לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'תאורה אחורית עם accelerometer'
תאורה אחורית עם accelerometer
18/07/2017 | 10:21
1
48
היי,

הגעתי למסקנה שזה פשוט חובה.
איפה אפשר למצוא חיה כמו ה-STOPTIX?

תודה
X
לצפיה ב-'יש לי דברים דומים כגון זה...'
יש לי דברים דומים כגון זה...
20/07/2017 | 21:48
24

לא בדיוק סוף הדרך, יש לי גם רדאר שאני צריך להתקין מתישהו שיכול להזהיר אותך על מכונית מתקרבת ממרחק שאמור להיות 140 מטר (גם הוא מחובר לתאורה אחורית) .
לצפיה ב-'אופניים פשוטים'
אופניים פשוטים
16/07/2017 | 17:30
3
57
היי,
אני מעוניין לקנות אופניים פשוטים לרכיבה עד המכללה וחזרה (2 ק"מ לכיוון). חשבתי ללכת על המתקפלים כי הרבה יותר נוח לשנע אותם. (או שיש לכם הצעות אחרות?).
מציעים בבסידן ב 600 ש"ח. מה אומרים?
"אופניים מתקפלים של חברת מינג בגודל 20" מכרומולי,קלים במיוחד,הכוללים מגיני בוץ מקוריים,סבל אחורי,מושב נוח מג'ל ,6 הילוכי SHIMANO."

תודה.
לצפיה ב-'ראה דיון דומה בעמוד השני של הפורום '
ראה דיון דומה בעמוד השני של הפורום
17/07/2017 | 00:43
2
33
מוזכרים שם עוד כמה דגמי אופניים שעשויים להתאים.
לצפיה ב-'ומה לגבי חברת ming?'
ומה לגבי חברת ming?
17/07/2017 | 10:45
1
28
תודה על התשובה.
ולגבי החברה שציינתי? יש חוו"ד?
לצפיה ב-'אפשר להבין משם החברה מאין מגיעים האופנים'
אפשר להבין משם החברה מאין מגיעים האופנים
18/07/2017 | 05:27
30
זה לא בהכרח אומר שמדובר באופניים גרועים, אבל המותג לא מוכר לי ואין לי אפשרות לדעת מה המפרט
לצפיה ב-'מצלמת קסדה מומלצת'
מצלמת קסדה מומלצת
16/07/2017 | 01:19
3
45
היי,

איזו מצלמה לא יקרה מדי מומלצת?
יש לי ברכב את ה-MOBIUS שעושה את עבודתה נאמנה עד היום והיא גם ממש קומפקטית אז חשבתי לרכוש עוד אחת.
יש המלצות?

תודה
X
לצפיה ב-'אתה בטח מצפה שנכתוב GoPro...'
אתה בטח מצפה שנכתוב GoPro...
16/07/2017 | 14:47
2
42
מן הסתם GoPro היא ההימור הכי בטוח, לא רק בגלל האיכות אלא גם (אולי בעיקר) בזכות האביזרים הנלווים שכוללים את כל מה  שצריך כדי לחבר את המצלמה לקסדה, לשלוט בה מרחוק, לארוז אותה במארז ממוגן ולהתממשק אליה ממכשירים אחרים.

החיסרון הגדול ביותר של GoPro הוא המחיר.

חלופות סיניות עלומות שם - לא חסרות. בחלקן הגדול הן תואמות פיזית כך שאביזרים של gopro יתאומו להן.

פרמטרים שחשוב להתייחס אליהם:
א. סוללה - חיים, זמן טעינה, אפשרות החלפה, זמינות סוללות חלופיות.
ב. איבזור לקיבוע המצלמה לקסדה והגנה על המצלמה.
ג. מייצב תמונה.
ד. שלט רחוק שניתן לחבר לכידון.
ה. משך צילום מירבי (יש מצלמות שנעצרות כאשר הקובץ מגיע ל-4ג׳ב).
ו. רזולוציה, זוית (אורך מוקד) העדשה, אפשרות להחליף עדשה.
לצפיה ב-'איך הגעת למסקנה הזו?'
איך הגעת למסקנה הזו?
16/07/2017 | 16:00
1
35
אם שקלתי לרכוש מצלמה שעולה פחות מ-100 דולר זה אומר שאני מעוניין בהכרח בכזו שעולה 400+ ?

אז נראה שאין ברירה אלא ללכת על המוביוס אני מבין...

לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
16/07/2017 | 16:45
42
עד לא מזמן הדגמים המומלצים היום SJ4000 והמצלמה של שיאומי.
יצאו דגמים נוספים מאז של SJ ושיאומי נראה לי.
כמובן שאין סוף לאיכות וגו פרו וסוני מובילות.
השאלה עד כמה איכות קצה קריטית לך. סה"כ הסיניות של היום יספקו משהוא שמקביל לגופרו מלפני שנתיים (יש לי גופרו בת שנתיים וזה בסדר סה"כ).
מנסיון, בסוף אתה נשאר עם כמויות של סרטים שאין לך זמן וכוח לערוך וגם לא לראות אחר כך.
אני מציע לך לקנות אפילו כאן דגם סיני טוב (כן, בחו"ל זה זול יותר לשיקולך) וסט אביזרים נחמד. 
בעודף אם אתה רוצה, תקנה מיצב תמונה, זה יתן לך יותר מאשר להשקיע עוד 1000 במצלמה.
עוד טיפ - תקנה מצלמה עם מסך אחורי זה הרבה יותר נוח עבור רוב השימושים ממצלמה עם WIFI בלבד. (דרך אגב, לפני שנתיים לא היה את זה לסיניות ולכן קניתי גו-פרו)
בהצלחה ותחזור אלינו עם מסקנות וסרטים.
לצפיה ב-'שאלה לגבי שיפוע הונטיל ש בפנימית '
שאלה לגבי שיפוע הונטיל ש בפנימית
11/07/2017 | 18:07
1
52
אוקי יש לי שאלה האם יש חשיבות אם הונטיל יהיה בזוית ישירה או קצת עקום שמאלה או ימינה האם מסוכן לרכוב על אופניים אם הונטיל עקום בצדדים או לא?

אשמח לקבל מענה בבקשה מצורפות 2 תמונות להמחשב
לגבי מה שאני שואל

לצפיה ב-'הוונטיל אמור להיות ניצב לחישוק'
הוונטיל אמור להיות ניצב לחישוק
11/07/2017 | 21:33
40
אבל בפועל פעמים רבות הפנימית ״נוסעת״ בתוך הצמיג ונוצרת זווית. אין בכך סיכון אבל זה גורם לבלאי באזור החיבור בין הוונטיל לפנימית שבהמשך יכול לגרום לקרע ולאבדן הפנימית. נסה להשתמש בפנימית רחבה יותר והגדל את לחץ האוויר. זה ימנע את הטיולים של הפנימית בצמיג.
לצפיה ב-'מי מכיר, מי יודע? אופניים עם STANDOVER של 70 ס"מ ומטה.'
מי מכיר, מי יודע? אופניים עם STANDOVER של 70 ס"מ ומטה.
10/07/2017 | 10:22
5
53
אנשים טובים,
אני מחפש אופני שיכוך מלא עם standover של פחות מ- 70 ס"מ (=700 מ"מ), כלומר שהמרחק האנכי בין אמצע הצינור העליון (TT) לרצפה יהיה פחות מ- 70 ס"מ, כמה שיותר נמוך ככה יותר טוב. מי שמכיר מודל כזה, גם ישן, אנא עיזרו. כן, גם מידות S ו- XS באות בחשבון. מודה מראש על העזרה; עד כה קיבלתי פה טיפים נהדרים ומקווה לטוב.
אני רוצה לצטט מישהו חכם מעבר לים שכתב (תרגום חופשי שלי): "כל אלה שכותבים שמרווח העמידה מעל האופניים אינו חשוב, או אינו משמעותי, או אינו גורם שיש להתחשב בו במדידות - כולם אנשים בגובה 170 ומעלה שהאופניים שלהם בדרך כלל מידה M ומעלה ומעולם לא פגשה מפשעתם באגרסיביות את השלדה. תראו לי מישהו בגובה 1.60 ומטה שיגיד את זה".
כרגיל, תודה מראש לעונים ולמגיבים.
לצפיה ב-'לא מדדתי אבל...'
לא מדדתי אבל...
10/07/2017 | 14:20
1
40
בדרך כלל האופניים של רוקי מאונטיין הם בעלי צינור עליון נמוך.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
10/07/2017 | 15:01
9
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
10/07/2017 | 20:41
58
א. האם יש אופני 29" קטנים מספיק לאנשים נמוכים? לא יודע, כי אני לא נמוך, אבל יש חברות שטוענות שאי אפשר להגיע לתוצאה סבירה, ובונות את המידות הקטנות עםגלגלי 27.5". לא +27.5, אלא 27.5 "רגיל", עם רוחב צמיגים עד 2.3" (שזה דומה מאוד ל- 26" הוותיק)

כנראה שבש"מ (לעומת ז"ק) הבעיה חמורה יותר.

ב. עדיין אפשר למצוא, ואפילו במחירים נמוכים, אופני 26" קטנים. אפילו ש"מ, אפילו באיכות טובה. אם גם זה לא קטן מספיק, להלן אפשרות ג', שקצת פחות מוכרת.

ג. חלק מהחברות שמתמחות באופני ילדים טובים, מגלות את הנישה הזו, של מבוגרים נמוכים. רובן הגיעו לשם מהרצון לבנות אופני-נוער טובים, אבל בהרבה מקרים הממדים הפיסיים זהים לבוגרים קומפקטיים. הנה כמה דוגמאות מרשימות:

לצפיה ב-'אנשים טובים, תודה. ידעתי שאפשר לסמוך.'
אנשים טובים, תודה. ידעתי שאפשר לסמוך.
10/07/2017 | 22:28
4
לצפיה ב-'שידרוג אופני הרים משיכוך מלא לזנב קשיח האם '
שידרוג אופני הרים משיכוך מלא לזנב קשיח האם
07/07/2017 | 18:06
16
80
ללכת לכיון השידרוג או לאוו זו השאלה שעל הפרק.
ראיתי כתבה על הדגם הנ"ל: merida big 800
כיום ברשותי הדגם הנ"ל של מרידה
אני רוכב מדי פעם לכשיוצא סגנון XC
לא יודע אם תתאמנה לי ולכן שואל.
לא הכי הבנתי האם יש 2 גגשים' בקרנק או לא?
לצפיה ב-'יש לי את ה-800'
יש לי את ה-800
07/07/2017 | 21:37
10
56
יש להם גלג"ש 1 מלפנים (1X11).

השאלה היא: למה להחליף (לא לשדרג, להחליף)?
איפה אתה רוכב?
כמה?
מה חסר לך?

לצפיה ב-'כעקרון השאלה שלך במקומה! באמת. לא חסר כלום בתכלס'
כעקרון השאלה שלך במקומה! באמת. לא חסר כלום בתכלס
08/07/2017 | 16:51
9
45
אני עוד לפעמים תוהה אם המידה L שרכשתי זו המידה הנכונה לי.
אני 1.82 מטר אני לתחושתי בגבול בין ה L וה-M.
אני תוהה בכלל אם מהלך של 130 מקדימה לא יותר מידי ליעוד שלי
אולי ה 100-120 בטווח הזה היו טובות יותר אני שואל את עצמי ?
עם האופנוע שלי אני רוכב סינגלים ובכלל הכל מהכל .עם האופניים- יותר מישורי וכן שבילי הר ועמק ופחות סינגלים. אולי 29 גודל גלגל היה טוב יותר.
כבר יצאתי מבולבל לחלוטין. בכלל אחר מה שכתב שטייף על הרוק שוק האחורי הביא לי קצת ביאוס ללב.
 מה דעתך? 
לצפיה ב-'קודם כל, אני חושב שכדאי שתפסיק לחפור בביקורות'
קודם כל, אני חושב שכדאי שתפסיק לחפור בביקורות
08/07/2017 | 20:01
5
37
או לפחות תזכור דבר אחד, הרוכבים בביקורות כל כך רחוקים ברמת הרכיבה שלהם מזו שלך, שרמת הרגישות שלהם למאפיינים טכניים באופניים היא כל כך יותר גדולה, שאני לא יודע אם אפשר ללמוד ממנה הרבה.

דבר שני, אין לי הרבה ניסיון עם אופני שיכוך מלא, אבל מהקצת שיש לי, הרבה יותר קל לרכוב איתם מאשר באופני זנב קשיח (וזה גם כתוב בכתבה שקישרת).

וזה מביא אותי למה שהוא ברור מהניסיון שלך לחפור, במה שנראה לי זוטות (כמו כמה מ"מ הבולם), שמביא אותי לחשוב שאתה לא מרוצה מחווית הרכיבה שלך, כי אין שום בעיה לרכוב כל מסלול XC עם האופניים שיש לך.
אולי יש אופניים שיהיו יותר מתאימים לרכוב רחוק ומהר יותר, ובפחות מאמץ, במסלולים שהם לא סינגלים (בטח לא ה-800... דרך אגב), אבל זה לא שהאופניים שלך לא מסוגלים.

אז שוב, ממה אתה לא מרוצה ברכיבה שלך?

נ.ב. המידה עקרונית בסדר.

לצפיה ב-'אני בהחלט מבין התשובה ואתה מכוון'
אני בהחלט מבין התשובה ואתה מכוון
08/07/2017 | 20:15
4
28
ושואל נכון וממוקד. אם אני מנסה למקד ממה אני לא מרוצה אין לי למעט תחושה שאני קצת בזוית חדה גוף כידון קרי אני שפוף קצת. אז אולי זו מידה אולי סטם אבל זה מה שנראה לי בתחושה. סהכ' אופניים מצויינות עשיתי עמם את סינגל הפסלים במצפה רמון כרבע ממנו בכלל התוואי היה מצוין. רכבתי גם באזור הר עצמון לילה היה מצוין כמובן שאין לי מדד אחר להשוות. היום בדרכנו לרכיבת אופנועים דווקא אמר לי חבר שניתן לחבר סטם קצר יוצר שיקרב את הכידון לגוף עד כמה זה ישפיע אם בכלל אין לי כיון מחשבה בהיבט דעה מקצועית.
וכמובן אני מודה לך על העזרה והנכונות הכנה בהכוונה!
לצפיה ב-'להפך. אופניים שמתאימים יותר לשבילים לבנים יהיו עוד פחות...'
להפך. אופניים שמתאימים יותר לשבילים לבנים יהיו עוד פחות...
08/07/2017 | 20:35
3
31
זקופים. התנוחה הנכונה יותר, עקרונית, לרכיבה מהירה ויעילה בשביל לבן, היא יותר רכונה קדימה. זה לא אומר שכך צריך לרכוב, כי כל אחד והנוחות שלו, אבל אופני 'השבילים' שלך הם כבר יחסית מאוד זקופים.
החיסרון היחסי שלהם יכול להיות במשקל ובאובדן כוח בגלל רכות המתלים, אבל זו לא התלונה שלך...
וכן, גלגלי 29" עדיפים לתמהיל של הרכיבה שלך, ושוב, הקושי שהעלת לא קשור לגודל גלגל.

יכול להיות שאתה לא מייצב את עצמך נכון על האוכף, ונשען יותר מדי על הידיים. מנח נכון יותר, שנתמך ע"י שרירי הגב/בטן, 'שמושכים' את הגב לאחור, יעביר את המשקל יותר על הרגליים ויהיה יותר נכון.

וכן, אתה יכול לנסות סטם קצר יותר או כידון עם רייז, אבל לפני כן, ראה סרטונים ביוטיוב על כיוונון אופניים, וכוון את האוכף נכון. אולי הוא בזווית שדוחפת אותך יותר מדי לכידון?
ואולי צריך להזיז אותו טיפה קדימה. מניסיון, זה יכול לעשות הבדל מאוד גדול בנוחות הרכיבה.

עכשיו, ה-800 לא מתאימים לרכיבת שבילים לבנים. בצד החיובי, הצמיגים הרחבים סופגים זעזועים קטנים היטב, יחסית לז"ק (עדיין, כנראה, פחות טוב מהאופניים שלך), אבל הם דורשים הרבה יותר מאמץ בדיווש (יענו, פחות 'מהירים').
מבחינת המאמץ שהם יידרשו ממך ביחס למה שיש לך, הוא יהיה יותר גדול. גם גלג"ש אחד מלפנים פחות מתאים לכיסוי טווח מהירויות של שבילים לבנים (מהיר) עד לסינגלים (טכני) ולי לפחות חסרים הילוכים מהירים במצבים כאלו (אבל אני לא מספיק חזק כדי להקריב הילוכים איטיים, שאני צריך בסינגל).
לצפיה ב-'אני מבין את ההסבר בהחלט. אני זוכר היטב שכאשר ניסיתי את'
אני מבין את ההסבר בהחלט. אני זוכר היטב שכאשר ניסיתי את
08/07/2017 | 20:56
2
20
האופניים הללו במידה 29 הם הרגישו לי פחות טוב לכן לקחתי את ה 27.5.
אני בכושר מצוין מיטבי אפילו הייתי אומר(מתחייב אצלי בריאותית) ובסה"כ אין לי תלונה קונקרטית על המידה של הגלגל.
לגבי הזזת הכיסא זה חדש לי אבזוק זאת בהחלט. אשמח להארה לגבי כידון עם רייז.
מה הכוונה? 
 לך!!
לצפיה ב-'רייז - הגבהה.'
רייז - הגבהה.
08/07/2017 | 21:57
1
16
משהו כזה:

סנט' קדימה/אחורה באוכף עושים הבדל יותר משמעותי ממה שאפשר לחשוב.
לצפיה ב-'וואלה כידון שונה בהחלט. האופניים- עולם ומלואו כמו האופנועים'
וואלה כידון שונה בהחלט. האופניים- עולם ומלואו כמו האופנועים
09/07/2017 | 12:32
19
בשטח ,אם לא יותר אפילו....
תודה!!
לצפיה ב-'לכאורה אין לך סיבה להחליף אבל'
לכאורה אין לך סיבה להחליף אבל
09/07/2017 | 09:42
2
30
זוג אחד זה פשוט לא מספיק במיוחד אם האחד הקיים זה שיכוך מלא. כדאי שיהיה זוג נוסף של זנב קשיח ברמה בינונית שמתאים למגוון משימות ומטרות כגון:
-סיבוב בעיר או בכביש כשרוצים- לכן כדאי שיהיה גם בעל מבנה שלדה שמאפשר חיבור סבל, כיסא ילדים וכו'
-רכיבות שבילים לבנים זורמות- שיכוך מלא מיותר ומכביד.
-ספייר כשהזוג העיקרי מושבת- החל מלחכות להגעה של איזה שהוא חלק ועד ללקום בבוקר מוקדם כדי לרכב ולגלות בעיה קטנה בראשון.
אתה תפסיד הרבה על מה שכבר יש לך בטרייד או במכירה, מה גם שהרבה מסלולים בארץ- גם לא טכניים הרבה יותר נעימים על שיכוך מלא. לדעתי תשאיר ותוסיף זנב קשיח שמתאים להנ"ל, אפילו משומש ברמה יותר גבוה.
בנוגע למידה- בגובה 1.82 רוב הסיכויים שמדיום יהיה לך קטן מידי ואף יותר שפוף בגלל צינור ראש קצר יותר. נסה כמו שאמרו לך סטם\ כידון עם רייז ובהמשך ככל שתרכב יותר יתכן ותרצה לחזור לתנוחה קרבית יותר.
להנ"ל לא מומלץ ללכת על צמיגי פלוס שכאמור יותר ממוקדים לשימושים מסוימים אלה ללכת על 29. 
ודבר אחרון- אל תתבאס על מה ששטייף כתב לך על הבולמים של רוקשוקס, יש להם גם הרבה ביקורות מצוינות, יתכן ועבורו הם דרק- ממגוון סיבות אוביקטיביות ולא אוביקטיביות וזה בסדר- עבורך בתור רוכב מתחיל כל עוד הם מכוונים זה בטוח לא חלק משמעותי במשוואה.
נ.ב- אם אתה רוצה לקחת בהשאלה לניסוי סטם של 50מ"מ שפחות ימתח אותך קדימה שלח מסר 
לצפיה ב-'בולם אחורי '
בולם אחורי
09/07/2017 | 10:09
23
א. נכון שיש גם מי שמרוצה מהביצועים של הבולמים של רוקשוקס. כל מה שנאמר הוא תמיד דעה על בסיס התנסות סובייקטיבית.
ב. בולם אחורי אפשר להחליף. עדיף במעמד הקניה - זה מאפשר לקבל זיכוי כמעט מלא על הבולם החדש שעל האופניים מול בולם חדש משופר מהקופסא. מרגע שהאופניים יצאו מהחנות הבולם כבר ״משומש״ והשדרוג יהיה יקר יותר.
לצפיה ב-'תודה Old. אין סיכוי שאקנה עוד זוג פשוט אין לי מקום במחסן'
תודה Old. אין סיכוי שאקנה עוד זוג פשוט אין לי מקום במחסן
09/07/2017 | 12:31
17
לאופנוע ובנוסף, גם יש לי כבר 3 זוגות אופניים בבית. 2 של הגברת ואחד שלי.
הדיון בהחלט ,נתן לי המון מידע ונקודות ראיה ואני מודה לכם על כך.
לגבי הסטם ,אין לי מושג איזה גודל יש במרידה ,לדעתי הוא מעל 50 ממ'.
אני בטיפול הבא שלהם ,אנסה לשנות את המושב.
לגבי הסטם, אשאל בחנות פה בקריה, אצלי ואם אזדקק אפנה בשמחה.
תודה על ההצעה והרצון כמובן

לצפיה ב-'שידרוג לזנב קשיח'
שידרוג לזנב קשיח
09/07/2017 | 06:04
4
33
רכיבה על ז׳ק למי שהתרגל לש׳מ תצריך הסתגלות ויותר שימוש בשפת גוף (ניתוק זמני של התחת מהאוכף, העברת משקל קדימה ואחורה). בסופו של דבר החוויה מזרימה לך לגוף יותר אנדרנלין ותהיה פחות נינוחה.
הרגעים בהם תאמר ״אח... פה היה יכול לעזור לי מתלה אחורי משוכך״ הם בקטעי הרכיבה בהם אתה לא מדווש אלא גולש בירידה קצת קופצנית וחוטף את כל הדרעק בתחת.

יש לך שתי אפשרויות בעניין גודל הגלגל:
האחת - גלגל 29. משכך יותר טוב בגלל גודלו זווית הגישה/נטישה הנוחה יותר. מאפשר לך שימוש בצמיג לא עבה מאד שמשפר את ההתנגדות לגלגול ומכאן יאפשר ניצול של הכוח למהירות. אבל גלגל גדול משמעותו בסיס גלגלים גדול שמשמעותו לנהוג ברכב אמריקאי במקום ברכב מיני. רדיוס סיבוב גדול.

השניה - גלגל 27.5. כדי לקבל שיכוך טוב פיתחו את ה-27.5 פלוס. ה״פלוס״ בעצם הוא צמיג עבה יותר ובשרני. אפשר לכאורה להפוך כל אופני 27.5 ל״פלוס״ אם השלדה, מערכת ההינע והמזלג בנויים לקבל צמיגים רחבים של 2.4 ויותר. הרעיון הוא צמיג עבה ובשרני שישכך את השטח. גודל הגלגל מאפשר לתכנן שלדה קצת יותר קומפקטית עם בסיס גלגלים קטן יותר ממנו נגזר רדיוס סיבוב קטן יותר. את רוחב הצמיג פותרים באמצעות מזלג רחב ומתלה אחורי רחב. זה נקרא ״בוסט boost״ דהיינו מזלג רחב ב-10 מ׳מ מהסטנדרט המקובל (110 במקום 100) ונאבה אחורית 148 מ׳מ במקום 142 מ׳מ. כמובן שזה מצריך גלגלים שבנויים על נאבות רחבות בהתאמה.
מה עניין מערכת ההינע? הבעיה עם צמיג רחב שהוא עלול להשתפשף בשרשרת. לכן פיתחו את ה״בוסט״ שמרחיק את הקסטה קצת ימינה וכך מרחיק קצת את השרשרת מהצמיג, ויש גם שימוש נרחב במערכות נטולות מעביר קדמי - שמאפשרות הרחקה נוספת של השרשרת מהצמיג.

מה יותר טוב? הלוואי שהיתה תשובה אחת חד משמעית. תצטרך כנראה לנסות. הדגם הספציפי של מרידה לא קל. אמנם מדובר ברכיבים מצויינים למחיר, אבל בכל זאת מדובר באופניים ששוקלים קרוב ל-14 קילו. טוב לסינגלים. פחות מתאים לרכיבה מהירה בשבילים לבנים. אם עיקר הרכיבה היא שבילים לבנים עם סינגל מזדמן - 29 עם צמיג 2.1 תהיה בחירה מוצלחת יותר לעומת 27.5פלוס עם צמיג רחב. אם עיקר החוויה בשבילך הן הירידות ואתה מוכן להזיע בשבילן בעליות - יכול להיות ש-ש׳מ הוא הפתרון.
לצפיה ב-' על המידע שטייף!!'
על המידע שטייף!!
09/07/2017 | 12:34
4
לצפיה ב-'דווקא הקטעים בהם אני מדווש, הם אלו שאני רוצה בהם מתלה אחורי'
דווקא הקטעים בהם אני מדווש, הם אלו שאני רוצה בהם מתלה אחורי
09/07/2017 | 15:31
2
41
בייחוד במישור שהוא קצת משובש. בירידות אני בין כה וכה עומד ונהנה מהמאמץ. במישור זה סתם כאב בתחת, תרתי משמע.
גם כשעוברים מכשולים, עקיבה של ש"מ זה הרבה פעמים יתרון...

לגבי ה-800, הם שוקלים יותר קרוב ל-13 ק"ג (טיובלס), אבל המשקל הוא החלק השולי. זו האגרסביות של הצמיגים פלוס והעובדה שהם... פלוס (רחבים), ששותה לך את הכוח מהרגליים. בשבילים לבנים (שאני כמעט לא מגיע אליהם) הצמיגים השמנמנים באמת נותנים יותר שיכוך, אבל זה לא שווה את האיטיות שלהם. אם יש לך כוח להתמודד איתם זה אומר שאתה מהר מאוד מגיע להילוך המהיר ביותר.

בעתיד אני אוסיף לאופניים עוד זוג צמיגי 29, לרכיבות מהירות יותר. נראה איך זה יישב עם הגיאומטריה...

מה שחשוב לזכור שזה ששדרוגים הם הרבה פעמים לא שדרוגים. כלומר, אתה לא משפר הכל (או הרב), אתה מחליף סט פשרות אחד בסט פשרות אחר.

ב-800 פשוט הגיעו האופניים שחיכיתי להם. שנים המוכר מנסה לשכנע אותי לשדרג, ושנים אני אומר לו שש"מ לא רוצה (כל זמן שצעיר מספיק להסתדר בלי...) וז"ק אני רוצה רק עם תנוחת ישיבה שהיא פחות XC, לא יותר, ואז נראה.
ואז הגיעו האופניים שחיכיתי להם, רק עם הפטנט של צמיגי פלוס, שבסה"כ יש לו בשבילי יותר יתרונות מחסרונות (זה באמת מוסיף אחיזה וביטחון)

לצפיה ב-'אלה גם בדיוק המקומות בהם צריך מתלה ״חכם״'
אלה גם בדיוק המקומות בהם צריך מתלה ״חכם״
10/07/2017 | 10:03
25
או מתלה פשוט עם בולם חכם.
לצפיה ב-' בדיוק מה שבאתי לכתוב עד שראיתי את ההודעה שלך'
בדיוק מה שבאתי לכתוב עד שראיתי את ההודעה שלך
12/07/2017 | 17:43
5
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2017 | 12:58
2

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'קניית אופניים ראשונות. '
קניית אופניים ראשונות.
04/07/2017 | 00:09
4
67
היי, אני מעוניינת לקנות אופניים, פעם ראושנה. קראתי קצת את ההודעות כאן של חדשים כמוני והאמת שלא כ"כ הצלחתי לקבל מידע, לא ברור לי, מה זה סינגל ספיד? בכל אופן, השאלה שלי היא, אני רוכבת בעיקר על אופני התל-אופן, יש לי שתי בעיות עיקריות (שאולי הן תוצאה של אותה הבעיה): 1. הן גבוהות לי ואז ע"מ לעצור אני נאלצת לקפוץ. 2. אחרי כמה רכיבות יש לי קצת יותר ביטחון ושליטה, אבל עדיין, כשאני מתקרבת יותר מידי לאנשים/חפצים, אני נבהלת וקצת מאבדת שליטה על האופניים. הלכתי לפני כמה ימים לחנות אופניים, ראיתי שם אופניים שמבחינת השליטה בהן הרגשתי בסדר, מה שכן, אני עדיין נאלצת לקפוץ ע"מ לעצור (אני מגיעה עם קצות האצבעות לריצפה שאני על הכיסא), הוא הוריד לי את הכיסא אבל זה כבר היה נמוך מידי, השאלה שלי היא, האם זה עניין של דגם (האם יש דגמים יותר נמוכים, (בדגמים של המבוגרים)? האם זה עניין של ביטחון? ומעבר לזה, מה חשוב לדעת כשקונים אופניים? 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
04/07/2017 | 09:49
1
51
א. מידה: אופניים באיכות סבירה ומעלה מגיעים בכמה מידות. ב"תל אופן" יש one size fits most, וזה כמובן לא מתאים למי שנמוך מהממוצע או גבוה מהממוצע, שלא לדבר על ההבדל הגדול בין נשים וגברים.

אז צעד ראשון הוא לקנות אופניים במידה המתאימה.

ב. גובה האוכף: כאן לא תצליחי ממש להתחמק מהבעיה. את גובה האוכף נהוג לכוון כך שפעולת שרירי הרגליים תהיה אופטימלית. במצב הזה הרגל כמעט מתיישרת כאשר הפדל למטה (בזמן רכיבה), אבל כדי להגיע לריצפה בעת עצירה, צריך לקפוץ קדימה מהאוכף. זה נכון גם אצלי באופניים, ואני 184ס"מ.

אפשר להוריד את האוכף כמה ס"מ למטה. זה יהיה קל יותר בעצירות, אבל מעייף יותר בעת הרכיבה עצמה.

ג. "סינגל ספיד" פירושו אופניים עם יחס העברה בודד, ללא הילוכים.

יתרונות: משקל נמוך; מחיר נמוך עבור איכות נתונה (כי יש פחות חלקים); אמינות גבוהה יותר (פחות מה שיישבר/ יתקלקל/ ייצא מכיוונון)

חסרונות: עבודה קשה יותר בעליות, מהירות נמוכה יותר בירידות (לעומת אופניים עם הילוכים)

בתל אביב, השטוחה-יחסית, זה פתרון סביר. דוגמא.

העצה הכי נכונה, לדעתי, היא לבחור את החנות, ולא את האופניים. חנות טובה תתן לך מוצר שמתאים למידה שלך ולשימוש שלך.

רמז: חנויות שמוכרות "אופניים חשמליים" לא עונות להגדרה הנ"ל.

יש המון חנויות ברח' החשמונאים, כולן ברמה גבוהה. עוד שתי חנויות, שמתמחות בעניין אופני עיר, הן One Bike Studio בפרישמן, ליד ככר רבין, ו"גורדון בנט".

לצפיה ב-'לגבי סעיף ב- יש דגמים עם ציר מרכזי שמוסט קדימה'
לגבי סעיף ב- יש דגמים עם ציר מרכזי שמוסט קדימה
04/07/2017 | 10:27
39
זה מאפשר דיווש בריא עם אוכף נמוך. בדרך כלל אופניים שמכונים לנוחות ושליטה, על חשבון מהירות וזריזות.
יופיעו תחת תוויות מגוונות- סיטי, נשים, קרוזר, קומפורט וכולי, כל חברה והדגמים שלה.

לצפיה ב-'תודה על התשובות-'
תודה על התשובות-
04/07/2017 | 18:54
1
37
אורון, אני דווקא רואה שרוב האנשים לא יורדים מהאוכף ע"מ לעצור, עם פשוט מורידים רגל. 
אגב, לא יודעת אם אתם צופים אבל במידה וכן, יש אפשרות לראות את הטור דה פראנס אונליין? 
לצפיה ב-'טור דה פרנס online '
טור דה פרנס online
04/07/2017 | 20:20
46
אף פעם לא הצליח לי. אפילו עשיתי מנוי לשירות של Eurosport בשביל זה, לפני כמה שנים. זה עובד, רק לא בזמני השידור של הטור. כנראה השרת לא עמד בעומס או משהו.
לצפיה ב-'הזמנת מזלג חדש לאופניים, שאלות:'
הזמנת מזלג חדש לאופניים, שאלות:
02/07/2017 | 13:42
5
59
שלומות, החלטתי להיפטר מהמזלג עם המשככים הסתמיים באופני הסידורים שלי ולהחליפו במזלג ריגידי.
לדעתי מצאתי התאמה מבחינת אורך, מבחינת קוטר (אחד ושמינית), מבחינת סוג בלמים, מבחינת קוטר גלגל ורוחבו, מבחינת ציר גלגל.

השאלה היא ככה, בהנחה שההד סט הקיים לא תקול, האם עלי לרכוש גם הד סט חדש? או רק כזה "אום כוכב" שננעץ בתוך צינור המזלג? או כלי או כלים מסויימים להעברת חלקים מהמזלג הישן למזלג החדש?
לצפיה ב-'אחרי שתוריד את המזלג הקיים יהיה בתחתית הסטירר '
אחרי שתוריד את המזלג הקיים יהיה בתחתית הסטירר
02/07/2017 | 14:27
3
48
טבעת שנקראת crown race שהיא חלק מההדסט ויש להעביר אותה למזלג החדש. הפירוק מתבצע עם כלי מיוחד או מברג דק- יש מגרעת להכניס אותו.
לגבי אום הכוכב שיושב בתוך הסטירר- אפשר חדש או לדחוף את הקיים פנימה עד שיצא מלמטה ולהשתמש בו במזלג החדש.
לגבי התאמה לאופניים ישנה מידה נוספת שיש לקחת בחשבון והיא האורך בין הציר לחלק בו המזלג יושב על ההד סט, נקרא axle to crown length. תראה שאתה שומר על המרחק כמו במזלג הקיים (בלקיחה בחשבון של שקיעה ראשונית) או לפחות לא יוצר שינוי משמעותי.
לצפיה ב-'תודה על התשובה. מה לדעתך עדיף בין האפשרויות שציינת?'
תודה על התשובה. מה לדעתך עדיף בין האפשרויות שציינת?
02/07/2017 | 14:47
2
40
אום כוכב חדש או העברת הישן? כשהתשובה לוקחת בחשבון שאין לי כלים ספציפים למשימה ולכן עלי להצטייד בכאלו או לשמוע על תחליף מאולתר מוצלח דיו.
לצפיה ב-'מציע לך להסתכל על סרטונים ביוטיוב ולהעריך אם זה ברמתך או לא,'
מציע לך להסתכל על סרטונים ביוטיוב ולהעריך אם זה ברמתך או לא,
03/07/2017 | 09:24
38
את האום עם קצת WD40 קל להוציא ע"י דפיקות על מוט עץ או דורן עם משהו בקצה שיגן על האום.
כדי להכניס אותו למזלג החדש מבריגים לתוכו בורג ודופקים על הראש של הבורג עד שנכנס למידה הרצויה, יש להקפיד גם שיהיה ישר בתוך הסטירר ע"י מכות בצד ראש הבורג.
crown race עם מברג ו-WD, כל פעם קצת מכל צד. כדי להכניס אותו תוכל להשתמש בדורן עץ או חתיכת צינור מים מפלסטיק בקוטר מתאים שמתלבש על הכול.
אתה תצטרך גם חתך ישר בסטירר למידה הרצויה- לזה צריך חותך צינורות שיש בכול חנות אופניים או בכל בית מלאכה שמתעסק עם צנרת מתכת.

לצפיה ב-'תקנה אום כוכב חדש'
תקנה אום כוכב חדש
03/07/2017 | 13:08
31
זה לא יקר, ואם אתה מתכנן לעשות את ההחלפה בעצך עדיף להימנע מאילתורים מיותרים.
חשוב מאוד לשמור על הסדר של חלקי ההד-סט בפירוק, כדי לחסוך בילבולים בהרכבה.
לצפיה ב-'Old School2, giladt02, תודה על העזרה '
Old School2, giladt02, תודה על העזרה
04/07/2017 | 14:48
2
לצפיה ב-'צריכה המלצות למנעולים טובים לאופניים'
צריכה המלצות למנעולים טובים לאופניים
27/06/2017 | 18:04
4
37
רוכבת בעיר וחוששת לקשור אותם כי הבנתי שאת שלי אפשר בקלות לחתוך עם קאטר.
לצפיה ב-'אין מנעול שאי אפשר לחתוך'
אין מנעול שאי אפשר לחתוך
27/06/2017 | 18:53
1
60
יש מנעול שקשה לחתוך, אז הגנב יחתוך מנעול אחר ויעזוב את האופניים שלך.

שרשרת עבה (וכבדה) עם מנעול רב-בריח. רצוי שהשרשרת תהיה מצופה בגומי כדי למנוע שריטות לצבע של האופניים.
או מנעול בצורת האות U עם בריח מסיבי שסוגר אותו מלמעלה.

רצוי להימנע ממנעולים מבוססים על כבל שזור. קל יחסית לחתוך אותם או לפצח את הכבל באמצעות חנקן נוזלי.

בנוסף רצוי לפרק מהאופניים חלקים גניבים: אוכף, גלגל קדמי. לחלופין - לקבע אותם באמצעות ברגים במקום באמצעות ״שחרור מהיר״.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
27/06/2017 | 21:03
12
לצפיה ב-'kryptoniet - מומלצים ונפוצים בכל העולם,בעיקר אצל רוכבי עיר'
kryptoniet - מומלצים ונפוצים בכל העולם,בעיקר אצל רוכבי עיר
28/06/2017 | 18:56
1
57
שהאופניים שלהם נמצאים בסיכון גבוהה לגניבה.
רוב החנויות בתל אביב מוכרות אותם, גם רוב אתרי המכירות און ליין.
יש לעתים מבצעים.
רצוי לקנות את הדגם u הקטן (פחות מומנט של המוט שהגנב יכול להכניס בין המנעול וללחוץ)
יקר אבל כנראה והרבה יותר בטוח ממנעול סטנדרטי.
לצפיה ב-'מנעולי U פורצים בדרך כלל עם אביזר דמוי ג'ק, לא מוט, כי הם '
מנעולי U פורצים בדרך כלל עם אביזר דמוי ג'ק, לא מוט, כי הם
03/07/2017 | 23:01
39
יותר חזקים משלדת האופניים ולכן זה עלול לעקם את השלדה.
מנעולי כבל, כמו שהזכירו כאן, פורצים עם פטיש - ברב הפשוטים בית המנעול עשוי מברזל פריך במידה מכעיסה - או עם מוט (גם מוט המושב מספיק) תוך חצי דקה. ממש לא צריך חנקן נוזלי או תוכי.
שרשרת עם מנעול תלי טוב (לאו דווקא רב בריח. אני אפילו לא בטוח שהם עוד מייצרים מנעולי אופנועים/אופניים) היא האופציה הכי עמידה, אבל מסורבלת. מנעול U קטן, שלא משאיר מקום להכניס ג'ק, גם הוא מגן טוב, אבל מוגבל יותר באופציות הקשירה מסיבות מובנות.
הנ"ל על סמך ניסיון אישי עם מנעולים שנפרצו לי, הדגמות שראיתי - וגנב אופניים שחזר למוטב שהתעקש להסביר לי פעם למה צריך לתלות את כל מוכרי האופניים שמוכרים ללקוחות מנעולי כבל פשוטים
לצפיה ב-'המלצה על אופני haro r3 '
המלצה על אופני haro r3
27/06/2017 | 14:16
15
53
מישהו התנסה בהם, אני לא מתחיל אבל מוגבל בתקציב

תודה
לצפיה ב-'מפרט לא רע בכלל אבל גם לא קל משקל'
מפרט לא רע בכלל אבל גם לא קל משקל
27/06/2017 | 16:15
14
46
בסך הכל אופניים לשימוש-כללי. מזלג בסיסי למדי עם נעילה (לא שממש צריך) ובולם אחורי סביר אבל בלי נעילה (שדווקא יכולה היתה להועיל בעליות) ובלי מצב ״מונע נדנוד״. רק כיוון ״ריבאונד״.

מתלה 4-זרועות הוא ברכה וקללה, אליה וקוץ בה (חפש סופרלטיבים נוספים): מצד אחד זה מתלה יעיל יחסית. מצד שני הרבה זרועות זה גם הרבה חלקים נעים והרבה מקומות להתפתחות של חופש או רעש, וגם מקור לתוספת משקל ופגיעה בקשיחות הצידית. בהינתן הבולם האחורי נטול הנעילה ונטול מנגנון מונע-נדנוד - המתלה הזה עדיף מבחינת יעילות הדיווש על מתלי single-pivot לסוגיהם, אבל תצטרך להטות אוזן, וכאשר המתלה מתחיל לצייץ - לקחת אותו לטיפול אצל מכונופן. לפעמים טיפה של שמן רטוב לכל בושינג/ציר במתלה משתיק את הרעש לזמן מה.

המשמעות היא שיהיה לך כיף בירידות, ותוציא הרבה אנרגיה בעליות.

הגלגלים תוצרת סין. נאבות ממותגות של Joytech וחישוקים של Weinman שהיא חברה בבעלות חלקית של יצרן הצמיגים Kenda. אל תבנה צפיות גבוהות לגבי עמידות ושרידות. אבל לא תוכל לקבל משהו חזק ועמיד יותר באפניים במחיר הזה.

שאר הרכיבים הם אוסף סביר למחיר. שים לב לרעשים שעלולים להתפתח בציר המרכזי. מדובר אמנם במיסבים אטומים אבל הם עובדים קשה. זה רכיב שסביר שתצטרך להחליף תקופתית. פעם או אפילו פעמיים בשנה - תלוי כמה קשה הם יעבדו.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/06/2017 | 08:03
6
לצפיה ב-'מה דעתך לגבי ה-R5 שווה להשקיע את ההפרש?'
מה דעתך לגבי ה-R5 שווה להשקיע את ההפרש?
28/06/2017 | 08:08
12
9
לצפיה ב-'ההבדל העיקרי הוא המזלג '
ההבדל העיקרי הוא המזלג
28/06/2017 | 08:57
11
41
חישוקי הגלגלים קצת יותר קלים. המזלג טוב יותר ובעל קשיחות צידית משופרת.  
משאר הבחינות ההבדלים באיבזור זניחים.

האם זה שווה הפרש של אלף שקל במחיר? אם תשווה את הפרשי עלות הרכיבים אז העיסקה סבירה. אתה משלם בערך את הפרש העלות בין המזלגות והחישוקים אם היית קונה אותם בנפרד.

לטעמי החוליה החלשה במפרט היא הבולם האחורי - הוא נשאר אותו בולם ללא נעילה וללא מנגנון מניעת נדנוד. אז את עניין המזלג הבינוני ב-R3 פתרו בדגם המשופר, אבל עניין הבולם נשאר בעינו. אם היה דבר אחד שהייתי מברר בחנות כאופציה לשדרוג במעמד הקניה (כך שתשלם רק את ההפרש חדש מול חדש) זה החלפה של הבולם האחורי לדגם CTD של פוקס (אני חושב שהגרסה האחרונה נקראת DPS אבל זה לא ממש משנה. העיקר שיהיה מצב פתוח, מצב מונע נדנוד ומצב נעול). הבולמים של רוקשוקס הם לא הברקה ממילא, והדגם הזה, שאין לו בכלל שום נעילה או מניעת נדנוד, הוא פחות או יותר התחתית של החבית. כפי שציינתי קודם לכן - מתלה 4 הזרועות אמנם יעיל יחסית, אבל הכל יחסי... כל מתלה יהיה יעיל יותר כשהוא משולב עם בולם משוכלל.
לצפיה ב-'לגבי הבולמים של רוקשוק האם הכוונה '
לגבי הבולמים של רוקשוק האם הכוונה
30/06/2017 | 23:14
10
20
לאחוריים או גם לבולמים שלהם מקדימה ? האם ההבדל עד כדי כך משמעותי/או תהומי באיכויות ובעמידות לאומת הפוקס כדוגמא?
לצפיה ב-'המזלגות השתפרו קצת. האחוריים נשארו זיפת'
המזלגות השתפרו קצת. האחוריים נשארו זיפת
01/07/2017 | 05:55
9
25
יש מי שמוכן להישבע במזלגות של רוקשוקס ויש מי שלא סובל אותם (אני ביניהם). לא אוהב את הקשיחות הצידי. לא אוהב את הכיוונים. לא אוהב את ההתנהגות.

אבל הבולמים האחוריים שלהם ממש זיפת.
לצפיה ב-'שטייף מעניין מה שאתה אומר באמת זו פעם'
שטייף מעניין מה שאתה אומר באמת זו פעם
01/07/2017 | 17:24
1
23
ראשונה שאני שומע דעה שלילית על המותג. לפני שרכשתי את המרידה הנוכחיות הייתי בפוקוס ראיתי ליייקן של ktm ראיתי נורקו שאגב הם מצויינות תחקרתי ותחקרתי. נכון הבולמים של פוקס כנראה בדגמים שמעל לזוג שאצלי ומקביליהם טובים יותר אך מה הכוונה בהתנהגות הצידית להסברך? ומה הכוונה זיפת לאחורי קרי במה זה בא ליידי ביטוי בתקלות ?בהתנהגות? זה קצת מזכיר את עולם הדוגלגלי הממונע ששם ויכוחי בולמים הם נושא ידוע כי יש כך מספר דגמים בולטים וכל אחד כמשתמש מביא את האגנד'ה שלו לדיון. מה שאני מנסה להבין אם באמת הם ON THE FACE או שיש מי שלא מסכים עמך וחושב אחרת בקצה הסקלה השניה?
לצפיה ב-'קשיחות צידית של מזלג'
קשיחות צידית של מזלג
02/07/2017 | 07:59
18
זו מידת העקיבה של הגלגל הקדמי לכיוון אליו מורה הכידון. רק דגמי העילית של ר/ש מציגים קשיחות צידית ראויה בעוד פוקס, גם הדגם הכי פשוט, מציג קשיחות צידית מצויינת.

באשר לבולם האחורי - מדובר במנגנון מניעת הנדנוד שבמרבית הדגמים בכלל לא קיים. בדגמים שקיים - כיוון מסובך. הפעם האחרונה שניסיתי את הבולמים של ר/ש היתה לפני שנתיים - באופניים ששכרתי ב-Moab יוטה ליומיים רכיבה. עם המזלג איכשהו הסתדרתי אבל הבולם היה זוועה. כשהחזרתי אותם לחנות ודיברתי עם המכונאי הוא אישר את טענותי. המזלגות השתפרו. הבולמים האחוריים ״על הפנים״.  

לצפיה ב-'עוד שאלה שטייף. האם הבולם הנ"ל'
עוד שאלה שטייף. האם הבולם הנ"ל
01/07/2017 | 17:45
6
25
http://www.rosen-meents.co.il/?CategoryID=1383&ArticleID=6961 באופניים שלי הם בולמי אויר שמן או רק אויר?
לצפיה ב-'שמן הוא נוזל בלתי דחיס'
שמן הוא נוזל בלתי דחיס
02/07/2017 | 07:46
5
35
כך שאין דבר כזה ״בולם שמן״.

בכל בולם אוויר יש נוזלי סיכה שונים אבל מה שמבצע את פעולת השיכוך והריבאונד זה גז דחיס (אויר בתא הראשי, בתא הריבאונד  לפעמים זה חנקן).
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
02/07/2017 | 09:12
4
47
האוויר הוא זה שמבצע את פעולת הקפיץ, כלומר, אגירת האנרגיה והחזרתה. במקום אוויר אפשר להשתמש בקפיץ מתכת, כאשר לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות. אוויר לא משמש לשיכוך.

השיכוך מבוצע, כמעט תמיד, ע"י מעבר שמן. הוא עובד לשני הכיוונים, גם כאשר הבולם חוטף מכה (compression) וגם כאשר הוא חוזר למצבו הפתוח (rebound)

תפקיד החנקן הדחוס - איפה שיש כזה - הוא לאפשר לחלל השמן לגדול, כאשר שמן עובר מצד אחד של השסתומים לצד שני. 
לצפיה ב-'אם כך אורן להסברך האם בבולם הנ"ל בדגם האופניים שלי יש שמן'
אם כך אורן להסברך האם בבולם הנ"ל בדגם האופניים שלי יש שמן
02/07/2017 | 10:44
2
23
או אין? אני רואה פרסומי מכירה של אופניים שיש בהם דגמי רוק שוק ומצויין: בולמי אויר שמן. האם גם בדגם שלי זה כך או רק אויר?
לצפיה ב-'קפיץ אוויר, שיכוך שמן'
קפיץ אוויר, שיכוך שמן
02/07/2017 | 15:22
1
25
יש שם משכך שמן עם אפשרות נעילה. 

כמעט בכל המזלגות בעולם יש משכך שמן, בגלל זה לא כותבים את זה. 
לצפיה ב-''
03/07/2017 | 08:40
3
לצפיה ב-'לא לגמרי נכון'
לא לגמרי נכון
03/07/2017 | 23:05
24
תפקיד החנקן הדחוס הוא להפחית את תופעת ההקצפה של השמן, שבעבודה קשה של הבולם עלולה לגרום לו לאבד יעילות בצורה חדה.
לצפיה ב-'יעוץ ברכישת אופניים ראשונים - סינגל ספיד'
יעוץ ברכישת אופניים ראשונים - סינגל ספיד
25/06/2017 | 17:45
10
62
שלום,

אני קונה לראשונה אופניים. אני רוצה אופני סינגל ספיד בגלל הפשטות והתועלת עלות\מחיר.
אני קונה אותם בעיקר כתחלופה לתחבורה ציבורית באזור תל-אביב.

הידע שלי שואף לאפס תחום והתקציב הוא סביב ה1,000 ש"ח (עדיפות ליד שנייה).
אני יכול גם להביא אותם מצרפת אם זה אופציה לחסוך.

אשמח לכמה המלצות מכם ולכמה טיפים בנושא.
תודה
ליאור
לצפיה ב-'תבדוק שהמידה מתאימה לך. ותתחדש'
תבדוק שהמידה מתאימה לך. ותתחדש
26/06/2017 | 06:56
2
15
לצפיה ב-'אז ללכת לפי מידה ואלה שנראים לי הכי יפים?'
אז ללכת לפי מידה ואלה שנראים לי הכי יפים?
26/06/2017 | 07:47
1
15
לצפיה ב-'במסגרת התקציב שלך - בהחלט כן'
במסגרת התקציב שלך - בהחלט כן
26/06/2017 | 08:09
11
לצפיה ב-'ברמת המחיר שאתה מחפש - אין דגמים שאפשר להמליץ עליהם'
ברמת המחיר שאתה מחפש - אין דגמים שאפשר להמליץ עליהם
26/06/2017 | 16:58
1
41
מדובר באופניים ביצור סדרתי ללא מיתוג מיוחד - על פי הדמיון של היבואן.

בחר משהו שנראה יפה בעיניך ונוח לך לרכיבה.
העצה לגבי הנוחות נכונה גם לגבי אופניים מדגמים מתקדמים יותר - אלא שאז יש המלצה לדגמים ומותגים ספציפיים בעלי מפרט יצרן מסודר.
לצפיה ב-'טוב לדעת. תודה רבה'
טוב לדעת. תודה רבה
26/06/2017 | 19:22
8
לצפיה ב-'חפש בפייסבוק קבוצה בשם - fixi single speed ישראל '
חפש בפייסבוק קבוצה בשם - fixi single speed ישראל
27/06/2017 | 17:16
4
23
יש שם הרבה מודעות של מכירת סינגל ספיד בדיוק כמו שאתה מחפש והרבה בתקציב שלך. 

יש לחברת charge כיום אופני סינגל ספיד עירוניים חדשים בכ- 1600 ש''ח, תבדוק גם. 
לצפיה ב-'לא מצאתי את הקבוצה. מצאתי איך להכין פיקסי בזול...'
לא מצאתי את הקבוצה. מצאתי איך להכין פיקסי בזול...
27/06/2017 | 17:23
3
25
האופניים של charge טובות?
לצפיה ב-'חפש באתר של רוזן ומינץ'
חפש באתר של רוזן ומינץ
27/06/2017 | 18:07
24
יש שם סינגל ב990 אם אני זוכרת נכון. וגם הם נראות מבחינת עיצוב ממש טוב
לצפיה ב-'פיקסי fixie & ss city bike israel'
פיקסי fixie & ss city bike israel
28/06/2017 | 18:50
1
22
זה השם המדויק של הקבוצה.
אין לך מה להתקרב לפיקסי בשלב הראשוני, תתחיל עם סינגל ספיד פשוטים.

ל- charge יש אופני סינגל ספיד טובים וזולים, בתמורה טובה מאוד למחיר ועם חלקים שהם לא ברמת אופני מדבקה - מומלצים ונחשבים למוצלחים.
לצפיה ב-'איך החברה שנקראת Pure? ראית שמוכרים אותה במספר חנויות'
איך החברה שנקראת Pure? ראית שמוכרים אותה במספר חנויות
29/06/2017 | 10:15
15
בארץ במחיר סביר יחסית לCharge.

לינק:
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:14
3
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'מתקן לתליית 2 זוגות אופניים'
מתקן לתליית 2 זוגות אופניים
24/06/2017 | 19:05
11
41
שלום למומחי הפורום.
מישהו יכול להמליץ על מתקן לתליית 2 זוגות אופניים, אחד מעל השני במחסן? מיועד לאופניים שלא בשימוש יומיומי ויותר חשוב לי הקומפקטיות והיציבות מאשר הגישה הנוחה לאופניים או המחיר.
תודה מראש!
לצפיה ב-'עם קצת יכולת של ״הנדימן״ תוכל לבנות לבד. '
עם קצת יכולת של ״הנדימן״ תוכל לבנות לבד.
24/06/2017 | 20:21
10
41
שתי גלגלות תלויות מהתקרה.
כבל דק עם וו גדול שמושחל דרך כל אחת המגלגלות.
מחברים את הווים לגוף בשתי נקודות ומושכים באמצעות הכבל למעלה. מקבעים את הכבל לקיר כדי שהאופניים ישארו תלויים.
זוג נוסף? עוד כבלים ועוד גלגלות.
אם מדובר באופניים ללא מערכות שמן (מעצורי דיסק הידראולים. בולמי אוויר ושמן) אפשר לתלות הפוך מהגלגלים.
לצפיה ב-'לצערי התברכתי בידים שמאליות '
לצערי התברכתי בידים שמאליות
25/06/2017 | 12:16
9
12
לצפיה ב-'אז תצטרך נראה לי גם לבקש שמישהו יתקין לך...'
אז תצטרך נראה לי גם לבקש שמישהו יתקין לך...
25/06/2017 | 12:33
8
24
כי בכל זאת דורש התקנה והברגת חורים בקיר באופן יציב (ולבחור קיר חזק לזה)..
כי אני לא חושב שתרצה שהדבר הזה ייפול על מישהו...
לצפיה ב-'ברור. אבל מעדיף פתרון מדף. הקיר מאוד חזק, לא גבס'
ברור. אבל מעדיף פתרון מדף. הקיר מאוד חזק, לא גבס
25/06/2017 | 12:48
7
10
לצפיה ב-'מבין אותך, אבל אפילו עם הקיר חזק "המדף" צריך להיות מותקן טוב'
מבין אותך, אבל אפילו עם הקיר חזק "המדף" צריך להיות מותקן טוב
25/06/2017 | 13:22
6
20
אצלי למשל אני מתקין מדפים (אמיתיים) בעצמי, אבל טלוויזיה שטוחה העדפתי לקרוא למישהו..
לצפיה ב-'לא אמרתי שאתקין לבד'
לא אמרתי שאתקין לבד
25/06/2017 | 15:10
5
17
אל דאגה אזמין בעל מקצוע שיתקין (זקוק בכל מקרה לעבודות שונות בבית)
רוצה רק המלצה על מיתקן קיים.
לצפיה ב-'מתקן לתליית אופניים'
מתקן לתליית אופניים
25/06/2017 | 15:25
4
40
אני הזמנתי מאי ביי מתקן כזה

חשוב לתלות עם ברגי ג'מבו, אל תתפתה להתקנה עם דיבלים רגלים.
אם מתקין תולה, תתעקש על ג'מבויים.

אצלי הוא מחזיק אופניים ששוקלות קצת יותר מ- 15 ק"ג.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
27/06/2017 | 11:24
4
לצפיה ב-'לא צריך להיות היסטריים. אם מדובר בקיר מבלוקים רגילים, או'
לא צריך להיות היסטריים. אם מדובר בקיר מבלוקים רגילים, או
12/07/2017 | 17:42
2
9
מבטון, אין שום בעיה לתלות מתקן כזה עם שני דיבלים רגילים, אם כי בקוטר גדול יותר - 8 או 10 מ"מ. עם שני ג'מבו יהיה אפשר לתלות עליו גם את הילד אם הוא מעצבן יותר מדי...
אם מדובר בבלוקים רכים - איטונג, בלוק גבס (לא לוחות גבס - עליהם לא מומלץ לתלות דברים כבדים) - אז אולי באמת צריך ג'מבו.
לצפיה ב-'אפשר גם להשתמש בברגים רגילים ו...'
אפשר גם להשתמש בברגים רגילים ו...
16/07/2017 | 15:05
1
7
וכשחמותך מגיעה לביקור - להושיב אותה מתחת למתקן...
לצפיה ב-'היא מקסימום תתלונן שמטפטף עליה שמן מהבולם '
היא מקסימום תתלונן שמטפטף עליה שמן מהבולם
16/07/2017 | 15:55
7
דיבל 6, אם הוא מותקן כמו שצריך - משמע קדחת באמת 6 ולא רבע אינץ', למשל - יכול להחזיק כח משיכה של עשרות ק"ג. לצערי אני לא מוצא את הטבלה השימושית מאוד שמצאתי פעם ברשת בעניין.
כך ששני ברגים כאלו אמורים להיות די והותר כדי להחזיק מתלה אופניים. ליתר ביטחון אפשר לבחור דיבל 8 מ"מ או 10 מ"מ אם ממש רוצים להיות בצד הבטוח.
היתרון על דיבל ג'מבו נעוץ בעיקר באפשרות לפרק ולהחזיר בלי בעיה, וגם ישום נוח יותר.
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:35
10
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:34
4
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'ייעוץ ברכישת אופניים חדשות (ש"מ)'
ייעוץ ברכישת אופניים חדשות (ש"מ)
16/06/2017 | 15:53
13
115
אספר קצת על עצמי כדי לתת רקע, אני רוכב כבר 3 שנים, יש לי ז"ק אופני כניסה, 26.
אני מעוניין להשתדל, הגיע הזמן ויש את האמצעים. אני רוכב סינגלים ברובם
סטנדרטיים לעיתים מעט טכניים. סגנון בן שמן, קנדה, להב והקלים יותר רוחמה וכו'.
אפעם לא התעניינתי במערכות של הבולמים, הבלמים וכו' כי היה לי אופני כניסה
צנועות ופשוטות שסיפקו את הסחורה. עכשיו כשאני רוצה להשתדרג ולהשקיע יותר
בא לי לבחור משהו שיהיה איכותי, טוב, רמה גבוהה עבורי וישרת אותי כמה שנים קדימה.
הגובה של 164 ולכן אני צריך מידה S אם זה משנה או לא.

חשבתי על 29, ש"מ.
התקציב שלי הוא 6-9K. עדיפות לחסוך כמה שניתן אך אם ידרש לנצל אותו, אנצל.
ואז שמעתי שמועה שאין כמעט 29 מידה S כי זה לא בר ייצור או משהו כזה, בתור
מהנדס זה נשמע לי די מוזר ואני בטוח שאמצא. הציעו לי 27.5 ופה התחילו הלבטים.

אני מעוניין באופנים טובות שישרתו אותי שנים קדימה, אני רוצה גם מהירות וגם אחיזה.
אני יודע שזה דברים מנוגדים ולכן חושב שיתאים לי 29. מה דעתכם? כדאי או לא? ולמה לא?
בנוגע לרכיבים אפעם כמו שכתבתי לא התעניינתי או העמקתי. כעת אני רוצה להבין
האם כדאי להשקיע עוד כסף ך-FULL XT או להסתפק בסדרה נמוכה יותר דוגמת SLX?
איזה אורך בולם יתאים לסגנון רכיבה שלי? 120 או 130? לרכיבת XC.
ומאחורה זה משנה איזה אורך בולם או שזה סטנדרט?

אשמח להמלצות לחנויות טובות בדרום ובמרכז שיש להם מגוון רכב של אופנים
שיוכלו להציע לי. ואם יש חברות ודגמים ספציפיים שהייתם ממליצים אשמח לשמוע.
מקווה שספקתי מספק מידע אודותי ואודות דרישותיי כך שתוכלו לסיעע לי.
רכיבה בטוחה ושבת שלום.
לצפיה ב-'נשאיר רגע את התקציב בצד'
נשאיר רגע את התקציב בצד
16/06/2017 | 21:05
7
80
יש היום אופנים במידה S בגלגל 29.
בעבר אכן היה אתגר הנדסי לדחוס גלגלים גדולים ומהלך מתלה נדיב לתוך שלדה קטנה, אבל נמצאו פתרונות והיום יש בנמצא הכל בכל מכל כל.

לסגנון הרכיבה שאתה מתאר יספיק מהלך של 100 מ׳מ. באופני ש׳מ על פי רוב תמצא אותו מהלך מתלים מלפנים ומאחור.

מערכות ברמת slx או האקוויוולנט של סראם x7 מספיקות לכל דבר ועניין. רמות גבוהות יותר יתנו ירידה קלה במשקל, עמידות קצת טובה יותר ובעיקר מחיר גבוה הרבה יותר.
באופן כללי מזלג טוב וגלגלים טובים חשובים יותר ממערכות הילוכים טובות. מצד שני בהתייחס לגובה שלך, וממנו אני מניח נגזר גם משקל נמוך יחסית, לא תזדקק למזלג בעל קשיחות צידית מיוחדת או לגלגלים חזקים במיוחד.

נשאר עניין המחיר. בתקציב שלך תצטרך להתפשר מאד. ייתכן שכדאי לשקול ז׳ק 29. תוכל לקבל רכיבים טובים יותר ולסגנון הרכיבה שאתה מתאר שיכוך מלא לא מהווה יתרון ְ מאידך הגלגל הגדול 29 יהווה קפיצת מדרגה בחוויית הרכיבה.
לצפיה ב-'100 מ"מ?'
100 מ"מ?
16/06/2017 | 22:21
6
59
אם 100 מ"מ מספיק לסגנון הרכיבה שלי, איך ארגיש באופני 120 ואפילו 130? האם זה יהיה OVERKILL? אהנה או אתענה?

האם SLX זו רמה אחת מתחת ל-XT? והאם המשקל באמת מהותי בין שני דגמים אלו ששווה להשקיע?
איך אדע לבחור מזלג טוב וגלגלים טובים, אני מבין שזה העיקר אחרי הגאומרטיה והשלדה עצמה.
אשמח לטיפים והכוונה.

באמת באזור ה-8-9K אצטרך להתפשר מאוד על המכלולים והאופניים בכלל? מה הסטנדרט?
אני יודע ורואה בשטח שרוב הרוכבים לא רוכבים עם אופני קצה, אלא בינוניות. כולם משקיעים
מעל 10K על ש"מ?

למה בעצם אתה מציע ז"ק לסגנון הרכיבה שלי? כעת אני עם אופני כניסה ז"ק, אני בטוח
ש-29'' יהיה שדרוג רציני עם בולם רציני אבל למה לא להשתדרג לש"מ? אני מתכנן להשקיע סכום
נכבד מבחינתך על האופניים ובא לי לעלות כמה רמות.

ומה דעתך על כל ה27.5? שווה בחינה והסתכלות או שכדאי  לפזול ישירות ל29?
אם מכיר חנויות טובות אשמח שתמליץ גם. תודה לך על האינפורמציה .
לצפיה ב-'מספיק לגמרי לסגנון שאתה מתאר'
מספיק לגמרי לסגנון שאתה מתאר
17/06/2017 | 13:05
5
54
אפשר גם 120. העניין הוא שעל פי רוב גיאומטריה למהלך מתלה הולכים ביחד. מהלך נדיב משמעותו לרוב גם גיאומטריה אגרסיבית, משקל גבוה יותר, יעילות דיווש נמוכה יותר - מה שמוביל אותך יותר לכיוון של רכיבת ״שבילים״ במידה זו או אחרת של אגרסיביות.

קח בחשבון שהמתלים לא נועדו לעשות לך נעים בטוסיק ובפרקי היד. הם נועדו להבטיח הצמדה של הגלגלים לקרקע. אם המסלולים שאתה רוכב לא כוללים מהמורות גדולות מ-100 מ׳מ (ובגדול המסלולים שתיארת אכן לא כוללים) אין צורך במתלה של יותר מ-100 מ׳מ. גלגל של-29 מתגלגל טוב יותר על מדרגות ואבנים בזכות זוית הגישה והנטישה השטוחה יותר. צמיג קצת יותר בשרני עם טיובלס שמאפשר רכיבה בלחץ קצת נמוך בלי חשש מפנצ׳רים וצביטות - וקיבלת אחיזה טובה, משקל נמוך ומחיר אטרקטיבי מבלי שתצטרך לשלם במחיר ובמשקל על מתלה אחורי ועל הבולם האחורי.

באשר ל-27.5 בשלוש השנים האחרונות מידת הגלגל הזו מתאפיינת, בצדק או שלא בצדק, בגישה אגרסיבית ומהלך מתלים גדול. את ה״קרוסקאנטרי״ משאירים ל-29 ואת האגרסיות מוציאים על ה-27.5. אם תמצא אופניים במהלך קצר, זוויות קרביות של קרוסקאנטרי ומחיר סביר - אין מניעה לבחור במידת הגלגל הזו. הכל שאלה של מחיר ומצאי.

אכן SLX היא רמה אחת מתחת XT ובפועל מה שהיה בשנה שעברה  XT יהיה השנה SLX ומה שהיה השנה XTR יהיה בשנה הבאה XT. ההבדלים במשקל קטנים, ובהתייחס למשקל הכולל של האופניים - זניחים. בפועל כל מה שמעל רמת SLX בעיקר עולה הרבה בגלל מקדם-פלצנות גבוה, אבל תרומתו לחוויית הרכיבה (מלבד קריאות ה״פששש״ מצד חבריך לרכיבה) שולית. את זה אני כותב בתור מישהו עם אופניים בעלי מקדם פלצנות סופר-גבוה...
אבל... גם בתור מישהו שכבר שלוש שנים מנסה להיפטר מאופני 27.5 עם מהלך 150 מ׳מ אחרי שגילה את הקסם ב-29 עם מהלך 100. ש׳מ ביום יום למדי פעם מוציא גם את הז׳ק לראות קצת שטח, ושואל את עצמי אם באמת היה נכון להוציא את הכסף על ש׳מ...

סטנדרד? אין דבר כזה... אבל אם אתה רוצה רכיבים ברמת SLX, מזלג עם קשיחות צידית טובה, מנגנון מניעת נדנוד ואפשרות נעילה בעליות/כביש, ובפרט אם אתה רוצה גם בולם אחורי שיודע את כל זה, וגלגלים שיהיו קלים (פחות מ-1800 גרם לזוג) עם מיסבים אטומים, הכנה לטיובלס - התקציב שלך כבר לגמרי לא בכיוון. וזה לפני שדיברנו על השלדה עצמה (תכלס היום כולן בנויות טוב וחזקות) ועל המעצורים (שתרצה שיהיו דיסקים הידראולים ולא משהו מכאני).
לצפיה ב-'המלצות לחברות ?'
המלצות לחברות ?
17/06/2017 | 13:17
4
48
ראיתי לדוגמה ש-MREIDIA מוכרים מידה S רק עבור 27.5 ואין בכלל 29.
אני יודע שיש עוד רבים וטובים GIANT, MARIN, ROCKY וכו'. מאיפה אתה רוכש את האופניים שלך ?

ועדיין לא יצאתי עם תובנה, האם באמת כדאי ללכת על 29'' ולשכוח מה27.5''. מה השורה
התחתונה?
האם לדעתך בטווח שנים הקרוב אחד משניהם יעלם כמו שה-26'' נעלם מייצור?
ומה התובנה שלך מהמשפט האחרון שלך, ז"ק או ש"מ ולאיזה מטרה?
זה נכון כל מה שכתבת הבולמים לא באו לרפד שום דבר, אבל ויש אבל גדול. אני מכיר לא
מעט רוכבים שסבלו מכאבי גב שונים ולאחר שעברו לש"מ מז"ק הכאבים פחתו משמעותית.
כיוון שהבולמים שם גם בולמים בסופו של דבר את הזעזועים שעוברים דרך הגוף.

בנוגע לגלגלים התכוונת 1800 גר' לגלגל? זה אידיאלי? כלומר אמצא משהו כזה במחיר כזה?
יש סדרות לגלגלים כמו ההילוכים שכדאי לבדוק? או חברות טובות.
אתה לא מכיר חנויות באזור הדרום-מרכז להמליץ? אשמח לשמוע ממישהו שאינו בעל אינטרס לאן כדאי להגיע.
והאם יש תקופה שנתית שיש בה הנחות לקניית אופנים וכדאי אז לרכוש? אולי בירידים בבן שמן?
תודה!
לצפיה ב-'"ציודים" במושב סגולה בדרום חנות נהדרת'
"ציודים" במושב סגולה בדרום חנות נהדרת
17/06/2017 | 15:23
1
59
מבחר רחב ולמיטב זכרוני גם המחירים סבירים. הייתי מרים טלפון לפני כדי לשמוע מה המבחר שלהם מבחינת מידה S.

לצפיה ב-'אכן מכיר חנות עם שירות טוב, יש עוד המלצות ?'
אכן מכיר חנות עם שירות טוב, יש עוד המלצות ?
17/06/2017 | 16:02
12
לצפיה ב-'השורה התחתונה היא שתצטרך למדוד את האופניים לפני הקניה'
השורה התחתונה היא שתצטרך למדוד את האופניים לפני הקניה
17/06/2017 | 18:00
1
43
מאחר ואני מתגורר במפרץ חיפה איני מכיר חנויות במרכז ובדרום. אאל׳ט יש חנות מקצועית למדי בקיבוץ בארי, אם זה בסביבה שלך... באזור תל אביב יש מקבץ נאה של חנויות באזור רחוב החשמונאים וסביבותיו.

מרידה מותג טוב עם יחס לא רע של תמורה למחיר. מבדיקה קצרה שערכתי אכן חלק גדול מהמותגים לא מגיעים עם גלגל 29 במידה S אבל אתה מקבל במידה זו את אותה הגיאומטריה מבחינת זוויות.

ג׳יאנט מותג טוב. דגם Anthem בשיכוך מלא ודגם XTC בזנב קשיח בעלי גיאומטריה דומה. הז׳ק שלי הוא XTC מידה לארג׳ ואני מאד מרוצה מהגיאומטריה והנוחות. כשחיפשתי ש׳מ 29 Anthrm היו הראשונים על הכוונת אבל אחרי כמה נסיונות לא הצלחתי להתכנס בין 29 ל-27.5 ובסוף בחרתי מותג אחר. סקאלפל של קנונדיל. באמת פסגת הפלצנות. בסופו של יום אני מחזיק את שני הזוגות. כשהש׳מ בטיפול אני רוכב על הז׳ק ובכל פעם מחדש אני שואל את עצמי אם באמת הייתי צריך לקנות ש׳מ...

באשר לכאבי גב - בשפת גוף נכונה והרמה נכונה של התחת מהאוכף אפשר לנטרל באופן משמעותי העברה של זעזועים מהשטח לגב גם בז׳ק, אבל מאחר ואני לא אורתופד אני לא מתכוון לעוץ עצה לסובלים מכאבי גב מלבד ללכת לאורתופד ולשאול בעצתו.

להערכתי שלוש מידות הגלגל יישארו איתנו עוד שנים. אפילו 26 שכבר מייצרים פחות. חלפים אפשר למצוא בלי בעיה גם ל-26, מה גם שמלבד המזלג והחישוקים (וכמובן השלדה) שאר החלקים זהים בין כל המידות.

גלגלים במשקל 1800 גרם לזוג הם לא מדע בדיוני. גלגלים של שימאנו עוקבים לסדרות של שאר המערכות. מעבר לזה יש המון יצרנים נוספים. הגלגלים הפופולריים למי שמחפש מחיר הגיוני מבוססים על נאבקות של פורמולה והחישוקים של אלכס.
לצפיה ב-'אני חושב שאתה טועה לגבי 26". מלבד לשימושים ספיציפיים'
אני חושב שאתה טועה לגבי 26". מלבד לשימושים ספיציפיים
25/06/2017 | 11:11
26
כמו DH (גם לא בטוח) או אורבן, באופני שטח לשימושיים "כלליים", 26 לא ייוצרו יותר.

לגבי "הלמה הייתי צריך ש"מ": העניין של רמת הרכיבה והכושר הגופני שוב חוזרת. אם נתכנס לנורמה של הרוכבים בסינגלים, ז"ק משמעותית פחות נוח, פחות עביר ופחות קל לרכיבה מש"מ. לרכוב על ז"ק זה משמעותית יותר קשה. אתה מבלה יותר זמן בעמידה, יותר קשה לעבור מכשולים ויותר קשה לפתח מהירות.
אתה צריך טכניקה יותר טובה והאופניים פחות סלחניים.

אני רוכב על ז"ק, נתקל הרבה ברוכבי ש"מ... יותר קל להם. אין אפס.

אם אתה רוכב חזק עם יכולות טכניות, אז אולי אתה טוב מספיק כדי להתמודד עם הקשיים הללו, ואז להנות מהיתרונות (הלגמרי תיאורטיים לרב הרוכבים) של ז"ק.

זה לא שאני ממליץ בהכרח של ש"מ. אני רוכב ז"ק כי כל זמן שאני נהנה לרכוב, אני לא אוציא עוד כסף על טכנולוגיה שתעשה לי את החיים יותר קלים, אבל לא תיתן לי יותר הנאה.
אבל אני לגמרי מבין את מי שקונה ש"מ. אפשר לרכוב יותר בקלות ויותר מהר.
לצפיה ב-'ככה מנסיוני '
ככה מנסיוני
19/06/2017 | 22:42
3
76
נתחיל מזה שאני בגובה שלך.
קודם כל 27.5 ולא 29.
יהיה לך קשה למצא 29 ש"מ שיתאימו לך וחבל לטעות ולבזבז כסף או להוציא כסף על ניסויים במציאת על כידון / סטם שלילי מאוד שיתאימו לך.
מבחינת אורך מהלך,  100 אולי יספיק מבחינת השיכוך שאתה צריך בפועל, אבל אופנים עם 120 מ"מ יהיו בדרך כלל עם גאומטריה שמתאימה יותר לשבילים ולסינגלים.
אני עם אופני סקוט ספארק 27.5 שהם 120 מ"מ ומרוצה למדי, אם כי אחרי מדידות מקצועיות, אני רוכב עם סטם שלילי מאוד של 17 מעלות.
לסקוט יש מתחרים מרוב החברות, אם כי הסקוט מוגדרות כ XC מרתון ובדרך כלל אופני 120 מ"מ יהיו יותר שבילים.
לגבי המכלולים, בתקציב שלך יכנסו SLX, שזה סבבה לגמרי ולא ישנה את הרכיבה, הכסף צריך להיות בבולמים ובגלגלים.
לגבי חנות, מצא לך חנות שקרובה לבית ותקבל בה שירות טוב, שירות לא פחות חשוב מהאופן, סה"כ מרוב היצרנים בתקציב נתון תקבל תמורה דומה.
וחשוב שהאופניים גם יראו טוב בעיניך.
עוד הערה חשובה מאוד, שוק היד שניה מפוצץ באופניים טובים. מצא לך זוג ב 7-8 אלף ותשאיר את העודף להתאמה למידה שלך או לשדרוגים לטעמך, צריך רק סבלנות וחיפוש בלוחות בפייסבוק ובאתר הרים (עדיף על יד 2 לטעמי)
תהנה.

לצפיה ב-'למה כוונתך באמירה לדאוג להתאמה למידה שלך? '
למה כוונתך באמירה לדאוג להתאמה למידה שלך?
20/06/2017 | 08:03
2
38
אתה ממליץ ללכת למודד מקצוע שיתאים סטאם לכידון אחרי בחירת המידה?
אתה קנית 27.5 מידה S גם כן?
ולמה אתה חושב שלא אמצא 29? או שזו תיהיה טעות? כתבו כאן למעלה שדווקא היום
יש 29 מידה S, עוד לא בדקתי באיזה חברות אבל מניח שהם לא טועים.

בנוגע ליד2, העדפתי שלא, אבל אולי שווה לנסות אם נמצא מציאה.
מותר לשאול כמה עלו לך הסקוט?
האם עשית רכיבת מבחן או שבאת, אהבת, סיבוב קצר ולקחת?
תודה!
לצפיה ב-'לא צריך ללכת למודד מקצועי'
לא צריך ללכת למודד מקצועי
20/06/2017 | 13:06
38
יש כמה מדידות פשוטות שתוכל לבצע בעצמך. כל מה שצריך זה קצת סבלנות, זוג עיניים, סט של מפתחות ״אלן״ בגדלים שמאפשרים כיוון גובה מוט האוכף והאוכף עצמו - ואפשר גם להיעזר במישהו שיסתכל ויוודא מיקומים.

גובה האוכף: כך שכאשר הפדל הנמוך נמצא בהמשך קו צינור האוכף - הרגל כמעט ישרה לגמרי אבל לא ״נעולה״. אם על מנת להגיע למצב הזה אתה צריך למשוך את מוט האוכף החוצה מעבר לסימן ה״מינימום״ שמסומן עליו - השלדה קטנה מדי.

מיקום האוכף לאורך: כאשר הפדלים מקבילים לקרקע הברך של הרגל שעל הפדל הקדמי צריכה להיות בדיוק מעל אמצע הפדל. להזיז את האוכף על המסילות קדימה או אחורה עד שהברך בדיוק במקום. אם מגיעים לקצה מהלך המסילה ועדיין צריך להזיז - השלדה לא מתאימה. (גדולה או קטנה בהתאם לכיוון ההזזה החסר).

כאשר הידיים על הכידון בתנוחת רכיבה רגילה - מביטים על ציר הגלגל הקדמי. הוא צריך להיראות באמצע ה״סטם״. אם הוא קדימה מדי לכיוון הכידון - השלדה קטנה מדי. אם הוא אחורה מדי לכיוון הסטירר - השלדה קטנה מדי. אפשר להחליף לסטם ארוך או קצר כדי להגיע להתאמה מלאה אבל לקחת בחשבון שזה משפיע על ההיגוי - סטם קצר - היגוי ״עצבני״. כמו הגה קטן באוטו.

גובה הכידון - לפי הנוחות. אפשר לשנות באמצעות סטם בזוית או באמצעות כידון ״רייזר״.
לצפיה ב-'מודד מקצועי מכוון הרבה דברים'
מודד מקצועי מכוון הרבה דברים
21/06/2017 | 13:36
36
יש המון דברים שמכוונים, סטם, מיקום וזוית אוכף ואפילו מיקום ברקסים.
אם אתה רוכב מחובר אז זה יותר משפיע לטעמי כי כפות הרגליים תמיד באותו מקום בלי יכולת לתקן מיקום לא מדוייק של חלק אחר.

לגבי 29 ש"מ, חבל לך ליפול ולעשות טעות 27.5 איכותי בסינגלים יהיה אחלה.
לא סתם יש חברות שלא עושות מידה סמול ב 29 ועוד אופנים ארוכי מהלך שבהם הגלגל הקדמי גבוה בגלל הבולם ואז אי אפשר להגיע לתנוחת רכיבה יעילה.

לגבי רכיבה, עשיתי משהוא באמצע, סיבוב משמעותי נקרא לזה.
האופניים יד שניה מבחור במידות שלי ואפילו פחות, ככה שהיה ברור שזה יתאים מבחינת מידה.
הסקוט עלו לא מעט יחסית ליד שניה, אבל הם אופני קצה מעל התקציב שהצעת עבור יד 2 התקציב שהעלת הוא ממש אחלה עבור המקום שאתה נמצא מבחינת ניסיון וכו'. בהמשך כשתתפקס ותלמד מה אתה רוצה תעלה תקציב אם זה מתאים לך.
לצפיה ב-'מה שאנחנו לא יודעים זה איך אתה רוכב'
מה שאנחנו לא יודעים זה איך אתה רוכב
25/06/2017 | 09:16
59
ואופן הרכיבה שלך זה עניין מהותי. זה גם נכון שעם אופניים טובים יותר הרכיבה שלך יכולה להשתנות, אבל את זה קשה לחזות (כשתעלה על אופני ש"מ, יהיה לך פתאום קל מאוד לעבור מכשולים ולשמור מהירות, באופן שלא הכרת).

למה אני מתכוון?

יש כאלו שיירכבו סינגלים כמו שתיארת עם אופני XC "טהורים", ויעשו את זה מעולה. יש כאלו שייתקשו עם אופני XC, כי תנוחת הרכיבה (גיאומטריה)וסה"כ האופניים בנויים לרכוב מהר, על חשבון כושר תמרון ואחיזה (בגדול).

וכאן חשוב להבין, יש תכונות סותרות.

אם אתה עושה אופניים למהירות אופטימלית במישור, אתה מקריב את ההתאמה שלהם לרדת מהר ירידות. רוכב מיומן ייסתדר עם זה. רוכב פחות מיומן - ייתקשה אולי.

אתה בא מז"ק בסיסיים, אז סביר להניח שכל אופניים יהיו שיפור ענק, אבל ככל שתתקדם (כי אתה מחפש אופניים לשנים קדימה) אולי הרכיבה תיקח אותך "להתמקצעות" ואז אולי תמצא את עצמך עם אופניים שקצת פחות מתאימים. אולי עם המעבר לש"מ הסינגלים שהיום מאתגרים אותך יהפכו קלים, ותחפש דברים קצת יותר טכניים. אז אופני XC פחות יתאימו.

אז נתחיל מקצת לאפיין אותך:
- כמה אתה רוכב שוטף בסינגלים שאתה רוכב אותם? אתה יורד את הכל על אופניים או לפעמים ברגל?

- ממה אתה נהנה יותר מלרדת מסלעות ולגבור על מכשולים או מלתת מהירות בקטעים מהירים?

המליצו פה על אופני יד2. זה בזה חוכמה, כי אופני ש"מ בתקציב שהצעת לא יהיו עם חלקים ברמה גבוהה (ולא ההילוכים חשובים. SLX זה סבבה לכל רוכב סופשבוע). מצד שני, צריך להבין באופניים כדי לקנות יד2, אז כדאי לעשות את זה עם חבר שמבין.

שוב, אני לא יודע כמה אתה 'קרבי', אבל בתקציב שלך אפשר לקנות אופני ז"ק ברמה גבוהה. אם לא איכפת לך לעבוד יותר קשה, אתה יכול לקבל אופניים קלילים, שלא תצטרך לשדרג בהם כלום.
גם יש היום אופני ז"ק עם צמיגי 27.5+ שנותנים תמהיל תכונות שפעם לא היה בז"ק (בגדול, יותר אחיזה/נוחות, על חשבון מהירות/קלות דיווש, שמתאימה אותם יותר לרכיבה טכנית).

בלי קשר, רוזן מינץ מנקים מלאים השבוע. תוכל למצוא אופניים ממודלים ישנים במחירים של יד2, אבל במצב חדש. יכול להיות שעוד יבואנים מנקים מלאים במקביל. שווה להזדרז.
לצפיה ב-'לא מצליח למצוא חלפים לאופניים'
לא מצליח למצוא חלפים לאופניים
14/06/2017 | 14:01
38
123
שלום,

משהו מוזר קורה לי בזמן האחרון: אני לא מצליח למצוא חלפים לאופניים...

כמה דוגמאות:
- אופניים שנקנו ב-2,012 וב-2,015 הלך קליפר הברקס (XT). שימנו שינו את צורת המחבר על קצה הצינור (למחבר Banjo) ולא מצאתי אפילו ב-EBAY קליפר עם צורת החיבור הישנה.
- באופניים שניקנו לפני שנה וחצי נשברה ידית החלפת ההילוכים (10 הילוכים, DEORE, מתחבר לידית הבלם). בחלק מהחנויות אמרו שלא מחזיקים כמעט חלפים ל-9 ו-10 הילוכים, אף אחד מהם לא מצא את החלק אצל היבואן, ובסוף נאלצתי לקחת ידית SLX ולקדוח\לחתוך חלק מהמחבר.
- קשה מאוד להשיג צמיגי Tubeless אמיתיים לגלגלי 26.

מה אני עושה לא נכון? הייתכן שכולם זורקים את האופניים לאחר שנתיים ולכן לא צריכים חלפים???

תודה, __יהבי:
לצפיה ב-'אל תגזים'
אל תגזים
15/06/2017 | 09:26
67
נכון שסטנדרטים משתנים, אבל חלקים בהחלט ניתן למצוא.

ידית Deore 9 הילוכים, אפילו לא 10, קניתי לא מזמן ב- Ebay.

עוד אתר מוצלח לחלקי שימנו: www.sjscycles.co.uk

ועוד טיפ: יש לשימנו יבואן עם צוות טכני חזק בישראל, תשאל אותם ישירות. לא מאמין שהם לא יוכלו לפתור לך בעיה באופניים מ- 2012.
לצפיה ב-'החנויות מחזיקות מלאי חלפים קטן מאד'
החנויות מחזיקות מלאי חלפים קטן מאד
15/06/2017 | 09:58
2
64
בשל העובדה שכמעט כולם רוכשים היום חלקים באינטרנט - החנויות צימצמו את המלאי למינימום ההכרחי ולפריטים בסיסיים מאד.

מעצורים (קליפרים) אםשר לרכוש באינטרנט. במקום לחפש קליפר עם מחבר מסויים - חפש מתאם בין שתי שיטות החיבור שיאפשר לך לחבר קליפר עדכני לשיטת חיבור ארכאית.

ידיות הילוכים/מעצורים אינטגרליות הן צרה צרורה... במקום לעשות ניתוח שדה לידית SLX אולי היה עדיף להחליף את הידית האינטגרלית השבורה בשתי ידיות נפרדות - אחת למעצור שניה להילוכים?

צמיגי טיובלס 26 - קשה להשיג איפה? בחנויות בארץ או ברכישה מקוונת? זה בדיוק אותו סיפור של חלפים: החנויות מחזיקות מלאי צמיגים מינימלי ומבחר מצומצם מאד. אבל ברכישה מקוונת יש מבחר גדול, והמחירים, אפילו כולל הובלה, אטרקטיביים.
לצפיה ב-'הבנתי... תודה.'
הבנתי... תודה.
16/06/2017 | 06:58
1
41
אכן באנטרנט יותר קל למצוא חלקים, אבל כאשר אני תקוע עם צמיג שהתפוצץ או מעביר שבור, אין לי את הזמן לחכות שיגיע מחו"ל.

וחוץ מזה, אני אוהב לראות בעיניים מה שאני קונה ועל הדרך לעזור לחנות ישראלית...

תודה! __יהבי:
לצפיה ב-'מבין אותך'
מבין אותך
16/06/2017 | 15:35
43
צמיג ספר יש לי בבית תמיד. בפעם שהתפוצץ לי צמיג בדרך התקשרתי לחנות הקרובה והם שלחו לי צמיג ובקבוק גיפה עם לקוח שיצא בכיוון. זו היתה הזדמנות להתנסות עם צמיג שלא רכבתי עליו קודם. אם לא היה להם טיובלס הייתי שולף את הפנימית מהתיק.

מעביר - שימוש במעביר סטנדרטי ולא בדגם משולב (נדיר) מגדיל את הסיכוי למצוא חלף זמין בחנות. יש תאימות מלאה בין מערכות דאור, SLX, XT, XTR (עבור מספר הילוכים זהה) כך שאפשר להשתמש בכל ידית/מעביר בסדרה.
ככה התקנתי מעביר אחורי XT באופניים במקום ה-Deoreְ שנשבר. לא היה בחנות דגם פשוט יותר.  

לקנות בחנות מקומית? אני נותן להם את האופניים לטיפול פעמיים בשנה. מקבל אופניים נקיים, מכוונים, כבלים שעובדים חלק. מעצורים מגיבים טוב. בולמים מטופלים. מיסבים מגורזים. משאיר אצלם לא מעט כסף בתמורה.
לצפיה ב-'חלפים קונים באינטרנט לא בחנויות בארץ'
חלפים קונים באינטרנט לא בחנויות בארץ
19/06/2017 | 15:49
33
60
אני קונה הכל ב SJS cycles כולל רפידות ל V brakes וצמיגי כביש לאופני הרים של שוולבה וכו.
בארץ אופניים זה יותר עניין שיווקי לרוכבי סופ"ש שמחליפים אופניים כל שנתיים. המטרה היא כל שנה לשנות סטנדרד כדי להוציא כסף מהצרכן על שדרוגים. לא תמצא למשל בארץ אופני תיור מכרומולי עם מע הילוכים 8X3 או 9X3. לכן, קניות רק בחו"ל...

לצפיה ב-'אפשר לטפול אשמות רבות על היבואן הישראלי-'
אפשר לטפול אשמות רבות על היבואן הישראלי-
20/06/2017 | 09:21
32
54
אבל דווקא את זה שאי אפשר למצוא אופני תיור מכרומולי 8X3?!
לצפיה ב-'אני חושב שאני מבין אותו, אתן לך דוגמא'
אני חושב שאני מבין אותו, אתן לך דוגמא
20/06/2017 | 11:29
31
58
נכנסתי לחנות רשת שמיבאת אופניים וביקשתי לקנות גלגל 26 עם ציר QR שמתאים לבלמי V, הודיעו לי בחגיגיות שהם לא מחזיקים כאלה כי זה סטנדרט שכבר חלף מן העולם. אם זאת לא בדיחה פרובינציאלית אני לא יודע מה כן, עדיין רוב האופניים שמתגלגלות בארץ מחוץ לבן שמן הן בעלות הסטנדרט הנ"ל. 
מה הלאה- יפסיקו למכור ציר מרובע? צמיגים? סטנדרטים בצירי גלגלים מתחלפים חדשות לבקרים... הצפייה היא שנשדרג לעדכני ביותר, כי זה חווית רכיבה אחרת וכי זה מקל על הלוגיסטיקה, ושכל הישנים ילכו למזבלה.

לצפיה ב-'זו אולי דוגמא, אבל לבעייה שונה לחלוטין-'
זו אולי דוגמא, אבל לבעייה שונה לחלוטין-
20/06/2017 | 11:33
51
חוסר תמיכה סבירה במוצר שהם מכרו עד לא מזמן בעצמם.
לצפיה ב-'החנות היא עסק שנועד להרוויח'
החנות היא עסק שנועד להרוויח
21/06/2017 | 08:06
29
69
זה שרוב האופניים עדיין עם גלגלי 26" ובלמי חישוק לא מחזק את הטענה שלך, כי רוב האופניים האלה הם גרוטאות ישנות, ולכן אף אחד לא ירכוש עבורם גלגל חדש.

אין לחנות הצדקה כלכלית לבנות/ לקנות גלגלים כאלה, כשאולי פעם בשלוש שנים ייכנס לקוח שירצה לרכוש אחד. 

ואיזה גלגל הוא ירצה? אולי הוא רוצה כסוף, ולחנות דווקא יש שחור? אז עכשיו היא צריכה להחזיק במלאי גם כסוף, גם שחור, גם קדמי, גם אחורי. זה תופס מקום, זה עולה לבעל החנות כסף, ופעם בשנתיים ייכנס לקוח אחד שרוצה כזה, ולא יקנה כי 450 שקל יקר לו.

אולי סביר להחזיק כמה חישוקים כאלה - הם תופסים פחות מקום ועלות - וכשמגיע לקוח להציע לו בניית גלגל שלם. זה כמובן סיפור יקר יותר מגלגל פשוט מוכן, אבל מי שנורא חשוב לו להחזיק בחיים אופניים ישנים, ייאלץ לשלם. ככה זה תמיד עם סטנדרטים ישנים, מתישהו הרכיבים הופכים לנדירים ויקרים.
לצפיה ב-'דובר כאן על חנות רשת של יבואן'
דובר כאן על חנות רשת של יבואן
21/06/2017 | 15:18
19
52
אתה באמת חושב שכל מי שנגנב או נהרס לו גלגל באופנים כנ"ל זורק אותם לזבל?

את מבוקשי מצאתי בשלוש חנויות קטנות ופרטיות בשפע ולא ביוקר, שאלתי באחת מהן מהיכן מגיעים הגלגלים הוא אמר לי שהוא מייבא אותם בעצמו כל כמה חודשים יחד עם חלקים נוספים. 
אז כנראה שאין הצדקה כלכלית רק אם אתה מיבא ומוכר אופניים באלפי שקלים וגם אין לך בעיה לנפנף לקוחות שרק לא מזמן רכשו ממך את הנ"ל. 
לצפיה ב-'התשובה לשאלה הראשונה - כן, הם יזרקו לפח'
התשובה לשאלה הראשונה - כן, הם יזרקו לפח
22/06/2017 | 08:31
18
56
רוב מי שהלך לו גלגל באופני 26" עם בלמי חישוק, לא יקנה חדש. אפשרויות:

א. יזרוק לפח
ב. סתם ישאיר את האופניים זרוקים במחסן
ג. יקנה חדשים עם גלגלי 29" ובלמי דיסק

זאת המציאות, גם אם אתה חושב ופועל אחרת. ככה הרוב נוהג. מיעוט קטן ביותר אכן יתעקש לתקן, ויש כמה חנויות שפונות לנישה הזו. אבל שיהיה ברור - זאת נישה. עוד כמה שנים הנישה תצטמצם עוד יותר, כי יפסיקו בכלל לייצר חלקים כאלה (חישוקים למשל, או צמיגי 26" באיכות גבוהה)

אני לא אומר שאין בעיות, כן? אם מישהו צריך ידית הילוכים 10 לאופניים מ- 12', ואין בכלל, הטענה שלו אולי מוצדקת (אולי, כי זה כבר חמש שנים אחורה)
לצפיה ב-'ידית 10 הילוכים לאופניים בני חמש'
ידית 10 הילוכים לאופניים בני חמש
22/06/2017 | 12:33
31
מזכיר שוב שמדובר במערכת מאד יחודית - משולבת הילוכים ומעצור באותה  יחידה. באמת משהו נדיר.
לצפיה ב-'תמיד שעשעה אותי ה"הבנה" שרוכבי אופניים מגלים כלפי אמינות '
תמיד שעשעה אותי ה"הבנה" שרוכבי אופניים מגלים כלפי אמינות
22/06/2017 | 21:24
16
45
הכלי שהם רוכשים בסכומים מכובדים ואיכות השירות שהם (לא) מקבלים...
מדבריך עולה שזה סביר ומתקבל על הדעת שלא יהיו חלקי חילוף לאופניים חמש שנים. חמש! האם במכונית היית מוכן לקבל תשובה כזו? ומה לגבי מזגן (שעולה פחות מאופניים)?
לא מזמן מצאתי בלי בעיה חלקי חילוף למכונת כביסה בת 11...
אנשים מקבלים בהבנה אופניים שהבלמים בהם נוזלים אחרי כמה רכיבות, שרשראות שצריך להחליף כל כמה חודשים, מיסבי גלגל שמתים פעם בשנה... מתי החלפת פעם אחרונה מיסב גלגל באוטו? למה שם הם שורדים בלי בעיה מאה אלף קילומטרים ויותר? כנ"ל בקטנועים (שעולים פחות מלא מעט זוגות אופניים).
משעשע - כי האופניים שהיו לי כנער עשו הרבה אלפי קילומטרים על השרשרת המקורית ומיסבי הגלגל המקוריים. חוץ מרפידות בלם לא נאלצתי להחליף בהן כלום. אז זה אפשרי - אלא שכנראה חברות האופניים הבינו שקהל הרוכבים מוכן שימכרו לו מוצרים לא אמינים ולא עמידים, ולכן מנצלות את הענין עד הסוף כדי לגרום לרוכבים "לזרוק לפח" אופניים בני ארבע-חמש שנים.
לצפיה ב-'לא נראה לי שיש בעיה להשיג חלקי חילוף'
לא נראה לי שיש בעיה להשיג חלקי חילוף
23/06/2017 | 14:13
3
30
רק שזמן האספקה עלול להתארך.
מי שמצפה להיכנס לחנות אופניים, אפילו ״מקצועית״, ולמצוא שם פריט חלופי לכל חלק אפשרי של כל דגם אופניים של כל יצרן מחמש השנים האחרונות חי באספמיה.
מאידך - היום הרבה יותר קל ופשוט למצוא את החלק. אמאזון, אי-ביי, עליבאבא ושפע חנויות מקוונות.
לצפיה ב-'לא דיברו כאן על נדנדה למתלה האחורי, שהיא ייחודית'
לא דיברו כאן על נדנדה למתלה האחורי, שהיא ייחודית
23/06/2017 | 14:38
2
22
אלא על חלקי הילוכים ובלמים שהם גנריים.
לצפיה ב-'לא גנריים מספיק'
לא גנריים מספיק
24/06/2017 | 06:29
1
23
מעביר slx של 10ְהילוכים שמנתונים שונים יעבוד היטב בכל מערכת 10 של שימנו.
ידית ממערכת משולבת של מעצור והילוכים זה עניין די נדיר כי מערכות כאלה הותקנו בדגמים מועטים ולא יובאו ארצה כמעט (או בכלל) כרכיבי ״אפטרמרקט״. לכן הקושי להשיג ידית חלופית.
לצפיה ב-'כאמור - סלחנות משעשעת. '
כאמור - סלחנות משעשעת.
24/06/2017 | 21:14
8
לצפיה ב-'לגבי נושא האמינות:'
לגבי נושא האמינות:
25/06/2017 | 08:49
11
33
בעניין השירות: לא מתווכח, יש צדק בדבריך.

בעניין המוטיבציה של החברות למכור: בטח שהן רוצות למכור, רק שלדעתי מנוע המכירה שלהם הוא חידוש סטנדרטים, ולא אמינות.

בעניין האמינות: אופני הרים מודרניים הם אכן כלי עדין ולא אמין, גם על זה אין ויכוח. כמעט בכל אופניים של מתחיל אתה נתקל בבלמים שבקושי עובדים, גלגלים עקומים והילוכים קופצים. 

למה אופניים הם ככה ומכונית לא? חלק מהעניין נעוץ במשקל. 

הסתכלתי על נתונים של VW חיפושית משנת 50': משקל עצמי 750 ק"ג, הספק מנוע 30 כ"ס. עם משפחה בפנים, נגיד 1000 ק"ג, וה- 30 כ"ס האלה הסיעו אותם לחופשה.

היום היא נחשבת מכונית איטית וחלושה, אבל עוקפים את זה. הפורד פוקוס סטיישן שלי אמנם שוקלת כמעט פי 2, אבל למנוע יש 150 כ"ס.

באופניים מצבך נאחס: משקל האופניים + הרוכב הוא 100~ ק"ג (עשירית מהמשפחה ממקודם), אבל ההספק שהוא מפיק לאורך זמן הוא בערך רבע כ"ס (פחות מאחוז אחד מהחיפושית העתיקה). וזה רוכב חזק. סתם רוכבי סופשבוע מפיקים אפילו פחות.

וזהו, אין לך הרבה מה לעשות עם זה. תשפר את הכושר, בטח, אבל עדיין תישאר באותו אזור.

הדרך היחידה שלך לאפשר לאופניים לזוז קדימה במהירות סבירה, היא ע"י הורדת משקל, והפחתת הפסדי חיכוך. רוב הכסף שאתה מוציא על אופניים יקרים, הולך על זה - הפחתת המשקל.

אחת מנקודות התורפה העיקריות: מערכת ההילוכים. אין, נכון להיום, פטנט קל יותר, וזול יותר, ממערכת ה- Derailluer, על כל חסרונותיה. ויש גבול לכמה אפשר להאשים בזה את היצרנים המרושעים, כי יש אלטרנטיבות: Rohloff , Shimano Apfine, Sturmey-Archer, ואפילו תיבת ההילוכים של Pinion. כולם עולים הרבה יותר מכל הרכיבים שהם מחליפים במערכת Derailleur, שוקלים הרבה יותר, בחלק מהמקרים מפסידים יותר כח, ונותנים טווח הילוכים קטן יותר. הם "מנצחים" רק בנקודה אחת: אמינות.

גם בבלמים הסיפור דומה. אפשר היה לייצר דיסקים עבים פי 3, והם לא היו מתעקמים בחיים. 

במקרה של הגלגליפ, הבעיה נובעת יותר מסטנדרטיזציה, ופחות משיקולי משקל. עד לא מזמן, כל הגלגלים הקדמיים היו חייבים להיכנס במזלג של 100 ממ, וכל האחוריים במזלג של 135 ממ (רוחב השלדה). דווקא כאן הסטנדרטים החדשים מביאים שיפור באמינות (Boost, למשל)

אין בעיה לייצר אופניים אמינים מאוד, שישקלו 25 ק"ג לפני ששמת עליהם בקבוק מים אחד. אבל זה נוסע חרא.
לצפיה ב-'פעם גם אני חשבתי שזו הסיבה. עד ששמתי לב שאופנועי מוטוקרוס'
פעם גם אני חשבתי שזו הסיבה. עד ששמתי לב שאופנועי מוטוקרוס
25/06/2017 | 09:03
10
21
ששוקלים פחות ממאה ק"ג כולל המנוע, עמידים הרבה הרבה יותר מאופניים. יותר מזה - אופניים ישנים עמידים הרבה הרבה יותר מאופניים חדשים.
יש לי טרק בנות עשרים ומשהו שעדיין נוסעות, למיטב ידיעתי, על מיסבי הגלגל המקוריים. ואם לא המקוריים - לפחות בני עשר וכמה אלפי ק"מ (התקופה שהם אצלי). גם הבלמים שם לא דורשים שום טיפול מלבד החלפת רפידות פעם ב...
ולעומת זאת באופניים מודרניים בלמים דולפים (לא קשור למשקל), בולמים דולפים (אטמי שמן ואבק לא שוקלים כמעט כלום) וכן הלאה וכן הלאה.
לצפיה ב-'השוואות לא הוגנות'
השוואות לא הוגנות
25/06/2017 | 12:24
1
20
לגבי האופנוע, כבר אמרתי: לא הוגן להשוות כל כלי עם מנוע בעירה פנימית לכלי מונע אדם. אם תוציא את המנוע מהאופנוע הזה, הוא עדיין ישקול עשרות ק"ג. לא משהו סביר להנעה (והנאה) דרך הרגליים.

לגבי האמינות:

א. אף פעם לא דלפו לי בלמים הידרואליים, ואני עם כאלה כבר משהו כמו 14-15 שנה, על 4 אופניים שונים. המערכות האלה פגיעות יותר בעיקר בגלל הרוטורים, אבל גם הביצועים עדיפים בהרבה על בלמי החישוק של פעם. 

אז נכון שהבלמים הישנים היו פשוטים יותר - אז מה? גם אם הייתי נותן לך היום אלטרנטיבה לבנות אופני הרים עם בלמים כאלה, עדיין היית לוקח דיסקים הידראוליים. מיילל קצת, אבל לא חוזר ל V Brakes.

ב. בולמים אכן מצריכים תחזוקה וטיפול, אבל להשוות לאיזה טרק 920 בלי בולמים בכלל זו לא בדיוק השוואה הוגנת, כי הטרק לא נסעו כמו אופני ש"מ מודרניים.

אני, לדוגמא, רוכב היום על Niner ללא בולמים בכלל - אז אף פעם לא דולף לי הבולם. אבל לו הייתי מנסה לרכב בנגב או ברמת הגולן עם האופניים האלה, הייתי חוטף כהוגן. 

פעם גם לא היה מתקלקל לך המזגן במכונית - כי לא היה מזגן. 

ג. נאבות מודרניות של שימנו יחזיקו כמו נאבות "מפעם" של שימנו, לא רואה כאן הבדל. אצל החוכמולוגים האחרים המצב לא תמיד כזה, אבל זה היה נכון גם לפני עשרים שנה (זה שנאבה היא בצבע אנודייז מגניב לא מוכיח שהיא טובה יותר)

אני מסכים שבאופן כללי אופני הרים הוא מוצר עדין מדי, זה כבר כתבתי קודם. אני לא מסכים שהופכים אותם באופן מכוון ל"לא אמינים" או ל"מצריכים יותר תחזוקה". הקונים רוצים יותר ביצועים ופחות משקל, ומוכנים לשלם על זה בפחות אמינות.
לצפיה ב-'דווקא השוואה הוגנת מאוד. גם באופנוע מוטוקרוס המשקל הוא '
דווקא השוואה הוגנת מאוד. גם באופנוע מוטוקרוס המשקל הוא
25/06/2017 | 14:26
16
קריטי ויצרנים משקיעים המון מאמץ בלחסוך עוד כמה גרמים. בדיוק כמו באופניים. המשקל הסופי גבוה יותר כי העומסים גבוהים יותר - בדיוק כמו שאופני דאון-היל כבדים יותר מאופני קרוס קאנטרי.
ועדיין - מחזירי אבק ומחזיקי שמן במזלג לא קורסים על ימין ועל שמאל, צינורות בלם לא דולפים (לך אולי לא דלפו בלמים הידראוליים - אבל אני זוכר הרבה מאוד דיונים כאן בפורום בנוגע לבעיות בלמים) וכן הלאה.
כמו שאמרתי לסטיף - נראה לי שאיכשהו האופניים הצליחו להכנס אצלנו בתודעה למשבצת של גאדג'ט, כמו טלפון סלולרי. ואנחנו יותר סלחניים לגאדג'טים. אנחנו הרי לא מתחרפנים כשהטלפון נתקע מדי פעם ככה סתם, ולא שורפים את המועדון כששקע טעינה הולך בטלפון אחרי שנה. מצד שני, אם מכונת הכביסה - כלי עבודה, ולא גאדג'ט - שלנו היתה מתחילה לעשות קונצים היינו רותחים.
לצפיה ב-'בעבר בנו דברים כדי שישרדו לנצח'
בעבר בנו דברים כדי שישרדו לנצח
25/06/2017 | 12:24
7
33
היום בונים דברים כדי שישרדו את חיי המוצר הצפויים.

המעצורים והבולמים דולפים משום שבונים אותם מחומרים יותר קלים ויותר זולים בתהליכים יותר אוטומטיים - כדי להפחית בעלויות היצור, במחיר המוצר ובמשקלו. התוצאה - עמידות שמספיקה למשך חיי האופניים ה״מצוי״ שהוא בין 3-5 שנים. בציוד אלקטרוני זה אפילו פחות.
היום מתקנים פחות ומחליפים יותר. הזמן והעלות של תיקון, והידע הנדרש כדי לתקן ולהחזיר את החלק המקולקל לשמישות, לא כדאים עוד. יותר פשוט לזרוק ולהחליף בחדש.

זה לא שאי אפשר למצוא היום חלקים איכותיים וחזקים ששורדים יפה וניתנים לתיקון. זה פשוט שאפשר למצוא רכיבים ברבע המחיר ששורדים מספיק זמן, וגם אם הם מתקלקלים ומוחלפים - עדיין זה יותר זול מאשר לרכוש מראש רכיב איכותי ויקר. כמה זה ״מספיק זמן״? מספיק כדי שהלקוח יחשוב אם כדאי לו להשקיע עוד פעם בהחלפה של מעצור דולף או שאולי פשוט הגיע הזמן לשדרג לאופניים חדשים?

לצפיה ב-'לי זה נראה כתרגיל שיווק די ציני, שלא יכול היה להתקיים ללא '
לי זה נראה כתרגיל שיווק די ציני, שלא יכול היה להתקיים ללא
25/06/2017 | 13:01
6
10
הלך הרוח הצרכני של סלחנות.
לצפיה ב-'לא בטוח שסלחנות הוא המונח המתאים פה'
לא בטוח שסלחנות הוא המונח המתאים פה
25/06/2017 | 13:56
5
15
סתגלנות הדדית.

מתקיים איזה שהוא אקוויליבריום (שבעצמו משתנה בהדרגה) בין רצון היצרנים להגדיל מכירות בעידן של שחיקה ברווחיות, מול רצון הלקוח להתפנק במשהו חדש.
פעם לא היו מחליפים משהו עד שאי אפשר היה לתקן אותו יותר.
היום מחליפים מוצרים ברי תיקון. תקלה היא הזדמנות לשדרוג. שתיסדק כבר השלדה. זו תהיה הזדמנות לשדרג לדגם 2017 עם הולכת כבלים פנימית ומקום לעוד בקבוק מים. וכדאי שגם היא תשרוד לא יותר משנתיים כי בטח בדגם 2019 יהיה עוד איזה גימיק נחמד.  
לצפיה ב-'ולמה ברכב אין יחס כזה? גם לא במכונות כביסה. '
ולמה ברכב אין יחס כזה? גם לא במכונות כביסה.
25/06/2017 | 14:21
4
9
כנראה שאופניים הצליחו למצב עצמם כגאדג'ט - למרות שמחירן הממוצע הוא בערך פי עשר משל טלפונים.
לצפיה ב-'בדיוק אותו יחס'
בדיוק אותו יחס
25/06/2017 | 15:38
3
13
כמה מכוניות עוברות היום שיפוץ מנוע?
רובן נגרטות הרבה לפני שהמנוע צריך שיפוץ. כל מה שמסביב מתחיל להתפרק אחרי שלוש שנים. המנוע ממשיך לפעול מצויין כשהפאנלים בתא הנהג כבר מחוברים זה לזה ב״גורילה טייפ״. דפיקה בפח? יותר פשוט וזול להחליף את הדלת/הטמבון מאשר לתקן.

מכונות כביסה? היום בכלל אי אפשר לתקן כי כל האלקטרוניקה מרוכזת בלוח אחד וכל תקלה מצריכה החלפה של כל הלוח. שתי תקלות עולות יותר ממכונת כביסה חדשה. פעם היה מתקלקל המנוע, או היה נשרף הקבל, או היתה משתחררת איזו רצועה. היום הכל בכרטיס האלקטרוני. אפילו הפיקוד על פתיחת הדלת. כשגיליתי שתיקון הפיקוד האלקטרוני על פתיחת הדלת מצריך החלפה של הלוח בעלות של 3600 שקל (קניתי ביוקר מכונה של מילה שלא מתקלקלת) שלחתי את הטכנאי הביתה ואני פותח את הדלת באמצעות משיכה קלה בידית השחרור הידנית ״בחרום״. יותר זול להתכופף ולמשוך את הידית מאשר להחליף את כל הלוח. בפעם הבאה - קריסטל באלף שקל.  תתקלקל - נזרוק ונקנה חדשה. שש מכונות של קריסטל חדשות עולות כמו מילה אחת.
לצפיה ב-'זהו בדיוק - התעצבנת על מכונת הכביסה. לא על הניפל בבלמים...'
זהו בדיוק - התעצבנת על מכונת הכביסה. לא על הניפל בבלמים...
25/06/2017 | 15:52
2
16
אגב, במכוניות הולכים מנועים - יש לי חבר שמתפרנס לא רע מלהחליף אותם (זול יותר לקנות מנועים מפירוק ולהתקין מאשר לשפץ).  
במכונת הכביסה - של קריסטל, באלף שקלים - ששירתה אותי 11 שנים, החלפתי פעם אחת פחמים במנוע. כששנתיים אחרי זה נשברה ידית פתיחת הדלת במקביל לבעיה בריקון המים, החלפתי. אבל אנחנו מדברים על אחת עשרה שנים. ואגב, לא היתה בעיה להחליף את החלק האמור בדלת וכנראה שגם את בעית ריקון המים היה אפשר לפתור. אבל היה מבצע על חדשה וגדולה יותר ב-900 שקלים, אז לא היה שווה להשקיע.

אה, כן, אם במכוניות שלך הכל מתפרק אחרי שלוש שנים, אולי כדאי שתדבר עם מישהו לפני הקניה הבאה שלך...
לצפיה ב-'או אולי צריך לחשוב לפני שנותנים את המפתחות לילד?'
או אולי צריך לחשוב לפני שנותנים את המפתחות לילד?
25/06/2017 | 22:34
1
5
לצפיה ב-'הילד מפרק לך את האוטו?! בדרך כלל הם אלו שמלקקים אותו...'
הילד מפרק לך את האוטו?! בדרך כלל הם אלו שמלקקים אותו...
26/06/2017 | 00:31
2
לצפיה ב-'גלגלי 26 ומעצורי V גרוטאה ישנה? אתה רציני?'
גלגלי 26 ומעצורי V גרוטאה ישנה? אתה רציני?
25/06/2017 | 16:50
8
38

גרוטאה ישנה או כלי רכב שיחזיק 40 שנה....
לצפיה ב-'זהו בדיוק, שכנראה הפסקנו להתייחס לאופניים ככלי רכב'
זהו בדיוק, שכנראה הפסקנו להתייחס לאופניים ככלי רכב
26/06/2017 | 00:32
5
לצפיה ב-'היו לי כאלה, ולכן אני מסרב להתרשם'
היו לי כאלה, ולכן אני מסרב להתרשם
26/06/2017 | 15:26
6
71
אני יודע שזה נורא נוסטלגי, לפנטז וללהג על אופני טורינג מפלדה, כאילו הם הפתרון המושלם ל- 80% מרוכבי האופניים.

רק מה, בניגוד לרוב המפנטזים, לי באמת היו כאלה. אופני טורינג בריטיים, מפלדה, עם בלמי חישוק (אפילו לא V-brake, אלא cantilevers). במקור אפילו היו להם bar end shifters כמו ה- Thorn (פטנט פרימיטיבי לעומת שיפטרים STI)

ויודע מה? הם לא משהו. כלומר, לטורינג הם כן, משהו-משהו, בהנחה שזה על כביש ולא בשטח.

אבל מי בישראל רוכב טורינג? ולאן הוא ירכב? כמעט כולנו רוכבים רכיבות של כמה שעות. בודדים עושים בייקפקינג (ולזה האופניים האלה לא יתאימו), ובודדים נוסעים לטיולי טורינג בעולם (ממש בודדים, הישראלים לא כאלה טיילים גדולים כמו שהם משוויצים)

וברכיבות כאלה, ש- 99.9% מאיתנו עושים, אלה אופניים די מחורבנים. הם כבדים, לא מהירים, לא זריזים, לא עוצרים, לא נוחים בעיר, לא טובים לשטח.

אז כן, זה קצת עונה על הגדרת ה"גרוטאה". זה יכול להחזיק 40 שנה (אז מה), ולהיות לא רע בתנאים מאוד מסויימים, אבל בתמורה לסכום כסף נתון שנוציא על אופניים, נקבל תמורה מהנה בהרבה במקומות אחרים.

(בתמונה - טיול בנורבגיה, 2006)
לצפיה ב-'הי אורן'
הי אורן
26/06/2017 | 16:18
5
34
יחד עם כל החידושים והסטנדרטים שצצו האופניים האלה טובים למטרה לשמה השתמשת בהם היום, בדיוק כמו אז. אם יש סטנדרט חדש שישרת טוב יותר את המטרה- אולי וגם זה לא בטוח, זה לא העניין.
באותו אופן אופני 26 עם מעצורי V נהדרים (זולים, עמידים וכו' לו דווקא נוסעים הכי טוב) לרכיבה מגוונת בעיר- ולכן עדיין נמכרים כחדשים. באירופה וארהב יודעים את זה מצוין ויש מבחר וחלפים להכול מהכול, כאן בארץ חושבים קצת אחרת- לדעתי זה חבל.
סתם דוגמא:
לצפיה ב-'מצטער, לא מוצא שום הגיון במה שאמרת'
מצטער, לא מוצא שום הגיון במה שאמרת
26/06/2017 | 17:50
4
56
ההוא מעלי שם בקישור אופניים של Thorn, במחיר 6000₪. לא בדיוק אופנים עממיים לסידורים קצרים בתל אביב. אתה יכול לקנות אופניים טובים ומהנים פי עשר בסכום הזה.

עכשיו אתה רוצה לשכנע אותי שהגיוני להחזיק בחנות גם אופניים מודרניים וגם אופניים מלפני 25 שנה, באותו מחיר ולאותה מטרה, כי הם 'בסדר'?

לפי אותו ההגיון, חנות מחשבים אמורה להחזיק במלאי מחשבי Intel Pentium 3, במקביל למחשבים המודרניים, ובאותו מחיר, כי הם 'בסדר' למטרות מסוימות.

אולי לך זה נראה הגיוני, לי לא. וגם לרוב השוק לא. ה- Thorn האלה הם נישה זעירה בעולם האופניים. אף יצרן גדול לא מסתכל על Thorn לפני שהוא מתכנן משהו לשנה הבאה. הם לא רלוונטיים לעתיד, רק לראשי-רטרו וקומץ רוכבי טורינג.

לצפיה ב-'לא דיברתי על הthorn אלא על הטרק בקישור שצירפתי'
לא דיברתי על הthorn אלא על הטרק בקישור שצירפתי
26/06/2017 | 18:11
3
15
ועל האם אופני 26 עם מעצורי חישוק הם גרוטאה שכבר אין לה מקום בעולמנו או לא.
לצפיה ב-'יש להם מקום אם התקציב שלך הוא 999₪'
יש להם מקום אם התקציב שלך הוא 999₪
26/06/2017 | 18:15
2
38
כי זאת, כיום, הדרך הכי זולה לייצר אופניים במחיר כזה. אז בסדר, מי שקונה אופניים ב- 1000₪ , זה מה יש עבורו.

אבל שנינו יודעים שאם הוא ירצה לרכב יותר ברצינות, הוא יתבעס מהם, כי יש אופניים הרבה יותר מהנים במחירים גבוהים יותר. 
ושם כבר הסטנדרטים החדשים נכנסים, בדרך כלל כי הם באמת טובים יותר.
לצפיה ב-'מזכיר לי את אחד הסרטונים הטובים'
מזכיר לי את אחד הסרטונים הטובים
27/06/2017 | 14:13
1
17
לצפיה ב-'׳גזמת!'
׳גזמת!
27/06/2017 | 16:21
15
מביא סרטון של גרוטאות 26״ עם טריפל ומעצורי V ???

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:03
4
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'התייעצות - תערוכת אופניים'
התייעצות - תערוכת אופניים
14/06/2017 | 14:46
58
לקראת תערוכת אופניים גדולה (השנה חוגגים 200 שנה להמצאת האופניים!!!) אנחנו מחפשים מרצים לאירועי ערב למבוגרים (עיתונאים, גיאוגרפים, אנתרופולוגים, מעצבים או כל רעיון אחר) שהייתם רוצים לפגוש/לשמוע, יש לכן/לכם רעיונות?

חם בפורומים של תפוז

תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
ד
מומחה לכף רגל וקרסול
פורום טיולים לגיאורגיה
מתכננים טיול לגיאורגיה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה