לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2873728,737 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'סוג משכך קדמי באופניים מ 2008'
סוג משכך קדמי באופניים מ 2008
19/08/2018 | 13:52
2
12
יש לי אופני הרו שיפט אר 1 2008.
המשכך הקדמי הוא מסוג Xcr Suntour (כתוב עליו M9 או MG לא סגור על זה). רציתי לדעת איזה סוג משכך זה, אני יודע שבצד אחד יש קפיץ אבל שאני פותח את המשכך צד אחד נשאר תקוע בחלק הפנימי וכדי להוציא אותו צריך להפעיל מעט כוח. לכן מרגיש לי כאילו היה שמן שנזל, יש לציין שפתחתי את המשכך היה שם משהו שנראה כמו מים, מצרף סרטון של מישהו שיש לו משכך דומה וביצע לו תחזוקה. אני עשיתי אותו דבר ומפריע לי שלמעשה צד אחד במשכך קבוע סגור.

https://www.youtube.com/watch?v=fROCLsliCws

יש לציין שלא הצלחתי לפתוח את החלק שמעל הנעילת משכך.
לצפיה ב-'לא כל כך הצלחתי להבין מהתיאור שלך מה תקוע'
לא כל כך הצלחתי להבין מהתיאור שלך מה תקוע
20/08/2018 | 07:00
1
10
ומה אתה מתכוון כשאתה אומר ״תקוע.

בכל מקרה - נראה לי שמדובר במזלג קפיץ פשוט. הצד השני, תלוי בדגם, משמש לשיכוך הריבאונד (חזרה, התארכות לאורך המקורי) ומבוסס לרוב על זרימה של שמן דרך חריר. המערכת הזו אמורה להיות סגורה.

לגבי הטיפול - הדוגמה בסרטון היא דוגמה רעה מאד. בסרטון מודגם שימוש ב-WD40 לניקוי המזלג כאשר משתמשים במסיר החלודה הזה להוריד לא רק את החלודה אלא גם את כל הגריז ושאר חומרי הסיכה שהיו בתוך המזלג. בסופו של דבר בסרטון בהדגמה לא מגרזים את המזלג מחדש אלא ממלאים את הכל בעוד מסיר חלודה וסוגרים את המערכת בלי גריז ובלי חומרי סיכה אחרים.
בסרטון ההדגמה רואים את המזלג מבצע תנועה כלשהיא לאחר ה״טיפול״ אבל לא מראים מה קורה אחרי כמה ימים כאשר מסיר החלודה מתנדף ומשאיר אחריו מזלג יבש.

חשוב לזכור שבעוד WD40 הוא מסיר חלודה יעיל מאד, הוא לא חומר סיכה. הוא לא שמן. הוא לא גריז והוא לא חלופה לאף אחד מהם. תפקידו הוא ניקוי של המשטח והסרת חלודה ושאריות חומרי סיכה ישנים על מנת להכין את השטח לטיפול בחומרי שימון חדשים ונקיים. את החלק הזה לא מדגימים בסרטון.

אחרי שניקית את המזלג - צריך למרוח את החלקים הנעים ומשטחי החיכוך בגריז מתאים. מזלגות צריכים גריז עדין.

אם בכל זאת לא תצליח - מומלץ לקחת את האופניים למכונאי.
לצפיה ב-'הסבר למה התכוונתי'
הסבר למה התכוונתי
20/08/2018 | 16:56
3
זאת אומרת שבוכנה בצד אחד יוצאת נניח 20 ס"מ ובצד השני רק 10 ס"מ.
לי זה מרגיש כאילו היה שמן שנזל ולכן נוצר המצב הזה אבל במידע המועט שהצלחתי למצוא על המשכך הזה כתוב שהוא עובד על קפיץ ולא מוזכר שיש שמן.
כדי להוציא אותה אני מושך לא חזק והיא יוצאת, ברגע שעוזב נשאבת חזרה פנימה.
זה כאילו היא במצב הפוך ממה שצריך. 
לצפיה ב-' היום ב- 15:00: אירוח וידאו בנושא תמ"א 38 '
היום ב- 15:00: אירוח וידאו בנושא תמ"א 38
20/08/2018 | 09:44

תמ"א 38- ברכה או קללה
היום זה קורה! בשעה 15:00 יעלה אירוח וידאו חדש באתר בו תוכלו לקבל תשובות לשאלות שלכם בנושא תמ"א 38 - תוכנית חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. 
 יש לכם עדיין שאלות? היכנסו עכשיו לשרשור האירוח וכתבו
לצפיה ב-'אודה לתשובתכם: מה מבין 2 אופני מדבקה אלו עדיפות? תודה'
אודה לתשובתכם: מה מבין 2 אופני מדבקה אלו עדיפות? תודה
12/08/2018 | 10:02
8
32
לצפיה ב-'לזוג הראשון מעצורי דיסק. '
לזוג הראשון מעצורי דיסק.
12/08/2018 | 18:23
7
20
לצפיה ב-'אז תכל'ס עדיף הראשון?'
אז תכל'ס עדיף הראשון?
12/08/2018 | 22:23
6
6
לצפיה ב-'תכל׳ס עדיף מה שיותר נוח ומתאים למימדי הגוף'
תכל׳ס עדיף מה שיותר נוח ומתאים למימדי הגוף
13/08/2018 | 06:32
5
17
מעצורי דיסק זה יתרון, אבל בהנחה שמדובר באופניים שילמדו אותך בעיקר לסידורים בשכונה ולא לשימושי ספורט או כושר - אני לא חושב שמעצורי דיסק הם פרט הכרחי.
לצפיה ב-'למה מעצור דיסק מכני זה יתרון על וי ברקס?'
למה מעצור דיסק מכני זה יתרון על וי ברקס?
13/08/2018 | 21:56
4
11
מניח שיש יתרון קל בימים של גשם ובוץ אבל בכללי נראה לי שכוח העצירה של ויברקס טוב יותר ממעצור דיסק מכני.
לצפיה ב-'כוח העצירה של דיסק טוב יותר בלי קשר למנגנון ההינע'
כוח העצירה של דיסק טוב יותר בלי קשר למנגנון ההינע
13/08/2018 | 22:22
3
14
דיסק הידראולי מאפשר מודולציה שקשה לקבל בדיסק מכני. אבל כאשר אתה לוחץ על הידית עד הסוף - מעצור מכני והידראולי עוצרים אותו הדבר.  כמובן שזה בהינתן שמדובר ברפידות ורוטור באותה איכות.

מעצור חישוק סובל לא רק מירידה בתפקוד בגשם ובוץ אלא גם מהשמיניות בחישוק, מסירבול בעת הורדת והרכבת גלגל.
לצפיה ב-'יש לי כמה זוגות אופניים האמת שלא הרגשתי הבדלים '
יש לי כמה זוגות אופניים האמת שלא הרגשתי הבדלים
14/08/2018 | 00:20
2
17
בין ויברקס לבין הדיסק המכני אבל אולי זה בגלל שהוא מחברה שלא הייתה להיט ב 2008 וכנראה איכות ירודה. (Tektro)
לצפיה ב-'לפעמים צריך להגיע למצבי קיצון כדי להרגיש בהבדל'
לפעמים צריך להגיע למצבי קיצון כדי להרגיש בהבדל
14/08/2018 | 06:21
1
22
הדברים הטריביאלים (שמיניות ובוץ) הם מצבים שלא תמיד תגיע אליהם.
אבל התחממות של החישוק בירידה ארוכה ובעקבותיה ירידה בתפקוד של הרפידה, או נזק לצמיג או לפנימית.
קרה לי פעם בירידה של שלוחת נוצה מרמת הגולן לרמות. את הק׳מ האחרון ירדתי ברגל עם פנימית נטולת וונטיל.

ואכן, מעצור דיסק מחורבן הוא מעצור דיסק מחורבן, ויש מצב בו הוא לא יהיה איכותי כמו מעצור וי טוב.
בהשוואה שבוצעה פה מדובר במעצור דיסק בסיסי מול מעצור וי בסיסי. אני מניח ששניהם לא מערכות איכותיות במיוחד והיתרון של מעצור הדיסק הוא בתפעול מבלי להתייחס לכושר העצירה, שממילא אינו מרכיב משמעותי באופני ״סידורים״ עירוניים.
לצפיה ב-'סליחה טעות בשרשור'
סליחה טעות בשרשור
20/08/2018 | 16:53
4
.
לצפיה ב-'אופניים ראשונים- מה עדיף?'
אופניים ראשונים- מה עדיף?
12/08/2018 | 10:14
1
33
מעוניין לקנות אופניים פשוטים, לרכיבה בעיר.
יש לי 2 אופציות- אופני עיר עם הילוך יחיד 26'' או אופניים מתקפלים 20'' 6 הילוכים שימנו.
מה עדיף לפי דעתכם?
תודה
לצפיה ב-'תלוי בך'
תלוי בך
12/08/2018 | 12:11
35
אם עליה על רכבת חשובה לך, אז יתרון משמעותי למתקפלים. מעבר לזה למתקפלים יש רק חסרונות בעיני. גלגלים קטנים = פחות נוח לרכיבה ולתמרון, שלדה מתקפלת = יותר נקודות תורפה מכניות.
אם יש לך עליות משמעותיות באזור הרכיבה שלך, רכיבה עם הילוך אחד עשויה להיות מאתגרת.

אני רוכב בעיר מישורית על 26 עם הילוך אחד. ומרוצה מהפשטות והיעילות המכנית. כשרכבת נראית באופק אני מתחיל לקלל או לחשב שעות עליה, או לחבר את המצבר לאופנוע.
לצפיה ב-'גראבל-שמאבל'
גראבל-שמאבל
11/08/2018 | 11:57
3
51
מי שאולי זוכר, לפני כמעט שנה התחדשתי באופני גראבל BSB של ״ניינר״.

ניצלתי זיכוי שהיה לי בחנות האופניים לבצע להם הסבה חלקית למערכות שטח.

במקור האופניים הגיעו עם מערכות אולטגרה 6800 2/11 וכידון כביש.

הבוקר רכבתי על הגרסה המעודכנת: כידון שטח ומערכות סראם eagle x.o.1 של 1/12.

בדרך התחלפו המעצורים משימאנו 785 אולטגרה לשימאנו 6800 XT משום שידיות המעצור של מעצורי שטח לא מתאימות לקליפרים של 785.

שינוי נוסף: מוט אוכף עם setback של 16 מ׳מ והחלפת הסטם מ-80 מ׳מ ל-100 מ׳מ וזאת כדי לפצות על מיקום שונה של הכידון.

שילוב של פלטה 38 עם קסטה 10-50 הרבה יותר נוח בעליות מפלטות 36-46 על קסטה 11-36.
במישורים ובירידות לא חסרו לי הילוכים מהירים. דיווש בקדנצה סבירה במהירות של 35 קמ׳ש. מעל זה ממילא אני מגיע רק בירידות בלי דיווש.

השרשרת קצת משקשקת בעליות. בכל זאת יש לה פיתול לא קטן,ְ אבל זה מאפיין את המערכת הזו והיא בנויה להתמודד עם זה.
לצפיה ב-'תמונה ?'
תמונה ?
13/08/2018 | 12:57
2
5
לצפיה ב-'הנה'
הנה
14/08/2018 | 16:53
1
28
מצטער על הפאנלים. היום הדשא באופנה.
לצפיה ב-'נראים מעולה!!'
נראים מעולה!!
16/08/2018 | 15:51
5
לצפיה ב-'תיקון גלגל "26 ישן וטוב ?'
תיקון גלגל "26 ישן וטוב ?
07/08/2018 | 00:44
5
35
יש לי גלגל "26 שימנו XTR ישן, נשבר לו שפיץ
וקיבל שמינייה, צריך תיקון \כיוון, בחנות שלי
אמרו שלא יודעים איפה להשיג שפיצים כאלה...
יש מישהו שיכול להמליץ על מקום במרכז
(אני גר ברעננה)
שיש סיכוי לתיקון הגלגל ? .
לצפיה ב-'תעלה תמונות בבקשה, ושם דגם מדויק, אם רשום '
תעלה תמונות בבקשה, ושם דגם מדויק, אם רשום
07/08/2018 | 09:53
4
13
לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
07/08/2018 | 13:14
3
41
תמונה
לצפיה ב-'אתנ כנראה צריך shimano xtr straight pull spokes'
אתנ כנראה צריך shimano xtr straight pull spokes
07/08/2018 | 19:07
28
תתחיל מכאן
ויש באיבי

לגבי מי שמתקן כיום אין לי מושג
לצפיה ב-'והנאבה?'
והנאבה?
08/08/2018 | 01:49
1
29
יכול באמת להיות שמדובר ב-straight pull ודי בטוח שאצל CTC תמצא גם את השפיצים וגם מי שידע להחליף ולכוון.
לצפיה ב-'התכוונתי DAA (יבואני שימנו) ולא CTC (יבואני טרק)'
התכוונתי DAA (יבואני שימנו) ולא CTC (יבואני טרק)
08/08/2018 | 02:34
29
למרות שאני בטוח שגם אצל CTC תמצא מתקני גלגלים מדופלמים.

האתר של DAA.co.il מפנה אותך לטיפול בחנות ״סיגמא״ בצומת מגידו ואני יכול להעיד על אורגול, המכונאי הראשי שלהם, שהוא איש מקצוע לעילא ולעילא.
לצפיה ב-'בעיה בכיוון אוכף'
בעיה בכיוון אוכף
07/08/2018 | 10:39
6
37
מנסה להוריד את האוכף טיפה קדימה ונראה שהגעתי לקצה היכולת למרות שהאוכף ישר לגמרי. ניסיתי להפוך את המוט/ את האוכף אבל קיבלתי אותה תוצאה. משהו שפספסתי??
לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
07/08/2018 | 10:42
42
הנה תמונה
לצפיה ב-'עוד תמונה'
עוד תמונה
07/08/2018 | 10:43
29
לצפיה ב-'מוט אוכף של בורג יחיד?'
מוט אוכף של בורג יחיד?
07/08/2018 | 13:05
1
28
אתה אמור לשחרר את הבורג ולעלרד את האוכף סביבו.

אם הגעת לקצה טווח התנועה ולא מדובר במעצור מכני ששחרור נוסף של הבורג יתגבר עליו, אז כנראה שתצטרך מוט אוכף אחר.

דרך אגב, מהתמונות שצרפת, נראה לי שבכל מקרה כדאי שתחליף למוט אוכף עם setback של 20 מ׳מ משום שהאוכף מותקן כעת בקצה המהלך של המסילה. מצב לא בריא.
במקרה זה בחר מראש מוט אוכף של שני ברגים.
לצפיה ב-'אכן. בורג יחיד'
אכן. בורג יחיד
07/08/2018 | 13:11
19
וזה אכן קצה טווח התנועה. מוזר לי שאין אפשרות לעוד זווית קדימה. אבל כנראה שאתה צודק.
תודה
לצפיה ב-'תבדוק 2 דברים'
תבדוק 2 דברים
07/08/2018 | 18:58
1
29
בגלל שהכסא משוך אחורה עד הקצה כנראה הוא נתקע במוט ולא מאפשר תנועה
עוד אפשרות היא שהרוכב שמחזיק את הכסא תקוע וצריך לפתוח את הבורג די הרבה כדי להקפית את הרוכב מעל החריצים שבתחתיתו
בהצלחה

לצפיה ב-'אני אבדוק. תודה'
אני אבדוק. תודה
07/08/2018 | 20:26
10
לצפיה ב-'סבא קנה אופניים לבת שלי'
סבא קנה אופניים לבת שלי
05/08/2018 | 15:20
1
47
פעם לפני 7-8 שנים קנינו אני ואישתי אופנים לא של מותג אבל מריבוי המשימות גידול ילדים וכו' האופניים נשכחו במחסן העלו אבק השבוע חמי קנה אופניים לבת שלי מייד נזכרנו באופניים שנשכחו במחסן והעלו אבק מה צריך כדי להיות בטוח שגם אחרי שנים האופניים האלו בטוחות לרכיבה האם עדיף לקחת אותן לחנות מהן הן נקנו ולבקש ממנו לעשות תחזוקה או שיש דבר או שניים שאני יכול לעשות בעצמי תודה מראש לכל העונים.
לצפיה ב-'לבדוק מצב של חלקי גומי ולהחליף מה שהתבלה. לשמן ולהסיר חלודה'
לבדוק מצב של חלקי גומי ולהחליף מה שהתבלה. לשמן ולהסיר חלודה
05/08/2018 | 16:02
35
החלפת צמיגים תוכל לבצע לבד.
החלפת רפידות מעצור (אם מדובר ברפידות גומי של מעצורי חישוק) תוכל לבצע לבד אבל הכיוון אחרי ההחלפה עשוי להיות מאתגר.
במידה והכבלים החלידו - תצטרך לגשת למכונאי בחנות. ההחלפה דורשת כלים מיוחדים לחיתוך הכבל (פלאייר או קאטר לא יעשו את העבודה) וכיוון מערכת ההילוכים והמעצורים מצריך מיומנות.

מעבר לזה ניקוי חלודה, שימון (עדיף בשמן יעודי שתקנה בחנות אופניים) תוכל לבצע לבד.

לצפיה ב-'עזרה בקניית אופני הרים'
עזרה בקניית אופני הרים
04/08/2018 | 13:04
3
49
שלום לכולם,
אני מעוניין להחליף את האופניים הישנים בחדשים (Marin 26 ז"ק)
סגנון רכיבה- שבילים לבנים עד חוליים בסופ"ש ומדרכות באמצע השבוע לשמירה על הכושר.
תקציב- סביבות 4000
הדגמים שעלו לאחר סיבוב ראשוני הם:
MERIDA BIG NINE 300 2019 - חשבתי גם על MERIDA BIG NINE LIMITED 2018 או 2019 MERIDA BIG NINE 600, אבל אני חושש קצת ממערכת ה- 11X1 וחוסר במהירות בכביש ותנוחת רכיבה שפופה מידי.המפרט של ה-300 די מרשים יחסית למחיר, Shimano XT , בולם אוויר ולא קפיץ, אפילו שקראתי עליו חוות דעת לא מחמיאות. מחיר- 3200
TREK MARLIN 7 2018- מחיר- 3000 מפרט לא רע, בולמי RockShox וכו'
GHOST KATO 3.9 - מחיר- 3500
GIANT TALON 3 2017 מחיר- 2500, 27.5"
Revel 29er 1 2016 מחיר- 3400
המרידה 300 הרגישו נוחים לרכיבה, אבל זה כמובן רק אחרי 5 דקות רכיבה ולפני כיוונונים באופניים האחרים, ככה שלא נראה לי שזה אומר הרבה...
מה שגם הפתיע אותי זה שכל המוכרים דווקא המליצו על דגמים יותר פשוטים לצרכים שלי (300 ולא big nine וכו')
אשמח לחוות דעת, במיוחד אם יש לכם נסיון אישי עם אחד הדגמים.
לצפיה ב-'התייחסות עקרונית לפני הפרטים'
התייחסות עקרונית לפני הפרטים
04/08/2018 | 13:43
2
45
א. כמובן שהמדד הכי חשוב הוא הנוחות.
ב. יש אמת בדברי המוכרים בחנויות שלמטרות שציינת אפשר להסתפק באופניים פשוטים יותר. אז מה? אם אתה מוכן להשקיע - לך על זה. אופניים משוכללים (ויקרים) יותר, כל עוד זה לא בא על חשבון הנוחות, יהיו לרוב עמידים יותר ויסבלו מפחות תקלות ובלאי.
ג. הבט על הפרטים הקטנים, חלקם לא מפורט פה ותצטרך לבדוק בעיניים ולשאול את בעל החנות.
- צירי הגלגלים. QR זה טכנולוגיה מיושנת. ציר קדמי 15 וציר אחורי 12 מ׳מ זה המינימום ולא הייתי מתפשר פה.
- רוחב פנימי של החישוק. ממליץ לבחור חישוק בעל רוחב פנימי 21 מ׳מ ומעלה.
- הולכת כבלים בתוך השלדה. מעיד לרוב על תכנון מתקדם יותר ורמת גימור גבוהה.
- לא לחשוש ממערכות 1x ובדגמים שהצגת יש אחד עם 1/11 של שימנו ואחד עם 1/12 של סראם. אם אין לך תכניות לעליות ושיפועים - בקש להגדיל את הפלטה הקדמית במעמד הקניה. 2 או 4 שיניים יותר מהמספר שמוצע במפרט המקורי.
לצפיה ב-'אשמח גם לחוות דעת לגבי הדגמים '
אשמח גם לחוות דעת לגבי הדגמים
04/08/2018 | 14:56
1
34
על הנייר המרידה נראים כקניה המשתלמת ביותר, רק שקצת מדאיג אותי ששמעתי על כמה רוכבים שהם לא נוחים להם, אבל אני מניח שזה משהו אישי.
לצפיה ב-'לא ניסיתי אף לא אחד מהדגמים הספציפיים'
לא ניסיתי אף לא אחד מהדגמים הספציפיים
05/08/2018 | 13:31
27
ג׳יאנט XTC זה הכי קרוב שעכוזי שזף והם נוחים לי מאד עד עצם היום הזה.
אך כפי שציינת - נוחות זה עניין מאד אינדיבידואלי.
לצפיה ב-'Evoke'
Evoke
03/08/2018 | 22:03
2
32
שלום,

אשתי מחפשת אופניים בשביל נסיעה לעבודה ובהמשך, כשהילדים יגדלו קצת, נסיעה גם איתם. בגדול, מה שחשוב לה זה שיהיו הילוכים כדי שהרכיבה תהיה קלה.
בכה חנויות באיזור שלנו מחזיקים אופניים של חברת Evoke. אני לא מכיר חברות אופניים עד כדי כך אז תהיתי אם זאת חברה מומלצת. כמו כן, כמה, בערך, אמורות לעלות אופניים כאלה למישהי בגובה כ-1.70 מ'?

תודה,
Rock
לצפיה ב-'Evoke הוא מותג מוכר '
Evoke הוא מותג מוכר
03/08/2018 | 23:51
1
43
שמייצר דגמים ברמות שונות וליעודיים שונים.
אופניים ברמת כניסה, של כל המותגים המוכרים, עולים בין 1500-2000 ש׳ח ומשם השמים הם הגבול.

חשוב להתאים את האופניים למידת הרוכב/רוכבת. כדאי להגיע לחנות ולמדוד את האופניים כדי לבחור מידה מתאימה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/08/2018 | 08:23
4
לצפיה ב-'מחפש אופני הרים מחברה איכותית עם שלדת *פלדה*'
מחפש אופני הרים מחברה איכותית עם שלדת *פלדה*
30/07/2018 | 18:55
5
78
מחפש אופני הרים עם שלדת פלדה (ולא אלומיניום) חזקה, מחברה איכותית ולא מדבקה. אפשר המלצןת? או לפחות שם של חברות איכותיות? ומה זו למשל חברת Impulse
לצפיה ב-'kona'
kona
30/07/2018 | 20:42
2
29
לצפיה ב-'מה עם חברות כמו vision או totem'
מה עם חברות כמו vision או totem
31/07/2018 | 02:01
1
39
מה עם חברות כמו vision או totem
לצפיה ב-'זה לא עונה כל כך על ההגדרה של "איכותיות"'
זה לא עונה כל כך על ההגדרה של "איכותיות"
31/07/2018 | 11:49
53
סתם מותגי מדבקה מקומיים לאופניים סיניים זולים מאוד.
לא ברור מה אתה רוצה, ולמה. 
למה דווקא פלדה? למה אתה חושב שזה "חזק יותר"? למה אתה צריך "חזק יותר"? 
לאיזה מטרה?
לצפיה ב-'נסה את SIR של Niner'
נסה את SIR של Niner
31/07/2018 | 04:58
51
ראשי התיבות של הדגם הם Steel Is Real.

גם Lanskey מייצרים שלדות פלדה (וטיטאניום) מצויינות.
לצפיה ב-'חברים האם אופני MUSTANG JUMPY '
חברים האם אופני MUSTANG JUMPY
30/07/2018 | 17:10
1
51
חברים הא םהאופנים האלו הם מדבקה?
או שיש לי אופניים הראויות לתואר. 
תודה וקיץ נעים 
לצפיה ב-'ראויות לתואר'
ראויות לתואר
31/07/2018 | 04:55
38
המכובד ״אופני מדבקה״.
לצפיה ב-'לא מצליח לייצב את האופניים על המנשא רכב - מפחיד לנסוע ככה'
לא מצליח לייצב את האופניים על המנשא רכב - מפחיד לנסוע ככה
29/07/2018 | 15:13
6
42
קיבלתי מנשא אופניים לרכב. לקח זמן אבל הבנתי את ההיגיון והתקנתי אותו על הרכב. נראה שהוא יציב.
כששמתי את האופניים בשקעים המיועדים לכך הם נעו בקלות - ראו וידאו מצורף.
https://youtu.be/vkB-eRIt3CI
יש גומי שיוצא מהמנשא ואפשר לעטוף איתו את האופניים, אבל זה לא תורם ליציבות.

מה עשיתי לא נכון?

תודה!

לצפיה ב-'קשור את האופניים למנשא בנקודה שלישית. '
קשור את האופניים למנשא בנקודה שלישית.
30/07/2018 | 05:24
3
32
כרגע האופניים מחוברים בשתי נקודות שמהוות ציר תנועה.
חבר נקודה שלישית (מאחד הגלגלים או חלק אחר בשלדה) והתנועה תיפסק.
לצפיה ב-'תודה. יש איזו המלצה לכבל כלשהו שמיועד לכך?'
תודה. יש איזו המלצה לכבל כלשהו שמיועד לכך?
30/07/2018 | 10:58
2
21
כמו איזה ראצ'ט לא ארוך?
לצפיה ב-'לא שווה לעשות על זה דוקטורט. '
לא שווה לעשות על זה דוקטורט.
30/07/2018 | 13:28
1
39
חתיכת גומי. חבל. רצועת קשירה. עדיף משהו עם ״שחרור מהיר״ כדי להקל על הפתיחה והסגירה. רק להקפיד שאם יש לך אבזם שחרור מהיר או מתיחה - שהוא לא מתחכך בשלדה כי היא יפגע בצבע.
לצפיה ב-'צודק, מעמיק יותר מידיי אבל תבין אותי'
צודק, מעמיק יותר מידיי אבל תבין אותי
30/07/2018 | 13:47
30
האופניים מתנדנדות, בזה לא משחקים.
לצפיה ב-'פנימית ישנה עושה את העבודה יופי טופי'
פנימית ישנה עושה את העבודה יופי טופי
30/07/2018 | 19:55
1
24

לצפיה ב-'תודה לכל המשיבים/ות'
תודה לכל המשיבים/ות
30/07/2018 | 21:30
9
לצפיה ב-'האם כדאי להזמין כמה פנימיות באינטרנט'
האם כדאי להזמין כמה פנימיות באינטרנט
29/07/2018 | 14:47
3
33
אני רוצה להתחיל לתקן פנצ'רים בעצמי. חשבתי שיהיה לי מלאי של כמה פנימיות, לקנות משאבה טובה ובכל פעם כשיש פנצ'ר לתפעל את העניין בעצמי.

איפה כדאי לקנות מלאי של כמה פנימיות? בחנות האופניים או שאפשר למצוא משהו זול באינטרנט?

בנוסף, האם עוד שמים היום חומר להדבקת פנצ'רים בתוך הפנימית? או לרדת מזה?
לצפיה ב-'פנימיות עם ג׳יפה כמעט בלתי אפשרי לתקן'
פנימיות עם ג׳יפה כמעט בלתי אפשרי לתקן
30/07/2018 | 05:26
2
41
הג׳יפה שיוצאת מהחור מונעת הידבקות של המדבקה על הפנימית.

בהזמנה באינטרנט תוכל אולי לחסוך כמה שקלים. רק בדוק שעלות המשלוח לא מאיינת את ההבדל.

ובכל מקרה - צמיג טיובלס הוא הפתרון הטוב ביותר. יותר לא תצטרך לתקן פנצ׳רים.
לצפיה ב-'בחנויות אופניים עושים צמיגי טיובלס?'
בחנויות אופניים עושים צמיגי טיובלס?
30/07/2018 | 11:00
1
24
או שזה הורס להם את הפרנסה?
כמה עולה להסב לטיובלס?
לצפיה ב-'אם החישוק מותאם אז המחיר לא גבוה'
אם החישוק מותאם אז המחיר לא גבוה
30/07/2018 | 13:25
30
חישוק מותאם מצריך רצועת אטימה (חמישים שקל), שני וונטילים (30 שקל) וחומר אטימה (30ְשקל לגלגל).

חישוק לא מותאם יצריך ערכה שתעלה קצת יותר, אבל אפשר לאלתר חלופה משתי פנימיות ישנות.

חנויות אופניים ישמחו למלא עבורך ג׳יפה בצמיג או למכור לך ג׳יפה למילוי עצמי.

מבחינתי הסבה לטיובלס זה לא עניין של צורך אלא של נוחות וראש שקט. הידיעה שהסיכוי לקבל פנצ׳ר יורדת כמעט לאפס שווה הרבה יותר מהחיסכון הכספי (שלאורך זמן קיים גם הוא).
לצפיה ב-'מספר שאלות - לפעמים במודעות ליד שם החברה מצוין מספר'
מספר שאלות - לפעמים במודעות ליד שם החברה מצוין מספר
28/07/2018 | 19:49
2
44
ראיתי שלגבי אופני ראלי מצוין 54 ו 60 ,האם הכוונה שהאופניים מגיעים בגדלים שונים ?
הגובה שלי 1.80  - איזה דגם אני צריך?

כמה סביר לשלם לאופני ראלי ספורט ישנות (30 שנה) אך מתפקדות ?
ראיתי טווח מחירים רחב יחסית.

הבנתי שיש הבדל בין צביעה איכותית +תנור לצביעה רגילה ,האם זה אכן נכון ?
כמה עולה צביעה +תנור ?

תודה

לצפיה ב-'מצאתי לינק לפרוט העלויות,האם לדעתכם אלו המחירים ?'
מצאתי לינק לפרוט העלויות,האם לדעתכם אלו המחירים ?
28/07/2018 | 21:17
1
23

עלות התזת חול – כ 100 שקלים.

נבחר הצבע הלבן כבסיס ואליו התווספו מדבקות ייחודיות - עלה כ-600 שקלים.

טיפול "אנודזיה" – עלות תהליך מסוג זה תלוי בגודל החלק, בכל מקרה מדובר בכמה עשרות עד כמה מאות שקלים.

צביעה - הצביעה נעשית במגוון טכניקות - מחיר צביעת שלדה מלאה נע בין 700 ל 1400 שקלים.

יש גם עלות עבור פרוק והרכבה - לא ברור כמה.

לסיכום:
העלות של הצביעה יותר יקרה מקניית חדשות.

ישנן אופניים סיניות מהסוג שאני מחפש (כמו ראלי ספורט,איכות לא ידועה) שעולות 200-250$ באליאקספרס ,
האם יש עלויות נוספות בקניה מחו"ל כמו מכס/מס/היטל כלשהו ?

תודה מראש
יצחק

לצפיה ב-'מע׳מ 17% על אופנים'
מע׳מ 17% על אופנים
29/07/2018 | 13:44
18
אין מכס מעבר לזה.

לגבי מידה: נכון יש מידות לאופניים.  

אופני כביש נמדדים בס׳מ ועבור גובה 180 תצטרך מידה בין 54-56. תלוי במבנה השלדה ובמבנה הגוף.
לצפיה ב-'מחשב לאופניים SunDing SD-563A'
מחשב לאופניים SunDing SD-563A
24/07/2018 | 12:24
8
61
שלום. קניתי את המכשיר הנ"ל. אין בטבלה המצורפת קוד עבור צמיג "29. גם בחיפוש במרשתת לא מצאתי. מה אפשר לעשות?

לצפיה ב-'אפשר למדוד לבד'
אפשר למדוד לבד
25/07/2018 | 00:01
6
44
מסמנים קו על הצמיג בדיוק בנקודת המגע שלו עם הקרקע.
מסמנים קו על הקרקע בדיוק בהמשך הקו שעל הצמיג.
מסיעים את האופניים כך שהגלגל עושה סיבוב אחד שלם.
מסמנים את המקום על הקרקע בהמשך ינקו שעל הצמיג.
מודדים את המרחק בין שני הקווים על הקרקע.

מעבר לזה יש לא מעט טבלאות היקף גלגלים באינטרנט.

ומעבר למעבר - מדידת מהירות באמצעות ג.פ.ס מדוייקת יותר ופשוטה יותר וכל טלפון נייד יעשה את עבודה באמצעות אפליקציות חינמיות רבות שישנן בחנויות האפליקציות.
לצפיה ב-'תודה על התגובה. '
תודה על התגובה.
25/07/2018 | 10:41
5
26
לא הבנתי איך הכיף הצמיג קשור לקוד שמתאים למכשיר?
לצפיה ב-'כלומר היקף הצמיג הוא הקוד?'
כלומר היקף הצמיג הוא הקוד?
25/07/2018 | 11:41
4
11
לצפיה ב-'אם הקוד הוא מספר סביב 200-250 אז כן'
אם הקוד הוא מספר סביב 200-250 אז כן
25/07/2018 | 14:33
3
26
בגדול זה ההיקף של גלגל האופניים ובאמצעותו מד המהירות מחשב את מהירות האופניים והמרחק שעברו.
אתה מתקין מגנט על אחד השפיצים בגלגל, חיישן מול המגנט ששולח אות למד המהירות בכל פעם שהמגנט עובר מולו. המחשב מחשב את המרחק והמהירות בכך שהוא יודע שהאופנים התקדמו את המרחק שהזנת למחשב בין  כל שני אותות שמגיעים מהחיישן.

יש גם שיטה לציין צמיגים לפי קוד מספרי אבל אני לא מכיר מדי מהירות שמשתמשים בו. זה לא קוד שמתורגם ישירות להיקף.
לצפיה ב-'תודה רבה. הקוד במילימטרים.'
תודה רבה. הקוד במילימטרים.
25/07/2018 | 15:31
2
29
26x2.25-->2115
26x2.1-->2095

לצפיה ב-'הנה טבלה שכוללת גם גלגלי 29'
הנה טבלה שכוללת גם גלגלי 29
26/07/2018 | 22:13
1
23
לצפיה ב-'והנה מחשבון'
והנה מחשבון
26/07/2018 | 22:17
15
http://www.berkshiresports.org/index.php?ID=bikeco...

אתה מזין את היקף הגלגל (במקרה שלך 29er).
אתה מזין את את רוחב הצמיג שלך (אני מניח משהו בין 2.1 ל-2.4)

אתה מקבל את ההיקף במ׳מ.
לצפיה ב-'זה לא מתאים ל 29" בגלל שיש לך בהגדרות אם אני זוכר'
זה לא מתאים ל 29" בגלל שיש לך בהגדרות אם אני זוכר
27/07/2018 | 11:41
23
טווח קטן יותר ולא ניתן להוסיף את המספר שצריך ל 29".

לצפיה ב-'שלום,מישהו זרק אופניים במצב לא טוב ואני אימצתי אותן (ברשות).'
שלום,מישהו זרק אופניים במצב לא טוב ואני אימצתי אותן (ברשות).
23/07/2018 | 20:31
6
139
האופניים הן מסוג BECIDAN (סוג טוב ?) ,הגלגלים עם חלודה וגם על גוף האופניים יש חלודה,גלגל אחורי עקום ומשתפשף בגוף האופניים ונראה לי שרצוי להחליף אותו.

אני מניח שמה שכרוך בפרוק והרכבה אני אוכל לנסות לעשות לבד אבל את הורדת החלודה והצביעה (צביעה מקצועית) צריך לעשות בעל מקצוע.

בקיצור הן זקוקות לשיפוץ יסודי,האם זה אפשרי ?
האם כדאי מבחינה כספית או שהן אבודות?

כמה יעלה חידוש (צבע+החלפת+הרכבת חלקים) על ידי מתקן/טכנאי אופניים ?

אינני רוכב מקצועי וגם אין לי כוונה להיות כזה,סתם מעונין שיהיו לי אופניים
מהסוג הזה שמעולם לא היו לי .

בתודה מראש
יצחק

לצפיה ב-'דווקא הצביעה היא החלק הפשוט'
דווקא הצביעה היא החלק הפשוט
24/07/2018 | 05:05
64
אני מניח שהחלפה של הגלגל האחורי וחידוש מערכות ההינע (שיכלול קרוב לוודאי החלפה של השרשרת, רפידות המעצורים והכבלים) יעלה לפחות כמו אופנים חדשים.

בסידן זה שם המשפחה של קובי בסידן, אחד מיבואני האופניים הוותיקים בישראל שקונה אופנים חסרי שם בסין ומדביק עליהם מדבקות. לא בהכרח אופניים גרועים.
לצפיה ב-'יכול להיות פרויקט נחמד'
יכול להיות פרויקט נחמד
24/07/2018 | 11:21
2
44
אבל כלכלית זה לא ישתלם. כמובן שזה לא השיקול היחידי...
לצפיה ב-'שאלות המשך לגבי העלות :'
שאלות המשך לגבי העלות :
24/07/2018 | 14:34
1
49
1)האם העלות של קניית החלקים עבור החלפת הכל חוץ משלדת האופניים (שני
גלגלים חלודים עם שפיצים שבורים+שרשרת+גלגל שיניים של מהלכים חלוד++++....ואת
שלדת האופניים צריך לנקות מחלודה+לצבוע ) יקרה יותר מקניית חדשות ?

2)האם יש חנות/מקום בת"א שבה אפשר לרכוש את החלקים החדשים ולמסור להורדת
חלודה וצביעה ?

3)מדוע צביעה היא החלק הפשוט ?

4)האם יש פורום שבו ניתן לשאול שאלות במקרה שאתקל בבעיות ?

לפתוח ולסגור ברגים אני יודע ולכן אנסה להרכיב לבד.

בתודה מראש
יצחק
לצפיה ב-'תשובות המשך'
תשובות המשך
25/07/2018 | 00:12
38
1. כמעט בטוח שאכן כן. המחיר של אופני כביש ״מדבקה״ חדשים יהיה קרוב לוודאי זול לעומת קניית גלגלים ומערכת הינע חדשים להרכבה על שלדה עתיקה.

2. גש לרחוב החשמונאים בתל אביב וסביבותיו. שפע חנויות אופניים שתמורת סכום ״סמלי״ ישמחו לשפץ את האופניים.

3. משום שעם נייר לטש, פחית צבע ומברשת - האופניים צבועים.

4. שלום! איך אפשר לעזור לך?

כדאי לציין בהזדמנות זו ששיפוץ אופניים מצריך יותר מאשר מפתח שוודי ומברג פיליפס.
לצורך חיתוך כבלים ומוליכי כבלים צריך קאטר ייעודי. פלאייר או ״לדרמן״ לא יעשה את העבודה.
לצורך פירוק והרכבת הקסטה (גלגלי השיניים האחוריים) צריך כלי ייעודי.
לצורך פירוק והרכבת השרשרת צריך כלי יעודי שמנתק חוליה ומחבר אותה מחדש.

למי שיש את הכלים ואת הידע (כיוון מערכת הילוכים זו תורה בפני עצמה) שיפוץ אופניים יכול להיות עיסוק נחמד לשעות הפנאי. למי שלא התנסה בתחזוקת אופניים ונעדר את הכלים והידע - בהצלחה!
אם אתה שייך לקבוצה של ״הבלתי מנוסים״ ורוצה אופני-עיר/כביש בזול - גש לחנות לקנות או חפש יד שניה במצב טוב. שיפוץ גרוטאה עלול להיות עסק יקר.
לצפיה ב-'אולי כדאי להנחית אותך קצת לקרקע'
אולי כדאי להנחית אותך קצת לקרקע
26/07/2018 | 09:28
1
57
אם אתה רוצה ללמוד איך לשפץ, מבלי להזיק לאופניים ששווים משהו -לך על זה.

שיהיה ברור, האופניים שבתמונה היו, גם כחדשים, גרוטאה עלובה שעונה על ההגדרה "אופניים" רק מבחינה משפטית (אי אפשר להוכיח שהם לא אופניים)

הייתי אפילו מסייג עוד קצת - גם אם תלמד כאן משהו מהפירוק וההרכבה, זה לימוד חסר ערך, כי רוב המערכות כאן שונות מאופניים באיכות סבירה. לכן, הידע שתקבל בתהליך לא רלוונטי בכלל לאופניים נורמליים.

עוד הערה לגבי הצביעה: לבצע צביעה טובה זה לא כל כך פשוט כמו שתיארו כאן. בשלב הראשון אתה צריך לפרק הכל מהשלדה. אין לך כלים לזה, למשל לפירוק ה- cups של מיסבי ההיגוי או ה- cone של מיסב ההיגוי התחתון שיושב על המזלג. הציר המרכזי כנראה החליד ביחד עם השלדה, אפילו עם כלי ייעודי כנראה שלא יתפרק.

אח"כ, צריך לבצע ניקוי חול לסילוק הצבע הקיים. 

כדי לצבוע על השלדה הערומה - וזה צריך להתבצע מייד אחרי ניקוי החול, אחרת היא מחלידה - צריך קומפרסור שמאפשר התזת צבע יסוד, ולאחר מכן להתיז את הצבע הרצוי, ולאחר מכן שכבות של לכה שקופה.

כל התהליך הנ"ל יעלה לך פי ארבע מאשר למצוא אופני כביש עם שלדת אלומיניום, מזלג קרבון ומערכות ברמה הכי גבוהה שיש, יד 2.
לצפיה ב-'תודה למגיבים - נחתתי - אתם צודקים - לא הבנתי את גודל המשימה.'
תודה למגיבים - נחתתי - אתם צודקים - לא הבנתי את גודל המשימה.
26/07/2018 | 09:55
40
לאחר קריאת התשובות שלכם ובאינטרנט הבנתי שהנושא לא כל כך פשוט
כמו שחשבתי וצביעה איכותית (צביעה+תנור)של השילדה אינה דבר זול,ויתרתי על החלום,
אופני "מרוץ" ראלי (לא סיניות) בצבע אדום או כחול יפה כמו שהיו לאחרים
כשהייתי צעיר כבר לא יהיו לי.

תודה לכל המגיבים על הסבלנות והמידע.
יצחק

לצפיה ב-'אוכף WTB Rocket V עם מסילות טיטניום '
אוכף WTB Rocket V עם מסילות טיטניום
21/07/2018 | 07:25
2
65
אחרי יותר מחמש שנות שירות תחת ישבני הלך אתמול בדרך כל בשר.
בסינגל החדש ביער קרית אתא נחיתה לא טובה ממדרגת סלע. האוכף משמיע קול זעקה. בהמשך הוא חורק אבל מאפשר המשך רכיבה.
כשהגעתי הביתה ראיתי שהמסילה שבורה.
יהא זכרו ברוך ושיימצא נתיב במסילות ישרים...

ברוך הבא Brooks B17.
לצפיה ב-'הרוקט אוכף מעולה - אבל לא שונה לגמרי מהברוקס?'
הרוקט אוכף מעולה - אבל לא שונה לגמרי מהברוקס?
26/07/2018 | 19:13
1
20
אם אינני טועה ה B17 קצת יותר (הרבה) בשרני..?
לצפיה ב-'אכן שונה בתכלית'
אכן שונה בתכלית
26/07/2018 | 22:18
19
אבל זה האוכף שהיה לי בבית זמין להרכבה. הוא לא הרבה יותר רחב אבל הוא מתנהג אחרת לגמרי.
לצפיה ב-'אופניים'
אופניים
15/07/2018 | 10:03
57

מבקש ,האם יש למישהו באזור הקריות אופניים 26 ,שלא זקוק
להם ,אפילו קצת פגום שדרוש תיקון ,ומוכן למסור אותם .
בבקשה להתקשר לדני טל '  0509522305

תודה
דני
לצפיה ב-'פנס LEZYNE SUPER DRIVE 1500 '
פנס LEZYNE SUPER DRIVE 1500
08/07/2018 | 11:49
65
LEZYNE SUPER DRIVE 1500 FRONT LIGHT - BLACKפנס  חדש באריזה מעולם לא נפתח ו/או היה בשימוש. הפנס החזק ביותר של LEZYNE מומלץ ביותר באתרי רכיבה ועמיד ביותר. מגיע עם מתקן לכידון וכבל USB.

באריזה סגורה/אטומה של היצרן.

480 שח.

הודעות בפרטי, תודה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

מגנייט- המזרונים האורטופדיים האייכותיים והייחודיים בישראל
מגנייט- המזרן הבריאותי
ד
מומחה לכף רגל וקרסול
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה