לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'פורים שמח ומבדח? '
פורים שמח ומבדח?
10/03/2017 | 07:44
8
56
למה מתחפשים אצלכם?
נרגשים ושמחים או לחוצים וחרדים?
או גם וגם?

אצלנו- ה (בן 17 וחצי) בחר להתחפש לליצן
אבל לא מצליח לצאת מהמיטה...
רוצה להתחבר ל"שמח ומבדח" אבל כבד לו...
הפשוש (הנ"ט היחיד במשפחה) התחפש למתנקש מימי הביניים.
הוא בהחלט נכנס לאוירה
יחד עם חבריו לתנועת הנוער הפעיל פורימון לילדי אחד מביה"ס.
והפיצקי (בן 10) התחפש לדונובן, כן ההוא משנות השישים
נרגש מאד כבר כמה ימים.
מקוה שהשמחה לא תשתבש לו בכל הבלגן של היום הזה...

ואצלכם?
לצפיה ב-'לא מתחפש כבר מהילדות'
לא מתחפש כבר מהילדות
10/03/2017 | 13:01
41
באמת שזה לא מעניין אותי ואין דבר שאני שונא יותר מחגים זה דבר מטונף לגמרי, לא אוהב לשבת עם " משפחתי " סביב השולחן עם פרצופם המזיוף נוטף המשפחתיות העלובה , לא זה לא עושה לי את זה , אבל אני אוהב את מגילת אסתר מילדות וקורא כל מיני פירושים של מקובלים ופרשנים יוצאי דופן וזה מעניין מאוד אז זה חלק חיובי בחג הפרשיות שאני אוהב ...
לצפיה ב-'האמת שלא התחפשתי כבר שש שנים'
האמת שלא התחפשתי כבר שש שנים
10/03/2017 | 15:18
35
באופן כללי, אני לא אוהבת את החג הזה ככל שגודלים כי אין תחפושות יפות כל התחפושות היפות מושקעות לילדים הקטנים נניח עד גיל 10 וכל מי שמעל "נדפק"

פעם אחרונה שהתחפשתי זה היה ב2012 בכיתה ט והתחפשתי לזמר מאוד מפורסם מארה"ב (מי שיקלע נכון יקבל כיף דרך המחשב..)
וכדי לצמצם אני אדגיש שזה לא היה אלביס אבל זה רמז מאוד עבה למה כן התחפשתי

באופן כללי אני באמת מקנאה לקטנים כי יש להם תחפושות יפות :(
אז לא אני לא מתחפשת כבר אני פחות מתה על החג הזה

לצפיה ב-'השנה כמעט ולא התחפשתי, רק בקטנה. אבל הילדים כן!'
השנה כמעט ולא התחפשתי, רק בקטנה. אבל הילדים כן!
11/03/2017 | 14:33
5
37
אבל כל הילדים התחפשו, אפילו לכמה תחפושות במהלך השבוע. והכנתי את התחפושות/קניתי אביזרים לפי בקשתם.
אבל השנה באמת בקטנה, הרוב קנוי ואפילו לא לקראת החג אלא כבר לפני חודשיים-שלוש: כי זה מה שילדים רצו - לשחק בדמויות האלה.
בשנים שעברו עשיתי הרבה יותר - תכננתי, תפרתי, קישטתי...
אבל יש עוד יומיים של חג, אולי אתחבר? (הלוואי!) 
לצפיה ב-'ואו! אז בד"כ את ממש מהמשקיעות '
ואו! אז בד"כ את ממש מהמשקיעות
11/03/2017 | 18:01
4
26
מה קרה השנה?
"עייפות החומר"?

גם אצלי המצב דומה... אמנם לא יודעת לתפור,
אבל מילדות אהבתי מאד להתחפש בפורים,
להכנס לדמות, כמו שחקנית בתאטרון- להיות מישהו אחר יומיים.
וכמובן שלא היה מדובר בתחפושות קנויות.
מאז שאני אמא, לא פנויה כבר לטוטאליות הזאת
ולכן זה איבד טעמו עבורי.

לצפיה ב-'אני להיפך: גיליתי את החג דרך הילדים'
אני להיפך: גיליתי את החג דרך הילדים
12/03/2017 | 23:04
3
23
ויצירתיות והשקעה התעוררו בעקבות הדרישות הלא סטנדרטיות של הבכור שלי, הדמויות שהוא אהב היו לא פופולריות, אז לא היה אפשר לקנות תחפושת מוכנה
לצפיה ב-'אפשר לשאול למה רצה להתחפש?'
אפשר לשאול למה רצה להתחפש?
12/03/2017 | 23:19
2
8
לצפיה ב-'בהתחלה זה היה תומס הקטר'
בהתחלה זה היה תומס הקטר
13/03/2017 | 22:07
1
22
אחר כך היו עוד דמויות מסרטים מצויירים, כאלה שמצאנו באינטרנט ואין בארץ
לצפיה ב-'זה מקסים מאוד'
זה מקסים מאוד
13/03/2017 | 22:34
6
לצפיה ב-'קריאה אין סופית היא מאפיין אוטיסטי ?'
קריאה אין סופית היא מאפיין אוטיסטי ?
12/03/2017 | 07:01
52
שמעתי הרבה על העניין של למדנות והקשר לאספגר למשל אני לא אספגר אני פי די די שזה בעצם לא " תקוד גבוהה " אבל אני כמו הרבה אוטסטים אוהב מאוד ללמוד ולקורא, אבל אצלי זה לא שכלתני  מאוד או  כדי סתם לרכוש ידע אלא מאוד חושני ואף מיני אני מעורר מינית מאוד מקראיה לא של ספרות כזו אלא בכלל המופשט מאוד מעורר אותי, למשל יצא שהייתי מעורר מינית מאינפי שהצלחתי לפתור בעל פה זה גרם לי לעונג מיני וממש לאקטזה מינית ורוחנית או כל מיני רעיונות הגותיים או שנונים יכולים לעורר אותי מינית מאוד אני חושב שזה מאפיין מאוד אוטסטי העניין של חושניות מן המופשט , עוד דבר הוא שאני שמעתי שהרבה אספים קוראים המון, באמת המון שעות ,אני יכול לומר שאני רוב הזמן לומד, כרגע מהרצאות כלומר מי שאני קם עד שאני יושן אני שומע הרצאות במגוון נושאים, בעבר שהייתי קורא והיה לי יכולת יכולתי לקורא במשך 15 שעות ברצף כל יום, ורוב היום הייתי שקוע בקראיה של ספרים, שהייתי ילד למשל למדתי אנקצלופדיות וזה מאוד עניין אותי, וזה מה שהייתי עושה רוב היום חוץ מלאכול ולישון,   אני לא ממש יודע למה יש לי תשוקהלקראיה או ללימדה אני רק יודע שזה נובע באופן שונה מאשר לימדה ממוצעת, אני חושב כי אני מחבר בין תשוקה לידע לכן גם אני לא יכול לסבול את האקדמיה וכל מה שקשור למסחור להערכה וכל צ שקשור בתחרותיות ,את רוב הידע שלי רכשתי מלימדה עצמית ואני  באופן אישי לא רוצה ללמוד שם, זה לא מעסיק אותי כלל ,יש כמה דמויות כאלו למשל דה וינצי שהחשיב את עצמו "לאיש חסר השכלה " אבל ידע וגילה הכל וממש פיתל את המדורנה במגוון אדיר של תחומים ואני מאוד מעריך אותו והוא האדם שאני הכי אוהב עלי אדמות, יש עוד ועוד כמו אנשטיין שנא את הבית ספר פרוסי ואקדמיה וגילה הכל לבד שהיה במשרד פטנטנים ועוד ועוד, אני חושב שיש קשר בין חושניות ותושקה לידע לבין שבירת מוסכמות וחסרון רצון להיות באקדמיה, במקום מסודר שיש בו חוקים משלו, אני מאמין בזה אבל אין לי עדיין תבונות יותר מידי אבל אני חש את זה על גופי , אני אשמח לשמוע איך זה אצלכם ואצל ילדכם, זהו זה מה יש לי לומר .
לצפיה ב-'התאמות והקלות מיוחדות באוניברסיטה'
התאמות והקלות מיוחדות באוניברסיטה
10/03/2017 | 15:25
11
95
שלום לכם.
אם ידוע לכן אם יש הקלות מיוחדות והטבות בלימודים לאספרגרים באוניברסיטה ובעת המבחנים (כמו הארכת זמן), אשמח אם תכתבו. תודה למשיבים וחג שמח .
לצפיה ב-'איזו אוניברסיטה?'
איזו אוניברסיטה?
10/03/2017 | 17:06
2
56
בעקרון, כדאי לפנות לדקנאט הסטודנטים.
בהרבה אוניברסיטאות יש מדור לקידום הסטודנט, שווה לפנות אליהם.
בשביל לקבל התאמות מסוג תוספת זמן במבחנים, צריך בד"כ אבחון לקויי למידה
שגם אותו אפשר לעשות במדור הנ"ל, הנה למשל באוניברסיטת בן גוריון

יש גם אפשרות לקבל סיוע נוסף, למשל חונכות אקדמית

לצפיה ב-'הכוונה לאוניברסיטת בן גוריון.'
הכוונה לאוניברסיטת בן גוריון.
10/03/2017 | 18:11
1
39
ממצאי אבחון מת"ל לבדיקת ליקויי למידה לא העלו לקות למידה כלשהי אך יש קשיים אחרים
לצפיה ב-'אז כדאי לפנות למרכז התמיכה שבדקאנט'
אז כדאי לפנות למרכז התמיכה שבדקאנט
10/03/2017 | 19:48
34
(הקישור השלישי בהודעתי הקודמת)
להציג את האבחון (אספרגר), לספר מה הקשיים
ולברר מה הם מציעים.
לצפיה ב-'כן יש לפי ידעתי'
כן יש לפי ידעתי
11/03/2017 | 13:09
29
גם תוכנית יחודית באריאל לאספגרים
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/03/2017 | 17:49
6
37
שלום חבצלת,
שלום גם אני אספית שלומדת באונ'.
דבר ראשון אצל דיקן הסטודנטים יש רכז/ת נגישות שאחרי להנגיש ולראות איזה שרותים האונ' יכולה לתת כדי להקל עליך. לי ניתן חונך בנוסף לתוספת זמן ובחינה בחדר נפרד. הרכז בדרך כלל הם רוצים סיבה לדברים אבל אם תבואי עם סיבה או שתים לא אמור להיות בעיה .
דבר שני האם את נעזרת בסל שיקום של ביטוח לאומי? כי העזרה לא ניתנת בחינם וזה מצתבר לסכום לא מבוטל.
דרך אגב איך אצלכת להאבחון במת"ל ברגע שהם ראו שאני אספית הם לא הסכימו להמשיך באיבחון הייתי צריכה ללכת לממכון פרטי לאיבחון.

בהצלחה,
10 אגורות

נ.ב אני לא במיוחד מגיבה להודעות פרטיות אבל פה ושם אני נכחסת בפורום ומגיבה.

לצפיה ב-'תודה לכל המגיבים .שאלה נוספת הקשורה לכך'
תודה לכל המגיבים .שאלה נוספת הקשורה לכך
11/03/2017 | 18:47
5
33
אין אבחון של אספרגר, כי כל הנושא עלה רק לפני כחצי שנה ולא היה זמן לעשות.
האם מכתב מפסיכיאטר ו/או פסיכולוג תקף מספיק כדי לקבל עזרות כמו אלו שכתבתם?
לצפיה ב-'אני חושב שצריך אבחון'
אני חושב שצריך אבחון
11/03/2017 | 18:52
2
23
מכתתב לא מספיק כדי לקבל הקלות ככה לפחות אני יודע על עצמי ,
לצפיה ב-'יש מישהו שקיבל הקלות והתאמות בזכות מכתב מפסיכיאטר ופסיכולוג?'
יש מישהו שקיבל הקלות והתאמות בזכות מכתב מפסיכיאטר ופסיכולוג?
11/03/2017 | 18:57
1
28
לצפיה ב-'אין לי מושג אפשר לנסות'
אין לי מושג אפשר לנסות
11/03/2017 | 19:04
12
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/03/2017 | 16:43
1
19
שלום חבצלת,
לא צרויך להיות מוכרים בביטוח לאומי, אך צריך איבחון רשמי ( פסיכיאטרי/ניורולוגי/ פסיכולוגי).
לצפיה ב-'תודה על תשובתך '
תודה על תשובתך
16/03/2017 | 08:39
6
לצפיה ב-'חבל שנולדתי'
חבל שנולדתי
11/03/2017 | 17:20
79
חבל שהאמא שלי לא הפילה אותי זרקה כמו חפץ, זה הרבה יותר טוב מהרגשה שלי, שום כלום, לא ילך לאף מקום, עוצר במקום, עלוב ונדחה אין סיכוי אין משמעו לכלום, רוצה לנוח, רוצה לישון לא לראות עוד אור יום לעטף בחשכה, הדיכאון הוא הבית אסורים שלי ואני התלין, אני לא יכול יותר זה כמו שאמר בלחסן נחשים ועקרבים שאוכלים את הגוף, כמה יפה הוא תיאר את המוות כמו שאני לא אוכל לעולם, אוהב אותך בלחסן אנחנן שיכים לאותה קבוצה , קולנו לא נשמע  וכנראה לא ישמע, כמו שכתבתי " האלוהים לא שומע קול בכי העזובים " ככה זה, דינו מוו מיום שנולדנו עד יום מותנו, אני יביט בשמים ויראה את האופק ? לא אני עיוור, לצבעים, לריחות ,אני סומה מהלך  בין קברים, בין העפר בקבר שלי לעפר של החיים, רוצה לשואף אל האור לא מצליח, אני גמור, זה ברןר, שום כלום בגלקסיה הזו, אפס מאופס , מי יזכור איש כמוני ? כמו שכתב המשורר הטוב אזיקסון , זהו אין לי עוד מה לןמר, אני אלך לשכב עכשיו ואחכה לעוד יום כמו היום, זהו הפסקתי לילל .
לצפיה ב-'טיפול בנוירופידבק'
טיפול בנוירופידבק
08/03/2017 | 13:07
48
102
שלום רב,
שמעתי על טיפול בנוירופידבק וקראתי על זה פוסט פה, מישהו פה ממליץ? כמו כן האם זה יכול לעזור ל"ילד" בן 20 שהוא בעל אופי רגוע ואוהב מאוד מאוד טלוויזיה (עד כדי אובססיה)?
המשך>>
שלום רב,
שמעתי על טיפול בנוירופידבק וקראתי על זה פוסט פה, מישהו פה ממליץ? כמו כן האם זה יכול לעזור ל"ילד" בן 20 שהוא בעל אופי רגוע ואוהב מאוד מאוד טלוויזיה (עד כדי אובססיה)?
לצפיה ב-'אפליקציה ללוח תקשורת של חברת touch chat'
אפליקציה ללוח תקשורת של חברת touch chat
08/03/2017 | 13:09
6
48
שלום רב, 
אני מחפש משהו שיעודד ילד אוטיסט לדבר או אולי יקל עליו. מישהו מכם שמע על הלוח תקשורת הזה? הבעיה העיקרית בלוח תקשורת הזה היא שהיא מכריחה אותי לקנות טבלט של אפל + 1000 שקל על האפליקציה. מישהו יודע עד כמה היא עוזרת? מישהו מכיר אפליקציות/תוכנות דומות נוספות (בעדיפות לדברים שלא מחייבים טכנולוגיה של אפל)?
לצפיה ב-'בקשר לשאלה'
בקשר לשאלה
08/03/2017 | 14:04
2
47

האמת שיש כמה מאות  תוכנות של לוחות תקשורת ואם לא המון 
מרבית התוכנות הטובות יותר "החכמות יותר" בוא נקרא לזה כך ממש כמו שאמרת הטאצ' טו צאט' עולות כסף אין לי ספק. אלו שאפשר לשנות להגמיש ולעבוד איתן וכולי וכולי. לשנות את הקול את התמונה. אבל לא כולן גם אלו שחינם ואלו שעולות כסף יש להם עברית וצריך לבדוק את זה.
אפשר לנסות להשיג אולי מחשב תקשורת. אם זה יעזור לו או יקל עליו. (מצ"ב הסבר על מחשב תקשורת http://www.health.gov.il/NewsAndEvents/SpokemanMes... )
אפשר לנסות להשיג אייפד יד שנייה או אפילו לנסות להשיג מימון  לפחות על האייפד וזה כבר יכול להקל רק המון.

באופן עקרוני לי יש אייפד, הוצאה כספית לא קטנה אבל לעניות דעתי ואני בטוחה ב99 האחוז ששלי בזמנו עלה הרבה בפחות מגאלקסי טאב כאשר רכשתי אותו,אני משתמשת בו המון, ויש עליו גם לוח תקשורת שעוזר לי ויש לו עברית שעולה לשנה בערך כמה מאות שקלים. אבל לא מגיע למחיר שציינת (אם תרצה את השם אשלח לך בפרטי) וזה ממש לא יקר כמו האפליקציה הנ"ל. 

יש כמה אפליקציות שפיתחו ועוד יפתחו אני מאמינה שעוזרות לאנשים על הספקטרום חלקן עולות כסף וחלקן חינמיות בכל אופן. 
השאלה יותר מה אתה מחפש,אייפד או גאקסי טאב? כי שניהם זה עולמות אחרים למדי. אני אציין שאין לי גאלקסי טאב אז אני לא ממש יודעת אלו אפליקציות יש שם מבחינת לוח תקשורת.

כמו כן, סמסונג הוציאה אפליקציה שעוזרת לאנשים על הרצף האוטיסטי היא עובדת על מספר מכשירים וטאבלטים שהם תומכים בהם  היא חינם וללא עלות לכל מי שיש גוגל פליי וחשבון שם (יש לי את האפליקציה על הטלפון של סמסונג והיא נהדרת לילדים קטנים ,שוב זה תלוי ככה לדעתי מבחינת ההתאמה של התוכן אבל לדעתי כולם יכולים להפיק ממנה דברים נפלאים לא כתבת מהו הגיל של הילד שלך אז אין לי מושג אם זה יתאים לו או לא) קח בחשבון רק שהאפליקציה רק באנגלית ואין ממשק בעברית.ז"א שאפילו אין תרגום לעברית.
ושים לב שהאפליקציה שפותחה על ידם אין לה לוח תקשורת זה רק לשיפור קשר עין ועוד כמה דברים שכרגע ברחו מהזכרון שלי.

אם תמקד אותי מה אתה מעדיף יותר, או מה הכיוון שלך אוכל לעזור לך יותר,
ככה תמקד אותי שאוכל לדעת :) 

מקווה שקצת עזרתי יותר :) 
לצפיה ב-'המאפיינים הדרושים'
המאפיינים הדרושים
08/03/2017 | 17:19
1
28
תודה רבה על התגובה. ראשית ה"ילד" כבר בן 20. כמו כן דרושה אפליקציה בעברית בלבד. יש לי טבלט של סמסונג ככה שיהיה נחמד למצוא משהו בסמסונג במידה וצריך טבלט של אפל השקיע את הכסף ואקנה. אגב על איזה מימון בדיוק דיברת? 

תודה מראש
לצפיה ב-'מענה '
מענה
08/03/2017 | 18:26
20
חשבתי אם הוא ילד קטן אולי ווראייטי יוכלו לעזור לכם אבל אני רואה שהוא בן 20 כבר אז זה פחות רלוונטי הצעתי את זה כי הנחתי שהוא ילד קטן או נער מתבגר ואז אפשר לבקש את העזרה שלהם במימון.

לגבי גאלקסי טאב שהוא של סמסנוג כמו שציינתי אין לי ניסיון עם לוחות תקשורת שם כי אין לי מכשיר שלהם בבית יש לי רק טלפון ועליו מותקנת האפליקציה של סמסונג שפיתחו שאמרתי לך עליה.
היה לי עוד רעיון ללוח תקשורת חינם שאני מכירה  שמתאים לאנדרואיד לסמסונג טאב אבל זה באנגלית וגם ההקראה היא רק באנגלית אז אני לא יודעת כמה זה יהיה לכם שימושי ובגלל זה גם לא הצעתי.

באופן כללי אם אתם מעוניינים באייפד רק לצורך המטרה הזאת,אז לא צריך הרבה גיגה אבל אם אתם רוצים גם לאפליקציות ולעוד דברים קחו את זה בחשבון 
בכל אופן לי יש את האייפד ועליו יש לי את הלוח תקשורת שהוא בעברית מלאה כולל ההקראה כולל הכל ויש אפשרות לדעתי להוסיף עוד דברים פשוט עוד לא התעסקתי עם זה כמו חפצים או משפטים או ביטויים וזה ממש לוח תקשורת הכי טוב שיש שיצא לי לעבוד איתו עד היום כי חיפשתי לא מעט והוא המצאה ישראלית אני ממש מרוצה ממנו .(אפשר גם להוריד את זה לאייפון וזה עובד גם שם) או כמו שכבר המלצתי להשיג מחשב תקשורת זה אותו דבר רק במחשב.
מניחה שבטח כבר הרצת חיפוש בגוגל פליי בגאלקסי טאב לגבי לוח תקשורת והכי טוב זה היה טאצ' טו צאט'.

אפשר גם להכין ידנית אבל זה דורש גם המון זמן כסף והשקעה כי צריך שזה יחזיק לפחות כמה שנים כי לא תוכלו כול חודש להכין חדש פשוט להיות יצירתיים וזה יהיה רק לוח סמלים שהוא יוכל לגעת בו זה לא ידבר אליו או יהיה אפשר לכתוב בו אלא רק להצביע אם יש לכם באמת זמן מיותר הכי פשוט זה להכין אבל צריך להכין מאות אולי אלפים כי בשפה שלנו אין קיצורים ויש מלא מילים ואז אפשר לעשות להם גם ציור בנוסף אבל שוב החיסרון זה זמן פנוי השקעה וכסף היתרון זה שחוסכים לא מעט .
 מצרפת עוד מידע בנושא לעיונך http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%AA%D7%A7%D7%A9%D...

תראה אם באמת יש זמן הייתי ממליצה יותר להכין אם אין ובלית ברירה נאלצים להשקיע אז לעשות עוד סיור וחיפוש בגוגל פליי על תת"ח טוב מלבד טאצ' טו צאט' 
נסה לשאול חברים עם אייפד במה הם משתמשים ואיך זה עובד להם לצערי זה עסק לא זול

התוכנה שאני משתמשת בה היא עולה 100 שקל לשנה . היא כולה בעברית והיא כמו וואטסאפ כזאת ואפשר גם להקליד יש איורים וזה מקריא ואם הילד לא יכול להקליד הוא לוחץ על האיור וזה מוקלד האיור ומוקרא.
אפשר להתעסק איתה עוד חודש יש לי אותה קרוב לשנה ואני יכולה להגיד שהיא יותר מוצלחת מהנ"ל אף שלא ניסיתי אותה את מה שאמרת בגלל המחיר .
במחיר הזה שאתה משלם זה משמש כמה חשבונות לדעתי זאת אומרת שיכול לעבוד בעוד מכשירים גם. חבל שאין לי את היכולת לשלוח לכאן תמונות פשוט לא יודעת איך עושים את זה אבל שוב זה תלוי גם כמה אתה מוכן להשקיע וכו זה כבר עניין אחר 

המון בהצלחה!
לצפיה ב-'בקישורי הפורום (בתוך לשונית 'כלים ומידע' שלמעלה) יש סעיף'
בקישורי הפורום (בתוך לשונית 'כלים ומידע' שלמעלה) יש סעיף
09/03/2017 | 19:35
2
20
'שימושי מחשב' ובו מידע רלוונטי.
לצפיה ב-'שימושי מחשב בכלים ומידע'
שימושי מחשב בכלים ומידע
11/03/2017 | 12:20
1
17
מצאתי את "כלים ומידע", אבל אני לא רואה שום "שימושי מחשב" ב"כלים ומידע".
לצפיה ב-'ב'כלים ומידע' יש קישורים'
ב'כלים ומידע' יש קישורים
11/03/2017 | 12:42
12
צריך להכנס לקישורים ואז לבחור בסעיף 'שימושי מחשב'.
לצפיה ב-'טיפול בתא לחץ'
טיפול בתא לחץ
09/03/2017 | 12:33
10
63
אנו חושבים להתחיל טיפולים בתא לחץ אשמח לשמוע אם יש כאן
כאלה שהתנסו בטיפול ואם היו להם השפעות חיוביות או שליליות לגביו?.
לצפיה ב-'לא שמעתי על זה, אבל לא ממליץ על אף טיפול'
לא שמעתי על זה, אבל לא ממליץ על אף טיפול
09/03/2017 | 16:48
3
32
לצפיה ב-'ואם הבנאדם סובל, לא לטפל? להזניח?'
ואם הבנאדם סובל, לא לטפל? להזניח?
09/03/2017 | 19:30
2
53
כל גישה גורפת מבוססת על דעה קדומה.

"לא ריפוי ולא הזנחה"- טקסט שנכתב ע"י סולה שלי,
אשת ספקטרום וגם אם לבוגר על הספקטרום.
" פנו לאנשי מקצוע לשם תרפיה בתחומים בהם אותרו קשיים מוגדרים
(למשל פיזיותרפיה) כדי לעזור לילד להתמודד טוב יותר כאדם אוטיסט,
לא כדי "לתקן את הילד" ולהפוך אותו ליותר נורמלי."

"אי-הצתה, הצתת-יתר והצתה מוטעית:
העניין המבלבל של הבנת רגשות"- טקסט של דונה ויליאמס
מראשונות התנועה האוטיסטית.
לא עוסק ישירות בטיפול, אבל כן בזכותם של אוטיסטים, כמו של כל אדם,
לבחור לשנות בעצמם דברים שפוגעים בהם.
לצפיה ב-'אני לא מאמין ברוב הטיפולים'
אני לא מאמין ברוב הטיפולים
09/03/2017 | 19:56
42
ובעיני זו הזנחה וזו הפגעיה האמתית אני מאמין אך ורק במה שעזר לי כמו תרפיה בציור שחיה רכיבה על סוסים וכאלו כל השאר לא, במיוחד אילוף אוטסטים ומה שמכונה  " כלים חברתים " שזה הכי לא חברתי שיש ובעיני אונס שפתי אז יש " טיפולים " שיכולים אולי לעזור ואותם מניתי מהתחלה ,
לצפיה ב-'זה בדיוק העניין'
זה בדיוק העניין
09/03/2017 | 20:00
26
אין דבר חוסר הבנה יש חוסר הבנה של הסביבה למה אינך מבין, אם היו מקבלים שיש צורות שונות של הבנה אז האוטיסט לא היה רוצה  " לשנות מה שפוגע בו " כי ללא החברה לא היה רואה בזה פגעיה אף אדם לא רואה בעצמו פגום אם החברה או הסביבה מראה לו שהוא כזה ,לכן כל זה זה שטויות ורק מסווה של דבר נעים  " ט וטיפול לא כפוי " וזה הכי אלים אלימות פאסבית או מסווה בטוב לא הופכת אותו לחיובית ואדם רגיש כמו אוטיסט רגיש לזה מאוד .
לצפיה ב-'כדאי לכתוב 'תא לחץ' בחלונית החיפוש, למעלה בצד שמאל'
כדאי לכתוב 'תא לחץ' בחלונית החיפוש, למעלה בצד שמאל
09/03/2017 | 19:16
1
18
לצפיה ב-'תא לחץ'
תא לחץ
14/03/2017 | 12:31
12
תודה.
לצפיה ב-'אני רוצה לשאול שאלות הבהרה '
אני רוצה לשאול שאלות הבהרה
09/03/2017 | 22:26
3
39
כי ההודעה שלך כללית.
מה מטרת הטיפולים ? ומה מתכוונים כשמגדירים השפעה (חיובית או שלילית)?
לצפיה ב-'תא לחץ'
תא לחץ
14/03/2017 | 12:36
2
16
הכוונה לגבי השפעה חיובית או שלילית
בחיובית האם ידוע למי שהתנסה זה עזר מבחינה תקשורתית,ויסות,וכו'.
שלילית האם היו תופעות שהמצב לא השתנה או שהורע וכו'.
לצפיה ב-'ז"א השאלה האם תא לחץ משפר את היכולת התקשורתית.'
ז"א השאלה האם תא לחץ משפר את היכולת התקשורתית.
15/03/2017 | 22:27
1
12
והאם הוא מווסת את התחושות למי שיש בעיות בויסות תחושתי .
ואני מניחה ש'בהרעת מצב' אתה מתכוון שהיכולת התקשורתית נפגעה ו/או חוסר ויסות תחושתי החמיר.
פירטתי כי כפי שאמרתי קודם 'לשפר' או 'להחמיר' זה כללי מדי וכל בן אדם מפרש את המושגים האלה לפי ראות עיניו.
לצפיה ב-'השאלה לגבי תא לחץ '
השאלה לגבי תא לחץ
16/03/2017 | 11:52
9
לגבי הרעת המצב נכון זו הייתה הכוונה.
גם לגבי הטבה.
תודה על תגובתך.
לצפיה ב-'הרפורמה בבריאות הנפש - בירור '
הרפורמה בבריאות הנפש - בירור
08/03/2017 | 22:20
1
80
רשימת  הפסיכולוגים של קופת חולים  לא קשורים בכלל בנושא אספרגר/אוטיזם .??
אלא פסיכולוגים סטנדרטיים !!!
אז מה בידיוק הרפורמה ?שכל טיפול אצל מטפל זה 300 ש"ח .

הבן שלי מוכר ומקבל קיצבה .
טבל איך אפשר לממן פעם בשבוע מפגש ב300 ש"ח ????
איפה המחיה ? איפה עוד דברים שהוא צריך ?
תתקנו אותי בבקשה
האם טעות בידי ?
אולי לא הבנתיטת הרפורמה ??
אודה לעזרתכם הכנה
לצפיה ב-'זה לא אמור לעלות כ"כ הרבה'
זה לא אמור לעלות כ"כ הרבה
09/03/2017 | 09:36
55
הנה הסבר מאתר הכללית
לצפיה ב-'רוצה לשתף אתכם ... מקווה שזה בסדר .'
רוצה לשתף אתכם ... מקווה שזה בסדר .
09/03/2017 | 08:11
92
אני רוצה לשתף אתכם, קיבלתי היום תגובה תמימה ואפילו אמפתית בפייסבוק, פתאום הרגשתי תחושה מאוד מוזרה, שלא הרגשתי ... אולי אף פעם, פרצתי בבכי ... אני לא עצובה , אני פשוט מוצפת בהבנה הזאת של מה בעצם קורא כאן ..... פתאום הבנתי מה עברנו בשמונה שנים האחרונות, אני וברקן, ( יוסי והבנים ), מהרגע שהיא יצאה מבית הספר, אך בעיקר בשנה האחרונה, 7 שנים של תהליך שניראה שהילדה שלי מתקדמת בהמון דברים, היא חכמה,היא נפלאה, היא שרה מדהים, היא מבשלת, היא אופה נפלא, אבל היא לא יכולה בשום פנים ואופן לתקשורת רציפה עם אנשים, היא יודעת לדבר.... אוצר המילים שלה סביר.... ועוד דברים... .....אז מה הבעיה ??

שנים שאני שואלת ושואלת את אותה שאלה... לכל הרוחות והשדים מה הבעיה ... כל המאבחנים אומרים בדרכם המנומסת , לפעמים ממש לא מנומסת - שאני אשמה, שאני לא מספיק .... אסרטיבית.... מאורגנת... מחנכת... ועוד כל מני האשמות מטופשות.

אני חייבת להודות שלמרות שאני אדם חזק... הם הצליחו לערער את הביטחון שלי בדרך מדי פעם.

ואז.................................ואז הגיע השנה האחרונה, בחנוכה 2015 התקשרה אלי חברה שהייתה באחד מימי ההולדת של ברקן ושמעה את מה שהיה אז התכנית האמנותית של יום ההולדת של ברקן, אותי מקשקשת (כקסם) את דינה מנגנת ואת ברקן שרה ומאלתרת, מתביישת ומתמודדת על הבמה המאולתרת שיצרנו עבורה. חברתי ביקשה שנעשה זאת שוב, ברקן התלבטה והחליטה שהיא מוכנה לקחת את האתגר. באותו יום בסלון של אותה חברה היו אנשים מיוחדים, מאיזו שהיא סיבה ברקן הרגישה נוח ונשארה לדבר אתם אחרי המופעון , והם אמרו לה המון דברים טובים, ביו היתר כמה המופע שלה חשוב כדי להעלות את המודעות לאנשים שונים ולהתנהגות לשונים.... כשיצאנו משם היא רגישה את האחריות להעביר את המסר ולעזור לשנות את המודעות ואמרה לי:

" אמא אני צריכה שתביאי הרבה אנשים לשמוע את המופע שלי ":

מאז יש אנשים שמגיעים לכל אחד מהמופעים, יש שמגיעים לפעם אחת , באולם או בסלון , אבל הכי הכי חשוב, המופע הזה משנה את החיים של אנשים.. המון אנשים מספרים לי עד כמה עולמם השתנה בעקבות המופע.... ואני רואה עד כמה העולם של ברקן השתנה, אני כותבת ובוכה כבר שעה , כותבת ובוכה, אני לא עצובה וגם לא שמחה אני מרגישה מבורכת כל פעם שהמופע הזה מתרחש, אני מרגישה שאני חלק מנס....

תודה רבה לברקן על הנס הזה שהיא מחוללת בעצמה, באנשים רבים בהם היא נוגעת בקולה, ובי כן... תודה לברקן על הנס שהיא מחוללת בי .
לצפיה ב-'ילד עולה לכיתה א'
ילד עולה לכיתה א
08/03/2017 | 21:52
62
היי
שמי אדיר אני תושב הוד השרון .בני הוא על רצף הגבוהה באוטזים.
שנה הבאה בני עולה לכיתת תקשורת.אשמח אם יש הורים שרוצים להתאגד איתי ולמצוא את הבית הספר שיתאים לילדנו באיזור השרון 0502208901 במידה ואני לא זמין להשאיר הודעה או לשלוח לי למייל adirshrem40@gmail.com
לצפיה ב-'שאלון להורים, אשמח לעזרה ושיתוף פעולה :)'
שאלון להורים, אשמח לעזרה ושיתוף פעולה :)
08/03/2017 | 18:59
30
הורים יקרים שלום ,
אשמח אם תוכלו לעזור לי במילוי שאלון מחקרי הפונה להורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז או להורים לילדים בספקטרום האוטיסטי/תקשורתי. השאלון נערך במסגרת סיום לימודי תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית. השאלון אנונימי לחלוטין!
**בין משתתפי המחקר יוגרלו 100 ₪. אם את/ה מעוניין להשתתף בהגרלה, אנא שלח/י לי בנפרד את כתובת המייל שלך על מנת שאוכל להוסיף לרשימת המשיבים בהגרלה**
תודה רבה, אפרת.
פרטי האישיים מופיעים בקישור, ניתן ליצור איתי קשר בכל שאלה.
https://docs.google.com/forms/d/1H862df6QsT05N5itj...
לצפיה ב-'מכשיר לזיהוי רגשות'
מכשיר לזיהוי רגשות
06/03/2017 | 16:31
16
106
היי כולם,
אני באה מעולם התוכנה, ושמעתי על קבוצה שמפתחת משהו עבור אנשים עם אוטיזם בתפקוד גבוה/אספרגר, שיזהה בשיחה את הרגש של האדם האחר (ברמה שהאוכלוסייה הכללית מסוגלת, לא מעבר) ויאמר למשתמש מהו. אני חושבת שמדובר על אפליקציה לסמארטפון אבל לא בטוחה. אתם חושבים שאתם/הילדים שלכם הייתם משתמשים בזה? אם כן, איך אתם חושבים שדבר כזה צריך להיראות, לפעול? אם לא, למה?
לצפיה ב-'מחשב שיזהה רגשות ?'
מחשב שיזהה רגשות ?
06/03/2017 | 23:00
5
30
לצפיה ב-'לא בדיוק מחשב,'
לא בדיוק מחשב,
07/03/2017 | 12:24
4
40
משהו שבנאדם יכול לקחת איתו לכל מקום, כמו אפליקציה לאייפון שאפשר להפעיל בשיחה, ואומרת אם הצד השני כועס עכשיו, שמח וכו׳...
לצפיה ב-'אני חושב שאוטסטים לא צריכים את זה'
אני חושב שאוטסטים לא צריכים את זה
07/03/2017 | 13:58
49
וזה כל היופי שכל בן אדם מזהה באופן שונה ושמתאים לו מה שכן יעזור זה הכלה וקבלה של השונה וזה יתרום מאוד לאוטיסט ולחברה אני לא חושב שאני לא מזהה רגשות אני מזהה מאוג אפילו טוב ממוצע רק באופן שונה ... וזה לא רע לכן כל הרעיון הזה  לא נראה לי בכלל .
לצפיה ב-'זאת הכוונה שלי במילה 'מחשב' '
זאת הכוונה שלי במילה 'מחשב'
07/03/2017 | 15:14
2
36
לא נראה שיש בימינו מכונה כלשהיא 'יכולה לזהות רגשות. וזה לא חשוב אם קוראים לזה מחשב, סמרטפטון, אפליקציה או בינה מלאכותעת.
לצפיה ב-'חח אוקיי'
חח אוקיי
07/03/2017 | 18:59
1
33
ואם היה כזה דבר, בדרך קסומה כלשהי? :)
לצפיה ב-'הקסמים נמצאים בהוגוורטס '
הקסמים נמצאים בהוגוורטס
07/03/2017 | 23:16
15
לצפיה ב-'אם היה אפשר לפתח כזה אז לא הייתי משתמשת בו. אבל אי אפשר. '
אם היה אפשר לפתח כזה אז לא הייתי משתמשת בו. אבל אי אפשר.
07/03/2017 | 13:08
4
22
לצפיה ב-'אולי כדאי לפתח ישומוןשיעזור לנ"טים להביןרגשות של א"סים'
אולי כדאי לפתח ישומוןשיעזור לנ"טים להביןרגשות של א"סים
07/03/2017 | 13:16
1
17
לצפיה ב-'נכון קלעת בול'
נכון קלעת בול
07/03/2017 | 13:59
33
במקום לתקן  אספים שינסו להבין אותם זו חברה מחורבנת לגמרי בעיני במקום לקבל ולהכיל את השונה מסרסרים אותו למוות מי שנולד עד שמת .
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
07/03/2017 | 18:56
14
לצפיה ב-'גם אני מסכימה איתך לא הייתי משתמשת בזה'
גם אני מסכימה איתך לא הייתי משתמשת בזה
07/03/2017 | 23:44
13
לצפיה ב-'חשבתי בזמנו על משהו אחר בכיוון הזה'
חשבתי בזמנו על משהו אחר בכיוון הזה
08/03/2017 | 09:10
1
26
משהו שלשם שינוי יהיה גם קצת סובלני ורגיש והדדי ולא רק חד צדדי כמו הפסאודו פתרונות שכולם מציעים לאוטיסטים, אבל אני לא מציע את זה לישום אלא רק כמודל תאורטי, כמעין מדע בדיוני שיכול להאיר משהו על המציאות.

שבן אדם שמסתובב עם מסך שמראה מיידית בזמן שהוא מדבר את רשת ההקשרים וההיקשים שעליה הוא נשען,
הההבדל התקשורתי בין נ"ט לא"ס הוא אין סופי בגלל שאוטיסטים מדברים מרשת הקשרים שונה מאוד מזו הנורמטיבית,
משקל המילים, הדימויים, הכוונה שעומדת מאחוריהם היא מאוד שונה,
ואני מוצא שכל הזמן וללא יוצא מהכלל אנשים מפרשים את דברי דרך רשת הקשרים שנכונה להם אבל ממש לא דומה לזו שלי.

בעניין הרגשות, אוטיסטים מזהים רגשות, אלא שהם מזהים רגשות "טוב מדי", זאת אומרת שברזולוציה שדרכה הם חשים אנשים המורכבות האנושית חשופה לחלוטין,
אז אוטיסט יראה דחיה ומשיכה בו זמנית, שמחה ופחד בו זמנית... אז לה בדיוק הוא אמור להגיב ?

אנשים נורמטיבים מגיבים למוסכמה ולא לרגש, הרגש משרת את המוסכמה, את האמנה והסדר החברתי, בשביל אוטיסט הסדר הזה הוא איום, סכנה קיומית, אז הוא לא מגיב

לצפיה ב-'ההנחה בבסיס ההמצאה היא אלימה ואטומה'
ההנחה בבסיס ההמצאה היא אלימה ואטומה
08/03/2017 | 09:12
26
זה כאילו אמור לעזור אלא שפשטני ורדוד מדי ביחס למציאות,
הנסיון לשטח את המורכבות גורם לרוב הבעיות

לצפיה ב-'לדעתי אם יומצא אחד כזה זה יהיה מאוד '
לדעתי אם יומצא אחד כזה זה יהיה מאוד
08/03/2017 | 14:08
21
לא יודעת אם זה באמת ישיג את המטרה שלו לקדם אנשים על הרצף כי בסה"כ לא חושבת שאנשים על הרצף היו הולכים עם זה או שולפים את זה בזמן שיחה תחשבו עם הייתם הולכים עם זה ברחוב או מוציאים את זה בזמן שיחה
אפילו כאפליקציה לא חושבת שמישהו היה ממהר ללכת עם זה ואולי אני טועה תקנו אותי אשמח ללמוד

האמת שאף פעם לא שמעתי לפחות על מישהו שפיתח תוכנה לזיהוי רגשות אבל אני אולי אנסה לחפש את זה ולראות מה אני מקבלת אולי אמצא את זה
זה פיתוח ישראלי או שלא? 
לצפיה ב-'היה נחמד משהו שיקרא הבעות פנים/שפת גוף'
היה נחמד משהו שיקרא הבעות פנים/שפת גוף
09/03/2017 | 16:41
1
18
ושפת גוף.
אבל איך זה יגיד לי את הפירוש בלי שהשני יבין ש4ני מפענחת אותו עם אפליקציה?
תארי לעצמך שאת מגיעה לעבודה ובפגישה מכוונת לאנשים את מצלמת הפלאפון....
לצפיה ב-'לדעתי זה מסובך מדי בשביל מכונה.'
לדעתי זה מסובך מדי בשביל מכונה.
09/03/2017 | 19:16
11
הרי אפילו שני אנשים נ"טים יכולים לפרש בצורה שונה אותה הבעת פנים.
אנשים מחליטים לפי המכלול - הקשר, שיחה, היכרות, מצב רוח.
ולפי מה שידוע לי למכונות עדיין אין מצב רוח 
לצפיה ב-'מחפשת מטפל/ת בשיטת ABA'
מחפשת מטפל/ת בשיטת ABA
08/03/2017 | 10:53
30
מחפשת מטפל בשיטת ABA לילד בן 3.5 בגבעתיים.
אשמח לשמוע המלצות

לצפיה ב-'אני מחפש מטפל לילד אספרגר בן 20'
אני מחפש מטפל לילד אספרגר בן 20
07/03/2017 | 00:19
2
89
הבן שלי אספרגר ?? מלך בן 20.
אני רוצה לנסות מטפל ...
אנחנו גרים בקריות ..
יש לי מישהו כאן מידע בתחום ??
לצפיה ב-'מטפל עם הסמכה או תרפיסט (סייע) שאמור לקבל הדרכה ממישהו? '
מטפל עם הסמכה או תרפיסט (סייע) שאמור לקבל הדרכה ממישהו?
07/03/2017 | 13:10
21
לצפיה ב-'איזה סוג של טיפול? האם הבחור מעוניין?'
איזה סוג של טיפול? האם הבחור מעוניין?
07/03/2017 | 17:57
36
למשל:
יש טיפול רגשי סטנדרטי,
יש CBT (קוגניטיבי התנהגותי)
יש רגשי באמצעות בע"ח/תנועה/ אמנות/ מוזיקה ועוד.
ויש גם פעילויות עם ערך טיפולי למרות שאינן טיפול
כגון- חוג אמנות לחימה כלשהי, חוג סיור (טיולים בטבע),
בחוג או באופן עצמאי- ציור/בישול/ כל יצירה או עניין
שממלאת את האדם שימחה ותחושת משמעות.
לצפיה ב-'איך כדאי לשלב?'
איך כדאי לשלב?
06/03/2017 | 17:24
6
88
שלום לחברי הפורום, בני בן 4 וחצי נמצא שנה ראשונה בגן תקשורת. לפני כן היה שנתיים וחצי בגן רגיל פרטי עם כעשרים ילדים, שם לא השתלב חברתית.
הילד חיכן, מתקשר, מדבר אך לא בתואם את גילו, עם יכולת למידה מהירה. פעמיים בשבוע יוצא עם גננת שילוב לשחק בחדר נפרד עם ילדים מהגן השכן שהוא גן רגיל. מה שיפה הוא שיש ילדה אחת שמלבד שעות השילוב מידי פעם יוצא להם להיפגש בגינת המשחקים, והם באופן ספונטאני משתובבים להם יחד. לשנה הבאה אנו שוקלים להעביר את הילד לשילוב יחידני עם סייעת. אך הצוות של הגן טוען שכדאי יותר שהוא יישאר לעוד שנה בגן התקשורת כאשר יש אפשרות לשילוב של עד 12 שעות שבועיות בגן הרגיל. אין ספק שחצי השנה בגן התקשורת קידמה את הילד, אבל יש גם את היתרונות של שילוב בגן רגיל. מה לעשות?
לצפיה ב-'לדעתי אם טוב לו בגן תקשורת'
לדעתי אם טוב לו בגן תקשורת
06/03/2017 | 23:06
58
אפשר להמשיך לעוד שנה. אז תעברו לשילוב שנה מאוחר יותר.
לצפיה ב-'יש לכם משאבים לשלב אותו בחינוך הרגיל (זמן, כסף)? '
יש לכם משאבים לשלב אותו בחינוך הרגיל (זמן, כסף)?
07/03/2017 | 13:12
26
לצפיה ב-'מה לדעתך היתרונות של שילוב בגן רגיל? זה לא מובן מאליו'
מה לדעתך היתרונות של שילוב בגן רגיל? זה לא מובן מאליו
07/03/2017 | 17:48
3
51
שילוב הוא אתגר מורכב, הן לילד והן לכם (גם לצוות החינוכי).
לא צריך לפחד מאתגרים מורכבים,
אבל כדאי לדעת לקראת מה הולכים, למה עושים זאת ואיך.
אם בשלב זה הילד נמצא בגן שמיטיב עמו,
מדובר בילד קטן שעדיין הולך לגן- לפניו עוד שנים ארוכות במערכת החינוך,
ואתם עדיין בשלבי למידה של העניין,
נראה לי שאין מה להחפז
אפשר להמשיך בגן הנוכחי, כולל השילוב החלקי,
לתת זמן לילד לצמוח ולהתחזק
ולכם ללמוד על שילוב
ואולי לקראת כתה א' לשקול שוב.
לצפיה ב-'יתרונות השילוב'
יתרונות השילוב
10/03/2017 | 20:36
2
37
כאשר הילד משולב בגן רגיל, יש לו מודל לחיקוי תקין, הוא מושפע מהילדים שמסביבו לטוב, ולעתים גם לפחות טוב,גם התפתחות שפה תקינה יותר, והתנסויות חברתיות עם בני גילו. אלו היתרונות שאני רואה בשילוב.
לצפיה ב-'לעניות דעתי ולפי נסיוני, כדאי מאד לחשוב על זה שוב '
לעניות דעתי ולפי נסיוני, כדאי מאד לחשוב על זה שוב
11/03/2017 | 11:19
34
אלה הסיבות שאנשי מקצוע וחינוך רבים מפמפמים להורים...
מבחינת המסר שהן מעבירות לילדים-
הא"סים (אנשי ספקטרום) והנ"טים (נוירו-טיפיקלים, "רגילים")
והשפעתו הרגשית והחינוכית עליהם
אלה הסיבות הגרועות ביותר...
(לגבי נסיוני- אבא א"ס, בעל א"ס,
שניהם בני דורות בהם לא היתה אבחנת אספרגר בילדותם
וממילא היה "שילוב",
שני בנים גדולים א"סים שניהם חוו שילוב יחידני.
וכל מה שלמדתי בפורום הזה לאורך השנים).

טקסט קצר וקולע על שילוב, נכתב ע"י סולה שלי, א"סית, אם לא"ס בוגר:

שילוב איננו פרס על תפקוד גבוה
ליחידי-סגולה שהוכיחו את עצמם.
שילוב איננו בריחה מסטיגמה
כדי להיחבא בחיק הנורמאלי.
שילוב איננו שיטת טיפול
המציבה לחריג מודל לחיקוי.
שילוב איננו השקעה לטווח ארוך
שכדאיותה נמדדת בהתקרבות לנורמה.

שילוב הוא פועל יוצא
מההכרה בזכותו הטבעית של כל אחד
להימצא ולהיראות בכל מקום בחברה
וליהנות ממשאבי הקהילה
ומשוויון הזדמנויות וחופש בחירה
בלי קשר לרמת תפקודו
או עד כמה הוא נראה שונה.

שילוב אמיתי ייתכן
רק מתוך אמונה
בתרומתו הייחודית של כל יחיד לחברה.

שילוב הוא מתן תמיכה
מתאימה לצרכיו של כל אחד.
שילוב הוא פעילות חינוכית
לניפוץ סטיגמות בחברה הנורמאלית.
שילוב הוא מתן כלים לחריג
להתקיים בחברה בלי לאבד את עצמיותו.
שילוב הוא דרך חיים
הבודקת את עצמה בכל יום מחדש.

עם הרבה אידיאלים
ונכונות להיקרא "לא מציאותיים"
יש לנו סיכוי לחולל את השינוי.

© סולה שלי

והנה הפתיחה למאמר של פאולה קלוט', ה"כהנת הגדולה" של השילוב
(מצורף כקובץ):

"פתחו כל ספר על אוטיזם או על לקות, ותמצאו מספר עמודים ואפילו מספר פרקים
המוקדשים לשיפור מיומנויות התקשורת של  תלמידים אוטיסטים.   
אולם פחות נפוצים הינם עמודים ופרקים המוקדשים למיומנויות, גישות, אמונות ויכולות של שותף התקשורת שלו.
ההנחה שרואה את השיפור בתקשורת כמשימה לאדם אחד בלבד העסוק בתקשורת
הינה מתמיהה, לאור העובדה שתקשורת היה ללא ספק פעולה חברתית.
לפיכך, תמיכה בתקשורת של התלמיד  קשורה ליותר מאשר הערכה  או עידוד
של השתתפות בדיון של קבוצה קטנה.
תמיכה בתקשורת  קשורה גם ברפלקציה, בחינה עצמית ושיתוף פעולה עם כל תלמיד. "
ואם כבר, הנה גם האתר שלה

ילד א"ס מושפע לטובה גם מילדים א"סים.
לא רק כי גם לכל אחד מהם, כמו לכל אדם, יש מה לתרום,
אלא כי רק הם יכולים להיות שותפים אמיתיים עבורו במסע לגילוי וקבלה עצמית.

"חיקוי תקין"- אין תקן לילדים/בני אדם.
הבן שלכם בסדר גמור, הוא לא צריך לחקות ילדים אחרים, להפוך להיות מישהו אחר.

לצפיה ב-'בדיוק הדברים האלה לא טבעיים'
בדיוק הדברים האלה לא טבעיים
12/03/2017 | 21:59
16
אצל אוטיסט. וזה בדיוק מטרתם של טיפולים וגני תקשורת.
אם ילד אוטיסט היה מחקה ילדים אחרים , מתפתח שפתית כמותם ומצליח להתנסות חברתית - הוא לא היה מאובחן כאוטיסט. את כל הדברים האלה: מודלים 'תקינים' (בהנחה שמה שנחשב 'תקין' באמת טוב לו), התפתחות שפתעת , מיומנויות חברתיות - במקרה של אוטיסט הם נלמדות בצורה מסודרת. אחרי שהבסיס כבר קיים (זה ההחלטה שלכם לקבוע מהו הבסיס) אז אפשר לעבור לשילוב.
לצפיה ב-'אומרים שזה ציטוט של איינשטיין.'
אומרים שזה ציטוט של איינשטיין.
06/03/2017 | 23:09
2
88
בכל מקרה מה חשוב זה התוכן.
הוא אמר שאם תמיד עושים אותו דבר אין סיבה לצפות לתוצאות שונות.
לצפיה ב-' נכון, ובאותו הקשר, הוא גם אמר'
נכון, ובאותו הקשר, הוא גם אמר
07/03/2017 | 10:19
1
56
"הרבה יותר קל לפרק אטום מאשר לפרק דעה קדומה"
וגם
"זה ממש פלא ששיטות ההוראה המודרניות עדיין לא החניקו לחלוטין את חדוות החקירה.
זוהי טעות חמורה להניח שניתן לקדם את ההנאה מהתבוננות ובדיקה
באמצעים של כפייה וחובה."

ועוד שניים:
"כל האנשים מוצלחים. אבל אם ימדדו הצלחה של דג לפי יכולתו לטפס על עץ-
הוא יחשוב שהוא כישלון"

"אלה שרוקדים נראים משוגעים בעיני אלה שלא שומעים את המוזיקה."
לצפיה ב-'אני הכי אוהבת את הציטוט'
אני הכי אוהבת את הציטוט
07/03/2017 | 15:16
33
על הדג 
לצפיה ב-'התנהגות אלימה'
התנהגות אלימה
03/03/2017 | 17:26
69
693
ילד בן 9 וחצי, שמטופל תרופתית בתרופה להרגעה, ועדיין עם התפרצויות כעס אלימות כלפי אחרים. זקוקה לעצות, מה עושים? איך מפחיתים אלימות?
המשך>>
ילד בן 9 וחצי, שמטופל תרופתית בתרופה להרגעה, ועדיין עם התפרצויות כעס אלימות כלפי אחרים. זקוקה לעצות, מה עושים? איך מפחיתים אלימות?
לצפיה ב-'ברקן ביקשה לשתף אתכם : '
ברקן ביקשה לשתף אתכם :
05/03/2017 | 15:57
83

השבוע התקשרה לאמא שלי אישה , שסיפרה דבר שגרם ללב שלי חייך, חיוך של מרוצות !
עוד תגובה שנותנת  לי כוח וביטחון  שהמופע שלי הוא הדבר הנכון, שאני באמת עושה שרות טוב למסר שלנו.
אז התקשרה האישה וסיפרה על ילד עם אוטיזם שמאוד מתקשה להירדם, האמא שלו הייתה במופע שלי בדצמבר וכל מי שהגיע קיבל את הדיסק שלי, מופאילתור, והיא הרגישה במופע שהקול שלי מאוד מרגיע אותה, היא אמרה " תחושה מיוחדת" ... אז היא החליטה להשמיע לבן שלה לפני השינה את הדיסק שלי ומאז כבר יותר מחודשיים  הוא מבקש את הדיסק שלי והוא מצליח להירדם איתו, הוא אומר משהו שלי קשה להגיד אותו אבל אני...שוב ...אתגבר על אי הנוחות לטובת המסר.         הוא אמר לאמא שלו שהמלאך שר לו שיר ועוזר לו לישון . אז אני לאמנם לא מלאך אבל אני שומעת שוב ושוב שהקול שלי מרפא, מעיר את הנשמה , שאנשים מרגישים שהמופע שינה להם את הגישה בחיים .... לי התגובות האלו ובכלל המופע יוצרים משמעות בחיים שלי ורצון לחיות.

לצפיה ב-'כיתת תקשורת לבנות'
כיתת תקשורת לבנות
04/03/2017 | 16:33
1
63
שלום רב 
מחפשת לפתוח כיתת תקשורת לבנות בחינוך הדתי לבנות על הרצף ברמה בינונית גבוהה באזור המרכז , או מאידך האם אתם מכירים כיתות תקשורת לבנות אם כן אשמח לשמוע תגובות 
מדובר על ילדה שעולה שנה הבאה לכיתה א 

תודה 

מפרסמת שוב

לצפיה ב-'כדאי לברר במתי"א שלכם'
כדאי לברר במתי"א שלכם
05/03/2017 | 12:54
22
הם אמורים לדעת הן על כתה כזאת אם קיימת
והן על בנות שאולי הוריהן מעוניינים לפתוח כתה.

לצורך פתיחת כתה, צריך לפחות 4 תלמידים/ות.

בהקשר לזה- כשה שלי למד ביסודי בכתת תקשורת,
היו איתו בכתה ילד שלא דיבר (או כמעט ולא)
וגם ילד שהוגדר בתפקוד גבוה,
וכל הטווח באמצע.
כולם נתרמו זה מזה.
יכולה לפרט אם יש למישהו עניין
לכן, ובפרט שממילא לא יהיה קל למצוא בנות שיאכלסו כתה שלמה
(יש פחות בנות מאובחנות, ובין המאובחנות אלה שאינן דתיות גם לא רלוונטיות)
ממליצה לך לשקול האמנם רצוי להגביל דרגת תפקוד.
לצפיה ב-'אני מתחיל לעבוד מחר עם קשישים במרכז יום לקשיש "בית יקינטון"'
אני מתחיל לעבוד מחר עם קשישים במרכז יום לקשיש "בית יקינטון"
04/03/2017 | 20:28
3
68
אני מתחיל לעבוד מחר כמדריך בתחום המחשבים לקשישים במשך שעתיים בימים ראשון ורביעי
בבית הספר מצאו לי את העבודה הנ"ל
השאלה שלי היא על איזה דגשים אני צריך לשים לב?
לצפיה ב-'בעיקר תהיה סבלני'
בעיקר תהיה סבלני
05/03/2017 | 04:20
1
44
הנושא של אנשים מבוגרים עם מחשבים וטכנולוגיה הוא נושא שבוחן את הסבלנות של כל אחד
יכול מאוד להיות שיהיו שם אנשים שלא יידעו מה זה עכבר או איפה הenter ויכול להיות שביום הראשון הכי רחוק שתגיע איתם זה לפתוח את הדפדפן
אז תהיה מוכן לזה וסבלני

דבר שני הרבה אנשים מבוגרים יכולים להיות בעצמם חסרי טקט אז אם מעירים לך הערות לא במקום אל תיקח ללב
לצפיה ב-''
05/03/2017 | 11:31
8
לצפיה ב-'אתה מרוצה מהשיבוץ הזה?'
אתה מרוצה מהשיבוץ הזה?
05/03/2017 | 11:30
19

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
אמת הנפש
אמת הנפש

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה