לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1172611,726 עוקבים אודות עסקים

פורום תביעות בנקים

פורום זה עוסק בכל השאלות הנובעות מהיחסים בין הבנק לבין הלקוח ואנחנו ננסה לסייע לכם בהתנהלות מול הבנקים השונים בכל התחומים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תביעות בנקים

פורום זה עוסק בכל השאלות הנובעות מהיחסים בין הבנק לבין הלקוח ואנחנו ננסה לסייע לכם בהתנהלות מול הבנקים השונים בכל התחומים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'גבייה בחברת האשראי על חיוב פייפאל?'
גבייה בחברת האשראי על חיוב פייפאל?
09/11/2018 | 02:15
6
שלום,

הכסף שאני משלם בעזרת הפייפאל נגבה מכרטיס האשראי שלי (לאומי קארד FREE).
כשאני עושה עסקאות בארץ אני מחוייב בתשלום מעבר לסכום העסקה (אגב, לא דוקא באותו שיעור, לא נומינלית ולא באופן יחסי).
האם זה כך אצל כל מי שעושה שימוש בפייפאל? האם הכסף שלאומי קארד מפקידים הינו לחשבון בחו"ל ואז זו נחשבת עסקה שנעשה בחו"ל ויש לה עלמה ייעודית?

אשמח לעזרה!
תודה רבה
לצפיה ב-'צ'ק דחוי שהופקד טרם המועד'
צ'ק דחוי שהופקד טרם המועד
05/11/2018 | 21:25
2
118
רשמתי לפלוני צ'ק ע"ס 400 ש' דחוי לחצי שנה. פלוני הפקיד את הצ'ק (כנראה מבלי לשים לב) והבנק שלי כיבד אותו והעביר לחשבונו של פלוני (בבנק אחר) את הסכום.
זיהיתי את התקלה לאחר כשבוע ומיד פניתי לבנק, שהסביר שהבנק לא עושה בדיקה ידנית לכל צ'ק מתחת לסכום מסוים, ושאם אני רוצה שהכסף יוחזר עלי לספק פרטים מלאים על המוטב כולל מס' חשבון הבנק שלו, אחרת הם לא יוכלו להשיב את הכסף.
השאלה: נאמר ואין לי את הפרטים האלו, נאמר שאני נמצא ביחסים גרועים עם אותו מוטב או שאפילו איני מכיר אותו כלל. האם מתקבל על הדעת שהבנק לא חייב למצוא דרך להחזיר את כספי, הרי מדובר בטעות של הבנק כשלא שם לב לתאריך?
ואם היה מדובר ב100 אלף שח?
תודה!
לצפיה ב-'שטויות במיץ שקלים'
שטויות במיץ שקלים
06/11/2018 | 20:05
7
הבנק שלך כיבד שיק שמשכת בניגוד לכתוב על השיק, והיה עליו להחזירו למפקיד ולזכות את חשבונך עם יום ערך של החיוב בחשבונך. אין מצב שהם צריכים ממך פרטים נוספים - זו בורות לשמה או ממש שקר גס. במישור המעשי ייתכן שהבנק המפקיד לא יסכים לקבל את ההחזרה, כי היא בוצעה באחור (על הבנק הנמשך להחזיר שיק שהוא לא מעונין לכבדו מיד לאחר יום הצגתו). זו בעיה של הבנק שלך, ולא בעיה שלך. אתה יכול לדרוש מהבנק שלך שיזכה את חשבונך ממקורותיו הוא, וזכותך גם לבטל את השיק אם מתקיימים התנאים המתאימים לכך (כישלון תמורה מלא לדוגמה).
לצפיה ב-'משיכת צ'ק טרם זמנו בטעות '
משיכת צ'ק טרם זמנו בטעות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2018 | 10:03
6
כעולה מהשאלה שלך -  בעצם הבנק אפשר משכיתו של צ'ק טרם מועדו ודורש ממך כעת את מס' החשבון אליו הופקדו הכספים כדי לבצע החזרה.

לדעתי הבנק התרשל ופתוחה לך הדרך להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות כנגד הבנק ויש סיכוי גבוה שבית המשפט יורה על השבת הכספים (אלה שעד למועד הדיון יגיע מועד פרעון הצ'ק) בנוסף תוכל להגיש תלונה לפניות הציבור בבנק ו/או לפיקוח על הבנקים.

בהצלחה, 
עו"ד רענן גל 
אחד העם 27 תל אביב 
03-6097461
לצפיה ב-'משיכת כספים ע"י הבנק ללא רשות לצורך השקעה'
משיכת כספים ע"י הבנק ללא רשות לצורך השקעה
04/11/2018 | 15:45
1
14
בנק X החליט על דעת עצמו (ממש ככה) למשוך מהעו"ש של אבא שלי כמעט את כל היתרה, כ-90% , 8800 בערך , להשקעה בני"ע, ללא רשות, ללא הרשאה, ללא יידוע,

כשנודע לנו היום,
אמרו כך:
אם אין פעילות בחשבון הרבה זמן (לא ידוע כמה) אז יש חוק במדינה שמתיר לבנק לקחת הכסף ולהשקיע אותו, האם קיים חוק כזה... כמה זמן זה הרבה, האם גם מתוך העו"ש... ?
תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'ממש לא "על דעת עצמו". הבנק פעל כנדרש, לפי פקודת הבנקאות 1941'
ממש לא "על דעת עצמו". הבנק פעל כנדרש, לפי פקודת הבנקאות 1941
06/11/2018 | 20:30
6
סעיף 13ב (א): "תאגיד בנקאי ינסה ליצור קשר עם בעל פקדון ללא תנועה סמוך למועד פרעונו של הפקדון; לגבי פקדון בר פרעון עם דרישה, יראו כמועד הפרעון את היום שבו הפך הפקדון לפקדון ללא תנועה".

ראה צו הבנקאות (פיקדונות ללא תנועה), התש"ס-2.

אם לא הייתנה תנועה ביוזמת בעל החשבון העו"ש במשך 10 חודשים, הבנק מחויב לנסות ליצור קשר עם בעל החשבון, ואם לא הצליח - הבנק מחויב להשקיע את הכספים (אם הסכום עובר את הסף שנקבע) בהתאם לאמור בצו.
לצפיה ב-'הלוואה בנקאית לקניית רכב חדש לעסק'
הלוואה בנקאית לקניית רכב חדש לעסק
24/10/2018 | 13:33
1
15
מהו הגבול התחתון שהבנקים כיום מעניקים הלוואה לרכב חדש לעסק, פריים(-) כמה?
הלוואה של 100k פרופיל לווה מצויין++
אשמח לתשובות מבוססות,
תודה

לצפיה ב-'קבלת הלוואה למימון רכב '
קבלת הלוואה למימון רכב
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2018 | 10:00
1
לפי הידוע לי בנקים מאפשרים מימון עד ל - 100% והכל תלוי בדירוג האשראי האישי שלך .

כמובן שהבנק אינו מחוייב ליתן אשראי כלל והכל בהתאם לשיקול דעתו הבלעדי 

בהצלחה, 

עו"ד רענן גל 
אחד העם 27 תל אביב 
03-6097461
לצפיה ב-'בנק של מאפשר העברת כסף לחו"ל'
בנק של מאפשר העברת כסף לחו"ל
17/10/2018 | 14:11
12
שלום לכולם:
חבר שלי רוצה להעביר כסף לארצות הברית
הבנק שלו לא מסתפק בחוזה באנגלית ואומר שצריך חוזה בעברית חתום על ידי עורך דין.
חבר שלי פנה לחברה האמריקאית אך הם טענו שלא ניתן לעשות חוזה בעברית שכן ישנם מושגים באנגלים שאינם תואמים לעברית.

הוא ניסה להעביר את כספו מאותו הבנק לבנק אחר שם הוא מנהל את חשבונו העיסקי אך הבנק השני אחר שזה אסור בטענה שהרגולטור לא מאפשר זאת.

האם נתקלתם בבעיה כזו ומה ניתן לעשות

לצפיה ב-'האם צ'ק שמפקידה לחשבון בני חייב חתימה מאחור?'
האם צ'ק שמפקידה לחשבון בני חייב חתימה מאחור?
05/09/2018 | 23:34
1
26
לצפיה ב-'חתימה על צ'ק מאחור '
חתימה על צ'ק מאחור
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 11:36
16
חתימה על הצ'ק מאחור מהווה הסבה לבנק לגבות עבורך את הצ'ק ועל כן הינה מחוייבת לצורך גבייתו - שאחרת הצ'ק יוחזר ע"י הבנק הנמשך

בהצלחה, 

עו"ד רענן גל 
אחד העם 27 תל אביב 
03-6097461
לצפיה ב-'האם צ'ק הרשום על שם בני חייב להיות חתום מאחור כדי שאפקידו?'
האם צ'ק הרשום על שם בני חייב להיות חתום מאחור כדי שאפקידו?
05/09/2018 | 23:29
1
29
לצפיה ב-'חתימה על צ'ק מאחור '
חתימה על צ'ק מאחור
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 11:34
5
אין שאלה בגוף הפוסט 

עו"ד רענן גל, 
אחד העם 27 תל אביב
03-6097461
לצפיה ב-'איך מוכיחים שבנק-רוטשילד לא מעורב בהחלטות העליון?'
איך מוכיחים שבנק-רוטשילד לא מעורב בהחלטות העליון?
04/09/2018 | 10:35
1
14
אנחנו יודעים שבנק רוטשילד בנה את בית המשפט העליון  ואת בנין כנסת ישראל.  ((את עיריית ירושלים בנה בנק ספרא)). מה אנחנו יודעים על המעורבות העיסקית של הבנקים הללו בהחלטות בתי המשפט  ((העליון למשל)) במציאות שבה כבוד השופט ריבלין מקורב משפחתית היסטורית לקק"ל העולמי  (( הממונה על התלונות נגד שופטים)).
לצפיה ב-'בנק רוטשילד'
בנק רוטשילד
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 11:33
5
היי, 

הפורום אינו עוסק בתחום הנשאל 

בברכה, 

עו"ד רענן גל 
אחד העם 27 תל אביב 
03-6097461
לצפיה ב-'לא כ"כ הבנתי את תחום הפורום'
לא כ"כ הבנתי את תחום הפורום
03/09/2018 | 13:56
17
אילו סוגי תביעות בנקים יש?
האם הכוונה שלך שהם תובעים אותי או אני אותם? באילו מקרים מדובר?
לצפיה ב-'הלוואה ארוכת שנים-כיצד היא משליכה'
הלוואה ארוכת שנים-כיצד היא משליכה
09/08/2018 | 12:58
1
44
שלום....
אנחנו זוג שמעוניין לאחד חשבונות.
לזוגתי יש חשבון עם +  וניירות ערך.
לי יש הלוואה של כ- 86 אלף ש"ח, שמתפרסם על מספר שנים, אני עומד בתשלומים והכל בסדר.
האם איחוד החשבון יפגע בתנאים של חשבון זוגתי או בה כאשר היא תפנה בעתיד לבנק לטובת הלוואה/משכנתא/ניירות וכדומה? 
האם איחוד החשבונות מומלץ בכלל? האם להשאיר את ההלוואה בחשבון הישן? הייתי מעדיף לסגור אותו
לצפיה ב-'איחוד חשבונות בנק בין בני זוג '
איחוד חשבונות בנק בין בני זוג
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 11:29
6
היי, 

לא כתבתם אם אתם בני זוג נשואים או לא והאם הבנק יודע שאתם זוג - ככל שם בני זוג אני מניח שהאיחוד לא ישנה הרבה בדירוג שלכם מפני שהבנק מביט עליכם כ"תא משפחתי" ואולם אם אתם לא נשואים, מאחר ויש אשראי לטובת אחד אחד מכם- האיחוד עלו להסב תשומת לב של הבנק לכך שגם בן הזוג השני (שלא רשום בהלוואה) הינו חלק מהעניין , לא כערב , משום שלא חתם , אך לצורך שיקולי אשראי.
ככל ההלוואה משולמת כסדרה נראה שלא יהיה בכך משום נזק ואולם לכל בנק וכל מנהל סניף השקפה משלו ואין לכך פתרון "בית ספר".

בהצלחה, 

עו"ד רענן גל,
רחוב אחד העם 27 תל אביב 
03-6097461
לצפיה ב-'פתיחת חשבןן בנק חדש כשיש הלוואה'
פתיחת חשבןן בנק חדש כשיש הלוואה
02/08/2018 | 11:24
34
שלום רב
יש לי הלוואה של כ55 אלף באחד הבנקים והיתי רוצה לפתוח חשבון בבנק אחר.האם הבנק האחר ידע שיש לי חשבון בבנק אחר שלקחתי בו הלוואה?המטרה היא לפתוח חשבון חדש .להעביר לשם משכורות.לקחת הלוואה ולהשאר בו ולבנק הקודם להעביר כל חודש סכום שיכסה את ההחזר הלוואה.

תודה
לצפיה ב-'הבדל בין צ'ק בנקאי לצ'ק רגיל - הבנתי נכון?'
הבדל בין צ'ק בנקאי לצ'ק רגיל - הבנתי נכון?
24/07/2018 | 23:48
1
43
1. מבחינת החוק, צ'ק בנקאי דינו כצ'ק רגיל, שניהם שטרי-חוב שתוקפם המשפטי (לא הבנקאי) הוא 7 שנים (כלומר, ניתן להגישם להוצאה לפועל או להגיש תביעה משפטית בגינם).

2. מבחינת בנק ישראל שהוא הרגולטור של הבנקים, צ'ק בנקאי הוא כמו צ'ק רגיל, והבנקים מחויבים לפדותו בתוך חצי שנה בלבד (לאחר מכן ועד 7 שנים, לך להוצאה לפועל או לבית משפט, מבחינת בנק ישראל).

3. מבחינת הנהלים הפנימיים של הבנקים, הבנק המנפיק ערב לפרעונו המיידי של הצ'ק הבנקאי בתוך 7 שנים מהתאריך הנקוב עליו, והוא אינו ניתן לביטול מבלי להחזירו פיזית לבנק המנפיק (בניגוד לצ'ק רגיל שהבנק לא ערב לפרעונו והוא יכבד אותו רק בתוך 6 חודשים ובנסיבות מסוימות ניתן לבטל אותו מבלי להחזירו פיזית). סביר להניח שבמידה שהבנק יתנער ממחויבותו זו אז בית המשפט יאכוף אותה עליו בצירוף פיצויים נאים, אבל כידוע בישראל אין כיום ודאות משפטית בשום תחום (כלשונו של אהרן ברק, "אמת ויציב - אמת עדיף", דהיינו אם השופט חושב שמוצדק להתנער מנוסח החוק או מתקדימים בשם "האמת שלו" אז עליו לעשות זאת).

האם הבנתי נכון את ההבדלים בין צ'ק רגיל לצ'ק בנקאי?
לצפיה ב-'הבדלים בין צ'ק רגיל לצ'ק בנקאי '
הבדלים בין צ'ק רגיל לצ'ק בנקאי
( לעמוד שלי בתפוז )
31/07/2018 | 13:20
23
ארכי שלום, 

ההבדלים המהותיים בין צ'ק רגיל לצ'ק בנקאי הם שצ'ק בנקאי הוא שווה ערך לכסף מזומן הואיל והבנק הוא שעומד מאחורי הצ'ק ותוקפו 7 שנים מיום פירעונו וניתן להציגו בבנק לפירעון בכל עת עד למועד ההתיישנות בעוד שצ'ק רגיל הינו ממסר על תנאי המותנה בכך שיהיה לו כיסוי בבנק של מוסר הצ'ק - תוקפו המשפטי הינו ל 7 שנים ואולם עפ"י תקנות מסלקה ניתן להפקידו לתקופה בת 1/2 שנה .

בברכה,

עו"ד רענן גל 
אחד העם 27 בתל אביב
03-6097461

לצפיה ב-'עמלות הבנק'
עמלות הבנק
19/07/2018 | 14:10
1
30
שלום, מקווה שהפורום יתאים לתת לי עצה בנושא.
מתי נהוג להתמקח על עמלות או לנסות לפחות לבקש להוריד עמלות?
באיזה מצבים הבנקאי יסכים? במה זה תלוי?
יש לי חשבון עם תזרים חיובי + ניירות ערך+ חיסכון.
מדובר בעמלות פעולות ישירות, פעולות פקיד, דמי ניהול ניירות ערך, דמי כרטיס אשראי....
כיצד לגשת לנושא? חשוב לי לצמצם בתקופה זו וגם לדעת האם בנק זה הוא הכדאי לי

לצפיה ב-'מו"מ בעניין עמלות הבנק'
מו"מ בעניין עמלות הבנק
( לעמוד שלי בתפוז )
31/07/2018 | 13:12
20
שלום אורח, 

לצערי לא אוכל לחדש לך יותר מדי... 
אתה תמיד מוזמן לנהל מו"מ עם הבנק על העמלות אותן הוא גובה ממך ולעשות כן מול כמה בנקים במקביל ולעבור לבנק שמציע את העסקה הטובה ביותר עבורך.

עניין העמלות נדון בכל פעם לגופו וכל סניף וכל בנק והמדיניות שלו.

בהצלחה, 

עו"ד רענן גל 
אחד העם 27 תל אביב
03-6097461
לצפיה ב-'תנאי השכר חסרי פרופורציה, בעמותה של איגוד הבנקים'
תנאי השכר חסרי פרופורציה, בעמותה של איגוד הבנקים
14/07/2018 | 12:32
1
23
איך ניתן לבטא את הרוגז ולהביע את המחאה הציבורית, נגד משכורות בסך מאות אלפי שקלים בחודש, לעובדים בעמותה של איגוד הבנקים, עמותה שעושה מעט מאד, אבל כל חבריה משתכרים בסכומי עתק, ללא פרופורציה. ביחד עם זה, האיגוד כולו פועל למען הגדלת רווחי הבנקים, ולמעשה נגד האינטרסים של ציבור הלקוחות, , , האם יש דרכים כלשהם, שהציבור יכול להשפיע ? מיהם הגופים שמסוגלים לנרמל את תנאי העבודה של עובדי הפורום הבנקאי?
לצפיה ב-'תנאי שכר מפליגי לכת '
תנאי שכר מפליגי לכת
( לעמוד שלי בתפוז )
31/07/2018 | 13:10
6
היי, 

הפורום הינו פורום משפטי אינו עוסק בתחום הנשאל 

בברכה,

עו"ד רענן גל 
אחד העם 27 תל אביב 
03-6097461
לצפיה ב-'סקר שירות'
סקר שירות
08/07/2018 | 11:07
1
32
שלום.
האם יש סקר שביעות רצון מעודכן בכדי לדעת מי מהבנקים נותן שירות בנקאות פרטית הטוב ביותר?
לצפיה ב-'סקר שביעות רצון '
סקר שביעות רצון
( לעמוד שלי בתפוז )
31/07/2018 | 13:09
7
היי שלומי , 

הפורום הינו משפטי ולצערי אין בידי את הנתונים.

בברכה, 

עו"ד רענן גל 
אחד העם 27 תל אביב 
03-6097461
לצפיה ב-'שלום עו"ד גל ובהצלחה'
שלום עו"ד גל ובהצלחה
02/07/2018 | 12:11
1
26
אז ככה,

הייתי מוגבל בנסיבות מחמירות לפני 3 שנים ועדיין מופיע לי בבי די איי אורות אדומים

איך אפשר למחוק את זה? רב תודות

לצפיה ב-'ביטול רישום בבי די איי'
ביטול רישום בבי די איי
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2018 | 10:32
21
היי, 

ראשית תודה על הברכה 

לגופו של עניין, ככל שחלפו 3 שנים מתום ההגבלה מומלץ לכתוב מכתב לבי די איי והם מחוייבים עפ"י חוק שירות נתוני אשראי להסיר את הידיעה.

ככל שלא יפעלו כאמור ניתן להגיש כנגדם הליך מתאים לבית משפט ואף לחייבם בהוצאות.

בהצלחה ,

עו"ד רענן גל 
אחד העם 27 תל אביב 
03-6097461

לצפיה ב-'האם הבנקים מושקעים ב"קרקעות"?'
האם הבנקים מושקעים ב"קרקעות"?
30/06/2018 | 04:36
3
18
כחלק מההון העצמי של הבנק? - אני מחפשת עיסקת נדלן גדולה ב שנת 1985 =  בינלאומית... אולי גם עיסקת יהלומים גדולה  ((כמימון מפלגות על ידי עסקאות ברטר... שתסביר את ההחלטה של משרד הבריאות אז כהחלטה פוליטית-צבאית אולי. האם צבאות מתחשבנים ביהלומי גלם?
לצפיה ב-'בנק רוטשילד מקים את בית המשפט העליון.'
בנק רוטשילד מקים את בית המשפט העליון.
30/06/2018 | 10:40
1
9
בהחלטה כזאת למסור לבנק צרפתי להקים את בית המשפט העליון  ((ובעצם את משכן הכנסת גם כן))...יש הרבה חומר גלם ל"קונספירציות מפלגתיות".  ((מימון מפלגות תמורת פסיקות בית המשפט העליון))
לצפיה ב-'בנק ספרא מקים את עיריית ירושלים...'
בנק ספרא מקים את עיריית ירושלים...
30/06/2018 | 10:42
6
אין כאן חשש ל.... הטיה בכל מה שקשור לענייני העיריה ((נניח בתחום הרווחה שנושק לבית המשפט לענייני משפחה))   ???   ?? ?
לצפיה ב-'השקעות של בנקים בקרקעות '
השקעות של בנקים בקרקעות
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2018 | 10:17
20
לשאלתך - אני מתנצל אבל אין לי כל מידע שיכול לסייע 

בברכה, 

עו"ד רענן גל 
אחד העם 27 בתל אביב
03-6097461

לצפיה ב-'הבנק סירב לפתוח לי חשבון בנק - מה אפשר לעשות ? '
הבנק סירב לפתוח לי חשבון בנק - מה אפשר לעשות ?
28/06/2018 | 12:17
2
46
לצפיה ב-'לבקש מהבנק הסבר מפורט ולכתוב אותו כאן.'
לבקש מהבנק הסבר מפורט ולכתוב אותו כאן.
28/06/2018 | 20:48
17
לצפיה ב-'מה ניתן לעשות כאשר הבנק מסרב לפתוח חשבון'
מה ניתן לעשות כאשר הבנק מסרב לפתוח חשבון
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2018 | 10:09
41
היי אודי
 כאשר בנק מסרב לפתוח חשבון - מומלץ לפנות אל הבנק בכתב ולבקש את הנימוקים לסירוב פתיחת החשבון ולעיתים די בכך בכדי להניע את פתיחת החשבון ובמקרה בו הבנק ממאן לשלוח את הנימוקים או שהנימוקים אינם סבירים ניתן לפנות לפניות הציבור של הבנק ואף ניתן להגיש תלונה למפקח על הבנקים - בד"כ פניות אלה מספיקוות לצורך פתיחת החשבון ובמקרים שהדבר אינו מספק ניתן לפנות לבית המשפט בתביעה לחייב את הבנק לפתוח חשבון - בד"כ הבנק, בסופו של יום, יפתח חשבון ואולם הבנק אינו חייב להעניק ללקוח אשראי והחשבון יהיה קרדיטורי בלבד בו ניתן יהיה לבצע העברות בנקאיות , העברות זה"ב, לעיתים משיכת צ'קים.

שמחתי לסייע 

עו"ד רענן גל 
אחד העם 27 תל אביב 
03-6097461
לצפיה ב-'ערבות בנקאית למוטב שנפטר'
ערבות בנקאית למוטב שנפטר
27/06/2018 | 09:08
1
31
 שלום רב, אמי ז"ל השכירה דירה. השוכר נתן ערבות בנקאית בה אמי הייתה המוטב. אמי נפטרה לפני כשלושה חודשים. אני יורשה היחיד. בצוואה כתוב שהיא מורישה את כל זכויותיה ונכסיה לי.  הגשתי בקשה לקיום צו קיום צוואה שהיא בטיפול אצל רשם הירושות. אין שום התנגדויות או סיבוכים אבל זה עדיין סיפור ארוך. בינתיים הערבות עומדת לפקוע עוד חודש וחצי. האם לבקש מהשוכר להאריך את הערבות שאמי המוטב שלה? האם אחרי שאקבל צו קיום צוואה אוכל אני בתור היורש לדרוש את מימוש הערבות אם יהיה צורך? או שלערבות הבנקאית לאמי אין שום משמעות יותר וצריך לבקש ערבות חדשה לגמרי? תודה רבה.
לצפיה ב-'ערבות בנקאית לטובת נפטר '
ערבות בנקאית לטובת נפטר
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2018 | 10:20
10
הי מיקי , 
אני מודה לך על שאלתך .
בהנחה שאין הפרה של ההסכם הרי שבד"כ מדובר בערבות בנקאית ללא יכולת הסבה וככזאת היא איננה ניתנת לפרעון בידי צד ג' שאינו המוטב.
על כן, באפשרותך לבקש להתמנות למנהל עזבוןובתוקף תפקידך לפנות לשוכר שיחליף את הערבות - וככל שלא יבצע את האמור יהווה הדבר הפרה של הסכם השכירות או להמתין לקבלת הצו, להרשם כבעלים של הנכס ואז ממילא קיים כורח לעדכן את הסכם השכירות ואת הערבות .

ככל והשוכר מצוי כבר עתה בהפרה ואתה מבקש לממש את הערבות - ניתן לנסות לעשות זאת באמצעות מנהל עזבון בלבד בשלב זה.

בהצלחה, 

עו"ד רענן גל 
אחד העם 27 בתל אביב
03-6097461

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד רענן גל הוקם בשנת 2001 ופעיל מזה שני עשורים כאשר עו"ד רענן גל מוביל במשרד את הגישה האישית והישירה על פיה כל לקוח במשרד מוזמן לתקשר ישירות מו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
מנהל הפורום עו"ד רענן גל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו