לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2917129,171 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'Nitecore BR35 למכירה'
Nitecore BR35 למכירה
13/04/2019 | 21:08
38
קניתי ובסוף לא רואה שאני באמת צריך את זה.
חדש באריזה, עובד ומעולם לא הורכב או נעשה בו שימוש.
לצפיה ב-'ג'קט רוח חדש באריזה SCOTT מידה L'
ג'קט רוח חדש באריזה SCOTT מידה L
06/04/2019 | 11:21
36
Scott Windbreaker Cycling Jacket
ג'קט רוח חדש באריזה, מעולם לא נפתח או נלבש!
צבע לבן מידה L.
Features:
Laser cut holes under venting flap for improved ventilation
Jacket packs into back pocket
Reflective details
UV-protection fabric UPF 30+
Durobreeze

מבקש מחיר קנייה 160 ש"ח.
הודעות בפרטי.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי כאב גב תחתון בעת רכיבה '
התייעצות לגבי כאב גב תחתון בעת רכיבה
02/04/2019 | 21:13
2
36
היי
אני רוכב כ5 קילומטר בכל יום בתנאי אספלט משובש, עליות מרובות.
הרכיבה מעוררת כאב בגב התחתון שעובר לאחר כמה שעות.
ברשותי אופניים עם בולמי זעזועים בסיסיים 29~ שמתאימים למידתי ווידאתי שהישיבה שלי נכונה.
המושב סטנדרטי וקשיח. 
שאלותי הן :
1. האם זוהי בעיה מוכרת בתחום הרכיבה? 
2. מאחר ולאחר בדיקה לא מצאו אצלי איזושהי בעיה רפואית  - האם שדרוג המושב לאיכותי ורך יותר יוכל לעזור ?
תודה מראש
לצפיה ב-'כאב גב תחתון'
כאב גב תחתון
03/04/2019 | 07:05
48
1. כאב גב תחתון הוא בעיה מוכרת בתחום האנושות
2. פחות סביר שריפוד אוכף ישנה משהו. אבל לך תדע.. הלא ידוע בתחום כאבי הגב הוא כל כך גדול, שאפשר שאפילו פתרון בלי הגיון מכני יתגלה כיעיל.

קבע תור לפיזיותרפיסט. ועד אז אתה יכול לנסות לשחק עם כיוונים באופניים. אוכף יותר גבוה\נמוך\קדימה\אחורה, כידון יותר גבוה\נמוך\קרוב\רחוק וכולי. לפעמים זה עושה הבדל
לצפיה ב-'בהנחה שהמידה של האופניים אכן מתאימה לך'
בהנחה שהמידה של האופניים אכן מתאימה לך
12/04/2019 | 09:16
23
תנסה לשבת בתנוחה זקופה יותר ע"י קירוב האוכף לכידון ו/או קיצור הסטם ו/או הגבהת הכידון. זה אמור להוריד מהעומס על הגב התחתון.
יש לי כרגע זוג אופניים במידה L שכנראה גדולות עלי וגורמות לי גם לכאבי גב תחתון. שיחקתי עם כל הכיוונונים הנ"ל וזה עזר אבל לא עד הסוף. כנראה שאני אחליף אותן למדיום. 
לצפיה ב-'מחפש ציר אחורי וסבל לאופני הרים ישנים.'
מחפש ציר אחורי וסבל לאופני הרים ישנים.
28/03/2019 | 16:46
11
49
שלום,
אשמח אם מישהו יכול לתת קישור היכן ניתן לרכוש ציר אחורי חדש עבור אופני הרים
ישנים (21 מהלכים).
מדדתי את הציר, והקוטר הוא כ 9-9.5 מ"מ. אורך כ-180 מ"מ.
מצרף תמונה של הגלגל האחורי.

בנוסף, אני מחפש לרכוש סבל שיכול לעמוד במשקל של כ-30 ק"ג לפחות.
ממה שחיפשתי באינטרנט, מצאתי דברים שלא נראה לי יכולים להתאים לשלדה הזו.
אני מצרף תמונה של החלק האחורי של האופניים.
למישהו יש מושג איזה סבל יכול להתאים שם?

תודה מראש.
לצפיה ב-'ציר שחרור מהיר אמור לעשות את העבודה'
ציר שחרור מהיר אמור לעשות את העבודה
29/03/2019 | 15:11
5
14
לצפיה ב-'תודה על המענה. יש לך אולי קישור לדוגמא של ציר כזה...'
תודה על המענה. יש לך אולי קישור לדוגמא של ציר כזה...
29/03/2019 | 21:37
4
16
תודה על המענה. יש לך אולי קישור לדוגמא של ציר כזה שיכול להתאים לאופניים שיש לי.
אני לא מצליח למצוא משהו במידה של כ-180 מ"מ וקוטר 9-9.5 מ"מ.
 תודה.
לצפיה ב-'מצאתי עכשיו 2 קישורים לצירים שאולי יכולים להתאים'
מצאתי עכשיו 2 קישורים לצירים שאולי יכולים להתאים
29/03/2019 | 22:25
3
12
אחד הוא ציר רגיל כמו שיש לי.
רשום 180 מ"מ, אבל הקוטר של "הצלחות" שנסגרות על המיסבים הוא 25.4 מ"מ,
ואצלי הקוטר שלהן הוא כ-28.7 מ"מ.

מצאתי גם ציר שחרור מהיר. הציר הפנימי עם הידית הוא 180 מ"מ.
והציר החלול הוא 145 מ"מ.
לדעתך, זה יכול להתאים אצלי?

תודה.
לצפיה ב-'האם תוכל להעביר את ה״צלחות״ מהציר הישן לחדש?'
האם תוכל להעביר את ה״צלחות״ מהציר הישן לחדש?
30/03/2019 | 11:21
2
14
מדובר במיסב פתוח. אם הגולות נשחקו - סביר שהן שחקו גם את התושבת. אם התושבת עדיין חלקה וההברגה תואמת - נסה להעביר מהישנה לחדשה.
לחלופין, למרות שזה יהיה יותר יקר - החלף את הגלגל כולו. לפעמים שיפוץ יהיה יקר ובהיעדר חלפים - גם בעייתי לעתיד לבוא.
לצפיה ב-'הזמנתי את הציר הרגיל, ואני אנסה להעביר את התושבות'
הזמנתי את הציר הרגיל, ואני אנסה להעביר את התושבות
30/03/2019 | 21:18
1
18
מהציר הישן לחדש.
אני אעדכן כשהציר יגיע.

בנוגע לסבל, מצאתי משהוא כזה:
זה מגיע עם מתאם שמאפשר להתקין על החור האמצעי במקום איפה שיש
לי עכשיו את המחזיר אור האחורי.
מה דעתך?

תודה.
לצפיה ב-''
31/03/2019 | 07:17
3
לצפיה ב-'באשר לסבל'
באשר לסבל
30/03/2019 | 11:22
17
חפש אחד שמתלבש על הציר עצמו.
לצפיה ב-'אני לא מצליח לפתוח את הקסטה'
אני לא מצליח לפתוח את הקסטה
09/04/2019 | 16:25
3
14
קיבלתי את הבוקסה המיוחדת שצריך כדי לפתוח את הקסטה,
אבל זה תקוע כל כך חזק, שהשיניים של הבוקסה בסוף פשוט מדלגים על השיניים
בפנים.
ניסיתי לרסס WD40 כמה פעמים ולתת כמה שעות, אבל זה לא עוזר.
יכול להיות שהבוקסה שקניתי לא הכי איכותית.
יש למישהו המלצה לבוקסה יותר איכותית?
או אולי טיפ איך לפתוח את הקסטה?

תודה.
לצפיה ב-'אם מכונאי בחנות אופניים לא יצליח'
אם מכונאי בחנות אופניים לא יצליח
09/04/2019 | 16:32
2
11
אז כנראה שזה סימן מלמעלה...
לצפיה ב-'אולי כדאי להחליף כבר את כל הגלגל'
אולי כדאי להחליף כבר את כל הגלגל
09/04/2019 | 16:38
1
12
יש לך מושג לגבי עלויות עבור גלגל 26 אינץ'?
תודה.
לצפיה ב-'זה לא אולי, זה בטוח. '
זה לא אולי, זה בטוח.
10/04/2019 | 08:04
14
מחיר? אני מעריך שבין 250-2500 ש׳ח. תלוי באיכות הרכיבים. חפש גם בשוק היד השניה או בערימות הגרוטאות של מכונאי האופניים.
לצפיה ב-'פער מחירים מדהים'
פער מחירים מדהים
14/03/2019 | 08:47
2
104
אני חוזר וטוען שאני לא מכור לקניות באינטרנט, זה פשוט חשבון בסיסי. רציתי להחליף רפידות שחוקות במעצור קידמי - 140 ש"ח...
זכרתי שבעבר שילמתי 90 ש"ח עבור קידמי + אחורי. ההסבר שקיבלתי הוא שזה דגם ישן, והיבואן מנצל את המחסור בשוק...

... אז קניתי זוג ב-7.5 ש"ח...
וכן, אחכה להם חודש. לא נורא.
(האמת... קניתי שני זוגות ב- 15. שיהיה)
לצפיה ב-'מצד אחד, המחיר בארץ באמת מופרז'
מצד אחד, המחיר בארץ באמת מופרז
14/03/2019 | 20:56
1
62
מצד שני, לא מדובר באותו מוצר..
לצפיה ב-'מדובר באותו מוצר'
מדובר באותו מוצר
14/03/2019 | 21:41
65
רפידות BB7
אכן, לא מאותו יצרן...
או שמע עלי לומר, לא מאותו אורז.
כי סביר שזה ממש אותו מוצר שנארז עבור ספקים שונים.
לצפיה ב-'רכישת אופניים לילדה בת 13'
רכישת אופניים לילדה בת 13
10/02/2019 | 15:58
2
73
היי
האופניים של הבת שלי נעשו קטנות עליה ורוצים אופניים חדשים
ראיתי ב2 חנויות שני סוגי אופניים אחת של חברת TOTEM
והשניה של חברת SERIMA
שניהם אופני אלומיניום עם מעצור דיסק ושניהם בגדול עולים אותו הדבר , האם יש הבדל ביניהם , מחיטוט קל שעשיתי נראה שהטוטם נראים יותר מוכרים
אשמח לעזרתכם
תודה
לצפיה ב-'אכן יותר מוכרים'
אכן יותר מוכרים
10/02/2019 | 22:13
1
61
אבל לא בהכרח אומר יותר טובים...

אם לא מדובר בהפתעה ליומולדת - כדאי להביא את הרוכבת הצעירה לחנות ולמדוד את שני הוזוגות עד שמוצאים את זה שיותר נוח ויותר מתאים למידה.

רצוי להשתדל להימנע מרכש אימפולסיבי לפי הצבע של השלדה...
לצפיה ב-'תודה זה כנראה מה שנעשה '
תודה זה כנראה מה שנעשה
10/02/2019 | 22:39
16
לצפיה ב-'שרשרת חלודה = השארתי אופניים בגשם...'
שרשרת חלודה = השארתי אופניים בגשם...
08/02/2019 | 10:19
4
60
לא חשבתי על זה כשהשארתי את האופניים בגשם....והנה השרשרת כולה חלודה.   זה אמור לקרות או סימן לתקלת בידוק במכון התקנים?    מה עושים
לצפיה ב-'לא אסון.. משמנים וזה עובר...'
לא אסון.. משמנים וזה עובר...
08/02/2019 | 18:04
1
53
אפשר נגיעה ב-WD40 להסרת החלודה, ואחרי שעה, כשהממס התייבש - משמנים בשמן של ממש.
אפשר גם לוותר על הממס ולשמן ישר בשמן של ממש (קונים בחנות אופניים או באינטרנט).

השרשרת עשויה פלדה, ופלדה מחלידה במגע עם מים. לא צריך להתרגש. כל עוד הכל מסתובב חלק לאחר השימון - אפשר להמשיך לרכוב. אם החוליות נתקעות - מחליפים שרשרת. פעולה די פשוטה.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
12/02/2019 | 15:53
10
לצפיה ב-'קונים kona signature עם beltdrive '
קונים kona signature עם beltdrive
07/03/2019 | 14:32
1
33

פיתרון יקר אבל אין יותר חלודה
לצפיה ב-' אבל את אלה הוא לא ישאיר בחוץ...'
אבל את אלה הוא לא ישאיר בחוץ...
11/03/2019 | 22:12
24
לא נראה לי שאופניים ב 4000 פאונד נחשבים ל"פיתרון לשרשרת חלודה"
לצפיה ב-'שאלה על רכיבה עירונית בחיפה'
שאלה על רכיבה עירונית בחיפה
28/01/2019 | 07:43
1
74
שלום חברים. עברתי לא מזמן לחיפה, אני מאד רוצה להתחיל לרכב בתוך העיר (אני רוכב איטי אבל מנוסה, עם העליות גם נסתדר...). הבעיה העיקרית שלי היא שאני קצת מפחד להשאיר את האופניים נעולות בחוץ כמה שעות. בלילה זו לא בעיה, אני אעלה אותם לדירה. לא אופניים יקרים, אבל בטח שווים איזה 2000 שקל. אפשרות אחת שאני שוקל זה לקנות אופניים ממש זולות. אפשרות אחרת אופניים מתקפלות ולא להשאיר אותן אף פעם לבד. אודה לעצתכם. 
לצפיה ב-'יש לי הצעה מעניינת'
יש לי הצעה מעניינת
28/01/2019 | 08:10
85
קנה זוג אופניים ממש זול משומש ומנעול מעפן שאפשר לפרוץ עם סכין מטבח.
לאופניים העיקריים קנה מנעול רציני שקשה לפרוץ.

נעל את האופניים זה ליד זה.

ברור לך איזה אופניים הגנב יגנוב ועם איזה מנעול הוא לא ירצה להתעסק.
לצפיה ב-'התייעצות בנושא נשיאת ציוד לרכיבה לעבודה'
התייעצות בנושא נשיאת ציוד לרכיבה לעבודה
15/01/2019 | 14:27
10
87
שלום,
אני מוצא שנשיאת הציוד הנלווה לרכיבה לעבודה מסורבלת מאוד, ששכן אני סוחב מגבת, בגדים ונעליים להחלפה, מגבת, ציוד מקלחת וכן הציוד הרגיל (לפ טופ בעיקר). נשיאת כל הציוד הזה על הגב לא נוחה, ואפילו בכסא הילד מאחוריי זה בקושי נכנס. נשיאה עם שני כסאות רק למטרת סחיבת ציוד נראית לא הגיונית. מה אתם עושים?
תודה,
איתי
לצפיה ב-'שתי אפשרויות'
שתי אפשרויות
15/01/2019 | 19:56
63
1. צמצום:
נעליים וציוד מקלחת משאירים בעבודה. מסתפקים במגבת קטנה (מגבת ידיים). כל השאר לא תופס הרבה מקום ואפשר לסחוב בתיק גב בגודל סטנדרטי יחד עם הלפטופ. בחורף הבגדים עשויים לתפוס יותר מקום, אבל מעיל למשל אפשר להשאיר בעבודה.
2. אם אתה לא רוכב כל יום לעבודה, אלא מגיע לפעמים עם רכב, אפשר להשתמש ברכב כדי לסחוב בגדים וציוד לכמה ימים.
לצפיה ב-'אפשר גם להשתמש בתיקים שמורכבים על השלדה'
אפשר גם להשתמש בתיקים שמורכבים על השלדה
16/01/2019 | 14:51
5
57
לשם כך צריך להרכיב סבל ומסגרות. זה נוח מאד באופני זנב קשיח. קצת מורכב יותר באופני ש׳מ.
קרא קצת על BikePacking - יש שם שפע מידע על אפשרויות איחסון ציוד על השלדה מבלי להזדקק לשאת הכל בתיק גב.
לצפיה ב-'תודה רבה לשניכם'
תודה רבה לשניכם
18/01/2019 | 22:16
36
אקרא ואנסה. אעדכן כאן. האופניים הם זנב קשיח ויש סבל שמשמש לכסא של הילדה מאחור, אראה אם אוכל להשתמש בו כסבל נשיאה עבור התיקים.
איתי
לצפיה ב-'תיקים כאלו עשויים לא להתאים למחשב נייד'
תיקים כאלו עשויים לא להתאים למחשב נייד
26/01/2019 | 08:47
3
25
הטלטלות עשויות להזיק למחשב. 
לצפיה ב-'כל עוד אין במחשב חלקים נעים...'
כל עוד אין במחשב חלקים נעים...
26/01/2019 | 09:01
2
29
דהיינו - אם המחשב הנייד מבוסס על דיסק קשיח SSD הבעיה תיאורטית בעיקרה.
לצפיה ב-'אבל במחשבה שניה...'
אבל במחשבה שניה...
26/01/2019 | 09:04
1
33
מקום עבודה שנותן לעובד מחשב נייד מבוסס SSD כנראה גם נותן רכב...
ולחלופין - מי שיכול להרשות לעצמו מחשב מבוסס SSD יכול להרשות לעצמו רכב וחניה...

ואני לא בטוח שמחשב בתיק גב בהכרח סובל פחות מטלטלות. והוא בטוח סובל יותר ממאמצי כיפוף.
לצפיה ב-'תיק גב שמתאים למחשב נייד'
תיק גב שמתאים למחשב נייד
26/01/2019 | 17:39
33
תיק של דיוטר, עם חלק קשיח יחסית לשמירה על מחשב נייד ועוד הרבה מקום לדברים אחרים. על המחשב הנייד, גם מכנסיים וחולצה יכנסו בלי בעיה ויתפסו אולי חצי מהחלל הנותר. אולי גם נעליים. לא ניסיתי.

לצפיה ב-'סבל טוב של tubus ותיקי ortlieb'
סבל טוב של tubus ותיקי ortlieb
20/01/2019 | 11:23
1
23
לצפיה ב-'לינקים'
לינקים
20/01/2019 | 11:26
60

כדאי בכלל לנסות לרכב על אופנים מתאימים. אופני תיור טובים מכרומולי עם גלגלי 26 הם כלי רכב לעשרות שנים לעיר. שווים כל שקל.

לצפיה ב-'בחירת ציוד מתאימה ותרמיל גב טוב יכולים להספיק'
בחירת ציוד מתאימה ותרמיל גב טוב יכולים להספיק
24/01/2019 | 14:45
40
גם אני וגם אשתי רוכבים יום יום לעבודה 12-13 KM לכיוון. בגדול משאירים מגבת, נעליים וציוד למקלחת במשרד וסוחבים ביגוד בתרמיל גב (לשמחתי אני לא צריך לפטוב, אבל אשתי סוחבת את שלה).
שמתי לב הנחה של תיק על כיסא ילד לא נוחה, אבל תיקי סבל (סטייל Ortlieb) יכולים להתאים מאוד.
לצפיה ב-'כיצד מנקים את הקסטות והקראנק ?'
כיצד מנקים את הקסטות והקראנק ?
12/01/2019 | 11:19
2
58
אני משמן אחרי כל רכיבה-שניים עם שמן סילוקני יבש לגמרי.
בקסטות מאחורה הצטברו כנראה חול\בוץ+שמן ומופיעים כגושים שחורים.
כיצד מנקים את זה במינימום נזק לקורוזיה לשלדה וגופי גלגלים?

חשבתי לשים סבון כלים ומברשת. אבל איך להימנע משימוש במים לשטיפה?
ואיך מומלץ לייבש על מנת למנוע קורוזיה לאורך זמן?

וכיצד אתם משמנים את השרשרת? אני מסבב את הפדלים ומשפריץ בנקודה
מסויימת ואז על כל השרשרת יש את החומר ומנגב בסוף. אבל איך יעיל יותר לשמן?
האם צריך לעשות סיבוב ולהחליף הילוכים כדי לשמן את הקסטות?

תודה!!
לצפיה ב-' מים וסבון. אפשר גם דגריזר יעודי'
מים וסבון. אפשר גם דגריזר יעודי
12/01/2019 | 16:43
51
אין סיבה לחשוש להשתמש במים.
יבוש טבעי באויר החופשי (יום אחד יספיק לגמרי) ואחר כך שימון מחדש.
אם נוצרה קצת חלודה במהלך היבוש - השימון יסיר אותה.

אתה משמן נכון. כאשר השרשרת ״מוצפת״, לפני שאתה מנגב, צא לסיבוב קצר והעבר את השרשרת על כל גלגלי השיניים.

אגב לגבי ה״שפריץ״. עדיף לטפטף שמן נוזלי (יש שמנים יעודיים) מאשר להשתמש בתרסיס.
לצפיה ב-'לפעמים אפשר להסתפק בניקוי מכאני עם מברשת'
לפעמים אפשר להסתפק בניקוי מכאני עם מברשת
14/01/2019 | 14:52
45
יש מברשות צרות ייעודיות שיש להן גם קצה דמוי מסור שמסיר לכלוך בין גלגלי השיניים.
שיטה נוספת היא לפרק את הגלגל ולהעביר רצועת בד או חבל בין גלגלי השיניים מושכים מצד לצד והראצ'ט כבר דואג לשאר..
לצפיה ב-'רוצה לקנות מחשבדרך ספידומטר'
רוצה לקנות מחשבדרך ספידומטר
06/01/2019 | 04:21
6
67
ששומר  על הנתונים כשהסוללןת נגמרות.

שיראה לי גם קלוריות שנשרפות.

האם אני צריך לקחת את האופניים לחנות להתקנה או שזה פשוט להתקנה

לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
06/01/2019 | 04:25
1
57
קניתי מכנסי רכיבה
אפשר לכבס אותם במכונה מבלי שיהרסו?
האם כדאי לקנות נעלי רכיבה?
לצפיה ב-'כן, אפשר (ורצוי) לכבס מכנסי רכיבה'
כן, אפשר (ורצוי) לכבס מכנסי רכיבה
07/01/2019 | 09:35
48
באשר לטמפרטורת הכביסה והשימוש במייבש - בהתאם למה שרשום בפתקית שעל המכנסיים. לרוב אין בעיה. אני מכבס הכל ושם במייבש. קנה מידה אחת גדולה יותר כי המייבש מכווץ קצת בכביסה הראשונה. קח בחשבון שבגדי רכיבה זה פריט מתבלה. הם לא יחזיקו מעמד לנצח. הכביסה אמנם מזרזת קצת את הבלאי, אבל האלטרנטיבה מסריחה ולא הגיינית...

נעלי רכיבה כדאי לרכוש רק אם בכוונתך להשתמש בפדלים שמתחברים לנעל באמצעות ״קליטים״. אם אתה רוכב עם פדלים שטוחים רגילים - תוכל להשתמש בנעלי ספורט רגילות, עדיף כאלו עם סוליה קשיחה יחסית שתחלק את הלחץ מהפדל על כל כף הרגל. חשוב לאסוף את השרוכים שלא יתפזרו ויתקעו חו׳ש בשרשרת ובגלגלי השיניים.
לצפיה ב-'ראיתי שיש מכשיר כזה עם גלאי אלחוטי vdo m2'
ראיתי שיש מכשיר כזה עם גלאי אלחוטי vdo m2
06/01/2019 | 04:37
1
55
היכן שמים את הגלאי
לצפיה ב-'אם בכל זאת תרצה להשתמש בטכנולוגיה ההיסטורית...'
אם בכל זאת תרצה להשתמש בטכנולוגיה ההיסטורית...
07/01/2019 | 09:47
51
אז ממקמים את הגלאי על המזלג או על המתלה האחורי ואת המגנט ממקמים על אחד ה״שפיצים״ מול הגלאי, כך שכאשר המגנט עובר מול הגלאי המרחק ביניהם הוא 1-2 מ׳מ. בכל מעבר של המגנט מול הגלאי - הגלאי משדר פולס למחשב, והמחשב מחשב את המהירות והמרחק לפי הזמן בין הפולסים. אתה תצטרך גם להזין את היקף הגלגל (תלוי בקוטר החישוק והעובי הצמיג) על מנת שמחשב ידע איזה מרחק עשו האופניים בין שני פולסים.

היום, בעידן ה-GPS זו התעסקות מיותרת, מה גם שהדיוק שלה נמוך יחסית. בתקופה בה השתמשתי בספידומטרים מסוג זה - היינו עושים, הרוכבים בקבוצה, מיצוע של המרחקים שמדדו הספידומטרים של כולם - על מנת לדעת איפה בערך האמת. לא היו שני ספידומטרים שנתנו אותה תוצאה.
גם בין מכשירי GPS תמצא לפעמים הבדלים במדידה - שנובעים מתדירות המדידה - יש הבדל בין המרחק שתמדוד אם תקח קריאה כל שניה או כל דקה.
לצפיה ב-'תוכל להשתמש בטלפון הנייד.'
תוכל להשתמש בטלפון הנייד.
07/01/2019 | 09:27
1
54
יש די והותר אפליקציות שמאפשרות מעקב אחרי המהירות, ואם יש לך רצועת דופק מבוססת BT או שעון עם מד דופק - תוכל לממשק אותם לנייד ולמדוד קלוריות בצורה יעילה ומדוייקת.

לחלופין יש מכשירים יעודיים מבוססי GPS שלא מצריכים גלאי על הגלגל אלא מזהים תנועה בעצמם. כך פועל גם הנייד. ספידומטרים מבוססי מגנט שסופרים סיבובי גלגל הם פריט לאספנים.

היתרון הנוסף בשימוש במכשי מבוסס GPS שניתן להוסיף גם מפות וניווט, למרות שמדובר בצרכני אנרגיה כבדים שמחסלים סוללות במהירות רבה יחסית.

מציע שתבחן את המוצרים של Garmin ושל Polar. אלו המותגים הפופולריים. יש גם מוצרים של יצרנים אחרים. הסדרה האחרונה של Apple Watch בשילוב עם ישומון הבריאות של אפל או אפליקציות צד שלישי על האייפון יכולים לשמש כפתרון מלא.

בכל המקרים ההתקנה מבוצעת לבד. אפילו בספידומוטרים הישנים שכללו סנסור שמתחבר למכשיר באמצעות כבל - הם ניתנים להתקנה פשוטה לבד.
לצפיה ב-'וואו ממש תודה על התשובות'
וואו ממש תודה על התשובות
07/01/2019 | 22:32
15
לצפיה ב-'מה ההבדל בין XC ל AM'
מה ההבדל בין XC ל AM
04/01/2019 | 05:11
2
65
תודה על ההסבר
לצפיה ב-'ההבדל בין ״תחרותי״ ל״שבילים״'
ההבדל בין ״תחרותי״ ל״שבילים״
04/01/2019 | 07:42
1
87
XC מבוסס על משקל נמוך, יעילות דיווש מירבית, במטרה לגלח כמה עשיריות שניה בתחרות. סוג המסלולים יהיה לרוב סינגלים זורמים ודרכי עפר ״דאבלים״ סלולים היטב. האופניים יהיו מצויידים במהלך צנוע יחסית (80-120 מ׳מ). קלים. גיאומטריה ״קרבית״. תנוחת רכיבה שפופה. כידון פלאט צר. סטם ישר (אפילו מונמך) וארוך. ז׳ק או מתלה אחורי פשוט וקל. גלגלים קלים וצמיגים צרים.

AM מבוסס על שימוש בכל תנאי השטח - החל ממסלולי XC כמתואר למעלה וכלה במסלולים שהם על גבול ה-FR. מסלולים אגרסיביים יותר. האופניים יהיו מצויידים במהלך 120-160 מ׳מ. מתלה אחורי, גיאומטריה ותנוחת רכיבה זקופה יותר. כידון רחב ומוגבה. סטם קצר (ו/או מוגבה). גלגלים קשוחים יותר וצמיגים רחבים יותר.

וקיימת גם קטגוריית ה״מרתון״ שהיא משהו באמצע - מאפייני XC שנועדו לרכיבות ארוכות לכן מתאפיינים בתנוחת רכיבה נוחה יותר, אבל שמירה על יעילות ומשקל נמוך כדי לשמר כוחות לטווח ארוך.

מעבר להגדרות הרשמיות - לא חייבים להיצמד לשימוש המוגדר. תוכל לקחת אופני XC ולהתקין בהם גלגלים מעט יותר ״בריונים״, להגביה קצת את הכידון ולקבל אופני ״מרתון״. תוכל לקחת את האופניים האלה גם למסלולים שהם AM.
וגם להיפך - אין בעיה להתחרות באופני AM או לרכוב בהם במסלולים תחרותיים.
מה שבאמת חשוב זה שהאופניים נוחים לך ומתאימים למידות גופך ושתיהנה מהרכיבה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/01/2019 | 16:10
9
לצפיה ב-'פנס חדש באריזה Lezyne Power Drive 1100i Loaded '
פנס חדש באריזה Lezyne Power Drive 1100i Loaded
02/01/2019 | 08:02
77
 דגם חדש Lezyne Power Drive 1100i Loaded 
מגיע עם חיבור לסוללה נוספת על הפנס. 
באריזה יש סוללה נוספת לחיבור הפנס מגיע עם 2 סוללות.
 לפנס זה 1100 לומן אמיתי! מומלץ ביותר
 חדש באריזה אטומה של היצרן הפנס בצבע שחור
באריזה אטומה מקורית של Lezyne ! מקורי מבריטניה.
נקנה לשימוש על קסדה ופשוט גדול מידי.

מבקש מחיר קנייה מחו"ל - 420 ש"ח

הודעות בפרטי. תודה.

לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
01/01/2019 | 14:28
3
74
האופניים באמת גבוהות טיפה.
האוכף בסדר אבל אקנה לי אוכף מרופד עם מוט יותר קצר או שבמקרה הצורך יקוצר.
נסעתי על שביל שהיה מלא באבני חצץ /טוף והרגשתי שהאופניים צריכות להיות 1X1 כי כל הזמן הם גלשו הצידה.
זה נורמלי?
לצפיה ב-'הסבר למה אתה מתכוון כשאתה אומר ״גלשו הצידה״'
הסבר למה אתה מתכוון כשאתה אומר ״גלשו הצידה״
01/01/2019 | 17:19
2
43
האם מדובר בכך שהגלגל האחורי החליק הצידה? שהגלגל הקדמי לא שמר על כיוון הנסיעה?

יכול להיות שהצמיגים מנופחים יתר על המידה וגורמים להקטנת שטח המגע עם הקרקע - ומכאן האחיזה כאשר אתה רוכב על משטחי חצץ נפגמת.
ייתכן שכדאי לך להפחית מעט את לחץ האויר בצמיגים. מצד שני - לא להפחית יותר מדי כדי להימנע מצביטות של הפנימית בחישוק.
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
01/01/2019 | 18:45
1
39
הצמיגים קצת נבלעו בתוך החצץ ואז החליקו הצידה .
זאת קרקע עם "אובר" חצץ.הקרקע הקשיחה היא כמה סמ למטה.
אבדוק עם אופניים אחרות איך הם מתנהגות.

לצפיה ב-'לא עניין של אופנים אחרים אלא של צמיגים/לחץ אויר'
לא עניין של אופנים אחרים אלא של צמיגים/לחץ אויר
01/01/2019 | 21:43
38
נסה להפחית לחץ אויר ולראות מה קורה.

לחלופין אפשר להתקין צמיגים רחבים יותר.
לצפיה ב-'איך ה אוכף SELLE SAN MARCO SPORTIVE LARGE MAN NERO'
איך ה אוכף SELLE SAN MARCO SPORTIVE LARGE MAN NERO
31/12/2018 | 20:49
2
219
לצפיה ב-'האם זה הבדל שמיים בין אוכף מרופד'
האם זה הבדל שמיים בין אוכף מרופד
31/12/2018 | 21:00
34
לבין האוכף הקשיח שקיבלתי עם האופניים
לצפיה ב-'אוכף זה עניין אינדיבידואלי'
אוכף זה עניין אינדיבידואלי
31/12/2018 | 23:02
38
ריפוד משפר את התחושה ברבע השעה הראשונה ואחר כך מפסיק להועיל.

בשבוע הראשון יכאב לך. לא משנה איזה אוכף תבחר.
בגדול ככל שהאוכף צר יותר ומתאים יותר לאנטומיה האישית שלך - כך הוא יכאיב פחות לאורך זמן. אוכף מרופד הוא לרוב רחב וככזה הוא מציק במפשעה לאורך זמן.
לצפיה ב-'ש"מ אול מאונטיין 27.5" אלומיניום GT FORCE SPORT 2016'
ש"מ אול מאונטיין 27.5" אלומיניום GT FORCE SPORT 2016
28/12/2018 | 22:58
8
82
מה אתם אומרים על האופניים האלה ?
תודה למומחים
לצפיה ב-'אני חדש בתחום'
אני חדש בתחום
28/12/2018 | 23:14
7
57
אבל באופניים יש 20 הילוכים ולא 24
וגם הבולם הקדמי הוא לא הידראולי אלא פניאומטי האם זה פחות טוב

תודה
לצפיה ב-'עוד שאלות'
עוד שאלות
28/12/2018 | 23:24
5
42
הצמיגים מגיעים טיובלס,למה המוכר אמר לי להוסיף פנימית?
למה האופניים מגיעים ללא פדלים?
לצפיה ב-'בחנות עשיתי נסיעת מבחן'
בחנות עשיתי נסיעת מבחן
29/12/2018 | 20:52
4
44
הם היו בסדר למרות שהרגשתי שהם קצת גבוהות.
היום נסעתי בכביש בשכונה 1/2 שעה,אמרתי ננמיך את הכיסא,
אבל אי אפשר יותר.
מה עושים?
לצפיה ב-'הרגשת שהאופניים גבוהים'
הרגשת שהאופניים גבוהים
29/12/2018 | 21:26
3
47
השאלה היא אם המידה מתאימה לך ואם האופניים מותאמים עבורך.

גובה האוכף צריך להיות כזה שהברכיים שלך כמעט ישרות כאשר הפדל נמצא בנקודה הרחוקה ביותר מהאוכף (המשך קו צינור האוכף). רכיבה באוכף נמוך מדי גורמת לכאבי ברכיים ולא מנצלת באופן מיטבי את שרירי הרגליים.

מעבר לזה אתה צריך לראות ציר הגלגל הקדמי עובר באמצע ה״סטם״ כאשר אתה יושב על האופניים בתנוחת רכיבה רגילה.

אם אתה מצליחה להביא את האופניים לכיוון שציינתי - השלדה מתאימה לך ותצטרך להתרגל לגובה.

אם אתה לא מצליח - השלדה כנראה גדולה או קטנה עליך.
לצפיה ב-'חייב לציין שילדה S ואני 1.70'
חייב לציין שילדה S ואני 1.70
30/12/2018 | 03:12
2
18
לצפיה ב-'https://www.rosen-meents.co.il/index.php?dir=site&page=catal'
https://www.rosen-meents.co.il/index.php?dir=site&page=catal
30/12/2018 | 03:15
21
לצפיה ב-'המידה סבירה לגובה'
המידה סבירה לגובה
30/12/2018 | 07:19
36
אולי אפילו קטנה...

תצטרך להתרגל לגובה. הרגליים לא אמורות להגיע לקרקע כאשר אתה רוכב.
לצפיה ב-'20 הילוכים זה מצויין'
20 הילוכים זה מצויין
29/12/2018 | 21:21
43
מערכות 2 על 10 הן אמינות ויעילות ומספקות טווח יחסי העברה גדול ונוח.

מערכות 24 הילוכים זה על פי רוב 3 על 8 וזה דגמים פשוטים או מיושנים.

באשר לבולם: אין בולם הידראולי. יש בולם אויר (פניאומטי) או קפיץ (פלדה או פולימר/ספוג).
מערכת שיכוך ההחזרה יכולה להיות מבוססת שמן או אויר.

בגדול בולם אויר עדיף על בולם קפיץ. גם יותר קל וגם פרוגרסיבי (ז׳א עוצמת ההתנגדות לכיווץ גדלה עם מידת הכיווץ) אבל יש מקרים בהם יש יתרון לקפיץ פלדה (בעיקר באופני קפיצות או דאון-היל).
לצפיה ב-'האם להעדיף merida one twenty 9.400 או marin rift zone 1 ?'
האם להעדיף merida one twenty 9.400 או marin rift zone 1 ?
27/12/2018 | 00:04
4
63
שלום. שנים ארוכות רכבתי על טרק 4400. מסיבות של נוחיות והגיל שהתקדם, אני שוקל לרכוש שיכוך מלא.  השימוש יהיה ברכיבה בשבילי עפר כבושים ובדרכי אספלט, ללא רכיבת שטח אגרסיבית.
שני הסוגים מוצעים בגרסת 29״. . האם להעדיפה על 27.5?
עלות המרידה סביב 5300 שח.
עלות הmarin סביב 5600 שח.
אשמח לרעיונות נוספים.
רב תודות

לצפיה ב-'שני זוגות דומים למדי'
שני זוגות דומים למדי
27/12/2018 | 16:29
3
47
מתלה דומה ומפרט שהוא mixed bag.
חישוקים ובולמי זעזועים טובים יותר אצל מארין, מערכות הינע עדיפות אצל מרידה.

לגבי מעבר ל-29: עבור סגנון הרכיבה שאתה מתאר זה בהחלט עדיף.

בנוסף לכך - אם באמת לא מדובר בשטח אגרסיבי אלא בעיקר בדרכי עפר סלולות וכבישי אספלט - נראה לי שכיוון של ז׳ק 29 יהיה עדיף ויאפשר לך להצטייד ברכיבים איכותיים יותר במחיר צנוע. מרידה BIG NINE NX EDITION נראה כמו אופציה מאד מעניינת עם מערכות עדיפות. לחלופין: ALMA 29 H50 של Orbea (נמכרים בארץ ברשת ריסייקלז). אם תכניס את היד עוד קצת יותר עמוק לכיס תוכל למצוא את Giant XTC Advanced 1 שנתון 2016 בהנחה יפה. שלדת קרבון ומערכות שופרא דשופרא במחיר אטרקטיבי לסוף השנה. 6900 ש׳ח לפי אתר האינטרנט.

לצפיה ב-'אופני זנב קשיח מומלצים'
אופני זנב קשיח מומלצים
28/12/2018 | 17:03
2
55
ראשית, רב תודות.
בהינתן והפתרון הנכון למשטר הרכיבה הוא זנב קשיח בגלגל 29, מי מארבעת הדגמים הבאים  לשנתון  2019 הוא המומלץ?

Bobcat 5 של מארין
Trek marlin 7 של ctc
Big nine 300 של מרידה
Storm 9.1 של נורקו, שמשווק מצמן

v>תודתי על הסיוע.
לצפיה ב-'בגדול התחרות די צמודה...'
בגדול התחרות די צמודה...
29/12/2018 | 21:40
33
למרידה יש מערכות עדיפות, ומזלג אויר (לאחרים מזלג קפיץ) אבל המזלג הוא של סאנטור...
הגלגלים של אף אחד מהזוגות לא הפילו אותי מהכיסא. החישוקים של נורקו עדיפים אבל הנאבות - השם ישמור...

ההתלבטות שלי תהיה בין בובקאט לביג-ניין.
לצפיה ב-'בגדול התחרות די צמודה...'
בגדול התחרות די צמודה...
30/12/2018 | 07:15
28
למרידה יש מערכות עדיפות, ומזלג אויר (לאחרים מזלג קפיץ) אבל המזלג הוא של סאנטור...
הגלגלים של אף אחד מהזוגות לא הפילו אותי מהכיסא. החישוקים של נורקו עדיפים אבל הנאבות - השם ישמור...

ההתלבטות שלי תהיה בין בובקאט לביג-ניין.
לצפיה ב-'זה עוד לא קרה לי'
זה עוד לא קרה לי
24/12/2018 | 21:55
115
בימי חלדי הספקתי לשבור שלדות, לקרוע שרשראות, לעקם מעבירים, לרסק פדלים ולפנצ׳ר אין ספור צמיגים.
אבל מחבר סטם-כידון שברתי בפעם הראשונה בשבת.
תוך כדי רכיבה במעלה הגבעות לכיוון יער קרית אתא, בערך ק׳מ מהבית, המסלול הדי קבוע שלי. עברתי את גדר הבקר, עליתי שוב על האופניים, התחלתי לדווש ולפתע ״קנאק״ חזק. חשבתי לרגע שסלע פגע בשלדה, אבל כשהכידון החל להסתובב סביב עצמו הבנתי שמשהו השתחרר.
שלפתי את אולר הכלים מתיק האוכף, הידקתי את הברגים ולפתע אני רואה את שני השברים במחבר ההידוק.

חיזקתי מה שיכולתי, דווקא החזיק טוב, ועשיתי ״אחורה פנה״ הביתה, שם החלפתי לזוג אופניים אחר (אחד היתרונות של להחזיק שלושה זוגות). הבוקר החלפתי את הסטם למשהו שהיה זרוק אצלי במחסן משדרוג קודם.

מסתבר ש״רייס-פייס״ לא מוכרים את המחברים האלה בנפרד. צריך להחליף את כל הסטם או לנסות לבדוק את יש להם הזמנה מיוחדת.
לצפיה ב-'איך מגיעים לתחנת הדלק בצומת שמשון (לבאים משער הגיא בכביש 38)'
איך מגיעים לתחנת הדלק בצומת שמשון (לבאים משער הגיא בכביש 38)
19/12/2018 | 08:41
2
53
כביש 38 עבר שיפוץ ושידרוג משמעותי ויש שינויים בתנועה.
מחלפים חדשים ואין ספור מעגלי תנועה.
פעם הייתי חונה בתחנת הדלק וממשיך עם האופניים.
כיום אם אני מגיע משער הגיא ובצומת שמשון אין פניה שמאלה לתחנת הדלק.
במפות גוגל לא מסומנת פניה שמאלה מכביש 38 עד בית שמש. זה המצב בשטח?
צריך להמשיך לכיוון בית שמש עד תחנת המשטרה ב 3855? או שהמפות לא מעודכנות?
באותו עניין - אם אני יורד בכביש צובה המפות לא מראות אפשרות לפניה שמאלה לכיוון בית שמש. ובשטח?
אשמח להבהרות מהנמצאים בשטח
לצפיה ב-'זה בגלל שאתה מחפש פניה שמאלה...'
זה בגלל שאתה מחפש פניה שמאלה...
19/12/2018 | 12:42
1
58
אתה ממשיך אחרי התחנה 500 מטר ובמחלף הבא אתה יוצא ימינה ומבצע ״שמיניה״: בכיכר שממערב לכביש-38 אתה עושה U-turn, חוצה את כביש 38 על הגשר, יוצא שוב ימינה בכיכר מצדו המזרחי של כביש-38 ומבצע פניה של 270 מעלות לימין שמחזירה אותך לכביש 38 בכיוון צפון.

בהגעה מכביש צובה אתה פונה שמאלה בכביש המקביל שנמצא מזרחה לכביש-38, בכיכר של צומת נחשון אתה חוצה על הגשר את כביש-38 לצידו המערבי ופונה משם שמאלה לכביש-38 דרום.
לצפיה ב-'כביש 38 - תודה '
כביש 38 - תודה
19/12/2018 | 15:14
42
ומתחנת הדלק לכביש צובה גם חסר לי חיבור.
אחקור זאת בשבת הבאה...
לצפיה ב-'שימון שרשרת אופני שטח'
שימון שרשרת אופני שטח
14/12/2018 | 23:57
3
69
יש לי 2 מיכלים האחד שמן רטוב והאחר שמן יבש [על בסיס סיליקון].
איך מומלץ לשמן ברכיבת שטח כביש משולב ואיך לרכיבת שטח בלבד...
לצפיה ב-'יבש'
יבש
15/12/2018 | 16:24
2
52
שמן רטוב רק ברכיבות חורף על כביש רטוב או רכיבות שטח שכוללות הרבה מעברי מים רטובים.

ברכיבות שמתאפיינות במערכת הינע שלא נרטבת - עדיף תמיד שמן יבש.
לצפיה ב-'האם כדי שלא יטפטף על הגלגל?'
האם כדי שלא יטפטף על הגלגל?
22/12/2018 | 08:53
1
20
לצפיה ב-'טיפטוף עודפים על הגלגל הוא לא בעיה'
טיפטוף עודפים על הגלגל הוא לא בעיה
22/12/2018 | 11:36
48
אלא אם כן אתה משתמש במעצורים חישוק.

שמן יבש מספק אותה רמת סיכה כמו שמן רטוב.
יש לו שתי תכונות:
1. השפעתו נמוגה מהר יותר ויש צורך לשמן לעיתים תכופות יותר (כל 50-100 ק׳מ או כשהשרשרת מבקשת).
2. בשל היותו יבש הוא סופח פחות לכלוך/אבק ולכן שומר על מערכת הינע נקיה יותר. זה משמעותי בארצנו המאובקת.

לכן - כל עוד לא יורד גשם (ששוטף את השמן היבש ומשאיר שרשרת חשופה) - עדיף שמן יבש ששומר על מערכת נקיה. לכלוך מזיק ומפריע לא פחות (ואפילו יותר) מאשר היעדר שימון.

מה שמטפטף על הגלגל מנגבים בסמרטוט. לא צריך להתרגש. לא מזיק.
חשוב להיזהר שלא יכנס שמן לרוטור של המעצור או לקליפר. רפידות דיסק משומנות זה טוטאל לוס לרפידה. אל תנסה אפילו לנקות. פשוט זרוק ותתקין רפידות חדשות אחרי שניקית את הרוטור טוב טוב משאריות שומנים.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

רעות מרכז רפואי שיקומי
רעות מרכז רפואי שיקומי
עו
מירב אשל משרד עו"ד
פורום כאב
פורום כאב כרוני

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה