לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2942829,428 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'מפתח ל-bottom bracket של Trek FX 1 (2017)'
מפתח ל-bottom bracket של Trek FX 1 (2017)
07/12/2019 | 11:05
2
24
שלום,
איזה מפתח\בוקסה\כלי מתאים לפירוק Bottom Bracket כבצילום?
ההצללה בצילום מטעה. חריצים עלולים להידמות לשיניים. כל חריץ רביעי הוא רחב יותר.
תודה!
לצפיה ב-'נראה לי שבוקסה 20 tooth splined'
נראה לי שבוקסה 20 tooth splined
08/12/2019 | 15:03
1
17
משהו בסגנון הזה
המגרעות הכפולות לא אמורות להפריע
לצפיה ב-''
08/12/2019 | 16:19
8
ותודה גם על הקישורית המועילה!
לצפיה ב-'המלצה על מעביר לאופני הרים'
המלצה על מעביר לאופני הרים
13/11/2019 | 19:57
5
60
יש לי אופני "GAINT ANTAM 26 , ישנות וטובות
צריך המלצה למעביר אחורי וקדמי לאופניים , 
יש לי 2 גלגלי שיניים מקדימה ו - 9 מאחור.
משהוא טוב , אני מבין שהמובילים בשוק הם שימנו וסראם.
לא במחירי פלצנות ...
לצפיה ב-'שימנו וסראם הם בערך האפשרויות היחידות הרלוונטיות'
שימנו וסראם הם בערך האפשרויות היחידות הרלוונטיות
14/11/2019 | 22:08
4
26
אבל המעבירים צריכים להתאים לשיפטרים. כלומר אם השיפטר שלך הוא של שימנו גם המעביר האחורי צריך להיות שימנו.
הדגמים ל 9 הילוכים הולכים ונעשים נדירים, בצע חיפוש והחלט בעצמך אם המחיר פלצני או לא...
לצפיה ב-'מה הולך היום בגלגלי שיניים ?'
מה הולך היום בגלגלי שיניים ?
15/11/2019 | 02:10
3
33
האם יש מערכות יותר משוכללות 
או רק שינויי שיווק ?.
מה המחירים בערך.
האם סראם יותר טובים משימנו.
היום יש לי מעביר אחורי של סראם.

לצפיה ב-'השאלה היא האם אתה מעוניין להשמיש או לשדרג..'
השאלה היא האם אתה מעוניין להשמיש או לשדרג..
15/11/2019 | 15:02
2
30
ההעדפה לחברה מסויימת היא עניין של טעם והרגל. היום פופולאריות מערכות של פלטה אחת ועד 12 גלג"שים בקסטה. מהחלפה של מעביר ב 200 ש"ח אתה יכול להגיע להוצאה של אלפי שקלים על החלפה של כל מערכת ההינע כולל גלגל... אני לא מבין מספיק במערכות החדישות כדי להמליץ על משהו, אבל לא בטוח ששווה להשקיע בשדרוג כזה לאופניים ישנים.
לצפיה ב-'רוצה להחליף רק מעבירים.'
רוצה להחליף רק מעבירים.
16/11/2019 | 02:44
1
36
האם למה שיש לי 2 ו- 9 גלגלים יש היום מעבירים טובים.

לצפיה ב-'כן. המעבירים היום איכותיים מבעבר '
כן. המעבירים היום איכותיים מבעבר
20/11/2019 | 09:39
39
אבל לפני שאתה מחליף מעבירים אני ממליץ לבצע תחזוקה.  יש סיכוי שדווקא המעבירים הם הפריט שלא צריך להחליף ועדיף יהיה להחליף שרשרת, גלגלי שיניים ו/או קסטה ובעיקר את הכבלים. אלו חלקים שמתבלים הרבה יותר מאשר המעביר, והחלפה שלהם תביע לשיפור משמעותי בתפקוד מערכות ההינע.
כפי שכבר צויין - מעביר אחורי של סראם מצריך גם ידיות של סראם, מעביר אחורי של שימאנו מצריך ידיות של שימאנו. במעביר הקדמי יש תאימות בין סראם לשימאנו ואפשר ״לערבב״.
אפשר עדייין למצוא חלפים למערכות 2/9 אבל אם אתה כבר מבצע החלפה - אולי כדאי להחליף למעביר אחורי (וקסטה, וידית ושרשרת) של 10 או 11. גם תקבל טווח הילוכים גדול יותר וגם מערכת חדשה יותר.
לצפיה ב-'מחפש כלי לפירוק קסטה...'
מחפש כלי לפירוק קסטה...
09/11/2019 | 08:02
6
49
יש לי קסטה Shimano MF-TZ21
הבנתי שהכלי הנכון הוא PARK TOOL FR-1
אבל אני רואה כלים נוספים כגון
Silverline 241048
Shimano TL-FW30

האם כולם זהים ויתאימו למשימה ?

https://www.amazon.de/dp/B00J3AA66G/ref=pd_sbs_200...

https://www.ebay.com/itm/Shimano-TL-FW30-Kassetten...

https://www.ebay.com/itm/Park-Tool-Freewheel-Remov...

תודה מראש
לצפיה ב-'לא זהים'
לא זהים
10/11/2019 | 20:43
27
הקסטה שלך כוללת את מנגנון הראטצ׳ט בתוכה וצריכה מפתח מתאים. 
בדגמים אחרים הקסטה מושחלת על מנגנון ראטצ׳ט (שצמוד לנבה) ומצריכה מפתח אחר.
המפתחות נראים דומים וגם פועלים בצורה דומה מאד, אבל לכל אחד מהם קוטר קצת שונה וסידור שיניים קצת שונה. הדגם שאתה צריך צר (קוטר) בערך בשני מ׳מ מהקוטר של המפתחות הנוספים שציינת.
לצפיה ב-'למיטב הבנתי FR-1.3 הוא הגרסה העדכנית של FR-1'
למיטב הבנתי FR-1.3 הוא הגרסה העדכנית של FR-1
14/11/2019 | 22:01
4
19
והוא יתאים לך. שים לב שהוא כלול במבצע של שילוח חינם מ amazon.com ברכישה מעל 49$. הזדמנות למלא קצת את ארגז הכלים...

לצפיה ב-'יש כלים מקבילים בשני זוזים באיביי, כולל משלוחה'
יש כלים מקבילים בשני זוזים באיביי, כולל משלוחה
15/11/2019 | 10:01
3
19
לעניות דעתי לא מדובר בכלי ששווה השקעה. את הכסף לשמור לכלים יותר חשובים.
לצפיה ב-'אשמח אם תוכל לתת לינק...'
אשמח אם תוכל לתת לינק...
15/11/2019 | 12:14
2
17
מצאתי כמה שנראים זהה, אך אני לא בטוח שהם יתאימו לי.

אני צריך להחליף כמה שפיצים וזה הכלי שכרגע מונע ממני להמשיך במלאכה.
לצפיה ב-'אני לא יודע להצביע בוודאות, תאלץ להמר על 4 ש"ח'
אני לא יודע להצביע בוודאות, תאלץ להמר על 4 ש"ח
18/11/2019 | 05:31
1
20
לצפיה ב-'הזמנתי PARK TOOL FR-1.3 מאמזון במסגרת משלוחי החינם.'
הזמנתי PARK TOOL FR-1.3 מאמזון במסגרת משלוחי החינם.
18/11/2019 | 13:45
19
תודה לכולם !
לצפיה ב-'מחפש רעיונות לרצועת גרירה לאופני הילד'
מחפש רעיונות לרצועת גרירה לאופני הילד
14/10/2019 | 11:33
1
44
משהו בסגנון כזה:
https://towwhee.com/

להזמין משם יקר מדי אז אם יש מישהו שמכיר במקרה חנות שמוכרים משהו דומה בארץ או לחילופין רעיונות להכנה עצמית רק שיהיה עמיד שלא יקרע ויהיה קל לחיבור. 

בתודה מראש
לצפיה ב-'נראה לי כמו חבל באנגי גמיש'
נראה לי כמו חבל באנגי גמיש
17/10/2019 | 16:20
38
איו לי מושג מי בארץ מוכר כבלים כאלה, אבל ההכנה נראית לי די פשוטה -  קושרים לולאות בשני הקצוות ומעבירים לולאת עניבה על הכידון של הנגרר ולולאה שניה משחילים על האוכף של הגורר.
לצפיה ב-'למכירה פנס חדש באריזה LEZYNE DECA DRIVE 1500I '
למכירה פנס חדש באריזה LEZYNE DECA DRIVE 1500I
13/10/2019 | 17:54
48
פנס חדש באריזה, דגם 2019, חדש באריזה מקורית מעולם לא נפתח או היה בשימוש. פנס מומלץ ביותר עוצמה חזקה מאוד 1500 לומנס

מבקש מחיר קנייה 400 שח.

https://www.ebay.com/itm/Lezyne-Deca-Drive-1500I-H...

הודעות בפרטי בלבד
לצפיה ב-'איך לבחור קסדה לאופניים (לבן 12) שבאמת תגן על ראשו'
איך לבחור קסדה לאופניים (לבן 12) שבאמת תגן על ראשו
06/10/2019 | 17:53
1
27
אשמח להמלצות ספסיפיות (שאינן פרסומת) או הסבר איך לבחור
לצפיה ב-'ההמלצה נכונה לכל גיל'
ההמלצה נכונה לכל גיל
08/10/2019 | 08:38
48
המשתנה היחיד הוא מימדי וצורת הגולגולת, ואלה אינדיבידואלים.
הדבר החשוב ביותר יהיה אופן הידוק הקסדה לראש. המרכיב הראשון שקיים בכל קסדה הוא רצועת הסנטר, הרצועה מתפצלת בשני צדדיה בצורת האות Y באופן שעוטף את האוזן משני צדדיה. רצוי לבחור קסדה בעלת רצועה שקל לכוון את אורכה, עדיף שניתן יהיה לעשות כך גם מבלי להסיר את הקסדה - זה מאפשר כיוון מהיר ומדוייק. לפעמים כמה מ׳מ עושים את ההבדל. מרכיב משמעותי שני ברצועת הסנטר הוא אבזם שמאפשר שחרור מהיר. מצד שני - רצוי אבזם שלא משתחרר באופן עצמוני...
פרט חשוב שני הוא רצועה היקפית שנמצאת על הדופן הפנימי של הקסדה ומאפשרת קיבוע נוח סביב הגולגולת. רצועה כזו קיימת רק בדגמים מתקדמים יחסית של קסדות ואני ממליץ בכל לב לא להתפשר על קסדה ללא רצועה שכזו. היקף הרצועה מכוון באמצעות חוגה או תפשנים שנמצאים בחלקה האחורי.
את שתי הרצועות יש לכוון כך שהקסדה יושבת באופן נוח על הגולגולת אבל אין להדק אותן חזק מדי משום שזה גורם לכאבים ולא תורם לבטיחות. כדי לוודא שהקסדה יושבת טוב צריך לתת לה כמה חבטות בעוצמה דומה לסטירת לחי. אם הקסדה לא זזה ממקומה - היא יושבת טוב מספיק. 
המבנה הפנימי צריך להתאים לצורת וגודל הראש. קסדות מגיעות במספר מידות ויש גם הבדלים בצורה הפנימית שמתאימות לאנשים בעלי מבנה גולגולת שונה. בצעו מול הילד מבחן עיוור של נוחות, משום שבמבחן בעיניים פקוחות הוא יבחר את הקסדה לפי הצבע והמראה החיצוני ולא לפי הנוחות. מה שנוח - פשוט מרגישים. הקסדה צריכה לשבת באופן שהיא נוגעת באופן אחיד בכל חלקי הגולגולת.
כל השאר זה פרפראות... כמובן שאיוורור (הרבה חורים) זה יתרון בארצנו. סוכך שמש מלפנים זה נחמד ומועיל אבל עלול להסתיר את שדה הראיה. עדיף לבחור קסדה בה ניתן להסיר את הסוכך. צבע ועיצוב חיצוני - עניין של טעם, אבל השיקול האחרון אחרי כל השאר....
בעניין חומר המבנה והחוזק - רוב הקסדות עשויות מ״קל קר״. לחלקן ציפוי חיצוני דק של פוליקרבונט. לא ממש משנה. תפקידה של הקסדה לספוג את החבטה ולהתרסק. קסדה שחטפה חבטה והצילה את הילד פעם אחת - אסורה לשימוש נוסף. בכל מקרה יש להחליף קסדה לאחר שנתיים - שלוש של שימוש בשל בלאי והתיישנות החומרים.
לצפיה ב-'מחפש אופניים יד2'
מחפש אופניים יד2
30/09/2019 | 11:03
1
59
היי, ראיתי מודעה לאופניי ברמונט גרמניות. מי יכול לתת עליהם חוות דעת? מחיר מבוקש 1500 ש"ח. שנת 2014. תודה
לצפיה ב-'מותג מוכר אבל לא מפורט הדגם'
מותג מוכר אבל לא מפורט הדגם
01/10/2019 | 01:01
41
בערך כמו לשאול מה הערך של טויוטה יד שניה מודל 2014. 
קורולה? לנדקרוזר? קאמרי היברידית?
לצפיה ב-'שאלות על סוגי אופניים ומחיר?'
שאלות על סוגי אופניים ומחיר?
25/09/2019 | 18:17
3
62
שלום, אני מעוניין לקנות אופניים לרכיבה יום יומית בתוך העיר ירושלים, שמאופיינת כידוע בהרבה עליות. וגם מדרכות גבוהות שצריך לעלות\לרדת.
השאלות שלי:
מה ההבדל בין ההגדרה של אופני עיר לאופניים היברידיים?
ישנו טווח מחירים רחב. מאיזה סכום בערך אופניים מפסיקות להיות סתם ג'נק ומתחילות להיות עם מפרט טכני סביר?
אגב לא רוצה המלצה לאופניים חשמליים. (אם כבר עושים ספורט אז עד הסוף)
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
26/09/2019 | 12:29
2
56
אופני עיר בד"כ עם מעט הילוכים, כבדים ועם מגיני בוץ וכד' דומה לאופניים הולנדיות שלא רואים הרבה בארץ.
אופניים היברידיים דומים במבנה שלהם לאופני הרים זנב קשיח רק עם מהלך בולם קדמי קצר יותר וצמיגים דקים יותר.
יש להם 20-30 הילוכים ויתאימו יותר לעליות בירושלים.
החל מ 2,000 ש"ח להערכתי, תוכל למצוא אופניים עם מערכות הילוכים ובלמים ברמה סבירה.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה ושאלה על הדגם הזה:'
תודה ושאלה על הדגם הזה:
26/09/2019 | 17:00
1
40
קודם כל תודה על התשובה המפורטת.
נתקלתי באינטרנט באופניים מדגם xds cx 400.
לאיזו קטגוריה אגב הדגם הזה משתייך?
ניסיתי לקרוא על המפרט שלו אבל זה כמו סינית בשבילי ואני לא יודע אם זה ברמה סבירה או משהו פושט ועלוב. חוות דעת אם אפשר?
לצפיה ב-'אופני הייבריד סבירים'
אופני הייבריד סבירים
27/09/2019 | 13:30
43
מותג סיני.
הגלגלים ומערכות ההינע חסרי שם. להערכתי לא תמצא משהו הרבה יותר איכותי ברמת המחיר הזו.
אם אינך כבד גוף הגלגלים ישרדו מדרגות ושפות כביש. 

21 הילוכים צריכים להספיק לרוכב עירוני ירושלמי בעל כושר טוב (שאפשר לבנות עם הזמן).
לצפיה ב-'מהי עלות משלוח אופניים בקניה מ EBAY ?'
מהי עלות משלוח אופניים בקניה מ EBAY ?
25/09/2019 | 14:42
1
41
מהי עלות המשלוח מבריטניה/ארה"ב של אופניים (יד 2) שנקנים ב EBAY ?

האופניים המושמשים שמוצעים למכירה הם במצב הרבה יותר טוב מהמבחר שמוצע
למכירה בארץ באתרים השונים למכירת אופניים משומשים ובנוסף המחיר נמוך יותר
בחול.

בתודה מראש
משה

לצפיה ב-'תלוי בחברת השילוח שהשולח בוחר.'
תלוי בחברת השילוח שהשולח בוחר.
27/09/2019 | 13:19
51
ולזה צריך להוסיף 17% מע׳מ.
לצפיה ב-'אופני שטח גלגל 24 עם הילוכים ובלמי דיסק הדראולים מיצרן ידוע'
אופני שטח גלגל 24 עם הילוכים ובלמי דיסק הדראולים מיצרן ידוע
16/09/2019 | 10:02
2
49
אני מחפש בנרות אופני שטח גלגל 24 עם הילוכים ובלמי דיסק הדראולים מיצרן ידוע. רצוי חנות באזור חיפה.
מסתבר שמדובר במשימה לא פשוטה, שוק הקונים שמוכן לשלם עבור אופני ילדים ברמה הזאת לא מצדיק את אחזקת המלאי אצל היבואנים.
למרות זאת אני מקווה שאולי פיספסתי ומישהו פה יודע על אופניים שעונות על הדרישות הנ"ל.
תודה,
דוד
לצפיה ב-'נראה לי שיהיה קשה למצוא בחנויות'
נראה לי שיהיה קשה למצוא בחנויות
20/09/2019 | 09:18
1
48
אבל אפשר להזמין באינטרנט או לבקש מחנות להביא להדגמה ומדידה.

דגמים אפשריים: 
נמכרים אצל רוזן מינץ Rainbow 7MD
יש אצל רוזן מינץ גם דגמים של מרידה Matts במידת גלגל 26 ומידת שלדה 11-12 שמתאימה לילדים.
אצל מצמן-מרוץ יש דגמים של ראלי, נורקו, טוטם ואפילו של ספשיאליזד.
גיאנט דגם XTC Junior

לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת'
תודה על התשובה המפורטת
21/09/2019 | 09:35
32
בנתיים כבר רכשתי אופני סקוט ששודרגו מדיסק מכני להדראולי במעמד הקניה.
אגב, ה Matts מופיע כלא זמין במלאי כמו כן הנורקו.
את הספשיאליזד והגיאנט פסלתי בסבב ראשון כיוון שהבלמים מכניים, בסופו של דבר השידרוג היה פשוט ומהיר והם אכן היו יכולים להיות מועמדים ראויים.

שוב תודה על התשובה המפורטת!
לצפיה ב-'מה עושים עם כלבים תוקפניים? '
מה עושים עם כלבים תוקפניים?
05/09/2019 | 08:52
6
68
בשנה האחרונה הותקפתי 3 פעמים ע"י כלבים
שבעליהם שחררו אותם בשבילים בהם אני רוכב.
פעם אחת בעטתי וחמקתי, פעם קיבלתי נשיכה שטחית ברגל,
ואמש כלבה נשכה לי את הנעל ובמזל לא נפלתי.

מה עושים?
סטטיסטית זה רק עניין של זמן עד לתקרית חמורה יותר...

לצפיה ב-'תרסיס פלפל למקרה שהכלב מתנפל עליך'
תרסיס פלפל למקרה שהכלב מתנפל עליך
07/09/2019 | 18:29
5
62
אם הכלב מאיים - להוריד משקפיים ולהביט לו בעיניים. במידת הצורך - לנבוח עליו בחזרה ״לך!״.
ואפשר גם לדבר עם הבעלים...
לצפיה ב-'רעיון טוב... יש סוג מומלץ?'
רעיון טוב... יש סוג מומלץ?
07/09/2019 | 22:21
4
75
בשלושת המקרים זה קרה תוך שניות, ובהפתעה.
אז לא ממש היה זמן ל'שיחה' בכלבית מדוברת,
שפה שאני דווקא דובר היטב...

חשבתי אולי לקשור חתיכת קבנוס ריחני לציר האחורי,
אבל במחשבה שנייה אני עלול למצוא את עצמי נרדף ע"י כ-ל כלבי האיזור

מישהו כאן סוחב עליו ספריי כזה ויכול להמליץ?
ראיתי בצורת אירוסול, ליפסטיק, אקדח..
לצפיה ב-'משהו שניתן לשים במקום זמין ונוח'
משהו שניתן לשים במקום זמין ונוח
16/09/2019 | 07:59
3
46
יש לי משהו שנשאר לי מטיול בדרא׳פ ושימש (למרות שלא היה בסוף צורך) להגנה ממפגש אפשרי עם בבונים בטיפוס על הר השולחן.
תרסיס בבקבוקון קטן.

וסליחה על התגובה המאוחרת...
לצפיה ב-'תודה. אני לא שלם לגמרי עם הקטע האלים משהו של הגז,'
תודה. אני לא שלם לגמרי עם הקטע האלים משהו של הגז,
16/09/2019 | 09:21
2
80
אז חיפשתי עוד פתרונות.
מפה לשם ברשת מצאתי המלצות על "צופר" אולטראסוני שמיועד בדיוק למטרה הזו,
והרבה ביקורות חיוביות על הסוג הספציפי הזה:
בארץ עולה 370₪,  באמזון קצת פחות משליש כולל משלוח.

כשיגיע אדווח על היעילות
לצפיה ב-' בהנחה שתישאר שלם כדי לספר...'
בהנחה שתישאר שלם כדי לספר...
20/09/2019 | 09:21
1
29
לצפיה ב-'עובד. כמו גדול עובד'
עובד. כמו גדול עובד
07/10/2019 | 20:43
47
שני כלבים סגרו עלי היום באטרף של נביחות וריצה לכיוון שלי,
עצרתי, שלפתי...
2 צפצופים* לראשון, אחד לשני
והם פשוט השתתקו ועשו אחורה פנה מיידי
ממרחק של 2-3 מטר.

*צפצופים שהם שומעים. אוזן אנושית שומעת צפצוף חרישי ודק רק ממרחק קרוב מאוד.

לצפיה ב-'החלפת כידון '
החלפת כידון
27/08/2019 | 19:22
4
60
שלום

יש לי אופני KHS אגילה (דגם 2013) כבר 5 שנים. (ז"ק 29 - אופני כניסה ) 
רוכב בעיקר שבילים , סינגלים קלים. לצערי עד עכשיו בתדירות נמכה ממש שרציתי . אני די מרוצה מהם. 
בכל מקרה אחרי רכיבות ממשוכות לפעמים אני מרגיש כאבים בכתפיים וגם התנוחה מרגישה לי קצת כפופה מידי ואולי משם הלחץ על הכתפיים. 
לאופניים כידון שטוח ברוחב 70 מ"מ (מגיע כך מהיצרן) ואני תמהה אם עדיף להחליף לכידון רייזר. האם יש השפעה משמעותית בשליטה\היגוי ? יש חסרונות לכידון כזה מול כידון שטוח?  
לצפיה ב-'כידון רייזר לא משפיע על ההיגוי.'
כידון רייזר לא משפיע על ההיגוי.
01/09/2019 | 19:38
3
51
אבל מגביה את תנוחת הרכיבה.
הצרה של הכידון (נניח ל66 ס׳מ) תשפיע על ההיגוי.
מתחרים מחפשים כידון שטוח וצר משום שתנוחת רכיבה שפופה מתאימה לתחרויות.
אם אינך מתחרה - אין תועלת בסבל מיותר.

יש גם סטמים בעלי זוית שמאפשרים להגביה את הכידון עוד יותר.
לצפיה ב-'תודה על המענה. '
תודה על המענה.
02/10/2019 | 11:52
2
18
אני באמת לא מחפש להשפיע על ההיגוי אלא יותר להקל על הלחץ שאני חש על מפרקי כפות הידיים והכתפיים . 
אני לא מתחרה ככה שאין לי טעם בתנוחה כפופה .
לצפיה ב-'סטם גבוה פתר לי בעייה דומה,'
סטם גבוה פתר לי בעייה דומה,
03/10/2019 | 10:07
1
314
אצלי הורגש יותר בשורש כף היד, פחות בכתפיים, אבל הציק לי מאוד.

סטם גבוה (במקום השטוח במקור)
בשילוב עם כפפות ג'ל, וגריפים עבים ותומכים יותר מהמקוריים
פתרו את הבעייה כמעט לחלוטין.

תנוחת הרכיבה צריכה להיות כפופה במידה,
כי ישיבה זקופה תגרור כאבים בישבן ובגב.

גם לכוונון נכון של המושב (גובה ומרחק מהכידון) יש השפעה לא קטנה,
ולפעמים זה ברמה של כמה מ"מ לפה או לשם שעושה הבדל גדול.
לצפיה ב-'תודה רבה - זה באמת אחד הפתרונות שעלו '
תודה רבה - זה באמת אחד הפתרונות שעלו
05/10/2019 | 13:12
14
ניגשתי לחנות עם בעלי מקצוע שאני סומך עליהם ואכן הציעו לי להחליף סטם . 
תודה רבה . 
לצפיה ב-'קניית אופניים חדשים'
קניית אופניים חדשים
22/08/2019 | 20:27
2
99
שלום, אני מתלבט בין שני זוגות אופניים ואודה לעזרה וגם לתגובות ממי שרוכב/ת עם אחד משני הזוגות:
1.  שנת 2019 Marin rift zone 2
2. Trek fuel ex5 שנת 2018
לטובת המארין: יפים יותר בעיניי, נמכרים בחנות שאני רגיל אליה ואוהב אותה, ביקורות טובות, טיובלס רדי וגם מוט כיסא מתכוונן.

לטובת הטרק: מותג טרק שלפחות בעיניי משדר אמינות ואיכות (אולי גם מארין וזה לא שיקול חשוב?), אחריות לכל החיים על השידה, רכבתי עליהם והיו לי נוחים, זולים יותר כי הם במבצע.
במארי יש 120 ממ מקדימה ובטרק 130. אני רוכב דסינגלים של קקל וקצת מעבר לזה. עד היום עם זנב קשיח ורוצה לעבור לש"מ.
בקיצור, אודה לתגובות, תודה מראש
לצפיה ב-'עזוב אותך ממותגים והתרכז במפרט'
עזוב אותך ממותגים והתרכז במפרט
23/08/2019 | 12:24
1
86
מארין מותג לא פחות מוכר ולא פחות איכותי מטרק.

גם המראה החיצוני הוא סעיף משני, למרות שהוא משפיע על החווייה....

חישוקים טיובלס זה יתרון משום שזה מייתר את הצורך בקיט אטימה (שאפשר לאלתר בקלות משתי פנימיות 26״ ישנות).

מהלך מתלים 120 או 130 ממש לא משמעותי.

מוט אוכף מתכוונן - יתרון. במיוחד בסינגלים.

מערכת הילוכים נטולת מעביר קדמי - יתרון מבחינת תקלות ותחזוקה וגם פחות נפילות שרשרת, אבל פגיעה במנעד יחסי ההעברה. עלול לחסר לך הילוך גבוה או נמוך. יתרון לסינגלים משום שבהם אין צורך במנעד יחסי העברה גדול ויש יתרון בשרשרת שנשארת על הפלטה ולא נופלת באמצע הסוויצ׳בק.

היתרון הגדול של טרק הוא המתלה האחורי עם החוליה הצפה שמשפרת את יעילות הדיווש. לא ממש משמעותי לסינגלים. יותר משמעותי למתחרים או מרתוניסטים שצריכים למצות את המכסימום מהשרירים למכסימום זמן.

בנוסף - טרק מבוסס על נאבות Boost הרחבות שמשפרות את הקשיחות הצידית ומאפשרות גם שימוש בצמיגים רחבים שנקראים גם 29+ זה היום ״הבון טון״ (למרות שאני באופן אישי מעדיף צמיגים 2.25 או פחות). זה בהחלט מועיל בסינגלים.

למה טרק?
אם אתה רוכב גדול/כבד/אגרסיבי שקשיחות צידית משופרת תהיה לו לתועלת.
אם אתה מחפש למצות את המירב מכל טיפת זיעה שאתה מגיר ומחפש את המתלה שינצל את האנרגיה שאתה משקיע הכי טוב.
אם אתה מחפש אחיזה מושלמת בכל תנאי שרק צמיג עבה ובשרני יכול לתת.

למה מארין?
אם אתה מחפש אופניים שעולים ורוכבים עליהם ולא צריך לדאוג לפנצ׳רים ולשרשראות שנופלות. אופניים שיאפשרו לך להתרכז ברכיבה ובשטח.
אם אתה מעדיף אופניים שנותנים לך פידבק מהדרך ומצריכים אותך לשימוש נכון בשפת גוף.
אם אתה רוצה לאתגר את עצמך ולהיות חלק מהשטח ולא לדרוס אותו בשעטה.

ובשורה התחתונה - שני הדגמים טובים וראויים. אני מניח שאם הייתי בסיטואציה שלך הייתי מעביר את מערכת ההילוכים ומוט האוכף ממארין לטרק, ומחליף לטרק את החישוקים לטיובלס. הייתי עושה זאת בכלל שאני גדול וכבד. אם הייתי סינגליסט ממוצע קומה וקל משקל - הייתי מסתפק בשלדה של מארין ומתקין בה (במידת האפשר) צמיגי 29+. אבל החיים רחוקים משלמות לכן צריך להחליט על מה לוותר. בכל מקרה הוויתורים שתעשה בכל אחת מהבחירות - לא גדולים.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/08/2019 | 13:08
39
תודה רבה על התשובה המפורטת והמנומקת, הארת את תשומת ליבי לכמה שיקולים שלא הייתי מודע להם. רק למען הדיוק אומר שגם בטרק החישוקים מוכנים לטיובלס, אך הצמיגים לא. במארין גם הצמיגים וגם החישוקים מוכנים לטיובלס. שוב תודה רבה.
לצפיה ב-'אופניים ל-commuter עירוני'
אופניים ל-commuter עירוני
07/08/2019 | 16:23
4
84
שלום,
שאלה 1.
מבחינת הוצאות תחזוקה, האם לאחד מהדגמים הנ"ל יש עדיפות על האחרים?
Merida Speeder 200
Trek FX 3 Disk
Specialized Men's Sirrus Sport

בדקתי את הרכיבים הבאים:
- לכולם sprockets מברזל.
- שרשרת M99 למרידה לעומת X9 של KMC לספשלייזד ולטרק (לאף אחד מהדגמים אין שרשרת KMC מסדרה Z).

טבלת השוואה בין האופניים:

שאלה 2.
מעולם לא תחזקתי מעצור דיסק הידראולי. מבחינת עלות תחזוקה, האם יש עדיפות למעצור דיסק על מעצור חישוק (כיום אני קונה רפידות מקוריות ב-30 ש"ח לזוג)?

שאלה 3.
בעניין אחר, האם למישהו שהשתמש בשמן שרשרת Finish Line Dry Lube יש נסיון בשימוש בשמן יבש שעדיף על השמן הנ"ל מבחינת עמידות על השרשרת?

תודה מראש לעונים!
לצפיה ב-'יוממות'
יוממות
08/08/2019 | 21:25
1
65
עלות תחזוקה היא פונקציה של שיטת תחזוקה וקילומטרים (וזמן). תחזוקת שבר או תחזוקה שוטפת?
בהנחה שתחזוקה שוטפת, ובתנאים רגילים, החלפת שרשרת כל כמה אלפי קילומטרים יכולה להיות מתורגמת לשרשרת אחת בשנה (או כמה שנים), כלומר לא הרבה כסף. אותו דבר צמיגים, שאגב יכולים להחזיק כמה שנים אם הקילומטרז השבועי צנוע.

בסך הכל לשאלתך, אין הבדל בין האופניים מבחינת שרשראות. כל שרשרת ל 9 גלגלשים בקסטה תתאים לכל אחד מהזוגות. גם מבחינת צמיגים אין הבדל בין הזוגות, כל צמיג באזור ה 700/32 יתאים לכל אחד מהזוגות, וגם שם צפויות הוצאות שוטפות.
לצפיה ב-' '
10/08/2019 | 18:01
26
"עלות תחזוקה היא פונקציה של שיטת תחזוקה וקילומטרים (וזמן). תחזוקת שבר או תחזוקה שוטפת?"
אצלי זו תחזוקת שבר עם נטיה קלה ל"שוטפת"* אבל אין הרבה שבר באופני יוממות כמו Trek FX 1, לדוגמה, אצל הרוכב הסביר.
תחזוקת שבר כזו היא יקרה או זולה יותר מתחזוקה שוטפת?

הבנתי ממך שבאופן כללי אין הבדלים בין האופניים מבחינת תחזוקה.

תודה רבה!

----------------------
* הפעולות שאני מבצע בבית: שרשרת "מתארכת" מוחלפת. צמיג - רק כשהאריג הפנימי נחלש או נקרע ויש בליטה. אלה לא בדיוק צמיגי כביש עם שכבת גומי דקיקה ולא רוכבים אצלנו יותר מ-20 ק"מ ביום. שימון שרשרת וכבלים לפי הצורך. כיוון הילוכים לפי הצורך. כנ"ל - יישור חישוק וכיוון מעצורי חישוק. אני לא בודק מתיחות בחישורים.
אצל מכונאי: החלפת חישורים - בשבר בלבד.
לצפיה ב-'תחזוקת מעצורי דיסק ושמן ״פיניש״'
תחזוקת מעצורי דיסק ושמן ״פיניש״
09/08/2019 | 13:53
1
68
תחזוקת מעצורי דיסק משמעותה החלפת רפידות ״אחת ל...״. הרפידות הרבה יותר יקרות אבל באמת תצטרך לעבוד די קשה כדי לשחוק אותן ברכיבה עירונית (אלא אם כן מדובר בעיר כמו חיפה או ירושליים בה המעצורים עובדים הרבה). רפידות יכולות להחזיק שנים.
היתרונות התפעוליים ברורים, במיוחד ברכיבת עיר בה יש סיכוי טוב ללכלוך של החישוק בשאריות שמן מהכביש שיפחיתו את אפקטיביות העצירה. ולא דיברנו על דפיקות בחישוק מעליה וירידה של מדרגות... מעצור דיסק חסין לכל אלה.

שמן יבש של ״פיניש״: ככלל לארצנו מתאים שמן יבש. פיניש, רוק׳נ׳רול ואחרים. משאיר שרשרת נקיה יחסית (פחות ציורים על הרגל או הבגדים) ואוסף פחות לכלוך. שמן רטוב יעיל לאותם כמה ימים בהם אתה רוכב בגשם.
לשימוש יעיל רצוי לנקות את השרשרת היטב במברשת מים וסבון כלים (או ממס שומנים יעודי), לייבש היטב (בארצנו לא צריך יותר מאשר להשאיר א העסק לעמוד כמה שעות) ולפזר את השמן תוך סיבוב הפדלים לאחור והעברת השרשרת על כל גלגלי השיניים. לתת לאופניים לעמוד כמה דקות. הממס יוציא החוצה שאריות לכלוך שנותרו בחריצי השרשרת. לנגב את השרשרת באמצעות סיבוב הפדלים לאחור כאשר ביד אחת אתה עוטף את השרשרת במטלית יבשה שתספוג את העודפים והשרשרת ״זורמת״ דרך המטלית. לאחר הניגוב - שימון נוסף של השרשרת, חמש דקות המתנה להתנדפות הממס, שוב ניגוב עודפים באמצעות המטלית כמתואר למלעלה - וזהו. חוזרים על השימון כל 50-150 ק׳מ או כשהשרשרת מבקשת עוד שמן (אתה תשמע אותה מצייצת). ניקוי יסודי המתואר למעלה (כולל מים וסבון) - לפי מפלס הכתמים על המכנסיים.
לצפיה ב-' הלוואי שהיתה לי הסבלנות והמקום לניקוי כזה...'
הלוואי שהיתה לי הסבלנות והמקום לניקוי כזה...
10/08/2019 | 17:42
50
על המכנסיים לא נשארים כתמים כי אני משתמש בסרט שמצמיד אותם לקרסול. עם זאת, השרשרת אצלי תמיד מטונפת. לבושתי, אני מנקה עם דגריזר רק כשעולה הרצון. אולי בגלל שאני מנקה יותר מזוג אופניים יחיד.
תודה על ההדרכה בשימוש בשמן. עד עתה לא ניגבתי כלל את הפיניש-ליין והלנתי את האופניים עד שהממס יתאדה מתוך הנחה שישאר גם יותר וקס על השרשרת (ואז השימוש בשמן הוא חסכוני יותר). לאחר שנת לילה וניגוב קל בבוקר השרשרת שקטה. עכשיו אני מבין שלממס יש גם תכונות של ניקוי ואולי גם דחיקת המים והדגריזר שנותר בתוך השרשרת.
תודה רבה על התשובה המפורטת!
לצפיה ב-'חולצת רכיבה SCOTT RC PRO חדשה באריזה מידה L'
חולצת רכיבה SCOTT RC PRO חדשה באריזה מידה L
01/08/2019 | 06:44
1
42
חולצת רכיבה חדשה באריזה מעולם לא נפתחה. מידה L. דגם Scott RACE PRO רוכסן קדמי מלא, 4 כיסים אחוריים אחד נגד מים עם רוכסן. תופסני סיליקון. צבע אדום שחור. מוכר עקב מידה לא מתאימה. במחיר הקנייה במבצע מחו"ל 150 ש"ח.
בארץ עולה מעל 500.

הודעות בפרטי
לצפיה ב-'סט חדש באריזה של חולצה+ביב Scott Orica Vero Pro Team Giordan'
סט חדש באריזה של חולצה+ביב Scott Orica Vero Pro Team Giordan
14/08/2019 | 18:32
16

סט חדש באריזה מקורית של חולצה וביב תוצרת איטליה מידה L של קבוצת
Scott Orica Vero Pro Team Giordana 

450 ש"ח

הודעות בפרטי .

לצפיה ב-'העברת מכלולים מאופניים לאופניים.'
העברת מכלולים מאופניים לאופניים.
24/07/2019 | 16:59
62
אתם מכירים מכונאי מאזור השרון שלא יעקם את הפרצוף על עבודה כזו ?
מנסיון אני יודע שחנויות אופניים לא אוהבים לעשות עבודה כזו ...
מדובר בשתי אופני GAINT.
לצפיה ב-'רכב חשמלי'
רכב חשמלי
24/07/2019 | 14:18
50
לצפיה ב-'פנס חדש באריזה LEZYNE DECA DRIVE 1500I LOADED '
פנס חדש באריזה LEZYNE DECA DRIVE 1500I LOADED
18/07/2019 | 10:37
2
67
פנס LEZYNE DECA DRIVE 1500I LOADED FRONT LIGHT - BLACK
דגם 2019, חדש באריזה מקורית מעולם לא נפתח או היה בשימוש.
פנס מומלץ ביותר עוצמה חזקה מאוד 1500 לומנס + סוללה נוספת לחיבור לפנס (שתי סוללות באריזה)
550 ש"ח.  הודעות בפרטי.

https://ride.lezyne.com/collections/led-lights-per...
לצפיה ב-'https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=LEZYNE+Deca+D'
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=LEZYNE+Deca+D
18/07/2019 | 15:00
24
לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
31/07/2019 | 15:03
16
לצפיה ב-'מסלול אופניים בטוח מראשל"צ לפאתי מודיעין'
מסלול אופניים בטוח מראשל"צ לפאתי מודיעין
06/07/2019 | 11:14
2
53
מחפשת מסלול אופניים ממרכז ראשון לפאתי מודיעין מבלי לעלות על כבישים מהירים/ סואנים
הכי חשוב לי שיהיה בטוח שאפשר לרכוב ביומיום בלי פחד אבל גם שלא יהיה טכני מדי.

יש חיה כזאת?
מישהו יכול להמליץ על אפליקציה שיכולה לבנות מסלול כזה?

לצפיה ב-'Israel hiking map '
Israel hiking map
08/07/2019 | 11:06
1
63
יש אתר ויש אפליקציה. ניתן לחפש מסלולי הליכה/אופניים/4x4.
עשיתי מסלול לפי מה שביקשת ויצא משהו די חופף לכביש 431 (אבל לא על הכביש) מסלול באורך 29 ק"מ עם עליה מצטברת של 300 מטר.
אני לא מכיר את האזור אבל נשמע לי מסלול הגיוני.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/11/2019 | 08:27
6
תודה!
יצא לי מסלול קצת אחר שעובר דרך באר יעקב ורמלה.
אולי אנסה בשבת
בנהיגה ב 431, יש מעין מסלול עפר בצד אבל לא נראה לי רציף עד מודיעין
יש מחלפים וכאלה.

לצפיה ב-'מוט אוכף מתכוונן ROCKSHOX למכירה'
מוט אוכף מתכוונן ROCKSHOX למכירה
03/07/2019 | 11:42
1
57
פירקתי אותו מאופניים יד שניה שקניתי. כולל אוכף WTB. נמצא בירושלים.
ניתן לפנות בפרטי.
לצפיה ב-'מחיר 250 ש"ח'
מחיר 250 ש"ח
08/07/2019 | 10:57
14

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ