לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תביעות בנקים

מטרת הפורום לתת מענה בסיסי לשאלות בנושא דיני הבנקאות, כאשר דיני הבנקאות משיקים גם לתחומי משפט נוספים. בפורום זה תוכלו להתעניין ולשאול בנושאים הקשורים, בין היתר, בתביעות ע"י/נגד בנקים, התנהלות מול הבנק, החזרת שיקים וכו'.
אין לכלול בהודעות/שאלות פרטים מזהים ואבקש להתנהל בשפה יפה ומכובדת, בדרך ארץ תוך כיבוד הזולת.
המידע המופיע/ניתן בפורום זה הוא כללי בלבד ואין בו כדי להוות יעוץ משפטי ו/או חוו"ד משפטית. יש לקבל עצה מקצועית לפני ביצוע כל פעולה/מהלך הנסמך על דברים הנכתבים כאן

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תביעות בנקים

מטרת הפורום לתת מענה בסיסי לשאלות בנושא דיני הבנקאות, כאשר דיני הבנקאות משיקים גם לתחומי משפט נוספים. בפורום זה תוכלו להתעניין ולשאול בנושאים הקשורים, בין היתר, בתביעות ע"י/נגד בנקים, התנהלות מול הבנק, החזרת שיקים וכו'.
אין לכלול בהודעות/שאלות פרטים מזהים ואבקש להתנהל בשפה יפה ומכובדת, בדרך ארץ תוך כיבוד הזולת.
המידע המופיע/ניתן בפורום זה הוא כללי בלבד ואין בו כדי להוות יעוץ משפטי ו/או חוו"ד משפטית. יש לקבל עצה מקצועית לפני ביצוע כל פעולה/מהלך הנסמך על דברים הנכתבים כאן

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפרום דיני בנקים

המשך >>

לצפיה ב-' מחשבונים שלא נותנים מספר במילים...'
מחשבונים שלא נותנים מספר במילים...
20/01/2017 | 12:03
1
1
האם יצרן המחשבונים הוא שותף לפשע? אתה מחבר מספרים ולא יודע עם מדובר באגורות שקלים מאות שקלים דולרים וכו.....כאשר לא מופיע "המספר במילים" למספרים אין שום משמעות   ((ראה רצח עדי אזר הי"ד מאותה סיבה בדיוק - ולמרות זאת, דבר לא השתנה בתחום הבנקאות - כמו שמותו של סילמן הי"ד לא שינה דבר בתחום "אין כסף אין צדק"  ((חובת הבנק לתת הלוואה לממן עתירה לבג"ץ למשל - אין כזה חוק )). אני מרבה במילים כדי לנסות להבין את מותו של היועץ המשפטי של banco do brasil לשעבר - שופט בית המשפט העליון בהווה - עד לפני 12 שעות  zavascki.
לצפיה ב-'תאונה בניו-זילנד ומותה של קרנית,,,,'
תאונה בניו-זילנד ומותה של קרנית,,,,
20/01/2017 | 12:15
העיתונות לא מזכירה לכם את זה.     זה היה יחד עם היועץ המשפטי של עיריית יבנה  ((ותודה לשוטר אזר לוי הי"ד )).
לצפיה ב-'הגבלת פעולות בחשבון בנק באינטרנט'
הגבלת פעולות בחשבון בנק באינטרנט
12/01/2017 | 10:42
1
9
האם לבנק מותר למנוע מבעל חשבון מוגבל (בהליכי פשיטת רגל) לבצע פעולות בחשבון הבנק באינטרנט. 
האם לבנק מותר לקבוע לבעל אותו חשבון למי מותר לבצע העברה בנקאית ולמי לא. 
לצפיה ב-'הגבלת פעולות בחשבון בנק באינטרנט '
הגבלת פעולות בחשבון בנק באינטרנט
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2017 | 10:02
1
פושט רגל יכול לנהל חשבון בנק אחד בלבד ובתנאי שינוהל ביתרת זכות, ללא אשראי וללא המחאות וכרטיס אשראי, (למעט כרטיס לחיוב מידי). לכן על פניו לא נראה שהבנק רשאי למנוע פעולות כל עוד החשבון ביתרת זכות.
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:45
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'הבנק העמיד לי הלוואה לתשלום קנסות תחבורה'
הבנק העמיד לי הלוואה לתשלום קנסות תחבורה
04/01/2017 | 11:30
8
18
אני מניחה שלבנק יש ביטוח במקרה כמו שלי כשקרה לי שינוי ולא  יכולתי להמשיך להחזיר את ההלוואה. האם לבנק יש ביטוח במקרה כזה שהוא יכול לתבוע אותו  = האם אני צד בתביעה כזאת, האם גם אני יכולה לתבוע את הביטוח סיכוני אשראי של הבנק. (לאומי)
לצפיה ב-'הבנק העמיד לי הלוואה לתשלום קנסות תחבורה '
הבנק העמיד לי הלוואה לתשלום קנסות תחבורה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2017 | 13:47
7
12
סליחה, אבל לא הבנתי את השאלה.
לצפיה ב-'הביטוח לא פיצה אותי, הבנק נפגע. יש לו ביטוח?....'
הביטוח לא פיצה אותי, הבנק נפגע. יש לו ביטוח?....
04/01/2017 | 14:44
6
13
מדובר בענין "שרשרת" שבו מאחורי לא קיבלתי גב מהביטוח מצד אחד ומצד שני הבנק תבע אותי. אם הביטוח שלי לא יפצה אותי וודאי שהבנק ינזק. אבל אולי יש לבנק ביטוח משלו שמסתדר עם הביטוח שלי מאחורי הגב, ורודפים אותי בשביל הכיף של לראות ציפור בכלוב עם העיכוב יציאה מהארץ ועם ההתפתלויות של חיים ללא הוראות קבע. כלומר - אולי הרדיפה היא לא בשביל הכסף אלא בשביל הכיף....  כמו שוטרים וגנבים כאשר אותי שמו בתפקיד הגנב לאחר ששדדו אותי
לצפיה ב-'אולי מכון ויצמן עושה עלי מחקר בנושא לחץ נפשי?....'
אולי מכון ויצמן עושה עלי מחקר בנושא לחץ נפשי?....
04/01/2017 | 14:51
5
14
ומממן לבנק את תחום הייעוץ המשפטי שרודף אותי.
לצפיה ב-'אולי הצבא רודף אותי?....'
אולי הצבא רודף אותי?....
04/01/2017 | 14:57
4
12
על רקע השקפתי בנוגע למלחמת-ששת-הימים = מספר הנפגעים הרב והלחן הבסקי של ירושלים של זהב.      איך המערכת המשפטית לא מונעת רדיפה דרך הבנקים. הרי הבנק  יכול להכניס אותי לכלא... אם ימנה שופט מתאים-לו
לצפיה ב-'בנק רוטשילד ממנה שופטים? ובנק היהלומים?'
בנק רוטשילד ממנה שופטים? ובנק היהלומים?
04/01/2017 | 14:58
3
8
לצפיה ב-'איזה פחד.... ישימו אותי בכלא בגלל "מקרה ביטוח" ...'
איזה פחד.... ישימו אותי בכלא בגלל "מקרה ביטוח" ...
04/01/2017 | 15:13
2
10
בבית המשפט ניתן פסק דין במעמד צד אחד . ביקשתי לבטל והשופט החליט שרק אם אפקיד 5000 שקל.  ((השופט קליין הברזילאי)). אולי בנק ספרא שילם לבנק לאומי שירדפו אותי ..
לצפיה ב-'וועדת וינוגרד רדפה אותי...'
וועדת וינוגרד רדפה אותי...
04/01/2017 | 15:15
1
9
כלאו אותי ביום פרסום המסקנות של לבנון השניה.  חוגגים על גבי
לצפיה ב-'להפחיד להפחיד להפחיד....'
להפחיד להפחיד להפחיד....
04/01/2017 | 15:17
10
זה סאדיזם אדוני.
לצפיה ב-'שלום רב. בנק לא הודיע לי על סגירת ח-ן משותף בבעלותי, '
שלום רב. בנק לא הודיע לי על סגירת ח-ן משותף בבעלותי,
03/01/2017 | 04:09
3
14
אימי ז''ל ואחי. הם מעולם לא שלחו לי חומר כי לא ביקשתי. סמכתי על אימי ואחותי. הפקידה האישית של אימי אמרה לי (בטלפון) ב-2009 שהם סגרו את החשבון כי היה שם מעט מאוד כסף ולא רצו שנשלם סתם עמלות (?!)

בכל מקרה אין ראיה לכך כי זה היה בטלפון. לא נראה לי שהשיחה מוקלטת

מכתב רשמי יש רק מ-2015. ברצוני לתבוע את הבנק על כך. ברור לי כיום שזו היתה קנוניה קשה של אחותי אשר פתחה ח-ן אחר באותו סניף כדי למשוך כספים רבים שלא אדע

מתי חלה התיישנות. נודע לי ששסופרים מהרגע שגיליתי את הנושא וזה היה ב-2011 כלומר מ-2011 יש ראיות

האם זה נכון?

תודה
לצפיה ב-'החשבון האחר נפתח בלעדי. ברור לי שפתיחת הח-ן החדש היה מעשה '
החשבון האחר נפתח בלעדי. ברור לי שפתיחת הח-ן החדש היה מעשה
03/01/2017 | 04:38
7
הונאה של אחותי כדי למשוך כספים כדי שלא אדע !!!
לצפיה ב-'שלום רב. בנק לא הודיע לי על סגירת ח-ן משותף בבעלותי'
שלום רב. בנק לא הודיע לי על סגירת ח-ן משותף בבעלותי
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2017 | 13:46
1
11
תקופת ההתיישנות בעיקרון היא 7 שנים (יש מקרים בייחוד בביטוח בהם ההתיישנות קצרה יותר) , מהיום בו קרה המקרה או מהיום בו יכלת לדעת עליו.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
05/01/2017 | 01:30
1
לצפיה ב-'עמלה על תשלום הלוואה'
עמלה על תשלום הלוואה
30/12/2016 | 12:38
9
פירעון חודשי בהוראת קבע עבור הלוואה מהבנק גובים ממני כל חודש עמלה אומנם לא הרבה אבל בכל זאת מדוע?
לצפיה ב-'זה הגיוני שעל כל משיכה בכספומט אשלם עמלה של שקל ומשהו?!'
זה הגיוני שעל כל משיכה בכספומט אשלם עמלה של שקל ומשהו?!
28/12/2016 | 14:30
1
20
מה זו החוצפה הזו. זה הכסף שלי...אשמור אותו בבית וזהו. יש מה לעשות נגד זה?
לצפיה ב-'אין בעיה, שמור בבית'
אין בעיה, שמור בבית
30/12/2016 | 11:15
3
לצפיה ב-'הערה מתאגיד בנקאי ב BDI'
הערה מתאגיד בנקאי ב BDI
20/12/2016 | 16:16
2
42
אני אתחיל מהסוף..
האם אפשר להסיר הערה כזו לאחר שיש לי אישור מהבנק עצמו שאין לו יותר דרישות ממני?

לסיפור המעשה:
לאשתי ולי יש משכנתא בבנק לאומי וביקשנו להגדילה, קיבלנו סירוב בעקבות הערה מתאגיד בנקאי.
לא הבנו במה מדובר כי מעולם לא קיבלתי שום פנייה או מכתב או כל דבר אפילו לא מה BDI עצמם, ביקשנו להוציא דוח BDI והבנו שיש הערה מ 02/2014, בדקנו בהיסטוריה שלנו וראיתי שזה קשור להלוואת בלון שלקחתי מבנק פועלים.

בשנת 2014 לקחתי הלוואת בלון מבנק פועלים (לי יש חשבון בלאומי) מנהל קרן ההשתלמות של החברה שבה עבדתי למטרת סיום הבנייה של הבית החדש שלנו.
אני זוכר בוודאות ששאלתי את הנציגה בסניף פועלים בת"א האם עלי לעשות משהו ביום שבו קרן ההשתלמות משתחררת כדי להסדיר את החוב, אמרה שלא כי הם מנהלים את הקרן והחתימו אותי על מסמך שאומר שהם יכולים לגרוע לזכותם את סכום החוב ביום פרעון הקרן.
למעשה זה לא קרה ואני שלא שמתי לכך לב וחשבתי לתומי שהסכום "שנפל" אצלי בחשבון הוא לאחר קיזוז החוב שימח אותי מאד.
במהלך 2014 התקשרו אלי ממחלקת הגביה של בנק פועלים ושאלו מה קורה עם החוב, הבנתי מהר במה מדובר ובאותו הרגע סגרנו על החזר בתשלומים כמובן עם ריבית.
האיש לא ציין בפני שהם הגישו הערה ל BDI או לעו"ד או הוצאה לפועל, כלום!
היום מתברר לי שהם פשוט לא טרחו לחפש אותי ופשוט "הענישו" אותי ברשיום ב BDI

1. אני לא מבין איך יכול להיות שאני לא יודע מכזה דבר, למדינה יש את הפרטים שלי ואני מקבל מכתבים מכל משרדי הממשלה השונים כל הזמן איך ייתכן שלא קיבלתי העתק של ההערה שנרשמה לי
2. האם אין חוק שמחייב את המעירים לעדכן אותי בכל מחיר, כדוגמת זימון לבית משפט, על ידי החתמה של הזימון?
3. האם יש משהו שאני יכול לעשות על מנת להסיר את ההערה הזו?
לצפיה ב-'הערה מתאגיד בנקאי ב BDI '
הערה מתאגיד בנקאי ב BDI
( לעמוד שלי בתפוז )
21/12/2016 | 10:05
11
למיטב ידעתי ניתן לפנות ל - BDI ולבקש מהם להסיר את ההערה
לצפיה ב-'BDI'
BDI
30/12/2016 | 12:23
5
שלום דוידי
הייתי באותו מצב שלך ולא עזר לי מאומה. היות וזה היה לפני כמה שנים אני לא זוכר בדיוק אבל יש תקופה נניח שנתיים וזה נמחק לבד. תבדוק את זה
לצפיה ב-'משכנתא'
משכנתא
14/12/2016 | 20:20
1
10
אני לא יודע אפ הגעתי למקום הנכון בהקשר למשכנתא. ובכל זאת אשאל: האם יתכן שבנק כל שהוא יאשר משכנתא לזוג צעיר חרדי על סך 700000 שקל ואני מדגיש זוג צעיר חרדי משום שהבעל לא עובד לומד בכולל האשה לא עובדת כי היא אחרי לידה שזה אומר אין לזוג שום משמך כמו תלושי משכורת או מקום עבודה קבוע. ממש כלום. לזוג אושרה משכנתא על סך 700000 שקל ושאלתי מה יקרה עם הזוג לא יעמוד בתשלומים? היות ומדובר בבן שלי ואם וכאשר הבנק יגיש תביעה נגד הבן אני לא מתכוון לשבת בחיבוק ידיים משום שאני לא מבין היכן האחריות של הבנק? כיצד יתכן שהבנק מלווה סכום עתק ללא שום ערבות למעט הנכס. אשמח לשמוע תגובה מעורך דין שמתמחה בנושא
לצפיה ב-' משכנתא'
משכנתא
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2016 | 16:11
7
לבנק יש את הבדיקות שהוא עושה על מנת להחליט אם לתת או לא משכנתא. אם האישה לא עובדת בגלל חופשת לידה לא אומר שאין לה מקום עבודה.
אולי יש ערבים או בטוחות נוספות שאינך מודע להם?
אם הם לא יעמדו בתשלומים, מן הסתם הבנק יפתח בהליכים לגביית החוב. הגנה שהבנק לא בדק מספיק את המצב, אינה פשוטה.
לצפיה ב-'משלמת המון עמלות לבנק'
משלמת המון עמלות לבנק
11/12/2016 | 17:47
1
10
בדיוק הסתיים חשבון הסטודנט שלי. האם יש מסלולים שמומלצים במיוחד עבורי?
לצפיה ב-'משלמת המון עמלות לבנק '
משלמת המון עמלות לבנק
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2016 | 16:07
8
למיטב ידיעתי לכל בנק יש את המסלולים שלו. אני לא מכיר את המסלולים השונים, אבל אולי זה זמן טוב בשבילך לעשות סקר בין הבנקים השונים.
לצפיה ב-'אריכות חיים'
אריכות חיים
06/12/2016 | 15:04
2
20
אני רשומה בחשבון של אבי עם סעיף אריכות חיים. לפני חודשיים אבי נפטר.
אחיותי גרות בחו"ל. האם אני יכולה לעשות העברות בנקאיות לחשבונות שלהם בחול
לפי הצוואה?
לצפיה ב-'סעיף אריכות ימים'
סעיף אריכות ימים
06/12/2016 | 19:58
11
הוא חלק מהסכם בין בעלי החשבון ובין הבנק, ואין לו קשר לירושה או צוואה. הסעיף אומר שאם אחד מבעלי חשבון משותף נפטר - זכות הפעולה בחשבון (ולא הבעלות עליו!!!) עוברת לכל בעלי החשבון האחרים הנותרים בחיים - כולם ביחד. בחשבון של שני שותפים - השותף שנותר בחיים יכול לעשות כרצונו בחשבון. אם רק את נותרת בחיים מבין בעלי החשבון - את יכולה לעשות בו כרצונך. אם יש עוד שותפים בחיים - עליכם לפעול ביחד - וכמובן שאתם יכולים לתת יפוי כוח הדדי וע"י כך לאפשר לכל אחד לפעול בנפרד.

נוסח סעיף אריכות ימים (מבנק לאומי): "במקרה של פטירת מי מהלקוחות, יהיו הנותרים בחיים מביניהם או מי שיפעל מכוחם כדין, זכאים להמשיך לפעול ביחד בחשבון, כולל כל תחומי הפעילות בו, ויורשיו של הנפטר ולמנהלי עזבונו לא תהא זכות כלשהי לפעון בחשבון, הכל כאמור בסעיף 24.1 לתנאים הכלליים לניהול החשבון".
לצפיה ב-' אריכות חיים'
אריכות חיים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/12/2016 | 17:01
10
האם את רשומה כבעלים בחשבון? אם כן, לא אמורה להיות בעיה
לצפיה ב-'סוף שנת המס:קונה אג"ח קונצ' לא סחירות(אפשרות לניצול מגן מס):'
סוף שנת המס:קונה אג"ח קונצ' לא סחירות(אפשרות לניצול מגן מס):
06/12/2016 | 18:32
7
קונה אג"ח של חברות שהפסיקו להיסחר בבורסה.להלן רשימה בסדר אלפאביתי:
אולימפיה ב'+ג', אייס דיפו א', אורבנקורפ א', אמפל א'+ב'+ג', אפסק א', אפריל נדל"ן ב', בולוס גד א', דוראה א'+ב'+ג'+ד', חבס 4, חבס 12, חפציבה א', טאו ב'+ג', ישראלום ה'+ו', לידקום א', לנדמארק א', סובריין נכסים א', סוהו נדל"ן א'+ב', סיאלו א', סיביל ג'רמני א', סינרג'י כבלים ג', סנטראל יורופיאן א', סקורפיו א', סקיילקס ד'+יג', פסיפיקה א', פרופיט ד', קמור ו'+ח', רוזבאד א'.
ליצירת  קשר במייל:  by17great@gmail.com

לצפיה ב-'צק צד שלישי'
צק צד שלישי
04/12/2016 | 22:54
1
12
קיבלתי צק מ א עברתי ל ג הצק חזר פתח באליכים נגדי ו לא נגד בעל הצק......הצק היה לפקודתי זה אפשרי??
לצפיה ב-'כן.'
כן.
05/12/2016 | 19:11
3
לאוחז כשורה בשיק יש זכות לחזור לכל אחד מהחתומים על השיק (פני השיק וגב השיק).

אתה הסבת את השיק, נכון?
כלומר חתמת בגב השיק?

ראה סעיף 55 לפקודת השטרות:
(ב)  מי שהסב שטר, הריהו, במעשהו זה –
(1)   מתחייב שהשטר, לכשיוצג כראוי, יקובל וייפרע ככתבו, ושאם יחולל – יפצה את האוחז או כל מסב שלאחר אותו מסב שהיו אנוסים לפרעו, ובלבד שכל ההליכים הדרושים לאחר חילול ננקטו כראוי;
(2)   מנוע מלכפור בפני אוחז כשורה את אמיתותן ואת תקינותן, מכל הבחינות, של חתימת המושך ושל חתימות כל ההיסבים הקודמים;
(3)   מנוע מלכפור בפני הנסב שלו הסמוך לו או בפני כל נסב שלאחר אותו נסב, כי השטר בשעה שהוסב היה כשר ושריר, וכי לו גופו היתה אותה שעה זכות קנין טובה בשטר.
לצפיה ב-'כספומטים בשבת...'
כספומטים בשבת...
24/11/2016 | 09:09
1
18
כתובת הסניף שלי "רב אשי".   בכתובת כזאת פותחים כספומטים בשבת? עלולים ככה לפגוע בכבוד של "כבוד הרב אשי".   מי היה בכלל הרב הזה......השם מגיע מהמילה "אש"?  ((אפרופו הדלקות שמשתוללות))
לצפיה ב-'מתוך ויקיפדיה'
מתוך ויקיפדיה
24/11/2016 | 22:54
11

רב אַשִּי (352 - 427) היה מגדולי האמוראים ומראשי הדור השישי של אמוראי בבל, פעל עד תחילת המאה ה-5. רב אשי היה מעורכי התלמוד הבבלי. עמד בראש ישיבת סורא במשך 60 שנה.
חייו
רב אשי הקים מחדש את ישיבת סורא, במתא מחסיא, פרבר של העיר הבבלית סורא, ועמד בראשה. הוא החל בעריכת התלמוד הבבלי יחד עם רבינא, עבודה שאותה השלימו ממשיכי דרכו. הוא הקפיד במיוחד על כבודם של בתי הכנסת בעירו. דוגמה לכך היא הקפדתו שלא ייבנו בתים יותר גבוהים מבית הכנסת. פעם אחת, כאשר ראה סדקים בבית כנסת בעירו, סתר את בית הכנסת והכניס מיטתו לשם (כדי להכריח עצמו להתעסק בתיקון), ולא הוציא אותה משם עד שהתקין לו מרזבים.
ידוע שהיה עשיר ורב השפעה. עליו אומרת הגמרא: "תורה וגדולה במקום אחד" (גיטין נט ע"א), וגם ראש הגולה, רב הונא בר נתן, שהיה מרבותיו, היה כפוף אליו. מסופר על רב אשי שהיה לו יער, ומכרו לבית האש (לבית פולחן עבודה זרה), בהנחה ש"סתם עצים להסקה ניתנו" ועל פי רוב, השימוש בעצים לא יהיה לפולחן עבודה זרה אלא לחימום סתם.
לפני מותו נגלה אליו מלאך המוות בשוק. אמר לו: "המתן לי שלושים יום ואחזור על תלמודי, שאמרו: "אשרי מי שבא לכאן (לעולם הבא) ותלמודו בידו". ביום השלושים בא אליו מלאך המוות שוב. שאל אותו רב אשי: להיכן הינך ממהר? אמר לו מלאך המוות: כבר הגיע זמנו של בר נתן למלוך ולהתמנות לראשות ישיבת פומבדיתא, ואין מלכות נוגעת בחברתה כמלוא נימה.
על פי מסורת יהודית, שמקורה בימי הביניים, נמצא קברו של רב אשי בהר שנאן אשר בגבול ישראל- לבנון. במקום קבורים גם האמוראים רב פפא ובניו.
רב אשי חיבר ספר לכללי הניקוד והדקדוק (אך יש הסוברים שייתכן שמדובר ב"רב אשי" אחר, מימי הגאונים).
משפחתו
רב אשי היה חתנו של רמי בר אבא. בנו וממשיך דרכו היה מר בר רב אשי, שנהג לחתום בכינוי טביומי. בן נוסף היה לו ושמו רב סמא בריה דרב אשי. לפי רש"י נפטר רב סמא בחיי אביו והשאיר יתמי. אך יש חולקים וסוברים שרב סמא נפטר לאחר פטירת אביו. לרב אשי הייתה גם בת (עליה מסופר שהיו לה כאבים במעיים, ורבין דמן נרש ריפא אותה באמצעות אחת מהרפואות התלמודיות המוזכרות במסכת גיטין). בת זו נישאה רק לאחר פטירת אביה ורבינא גבה לצורך הוצאות נישואיה חלק מכספי הירושה שירשו אחיה מר בר רב אשי והיתומים בני רב סמא.
הגיית שמו של רב אשי
קיימות שתי שיטות בהגיית שמו של רב אשי (האות שי"ן בשם). יש שקוראים בחיריק (שִ), ויש הקוראים בצירה (שֵ). בפירוש הרב יוסף קאפח לאיגרת תימן העיר על פי דברי הרמב"ם שכתב את אגרתו בחרוזים, ובאחד החרוזים סיים ב"משה" ובחרוז שלאחריו ב"רב אשי", כעדות קדומה למסורת הספרדית (וכמוה התימנית) ההוגה את שמו בצירה (שבהגייה הספרדית, שבה הגה הרמב"ם, מתחרז עם מֹשֶׁה) ולא בחיריק.
לצפיה ב-'חסר סיכוי'
חסר סיכוי
20/11/2016 | 16:39
1
17
מהם סיכוי ההצלחה בתביעה מול גוף חזק וגדול כמו בנק שמיוצג על ידי מיטב עורכי הדין?
אני חושבת שזה מראש חסר סיכוי
לצפיה ב-'חסר סיכוי'
חסר סיכוי
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2016 | 17:06
10
כל מקרה נבחן לגופו, ויש מקרים לא מועטים בהם גם בנקים מפסידים בתביעות
לצפיה ב-'עמלה מיותרת'
עמלה מיותרת
17/11/2016 | 14:51
13
הייתי מוגדרת בבנק כסטודנטית, אך לפתע גיליתי שלאורך כל התקופה גבו עמלה שלא היו אמורים לגבות. האם הבנק חייב לזכות אותי?
לצפיה ב-'בעיות מול הבנק שלי'
בעיות מול הבנק שלי
13/11/2016 | 09:49
1
29
הבנק ביטל לי את המסגרות וחסם לי את כרטיסי האשראי. מה אני יכולה לעשות מולו?
לצפיה ב-'בעיות מול הבנק שלי '
בעיות מול הבנק שלי
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2016 | 17:04
9
יש לדעת קודם האם היו לך חריגות ופעלת בתוך המסגרת? כמו כן, האם קבלת לפני כן מכתב בו הנבק מתריע כי הוא עומד לחסום אותך?
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
10/11/2016 | 16:23
2
19
קבלתי תביעה ע"י הבנק לשלם חוב וגם בקשה לעיקולים זמניים. מה עלי לעשות כעת?
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2016 | 17:43
7
לפנות מיד לעורך דין
לצפיה ב-'תביעה מהנבק'
תביעה מהנבק
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2016 | 17:02
4
יש לפנות במהירות לעורך דין
לצפיה ב-'הבנק חייב את החשבון למרות שהכספומט לא הוציא מזומנים'
הבנק חייב את החשבון למרות שהכספומט לא הוציא מזומנים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/11/2016 | 12:10
24
לצפיה ב-'סוף שנת המס:קונה אג"ח קונצ' לא סחירות(אפשרות לניצול מגן מס):'
סוף שנת המס:קונה אג"ח קונצ' לא סחירות(אפשרות לניצול מגן מס):
06/11/2016 | 20:39
7
למוכרים קיימת אפשרות לניצול מגן מס רווחי הון. להלן רשימה בסדר אלפאביתי:
אולימפיה ב'+ג', אייס דיפו א', אורבנקורפ א', אמפל א'+ב'+ג', אפסק א', אפריל נדל"ן ב', בולוס גד א', דוראה א'+ב'+ג'+ד', חבס 4, חבס 12, חפציבה א', טאו ב'+ג', ישראלום ה'+ו', לידקום א', לנדמארק א', סובריין נכסים א', סוהו נדל"ן א'+ב', סיאלו א', סיביל ג'רמני א', סינרג'י כבלים ג', סנטראל יורופיאן א', סקורפיו א', סקיילקס ד'+יג', פסיפיקה א', פרופיט ד', קמור ו'+ח', רוזבאד א'.
נא ליצור קשר במייל: by17great@gmail.com

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד רז נפתלי יליד 1969, בעל רשיון לעריכת דין בישראל משנת 1997. בעל תואר ראשון במשפטים (LLB ) מאוניברסיטת שפילד, אנגליה משנת 1996. התמחות במשרד ח. צדו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד רז נפתלי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו