לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2768927,689 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'קניה ומכירה לחודש ספטמבר'
קניה ומכירה לחודש ספטמבר
08/09/2017 | 13:15
5
23
לצפיה ב-'פנס קדמי Cateye Volt 1600 USB'
פנס קדמי Cateye Volt 1600 USB
07/09/2017 | 20:32
1
81
פנס חדש באריזה מקורית מעולם לא היה בשימות ולא הותקן על אופניים.
Cateye Volt 1600 USB Front Light
הפנס החזק ביותר והטוב ביותר בשוק.
ממולץ על ידי אתרים רבים.
תוצרת יפן.
http://www.cateye.com/en/products/detail/HL-EL1010...
נא לפנות במסר פרטי, תודה.

600 ש"ח
לצפיה ב-'תמונות נוספות'
תמונות נוספות
08/09/2017 | 18:27
54
לצפיה ב-'אופני זנב קשיח kona מידה L'
אופני זנב קשיח kona מידה L
10/09/2017 | 09:32
1
77
מוכר אופני Kona Kahuna DL מידה L בנות כשנה וחצי.

לפרטים: יהבי, 054-4982700
לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
10/09/2017 | 10:35
61
לצפיה ב-'מנשא לרכב'
מנשא לרכב
22/09/2017 | 07:48
1
150 ש"ח
בהוד השרון
לצפיה ב-'שנה טובה לרוכבות ולרוכבים. '
שנה טובה לרוכבות ולרוכבים.
20/09/2017 | 07:46
1
5
שנה טובה לרוכבות ולרוכבים
שנזכה לדווש על צמיגים טובים
שיהיו אופנינו קלים ונטולי תקלות
ושלא נזיע הרבה בעליות.

לצפיה ב-'שנה טובה ובטוחה לכולנו '
שנה טובה ובטוחה לכולנו
20/09/2017 | 14:53
1
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:17
1

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'לחץ אוויר בצמיגים'
לחץ אוויר בצמיגים
17/09/2017 | 12:46
2
35
שלום רב

לפני כיומיים הוצאתי את האופניים המעלים אבק מהמחסן והחלטתי להחזיר אותם "לחיים". בבואי למלא את לחץ האוויר בצמיגים (בתחנת דלק) ראיתי שעל הצמיג כתוב "40-65 PSI"... עכשיו מיד כשהתחלתי למלא שמתי לב שכבר כשהלחץ מגיע ל-10 PSI, הצמיג מתחיל להיות ממש קשה ועושה רושם שהוא מלא באוויר... לכן הפסקתי מיד את תהליך המילוי בשל החשש שהצמיג יתפוצץ. האם חששותיי מוצדקים או שמא פספסתי משהו?

תודה
לצפיה ב-'תלוי בן כמה הצמיג ומה מצבו'
תלוי בן כמה הצמיג ומה מצבו
17/09/2017 | 16:42
27
אם הצמיגים בני פחות מארבע שנים, ואין להם קרעים חיצוניים, לא רמורה להיות בעיה לנפח גם למקסימום שרשום. הם לא יאחזו כמו צמיג חדש, אבל גם לא אמורים להתפוצץ.

אם האופניים ישבו במחסן בלי אוויר כמה שנים, יש מצב שנוצרו קרעים במקום שבו הצמיג היה מקופל, ממשקל האופניים.

אם הצמיגים ממש ישנים, הייתי אכן נזהר ולא עובר את ה- 25 או 30PSI. כמובן שהם גם לא ממש ראויים לרכיבה אם הם בני 8 או 10.
לצפיה ב-'״ממש קשה״ זה מדד סובייקטיבי '
״ממש קשה״ זה מדד סובייקטיבי
18/09/2017 | 06:14
34
בהנחה שמד הלחץ תקין ושמדדת ביחידות הנכונות (דהיינו PSI ולא אטמוספירות) אזי 10 זה לחץ שאכן ממלא כבר את הצמיג במידה שלחיצה עם אצבעות היד נותנת תחושה של התנגדות מסויימת, אבל אם תפעיל על הצמיג את מלוא משקל הגוף תראה שהוא מתפחס הרבה מדי.
הלחץ הנכון יהיה תלוי במשקלך וברוחב הצמיג. יש רוכבים שמעדיפים לרכוב בלחצים נמוכים מתחת 20 בשל האחיזה המשופרת שמתאפשרת כתוצאה מהתפחסות הצמיג והגדלת שטח המגע עם הקרקע. יש רוכבים שמעדיפים לחצים גבוהים בסביבות 35-40 (ואפילו יותר) כדי ליהנות מהתנגדות נמוכה לגלגול ולמנוע סיכוי לצביטה של הפנימית או נזק לחישוק במקרה של מפגש עם סלע חד.  
בכל מקרה צמיג בן חמש צריך ללכת לפח המיחזור. לא משנה אם הוא שחוק, סדוק, יבש או נראה חדש לגמרי. הגומי לא מיועד לעבודה כל כך הרבה זמן ולא משנה אם מדובר בחיי כביש או חיי מדף. הסיכוי לפיצוץ אמנם לא גדול משום שיש בצמיג אריג שמהווה את עיקר החוזק, אבל גומי ישן נוטה להתפורר לכן הצמיג הופך למסוכן לשימוש.
לצפיה ב-'קניית אופניים משומשות ב ebay'
קניית אופניים משומשות ב ebay
12/09/2017 | 22:39
6
44
שלום
למישהוא יצא לקנות אופניים משומשות ב ebay ?
מה בדבר מיסים ?
איך המשלוח הולך ?
תודה
לצפיה ב-'המיסוי על אופניים הוא 17% מע׳מ '
המיסוי על אופניים הוא 17% מע׳מ
13/09/2017 | 08:25
41
והוא מתייחס למחיר שמופיע על הקבלה + עלות המשלוח.
אם המחיר לפני משלוח הוא עד 70$ אתה פטור ממע׳מ.

המשלוח מבוצע על ידי כל חברה שמוכנה לשלוח חבילה גדולה. קח בחשבון שעלות המשלוח עלולה להפוך את כל העניין ללא כדאי. יש חברות שמאפשרות הוזלה של המשלוח באמצעות ריכוז מספר חבילות בנקודת איסוף בארה׳ב ומשלוח מרוכז לארץ.

באופן כללי אני הייתי נזהר מרכישת אופניים משומשים בלי לראות אותם בעיניים ולבצע עליהם רכיבת נסיון. אם אתה כבר נוסע לחו׳ל לראות את האופניים ולנסות אותם, אתה יכול להביא אותם איתך במטען במטוס. רוב הסיכויים שהעלות תהיה נמוכה לעומת משלוח בדואר (אם יש לך סטטוס בחברת התעופה המשלוח כנראה יהיה בחינם) ותצטרך לשלם מע׳מ רק על אופניים שעלו יותר מ-200$.
לצפיה ב-'משלוח אופניים זה סיפור יקר'
משלוח אופניים זה סיפור יקר
13/09/2017 | 08:26
2
50
וזה בהנחה שהמוכר בכלל מוכן לארוז אותם ולהתעסק עם זה.

סביר להניח ששילוח מארה"ב, בדואר ימי, תעלה כ- 150$.

המיסוי הוא מע"מ.
לצפיה ב-'כנ"ל לגבי שלדות בלבד? '
כנ"ל לגבי שלדות בלבד?
17/09/2017 | 11:14
1
11
לצפיה ב-'שלדה בקופסה שוקלת, נגיד, 20% מאופניים בקופסא?'
שלדה בקופסה שוקלת, נגיד, 20% מאופניים בקופסא?
17/09/2017 | 16:33
19
אבל הנפח לא קטן בהרבה, ולכן יחייבו לפי הנפח ולא לפי המשקל. אז זה עדיין יקר, אבל פחות.

אתה יכול להיכנס למחשבון של Ushops ולנסות להעריך כמה זה יעלה.
לצפיה ב-'עמילות מכס ?'
עמילות מכס ?
13/09/2017 | 12:45
1
36
תודה

צריך לשלם גם עמילות מכס ? או משהוא דומה ?
זה מגיע עם חברת שליחויות ? צריך לשלם עוד משהוא ?

לצפיה ב-'תלוי בחברת המשלוחים'
תלוי בחברת המשלוחים
13/09/2017 | 15:45
36
חלקן כוללות את העמילות במחיר וחלקן גובות בנפרד.

מאחר ומדובר בפריט שמלכתחילה מחוייב מע׳מ בלבד ולא צפויים עיכובים מיוחדים (אלא אם כן מדובר באופנוע חשמלי) הקשורים באישורים של גופים ממשלתיים - יש סיכוי סביר שהחבילה לא תעוכב מעבר לענייין תשלום המע׳מ ולא תזקק לשירותי עמילות מכס.
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 12:59
1

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'פנימית לאופניים'
פנימית לאופניים
06/09/2017 | 20:13
1
61
שלום,

אשמח לקבל המלצה לחנות באינטרנט בארץ או בחו"ל
לפנימית 29 ו 27.5"

תודה
לצפיה ב-'חנויות'
חנויות
06/09/2017 | 22:51
54
Shop.harim.co.il
Jensonusa.com
Nashbar.com
Chainreactionbicycles.com
Bike24.de

ברכישה מחו׳ל של פריט זכה זול עלויות המשלוח יהיו לא כדאיות.
לצפיה ב-'ר"ג הולכת בעקבות ת"א'
ר"ג הולכת בעקבות ת"א
06/09/2017 | 16:07
65
לצפיה ב-'שלום, שאלה לגבי גלגלי עזר'
שלום, שאלה לגבי גלגלי עזר
06/09/2017 | 13:11
2
37
הם מחוברים לאופניים של בתי בת ה-5.

כל כמה שניות הגלגל האחורי מתנתק מהאדמה והיא מפדלת באויר.

מהו אופי התקלה וכיצד אני מטפל בה.

תודה
לצפיה ב-'גלגלי העזר נמוכים מדי'
גלגלי העזר נמוכים מדי
06/09/2017 | 14:49
1
30
החור בתושבת של גלגלי העזר מאורך. אתה צריך לשחרר את האום החיצוני ולהגביה את גלגלי העזר כך שתחתיתם תהיה מעל המישור של הגלגל האחורי. זה גם ימנע את התקיעות ברכיבה וגם יחייב את הרוכבת הצעירה לפתח שיווי משקל.
(בנוסף אולי פשוט חסר אוויר בגלגל?)
לצפיה ב-'וואו, מעולה, תודה'
וואו, מעולה, תודה
06/09/2017 | 15:01
12
לצפיה ב-'התייעצות לגבי אופניים'
התייעצות לגבי אופניים
02/09/2017 | 17:43
6
71
היי, הציעו לי אופניים של חברת Evoka מדגם 26-100LR עם גלגל 26 במחיר של 1300 ש"ח. המוכן אמר כי מומלץ עבורי גלגל 24, השאלה שלי היא, האם המחיר סביר לאופניים? מה ההבדל מבחינת הרכיבה בין שני הגדלים? מעבר לזה, אפשר להתייעץ לגבי בחנות? 
לצפיה ב-'מה הגובה שלך?'
מה הגובה שלך?
02/09/2017 | 22:21
5
33
גלגל 24 מיועד לרוכבים/רוכבות מאד נמוכים או לילדים.
מרבית האופניים במידת גלגל זו עשויים פלדה. כבדים ומאובזרים באיבזור בסיס במיוחד.
המחיר שהוצע לאופניים סביר.
לצפיה ב-'לגבי הגובה שלי, '
לגבי הגובה שלי,
03/09/2017 | 19:25
4
43
אני נמוכה, 1.56
לצפיה ב-'אז את צריכה מידה S או אפילו XS'
אז את צריכה מידה S או אפילו XS
03/09/2017 | 21:30
3
38
אבל אני חושב שגלגל 24 זה רעיון לא מוצלח בעיקר בגלל שמרבית האופניים במידה הזו עשויים פלדה כבדה ומאובזרים ברמה נמוכה מאד. הדגמים האיכותיים יותר יקרים מאד.
אולי כדאי לבחון אפשרות של יד שניה כדי להפחית עלויות. משהו שהיה של ילד מתחרה למשל.
לצפיה ב-' ל-1.56 אין בעיה לרכב על 26, מניסיון עם ילדה בגובה דומה'
ל-1.56 אין בעיה לרכב על 26, מניסיון עם ילדה בגובה דומה
05/09/2017 | 10:56
10
לצפיה ב-'למה מתייחס ה-s או xs? לגלגל או לשלדה?'
למה מתייחס ה-s או xs? לגלגל או לשלדה?
05/09/2017 | 14:26
1
21
בכל אופן, יש גם את העניין שכשהאופניים נמוכות מידי אז הברך עולה גבוה וזה יכולה בסופו של דברים לגרום לכאבים. הבעיה היחידה שלי עם אופניים גבוהות זה בעצירה, שאני צריכה להטות אותן קצת ואני מגיעה רק עם קצות האצבעות, מה שקצת גורם לי להרגיש שאין לי שליטה עליהן. 
לצפיה ב-'גודל השלדה'
גודל השלדה
05/09/2017 | 15:07
28
במידת הכיפוף של הברך שולטים באמצעות גובה מוט האוכף, אבל מימדי האופניים צריכים להתאים למימדי הגוף. בגלל זה יש מידות אופניים שונות.
התייחסי לאופנים כמעויין דמיוני שהפינות שלו הן האוכף, הכידון, הפדלים והגלגל האחורי. הגודל של המעויין הזה הוא בעצם מידת האופניים. כאשר מקטינים את המעויין יותר מדי - אין בו מקום לגלגל - ואז צריך לחפש מידת גלגל קטנה יותר (נניח 24 במקום 26).

בגלל שאתה רוכבת במידה קטנה מהממוצע - חשוב שתבצעי התאמת מידה בחנות מקצועית. אפשר להתאים לך אופניים שיהיו לך נוחים לרכיבה ולא יגרמו לך לכאבים. רוב הסיכויים שהם יהיו בגלגל במידה 26. יש אופניים במידות שמתאימות לגובה שלך. רק שאת צריכה אפניים משלך במקום לנסות להסתדר עם אופני תל-אופן שמתוכננים לרוכבת גבוהה יותר. האופניים של תל-אופן הם בערך במידה ״מדיום״. עלי הם קצת קטנים, אבל הסתדרתי איתם במישורי תל-אביב. לא הייתי לוקח אותם לשטח...

לצפיה ב-'כסא בטיחות קדמי לילדה?'
כסא בטיחות קדמי לילדה?
04/09/2017 | 17:06
7
43
היי חבר'ה.
בטח שאלו מלא אך קשה לי למצוא תשובה בפורום - אני מרכיב את ביתי הגדולה בכסא אחורי על האופניים ורוצה להרכיב את הקטנה (בת שנה) על כסא קדמי. יש לי אופני Marin San Rafael DS1.
בחנות אופניים אחת אמרו לי שכסאות שמתחברים לכידון (כלומר, לעמוד שממש מתחת לציר) לא מומלצים לחיבור בסוג האופניים הזה, מכיוון שבאופני הרים העמוד הזה לא חלק והחיבור עשוי להיות לא יציב.
לכן הציעו לי כסא קנגורו, שעולה פי שניים.
אז השאלה שלי - האם החשש נכון? או שאפשר לחבר כל סוג של כסא קדמי וזה עדיין יהיה בטיחותי? ואם נכון הדבר, האם יש פתרונות אחרים מלבד אותו כסא קנגורו?

תודה וסליחה על חוסר הבהירות, אני הדיוט גמור באופניים. :)
לצפיה ב-'יש משהו במה שהחנות אמרה'
יש משהו במה שהחנות אמרה
05/09/2017 | 07:50
4
42
לא הבנתי כל כך את עניין ה"לא חלק" או "לא יציב". מה שכן - ברוב האופניים המודרניים פשוט אין מקום בין ה- stem למיסב הראש העליון , בשביל החבק של הכסא הפשוט.

ולכן הקנגורו שהציעו לך נשמע פתרון סביר לבעיה.

אם אתה רוצה להרכיב שתי ילדות על האופניים, זה הפתרון הכי זמין והכי זול. הרכיבה עם כסא קדמי היא צ'יקמוק אחד גדול, כן? לא תוכל להוציא אותן לטיולים של 8 ק"מ עם הסידור הזה. אבל כדי להביא/ לאסוף מהגן, זה עובד.
לצפיה ב-'אולי יש אצלו הדסט בקוטר משתנה? זה באמת יכול ליצור בעית '
אולי יש אצלו הדסט בקוטר משתנה? זה באמת יכול ליצור בעית
05/09/2017 | 10:54
22
יציבות
לצפיה ב-'הכוונה היה ל-stem'
הכוונה היה ל-stem
05/09/2017 | 11:41
2
41
לבושתי לא ידעתי מה השם של החלק באופניים. אבל הנה צירפתי. כך זה נראה אצלי - כאשר בחנות אמרו שאת הכסא הסטנדרטי אי אפשר לחבר מכיוון שהסטם אינו חלק, ויש את הטבעות הללו.

אני בכל מקרה מתכוון איסופים/פיזורים מהגן. יש אופציה אחרת?

לצפיה ב-'זה לא הסטם. זה הסטירר.'
זה לא הסטם. זה הסטירר.
05/09/2017 | 11:57
13
לצפיה ב-'החלק שהחץ מצביע עליו הוא טבעות (spacers) '
החלק שהחץ מצביע עליו הוא טבעות (spacers)
05/09/2017 | 13:30
24
הן נמצאות מתחת ל- stem ומעל למיסב הראש העליון. אפשר לתפוס את הכסא הקדמי הפשוט על הטבעות האלה, בתנאי שיש מספיק מקום. בצילום שהראית אין - כי החבק עבה יותר (מימד הגובה) מהמרווח בין ה stem למוט ההיגוי.

אני בניתי אופניים במיוחד למטרה הזו, ולכן השארתי סטירר ארוך, שיישאר בו מקום לתפוס כסא קדמי.
לצפיה ב-'כיסא קדמי ובטיחות הם תרתי דסתרי'
כיסא קדמי ובטיחות הם תרתי דסתרי
05/09/2017 | 10:56
35
לכן המונח ״כיסא בטיחות קדמי״ הוא אוקסימורון.

כיסאות אלה מתחברים לרוב לאופניים בשלוש נקודות: שני ווים לכידון ושגם לסטירר הרגליים של הילד נכנסות מתחת לכידון משני צידי הסטירר.
כאשר הסטם קצרצר והסטירר ממילא בלי הרבה עודף - לא נשאר הרבה מקום להכניס את הרגלים.
בטיחותי זה לא, וממש לא משנה אם הרגליים סתם תלויות באוויר או יושבות בתוך תעלת הגנה שמונעת מפגש עם הגלגל הקדמי.
לצפיה ב-'הנסיון שלי'
הנסיון שלי
07/09/2017 | 22:22
18
יש לי קנגורו. ילדה בת שנה מרגישה בו נהדר האבא פחות.
אני נמוך והכיסא לא משאיר מרווח לרגלים.
בנוסף בגלל הצורך להיות עם הרגלים קרוב לאדמה לצורך עצירה בטוחה, הכיסא נמוך מאוד, גם בגלל המרוח הצר בין האוכף לכיסא של הילדה.
עוד צרה זה שהכידון היה במקום הגבוה ביותר על הסטירר והסטם חיובי, עדיין בגלל האוכף המונמך, הגב כאב מאוד וההיגוי היה על הפנים.
הפתרון היה מאריך לסטירר, שבעצם מאוד מגביה את הכידון (עולה כ 140 ש"ח)
כל זה מחייב גם שהאוכף יהיה ממש מאחור ורצוי גם על מוט אוכף עם אופסט (הסטה) של ס"מ או שניים אחורה.
ההיגוי הפך לנוח, הפידול נשאר על הפנים. אבל עדיין יצא לי לרכב איתה גם 20 ק"מ בטיול (ת"א ירקון, פ"ת) והיה כיף לא נורמלי.
עוד פתרון זה אופנים במידה אחת גדולה וסטם קצר ואז יש יותר מקום לרגלים (לברכיים כביכול). רק שאז צריך להחליף גם את הקראנק ("הפדלים") כי באופניים במידה גדולה מקבלים פדלים ארוכים יותר.
לגבי כיסא שמתחבר רק לכידון, קטונתי, אבל אם אתה בחנות רצינית אז קח את הדברים שלהם ברצינות.
בקיצור, קשה למצא פתרון טוב, במיוחד אם אתה מאותגר גובה. מצד שני זו חוויה אדירה לשניכם ולטעמי שווה את ההוצאה.
לצפיה ב-'טרייד אין של אופני שטח באופני כביש'
טרייד אין של אופני שטח באופני כביש
02/09/2017 | 12:27
3
45
הי
ברשותי אופני ש"מ Norco ואני מעוניין באופני כביש (לא נג"ש) לטריאתלון ראשון. חשבתי לתת צ'אנס לטרייד אין במטרה לחסוך את ההתעסקות במכירה.
אשמח להמלצה על חנות אמינהבאיזור תל אביב והמרכז ממישהו שיש לו ניסיון חיובי .

תודה
לצפיה ב-'גש לאזור רחוב החשמונאים בתל אביב'
גש לאזור רחוב החשמונאים בתל אביב
03/09/2017 | 05:49
2
40
יש שם מקבץ של מספר חנויות אופניים ויתכן שחלקן יסכימו למתווה של טרייד אין.
לצפיה ב-'רחוב החשמונאים'
רחוב החשמונאים
03/09/2017 | 14:29
1
40
אני אכן מתכוון ללכת לשם היום ולכן אם למישהו יש המלצה/דיס המלצה  על חנות מסויימת, אשמח לשמוע (אם זו חוות דעת שלילית אז אפשר בפרטי)

לצפיה ב-'תעבור בכולם, למעשה כבר אין כל כך הרבה חנויות שם'
תעבור בכולם, למעשה כבר אין כל כך הרבה חנויות שם
06/09/2017 | 17:38
31
מי שנשאר ברחוב חשמונאים עצמו זה טראק ובייקלאב. 
יש שם גם את סלאלום אבל לא רלוונטי לאופני כביש.

בדרך בגין יש לך את מצמן ורוזן מינץ. ועכשיו גם סקוט.

פשוט תעשה סיבוב בין כולם ותראה מה מציעים לך.
לצפיה ב-'ריקול לאופני מרידה'
ריקול לאופני מרידה
02/09/2017 | 19:18
1
69
האם מישהו שמע על ריקול לאופני מרידה בישראל?

לצפיה ב-'הריקול הוא בין לאומי אבל הוא מתייחס רק לדגמים ספציפיים'
הריקול הוא בין לאומי אבל הוא מתייחס רק לדגמים ספציפיים
02/09/2017 | 22:25
42
אופני כביש בעלי מזלג קרבון מדגמים מסויימים.
לצפיה ב-'קרנקסט עקום או נוקף בשני אופני Trek FX 1 מודל 2017.'
קרנקסט עקום או נוקף בשני אופני Trek FX 1 מודל 2017.
01/09/2017 | 18:37
10
77
שלום,
אני מקווה שהשתמשתי במונח המתאים בכותרת.
פלטת גלגלי השיניים הקדמית ( chainrings 3) בשני זוגות אופנים מהדגם לעיל אינה שומרת על מרחק קבוע מכלוב מעביר ההילוכים הקדמי.
באחד מזוגות האופניים, זה מקשה מאוד על כיוון העברת ההילוכים, כיוון שלאחר הכיוון השרשרת משפשפת קלות את הכלוב בשילוב קיצוני יחיד.
האופניים לא היו בשימוש מסיבי - 10-12 ק"מ ליום על שבילים יעודיים וכבישים.
הבעיה קיימת בדרגת חומרה שונה בשני האופניים.
היתה בעיה כזו כבר בעת קבלת האופניים, אבל היא החמירה.

מה הסיבות האפשריות, ומה עלות התיקונים האפשריים?

תודה לעונים!
(אם השאלה הזו לא מתאימה לפורום, בבקשה לציין זאת. אין צורך לקלל.)
לצפיה ב-'לפעמים יש צורך לקלל'
לפעמים יש צורך לקלל
01/09/2017 | 19:26
1
65
למשל אם נתקלים עם האצבע של הרגל בפינה של רהיט או של קיר. אז חייבים להשפריץ החוצה קללה. או כשהאופניים יורדים בבת אחת כמה סנטימטרים בגלל שהצמיג נחתך על סלע, אז צריך לראות מה קרה ואז לקלל קצת.

במקרה שלך יכול להיות שהמיסבים של הציר המרכזי במצב לא טוב. תנסה לנער את הקראנק החוצה ופנימה ולראות אם אתה מזהה חופש שלא אמור להיות שם. לשם הסרת ספק, לא אמור להיות שם חופש בכלל. עלות תיקון: תלוי במיסבים שתבחר במקום הקיימים + עבודה או כלים שתרכוש. או במקרה שזה רק הברגה משוחררת, אז עלות אפסית. אפשר שיסדרו את זה בחנות החביבה עליך בלי כסף.

בתיאוריה יכול להיות גם פלטה עקומה או בית ציר מרכזי בר מינן. אישית נתקלתי פעמיים בבעיה דומה ובשני המקרים מקור הבעיה היה הציר המרכזי על הברגותיו ועל מיסביו.
לצפיה ב-'התכוונתי לקללות בפורום.'
התכוונתי לקללות בפורום.
01/09/2017 | 19:37
42
גם הקללות האחרות מיותרות.
אין חופש, וכאמור, האופניים הם כמעט חדשים (הבעייתיים יותר כמעט שלא נרכבו, אבל הרוכב הצעיר אוהב לעמוד על הפדלים שלהם). 
אם יש לך כוח, בבקשה פרט מה יכול לגרום להתעקמות הפלטה או לקלקול בבית הציר המרכזי.
אם אין לך כוח, אפשר לסגור את השרשור, לפני שיגיעו הקללות.

לצפיה ב-'מלכתחילה מדובר בקראנקסט בסיסי פשוט'
מלכתחילה מדובר בקראנקסט בסיסי פשוט
02/09/2017 | 05:52
5
45
עשוי סגסוגת כלשהיא.
לא מן הנמנע שה״שמיניות״ בפלטות הגיעו עם הקראנק מבית החרושת עקב יצור רובוטי ללא הקפדה על האיכות. יכול להיות שהפלטה התעקמה בעת הרכבת האופניים. יכול להיות שחטפה מכה בעת אחת הרכיבות או האיחסון.
אם אתה רואה בבירור שהפלטה היחידה שעושה שמיניות היא החיצונית - אפשר לנסות ליישר אותה, אבל זו לא מלאכה שמבצעים עם פלאייר או פטיש - יש כלי מותאם, ג׳אבקה שלשפתיה רותכו משטחי פלדה שמגדילים את שטח המגע עם המשטח אותו רוצים ליישר. כמו כן - רצוי לפרק את הפלטה מהקראנק לפני ביצוע היישור, שלא תמצא את עצמך מיישר פלטה אחת ומעקם אחרת.
זה כמובן יצריך אותך לפרק את הקראנק מהאופניים משום שבמרביתם הגישה לבורג שמחבר את הפלטות לזרוע הקראנק - היא מבפנים. וכמובן שאתה בכלל צריך לבדוק אם הקראנק האמור מאפשר פירוק/החלפה של פלטה בודדת או שהוא מגיע מחובר במסמרות, מה שאומר שהחלפה, אם נדרשת, היא של כל הקראנקסט ולא של פלטה בודדת.

עלות תיקון? מעריך שמדובר בשעת עבודה של מכונאי בחנות אופניים. סד׳ג של 100-150 ש׳ח. אם צריך להחליף חלקים, תלוי בעלות החלק. פלטה בודדת עולה כמה עשרות ש׳ח. קראנקסט שלם - מלכתחילה עדיף כבר לשדרג למשהו איכותי יותר מזה הבסיסי - יעלה כמה מאות.
תיקון עצמי? ראשית וודא שיש לך את הכלים המתאימים למטרה. בלי הכלים המתאימים אתה עלול לגרום לנזק חמור מזה שכבר קיים.
לצפיה ב-'תודה על התשובות.'
תודה על התשובות.
02/09/2017 | 09:12
26
1. אני לא מתכנן לעשות בעצמי פעולה שלא מפורטת בחוברת ההוראות של האופניים.
2. חשבתי ש-trek זו פירמה איכותית. אולי קרנקסט איכותי זה נזם זהב באף חזיר.
3. שטייף, תודה על התשובה.
אגש למכונאי אופניים שיאבחן ויתקן.
לצפיה ב-'דבר כזה לא אמור להיות מכוסה באחריות? '
דבר כזה לא אמור להיות מכוסה באחריות?
05/09/2017 | 10:57
3
3
לצפיה ב-'אתה שואל אותי בתור מומחה?'
אתה שואל אותי בתור מומחה?
05/09/2017 | 11:08
2
15
״לא, בתור טאייר!״ (מוקדש לחובבי הגשש החיוור בינינו).

מאחר שממילא מדובר בתיקון שמצריך כלים וחלקים שאין למשתמש בביתו - ממילא צריך לגשת למכונאי. במקרה זה כדאי להגיע לחנות בה נרכשו האופניים, ובהזדמנות זו לברר אם התיקון יבוצע במסגרת האחריות.
אם הייתה בידי חוברת האחריות שהחנות נותנת עם האופניים (אתנחתא קומית), הייתי יכול לענות אם הרינג הגדול כלול באחריות או לא, ולך תדע אם בעל החנות לא יטען שרינג התעקם בגלל שימוש לא נכון או מכה שאינה כלולה באחריות.

לצפיה ב-'המכונית המגוייסת'
המכונית המגוייסת
05/09/2017 | 11:12
13
בעניין ״אתה שואל אותי בתור מומחה?״

לצפיה ב-'גלג"ש עקום לא סביר שיכוסה באחריות. אבל משחק במיסבים'
גלג"ש עקום לא סביר שיכוסה באחריות. אבל משחק במיסבים
05/09/2017 | 11:25
14
אמור בהחלט להיות מכוסה באחריות. אם לא לפי החוברת, אז לפי ההגיון.
לצפיה ב-'אם זה קורה רק בגלגל שיניים אחד מהשלושה'
אם זה קורה רק בגלגל שיניים אחד מהשלושה
02/09/2017 | 11:48
1
35
כנראה שהוא עקום והפתרון הכי טוב יהיה להחליף אותו, חדש יחסית זול ויש המון חדשים מיד שניה כי הרבה מחליפים אחרי קניה. אם זה המצב ומדובר באמצעי או הגדול תוכל להחליף לבד ללא פירוק הקראנק בעזרת מפתח אלן ומפתח 15 להורדת הפדל. 
אם השרשרת לא שומרת על מרחק קבוע לאורך הסיבוב מהמעביר בשלושת גלגלי השיניים כנראה שהציר המרכזי עקום- זה מה שהיה אצלי והחלפת הציר פתרה את הבעיה. באופניים שלך ציר מרכזי עם קרטריג שעלותו כמה עשרות שקלים. החלפה דורשת חולץ קראנק ומפתח ציר מרכזי שבארץ יקרים אך ניתן להזמין משהו סיני בזול ומספיק טוב בשביל שימוש לא תכוף.
הכי טוב אם אתה בעניין לך תעשה קורס מכונאות אופניים בסיסי אצל אילן שאול, מעבר להנאה תרכוש הרבה ידע שיחסוך לך כסף וריצות לחנויות בעתיד.
לצפיה ב-'תגובות מעולות'
תגובות מעולות
02/09/2017 | 14:23
30
תודה על כל המידע (מחירים, כלים, קורס!). תגובה עניינית ומפורטת. אם זה ציר, אז בשבילי זה חד פעמי, ואני לא אקנה כלי (אפילו לא זול) ואסתבך עם זה (כי יש כאן המון know-how). אתה צודק בנוגע לטיפול העצמי, כי לפעמים אתה משלם והעבודה לא מבוצעת כהלכה, ואולי יש גם סיפוק מהפתרון העצמאי. נתת לי חומר למחשבה.
לצפיה ב-'שאלה מקצועית בהיבט מידת האופניים. '
שאלה מקצועית בהיבט מידת האופניים.
30/08/2017 | 13:06
6
68
שקניתי את המרידה  (כאן בכתבה מידה 27.5)לפני כשנה וחצי המידה שדאז נוסתה בחנות היא מידה L. אני גובה 1.82 ס"מ. מדדתי כעת את גודל הרגל הפנימית לפי הקישור שניתן בפוסט קודם ולא הכי ברור לי היכן נקודת מידת הרגל הפנימית. משום מה יצא לי 94 ס"מ ואומר 21 אינץ'. לתחושתי המידה שקניתי מתאימה אם כי יש לי לפעמים תחושה שהם גדולות לי.
האם קיצור של הסטם מ סטם 90 ל 70 יכול לסייע בתנוחה /בתחושה?
תודה !!
לצפיה ב-'אלא אם כן הגוף שלך בפרופורציות לא רגילות...'
אלא אם כן הגוף שלך בפרופורציות לא רגילות...
30/08/2017 | 18:27
4
36
המידה המתאימה לגובה שלך היא לארג׳. אלא אם כן יש לך רגליים מאד ארוכות ופלג גוף עליון מאד קצר. נראה לי שהמדידה שביצעת לא נכונה.

קיצור של הסטם יגרום להיגוי קצת יותר ״עצבני״. תגובת הגלגל הקדמי לסיבוב הכידון תהיה חדה יותר תצטרך גם לבחון את השפעת השינוי הזה על מרכז הכובד, שיעבור קצת אחורה. זה טוב לירידות. זה רע לעליות. לפני שאתה מחליף סטם נסה לקחת את האוכף ס׳מ קדימה, או נסה לשחק עם הכידון (במידה ויש לך ״רייזר״ אתה יכול לסובב אותו על צירו וכך להרחיק או לקרב קצת את הידיות).
לצפיה ב-'אני בעל גוף פרופורציונאלי בהחלט קרי '
אני בעל גוף פרופורציונאלי בהחלט קרי
30/08/2017 | 18:53
3
25
לא גוף גדול ביחס לרגלים וההיפך. נורמלי לחלוטין. לא ידעתי על כיוונון המושב שטייף. באפשרות הזזה קדימה או לאחור למיטב נסיונך וידיעתך עד כמה אגב ניתן להזיז בטווח בס'מ לערך ? וכן על הכידון גם אבדוק בהחלט. סהכ' אופנים מצוינות עד כמה שרכבתי עד היום.
לצפיה ב-'הזזת המושב, כוונתי כמובן.'
הזזת המושב, כוונתי כמובן.
30/08/2017 | 18:54
10
לצפיה ב-'מוט. אורך מתחבר למסילות מתכת בתחתית האוכף'
מוט. אורך מתחבר למסילות מתכת בתחתית האוכף
30/08/2017 | 22:39
23
ויש לך אפשרות להזיז את האוכף על המסילות בערך 4-5 ס׳מ קדימה או אחורה.

המיקום המומלץ הוא בנקודה בה כאשר הפדלים מקבילים לקרקע, הברך הקדמית נמצאת בדיוק מעל ציר הפדל.
לצפיה ב-'מה פרופורציונאלי? הרגל השלישית שלך ממש לא פרופורציונאלית!'
מה פרופורציונאלי? הרגל השלישית שלך ממש לא פרופורציונאלית!
05/09/2017 | 10:58
2
לצפיה ב-'94 ס"מ זה לא 21 אינצ'. חלק ב- 2.54.'
94 ס"מ זה לא 21 אינצ'. חלק ב- 2.54.
03/09/2017 | 13:27
2
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום אתלטיקה '
מחכים לכם בפורום אתלטיקה
30/08/2017 | 16:10
4
חובבים אתלטיקה וריצה רוצים להתעדכן במה שקורה בכל הענפים ובכל העולם 
מחכים לכם עכשיו בפורום אתלטיקה 

לצפיה ב-'הערכת מחיר להחלפת גלגלים'
הערכת מחיר להחלפת גלגלים
30/08/2017 | 09:17
4
52
שלום,
ירשתי במתנה זוג גלגלים משומש שהוא יותר טוב ממה שיש לי כרגע.

מה סדר גודל העלות של החלפה (כולל העברת הקסטה והכל)?

(אני באיזור ת"א אם זה משפיע על התמחורים).

תודה מראש לעוזרים.
לצפיה ב-'אם יש לך את כלי העבודה המתאימים - בחינם'
אם יש לך את כלי העבודה המתאימים - בחינם
30/08/2017 | 12:21
3
48
הרכיב יחיד שתצטרך כלי מיוחד לצורך פורוקו והרכבתו הינו הקסטה.
על מנת לפרד ולהרכיב קסטה תצטרך:
1. ״ראש״ מתאים למפתח Torque. זה ראש משונן שנכנס לתוך הבורג שנועל את הקסטה למנגנון הפראילאוף/דרייבר על הנאבה.
2. מפתח Torque של 40 ניוטון מטר.
3. ״שוט״ שמאפשר לך להחזיק את הקסטה ״קונטרה״ כאשר אתה פותח או סוגר את בורג הנעילה האמור.

בהנחה שצמיגים אתה יודע להחליף לבד, אלו הכלים שתצטרך, ואולי גם מברג פיליפס כדי לבצע כיוון מחדש של ההילוכים (למקרה שהמיקום של הקסטה על הנאבה קצת שונה).

אני מניח שהקפדת לרכוש גלגלים בעלי נאבות ברוחב המתאים וקוטר ציר המתאים לאופניך. פעם הכל היה ברוחב וקוטר אחידים: ״שחרור מהיר״ בקוטר 5מ׳מ מלפנים ומאחור. רוחב 100 מ׳מ מלפנים ורוחב 135 מ׳מ מאחור. היום יש מלפנים רוחב 100 או 110, ועובי 5מ׳מ או 15 מ׳מ או 20 מ׳מ. מאחור תמצא חוץ מ-135/5 גם 142/12 או 148/12... יש מתאמים שמאפשרים מעבר מחלק מהשיטות לאחרות, אבל לא מכל שיטה לכל שיטה...

ולשאלה כמה זה יעלה: מאחר ומדובר בעבודה בלבד, ואם שום דבר לא משתבש, מדובר בחצי שעה עבודה בערך (החלפת קסטה, וזה כולל הפסקת קפה באמצע) ואת כל השאר (צמיגים, הרכבה על האופניים, כיוון הילוכים) אתה עושה לבד - אז העלות היא חצי שעה עבודה לפי מחירון החנות.
אם אתה רוצה שהמכונאי יעשה הכל - פירוק, העברת קסטה, העברת צמיגים, הרכבה וכיוון מחדש - אז נניח שמדובר בשעה עבודה. כולל הפסקת קפה. כמה חנות לוקחת על שעה? מה שבע?
לצפיה ב-'תודה על התשובה. אין לי כוונה לבצע את ההחלפה לבד'
תודה על התשובה. אין לי כוונה לבצע את ההחלפה לבד
30/08/2017 | 12:58
2
31
אתה אומר שמדובר על שעה עבודה, אבל אין לי מושג מה התמחור של שעה כזו... יש לך איזושהי הערכה?
לצפיה ב-'120-150~'
120-150~
30/08/2017 | 13:22
1
30
את יכולה להתקשר לחנות או שתיים ולשאול כמה זה יעלה. פרוק והרכבת קסטה (וכיוון הילוכים) הן פעולות פשוטות ושגרתיות.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
30/08/2017 | 14:38
10
לצפיה ב-'מחפש מקום \ בונה גלגלים באזור צפון (חיפה)'
מחפש מקום \ בונה גלגלים באזור צפון (חיפה)
28/08/2017 | 12:51
5
36
אני מחפש לרכוש חישורים באורך לא סטנדרטי וצריך שמישהו יכין לי אותם, האם יש מישהו באזור הצפון שיכול לעשות עבודה כזו?
לצפיה ב-'האם תוכל לפרט מה בדיוק אתה מחפש?'
האם תוכל לפרט מה בדיוק אתה מחפש?
29/08/2017 | 10:23
4
30
האם אתה מחפש בית מלאכה שיוכל לייצר חישורים (״סיחים״, ״שפיצים״) באורך לפי מפרט שתספק, או שאתה מחפש בונה גלגלים שיוכל לבנות עבורך גלגל?
לצפיה ב-'אני מחפש בית מלאכה שיכול לייצר חישורים לפי מפרט'
אני מחפש בית מלאכה שיכול לייצר חישורים לפי מפרט
29/08/2017 | 17:02
3
31
מהנסיון(המועט) שלי, מי שבונה גלגלים יודע גם לייצר חישורים בהתאמה.
לצפיה ב-'ניסיון כנראה שאין לך כי אין בתי מלאכה בארץ'
ניסיון כנראה שאין לך כי אין בתי מלאכה בארץ
29/08/2017 | 21:03
2
43
ההברגה של השפיצים לא נעשית מהברזה אלה בעירגול מה שהופך את ההברגה לחזקה בהרבה אבל יש צורך בציוד מיוחד לנושא מה שמוביל אותנו למכונה של          
Phil Wood שפיתח אותה. לפי מה שידוע לי רק ליהודה יש אחת כזו בקודש והוא גר בתל אביב ובזמנו עבד בצמוד למוטו אופן כך שממליץ לך להתקשר אליהם ולשאול. בגדול השפיצים מגיעים במה שקרוי בלנקס באורך של 320 ממ וכמובן יש לחתוך לאורך הרצוי ולערגל את ההברגה
(רואים הדגמה באתר שלו מומלץ)
בהצלחה

לצפיה ב-'אני נחמד היום הסרטון ויש עוד כמה שם'
אני נחמד היום הסרטון ויש עוד כמה שם
29/08/2017 | 21:15
36
לצפיה ב-'כבר רכשתי חיושרים באורך מותאם שהגיעו עם הברגה'
כבר רכשתי חיושרים באורך מותאם שהגיעו עם הברגה
30/08/2017 | 11:36
35
מאדם שבונה גלגלים, פשוט מחפש אלטרנטיבה כי לא הייתי מרוצה מאיכות העבודה, המחיר והזמינות שלו.

עירגול סך הכל יוצר הקשיית מעוותים בכיוון מסויים אני לא רואה איך הוא מפריע ליצור הברגה על החישור. אבל זה לא התחום שלי ולא התעמקתי באיזה ציוד השתמש מי שכבר הכין לי מספר חישורים.

לצפיה ב-'איך הסקוט הבאות?'
איך הסקוט הבאות?
25/08/2017 | 21:51
24
92
דגם אופניים: 9/760 SCOTT SPARK
במחיר 6900 ש"ח, המפרט:

מה דעתכם? שווה את הכסף? מיועד לאופני XC לבן שמן, קנדה, בארי, יתיר וכו'...
איך המערכות בכלי הזה? מה דעתכם עלות-תועלת? ואיך הגלגלים מבחינת משקל-איכות?
תודה!
לצפיה ב-'יחס עלות תועלת לא רע. '
יחס עלות תועלת לא רע.
26/08/2017 | 06:58
4
42
לא האופניים הכי קלים בשטח, אבל במחיר כזה לא תמצא משהו יותר טוב.

הגלגלים בסדר. אאל׳ט מדובר בחישוקים ממותגים של DT-Swiss. נאבות סבירות.

הגיאומטריה נוטה יותר לכיוון של AM מאשר לכיוון של קרוס-קאנטרי אבל המהלך לא משתולל ואפשרות הנעילה - מאפשרים יעילות סבירה בטיפוס.

המערכות הן כל מה שתצטרך. כמובן שהכל אפשר לשדרג לחלקים קלים יותר (ויקרים הרבה יותר) אבל מבחינת הפונקציונליות לא תקבל שיפור של ממש.
לצפיה ב-'השאלה אם ישמשו לXC יותר מאשר AM יתאימו ?'
השאלה אם ישמשו לXC יותר מאשר AM יתאימו ?
26/08/2017 | 08:42
3
38
איך המותג לש SCOTT?
לצפיה ב-'יתאימו. תצטרך להתאמץ קצת יותר בעליות '
יתאימו. תצטרך להתאמץ קצת יותר בעליות
26/08/2017 | 09:48
2
42
וההיגוי יהיה קצת עצבני. המפרט והזוויות יותר לכיוון של אופני שבילים מאשר קרוס.זה לא אומר שמסלולי קרוס יהיו בלתי עבירים. להיפך. רק שתצטרך לעבוד קצת יותר קשה להאיץ ולטפס, והתגובות של הכידון יהיו עצבניות.

נסה להאריך את הסטם לאזור ה-100 מ׳מ. זה ירגיע קצת את העצבנות.
לצפיה ב-'שאלה נוספת בבחירת מידה:'
שאלה נוספת בבחירת מידה:
26/08/2017 | 11:13
1
40
מעבר למה שהמוכר ממליץ לפי גובה וכו'. נניח גובה 165CM מתאים S?
איך אדע לבחור מידה נכונה שלא יתפתחו פגיעות וכאבים בהמשך (צוואר, גב..).

באופני כניסה שלי הסטאם היה ארוך מידי וזה גרם לי לכאבים בכתף ברכיבות עד שהחלפתי
אותו. איך לא אטעה הפעם? תודה!
לצפיה ב-'כמה שיטות '
כמה שיטות
26/08/2017 | 17:39
34
א. לבדוק במפרט היצרן איזו מידה תתאים לגובה שלך. להערכתי אתה בין S ל-M.
ב. לגשת למודד מקצועי.
ג. למדוד לבד לפי השיטה הבאה:

1. גובה האוכף - כך שכאשר הפדל נמצא בהמשך לצינור האוכף (לא ישר כלפי מטה) הרגל התחתונה כמעט ישרה אבל הברך לא נעולה.
2. כאשר הפדל מקביל לקרקע הברך הקדמית נמצאת בדיוק מעל אמצע הפדל הקדמי. להזיז את האוכף קדימה או אחורה במסילות שבתחתיתו על מנת למקם את הברך בדיוק. אם המסילה לא מספיקה - מידת האופניים לא נכונה.
3. כאשר מיקמת את גובה האוכף ואת מיקומו על המסילות, הנח את הידיים על הכידון והבט בציר הגלגל הקדמי. הוא צריך לעבור באמצע הסטם. באופניים בעלי גיאומטריה עצבנית כמו שלך הוא עשוי לעבור אפילו בדיוק על הכידון או שני סנטים לפניו. אבל לא יותר מזה. אם הוא נמצא הרבה קדימה - המידה קטנה עליך. אם הוא נמצא אחורה מהסטם, המידה גדולה עליך.
לצפיה ב-'אם אתה רוכב XC נטו, אני הייתי הולך על ז"ק'
אם אתה רוכב XC נטו, אני הייתי הולך על ז"ק
26/08/2017 | 20:43
25
האופניים האלה הם יותר לכיוון אופני שבילים

חבל לקנות ש"מ בינוני-סביר כאשר אתה יכול לקנות באותו מחיר ז"ק מעולה. במיוחד שלרכיבת XC גם המקצוענים מעדיפים ז"ק כך שש"מ לXC הייתי קונה רק אם הם באמת ברמה ואז המחיר יהיה גבוה יותר.
סקוט חברה מצויינת
לרוב 165 מתאים S. לרוכבית מחילים יש נטיה לקנות אופניים גדולים מידי, גם אני עשיתי את הטעטות הזו

לצפיה ב-'בתור בעלים של סקוט ספארק'
בתור בעלים של סקוט ספארק
27/08/2017 | 16:48
10
43
יש לי סקוט ספארק סדרה מתקדמת הרבה יותר משנתון ישן יותר.
אופנים מעולים, מהירים, זורמים ומשרים ביטחון יחסי.
אם אתה נמוך קח 27.5 אחרת תצטרך להסתבך עם התאמה של סטם קראנק וכו.
כמובן מידה סמול.
האופניים אופני XC אבל עם מהלך של 120 מ"מ. ככה שתהנה במרתון ובסינגלים זורמים.
לסקוט יש מנגנון על הכידון שמאפשר לשנות את מהלך הבולמים תוך כדי רכיבה בין 80 ל 120 מ"מ וגם לנעול לגמרי. דבר שמאפשר התאמה לתנאי הדרך.
רמת המכלולים בסדר, זה כבר עניין של תמורה לכסף מול יצרנים. לסקט יש נטיה לתת הנחות משמעותיות בסוף השנה (גם לאחרים אבל נדמה לי שלסקוט יותר)
לגבי שירות היבואן אני לא יכול לתת חוות דעת כי לא הגעתי לשם.
האופניים all-around סבבה לגמרי, מצד שני יש בקטגוריה הזו לא מעט אלטרנטיבות, כי זה המיין סטרים של אופני שטח: מהלך 120, שלדה נוחה וסלחנית וזרימה בשבילים לבנים וסינגלים.

תהנה.
לצפיה ב-'עוד הערה'
עוד הערה
27/08/2017 | 16:49
9
22
מציע לך להשאיר תקציב למוט כיסא מתכוונן, חדש או יד שניה לבחירתך.
לצפיה ב-'למה צריך מוט כיסא מתכוונן?'
למה צריך מוט כיסא מתכוונן?
28/08/2017 | 06:27
8
20
כלומר אני לא מכיר את הצורך בזה, ייתכן ואני פשוט לא מודע, אשמח להסבר.
למה דווקא 27.5 ? מה ההבדל המעשי שארגיש בינהם לבין 29 ? אני משקיע כעת ברכש
אופניים חדשות במטרה שיחזיקו לי לשנים הקרובות ולא בא לי לפול סתם בגודל מידה אפילו.
ומה סדר גודל של דבר כזה? אם אפשר להזמין מחו"ל זה גם אחלה אופציה.
תודה!
לצפיה ב-'שתי תשובות נפרדות לשתי שאלות נפרדות'
שתי תשובות נפרדות לשתי שאלות נפרדות
28/08/2017 | 10:34
7
29
א. למה דווקא 27.5? משום שלהערכתי הסיכוי שתמצא שלדת 29 ש׳מ במידה S קלושה למדי. מרבית היצרנים לא מייצרים דגמי ש׳מ 29 במידה זו. חלקם גם נמנעים מיצור דגמי ז׳ק במידה זו בגלגל 29. הסיבה היא פיזית - בגלל קוטר הגלגל הגדול ומידת השלדה הקטנה יש אתגר לא פשוט לתכנן שלדה שתאפשר מהלך מתלים מלא וזויות שלדה הגיוניות.
אם גלגל 29 הוא הכרחי מבחינתך (וכרוכב שעבר מ-27.5 ל-29 אני יכול להפליג בשבחי הגלגל הגדול) תצטרך לעמול קשה למצוא דגם מתאים, ויתכן שיהיה לך כדאי לשקול בכל זאת ז׳ק. לסוג המסלולים שתיארת אין באמת יתרון של ממש בש׳מ. אתה משלם בכסף, במשקל ובמורכבות טכנית/תקלות/תחזוקה שלא באמת יביאו תועלת בחוויית הרכיבה. הגלגל הגדול משכך מצויין כפי שהוא.

ב. למה מוט אוכף מתכוונן? משום שהוא מאפשר לך להתמודד בקלות עם ירידות תלולות וקטעים טכניים מורכבים בלי שתצטרך לרדת מהאופניים כדי לכוון את גובה האוכף. אם הנמכת פעם את האוכף בירידות טכניות אתה בוודאי מכיר את השיפור בשליטה באופניים בגלל שינוי מרכז הכובד. מצד שני אתה בטח גם מכיר את הטרחה שבעצירה, הנמכה, רכיבה, עצירה, הגבהה, המשך רכיבה. תחשוב שאת כל זה אתה עושה בלחיצת ידית מהכידון... כן - מדובר בתוספת משקל של כמה מאות גרם ובתוספת מחיר של בערך אלף ש׳ח - אבל לטעמי זה אחד השדרוגים השימושיים יותר שתוכל לבצע.
אל חשש - לא חייבים להחליט היום. אפשר לבצע את השדרוג הזה גם בהמשך. ההפסד הכספי הוא הזיכוי שיכול היית לקבל מהחנות תמורת מוט האוכף הרגיל שמגיע עם האופניים, אם היית רוכש את המוט המתכוונן במעמד הקניה. סד׳ג של 100-200 ש׳ח.
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
31/08/2017 | 00:02
2
12
רוכב נמוך - 29 מקור לצרות ועל אחת כמה רוכב חדש יחסית(הכל מנסיון)
עדיף 27  במקום הסתבכות אינסופית בהחלפות סטם לכזה עם זוית סופר שלילית שאין בארץ דרך אגב,  רוחב כידון סוג כידון ועוד כמה אפשרויות כונון. 
בז"ק לעומת ש"מ אולי יהיה לו פחות מסובך להתאים את האופנים כי הבולם האחורי והלחץ שלו  לא ישחקו תפקיד.

מצד שני, ש"מ יעשו את החיים לקלים יותר ואם אתה לא רוכב קבוע 3 פעמים בשבוע בעל טכניקה טובה וכושר על, לך על ש"מ.

מבחינת מוט כיסא מתכוונן, תוכל לצלוח מכשולים בקלות רבה יותר ובעיקר עם יותר ביטחון ובטיחות.
המחיר לזולים ביותר זה הרבה מאות שקלים ולא 100-200. היקרים 2000 +. 
ביד שניה תמצא טובים ב 1000-

בהצלחה וספר לנו מה קנית.

לצפיה ב-'100-200ְש׳ח זה הזיכוי על מוט האוכף הרגיל'
100-200ְש׳ח זה הזיכוי על מוט האוכף הרגיל
01/09/2017 | 07:08
12
במידה והשדרוג למוט מתכוונן נעשה במעמד הקניה.
לצפיה ב-'תודה גם לך, אעדכן.'
תודה גם לך, אעדכן.
01/09/2017 | 09:32
2
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
01/09/2017 | 09:31
3
13
אני מתחיל במסע חיפושים מניח שזה יקח לי עד חודש בגלל חוסר זמן.
כנראה שאם לא אמצא 29, אלך על 27.5.
יש סיכוי שבשנים הקרובות 4-5 שנים ה-27.5 יעלמו כמו ה-26?
לצפיה ב-'יש סיכוי שכדור הארץ יעלם'
יש סיכוי שכדור הארץ יעלם
01/09/2017 | 11:14
11
בקיצור, תקנה מה שטוב לך.

לצפיה ב-'26 נעלם?'
26 נעלם?
01/09/2017 | 17:52
1
14
יש שפע של חלפים ואביזרים, ובזול!
ויהיו גם בעוד חמש ועשר שנים.
לצפיה ב-'התכוונתי נעלם ברמה שבה לא תמצא יותר 26 חדש'
התכוונתי נעלם ברמה שבה לא תמצא יותר 26 חדש
02/09/2017 | 10:20
10
בחנויות, אלא הרבה מציאות טריידאין.
לצפיה ב-'יש לי עוד כמה שאלות קטנות בנוגע לאופניים...'
יש לי עוד כמה שאלות קטנות בנוגע לאופניים...
01/09/2017 | 13:15
6
17
בדגם הזה של הספארק, החוטים של ההילוכים עוברים בתוך השילדה, לדעתי מהווה חסרון
וסיבוך בטיפול ותחזוקה - מה דעתכם?

אשמח להסבר על הבולם הקדמי והאחורי..
קדמי:
Rock Shox Recon Silver RL Solo Air
15x100mm QR axle / Tapered Steerer
Reb. Adj. / Lockout / 120mm trave
האם מהלך הבולם הוא 100 או 120? מה מייצג ה15?

אחורי:
X-Fusion NUDE Trunnion
SCOTT custom w. travel / geo adj.
3 modes: Lockout - Traction Control -Descend
Reb. Adj.
Travel 120 - 85 - Lockout / 165X45mm
הבולם מורכב על האופניים הפוך, מדוע? מה מהלך הבולם הזה? איך החברה הזו X-FUSION
ביחס לROCK SHOCK?

בנוגע למילוי אוויר בבולמים, האם יש טבלה שאומרת כמה אוויר למלא עבור משקל X נצטרך לחץ Y?

מה סדר גודל במחיר לטיפול בכל בולם כזה? כל הזמן נהוג לטפל בבולם בדר"כ? אופניים
שרוכבים עליהם פעם או פעמיים בשבוע בשטח לא אגרסיבי.

מוט אוכף - איזה חברות טובות יש בתחום? שווה לרכוש בארץ או להזמין מחו"ל ומאיפה?

תודה חברים ושבת שלום.
לצפיה ב-'כמה תשובות קטנות'
כמה תשובות קטנות
01/09/2017 | 17:51
5
16
המזלג בעל מהלך 120 מ׳מ.
100/15 זה הציר של הנאבה הקדמית. רוחב 100 מ׳מ. עובי 15 מ׳מ.

הבולם מורכב כפי שהוא אמור להיות מורכב. אין ״הפוך״. המהלך משתנה בין 85 מ׳מ ל-120 מ׳מ וננעל באמצעות ידית על הכידון. המותג מוכר. בולמים איכותיים. לטעמי טובים יותר מהבולמים של רוקשוקס.

מילוי אוויר מבוצע כך שכאשר אתה ברכיבה ״ישרה ואופקית״ הבולם מכווץ בין 25-30% מאורך המהלך שלו. חוק אצבע הוא למלא במזלג לחץ אוויר דומה למשקל הגוף בק׳ג (100 psi לרוכב במשקל 100 ק׳ג) ובבולם האחורי כפול מזה. זו נקודת הפתיחה ומשם מעלים או מורידים לחץ בהתאם ל-sag שהוא ההתכווצות הראשונית של 25-30%.

מוט אוכף: המוט הכי טוב בשוק הוא של פוקס. הדגם החדש, הרציף. הדגם הקודם היה מכני ולא רציף. הוא זול וטוב, אבל לא רציף.
המוטות של רוקשוקס לא רעים אבל מאד קשים לתחזוקה.

קניה - בדוק מחירים בארץ ובחו׳ל (כולל מחירי הובלה ומע׳מ לרכש בחו׳ל) וקנה איפה שיותר זול. אם תצטרך טכנאי להתקנה - עדיף בכל מקרה לקנות בארץ.

כבלים בתוך השלדה - דווקא יתרון. יותר נקי. פחות תקלות. אבל מצריך ידע ונסיון בהחלפה.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
02/09/2017 | 10:07
4
14
מוט אוכף - מה ההבדל בין מוט רציף למוט מכאני? מה הכוונה רציף? לא נראה לי משמעותי
עבורי האם זה יורד בשלבים מהירים או רציף ללא אבחנה. אתה אומר FOX או RS, אין חברות ביניים טובות ולא קצה?

מה דעתך אחרי רכישה של אופניים ברמה כז ש"מ בינוני, יהיה שווה להשקיע בהמשך על
מערכות טובות וקלות יותר כמו מערכת גלגלים, אולי מעביר והילוכים XT?

ממה שראיתי עד כה, מידה S עם גלגל 29 זה נראה מוזר ודי מגושם. אני ממש מתלבט בין
29 ל-27.5 ולא יודע איך להחליט ואיך בוחרים נכון. מה צריך לתת את הגושפנקה? מה הדגשים באמת?

אם רכבתי על זוג שנראו טוב, על פניו. אבל קצת אחרי הרכיבה התחיל כאב גב לא אופייני.
זה אומר בהכרח שהאופניים לא מתאימות? או שפשוט המידה\זויות דורשות טיפול?

תודה לך!
לצפיה ב-'27.5 ש"מ ותחסוך לעצמך בעיות'
27.5 ש"מ ותחסוך לעצמך בעיות
03/09/2017 | 08:45
8
לגבי הכאב, אם לקחת מידה S אז סביר להניח שזה עניין של  התאמת האופנים מבחינת גובה וזוית כיסא, אורך וגובה סטם, מיקום ידיות בלמים וכו'.

לצפיה ב-'המשך התייחסות'
המשך התייחסות
03/09/2017 | 15:02
2
10
מוט רציף - מאפשר עצירה בכל נקודה בין פתוח לגמרי וסגור לגמרי.
המוט המכני של פוקס בעל שלושה או ארבעה מצבים בסך הכל: פתוח לגמרי (לטיפוס), קצת סגור (בערך ס׳מ וחצי נמוך מהמקס - לרכיבה במישור), סגור לגמרי (10 ס׳מ הנמכה - לירידות וקטעים טכניים).
בגדול - המוט המכני עושה עבודה טובה ומתאים למרבית המצבים. הגמישות הנוספת של מוט רציף היא בונוס. אני רוכב על שניהם ולפעמים חסר לי במוט המכני עוד מצב ביניים שהייתי יכול ליהנות ממנו אם היה.
מעבר למותגים הפופולרים של פוקס ורוקשוקס יש גם מוטות של KS ושל Crankbrothers ושל Raceface  ושל x-fusion ואני בטוח שיש עוד יצרנים. המחירים די דומים וגם מבחינת איכות ההבדלים לא תהומיים. לא בטוח מה מיובא לארץ באופן סדיר. לפוקס ורוקשוקס יש יבוא מסודר ושרות מצויין. ראיתי גם הרבה מוטות של KS כך שכנראה שגם להם יש יבואן ושרות בארץ. מעבר לזה - אפשר כמובן לייבא לבד מחו׳ל אבל אז אתה עלול להיות בבעיית שרות וחלפים. בכל זאת מדובר בחלק נע עם הידראוליקה שעומד במאמצים לא פשוטים וצריך טיפול תקופתי ולפעמים גם טיפול שבר.

השקעה בהמשך:
תמיד נחמד לשים רכיבים שכתוב עליהם XTR על האופניים. מה תהיה מידת התועלת שתפיק מהם? כמה הם ישפיעו על המשקל?
אם לשדרג אז קודם כל את המזלג והגלגלים. אין שדרוג משמעותי יותר מבחינת משקל והשפעה על חוויית הרכיבה.
השדרוג הבא עדיף שיהיה הכידון והסטם - גם אלה רכיבים כבדים שאפשר לקרבן כדי לחסוך משקל. גם את האוכף אפשר להחליף לאוכף קל.
טיובלס זה אחד השדרוגים הכי משמעותיים שמשחרר אותך מדאגה לפנצ׳רים וגם יכול לחסוך משהו במשקל (אם כי קיים יחס ישר בין משקל הצמיג = עובי הגומי והדופן, לעמידותו בפנצ׳רים).
מערכות הנע - זה שדרוג יקר עם תועלת מועטה יחסית. אתה צריך לשמור על התאמה בין המעבירים הידיות והקסטה. אז לשדרג מעביר SLX 11 הילוכים למעביר XTR 11 הילוכים זה עניין פשוט. אבל אם אתה משדרג ממעביר SLX 10 הילוכים למערכת 11 הילוכים אתה צריך להחליף גם את הידית ואת הקסטה מ-10 ל-11. ומה שהכי חשוב זה שאחרי השדרוג אתה תגלה שאתה לא רוכב יותר מהר. מעביר XT אמנם עובד קצת יותר שקט אבל אתה עדיין צריך לסובב את הפדלים. הוא לא עושה את זה בשבילך.

מידה S זה כמעט תמיד גלגל 27.5 או 26. מי שנותן את הגושפנקא זה הגוף שלך. נסה הרבה זוגות עד שתמצא את זה שהכי נוח. אם אפשר בקש זוג לנסיון בשטח. חלק מהחנויות מחזיקות אופני הדגמה. אם לא- בדוק פה אם מישהו מוכן להשאיל לך זוג לנסיון (אני מודיע מראש שאני במידה L...).
קח בחשבון שבתחילת קריירת הרכיבה צפויים כאבי שרירים ובנקודות הלחץ (במפשעה בעיקר). יש גם מצב לכאבים בשכמות כתוצאה מהרמת הראש כלפי מעלה בתנוחת הרכיבה השפופה. יש מצב לכאבים בכפות הידיים שמאפיינים לרוב זוית לא נכונה של הכידון והידיות שעליו. כאבי התחת והשכמות עוברים לאחר מספר ימים/שבועות.
כאבים בגב התחתון הם סימן לא טוב לבעיה שלא בהכרח קשורה לרכיבה - מציע לגשת לאורתופד בלי קשר לאופניים. רכיבה על פי רוב לא משפיעה לרעה (לפעמים אפילו לטובה) על בעיות גב וברכיים. זה ספורט בריא למפרקים באופן יחסי כי הוא מחלק את משקל הגוף על חמש נקודות במקום על שתיים, ומפחית את השחיקה של מפרק הברך והירך.

א-פרופו כאבים - לפעמים עניין פעוט כמו שינוי של כמה מ׳מ בגובה האוכף או הזוית שלו יכולים לשנות שינוי משמעותי במעמס על הכתפיים וכפות הידיים.
לצפיה ב-'הערה קטנה'
הערה קטנה
07/09/2017 | 22:24
1
11
לדעתי טיובלס בארץ זה חובה.
לצפיה ב-'אנו תמימי דעים.'
אנו תמימי דעים.
13/09/2017 | 08:27
12
לצפיה ב-'כאבים בצוואר בזמן רכיבה. '
כאבים בצוואר בזמן רכיבה.
24/08/2017 | 23:14
5
57
היי, אני רוכבת חדשה יחסית, רוכבת בעיקר על אופניים של תל אופן.
בגלל שתנוחת הגוף שלי  בזמן ריכבה היא כזו שההמשך הישיר של הצוואר והראש לגוף הוא כלפי מטה, אני נאלצת להרים את הראש בזמן רכיבה, דבר הגורם לכך שהצוואר שלי מתעייף ובסופו של דבר כואב. 
אולי זה מוזר, אבל לא יצא לי לשמוע על תלונות כאלו של רוכבים, השאלה שלי היא, יש לזה פתרון? האם זה בגלל האופניים?
חשוב לי לציין שאני נמוכה, ככה שאני מניחה שבכל אופניים היה את העניין של התנוחה (נראה לי). מה דעתכם? 
לצפיה ב-'שני דברים'
שני דברים
25/08/2017 | 06:21
1
54
א. צריך להתאים לך את מידת האופניים. כאשר רוכב נמוך רוכב על אופניים במידה גדולה, גופו יהיה שפוף יחסית קדימה כדי להגיע לכידון (שמותאם לרוכב גבוה יותר). תל אופן מנסים לבחור מידה סטנדרטית אבל מי שקטן מהסטנדרט יהיה בבעיה. אם תרצי אופניים שלך -תצטרכי להגיע לחנות להתאמת מידה.

ב. מתרגלים. מדובר בשרירים שלא עבדו קשה עד היום. תוך שבוע או שניים הם יתחזקו ויכאבו פחות. יש גם כאבים בתחת ובשרירי הרגליים. עם הזמן השרירים מתחזקים והכאבים נחלשים או חולפים לגמרי.
לצפיה ב-'אוקיי, מקווה שאמצא אופניים שמתאימות לי.'
אוקיי, מקווה שאמצא אופניים שמתאימות לי.
25/08/2017 | 16:09
24
תודה :)
לצפיה ב-'זה בדרך כלל קורה מנעילת מרפקים'
זה בדרך כלל קורה מנעילת מרפקים
25/08/2017 | 08:52
2
39
המרפקים צריכים להיות משוחררים ועם קיפוף קל אחרת שהידיים נעולות זה נועל גם את הכתפיים ואז כואב
לשחרר
לצפיה ב-'המרפקים שלי כפופים. נראה לי'
המרפקים שלי כפופים. נראה לי
02/09/2017 | 17:46
1
10
שזה בגלל ההטייה של הגוף. 
לצפיה ב-'כשתקני לעצמך זוג אופניים משלך - '
כשתקני לעצמך זוג אופניים משלך -
03/09/2017 | 15:03
5
הזמיני אותו מראש עם ״סטם״ מוגבה שיאפשר לך רכיבה זקופה יותר.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיולים לגיאורגיה
מתכננים טיול לגיאורגיה?
פורום קרוואנים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה