לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1506515,065 עוקבים אודות עסקים

פורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בפורומים של סהר אנו שומרים על אוירה תומכת, מקבלת ולא שופטת. הודעות בפורום שיעמדו בסתירה לעקרונות אלו – ימחקו.
למידע נוסף אנא עיינו בכללי השימוש בפורומים של סהר
המשך >>

לצפיה ב-'שבת שלום וחג שמח'
שבת שלום וחג שמח
18/05/2018 | 20:16
3
36
לכולם

תיהנו ותנוחו
לצפיה ב-'שבת שלום וחג שמח'
שבת שלום וחג שמח
18/05/2018 | 21:09
5
לצפיה ב-'חג שמח ��'
חג שמח ��
19/05/2018 | 02:01
3
לצפיה ב-'מקווה שתהיה שבת מנוחה נעימה וחג מהנה ושמח'
מקווה שתהיה שבת מנוחה נעימה וחג מהנה ושמח
19/05/2018 | 14:35
4
לצפיה ב-'אם החיים מתחלקים אצלי לשניים - החלק הראשון נגמר מזמן '
אם החיים מתחלקים אצלי לשניים - החלק הראשון נגמר מזמן
16/05/2018 | 06:14
5
133
זה נכון ואין לי שום פתרון
אני עכשיו לבד
החיים מה השאירו בי - הו כמה צלקות בצד

ממשיך להתפלל אל האל
אומרים שהוא שומע כל אחד

הו, אני מחכה כאן
הו, אני מחכה כאן

זה נכון, בעיקר בזמן האחרון
אני נראה שונה
אני עף לשמיים עם כדור אחד או שניים
למה אני צריך את זה?
אשרי האיש שיש בו אלוהים
כי את שלי אני מזמן כבר לא מוצא

איך זה שאני מחפש תשובה ולא מוצא
ואיך תמיד נכבה האור כשאני בוכה

בתוך מקדש בלי אור מתפלל
את מעלת השחור אני שואל

מחכים לעתיד - ההווה מזמן מת

אז מה עושים עכשיו וכיצד ממשיכים
מי יודע בכלל - לאן אנחנו הולכים

ואני בעצמי מחפש ובודק
אלוהים אחד ואני אחד גם
רק שהוא יודע הכל ואני בן אדם... כמו כולם

ואני מתפלל אל האל
לאחד לגואל
אלי

בדמיוני אני כבר מת
אז מה עוד עלול לקרות לי
מה כבר עלול לקרות לי

ולעיתים קרובות נדמה לי
אני לא פה
אני לא שם
אני ישן - אך לא נרדם
ובווריד שלי זורם לו - חומר אחר במקום דם

ואין אין לי כוח
תיקחו אותי מכאן
תיקחו ועם הרוח
לא משנה לאן
לא משנה לאן.

אם יש מתים למעלה בשמיים
אז עוד מעט אני איתם
מה שנשאר - לקחת בינתיים
הרבה אויר ולהוציא עשן

ואם אני - מכאן סוף סוף הולכת
מה שהיה בעצם לא נגמר
הכל זמני
כשהגוף באדמה נשאר

אני רואה אותו - הכל עכשיו בסדר
רק להבין אותו (אלוהים) - שווה את כל הסבל
כדאי לבנות גם בשבילי - עוד ארון אחד
לצפיה ב-'כן, שיר חזק, הה?'
כן, שיר חזק, הה?
16/05/2018 | 22:28
13
לצפיה ב-'הזעקה הזו נשמעת ומהדהדת'
הזעקה הזו נשמעת ומהדהדת
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 23:20
1
34

היי b88,
השורות הכואבות שכתבת נשזרו ממספר שירים של "היהודים" שזירה שהיא בבחינת מלאכת מחשבת אשר יוצרת זעקה...
אני רוצה להבטיח לך שהזעקה הזו נשמעת ומהדהדת ,אנחנו שומעים אותה ומבטיחים לך שאנו כאן בשבילך, צור קשר ועדכן אותנו.
הצ'אט פתוח עכשיו עד חצות כמו בכל יום ,מלבד בשישי :
http://www.sahar.org.il/
מאחלת לך לילה שקט ורגוע, מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'תודה זה תקציר החיים, העיקר השורה לפני אחרונה'
תודה זה תקציר החיים, העיקר השורה לפני אחרונה
17/05/2018 | 00:07
13
לצפיה ב-'אני מוצאת את תפקידי בחיים'
אני מוצאת את תפקידי בחיים
18/05/2018 | 10:57
1
38
בלחיות. בלהתקיים.
לקום בבוקר, ולעשות. לחייך. להיות. רק להיות.

אלוקים הביא אותי לעולם, והוא רוצה שאחיה בו. אז אני חיה. לא מחפשת מטרות שאיני יכולה להשיג. רק את אלה שאני יכולה. גם אם הן קטנות בעיני.
ואני חיה בשמחה, גם אם המטרות הגבוהות ביותר שאני יכולה להשיג זה לעשות כמה דברים פשוטים. אינני יכולה לשנות את החברה, להפוך את האנשים סביבי למוסריים יותר. אבל אני יכולה לנהל את וועד הבית ולהתעסק בלבנות קומה עליונה לדירה שלי. אני יכולה לקבל הזמנות עבודה וללכת לעבודה. אני יכולה לדבר עם חברה בטלפון. ללכת לקנות במכולת. 

אני יכולה להמשיך לחלום, ולשאוף להגשים. הרבה דברים. לעסוק בציור ובמכירת ציורים. להרצות בפני קהל, להציג הצגות בפני קהל. הצגות שמעבירות מסר מחויך. 
זה החיים - לעשות ולשאוף. וכל הזמן לשאת עיניים לאלוקים, ולבקש כוח כדי עוד לעשות ולשאוף. 
לצפיה ב-'יפה כל הכבוד '
יפה כל הכבוד
18/05/2018 | 12:47
12
לצפיה ב-'אחרי ימים של יסורים ותופת, נראה לי שהחלטתי להגיש תלונה'
אחרי ימים של יסורים ותופת, נראה לי שהחלטתי להגיש תלונה
14/05/2018 | 23:44
56
288
זה האסאםאס שכתבתי לה הלילה:

מכתב אחרון לע'

נשלח ב14 במאי באחת עשרה בלילה באסאםאס

ע' שלום.

ארבע שנים אני מנסה להחלים ממך.

מהן שלוש שנים הייתי בטיפול מוצלח.

אבל את הפצע והשחזור הוא לא הצליח לסגור.

הייתה לי עוד תקווה אחרונה שתסכימי לעשות איתי איזה...
המשך>>
זה האסאםאס שכתבתי לה הלילה:

מכתב אחרון לע'

נשלח ב14 במאי באחת עשרה בלילה באסאםאס

ע' שלום.

ארבע שנים אני מנסה להחלים ממך.

מהן שלוש שנים הייתי בטיפול מוצלח.

אבל את הפצע והשחזור הוא לא הצליח לסגור.

הייתה לי עוד תקווה אחרונה שתסכימי לעשות איתי איזה סגירה אם א' [המטפלת האחרונה שלי] תדבר איתך.

אני לא רוצה לפגוע בך, אבל אני בקשר עם אישה נוספת שהייתה מטופלת שלך ונפגעה ממך באותם אופנים.

אני לא יודעת איך עולה על דעתך שאוכל לשאת מחיקה כזאת בפעם השנייה בחיי ולשתוק.

האופציה היא או להתאבד או להגיש נגדך תלונה.

לצערי את לא משאירה לי ברירה..

אני ממש לא רוצה לפגוע בך, אבל לא יתכן מבחינתי שלא תקחי אחריות, ומאהבה והערצה תעברי למחיקה והתעלמות אכזרית, שאת יודעת שהם שחזור של בית הוריי.

אני נותנת לך הזדמנות אחרונה ליצור איתי קשר עד מחר בבוקר.

אני מודה לך על כל הטוב שקיבלתי ממך.

מבקשת להחזיר לך את כל התעתוע ואת כל הרע.

מקווה לטוב עבור שתינו.

בכל זאת, ולמרות כל הרע והבלתי נסבל.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
אודה לכןם לכל התייחסות תומכת

לצפיה ב-'צריך לדבר על דברים חשובים רוחנית'
צריך לדבר על דברים חשובים רוחנית
15/05/2018 | 20:00
27
66
מה שהכי חשוב רוחנית אהבתי לעובדת ההשמה. אותה אפשר לבטא בעזרת ההתעניינות בתחביבים, שגם זה דיבור רוחני. אם אצליח לבטא את האהבה לעובדת ההשמה בעזרת התעניינות בתחביבים, אולי אגיע להגשמה רוחנית שלמה.

לצפיה ב-'אני צריך להגיע למסקנה בשאלה'
אני צריך להגיע למסקנה בשאלה
15/05/2018 | 21:46
26
26
אם צריך להגיד דברים לא נכונים. כשאדע אם צריך להגיד דברים לא נכונים או אפשר להגיד "תאמין לי" במקום זה, אסדר את דבריי באופן יותר הגיוני וברור. אני גם חושב שאי עסוק ברעיונות מעניינים משלי ולכן מנותק מהחברה ולא רואה מתי אנשים מדברים ביניהם. אני גם נלחם בחברה בכך שאני ממציא שיטות דיבור מיוחדות כמו להתעניין בתחביבים ולהגיד "תאמין לי" במקום לשקר.

לצפיה ב-'אני מנסה לדבר על דברים אישיים'
אני מנסה לדבר על דברים אישיים
16/05/2018 | 20:16
25
19
שעושים ואוהבים בחיים, כדי ליצור חברות אישית וטובה. יש חברים שאומרים לי שאני שואל אותן שאלות כל הזמן וחוקר, אבל הכוונה שלי טובה להתעניין ולדבר על החיים של האדם כדי לשפר את החברות. ניסיתי לדבר על נושאים משותפים במקום תחביבים, אבל אני מרגיש שזה כללי מדי ואני רוצה חברויות אישיות וחזקות יותר. אני גם חושב שלהתעניין בעיסוקים של אדם זו דרך בוגרת לדבר.
לצפיה ב-'פילוסוף, מה המטרה בשאלות שאתה שואל?'
פילוסוף, מה המטרה בשאלות שאתה שואל?
17/05/2018 | 12:34
24
33
המטרה שלך היא ליצור קשר באופן יפה ובוגר, כך אמרת. הן לא מטרה לעצמן. לכן, אנימרוצה להציע לך דרך אחרת להסתכל על זה:
המטרה היא ליצור קשר טוב
לכל אדם יש דרך אחרת להגיע לליבו
לכן, לגבי כל אדם בנפרד, יש לברר ולגלות על מה הוא רוצה לדבר ומה מבחינתו יביע ידידות וקרבה
הדרך לברר ולגלות היא (לא על ידי שאלה ישירה "מה מעניין אותך", אלא) על ידי הקשבה כנה מתוך עניין וכבוד, ונסיון להבין מה מעניין את השני.

דרך זו לוקחת בחשבון את השוני בן אדם לאדם ולא מנסה לכפות על כולם אותו סד של שיחה, לכן היא צפויה להצליח יותר ולהביא אותך להשגת מטרתך הרוחנית.
מה אתה אומר?

לצפיה ב-'אני מנסה לעשות את זה'
אני מנסה לעשות את זה
17/05/2018 | 15:08
23
36
ובאמת מי שלא אוהב שיחות אישיות אני משתדל לדבר אתו יותר על דברים כלליים. אבל אני לא מוצא את הדרך שתעזור לי להקשיב יותר לצד האחר, אולי כי אנשים רגילים לדרך השיחה התמציתית והחוקרת שלי בזמן האחרון ולא יוזמים בשיחה מעצמם אלא נותנים לי לנהל אותה. אני גם מרגיש שהדרך הזאת הופכת אותי להיות מלאכותי וחוקר ורובוטי וזה מקלקל את יחסי האנוש שלי ולא מאפשר לי באמן להתעניין עד הסוף, ואולי זאת לא הדרך הנכונה.
לצפיה ב-'לפי דעתי ..'
לפי דעתי ..
19/05/2018 | 02:18
8
24
אני חושבת שאיזון בשיחה שמתנהלת באופן הדדי וטיבעי  זה עיניין של כימיה וכשאין את הכימיה הזאת אז יש חוסר איזון מסויים שאחד הוא דומיננטי יותר מהשני או ההפך .. זה צריך לבוא בטיבעיות
לצפיה ב-'אז למה זה לא בא לי בטבעיות?'
אז למה זה לא בא לי בטבעיות?
19/05/2018 | 15:35
7
53
1
דווקא יש לי חברים טובים בזמן האחרון, אף שרוב חיי הייתי אדם בודד.

לצפיה ב-'אומרים הרגלים קשה לשנות '
אומרים הרגלים קשה לשנות
19/05/2018 | 15:41
22
אין ברירה אתה צריך לעבוד על עצמך מאוד לעומק כדי לשנות בהצלחהמ
לצפיה ב-'לפילוסוף'
לפילוסוף
19/05/2018 | 23:26
5
26
אסור להיות טוב עם אנשים צריך להיות עם ביטחון עצמי ואסרטיבי כשצריך ובו זמנית לחייך ולהיות מאושר זאת המסכה שאני שמה עלי כשאני עם אנשים  ואף אחד לא ייגרום לי להרגיש נחותה או חסרת ביטחון בחיים בחיים לא אתן לאיש להרהר לי את הביטחון ואם אני מרגישה שמישהו מנסה אותי בוא נגיד שהוא/י לא יהיו בסביבה שלי ואם כן אני מעמידה אותם במקום זה פשוט חובה !!!!!  יש כל כך הרבה קנאה ותחרות ומעט מאוד אהבה ללא תנאי ולמה אני אומרת את זה כי אם אתה מרגיש שיש משהו קולקל בגישה שלך עם אנשים זאת טעות מרה אולי האנשים האלה מהרהרים לך את הביטחון למה שתחשוב  ככה . הגישה החיובית ואהבה כלפיי מחזיקה אותי חזקה בחיים לא אגיד מילה לא טובה על עצמי אני מחזקת את עצמי ורק מילים טובות תמיד כי  הבנתי שאת החיזוקים שאני צריכה לא אקבל משום מקום לא משפחה ולא חברים אז יש לי את עצמי :) וד״ א זה עובד מצויין
לצפיה ב-'מקווה שהפעם לא תוציא דברים מהקשרם :) אבל .. '
מקווה שהפעם לא תוציא דברים מהקשרם :) אבל ..
19/05/2018 | 23:33
20
בטוחה שתחלוק על הנאמר כפי שהספקתי להכיר או שתפתיע ותסכים איתי הפעם :)
לצפיה ב-'גם אני מרגיש שמערערים לי את הביטחון'
גם אני מרגיש שמערערים לי את הביטחון
19/05/2018 | 23:55
3
24
ויש אנשים שגרמו לי לחשוב אולי הדרך שלי לא נכונה, אבל אני מאמין בה. חלק חשוב בגישה שלי הוא באמת להיות מאד אסרטיבי, ואני מאמין שהתעניינות היא אסרטיבית. אבל אני לא מסכים אתך שלא צריך לאהוב ולהיטיב, אלא חשוב להיות טוב לאנשים ואני מאמין שהתעניינות רגשית כנה חלק חשוב מנתינת אהבה. אני משער שלא צריך לבטל את גישתי לחיים בשביל אחרים, אבל אם זה לא מצליח בחברה והרבה לא אוהבים את זה, ודאי צריך לבדוק את האפשרות לשנות או לשפר ולהתאים.

לצפיה ב-'אוקיי מעניין '
אוקיי מעניין
20/05/2018 | 00:22
2
20
אתה מתנסח להפליא יש לציין . מה שכן  איך מגדירים מה זה ״ טוב ״ בכלל זה עכשיו עיניין פילוסופי לגמרי ראיתי סירטון ממליצה לראות אותו אם תרצה ביוטיוב ״ סאדגורו - ״ טוב זה מחלה ״ !
לצפיה ב-'טוב לדעתי מה שירצו'
טוב לדעתי מה שירצו
20/05/2018 | 00:25
1
24
לעשות מה שאנשים רוצים ולהתחשב ברצונות וברגשות של אנשים אחרים זה טוב. נכון שלא צריך לוותר על זכויותינו.

לצפיה ב-'מסכימה '
מסכימה
20/05/2018 | 00:32
2
לצפיה ב-'יש לי רעיון בשבילך '
יש לי רעיון בשבילך
19/05/2018 | 15:31
6
25
לא יודעת אם יעזור לך אבל רק אם תנסה תדע במקום לשאול תן לאחר לדבר לשתף אותך אני מבינה שאתה עובד בהשמה אבל רק בהקשבה לאחר אתה תדע יותר עליו ועל חייו תגיד לו או לה שאתה נותן להם 5 דקות לדבר על עצמם וכך תוריד מעצמך את נטל ההובלה מה דעתך על כך ?
לצפיה ב-'אני לא חושב שזה רעיון טוב'
אני לא חושב שזה רעיון טוב
19/05/2018 | 15:34
4
20
קודם כל, אם אגיד להם לדבר, אולי לא ידעו מה להגיד וישאלו אותי מה אני רוצה לדעת. חוץ מזה, צריך שיחה משותפת נורמלית שבל שני הצדדים מדברים ביחד.

לצפיה ב-'אתה לא מכיר את התרגילים בפסיכולוגיה '
אתה לא מכיר את התרגילים בפסיכולוגיה
19/05/2018 | 15:39
3
20
שנותנים לאדם לדבר על עצמו ??? באמת פילוסוף תיכנס לפסיכולוגיה ותלמד אתה יכול לשתוק ולהוציא יותר מאנשים אתה מכוון אומר להם יש לכם 5 דקות להציג אתבם מי אתם מה אתם הכל מה שהם רוצים . מהצד שלי לא תמיד נעים שאלות אישיות יש עניין של פרטיות 
לצפיה ב-'אני לא יודע איך זה אפשרי'
אני לא יודע איך זה אפשרי
19/05/2018 | 15:45
2
18
בשיחה חברותית וטבעית עם אדם בוודאי ייראה לו מוזר שאגיד לו: יש לך 5 דקות להציג את עצמך ולספר על עצמך. בוודאי גם ישים אותי במצב לא נעים.

לצפיה ב-'למה שלא תנסה לשתוק ? לא לדבר הרבה לא לשלוט על השיחה תן לאדם '
למה שלא תנסה לשתוק ? לא לדבר הרבה לא לשלוט על השיחה תן לאדם
19/05/2018 | 15:48
1
17
למשוך  אותך  מה דעתך על זה נראה לך 
לצפיה ב-'הבעיה היא'
הבעיה היא
19/05/2018 | 19:10
15
אולי שאנשים רגילים לדרך השיחה שלי של שאלות ותשובות, ולכן לא יוזמים בשיחה מעצמם וכמעט לא מדברים חוץ מלענות לשאלות.

לצפיה ב-'אתה אפילו לא ניסת את הרעיון הזה אז מה את כבר '
אתה אפילו לא ניסת את הרעיון הזה אז מה את כבר
19/05/2018 | 15:35
18
פוסל ? אומרים הפוסל בממו בממו הוא פוסל 
לצפיה ב-'יכול להיות שמניחים לך לנהל את השיחה כי לא מעוניינים בה?'
יכול להיות שמניחים לך לנהל את השיחה כי לא מעוניינים בה?
21/05/2018 | 11:16
6
12
כי מכירים את הרגלי השיחה שלך, ופשוט רוצים שזה ייגמר כבר והכי מהר שאפשר, ולכן הדרך הטובה ביותר מבחינתם היא פשוט להקשיב לכל השאלות, לענות בקצרה ולהמשיך הלאה?...
אני בטוחה שזאת לא הדרך הנכונה, ה"להתעניין באסרטיביות" הזה. מאוד מאחלת לך שתמצא דרכים טובות וטבעיות יותר!!

לצפיה ב-'השאלה איך'
השאלה איך
21/05/2018 | 13:13
5
13
כי בדרך של נושאים משותפים אני לא תמיד מוצא מה להגיד, ובדרך של התעניינות בתחביבים אני מדבר בדרך מלאכותית, ואני גם שואף להגיע לשיחה אישית יותר עם אנשים כדי ליצור חברויות אישיות. אולי צריך למצוא את הדרך המתאימה.

לצפיה ב-'עכשיו חשבתי על משהו'
עכשיו חשבתי על משהו
21/05/2018 | 19:15
4
10
צריך לדבר על דברים מעניינים מהחיים, בעיקר דברים שעוזרים לחברות כי הם גורמים לאדם הרגשה טובה או רעה. העניין שאמנם צריך להשתדל להגיע לשיחה אישית ומתעניינת ודואגת, אבל צריך לדבר על כל מיני דברים ולא רק על דברים מסוימים כמו בעיקר על תחביבים. השאלה גם איך לשלב, אני מניח שכדאי להתחיל מנושאים כלליים של מה שעושים במסגרות משותפות, ואחר כך בהדרגה לעבור לנושאים אישיים יותר. עכשיו יש שאלה איך עוברים מנושאים כלליים לנושאים אישיים.
לצפיה ב-'איך לשלב?'
איך לשלב?
22/05/2018 | 11:32
3
16
לראות על מה האדם רוצה לדבר ומשם להמשיך ולהתעניין בזה ולעזוב את הרשימה שתוכננה מראש. לתת לו מקום. לתת לא טת ההרגשה שאתה באמת מעוניין להכיר אותו ומה שהוא אומר חשוב. זה העיקר בשיחה, באמת.
לצפיה ב-'פשוט חשבתי '
פשוט חשבתי
22/05/2018 | 19:46
2
10
שלשאול על העיסוקים של אדם זו דרך בוגרת ויפה לדבר, כי זאת התעניינות כנה בדברים החשובים לו בחייו האישיים והרגשיים. אולי טעיתי, האם עדיף להתעניין בתחביבים או לדבר על נושאים משותפים? אני רוצה חברות אישית וגלויה.

לצפיה ב-'אני מנסה דרכי דיבור אחרות'
אני מנסה דרכי דיבור אחרות
22/05/2018 | 22:27
8
כמו לשאול על התחביבים, להגיד "תאמין לי" במקום לשקר, ולהיות מאד אסרטיבי וענייני וברור. אני מאמין שזה יכול להשפיע לטובה על החברה.

לצפיה ב-'לא לכל אדם חשובים אותם דברים'
לא לכל אדם חשובים אותם דברים
23/05/2018 | 07:14
7
איך מגלים? מקשיבים!
מגששים, מנסים לחשוב על סמך הכרותנו עם האדם הספציפי הזה מה טוב לו, ובעיקר מקשיבים. (כי אולי מה שהיה לו נעים לדבר עליו אתמול כבר ייגע אותו היום?)
לצפיה ב-'...'
...
14/05/2018 | 19:49
16
31
לצפיה ב-'!'
!
14/05/2018 | 19:58
15
14
לצפיה ב-'?'
?
14/05/2018 | 20:48
14
17
לצפיה ב-'אל תשנה את הנושא'
אל תשנה את הנושא
14/05/2018 | 22:12
13
14
לצפיה ב-':)'
:)
14/05/2018 | 23:09
12
11
לצפיה ב-'??????.........'
??????.........
16/05/2018 | 03:24
11
9
לצפיה ב-'שיחה אינטליגנטית ומעניינת'
שיחה אינטליגנטית ומעניינת
16/05/2018 | 14:37
10
38
אולי נמשיך בה.

לצפיה ב-','
,
16/05/2018 | 22:26
7
38
ואני מתכוונת לזה באופן קיומי
לצפיה ב-'#'
#
17/05/2018 | 22:14
6
12
לצפיה ב-'רבותיי, באופן קיומי פלוס סולמית?!... האינכם סבורים'
רבותיי, באופן קיומי פלוס סולמית?!... האינכם סבורים
17/05/2018 | 23:25
1
36
שהרחקתם לכת?!
לצפיה ב-'~'
~
18/05/2018 | 00:40
8
לצפיה ב-'לא נכון.'
לא נכון.
18/05/2018 | 00:41
3
11
לצפיה ב-'מה לא נכון כאן?'
מה לא נכון כאן?
18/05/2018 | 16:36
2
27
במה טעיתי אימרו לי נא
לצפיה ב-'בעיקר ה -'
בעיקר ה -
21/05/2018 | 09:54
1
7
לצפיה ב-''
22/05/2018 | 20:05
4
לצפיה ב-''
21/05/2018 | 19:09
1
18
לצפיה ב-'חיבוק זו התשובה הכי טובה להודעה הזאת'
חיבוק זו התשובה הכי טובה להודעה הזאת
22/05/2018 | 19:08
2
לצפיה ב-'דברים שנעלמים'
דברים שנעלמים
16/05/2018 | 07:58
3
114
אני שמה משהו במקום אחד ואני יודעת ששמתי אותו שם ואז הוא נעלם פתאום. אני יוצאת מהחדר וחוזרת ואז הוא מונח שם באותו מקום. זה ממש קשה להתנהל ככה בחיים, כי פעם הייתי מוצאת דברים בפעם הראשונה ועכשיו זה בפעם השנייה.
אני לא יודעת מה לעשות.... אני לא חושבת שיש לדבר כזה פיתרון חוץ מלצאת מהחדר ולהכנס שוב.
לצפיה ב-'האם את מטופלת?'
האם את מטופלת?
16/05/2018 | 11:26
57
אם אובחנת בעבר עם OCD ואת מטופלת, את צריכה להציג את זה לפסיכולוג/פסיכיאטר המטפל בך.
לצפיה ב-'אולי את חושבת,ששמת במקום אחד...'
אולי את חושבת,ששמת במקום אחד...
16/05/2018 | 18:39
35
ובעצם זה במקום אחר...
לצפיה ב-'שלום'
שלום
21/05/2018 | 19:12
6
אולי תתכנני בהיגיון עם סיבה איפה לשים כל דבר. למשל ספרים אפשר לסדר לפי סוג תוכן, וניירות אפשר לסדר גם כן לפי תוכן הכתוב. ארנק אולי כדאי לשים במגירה קבועה וזמינה כך שגם יהיה מוסתר וגם תוכלי לקחת אותו בקלות בכל פעם שתרצי. מחזיק מפתחות אני נוהג לשים ליד המיטה כך שכשאני קם בבוקר אני לוקח אותו מיד.
לצפיה ב-'אין לי כוח '
אין לי כוח
13/05/2018 | 21:23
14
150
אין לי כוח. 
גם אין לי את היכולת להעביר במילים כל מה שעובר עלי. 
מתגעגעת לתקופות שיכולתי להקיא בכתב את כל מה שעובר עלי, מתגעגעת לתקופות שבכי היה עוזר, שמשהו היה עוזר. 
עכשיו זה סתם, ניסיון פתאטי להעמיד פנים שזה עוזר, שעצם הכתיבה בפורום שאנשים רואים, תעשה אותי פחות לבד. תיתן לי תחושה שיש תקווה. 
תקווה תמיד יש, כוח אין. אי אפשר לכתוב בהגיון זאת אומרת אני לא מצליחה.
לא טוב לי. 

לצפיה ב-'שלום'
שלום
13/05/2018 | 22:13
1
35
כוח נפשי אפשר לאסוף ע"י אהבה עצמית. מצאי את הדברים שאת אוהבת והכירי מחדש את אישיותך ואהבי את עצמך מאד. אז יהיה לך יותר כוח לעשות דברים כי תאמיני ביכולתך. כדי להתבטא, צריך לדעת להסביר בבירור את עצמנו. נסחי לך לאט ובבירור את דברייך ואחר כך אמרי אותם.

לצפיה ב-'נסי לנוח קצת'
נסי לנוח קצת
21/05/2018 | 19:17
5
עשי הפסקה בפעולות ובעבודות, עשי דברים שנעימים לך ושאת אוהבת, חשבי מחשבות שנעימות לך ושאת אוהבת, הרגיעי את עצמך, ואחר כך חזרי בכוחות מחודשים לחיים.

לצפיה ב-'לabcdefg11'
לabcdefg11
13/05/2018 | 23:45
3
45
היי גם אני מתמודדת עם תחושות  כאלה ואחרות . ממה זה נובע לדעתך ?
לצפיה ב-'היי לך, איי בי סי וכולי...(:'
היי לך, איי בי סי וכולי...(:
14/05/2018 | 04:23
1
48
אני מצטערת לשמוע שכל כך קשה לך.
כשאני מרגישה כמוך אני קוראת לזה מצב של כלאחר ייאוש.
אבל לפעמים דווקא מהמצבים האלה אני פורצת קדימה איכשהו.
כלו כל הקיצים.
שום דבר שעבד כבר לא עובד.
אבל פתאום מגיח משהו חדש.
הוא חייב להגיח.
תיכף הוא בא.
לצפיה ב-'היי'
היי
14/05/2018 | 10:18
32
תודה על התגובה.
לא יודעת, זה מרגיש לי כמו ייאוש שאין לי שום חשק להתמודד איתו. 
בטח יעבור כמו תמיד, אבל בסוף לא מתקדמים לשום מקום במילא. 
לא חושבת שמשהו יגיע. כבר לא חושבת בכלל. 
אפילו לכתוב אין חשק. 
לצפיה ב-'היי'
היי
14/05/2018 | 10:16
30
תודה על התגובה. 
ממה זה נובע? מהרבה סיבות ודברים ואפשר לחפור על זה חיים שלמים.
אבל אין לא כוח, לא חשק ולא טעם. 
השאלה מה עושים הלאה? ובאמת שאין לי מושג מאיפה בכלל למצוא כוח להמשיך הלאה.... 
לצפיה ב-'חרא'
חרא
14/05/2018 | 23:57
27
חרא חרא חרא
לא רוצה יותר את כל החרא הזה. 
אין לי כוחות נפשיים להתמודד עם החיים האלה, לא בנויה לזה. 
הכל העמדת פנים שיש תקווה. 
לא, אין תקווה עבורי. 
אני לא יכולה. 

לצפיה ב-'אני בן אדם דפוק'
אני בן אדם דפוק
15/05/2018 | 00:29
5
41
טוב זה לא חדש. 
אבל מזמן לא הרגשתי ככה. 
רע לי כל כך. 
מרגישה שקופה כל כך. 
לצפיה ב-''
15/05/2018 | 06:25
34
כואב לך, זה ברור. אבל לפחות אל תרדי על עצמך. אל תוסיפי לכאב...
תגידי לעצמך "אני אדם נהדר. אדם נהדר שנמצא כרגע, זמנית, במצב דפוק". והלוואי שישתפר בקרוב מאוד ותרגישי טוב...
לצפיה ב-'לabc מחזקת את דבריו של שחר כנסי..'
לabc מחזקת את דבריו של שחר כנסי..
15/05/2018 | 22:26
25
את יכולה לשתף אותי ולכתוב לי בפרטי אני אנסה לעזור כי אין יותר גרוע מהמקום שאני נמצאת ועדיין עבדתי ואני עובדת על עצמי והיום מרוב ששיננתי לתת מודע רק מילים טובות זה נחרט בתודעה שלי הפסקתי לומר מילים שליליות לעצמי כל פעם שזה צצ הייתי ישר משתדלת לראות סירטון מצחיק סטאנדפ או רואה סרט קומדיה וצוחקת עם עצמי זה מפגר אבל מה אכפת לי זה עושה לי מצב רוח
לצפיה ב-'אי בי סי וכולי(:'
אי בי סי וכולי(:
16/05/2018 | 00:17
1
24
את כותבת שאין לך חשק להיכנס לייאוש.
ברור, אף פעם אין חשק להיכנס לייאוש.
אבל אולי תשתפי, גםן בלי חשק, ואולי את תמצאי דרך או שאנחנו נתמוך בך כדי שתמצאי?....
לא טוב להישאר לבד עם ייאוש. הוא הופך נשכני ואלים.
(:
למה את מתכוונת שאת מרגישה "שקופה"?... אם את רוצה להגיד קצת יותר.....
תחזיקי מעמד שם.
אפשר לקום.

לצפיה ב-'שקוף'
שקוף
16/05/2018 | 03:27
29
לצפיה ב-'אסור לחשוב ככה על עצמך'
אסור לחשוב ככה על עצמך
22/05/2018 | 15:08
7
אהבי והעריכי את עצמך והשקיעי בכוחות עצמך ובאמונה במה שאת חושבת שאפשר וכדאי לשפר בך. אני מאמין שתוכלי לעזור לעצמך היטב אם תשתדלי עוד קצת. אם תאהבי את עצמך, אחרים יותר יאהבו אותך. שקיפות היא לא תמיד נוראה, כי רוב האנשים טובים ונוטים לעזור לאדם בקשר למה שהם יודעים עליו וחשוב להיות כנים וישירים עם אנשים. אפשר ללמוד להתמודד ולחיות בשקט עם השקיפות, ולנסות לעבוד גם עליה.
לצפיה ב-'לשאוב כוח'
לשאוב כוח
( לעמוד שלי בתפוז )
17/05/2018 | 22:33
16
שלום לך,
אני שומעת בין המילים את תחושת הכאב והתשישות, מעין עייפות של הנפש, לא כמו עייפות של רצון לשינה טובה. אני מניחה לפי דבריך, שאת מתמודדת עם תחושות אלו כבר תקופה, שהיו נסיונות להתרומם ולמצוא את הדרך להקל על עצמך, ועכשיו את מרגישה שכלום כבר לא עוזר. לא ציינת אם יש מישהו קרוב אליך ששותף לתחושותיך אלו, ולכן אני רוצה להציע לך לחלוק את הכאב והתשישות עימנו, מתנדבי עמותת סה"ר. תוכלי לשוחח עימנו בצ'אט אישי ואנונימי בכל ערב בין השעות 21:00 לחצות- מלבד ימי שישי דרך כתובתנו באתר: http://www.sahar.org.il/
בינתיים, אני מאחלת לך, שתמצאי בכל יום רגע אחד לשאוב ממנו כוחות ולהביט קדימה. ליל מנוחה יקרה,
שלך, מתנדבת סה"ר
לצפיה ב-'היי מה שלומכם?'
היי מה שלומכם?
14/05/2018 | 02:38
36
46
לצפיה ב-'אני ישן חדש'
אני ישן חדש
14/05/2018 | 02:39
7
18
לצפיה ב-'מי פה זוכר אותי?'
מי פה זוכר אותי?
14/05/2018 | 03:25
6
15
לצפיה ב-'אני:)'
אני:)
14/05/2018 | 14:21
2
35
אני פחות כותבת כי אני פחות בתקופה של להיות בפורומים.
רק מי שבחרתי שיכיר אותי יודע מה אצלי בחיים כי למדתי להיות חסויה 
אבל אני בסדר בכללי
לצפיה ב-'שלום קוסמת יקרה ומוכשרת'
שלום קוסמת יקרה ומוכשרת
15/05/2018 | 20:27
1
26
מאחל לך ולכולנו טוב
לצפיה ב-'כל טוב גם לך:)'
כל טוב גם לך:)
15/05/2018 | 20:35
3
לצפיה ב-'זוכר זוכר'
זוכר זוכר
14/05/2018 | 22:44
2
7
לצפיה ב-'שלום משה היקר'
שלום משה היקר
15/05/2018 | 20:28
1
23
תמיד כדאי לנסות ליהנות ולשמוח, האם אתה עושה את זה?
לצפיה ב-'כן '
כן
16/05/2018 | 20:18
2
לצפיה ב-'כעת קצת טוב לי וקצת רעלי'
כעת קצת טוב לי וקצת רעלי
14/05/2018 | 03:16
40
לפעמים טוב לי לי ולפעמים רע לי
לצפיה ב-'פעם הייתי כותב פה אולי אחזור לפה'
פעם הייתי כותב פה אולי אחזור לפה
14/05/2018 | 03:27
10
6
לצפיה ב-'מי מוכן להתכתב איתי?'
מי מוכן להתכתב איתי?
14/05/2018 | 03:30
9
6
לצפיה ב-'ברוך השב,תאום שניים'
ברוך השב,תאום שניים
14/05/2018 | 04:06
8
42
תכתוב פה... ובטוח יהיו לך תגובות... תכתוב מה קצת טוב... מה קצת רע......

לצפיה ב-'היי שירה כמים, איזה שם יפה!'
היי שירה כמים, איזה שם יפה!
15/05/2018 | 20:31
7
28
האם את כותבת שירה? (כותב/כותבת)
אם את כותבת שירה אשמח לראות שיר קצר ויפה ואם את לא כותבת שירה יש לך שם פיוטי
ערב נהדר לך שירה!!!

לצפיה ב-'היי תאום 2'
היי תאום 2
16/05/2018 | 00:20
6
19
כמה יפה כתבת לי.
כן, אני כותבת שירה(:
הנה שיר:
אפשר שהעץ זוכר: ילדים
שברו ענפיו, אנשים נעצו בו
נעצים, כלבים השתינו עליו.
אבל ראשו אל השמים.
ליטוף נשמת האלוהים בין עליו.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
האם גם אתה כותב?.....
לצפיה ב-'שיר קצר ומעניין'
שיר קצר ומעניין
17/05/2018 | 21:45
5
12
מניין הרעיון לשיר שהבת?
כן אני כותב
והניק שלך באמת יפה
לצפיה ב-'*שהבאת'
*שהבאת
17/05/2018 | 22:11
4
6
לצפיה ב-'תודה תאום 2.'
תודה תאום 2.
17/05/2018 | 23:17
3
10
כתבתי את השיר ברגע שבו נדמה היה שכלו כל הקיצים,
ברגע אחד שהייאוש כיסה אותי,
לפני שנים,
וישבתי בשדרה בתל אביב והיה שם עץ עבות עם גזע עבות וענפים רבים וצמרת גבוהה  והרוח נשבה והניעה את העלים ופתאום התמלאתי רוח.
הבנתי את כוחי.
זה היה רגע נדיר ותקדימי.
טוב לי להיזכר בו.
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
אולי גם אתה רוצה לשים כאן שיר שלך?....(:
אשמח.
ומה שלומך בכלל?.....
לצפיה ב-'היי יקרה'
היי יקרה
18/05/2018 | 20:25
2
19
שלומי בסדר, השיר שלך נכתב בעת חזקה עבורך וזו השראה מעניינת
כביכול, עולם כמנהגו נוהג

אשמח לראות עוד שיר ומתעניין בשלומך, קצת קראתי שקשה לך, תכתבי לי בקצרה, אני מתקשה בקריאה של טקסטים ארוכים
כעת שם שיר שלי:

wanted~
אבדה שמחת חיים, 
נראתה לאחרונה בסמטה אפילה 
לראשה קסדה שחורה
וחיוך מ ר ו ח

תכתבי לי גם איך את מרגישה ותנסי ליהנות
לצפיה ב-'תאום יקירי, תודה שאתה מתעניין בי'
תאום יקירי, תודה שאתה מתעניין בי
19/05/2018 | 19:25
1
9
אהבתי את השיר.
גם בגלל ה"מרוחה" בסופו.
שזה דו משמעי, כי מרמז לתאונה.
זאת אומרת, אפילו בפנטזיה החיוך עבר תאונת דרכים.
וואווו וואוו.

טוב שכתבת שאתה מתקשה בקריאת טקסטים ארוכים אז אני מקצרת ואומרת שאתמול דווקא היה טוב, הצלחתי להתגבר על קשיי החג והבדידות ממש יפה, אבל עכשיו מתחיל קצת לכרסם. זה סופשבוע ארוך מדי. מצד שני אפשר לנוח, דבר שאני מאוד זקוקה לו.
איך אתה מעביר את החג?.....
לצפיה ב-'היי שירה'
היי שירה
20/05/2018 | 17:30
7
אז איך את מסכמת את השבת והחג, האם נהנית? האם זה היה חופש מעבודה?
האם את עובדת? ובכלל ברגע זה האם טוב לך? בכלל ממליץ תמיד לנסות ליהנות

"חיוך מ ר ו ח" חשבתי חיוך מרוח על הפנים, או חיוך מרוח נושבת כך שזה חיוך שלא ממש מתקיים והוא קצת דמיון.
את הבאת פן של תאונה חס ושלום שמתקשר עם הקסדה, לא חשבתי על זה, מקבל, זה באמת לא נעים
ראיתי את התגובות שלך אתמול אך הייתי חלש ומגיב כעת
שמח לבשר שנהניתי בשבת ובחג ושהיה לי טוב
חבר חדר שלי נסע והייתה לי פרטיות ועוד דברים היטיבו עימי
ספרי לי איך את מרגישה ועל מה את חושבת
בידידות, תאום2 אלחנן

לצפיה ב-'שלום חמוד טוב לפגוש אותם'
שלום חמוד טוב לפגוש אותם
14/05/2018 | 14:40
2
40
אני זוכר שהיית פה אבל במבולבל, שמח שחזרת.

לצפיה ב-'היי פילוסוף, אנו מכירים פה שנים רבות ביותר'
היי פילוסוף, אנו מכירים פה שנים רבות ביותר
15/05/2018 | 20:40
1
23
שולח לך אנרגיות טובות, שמחה, רוגע ויישוב הדעת
לצפיה ב-'תודה, מקווה שיהיה לך רק טוב'
תודה, מקווה שיהיה לך רק טוב
15/05/2018 | 21:37
3
לצפיה ב-'זוכרת אותך, ברור'
זוכרת אותך, ברור
15/05/2018 | 06:19
12
27
מה שלומך? מה איתך?
לצפיה ב-'היי שחר וברור שגם אני זוכר אותך '
היי שחר וברור שגם אני זוכר אותך
15/05/2018 | 20:38
11
32
אני בן ארבעים, באמצע החיים בהוסטל, די מיוצב עם התרופות
אבל זה לא כייף בגיל 40 להיות בחדר קטן עם שותף בן 60, אנו מסתדרים טוב אבל זה קשה, אין פרטיות ואסרו עלי לעשן בחדר, אין לי חופש, לא החיים שרציתי, גם אין לי בת זוג להתחבק איתה. קשה להכיר אם אין לך דירה משלך.
החיים טובים במידה יחסית וגם קשים לפעמים
לצפיה ב-'אין מצב שתתקדם לדיור מוגן, מבחינה תפקודית וכלכלית?'
אין מצב שתתקדם לדיור מוגן, מבחינה תפקודית וכלכלית?
15/05/2018 | 22:47
2
28
יהיה לך יותר נוח בדירה עם שותפים מאשר בהוסטל. 
זה אפשרי?
לצפיה ב-'אולי בעתיד, בינתיים יש לי מה להפסיד'
אולי בעתיד, בינתיים יש לי מה להפסיד
17/05/2018 | 21:49
1
19
גם, בדיור מוגן אולי אחייה פחות בריא ויותר בלגאן והזנחה
גם דיור מוגן יותר יקר וגם יש לי הכנסה אם אשאר בהוסטל כי אני מוכר קולה וסיגריות לכמה דיירים
לצפיה ב-'המשך'
המשך
17/05/2018 | 21:52
18
בדיור מוגן אוכל יותר בחוץ שזה פחות בריא
ולא אנקה את הבית...
לצפיה ב-'תכלס - כמו של כולנו....'
תכלס - כמו של כולנו....
15/05/2018 | 22:54
1
31
רוב האנשים שתשאל מה שלומם יגלו לך אם תקשיב מספיק שהם בסוג של פשרה בחיים, באיזשהו סטטוס-קוו נסבל."חיים". "ממשיכים הלאה". "סוחבים". גם אנשים שהקימו משפחות וקנו דירות וכו'...
השאלה היא, לגביך ולגביי ולגבי כולם - היא: מה מדליק לנו את הניצוץ בעיניים, ולאן אנחנו שואפים להתקדם ממקומנו הנוכחי, יהיה אשר יהיה....
לצפיה ב-'היי'
היי
17/05/2018 | 21:57
12
אין לי הרבה שאיפות אותוכניות אך אציין לטובה שלפעמים טובלי, לפעמים אני והנה ולפעמים אני שמח, לפעמים רע לי או קשה אך מתנחם שלפעמים טוב לי או נהנה
לצפיה ב-'תאום 2, נשמע שאתה רוצה לעשות שינויים בחייך?......'
תאום 2, נשמע שאתה רוצה לעשות שינויים בחייך?......
16/05/2018 | 00:22
5
7
לצפיה ב-'לא סגור על זה'
לא סגור על זה
17/05/2018 | 22:08
4
20
מפחד משינויים, וגם למרות שבמצב הנוכחי יש חסרונות, יש בו גם יתרונות ויש מה להפסיד אם אעבור לדיור מוגן עם שותפים או לחייות לבד, לבד זה בדידות, בהוסטל זה השגחה טיפולית וחברים רבים, דיור מוגן זה קצת חברים וקצת השגחה. בהוסטל זה זול יותר ופחות פרטיות
אולי באמת מתי שהו אעבור לדיור מוגן או לקהילה תומכת, אולי...
ראי מה שכתבתי לאופיר לגבי בריאות ונקיון, האוכל של ההוסטל בריא ויש נקיון. בדיור מוגן אולי אוכל מנות חמות ובחוץ

גם אולי לא אקח תמיד את התרופות ופחות אעשה בדיקות דם וכנוטל תרופות רבות ביניהם ליתיום חשוב שאעשה בדיקות דם
לצפיה ב-'אני מבינה....'
אני מבינה....
17/05/2018 | 23:20
3
22
לא תוכל להתחייב לקחת את התרופות?....
ובדיקות דם וכולי?....
כי זה יהיה יותר קשה, אבל יהיו לזה רווחיה של החירות, לא?.....
לצפיה ב-'לא בטוח ש'
לא בטוח ש
18/05/2018 | 20:18
2
24
שאקפיד על תרופות ועל אוכל בריא ועל ניקיון....
לצפיה ב-'אם תרצה אפשר לחשוב ביחד'
אם תרצה אפשר לחשוב ביחד
19/05/2018 | 19:26
1
15
מה ימנע ממך......(לשמור על ניקיון, תרופות וכולי) 
לצפיה ב-'התפקוד שלי ירוד'
התפקוד שלי ירוד
20/05/2018 | 17:21
10
זהו
לצפיה ב-'התנהגות פזרנית במשפחה'
התנהגות פזרנית במשפחה
15/05/2018 | 00:47
8
81
גדלתי במשפחה שתמיד חיה במינוס. אוברדרפט.
אבל מתנהלת כאילו חיה תמיד בפלוס גדול.

פתחתי לאורך הזמן חשש מפזרנות.
שינאה להתנהגות ראוותנית.

היום יצאתי עם אחי ו2 בני דודים למסעדה. אחי סיים לימודים ובכל זאת לא עובד (לא מתאמץ למצוא עבודה בעיני - לא באמת מגיש קוח ומשתדל).

הוא פשוט הזמין בלי סינון אוכל, שתיה. הדהים אותי שהוא שולף כרטיס של ההורים שלי שנמצא אצלו תמיד. הוא הגיע ברכב שלהם שנמצא תמיד אצלו. והוא גם טס לחול בקרוב על חשבונם.

הוא אפילו לא טרח לראות כמה יצא החשבון. כששאלתי אותו כמה יצא - אמר אני בדכ בודק. היום שכחתי.

אני לא רוצה להכנס ליותר מדי פרטים. אבל מרגיש לי שגם האחים האחרים שלי לא מבינים שכמו בקלוריות צריך להכניס יותר ממה שמוציאים. ובכלל גם הוריי חיים באיזה סרט הוליוודי מבחינת כספים.

מה שמכעיס זה שמבקרים אותי שאני חוסך (יותר מדי). או מחושב מדי.
אני מבין שתמיד החיים הם איזון. אבל מרגיש לי שבסופו של דבר אני אצטרך לתמוך את כולם. הוריי. אחיי. ועוד לא נכנסתי לתוכניות שלי לעתיד עם ילדים (פונדקאות לגייז).

מדהים אותי שאמא שלי מדרבנת אותי לקנות דירה למגורים במרכז (במחירים אסטרונומיים) מצד אחד. אבל מבקרת אותי על חסכנות מצד שני.

אני מתוסכל. מרגיש שאני היחיד שעיניו פקוחות מבחינה כלכלית. וכולנו לקראת אסון כלכלי במשפחה (אולי גם במדינה, אבל זה מחוץ לתחום הדאגות שלי). אולי האחראי הבוגר היחיד. אולי אסחף ואגיד שחושש שכולם יהיו על גבי וגם אצטרך להקריב מחיי, מהפעליות שלי (הלא רבות) כדי לתמוך בהם.

מייאש. אני חושש מכסף לכן טיפול פסיכולוגי לא קל עבורי. למרות שיכול להרשות למרות שכבר נסיתי בעבר. אני מרגיש במבוי סתום. חרדה מכסף בלתי פוסקת.

לצפיה ב-'מוכר לי מה שאתה מספר'
מוכר לי מה שאתה מספר
15/05/2018 | 05:18
3
46
טיפול כן יכול לעזור לך..כי נראה שאתה קצת בפוסט טראומה.

לי זה עזר..
לצפיה ב-'הייתי כבר אצל שני מטפלים בנושא'
הייתי כבר אצל שני מטפלים בנושא
15/05/2018 | 08:36
2
39
זה לא קידם אותי ככ. 
לצפיה ב-'הלכת למטפל dbtאו cbt?'
הלכת למטפל dbtאו cbt?
15/05/2018 | 20:29
1
21
לצפיה ב-'cbt משולב דינאמי. מה זה dbt?'
cbt משולב דינאמי. מה זה dbt?
15/05/2018 | 21:08
7
לצפיה ב-'שלום'
שלום
15/05/2018 | 14:58
2
29
הכול במידה, צריך לעשות כל דבר בחוכמה. לא פזרנות יתר ולא חסכנות יתר. קנה בעיקר דברים שחשובים לך ודברים שחיוניים לך, והשקע פחות בבזבוזים.  

לצפיה ב-'זה לא מחדש ונכון בצורה גנרית לכל דבר בחיים. אני מדבר על חשש'
זה לא מחדש ונכון בצורה גנרית לכל דבר בחיים. אני מדבר על חשש
15/05/2018 | 21:12
1
29
וחרדה בגלל התנהגות פזרנית לידי
לצפיה ב-'ממה בדיוק אתה חושש?'
ממה בדיוק אתה חושש?
15/05/2018 | 21:40
23
מכך שאנשים סביבך יתנהגו באופן פזרני מדי, או מהערותיהם נגד ההתנהגות החסכנית שלך? אם אתה פוחד מהערות אנשים על כך שאתה חוסך, כדאי שתפעל בדרך ביניים לא חסכנית מדי ולא פזרנית מדי. אם אתה פוחד שמכריך יבזבזו הרבה, אולי תציע להם שיטות חכמות לארגן היטב את הוצאותיהם.

לצפיה ב-'הרבה יותר קל להרגיש בטוח ומאוחד עם בני משפחתך'
הרבה יותר קל להרגיש בטוח ומאוחד עם בני משפחתך
15/05/2018 | 22:44
30
מאשר נפרד ובאי הסכמה איתם. 
אבל אתה ילד גדול כבר, בן 34, עצמאי כלכלית, ואין שום סיבה באמת שהוריך או אחיך ייפלו על צווארך כלכלית, מאחר שחוקית אינך אחראי להם.

אמנם, זה דורש ממך החלטה חזקה ויציבה, לא להתפתות להיענות לקריאות עזרה שלהם, אם יבואו בעתיד, אבל זה אפשרי.
וכן זה דורש ממך להיות אדיש להתנהגותם, ולהבין שאינך יכול לשנות את התנהגותם ולחנך אותם. עליך לוותר על איחוד איתם בהשקפה ובדעות.
והמטרה שלך היא ללמד את עצמך שאתה מסוגל לכך, מסוגל לנתק את עצמך מהחשיבה על גורלם הכלכלי וכו'. להכניס לך לראש שזה לא עסק שלך. ולנהל את חייך הכלכליים באופן עצמאי. 

החרדה נובעת ממקום בסיסי שמרגיש בלתי מובן ע"י ההורים, לא מוחזק על ידיהם.
אבל אתה צריך לחנך את עצמך שהיום אתה מבוגר, ואינך ילד קטן. פעם כשהיית ילד קטן, זה היה מפחיד להיות בלתי מובן. אבל היום זה לא אמור להפחיד. זה לא מסוכן. זה לא נעים אבל לא נורא.
לצפיה ב-'כיצד פונים לפסיכולוג/ית?'
כיצד פונים לפסיכולוג/ית?
15/05/2018 | 04:58
52
אני מעוניינת להתחיל טיפול בתחום המקצועי (פסיכולוגית תעסוקתית), וקיבלתי כמה המלצות. כיצד קובעים את הפגישה הראשונית? אילו פרטים צריך לברר?
לצפיה ב-'אלוהים'
אלוהים
14/05/2018 | 22:39
3
61
תן לי קפה חזק, שאוכל לשנות את הדברים שברצוני לשנות.
תן לי קלונקס, שאוכל לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנות.
ותן לי ריטלין, שאוכל כבר להבדיל בין שניהם!
לצפיה ב-'וחוץ מזה: מחשבות'
וחוץ מזה: מחשבות
14/05/2018 | 22:41
32
ברוך ה' מרגיש טוב, התקדמות. הרבה פחות חרדה. מחשבות על החיים...
לצפיה ב-'יפה כתבת'
יפה כתבת
14/05/2018 | 23:18
27
אבל אני חושב שלא צריך לברוח לחומרים ולהתמכרויות. מחשבות על החיים יכולות להיות מהנות, יפות ומעניינות. חשוב לאהוב את עצמנו וגם לקדם את עצמנו. פנייה לאלוהים יכולה לעזור. פחדים הם דבר טבעי, שפוחת ככל שהעתיד ידוע לנו. כדאי לתכנן את המעשים ואת העתיד כדי להיות מוכנים להפתעות.
לצפיה ב-'חחחח גדול!'
חחחח גדול!
15/05/2018 | 06:27
6
לצפיה ב-'בשורה התחתונה - אני שבורה!'
בשורה התחתונה - אני שבורה!
14/05/2018 | 22:55
3
72
כל החיים שלי הייתי שבורה בגלל משפחתי הגרעינית.
הלכתי לטיפול בגיל 33, חשבתי שאני על דרך טובה, ולא - גם שם שברו אותי.
אני בת חמישים ושמונה.
ארבע שנים אני מנסה להתאושש מהגיברת 22 שנות טיפול.
שלוש מהן בטיפול שהיה טוב מאוד.
אבל אני שבורה.
עכשיו הבנתי סופית שזה לא יקרה. היא לא תדבר איתי. היא לא תבקש ממני סליחה. היא לא תשלח מילה של איכפתיות לכיוון שלי.
אחרי עשרים ושתיים שנה שהיא שיעבדה אותי במילות טופי.
אני חייבת איכשהו לסגור את זה ואני לא יכולה.
אני על סף ההכרעה אם להגיש נגדה תלונה.
כל החלטה לא נראית לי נכונה.
אני מרגישה מחוקה.
אני מרגישה לא קיימת.
כמה פעמים אפשר להתאושש בחיים האלה?
אולי אני מבוגרת מכדי להתאושש.
ואולי אני בדיוק בתוך שיא הכאב והחושך לפני שתעלה כבר איזה שמש?
אלוהים בבקשה תזריח כבר, תזריח!!!!!

לצפיה ב-'שלום'
שלום
14/05/2018 | 23:14
27
קודם כל עלייך לחשוב אם תרצי להסתכן בטיפול אחר שאולי יהיה יותר טוב, ואם תחליטי שכן חשוב שתוודאי היטב שהמטפל טוב ונחמד ולא יזיק לך. נסי גם לשקם את עצמך. עשי דברים, פעלי, עבדי, למדי., העסיקי את עצמך. אז תהיה לך מגמה בחיים ויהיה לך למה לשאוף. אולי תוכלי להגיש תלונה נגד המטפלת, אבל עלייך לחשוב אם יש לך כוחות נפשיים להסתבך בזה. אולי תלמדי דברים בחוגים ובמסגרות, תשתתפי במועדונים חברתיים לגילך, ותשקמי מחדש את חייך. את המשפחה חשוב לאהוב, ואם קשה אפשר לפנות לעזרה סוציאלית בעירייה.
לצפיה ב-'שבורה, והאמת נעדרת.'
שבורה, והאמת נעדרת.
18/05/2018 | 10:38
1
20
קשה מאוד להתמודד עם שבר כזה, והשבירה מגיעה לעיתים מזומנות. 
כאשר שבורים, לא רואים את האמת.
האמת היא שכל החלטה שתחליטי תהיה נכונה. כרגע, בגלל השבר, נראה לך הפוך, שכל מה שתחליטי יהיה לא נכון. 

החיים תכליתם התמודדות. משום שתכליתם היא "נעשה אדם" - לברוא את האדם הרוחני שבאדם, לבנות אותו. ובנייה נעשית ע"י אימון, קרי - התמודדות.
יש הרבה אנשים, בפרט בדורות האלה, שתפקידם להתמודד עם השבר הנפשי כל החיים. כשאלוקים נתן לנו את משפחתנו הגרעינית, הוא לא התבלבל ולא טעה. הוא התכוון שנתמודד עם שבר של חסך יסוד בנפש האדם - אהבה - כל ימי חיינו. 
וגם כשגזר עלינו 22 שנה של פסיכולוגית מעוותת, זו לא טעות, זה חלק מהחסך היסודי שנגזר עלינו. 
לכן כל החיים נתאושש-נתמודד. זה תפקידנו בחיים. לכן הם נראים כך. 
כשהבנתי למה זה כך, באה שלווה עצומה של קבלה לתוכי. אני עוברת את הסבל בחיוך ובהשלמה. זה תפקידי בעולם. 

ואכן, אחרי החושך החשוך ביותר בא האור. 
תכלית החושך החשוך שנצעק לאלוקים שיזריח. כמה טוב שאת עושה זאת!
מקווה שהועלתי. אני מתכוונת להועיל. לא כל מה שמתאים לי מתאים גם לך, אבל יש לי רק מה שיש לי, ורק אותו אני יכולה לנסות להעניק. 
לצפיה ב-'תודה אופירה יקרה'
תודה אופירה יקרה
18/05/2018 | 14:55
11
קשה לי עם חלק מהדברים שכתבת, אני לא מאמינה בהשגחה פרטית בדרך כלל - לפעמים אני כן מאמינה......   תודה שהבאת את עצמך...תודה שהדגש שטוב לצעוק לו שיזריח...
לצפיה ב-'אולי הבנתי שהגישה שלי לא נכונה'
אולי הבנתי שהגישה שלי לא נכונה
12/05/2018 | 16:04
11
81
אם מדברים על התחביבים של האדם האחר ושלי בנפרד, לא נוצרת שיחה הדדית שמאפשרת לשני הצדדים ליזום דיבור ולהתבטא. לכן, מוטב לדבר על נושאים משותפים. אי אפשר להגיד "תאמין לי" במקום לשקר, כי מי שרוצה לדעת את האמת לא יסתפק בתשובה "תאמין לי" אלא יחקור ואולי אף יבדוק.
לצפיה ב-'ואולי דווקא'
ואולי דווקא
13/05/2018 | 21:19
10
26
אם האדם סומך עליי ממילא לא יחקור על כלום ואם הוא לא סומך יחקור על הכול אז אין הבדל, ואפשר לשוחח על תחביבים אישיים כך שכל צד ישאל על התחביבים של האחר וכך תתפתח בכל זאת שיחה אישית ויפה.
לצפיה ב-'אני שואף להגשמה רוחנית שלמה'
אני שואף להגשמה רוחנית שלמה
13/05/2018 | 22:23
9
39
להתעניין בתחביבים כדי ליצור קשר אישי וטוב בדרך בוגרת, להיות אסרטיבי וענייני, ליצור קשרים בדרך אוהבת ואמתית, ולהשתמש בשיטות מתוחכמות לעדן את הדיבור כמו "תאמין לי" במקום לשקר, "אני מקווה שיהיה לך לא טוב" במקום לקלל, "קשר חומרי" במקום קשר גופני. אולי אצליח להפוך למושלם ולשפר את העולם.

לצפיה ב-'אתה רציני, פילוסוף?.... אתה באמת רוצה להיות מושלם?.....'
אתה רציני, פילוסוף?.... אתה באמת רוצה להיות מושלם?.....
14/05/2018 | 04:27
8
48
אני לא שמעתי על אפשרות כזאת לבני אדם.
כואב שאתה דורש מעצמך כל כך הרבה.
זה בטח ממרר לך את החיים.
[ורואים את זה כאן, בכתיבות שלך]
האם אתה מוכן להוריד קצת ציפיות מעצמך?...

לצפיה ב-'זאת לא הבעיה היחידה'
זאת לא הבעיה היחידה
14/05/2018 | 08:41
7
45
תוסיפי לשאיפת המושלמות גם את הדרך שפילוסוף הגדיר עבורה: את השלמות שלו פילוסוף לא יכול להגשים עם עצמו לבד, על פסגת הר אפופת עננים ואדי מדיטציה, ולא ספון בחדר הלימוד שלו עם ספריו וכתביו, וגם לא בסטודיו כלשהו ביצירת יופי מצלילים או צבעים... לא, הוא צריך בני אדם אחרים, והוא צריך לבצע דברים מסויימים עם אותם בני אדם - וכך יגיע לשלמות. מזל שזה מתמצה בשאלות על תחביבים. לו הגדיר פילוסוף את השלמות בעיניו כ"צביעת פני כל האנשים בכחול בצורה אסרטיבית ועדינה" - את מתארת לעצמך איזה בלגן היה הולך בכפר שלו?

פילוסוף, אם הגדרת השלמות בעיניך מחייבת אותך להיות תלוי באחרים, ומחייבת שהם יסכימו לשתף פעולה עם הדברים שאתה רוצה לעשות - הגדרת השלמות הזאת בעייתית מאוד. אתה צריך למצוא דרך להיות שלם בלי תלות באף אחד, באופן שהיכן שלא תהיה - עדיין תהיה לך האפשרות לממש את שלמותך כאדם.  גם אם אתה מוקף באנשים שלא סובלים ששואלים אותם על התחביבים שלהם, או שאין להם כלל תחביבים, או שמאוד לא אוהבים שמדברים אליהם באסרטיביות רוחנית, אפילו אם היא עדינה. וגם במקום שאין בו בני אדם אלא רק צפרדעים וצבים.
תחשוב על זה.
לצפיה ב-'זאת בהחלט דרך אנושית ויפה'
זאת בהחלט דרך אנושית ויפה
14/05/2018 | 14:25
6
32
גם מבחינה רגשית, כי מה שאנשים אוהבים זה מה שחשוב להם בחייהם ולכן יאהבו לספר על זה. מי שלא אוהב לדבר על דברים אישיים - אשוחח אתו על עניינים כלליים כמו נושאים משותפים. אני מנסה להיות גם אסרטיבי מאד וגם אנושי מאד. אני מאד רוחני, ואני מנסה להתאים את שאיפותיי הרוחניות ליחסי אנוש. יש אנשים שאוהבים לדבר על תחביבים. אני נלחם כדי לבטא את הרוחניות שלי עם אנשים וחברים, ואולי צריך לעשות את זה בדרך יותר קלה ונוחה. התעניינות במה שהאדם עושה ואוהב מראה לו שהוא חשוב לנו כאדם וחייו האישיים מעניינים אותנו.
לצפיה ב-'אני גם שואף'
אני גם שואף
14/05/2018 | 14:57
27
לשפר את החברה. כבר שנים אני נלחם בחברה כדי להביא לה עוד רוחניות. החברה שלנו חומרנית מדי ואם תהיה רוחנית יהיה יותר אושר בעולם.

לצפיה ב-'אתה קובע בהיקש לוגי מה אנשים צריכים לאהוב'
אתה קובע בהיקש לוגי מה אנשים צריכים לאהוב
14/05/2018 | 15:08
4
30
אבל עובדה שעליך להילחם כדי לממש את זה, משמע: אנשים לא באמת אוהבים את זה. אני יכולה לקבוע לפי ההגיון שלי שראוי שאנשים יוכלו לעוף כי זה מה שהכי יאה למין האנושי. אבל מאוד רצוי שלא אנסה לכפות את מסקנותיי על המציאות ולעוף מגג של בניין. המציאות תמיד תהיה חזקה יותר, גם אם זה לא הגיוני לי...
לצפיה ב-'שני דברים:'
שני דברים:
14/05/2018 | 15:34
3
26
יש אנשים שאוהבים את זה, ואני גם חושב שתלוי איך עושים את זה ואולי אני צריך לשפר את דרך הביצוע של הרעיון כדי שיאהבו את זה יותר. ההתעניינות שלי נהיית קצת כמו חקירה מלאכותית, ואצטרך ללמוד להתעניין באופן יותר טבעי. אני גם חושב שיש לאנשים בכפר משהו אחר נגדי, כנראה כי הייתי מאד תוקפני בשנים האחרונות, ולכן הרבה מהם מתרחקים ממני ופחות רוצים לדבר אתי. הם גם לא כל כך יוזמים בדרך כלל בשיחות אתי. אני מנסה להביע אהבה ע"י התעניינות רגשית, וכמה אמרו לי שזאת דרך יפה.
לצפיה ב-'ואולי הטעות שלי'
ואולי הטעות שלי
14/05/2018 | 18:47
2
20
שאני מדבר כמעט רק על התחביבים כי אני רוצה להגיע כבר לדברים האישיים שמייחדים את האדם, וצריך לדבר גם על דברים אחרים כמו נושאים משותפים. השאלה אם צריך לבסס את השיחה על תחביבים או על נושאים משותפים, ואיך אפשר לשלב ביניהם למשל מה לפני מה ואיך להגיע לדברים אישים. אני שואף לחברות אישית.

לצפיה ב-'ואולי מוטב כך:'
ואולי מוטב כך:
14/05/2018 | 19:27
1
23
לשוחח בעניין עם חברים על חוויות רגשיות.
ככל שהחברות טובה יותר, לדבר על דברים אישיים יותר.
לתת הרבה אהבה ודאגה כנה.
להיות כן ואמתי במחמאות ובמלים יפות.
לדבר יותר מלגעת.
להימנע מקשרים מלאכותיים.
להימנע מלהגדיר קשרים.
ליצור קשרים בעיקר במסגרות.
להילחם כדי לשמור על קשרי אהבה.
לא לדבר דברים רעים על אנשים.
להימנע מלשקר.
לדבר מאד ברור ולעניין.
לדבר בשפה יפה.
לשמור על זכויותינו.
להמעיט בדיבורים חומריים.
להיות שקט, חייכן ושמח.
לחשוב חיובי ולתת עצות מעשיות של חשיבה חיובית.
לבצע מחויבויות בחריצות ובנאמנות.

כנראה, הגישה שלי מלאכותית מדי. אני גם חושב שהניתוק המיוחד שלי גורם לי כל הזמן לחפש דרכים מיוחדות ואני צריך ללמד את עצמי לחיות רגיל ולדבר רגיל אבל טוב.
לצפיה ב-'אני מנסה להיות גם אמתי וגם אסרטיבי'
אני מנסה להיות גם אמתי וגם אסרטיבי
14/05/2018 | 22:45
14
אפשר להטעות מבלי לשקר ע"י האמירה "תאמין לי", ואפשר לא לשקר ולא להטעות אבל אז צריך לוותר על משהו. אני רוצה לשמור על זכויותיי וגם לא לשקר.

לצפיה ב-'אני נמצאת בלופ...'
אני נמצאת בלופ...
14/05/2018 | 01:11
5
108
ע"מ לצאת מהלופ, אני צריכה לעשות משהו בשביל עצמי....
לצפיה ב-'זה רעיון מעולה בעיניי, וגם נותן לי השראה וכוחות....'
זה רעיון מעולה בעיניי, וגם נותן לי השראה וכוחות....
14/05/2018 | 04:20
41
רוצה לשתף יותר... ומה את הולכת לעשות למען עצמך?....
אני משתפת שברגע זה החלטתי לקבל את המצב המורכב שבו אני כועסת על חבר שלא מגיע לו שאכעס עליו, ואני בכל זאת כועסת עליו, למרות שהוא לא עשה לי שום דבר רע. החלטתי לקבל את זה בלי לרדת על עצמי ולדבר עם עצמי ולהבין למה אני כועסת עליו , "למרות שלא מגיע לו"......

לצפיה ב-'SAME SHIT'
SAME SHIT
14/05/2018 | 14:17
32
לצפיה ב-'חשוב לעשות דברים מועילים ומעניינים '
חשוב לעשות דברים מועילים ומעניינים
14/05/2018 | 14:49
22
עשי דבר שאת אוהבת, שמעניין אותך, שבא מתוך מגמה שתיצרי לעצמך לפי מה שאת רוצה ואוהבת וחשוב לך.

לצפיה ב-'עבודה למשל,זה רעיון טוב...'
עבודה למשל,זה רעיון טוב...
14/05/2018 | 19:45
29
מה עם תחביבים,פעילות גופנית,טיולים וכו...?
לצפיה ב-'...'
...
14/05/2018 | 19:47
16
לצפיה ב-'הפסיכולוגית ה"חדשה" דיברה עם ה"ישנה" - טריגר!!!'
הפסיכולוגית ה"חדשה" דיברה עם ה"ישנה" - טריגר!!!
11/05/2018 | 21:27
9
120
האם אני קורסת או מתחזקת?.....
הייתי בסערת טירוף מאז הצהריים.
הספקתי לריב עם חצי העולם, ואני סולחת לי, כי כולם כועסים עלי שאני תובענית.
כי ככה זה, כשאת טובעת, את תובענית.
את לא מוכנה לקבל שום תשובה אחרת חוץ מיד מושטת.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
הקיצור:
הפסיכולוגית ה"ישנה" לא באמת הייתה מוכנה לדבר, למרות כל הנסיונות של הפסיכולוגית ה"חדשה".
היא אמרה "אני יודעת שעשיתי טעויות, אז היו לי גם פשלות, היו לי גם דברים טובים."
וכל פעם שהפסיכולוגית ה"חדשה" ניסתה להגיד לה משהו היא חזרה ואמרה "עשיתי את מיטבי, אין לי כוח, אני אישה מבוגרת, אני לא אתקשר לשירה ואין לי מה לעשות יותר."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
הפסיכולוגית ה"חדשה" אמרה שבסופו של דבר הפסיכולוגית הישנה אמרה לה "יקירתי, בואי נסיים פה", וכך הסתיימה השיחה.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
אם אנסה לתאר את שלל הרגשות שלי לא אצליח.
אגיד שתי מחשבות"
עצם העובדה שהפסיכולוגית ה"חדשה" ניסתה לדבר איתה מחזיר לי במידה מסויימת את ההרגשה שאוכל לחזור לבטוח בבני אדם.
ומצד שני, כשאני יושבת וחושבת איך הקשר בינינו התחיל לפני עשרים ושש שנים בכזאת מפצצת אהבה עלי!!! נאהבתי באופן שלא חשבתי שמישהו יכול לאהוב אותי. כמו שאוהבים ילדה קטנה כמובן. ואני שנואה ודחויה על ידה עכשיו רק כמו שהייתי על ידי הוריי.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
אחרי שניסיתי לדבר עם ער"ן היום וזה הסתיים רע, ועם חברה שנפגעה ממני אני יודעת שאני לא יכולה לחכות יותר לכלום מאף אחד. רק מעצמי.
אני לא מאשימה את התורנית בער"ן וגם לא את החברה הזאת. אני הייתי עצבנית והייתי זקוקה שלא יתנו לי עצות אלא שיהיו איתי ברגש הבלתי נסבל , והם לא יכלו, ואני כעסתי.
כי לא רציתי להיות לבד.
כעסתי והאשמתי.
נסוגותי לדפוסים הישנים שלי.
חבל, אבל כבר אמרתי: אני מעדיפה לסלוח לעצמי. אין לי כבר כוח לכעוס.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
זאת אומרת: כמובן שאני יכולה לחכות ולפעמים זה יצליח:דיבברתי עם ר', האישה השנייה שנפגעה מהפסיכולוגית ה"ישנה" והיא הבינה אותי בדיוק.
אני לא יודעת אם אני מיואשת מלהיות לא לבד
או שאני מחליטה למצוא בי את הכוחות.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
אני בעצם מרגישה כמו שהרגשתי אחרי שהתחלתי לפתוח את הפגיעה שנפגעתי בבית, לפני הרבה שנים: שנורא לא רוצים לשמוע. שלא יכולים לשהות איתי בכאב ובזעם ולהושיט לי יד, ושמנסים להכחיש. פסיכולוג פוגעני?... אין דבר כזה!!!
ובמקביל אני גם מתגעגעת אליה שוב.
הציפייה... לא יכולתי שלא לקוות.....אז קיוויתי כמו מפגרת....
ושוב אני יורדת על עצמי
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
בקיצור, אני מנסה לכתוב הגיוני אבל אני לא מצליחה.
אני עיסת כאב ובלבול.
ותבינו: בגלל שר' ואני היינו אצל הפסיכולוגית הזאת המון שנים, כל אחת בנפרד, יש לנו התבטאויות והטעמות דומות לשלה. ואני שומעת את זה מפי ר', וזה כאילו אני שומעת את זה מפי הפסיכולוגית הישנה לפני שהיא פגעה בי, כשהלכתי שבי אחריה...
אני לא יודעת,
זה ככ מסובך,
אני לא יודעת אם קרה מקרה כזה אי פעם בהסטוריה
אני לא יודעת מה לעשות עם כל הכאב שלי
אני חושבת עחל דרכים לא שגרתיות, מנסה לפרוץ את הקופסה:
יעוץ פילוסופי
יעוץ בודהיסטי
יעוץ של רב
אין לפסיכולוגיה מה להציע לי יותר.
קשב ותמיכה ומילים טובות קיבלתי כאן הרבה יותר מפסיכולוגיות מסויימות. גם הקשבה ועצות ויכולת לשאת קיבלתי ואני מקבלת מדי פעם מחברים.
פשוט, המצב נורא מבלבל:
אני במצוקה, אז בכל מקום מנסים לשלוח אותי לטיפול.
אבל אני גמרתי עם טיפול!
הייתי בטיפול קרוב לחמישים שנה. מרבית חיי, החל מילדותי!
גמרתי עם זה.
הטראוןמה הכי גדולה בחיים שלי עכשיו איננה טראומת הילדות שלי, שנשארה ותישאר כמובן אבל שחוקה עד דק ולמדתי לחיות איתה,\ אלא טראומת הפסיכולוגית.
תודה שאתן כאן. סליחה שאני מאריכה

לצפיה ב-'שירה'
שירה
11/05/2018 | 22:59
1
51
את מדהימה שלמרות שכתבת שאת בקושי ומצוקה כרגע-את מצליחה לבטא ו"לעשות סדר" במה שקורה לך. הלוואי והיו לי מילים מחזקות.
יכולה רק להרגיש אותך מרחוק (או אולי קרוב?) דרך המסך...
תהיי חזקה
לצפיה ב-'עליסה שבורה ומחזקת, '
עליסה שבורה ומחזקת,
12/05/2018 | 00:45
41
את מחזקת בכך שאת משקפת לי משהו מהכוח שלי בכל זאת ולמרות הכול.
אני משתדלת להיות חזקה.
ומה שלומך?... כבר כמה זמן שלא כתבת.

תודה רבה שכתבת לי. וזה מחזק.
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
12/05/2018 | 15:44
1
45
תחליטי שאת קובעת את הערך של עצמך וכך אינך זקוקה לאישורים לכמה את ראויה לאהבה וכך לא תצטרכי להמשיך לשחזר את סיפור הילדות שלך שהתגלם קצת לקראת הסוף עם הפסיכולוגית ולא תצטרכי להפעיל מניפולציות על הזולת כדי לקבל אישור שאת אהובה .
לא תצטרכי לעורר רחמים או להפעיל כוח.
כשאדם אוהב את עצמו זה מה שישתקף לו בראי המציאות.
אין טעם לריב עם המציאות
לצפיה ב-'קוסמת היי'
קוסמת היי
14/05/2018 | 03:48
24
אני לא ממש מצליחה להבין אותך
ואם הייתי יכולה לחולל בי את התמורות האלה בצ'יק צ'ק ועדיין להישאר בקשר וב4קרבה לאנשים זה היה נפלא
לצפיה ב-'נראה שאין עם מי לדבר'
נראה שאין עם מי לדבר
13/05/2018 | 08:46
4
46
היא יודעת היטב בתוך תוכה כמה פגעה וכמה הרסה, וגם כמה מנעה מלהבנות - והיא לא יכולה להרשות לעצמה להודות בזה בקול. אולי גם פוחדת מההשלכות של ההודאה. אולי לא מסוגלת לעמוד מול עצמה ולהכיר בגודל העיוות והעוול שגרמה.
בכל אופן, את את שלך עשית בכל מה שקשור לנסיונות הידברות, ולנסיונות לגרום לה לקחת אחריות ולהכיר במה שעשתה. זה לא יקרה וצריל להשלים עם זה. עגשיו השאלה היא באמת איך תצליחי לחיות יותר טוב, לשקם את עצמך, לבנות את חייך מכאן ולהבא - בכל יום ויום שניתן לך בעולם הזה...
תהיי חזקה!
לצפיה ב-'כן,שחרית, תודה על מילותייך, כל מילה בסלע'
כן,שחרית, תודה על מילותייך, כל מילה בסלע
14/05/2018 | 03:59
3
22
אבל אני עוברת רעידת אדמה עכשיו
שאי אפשר לשים במילים
ורותחת.
בעיקר רותחת עכשיו.
ועם כאב ראש.
אין לי כבר  כוח לבכות.
כל האנשים (כמעט) ... אני לא מצליחה להבין מילה ממה שהם אומרים
הם מכעיסים אותי
הם לא נמצאים
אני לא נמצאת
אני סובבת בחלל ריק כמו חתיכת כוכב ישן וקטן שהתנפץ
יש לי רק כאב ראש ובחילה
ביטלתי את העבודות שלי
חשבתי שאשב כמה ימים ואבכה ואסגור את העניין
ומאז לא באה לי דמעה
לא מילה
אין לי מה לכתוב
אין לי מה להגיד
אין לי דמעות לבכות אותן
כנראה כאן עלי להיות כרגע
אני מקווה שזה הסיבוב האחרון במסע ההתפכחות של מי היא הייתה בשבילי באמת ומה היה שם באמת ובמסע האבל עליה
כלומר, זה בטח לא ייגמר הרמטית לעולם, אבל פחות או יותר.
אני כועסת עכשיו על הכול.
אני בודדה ולרגעים אני נבלעת בזה ולרגעים זה כבר לא מזיז לי כלום
אני מאפשרת לחתיכת הכוכב הישן שאני להיסחף בריק החללי
צריכה לבטוח באלוהים שיביא אותי למקום
אני מרגישה שאני עוברת שינוי ענק... שאלה כאבי השינוי... אני אבל לא יכולה להסביר את זה...לקחתי מספריים וגזרתי את השיער...אני נוטשת.... אני יודעת... אני מבולבלת לגמרי לגמרי! וכנראה כאן אני צריכה להיות כעת.
אני מתחילה טיפול בדיקור השבוע.
אני צריכה להתערבל עוד קצת, מקווה שרק קצת, בתוך המיץ של הריק.
עד שאתגבש מחדש.
עד ששוב אהיה.

לצפיה ב-'פתאום אני מתחילה להבין משהו מתוך הבלגן...'
פתאום אני מתחילה להבין משהו מתוך הבלגן...
14/05/2018 | 04:32
2
28
אולי אני לא טועה...
אולי כל מה שאני מרגישה הוא נכון...
אולי כשאני מתעצבנת יש לזה סיבה טובה מבחינתי (גם אם הבנאדם השני נפלא)
אולי אני לא צריכה יותר לצמצם כל כך את הציפיות שלי מאנשים
אלא למצוא את האנשים הנכונים
אולי מתחילות להתגבש יבשות  קטנות מתוך התוהו ובוהו וימים ואגמים
אולי באמת אני צריכה לאפשר לעצמי להיות עוד קצת בכאוס
ולסמוך על אלוהים שלא ינטוש אותי 
ויעזור לי לעשות סדר
וינשיב אותי לאן שאני צריכה לנשוב

לצפיה ב-'עוד תובנה קטנה מתוך התוהו:'
עוד תובנה קטנה מתוך התוהו:
14/05/2018 | 04:43
28
אני צריכה להעמיק ולשפר את הכלים הקיימים שלי (צ'י קונג),
ולרכוש כלים חדשים (בודהיזם?.../פילוסופיה?...)
לצפיה ב-''
14/05/2018 | 07:20
5
לצפיה ב-'דיון לילי שלי איתי טריגר'
דיון לילי שלי איתי טריגר
12/05/2018 | 04:14
2
87
נתקלת בכתבה הזו, בחיפושי הלילי, שנהיה כבר קבוע, אחר דרכי פעולה.

נזכרת בלפני 3 שנים בערך, קצת יותר.
לא התביישתי בעבר שלי, בכל הניסיונות האובדנים, המשבר, הדיכאון,ורבים גם זכו לשמוע על האשפוזים.
גם אז, לא אמרתי שני מאחורי זה. הרגשתי ככה. הרגשתי ככה הרבה שנים. או פחדתי. פחדתי כי דניאל התאבדה לפניי. וזה יותר מדי. 
הייתה תקופה שכעסתי נורא, היא זאת שקרעה את החבל מהצוואר שלי בילדות שלנו. שנשארה לצידי. היחידה שהייתה לי לאורך הרבה מאוד שנים אחרי.
אחרי שעזבו, מתו, הלכו, חתכו, היא גם התאבדה.
אוי דניאל שלי. לא תכננתי לכתוב עלייך בכלל..
מאז התהדק לי החבל. מדי פעם היו קפיצות של הקלה, כי ככה יצא. אבל במציאות, אין אף אחד שיקרע ממני את החבל יותר. ככל שהזמן עובר, הכל מתהדק סביבי. אני מרגישה מיותרת, מפריעה. ותרנית, חלשה.
עוד מעט יגמרו לי הכוחות לעמוד על הכיסא.
נתתי כרגע תיאור מטאפורי למה שיקרה באמת מתישהו, מגוחך.
אני עצובה שיש סביבי חבל. אבל אנחנו כרוכים בקשר, רוב השנים זה היה ככה. רוב החיים. אי אפשר ככה.
לצפיה ב-'עליסה שבורה ויקרה'
עליסה שבורה ויקרה
14/05/2018 | 04:03
32
אם היו לי כוחות הייתי שולחת לך, כדי שימשיך להיות לך כוח לעמוד על הכיסא.
ויהיה לך כוח להסיר את הקולר מהצוואר.
גם אני רוצה להסיר את הקולר מצווארי.
אולי אנחנו צריכות לשיר משהו. שיר שיתמוסס בתוך הוורידים שלנו ויתן לנו כוחות להסיר את הקולרים.
יש לך את דניאל. בפנים. בלב. בכאב ובצער.
מה הייתה דניאל אומרת לך אם הייתה שומעת אותך.
אל תיכנעי ואני לא אכנע.
טוב שכתבת. גם אם לא הבנתי הכול. תמשיכי לכתוב. ותמשיכי לעמוד על הכיסא, עד שיימצאו לך הכוחות להסיר את הקולר מהצוואר ולרדת מהכיסא.

לצפיה ב-'היי יקרה, שלחנו לך מסר בפרטי '
היי יקרה, שלחנו לך מסר בפרטי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2018 | 15:02
4
לצפיה ב-'כבד לי :('
כבד לי :(
10/05/2018 | 20:44
32
124
נורא מנסה להתקדם בשבועות האחרונים.. אבל אני מאשימה את עצמי על כל דבר קטן ומהר מאוד נופלת חזק למטה.
הייתי בכמה ראיונות עבודה.. אבל אני מתה מפחד.
קיבלתי עוד כמה הצעות במקביל.. ואני כמעט אוטומטית שוללת הכל ונשארת תקועה.
מצד אחד.. לא שללתי את הזדמנות חיי. שללתי משרות שבאמת לא מתאימות לי.. כמו להתחיל בשבע בבוקר בעיר אחרת ולסיים בעשר 11 בלילה.. זה אמנם משרד ממשלתי.. אבל איך אני עושה את זה כשאני כל כך לא יציבה?
אז קיבלתי הצעה ליד הבית עד 12 בבוקר. משהו חלקי.. סתם כדי להתאושש. הלכתי לשם בכוח אחרי שהפסיכו הכריח אותי והתאכזבתי. שוב שללתי. שוב מקום עלוב. (ללחוץ על אנשים שישלמו כל היום)
מתקשרים אליי אחרי ראיונות.. וכנראה שאני מתקבלת אבל אני לא עונה. מתה מפחד לעשות את הצעד ולא להצליח.
מה אני עושה? ממש לא בא לי לחיות. זה אכזרי מדי.
זה עבודות שפשוט לא מושכות אותי.. אבל מצד שני זה יכול להיות זמני כדי להתאושש.
אז אני אוהבת בעלי חיים.. והיום הציעו לי במרפאה ליד הבית.. שוב לא עניתי. כי השעות.. זו עבודה בפיצול כולל שישי.

הפסיכולוג מאוד מאוד לוחץ עליי שאזוז ואקח משהו. וכל הזמן מאיים או רומז שיעזוב אם לא אזוז. ואני לא יןדעת מה אגיד לו שבוע הבא? שסיננתי כמעט הכל אבל שיש לי עוד ראיון שבוע הבא?
אמרו לי גם להתחיל בשתי משרות בלי ראיון.. יום אחרי. ושתיהן האמת לא בשבילי. 
אחת בסופר.. והשניה 9 שעות ביום בתל אביב.
אני מעדיפה משהו חלקי.

וואי אני ממש גמורה כבר. עזבתי את השיקום כי הם פשוט עשו לי נזק ולא הגישו אפילו בקשה לליווי תעסוקתי.. מה שיכול לקחת עוד כמה חודשים. והגעתי למסקנה שאני אזוז לבד.. אבל אני מתקדמת צעד וחוזרת עשרה צעדים אחורה.
ללכת לראיונות זה משהו שלא עשיתי המון זמן.. אבל מה זה שווה אם אני פוסלת הכל?

אני לא יודעת מה לעשות.
כל הזמן מתפללת לעזרה.. זה כל כך מפחיד המצב הזה.
כל כך לבד.
איך אצליח לצאת מהמעגל האכזרי הזה?
אני צריכה מישהו שילחץ עליי כל יום כל יום.. ויהיה בקשר. ברגע שאני לבד עם עצמי אני נופלת חזק למטה וכל ההתקדמות הולכת לעזאזל.
עכשיו התקשרו אליי והציעו משרה קבועה.. זו שסיפרתי עליה למעלה.. וזה ישר מרתיע. כבד. אני לא מחפשת משהו קבוע. רק רוצה להתאושש ולמצוא כיוון. 
מה אעשה? איך לא להאשים את עצמי אחרי כל דבר קטן? איך להישאר שפויה ככה? זה מטמטם אותי.
מרגישה שאני צריכה ממש הרבה עזרה. פסיכולןג כמה פעמים בשבוע..
השיקום היה יכול להיות טיפול משלים לזה אם הם רק היו מקצועיים.. הם פשוט על הפנים.

מה אני עושה? ואיך אני הולכת על משהו עד הסוף בלי לעזוב?
מרגישה ממש לא טוב :(
לא יודעת עם מי לדבר.. ממש לבד בבית
לצפיה ב-'מה הבעיה במשרה קבועה? זה לא כלא'
מה הבעיה במשרה קבועה? זה לא כלא
10/05/2018 | 22:50
1
60
תמיד תוכלי לעזוב אם לא יהיה לך טוב.
אבל לפחות תנסי...
לצפיה ב-'כן אני יודעת'
כן אני יודעת
10/05/2018 | 23:52
57
אבל זה מרתיע. פסיכולוגית..
אולי כי זה לא הכיוון שלי
לצפיה ב-'לAdi'
לAdi
11/05/2018 | 03:24
2
57
קראתי מה שרשמת ואני מזה מבינה אותך זה ממש תסריט שלי  אני בדיוק באותו מקום אבל ממש אחד על אחד כל כך מבינה אותך שאת לא תאמיני עוברת את השלבים האלה בדיוק אני לא אשת מקצוע לתת הסבר לזה אבל יש מצב אולי שזה חרדה מסויימת של אנשים או חוסר הערכה שאולי את לא מספיק טובה לשום מערכת או שתאכזבי ואז לא תעמדי בציפיות כי דורשים כל הרבה הרבה למעט האנרגיות שאנחנו יכולות לתת ועוד כמה דברים ככה שהבנתי על עצמי  
מה את אומרת אולי נוכל להיעזר אחת בשניה אנחנו באותה סירה  יש משהו שאמרתי שגם את מרגישה או משהו אחר ??? אשמח לשמוע
לצפיה ב-'היי חני'
היי חני
11/05/2018 | 08:54
1
46
אמרת בדיוק מה שאני חושבת:(
הפחד הז.
הפחד הזה מכשלון.. וזה שלא הייתי במסגרת הרבה זמן לא מוסיף לעניין.
אני מאוד רוצה להתקדם, והפסיכולוג מאוד לוחץ שאתקדם.. אבל מנגד תמיד רומז גם שהוא יעזוב אם לא אזוז וזה עוד יותר מלחיץ.. שאין שוב משהו קבוע ברקע.. תמיכה קבועה. אם אצטרך לחפש עכשיו מישהו חדש זה יהיה קטסטרופה.. החלפתי כל כך הרבה בתקופה כזו קצרה.

מאוד בלחץ שאתחיל לעבוד ושוב אעזוב. איך עושים את זה?
הרי לעבוד זה פשוט.. זה לא משהו מסובך. איך אתמודד עם כל הבלגן של עצמי ואחזיק חזק חזק כדי לא לעזוב ולשקוע הרבה יותר עמוק?

וואי אני לא יודעת מה אני עושה. וקשה נורא לקום ככה אחרי כל האכזבות של אתמול.
באמת גורם לי לחשוב שאולי רק כדורים "יצילו אותי" מהמהצב הזה. או רק השיקום שעזבתי יוכלו למצוא לי עבודה בליווי ואז זה יהיה הרבה יותר קל? הבעיה שהם בכלל לא הגישו בקשה לליווי תעסוקתי. דוחים את זה כבר חודשיים, ונשבר לי מהם ועזבתי. כי עד שימצאו לי משהו זה ייקח כמה חודשים ואני לא מסוגלת לחכות יותר.

מה עושים? איך להחזיק חזק חזק ולא לעזוב?:(... אוף. איזו דפוקה אני.
מקווה שלך ילך הרבה יותר טוב.
אצלי גם הלחץ בבית נוראי.. כל כך רוצה לעבוד רק כדי שיהיה לי שקט ולהגיד להם : הנה אני עובדת. עזבו אותי עכשיו:/
לצפיה ב-'Adi'
Adi
11/05/2018 | 14:24
26
את נשמעת מאוד אינטליגנטית אז דפוקה את לא  ממש לא וגם אני לא זה שנקלענו למצב ריגשי כזה או אחר לא עושה אותנו לא בסדר  להפך זה מצב שקורה לאנשים מיוחדים שרמת הרגישות שלהם והתודעה השכלית גבוהה מהרגיל  זה פחד מסויים שנבע ממשהו אני יכולה להגיד לך שאני לא במקום יותר טוב וגם אני לא עובדת מלא זמן ועדיין אני מרגישה שאני חכמה ואינטליגנטית מרוב האנשים שעובדים בעבודה מסודרת ומנהלים משפחה  זה מחסום שברגע שנפרוץ אותנו נרקיע שחקים בוודאות. יש לי טיפ בשבילך כי גם אני עוברת את אותו תהליך זה שאני למשל עבדתי בעבודה הכי טובה ונחשבת שיכולה להיות משהו שההורים יכולים להתגאות בבת שלהם ועזבתי אותה לפני שנתיים אין לי סיכוי לחזור לשם בגלל התנודות של המצב רוח שלי  וגם שלא יקבלו אותי והתחלתי לחפש עבודות פחות נחשבות בלשון המעטה עבודות שחשבתי לעצמי מה מה קשור עבודה בחנויות הכי בנאלי שיכול להיות ואיזה איזה אפילו לשם לא קיבלו אותי אולי ראו שאני מבולבלת התבאסתי שמחתי כבר לא יודעת אבל שום  פעם צריך להוכיח לסביבה  וכמובן לא בא לי שישאלו אותי שום פעם אם אני עובדת נמאס לי מהמילה מובטלת אז הכי טוב זה מה שאני עושה ובלי בושה מחפשת עבודה שמתאימה למצב שלי אני יכולה לעזור לך   לשים את האגו בצד ולעבוד כדי לצאת מהבית  זאת צריכה להיות הגישה   מה את אומרת ?
לצפיה ב-'את חייבת להתפשר'
את חייבת להתפשר
11/05/2018 | 09:36
26
42
את לא יכולה להגיד זה לא וזה לא הזמן. הציעו לך משרה עד 12 - תקחי אותה. עד שתתאוששי ותוכלי לעבוד במשהו קשה יותר [או נחשב יותר].
לצפיה ב-'אבל זה ממש על הפנים :/'
אבל זה ממש על הפנים :/
11/05/2018 | 09:43
25
47
אני יודעת שזה לא בשבילי.
זה לצעוק על אנשים כל היום שישלמו. רק להתעסק בגביה. וזה לא משהו שמתאים לי בכלל. בטח לא עכשיו
לצפיה ב-'לדעתי את חייבת להתפשר..'
לדעתי את חייבת להתפשר..
11/05/2018 | 09:50
1
46
מה יותר טוב, להיות בבית?
לצפיה ב-'לא :('
לא :(
11/05/2018 | 09:56
17
לצפיה ב-'לא חייבים לצעוק'
לא חייבים לצעוק
11/05/2018 | 11:05
51
אפשר לגבות בכבוד ובנימוס.
בכל אופן, עדיף שתקחי משהו לא צושלם מאשר שתשבי בבית ותטחני את עצמך...
לצפיה ב-'Adi'
Adi
11/05/2018 | 14:46
21
52
לא חושבת שלהתפשר בעבודה שיכולה לעשות יותר נזק מתועלת יכולה להועיל אני לא מתפשרת ממש לא  מצאתי איזשהו קבוצה בפייסבוק שמציעה עבודות ממש רגועות לא גבייה מכירות וכו משהו אחרלגמרי פשוט רוב העבודות נמצאות באזור המרכז ואני גרה בצפון  אבל אם זה מעניין אותך תגידי לי אני אשלח לך בפרטי את שם הקבוצה ?
לצפיה ב-'כן אשמח אם תשלחי'
כן אשמח אם תשלחי
11/05/2018 | 14:55
20
47
תודה.

בדיוק קמתי משינה וזה נורא היחס של המשפחה.. ממש "חוגגים עליי".
לצפיה ב-'בכייף :)'
בכייף :)
11/05/2018 | 15:18
19
44
את יודעת כמה זמן  אני נמצאת בחגיגה שאת מדברת עליה ואוי אני מבינה אותך ממש  ויותר מזה דווקא התמיכה שאנחנו מחפשות לא מגיעה מהמקום הזה וזה מבאס אבל יש אבל גדול   הם לא נמצאים במקום שלך ולמי שלא נמצא במקום הזה קשה לו להבין את המצב סוג של בורות אז תיתני להם פופקורן ושיהנו מהסרט .. אל תיקחי ללב תאמיני בעצמך את חייבת לאמץ גישה כמו שאני אימצתי תגידי להם שאת עכשיו מחפשת עבודה  כרגע ואת פתוחה להצעות לפחות שיראו שאת מנסה  אני שולחת לך בפרטי ואת יכולה חופשי לכתוב לי את ממש הכפילה של החיים שלי חח
לצפיה ב-'תודה רבה:('
תודה רבה:(
11/05/2018 | 15:22
18
39
מעצבן נורא.  אחי ביקש שאגיד להם שיעזרו לו עם החניה אז אמרתי וכנראה שלא שומעים אותי. אז אמא שלי.. כזו אגרסיבית. מה.. מה היא אמרה.. וכולם מסתכלים. וזה פשוט נורא. חזרתי החוצה ללבד שלי. מעצבנים
לצפיה ב-'עדי,לא להישבר ולא לרדת על עצמך!! את בדרך הנכונה.'
עדי,לא להישבר ולא לרדת על עצמך!! את בדרך הנכונה.
11/05/2018 | 21:47
17
45
קודם כול,
יש   משהו באופן שאת כותבת כאן שמרגיש לי קצת יותר אסוף וקצת פחות מיואש או מבוהל. וזה משמח מאוד.
שנית,
את עצמך מתארת את ההתקדמויות שלך.
רק הבעיה שאת מייד פוסלת אותן.
את כותבת:
"אני מתקדמת צעד"
ומייד את מוסיפה
"וחוזרת עשרה צעדים אחורה."
אבל זה טיבנו. זה טיבה של התקדמות. לא מתקדמים בקו ליניארי. מתקדמים בקו ספיראלי.
אז תנצרי בתוכך את ההתקדמות של הצעד. זה תקדים שיחזור אם תתני לו מקום!!!
את כותבת גם:
"ללכת לראיונות זה משהו שלא עשיתי המון זמן.."
אז תשתהי על זה רגע ותטפחי לעצמך על השכם, ותזכירי את זה לעצמך. הנה, את הולכת לראיונות, שזה דבר שלא עשית מזמן. זה נהדר.
ואז את מוסיפה:
"אבל מה זה שווה אם אני פוסלת הכל?"
זה שווה, כי את לומדת מזה מה מתאים לך ומה לא, את מתרגלת ומתאמנת באיך להציג את עצמך ובתקשורת עם אנשים ובטח דברים נוספים שאני לא חושבת על זה כרגע.
שלישית,
אני דווקא חושבת שאתמחוברת היטב ליכולות שלך, ולא צריכה לקחת משהו שמלכתחילה מרגיש לך לא מתאים.
אני יכולה לשתף אותך שבצעירותי, ומתוקף היותי אדם שמאוד לא מסתדר במסגרות, עד היום!!! - הייתי בין השאר דוג ווקרית, זאת אומרת הלכתי לטייל עם כלבים. לפעמים כל מה שצריך זה ללכת לבית ולהחליף אוכל לחתולה פעם ביום ולהשקות את העציצים. אולי כדאי לחשוב על כל מיני עבודות כאלה שהן לא מסגרתיות וכן קשורות למה שאת אוהבת. אם מצאת במרפאה וטרינרית אחת, אולי תמצאי גם באחרת. אנחנו יכולות גם לעשות כאן סיעור מוחות כולנו יחד... את רוצה?.... את תכתבי כל מיני רעיונות ומה את אוהבת לעשות..... אני מבינה שאת לא גרה בעיר גדולה, נכון? אז אפשרויות העבודה יותר מצומצמות ובכל זאת את יכולה לתלות פתקים ולפרסם את עצמך כדוג ווקרית, אני יכולןה אולילעזור לך לפרסם באיחזה מקום אם תחליטי שאת עושה את זה....... בהצלחה יקירה    
לצפיה ב-'איזו תגובה מקסימה:)'
איזו תגובה מקסימה:)
11/05/2018 | 22:25
16
44
נראה שתיארת הכל בצורה מושלמת..
ואיכשהו עלית על זה שאני נורא אוהבת כלבים. ואפילו חיפשתי עבודה כדוק ווקרית. הבעיה שאין איפה שאני גרה. או יותר נכון, פשוט לא מפורסם באתרים.
צריך הרבה אומץ ללכת ולתלות מודעות ולפרסם את עצמי, אבל זה משהו שבאמת יעשה לי טוב.
כל ערב אני עושה הליכה, לבד. אני וה-4 ק"מ שלי.. וכל פעם שמגיע איזה כלב, זה כל כך עושה לי טוב, כל כך עושה לי שמח. עד כדי כך שחשבתי ללמוד משהו בתחום הזה.. הבעיה היחידה.. שאני אלרגית. וזה אכזרי. אבל בכל זאת, לא יכולה להתרחק מהם.
עשית לי חשק לפתוח קובץ וורד ולפרסם את עצמי.. אני לא מאמינה שייצא מזה משהו בעיר שבה אני גרה. כי זו באמת לא עיר גדולה.. אבל אולי, באחת מההליכות שלי אני אקח כמה פתקים ואתלה? אולי לא אפרסם את הטלפון שלי, אלא רק את המייל? גם כדי שלא יציפו בספאם, וגם כי יש לי קצת בעיה לדבר בטלפון?

כל הרעיונות האלה מהר מאוד יעלמו.. תמיד כשיש איזה "זיק" של תקווה.. רעיון חדש, אני ישר פוסלת וחוזרת להיתקע.. כי מגיעות כל החששות.
אני מאוד אוהבת גם לטפל בצמחים.. עושה לי ממש טוב. כל כמה זמן אני הולכת וקונה, וזו באמת הרגשה טובה לראות אחר כך את ההשקעה..

אוף כל כך אין לי כיוון. רק חושבת שיגיע עכשיו עוד שבוע של מלחמה.. וכמה אפשר? זה כבר נמשך שנה שלמה.. וזה כבר באמת באמת מוגזם. שבוע הבא יש לי עוד ראיון.. והמטפל לא מסכים שאתקשר אליו או אכתוב, ואני כל כך לבד.. עם כל זה. אז אתמול כתבתי לו שילחץ עליי הרבה יותר, שנפגש יותר, שיגרום לי לזוז, שיגרום לי לעבור את הראיון הזה וללכת על זה בכל הכוח.
אני לא יודעת אם נפלתי על מטפל טוב.. כי הוא מהפגישה הראשונה, ועד עכשיו נותן לי הרגשה שעוד שניה הוא מעיף אותי. ושבוע שעבר סיים פגישה אחרי חצי שעה ואמר שלא שם לב. והוא התנצל, ואני יודעת שהוא מקצועי וטוב, רק שיש לי הרגשה שהוא לא ממש משקיע בי, שאני זו שהגעתי ב"כוח מלא" ועושה דברים שמזמן לא עשיתי רק כדי להוכיח לו.. רק כדי שלא יעזוב. וזה נורא ככה.
אתן לזה צ'אנס שבוע הבא. יש לי הרגשה שאחרי שכתבתי לו הוא ישנה גישה וישקיע יותר. הוא סה"כ בן אדם מאוד טוב.

חושבת שכדאי לפתוח עכשיו את הוורד ולפרסם את עצמי? אולי לשים שם למטה איזו תמונה חמודה של כלב מגוגל..
אוי איך בא לי. חיפשתי הרבה משרות כאלה ופשוט לא מצאתי כאן. יש יותר בתל אביב וקצת בירושלים.
כל פעם שאני שומעת איזו נביכה בחוץ ליד השער שלנו אני ישר יוצאת.. ישר מחפשת מפלט.. משהו שיעשה לי טוב.. ליטוף קטן:(
המצב בבית קשה. מרגישה נורא לבד. והיום לא נסעתי איתם לסבתא, כי אני יודעת שרק יורדים עליי שם. נשארתי לבד.. ואני לא יודעת איך אני מחזיקה מעמד ככה.
אז יצאתי החוצה.. חיפשתי איזו תפילה בגוגל.. כדי שיהיה טוב.. שמעתי קצת מוזיקה, ובאותו הרגע, בלי לשים לב.. היו מילים בשיר ש"המצב רק ישתפר".. אני לא יודעת.. אולי זה סימן.
כל כך עצוב לי עם הלבד הזה. באמת.
מניחה שזה לא יכול להזיק אם אפרסם מודעות שלי רק עם המייל שלי, נכון? התשלום עצמו פחות מעניין אותי. אפשר לקחת על זה גם משהו סמלי כמו 30-40 שקל אני מניחה.

אוי.. כל כך רע לי. באמת שהתייאשתי ולא מבינה מה הטעם לחיים האלה.
כל היום אני מקווה שמישהו יתעניין בי.. מסתכלת בטלפון, אולי מישהו ישלח הודעה.. אולי איזה מייל. אבל כלום. ממש כלום.
אני מניחה, ואין לי ספק שחלק מזה באשמתי. כי אין לי בכלל חברים. אבל זו פשוט הרגשה שאני לא מעניינת אף אחד, ולא אחסר לאף אחד. והזמן עובר.. ולראות ככה את כולם מסודרים.. זה פשוט נורא, באמת.
ההורים בחדר עכשיו.. אחי למעלה.. ואניפה לבד. אני לא יודעת איך אני מחזיקה מעמד.
אני מניחה שאני צריכה הרבה תמיכה, וזה יכל להתאים אם השיקום האלה היו יעילים.. אבל זה רק עושה לי רע. אז הייתי מסתפקת בפסיכולוג שמאוד יתמוך.. אולי אפילו יותר מפעמיים בשבוע, אבל זה לא קורה, כי הוא לא רוצה שיווצר תלות מצד אחד.. ומצד שני.. אני לא יודעת, מרגישה שהוא לא משקיע הכל.. למה לא לאפשר מדי פעם לדבר בטלפון? הוא מאוד קשה איתי. מרגישה נורא לבד.. ושוב אם אעלם אף אחד לא ירגיש. :(
כל כך רוצה להיות מוקפת אנשים.. אבל שוב גם אני אשמה, שאני פשוט מתרחקת. הבעיה שכשאני מנסה להתקרב.. זה כואב מדי.

תודה:(

לצפיה ב-'עדי..... '
עדי.....
12/05/2018 | 00:53
15
33
לא קראתי את כל מכתבך...
בואי נתמקד בכלבים
כאן ועכשיו.
יאללה!
שאלת:
חושבת שכדאי לפתוח עכשיו את הוורד ולפרסם את עצמי? אולי לשים שם למטה איזו תמונה חמודה של כלב מגוגל..
אז תשובתי היא: כן, כן, כדאי כדאי מאוד.
וזה רעיון נהדר שבהליכות שלך תתלי מודעות.
כן כן כן!!!!! תעשי את זה. איזה כיף!!!!!!!
(כאן באזור תא לוקחים כשלושים שח לטיול של עשרים דקות חצי שעה)
(לפעמים הולכים לטייל עם שניים או שלושה ביחד)
בהצלחה(:
תהיי נהדרת בזה אני מרגישה לפי האהבה שלך.

לצפיה ב-'ובהמשך כדאי לבדוק אפשרות לטפל באלרגיה'
ובהמשך כדאי לבדוק אפשרות לטפל באלרגיה
12/05/2018 | 00:56
6
30
אני מאוד בענייני כלבים
כמובן שיש לי גם
ואם את רוצה לשאול אותי שאלות בנושאי כלבים את יכולה לשאול אותי גם באישי. אולי אוכל לעזור(:
לצפיה ב-'חשבתי שאת גרה במושב משום מה, אם את גרה בעיר, אפילו קטנה, '
חשבתי שאת גרה במושב משום מה, אם את גרה בעיר, אפילו קטנה,
12/05/2018 | 00:58
3
33
הסיכוי גדל
לצפיה ב-'עדי, אולי תשימי קישור לשיר תפילה שלך?....'
עדי, אולי תשימי קישור לשיר תפילה שלך?....
12/05/2018 | 01:00
2
31
אם את יכולה... זה אולי יעודד אותי ואולי גם אחרים....

לצפיה ב-'סתם זה לא משהו מיוחד'
סתם זה לא משהו מיוחד
12/05/2018 | 08:31
1
37
כותבת בגוגל למשל: תפילה לעזרה ונכנסת לעמוד הראשון או השני :(
לצפיה ב-'תודה עדי'
תודה עדי
14/05/2018 | 04:32
4
לצפיה ב-'הייתי אצל רופאת אלרגיה'
הייתי אצל רופאת אלרגיה
12/05/2018 | 08:30
1
43
אמרה שטיפול לוקח 5 שנים וזה לא משתלם
לצפיה ב-'בטח אפשר יהיה כשתרצי לבדוק אצל עוד מומחים'
בטח אפשר יהיה כשתרצי לבדוק אצל עוד מומחים
14/05/2018 | 04:33
15
ולבדוק עם אנשים מהתחום (מאלפים וכולי) שאולי יודעים דברים שהיא לא יודעת
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/05/2018 | 08:29
7
45
הכנתי מודעה אבל לא יודעת אם אפרסם. גם כי קראתי שאסור לתלות מודעות בכלל
לצפיה ב-'כאשר ואם תרצי תוכלי לעשות פליירים, ולשלשל אותם'
כאשר ואם תרצי תוכלי לעשות פליירים, ולשלשל אותם
14/05/2018 | 04:35
6
25
לתיבות דואר, ועל מגבי מכוניות....
אולי גם לתת לאיש של המכולת וכאלה....
וכמובן לפרסם ברשת. זה שאין פרסומים כרגע זה לא אומר שאין צורך אלא יתכן בדיוק להיפך - שאת תעני עלצורך.
לצפיה ב-'תליתי כמה מודעות'
תליתי כמה מודעות
14/05/2018 | 08:40
5
22
אבל אף אחד לא יוצר קשר
לצפיה ב-'סבלנות..'
סבלנות..
14/05/2018 | 09:32
6
לצפיה ב-'יופי! בהצלחה!'
יופי! בהצלחה!
15/05/2018 | 11:54
3
17
מקווה מאוד שיתקשרו בקרוב!
לצפיה ב-'תודה בדיוק חוזרת מראיון'
תודה בדיוק חוזרת מראיון
15/05/2018 | 12:00
2
14
במשרד ראש הממשלה. הלכתי ממש בכוח.
נראה לי שקצת נלחצתי שם.. אבל חזרתי עם מצב רוח טוב דווקא שעשיתי את זה.
עכשיו התקשרו להגיד שלא התקבלתי. והתבאסתי. גם ככה לא רציתי את זה בלב שלם.. אבל קיווויתי אולי..
מפחדת לשקוע
לצפיה ב-'כל הכבוד שהלכת!!'
כל הכבוד שהלכת!!
15/05/2018 | 22:48
1
18
וכל הכבוד על המודעות שתלית. ועל כל דבר קטן שאת עושה על מנת לצאת מהמצב הנוכחי. מחזקת את ידייך.
לצפיה ב-'עדי, אני מצטרפת לשחרית ומחזקת גם כן את ידייך:'
עדי, אני מצטרפת לשחרית ומחזקת גם כן את ידייך:
16/05/2018 | 00:12
13
כל דבר קטן, הוא כמו טיפה ועוד טיפה..
מזה ייעשה בסוף ים קטן(:
ואיזה יופי שחזרת במצב רוח טוב.
המון הצלחה
לצפיה ב-'היי'
היי
11/05/2018 | 03:59
4
110
לא יודע כלכך מאיפה להתחיל
אני עוד מעט בן 31, סטודנט לחינוך מיוחד שזה תחום שאני מאוד אוהב ומתעסק בו שנים
לפני שנתיים הייתה אמורה להיות השנה האחרונה שלי
כחלק מהלימודים נתנו לנו התנסויות במסגרות שונות של חינוך מיוחד
ובשנה השלישית הגעתי לבית ספר באזור. עבדתי עם אוכלוסיות שונות בעבר אבל מודה שלא יצא לי לעבוד כלכך עם ילדים עד אז כך שזו הייתה חוויה מסקרנת ומרגשת
הגעתי לכיתה מסויימת וראיתי ילדה יושבת ליד שלחן, מסתכלת על חרוזים, מרוכזת מאוד במה שהיא עושה
שאלתי מי הילדה הזאת, אמרו לי שהיא האוטיסטית היחידה בכיתה ושעדיין "לומדים אותה", הסתכלתי עליה שוב ואמרתי לעצמי שאני אלמד אותה, שאני אהיה זה שאגרום לה להשתלב
יצא לי להיות איתה כל היום באותו יום, הרגשתי אותה, הרגשתי כמו סוג של תקשורת חדשה שאני חווה, שאני מסוגל להבין בן אדם בלי המילים
כמו שכתבתי לכם כבר עבדתי עם אנשים מיוחדים בעבר לפניה, גם כאלו שבקושי דיברו וכאלו שלא דיברו בכלל ואהבתי אותם, אהבתי אותם מאוד
גם את שאר הכיתה שלה שאיתם עבדתי מאוד אהבתי ואני עדיין אוהב
אבל איתה זה היה שונה
כבר אחריי היום הראשון הרגשתי שאני מתגעגע אליה מאוד, שאני פשוט מחכה לשבוע הבא שיגיע כדי להיות איתה שוב
ומצד אחד התרגשתי מאוד, מצד שני פחדתי, כי למה אני, בחור בן 29 מרגיש כאלו רגשות לילדה בת 9, רגשות שנדמו לי אפילו כסמי רומנטיים
אבל אמרתי לעצמי שאני קולט אותה ויש לי הרבה מה לתת ואני אדאג לתת את המיטב מעצמי בשביל שהיא תשתלב הכי טוב בכיתה החדשה שלה וכך היה
הייתי שם על תקן החונך שלה וכל פעם הצלחתי להוציא ממנה יותר, שהיא תדבר יותר, תתקרב יותר לילדים האחרים, תשתף פעולה בשיעורים, תהיה חלק מהכיתה
והצלחתי בזה ואפילו לא הרגשתי שאני משתמש בכוח, סוג של נתתי לה גשר
היא עצמה מאוד נקשרה אליי, אפילו קראה לי אבא בדרכה שלה (בעזרת המכשיר שהיה לה), תיקנתי אותה כמו שהייתי צריך אבל אני לא יכול להגיד שזה לא החמיא לי וחוץ מזה הבלבול הזה היה גם אצלי כי היא הייתה הילדה שלי
התפעלתי מכל דבר שעשתה, הרגשתי גאווה בלב, סוג של כעסתי על מורות שאמרו שהיא לא מבינה כלום והייתה לי תושייה להוכיח להם ההיפך, לעשות אותה סוג של כוכבת, שיראו אותה, שיראו אותי
בעצם באיזה שהוא שלב זה כבר כמעט נהיה אותו דבר

מהר מאוד היא הייתה העיקר והלימודים שלי הלכו דיי הצידה, לא יודע אם זה בהכרח בגללה, גם לא רוצה להאשים בה את זה כי היו לי עוד דברים על הראש אבל פספסתי מועדים של עבודות, ויתרתי על מטלות שהיו לי, באתי יותר ויותר כי המקום שלי היה שם בכיתה איתה
לקראת סוף השנה דיברו איתי (ואם כל שאר הסטודנטים שהיו בבית הספר) על תהליך פרידה שאנחנו צריכים לעשות איתם, דיי הדחקתי את זה, לא ממש רציתי לחשוב על כך
אבל כן ידעתי שבאיזה שהוא מקום כשייגמר התהליך של הנקודות זכות אני צריך לסגור כי אחרת אני ארצה להיות איתה כל הזמן ולא יהיה גבול וזה לא טוב לי
גם לא טוב לה בסופו של דבר
חשבתי על כך ובסוף החלטתי שאני והיא נעבור את תהליך הפרידה שבועיים לפני סוף השנה, הכנתי את עצמי לכך שבוע לפני
ואז שבועיים לפניי סיום השנה עברתי תאונה ביתית ושברתי את הרגל, הייתי צריך להיות מרותק לבית, כמעט צרחתי על הרופאים שיעשו משהו, שיחתכו לי את הגבס עכשיו, שאני צריך להיות שם
בסופו של דבר השלמתי עם זה, בכיתי אבל השלמתי
הייתי עם הגבס שבועיים בבית, עד שהלכתי לאורטופד ששם לי גבס יותר קטן שהצלחתי להתנייד
הספקתי להיות איתה ועם הכיתה שלה שלושה ימים לפניי הסוף
אמרתי לעצמי שאפרד ממנה ביום האחרון אבל כמה דקות לפניי שנגמר היום שלפני המורה באה אליי כשהייתי ליידה ואמרה לי שהיא לא תגיע מחר כי אמא שלה לוקחת אותה לסידורים
"וואלה, אז זה אומר שאני לא אראה אותה יותר!" פלטתי ליידה
היא התעצבנה, נהייתה חסרת שקט
חוויה של סינרגיה במשך 8 חודשים הסתכמה בפרידה של כמה דקות
לא היה בסדר מצדי, הייתי צריך להיות שם, הייתי צריך למצוא דרך שזה לא יהיה ככה
היא לא ממש הסכימה להסתכל עליי עד שאמרתי לה שאני מצטער ושזה קשה גם לי ושלא תכננתי את הפציעה הזאת שקלקלה לי הכל
רק אז היא הסכימה להסתכל עליי והצטלמה איתי תמונה

הייתי בבית עם הגבס שבועיים נוספים, אמרתי לעצמי שאני רק מחכה שיורידו לי אותו אבל למעשה הגבס דיי גרם לי לא לחשוב על דברים אחרים
כשהורידו לי אותו ניסיתי להמשיך ללמוד אבל לא הצלחתי להתרכז, לא הצלחתי לקרוא שום מאמר, הרגשתי בשיגעון
חשבתי שהליכה לפסיכיאטר תעזור לי, שיהיו תרופות שיפטרו את הכל, זה רק עשה את זה יותר גרוע
התחלתי לצעוק, לרעוד
הרגשתי שאני מתחיל להיות משהו שאני כבר לא מזהה, שאני לא מכיר, גם אנשים התייחסו אליי אחרת, הרגשתי נטל, מקרה סעד
אבא שלי הציע לי להקפיא את המשך הלימודים לעוד שנה, להיות בבית, לנסות למצוא עבודה, להחזיר לעצמי את הביטחון
הייתה לי שנה קשה מאוד, גם הקושי עם ההבנה שככל שהזמן עובר אני מתרחק ממנה יותר ויותר, כבר לא החונך שלה, כבר לא סוג של מנטור או אבא
וגם ההבנה שאין לי הרבה אפשרויות כמו שחשבתי, שההצאות שבאות אליי הן עבודות בהדרכה של מקסימום 27 שקל לשעה שגם אין לי בהם הרבה סיי ואני על תקן פקיד והאידיאולוגיה היא לא כפי שאני רואה אותה
נאלצתי להתפשר, מצאתי בסופו של דבר עבודה עם בוגרים עם מוגבלות שכלית בהוסטל אבל הרגשתי מיותר, זה לא היה אותו דבר, לא נקשרתי שם למישהו אפילו לא ברמה שבא לי לבקר מדיי פעם ובטח שזה לא החליף לי את החוויה שהייתה לי איתה שעדיין נוטרה ונראה לי גם תישאר החוויה הכי חזקה שהייתה לי בחיים

התחלתי את הלימודים שוב באוקטובר
כבר בערך שבעה חודשים עברו ואני מרגיש שאני מתקדם למקום לא טוב איתם, למקום ששוב זה הולך להתפספס לי
יש לי טיפול והוא הולך טוב, עושה אותי יותר אקטיבי, יותר חדור מטרה במקומות אחרים אבל כשזה מגיע ללימודים אני מרגיש שאני לא מצליח לצאת מאותו דפוס שהייתי בו שנה שעברה
הרבה פחד ואשמה ורצון להתקע ברגע מסוים ואני לא מסוגל לקרוא משהו אחר, כאילו הטקסט ריק לי
שאני פועל על אוטומט ואז מוותר
מפחד לאכזב את ההורים שלי שתמכו בי כל השנה הזאת ותומכים בי עכשיו
ואני מפחד שאני לא אוכל לחזור ולעשות את מה שאני אוהב
ובכלל, להרגיש בטוח בעצמי כאדם עצמאי
שאני אאבד את היכולת להיות שם למען האחר

בבקשה לא לפרסם בעמוד הראשי
לצפיה ב-'חשוב לך להיות שם למען האחר'
חשוב לך להיות שם למען האחר
11/05/2018 | 04:17
1
41
ומתי תהיה אי פעם למען עצמך?
אתה חושש לאכזב את ההורים. חשוב לך שייראו אותך. חשוב לך עד כדי אובססיה. והחסר בכך גורם לך לאבד טעם במה שאתה עושה ואוהב.

כדורים לא פותרים בעיה כזו. יש לה שורש ובסיס, ובריחה מהבעיה לא מונעת משברים שמציפים אותה, כמו המשבר שהיה בסוף השנה של הטיפול בילדה.

תתבונן ותחשוב - עד גיל 31, איזה סוג של חיבור היה/יש לך עם עצמך?
לא היו לך עד היום קשיים בחיבור לבני אדם, למשפחה, לחברים, לסביבת הגיל שלך? מדוע אתה זקוק לביטוי עצמי חיצוני (שייראו אותך) באופן נואש כל כך?
את זה צריך לפתוח אצל פסיכולוג, לא פסיכיאטר. זה לא מותרות, הטיפול הזה. עבודה לא מעלה את הביטחון העצמי, היא עוזרת אבל לא אחראית לכך. רק עיבוד פנימי של הנפש את מה שקורה לה, עושה מהפך פנימי כזה.
לצפיה ב-'מעבד'
מעבד
11/05/2018 | 04:51
44
נמצא בטיפול, למרות שמודה שלקח לי זמן להגיע
מודה שהפסיכיאטר היה טעות באותו זמן ורצון לפתור בעיה מהר אם כמה שפחות התמודדות ונוכחות שלי ואני כבר לא שם
אני עושה עבודה
כן, רוצה שיראו אותי, רוצה שירגישו אותי, שייתנו לי מקום
לא תמיד נוח לי עם העולם הזה, לא תמיד נוח לי עם אנשים בו שאני מרגיש שמתוכנתים אחרת ממני. במיינד שלי אני יודע שזה לא כך ושלכולם יש ספקות וכולם מתמודדים עם דברים
בהרגשה שלי אני לבד
חשוב לי להיות שם למען האחר כי אני מרגיש שזה משהו טוב, שאני יודע לעשות, שיש לי יכולת, שזה גורם לי להיות במיטבי
מודה שמאז שאני עם החבר'ה זה קצת מילא לי גם חסכים שקשורים בבדידות
אין ממש צפייה שאני אתקשר בדרך מסוימת כללית אלא רק בדרך מסוימת שמתאימה להם שהיא אינדיוידואלית ואני לומד את זה ומגיע אליהם ממקום שווה
אולי אפשר לאמר שזה גם הייתרון הכי גדול שלי בעבודה וגם החיסרון הכי גדול שלי
אני מצליח להבין אותם ולהגיע אליהם בדרכים שאף אחד אחר לא
ומצד שני גם מאוד נקשר, איתה זה היה סוג של שיא בהיקשרות הזאת

כן, קשה לי עם עצמי
קשה לי לתפקד כשאין מישהו שרואה אותי, כשאני לא "מופיע"
אני יכול להתחיל משהו כמו לנסות לצייר או לנגן בגיטרה אבל אם אין לי תגובה ממישהו אחר אני מהר מאוד זונח אותו ויכול לבהות שעות במחשב ובטלוויזיה, שזה נותן הרגשה של אינטראקציה (סדרות ודיונים ברשתות חברתיות) אבל זה פסאדו אינטראקציה
גם את השנים הראשונות בלימודים עברתי את השיעורים בעיקר כשהסברתי תוך כדי למישהו אחר את החומר ולמדתי בקבוצות ודיברתי עם אחרים
בלי אחר שאני יכול להזדהות איתו במה שאני עושה מאוד קשה לי וזה גם משהו שמאוד קשה השנה, שאין ממש אנשים שאני יכול להזדהות איתם ואני נשאר סוג של עלה נידף
לצפיה ב-'וואו'
וואו
11/05/2018 | 13:34
45
יש לי המון מה להגיד לך אבל אני לא יודע אם אספיק עכשיו.
אולי בפרטי.
תרגיש טוב ותילחם על הלימודים.
אחרי שיהיה לך תואר ביד תחשוב מחשבות עמוקות, אבל לא עכשיו.
כמה זמן נשאר לך לסיום התואר?
לצפיה ב-'היי NVLD'
היי NVLD
14/05/2018 | 07:52
19
אתה רוצה להיות שם למען האחר, ומפחד מאוד שתאבד לך היכולת לכך. אתה גם מספר שאתה לא יכול להיות לבד עם עצמך, לעשות דברים ולהנות מהם עם עצמך - אתה חייב את המבט של מישהו אחר, את השותפות של מישהו אחר. אתה מתאר קשרים עם אנשים עם בעיות תקשורת - שגילית שאת יכול לעזור להם דרך סוג של תקשורת לא מילולית שמתאפיין ברגישות מקסימלית אליהם, וסוג של התמזגות שלך איתם. את חוויית השיא של ההתמזגות הזאת חווית עם הילדה בת ה-9 ההיא, ואובדן הגבולות בינך לבינה היה החוויה החזקה בחייך, ששקולה להתאהבות, ומצד שני היה גם הטריגר שדחף אותך מעבר לקצה...
אתה רואה כאן דפוס?
כדי לעזור לאחרים בעזרת הרגישות המופלאה שלך והלב הרחב שלך - אתה צריך קודם כל שיהיה לך את עצמך. הערבוב הזה, המזיגה הזאת - לא טובים ולא מועילים - לא לך (כפי שכבר נוכחת) - וגם לא  לנעזרים. זה לא בריא להם - הם לא צריכים מישהו שיחדור לגבולות ה"אני" שלהם ויחיה אותם ודרכם. ולא רק כי הפרידה (שבהכרח תבוא) תחווה כקריעה ותכאב עד השמים - אלא גם כי זה לא משהו שבאמת יכול לעבוד לאורך זמן. אדם נברא כיצור אוטונומי, מערכת פסיכולוגית סגורה בפני עצמה, ונסיונות לםריצת הגבולות האלה מזיקים לו...

NVLD (נ.ב. מה פירוש השם?) , אני רוצה לשאול אותך: זה תמיד היה ככה? מעולם לא היה לך את עצמך? תמיד היית צריך להתאחד עם מישהו כדי להרגיש קיים?
אני חושבת שמה שאתה באמת צריך הוא טיפול פסיכודינמי ארוך אצל מטפל *טוב* - כדי שמה שלא נבנה עד עכשיו יוכל, בעז"ה, להיבנות. כדי שתרגיש את עצמך לגמרי valid, קיים ובעל זכות קיום בעולם הזה - גם בלי לתת דבר לאיש, ככה, כמו שאתה.

ובקשר לתואר - כמה עוד נשאר לך, השנה הזאת? היא נגמרת עוד חודשין ספורחם. אם אתה רק מרגיש שאתה יכול תעשה את כל המאמצים  ותסיים אותה איכשהו. בדברים שאתה יכול לקבל בהם עזרה - הגשת עבודות למשל - תיקח עזרה. גם בכסף. למבחנים תשתדל ללמוד עם עוד אנשים, כי רק ככה אתה מצליח ללמוד. כי באמת מאוד חבל בשביל כמה חודשים לאבד את הפירות של כמה שנים של עבודה. ואחרי שתסיים את התואר - תתרכז בעבודה על עצמך, בלבנות את עצמך מבפנים.

המון הצלחה!
לצפיה ב-'בא ללכת '
בא ללכת
07/05/2018 | 23:59
33
156
בא לקחת את עצמי לעטוף בעצמי
ולצאת למסע חצי עולמי
חצי אחד רב עם החצי השני
אחד צוחק מתגלגל מצחוק השני בוכה דמעות
בא ללכת .,
לצפיה ב-'שלום'
שלום
08/05/2018 | 15:09
21
57
טוב לרצות לעשות דברים חדשים ומעניינים כמו לראות עולם וללמוד עליו, אבל העולם יפה אף שיש בו גם קשיים ודברים רעים. רוב האנשים טובים, ולכן החברה שורדת. מאז ומעולם היו מריבות בין אנשים וגם בין חיות. אבל העולם יפה וצריך לנצל את מעלותיו.
לצפיה ב-'רציתי לומר ש '
רציתי לומר ש
08/05/2018 | 23:59
20
77
ממש כמו בג'ונגל החזק שורד במקרה שלהם זה האריה הוא חזק אמיץ  אף אחד לא יעז לנסות לטרוף אותו כי אין סיכוי לאף חיה רק ליריב שלו האריה והחיות החלשות הן האייל הצבי הזברה וכו הן חלשות להבדיל מהאריה והן כל הזמן בפחד שמה האריה יטרוף אותן ולא נרחיב את שלל החיות בג'ונגל בכל אופן אז כמו בטבע ככה בחיים האמיתיים אם נהייה חלשים יטרפו אותי בחוץ  אני משתפת כי זה מניסיוני הרב כי כל חיי אני איילה עדינה שברירית מנומסת רגועה ומזלי עדיין לא טרפו אותי אבל יש לי מלא צלקות עכשיו אני כמו חיה פצועה מפחדת לצאת מהמחבוא מסר לעצמי  ל
לצפיה ב-'לחני5511'
לחני5511
09/05/2018 | 19:42
4
68
זה כבר לא חשוב היכן אהיה
מה שחשוב זה מה אעשה
ואיך יהיה השינוי אם יהיה
ללכת מכאן זה חצי חצי ככה וככה
כי זה יותר עמוק מהישרדות
זה יותר שורף מהגונגל
וקשה יותר להתמודד כש בעצם לא חשפתי הרבה וגם לא רוצה לחשוף

לצפיה ב-'אשמח מימך לתגובה '
אשמח מימך לתגובה
10/05/2018 | 12:06
3
98
איך יצאתי מזה ובגדול עם שכל ועם רצון שנתנו לנו את החיים כי הטבע זה תמצית החיים לשתות ולאכול לא כל אחד יכול אז להודות ליקום על כל הטוב וגם מילה טובה יכולה לעזור ולא לתת לאיש לזרוק פסולת לתוך הבור כי אותו צריך למלא בכל טוב מצאתי פיתרון להכל כי עבודה לא תגרום לי ליפול שוב לבור ושום  טיפש/ה שחושב שהוא יותר טוב לא תגרום לי לא לחיות נכון הכל ניתן לשינוי היום מחר או עוד שנה אני דוגמה טובה בוא/י נשתף יחדיו פה היא התשובה אנחנו בדיוק באותה סירה אני מבינה אפילו מקשיבה והכל באהבה גדולה דוגמאות .להרגלים שאימצתי לעצמי ממליצה :
1. אוכל מזין 2. ספורט כל סוג של אימון אפילו הליכה או טיול 3. להיות רק עם אנשים חיובים שטובים לנו בלי פשרות 4. לקרוא המון על אושר ורוחניות  5. כל פעם לעשות משהו טוב רק בשבילנו 6. הכי חשוב זה שהרגלים טובים נחרטים כמו מילים טובות ואז מקבלים תמונה שלווה וטובה יותר   לא רוצה להתחבא יותר  
לצפיה ב-'לחני'
לחני
11/05/2018 | 15:25
2
35
לצערי הרב אני לא יכולה לשתף אותך בסיפור האישי של ל היא ספורטאית שכל החיים שלה הולכת ברגל למרחקים ארוכים כותבת ועובדת עםקשישים אז זה לא עניין של רצון או לא זה עניין מסובך יותר ממה שאת יכולה להבין אם תדעי את מה שעוברת את לא תאמיני ותכתבי שפיספסת  בענק יש המון כאב וצער בחיי אדם שלא משנה כמה אוכל או ספורט או החלטות יעשה שום דבר לא יזוז לו מצטערת 
לצפיה ב-'ללי '
ללי
11/05/2018 | 23:01
1
30
כן אני מזדהה עם מה שאת אומרת ומסכימה איתך  ומאוד כמובן שמה שכתבתי לא אומר שיצאתי  מזה זאת הייתה תחושה רגעית טובה שהרגשתי שאני רוצה לשתף  אולי כי הייתי ביום טוב מיני ימים דיכאונים  אבל מהר מאוד זה נעלם וכן את צודקת אבל הדרך לפרוק היא לשתף  את מה שאני עוברים  וזה עוזר מה שהצעתי בהודעה הקודמת עזרה לי לפחות לשנות תפיסה מסויימת לגביי החיים  ולנסות לעשות דברים שמשפרים את ההרגשה הכללית  אפילו למעט העיקר שאני לא שוקעת למצולות , אני הייתי במקום מאוד מאוד נמוך שלאוכל אין כבר טעם וסתם הליכה זה ממש כמו לרוץ מרתון  ועוד מלא דברים אבל אני כבר לא שם את מבינה וזה צעד ענק בשבילי במיוחד שיצאתי מזה לבד   אשמח לשמוע מה את חושבת? ואם תירצי לשתף אני יותר מאשמח
לצפיה ב-'מה שאני עוברת '
מה שאני עוברת
12/05/2018 | 02:42
29
אני לא אוכל לשתף אותך במה שאני עוברת אני רק אכתוב לך כך : אני חלק ממליון איש ואישה שזה קרה להם והם נפגעו מהמדינה . 
כש זה קורה אז חלק מאיתנו התאבדו חלק השתגעו חלק ויתרו אחת יושבת בבידוד בבית סוהר ואני אני מטפלת בקשישים ונאבקת על השפיות שלי אני דור שני שלישי לניצולי שואה למה אני כותבת על כך לצערי הסיפור של חיי האישי מעורר את השואה כל יום שאני במאבק כבר 14 שנים . וגם אני כמוך בדיכאון עמוק ואני עושה הכל כדי לצאת מזה ללא כדורים בכל הצורות שיש . מקווה שאיך שהוא עזרתי לך להבין יותר את תמונת חיי 
לצפיה ב-'לא. זו חשיבה של אנשים רעים'
לא. זו חשיבה של אנשים רעים
15/05/2018 | 15:03
14
21
הטוב שורד יותר ולמעשה יש לו יותר כוח, כי הוא עוזר להרבה אנשים אחרים ובתגובה הרבה אנשים אחרים עוזרים לו.

לצפיה ב-'לפילוסוף כנס..'
לפילוסוף כנס..
15/05/2018 | 21:51
4
20
איך הגעת לזה שזו חשיבה של אנשים רעים מסקנן אותי לדעת ? ואני ממש לא אדם רע ד""א .   נראה לך שמי שחזק הוא אדם רע או שהוא לא עוזר לאנשים ממש לא הכוונה להיות חזק זה באופי ברמה הנפשית והמנטלית להיות אמיץ עם תעוזה לזה התכוונתי .  ואפשר להיות חזק וטוב זה לא סותר אחד את השני
לצפיה ב-'לא חשבתי שאתה רע'
לא חשבתי שאתה רע
15/05/2018 | 22:04
3
17
אלא שזו חשיבה לא נכונה להגיד שרק מי שחזק יותר בכוח ולא מי שטוב יותר מנצח. אם התכוונת לכוח נפשית, זה טוב אבל אני לא חושב שכוח פיזי הוא הקובע בהכרח מי ינצח אלא אני מאמין שהמוסר מנצח בטווח ארוך. יש מוסדות ששומרים על המוסר בחברה. מי שחושב שרק חזקים מנצחים גם אם הם רעים, החשיבה שלו מאפיינת אנשים שלא מאמינים במוסריות אלא בכוחניות.

לצפיה ב-'לפילוסוף תיקרא שוב פעם זה דימוי ..'
לפילוסוף תיקרא שוב פעם זה דימוי ..
16/05/2018 | 02:29
1
23
לא השתמשתי במילה ""כוח""אתה מערבב בין הדברים ואתה מוציא דברים מהקשרם אתה מייחס לזה משהו פיזי זה דימוי!!! רוצה הסבר מפורט או שירדת לסוף דעתי?
לצפיה ב-'אני מבין אחרי שהסברת לי'
אני מבין אחרי שהסברת לי
16/05/2018 | 14:33
23
אבל בקשר לכוח לפיזי הגברים חזקים יותר. נכון שלנשים יש כוחות אחרים. בכל מקרה השתמשת בדימוי של ג'ונגל, ובג'ונגל משתמשים במלחמת כוח פיזי וכל האלים גבר. לכן הגבתי בקשר לכוח פיזי ולהפעלת כוח ויכולות השתלטות במקום מוסריות.

לצפיה ב-'אני לא מאמינה בכוחניות אלא במוסריות ובאמונה שאפשר אם רוצים '
אני לא מאמינה בכוחניות אלא במוסריות ובאמונה שאפשר אם רוצים
16/05/2018 | 22:54
15
ואו לאן הדיון הלך .... הפתעתם אותי הממתם אותי עשיתם לי בית ספר של הבית ספר ..... כוח הוא לא רק פיזי אלא שילוב של הרוח והכוח רק שילוב הוא מנצח לא כל אחד נפרד מי שמאמין בעצמו עם כל הקושי ומפעיל גם כוח פיזי כשצריך הוא המנצח בכל סיפור בסיפור שלי יש הפסד יותר מרווח אבל בסוף התוצאה שווה מי ששרד שואה למשל אז היו כמה דברים תעוזה אמונה שישרוד ושילוב של כוח פיזי כי זה המון להסתתר ואני יש בי כוח הישרדות גבוהה ושילבתי את הכל כדי לשרוד כדי לשנות כדי לנצח וגם בזכותכם כי אתם נתתם לי המון 
לצפיה ב-'לפילוסוף רוחני 33 יש לי כמה שאלות '
לפילוסוף רוחני 33 יש לי כמה שאלות
16/05/2018 | 23:11
8
14
למה באיזה מקום הבנת שהחשיבה שלי רעה ? 
לא תמיד שאני עוזרת לאחר אני מרגישה טוב עם עצמי כי לעזור זה לרוקן את המצבר הנפשי שלי ולא משנה איך אני עוזרת .
לא תמיד אנשים עוזרים לי ב99 אחוז מהמקרים לא עוזרים לי אני לבדי מאוד אני +ענק מאוד שנותן לכולם עד שמגיעה התרסקות הטוטאלית משם זה מהיר לעלות מנובמבר 2017 עד מאי 2018 היו לי שתי נפילות גדולות מאוד שכמעט הביאו אותי למקום שלא רציתי להגיע מקווה שעניתי לך 
לצפיה ב-'התכוונתי באופן כללי'
התכוונתי באופן כללי
17/05/2018 | 15:03
3
19
לא לאדם מסוים, אלא לדרך החשיבה באנושות. לא החזק אלא הטוב מנצח, והחשיבה שהכוח הוא הדרך ולא המוסר ושצריך להפעיל כוח כדי לנצח כמו בג'ונגל, היא חשיבה אלימה של חברות כוחניות ולא מוסריות.

לצפיה ב-'תודה שהסברת לי פיספסת משו קטנציק '
תודה שהסברת לי פיספסת משו קטנציק
19/05/2018 | 11:07
2
5
מלחמות דת שזה ממש לא מוסרי ועל כן יש הרבה מלחמות לצער הלב .
לצפיה ב-'מלחמות אף פעם לא מוסריות'
מלחמות אף פעם לא מוסריות
19/05/2018 | 14:14
1
18
אבל הדת כשמשתמשים בה נכון ובחוכמה נועדה לקדם את האדם מוסרית ורוחנית, וחבל שיש דתיים קיצוניים שלא מבינים את זה.

לצפיה ב-'הבנתי שהבנת כמוני '
הבנתי שהבנת כמוני
19/05/2018 | 15:23
3
במצב שלי אני חייבת לגייס את הכל כדי לשרוד כולל אמונה לא חוזרת בתשובה את התשובה כבר עשיתי מזמן וחבל שיז פאנטים בכל מקום
לצפיה ב-'ללי כמה שאת צודקת '
ללי כמה שאת צודקת
17/05/2018 | 22:41
3
15
כמה אני טובה ועוזרת ובסוף תמיד אבל תמיד ניפגעת  אבל מה לעשות שיש לי אופי רגיש שנוטה תמיד להקשיב לאחר ולהיות שם  אני מנסה כל כך לעבוד על עצמי אבל עדיין אני נופלת לאותו מקום כי יש אנשים שאין בהם צלם אנוש  התרחקתי מכולם כדי לא להיפגע וזה אכשהו עזר לי מילאתי את עצמי במצברים קראתי המון עשיתי דברים בשביל עצמי וזה עזר והיום חוותי משהו שממש פגע בי  אבל ממש יקח לי כמה ימים
לצפיה ב-'זה מה שקרה לי היום מאוד פוגע !'
זה מה שקרה לי היום מאוד פוגע !
17/05/2018 | 22:58
2
17
אני אנסה לקצר בימים האחרונים יצר איתי קשר בחור שהייתי איתו בקשר  תקופה של שנה  שלא צלחה  לא הסתדרנו מכל מיני סיבות גם שניפגעתי מימנו .לאחרונה הוא משוחח איתי והוא מאוד השתנה לטובה אם זה בראייה שלו בהתייחסות שלו אלי הוא מחמיא לי מצחיק אותי מאוד וממש הרגשתי טוב לשוחח איתו וגם חשבתי שאולי יש סיכוי שנחזור בהתייחס לזה שלא נפגשנו איזה שנה רק בטלפון  הבחור עושה קןרס של nlp  שזה ניתוב לשוני פיזיולוגי בעברית והיום השיחה האחרונה שלנו הייתה שונה לגמרי לא הבנתי מה השתנה ואזזזז הבנתי את כל הצביעות שלו שבעצם הוא עשה עלי שיעורי בית שנתנו לו והוא אמר במפורש שאת השיעורי בית הוא כבר עשה עלי אני השתתקתי במקום פשוט הרגשתי מועקה . אני בטוחה שהוא יקבל 100בשיעורי הבית כי הוא יצליח לתת לי הרגשה טובה מאוד עד כדי כך שחשבתי שהוא שןב מעוניין בי אבל לא ברגע שהוא עשה את שלו הוא נהייה קריר ונסוג ! אני  מרגישה מאוד פגןעה כאילו שיחקו ברגשות שלי   
לצפיה ב-'ואוו הייתי חייבת לכתוב ולשחרר את זה '
ואוו הייתי חייבת לכתוב ולשחרר את זה
18/05/2018 | 00:35
1
16
ואני מרגישה הרבה יותר טוב זה תוצר של התמודדות בחיים ווואלה זה עבר לי פתאום כי הבנתי כמה הוא הפסיכי בכל הסיפור הזה ןאני אני כרגע שלווה אני זאת שהמצפון שלה נקי ולא פגעתי באף אחד ומאמינה שזאת קארמה שמי שפוגע באחר זה יחזור אליו בדרך זו או אחרת ואני אני למדתי עוד שיעור בחיים הלאה זה מאחורי מפנה למוח שלי רק  דברים טובים  
לצפיה ב-'אני כמוך אבל החלטתי לא להיפגע '
אני כמוך אבל החלטתי לא להיפגע
19/05/2018 | 11:26
11
מכל דבר אפשר לצאת עם חיוך ותובנה אותי לימדו לקצר תהליכים בדרך כלל לוקח לי 3 ימים ואז אני במקום אחר במשך הימים הללו אני כמעט ולא עוסקת במקרה שקרה וממה נפגעתי סוג של הדחקה אני ממשיכה הלאה  רק במקרה אחד לקח לי 3חודשים לצאת מהמצב כי לפעמים צריך לעבד ולתת לכאב מקום 
לצפיה ב-'לפילוסוף רוחני 33 '
לפילוסוף רוחני 33
09/05/2018 | 19:36
62
לא בא לי להתרגז על התגובה שלך לא בא לי להתעלם אז בוא נסכם שכך : מאוד קל לכתוב כמו שמאוד קל לדבר כש תהיה  במקום של אחר אז תבין יותר .
לצפיה ב-'לתפוס מרחק'
לתפוס מרחק
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2018 | 21:35
7
82

שלום לי,
נשמע שאת רוצה להתרחק, שאולי את פגועה ורוצה להיעלם למקום אחר... יכול להיות שיש לך לפעמים את החשק לברוח מהכל, למצוא מקום להרגיש בו חופשיה. אולי את מרגישה שהכל כבד עלייך, ואת רוצה להשליך מעלייך את המשא ולהיות קלה, אולי לשוב לימים יפים יותר, שנדמה שנדדו ונעלמו לאי שם. ויחד עם זה, כמו שכתבת לחני, את מכירה בכך שזה לא משנה איפה תהיי, אלא מה תעשי. ייתכן וברצון שלך לנסוע, את מבטאת רצון לשנות את הפרספקטיבה שלך על מה שקרה או קורה, לראות דברים ממרחק, כדי שתוכלי להתמודד טוב יותר.
אני מבינה שאת לא רוצה לכתוב יותר על מה שקורה איתך, ושרצית לפרוק את מה שאת מרגישה בלי להיחשף. יכול להיות שיש בך פחד לשתף, הרגשה שאולי לראות את מה שקורה לך במילים על גבי הפורום יהיה יותר מדי עבורך כרגע. אם את רוצה, יש עבורך גם הצ'ט של סה"ר, שפתוח כל ערב (פרט לשישי) מתשע עד חצות, ותוכלי להתכתב בצורה אנונימית עם אחד מאיתנו, המתנדבים. תוכלי למצוא אותנו ב- www.sahar.org.il . אולי יהיה לך קל יותר לכתוב על מה שמעיק עלייך. אנחנו נשתדל לתמוך ולעזור. אני מקווה שתמצאי בתוכך את הכוחות שאת צריכה, את הדרך שלך להתמודד, ואת המרחק שאת צריכה כדי לפתור את מה שאת צריכה לפתור. ועדיין, את לא חייבת להתמודד לבדך. לפעמים יש מי שיכולים ללכת איתך לפחות חלק מהדרך, וזה יכול לעשות את כל ההבדל.

שלך,
מתנדבת סה"ר.

לצפיה ב-'כש פוגעים בך בהכי יקר שלך אתה נשבר '
כש פוגעים בך בהכי יקר שלך אתה נשבר
11/05/2018 | 17:57
6
12
לצפיה ב-'"אפילו סלעים נשברים לפעמים"'
"אפילו סלעים נשברים לפעמים"
11/05/2018 | 21:59
5
28
"אפילו סלעים נשברים, אני אומרת לך,
ולא מחמת זקנה.
שנים רבות הם שוכבים על גבם בחום ובקור,
שנים כה רבות,
כמעט נוצר רושם של שלווה.
אין הם זזים ממקומם וכך נסתרים הבקיעים.
מעין גאווה.
שנים רבות עוברות עליהם בציפייה.
מי שעתיד לשבר אותם
עדיין לא בא.
ואז האזוב משגשג, האצות נגרשות והים מגיח וחוזר,
ודומה, הם ללאתנועה.
עד שיבוא כלב ים קטן להתחכך על הסלעים
יבוא ויילך.
ופתאום האבן פצועה.
אמרתי לך, כשסלעים נשברים זה קורה בהפתעה.
ומה גם אנשים."
12/05/2018 | 02:36
4
30
זה עניין אחר לגמרי עניין מורכב יותר כואב יותר במיוחד  אם אתה דור שני שלישי לניצולי שואה . 
זה עניין  שקשה לכתוב עליו קשה להסביר אותו קשה להבין אני חלק ממליון איש ואישה שזה קרה להם במדינת ישראל ואני לא יכולה לכתוב מה בדיוק קרה חלק מהאנשים שזה קורה להם לצערי מתאבדים חלק משתגעים אחת נמצאת בבית סוהר בבידוד ואני נאבקת לשמור על השפיות שלי ועל הכאב שבי אני מרגישה שאני גורמת סבל לאחרים על אף שאני לא . אני עובדת כמטפלת בקשישים אני בת 50 וכבר 14 שנים במאבק עיקש על הזכויות שלי במדינת ישראל וזה כל מה שאוכל לספר לכם 
לצפיה ב-'מתנצלת. לא התכוונתי שהשיר מתאים מילה במילה'
מתנצלת. לא התכוונתי שהשיר מתאים מילה במילה
14/05/2018 | 04:41
3
13
ציטטתי אותו בהקשר הזה שאנחנו בסדר הרבה זמן, וטאז כאילו פתאום...
אבל בעצם אין פתאום...
הבקיעים נוצרו כבר קודם...
השבר לא בא בפתאומיות.
גם אני דור שלישי לשואה, וברור שזה שורט לכל הפחות, ואף יותר בחלק רב מהמקריםן.
תחושת האשמה התמידית הזאת שאת מתארת גם היא אופיינית לילדי הניצולים, לא?....
טוב שאת נאבקת לשמור על השפיות.
ואני מבינה שאת מצליחה!!!

לצפיה ב-'אין לך על מה להתנצל אני מתנצלת על זה שאני רגישה יתר על המידה'
אין לך על מה להתנצל אני מתנצלת על זה שאני רגישה יתר על המידה
16/05/2018 | 23:03
2
13
להצליח לשמור על שפיות ? זה מצחיק לקרא לזה כך אני מצליחה כי אני נאבקת גם על השפיות שלי על אף שקוראים לי משוגעת או חולת נפש וזה לא הכי נעים אבל החלטתי היום לשים פס שיגידו מה שבא להם שיקפצו . לשמור על נפש בריאה כשסובלים מתופעת דחק שנים זה לא פשוט לא אשקר לך את בטח שואלת איך אני עושה זאת ? עוזרת לנזקקים , מגדלת כלב , חברה , צחוק , אהבה , ממשיכה לעבוד נכשלת מכל כישלון לומדת מתפללת זה נשמע לך צורה נורמלית להחזיק בשפיות ??? קשה להיות דור שלישי לניצולים שיש תזכורת תמידית לנושא הזה מרגישה מחנק בגוף לא פשוט כן אני אשמה רק בדבר אחד שאני לא מוותרת וחיה עם הזיכרון נר תמידי חי 
לצפיה ב-'הדרך שבה את חיה ומתמודדת'
הדרך שבה את חיה ומתמודדת
17/05/2018 | 23:23
1
10
נשמעת לי מצויינת.
(למי אכפת מ"נורמלי"? שיקפצו כבר, כל העולם, עם התיוגים והשמות שלהם)
נראה לי שאני חיה די דומה.
זה נשמע לי אחלה.
אולי את רוצה לכתוב יותר על האשמה שאת שוב ושוב שבה ומזכירה?.... 
כל כך קשה לךחיות עם אשמה.
מי כמוני יודעת.
לצפיה ב-'אני אשמה את שואלת במה ? '
אני אשמה את שואלת במה ?
19/05/2018 | 11:17
7
יש המון דברים שאני אשמה בהם בחשיבה שלי בהתנהגות בזה שאני מתנגדת ונאבקת על מה שחשוב לי באופן אישי קצת קשה לכתוב על מה בדיוק אבל אני יכולה לכוון אותך לכתבה שנקראת יתומי הרווחה במעריב לא זוכרת מתי נכתבה תקראי תביני על מה אני כותבת יש חלק שהתאבדו יש חלק שויתרו והם הרוב ויש כמוני שאמרו לא מוותרת תעשו הכל נגדי לא מוותרת על זכותי ויש אחת מאיתנו בנווה תרצה שרדפה את הרווחה בצורה לא נכונה בקיצור איך מתמודדים לא מוותרים מכירים את החוק לומדים אותו משננים יודעים להאמין מקווה שהתשובה נתנה לך להבין  יותר ולא אני לא מוותרת ידעתי איך נכנסתי למאבק הזה יודעת איך אסיים אותו רק שתדעי שכל אחד ואחת מתמודדים שונה לכל אחד ואחת עוצמת פולווליום שונה לי יש דציבלים ענקיים משו שקורע את עור התוף משאיר חרשים !!לא כדאי לך לנסות ������ואני לא צוחקת תשמעי את הקול שלי תביני 
לצפיה ב-'למען גילוי נאות '
למען גילוי נאות
19/05/2018 | 15:46
1
5
אני  מאילה שנפגעו על ידי הרווחה במדינת ישראל לכן אני במצב הזה לקחו ממני את בני כשהיה ילד בגיל שבע וחצי נאבקת עד היום וסובלת מאוד זה בכללי 
לצפיה ב-'אני נורא נורא מצטערת לשמוע לי'
אני נורא נורא מצטערת לשמוע לי
19/05/2018 | 19:55
2
זאת בטח חווייה איומה.
אני חייבת להגיד לך שהתגובה שלך לבלק מירווו ממש הייתה פוגענית ולא לעניין.
צריך שנהיה עדינים זה עם זה פה, כמידת היכולת.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
10/05/2018 | 10:27
1
124
לולא הושיעני אלוהים
לולא הושיעני אלוהים, הייתי נע ונד בעולם,
נאבק קשות וכאוב בחטא, כל יום עגום, חסר תקוה.
לולא הושיעני אלוהים, הייתי עדיין נדרס ברגליו של השטן,
לכוד בחטא ובהנאותיו, בור באשר למה שיהיו חיי.
לולא הושיעני אלוהים, הייתי כאן היום בלי ברכותיי,
מבלי דעת למה להמשיך לחיות או מהי משמעות חיינו.
לולא הושיעני אלוהים, הייתי עדיין מבולבל באמונתי,
מעביר את ימיי בחלל ריק, לא אדע במי אתן אמונתי.
סוף סוף הבנתי, שידי אלוהים האוהבות אוחזות בידיי בהולכנו.
לעולם לא אתעה בדרכי, כי במסלול הנפלא הזה אשאר.
סוף סוף הבנתי את כוונת אלוהים ורצינותו כלפי האדם.
רשמים כוזבים הוסרו לחלוטין, את בשרי ואת נשמתי לאלוהים אתן.
לולא הושיעני אלוהים, הייתי כאן היום בלי ברכותיי,
מבלי דעת למה להמשיך לחיות או מהי משמעות חיינו.
לולא הושיעני אלוהים, הייתי עדיין מבולבל באמונתי,
מעביר את ימיי בחלל ריק, לא אדע במי אתן אמונתי.
סוף סוף הבנתי, שידי אלוהים האוהבות אוחזות בידיי בהולכנו.
לעולם לא אתעה בדרכי, כי במסלול הנפלא הזה אשאר.
סוף סוף הבנתי את כוונת אלוהים ורצינותו כלפי האדם.
רשמים כוזבים הוסרו לחלוטין, את בשרי ואת נשמתי לאלוהים אתן.
מתוך "לכו בעיקבות השה ושירו שירים חדשים"
לצפיה ב-'זהירות מסיון'
זהירות מסיון
10/05/2018 | 13:22
34

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים
פורום תמ
תמ"א 38 והתחדשות עירונית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה