לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2860528,605 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'החלפת קראנק 26-36 ל 28-38 האם יש טעם לכך?'
החלפת קראנק 26-36 ל 28-38 האם יש טעם לכך?
21/06/2018 | 17:51
3
28
ברשותי אופני שטח כאשר ההילוכים 2X11
כאשר אני רוכב מהר אני מרגיש כאילו איך מאמץ על הרגל
וחיפשתי להחליף את גלגל השיניים בגדול מקדימה
ליותר גדול או להרכיב גלגל שלישי.

לאחר בדיקה לא ניתן להוסיף גלגל שלישי
והוצע לי להחליף מגלגלים 26-36 ל 28-38
האם יש טעם והאם ארגיש הבדל? ושיפור במהירות?
לצפיה ב-'אכן אי אפשר להפוך קראנק דאבל לטריפל. הפתרון שהוצע נכון. '
אכן אי אפשר להפוך קראנק דאבל לטריפל. הפתרון שהוצע נכון.
22/06/2018 | 07:00
16
תוכל להחליף את הפלטות בקראנק לגדולות יותר. את שתיהן, או רק את הגדולה, כל עוד המעביר האחורי בעל ״קיבולת שרשרת״ מספיקה להפרש בין מספרי השיניים בין מצבי הקיצון.
החלפה של 36 ל-38 תיתן לך שינוי של בערך 5% ביחס ההעברה. זה לא מעט, בתור התחלה. יש פלטות גדולות יותר אם תרגיש שגם זה לא מספיק.
לצפיה ב-'מה עם הקסטה?'
מה עם הקסטה?
22/06/2018 | 11:42
1
16
אם הגלגש הכי קטן שלך הוא גדול יחסית, אז תוכל למצוא שם עוד שיפור ביחס העברה.

לגבי הקיבולת מעביר אחורי שצוינה כאן, שינוי 28-38 במקום 26-36 לא דורש קיבולת גדולה יותר מכיוון שנשמר ההפרש של 10 שיניים בין פלטה גדולה לקטנה. כנראה תצטרך להחליף שרשרת למעט ארוכה יותר.

ואל תשכח לקחת בחשבון ששינוי כמו שהצעת, יבוא על חשבון אובדן הילוכים קלים בעליות קשות. כי אתה לא מדבר על הגדלת טווח הילוכים, אלא על העברת הטווח הקיים לתחום "מהיר" יותר
לצפיה ב-'שתי התייחסויות'
שתי התייחסויות
22/06/2018 | 20:01
15
א. קסטות 11 הילוכים הן או בעלות גלג׳ש קטן של 11 שיניים (שימאנו) או 10 שיניים (סראם). החלפה משימאנו לסראם תצריך החלפה של הדרייבר משימאנו ל-XD וזה כבר מסבך את כל התהליך. אבל... אם מותקנת כרגע קסטה סראם עם גלגל קטן של 10 שיניים, יש קסטות צד שלישי עם גלגל 9 שיניים. זה נותן שיפור של 10% ביחס ההעברה...

ב. אפשר להחליף רק את הפלטה הגדולה בקראנק מ-36 ל-38 ולהשאיר את הפלטה הקטנה על 26. זה ישפר את יחס ההעברה בהילוכים מהירים וישמור על יחס ההעברה בטיפוס. אבל זה יצריך מעביר אחורי שמסוגל ״לספוג״ עוד חוליה שלמה (שתי שיניים) ופה מגיעה קיבולת השרשרת לידי ביטוי.
לצפיה ב-'שאלה לגבי אופניי כביש'
שאלה לגבי אופניי כביש
17/06/2018 | 16:42
6
55
 איך אני אמור למדוד אופני כביש?
רשום לי בזאפ מידות מ48 עד 62
לצפיה ב-'48 זה קטן. 62 זה גדול מאד. '
48 זה קטן. 62 זה גדול מאד.
17/06/2018 | 22:29
5
37
יש לא מעט מחשבונים ברשת שבאמצעות מדידות איברי הגוף מאפשרות לבחור במידה הנכונה.
אבל אופני כביש לא רק המידה חשובה אלא גם היחסים בין אורכי הצינורות השונים על מנת לקבל התאמה מיטבית למידות הגוף הפרטיות שלך.
מרבית היצרנים מפרטים את מידת האופניים המתאימה לגובה הרוכב.
התאמות סופיות ניתן לבצע באמצעות שימוש בסטם ארוך או קצר ובמוט אוכף ישר או מוטה לאחור.

יש חנויות אופניים שמאפשרות לבצע מדידות והתאמות באמצעות מתקן מיוחד דמוי אופניים. זה מאפשר לך לדעת את המרחקים הרצויים בין האוכף לפדלים ולכידון ולהתאים את המידה והרכיבים (סטם, מוט אוכף, זרועות קראנק). לפעמים די בשינוי של כמה מ׳מ כדי להביא לשינוי משמעותי.
לצפיה ב-'סיבכת אותי'
סיבכת אותי
18/06/2018 | 19:36
4
30
אני רוצה למכור את האופניים
ביד 2 רשום 48 עד 62
איך בודקים כמה לשים אותם?
לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
18/06/2018 | 20:29
3
38
האופניים בתמונה שהעלתי
זה אופני כביש או אופני עיר?
אין לי מושג לאיפה לשייך אותם
לצפיה ב-'אופני מדבקה'
אופני מדבקה
19/06/2018 | 02:41
2
32
לא כביש ולא עיר
חפש אם כתוב עליהם מידה במספרים כמו 16, 18, 20 או S M L
לצפיה ב-'אין ביד 2'
אין ביד 2
19/06/2018 | 14:58
1
28
איןאפשרות להכניס אותם בתור אופני מדבקה רשום או עיר או כביש או זנב קשיח
זרמתי על עיר כי לא היה משהו יותר מתאים. קניתי אותם ב600 ב2012 מבסידן
אני מחפש לרכוש אופניים חשמליות אבל קודם ניפתר מהם. יתנו 200 אגיד תודה רבה
לא ראיתי שיש עליהם בכיתוב מידות. אתה אומר אין דרך למדוד את הגודל שלו?
לצפיה ב-'יש דרך למדוד אבל מדובר באופני מדבקה'
יש דרך למדוד אבל מדובר באופני מדבקה
21/06/2018 | 05:53
13
מדובר באורך צינור האוכף מציר הפדלים עד לחבק שמהדק את מוט האוכף למקומו.

17 אינטש זה מידה מדיום. 19 זה לארג׳.
לצפיה ב-'אני מעוניין לקנות משהו לאופנים מאתר ישראלי biketec.co.il . '
אני מעוניין לקנות משהו לאופנים מאתר ישראלי biketec.co.il .
19/06/2018 | 07:35
1
29
האם מישהו קנה מהם ויכול להמליץ ? אני שואל כי אין אפשרות לשלם ב-PAYPAL אלא רק בכרטיס אשראי .
תודה רבה 

לצפיה ב-'לא משנה , הזמנתי בחו"ל'
לא משנה , הזמנתי בחו"ל
19/06/2018 | 15:14
8
לצפיה ב-'אורך החיים של הסוללה?'
אורך החיים של הסוללה?
18/06/2018 | 00:45
3
28
מה אורך החיים של סוללה? זה נספר בקילומטרז או בכמות הטענות? והאם זה משתנה מסוללה לסוללה?
לצפיה ב-'סוללה של מה?'
סוללה של מה?
19/06/2018 | 02:43
2
13
אם אתה שואל לגבי סוללה של קטנוע חשמלי אז הגעת לפורום הלא נכון.

אם אתה שואל לגבי סוללה של מחשבון דרך, אז תלוי במכשיר.
לצפיה ב-'אופניים חשמליות'
אופניים חשמליות
19/06/2018 | 08:40
1
8
לצפיה ב-'כלי הרכב הממונע שנקרא בטעות ״אופנים חשמליות״...'
כלי הרכב הממונע שנקרא בטעות ״אופנים חשמליות״...
21/06/2018 | 05:55
13
הוא בכלל קטנוע חשמלי, לא אופניים.

יש עבור חובביו פורום נפרד.
לצפיה ב-'אופניים מתקפלים'
אופניים מתקפלים
14/06/2018 | 15:04
5
37
היי,

אני מחפש אופניים מתקפלים שיוכלו להיכנס לתא מטען של סופר מיני ממוצעת (מניח שכמעט כל דגם יעשה זאת).
מעדיף דגם עם בלמי דיסק, ומאלומיניום.
מספר ההילוכים לא קריטי לי. אין לי העדפה לקוטר גלגל, וזאת המלצה שאבקש מכם.
מבחינת משקל האופניים, אני לא הולך להסתובב איתם הרבה ביד, ולכן הפרמטר לא קריטי כי זה מה שמייקר אותם בעיקר, אבל אשמח למשהו לא כבד.

התקציב עד 3000 ש"ח, אבל אם יד שניה ב 800 ש"ח יעשו עבודה דומה, אז אלך על האופציה הזולה.

ערכתי חיפוש בפורום אבל לא נתקלתי בהצעות עדכניות.

תודה,
יבגני
לצפיה ב-'המותג הראשון שקופץ לי לראש הוא ״ברומפטון״'
המותג הראשון שקופץ לי לראש הוא ״ברומפטון״
14/06/2018 | 17:37
4
35
אבל אני בטוח שיש גם מותגים מתחרים.

מעבר לזה אני לא יכול להמליץ כי באמת שאין לי נסיון בתחום הספציפי של אופניים מתקפלים.
לצפיה ב-'ברומפטון עולים הרבה יותר'
ברומפטון עולים הרבה יותר
17/06/2018 | 13:21
1
36
מצד שני, עם כל מה שהוא לא ברומפטון, פותח השרשור יגלה שלא יישאר לא כמעט כלום מתא המטען. אפילו Dahon עם גלגלי 16" מתקפלים לחבילה די מגושמת שתופסת כמעט את כולו. לפחות ככה זה נראה. אולי זה מפריע לו, אולי לא. 

מי שרוצה להכניס עוד דברים לתא המטען, ושהאופניים המתקפלים יהיו שם בפינה  - בסופר-מיני זה לא יילך, אלא אם כן זה ברומפטון.

בתמונה, ברומפטון בסקודה פאביה קצרה (הדגם הקודם, שנת 09'). הם מצליחים להידחק הצידה, ונשאר לא מעט מקום שימושי. ניתן גם להכניס אותם על הרצפה, מאחורי כסא הנוסע.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההדגמה'
תודה רבה על ההדגמה
17/06/2018 | 17:29
5
לצפיה ב-'אני אבדוק. תודה'
אני אבדוק. תודה
17/06/2018 | 17:29
1
6
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
24/06/2018 | 15:51
1
ממליץ לך לבקר בחנות אופניים באשדוד. הגיוני שיוכלו לפתור לך את הבעיה.
לצפיה ב-'ידית ברקס של אופניים נלחצת עד הסוף'
ידית ברקס של אופניים נלחצת עד הסוף
15/06/2018 | 13:40
1
28
היי,

כשאני מסנה לבלום עם הרקס האחורי, הידית נלחצת עד הסוף ואני מרגיש שהבלימה לא מיטבית.
יש דרך לחזק את הברקס? (הרפידות יושבות במרחק תקין מהחישוק, הבעיה כנראה בכבל או בידית)

לצפיה ב-'כמה אפשריות'
כמה אפשריות
15/06/2018 | 16:49
25
1.  הרפידות נשחקו.
2. הכבל התרופף. 
3. מוליכי הכבל לא יושבים במקום.

באמצעות מפתח אלן פשוט אפשר למתוח את הכבל.
לצפיה ב-'עם מה משמנים את חלקי האופניים?'
עם מה משמנים את חלקי האופניים?
13/06/2018 | 11:54
4
20
הבנתי שWD40 ודומיו לא טוב.

האם יש חומר מומלץ? (לקנות בחנות כלי עבודה? להזמין באיביי?)
תודה
לצפיה ב-'תלוי איזה חלק...'
תלוי איזה חלק...
13/06/2018 | 15:23
3
37
בגדול החלקים הזקוקים לשימון באופן שוטף הם השרשרת וגלגלי השיניים. מיסבים (צירי גלגלים, פדלים, כידון, ציר מרכזי) ו״בושינגים״ (המפרקים הנעים במתלה האחורי באופני שיכוך מלא) זקוקים לגירוז תקופתי.
שאר החלקים אינם זקוקים לשימון. המעביר האחורי והקדמי מקבלים לרוב מספיק שמן מהשרשרת, ואם אתה ממש רוצה אתה יכול לתת נגיעה עם השמן של השרשרת בנקודות המגע בין חלקים נעים. במקרה של פדלים ״קליפלז״ שמתחברים לנעל - אפשר לתת מדי פעם נגיעה של שמן גם בהם.

חשוב מאד לא להגזים בשמן ולהשתמש בשמן ״יבש״, דהינו שמן שמתנדף ומשאיר שכבה של טפלון, סיליקון או שעווה שאינה סופחת אבק. בתנאי ארצנו - שמן ״רטוב״ יספח אבק שיהפוך מאר מאד לזפת דביקה שרק תפריע לתנועת מערכות ההינע.

שמן יבש אפשר להשיג בחנויות אופניים או בחנויות ציוד אופניים מקוונות. צריך לנער אותו היטב לפני השימוש כדי לערבב את השעווה בממס הנדיף, לשים שמן בנדיבות על השרשרת תוך סיבוב של הפדלים אחורה עד שהיא ״מוצפת״. לצאת לסיבוב קצר ברכיבה ובמהלכו להעביר את השרשרת על כל שילובי ההילוכים האפשריים כך שהשמן יעבור מהשרשרת לכל השיניים של כל גלגלי השיניים. אחר כך לתת לאופניים לעמוד קצת זמן. החומר הממס הנדיף חודר לרווחים בשרשרת ומוציא משם שאריות לכלוך. אחרי כמה דקות מנגבים את השרשרת באמצעות סיבוב של הפדלים ״אחורה״ כאשר אתה עוטף את השרשרת במטלית שאתה מחזיק ביד. לנגב טוב עד שהשרשרת מבריקה ויבשה לגמרי. עכשיו עושים עוד סיבוב של שמן יבש, משאירים כמה דקות, מנגבים שוב ואתה מוכן לדרך.

שמן ״רטוב״ ודביק שימושי בעיקר לימים הספורים בשנה בהם אתה רוכב בגשם שוטף או כאשר אתה מתכנן רכיבה ״רטובה״ בנחלים שכוללים הרבה חציות ״על רטוב״ של מעברי מים (בעיקר נחלי הצפון).
לצפיה ב-'הסבר מפורט. אגזור ואשמור'
הסבר מפורט. אגזור ואשמור
13/06/2018 | 15:37
2
25
אז.. חיפשתי משהו עם "DRY" וקיבלתי את זה:
סביר?
לצפיה ב-'זה נראה בכיוון הנכון'
זה נראה בכיוון הנכון
13/06/2018 | 22:09
1
24
אם כי מדובר במותג לא מוכר.
אבל זה לא הופך אותו לגרוע,,, רק לזול.

במרבית חנויות האופניים בקבוקון שמן עולה בין 25-40 שקל.

אני משתמש ב״רונק׳נ׳רול״ גולד. נמכר בחנויות וגם בחנות המקוונת ״שופ@הרים״. אבל מדי פעם מזדמן לידי גם שמן אחר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/06/2018 | 22:28
6
לצפיה ב-'חידוש אופניים'
חידוש אופניים
04/06/2018 | 16:17
7
70
חברים יש לי כמה זוגות אופנים במקלט ואני רוצה לדעת איך מנקים אותם? איך בחנויות המקצועיות  מנקים ? משפריצים עליהם איזה חומר נגד חלודה? WD40 ? 
איפה אסור לגעת ?  קצת הנחיוות ..
האם אפשר לקחת סקווטש ולשפשף את החלודה?

ומה לגבי השרשרת? תודה לכל העונים
לצפיה ב-'מנקים מה? את מערכת ההינע? את השלדה?'
מנקים מה? את מערכת ההינע? את השלדה?
05/06/2018 | 07:52
2
56
שרשרת שהחלידה כדאי פשוט להחליף. אפשר לשמן בשמן רגיל ובמידה והכל עובד פשוט להמשיך להשתמש כרגיל. בכל מקרה מומלץ מאד לא להשתמש ב-WD40. זה ממס חודר שמשחרר הברגות תקועות אבל לאחר מכן מתנדף ומשאיר אחריו שכבת מתכת חשופה לאויר ש... מחלידה מחדש.
כך שאם השתמשת בחומר הזה לשחרור חוליות תקועות חשוב מאד לשמן את השרשרת בשמן של ממש לאחר התנדפות הממס החודר.

אם הצירים לא מסתובבים חלק אז וודאי ווודאי שלא לנסות לשחרר אותם עם ממס חודר. הוא ימיס את שאריות הגריז שאולי עדיין יש במיסבים ועכשיו כאשר תסובב את המיסבים הם יהיו יבשים ותגרום נזק גדול. מיסב תקוע או מסתובב קשה צריך לפתוח, לנקות ולגרז מחדש.  אם אין לך את הכלים או הידע - קח את האופניים למכונאי.

כל השאר - נקה את החלודה עם מברשת. אפשר לתת נגיעות של צבע במקומות שהחלידו, אחרי שניקית היטב שאריות חלודה. לחלופין - נגיעה של שמן סיליקון/טפלון יוצרת שכבה אטומה לאויר (שצריך לחדש מידי פעם) שתמנע החלדה מחדש. להיזהר עם תרסיסי שמן סיליקון שלא יגיעו לרוטור של מעצורי דיסק או לחישוק של מעצורים רגילים. זה מנטרל את כושר העצירה ומזיק למעצור. במעצורי דיסק זה גורם לנזק בלתי הפיך לרפידות ומצריך החלפתן בחדשות.
לצפיה ב-'תודה על התשובה המקצועית'
תודה על התשובה המקצועית
05/06/2018 | 13:20
1
34
אני מתכוון גם ויזואלית . אופניים ששכבו הרבה זמ ןבמקלט ואני רוצה לגרום להם להיות יותר יפות. לגבי שמן למה אתה מתכוון אני צריך ללכת לחנות הום סנטר ולבקש מה? 
וWD40  על שאר החלקים זה בסדר ? למשל לברגים ולכל חלקי המתכת החשופים?

לצפיה ב-'אתה צריך ללכת לחנות אופניים ולקנות שמן יעודי לשרשראות '
אתה צריך ללכת לחנות אופניים ולקנות שמן יעודי לשרשראות
05/06/2018 | 23:25
27
יש הרבה סוגים, ולארצנו רצוי לבחור שמן ״יבש״.

את תרסיס WD40 תרחיק מהאופניים. פשוט נקה את החלודה עם מברשת עם זיפי פלסטיק קשים. אפשר עם קצת נפט, אבל זכור לשמן את הפלדה החשופה אחרי שהנפט מתנדף.
לצפיה ב-'כדאי לבדוק את כל המערכות'
כדאי לבדוק את כל המערכות
06/06/2018 | 14:48
3
84
ולהחליף כבלי הילוכים מעצורים וגם שרשרת (או רצועת קבלר אם מדובר במכונה עם מע' הילוכי roloff או pinion https://www.vannicholas.com/touring-bikes/deveron) אם צריך. אם הצמיגים יבשים גם אותם להחליף; ולבדוק מיסבי headset ולגרז נבות אם יש מיסבים פתוחים.

לצפיה ב-'מילא שאתה מנסה לעשות פרסום סמוי...'
מילא שאתה מנסה לעשות פרסום סמוי...
06/06/2018 | 17:54
2
54
אבל אתה ממליץ פה על אופניים שעולים בחו׳ל כמעט 6000 יורו ובארץ בטח מגרדים את ה-25000 שקל...
לצפיה ב-'איפה ראית פרסום סמוי. ל van nicolas'
איפה ראית פרסום סמוי. ל van nicolas
07/06/2018 | 16:31
1
50
אין נציג בארץ בכלל.
הערתי שאם האופנים אם רצועת קוולר כדאי אולי גם להחליף אותה אם התייבשה.
לצפיה ב-'אם היתה לאופניים רצועת קוולר הם כנראה לא היו זקוקים לחידוש..'
אם היתה לאופניים רצועת קוולר הם כנראה לא היו זקוקים לחידוש..
11/06/2018 | 08:10
14
לצפיה ב-'התחדשתי בזוג חדש (מז"ט) ועם כאבי ברכיים '
התחדשתי בזוג חדש (מז"ט) ועם כאבי ברכיים
02/06/2018 | 22:37
3
69
זוג חדש, הם במידה שלי אך אני סובל מכאבי בברכיים בעת רכיבה ובעיקר בזמן עומס
ועליות כאשר אני יושב על הכיסא.

היום בסיום הרכיבה החלטתי בצעד חסר תקדים לקחת את הכיסא מעט אחורה בתקווה
שזו אכן הבעיה. מה דעתכם? מה עוד יכולה להיות הסיבה?
תודה!
לצפיה ב-'כיוון גובה אוכף'
כיוון גובה אוכף
03/06/2018 | 07:17
2
55
איפה הכאבים? בקדמת הברך (להגביה קצת) או באחורי הברך (להנמיך קצת)?

לצפיה ב-'קדמת הברך.'
קדמת הברך.
04/06/2018 | 06:08
1
34
אם אגביה את הכיסא עוד, לא אגע בקרקע בעת עצירה אולי בקצות האצבעות. זה תקין?
הרחקתי את הכיסא מעט אחורה אבדוק ברכיבה הבאה.
לצפיה ב-'מגע בקרקע בעת העצירה אינו המדד הנכון לגובה האוכף'
מגע בקרקע בעת העצירה אינו המדד הנכון לגובה האוכף
04/06/2018 | 07:13
44
המדד הנכון למיקום האוכף:

גובה - כך שכאשר הפדל בנקודה הרחוקה ביותר (לא כאשר הוא בניצב לקרקע אלא כשהוא בהמשך קו צינור האוכף) הברך ישרה אבל לא ״נעולה״.

מיקום אורכי - כך שכאשר הפדל מקביל לקרקע עובר קו אנכי דמיוני בדיוק מקצה הברך הקדמית אל אמצע הפדל הקדמי.

מהתיאור שנתת הפדל שלך נמוך בהרבה מהגובה הנכון ומכאן שאין פלא שאתה נהנה מכאבי ברכיים. אתה גם מפעיל מתיחה מיותרת על הרצועות וגם לא מנצל את השריר בצורה מיטבית.

כשעוצרים - יורדים מהאוכף או מטים את האופניים הצידה כדי להגיע עם כף הרגל לקרקע.
לצפיה ב-'פנס CATEYE VOLT 1700 USB '
פנס CATEYE VOLT 1700 USB
03/06/2018 | 08:02
48
פנס CATEYE VOLT 1700 USB חדש באריזה אטומה. 
פנס הדגל של חברת CATEYE היפנית. 5 מצבי תאורה 1700 לומן אמיתי, קרן אור רחבה במיוחד. סוללה ניתנת להחלפה בקלות. 
Mode: Output, Runtime
High: 1700 Lm, 2 hrs
Medium: 500 Lm, 5 hrs
Low: 200 Lm, 15 hrs
Hyper Constant: 200 / 1700 Lm, 12 hrs
Flashing: 200 Lm, 150 hrs
Weight: 270g

600 ש"ח.
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי מותגי אופניים'
עזרה בזיהוי מותגי אופניים
31/05/2018 | 23:54
7
68
שלום לכולם/ן.
למבינים/ות בתחום, אשמח אם תעזרו לי לזהות מה מהמתוגים הבאים הם "מדבקה" ומה יצרנים איכותיים:

VISION
Airwalk
Oyama
Mongoose (City)
Coming
Serima
Pilot totem
Merida

תודה!
לצפיה ב-'אפשר לשאול לשם מה הבדיקה הזו?'
אפשר לשאול לשם מה הבדיקה הזו?
01/06/2018 | 14:00
6
51
שאלה כזו מופיעה פה כל כמה שבועות.

מה ההתלבטות? אולי תוכל להביא דגמים ספציפיים במקום שמות של מותגים מוכרים יותר, מוכרים פחות או לא קיימים?
לצפיה ב-'לדעת מה הם שווים, אני כל הזמן רואה אותם נמכרים'
לדעת מה הם שווים, אני כל הזמן רואה אותם נמכרים
01/06/2018 | 15:06
5
26
לצפיה ב-'איפה אתה רואה אותם נמכרים?'
איפה אתה רואה אותם נמכרים?
01/06/2018 | 17:39
4
43
ברשימה הזו ישנם שניים, אולי שלושה, שמות מוכרים והשאר אופני ״מדבקה״.
זה מתאר, בערך, את היחס בין אופני מותג לאופני מדבקה שנמכרים בארץ. הרוב המכריע בין אלה שלא קונים קטנוע חשמלי (שמכונה בטעות ״אופנים חשמלים״) -  קונה אופני מדבקה זולים בחנות השכונתית ומשתמש בהם לנסיעות לסידורים או לעבודה. זה מהלך הגיוני וסביר, בפרט בהתייחס לסיכוי הגניבה של אופניים שנקשרים ברחוב. יש מצב שהאופניים האלה יחזיקו מעמד שנים בנסיעה עירונית מסוג זה עד שהחלודה תאכל אותם.
המיעוט קונה אופני מותג לשימושים יותר מאתגרים, בין אם בכביש או בשטח. אין לי כוונה להיכנס לדיון איזה מותגים טובים מאחרים או עדיפים על אחרים משום שבתוך כל מותג ישנן הרבה רמות של דגמים שמיועדות לשימושים שונים ומכאן שכאשר מבצעים השוואה בין אופניים חשוב להבין מה השימוש המיועד ומה התקציב הזמין לרכישה.

ומכאן בעצם שאלתי המקורית: מה אתה מנסה להשיג או ללמוד מהרשימה הזו? סקר דעת קהל על חדירה של מותגים למודעות הציבור? בחירה של אופניים לנסיעה במדרכות של קיבוץ מהבית לחדר האוכל ולמרכולית? אופניים לרכיבות ארוכות לשמירה על כושר? אופני שטח לטיולי סוף שבוע? יש איזו מסגרת תקציב?
לצפיה ב-'אני מנסה להבין אילו מהאופניים שהוזכרו'
אני מנסה להבין אילו מהאופניים שהוזכרו
01/06/2018 | 23:48
3
35
יהרסו מהר יותר, ואילו ישמרו טוב יותר ויזדקקו לפחות טיפולים.
סתם דוגמא: בכל האופניים שהיו לי (וכולם מדבקה) המהלכים לא עברו חלק, ויום-יומיים אחרי הכיוון הם שוב לא עברו חלק עד שהבנתי שבאופני מדבקה אין טעם לכוון את המהלכים, תמיד הם יעברו באופן לא חלק.
עכשיו אנחנו רוצים לקנות כמה אופניים, איכותיות ככל הניתן למסגרת תקציב של כ1000-2000 ש"ח. מתקפלות. לא חשמליות.
לצפיה ב-'לאיזה שימוש מיועדים האופניים?'
לאיזה שימוש מיועדים האופניים?
02/06/2018 | 08:59
2
24
לרכיבה בעיר לסידורים/עבודה?
לטיולי סוף שבוע בדרכי עפר.
לרכיבה ספורטיבית ברחבי הארץ במסלולים אגרסיביים?
לרכיבות כביש ארוכות תחרותיות?
לצפיה ב-'רכיבה בעיר, סידורים עבודה'
רכיבה בעיר, סידורים עבודה
02/06/2018 | 10:33
1
12
לצפיה ב-'אופני מדבקה יספיקו לשימוש הזה'
אופני מדבקה יספיקו לשימוש הזה
02/06/2018 | 12:13
29
ואם מדובר בעיר בעלת טופוגרפיה מישורית - עדיף אופניים בעלי מספר מינימלי של הילוכים.
צמיגים - חלקים ברוחב של 35 מ׳מ בערך.

והכי חשוב - לנסות את האופניים ולראות שהם נוחים.
לצפיה ב-'גריז על ברגים, מומלץ?'
גריז על ברגים, מומלץ?
01/06/2018 | 17:42
4
29
אני מחליף כידון (אלומיניום), האם לפני שמרכיב את הכידון החדש כדאי לשים טיפונת גריז על הברגים שסוגרים את הסטם על הכידון או שזה מיותר?
אם זה מומלץ אשמח לשמוע למה ואיזה גריז כדאי לקנות?
לצפיה ב-'יש לי גריז בשם רד דוויל של רוקנרול למקרה שתגידו שמומלץ'
יש לי גריז בשם רד דוויל של רוקנרול למקרה שתגידו שמומלץ
01/06/2018 | 17:48
3
26
מתואר כגריז לשימוש כללי
לצפיה ב-'כן. רצוי לשים נגיעה של גריז על הברגות לפני סגירה'
כן. רצוי לשים נגיעה של גריז על הברגות לפני סגירה
01/06/2018 | 18:01
2
28
והגריז שיש לך מתאים לשימוש הזה בכידון או ברגי השלדה. הוא קצת פחות מתאים לשימושים בהם ההברגה עלולה להתחמם (למשל חיבור קליפר של מעצור לשלדה/מזלג או חיבור רוטור של מעצור לנאבה) ולמטרות הללו יש סוגי גריז עמידים יותר לחום (לרוב הם יהיו בצבע כחול או כסוף).
לצפיה ב-'תודה רבה, ומומלץ לגרז הברגות כי?'
תודה רבה, ומומלץ לגרז הברגות כי?
01/06/2018 | 18:07
1
8
לצפיה ב-'מומלץ לגרז כל נקודת מגע בין מתכת למתכת'
מומלץ לגרז כל נקודת מגע בין מתכת למתכת
02/06/2018 | 09:03
23
כי עם הזמן מתפתחת קורוזיה, שהגריז מונע, וכאשר מתפתחת קורוזיה - פתיחה וסגירה של הבורג בעתיד יביאו להתפוררות השכבה החיצונית החלודה באופן בלתי הפיך.

כאשר אתה קונה סטם ממותג איכותי אתה תראה שהברגים מגיעים מראש עם נגיעה של גריז.
לצפיה ב-'פנס Cateye Volt 1200 USB '
פנס Cateye Volt 1200 USB
01/06/2018 | 08:02
36
למכירה פנס חדש באריזה אטומה - Cateye Volt 1200 USB
פנס Cateye Volt 1200 USB Front Light חדש באריזה מעולם לא היה בשימוש!
מומלץ ביותר בכל אתרי המבחן של אופניים. חברה יפנית המייצרת פנסים לאופניים ברמה הגבוהה ביותר שיש.
כולל מתקן לחיבור לאופניים. טעינת USB מהירה מכל מטען של סמארטפון ומחשב.

http://www.cateye.com/en/products/detail/HL-EL1000RC/

http://www.wiggle.co.uk/cateye-volt-1200-front-light/

http://www.cyclingweekly.com/reviews/lights-reflectives/cateye-volt-1200-front-light

400 ש"ח.
לצפיה ב-'תיקון בולם ROCKSHOKX - מי יכול לעזור'
תיקון בולם ROCKSHOKX - מי יכול לעזור
29/05/2018 | 20:06
3
45
ערב טוב
רוכב באופני סנטה קרוז. בולם קדמי רוקשוקס.
נתקלתי בבעיה ... כנראה שצריך תיקון בבולם קדמי
מי מטפל בארץ בצורה מקצועית ברוקשוקס ?
ועל מי אתם ממליצים? אם היה לכם ניסיון טוב איתו...
לצפיה ב-'היבואן העיקרי הוא קובי בסידן'
היבואן העיקרי הוא קובי בסידן
31/05/2018 | 07:31
1
46
חפש בגוגל ״רוקשוקס בסידן״. יש מעבדות שרות בהרצליה ובנתניה.

מעבר לזה יש עוד לא מעט מכונאי אופניים שמוסמכים לטפל בבולמי רוקשוקס. תלוי באזור הגיאוגרפי בו אתה נמצא.
לצפיה ב-'תודה. איך השרות אצלו?'
תודה. איך השרות אצלו?
31/05/2018 | 08:07
42
איך השרות אצלו? ראיתי שיושב בהרצליה בסוקולוב
לצפיה ב-'שיפ ברחובות-מומלץ!'
שיפ ברחובות-מומלץ!
31/05/2018 | 18:57
16
לצפיה ב-'החלפת סטם '
החלפת סטם
28/05/2018 | 11:50
4
34
לאחר מדידות והשוואות שעשיתי הגעתי למסקנה שאני מעוניין להגיע למצב שבו הכידון קרוב יותר אל האוכף ב-2 ס"מ וגבוה ב-3 ס"מ מהמצב הנוכחי.
כרגע יש לי סטם באורך 90 מ"מ ובזוית של 7 מעלות. חשבתי לקנות סטם של 80 מ"מ עם זוית של 35 מעלות. ככה אני מקבל גם קירוב וגם הגבהה.
נראה לכם שזאת זווית מוגזמת?
או שעדיף לקנות סטם מתכוונן? הוא מגיע באורך מינימלי של 90 מ"מ.
יש עוד אפשרות והיא להוסיף טבעות הגבהה.
מה דעתכם?
מדובר על אופני שטח ז"ק. 
לצפיה ב-'הכידון שלך שטוח או מוגבה?'
הכידון שלך שטוח או מוגבה?
28/05/2018 | 13:50
3
21
יש כידונים ללא הגבהה ויש עם הגבהה של בין 2-5 ס׳מ.

זה יכול לפתור את עניין הגובה בלי החלפה של סטם.

אין פסול בסטם בזוית 35 מע׳.
לצפיה ב-'כרגע הוא לא מוגבה'
כרגע הוא לא מוגבה
28/05/2018 | 14:50
2
19
השאלה אם הגבהה בלבד תספיק. אני מעוניין גם להגביה וגם לקרב את הכידון.
לצפיה ב-'אז קנה סטם קצר וכיוון מוגבה, או סטם קצר עם זוית'
אז קנה סטם קצר וכיוון מוגבה, או סטם קצר עם זוית
28/05/2018 | 17:15
1
27
זה לא באמת משנה, כל עוד זה ממקם את הידיים שלך במקום הנכון
לצפיה ב-'תודה. הזמנתי סטם מתכוונן'
תודה. הזמנתי סטם מתכוונן
29/05/2018 | 11:06
6
לצפיה ב-'דגריזר, כן או לא?'
דגריזר, כן או לא?
22/05/2018 | 11:25
8
54
רב ההמלצות שאני רואה לניקוי אופניים אומרות שדגריזר מיותר ועדיף להשתמש בנוזל כלים (כולם משתמשים בפיירי עושה רושם..).
האם ככה גם אתם נוהגים?
האם דגריזר יכול לפגוע ברוטורים (נאמר לי שחלקם מכילים שמן)..?
עדיף להמנע ממגע של דגריזר שם?
למישהו יש דעה על דגריזר מירקל רד של רוקנרול?
לצפיה ב-'דגריזר יעיל לניקוי השרשרת וגלגלי השיניים משמן שהפך לזפת'
דגריזר יעיל לניקוי השרשרת וגלגלי השיניים משמן שהפך לזפת
22/05/2018 | 20:27
7
65
והמירקל-רד עושה עבודה טובה.

בגדול - מברשת עם שיניים קשות ונוזל כלים יעשו עבודה טובה לא פחות רק בקצת יותר מאמץ.

מצד שני סבון כלים לא יפגע בגריז של מיסבים במערכות, אם במקרה יגיע אליו.

רצוי להימנע ממגע של כל חומר (חוץ ממים) ברוטורים משום שכל שמנוניות שמגיעה לרוטור תגיע ממנו לרפידה ותפחית את יעילותה. לפעמים למצב של טוטאל לוס. דגריזר מטבעו דווקא ממס שומנים, אבל אם הדגריזר עם השומן המומס מגיע לרוטור, הדגריזר מתנדף והשומן נשאר...
לצפיה ב-'תודה, שאלת המשך,'
תודה, שאלת המשך,
23/05/2018 | 07:36
6
50
אתה אומר שרצוי להמנע ממגע של כל חומר עם הרוטורים, זה כולל גם סבון כלים במידה ואחליט להשתמש רק בו לניקוי האופניים?
במידה ואין בעיה לא לגעת ברוטורים בכלל כשמנקה?
לצפיה ב-'אם לא לכלכת את הרוטורים אין סיבה לגעת בהם'
אם לא לכלכת את הרוטורים אין סיבה לגעת בהם
23/05/2018 | 11:45
39

לצפיה ב-'אין סיבה לגעת ברוטורים עם שום חומר'
אין סיבה לגעת ברוטורים עם שום חומר
24/05/2018 | 15:44
4
36
אבל אם במקרה ניתזו על הרוטור כמה טיפות של שמן - רצוי לנקות במטלית טבולה באלכוהול רפואי - זה ממיס את השומנים ומתנדף בלי להשאיר משקעים. אפשר תיאורטית גם טרפנטין, אבל זה חומר שעלול לפגוע בחלקי פלסטיק או אפילו בצבע של האופניים.

סבון כלים - לך תדע מה ההרכב שלו ומה הוא משאיר אחריו. יש סבונים עם קרם ידיים מובנה...

כאשר אתה שוטף את האופניים בזרם מים (ישראל מתייבשת...) אין בעיה לשטוף את הרוטור במים ולתת לו להתייבש יבוש טבעי. קח בחשבון שרוטור לח או רפידות לחות ירעישו/יחרקו קצת בזמן העצירה עד שיתיבשו לגמרי. זה לא משפיע לרעה על כושר העצירה, רק מציק לאוזן.
במידה והרפידות חורקות ויש ירידה בכושר העצירה - כנראה שהגיע שמן לרפידה. הפרוצדורה של הסרת שמן מרפידה שהשתמנה לא פשוטה ועל פי רוב הפתרון המומלץ יהיה פשוט להחליף את הרפידה.
לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
27/05/2018 | 15:11
3
22
ואגב האלכוהול לרוטורים, נאמר לי שעדיף אלכוהול איזופרופיל, ולא רפואי (לא יודע אם זה חובה או שרק לדקדקנים)
לצפיה ב-'כמה כבר אתה מנקה את הרוטורים?!'
כמה כבר אתה מנקה את הרוטורים?!
28/05/2018 | 17:13
2
32
לאלכוהול רפואי מוסיפים לפעמים כל מיני חומרי צבע וריח כדי שיהיו קלים לזיהוי.
יש לווירט (Würth) ואני חושב שגם לג'ו תרסיסים יעודיים לרוטורים. מכיוון שאין צורך לנקות את הרוטורים על בסיס קבוע לא מדובר בהוצאה משמעותית..

עכשיו מספיק ללקק את האופניים, צא לרכוב וזכור שאבק הוא לא לכלוך....
לצפיה ב-'אבק זה כבוד!'
אבק זה כבוד!
28/05/2018 | 17:18
15
לצפיה ב-'אני בשלב הזה שבו אחרי קנייה של אופניים חדשים'
אני בשלב הזה שבו אחרי קנייה של אופניים חדשים
31/05/2018 | 13:24
37
אתה מלקק אותם , שומר עליהם במצב חדיש ומנצנץ וחרד לגורלם.זה עובר בהמשך.
חוצמזה שמתישהו צריך לנקות רוטורים בגלל קצת שמן שעף כשמשמנים או משהו אחר אז מעדיף להשתמש בחומר הכי נכון
לצפיה ב-' יש לי כמה אופנים רציתי לדעת...'
יש לי כמה אופנים רציתי לדעת...
16/05/2018 | 13:30
5
105
שלום לחברים המכובדים 
רציתי לדעת על השווי של האופניים מי יותר טוב האם הם אופני מדבקה ואם כן האם תוכלו לעזור לי לדרג אותם  פלוס מינוס הערכה כמה הם שווים חדש/יד שניה 
אני לא בטוח בבחור שרוצה למכור לי .....

1.בסידן שיכוך מלא
2.TORNADO UPLAND
3.WINNER DOLPHIN
4. TRAILSTAR EDGE
למה נקראות אופני הרים אם נוסעים איתם בעיר? 
מישהו פה התבלבל בין האותיות?!
לצפיה ב-'כולם אופני מדבקה'
כולם אופני מדבקה
17/05/2018 | 02:37
4
52
אפשר לרכוב באופני הרים בעיר ומי שמספיק אמיץ יכול גם להיפך.

מעשית זה לא באמת אופני הרים כי אחרי כמה ק׳מ  בשטח הם יתפרקו. אבל הם נראים כמו אופני הרים מבחינת מראה השלדה והגלגלים.

עזוב את המחיר - בדוק איזה מהם הכי נוח לך. שווה לשלם עוד קצת כסף על זוג נוח, ויכול להיות שתגלה שדווקא הזוג הכי זול הוא הכי נוח.
לצפיה ב-'תודה על התשובה .רציתי לשאול'
תודה על התשובה .רציתי לשאול
17/05/2018 | 11:31
3
56
ההבדל הוא בכך שאופני מדבקה (מלבד העובדה שעלולים להתפרק..) הם כבדים יותר ואז בעצם אני מתאמץ יותר ושורף יותר אנרגיה . זה לא יותר טוב מאופני מותג שאז אני פחות מתאמץ?!
תודה 
לצפיה ב-'משקל, גימור, יעילות, שרידות'
משקל, גימור, יעילות, שרידות
17/05/2018 | 12:22
50
אם המטרה היא לשרוף אנרגיה לך לחוג ספינינג...
לצפיה ב-'אתה יכול גם לטפטף סופר גלו למיסבים'
אתה יכול גם לטפטף סופר גלו למיסבים
17/05/2018 | 21:25
54
ולשרוף עוד יותר אנרגיה..

לצפיה ב-'אני אישית חושב שמעט מגזימים עם האופניי מדבקה.'
אני אישית חושב שמעט מגזימים עם האופניי מדבקה.
18/05/2018 | 03:27
64
רוב אופני המדבקה לא מתפרקים כך כך מהר וראיתי לא מעט פעמים אנשים עם אופני מדבקה נהנים בסינגלים באזור הצפון, כמובן סינגלים ברמה טכנית נמוכה.

עדיף לקנות אופני יד שניה עם מערכות טובות יותר ושילדה הגיונית יותר בנראות ובמשקל שלה אבל גם אופניי מדבקה יכולים להיות פיתרון למי שהציב תקציב מוגבל ולא מעוניין להתעסק בחיפוש אחרי אופני יד שניה כאשר אין לו באמת מושג מה צריך לבדוק.
החסרונות באופני מדבקה שלפעמים השלדה שלהם חסרת כל הגיון אין התאמה של מידות, הישיבה כל כך מעצבנת בשטח שהיא גורמת לבעלים שלהם לזנוח את רעיון האופניים במחשבה שזאת הרגשה נוראית ולא מהנה.

אם כבר נכנסת לפורום לברר אז ההמלצה היא ללכת על אופני כניסה יד שניה או חדשות בהתאם לתקציב.

אם תגדיר את הסכום שאתה מעוניין להשקיע יהיה אפשרות (אולי) למצוא לך מוצר שיתן לך מענה מהנה לרכיבה בסיסית בשטח.

לצפיה ב-'סייקלוקרוס גראבל או 2 סוגי אופנים'
סייקלוקרוס גראבל או 2 סוגי אופנים
14/05/2018 | 22:23
13
107
שלום לכולם. אני מתעניין ברכישת אופני כביש אני מעוניין להכנס לתחום כספורט לא תחרותי אלא כושר.נסיעות מרחקים וכדו
ככה שחיפשתי לי אופני כביש בקטגוריה נוחות מרחקים.
אני יכול להשקיע סכום של 5000-7000 שח.
הבעיה התחילה שנחשפתי לי בשוטטות לסגנונות לעיל סייקלוקרוס גראבל ולמיטב בורותי בנושא בכללי הבנתי שזה למעשה אופני כביש רק עם יכולות מינוריות לדרכי עפר חצץ מינימלים.
האמת קרץ לי שהאופני כביש שלי יוכלו להכנס לשבילי עפר אם צריך מידי פעם ושזה לא יהרוס אותם.
השאלה הגדולה קודם כל האם אני בכיוון הנכון לדרישות שלי כשאני פוזל לסייקלוקרוס גראבל.
ב.האם הם איטיות משמעותית מאופני כביש רגילות.
ג.האם אופניים בקטגוריה נוחות מרחקים ניתן להלביש עליהם צמיגי שטח כמו בגראבל.
ד.האם באופני סייקלוקרוס גראבל אפשר להלביש צמיגי כביש ולא לאבד מהירות בכלל.
ה.במידה ואכן אני בכיוון אז על מה ללכת סייקלוקרוס או גראבל?
וכמובן על איזה דגמים הייתם ממליצים במחירים הנל?
הסתכלתי על המרידה ויש חברה בשם BH שגם להם יש משהו.
יש קנונדל ועוד כמה...אשמח לשמוע חוות דעת ובכלל משהו שיש לו ניסיון עם הנל ומביו את הקונפליקט. בארץ משום מה לא מדברים על זה הרבה ואנגלית ואני לא חברים..
תסלחו לי שהפצצתי...
אפרופו שמח מאוד שיש את הפורום הזה. עזר עוזר ויעזור לי המון תודה לצוות האתר על העמל והזמן היקר שאתם מקדישים ובכלל לכל חברי הפורום...חודש מבורך
לצפיה ב-'פשרות'
פשרות
15/05/2018 | 07:57
11
67
לפני הנבירה הטכנית, אולי קצת צריך להרהר במונח "פשרה": בהרבה מקרים ובחירות בחיים אנו בוחרים במשהו שהוא "פשרה". הוא לא בדיוק מה שבאמת היינו רוצים, אבל הוא עונה על כמה צרכים שונים באופן סביר. זה נכון לכל מיני בחירות, מקום מגורים, למשל, או רכב.

גם כשמדובר על אופניים עולה השאלה הזו. אותם אופניים שמבחינה אובייקטיבית מהווים פשרה, יהיו עבור רוכב אחד הפיתרון המושלם, ועבור רוכב אחר עניין מעצבן (כי בכל אחד מהשימושים הם ככה-ככה, לא טובים כמו כלי ייעודי למשימה)

ולכן, לפני שאתה בוחר כיוון, אולי תחשוב עם מה אתה תרגיש הכי שלם, ועם מה לך יהיה הכי כיף.

הפשרות האובייקטיביות ברורות לך. בשנים האחרונות אופני הכביש קצת מתקרבים לאופני הסייקלו-קרוס מבחינת רוחב הצמיג. בעוד שבעבר לא היית יכול לשים צמיג רחב יותר מ- 23ממ, היום אופני כביש מאפשרים גם 28 או 30ממ. מן הסתם אפשר למצוא במידות האלה גם צמיגי כביש טהורים וגם צמיג "שטח".

בוא נבהיר רגע מה זה "שטח" באופניים האלה: אופני סייקלו-קרוס הם כלי שישרוד בשטח. וגם כאן, הכוונה לדרך עפר באיכות טובה, לא לנגב או לרמת הגולן. גם בדרכים האלה, שיהיה ברור, אופניים כאלה לא מהנים לרכיבה: כידון דרופ הוא כידון מעאפן לרכיבת שטח, וצמיגים צרים מנופחים ללחץ אויר גבוה גורמים לאחיזה גרועה וטלטלות מעצבנות. 

בשביל היכולת המפוקפקת הזו, תשלם במשקל גבוה יותר וחיכוך גבוה יותר בכביש, בגלל צמיגים שהם פשרה בין כביש לשטח.

לפעמים היכולת הזו שווה את הפשרה. למשל, הדרך שלי מהעבודה הביתה ברכיבה על הכביש היא דרך עירונית מעצבנת, עם הרבה עליות וירידות ממדרכות. אופני כביש רגילים יהיו סיוט בדרך הזו. אופניים קצת יותר עמידים, אפילו רק עם צמיגים חלקים, כבר מהווים שיפור ניכר בתוואי הספציפי הזה.

כמובן שאם תשים על אופני סייקלוקרוס צמיגי כביש טובים, הם יהפכו לכלי דומה מאוד לאופני כביש.

כמה דומה? תלוי ברכיבה. במרחק של 40-50 ק"מ מישוריים יחסית, לא תרגיש הבדל. ברכיבת עליות בהרי ירושלים תרגיש ועוד איך, גם ק"ג הבדל יורגש בסוף יום כזה.

זה טוב? זה טוב מספיק? זה לא מפריע? החלטה שלך.
לצפיה ב-'אחרי שהסברת מהי פשרה ואיך זה בא לידי ביטוי'
אחרי שהסברת מהי פשרה ואיך זה בא לידי ביטוי
15/05/2018 | 18:42
10
47
שאפו על התשובה המפורטת..
האמת לא בא לי להתפשר כאשר אני יוצא קירח מכאן ומכאן.במיוחד שכל עניין הנסיעה בשטח היא רק למעבר דרכו ובדרכי עפר /חצץ קלים עליית מדרכות בעיר וכדו' ולא לשם נסיעת שטח.
ולכן אני מעדיף לקנות אופני כביש בקטגוריית נוחות/מרחקים עם אופציה לסט גלגלי שטח קוטר 28/30. ככה בזמן שארצה לרכב נטו בכביש יהיה לי צמיגים ספיציפים ולהיפך.
יש לך אופניים שאתה יכול להמליץ עליהם?
לגבי הצרכים אני מקווה להגיע ל-3 פעמים בשבוע רכיבה בטווח של 50-100 ק"מ ואולי גם יותר..כמובן לא בהתחלה אלא בהמשך.תודה מראש..

לצפיה ב-'יש משהו עם ניסיון שיכול להמליץ?או שזה פורום רק לאופני שטח?'
יש משהו עם ניסיון שיכול להמליץ?או שזה פורום רק לאופני שטח?
16/05/2018 | 12:42
9
29
יש משהוא בפורום שרוכב על אופני כביש עם סט גלגלים ל"שטח" שיכול להמליץ על דגם מסויים וגם על סט גלגלים כאלו?
טווח 5000-7000 שח לאופניים לא כולל הסט גלגלים הנוסף.
כמובן לאופנים בקטגוריית נווחות.
חדשות לא יד 2.

לצפיה ב-'אולי לא ממליצים כי לא יודעים'
אולי לא ממליצים כי לא יודעים
16/05/2018 | 13:10
1
30
מדובר על דגמים שיצאו ממש לאחרונה, ולכן לא תהיה לך ברירה אלא לאסוף מידע באתרי היצרנים, אתרי היבואנים והחנויות.

לצפיה ב-'ברור לי..רק ראיתי שיש פה פורום לאופני כביש שמתעסק בג'ירו'
ברור לי..רק ראיתי שיש פה פורום לאופני כביש שמתעסק בג'ירו
16/05/2018 | 21:22
31
אז חשבתי שאני סתם מטריד כאן אנשים..חח
כמובן שאני מעדיף שהתגובות יהיו מידע ולא מניחושים..
בכל אופן כנראה זה מה שאעשה אשוטט בחנויות.
בכל אופן תודה לך..הצלחת למקד אותי
במידה ואקנה בזמן הקרוב אשתדל לתת חוות דעת כמובן לא מקצועית על איך מרגיש למתחיל כמוני.
לצפיה ב-'תיקון של כמה מינוחים שגם יסבירו את העניין יותר טוב'
תיקון של כמה מינוחים שגם יסבירו את העניין יותר טוב
17/05/2018 | 02:33
6
40
נתחיל מזה שלא מדובר ב״אופני כביש עם גלגלי שטח״ אלא באופנים שנראים כמו אופני כביש, עם גלגלי כביש (לרוב חזקים וקצת פחות קלים), כידון כביש וצמיגים רחבים יותר מצמיגי כביש, וגם בעלי פרופיל קוביות במקום פרופיל חלק.

אופני סייקלוקרוס קרובים יותר בגיאומטריה שלהם לאופני כביש ובאמת אם תחליף את הצמיגים לצמיגי כביש רגילים וצרים - הם יתנהגו דומה מאד לאופני כביש מבחינת המהירות ותנוחת הרכיבה.

אופני גראבל הם בעלי גיאומטריה הרבה יותר קרובה לאופני שטח מאשר לאופני כביש. הם אמנם מצויידים בגלגלי 700 שתמצא על אופני כביש, ובכידון כביש ומזלג קשיח (לרוב מקרבון) אבל המרחק של הציר המרכזי מהקרקע והזוויות של השלדה הופכות אותם לאופניים הרבה יותר מתאימים לשטח מאשר לכביש.
זה לא שאי אפשר לרכוב בהם בכביש, ועם צמיג צר וחלק הם גם יגיעו למהירויות יפות, אבל בגדול אלה אופניים שאוהבים יותר דרכי עפר ויתמודדו יפה גם עם סינגלים.

רוב אופני הגראבל והסייקלו מצויידים במעצורי דיסק (בעוד מרבית אופני הכביש מצויידים עדיין במעצורי חישוק). זה מאפשר שימוש בצמיגים רחבים שלא היו מצליחים לעבור בין הרפידות של מעצורי חישוק כאשר אתה מרכיב או מפרק את הגלגל.

כפי שכבר נאמר פה - כידון ״דרופר״ הוא לא הכלי הנוח לרכיבת שטח של ממש. הוא צר והאחיזה לא נוחה.

ברשותי אופני גראבל מדגם BSB של חברת NINER. מדובר בדגם שעולה בערך פי שתים-שלוש מהתקציב שלך, אבל יש דגמים שקרובים יותר לתקציב שציינת. אמנם אלומיניום ולא קרבון, ואמנם מערכות קצת פחות מתקדמות, אבל מבחינת תמורה לכסף הם יהיו להערכתי בחירה עדיפה. אגב באופניים הללו אני נמצא כעת במהלך של החלפת הכידון מכידון ״דרופר״ כביש לכידון רגיל של אופני שטח. מאחר וממילא איני משתמש בידיות התחתונות והכידון צר לי ולא נוח - הגעתי למסקנה שעדיף לי להחליף לכידון רגיל. מן הסתם - המעבר הזה הצריך גם החלפה של ידיות המעצורים וההילוכים ובגלל בעיות תאימות בין מערכות כביש למערכות שטח - למעשה אני מחליף את כל מערכת ההינע למערכת שטח.

דגם שנכנס בתקציב שלך יהיה Cannondale CaadX Disc 105 שנמכר ברשת recycles.co.il ב-6000 שקל. המחיר בחנות יהיה 7000 ואם אתה קונה באינטרנט זה יוצא יותר זול. אבל... על מנת למדוד ולוודא את המידה - גש לחנות, מדוד, ובצע את ההזמנה האינטרנטית מהחנות עצמה.

את מרידה לא ניסיתי. אני מניח שהם לא שונים מהותית מבחינת הרכיבים.
לצפיה ב-'דווקא BSB הוא דגם ה- CX התחרותי של ניינר'
דווקא BSB הוא דגם ה- CX התחרותי של ניינר
17/05/2018 | 12:59
38
BSB = Blood, Sweat & Beers

דגם ה"גראבל" שיותר מתאים לטורינג הוא ה- RLT.

לפותח השרשור אולי ה- BSB היו יותר מתאימים, כי הם קצת קרובים יותר לאופני כביש טהורים במימדים שלהם. 

וזה אכן "לא בתקציב", מצד שני, יש כבר לא מעט כאלה שעברו שנתיים על אופניים כאלה (לאו דווקא הדגם הספציפי, אלא CX כלשהו) ומיצו את העניין, ורוצים למכור. אצל רובם אלה אופניים מס' 3 או 4 באורווה, ולכן גם ייתכן שבקושי נרכבו.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר..החכמתי'
תודה על ההסבר..החכמתי
17/05/2018 | 22:53
4
41
אני כנראה אשאר באותו קו מהמסקנה שהגעתי כבר מאורן ואלך על אופני כביש ומקווה שכאלה עם אופציה לגלגל 28+. 
ישנם כמה שהסתכלתי עליהם חלקם במחיר.מה אתם אומרים עליהם?
לגבי המרידה ירדתי מהם זה בשביל שתראה פשוט המערכת שלהם שונה משאר האופניים שכולם שימאנו 105 והיא סראם עם קסטה אחת מקדימה ואם אני מבין נכון זה עדיף בשטח ואילו בכביש פחות...?
ולגבי הקנונדיל הם עם צמיגים 25 אבל נשמע שהם מתאימים לצרכים שלי.
משום מה לא הבנתי למה  ב BH  מקטלגים אותם כסייקלוקרוס כאשר כל האופניים יחסית ככביש רק הצמיג 28..?{אגב לא נחשפתי לשום חוות דעת בארץ על החברה הזאת כמובן בפורומים ולא בעיתונות אופניים ששם הכל בערבון מוגבל}
בכל אופן אם מיקדתי את עצמי אז ההתלבטות היא בין הbh  לקננודיל.
למרות שהייתי רוצה את הספיישלייז אני לא יודע אם אני יכול לעשות שפאגט ולא יודע אם כדאי להוסיף בשבילהם עוד 1500שח.
אשמח להמלצות שלכם..ושוב תודה על ההכוונה
לצפיה ב-'גם אני לא מכיר את BH'
גם אני לא מכיר את BH
18/05/2018 | 15:29
32
אבל זה לא אומר...

באשר למערכות עם גלגל אחד מלפנים - אלו דווקא מערכות מצויינות והיתרון של היעדר מעביר קדמי הוא בפחות תקלות. מבחינת יחס העברה - אם הרכיבה שלך היא בעיקר במישורים ועליות מתונות - מערכת סראם עם פלטה 40 או 42 מלפנים וקסטה 11-42 מאחור זה פתרון מצויין.
לצפיה ב-'לאחר קריאה נוספת...'
לאחר קריאה נוספת...
22/05/2018 | 06:47
2
39
אתה משווה שני זוגות מאד שונים.

הסינאפס של קנונדיל הם אופני כביש לגמרי. לא. מיועדים לירידה לדרכי עפר. צמיגים 25 הם המודה הנוכחית באופני כביש. מאפשרים לחץ אויר קצת נמוך יותר ורכיבה פחות קופצנית, אבל עדיין מיועדים לכביש. צמיגים גם אפשר להחליף במעמד הרכישה...

הדגם של קנונדיל שמיועד לסייקלו/גראבל הוא CAADX שציינתי. 
לצפיה ב-'במערכות הם היו נראים די דומים'
במערכות הם היו נראים די דומים
23/05/2018 | 20:44
1
22
וכמו שאמרתי אני די חדש ונחשפתי לכמות חומר אדירה שרק מסבכת אותי יותר...
האמת לא חשבתי שלבחור אופנים זה כזה קשה..
בכל אופן הbh ירדו.. הייתי בחנות והיבואן לא מוכן לתת עליהם סיבוב ומה גם הם נמכרים מהתצוגה ורק מי שרציני ורוצה לקנות על עיוור אז הוא מוכן להזמין...
בקיצור הוא היה נשמע אחד שפשוט נתקע איתם ומחפש להיפטר מהם.
עשיתי סיבוב על הרוביי של ספיישלייזד אופניים נוחות בטירוף עם כידון מדליק ועוד נסעתי על מדרכת משתלבות והרגיש לי ממש נח כולל הכסא ומה שהכי הדהים זה שהם לא היו כאלו במידה שלי..ובכל זאת אהבתי.
רק נשארת הבעייה של הכסף...
לגבי מה שאתה חוזר וממליץ עליו הcaadx קנונדיל, יש לך ניסיון איתם?
לא אכפת לי לי לקנות דגם סייקלוקרס השאלה אם האופניים האלו ספציפית אם החלפתי להם גלגלים למידה 23/25 ממ האם הם יהיו אופניי כביש טהורים? או שהם יהיו שונות ממש בגאומטריה במערכות במהירות בהיגוי?
לצפיה ב-'אם אתה מחפש אופני כביש אז קנה אופני כביש'
אם אתה מחפש אופני כביש אז קנה אופני כביש
24/05/2018 | 15:36
21
קניית אופני גראבל/CX והחלפת הצמיגים - היא אופציה פחות מוצלחת, למרות שיש רוכבים שמחזיקים בבית שני זוגות גלגלים (יותר פשוט להחליף את כל הגלגל מאשר את הצמיג בלבד).
לצפיה ב-'סייקלו או גרבל פשרה נהדרת לארץ זבת (חלב ודבש)'
סייקלו או גרבל פשרה נהדרת לארץ זבת (חלב ודבש)
04/06/2018 | 12:58
29
בה רכיבה על כביש בין עירוני מסוכנת יותר (לדעתי) מכל פעילות חוקית אחרת.
צמיגי 38-42 ממ מאשפרית קיצורים דרך שבילים כבושים, מדרכות וכו וקניית סט גלגלים נוסף עם צמיגי 25 ממ מאפשרת גיחות לח"ול לרכיבת כביש אמיתית או לאימוני קריטריום בארץ כמו ראש ציפור.
יש המו אופציות. בשיטו מהיר ברשת יש את caynon עם מבחר סייקלו עד 2000$ עם חלקי 105 או ulterga, 
rose bike הגרמניים שגם שולחים לארץ ואפילו on one מטיטניום עם Sram force או ultegra ובחירה של גלגל"ש אחד או שניים מלפנים.
לצפיה ב-'תנוחה יותר זקופה על אופניים'
תנוחה יותר זקופה על אופניים
15/05/2018 | 10:04
4
87
אז לפני חודש בערך קניתי אופניים חדשים.
אחרי שמונה שנים עם טרק 4300 קניתי מרידה ביג ניין לימיטד.
מרוצה מהם, הדבר היחיד שרוצה לשפר זה את התנוחה, בתור אופני קרוס קאנטרי הם שמים אותי בתנוחה די שפופה ואני רוכב עירוני 90 אחוז מהזמן.
חשבתי להחליף את הכידון הישר שלהם ברייזר.
מה אתם אומרים?
ואם כן אז עם איזו הגבהה לדעתכם?25 מ"מ?35?
כדאי אולי להתחיל קודם מלהזיז את הכסא טיפה קדימה ולשים סטם יותר קצר
או שלהתחיל עם שינוי כידון זה גם בסדר?
תודה למייעצים

לצפיה ב-'כידון רייזר'
כידון רייזר
17/05/2018 | 02:40
3
43
קיצור הסטם יכול להיות בעייתי וכך גם הזזת האוכף לפנים. המיקום של שניהם צריך להביא את הגוף למקום הנכון באופניים מבחינת מרכז כובד ומבחינת מיקום הרגל יחסית לפדלים (להפקת כוח נכונה).

מה שכן אפשר לעשות, חוץ מכידון רייזר, זה גם להחליף לסטם בעל זוית כלפי מעלה.
לצפיה ב-'תודה, עוד שאלות ברשותך'
תודה, עוד שאלות ברשותך
17/05/2018 | 10:27
2
46
קודם כל אתה יכול לאמר לי מה אורך הסטם שלי מהתמונה המצורפת? אין עליו איזה כיתוב ואני לא יודע מאיפה להתחיל למדוד.
האופניים החדשים הם 
Merida big nine limited.
אני רןאה שלרוב ההגבהה המקסימלית של כידונים זה 35 מ"מ..זה מה שכדאי לי לנסות לדעתך?
כרגע אני עם כידון באורך 720 ומבחינת נוחות לא בא לי משהו ארוך יותר.
אני גם רב הזמן בעיר ורחב בעיר זה פחות נוח

לצפיה ב-'מודדים אמצע לאמצע'
מודדים אמצע לאמצע
17/05/2018 | 12:29
1
38
אז נראה לי שהסטם הנוכחי הוא 75 מ׳מ.

35 מ׳מ הגבהה זה יפה. אם לא יספיק נסה להחליף גם את הסטם. אל תקצר אותו כי זה מביא להיגוי אגרסיבי.

רוחב כידון: כרוחב הכתפיים.בעיר יש יתרון לכידון צר. פחות הפרעה פיזית לתמרון.

לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
22/05/2018 | 11:22
6
לצפיה ב-'למה אין אף חברה שמבטחת אופניים חשמליים?'
למה אין אף חברה שמבטחת אופניים חשמליים?
08/05/2018 | 19:53
2
39
ערב טוב,
התקשרתי להמון חברות ביטוח וסוכני ביטוח והבנתי שחברות הביטוח הפסיקו לבטח אופניים חשמליים (פוליסה של גניבה + צד ג'. ביטוח תאונות אישיות כן ניתן לעשות עם החרגה לאופניים חשמליים).

האם מישהו מכיר סוכן / חברה שכן מבטחת?

לצפיה ב-'א. זה פורום אופניים לא חשמלים. ב. אני מבין את חברות הביטוח..'
א. זה פורום אופניים לא חשמלים. ב. אני מבין את חברות הביטוח..
08/05/2018 | 21:10
63
הרוב המכריע של משתמשי האופנועים החשמליים הם עבריינים שמצפצפים על החוק, רוכבים על המדרכה באופנועים שהותקנו בהם מעקפים על המהירות המותרת ועל הצורך לדווש. לא משתמשים בקסדה.

איזו חברת ביטוח תרצה לבטח עבריין מועד?
לצפיה ב-'פורום אופניים חשמליים'
פורום אופניים חשמליים
( לעמוד שלי בתפוז )
05/06/2018 | 15:18
11
שלום דני,
ראשית נשמח לראות אותך אצלנו בפורום המיועד.
נשמח גם שמנהלי הפורום הנ"ל  יפרגנו בלינק..
לעניין הביטוח - י שחברה והיא שומרה. בכל מקרה יש ליצור איתם קשר ותקבל ביטוח צד ג' בלבד אבל לדעתי כרגע זה נשמע יותר טוב מכלום.
אני מציע לבדוק ביטוח תאונות אישיות וכך תוכל לפחות לבטח את עצמך במקרה של תאונה.
להלן לינק של הפורום שלנו

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
עו
מירב אשל משרד עו"ד
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה