי: מעבר ממערכת 10 למערכת 11 מצריך החלפה של המעביר האחורי ושל הידית משום שתצטרך ידית שמתוכננת ל-11 הילוכים, דהיינו יש לה 11 מצבים. כמו כן נדרשת התאמת בין יצרן המעביר ליצרן הידית - תנועת הכבל אצל סראם שונה מזו שאצל שימנו ומעביר סראם לא יפעל עם ידית שימנו (וגם להיפך).

באשר לקסטות שטח על גלגלי כביש -  הדרייבר עליו מורכבת הקסטה זהה בין מערכות כביש ושטח כך שניתן להרכיב קסטת שטח על גלגל כביש, אבל המעביר עלול להיות בעייתי מבחינת יכולתו לקבל גלגל גדול ומבחינת יכולתו לטפל בהפרשי אורך השרשרת הנובעים משימוש בקסטה כזו. כך שבכל מקרה תצטרך כנראה מעביר עם כלוב ארוך ויתכן שתצטרך בכלל מעביר שטח במקום מעביר כביש.
לצפיה ב-'הכיוון שלך לא הגיוני, לדעתי'
הכיוון שלך לא הגיוני, לדעתי
20/04/2017 | 17:13
30
אם אתה רוצה להסב את מערכת ה- 9 speed שלך (מתייחס לכמות הגלג"שים בקסטה) ל- 10 או 11, יקרה בדיוק מה שאתה לא רוצה - החלפת גרופסט שלם (כמעט)

סתם ככה לשפוך כסף על Drivetrain חדש לא יוריד הרבה משקל ולא יהפוך אותך למהיר יותר.

אגב, אם מערכות ההילוכים הנוכחיות שלך מגמגמות, אולי זה פשוט עניין של שחיקה. כבלים ומוליכים חדשים + כיוונון ראוי אמורים לאפשר לזה לעבוד באופן מושלם.

הייתי מסתכל על זה אחרת: אמרת שאתה רוכש אופני כביש ומשאיר את הנוכחיים? עכשיו תגדיר בדיוק את השימוש הצפוי של ה- Quick, ואז תראה מה השיפורים שכדאי לבצע, בעלות סבירה.

דוגמא ראשונה: ה- Quick יוסבו לשימוש שבילים לבנים ונסיעות עיר בלבד. במקרה כזה תוכל להחליף לצמיגי סייקלוקרוס (שיהיו עדיפים בהרבה ממה שיש לך כרגע, על שבילי כורכר). אם מדובר על רכיבות עיר מישוריות, אפשר להסב את האופניים ל 1x9. זה יוריד מהם משקל, העלות תהיה אפס, והשימושיות בדיוק כמו שהתכוונת.

דוגמא שניה: ה- Quick ישמשו כאופני עיר בלבד לנסיעות קצרות. אולי כאן הפשטות והחיסכון במשקל יהיו השיקול חשוב? קל יותר להעלות אופני סינגל-ספיד קלילים במדרגות, ואז יש פחות פיתוי להשאירם נעולים ברחוב. גם זאת הסבה לא יקרה, והתוצאה תהיה אחרת לגמרי ממה שיש לך כיום.

אלה רק דוגמאות. עד שלא תגדיר שימוש צפוי, קשה לתת המלצות ברורות.
לצפיה ב-'מה זה יתן לך?'
מה זה יתן לך?
20/04/2017 | 17:21
26
למה אתה רוצה לעשות את השינוי הזה? מה יש בקומפקט שאין לך עכשיו?
מבחינת יחסי העברה, כרגע יש לך (אם אני לא טועה) יחס הערבה של 28/32, בקומפקט, תצטרך גלג"ש של 38 מאחור כדי לקבל אותו יחס העברה. דווקא טריפל נראה לי סט אפ הרבה יותר טוב לטיפוסים ארוכים. למשקל יש אפקט זניח.

לגבי מעבר לכידון כביש, זה אומר גם שתצטרך להחליף שיפטרים, וזה לבד בסביבות 150$. מעבר לכך, נקודת האחיזה בכידון תתרחק משמעותית, מה שאומר שאולי תצטרך גם לשחק עם אורך הסטם והזווית שלו. זה יכול להשפיע גם על ההיגוי. 

אפשרות אחרת היא להחליף את הסט אפ הנוכחי שלך ל-11 הילוכים. זה יעלה לפחות 200$ ועם קסטה 11-40 תקבל שני הילוכים נוספים על מה שיש לך כרגע.

להפוך את האופניים שלך לאופני כביש זה סיפור של כמה מאות דולרים. כמו שאתה יודע, אני עשיתי מעבר דומה, מאופני עיר לאופני כביש. קניתי יד שנייה ב-1600 ש"ח, כמה מאות שקלים על החלפת מעביר אחורי, קסטה (12-36) וכידון. הפיכת האופניים שלך לאופני כביש תעלה כנראה מחיר דומה, ולא בטוח שזה יהיה פתרון טוב באותה מידה.

לצפיה ב-'בסדר, אז זה רעיון גרוע... לא לסקול אותי (וקצת תשובות)'
בסדר, אז זה רעיון גרוע... לא לסקול אותי (וקצת תשובות)
21/04/2017 | 22:04
8
35
אוקיי הבנתי. כאמור, שאלות של מתחילים. ובכל זאת קצת רקע מאין רעיון העוועים הזה הגיע, אולי אצליח לקושש עצות טובות:
אז למה להחליף מערכת הינע? כי המכנופן שלי אמר שהקסטה שלי כבר שחוקה וזקוקה להחלפה (מדובר במערכת מאד בסיסית ששרדה כ14K ק"מ). ומודדת האופניים אמרה לי שזרוע הקרנק שלי קצרה מדי והמליצה להחליף בארוכה יותר. נוסיף את זה שגם אחת מידיות ההעברה שלי נסדקה בהתרסקות (עדיין תקינה, אבל זקוקה להחלפה/תיקון), אז ממילא צריך להחליף רכיבים.

כאמור, אני רוצה להחליף אופניים בכלל, אבל לא מוצא דברים מתאימים בארץ (מחפש אופני כרומולי, ובארץ אין מספיק מבחר ואין שוק משומשים מספיק גדול). מצאתי שלדה שנראית מתאימה עם דמי משלוח סבירים מחו"ל. אז חשבתי שאולי אפשר להשיג שתי ציפורים במכה: להחליף את מערכת ההינע של האופניים הקיימים, במקביל להביא את השלדה לארץ, וכשהיא תגיע, אז להרכיב עליה את אותה מערכת הינע.

האילוץ - יש לי "רכיבת מטרה" ביולי שלקראתה אני מתאמן, ואני מנסה להגיע לתצורת אופניים סופית במהלך החודש הקרוב, כדי שאספיק לרכוב כמה מאות/אלפי קילומטרים של אימונים על האופניים לפני אותה רכיבה. כך שיתכן שהצירוף של האופניים הקיימים + שדרוגים מסוימים של רכיבים כאלה ואחרים, זה כל מה שיהיה עד יולי.

אז זה הסיפור שמאחורי השאלות הטפשיות שלי.
תודה וסליחה.

לצפיה ב-'אתה הולך ומסתבך'
אתה הולך ומסתבך
22/04/2017 | 08:39
7
37
לא הגדרת מטרה ברורה, לא לאופניים הקיימים ולא לבאים. אולי יש לך מטרות, אבל כאן לא הגדרת אותן, אז שוב, קשה להמליץ. בכל זאת, נקודות שמעלות תמיהה:

א. יש לך היום שלדת אלומיניום טובה ומזלג קרבון, ואתה חושב ששלדת כרומולי היא "שיפור"? אני מבין שטימטמו לך קצת את המוח בנושא, אבל סתם שתדע, זה הולך להיות כבד יותר, יקר יותר ומתעוות יותר מהאופניים הנוכחיים שלך. בעיקר אם אתה כבד, כמו שציינת. 

ב. אם הרבה רכיבים נשחקו, אתה אכן יכול לשנות סטנדרט ל- 10 או 11. תתכונן להחליף גרופסט שלם, פרט לבלמים. אם אתה נשאר בסטנדרט 9, יש רכיבים חדשים, פחות יקרים, ולא תצטרך להחליף הכל. יש לי אופני ב' עם רכיבי שימנו Alivio משנת 15'. הרכיבים האלה נראים מצויין ועובדים מצויין.

ג. רעיון העברת המערכות מאופניים לאופניים אפשרי, אבל קצת לא ברור. אתה כן רוצה שני זוגות שמישים או לא? אם כן, בכל זאת תיאלץ להחליף בזוג הנוכחי את מה ששחוק.

ד. רעיון בניית האופניים הבאים על בסיס שלדה וחלקים בנפרד הוא לא למתחילים. עושה את זה רוכב מנוסה, שיודע בדיוק מה הוא רוצה, ויודע לחזות את התוצאה הסופית.

בניתי לבד לא מעט אופניים, וכמות הבלת"מים בדרך היא לא קטנה. זה עניין של מזל, אבל בהחלט עלולות להתגלות בדרך טעויות שיעלו ביוקר. תתאר לך שהזמנת סט גלגלים שלא מתאים לשלדה, כי טעית בסטנדרט, או כי לא טעית בסטנדרט - ובכל זאת הגלגל לא נכנס. זה קורה די הרבה בפרויקטים של בניה עצמית.

בקיצור, עדיין לא מובן מה אתה רוצה. רוצה אופני כביש קלילים לאיזה אירוע רכיבת כביש אתגרית? קנה כאלה. אם אתה לא מסוגל להגדיר מטרות ותקציב באופן ברור, פרויקט בניה עצמית ייצא יקר ונחות לעומת מוצרים קיימים.
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
22/04/2017 | 11:43
6
35
קודם כל צריך לפתח כאן עור של פיל, אבל ההערות עוזרות מאד. הנה תשובות כמיטב יכולתי:
- אין לי צורך בשני זוגות שמישים, אחד טוב מספיק.
- אני רוכב כביש, רכיבות ארוכות. בסוף יולי אני מתכוון לצאת מלונדון לעבר אדינבורו וחזרה, כ1400 ק"מ, בחמישה ימים. מדי פעם אני עולה על איזו דרך עפר קטנה, ובעיר אני עולה ויורד מדי פעם מדרכה או שתיים. אני לא רוכב תחרותי. אני רוכב לאט יחסית, אבל הרבה מאד שעות. האופניים בהתאם צריכות להיות נוחות (לא גאומטריה תחרותית), אמינות וכו'.
- משקל פחות משנה (בטווח הסביר) כי הרבה יותר קל וזול להוריד קילו ממשקל הגוף והציוד הנלווה מאשר מהאופניים.
(הערה: אני לא כבד משקל באמת. אני כבד בדיוק במובן שזכיר התכוון אליו - קושי לקבל החלטות ולהוציא אותן לפועל, וכמעט תמיד זה מוביל אותי לדרכים עקלקלות )
- תקציב גמיש יחסית (אבל לא "שפגט" כמו שאומרים), בסביבות 5K. רצוי פחות. בשביל משהו שארגיש שהוא ממש תמורה מעולה למחיר אוכל אפילו להעלות קצת.

לגבי כרומולי - מה שכתבת עומד בניגוד לדברים אחרים שקראתי בפורומים אחרים. כמעט כל הרוכבים בפורומים של רכיבות מרחק מספרים בנפלאות הכרומולי. רכבתי פעם מעט על כרומולי, אבל לא מספיק בשביל לגבש דעה. רכבתי כ3 חודשים על קרבון מספיק בשביל להרגיש "שברירי" מדי. רק תחושה. לא מגובה במדידות פיזיקליות ובמבחנים מתאימים. כאמור, כיום רוכב על אלומיניום שנראה מצד אחד שעושה את העבודה, אבל התחושה היא שהאופניים האלה מיצו את עצמם. הן חורקות, יוצאות מכיוון לעתים קרובות ודורשות יותר מדי טיפולים שמשפרים את המצב רק לזמן קצר. כאמור, אלו אופני עיר שלא בנויות לרכיבות של 100ק"מ ויותר בסופי שבוע ו200+ק"מ בארועי רכיבה שמעניינים אותי.

לצפיה ב-'מתמקדים, זה טוב'
מתמקדים, זה טוב
22/04/2017 | 13:49
4
51
לרכב 1400 ק"מ בחמישה ימים זה אתגר גדול גם לרוכבים מנוסים. הייתי נזהר מלקפוץ למים עמוקים כל כל בלי נסיון של כמה שנים ברכיבת כביש, כי זה עלול להסתיים בפציעה רצינית.

אבל, אתה שאלת ספציפית על האופניים, אז נישאר ממוקדים על האופניים: לרכיבה כמו שאתה מתאר, צריך אופני כביש טובים, קלים ונוחים.

- הם חייבים להתאים לך ממש, עד רמה שתרגיש אם נוח לך יותר או פחות כאשר אחד הפרמטרים משתנה בעשר מ"מ (אורך סטם, רוחב כידון, אורך קראנק וכו'). כבר התחלת תהליך מקצועי כזה, אז אתה בכיוון.

- אתה חייב למצוא אוכף טוב. זה עניין של ניסוי וטעיה, אבל לא מעט רוכבים שמבצעים רכיבות כאלה ימליצו על Brooks, ובצדק. שתי הסדרות מצויינות, גם העור וגם הגומי.

- אתה חייב למצוא פדלים ונעליים טובים. לנעליים והפדלים, ביחד עם האוכף, יש את הפוטנציאל הגדול ביותר לגרימת חוסר נוחות וכאבים שיגרמו לך להיכנע לאתגר ולפרוש. כשזה יקרה, בכלל לא תזכור אם בקסטה יש 9, 10 או 11 גלגש"ים.

- המשקל בהחלט חשוב ברכיבות כאלה. אתה צפוי לרכב כ- 250 ק"מ ביום, ובכל האצה וגבעה קטנה, האופניים הכבדים יותר יגרמו לקצת יותר עייפות מצטברת. אני לא אומר שצריך להתפרע עם ברגי טיטניום וכאלה, אבל בהחלט כדאי מאוד לשים לב לעניין. זה מוביל אותי לנקודה הבאה:

- כת הכרומולי היא פנאטית ורעשנית, זה נכון, אבל מבחינה אובייקטיבית הם רוכבים על אופניים כמעט זהים למה שיוצר בתחילת שנות ה- 90'. זה בסדר, זה נוסע, אבל עולם שלדות האלומיניום התקדם משמעותית מאז, ועולם הקרבון אפילו יותר. כל אגדות ה"סופג", "מרגיש", steel-is-real ושאר חרטוטים יורגשו היטב בשרירי הרגליים ביום השלישי או הרביעי, כשבכל עליונת תצטרך לדחוף אופניים שסתם ללא הצדקה שוקלים ק"ג או 1.5 ק"ג יותר מאופני קרבון מקבילים.

- לאור המטרה האתגרית, תיאלץ להתפשר על עניין "עולה מדרכה מדי פעם" או "רוכב שביל לבן מדי פעם". תתקן את ה- Quick ושהם יבצעו את המשימה הזו. כל אופניים שייועדו לשימוש רבגוני כזה יהיו כבדים יותר, ובעלי התנגדות גלגול גבוהה יותר לעומת אופני כביש אמיתיים.

- אפשר למצוא אופני כביש עם שלדה ומזלג מקרבון, בשוק המשומשים, בתקציב שלך. משהו שכחדש עלה מעל 10k, אפילו 15k. אם מדובר על מערכות מסדרה גבוהה, הבלאי בהן יהיה נמוך מאוד.

שים לב: בעולם אופני הכביש יש שלדות שמלכתחילה נועדו לתת דגש על נוחות ולא על ביצועים. הן סופגות יותר זעזועים (ללא קשר לחומר, גם שלדת אלומיניום יכולה להיות נוחה), ותנוחת הרכיבה בהן פחות קיצונית משלדות תחרותיות. סתם ככה בשליפה מהזכרון עולים לי השמות Specialized, Ridley ו- Trek כחברות שהיו להן דגמים ייעודיים לנושא. כנראה שגם לאחרות יש דגמים כאלה. 

עדיף, לא הכרחי, למצוא אופניים מהקטגוריה הזו, למטרה שתיארת.

לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת'
תודה על התשובה המפורטת
22/04/2017 | 17:55
3
29
אני ממשיך לחפש. אם מישהו נתקל במשהו שעשוי להתאים, אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'אחלה אתגר בחרת לעצמך.'
אחלה אתגר בחרת לעצמך.
23/04/2017 | 10:16
2
39
לדעתי הכי חשוב העניין הזה שציינת כבר, לרכוב רכיבות מכינות ארוכות על האופניים בסט אפ שתגיע איתו לבריטניה.
גם הגוף צריך להתאמן בתצורה הנדרשת, גם הציוד כולו (אופניים, תיקים, בגדים, תאורה, ניווט, חלפים וכלי תיקון) צריך להבחן בתצורה המתוכננת למרחקים ארוכים. וכמובן הכל ביחד.

אז לדעתי אם אתה מתקרב לתאריך היעד ונכנס לפינה שלא תאפשר רכיבות ארוכות, התאוששות והפקת לקחים (והתארגנות על ציוד חסר\בעייתי), עוד רכיבות ארוכות וחוזר חלילה..  אז תתקן רק את החייב תיקון באופניים שיש לך ביד.
לצפיה ב-'הבעיה היחידה המשמעותית כרגע היא מזג האוויר'
הבעיה היחידה המשמעותית כרגע היא מזג האוויר
24/04/2017 | 16:23
1
17
לא כולם בנויים לרכב מטולת באמצע חודש יולי
לצפיה ב-'מתכנן לנסות רכיבות ארוכות ככל האפשר בשבועיים שלושה הקרובים'
מתכנן לנסות רכיבות ארוכות ככל האפשר בשבועיים שלושה הקרובים
24/04/2017 | 16:32
12
ואח"כ כנראה אימוני back to back ליליים של עד 150קמ ללילה. אולי מעט יותר קרוב יותר לLEL
לצפיה ב-'אז בעצם אתה מחפש אופני סייקלוקרוס או גראבל'
אז בעצם אתה מחפש אופני סייקלוקרוס או גראבל
22/04/2017 | 21:44
25
ואם תהיה מוכן לוותר על עניין הכרומולי ולהסתפק באלומיניום, יש כמה דגמים שאינם ממש רחוקים מהמחיר שציינת.
לצפיה ב-'ספשיאליזד קפטן קונטרול 2.2 טיובלס - זקנתו מביישת את נעוריו'
ספשיאליזד קפטן קונטרול 2.2 טיובלס - זקנתו מביישת את נעוריו
19/04/2017 | 08:14
2
62
הצמיג שרת אותי נאמנה תקופה של קרוב לשנה במצטבר.
שימש כצמיג קדמי על חישוק טיובלס עם חומר האטימה של Stan's.

למה ״במצטבר״? משום שאחרי פנצ׳ר גדול שלא נאטם - הורדתי אותו לסגירת הפנצ׳ר באמצעות פטריה, ובינתיים הרכבתי צמיג אחר. הוא ישב כמה חודשים במחסן עד שהורכב מחדש.

בשבת טיפסתי את העליה התלולה לישוב ״נופית״ וכמו בעליות אחרות, הלב פועם בקצב, הנשימה קצובה, המחשבות נודדות לכל הכיוונים והעיניים מתמקדות פעם פה ופעם שם. מביט על הגלגל הקדמי ורואה שיש פחות או יותר באמצע הצמיג, קצת שמאלה מהמרכז, בין הקוביות, איזו בליטה שחוזרת בכל סיבוב. חשבתי שמדובר באיזו אבן שנתקעה בין הקוביות והמשכתי לטפס עד שהגעתי למעלה.
עצרתי להרטיב קצת את הגרון וסובבתי לאט את הגלגל כדי למצוא את האבן וגיליתי שבמקום אבן יש שם ״בולקלע״ קטנה. האוויר מהצמיג חדר את השכבות הפנימיות של הגומי והאריג וניפח לעצמו בועה מתחת לגומי הרך יחסית שמצפה את החלק החיצוני של הצמיג. הפחתתי מעט את הלחץ בצמיג וחזרתי בדחילו ורחימו הביתה על הכביש במהירות איטית כדי להיות בשליטה מלאה במקרה של פיצוץ בצמיג.
בדרך עצרתי עוד פעם לבדוק את המצב וגיליתי שלא מדובר ב״בולקלע״ אחת אלא בשלוש - במרחקים של בערך 10 ס׳מ זו מזו, באותו מיקום יחסית לאמצע הצמיג.

בבית הסרתי את הצמיג והחלפתי באחר. ה״בולקלעך״ עדיין תקועות שם בין הדופן החיצונית לפנימית, גם כשהצמיג ריק. תופעה מוזרה. הצמיג ראה לחצים בין 35-40 psi שנמצאים היטב בתוך תחום הלחצים המומלצים.

כמה אפשרויות:
א. בלאי טבעי של הגומי.
ב. בעייתיות של חומר האטימה שגורם לנזק לגומי.

רק לידיעתכם. זו הפעם הראשונה שמתרחשת אצלי תופעה שכזו.
לצפיה ב-'אם הצמיג בן שנה פלוס כדבריך מדובר בכשל לדעתי'
אם הצמיג בן שנה פלוס כדבריך מדובר בכשל לדעתי
21/04/2017 | 09:27
1
27
הייתי שוקל פניה ליבואן ומספר על האירוע ומקווה לקבל איזה זיכוי או משהו (למרות שלא הייתי מסתמך על זה).
אין סיבה ריאלית שצמיג צעיר כל כך יגלה סימפטומים כאלה.

אגב, הביטוי הוא "בונקלעך" ולא ״בולקלעך״ 
לצפיה ב-'ביידיש זה נשמע טוב יותר...'
ביידיש זה נשמע טוב יותר...
21/04/2017 | 11:10
25
אכן זה נראה לי ככשל. את הצמיג רכשתי בחו׳ל כך שאם אביא אותו לחנות בארץ זה לא על מנת לקבל זיכוי אלא כדי לאפשר להם לנסות להתחקות אחרי הגורם. אם יתנו לי זיכוי או הנחה כמובן שלא אסרב...
לדעתי, אגב, מדובר בכימיה לא טובה בין הצמיג לחומר האטימה. כבר שמעתי על בלאי מואץ לצמיגים של Kenda בגלל חומרי אטימה. גם קונטיננטל ממליצים על שימוש בחומר האטימה שהם משווקים. משהו עם האמוניה שנמצאת בסולבנט. חומרי האטימה היום הם ברובם נטולי אמוניה בדיוק מהסיבה הזו.
מה שצריך זה שחומר האטימה יחדור את שכבת הגומי הפנימית של הצמיג, יגיע לשכבות האריג וימשיך לחלחל כלפי חוץ. בשלב מסויים הוא מתיישב מתחת לשכבה הרכה יחסית של הגומי החיצוני (רכה על מנת לשפר את האחיזה) ומתחיל לנפח תחתיה בונקעלע או בולקעלע (תלוי איפה זה קורה...).

לצפיה ב-'שלום לכולם\ן'
שלום לכולם\ן
20/04/2017 | 09:03
1
43
אני מחפש להשיג צמיג 700C סוליד

ע''ע

מישהו יודע איפה ניתן להשיג?
משהו לא סיני מדי
לצפיה ב-'אפשר להזמין מכאן ולהשתמש בחברת שילוח'
אפשר להזמין מכאן ולהשתמש בחברת שילוח
20/04/2017 | 15:41
31
לצפיה ב-'המלצה לאוכף'
המלצה לאוכף
15/04/2017 | 15:00
6
33
היי, אשמח בבקשה להמלצה לאוכף נוח לשימוש באופני הרים זנב קשיח כשחלק מהטיולים הם על אספלט וחלק בשבילי כורכר.

הנוכחי דק וכמעט ללא ריפוד (avalanche gt 3), שלא לדבר על הרוחב שלטעמי צר מידי בחלק האחורי.

תקציב עד 300 ש"ח מקסימום 350 אם האוכף באמת שווה את זה.
יש לי הנחה של כ-30% ברוזן ומינץ במידה ויש שם משהו יקר יותר.
לצפיה ב-'אין דרך להמליץ על אוכף'
אין דרך להמליץ על אוכף
15/04/2017 | 15:49
2
29
אוכף הוא פריט אישי
לכל אדם יש מבנה אגן שונה
מרחק שונה בין עצמות האגן וקימורי גוף שונים
מעבר לכך יש גם כושר סיבולת שונה 
בחירות אוכף מתחילה בבחינת רוחב האגן
ממידה זו נגזר הרוחב הנכון
אחרי מידה זו יש להחליט האם עגול או שטוח
האם מאווורר או שלא
וכו.........

בקיצור לא משנה מה ימליצו לך וכמה איכותי זול או יקר
זה לא רלוונטי אלא אם מי שייתן את ההמלצה הוא בעל מבנה אגן זהה ב 100% אליך

שרון
לצפיה ב-'יש חנויות "למדידה"?'
יש חנויות "למדידה"?
15/04/2017 | 15:55
1
24
שופ הרים למשל היא חנות אינטרנטית, מבחר גדול אבל אין אפשרות לשבת בחנות ולבדוק אם נוח או לא.

אז חוץ מלהתחיל לקנות ולהחליף אוכפים, מה האפשרויות שלי בנושא?
האם יש מדריך שלפחות מסביר למשל אם אפשר לקחת מידות של הגוף ולדעת איזה גודל אוכף צריך לפחות? 
לצפיה ב-'לא הייתי רוכב אוכף באינטרנט אלא אם אני יודע בדיוק מה מתאים'
לא הייתי רוכב אוכף באינטרנט אלא אם אני יודע בדיוק מה מתאים
15/04/2017 | 15:58
29
אין גם מדריכים

מה שכן
יש לא מעט חנויות שבהן יש מכשיר למדידת רוחב אגן
זו כרית פשוטה עליה יושבים ואחרי כמה שניות ניתן לראות את המרחק בין עצמות האגן
ממידה זו ניתן לדעת מהו רוחב האוכף הנכון

יש גם חנויות שיתנו אוכף להתנסות ( בעבר לפחות טרק עשו זאת )

שרון
לצפיה ב-'יכול להמליץ מניסיון של שנים על אוכפים של WTB'
יכול להמליץ מניסיון של שנים על אוכפים של WTB
15/04/2017 | 17:12
2
38
מאחר ויש להם המון דגמים במידות שונות, אך כמובן לא אמליץ על דגם מסויים מכל הסיבות ששרון מנה לפני.
בחנויות של מצמן את מרוץ יש את המכשיר שמודד את רוחב האגן להתאמת האוכף, אך גם במדידה הזו אין די כדי לקבל החלטה.

בשורה התחתונה אין ברירה אלא לנסות כמה שיותר אוכפים ולקוות שיהיה לך מזל בבחירה.

הנה קישור ליבואן של WTB שמאפשר לנסות כמה אוכפים כדי להחליט - 

לצפיה ב-'אני בהחלט אנסה את היבואן הנ"ל ואת מצמן.'
אני בהחלט אנסה את היבואן הנ"ל ואת מצמן.
15/04/2017 | 18:25
27
אני מכיר מכשיר כזה שמודד כפות רגליים, אני מניח שזה אותך רעיון רק לאיזור אחר בגוף.

תודה לכם על העזרה
לצפיה ב-'ברוב החנויות שמוכרות את האוכפים של WTB'
ברוב החנויות שמוכרות את האוכפים של WTB
15/04/2017 | 18:59
39
יש אוכפים להדגמה. הם צבועים בצבע צהוב אבל זהים בתכונות לאוכפים האמיתיים.

באופן אישי אני משתמש כבר הרבה שנים בדגם ״רוקט״ של WTB אבל עברתי בדרך כמה וכמה חודשים עם דגמים אחרים.  אין מנוס אלא לנסות ולהחליט על בסיס התאמה אישית.
לצפיה ב-'מבקשה עזרה עם אורך שרשרת'
מבקשה עזרה עם אורך שרשרת
14/04/2017 | 18:53
2
48
לפני כשבוע רכשתי שרשרת חדשה ובחנות אמרו לי שאפשר ישר להרכיב אותה (לא זוכר איזו שרשרת) ושהיא מתאימה ל-8 גלגשים מאחורה.
עושה רושם שהשרשרת די רופפת, כמה חוליות צריכות להיות בשרשרת נכונה? את הישנה זרקתי כי בטחתי במוכר שאמר שהחדשה מתאימה בדיוק כמו שהיא ולכן אין לי אפשרות לספור חוליות בשרשרת הישנה.
לאופניים יש 24 הילוכים.
תודה מראש
לצפיה ב-'מדריך טוב של parktool'
מדריך טוב של parktool
14/04/2017 | 21:25
1
49

והאמירה של המוכר נשמעת לי קצת מטופשת. או שהבנת לא נכון או שהיא מעידה על טיפשות או על עצלות. מספר הגלגשים לא משפיע על אורך השרשרת. גודל הגלגשים והמרחק בין הציר המרכזי לגלגל האחורי הם הפקטורים הרלוונטים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/04/2017 | 14:42
25
אכן היה צורך לקצר את השרשרת ב-5 חוליות
לצפיה ב-'המלצה למתקן אופניים לרכב'
המלצה למתקן אופניים לרכב
13/04/2017 | 20:20
1
59
אני מעוניין במתקן ששמים אותו מאחורה.
נשיאה של כ2-3 אופניים.
הרכב הוא טויוטה קורולה.
תקציב עד 300 ש"ח (מקווה שמספיק).

מהניסיון שלכם מה מומלץ? קראתי על כאלה שנשברים באמצע נסיעה

תודה רבה

לצפיה ב-'ההמלצה שלי היא לתקצב מחדש'
ההמלצה שלי היא לתקצב מחדש
14/04/2017 | 09:22
65
ולרכוש מתקן ברמה של Saris Bones.
אמנם יעלה פי 3 אבל ישרוד שנים.

על מנת לקבל מושג על ההיצע והמחירים בשוק חפש למשל אצל הצב: theturtle.co.il
לצפיה ב-'אופ טופיק חלקי - הזמנה לאירוע יום כדור הארץ'
אופ טופיק חלקי - הזמנה לאירוע יום כדור הארץ
12/04/2017 | 06:58
37
בתאריך 21.4.17 יתקיים אירוע יום כדור הארץ בראש העין
להלן הזמנה שקיבלתי

מוזמנים להגיע 

יש מסלולי הליכה וגם מסלול רכיבה 

לצפיה ב-' לכולם'
לכולם
10/04/2017 | 08:32
5
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:00
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'כיוון מושב'
כיוון מושב
02/04/2017 | 20:16
3
99
התחלתי לא מזמן ללמוד לרכב על אופניים, המושב שלי כרגע למטה עד הסוף, כך שכל כף הרגל מגיע בקלות לקרקע וזה מרגיש נוח, אבל השאלה אם זה נכון לטווח הארוך? 
לצפיה ב-'זה נמוך מדי, אבל אם זה נוח לך...'
זה נמוך מדי, אבל אם זה נוח לך...
03/04/2017 | 08:37
2
83
מצד אחד זה מקנה תחושת ביטחון, מצד שני זה לא מאפשר לך לנצל את שרירי הרגל בצורה יעילה.
הגובה המומלץ הוא כך שכאשר הפדל נמצא בנקודה הרחוקה ביותר מהאוכף (לא לגמרי כלפי מטה אלא בהמשך של צינור האוכף) הרגל תהיה כמעט ישרה אבל מבלי להביא את הברך ל״נעילה״.

אם זה מרגיש גבוה מדי - אפשר להגביה את האוכף בהדרגה כל כמה ימים עד שמגיעים לגובה המומלץ.
לצפיה ב-'אני מתפלא על תשובה שכזו...'
אני מתפלא על תשובה שכזו...
05/04/2017 | 16:17
1
65
כיסא נמוך מקנה שליטה הרבה יותר טובה על האופניים,תחושת ביטחון והכי חשוב -
קרקע קרובה למקרי חירום, ברגעים בהם זה או ליפול או להושיט רגל לריצפה.

יותר מתאים מזה בשביל רוכב שרק לומד איך לרכוב על אופניים?!

מה עניינו של אדם שמנסה ללמוד את הבסיס של רכיבה על אופניים ביעילות דיווש ומיקסום עבודת שריר?

הכי מתאים שבעולם!
לצפיה ב-'אבל... אבל...'
אבל... אבל...
05/04/2017 | 18:24
62
קראת את השאלה?

״אבל השאלה אם זה נכון לטווח הארוך?״

לא מתווכח איתך בכלל על זה שאוכף נמוך ורגליים על הקרקע הם הדרך להתחיל. אבל השאלה אם זה נכון לטווח הארוך? ומכאן אני מוסיף שאלה - איך ומתי, אם בכלל, להגביה את האוכף?

עכשיו קרא שוב את תשובתי.
לצפיה ב-'רוכבי האופניים החשמליים לא חוששים מקנס: "שוטרים לא שמים לב"'
רוכבי האופניים החשמליים לא חוששים מקנס: "שוטרים לא שמים לב"
05/04/2017 | 15:37
1
85
11 בני אדם נהרגו ב-2016 בתאונות בהן היו מעורבים אופניים חשמליים ועוד מאות נפצעו. בשבוע שעבר הוגדלו הקנסות, אבל זה לא מרתיע את הנערים שרוכבים על האופניים: "אוטובוס? זה צפוף ועושה כאב ראש". אב לילדה שנפצעה: "כל פעם שהיא רואה אופניים חשמליים היא קופאת"
לצפיה ב-'אחת הסיבות שאני משאיר את האקדח שלי בכספת '
אחת הסיבות שאני משאיר את האקדח שלי בכספת
05/04/2017 | 18:26
42
לצפיה ב-'אבד גלגל בפארק שוהם בשבת 26.3.2017'
אבד גלגל בפארק שוהם בשבת 26.3.2017
27/03/2017 | 07:14
41
תאמינו או לא זה גלגל 26״ האהוב עלי מאד.  בכניסה הצפונית על הגבעה. המוצא הישר יזכה בתודות עולם ובכוס בירה.  שלא לדבר על מצוות רוכבים מלומדה.

לצפיה ב-'spin bike נס ציונה - חוויה שלילית, לא אחזור לשם יותר,גרועים!'
spin bike נס ציונה - חוויה שלילית, לא אחזור לשם יותר,גרועים!
23/03/2017 | 17:25
3
160
נתקעתי בדרך עם פאנצ'ר וללא אפשרות להחליף,
נכנסתי לחנות עם הגלגל בלבד ובקשתי פנימית...
אחרי חיפושים שנמשכו דקות ארוכות (מדי) בין מלאי הפנימיות בחנות,
נמצאה פנימית 700X33 (שבקשתי 32 אבל נניח...המכונאי: "זה יתיאים,לא?)
בעלות של 35 ש''ח, פנימית רגילה.

שאלתי אם אפשר להחליף לי כי הייתי ממש לחוץ בזמן והמכונאי אשכרה התחיל למלא לי טופס תקלה וטיפול עם כל הפרטים....התרגזתי אבל ניחא,עובדים מסודר...
אממה? ביקש לא פחות מ - 25 שקלים רק על ה"עבודה" (של דקה וחצי עם הפסקה באמצע)
זו חוצפה וחזירות! 

לטענת המוכר - "זה התעריף להחלפת פנימית"... 
מה שעוד יותר מכעיס כי אשכרה קבעו מחיר אסטרונומי לעבודה כל כך מהירה ופשוטה...

spin bike אתם גרועים!
לצפיה ב-'זמן זה כסף'
זמן זה כסף
26/03/2017 | 09:37
120
אתה הרי יודע היטב שמרבית הקניות היום נעשות ברשת. אנשים מגיעים לחנות לעשות מה שהם לא יכולים לעשות לבד. פעם החנויות היו מבוססות על מכירת ציוד והעבודה היתה בחינם. היום החנות מבוססת על מתן שרות והציוד זה אקסטרה.

הרי לו היית רוכב עם פנימית חלופית וכלי תיקון לא היית נזקק לחנות כלל. אצלי זה ציוד שנמצא תמיד בתיק האוכף.
לצפיה ב-'המכונאי עובד בהתנדבות? עלות עבודה - לגיטימי ביותר.'
המכונאי עובד בהתנדבות? עלות עבודה - לגיטימי ביותר.
13/04/2017 | 11:52
33
האם אתה עובד בחינם?
אתה יודע מה זה עלויות של החזקת חנות? 

אם זה דקה וחצי עם הפסקה באמצע - תחליף לבד. אני מחליף לבד.
בכל מקרה - כדאי שתדע להחליף פנימית לבד.
לצפיה ב-'אם הייתי בעל חנות הייתי שמח אם לא היית חוזר אלי'
אם הייתי בעל חנות הייתי שמח אם לא היית חוזר אלי
22/04/2017 | 19:35
11
כמה זה מחיר הגיוני לדעתך?
למה אתה חושב שמגיע לך שירות מיידי? במה אתה שונה מכל אותם אנשים שהסכימו להשאיר את האופניים שלהם לטיפול למרות שגם הם רצו טיפול "במקום"? למה מגיע לך לעקוף אותם בתור?
העבודה לא לוקחת דקה וחצי.
אם המחיר יהיה נמוך ולא רווחי לחנות והחנות לא תתקיים מי יחליף לך פנימית?
אם העבודה כל כך פשוטה למה לא תחליף לבד?
אני יכול להמשיך ולפרט.
יש לי בקשה אליך. אם ביום מן הימים אני אפתח חנות משל עצמי בבקשה אל תגיע  אלי...

גילוי נאות.
אני לא עובד בחנות, אני מכונאי ברשת גדולה.

לצפיה ב-'בשעה טובה קניתי אופניים, אבל (ותמיד יש אבל)'
בשעה טובה קניתי אופניים, אבל (ותמיד יש אבל)
22/03/2017 | 15:54
12
227
קניתי אופניים (כניסה) שנראים לי ממש טובים, של Bergamont, מידה S, גלגלים "29, בלמים הידראוליים, הכל טוב ויפה. אני מתנשא ל- 160 ס"מ ואורך הרגל הפנימית שלי (Inseam) הוא 68 ס"מ. מזמן כבר הבנתי שאני לא אמור להגיע לרצפה כשאני יושב באוכף, גם לא עם קצות האצבעות של רגל אחת.
דא עקא: כשאני עומד על הקרקע עם שתי הרגליים, ה"רמה" (Top Tube) - איך נגיד - מנהלת דו-שיח לא ממש סימפטי עם יהלומי הכתר, בייחוד כשאני מתחיל לעצור ולא תמיד יורד לכוון שהתכוונתי אליו.
השאלה שלי: האם אני צריך מידה קטנה יותר, של XS? בדקתי אופני Trek עם גלגלים 27.5 ועוד דגמים במידה S וגם שם חוזרת אותה תופעה. המוכר בחנות של Trek הסביר לי (למרות שיכול היה למכור לי אופניים אחרים) שזה המצב הטבעי ועוד מישהו הסביר לי שזה ענין של מיומנות רכיבה ועם הזמן אלמד איך לרדת נכון.
לבסוף, אזכיר שבכל מקום כמעט כתוב שכשאתה עומד עם שתי הרגליים מעל האופניים, אמור להיות מרחק של 2-4 אינצ' בין המפשעה ל"רמה" (בייחוד באופני הרים).
מישהו יכול לעזור, אולי מניסיונו, אולי סתם מידע כללי? אני לא רוצה לוותר על הרכיבה!
תודה מראש לכל מי שיענה.
לצפיה ב-'ככה זה שנצמדים לגחמות ולא הולכים לפי ההגיון הבריא...(לא שלך)'
ככה זה שנצמדים לגחמות ולא הולכים לפי ההגיון הבריא...(לא שלך)
22/03/2017 | 21:10
131
למה לך בגובה הזה לרכוב עם גלגלי 29 גבוהים?
אתה נמוך, האופניים שלך צריכים להיות קטנים והגלגלים צריכים להיות בפרופורציה
אליך, מן הסתם.
אם הגובה של השילדה מפריע לך ולא נוח לך בתפעול האופניים (וכן,להוריד רגל לקרקע בנוחיות זו דרישה לגיטימית וחלק בלתי נפרד מהרכיבה)
אז סימן שהאופניים לא מתאימים לך נקודה סוף פסוק.
אין דבר כזה "החוק אומר שלא צריך להגיע עם הרגל לרצפה"....
אז עובדה שכן צריך ועובדה שזה מפריע לך.

אני במקומך מפסיק ללכת שולל אחרי "חוקים" שכאלו ומחפש אופניים שיהיו נוחים לי בפועל ולא "אמורים" להיות נוחים לפי חוקים כאלו ואחרים.

בתור "נמוך לייט" (170) אני רוכב רק על s, על אחת כמה וכמה בגלגל גדול.
אם הייתי 1.60 הייתי ללא ספק נמנע מגלגל גדול ויכול להיות מאוד שברוב האופניים הייתי מעדיף xs.
לצפיה ב-'גם לי נראה שגודל הגלגלים הוא המגבלה כאן'
גם לי נראה שגודל הגלגלים הוא המגבלה כאן
23/03/2017 | 07:18
5
107
יש גבול למה שאפשר לתכנן, כאשר גודל הגלגל הוא נתון.

בגלל זה יש אופניים לילדים עם גלגלי 20" ו- 24".

בעידן ה- 26", שלדות במידה S היו בסדר גם לגובה שלך. די ברור שהאופניים הנוכחיים לא מתאימים, השאלה מה כן יתאים. הייתי מחפש משהו עם גלגלי 27.5 במידה XS, או משומש טוב עם גלגלי 26". מידת ה- 26" יצאה מהאופנה, ואופני קצה קלילים עם גלגלים כאלה נמכרים במחירים מצחיקים.

עוד נקודה שאולי כדאי לשים לב אליה: אם אפשר לכוון את מהלך המזלג, (למשל 100/120 ממ), כדאי לבחור באפשרות עם המהלך הקטן יותר. זה ייתן אופניים פחות גבוהים כשנוטשים את האוכף בחירום (אבל קשה לי להאמין שברמת כניסה יש מזלגות כאלה)
לצפיה ב-'תודה רבה לשניכם על העזרה. אחפש S או XS עם גלגלי 26 או 27.5.'
תודה רבה לשניכם על העזרה. אחפש S או XS עם גלגלי 26 או 27.5.
23/03/2017 | 10:45
4
32
לצפיה ב-'תוכל להחזיר את מה שקנית?'
תוכל להחזיר את מה שקנית?
25/03/2017 | 18:58
3
81
אם כן, הייתי מחזיר ומבקש כסף בחזרה. את האופניים הבאים קנה במקום רציני שלא ימליץ לך לקנות מה שלא מתאים לך...
לצפיה ב-'אתה צודק, אבל קניתי יד שנייה, אז אין לי להלין אלא על עצמי'
אתה צודק, אבל קניתי יד שנייה, אז אין לי להלין אלא על עצמי
25/03/2017 | 20:46
2
27
לצפיה ב-'לא אמרת שקנית ממוכר בחנות של TREK?'
לא אמרת שקנית ממוכר בחנות של TREK?
31/03/2017 | 16:16
1
19
לצפיה ב-'סליחה, אכן ההודעה שלי מבלבלת. ביקרתי בחנות אבל קניתי משומשים'
סליחה, אכן ההודעה שלי מבלבלת. ביקרתי בחנות אבל קניתי משומשים
31/03/2017 | 21:04
16
לצפיה ב-'אופניים שיתאימו לך'
אופניים שיתאימו לך
25/03/2017 | 22:01
1
80
כח את זה בכיף בגלל שאתה נמוך וגם אני נמוך קצת מה שאתה צריך זה אופניים עם צינור עליון מה שמפריע לך שיהי באלכסון כמו אצל בנות.  זה נפוץ מאוד והאמת שיש הרבה יד שניה כאלה.  בכל מקרה זה לא ממש קשור וגודל הגלגל .
לצפיה ב-'תודה רבה. אולי אתגבר על הגאווה ואקנה דגם נשים...'
תודה רבה. אולי אתגבר על הגאווה ואקנה דגם נשים...
26/03/2017 | 09:33
16
לצפיה ב-'גודל הגלגל לא אמור להיות תלוי במידת השלדה וגובה הרוכב'
גודל הגלגל לא אמור להיות תלוי במידת השלדה וגובה הרוכב
26/03/2017 | 09:52
2
91
אבל בין ״אמור״ לבין מה שקורה בפועל קיים פער המציאות. קיים קושי בתכנון שלדה קטנה על בסיס גלגלים גדולים וזה מתבטא בצינור עליון (״רמה״) גבוה יחסית. יש סיכוי שאופניים במידת גלגל קטנה יותר יהיו בעלי צינור עליון נמוך יותר.
באשר למרחק בין הצינור לצנרת הפרטית - כשאתה עומד מעל האופניים המרחק אמור להיות בין אינטש לשניים. לא ארבעה. בנוסף - אתה באמת לא אמור לגעת עם קצות האצבעות בקרקע כאשר אתה על האוכף. אתה אמור לכוון את גובה האוכף לפי מרחקו מהפדלים, לא מהקרקע. כך שכאשר הפדל נמצא בנקודה הרחוקה ביותר מהאוכף (לא ממש כלפי מטה אלא בהמשך קו צינור האוכף) הרגל שלך תהיה כמעט ישרה, אבל הברך לא ״נעולה״.
המדד השני לגבי מידת השלדה צריך להיות מיקומו האופי של האוכף. כך שכאשר הפדלים מקבילים לקרקע - הברך הקדמית תהיה בדיוק מעל אמצע הפדל הקדמי. אפשר להסיע את האוכף על גבי המסילה כדי לכוון. את המיקום המדוייק.
והמדד השלישי, אחרי שכיוונת גובה ומיקום אופקי של האוכף, הוא לשבת על האוכף, להחזיק את הידיים על הכידון, ולהביט על ציר הגלגל הקדמי. הוא צריך להיראות באמצע המרחק בין הכידון ל״סטירר״. המוט האופקי שמחבר את הכידון ל״סטירר״ (הציר עליו מסתובב המזלג) נקרא ״סטם״, והקו הדמיוני שמחבר את עיניך ואת ציר הגלגל הקדמי צריך לעבור באמצע אורכו. אם הוא נמצא בקצה הקדמי או מעבר לו - השלדה קטנה למידותיך. אם הוא נמצא בקצה הקרוב או מעבר לו - השלדה גדולה למידותיך.
לצפיה ב-'תודה רבה על הפירוט! אגזור ואשמור. לא ידעתי על המדד השלישי.'
תודה רבה על הפירוט! אגזור ואשמור. לא ידעתי על המדד השלישי.
26/03/2017 | 10:35
1
16
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון...'
אם הבנתי נכון...
22/04/2017 | 22:24
3
... אתה יורד עם הרגל לקרקע בזמן עצירה, כשאתה עדיין על האוכף, ובגלל זה, היהלומים נמעכים.....
אז עוצרים ומורידים רגל רק כשאתה מעל הטופ טיוב (רמה).
לעולם לא כשעכוזך על האוכף...
לצפיה ב-'אבד/נשכח גלגל "26 קדמי במכתש רמון על כביש 40'
אבד/נשכח גלגל "26 קדמי במכתש רמון על כביש 40
14/03/2017 | 14:57
75
ק"מ 88, בכניסה לשמורת צבעי רמון החדשה (והמומלצת מאוד!).
כן כן, פירקתי את הגלגל לשם העמסת האופניים ופשוט השארתי אותו שם.
חזרתי למרכז אז אם במקרה מישהו שמע או ראה..
תודה!
מיכה
לצפיה ב-'צ צ צמי צמיג לשטח?'
צ צ צמי צמיג לשטח?
08/03/2017 | 14:42
12
167
סליחה על העלאת נושא שחוק. חיפוש אחורה בפורום לא העלה ממצאים מי יודע מה. ופורומים זרים מדברים על סביבות חייזריות לגמרי, כל מיני יערות עם שורשים מתפתלים ולחים מגשמי הקיץ, מרופדים בשכבה עבה של עלי שלכת. ואני? הכי קרוב שאני מגיע לזה הם עצי תמר שתולים באי תנועה באדיבות העירייה.

האם אפשר להציע כאן צמיגים לשטח על פי סוגי השטח הנפוצים בגבולות מדינת ישראל? נגב? גליל? ערבה? אפיון גאוגרפי אחר?
אילו צמיגים מתאימים לאילו אזורים? ואילו מתאימים פחות?
עלויות פחות משנות כאן כי אפשר לבדוק מחירים ולהחליט לבד. התאמה לשטח מסויים חשובה, דרוג עמידות גם מעניין (בתור רוכב לא תחרותי מעניינים אותי צמיגים עמידים יותר מאחרים).

לא בעניין של דאון-היל אם יש ספק.

ברכה על ראשי העונים ועל ראשי בני ביתם ומשפחתם הגרעינית והמורחבת.
לצפיה ב-'הלכת רחוק מאוד וירדת לרזולוציות שאין צורך לרדת אליהן...'
הלכת רחוק מאוד וירדת לרזולוציות שאין צורך לרדת אליהן...
08/03/2017 | 17:48
1
103
קח צמיג שטח בין 2.0 ל - 2.4 מחברה מוכרת עם מבנה קוביות שנראה כמתאים לסגנון הרכיבות שלך, במחיר שמתאים לך וסע לשלום...

לצפיה ב-'תודה, אבל איך להתאים בין מבנה קוביות לבין סגנון?'
תודה, אבל איך להתאים בין מבנה קוביות לבין סגנון?
08/03/2017 | 21:56
36
לצפיה ב-'צמיגים לשטח'
צמיגים לשטח
08/03/2017 | 18:26
3
130
מנסיוני הצנוע...

שוואלבה נובי-ניק 2.25: אחיזה טובה בכל תנאי שטח כולל דרדרות חצץ, משטח מהודק, סלעים חלקים. מתאים כקדמי וכאחורי. החסרונות: שחיקה מהירה (שיניים נושרות) ורגישות לפנצ׳רים יחסית לצמיגים אחרים.

שוואלבה רוקט-רון 2.2: צמיג קליל עם התנגדות נמוכה לגלגול ואחיזה טובה ברטוב וביבש. ניקוי בוץ טוב. נשחק מהר ועמידות בינונית ומטה לפנצ׳רים.

שוואלבה הנס-דאמפף 2.3: צמיג קדמי מצויין. רחב (2.3) והתנגדות גבוהה לגלגול כך שלא הייתי שם אותו מאחור. אבל מלפנים הוא אוחז כמו גדול. ניקוי בוץ בעייתי בגלל צפיפות הקוביות וגובהן.

קונטיננטל קרוס-קינג 2.2  וטרייל-קינג 2.3: אחיזה מצויינת. האחד יותר בכיוון של ק׳ק והשני יותר לשבילים. עדיפים כאחורי. החסרונות: דופן דקה יחסית. נטיה להתנתקות של bead בגלל שימוש בחומרי אטימה מסויימים או ניפוח ללחצים גבוהים. היו לי גם שני מקרים של צמיגים עם שמיניות שהגיעו מהמפעל. מבחינתי הם מחוקים.

מקסיס קרוסמארק 2.1: התנגדות נמוכה לגלגול אבל אחיזה גרועה בחצציות, במיוחד כשהצמיג נשחק קצת. מתאים מאחור. הייתי נזהר איתו מלפנים.

מקסיס ארדנט 2.2 או 2.25: התנגדות נמוכה לגלגול. אחיזה בינונית, במיוחד על רטוב. צמיג אחורי טוב לקיץ. עמידות טובה לפנצ׳רים. דופן עבה וחזקה. פיזור הקוביות בשוליים לא מוצלח לכן לא מומלץ כצמיג קדמי לטעמי.

WTB וויג׳ילנטה 2.3: צמיג כבד ועמיד עם אחיזה טובה בכל תנאי הארץ. מומלץ בעיקר כצמיג לרכיבות במדבר או למי שלא איכפת לו לשרוף יותר אנרגיה על דיווש אבל מעדיף להוציא פחות אנרגיה על החלפות ותיקון פנצ׳רים.

ספשיאליזד קפטן קונטרול 2.2: צמיג קדמי מצויין. קצת פחות משכנע כאחורי. במיוחד בחצציות. יש מספר דרגות של עובי הדופן והמשמעות היא משקל כבד יותר ועמידות טובה יותר. הצמיג הקדמי המועדף עלי בכל תנאי מזג האויר וכל תנאי הרכיבה.

ספשיאליזד גראונד קונטרול 2.1: צמיג אחורי מצויין. משתלב יחד עם ה״קפטן״. סיפור עובי הדופן כפי שצויין למעלה. יכול להתאים גם מלפנים אבל מבנה הקוביות שלו באמת מכוון אותו יותר כאחורי. ניקוי בוץ טוב. אחיזה טובה על יבש ורטוב ועל חצץ.
לצפיה ב-'תגובה מאד מפורטת, תודה'
תגובה מאד מפורטת, תודה
08/03/2017 | 22:01
2
76
אז אם אני מגלח מהרשימה צמיגים שאתה מתאר כפחות עמידים אז אני נשאר עם:
ספישיילייזדים, WTB וויג'לנטה וארדן של מקסיס
ומתוך הארבעה האחרונים, הגראונד קונטרול והוויג'לנטה מצטיינים באחיזה?
לצפיה ב-'יש לי ניסיון אישי עגום עם הקפטיין...'
יש לי ניסיון אישי עגום עם הקפטיין...
09/03/2017 | 00:20
79
באופן כללי "עמידות" היא מושג גמיש ביותר כשמגיעים לנגב ולא רק בצמיגים, כדאי שתהיה מוכן נפשית ותקציבית...
לצפיה ב-'הוויג׳ילנטה אוחז טוב אבל... אולי טוב מדי?'
הוויג׳ילנטה אוחז טוב אבל... אולי טוב מדי?
10/03/2017 | 10:31
64
הוא צמיג עם התנגדות חזקה לגלגול. יהיה לך קשה לדווש בו. יהיה טוב לנגב של אבני הצור - נחלי הערבה. הר הנגב. זה בזכות העמידות הגבוה שלו והשחיקה הנמוכה. לא ממש נחוץ לנגב של בתרונות רוחמה או שבילי לס.

גראנד קונטרול טוב בעצם לכל שימוש אבל לנגב כדאי לבחור בדגפם עבה הדופן.מומלץהאחורי.

באשר לקפטיין - וראיתי פה התייחסות שלילית אליו - רוצה לציין שגם לי יש איתו נסיון לא מוצלח כצמיג אחורי. הוא מתאים יותר כצמיג קדמי.

קח בחשבון אם ה״עקרונות המנחים״ הבאים לגבי צמיגים:

אחורי: מבנה קוביות בסגנון של פסים לרוחב הצמיג.  מה שיוצר אחיזה טובה של הצמיג בתנועה קדומה (האצה) ואחורה (עצירה).
קדמי: מבנה קוביות בצורה של חץ או פסים עם כיוון הגלגול, מה שיוצר אחיזה טובה בהחלקה הצידה ובפניה. החץ צריך להיות מצביע לפנים בחלק העליון של הצמיג וכמובן מצביע לאחור בנקודת המגע עם הקרקע.

קוביות גבוהות: אחיזה טובה יותר אבל התנגדות גבוהה יותר לגלגול וניקוי בוץ גרוע יותר. אחיזה טובה בקרקע תחוחה.
קוביות נמוכות: התנגדות נמוכה לגלגול וניקוי בוץ טוב יותר, אבל אחיזה פחות טובה על קרקע תחוחה.
קוביות מרווחות - ניקוי בוץ טוב. תלוי בסוג הגומי - יכול לאפשר אחיזה טובה על משטחים חלקיים ויכול בדיוק ההיפך... תלוי מאד גם בלחץ האוויר.

המעבר ביון הדופן לפני הצמיג - קוביות שמפוזרות גם לכיוון הדופן נותנות אחיזה. טובה בהטיות אבל גורמות להתנגדות גבוהה לגלגול - מתאים יותר לצמיג קדמי. בצמיג אחורי תרצה קוביות שמרוכזות יותר באמצע ופחות בצדדים.
יש צמיגים עם קוביות נמוכות באמצע (התנגדות נמוכה לגלגול) וגבוהות בצדדים (אחיזה טובה בהטיות ובשטח תחוח) - בצמיגים אלה יש חשיבות רבה להתאמת לחץ האוויר למשקל הרוכב ותנאי השטח.

ונקודה אחרונה: שני יהודים - שלוש דעות... כל האמור פה זה מנסיוני הצנוע. יש אנשים עם נסיון אחר. חשוב לזכור שללחץ האוויר, משקל הרוכב ומידת השחיקה - יש השפעה לא קטנה על התאמת הצמיג למשימה. רוכב קל יוכל להשתמש בצמיג בעל שחיקה מהירה יותר מבלי לשחוק אותו מהר, בעוד רוכב כבד יכול להביא גם צמיג עמיד במיוחד לשחיקה מהירה.
לצפיה ב-'תתחיל הפוך'
תתחיל הפוך
08/03/2017 | 19:10
4
69
במקום להתפזר על אפיוני שטח מדיונות ועד שלג, ציין את השטח שבו אתה בד"כ רוכב ואליו תתאים את הצמיגים.

יש המון סוגי צמיגים ועוד יותר המון מותגים ברמות מחירים שונות. תגדיר צרכים ממוקדים יותר ונוכל להמליץ הלאה..
לצפיה ב-'אני מתגורר בנגב ובדרך כלל רוכב על אספלט'
אני מתגורר בנגב ובדרך כלל רוכב על אספלט
08/03/2017 | 22:10
3
74
אבל פוזל לשטח. ומאמין שהרכיבות בשטח בעתיד הקרוב לא יתרחקו יותר מדי מהבית.
עמידות. מהר פחות חשוב לי.
לצפיה ב-'יופי, עכשיו תפריד בין אספלט לשטח'
יופי, עכשיו תפריד בין אספלט לשטח
09/03/2017 | 19:32
2
63
לאספלט יש את הצמיגים שלו (סליק / סמי סליק או צמיגי עיר) ועליהם יוכלו אחרים ממני להמליץ.
לגבי השטח, הנגב עמוס בתוואי שטח שונים מאבני צור פוצעות-צמיגים ועד לחולות פריכים ושבילי האש ביער להב.
ככל ואתה מכוון לחלק הראשון לך על צמיג אגרסיבי יותר, ככל ואתה מכוון לצד ה"רגוע" של רכיבת שטח, לך על אחד מהצמיגים שהמליץ שטייף למעלה.

אני יכול להמליץ מניסיוני על צמיגים של מקסיס, רוכב עם קרוסמארק מאחור ועם אדוואנטג' מקדימה, לי זה מעולה.
לצפיה ב-'איזה צמיג נחשב אגרסיבי?'
איזה צמיג נחשב אגרסיבי?
09/03/2017 | 21:18
1
57
בכביש על על 700X25 חלקים למשעי. מסודר. שואל על השטח.
לצפיה ב-'ראה המלצות ייעודיות של שחר מעלי'
ראה המלצות ייעודיות של שחר מעלי
11/03/2017 | 08:53
52
לדעתי גם האדוואנטג' יתאים למדבר (אא"כ אתה עם גלגל 29), מצד שני עברו הרבה שנים מימי רכיבות המדבר שלי...
לצפיה ב-'תודה רבה, השכלתי'
תודה רבה, השכלתי
13/03/2017 | 07:47
36
הברכות בדואר
לצפיה ב-'אופני כניסה התלבטות בין 2 דגמים'
אופני כניסה התלבטות בין 2 דגמים
28/02/2017 | 19:37
1
136
שלום לכולם אני רוכב מתחיל מחפש אופניים למטרת ספורט וכיף בפארקים וכדומה
אני מתלבט בין 2 דגמים אשמח לעזרה מה עדיף מבחינת המפרט
בתודה מראשhttp://www.rosen-meents.co.il/_uploads/extraimg/ka...
http://www.matzman-merutz.co.il/rockhopper-29

לצפיה ב-'בגדול - אותו המפרט'
בגדול - אותו המפרט
28/02/2017 | 22:13
77
זאת אומרת: אותו המזלג, גלגלים ברמה דומה. מערכות הינע ברמה דומה. מעצורים ברמה דומה.

למטרה שציינת לא תחוש הבדל משמעותי בין האופניים.

רוקהופר נחשב זוג נוח מאד לרכיבה. גם הצמיגים שמותקנים עליו מוצלחים מבחינת יחס בין אחיזה להתנגדות לגלגול.  כך שאם הייתי צריך לבחור לפי המפרט הם היו כנראה הבחירה שלי. אבל עד שלא תשים עליהם את התחת לא תדע.
לצפיה ב-'כיוון של כיסא האופניים (זווית המושב)'
כיוון של כיסא האופניים (זווית המושב)
27/02/2017 | 10:03
5
88
שלום לכם,
אני מסתכל על הכיסא ואני מזהה בורג שאם אני פותח אותו אוכל "לקחת את הכיסא" קדימה ואחורה,

אני מעוניין לשנות את זווית הישיבה/את זווית המושב,
אודה אם תוכלו לכוון אותי כדי שאוכל לבצע בעצמי מבלי לגשת לחנות/מתקן אופניים

לצפיה ב-'אותו הבורג...'
אותו הבורג...
28/02/2017 | 07:30
3
62
יש כמה סוגים של חיבור מסילות האוכף למוט האוכף. בחלקן בורג בודד בחלקן שניים.
בכולן הרעיון דומה: שחרור הבורג/ברגים מאפשר גם הנעה של האוכף קדימה ואחורה באמצעות הזזת המסילות, וגם שינוי זווית האוכף יחסית לאופק באמצעות גלגול על תושבת חצי מעגלית.
התקן את האוכף כך שיהיה מקביל לקרקע.
לצפיה ב-'כלומר, בורג אחד (למטה) לשחרור המושב, קדימה ואחורה...'
כלומר, בורג אחד (למטה) לשחרור המושב, קדימה ואחורה...
28/02/2017 | 08:07
2
32
כאשר באמצעות אותו בורג אני גם "משחרר" לחלוטין את המושב מהאופניים
ואז, כשהמושב מנותר מהאופניים (ובעצם פתוח לשניים) יש לי בורג נוסף שאותו אני מסובב עם/נגד כיוון השעון כדי לשנות את זווית המושב (שזה בעצם מה שאני מעוניין)

האם בגדול אני צודק או שאני מפספס משהו?
לצפיה ב-'לא בדיוק'
לא בדיוק
28/02/2017 | 09:08
1
54
מרגע שאתה משחרר את הבורג האוכף משתחרר גם לתנועה קדימה ואחורה (באמצעות החלקה על המסילות) וגם לתנועת גלגול. ברגע שמיקמת את האוכף בזווית הנכונה אתה מהדק שוב את הבורג ונועל הכל במקום.

במערכות המבוססות על שני ברגים זה נעשה אותו הדבר, פשוט מהודק באמצעות שני ברגים, אחד מלפנים אחד מאחור, ואתה יכול, בנוסף, לבצע כיוונון עדין של הזווית של האוכף באמצעות הידוק של בורג אחד ושחרור של הבורג השני.

בשני המקרים - שחרור מלא של האוכף מהאופניים (לצורך החלפה למשל) מתבצע על ידי שחרור מלא של הבורג/ים.

יש מנגנונים שונים - לכל מוט אוכף המנגנון שלו, אבל רובם פועלים באותה שיטה פחות או יותר. מהתאור שלך נראה לי שמדובר במערכת פשוטה של בורג יחיד.
לצפיה ב-'מעולה, תודה רבה.'
מעולה, תודה רבה.
28/02/2017 | 09:36
11
לצפיה ב-'אופני הרים זנב קשיח'
אופני הרים זנב קשיח
24/02/2017 | 16:19
5
120
שלום חברים.
אני לקראת קניית אופני הרים זנב קשיח
ומתלבט בין מספר דגמים ואשמח לעזרתכם בבחירת הדגם
המתאים ביותר :

התקציב שלי עומד על 2000 - 2500 ש"ח אבל אפשר לחרוג טיפה למעלה אם ההבדל בין הדגמים והמפרטים השונים הוא משמעותי במיוחד ושווה את ההשקעה הנוספת.
מי נותן את התמורה הטובה ביותר מבחינת איכות ביחס למחיר. (בדגש על בלמים, בולמי זעזעוים, שלדה וכו)
אני שוקל 74 ק"ג וגובה 1.78 בעבר הייתי רוכב (על אופני הרים פשוטות ) כך שהידע הבסיס קיים, אך מספר שנים לא רכבתי.

יעדי הרכיבה הם - סינגלים, רכיבה בשבילים ובשטח
אשמח גם להמלצות על דגמים אחרים שיכולים להתאים לתקציב וליעוד.

תודה רבה על עזרתכם

לצפיה ב-'המפרט כמעט זהה'
המפרט כמעט זהה
25/02/2017 | 12:31
3
62
והשיקול העיקרי שצריך להנחות אותך הוא הנוחות, שנובעת מהתאמת הגיאומטריה למימדי גופך.

בגדול כל האופניים מציעים אותו מזלג, סאנטור 100 מ׳מ (או מיתוג של המזלג הזה על ידי מרידה, אבל זה אותו המזלג). בדגמים בהם קיימת נעילה למזלג - יתרון, אבל לא באמת משהו שבשבילו צריך להעדיף זוג נוח פחות או יקר יותר.

מערכות ההילוכים די דומות. סדרות הבסיס של שימאנו.
המעצורים של שימאנו מול המעצורים של טקטרו - אולי יש לשימאנו יתרון שיורי אבל אני בספק אם תחוש בו.

הגלגלים - כולם אותו גלגל בסיסי ונאבות בסיסיות. לא תקבל גלגלים טובים יותר במחיר הזה, ומנתוני המשקל והגובה שלך גם לא תצטרך משהו חזק יותר.

בשורה התחתונה הדגמים של מרידה מציעים מפרט טיפה יותר מוצלח וההבדל בין שני הדגמים הוא בעצם רק בגודל הגלגל, 29 מול 27.5 - תצטרך לנסות את שניהם ולהחליט על איזו מידת גלגל אתה חש נוח יותר. ההתנסות האישית שלי הביאה אותי להעדיף גלגל 29, אבל זה עניין אינדיבידואלי.

ובכל זאת - אם תרגיש ש-GT או Storm נוחים לך יותר - אל תהסס לרגע. זה המדד היחידי החשוב וההבדלים במפרט זניחים כל כך שממש לא צריך לעניין אותך אם על מעצורי הדיסק ההידראולים כתוב שימאנו או טקטרו, ואם על המזלג של סאנטור כתוב סאנטור או מרידה.
לצפיה ב-'יש המלצה על רשת לרכישה?'
יש המלצה על רשת לרכישה?
25/02/2017 | 14:22
2
53
תודה על התגובה המפורטת. 

האם יש לך המלצה על רשת אמינה לביצוע הרכישה?

כמו כן האם כדאי לבחון רכישת אופניים יד שנייה?

לצפיה ב-'רשת האינטרנט?'
רשת האינטרנט?
25/02/2017 | 15:59
1
84
רוזן-מינץ ומצמן-מרוץ שתיהן רשתות וותיקות ומוכרות. רמת השירות והמכונאים תלויה בעיקר בחנות/סניף הספציפית וגם זו משתנה מעת לעת. לטעמי עדיף לבחור קודם את החנות, להתרשם מהמכונים והאווירה, ואז לבחור מההיצע. לכולם יש אופניים ברמת כניסה וכולם די דומים.

יד שניה זו אופציה מצויינת שמאפשרת לקבל תמורה גבוהה לכסף, אבל תצטרך לבחון את הסחורה ולוודא שהמערכות תקינות והבלתי סביר.
לצפיה ב-'מכונים = מכונאים, בלתי = בלאי'
מכונים = מכונאים, בלתי = בלאי
25/02/2017 | 21:55
17
לצפיה ב-'קניית צמיגים'
קניית צמיגים
26/03/2017 | 22:46
18
לרכישת צמיגים אני ממליצה ללכת לחברה ידועה כמו מישלית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חברת
חברת "קראפן"
ד
ד"ר דוד אנג'ל - אורטופד
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה