לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1534715,347 עוקבים אודות עסקים

פורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
חשוב לציין כי אנו מנטרים את הפורום בימים א-ה ובמוצ"ש פעם ביום, הפורום אינו נועד להעניק מענה חירומי
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמיכה נפשית למבוגרים

עמותת סהר הוקמה במטרה להציע אוזן קשבת וכתף תומכת דרך האינטרנט - בסביבה אנונימית, אמפטית ומכילה, לאנשים השרויים במצוקה - החל מרגעי משבר זמניים, וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. הפורומים שלנו מהווים קבוצות תמיכה מקוונות בהן ניתן לשתף ולתמוך בצורה הדדית.
פורום תמיכה נפשית למבוגרים יהיה מקום לדון בבעיות שמאפיינות אוכלוסייה מבוגרת יותר - אפשר להגיד בהכללה שמדובר בהתמודדות עם בעיות שכרוכות בלהיות אדם עצמאי, לבד, בודד אולי, בעולם שלנו. אדם שכבר לא נמצא תחת הגדרה של מי שהוא בחסות הוריו, שקובעים בשבילו איך יראה עולמו ומה יעשה בחייו, אלא הבחירות האלה הן כבר שלו בעיקר (גם אם הוא עדיין חי עם הוריו). כאן המקום להעלות סוגיות של החיים בצל ההתמודדות עם העבר, ההורים, מה שצילק את הנפש ועדיין כואב ורודף. כאן אפשר להעלות סוגיות של שחיקה ואובדן משמעות ממה ששנים ארוכות היה חלק מהחיים ונתפס כמובן מאליו. איך זה להיות הורה כשאתה עצמך נמצא במצוקה עמוקה וספקות קשים לגבי מי שאתה וערכך בעיני עצמך ובעיני אחרים. נעלה קשיים ששייכים לבדידות של הקיום בעולם הזה, הניכור שבו - ממקום של מי שהציפיות של העולם והחברה ממנו הן קשות ולא עוזרות בהכרח. נדבר על קשיים ביצירה וקיום של מערכות יחסים, על הצורך בקרבה והפחד להיפגע שפועלים בכפיפה אחת. אנו מקווים שכאן תרגישו חופשיים להעלות תכנים קשים בלי הצורך לחוס על הקוראים האחרים, בשל גילם והשלב בו הם עומדים בחייהם ושתקבלו משוב ענייני, תומך ומקבל. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך בכל אופן כמה סייגים -
* כאן לא מקום לשפוט ולדבר בשפה אלימה ופוגעת. כותבים והודעות בנוסח הזה ימחקו. המקום הזה יצליח רק אם תהיה כאן אוירה של תמיכה וקבלה עד כמה שניתן.
* לא יותרו כאן פרסומים.
* הפורום הזה הוא לא ספר עצות. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר.
חשוב לציין כי אנו מנטרים את הפורום בימים א-ה ובמוצ"ש פעם ביום, הפורום אינו נועד להעניק מענה חירומי
ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות. כאן נוצרת קבוצת תמיכה. בהצלחה לכולנו!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בפורומים של סהר אנו שומרים על אוירה תומכת, מקבלת ולא שופטת. הודעות בפורום שיעמדו בסתירה לעקרונות אלו – ימחקו.
למידע נוסף אנא עיינו בכללי השימוש בפורומים של סהר
המשך >>

לצפיה ב-'.'
.
22/10/2018 | 16:06
1
29
מכירות את עיילה משבט דוב המערות :) ?
לצפיה ב-'My disease is what you fed'
My disease is what you fed
22/10/2018 | 16:57
לצפיה ב-'לא שזה ענייני'
לא שזה ענייני
20/10/2018 | 19:00
5
113
אבל מה שהולך פה פשוט מזעזע...
וחבל כל כך חבל.
אמור להיות מקום מכיל ותומך, במקום זה...אלוהים ישמור.
לצפיה ב-'אין מה לעשות יש טרולים בכל מקום'
אין מה לעשות יש טרולים בכל מקום
20/10/2018 | 19:49
1
25
לצפיה ב-'לא בכל מקום. בשער מנשה אין.'
לא בכל מקום. בשער מנשה אין.
22/10/2018 | 16:08
8
לצפיה ב-'זה עניין של כולנו ואחריות משותפת'
זה עניין של כולנו ואחריות משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2018 | 15:36
1
40
היי,

חשוב לנו להתייחס ולנצל את השרשור שפתחת כדי כן לעדכן במה שקורה ובאופן בו אנחנו מוצאים לנכון לטפל. 

כפי שרבים מכם שמים לב, הפורום מאוד סוער ומוצף בתקופה האחרונה. מידי פעם יש גלים בהם יש מצטרפים חדשים או שאנשים קבועים עוברים כל מיני דברים בחיים האישיים שלהם או קורה משהו פה בפורום באופן כללי או בין אנשים שגורם לשימוש בשפה שהיא פחות מכבדת בלשון המעטה ולעיתים אף תוקפנית,
וזה אכן פוגע במרחב שאמור להיות מקום מכיל ותומך. 

כחלק מהתפקיד שלנו למען המרחב הזה, אנחנו נאלצים להציב גבולות ולעיתים להרחיק אנשים לתקופת צינון שתאפשר ארגון מחדש ושיבה מעמדה וגישה שונה, כזו שעולה בקנה אחד עם הערכים והנורמות שחשוב לנו שיישמרו כאן, למען כולנו. (בהקשר זה - כללי התקנון מצורפים בלשונית הכחולה בתחילת העמוד). 

לאחרונה, וזה לא סוד, מצאנו לנכון להרחיק את יובל, וחשוב לנו להגיד גם פה בפומבי שמדובר בצעד שאנחנו מקווים שהוא זמני, והזמניות הזו תלויה באופן בו נרגיש שהגבולות שלנו מכובדים ושיש מסוגלות לחזור בעמדה אחרת. נכון לעכשיו, אנחנו לא רואים את זה, לצערנו המאוד מאוד רב!

יחד עם זאת, חשוב לנו, ואנחנו מבקשים גם מכל אחד מכם, להיות אמפתיים וסבלניים. להבין שלהיות מורחק זו חוויה שעשויה להיות מאוד פוגעת וקשה, גם אם מבינים את השיקולים. זה לא אומר שאנחנו נאפשר התנהגויות מסויימות, זה פשוט אומר שחשוב להחזיק בסבלנות וסובלנות ולתת הזדמנות לשינוי ולתנועה ולא לקבע אנשים בתפקידים מסויימים. 

יובל, אנחנו באמת מקווים לשיתוף פעולה ושיתאפשר לך לחזור ולקחת חלק פעיל ובונה בפורום בהמשך. אנא קח לתשומת ליבך. 

שלך ושלכם,
צוות מתנדבי ומתנדבות סה"ר

לצפיה ב-'סהרים וסהריות, התגובה שלכם נפלאה.'
סהרים וסהריות, התגובה שלכם נפלאה.
21/10/2018 | 19:01
27
האמת שאני לא חושבת שיכולה להיות טובה ממנה.
אני רוצה גם להצטרף אליכם ולהאמין ביכולת של אנשים להשתנות,
לשנות את התנהגותם,
אני רואה את זה על עצמי (שהיום אני אדם קצת יותר טוב מבעבר, קצת יותר מודע, מתון  ועוד) ואני רוצה להאמין שהאפשרות קיימת גם באחרים.
שזאת בחירה.
שאצל יובל משתחזר משהו ש"מכריח" אותו להיות תוקפני ולהרוס את החיבוק שרוצים לחבק אותו.
שהוא יכול לעבור שינוי.
שהוא ישתנה למקום טוב יותר
ויחזור לכאן יום אחד מפוכח יותר.
אמן
ותודה רבה רבה לכםן סהרים וסהריות,
למרות שבאיזשהם רגעים חשבתי שאתם מתרשלים בתפקידכם
אני חייבת לומר שבגדול - ובטח נקודתית עכשיו - אתם נותנים לי דוגמא
של סבלנות וחמלה יחד עם שמירה על אני וגבולות.
תודה תודה
לצפיה ב-'אי בי, זה דווקא כן עניינך, ומאוד עניינך,'
אי בי, זה דווקא כן עניינך, ומאוד עניינך,
21/10/2018 | 18:54
38
כי זכותך להיעזר ולעזור בפורום הזה, ולא להיכתש.
וטוב שאת משמיעה את הקול הזה.
טוב גם בשבילי, כי אני יודעת עכשיו שאני לא יחידה בהרגשת הכאוס ששורר כאן לאחרונה, ולא היחידה שזה מפריע לה.
כך שכאשר ביטאת את קולך, עזרת גם לי.
עם זאת, יש כאן גם תמיכה ואיכםפתיות.
את כתבת פוסט וארבעה אנשים (כולל אותי) הגיבו לך למטה.
האם ראית?....
חשוב לדעתי להוקיר ולכבד את התגובות האלה, להודות עליהן, ולאפשר להן ולו טיפה להיכנס ללבך.
לצפיה ב-'שיקום:'
שיקום:
19/10/2018 | 21:47
8
81
להשתקם אחרי עשרים ושתיים שנה של שעבוד!
נכון, עברו כבר כארבע שנים בלעדיה.
(בלעדי ע', המטפלת המיתולוגית עלק).
אבל תהליך השחרור והשיקום נמשך.
יש דברים שאני רק בהתחלה.
ויש דברים שאני יותר מתקדמת.
זה תהליך כל כך מקיף.
אני מנסה כל הזמן לעודד את עצמי, ובאמת יש ככ הרבה דברים טובים, ויש גם דברים שקשים.
עכשיו אני אחרי דאון של יממה שחשבתי שוב שלא אצא ממנו ושאני צריכה שוב טיפול ואולי אני לא יכולה בלי טיפול צמוד, והייתי בכזאת פאניקה, שאפילו לא הצלחתי עוד לכתוב פה.
ופתאום, פוף, הבנתי משהו.. איך הראש שלי מלכד אותי, והכול השתחרר. ועכשיו נשארה בעיקר עייפות עצומה.
מבחינה בריאותית - נדמה לי שאני כבר במסלול. אני הולכת לדיאטנית שטובה לי כבר למעלה מחמישה חודשים ובתהליך איטי ומתון יורדת במשקל. ירדתי כמעט שישה קילו עד עכשיו.  זה לא המון, אבל זה נכון ואני באמת עושה השתדלות גדולה ללמוד כאילו מהתחלה, לשנות הרגלים ודרכי חיים וחשיבה, ולא להיות קיצונית גם בתהליך ההרזייה.
התחלתי ללכת לרוםפאים לבדיקות שאני צריכה ולא הלכתי שנים. עברתי ניתוח קטן בהרדמה מקומית אבל שקודם החרדות שלי מנעו ממני לעבור אותו, ואפילו ביטלתי אותו פעם, כך שגם נפשית ברור שאני מתחזקת.
תרופתית: נגמלתי משתיים מתוך שלוש תרופות פסיכיאטריות שצרכתי ושעשו לי רע.
טיפול: בתאכלעס אני בלי טיפול כבר כחצי שנה. (בתוך החצי שנה הזאצ היה פה ניסיום, שם ניסיון שלא צלחו ואיכשהו הבנתי שאני יכולה בלי טיפול!!! ולא זאת בלבד אלא שההתקדמויות הכי משמעותיות קורות לי מחוץ לטיפול. הטיםול מרסן אותי, מביית אותי, מנסה לתקן אותי, לעשות אותי "נורמלית", הכול במרכאות או שבעצם לא, ואילו אני רוצה להעיז
לפרוץ להיות אמיצה)
אני שוחה פעמיים בשבוע , עוד לא בשיגרה, עוד צריכה לגרור את עצמי, אבל כבר שוחה חצי שעה כל פעם. עושה תרגילי םיזיותרפיה, משתדלת כל יום, יוצא לפחות חמישה ימים בשבוע.
מקצועית - הולכת ומתקדמת.
כספית - על הפנים!!!!
פרוייקטים - ארבעה פרוייקטים חדשים מקצועיים. גאה בעצמי.
מבחינת קשרים - הולכת ומתקדמת. מנסה, לפעמים מצליח, ךפעמים לא, פתוחה להכרויות חדשות, מנסה, יוזמת, גם עם קשרי עבר גם עם אנשים חדשים. יוצאת יותר למקומות שנכונים לי.
לומדת לסמוך על עצמי. לאט לאט  אבל לומדת.
מביאה אל עצמי ואל העולם מתיקות מסויימת.
שינה - אני עדיין הפוכה מאוד, אבל יש ניצנים שמבשרים תחילת שינוי.
יש לי ידיד חדש וזה כזה כיף. שוב, לדבר באמת, שמקשיבים לי ושאני מקשיבה, שמעודדים ואני מעודדת. חמים ונעים.
יש בי כוח לאהוב.
אני מרגישה שאני בתוך תהליך של להמציא את עצמי מחדש.
ועכשיו יש כמה עניינים....
שעליהם לא אכתוב כרגע.
ובעצם אפתח בתגובה לעצמי פוסט של בקשות לעזרה או להתייעצות.
תודה למי שתקרא ואולי גם תגיב...
לצפיה ב-'שתי בקשות לעזרה / לעצה / לקישור:'
שתי בקשות לעזרה / לעצה / לקישור:
19/10/2018 | 21:52
2
61
אחד -
האם מישהי.ו יכול.ה לעזור לי ב... איך להגיע למשרד השיכון... לברר זכויות שלי מולם?....
שני -
האם מישהי.ו מכירה עורך/ת דין שעוסק/ת  בתביעות על טיפול נפשי לקוי?
אני רוצה לבדוק אפשרות לתבוע את ע.
ניסיתי כבר לדבר עם כמה עורכי דין - אחד מהנפגעי כתות, אחרת בסוף לא עובדת בנפגעי טיפול נפשי.
קצה חוט?... מישהו.י?....
המון תודה

לצפיה ב-'את בטוחה שאת רוצה להכנס לתביעה?'
את בטוחה שאת רוצה להכנס לתביעה?
20/10/2018 | 13:19
1
47
זה עלול לערער אותך. ועורכי דין הם עם קשוח בפני עצמו. תדמייני למשל חקירה נגדית של עורך הדין שלה. וקשה מאד להוכיח. את זקוקה לשיתוף פעולה של אנשים שיסכימו להעיד נגדה. 
לצפיה ב-'מישהי היי'
מישהי היי
21/10/2018 | 18:48
17
אני בטוחה, כמו שכתבתי, שאני רוצה לבדוק אפשרות להגיש תביעה.
קשה יהיה לי לתבוע.
אבל קשה לי גם לא לתבוע.
החלטתי שאני רוצה לעשות בירור במה זה כרוך מבחינתי.
אני מרגישה יותר חזקה ושאוכל לעמוד בזה.
סכום כסף, אם אצליח להשיג ממנה, גם יתן לי איזושהי תחושה שנעשה לי איזשהו צדק, וגם יעזור לי באופן יומיומי להשתקם.
לצפיה ב-'אנחנו איתך, חושב שעד כה עשית עבודה נהדרת בשיקום שלך '
אנחנו איתך, חושב שעד כה עשית עבודה נהדרת בשיקום שלך
21/10/2018 | 08:48
37
ובטוח שתצליחי להמשיך עד שתגיעי למקום אליו את שואפת
לצפיה ב-' '
21/10/2018 | 09:27
3
39
מעורר הערצה!
לצפיה ב-'שחר ודאקי, אין לכם מושג כמה המילים שלכם'
שחר ודאקי, אין לכם מושג כמה המילים שלכם
21/10/2018 | 18:44
2
22
מחממות את לבי.
במיוחד שאני לא נמצאת בשום מסגרת של שיקום
ואף אחד לא אמר שעלי להשתקם
רק אני אומרת לעצמי
ואני לבדי - עם עזרה כמובן, כמו מכם למשל - משקמת את עצמי,
אז זה ככ מחמם את הלב לשמוע מהצד.
ולהבין שאני עושה מילימטר אחר מילימטר, והם לאט לאט תופסים מטראז' (גם אם עדיין לא קילומטראז').
תודה רבה לשניכם.
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
21/10/2018 | 23:01
1
17
כבר תקופה שחשתי את ההתחזקות האנרגטית שלך כנראה את עושה משהו טוב וזה עובד נהדר יש לך יותר נוכחות
לצפיה ב-'קוסמת יקרה, גם מילותייך מאוד מחממות את לבי.'
קוסמת יקרה, גם מילותייך מאוד מחממות את לבי.
21/10/2018 | 23:37
15
אני מאוד אוהבת את הכנות שלך - גם לצד הזה וגם לצד הזה.
את תמיד  מה שאת ואומרת את אשר על לבך.
תודה רבה, השיקופים האלה כל כך חשובים לי.
אני אכן מרשה לעצמי יותר ויותר להיות, עם כל אילוצי החיים והכול הכול.... כל הזמן מחפשת איך להתיר לעצמי להיות בעוד אופן ובעוד גוון ואיך להעניק משמעות.
סופסוף אני מרגישה שאני חיה.
מזה זמן כרב, אבל עכשיו אני כבר מוכנה לומר זאת בקול.
אני חיה, ולא רק שורדת.
תודה רבה שוב קוסמת. המילים שלך מאוד משמעותיות בשבילי.
לצפיה ב-'חיים של גיהנום '
חיים של גיהנום
21/10/2018 | 00:39
3
61
אני לא חייה אני סובלת
משכנעת את אלוהים למה כדאי לו להרוג אותי
שתן את החיים לאנשים שרוצים לחיות ורוצים
לא יכולה יותר
לא יכולההההה יותר ........
ממש סובלת תקח אותי כבר אלוהיםםםםםםםםםםםםם
לצפיה ב-'שלום'
שלום
21/10/2018 | 13:44
23
חיי אדם מקודשים. אלוהים נתן לנו אותם במתנה כדי שנוכיח את יכולתנו להתמודד עם הקשיים ולשמור את החיים "ובחרת בחיים". בעולם יש הרבה סבל וגם אושר, וגם בחיים. ציער אותי לדעת שכל כך רע וקשה לך, אשמח לנסות לעזור וזכרי שיש לך כוחות להתמודד אם תאמיני בעצמך ולא תתייאשי. אני מאמין שלכל אדם יש הרבה כוחות לשפר את איכות חייו, והוא צריך למצוא אותם.

לצפיה ב-'כאב8 , אני נורא מקווה שתישארי קצת בפורום'
כאב8 , אני נורא מקווה שתישארי קצת בפורום
21/10/2018 | 19:11
24
ותאפשרי לעצמך להיעזר בנו.
מזמן לא היית כאן.
האם קרו דברים קשים במיוחד לאחרונה?
האם המצב הסלים?....
ספרי מה עובר עלייך.
אני, כמו פילוסוף, מצטערת לשמוע שכל כך קשה לך ואת כל כך סובלת.
אנחנו כאן כדי לנסות ולעזור.
בבקשה אל תתייאשי. 
לצפיה ב-'כמו צמח בר'
כמו צמח בר
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2018 | 23:05
14

מקריאת דברייך נשמעת תחושת הכאב והסבל שלך שכמו רעל מרעילים כל חלקה טובה בחייך ומייבשים את הקרקע. אני מרגישה  את תחושת חוסר האונים העמוקה שאת חשה, ואת הבדידות שחונקת ולא משאירה מקום לדברים אחרים.

יחד עם זאת,אפילו בתנאי בצורת ויובש קשים, יש צמחי בר חזקים שמצליחים למרות הכל להאחז בחיים ואף לפרוח. כמוך, הם נאחזים בחיים.

יקירה, אני לא מצליחה לדמיין אפילו איזה תעצומות נפש נדרשות כדי לא לוותר, להחזיק את הראש מעל החול ולהמשיך לשלוח שורשים ולחפש את המים...כולי תיקווה שתצליחי להמשיך עם התהליך הזה  של לצמוח מתוך הכאב העמוק הזה ולמצוא קצת שלווה ונחת.

יש לך כוחות רבים, את לא לבד. אמנם איננו איתך פיזית, אך אנו ממתינים כאן כל ערב בדיוק מהצד השני של המסך, על מנת ללוות אותך במסע הזה, אל החיים. 

שולחת לך חיבוק חם, ומייחלת שתמצאי רגעי מנוחה לנפשך,
מתנדבת סה"ר 
לצפיה ב-'אני עייפה'
אני עייפה
15/10/2018 | 23:09
5
114
וכל מה שבא לי זה לשים את הראש ושמישהו ילטף אותו ויבטיח שהכל יהיה טוב. תמיד. 24/7. בלי לבד. בלי מפחיד. בלי קשה. רק אושר צרוף, כוכבים מנצנצים, קשת בענן, happy happy joy joy, נפלא, נהדר, מושלם, מדהים, שלו.
אהא. בטח. ברור.
כתיבה דבילית. תמיד מחכה שיקרה נס בעקבותיה, אבל זה אף פעם לא קורה. לא ניסים, לא נעליים ולא כלום. פשוט חיים.
לפעמים טובים יותר, לפעמים גרועים יותר, לפעמים נסבלים, לפעמים לא.
מפחיד. מתסכל. לבד.
להסביר אין כוח.
לעשות גם לא כל כך.
נאחזת בתקווה.
מושג ערטילאי.
לצפיה ב-'אי בי היי'
אי בי היי
16/10/2018 | 00:00
44
את נשמעת ממש כמו אסטרוב, הרופא המזדקן ב"הדוד וניה" של צ'כוב.
ואני זוכרת שאת בחורה צעירה.
מכירה ומבינה את הייאוש, ושיש רק תקווה שאין לה על מה לסמוך (לכאורה).
אבל ממרום גילי (59) ומתהום כל תהומותיי אני יכולה להגיד לך שהמון המוני פלונטרים שנראו לי והרגישו לי בלתי ניתנים להתרה, הותרו בימי חיי, ולמדתי שיש המון המון כלים להשתמש בהם, ושיש לי המון יכולות.
הטריק אצלי (אני קצת פשטנית, אבל מנסה להגיד משהו עקרוני) הוא בעיקר לגלות כל פעם מה חוסם אותי מלגשת לכלים האלה, לכוחות וליכולות שבי..... מה כל כל מייאש אותי ומפיל אותי.
אני מבינה שאת מרגישה נורא לכודה בקורי הייאוש והבדידות.
נורא מקווה שתמצאי את המפתחות לקרוע את הקורים האלה.
אני, ואנחננו, כאן כדי לעזור.
הלוואי, אמן, שתתאוששי

לצפיה ב-'אייבי יקרה, המון כוח!'
אייבי יקרה, המון כוח!
16/10/2018 | 11:45
31
נראה ממה שכתבת, שאת מסוגלת לדמיין לעצמך את ההרגשה שאת רוצה לחוות. את יכולה לנסות להעצים את זה? אולי אם תנסי לשקוע בדמיון כזה, להכנס להרפיה וממש לחוות את זה, זה יכול להוות בשבילך אי בלב ים. מקום קסום שתמיד אפשר ליזור לשם. אז מה אם זה דמיון וזה "לא אמיתי"? החוויה שתחווי תהיה אמיתית. ואולי זה יוכל להיות עוד מקור לכוח, או לפחות לעזור לך לחזק את עוגן התקווה, לעבות את החבל שלו...
לצפיה ב-'בכלל לא דבילי'
בכלל לא דבילי
16/10/2018 | 14:57
37
כולם שואפים לטוב, וכולנו זקוקים לאהבה ויש הרבה אהבה בעולם. אמנם כדי להגיע לטוב צריך לפעול ולא רק לקוות. האמיני בעצמך ואולי אז יהיה לך יותר כוח לשנות.

לצפיה ב-'תקווה'
תקווה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2018 | 21:17
33

אני שומעת בין דברייך את תחושת הכאב והתשישות, מעין עייפות של הנפש, לא כמו עייפות של רצון לשינה טובה. אני מניחה לפי דבריך, שאת נושאת משא כבד זה מזה זמן רב. 

לפעמים הדבר הקשה ביותר הוא להאמין שמחר יהיה טוב יותר. "תקווה" לפעמים יכולה להיות חמקמקה, לא מוחשית ולא ניתנת לכימות. אך גם כאשר היא ערטילאית, התיקווה עדיין שם, ואת מראה תעצומות נפש בזה שאת מנסה למצוא אותה. 

לא ציינת אם יש מישהו קרוב אליך ששותף לתחושותיך אלו, ולכן אני רוצה להציע לך לחלוק את משא הכאב והתשישות עימנו, מתנדבי עמותת סה"ר. תוכלי לשוחח עימנו בצ'אט אישי ואנונימי בכל ערב בין השעות 21:00 לחצות- מלבד ימי שישי דרך כתובתנו באתר: http://www.sahar.org.il/

שלך, מתנדבת סה"ר‎

לצפיה ב-'תודה למי שהגיב.'
תודה למי שהגיב.
22/10/2018 | 09:17
6
לצפיה ב-'זקוק לעזרה'
זקוק לעזרה
15/10/2018 | 11:19
6
107
כחלק מהקשיים שלי בחיפושי עבודה. יכול להיות שזה קשור לבגרות , מחשבות או דיכאון או הרס עצמי. יש מצב שבו אני מרגיש ממש לא בוגר או רציני אם אני נפגש לדייט כל עוד אני בשלבי חיפוש עבודה. זה יכול להיות קשור גם לעוד נושאים.
זאת אומרת אתמול היה מצב שבזמן שאמור להיות לי דייט בערב , ויש לי אופציות לבחירת עבודות , ובכלל באופן כללי אני מרגיש חסר אחריות , אפאטי . כאילו אני יודע שזה טעות ובכל זאת ממשיך. ותוך כדי כמובן אני מרגיש לא מאוזן מחשבות שליליות וכ'.
לגבי הדייט עצמו, נפגשתי עם מישהי חמודה מאוד מצליחה , היא מנתחת עיניים, הבנתי והרגשתי שאני מאוד מוצא חן בעינייה. 
כל הדייט מבחינתי היה כזה די מאולץ (שאיתו אגב גם יצאתי מהבית בעקבות אותו סיטואציות שתיארתי למעלה) מבחינת התנהגות , מחשבות שליליות ,חוסר ביטחון עצמי נמוך אני כזה מנסה לייפות את המצב, להראות קול ובתכלס מרגיש כמו איזה אפס.
ולה כרגע לא משנה מצבי, זאת אומרת היא מבינה שזה מצב זמני.
אז זהו אצלי זה קצת יותר מסובך.
העניין הוא, שלא משנה מה אני בטוח שגם אם אמשיך בקשר, וכאילו להתעלם מהמחשבות השליליות הן לא ייעלמו , ועדיין אני יתקשה לחשוב ברצינות על חיפוש עבודה, ואם אני אחליט על מקום עבודה זה יהיה ממש מתוך אולי חוסר שיקול דעת לחלוטין, שכאילו להראות הנה אני עובד לפחות במקביל אליה.
 יש לי עוד ראיון במשך השבוע ובלי שום קשר מה יהיה לגביה  אני כבר מרגיש , חוסר רצינות.
בנוסף לזה, אני מרגיש פחדן מה לא.
קשה לי מצד אחד לוותר עליה ארגיש באסה כי בחורה כזאת לא תשאר לבד ,מצד שני אולי גם לא רוצה לפגוע בה. אני גם חושב על ההזדמניות שזה יכול להביא לי כמו לעזוב את הבית . אולי אני מחפש רק סקס.
אני יודע שאין קשר בין דייטים לחיפוש עבודה אבל המוח שלי לא נותן הקלות.
אני רוצה רק לציין שתחושות שתארתי , מגיעות גם שאם אני בוחר לפעמים ללכת לשחק כדורגל, או שכחלק מהתמודדות ושינוי הרגלים אני צריך להפסיק לעשות ספורט.

אני לוקח תרופות נגד מחשבות טורדניות ,חרדה ודיכאון. 
ואני נפגש גם עם פסיכוטרפיסטית.

אני לא יודע אם זה קשור למחשבות טרודניות ,  ילדותייות או דיכאון.
מה אני צריך לעשות בשביל לקחת אחריות?

תשובות כנות בבקשה.

לצפיה ב-'שלום'
שלום
15/10/2018 | 14:23
33
אתה צריך לפתח ביטחון עצמי, אהוב והערך את עצמך ותהיה בטוח שאתה אדם נהדר ומוצלח. הצג את מעלותיך בחברה בגאווה. אולי כדאי גם שתתכנן לפני הריאיון או הדייט מה תעשה בהם ואיך תעביר אותם, ואז יהיה לך יותר סדר במחשבה על מה שצריך לעשות ואולי תרגיש יותר בטוח כשתגיע לזמן האמת. בדייט כדאי גם להיות אמתי וטבעי ולתת חיבה וגם ליהנות ולא להרגיש מאולץ. אולי אתה פוחד שלא יצליח, אבל אם תהיה נחמד לא צריך לחשוש. בריאיון עבודה עליך להיות מוכן וענייני, וחשוב לעשות את העבודה היטב וביעילות ועדיף בלי רגשות כדי שיעריכו ויקדמו אותך בחיים.

לצפיה ב-'זה נשמע בהחלט מחשבות טורדניות'
זה נשמע בהחלט מחשבות טורדניות
15/10/2018 | 15:51
1
31
לצפיה ב-'אם יש מחשבות טורדניות'
אם יש מחשבות טורדניות
15/10/2018 | 19:17
36
נסה למצוא מחשבות אחרות יותר טובות, מעניינות וחשובות ומשמעותיות בשבילך. אולי תחשוב על דברים שאתה אוהב לעשות.

לצפיה ב-'דייטים וחיפוש עבודה?'
דייטים וחיפוש עבודה?
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 21:55
1
42

היי,
נראה אולי כי לופים של מחשבות ודאגות מעסיקים אותך ולא נותנים מנוח...
כל דרך בה תבחר נראית ומרגישה כמקור לבעיה חדשה עד שכל התחומים מתערבבים ונראים מאיימים :הדייט ,חיפוש העבודה, הכדורגל...
אולי כל כך חשוב לך להיות רציני עד שעבורך רצינות זה התמקדות בתחום אחד והתמסרות לו בלי פשרות ובלי הסתעפויות. אם אני מחפש עבודה אז להשקיע רק בזה ולא לאפשר לעצמי פסק זמן לכדורגל...ואם אני יוצא לדייט אז להתמסר רק לזה ואז אולי חיפוש העבודה יפגע מזה...

אתה אולי מרגיש שאם תמצא עבודה ותתמקד רק בזה אחר כך יהיה לך פנאי לכדורגל ולדייטים אבל הבחורה שפגשת מוצאת חן בעינך...אתה פוחד לפספס את ההזדמנות, היא מקבלת אותך כמו שאתה.

נסה לבדוק עם עצמך האם אתה יכול לקבל מצב בו תשלב לפחות שני תחומים במקביל, לפתח מערכת יחסים וגם לחפש מקום עבודה במקביל...זו לא עצלות לצאת לדייט בתקופה בה אתה מחפש עבודה. זו לא עצלות לשחק כדורגל בתקופה בה את מחפש עבודה... אפשר לעצמך שעה או שעתיים ביום למשהו נוסף על חיפוש העבודה.
אני מאחלת לך הצלחה במציאת עבודה ולילה שקט ורגוע ,
מתנדבת סה"ר

לצפיה ב-'היי, כבר הגבתי לך פעם ואמרתי'
היי, כבר הגבתי לך פעם ואמרתי
16/10/2018 | 00:06
55
שאתה כל כך חמור עם עצמך.
וזה מה ששאני מרגישה גם הפעם.
למה אתה כל כך רודה בעצמך?....
והאם אתה יכול קצת לתת לעצמך לנשום?.... קצת לנוח?....
לצפיה ב-'אורן, מה יקרה אם לא תהיה רציני?'
אורן, מה יקרה אם לא תהיה רציני?
16/10/2018 | 19:30
41
אולי תוותר על השאיפה ל"רצינות"?
לצפיה ב-'אני מיואש, האם הגעתי לדרך ללא מוצא?'
אני מיואש, האם הגעתי לדרך ללא מוצא?
15/10/2018 | 17:13
11
107
לא יודע מה לעשות, אשמח לרעיונות יצירתיים

לצפיה ב-'מה קרה? אשמח לעזור'
מה קרה? אשמח לעזור
15/10/2018 | 19:14
10
לצפיה ב-'יש דרכים נוספות אל יאוש'
יש דרכים נוספות אל יאוש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 22:45
35
היי,
נשמע שההתמודדות שלך לא פשוטה...
תמיד יש מה לעשות גם עבור ברווזים...
אני מזכירה שיש לך אפשרות לפנות כעת לשיחה אחד על אחד בצ'אט שלנוhttps://sahar.org.il/ עד חצות,ובכל ערב מתשע עד חצות חוץ מיום שישי.
וגם לכתוב כאן בפרטי. חשוב לנו להיות זמינים עבורך ולנסות לראות יחד את הדרכים הנוספות המתפצלות מהדרך הראשית,יש מוצא...
דואגת לך,מתנדבת סה"ר
לצפיה ב-'דאק, מה קרה?... שתף אותנו... ואל תרים ידיים!'
דאק, מה קרה?... שתף אותנו... ואל תרים ידיים!
15/10/2018 | 23:50
35
אם אני לא טועה זאת הפעם הראשונה שאתה פונה בבקשת עזרה.
כך שמצד אחד ברור שהמצב ממש לא טוב!
ומצד שני, כל הכבוד על היכולת החדשה לבקש עזרה!!!
ספר... שתף.... 
מחכה לקרוא אותך.
ואל תתייאש.

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
16/10/2018 | 08:04
44
נתקלתי בקריקטורה שצרפתי להודעה הפותחת.  בגלל הניק שלי היא מאוד הצחיקה אותי, רציתי להעלות חיוך גם אצלכם אז העליתי אותה כאן.
מבין שהטקסט שכתבתי בלבל אתכם, אז לא לדאוג אצלי הכל כרגיל.
תודה למי שרצה לעזור
לצפיה ב-' איך מצאת את הקריקטורה הזאת?? צירוף מקרים גאוני!'
איך מצאת את הקריקטורה הזאת?? צירוף מקרים גאוני!
16/10/2018 | 08:42
6
16
לצפיה ב-'מצאתי אותה באחד המקומות שברווזים מסתובבים בהם.'
מצאתי אותה באחד המקומות שברווזים מסתובבים בהם.
16/10/2018 | 10:25
5
13
לצפיה ב-'תודה לאל'
תודה לאל
16/10/2018 | 16:28
4
46
וחבל שאני לא ברווז
לצפיה ב-'אל תצטערי, כל אחד ומה שנתנה לו אלוהימה.'
אל תצטערי, כל אחד ומה שנתנה לו אלוהימה.
16/10/2018 | 17:45
3
19
לצפיה ב-'אכן, אלוהימה חכמה מכולנו!!!'
אכן, אלוהימה חכמה מכולנו!!!
16/10/2018 | 18:40
2
14
לצפיה ב-'אלוקימה, אני מבקשת!'
אלוקימה, אני מבקשת!
16/10/2018 | 19:39
1
14
לצפיה ב-'שכחת לכתוב מה את מבקשת ממני.'
שכחת לכתוב מה את מבקשת ממני.
16/10/2018 | 19:59
22
לצפיה ב-'חברות וחברים, אני מצטערת אם'
חברות וחברים, אני מצטערת אם
12/10/2018 | 00:45
6
129
גם אני הסערתי את הפורום בדרכי לאחרונה,
אולי בתגובות שלי עם כעס על כעסים שעלו כאן,
אולי עם פגיעות רבה שגרמה לחלקכם להרגיש לא נוח.
אני גם מקווה שיובל יתעשת ויחזור לכאן.

לצפיה ב-'את נשמה טובה ואני מעריך אותך, כל הכבוד'
את נשמה טובה ואני מעריך אותך, כל הכבוד
13/10/2018 | 10:47
3
17
לצפיה ב-'תודה רבה פילוסוף, חיממת את לבי!'
תודה רבה פילוסוף, חיממת את לבי!
13/10/2018 | 16:49
2
12
לצפיה ב-'שמחתי להחמיא לך'
שמחתי להחמיא לך
13/10/2018 | 20:02
1
17
לצפיה ב-'(:'
(:
14/10/2018 | 02:29
11
לצפיה ב-'תמשיכי לכתוב ולעדכן.'
תמשיכי לכתוב ולעדכן.
14/10/2018 | 17:42
1
57
מעניין אותי מה קורה לך. 
לצפיה ב-'מישהי יקרה, תודה רבה, ו....'
מישהי יקרה, תודה רבה, ו....
15/10/2018 | 15:38
37
אשמח גם אם תרצי לשתף.... מזמן לא שמענוך....
לצפיה ב-'לא מצליח להביע רגש'
לא מצליח להביע רגש
13/10/2018 | 18:25
5
76
שלום,
אני בן 25 ומאז שזוכר את עצמי לא יודע להביע רגש. אני מרגיש שזה חשיפה בשבילי ואני אדם סגור שלא אוהב להיפתח לאחרים. שאם אביע רגש זה בשבילי לצאת משליטה. שליטה של הסתרה ולהראות שהכל בסדר. מרגיש שאם אביע את מה שאני מרגיש אנשים יצחקו, או יחשבו שאני חלש. תמיד אני חושב מה אחרים יחשבו עליי. זה רגשות כמו עצב בסיטואציות של אבל (אפילו בלוויה של אבי ז"ל לא בכיתי כי הרגשתי שכולם מסתכלים עלי), עלבון (אם מעליבים אותי לא אראה שנעלבתי), כעס- אני לא אביע כעס בציבור ואפילו לא מול חברים קרובים, אני אשמור הכל בפנים ואתפרץ עם עצמי כשאהיה לבד עד מצב שכולי אדום. אפילו דמיינתי לעצמי תאונת דרכים שמעורבת אמא שלי וגם בדמיון לא הייתי מרשה לעצמי לבכות או לצרוח כי זה בחוץ עם מלא אנשים. אני כבר מרגיש שאני על הקצה, לא יכול כבר להחזיק הכל בבטן. ואני פשוט לא יודע איך לשחרר את הפקק.
אציין גם שיש לי OCD מאז ומתמיד ואני מטופל בפלוטין. די עוזר, אין לי מחשבות טורדניות אבל לעיתים יש טקסים.
בנוסף, יש לי חרדה חברתית. קשה לי נורא להיות בסיטואציות חברתיות. תמיד מדמיין את עצמי מחוץ לגוף ומסתכל על עצמי ואיך אני נראה בפני אחרים. ברור שפה נכנס הקושי בהבעת רגשות.
הייתי בשנה האחרונה בטיפול פסיכו-דינמי והמטפלת אבחנה בנוסף דיסוציאציה. הפסקתי את הטיפול עקב מעבר לאיזור אחר.
החרדה החברתית מתבטאת גם בחשש להשמיע את הדעות שלי או מלקבל ביקורת. והימנעות מכניסה לדיונים ועימותים שחלילה לא יצאו עלי ואקבל ביקורת.

איך אתם ממליצים להמשיך? יש טיפול שמתאים למה שתיארתי? המטפלת שהייתי אצלה אמרה שנדרש טיפול ארוך כי הדבר מושרש מהילדות, בניגוד לדוגמא ל CBT.

תודה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
13/10/2018 | 20:17
32
רגש הוא טבעי, אבל חשוב להביע את הרגש באופן כן ואמתי, לא מוגזם ולא מזויף. כשהרגש מובע בדרך כנה כמו שהוא, ההבעה יוצאת יפה. אם תגזים בהבעת הרגש, זה יכול להעיק על האחר. אם תימנע מהבעת רגש, זה יכול ליצור ניתוק וחוסר הבנה. בדרך כלל עדיף להביע רגש במעשים, אבל גם יפה מאד להביע באופן כן מה שמרגישים במלים. כלפי אנשים אפשר וכדאי להביע רגש בזה שתהיה טוב ונחמד אליהם, תיתן להם אהבה ודאגה והתעניינות, ואז החברויות יצליחו יותר. לא תדע לגמרי איך תיראה בעיני האחרים, אבל רצוי בהחלט שתיצור איתם קשרים ושיחות שיאפשרו לך לדעת ולהרגיש מה מרגישים אליך. ככל שאדם טוב ונעים אליך ומרגישים שזה אמתי, הוא ודאי יותר מחבב אותך. ככל שמחבבים ואוהבים כבני אדם, קל יותר להיות בקשר רגשי והוא מתפתח מאליו. צריך גם להיות בטוח בעצמך ולאהוב את עצמך. אז יהיה לך ביטחון עצמי בחברה. חשוב איך להציג את עצמך באופן חיובי, דרך הדברים שתוכל לאהוב בעצמך, הדברים שאתה עושה ואוהב ומתעניין בהם. רצוי להביע דעה, חשוב אם הדעה נכונה וחכמה והבע אותה ומותר ולפעמים רצוי גם להתווכח כל זמן שהוויכוח חיובי ונועד לשכנע למטרות טובות. האמן ביכולתך להגיע לרעיונות חכמים.
לצפיה ב-'טיפול פסיכודינאמי'
טיפול פסיכודינאמי
13/10/2018 | 22:11
2
41
שיחזק אצלך את היכולת להיות מי שאתה ולתת לעצמל את התיקוף על כך, ללא הפחד המצמית מהמבט של הזולת...
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
18/10/2018 | 00:33
1
16
אולי קראת אותי פה אולי לא. אל תקח קשה אני קצת מופרע :)
אני חושב שכולם חווים מה שאתה חווה.
להגדיר OCD, חרדה חברתית, הפרעות למינהם זה טוב לרופאים , לחברות הביטוח והתרופות, לא למטופלים.  טקסים זה לא רק לחולים. טכסים זה חשוב. אולי תעדן את התוכן, תצמצם אותו שיראה יותר מעשי.

לך יותר טוב לשכוח מזה ! אני לא צוחק.  כמה שפחות לדבר על זה בקול רם עם אנשים בחיים האמיתיים. זה הסוד שלך. זה אתה, התינוק החמוד חסר האונים.
תתבגר!  אתה רק בן 25. תמיכה נפשית צריכים כולם . כל הזמן. או שתומכים או שנתמכים. אין באמצע (בד"כ שמתבגרים תומכים יותר - בד"כ זה ענין של גיל  - וכמובן שלא כל בן אדם אותו דבר, אתה אמור להתמך בחלק ולתמוך בחלק אחר - אחיין למשל).  ההתפתחות שלנו כבן אדם/ אישיות/ משפחה/שבט לעולם לא נגמרת (חוץ ממוות כמובן).

הייתי כמוך. ביישן וחרד.  עדיין כזה, אבל יודע לשכוח מזה שאני באמת צריך משהו !

לצפיה ב-'צריך להתאמן'
צריך להתאמן
18/10/2018 | 00:36
18
ואם היה מקום טוב להתאמן תחת השגחה מקצועית הייתי שולח אותך. אבל אין. אומנות הפיתוי וסטס. מגוחך.

מציע לך לצאת לחוגים, ולהתחיל לתקשר. אתה כן מביע רגש, פשוט הרגש הוא שאתה מפחד ולא יודע איך לתקשר בקלילות.  ככל שתתאמן זה ישתפר.

אם תפסיק זה יחזור אחורה. זה לא כמו לרכב על אופניים לגמרי. (גם באופניים קשה לחזור לרמה שהיית אחרי הפסקה ארוכה)
לצפיה ב-'תראה את זה'
תראה את זה
18/10/2018 | 13:22
16
תלמד. תתאמן.

אל פחד

לצפיה ב-'שלום'
שלום
11/10/2018 | 03:05
9
102
אז ככה,
אני די מתבייש בעצמי.
ב3 חודשים האחרונים ניסיתי לחפש עבודה.
ניסיתי? אולי, אבל כמה פעמים קבעתי ראיון ולא הגעתי אליו. כמה פעמים כבר היה לי יום נסיון ולא הגעתי אליו.
אני מרגיש טיפש, דפוק, אשם ומושפל באותם רגעים, אבל כנראה שיש בי חרדה גדולה שמונעת ממני ללכת לעבוד.

זה מוזר, כאילו המח שלי והגוף שלי רוצים שני דברים שונים.
ודווקא המצב רוח שלי משתפר לאט לאט, אבל התפקוד לא.

שתי שאלות:
1. איך נראה התהליך של ביטוח לאומי. מה שואלים בועדה? האם לשלם כסף לחברה כדי להתכונן? האם עמידה כנה שלי מול הועדה תספיק או שצריך מלא מסמכים כדי להרשים אותם?
נראה לי שכדאי לי לנסות לקבל קצבת נכות, אפילו חלקית, זה יכול לעזור לי מאוד להשתקם.
2. מה קורה לי? ממה הפוסט טראומה הזאת? איך אני מטפל בעצמי מכאן והלאה?
איך אני מחפש זוגיות? מצד אחד יש בי המון מה לתת, מצד שני לא עובד, לומד קצת, ובכללי תפקוד ומצב רוח בעיתיים.
ממש רוצה להיות מסוגל למצוא בחורה, אפילו לא לקשר רציני מדי, רק לראות שזה אפשרי, שגם אני חלק מהעולם הזה, מהחברה הזאת, מהעיר הזאת.

כרגע העיר ואני זה שתי דברים שונים.
זקוק לעזרה.
לצפיה ב-'אתה צריך להוכיח שאתה ממש צריך את העזרה'
אתה צריך להוכיח שאתה ממש צריך את העזרה
11/10/2018 | 09:13
55
של הביטוח הלאומי..וכן, עמידה כנה מולם תעזור לך.
לצפיה ב-'תודה על השיתוף משה'
תודה על השיתוף משה
11/10/2018 | 14:36
47
אני מבינה ממך שאתה רוצה למצוא עבודה וזוגיות, ושבעצם אתה מרגיש קושי להשיג מטרות אלה.
מה שכתבת מאוד נגע בי, 
נדמה לי שהדימוי העצמי שלך פגוע, לפי מה שאמרת, שאתה חש "טיפש, דפוק, אשם ומושפל" ואני בטוחה שזה לא עוזר בשביל להתקדם.
זה טוב שאתה שם לב שכנראה יש חרדה גדולה שקיימת בך ושבגללה אולי אתה לא מצליח להתקדם, אז אני מציעה לך פשוט לנקוט בעמדה חדשה, אולי יותר סלחנית כלפי עצמך.
תנסה לחשוב כאילו היה לך בן שלא מצליח בתרגיל בספורט למשל, האם לקרוא לו טיפש או דפוק יועיל? איך כן היית רוצה להתייחס אליו
ותנסה להתייחס ככה לעצמך...
אני חושבת שברגע שתלמד לומר לעצמך אימרות שירימו אותך, יהיה לך יותר קל להשיג את המטרות שלך.
בכל אופן, תהיה סבלן וסלחן... מרחקים גדולים בצעדים קטנים... תחשוב על הצעד הראשון- מה אני יכול לומר לעצמי שיעזור לי ולא ההפך?
תנסה להיות קשוב לגוף שלך...
אמרת שאתה מרגיש שהראש נפרד מהגוף, והרבה פעמים כדאי לבדוק כיצד אפשר שהכל יהיה מחובר? זה כמו לרצות לחזור לעבודה שאתה ממש מצונן עם כאב ראש... צריכים למצוא סבלנות בשביל להירפא אחרת זה רק יחמיר..
כנראה אתה זקוק לעזרה מסוימת שתעזור ספציפית לך... תשאל את הגוף שלך מה הוא צריך? הרבה פעמים זה קשור לחוסרים בדם או תזונה לא בריאה...
תאמין או לא, אני הייתי תשושה המון זמן והיה לי קשה להתחייב לעבודה ואז גיליתי בבדיקות דם שיש לי חוסרים ממש גדולים בכמה וכמה מרכיבים חשובים בגוף! כמו ברזל למשל... וברגע ששיפרתי את התזונה שלי הרגשתי הרבה יותר חיונית וויטלית... כמובן שאני גם ממליצה על טיפול שמתמחה בעבודה גוף נפש, בדיוק בשביל הסנכרון בין הראש לגוף...

בנגע לשאלות...
אני לא מכירה אותך ולא יודעת כמה ולמה המצב שבו שאתה שרוי,
אני יכולה לספר על חברה שלי שאובחנה עם PTSD (פוסט טראומה) והיא בת 31 ולא ממש מצליחה לעבוד, והיא גילתה שדרך ביטוח לאומי יש לה 100% נכות. כרגע היא מקבלת כמה אלפים בחודש שעוזרים לה לממן את עצמה.
זה בהחלט פיתרון שיכול לעזור, בהנחה שאתה חש ככה לאורך כמה שנים ושאתה באמת מאובחן.

אני באמת לא מכירה את הסיפור שלך, אבל אם זה מצב תקופתי, זה אנושי וטבעי התחושות שלך, לצערי יש פחות מודעות ושיח על רגשות בחברה שלנו, אבל המצב שאתה נמצא בו הוא לא קיצוני, עם כך הוא לא נעים וקשה לתפקד ככה בחברה שלנו, אני ממליצה לך על טיפול פרטני, אפילו תקופתי.
אני מטפלת בעצמי, וגם אני מטופלת, כבר כמה שנים טובות.

נפלא שאתה מבקש עזרה,
יש אנשים שכל החיים מרגישים ככה ולא מחפשים עזרה כי הם לא מאמינים שזה אפשרי, אבל אני מאמינה שאין ריפוי ללא עזרה... תמיד עדיף בשנים (כמו שפו הדב נהג לומר)...
ובנגע לזוגיות, אני מבינה שאתה מחפש אינטימיות,
שוב, בטיפול פנים מול פנים זה המקום להתמודד וללמוד איך להיות באינטימיות,
שתדע שיש הרבה אנשים שבתוך זוגיות ועדין מרגישים לבד,
ללמוד להיות באינטימיות זה מיומנות שרוכשים, וממליצה בחום רב להתחיל בתוך הקליניקה.

בהצלחה, לך עם הגוף שלך ותשים לב למחשבות שלך, האם הם עוזרות לך או לא? תנסה לכתוב אינטואטיבית כל מה שעובר לך בראש על הנייר ולקרוא בסוף היום.

באהבה, דנה לוי.
לצפיה ב-'ביטוח לאומי'
ביטוח לאומי
11/10/2018 | 22:00
4
47
צריך מסמכים רפואיים שיכולים לשקף את המצב הבעייתי. 
אין צורך להרשים אף אחד, כי כל מה שצריך כדי לקבל הגדרות נכות זה לעמוד בקריטריונים רפואיים מסוימים. 
גם עמידה כנה מול הוועדה חשובה מאוד, ועד כמה שאפשר להסביר את המצב הנפשי והתעסוקתי ומשכו. 

אין צורך בחברה מלווה כדי להתכונן. צריך את המסמכים הרפואיים המתאימים. 
אם הוועדה דוחה את התביעה, או נותנת אחוזי נכות חלקיים ולא מספיקים - כדאי מאוד מאוד לגשת לוועדת ערר. 
כדי להתכונן לוועדת ערר, חשוב מאוד לקבל מיידית את פרוטוקול הוועדה שדחתה את התביעה, זאת כדי לדעת מאיזו סיבה דחו את התביעה, ולנמק מדוע הסיבה לא נכונה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/10/2018 | 14:03
3
29
הבעיה היא שאין לי מסמכים.
יש המון פסיכולוגים שטיפלו בי אבל מעט פסיכיאטרים, ואף אחד מהם לא מכיר אותי מספיק כדי לכתוב על המצב שלי.
זו ההתלבטות שלי.
איזה מסמכים צריך?
איך פסיכיאטר יכול בפגישה אחת לאבחן את המצב שלי? רק על סמך מה שאני אומר, אז הוא יכתוב "לדבריו..." אז מה זה שווה?
לצפיה ב-'משה היי, לדעתי אין צורך בהכרח במכתב מםסיכיאטר'
משה היי, לדעתי אין צורך בהכרח במכתב מםסיכיאטר
12/10/2018 | 20:44
33
מכתב מםסיכולוג יעשה את העבודה מצויין.
בהצלחה
לצפיה ב-'אפשר חהביא גם חוות דעת של פסיכולוג או פסיכותרפיסט שטיפל בך'
אפשר חהביא גם חוות דעת של פסיכולוג או פסיכותרפיסט שטיפל בך
13/10/2018 | 19:43
8
לצפיה ב-'אפשר לגולל בפני פסיכיאטר'
אפשר לגולל בפני פסיכיאטר
15/10/2018 | 15:54
23
את ההיסטוריה הטיפולית שלך, ולבקש ממנו לכתוב על כך במכתב (כלומר: טופל בין השנים אלה ואלה בטיפול פסיכולוגי אצל מטפל כזה וכזה, ובין השנים האלה והאלה בטיפול כזה וכו'). 
לצפיה ב-'מנסיון'
מנסיון
13/10/2018 | 19:48
43
ממליצה להיות כנה, אבל להבליט את הצדדים הפחות טובים שלך. בניגוד גמור למה שאנחנו רגילים אינסטינקטיבית לעשות בחברה: להצניע אותם. אתה צריך להרשות לעצמך לחיות את חוסר התפקוד, לחיות את הקושי, את ה"מסכנות", להיות אתה בימים הכי גרועים שלך. יש לזה מחיר נפשי... לי תמיד לקח כמה ימים טובים להתאושש מוועדה כזאת...

אבל זה עושה את העבודה.
לצפיה ב-'תמשיך לקבוע זה הכל'
תמשיך לקבוע זה הכל
18/10/2018 | 00:49
30
עוד ראיונות

עוד דייטים

רק אימון

סליחה על ההודעה האישית הקיצונית, אתה מאוד מזכיר לי אותי. שיט כולם בעצם :)
לצפיה ב-'סיוטים'
סיוטים
10/10/2018 | 13:32
17
102
לא יודעת אם זה קשור לאלימות (וזה ככ מעצבן!!!) שעולה לאחרונה בפורום, או שזה קשור לפרידה שלי ממנו - כל הלילות האחרונים יש לי שוב סיוטים בלילות
לילה אחד הייתה מלחמה
והלילה זה היה כבר ממש נורא
פשוט נורא ואיום ואיום ואיום ואיום
אבא שלי הרג אותי במכות
ניסיתי לצאת מהבית ולא יכולתי
פתאום נזכרתי שיש מישהי שאני יכולה לברוח אליה
(זאת תלמידה שלי במציאות, זאת תלמידה שמחר אני מלמדת ואני םוחדת שאולי מתלחיל להתערבב לי המקום המקצועי והאישי,ואולי העובדה שאני בלי טיפול נותנת את אותותיה)
ניסיתי לאסוף ולארוז כמה דברים
ידעתי שאני חייבת להשאיר את הכלב מאחור ולבי נקרע
המשטרה הגיעה לתבוע אותי על הנזק שעשיתי לאבא שלי\הייתי כולי חבולה
כנראה שבצד שמאל נשבר משהו\התחלתי לבכות
השוטרים אמרו שיביאו אותי לבית חולים
הייתי שבר כלי
שבר אדם\
פשוט כמשמעו.
אני לא יודעת לא יודעת לא יודעת
מה עובר עלי\ואני מתגעגעת אליו\מתגעגעת אליו\מתגעגעת אליו
ואני לא יודעת מה עובר עלי\
ואני חסרת סבלנות
ובא גם לי להתפרץ
ובא גם לי לקלל
ובא גם לי לא להתחשב
ובא גם לי להיות חיה רעה
יש לי הרגשה עכשיו שזה באמת חוקי הג'ונגל
זה או להיות חיה רעה או שיגמרו עליך
יובל, בבקשה אל תגיב לי כעת עד ש/אםארגע מההשתוללות שלך.
זה עולה לי על העצבים!

אני מאוד עצבנית.
בכלל אני מאוד עצבנית.

קמתי עצבנית היום!!!
לא יודעת מה יש לי.

המקומות הבטוחים הופכים לא בטוחים - כמו כאן.
כמו איתו.,
למה אי אפשר לנוח לרגע באף מקום?
אני רוצה לנוח!!!
אני עייפה!!!!!

לצפיה ב-'אני עדיין מתקשה לנשום'
אני עדיין מתקשה לנשום
10/10/2018 | 13:33
5
49
ומרגישה את כל גופי חבול ומוכה
מהחלום
לצפיה ב-'זה שוב כמו עם אבא שלי'
זה שוב כמו עם אבא שלי
10/10/2018 | 13:43
4
58
כמו עם אימא שלי
כמו עם ע' של ה22 שנה
כך גם איתו
שלוש שנים איתו - ובמקום שהמקום הזה יהיה עוטף ומחמם ומנחם , והוא היה כזה בהתחלה, התגנב עוד קצת רוע ועוד קצת רוע ועוד קצת, עד שזה הפך להיות שדה קרב. שדה קרב, פשוטו כמשמעו, שדה קרב.
כל כך נמאס לי כבר!!!!
אני לא רוצה בחיים להתקרב לאף אחד יותר.
אני מעדיפה להיות לבד עם כלבים וחתולים עד יומי האחרון.
אני מעדיפה להתכרבל ולהשתבלל במיטה.
אני לא מבינה בשביל מה החיים האלה, שנכון יש בהם עונג והתקדמויות, אבל כל כך הרבה כאפות?
ונא לא להגיד לי כמה אני פגיעה ורגישה יחסית לאחרים - אני לא יכולה לשמוע את זה יותר.
רע לי.
וכל פעם שיובל מתחיל עם האלימות שלו רע לי יותר.
אני לא יכולה להתאדש
אטני לא יכולה להתעלם
מה אני אמורה לעשות?
לעזוב את הפורום?
אני באמת לא יודעת.
אנשים עושים פה כזה מאמץ כדי לשמור על הפורום ושיהיה מקום מוגן, והוא בהשתלחיויות לשון צבלי לחשוב פעמיים, םפשוט הורס.\למה יובל למה?
אתה לא מבין איזה כוח יש למילים שלך?
לא יודעת, אולי אני נונתת יותר מדי משקל לפורום.
אולי בגלל שאני לא בטיפול.
אבל אניח לא רוצה לחזור לטיפול.
בקיצור, אני עוצרת
לצפיה ב-'לא חושבת'
לא חושבת
10/10/2018 | 13:54
1
38
שזה רע להיות בטיפול. את צריכה את העוגן שלך וסביבה זה דבר משתנה ולא מספיק מעוגן בשביל זה בכלליות.
אם העוגן שלך חייב לכלול תקשורת אנושית אין מנוס מטיפול או אוזן קשבת של אדם אחר אם העוגן שלך יכול להיות גם בלי תקשורת אנושית את יכולה למצוא מה שעובד לך ולהשתמש בזה בכל עת בין אם זה ספורט, כתיבה, מדיטציה וכולי.
זו דעתי על כל פנים.

לצפיה ב-'יש גם אופציה של ריבוי עוגנים אבל'
יש גם אופציה של ריבוי עוגנים אבל
10/10/2018 | 13:58
33
 אז צריך להתמודד עם דחייה/ שינוי תכניות. אם מתמודדים עם זה היטב יש עוגנים מסוגים שונים כל פעם מקום אחר
לצפיה ב-'שירה כמים יקרה, הגבנו בפרטי '
שירה כמים יקרה, הגבנו בפרטי
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2018 | 20:39
1
36
ואם תרצי לדבר עוד בהרחבה מוזמנת כמובן גם לצ'אט. 

אנחנו פה,

שלך,
מתנדבת סה"ר
לצפיה ב-'המון תודה סהרים'
המון תודה סהרים
10/10/2018 | 21:11
10
לצפיה ב-'שלום'
שלום
10/10/2018 | 13:53
4
35
הצטערתי שאבא שלך היכה אותך והתעלל בך, וודאי נשארה בך טראומה משמעותית מהחוויה הגופנית והנפשית הלא נעימה. האם את חושבת שאהב אותך, באיזושהי דרך, לפחות לפעמים? גם הבנתי שעשו לך עוול בכך שבאו שוטרים להאשים אותך שפעלת נגדו בעוד הוא שתקף ופעל נגדך. סיוטים וחלומות רעים באים לפעמים באופן טבעי מתוך המחשבות העוברות באותו זמן, גם לי הייתה תקופה של סיוטים קשים פעם. אולי אם תצליחי למצוא יותר מחשבות חיוביות במשך היום למרות הקושי, ייפחתו הסיוטים. נסי להרגיע את עצמך בדברים שאת אוהבת, בעיקר לפני השינה במיטה. אולי עכשיו, כשהאב רחוק ממך ולא יכול להכות אותך, תוכלי קצת להירגע ממנו. אולי גם הוא קצת מתחרט עכשיו, אולי בגלל הריחוק יחשוב בדרך שונה על יחסיכם. העיקר שעכשיו את מוגנת ושתישארי מוגנת ולא ייגרמו לך נזקים, וזכרי שחשוב להיות עם אנשים אוהבים וטובים ובעיקר חשוב להיות עם משפחה אוהבת כי היא האנשים הכי קרובים לנו בעולם. העוול שהשוטרים עשו לך מעיד לדעתי על מחדלים, ויש כאלה הרבה במדינתנו וודאי בכל חברה גם אם יש בה הרבה צדק. אני מקווה שגם הם לא הזיקו לך הרבה, ואם היית חזקה והתמודדת עם המצב של האב והשוטרים אולי זה יעזור לך להתמודד גם עכשיו. אם יש לך בני משפחה אחרים או חברים טובים שתוכלי להיות אתם ולאהוב, יכול לעזור לך.
לצפיה ב-'קוסמת פילוסוף ... תודה רבה'
קוסמת פילוסוף ... תודה רבה
10/10/2018 | 17:31
3
38
אני לא יודעת מה להגיד...
כרגע אני  שוב עיסה של כאב....
ביטלתי דברים ובאתי הביתה למיטה להתכרבל.....להשתבלל... להתחבא מהעולם....
לצפיה ב-'מותר לך לנוח'
מותר לך לנוח
10/10/2018 | 18:47
2
31
עברת מספיק סבל. נוחי ואספי כוחות, חשבי על דברים יפים, זה ייטיב אתך.
לצפיה ב-'תודה פילוסוף מקסים'
תודה פילוסוף מקסים
10/10/2018 | 21:13
1
14
לצפיה ב-'שמחתי לעזור לך'
שמחתי לעזור לך
11/10/2018 | 19:50
9
לצפיה ב-''
11/10/2018 | 03:52
1
20
לצפיה ב-'צודקת לגמרי. מרוב סערת נפש שכחתי'
צודקת לגמרי. מרוב סערת נפש שכחתי
12/10/2018 | 00:37
11
לצפיה ב-'איך את היום?'
איך את היום?
12/10/2018 | 13:36
1
25
קבלי לשבת

לצפיה ב-'דאק, תודה רבה(:'
דאק, תודה רבה(:
12/10/2018 | 20:45
34
אני הרבה יותר טוב.
שתהיה שבת טובה
לצפיה ב-'שירה כמים יקרה,'
שירה כמים יקרה,
13/10/2018 | 19:36
1
40
אני ממש מקווה ומבקשת בשבילך, שיהיה לך המקום הזה שאפשר לנוח בו, שאפשר להרפות בו ופשוט להיות, בלי להיות דרוכה כל הזמן לקראת פגיעה שתבוא. מקום שלא צריך להילחם כל הזמן כדי להגן עליו, שלא צריך לרחרח את אוירו כדי לוודא כל הזמן שאינו מזוהם, שלא חדר אליו הרעל ההוא שהורס את כל המקומות המיטיבים...
שיהיה לך בית משלך. ושהבית הזה יהיה איתן ויציב, בנוי קירות של אבן. ושיהיה זמין לך תמיד, בכל עת שתזדקקי לו. ושלא תהיי תלויה באף אחד אחר לשם כך.

לצפיה ב-'שחרית, כתבת נורא יפה.. זרקת את הכדור מחוץ למגרש שלי....'
שחרית, כתבת נורא יפה.. זרקת את הכדור מחוץ למגרש שלי....
14/10/2018 | 02:38
39
וטוב שעשית את זה.
תפסת ומיקדת את לב הדבר. לב הקושי שלי בחיים.
אבל האמת שמה שאת כותבת, זה בהרגשתי כמו פנטזיה שמרוחקת ממני מרחק לא ניתן להשגה.
איך עושים את זה?
איך מגיעים לזה?
כל הגוף שלי תמיד דרוך, מחכה לסכנה.
על אחת כמה וכמה הנפש.
האם למדתי משהו מההתנסות הזאת?...
לא בטוחה.
האם היה עלי לנהוג אחרת?
לא יודעת.
ואם כן, איך?
מוכנה, ברצון ובתודה מראש, לשמוע ממך וגם מאחרים....
אלימות היא דבר מסוכן עבורי. ככה זה נחווה אצלי. אני לא בטוחה שאני יכולה להסביר עד כמה גם אם אנסה. הצל של האב המתקרב אל הילדה המשותקת מאימה.....
באיזשהו רגע בחיי ההישרדות הייתה לצרוח הכי חזק שאפשר כדי להבהיל את אבי, כדי שיתרחק.
מניחה שזה מה שעשיתי עכשיו גם עם יובל.
האם אפשר לשנות?
האם צריך לשנות?
ואם כן, למה בעצם?
תודה רבה רבה שכתבת לי

לצפיה ב-'חלק הולך קדימה, וחלק מתעקש לדחוף לאחור'
חלק הולך קדימה, וחלק מתעקש לדחוף לאחור
08/10/2018 | 02:12
47
102
מה זה הדבר הזה.
שוב במקום הכי מוגן יחסית, בקשר הכי קרוב - שוב מין דבר כזה שאני לא מוכנה לחיות איתו
אני לא מוכנה לקבל אותו
וזה לא רק זה
אני כועסת.
נורא.
בימים האחרונים.
בשבוע האחרון.
ולא לגמרי ברור לי על מה.
אולי על החגים, שלמרות שמבחינות מסויימות היו פחות נוראיים, עדיין חרצו...
המשך>>
מה זה הדבר הזה.
שוב במקום הכי מוגן יחסית, בקשר הכי קרוב - שוב מין דבר כזה שאני לא מוכנה לחיות איתו
אני לא מוכנה לקבל אותו
וזה לא רק זה
אני כועסת.
נורא.
בימים האחרונים.
בשבוע האחרון.
ולא לגמרי ברור לי על מה.
אולי על החגים, שלמרות שמבחינות מסויימות היו פחות נוראיים, עדיין חרצו בי את בדידותם ואת קושיים.
עדיין הייתי בגדול לבד.
מה אני מוכנה לקבל ומה לא.
ולמה זה לא לגמרי פשוט שאיפה שטוב לי שם אשאר ואיפה שרע לי אלך.
כי הרי במקומות שהכי טוב שם הפגיעות הכי גדולה.
אבל אני לא יודעת, דברים הם לא חד משמעיים.
אני לא יודעת. אני מבולבלת.
אבל אני כועסת!
כועסת שיצאתי מהחגים האלה חולה פיזית, מבולגנת עוד יותר בין יום ולילה, זקוקה לאיזו הזנה, למשהו טוב, כדי להמשיך לסחוב את החיים האלה. ולא, זה לא טוב.
לא טוב לי שרואים אותי ומתעלמים מקיומי.
לא טוב לי להגיד לעצמי - טוב, את כועסת, זה כי לך יש בעיות.
לא, זה לא כי לי יש בעיות.
לכולם יש בעיות, ואם אני כועסת [ועוד עד כדי כך שאני צורחת בלילה מתוך שינה] סימן שיש שם משהו שאני לא יכולה לקבל.
שאני לא מוכנה לקבל.
ולא מעניין אותי אם מישהו יגיד לי שאני אמורה לקבל.
ולא מעניין אותי אן מישהו יגיד לי שאני לא אמורה לקבל.
לכן אני גם לא מפרטת.
זאת החלטה שלי.
סופסוף החלטה שלי!!!!
סופסוף כשאני מתקרבת לגיל שישים אני לא בטיפול.
סופסוף אין מי שידכא אותי ויגיד לי שאת זה כן צריך לקבל ואת זה לא.
וזה לא משנה אם זה לקבל התנהגות בחוץ או התנהגות בפנים.
כלומר - אם לקבל אנשים אחרים או לקבל חלקים שונים שלי.
אני מדברת לא ברור.
אני מרגישה כאילו קיבלתי סטירת לחי.
טוב לי ואז אני מקבלת סטירת לחי.
לא רוצה.
לא רוצה!!!
אני יודעת שזה אולי לא ממש ברור מה שכתבתי כאן.
אם לנסות לדבר ברור נפגעתי משני אנשים שמתנהגים כאילו הם חברים נורא טובים שלי .
לא, את מגזימה.
לא, את לא מגזימה.
ולא, זה בכלל לא עניין של כן מגזימה או לא מגזימה.
אם את כועסת אז את כועסת.
אם את פגועה אז את פגועה.
זה מה שאת.
אז לכי עם זה.
קבלי את עצמך קודם כול.
אין נכון ולא נכון.
אין עוד פסיכולוג שיגיד את כן צודקת או את לא צודקת.
זהו זה.
שאת תמיד צודקת.
גם כשאת לא צודקת.
היה לי טוב.
למה שיהיה לי רע?
לא רוצה!

לצפיה ב-'אתגר יצירה חדש-מילה אהובה'
אתגר יצירה חדש-מילה אהובה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2018 | 21:51
24
היי,
חוזרים לשגרה, העלנו אתגר יצירה חדש בפורום יצירה.
מוזמנים ללחוץ על הקישור ולהשתתף :
לצפיה ב-'חיוביים לשבוע הקרוב'
חיוביים לשבוע הקרוב
07/10/2018 | 04:26
27
60
למה.
כי חייבים!
[לפחות אני]
לצפיה ב-'חיוביים ליום ראשון'
חיוביים ליום ראשון
07/10/2018 | 04:28
2
19
לצפיה ב-'יום נוראי. ועל כן החיוביים שלי:'
יום נוראי. ועל כן החיוביים שלי:
07/10/2018 | 21:35
37
א. משתעלת הרבה פחות
ב. קניתי מה שהיייתי צריכה בחנות כלי כתיבה וסופסוף החלפתי בטרייה לשעון
ג. הרגשתי שממש לא טוב לי בקורס החדש ובהזדמנות הראשונה עפתי משם.
ד. אתמול בלילה החלטתי שמותר לי לא להיות מושלמת וקצת לחפף (לא במשהו שקשור חלילה לעריכה און עבודה עם אנשים). וחיפפתי. וגם יצא טוב דיו. ממש! וגם יצא במקום שמונה וחצי שעות של סבל רק שעה וארבעים דקות!!!!לא יאומן מה עושה הלהרפות.
ה. פגישת עבודה מעולה היום.
ו.חזרה מצויינת אתמול.
ז.החתולה והכלבה בסדר.
ח.שיחה טובה ונעימה עם חבר מהעבר
ט. ידידי החדש התעניין בי היום
י. יש לי אפשרות לנוח ולישון מעכשיו ולתת לכל החרה שבנשמה לשקוע, ולקחת את הזמן לעצב ואבל על מה שצריך, ולא להמשיך כמו מכונה.
יא. שמחה שכתבתם גם אתם כאן חיוביים 
לצפיה ב-'טעות...'
טעות...
08/10/2018 | 01:31
12
לצפיה ב-'לא רק את כפרההה'
לא רק את כפרההה
07/10/2018 | 04:32
4
55
1. אסרטיביות בשיאה, ההצגה משתפרת ואני מאמין בה.
2. האיזון הפיזי נפשי רוחני פוליטי מוצא אסימפטוטות חדשות
3. נהיה קריררר בלילה, העולם מסתובב, הירח עושה שמיניות, והיקום מתפשט
4. המון תודה חש על ההכלה פה, העיף אותי ירון מהא"ג שוב..  אין לי כוח אליו, אתם סה"ר שחר אופירה שירה חגית ועוד מדהימות ומדהימים ומאפשרים לי. אז המון תודה. שוב.
לצפיה ב-'.'
.
07/10/2018 | 06:04
35
.
לצפיה ב-'יובל, זה קשור גם לכוחות שלך וליכולת שלך להתעשת.'
יובל, זה קשור גם לכוחות שלך וליכולת שלך להתעשת.
07/10/2018 | 21:38
2
14
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
08/10/2018 | 09:12
1
25
את באמת מתנה לאנושות שירה כמים

1.שאהיה אסרטיבי עם הרופאה, לא בכייני
2.שאהיה תומך ופחות נתמך עם אבאמאבאמאבאמאבאמא
לצפיה ב-'(:'
(:
09/10/2018 | 01:38
7
לצפיה ב-'זה יכול להיות מעניין.'
זה יכול להיות מעניין.
07/10/2018 | 18:27
18
37
לכתוב בתחילת השבוע את החיוביים שרותים שיקרו בו ולדאוג להגשמתם.
לצפיה ב-'יאללה, דאק, לך על זה'
יאללה, דאק, לך על זה
07/10/2018 | 21:37
17
9
לצפיה ב-'חיוביים ליום שני'
חיוביים ליום שני
08/10/2018 | 01:35
4
13
לצפיה ב-'מה אני רוצה מעצמי לעצמי היום (מאמצת את הצעתך, דאק)'
מה אני רוצה מעצמי לעצמי היום (מאמצת את הצעתך, דאק)
08/10/2018 | 06:56
3
22
א. להצליח להתעורר באחת עשרה.
ב. לא לרדת על עצמי ולא לכעוס על אף אחד על היפוכי השינה האלה.
ג.בין פגישת העבודה הראשונה לשנייה יש לי חור של שעה וחצי. יכולה ללכת לישון בו שוב בלי רגשי אשמה בכלל.
ג. בשלוש וחצי לכת לישון לשעתיים שלוש. לעשות רק את הטלפון או שניים שחייבת היום. חוצמהם להרפות מהכול.
ד. לחזור להתמקד במה טוב לי, מה עושה לי טוב, מה נכון לי:
לחזור לשמור על האוכל - לאכול מרק, לאכול ירקות, לתת את הממרחים השמנים, לחזור לאכול פריכיות במקום לחם.
לעשות פיזיותירפיה, טיפה צ'י קונג.
לחזור להתכרבל בתוך עצמי, אפילו להשתבלל, מותר לי לנוח קצת לפרק זמן, עד שאתאושש.
להקשיב לעצמי. לא להניח לקולות מבחוץ להסיח את דעתי.
לשקול לבטל את הפגישה של הערב.
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
08/10/2018 | 08:52
4
לצפיה ב-'חוץ מפיזיותירפיה וצי קונג'
חוץ מפיזיותירפיה וצי קונג
09/10/2018 | 00:03
1
19
עמדתי בכל המשימות שלי.
ואפילו פלוס.
חייבת לעשות לפחות טיפה פיזיותרפיה. (אחרת יהיו לי כאבים)
מאוד עייפה.מקווה להצליח ללכת לישון מוקדם הלילה ומחר יום חדש.
לצפיה ב-'מעולה שירה'
מעולה שירה
17/10/2018 | 05:26
6
תמשיכי פיזיותרפיה. אני גם עושה מלא. לא מספיק :)

מחר יום חדש :)

היום ? או אתמול ? השמש תזרח ושירת הים תדלג בין ההרים!
לצפיה ב-'חלילה, אם אני אתחיל לכתוב על עצמי'
חלילה, אם אני אתחיל לכתוב על עצמי
08/10/2018 | 08:54
11
29
זה יהרוס ליובל את הכיף להתעצבן עלי כי אני לא משתף בכלום, רק מגיב לאחרים.
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
08/10/2018 | 09:08
10
26
בדיוק להיפך, זה יהפוך את זה להרבה יותר כיף

I COME IN PEACE

רק תדע, שעם האוכל בא התיאבון. זה כמו סמים. אי אפשר להפסיק
לצפיה ב-'אופס..'
אופס..
08/10/2018 | 13:19
9
27
תראו מי מגיב בדיאלוגים של אחרים...
לצפיה ב-'1-0 לך היום'
1-0 לך היום
08/10/2018 | 13:51
8
9
לצפיה ב-'חיוביים ליום שלישי'
חיוביים ליום שלישי
09/10/2018 | 00:05
7
10
לצפיה ב-'את מעולה שירוש, תודה, חיכיתי בסבלנות '
את מעולה שירוש, תודה, חיכיתי בסבלנות
09/10/2018 | 00:09
6
32
הייתי ביוגה גם אתמול וגם היום, פאק מורה מעולה 

מצליח למשוך מאוחר עכשיו אז השעות יסתדרו יותר טוב מקווה

יש אחת, מתוקה תורנית.. אולי זה כן הפעם.. מי יודע

מלא עבודות, רק לתפוס אחת, נו כבר :) עשיתי הרבה היום

הייתי עם האחיינית שלי (אחת מהן) קילפנו ניילונים מפאנל מבודד, היא בכיתה א'.
היא קצת שובבה (הרבה) אז הסברתי לה על שלטון החוק בקצרה, ועל הגיל שבו מתחילה האחריות הפלילית.. אתם חושבים שהגזמתי ? 

אעשה גם מחר הרבה דברים אמן
לצפיה ב-'יופי יובל, אמן ואמן ובהצלחה מחר!'
יופי יובל, אמן ואמן ובהצלחה מחר!
09/10/2018 | 01:36
5
8
לצפיה ב-' '
09/10/2018 | 07:28
4
9
לצפיה ב-'חיוביים להיום יום שלישי'
חיוביים להיום יום שלישי
09/10/2018 | 17:03
3
24
1.אני ממוקדת מטרות היום.
2.אני יותר בשקט עם עצמי.
3.ככל שיש בי חלק עצוב ומתגעגע יש בי חלק שאומר 'לא עוד', חלק שמרגיש הקלה על ההתרחקות שלי ממנו.
4.אתמול בערב שיחת נפש עם ידידה חדשה שלי - מהחודשים האחרונים. פגישה שנייה שלנו סך הכול. אמחייה.
5.לפחות נכון להיום יש כמה אנשים שרוצים בחברתי. זה כיף להרגיש רצויה בזכות מי שאני. 
6. יש כבר כמה קשרי עבר שמחודשים בהדרגתיות. אני ככ שמחה ומודה על זה. (גם לעצמיף על היוזצמות שלי)
7. רופא. הכול נראה בסדר.(:
8.חזרתי להיות בסדר עם האוכל אתמול והיום. רושמת במחברת כל מה שאני אוכלת. עשיתי לי ממש ארוחת בוהריים בריאה ומצויינת: סלט די גדול, חביתה (טבעונית כמובן), טחינה עם שום (להצטננות) ופריכיות אורז.
9.ככל שאני יותר כותבת חיוביים כך אני יותר מרגישה מין התפשטות חמימה ונעימה של רווחה בבטן. כמה נעים לחשוב על עצמי, לדאוג לעצמי, ורק אז לאחרים.
10. רוצה מאוד לזכור להמשיך לדאוג לעצמי היום: עם אכילה נכונה, עם מנוחות קטנות באמצע. אני עדיין מאוד מצוננת. צריכה לקחת את הדברים באיזי.
באמת טוב שקיים הפורום הזה ואתם.
תודה 
לצפיה ב-'באמת טוב'
באמת טוב
10/10/2018 | 04:10
2
33
1.הייתי בפגישת עבודה נחמדה, אולי יצא משהו :)
2.יש טלפונים. אני צריך לשלוח עוד ספאם :)
2.מאחל לעצמי להרגיע פה. סליחה שהשתוללתי

מוכן לכל עונש :)
לצפיה ב-'אמת או חובה ?'
אמת או חובה ?
17/10/2018 | 05:28
1
6
לצפיה ב-'חובה עליך להיות בן אדם'
חובה עליך להיות בן אדם
22/10/2018 | 11:58
4
סגור. זה ממש קל. אני בן אדם. לא רובוט.
לצפיה ב-'מחשבות גדולות'
מחשבות גדולות
08/10/2018 | 07:17
19
95
מעשים קטנים

צריך להיות הפוך ?  

אולי לא הפוך, פשוט מאוזן יותר
לצפיה ב-'note to self'
note to self
08/10/2018 | 07:50
14
40
OMG
לא צריך אפילו לרפרש 
לצפיה ב-'https://www.youtube.com/watch?v=_ouCTRQTCeU'
https://www.youtube.com/watch?v=_ouCTRQTCeU
08/10/2018 | 11:52
3
14
לצפיה ב-'הרובוט הזה לא כזה חכם'
הרובוט הזה לא כזה חכם
08/10/2018 | 11:52
2
11
לצפיה ב-'10 עצות למניעת התקף הזעם הבא של הילד'
10 עצות למניעת התקף הזעם הבא של הילד
08/10/2018 | 15:38
33

10. עידוד שפע של פעילות גופנית: עודדו את ילדיכם לשחק בחוץ ולעשות פעילות גופנית. פעילות מסייעת לשחרור אנרגיות. חוגי ספורט עוזרים בין השאר גם ללמד שליטה.
רק בלי הילד.

לצפיה ב-'אני מנסה לתכנת רובוט חכם'
אני מנסה לתכנת רובוט חכם
09/10/2018 | 19:01
8
28
אני מתכנת את המחשב שלי לבינה מלאכותית, ואם התוכנות יצליחו בעתיד אשלח אותן לחברת רובוטים שתבנה רובוט חכם. את הרובוט אגדל בביתי ואלמד אותו דברים.

לצפיה ב-'זה נשמע מצחיק שאתה אומר את זה'
זה נשמע מצחיק שאתה אומר את זה
09/10/2018 | 19:18
7
28
אני מאוד עדין איתך.

בינה מלאכותית זה מושג ערטילאי.

WEAK AI זה הכי טוב שיש היום. ואתה לא יכול לעשות משהו בסגנון כי זה דורש משאבים של מדינה קטנה.
לצפיה ב-'יש לי שכל וחוכמה'
יש לי שכל וחוכמה
09/10/2018 | 19:36
6
29
ובעזרת הרעיונות המקוריים שלי אני שואף למשהו אדיר בעזרת מינימום כלים. אני לא בטוח שהתוכניות יעבדו אבל אני חושב ומקווה שיוכלו לשמש בסיס טוב עם רעיון טוב ליצירת תוכנה יעילה. הבסיס לתוכנות זה המילון שמתרגם מלים באנגלית לשפת מחשב, באופן שכל הגדרה היא תנאי אחד ארוך. עיקר תוכנות הבינה שלי עובדות עם תנאים באופן שיוצר פונקציות של חשיבה וקישורים מורכבים בין תוכנות. יש לי למשל מעבד תמלילים מיוחד שעובד בדרך של תכנות עצמי בעזרת "מקרו" חזק, ורוב התוכנות האלה שלי מכילות לימוד ותכנות עצמיים. חלק אחר מהתוכנות הוא שתי שפות מחשב שהמצאתי, אחת מאד אינטלקטואלית וחזקה והשנייה ציורית ונוחה, והקישור אליהן ודרכן מלמד את המחשב להתייחס לתנאים שבמידע בדרך מתוחכמת יותר.
לצפיה ב-'מאוד אשמח להשתמש בתוכנות שכתבת'
מאוד אשמח להשתמש בתוכנות שכתבת
09/10/2018 | 19:48
5
28
תוכל לשתף ?

ופילו,אולי כדאי לדבר בצורה יותר צנועה. אני אומר את זה גם לעצמי לא רק לך.

אני לא ממש יודע לתכנת, אבל למדתי קצת C. ובאסמבלי כמה פקודות. באיזה שפות אתה שולט ?
לצפיה ב-'ראיתי רחוק כי עמדתי על כתפי ענקים'
ראיתי רחוק כי עמדתי על כתפי ענקים
09/10/2018 | 19:50
2
24
לצפיה ב-'//'
//
09/10/2018 | 19:53
1
16

for_each_item(i, processes)
{
i->wakeup();
}

לצפיה ב-'רק ביסיק'
רק ביסיק
09/10/2018 | 20:02
1
27
אבל אני מצליח להשיג בה מטרות יפות מאד, אמנם לא תמיד עובד כי יש לי טעויות תכנות אבל אני שולט בשפה בקלות רבה ומפתח רעיונות מאד חשובים. אני לא מנסה להיראות לא צנוע, אבל טוב וחשוב לנסות אפשרויות לממש את החשיבה. אני מאמין שאפשר ע"י מציאת השיטה הנכונה והקולעת למטרה להגיע להישגים טובים מאד גם בלי הרבה מורכבות וידע. אני עושה כל מיני פרויקטים מעניינים וגם אמנותיים ואומרים לי שאני גאון. אין לדעת.

לצפיה ב-'למשל:'
למשל:
09/10/2018 | 20:15
24
יש לי מילון של כחמש מאות מלים באנגלית שמתורגמות לבייסיק ותוכנה שיצרה קובץ הגדרה לכל מלה כך שהקובץ הוא תנאי אחד ארוך ובסופו מצורף קטע שמיישם את ההגדרה לדברים כמו ביצוע פעולות, ניחוש מספרי עולה ומציאת התכונה של עצמים. יש לי גם מעבד תמלילים מיוחד עם תכנות עצמי, מעבד נתונים מתוחכם ותוכנת חשיבה שמשתמשת בתנאים מתוך תוכנות, בתכונות מתוך הגדרות ובכמה נתונים על המציאות שהוכתבו בקובץ אחד. בנוסף שני המעבדים מעבירים מידע לתוכנת החשיבה. תכנתי שתי שפות מחשב, אחת אינטלקטואלית וחזקה והשנייה ציורית וקצרה, ויש לי כמה תוכנות שעוסקים בקבצים, בפקודות ובתפעול ולמשל תוכנה שמתרגמת בין שפות מחשב. השליטה באפשרויות של קבצים ותוכנות והזרימה ביניהם תגרום למחשב להשתמש בתנאים כדי להשיג עוד ועוד תוצאות חשיבה ולימוד. תוכנת הרגש מחקה את מבנה המודעות ע"י קישור בין חלקי מערך ביחד עם רגישות לגורמים פנימיים וחיצוניים, ויוצרת מעין מודעות פשוטה למחשב תוך כדי שמידע מילולי שנכנס אליה עובר דרך המילון.
לצפיה ב-'האתונאים בניגוד לספרטנים'
האתונאים בניגוד לספרטנים
09/10/2018 | 18:59
3
22
אמרו שצריך לדון היטב בבעיה ולהגיע למסקנות יעילות לפני שמבצעים. מחשבות מביאות לדיבור, ודיבור מביא למעשים. מחשבות צריכות להיות יעילות וחכמות, וזה מביא למעשים יעילים וחכמים.

לצפיה ב-'ותראה מה קרה להם...'
ותראה מה קרה להם...
09/10/2018 | 19:17
23

When did Greece fall under the Roman Empire?
This period begins with the death of Alexander and ends with the Roman conquest. Roman Greece is usually considered to be the period between Roman victory over the Corinthians at the Battle of Corinth in 146 BC and the establishment of Byzantium by Constantine as the capital of the Roman Empire in AD 330.

אני חושב שהשילוב בין שתי השיטות הוא שביל הזהב, כמובן שיש שילובים אין סוף...
לצפיה ב-'אתה יודע, שאני חושב על זה שוב'
אתה יודע, שאני חושב על זה שוב
20/10/2018 | 10:26
1
14
אתונה וספרטה מזכירות לי את לוס אנג'לס וניו יורק, או תל אביב בשדרות.
אתה מבין למה באתונה מצאו זמן לחשוב?
אתה יודע ש 300 ספרטנים עמדו מול האימפריה הפרסית כמו ש 10000 אתונאים לא יכולים לחלום אפילו?

זה אולי סיפור מוגזם, אבל אפשר לראות גם היום תופעות דומות.
לצפיה ב-'אני מכיר מישהו מאזור, שמנצח חמש מושבניקים.'
אני מכיר מישהו מאזור, שמנצח חמש מושבניקים.
22/10/2018 | 12:01
2
אז זה לא מדויק מה שאתה טוען.

אולי פילו צודק.
לצפיה ב-'לא מצליחה להרגע מהסטרס'
לא מצליחה להרגע מהסטרס
06/10/2018 | 18:15
18
99
לפני כמה שנים קניתי דירה, שהבעלים הקודם שיפץ אותה ואחד השינויים הרציניים שהוא עשה היה החלפת השירותים לאסלות תלויות.

לפני בערך חודש וחצי התגלתה באחד מחדרי השירותים נזילה, ולאחר חיפושים של אינסטלטור שיהיה מסוגל לטפל בה (שני אינסטלטורים סירבו לתקן בטענה שהם לא מבינים באסלות מהסוג הזה), לפני בערך שבועיים וחצי (יום לפני ערב יום כיפור) מצאתי בהמלצה של חברה אינסטלטור שגילה (לפחות לפי ההסבר שלו) שההתקנה של האסלה במהלך השיפוץ היתה גרועה מאוד והחיבור לצנרת הראשית נעשה בצורה לא תקנית, שגרמה לכך שלא רק שהיתה דליפה כשאני השתמשתי בשירותים, אלא גם בכל פעם שהשכנים מעלי השתמשו בשירותים שלהם. כנראה שהמים הצטברו מאחורי הקיר במשך חודשים עד שהמים התחילו לנזול החוצה, ורק במזל גדול לא קרתה נזילה לדירה מתחתי.

לפי ההוראות של האינסטלטור, הייתי אמורה לתת לאיזור להתייבש במשך חודש עד חודש וחצי ואז להזמין שיפוצניק שיסגור את הקיר ויחבר שוב את האסלה. ולאור המצב של האסלה הזו ובדיקה מהירה של האסלה השניה בדירה - אותו אינסטלטור טען שיש סיכוי לא רע שגם האסלה השניה בבית סובלת מבעיות דומות ולכן המליץ שמתישהו אשפץ גם אותה.

ובמהלך השבועיים וחצי האחרונים, נראה באמת שהאיזור עצמו מתחיל להתייבש ומהר, והתחלתי לברר לגבי שיפוצניק שיסגור את הקיר. אבל היום גיליתי שיש שם שוב מים שדולפים - לא ברור לי האם זה מהתיקון המקורי או בעיה נוספת שלא התגלתה קודם.

אני יודעת שצריך ליצור קשר שוב עם האינסטלטור כדי לבדוק מה קורה שם, ומזלי יש לי מספיק כסף כדי לשלם על תיקונים נוספים. אבל אני בסטרס מכל הסיטואציה הזו מכמה בחינות.

קודם כל יש את הצד המקצועי: מצד אחד עד שסוף סוף מצאתי אינסטלטור שמוכן לטפל באסלות מהסוג שקנה הבעלים הקודם קצת קשה לי לוותר עליו - אבל מצד שני אני באמת תוהה עד כמה התיקון שהוא עשה היה אמין ואיכותי. ובגלל שזו הפעם הראשונה שאני מתמודדת עם בעיה כזו ואין לי מושג דברים כאלו - אני פשוט לא יודעת האם להמשיך איתו או לנסות למצוא מישהו אחר.

בנוסף, חשבתי שיש לי אחריות על התיקון, אבל בקבלה שנשלחה אלי מופיעה רק קבלה על מתן השירות ולא שום דבר שמדבר על אחריות כך שאין לי מושג עד כמה האינסטלטור ייקח אחריות על מה שהוא עשה או שהוא ידרוש ממני שוב תשלום מלא על תיקון (אם הוא בכלל יגיע) - ואני מאוד גרועה בתהמודדות במצבים כאלו, ולרוב מוצאת את עצמי משלמת סכום מלא ואז מרגישה רע עם עצמי להרבה זמן על זה שאין לי מושג איך לעמוד על שלי. וזה מעבר לעובדה שאבא שלי טען שלדעתו האינסטלטור עבד עלי מלכתחילה ודרש ממני תשלום גבוה מידי.

ואני מרגישה שאני כל הזמן במתח בגלל שהסיפור הזה לא נגמר. ביום שגיליתי את הדליפה ונשארתי בבית כדי להזמין אינסטלטור, אמרתי למישהי בבוקר שאני מתה כבר להיות בערב אחרי שכל הסיפור יהיה מאחורי - והנה אני כמה שבועות טובים אחרי זה, אחרי ששילמתי לא מעט על התיקון, ועדיין הבעיות לא נגמרו. ואני מרגישה במתח כי העיין פשוט לא נמר ולא ברור לי מתי ואיך הוא ייגמר. ואני מרגישה גם שבמובן מסוים אני כבר לא כול "לסמוך" על אף תיקון שיעשה כי המצב שם כזה גרוע.

וחלק מהעניין כנראה נובע מזה שאני שונאת את השיפוץ שהבעלים הקודם עשה בדירה. קניתי אותה כי כל שאר התכונות שלה כמו המיקום והמחיר מאוד התאימו לי (הרבה יותר מדירות אחרות שראיתי באיזור). אבל מעבר לעובדה שהרבה דברים פה מכוערים מאוד בעיני, יש גם הרבה דברים שבנויים פה בצורה גרועה. כמו למשל השירותים שהאינסטלטור טען שנעשו בצורה לא מקצועית. או למשל יש את מרפסת הכביסה שהבעלים הקודם התקין בה ארון בקיר שבו היו אמורות לעמוד מכונת הכביסה והמייבש (שהוא לא החזיק בדירה), אז עכשיו הן עומדות במקום לא פרקטי. או למשל לפני כמה חודשים רציתי לנתק את התנור והכיריים מהחשמל בגלל תקלה, ופשוט לא מצאתי את נקודת החשמל שהם מחוברים אליה, למרות שגיסתי מעצבת פנים והנחתה אותי איפה לרוב שמים את הנקודה הזו בעיצובי מטבח דומים. ההנחה שלי היא שהנקודה היא מאחורי התנור עמו ולכן לא נגישה, אני כדי להגיע אליה אני אצטרך להוציא את התנור מהנישה בארון שבו הוא נמצא אבל הוא יהיה כבד מידי בשביל שכואל להחזיר אותו (בסוף ניתקתי את החשמל דרך ארון החשמל). של לדבר על העובדה שהוא התעקש למכור את הדירה עם רבים מומצרי החשמל אבל התברר שחלק ניכר מהם לא עבדו (אחת הטלוויזיות היו מקולקלות, התנור היה גורם לקצר בכל פעם שהפעילו אותו, הדירה לא היתה מחוברת לגז בכלל).

ולאחרונה אני גם מרגישה שאני מחפשת "בכוח" תקלות אחרות, כאילו אולי המקרר משמיע קולות חזקים, והמנוע שלו פועל כל הזמן, או שכשהמנוע מפסיק לפעול אני תוהה אם הוא התקלקל. או שמכונת הכביסה משמיעה קולות מוזרים, או שמהייבש מתחמם יותר מידי כשאני מפעילה אותו.

אחרי כל המגילה הזו, אני מגישה שאני קורס תחת כל הלחץ והמתח האלו. לחברות שלי כבר נמאס לשמוע אותי מדברת על זה, במיוחד כשאין משהו פרקטי שהן יכולות לעזור לי בו (כי אני יודעת איך לפעול הלאה). ואני מרגישה שהסטרס הזה משפיע עלי ברמה היומיומית: אני ישנה פחות טוב בלילה, וקשה לי להתרכז בעבודה. ואני פשוט לא יודעת איך להתמודד איתו...
לצפיה ב-'עוד כמה פרטים שאולי ראוי לציין...'
עוד כמה פרטים שאולי ראוי לציין...
06/10/2018 | 18:41
5
60
אני עובדת היי טק, מה שאומר שעות עבודה יחסית ארוכות, וכיום אני עובדת במקום עבודה שנמצא יחסית רחוק מהבית שלי. אחת הסיבות שעברתי דירה היא בגלל שאין לי רישיון נהיגה (אחרי כשלון חרוץ בכמה טסטים יש לי תחושה שאני לא ממש מסוגלת לנהוג) והמיקום שבו אני גרה כיום הוא הכי קרוב שאפשר לעבודה מבחינת תחבורה צבורית, אבל עדיין לוקח לי בערך שעה עד שעה וחצי לחזור הביתה כל ערב, ולעיתים יותר אם מישהו מחליט לא להוציא את האוטובוס שציפיתי לו.

הבקרים הם פחות בעיתיים כי אני נוסעת קודם כל לחדר הכושר ומשם לעבודה, והאוטובוסים בבוקר יותר אמינים באופן כללי. אבל זה גם אומר שהימים שלי מאוד ארוכים ואני בקושי נמצאת בבית.

ומעבר לזה, מקום העבודה שלי הוא לא בדיוק סביבה נעימה. כשרק התחלתי לעבוד בו הרגשתי מאוד מוערכת, אבל אחרי שינוי אירגוני הועברתי למחלקה אחרת שבה אני מרגישה שלא נקלטתי טוב מבחינה מקצועית וחברתית, ולמרות שני מחפשת עבודה לא מעט זמן החיפושים לא ממש מוצלחים. כך שבעצם אני עוברת כל יום מהעבודה בסטרס וחששות מפני כישלון עד כדי פיטורים, לבית שבו יש תקלה שלא נפתרת...

ובנוסף יש גם את הסיפור עם אמא שלי. אמא שלי תמיד היתה טיפוס של "בעלת בית" עם בית נקי שתמיד "אפשר לאכול בו מהרצפה", ואני הייתי בלגניסטית. ובאופן צפוי, היא מאוד אוהבת את השיפוץ בדירה ואיכשהו תמיד אומרת לי שלדעתה אני "הורסת" את הדירה בגלל שאני לא מנקה טוב כמוה - למרות שהיא כנראה ציפתה שהשיפוץ ייגרום לי להפוך יותר דומה לה, ולא מבינה שאני פשו מתעבת אותו.
לצפיה ב-'מחפשת בעיות בכוח'
מחפשת בעיות בכוח
06/10/2018 | 21:29
4
62
מכיר את זה טוב. טוב מדי.
יש לי אוטו קצת מעפן כבר כמה שנים, ובכלל מכיר את התחושה שהכל מרעיש אחרת וכל פעם נדמה שמשהו אחר עומד להתקלקל.

תנשמי עמוק, זה מאוד נפוץ. קוראים לזה אחזקת שבר לעומת אחזקת מנע.

מה שחשוב זה הנזק שעלול להגרם. באופנוע למשל לא כדי לרכב מהר אם אתה שומע בוודאות רעשים חריגים ומרגיש ויברציות חדשות.
רטיבות בקיר זה מבאס, אבל גם, ענין של זמן ועדיף לקבל כמה דעות תמיד לפני שמחליטים. שכן שיכול להראות את הבעיה אולי בזמן שאת בעבודה.. אל תמהרי להסיק שיש נזילה גם בשירותים השניים.  אחזקת שבר זה בסדר גמור בבית. ככה העולם כולו מתנהל את יודעת בטח.

הבית שלך בסדר, אבא שלך צודק כנראה. השיפוצניק אולי צודק אולי לא, קצת מגזים תמיד, ההיטקיסטית התמימה והזהירה זה הלקוח האידיאלי בשבילו.

יש קטע לבעלי מקצוע תמיד ללכלך על הקודמים ולנטוע אצלך חרדות, כדי שיוכלו כמה שיותר זמן (כסף) לעבוד אצלך. כמו פסיכולוגים :)

לצפיה ב-'ברור שכל איש מקצוע מחפש עוד עבודה'
ברור שכל איש מקצוע מחפש עוד עבודה
07/10/2018 | 05:00
1
36
הוא גם גילה כביכול נזילה פוטציאלית, ויסה לשכנע אותי להחליף את השירותים השניים משירותים תלויים לשירותים מחברים לרצפה - ובשני המקרים פשוט הנהנתי . הנקודה היא שבשירותים השניים יש בעיה אחרת שגלויה לעין: הם חוברו לא טוב לקיר כך שהחיבור שובר את הקיר סביבם וגורם בו סדקים, כך שיש בהם בעיה אמיתית שצריך לתקן בשלב כזה או אחר.

ובאופן כללי יש בבית המון סימני שחיקה אחרים שלא קשורים אליו והוא בכלל לא ראה שמראים שהשיפוץ שנעשה היה מחומרים זולים ולא איכותיים ונעשה בעיקר עבור רושם ולא איכות.

אבל זו לא היתה הנקודה, אלא יותר איך להתמודד עם רמות סטרס גבוהות. ודרל אגב, אין לי שכנים שאי סומכת עליהם מספיק כדי הכנס הביתה, וגם אם כן - כם הם אנשים עובדים...
לצפיה ב-'אם הסדקים רק בקרמיקה'
אם הסדקים רק בקרמיקה
07/10/2018 | 05:10
31
אולי אפשר לתקן רק אותה, לא בטוח שהאסלה תיפול. 

לגבי סטרס, את צודקת, הקטע של האחריות שהם לא נותנים מחרפן. אבל זה המצב. גם השיפוצניק המעולה שלי עשה פשלות שלא לקח עליהם אחריות.

שחררי פשוט, לאט לאט זה יסתדר. מחלות ילדות סה"כ. כסף נכון, אבל זה החיים לא ? אני במצב יותר גרוע בהרבה תאמיני לי. למדתי לשחרר. אין ברירה. לא יכול להכיל את הסטרס הזה.

ועוד משהו, שכנים. את בטח גרה בבנין. את יודעת מה אמר לי שכן חבר אתמול ? יותר נכון אשתו הלשינה..

הוא קנה את הבית בין השאר בגלל שמצאתי חן בעניו, הוא חושב שהשכנים זה הכי חשוב .

אולי כדאי לייצר קשר משמעותי עם שכן, זה עוזר מאוד לתחושת הבית והקהילה שחסרה כל כך בעיר. גם ביישוב קהילתי בנינו זה לא מטורף :)
לצפיה ב-'סיפור האסלה התלויה הזאת..'
סיפור האסלה התלויה הזאת..
07/10/2018 | 05:04
1
38
וכל זה כי קשה לנקות כזה מקום קטן עם מגב.

יש לי איש מקצוע מעולה אבל בצפון. צרי קשר בפרטי אם זה רלוונטי.
מצרף תמונה של עבודה שהוא בדיוק שיתף איתי , התקנת אסלה סמויה, בדיוק לפני יציקת הבטון.. הזוי  :)
לצפיה ב-'לסיכומו של ענין'
לסיכומו של ענין
07/10/2018 | 06:11
29
בסטרס מטפלים כמו בכל בעיה. מפרקים לחתיכות קטנות - מזהים צוורי בקבוק, כשלים אפשריים, ובסוף זוכרים שאנחנו מתכננים ואלוהים צוחק. 

במקרה הזה זה סה"כ תחזוקת הבית. תחזוקת הגוףנפשרוחגאיה יותר מסובכת.
לצפיה ב-'העלית כאן הרבה דברים מעורבבים יחד.'
העלית כאן הרבה דברים מעורבבים יחד.
07/10/2018 | 17:27
6
46
הנזילה מהאסלה והטיפול בתיקון.
הבקורת של אביך בטענתו כי האינסטלטור עבד עלייך, ושל אמך על איך שאת מתחזקת את הדירה שלך.
חוסר שביעות הרצון שלך מהשיפוצים שנעשו בדירה.
התחושה ש"מסדרים אותך" גם האינסטלטור וגם בעל הבית הקודם שמכר לך ציוד חשמלי שלא פועל.
המתח של "מה עומד להתקלקל עכשיו"
החברות שנמאס להן לשמוע אותך.
התחושות שלך בעבודה והחשש מפיטורים.

עם רשימה כזו של נושאים שחלקם מתערבבים לך אחד בשני אין פלא שאת מרגישה סטרס שמשפיע לך שנתך ועל תפקודך בעבודה.

מה עושים? קודם כל לוקחים נשימה עמוקה ומתחילים לעשות סדר במחשבות וברצונות.
מה קשור אחד לשני ומה לא - למשל המתח של "מה עומד להתקלקל עכשיו" לא קשור לזה שאת לא אוהבת את השיפוצים שנעשו בדירה.

במה חשוב לטפל ובמה לא - למשל אם נורא מפריע לך מיקום מכונת הכביסה והמייבש אפשר להעיף את הארון ולשים אותם במקום שנראה לך הגיוני. לעומת זאת כמה באמת מפריע לך מיקום השקע של התנור? (אגב די מקובל לשים את השקע של תנור בילט אין מאחורי התנור).

כמה משקל נותנים למה שאחרים חושבים? - לא נתקלתי במקרה אחד שבו עשיתי תיקון או קנייה של משהו גדול יותר שידעו עליו מספר אנשים שלא קם מישהו שאמר שאפשר לעשות את זה בזול יותר או טוב יותר. למדתי ברוב המקרים להתעלם מהאמירה הזו, עשיתי הכי טוב שיכולתי, אם יצא טוב אז מצויין אם לא אעשה מקצה שיפורים וזהו. בחלק מהמקרים גלגלתי את האמירה חזרה למבקר באמירה כמו "אני צריכה עכשיו לתקן גם את X / לקנות גם Y בא לך אולי לעשות את זה עבורי, כמעט תמיד נתקלתי בתגובה מתחמקת, פעם אחת המבקר לקח את האתגר ועשה עבודת השוואה מטורפת בשביל מוצר שעלה כמה מאות שקלים, עד היום אנחנו צוחקים על זה...

מה אפשר לשנות ומה צריך ללמוד לקבל- את מראה הדירה כנראה אפשר לשנות בחלקו, את האופי של ההורים שלך כנראה פחות, אבל אפשר לשנות את מתייחסים לבקורת שלהם.

איזה חלק מהלחץ נובע מהעובדות ואיזה מפרשנות ומחשבות שלך? - היתה נזילה, הגיע אינסטלטור שעשה תיקון, אחרי שבועיים יש שוב נזילה עד כאן העובדות. האם האינסטלטור עשה עבודה גרועה? האם יש אחריות? האם הוא סיפר לך סיפורים? כל אלה מחשבות ופרשנויות שלך. למה להתחבט בהן כל כך הרבה? מרימים טלפון לאינסטלטור ומקבלים תשובות לחלק מהשאלות.

חושב שנתתי לך כאן כמה כיוונים איך להסתכל על הדברים, תנסי לחשוב בכיוון עם הדגשים שנכונים לך.

לצפיה ב-''
07/10/2018 | 22:31
4
14
לצפיה ב-'איפה את מוצאת את האייקון הזה???'
איפה את מוצאת את האייקון הזה???
08/10/2018 | 10:54
3
37
ברווז באמת שאפו.  מיקדת .

אני ממש מפוזר וזה עוזר לי לראות איך אתה מגיב לעומתי.
לצפיה ב-'כאן'
כאן
08/10/2018 | 13:23
2
35
כן, אני יודעי שאני נדחף, אבל אצלי זה רגיל...
לצפיה ב-''
08/10/2018 | 13:47
1
25
טנקס
לצפיה ב-'המטריל מטריל פתור'
המטריל מטריל פתור
08/10/2018 | 13:52
33
לצפיה ב-'אבל חלק עקרוני מהבעיה הוא שני מתפזרת לכל הכיוונים'
אבל חלק עקרוני מהבעיה הוא שני מתפזרת לכל הכיוונים
13/10/2018 | 15:20
7
וכל פעם כיוון חדש נראה לי הכי חשוב והכי עקרוני כי הוא זה שהכי "מכאיב" או מושך תשומת לב כרגע...
לצפיה ב-'את יכולה גם לחשוב על זה ככה'
את יכולה גם לחשוב על זה ככה
08/10/2018 | 15:14
1
26
סטרס בכל מקרה יש בגוף.

או שיצא בטוב או ברע

אם אין לך הרבה תזרים מזומנים עכשיו, צאי לרקוד :)
לצפיה ב-''
13/10/2018 | 15:36
6
לצפיה ב-'לנשום'
לנשום
( לעמוד שלי בתפוז )
09/10/2018 | 13:29
2
20
יקרה!

כל כך הרבה עומס טכני שמוביל לכל כך הרבה עומס רגשי.. ובתוך כל זה נראה שקשה לעצור רגע, לנשום, להירגע...
וסטרס אחד מוביל לסטרס שני.. מעצים. בורא עוד עומס שמתווסף לעומס הקיים גם כך...
והכתפיים שחות מעומס המשקל והלב רוצה הבנה ומילים מרגיעות וזריקת אנרגיה מחזקת וחיובית שלא תמיד קל למצוא מהסובבים...
יקרה, תודה שכתבת כאן.
אולי עצם השיתוף והעלאה של הדברים כפי שהם על הכתב עשויים לנקות קצת את הלב, לתת פורקן למטענים שמכווצים אותו ומעמיסים עליו...
וברגעים כאלו שהלחץ גדול מידי וכבר קשה לראות משו חוץ ממנו, מה שאנחנו צריכים זה אולי פשוט לעצור שנייה, לתת לדברים להתנהל רגע בלי שהתשומת לב שלנו שקועה בהם.. לנסות להיזכר בשלווה הגלומה בעצם קיומנו.. לנשום לתוכה... נשימות ארוכות, עמוקות ומרפאות.. לתת פתח לרגיעה להיכנס אלינו...
המשיכי לשתף אותנו והלוואי שתמצאי לך רגיעה בלב והתקופה המלחיצה הזו תעבור במהרה..

שלך
מתנדב בסה"ר
לצפיה ב-'אבל בעיות לא נפתרות מעצמן...'
אבל בעיות לא נפתרות מעצמן...
13/10/2018 | 15:43
1
13
ואני לא בטוחה שאוכל להרגע עד שהן לא יפתרו...
לצפיה ב-'שירת הים'
שירת הים
17/10/2018 | 10:58
12
הבעיות לא נפתרות מעצמן, את צודקת.

אנחנו צריכים לנקוט בצעדים ע"מ להגדיל את הסיכויים שהן יפתרו במהרה.

תסתכלי על השרשור של שירה כמים, היא מרגישה דומה, כן סטרס לא סטרס, הייתי בסדר או לא, רוצה לשתף תובנה שלי שחושב שקשורה ועלולה להשכיל ולשכלל אותנו :
סטרס קפיטלסיטי מזויף גורם לנו להיות מוכנים לקרב. בשביל כסף, כבוד, מעמד וקשרים. בדיוק כמו קופים שרבים על הזכות לחרבן הכי קרוב לעץ הבננות הכי פורה באחו. וכן. גם כמו קופות (אתן יותר פולטיקאיות ברוב המינים של הקופים שאני מכיר).
לצפיה ב-'לא איכפת לי ?'
לא איכפת לי ?
06/10/2018 | 08:12
2
85
שמעתי אתמול תכנית רדיו של מבוגר, קשיש אולי, לא זוכר את שמו.

זה היה הנושא של התכנית : לא איכפת לי ככלי להגברת הבריאות הנפשית הפיזית והרוחנית שלי ושל הסובבים אותי פיזית (בעיקר בבית כמובן, משפחה וזה).

לא וירטואלית.

אז אני לא קשיש, אבל גם כבר לא ילד.

מאוד מעניין הקשר בין הילדים שאומרים לא 'כפת לי. תחשבו על זה.
לצפיה ב-'איך "לא אכפת לי" מגביר בריאות?'
איך "לא אכפת לי" מגביר בריאות?
07/10/2018 | 23:12
1
21
לצפיה ב-'בהקשר לחדשות בעיקר'
בהקשר לחדשות בעיקר
08/10/2018 | 04:48
19
הוא דיבר על המעורבות הרגשית בהאזנה לחדשות למשל, להגיב בהתאם למחנה הפוליטי שאתה נמצא בו (אולי התכוון בפורום אקטואליה פה, שם באמת קשוחים) במקום לבלות עם הילדים שלך.  הוא אומר שברגע שאתה מוריד את הרגל מהגז, מתחילים לשאול למה אתה לא נשמע...   הוא איש חדשות ותיק.
לצפיה ב-' -טריגר-'
-טריגר-
05/10/2018 | 02:00
15
110
כתיבה אסוציאטיבית
פאסיב אגרסיב
אגרסיב אגרסיב
מתמטיקה
דיסלקציה
דבר ברור
קשה לי
קל לי
אני אוהב
אני שונא
דופק מהיר
דופק איטי
פשוט להיות

אלימות
אגוטריפ
התרסקות
שתלים
גופות
קשירות
שקרים
סקס

נרטיב

מעתיק. מעתיקים כולם. מתפתחים ביחד. ראיתי רחוק כי עמדתי על כתפי נמוכין.

קוף אחרי בן אדם

חתול אחרי כלבה מתוקה. מתגעגע .

DUCK SEASON

עיני עוף ילדותי, מתגעגע
לצפיה ב-' T'
T
05/10/2018 | 03:04
1
42
ABCDEFGHIJKLMNOPLMNOPQRST

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

ABCDEFGHIJKLMNOPLMNOPQRSTUVWXYZ
לצפיה ב-'יובל, מה יקרה אם תנסה לכתוב מה שאתה מרגיש?'
יובל, מה יקרה אם תנסה לכתוב מה שאתה מרגיש?
05/10/2018 | 07:40
7
43
פשוט, במילים ברורות, בכנות? אתה יכול? או שאתה פוחד שזו תהיה "התבכיינות"?
אל תפחד מהפחד!

(כי לי זה נראה שמאוד רע לך, ואתה רוצה שמישהו ידע ויהיה לו אכפת ולכן אתה כותב - אבל אתה לא מאפשר לנו להבין ולהגיע לשם, לאיפה שכואב. רק יורה המון מילים וחלקי ביטויים לאויר... והמון רפרנסים שמובנים רק לך... כמו ענן מילולי כאוטי שאופף ומסתיר את מה שבאמת קורה, ואת מה שבאמת כואב...)

לצפיה ב-'אסון נוראי :)'
אסון נוראי :)
05/10/2018 | 08:55
6
54
להעביר רעיון, זה לא מה שאני עושה פה.

לא מאוד רע לי, זה בדיוק הקטע.
כשאני רואה סרט עצוב אני בוכה, כשאני רואה סרט מצחיק אני צוחק.

האמת שהרבה זמן כבר לא בכיתי, פה או בכלל. הרזיתי הרבה. אבל לא מדי. מתחזק אחרי שנפצעתי.
אני מתכונן לקרב ומזיע ומתאמן. גכךח היום חלק מהלוחמה היא דיגטלית לא אנלוגית. אני סייבורג באמת.
משפט שאני מאוד אוהב : מי שירחם על אכזרי סופו שיתאכזר לרחמן.
זה הדרך היחידה שאני זז מהמקום הבכייני, העצלן, המתרץ.
זו הדרך היחידה שהשגתי דברים בחיים, כבשתי.

הכיבוש משחית, אבל גם ההכלה. האיזון הוא הסוד.

לצפיה ב-'mybe'
mybe
05/10/2018 | 11:11
1
27
לצפיה ב-'//'
//
05/10/2018 | 11:12
24
I hate the world today, you're so good to me I know but I can't change tried to tell you but you look at me Like maybe I'm an angel underneath, innocent and sweet Yesterday I cried, you must have been relieved to see the softer side I can understand how you'd be so confused I don't envy you I'm a little bit of everything All rolled into one I'm a bitch, I'm a lover, I'm a child, I'm a mother I'm a sinner, I'm a saint, I do not feel ashamed I'm your hell, I'm your dream, I'm nothing in between You know you wouldn't want it any other way So take me as I am This may mean you'll have to be a stronger man Rest assured that when I start to make you nervous And I'm going to extremes Tomorrow I will change and today won't mean a thing I'm a bitch, I'm a lover, I'm a child, I'm a mother I'm a sinner, I'm a saint, I do not feel ashamed I'm your hell, I'm your dream, I'm nothing in between You know you wouldn't want it any other way Just when you think you've got me figured out The season's already changing I think it's cool you do what you do And don't try to save me I'm a bitch, I'm a lover, I'm a child, I'm a mother I'm a sinner, I'm a saint, I do not feel ashamed I'm your hell, I'm your dream, I'm nothing in between You know you wouldn't want it any other way I'm a bitch, I'm a tease, I'm a goddess on my knees When you hurt, when you suffer, I'm your angel undercover I've been numbed, I'm revived, can't say I'm not alive You know, I wouldn't want it any other way
לצפיה ב-'הבנתי אותך.'
הבנתי אותך.
05/10/2018 | 14:50
3
45
אתה לא רוצה ל"התבכיין" ולא רוצה לקבל תמיכה, הכלה, או אמפטיה - כי אתה מאמין שזה יחליש אותך, שלא תצליח לצאת מהמסכנות, שתסתחרר במערבולת של רחמים עצמיים..
אני חושבת שאם הרגשות קיימים בך, הם קיימים. ולא יעזור לא להכיר בהם ולא לדבר עליהם, להיפך: זה יגרום למצב של סיר לחץ, של הר געש פנימי...
אתה מתנהג כאילו המצבים הפנימיים שלך אינם משנים ואינם חשובים. לדעתי סו טעות. הרגשות שלך הם אתה, ואתה חשוב. אני ממש מקווה שתמצא איםה, ועם מי, להתוודע ולתת מקום לכל מה ומי שאתה.
שבת שלום
לצפיה ב-'לא לגמרי'
לא לגמרי
06/10/2018 | 03:12
2
32
את עוברת לפסים עוקצנים כמוני, אולי עדיף.  נעים לי לדון איתך בעוקצנות, אני סומך עליך.

כמו החתול, נושכת אבל לא חזק מדי.

לא כמו הדייט אתמול, ואוו. נשיכה עדינה וענוגה ישר לעורק הלב. היא לא רוצה ילדים עם חולה נפש. ואני לא חושב שאני חולה נפש, גם לא השתמשתי במילה הזאת בכלל. עדיין עדיף מהפסיכולוגית, יותר זול ויותר משכיל. 
סיפרתי בכנות על עצמי, אולי שוב עם דגש גדול מדי על השלילי, כי בדייט בניגוד לראיון, אני לא מרגיש טעם רב בלכבוש, סתם חיכוך ואורגזמה, לא שווה לשווק וליפות יותר מדי. ממה שאני באמת נהנה בסקס זה לראות את שותפתי מתענגת כמה שיותר. זה מה שכיף לי בסקס.

לגבי ההתמסכנות, תאמיני לי שיש לי את זה. זה לא הכיוון. רוצה דיון, מידע, אותיות. זה לא ענין של אמונה זה ענין של נסיון. הרגש זה הדבר היחיד שמשנה. איך הבנת שזה לא משנה ?

פשוט הוא מוקצן ומועצם אצלי במהירות יחסית לאנשים יותר בורגנים שאני מכיר. יחסית לאחי המתוק שדומה לי גנטית וחיברותית.
לצפיה ב-''
07/10/2018 | 22:33
1
לצפיה ב-'פתאום יותר ברור מה אני עושה'
פתאום יותר ברור מה אני עושה
06/10/2018 | 04:36
2
38
האיזכור האחרון, היה לחבר שרבתי איתו לפני שבועיים. דיברנו אתמול. היה כיף. גם לו קשה. קשה מאוד. התינוק קטן ולא יושן טוב, אישתו קצת מדוכאת, אין אופק כלכלי מרגיע. מקווה ששמח לדבר איתי. השתדלתי. אני שמחתי. הוא השתדל אני יודע.

ולכלבה שלי שנפטרה כתוצאה מהסחרור חסר האחריות שלי לפני 5 שנים.

אני לוקח אחריות. אני לא חולה נפש.

נ.ב

לצפיה ב-'נשמע טוב'
נשמע טוב
07/10/2018 | 01:45
20
עושה חשק לצאת מההתמסכנות...
הצלחה
לצפיה ב-'תודה על השיתוף'
תודה על השיתוף
07/10/2018 | 01:43
1
24
אהבתי את השירים במיוחד התחברתי לשיר-
הריקוד המוזר של הלב.

לצפיה ב-'גמאני '
גמאני
07/10/2018 | 04:29
7
לצפיה ב-'אם יש מהנדסת או מורה אקרובטית בקהל צרי קשר בפרטי'
אם יש מהנדסת או מורה אקרובטית בקהל צרי קשר בפרטי
06/10/2018 | 04:55
47
לא עורכת דין, לא רוקחת , לא טבעונית.

רשימת מכולת, רק GUIDE, לא MUST

עדיף בלי ילדים

לצפיה ב-'מה לעשות?'
מה לעשות?
03/10/2018 | 17:09
49
142
אני ממש רוצה לדבר איתך
להגיד באמת מה אני מרגישה ולמה אני חושבת שאתה נרדם
זה ממש מתסכל אני מרגישה אחריות וצורך להשאיר אותך בענין
מצד שני אני פוחדת שהדברים שאומר יתפרשו כפילרטוט אבל זה מה שאני יודעת לעשות
אני עושה את זה גם עם נשים אבל שם זה נחשב לנחמדות ופרגון
ואצל גברים זה נחשב...
המשך>>
אני ממש רוצה לדבר איתך
להגיד באמת מה אני מרגישה ולמה אני חושבת שאתה נרדם
זה ממש מתסכל אני מרגישה אחריות וצורך להשאיר אותך בענין
מצד שני אני פוחדת שהדברים שאומר יתפרשו כפילרטוט אבל זה מה שאני יודעת לעשות
אני עושה את זה גם עם נשים אבל שם זה נחשב לנחמדות ופרגון
ואצל גברים זה נחשב שאני מתחילה איתם או מתענינית בהם בקטע מיני
וזה באמת לא שקר כי מאוחרי ההתנהגות שלי עם גבר כנראה מסתתרים עוד כוונות
וזה קשה לסנן ולהוריד את התכנים...
שיהוו רק פרגון ללא פלרטוט
אני מרגישה שאסור לחייך יותר מידי כי זה אומר שאני נהנית איתך ורוצה ממך אולי יותר או שהתאהבתי בך...
ועם אישה אני יכולה לחייך ולאהוב וזה לא אומר דבר נוסף...
אז זה הרבה יותר קל
האם יש דרך לקיים את 2 הדברים לאהוב לפרגן ולא לפרטט ולא לרצות יותר ממה שיש לך לתת לי כאדם.. ולשכוח את מה שאתה יכול לתת כגבר
לאהוב רק אהבה אפלטונית, קיים כזה דבר בין שתי אנשים סטרייטים בגילאים דומים ממשפחות שונות? 
אני משתגעת אני רוצה להמשיך את הטיפול - אבל אני מרגישה שאני צריכה להוריד את המשיכה ולהשאיר רק האהבה..
אני חושבת שאולי אני יכולה לעשות את זה אבל אני צריכה להיות מאוד חזקה כי אני צריכה שיתוף פעולה מצידו 
יש לו נטייה לפרש כל התנהגות כפילרטוט וכענין בו כגבר... מה שאולי נכון אבל הוא חייב לשחרר כדי שאוכל גם אני לשחרר... אתחיל ראשונה ואנסה להבהיר את עצמי מקווה שיעבוד.
אני חושבת שזה שאני לא וצרת קשר עין תוך כדי הפגישה גם מעייף אותו ומרדים אותו אני פוחדת להסתכל בעיניים שלו כי אני נמשכת אליו....
טוב אני אנסה להתגבר על הפחדים שלי אחד אחד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
פורום מיסטיקה
פורום עולם המיסטיקה
חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה