לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1105611,056 עוקבים אודות עסקים

פורום תביעות בנקים

מטרת הפורום לתת מענה בסיסי לשאלות בנושא דיני הבנקאות, כאשר דיני הבנקאות משיקים גם לתחומי משפט נוספים. בפורום זה תוכלו להתעניין ולשאול בנושאים הקשורים, בין היתר, בתביעות ע"י/נגד בנקים, התנהלות מול הבנק, החזרת שיקים וכו'.
אין לכלול בהודעות/שאלות פרטים מזהים ואבקש להתנהל בשפה יפה ומכובדת, בדרך ארץ תוך כיבוד הזולת.
המידע המופיע/ניתן בפורום זה הוא כללי בלבד ואין בו כדי להוות יעוץ משפטי ו/או חוו"ד משפטית. יש לקבל עצה מקצועית לפני ביצוע כל פעולה/מהלך הנסמך על דברים הנכתבים כאן

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תביעות בנקים

מטרת הפורום לתת מענה בסיסי לשאלות בנושא דיני הבנקאות, כאשר דיני הבנקאות משיקים גם לתחומי משפט נוספים. בפורום זה תוכלו להתעניין ולשאול בנושאים הקשורים, בין היתר, בתביעות ע"י/נגד בנקים, התנהלות מול הבנק, החזרת שיקים וכו'.
אין לכלול בהודעות/שאלות פרטים מזהים ואבקש להתנהל בשפה יפה ומכובדת, בדרך ארץ תוך כיבוד הזולת.
המידע המופיע/ניתן בפורום זה הוא כללי בלבד ואין בו כדי להוות יעוץ משפטי ו/או חוו"ד משפטית. יש לקבל עצה מקצועית לפני ביצוע כל פעולה/מהלך הנסמך על דברים הנכתבים כאן

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפרום דיני בנקים

המשך >>

לצפיה ב-'צקים'
צקים
19/02/2018 | 21:47
5
יש לי שאלה עם אני בבנק הדואר והפקדתי צק  כמה זמן אני יכול למשוך אותו

לצפיה ב-'עובדי מדינה- בנק יהב או דיסקונט?'
עובדי מדינה- בנק יהב או דיסקונט?
11/02/2018 | 15:05
1
9
בתור עובד מדינה טרי, רציתי לדעת האם יש עניין לעבור לבנק יהב, או שגם בדיסקונט יש את אותם תנאים.
כיום אני בפועלים ומבצע את רוב הפעולות דרך האתר או האפליקציה.
ביהב, האפליקציה לא מוצלחת, אפשר רק לקבל מידע ולא לבצע פעולות, (כמו למשל הפקדת שיקים שאפשר רק לגשת פיזית) וגם באתר הבנתי שהוא לא מושקע כלל.
כמו כן לקבל אשראי ברגע (הלוואה מיידית לחשבון) - ביהב זה רק בטלפון.
בדיסקונט כמובן יותר מתקדמים ואפשר הכל לעשות דרך האינטרנט.
האם יש תנאים עדיפים ביהב שיחסכו לי כסף או יאפשרו הלוואות בריבית זולה יותר וכדומה?

תודה
לצפיה ב-'ממש ממליצה על יהב'
ממש ממליצה על יהב
11/02/2018 | 16:55
9
קודם כל, בבנק יהב אין עמלות על הפעולות בעוש
דבר שני, הם כל הזמן משתפרים מתעדכנים ומתחדשים, גם האתר וגם האפליקציה (הבנתי שגם הפקדת צ'קים אמורה להתעדכן בקרוב).
וביהב אתה יכול לקחת הלוואות בריבית חשכ"ל - שהיא פחות מ1% (לא יודעת כמה הריבית של דיסקונט).
גם יש עוד הרבה הטבות ביהב שאין בדיסקונט, אני יודעת שהריבית על המינוס למשל היא ממש נמוכה.

לצפיה ב-'שיק בנקאי'
שיק בנקאי
28/01/2018 | 21:51
9
לאחר מות אבי הגעתי לבנק שבו התנהל החשבון שלו מצויד בצו קיום צוואה. הפקידה בדקה את צו הירושה והודיעה לי שיש יתרה בחשבון של אבא ז"ל בסך 76,000 ש"ח ושאלה מה אני רוצה לעשות עם הכסף. מאחר ואין לי חשבון בנק ובשנותי האחרונות אני רוב הזמן בחו"ל בקשתי לקבל את כל הכסף במזומן. הפקידה אמרה שזה לא ניתן לביצוע ואני יכול לקבל את סכום הירושה בשיק בנקאי למוטב בלבד  כלומר על מנת לפדות את השיק  אצטרך לפתוח חשבון בנק על שמי ורק באמצעות הפקדת השיק הבנקאי לחשבון אוכל לפדות את הירושה המגיעה לי בדין. שאלתי היא: האם זה חוקי לחייב אותי  לפתוח חשבון בנק?. במדה וזה לא חוקי כיצד עלי לפעול על מנת לפרוט את השיק הבנקאי ללא פתיחת חשבון בנק וללא הפקדת השיק. אודה לכם באם תואילו לעזור לי בנושא. תודה
לצפיה ב-'האם תמהיל משכנתא יכול להיות מותנה בפתיחת חשבון?'
האם תמהיל משכנתא יכול להיות מותנה בפתיחת חשבון?
08/01/2018 | 14:00
8
שלום לכולם ,
לאחרונה לקחתי משכנתא מבנק דיסקונט ,
האם אחרי שלקחתי משכנתא ופתחתי חשבון, הבנק יכול לשנות לי את הריביות בעקבות מעבר לבנק אחר?, (הבנקאי אומר לי שהם עשויים להעלות לי - חשוב לבנקאי שהוראת הקבע של המשכנתא תרד מדיסקונט ולא בנק אחר )
האם העניין חוקי ?
אשמח לתשובות

לצפיה ב-'ייפוי כח לחשבון בנק'
ייפוי כח לחשבון בנק
04/12/2017 | 19:50
1
26
אמא שלי מיופת כח לאחיה בחשבון הבנק
והוא נכנס לחובות,והבנק הכריז על החשבון מוגבל.
האם אמא שלי אחראית לחובות שלו ויכולה להסתבך בגללו כמיופת כח?

לצפיה ב-'בעיקרון - לא.'
בעיקרון - לא.
10/12/2017 | 23:05
4
לצפיה ב-'ערך קינון מוגזם'
ערך קינון מוגזם
04/12/2017 | 10:34
8
לקחתי משכנתא בבנק שמלווה את הפרוייקט שקניתי מקבלן.

לצורך ביטוח מבנה. הבנק מחייב אותי בערך קינון גבוה בצורה הזויה.

פי 2 ממה שחברות הביטוח ממליצות.
כמובן שהערך קינון של הבנק קובע.

בקשתי מהבנק לבדוק מה המחיר המדויק לקינון כי הוא הבנק המלווה ויש לו את התנתונים האלה ולא רק לפי מודל כללי חדש של הבנק.

אבל הבנק אמר שאין לו את הנתונים פר דירה.
האם זה סביר?
לצפיה ב-'כרטיס אשראי'
כרטיס אשראי
04/12/2017 | 09:29
20
שלום ,
האם הבנק יכול לפרוע חיובים עתידיים בכרטיס אשראי בנקאי בבת אחת בגלל חריגה בחשבון למרות שיש פריסה של 1000 שח כל חודש בכרטיס ?
לצפיה ב-'ערך קינון מופרז'
ערך קינון מופרז
03/12/2017 | 15:58
6
יש לי משכנתא בבנק מזרחי.

הוא גם הבנק המלווה של הפרוייקט קבלן שממנו רכשתי דירה.

הבנק מבקש לבטח את הנכס על ערך קינון גבוהה מאוד (פי 2 ממה שחברת הביטוח החיצונית הציעה במקור).

פניתי לבנק בבקשה להוריד את ערך הקינון - נאמר לי שזה המודל החדש של הבנק.
הסברתי שלדעתי הם יכולים לבחון את המחיר המדויק של בניית דירה כי זה הבנק המלווה.

יש למי לפנות בנושא כדי להתלונן על ערך קינון גבוה?
לא רציתי לקחת שמאי שיעלה לי מאות שקלים - כדי לחסוך מאות שקלים בביטוח בשנה.
לצפיה ב-'סימון לקוח לאחר הסדר חוב'
סימון לקוח לאחר הסדר חוב
20/11/2017 | 16:52
21
שלום רב,
לפני 3 שנים הגעתי להסדר עם בנק וסגרתי חוב פרטי. היום אני עובד במחלקת כספים בחברה גדולה. הבנק מסרב להגדיר אותי כמבצע פעולות בחשבון החברה בטענה שסומנתי כלקוח בעיתי. מה אפשר לעשות בנדון? תודה.
לצפיה ב-'פתיחת תוכנית חסכון של נפטרת'
פתיחת תוכנית חסכון של נפטרת
15/11/2017 | 19:59
14
בסד

שלום רב, 

סבתא שלי זכרונה לברכה נפטרה
והשאירה צוואה. 
רוב הכסף שלה נמצא בבנק בתוכניות חסכון כאלה ואחרות. 
האם בעת מימוש הצוואה עלינו לשלם קנס יציאה מתוכנית החיסכון?
או שהקנס מתבטל בזמן פטירה? 
לצפיה ב-'קראתי משהו חשוב'
קראתי משהו חשוב
15/11/2017 | 16:12
20
כתבה מעניינת על אינסטלטור הסדר
לצפיה ב-'אחריות הבנק בחשבון נאמנות.'
אחריות הבנק בחשבון נאמנות.
08/11/2017 | 17:11
21
שלום רב,
מדובר בעוקץ, בו העביר הנאמן את הכספים של הלקוחות לנהנה מבלי להתייחס למה שכתוב בחוזה עם הלקוחות.
 למעשה החברה והנאמן עשו חוזה בניהם, שהעו"ד הוא נאמן לחברה בלבד וכמובן שיקרו ללקוחות.
האם ניתן לתבוע את הבנק בהתרשלות מאחר ולא בדק את החוזים האמיתיים? זאת מאחר שהכספים עברו מהר מאד לנהנה, למעשה הבנק התלונן למשטרה, אך היה מאוחר מידי והחשבון רוקן כליל.
תודה מראש
לצפיה ב-'כל הבנקים'
כל הבנקים
03/11/2017 | 12:28
35
כל הבנקים יתייחסו אליך יפה כל עוד מצבך בחשבון תקין. באם מגלים מאוד שאפשר לעבוד עליך אזי ירוויחו עליך עמלות וריביות ואז גם יחייכו לך. זכור!! ברגע שמשהו יקשה עליהם ולא יסתדר להם, יתחילו לאכול אותך מכל הכיוונים!! ואז גם יצחקו עליך.
לצפיה ב-'פיגורים בחשבון בנק'
פיגורים בחשבון בנק
03/11/2017 | 08:46
1
42
 שמי טטיאנה . שלום רוצה לברר מה זאת אומרת ה פיגורים בחשבון .. ואיך ומה עושים עם זה . 
בתודה 
מייל שלי .. tanusha28sin@gmail.com
לצפיה ב-'נראה שיש לך חלק של הלוואה שלא נפרעה כי לא היה מספיק כסף'
נראה שיש לך חלק של הלוואה שלא נפרעה כי לא היה מספיק כסף
03/11/2017 | 10:05
12
בחשבון (כלומר חיוב החשבון השוטף בגין פירעון תשלום ההלוואה היה גורם לכך שהחשבון השוטף היה נכנס לחריגה ממסגרת האשראי המאושרת).
לצפיה ב-'העברה כספית שגויה'
העברה כספית שגויה
29/10/2017 | 12:31
38
שלום.
לפני 3 שבועות הופתעתי לגלות שהועברו לי 10,000 שקל לחשבון.
ההעברה בוצעה מלאומי קארד למרות שאין לי כרטיס אשראי שלהם ואני לא בבנק לאומי.
התקשרתי לברר את סיבת ההעברה ומסתבר שהם רצו להעביר למישהו הלוואה ובטעות העבירו את הכסף לחשבון שלי במקום לחשבון אחר.
הנציגה אמרה לי להתקשר לבנק ולבקש שיחזירו להם את הכסף ולא נתנה שום פרטים.
מיד התקשרתי לבנק ובבנק אמרו שהם לא יכולים סתם להחזיר את הכסף. הם צריכים מספר חשבון לבצע אליו העברה.
שם החלטתי שאני לא מתכוון לעשות פינג פונג בין הבנק ללאומי קארד והנחתי שאם ללאומי קארד חשוב לקבל את הכסף הם יתקשרו אליי.
מאז עברו 3 שבועות ואף אחד לא התקשר.
מה אני אמור לעשות מכאן? האם אחרי זמן מסוים אני יכול פשוט להניח שהכסף שלי?

תודה.
לצפיה ב-'חוסר יידוע הלקוח בעמלה'
חוסר יידוע הלקוח בעמלה
28/10/2017 | 22:13
25
רכשתי מניות בבנק כאשר לא הובא לידיעתי שקיימת עמלת מינימום, והיא גם גבוהה פי 2 כמעט מבנקים אחרים, וגם הרכב התיק ע"י היועץ היה כזה שבהרבה מקרים נלקחה דוקא עמלת המינימום והתייקר מאד התיק.
האם חובת הבנק היתה ליידע אותי בזה?
האם לפני הרכישה הבנק לא היה אמור ליידע אותי בגובה העלויות? (מדובר באלפי שקלים)

לצפיה ב-'עיקול חשבון ו-BDI'
עיקול חשבון ו-BDI
27/10/2017 | 10:12
37
שלום רב,
לפני כמספר חודשים הביטוח הלאומי עיקל לי את חשבון הבנק, עיקול זה הוסר לאחר מספר ימים. מאז, הבנק מסרב להנפיק לי פנקס שיקים והוריד לי את מסגרת האשראי למרות שאין לי שום חובות ואני מעביר משכורת מכובדת. ניסיתי לפתוח חשבון בבנק אחר אך הם אמרו לי שעקב העיקול אני מסומן במערכת וגם שם תהיה בעיה להנפיק אשראי. האם מצב זה הגיוני? בגלל עיקול של יומיים בחשבון?
לצפיה ב-' פרישת מנהל הפורום '
פרישת מנהל הפורום
26/10/2017 | 11:43
20

אנו מודים לעו"ד רז נפתלי על תקופת ניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה בהמשך

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'עמלות'
עמלות
04/10/2017 | 01:17
1
26
שלום,
ראיתי בחשבון שלי עמךה התראה/הגבלה מה זה אומר ??
לצפיה ב-'להבנתי: הבנק החזיר לפחות חמישה שיקים שמשכת'
להבנתי: הבנק החזיר לפחות חמישה שיקים שמשכת
12/10/2017 | 16:21
14
מחשבונך מהסיבה שלא היה להם כיסוי, ובעקבות כך שלח לך מכתב התראה שבו כתוב שאם יוחזרו מחשבונך לפחות עשרה שיקים מסיבה זו במהלך תקופה של שנים עשר חודשים (כולל אלה שכתובים בהתראה) ובתנאי שחלפו לפחות 15 ימים בין השיק הראשון שהוחזר לבין השיק העשירי שהוחזר - יסווג חשבונך למשך שנה כ"חשבון מוגבל", ואתה תוגדר למשך שנה -  כ"לקוח מוגבל".

ואז: אסור למשוך שיקים מהחשבון, גם אם יש בו כיסוי מספיק. אם יימשכו שיקים מהחשבון - הם יוחזרו אוטומטית. לא תוכל לפתוח חשבון עו"ש בשקלים שניתן למשוך ממנו כסף ע"י שיקים - בשום בנק. לא תוכל להיות מיופה כוח או מורשה חתימה בחשבון חדש שנמשכים עליו שיקים.

על שליחת המכתב הזה גובה הבנק עמלה. גובה העמלה הוא חמישה שקלים, וגם הוצאות משלוח ההודעה בדואר. העמלה היא עמלה בפיקוח.

ראה כאן.
לצפיה ב-'גניבת כרטיס אשראי'
גניבת כרטיס אשראי
02/10/2017 | 15:55
1
31
שלום,
כרטיס האשראי שלי נגנב ובוצע בו פעולה של אלפי שקלים.
לאחר הגשת טופס הכחשת עסקה , הבנק זיכה אותי על הסכום, אך כשבעל העסק הראה חתימה (שאינה שלי) הבנק חויב להוריד לי את הסכום בטענה שיש הוכחה שהפעולה בוצעה.
מה עליי לעשות כדי להחזיר את הסכום הגנוב ?
לצפיה ב-'הנחיות:'
הנחיות:
12/10/2017 | 15:57
17
העתקתי מכאן:

הדבר הראשון שצריך לעשות כאשר נגנב כרטיס (או נאבד) הוא להודיע על כך לחברת כרטיסי האשראי. ההודעה לחברה פוטרת אתכם מאחריות לתשלום חיובים שיבוצעו בכרטיס לאחר ההודעה. חברת כרטיסי האשראי, עם קבלת ההודעה חוסמת מידית את השימוש בכרטיס האשראי.
הנזק שלכם עלול להיות עד למסירת ההודעה - אתם תחויבו בנמוך מבין הסכומים הבאים -
1. סכום של 75 ש"ח בתוספת 30 ש"ח לכל יום מהמועד שבו נודע לכם על גניבת/אובדן הכרטיס ועד למועד מסירת ההודעה. בנוסף אם מסרתם את ההודעה בתוך 30 ימים מיום שנעשה לראשונה  שימוש לרעה בכרטיס,  לא תהיו אחראים לסכום העולה על 450 ש"ח.
2. סכום העסקאות או הפעולות שבוצעו בפועל.
חברת כרטיסי האשראי מחויבת על פי חוק, לזכות את החשבון שלכם בתוך 10 ימי עסקים מיום שהודעתם על אובדן הכרטיס או גניבתו, בנסיבות בהן נעשה שימוש לרעה בכרטיס.

פנה לשירות הלקוחות של חברת האשראי שלך.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ