לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'שיניים עקומות בפלטה הקדמית - כדאי ליישר או לקנות פלאטה חדשה?'
שיניים עקומות בפלטה הקדמית - כדאי ליישר או לקנות פלאטה חדשה?
24/05/2017 | 13:20
1
16
היי,

עליתי לא נכון על מדרגת סלע והיא פגעה בפלאטה הקדמית הגדולה מה 3. בדקתי וראיתי לפחות 3 שיניים קצת עקומות בפלאטה הזאת, וכצפוי מאז יש רעשים כשאני עליה והשרשרת לפעמים נופלת.
השאלה היא, אם איישר בעצמי או בחנות, יהיו בעיות בהמשך, כלומר משהו שעלול לדפוק אותי באמצע טיול? עדיף לקנות חדשה? הפלאטה והאופניים די חדשים, שנה וחצי בערך.
לצפיה ב-'אם מדובר בקמט קל ולא בעיקום משמעותי - אפשר ליישר'
אם מדובר בקמט קל ולא בעיקום משמעותי - אפשר ליישר
24/05/2017 | 17:18
16
נסה בעדינות באמצעות פלאייר עם חיפוי על השיניים כדי לא לחרוץ את הפלטה.
לכל היותר זה לא יצליח ותצטרך להחליף את הפלטה.

עיקום׳ קל וישור לא אמורים לפגוע בחוזק של הפלטה.
לצפיה ב-'אשמח להמלצה על אופניים ראשונות מבין 2 דגמים:'
אשמח להמלצה על אופניים ראשונות מבין 2 דגמים:
21/05/2017 | 11:27
6
51

היי
עברתי למרכז והחלטתי לנסות את עניין האופניים הנחמד למטרת נסיעה לעבודה בעיקר
​מדובר במרחק של 2.6 ק"מ (רכיבה של כ15 דק לדעתי, לא?) בעיר. אני אתחיל בקניית זוג מיד שניה ומצאתי 2 דגמים:
אופניים מתקפלים מאלומיניום Rainbow Swift
|http://www.rosen-meents.co.il/?CategoryID=1287&...
אופניים מתקפלים VISION TEL AVIV 6
tu http://www.matrixk.com/article/359/%D7%90%D7%95%D7...
ההפרש ביניהם הוא 200 שח יותר לטובת הריינבו. מצדיק את הפער?
אשמח לדעות

לצפיה ב-'אם יש לך אפשרות להשתמש באופניים בגודל מלא - עדיף'
אם יש לך אפשרות להשתמש באופניים בגודל מלא - עדיף
21/05/2017 | 11:41
3
49
הגלגל הקטן אמנם מאפשר קיפול, איפסון ושינוע קל - אבל פוגם בחויית הרכיבה. זה יותר ברמה של אופניים לנסיעה למכולת מאשר לנסיעה לעבודה. תרגיש כל בור על הכביש.
מצד שני - אם עניין הקיפול והקומפקטיות משמעותי - ה״ריינבו״ הם אופניים קצת יותר איכותיים מבחינת הגימור.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/05/2017 | 11:46
1
33
פוגם משמעותית?
​בגדול כן זה דיי חשוב לי. כי אני ארצה לפעמים להכניס אותן לרכבת
​האם ברמת גימור הכוונה למבחינה אסתטית או ביצועית?

לצפיה ב-'כן, פוגם משמעותית. '
כן, פוגם משמעותית.
21/05/2017 | 20:16
31
לגודל הגלגל יש משמעות בהתגברות על מהמורות, מדרגות, בורות. אם הכביש חלק ההבדל יהיה מורגש פחות.

אם תסתכל על האופניים מקרוב ותיקח אותם לסיבוב נסיון, ובמיוחד אם תתרגל את הקיפול והפתיחה, אני בטוח שתמצא איזה זוג הכי מתאים לך.
לצפיה ב-'ומה עם דגם של airwalk?'
ומה עם דגם של airwalk?
21/05/2017 | 16:18
10
לצפיה ב-'החלטה מבין הדגמים:'
החלטה מבין הדגמים:
23/05/2017 | 16:41
1
26
לאחר כמה בירורי צרכים שלי, הגעתי לבחירה בין 2 דגמי אופניים. שניהם מתקפלים, הרכיבה מיועדת לעיר למרחקים קצרים של כ2 ק"מ גג. ולרכבת.

אני אשמח לעזרה. יש בידי 2 אופציות:

1. רכישת אופניים חדשות מהחנות דגם:
אופניים מתקפלים 20" Rainbow Swift 3
מחיר 700 שח

2. רכישת אופניים יד 2 דגם:
Airwalk אופניים עירוניים מתקפלים בגרסאת אלומיניום
20
יד שנייה, מצב שמור וטוב. 500 שח

האופניים השניות ישנות יחסית לדגם הראשון אך המוכר אמר שהן טובות יותר כי יש להן גלגלי כביש, שהן מאלומיניום וכו'

הוא לא אובייקטיבי ואתם כן. אשמח לעזרתכם. מצורפת תמונה עם הדגמים
יש למישהו עצה?

לצפיה ב-'Airwalk ללא ספק ברמה גבוהה יותר'
Airwalk ללא ספק ברמה גבוהה יותר
24/05/2017 | 17:14
20
שלדת אלומיניום, מעצורי דיסק.

יד שניה זו הזדמנות וסיכון ביחד. אם אתה קונה בחנות לפחות יש לך מי שיתקן במקרה של בעיה
לצפיה ב-'מתארגנים לעשות רשימת מפגעים במסלולי אופניים בת"א'
מתארגנים לעשות רשימת מפגעים במסלולי אופניים בת"א
23/05/2017 | 15:09
26
לצפיה ב-'זמן נסיעה בין ערים באופניים?'
זמן נסיעה בין ערים באופניים?
23/05/2017 | 08:42
3
32
יש אתר כלשהו שאפשר לראות שם בצורה נוחה  כמה זמן יקח לי להגיע באופניים לדוגמא מכ"ס לסינמה סיטי בהרצליה
בגוגל מפות האופניים לא זמין
ראיתי שברגל(הכי קרוב לאופניים לדעתי) זה 13-14 ק"מ
כמה זמן זה אמור לקחת בערך באופניים, כמה עליות/ירידות יש במסלול הזה?
כמובן שזמן זה יחסי אבל בגדול....

תודה
לצפיה ב-'המסלול מישורי. בערך שעה רכיבה נינוחה'
המסלול מישורי. בערך שעה רכיבה נינוחה
23/05/2017 | 10:35
2
30
רכיבת כביש נינוחה במישור במהירות 15 קמ׳ש משמעותה שתגמא את המרחק הזה במשך שעה פחות או יותר.

כפר סבא והרצליה נמצאות במישור החוף, וכשמו כן הוא - מישור. זה לא אומר שלא תצטרך להפעיל את הרגליים. גם במישור יש שיפועים מתונים.

שכבת המפות בגוגל דווקא זמינה, אבל כשאין במסלול נתיבי אופניים - הם לא יופיעו במפה יש מאין. תצטרך לרכוב בזהירות לאורך כבישים פעילים ולהימנע מרכיבה לאורך כבישים מהירים - שהכניסה אליהם באופניים אסורה לפי חוק.  
לצפיה ב-'מעניין...'
מעניין...
23/05/2017 | 11:05
1
28
שעה זה נשמע הרבה
חשבתי חצי שעה גג(כנראה חוסר ניסיון)
אם כך עדיף עם אופניים חשמליים,מגיעות ל 25 קמ"ש משמע כ 30 דקות, לא?

אגב, יש אתר שאפשר לתת לו יעד ומוצא והוא יתן לי מסלול כולל זמן ושיפועים?
משהו נוח
לצפיה ב-'גם אופנים ממונעים בכוח הרגליים מגיעים ל-25 קמ׳ש'
גם אופנים ממונעים בכוח הרגליים מגיעים ל-25 קמ׳ש
23/05/2017 | 14:25
25
השאלה היא כמה תרצה להזיע.

לא מכיר אתר כמו שביקשת.
לצפיה ב-'מאיפה משתלם להזמין צמיגי 26'' שטח ?'
מאיפה משתלם להזמין צמיגי 26'' שטח ?
19/05/2017 | 08:50
4
37
בעבר הייתי קונה די קבוע בשופ הרים ובבייק דיל. כבר כמה שנים שאני לא בעניינים.
יש המצלמה או חנות עולה עם מחירים טובים שאפשר להזמין מהאינטרנט ?

מחפש גם המלצה לצמיגי MAXXIS 26'' עבור רכישת XC בעיקר. חשבתי על ADVANTAGE ו..?
תודה ושבת שלום
לצפיה ב-'חפש מבצעים ברשת'
חפש מבצעים ברשת
19/05/2017 | 15:55
3
42
עבור על כל החנויות בארץ בגוגל בסינון לפי הדגם המועדף עליך ואחכ חפש גם באיביי / חנויות אינטרנטיות בחו"ל. אם אתה מחפש צמיג שאיננו טיובלס, בשופ הרים סביר להניח שתמצא דיל טוב.
חנויות בחו"ל שיש לי ניסיון טוב איתן הן jensonusa, chainreaction, bikecomponents

המקסיס אדוואנטג' היה מותקן אצלי כקדמי עד ממש לפני שבוע והייתי מרוצה ממנו מאוד. לאחרונה החלפתי אותו בארדנט רייס ומאמין שתוך רכיבה-שתיים אדע אם השינוי הצליח או לא.
לצפיה ב-'אצלי בדיוק כרגע יש ארדנט מקדימה.'
אצלי בדיוק כרגע יש ארדנט מקדימה.
19/05/2017 | 17:00
1
33
הוא כבד מידי, גדול מידי ל-XC.
וכן אני מחפש  TUBELESS TIES עדיפות לדגם הקל LUST.
לצפיה ב-'הארדנט רייס שהרכבתי קל מהאדוונטג' (UST)'
הארדנט רייס שהרכבתי קל מהאדוונטג' (UST)
20/05/2017 | 09:42
25
650 גר' מול 780 של האדוואנטג'...

שים לב שהרייס הוא דגם חדש והישן כבד משמעותית.

אצלי מורכב כרגע מאחורה מקסיס קרוסמארק (ה"ישן", גם פה יש כבר דגם חדש יותר) בגרסת UST ואני מרוצה ממנו. כשהוא ימסור נשמתו לבורא אולי אקח במקומו מקסיס אייקון, שגם אמור להתאים לסוג הרכיבות שלי 
לצפיה ב-'אגב תוכל להמליץ איזה צמיג לשים מאחורה ?'
אגב תוכל להמליץ איזה צמיג לשים מאחורה ?
19/05/2017 | 17:04
28
תודה!
לצפיה ב-'אופניים למתחיל'
אופניים למתחיל
18/05/2017 | 22:00
3
68
אני רוצה להתחיל לרכב על אופניים לאחר שמאז גיל נערות לא רכבתי, הרכיבה תהיה רק בשבילים סלולים ולא בשטח.

(דרך אגב מישהו מכיר שביל סלול לאופניים בחיפה או לפחות באזור חיפה, מלבד השביל מתחת פארק הכט?)

התקציב בין 2,000 ₪ עד 2,500 ₪.

בחנות רוזן את מינץ הציעו לי שני זוגות מדגם gt,

אחד דגם שנת 2016 בהנחה, במקום כ- 3,200₪ רק כ- 2,400 ₪ אבל צריך לעשות חבר מועדון שעולה 270 ₪.

השני דגם 2017 במקום 2,490 ₪ במחיר של כ- 2,241₪ וצריך לעשות חבר מועדון שעולה כ- 50 ₪.

אני לא יודע את שמות או מספרי הדגם, יש לי תמונות אם זה יעזור, המוכר אמר שהדגם של 2016 יותר טוב, בין היתר יש לו נעילת מזלג קדמי.

לשניהם גלגלי 29 אינץ. בולמים הידראולים.

ברכיבה בשני האופניים הנ״ל הרגשתי חספוס של תנועת גלגלי השיניים של ההילוכים, כאילו שההילוך לא משולב לגמרי במקום.

הציעו לי לנסות לרכב רק בגודל אחד של אופניים (מה שהיה בתצוגה).

בחנות מצמן את מרוץ הציעו לי אופני nord מדגם סטורם, במחיר של 2,300 ₪ ללא צורך לעשות חבר מועדון וכנראה שניתן לקבל גם הנחה.

בלמים הידרוליים וגלגלי 27.5 אינץ.

הנסיעה הייתה חלקה לגמרי ולא הרגשתי את החספוס הנ״ל, הבלמים חרקו בכל עצירה (מבחינת רעש לא מבחינת תחושה).

המוכר אמר שהגובה שלי גבולי, לכן הציע לי שני גדלים, לא זוכר איזה (אולי מדיום ולארג׳), היה לי קשה להרגיש בהבדלים.

הגובה שלי כ- 180 ס״מ (עם ראש גדול שתופס גובה כנראה שניתן להשוות את הגוף שלי לאדם בגובה 1.77,1.78)

מבנה גוף רזה.

איזה גודל אופניים אני צריך?

את החספוס ב- gt לא אהבתי אבל הם משום מה הם נראים ברמה גבוהה יותר מה- nord. החריקה של הבלמים ב- nord השאירה תחושה זולה קצת ואולי גם המראה שלהם.

מה לגבי גודל הגלגלים האם זה משנה, אני חושב שהיה לי יותר נוח ב- nord אבל אני לא יודע אם זה קשור לגודל הגלגלים? איזה הבדל ברכיבה מתבטא בגודל הגלגלים?

דרך אגב איך חנות trek בחיפה? ואיך דגמי trek? מחר אני הולך לראות גם שם אופנים. דרך אגב האם אני צריך בכלל אופני הרים אם אני לא ארכב בשטח? תנוחת הרכיבה קצת כפופה, המוכר אמר לי שניתן לרכוש איזה חלק שמאפשר לשנות את הזויות של הכידון יותר למעלה.
לצפיה ב-'עשית מחקר די יסודי...'
עשית מחקר די יסודי...
19/05/2017 | 08:31
2
56
ברמת המחיר שאתה מתכנן תקבל תמורה די דומה אצל כל היצרנים.

חריקות של מערכת ההינע זה עניין של כיוון ושימון. כשאתה יוצא מהחנות זה רק אחרי שהמכונאי עבר על האופניים והכל עובד חלק.

חריקות של המעצורים זה לרוב עניין של רפידות מלוכלכות אבל יש דגמי מעצורים שהחריקה פשוט מובנית בהם...  רפידות אורגניות לרוב חורקות פחות מרפידות מתכתיות אבל לא בטוח שבדגמי המעצורים הבסיסיים שמגיעים עם האופניים האלה קיימת רזולוציה כזו.

נעילת בולם קדמי - לא משמעותי בסגנון הרכיבה שאתה מתאר.

מידה - אתה אכן בערך על הגבול בין מדיום ללארג׳.
א. בחר את הדגם שאתה מרגיש עליו הכי נוח.
ב. כשהידיים על הכידון ברכיבה ואתה מביט לעבר ציר הגלגל הקדמי - הוא צריך להיות בדיוק באמצע ה״סטם״ (הזרוע שמחברת את הכידון לציר של המזלג). אם הציר נראה קדימה מהאמצע - המידה קטנה לך. ולהיפך.

מידת הגלגל - לא משנה. מבנה השלדה מתוכנן לפי מידת הגלגל. ברכיבה מישורית לאורך החוף אין למידת הגלגל משמעות.

הגבהה של ה״סטם״ תביא לתנוחת רכיבה שפופה פחות. יש גם כידונים עם הגבהה.

מסלולים באזור חיפה? יש בשפע, אבל הם כוללים הרבה עליות. באזור האוניברסיטה, שוויצריה הקטנה, דרך נוף כרמל.
מעבר לזה יש דרכים חקלאיות מישוריות לאורך כביש 4 ו-2 ויש שפע של דרכים חקלאיות במפרץ חיפה באזור צומת יגור. פארק הקישון, נחל ציפורי.
לצפיה ב-'תודה רבה + תיקון טעות + עדכון'
תודה רבה + תיקון טעות + עדכון
19/05/2017 | 11:28
1
46
תודה על התשובה המפורטת

תיקון טעות-  הייתי היום עוד פעם בחנות ״מצמן את מרוץ״ והתברר שיצרן האופניים שציינתי מקודם nord הוא למעשה norco.

המוכר אמר לי שמתאים לי מידה מדיום של norco שהיא 18.5 ס״מ שהיא מידה טיפה יותר גדולה ממדיום רגיל.

רכבתי שוב על האופניים, ושוב אין בכלל את הרגשת החספוס של השרשרת הדיווש חלק.

רכבתי גם על מידה מדיום של דגם אחר רק בשביל ההרגשה ונראה לי שיותר נוח לי עם המידה הזאת, תחושה יותר קומפקטית וזריזה, פחות לחץ על הזרועות, הכידון פחות רחב.

אבל אני אבצע את הבדיקה שציינת (למרות שלא בטוח שהבנתי אותה).

הייתי היום גם בחנות trek, יש להם דגם של trek במחיר של 2,100₪ ואפשר לקבל 10% הנחה כך שזה יוצא 1,900₪, המחיר הכי זול שראיתי למפרט דומה של אופניים.

המוכר שם אמר לי שלדעתו חד משמעית מתאים לי מידה לארג׳, 19.5 ס״מ.

אפשר לקבל את האופניים עם גלגלים 29 או 27.5 אז הוא המליץ לי על 27.5 לאזן את הגודל )לאחר שאמרתי לו שהמוכר השני אמר שאני גבולי בגובה).

הנסיעה בסדר, אבל מרגישים בכל זאת ממש טיפה את החספוס של השרשרת.

ב- trec יש להם גם אופני כביש עם כידון של אופני הרים (עם צמיגי כביש יותר צרים מאופני הרים וללא בליטות וללא בולמים כלל) ויש להם דגם ביניים עם כידון של אופני הרים (עם צמיג יותר צר אבל עם בליטות קטנות ועם בולם קדמי עם מהלך קצר יותר מאופני הרים).

רכבתי על גם על דגם הביניים, התחושה שהאופניים יותר מהירות ופחות מסורבלים.

כאן רכבתי שוב על מידה מדיום והרגשתי יותר טוב.

כשמפסיקים לדווש והאופניים ממשיכות לנסוע מכוח האינרציה יש את הרעש הזה של תיקתוק כמו  של אופני מירוץ לכביש שהיו לי בהיותי נער, קצת מפריע לשלווה למה באופני הרים אין את הרעש הזה, מנגנון ההילוכים שונה?

בינתיים נראה לי שהנורקו הן המועדפות עלי, נישן על זה עוד קצת ואשמח לשמוע עוד המלצות...

לצפיה ב-'מה שהכי נוח הכי טוב'
מה שהכי נוח הכי טוב
19/05/2017 | 22:51
35
המפרט פחות משמעותי.

אופניים ״היברידיים״ מהסוג שתיארת הם פתרון טוב אם אתה מתכוון להישאר במסלולי כביש וכורכר שטוחים. אם תרצה לנסות בהמשך מסלולים יותר מאתגרים - הם לא יספיקו.

רעש מהפריילאוף כאשר אתה לא מדווש יש בכל סוגי האופניים. תלוי בסוג הנאבה (מכלול-הציר).
יש גם אופני הרים עם נאבה אחורית שמשמיעה קולות מהפריילאוף.

נורקו, טרק, gt ואחרים - כולם מותגים מוכרים.
לצפיה ב-'יש למישהו ניסיון עם ספריי קצף? צריך פיתרון לכיסא הגלגלים שלי'
יש למישהו ניסיון עם ספריי קצף? צריך פיתרון לכיסא הגלגלים שלי
16/05/2017 | 21:17
4
65
התייאשתי מלתקן פנצ'רים, להתעסק עם ג'יפה וגם לא מצאתי בארץ או בחו"ל צמיגים מלאים (solid PU tyres) במידה הלא שגרתית של הכיסא שלי: 22X1.75.

האם ספריי קצף יחזיק מעמד יותר מכמה שעות/ימים? והאם יש סיכוי שאצליח לפזר אותו באופן אחיד?

אשמח לשמוע חוו"ד מבעלי ניסיון.
לצפיה ב-'לא מכיר ספריי קצף'
לא מכיר ספריי קצף
17/05/2017 | 18:55
48
לגבי הג'יפה, איך עבדת? עם פנימיות או טיובלס?

כי טיובלס עם ג'יפה עדיף על פנימיות עם ג'יפה. גם מבחינת כמות פנצרים וגם מבחינת תפעול פנצרים (מכניסים תולעת בלי לטרוח לפרק את הגלגל, מנפחים וזהו)
לצפיה ב-'אתה מתכוון לפוליאוריטן מוקצף?'
אתה מתכוון לפוליאוריטן מוקצף?
18/05/2017 | 14:59
31
איך אתה מתכוון לפזר אותו בצורה אחידה לאורך הצמיג? 
איך תגן עליו מריסוק והתפוררות?
אם אתה מתכוון לנסות תעדכן וספר על התוצאה... 
לצפיה ב-'אני פיתחתי צמיג ללא אוויר '
אני פיתחתי צמיג ללא אוויר
26/05/2017 | 00:04
1
7
שעובד נפלא על הכיסא שלנו ואפשר להדביק אותו לאיזה גודל שרוצים עובד נפלא על האופניים שלנו גם
לצפיה ב-'אשמח לקבל יותר פרטים על הצמיג שפיתחת, יזהר.'
אשמח לקבל יותר פרטים על הצמיג שפיתחת, יזהר.
26/05/2017 | 05:30
4
אפילו בהודעה פרטית. תודה!
לצפיה ב-'שינוי זווית רכיבה באופניים מתקפלים'
שינוי זווית רכיבה באופניים מתקפלים
16/05/2017 | 17:36
3
41
שלום,
ביומיום אני רוכב לעבודה על אופניים מתקפלים.
למי שלא מכיר - זווית הרכיבת ממש זקופה.
אני מעוניין "לרכון" יותר (האם זו המילה הנכונה?).
האם זה רק עניין של סטם? אם כן, הבעיה היא שזה לא 1-1/8 כמו אופניי הרים.

נתקלתי במאמרים שעוסקים בכך אך זה רק בלבל אותי:

אולי יש כאן מישהו שעשה או שמע על כך ויכול להביא לפה "רשימת מכולת" של מה שאני צריך?

יש גם אתר שמסתבר שמוקדש לחלקים ספציפיים לאופניי TERN + DAHON.
**תחת "אתר" זה הלינק לאתר שלהם.

תודה רבה!
לצפיה ב-'נראה שכן'
נראה שכן
19/05/2017 | 15:56
1
7
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
19/05/2017 | 17:54
2
לצפיה ב-'גלגש קידמי קטן מהסטנדרט באופני EVOKE 26'
גלגש קידמי קטן מהסטנדרט באופני EVOKE 26
14/05/2017 | 08:54
2
38
מה הסיבה?קניתי בטעות אופני ילדים?

לצפיה ב-'מהו הסטנדרט לדעתך?'
מהו הסטנדרט לדעתך?
14/05/2017 | 13:53
1
34
יש הרבה...

במערכות 2/10 תמצא גלגל קטן בעל בין 22 ל-29 שינים וגלגל גדול בעל בין 34-39 שיניים.  

גלגל קטן מאפיין אופני שבילים וסגנונות אגרסיביים שמצריכים קדנצה גבוהה במהירויות נמוכות.
גלגל גדול מאפיין קרוס-קאנטרי למהירות.
לצפיה ב-'יש לי שלושה זוגות אופני מדבקה'
יש לי שלושה זוגות אופני מדבקה
15/05/2017 | 15:29
31
ובשלושתם אותו גודל (נדמה לי 34) ובזוג עליו אני רוכב יש גלגש קטן בהרבה,סתם נראה לי מוזר
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:29
9
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'האם אפשר לשמן השרשרת עם שמן מנוע סמיך?'
האם אפשר לשמן השרשרת עם שמן מנוע סמיך?
10/05/2017 | 19:35
4
45
אצלי השרשרת מאד רועשת עם שמן ייעודי לשרשראות אופניים. לדעתי הוא מאד "דליל ועדין". האם ייתכן שחורקת אחרי כ20-30 קמ בלבד מהשימון הקודם? 
אני רוכב בעליות תלולות וכדי להפחית חריקות שרשרת צריך להוריד הילוך באופן קיצוני. זה מפריע ומאט אותי מאד. 
החריקות באות מהשרשרת וקשורות לסיבוב הפדל נגד התנגדות גבוהה למשל בעלייה בהילוך גבוה. 

נראה לי ששמן המנוע הסמיך יותר מחזיק יותר ק"מ...
לצפיה ב-'בטח שאפשר'
בטח שאפשר
11/05/2017 | 12:57
2
73
אבל זה שמן שאוסף לכלוך ואבק והופך לזפת שאחר כך עלולה להפריע לתנועת השרשרת.

מציע שתבדוק את מצב השרשרת וגלגלי השיניים - יכול להיות שהשרשרת התארכה (בלאי טבעי). אם לא החלפת שרשרת בזמן - היא גורמת לנזק לשינים בגלגלים ואז צריך להחליף גם אותם.

האורך של כל חוליה בשרשרת צריך להיות אינטש אחד בדיוק. בדוק עשר חוליות ביחד - אם המרחק גדול באחוז אחד מ-254 מ׳מ (דהיינו הוא 257 או יותר) אזי השרשרת צריכה החלפה. אם השיניים בגלגלים נראות כמו סנפיר של כריש - זה סימן שגם גלגלי השיניים צריכים החלפה.

לצפיה ב-'אני מדבר על שמן מנוע ולא על SPRAYS ששם זה דביק מאד'
אני מדבר על שמן מנוע ולא על SPRAYS ששם זה דביק מאד
12/05/2017 | 10:37
1
47
שמן המנוע מותיר השרשרת מבריקה מניקיון ומשומנת כהלכה.
הבעייה זה הליכלוך על שאר רכיבי האופניים [נוזל ומותז על הג'נט וכו']

לצפיה ב-'כל עוד זה לא מגיע לרפידות המעצור ולרוטורים'
כל עוד זה לא מגיע לרפידות המעצור ולרוטורים
12/05/2017 | 15:21
41
הבעיה היא רק לכלוך.
זה שהשרשרת מבריקה מנקיון לאחר השימון זה דבר אחד. השאלה מה המצב אחרי סיבוב של כמה ק׳מ באבק.
לצפיה ב-'שרשרת לא אמורה לחרוק בלי קשר לסוג השמן'
שרשרת לא אמורה לחרוק בלי קשר לסוג השמן
12/05/2017 | 11:36
12
לצפיה ב-'מגן שרשרת'
מגן שרשרת
09/05/2017 | 18:41
2
58
עלעלמהגלגל שיניים הקדמי,מימינו יש פלסטיק,אצלי נשבר הפלסטיק,חדוב לשים אחר?זה סיפור טקר,או דאפשר לבד?
לצפיה ב-'אפשר גם בלעדיו'
אפשר גם בלעדיו
11/05/2017 | 12:50
1
40
המגן הזה בעיקר מונע לכלוך של המכנסיים בגלל מגע בשרשרת מלוכלכת. אין לו כל אפקט של הגנה על השרשרת עצמה או על גלגל השיניים.
מגיני גלגל שיניים של ממש עשויים אלומיניום.

אם הוא נשבר הכי פשוט זה להוריד אותו. אם אתה בכל זאת רוצה לשמור על מכנסיים נקיים - תוכל להחליף אותו לבד בחתיכת פלסטיק שתחתוך לפי מידה ותבריג באותם ברגים בהם היה מחובר המגן המקורי.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/05/2017 | 14:02
4
לצפיה ב-'לגבי רפידות בלם'
לגבי רפידות בלם
07/05/2017 | 11:01
7
63
בקרוב אצטרך להחליף את רפידות הבלמים (Shimano SLX) ואני מתלבט מהיכן לקנות. מצד אחד יש את האתרים דוגמת AliExpress ו-eBay שם ניתן למצוא שלל רפידות מכל הסוגים במחירים מצחיקים ומצד שאני יש את האתרים והחנויות המקומיות שם המחירים הם לא הכי נמוכים.

האם יש סיבה לא להזמין מ-AliExpress? יש שם שלל רפדיות מכל הסוגים במחירים נמוכים. האם ישנה סיבה טובה לשלם מחירים פי כמה יותר גבוהים מחנות מקומית? יש לי ניסיון לא רע עם רפידות שהזמנתי פעם מ-eBay ועשו עבודה לא רעה בכלל.
בעצם אני שואל אם יש סכנה בטיחותית או סכנה של נזק לרוטור מהרפידות שמוכירים ידידינו הסיניים? אם זה רק בלאי גבוה של הרפידות אז פחות איכפת לי, במחירים האלה זה שווה.

תודה.
לצפיה ב-'בלאי, כוח עצירה, עמידות בחום'
בלאי, כוח עצירה, עמידות בחום
07/05/2017 | 14:00
6
52
לפיכך אני ממליץ על שימוש ברפידות המקוריות של שימנו או בתחליפים מוכרים ואמינים (למשל ״קול-סטופ״). לא מן הנמנע שרכישה של רפידות מקוריות בחו׳ל ומשלוח לארץ יצאו עדיין יותר זולים מאשר רכישה בארץ. רכשתי בשבע שעבר שני סטים של רפידות מקוריות של שימנו בקצת פחות מ-60 ש׳ח לסט. משלוח חינם בתוך ארה׳ב והבאתי לארץ במזוודה.

סכנה בטיחותית? רק במקרה שהרפידה מתפרקת תוך כדי שימוש. יכול להיות מאד לא סימפטי לגלות באמצע ירידה תלולה, כשחייך תלויים ברפידות, שהחומר שבא במגע עם הרוטור מתפורר מהחום. עד לא קרה לי עם אף רפידה - לא מקורית ולא חלופית.
לצפיה ב-'תחליפים מוכרים ואמינים'
תחליפים מוכרים ואמינים
07/05/2017 | 14:04
5
49
זו בדיוק הבעיה.
אני לא יודע מה זה "תחליפים מוכרים ואמינים". אשמח לפרטים, לינקים או מוכרים אמינים ב-AliExpress או eBay אם יש כאלו.
לצפיה ב-'לי יש ניסיון מצוין עם רפידות זולות מעליאקספרס'
לי יש ניסיון מצוין עם רפידות זולות מעליאקספרס
07/05/2017 | 22:35
4
54
לגבי המלצה- חפש לפי דגם המעצור ומיין לפי מספר ההזמנות ודירוג, יש המון.
נ.ב- ממליץ על אורגניות\ resin הזולות ביותר, סינטר או מטאל רועשות ולא הבחנתי בהבדל מבחינת עוצמה והתחממות.
לצפיה ב-'לינק?'
לינק?
08/05/2017 | 10:52
3
30
יש לך במקרה לינק למוכר או חנות שקנית ממנה בעבר?
לצפיה ב-'אני יודע שזה נשמע זול מידי אבל עובד נהדר'
אני יודע שזה נשמע זול מידי אבל עובד נהדר
08/05/2017 | 18:22
1
59
וגם אם נשחק מהר יותר עדיין כלכלי ובכול מקרה מומלץ לזרוק עוד זוג ספייר בארון.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
09/05/2017 | 10:21
9
לצפיה ב-'תבטיחו לא לצחוק!'
תבטיחו לא לצחוק!
06/05/2017 | 14:55
3
138
שאלה רצינית: ה"פריילופ" בנאבה- איך נקרא באנגלית???
לצפיה ב-'freehub'
freehub
07/05/2017 | 06:28
1
27
לצפיה ב-'תודה '
תודה
07/05/2017 | 17:59
9
לצפיה ב-'רוצה לשמוע משהו עוד יותר מצחיק?'
רוצה לשמוע משהו עוד יותר מצחיק?
07/05/2017 | 08:44
102
הציר המרכזי נקרא באנגלית bottom bracket ובקיצור ״ביבי״.

לנאבה קוראים hub.

לכידון קוראים bar (והמקור לשם כידון הוא בכלל לא עברי אלא צרפתי ואין לו קשר לכלי הנשק המקראי).
לצפיה ב-'עיצה להחלפת הקרנקשפט על מנת שיהיה נוח לעמוד בעליות ארוכות'
עיצה להחלפת הקרנקשפט על מנת שיהיה נוח לעמוד בעליות ארוכות
03/05/2017 | 09:33
2
74
מעוניין לנצל משקל הגוף ברכיבה באופני זנב קשיח , עת אני נועל הבולם הקדמי, בעליות ארוכות מאד על ידי עמידה ורכיבה בעמידה. 
האם למטרה הזאת רצוי להחליף הקרנק שפט כדי שיהיה לי יותר מומנט לדווש עקב משקל הגוף?
שילדה L גלגל 29. אופני גי'אנט קסנט'ם 0

אני מדבר על עליות בכביש.
הרכיבה שלי ארוכה יחסית כ1.5 שע' ליום וחלקה בשטח. בשטח אי אפשר לעמוד כי אז אני מאבד אחיזה באחורי אבל בכביש יש גם כן עלייה מכובדת ולזה אני מכוון. 

2. שאלה לגבי שימון השרשרת. האם אתם משמנים בחלק הפנימי או החיצוני? אחרי איזה מרחק רכיבה צריך לשמן? והאם אחרי עליות צריך יותר לשמן?
לצפיה ב-'מקובל שאורך קראנק נקבע לפי אנתרופומטריה'
מקובל שאורך קראנק נקבע לפי אנתרופומטריה
03/05/2017 | 13:12
1
88
כלומר אורך רגליים. קרנאק ארוך מדי יגרום לכיפוף ברך מוגזם ברגל העליונה בזמן ישיבה, וליכולת מופחתת לייצר כוח.

אני משמן כל 200-300 באופני כביש או לאחר רכיבה בגשם. כל פעם שהשרשרת נראית לי מג'ויפת\בוצית או לאחר שנרטבה באופני שטח. חשוב שהשימון יגיע לבפנוכו של הגלילים שמחברים בין החוליות ורצוי שכל אזור אחר בשרשרת ישאר יבש. כלומר לאחר השימון לנגב כמה שאפשר כל עודף שימון נגיש, מבחוץ, מפנימה, מלמעלה, מלמטה.
לצפיה ב-'נכון, ועוד משהו'
נכון, ועוד משהו
03/05/2017 | 17:41
58
רכיבה בעמידה אמנם נותנת מומנט אבל היא נכונה בעיקר למטרה של האצה בקדנצה (סל׳ד פדלים) נמוכה. בעליה עדיף להביא ליחס העברה שיאפשר לשמור על קדנצה גבוהה (80-100) ויאפשר ניצול של השרירים גם בדחיפה וגם במשיכה של הפדל כלפי מעלה. בשביל זה במקום להחליף קראנק לארוך יותר (ואת הסיבות למה לא לעשות כך כבר הסבירו) - עדיף להתקין פדלים ונעליים עם קליטים ובעליות ״להתחבר״. מילא - בשטח יש מי שמעדיף לא להתחבר, אבל בעליות בכביש - זה המקום בו תרגיש בהבדל הכי משמעותי.

באשר לשימון - חשוב גם להקשיב לשרשרת. כשהיא צריכה שמן היא אומרת את זה בצורה די ברורה. תדירות השימון תלויה בסוג השמן (״יבש״ או ״רטוב״), בשטח (מאובק מאד, רטוב, כביש, בוץ) וכמובן בקילומטראז׳. 200-300 ק׳מ באופני כביש זה מספר סביר לגמרי. בשטח זה על פי רוב מתקצר לפחות מ-100 ק׳מ. ברכיבה בוצית או גשומה או רטובה (מעברי מים) כדאי לקחת בקבוקון שמן בכיס, ומטלית לניגוב העודפים.
לצפיה ב-'לקנות בארץ או בחו״ל?'
לקנות בארץ או בחו״ל?
02/05/2017 | 10:56
2
94
אחרי שש שנים של מגורים בארה״ב אני כנראה חוזרת לארץ בספטמבר הקרוב. כבר תקופה ארוכה אני שוקלת לקנות אופני כביש או עיר אחרי שעברתי מאיזור קר מאד לאיזור עם מזג אוויר הרבה יותר נעים, אך כרגע אני מחכה עם ההחלטה עד שאדע עם אני כן או לא חוזרת לישראל.
אלא שפתאום תהיתי, אולי יהיה שווה בכל זאת לרכוש את האופניים בארה״ב ולהביא אותם איתי לארץ במטוס?
אני תוהה עד כמה ההפרשי מחירים משמעותיים בין ארה״ב לישראל, האם יהיו אילו שהם מיסים שאני אצטרך לשלם בכניסה לישראל?
אני מתמקדת בעיקר באופניים של טרק או שווין.
לצפיה ב-'תבררי כמה עולה הדגם שאת מעוניינת בחו''ל '
תבררי כמה עולה הדגם שאת מעוניינת בחו''ל
02/05/2017 | 17:44
65
ואנחנו נגיד לך כמה זה עולה בארץ... 
אם מדובר באופניים יחסית יקרים אז אולי באמת שווה לבדוק, 
אם מדובר באופניים יחסית בסיסיים אז אני חושב שהפרש של כמה מאות שלקים 
לא שווה את כל הבלאגן. 

לצפיה ב-'בגדול תצטרכי לשלם רק מע׳מ 17% לפי חשבונית קניה מארה׳ב'
בגדול תצטרכי לשלם רק מע׳מ 17% לפי חשבונית קניה מארה׳ב
02/05/2017 | 22:19
62
על אופניים אין מיסוי נוסף מעבר למע׳מ.

מצד שני כתושב חוזר את פטורה גם מהמע׳מ הזה.

מבחינת מחיר - ארה׳ב לרוב יותר זולה, אבל כדאי לבחון דגם ומפרט ספציפי. כפי שציין פינקי, בשביל הפרש של פחות מ-10-15% לא כדאי להתעסק עם זה.

נקודה נוספת: רכישה בארץ נותנת לך מחויבות מסויימת של היבואן, בפרט למקרים של מימוש אחריות במקרה של נזק לשלדה או לרכיבים. רכישה בחו׳ל עלולה להשאיר אותך קרחת מפה ומשם.  
לצפיה ב-'שרשור קניה ומכירה אפריל 2017'
שרשור קניה ומכירה אפריל 2017
05/04/2017 | 09:30
33
97
לצפיה ב-'Scott RC Pro Long Sleeve Jersey מידה M חדשה באריזה'
Scott RC Pro Long Sleeve Jersey מידה M חדשה באריזה
04/04/2017 | 15:55
1
148
למכירה חולצת רכיבה Scott RC Pro  מידה M חדשה באריזה.
נקנתה בלונדון במכירת סוף עונה והמידה אינה מתאימה.

דגם RC PRO דגם עילית של חברת סקוט. מחיר מצחיק.

מבקש מחיר נמוך  ממחיר הקנייה - 200 ש"ח.

החולצה תוצרת אירופה!!!
לצפיה ב-'נמכר - תודה...'
נמכר - תודה...
05/04/2017 | 12:16
14
לצפיה ב-'Cateye Volt 800 Rechargeable Front Light'
Cateye Volt 800 Rechargeable Front Light
26/03/2017 | 13:59
3
202
פנס Cateye Volt 800 Rechargeable חדש באריזה.
פנס קדמי בין הטובים ביותר והנותן תמורה אדירה.
זמן תאורה ארוך מאוד ומספר אפשרויות תאורה ונצנוץ רב.

מומלץ ביותר קומפקטי וקל ביותר.

לצפיה ב-'למכירה 450'
למכירה 450
26/03/2017 | 17:20
42
לצפיה ב-'שינוי 400'
שינוי 400
05/04/2017 | 06:33
18
לצפיה ב-'הפנס נמכר תודה'
הפנס נמכר תודה
07/05/2017 | 07:07
1
לצפיה ב-'מתקן אופניים יאקימה קבוע לרכב (3 זוגות)'
מתקן אופניים יאקימה קבוע לרכב (3 זוגות)
15/03/2017 | 11:09
1
226
הי חברים
חזרנו מארה״ב עם מתקן חדש של יאקימה אך לצערינו אין בו שימוש
האם מישהו מעוניין לרכוש?
ענבר
לצפיה ב-'אשמח לשמוע פרטים'
אשמח לשמוע פרטים
15/03/2017 | 16:36
122
אני מעוניינת לרכוש מתקן לאופניים, עדיין לא יודעת איזה.
קבוע - זה אומר שנשאר על הרכב כל הזמן ?
אשמח לשמוע פרטים ומחיר. תודה
לצפיה ב-'מעוניין לפרסם אופני הרים (לא מקצועיות) באחת מקבוצות הפייסבוק'
מעוניין לפרסם אופני הרים (לא מקצועיות) באחת מקבוצות הפייסבוק
12/02/2017 | 16:03
1
129
שלום לכולם,

ברשותי Giant Rincon 2015 ואני מעוניין למכור אותם כיד2,
אני מעדיף לפרסם באחת מקבוצות הפייסבוק הייעודיות כדי למקסם את הסיכוי למכור עם מינימום חיכוך, מינימום וויכוחים, מי שירצה, שפשוט יבוא וייקח

אודה אם תוכלו לכוון אותי,
(אני אגב מתגורר ברמת-גן)
לצפיה ב-'פייסבוק'
פייסבוק
13/02/2017 | 05:11
142
זו האפליקציה הזו בצורת ריבוע כחול עם האות f בלבן.

אם אתה מעוניין לפרסם אופניים למכירה בפייסבוק - חפש ״אופניים״ בפייסבוק.
אם אתה מעוניין לפרסם אופניים למכירה פה, יש בהמשך העמוד הראשי שרשור קניה ומכירה.
לצפיה ב-'Northwave Celsius 2 GTX מידה 42 חדשות בקופסה'
Northwave Celsius 2 GTX מידה 42 חדשות בקופסה
05/04/2017 | 11:32
94

Northwave Celsius 2 GTX MTB  מידה 42 חדשות בקופסה.
הנעל מעט גדולה עלי.
סוליה קרבון.
Gore-Tex
משקל 491 גרם לזוג הנעליים.
נעליים מומלצות ונוחות ביותר עם ביקורות מעולות.

600 ש"ח, הודעות בפרטי
לצפיה ב-'חולצת רכיבה חדשה באריזה מידה Craft Active M'
חולצת רכיבה חדשה באריזה מידה Craft Active M
05/04/2017 | 11:36
4
75
חולצה חדשה באריזה עם תוויות Craft Active 
מידה מדיום -M
איכות מעולה של Craft עם אזורי אוורור מתחת לידיים (הרכב בד שונה).
רוכסן באורך מלא עם נעילה.
4 כיסים אחוריים אחד עם רוכסן.

170 ש"ח בארץ מעל 350 ש"ח.

מסר בפרטי
לצפיה ב-'3 זוגות גרבי רכיבה חדשות באריזה מקורית Craft Orica GreenEDGE'
3 זוגות גרבי רכיבה חדשות באריזה מקורית Craft Orica GreenEDGE
05/04/2017 | 11:38
2
104
3 זוגות גרבי רכיבה חדשות באריזה מקורית Craft Orica Green EDGE
מידה 40-42

מחיר 25 לזוג גרביים אחד!
מחיר בחו"ל כ-45 שח 
איכות מעולה של Craft
לצפיה ב-'מעוניין מאוד בגרביים'
מעוניין מאוד בגרביים
06/04/2017 | 09:53
56
שלח טלפון או סמס.
אני אפס חמש ארבע
4992205
לצפיה ב-'נמכרו '
נמכרו
10/05/2017 | 15:14
לצפיה ב-'החולצה נמכרה'
החולצה נמכרה
20/05/2017 | 18:00
לצפיה ב-'craft pb jersey m jersey black blue חדשה מידה L'
craft pb jersey m jersey black blue חדשה מידה L
07/04/2017 | 17:56
2
71
חולצת עילית PRO של CRAFT מידה L. בד מיוחד לשמירה על טמפ' הגוף. גזרת מירוץ, צבע שחור כחול. 360 מעלות פסים זוהרים. בד נגד קרינה. 4 כיסים אחוריים אחד עם רוכסן. רוכסן קדמי מלא. חדשה באריזה מעולם לא נפתחה מאריזה.
נקנו 2 חולצות מידה XL, והמוכר שלח אחד XL ואחד L. נקנו בחו"ל. נמכרת במחיר הקנייה.

הודעות במסר פרטי.
לצפיה ב-'נמכרה תודה'
נמכרה תודה
10/05/2017 | 15:16
1
לצפיה ב-'כידון קרבון RACEFACE NEXT riser'
כידון קרבון RACEFACE NEXT riser
08/04/2017 | 14:26
1
91
כידון רייזר RACEFACE NEXT SL קרבון באורך 64 ס"מ ל- XC, נרכב תקופה קצרה ובמצב מעולה - ללא מכות, קילופים או שריטות בעייתיות. הוחלף בכידון רחב יותר.
המחיר - 200 ש"ח.

משודך כרגע לסטם טומסון 100 מ"מ לקוטר 25.4, עם זווית 5 מעלות+- במצב מעולה, שנמכר גם הוא באותו מחיר. מי שיקח את שניהם יקבל מחיר חבילה...
לצפיה ב-'ובהתאם - סטם טומסון עלית 100 מ"מ'
ובהתאם - סטם טומסון עלית 100 מ"מ
08/04/2017 | 14:29
53
סטם טומסון עלית 100 מ"מ לקוטר 25.4, עם זווית 5 מעלות+- במצב מעולה. הסטם הטוב בעולם בחצי מחיר ממחיר חדש בחנות

המחיר - 200 ש"ח
לצפיה ב-'למכירה ביב קראפט L - Craft move bibshorts black חדש באריזה!'
למכירה ביב קראפט L - Craft move bibshorts black חדש באריזה!
18/04/2017 | 12:00
1
56
למכירה ביב קראפט  L - Craft move bibshorts black חדש באריזה!
ביב איכותי של קראפט, תפרים שטוחים, פד אנטומי מקצועי, פסי סיליקון לאחיזה מיטבית.

מחיר 250 ש"ח.
הודעות במסר פרטי.

לצפיה ב-'נמכר'
נמכר
26/04/2017 | 17:41
1
לצפיה ב-'אוכף במצב חדש לאופני כביש, 192 גרם, 90 שקל.'
אוכף במצב חדש לאופני כביש, 192 גרם, 90 שקל.
19/04/2017 | 11:01
61
תוצרת RUBAR טייואן.
0549885045
לכל אלה ש "קשה להם עם המחיר", בבקשה לא להתקשר וחסכו מאיתנו מבוכה.
לצפיה ב-'נעלי קליטים מידה 45, 90 שקל'
נעלי קליטים מידה 45, 90 שקל
19/04/2017 | 11:08
63
נעלי קליטים של DECATHLON, היו בשימוש זמן קצר.
0549885045
לכל אלה ש "קשה להם עם המחיר", בבקשה לא להתקשר וחסכו מאיתנו מבוכה.

לצפיה ב-'גוף פאנאסוניק GX7'
גוף פאנאסוניק GX7
22/04/2017 | 16:02
3
88
למכירה גוף בלבד Lumix GX7, נקנה ב 01 2015, במצב מצויין ללא סימני שימוש.
כולל רצועה, סוללה ומטען מקוריים + סוללה ספייר (לא מקורית).
לא כולל כרטיס זכרון ועדשה.
1200 שח
אפשר לראות בגבעתיים (בית) או בחולון (עבודה)
נועם, 054-6669551
לצפיה ב-'והקשר לפורום אופניים הוא...???'
והקשר לפורום אופניים הוא...???
25/04/2017 | 19:37
2
14
לצפיה ב-'לצלם כאלו שרוכבים....'
לצלם כאלו שרוכבים....
26/04/2017 | 15:19
20
לצפיה ב-'סתם טעות בפורום ... אפשר למחוק אם מפריע'
סתם טעות בפורום ... אפשר למחוק אם מפריע
07/05/2017 | 16:07
2
לצפיה ב-'ג'קט רוח חדש באריזה L - Sugoi RS שחור'
ג'קט רוח חדש באריזה L - Sugoi RS שחור
26/04/2017 | 11:57
62
ג'קט רוח חדש באריזה מידה  Sugoi RS Jacket Black - Large
קל מאוד, צווארון מבד מיוחד למגע נעים. מתקפל קטן מאוד לכיס אחורי.
לג'קט כיס אחורי עם רוכסן לאחסון חטיפים ועוד.
מעולם לא נלבש פתחתי והמידה קטנה עלי צריך XL .
תאריך ייצור 11.2016

מבקש מחיר קנייה ע"מ לקנות מידה מתאימה.
200 ש"ח.

הודעות במסר לפרטי, תודה.

לצפיה ב-'Ellsworth XC 29er wheelset'
Ellsworth XC 29er wheelset
01/05/2017 | 14:46
45
קניתי חדשים. רכבתי עליהם כ-4 שנים.
שדרוג משמעותי, גם לאופני 29 פשוטים (כמו שהיו לי).
מרגישים את הקלילות בדיווש ואת הקשיחות בפנייה, לעומת חישוקים רגילים.
היו נשארים איתי, אם לא הייתי מחליף סטנדרט.

ניתן  להתאים גם ל-QR15.

עלו חדשים בארה"ב $1,000
מוכר ב-1,000 ש"ח.
[בפחות אני נותן אותם מתנה...]

פרטים בהודעה פרטית או במייל.
לצפיה ב-'למכירה סט שלם POLAR CS500 במצב חדש ותקין לחלוטין'
למכירה סט שלם POLAR CS500 במצב חדש ותקין לחלוטין
02/05/2017 | 18:58
40
למכירה סט שלם של מחשבון רכיבה וחיישנים POLAR CS500 . כל החלקים במצב חדש ותקינים לחלוטין.
 הסט כולל מחשבון רכיבה + רצועת דופק וחיישן דופק + חיישן מהירות +
חיישן קאדנס + מתקן חיבור.
כל הפריטים עובדים ותקינים במצב חדש!

הסט נמכר עקב קניית סט POLAR V650.

מבקש 700 ש"ח עבור כל הסט (הסט נמכר כיחידה אחת).

למעוניינים נא להשאיר הודעות בפרטי ואחזור בהקדם.
לצפיה ב-'פנס קדמי Cateye Volt 1200 EL1000'
פנס קדמי Cateye Volt 1200 EL1000
15/05/2017 | 16:58
13

מידה\גודל
Cateye Volt 1200 EL1000
חדש באריזה מקורית. פנס חזק ביותר 1200 לומן אמיתי. ביקורות מעולות מכל האתרים. תוצרת יפן. מודל 2017

http://road.cc/content/review/99680-cateye-volt-12...

http://www.cateye.com/en/products/detail/HL-EL1000...

למעוניינים פרטים בהודעה פרטית.
לצפיה ב-'קסדה מומלצת?'
קסדה מומלצת?
29/04/2017 | 10:17
6
51
שלום, מחפש המלצה לקסדה לרכיבה יומיומית לאופניים לעבודה (ובחזרה :) ).
אין לי שום בעיה להזמין באינטרנט (האם אצטרך למדוד אותה לפני, או שהן כולן ONE SIZE?
לצפיה ב-'מומלץ למדוד'
מומלץ למדוד
29/04/2017 | 16:48
5
49
יש מידות.
יש צורת גולגולת.
יש שיטת הידוק (רצועת סנטר בלבד או גם רצועה היקפית).
יש איוורור (חשוב בקיץ הישראלי).

רצוי למדוד בחנות ולקנות רק קסדה שמרגישה ממש ״פרפקט״ על הראש. לחץ קטן וזניח בחנות יהפוך לכאב מציק אחרי שעה רכיבה.

קסדה מחליפים אחרי שנתיים-שלוש או אחרי התרסקות שכללה חבטה רצינית של הקסדה בקרקע  (גם אם היא בת שבוע). בפעם הבאה כבר תדע איזה דגם ואיזו מידה מתאימים לך.

אני משתמש בקסדה של ספשיאליזד S3 מידה מדיום. השתמשתי גם באחרות ומצאתי שזה הדגם הכי נוח לראש שלי
לצפיה ב-'אוקי, תודה. מספר שאלות המשך ברשותך...'
אוקי, תודה. מספר שאלות המשך ברשותך...
29/04/2017 | 18:17
4
40
מה טווח המחירים (==איכות) שכדאי לי להמתקד עליו?

כמו כן, ליד מקום עבודתי יש סניף של רוזן ומינץ. איך הוא מבחינת המחירים והאיכות?
לצפיה ב-'בבטיחות לא כדאי להתפשר'
בבטיחות לא כדאי להתפשר
29/04/2017 | 20:31
3
54
הקסדה של ספשיאליזד עולה בארץ סביב 800 שקל.
יש גם קסדות ב-400 וב-150. טובות ובטוחות לא פחות. אולי פחות קלות ופחות מאווררות.

לטעמי הנקודות שחשוב לשים להן לב, מעבר למידה ולנוחות, הן איוורור וסגירת הרצועה.

איוורור: פונקציה של מספר החורים וגודלם כמו גם תעלות לזרימת האוויר סביב הקרקפת.

סגירה: בכל קסדה יש רצועת סנטר מתכווננת. רצוי לבחור קסדה בה ניתן לכוון את מיקום הרצועה על הסנטר. רצועות בהן יש משולש ״V״ סביב האוזן עם אבזם מתכוונן בשתי הצלעות עדיפות (יש את זה כמעט בכל קסדה ולדעתי זה חלק מהתקן). כמו כן יש קסדות בהן קיימת רצועה היקפית סביב הקרקפת שניתן לכוון להיקף הראש והן מאפשרות להחזיק את הקסדה יציבה מבלי להדק יותר מדי את רצועת הסנטר.

רוזן מינץ רשת ותיקה עם מבחר נאה. הקרבה הפיזית מקלה על המדידה וההתאמה.
לצפיה ב-'תודה רבה! אז בגדול קסדה ב...'
תודה רבה! אז בגדול קסדה ב...
29/04/2017 | 23:09
2
45
150-200 שח גם תעשה את העבודה (אם כי בפחות נוחות נגיד)?
לצפיה ב-'בהחלט, אבל אל תתפשר על הנוחות. '
בהחלט, אבל אל תתפשר על הנוחות.
30/04/2017 | 06:59
40
בשביל הפרש מחיר של חצי קניה שבועית בסופרמרקט...
לצפיה ב-'יש גם קסדות נוחות ומאווררות יחסית ב 300-400 ש"ח'
יש גם קסדות נוחות ומאווררות יחסית ב 300-400 ש"ח
30/04/2017 | 09:14
44
ולא יקרה כלום אם תשתמש בקסדה גם 4 שנים.
לצפיה ב-' פורום שיחת גברים '
פורום שיחת גברים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 14:04
17
 רוצים להתייעץ על נשים? לדון על פוליטיקה, כסף וספורט? 
 היכנסו לפורום לדבר על הכל:
לצפיה ב-'שאלה של מתחילים - שילובים אפשריים של קראנק וקסטה'
שאלה של מתחילים - שילובים אפשריים של קראנק וקסטה
19/04/2017 | 18:46
17
103
אני רוכב בעיקר על כביש (פה ושם על שבילים לבנים). אופני עיר פשוטים לגמרי עם רכיבים בסיסיים (קוויק 4 של קנונדייל) שסחבו אותי מאד טוב עד עכשיו.
במקביל למאמצי לקנות אופני כביש שיתאימו לרכיבה לסגנון הרכיבה שלי, אני רוצה לנסות "לשדרג" קצת את האופניים שיש לי. על גלגלים אשאל בנפרד. אבל אני רוצה גם לשדרג את מערכת ההינע, ותוהה איזה קראנק יתאים עם איזה קסטה (ועם איזה מעבירים), בהנחה שאני לא הולך לקנות גרופסט שלם.

קודם כל, אם מישהו יכול לסכם את כל התורה על רגל אחת (או לתת לינק טוב לעניין) זה יהיה נפלא.
שנית הכיוון שלי הוא לנסות לשים קראנק קומפקט של כביש (50-34) ומאחורה קסטה של 11-32 לפחות (אבל מעדיף 11-34 ואולי אפילו 11-36, אני זקוק להם בעליות).
האם יש הבדל או משהו שצריך להסתכל עליו בהתאמה שכזו? האם הקראנק צריך להיות מתואם למספר גלגלי השיניים בקסטה (כלומר אם הקראנק בא מגרופ של 2X11 אז הקסטה חייבת להיות של 11)?
האם אפשר לערבב מערכות כביש (הקראנק) ושטח (הקסטה - אין קסטות 11-34 ומעלה במערכות כביש סטנדרטיות)?
בקיצור כל עצה תתקבל בברכה.

לצפיה ב-'וכמובן שאלת המשך מתבקשת על המעבירים'
וכמובן שאלת המשך מתבקשת על המעבירים
19/04/2017 | 18:55
1
42
האם כל מעביר אחורי של 11 יתאים לכל קסטה של 11? האם כל מעבר של שני גלגלי שיניים קדמיים יתאים לכל קראנק? אם לא, מה כן? איך להתאים מעביר לקסטה/קראנק?
ומה בנוגע לידיות ההחלפה? (כרגע אני עם כידון שטוח, אבל מתישהו אולי אעבור לכידון כביש, האם כל מה שאצטרך זה להחליף ידיות, או ממש להחליף מעבירים)

לצפיה ב-'תעמיק אצל שלדון בראון זצ"ל'
תעמיק אצל שלדון בראון זצ"ל
19/04/2017 | 20:20
59
למשל:

ותפליג משם דרך הקישורים. יש המון המון מידע מועיל שם. לפעמים קצת קשה לאתר אותו.

למעבירים אחוריים יש מאפיינים שונים, צריכים להיות מפורטים במפרט של המעביר. אחד המאפיינים מתייחס לגודל הגלגש המקסימלי שהמעביר יכול לטפל בו. (נדמה לי שבעזרת תוספת לחיבור המעביר אפשר להתגבר על מגבלה כזו, אני לא בקיא). מאפיין נוסף הוא קיבולת המעביר, הקיבולת היא ההפרש בין סכום גודל הגלגשים הקטנים ביותר מקדימה ומאחורה ובין סכום הגלגשים הגדולים ביותר מקדימה ומאחורה.

על כידון כביש אתה רוצה להרכיב שיפטרים לכביש. את המעבירים לא צריך להחליף. לפעמים חיוני שהמעבירים יתאימו לשיפטרים (למשל מערכת 11 למערכת 11 ומערכת 9 למערכת 9. אבל לא תמיד (למשל שיפטר 9 אצלי עובד מצויין עם מעביר שמתאים למערכת 10)

מבחינה פרקטית אתה תצטרך גם להחליף את כל הכבלים שלך להילוכים ולבלמים. קח בחשבון בעלויות. למרות שאולי שאחרי שתראה כמה עולים שיפטרים אז מחיר הכבלים יראה לך זניח.
לצפיה ב-'כבד אתה.. תקנה אופני כביש וזהו'
כבד אתה.. תקנה אופני כביש וזהו
19/04/2017 | 20:02
1
78
בגדול, ככל שלמערכת יש יותר גלגלי שיניים בקסטה, ככה היא מנסה לצופף אותם. כלומר השרשרת צרה יותר (הכוונה לאורכי הפינים המחברים). שרשרת רחבה מדי, למשל למערכת 6 גלגשים, יכולה להתקע ברווחים הצרים בין גלגשים למערכת 11.

יש סיכוי לא רע שמערכות קרובות יסתדרו. במיוחד בכל האמור לגלגלי שיניים מקדימה.

כביש ושטח אפשר לערבב בשמחה. אבל להקפיד על מספר הגלגשים. כלומר קסטה שטח ל 10 גלגשים תעבוד עם מערכת כביש 10 גלגשים (בתנאי שקיבולת המעביר האחורי גדולה דיה, אבל זה סיפור אחר ששאלת עליו במקום אחר).

עכשיו לפרקטיקה,
קודם כל למה לך להחליף מערכת? החלפת קראנק וקסטות לא יהפכו את האופניים שלך לאופני כביש. הם אפילו לא יקרבו את האופניים שלך לאופני כביש. לא בטוח שבכלל תרגיש הבדל. אם חסר לך טווח במערכת ההילוכים הנוכחית אז תגדיל אותו בשינוי נקודתי. אל תחליף את כל המערכת.

שנית כל, אתה לא יכול לחבר איזו קסטה שאתה רוצה לגלגל האחורי שלך. ציר גלגל עם HUB שמתאים לקסטות 7 לא יקבל קסטות 11. יש צירים עם יכולת ורסטילית יותר כתלות בספייסרים. עניין שעליך לברר ספציפית לגבי הגלגל שלך.

שלישית כל, אתה צובר פה עלויות. שיפטרים + מעבירים + קראנק + גלגל אחורי + גלגל קדמי + בעצם הכל חוץ מהשלדה והאוכף. ובסוף תשאר עם שלדה מסיבית וכבדה מחוברת למערכות כביש.. בשביל מה? 1500 שקל על אופני כביש בסיסיים יד שניה יתנו לך את ההבדל שאתה מחפש בלי להכנס להרפתקאות מיותרות.

אמת שהדרך מעניינת יותר מהיעד. אך במקרה הזה אתה עלול לפספס את היעד.
לצפיה ב-'אני באמת כבד :)'
אני באמת כבד :)
19/04/2017 | 20:13
19
לצפיה ב-'התאמת קראנק-קסטה-שרשרת'
התאמת קראנק-קסטה-שרשרת
20/04/2017 | 10:23
36
נתחיל מזה שהשרשרת והקסטה חייבים להתאים. הרוחב של שרשרת 11 שונה מהרוחב של שרשרת 10 או 12. תאימות בין שימאנו לסראם לקאמפי - יש הרבה סיפורי אימה על חוסר תאימות אבל בפועל עד היום לא היו לי בעיות להרכיב שרשרת סראם על מערכת שימאנו ולהיפך.

לגבי הקראנק - במרבית המקרים אותן פלטות ידעו להתנהג כראוי עם שרשראות 10 ו-11 כאחת. הרוחב הפנימי של השרשרת זהה. ההבדל הוא בעובי הלוחות החיצונים של השרשרת. עם זאת - המעביר הקדמי עלול להתקשות להעביר את השרשרת כראוי אם היא צרה ממה שהוא תוכנן להעביר. אפשר לנסות להשתמש במעביר קדמי של מערכת 10 עם שרשרת 11 ולהיות מוכן נפשית לצורך להחליף...

לגבי המעביר האחורי: מעבר ממערכת 10 למערכת 11 מצריך החלפה של המעביר האחורי ושל הידית משום שתצטרך ידית שמתוכננת ל-11 הילוכים, דהיינו יש לה 11 מצבים. כמו כן נדרשת התאמת בין יצרן המעביר ליצרן הידית - תנועת הכבל אצל סראם שונה מזו שאצל שימנו ומעביר סראם לא יפעל עם ידית שימנו (וגם להיפך).

באשר לקסטות שטח על גלגלי כביש -  הדרייבר עליו מורכבת הקסטה זהה בין מערכות כביש ושטח כך שניתן להרכיב קסטת שטח על גלגל כביש, אבל המעביר עלול להיות בעייתי מבחינת יכולתו לקבל גלגל גדול ומבחינת יכולתו לטפל בהפרשי אורך השרשרת הנובעים משימוש בקסטה כזו. כך שבכל מקרה תצטרך כנראה מעביר עם כלוב ארוך ויתכן שתצטרך בכלל מעביר שטח במקום מעביר כביש.
לצפיה ב-'הכיוון שלך לא הגיוני, לדעתי'
הכיוון שלך לא הגיוני, לדעתי
20/04/2017 | 17:13
49
אם אתה רוצה להסב את מערכת ה- 9 speed שלך (מתייחס לכמות הגלג"שים בקסטה) ל- 10 או 11, יקרה בדיוק מה שאתה לא רוצה - החלפת גרופסט שלם (כמעט)

סתם ככה לשפוך כסף על Drivetrain חדש לא יוריד הרבה משקל ולא יהפוך אותך למהיר יותר.

אגב, אם מערכות ההילוכים הנוכחיות שלך מגמגמות, אולי זה פשוט עניין של שחיקה. כבלים ומוליכים חדשים + כיוונון ראוי אמורים לאפשר לזה לעבוד באופן מושלם.

הייתי מסתכל על זה אחרת: אמרת שאתה רוכש אופני כביש ומשאיר את הנוכחיים? עכשיו תגדיר בדיוק את השימוש הצפוי של ה- Quick, ואז תראה מה השיפורים שכדאי לבצע, בעלות סבירה.

דוגמא ראשונה: ה- Quick יוסבו לשימוש שבילים לבנים ונסיעות עיר בלבד. במקרה כזה תוכל להחליף לצמיגי סייקלוקרוס (שיהיו עדיפים בהרבה ממה שיש לך כרגע, על שבילי כורכר). אם מדובר על רכיבות עיר מישוריות, אפשר להסב את האופניים ל 1x9. זה יוריד מהם משקל, העלות תהיה אפס, והשימושיות בדיוק כמו שהתכוונת.

דוגמא שניה: ה- Quick ישמשו כאופני עיר בלבד לנסיעות קצרות. אולי כאן הפשטות והחיסכון במשקל יהיו השיקול חשוב? קל יותר להעלות אופני סינגל-ספיד קלילים במדרגות, ואז יש פחות פיתוי להשאירם נעולים ברחוב. גם זאת הסבה לא יקרה, והתוצאה תהיה אחרת לגמרי ממה שיש לך כיום.

אלה רק דוגמאות. עד שלא תגדיר שימוש צפוי, קשה לתת המלצות ברורות.
לצפיה ב-'מה זה יתן לך?'
מה זה יתן לך?
20/04/2017 | 17:21
35
למה אתה רוצה לעשות את השינוי הזה? מה יש בקומפקט שאין לך עכשיו?
מבחינת יחסי העברה, כרגע יש לך (אם אני לא טועה) יחס הערבה של 28/32, בקומפקט, תצטרך גלג"ש של 38 מאחור כדי לקבל אותו יחס העברה. דווקא טריפל נראה לי סט אפ הרבה יותר טוב לטיפוסים ארוכים. למשקל יש אפקט זניח.

לגבי מעבר לכידון כביש, זה אומר גם שתצטרך להחליף שיפטרים, וזה לבד בסביבות 150$. מעבר לכך, נקודת האחיזה בכידון תתרחק משמעותית, מה שאומר שאולי תצטרך גם לשחק עם אורך הסטם והזווית שלו. זה יכול להשפיע גם על ההיגוי. 

אפשרות אחרת היא להחליף את הסט אפ הנוכחי שלך ל-11 הילוכים. זה יעלה לפחות 200$ ועם קסטה 11-40 תקבל שני הילוכים נוספים על מה שיש לך כרגע.

להפוך את האופניים שלך לאופני כביש זה סיפור של כמה מאות דולרים. כמו שאתה יודע, אני עשיתי מעבר דומה, מאופני עיר לאופני כביש. קניתי יד שנייה ב-1600 ש"ח, כמה מאות שקלים על החלפת מעביר אחורי, קסטה (12-36) וכידון. הפיכת האופניים שלך לאופני כביש תעלה כנראה מחיר דומה, ולא בטוח שזה יהיה פתרון טוב באותה מידה.

לצפיה ב-'בסדר, אז זה רעיון גרוע... לא לסקול אותי (וקצת תשובות)'
בסדר, אז זה רעיון גרוע... לא לסקול אותי (וקצת תשובות)
21/04/2017 | 22:04
9
53
אוקיי הבנתי. כאמור, שאלות של מתחילים. ובכל זאת קצת רקע מאין רעיון העוועים הזה הגיע, אולי אצליח לקושש עצות טובות:
אז למה להחליף מערכת הינע? כי המכנופן שלי אמר שהקסטה שלי כבר שחוקה וזקוקה להחלפה (מדובר במערכת מאד בסיסית ששרדה כ14K ק"מ). ומודדת האופניים אמרה לי שזרוע הקרנק שלי קצרה מדי והמליצה להחליף בארוכה יותר. נוסיף את זה שגם אחת מידיות ההעברה שלי נסדקה בהתרסקות (עדיין תקינה, אבל זקוקה להחלפה/תיקון), אז ממילא צריך להחליף רכיבים.

כאמור, אני רוצה להחליף אופניים בכלל, אבל לא מוצא דברים מתאימים בארץ (מחפש אופני כרומולי, ובארץ אין מספיק מבחר ואין שוק משומשים מספיק גדול). מצאתי שלדה שנראית מתאימה עם דמי משלוח סבירים מחו"ל. אז חשבתי שאולי אפשר להשיג שתי ציפורים במכה: להחליף את מערכת ההינע של האופניים הקיימים, במקביל להביא את השלדה לארץ, וכשהיא תגיע, אז להרכיב עליה את אותה מערכת הינע.

האילוץ - יש לי "רכיבת מטרה" ביולי שלקראתה אני מתאמן, ואני מנסה להגיע לתצורת אופניים סופית במהלך החודש הקרוב, כדי שאספיק לרכוב כמה מאות/אלפי קילומטרים של אימונים על האופניים לפני אותה רכיבה. כך שיתכן שהצירוף של האופניים הקיימים + שדרוגים מסוימים של רכיבים כאלה ואחרים, זה כל מה שיהיה עד יולי.

אז זה הסיפור שמאחורי השאלות הטפשיות שלי.
תודה וסליחה.

לצפיה ב-'אתה הולך ומסתבך'
אתה הולך ומסתבך
22/04/2017 | 08:39
8
60
לא הגדרת מטרה ברורה, לא לאופניים הקיימים ולא לבאים. אולי יש לך מטרות, אבל כאן לא הגדרת אותן, אז שוב, קשה להמליץ. בכל זאת, נקודות שמעלות תמיהה:

א. יש לך היום שלדת אלומיניום טובה ומזלג קרבון, ואתה חושב ששלדת כרומולי היא "שיפור"? אני מבין שטימטמו לך קצת את המוח בנושא, אבל סתם שתדע, זה הולך להיות כבד יותר, יקר יותר ומתעוות יותר מהאופניים הנוכחיים שלך. בעיקר אם אתה כבד, כמו שציינת. 

ב. אם הרבה רכיבים נשחקו, אתה אכן יכול לשנות סטנדרט ל- 10 או 11. תתכונן להחליף גרופסט שלם, פרט לבלמים. אם אתה נשאר בסטנדרט 9, יש רכיבים חדשים, פחות יקרים, ולא תצטרך להחליף הכל. יש לי אופני ב' עם רכיבי שימנו Alivio משנת 15'. הרכיבים האלה נראים מצויין ועובדים מצויין.

ג. רעיון העברת המערכות מאופניים לאופניים אפשרי, אבל קצת לא ברור. אתה כן רוצה שני זוגות שמישים או לא? אם כן, בכל זאת תיאלץ להחליף בזוג הנוכחי את מה ששחוק.

ד. רעיון בניית האופניים הבאים על בסיס שלדה וחלקים בנפרד הוא לא למתחילים. עושה את זה רוכב מנוסה, שיודע בדיוק מה הוא רוצה, ויודע לחזות את התוצאה הסופית.

בניתי לבד לא מעט אופניים, וכמות הבלת"מים בדרך היא לא קטנה. זה עניין של מזל, אבל בהחלט עלולות להתגלות בדרך טעויות שיעלו ביוקר. תתאר לך שהזמנת סט גלגלים שלא מתאים לשלדה, כי טעית בסטנדרט, או כי לא טעית בסטנדרט - ובכל זאת הגלגל לא נכנס. זה קורה די הרבה בפרויקטים של בניה עצמית.

בקיצור, עדיין לא מובן מה אתה רוצה. רוצה אופני כביש קלילים לאיזה אירוע רכיבת כביש אתגרית? קנה כאלה. אם אתה לא מסוגל להגדיר מטרות ותקציב באופן ברור, פרויקט בניה עצמית ייצא יקר ונחות לעומת מוצרים קיימים.
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
22/04/2017 | 11:43
7
51
קודם כל צריך לפתח כאן עור של פיל, אבל ההערות עוזרות מאד. הנה תשובות כמיטב יכולתי:
- אין לי צורך בשני זוגות שמישים, אחד טוב מספיק.
- אני רוכב כביש, רכיבות ארוכות. בסוף יולי אני מתכוון לצאת מלונדון לעבר אדינבורו וחזרה, כ1400 ק"מ, בחמישה ימים. מדי פעם אני עולה על איזו דרך עפר קטנה, ובעיר אני עולה ויורד מדי פעם מדרכה או שתיים. אני לא רוכב תחרותי. אני רוכב לאט יחסית, אבל הרבה מאד שעות. האופניים בהתאם צריכות להיות נוחות (לא גאומטריה תחרותית), אמינות וכו'.
- משקל פחות משנה (בטווח הסביר) כי הרבה יותר קל וזול להוריד קילו ממשקל הגוף והציוד הנלווה מאשר מהאופניים.
(הערה: אני לא כבד משקל באמת. אני כבד בדיוק במובן שזכיר התכוון אליו - קושי לקבל החלטות ולהוציא אותן לפועל, וכמעט תמיד זה מוביל אותי לדרכים עקלקלות )
- תקציב גמיש יחסית (אבל לא "שפגט" כמו שאומרים), בסביבות 5K. רצוי פחות. בשביל משהו שארגיש שהוא ממש תמורה מעולה למחיר אוכל אפילו להעלות קצת.

לגבי כרומולי - מה שכתבת עומד בניגוד לדברים אחרים שקראתי בפורומים אחרים. כמעט כל הרוכבים בפורומים של רכיבות מרחק מספרים בנפלאות הכרומולי. רכבתי פעם מעט על כרומולי, אבל לא מספיק בשביל לגבש דעה. רכבתי כ3 חודשים על קרבון מספיק בשביל להרגיש "שברירי" מדי. רק תחושה. לא מגובה במדידות פיזיקליות ובמבחנים מתאימים. כאמור, כיום רוכב על אלומיניום שנראה מצד אחד שעושה את העבודה, אבל התחושה היא שהאופניים האלה מיצו את עצמם. הן חורקות, יוצאות מכיוון לעתים קרובות ודורשות יותר מדי טיפולים שמשפרים את המצב רק לזמן קצר. כאמור, אלו אופני עיר שלא בנויות לרכיבות של 100ק"מ ויותר בסופי שבוע ו200+ק"מ בארועי רכיבה שמעניינים אותי.

לצפיה ב-'מתמקדים, זה טוב'
מתמקדים, זה טוב
22/04/2017 | 13:49
5
91
לרכב 1400 ק"מ בחמישה ימים זה אתגר גדול גם לרוכבים מנוסים. הייתי נזהר מלקפוץ למים עמוקים כל כל בלי נסיון של כמה שנים ברכיבת כביש, כי זה עלול להסתיים בפציעה רצינית.

אבל, אתה שאלת ספציפית על האופניים, אז נישאר ממוקדים על האופניים: לרכיבה כמו שאתה מתאר, צריך אופני כביש טובים, קלים ונוחים.

- הם חייבים להתאים לך ממש, עד רמה שתרגיש אם נוח לך יותר או פחות כאשר אחד הפרמטרים משתנה בעשר מ"מ (אורך סטם, רוחב כידון, אורך קראנק וכו'). כבר התחלת תהליך מקצועי כזה, אז אתה בכיוון.

- אתה חייב למצוא אוכף טוב. זה עניין של ניסוי וטעיה, אבל לא מעט רוכבים שמבצעים רכיבות כאלה ימליצו על Brooks, ובצדק. שתי הסדרות מצויינות, גם העור וגם הגומי.

- אתה חייב למצוא פדלים ונעליים טובים. לנעליים והפדלים, ביחד עם האוכף, יש את הפוטנציאל הגדול ביותר לגרימת חוסר נוחות וכאבים שיגרמו לך להיכנע לאתגר ולפרוש. כשזה יקרה, בכלל לא תזכור אם בקסטה יש 9, 10 או 11 גלגש"ים.

- המשקל בהחלט חשוב ברכיבות כאלה. אתה צפוי לרכב כ- 250 ק"מ ביום, ובכל האצה וגבעה קטנה, האופניים הכבדים יותר יגרמו לקצת יותר עייפות מצטברת. אני לא אומר שצריך להתפרע עם ברגי טיטניום וכאלה, אבל בהחלט כדאי מאוד לשים לב לעניין. זה מוביל אותי לנקודה הבאה:

- כת הכרומולי היא פנאטית ורעשנית, זה נכון, אבל מבחינה אובייקטיבית הם רוכבים על אופניים כמעט זהים למה שיוצר בתחילת שנות ה- 90'. זה בסדר, זה נוסע, אבל עולם שלדות האלומיניום התקדם משמעותית מאז, ועולם הקרבון אפילו יותר. כל אגדות ה"סופג", "מרגיש", steel-is-real ושאר חרטוטים יורגשו היטב בשרירי הרגליים ביום השלישי או הרביעי, כשבכל עליונת תצטרך לדחוף אופניים שסתם ללא הצדקה שוקלים ק"ג או 1.5 ק"ג יותר מאופני קרבון מקבילים.

- לאור המטרה האתגרית, תיאלץ להתפשר על עניין "עולה מדרכה מדי פעם" או "רוכב שביל לבן מדי פעם". תתקן את ה- Quick ושהם יבצעו את המשימה הזו. כל אופניים שייועדו לשימוש רבגוני כזה יהיו כבדים יותר, ובעלי התנגדות גלגול גבוהה יותר לעומת אופני כביש אמיתיים.

- אפשר למצוא אופני כביש עם שלדה ומזלג מקרבון, בשוק המשומשים, בתקציב שלך. משהו שכחדש עלה מעל 10k, אפילו 15k. אם מדובר על מערכות מסדרה גבוהה, הבלאי בהן יהיה נמוך מאוד.

שים לב: בעולם אופני הכביש יש שלדות שמלכתחילה נועדו לתת דגש על נוחות ולא על ביצועים. הן סופגות יותר זעזועים (ללא קשר לחומר, גם שלדת אלומיניום יכולה להיות נוחה), ותנוחת הרכיבה בהן פחות קיצונית משלדות תחרותיות. סתם ככה בשליפה מהזכרון עולים לי השמות Specialized, Ridley ו- Trek כחברות שהיו להן דגמים ייעודיים לנושא. כנראה שגם לאחרות יש דגמים כאלה. 

עדיף, לא הכרחי, למצוא אופניים מהקטגוריה הזו, למטרה שתיארת.

לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת'
תודה על התשובה המפורטת
22/04/2017 | 17:55
4
44
אני ממשיך לחפש. אם מישהו נתקל במשהו שעשוי להתאים, אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'אחלה אתגר בחרת לעצמך.'
אחלה אתגר בחרת לעצמך.
23/04/2017 | 10:16
3
60
לדעתי הכי חשוב העניין הזה שציינת כבר, לרכוב רכיבות מכינות ארוכות על האופניים בסט אפ שתגיע איתו לבריטניה.
גם הגוף צריך להתאמן בתצורה הנדרשת, גם הציוד כולו (אופניים, תיקים, בגדים, תאורה, ניווט, חלפים וכלי תיקון) צריך להבחן בתצורה המתוכננת למרחקים ארוכים. וכמובן הכל ביחד.

אז לדעתי אם אתה מתקרב לתאריך היעד ונכנס לפינה שלא תאפשר רכיבות ארוכות, התאוששות והפקת לקחים (והתארגנות על ציוד חסר\בעייתי), עוד רכיבות ארוכות וחוזר חלילה..  אז תתקן רק את החייב תיקון באופניים שיש לך ביד.
לצפיה ב-'הבעיה היחידה המשמעותית כרגע היא מזג האוויר'
הבעיה היחידה המשמעותית כרגע היא מזג האוויר
24/04/2017 | 16:23
2
36
לא כולם בנויים לרכב מטולת באמצע חודש יולי
לצפיה ב-'מתכנן לנסות רכיבות ארוכות ככל האפשר בשבועיים שלושה הקרובים'
מתכנן לנסות רכיבות ארוכות ככל האפשר בשבועיים שלושה הקרובים
24/04/2017 | 16:32
1
38
ואח"כ כנראה אימוני back to back ליליים של עד 150קמ ללילה. אולי מעט יותר קרוב יותר לLEL
לצפיה ב-'רכיבות ארוכות זה טוב, כל קילומטר נוסף ברגליים תורם לאימון'
רכיבות ארוכות זה טוב, כל קילומטר נוסף ברגליים תורם לאימון
25/04/2017 | 12:51
36
כדי לבחון ציוד וכדי להתרגל לאופניים, לדעתי 100-150 קילומטר זה די והותר. חוסר נוחות בולטת תתגלה במהלך השעתיים הראשונות, חוסר נוחות נסתרת תציק אחרי ארבע חמש שעות וכל שעה נוספת אחרי זה היא בכל מקרה לא נוחה. מה שתגלה אחרי יומיים שלושה רכיבה קשור לאופניים רק בעקיפין :)
לצפיה ב-'אז בעצם אתה מחפש אופני סייקלוקרוס או גראבל'
אז בעצם אתה מחפש אופני סייקלוקרוס או גראבל
22/04/2017 | 21:44
49
ואם תהיה מוכן לוותר על עניין הכרומולי ולהסתפק באלומיניום, יש כמה דגמים שאינם ממש רחוקים מהמחיר שציינת.

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
פורום טיולים לגיאורגיה
מתכננים טיול לגיאורגיה?
ד
ד"ר דוד אנג'ל - אורטופד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה