לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בפורומים של סהר אנו שומרים על אוירה תומכת, מקבלת ולא שופטת. הודעות בפורום שיעמדו בסתירה לעקרונות אלו – ימחקו.
למידע נוסף אנא עיינו בכללי השימוש בפורומים של סהר
המשך >>

לצפיה ב-'מחשבות על עצמי'
מחשבות על עצמי
10/05/2017 | 18:14
10
126
הי כולם!
קוראים לי משה. :)
אני בן 32.
מגיל 19 בערך יש לי הפרעת חרדה שלא אובחנה אבל כנראה OCD.
הייתי בישיבה, התגייסתי לצבא, ההפרעה החמירה בצבא, בדיוק כשהשתחררתי מהצבא התחלתי לקחת כדורים (ויאפקס), הלכתי ללימודי עבודה סוציאלית, נשרתי או הפסקתי אותם באמצע השנה השנייה, תוך כדי הלימודים העלו לי את המינון ל225 מ"ג.
קרה לי משהו מוזר בלימודים. משהו שקשור לבנות ולצורך של הילד הקטן בתוכי. הרגשתי, בדיעבד, שהכדור שלקחתי שינה אותי ואפשר לי להיות פגיע יותר ועמוק יותר. הרגשתי שהכדור העלה צרכים מהתת מודע למודע. רציתי לרפא את הילד הקטן הפגוע שבתוכי וחיפשתי את המקום המתאים. האווירה בלימודים עם כל הבנות מסביב הייתה כזו, ציפיתי שיקרה משהו שלא קרה: מישהי תאפשר לי להיפתח בפניה, או אולי קבוצה של בנות או בנים תאפשר לי להיפתח בפניהם וכך לבטא את אותו חלק מפוחד בתוכי שזקוק לצאת החוצה.
זה לא קרה. הרגשתי שאני משתגע. הרגשתי שהצורך יותר חזק ממני אבל שאי אפשר לממש אותו. לא יכלתי להתרכז בלימודים.
עזבתי.
ניסיתי לחשוב מה קרה לי ומה אני עושה הלאה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
10/05/2017 | 18:28
70
ניסיתי לחשוב מה קרה לי.
פתאום הרגשתי, והבנתי, שהכדורים גרמו לי להיות אדם אחר, חסמו לי את היכולת הטבעית שהייתה לי להיות קשוב לעצמי, להיות מחובר לחלומות שלי, לטבע, לסביבה...
נלחצתי, מאוד. פחדתי שאאבד את עצמי, החלטתי להוריד את הכדור.
שמעתי שצריך להוריד בהדרגה. הורדתי בהדרגה... מ3 ל2.5 כדורים, הרגשתי שהחרדה מתגברת, אבל שאני חוזר לעצמי. זה היה שווה את זה.
אחרי שבוע ניסית להוריד ל2, החזקתי מעמד שבוע עד שנשברתי וחזרתי ל2.5
האובססיה להוריד את הכדור הייתה חזקה ממני, הפחד שהאני האמיתי שלי הלך לאיבוד...
אבל לא הצלחתי, במשך 9 חודשים נשארתי על 2.5 . בסוף הצלחתי, והורדתי ל2.
במקביל, חיפשתי כל הזמן טיפולים פסיכולוגיים, אבל לא מצאתי מישהי שבאמת מבינה אותי ומכילה אותי, לא ידעתי מה קרה לי אבל הייתי נחוש להמשיך עד שאפתור את הבעייה.
מצאתי עבודה עם ילד חמוד ומקסים ונכה עם CP בתור סייע, ובקיץ בין הלימודים לא עבדתי והחלטתי להוריד ל1.5. כל פעם ששאלתי את עצמי מי אני? ונתקלתי במסך עשן נלחצתי והורדתי את המינון. כל פעם שהורדתי הרגשתי שאני עושה את הדבר הנכון כי העלייה בחרדות לוותה  בתחושה של חזרה לעצמי הישן.
אחרי חודש וחצי הורדתי ל1.
ואז התחילה שנת הלימודים.
היה לי קשה לעבוד. הרגשתי רע. הרגשתי מוצף. כל בת שראיתי ברחוב הפכה בשבילי לטריגר. ככ רציתי שמישהי תקשיב לי, תהיה איתי, לא יכלתי להתגבר על זה.
בנות לא אהבו את זה, אולי כעסו עלי ואולי פחדו ממני? לא יודע. אולי בדיעבד זו פנטזיה שלא ניתנת למימוש.
אבל חזקה ממני, כאילו כל החיים שלי תלויים בה, באותה אישה-אמא-חברה-מטפלת דמיונית.
הרגשתי שאני משתגע, הרגשתי שהגוף שלי מגן עלי מעצמי, ומדחיק את הצרכים שלי ואת הרגשות שלי. במקום הרגשות היה כאב שלא נגמר.
נדפקתי.
הכדורים דפקו אותי, אפשרו לי להיפתח בלי דרך חזרה. וכשניסיתי לחזור חזרה-אכלתי אותה.
לצפיה ב-'המשך2'
המשך2
10/05/2017 | 18:38
61
הכאב והחרדה הפכו לבלתי נסבלים ובלתי ניתנים לתיאור, ניסיתי רק לברוח ולברוח מהרגשות הככ מכאיבים. העליתי חזרה את המינון אבל נחשו מה? זה היה קשה לא פחות מההורדה. מ2 סיבות: 1. בכל פעם שהעליתי מינון, הרגשתי כאילו מישהו קורע לי חתיכה  מהנשמה. :( 2. לא הייתה תכלית בהעלאה כפי שהייתה בהורדה, רק רציתי להפסיק את הסבל.
אז חצי היה לי כבד מדי להעלות, העליתי ברבעים, רבע כל 3 חודשים +-
אחרי שנה ומשהו הגעתי שוב ל2.5 שנה סיוטית של חוסר עבודה, כאב נפשי עצום והתמכרות לכל דבר שיעזור לי להקל את הכאב. מצב נוראי.

חזרתי להורים.
לא הייתה לי ברירה. הייתי שבר כלי. והבית זה המקום היחיד שאני מקבל בו תמיכה.
פחדתי מהבית (אולי דמיונות) פחדתי מ....לאבד את עצמי! כמה מפתיע.. פחדתי שאמא שלי "השתמשה" בי כילד לבטא את הרגשות שלה, וחסמה את היכולת שלי להיות אני עצמי, חשבתי שאמא שלי היא סוג של מכשפה... שכאילו אכפת לה ממני אבל באמת היא אוהבת אותי על תנאי... על תנאי שאני הבובה שלה כפי שהיא עיצבה... אבל אם אני מנסה להיות אני וזה מאיים עליה, אז בשנייה היא מתהפכת ומושכת חזרה את כל התמיכה והאהבה.
בקיצור חזרתי הביתה מתוך הדחקה של כל זה, שהייתה הכרחית בשבילי כדי לשרוד.
כבר שנתיים אני גר בבית.
עובד ב yellow במשמרות, הבית עשה לי טוב בגדול, צריך להודות על האמת, הוא ייצב אותי, אני מרגיש הרבה הרבה יותר טוב. אין מה להשוות.
לצפיה ב-'המשך 3'
המשך 3
10/05/2017 | 18:48
4
52
הקלונקס קצת משפיע...
אז אני מרגיש יותר טוב ויותר יציב, אבל עדיין ריק וחוסר משמעות. מי אני? לאן אני ממשיך מכאן?
רציתי לעזוב את הבית, לעבור ליחידת דיור לא רחוק מכאן.
כבר 4 פעמים החלטתי שעכשיו אני עובר ואז נתקפתי בכזו חרדה שלא יכולתי לעבור ולא לעשות כלום.
נשארתי בבית...
אולי אני מדמיין? אולי אני לא צריך לפחד מהבית? מאמא?
אולי אני צריך להתגבר על החרדות ודווקא לעבור, לנסות? אולי שם בחוץ אצליח להבין יותר על עצמי, אצליח לחשוב, למצוא דרך לטפל בעצמי? אולי דווקא הפוך? אולי זה יגביר את החרדות ויחזיר אותי כמה שנים אחורה לזמנים שממש לא הייתי רוצה שיחזרו?
הכוח של החרדה לכאן ןלשם מאוד חזק, והוא מגיע בלי פתק הסברה אלא כאינסטינקט.

אני עדיין מאמין בעצמי, עדיין מאמין באלוהים, ועדיין מאמין שיש דרך לצאת מהמבוך...ולחיות! לחיות - כמה פשוט ככה עוצמתי!
נולדנו לחיות! לא למות ולא לסבול!
אשמח לתגובתכם, להבעת דעה ותמיכה.
מאחל לכולם אושר.
זה מגיע לכם!
ממני.
לצפיה ב-'היי משה'
היי משה
10/05/2017 | 23:13
66

ויפאקס הוא בעיקר כדור לדיכאון ופחות לאוסידי. לוסטרל מעולה לאוסידי ולמחשבות טורדניות כפי שאתה מתאר.
לצפיה ב-'משה הי '
משה הי
21/05/2017 | 09:32
2
21
לקח לי זמן חהגיב כי לא הייתי בטוחה מה לכתוב. כי אתה בן אדם כל כך טוב, כזה שתמעד מעודד את הזקוקים לעידוד, כזה שנותן מהמעט שיש לו בלי לצפות לתמורה (...), ובאמת ההרגשה כשאנינקוראת אותך היא שזה "לא פייר", שמגיע לך חיים אחרים, מגיע לך שיהיה לך טוב ושתוכל לממש את כל הפוטנציאל שלך, גם השכלי וגם הרגשי. וזה שעכשיו זה לא קורה, זה נורא מתסכל, וכאילו לא מובן למה... כמי שתורגלה בשיטה האמונית שמנסה לחפש את הטוב הנסתר בתוך הרע הגלוי - אני מנסה לשאול את עצמי: מה התהליך ברמת המאקרו? מה מתנה שאתה מקבל כאן? אני כמובן לא מכירה אותך לעומק רב מספיק כדי לענות על כך. אולי לך יש איזושהי אינטואיציה לגבי זה? לגבי מה כל זה מלמד אותך, מה זה נתן לך שאלמלא הסאגה הזאת לא היית מקבל?
אני ממש מקווה שהעניין עם הכדור יסתדר. אולי תצליח למצוא שיטות אחרות להרגע שאינן כרוכות בנטילת כדורים ותוכל שוב להפחית מינון לאט לאט (רמז: הרפואה המערבית הקונבנציונאלית אינה שיטת הריפוי היחידה ביקום הידוע) ...
ובקשר לבנות: גם לי יש צורך דומה, ברוך ובחום ובהכלה עוטפת... ולמרות שאני בת - גם אני מפנה אותו לנשים. זה פשוט צורך בדמות אם. שאצלך כגבר אולי התערבב עם צרכים נוספים. ואולי צריך לנסות להפריד, ולראות שאלה צרכים שונים שמגיעים מרבדים שונים שלך: ישנם הצרכים של משה התינוק או הפעוט, ושל משה הילד, ושל משה הנער והגבר, ואולי במפגש עם אישה הם כולם מתערבבים וקשה לך להפריד. ואולי נשים נבהלות כשהן מזהות צרכים ילדיים שמופנים אליהן מהגבר שהן מדברות איתו, כי הן מצפות למשהו אחר...
בגלל זה לדעתי כן חשוב שתהיה בטיפול, למרות שטיפוליםמקודמים לא עזרו לך ולמרות שזה יקר בטירוף. אבל אם זה טיפול טוב - זה סוג של נס. זה משנה-עולמות... אני אישית חווה את זה עכשיו בטיפול שלי - איך שהצרכים האלה מתחילים להתאזן ו"להתנרמל", איך אני מתחילה להשתחרר קצת מהאובססיה העצומה לחיבוק, שהיתה לי שנים, ולגלות שיש עוד דברים בעולם ובחיים שאולי שווה להפנות אליהם תשומת לב ורגש
מאחלת לך לחוות תהליך דומה!!
ושיהיה לך רק טוב, והמון!!

לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
21/05/2017 | 10:46
1
20
לגבי הפחד העמוק "לאבד את עצמך", או אולי הפחד שכבר איבדת ולא תצליח שוב למצוא:
אתה אדם מאמין, ואני חושבת שזה יתרון ענקי דווקא בעניין הזה של כינון העצמיות שלך. מה שהברסלבים קוראים "התבודדות" (אבל אפשר פשוט לקרוא לו "לדבר עם אלוקים"), זה בהרגשה שלי אחד הדברים העצמתיים ביותר, אם לא ה-, בדיוק לעניין הזה: של להרגיש את עצמך אדם חי, אמיתי. אינדיבידואל. כי מול ה' אתה לא יכול להיות זיוף, תוצר של ציפיות של אחרים, תכתיבי החברה, נזקי הכימיה או מה שלא יהיה. מולו אתה יכול להיות רק אתה. זו אמנ לא המטרה הראשית של ה"התבודדות", אבל זה רווח משני משמעותי לאללה  (וזה גם מה שהופך את התפילה הזאת לכל כך קשה... למשהו שאני תמיד דוחה ודוחה. אבל כשאוזרים אומץ זה כל כך עמוק וכל כך משתלם!!)

ועוד משהו - אם אתה כותב או מצייר או מנגן וכו' - זו גם דרך להגיע ל"משה האמיתי". ולהיות בתקשורת כנה עם עצמך, ולהגיע לאיזושהי תחושה ש"יש שם מישהו", כלומר - יש שם אותך. וגם זה מנסיון. (אבל אני לא יודעת אם הכדור שאתה לוקח לא משפיע על היכולת לביטוי יצירתי...).

בכל אופן - מאחלת לך הצלחה בכל ושתרגיש ממש טוב, ותצא מכל הסבך הזה למרחב טוב ומואר ונושם!!
לצפיה ב-'המון תודה שחר '
המון תודה שחר
24/05/2017 | 00:30
12
אגיב בהזדמנות
לצפיה ב-'שלום'
שלום
10/05/2017 | 19:03
55
בגרות נפשית משיגים ע"י אינטראקציה עם אנשים. נסה לדבר עוד עם אנשים, בעיקר אלה שחשובים לך. חלק מבגרות רגשית בקשר הוא לתת אהבה ולהשקיע בכנות, בעיקר בדאגה ובהתעניינות רגשית. אם תיתן מעצמך, יעריכו אותך. עצתי גם שתשתדל ליצור קשרים יותר מתוך רגשות חיבה ואהבה במסגרות חברתיות שמעניינות אותך כמו חוגים וכאלה, ולא באופן מלאכותי עם זרים רק כדי להכיר. במסגרות כמו חוגים גם תמצא עניין ופיתוח לידע וכך תוכל להתקדם בתחומים שונים, וגם יהיה לך על מה לדבר עם אנשים וזה חשוב כי עניין הוא הדבר הכי חיוני לכל קשר.
לצפיה ב-'כל דבר בעתו'
כל דבר בעתו
11/05/2017 | 11:02
1
60

משה יקר,
אני קוראת בדבריך כיצד אתה מרגיש חרדה כפולה – הן מלהישאר בבית והן מלעזוב, חרדה שמשתקת אותך. מצד אחד מצבך התייצב בבית, ואתה מקבל תמיכה שעוזרת לך להתמודד עם חיי היום-יום. מצד שני, יש לך ספיקות בנוגע לאהבה של אמך, שאתה חושב לפעמים שאיננה אהבה ללא תנאי. אולי, כמו שאתה מרגיש שהכדורים הופכים אותך ל"לא-אתה", אתה מרגיש שאמך מקבלת אותך ותומכת בך בתנאי שתרצה אותה, כלומר תהיה "אתה" שהיא רוצה שתהיה. אבל, למרות שאינך בוטח בכוונותיה של אמך, אתה מרגיש שהשהות בבית עושה לך טוב, ואולי יש בכך אישור לאהבה ולתמיכה אמיתיות שאתה מקבל.
משה, אני חושבת על מה שאתה אומר, שאתה שוקל לעבור לגור לבד, אך נעצר בכל פעם מפאת החרדה, שמא תהיה נסיגה במצבך. יכול להיות שאתה חושש שלא תצליח לתמוך בעצמך, לעמוד בזכות עצמך, לאחר שהתרגלת לרשת ביטחון סביבך. ייתכן שמגורים עצמאיים הם שלב שיבוא באופן טבעי, כאשר תרגיש בטוח מספיק כדי לעזוב, ולא כתגובה לחרדה ורצון "לברוח" מאהבה לא מאפשרת, אולי, של אמא. יכול להיות שכל דבר שתעשה שיבוא מתוך ביטחון, ולא מתוך פחד, ייבנה על יסודות חזקים יותר. 

לצפיה ב-'תודה רבה סהר וכולם!'
תודה רבה סהר וכולם!
24/05/2017 | 00:31
1
לצפיה ב-'תמיד חשבתי שאם יש אנשים '
תמיד חשבתי שאם יש אנשים
09/05/2017 | 00:29
5
192
באותו  מצב ואפילו יותר גרוע שזה יעודד אותי ,אבל לא כך,לא

עושה לי כלום. חשבתי שאם אראה את הרווקה המבוקשת

בארועים זה ירגיע אותי,ישמח אותי ,האמת  שקצת אבל לא

בצורה קיצונית.

לצפיה ב-'המצב של אחרים לא מנחם או מבאס אותי'
המצב של אחרים לא מנחם או מבאס אותי
09/05/2017 | 06:09
2
70
כי אני לא רואה את הקשר של זה אליי
לצפיה ב-'הבהרה '
הבהרה
10/05/2017 | 13:53
1
64

לא התכוונתי שאני שמחה  כאשר רע לאנשים

(תלוי איזה אנשים .לא שמחה ,ובנוגע לחלאות אז

הם פשוט לא מעניינים אותי )  .

פשוט יש את  כל האנשים בפייס וגם כאן  (בעבודה)

והם במקום  אחר נשואים  עם ילדים  ,מוקפים  מסביב

במשפחה וחברים  .ונכון  גם הם מתמודדים  עם דברים

אבל ..אבל ...

זה גורם להרגיש לא משהו . אז התכוונתי לכך שאם יש

גם אנשים באותו  מצב אז זה יקל , של תראו יש עוד מישהו

אחד לפחות שגם אין לו משפחה וכו' אבל זה לא מקל בכלל

. צרת רבים  חצי נחמה המשפט הזה לא נכון .

** לידיעתכם דווקא כאשר קורים אסונות לאנשים  דברים שאני

קוראת בתקשורת ,אז אני ממש לא שמחה.

ואין לי שמחה לאיד ולא לכך התכוונתי .

(אנשים  שאומרים  לי דברים כאשר הם בעצמם הדברים

האלה אז כאשר אני רואה הוכחה לכך זה לא גורם לי

לשמחה אלא לרחמים. וחשבתי שזה יקל שנניח עוד אנשים

מתרשמים מהם אותו  דבר ,אז חשבתי שזה יקל עליי

שלא הכל באשמתי ,אבל זה לא מקל עליי ,לפעמים זה

גם מדכא  אותי .הנאיביות שלי . יש שיאמרו טמטום אבל

אני לא מטומטמת פשוט נאיבית לפעמים .

להאמין שאנשים טובים .גם כאשר המעשים שלהם מראים

שהם לא ,לסרב להאמין . לקבל את המציאות .לכך התכוונתי)
לצפיה ב-'עצה'
עצה
10/05/2017 | 15:38
30
השתתפי בחוגים, במועדונים חברתיים ובלימודים שעוסקים בנושאים שמעניינים אותך. שם תכירי אנשים נחמדים ותשוחחי אתם על דברים שמעניינים אתכם וכך לאט תחזקו את הקשר. כשתגיעי לאדם המתאים, החברות הקרובה תיווצר בעצמה. השקיעי באהבה ותני מעשים טובים וכנים ומלים טובות וכנות, בעיקר דאגה.

לצפיה ב-'שלום'
שלום
09/05/2017 | 16:20
27
לא צריך לשמוח לאידם של אחרים. במחזה הילד החולם על מלחמה מוצג קטע מזעזע שבו מישהו מקווה שהילד ימות כדי שלא יקרה שהאיש ימות והילד יחיה. צריך לקוות שלנו יהיה טוב ולאחרים יהיה טוב. אפשר לחיות היטב בכל מיני דרכים, אבל צריך לשאוף לטוב ככל האפשר. בדרך כלל קשה למצוא בני זוג. האמיני והמשיכי לחפש, אל תתייאשי ואני מקווה שתמצאי בקרוב.
לצפיה ב-'כשזה כואב אז זה כואב'
כשזה כואב אז זה כואב
10/05/2017 | 12:25
37
מילקי יקרה,

קושי הוא קושי הוא קושי. לא משנה של מי הוא. אולי זה משנה רק קצת, כי מן הסתם שכל אדם יעדיף לא להיות זה שמרגיש את הקושי. אבל מה בדבר צפייה באנשים אחרים כשקשה להם?
זה אנושי להרגיש אי נוחות במצב כזה, אולי עצב, או רצון לשנות את המצב. זה טבעי שלא נעים לראות אדם אחר בפוזיציה שאת לא רצית להימצא בה גם, לצד ההקלה שאת עשויה להרגיש מהעניין.
ואולי זה הדבר- אולי צריך להפריד בין התחושות: אולי את לא מרגישה שמחה ורגועה כי זה לא משמח לראות אדם אחר בקושי? אולי הכוונה היא לתחושת הקלה כי זה רחוק יותר ממך באופן אישי?

לצפיה ב-'למה קשה לאנשים להצליח לא לשנוא'
למה קשה לאנשים להצליח לא לשנוא
09/05/2017 | 00:01
4
97
כי יש כיום כל הרבה אנשים פוגעניים, ולא ישרים, שאנחנו מוצאים בליבנו שגם שנאה היא אמת מסוימת, כי בתכלס את האנשים האלו צריך לשנוא,
רק שזה לא בריא לנו לשנוא,
אבל זו כן אמת פנימית לפעמים
לצפיה ב-'לא בריא לנו לשנוא'
לא בריא לנו לשנוא
09/05/2017 | 00:19
1
57

בדיוק  אמרו לי את אותו  דבר ,אכן זה לא  בריא,

ממליצה לך לרחם על אותם אנשים  ,תכלס  אם תחשוב על זה

אנשים פוגעניים ולא ישרים לדעתי  הם מסכנים.

לרוב אנשים שפוגעים באחרים  בזדון זה כאלה  שרע להם

עם עצמם ,חלקם אפילו לא  במודעות וחיים בתחושה

שהכל בסדר. מסכנים.  רחמים זה פחות מזיק לנו מאשר

שנאה.  תחליף שנאה ברחמים ותראה  את ההבדל.

חבל לבזבז אנרגיות על אנשים כאלה.(זה לא קל

אני יודעת ) .
לצפיה ב-'אני אישית לא שונא כמעט'
אני אישית לא שונא כמעט
09/05/2017 | 01:13
40
אני אישית לא שונא כמעט אף פעם, רק הבנתי עכשיו שזו גם אמת, זה בא לתרץ ולהצדיק את אלו ששרויים בשנאה, אבל צריך להתמקד תמיד באמת פנימית אחרת
לצפיה ב-'שלום'
שלום
09/05/2017 | 18:49
21
השנאה טבעית כמעט כמו שאהבה טבעית. קראתי פעם קטע שבו ילדה שואלת אם מותר לשנוא את היטלר, ואביה עונה לה: לא. אין לשנוא איש. באמת שנאה אינה רגש רצוי, עדיף להשתדל לאהוב.

לצפיה ב-'שאלות ותשובות'
שאלות ותשובות
09/05/2017 | 23:44
36
היי b88,
אני חושבת שקשה לתת תשובה נכונה ומדוייקת לסיבה בגללה קשה לאנשים להצליח שלא לשנוא. ואולי אנחנו יכולים רק לנחש מהי הסיבה לכך.
יכול להיות שאנשים מסויימים מצליחים בכך יותר טוב מאחרים. קיימת אפשרות ששנאה היא פשוט מנגנון שטבוע בבני האדם ורבים פונים אליו אוטומטית בנסיבות מסוימות.
יקר, הייתי רוצה לשאול אותך האם אתה מעוניין לשתף אותנו מדוע בחרת לברר לגבי השאלה הזאת... תדע שאנחנו תמיד כאן כדי להקשיב לך
שלך,
מתנדבת סה"ר. 

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
04/05/2017 | 19:39
1
74
אני מחפש דרכים פילוסופיות לחיים. אחת הדרכים היא להתעניין בתחביבים של חברים. רעיון אחר הוא שמבחינה הגיונית פילוסופית אף פעם לא צריך לא לדייק במה שאומרים אפילו כשמעבירים מסר מוטעה, כי אפשר לדבר על העברת המסר עצמה ועל מה שיבינו ויאמינו ואז אומרים דבר נכון כי באמת יכולים להאמין לנו. חשבתי על זה וזה נשמע לי נכון מבחינה הגיונית. אני עדיין חושש כי אני תוהה אם זה תמיד מתאים מעשית, או שיש מקרים שעדיף לתת תשובה ישירה ושקרית כדי להגן על דבר חשוב ולא "אתה יכול להבין" או "אתה יכול להאמין לי" כי אולי למשל זה יישמע כמו התחכמות מיותרת ויסכן אותי בעימות עם אנשים שיש להם כוונה נגדי, למשל עם אנשים זרים שכדאי להטעות אותם כמו כשהם מבקשים כסף או כשהם שואלים אם קראנו להם בשם גנאי או משהו כזה.
.

לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
04/05/2017 | 20:55
35
ההתעניינות בתחביבים נראית לאנשים ולי קצת מלאכותית כמו חקירה, והיא גם מביאה את השיחה בעיקר לנושאים שכליים כי מתברר שרוב התחביבים של אנשים קשורים לתחומי אמנות ושכל.

לצפיה ב-'מקום לטיפול מקצועי'
מקום לטיפול מקצועי
03/05/2017 | 12:00
1
161
בעלי הסכים לקבל טיפול
אנחנו מחפשים מקום פרטי (לא גהה ודומיו) ולא דרך משרד הבריאות או קופת חולים  אלא יותר מרכז טיפול הנפש פתוח לתקופה של לא יותר מחודש עם או בלי אפשרות לינה .
מקום שהוא יכול לקבל טיפול פסיכולוגי או פסיכאטרי (לאחר איבחון) עם או בלי תרופות (במידת הצורך) ושבהמשך לאחר טיפול ממוקד יהיה ניתן לבצע שיחות סקייפ (ולא מפגשים פיזית) לצורך מעקב והמשך טיפול.

מדובר באדם נורמטיבי ומתפקד (נשוי + 3, עצמאי) עם בעיות של דיכאון ודיספציה והתפרצויות ללא שליטה (פעם ב....) שמבין שצריך לטפל בבעיות האלה
אשמח להמלצות
תודה מראש
לצפיה ב-'הכוונה'
הכוונה
10/05/2017 | 14:14
25
היי יקרה,

אני מבינה שיש לכם צורך במסגרת שתשמור על חשאיות ופרטיות, רצון ביחס אישי שמותאם לצרכים האישיים והמשפחתיים שלכם. הפתרון הכי טוב שאנחנו יכולים להציע הוא לפנות לפסיכיאטר או פסיכולוג שמקבלים באופן פרטי, ולאחר אבחון שהם יערכו, הם יוכלו לכוון אתכם באופן מדויק יותר בהתאם לצרכים שלכם.

*כמו כן, בירושלים יש מקום פרטי שנקרא סוטרייה ואולי שם יוכלו לענות על הצרכים שלכם גם, מצרפת קישור: http://www.abiliko.co.il/index2.php?id=9220&la...

בהצלחה רבה, ואת מוזמנת להמשיך לשתף בהתמודדות, עדכונים או התייעצויות. 

לצפיה ב-'עזרה דחופה'
עזרה דחופה
02/05/2017 | 16:59
18
195
אני בקשר עם בחור צעיר, עבר התקף מאניה אושפז טופל הוא בבית,
לוקח כרגע רק ליתיום 1200 מק"ג
הוא לא מתפקד והמצב שלו מדרדר, לא מצליח לחשוב בבהירות הזיכרון שלו לא עובד, המוטוריקה פגועה, תופעות של אי שקט, מאבד תקווה ורוצה למות.
אני חושב שצריך למצוא לו טיפול שונה כי הוא לא מגיב טוב לטיפול הזה, אמרתי לו לא להפסיק עם הליתיום ולכל היותר שיוריד מעט במינון ל900 מק"ג לראות אולי המצב קצת ישתפר.
בנתיים הפסיכיאטרים עוד לא מצאו פיתרון לבעיה שלו
עוד אין לו תור לפיסיכאטר שהמלצתי לו עליו,
הוא מאוד סובל ורוצה למות. אני מעודד אותו ונותן לו תקווה,
מדובר בבחור כישרוני שהיה לו עתיד מבטיח ופתאום הוא הפך לצל של בן אדם.
אנא אם למישהו יש עצות או רעיונות מה לעשות?
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
02/05/2017 | 18:33
79
אני מקווה שהחבר שלך לא מוריד מינונים ללא התייעצות עם פסיכיאטר.
מסקרן אותי איך אתה נותן לו תקווה?
ההצעה שלי היא להפסיק את הפנטזיות על עתיד מושלם או שחור ובכלל להניח בצד את הניסיון לניבוי העתיד בשלב הזה
ולנסות לבחון את מה שיש ולראות איך אפשר להתקדם מהנקודה הזו.
אולי אם מכירים בעובדה שהמצב יכול להפוך להיות יותר גרוע אפשר להאמין שבעתיד יכול גם להשתפר, החיים דינמיים. 
לצפיה ב-'הרבה אין מה לעשות'
הרבה אין מה לעשות
02/05/2017 | 19:04
7
78
מה שכן אפשר לעשות זה 2 דברים.
1.לא לשחק במינונים כי הוא בשלב הדיפרסיה ולא מאוזן וזה עלול להגמר בבכי..תעבדו בצמוד לפסיכיאטר ותגיד לו על הסממנים של החבר שלך...תהיב מעורב ותהיה הקול השפוי מול הרופא (כי יצא לי כבר לראות מקרים של אנשים במחלות נפשיות שצריכים איזון בתרופות ומרב שהם זומבים הם מגיעים לקבל מרשם ומתנהגים באדישות מוחלטת או כניעה ופסיכיאטר שכבר ראה הרבה מטופלים וקצת אין לו כוח אז הוא פותר את הבן אדם במרשם שלא עוזר לו...וככה בדיוק ככה אנשים נופלים בין הכיסאות במערכת הבריאות הנפשית הדי לוקה בחסר במדינה שלנו...אז חשוב שתגיע לפגישה הבאה עם הפסיכיאטר ותהיה הקול שצריך להיות לחברך).
2. אני מציעה שתעבוד על סיבות לעודד את החבר לצאת מדכאון כמו לעשות איתו רשימה של מה טוב בו ואולי להעלאות זכרונות מטיולים ביחד ולהזכיר לו בכוח למה הוא טיפוס טוב איך הוא היה לפני ולמה "שווה" לו להלחם במחלה ולנצח ולהתנהל איתה ולא מולה..
זה הדברים שאני חושבת שיעזרו.
לצפיה ב-'העניין שזה לא ה"דיפרסיה" של המאניה דיפרסיה'
העניין שזה לא ה"דיפרסיה" של המאניה דיפרסיה
02/05/2017 | 19:18
6
63
המוח שלו לא עובד הוא בקושי מתפקד, יש לו תופעות לוואי ברורות נוספות שמעידות על תפקוד לקוי של המוח ומחסור בנירוטרנסמיטורים
הזיכרון שלו וכל היכולות שלו פגומות בצורה קשה
והוא רוצה למות כל הזמן
וזה נמשך כבר תקופה.
נראה לי שהטיפול לא טוב לו.
לצפיה ב-'ויש לי תחושה כללית'
ויש לי תחושה כללית
02/05/2017 | 19:24
61
שצריך להחליף לו טיפול, כי כרגע זה נראה ממש כמו גזר דין מוות לטווח הארוך להשאיר אותו ככה.
לצפיה ב-'תקרא את חלק 1'
תקרא את חלק 1
02/05/2017 | 22:05
3
47
פספסת את החלק הארי..
לצפיה ב-'תגובה לחלק הארי'
תגובה לחלק הארי
02/05/2017 | 23:25
2
48
הוא גם היה על מינון של 600 מק"ג
ומינון של 900 מק"ג זה מינון גבוה מספיק 
זה לא שיש סכנה שכרגע הוא יכנס למאניה המוח שלו בכלל לא מתפקד טוב וצריך שינוי תרופתי,
הוא הולך לראות פסיכיאטר, אבל מחכים לתור.
הוא לא רוצה להתאשפז
לצפיה ב-'אז אם התור לא עוד יותר מדי זמן'
אז אם התור לא עוד יותר מדי זמן
03/05/2017 | 00:12
48
תאזרו בסבלנות ולכו ביחד לפסיכיאטר...לא לשלוח אותו לבד.
אם התור רחוק וקורה משהו לגשת למיון פסיכיאטרי..לא בהכרח יאושפז שם. היום כבר הרבה יותר קשה לאשפז בכפייה מישהו שלא רוצה להתאשפז. כל עוד הוא לא יאיים להתאבד או להזיק לעצמו בכוונה או לאחרים לא יאשפזו אם הוא לא ירצה.
לצפיה ב-'לא טוב לאשפז שאתה בדיכאון קליני מנסיון'
לא טוב לאשפז שאתה בדיכאון קליני מנסיון
20/05/2017 | 02:01
17
שנה שעברה הייתי מאושפז חודש במחלקה סגורה בגלל נסיון אובדני גהנהום להיות שם דאתה בשפל , לא כדאי בכלל זה סבל קשה מאוד להיות שם במצב כזה אני ספרתי את השניות הבטתי על התיקרה שעות , קשה מאוד לא כדאי אבל אותי אשפזו בכוח כי הייתי מסוכן לעצמי שאני במאניה אני לא רע לי שם שאני בדפרסיה זה סבל עצום .
לצפיה ב-'הדפרסיה שלי'
הדפרסיה שלי
20/05/2017 | 01:58
15
בתור סוג של מאניה זה נקרא הפרעה פסיכזואפקטיבית שזה שילוב של סיכופרניה עם מאניה דפרסיה קשה מאוד , ומנסיוני הדפרסיה של מאניה דפרסיה רגיל קשה מאוד מאוד לא פחות מדיכאון קליני , אני לא מכיר את חבר שלך אבל אני בתור מאניה הגעתי למצב שאין לי אפילו כוח להתאבד , ויש לי הרבה נסינות גך כאלו שכמעת הסתימו במוות , אני חושב שכדאי לדבר איתו להיות קשוב זנ מאוד חשוב תמיכנ לי אין כזו לכן זה נורא קשה , פסכיטר לבד לא יכול להוות תחליף או לפטור את כל הבעיות איזון כימי זנ חלק אבל התמיכה חשובה לא פחות בעיני אם לא יותר . זה דעתי
לצפיה ב-'שלום'
שלום
02/05/2017 | 20:36
1
55
אני לא מבין בזה, אבל אולי צריך לשלוח אותו לאשפוז נוסף וארוך יותר, עם רופאים טובים שיטפלו בו היטב. מקווה שיבריא.

לצפיה ב-''
02/05/2017 | 21:20
18
לצפיה ב-'להחזיר אותו לאשפוז או לקחת אותו למיון .'
להחזיר אותו לאשפוז או לקחת אותו למיון .
02/05/2017 | 21:19
1
36
לצפיה ב-'לא טוב אשפוז במצב הזה'
לא טוב אשפוז במצב הזה
20/05/2017 | 02:06
12
יאכלו אותו שם חיי שאתה מדוכא זה סיכון גדול להיות במחלקה סגורה או בכלל , מנסיון
אני ממליץ לחכות בנתיים , כל עוד הוא לא מסוכן לעצמו אז הוא יכול להשאר בבית , שם רק יגברו את המצב שלו אני הייתי שם אחרי נסיון אובדני בכפייה אין גהנום יותר. מלהיות באשפוז בכפיינ שאתה אובדני , אני רוב הזמן אובדני אני פשוט לא מדווח לאיש אין לי כוח לעוד אשפוז ואותי שמים במחלקות מאוד סגרות בגלל הרקע שלי ואין לי כוח לזה
לצפיה ב-'טוב תודה לכולם על העצות'
טוב תודה לכולם על העצות
03/05/2017 | 11:38
69
זה מאוד עצוב המצב שלו
אני אשכנע אותו להמשיך בטיפול ומנסים למצוא לו פסיכיאטר בשלב הזה
לא יודע איך לעזור, זה גדול עלי :(
לצפיה ב-''
07/05/2017 | 22:17
1
29

ערב טוב,
אני קוראת את מה שרשמת ושומעת את הכאב.. שומעת את חוסר האונים שאתה צריך להתמודד איתו.. לראות את חברך בעת שהוא נופל, לעמוד מולו עם פה פעור, לב שבור וידיים קשורות..
יקר, המחשבה שלך אודות חברך היא תכונה נפלאה, הדאגה, האכפתיות- הלוואי ויהיו חלק מכולנו.. אך המצב שאתה מתאר, שונה הוא.. מורכב יותר.. חברך נמצא שמצב שלצערנו אין ביכולתנו לסייע.. מלבד תמיכה נפשית וחברית, שאני מאמינה שאתה מעניק לו..
ההבנה שלא הכל תלוי בנו, לא הכל נתון לשליטתנו- יכולה להועיל במצבים כמו אלו.. אמרת שזה גדול עליך.. ואתה צודק. זה גדול עליך, עליו גם עליי.. אין בפי מילים שיוכלו לנחם או לעודד אותך משום שאני לא בנעליים שלך.. אבל אני יכולה לתאר את הקושי שבו אתה שרוי. הרצון העז הזה לסייע, להציל, אל מול הכוח שכאילו נלקח ממך..

יקירי, בסה"ר אנחנו אומנם לא מטפלים, כך שלא אוכל לייעץ לך מבחינה רפואית לגבי התרופות.. אך אוכל להציע לך תמיכה לבבית.. הייתי רוצה להזמין אותך לצ'אט שלנו, שם תוכל לספר קצת יותר על הקושי, על החוויה שלך אל מול הכאב שלו.. אנחנו נהיה שם בשביל להקשיב לך, בשביל שלא תעבור את זה לבד..
הצ'אט פעיל כל ערב בין 21:00 לחצות, תבוא.. נשמח לראותך..
עד אז, שיהיה לילה שקט, עד כמה שאפשר...

לצפיה ב-'תודה סהר-תמיכה'
תודה סהר-תמיכה
07/05/2017 | 23:41
35
יש לי הזדהות מעמיקה עם מי שנמצא בתופעות לוואי קשות מהטיפול כמו שהיו לי בכמה תקופות בחיים, אחת נמשכה כחצי שנה.
אני במצב טוב יחסית ברוך השם, הטיפול הנוכחי יושב עלי טוב ואני מתפקד יחסית בסדר. קשה לי לראות אחרים עוברים את הסבל הזה, ואני מאמין שאפשר למצוא לו בהמשך טיפול שונה שייטיב עמו יותר (עם החבר)
זהו בערך.
לא יודע אם אגיע לצ'אט. אך תודה על ההזמנה
לצפיה ב-'ליתיום כדור מסוכן'
ליתיום כדור מסוכן
20/05/2017 | 03:08
1
21
הרבה תופעות לוואי לוודא שהכל תקין שאין לו הרעלה , לי הייתה הרעלה ופגעה לי תפקודים שכלים עד היום אני סובל מהשפעה של הכדור , כמובן שהפסכיטרית ניסתה להתנער מאחריות ואפילו שהבאתי לה דוח שמראה שיש בעיה מנרולוג היא אמרה שהיא תוריד את המניון ואני חייב להמשך אחרת אחטוף עוד התקף מאניה , לתיום כדור מסוכן מאוד צריך לעשות בדיקות דם אחד מהשפעות השליליות זה מה שאתה מתאר בעיות בתזוזה רעידות בעיות שכליות . אני לא יכולתי לזוז לא יכולתי לפטור תרגיל הכי פשוט בחשבון ואני בחור שהיה אמור להיות בתואר מזורז במתמטיקה בכיתה יא ונחשב לטוב מאוד בזה עד היום יש לי פגעיה מסיומת ומבחור שפתר אינפי בעל פה אני בקושי מבין עכשיו , ממליץ להזהר בטיפול כזה או אחר כדורים יכולים להיות מסוכנים מאוד וצרכים להיות ערנים , שהיה בהצלחה
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
26/05/2017 | 05:03
5
צר לי לשמוע על הדברים הקשים שעברת
מקווה שתזכה לרפואה שלמה ב"ה
לצפיה ב-'אני חולה כרונית נכה מחוסרת כושר עבודה'
אני חולה כרונית נכה מחוסרת כושר עבודה
30/04/2017 | 00:48
11
200
ואם מישהו יגיד עליי שאני מפונקת ומחפשת תירוצים כי יש איש בלי ידיים ובלי רגליים שיכול לרוץ אז הוא פסיכופת דוחה ובושה לחברה כולה. לאף אחד אין זכות להגיד את זה עליי ולהכחיש את המצב שלי, רופאים קבעו שאני לא יכולה לעבוד ואני לא יכולה לעבוד.
ובתפוז הדעה הרווחת היא שלנכים שלא יכולים לעבוד מגיע למות מהקצבה העלובה כי הם מפונקים ומחפשים תירוצים וממציאים את הנכות שלהם ומשקרים. זה מה שהנהלת תפוז חושבת כי היא מאפשרת להגיד דברים כאלה.
בכל פורום פה אמרו לי את זה. חוץ מכאן.

ונכון כשיש הרבה בחיים אז לא משנה מה אומרים אבל כשאדם מאבד הכל הכל את החושים והשימוש בגוף כל מה שנשאר זה הכבוד הזיכרון ממנו קצת כמו אצל מת. וזה נורא. כל מה שנשאר לי זה לא אוכל לא טיפול או תרופות כלום רק טיפ טיפה כבוד רק שלא יגידו שמגיע לי.

וזה קריטי אם מגיעים למצב שלי זה קריטי, אולי אפילו יותר קריטי מלמתים שלא יודעים שמדברים עליהם ככה. חבל לי שהנהלת תפוז מאפשרת להגיד שכל הנכים מחוסרי כושר עבודה הם מפונקים, ואני יודעת שתגידו שזה לא משנה אבל רק כי אתם לא במצב שלי אם הייתם במצב שלי הייתם יודעים שזה משנה מאוד.
לצפיה ב-'אלונה, תרצי לספר עוד?'
אלונה, תרצי לספר עוד?
30/04/2017 | 11:54
80
ממה את סובלת?
אני מבינה טוב מאד מה זה בגידה של גוף, ומה זה שכולם אומרים (כולל רופאים) שאת עושה את עצמך.

לצפיה ב-'אותם אנשים שכתבו לך כך אינם מייצגים אף אחד מלבד עצמם.'
אותם אנשים שכתבו לך כך אינם מייצגים אף אחד מלבד עצמם.
30/04/2017 | 22:55
1
80
את לא חייבת לקבל את דעתם בכזאת רצינות! למה בכלל העמדת את העניין לשאלה בפורומים?
לצפיה ב-'לא העמדתי את זה לשאלה בפורום'
לא העמדתי את זה לשאלה בפורום
01/05/2017 | 15:19
97
וגם אם הייתי עושה זאת זה עדיין רציני מה שהוא עשה הוא קרא בפורומים אחרים שדיברתי על זה והתחיל לדבר עליי בשרשור בפורום ניהול כלכלת משפחה.
לצפיה ב-'כבוד'
כבוד
01/05/2017 | 00:23
4
104
היי אלונה,
אני שומעת כמה את מרגישה שנעשה לך עוול, כי במקום לספק לך תמיכה, כפי שניתן היה לצפות, נראה שהאנשים בפורום עושים בדיוק את ההיפך כשהם מכחישים את המצב בו את נמצאת. נראה שאת מתוסכלת, כי את נתונה לכמו מן ביקורת תמידית, למרות שאת אולי מרגישה שהיא מאוד לא מוצדקת... זה בטח מאוד פוגע, לחוות תגובה כזאת... במיוחד כשנדמה שהעניין הוא כה משמעותי עבורך.

יקרה, יכול להיות שלצערינו אין אדם שיכול להבין בדיוק מה עובר על אדם אחר, כל עוד הוא לא צועד בנעליו... ויתכן שתגובות מסוימות נובעות, בין היתר, גם מחוסר הבנה. אבל אנחנו בסה"ר רוצים להיות עבורך מקום בו כן תוכלי לפרוק, מקום בו מקשיבים לך, מכבדים אותך באמת ומנסים להבין אותך כמה שניתן... תדעי שאנחנו כאן בשבילך, בכל עת.
תמיד איתך 
שלך,
מתנדבת סה"ר. 

לצפיה ב-'הוא יקרא את זה כי פרץ לי למחשב והוא מפרסם כל הודעה שאני '
הוא יקרא את זה כי פרץ לי למחשב והוא מפרסם כל הודעה שאני
01/05/2017 | 15:18
113
כותבת. אבל הוא זה שמעודד אנשים לחשוב ככה, יש מיעוט של אנשים שגורמים לשאר האוכלוסייה להאמין שלנכים מגיע למות עם קצבאות של 2,342 ש"ח לחודש כי כולם יכולים לעבוד כי סטיבן הוקינג עובד.
רוב האנשים מאמינים ככה במידה מסוימת בגלל אנשים כמוהו, יש יותר מידי אנשים שמצאו אנשים סיעודיים אמרו שהם יפים מידי ופרסמו בכל הרשת שיש מתחזים ושהרוב מתחזים.

הנהלת תפוז אמרה שהיא לא מטפלת בעניינים כאלה, בכל אופן המחשב לי קרס לאחר שהוא איים עליי המחשב הטוב יותר שקיבלתי כתרומה מאגורה עם כל המידע מייד לאחר שאיים עליי הוא גם איים עליי שייקח לי את כל הכסף של הקצבה אי פעם כי הוא מומחה במחשבים הכי טוב בארץ ויכול.
לצפיה ב-'הוא רוצה שאעשה בשבילו דברים'
הוא רוצה שאעשה בשבילו דברים
01/05/2017 | 20:27
2
149
דברים שאני לא רוצה ומנסה להכריח אותי, אחרת יפנה לביטוח לאומי. אני בקושי רואה ובקושי שומעת הגב לא בסדר מפרק הלסת הידיים כואבות כל הזמן לא עצמאית בכלל, והוא ישלם המון כדי להמציא עליי שקרים לביטוח לאומי, והוא דורש שאעשה דברים, שגם יראה בצורה פומבית.
לא מקבלת ניידות למרות שמגיעה במוניות פעמיים בשבוע לקופת חולים וגם למונית מאוד קשה לי להגיע ללא עזרה לא רואה את המוניות לא מסתדרת להגיע למונית.
יש לו מיליארדים והוא אסף עליי מידע מ8 שנים לפני הנכות ולקח עורך דין בשביל השיימינג והם ביחד עובדים על נקמה, אין לי בוודאי לו כסף לתת לו, הוא אומר שרוצה שאעשה דברים.
כבר חשף עליי מידע אינטימי מפורומים אינטימיים מאוד. הוא אומר שייקח לי את הקצבה, כי כעס שאמרתי שיש נכים שלא יכולים לעבוד זה הרס אותו ואני לא מדברת על נכים יותר אבל הוא רוצה שאמות והדרך שלו היא שלא תהיה לי קצבה להגיע לקופת חולים יותר או לרכוש תרופות חשובות או לקנות אוכל. אין לי כלום חוץ מהקצבה.

הוא יהרוג אותי, והוא דורש ממני דברים שלעולם לא אוכל לעשות כדי שלא יעשה זאת.
לצפיה ב-'דואגים לך!'
דואגים לך!
02/05/2017 | 23:21
71
אלונה יקרה,

אני שומעת  שאת במצוקה ושאת מאויימת על ידי מישהו בסביבתך הקרובה, 
זה נשמע שיש לך חששות קונקרטיים לביטחונך, לרווחתך ולחייך... 

יחד עם זאת, התמונה לא ברורה לגבי זהות אותו אדם, היכולת הממשית שלו לפגוע והאופן שבו הוא מאיים עלייך, אני מניחה שזאת על מנת להגן על עצמך... 

אני רוצה לומר בראש ובראשונה, שאם את מרגישה איום ממשי מיידי על ביטחונך את יכולה להתקשר למשטרה. 
אני רוצה להזמין אותך לצ'אט שלנו (הוא אישי ואנונימי), כך שהמידע בו חסוי לחלוטין על מנת שנוכל לקבל תמונה ברורה יותר של המצב ולחשוב ביחד כיצד נוכל לסייע וכיצד לשמור עלייך. הצ'אט פעיל כל ערב בין תשע לחצות. 
אני שולחת לך גם מסר אישי, שתוכלי להגיב אליו, וגם הוא חסוי לחלוטין... 

אנחנו פה עבורך,
דואגים לך ורוצים להגן עלייך,
אנא צרי קשר איתנו בהקדם באחת מהדרכים שנראות לך נכונות עבורך - כאן בפורום, במסר האישי או בצ'אט. 
מחכים לך... 

לצפיה ב-'נשמע פסכופת'
נשמע פסכופת
20/05/2017 | 11:26
18
באנשיפ כאלו אני הייתח נוהג לטפל על ידי אלימות קשה
מאוד כלפיהם . אבל כמובן שאת עצמך לא יכולה במצבך , אם הייתי יכול והיה לי קשרים כמו פעם והייתי מכיר הייתי דואג שירד ממך , אבל אני מזמן לא מסתובב
עם עבריינים אז לא יודע איך , זה כואב נורא , הוא נשמע נבל רציני ,

אולי תפני למשטרה , אני לא מאמין במערכת ושונא שוטרים אז לא הייתי פועל ככה , אבל אולי לך זה יעזור , אני מאחל לך רק טוב וכן מגיעי לנכים לחיות חיים טובים וקצבה. בשכר מינמום והכל , אנשים כאלו. כמו הבחור הזה לא שווים את הדם שזורם להם בעורקים , אנשים רעים איכסה , זהו מאחל לך בהצלחה כאב לי לקרוא
לצפיה ב-'שלום'
שלום
24/05/2017 | 21:20
2
4
מוסדות הרווחה מנסים לעזור בדרך מקצועית, ולכן צריך להשתדל להיעזר בהם כשזקוקים להם. יחד עם זה, צריך להשתדל לעזור לעצמנו כך שפחות נזדקק לסעד ורווחה. על מצבים בריאותיים לא תקינים אפשר להתגבר הרבה פעמים בעזרת מטפלים רפואיים מומחים, ועל מצבים נפשיים אפשר להתגבר בכוחות הנפשיים של עצמנו ובעזרת מטפלים נפשיים. לא יפה להגיד לאדם מה שתיארת, כמו שכתבו לך זה לא מייצג את תפוז ויש אנשים שמדברים ומתנהגים לא יפה וצריך להשתיק אותם ולהתעלם מהם. כדאי גם להתלונן להנהלת תפוז ולדרוש שיטפלו בהעלבות.
לצפיה ב-'אני עוזרת לעצמי'
אני עוזרת לעצמי
26/05/2017 | 05:35
1
7
עושה מה שצריך הולכת לטיפולים שיכולה להרשות לעצמי ללכת אליהם. אבל אני נכה וזה כרוני אין לי כושר עבודה והסיכוי שיחזור כושר העבודה שלי הוא קלוש, גם אם אתנהל הכי נכון שאפשר.
אתם כותבים שזה לא מייצג את תפוז, אבל זאת העמדה בכל הפורומים ואפילו אם זה מגיע לקללות נגדי הנהלת תפוז משאירה אותן, פניתי אליהם כבר כמה פעמים. הנהלת תפוז חושבת שהייתי צריכה להסתיר יותר טוב את מצבי כדי שהעניין לא ידרדר להאשמות נגדי ולקריאה בשמות נגדי.

לצפיה ב-'מצטער לדעת'
מצטער לדעת
26/05/2017 | 12:22
1
האינטרנט לא מסודר ויש בו אנשים שמדברים לא יפה ולא מבינים את האחרים. אני חושב שתפוז היו צריכים לטפל במקללים. החברה מסודרת ומוסרית באופן כללי, ואפשר להיעזר בה במקרה הצורך. אם התקשית לקבל עזרה מהמוסדות המתאימים, המשיכי לנסות ואל תתייאשי. הרבה אנשים בעולם סובלים ונעשה להם חוסר צדק, ולפעמים צריך להיאבק.

לצפיה ב-'בבקשה סיבה אחת אחת'
בבקשה סיבה אחת אחת
02/05/2017 | 18:39
10
176
לא להתאבד אחת אחת תספיק. אם הסיבה הזאת תהיה רלוונטית בשבילי זה יספיק לי. אבל תמצאו אחת בבקשה, לא בררנית בכלל.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
02/05/2017 | 20:38
102
בחיים אפשר לעשות, לחשוב ולהרגיש אינסוף דברים מעניינים ויפים ולאהוב את עצמך.

לצפיה ב-'אני אחזיר את הכדור למגרש שלך'
אני אחזיר את הכדור למגרש שלך
02/05/2017 | 22:02
2
113
איזו סיבה מבחינתך יכולה לגרום לך להישאר בחיים? מה היית רוצה שנגיד לך? כי לכל אחד יש סיבות שמתאימות לו באופן אינדיווידואלי.
לצפיה ב-'אין לכם כלום?'
אין לכם כלום?
05/05/2017 | 02:22
1
30
לצפיה ב-'מילא אני, אבל פילוסוף ענה לך. זה כבר לא כלום.'
מילא אני, אבל פילוסוף ענה לך. זה כבר לא כלום.
05/05/2017 | 04:28
26
לצפיה ב-'כי כעת רע וסיכוי טוב שישתנה לטוב'
כי כעת רע וסיכוי טוב שישתנה לטוב
05/05/2017 | 21:38
54
או לטוב מאוד
לצפיה ב-'קיומך בעולם חיוני'
קיומך בעולם חיוני
07/05/2017 | 07:20
4
60
אתם העובדה שנבראת, שנולדת , מעיד על כך. יש משהו בעולם הזה שרק את יכולה לעשות. יש פרק בספר הגדול של האנושות שרק את יכולה לכתוב. כי אף אחד אחר לא רואה את העולם כמוך ולא מצויד בדיוק התכונות שלך. את חיונית - לסובבים אותך, לעולם עצמו. לאלוקים. אם תלכי זו תהיה אבידה משמעותית.
זו נראית לי סיבה די טובה להשאר בחיים ולהמשיך לקוות...
בסוף יהיה טוב, והלוואי שהטוב הזה עבור כמה שיותר מהר!!
לצפיה ב-'יפה'
יפה
09/05/2017 | 06:12
2
19
לצפיה ב-'עוזר?'
עוזר?
09/05/2017 | 13:52
1
12
לצפיה ב-'זה בערך מה שכתבתי לה'
זה בערך מה שכתבתי לה
12/05/2017 | 12:41
13
לצפיה ב-'מרגש מה שכתבת , אהבתי'
מרגש מה שכתבת , אהבתי
22/05/2017 | 17:24
5
לצפיה ב-'ולמרות הכל תליתי קישוט לחג'
ולמרות הכל תליתי קישוט לחג
01/05/2017 | 21:03
4
105

קניתי כמידי שנה קישוט לחג ותליתי במרפסת

,זה לא הרגל מהבית ,מלפני כמה שנים התחלתי

עם הקישוטים .

מוזר נכון ? כי לו הייתה לי אפשרות הייתי רוצה לחיות

באמריקה וגם פה בעיקר ...אתם מכירים את ההיסטוריה שלי

כל הסבל ,רצון לשייכות ? אולי...

למרות שאם הייתה לי אפשרות בחירה לא הייתי

חיה כאן אלא באמריקה , לא יודעת באיזו מדינה

שם .(אין סיכוי אבל,אין לי לא אזרחות ,לא ויזת

עבודה ,כלום ,רק קרובי משפחה שלא ראיתי מלא שנים ,הם

בקשר עם ההורים ,אבל אין סיכוי לעזרה מהם ... כך שאין סיכוי

..
לצפיה ב-'עצוב .'
עצוב .
02/05/2017 | 19:45
2
76

צעיר בן 20 התאבד . ואיזה דרך נוראית בה

הוא בחר למות ? לא שיש דרך  שהיא לא נוראית.

צעיר  בן 20 רץ עם סכין לעבר מחסום בירושלים

והחיילים ירו בו ,והוא נהרג.

ועכשיו התפרסם שהוא הותיר מכתב התאבדות  .(צעיר

יהודי כך פורסם בתקשורת לי לא משנה יהודי ערבי

פשוט ככה פירסמו את זה בהתחלה שצעיר יהודי רץ עם

סכין לעבר חיילים..

מזעזע...מסכן...וגם החיילים מסכנים בטח מרגישים נורא

כמובן שהם לא אשמים...
לצפיה ב-'באיזו מציאות מטורפת אנחנו חיים, הא? '
באיזו מציאות מטורפת אנחנו חיים, הא?
07/05/2017 | 07:25
11
לצפיה ב-'שלום'
שלום
24/05/2017 | 21:25
1
חבל שרצה להתאבד ולאבד את חייו היקרים ועוד כשהוא צעיר, לא כדאי להתאבד אבל גם אסור לאיים על חיי בני אדם אחרים. החיילים חששו לחייהם ולכן נאלצו להתגונן. לו ידעו שרצה להתאבד, היה יפה שיעזרו לו להתמודד עם קשייו כך שירצה להמשיך לחיות.

לצפיה ב-'שלום'
שלום
24/05/2017 | 21:23
1
חגים נועדו לשמח וצריך לנצל את מעלותיהם כדי לשמוח ולנוח. אמריקה ארץ עשירה, ומדינתנו אכן קשה ולא טובה אבל ארץ ישראל ארץ יפה וטובה מאד וכדאי ליהנות ממנה. חשוב להזדהות עם תרבותנו היהודית היפה והמיוחדת ולא לנסות לעזוב את המולדת. גם בישראל אפשר להיות עשירים.

לצפיה ב-'כל יום זכרון אני שואל את עצמי אייך לשפר את החיים ולא מצליח'
כל יום זכרון אני שואל את עצמי אייך לשפר את החיים ולא מצליח
01/05/2017 | 16:41
3
95
כל יום זכרון אני חושב על אלו שנתנו את החיים בשביל שאני אחייה. באמת זיכרונם לברכה. אבל אז אני חושב לעצמי אייך אני משפר לעצמי את החיים או מה אני עושה השנה? כדי שהחיים שלי השתפרו יהיו מלאי תוכן עשייה ושימחה ואיין לי תשובה על זה אני שוב פעם שמח שאני עדיין חי ויחסית בריא אבל איין לי תשובה מה אני הולך לעשות כדי לשפר עוד קצת את החיים. קורה לכם שיש לכם מחשבות כאלו? הן מטריפות
אני רק אציין ששנים אני סובל מדכאון וחרדות
לצפיה ב-'אולי השאלה שאנחנו צריכים לשאול היא שונה:'
אולי השאלה שאנחנו צריכים לשאול היא שונה:
01/05/2017 | 22:50
1
66
איך אני משפר ל*מישהו אחר* את החיים. בקצת אפילו. או איך אני משפרת לא את "החיים שלי" אלא את *עצמי*. והופכת יותר ראויה למתנת החיים.
אני לא אומרת את זה כביקורת - אלה אותי דברים שאני אומרת גם לעצמי. ונראה לי שעל השאלה הזאת יותר קל לענות מאשר עלמהשאלה המקורית שלך...
לצפיה ב-'L'
L
02/05/2017 | 19:38
42
LIKE
לצפיה ב-'שלום'
שלום
10/05/2017 | 15:40
9
אני מציע שתמצא לך מגמות, שחשובות לך. חשוב מה כדאי לך ומה תרצה להשיג בחיים האלה ותכנן איך לפעול כדי להגיע אליו. למד בחוגים, במסגרות, אולי באוניברסיטה וגם ממקורות אישיים כמו ספרים ואינטרנט. אדם צריך שתהיה לו שאיפה בחיים. כשיתמלאו חייך בתוכן משמעותי וחשוב, תרגיש יותר מאושר.

לצפיה ב-'התקפי זעם'
התקפי זעם
30/04/2017 | 17:35
1
114
שלום,
אבא שלי כבן 80, מאז שעבר אירוע מוחי ההתנהגות שלו מדרדרת יותר ויותר והופכת לאלימה.
בחצי שנה האחרונה היו לו כשלושה התקפי זעם שבהם צעק, זרק חפצים בלי היכר ושבר לא מעט דברים בבית.
ההתקפים באים מדברים קטנים לדוגמה, אמא שלי לא הסכימה להכין לו קפה כי טענה שזה גורם לו לקלקול כיבה.
הזעם שלו מתחיל גם לצאת מחוץ לכתלי הבית ולכיוון של השכנים. יש לו טינה עזה במשך שנים לאחד מהשכנים והוא יוצא וצועק עליו ומקלל אותו, פעם אחת אפילו פגע באוטו של חברה של השכן כי חנתה מול הכניסה לבית של הורי.
ביצענו בדיקה של אלצהיימר ונמצא שהכל תקין. גם נורולוג בדק אותו ואמר שהכל תקין.
אנחנו יודעים שהוא סובל מיתר נוזלים בתאי המוח והוא לא מוכן לטפל בזה, בכללי, הוא טוען שהוא בריא ואין צורך באף טיפול.
לפני מספר חודשים היה מקרה שהוא התפרץ על הרופאה שטיפלה בו ופשוט יצא מהחדר שלה.
כשניסיתי לדבר איתו ולהסביר לו את ההשלכות של ההתנהגות שלו ושהוא ימצא את מקומו בכלא יום אחד הוא פשוט זרק "אז אני אהיה בכלא".
אני אובדת עצות ולא יודעת למי לפנות.
יכולים לייעץ?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
01/05/2017 | 13:48
31
אולי אפשר להביא בכפייה טיפול פסיכולוגי או עזרה סוציאלית מהעירייה או מביטוח לאומי. במקרים קיצוניים יצטרכו לאשפז אותו.

לצפיה ב-'מה לא בסדר איתי?'
מה לא בסדר איתי?
27/04/2017 | 23:54
7
122
לצפיה ב-''
28/04/2017 | 10:03
76
רוצה לספר קצת?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
28/04/2017 | 10:47
60
האמיני בעצמך, היי בטוחה שהכול בסדר אתך. אם טעית, תמיד תוכלי לתקן ולשפר.

לצפיה ב-' אתה בסדר גמור'
אתה בסדר גמור
29/04/2017 | 22:48
49
אולי זה מה שלא בסדר?
לצפיה ב-'היי משה'
היי משה
29/04/2017 | 23:44
53
למה אתה חושב שמשהו אצלך לא בסדר?

לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
30/04/2017 | 00:28
2
66
סתם אני מרגיש לפעמים שאיבדתי שליטה על החיים שלי. ביום חמישי קרה משהו שגרם לי לאבד שליטה בעבודה ולמרות שידעתי שזה לא חכם לא כ"כ הצלחתי לעצור את עצמי והרגשתי רע אחר כך. לא כ"כ יודע מה קורה לי לפעמים, מה אני רוצה ומה מניע אותי וזה מתסכל.
תודה
לצפיה ב-'מאחל לכולם אביב שמח ופורח '
מאחל לכולם אביב שמח ופורח
30/04/2017 | 00:32
25
לצפיה ב-'שלום משה ותודה על הברכה'
שלום משה ותודה על הברכה
10/05/2017 | 20:15
12
אתה צריך להחליט מה אתה רוצה, זאת בגרות. חשוב מה כדאי לך, מה יותר טוב, מה תרצה להשיג. אם תפתח מטרה ברורה, יקל לך לשלוט במעשיך כי תדע למה אתה שואף. בעבודה השקע מתוך מחויבות להתקדם בחיים ולעזור לחברה והשתדל לא לערב יותר מדי רגשות. בהצלחה.

לצפיה ב-'המקום מגעיל אותי'
המקום מגעיל אותי
26/04/2017 | 06:52
11
173
הכוונה למקום העבודה , ואין לי ברירה .כפי שהסברתי לאבא שלי

היה פסח וכולם בחופש ואני חייבת עבודה .

אם שואלים אותי איפה אני עובדת מרגישה שאני מתביישת לענות.

במטבחון שם מרגישה שמגעיל אותי לאכול שם ,אם זה בבוקר

אז יש פיתרון ואפשר ללכת למקום אחר . בערב המקום סגור

ואין ברירה ואסור לאכול בעמדות ,לשתות רק עם בקבוקים

או כוסות טרמיות.

** אתמול בערב מישהי עברה וחילקה שוקולד ,לקחתי שלא

יגידו אחרי זה ... אבל לא הייתי מסוגלת לאכול פשוט לא .

אני לצערי מתנהגת לאחרים בצורה שהכי לא הייתי רוצה

שיתנהגו אליי . אבל מה אני יעשה שיש שם אנשים לא אסטתיים.

וכן אולי אפשר להגיד גם עליי בגלל המשקל ,אבל אני נקייה .

** למה זה ממשיך להטריד אותי שאנשים מדברים עליי ,יש

שם מישהי שאני מכירה מהעבודה הקודמת זאת של השנים

גם שם לא היינו חברות וגם שם היא תמיד הייתה חברה של

הפרחות ,וגם יש לה מוסר עבודה נמוך ופיטרו אותה מהמקום

ההוא כי היא עובדת גרועה .

אנחנו לא מדברות התעלמות הדדית אבל שומעת אותה

מתלחששת עם החברות שלה .למה זה מטריד אותי ?

למה צריך לעניין אותי מה חושבות עליי חבורה של פרחות ?

אנשים שבטח לא קראו ספר בחיים שלהם ..

לא ברור לי ..למה הצורך באישור מאנשים כאלה חבורה של

פרחות ואנשים עילגים.
לצפיה ב-'לא כל כך הבנתי'
לא כל כך הבנתי
26/04/2017 | 12:15
10
80
מפריע לך שאנשים לא אסטתיים? מה זה אומר?...אפשר פירוט?
או שמפריע לך שהאנשים בסביבת העבודה הם לא מלח הארץ בואי ננסח כך?
כך או כך אני מבטיחה לך שבכל מקום עבודה משרדי אף אחד לא באמת נהנה מזה. מה כיף לשבת ולתייק 9 שעות? זה לא טבעי לנו ויוצר תמיד מתח על המערכת - באופן גורף לכולם. דרך אגב מחקרים מוכיחים שאשקוביות זה סביבת העבודה הכי גרועה לעובד(כי זה כמו סוס ששמים לו רטיות בצידי העיניים והוא לא יכול לראות כלום וללכת רק לאן שמובילים אותו).
אני לא יודעת כמה אוכפים אצלכם את עניין האוכל באשקובית אבל אני גם לא אוהבת לאכול במטבח מסיבותיי שלי - למדתי לאכול דברים שלא מסגירים אותי באשקובית כמו ירקות ופירות חתוכים או קרקר וגבינה...לי זה מספיק וטעים וגם מספק לי פרטיות ונוחות שאני זקוקה לה בהפסקה שלי...נגיד מנה חמה פחות...כי הריח מסגיר. ושנית למדתי להתיידד עם הפרטיות שלי באשקובית ולהנות ממנה עד תום - אם יש יום שקט אני קוראת ספר מתחת לשולחן (זה לא קורה כי תמיד יש לי הרבה יותר עבודה מהזמן שמוקצב לי...אז לפחות אני עסוקה) או לשמוע ספרים לעיוורים תוך כדי עבודה..לפעמים לכתוב ולקשקש ביומן ..כשרוצים מוצא בכל מועדך מחפשים ומוצאים (נשמע שזה מצב של sink or swim). בטוח את יכולה לשחות בזה...אל תחשבי שאותי לא בודדו חברתית כי יש אנשים בעבודה שכשהתחלתי לדבר על דברים מעניינים אז תויגתי כחננה מוזרה שאין מה לדבר איתה והיא לא מבינה בציפורניים ואיפור ולא אוהבת ללכת לשופינג...זכותם. אני יודעת מה אני שווה ולמי אני שווה ולמדתי לשים זין ולקבל את עצמי כמו שאני גם אם אני חברתית מוזרה, גם אם תחומי העניין שלי אזוטריים וגם אם אני "משעממת" ביחס לנורמה. בסופו של יום אני באה לקבל משכורת, חוזרת הבייתה לבית עם אוכל במקרר ובן זוג ויש לי מנוי לחדר כושר צמוד לבית. בסופ"שים אני לא לבד ואני תמיד עם החבר הכי טוב שלי אז מה רע לי?...שיגידו מה שבא להם עלייך...תזכרי שלכולם יש תיקים וחבילות וכולם סוחבים צלבים מה שחשוב זה לדעת לשים זין על מי שמסתכל על הצלב שלך ולהמשיך כאילו לא ראית אותו בכלל.
בהצלחה.
לצפיה ב-'קודם כל תודה .'
קודם כל תודה .
26/04/2017 | 16:26
8
75

*אסור לאכול בעמדה בכלל ולא אוכל להגניב דברים

כי גם האחמש"ית יושבת ממש קרוב .וגם אסור לנו תיקים

בעמדות (אולי בגלל זה בישביל לא להגניב אוכל ) שמים

אותם במקום מסויים .בנוגע למנה חמה גם בלי קשר לריח

הייתי ממליצה לך לא לאכול את זה כי זה מאד לא בריא.

זה מזון מעובד ,וגם שמים שם מונסודיום גלוטומט ,אומרים

גם שזה מסרטן .

** במקרה שלי דווקא באיפור וציפורניים אני מבינה ,

לא אוהבת סדרות ישראליות, מוסיקה מזרחית (לא

בקטע גזעני) ,סרטי בורקס .

לא באתי מבית שומר כשרות ושם ללא יוצא מהכלל

פשוט דיברו על זה על מסעדות לא כשרות וכו' לא

התערבתי בשיחה פשוט שתקתי כי אני מעדיפה ככה .

וגם אז יתייגו אותי שם , וגם ככה אני לא נשואה ואין לי

ילדים,וגם לא בן זוג שזה כבר מוזר . יש לי שני חתולים

וזה גם נתפס כמוזר ,כי גם אנשים שאוהבים בע"ח בדרך

כלל יש להם כלבים .. יש הרבה בורות בכל מה שנוגע

לחתולים ואין לי כוח להסביר לאנשים.

ואכן לא בדיוק מלח הארץ אבל יש שם גם כאלה לא

אסתטיים ובגלל זה מגעיל אותי לשבת בהפסקה במטבחון.

** הייתה את התוכנית של אמנון לוי בנושא של האישה

בעולם החרדי .היה מאד מעניין (בד"כ אני לא אוהבת

את התוכניות שלו ) דיברו על זה בעבודה.  יש לי ידע קצת

מעבר בנושא הזה (לא באה מבית חרדי ) בעקבות סרט

דקומנטרי שנעשה בנושא הזה . היה לי מה להגיד אבל

הן "הנשים החרדיות יותר רגועות ואין להן בעייה עם הרבה

ילדים " "הם מסתפקים במה שיש להן אין רדיפה אחרי

מותגים וכו '". זה לא מדוייק מה שהן אמרו וניסיתי בשקט

לדבר "לא נכון אני רואה אותן בגינה רצות אחרי הילדים

שלהן ואין להן בעייה". לא טובה בלעמוד על דעתי ,

אז נסוגתי .

היום היה היום הראשון שהיה לי נחמד כי דיברתי עם מישהי

על ציפורניים ,כי היא שאלה אותי משהו אז כן היה לי

מה להגיד . וגם היא הייתה נחמדה .

מדברים על ילדים,בעלים,קניות ,בישולים,כביסה ,

נופשים.  

יכולה להבין אותך שאת באה לקבל משכורת ולא מענייין

אותך ,גם לי כמובן חשוב הכסף ,אבל גם חברה .

למשל עבודות שנמצאים בהן כל היום לבד הייתי משתגעת

,גם שיחות מסביב זה נחמד .

*** גם עיברית לא תיקנית זה צורם לי (שלוש דברים ,

ארבע מקומות וכו").

אבל בחברה של אנשים למשל ברמה של ההורים שלי גם קשה לי ,כי זה נכון שיש לי ידע

בדברים אבל לא כמוהם .

סליחה על החפירה ,אין לי גם כוונה להתנשא .

אין טעם שם לדבר על אומנות , קולנוע (קולנוע איכותי) וכו'  לא

מנסה בכלל . מרגישה גם שאין לי כוח לזה .

וכמובן שיש את נושא החגים והמשפחתיות (אף אחד לא יודע

כלום ,לא רק כאן באף עבודה לא יודעים כלום) אני גם

משקרת ,למשל אם שואלים (שאלו) "איפה את בסדר ?"

"עם המשפחה " "עם ההורים ?" "כן "...

כך שיש שוני גדול ביני לבין אנשים אחרים ...

נראה אולי בערב אצא לאכול במקום אחר ,לא במטבחון .

לצפיה ב-'לא ענית על השאלה'
לא ענית על השאלה
27/04/2017 | 11:47
6
62
מה זה לא אסטתיים..
לצפיה ב-'תשובה לשאלה'
תשובה לשאלה
27/04/2017 | 16:20
5
67

** אישה שחסרות לה שיניים מקדימה ,ולא רק אחת

ובנוסף גם שיער על הפנים ,זיפים כאלה .

בנושא של השיניים אני מבינה ,זה עולה הרבה מאד

כסף לסדר שיניים חסרות (כתרים) ,אבל הזיפים

האלה ,עור הפנים .

*** מישהי נוספת בעלת עודף משקל ,אבל זה לא מה

שדוחה (זה בסדר יש לי מראה בבית ) אלא חוסר

באסטתיקה ,השיער , הלבוש ,נימוסי שולחן מסויימים, היגיינה.

**** נכון שיש לי עודף משקל אבל אני נקייה , לדעתי

אני מטופחת . ויש משהו במטבחון הזה שמגעיל אותי

.
*** היום כאשר באתי ,אני באתי להיכנס ושתי פרחות

באו לצאת .....

גם הדתייה ואני באנו מעולמות שונים לגמריי אבל מצאנו שפה

משותפת , בעיקר בגלל שהיא בן אדם טוב . דיברתי איתה

בפסח . אנחנו שומרות על קשר.

*** הייתה גם את זאת עם הבע"ח . כך ששם למרות שגם היו

פרחות,הסתדרתי.

מוזר שלכאן צריך מבחנים ומבחינת סוג האנשים נראה שהם

ברמה יותר נמוכה משם.

**** איזה חוסר מודעות יש לאנשים ,שלשום הן ניהלו שיחה

לא השתתפתי ,ומישהי אמרה "אני לא אוהבת אנשים עילגים

כמישהי אומרת איתך (אבל עם נקודתיים מתחת מתחת לתף

שכחתי איך קוראים לזה ) ,והיא בעצמה אומרת "שלוש דברים"

ארבעה משמרות וכו'.

**** מוזר שאנשים לא רואים את עצמם אבל מעבירים ביקורת

על אחרים , אין לי ספק שגם אני חוטאת בזה אבל לא עד כדי

כך .

אנשים מרחמים על אנשים שמתנהגים אליהם בצורה מסויימת

אבל הם בעצמם מתנהגים לאחרים באותה צורה .

ואחרי זה עוד באים בטענות . הייתי מפרטת אבל אין לי כוח

כרגע .

לצפיה ב-'בנוגע לניקוד'
בנוגע לניקוד
27/04/2017 | 21:59
4
69

תף בסגול . (איתך)

** אין לי בן זוג מתוך בחירה ,לא הולכת יותר לארועים

האלה ,לא עושה שום מאמץ

מאמינה שאם באמת הייתי רוצה אז היה לי ,כפי

שהישגתי הרבה דברים שאני רוצה כמו עבודה

ונכון אולי לא העבודה המושלמת ,אבל עדיין .

כפי שהכל התגלה כשטויות אין לי ספק שגם הנושא

הזה.

מודה גם שיש לי קצת  רתיעה מסויימת מהנושא

הזה . ואני יודעת שזה לא רק אני והרבה נשים

ובנות גם רזות נכוו והמשיכו הלאה ,אבל

עדיין גם חוששת שלא אדע להעריך נכון אופי של

בן אדם ,למרות שכן צברתי ניסיון ..וכיום אין מצב

..ל.... אין .....

** לא צריך לריב עם אנשים זה כל כך מיותר פשוט

לתת לקארמה לעשות את שלה .

לצפיה ב-'מילקי, אולי צריך להסתכן כדי למצוא בן זוג'
מילקי, אולי צריך להסתכן כדי למצוא בן זוג
04/05/2017 | 23:30
3
33
כשאת יוצאת עם מישהו חדש, את יכולה להיות זהירה בהתחלה, לא לחשוף את עצמך, הרגשות, העבר והסודות בבת אחת. ואם ההתנהגות של הגבר לא ברורה לך, את יכולה להתייעץ עם חברות או בפורומים. כתבתי לך בעבר שאת מאשימה את עצמך יותר מדי. אני לא מכירה אישה שלא נתקלה בחייה בגבר מגעיל, ויש שנשואות לכאלה...
לצפיה ב-'תודה מישהי '
תודה מישהי
05/05/2017 | 16:20
28

את צודקת .. לא בטוחה בכלל האם אני רוצה ,כי החופש

הוא כיפי ..  גם בן זוג יכול להיות כיף (אני משערת ) .

תלוי...  

את צודקת בנוגע לכל מה שכתבת ב 100%
לצפיה ב-'אמא שלי'
אמא שלי
20/05/2017 | 12:12
1
8
קשה לומר על אבא גבר מגעיל אבל הוא גרם לזה עם האלימות שלו והחוסר יכולת להראות אמ0אמפתיה ותמיכה נפשיץ באמא , עלק זורק אותה לפסכלוג ולא מוכן לדבר איתה בעצמו איזה טיפשות , אחד הדברים הכי חשובים בקשר זוגי ובכלל זה שיח וחמלה ונבנכ ודיאלוג ואין להם אץ זה בכלל היא אמרנ לפני החתונה היה מקסים דיבר שאל תמך אחרי כלום , כל הבית עליה ילדים , כבסות חשמל ירקן קניות בסופר עוד עבודה עם זקנים ומה לא להכין לנן אוכל בצהרים כל יום בזמן והיא בשלנית מדהימה , אבל הוא מוטט אותנ עד ,שהשתגע ולא מדברת אק מעשנת לא עושה כהר כלום ועכ,יו הוא רוצה להתגרש מצא מי עשתה עבורה הכל עכשיו הפרה לא נותנת חלב נשחט אותה זבל אבא זבן גבר מתעלל בנשים ,
לצפיה ב-'והיא רוצה פסכלוג'
והיא רוצה פסכלוג
20/05/2017 | 12:39
5
והוא מדבר לאויולא עושה כלום יש לה פוסט טראומה בגלל שמתו לה שתי ילדות , לא לקח אותה לטיפול איזה דפוק , אין לי עם מי לדבר על האבל הנורא הזה , ולא מרשה לי לשוחח איתה על זה כי זה כואב לה אבל בלי לדבר לא נוכל לפטור את הבעיה ואני רוצה לתמוך בה כי הפוסט טראומה שלי גם בגלל אחותי יסמין

שמתה וראינו הכל , שלושים שנה היא בדיכאון קלני כלומר מאובחנת , וזה נורא מה נהיה ממנה היא הייתה יפיפה מבריקה משכילה בטירוף , טובת לב רגישה מאוד והוא הרס אותה האהא הזה. נכון קשה הוא המפרנס היחידי ועבד המון ולא ראיתי אותו עד גיל עשר אולי יותר . אבל אני מבין אבל גם כועס כי אמא התמוטטה היא בן אדם גמור לא מדברת לא עושה כלום חוץ מלעשן ולשחק

בטבאלט מסכנה שראתי אוץה לפני שנתיים חבושה כולה כי יש לה ניוון שרירים עם חיתול בכיתי אני נשבע אני בכיתי כאב לי לראות אמא שלי שגדילה אותי מגיע למצב כזה התמונה הזו טראומטית כואב אני כותב ועיני מנצצות שונא לבכות לא בכיתי המון שנים ופתאום אני מתחיל לבכות לא מעט זה מוזר נורא
לצפיה ב-'אילו סרטים את אוהבת ואומנות את אוהבץ '
אילו סרטים את אוהבת ואומנות את אוהבץ
20/05/2017 | 12:01
4
מה את רואה אילו סרטים ומה הכוונה בקלונע איכותי את מתכוונת ליצירות מופת כמו של צפלין ואחרים , כי אני פחות מתחבר לקלונא הזה משעממם אותי אהל מודעמ,הוא אנטלקטאולי וזה טוב , אני כיום מעדיף ספרוץ שירה עתיקה וספרות קלאסית אהל הרבה זמן לא קראץט בגלל הדיכאון לא מרוכז ..
לצפיה ב-'שאלה לך'
שאלה לך
20/05/2017 | 11:50
5
אילו תחומי עניין יש לך שנראים להם אולי משעממים , אני אגב יש לי אותו סיפור עם אחי הוא לא יכול לשמוע מה אני רוצה לספר לו על שירה וספרות או על דופמין ועך ועד זה משפיע על הזיות אצל סיכופרנים ואיך התרופה המכילה את הדופמין יכולה

לעלות את הדופמין ובכך למנוע הזיות ויש על כךתאוריה וכו , אס אמי מנסה להסביר לאחי הוא אומר לי לך נתי את מי זה מעניין תן לשמוע עומר אדם וללכת למסיבה ולעשן גראס , איזה אח זה היה מבריק פעם השתנה לגמרי מאז שהכיר את הערסים ... חבל

לצפיה ב-'האם יש כאן מי שנוטל ויפאקסXR במינון 150 מ"ג או יותר?'
האם יש כאן מי שנוטל ויפאקסXR במינון 150 מ"ג או יותר?
27/04/2017 | 15:59
54
החלפתי תרופות ויש לי מס' חבילות ויפאקס להעביר הלאה (כמובן, שללא עלות).

ניתן לפנות אליי כאן או במסר בפרטי.

אשמח להעבירן, תודה.
לצפיה ב-'הצפה רגשית בעקבות המתרחש בפורום הפסיכולוגית'
הצפה רגשית בעקבות המתרחש בפורום הפסיכולוגית
25/04/2017 | 03:30
4
159
מישהי בתוכי רוצה לבכות. להתייפח מרות.
זה לא אז, אני רוצה לומר לילדה. וזאת לא את הקטנה שיושבת בכיסא אל מול שולחן העץ הגדול, שעליו ערימות-ערימות של ספרים. ומעברו השני של השולחן לא יושבת האישה החייכנית בתספורת קארה שקוראים לה "הפסיכולוגית ד'". והיא לא אומרת לך "על זה אני לא רוצה לשמוע", או "על זה לא צריך לדבר". וזאת לא את שמשתתקת.
המילים האלה עומדות לי על קצה הלשון. כמו כוסות מיץ פטל מתוק וטעים על מגש. רק שתושיט הילדה הקטנה את ידה ותיקח. ותלגום.

לצפיה ב-'גקי יקרה, חבל עלייך,'
גקי יקרה, חבל עלייך,
25/04/2017 | 10:44
84
למה להיות כה מושפעת מפורום באינטרנט? משתי נשים שאת לא מכירה? מה את יודעת עליהן, על הניסיון שלהן, על ההמלצות שקיבלו?
 לדעתי, תבחני אותן מהצד זמן מה (כמו אנשי מקצוע בכלל). גבשי דעה מי הן ומה הן, תראי איך הן מגיבות לאחרות ואז תחליטי אם זה בשבילך.
את מתעצבת לשווא, בגלל משהו לא אישי!
תרגישי טוב.
לצפיה ב-'אימא שלי סבלה מפסיכולוגים'
אימא שלי סבלה מפסיכולוגים
25/04/2017 | 15:01
72
בשנים שגרתי עם הוריי היו לי מריבות קשות אתם, אני לא הבנתי על מה רבנו וטענתי שאמי משגעת אותי. הפסיכולוגים האמינו לי כי הייתי עדין וחמוד ואחר כך תקפו את אמי בטענות נגדה ונאלצה להתגונן. היא אומרת שאז התנהגתי מאד לא יפה.

לצפיה ב-'פסיכולוגית אמרה לך פעם "על זה אני לא רוצה לשמוע"??'
פסיכולוגית אמרה לך פעם "על זה אני לא רוצה לשמוע"??
27/04/2017 | 09:05
1
68
רציני? ועוד פסיכולוגית ילדים?
לצפיה ב-'לי פסיכולוג אמר פעם:'
לי פסיכולוג אמר פעם:
10/05/2017 | 20:17
19
אתה כל כך עסוק עם מה שאתה רוצה להגיד שאתה לא מבין שלא רוצים לשמוע. מה דעתכם על המשפט הזה?

לצפיה ב-'יומולדת שמח abcdefg11! '
יומולדת שמח abcdefg11!
26/04/2017 | 02:35
1
42
לצפיה ב-'מקווה שיהיו לו חיים מהנים ושמחים'
מקווה שיהיו לו חיים מהנים ושמחים
26/04/2017 | 11:11
40
אתמול בערב חגגנו יום הולדת לחבר חדש שלי.

לצפיה ב-'למצוא חברים'
למצוא חברים
25/04/2017 | 20:44
124
אני מחפש חבר/ים/ה שאפשר לשתף בדברים שמחים/מאושרים/ חיוביים וגם שלילים.שאפשר להיפגש,להתכתב בsms,וכו 
לצפיה ב-'אני לבד בעולם...'
אני לבד בעולם...
25/04/2017 | 19:00
2
145
האיש שלי האהוב מת לפני שנה וחצי.החבר היחיד הטוב שיש או היה לי זנח אותי לטובת מישהי אחרת .אני חייבת חברים .הבדידות הורסת אותי. כ"כ קשה להיות לבד כל הזמן בין ארבע קירות...
מישהו/י פה יכולים להיות חברים שלי?
לצפיה ב-'הירושימה'
הירושימה
29/04/2017 | 23:07
49
את לא לבד
גם אם וירטואלית, אנחנו פה. 
את עובדת או עושה משהו מעבר ללהיות בבית?
לצפיה ב-'עכשיו דממה'
עכשיו דממה
04/05/2017 | 00:12
27

הירושימה יקרה.. 

אני שומעת שאת מרגישה בודדה כל כך.. שמי שהיה כבר איננו, השאיר חלל שלא מתמלא כבר תקופה ארוכה..  ונשמע שההרגשה של הלבד.. והשקט.. הם אלה שמסעירים אותך כל כך, מכאיבים לשגרת היומיום, וכמה בטח את רוצה שזה כבר יפסק.. ויהיה מישהו אחר, ואולי אפילו יותר, שיפיגו את הדממה שמציפה כל כך..  ואולי, באיזשהו מקום יקירה, הגעגוע לאנשים שהיו ואינם, עושה את שלו ולא נותן לך להמשיך הלאה.. 

אנחנו אמנם יכולים להיות לך רק ל"חברים וירטואליים", אבל שתדעי שתמיד אנחנו פה כולנו כדי להקשיב  ולדבר על מה שמכאיב לך.. נשמח שתמשיכי לשתף אותנו, לעדכן בשינויים אם יהיו.. וללוות אותך בהתמודדויות שאת חווה 

שולחת לך פרח מלב אל לב
 מתנדבת סה"ר  

לצפיה ב-'יש שיטת אומגה ושיטות שונות לתכנות מחדש '
יש שיטת אומגה ושיטות שונות לתכנות מחדש
25/04/2017 | 17:27
76
לצאת ממצב  של קורבן  למצב רגיל  יש שיטות שונות לפיתוח עצמאות  ולפיתוח קשרים חברתיים   איכותיים  אולי זו רק בעיה של תקציב  יש דרכים לצאת ממצב של תלות באחר  צריך  העצמה אישית והתקמדות בחיובי בחיים  
לצפיה ב-'עזרה בחול '
עזרה בחול
25/04/2017 | 17:21
69
במידה  ויש חשש    למצוקה   כלשהי   בחול  למי  פונים שם  זו סתם הרגשה  אבל  אולי  ההרגשה  היא  נכונה  ליתר ביטחון  כדאי לבדוק זאת  לא

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

בית הספר הישראלי ל NLP
בית הספר הישראלי ל NLP
חלי שניר - פסיכולוגית קלינית ורפואית
חלי שניר
 ורדה צדיק - מאמנת NLP בקריות לשינוי איכות החיים
מרגישים תקועים?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה