לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תביעות בנקים

מטרת הפורום לתת מענה בסיסי לשאלות בנושא דיני הבנקאות, כאשר דיני הבנקאות משיקים גם לתחומי משפט נוספים. בפורום זה תוכלו להתעניין ולשאול בנושאים הקשורים, בין היתר, בתביעות ע"י/נגד בנקים, התנהלות מול הבנק, החזרת שיקים וכו'.
אין לכלול בהודעות/שאלות פרטים מזהים ואבקש להתנהל בשפה יפה ומכובדת, בדרך ארץ תוך כיבוד הזולת.
המידע המופיע/ניתן בפורום זה הוא כללי בלבד ואין בו כדי להוות יעוץ משפטי ו/או חוו"ד משפטית. יש לקבל עצה מקצועית לפני ביצוע כל פעולה/מהלך הנסמך על דברים הנכתבים כאן

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תביעות בנקים

מטרת הפורום לתת מענה בסיסי לשאלות בנושא דיני הבנקאות, כאשר דיני הבנקאות משיקים גם לתחומי משפט נוספים. בפורום זה תוכלו להתעניין ולשאול בנושאים הקשורים, בין היתר, בתביעות ע"י/נגד בנקים, התנהלות מול הבנק, החזרת שיקים וכו'.
אין לכלול בהודעות/שאלות פרטים מזהים ואבקש להתנהל בשפה יפה ומכובדת, בדרך ארץ תוך כיבוד הזולת.
המידע המופיע/ניתן בפורום זה הוא כללי בלבד ואין בו כדי להוות יעוץ משפטי ו/או חוו"ד משפטית. יש לקבל עצה מקצועית לפני ביצוע כל פעולה/מהלך הנסמך על דברים הנכתבים כאן

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפרום דיני בנקים

המשך >>

לצפיה ב-'או הפרת חוזה או פירעון מוקדם מנדטורי'
או הפרת חוזה או פירעון מוקדם מנדטורי
24/04/2017 | 18:30
3

לטובת המלווה מה היתם בוחרים בשבילו ?
השאלה שלי היא אם נניח היו מבקשים לרתום את הידע שלכם בנושא משכנתאות כדי להלוות כסף, ואז היתם צריכים לבחור בין 2 אפשרויות:

1. להגדיר שאם הלווה זוכה בלוטו או מפגר בהחזר התשלומים אז הזכייה בלוטו (או הפיגור בהחזר התשלומים) מהווה אירוע הפרת הסכם ההלוואה איתכם (אתם המלווים).

2. להגדיר שאם הלווה זוכה בלוטו או מפגר בהחזר התשלומים אז הזכייה בלוטו (או הפיגור בהחזר התשלומים) מהווה קרות אירוע של פירעון מוקדם שבקרות האירוע אתם מעמידים את כל החוב לפירעון מוקדם מנדטורי.

כלומר, אתם יכולים להגדיר שהאירוע מהווה הפרת ההלוואה או להגדיר שבקרות האירוע אתם מעמידים את החוב לפירעון מוקדם מנדטורי.

השאלה שלי היא אם מבקשים ממכם לרתום את הידע שלכם בנושא משכנתאות ולבחור לטובת המלווה באפשרות שמחזקת יותר את המלווה אז באיזה אפשרות מבין שתי האפשרויות האלה היתם בוחרים ?

לצפיה ב-'חיוב עמלת אשראי על הלקוח'
חיוב עמלת אשראי על הלקוח
19/04/2017 | 09:20
1
8
שלום
שילמתי בצימר בכרטיס אשראי, ובעל הצימר הוסיף לי לחיוב עוד עמלה של 3% של כרטיס האשראי מעבר לסכום שסוכם בינינו?

האם זה חוקי לעשות כך?

ומה ניתן לעשות?
לצפיה ב-'במישור המעשי לא הרבה, אני מניח שמדובר בתוספת של לא יותר מכמה'
במישור המעשי לא הרבה, אני מניח שמדובר בתוספת של לא יותר מכמה
20/04/2017 | 21:15
1
מאות שקלים. אולי להתלונן עליו בחברת כרטיסי האשראי (עד כמה שאני יודע הם לפחות לא אוהבים את הטריק הזה), או בגוף צרכני כמו המועצה הישראלית לצרכנות או במשרד התיירות.
לצפיה ב-'מינוס '
מינוס
15/04/2017 | 18:19
1
17
איך לצאת ממינוס 8000₪, ללא שימוש בהלוואות? תודה 
לצפיה ב-'לעבוד שעות נוספות, לבקש העלאה במשכורת, לעבוד במשרה נוספת,'
לעבוד שעות נוספות, לבקש העלאה במשכורת, לעבוד במשרה נוספת,
16/04/2017 | 01:41
13
לבקש עזרה מקרובי משפחה, להוציא מחסכונות (בדרך כלל הריבית שמקבלים על החיסכון נמוכה מהריבית שמשלמים על יתרת החובה) ולבדוק אולי יש קופת גמל שאפשר להוציא ממנה.
לצפיה ב-'חשבון עם סעיף אריכות ימים ומגבלות '
חשבון עם סעיף אריכות ימים ומגבלות
12/04/2017 | 01:51
3
9
בחשבון עם סעיף אריכות ימים כאשר בן הזוג נפטר, האם הבנק רשאי לחסום ממני השותפה לחשבון מלבצע כל פעולה בחשבון (כולל הוצאת כספים) למעט הצגת מידע אודות החשבון?
אם כן, באילו מקרים הוא יכול לעשות זאת?
אם לא, מה אני יכולה לעשות נגדו?
תודה
לצפיה ב-'חסרים פרטים:'
חסרים פרטים:
15/04/2017 | 11:11
2
7
האם החשבון היה של שני שותפים או יותר? בחשבון משותף של שני שותפים עם סעיף היוותרות בחיים - בעת פטירת אחד משני השותפים זכות הפעולה (לא הבעלות!) עוברת לשותף הנותר בחיים. אם היו יותר משני שותפים - בעת פטירת אחד מהשותפים זכות הפעולה (לא הבעלות!) עוברת לכל שאר השותפים הנותרים בחיים - ביחד (עד שיחתמו מחדש על הרשאה הדדית לפעולה כל אחד לחוד).

איך הבנק מסביר את סירובו לאפשר לך לפעול בחשבון?
האם יכול להיות שמישהו הציג לבנק צו ירושה או צו קיום צוואה לגבי עזבונו של השותף שנפטר?
לצפיה ב-'של שני שותפים סה"כ'
של שני שותפים סה"כ
19/04/2017 | 21:49
1
5
שאחד מהם נפטר.
לא הוצג צו, הבנק לא אהב הוצאת כספים מהחשבון לצורך כיסוי הוצאות שונות.
החסימה הייתה של כל הפעולות שניתן לבצע דרכו ולא רק של הוצאת כספים.
האם ניתן להגיש תלונה או לתבוע אותו? ואם כן כמה זה כדאי - כמה זמן וכסף צריך להשקיע על זה ומה תהיה התוצאה (חוץ מביטול החסימה שאולי יחייבו אותו לעשות)?
לצפיה ב-'"לא אהב" זה לא רציני מצד הבנק'
"לא אהב" זה לא רציני מצד הבנק
20/04/2017 | 21:03
2
את יכולה לפנות לממונה על על פניות הציבור בבנק שלך או בבנק ישראל. מומלץ לפעול לפי ההחיות האלה של בנק ישראל.

אני יודע שבדרך כלל דווקא כן מאפשרים להוציא כספים למה שנקרא "כבוד אחרון" (זה כולל לפחות הוצאות לוויה וקבורה, חלקה מצבה ושבעה), אפילו אם הנפטר היה היחידי בחשבון. ראי תשובת זילברפלד אבי, עו"ד ונוטריון מנהל פורום בנקאות באתר הפורומים המשפטיים לשאלה דומה.
לצפיה ב-'המחאה לעיזבונו של הנפטר'
המחאה לעיזבונו של הנפטר
10/04/2017 | 03:23
5
שלום רב
בעלי קיבל המחאה מחברת הביטוח לאחר שנפטר, וההמחאה נרשמה על שם עיזבונו של המנוח.
שנינו ניהלנו חשבון משותף, רציתי לדעת האם אני יכולה להפקיד את ההמחאה בחשבון שלנו, או שאני צריכה לחכות למסמכים שאכן יראו לבנק שאני היורשת שלו ורק אז אהיה מסוגלת להפקיד אותה?
תודה מראש.
לצפיה ב-'שלום. בהול. שלום. האם חתימה על ייפוי כח לעו''ד מחייבת'
שלום. בהול. שלום. האם חתימה על ייפוי כח לעו''ד מחייבת
07/04/2017 | 06:32
5
16
אותי במשהו. תודה
לצפיה ב-'ודאי שמחייבת'
ודאי שמחייבת
09/04/2017 | 21:44
2
16
ככול שהחתימה היא על יפוי כוח נוטריוני ללא הגבלה - מיופה הכוח יכול לפעול בשם המייפה לכל דבר ועניין, כולל הכול. לקנות בשם המייפה, למכור בשם המייפה, להתחייב בשם המייפה וכד', הכל במסגרת החוק.
לצפיה ב-'ייפוי הכוח לא נוטוריוני. מה זה. מדובר בייפוי כח כנראה '
ייפוי הכוח לא נוטוריוני. מה זה. מדובר בייפוי כח כנראה
12/04/2017 | 01:00
1
6
סטנדרטי. מבקשת תשובה של עו''ד. תודה
לצפיה ב-'אי אפשר לענות לך אם את לא יודעת על מה חתמת'
אי אפשר לענות לך אם את לא יודעת על מה חתמת
14/04/2017 | 13:29
3
כל מה שמותר למיופה הכוח לעשות במסגרת מה שכתוב בייפוי הכוח עליו חתמת - מחייב אותך.
לצפיה ב-'יפוי כח'
יפוי כח
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2017 | 16:48
1
3
על מנת לתת לך מענה חשוב לדעת על מה חתמת וחבל שאין לך עותק.
בעיקרון, ניתן להודיע על ביטול יפוי הכח באמצעות הודעה, עדיף בכתב. תשומת ליבך, כי הכל תלוי על איזה יפוי כח חתמת.

אין לראות בתשובה זו ייעוץ משפטי
לצפיה ב-'היא כתבה שנתנה יפוי כח כלשהו לעו"ד. למי היא תודיע על ביטולו?'
היא כתבה שנתנה יפוי כח כלשהו לעו"ד. למי היא תודיע על ביטולו?
21/04/2017 | 00:34
1
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:00
14
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'הוצאת כסף מכרטיס אשראי שבוטל'
הוצאת כסף מכרטיס אשראי שבוטל
09/04/2017 | 16:57
1
10
אם ברשותי כרטיס אשראי עם תוקף (בתאריך).
הכרטיס בוטל לא מזמן, אך הוראות הקבע ממשיכות לרדת ולהיות מכובדות (אין כל בעיה של מסגרת אשראי).
אם אני אנסה להוציא מהכרטיס כסף (בתור כספומט) הכרטיס אמור להיבלע או שזה אמור להוציא כסף?
תודה רבה על העזרה
לצפיה ב-'אם הבנק או חברת האשראי דיווחו נכון למחשב - הוא ייבלע.'
אם הבנק או חברת האשראי דיווחו נכון למחשב - הוא ייבלע.
09/04/2017 | 21:52
6
לצפיה ב-'צ'ק לפקודת נפטר'
צ'ק לפקודת נפטר
09/04/2017 | 04:10
15
בעלי  קיבל צ'ק מחברת הביטוח והוא נפטר.
חשבון הבנק שלו היה מנוהל יחד איתי (אישתו).
הצ'ק הוא למוטב בלבד והוא על שמו.
רציתי לשאול האם אני יכולה להפקיד את הצ'ק בחשבון, ואם כן
איך בדיוק אפשר לחתום על הצ'ק כאשר הוא רשום על שמו
והוא לא כאן?
תודה
לצפיה ב-'אני מרינה ורוצה לדעת על כמה דברים בקשר כסף פיטורים'
אני מרינה ורוצה לדעת על כמה דברים בקשר כסף פיטורים
06/04/2017 | 22:45
17
שלום רב, אני מרינה ורוצה לדעת על כמה דברים בקשר כסף פיטורים ופיצויים לעבודה שלי; אני עבדתי שש שנים בחברת ניקיון ואז הם פיטרו אותי. יש לי כספים של פיטורים בחברת הראל. אבל אני היום בחשבון בנק פועלים בעיקול כי יש חוב גדול 57 אלפים שקל. עכשיו- אני רוצה לקחת כסף פיטורים אבל בחברת הראל אמרו שהכסף זה גם עיקול בגלל עורך דין של בנק פועלים... האם זה ככה מותר? האם זה חוקי גם עיקול כסף של פיצויים מעבודה שפטרו אותי? זה חוקי? מה לעשות?
לצפיה ב-'אישור לבנק'
אישור לבנק
18/03/2017 | 04:32
1
25
שלום רב,
בהמשך לקבלת הלוואה מהבנק
ביקש הבנק לקבל מכתב חתום שלי
להחזקת מינימום שווי תיק נע קיים
בגובה 150% מסכום ההלוואה
לא מדובר בשיעבוד התיק אלא הצהרה
להחזקה למול סכום ההלוואה
מה זה אומר ומה ההשלכות של
הסכמה כזו מצידי
תודה
לצפיה ב-'אישור לבנק'
אישור לבנק
18/03/2017 | 04:36
11
לצפיה ב-'צק בנקאי'
צק בנקאי
26/02/2017 | 14:43
2
35
האם קיים צ'ק בנקאי בלי למוטב בלבד? אם יש באיזה בנק?
לצפיה ב-'האם קיים צ'ק בנקאי בלי למוטב בלבד? אם יש באיזה בנק?'
האם קיים צ'ק בנקאי בלי למוטב בלבד? אם יש באיזה בנק?
05/03/2017 | 12:57
14
לא חושב. ברר בסניף הבנק שלך
לצפיה ב-'בכל בנק'
בכל בנק
26/03/2017 | 18:48
7
אמנם ברירת המחדל היא "למוטב בלבד", אך זו לא חובה.
לצפיה ב-'המחאות דחויות'
המחאות דחויות
20/02/2017 | 23:28
1
20

1. האם יש מגבלה לתאריך הפרעון של הצ'ק, בהפקדת צ'ק דחוי?
אני רוצה להפקיד סדרה של צ'קים (שכר דירה שאני משכיר),
שתאריך הפרעון של חלקם הוא גם שנתיים קדימה, האם אפשרי?

2. בנוסף, החשבון שלנו הוא משותף, של אישתי ושלי,
אבל כל הצ'קים הם רק על שמי, האם רק אני צריך לחתום מאחור?

3. אם יש בעיה טכנית עם אחד הצ'קים (משהו לא תקין בכתיבת בצ'ק, משהו לא תקין בחתימה וכו'),
האם אני אדע מזה זמן קצר לאחר ההפקדה,
או שבעוד שנתיים עלול לחזור צ'ק בגלל בעיה טכנית?

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
26/03/2017 | 19:10
7
1. אין בעיה.

2. רק אתה, ועדיף לבקש מהבנק לשים חותמת "זיכינו" כשאתה מוסר את השיקים להפקדה עתידית.

3. אם הסניף שלך לא שם לב (למשל: אין התאמה בין מילים לספרות, חסרה חתימת המושך וכד'), או לא יכול לדעת (למשל המושך נפטר, החשבון מעוקל, החשבון סגור, החשבון מוגבל, המושך מוגבל, חתימת המושך אינה בסדר וכד') - תדע על כך רק כמה ימים לאחר הצגת השיק הפגום לפירעון בתאריך הנקוב בו.
לצפיה ב-'2 צדדים למטבע = זה חוגג וזה בוכה.'
2 צדדים למטבע = זה חוגג וזה בוכה.
14/02/2017 | 14:04
14
החנינה שהעניק בן-צבי לאייכמן הביאה לו את הזכות להנצחה על גבי שטר 100  ((עדיין אסור לפרסום הסיפור הזה)). מצד שני העם האמריקאי התאבל על נשיאו שנרצח בגלל זה
לצפיה ב-'"תרומה ברזילאית" היא "השקעה"?'
"תרומה ברזילאית" היא "השקעה"?
02/02/2017 | 09:57
17
ברזיל נתנה מיקלט ל"יוזף מנגלה" ולניסוייו (("ראה פינוי אירופה")). האם "בנק ספרא" משמש כזרוע  של ,תרומות יוזף מנגלה" נגד משוחררי מטהאוזן?  ((לכבוד פסיקת בית המשפט בברזיל בענין פרשת השוחד למס הכנסה  שם מאתמול)).
לצפיה ב-'משכון נכס לטובת בנק מחו"ל'
משכון נכס לטובת בנק מחו"ל
25/01/2017 | 10:24
2
17
שלום רב,
האם בנק מחו"ל ללא רשיון פעילות בארץ יכול למשכן דירה בארץ לטובתו?
כמו כן, האם חלות עליו מגבלות בנק ישראל (כמו הבנקים הישראליים) בנוגע לאחוז המימון המותר?

תודה רבה,
נעם
לצפיה ב-' משכון נכס לטובת בנק מחו"ל '
משכון נכס לטובת בנק מחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
26/01/2017 | 17:17
1
23
על פניו לא אמורה להיות בעיה
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
30/01/2017 | 20:59
3
לצפיה ב-'שאלה לגבי שיק משכורת '
שאלה לגבי שיק משכורת
26/01/2017 | 14:28
1
29

שמי המלא : דני משה אבני
בחשבון הבנק אני מופיע בשם בעל חשבון :  משה אבני

האם תהיה לי בעייה להפקיד שיק שבלפקודת כתוב
"לפקודת דני משה אבני" כלומר שמי המלא ולא רק " משה אבני"
שהוא שם בעל החשבון ?
לצפיה ב-'שאלה לגבי שיק משכורת'
שאלה לגבי שיק משכורת
( לעמוד שלי בתפוז )
26/01/2017 | 17:16
21
לא חושב. יכול להיות שבשם החשבון לא מופיע כל השם שלך כי לא תמיד ישלהם מקום לרשום שמות מלאים
לצפיה ב-'דרום אמריקה.'
דרום אמריקה.
22/01/2017 | 09:11
13
שופט בית המשפט העליון בברזיל שטיפל אישית בפרשת שחיתות גדולה בשם  "כביסה מהירה", נהרג ביום חמישי בהתרסקות מטוס קטן. אז נודע שהוא עבד הרבה שנים כיועץ משפטי של "בנק ברזיל". אני חושבת שזה מעניין אותנו כאן בגלל שנגיד בנק ברזיל כעת הוא ישראלי לשעבר מחיפה (לפחות על פי התעודות). מקום ההתרסקות paraty - ובעברית "פרטי". כל אחד רואה את זה אחרת - יש מי שמאמין במיסטיקה ויש מי שחושב שזה חיסול נקי. ממוצא פולני zavascky שמו.
לצפיה ב-' מחשבונים שלא נותנים מספר במילים...'
מחשבונים שלא נותנים מספר במילים...
20/01/2017 | 12:03
1
13
האם יצרן המחשבונים הוא שותף לפשע? אתה מחבר מספרים ולא יודע עם מדובר באגורות שקלים מאות שקלים דולרים וכו.....כאשר לא מופיע "המספר במילים" למספרים אין שום משמעות   ((ראה רצח עדי אזר הי"ד מאותה סיבה בדיוק - ולמרות זאת, דבר לא השתנה בתחום הבנקאות - כמו שמותו של סילמן הי"ד לא שינה דבר בתחום "אין כסף אין צדק"  ((חובת הבנק לתת הלוואה לממן עתירה לבג"ץ למשל - אין כזה חוק )). אני מרבה במילים כדי לנסות להבין את מותו של היועץ המשפטי של banco do brasil לשעבר - שופט בית המשפט העליון בהווה - עד לפני 12 שעות  zavascki.
לצפיה ב-'תאונה בניו-זילנד ומותה של קרנית,,,,'
תאונה בניו-זילנד ומותה של קרנית,,,,
20/01/2017 | 12:15
8
העיתונות לא מזכירה לכם את זה.     זה היה יחד עם היועץ המשפטי של עיריית יבנה  ((ותודה לשוטר אזר לוי הי"ד )).
לצפיה ב-'הגבלת פעולות בחשבון בנק באינטרנט'
הגבלת פעולות בחשבון בנק באינטרנט
12/01/2017 | 10:42
1
22
האם לבנק מותר למנוע מבעל חשבון מוגבל (בהליכי פשיטת רגל) לבצע פעולות בחשבון הבנק באינטרנט. 
האם לבנק מותר לקבוע לבעל אותו חשבון למי מותר לבצע העברה בנקאית ולמי לא. 
לצפיה ב-'הגבלת פעולות בחשבון בנק באינטרנט '
הגבלת פעולות בחשבון בנק באינטרנט
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2017 | 10:02
10
פושט רגל יכול לנהל חשבון בנק אחד בלבד ובתנאי שינוהל ביתרת זכות, ללא אשראי וללא המחאות וכרטיס אשראי, (למעט כרטיס לחיוב מידי). לכן על פניו לא נראה שהבנק רשאי למנוע פעולות כל עוד החשבון ביתרת זכות.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד רז נפתלי יליד 1969, בעל רשיון לעריכת דין בישראל משנת 1997. בעל תואר ראשון במשפטים (LLB ) מאוניברסיטת שפילד, אנגליה משנת 1996. התמחות במשרד ח. צדו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד רז נפתלי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו