לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2936129,361 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'קניית אופניים חדשים'
קניית אופניים חדשים
22/08/2019 | 20:27
1
14
שלום, אני מתלבט בין שני זוגות אופניים ואודה לעזרה וגם לתגובות ממי שרוכב/ת עם אחד משני הזוגות:
1.  שנת 2019 Marin rift zone 2
2. Trek fuel ex5 שנת 2018
לטובת המארין: יפים יותר בעיניי, נמכרים בחנות שאני רגיל אליה ואוהב אותה, ביקורות טובות, טיובלס רדי וגם מוט כיסא מתכוונן.

לטובת הטרק: מותג טרק שלפחות בעיניי משדר אמינות ואיכות (אולי גם מארין וזה לא שיקול חשוב?), אחריות לכל החיים על השידה, רכבתי עליהם והיו לי נוחים, זולים יותר כי הם במבצע.
במארי יש 120 ממ מקדימה ובטרק 130. אני רוכב דסינגלים של קקל וקצת מעבר לזה. עד היום עם זנב קשיח ורוצה לעבור לש"מ.
בקיצור, אודה לתגובות, תודה מראש
לצפיה ב-'עזוב אותך ממותגים והתרכז במפרט'
עזוב אותך ממותגים והתרכז במפרט
23/08/2019 | 12:24
7
מארין מותג לא פחות מוכר ולא פחות איכותי מטרק.

גם המראה החיצוני הוא סעיף משני, למרות שהוא משפיע על החווייה....

חישוקים טיובלס זה יתרון משום שזה מייתר את הצורך בקיט אטימה (שאפשר לאלתר בקלות משתי פנימיות 26״ ישנות).

מהלך מתלים 120 או 130 ממש לא משמעותי.

מוט אוכף מתכוונן - יתרון. במיוחד בסינגלים.

מערכת הילוכים נטולת מעביר קדמי - יתרון מבחינת תקלות ותחזוקה וגם פחות נפילות שרשרת, אבל פגיעה במנעד יחסי ההעברה. עלול לחסר לך הילוך גבוה או נמוך. יתרון לסינגלים משום שבהם אין צורך במנעד יחסי העברה גדול ויש יתרון בשרשרת שנשארת על הפלטה ולא נופלת באמצע הסוויצ׳בק.

היתרון הגדול של טרק הוא המתלה האחורי עם החוליה הצפה שמשפרת את יעילות הדיווש. לא ממש משמעותי לסינגלים. יותר משמעותי למתחרים או מרתוניסטים שצריכים למצות את המכסימום מהשרירים למכסימום זמן.

בנוסף - טרק מבוסס על נאבות Boost הרחבות שמשפרות את הקשיחות הצידית ומאפשרות גם שימוש בצמיגים רחבים שנקראים גם 29+ זה היום ״הבון טון״ (למרות שאני באופן אישי מעדיף צמיגים 2.25 או פחות). זה בהחלט מועיל בסינגלים.

למה טרק?
אם אתה רוכב גדול/כבד/אגרסיבי שקשיחות צידית משופרת תהיה לו לתועלת.
אם אתה מחפש למצות את המירב מכל טיפת זיעה שאתה מגיר ומחפש את המתלה שינצל את האנרגיה שאתה משקיע הכי טוב.
אם אתה מחפש אחיזה מושלמת בכל תנאי שרק צמיג עבה ובשרני יכול לתת.

למה מארין?
אם אתה מחפש אופניים שעולים ורוכבים עליהם ולא צריך לדאוג לפנצ׳רים ולשרשראות שנופלות. אופניים שיאפשרו לך להתרכז ברכיבה ובשטח.
אם אתה מעדיף אופניים שנותנים לך פידבק מהדרך ומצריכים אותך לשימוש נכון בשפת גוף.
אם אתה רוצה לאתגר את עצמך ולהיות חלק מהשטח ולא לדרוס אותו בשעטה.

ובשורה התחתונה - שני הדגמים טובים וראויים. אני מניח שאם הייתי בסיטואציה שלך הייתי מעביר את מערכת ההילוכים ומוט האוכף ממארין לטרק, ומחליף לטרק את החישוקים לטיובלס. הייתי עושה זאת בכלל שאני גדול וכבד. אם הייתי סינגליסט ממוצע קומה וקל משקל - הייתי מסתפק בשלדה של מארין ומתקין בה (במידת האפשר) צמיגי 29+. אבל החיים רחוקים משלמות לכן צריך להחליט על מה לוותר. בכל מקרה הוויתורים שתעשה בכל אחת מהבחירות - לא גדולים.
לצפיה ב-'אופניים ל-commuter עירוני'
אופניים ל-commuter עירוני
07/08/2019 | 16:23
4
46
שלום,
שאלה 1.
מבחינת הוצאות תחזוקה, האם לאחד מהדגמים הנ"ל יש עדיפות על האחרים?
Merida Speeder 200
Trek FX 3 Disk
Specialized Men's Sirrus Sport

בדקתי את הרכיבים הבאים:
- לכולם sprockets מברזל.
- שרשרת M99 למרידה לעומת X9 של KMC לספשלייזד ולטרק (לאף אחד מהדגמים אין שרשרת KMC מסדרה Z).

טבלת השוואה בין האופניים:

שאלה 2.
מעולם לא תחזקתי מעצור דיסק הידראולי. מבחינת עלות תחזוקה, האם יש עדיפות למעצור דיסק על מעצור חישוק (כיום אני קונה רפידות מקוריות ב-30 ש"ח לזוג)?

שאלה 3.
בעניין אחר, האם למישהו שהשתמש בשמן שרשרת Finish Line Dry Lube יש נסיון בשימוש בשמן יבש שעדיף על השמן הנ"ל מבחינת עמידות על השרשרת?

תודה מראש לעונים!
לצפיה ב-'יוממות'
יוממות
08/08/2019 | 21:25
1
32
עלות תחזוקה היא פונקציה של שיטת תחזוקה וקילומטרים (וזמן). תחזוקת שבר או תחזוקה שוטפת?
בהנחה שתחזוקה שוטפת, ובתנאים רגילים, החלפת שרשרת כל כמה אלפי קילומטרים יכולה להיות מתורגמת לשרשרת אחת בשנה (או כמה שנים), כלומר לא הרבה כסף. אותו דבר צמיגים, שאגב יכולים להחזיק כמה שנים אם הקילומטרז השבועי צנוע.

בסך הכל לשאלתך, אין הבדל בין האופניים מבחינת שרשראות. כל שרשרת ל 9 גלגלשים בקסטה תתאים לכל אחד מהזוגות. גם מבחינת צמיגים אין הבדל בין הזוגות, כל צמיג באזור ה 700/32 יתאים לכל אחד מהזוגות, וגם שם צפויות הוצאות שוטפות.
לצפיה ב-' '
10/08/2019 | 18:01
17
"עלות תחזוקה היא פונקציה של שיטת תחזוקה וקילומטרים (וזמן). תחזוקת שבר או תחזוקה שוטפת?"
אצלי זו תחזוקת שבר עם נטיה קלה ל"שוטפת"* אבל אין הרבה שבר באופני יוממות כמו Trek FX 1, לדוגמה, אצל הרוכב הסביר.
תחזוקת שבר כזו היא יקרה או זולה יותר מתחזוקה שוטפת?

הבנתי ממך שבאופן כללי אין הבדלים בין האופניים מבחינת תחזוקה.

תודה רבה!

----------------------
* הפעולות שאני מבצע בבית: שרשרת "מתארכת" מוחלפת. צמיג - רק כשהאריג הפנימי נחלש או נקרע ויש בליטה. אלה לא בדיוק צמיגי כביש עם שכבת גומי דקיקה ולא רוכבים אצלנו יותר מ-20 ק"מ ביום. שימון שרשרת וכבלים לפי הצורך. כיוון הילוכים לפי הצורך. כנ"ל - יישור חישוק וכיוון מעצורי חישוק. אני לא בודק מתיחות בחישורים.
אצל מכונאי: החלפת חישורים - בשבר בלבד.
לצפיה ב-'תחזוקת מעצורי דיסק ושמן ״פיניש״'
תחזוקת מעצורי דיסק ושמן ״פיניש״
09/08/2019 | 13:53
1
37
תחזוקת מעצורי דיסק משמעותה החלפת רפידות ״אחת ל...״. הרפידות הרבה יותר יקרות אבל באמת תצטרך לעבוד די קשה כדי לשחוק אותן ברכיבה עירונית (אלא אם כן מדובר בעיר כמו חיפה או ירושליים בה המעצורים עובדים הרבה). רפידות יכולות להחזיק שנים.
היתרונות התפעוליים ברורים, במיוחד ברכיבת עיר בה יש סיכוי טוב ללכלוך של החישוק בשאריות שמן מהכביש שיפחיתו את אפקטיביות העצירה. ולא דיברנו על דפיקות בחישוק מעליה וירידה של מדרגות... מעצור דיסק חסין לכל אלה.

שמן יבש של ״פיניש״: ככלל לארצנו מתאים שמן יבש. פיניש, רוק׳נ׳רול ואחרים. משאיר שרשרת נקיה יחסית (פחות ציורים על הרגל או הבגדים) ואוסף פחות לכלוך. שמן רטוב יעיל לאותם כמה ימים בהם אתה רוכב בגשם.
לשימוש יעיל רצוי לנקות את השרשרת היטב במברשת מים וסבון כלים (או ממס שומנים יעודי), לייבש היטב (בארצנו לא צריך יותר מאשר להשאיר א העסק לעמוד כמה שעות) ולפזר את השמן תוך סיבוב הפדלים לאחור והעברת השרשרת על כל גלגלי השיניים. לתת לאופניים לעמוד כמה דקות. הממס יוציא החוצה שאריות לכלוך שנותרו בחריצי השרשרת. לנגב את השרשרת באמצעות סיבוב הפדלים לאחור כאשר ביד אחת אתה עוטף את השרשרת במטלית יבשה שתספוג את העודפים והשרשרת ״זורמת״ דרך המטלית. לאחר הניגוב - שימון נוסף של השרשרת, חמש דקות המתנה להתנדפות הממס, שוב ניגוב עודפים באמצעות המטלית כמתואר למלעלה - וזהו. חוזרים על השימון כל 50-150 ק׳מ או כשהשרשרת מבקשת עוד שמן (אתה תשמע אותה מצייצת). ניקוי יסודי המתואר למעלה (כולל מים וסבון) - לפי מפלס הכתמים על המכנסיים.
לצפיה ב-' הלוואי שהיתה לי הסבלנות והמקום לניקוי כזה...'
הלוואי שהיתה לי הסבלנות והמקום לניקוי כזה...
10/08/2019 | 17:42
29
על המכנסיים לא נשארים כתמים כי אני משתמש בסרט שמצמיד אותם לקרסול. עם זאת, השרשרת אצלי תמיד מטונפת. לבושתי, אני מנקה עם דגריזר רק כשעולה הרצון. אולי בגלל שאני מנקה יותר מזוג אופניים יחיד.
תודה על ההדרכה בשימוש בשמן. עד עתה לא ניגבתי כלל את הפיניש-ליין והלנתי את האופניים עד שהממס יתאדה מתוך הנחה שישאר גם יותר וקס על השרשרת (ואז השימוש בשמן הוא חסכוני יותר). לאחר שנת לילה וניגוב קל בבוקר השרשרת שקטה. עכשיו אני מבין שלממס יש גם תכונות של ניקוי ואולי גם דחיקת המים והדגריזר שנותר בתוך השרשרת.
תודה רבה על התשובה המפורטת!
לצפיה ב-'חולצת רכיבה SCOTT RC PRO חדשה באריזה מידה L'
חולצת רכיבה SCOTT RC PRO חדשה באריזה מידה L
01/08/2019 | 06:44
1
24
חולצת רכיבה חדשה באריזה מעולם לא נפתחה. מידה L. דגם Scott RACE PRO רוכסן קדמי מלא, 4 כיסים אחוריים אחד נגד מים עם רוכסן. תופסני סיליקון. צבע אדום שחור. מוכר עקב מידה לא מתאימה. במחיר הקנייה במבצע מחו"ל 150 ש"ח.
בארץ עולה מעל 500.

הודעות בפרטי
לצפיה ב-'סט חדש באריזה של חולצה+ביב Scott Orica Vero Pro Team Giordan'
סט חדש באריזה של חולצה+ביב Scott Orica Vero Pro Team Giordan
14/08/2019 | 18:32
5

סט חדש באריזה מקורית של חולצה וביב תוצרת איטליה מידה L של קבוצת
Scott Orica Vero Pro Team Giordana 

450 ש"ח

הודעות בפרטי .

לצפיה ב-'העברת מכלולים מאופניים לאופניים.'
העברת מכלולים מאופניים לאופניים.
24/07/2019 | 16:59
41
אתם מכירים מכונאי מאזור השרון שלא יעקם את הפרצוף על עבודה כזו ?
מנסיון אני יודע שחנויות אופניים לא אוהבים לעשות עבודה כזו ...
מדובר בשתי אופני GAINT.
לצפיה ב-'רכב חשמלי'
רכב חשמלי
24/07/2019 | 14:18
37
לצפיה ב-'פנס חדש באריזה LEZYNE DECA DRIVE 1500I LOADED '
פנס חדש באריזה LEZYNE DECA DRIVE 1500I LOADED
18/07/2019 | 10:37
2
47
פנס LEZYNE DECA DRIVE 1500I LOADED FRONT LIGHT - BLACK
דגם 2019, חדש באריזה מקורית מעולם לא נפתח או היה בשימוש.
פנס מומלץ ביותר עוצמה חזקה מאוד 1500 לומנס + סוללה נוספת לחיבור לפנס (שתי סוללות באריזה)
550 ש"ח.  הודעות בפרטי.

https://ride.lezyne.com/collections/led-lights-per...
לצפיה ב-'https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=LEZYNE+Deca+D'
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=LEZYNE+Deca+D
18/07/2019 | 15:00
21
לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
31/07/2019 | 15:03
7
לצפיה ב-'מסלול אופניים בטוח מראשל"צ לפאתי מודיעין'
מסלול אופניים בטוח מראשל"צ לפאתי מודיעין
06/07/2019 | 11:14
1
35
מחפשת מסלול אופניים ממרכז ראשון לפאתי מודיעין מבלי לעלות על כבישים מהירים/ סואנים
הכי חשוב לי שיהיה בטוח שאפשר לרכוב ביומיום בלי פחד אבל גם שלא יהיה טכני מדי.

יש חיה כזאת?
מישהו יכול להמליץ על אפליקציה שיכולה לבנות מסלול כזה?

לצפיה ב-'Israel hiking map '
Israel hiking map
08/07/2019 | 11:06
40
יש אתר ויש אפליקציה. ניתן לחפש מסלולי הליכה/אופניים/4x4.
עשיתי מסלול לפי מה שביקשת ויצא משהו די חופף לכביש 431 (אבל לא על הכביש) מסלול באורך 29 ק"מ עם עליה מצטברת של 300 מטר.
אני לא מכיר את האזור אבל נשמע לי מסלול הגיוני.
לצפיה ב-'מוט אוכף מתכוונן ROCKSHOX למכירה'
מוט אוכף מתכוונן ROCKSHOX למכירה
03/07/2019 | 11:42
1
42
פירקתי אותו מאופניים יד שניה שקניתי. כולל אוכף WTB. נמצא בירושלים.
ניתן לפנות בפרטי.
לצפיה ב-'מחיר 250 ש"ח'
מחיר 250 ש"ח
08/07/2019 | 10:57
10
לצפיה ב-'מצאתי במקום אחר'
מצאתי במקום אחר
02/07/2019 | 18:27
2
76
הלוואי שכמות הגולשים פה היתה מתקרבת לכמות הרוכבים בסרטון...

לצפיה ב-'הולי שיט. קישור לסרטון באיכות טובה'
הולי שיט. קישור לסרטון באיכות טובה
09/07/2019 | 20:35
1
35
לצפיה ב-'לא ברור אם זו תאונת שרשרת או תאונת נאבה...'
לא ברור אם זו תאונת שרשרת או תאונת נאבה...
11/07/2019 | 07:47
31
אבל ברור שזו תאונה על רמה!
לצפיה ב-'שאלה לגבי מידת רוחב בצמיגי אופני הרים'
שאלה לגבי מידת רוחב בצמיגי אופני הרים
11/06/2019 | 02:52
3
68
שלום,

על הצמיגים באופניים שלי רשומה המידה 26-2.1.
ראיתי שמוכרים בדקאטלון צמיג לאופני הרים במידה 26-2.00.
האם ניתן להרכיב על החישוק צמיג במידת רוחב קטנה יותר (אפילו שההבדל מאוד קטן)?

האם למישהו יש ניסיון עם הצמיגים של דקאטלון תחת השם B'twin?

תודה.
לצפיה ב-'אין שום בעיה לשים צמיג ברוחב 2. לא מכיר את הצמיגים של BTwin'
אין שום בעיה לשים צמיג ברוחב 2. לא מכיר את הצמיגים של BTwin
11/06/2019 | 22:50
1
27
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
12/06/2019 | 00:05
14
לצפיה ב-'זהו מותג הבית של דקטלון'
זהו מותג הבית של דקטלון
16/06/2019 | 13:43
58
תמורת 42 ש׳ח קשה לטעות.
אמנם לא צמיג קל אך ממבט על פרופיל הקוביות שלו הוא נראה צמיג רב שימושי סביר.
מול צמיג רחב יותר (רק במעט, 2.1 לעומת 2) רצוי לנפח את הצמיג מעט יותר. הצמיג יהיה כנראה בעל אחיזה פחות טובה אבל יתגלגל קל יותר.

לא התנסיתי בצמיג הזה כך שאין לי אפשרות לדווח על עמידותו ואורך חייו.
לצפיה ב-'שביל ישראל באופניים'
שביל ישראל באופניים
03/06/2019 | 14:52
2
83
לפני 12 שנה חציתי את ישראל באופניים, ניסיתי לנסוע כמו שביל ישראל, אבל ברור שהייתי צריך לעשות התאמות...
טיילתי המון באופניים לפני זה וטיילתי המון בעולם (לא באופניים), אבל הטיול הזה היה טיול מכונן בשבילי.
לפני כמה ימים דיברתי על זה עם חבר ולא מצאנו ברשת מישהו שעשה את זה לפני, יכול להיות ???
זה קישור לתמונות מהטיול שלי:
https://photos.app.goo.gl/oKs9LTVHF34C4o2P9
וכאן יש קישור לסיפור דרך של ג'ון האגדי שתכנן את המסלול עוד לפני באתר גאוסיטיס ז"ל שנעזרתי בו רבות בזמנו:
http://endtoendride.blogspot.com/2009/02/
לצפיה ב-'יש דווקא לא מעט שעשו את המסלול'
יש דווקא לא מעט שעשו את המסלול
05/06/2019 | 18:56
1
62
אבל ככל הנראה אין בלוג שמתעד מסע שכזה במלואו.

אישית רכבתי את ישראל לארכה פעמיים, ולא דווקא לאורך שביל ישראל, וגם לרוחבה כמה פעמים.
המסעות היו מלווים בלוגיסטיקה ונערכו בהמשכים ולא ברצף אחד.

מקורות מעניינים הם אתר Holiland Challenge שמתאר מסלול תחרותי שמתקיים מדי שנה בחודשי האביב - חרמון לאילת. ובנוסף - פורומי Bikepacking שונים. יש שם מסלולים, תיאורי מסע, ושפע מידע מועיל.
לצפיה ב-'מצאתי'
מצאתי
05/06/2019 | 19:09
55
מצאתי תיעוד מפורט מ2001 של בחור בשם עידו וכנראה היו עוד.
ידעתי שזה לא הגיוני שלא מצאתי בהתחלה....
לצפיה ב-'הסיפור הכי חם של העונה'
הסיפור הכי חם של העונה
24/05/2019 | 07:33
111
רוכב אופניים מגיע לרחבת הכנסת ומחנה את אופניו.
ניגש אליו הסדרן ואומר לו: ״אתה לא יכול להשאיר כאן את האופניים. עוברים פה ראש הממשלה והשרים.״
עונה לו הרוכב: ״זה בסדר. אני אנעל אותם במנעול חזק!״.
לצפיה ב-'שינוי קוטר גלגל מ 27.5 ל 26 האם אפשרי.'
שינוי קוטר גלגל מ 27.5 ל 26 האם אפשרי.
10/05/2019 | 01:09
2
141
יש לי אופניים ישנות מדגם "Diamondback OUTLOOK 27.5.
האם יש בעיה פרט ל 2 ס"מ גובה מהקרקע להחליף לגלגלים קטנים יותר?

לצפיה ב-'למה?'
למה?
10/05/2019 | 09:44
75
שינוי בגובה של סנטימטרים ספורים עלול להוביל לקרבה לא נעימה בין הפדלים לבין הקרקע. לא בהכרח כמובן.

חוץ מזה אם הבלמים הם בלמי חישוק, אז תאלץ לייצר התאמות חדשות איכשהו בין הבלמים לבין החישוקים הקטנים. בלמי דיסק לא בעיה.

חוץ מזה הגיאומטריה תשתנה אבל רק יחידי סגולה יודעים לזהות את ההבדל ולהעריך אותו. יתר בני התמותה יודעים להעריך הבדל כזה רק כמו שהם יודעים להבדיל בין פפסי קולה לבין קוקה קולה, כלומר בתנאי שכתוב על האריזה באותיות גדולות מה הם שותים.

חוץ מזה, למה?
לצפיה ב-'שני ס׳מ גובה מהקרקע משמעותם פדלים שיחרשו את הקרקע'
שני ס׳מ גובה מהקרקע משמעותם פדלים שיחרשו את הקרקע
11/05/2019 | 06:50
63
אם נראה לך שתסתדר עם זה לא אמורה להיות בעיה טכנית להרכיב גלגל קטן על שלדה שמיועדת לגלגל גדול. הבעיה תהיה בשטח - מעברי מדרגות וכיו׳ב.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי השתדרגות באופני עיר'
התייעצות לגבי השתדרגות באופני עיר
04/05/2019 | 20:39
4
92

שלום, אני רוכבת בסביבה עירונית בערך שעה מדי יום.
יש לי את האופניים האלה:
https://www.rosen-meents.co.il/index.php?dir=site&...
במשך 5 שנים, והייתי מאוד מרוצה מהם.
במיוחד נהנת מתנוחת הרכיבה הזקופה.

אני מחפשת להתחדש והתקציב הוא עד 5k.
יש המלצות? אני מוכנה להתפנק באופניים יקרים יותר, אבל לא מצליחה למצוא משהו מומלץ. נראה כאלו כל אופני העיר שמוכרים הם ברמה נמוכה.
ראיתי גם את האופניים האלה של בשם tokyo bike:
https://nooa.co.il/product/bisou-2/
אני תוהה אם הם באמת ברמה יותר גבוהה ממה שיש לי.

כמו כן, ראיתי את האופניים האלה שיש להם רצועה (איכותי? סתם גימיק?) של חברת schindelhauer.

האופניים שלהם מאוד יקרים (אבל גם מאוד יפים:)). מישהו מכיר את החברה ויכול להסביר את המחירים הגבוהים לאופניים שנראים פשוטים לכאורה?

תודה רבה למשיבים

לצפיה ב-'חושייך אכן נכונים - מאד יקר.'
חושייך אכן נכונים - מאד יקר.
04/05/2019 | 23:24
2
76
האופניים (Tokyo) באמת יפים אך יקרים להחריד. עבור 3580 שקל הייתיי מצפה לפחות לשלדת אלומיניום. אמנם יש היום טרנד של שלדות כרומולי שמאפשרות רכיבה "רכה" יותר, אבל אישית אינני מחזיק מזה.
שלדת אלומיניום תהיה קלה יותר, איכותית ומדויקת יותר, והאופניים יהיו יותר איכותיים.

יתרונם של ה Tokyo לעומת האופניים הנוכחיים שלך:
1. מזלג קשיח על פני מזלג טלסקופי. מזלג טלסקופי אינו עוזר בעיר (יותר מפריע) ומוסיף כמעט קילו מיותר לאופניים שלך.
2. פחות הילוכים (ללא הילוכים בגלגלי השיניים הקדמיים) - עוד הפחתת משקל. יותר מתאים לעיר.

יחד עם זה, הבלמים של ה Tokyo נחותים מהאופניים שלך.

על אופני-רצועה לא הייתי ממליץ.
במשפט אחד: סתם יקר ולא שווה.

לגבי מה לקנות, השאלה אם את מעוניינת רק באופני נשים?
אם שלדת יהלום (עם רמה) באה בחשבון - שווה לבדוק סינגל ספיד ללא הילוכים. (את בתל אביב? עיר ללא עליות, או בחיפה? שאז זה לא ממולץ). כרגע אין לי המלצה יותר טובה.
לצפיה ב-'תודה על התגובה. חשבתי שמזלג טלסקופי מיועד לרכיבה זקופה'
תודה על התגובה. חשבתי שמזלג טלסקופי מיועד לרכיבה זקופה
04/05/2019 | 23:32
1
43
אני בת"א, אבל גם בת"א יש עליות פה ושם :)
אני בעיקר רגילה לתנוחת רכיבה זקופה.
לגבי הרמה - אני יכולה להתרגל, זה פשוט משפיע מבחינתי על האופן שבו יורדים מהאופניים.
חשוב לציין, אני מחפשת להתפנק באופניים חדשים, אז לא אכפת לי לשלם, אני פשוט רוצה להרגיש שאני מקבלת תמורה.
לצפיה ב-'בכל זאת יכול למליץ לך משהו'
בכל זאת יכול למליץ לך משהו
05/05/2019 | 21:49
48
אז ככה:
מזלג לא קובע תנוחת רכיבה, אבל הכידון כן.
כידון שטוח יגרום לך לרכון קדימה, כידון גבוה - ישיבה זקופה.
אז כנראה ש Single Speed קלאסי לא מתאים לך כי זה כידון שטוח.

את יכולה לבדוק אופני עיר Evoke Discovery, כ 1500 שקל.
אלו אופני אלומיניום, גלגלי 700, עם הילוכים וללא בולמי זעזועים.
יש גרסא ללא רמה לנשים.
בעמוד של היבואן יש עוד דגמים.
ולען הסר ספק: אינני עובד אצלם, רק חושב שהאופניים האלו יכולים להתאים לפי התיאור שלך.
לצפיה ב-'רצועה במקום שרשרת'
רצועה במקום שרשרת
06/05/2019 | 18:14
52
זה לא סתם גימיק. זה לא מצריך שימון ולא מחליד לכן זה לא משאיר כתמים על הרגל/מכנס.
מצד שני זה ״פטנט״ יקר שגם מצריך מערכת הילוכים פלנארית.
שימושי בדיוק למטרות של אופני עיר. פחות שימושי למטרות ספורטיביות.
בארץ השיטה הזו לא כל כך ״תפשה״ בעיקר בגלל המחיר הגבוה, אבל מצד שני אופני טוקיו מבקשים 3800 ש׳ח על מה בדיוק?...

שלדת פלדה איכותית אינה גרועה משלדת אלומיניום ויש לה אפילו יתרונות. במיוחד במה שקשור ליכולתה לשכך במקצת את החריצים והמדרגות במדרכה/כביש. זה חשוב בעיקר באופניים נעדרי שיכוך מובנה (מזלג טלסקופי למשל).
מצד שני אופני טוקיו בקישור שצירפת הם במחיר מופרך לחלוטין. המפרט מאפיין אופניים במחיר נמוך מ-1000 ש׳ח.
לצפיה ב-'חיבור אופן נגרר'
חיבור אופן נגרר
24/04/2019 | 17:46
69
מחפש חיבור לאופן נגרר כמו בצילום להלן (שלי אבד

אשמח לקבל כול הצעה, מציאה, הפניה ואפילו אם למישהו יש משומש שאינו בשימושו כבר.

תודה מראש - גילי
לצפיה ב-'הדרך לפתוח freewheel כאלו'
הדרך לפתוח freewheel כאלו
22/04/2019 | 21:55
1
53
יש להעזר במלחציים כמתואר בסרטון.
ציר Quick Release בוודאי לא יתאים.
https://www.youtube.com/watch?v=O08JNVk8dgE
לצפיה ב-'לא מבין איך זה שורשר לכאן,ראה תגובה בשרשור הרלוונטי'
לא מבין איך זה שורשר לכאן,ראה תגובה בשרשור הרלוונטי
22/04/2019 | 21:59
13
לצפיה ב-'Nitecore BR35 למכירה'
Nitecore BR35 למכירה
13/04/2019 | 21:08
79
קניתי ובסוף לא רואה שאני באמת צריך את זה.
חדש באריזה, עובד ומעולם לא הורכב או נעשה בו שימוש.
לצפיה ב-'ג'קט רוח חדש באריזה SCOTT מידה L'
ג'קט רוח חדש באריזה SCOTT מידה L
06/04/2019 | 11:21
72
Scott Windbreaker Cycling Jacket
ג'קט רוח חדש באריזה, מעולם לא נפתח או נלבש!
צבע לבן מידה L.
Features:
Laser cut holes under venting flap for improved ventilation
Jacket packs into back pocket
Reflective details
UV-protection fabric UPF 30+
Durobreeze

מבקש מחיר קנייה 160 ש"ח.
הודעות בפרטי.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי כאב גב תחתון בעת רכיבה '
התייעצות לגבי כאב גב תחתון בעת רכיבה
02/04/2019 | 21:13
2
58
היי
אני רוכב כ5 קילומטר בכל יום בתנאי אספלט משובש, עליות מרובות.
הרכיבה מעוררת כאב בגב התחתון שעובר לאחר כמה שעות.
ברשותי אופניים עם בולמי זעזועים בסיסיים 29~ שמתאימים למידתי ווידאתי שהישיבה שלי נכונה.
המושב סטנדרטי וקשיח. 
שאלותי הן :
1. האם זוהי בעיה מוכרת בתחום הרכיבה? 
2. מאחר ולאחר בדיקה לא מצאו אצלי איזושהי בעיה רפואית  - האם שדרוג המושב לאיכותי ורך יותר יוכל לעזור ?
תודה מראש
לצפיה ב-'כאב גב תחתון'
כאב גב תחתון
03/04/2019 | 07:05
81
1. כאב גב תחתון הוא בעיה מוכרת בתחום האנושות
2. פחות סביר שריפוד אוכף ישנה משהו. אבל לך תדע.. הלא ידוע בתחום כאבי הגב הוא כל כך גדול, שאפשר שאפילו פתרון בלי הגיון מכני יתגלה כיעיל.

קבע תור לפיזיותרפיסט. ועד אז אתה יכול לנסות לשחק עם כיוונים באופניים. אוכף יותר גבוה\נמוך\קדימה\אחורה, כידון יותר גבוה\נמוך\קרוב\רחוק וכולי. לפעמים זה עושה הבדל
לצפיה ב-'בהנחה שהמידה של האופניים אכן מתאימה לך'
בהנחה שהמידה של האופניים אכן מתאימה לך
12/04/2019 | 09:16
58
תנסה לשבת בתנוחה זקופה יותר ע"י קירוב האוכף לכידון ו/או קיצור הסטם ו/או הגבהת הכידון. זה אמור להוריד מהעומס על הגב התחתון.
יש לי כרגע זוג אופניים במידה L שכנראה גדולות עלי וגורמות לי גם לכאבי גב תחתון. שיחקתי עם כל הכיוונונים הנ"ל וזה עזר אבל לא עד הסוף. כנראה שאני אחליף אותן למדיום. 
לצפיה ב-'מחפש ציר אחורי וסבל לאופני הרים ישנים.'
מחפש ציר אחורי וסבל לאופני הרים ישנים.
28/03/2019 | 16:46
16
82
שלום,
אשמח אם מישהו יכול לתת קישור היכן ניתן לרכוש ציר אחורי חדש עבור אופני הרים
ישנים (21 מהלכים).
מדדתי את הציר, והקוטר הוא כ 9-9.5 מ"מ. אורך כ-180 מ"מ.
מצרף תמונה של הגלגל האחורי.

בנוסף, אני מחפש לרכוש סבל שיכול לעמוד במשקל של כ-30 ק"ג לפחות.
ממה שחיפשתי באינטרנט, מצאתי דברים שלא נראה לי יכולים להתאים לשלדה הזו.
אני מצרף תמונה של החלק האחורי של האופניים.
למישהו יש מושג איזה סבל יכול להתאים שם?

תודה מראש.
לצפיה ב-'ציר שחרור מהיר אמור לעשות את העבודה'
ציר שחרור מהיר אמור לעשות את העבודה
29/03/2019 | 15:11
5
21
לצפיה ב-'תודה על המענה. יש לך אולי קישור לדוגמא של ציר כזה...'
תודה על המענה. יש לך אולי קישור לדוגמא של ציר כזה...
29/03/2019 | 21:37
4
24
תודה על המענה. יש לך אולי קישור לדוגמא של ציר כזה שיכול להתאים לאופניים שיש לי.
אני לא מצליח למצוא משהו במידה של כ-180 מ"מ וקוטר 9-9.5 מ"מ.
 תודה.
לצפיה ב-'מצאתי עכשיו 2 קישורים לצירים שאולי יכולים להתאים'
מצאתי עכשיו 2 קישורים לצירים שאולי יכולים להתאים
29/03/2019 | 22:25
3
24
אחד הוא ציר רגיל כמו שיש לי.
רשום 180 מ"מ, אבל הקוטר של "הצלחות" שנסגרות על המיסבים הוא 25.4 מ"מ,
ואצלי הקוטר שלהן הוא כ-28.7 מ"מ.

מצאתי גם ציר שחרור מהיר. הציר הפנימי עם הידית הוא 180 מ"מ.
והציר החלול הוא 145 מ"מ.
לדעתך, זה יכול להתאים אצלי?

תודה.
לצפיה ב-'האם תוכל להעביר את ה״צלחות״ מהציר הישן לחדש?'
האם תוכל להעביר את ה״צלחות״ מהציר הישן לחדש?
30/03/2019 | 11:21
2
21
מדובר במיסב פתוח. אם הגולות נשחקו - סביר שהן שחקו גם את התושבת. אם התושבת עדיין חלקה וההברגה תואמת - נסה להעביר מהישנה לחדשה.
לחלופין, למרות שזה יהיה יותר יקר - החלף את הגלגל כולו. לפעמים שיפוץ יהיה יקר ובהיעדר חלפים - גם בעייתי לעתיד לבוא.
לצפיה ב-'הזמנתי את הציר הרגיל, ואני אנסה להעביר את התושבות'
הזמנתי את הציר הרגיל, ואני אנסה להעביר את התושבות
30/03/2019 | 21:18
1
26
מהציר הישן לחדש.
אני אעדכן כשהציר יגיע.

בנוגע לסבל, מצאתי משהוא כזה:
זה מגיע עם מתאם שמאפשר להתקין על החור האמצעי במקום איפה שיש
לי עכשיו את המחזיר אור האחורי.
מה דעתך?

תודה.
לצפיה ב-''
31/03/2019 | 07:17
3
לצפיה ב-'באשר לסבל'
באשר לסבל
30/03/2019 | 11:22
27
חפש אחד שמתלבש על הציר עצמו.
לצפיה ב-'אני לא מצליח לפתוח את הקסטה'
אני לא מצליח לפתוח את הקסטה
09/04/2019 | 16:25
8
32
קיבלתי את הבוקסה המיוחדת שצריך כדי לפתוח את הקסטה,
אבל זה תקוע כל כך חזק, שהשיניים של הבוקסה בסוף פשוט מדלגים על השיניים
בפנים.
ניסיתי לרסס WD40 כמה פעמים ולתת כמה שעות, אבל זה לא עוזר.
יכול להיות שהבוקסה שקניתי לא הכי איכותית.
יש למישהו המלצה לבוקסה יותר איכותית?
או אולי טיפ איך לפתוח את הקסטה?

תודה.
לצפיה ב-'אם מכונאי בחנות אופניים לא יצליח'
אם מכונאי בחנות אופניים לא יצליח
09/04/2019 | 16:32
2
33
אז כנראה שזה סימן מלמעלה...
לצפיה ב-'אולי כדאי להחליף כבר את כל הגלגל'
אולי כדאי להחליף כבר את כל הגלגל
09/04/2019 | 16:38
1
25
יש לך מושג לגבי עלויות עבור גלגל 26 אינץ'?
תודה.
לצפיה ב-'זה לא אולי, זה בטוח. '
זה לא אולי, זה בטוח.
10/04/2019 | 08:04
29
מחיר? אני מעריך שבין 250-2500 ש׳ח. תלוי באיכות הרכיבים. חפש גם בשוק היד השניה או בערימות הגרוטאות של מכונאי האופניים.
לצפיה ב-'הדרך לפתוח Freewheel כאלו'
הדרך לפתוח Freewheel כאלו
22/04/2019 | 21:58
3
31
יש להעזר במלחציים כמתואר בסרטון.
ציר Quick Release בוודאי לא יתאים.
https://www.youtube.com/watch?v=O08JNVk8dgE
לצפיה ב-'הייתי בחנות אופניים, ומסתבר שיש פרוצדורה נוספת שצריך לעשות..'
הייתי בחנות אופניים, ומסתבר שיש פרוצדורה נוספת שצריך לעשות..
01/05/2019 | 23:40
2
34
מצטער על העדכון המאוחר.
הייתי בחנות אופניים, ומסתבר שיש פרוצדורה נוספת שצריך לעשות לפני שאפשר
לפתוח את הקסטה עם הכלי המיוחד.
יש שם אום עם שני חורים שצריך לסובב עם כיוון השעון (הברגה הפוכה).
בסרטון הבא, ניתן לראות איך הוא פותח את זה לפני שהוא משתמש בכלי המיוחד
לקסטה.
בכל מקרה, נתתי כבר למכונאי בחנות לפתוח ולהחליף את הציר.

בנוגע לסבל, הזמנתי את הסבל הזה:
כבר קיבלתי אותו, והרכבתי והוא מצויין למה שאני צריך.
מקבלים בערכה גם מתאם עבור שלדה שאין בה חורים בצדדים מתחת לכסא, כמו אצלי.

לצפיה ב-'אם לאופניים האלו אין ערך מיוחד,סנטינמנטלי,זה לא שווה'
אם לאופניים האלו אין ערך מיוחד,סנטינמנטלי,זה לא שווה
04/05/2019 | 22:57
1
22
אינני יודע מה אתה מנסה לעשות, אולי להפוך אופני הרים ישנות לאופני טיולים, אבל רק ממבט בתמונות אני יכול לומר שאם לא מדובר באופניים בעלי ערך מיוחד (סנטינטמנטלי) עבורך - כל העסק אינו משתלם.

מהתמונות אפשר לראות שמדובר בשלדה פלדה (ככל הנראה) בסיסית, וכל האופניים לא שווים יותר מ 250 שקלים.

לדעתי עדיף לחפש משהו בשוק המשומשים.
לצפיה ב-'כמו שרשמתי, האופניים כבר תוקנו'
כמו שרשמתי, האופניים כבר תוקנו
04/05/2019 | 23:31
19
החלפת הציר + כיוונים קטנים לבלמים וההילוכים עלו 50 ש"ח.
מאז שתיקנתי אותם, כבר נסעתי עליהם כמה מאות קילומטר.
בשביל מה שאני צריך את האופניים, הם עושים את העבודה,
במיוחד אחרי שהוספתי את הסבל.
לצפיה ב-'אגב,החלפת הציר אינה מצריכה פירוק של הקסטה'
אגב,החלפת הציר אינה מצריכה פירוק של הקסטה
23/04/2019 | 03:15
22
במחשבה שניה לא ברור מה אתה מנסה לעשות.
אני מנחש שרק להחליף את הציר לציר ארוך יותר (אולי כדי להרכיב סבל על הציר הזה?). אם זה המצב, אין צורך לפרק את הקסטה (Freewheel במקרה שלך) כדי להחליף את הציר.

אם אתה מחליף את כל הנאבה המשמעות היא בניית הגלגל מחדש מה שלדעתי אתה לא רוצה ולא יודע לעשות בשלב זה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

רעות מרכז רפואי שיקומי
רעות מרכז רפואי שיקומי
פורום כאב
פורום כאב כרוני

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה