לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'הוא לא מוכן להודות'
הוא לא מוכן להודות
04/05/2017 | 00:59
100
בטעות שהיה אבא לא טוב הוא חושב שהוא מושלם אין טעם אמי סתם מקלל ורב איתו עדיף לשתוק אבל אני לא יכול כבר נשאר רק כאב והעניין שהוא נשען על העבודה שיש לי עבר פסכיטרי הורגת אותי הוא ימכור אותי כדי להציל את עצמו יעשה הכל כדי להיות צודק , פסכופת הוא פשוט פסכופת
לצפיה ב-'ילד שקשה לי איתו...'
ילד שקשה לי איתו...
30/04/2017 | 17:17
101
1007
הי,
יש לי אחין בן 11.5. לפני כשנה אובחן על הספקטרום.
הוא מאד מבלבל אותי... הוא ילד חכם מאד עם הרבה דעות. הוא משדר הרבה תקשורת, ניגש לאנשים, מדבר איתם, לפעמים ללא "גבולות פרטיות". הוא משדר הרבה ביטחון עצמי, אבל בפועל מנסה לשלוט בסביבתו, דורסני... לדעתי, גם כלפי אמא...
המשך>>
הי,
יש לי אחין בן 11.5. לפני כשנה אובחן על הספקטרום.
הוא מאד מבלבל אותי... הוא ילד חכם מאד עם הרבה דעות. הוא משדר הרבה תקשורת, ניגש לאנשים, מדבר איתם, לפעמים ללא "גבולות פרטיות". הוא משדר הרבה ביטחון עצמי, אבל בפועל מנסה לשלוט בסביבתו, דורסני... לדעתי, גם כלפי אמא שלו, אבל היא לא מסכימה עם זה.
אתמול היה מוזמן ליום הולדת 7 של בני, יחד עם ילדי הכיתה. בתור גדול מרובם ב-4 שנים, תפס עמדה של מבוגר, ניסה להשליט סדר. אך בפועל, במקום להרגיע, רק הציט יותר ריב. אך כשניסו לעצור אותו, כעס, דחף עוד יותר. בסוף התרגזנו עליו מאד, צעקנו!
עם כל הידיעה שלי על האבחון שלו, אני מתקשה מאד להכיל אותו.
אני לא מסכימה שיתנהגו ככה ביום הולדת של בני, גם לא לידי, גם לא לאמי (הסבתא של הילד), וגם לא לאחותי... הילד פשוט משדר משהו שאני לא יודעת להסביר במילים, סוג של כוחנות... אלימות... לא יודעת. כל פעולה שלו מכעיסה ומתסיסה. אותי, והוא ילד של אחותי, אז את האנשים הזרים בכלל!!! בעלי בכלל מתלקח ברגע שאני מזכירה את הילד... (כי הוא לא פעם פגע בילדים שלנו, אז בעלי מאד מגונן)
לדעתי, אחותי לא מטפלת במצב טוב...
מצידה, היא מאד כעסה ונפגעה שצעקנו על הילד שלה. אומרת שאנחנו לא צודקים, פוגעים בילד ומשאירים לו צלקות בנפש...
אני ממש לא יודעת מה לעשות...
לצפיה ב-'לא יודע מה לעשות עוד...'
לא יודע מה לעשות עוד...
30/04/2017 | 16:34
5
192
אני מרגיש שכל יום מחדש זאת התמודדות מחדש עם החיים האלה- ואני מרגיש שהם מאוד קשים. אין כמעט שום דבר טוב בחיים שלי- בנוסף לאספרגר יש לי גם OCD, והרבה פעמים, כשאני נמצא בחוסר מעש, אני מתחיל להתמלא במחשבות- על חוויות שחוויתי בעבר, על אנשים שנפגעתי מהם או שהרגשתי שדוחים אותי. אני לא מסתדר עם המשפחה שלי, ואני גם לא עצמאי- אני לא יכול לנסוע לחו"ל לבד, יש לי קצת קושי להתמצא במרחב- וקשה לי קצת בנסיעה באוטובוסים ורכבות. אני הרבה פעמים מרגיש שאני לא רצוי בשום מקום ושאף אחד לא רוצה קשר איתי או מעוניין להתחבר איתי- שאף אחד לא מבין אותי פשוט כי אין לי כמעט קשר עם אף אחד (בחיים האמיתיים הכוונה, לא בפייסבוק). אני מאוד רוצה שאנשים אחרים יעריכו אותי ויקבלו אותי כמו שאני, אבל זה לא קורה הרבה, כי אנשים בדר"כ לא מביעים בי עניין, והיו לי קשיים משמעותיים עם אנשים ברוב המקומות שהייתי בהם- והרגשתי בהם שלא הבינו אותי נכון או שלא פירשו נכון את ההתנהגות שלי. אני מרגיש הרבה פעמים שאין לי כוח לעשות כלום, שכל יום מחדש זאת התמודדות מחדש עם החיים האלה, וזה גם מפריע לי שאני לא מסתדר עם המשפחה שלי, כי לא רק זה שאין לי חברים, אני גם לא מתחבר לאמא שלי ולאחותי ולאף אחד מהמשפחה שלי.
לצפיה ב-'זה ממש אני בול'
זה ממש אני בול
30/04/2017 | 20:06
56
אתה צריך לנסות להכיר אוטסטית עדיף ואולי ליצור איחה קדר זוגיות יכולה לסייע לך עם הבדידות זה גם מה שאני מאחל גם לעצמי
לצפיה ב-'כשאתה אומר "מה לעשות עוד" '
כשאתה אומר "מה לעשות עוד"
30/04/2017 | 20:38
66
למה אתה מתכוון?
מה כבר ניסית לעשות כדי לחולל שינוי חיובי בחייך?

זוכרת שביטאת תחושות דומות בעבר
וכלמיני אנשים הציעו לך כיווני חשיבה שונים.
האם כולם לא מתאימים לך?
מדוע?
שואלת כי אם נבין מה לא מתאים ומדוע-
מה ניסית ולא הועיל ומדוע
או לא ניסית כי מראש מרגיש לך לא נכון, ומדוע-
אולי זה יסייע לדייק בחיפוש
לצפיה ב-'הרבה מאתנו במצב שלך בדיוק'
הרבה מאתנו במצב שלך בדיוק
03/05/2017 | 11:54
53
שזה אומר שאין לנו פתרונות אחרת היינו במקום טוב יותר,
מה שאני עושה זה לנסות לברר את הסיבות למצב הזה,
בין היתר דרך נסיון ליצור קשר עם אוטיסטים אחרים ודרכו לקדם פרשנות שתאיר לי קצת יותר מהפרשנות הנורמטיבית והמקובלת שהיא סתם זבל בשבילי (אפילו פחות מזה כי זבל לפחות עוזר לפרחים לצמוח וזאת הנורמטיבית חונקת כל מה שמנסה לפרוח למוות)
לצפיה ב-'בן כמה אתה? אתה נמצא באיזושהי מסגרת בשעות הבוקר? '
בן כמה אתה? אתה נמצא באיזושהי מסגרת בשעות הבוקר?
05/05/2017 | 10:48
18
לצפיה ב-'למצוא מקום שיאהבו אותך כמו שאתה'
למצוא מקום שיאהבו אותך כמו שאתה
30/05/2017 | 00:09
1
התחושה שאתה מתאר מוכרת לי, ויש רבים שחשים כמוך. אינני יודעת בן כמה אתה, אך נראה לי שכדאי לך לנסות להיות במסגרת שבה אנשים במצבך, שם תרגיש שייך, ושם יקבלו אותך כמו שאתה. זה יחזק אותך ויתן לך את הכוחות לתפקד גם מחוץ לאותה מסגרת.
לצפיה ב-'שמן הקאנביס רפואי לילדים אוטיסטים'
שמן הקאנביס רפואי לילדים אוטיסטים
01/05/2017 | 17:47
1
89
לאחרונה קראתי בתקשורת על קאנביס רפואי לילדים אוטיסטים האם מישהו יכול לכוון אותי כיצד ניתן לקבל את התרופה אישור או מרשם
לצפיה ב-'מציעה לך לכתוב קנאביס בחלונית החיפוש בפורום (צד שמאל למעלה)'
מציעה לך לכתוב קנאביס בחלונית החיפוש בפורום (צד שמאל למעלה)
02/05/2017 | 12:26
16
לצפיה ב-'חונך לנער בן 15'
חונך לנער בן 15
01/05/2017 | 17:40
46
מחפשת חונך לנער בן 15 עם אוטיזם לשעות אחה"צ שלוש פעמים בשבוע
לצפיה ב-'שילוב יחידני בחטיבה'
שילוב יחידני בחטיבה
30/04/2017 | 22:46
1
67
שלום, אני מצטרפת חדשה, אמא לבן 11, תלמיד כיתה ו', שאובחן לפני כשנה על הספקטרום בתפקוד גבוה. לומד בביה"ס רגיל בשילוב יחידני. עומד לקראת מעבר לחטיבת ביניים אשר מעורר חרדות ושאלות לגבי אופי ההתאמות שידרשו בהמשך. אשמח אם מישהו מכיר מהתנסות אישית את התיכונט בתל אביב ויכול להעיד על נסיונם בשילוב תלמידים על הרצף?
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
01/05/2017 | 08:45
44
שני הבנים הגדולים שלי מאובחנים על הספקטרום.
כשהשני (המכונה ה) הגיע לחט"ב
הוא הצטרף לאותו בי"ס שאחיו הבכור למד בו.
לבכור היתה בתחילה מחנכת לא כ"כ חכמה ,
אח"כ מחנכת מצויינת, ואחריה- עוד אחת מצויינת.
ל היתה מחנכת אטומה וגרועה.
וזה מה שעשה את ההבדל-
הבכור סיים י'ב, בגרות מלאה,
ה נזקק לשנה חינוך ביתי
כדי להתאושש מהשילוב היחידני הזה
אחריה עבר לכתת תקשורת (בתיכון אחר).

במילים אחרות- כשמדובר בבי"ס גדול,
יכולה להיות התנסות חיובית וגם שלילית באותו בי"ס.
90% מהעניין תלוי במחנכת- אישיותה, גישתה האנושית והמקצועית.

היה לנו פעם שירשור ארוך בסוגיית שילוב יחידני בגילאי חט"ב ומעלה
(נמצא ב'הודעות נבחרות'- מלבן אפור בצד שמאל)
ובו אנשים רבים, הורים וא"סים (אנשי ספקטרום), שיתפו בנסיון חייהם ותובנותיהם.
אולי יעניין אותך
לצפיה ב-'יה זכרם ברוך'
יה זכרם ברוך
30/04/2017 | 21:11
29
יה זכרו של נפתלי חזקיהו שנפל ביום כיפור בן דוד של סבתי
לצפיה ב-'מה אתם אומרים על מכון פויירשטיין בירושלים?'
מה אתם אומרים על מכון פויירשטיין בירושלים?
29/04/2017 | 20:42
3
43
לצפיה ב-'אתה מתכוון באופן כללי או ספציפית לגבי א"סים או עבורך?'
אתה מתכוון באופן כללי או ספציפית לגבי א"סים או עבורך?
30/04/2017 | 08:58
2
55
בעקרון, הנחת המוצא שהמח האנושי דינאמי
ויכול להתפתח בכל גיל ובכל מצב, נראית לי נכונה.
גם הטענה שיש להתמקד ביצירת סביבה מתאימה, מאפשרת
ואז "השמיים הם הגבול" נראית לי נכונה.

למתעניינים-
הנה האתר  (משום-מה רק באנגלית)

הסבר קצר על השיטה

ולמי שיש פייסבוק - העמוד שלהם
(לי אין, אז לא יכולה לראות מה יש בעמוד הזה)

לצפיה ב-'עבורי'
עבורי
30/04/2017 | 12:53
1
20
לצפיה ב-'וגם ספציפית עבור א"ס'
וגם ספציפית עבור א"ס
01/05/2017 | 13:52
12
לצפיה ב-'בכל הפורומים האחרים בתפוז הדעה הרווחת והתשובה שנותנים'
בכל הפורומים האחרים בתפוז הדעה הרווחת והתשובה שנותנים
29/04/2017 | 22:49
4
157
זה אם אתה מסוגל להגיד שאתה נכה ולא יכול לעבוד זה אומר שאתה נכה ושקרן ובכיין וגנב, כי אם אתה מסוגל להגיד את זה או לכתוב את זה אתה מסוגל לעבוד. ולכן מגיע לך למות כי אתה לא עובד ומגיע לך שאין לך כסף לתרופות ולאוכל.
וזה גם בציבור בין קרובי משפחה אמת שזה בעיקר בתפוז, אבל גם בציבור הרחב.

איך אפשר לדבר על העלאת קצבאות הנכות לשכר המינימום במצב כזה שהציבור חושב שאנחנו משקרים? איך אפשר לגייס אותו במצב כזה?
הבעיה של נכים שאינם יכולים לעבוד רחבה יותר מחברי הכנסת שלא אכפת להם מהנכים, כלל הציבור חושב ככה.

אולי דווקא איתו צריך להתעמת ולא עם חברי הכנסת? צריך שיהיה קודם שינוי חברתי.

ואני דווקא בעד להתייחס לכל אלה שבדרך כלל מתעלמים מהם, שאומרים את הדברים הללו. כי אני מאמינה שגם אם רק אחד אומר את הדברים האלה הרי שזה לא אומר שרק הוא חושב ככה, הגיוני שגם הרוב בפורום או בקבוצה חברתית חושבים ככה אבל לא אומרים, ועובדה שהם לא מתווכחים איתו.
אולי דווקא כן צריך לחפש אותם אפילו, כדי להוציא מהם את מה שהם חושבים בפומבי ואז להתעמת מול זה בפומבי, כאשר כולם יקראו או ישמעו מה אני חושבת על העמדה הזאת ואיפה הוא טועה והם טועים.

אני מרגישה שיש פה מלחמה קרה, שיגידו לנו, שיגידו לנו למה הם יוצאים לרחובות עם מריחואנה לצרכי הנאה ומחירי הקוטג' אבל לא אכפת להם שסיעודיים או נכים קשים אחרים חווים התדרדרות מסוכנת במצבם פשוט כי מונעים מהם תרופות ואוכל.
תגידו לי ואז אני אענה לכם בחזרה, בוא נריב על זה במקום שפשוט תאפשרו את העניין ואחר כך חלקכם ישאלו למה לא הפגנו. הרי הם בדיוק אלה שצריכים להפגין למען הנכים ולא עושים זאת. 
אז די עם השקט, למה שאני לא אתעמת איתם? למה פעילים אחרים אומרים לי שכדאי להתעלם?
אני רוצה להגיד תגידו לי למה אתם שותקים למה אתם מתעלמים תגידו לי מה אתם חושבים שאני אוכל לחדור דרך זה שאני אוכל להישמע בוא נשים את הכל על השולחן בואו נדבר על זה בואו נריב על זה במקום שפשוט תאפשרו את זה ותתנו לחולים פיסית למות מחוסר טיפול.

מה את חושבת שלומית על הטענה שכדאי להתעלם? שהם יגידו שכל הנכים שקרנים ואנחנו בתגובה נגיד שצריך להעלות את הקצבאות?
לצפיה ב-'בגדול, מסכימה איתך'
בגדול, מסכימה איתך
30/04/2017 | 08:18
44
לא חושבת ש"לריב" יועיל, כי זה תוקע את האדם השני בהתנגדותו
אבל בהחלט לדון, להתעמת עם עמדות שמבוססות על חוסר הבנה וידיעה
ועל הנחת המוצא הכ"כ ישראלית בעוונותינו, שכולם רק מנסים לרמות.

לשמוע את האנשים האלה, להבין מאין הם באים (מנטלית, רגשית-מחשבתית),
ולהתייחס לזה.
לפעמים הם באים ממקום של מצוקה-
'לנו חסר, למה שנסכים שיתנו למישהו אחר?'
אם לא נקשיב למצוקה שלהם, אין להניח שייפתחו להקשיב למצוקה של אחרים.
לפעמים "סתם" מאטימות-לב וכהות מחשבה שהן תולדה של חיים בחברה
שהחליפה את 'כולם בשביל אחד, אחד בשביל כולם' ב'רק שלא אצא פראייר'.
ואז הייתי מנסה להעביר את הרעיון
שרק סולדיריות חברתית תחסוך מכולנו לצאת פראיירים.
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
03/05/2017 | 11:57
2
21
אני כותב על זה ונגד זה כל הזמן ובהרבה מקומות ותמיד חוטף על זה חזק מאוד מכולם,
לצערי אנחנו חיים בחברה מאוד פרימיטיבית, מאוד אכזרית, כחנית, צרת מח וחסרת לב,
אז אין מה לעשות אלא להמשיך לדבר לקירות,
אולי מתישהו איכשהו איפשהו משהו בכל זה מהדהד אצל מישהו,
למרות שסביר שלא
לצפיה ב-'אין טעם לחיים הבנתי מזמן'
אין טעם לחיים הבנתי מזמן
03/05/2017 | 22:57
1
26
הכל עניין של זמן וטרגר אני לא פשוט אחרת
לצפיה ב-'כמו שאמר בלחסל'
כמו שאמר בלחסל
03/05/2017 | 23:02
14
כבר מגיל צעיר ידעתי את מה שידעתי כל חיי התחלה היא ריק והסוף חלול לצערי
לצפיה ב-'תביעה ייצוגית כנגד חברות ביטוח המסרבות לבטח אוטיסטים'
תביעה ייצוגית כנגד חברות ביטוח המסרבות לבטח אוטיסטים
27/04/2017 | 13:00
85
לצפיה ב-'דילמה/בעיה/עזרה/פריקה'
דילמה/בעיה/עזרה/פריקה
25/04/2017 | 21:52
56
203

אז עשיתי אבחון פסיכיאטרי+פסיכולוגי בהתחלה את הפסיכולוגי והיא המליצה לי למצוא פסיכולוג/ית(בשיטת cbt ) ואמרה שזה "יסדר אותי טוב טוב" וגם זה מה שהפסיכיאטר אמר אח"כ אבל בחייאת אני לא מאמינה בזה לא בטיפול ולא בשיטה אני לא רוצה "שיסדרו אותי טוב" אני גם לא פגומה בשביל מה צריך את זה בכלל?אני לא פחות שווה...
המשך>>

אז עשיתי אבחון פסיכיאטרי+פסיכולוגי בהתחלה את הפסיכולוגי והיא המליצה לי למצוא פסיכולוג/ית(בשיטת cbt ) ואמרה שזה "יסדר אותי טוב טוב" וגם זה מה שהפסיכיאטר אמר אח"כ אבל בחייאת אני לא מאמינה בזה לא בטיפול ולא בשיטה אני לא רוצה "שיסדרו אותי טוב" אני גם לא פגומה בשביל מה צריך את זה בכלל?אני לא פחות שווה כמו שאני עכשיו וגם אחרי שנים עברו עם הניסיון של הטיפולים
בכל מקרה,אבא שלי ביקש ממני לחפש ופשוט העלמתי עין כאילו לא היה ועכשיו משום מה הוא נזכר(לא יודעת מאיזה סיבה)והוא רוצה שאני אחפש כמובן שלא באלי וגם אין לי שום כוונה אז העברתי את האחריות אליו אבל הוא הניח שהייתי רצינית.
אז מה אני עושה?אני לא יכולה להגיד לו את זה עכשיו
מה האופציות הכי טובות "לפוצץ" את זה? (שוב סליחה אני פשוט לא מאמינה בדברים האלו הם לא יכולים לתרום לי פשוט אני לא חושבת שכולם ושלמים שצריך "לסדר אותי" אף אחד לא  מושלם אז כמו שלא מעגלים את כולם לנורמה למה דווקא אותנו כן ?)
אני לא מתכוונת ללכת לזה כי זה פשוט לא שם
אבל מצד שני לא נעים לי להגיד לאבא שלי כי הוא יתאכזב ממש ואל תגידו לי שזה חשוב כי אני פשוט לא מאמינה בזה בעייני זה בולשיט ואני רוצה להישאר ככה כמו שאני(כי כבר אמרו לי את זה)כן אני רוצה "להשאיר את כל הסימנים האוטיסטים" שלי אני לא מתביישת בזה למרות שהרבה אמרו שלא רואים עליי אבל אני לא רוצה להכחיד את החזרתיות שלי או להתפטר ממאפיינים אוטיסטים כמו שהמאבחנת הפסיכולוגית אמרה
טוב לי ככה
למה הם חייבים להתערב בכל דבר?
טוב לי ככה כמו שאני לא אכפת לי אני לא רוצה שישנו אותי פשוט מאוד טוב לי ככה בחיים אני לא איזה מסכנה ולא סובלת (כן גם את זה אמרו לי מלא פעמים)אני מאוד מאושרת מאוד וסה"כ מאוד טוב לי בחיים
אני לא רוצה להכחיד מאפינים רק כדי שלא יראו אליי או ינחשו
טוב לי ככה וחבל שהרבה אנשים לא מבינים שזה פשוט מיותר
אני מאושרת ככה למה לדחוף את הגישה הנ"ט לכל מקום?למה?
באמת שאין לי עניין להתחיל את זה פשוט לא היה לי דרך להתחמק מזה...
אני מאוד מאושרת ככה עם כל המאפניים האוטיסטים ממש לא אכפת לי מה כולם חושבים עליי וגם יש לי חברים שמקבלים אותי כמו שאני וידעים שאני על הרצף ועם כל ה"שונות" ו"ההתנהגות האחרת שהיא לא נ"ט" והם חיים נהדר והם חברים שלי והם לא מתרחקים ממני או נבהלים ממני אף פעם הם גם לא סולדים ממני
זה המבחן האמיתי בחיים מי חבר אמיתי ומי לא
מי שחבר אמיתי תמיד יהיה שם בשבילך גם אם תתנהג מאוד מוזר

לצפיה ב-'אני חייב לתיום'
אני חייב לתיום
25/04/2017 | 17:48
5
114
כדי ליצב את מצבי הרוח אני מאניה דפרסיה ואבא הזה לא אכפת לו ולא לוקח אותי לפסכיטר משאיר אותי בדיכאון קלני כבר חודשים אני לא רוצה בחיי ולא יודע לא עוזר , הפסכיטר שהוא מומחה בדיכאון קלני אמר לאבי אני חושב שהדיכאון לעולם לא יברא אז הפתרון הוא רק לשכך , אלכהול עוזר לי מאוד אך אני נוטל כדורים אנטי פסכוטים ומקבל זריקה לסיכופרניה ואסור ושאני לקחתי פעם שעברה סמים או אלכנול עם הכדורים נכנסתי להתקף פסכוטי חריף מאוד ורצתי בכביש , אז אסור לא סמים ולא אלכהול ולא רוצה לאכזב את אבא , אז איך אני מסביר לו שאני חיב לתיום עכשיו , ולא יכול לחכות לפגישה , כי אני אובדני וזה מסוכן והוא אדיש או אומר בוא נאשפז אותך וזה עוד יותר מכניס אותי לדיכאון , אני רוצה לזרז את הפגישה ולא יודע מה לומר לו , מה לומר לו , מה דעתכם ..
לצפיה ב-'אולי אני באמת צריך אישפוז'
אולי אני באמת צריך אישפוז
25/04/2017 | 18:34
4
49
במחלקה סגורה כנראה באברבאנל או בשערי מנשה לא טוב שם מחכה שכל דקה תעבור ודקה זה נצח זה גהנום אבל שאני נכנס לאובדנות קדה או הפך למאניה או התקף פראנודי אני נהיה מסוכן נורא , לא כיף ואף אחד לא מבין מזה הגהנום הזה אני לא יודי מקווה לטוב אבל קשה ,הלוואי לא הייתי חולה אבל זה מה יש והואטיזם הוא עוד דבר חיובי בי אותו אני אוהב אבל מחלות פסכטיות הורסות אותי כל שנה כמה אשפוזים לפעמים אני כבר שנה לא אושפזתי וכנראה אני אתאשפז שוב
לצפיה ב-'הפעם הראשונה שכבתי ען גבר אני חושב שהייתה '
הפעם הראשונה שכבתי ען גבר אני חושב שהייתה
26/04/2017 | 01:01
3
68
שהייתי ילד בן חמש אולי שש ואני נזכר בזה כי קראתי מחקר על נטייה מינית והקשר לחוויה כזו בילדות , ונראה לפי המחקר שלא מעט ילדים זכרים הושפעו מהחוויה והשפיעו על הנטייה המינית שלהם , זה מעניין מאוד. אני אישית לא ממש זוכר מה היה יש לי ניתוק אבל זה היה , ומעניין מאוד מבחינה פסכלוגית עם נטייה מינית היא דבר מרכש כי אני יודע שמשיכה לזכרים היא דבר מולד ולא נרכש ככה לפחות טוענים אס זה האיר לי על העובדה שאני הומו זה חידד לי ועורר אותי מעניין מאוד , באמת הנתונים מעניינים .
לצפיה ב-'יש לי פוסט טראומה מורכבת'
יש לי פוסט טראומה מורכבת
26/04/2017 | 03:50
2
45
מה לעשות משפחה הלוואי שהייתי יכול למחוק את הילדות שום סם לא משכך את זה משפחה מה לעשות סך הכל אנשים טובים או נוטים לזה בלי קשר לאלימות או מה שמכונה אונס וכו .. ניסו מה לעשות מורכב להיות הורה או בכלל אדם , אבל כל לילה סיוטים זה מה יש זהו
לצפיה ב-'יש לי מחלה נפש חריפה'
יש לי מחלה נפש חריפה
26/04/2017 | 04:44
1
48
אני מכור לאבא שלי לא משנה מה אני יחטוף זין ממנו לא משנה כמה עמוק ויבקש עוד זה מטריף אותי , אנט לא מסוגל לשחרר , אני יש לי תסמנות האישה המוכה אני רק מחפש שיאהב אותי ואנט יודע שזה לעולם לא יקרה , לפעמים או הרבנ פעמים אני חושב שאם הוא היה אומר לי לתת את הגוף שלי כילד רק שיאהב אותי הייתי נותן במילא אני הזונה שלו כל החיים אז מזה כבר משנה .. והוא הכל בסדר אני אבא מושלם אבא נהדר אבא הכי טוב חולה נפש הוא יש לו מחלת נפש בטוח ומוציא נכל עלי
לצפיה ב-'מאי התחילה לשנוא אותי'
מאי התחילה לשנוא אותי
26/04/2017 | 15:06
49
אחותי הקטנה אוטסטית שאני הכי קשור עליה מכל המשפחה שתמיד לצידי התחילה לשנוא אותי , היא צועקת בבית שאניא
אח חרא והרסתי לה את החיים והיא רוצה לדווח עלי למשטרה שיכנסו אותי לכלא על מה שכל השנים עשיתי לה , אני לא מבין מאיפה סה בא היא אף פעם לא דיברה עלי ככה היא תמיד ניסתה להבין את המורכבות כאב לה אבל היא לא אמרנ רכה היא היתה אומרת שלמרות הכל אני האח הכי אהוב עליה ויש לה הרבה אחים ,לא יודע מה קרה אחותיי הגדולה  ורד אמרה שכנראה יש להדצאוציה נתק והיא עכשיו נזכרת ממש ומקבלת את המה שקרה באופן מבקר היא אמרה שכמו לי יש סיוטים גם לה והיא סיפרה לה שהיא חולמת שאני מרביץ לה או אונס אותה ודברים כאלו וזה כואב לה נורא , אני נסיתי לדבר איתה הייתי נורא עצוב והיא אמרה לך לך תחנק עם הדמעות תנין שלך רוצח , וממש לא מדברת איתי לא יודע מה קרה לי וזה רק ככה איזה יומים לא יודע מה קרה לה לא מבין , אני חייב עצות עזרו לי
לצפיה ב-'ועדת השמה'
ועדת השמה
23/04/2017 | 22:21
5
159
בני בן 12 מאובחן pdd בתפקוד גבוה. סובל גם מלקויות למידה. שנה הבאה הולך לחטיבה. מתלבטת לגבי סוג המסגרת. יש חטיבה ללקויות למידה (חדשה יחסית) ליד מקום המגורים שלי שהרבה הורים מרוצים ממנה והביקוש גבוה. מצד שני בועדת ההשמה האחרונה המליצו לנו יותר על כיתה תקשורתית. אציין שהיה לי נסיון לא נעים עם כיתת pdd שניסינו שנה אחת בבי''ס יסודי כי רמת התפקוד של הילד היתה גבוהה לעומת שאר הילדים, ואני נוטה יותר לביה''ס ללקויות למידה. אבל קשה לקחת החלטה סופית. מה דעתכם?
לצפיה ב-'תנסו את החטיבה.'
תנסו את החטיבה.
24/04/2017 | 16:02
4
71
הרי כיתת תקשורת כבר ניסיתם  ולא היה טוב.
אז לפי דעתי אין מה להפסיד.
לצפיה ב-'הוועדה אמורה להסכים...'
הוועדה אמורה להסכים...
24/04/2017 | 16:40
3
54
בסופו של דבר הוועדה אמורה להסכים איתנו, רק ביקשו לשלוח להם מכתבי חוות דעת משני אנשי מקצוע שמכירים היטב את הילד. זה אומר שאני אלך נגד המלצות הוועדה, אבל אני מניחה שזה לא מקרה ראשון ואחרון. נראה לי שהנסיון ותחושת הבטן יותר חשובים במקרה זה.
לצפיה ב-'הועדה לא בהכרח תסכים איתכם, אבל אתם ההורים'
הועדה לא בהכרח תסכים איתכם, אבל אתם ההורים
25/04/2017 | 18:11
2
51
אם תחושת הבטן שלך אומרת לך שבחטיבה ללקויות למידה יהיה לו טוב יותר,
שווה ללכת על זה.
בכל מקרה, חשוב להיות עם אצבע על הדופק, להיות קשובים לילד
ולא לחשוש להודות, אם אכן כך יהיה, שדוקא לא ממש טוב לו.
ולא לפסול על הסף, ללא בדיקה בראש פתוח, את כתת התקשורת בחטיבה,
כי לא כל כתות התקשורת זהות.
זה שלא היה לו טוב בכתה ביסודי, לא בהכרח אומר שכך יהיה גם בכתה בחטיבה.
לצפיה ב-'הבעיה שלא ניתן לדעת....'
הבעיה שלא ניתן לדעת....
25/04/2017 | 18:29
1
46
אי אפשר לדעת מי  הילדים שיהיו איתו בכיתת תקשורת. בכיתה הקודמת רמת התפקוד של הילדים ממש לא התאימה לבן שלי, והוא ממש סבל שם. תחושת הבטן שלי היא ללכת על משהו אחר. כמובן שכל צעד שנבחר לעשות זה הימור, ושום דבר לא יהיה מושלם.
לצפיה ב-'מה שבעיקר משפיע זה הצוות'
מה שבעיקר משפיע זה הצוות
26/04/2017 | 09:26
43
אישיותם, גישתם האנושית והחינוכית.
הילדים האחרים יכולים להיות מה שמוגדר ברמת תפקוד גבוהה, אפילו נ"טים
והילד יסבול
יכולים להיות מה שמוגדר ברמת תפקוד בינונית והילד יפרח
ואפילו ייתרם מחבריו לכתה.
מנסיון ובאחריות.
בדיוק כמו שגם בנך לא יפריע ואפילו יוכל לתרום גם לילדים שכאילו "גבוהים" ממנו, נ"טים.

כל צעד שנקח הוא נסיון, לאו-דוקא הימור.
כמאמר המשורר:"שום דבר לא ידוע- לא שנה, לא שבוע, יש לנוע, לנוע"
וגם הילד עצמו מתפתח, משתנה- גם הוא "אינו ידוע"
לכן מה שנכון בשלב מסויים בחיי הילד, לא בהכרח נכון בשלב אחר,
וכך גם להיפך- מה שהיה לא נכון, עשוי בהמשך להיות נכון.

כל עוד אנחנו שומרים על ראש פתוח וקשב לילד,
סביר להניח שנהיה בכיוון הנכון.
לצפיה ב-'סל בריאות מקדם'
סל בריאות מקדם
25/04/2017 | 19:01
2
75
שלום, בני בן 4 אובחן בתחילת השנה ונמצא כרגע בגן רגיל ללא כל סיוע עי לעירייה נגמר התקציב.שנה הבאה הוא יכנס לגן תקשורת.
בינתיים רציתי לדעת ממי אני אמורה לקבל (בשנה הנוכחית) את השעות הישירות (10 שעות) של סל הבריאות המקדם נכון לעכשיו הוא מקבל רק 3 שעות מתוך ה10.
תודה מראש

לצפיה ב-'לא תקבלי - סל בריאות מקדם זה רק למסגרות'
לא תקבלי - סל בריאות מקדם זה רק למסגרות
26/04/2017 | 06:28
36
לצפיה ב-'זכאות לטיפולים עפ"י חוק הסומאטים'
זכאות לטיפולים עפ"י חוק הסומאטים
26/04/2017 | 07:47
91
יש הרבה מידע בקישורי הפורום שלנו (הנמצאים בלשונית 'כלים ומידע' שבראש העמוד)
בסעיף 'קופות החולים ומשרד הבריאות'.
הנה אחד הקישורים משם
לצפיה ב-'מציאת מסגרת לבני'
מציאת מסגרת לבני
25/04/2017 | 12:04
5
131
שלום לכולם
אני כותבת אליכם נואשת ובוכה ממש מקווה לעזרה 
הבן שלי PDD בתפקוד בינוני. הוא בן 7 וחצי - החל השנה כיתה א בכיתת תקשורת.
לצערי ,בגלל שהוא "לא נרתם" כהגדרת בית הספר, הוא עולה לוועדת השמה לעבור לבית ספר לחינוך מיוחד. 
בגלל שהיה בעבר 3 שנים בגן תקשורת , ראיתי שעל אף ההתקדמות האיטית שלו בבית הספר --- המצב טוב בהרבה משל מצבו בגן 
התחננתי בפגישה שיתנו לו צאנס אבל הם לא מוכנים - הלכתי לראות בית ספר מסוים  ולא הייתי מרוצה בלשון המעטה
***ברצוני להדגיש שהילדים מקסימים ולא משנה כלל באיזה תפקוד הם אבל הבן שלי לא ימצא את מקומו בין ילדים שהם מאוד נמוכים***
אני מחפשת בתי ספר לתפקוד בינוני וגבוה ולא מוצאת. אלו שהם בתפקוד גבוה לא מקבלים את הבן ואלו שהם בינוני נמוך- מסתבר שהילדים נמוכים..
התייעצתי עם אלוט והם לא יודעים איך לעזור- אמרו שהילדים שהם בתפקוד בינוני לרוב לא מוצאים את עצמם לא בנמוך ולא בגבוה.
הקלינאית שלי הפרטית שעובדת עם הילד אמרה שלדעתה הילד ילך אחורה אם יהיה עם ילדים נמוכים
אני ממש אובדת עצות אם מישהו מכיר בית ספר לא משנה איפה (אני מוכנה לעבור דירה) שיגיד לי (כרגע גרה באזור השפלה)

תודה מראש
אפרת
לצפיה ב-'למה שלא אסתדר'
למה שלא אסתדר
25/04/2017 | 13:03
69
אני גם פי די די תפקוד נמוך בנוני ואני מכיר אוטסטים קלאסים והסתדרתי איתם מעולה טוב יותר מכל תפקוד אחר , אני חושב שכדי לנסות אין ממש משמעות לתפקוד אני למשל מוגדר כאוטיסט קלאסי בתפקוד יום יומי ממש דברים הכי בסיסים לא יודע אבל הקונגציה נחשבת מאוד גבוהה ויש לי מנת משכל של מעל 160 ומצטיין במתמטיקה וזיכרון שנחשב צילומי ואני כמו ילד בן שמונה בהתנהגות נחשב אפילו שאני לא מאמין בזה , הרבה אוטסטים קלאסים ככה מהיכרות שלי הכרתי כמה גאונים כאלו , ובעיני חשוב ללמד את הילד על הגוון וקבלתו, ובעיני זה נכון , לא יודע ככה אני מרגיש לפחות ..
לצפיה ב-'הבן שלך מדבר? מה לגבי שילוב יחידני? חשבת על הרעיון? מעשי?'
הבן שלך מדבר? מה לגבי שילוב יחידני? חשבת על הרעיון? מעשי?
25/04/2017 | 14:01
33
לצפיה ב-'האם יש באזורך כתות תקשורת נוספות?'
האם יש באזורך כתות תקשורת נוספות?
25/04/2017 | 17:59
2
56
"הילד לא נתרם"  זה תרוץ נפוץ של מורים שמגלגלים את קוצר ידם על הילד
במקום להודות "לא מצאנו עדיין את הדרך אליו"
מה שיחייב אותם להתאמץ יותר,
הם מטילים זאת עליו, כאילו הוא לא מתאים.
"זה לא אנחנו- זה הוא" .

אין זאת אומרת שכתת תקשורת לא מתאימה לו,
בתנאי שהצוות החינוכי בה יהיה קשוב ומחוייב לילדים.
לצפיה ב-'יש כיתות תקשורת באזור כמובן אבל'
יש כיתות תקשורת באזור כמובן אבל
11/05/2017 | 19:17
1
11
אני לא יודעת אם אני לא עושה עוול לילד אם אתאמץ לשלב בכיתת תקשורת אחרת.. תחושתי שהמורות טובות אבל יש פער בינו לבין הילדים האחרים בכיתה, לגבי שילוב יחידני , לילד יש בעיות התנהגות לא פשוטות (שכמובן נגזרות מהמצב הנפשי) ומה שהכי בולט בבעיות התנהגות כשזה נוגע לבית ספר, הוא שהוא בורח מהכיתה כשהשיעור נמאס לו ואם מחזיקים אותו בניגוד לרצונו (ניסו כבר את כלכלת האסימונים וזה לא עזר) - הוא משתולל ומרביץ למורות שיפתחו את הדלת ויתנו לו ללכת. 

בכל מקרה המון תודות על העצות ובמיוחד לנתנאל

לצפיה ב-'אמא יקרה'
אמא יקרה
12/05/2017 | 09:17
9
גם ה שלי בתפקוד בינוני.
מבינה בדיוק את המצב הזה של נופל בין הכסאות,
המערכת האטומה והמקטלגת לא יודעת "איך לאכול אותו"
רואים שיש יכולות, אבל יש גם ים של קשיים.

בד"כ אני נזהרת מאמירת דברים נחרצים,
בודאי כשאינני מכירה את הנפשות הפועלות,
אבל חייבת לומר לך:
מורות שמטילות את האחריות על קוצר ידן על ילד בן 7 אינן מורות טובות. פשוט לא.
החדשות הטובות הן שלא כל המורות כאלה
אמנם צריך לפעמים לכתת רגליים עד שמוצאים מחנכת ראויה לתואר מחנכת,
אבל יש כאלה, מנסיון.
ה שלי (כיום בן 17 וחצי) הגיע לאחת כזאת בכתה ג'.
אישיות מאירה, אשת חינוך קשובה חכמה ורגישה,
מחנכת כתת תקשורת.
גם לבן שלך מגיעה מחנכת כזאת!
להעביר אותו לבי"ס אחר, אם יש שם אחת כזאת
(לא צריך יותר מבנאדם אחד שיאמין בילד ויקשיב לו באמת)
לא רק שלא יעשה לו עוול, זה עשוי להציל אותו, כן- עד כדי כך.
כי אם ימשיך לפול בידיים של "אנשי חינוך" שלא מאמינים בו ולא מקשיבים לו,
זה עלול להיות לא רק סבל קשה, אלא גם לגרום לנזק אמיתי.
בעיות התנהגות ומצב נפשי לא טוב הם ביטוי לזה.
זה בד"כ לא משהו שמובנה בילד, לא חלק ממנו, לא גזרת גורל.
זו לרוב תוצאה של יחס הסביבה אליו.
ומה שכתבת כאן מעיד על כך.
הוא משתולל שיפתחו לו, כי רע לו עם האנשים האלה.
הם לא מבינים אותו ולא מנסים להבין אותו.
סביבה חינוכית לא מקטלגת (תפקוד כזה או אחר) וקשובה,
תאפשר לו לצמוח ולפרוח, למצוא איזון פנימי, רוגע ושימחה.

לצפיה ב-'שילוב אוטיסטים בצבא'
שילוב אוטיסטים בצבא
25/04/2017 | 16:25
3
144
משהו שכבר הרבה זמן יושב לי על הלב,אני מתנגד לשילוב אוטיסטים בצבא
אני נותן את נקודת המבט שלי מכמה נערים שמאובחנים באוטיזם , שהתנדבו להתגייס לצבא, ואני חושב שזה עשה להם רק רע.
אני משרת ביחידה פתוחה בבסיס צריפין, והכרתי עד כה 3 נערים מאובחנים באוטיזם אשר התנדבו לשרת בצבא

נער אחד שירת אצלי ביחידה , בתפקיד של עובד רס"ר, הוא השתחרר לא מזמן.
קודם כל היחס של המפקדים כלפיו היה מחפיר,לדעתי. אף אחד לא התייחס אליו ברצינות ואפילו ראו אותו כמטרד, ניצלו אותו לטובת עבודות קשות ומביכות שאף חייל אחר לא מוכן לעשות אותו, כמו למשל לנקות יסודית את המדרכה ליד המבנה, או לרוקן 2 פחים מפוצצים באוכל שנשאר(הוא היה עושה את זה לבד ותמיד ביקש עזרה מאנשים , כמה פעמים עזרתי לו).
הוא ניסה להתחבר לאנשים,אבל כמובן שזה לא באשמתו, אנשים לא רצו להתייחס אליו. הוא ניסה להתקרב עוד יותר, במיוחד לבנות וסוג של "כפה" עליהם חיבוק כל פעם שהם היו רואות אותו. החיילות היו גם רואות אותו כמטרד, והוא בסך הכל רצה להתחבר לאנשים. החיילים היו מדברים איתו וצוחקים עליו כשהיה להם משעמם , והחיילות ניסו להתחמק ממנו. הם כמובן לא שידרו את זה כלפיו ואמרו לו את זה בפנים, הוא פשוט לא היה מודה לזה. הוא חשב שהם חברים שלו ושהוא מצליח אבל בסופו של דבר אף אחד לא רצה להתקרב אליו וניסו להתחמק ממנו , זה מה שהיה הכי עצוב לי,כמובן שזה לא באשמתו. לא הייתי כל כך קרוב אליו כי שירתתי בתפקיד אחר שגזל ממני זמן, אבל אני ראיתי הרבה מקרים כאלו מהצד.
הוא השתחרר לא מזמן, אני לא יודע בדיוק מה קורה איתו בחיים האמיתיים אם הוא במסגרת כלשהי.
הנקודה היא שהוא חי במציאות מדומה. הוא פעיל מאוד ברשתות החברתיות ומגיב להרבה מאוד חיילים ששירתו איתו על תמונות שהם מעלים. הוא מגיע פעם בחודש לכמה ימי מילואים והוא שוב מנסה להתחבר לאותם חיילים אך הם מנסים להתחמק ממנו.
כל עניין הצבא לא עזר לו בכלל,אלא אני חושב רק הזיק לו. הוא נשאר במציאות מדומה שכולם חברים שלו אבל בעצם כולם מנצלים אותו או מנסים להתחמק ממנו.
הבעיה העיקרית שלי בעניין הזה שמלכתחילה המסגרת הזאת לא הייתה מתאימה לו. אין מה לעשות , האמת היא שהוא שונה מכולם , בין אם זה בצורת הדיבור שלו או צורת ההתנהגות שלו. שוב,אני לא מאשים אותו חס וחלילה, האשמה היא רק על החיילים האחרים והמפקדים שלא ניסו לשלב אותו כמו שצריך , אלא רק "זרקו אותו למים". אני חושב שהצבא רק עיקב אותו בחיים, לא תרם לו בכלל מבחינה חברתית , לא מבחינה כספית והוא בעצם לא מצליח להתנתק מהחיים שהיו לו בצבא , למרות שהוא כבר משוחרר.
היה עדיף לו לא להתגייס או לחילופין לעשות שירות לאומי , ללכת לעבוד במקום שמתאים לו.

אני מכיר עוד 2 חיילים בעלי אוטיזם , גם שניהם לא ממש הצליחו וזה רק פגע בהם
הראשון היה כמה חודשים בצה"ל וסבל מהצקות של חיילים שהיו איתו, עד כדי שהוא הגיע למצב שהוא איים עליהם בנשק , ולבסוף שוחרר מצה"ל
והשני שאני מכיר אותו מיחידה אחרת גם נראה מאוד בודד יחסית ולא מצליח ליצור קשרים אישיים עם חיילים אחרים.

כמובן ששוב חס וחלילה לא יצא מצב שזה נשמע שאני מאשים את הנערים האלו או משהו , כל האשמה היא על החיילים האחרים והמפקדים שפשוט ראו בו במטרד ולא רצו להשקיע בו ולקדם אותו, וכמו שאמרתי פשוט זרקו אותו למים העמוקים בניסיון להשתלב עם חיילים אחרים ועם חברה אחרת לגמרי, חברה שהיא שונה לגמרי.

אשמח לשמוע את דעתכם
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
25/04/2017 | 17:37
58
צבא לא מתאים לאוטסטים ואנשים רגשים מסכים עם כל מה שכתבת
לצפיה ב-'מסכימה גם מאוד '
מסכימה גם מאוד
25/04/2017 | 21:38
36
לצפיה ב-'תגובה קצת באיחור'
תגובה קצת באיחור
21/06/2017 | 14:14
3
שלום, שמי קרן ואני אמא לילד אספי ועובדת בתחום השיקום בבריאות הנפש. הפנתי את תשומת לבה של רכזת ההתנדבות לצבא להודעה והיא ביקשה ממני לפרסם את התגובה הבאה:
אני מבקשת להגיב לפוסט שפורסם כאן לגבי התנדבות אוטיסטים בצבא.
החוויה של מי שכתב את הדברים קשה ואני רוצה לספר על תוכנית של משרד הרווחה
שנועדה לענות בדיוק על הבעיות שהועלו בפוסט, אם זה מציאת שיבוץ מתאים ולא
"סתמי" וליווי צמוד בזמן השירות שיבטיח שהתנהגויות לא הולמות לא יקרו.
הרעיון בתוכנית היא שמתחילים ללוות את הצעירים בתוך בתי הספר כבר לפני צו
ראשון, ואחרי שהם מקבלים את הפטור אנחנו מגישים יחד איתם בקשה להתנדבות
פורמלית, מוצאים שיבוץ והצעירים מתגייסים בסוף הלימודים כמו בני גילם.
התוכנית כוללת שני חלקים:
הכנה לצבא שמיועדת לקבוצות בבתי ספר
ובמקביל תוכנית ליווי פרטנית לכל צעיר.
התוכנית נקראת "שילוב מנצח", היא מיועדת למי שמוכר באגף השיקום או האוטיזים
במשרד הרווחה.
בהתאם לתוכנית הצעירים מקבלים את הליווי המלא שלנו, מרגע יצירת הקשר, דרך העזרה
בהגשת הבקשה להתנדבות פורמלית וכמובן במהלך השירות עצמו.
מה שמבטיח גם שיבוץ מתאים ולא "סתמי" וגם ליווי ופיקוח שלנו על איך מתנהגים
אליהם ואיך הם משתלבים.
אנחנו מקפידים על בניית תוכניות אישיות לכל צעיר על מנת לפתח ולשפר את היכולות
התעסוקתיות, בחברתיות, והתקשורתיות של הצעיר בזמן ההתנדבות.
התוכנית הינה ללא עלות כי היא תוכנית של משרד הרווחה ומנוהלת על ידיהם.
ענת ברודה
מנהלת תוכניות שילוב בצבא- מחוז צפון
עמותת גוונים
0545728080
anatbroda@gmail.com

לצפיה ב-'דרושה משלבת לילדה בכתה ה בכפר סבא'
דרושה משלבת לילדה בכתה ה בכפר סבא
25/04/2017 | 00:13
40
דרושה משלבת לשעות הבוקר לילדה הנמצאת על רצף ה- PDD בתפקוד גבוה, הלומדת בכתה ה  בבית ספר בכפר סבא. אנו מחפשים משלבת חמה ומכילה, דינמית ורגישה, שיודעת להעניק המון אהבה, בעלת יוזמה. עדיפות לבעלות ידע בתחום הוראה מתקנת.
לפרטים נא לשלוח קורת חיים למייל:
POOL112@WALLA.COM

לצפיה ב-''
24/04/2017 | 08:57
3
112

האם מבקשת מבנה לא לבכות.
לא לצחוק.
שקט היא רוצה, רק שקט.
שקט?
אין שקט
ולא יהיה
לצפיה ב-''
24/04/2017 | 15:59
10
לצפיה ב-'יה זכרם ברוך'
יה זכרם ברוך
24/04/2017 | 16:52
34
ובקרוב אצלי שקט פשוט שקט וזהו אני כואב על הנרצחים על בני משפחת לוריא משפחתי משפחה בני קדושים שנרצחו ללא רחמים מסתכל עליך סבא ויודע כמה כאב לך כמה חזרת לשם בסוף חייך סלח לי סבא שלא הבנתי אותך סלח לי הכל שלא הבנתי אני מביט בכם ובוכה יה זכרכם ברוח הייתי מוכן להקריב את חיי כדי שתחיו אבל זה מאחור יותר יה זכרם ברוח וימח שמם וזכרם של המרצחים
לצפיה ב-'שיר מרגש בטירוף תודה שולמית'
שיר מרגש בטירוף תודה שולמית
24/04/2017 | 16:55
19
לא הכרתי יום כואב אני לא שומע לא רואה סרטים לא מסוגל כואב על סבא כל כך מרגיש אשמנ , אני קראתי את בית הבובות של קנ קתטניק והיה לי צמרמרות ובכיתי ואני הכי לא סמנטלי
לצפיה ב-'פסיכולוג/ית בדרום באיזורי היישובים עומר להבים , מיתר והסביבה'
פסיכולוג/ית בדרום באיזורי היישובים עומר להבים , מיתר והסביבה
23/04/2017 | 23:59
29
אשמח אם למישהו יש המלצה על פסיכולוגים באיזורים הללו לילד בן 12 עם אוטיזם ואם מישהו מהם מתמחה בסי בי טי אז גם אשמח לדעת.
תודה רבה.
לצפיה ב-'פתיחת כיתה ז תקשורתית ברעננה'
פתיחת כיתה ז תקשורתית ברעננה
23/04/2017 | 21:39
50
יום פתוח בחטיבת יונתן ביום ראשון הקרוב 30.4 8:30-10:00
הכיתה רב אזורית.
לפרטים:עידו רכז ח"מ 054-7456250

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה