לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
91349,134 עוקבים אודות עסקים

פורום תאולוגיה ודתות שונות

תיאולוגיה מיוונית: תיאוס - אלים לוגיה - לימוד. על פי ההגדרה, התיאולוגיה עוסקת במחשבות על אלוהים, קיומו/ה ומאפייניו/ה חוקותיו/ה ושלטונו, ובדוקטורינות דתיות שונות. (אני מקווה שאתם מעריכים את הטרחה הנוספת שלי בכתיבת כל ה´הוא´ או ה´היא´ האלה… ובאמת… מנין לנו לדעת אם אלוהים זה ´הוא´ או ´היא´ או משהו שלישי או רביעי או…? ואולי בכלל יש ריבוי אלים? ) פורום זה עוסק בכל היבטיה של האמונה הדתית עצמה (לא רק יהדות, נצרות, איסלם, בודהיזם או דת ממוסדת אחרת) - החל מהזיקה הדתית הטבעית (דת אישית או דת טבעית), וכלה במתודות התיווך השונות הקרויות דתות, או דתות חדשות (כתות). הנחת העבודה היא שאם הגעת עד הלום, אין צורך לשכנע אותך בקיומו/ה של כוח מכוון בבריאה, ולכן אין טעם לדוש כאן בסוגיית האתיאיזם הנושנה, או לצאת בהכרזות בסגנון ´תשכנעו אותי שיש אלוהים´. אם יש לך דעה - אשמח לשמוע אותה מנומקת באורח ענייני, המבוסס על כמה שיותר היגיון ישר וסימוכין (וכמה שפחות קישורים לאתרי הטפה דתית בבקשה). זה המקום לדון בתפיסות בנושא צדק מוסר ואתיקה, אזוטריקה, אוטוריטה דתית, פילוסופיה, חוויה דתית, התנסויות אישיות, אבולוציה, חוקי סיבה ומסובב, הארה, תפקיד האדם עלי אדמות, אחריות אישית, התפתחות אישית, אמונות דתיות, היחסים בין הדתות, שכר ועונש, חיים שלאחר המוות, חיים שלפני המוות, גן עדן וגיהנום, מהו חטא, מצוות דת ומשמעותן, טכסים דתיים, הפלות, עונש מוות, התאבדות, הריגת חסד, ליברליזם, שמרנות, אנושיות, רוחניות, אוקאלט, רישומים אקאשיים, חילופי העידנים, מיתוסים, אגדות, חוויות של כמעט מוות, היקום וברואיו, אהבה, נתינה, משמעות חיי אדם, הצצות אל מעבר לפרגוד , משיחים ושליחים, מצב העולם, אחרית הימים, תחושת שליחות, , …, …, …, …, ואם מעמיקים בכך עוד קצת, רואים ש… בעצם כל נושא שבעולם, מנקודת ראותך שלך. אך אין זה המקום להפיץ בשורות דתיות בסיגנון השיווקי המאוס של: ´אני היחיד שיודע ואם לא תסכימו אתי, תיענשו במיתות שונות ומשונות וחלקכם בעולם הבא יקופח עד מאוד.´ אגב, פורום זה גם אינו מקום לתליית מודעות לכל דיכפין אלא מקום לביטוי דעות. ראו הוזהרתם. הודעות שיש בהן מספרי טלפון יימחקו לאלתר. התקפות אישיות לא ענייניות תימחקנה. הגבול בין וויכוח ענייני למהלומות אישיות הוא דק, ולכן יהיה על כולנו להפעיל שיקול דעת. כבוד הדדי, התחשבות ברגשות הזולת, ריבוי דעות, קישורים מעניינים, דיונים התפלמסויות ואפילו וויכוחים יקודמו בברכה, אולם גידופים, איומים ושאר מרעין בישין יישלחו לסל המיחזור, ותשבי יתרץ קושיות ומענות. שלכם בתקווה לדיונים פוריים ומעמיקים, יפעת. אושר שנית ע"י 1984אא ובפעם השלישית ע"י Immanuel Goldstein

אודות הפורום תאולוגיה ודתות שונות

תיאולוגיה מיוונית: תיאוס - אלים לוגיה - לימוד. על פי ההגדרה, התיאולוגיה עוסקת במחשבות על אלוהים, קיומו/ה ומאפייניו/ה חוקותיו/ה ושלטונו, ובדוקטורינות דתיות שונות. (אני מקווה שאתם מעריכים את הטרחה הנוספת שלי בכתיבת כל ה´הוא´ או ה´היא´ האלה… ובאמת… מנין לנו לדעת אם אלוהים זה ´הוא´ או ´היא´ או משהו שלישי או רביעי או…? ואולי בכלל יש ריבוי אלים? ) פורום זה עוסק בכל היבטיה של האמונה הדתית עצמה (לא רק יהדות, נצרות, איסלם, בודהיזם או דת ממוסדת אחרת) - החל מהזיקה הדתית הטבעית (דת אישית או דת טבעית), וכלה במתודות התיווך השונות הקרויות דתות, או דתות חדשות (כתות). הנחת העבודה היא שאם הגעת עד הלום, אין צורך לשכנע אותך בקיומו/ה של כוח מכוון בבריאה, ולכן אין טעם לדוש כאן בסוגיית האתיאיזם הנושנה, או לצאת בהכרזות בסגנון ´תשכנעו אותי שיש אלוהים´. אם יש לך דעה - אשמח לשמוע אותה מנומקת באורח ענייני, המבוסס על כמה שיותר היגיון ישר וסימוכין (וכמה שפחות קישורים לאתרי הטפה דתית בבקשה). זה המקום לדון בתפיסות בנושא צדק מוסר ואתיקה, אזוטריקה, אוטוריטה דתית, פילוסופיה, חוויה דתית, התנסויות אישיות, אבולוציה, חוקי סיבה ומסובב, הארה, תפקיד האדם עלי אדמות, אחריות אישית, התפתחות אישית, אמונות דתיות, היחסים בין הדתות, שכר ועונש, חיים שלאחר המוות, חיים שלפני המוות, גן עדן וגיהנום, מהו חטא, מצוות דת ומשמעותן, טכסים דתיים, הפלות, עונש מוות, התאבדות, הריגת חסד, ליברליזם, שמרנות, אנושיות, רוחניות, אוקאלט, רישומים אקאשיים, חילופי העידנים, מיתוסים, אגדות, חוויות של כמעט מוות, היקום וברואיו, אהבה, נתינה, משמעות חיי אדם, הצצות אל מעבר לפרגוד , משיחים ושליחים, מצב העולם, אחרית הימים, תחושת שליחות, , …, …, …, …, ואם מעמיקים בכך עוד קצת, רואים ש… בעצם כל נושא שבעולם, מנקודת ראותך שלך. אך אין זה המקום להפיץ בשורות דתיות בסיגנון השיווקי המאוס של: ´אני היחיד שיודע ואם לא תסכימו אתי, תיענשו במיתות שונות ומשונות וחלקכם בעולם הבא יקופח עד מאוד.´ אגב, פורום זה גם אינו מקום לתליית מודעות לכל דיכפין אלא מקום לביטוי דעות. ראו הוזהרתם. הודעות שיש בהן מספרי טלפון יימחקו לאלתר. התקפות אישיות לא ענייניות תימחקנה. הגבול בין וויכוח ענייני למהלומות אישיות הוא דק, ולכן יהיה על כולנו להפעיל שיקול דעת. כבוד הדדי, התחשבות ברגשות הזולת, ריבוי דעות, קישורים מעניינים, דיונים התפלמסויות ואפילו וויכוחים יקודמו בברכה, אולם גידופים, איומים ושאר מרעין בישין יישלחו לסל המיחזור, ותשבי יתרץ קושיות ומענות. שלכם בתקווה לדיונים פוריים ומעמיקים, יפעת. אושר שנית ע"י 1984אא ובפעם השלישית ע"י Immanuel Goldstein

הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות המכילות מספרי טלפון, הטפות או גידופים. הודעות אלה ימחקו
תקנון הפורום
המשך >>

לצפיה ב-' מה ההבדל בין עם ללאום ?'
מה ההבדל בין עם ללאום ?
25/05/2012 | 13:48
860
שלום--מה ההבדל בין עם ללאום ? אומרים שהתודעה על קיומו של עם החלה להתפתח רק רק  במאתיים השנה האחרונות--עם התפתחות הרעיון הלאומי. שמעתי דעות  "שהפלשתינאים הם האחרונים בשורה--כ 40 שנה בגדה ובעזה--כ 100 שנה בחלקי ישראל האחרים.
העם היהודי היא דת שצירפה אליה מתגיירים כל הזמן--וכל הזמן בניה  יצאו ממנה והתבוללו בדתות אחרות."אשמח להבהרת המושגים וההיסטוריה של דת-עם-לאום-יהודים-גרות והתבוללות-הפלשתענאים כעם.  תודה  י י א
לצפיה ב-' סגירת הפורום '
סגירת הפורום
05/05/2011 | 16:41
126
נוכח רמת הפעילות הנמוכה הוחלט לסגור את הפורום בשלב הזה.

בהזדמנות זו אנו רוצים להודות לImmanuel Goldstein שניהל את הפורום.

המשך גלישה נעימה ב אנשים
לצפיה ב-'הודעה מנהלתית אחרונה.'
הודעה מנהלתית אחרונה.
04/05/2011 | 20:17
1
141
לצערי עלי להודיע על סגירת הפורום, החל ממחר בשל פעילות מעטה מדי.
תודה למשתתפים שעוד נשארו ולאלה שעזבו, למדתי מרבים מכם הרבה.
אני מאחל לגולמפראג שתחשוף את הקונספירציה הגדולה בהקדם.
היו שלום ותודה על הדגים.
לצפיה ב-'חבל היה פורום נחמד'
חבל היה פורום נחמד
05/05/2011 | 08:48
32
לצפיה ב-'השואה בעיני חלק מהדתיים'
השואה בעיני חלק מהדתיים
02/05/2011 | 14:18
4
160
http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%99%D7%95%D7%9D-...
אחדת הסיסמאות של הנאצים, היתה אלוהים איתנו, אז לפי המאמר הם צדקו
לצפיה ב-'נו שוין'
נו שוין
02/05/2011 | 15:03
3
46
הסטוריה זה לא הצד החזק של המחבר. או שהוא סומך על זה שזה לא הצד החזק של הקורא.
לצפיה ב-'זה לפי הפרשנות התנכית'
זה לפי הפרשנות התנכית
02/05/2011 | 15:30
2
40
לפי הפרשנות הדתית ,אלוהים עשה הסכם עם אומות העולם שתמורת זה שישלטו ביהודים ויהרגו רק מעט יהודים מידי פעם ,הם לא יהרגו
את כולם, מכיון שהציונות הפרה את הסכם , אז בגלל הפרת החוזה אז היטלר קיבל רשות .
לצפיה ב-'הבעיה היא יותר ההסטוריה.'
הבעיה היא יותר ההסטוריה.
02/05/2011 | 15:34
1
32
יהודי גרמניה היו בין הראשונים שהושמדו, למשל?
לצפיה ב-'הראשונים היו חולי נפש ומפגרים'
הראשונים היו חולי נפש ומפגרים
02/05/2011 | 15:46
34
והשניים היו יהודי פולניה.
כל התאוריה הסתמכה על פרוש מעוות של דרוין ותורת האאוגניקה ששלטה באמריקה.
כולל תוספות מהנרי פורד.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%90%D7%95%D7...
לצפיה ב-'תאורה רוחנית'
תאורה רוחנית
01/05/2011 | 09:48
2
87
לקוחה שלי רכשה גוף תאורה ממני  ..היא מספרת שהמנורה משרה אוירה מיוחדת ומרגיעה  ..ואני מסכימה איתה..אתם מוזמנים להיכנס לאתר ולבחור את הצבע והגודל המתאימים לכם.
הרבה שמחה
http://www.yeshmeain.com/
לצפיה ב-'זה מזכיר שלחבר כנסת לשעבר דוד מגן'
זה מזכיר שלחבר כנסת לשעבר דוד מגן
01/05/2011 | 11:15
52
היתה בעיה , כל הזמן היו מתקשרים אליו ומזמינים אמבולנס.
לצפיה ב-'ועד שתפוז ימחקו פרסומת זו'
ועד שתפוז ימחקו פרסומת זו
01/05/2011 | 17:19
44
אני רוצה רק לציין שמגן הדוד אינו סמל יהודימובהק  קדום. אני מכיר מגן דוד מכמה כנסיות עתיקות, אבל בבתי כנסת ראיתי דווקא צלבי קרס.
לצפיה ב-'לנט וספירת העומר'
לנט וספירת העומר
30/04/2011 | 18:50
39
בין פסח לשבועות נהוגים מנהגי אבלות (אם כי הם נפסקים אצל עדות שונות מוקדם יותר) המונומקים, אם זכרוני אינו מטעני, במותם של תלמידי רבי עקיבא במגפה.
אצל הנוצרים, לעומת זאת, יום שישי הטוב מפסיק צום של 40 יום (צום, בצרות, הוא המנעות מבשר ואצל האורתודוקסים מזון מן החי בכלל). כלומר ביום בו מפסיקים מנהגי האבלות של דת אחת מתחילים אלה של דת שניה (בפועל זה לא כך, מפני שליל הסדר לא יכול לחול ביום חמישי). מקרה, קונספירציה- או שמישהו העתיק מהשני אבל שינה את המנהגים?
לצפיה ב-'חדשים ודרושים ב- אנשים'
חדשים ודרושים ב- אנשים
27/04/2011 | 15:26
12

הספר הראשון בסדרת הספרים "שיר של אש וקרח" הפך לסדרת טלוויזיה חדשה ומרתקת.
בפורום משחקי הכס תוכלו לדברים על הספרים, הסדרה וכל מה שקשור אליהם:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

רוצים לקבל סיקורי חדשות ועידכונים חמים על כל סוגי המוזיקה שאתם מכירים ואוהבים?
פורום חדשות ועדכוני מוזיקה החדש פותח את שעריו וכולם מוזמנים:

לפורומים הבאים דרושים מנהלים:

מתים על ריאליטי ושולטים בתכניות השונות בז'אנר? בואו לנהל את פורום סדרות מציאות

בונים בית? בפורום בונים בית מספרים על החלום ואיך הוא הופך למציאות. אולי תרצו לנהל אותו?
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

פורום תקשור וריפוי עם ישויות אור הוא זירה לדיונים על סוגיות מתחום הריפוי בעזרת ישויות אור והתקשור עמן. עתה הוא מחפש מנהל/ת:

חושבים שאתם מתאימים לניהול אחד הפורומים הנ"ל ורוצים להגיש מועמדות?
הקליקו, מלאו את הטופס במלואו ואולי תופיעו בו בכחול:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

לצפיה ב-'בודהיזם/הינדואיזם'
בודהיזם/הינדואיזם
23/04/2011 | 16:48
2
108
התחלתי לקרוא קצת על הנושא של מאיה בדתות האלו, ובאופן כללי הבנתי מהן שהפירוש של מאיה אומר צעיף האשליה, ההבדל בין מציאות לאשליה, והמאיה יכולה לבחור אם לחשוף את המציאות או להסתיר אותה.
אני אשמח לקבל קצת מידע יותר מבוסס בנושא, אם מישהו יודע :)
תודה
לצפיה ב-'האם אפשר לשאול אותך'
האם אפשר לשאול אותך
24/04/2011 | 14:40
42
מה הבנת?
לצפיה ב-'סליחה...'
סליחה...
24/04/2011 | 15:56
41
השאלה ששאלתי לא הייתה נכונה. בכל אופן, שתי נקודות:

כדי להבין מהי המאיה, עלינו להבין מהי המציאות על פי אותן דתות/מסורות.

נקודה שנייה: הינדואיזם ובודהיזם לא אותו הדבר, והדברים גם לא אותו הדבר בינן לבין עצמן. או במילים אחרות: מה שאנחנו קוראים לו "הינדואיזם" אינו 'דת אחת' אלא אוסף רב ושונה, לפעמים עד מאוד, של דתות ומסורות החולקות לעיתים את אותה הטרמינולוגיה אבל מעניקות לה פירושים שונים. הבודהיזם לעומת זאת הוא אכן דת אחת, אבל כל כך הרבה אסכולות וזרמים יש בה, שגם פה אינני חושב שיש בין כולן הסכמה אודות משמעותה של המילה מאיה, ולמיטב זכרוני השימוש בה בבודהיזם מועט ביותר, וספציפית כנראה קיים רק בוג'רהיאנה, הבודהיזם הטנטרי-טיבטי..

לצפיה ב-'מתיי היאר צייד של הרה"ג ישו ?'
מתיי היאר צייד של הרה"ג ישו ?
19/04/2011 | 13:50
1
65
משהו מוזר. בבשורה ע"פ מתי "בָּרִאשׁוֹן לְחַג הַמַּצּוֹת נִגְּשׁוּ הַתַּלְמִידִים אֶל יֵשׁוּעַ וְשָׁאֲלוּ: "הֵיכָן אַתָּה רוֹצֶה שֶׁנָּכִין לְךָ לֶאֱכֹל אֶת הַפֶּסַח?" הֵשִׁיב לָהֶם: "לְכוּ הָעִירָה, אֶל פְּלוֹנִי וְאִמְרוּ לוֹ, 'כֹּה אָמַר רַבֵּנוּ, עִתִּי קְרוֹבָה. אֶצְלְךָ אֶעֱשֶׂה אֶת הַפֶּסַח עִם תַּלְמִידַי'."

הַתַּלְמִידִים עָשׂוּ כְּמִצְוַת יֵשׁוּעַ וְהֵכִינוּ אֶת הַפֶּסַח.

בָּעֶרֶב הֵסֵב עִם הַשְּׁנֵים־עָשָׂר,... כַּאֲשֶׁר אָכְלוּ לָקַח יֵשׁוּעַ לֶחֶם, בֵּרֵךְ וּבָצַע וְנָתַן לַתַּלְמִידִים בְּאָמְרוֹ: "קְחוּ וְאִכְלוּ, זֶה גּוּפִי."

כידוע הפסח נשחט בע"פ בין הערביים  ואינו נאכל אלא למנויו. ולכאורה אומרו "בָּרִאשׁוֹן לְחַג הַמַּצּוֹת" שכאילו מדובר בעיצומו של יו"ט ראשון של החג.

והתניא: "בערב הפסח תלאוהו לישו הנוצרי, והכרוז יוצא לפניו ארבעים יום: ישו הנוצרי יוצא ליסקל על שכישף והסית והדיח את ישראל, כל מי שיודע לו זכות יבוא וילמד עליו. ולא מצאו לו זכות ותלאוהו בערב הפסח. - אמר עולא: ותסברא, ישו הנוצרי בר הפוכי זכות הוא? מסית הוא, ורחמנא אמר לא תחמל ולא תכסה עליו! אלא שאני ישו דקרוב למלכות הוה".(סנהדרין דף מג)

איזה ישו לעזזאל היה מקורב למנחוס ?
לא קשיא "אין זה ישו הנוצרי האמור בסנהדרין פ' נגמר הדין שתלאוהו בערב הפסח שאותו היה בימי הילני המלכה סמוך לחורבן הבית ויהושע בן פרחיה היה מדורות הראשונים סמוך לבנין הבית קודם לשמעון בן שטח שהיה בימי ינאי המלך:" (תוספות הרא"ש לסוטה מז)

ובהכרח שהיו 3 ישועים.
1 בימי בן פרחיה
2 בימי הליני המלכה שהיה מקורב למנח'וס. ונהרג בע"פ
3. בימי הורדוס ונצלב בידי הרומאים.

והחוט המשולש לא במהרה יינתק
לצפיה ב-'זה חדש לך'
זה חדש לך
20/04/2011 | 22:37
35
שיש אי דיוקים הסטוריים בתלמוד הבבלי?
הרי כבר גדליה אלון ז"ל טען שמי שמנסה להוציא את הגרעין ההסטורי מהתלמוד צריך לבדוק מול הגרסאות בירושלמי.

ראה כל האזכורים לינאי מלכא למשל ותגלה שחלקם מימי שלטון הסלאבקים, חלקם מתיחסים כנראה ליוחנן וכו'.

מה שכן, באמת היו מספר משיחים, אני זוכר במעומעם אחד שקדם לישו וכנראה היה משפיע יותר. (ההשפעה של ישו בחייו כנראה שהיתה קטנה מאוד ורוב האזכורים אליו הם אנכרוניסטיים)

לצפיה ב-'חג שמח'
חג שמח
18/04/2011 | 08:47
1
13
לצפיה ב-'חג שמח '
חג שמח
18/04/2011 | 08:57
11
לצפיה ב-'צריך עזרה - אבולוציה ביהדות (ובנצרות ובאיסלם)'
צריך עזרה - אבולוציה ביהדות (ובנצרות ובאיסלם)
15/04/2011 | 17:47
10
101
שלא בטובתי הפכתי להיות כותב ראשי בערך יחס היהדות לתורת האבולוציה בויקיפדיה העברית. זה קרה אחרי שנגררתי לויכוח עם כותב אחר, אשר הצליח להבריח מן הערך כמעט את כל העורכים האחרים מלבדי, אך בסופו של דבר הורחק מערכי מחלוקת בכלל (משום שהצליח לעצבן הרבה מאד ויקיפדים גם בערכים אחרים). התוצאה היא שאני נשארתי פחות או יותר בודד במערכה, לאסוף את השברים ולתקן ערך שעברו עליו מלחמות עולם במשך חודשים ושנים, ואני אפילו לא מבין כלום ביהדות....

הבהרה חשובה: מטרת הערך איננה לקבוע מי צודק, תורת האבולוציה או היהדות (או איזה זרם ביהדות...). מטרת הערך היא לספק מידע מדוייק ונייטרלי מהו היחס לאבולוציה בזרמים השונים והוגים שונים ביהדות. אני מעוניין בייחוד לקבל מידע על העמדות בכל זרם לגבי הקשיים המרכזיים של סיפור הבריאה המקראי עם האבולוציה: בעית הזמן, בעית התפתחות המינים זה מזה, בעית התפתחות האדם ובעית חוסר התכלית. אם לא מתייחסים בכלל בזרם מסויים לאחד הקשיים האלו, אני מעוניין לדעת גם את זה. מקורות למידע (עדיף ציטוטים מספרים, בעדיפות שניה מעיתונים ואתרי אינטרנט) יתקבלו בברכה.

בנוסף אני מתעניין בהתייחסות לאבולוציה (או בחוסר ההתייחסות) בכל אחד מזרמי החינוך, ואולי אפילו בחינוך יהודי בחו"ל. לצורך השוואה אני גם מעוניין במידע על היחס לתורת האבולוציה בנצרות ובאיסלם, ובעיקר בהשפעות של הנ"ל על היהדות.

כל עזרה תתקבל בברכה.
לצפיה ב-'משום מה הקישור לערך לא עובד'
משום מה הקישור לערך לא עובד
15/04/2011 | 17:51
29
אז אם אתם רוצים לראות אותו תצטרכו להכניס בויקיפדיה או גוגל "יחס היהדות לתורת האבולוציה". הערך כמו שהוא היום נותן מושג מאוד כללי, אך המטרה היא כמובן לתקן ולשפר אותו.
לצפיה ב-'יהדות ונצרות'
יהדות ונצרות
15/04/2011 | 18:55
8
50
ישנם אנשי דת בשתי הדתות הנ"ל הנוקטים בכל אחת מהעמדות הקיצוניות האפשריות- קבלה מוחלטת או דחיה מוחלטת של האבולוציה.
ביהדות הרב קוק קיבל את האבולוציה (והוא לא היחיד כמובן) ואילו רבנים מודרנים רבים, העוקרים הרים וטוחנים זה בזה כגון הרה"ג זמיר כהן או הגר"א יצחק מתנגדים לה בכל תוקף.
בנצרות המצב מורכב אף יותר. האפיפיור יוחנן פאולוס השני פרסם בשנות ה-80 בולה שקבעה כי "אמת אינה יכולה לסתור אמת" ובה קבע שאדם יכול להאמין באבולוציה, כל עוד יאמין גם שאלוהים יצר את נשמתו של האדם. הוא לא חייב את קבלת האבולוציה, כמובן, מה שמאפשר לבנדיקטוס ה-16 לסגת מהדברים. Gould כתב על הנושא באחד מקובצי המאמרים שלו.
כעקרון מי שיש לו בעיות קשות יותר עם קבלת האבולוציה הם הפרוטסטנטים, הנוטים יותר לפרשנות מילולית של כתבי הקודש, ופחות הקתולים. גם בקרב אלה יש זרמים הנוטים יותר או פחות לקבל את האבולוציה. לפי רולנד נמברס, בספרו The Creationists, אלה שנטו יותר מכל לדחות את האבולוציה היו פרמילניאליסטים עבורם אי- קבלת ה"תיאוריה" של כדור הארץ הצעיר משמעותה חוסר היכולת לנבא מתי המשיח יבוא (בשנת 2000, כמובן) והפרכת חלוקת הזמן ל-3 עידנים של 2000 שנים (בריאת העולם- אברהם. אברהם- לידת ישוע. לידת ישוע- חזרתו ביום הדין). בין אלה המובילים בדחיית האבולוציה היו האדונטיסטים של היום השביעי.
הספרות הישראלית העוסקת בהפרכת האבולוציה היא דלה למדי, אוכל לדלות מזכרוני 3 ספרים:
1) הבריאה מוצא החיים מאת דניאל טרופ.
2) בראשית ברא מאת נתן אביעזר.
3) המדע והאל מאת ג'רלד שרדר.
שני האחרונים אינם Young Earth Creationists.
לצפיה ב-'נ.ב'
נ.ב
15/04/2011 | 18:56
27
פינוקי, אם תגיע לשרשור זה- אנא המנע מלהציף שוב עם הטענות הממוחזרות שלך. מראש.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/04/2011 | 12:58
6
27
באופן כללי אני מחפש לצורך הערך הוגים ביהדות עם מה שיותר סמכות הלכתית (לדוגמה הרב קוק) ופחות מדענים דתיים כמו נתן אביעזר, אלא אם אתה יודע שאביעזר סמכות הלכתית או שהוא לפחות כתב ספרים שמסתמכים עליהם ביהדות.

לדוגמה, פיזיקאי ורב בשם יהודה לוי כתב ספר אשר כנראה נלמד במחשבת ישראל לבגרות בזרם הלאומי-דתי. לגבי העמדות המדוייקות שלו (וביחוד אלו שנלמדות לבגרות) אני מאוד אשמח לשמוע, ובכלל על כל מי שנלמד לבגרות בנושא.

בקשר ל- "בריאתנות כדור-ארץ עתיק", משום מה אף אחד לא תרגם בויקי העברית את המושג הזה. מבחינתם בריאתנות זה אמונה שגיל כדור הארץ הוא על-פי פשט המקרא, ומי שמאמין שגיל כדור הארץ מיליארדי שנה כבר לא יכול להיות מוגדר כבריאתן. אני תוהה אם להכנס למלחמה גם על הנושא הזה.
לצפיה ב-'ובקשר לנתן אביעזר'
ובקשר לנתן אביעזר
17/04/2011 | 23:06
5
26
האם אתה יודע מה עמדתו לגבי אבולוציה (כלומר לא לגבי המפץ הגדול ושאר הפיזיקה והגיאולוגיה אלא לגבי התפתחות המינים וכו')? הסיבה שאני שואל זה שראיתי איפשהו שבועידה יהודית בארה"ב שבה הביאו את דמבסקי להרצות על תכנון תבוני, אביעזר התנגד בתוקף. אם תרצה אנסה למצוא את הלינק.
לצפיה ב-'קראתי את ספרו "אלוהים ברא".'
קראתי את ספרו "אלוהים ברא".
17/04/2011 | 23:41
4
30
הוא מכחיש אבולוציה במשתמש בטריקים הנלוזים הרגילים, פלוס אחד יחודי לו- ערבוב התקופות הגיאולוגיות כך שיתאימו לשיטת "יום- עידן".
לצפיה ב-'הוא כנראה נעשה לאחרונה יותר מתוחכם'
הוא כנראה נעשה לאחרונה יותר מתוחכם
20/04/2011 | 14:37
3
24
לפי הראיון כאן שמתייחס גם לספר נוסף שלו "אמונה בעידן המדע".
http://tsurehrlich.blogspot.com/2011/01/blog-post_15.html
הוא מקבל קיום אבולוציה, לפחות במובן זה שפעם היו דינוזאורים והיום יש עופות, ובאיזשהו אופן (שלא ברור לי אם לו ברור) העופות התפתחו מהדינוזאורים, אבל הוא מעוות את סטיבן גולד באופן הרגיל ע"מ לקבוע שההתפתחות הזו לא היתה הדרגתית, וכנראה באיזשהו פער כאן הוא דוחף את הבריאה.

חוץ מזה הוא אוהב להציג את עצמו כחלק מהוקונצנזוס המדעי ולרדת על כולם כולל בריאתנים אחרים. אני קולט אותו כשייך לסוג האנשים שממציאים לעצמם עולם מאוד מסודר ומפורט שמתאים בדיוק להשקפת עולמם,  ולכן בטוחים שרק הם צודקים וכל שאר האנשים טועים.
לצפיה ב-'כן, החבר'ה האלה מאמינים'
כן, החבר'ה האלה מאמינים
20/04/2011 | 17:46
2
24
באלוהי הפערים (Lord of the Gaps) הידוע.
ותנחש מה? מי שהמציא את המונח היה כומר שביקש ללעוג לאלה שמנסים להחביא את אלוהיהם בפערים הקטנים והולכים בידע האנושי, כך שגם האלוהים הנ"ל נעשה בהכרח קטן ומקוטע יותר ויותר.
לצפיה ב-'תיקון Lord צ"ל God'
תיקון Lord צ"ל God
20/04/2011 | 21:07
1
20
לצפיה ב-'כתבת כבר את הערך בויקי?'
כתבת כבר את הערך בויקי?
26/04/2011 | 20:54
21
דרך אגב, בקצב הנוכחי נו באמת יהיה ראוי לערך משלו בקרוב.
לצפיה ב-'סיפורי "אל אקצה"'
סיפורי "אל אקצה"
16/04/2011 | 00:02
34

בעבר דובר כאן על המקרה שמוזכר במקורות
ששאלו את הילדה בת ה9 איתה מוחמד התחתן
איפה הוא היה באותו לילה של הטיול ל"אל אקצה" והיא ענתה שהוא היה איתה
ורק "רוחו" נדדה

אשמח לקבל קישור למקור
לצפיה ב-'רכישת תנ"ך, מתורגם לאנגלית'
רכישת תנ"ך, מתורגם לאנגלית
06/04/2011 | 17:58
1
107
שלום רב

הנני מחפשת לרכוש תנ"ך (הברית הישנה) בתרגום אנגלית קתולי.

אודה לכל מי שיש מידע היכן יש סיכוי למצוא פריט זה.

יום טוב
לצפיה ב-'לי יש תנ"ך באנגלית (כולל ב"ח)'
לי יש תנ"ך באנגלית (כולל ב"ח)
08/04/2011 | 08:35
33
בתרגום מודרני למדי שקיבלתי חינם מקרן אחוה משיחית (ארגון מסיונרי המחלק תנ"כים בחינם).אם את רוצה תנ"ך קינג ג'יימס נסי בחנויות ספרים משומשים.
לצפיה ב-'"מחתרות" של המרת-דת .....'
"מחתרות" של המרת-דת .....
06/04/2011 | 12:00
8
57
המחתרות הסודיות הללו - האם הן כללו "המרת-דת-מחתרתית"? הרי כל שצריךלעשות בשביל להמיר את הדת הוא ביקור אחד בכנסיה - אם אינני טועה - וברור שביקור אחד כזה בהחלט יכול לחמוק מידיעת ההסטוריונים . ובכן - האם ומתי "מנחם בגין ז"ל" המיר את דתו ? האם ומתי "מרידור" המיר את דתו ? האם ומתי "רזיאל ז"ל" ומשפחתו המירו את דתם? האם ומתי .... "שרה הקטנה ז"ל" ובעלה ....המירו את דתם? (( במחתרת כמובן...)
לצפיה ב-'חציבת מנהרה מתחת ל"תבור" לקיבוצים......'
חציבת מנהרה מתחת ל"תבור" לקיבוצים......
20/04/2011 | 11:12
7
35
כמה  קילומטר מפרידים בין קיבוצי  עמק-יזרעאל לבין תחתית ה"תבור" והעיר "נצרת"?   (( וכנ"ל לגבי "
בית-קשת" לדוגמא )) - כי זה בהחלט יכול להסביר התרחשויות-בטחוניות בעשרות השנים האחרונות .
לצפיה ב-'למה שלא תבדקי במפה?'
למה שלא תבדקי במפה?
20/04/2011 | 19:20
1
23
תוכלי כמובן למצוא לרגלי התבור את בית ספר "כדורי" שבו למד "יצחק רבין" שנרצח באמצעות "כדורים".
לצפיה ב-'"כדורי" מחוברת למנזרים בנצרת???......'
"כדורי" מחוברת למנזרים בנצרת???......
20/04/2011 | 22:54
29
מבחינה טופוגרפית זאת הדרך הכי קצרה. למי שלא משתמש במנהרה מדובר בנסיעה ארוכה של יותר מחצי שעה . דרך המנהרה זה 10 דקות  הליכה כנראה - עד ל"מעלית שמובילה לכנסיית ההשתנות". מחשבה יפה. מתי המציאו את ה"מעליות"? זה בטח מעלית של "שינדלר"
לצפיה ב-'רדיפה דתית באמצעות וירוסים חיידקים וכו .....'
רדיפה דתית באמצעות וירוסים חיידקים וכו .....
27/04/2011 | 12:57
4
23
האם הייתם מבינים "דת" או "כת"  שדוגלת בהפצת מחלות ילדים? זאת הסכנה שבאוניברסיטאות דתיות - מכל הדתות  = שימוש לרעה במחלות ילדים.........
לצפיה ב-'מה רע במחלות ילדים?'
מה רע במחלות ילדים?
27/04/2011 | 18:50
3
21
הן הורגות לעיתים נדירות מאד, וכידוע מה שלא הורג מחשל ומה שכן הורג מחשל את אמא.
לצפיה ב-'גם לי יש בדיחה בשבילך.....'
גם לי יש בדיחה בשבילך.....
28/04/2011 | 19:25
2
23
במשך 16 שנים אני מחפשת הסבר למעשה קונדס שנעשה לי ברבנות ולדעתי אני בדרך לפתור את זה. מסתבר שיש משחק מילים בין מי שהיה מפקד מחנה פלשוב "אמון גת" המילה "גת" נשמעת בדיוק כמו "גט" -ואני סבורה  שזהו ההסבר . כפי הנראה ל"אמון גת" יש קשרים  מתמשכים עם ההנהגה הדתית בישראל והם מתנכלים לי על רקע "היסטורי" בגלל שאבי ניצול שואה מפלשוב . לא קונה את הסיפור על הנאצים שנעלמו לאחר השואה - הם פשוט קיבלו זהות בהתאם לרישומי ההוצאות להורג במחנות הריכוז . . עושים בעיות ב"גט" כטיהור קארמה ל"גת" = שנחשב לצדיק  בארצנו = באופן לא רישמי כמובן.     "גת," רודף אותי לצערי בסיוע ההסטוריונים של השואה שמכחישים את פעילותה של "כת הכפילים" . היסטוריונים שמכחישים את פעילות "כת הכפילים"  ואת עליית חבל הסודטים לישראל הם  טרוריסטים... לא סתם ביבי נתניהו כתב את הספר על הטרור - זה מבית . דרך אגב -  יחידה 269     לא סולחת לי שגיליתי "מעשה קונדס" שלהם בבית יולדות הקיריה .... ( ההתנכלות למי שמתגורר במספר  בית 269   כסגולה להצלחה )
לצפיה ב-'יש גם הסבר לבדיחה?'
יש גם הסבר לבדיחה?
28/04/2011 | 19:40
1
15
לצפיה ב-'עזוב זה נגד ציפי ליבני .......'
עזוב זה נגד ציפי ליבני .......
29/04/2011 | 17:05
19
זוכר את פיצוץ גשרי הרכבת ? לטענתי זה היה כבר אחרי שכל הנאצים עלו לישראל
לצפיה ב-'האודיסיאה כטקס מעבר'
האודיסיאה כטקס מעבר
03/04/2011 | 13:57
3
22
בעבודה שעשיתי לא מזמן על מיתוסי השיבות ליוון (nostoi), ניסיתי להעביר את הנקודה שבמיתוסים השתמשו כדי להורות למי שהאמין באלים היוונים על העונשים הכבדים על חטא הגאווה (היבריס) ועל הדרך הנכונה לקבל לוחם שחוזר הביתה ולהרגיל אותו אל חיי השיגרה, בניגוד לחיי המלחמה שהם שונים בתכלית.
כמה עבודות נעשו בזמן האחרון על האודיסיאה והתווך הימי כאנלוגיה לטקסי מעבר (rite of passage)בין נערות לבגרות בדת היוונית והייתי מעוניין לקבל את חוות הדעת של הפורום בעניין הזה.

התווך הימי מאפשר אנלוגיה לטקס מעבר מוצלח: ישו שהלך על המים, משה שעובר את ים סוף, אודיסיאוס המשייט בין האיים, ביוולף העובר בביצה ועוד. האם אתם חושבים שיש דברים בגו?
לצפיה ב-'האם אתה רואה שינוי מובהק'
האם אתה רואה שינוי מובהק
03/04/2011 | 20:18
2
8
באלה שהלכו על המים?
עבור ישוע ההליכה על המים היתה נס ככל הניסים, הזדמנות לנזוף בפטרוס על חוסר אמונתו. דווקא על ההרים הוא עבר שינויים מרחיקי לכת- 40 ימי המבחן, ההשתנות וכמובן הדרשה מן ההר.
לגבי בייוולף, הבייוולף היחיד המוכר לי הוא ביוולף שייפר של לארי ניבן.
וגיבור יווני אחר, הרקלס, דווקא נבחן במשימות "יבשתיות" לחלוטין.
לצפיה ב-'אני חושב שטקס המעבר המימי '
אני חושב שטקס המעבר המימי
04/04/2011 | 07:42
7
קשור ל"נס החזירים" שבו יש סערה בכינרת, לא? הפרטים של הב"ח קצת מתבלבלים לי, עבר לא מעט זמן מפעם האחרונה שלמדתי עליה. לגבי בייוולף, הביצה היא המדיום איתו הוא מגיע אל המפלצת ובאמצעותה הוא נהיה מלך הדנים.
לגבי הראקלס (שהוא תחביב אחר שלי) הוא אכן מבצע משימות יבשתיות לחלוטין, אך כרונולוגית הוא אחד הארגונאוטים באמצע.
לצפיה ב-'ביולף היה גיבור סקנדינבי'
ביולף היה גיבור סקנדינבי
04/04/2011 | 09:05
8
שנלחם נגד גרגנדל אחד האפוסים הראשונים ביולף שפרד נקרא על שמו ונדמה שאפילו זה מוזכר בסיפורי המרחב המוכר.
גם הרקולס כדי לנקות את אורוות איגיאס היטה נהר.
לצפיה ב-' דרושים וחדשים ב אנשים '
דרושים וחדשים ב אנשים
03/04/2011 | 17:28
2

רוצים להתוודע לעולם הקסום של הטיסה במצנח ממונע גלגלי?
פורום העמותה לממ"גים המתחדש כבר מחמם מנועים ומזמין אתכם להצטרף למסע

העונה האחרונה נגמרה בגירושין וברומן סוער בין המחובר רן שריג למחוברת דנה ספקטור - מה יקרה העונה?
מחוברות, הריאליטי החושפני והאמיץ מבית היוצר של דורון צברי, העוקב אחרי חייהן של 5 נשים מרתקות - חוזר לעונה שנייה. בואו לדבר על זה בפורום

כוכבת הפופ המובילה בעולם הגיעה לתפוז!
פורום ריהאנה מזמין אתכם להכנס תחת המטריה ולדבר, לעדכן ולהתעדכן בכל מה שקשור לזמרת הלוהטת

לפורומים הבאים דרושים מנהלים:

מתחילים, מתקדמים ואלופים - כל חובבי הסקייטבורד בישראל מחפשים אקשן בפורום

לא רק חום כבד יש בבירת הדרום. לפורום באר שבע והסביבה דרוש מנהיג/ה רציני/ת

חושבים שאתם מתאימים לניהול אחד הפורומים הנ"ל ורוצים להציע את מועמדותכם?
הקליקו על הקישור, מלאו את הטופס ואולי תהיו המנהלים הבאים שלנו:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

בהצלחה!
לצפיה ב-'בית המקדש כאן ועכשיו '
בית המקדש כאן ועכשיו
27/03/2011 | 10:53
14
רציתי לומר לך שכתבת לגבי בית המקדש לא משנה לפני כמה זמן בית המקדש נחרב ובגלל מי
העיקר הוא מתי בית המקדש יבנה ובניית בית המקדש הינו דבר שיכול להתרחש בכל רגע ממש עד לכמה דעות לכהן אסור לשתות היום לשוכרה שאם יבוא משיח ויבנה את בית המקדש והכו יההיה תורו לשרת בקדש בבית המקדש ואסור להכנס שתויי יין למקדש
מכאן רואים שבתוך חצי שעה יכול לבוא משיח ולבנות את בית המקדש
אגב כדאי לך להכס לאתר הזה ללמוד קצת על בית המקדש http://lego.coi.co.il/בית-המקדש-בלגו.htm
http://www.hogo.co.il/bayit/index.aspאו באתר המקדש
לצפייה - מוסתר
27/03/2011 | 10:27
לצפיה ב-'בואו להתנסות במוצרים חדשים '
בואו להתנסות במוצרים חדשים
25/03/2011 | 13:14
5
גולשים יקרים,

אנשים שמחה להזמין אתכם להצטרף למאגר הגולשים המשפיעים שלנו, לקבל מאיתנו במתנה מוצרים חדשים והזמנות לאירועים שווים

כל מה שעליכם לעשות הוא להיכנס לקישור:
http://www.tapuz.co.il/forums/apps/spCount.asp?spi...
למלא את הפרטים המבוקשים ולאשר את תהליך ההרשמה במייל שיילח אליכם. פשוט וקל.
מאותו רגע, תתחילו לקבל מאיתנו הצעות למוצרים חדשים בהם נציע לכם להתנסות תמורת כתיבת חוות דעת עליהם.

שימו : על מנת שנוכל להציע לכם מוצרים ואירועים רלוונטיים, אנא הקפידו למלא את כל הפרטים הנדרשים. אל דאגה, פרטיכם יישמרו במערכת.

תתחדשו

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ