לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1195511,955 עוקבים אודות עסקים

פורום תביעות בנקים

פורום זה עוסק בכל השאלות הנובעות מהיחסים בין הבנק לבין הלקוח ואנחנו ננסה לסייע לכם בהתנהלות מול הבנקים השונים בכל התחומים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תביעות בנקים

פורום זה עוסק בכל השאלות הנובעות מהיחסים בין הבנק לבין הלקוח ואנחנו ננסה לסייע לכם בהתנהלות מול הבנקים השונים בכל התחומים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'הודעה לבנק שאני גם אזרח זר'
הודעה לבנק שאני גם אזרח זר
30/03/2019 | 22:45
6
האם מוטל עלי להודיע לבנק שיש לי חשבון בנק אצלו הרבה שנים, שאני גם אזרח זר?
לצפיה ב-'בירור חוקיות חתימה'
בירור חוקיות חתימה
14/03/2019 | 11:40
9
שלום,
יש לי חשבון בנק ותיק. לאחרונה הגעתי במקרה לסניף ונאמר לי פתאום שהם איבדו את טופס פתיחת חשבון  שחתמתי עליו לפני המון שנים.
נתבקשתי לחתום  על טופס "בקשה לפתיחת חשבון",
עם נתוני חשבון קיימים שלי.
בטופס יש המון סעיפים על ויתור הפרטיות שלי ומתן היתר לבנק להעביר אינפורמציה של החשבון שלי לגורמים אחרים.
לא רציתי לחתום על כל הסעיפים הללו, אבל נאלצתי לעשות זאת אחרת הם איימו שיקפיאו לי את החשבון.
כמו כן קיבלתי הביתה הודעה שהחל מאפריל 2019 הבנק רשאי לפנות לבנק ישראל לנתוני אשראי שנמצאים במאגר כללי.
אני משערת שיש קשר בין מה שחתמתי עליו ובין ההודעה הזו שהתקבלה אצלי...

האם החוק אכן מכריח אנשים כיום לוותר על פרטיות ולאפשר נתונים אישיים 
    שכאלו שישבו במאגר כללי או שינתנו לגורמים אחרים כלשהם?

הערה: מכתבה שראיתי באמצעי התקשורת, לא מזמן,  דיברו על מאגר כללי כזה, ואני מניחה שזה אותו מאגר שעליו קיבלתי הודעה...ומן הסתם קשור לחתימה שביקשו ממני.
נאמר שם שאם מישהו לא מעוניין אז זה לא מחייב להכניס את הנתונים עליו למאגר כללי שכזה....
תודה.
לצפיה ב-'צ'ק שחוזר'
צ'ק שחוזר
14/03/2019 | 11:12
6

אם נתתי למישהו אחר צ'ק שחזר.
מה רואים בחשבון שלי?
האם רואים חיוב וזיכוי? או שלא רואים כלום?
לצפיה ב-'בקשה להסדר תשלומים עם בנק'
בקשה להסדר תשלומים עם בנק
13/03/2019 | 13:23
8
שלום

רציתי לשאול אם יש אפשרות להגיש לבית משפט בקשה לחייב בנק להגיע להסדר תשלומים עם לקוח פושט רגל/בחובות במידה שהבנק מסרב לעשות כן?

אם כן - איזה סוג של בקשה זו ומה ההליך הנכון ?

בתודה
לצפיה ב-'תביעה לבנק החזר שיק שנבלע בכספומט'
תביעה לבנק החזר שיק שנבלע בכספומט
12/03/2019 | 18:23
9
הפקדתי כמות של שיקים במכונה להפקדה. אחד השיקים נבלע במכשיר וההפקדה הסתיימה ללא יכולת שלי לאתר את השיק . יש בידי רשימת סכומים שהיו צריכים להגיע להפקדה בבנק וחסר - 350 ש"ח שזה כנראה סכום של השיק שנבלע.
הבנק מסרב לבדוק אפילו אם הגיע לידיו במכשיר בסניף (אציין שזה אינו הסניף שלי אלא בירושלים.
הם דורשים שאציג בפניהם מספרי השיק השם והסכום המדוייק שלו........
מה וכיצד אפשר להתמודד מול הבנק?
לצפיה ב-'מכירה/רכישה וחלוקת רכוש'
מכירה/רכישה וחלוקת רכוש
04/02/2019 | 10:49
8
שלום, נושא קצת מורכב. כיום לי ולבעלי יש דירה רק על שמנו (50/50) אך אנו גרים עם אבא שלו שהביא לנו בזמנו הון עצמי של 40% לרכישת הדירה. המשכנתא נכון להיות בבנק בסך 700,000 ש"ח. שווי הדירה כ 2,200,000 ש"ח. אנו מעוניינים למכור את הדירה ולהתפצל, לחלק את הסכום במכירה לפי האחוזים - אבא שלו 40% ואנחנו 60%. איך אני אמורה לפעול בצורה תקינה מבחינת חלוקת כספים לאביו, מבלי שהבנק יעשה לי בעיות? (למה מעבירה/ באיזה עניין וכו'). ובחלק שלנו- נקנה דירה עם תוספת למשכנתא בבנק. האם בהעברת סכום כזה (כ- 800,000ש"ח), הבנק באמת יעשה לי בעיות? יש משהו שעלי לדעת לעתיד? לפעול בצורה מסויימת? איך הבנק יסתכל על הכספים שאנו מעבירים? אודה לתובנות.
לצפיה ב-'בנק מסרב לקבל העברה מחו"ל'
בנק מסרב לקבל העברה מחו"ל
17/01/2019 | 11:30
22
קיבלתי סכום מתנה מקרוב משפחה בארה"ב לקראת סוף השנה האזרחית.
החשבון לא הועבר לחשבוני אלא הוכנס לחשבון מעבר זמני של הבנק.
הבנק ביקש תצהירים, תרגומים נוטריונים  ואישורים שונים, ממני ומהשולח הבאתי כל מה שביקש באופן מיידי.
הסניף טען שהעביר את המסמכים לאישור ההנהלה.
למרות זאת ביום 31.12.2018 הבנק החזיר את הסכום לשולח בטענה 
שמטעמי הנהלת חשבונות ומדיניות פנימית של הבנק אין הוא הוא יכול להחזיק סכום בחשבון מעבר, והאישורים טרם הגיעו. 

שאלתי למומחים
א. האם יש בכך משום סירוב לספק שירות לפי סעיף 2 לחוק הבנקאות?
האם הטענה של חשבון מעבר בסוף שנה היא טענה לגיטימית או טענת סרק שדינה כסירוב לתת שירות לפי סעיף 2ב "התניית תנאים בלתי סבירים למתן שירות דינה כדין סירוב בלתי סביר לתיתו".

אני מניח שהרקע לסירוב הוא חשש של הבנקים מעבירה על חוקי המס האמריקאים או חשש על פי החוק למניעת הלבנת הון. אך הבנק לא טען זאת ואין לו עילה ממשית לטעון כך פרט לחשש כללי ללא הקשר להעברה הספציפית הזו שנעשת בתום לב מחשבונות מזוהים בשני הצדדים. 

לצפיה ב-'פקדונות קטינים'
פקדונות קטינים
14/01/2019 | 22:06
28
פתחתי לפני 13 שנים 2 פקדונות בר מצווה אליהם הפרשתי בכל חודש סכום נכבד ועכשיו הם נפרעו. אני רוצה להפקיד את הכסף יחד בכדי שיהיה סכום גבוה (מאות אלפים) בחשבון שלי. הבנק לא נותן לי לעשות זאת. מה ניתן לעשות והאם אני יכול לעבור בנק עם חשבונות הקטינים שנמצאים תחת החשבון שלי ?
לצפיה ב-'חתימה על צ'ק עם 2 מוטבים - בעל ואישה'
חתימה על צ'ק עם 2 מוטבים - בעל ואישה
11/01/2019 | 21:24
1
19
יש לנו חשבון משותף.
קיבלנו צ'ק עם רישום לשננו
האם שננו צריכים לחתום על הצ'ק?
לצפיה ב-'כן, או לבקש מהסניף המציג להטביע חותמת "זיכינו".'
כן, או לבקש מהסניף המציג להטביע חותמת "זיכינו".
26/01/2019 | 13:10
3
לצפיה ב-'מישהו יודע איך עושים פירעון הלוואה מיידי מול ישראכרט?'
מישהו יודע איך עושים פירעון הלוואה מיידי מול ישראכרט?
10/01/2019 | 17:59
6
לא מצליח לתפוס אותם בטלפון כבר שבוע.

מת לסגור את ההלוואה הזאת, ודרך האתר והאפליקציה אין אפשרות לפרוע מיידית.

תודה!
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:06
3

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'יפוי כח כללי'
יפוי כח כללי
03/01/2019 | 17:27
11
שלום
יש לי יפוי כח כללי שבני נתן לי משנת 2008 היפוי כח אינו מותנה בתאריך ואני יכולה לטפל בעניני משכנתא, בתי משפט, הלוואות ועוד בני ביקש שאסגור את החשבון שלו בארץ מאחר והוא כבר לא מתגורר בארץ כמעט שנתיים

בבנק מסרו לי שהיפוי כח כבר לא תקף כי עברו יותר מ 7 שנים
היפוי כח נעשה ללא תאריך של תוקף
אשמח לדעת עם זה חוקי כי בבנק לא מוכנים שאטפל בשום דבר עם ייפוי הכח שיש לי
הלא זו הייתה המטרה של ייפוי הכח
ומוזר כי במקומות אחרים אין בעיה
אשמח לדעת אם הם צודקים בבנק ואם לא היכן אפשר להוציא להם את הנוסח הנכון שהיפוי כח בתוקף
תודה
אידה
לצפיה ב-'יפוי כח כללי'
יפוי כח כללי
03/01/2019 | 17:27
6
שלום
יש לי יפוי כח כללי שבני נתן לי משנת 2008 היפוי כח אינו מותנה בתאריך ואני יכולה לטפל בעניני משכנתא, בתי משפט, הלוואות ועוד בני ביקש שאסגור את החשבון שלו בארץ מאחר והוא כבר לא מתגורר בארץ כמעט שנתיים

בבנק מסרו לי שהיפוי כח כבר לא תקף כי עברו יותר מ 7 שנים
היפוי כח נעשה ללא תאריך של תוקף
אשמח לדעת עם זה חוקי כי בבנק לא מוכנים שאטפל בשום דבר עם ייפוי הכח שיש לי
הלא זו הייתה המטרה של ייפוי הכח
ומוזר כי במקומות אחרים אין בעיה
אשמח לדעת אם הם צודקים בבנק ואם לא היכן אפשר להוציא להם את הנוסח הנכון שהיפוי כח בתוקף
תודה
אידה
לצפיה ב-'תלונה נגד בנק דיסקונט'
תלונה נגד בנק דיסקונט
25/12/2018 | 06:33
23
לפני יותר משלושה חודשים הגשתי תלונה נגד בנק דיסקונט בבנק ישראל עדיין בטיפול 
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:53
1

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:17
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'גבייה בחברת האשראי על חיוב פייפאל?'
גבייה בחברת האשראי על חיוב פייפאל?
09/11/2018 | 02:15
19
שלום,

הכסף שאני משלם בעזרת הפייפאל נגבה מכרטיס האשראי שלי (לאומי קארד FREE).
כשאני עושה עסקאות בארץ אני מחוייב בתשלום מעבר לסכום העסקה (אגב, לא דוקא באותו שיעור, לא נומינלית ולא באופן יחסי).
האם זה כך אצל כל מי שעושה שימוש בפייפאל? האם הכסף שלאומי קארד מפקידים הינו לחשבון בחו"ל ואז זו נחשבת עסקה שנעשה בחו"ל ויש לה עלמה ייעודית?

אשמח לעזרה!
תודה רבה
לצפיה ב-'צ'ק דחוי שהופקד טרם המועד'
צ'ק דחוי שהופקד טרם המועד
05/11/2018 | 21:25
2
142
רשמתי לפלוני צ'ק ע"ס 400 ש' דחוי לחצי שנה. פלוני הפקיד את הצ'ק (כנראה מבלי לשים לב) והבנק שלי כיבד אותו והעביר לחשבונו של פלוני (בבנק אחר) את הסכום.
זיהיתי את התקלה לאחר כשבוע ומיד פניתי לבנק, שהסביר שהבנק לא עושה בדיקה ידנית לכל צ'ק מתחת לסכום מסוים, ושאם אני רוצה שהכסף יוחזר עלי לספק פרטים מלאים על המוטב כולל מס' חשבון הבנק שלו, אחרת הם לא יוכלו להשיב את הכסף.
השאלה: נאמר ואין לי את הפרטים האלו, נאמר שאני נמצא ביחסים גרועים עם אותו מוטב או שאפילו איני מכיר אותו כלל. האם מתקבל על הדעת שהבנק לא חייב למצוא דרך להחזיר את כספי, הרי מדובר בטעות של הבנק כשלא שם לב לתאריך?
ואם היה מדובר ב100 אלף שח?
תודה!
לצפיה ב-'שטויות במיץ שקלים'
שטויות במיץ שקלים
06/11/2018 | 20:05
31
הבנק שלך כיבד שיק שמשכת בניגוד לכתוב על השיק, והיה עליו להחזירו למפקיד ולזכות את חשבונך עם יום ערך של החיוב בחשבונך. אין מצב שהם צריכים ממך פרטים נוספים - זו בורות לשמה או ממש שקר גס. במישור המעשי ייתכן שהבנק המפקיד לא יסכים לקבל את ההחזרה, כי היא בוצעה באחור (על הבנק הנמשך להחזיר שיק שהוא לא מעונין לכבדו מיד לאחר יום הצגתו). זו בעיה של הבנק שלך, ולא בעיה שלך. אתה יכול לדרוש מהבנק שלך שיזכה את חשבונך ממקורותיו הוא, וזכותך גם לבטל את השיק אם מתקיימים התנאים המתאימים לכך (כישלון תמורה מלא לדוגמה).
לצפיה ב-'משיכת צ'ק טרם זמנו בטעות '
משיכת צ'ק טרם זמנו בטעות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2018 | 10:03
94
כעולה מהשאלה שלך -  בעצם הבנק אפשר משכיתו של צ'ק טרם מועדו ודורש ממך כעת את מס' החשבון אליו הופקדו הכספים כדי לבצע החזרה.

לדעתי הבנק התרשל ופתוחה לך הדרך להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות כנגד הבנק ויש סיכוי גבוה שבית המשפט יורה על השבת הכספים (אלה שעד למועד הדיון יגיע מועד פרעון הצ'ק) בנוסף תוכל להגיש תלונה לפניות הציבור בבנק ו/או לפיקוח על הבנקים.

בהצלחה, 
עו"ד רענן גל 
אחד העם 27 תל אביב 
03-6097461
לצפיה ב-'משיכת כספים ע"י הבנק ללא רשות לצורך השקעה'
משיכת כספים ע"י הבנק ללא רשות לצורך השקעה
04/11/2018 | 15:45
1
30
בנק X החליט על דעת עצמו (ממש ככה) למשוך מהעו"ש של אבא שלי כמעט את כל היתרה, כ-90% , 8800 בערך , להשקעה בני"ע, ללא רשות, ללא הרשאה, ללא יידוע,

כשנודע לנו היום,
אמרו כך:
אם אין פעילות בחשבון הרבה זמן (לא ידוע כמה) אז יש חוק במדינה שמתיר לבנק לקחת הכסף ולהשקיע אותו, האם קיים חוק כזה... כמה זמן זה הרבה, האם גם מתוך העו"ש... ?
תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'ממש לא "על דעת עצמו". הבנק פעל כנדרש, לפי פקודת הבנקאות 1941'
ממש לא "על דעת עצמו". הבנק פעל כנדרש, לפי פקודת הבנקאות 1941
06/11/2018 | 20:30
17
סעיף 13ב (א): "תאגיד בנקאי ינסה ליצור קשר עם בעל פקדון ללא תנועה סמוך למועד פרעונו של הפקדון; לגבי פקדון בר פרעון עם דרישה, יראו כמועד הפרעון את היום שבו הפך הפקדון לפקדון ללא תנועה".

ראה צו הבנקאות (פיקדונות ללא תנועה), התש"ס-2.

אם לא הייתנה תנועה ביוזמת בעל החשבון העו"ש במשך 10 חודשים, הבנק מחויב לנסות ליצור קשר עם בעל החשבון, ואם לא הצליח - הבנק מחויב להשקיע את הכספים (אם הסכום עובר את הסף שנקבע) בהתאם לאמור בצו.
לצפיה ב-'הלוואה בנקאית לקניית רכב חדש לעסק'
הלוואה בנקאית לקניית רכב חדש לעסק
24/10/2018 | 13:33
1
21
מהו הגבול התחתון שהבנקים כיום מעניקים הלוואה לרכב חדש לעסק, פריים(-) כמה?
הלוואה של 100k פרופיל לווה מצויין++
אשמח לתשובות מבוססות,
תודה

לצפיה ב-'קבלת הלוואה למימון רכב '
קבלת הלוואה למימון רכב
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2018 | 10:00
6
לפי הידוע לי בנקים מאפשרים מימון עד ל - 100% והכל תלוי בדירוג האשראי האישי שלך .

כמובן שהבנק אינו מחוייב ליתן אשראי כלל והכל בהתאם לשיקול דעתו הבלעדי 

בהצלחה, 

עו"ד רענן גל 
אחד העם 27 תל אביב 
03-6097461

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד רענן גל הוקם בשנת 2001 ופעיל מזה שני עשורים כאשר עו"ד רענן גל מוביל במשרד את הגישה האישית והישירה על פיה כל לקוח במשרד מוזמן לתקשר ישירות מו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
מנהל הפורום עו"ד רענן גל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו