לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'אוזניות /דיבורית לאופניים '
אוזניות /דיבורית לאופניים
21/02/2017 | 13:10
2
17
היי,
עם איזה אוזניות/דיבורית אתם רוכבים ?
האם שומעים את רעשי הרוח במהלך הרכיבה ?
מה מומלץ? 
תודה,
קובי 
לצפיה ב-'במהירויות שאני רוכב - אין שום סיכוי לשמוע משהו באוזנייה! '
במהירויות שאני רוכב - אין שום סיכוי לשמוע משהו באוזנייה!
21/02/2017 | 17:05
9
סתם
לצפיה ב-'Apple watch'
Apple watch
21/02/2017 | 21:52
3
בעבר רכבתי עם Jaybird עד שהיא מתה.

בגדול כל אזניה אלחוטית אטומה למים/זעה.

רכיבה עם אזניות מסוכנת. השימוש רק לקבלת שיחות תוך רכיבה. כאשר אני מקבל שיחה עכשיו אני עוצר ומדבר דרך הרמקול והמיקרופון בשעון.
לצפיה ב-'צריך המלצה לאופני הרים 20 אינץ איכותיתות'
צריך המלצה לאופני הרים 20 אינץ איכותיתות
21/02/2017 | 19:31
4
רוצה לקנות לילדה שמאד אוהבת לרכב אופני הרים 20 אינץ איכותיות
השאיפה היא שניתן יהיה בעתיד להעביר אותם לצאצאים הבאים
האופניים מיועדים לרכיבה רגועה על אספלט ועל כורכר
בתאוריה אין הגבלת תקציב אבל חבל לי לזרוק כסף אם אין לזה הצדקה אמיתית
שמתי עין על 3 דגמים שהם ה-high end
Specialized Hotrock 6 Speed
TREK PRECALIBER 20 6S BOYS 2016
Scott Voltage\Scale JR 20
האם יש באמת הצדקה למחיר?
האם יש משהו במחיר נמוך יותר שנותן ביצועים טובים ושורדים מספר שנים.
תודה
לצפיה ב-'צמיג רחב לשלדת כביש/עיר, אפשרי?'
צמיג רחב לשלדת כביש/עיר, אפשרי?
20/02/2017 | 00:23
6
55
עד כמה, אם בכלל, ניתן להכניס למזלג כביש קשיח צמיג רחב יותר מצמיג כביש דק?
האם יש אפשרות לחישוק רחב יותר?

ובנוסף,
האם ניתן להחליף למזלג קדמי קומפלט של GT אוולאנש 26 וחישוק 26 כלשהו שייכנס מאחור?

המידה המקורית היא 700X27 
האופנים Iron Horse מדגם Transit 1.0

תודה לעונים

לצפיה ב-'תיקון - המידה המקורית 700X28'
תיקון - המידה המקורית 700X28
20/02/2017 | 12:49
4
19
סליחה ותודה למי שיודע ויוכל להשיב  
לצפיה ב-'נראה כמו Cyclocross, לדעתי תוכל לשים 700x38'
נראה כמו Cyclocross, לדעתי תוכל לשים 700x38
20/02/2017 | 20:11
3
23
לפי הנתונים נראה שהמקסימום שתוכל לדחוף שם זה 700x38, אך אל דאגה צמיגים אלו יאפשרו לך לרכב בכל שביל.
זה לא צמיגי כביש שמתפנצ'רים מכל אבן.

אין רווח של ממש מהתקנת חישוקי 26 מאחר והרוחב המקסימלי של צמיגים לא ישתנה - זה ישאר 38 כי זה תלוי בשלדה, לא בחישוק.

חוץ מזה התקנת חישוק 26 אפשרית מבלי להחליף את המזלג, אם כי לדעתי זה Downgrade (שנמוך) משמעותי לעומת החישוקים בגודל המקורי.

לסיכום, נסה אותם עם צמיגי 700x38 זה אמור לפתור לך את הבעיות.
לצפיה ב-' תודה רבה!'
תודה רבה!
20/02/2017 | 20:22
2
24
המחשבה בהחלפת הפרונט הייתה להרוויח מתלה טוב ובלם הידראולי...
השאלה האם זה אפשרי והאם זה PLUG&PLAY (מידות צוואר שלדה וכיוב') או שדרוש ניתוח?

לצפיה ב-'לא דרוש שום ניתוח'
לא דרוש שום ניתוח
21/02/2017 | 00:17
22
מה שצריך לדעת זה שהמזלג החליפי ה steered שלו הוא בקוטר 1 1/8 אינטש והאורך זהה לזה של המזלג שמותקן כרגע.
אם המזלג החליפי חדש ולא היה מותקן קודם על אופניים, צריך גם לדפוק לו Crown race שזו טבעת קונוסית שעליה מתגלגלים הלאגרים.
מזלג שהיה בשימוש, סביר שהטבעת עוד שם.

אישית אני לא ממליץ בכלל על ההחלפה.
לדעתי, מזלג עם בולם לא ישפר את האופניים אבל בהחלט יוסיף עוד קילו מאתיים לפחות למשקל האופניים.
ממש מיותר.

בתמונה, fork steerer, ולינק רלוונטי למידע על מזלגות.
לצפיה ב-'אח שלו, אתה מבולבל '
אח שלו, אתה מבולבל
21/02/2017 | 15:39
11
א. בשביל דיסק הידראולי אתה לא צריך להחליף מזלג. פשוט קנה מערכת הידראולית בסניף CRC הקרוב אליך (שימנו פשוט עולה 50$, זוג Clarks M2 בערך אותו מחיר). אני בעד, אגב. דיסקים מכניים זה צ'יקמוק לדעתי.

ב. לא ברור איך אתה יכול "להרוויח" מתלה טוב מפירוק אופני מתחילים. מה כבר יש שם, איזה SR Suntour מעאפן ששוקל 2 ק"ג ובקושי עובד? מה בדיוק הרווח כאן? מאופני עיר קלים ומהירים יצא לך אופני הרים פשוטים וכבדים.

לצפיה ב-'נקודה נוספת שכדאי לשים אליה לב'
נקודה נוספת שכדאי לשים אליה לב
21/02/2017 | 07:06
18
בהקשר של שימוש בגלגלים בקוטר שונה מזה עבורו תוכננה השלדה:
שינוי קוטר הגלגל עלול להקטין את המרחק של הציר המרכזי לקרקע וכך להביא לפגיעה של הפדל בקרקע בעת הדיווש. פחות רלוונטי בעת רכיבה על משטח ישר (כביש) אבל עלול להיות משמעותי כשיורדים מהכביש.

מצטרף ל״מיינסטרים״ שנשמע פה שממליץ על שימוש בצמיג 700/38. בחן את המרחק בין הצמיג הנוכחי לשלדה ולמזלג. אם תראה שניתן להוסיף לצמיג גם ברוחב וגם בגובה עוד 5 מ׳מ בכל כיוון מבלי להביא למגע של הצמיג עם השלדה/מזלג - אז לא צריכה להיות בעיה. אם יכלו כל הקיצין - גם צמיג 700/35 יהיה אפשרות.

יש מבחר לא קטן של צמיגים בקטרים אלה בעלי פרופיל קוביות שמאפשר אחיזה טובה בשטח במקביל להתנגדות נמוכה לגלגול על הכביש. פנימית עם ״ג׳יפה״ או טיובלס יסגרו לך גם את הפינה של הפנצ׳רים ואתה מסודר.
לצפיה ב-'פלאטה אחת ללא הילוכים מקדימה - מה היתרון?'
פלאטה אחת ללא הילוכים מקדימה - מה היתרון?
16/02/2017 | 10:21
15
71
(בטח נשאל כבר אבל לא מצאתי תשובה ברורה, אז התנצלות אם טוחן מים...).

באופניים מרמת מחיר בינונית ומעלה בשנה האחרונה הרוב המוחלט שמים קראנק ללא הילוכים ועם גלגל שיניים בודד, ומאחור 10-11 הילוכים. רציתי לשדרג את האופניים. אצלי יש 9*3 (27 הילוכים), ונראה לי מבאס לרדת פתאום למספר כל כך נמוך של הילוכים. ברור שעם המעביר הקדמי יש הרבה כפילויות, אבל גם בניכוי כל אלה עדיין לא יהיה לי טווח גדול יותר של הילוכים ב 9*3? זה לא יותר נוח להוריד / לעלות הילוך קדמי כשעוברים מירידה לעליה, במקום נגיד להוריד / להעלות 10 הילוכים אחוריים כשיש פלאטה הבודדת? בכלל יש איזשהו יתרון לזה שאין מעביר קדמי, מלבד המשקל (ואישית כמה עשרות גרמים לא נראים לי משנים כלום)? למה היצרנים הורידו את המעביר הקדמי, הם חוסכים עלינו כסף בסופו של דבר?
לצפיה ב-'תלוי מי אתה'
תלוי מי אתה
16/02/2017 | 16:15
59
יתרונות לרוכב: משקל, פחות דברים להתעסק איתם, לא צריך לחשוב על הצלבת הילוכים, פחות עומס על הכידון.
חסרונות לרוכב: מחסור ביחס בקצוות, מחיר (לפעמים)

אבל עיקר היתרונות הם ליצרנים, זה מאפשר להם לתכנן שלדות אופניים עם פחות מגבלות (לא צריך להכין מקום למעביר קדמי), מה שנותן לפעמים גם יתרונות לרוכב כי יש יותר אופציות גיאומטריה. ובעיקר זה מאפשר להם למכור עוד.

סה"כ יש רוכבים שזה עדיף להם ויש כאלה שזה לא מתאים להם. כשאתה בוחר אופנים מערכת ההילוכים לא אמורה להיות הפרמטר הכי חשוב בבחירה.
לצפיה ב-'סך הכל עוד טריק ושתיק של היצרנים והמשווקים... '
סך הכל עוד טריק ושתיק של היצרנים והמשווקים...
16/02/2017 | 18:06
11
60
אם ההוא שהגיב מעלי מייחס להורדת חלקים חסרון משום שזה מייקר את האופניים
( פחות חלקים= יותר יקר) אז זה אומר את הכל. 

למה זה טוב? כי פשוט לך יש כרגע מערכת "ישנה נושנה שקניתה לפני חודשים רבים" ועליך להחליף אותה במיידי בשביל לא להיות רוכב מיושן אלא להיות רוכב שבבעלות אופניים
בשיא הטכנולוגיה והקידמה - גלגל שיניים יחיד מקדימה! (איזו טכנולוגיה...פריצת דרך שתגרום לנו לחיות עד 120 בקלות) 

עד כאן הציניות. 

תחשוב לרגע על מספר ההילוכים נטו שאתה יכול להפיק משלושה גלגלי שיניים מקדימה ו - 9 מאחורה...
על הגלגל הקטן מקדימה אתה מקבל במקרה הטוב 2-3, על האמצעי אתה מקבל 4-5 ועל הגדול עוד איזה 2-3.
ככה שבגדול אין פה שום "הפסד" של מגוון הילוכים אלא צימצום הילוכי קיצון שגם ככה לא בשימוש. 
היתרונות הם ברורים מאוד - פחות מערכות,פחות פוטנציאל להתקלקלות, מערכת הינע יותר חלקה והייתי רוצה להגיד גם מחיר נמוך אבל זה לא המצב. 

אז בגדול אין שום סיבה למליון גלגלי שיניים ולא הייתי פוסל אופניים בגלל גלגל שיניים קדמי יחיס, מקסימום הייתי משחק עם הקסטה האחורית. 

או שהייתי רוכב עם סינגל ספיד במשך שנה ואז 11 היו מרגישים לי כמו אין סוף. 

לצפיה ב-'זה מה שאני מרגיש, והשאלה מדובר פה בשנמוך או בשדרוג'
זה מה שאני מרגיש, והשאלה מדובר פה בשנמוך או בשדרוג
19/02/2017 | 11:48
10
33
בד״כ ההתקדמויות בענף הן אמנם קטנות אבל בסופו של דבר מקבלים דברים טובים יותר. במקרה של המעבר לפלאטה אחת התחושה שלי היא שהלכו אחורה, ובסופו של דבר אני אפסיד (מבחינת הנאה) יותר משארוויח משדרוג, ואני מנסה לברר (ממי שיש לו ניסיון עם זה פה), אם התחושה לא נכונה והיא רק כי אני מסתכל על המספרים ובמציאות המצב שונה, או שבאמת יש חסרונות מהותיים לפלאטה אחת?

כאמור כרגע יש לי 9*3 הילוכים, ואני משתמש די הרבה במעביר הקדמי. חשבתי לשדרג את כל האופניים (בחנות ייתנו על הקודמים זיכוי די טוב) בעיקר כדי לקבל בולמים ומעבירי הילוכים טובים יותר. קניתי אותם לפני שנתיים, ואז עוד היו 3 פלאטות מקדימה בהרבה דגמים...
מבחינתי שיהיה בחדשים 3 הילוכים מקדימה כמו שהיו ב 15 שנים האחרונות בערך, אבל זה כבר אפילו לא אופציה. בכל אופניים בינוניים באיכות יש שתי פלאטות במקרה הטוב ואחת בד״כ. מכיוון שאני משתמש בהילוכים הקדמיים, אני קצת מהסס עם השדרוג כי מבחינת הנתונים על הנייר ברור שאפסיד הרבה יחסי העברה שיש לי עכשיו. השאלה, למה בכלל עשו את המעבר לפלאטה אחת אחרי כל כך הרבה שנים שהיו 3? היו פיתוחים בהילוכים האחוריים שמאפשרים לפצות על אובדן המעביר הקדמי? אם עוברים מירידה לעליה או להיפך צריך להוריד/להעלות 10 הילוכים בבת אחת לעומת העברה אחת או שתיים עם מעביר קדמי?

כאמור החיסכון בכמה עשרות גרמים במשקל בכלל לא מעניין אותי. יכול להיות שזה קצת יותר קל לתפעול כמו שכתבו למטה, אבל מצד שני שוב אני רגיל למעביר קדמי ולא נראה לי נוח במיוחד להוריד המון הילוכים במעברים מעליות לירידות.
לצפיה ב-''
19/02/2017 | 14:54
2
30
הסיבה זה כרגיל טכנולוגיה.
בהתחלה היו מאחורה 7, 8,9 , 10 הילוכים.
כל התקדמות דרשה רמת יצור חלקים מדוייקת ואיכותית יותר.
עד שהגיע ה 11, ואז כבר אפשר היה לוותר על המעביר הקדמי, ובתכלס זה "מספיק" עבור רוב הרוכבים, או לפחות סקסי במידה שהם ירצו את זה גם אם זה לא תורם.
דרך אגב ה 11 התאפשר אחרי שהמציאו גלגל קדמי עם שיניים "רחבות וצרות" לסרוגין מה שאפשר לשמור שהשרשרת לא תיפול.
בתכלס, אפשר להסתדר עם ובלי מעביר קדמי, לכל שיטה יתרון ואת זה ציינו אחרים כאן.
בתכלס לרוב הרוכבים יהיה עדיף אופניים עם מעביר קדמי למרות שהרבה יתעקשו לוותר עליו.
ב 11 הילוכים חסר הילוכים לפעמים או שמשחקים בשיפטרים יותר מדי (מנסיון) או שבעליות קשה, או שבמישורים אין הילוך מספיק כבד (ואז מתחילים במשחקים של החלפת גלגל השיניים הקדמי לאחד ש"אולי" יתאים יותר טוב)
12 חדש ויקר מאודדדד, אז בנתיים הוא מחוץ לדיון, אבל יכול להיות שכשהמחירים יהיו סבירים זה יהיה טוב עבור 90 אחוז מהרוכבים שיוכלו להרשות אותו לעצמם.
ועדיין סביר שמערכות כניסה עם מעביר קדמי ישארו זולות יותר בשנים הקרובות ועדיין יעשו עבודה מצויינת.

לצפיה ב-'הבעיה היא שקשה למצוא אופניים עם מעביר קדמי'
הבעיה היא שקשה למצוא אופניים עם מעביר קדמי
19/02/2017 | 15:05
1
35
מסביבות מחיר של 8K ומעלה נראה שיש רוב מוחלט השנה לאופניים ללא מעביר קדמי. לא ניסיתי מערכת ללא מעביר קדמי ואני חושש להחליף את שלי (בני שנתיים) שמא אתאכזב מהסיבות שציינת, אז לא בטוח מה לעשות... יש סיכוי שהמעבירים הקדמיים יעשו קאמבק שנה הבא נגיד, או שהתעשייה בכיוון של לוותר עליהם?
תודה לכולם על ההסברים!
לצפיה ב-'הכוון הוא לוותר'
הכוון הוא לוותר
19/02/2017 | 15:42
30
אבל זה לא מדוייק, תעשה סיבוב רציני ותראה שיש לא מעט אופני XC ומרתון עם מעביר קדמי כולל אפילו אופניים ב 20K ומעלה.
עבור אופני שבילים אנדורו ושאר אופנים עם מהלך מתלים ארוך כנראה שאתה צודק ויש הגיון מסויים בוויתור על מעביר עבור אופניים כאלו.

איזה סגנון אתה רוכב? מה אתה מחפש? ולמה לא יד שניה?
לצפיה ב-'אני מנסה לקלוט אותך אך קצת מתקשה... '
אני מנסה לקלוט אותך אך קצת מתקשה...
19/02/2017 | 16:40
6
37
אתה מנסה לייצר מדרג איכות לחלקים כאילו מדובר באייפון 6 בהשוואה לאייפון 7 
אבל זה לא המצב...
"שדרוג או שנמוך"? תלוי בשביל מי... בשבילך? 
תראה את ההיצע שיש בשוק כמבחר שניתן להחליט ממנו 
מה יותר טוב בשבילך 
ולא מה נחשב ליותר מתקדם בענף האופניים ולמה שיותר עכשווי ואופנתי. 

אם אתה שואל אותי, אם תחליף את אופניך הנוכחיים לסינגל ספיד ללא בולמים ומעצורים מכאנים - עשית את השדרוג האולטימטיבי אבל כמובן שזה רק מבחינתי. 

תראה, החיסרון היחידי בפלטה יחידה מקדימה הוא ה"פחד" להיתקע בלי הילוכים מספיקים בטווחי הקיצון ומן הסתם שזו מחשבה נכונה שצריכה לעבור בראש 
אך בוא ננתח את זה לרגע - 
אתה הולך לקנות אופניים חדשים שהכל סבבה איתם, הכל מתאים, המחיר,המפרט,החנות, הצבע, המוכר....הכל! חוץ מ -  
האפשרות שאולי אולי "תיתקע" ב - 5% זמן מהרכיבה שלך בהילוך שהוא 
לא האידיאלי אלא קצת פחות ממנו (אבל לגמרי לגמרי רכיב)? 

אני לא הייתי מייחס לכך חשיבות כל כך גדולה ושם לב לפרופורצייה שבין החבילה הכוללת לבין העניין הפעוט של עוד שניים שלושה הילוכים. 

אבל אלו התחושות שלך ולכן אציע לך לעשות רכיבת מבחן על אופניים שכאלו ולהחליט בעצמך. 
אולי בשבילך זה ביג אישיו. 

נ.ב - אני לגמרי חושב שפלטה משולשת מקדימה הוא ההרגל שלך וטווח הנוחות שלך והפחד שלך לצאת מטווח הנוחות לעבר משהו שונה וחדש הוא קצת מוגזם. 
לצפיה ב-'לגבי המשפט האחרון, אני דווקא אוהב מאוד דברים חדשים'
לגבי המשפט האחרון, אני דווקא אוהב מאוד דברים חדשים
19/02/2017 | 17:00
5
24
פחד מחדש הוא ממש לא העניין, אני מאלה שמהראשונים לאמץ חידושים...
אחדד שוב אם אולי לא ניסחתי מספיק טוב - העניין שאני לא מבין פה הוא אם המעבר לפלאטה אחת הוא שינוי עם חיסרונות מהותיים שנועד בעיקר לחסוך כסף ליצרנים ולהוריד כמה גרמים (כאמור לי אישית הבדלי המשקל האלה חסרי משמעות). כי אני לא בטוח שזה וויתור על רק 2-3 הילוכים, במערכת 9*3 חשבתי שבערך 16 הילוכים לפחות הם שמישים,אבל אולי אני אופטימי מדי...

אם נקביל לעולם האייפון שהעלת, השינוי הזה נשמע לי כאילו בדור הבא של האייפון יורידו נגיד בלוטות׳ ואז בתור משדרג אצטרך להתלבט אם מה שהורידו היה לי חשוב או שאוכל לחיות בלי זה, אבל זה קצת עושה את החיים קשים בהחלטה על השידרוג כי כשמשדרגים מצפים שהכל יהיה יותר טוב, אבל לא - פה ישנה איזושהי פשרה לעומת הדור הקודם.

מההסברים פה הבנתי שהחיסרון של ההילוכים הקדמיים לא משמעותי, אם כי בכל זאת עלו פה הנקודות שחששתי מהן כמו תחושה שחסר הילוך בעליה או מישור, או צורך בהרבה העברות הילוכים.
כמובן שהמוכרים בחנות תומכים בהתלהבות במעבר לפלאטה אחת, אבל קשה לי לסמוך על הדעה שלהם כי כאמור יש כמעט 0 היצע של אופניים עם 3 פלאטות, ומעט מאוד עם 2, כך שמן הסתם עדיף להם לשכנע שכדאי פלאטה אחת...
לצפיה ב-'ממש לא שינוי מהותי... '
ממש לא שינוי מהותי...
20/02/2017 | 10:07
4
21
את האמת שהייתי קצת ספקן לגבי הטוטאליות של המצאות פלטה אחת באופניים חדשים ונכנסתי לאתר של ספישלייזד לראות מה קורה. 
באופן טבעי, ניתן למצוא מערכות הילוכים "מרובות פלטות קדמיות" 
באופניים שנוטים יותר לכיוון התחרותי/xc קלאסי 
ובאופניים שמכוונים יותר לרכיבות "פאן" ורכיבות שבילים (מה שמרבית האנשים רוכשים) בהחלט אפשר לראות מערכות בעלות פלטה קדמית אחת.
די הגיוני אחרי הכל... רוב הרוכבים רוכשים אופני שיכוך לא תחרותיים 
בעלי מהלך שיכוך בינוני - ארוך וגאומטריה נוחה  - משמע אופני שבילים. 
הם לא מחפשים אופניים תחרותיים ומכאן שאין שום צורך בשלוש פלטות מקדימה. 

שורה תחתונה - לא קריטי בכלל! 
לצפיה ב-'אבל גם ברכיבת ״פאן״, לא יחסרו הילוכי הקצוות?'
אבל גם ברכיבת ״פאן״, לא יחסרו הילוכי הקצוות?
20/02/2017 | 17:08
3
17
בדקתי ברכיבה אתמול, אני משתמש די הרבה בשני ההילוכים הכי נמוכים בעליות וגם בשניים הכי גבוהים בירידות מתונות. מילא כל ההילוכים בדרך במערכת 9*3, שנניח שפלאטה אחת מכסה את רובם, לא ברור לי איך לא חסרים ההילוכים הממש נמוכים לעליות קשות / ממש גבוהים לירידות.

כלומר אחד הדברים שמדאיגים אותי זה אם בעליות קשות וארוכות יהיה לי יותר קשה , ואז זה די פוגע בכיף.
מבחינת הנתונים אמנם במערכת פלאטה אחת יש מאחור הילוך מעט נמוך מזה שיש לי במערכת 9*3, אבל עדיין, לא חישבתי במדויק, אבל אני מניח שזה לא נמוך כמו הילוך העליות הכי נמוך שיש לי עכשיו ב 9*3 (גלגל שיניים קדמי הכי קטן + אחורי הכי גדול)?
לצפיה ב-'יחסרו גם יחסרו'
יחסרו גם יחסרו
20/02/2017 | 17:49
18
עדיף 2 פלטות מקדימה, אם אתה לא חי כל היום בסינגלים וסובל מנפילות שרשרת ומחפש לחסוך כל גרם או לחלופין אתה בכושר טוב או סתם בעל נסיון, סע עם מעביר קדמי.

שוב, גילוי נאות אני בלי מעביר קדמי, אבל עם אופניים ששוקלים 11 קילו ובעלי העברת כוח טובה.
חייב להודות שכשהיה לי מעביר קדמי לא נהנתי פחות.
אולי אפילו נהנתי יותר כי היה הילוך סבתא לעליות ולא היו חסרים לי הילוכי ביניים או הילוך מדוייק עבור כל מצב.
לצפיה ב-'בוא נעשה רגע חשבון'
בוא נעשה רגע חשבון
20/02/2017 | 21:04
16
מערכת 3/9 פלטה 22 על גלג׳ש 34 מאחור: יחס העברה 0.63
מערכת 2/10 פלטה 24 על גלג׳ש 36 מאחור: יחס העברה 0.67
מערכת 1/11 פלטה 30 על גלג׳ש 42 מאחור: יחס העברה 0.71, תקטין את הפלטה ל-28 ותקבל 0.67
מערכת 1/12 פלטה 32 על גלג׳ש 50 מאחור: יחס העברה 0.64

יש הבדל? בוודאי.
משמעותי? מנסיוני הצנוע עם כל האפשרויות שלמעלה - ממש לא. מה שיחסר לך יהיה דווקא יחסי העברה מהירים, אבל בשטח הם לא ממש נחוצים.

לצפיה ב-'https://www.youtube.com/watch?v=WR46juniQ0g'
https://www.youtube.com/watch?v=WR46juniQ0g
21/02/2017 | 08:10
14
לצפיה ב-'יש מערכות 1/11 ו-1/12 עם טווח יחסי העברה של 500%'
יש מערכות 1/11 ו-1/12 עם טווח יחסי העברה של 500%
18/02/2017 | 06:26
52
שזה לא רחוק ממה שתקבל עם מערכת 3/9 או אפילו 3/10.

אתה חוסך משקל ופוטנציאל לתקלות. תפעול פשוט יותר.
אתה משלם במערכת יקרה יותר ובצמצום טווח יחסי העברה.

מעשית - 500% זה טווח רחב מאד לכל שימוש. גם 380%, שזה מה שמרבית מערכות ה-1/11 מספקות, מספיק כמעט להכל.
לצפיה ב-'נראה לי ש...'
נראה לי ש...
18/02/2017 | 21:43
37
אם אתה מחליף אופניים, אל תשלול דגם שמגיע עם 1X משהו, זה כנראה יספיק
אם אתה שוקל לשדרג רכיבים באופניים הקיימים- חבל על המאמץ והכסף
לצפיה ב-'להתחיל עם אופניים: שאלות ספציפיות של בור ועם-הארץ.'
להתחיל עם אופניים: שאלות ספציפיות של בור ועם-הארץ.
15/02/2017 | 12:33
7
91
שלום לכולם,
קראתי את התשובות והמאמרים בפורום (חלק מהקישורים "שבור") ועדיין יש לי מעט שאלות קצרות וספציפיות:
1. אני מבוגר ה"מתנשא" ל- 160 ס"מ וכתבתי את המידות שלי באתרים. לפי אתר מסוים אני צריך מרחק של 78 ס"מ מקצה הכסא (אוכף?) לציר הפדל התחתון. נשמע לכם הגיוני?
לפי אתר אחר, אני צריך שילדה של 16 אינצ'. זה אומר שאני צריך גודל S?
2. במודעות של אופני כביש, מה שמופיע זה מספרים בין 48 ל- 63. מה מתאים לגודל שלי?
3. לבסוף, קיבלתי מהבן שלי אופנים רגילים, לא כביש ויש לי בעיה כי כשאני שם את האוכף בגובה נוח לדיווש (=בנסיעה לא מכופף מדיי את הברכיים), אני לא מצליח להגיע לרצפה עם כף הרגל בזמן עצירה אלא קופץ מישיבה לעמידה עם הרגליים בשני הצדדים (אני קצר מדיי כבר אמרתי?) מה אני לא עושה טוב?
4. ושאלת השאלות: כביש או שטח/הרים? אני יכול לרכוב סביר (יותר מ-10 ק"מ) ומתכנן לנסוע לעבודה לפחות 2-3 פעמים בשבוע, בכביש. מצד אחד אופני כביש נוחות ומהירות יותר, מצד שני הבנתי שהם רגישות יותר לפנצ'רים וקשה לעלות ולרדת מדרכות. מה דעתכם?
תודה מראש לכל העונים על הסבלנות.

לצפיה ב-'עשית שיעורי בית וזה כבר טוב'
עשית שיעורי בית וזה כבר טוב
15/02/2017 | 13:36
2
50
האתר שרשם לך 78 סנטימטר טועה או שהכנסת לתוכו נתונים שגויים. המרחק בין קצה האוכף לבין הציר המרכזי לא יכול להיות ארוך מה inseam (אורך רגל פנימי. המרחק מהלמטה של האגן עד לרצפה כשאתה יחף), וסביר שה inseam שלך באזור ה 50-65 סנטימטר. נסה למצוא מחשבון שנותן תוצאות בהתאם ליותר מידות אנתרופומטריות, כולל תוצאות למידות אופני כביש.

אין בעיה עם אי הגעה לרצפה בזמן ישיבה על האוכף. זה מצב די סביר. יותר חשוב שהמרחק בין האוכף לציר המרכזי יהיה נכון, שתגיע לבערך 20-30 מעלות כיפוף בברך בשיא היישור של הברך. וכמובן רצוי שתוכל לעצור בבטחון ולהוריד רגל, גם אם ירדת מהאוכף זה בסדר.

יש אופני אמצע הדרך בין כביש לשטח, אופני עיר\ספורט, אבל בגלל שהן אופניים עם התמחות, לפעמים המחיר שלהם קצת גבוה. יותר חשוב לדעתי המתאר שאתה רוכב עליו. אם אתה רוכב על כבישים, אופניים שנוטים לכביש יחסכו לך זמן. ואם אתה עולה ויורד מדרכות, אופניים שנוטים לשטח יהיו לך נוחים יותר.
לצפיה ב-'תודה רבה! הבהרה: 78 זה עד לפדל כשהוא למטה, לא עד לציר המרכזי'
תודה רבה! הבהרה: 78 זה עד לפדל כשהוא למטה, לא עד לציר המרכזי
15/02/2017 | 13:55
1
9
לצפיה ב-'קצה האוכף לקצה הפדל כשהוא למטה זו לא מידה מקובלת'
קצה האוכף לקצה הפדל כשהוא למטה זו לא מידה מקובלת
15/02/2017 | 14:31
44
בדרך כלל מתייחסים לשתי מידות רלוונטיות:
1. מרחק אנכי או אמיתי אוכף-ציר מרכזי (כשזה מגיע למידות שלדה מודדים עד קצה צינור האוכף)
2. אורך קראנק (ציר מרכזי-ציר פדל)

אורך קראנק קצת קשה\יקר לשנות. אבל אפשרי. בדרך כלל תהיה התאמה כלשהי בין גודל שלדה לאורך קראנק.

78 סנטימטר עדיין נשמע לי יותר מדי. אני גבוה ממך בדצימטר וחצי, וה inseam שלי בסביבות ה 80 סנטימטר. אם תרכב על המידה שתיארת, אתה בקושי תגיע לפדל בזמן הישיבה על האוכף)
לצפיה ב-'נסה את המחשבון באתר המצורף:'
נסה את המחשבון באתר המצורף:
15/02/2017 | 13:52
1
45

כולל לא מעט אנתרופומטריה וסרטוני הדרכה לביצוע המדידות
לצפיה ב-'שוב תודה! המרחק אצלי מכף רגל למפשעה (עם ספר ופלס) זה 69.5'
שוב תודה! המרחק אצלי מכף רגל למפשעה (עם ספר ופלס) זה 69.5
15/02/2017 | 15:00
10
לצפיה ב-'קצת עזרה'
קצת עזרה
20/02/2017 | 08:42
1
12
אני מטר שישי וקצת ורוכב על מידה S תמיד, כנראה שזה יתאים ם לך...
לגבי הגעה לרצפה, אז אתה לא אמור להגיע לרצפה אלא לפדלים. כשעוצרים יורדים מהפדלים ודורכים על הרצפה, ליתר דיוק נוח יותר להוריד רגל אחת מהפדל ואת השניה להשאיר (האופניים במין זוית כזו).
לעיר מומלץ אופני עיר כל השאר זה פשרה, לא תמיד רעה אבל בכל זאת.
היתרון של אופני עיר זה היגוי זריז, כידון ברוחב סביר ולא רחב מידי כמו באופני שטח (מפריע עם הולכי רגל מצד אחד ובין מכוניות מצד שני), צמיג במידת ביניים, לא צר כמו באופני כביש ולא רחב ואיטי כמו באופני שטח.
יש אופני עיר עם בולם קדמי ויש בלי, זה עניין של טעם והעדפה של הרוכב, מכיוון שאתה רוכב מתחיל הייתי ממליץ אופניים עם בולם אבל כזה שניתן לנעול אותו (תשאל בחנות).

מאיפה אתה בארץ? מה התקציב? 
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה, מאוד עוזרת. אתה אומר עיר ולא שטח.'
תודה רבה על התשובה, מאוד עוזרת. אתה אומר עיר ולא שטח.
20/02/2017 | 09:39
12
באמת התלבטתי לגבי אופני עיר, אבל כוון שאני עולה על מדרכות, יורד מדרכות, נוסע בשוליים שתמיד מלאים בכרפשים ועלולים לעשות פנצ'ר, חשבתי שאופני שטח/הרים (זה אותו דבר?) יתאימו. אופני עיר נראו לי עדינים מדי.
אני מאור יהודה ועובד בפתח תקווה. חשבתי על 1,000-1,500 ש"ח מקסימום.
(לגבי הגובה, הבעיה שכשאני בגובה נוח של האוכף, גם כשאני נשען על קצות האצבעות, האופניים כבר בזווית כזאת שהישבן שלי יוצא מהאוכף)
אתה אומר עיר ולא שטח/הרים? אפשר לתמרן איתם בנוחות? יש לך דגם מועדף?
ושוב תודה רבה על העזרה
לצפיה ב-'אופניי TUTEM ? מותג מדבקה ?'
אופניי TUTEM ? מותג מדבקה ?
12/02/2017 | 14:23
3
52
הציעו לי דגם 3500 ב 2200 ש"ח האם שווה ?
הכל שימאנו .
מה זה המותג הזה ?
לצפיה ב-'אולי totem?'
אולי totem?
13/02/2017 | 05:09
2
46
מותג פשוט. שלדה בסיסית. אבזור בסיסי. נראה לי שבמחיר הזה אפשר לקבל יותר.
לצפיה ב-'מותג ברמה של ריינבו או איווק ? או כמו גי טי .'
מותג ברמה של ריינבו או איווק ? או כמו גי טי .
13/02/2017 | 16:05
1
40
המחיר ירד ל 1750.
לצפיה ב-'לא מתכוון לחלק ציונים...'
לא מתכוון לחלק ציונים...
14/02/2017 | 01:09
50
זה מותג פשוט והאיבזור בסיסי מאד. זה שכתוב על הכל שימנו לא הופך את זה למותג עילית.
אבל - אם האופניים נוחים לך, וזה מה שבאמת חשוב, והמחיר מתאים - יהיה לך קשה להרגיש בהבדל בינם לבין מותגים ״נחשבים״ יותר. הקפד על תחזוקה שוטפת והאופניים ישרתו אותך לאורך זמן.
לצפיה ב-'מעוניין לפרסם אופני הרים (לא מקצועיות) באחת מקבוצות הפייסבוק'
מעוניין לפרסם אופני הרים (לא מקצועיות) באחת מקבוצות הפייסבוק
12/02/2017 | 16:03
1
49
שלום לכולם,

ברשותי Giant Rincon 2015 ואני מעוניין למכור אותם כיד2,
אני מעדיף לפרסם באחת מקבוצות הפייסבוק הייעודיות כדי למקסם את הסיכוי למכור עם מינימום חיכוך, מינימום וויכוחים, מי שירצה, שפשוט יבוא וייקח

אודה אם תוכלו לכוון אותי,
(אני אגב מתגורר ברמת-גן)
לצפיה ב-'פייסבוק'
פייסבוק
13/02/2017 | 05:11
48
זו האפליקציה הזו בצורת ריבוע כחול עם האות f בלבן.

אם אתה מעוניין לפרסם אופניים למכירה בפייסבוק - חפש ״אופניים״ בפייסבוק.
אם אתה מעוניין לפרסם אופניים למכירה פה, יש בהמשך העמוד הראשי שרשור קניה ומכירה.
לצפיה ב-'*עזרתכם חברים *'
*עזרתכם חברים *
09/02/2017 | 11:21
3
88
אזזז אני לי בת 29 מגבעתיים ותמיד חלמתי לרכב על אופניים לעבר השקיעה ...

אני מחפשת מורה באזור המרכז
שיעשה איתי שיעור או כמה במחיר הולם
(עדיף מניסיון אישי)

תודה ושבוע נפלא! 

לצפיה ב-'את צריכה שיעור ברכיבה לעבר השקיעה? '
את צריכה שיעור ברכיבה לעבר השקיעה?
09/02/2017 | 16:11
2
29
לצפיה ב-'ללמוד לרכב אם לא הייתי מובנת'
ללמוד לרכב אם לא הייתי מובנת
09/02/2017 | 20:19
1
30
לצפיה ב-'חפשי בגוגל בחור בשם יוסי קט'
חפשי בגוגל בחור בשם יוסי קט
10/02/2017 | 03:52
53
קראתי עליו הרבה המלצות...

בהצלחה!
לצפיה ב-'עזרה בבחירת אופניים ל-touring'
עזרה בבחירת אופניים ל-touring
29/01/2017 | 04:35
17
118
שלום,
אני מחפש אופניים שיתאימו לטיול של 2,500 ק"מ. רוב אם לא כל המסלול כנראה יהיה על דרך סלולה, אך לפי התחזית, חלק ניכר מהנסיעה יהיה בשיפועים מתונים.
אני מכוון לקנות אופניים יד שנייה, אז אשמח אם אוכל לקבל המלצה על קטגוריות מתאימות ואילו דברים אני צריך לחפש. גם במלצה על חברות\דגמים ספציפיים שנפוצים בישראל יתקבלו בברכה. אשמח אם האופניים יתאימו גם לתנאי שטח כמו דרך חצץ וכ"ה.
המחיר (ליד שנייה) הוא עד 2,000.
תודה
לצפיה ב-'אני חושב שאתה צריך לחפש את האופניים שלך בדרך קצת שונה...'
אני חושב שאתה צריך לחפש את האופניים שלך בדרך קצת שונה...
29/01/2017 | 11:36
2
102
בגלל שיש לך שני קריטריונים קירטיים לבחירת האופניים שלך (מחיר ואופניים משומשים), אני מציע לך לא לחפש אופניים מ"קטגורייה" מסויימת 
אלא לבדוק מה ההיצע בלוחות. 
מספיק שתזין בפרטי החיפוש - אופני זנבח קשיח במחיר של עד 2000 ש''ח 
וכבר צימצמת את מספר האפשרויות לכזה שאפשר לחפש בו בו את מה שמתאים או יותר נכון - לבדוק מה הכי מתאים מכלל האפשרויות המוצעות. 
יש לי בעיה עם התקציב שלך, לא בגלל שאני מאלו שחושבים שאופניים טובים צריכים להיות מתומחרים בעשרות אלפי שקלים אלא כי אתה מחפש אופניים להרפתקה רצינית ביותר שהאופניים הם כלי מרכזי בהם, ודבר יקום ויפול 
בזכותם ובגללם. 
קצת קשה לחצות את האוקייאנוס עם חאסקה... 
לכן, הייתי שוקל פעם נוספת את מגבלת התקציב, על אחת כמה וכמה שמדובר באופניים יד שניה. 

נ.ב - האם לקחת בחשבון הוצאות על אביזרים נלווים מעבר לאופניים עצמם? 
כחלק מהתקציב של ה - 2000? יש לך תקציב מיוחד להם? 

נראה לי שאתה צריך להכין שיעורי בית בצורה רצינית יותר. 
לצפיה ב-'זנב קשיח אם כך?'
זנב קשיח אם כך?
29/01/2017 | 23:26
73
זה פחות או יותר מה ששאלתי, אם לחפש זנב קשיח, מתלה, או אופני כביש.
אני לא בטוח לאילו אביזרים נלווים אתה מתכוון (חוץ מתיק צד וקצת חלקי חילוף\ערכת תיקונים) ואם הכוונה לציוד מחנאות. בכל מקרה, מדובר בתקציב נפרד. ה-2000 ש"ח אמורים לכסות רק את האופניים.
אני בהחלט יכול לחרוג מה-2000 ש"ח, אבל רק אם יש סיבה טובה לכך. ההיגיון שאני מסתמך עליו פה הוא שאני סך הכל צריך אופניים שיהיו נוחים במידה סבירה (בעיקר בעליות) ויעמדו ב-2500 ק"מ של כביש. חוץ מזה הם לא צריכים להיות חסינים במיוחד לבוץ (למים כן אבל) או זעזועים שכן לא מדובר ברכיבת שטח.

עכשיו, הבעיה היא שאני לא בדיוק יודע מה מתאים. חוץ מלחפש את המחיר המקורי של האופני יד שנייה באינטרנט ואולי לקרוא ביקורות, אני לא מתמצא בפרטים הקטנים בכלל, ובדיוק בגלל זה אני מחפש עזרה.
לצפיה ב-'עריכה לתגובה'
עריכה לתגובה
30/01/2017 | 00:22
65
אני לא מצליח להבין איך לערוך את התגובה שלי.
בכל מקרה, הכוונה היא ש-2,000 אמורים להספיק לאופניים וכל דבר נוסף שאצטרך לקנות בשבילם בשביל להכין אותם לטיול (כמו החלפת גלגלים למשל או סבל).
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
29/01/2017 | 18:09
7
93
אני רכבתי כ-2000 קילומטר ב-eurovelo6 על טרק 4300 שהרכבתי להם צמיגי סליקס 1.5, סבלים, תיקים וכנפיים. המסלול דומה למה שאתה מתאר והאופניים היו מצוינות למטרה.
לדעתי כל זנב קשיח ברמת כניסה עם תוספות דומות יהיה טוב למשימה. כדאי לבחור באופניים עם שילדה שיש לה הברגות לסבל. עדיפות לבלמי V וגלגלי 26- נפוץ יותר בכל מקום וגם פחות רגיש.
יש לך מבחר ענק מהנ"ל כיד שניה, גם בפחות מ-2000. לדעתי אין מה להשקיע בזוג עם מכלולים ברמה יותר גבוה מבסיסית, עדיף לקנות בפחות ולהשקיע ביישור קו רציני של המכלולים בסיסיים- כבלים, מערכת הינע, רפידות וכו'  
לצפיה ב-'עוד מספר שאלות'
עוד מספר שאלות
29/01/2017 | 23:59
6
65
אגב, אני מתכנן EUROVELO1 בנורווגיה.
לגבי הצמיגים: איזה סוג צמיגים אני צריך בדיוק? חוץ מ-26", יש קטגוריות מסוימות לדברים האלו?
סבל: איך לזהות אם קיימת אפשרות להרכיב סבל? מקום לשני ברגים בחלק הרלוונטי בשלדה?  
כנפיים: מה הצורך בהם חוץ מהגנה על הגלגל? למיטב הבנתי התיקים מתלבשים על הסבל.
מושב: יש המלצה לדיזיין או מבנה מסוים של מושב המתאים לרכיבות כאלו? אולי משהו "אורתופדי" (אין לי הרבה ריפוד בישבן ולכן אני נוטה לכאבים על מושבים לא נוחים)?
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
30/01/2017 | 09:23
54
כל צמיגי כביש\ עיר יתאימו לרכיבה על אספלט וישפרו מאוד את התחושה והמהירות. רצוי דגם עם הגנה בפני פנצ'רים (לרוב יש) ושעמיד בלחצי ניפוח גבוהים. הטוב ביותר הוא השוולב מרתון, אבל יש עוד רבים טובים.
לגבי סבל- צריך מקום לארבעה ברגים, שניים באיזור ציר הגלגל ושניים באיזור חיבור מוט האוכף לשילדה. 
כנפיים- ממש חובה, רוכבים הרבה על אספלט רטוב ובלעדיהם הציוד ואתה תרטבו לגמרי. יש ל-ZEFAL כנפיים קלות ומצוינות מפלסטיק שנתפסות בנקודה אחת על מחבר מהיר וניתנות להסרה בקלות. אפרופו כנפיים- כדאי גם שיהיה מקום בשלדה להברגת המחבר הנ"ל. בטרק יש.
מושב- אני החלפתי בצרפת לאחד נוח יותר, זה עניין אישי, צא עם מה שיש ומקסימום תחליף שם.
נ.ב- חוץ מהרים זנב קשיח עוד רלוונטי לך אם תמצא בלוחות הם אופני הייבריד עם גלגלי 700 או הרים ישנים עם שלדת כרומולי, מזלג קשיח ובלמי קנטיליוור, שני הנ"ל מאוד נפוצים באירופה ועם שפע נקודות חיבור לשילדה. 
לצפיה ב-'אלה מה שרכבנו איתם'
אלה מה שרכבנו איתם
30/01/2017 | 16:36
4
106
הכרומולי הישנות אפילו מוצלחות יותר למשימה, חזקות ויציבות יותר תחת עומס. תומכות השרשרת הארוכות מאפשרות העמסה עם מרחק גדול בין העקבים לתיקים.

לדעתי כדאי לך למצוא כאלה בכמה מאות שקלים ולעשות להם יישור קו מינימלי ולצאת,כיוון שאתה לא נוסע לאפריקה במידת הצורך יהיה כיף זול וזמין לתקן או להחליף להם חלקים תוך כדי הטיול עצמו. אתה גם יכול ללכת על בטוח ולהחליף מראש מערכת הינע, רפידות כבלים וגלגלים.
לצפיה ב-'חוות דעת על קניה פוטנציאלית'
חוות דעת על קניה פוטנציאלית
30/01/2017 | 23:04
3
65
לצערי אין לי את היכולות לזהות שלדת כרומולי, וההיצע גם ככה מוגבל לפי מה שראיתי ביד 2.
אבל נתקלתי במודעה הבאה: http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2.php?AreaID=&Sa...
האם תוכל להביע חוות דעת אם זאת קנייה משתלמת? מדובר בטרק 4300 ב-1,100 ש"ח. אולי אפשר להסיק עוד משהו מהתמונות. אני מקווה שאני לא עובר את גבול הטעם הטוב עם הבקשה הזאת.

תודה
לצפיה ב-'על פניו נראה מצוין'
על פניו נראה מצוין
31/01/2017 | 18:34
2
55
האופניים עם צמיגים מקוריים- כנראה שלא רכבו עליהם הרבה.
המחיר כמו שהוא טוב ואם תצליח להוריד עוד קצת עוד יותר טוב.

צריך לבדוק שאין נזק של בלאי או אחר משמעותי לאף מכלול, במידה ואין לך את הידע לעשות את זה בעצמך שווה לשלם למכונאי שיבצע הערכה.

כמו כן וודא שהמידה מתאימה- איזה גובה אתה?

עוד נקודה, יתכנו הבדלים בשנים השונות בנושא אפשרויות החיבור לשלדה- וודא שקיימים גם במודל הספציפי הנ"ל.

בנוגע להיצע- כל סדרה 4 או 3 של טרק מוצלחת, יש גם 4400, 4500... אתה יכולה להרחיב את החיפוש לטרק זנב קשיח ובטח תקבל הרבה יותר תוצאות.

לצפיה ב-'מה לבדוק בדיוק'
מה לבדוק בדיוק
31/01/2017 | 19:06
1
65
המידה הינה L, אמורה להתאים ל-183 ס"מ שלי.
איזה בלאי לחפש בדיוק? חוץ משחיקה של הבלמים, נזקים לשלדה ולתושבת הגלגל (אני כנראה אחליף גלגלים לגלגלי כביש), בעיות במערכת ההנעה והתרופפות של רכיבי פלסטיק למיניהם?

אגב, אני יכול לרכוש גם טרק 3900 (בלמי V, לא דיסק) בערך באותו המחיר. האם יש עדיפות לאחד הדגמים על פני השני?
קישור למודעה אם זה עוזר: http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2.php?AreaID=&SalesCatID=14&SalesSubCatID=256&SalesSubCat3ID=134&ManufacturID=0&SaleCondition=0&fromPrice=1200&untilPrice=1200&Info=%F1%E5%F1+%F2%E1%E5%E3%E4

תודה
לצפיה ב-'אתה לא יכול להחליף לגלגלי כביש, מקסימום לצמיגי כביש.'
אתה לא יכול להחליף לגלגלי כביש, מקסימום לצמיגי כביש.
01/02/2017 | 13:36
68
מצטרף לדעתו של אולדסקול. לדעתי אופניים איכותיים (טרק,קנונדייל,קליין וכ) משנות ה90 בכמה מאות שקלים עד 1000. (7-8 הילוכים, ללא! בולם קידמי-ריג'יד, Cantilever Brakes או V Brakes).
חשוב - שהמערכות יהיו מתוצרת שימנו אך לא! שימנו SIS. לדוגמא אלטוס איסרה אלויו וכמובן הדאור לסוגיו. 
הכי טוב מנקודת מבט של חוזק, פשטות, זמינות חלפים ויכולת תיקון בשטח.  
לצפיה ב-'חפש ז"ק ועדיף מכרומולי במצב טוב עם חלקי דאור עד XT'
חפש ז"ק ועדיף מכרומולי במצב טוב עם חלקי דאור עד XT
07/02/2017 | 16:04
2
40
ובמידה מתאימה וקנה מזלג מכרומולי שמתאים ל low rider rack. אני ממליץ על זה
הרכבה של המזלג (שמתאים גם לז"ק עם בולם עד 100ממ)  תהפוך את תנוחה הרכיבה לנוחה יותר לתיור ותאפשר לשאת  תיקים מלפנים.
אני הייתי מוסיף כסף ומזמין מחול thorn sherpa או surly LTH. עם גלגלי 26. 
לצפיה ב-'אופציה נוספת ומעט יקרה יותר היא ה oPinion Ti travel idworkx'
אופציה נוספת ומעט יקרה יותר היא ה oPinion Ti travel idworkx
09/02/2017 | 13:26
2
59

ב 8100 יורו לפני תוספות מקבלים אופני תיור מטיטניום עם גיר pinion מרכזי ויעיל ורצועת קוולר Gates Carbon CDX belt drive. דורשים מעט מאד תחזוקה ומתאימים במיוחד לרכיבה במזג אויר גשום.
עכשיו כשהיורו מתחת ל 4 שח זה יוצא כ 32 אלף שח. זול יותר מקיה פיקנטו 2016 והרבה יותר כיף.
לצפיה ב-'לצמתים האלה בחיים, כשמתלבטים בין פיקנטו לאופניים'
לצמתים האלה בחיים, כשמתלבטים בין פיקנטו לאופניים
10/02/2017 | 08:36
24
לצפיה ב-'היי טק '
היי טק
10/02/2017 | 13:12
17
לצפיה ב-'אמנם זה נוגע לחשמליים אבל זה "חוב" קטן לד"ר רפידה '
אמנם זה נוגע לחשמליים אבל זה "חוב" קטן לד"ר רפידה
30/01/2017 | 12:30
92
cane creek הקשיבו לך...:)
משהו שהוא אמר לי לפני מליון שינה כששברתי את הcane creek שלי פעם ראשונה...
לצפיה ב-'עזרה בבחירת אופני כניסה ז"ק 29, 2000-3000 ש"ח'
עזרה בבחירת אופני כניסה ז"ק 29, 2000-3000 ש"ח
28/01/2017 | 10:28
8
76
שלום לחברי הפורום!
אני ממש חדש בתחום, התחלתי לרכוב רק לפני כשלושה חודשים(2-3 פעמים בשבוע לרוב).
התחלתי ממש מאפס רק כדי ללמוד את הבסיס ולאחרונה לקחתי מאבא שלי את האופניים שהיו לו- specialized hardrock sport 26 - להבנתי גם הם ממש בסיסיים. 
רוב הרכיבות הן במסלולי שטח במושבים באזה השפלה הדרומית, והשאיפה היא להצליח לעשות את רוב הסינגלים באזור(לפחות הפחות טכניים). את סינגל גברעם עשיתי לפני כשבועיים והיה לי לא פשוט, למרות שלהבנתי הרמה שם נחשבת קלה-בינונית. יש מקום לציין כי האופניים שאני רוכב עליהם כרגע לא מותאמים לי בעליל- מידה XL 21", כאשר אני מתאים לפי כל החישובים לעד מידה M- אני 1.70 ומידת inseam 79  ס"מ.
מבקשה את המלצתכם לרכישת אופניים מתאימים לסטטוס שלי ולתקציב שלי (2000-3000).
מקריאה בפורומים גיבשתי דעה כי שיכוך מלא כנראה פחות מתאים כרגע והשילוב ז"ק ו 29" נשמע לי סביר בהחלט.
בתקציב הזה ראיתי שיש הרבה אופציות ביד 2, אך גם מצאתי אופני MARIN 29 חדשים שנכנסים בתקציב.
המלצות?
שבת שלום!
לצפיה ב-'ממה שראיתי '
ממה שראיתי
28/01/2017 | 13:29
1
74
באתר פדלים, הדגמים של מארין שנכנסים בתקציב מגיעים עם מזלג של suntour ומערכות ברמה נמוכה acera/altus/alivio.
בתקציב הזה אפשר למצוא אחלה אופני ז"ק יד2 עם מזלג של רוקשוקס/פוקס ומערכות SLX או אפילו XT, צריך קצת סבלנות לעבור על הלוחות יום יום (יש גם קבוצות ב FB, אשלח לך בפרטי).

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
28/01/2017 | 18:57
38
אני באמת ברמת ידע מאוד בסיסית כך שאין לי מושג מה ההבדלים בין מזלג למזלג, או למה אני צריך להתייחס במפרט מעבר למידה וז"ק/שיכוך מלא.
אנסה ביום ראשון להיכנס לחנות שנתנו לי מחיר טוב על המארין ואנסה להבין מה הדגם ואיזה מזלג מגיע עמו.

לצפיה ב-'בגדול - מה שהמגיב שמעלי אמר...'
בגדול - מה שהמגיב שמעלי אמר...
28/01/2017 | 17:02
1
75
בדוק באתרים השונים. מצמן-מרוץ, רוזן-מינץ, ריסייקלז, ג׳יאנט... האבזור ברמות המחיר האלה די סטנדרטי...

עדיף להגיע לחנות שמחזיקה גם מלאי יד שניה ולחפש, כולל מדידה להתאמת המידה והגיאומטריה.

השילוב שבחרת באמת מוצלח לטעמי. אם תחפש טוב בבאר שבע וסביבתה אולי תמצא את הרוקהופר שגנבו לבן שלי לפני שנתיים. שחורים. מידה מדיום. קניתי יד שניה ב-1500.  
לצפיה ב-'אקפוץ מחר לרוזן מינץ'
אקפוץ מחר לרוזן מינץ
28/01/2017 | 19:03
39
אנסה באמת להתייעץ עם אנשי החנות..
אם אתקל באופניים העונים לתיאור(הגנובים) אתה תשמע על זה :)
לצפיה ב-'לאחר ביקור ברוזן מינץ והחנות הראשונה שהייתי בה'
לאחר ביקור ברוזן מינץ והחנות הראשונה שהייתי בה
29/01/2017 | 19:28
3
70
המרידה כרגע מעל התקציב- בחנות משום המחיר יותר יקר מאשר באתר- .3600
http://www.rosen-meents.co.il/?CategoryID=1451&....
כמו כן הוצעו לי אופני GT יחסית בסיסיים ובטווח התקציב 2400
http://www.rosen-meents.co.il/?CategoryID=1472&...
לגבי המארין קיימות 2 אופציות:
bobcat 7.5'  כמו בלינק המצורף רק ב 29", במחיר 3200.
http://www.pedalim.com/pl_product~620105~65~0.htm
bobcat 7.4 במחיר 2400 
http://www.pedalim.com/pl_product~620087~65~0.htm
לגמרי הלכתי לאיבוד..
על פניו נראה שהאופציה הכי משתלמת היא המארין 7.5, ומצד שני לא בחנתי מספיק את לוח יד 2.
מכירים את הדגמים הנ"ל?

לצפיה ב-'לא הציעו לך ברוזן את מותג הבית, ריינבו? '
לא הציעו לך ברוזן את מותג הבית, ריינבו?
01/02/2017 | 21:33
2
61
יש להם דגם ז"ק "27.5, לא זוכר את שמו, שמהתרשמות שטחית בחנות נראה עם בחירת חלקים טובה. לי אישית גם תנוחת הרכיבה התאימה.
לצפיה ב-'לא הציעו ריינבו'
לא הציעו ריינבו
04/02/2017 | 15:33
1
32
הציעו מרידה big 9 29'' או gt 29'' זולים יותר. 
כבר כמה ימים רוכב על  מארין 9.5 של אבא שלי,  29'', הם אחלה עדיין מתלבט ביניהם למרידה. 
לצפיה ב-'אולי הצגת את 29 כאופציה יחידה. לדעתי ההבדל בין 29 ל-27.5 '
אולי הצגת את 29 כאופציה יחידה. לדעתי ההבדל בין 29 ל-27.5
04/02/2017 | 22:08
39
ממש לא מהותי. קיים בהחלט - אבל לא מהותי.
לצפיה ב-'המלצה על בוסטר לניפוח טיובלס'
המלצה על בוסטר לניפוח טיובלס
25/01/2017 | 11:36
13
117
אחרי חודשיים מעייפים, מתישים ומתסכלים, הצלחתי סוף סוף לנפח צמיג עקשן על חישוק סרבן. אחרי שסיבנתי, אחרי שניפחתי בתחנת דלק, אחרי שקשרתי את הצמיג לחישוק ואחרי שהידקתי את הצמיג לחישוק עם רצועה היקפית. אחרי שששפכתי פנימה תועפות ג'יפה. אחרי שביצעתי את כל הפטנטים בבת אחת. אחרי שהחלפתי צמיג ליתר בטחון ועברתי על הסרט האוטם מילימטר מילימטר כדי לאתר חור מנחס. אחרי ששקלתי ברצינות לחמם את הצמיג ואת החישוק בעזרת אמבט מים חמים כדי לרכך את הגומי וכדי להגדיל את החישוק. או לעבור לאקלים חם יותר או סתם לחכות לקיץ.

אז לבסוף הצמיג התנפח בזבנג אחד. בערב קר. בלי הידוק. בלי חומר. בעזרת מיכל לחץ של שוואלבה. המיכל חוסך קניה של משאבה עם מיכל מובנה ונועד לאנשים שכבר יש להם משאבת רצפה. המחיר בהתאם. פחות מחצי ממשאבת רצפה ממותגת עם מיכל מובנה. המיכל מחזיק עד 160PSI. מתמלא דרך ונטיל פרסטה, ומתחבר בהברגה לונטיל פרסטה שליבתו פורקה. אני מניח שאפשר לחבר את המיכל לפרסטה גם בלי לפרק את הליבה ואולי גם לשרדר. לא ניסיתי.

Schwalbe Tire Booster

מומלץ למאותגרי הז'אנר
לצפיה ב-'יש גם גרסה ביתית'
יש גם גרסה ביתית
25/01/2017 | 16:08
2
68
לצפיה ב-'נכון. אבל היא לא מגיעה לאותם לחצים ולאותם הספקים'
נכון. אבל היא לא מגיעה לאותם לחצים ולאותם הספקים
25/01/2017 | 17:17
1
64
בניתי מערכת כזו (לא ראיתי את הסרטון בגלל מגבלות הרשאה, אני מניח שמדובר באילתור שנעשה בעזרת בקבוק קולה) והיא אפילו עשתה את העבודה בהצלחה יותר מפעם אחת.

אבל לא הגעתי איתה ליותר מ 5-6 אטמוספרות, גם כי חששתי וגם כי היא התחילה לדלוף (אפשר היה לשפר את האטימה שלה, אבל עיין סעיף קודם). עוד מגבלות הן קוטר הצינור שדק יותר מאשר במערכת התעשייתית וכמובן גודל המיכל.

בשורה התחתונה, מכיר וזה לפעמים מספיק טוב, אבל כשהיה צריך יותר מזה, הבוסטר הקנוי עשה את העבודה.
לצפיה ב-''
25/01/2017 | 20:05
2
לצפיה ב-'ויש גם בלון פד׳ח'
ויש גם בלון פד׳ח
25/01/2017 | 20:44
61
עולה 15 ש׳ח חד פעמי.
חלק מנוזי האטימה לא אוהבים את הפד׳ח משום שהקור גורם להתגבשות של הנוזל והופעה של ״גבישי בדולח״ בתוך הצמיג.
לצפיה ב-'מה נהיה עם הרוכבים היום, כבר שכחנו מה חשוב...'
מה נהיה עם הרוכבים היום, כבר שכחנו מה חשוב...
25/01/2017 | 21:51
4
89
שוואלבות.... פחמנים... סבונים... פחמן דו חמצני...ג'יפות...נאסא...פנטגון...
ובשביל להצליח להעמיד צמיג מנופח באוויר...

פעם המלחמות היו מוצדקות... פעם היית נלחם בשביל להצליח איזה מכשול ברכיבה, היית נלחם בשביל לעמוד בקצב של טובים ממך... היית נלחם מלחמות אמיתיות...

היום נלחמים בלנפח אוויר בפנימית...
רוכבי היי טק.
לצפיה ב-'קודם כל תודה. '
קודם כל תודה.
26/01/2017 | 05:09
1
75
לא כל דור זוכה לעמוד לצידם של ענקים שיודעים להראות לו את ההבדל בין קודש לחול ובין חשוב לשולי.

וחוץ מזה באמת עלית פה על משהו.. באמת פעם היה יותר קל להעמיד באוויר.. היום צריך משאבות.. סבונים.. ויאגרות.. על הפד"ח אני פחות ממליץ. עשה לי כווית קור כזו שנאלצתי להשתין בישיבה שבועיים.

Hello world!
לצפיה ב-'ברור... כי הפד''ח מיועד ל - 29 ו - 27.5'
ברור... כי הפד''ח מיועד ל - 29 ו - 27.5
26/01/2017 | 15:56
62
ופחות ל - 26 הישן והטוב. 
לצפיה ב-'מה בנפשך? המלחמות היום הן מהמוצדקות ביותר ever'
מה בנפשך? המלחמות היום הן מהמוצדקות ביותר ever
26/01/2017 | 21:18
1
66
היום אתה נלחם כדי לצלוח את מכשול הרכישה המקוונת מול חנויות מקוונות בחו׳ל שמסרבות לקבל כרטיסי אשראי ישראליים ומול מחלקות אבטחה של חברות האשראי הישראליות שמסרבות לכבד חיובים מחנויות מקוונות בחו׳ל.
היום אתה נלחם נגד פקידי מכס שמתעקשים לגבות מע׳מ על דמי המשלוח.

היום אתה נלחם בשביל לעמוד בקצב השדרוגים של טובים ממך.
לצפיה ב-'גם מהיבואנים גובים מע"מ על דמי המשלוח. וגם על עלות הביטוח '
גם מהיבואנים גובים מע"מ על דמי המשלוח. וגם על עלות הביטוח
01/02/2017 | 21:34
25
והפריקה בנמל.
לצפיה ב-'ודרך אגב, בשביל הסקרנות: איזה צמיג ואיזה חישוק?'
ודרך אגב, בשביל הסקרנות: איזה צמיג ואיזה חישוק?
26/01/2017 | 22:17
3
57
הבעיות שאתה מתאר מזכירות לי את הימים שהייתי מנסה לאטום צמיג שאינו ״מוכן לטיובלס״ על חישוק שאינו ״מוכן לטיובלס״.
לא לקח ימים, אבל בהחלט לקח כמה נסיונות, שבסופם נראיתי כמו נערת ליווי בסיומו של יום עבודה עמוס למדי.
היום במרבית המקרים אני מצליח לאטום צמיג ״מוכן לטיובלס״ חדש על חישוק ״מוכן לטיובלס״ עם משאבת רצפה, ורק במקרים נדירים אני צריך לכתת רגלי לקומפרסור. מזל של קיבוצניק שנקודת מילוי האוויר ליד מגרש החנייה הציבורי נמצאת שתי דקות הליכה מהבית שלי.

צמיג שכבר היה מורכב ואטום וירד מהחישוק מאיזו סיבה (למשל - סגירה של פנצ׳ר עקשן עם ״פטריה״) - נאטם מחדש עם משאבת רצפה בלי להתווכח. האילוף הראשון לוקח קצת זמן אבל מרגע שהוא לומד - הוא משתף פעולה.
לצפיה ב-'חישוק RR511 של DT SWISS וצמיג Schwalbe Pro One'
חישוק RR511 של DT SWISS וצמיג Schwalbe Pro One
27/01/2017 | 10:08
49
גלגל 700, לכביש.
לחישוק יש שפה מתאימה לטיובלס ונזקק רק לסרט חישוק אוטם. והצמיג מתאים לטיובלס.

אחד האלמנטים המתסכלים היה שמדובר בגלגל שכבר ניפחתי בקלות עם משאבת רצפה. ורכבתי איתו מאות או אלפי קילומטרים (לא זוכר). משום מה, לאחר הפירוק הראשון של הצמיג, לא הצלחתי לנפח מחדש עם הצמיג שישב על החישוק.

התיאוריה שלי אומרת שהבעיה נעוצה בחורים של הניפלים. עם הזמן, סרט האטימה (של STAN) קיבל שקעים קטנים מעל לכל חור. יתכן שזה פגע באטימה היחסית שקיימת לפני ניפוח הצמיג.
לצפיה ב-'לא הבנתי, למה הלבשת צמיג גרמה לך ללבוש שמלה?!'
לא הבנתי, למה הלבשת צמיג גרמה לך ללבוש שמלה?!
05/02/2017 | 10:43
1
6
לצפיה ב-'שימלטקס'
שימלטקס
05/02/2017 | 14:58
5
לצפיה ב-'כמה קל לעבוד על רוכבי ההיי טק...'
כמה קל לעבוד על רוכבי ההיי טק...
23/01/2017 | 11:06
10
201
אז עכשיו הדיבור החם הוא על צמיגים שמנים אני מבין...
אך מדוע?! משום שאופנת ה - 27.5 כבר לא גורמת לרוכב ההיי טק לזנוח
את אופניו הישנים ולקנות חדשים?
כפי שעשה עם ה - 29 שלו וה- 26?!

זה פשוט מדהים!
מנסים לאנוס שתיקים מגוכחים בטענה ל"חדשנות וטכנולוגיה"
אממה? גודל גלגל? זו טכנולוגיה? הרי גודל גלגל הוא רק גודל של גלגל, מה החדשנות פה? התאמת גאומטריה? אוי באמת... מה היא פריצת הטכנולוגיה ההנדסית המטורפת שקרתה בשנים האחרונות בשביל לאפשר זאת?

צמיגים שמנים?! הרי, fat bike לא הומצא אתמול וקיים כבר הרבה זמן...
אז מדוע מישהו נזכר שב - 2017 זה החידוש הטכנולוגי הבא?

ובסופו של דבר הסיפור פשוט מאוד -
קשה ליצרנים ולאנשי השיווק להחזיק את זיקפתו של רוכב ההיי טק הנפוץ חזקה ואיתנה בשביל שזה - ימשיך קנות ולהתחדש.
אז כשאין טכנולוגיה אמיתית לחדש לנו, אונסים גדלי גלגל ועובי צמיגים להיות החידוש הטכנולוגי הבא, עד שזה יפסיק לגרום לרוכב ההיי טק לשדרג את אופניו ואז כבר נמציא שטיק חדש...

שימו לב שאף חברה או גורם בענף לא מפרסם נתונים של התייעלות ברכיבה מספרית, כלומר - אומרים לכם ש 27.5 יותר מהיר/ איטי/ משכך/מכין קפה טוב יותר אבל לא אומרים לכם כמה...
כי ההבדלים כל כך זניחים ולא חשובים לרוכב ההיי טק הממוצע ופרסום של אלו בצורה מספרית יגרמו לו להבין שהכל זו חרטא שיווקית אחת גדולה.

גועל נפש!
לצפיה ב-'עברתי על דבריך שלוש פעמים,'
עברתי על דבריך שלוש פעמים,
23/01/2017 | 12:33
144
ולאחר עיון מעמיק בין השורות ובין השיטין אני מקבל את הרושם המרומז שיש לך משהו נגד רוכבי הייטק
לצפיה ב-'ואיזו חדשנות טכנולוגית אמיתית היתה בתחום בעשרים השנים '
ואיזו חדשנות טכנולוגית אמיתית היתה בתחום בעשרים השנים
23/01/2017 | 13:15
122
האחרונות?
היו לי הילוכים על אופניים לפני שלושים שנה. מתלים קיימים כבר עשרים שנה לפחות, אפילו קצת יותר. תפעול חשמלי להילוכים? נו, אז מה? טיובלס? במכוניות זה קיים כבר חמישים שנה, אז מה השוס?
בקיצור - יש מעט מאוד פריצות דרך אמיתיות. כאלו שמשנות את פני הפעולה (לאו דווקא רכיבה). מה שיש בדרך כלל הוא שיפורים הדרגתיים וקטנים, חלקם משמעותיים יותר - אחרים פחות.
האם גודל הצמיגים באמת כזה קריטי? לדעתי לא - אבל אם תשאל את אנשי המכירות, אם הייתי עובר ל-29 הייתי מסיים את המסלול בחצי מהזמן. ועם צמיגי 27.5 האופניים בכלל היו עושות את זה לבד...
לצפיה ב-'אבולוציה או רבולוציה?'
אבולוציה או רבולוציה?
24/01/2017 | 00:42
3
114
אנשי שיווק מנסים לשכנע אותנו לנסות את ״הדבר הגדול הבא״ על ידי תיאור שלו כמהפיכה, רבולוציה.
בעצם - הוא אבולוציה. על פי רוב בכיוון החיובי.

מכונית בת 15 שנשמרה במצב מכני ומבני תקין תוכל לקחת אותך לירושלים באותו אופן כמו מכונית חדשה שיצאה אתמול מהניילונים. איפה ההבדלים?
- קצת בתצרוכת הדלק.
- קצת במשקל.
- קצת באיזור הבטיחות.
- קצת במערכת השמע.
ועוד כמה ״קצת פה וקצת שם״. התפתחות, לא מהפיכה.

גלגלים שמנים היו כבר כמה שנים. המערכות שמסביב התקדמו והפכו את ההתפתחות הזו למשהו קצת יותר שמיש, קצת יותר נגיש, קצת יותר אמין. מעצורים שהפכו את המערכות האלו לקוריוז בעבר - נעלמו, והמערכת הפכה לזמינה יותר ומספקת מגוון תכונות בנות תחרות לטכנולוגיות מקבילות. כמה יתרונות. כמה חסרונות.

אנשי הייטק מוכנים לנסות טכנולוגיות חדשות ויכולים להרשות לעצמם לשפוך עליהן כסף, אפילו אם התועלת שולית לגמרי או בכלל לא קיימת. שני הצדדים מרוצים מהעיסקה. Win-win.
לצפיה ב-'היי טקוציה... '
היי טקוציה...
25/01/2017 | 21:53
2
81
כשאתה שמן, משועמם, מתוסכל, עמיד יחסית ולחברים במשרד שלך
יש אופניים עם טיובלס.
לצפיה ב-'נראה לי שמצאנו את המשותף'
נראה לי שמצאנו את המשותף
26/01/2017 | 21:11
1
87
צמיג שמן לרוכב עם מממן.
צמיג עמיד לרוכב אמיד.
צמיג עם סבון לרוכב עתיר ממון.
שלדת סיבי פחמן למי שאינו תפרן.
גומי יבש וברזל חלוד הם נחלת הרוכב החמוד.

לצפיה ב-' פרס כנור דוד!'
פרס כנור דוד!
29/01/2017 | 08:32
15
לצפיה ב-'חתיכת טיפוס מגעיל'
חתיכת טיפוס מגעיל
29/01/2017 | 15:11
80
לא יודע מה איתך, אבל אני בהי טק בערך 20 שנה ובכל רגע עבדתי די קשה.
כך גם מרבית חברי לעבודה וחברים אחרים עובדי הי טק.
השכר גבוה מהממוצע, אבל תתפלא, גם ההשקעה בלימודים ובעבודה עצמה מבחינת שעות ומחויבות להצטינות ולהצלחה גבוהה משמעותית מאשר בהרבה תחומים אחרים. אז קל להגיד, אבל הרבה יותר קשה לעשות.

אפרופו רכיבה, נכנסתי לתחום עם אופני כניסה ורכבתי לא מעט שעות בשבוע, הייתי בכושר מצויין וכיסיתי לא מעט קילומטרים בשבוע. כיום אני קצת יותר מבוגר, עם משפחה ויש לי הרבה פחות זמן לרכב ולמרבה הפלא, אופניים מעולים ושאר ציוד איכותי כן עוזרים לי לכסות את אותו ק"מ בפחות כושר.
לצפיה ב-'fatbikes כבר לא רק נחלת הי-טק, קבל חשמליים מתקפלים ושמנים...'
fatbikes כבר לא רק נחלת הי-טק, קבל חשמליים מתקפלים ושמנים...
29/01/2017 | 23:39
1
81
האמת ,כשראיתי אותם לראשונה נוסעים ברחובות, חשבתי בטח זה בנייה עצמית , גלגלים כאלה בחשמליים הגיוניים בדרך כלל כשאתה שם מנוע של 3000 וואט צפונה. אבל... לא. .
זה נראה מתועש.
לצפיה ב-'לפי השם על השלדה - זה מוצר שנמכר ברוזן מינץ. '
לפי השם על השלדה - זה מוצר שנמכר ברוזן מינץ.
01/02/2017 | 21:36
27
לצפיה ב-'לינה בחניון בשחרות - לרוכבי שביל ישראל'
לינה בחניון בשחרות - לרוכבי שביל ישראל
23/01/2017 | 10:25
93
שלום, רציתי ליידע אתכם על קיומו של חניון לינה בשחרות (שמחליף את חאן שחרות שהיה פעם ונסגר). אנחנו ממוקמים בין אילת למצפה רמון, בדיוק על שביל ישראל לרוכבים ולצועדים. יש לנו אוהלים בדואים וקרון עץ מאובזר, מקלחות חמות, עמדת בישול וארוחות. עוד פרטים בעמוד הפייסבוק שלנו.

https://www.facebook.com/CamelRidersoyofsimplicity...

תודה רבה :)
חניון הנוודים
לצפיה ב-'שאלה לגבי Merida 300 TFS'
שאלה לגבי Merida 300 TFS
19/01/2017 | 21:42
3
86
הגיע כנראה הזמן להחליף צמיג אחורי.
הצמיג הוא 700/40, יש צמיג מומלץ במחיר נורמאלי..? (אני כמובן עם פנימית)..
בנוסף, ידית הברקס האחורי נלחצת ממש קרוב לידית האחיזה של הכידון, יש מצב שחסר נוזל בלמים..? ואם כן, איזה נוזל יש לקנות ומאיפה?
אופציה ב' - שהרפידות אולי שחוקות, אך אציין שהבלימה מצויינת, אין רעש של חיכוך מתכת.. בקיצור - איך לאבחן את התיקון..?
תודה מראש.
לצפיה ב-'אתה בטוח לגבי הצמיג?'
אתה בטוח לגבי הצמיג?
20/01/2017 | 08:11
2
48
האופניים שציינת מגיעים עם גלגלי 26״.
אלו אופני שטח/הרים.
צמיגי 700 מאפיינים אופני כביש/עיר/גראבל.

מה השימוש המיועד?

באשר למעצורים: שתי האפשרויות מצריכות בדיקה והתופעה צריכה טיפול.  
רפידות אפשר לבדוק לבד: מוציאים את הרפידה (קודם צריך להוריד את הגלגל...) ואם נשאר פחות מחצי מ׳מ - מחליפים.
נוזל למעצור: קח את האופניים למכונאי. יש לו את החומרים והכלים. בשביל מילוי נוזל פעם בשלוש שנים חבל על הזמן והכסף.
לצפיה ב-'בטוח לגמרי הדגם crossway 300'
בטוח לגמרי הדגם crossway 300
20/01/2017 | 09:54
1
43
ראיתי צמיג של מישלין, עולה סביב ה 70 ש"ח.. השאלה אם שווה משהו..
לגבי הנוזל, אם אני לא רואה נזילה, וזו מערכת סגורה - לאן החומר נעלם...?
כמו כן, אם זו פעולה פשוטה כמו מילוי, הייתי מעדיף לעשות לבד ולא לזרוק כסף אצל מכונאי..
לצפיה ב-'יש למישלין הרבה דגמים'
יש למישלין הרבה דגמים
20/01/2017 | 13:30
46
המותג טוב מאד. המחיר על הצד הנמוך של הסקאלה לצמיגי סייקלוקרוס-גראבל. מן הסתם כנראה מדובר בדגם פשוט.

בלידינג של מעצור יכול להיות פעולה די מורכבת. גש למכונאי.
לקנות פי עשר נוזל ממה שאתה צריך, ואת הכלים הנחוצים, יעלה יותר מביקור אצל מכונאי.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
19/01/2017 | 22:02
90
לא הכי קשור, אבל יש לכם מושג היכן ניתן למצוא מושב עם משענת לאופני כושר כמו בתמונה?
תודה
לצפיה ב-'שאלה על אופניים לשטח, כולל נשיאת ציוד למספר ימים.. '
שאלה על אופניים לשטח, כולל נשיאת ציוד למספר ימים..
15/01/2017 | 15:34
21
143
אנא עזרה ורעיונות וכיוונים לבחירת זוג אופניים.

יש לי מספר שנות נסיון על אופני כביש למרחקים ארוכים ולמעט רכיבה אחת מפארק בשור עד לקיבוץ צאלים, אפס נסיון בשטח.
אני רוצה לרכוב בשטח יותר. עם מבט רחוק רחוק על HLC. מובן שיש לעבור עוד לא מעט משוכות בדרך ולצבור נסיון. אולי עוד שנתיים.. אולי אף פעם לא.. נראה איך התחום ואני מסתדרים.

בעיני הלא מנוסות, צריך זוג עם פשטות מסוימת, כלומר זנב קשיח, עם תחזוקה פשוטה יחסית ועם נוחות גדולה יותר בנשיאת ציוד על האופניים. זוג שאפשר לעבור איתו ב"כל מקום" (מה שזה לא אומר, עם מבט רחוק רחוק ל HLX), שאפשר לרכוב עליו גם בלי ציוד ולבנות את היכולות ואת הטכניקות הנדרשות לרכיבת שטח (ולא להוציא כסף ומקום אחסון על שני זוגות, אחד לשטח פרופר ואחד לבייקפקינג). שאפשר לחבר ציוד (עיניות בשלדה?).

האומנם זנב קשיח? האם סוג הבלמים משנה? הילוכים פנימיים או חיצוניים? זוג מומלץ? שאלה שלא ידעתי לשאול?

תודה
לצפיה ב-'ז׳ק עם חיבורים (droplets) על השלדה'
ז׳ק עם חיבורים (droplets) על השלדה
15/01/2017 | 16:51
1
87
למרות שיש ב-HLC גם מתמודדים עם ש׳מ, נראה לי שז׳ק יהיה בחירה עדיפה.
הסיבה העיקרית היא האפשרות להתקין סבל ותיקי סבל. באופני ש׳מ אתה מוגבל לסבל התלוי על מוט האוכף שתכולתו מוגבלת. יש גם סבלים שאפשר להתקין על תומכות האוכף, במידה ומבנה המתלה האחורי מאפשר זאת, אבל הם עלולים להיות בעייתיים ולהגביל את מהלך המתלה.
קיימים גם מתלים שניתן להתקין על המזלג.
הכידון הוא שטח אחסון מצויין והציוד שמותקן שם מאזן במשהו את המשקל הותקן מאחור. יש כידונים יעודיים עם מוט מקביל למוט הרגיל שמאפשר חיבור נוח של מטען נוסף.
יתרון נוסף לז׳ק הוא שהמשולש הקדמי פנוי להתקנת תיק (יש תיקים מסחריים ואפשר גם לתפור לפי הזמנה מיוחדת במתפרות שעוסקות בכך). באופני ז׳ק יש לרוב מגבלה של מקום פנוי במשולש הקדמי בגלל הבולם.

לטעמי למסלולים הללו עדיף להסתפק במהלך צנוע של 100-120 מ׳מ. ממילא האופניים כבדים ולא מאוזנים אז עדיף לא להשתולל ולא לקפוץ ולסיים את המסלול בשלום.
מערכת 1/11 או 1/12 תהיה יתרון בכך שאין מעביר קדמי.
רצוי לבחור גלגלים איכותיים: נבות אטומות וחיזוקים חזקים ועמידים.
שלדת אלומיניום עם מקום לחבר סבל. אפשר קרבון, טבל אז אתה מוגבל מבחינת אפשרות לחבר התקנים חיצוניים לשלדה. צינורות קרבון לא אוהבים חבקים שמתהדקים עליהם, ולא אוהבים מאמצים מכיוונים שונים מאלה עבורם תוכננו.
מעצורי דיסק כמובן.
צמיגי טיובלס עם אקסטרה חומר, וסט של תולעים למקרה הצורך.
אלקטרוניקה: גפס ייעודי. לרוב עדיף כזה שפועל על סוללות אצבע רגילות ושניתן לתכנת לו מפות ומסלולים.
יש מערכות טעינה סולאריות.
יש מערכות טעינה מהגלגל (כמו דינמו).
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
15/01/2017 | 18:12
46
רשמת לי נקודות חשובות.

האלקטרוניקה בינתיים יכולה לחכות.. אולי למעט עניין הדינמו בנאבה. אתה מכיר דינמו שנחשב עמיד ואמין בתנאי שטח?
לצפיה ב-'הנה'
הנה
15/01/2017 | 17:38
5
75
זאת הפלטפורמה הכי טובה שתוכל לרכוש בארץ היום, לדעתי
שים להם 10\11 הילוכים מאחור ויש לך מכונה מושלמת למטרה שציינת
לצפיה ב-'UNIT מגיע ללא בולם קדמי.. למה זה עדיף לי?'
UNIT מגיע ללא בולם קדמי.. למה זה עדיף לי?
15/01/2017 | 18:06
2
78
להרכיב מעביר אחורי על אופני סינגלספיד זה טריוויאלי?

יש לי הטיה לכיוון הזה של שיא הפשטות. אבל אני לא בטוח שזה מבוסס.
לצפיה ב-'קונים דרופאאוט עם אוזן למעביר, שיפטר, קסטה ונבה ומרכיבים '
קונים דרופאאוט עם אוזן למעביר, שיפטר, קסטה ונבה ומרכיבים
15/01/2017 | 18:29
67
יש לך שם 27.5+ מקדימה- מדובר ברחפת, אם תרצה תוכל גם בקלות להוסיף בולם אך סביר להניח שלא תצטרך.
פשטות- זה לא הכרחי, זה עניין של גישה והעדפה. עם נכונות לתחזוקה יותר תכופה, יקרה ומסובכת אפשר לוותר על הפשטות אבל לא תקבל עבור השימוש הנ"ל ביצועים עדיפים בהרבה.
לצפיה ב-'עוד אופציה טובה בגישה קצת אחרת'
עוד אופציה טובה בגישה קצת אחרת
15/01/2017 | 19:23
62
האח הפשוט של זה:
בסלאלום:
בכול אופן הכיוון שלך של זנב קשיח הוא טוב, ואם כבר אז לא מניסיון שלי אבל מחוות דעת של רבים ומנוסים ממני- עדיף שיהיה 27.5+. 
לצפיה ב-'אני מבין שאתה רוצה למרר לו את החיים....'
אני מבין שאתה רוצה למרר לו את החיים....
15/01/2017 | 21:08
1
86
נגיד וקנה את היוניט....
גם יצטרך להחליף את כל החלקים חוץ מהגריפים וגם יתקע עם
שילדה שכל קשר בינה לבין רכיבות אפיק ארוכות הוא מקרי בהחלט...
(אהה, ותוסיף על זה שינוי גאומטריה וסטייה מהתכנון לרעה עקב התקנת בולם)

הבחור חייב הילוכים, הבחור חייב בולם, אם יש תקציב אז כמובן שיש לכוון למעצורים הידראולים (וכבודם של ה - bb7 בכבודם מונח!)
איך מתאים פה שלדת כרומולי כבדה?
אין שום הגיון בקנייה של קונה יוניט במקה הזה.

נ.ב - יש לי קונה יוניט.
לצפיה ב-'לדעתי הם מושלמות למרחקים:'
לדעתי הם מושלמות למרחקים:
15/01/2017 | 22:07
88
לצפיה ב-'אתה לא צריך לקנות היום -'
אתה לא צריך לקנות היום -
15/01/2017 | 21:19
2
72
את האופניים האידאליים ל HLC (יהיו אשר יהיו), אלא אופניים שתיהנה איתם בשטח. כשיגיע היום כנראה שתצטרך להחליף או להוסיף זוג, אבל זה לא אסון ואז כבר תדע מה נחוץ לך.
לעניות דעתי ז"ק זה נהדר. כיוון שאתה רוכב מנוסה מגיע לך משהו מעל אופניי כניסה ואני מניח שאתה מסוגל להתמודד עם רכישת אופנים משומשים.
לצפיה ב-'הי, רשמת בכרטיס שלך שאתה תושב הדרום, איפה פה יש שוק משומשים?'
הי, רשמת בכרטיס שלך שאתה תושב הדרום, איפה פה יש שוק משומשים?
20/01/2017 | 19:04
1
38
באתר "הרים" ההיצע הדרומי דל עד חסר
לצפיה ב-'בפעם האחרונה שרכשתי אופניים משומשים'
בפעם האחרונה שרכשתי אופניים משומשים
20/01/2017 | 23:24
35
נסעתי לירושלים
לצפיה ב-'אנצל׳ש את השרשור... אופניים עם צמיגים עבים לבייקפאקינג?'
אנצל׳ש את השרשור... אופניים עם צמיגים עבים לבייקפאקינג?
16/01/2017 | 09:48
2
60
אופני FAT Bikes הם נישה בפני עצמה.
מזלג ריגיד.
מעביר אחורי בלבד.
לכאורה מעט מאד רכיבים שיכולים להתקלקל.
השיכוך מושג באמצעות נפח הצמיגים.
עבירות גבוהה כמעט על כל סוג קרקע.

לכאורה פלטפורמה אפשרית למרחקים ארוכים. או שאולי הצמיגים הללו לא מאפשרים דיווש יעיל ומבזבזים אנרגיה (שנחוצה מאד ברכיבות ארוכות)?

תובנות?

מישהו התנסה בהעמסת ציוד (תיקים, סבל וכיו׳ב) על אופניים כאלה?
לצפיה ב-'כנס לאתר בקישור ששלחתי, יש שם מבחנים לכל הסוגים'
כנס לאתר בקישור ששלחתי, יש שם מבחנים לכל הסוגים
16/01/2017 | 23:35
62
וגם trial reports. צריך להבדיל בין fatbike לאופני 27.5+ או 29+
בגדול לצמיגי FAT יתרון בולט בחול ובשלג ולמי שרוכב בכאלה מסלולים הם הכרח, לכל שאר המסלולים הם יכולים להיות סבבה מבחינת הרגשה אבל באופן אוביקטיבי צמיגי 27.5+ או 29+ גם בתצורת ריגיד יהיו עדיפים. 

לצפיה ב-'יצא לי לרכב על אופניים כאלו, והתחושה היתה שהרבה הספק נבלע '
יצא לי לרכב על אופניים כאלו, והתחושה היתה שהרבה הספק נבלע
22/01/2017 | 22:00
30
בצמיגים. אבל מדובר בתחושה בלבד - לא ביצעתי מדידות מול השעון או משהו מדעי בסגנון.
לצפיה ב-'תודה על התשובות, על העצות, על הכיוונים ועל הקישורים'
תודה על התשובות, על העצות, על הכיוונים ועל הקישורים
18/01/2017 | 07:34
36
מעריך את זה

ועוד יותר אעריך את מי שיצליח להסביר לאשתי למה צריך עוד זוג
לצפיה ב-'באותו עניין - הילוכים פנימיים לשטח.. טוב? רע? מכוער?'
באותו עניין - הילוכים פנימיים לשטח.. טוב? רע? מכוער?
18/01/2017 | 19:34
3
46
יצירה מסוימת מומלצת? רולוף? אלפין או נקסוס? אחר?
לצפיה ב-'מה הרבותא?'
מה הרבותא?
19/01/2017 | 07:52
2
49
הילוכים פנימיים מוגבלים על פי רוב ביחסי ההעברה שהם מציעים.
היתרון שלהם הוא נטרול האופציה לשבר של המעביר בגלל פגיעה מאובייקט חיצוני או בגלל בוץ.
החיסרון הוא משקל ואי יכולת לבצע תיקון/החלפה לבד.
מאחר ואי אפשר להשתמש במעביר קדמי כאשר באופניים מותקן מעביר אחורי פנימי - היישומים של מערכת כזו רלוונטיים לסגנונות רכיבה שלא מצריכים טווח יחסי העברה גדול. קח בחשבון שטווח יחסי ההעברה במערכות 1/11 או 1/12 שקיימות היום בשוק הם בין 360% ל-500%. ככל הידוע לי המערכת הפנימית היחידה שמגיעה לטווח יחסי העברה דומה היא רולהוף.
לצפיה ב-'500%...?'
500%...?
22/01/2017 | 18:05
1
36
חישבתי את הטווח שמתקבל באופני כביש קומפקט עם קסטה 12-27. קיבלתי בסך הכל 330% אם לא טעיתי. להרגשתי מדובר בטווח גדול למדי, אומנם יש פה ושם עליות שהייתי שמח לשטח בעזרת יחס סלחני יותר, אבל מצד שני, להילוכים הכי קשים לסיבוב אני מגיע בקושי במצבים של ירידה קלה+רוח נחמדת.

האם לרכיבת שטח אומנם נדרש טווח גדול יותר? המחיר על בחירה בטווח של 300% (אלפין 8) או 400% (אלפין 11) גדול דיו כדי להחזיר אותי לשולחן השרטוטים?
לצפיה ב-'SRAM EAGLE'
SRAM EAGLE
24/01/2017 | 00:09
31
מערכת 1/12 עם יחס 500%
מערכות כביש עפ׳ר מציעות יחסי העברה מצומצמים יותר והפרש קטן יותר בין הילוכים. המטרה היא שמירה על קדנצה קבועה. במערכות הרים לרוב טווח גדול יותר וגם מרחק גדול יותר בין הילוכים. אופי הרכיבה מצריך טווחים גדולים יותר בשל אופי המסלולים התזזיתי.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
19/01/2017 | 08:38
45
הדעה הרווחת היא שעבור bikepaking, מקובל לרכב עם ז"ק מכרומולי שמשכך מעט את המהמורות. לגבי ציוד, יש תיקי שלדה, כידון ותיקי אוכף יעודיים לבייקפאקינק.
בולם קדמי 100 מ"מ יעשה את העבודה ומבחינת הילוכים רצוי 2x10  או 2x11 הילוכים כדאי שלא יחסר ותמצא הילוך לכל מצב.
11 הילוכים בלבד זה מקובל היום אבל ברכיבות ארוכות חסר הילוך פה ושם.
הילוכים פנימיים של רולוף נחשב איכותי ואמין אבל יקר בטירוף.
מציע לך להתחיל לחפור ולשאול כאן: 

וכאן: 

לצפיה ב-'ממליץ על kona rove שלדת כרומולי'
ממליץ על kona rove שלדת כרומולי
19/01/2017 | 11:35
68
זה הרכש האחרון שלי ואני פשוט כל כך מרוצה מהם שאין דבר אחד רע להגיד
אני רוכב איתם כמעט מדי יום חולון הרצליה עובר קצת שבילים ורוכב איתם באופן כללי רכיבות גראבל ואספלט משולבות.

הם לא משקל נוצה בכלל, אבל הפינוק בתנוחה ובשיכוך מפצה על תנוחה קרבית מטופשת 

יש להם הכנה לאפשרות לשים 3 בקבוקים, וסבל אחורי וקדמי 

כל הרכיבות שלי הן 50-100 קמ ובהשוואה לכל הזוגות הקודמים שלי, כשיורד מהאופניים לא מרגיש שרכבתי בכלל 
לצפיה ב-'לתל-אביבים - יש המלצה על חנות לתקון אופניים במרכז/צפון העיר,'
לתל-אביבים - יש המלצה על חנות לתקון אופניים במרכז/צפון העיר,
17/01/2017 | 18:03
3
47
נמאס לי לנסוע לדרום העיר כל פעם שיש בעיה, אבל יש לי נסיון רע עם השוחטים בצפון...
לצפיה ב-'"בייקלאב" בחשמונאים'
"בייקלאב" בחשמונאים
21/01/2017 | 11:19
2
23
תמיד חוויות טובות מהמקום הזה
לצפיה ב-'תודה, נעשה נסיון, אבל איפה בחשמונאים ?..'
תודה, נעשה נסיון, אבל איפה בחשמונאים ?..
21/01/2017 | 13:25
1
7
לצפיה ב-'פינת גוגל סמטת וויז'
פינת גוגל סמטת וויז
21/01/2017 | 18:57
29
115
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:45
13
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'נגנבו אופניים, פרס שווה למוסר מידע המוביל להחזרת האופניים'
נגנבו אופניים, פרס שווה למוסר מידע המוביל להחזרת האופניים
08/01/2017 | 21:54
1
209
לצפיה ב-'תנחומי'
תנחומי
09/01/2017 | 09:11
119
ובכל זאת:

א. מה שנגנב זה לא אופניים אלא אופנוע חשמלי.

ב. איפה נגנב? מתי?

ג. מלבד התמונה יש סימנים מזהים נוספים?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
ד
ד"ר דוד אנג'ל - אורטופד
פורום קראוונים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה