לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2957629,576 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'האם אופני KSM הם ברמה אחרת מ"אופני מדבקה"'
האם אופני KSM הם ברמה אחרת מ"אופני מדבקה"
01/06/2020 | 14:04
1
6
לצפיה ב-'כן, אבל...'
כן, אבל...
01/06/2020 | 21:05
20
מדובר במותג עם מפרט מסודר, אבל מכוון נמוך. 
לצפיה ב-'פנס חדש באריזה - LEZYNE SUPER DRIVE 1600XXL/KTV PRO'
פנס חדש באריזה - LEZYNE SUPER DRIVE 1600XXL/KTV PRO
27/05/2020 | 12:51
15
פנס חדש באריזה. LEZYNE SUPER DRIVE 1600XXL/KTV PRO SMART מעולם לא נפתח או היה בשימוש. 1600 לומן אמיתי דגם חדש 2020, פנס חכם להפעלה ותכנת דרך טלפון נייד ואפשרות לחיבור לפנס אחורי ולתאום שני הפנסים דרך הנייד.
500 ש"ח
הודעות בפרטי
לצפיה ב-'אופני הרים זנב קשיח - על מה לא להתפשר?'
אופני הרים זנב קשיח - על מה לא להתפשר?
15/05/2020 | 12:10
9
46
שלום,
מחפש לעצמי ולזוגתי אופני הרים זנב קשיח שישמשו אותנו לטיולים משפחתיים - ממסלולים סלולים ועד שבילים, לא רכיבה טכנית / סינגלים וכו'. כמו כן לא ניסע 3 פעמים בשבוע אלא אחת לשבוע שבועיים+ בעונה הרלוונטית, ולכן מחפש אופניים בעלות שתואמת את השימוש.
בהנחה שאין מגבלת תקציב אבל המטרה היא אופטימיזציה של מחיר מושקע לשימוש ולציפיות - על מה לא להתפשר? למשל, האם שלדה מחומרים מסויימים ומעלה? האם מערכת הילוכים / צמיגים בסטנדרט מסויים ומעלה?
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/05/2020 | 15:55
55
שלום,
אם מדובר רק על מסלולים סלולים ושבילים, אני חושב שהכי חשוב לקנות אופניים של מותג מוכר ואמין, וכאלו לא חסר, ולקנות בחנות אופניים ולא חנות כללית. כמו כן, חשוב שתהיה חנות שאתם סומכים עליה, שיהיה גם לאן לחזור.
  1. לגבי החלקים, שרשרת, הילוכים וכו' - בסוג השימוש שאתה מחפש כמעט כל אופניים של חברה מוכרת יגיעו עם חלקים ברמה מספיקה. אני חושב שטווח המחירים של האופניים צריך להיות 1,500 - 2,200 ש"ח לזוג אופניים, אם קונים חדש. ביד שנייה אפשר כמובן למצוא יותר בזול, אבל יש גם סיכון מסוים. יש יד שנייה גם בחנויות, ואולי זה פתרון טוב לחוסר הוודאות, כי שם אתה יכול לדעת שמישהו בדק את האופניים.
  2. חשוב לקנות מידה שמתאימה ולא דווקא מה שנשאר בחנות, וזה מתקשר למה שכתבתי קודם - לבחור חנות אמינה. גם אחרי שהמידה מתאימה, כדאי לעשות סיבוב.
  3. ציוד נוסף - בעיניי קסדה וכפפות זה חובה, משקפיים כמובן, כל השאר בונוס. פנס אם רוכבים בשעות הערב. אני מאוד ממליץ לקנות פנימית עם חומר (ג'יפה), חוסך הרבה זמן ומונע רכיבות "מבוזבזות".
  4. דבר אחרון, ממליץ עם הקנייה ללמוד את הדברים הבסיסיים שקשורים לטיפול באופניים - איך לתקן פנצ'ר, איך להרים את השרשרת אם היא נופלת, מתי לשמן את השרשרת ואולי גם איך לנקות. אלו דברים באמת פשוטים שלא דורשים הרבה זמן, ויכולים להועיל מאוד.

לצפיה ב-'תוספת לתגובה הקודמת'
תוספת לתגובה הקודמת
15/05/2020 | 16:20
3
41
אין לי אינטרס מסחרי, אני מצרף כאן כמה דוגמאות מרפרוף מהיר ברשת, לאופניים שאני חושב שיתאימו לשימוש שאתה מחפש. הדגומאות מארבעת היבואנים שמהתרשמותי הלא-בדוקה הם ארבעת הגדולים בארץ ואני חושב שמעט בכל חנות אופניים אפשר למצוא אופניים של לפחות אחד מהיבואנים הללו. כמובן שיש נוספים.

לשימוש שאתה מחפש אני חושב שזה לא משנה אם האופניים יהיו במיד גלגלים 27.5 אינטש או 29, אבל זו רק דעתי.

במצמן-מרוץ:
https://www.matzman-merutz.co.il/storm_4_29
ואותם אופניים לנשים
https://www.matzman-merutz.co.il/storm-4-w

בפדלים
https://www.pedalim.co.il/אופני-הרים-2020-jamis-durango-a2
או אם אתה רוצה להשקיע טיפה יותר
https://www.pedalim.co.il/אופני-הרים-2020-marin-bobcat-3-27

רוזן ומינץ
https://www.rosen-meents.co.il/אופני-הרים-אופני-שטח-אופני-הרים-זנב-קשיח-27-5-MERIDA-BIG-SEVEN-40D-2018
ודגם לנשים
https://www.rosen-meents.co.il/אופני-הרים-אופני-שטח-אופני-הרים-זנב-קשיח-לנשים-2018-MERIDA-BIG-7-40-JULIET

טרק
https://www.ctc.co.il/product/trek-marlin-4-2020/
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
16/05/2020 | 20:57
2
25
תודה רבה גם על ההמלצות הכלליות, וגם על הלינקים לדגמים ספציפיים. מאוד מאוד עוזר!
תוכל בבקשה לפרט על ההבדל בין גלגלי 27.5 לבין 29? אמרת שלאו דווקא משנה לשימושים שציינתי, אבל מעניין אותי לדעת מדוע מישהו יעדיף אחד לעומת האחר (אני מניח שיש ייתרונות וחסרונות לכל אחד מהם).
לצפיה ב-'27.5 או 29'
27.5 או 29
16/05/2020 | 22:26
1
27

שלום,
אני באמת לא מומחה גדול לעניינים טכניים, אבל עד כמה שאני יודע אלו ההבדלים:

אופניים עם גלגלי 29 אינטש הם מהירים יותר ו"מגהצים" מכשולים טוב יותר.
קוטר הגלגל גדול יותר, לכן הוא יכול לשמר מהירות בצורה טובה יותר וכנראה שזה משפיע איכשהו גם על הזווית שהוא יוצר מול מכשולים בקרקע (אבנים בשטח, אבני שפה של מדרכות בעיר) ומאפשר "לגהץ" אותם יותר בקלות, או שאולי זו המהירות והמומנטום שמשפיעים.

אופניים עם גלגלים של 27.5 אינטש הם מטבעם קצרים יותר (כלומר לא דווקא השלדה, אלא כל אורך האופניים, מקצה הגלגל האחורי לקצה הגלגל הקדמי) כי קוטר הגלגלים קטן יותר. לכן, זה מקל על תמרונים במקמות צרים, למשל מקומות בהם יש סיבובים חדים בסינגלים או כשצריך לעשות סלאלום בין מכשולים בשטח.
לכן, אופני 27.5 ישמשו בדר"כ רוכבים שרוכבים במסלולים יותר טכניים.

גם אופני 29 אינטש יכולים לעבור מכשולים מצוין ועד כמה שאני יודע רב הספורטאים התחרותיים במירוצי אופני הרים סטנדרטיים רוכבים עם 29 אינטש.

עוד שיקול פרקטי הוא עניין האחסון: אם האופניים יהיו בחוץ, אז זה לא משנה, אבל אם האופניים בתוך הבית, או במחסן, אופני 29 תופסים קצת יותר מקום.

זהו בגדול, אולי מישהו אחר יוכל להוסיף. קח בחשבון שעד לפני כ-10 שנים כולם רכבו עם 26 אינטש והסתדרו מצוין. לכן כתבתי שלשימוש בדרכים סלולות ושבילים רחבים, אשר כתבת שהוא השימוש שלך, זה לא משנה. 
בתור מי שעבר לפני כשנה מ-26 ל-29 אני אומר שהיום לא הייתי קונה 26, גם אם יש הזדמנויות ביד שנייה (בשבילי זה מרגיש כמו דור אחד אחורה), אבל בין 27.5 ל-29 לא נראה לי קריטי.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
17/05/2020 | 10:58
12
לצפיה ב-'לא להתפשר על הנוחות'
לא להתפשר על הנוחות
17/05/2020 | 18:35
1
34
והנוחות נובעת משילוב של מידה נכונה וגיאומטריה שמתאימה עבור מבנה הגוף של כל רוכבת ורוכב.
לכן חובה (!) למדוד את האופניים. לקחת לסיבוב קצר. לוודא שנוח.
בשבועיים הראשונים יכאב לכם נורא בתחת, אולי גם קצת בעורף ובכפות הידיים. אולי גם בברכיים.
כאבי תחת זה דבר בלתי נמנע. עם הזמן מפתחים עמידות. מכנסי רכיבה מרופדים עוזרים, וגם אוכף איכותי שמכוון היטב (אופקי לגמרי וממוקם נכון).
כאבים במפרקים יכולים להעיד על כיוון לא נכון של גבהים ואורכים, ואולי גם על מידה לא נכונה. יש שיטות מדידה שאם תקראו קצת בהיסטוריה של הפורום תמצאו בהן טיפים טובים.
קסדה וכפפות זה לא עניין של בחירה. קסדה היא חוק. כפפות זה אביזר בטיחות הכרחי למרות שלא מחוייב בחוק. משקפי שמש - לא חייבים מותג פלצני אבל חייבים עדשת פלסטיק ועדיף משהו שיושב טוב וחזק על הראש ולא משהו שנופל ומחליק כשמזיעים.
ערכת תיקוני פנצ׳רים בשטח ומשאבה ידנית - אביזר הכרחי, אחרת תמצאו את עצמכם הולכים ברגל קילומטרים בחזרה לרכב.... כדאי לקחת פנימית נוספת לדרך. את הכל אפשר לדחוף לתרמיל גב קטן או לנרתיק שמתחבר לשלדה או מתחת לאוכף.

מים. לא לשכוח מים. לא לחסוך במי שתיה. חם בכנען. יש בקבוקים יעודיים, אפילו כאלה ששומרים על הטמפרטורה לאורך זמן. אפשר להתקין אותם באמצעות מתקן מיוחד על השלדה. אבל אפשר גם בקבוק בתרמיל. עושה אותה עבודה גם אם פחות זמין לשליפה מיידית.

בהמשך לדיון על 29 מול 27.5: בשנים האחרונות גלגל 27.5 משמש לסגנונות רכיבה אגרסיביים יותר. האופניים לרוב מצויידים במזלג בעל מהלך ארוך יותר (140 מ׳מ ויותר) וזוויות ראש התקפיות יותר. זה טוב לסגנון שמצריך שינויי כיוון מהירים ופניות הדוקות.

29 מופיע גם באופייני רכיבה אגרסיביים וגם באופיינים שמיועדים יותר למהירות ולדרכי כורכר סלולות. זו ההמלצה שלי, אלא אם כן מישהו מכם קטן מימדים ויחוש נוח יותר על גלגל קצת יותר קטן. מזלג בעל מהלך של 100 מ׳מ יספיק לגמרי. 120 מקסימום. הגלגל הזה, בזכות קוטרו - בולע יותר ממהמורות הדרך ושומר על הישבן. צמיג דשן של 2.3״ יוכל לרכך את הדרך עוד יותר. 

ישנם עשרות טיפים הנוגעים ללחצי אויר וכיוונים עדינים, אבל לאט-לאט. תתחילו בבחירת האופניים וקצת התנסות בשטח. אחר כך נדבר הלאה.

בחירת מערכות הילוכים ומעצורים: בטח ינסו למכור לכם מערכות מתקדמות ולהפליג בשבחיהן. הכל נכון והן ראויות לכל השבחים, אבל לרוכב מתחיל זה ממש לא משנה. לא תבחינו בהבדלים, והיום גם המערכות ה״פשוטות״ הן באיכות מצויינת. הן פשוט קצת פחות קלות. אז תזיעו קצת יותר. כשתתחרו באליפות ישראל - נדבר על מערכות ״קצה״ שעולות כמו חצי מכונית.
לצפיה ב-'תודה רבה על הפירוט הרב!'
תודה רבה על הפירוט הרב!
22/05/2020 | 09:29
15
מאוד מסייע ע"מ למקד את תשומת הלב לדברים החשובים, ובכך לבחור נכון. תודה!
לצפיה ב-'עדכון בנושא'
עדכון בנושא
25/05/2020 | 10:49
1
27
לאחר למידת הנושא בסיוע הרב של תשובותיכם, מצאתי עצמי מצטמצם למלאי שזמין בסניפי חנויות האופניים הסמוכות. יצא לי לבחון Totem (חברת מדבקה?) עצובות, Merida, GT ו Trek. חייב לאמר ש Merida תפסו אותי ממש, גם אותי וגם את זוגתי. מ GT לא התלהבנו שנינו, ו Trek ניסתה רק אשתי שהיה דומה מבחינתה ל GT (לא היה במידה שלי אז לא ניסיתי). השווינו דגמים של GT ושל Merida בעלי איבזור דומה (כמעט זהה), כך שלהערכתי קיבלנו תמונה טובה שבאמת משווה בין החברות.
לבסוף בחרנו את אלו עבור שנינו (במידות שונות), שהרגישו נוחות ומהנות במיוחד.
רוצה לציין במיוחד את יובל מרוזן ומינץ ברח' מוריה בחיפה, שהיה מאוד נחמד ומסייע.
מצפים בקוצר רוח לנסיעה הראשונה

לצפיה ב-'בחירה מצויינת'
בחירה מצויינת
25/05/2020 | 15:41
19
רכיבה מהנה.
לצפיה ב-'צמיג "מחוזק" לאופני כביש 700 מ"מ'
צמיג "מחוזק" לאופני כביש 700 מ"מ
13/05/2020 | 22:02
13
36
בזמנו אחרי סידרה של פנצרים מעצבנים ניסה מוכר למכור לי צמיג "מחוזק" שאיתו אין סיכוי שאקבל פנצר.
יש חיה כזאת?
יש בשוק צמיגים איכותיים יותר שיש להם איזה הגנה מפני קוצים, מסמרים ושאר צרות?
לצפיה ב-'תקר'
תקר
14/05/2020 | 15:26
27
באופנים הקודמים התקינו לי פס גומי מיוחד שתפקידו היה להגן על הפנימית.
ואכן היו לי מעט תקרים.
כנראה שליבואנים זה לא כלכלי. כי פחות תקרים זה פחות ביקורים בחניות אופניים שכל ביקור כזה מזכה את החנות בקניה נוספת של אקססוריס חדשים לאופנים.
לצפיה ב-'לא יודע עד כמה צמיג כזה נחשב ״איכותי״'
לא יודע עד כמה צמיג כזה נחשב ״איכותי״
17/05/2020 | 18:11
2
15
משום שהגנה נגד תקרים משמעותה גומי עבה יותר וכבד יותר ולפעמים גם גמיש פחות (אחיזה פחותה). אבל יש צמיגים עמידים, יחסית, לפנצ׳רים.
לצפיה ב-'איך אפשר לדעת מראש כמה הצמיד מחוזק לפנצר?'
איך אפשר לדעת מראש כמה הצמיד מחוזק לפנצר?
17/05/2020 | 20:50
1
14
יש איזה סימון על הצמיג שמראה את חוזקו?
לצפיה ב-'אין סימון תקני'
אין סימון תקני
18/05/2020 | 15:32
14
יצרני צמיגים יכולים להשתמש במינוחים וקיצורים משלהם ולהדפיס על הצמיג ככל העולה על רוחם, אבל המקור למידע יהיה אתר האינטרנט של היצרן, חוות דעת של משתמשים אחרים, וגם תחושה במגע. אם מרגישים בצביטה של הצמיג שהוא יותר עבה וקשוח זה סימן מעודד.
לצפיה ב-'צמיגים יכולים להיות או יותר "מהירים" או יותר עמידים. '
צמיגים יכולים להיות או יותר "מהירים" או יותר עמידים.
19/05/2020 | 06:46
18
בכל מותג צמיגים תמצא את הצמיג שנחשב ליותר עמיד. הוא יותר כבד מאחרים, ויש לו יותר התנגדות גלגול ואולי גם פחות אחיזה.
למשל ארמדילו של ספשלייזד, גייטור סקין של קונטיננטל, מרתון של שאלבה ועוד.
ועדיין יהיו לך פנצ'רים לפעמים. תלוי בתנאי הדרך, בותק של הצמיג ובמזל שלך.
צמיגי טיובלס לכביש יכולים להטות את המשוואה לכיוונך בעוד כמה יחידות.
לצפיה ב-'התקנתי לא מזמן זוג קונטיננטל TR 180tpi'
התקנתי לא מזמן זוג קונטיננטל TR 180tpi
19/05/2020 | 18:17
7
21
עלו לי 220 לזוג (בערך חצי מחיר מבארץ)

הצמיגים המקוריים שבאו עם האופניים היו קנדה אייקון
שפשוט התפנצ'רו בקלות מכל קוץ מזד...מן.
אחרי כל רכיבה הייתי רואה 4-5 כתמים של הג'יפה שהצליחה לסתום,
אבל בלא מעט מקרים זה לא עבד והג'יפה נשפכה בין הפנימית לצמיג.

את הקונטיננטל התקנתי טיובלס, אבל מרפי ימ"ש דאג לי לפנצ'ר אכזרי בדופן של האחורי
צמוד לג'אנט וגם הטיובלס קרס.
התקנתי פנימית מאחור, הקדמי נשאר טיובלס, אבל מאז יש שקט תעשייתי בגזרת התקרים.
רוכב באותם מסלולים, דורך על אותם קוצים, אבל אין את סימני הג'יפה שסתמה משהו,
ולחץ האוויר נשמר יפה לאורך זמן.

הסבירו לי שצמיגי הטיובלס (סימון TR ואפשר להתקין גם עם פנימית) עמידים יותר,
וכשמותקנים ללא פנימית - יש לג'יפה יותר "בשר" של צמיג להיתפס בו במקרה של פנצ'ר,
מאשר בפנימית הדקה.  
בטיובלס אפשר גם להשתמש ב'תולעת' לסתום חור גדול,
אבל הפנצ'ר שהיה לי גרם לצמיג להשתחרר מהג'אנט, ואז חייבים קומפרסור חזק,
או... פנימית ספייר.

ובאותו עניין - למישהו יש ניסיון עם משאבה חשמלית? משהו כמו זהhttp://www.tapuz.co.il/Forums2008/outMaavaron.aspx...
לצפיה ב-'אם אתה מסתבך עם ניפוח ראשון של צמיג טיובלס'
אם אתה מסתבך עם ניפוח ראשון של צמיג טיובלס
20/05/2020 | 14:12
6
18
אז הפתרון הוא הרבה אוויר הרבה מהר. ולא תמיד משאבה מסוגלת לספק את זה. הפתרון הוא מיכל לחץ שפורק מהר הרבה אוויר לתוך הצמיג ומצמיד את שוליו לחישוק.
למשל
יש כאלו שמגיעים בנפרד כמו בקישור ששמתי (וצריך להוסיף משאבת רצפה למערכת) ויש כאלו שמגיעים בילד אין במשאבת רצפה.
לצפיה ב-'לא רואה את עצמי יוצא לרכב עם מיכל כזה...'
לא רואה את עצמי יוצא לרכב עם מיכל כזה...
20/05/2020 | 18:27
4
18
גם בהתקנה הראשונית לקח כמה נסיונות בקומפרסור של תחנת דלק עד שתפס,
אז לחירום נראה לי פשוט יותר לסחוב פנימית ספייר.

לצפיה ב-'אנחנו ב2020 ואיך זה שעדין אין פתרון לפנצרים'
אנחנו ב2020 ואיך זה שעדין אין פתרון לפנצרים
20/05/2020 | 23:55
2
12
הגענו (כמעט) לירח, מובילים בטכנולוגיה, כל כמה חודשים נרכשות פה חברות היטק במאות מליוני דולרים, ועדין מתחרבשים עם פנצרים שהורסים את כל חווית הרכיבה.
לצפיה ב-'האמת היא שיש פתרון - צמיג טיובלס עם ג׳יפה'
האמת היא שיש פתרון - צמיג טיובלס עם ג׳יפה
21/05/2020 | 07:28
1
16
לא פתרון מושלם ולא מונע פנצ׳רים באופן מוחלט, אבל מפחית אותם באופן דרסטי. 
מי שאינו יבבן משקל - שם בצמיג כמות כפולה של ג׳יפה שמחזיקה מעמד הרבה זמן ומבטיחה אטימה גם של פנצ׳רים גדולים.
נכון שאין פתרון לחתכים בדופן הצמיג. אבל זה במסגרת האירועים שמתרחשים בתדירות נמוכה מאד.
לצפיה ב-'יש עוד פתרון - צמיגים נטולי פנימית'
יש עוד פתרון - צמיגים נטולי פנימית
21/05/2020 | 07:41
13
לפתרון יש גם חיסרון - הצמיג כבד יותר. אי אפשר לשלוט בלחץ (שמאפשר לווסת בין אחיזה למהירות).
חברות האופנים להשכרה-לפי-שעה בסין משתמשות בצמיגים כאלה. מקטין את היקפי התחזוקה של האופניים בשיעור מדהים.
לצפיה ב-'ברור. המיכל לניפוח ראשוני בבית. לחירום בשטח, פנימית '
ברור. המיכל לניפוח ראשוני בבית. לחירום בשטח, פנימית
25/05/2020 | 05:19
5
לצפיה ב-'יש כמובן גם מיכלי פד׳ח'
יש כמובן גם מיכלי פד׳ח
21/05/2020 | 07:36
10
כמו זה למשל:
הבעייתיות של משאבות פד׳ח היא שבתהליך כניסתה לצמיג היא מתקררת לטמפרטורה שמתחת לאפס (פיזיקה פשוטה של גז שמתפשט - וסופג אנרגיה מהסביבה). זו לא היתה בעיה גדולה אלמלא התכונה הפיזיקלית של חלק מסוגי הג׳יפה שבטמפרטורות נמוכות המוצקים שבהם מתגבשים לכדורים/גושים שנשארים בצמיג ומסתובבים בו או נדבקים לדופן. זה מוריד את היעילות של הג׳יפה (המוצקים הם בעצם מה שמבצע את האטימה, וכאשר הם ״מתבזבזים״ ביצירת כדור הם לא יעילים).
לכן - שימוש במשאבת פד׳ח מומלץ לביצוע אטימה ראשונית לפני הכנסת הג׳יפה, להושיב את הצמיג במקום. אם משתמשים במשאבת פד׳ח כאשר בצמיג יש כבר ג׳יפה - עדיף למלא כאשר הוונטיל נמצא בשליש העליון של החישוק כך שהאזור הקפוא לא בא במגע עם הג׳יפה.
לצפיה ב-'אופני קליין Klein Bikes'
אופני קליין Klein Bikes
06/05/2020 | 14:47
1
52
הי, ברשותי אופני קליין דגם אורה (Klein Aura) שנת 2004 שכמעט ולא נסעו. במצב מצויין. האם יש לזה שוק בארץ ? שוקל למכור או להחליף.

לצפיה ב-'יש שוק יד שניה'
יש שוק יד שניה
11/05/2020 | 22:46
27
אנו מעריך שתוכל לקבל תמורתם כמה מאות ש׳ח...
לצפיה ב-'ביטול מגבלת המרחק על פעילות ספורטיבית'
ביטול מגבלת המרחק על פעילות ספורטיבית
27/04/2020 | 12:23
50
החל מיום חמישי, 30 באפריל בשעה 8:00 בבוקר מבוטלת מגבלת המרחק של 500 מטר מהבית - לצורך ביצוע פעילות ספורטיבית.

להלן התקנות הנוגעות לרכיבה (לפי פרשנותי המלומדת):

להימנע מרכיבה בסמוך לריכוזי אוכלוסייה.
רוכבי כביש יוכלו לרכוב עם שמירה על מרחק בין הרוכבים.
במידה והרכיבה מתקיימת במתחם הוולודרום, רוכב אחד במסלול בלבד.
רוכבי ההרים יוכלו להתאמן אימונים בשטחים פתוחים, עם שמירה על מרחק של 2 מ' בין הרוכבים.

עד כאן התקנות היבשות. במחקר שבוצע בהולנד נמצא ששובל הרסס שמשאיר אחריו רוכב יכול להגיע גם ל-20 מטר, כך שמגבלת 2 המטרים, הגם שהיא שמצויינת בתקנות, נראית לי נמוכה מדי וההמלצה האישית שלי היא לשמור על מרחק של 10-20 מטר בין רוכבים הנעים בטור, ולהגדיל את המרחק ככל שהמהירות גדלה על מנת לאפשר לרסס לצנוח לקרקע או להיסחף ברוח לפני שהרוכב הבא מגיע.

באשר לשימוש במסיכה: זה קצת ״טריקי״. לגבי ענפי ספורט מסויימים (למשל כדורת, טיסנאות) מצויין בתקנות במפורש שיש לעסוק בהם תוך חבישת מסיכה. באשר לענפי ספורט אקטיביים (וביניהם רכיבת אופנים) לא מצויין בתקנות שיש לחבוש מסיכה ומכאן משתמע לכאורה שאין חובה לחבוש מסיכה בעת העיסוק בהם. מאידך - יש כאן התנגשות עם ההוראה לחבוש מסיכה בעת השהיה במרחב הציבורי מחוץ לבית. מכאן - שכל אחד יפעל להבנתו, ובכל מקרה המסיכה צריכה להיות על הפנים בעת הפעילות המנהלתית של יציאה מהבית והעמסת האופניים על הרכב, או בעת רכיבה בשטח בנוי/מאוכלס.

רכיבות נעימות ולהתראות, סוף סוף, על האוכפים.
לצפיה ב-'שאלת בלמים'
שאלת בלמים
11/04/2020 | 20:43
9
70
בניתי תלת אופן, עם ארגז קידמי. לגלגל האחורי יש בלם מקורי, ולאחד הגלגלים הקדמיים בניתי בלם. הבעיה היא שבבלימה עם הבלם הקדמי, יש משיכה של האופניים לאותו צד (הגיוני בסך הכל, ולא הופתעתי כשזה קרה).  אני מתכנן לבנות בלם גם לגלגל הקדמי השני. השאלה אם יש איזה רכיב שאני יכול לחבר איתו את בלימת שני הגלגלים הקדמיים לאותה ידית.
לצפיה ב-'כמה אופציות'
כמה אופציות
12/04/2020 | 06:42
8
42
1. לחבר את שני הגלגלים על ציר משותף כך שעצירה של אחד עוצרת גם את השני. זה עלול לגרום לבעיה אחרת - התנגדות לסיבוב.
2. פיצול הכבל לשניים. המקום הכי טריביאלי היא הידית - ולמשוך ממנה שני כבלים - אבל ייתכן שתצטרך לבצע בה ניתוח לב פתוח כדי לאפשר השחלה של שני כבלים.
3. פיצול הכבל לשניים באמצעות פרימה ושזירה מחדש או באמצעות ריתוך של תוספת. פתרון בעייתי מבחינה בטיחותית.
4. שתי ידיות באותו צד שמופעלות יחד.
5. החלפת מערכת המעצור האחורית לדיסק ושימוש בצמיג עבה יותר תוך ויתור על המעצור הקדמי.
6. ואני בטוח שיש עוד פטנטים.
לצפיה ב-'תודה, אבל...'
תודה, אבל...
12/04/2020 | 08:26
7
33
כל מה שכתבת כאן אלו אילתורים. אני מחפש "מוצר מדף", למרות שאני מודע לחלוטין לעובדה ששוק היעד לזה הוא מאד קטן. 
לצפיה ב-'אני בספק אם תמצא מוצר מדף.'
אני בספק אם תמצא מוצר מדף.
12/04/2020 | 14:20
5
34
אבל אפשר לקחת כמה מוצרי מדף ולאלתר מהם מוצר די ״מקצועי״.

בגדול יש שתי דרכים להוביל כבל בין הידית למעצור עצמו:

דרך אחת: כבל בתוך צינור-מוליך כל הדרך בין הידית למעצור. על המעצור עצמו יש תושבת לתוכה נכנס המוליך והכבל ממשיך לבד ומתחבר למנוף של המעצור, שם מתורגמת תנועת הכבל לתנועת זרוע המעצור וללחץ של הרפידה על החישוק.

דרך אחרת: הכבל עובר דרך מקטעים של צינור מוליך, ובמקטעים אחרים הוא חשוף. בנקודות בהן הכבל יוצא מהצינור המוליך ונחשף - יש תושבת, המקובעת לשלדה, שמבצעת ״קונטרה״ לתנועת הכבל.

הפתרון שיישמת, לפי התמונה, מבוסס על הדרך האחת. צינור מוליך רצוף.

הפתרון האפשרי מבוסס דווקא על הדרך האחרת - מקטע צינור מוליך שמוביל מכידון האופניים לנקודה מסויימת על העגלה שמלפנים. מקטע ארוך מספיק ובעל ״ספייר״ מספיק שיאפשר סיבוב של העגלה לקצה טווח התנועה הרצוי/מותר/אפשרי. אתה משחיל את הכבל מידית המעצור דרך המקטע הזה ומשאיר את הקצה חשוף (בינתיים).
בהמשך - אתה מתקין שני מקטעים נוספים של צינור מוליך בין כל אחד מהמעצורים לכיוון הצינור המודד שהתקנת קודם.
תצטרך לקבע כל אחד מקצות הצינורות לשלדה באמצעות תושבת. משהו שנכנס אליה בצד אחד הצינור המוליך (עם הכבל) ובצד השני יוצא רק הכבל. משהו בסגנון הזה:

אבל התושבת הזו צריכה להיות מקובעת לשלדה.

לכבל שמגיע מהידית אתה מחבר מפצל של מעצור ״קנטיליבר״. משהו כזה:

החיבור נעשה בנקודת האמצע של המפצל, ואת עודפי הכבל אתה חותך, ושם בקצה ״נעל״ כדי שהכבל לא יפרם.

עכשיו אתה לוקח כבל נוסף, ללא ״גולה״ בקצה, ומשחיל אותו לתוך המפצל כך שהמפצל באמצעו.
השלב הבא הוא השחלה של שני קצות הכבל, דרך התושבות, לתוך שני הצינורות המוליכים לכיוון כל אחד מהמעצורים. חיבור הכבל למעצורים.

תצטרך לחשוב קצת ולתכנן הרבה וגם לבצע - שמיקום התושבות והמפצל יהיו כך שמשיכה בידית תפעיל תנועת כבל שתועבר דרך המפצל לשני קצות הכבל שמחוברים למעצורים.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
12/04/2020 | 14:27
4
22
תודה.
לגבי מוצר מדף, מראש הייתי סקפטי, אבל קיוויתי להיות מופתע. יש לי כבר כיוון מסוים, שהוא די דומה למה שכתבת. מה שאני חייב, זה שהכוח שיופעל על הבלמים, יהיה שווה לחלוטין בשני הגלגלים, ללא תלות בכיוונון מדויק של הרפידות. יש עוד חומר למחשבה, אבל אני יודע שבסופו של דבר, זה יבוצע. 

לצפיה ב-'הנה סכימה כללית'
הנה סכימה כללית
12/04/2020 | 14:52
3
40
יהיה לך קשה מאד להגיע לשוויון כוחות מלא, אולי בהזזה של המפצל ימינה ושמאלה.
לצפיה ב-'ככה באמת תכננתי. '
ככה באמת תכננתי.
12/04/2020 | 19:23
2
23
אבל, בשביל חלוקת עומס מדויקת, במקום המפצל מהסוג הזה, לבנות לבד מפצל שהכבל שהולך לגלגלים עובר על מיסב. שינוי בעומס יתאזן על ידי תנועת המיסב. 
לצפיה ב-'זה לא בהכרח הפתרון האולטימטיבי'
זה לא בהכרח הפתרון האולטימטיבי
13/04/2020 | 10:13
1
31
משום שלכל אחד משני מסלולי הכבל עשויה להיות התנגדות (חיכוך, קפיץ) שונה.
לצפיה ב-'יכול להיות שזה לא הפתרון האידיאלי. '
יכול להיות שזה לא הפתרון האידיאלי.
13/04/2020 | 18:47
23
אבל מבחינתי, זה הכי טוב שאני מצליח לחשוב עליו. ומכיוון שכך, זה יהיה הנסיון הראשון. אם יעבוד, מה טוב. אם לא, זו לפחות נקודת התחלה שממנה אפשר להתקדם. 
לצפיה ב-'אולי משהו כזה:'
אולי משהו כזה:
13/04/2020 | 15:26
28

רעיון נוסף- משהו בסגנון בלם קנטילוור. בבלמים האלה כבל אחד מושך כבל אחר מהאמצע, להפעלת שתי זרועות בלם בודד. אולי אפשר להסב אותו למשיכת שתי זרועות של שני בלמי V נפרדים
לצפיה ב-'רכיבת אופניים בימי קורונה'
רכיבת אופניים בימי קורונה
11/04/2020 | 10:52
72
מחקר שפורסם בבלגיה ממליץ לשמור על ריחוק חברתי בין אנשים שעוסקים בפעילות גופנית ניידת ומתקדמים באותו כיוון:
הליכה - שמירה על מרחק של לפחות 4 מטרים זה לאחר זה.
רכיבת אופניים - שמירה של לפחות 20 מטר זה לאחר זה.

לצפיה ב-'אחסון נכון של אופניים שאינן בשימוש'
אחסון נכון של אופניים שאינן בשימוש
29/03/2020 | 21:52
1
61
שלום רב, מהי הדרך הנכונה לאחסן מחוץ לבית אופניים תקינות שאינן בשימוש. צביקה
לצפיה ב-'מקום יבש ומוצל'
מקום יבש ומוצל
01/04/2020 | 08:40
46
וכדאי:
א. לנפח מדי פעם אויר בצמיגים 
ב. לכסות ביריעה אטומה למים
אופניים שעומדים בשמש - צבעם ידהה.
אופניים שעומדים בגשם - חלקי פלדה חשופים יעלו חלודה.
ועוד דבר שכדאי לעשות - לקשור את האופניים אחרת הם יעברו לשימושו של מישהו אחר...
לצפיה ב-'נחל תבור'
נחל תבור
29/03/2020 | 10:47
50
היי , אשמח לקבל הכוונה. ברצוני לבצע טיול בנחל תבור. בסריקת מסלולי אפליקציית טריילז תחת אופני הרים יש מסלולים בנחל תבור . יחד עם זאת חציית התוואי עד כמעט כביש 90 לפי עמוד ענן יש בקצה שער לא עביר שחוסם גישה לכיון כביש 90. יש לי מכם ידע או ניסיון מהחל משנת 2017 (ב 2017 ראיתי את ההערה בעמוד ענן לגבי השער החוסם) בהקשר לרכיבה בנחל תבור ואפשרות יציאה מהנקודה המזרחית לאזור היישוב גזר או כביש 90 ?
לצפיה ב-'טייץ מרופד לרכיבה'
טייץ מרופד לרכיבה
24/03/2020 | 21:06
6
60
היי ,
מזמן לא ביקרתי כאן , למרות זאת לא שוכח לרגע שיש כאן תמיד מי שיכון ויסייע.
אז ככה, אני מנסה לאתר טייץ ממוגן לרכיבה, תחת המכנס, כזה שיקל על אזור הישיבה וכן שימגן את צידי הירכיים בנוסף. בדרך כלל קונה באמאזון כי מהם הכל מגיע בזמן ומהר. ברשותי כיום טייץ כזה שרק ממגן בירכיים ולא מרפד כלום באזור הישיבה הישבן , האשכים. למי הפתרון? לציין שהחלפתי כיסא באופניים ברוזן מינץ וזה אכן קידם ושיפר בהחלט, אם כי אני חושב שטייץ תחת מכנס יטייב עוד יותר.
תודה לכם רק בריאות!!
לצפיה ב-'טייטס על טייטס?'
טייטס על טייטס?
27/03/2020 | 16:57
5
41
במידה ולא תמצא טייטס שהוא גם-וגם תוכל תמיד ללבוש אחד מתחת לשני. כשאתה רוכש מכנסי רכיבה הם מגיעים לרוב עם טייטס בעל אריג דק מאד כך שההפרעה לא תהיה קשה מדי כשתלבש טייטס נוסף מעליו. 
לצפיה ב-'אני רוכב עם מכנס רגיל בדרך כלל קצר'
אני רוכב עם מכנס רגיל בדרך כלל קצר
29/03/2020 | 10:43
4
32
לא מכנס יעודי לאופניים. ומתכונן לשים את הטייטס תחת המכנס.
שדרוג הכיסא אכן עזר אבל בפועל הוא  הגדיל את משך השרידות עליו.
נכנסתי לאמאזון לראות אבל הכל שם מאד מצומצם אני מניח שזה בגלל המצב מה גם שלא שולחים לארץ ואני לא יודע הכי מה מתאים וטוב . אין לי בעיה לרכוש כאן בארץ במקום טוב דגם מומלץ אם יש

לצפיה ב-'הפתרונות שלי לכאבי תחת ושפשפות...'
הפתרונות שלי לכאבי תחת ושפשפות...
29/03/2020 | 11:19
1
54
טייטס מסדרת F1 של פאנקייר. עכשיו במבצע

אוכף SMP - מדדתי 5 סוגים שונים וזה היה הכי טוב במחיר סביר:

משחת אקילן ספורט, כאן ניתן להשיג בכחצי מחיר מהפארמים:

השילוב הזה טוב לי ל 2-3 שעות רכיבה ביום, בלי שפשפות ו/או כאבים.
לצפיה ב-'תודה בועז'
תודה בועז
29/03/2020 | 16:50
11
לצפיה ב-'לא צריך מכנסיים יעודיים'
לא צריך מכנסיים יעודיים
01/04/2020 | 08:48
1
40
אם יש לך מכנסים קצרים שמאפשרים דיווש חופשי ונוח אז אין שום סיבה לרכוש מכנסיים יעודיים. אבל אפשר לרכוש טייטס דקים, מסוג אלה שלובשים מתחת מכנסיים. הם בעלי אותו ריפוד כמו טיייטס של רוכבי כביש, אבל האריג דק יותר. 
כדאי לזכור שאת טייטס לובשים ישירות על הגוף, בלי תחתונים מתחת.
אם אתה רוצה להזמין מחו׳ל יש לא מעט אתרים שמתמחים באופניים. לא דווקא אמאזון. רובם מאפשרים משלוח לארץ, אבל לא בחינם...
חפש: 
Chain reaction cycles
Jenson USA
Bike24
Jessop 
The Bike Nashbar
Race-Pace Bicycles
לצפיה ב-'אכן אתרים טובים ראיתי כבר כמה מהם. תודה איש'
אכן אתרים טובים ראיתי כבר כמה מהם. תודה איש
01/04/2020 | 14:29
9
לצפיה ב-'אופניים לילדה בת 9.5 גובה 148ס"מ (קצת גבוהה)'
אופניים לילדה בת 9.5 גובה 148ס"מ (קצת גבוהה)
16/03/2020 | 20:37
3
26
למדה לרכב לא מזמן, התנסתה באופניים ללא הילוכים
והיום ניסתה אופני הילוכים (צמיגים 24, לא יודע מידת השילדה) אבל האופניים קטנים עבורה שכן הרגל כמעט פוגעת בכידון (לא ניתן להגביה את הכידון)

מעבר לכך שהכי טוב זה לגשת לחנות ולבדוק התאמה, איזו מידת אופניים עשויה להתאים לה לשנתיים שלוש הבאות. - מה שנקרא, אופני הרים לרכיבה בסביבה הקרובה... 

אני מנסה לבדוק מחירים באינטרנט (לבחון דגמים) וחסרה לי המידה שהיא צריכה.
אח"כ כשאבין מה האופציות המוצעות, אגש לחנות או אבדוק יד 2.
לצפיה ב-'התנצלות על התגובה המאוחרת'
התנצלות על התגובה המאוחרת
19/03/2020 | 08:39
2
99
יכול מאד להיות שהבעיה אינה כידון נמוך אלא אוכף נמוך. נסה להגביה את האוכף.
חפש אופניים במידה 15 או ״small" בתור התחלה.
אגב, אולי כדאי לחפש דווקא אופניים בעלות גלגל 26 ובעלות ״רמה״ (צינור עליון) נמוכה שיאפשרו מקום לגדול. אם האופניים אמורות לשרת את הילדה שנתיים או שלוש הלאה, ויש סיבות לצפות שילדה שהיא קצת גבוהה היום תהיה קצת יותר גבוהה בעוד שנתיים או שלוש - עדיף לכוון ישר גבוה...
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
20/03/2020 | 16:36
1
17
האוכף דווקא בסדר, גבוה, כך שבזמן דיווש הרגל כמעט ישרה.
את הכידון אי אפשר להגביה.
האופניים הם אופני אופני הרים זנב קשיח (לא ממותגות) שילדת אלומיניום וצמיגי 26.
הן היו שייכות לבן, ונרכשו עבורו כשהוא היה בן 8 בערך...

כנראה שהשילדה קטנה.
בנתיים הבת מסתדרת איתן, אתן לה לצבור ביטחון ולהתרגל לרכיבה על אופני הילוכים, ומעצור יד.

האם לדעתך יתאימו לה יותר אופניים היברידיים, בעיקר לנסיעות במדרכה, מגרשים ופחות שטח...
ראיתי שלאופניים היברידיים יש פחות הילוכים, רק קסטה אחורית...

כרגע,היא מתלהבת יותר מאופני הרים, יותר הילוכים, יותר מרשימות וקשוחות...
לצפיה ב-'מה מתאים לה אני מניח שאתה תדע יותר טוב ממני'
מה מתאים לה אני מניח שאתה תדע יותר טוב ממני
22/03/2020 | 07:18
16
נקודה לזכות אופני ההרים היא שאפשר להשתמש בהם גם לרכיבה על מדרכות בעוד באופניים היברידיות לא ממש מתאים להשתמש בשטח. אם הילדה תרצה לצאת (אולי עם אבא?) לטיולי אופניים בשטח - אופני ״הרים״ יתאימו יותר למטרה.
לצפיה ב-'צמיגי 29 אינץ' טיוב-לס. האם אפשר להתקין וונטיל רכב'
צמיגי 29 אינץ' טיוב-לס. האם אפשר להתקין וונטיל רכב
08/03/2020 | 18:02
3
49
במקום וונטיל צרפתי מייגע.

אני מדגיש שזה טיוב-לס כלומר יש נוזל ''דבק'' בתוך הטיוב-לס שמונע זליגת אויר בין הג'נט לצמיג ו/או בין הוונטיל לג'נט.
האם וונטיל רכב יכול לתפקד או שרק וונטיל צרפתי בתנאי טיוב-לס?
לצפיה ב-'זה תלוי בחישוק ותצטרך כמובן גם ונטיל מתאים'
זה תלוי בחישוק ותצטרך כמובן גם ונטיל מתאים
08/03/2020 | 20:57
2
37
חישוקי טיובלס מגיעים בדרך כלל מצויידים בחור המותאם לוונטיל פרסטה (״צרפתי״) ויש מבחר נאה של וונטילים מתאימים שקל להרכיבם בחישוק ולבצע איטום סביב הוונטיל שימנע בריחת אויר (וחומר ואטימה) החוצה מסביב לוונטיל, וגם לחלל שבין דפנות החישוק הפנימית והחיצונית (בחישוק כפול דופן).
בהנחה שהחישוק שלך ברוחב פנימי שמאפשר הרחבת החור לוונטיל שרדר (״גרמני״ או ״אוטו״) תוכל לאלתר איטום באמצעות פנימית.
1. מרחיבים את החור באמצעות מקדח לרוחב 8 מ׳מ שמאפשר הכנסת וונטיל שרדר.
2. לוקחים פנימית במידה קטנה לעומת החישוק (לחישוק 29 - קח פנימית 27.5 או 26) וגזור סביב-סביב מהחלק הפנימי, זה שאמור לגעת בחישוק, טבעת ברוחב של בערך ס׳מ או שניים יותר מרוחב החישוק - שכוללת בתוכה גם את הוונטיל. 
3. מכניסים את הוונטיל לחור בחישוק, עוטפים את החישוק ברצועת הפנימית כך שהיא מחזיקה את הוונטיל במקום.
4. מלבישים את הצמיג ודוחפים את רצועת הפנימית שעוטפת את החישוק כך שקצותיה נמצאים בתוך הצמיג ולא בין הצמיג לחישוק.
 5. ממלאים את הצמיג בחומר איטום (אפשר דרך הוונטיל, או עם קצת אקרובטיקה - להשאיר חלק מהצמיג מחוץ לחישוק ולשפוך את חומר האיטום דרכו).
6. מנפחים ורוכבים.

השיטה הזו טובה גם עבור חישוקים שאינם מיועדים לטיובלס. גזרת הפנימית אוטמת את החישוק. יש גם רצועות כאלו מותאמות לחישוקים שונים. בדוק את Stan's No-Tubes.

אם תמצא וונטיל שרדר שניתן להבריגו לחישוק כמו וונטיל פרסטה טיובלס - ובאם יש לך חישוק טיובלס- תוכל לחסוך את סיפור הפנימית. לא מכיר וונטילים כאלה לאופניים, והוונטילים שמיועדים לגלגלי רכב גדולים מדי ולא מתאימים לחישוק אופניים (מלבד, אולי, חישוקים רחבים במיוחד).
לצפיה ב-'הופה - תראה מה שמצאתי...'
הופה - תראה מה שמצאתי...
08/03/2020 | 21:04
1
54

היבואן לארץ הוא ״שופ@הרים״ אבל תוכל גם להזמין ישירות מחו׳ל.
לצפיה ב-''
08/03/2020 | 23:20
6
לצפיה ב-'בליד לפרומקס דיסייפר'
בליד לפרומקס דיסייפר
01/03/2020 | 11:21
2
41
חזרתי אחרי שנים ארוכות - שלום לנמצאים.
יש למישהו נסיון? בבואי להחליף רפידות מסתבר שהפיסטונים כ"כ פנימה (אחד כלפי השני) מבלי יכולת לדחוף אותם החוצה עד כדי כך שהרפידות החדשות אפילו לא נכנסות...
נוהל לניקוז נוזל בלימה ללא בליד גם יתקבל בברכה...

צחE
לצפיה ב-'למה בליד?'
למה בליד?
01/03/2020 | 17:53
1
36
מברג שטוח יעשה את העבודה. דוחפים בין שתי הבוכנות ובהדרגה מרחיקים אותן זו מזו. 
בליד נועד לנקז בועת אוויר שנכנסו למערכת. 
לצפיה ב-'כפי שכתבתי...'
כפי שכתבתי...
02/03/2020 | 12:12
28
יש יותר מדי נוזל בלימה במערכת ולכן אי אפשר לבצע את מה שאתה מתאר. בינתיים כבר הסתדרתי...
למעוניינים -
פותחים את בורג הניקוז בידית (לא את מכסה ה reservior) כאשר הוא ממוקם ככל האפשר בשיא הגובה (אני לא הוצאתי אותו לגמרי).
מסירים את הרפידות ומבצעים דחיפה של הפיסטונים באמצעות מברג שטוח עד שהם בקו אחד עם גוף הקליפר כפי שצריך להיות (אצלי בלטו מאוד ממישור זה). סופגים את הנוזל שמתנקז דרך החרך בבורג הפתוח. סוגרים הבורג ומחזירים הידית למצבה הטבעי. מתקינים הרפידות ונוסעים לשלום...

תודה ויום בוחר שמח

צחE
לצפיה ב-'שפיץ שבור'
שפיץ שבור
27/01/2020 | 23:15
2
47
יש לי אופני הרים טרק ישנים 26" עם מעצורי V.  בצד השמאלי של הגלגל האחורי נשבר שפיץ.  הגלגל (שהחלפתי לפני הרבה שנים) היה זול 250/300 ש"ח.  אני אוהב לעבוד על האופניים  אבל אין לי נסיון מעשי בכיוון גלגלים (יש סרטונים ביו טיוב),  הבנתי שלא כ"כ קל להשיג שפיץ באורך הנכון ...האם בכלל כדאי לתקן או עדיף להחליף את כל הגלגל?  
לצפיה ב-'קח את הגלגל לחנות ובקש שפיץ באורך ובעובי המתאימים'
קח את הגלגל לחנות ובקש שפיץ באורך ובעובי המתאימים
29/01/2020 | 21:28
38
שפיץ פשוט עולה 10-20. אם יש לך אולר כלים טוב יכול להיות שיש בו מפתח מתאים. וודא שהניפל במקומו ושלם..
לצפיה ב-'אם אתה אוהב את האתגר - ״לך על זה״'
אם אתה אוהב את האתגר - ״לך על זה״
02/02/2020 | 13:58
42
שפיצים באורך הנכון לא תהיה בעיה גדולה להשיג. אם לא בחנות אז באינטרנט.
מה שתצטרך זה מפתח שפיצים באורך הנכון, ורצוי בהזדמנות זו להחליף גם ניפל.

גלגל חדש? אפשרות. אפשר גם יד שניה. 26״ נמכרים במחירי מציאה בשווקי היד השניה.
לצפיה ב-'גוגל מפות מציג מסלול דרך כבש מהיר'
גוגל מפות מציג מסלול דרך כבש מהיר
07/01/2020 | 20:14
11
105
חיפשתי מסלול אופניים מכפר מלל לצומת הסירה.
למרות שסימני בגוגל מפות אופניים קיבלתי מסלול דרך כביש 531(כביש מהיר שאסור לנסוע בו באופניים).

מדוע? האם יש דרך אחרת לברר מסלול אופניים מנקודה לנקודה?

תודה.
לצפיה ב-'אם אנסה להיכנס לרגע לראש של מפתח בגוגל...'
אם אנסה להיכנס לרגע לראש של מפתח בגוגל...
11/01/2020 | 20:53
2
58
מאחר ואין בישראל שבילי אופניים שמכסים את כל הארץ הוא שולח אותך לכביש במקומות בהם אין שביל אופנים.
ככל הנראה האינפורמציה בידיו לגבי כבישים מהירים לא מלאה. 
לצפיה ב-'מה עושים לגבי זה?'
מה עושים לגבי זה?
08/03/2020 | 20:21
1
12
בפרט שהמשטרה עוצרת רוכבי אופניים בכבישים מהירים כאשר אין אלטרנטיבה.

למשל: מה הדרך לרכיבה מירושלים לת''א?
לצפיה ב-'מקימים סטרטאפ או מיזם חברתי'
מקימים סטרטאפ או מיזם חברתי
09/03/2020 | 16:27
2
לצפיה ב-'גם אני חיפשתי ולא מצאתי...'
גם אני חיפשתי ולא מצאתי...
11/01/2020 | 23:14
7
39
אולי בגלל שאין מספיק שיתופים?

מכפר מלל דרך רח' שרת לגבעת חן,
משם יש לך שביל מקביל ל-531 שמגיע עד שכ' שביב (יד התשעה) בהרצליה,
משם אתה יוצא לבריגדה - ויש לך שביל אופניים עד הסירה (דרך ז'בוטינסקי)
לצפיה ב-'ואם אני רוצה מכפר סבא למחלף הסירה?'
ואם אני רוצה מכפר סבא למחלף הסירה?
12/01/2020 | 07:23
6
31
האם תוכל לאמר לי מסלול? שוב,לא הצלחתי למצוא.
אגב כמה זמן מסלול כזה(כפ"ס-הסירה) אמור לקחת?
תודה
לצפיה ב-'תלוי מאיפה בכפ"ס'
תלוי מאיפה בכפ"ס
12/01/2020 | 10:58
5
36
מהאיזור הדרומי (מרכז העיר) הייתי עושה את אותו מסלול
דרך כפר מלל - גבעת חן - שביל מקביל ל-531 - בריגדה/בגין - ז'בוטינסקי - שבעת הכוכבים - הסירה.

מהחלק הצפוני יותר אפשר לעבור את כביש 4 במחלף רעננה צפון
(יש מעבר בטוח למיטב זכרוני. מזמן לא עברתי שם)
ואז דרך רעננה - ויצמן - דרך ירושלים - ומשם כמו במסלול הקודם עד לסירה.

לפי גוגל מאפס מבי"ח מאיר לסירה דרך ויצמן -  13 ק"מ = 50 דקות
תלוי בקצב הרכיבה שלך. לדעתי אפשר גם בפחות זמן.
לצפיה ב-'לא כ"כ הבנתי את הכיון'
לא כ"כ הבנתי את הכיון
12/01/2020 | 16:52
4
25
נגיד מתחנה מרכזית בכפ"ס.
איך המסלול בבקשה? משם לכפר מלל? איך?
אם תוכל וזורם לך אשמח לציור המסלול בגוגל מאפס
אגב, זה מסלול מישורי ? יחסית קל?
לצפיה ב-'מישורי וקל. הכל סלול חוץ מהשביל המקביל ל-531'
מישורי וקל. הכל סלול חוץ מהשביל המקביל ל-531
12/01/2020 | 20:42
3
56
שהוא דרך לבנה כבושה עבירה לכל רכב בעקרון.
במה שסימנתי בכחול - פשוט תמצא את הדרך הנוחה בבין כפ"ס להוד השרון,
אני לא מכיר את הרחובות ושבילי האופניים אם ישנם בכלל.

תגיע לרחוב שרת בהוד השרון, בהמשכו יש מעבר לגבעת חן,
ומכיכר הכניסה/יציאה של גבעת חן תפנה שמאלה-מערבה לדרך העפר המקבילה לכביש 531,
אתה יוצא בשכונת יד התשעה בהרצליה, חוצה את השכונה וממשיך מערבה על רח' הבריגדה,
אחרי תחנת סונול תפנה לז'בוטינסקי עד הסוף, וימינה למחלף הסירה.

*אם בא לך קצת (הרבה) בוץ - בגבעת חן אתה יכול לקצר קצת דרך שבילי השדות.
לצפיה ב-'תיקון קטן לסוף המסלול'
תיקון קטן לסוף המסלול
12/01/2020 | 20:57
2
42
כשתגיע לשבעת הכוכבים תמשיך ישר לכיוון הרכבת
ותחצה שם את האיילון על הגשר. יותר בטוח.
אחרי הגשר שמאלה - יש לך שביל אופניים עד המחלף
לצפיה ב-'לא יותר מהיר דרך גבעת חן והרצליה?'
לא יותר מהיר דרך גבעת חן והרצליה?
13/01/2020 | 00:13
1
22
במקום לעלות למעלה ל 531 ו 541 ולחזור למטה?.נראה כמו עיקוף רציני....
לצפיה ב-'יותר קצר, כן. לא יותר מהיר לדעתי'
יותר קצר, כן. לא יותר מהיר לדעתי
13/01/2020 | 10:07
33
יש הרבה בוץ עכשיו בשבילים של גבעת חן עד נוה עמל בהרצליה,
גם צריך להכיר את מבוך השבילים הזה. קל להתברבר שם.

וגם זה מאלץ אותך למדרכות (אסור) ו/או כביש (מסוכן)
עד לשבעת הכוכבים (דרך ארלוזורוב והרב קוק), וגם פה - מבוך רחובות מעצבן.
אני מעדיף שבילי אופניים מסודרים בתחום העירוני.

קח לך איזה שבת או כמה שעות פנויות, תעשה 'פתיחת ציר'...
תתור את השטח ותתפור לך מסלול מתאים
לצפיה ב-'איזה מידת צמיג תתאים לי?'
איזה מידת צמיג תתאים לי?
25/12/2019 | 16:15
4
72
שלום, האופניים שלי MERIDA BIG 9 40. איך אני יכול לדעת מה מידת הצמיג המדויקת עבורי. מלבד הקוטר (29") יש מידות רוחב (?) 2.0, 2.1, 2.2 וכו' האם יש על הג'אנט איזה כיתוב?
תודה.
הבעיה שלי שהצמיג הישן מחליק על הג'אנט, שחותך את בסיס זרבובית הונטיל.
תודה
לצפיה ב-'על הצמיג עצמו כתובה המידה'
על הצמיג עצמו כתובה המידה
25/12/2019 | 19:32
2
44
לי יש את הביג9 3000 עם צמיגים 29 2.2 במקור,
עכשיו הזמנתי צמיגים חדשים במידה 2.0.
הג'אנט מתאים לכמה מידות רוחב למיטב ידיעתי
לצפיה ב-'מה אומרת המידה 2.2? '
מה אומרת המידה 2.2?
26/12/2019 | 07:18
1
33
רוחב שפתי הצמיג שיושב בתוך הג'אנט, או שרוחבו המירבי של הצמיג המנופח?
לצפיה ב-'"2.2 = רוחב הצמיג המנופח באינץ'. כ-5.5 ס"מ'
"2.2 = רוחב הצמיג המנופח באינץ'. כ-5.5 ס"מ
26/12/2019 | 12:55
31
לגבי רוחב הג'אנט - אני לא ממש יודע. נראה לי כמו "1,

אבל בטח למבינים יותר כאן יהיה מה להוסיף בנושא
לצפיה ב-'רוחב צמיג'
רוחב צמיג
26/12/2019 | 15:11
42
בחירת צמיג תלויה בסגנון הרכיבה, משקל הרוכב, אופי הקרקע.

רוחב השפתיים הפנימיות של החישוק הוא גורם משני בחשיבותו, אם כי שפתיים צרות מאד (פחות מ-20 מ׳מ) עלולות לא להתאים לצמיגים רחבים (2.3 ומעלה) ולהיפך - חישוקים רחבים (30 מ׳מ ויותר) עלולים לא להתאים לצמיגים צרים (2.0 ואילו פחות).
כשאני כותב ״לא יתאימו״ אין זה אומר שלא ניתן יהיה להתקין את הצמיג על החישוק, אבל שטח המגע של הצמיג עם הקרקע נגזר, בין השאר, מרוחב החישוק. צמיג רחב על חישוק צר מקטין את שטח המגע של פני הצמיג עם הקרקע ומאבד מהיתרון של הצמיג הרחב.

המפרט של חברת מרידה מצייין שהחישוקים שמגיעים עם האופניים הם בעלי רוחב פנימי של 17 מ׳מ, ומכאן שמומלץ להשתמש בצמיגים ברוחב שלא יעלה על 2.25״.

גורם נוסף שמשפיע על רוחב הצמיג המירבי הניתן לשימוש הוא המרווח שבין הצמיג לשלדה בנקודות החיבור שלה לצינור האוכף. לא מצאתי איזכור למגבלה שכזו באתר היצרון אבל אפשר גם לראות בעיניים עד כמה קרוב הצמיג לצינור האוכך או לתומכות האוכף/שרשרת. צריך לקחת בחשבון שרצוי להשאיר כמה מ׳מ כדי לאפשר ניקוי בוץ יעיל.

באשר לבחירת הצמיג המתאים לך:
צמיג צר שמנופח ללחץ אוויר גבוה יפחית את ההתנגדות לגלגול ויאפשר לרכוב מהר יותר ולבזבז פחות אנרגיה בעליות. מצד שני - לצמיג צר בלחץ אוויר גבוה יש שטח מגע קטן עם הקרקע מה שעלול להקשות בסיטואציות בהן נדרשת אחיזה טובה (פניות, עצירות, טיפוס בשטח דרדרתי).
מצד שני - צמיג רחב שמנופח בלחץ נמוך יותר - ישפר את האחיזה, אבל יצריך יותר כוח בדיווש ויתנגד יותר לגלגול.  צמיג כזה גם ישכך במעט את תלאות הדרך יעוברות מהשלדה אל הידיים והאחוריים שלך.

אלמנט נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא פני השטח של הצמיג - גודל הקוביות, סידור הקוביות והמרווח ביניהן. באופן כללי קוביות מרווחות ונמוכות יאפשרו ניקוי בוץ טוב, התנגדות נמוכה יחסית לגלגול והתנהגות טובה יותר בדרכים סלולות/כבישים. קוביות גבוהות וצפופות יתנו אחיזה טובה יותר בתנאי דרך משובשים ודרדרתיים, אבל צמיג כזה יהיה לרוב כבד יחסית ובעל התנגדות גבוהה לגלגול.
כמו כן - קוביות שמסודרות לאורך הצמיג - יהיו טובות לשמירה על קו הנסיעה לכן צמיגים כאלה מומלצים כקדמיים. צמיגים בהם הקוביות מסודרות לרוחב הצמיג - טובים להאצות ועצירות וכדאי להתקין אותם כצמיג אחורי.
יש כמובן צמיגים שמתאימים לכמה שימושים.

באשר להחלקת הצמיג על החישוק - וודא שאתה מנפח אוויר בלחץ מתאים. השתמש בפנימית שמיועדת לצמיג רחב יותר. תן נגיעה של מי סבון לשפת הצמיג לפני ההרכבה. כדאי גם לשקול מעבר למערכת טיובלס.

לצפיה ב-'פנס חדש באריזה Lezyne Macro Drive 1300Xl Polish/High Gloss'
פנס חדש באריזה Lezyne Macro Drive 1300Xl Polish/High Gloss
20/12/2019 | 19:12
1
61
פנס חדש באריזה סגורה, מעולם לא נפתח או היה בשימוש. 1300 לומן אמיתי דגם חדש. טעינת USB באריזה כל האביזרים לטעינה ולחיבור לאופניים. צבע כסוף-גוף אלומיניום ונגד מים.
400  ש"ח. הודעות בפרטי

לצפיה ב-'עדכון מחיר 370 שח'
עדכון מחיר 370 שח
22/02/2020 | 17:13
5
לצפיה ב-'אופנים משומשות עזרה '
אופנים משומשות עזרה
17/12/2019 | 13:36
4
146
חברים יש לי כמה זוגות אופנים ויעזור לי מאוד אם תוכלי לחוות את דעתכם כמה הם שוות היום (בהנחה והכל תקין קצת חלודה משימוש רגיל)  יש לי
1.ראלי שיכוך קדמי(פרסומת של חברת קוה קולה עליהם)
2. גמפ'י שיכוך מלא
3.קוברה שיכוך קמי
4.צ'לנג יגואר  שיכוך מלא
5.ראלי שיכוך חלקי
תודה לכל העוזרים

לצפיה ב-'אין לך איזה יהלום פה. מה שיתנו לך, תיקח'
אין לך איזה יהלום פה. מה שיתנו לך, תיקח
18/12/2019 | 07:47
2
121
אני לא הייתי לוקח גם בחינם. האופניים האלו כחדשים לא משהו, אז אם צריך להשקיע כסף בחלקים שצריך להחליף ולתקן באופניים ישנים מוזנחים..
לצפיה ב-'תודה חברים אבל....'
תודה חברים אבל....
18/12/2019 | 19:11
1
92
גם לא הראלי? אותי למדו בתור ילד שראלי זה כמו הרולסרוס של האופניים... (אז אמרו?!)
לצפיה ב-'נו מילא... לא ממש רולס רויס'
נו מילא... לא ממש רולס רויס
20/12/2019 | 12:05
83
מכל האופניים שציינת זה הזוג היחידי שמגיע מ״מותג״ ולא סתם אופני מדבקה. אבל...
אופני 26 זה ״פאסה״ ושווי השוק של זוג משומש ששכב הרבה זמן ללא שימוש - יהיה נמוך מאד. עלות ההשמשה תהיה גבוהה מעלות הרכישה.

להערכתי המעשה הנכון יהיה לתרום את האופניים לעמותה שמסייעת למשפחות נזקקות. וזאת בתקווה שהם ימצאו מכונאי שיתנדב להשמיש את האופניים ולהביאם למצב רכיבה.
לצפיה ב-'ראלי 200-250, השאר 100-150. '
ראלי 200-250, השאר 100-150.
31/12/2019 | 13:29
37
לצפיה ב-'נוזל נגד תקרים - צריך הסבר ואיפה לקנות?'
נוזל נגד תקרים - צריך הסבר ואיפה לקנות?
16/12/2019 | 09:53
6
62
אני יודע שיש פנימיות שנמכרות כשהן כבר מלאות בזה. למעשה, באחת הפנימיות באופניים שיש לי כרגע יש כבר את החומר הזה. "מכרו" לי אותה בחנות האופניים ואני לא מצטער. (קוצים קטנים בצמיגים היו עושים לי את המוות ועכשיו, כבר יותר מ-6 חודשים לא היה לי פנצ'ר (אני רוכב כל יום בכל מיני תנאי שטח). להגיד ש-"אין פנצ'ר" זה, כנראה, לא מדוייק. אני מוכן להתערב שישנם לפחות מספר קוצים שתקועים לי כרגע בפנימית הזאת אבל הנוזל הזה שיש בפנים סותם את החורים.

אני עומד לקבל אופניים 4.0 על 26. לא מאמין שאוכל להשיג בארץ (או להביא מחו"ל) פנימיות בגודל הזה עם הנוזל הזה כבר בפנים. לכן, אצטרך לעשות את פעולת המילוי בכוחות עצמי.

יש את המוצר הזה:

ואז יש אותו באיביי:

החומר עצמו זה לא מספיק. צריך מזרק, צינור, מפתח מיוחד לפרק את הפטמה (שרדר)... בקיצור, זה קצת סיפור אבל אין לי ברירה, אני חייב להכנס לזה. משלוח לארץ של הליטר ההוא יוצא כ-150 ש"ח.. אני לא מופתע אבל כאילו WTF?..
חייב להיות לזה פתרון אחר. ראיתי מוצר דומה בארץ שמוגדר כ"מתקן פנצ'רים". לצערי, לא יכול למצוא את הקישור. המחיר שם היה "שפוי" אבל לא נראה לי שזה בשבילי. אני צריך "אמצעי מניעה", משהו שמתחיל לפעול ברגע שמתחילה זליגה של אוויר, לא משהו ששופכים לתוך הגלגל כשכל האוויר כבר ירד.

עכשיו לשאלות הטכניות:

כמה זמן דבר כזה "מחזיק"? כשאני מחליף צמיגים אני גם מחליף את הפנימיות (מנצל את הזדמנות) וזה משהו כמו אחת לשנה אבל עם פנימיות 4.0 על 26 שאני כל פעם אזמין מחו"ל זה יהיה יקר ולא רצוי. אני צריך לדעת כמה זמן החומר הזה ממשיך להיות שווה משהו. הרי מוסיפים אוויר לגלגל מדי פעם אפילו שאין פנצ'ר, ז"א נוסף לשם חמצן טרי שאמור לעשות משהו לנוזל הזה. באיזה שלב הוא "מתייבש" או מפסיק להוות "דבק לסתימות"? מה שמביא אותי לשאלה הבאה.

אני נוהג להוריד קצת אוויר מהגלגלים כשאני מגיע לשטח ולנפח חזרה כשאני עולה שוב על הכביש. ניסיתי לעשות את זה כשיש לי את החומר הזה בפנימית ומן הסתם, ביחד עם האוויר יצא לי משם קצת מהנוזל. (זה נמרח לי על האצבעות, החומר הזה מסוכן?). קשה לי להאמין שהחומר עצמו לא מושפע מתחלופה מתמדת של אוויר שהוא בא עמו במגע, או שאני טועה?

איזו כמות כדאי בכלל להביא? בוידאו הם מדברים על 60 מ"ל לגלגל אבל לגלגלים שיהיו לי זה אמור להיות לפחות כפול מזה.
שווה להביא כמות במכה או שזה בעיה? אני לא חנות אופניים ואני הולך למלא רק את הגלגלים באופניים שלי. נגיד שהבאתי ליטר, לקחתי משם רבע מהכמות, זה יכול לשבת על המדף עד לפעם הבאה שאני אצטרך למלא, נגיד שנה? כל פעם שלוקחים חומר מהבקבוק, במקומו נכנס אוויר (שכולל חמצן), מה זה עושה לחיי המדף? אפשר להכניס את זה למקרר? או אולי כדאי להקפיא?
עד כמה החומר הזה מסוכן? ראיתי כאלה שמפרסמים "ללא אמוניה". ז"א שאצל כל האחרים זה עם אמוניה? זה בהחלט הדליק אצלי נורה אדומה.

טוב, זה בערך הכל. מאוד אשמח להכוונה: מה לקנות, איפה לקנות, מה לעשות, איך לעשות, מה לא לעשות. סליחה שחפרתי אבל זהו נושא קצת מורכב. אולי יש בלוג שיענה לי על כל השאלות? (אני קורא אנגלית).

תודה!
לצפיה ב-'בארץ נפוצים שני נוזלים'
בארץ נפוצים שני נוזלים
18/12/2019 | 14:38
5
63
הנוזל של ״סטאנ׳ז״ והחיקוי הישראלי של ״ג׳ו״.
Stan's ו- Joe's.
שניהם טובים.
יש גם נוזלים של ״סליים״ ויש גם אפשרות להכין את החומר הזה באופן עצמאי מקצת BG-Bond וצמר סלעים קצוץ שמעורבבים יחד.
בחנות Shop@harim תוכל למצוא את החומר של סטאנ׳ז ואת החומר של ג׳ו תוכל למצוא כמעט בכל חנות אופניים.

באשר לאופניים העתידים - בחן אם החישוקים הם טיובלס - אם כן - יכול להיות שעדיף לך להזדכות לגמרי על הפנימיות ולעבור למערכת טיובלס. אותו נוזל - פשוט ממלאים ישר לצמיג בלי פנימית.

כמה זמן זה מחזיק? תלוי במספר הפנצ׳רים. אם הפנצ׳ר מספיק גדול - בורח קצת חומר בזמן האטימה. פעם בשלושה-ארבעה חודשים זה פרק זמן סביר למילוי מחדש אלא אם כן הפנימית לא נאטמת כבר לפני כן.

החומר עצמו לא רעיל למגע. לטקס ולפעמים קצת אמוניה. הריח לא נעים אבל אין סכנה. אמוניה זה חומר שלא כדאי לשתות אבל בריכוזים שהוא מופיע בחומר הזה הוא לא מסוכן למגע. לשטוף את הידים במים וסבון בתום העבודה מספיק לגמרי.

על מנת למנוע בריחה של החומר בזמן ניפוח/ריקון הצמיג - כדאי למקם את הוונטיל בסביבות השעה 4-5 (או 7-8) ולתת לו לעמוד שם חצי דקה לפני שמוציאים או ממלאים אוויר - זה מאפשר לנוזל שאולי היה בצינור הוונטיל להתנקז לחלל הפנימית. אם בורחות כמה טיפות לא קרה כלום, אבל קח בחשבון שהנוזל שעבר דרך הוונטיל בטח השאיר קצת שאריות על ליבת הוונטיל וזה עלול לגרום לסתימות בהמשך. כדאי להחזיק בבית כמה ליבות חלופיות.

אני מסכים שלצמיג רחב כדאי למלא קצת יותר חומר. החומר נמכר בבקבוקים של 250 גרם, 500 גרם וליטר. יש לו חיי מדף די ארוכים כך שלא צריכה להיות לך בעיה לקנות בקבוק של ליטר. זה יותר כלכלי. אם אתה לא יבבן משקל - תוכל למלא הרבה חומר. זה יגדיל את המשקל אבל יאפשר לך לשרוד יותר זמן בין מילויים חוזרים.

אין צורך לקרר או להקפיא, רק לסגור את הפקק היטב. אצלי זה יושב במחסן בחום הקיץ ושורד היטב. האפקטיביות של החומר דווקא יורדת בקור, וקיפאון גורם להתגבשות של כדוריות ולנזק בלתי הפיך לחומר. יש ל-Stan's חומר בדרוג גבוה יותר שנקרא Race Sealant שגם יודע לסתום חורים גדולים יותר וגם עמיד בטמפרטורות נמוכות.

עניין האמוניה - עשוי להשפיע על סוגים שונים של גומי. יש סוגי גומי שהאמוניה גורמת להם להתפוררות איטית. חומר ללא אמוניה עדיף אלא אם כן אתה יודע בוודאות שהצמיג שלך לא רגיש לאמוניה.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
20/12/2019 | 06:57
4
37
לא חשבתי שאזכה לתגובה כה מפורטת. תודה, גבר!
באמת עזרת לי, רק להבהיר משהו. אני לא הולך להיות עם טיובלס גם בעתיד הרחוק. אז אצלי הנוזל תמיד יבוא במגע עם הגומי של הפנימית. כשיהיה לי פנצ'ר אז, מן הסתם, יחלחל טיפה מהחומר מחוץ לפנימית ויגע גם בצמיג אבל לא נראה לי שכמות כזאת של אמוניה תוכל לעשות משהו לא טוב לצמיג, אלא אם כן תגיד שזה לא ככה.

ב-שופ הרים ראיתי שהחומר של STANS לא קיים במלאי, אז מצאתי את זה:

כנראה, אזמין מהם. יש להם גם מוצר דומה "ללא אמוניה", קצת יותר יקר אבל אני מתלבט לא בגלל המחיר. נראה לי שאמוניה זהו חומר פעיל וחשוב בנוסחא של הנוזל הזה. אם האמוניה לא תוכל לי את הפנימית, נראה לי שאני דווקא אעדיף את הגרסא ה-"יותר רעילה". (אשמח לתגובה).

לגבי הכלים - מצאתי הכל באיביי ובזול, רק באסה שכל המזרקים שם הם קטנים (60ML), אצטרך למלא כל גלגל בשתי נגלות. לא נורא, זה לא משהו שאני צריך לעשות מדי יום. אני אזמין גם את "האפליקטור" מ-GBIKES. לא ברור כמה נוזל נכנס אבל אני אבדוק אותו, כולה 13 שקל, אולי יהיה לי נוח יותר להשתמש בזה במקום המזרק.

שוב תודה, ואם יש לך או למישהו אחר מה להוסיף - אני עדיין פה.
לצפיה ב-'אתה בכיוון נכון'
אתה בכיוון נכון
20/12/2019 | 12:01
3
39
לא בטוח שנכון להיות נחרץ כל כך בעניין הטיובלס. מי שניסה כמעט אף פעם לא חזר אחורה לפנימיות. אבל זה בסדר גמור להתחיל עם עם ולהמשיך בלי...

אם אכן אתה משתמש בפנימיות אז כנראה שלא באמת משנה אם תשתמש בחומר זה או אחר.

קח בחשבון שאם תרצה לתקן פנצ׳ר בפנימית עם חומר - (ולפעמים צריך...) זה לא משהו שקל לעשות בשטח משום שהחומר שדלף החוצה יקשה על הדבקות המדבקה. במקרה של טיובלס - מה שלא נאטם בשטח בעצמו - אוטמים עם ״תולעת״. אני מחזיק בתיק אוכף דרך קבע כמה ״תולעים״ ודקר שמשמש לדחיפתן לצמיג... וגם פנימית עם ג׳יפה למקרה ששום דבר אחר לא מצליח לעבוד.

מזרק פשוט 60 מ׳ל יעשה את העבודה. במילוי הראשוני תעשה שלוש ״נגלות״ ואחר כך כל כמה שבועות מזרק תגבור.
לצפיה ב-'אז - זהו'
אז - זהו
21/12/2019 | 03:27
2
34
קיבלתי מענה על כל השאלות, שוב תודה.
ראיתי פעם וידאו איך מתקנים פנצ'ר באוטו עם תולעת, אז ככה שאני יודע על מה אתה מדבר. עדיין, אני לא רואה את עצמי עם טיובלס.
ולא, אני לא הולך להדביק חורים בפנימיות שלי בשטח. תאמין או לא אבל כשאני יודע שאני נכנס עמוק לשטח אז אני פשוט לוקח איתי פנימית חדשה ספייר. ותמיד יש איתי את כל הכלים לעשות את התיקון ואפילו חתיכה של ברזנט לבצע עליו את העבודה (כדי שלא יכנס חול, אבנים או זבל אחר בין הצמיג לפנימית). היו לי כבר כמה פנצ'רים רחוק מהבית ועדיין לא הגעתי למצב שאני חייב לתקן את זה בשטח, אפילו שהיה לי את כל האמצעים. פנצ'רים באופניים זה בדרך כלל לא משהו קריטי. האוויר בורח אבל לוקח לו זמן. מקרה הכי גרוע שהיה לי זה שהייתי צריך לעצור כל 10 דקות ולנפח את הגלגל מחדש. היה עדיף (וגם יותר מהר) מאשר לפרוס את הברזנט על החול ולהתחיל לעשות "ניתוח" לאופניים בתנאי שטח.
90 אחוז מהמקרים שהיה לי "פנצ'ר" זה אומר שהאוויר יורד לרמה שכבר אי אפשר לרכב בתוך פרק זמן של שעה ואף מספר שעות. אצלי זה כמעט תמיד בגלל קוצים קטנים ומעצבנים שקשה לראות אותם בעין. כמובן שאפשר גם "לפתוח את הגלגל" עם סלע חד ששם שום נוזל ושום פנימית חדשה לא תעזור. אם החור ממש גדול צריך כבר להחליף (או לתקן) את הצמיג.
לצפיה ב-'פנימית ״ספר״ עם ג׳יפה תמיד בתיק האוכף'
פנימית ״ספר״ עם ג׳יפה תמיד בתיק האוכף
22/12/2019 | 14:35
1
33
ואם אתה לא רוצה את תוספת המשקל - מצמידים אותה עם ניילון נצמד או גומייה למוט האוכף. בכל רכיבה. תיקון בשטח גם אני לא עושה - רק החלפת פנימית, בתקווה שלא אזקק לפנימית נוספת.
גם מערכות טיובלס לא עמידות לחלוטין לפנצ׳רים. פנצ׳רים קטנים יסתמו מאליהם ולא תדע אפילו שהיו. פנצ׳רים גדולים יותר - תשמע את האויר יוצא וגם תקבל כמה ״שפריצים״ של החומר על הרגל עד שהחור יאטם. ולפעמים - כשמדובר בקרע רציני - אתה שומע בעבוע ותוך שניות הצמיג ריק. במקרה זה חוזרים הביתה על פנימית (עדיף להכניס משהו, חתיכת קרטון, בין הפנימית לחריץ בצמיג שלא תוציא החוצה בלון) ובבית מחליפים את הצמיג (לעיתים  אפשר להציל צמיג עם ״פטריה״).
לצפיה ב-'...'
...
22/12/2019 | 22:49
25
תודה על הטיפים.
להתחיל "להציל" צמיג קרוע שווה לי רק אם הוא ממש חדש, אבל אני תמיד קונה את הצמיגים הכי זולים.
אף פעם לא מצאתי את עצמי במצב שאני שוקל בכלל לתקן או לעשות איזשהו טיפול לצמיגים. אני פשוט שם חדשים.
ובכל ה-20 שנה שאני רוכב היו לי רק 2 או 3 קרעים רציניים בצמיג שבגללם הפנימית הייתה מתפנצ'רת. (עכשיו אני קצת דואג איך זה יהיה באופניים החדשות שלי (4 אינץ' רוחב)).

*אם מדובר בצמיג יקר, כדאי לשקול את כל האפשרויות לפני שפשוט משליכים אותו לפח ומוציאים המון כסף על אחד חדש.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ