לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2824528,245 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'מסלול טיול אופניים ת"א - הרצליה (רגוע)'
מסלול טיול אופניים ת"א - הרצליה (רגוע)
15/02/2018 | 11:05
26
ביום ראשון הקרוב (18.2.18) אני יוצא לרכיבה מחניון רידינג , לכיוון צפון, אזור הרצליה קו החוף. למי שמעוניין להצטרך, ניתן להגיע לחניון רידינג ליד גשר המנעולים, יציאה למסלול בשעה 0830 , נא להביא ציוד לגשם .
לצפיה ב-'התלבטות בין שני סוגי מנשאים'
התלבטות בין שני סוגי מנשאים
11/02/2018 | 13:18
1
49
שלום רב,

אשמח לקבל את דעתכם בנודע לשתי אפשרויות מנשאים שאני מתלבט בינהם.
שני סוגים שונים אחד דלת אחורית והשני גג.

האם מישהו כאן התנסה באחד מהם או יש לו נסיון וידע למי מהם יש עדיפות ולמה.

לצפיה ב-'שמע...'
שמע...
11/02/2018 | 22:31
50
אמנם אין לי נסיון עם אף אחד מהמנשאים הללו. יש לי נסיון עם מנשא אחורי דומה לזה שבקישור, אבל מתוצרת Thule. נסיון חיובי.

לגבי מנשא הגג - אני לא בטוח שהייתי מחבר אופניים למתלה שמה שמחבר אותו לרכב הן כריות וואקום. הרעיון נראה מגניב, אבל איפה שהוא לא הייתי סומך לא על וואקום ולא על דבק. הייתי מעדיף קיבוע לגג באמצעות רצועות או ברגים כמו שנעשה במנשאי גג ״סטנדרטיים״. לחלופין אם היו מצורפות לערכה רצועות לחיבור האופניים לצידי הגג לייצוב אופקי. תחשוב על המומנט הצנטריפטלי בסיבובים. זה עלול לתלוש את כריות ההדבקה ואתה תראה את האופניים עפים יחד עם הכריות הצידה באחד הסיבובים.
לצפיה ב-'קשירת אופניים'
קשירת אופניים
04/02/2018 | 14:52
1
58
מי הוא הגורם האחראי להתקנת מקום לקשירת אופניים ברכבי העיר במוסדות ציבור ,
בנקים וכ"ו
לצפיה ב-'על מה שנמצא ברשות הכלל אחראית הרשות המקומית'
על מה שנמצא ברשות הכלל אחראית הרשות המקומית
04/02/2018 | 15:23
46
ועל מה שנמצא ברשות הפרט אחראי הפרט.

מן הסתם אין ככל הידוע לי חוק עזר שמחייב עיריה או בתי עסק שמשרתים את הציבור לספק מתקנים לקשירת אופניים ברשות הציבור.  רשות הפרט - כנ׳ל. מתקן לקשירת אופניים אינו תנאי לקבלת ״טופס 4״.

אם לדעתך אין בישוב בו אתה גר מספיק מתקנים כאלה - אתה יכול לפנות לרשות המקומית ולבקש שיתקינו.
הם יתקינו, או לא. ובבחירות המוניציפאליות הבאות אתה תצביע לראש הרשות הנוכחי, או לא.
לצפיה ב-'מחפש אופניים זנב קשיח מידה 17.5-18.5'
מחפש אופניים זנב קשיח מידה 17.5-18.5
03/02/2018 | 11:12
34
שנת 2016\17
בולמי דיסק
זנב קשיח
מצב מכני טוב
עד כ3,500 ש"ח
פתוח להצעות
לצפיה ב-'שרשור קניה ומכירה'
שרשור קניה ומכירה
26/12/2017 | 18:49
7
27
לצפיה ב-'פנס קדמי חדש באריזה מקורית - Cateye Volt 1200 USB'
פנס קדמי חדש באריזה מקורית - Cateye Volt 1200 USB
26/12/2017 | 14:45
90
פנס קדמי חדש באריזה מקורית - Cateye Volt 1200 USB
חדש באריזה מעולם לא היה בשימוש! מומלץ ביותר בכל אתרי המבחן של אופניים. חברה יפנית המייצרת פנסים לאופניים ברמה הגבוהה ביותר שיש. כולל מתקן לחיבור לאופניים. טעינת USB ןאפשרות החלפת סוללה חיצונית.
450 ש"ח.

לצפיה ב-'סט מקורי סוללה, גומייה ומכסה סוללה לפולר - CS400-CS500-CS600'
סט מקורי סוללה, גומייה ומכסה סוללה לפולר - CS400-CS500-CS600
11/12/2017 | 12:16
81
למכירה במחיר קנייה חדש באריזה מקורית אטומה סט: סוללה, גומייה ומכסה סוללה
לפולר - CS400-CS500-CS60
עקב החלפת מחשבון רכיבה והגעה באחור של סט החלפת סוללה.

במחיר קנייה 60 ש"ח.
לצפיה ב-'נעלי רכיבה - Northwave Celsius 2 GTX מידה 42'
נעלי רכיבה - Northwave Celsius 2 GTX מידה 42
05/12/2017 | 08:23
1
123
למכירה חדשות בקופסה מעולם לא ננעלו.
Northwave Celsius 2 GTX MTB מידה 42 חדשות בקופסה. נעלי MTB ואטומות למים,סוליית קרבון.
491 grams
נעלים מושלמות נגד מים וקור GORETEX - מומלצות ביותר.
קיבלתי השבוע והמידה לא מתאימה.
מבקש פחות ממחיר קנייה - 440 ש"ח.

הודעות במסר פרטי לפרטים נוספים.

לצפיה ב-'הנעליים נמכרו'
הנעליים נמכרו
19/01/2018 | 13:16
3
לצפיה ב-'מעיל רוח חדש מידה L - Sugoi RS Jacket black'
מעיל רוח חדש מידה L - Sugoi RS Jacket black
31/12/2017 | 05:46
1
82

ג'קט רוח שחור Sugoi RS Jacket דק וקל מאוד מתקפל לכיס אחורי

מעולה לבקרים קרירים ונגד רוח.

https://www.bunnyhop.de/de/bekleidung/jacken/sugoi-rs-jacket-black1?info=34590

הוזמנה בטעות מידה לא מתאימה.
חדש באריזה 180 שח

הודעות במסר פרטי תודה.
לצפיה ב-'שינוי מחיר 160'
שינוי מחיר 160
21/01/2018 | 11:02
8
לצפיה ב-'חולצת ארוכה - Scott RC Pro מידה L - חדשה באריזה'
חולצת ארוכה - Scott RC Pro מידה L - חדשה באריזה
20/01/2018 | 11:15
42
חולצת ארוכה - Scott RC Pro מידה L, חדשה באריזה 
באיזור הידיים והחזה בד מיוחד נגד רוח, בד נמתח למבנה הגוף
SCOTT CLIMATE CONTROL.
רוכסן קדמי מלא ננעל. 4 כיסים אחוריים , אחד נגד מים עם רוכסן.
220 שח

הודעות במסר פרטי תודה.

לצפיה ב-'santos travel master'
santos travel master
22/01/2018 | 16:05
2
116
מתלבט בין deore XT לרולהוף עם רצועה.
אני חושש שיחתכו לי את הרצועה אם אחנה בתא...
לצפיה ב-'ואחרי שיחתכו מי יתקן מותג שלא מיובא לארץ באופן מסודר?'
ואחרי שיחתכו מי יתקן מותג שלא מיובא לארץ באופן מסודר?
23/01/2018 | 07:34
1
71
האמת שבשביל נסיעות בתל אביב לא צריך XT ומי שירצה לחתוך את הרצועה יכול גם לנסר את השרשרת.
לצפיה ב-'האופניים הם לשימוש ככלי רכב.'
האופניים הם לשימוש ככלי רכב.
29/01/2018 | 07:48
44
40 קמ לפחות ביום וכמה פעמים בשנה טיולי touring בחו"ל עם תיקים ואוהל אז XT זה לא מותרות. כנראה שרצועה זה באמת לא מתאים לארף ורולהוף הולך עדיין גם עם שרשרת.

לצפיה ב-'האם יורגש הבדל בעליות ג"ש 28 ל 34'
האם יורגש הבדל בעליות ג"ש 28 ל 34
20/01/2018 | 22:55
2
93
שלום לכולם,
יש לי מערכת של 1X10
הגלגל הקדמי הוא 32 והאחורי הכי גדול 42.
קצת קשה לי בעליות ומהירות זה לא הדבר שהכי חשוב לי.
האם מעבר לגלגל קדמי של 28 יקל עלי בעליות ?
האם זה יורגש בכלל ?

בתודה מראש
לצפיה ב-'יורגש בהחלט'
יורגש בהחלט
21/01/2018 | 21:25
1
52
אתה מדבר על שינוי של יחס ההעברה ב13% וזה לא מעט.

השלב הבא יהיה מעבר למערכת eagle של sram.
לצפיה ב-'תיקון. 18%'
תיקון. 18%
22/01/2018 | 13:50
38
זה יהיה שיפור משמעותי בעליות ויאפשר קדנצה גבוהה יותר.
לצפיה ב-'גלגלש אחורי'
גלגלש אחורי
20/01/2018 | 21:24
1
37
אני בעל אופני קורטק ישנות ואהובות. רוצה גלגלש אחורי גדול .השאלות;
כמה שיניים בגלגלש אחורי "גדול "??
ניתן להחליף גלגל בודד או צריך להחליף כל הקסטה ?
החלפת קסטה/ גלגלש (ללא שינויי במספר ההלוכים ) מצריכה החלפת מעביר ?
לצפיה ב-'אפשר להחליף גלג׳ש בודד'
אפשר להחליף גלג׳ש בודד
21/01/2018 | 21:22
32
בדוק את הקיטים של one-up.
אם כי באופנים ותיקים יכול להיות שעדיף להחליף את כל הקסטה.

החלפת מעביר תלויה בקיבולת השרשרת של המעביר הנוכחי ובאפשרות לכוון את ה-b-tension כך שהפולי העליון לא יגע בגלג׳ש הגדול.
לצפיה ב-'פאמפטרק חדש בהרצליה - היכן בדיוק?'
פאמפטרק חדש בהרצליה - היכן בדיוק?
15/01/2018 | 07:57
3
44
שלום לכולם,
שמעתי שנפתח לאחרונה (יחסית) פאמפטרק חדש בהרצליה, מישהו יודע היכן הוא בדיוק?

הישן שנמצא בפארק הרצליה מוכר לי והבנתי ששופץ לאחרונה, אבל לא הצלחתי לגלות איפה החדש.

תודה לעוזרים.
לצפיה ב-'אולי הטעו אותי ואין חדש...'
אולי הטעו אותי ואין חדש...
15/01/2018 | 15:48
2
19
לצפיה ב-'ומה שנעשה, הוא שיעשה'
ומה שנעשה, הוא שיעשה
17/01/2018 | 21:43
1
45
ומה שהיה, הוא שיהיה
לצפיה ב-'תחת השמש'
תחת השמש
18/01/2018 | 09:04
14
לצפיה ב-'מוט כסא מתכוונן גבוה מדי'
מוט כסא מתכוונן גבוה מדי
15/01/2018 | 20:22
1
39
הי, מוט האוכף המתכוונן גבוה מדי כשהוא פתוח למקס' (וממוקם הכי נמוך בשלדה).
1) האם ישנה בעייה טכנית (בלי קשר לחוסר נוחות) לנסוע כשהוא פתוח לא עד הסוף (מכוון אותו לאמצע המהלך)? 
2) שמעתי הצעה להגביל עם מיתר את גובה הפתיחה, האם זה מקובל? 
לצפיה ב-'1. אין בעיה טכנית. 2. אם זה עובד זה בסדר'
1. אין בעיה טכנית. 2. אם זה עובד זה בסדר
15/01/2018 | 22:17
32
אבל על מנת למנוע הסתבכות של המיתר עדיף להחליף למוט אוכף בעל טווח תנועה קטן יותר.
לצפיה ב-'מסלול ליומיות מאיזור נס-ציונה/בית עובד ליבנה'
מסלול ליומיות מאיזור נס-ציונה/בית עובד ליבנה
27/12/2017 | 07:54
42
אשמח לקבל הסבר או הקלטה למי שמכיר מסלול כזה
לצפיה ב-'האם לשים מעצורים הפוך יכול לגרום לבעיות ספוגיות?'
האם לשים מעצורים הפוך יכול לגרום לבעיות ספוגיות?
24/12/2017 | 11:34
10
98
קניתי לאחרונה זוג מעצורים שמשום מה השמאלי עובד כמעצור אחורי והימני עובד כקדמי, הציעו לשים אותם הפוך, כדי לשמר על הצדדים שעבדו לי עד היום..כיוון שאין להם אותו אורך כבל.
לצפיה ב-'לא יותר פשוט להצליב כבלים?'
לא יותר פשוט להצליב כבלים?
24/12/2017 | 13:15
3
27
לצפיה ב-'"don't cross the streams" :)'
"don't cross the streams" :)
24/12/2017 | 13:20
2
53
הכבל של המעצור הקדמי לא מספיק ארוך להגיע לקליפר אחורי..
לצפיה ב-'ולהחליף כבלים זה סיפור?'
ולהחליף כבלים זה סיפור?
24/12/2017 | 17:19
1
52
אף פעם לא עבדתי עם הידראולים. מתנצל אם אני מדבר פה שטויות
לצפיה ב-'מנסה לשאול אנשים ולחפש בyoutbue , זה מה שהעליתי בנתיים...'
מנסה לשאול אנשים ולחפש בyoutbue , זה מה שהעליתי בנתיים...
24/12/2017 | 19:15
42
לצפיה ב-'אם מדובר במעצור מכני (כבל) ממש אין בעיה להפוך '
אם מדובר במעצור מכני (כבל) ממש אין בעיה להפוך
24/12/2017 | 22:28
5
54
פשוט משחררים את הכבל מהקליפר, שולפים את הכבל ומשאירים את הצינור במקום. משחררים את הכבל מהידית, מצליבים את קצה הצינור לידית המתאימה ומשחילים את הכבלים מחדש עד לקליפר.
אם הכבל קיבל כבר כיפוף בקצה ולא משתלח בקלות בצינור - פשוט מחליפים בחדש, או קוצצים את הקצה הכפוף ומקצרים את הצינור בהתאמה (לא להגזים על מנת לשמור על טווח תנועה תקין).

אם מדובר במעצור הידראולי תצטרך כלים לביצוע בלידינג, או לקחת למכונאי עם הכלים והידע הנכונים.

רכיבה עם מעצורים ״הפוכים״ אפשרית אבל רק אחרי שהתרגלת. אחרת זו סכנה גדולה.
לצפיה ב-'"הפוכים" לא מבחינת ימין הוא שמאל ושמאל הוא ימין'
"הפוכים" לא מבחינת ימין הוא שמאל ושמאל הוא ימין
24/12/2017 | 23:20
4
46
זה בדיוק מה שאני לא רוצה לעשות, לכן הפכתי את המעצור מלמטה למעלה... וחשדתי שבגלל זה יש ספוגיות...
כלים לבלידינג יש בלי סוף , (צינוריות,שמן של tektro, כפפות, מזרקים וכו'..)  אבל ייתכן שיש אולי בעיה באטמים.
לצפיה ב-'הידית לא צריכה להיות הפוכה'
הידית לא צריכה להיות הפוכה
25/12/2017 | 08:04
3
48
מבחינת למעלה למטה.

יש בידית מיכל שמן ותמיד יש במערכת קצת אויר. כאשר האויר נמצא במיכל הוא לא מפריע. כאשר המיכל הפוך האויר מטייל במערכת וגורם לספוגיות (כי גז הוא דחיס ונוזל לא). מאד לא בריא.
לצפיה ב-'nuts, טוב, אז כנראה אצטרך לנשום עמוק, מדיטציה ולהחליף '
nuts, טוב, אז כנראה אצטרך לנשום עמוק, מדיטציה ולהחליף
25/12/2017 | 08:12
2
39
צינוריות כמו שבוודיאו מראים... (ולהכין בצד ברקס רזרבה למקרה שאדפוק משהו...)
לצפיה ב-'לא בהכרח תדפוק משהו, אבל עדיף לתת למכונופן לעשות את העבודה'
לא בהכרח תדפוק משהו, אבל עדיף לתת למכונופן לעשות את העבודה
25/12/2017 | 12:48
1
33
כי בלי כלים מתאימים וקצת נסיון לא יהיה לך פשוט לבצע את ההחלפה. ובשביל החלפה חד פעמית לא כדאי לרכוש במיוחד את הכלים והחומרים. גם ברכב אתה מבצע החלפת שמן ורפידות מעצור לבד?
לצפיה ב-'זה כנראה מה שאעשה , אני מכיר מישהו... '
זה כנראה מה שאעשה , אני מכיר מישהו...
25/12/2017 | 19:23
32
אבל bleeding בכל מקרה אצטרך לעשות מתישהו (ועשיתי בעבר רק לshimano שזו הסיבה שלקחתי אותם כיוון שהם ידועים כהכי פשוטים לזה  .)
לצפיה ב-'פורום אופניים חשמליים אזהרה'
פורום אופניים חשמליים אזהרה
23/12/2017 | 10:49
5
140
נראה שמנהל הפורום שם קלה ידו במחיקת הודעות. שאלה בעניין אופניים חשמליות איכותיות לעומת הסיניות הזולות שנמכרות כאן נמחקה מיד. 
מיותר לציין שמנהל הפורום של החשמליות מעורב כראה בייבוא חשמליות סיניות זולות. בקיצור, מידע שימושי ומהימן לא ניתן להשיג בףורום הזה אלא אם שואלים שאלה על אופניים סיניות זולות. 
לצפיה ב-'אבל זה פורום אופניים. לא אופנועים חשמליים'
אבל זה פורום אופניים. לא אופנועים חשמליים
23/12/2017 | 21:20
3
90
לא יודע למה מכנים האופנועים החשמליים אופניים.
לצפיה ב-'אופני הרים חשמליים חולקים את אותם מכלולים עם אופני הרים '
אופני הרים חשמליים חולקים את אותם מכלולים עם אופני הרים
23/12/2017 | 21:31
2
84
רגילים, ומעבר לכך ישנם נושאים רבים נוספים משותפים- התאמת מידה, מיגון, פתרון בעיות ואם נרצה או לא גם מסלולים. מהסיבות הנ"ל אני לא רואה מניעה שלמי שיש לו שאלה לגבי אופני הרים חשמליים יעלה כאן שאלה ויקבל תשובות, זה לא שגם ככה יש פה מי יודע מה תנועה- הפורום ותפוז בכלל במצב דעיכה סופני.
לצפיה ב-'לא מעט זמן לקח לנו לשלוח את האופנועים החשמליים לפורום נפרד'
לא מעט זמן לקח לנו לשלוח את האופנועים החשמליים לפורום נפרד
24/12/2017 | 06:42
79
ואני ממש לא מתגעגע לתעבורה שהחשמליים הביאה לפורום בעבר, שעסקה בעיקר בשיטות למעבר על החוק, בין אם זה חוקי המהירות המירבית המותרת או אי הרכיבה על מדרכות.

אז תודה. לא. קפצתי לביקור בפורום החשמלי לפני כמה חודשים, ראיתי מה קורה שם ואמרתי ״ברוך שפטרנו״. כן, הפורום מנוהל על ידי נציג אחד היבואנים בענף, אבל אני לא חושב שזו הבעיה של הפורום ההוא.

הפורומים בכל העולם רואים ירידה בפעילות בשל המעבר למדיה חברתית דוגמת פייסבוק. מצד שני לפייסבוק חסרונות משלו...
לצפיה ב-'תיארוטית זה היה יכול להיות נכון אילו לפחות היה לך גיוון '
תיארוטית זה היה יכול להיות נכון אילו לפחות היה לך גיוון
25/12/2017 | 10:50
58
באופניים הרים חשמליים כמו שיש לך באופניים רגילים..

הבעיה היא שמצד אחד השוק מוצף באופני מדבקה סיניים שרובם ככולם נראים אותו הדבר, (מתקפלים ,גלגל 20-24") כך שלהתאים אותו זה כמו מיטת סדום. כנ"ל לגבי המערכת החשמלית שמאוד מוגבלת במימוש שלה (מנוע גלגל, סוללת silverfish, עם בקר שיש לו PAS).

מצד שני אופני הרים של  High-end עולים בדרך כלל כמו אופני כביש של קרבון והם מאוד נדירים לראות (אם כי אני רואה אותם מדי פעם בחנויות לתצוגה), המערכות החשמליות שלהם יותר מורכבות וגם בהתאם סגורות כמעט הרמטית (כמו המכוניות של היום) לבדיקה ואבחון
שלא לדבר שתמיד יהיה לך שאלות שיגלשו לאבחון בעיות חשמליות (שהן בעצמן יכולות להיות מגוונות מאוד, החל מסוללות, חיישנים, חיבורים, מנועים וכו'.) שרק לטפל בהם צריך להיות חצי maker, זה יכול להיות מעניין אבל בהחלט חורג מהתחום של הפורום הזה ספצפית ואי אפשר לצפות מאנשים להתחיל לסנן שאלות ש"כן זה שייך לפורום, זה לא שייך..." בנוסף לכך, יש שאלה של liability בעיקר בתחום סוללות שרוב אנשים לא יסתכנו בלענות עליהם.

כמו כן אופנים חשמליים בארץ יותר משמשים לנסיעה אורבנית מאשר שטח.. כך שגם שאלות על מסלולים לא תראה (מה  גם שאני חושב שחלק מהפארקים אפילו אוסרים על כניסת חשמליים).

תמיד יכול להיות מצב שחלק מהאנשים יעלו שאלות לגבי האופניים שלהם שהם נטו אופניים בלי קשר למערכת חשמלת ואז זה שקוף לך..
לצפיה ב-'אני חושב שזה יותר קשור למניעת פרסום...'
אני חושב שזה יותר קשור למניעת פרסום...
24/12/2017 | 11:23
62
כי בפורום אנונימי כגון תפוז, כל שאלה של המלצות על brand יכול לגרור "המלצות של משתמשים" שאינם משתמשים באמת...
אגב, ישנה קבוצת אופניים חשמליים בישראל לא גדולה שגם שם נוקטת באותה מדיניות...

לגבי אופניים חשמליים "איכותיים" אני מניח שאתה מתכוון לאלו שחמושים במנועים מרכזיים כגון bosch או yamaha שעולים מעל 20k, תצטרך למצוא בנרות אנשים שממש משתמשים בזה...
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:13
6

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'חנות אופניים אלון הגליל'
חנות אופניים אלון הגליל
17/12/2017 | 12:17
2
168
שלום לכולם,
מציע לחשוב טוב טוב לפני שקונים בחנות האופניים הזאת משהו יקר. קניתי שם כסא מתכוונן לאופניים במאי 2016 של KS שעלה לי 700 ש"ח. במהלך תקופת האחריות הכסא פשוט התקלקל. הבאתי אותו לחנות והם שלחו אותו לחברה. לאחר שחזר מתיקון התברר שהוחלפה הבוכנה (כלומר הרכיב העיקרי של הכסא). לאחר מספר רכיבות נוספות שוב התגלתה תקלה. הפעם הבאתי את הכסא לחנות האופניים במשמר העמק למרות שלא משם קניתי את הכסא. הם החליפו לי כבל. לאחר עוד מספר רכיבות שוב תקלה בכסא. כשהבאתי אותו לאלון הגליל נאמר לי שכנראה זה שוב ענין של בוכנה. שאלתי מה העלות ונאמר לי 500 ש"ח מכיוון שפגה תקופת האחריות. שורה תחתונה : קניתי כסא מתכוונן ב 700 ש"ח . הבוכנה שלו נדפקה פעמיים תוך שנה וחצי. היום אני לא יכול כבר להשתמש ביכולת הכיוונון שלו ואת החנות זה לא מעניין מכיוון שפגה תקופת האחריות.
לצפיה ב-'מה שאתה עושה זה מאד לא הוגן'
מה שאתה עושה זה מאד לא הוגן
18/12/2017 | 08:37
138
גילוי נאות: אני מכיר את דרור מנהל החנות באופן אישי ויודע שהוא רחוק מלהיות נוכל.

מה שאתה מתאר זו התנהלות תקינה לגמרי: החנות מכרה לך מוצר עם אחריות וטיפלה עבורך במימוש האחריות מול מעבדת היבואן. כאשר פג תוקף האחריות - החנות יידעה אותך בעלויות התיקון.

מה היו הציפיות שלך? שהחנות תספוג את עלות התיקון מול היבואן?
האם הסיבה לתקלות בבוכנה היא שרכשת את המוט המתכוונן בחנות הספציפית הזו?

אני מבין היטב את התסכול שלך בשל התקלות החוזרות במוט האוכף, אבל  זה שהמוט דפוק זו לא אשמת החנות ולא אשמת היבואן - זו אשמת הייצרן. החנות והמעבדה פעלו כנדרש וכמצופה בכך שתיקנו את התקלה במסגרת האחריות. מה שמעבר לאחריות לא מחייב איש.

מצד שני - מציע לך לפנות במכתב מסודר ליצרן עם העתק ליבואן, לתאר את התקלה החוזרת, להסביר מדוע לדעתך היא נובעת מכשל תכנוני או כשל מבני, ולבקש החלפה במוט תקין למרות שפגה תקופת האחריות. לא מן הנמנע שתקבל מוט חדש.
לצפיה ב-'לא מצליח להבין איך ממה שאתה מתאר הגעת למסקנה שבפתיחה'
לא מצליח להבין איך ממה שאתה מתאר הגעת למסקנה שבפתיחה
18/12/2017 | 14:23
114
אם היו מתחמקים מאחריות - הייתי מבין, אבל הם לא התחמקו.
אם היית מקבל שירות גרוע - מוצר שחזק מתיקון כשהוא תקול, או "הלך לאיבוד" במשך חודשים ולא חזר אליך - הייתי מבין, אבל זה לא מה שקרה לפי התיאור שלך.
בקיצור - החנות נתנה לך את השירות שהיתה אמורה לתת, אז על מה בדיוק אתה מתלונן ולמה בדיוק אתה מזהיר מפניהם?
אם כבר, הייתי מציע לך להזהיר אנשים מפני קניית מוט מושב מתכווננן של KS.
לצפיה ב-'סבל אופניים'
סבל אופניים
12/12/2017 | 20:04
1
117
איפה משיגים סלסלה ירוקה כזאת של תנובה בשביל לשים על הסבל של האופניים?
לצפיה ב-'אצלנו בקיבוץ יש כאלה במחסן מאחרי המרכולית'
אצלנו בקיבוץ יש כאלה במחסן מאחרי המרכולית
13/12/2017 | 12:15
103
אבל מנהל המרכולית לא מסכים שניקח כי הסלסלות האלה שייכות לתנובה.

אז בצר לי אני פשוט ניגש לחנות אופניים וקונה סלסלה.
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
09/12/2017 | 13:25
10
98
האם רוכב אופניים רגילות לא חשמליות יכול לרכב על הכביש העירוני
שבו מכוניות נוסעות ,או האם הוא רשאי לרכב על המדרכה ,או רק בשביל שמיועדים לרוכבי האופניים
לצפיה ב-'המדרכה מיועדת להולכי רגל בלבד ואסורה לרכיבה באופנים מכל סוג'
המדרכה מיועדת להולכי רגל בלבד ואסורה לרכיבה באופנים מכל סוג
09/12/2017 | 18:02
9
84
אופניים הם כלי רכב לכל דבר ומותר להם לנסוע בכל דרך שמיועדת לכלי רכב למעט דרכים בהן מופיע תמרור האוסר על רכיבה באופניים (בעיקר כבישים מהירים).
מובן שמותר לרכוב באופניים בשבילים יעודיים לאופניים.

לא משנה כמה הכביש מסוכן - המדרכה אינה חלופה. חל איסור בחוק לרכוב על המדרכה והעבריינים מוציאים שם רע לקהילת הרוכבים. אל תהיה אחד מהם, גם אם האכיפה צולעת.
לצפיה ב-'ויש כוכבית לחוק הזה...'
ויש כוכבית לחוק הזה...
10/12/2017 | 16:59
7
113
עיריית תל אביב הצהירה שהיא לא תאכוף רכיבה על מדרכה בעירה, ברחובות בהם אין תמרור המורה על דרך מתונת מהירות, ושאין בה נתיב אופניים. 

כמו כן החוק היבש באמת אוסר בגדול על רכיבה על המדרכה. אך כמובן שעל הרוכב לקבל החלטה אם להקשיב לחוק ולמות או לשרוד ולכופף אותם מעט. 
לצפיה ב-'או לשמור על החוק וללכת ברגל'
או לשמור על החוק וללכת ברגל
10/12/2017 | 17:26
6
77
המצב בו כל אחד מחליט איזה חוקים מתאימים לו ועל אילו הוא מצפצף נקרא אנרכיה.
אנחנו חיים בדמוקרטיה.
לצפיה ב-'העיקר שאנחנו חיים, וזה לא הולך תמיד עם ציות לחוקי אופניים. '
העיקר שאנחנו חיים, וזה לא הולך תמיד עם ציות לחוקי אופניים.
11/12/2017 | 16:50
5
73
עם האופניים בדרכים אל תהיה אזרח למופת, ומת. 
לצפיה ב-'אם אתה לא יכול לרכב על אופניים בלי לעבור על החוק ולסכן אחרים'
אם אתה לא יכול לרכב על אופניים בלי לעבור על החוק ולסכן אחרים
18/12/2017 | 14:25
4
51
אל תרכב על אופניים.
אני רחוק מלהיות שומר חוק פנאט, וכשאני רוכב על אופנוע אני רוכב לא פעם על השוליים כי זה בטוח יותר - למרות שזה לא חוקי (אם כי המשטרה מתירה זאת במצבים מסוימים).
אבל לטעון שזה בסדר לרכב על המדרכה ולסכן הולכי רגל כי אתה לא רוצה לסכן את עצמך על הכביש? זה בדיוק המקום בו זה מפסיק להיות בסדר.
לצפיה ב-'ברור שזה בסדר, ואני אגיד לך למה '
ברור שזה בסדר, ואני אגיד לך למה
27/12/2017 | 18:12
3
35
 בתל אביב מותר לרכוב על כל המדרכות ברחובות שהם לא מתוני תנועה, ושאין בהם שבילי אופניים. כלומר, אפשר להגיד בגדול שכשאין שביל אופניים אז מותר לרכוב על המדרכה ( לצאת מנקודת הנחה שרחובות מתוני תנועה הם מיעוט) 
מה זה אומר? זה אומר שהגורם הרלוונטי המחליט שקל את העניין והגיע למסקנה שעדיף שרוכב אופניים ירכוב על המדרכה ולא על הכביש, כנראה מתוך שיקול שכשהוא על הכביש, הסכנה שמישהו יפגע (הרוכב) היא הרבה יותר גדולה מאשר שיפגע בהולך רגל על המדרכה, כמובן שפגיעה של רכב ברוכב אופניים על הכביש גורמת לפגיעות הרבה יותר חמורות מאשר פגיעת אופניים רגיילים בהולך רגל על המדרכה.
ואתה יודע מה? תבדוק כמה רוכבי אופניים נהרגו בכביש וכמה הולכי רגל נפגעו כתוצאה מאופניים - רגילים - במדרכה ותחזור אלי ( הבדל של שמיים וארץ) 
לצפיה ב-'אין נתונים רשמיים על כמות הולכי הרגל שנפגעו מאופניים, כי זה '
אין נתונים רשמיים על כמות הולכי הרגל שנפגעו מאופניים, כי זה
27/12/2017 | 20:22
1
25
נחשב תאונת דרכים מבחינת נתוני הלמ"ס.
נתונים שמובססים על מידע מחדרי מיון מדברים על מאות נפגעים בשנה בתאונות אופניים-הולכי רגל. הרבה יותר מאשר כמות הרוכבים שנפגעת מכלי רכב. ואם תנקה מהחשבון רוכבים בכבישים בין עירוניים, שלא רלוונטיים לדיון (אין שם מדרכות או הולכי רגל), התמונה אפילו יותר גרועה מבחינת הטענה שלך.
לצפיה ב-'כי זה לא נחשב, נעלמה המילה לא'
כי זה לא נחשב, נעלמה המילה לא
28/12/2017 | 09:41
6
לצפיה ב-'אתה לא מדייק. אין היתר לרכב ברחובות ממותני תנועה'
אתה לא מדייק. אין היתר לרכב ברחובות ממותני תנועה
28/12/2017 | 08:08
25
העיריה הודיעה כי לא תאכוף זאת.

זה בדיוק כמו הנסיעה של אופניים בשוליים שאניגו הזכיר, המשטרה הודיע שאינה אוכפת, זה לא הופך זאת לחוקי. התקנה האוסרת זאת עדיין קיימת.
וההבדל העיקרי בינך לרוכב האופנוע בשוליים זה שהוא מסכן רק את עצמו, אתה מסכן גם אחרים כדי לשמור על עצמך.
לצפיה ב-'אם הולכים בדיוק לפי החוק, אתה *חייב* לרכוב בשבילים ייעודיים'
אם הולכים בדיוק לפי החוק, אתה *חייב* לרכוב בשבילים ייעודיים
11/12/2017 | 19:15
70
כאשר הם קיימים, ולא בכביש בלי קשר לזה שהם מקוטעים.

לאחרונה שמעתי על מקרה בו מישהו נקנס ב250 ש"ח , בדיוק בשדות ירושלים כשפנה מסלמה ימינה (בכביש) לשדרות ירושליים, שם חיכתה לו ניידת אמן סל"ע והודיע לו שהוא חייב לרכב בשביל במרכז שדרות ירושליים (וכמובן לרדת ולעלות כל 10-20 מטר). אם הם ימשיכו בזה נראה לי שזה הקש שישבור לכולם את הגב.

אם כי הפרשנות כאן היא קצת בעייתית פעם שוטר תנועה אמר לי שזה תקף רק אם "יש שביל אופניים בכיוון התנועה שלך" ,השבילים בשדרות ירושליים בקושי נראים וכיוון התנועה שם בכלל מצוייר רק על השביל עצמו..

לצפיה ב-'פנימית בטיובלס'
פנימית בטיובלס
10/12/2017 | 12:37
1
45
הי, אם אני שם פנימית בצמיג טיובלס שיש בו תולעת, היא מפריעה לפנימית? צריך להוציא אותה, או פשוט לשים את הפנימית?
לצפיה ב-'לפני שמרכיבים פנימית כדאי לנקות את שאריות הג׳יפה מהצמיג'
לפני שמרכיבים פנימית כדאי לנקות את שאריות הג׳יפה מהצמיג
10/12/2017 | 17:28
46
וכן כדאי לחפש קוצים שחדרו את הדופן ונאטמו לבד (בלי תולעת).
בהזדמנות זו אפשר גם להוציא את התולעים.אבל דווקא אותן לא מוכרחים...
לצפיה ב-'רכיבה על אופניים ונהיגה ברכב ואופנוע'
רכיבה על אופניים ונהיגה ברכב ואופנוע
07/12/2017 | 18:24
1
130
האם רכיבה על אופניים עוזרת לנהיגה ברכב ואופנוע מבחינת בטחון?
לצפיה ב-'בישול בסיר ברזל יציקה וטיגון במחבת טפלון'
בישול בסיר ברזל יציקה וטיגון במחבת טפלון
08/12/2017 | 22:09
89
מה השאלה?
לצפיה ב-'החלפת דיסק ברקס - שאלה שלא ראיתי התייחסות אליה באף סרטון'
החלפת דיסק ברקס - שאלה שלא ראיתי התייחסות אליה באף סרטון
04/12/2017 | 14:15
2
64
אהלן
יש לי אופניים חשמליים עם ברקס דיסק פרומקס 310.
השאלה היא שאלה כללית:
בעבר, כאשר הבלימה הייתה פחותה, טכנאי אופניים סובבו בורג אלן אשר "מקרב את הפדים לדיסק עצמו" ואני משער שזה ככה עבור רוב המנגנונים.
עכשיו אני רוצה להחליף פדים, אבל בשום סרטון הדרכה אין התייחסות למה עושים עם הברגים הללו. 
בכולם מכניסים מברג ומרחיקים את הפדים לפני ההחלפה אבל השאלה שלי היא מה קורה עם הברגים האלה? האם הכנסת המברג משפיעה איכשהו על זה?
האם לפני ההתחלה של ההחלפה צריך לשחרר את הברגים האלה? אם כן, אז האם עד הסוף?
לצפיה ב-'לפי התיאור שלך הקאליפר שלך מכני וצפית בסרטון של'
לפי התיאור שלך הקאליפר שלך מכני וצפית בסרטון של
04/12/2017 | 21:07
1
49
קאליפר הידראולי. כדי להחליף רפידות לחדשות אתה צריך לסובב את הברגים באופן שירחיק אותם מהדיסק, להחליף ולכוון חזרה. לעיתים נדרש גם כיוון של הקליפר ואם הפעולה של הידית לא חלקה אז רצוי על הדרך החלפת כבל ומוביל או לפחות כבל.
חפש סירטונים של AVID BB5 או BB7, הם דומים לקאליפר שלך ומאוד נפוצים אז בטוח יש  
לצפיה ב-'אחלה. תודה!'
אחלה. תודה!
05/12/2017 | 09:52
9

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
פינגווין - חופשות סקי
חופשות סקי ומועדוני סקי
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה