לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
67236,723 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום תמיכה נפשית ביצירה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום תמיכה נפשית ביצירה

לפעמים יש רגעים בהם רוצים לתת לרגשות לצאת, רוצים למצוא מקום לשתף בדברים שקורים ממש בפנים, יש מקומות שבהם לפעמים קל יותר לשתף בשיר, בסיפור, בתמונה או ציור...
אנחנו פותחים כאן פתח להבעה וביטוי עצמי, שונה מהמקובל בפורומים האחרים שלנו, מקום שאליו תוכלו להביא כל יצירה שהיא שמתחברת אליכם או שאתם מתחברים אליה, כיד דמיונכם החופשי ובהתאם לכללי הפורום.
.
כאן אפשר "לדבר" בעזרת שירים וסיפורים שלכם עצמכם, כאלו שנכתבים פה לראשונה, כיצירה אישית ופרטית של כל אחד; וגם של אחרים, ידועים ומוכרים וגם לא כל כך.

כאן בפורום אפשר לצרף ציור או צילום שציירתם או צילמתם בעצמכם, ציור, צילום או סרטון שמדבר אליכם (גם אם אינו יצירה עצמית שלכם), שמביא משהו ממה שאתם מרגישים, או רוצים לומר ולא כל כך מצליחים, שמספר ומתאר את מה שקורה לכם בפנים כי לפעמים המילים לא מצליחות לתאר....

כאן אפשר להעלות נושא שמציק, שחושבים עליו, מתחבטים בו ולא ממש יודעים איזו דיעה לגבש עליו.

כאן נוכל לפתח דיון, לספר כל אחד איך הוא מרגיש, מה הוא חושב בדרך אחרת. בדרך של משל, שיר, סיפור, יצירה פלסטית (צילום של ציור, פיסול, רישום, מיצג) ו”לדבר" דרך דימויים ותמונות.
ועוד כמה מילים – אנחנו רוצים לשמור את המקום הזה כמקום נעים לכולם שבו אפשר לתמוך ולהיתמך, ולכם חשוב לנו שתהיו איתנו וכשאתם פה תשמרו עלכללי הכתיבה של הפורום.
 כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.

* לא יותרו כאן פרסומים., סקרים או מחקרים

נחכה לכם פה, מבטיחים להקשיב להכל...

המשך >>

לצפיה ב-'לרצות למות '
לרצות למות
20/08/2017 | 01:16
5
לרצות למות זה לשקר. ״אני נורא עסוק לאחרונה בעבודה, נפגש כשיהיה קצת רגוע״, ״כבר קבעתי משהו להערב, פעם אחרת?״. זה להסביר את העיניים שמסגירות ב״כאב ראש״ כל-כך הרבה פעמים, עד שאמא שלך ממש מבקשת שתבדוק את זה.
לרצות למות זה לא לעשות כלום. להסתדר בלי מקרר כי אין כוחות לקרוא לטכנאי, לא לאכול אם אין בבית אוכל. לעשות רק מה שחייבים, וגם את זה לא תמיד.
לרצות למות זה כשגם הגוף שלך כבר לא יכול יותר. השיער נושר, הגב כואב, שנת לילה היא זיכרון מפעם - במידה ואתה בכלל עוד מצליח לזכור.
לרצות למות זה להיות תחת מתקפת פרופוגנדה תמידית. ״החיים הם מתנה״, ״פתרון קבוע לבעיה זמנית״ ושאר מנטרות נאמרות על-ידי אנשים שעוד לפני שיסיימו ללהג יעלמו שוב בענייניהם.
לרצות למות זה לראות את האנשים שאתה הכי סומך עליהם מעדיפים להפנות את גבם מאשר להיות איתך כשאתה דועך. זה שהחבר הכי טוב, זה שהורדת את הירח בשבילו, יסנן אותך תקופה ואז יגיד ״אתה כבד עלי״. שהפסיכולוגית תזדרז להעביר את תפוח האדמה הלוהט שאתה לגורם מטפל אחר, רק כדי שתגלה שאף אחד לא מוכן להיות שם עבור מי שרוצה למות. ״טיפול זה בשביל החיים״, יאמרו לך.
לרצות למות זה בסדר, אבל רק אם אתה מתחייב להפסיק עם זה. לשפוך על המוח ערימות של סרוטונין, כאילו התבשיל התפל הזה רק צריך טיפה מלח, או אם יש לך באמת מזל - לקבל צו הרחקה מהחיים עד שתבטיח לאהוב אותם.
לרצות למות זה להבין שאתה לגמרי לבד. ולכעוס. ואחר-כך להפסיק לצפות.
ואולי, לאגור כוחות, ולהפסיק לרצות.
לצפיה ב-'לי היית ילדות טרגר'
לי היית ילדות טרגר
07/08/2017 | 19:16
4
52
ילד מתחת לשמיכה ענן שחור מעליו .
ידים מסביבו עין שחורה סורקת כל פניה 
ילד עכבר בתוך נייר מקומט גוף כבד צעקה
אחת לא שם לא שם תינוק עם עין פצוע ננשך
על ידי הזאב גופו תחת שיניו שערו מכסה כל
לילה אפור היה הוא לילי בו ההוא שבר את גופי .
ילד הייתי רך בשנים ריח מנטה מבשם עורי שבריר כמו מקל
וההוא בחש בקלפיות ויצא השטן נהיה נתנאל המקולל
ילד מותר לאסור ילד קפוא על חזהו השעיר 
מלקק בתשוקה גוף ילדותי גופי לא שלי.
אתה הוא אני ואני הוא אתה שופטי

לצפיה ב-'אתה לא מקולל- להפך אלוהים לדעתי חושב איך'
אתה לא מקולל- להפך אלוהים לדעתי חושב איך
07/08/2017 | 19:59
1
29
לרפא אותך והרבה מתמודדים כמוך. ויבוא יום והוא יצליח.
השיר כמובן בתור שיר הוא טוב מאוד
לצפיה ב-'תודה קרנף מאחל גם לך רק טוב ובריאות '
תודה קרנף מאחל גם לך רק טוב ובריאות
07/08/2017 | 21:25
9
לצפיה ב-'רק ילד'
רק ילד
08/08/2017 | 00:05
1
21
ילד. תינוק. ילדותי 
צעקה. פצוע. שטן

ערבוב של מילים טהורות עם מילים מלאות סבל שקשה למצוא בניהן את הקשר.. 
ומתוך כך, שומעת את הכאב העצום שעולה ממך, את התחושות והמראות שמציפים אותך.. נראה שהערפל איננו לוקח חלק באותה תקופה איומה, שכן הזכרונות בועטים בך כל כך ואתה מיטיב לתאר לפרטים את מה שחווית.. 
אתה מתאר את תחושת הקיפאון שאחזה בך מפני אותו זאב, את חוסר השיוויון המוחלט בכוחות שהיה נוכח אז, כמשהו שאינך יכול לשכוח...
 ונראה שאתה מרגיש עכשיו שמילד תם ורך, הפכת למי ש"קללה" מרחפת על ראשו.. ושבעצם אותה קללה נשארה עד היום, וזאת על אף שהאשמה כלל איננה צריכה להיות מנת חלקך.. 

נתנאל יקר, המילים שלך חיות כל כך ונוגעות, ואנחנו כאן כדי להקשיב לך תמיד ולהוות לך מקום של פורקן ואוזן קשבת.. מאחלת ומקווה שתמצא גם אתה מקום לעצמך, פחות שיפוטי, ויותר מקבל   

חיבוק וליל מנוחה יקר, 
מתנדבת סהר

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/08/2017 | 00:32
7
לצפיה ב-'היום....'
היום....
24/07/2017 | 18:37
3
62
עצובה 
בוכה
כואבת
מדממת 
נפשי 
אל תוך 
החשכה

●●●●●●●●○○○○
איפה היא 
איפה אני 
איפה אנחנו 
הלכנו לאיבוד 
שם בחדר 
לרגע היא הייתה 
אחר כך היא הלכה 
פנים מתוך החשכה 
מפלצת 
עם שיניים חדות
וידיים רעות 
הגיע במקומה 
אין מקום 
בטוח 
איח שקט 
בנשמה 
כאוס בלאגן 
פחד ואימה 

איש 
לא שומע
קול צעקה 
איש לא רואה 
את 
היד המכה 
היד שבוחשת 
והורגת 
את הנשמה 

לצפיה ב-'להכניע את המפלצת ...'
להכניע את המפלצת ...
26/07/2017 | 23:44
1
35

היי יקרה,
נשמעים מדבריך העצב ,הכאב והבהלה שיוצאים החוצה במסגרת החדר, האם מדובר באותו חדר שעליו כתבת בעבר,חדר הטיפול... כך או כך נראה שהיום בחדר הגבולות אינם ברורים:
איפה היא
איפה אני
איפה אנחנו
הלכנו לאיבוד
שם בחדר
מעוצמת הרגשות שעולים בחדר הבטוח נראה שעולה כמו באוב אותה דמות מפלצתית שגרמה להכל...
המפלצת מפחידה ומאיימת גורמת לכאוס ומשתלטת על הכל עד שהחדר נעלם...
הייתה צעקה ,זעקה לעזרה אבל איש לא שמע ואיש לא ראה והמפלצת עשתה מה שרצתה, מפלצת נוראית עם שיניים חדות  ועם ידיים רעות ופוגעות בגוף ובעיקר בנשמה שלא יודעת מאז מרגוע ומנוחה...
אך היום שומעים אותך ורואים אותך ונמצאים כאן כדי להגן עליך כנגד כל המפלצות הרעות...
אני משערת ממה שכתבת שהכל עולה מחדש בחדר הטיפולים ,זו הדרך לשחרר את המפלצת  ,להביט בה בעיניים פקוחות ובאור דולק למרות הפחד והאיימה כי זו הדרך בתוך החדר הבטוח לקצוץ לה את הציפורניים וזאת במטרה להקטין ולהכניע אותה ולהתקדם הלאה...
שולחת לך חיבוק וגם שיר של דליה רביקוביץ ומאחלת לך לילה שקט וטוב ,אנחנו כאן בשבילך.
מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'תודה... '
תודה...
27/07/2017 | 07:34
25
תודה לך ,שלקחת את הזמן לחשוב לבדוק להבין .. לזכור דברים שכתבתי בעבר .. ולדייק כל כך ..
כן זה קשור לחדר ולדברים שקורים שם 
וכן זאת אותה מפלצת ...
תודה על הדהוד של דברים והבנה ...
יודעת עד כמה קשה מכמה מילים להבין ולדייק מחשבות ,תחושות ,רגשות של האחר ...
כל פעם אתם מפתיעים אותי מחדש
לצפיה ב-''
07/08/2017 | 20:30
7
שירים טובים מאוד ונוגעים לב.
מקווה שתתגברי במהרה
לצפיה ב-'סליחה'
סליחה
23/07/2017 | 21:33
2
32

סליחה

אני יודע במה אני מתמודד
בפוסט טראומה
ובתרופות רעות
שפוגעות אפילו באישיות
פשוט גורמות למניעים לא טובים
עליהם אני מנסה בכל כוחי להתגבר
אך לפעמים אני טועה
ולפעמים אני שוגה
ולפעמים אני בלי כוונה חוטא
ועל הכל אני מבקש סליחה
סליחה מאדם. סליחה מהאל
סליחה מהשכינה. סליחה מהמלאכים
23.7.17
לצפיה ב-'לסלוח'
לסלוח
25/07/2017 | 00:28
1
21
אני שומעת ממך
אשמה
אשמה על רצון לפגוע
אשמה שיש בך רצון להזיק
על אף שהתרופות הן שמזיקות לך
אתה מנסה בכל כוחך להתגבר..
על המניעים, מניעים רעים
נשמע שאתה כועס על עצמך,
כעס על שאתה טועה..
אך אולי
זה רק
אנושי
לטעות..
ואולי הטעות היא
לכעוס על עצמך כי
זה רק
אנושי
לטעות..
אני מזמינה אותך
לבקש סליחה..
מעצמך..
לסלוח
לעצמך..

מצרפת את השיר סליחה של מתי כספי
https://www.youtube.com/watch?v=9g64rCIRKeQ

לצפיה ב-'תודה - אבל קשה לי לסלוח לעצמי עכשיו'
תודה - אבל קשה לי לסלוח לעצמי עכשיו
25/07/2017 | 03:36
13
אבל עם הזמן אני חושב שאסלח
לצפיה ב-'30 שניות'
30 שניות
24/07/2017 | 14:57
25
יש לי כאב, ואולי הכאב הזה שהנני מרגיש כרגע הוא מה שמבדיל אותי מבינהם. האלימות הזאת שיש בעולם. היצר האנושי שממנו אני מנסה לברוח. החמדנות ותאבת הבצע. המקום הזה שאליו אני שואף להגיע חומק ממני מבין אצבעותיי. ואולי במקום להתעסק בחמקנות של אותו דבר אני צריך להתרכז בעכשיו . ברגע הזה. במגע בגדיי על עורי. בחמצן בממלא את ריאותיי וברגשות הגועשים שמציפים אותי במקום בלטוס בזמן בין מחשות על העבר לעתיד וחוזר חלילה. לבין התעסקות בדברים אחרים שלא חשובים לכרגע. והכאב העצום שפתאום ממלא את חלל העכשיו והרגע הזה, מאיים להטביע אותי למקום שבו הייתי בעבר. ושוב, חוזר לפחדים מהעבר. פחדים מהעבר - לא רלוונטיים למה שמתרחש כרגע. אולי מספיק עם האלימות הזאת. מספיק עם הכאב הזה. מספיק עם הרוע שיש בעולם. קשה לי לחיות בעולם שבו אנחנו כאנשים הורסים את כל הנקרה בדרכנו והכל בשם החירות האנושית או שקר כלשהו אחר. נמאס לי מלהיות הכי חזק בשביל כולם. נמאס לי, מלהיות לבד. נמאס לי מלהיות הבוגר האחראי על כולם כי זה מי שאני בין אם אני רוצה ובין אם שלא. נמאס לי להיאחז במשהו טוב ואותם מצליחים [ בעזרת חולשותיי כמובן] להסיט אותי מהמשהו הזה. נמאס לי לבכות וליבב. נמאס לי בעתות של כעס רב, ותחושה פנימית לא חיובית לשכוח לדאוג עצמי. נמאס לי לחזור לדפוסים המחקים הרס עצמי. נמאס לי מלהיות לבד. אני גם צריך משהו להיאחז בו. כי גם אם יש לי אותי - לפעמים זה יותר נחמד אותי פלוס אחת.
נמאס לי לקוות. נמאס לי לחיות בפחד. לפני שבוע זה לא היה ככה. לפני שבוע לא פחדתי למות. לפני שבוע לא פחדתי לחיות. לפני שבוע הייתי כמו ספל ריק. מתמלא מהעכשיו. לא מכין את עצמי לדברים שעלולים לקרות. לא הייתי מתוח. לפני שבוע עכשיו לא מעניין. מה שמעניין זה עכשיו. הרגע הזה. מגע בגדיי על עורי. מה הולך לקרות מכאן והלאה. אז אני אקדיש 30 שניות על מחשבות על מחר ועל אתמול ואז אפסיק. כי מחר אני לא יודע מה הולך להתרחש. ואת היום הזה אהפוך ליום הכי טוב שלי. היום הזה. אהפוך ליום הכי כיפי שהיה לי. מספיק להיתקע בשטויות.
אני אוהב את עצמי. ואני אמשיך להגיד את זה לעצמי כי לעיתים אני שוכח. אני גאה בעצמי. אני אומר לי תודה - תודה על כך שאני שומר על מי שאני.
תודה לעולם הזה שלימד אותי שבכל דבר רע יש גם משהו טוב ולהיפך. ולימד אותי המון שיעורים ואמנם נשארו לי עוד הרבה - אבל אני כבר לא מפחד.
תודה לדמעות ולכאב שגורמים לי להתפקס ולהסיט אותי מן השיתוק של הפחד שאחז בי. אני אומר תודה לפחד שגרם לי למצוא את הכלי הזה - של הכאב שאוכל לצאת ממנו. אני אומר תודה להם שגרמו לי להיות מי שאני כיום.
ועכשיו - קצת יותר מבדרך כלל, אני אוהב את העולם הזה וגם את הקץ כי הכל מדהים. גם הדברים שקצת פחות נעימים.
לצפיה ב-'מחשבות רעות'
מחשבות רעות
14/07/2017 | 22:43
2
36

מחשבות רעות

אני שונא את המחשבות שלי
אני שונא את ההרגשות שלי
מתי שיש קונפליקטים. מתי שיש חרדה
אני מנסה בכל הכוח לא לחשוב זאת- וחושב
אני מנסה בכל הכוח לא לומר  זאת – ואומר
אני מנסה בכל הכוח לא להרגיש זאת- ומרגיש
ואני מנסה בכול הכוח לא לחלום זאת- וחולם
ואני מאוד מתבייש. ופוחד מאלוהים ואשתו השכינה.
וחרד מאוד ממשפט בשמים
ויודע שהכול נובע ממחלה
ומקווה להבריא בעזרת האל במהרה.
14.7.17

לצפיה ב-'מישהו שומר עליי'
מישהו שומר עליי
16/07/2017 | 23:32
1
21
ערב טוב קרנף לבן,
אתה מתאר כאן חיים חסרי שליטה.. אתה מנסה להיות חיובי ולהימנע מדברים- אך הם מגיעים.. ללא הזמנה.
והפחד, גם הוא קיים.. נמצא שם ומזכיר לך שיש למעלה מי ששומר, מי שנותן דין וחשבון..
אבל יקירי, אתה מודע לכך שהכל נובע מהמחלה.. וגם אני מתפללת יחד איתך שהיא תעבור כבר, כי היא לא רצויה!
ואם באמת קיים מישהו למעלה, ששופט, אז הלוואי שיוכל גם לעזור קצת כאן למטה.. הלוואי שיראה אותנו, הילדים שלו, ויחמול עלינו..
יקר, הלוואי שבזה תרצה להאמין- ותצליח!
שהמחלה לא תיקח ממך את התקווה להחלים..
ואם לפעמים היא גורמת לך קצת לערער בזה- אתה יודע שאנחנו תמיד כאן בשבילך.. להזכיר לך שאתה הכי מיוחד שיש..
שמי כמוך מרגש אותנו רבות.. עם המילים החמות שלך..
אנחנו באמת דואגים לך, תבוא אלינו קצת לצ'אט.. תפרוק כשאתה צריך.. ותהיה חזק! כי אנחנו כאן- חזקים בשבילך!
בברכת לילה טוב וחיבוק אוהב,
מתנדבת סה"ר.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/07/2017 | 15:56
6
לצפיה ב-'הרגע הזה '
הרגע הזה
13/07/2017 | 11:05
1
36
כעס. כאב. פחד. חמדנות. תאווה. אלימים כלפי עצמנו. אלימים כלפי העולם. המחשבו והגיגים שלנו הפוכים משלום. הדרך שבה אנו עושים את הדברים רעשנית וקולנית - אנטיפתית משהו. הייתי רוצה לחיות בעולם שמי שאתה הוא מה שמשנה. לא צבע העור שלך , ולא איזה בגדים אתה לובש או איזה רכב יש ברשותך. נוסעים בזמן - הלוך ושוב במחשבות שלנו , משחזרים רגעים מהעבר ומזילים ריר על העתיד לבוא. אף פעם לא כאן. אף פעם לא ברגע הזה. אף פעם לא בהווה. שוכחים לחיות. לחיות באמת. שוכחים להסיר את המסכות ואת ההגנות ובאמת לתת לעצמנו לחוש, להיות ברגע הזה. אוטמים את עצמנו מבאמת לגעת בנקודות הללו. חוסמים את עצמנו מללמוד דברים חדשים הן בגלל ההיראות של הדברים בפני האחרים והן בגלל פחד מדברים חדשים. אז בנוסף לעבר ולעתיד, אנו חיים גם בפחד. שוכחים להתאמן - לא רק פיזית אלא גם נפשית על הצמיחה שלנו כבני אדם.
והרגע הזה , שבו אצבעותיי נחות על המקלדת מפני שזרם הרגשות וההגיגים שמתסחרר בתו מוחי , ולרגע קט של הפסקה בפולסים החשמליים של הנויורונים , גורמים לי לחוש במגע המשענת על גבי. ומתיחה קלה באיזור הירך כאשר יושב אני ברגליים משוכלות. זה לא כל כך משנה , מה מחר יביא עמו, בטח ובטח מה היה בעבר. אני מעריך את כל מה שיש לי היום , כי מחר יכול להיות שזה לא יהיה . זה קצת פחות חשוב שהיא כבר לא איתי, ושהם לא מבינים שום דבר . אני חי ללא פחד. ללא פחד מעצמי. ללא פחד מהעולם. ללא פחד מהחיים . ללא פחד מהמוות. אני חי את הרגע. ואולי מה שבאמת הופך את החיים האלו לראויים לחיות אותם היא העובדה שיש להם סוף. וסוף הוא גם דבר מדהים. הפוטנציאל שאדם יכול לחיות את חייו ולנצל אותם הוא אינסופי במכלול הוריאציות האפשריות.
מרגיש כמעין מסומם שהיה בגמילה ארוכה מאד מהאושר, מהחיים האמיתיים. ואולי עכשיו כדאי לפרוץ החוצה מבעד לבועה. ולהסתכל דרך כל הבולשיט לדברים החשובים באמת. אני. הרגע הזה. הרגשות שמציפים אותי. לחוש את מגע בגדיי על עורי.
ואולי כדאי שאעשה מסע אל תרבות רחוקה ומרוחקת - אלמד שפה חדשה שתעזור לי לכמת ולהביע את עצמי בצורה ברורה ושגורה אף יותר מאשר אלו שאני כבר יודע .
מספיק להתעמק בכאב. מספיק להיאחז בו. תתן לו להיסחף ולשקוע בזמן שלו. אל תאיץ בו ואל תאט אותו.
אני אוהב את עצמי. אני אוהב את הדרך שבה אני פוסע. אוהב אותה עד אין קץ. מחכה לשוב ולהיפגש עמה כשהזמן יגיע. למדתי לראות. למדתי איך להסתכל ואיך להביט על הדברים. יש לי עוד הרבה מה ללמוד.
אני כבר לא מפחד מאין קץ הדברים שאני לא יודע . אני מרוגש מהדברים שאני עוד יכול להספיק וללמוד.
אולי משהו בקוד שמרכיב את מי שאני מעט השתנה. אולי הגרסה התעדכנה בכדי שלא אשאר מאחור.
ואולי הגיע הזמן להפסיק את הלימודים ולטוס. לחיות עם השבטים המרוחקים. ובאמת לדעת וללמוד להסתכל.
כי עכשיו אני יכול.

לצפיה ב-'תרקוד כאילו אף אחד לא רואה אותך'
תרקוד כאילו אף אחד לא רואה אותך
16/07/2017 | 23:31
18
ערב טוב לך,
כמה נכון, כמה מדויק.. הותרת אותי ללא מילים אל מול יצירת הפאר הזאת שכולה שלך..
מאחלת לכולנו להגיע להבנה שדיברת עליה, לחיות את הרגע, לחיות את עצמי ובזה להיאחז.. לא בעבר, לא בעתיד ולא באחרים..
להיות מי שאני כי ככה טוב לי, איך אומרים?- בלי לדפוק חשבון..
הזכרת לי קטע שאני מחוברת אליו מאוד, הייתי שמחה לשתף אותך בו, והלוואי שאצליח להזיז לך איזה נים בלב, כפי שאתה עשית לי...

"אנו משכנעים את עצמנו שחיינו יהיו טובים יותר אחרי שנתחתן.
אחרי שיהיו לנו ילדים.
אנו מתוסכלים כי הילדים אינם מספיק גדולים, ושנהיה מאושרים יותר כשהם יגדלו.
אחר כך אנחנו מתוסכלים כי הם מתבגרים וקשה איתם. אנו בטוחים שנהיה מאושרים יותר לאחר שהם יעברו את השלב הזה.
אנחנו אומרים לעצמנו שחיינו יהיו טובים יותר ויהיו מושלמים כשבן/בת הזוג שלנו יצליחו יותר, כשתהיה לנו מכונית טובה יותר או בית גדול יותר, כשנוכל לנסוע לנופש, כשנהיה בפנסיה.
האמת היא שאין זמן טוב יותר להיות מאושרים מ"עכשיו", אם לא עכשיו אז מתי?
החיים תמיד מלאים באתגרים ומכשולים. עדיף לקבל זאת ולהחליט להיות מאושרים בכל מקרה.
מישהו אמר פעם: "משך הרבה זמן היה נדמה לי ש"החיים האמיתיים" היו אמורים להתחיל עוד מעט, אך תמיד היה מכשול אחד. בעיה שעלי להתמודד איתה, פקס לא פתור, חוב שצריך לשלם, אז החיים היו אמורים להתחיל. עד שהבנתי שהמכשולים האלה הם הם החיים שלי".
הפרספקטיבה הזאת עזרה לי להבין שאין דרך לאושר, האושר הוא הדרך לכך, יהיה טוב אם תשמור כל רגע טוב שיש לך לבד או עם מישהו מספיק מיוחד ששווה לבלות את זמנך איתו כי תזכור, הזמן לא מחכה לאף אחד.
לכן, תפסיק לחכות עד סוף הלימודים, עד שתרד במשקל, עד שתתחתן, עד שהילדים שלך יעזבו את הבית. עד שתתגרש, עד יום שישי בערב או עד יום ראשון בבוקר, עד הקיץ, עד הסתיו, עד החורף או האביב או עד שתמות כדי להחליט שאין זמן יותר טוב להיות מאושר.
האושר הוא דרך – לא גורל.
תעבוד כאילו אתה לא זקוק לכסף,
תאהב כאילו אף פעם לא פגעו בך,
ותרקוד כאילו שאף אחד לא רואה אותך." (אנונימי)

בברכת לילה טוב ואופטימי 

לצפיה ב-'עכשיו אני מתחיל להתמודד עם סרטים'
עכשיו אני מתחיל להתמודד עם סרטים
06/07/2017 | 12:46
2
35
בהתחלה ראיתי סרטים בקטעים במחשב.
רציתי לראות במועדון בלילה- אבל פחדתי מהתקף חרדה.
אז אני אראה סרטים  ביום פעם בחודש עם המדריכה.
בהתחלה אראה סרטים לילדים ונוער וקומדיה
ואחר כך קצת רומנטיים מתוקים.
ורק לבסוף מתח ופעולה
סרטי אימה לא כרגע.
אחרי שאני אראה סרטים בשעות היום עם המדריכה
אלך למועדון לראות סרטים בלילה.
הבעיה בסרטים התחילה שדתיים וחרדים קיצוניים הפחידו  אותי לראות סרטים ולקרוא ספרים- ספרים אני כבר קורא הרבה זמן נחזרה. ועכשיו אני מתמודד עם סרטים.
הצרה היא שזה לא פחד סתם - אלא העלילה מציקה לי ומפחידה אותי
לצפיה ב-'התמודדות עם סרטים '
התמודדות עם סרטים
12/07/2017 | 21:57
1
17

היי,
נראה שהצלחת למצוא את הכוחות להתמודדות עם קריאת ספרים למרות מה שאמרו לך החרדים וחזרת לקרוא ספרים. אתה צועד צעד ועוד צעד כדי לחזור אל הצפיה בסרטים ומגלה אומץ לעמוד מול החרדה ,זה בהחלט לא פשוט.
נשמע שהכנת תוכנית  מסודרת וברורה שתעזור לך לצפות בסרטים למרות החרדות והפחדים . התוכנית שלך מדורגת ונראה כי תעניק לך ביטחון לחזור אל הצפיה בסרטים. קודם צפיה עם המדריכה ביום ובתכנים של ילדים ונוער ובהמשך סרטים רומנטים ויותר מאוחר סרטי מתח ואקשן. כאשר המטרה לראות גם סרטים במועדון בלילה ובאופן עצמאי.
 מצד אחד פחד וחשש מהעלילה שעלולה להיות מציקה ומפחידה ומצד שני הנחישות להתמודד ולהתגבר מהפחד ולחזור למה שהיה בעבר כאשר צפית בסרטים לפני ההפחדות של החרדים.
נשמח להתעדכן בסרטים בהם אתה תצפה ובתחושות שעלו בך כאשר צפית בהם...
אני שולחת לך חיבוק  וגם שיר ומאחלת לך לילה טוב ובהצלחה.
מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'תודה- עודדת אותי מאוד'
תודה- עודדת אותי מאוד
13/07/2017 | 11:03
6
לצפיה ב-'כאב'
כאב
05/07/2017 | 18:46
2
18

כאב

גם כאב עלום- כאב לא ידוע
מתבטא בנפש האדם
הצלקת הפנימית גם לא במודע
מתבטאת בכל מעשיך
ואני מקלף את העבר
יודע כל פעם יותר
ופצעי מעלה ארוכה
מתוך כתיבה,שיחה ציור ומחשבה
ואני סולח לעצמי על פשעים מדומים.
5.7.17

לצפיה ב-'לגלות את עצמך'
לגלות את עצמך
06/07/2017 | 00:11
1
20
נכון, קרנף לבן, אנו בנויים ממכאובים, משמחות, מכשלונות, מהצלחות.. אנו בעצם אוסף של חוויות מהעבר.. שהולך איתנו לכל מקום, מציץ מכל פינה ולנצח ילווה אותנו.. וכמה כיף זה לשמוע על אנשים כמוך, שמנסים בכל כוח לצעוד עם המשא הזה איתנים. כבד ככל שיהיה, הוא איתנו, הוא שלנו..
וכמה כיף שמצאת נחת באומנות, בשיחה ובמחשבות.. מרגש כל כך לגלות את עצמך כל פעם מחדש, גם אם העבר לא תמיד זוהר- הוא שלך, שמור עליו.
אהבתי כל מילה שלך,
תודה 
לצפיה ב-'תודה- עזרת לי'
תודה- עזרת לי
06/07/2017 | 01:34
9
לצפיה ב-'כל עוד'
כל עוד
04/07/2017 | 01:40
1
32

25\06\2017 06:33
כל עוד נדריי שותקים
בהמולת תקווה דועכת
כל המילים חודרות שריון
ישאו אחרי מורשת
אל הלב הפגוע
ידך אלי מושטת
עוטף בתוך געגוע
אותי נפשך מבקשת

את עיני אשא מזרחה
ודמותך לפני נחה
שומעת חרש צעדיך
מתקרב אלי
את עיני אשא אליך
היום אחוש בזרועותיך
לא אשאר עוד בלעדיך
אין בי עוד מחר

כל עוד המלאכים שרים
מסמנים קו סיום
כל שירי הופכים פה דף
תוקעים יתד למזכרת
את רוחי המרחפת
אתה חובק ומבקש
מבין שגם לגעגוע
יש סוף מתוק ועז

את עיני אשא מזרחה
ודמותך לפני נחה
בתוכי פעימותיך
כה קרוב אלי
את עיני אשא אליך
נדודי אטמין בהר
מסעי בתוך החושך
תם לו ונגמר
אביה

לצפיה ב-'כאב הגעגוע'
כאב הגעגוע
04/07/2017 | 22:06
12

אביה יקרה
אני שומעת במילותייך את כאב הגעגוע לאדם יקר שאיננו איתך עוד. נראה שהקשר שלכם היה אמיתי, קרוב ובל יינתק. אבל החיים לפעמים מלמדים אותנו שגם קשרים שנראים בלתי ניתקים נעלמים פתאום, והגעגועים והאבל קשים מנשוא, כאילו... הרי לא ניתן לתאר את החיים ללא האדם היקר הזה..הרי את מרגישה אותו ממש כאן לידך...
אנא שתפי אותנו עוד בתחושותייך כאן, בפורום, או אם תרצי בואי לדבר איתנו, לשתף ולחלוק את התחושות  באופן אישי יותר,  בצ'ט שלנו, כל יום בין תשע בערב לחצות, כאן באתר. 
לצפיה ב-'אהבת אל'
אהבת אל
25/06/2017 | 19:51
2
31

אהבת אל

האל עוטף אותי באהבה
מחנך ועוזר לי
מגן עלי ומרפא אותי
שלח מלאכים לעזור לי
לעזור לי ולרפאני.
כאשר אתה עטוף באהבת אל
כל הקונפליקטים נפתרים
הנפש לא תוקפת את עצמה
אני לא תוקף את עצמי
ומבריאים מכל מחלה.
12.4.17

לצפיה ב-'"אַהֲבַת הָאֵל כּה נַעֲלָה הִיא, לא תְּתוֹאַר בְּעֵט אוֹ שִׁיר!"'
"אַהֲבַת הָאֵל כּה נַעֲלָה הִיא, לא תְּתוֹאַר בְּעֵט אוֹ שִׁיר!"
02/07/2017 | 21:45
1
18
היי קרנף לבן,
נדמה שבתקופה הנוכחית אתה מרגיש מוגן, עטוף באהבת האל.
נשמעת תקווה מתוך מילותייך, תחושת המסוגלות, השלווה וההשלמה עם המחלה.
נעים לשמוע את האופטימיות שבכתיבתך. האמונה שמאפשרת לך לחוש שלווה לכמה רגעים..
תמשיך לשתף אותנו,
מתנדבת סה"ר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/07/2017 | 21:55
14
אבל שבוע הבא אני נוסע בלילה לסרט במועדון - להתמודד שוב עם סרט קולנוע . ובמובן עם הסיעה בלילה
לצפיה ב-'דף'
דף
23/06/2017 | 10:27
2
31

דף

דף לבן, חלק נולדתי
ולא ארצה להשאירו עלום
ובדף נרשמו מעשי וחלומותיי
לא יכל להכיל את סבלי הרב
בשק אשאיהו  רכון וכפוף
מה רב המשא על כתפי הדלה
ומי יחזק את גווי השבור
מי ירפא את נפשי הבוכייה
לך אתפלל  אלוהים  אדירים
14.7.17

לצפיה ב-'הדף שהתקמט'
הדף שהתקמט
04/07/2017 | 22:36
1
10
אכן, קרנף, נולדת כדף חלק, כתינוק תמים. אתה מספר שבמהלך חייך נחרצו בדף חריצים עמוקים, הדף התקמט ונקרע. נפגעת וסבלת קשות , אבל נשמע שאתה עדיין מחזיק מעמד, שואף ומתפלל לעזרה מאדם ומשמיים. 
אנחנו, מתנדבי סה"ר, נמשיך לחבק , להושיט יד ולהטות אוזן לדבריך.
לצפיה ב-'תודה - עזרתם לי'
תודה - עזרתם לי
04/07/2017 | 22:58
4
לצפיה ב-'כיסאות'
כיסאות
15/06/2017 | 20:55
2
33
כיסאות

כיסאות ריקים- אנשים חסרים
מה חסרה לי את
ואני מפוקח- יודע כמעט אבוד
את לא תרצי אדם מתמודד
וילדי מסכנים- לא רואים אב
הכאב גדול- מה רבים הגעגועים
ובארוחת החג כיסאות בלי משענת
כשל האדם אכל את משפחתי.
14.6.17
לצפיה ב-'כיסאות ללא / עם משענת'
כיסאות ללא / עם משענת
17/06/2017 | 22:33
1
23

שלום קרנף לבן 1 ,
נשמע מדבריך שיש סביבך הרבה כסאות ריקים מאנשים שאתה חש בחסרונם. הכיסאות האלה גם לא נוחים, הם חסרי משענת ולא מספקים את התמיכה החסרה כל כך...
אולי עולים כאן געגועים למי שהיית פעם, למי שהיה סביבך פעם... וכאב על כך שאתה מתמודד עם דברים מורכבים ולא פשוטים הגורמים לילדיך להרגיש בחסרונך ולך להרגיש בחסרונם.
 שולחת לך חיבוק ותקווה שיתווספו לחייך כסאות מלאים ,עם משענת חזקה ויציבה.

לצפיה ב-'תודה- חיזקת אותי'
תודה- חיזקת אותי
17/06/2017 | 22:36
13
לצפיה ב-'עצוב ... טריגר '
עצוב ... טריגר
11/06/2017 | 15:53
3
58
שקט, כולם ישנים 
רק הרוחות מנשבות 
בתוכי .
קרות,
חודרות ,
עוטפות את ליבי 
בקיפאון של מת .
ליבי מת 
כבר אז 
ומאז הוא פועם 
כחי
אבל הוא מת 
מבפנים 

עצוב כאן 
השלכת 
עצוב, ליבי
המדמם 
מספר את 
סיפור חיינו.
מספר כאב ,
מספר על אבא ובת ,
מספר את מה שאסור לדבר .....

לצפיה ב-'שירים נפלאים'
שירים נפלאים
11/06/2017 | 16:05
17
חיבוק ענק

לצפיה ב-'לב מדמם..'
לב מדמם..
13/06/2017 | 00:34
23
צומחת מכאב יקרה,
אני שומעת כמה כואב, הפצע המדמם שבלבך, לבך שאמנם פועם אך בעצם מת,
לא יכולתי שלא לחוש את הקור והחושך עוטפים, רוחות רעות שמנשבות ומקפיאות ומשתקות.
משתקות ומשתיקות הכל, הכל מסביב שקט וכולם ישנים, אך הלב פועם ומדמם את הצלקת שלא עוברת..
צלקת מדממת מליבך בצורת שירים שכנראה נועדו לעזור לך לפרוק ולספר בשירה את מה שאולי קשה לדבר..
שירייך הזכירו לי קטע משירו של חיים נחמן ביאליק:
וְתַחַת פַּטִּישׁ צָרוֹתַי הַגְּדוֹלוֹת
כִּי יִתְפּוֹצֵץ לְבָבִי, צוּר-עֻזִּי,
זֶה הַנִּיצוֹץ עָף, נִתָּז אֶל-עֵינִי,
וּמֵעֵינִי – לַחֲרוּזִי.

מרגיש כאילו חצבת את השירים מדם ליבך, כפי שהסיפור נחצב בליבך
מקווה שהיצירה מקלה עלייך ועוזרת בהתמודדות שלך..
ממני,
מתנדבת סה״ר

לצפיה ב-'כואב נורא'
כואב נורא
07/08/2017 | 19:07
1

מספר את מה שאסור לדבר זה כזה חד ואולי מתוך הדיבור על. אסור תבוא רגיעה ?בעיני כן צומחת כתבי הכל מהכל כל מה שהנך יכולה את לוחמת כל כך כואב על דבר שכזה אבא שכזה כל כך שורף ממש אבא בת וכל במשתמע מזה כל מה שהיה צריך להיות ולא היה נורא מזדהה .

לצפיה ב-'טריגר- פלשבק'
טריגר- פלשבק
10/06/2017 | 17:52
4
52
פלשבק

אני זוכר איך נחש הכיש אותי
ואני ילד בן חמש
ילד בן שש זה הנחש
לא הצליח כמעט  ואותי עזב
ולאחיו הקטן נטפל- ילד בן ארבע
אך המכה והעלבון לנצח נחרטו
וניסיתי לסלוח לעצמי – הן הייתי קטן
וניסיתי לסלוח לעצמי – הילדים פגיעים
והסתכלתי בצילום שלי- כמה קטן הייתי
אך מנוחתי לא באה- זו אי הוודאות
הרופאים אמרו היה וקרה
המטפל  אמר אולי לא היה.
ואני מחכה לשיקום הזיכרון
לדעת את האמת הצרופה.
וכבר סיפרו לי ואמרו לי
התעללו בך מינית שהיית תינוק
וגם פיזית כל ילדותך השדודה
קשה להיות עכבר ניסיונות
10.6.17
לצפיה ב-'קרנפי חיבוק ענק '
קרנפי חיבוק ענק
11/06/2017 | 15:56
1
19
אני מאמינה לך ...
ואם יעזור לך 
אני, 
מקשיבה לגופי 
ויודעת שנכון ...
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/06/2017 | 16:03
7
לצפיה ב-'זכרונות כואבים'
זכרונות כואבים
12/06/2017 | 00:11
1
26
"אדם צובר זכרונות, כמו נמלים בחודשי הקייץ"..
קרנף יקר, במהלך החיים הזיכרונות נצברים בנו בין שנרצה ובין שלא... נשמע שהזיכרונות שלך כל כך כואבים שאפילו הם אינם רוצים להיזכר, שהיו כאילו רוצים להשכיח את עצמם. ואף על פי כן הם עולים לפעמים, אולי אפילו בלי שקראת להם, כמו פלפשבק שמחזיר אותך לעבר הכואב. אתה מספר על זיכרון של מקרה  מאד מתסכל שבו, אם הבנתי נכון, ילד גדול תקף אותך בלי שתוכל להתגונן.
נשמע שאתה יודע ומבין שהיית קטן יותר ולא יכולת להגן על עצמך, אבל עדיין לבך נקרע גם היום מאותו חוסר אונים שחשת אז.
נשמע שהזיכרונות כלך כך כואבים ומציפים אותך בעצב על הילדות שאתה מרגיש שאבדה לך ובצורך עז לגלות את כל חלקי הפאזל שחסרים לך כנראה בזיכרון...
ואולי לצד הכאב החד שאתה מרגיש כרגע עצם ההיזכרות היא חלק מתהליך הריפוי וההשלמה שאתה עובר, תהליך שנשמע שאתה הולך בו לאט ובנחישות למרות שככל הנראה הוא גם קשה וסיזיפי לפעמים עבורך...
קרנף יקר, אנחנו תמיד כאן בשבילך לשמוע את אותן רסיסי זיכרונות שעולים בך, ולחזק אותך בדרך בה אתה הולך.

לצפיה ב-'תודה- עזרת לי מאוד'
תודה- עזרת לי מאוד
12/06/2017 | 11:53
6
לצפיה ב-'התעללות'
התעללות
10/06/2017 | 14:22
2
54

התעללות

באורי התעללו בילדותו
הוא נהג פעם פעמים
לתפוס דבורים וזבובים בכנפיהם
ולקשור פרפרים בחוטים.
שגדל הפך לגנב
נכנס לבית הסוהר
ונכבל באזיקים.
7.12.16

אורי- שם בדוי
לצפיה ב-'למרות הכל'
למרות הכל
21/06/2017 | 21:02
1
25

שלום קרנף לבן,
אין ספק שאורי סבל, ולכן גרם פעמים בודדות לחרקים לסבול. אולי ניסה להראות, במה שעשה לחרקים הקטנים, את מה שהוא מרגיש. אולי הוא הרגיש שתופסים אותו בכנפיים, שגוזלים ממנו את החופש. ואולי הוא הרגיש כמו פרפר יפה שקושרים אותו בחוטים ומונעים ממנו לפרוח ולחיות. אבל הסימנים שאורי הותיר מאחוריו נשארו, כפי הנראה, בלתי נראים. אף אחד לא ראה. אף אחד לא שם לב. וכשאורי גדל, הוא הפך לפושע (הגם שלא התעלל באיש), ונכלא בבית הסוהר. אני שומעת בשירך, קרנף, האשמה, אולי כלפי החברה: איך זה יכול להיות שאורי, בין אם הוא דמות אמיתית או בדוי כשמו, סבל כל כך הרבה בילדותו ואיש לא מנע זאת, עד כדי כך שכשגדל הפך לפרפר קשור בחוטים, או לאיש כבול באזיקים? איפה הצדק? ואולי רצית להגיד: לא היתה לו ברירה אלא להפוך לגנב, כי גנבו ממנו את ילדותו, והחברה משחקת בו עכשיו כפי ששיחק, כשהיה קטן, בחרקים, וגוזלת ממנו את החופש, וכעת הוא חרק קטן וחסר אונים בידיו של כח גדול ממנו. אבל בעצם כך תמיד היה.
אני מרגישה הרבה אהדה כלפי אורי, קרנף. אני מרגישה שהוא היה רוצה לבחור אחרת, ואינו מצליח. אבל אפילו שהפך לגנב, הוא לא גדל להיות פושע גדול יותר, כמו אלו שהתעללו בו בילדותו. ואולי, למרות שהוא קרבן, ולמרות שהחברה מתייחסת אליו כאל פושע ולא עוזרת לו, אורי שלך השיג ניצחון מוסרי.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/06/2017 | 23:17
12
התמודדת יפה מאוד עם שיר קשה
לצפיה ב-'טרגר'
טרגר
09/06/2017 | 11:35
2
30
ילד תלוי על ענן .
ועיניו ישקפו בסערת כוכבים מרצדים .
כמו גוויות ופרחים מחיכיים .
והוא ההוא שרדף אחריו כמו רכבת דהרת אל
השמש מהתלת בפרדס מטתי .

ועינו התכבו בעת ליטפו בעורו
ההוא שאהב .
ועיניו ילהטו כדם בעת הנחש התיז רעלו
בלב התינוק .

ואזעק איכה יכולת לגזל נשמות
הילדים , ואני אהיה כמו עצים
הנכרתים בלילה
שחור , לילה אחר לילה בקשתי אחר מותי .
וחלם חלמתי על בית אחר , בית אוהב .

להעלם את הצלקות הרבות
שהצטברו בקפלי נשמתי .
כמו גחלת הבערת תחת קברי .

אך ידך כמסרגות ברזל. 
חורטות מילה אחת על
גופי הערום .
שלי אתה ורק שלי ואני החרשתי
וציתתי .

וסליחה על הכל .

לצפיה ב-'ילד תלוי על ענן'
ילד תלוי על ענן
10/06/2017 | 04:07
1
24
נתנאל יקר
לא עוזב אותי הדימוי שלך של "ילד תלוי על ענן". מצד אחד, יש לך במה להיאחז אתה לא תלוש, מצד שני אם יתבהר והשמש תאיר ותחמם הענן פשוט ייעלם ומה יקרה אז לילד הנאחז בו?
כמו הילד בענן, גם אתה מיטיב לראות את המציאות שלך חייך, יודע שהיא לא צריכה להיות כזו, ואתה חווה שוב ושוב את הרעל חודר לגופך.
ואתה חולם על בית אחר, בו תוכל להיות מוגן ואוהב.
הרצון שלך לרצות להעלים את הצלקות בעוד מסרגות הברזל עודן חורטות בגופך העירום, אינו מצליח להתפתח לכלל מציאות ממשית, כשאתה מבין שאין באפשרותך להתנגד.
אתה מחריש ומציית.
אני מרגישה בעוצמה את תחושת חוסר האונים שלך, של הילד התלוי על ענן, ותלוי בשמש תרתי משמע, עד שלא ברור מה עדיף כבר, להמשיך להיות תלוי רק לא ליפול? או לחכות לשמש שתבוא להאיר, ותסיים את האחיזה בענן הנמוג.
אתה מציית בחוסר אונים ומבקש סליחה.
מהילד הקטן שנשאר תלוי על ענן?
שלא היה בכוחו לעצור את הפגיעה?
שהחרשת?
אתה כבר לא.
בזעקה שלך עכשיו, בדרכך שלך אתה מנקה את הצלקות בנשמתך.
אתה כבר לא מחריש
ונראה שהילד הקטן האוחז בענן שומע את קריאתך לסליחה
וסולח.
ואתה?

לצפיה ב-'תודה רבה ניתוח מדויק'
תודה רבה ניתוח מדויק
10/06/2017 | 12:19
12
לצפיה ב-'טרגר'
טרגר
05/06/2017 | 12:36
2
28
ילד מביט על הוריו ומה רואה אבא מרים יד על אמא .
אבא דוחף את אמא מאיים לשבור לה את הרגלים והידים .
אבא רוצה להכניס את אמא לחדר מיטות בכוח והילד קטן שומע ורוצה לא להאמין מתחבא מתחת לשמיכה , ואולי הוא דמיין אולי

הכל הזיה אולי זה לא נכון אולי
אני משקר , אבל היא אמרה אני לא רוצה והוא כעס הוא צעק , דלת פתוחה
הורים עושים מעשי בהמה ואחי רואה הכל ושותק מספר לי מספר לסבתא ,
סוטים הם או אתה , אבא מול שולחן שבת מתחיל לזרוק כוסות או מעקם מזלג כי היא לא הכינה אוכל כמו שרצה אבא זורק מה שהוא על זכוכית ,

וכמעת נשבר החלון , זה כואב כל כך לשמוע אותו קורא לה חמורה טיפשה חולת נפש בזמן שהוא שיגע אותה , שהיא נתנה
לו הכל כל חיה והוא לא רצה לתת כלום חוץ מהבסיס , תמיד אמר לי ילד צריך קורת גג ולחם ומים , אומלל מי שאומר ככה כמו בשרי המלחמה שאמר בוב דלין אבי הוא

הפחד  הגדול מכולם הפחד להביא ילדים לעולם,  מפחד להיות כמוך אבא , הרסת את אמא היא מאושפזת כבר שנתיים הייתה
ויצא הרסת אותה ועכשיו היא מתה ואתה רוצה להתגרש , הפרה נתנה חלב והפסקה אז הזמן לשחוט אותה ממש ככה .. איזה חרא
אתה , .. ועוד קרא לה שרמוטה מעזה כאלו איך אתה נראה
ומי אתה תתביש
לצפיה ב-'הבחירות שלנו בחיים'
הבחירות שלנו בחיים
06/06/2017 | 11:08
1
21
נתנאל יקר, אימת העבר מסרבת להישכח, מסרבת להיעלם.. המראות הקשים של אבא מתעלל באמא לא מרפים, מונעים ממך להתקדם הלאה..
ו"איך הוא מסוגל?!" אתה שואל.. הרי היא נתנה לו את כל כולה.. איך אפשר לירוק לבאר ששתית ממנה מים? אבל הוא יורק.. אבא יורק.. הדמות שהייתה אחראית על החינוך שלך- זלזלה באדם שהכי היטיב עמה.. באדם הכי קרוב אליה, באשה שלו..
ואתה, ילד קטן, סופג וסופג.. גדל על ה"ערכים" שאבא מלמד.. שאבא משדר.. והערכים האלו- גם חיות לא משתמשות בהם.. אבל אתה, כבר בתור ילד, הבנת שמשהו לא בסדר.. הבנת שלא כך נוהגים..
והיום יקירי, אתה כבר בוגר, חייך שלך עומדים לנגד עיניך, ואתה חושש.. חושש שתצמח להיות כמו אביך..
אבל האמת? אני קוראת את הדברים שאתה כותב, הזעזוע שלך מהדברים שנאמרו, הסלידה שלך מהדברים שנעשו, היא היא ההוכחה לכך שאתה תנהג אחרת.. אתה לא תכאיב לאישה שלך.. לא תגרום לילדיך צער כשם שעשה לך אביך.. עכשיו, החיים בידיים שלך.. אף אחד לא מתערב.. אתה- מי שאתה בוחר להיות..
דמיין לעצמך איזה מרפא זה יהיה ליצור משפחה משלך.. עם אישה אשר אותה תאהב, תכבד, תפנק.. עם ילדים שתלמד אותם מה מותר ומהי דרך הישר.. תתקן את העבר על ידי כך שתיצור עתיד יפה יותר, נעים יותר..
לא בטוח שזה יהיה פשוט, אבל אני מתארת לעצמי שבתור ילד שעבר זוועות- אתה תעשה הכל כדי להיות הכי טוב שתוכל..
אהוב, כפי שאת כבר יודע, תמיד אנחנו כאן בשבילך.. תומכים ודואגים.. רוצים לראות אותך שמח ומאושר.. לא כמו הילד שהיית אז.. היום אתה גבר, היום אתה איש, היום אתה הבמאי היחיד של חייך 
שולחת לך חיבוק והמשך יום נעים 
לצפיה ב-'תודה רבה ממש מדיוק'
תודה רבה ממש מדיוק
06/06/2017 | 14:10
12
הבעיה שאני גם עשיתי טעיות ופגעתי בנשים שהייתי בקשר איתן לא בכוונה שהייתי שיכור או מסומם או בעיה של וסות רגשי , או המקרה עם אחותי שפגעתי בה אם אתם זוכרים , אז יש לי אכן בעיה כמו אבי בשליטה בכעסים , הוא לא אדם רע הוא פשוט מאוד עצבני ולא סבלני ולא יודע להכיל אחר , הוא גם טוב הוא היה גם מאוד טוב אליה גם אני ככה , זה מאוד מורכב זה לא שחור או לבן , אז נראה לי שהחשש שלי מוצדק
לצפיה ב-'אני נפרד'
אני נפרד
30/05/2017 | 12:09
4
46
אני נפרד

אני נפרד
אני נפרד בלבי
האל אמר ואני יודע.
פשוט אין תקווה.
זה קשה. אך יש לדעת
זה המציאות הרעה
וייקח לי זמן- אך אתגבר
הן האל בעזרי תמיד.
24.5.17

לצפיה ב-'פרידות'
פרידות
30/05/2017 | 12:34
1
19
קרנףאני בטוחה שאתה יכול ותצליח.לפעמים אנחנו נפרדים מאנשים מדברים מדפוסים ...כל דינוי מפחיד מלחיץ ולא בטוח ...אבל פותח פתח לדברים חדשים ... 
לצפיה ב-' תודה-אני יודע שזה פותח את הדרך'
תודה-אני יודע שזה פותח את הדרך
30/05/2017 | 12:36
13
אבל זה קשה
לצפיה ב-'התקווה שבלב..'
התקווה שבלב..
01/06/2017 | 21:03
1
27
קרנף יקר,

פרידות אינן תמיד דבר קל...
לפעמים נפרדים מהטוב ולפעמים מהרע..
בחרת לצאת לדרך חדשה, דרך שיש בה מצד אחד את הידיעה כי זה לא יהיה תמיד פשוט ומצד שני דרך שיש בה מן התקווה, תקווה למשהו חדש , טוב יותר אולי?
 האמונה נותנת כוחות, מחזקת ומעודדת ובחרת לקחת את כל אלה אתך...
המשך לשתף אותנו בשירך היפים והמרגשים..
לבנתיים שולחת לך חיבוק עוטף ומלא בכוחות,
ממני מתנדבת סה"ר.
לצפיה ב-'תודה לך - עזרת לי מאוד'
תודה לך - עזרת לי מאוד
01/06/2017 | 21:05
7
לצפיה ב-'להיות'
להיות
30/05/2017 | 08:00
7
62
עייפה נפשי ,מותשת 
אבל זה לא אני
גופי כואב מתפרק 
אבל זה לא גופי
שומעת מה שאומרת 
אבל זה לא שלי 

חדר
היא אומרת 
שהוא שלנו 
לא שלה
שלנו 
קוראת לי לבוא
לדבר 
לספר 
להיות 
מבקשת 
שאני ,אני 
הדכאונית 
הבכיינית
זאת שאף אחד 
לא אוהב 
לא רואה 
לא סופר 
זאת שמרגישה
מיותרת 
מתנצלת שנושמת 
תמיד מבקשת סליחה 
שלא יכעסו 
היא רוצה 
שאני אבוא .
זה מפחיד כלכך 
אבל אני מאמינה לה ...

הרבה דברים 
מאתמול חיה שם 
בסויינטיז ...
קצת מוזר 
לחזור בזמן
מקומות ריחות 
הרגשות ....
בעיקר הרבה הרבה עצבב וכאב 

לצפיה ב-'שירים מאוד יפים'
שירים מאוד יפים
30/05/2017 | 12:00
1
9
את מתארת את הכאב בלשון כל כך יפה - עד שאני מרגיש שעם השיר הכאב הוכהה
לצפיה ב-'קרנפי תודה'
קרנפי תודה
30/05/2017 | 12:21
8
אתה גורם לי לחייך
לצפיה ב-'את לא מיותרת ממש לא'
את לא מיותרת ממש לא
30/05/2017 | 17:30
2
10
את בחורה אמיצה שעברה המון אני מאמין שיש לך סיכוי לחיות חיים טובים יותר .
נכון עברת זוועות ואלימות וממי שהכי קרוב אליך כמוני , אבל את בחרת בטוב והיית
בסדר ונסית להיות טובה לפי מה שאת כותבת ואני מאמין לך , את לא אשמה ולא בכיינת . מה שעברת זה גהנום גלוי עריות זה גהנום שאין כמותו , אני יודע מה זה את ממש לא בכיינת את כוצבת בכל כך רכות ועדינות זה ממש מרשים בשקט וחמלה , מדהים ממש ,
לצפיה ב-'נתנאל תודה '
נתנאל תודה
01/06/2017 | 05:48
1
8
על העידוד והחיזוק.
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
01/06/2017 | 06:27
3
מקווה שתרגשי טוב יותר , מאחל רק טוב לך ולכולנו ..
לצפיה ב-'החלמה'
החלמה
03/06/2017 | 13:28
1
31
צומחת מכאב יקרה,
מקריאת דברייך נשמעת תחושת הפיצול שלך שאולי נובעת מההצפה של זיכרונות הטראומה- הרגשות, והחושים שלך קיימים אבל הם לא את, את אולי מנתקת עצמך מהם, כדי לא להיות שם, לא לחוות את הכאב באופן ישיר.
נראה שהתחלת טיפול פסיכולוגי ושלמרות הפחד שלך מן השיתוף, והדיבור, את מאמינה וסומכת על המטפלת, נשמע שתחושתך בחוץ היא שאינך אהובה, שקופה ומיותרת, אך שם בחדר הטיפולים את מרגישה אמנם חשופה, אך יחד עם זאת עטופה כי למישהו אכפת, כי מישהו מזמין אותך בכנות ובאהבה לקחת מקום.
אני מבינה שהטיפול הוא קשה וגורם להמון עצב וכאב לצוף בך מהזיכרונות הקשים שעולים בהם.. אך אולי זה עוד שלב בדרך להחלמה שלך.
צומחת מכאב יקרה, אנחנו כאן איתך בתהליך ההחלמה, ההשלמה, עם החלקים השונים בך גם אלו הכואבים יותר ואלו שפחות. אלו שאת מעדיפה לא להרגיש בהם ולהתנתק מהם, כי הם חלק ממי שאת היום.
שולחת לך כוח ועוצמות להתמודד בדרך החדשה,
מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'מתנדבת סהר יקרה'
מתנדבת סהר יקרה
04/06/2017 | 06:11
26
כל כך קשה 
להבין מילים 
ואת עמדת במשימה .....
מופלא איך הצלחת ממספר מילים להבין כל כך נכון ומדוייק .. 
ורק תיקון קטן קטן אני כבר המון המון שנים בטיפול ..החלק שכותב כאן אכן התחיל להגיע לטיפול ולהציף בזכרונות .
מה שמשאיר אותי במצב מאוד מפוצל וכואב ..  
תודה על היותך 

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו