לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'החזרים על טיפולים'
החזרים על טיפולים
26/10/2016 | 13:49
55
259
הבנתי שיש החזרים ממש טובים עבור הטיפולים. איך מקבלים את הזכאות? אחרי ההכרה בביטוח הלאומי או שאין קשר. האם אפשר לקבל החזר רטרואקטיבי?
פשוט המליצו לי על קבוצה טיפולית, הבעיה שהיא מתחילה עוד שבוע. בלי החזרים זה יקר, 230 שח למפגש. והיות והיא קלינאית תקשורת, כך היא גם נותנת את הקבלות. ואני...
המשך>>
הבנתי שיש החזרים ממש טובים עבור הטיפולים. איך מקבלים את הזכאות? אחרי ההכרה בביטוח הלאומי או שאין קשר. האם אפשר לקבל החזר רטרואקטיבי?
פשוט המליצו לי על קבוצה טיפולית, הבעיה שהיא מתחילה עוד שבוע. בלי החזרים זה יקר, 230 שח למפגש. והיות והיא קלינאית תקשורת, כך היא גם נותנת את הקבלות. ואני מבינה שיש החזר מהקופה.
אבחון פסיכיאטרי יהיה בסוף השבוע הבא, האם זה מספיק או שיש עוד תהליכים?
לצפיה ב-' ילד מפלצת טרגיר'
ילד מפלצת טרגיר
27/10/2016 | 21:38
60

ילד מפלצת לא שייך לשום מקום בודד חסר בית אין קירות ביתו מכסות את גופו, ילד מביט בעולם הזה הזר החשוך לא יודע לא יודע ממש לא, הוא מביט בי בעיניו השחורות, הוא טובע בי בי מבט מאיים " ילד אסור " הוא אומר ואני מבין ילד "

מפלצת" איש לא היה ליצידי שכסו אותי קור וצינה קרה עד שנפלו עיני לתחתית, אף אחדלא חיבק שהייתי זקוק למגע ,לא לזין לא לזין לא רוצה אותו רוצה לברוח, אנסים עם חליפות שחורות, עם פרצוף  חמור סבר עבד אתה עבד ילד עבד של הממשל, של אבא של אמא של החברה המזיונת הז שמצמידה לי תוות של " מטורף מסוכן

לציבור " לא זוכר את הפעם הראשונה שיטעמתי את הטעם המר של היאוש, שלגמתי עוד ועוד ושאפתי לראות את הריח המטלטל של הגז הזה, של האש הזו של הפקרות, ילד מפוקר גוף  לא שלי, הם שלטו בי ,הלקחו אותי, למה אני לא זוכר הכל ?כמו יום בהיר לראות  את  המוות למה הסיוטים ? למה הפלאשים ? למה

הפוסט טראומה מחורבנת, עוד מילה עוד שם  עלוב, רציתי אהבה וקבלתי זין רציתי חיבוק וקבלתי אגרוף ישר ללב הדומם, ילד נאנס עוד אחד מאלך, ואבא צוחק אתה הומו, למה לא התנגדת, הם שיחקו איתך, כי אבא הם שיחקו איתי משחקים אסורים, אבל אתה רצית לדפוק אותי , לא הםאתה האבא הממזרי שלי עם המבט הקפוא , עם עיני המוות האלו המרצדות על המסך של חיי,אבא של מכות,  אבא של איומים, אבא של זין בתוך הפה, לא פיזי  לא נתת לי לא הבאת לילטעום את היאוש, את הדם הזורם בלב המת, הכה מת הכה עייף אלא הרסת אותי, עם היבוש שלך

,זקן, אני ילג מפלצת, האצבעות שלי הם חרבות ועיני הם זכוכית וראשי הוא פח אשפה ורגלי כלל לא לא נע רק נשאר במקום ,ילד מפלצת ככה אמרת לי ,אני לא יודע, אני לא יודע אם המניאקים שדפקו ילד בן שמונה הם הרוצחים האמתיים, כי

מזה לזיין ילד ?זה כיף נורא זה מואו מיאוי זה נעים ורך , אז למה לא ? למה מי אני ? למה מה מגיע לי ?קיבלת זין תשתוק ,אין לך זכות לדבר, ילד מפלצת, בלי שם ,בלי אור רק חשכה תשורר ותמות יחידי, זהו פרקתי תזבל הזה, הוצאתי תאשפה מהלוע המחרובן שלי, זהו .

לצפיה ב-'רגישות לרוע ואוטיזם'
רגישות לרוע ואוטיזם
26/10/2016 | 19:22
11
99

אני שמתי לב שאצל אוטיסטים יש ריגשות לעוולות, הם יותר לוחמי צדק מן  האדם הממצוע, מה דעתכם על זה ? למשל אני מאוד רגיש. לעניין
של התעללות בילדים או בעלי חיים , למשל לפני כמה זמן שמעתי סיפור של חברה טובה על אביה שהתעלל בה מינית ונשבר לי הלב. 
ולא יכולתי לצאת מהדיכאון, וממש כאב לי ,אני לא בוכה הרבה זמן אבל ממש עמדו לי דמעות בעינים זה זה היה כזה אכזרי, אז רציתי
לדעת ולדון בזה האם אוטיסטים רגישים יותר לעוולות אנושיות , יותר ערים למצוקות, ולכאב האחר, לטעמי כן ובגדול, אני אפילו רק קורא בשוברות
שתיקה על מקרים כאלו והולם לי הלב ואני נכנס לדיכאון ,אפילו שומע ברדיו וכואב לי ממש עד להכנס לדיכאון, אשמח לשמוע איך זה אצלכם ,מה
אתם מרגישים שאתם נתקלים בעוולות אנושיות , זהו זה מה שיש לי לומר .
לצפיה ב-'זה נכון'
זה נכון
27/10/2016 | 10:34
7
26
לצפיה ב-'תוכל לפרט ?'
תוכל לפרט ?
27/10/2016 | 13:37
6
14
לצפיה ב-'אין מה לפרט'
אין מה לפרט
27/10/2016 | 14:23
5
46
כעובדה וכהכללה אספים הרבה יותר רגישים מהממוצע למידה שבה המישור הערכי-מוסרי מתממש,
וחלק עצום מהבעיות שלהם נובע מזה.

לצפיה ב-'אני מסכים, אבל לא כולם מסכמים על כך אפילו להפך'
אני מסכים, אבל לא כולם מסכמים על כך אפילו להפך
27/10/2016 | 14:34
4
24
צריך לנסות להסביר את זה כי האוטיסט נתפש כחסר מודעות ורגש לסביבה נכון ? לכן נכון זה עובדה בנינו אבל הציבור רואה את זה אחרת, ואז האוטיסט סובל מיחס משפיל נכון ? לכן הייתי רוצה להבין מודע האוטיסט רגיש יותר . ולא רק לקבוע עובדה ,אני מחפש תשובות מנומקות, ואם יש לך ארי אני אשמח.
לצפיה ב-'הסבר זה לא נימוק'
הסבר זה לא נימוק
27/10/2016 | 14:43
3
22
אפשר לקשור את זה לנטיה להדדי, ליכולת לחוש איך הקטן ביותר מחובר לגדול ביותר, שלכן מימוש ערכי שלא מקיף את הכל לא נחשב ככזה לאדם כזה, ואז יורדים עליו שהוא מילולי מדי.

זה גם קשור לרתיעה וסלידה מסמכות, כי סבל ועוול תמיד נגרם מהיררכיה.

אבל אלה תיאורים ולא הסברים,
לא ברור למה ואם בכלל צריך להסביר את זה,
זה קשור לדרך שבה דברים מתפתחים,
לפתיחות,
לצורך במגע מהותי ואמיתי בקיום

למה אתה קורא נימוק ? תשובה ? לא ממש ברור לי.
לתיאור של המנגנון ? לסיבה לקיומו ?

לצפיה ב-'לתיאור של המצב'
לתיאור של המצב
27/10/2016 | 14:45
2
17
לא לתשובה חד משמעית ( כי נראה לי שאין כזו ואני גם לא מחפש כי אוטיזים פרדוקסלי מטבעו ) אני מחפש תיאור למצב למחשבה על המצב לא חייב תשובה מפורטת אלף עמודים, אלא פשוט קו מחשבה, אני גם חושב שהביטול של הסמכותי מראה על הריגשות אני פשוט רוצה יותר קו כללי , זה הכל .
לצפיה ב-'קוו כללי יכול להיות זהות שאינה "הוראתית"'
קוו כללי יכול להיות זהות שאינה "הוראתית"
27/10/2016 | 14:53
1
21
הנ"ט נוטים לפעול דרך ולפי הוראות, ציווים, האוטיסט נוטה להיות קשוב יותר לשיחה, לדרך שבה הדברים מדברים אחד עם השני, דרך שונותם.

מצב שבו אין חשיבות למי קובע אלא רק לדיאלוג עצמו לערכים כמו שיוויון וצדק ורגישות והתחשבות באחר יש משקל רבה יותר גדול משיש להם במצב שבו הכל נסגר על ידי הזכות המולדת, הכלכלית, המסורתית, או החברתית לקבוע.

לערכים כמו חופש ושיוויון וצדק אין משמעות כלשעצמם, הם נועדו לשרת ולאפשר קיום הדדי יותר, קשור יותר, פחות חד צדדי,
אז כל תופעה שמפירה את הערך הזה פוגעת לאוטיסט ישר בבטן, בלב, בנשמה,
כי היא הורסת לו את מהות הזהות,
והוא מזהה בה סכנה קיומית גם לעצמו וגם לסביבה

מוויכוחים שהיו לי עם נ"ט אז רובם דווקא מזהים סכנה קיומית עם קיום ערכי ומוסרי

לצפיה ב-'כן זו גם דעתי'
כן זו גם דעתי
27/10/2016 | 15:04
15
הנט עסוק במנולוג ובכפיית עצמו על הסביבה בעוד האוטיסט ישנו מנלוג פנימי שמשתלח על הסביבה באופן שווה ובגבוהה העיניים, מעין שיחה רב צורתית אחד מדבר אחד עונה ולא כמו שאומרים דיבור אין סופי : כי זה הכי לא זה כן אבל כדי לתרום לשיח ולא להצמית אותו, זה דעתתי אוטיסט פועל כדאילוג ונט כמונלוג כפוי ...
לצפיה ב-'חיבור וניתוק'
חיבור וניתוק
02/11/2016 | 00:29
2
11
יש הרבה תיאורים למצב- 
אבל חלק מזה והוא לדעתי גם חלק מרכזי היא היכולת לחבר ולנתק במקומות שנכונים לזהות. 

למשל- אם אדם מזהה גניבה כהורדת סרטים או מוזיקה 
אז אחד יטען שאין ל נגיעה לזה , הוא רק מוריד אבל השאלות והשיקולים שעולים מאחורי זה - אם אתה טוען שזו לא גניבה- 
מה למשל מונע בעד אדם שהחליט לגנוב לך את הארנק להניח שזו איננה גנבה? 

על אותו משקל - זה חיבור למציאות ומכיוון שאתה מייצר המציאות בכל רגע נתון מחדש (קשוב) - זו שאלה לדון עליה, בעוד שאצל האדם הרגיל מספיקה התחושה שאיננו גנב והוא כיוצר המציאות או זה שפחות קשוב לה לא מחבר את הדברים לחיבור הסופי שלהם. 

(אני לא חושבת שזו גניבה אבל נתתי דוגמא) 

זו גם דוגמא טובה להפרדה שבין ערך חי לערך מת - 
למשל במקרים כאלה אתה יכול לשמוע אדם שמתגדר בקלישאות כמו
צדק, אהבת המולדת, יהדות/איסלם/נצרות 
בלי רגישות להקשר- 
ואז במקומות שהערך עצמו מופר (סתירות פנימיות)
כמו למשל בפורום שירה בו המנהלת ניסתה לטעון שבשם העובדה שלא מנדים אדם אחר כי הוא שונה היא מנדה אותך כי אתה שונה 
נוצרת סתירה שמראה שהערך כשלעצמו לא משחק תפקיד אלא פחד
קבוצתי , אישי , אנוכי ואין מקום לדון בזה.

גם בהקשר הערכי - הטיעון לצדק מוחלט יכול לחסום אדם מרגישות לזה שלפניו 
ודווקא בדיוק במקום בו נדרשת רגישות נ"ט לא פעם נאטמים ונתלים במובן מאליו . 
אני חושבת שרגישות לשתיקה , ללא נאמר ולפער חיונית כאן.

אז כן- בהחלט , יותר. 
מובן מאליו - פסיכופתיה זו הנורמה.
לצפיה ב-'פעמים הצדקנות היא הפסכופתיה האמתית'
פעמים הצדקנות היא הפסכופתיה האמתית
02/11/2016 | 08:34
1
6
את אמרת לי אז בקומנה של ארנה שצריך לסיים לב לביוגרפיה של האדם, מאין הוא בא מה המצב החברתי שלו , וזה נכון היום אני לאט  לאט מבין שכל הקטע של התעללות באחר זה כי אתה עברת  התעללות, וגם להפך ובו זמנית הרצון להיות מוסרי לא תבין את הרקע  ולא תוכל לעזורי יכול להפוך אותך ללא מוסרי, כי תלא רואה תהקשר בעניין הקלאישות כמובן, ואז כל פמנסטית תגנה אדם שובינסט אבל אם לא תבין תרקע לא תתוכל לעזור לו
למשל חברה מסרותית או בא משפחה כמוני שלא מכבדת נשי ואלימה לנשים וכו, כי אני לא רגיל לכבד נשים כי הרגלו אותי שהם פחות ממך שהם צריכות לעושות מה שהבעל החבר הגבר אומר, וקשה להפטר מהתפישה המעוו הזו אבל בתהליך שיקום אני הרבה פחו שובינסט מפעם
לצפיה ב-'זה גם וגם '
זה גם וגם
02/11/2016 | 14:27
5
רקע , קבלה של האחר, יכולת להתרגש ולהרגיש משקלים שונים - 
בסופו של דבר הכל בונה את האחר "המתעלל".

לצפיה ב-'סטיגמה'
סטיגמה
24/10/2016 | 19:07
83
612
לדעתי הסטיגמה של אוטיזם לא הולכת  להיעלם  אלא  מתגברת.
המשך>>
לדעתי הסטיגמה של אוטיזם לא הולכת  להיעלם  אלא  מתגברת.
לצפיה ב-'עמידת ראש'
עמידת ראש
26/10/2016 | 11:48
6
82
שלום,
האם מישהו יכול להסביר לי את הסיבה שהבן שלי ( בן 4, על ספקטרום), נוהג לעשות עמידת ראש לפני השינה ?
תודה
לצפיה ב-'זה מפריע לכם?'
זה מפריע לכם?
26/10/2016 | 13:16
3
52
יכולות להיות כל מיני סיבות אבל אולי הוא פשוט למד לעשות את זה וזה מוצא חן בעיניו. זה הזכיר לי שנורא אהבתי לעשות את זה כשהייתי קטנה - לראות את העולם הפוך. זה כאילו עוזר לך להחליף את התמונה ולהיכנס יותר בקלות לעולם החלומות...
לצפיה ב-'מאוד עוזר לאיזון, גם יוגיסטים, ובן גוריון, בקטע'
מאוד עוזר לאיזון, גם יוגיסטים, ובן גוריון, בקטע
26/10/2016 | 13:26
2
26
לצפיה ב-'לא מפריע חלילה'
לא מפריע חלילה
26/10/2016 | 13:52
1
53
להיפך, זה הסימן שהוא מתחיל להיכנס למצב שינה.
מעניין אותי אם יש תנוחות ושיטות להורדת מתחים ואנדרנלין.
לצפיה ב-'מאד אישי'
מאד אישי
26/10/2016 | 16:27
42
אני מניחה שהוא בחר את השיטה שמתאימה לו. לפעמים מוזיקה יכולה לעזור.
לצפיה ב-'זה נראה לי רעיון טוב'
זה נראה לי רעיון טוב
27/10/2016 | 08:56
34
להתבונן בילד ולנסות להבין אותו טוב יותר
דרך התחקות אחר שורשי התנהגות או בחירה זו או אחרת.

עמידה על הראש משנה את זוית הראיה,
משנה גם את הלחצים הפנימיים בגוף.
גם את ההתמקדות בגוף.
אולי משהו מזה עוזר לו לעבור למוד רגוע יותר בדרך לשינה.
לצפיה ב-'ייתכן שלקח דוגמה מבן גוריון '
ייתכן שלקח דוגמה מבן גוריון
27/10/2016 | 13:28
22
סה"כ זה מזרים דם למוח וכנראה עוזר לו להירדם
לצפיה ב-'הכנה לועדה בבית ספר'
הכנה לועדה בבית ספר
26/10/2016 | 13:40
5
50
פניתי למנהלת בית הספר עם האבחון שעשינו, וככל כנראה בשבוע הבא תהיה ועדה בבית הספר. הבנתי שאת המלצות הועדה מעבירים לועדת חריגים במחוז.
תוכלו לתת לי טיפים איך להתנהל בועדה? מה חשוב? ככל הנראה, אגיע רק עם אבחון הפסיכולוגית כי את האבחון של הפסיכיאטר נקבל רק עוד שבוע. היא אמרה שאין בעיה. למה לצפות? מה להביא?
לצפיה ב-'האם הכוונה לועדת שילוב?'
האם הכוונה לועדת שילוב?
26/10/2016 | 17:41
4
36
אם כן, אז בעיניי חשוב לזכור שהם לא עושים טובה או חסד
(יש צוותי בי"ס שנהנים לחשוב שהם נורא נאורים וטובים
כי הם מוכנים לקבל ילד עם אבחון- אל לנו ההורים להאמין לזה).
האמת היא, שלפי חוק השילוב, ברירת המחדל היא שילוב,
רק אם מגיעים למסקנה שזה לא מתאים לילד/ה, עוברים לחינוך מיוחד.
ומלבד זאת, כל המעורבים נתרמים משילוב מוצלח, לא רק הילד המשולב.
בהקשר זה, הנה טקסט שכתבה אם לא"ס, שהיא עצמה א"סית:

מעבר לזה, חשוב מאד להיות בקיאים בנהלים- ידע הוא כח.
אם תדעי מה את רוצה עבור בנך ומה מגיע לו,
יעלה הסיכוי שהוא יקבל זאת.
מידע בנושא בקישורי הפורום, בתוך סעיף 'משרד החינוך',
סעיף קטן 'שילוב יחידני'.
אם תסתבכי ולא תמצאי אל תתביישי לשאול

לצפיה ב-'ועדת סייעות'
ועדת סייעות
26/10/2016 | 17:45
3
36
ככה אמרו שקוראים לזה. המטרה היא לקבל סייעת ועזרה נוספת בתוך בית הספר.
לצפיה ב-'סייעת היא אחד הכלים בתוך סל השילוב'
סייעת היא אחד הכלים בתוך סל השילוב
27/10/2016 | 09:01
2
31
לאחר שעוברים ועדת שילוב, מחליטים מה ייכלל בסל השילוב,
ואם מחלט על סייעת- כמה שעות.
אין בנוהל "ועדת סייעות".

ממליצה לך שוב לעיין בחומר המצוי בסעיף 'שילוב יחידני' שבתוך 'משרד החנוך' בקישורים,
יש שם גם טבלה בעניין הקצאת שעות סייעת.
לצפיה ב-'אמרו לי שבשנה הראשונה נותנים מקסימום'
אמרו לי שבשנה הראשונה נותנים מקסימום
27/10/2016 | 11:22
1
30
ואחר כך כל שנה מחליטים האם להוריד. הגיוני?
לצפיה ב-'מה את חושבת? '
מה את חושבת?
27/10/2016 | 11:33
26
לדעתי הגיוני לתת לפי הצרכים.
זה הרעיון בטבלה שכאמור מופיעה בקישורים
ולכן על פי הנוהל יש לעבוד לפיה ולא לפי ותק בשילוב.
יתכן שלילד מסויים שזו שנתו הראשונה בשילוב יחידני
יש צורך בפחות שעות-סייעת מלילד מסויים שזו שנתו החמישית.
מכיון שהתקציב לשעות אינו בלתי מוגבל,
נראה לי הגיוני לבדוק מה הצרכים בלי קשר לותק בשילוב.
אתם עלולים למצוא עצמכם בשנים הבאות עם קיצוץ בשעות גם אם בנך יזדקק ליותר,
כי הגיע ילד חדש ולפי הכללים העצמאיים של ביה"ס, החדש אמור לקבל יותר.

לפי מה שאת כותבת, יש לי רושם שאולי בביה"ס שלכם לא ממש מכירים את הנוהל ומאלתרים לא מעט
זה יכול להיות נחמד כל עוד זה פועל לטובתכם,
אבל עלול גם להזיק כי זה אומר שפועלים בשרירות, לפי מה שמתאים להם.
חוזרת וממליצה לך להתעמק בקישורים- ידע הוא כח.
לצפיה ב-'הפרד ומשול'
הפרד ומשול
27/10/2016 | 09:15
1
79
הפרדה זו שיטה להחליש את הספקטרום ולחזק את הסטיגמה - והיא פוגעת בכולנו. 
מה המכנה המשותף?
1. קושי תפקודי: המחקרים מצביעים על קושי בויסות ואיזון בין מדכאים לממריצים במוח. טיפול תרופתי מחריף את הבעיה כי הוא מפריע למוח לאזן את עצמו. טיפול אלטרנטיבי (יוגה, מדיטציה, רייקי וכ"ו) יכול לעזור בלי תופעות לוואי מיותרות. במוסדות של חינוך מיוחד יש הרבה פעמים מתווך סביבה (אדם שמשתמש בשיטות אלטרנטיביות לאיזון, הרגעה ומניעת הצפה). אנחנו יכולים להצטרף להורים ולדרוש הכרה ותמיכה במתווכי הסביבה כתחליף לכפייה פסיכיאטרית. 
2. קושי תקשורתי: המחקרים מצביעים על קשר בין דיכוי חברתי לנתק בין התפקודים הגבוהים במוח (קוגנטיביים ורגשיים) לנמוכים (מוטוריים, עצביים).הפתרון הוא תמיכה חברתית ופיתוח תרבות "אוטיסטית". אנחנו יכולים להצטרף להורים ולדרוש שבכל מסגרת שיש בה אוטיסטים יהיו גם אסי"ם בצוות, כמתווכי חברה, בתנאים זהים לכל עובד אחר. כיום הם עובדים כמשלבים או מתנדבים ומפוטרים אם הם חושפים את זהותם האוטיסטית....
3. קושי שפתי: המחקרים מצביעים על שונות בתפיסת זמן ומרחב שיוצרת קושי ברכישת שפה ובביטוי מילולי. אנחנו יכולים לפתח תוכנית הכשרה לאנשי מקצוע שתלמד איך לגשר בין ה"שפה האוטיסטית" לנורמטיבית. תעודה מטעמנו תעניק יתרון יחסי לאיש המקצוע ואם יהיה לזה גם יתרון בשטח זה יפתח עבור כולנו ערוץ חדש של ביטוי ושילוב בחברה. 

הדרך הזו תחולל שינוי אמיתי שיפעל לטובת כולם ויחסל את הסטיגמה ולא אותנו.
לצפיה ב-''
27/10/2016 | 09:28
7
לצפיה ב-'עשינו כפתורים היום בשעה טובה!'
עשינו כפתורים היום בשעה טובה!
26/10/2016 | 13:10
1
97
כמה זמן לאחר הפעולה אמורים להרגיש שיפור בשמיעה?
מישהו עשה את זה בעבר?
לצפיה ב-''
26/10/2016 | 17:24
24
הרופאים לא אמרו לכם מה הצפי?
נראה לי שהכי טוב לשאול אותם, זה חלק מהתפקיד שלהם
לצפיה ב-'הורות ואוטיזם'
הורות ואוטיזם
22/10/2016 | 20:21
11
161
הורות זה המקצוע הכי קשה בעולם בטח שמדובר באנשים הכי רגשים, אני רוצה לומר כמה דברים : אני חושב שכיום אין דבר כזה הורה טוב כל הורים רעים במידה כזו אחרת ,אני הייתי מכנה את זה " מכת הסרטן של הילדים " אבל אז יתנפלו עלי ואני יאמר שלרוב הורה רוצה בטובתו של הילד אבל בפועל מכרסם לו את המוח. 

וזה למה ?כי יש את האני ויש את  האחר יש את האני שזה האוטיסט ויש את האחר שזה המשפחה, הגישה הטיפולית ,החברה ובכלל ואז יש התתתנגשות אחד הבעיות של האוטיסט עם הנט הוא חוסר סינכרון הנט נמצא במקום אחד בתדר אחר והאוטיסט נמצא בתדר הפוך לגמרי ובגלל שכל התדרים לטעמם הם בכיוון אחד אז האוטיסט צריך לשנות את הזווית כדי להתאם לכלל, שווה לאבד את עצמו לדעת.

עכשיו אותו דבר עושה הורה הטוב ביותר, הקשוב ביותר במקום לראות את הילד כאדם שווה לו הוא שם אותו מתחת לשלוחן ,מסתכל עליו ביוהרה כזו בשחצנות בל סוף, וזה נורא, אני זוכר את זה בתור עצמי " ככה אני אומר וככה היה אני האבא " במקום דיאלוג יש מנלוג אין סופי בין האני לאני בין הרצונות שלי לכפית הרצונות שלי על הילד .

אני לא אומר שאין פה גדול קטן, הראי הורה הוא יותר מבין ומפוכח מהילד, אבל צריך דיבור שיחה צריך לסיים את עצמנו מתחת לשלוחן לטועם  את הלכלוך שהוא משאיר אחרי האוכל שאכל, לאכול אותו לחדור עליו להיות הוא, ובזה אנו רחוקים מאוד וחבל ,כי יש קו אחד ויש קו נוסף והקו הורי חוצה את הקו הילדי וקשור אותו במקום לחבק ,הוא חורך את האני הורי לאני הילדי ויש ערבוב נורא, וזה מעציב אותי מאוד .

וזה קורה כי יש גישהשהילד טיפש, לא מבין לא יודע לא סתם במשך אלפי שנים ילד היה רכוש, בלי נשמה בלי ערך בלי אהבה רק צווי ויצאו אנשים מסתוכלים, אני חושבשבכל בית יש התעללות סמויה או גלויה, ואת זה צריך למגר, כי הורה מטבעו אוהב את ילדו כל הורה גם אב שמזיין את הילדה שלו אוהב אותה, גם אבי אוהב

אותי, ועשהבי פוגרמיפ, אבל אהבה ומטרה טובה ?זה רק קצה יש עוד דרך ארוכה ,לטעמי האישית ניגון עצמי של כל התרכבים גישושש באפלה (בהאני של הילד ברצונו שלא נראה ברור ) עדיפה על סמכתנות ואלימות סמויה או גלויה, זה דעתי, ואז היה באמת אהבה, זה דעתי בהכי קצרה .
לצפיה ב-'הנא דוגמה להורה לא מכיל'
הנא דוגמה להורה לא מכיל
22/10/2016 | 20:49
8
61
אני הולך לאבא שלי אומר " אבא מה יש לאוכל לא אכלתי כל היום "הוא מתעלם ממני אני מתקרב עליו, הוא מתחיל להתעצבן וזורק עלי את המעפרה ,זה אחד הדוגמאות המובהקות לזה שהורה לא יכול להכיל את הילד( בגלל התעסקות שלו בעניין אחר וביטול עצמי לא בא אפילו בשביל בנך אדם לאדם זאב ), מה כבר בקשתי אוכל ?מה קבלתי מעפרה על הראש ,אבל אולי זה רק דוגמה מהבית שלי, וזה אלימות מחוצנת אבל יש קטעים של חוסר עניין בצרכי הילדים פחות אלימים ויותר מסותרים ויותר אלימים מאלימות הפיזית של אבי בי ובאמי....
לצפיה ב-'בלחסן כדורי הרגע בדבש'
בלחסן כדורי הרגע בדבש
22/10/2016 | 20:54
7
41
איזה שיר 15 דקות של יאוש הלוואי שהייתי יודע איך לבטא את כאבי כמוהו הוא גאון, מלך היאוש התהומי, אדיר ...
לצפיה ב-'סדום שיר חזק'
סדום שיר חזק
22/10/2016 | 21:21
6
34
את היצף העולם ונטבע חיים כיזה מה שמגיע לנו אני מאחל לאבי לאמי והכי הרבה לציבור הנטי
לצפיה ב-'עד שיגמור לרצות את עונשו ויסתלק מפהסוף סוף גבראל בלחסן'
עד שיגמור לרצות את עונשו ויסתלק מפהסוף סוף גבראל בלחסן
22/10/2016 | 21:30
5
28
מתי המוות יכה בי ? כאור באיר ינחל בי רק זוהמה אחרונה, רק מכה קטנה על  הלולחית של העין, על הראש הגווע הזה, למות ? לו יה הלוואי טוב מותי מחיי בני זונות מי שהוליד אותי, חבל לא מתו בלידה, חבל אמא לא פסה ואבא לא נרקב באדמה ואני לא באתי הנה בכלל, הכל יאוש ,

הנה שיר סמבטא את זה טוב ממני : וגם הציטוטhttps://www.youtube.com/watch?v=v2YMoMrUIP4
לצפיה ב-'איזה שעמום הרשת מתה'
איזה שעמום הרשת מתה
22/10/2016 | 21:34
4
31
והרשת היא המקום היחיד שיש לי, כי אין לי משפחה ואני יתום, ואין ליחברים כולם מתו, נטשו מתי שחלתי, אז מה נשאר בעולם הזה ? חוץ מלצעוק על איזה שמוק באיזה פורום עלוב, חסר ערך סתם זרע שפוך אני אתה ,כמו אמר מאיר אראיל מה הוא האדם בוץ מתוחכם אני חושב האדם בול עצץ מנומנפ חסר ערות עייף , יש טובים ממני יש אדירים בארץ שתראו את היאוש טוב ממני ,אני מפטט שר שירת מתים מנעים זימירות לאל מזיון חסר צל ואור נשפף מהזין שלו, מזה השטיות האלו, רשת מתה אני מת אין אף אחד ...
לצפיה ב-'ואני סוכפרן ממציא עולמות'
ואני סוכפרן ממציא עולמות
22/10/2016 | 21:42
3
20
יש לי עולם והוא שלי והוא רוחש ומבעבע, ויש בו מפלצות ושדים ורוחות מלאות מוות וגם פרפרים וגם ניפמפות יש לי עולם של ואלף פרצופים, אני לא אחד אני האיש בעל אלף הפרצופים, אני חיי בתוך בועה בתוך השכרון אני אלוהים לרגע רק לרגע רואה אותו לידי נושק לשפתיו מפשיטו ושוכב עמו ואז השטן מצחקק לי והורגני הו העורבים האלו, אני סיכופרן מטופל בכדורים וזריקות, מאשפזים אותי במחלקות הכי סגורות ,היכן שכל הקופים הגדולים כלומר רוצחים אנסים ופושעים, הייתי עם כולם זיינתי את כולם במקלחות גם אותי תפרו, אתת לבי פוררו בני העוולה, אני באמת הזוי, אני הזוי מהלך, אני סיכופרן הו כן דמיניות הזזיות שמיעה ריח ראיה חזיניות אני משיח אני משיח אני אלוהים אני גלתי הכל, אני גלתי מי הפריח את השממה ומי ברא את הפירות, כולם כולם בי ואני בכולם , ואני ממציא דומיות יש לי אלפי דמיות אלפי אנשים בתוכי והרבה משתמשים ואני מזיין תמוח לעצמי, ומראה אהבה לעצמי בתור עצמי כי אף אחד מעולם לא אהבני, אף אחד, חה חה חה
תמות סיכופרן מגעיל מי צריך אותך, שפל רוח הזוי טיפש, סיכופרן טבע בכתרת " משוגע עם מסכונות גבוהה צריך להחזיק במקום סגור מסוכן לציבור " הנא הנא הוא בא עזוב וגיבןר מלא מלחמה נתנאל הסיכופרן יאושפז עוד פעם, בני זונות, הורי מוכי שחין בני כלבות , אין לי אלוהים כי אני האל, אני הוא אלוהים ואלהים בי, חה די הזיות דיהזיות דמיות דמיות בכל הפיניות עזבו אותי
לצפיה ב-'הנה מה שכתבי על האשפוז האחרון'
הנה מה שכתבי על האשפוז האחרון
22/10/2016 | 21:45
2
23
כלאו אותי בהכי סגור באברבאנל אחרי שנסיתי לפרוץ לבית לוי בסכין ונסיתי לרצוח משפחה שהייתי מסוסכך עם אמם, הייתי בהתקף פסכוטי ... הבית קברות צרפתי זה זה .

בית משוגעים :
איני זוכר את הפעם הראשונה בו נטלתי חלק במערכת זו .
איני זוכר את היום בו את ידי כפותו לראשונה לעגלה חורקת .
למוות מחניק , לערובים שמטפטפים לתוך האוזן , אך זוכר אני את
הפעם האחרונה בו את רגלי קצרו עם סכין ואש החרבות אכל ראשי .

זה היה ליל סגריר , לי קרבו צלב מונח על לבי , בוא קרבי אל אלי .
ובחלום הופיע אלוהי ולי אמר " בני אתה ראשת תפארת , הנך אור
תגלית . ממך זקק האור יפצץ עולם שחור " , ואלו ימים טרופי דעת
ימי שכרון ובוז .ואני כתולעת רציתי לכרסם בכרוב , ואמרתי את האנשים
ישב אל דרך ארץ , ואני משיח בן דוד .

והלכתי אוכל טירוף , אכול פסיכוזה רצתי ברחובות בת ים .מחפש ללכד
דבש תחת עיני הים , והייתי צועק ברחובות אכול שגעון, ואני חשבתי ואני הלכתי
לבצע את זזממי , והלכתי ופערתי קברים בית קבורות צרפתי ויצעקו החללים " די
לך מפה איש חסר בושה ,עוף אל תרצח בנו " ויזעקו את להק העורבים , ואני שותת
חסר דעת , ואבן שחורה מונחת אל דופן הלב , אבן שוררת פלג חצץ במוח עקש .

ויקחוני השומרים אשר באו ויכהוני בחרבם . וקשרו רגלי וידי . ועמדתי דום . עיני שפלו
מטה על בדש בגד כתרת " סיכפרן מטופל בכדורים וזריקות מסוכן לציבור " וירחקו אותי
מן הפתחים, וכל עולמות הטהר עלי נסגרהו , ונחשי המוות בי מאכלים בעזרת ארס (זריקות,וכדורים )
ואני עיני נעצצו ואת פעם ראשונה איני זוכר . אך פעם זאת את לבי מזמרת:"

משוגע " היא הכתרת ,ואושפזתי ימים רבים ( חצי שנה ) במחלקה סגורה באברבאנל, ולהק הקופים
אותי סיממו בארס נחשים, ועתה אני זוכר כי במגדל הכסף אני במגדל השן היו הם, וזזו המערכת בועלת
ככעביש הזבוב ואני בין עלי כתרת טעם הארס שלכם ., בני זונות  ""
לצפיה ב-'שעמום חייב לעשות מה שהוא עם עצמי'
שעמום חייב לעשות מה שהוא עם עצמי
22/10/2016 | 22:03
1
23
אני חושב שכל הדיכאון שלי נובע בגלל השעמום, אין לי מה לעשות כלוא שנים בבית בלי אף אחד, לא פלא שהשתגעתי, ונהייתי מטורף לגמרי, אין לי חיים חייב למצוא דברים לעשות, אבל מה ? : איזה  בדידיות זה ממש נורא החרא הזה, להיות לבד זה נורא יותר ממוות עצמו, אבל מי היה איתי ? אה ? לא היו כי אני משחק בכולם בכולכם אז שונאים אותי, ולא מבינים למה אדם ממציא עולמות שהוא כה בודד ואין לו איש בבית אז הוא ממציא בית כי הבית מת והוא חפץ בבית אז הוא בונא ובורא עולם שיאהבו אותי, שהייתי ילד אני ואחי המצאנו עולמות שלמים , כי לא יכלנו לסבול תאלימות בבית, אז היה לנו חלל שבו יכלנו להתפרע, לחיןת לרקוד את עצמנו, אבל רוצים שאני יפסיק להמציא, שאני יפסק לבדות, שאני יפסק לברוא אז לא, זה עולמות שלי, זה הפרי בטני זה עולם בו אני חיי את מה שלא יכולתי להגשים במציאות[ שזו אהבה וחיבוק ,אין אף אחד שיבין זאת ? עולם פשע מחרובן אני גדלתי שם חברים שלי קיבלו כדור בראש ,חבר ילדות שלי נרצח בטיילת בת ים, קיבל ישר מאחור לתוך הגולגלת, ראיתי הכי ואני בן עשרים פלוס הכל ראיתי מוות, אונס,זקנה, חולי רוע הכל זוקק בעיני ונגעלתי לגמרי, אבל זה העולם לא ? הו כן ה העולם אז לא צריך לשנות את העולם כמו שאמר גון לנון עולם בלי מלחמות, אבל לא היה כי התחת יושב על הכסא והמח רץ לבית הזנות, למחשבות רעות, זה דעתי ..
לצפיה ב-'הנא כתבה על אחים של חבר ילדות שלי'
הנא כתבה על אחים של חבר ילדות שלי
22/10/2016 | 22:09
32
אלו מופרעים לגמרי רבו מכות עם הבולשת, ישבו בכלא גדלנו איתם היו אחלה גברים, כל בית ים הכירה אותם, מסוכנים מאוד .

לצפיה ב-'קראתי חלק כי אני עייפה'
קראתי חלק כי אני עייפה
24/10/2016 | 05:58
1
40
זה הזכיר לי את הסיפור של "הינדיק" רבי נחמן- רק את החלק הראשון שחלק מלהבין את האחר זה לרדת מתחת לשולחן ולהיות תרנגול - "הידניק" ואז אולי אז יש סיכוי 
שבכלל אתה יכול לצפות שאחר יבין את הדרך שלך.

בנוסף- אני לא חושבת שזו דרך יעילה כפי שמוצגת בסיפור כי בסופו של דבר הוא בא ממקום "מניפולטיבי" כדי לשכנע אותו בצדקת דרכו (מצוות או התנהגות כאדם שיחדל מהתנהגותו המטורפת) במקום לנסות להבין שאולי הוא המטורף - והטירוף שהוא רואה בו זו ההזדהות המלאה עם אותו אדם רציונלי.

אז אני חושבת שזה יכול להיות רק אם אתה מבין בתור התחלה שאחד רואה 6 והשני 9 ואתה רואה גם את זה וגם את זה - והרבה יותר פתוח ל-6 או ל-9 . רק ממקום כזה שלא מבקש ממך לוותר על עצמך תוכל לוותר לאדם שרואה רק את זה או את זה. 

למצוא את הריחוף העדין שמקשר בין הדברים. 
ככה גם בין הורה לילד- ויש עוד להרבות במילים אבל אני עייפה ושמחתי לקרוא 
(את עורבים כבר קראתי)

סיפור:

לצפיה ב-'נכון זה הכוונה שלי'
נכון זה הכוונה שלי
24/10/2016 | 15:43
15
לדעת שאתה רואה הפך מאחר מילדך ולא לרצותלרצוח לשנות את זה ולרצוח לו תזהות ,את ממש צודקת , וזה גם דעתי .
לצפיה ב-'אוזניות מבודדות רעש'
אוזניות מבודדות רעש
21/10/2016 | 10:18
14
111
שלום לכם. חדשה בפורום ועוד יותר מזה מנסה לעכל שלכל הרגישויות של בתי - יש שם: אספרגר. כרגע מחפשת אוזניות טובות המבודדות רעשים כי כל קול/צליל, שלא היא מפיקה, מפריע לה. אשמח ואודה על כל המלצה
לצפיה ב-'היי - קצת מניסיון עם אוזניות מבטלות רעש'
היי - קצת מניסיון עם אוזניות מבטלות רעש
22/10/2016 | 20:01
13
87
אוזניות QC25 של BOSE. יש להם דגם חדש - QC35 שמכסה את האוזניים ואמור להיות טוב מאוד.
האוזניות משקיטות את הסביבה בצורה טובה אך מעבירות תדרים מסויימים יותר מאחרים (חלק מהתכנון - לדוגמה דיבור של מישהו קרוב. עדיין יהיה שקט מהמקור)

אם הכוונה רק של השקטת הסביבה אין צורך להוציא כל כך הרבה כסף ואוזניות תעשייתיות יעשו את העבודה - ניתן לקנות ב-200-300 ש"ח לדעתי (אולי אף חצי מזה) והן תהיינה מצויינות לזה.

האוזניות של BOSE פשוט מאפשרות שמיעת מוסיקה יחד עם השקטת הסביבה ובמקרה של ה-QC25, הן קטנות, לא מכסות את כל האוזן ונחמד להסתובב איתן בחוץ לאורך זמן.
לצפיה ב-'סוף כל סוף תגובה'
סוף כל סוף תגובה
22/10/2016 | 21:33
4
62
מאוד מודה לך על תגובתך. להיות חדשה בפורום וקצת אבודה, לנסות לקבל עזרה כדי לפתור מצוקה ולא להיענות (ואני מניחה שכמו בתי ישנם עוד רבים וטובים הרגישים מאוד לרעשים סביבתיים), מגדיל את התחושה. האם יש לך מושג היכן אפשר לקנות אוזניות אלו?
לצפיה ב-'קניית אוזניות'
קניית אוזניות
22/10/2016 | 23:07
3
52
אני מבין את התחושה וזה באמת מרגיש מעט לוטה בערפל, אבל צריך לזכור שלפעמים זה עניין של זמן עד שאנשים רואים ומגיבים. גם אני ראיתי את ההודעה דרך אשתי (שאני כותב מהשם שלה) והיא הסבה את תשומת לבי. לאט לאט לומדים להתמודד, לקבל ולהבין.

ולעניין האוזניות: אוזניות מבטלות רעש של BOSE עולות בין 800 ל-1200 ש"ח, וניתן לקנות אותן בחנויות כמו KSP (רשת חנויות מחשבים). צריך לזכור שאלו בעצם אוזניות למוסיקה עם מערכת סינון רעש, למרות שאפשר גם להרכיב אותן בלי לשמוע מוסיקה.

אוזניות מגן רגילות לתעשיה עולות בין 80 ל-150 ש"ח בחנויות שמוכרות ציוד תעשייתי. אם תרצי ואת לא כל כך בטוחה איפה לקנות אוכל לתת לך כמה שמות של חנויות.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
23/10/2016 | 11:37
2
28
תודה רבה לך ולאשתך על היעוץ. בזכותכם עשינו זה עתה רכישת של אוזניות ב- KSP. הזמנו את ה-25 רק כי זה זול יותר מה-35 . שניכם עשיתם מעשה טוב, תבורכו.
לצפיה ב-'אשמח שתכתבי לי אם עוזר'
אשמח שתכתבי לי אם עוזר
23/10/2016 | 12:21
1
19
לצפיה ב-'לכשיגיעו האוזניות והיא תתנסה בהן,אשמח לדווח על מידת יעילותן'
לכשיגיעו האוזניות והיא תתנסה בהן,אשמח לדווח על מידת יעילותן
23/10/2016 | 15:13
6
לצפיה ב-'ניסינו אוזניות תעשיות ולא עוזר'
ניסינו אוזניות תעשיות ולא עוזר
23/10/2016 | 12:20
1
51
ניסינו אוזניות מסננות רעשים ב- bug ודווקא את התדרים הנחוצים משאיר.
אטמי אוזניים מותאמים אישית חוסמים אבל אז הילדה לא שומעת גם מה שהיא צריכה.
איפה קונים boseוהאם עוזר?
אשמח לדעת.
\ילדה על גבול האספרגר (אנשי מקצוע שונים חושבים שונה) ורגישות שמיעתית שמפריעה לה מאוד.
לצפיה ב-'היי :)'
היי :)
25/10/2016 | 22:06
17
משהו חשוב לגבי אוזניות מסננות רעש שמשמשות גם לשמיעת מוזיקה - הן לא חוסמות את התדרים באופן אחיד ומיועדות להעביר תדרים מסויימים מעט יותר מאחרים, לכן חשוב מאוד לראות מה מפריע והאם האוזניות באמת יעזרו. למרות זאת, הן עדיין יעזרו לעומת אי שימוש בהן.
היכן הבעיה? בבית או בחוץ עם רעש סביבה?
לצערי הפיתרון שלי בזמן שהיה בבית היה פשוט לסגור את התריסים והחלונות. לא מרגיש בחסרונו של אור שמש, התאים לי השקט. מצד שני בקיבוץ יותר שקט מאשר ברחוב ראשי בעיר.
האם יש משהו ספציפי שמפריע לילדה? ז"א סוג רעש כללי שרע לה במיוחד?
לצפיה ב-'הי סמיילי- '
הי סמיילי-
24/10/2016 | 06:41
5
38
שאלה אישית בשביל ידיד שסובל מבעיה כזו +פגיעה באוזן

כמה דציבל האוזניות אוטמות ? עד כה הוא מצא כאלה שאוטמות 37 דציבל של חברת PELTOR . 

אני אשמח לתשובה - הוא זקוק לדבריו לאטימה של 50 דציבל.
לצפיה ב-'אהלן'
אהלן
25/10/2016 | 22:16
4
22
אני בספק אם ימצא יותר טוב מ-37db.
זה לוגריתמי, הנחתה של 50db זה המון. לדוגמה, 75 זו שיחה עירה בין שני אנשים או מכונה תעשייתית שקטה, 25 זה חדר שקט ללא שום רעש שרוב האנשים מסוגלים לשמוע. 125 זה מקדחה בפול גז עם כאב באוזניים.

האם הוא ניסה את ה-PELTOR? אם הוא צריך יותר, לדעתי הפיתרון היחיד זה להחליף את סביבת השהיה שלו (אם זו עבודה רועשת) או לנסות גם אוזניות וגם אטמים ביחד (מתכון טוב לכאבי ראש אבל פשוט מאוד לנסות).

אוזניות עם ביטול רעש אקטיבי לא יהיו טובות כמו אוזניות איכותיות לתעשיה.
לצפיה ב-'יש לו פגיעה באוזן '
יש לו פגיעה באוזן
26/10/2016 | 05:54
3
16
שגורמת לכך שכל שיחה פשוטה נשמעת לו כקושי רציני- כמעט תחושה שאם מרימים את הקול ולו במעט כך הוא מתאר זה כמו "צעקה" ולכן הוא מחפש כאלה. 

אני ארשום לו כל מה שהצעת וכבר העתקתי את ההמלצות האחרות. 
חשבתי שבמקרה זה אולי זה יתאים למה שהוא מחפש.

אני משערת שהתשובה לשאלה למה 50 נעוצה במה שאמרתי. אם יש לך הכרות עם אלה שקשורות לתעשיה- אשמח אם תוכל לתת לי כיוון . 

לצפיה ב-'השגות על האוזניות מבודדות הרעש- הבטחתי לעדכן'
השגות על האוזניות מבודדות הרעש- הבטחתי לעדכן
27/10/2016 | 18:40
2
20
אתמול הגיעו האוזניות של  BOSE, סוג  QC 25.
קנינו מרשת  KSP.
האוזניות עצמן נוחות ומרופדות. לאחר חיבור הסוללה, וחיבור למוסיקה (שהאיכות בה, אגב, מצויינת), באמת יש מיסוך על קולות המחשב, המקרר ושאר מכשירי החשמל שבדרך כלל (במיוחד בלילה) היו מסוגלים להוציא אותה מדעתה. זה היה די מעניין ומיוחד לראות אותה רגועה, עליזה ונינוחה. אין לי מושג אם אפשר יהיה להגיד "ומאז היא חיה באושר ובנחת עד עצם הרגע הזה", אבל לקוות תמיד אפשר.
לצפיה ב-'כבר יש קצת אושר וזה מצויין '
כבר יש קצת אושר וזה מצויין
27/10/2016 | 21:35
15
הצלילים של המכשירים האלה באמת יכולים לשגע.
לצפיה ב-'איזה יופי '
איזה יופי
28/10/2016 | 11:01
19
לפעמים אפשר באמת לשפר את איכות החיים של הא"ס ומשפחתו
ע"י תשומת-לב והענות יחסית פשוטה, טכנית,
לצרכים ורגישויות.

גם אם בעתיד הפתרון הזה כבר לא יהווה מענה מושלם,
הרי ש -
א) עד אז נחמד ונעים לה ולכם.
ב) היא חוותה אתכם כמקשיבים ומכבדים,
זה עושה טוב גם לקשר ולאמון שלה כלפיכם
וגם לחויה שלה עם עצמה, עם קיומה.
"רואים אותי, מקשיבים לי, מבינים אותי"
מי שלא הרגיש את זה, לא יודע כמה זה לא מובן מאליו וכמה זה משפיע.
ג)אתם חוויתם אותה רגועה, עליזה, נינוחה,
אתם יודעים שזה אפשרי,
שכשהיא לא כך, זה לא מי שהיא אלא זו תגובה למצוקה.
ואתם יודעים שאתם יכולים לעזור לה במציאת מענים מתאימים.
גם זה חשוב
לצפיה ב-'חוסר מודעות כמאפיין של אספרגר.'
חוסר מודעות כמאפיין של אספרגר.
20/10/2016 | 15:43
34
200
שמתי לב (כבר לפני הרבה מאוד זמן כבר) שמה שמבדיל אותי מאספים אחרים היא העובדה שאני כן מודע לסביבה ויכול לשים לב לאיך אנשים מתייחסים אליי.
שמתי לב שאחד הדברים שמאפיינים אנשים עם אספרגר (ובעיות נפשיות אחרות) היא חוסר המודעות שלהם לסביבה, קשה להם לשים לב למשל מתי שמנסים לצחוק עליהם או להציק להם.

ממה לדעתכם זה נובע?
לצפיה ב-'מחוסר עניין'
מחוסר עניין
20/10/2016 | 19:56
1
118
המודעות ממוקדת במשהו אחר -  יותר חשוב ויותר מעניין מה"מה חושבים עלי"...

לצפיה ב-'גם לדעתי'
גם לדעתי
20/10/2016 | 22:46
57
לצפיה ב-'תיקח בחשבון שאם תתחשב בנ"ט תהפוך להיות כמוהם'
תיקח בחשבון שאם תתחשב בנ"ט תהפוך להיות כמוהם
21/10/2016 | 09:18
1
81
ולא בטוח אם זה כדאי או אפשרי בכלל

לצפיה ב-''
24/10/2016 | 05:27
3
לצפיה ב-'אתה לא לבד'
אתה לא לבד
21/10/2016 | 11:19
26
68
גם האספי שלי , בחור בן כמעט 19 ,בדיוק כמוך. מאוד מודע לאיך שהסביבה והאנשים מסתכלים עליו ומתייחסים. ואתה צודק, מרבית האוטיסטים לא מודעים לכך. לא כולם אבל חלקם הגדול כן, לאו דווקא אספ"ים, גם אוטיסטים בתפקודים שונים.

לצפיה ב-'מודעים אבל לא מתייחסים'
מודעים אבל לא מתייחסים
21/10/2016 | 12:14
1
62
גם אם היו רוצים להתייחס לא היו יכולים כי יש להם דחפים ומניעים שמהותיים להם אפילו יותר מאיך שאחרים רואים אותם
לצפיה ב-'וזה גם בסדר'
וזה גם בסדר
21/10/2016 | 18:47
30
לצפיה ב-'זה קצת מה שמפריע לי ליצור קשר ולהתחבר עם האוכלוסייה הזו של'
זה קצת מה שמפריע לי ליצור קשר ולהתחבר עם האוכלוסייה הזו של
21/10/2016 | 14:20
23
68
אספים ונפגעי נפש, כי אני ממש לא כזה, בדיוק ההיפך.

לצפיה ב-'למה אתה צריך להתחבר עם האוכלוסיה הזאת ?'
למה אתה צריך להתחבר עם האוכלוסיה הזאת ?
21/10/2016 | 14:41
2
63
גם אני, כמו לא מעט אוטיסטים אחרים, מאוד רגיש למה שאחרים חושבים, רק שאני לא מתרגם את הרגישות הזאת בהכרח למעשים שעונים על הציפיות של הסביבה הנורמטיבית,
אם כבר אז הרגישות הזאת מאפשרת לי לדעת משהו על המניעים של הסביבה ומה שאני לומד לא מדליק אותי בכלל עליה, אפילו להפך,
אז אנשים כמוך יתרגמו את זה לחוסר מודעות,
והם טועים מאוד.

כל זה לא אומר שאני אחפש סביבה של אספים ונפגעי נפש,
גם כי חלק מהעניין שאני לא מחפש קבוצת הזדהות בצורה כזאת,
זה לא מדבר אלי בכלל.

לצפיה ב-'אני כן מחפשת- נמאס לי לדבר עם הקיר'
אני כן מחפשת- נמאס לי לדבר עם הקיר
24/10/2016 | 05:34
1
41
ובקיר אני לא מתכוונת כי אני לא מבינה את האחר- אלא כי אני מבינה אותו וממש אין לי רצון לקחת חלק "במשחק" שלו.

בפעם האחרונה שעשיתי את זה קיבלתי פידבקים שאני לא מספיק נחמדה לקבוצה. כאילו שהקבוצה יותר חשובה מהיחס שלך לאחר.

נשבר לי - אני ממש לא רוצה קשר עם נוירוטיפקלים , מצטערת
ממש לא מקטע של זהות שלא חסר לי אלא שפשוט נשבר לי לדבר עם בולי עץ
או קירות

בולי עץ זה במקרה הטוב- ונמאס לי שבגלל מי ומה שאני אני נמחצת כל פעם בתקשורת מול אנשים "מתחשבים" ואנשים שלא מעניין אותם אלא איך הם נתפסים חברתית. 

למשל לאחרונה הרגשתי שהגזמתי במשהו והתנצלתי ואז מישהו שתמך בי באיזה ויכוח יצא עלי שאני מתנצלת בפני אחר כי אני הצד שיוצא "מפסיד" - כשכל מה שהבנתי היה שמי שפגעתי בה בחוסר טאקט היא כמוני אדם שהרבה יותר רגיש רגשית לתגובות והיחס שלי שהוא ממש אדיש לקללות ממש הביא אותי למקום של אמפתיה. ברור לי שחלק מהזמן אני לוקה בחסר אבל לשים את "הניצחון" כמאפין של תקשורת וכמטרה נראה לי מחורבן.

אז ממש לא בגלל עניין קבוצתי אלא עניין מהותי - בא לי יותר על אנשים שמתעניינים בעצמם - שמספיק מרוכזים בעצמם כדי לראות בתוך עצמם את האחר.

שמספיק מודעים לסביבתם כדי להיות מודעים לקשר בין החוץ לפנים. 
לצפיה ב-'אלא שלדעתי כל זה סותר לחיפוש אחר קבוצה'
אלא שלדעתי כל זה סותר לחיפוש אחר קבוצה
24/10/2016 | 13:05
16
יתכן ולא במקרה אוטיסטים לא מסתדרים עם התפישה של קבוצת הזדהות כי אדם שמספיק מרוכז בעצמו על מנת לראות את האחר לא יטה מטבעו לצרוך יחס ישיר בין האחד לרבים.

לצפיה ב-'גם אני לא "כזה" '
גם אני לא "כזה"
21/10/2016 | 15:37
7
63
ונראה לי שאם אתה מחליט מראש לא להיות בקשר אם אנשים רק בגלל שהם על הספקטרום, אתה עלול להפסיד יצירה של קשרים חיוביים עם אנשים שדומים לך.

אחרי הכל, עובדה שאתה מאובחן על הספקטרום למרות שאינך "כזה". לא סביר שאתה האספי היחיד בכל היקום שמסוגל לתת מקום לאנשים אחרים, נכון?
לצפיה ב-'אני הייתי להפך'
אני הייתי להפך
22/10/2016 | 21:05
6
35
הייתי פוסל להיות בקשר עם הבהמות הנאציות הקריות נט ונמצאים בכל פינה ומזיינים  לי תצורה יום יום שעה שעה אוכלים כל חלקה טובה , נבלות, וזה הבעיה עם הפודל הממוצע ( שהוא אוטיסט מוג לב ועלוב נפש  רופסי לגמרי ) . שהוא מנסה להתאים את עצמו לחברה הבולעת הבוערת ומבעירה את העצמות המתות וכורתת בור ואתה תיפול ואתה תיתן לזה יד הכל כדי להיות " כמו כולם " בע גועל נפש ,עדיף להתאבד .
לצפיה ב-'עדיף לחטוף כדור בראש ולא להיות הכלבה של הנורמה'
עדיף לחטוף כדור בראש ולא להיות הכלבה של הנורמה
22/10/2016 | 21:11
1
24
הנורמה היא בת זונה גדולה היא מזמנת את כל האפסים למלוך בה ולתת לך האיש בעל הרגש להיות בין הפטיש והסדן, להיות תלוי בכלבה הזו שכולו מלאה בחלב לכוארה אבל הכל דם שחור ובור שחור וזעם וריקבון, הנורמה רקובה הנורמה נאצית הנורמה היא כל מקור הרוע והולכים בה כלבים שוטים שיגע סופם , אין הייתי מרחם עליהם ועושה בם שפטים, אבל כוחי חלש ומחי חלש ולא אוכל וחבל, אבל הנט שווה מוות שווה אפסיות , זה דעתי ללא קללות על מנת לא להימחק .
לצפיה ב-'אם הייתי לא פולטי קורקט כמו שהייתי לצערי'
אם הייתי לא פולטי קורקט כמו שהייתי לצערי
22/10/2016 | 21:17
23
הייתי תקיף ולא מתרפס ולא מדבר ביופי וטופי אלא נכנס להם במאמא , אבל אני רחמן בן  רחמן כמו כל אוטיסט טוב, ומקבל ישר לחור של התחת את הזוהמה הנטית , והייתי אומר דברים נוראים שיפלו לכם השערות ותבכו ,אבל רחמן בן רחמן אנכי ולא אבעל אותך בתסכולי הרב, ורק אומר שנט עדיף שלא יוולד ,צריך עולם טוב בו האוטיסט מושל, בו הוא המלך השולט בכל החלל והמרחב ,זה דעתי, נט שווה אובדון .
לצפיה ב-'נתי אני איתך '
נתי אני איתך
24/10/2016 | 05:43
3
27
גם עם ארנה במקום של חקירה אבל אם העולם היה פתוח לאספים באמת 
או שכבר היה מחלחל השינוי כל הרע של הפאשיסטים של הנורמה פשוט לא היה קיים. 

זה רק נדמה שאם אומרים "רוב" אוטיסטי זה רוב שיצור את כל הרעה שהעולם הזה מייצר מתוכו. בכלל לא חושבת שיש לך על מה להצטדק. אין לי שום רצון ללמוד על הזהות שלהם מהמקום הזה- כשאני לומדת ורואה את הסתירה התמידית זה רק גורם לי לרצות להיות רחוקה כמה שיותר משם.

אז זה יופי לכתוב מנומס- לא בא לי על נורמה, לא בא לי בכלל לשמוע מקום של התחשבות בהם - לדעתי הם עצמם לא מודעים בכלל . מה הפירוש של מודעות אם לא רגישות לאמת שלך? רגישות לאחר? 

אז כשהפירוש של מודעות הוא אחר אני בכלל לא מתעניינת בלהיות מודעת ולדעתי אין להם קצה קצהו של מושג מה זה אומר להיות מודעים ואף אחד לא צריך להתנצל או להרגיש רע שהוא אומר את זה - כשהנורמה דורסת, אוכלת ויורקת לארוחת בוקר אנשים רגישים. 

לא רוצה שום קשר עם נוירוטיפקלים ולא רוצה ללמוד את עולמם המודע ולהיות ככה. הייתי מספיק מחיי בניסיונות להבין אותם ומספיק בחיי בדיוק כמו נתי הם דחפו לי תרופות , אבחנות , ניסו ללמד אותי אכזריות. 

ואני מדברת על זה כתופעה -אין לי ספק שיש לי את הפאקים שלי . לא רוצה וזהו.
לצפיה ב-'יש לך מזל שהגעת לזה כל כך מוקדם'
יש לך מזל שהגעת לזה כל כך מוקדם
24/10/2016 | 13:09
1
18
רוב האוטיסטים מתחרבשים עם עצמם במשך שנים על שנים של סבל, לרוב עד יום מותם, לפני שהם מעיזים בכלל להעלות את האפשרות שאת מעלה,
אולי גם בגלל כשבודקים אותה דרך השפה השגורה אז קל מאוד לגנות אותה בדיוק במילין ובמונחים שהכי סותרים למהותה,
אז רק זה יכול, ומוציא, מהדעת, נורא

לצפיה ב-'כי החברה מובילה אותם לאבדון הזהות'
כי החברה מובילה אותם לאבדון הזהות
24/10/2016 | 16:01
14
אני יאמר דבר חרחף שבוודאי יתקפו אותי אבל חייב לומר אני קראתי את קצטניק סופר שואה והוא אומר  הפלנטה האחרת, אנשים ללא שם, לטעמי אנחנו במחנות עבודה ,אנחנו במשרפות.לא רוצחים את גופנו אלא את נשמתנו ,אנחנו לא בני אדם אנחנ גם לא בהומת, אנחנו כלום שום כלום, יש שואה, אני לא מגזיםועכשיו נוג מחפשים דרךלהשיד אותנו וזה הכי אלים שיש[ הכי פאשיסטי , קיצר שואה .
לצפיה ב-'בהחלט כמו שאומר ארנה'
בהחלט כמו שאומר ארנה
24/10/2016 | 15:38
10
לברוח מכל קשר עם הנט אני  לא בקשר עם איש מחפש קשר רק עח חרגים, לא  חייב אוטיסטים אלא גם כאלו  שמאובחנים גחולי נפש או סת אנשים מוזרים, אני מסכיםעל כל מה כתבת.
לצפיה ב-'מבינה אותך, גם לשלי זה מפריע'
מבינה אותך, גם לשלי זה מפריע
21/10/2016 | 18:46
1
61
וזה בסדר גמור. אתה צריך להתחבר עם מי שנוח לך להיות במחיצתו זה הכל. אבל חשוב לדעת להבין ולקבל שלא כולנו שווים, ולא כולנו דומים, וגם בקרב הקהילה האוטיסטית ישנם כאלה הדומים לך יותר, וישנם כאלו שפחות, וישנם כאלו שלא דומים בכלל. 
לצפיה ב-'אף אחד לא רק דומה'
אף אחד לא רק דומה
21/10/2016 | 20:33
47
ולדעתי צודקים מי שאומרים שדווקא בתוך הקבוצה האוטיסטים השונות בין הפרטים גדולה יותר,
בדיוק בגלל זה יש טעם לשמוע ולהשמיע קולות שונים.

אוטיסטים נוטים להיות רגישים, לא במקרה היו שהגדירו אותם ולדעתי לא בטעות כמי שנעים בצורה מאוד קיצונית בין זהות והזדהות,
זה קשה, אינסופית, ויש שבוחרים להתמסר ללא תנאי למבטו של הזולת ויש שבדיוק בגלל הנטיה הזאת מנסים גם לבחון את המבט הזה בצורה ביקורתית ככל האפשר מתוך תקווה שזה מה שיקל עליהם ולו מעט את הטלטלה החושית, נפשית, רגשית הכל כך קשה.

מהמקום הזה אני ממליץ דווקא לאנשים שמאוד רגישים למבטו של הזולת לבחון את מה שעומד בבסיסו, מאחוריו, 
כי המפגש בין מי שמסיבות כשלעצמן ראויות למחקר אבל עדיין לא נחקרות נוטה להתמסר למבט לבין מי שליבו גס בו מועד להיות טרגי בטירוף.

לצפיה ב-'תפסיק לערבב אספים עם נפגעי נפש'
תפסיק לערבב אספים עם נפגעי נפש
23/10/2016 | 12:27
9
41
כי אלה שתי בעיות שונות.
אין לי שום דבר נגד נפגעי נפש.
להפך.
אבל אספים יכולים להיות גם במצב נפשי מצויין.
ונראה לי שהאספים איתם נפגשת הם לא גבוהים במיוחד, ולכן לא נראים לך כחברה מתאימה.
רוב האספים למשל בכלל לא זקוקים להוסטל/דיור מוגן לדעתי.
לצפיה ב-'אין אספי נמוך'
אין אספי נמוך
24/10/2016 | 05:47
7
30
זאת פיקציה - 

ול"בעיות נפשיות" שנכון שלא תקפות לכל אדם על הספקטרום יש קשר- 
ויותר מזה אני לא מצפה שאדם שכל חייו חווה הלם תמידי מהחברה לא יפתח לפחות סוג של חרדה פנימית מהמקום הזה.

אבל גם בלי קשר ישיר יש קשר בין הפרעות נפשיות כפי שהן מוגדרות היום להגדרה של אוטיסט שנסמכת על התבוננות בחיצוני ביחס לנורמטיבי ובביטוי שונה של הנפש וקשר עמוק יותר ותלוי הקשר ומבט לעולם.
לצפיה ב-'מה פיקציה לדעתך?שיש אספי שאינו "גבוה"או עצם המיוןלפי "גובה"?'
מה פיקציה לדעתך?שיש אספי שאינו "גבוה"או עצם המיוןלפי "גובה"?
24/10/2016 | 12:48
6
15
לצפיה ב-'לדעתי המיון לפי גובה מחמיץ את ההכי מהותי לזהות הא"ס'
לדעתי המיון לפי גובה מחמיץ את ההכי מהותי לזהות הא"ס
24/10/2016 | 13:06
14
לצפיה ב-'המיון על פי הגובה '
המיון על פי הגובה
24/10/2016 | 17:56
4
27
קשה לי עכשיו לסכם כל מה שרץ לי בראש אבל חלק מזה זה הניסיון לקבוע מי נכון יותר ולכן נמצא גבוה יותר - ההבנה אחרת , ההתפתחות אחרת ולכן מה שמתאר גבוה או נמוך הוא בעיקר מיון של תכונות שמביטים בהם דרך החיצוניות של מה שמקובל. 

אני חושבת שגם עצם ההיררכיה זה דבר זר ולחלוטין לא מאפשר להבין את הדברים . 
היה בעבר דיון ארוך על זה ואני לא רוצה להכביר במילים איך אני חושבת שעצם המושג של גבוה ונמוך לקות או לא הוא עצמו משקף את היחסים החברתיים ובעצם קובע מראש את הכפיה שהיחיד יעבור ואת הניסיון לשעתק אותו בדמות שמקובלת.

בעיקר אומר כך - כי אני נוגעת בקצה המזלג - מכיוון שכמו שציינתי דיונים ארוכים בנושא כבר היו :
הניסיון לכפות על משהו שמתפתח בצורה שונה תוויות של נורמטיביות כמו גבוה ונמוך לא קולעות לא לאופי של הדברים ובטח ובטח לא משקפות במאומה את היכולות ומלוא הפוטנציאל של היחיד (אני בכוונה בוחרת במילה נייטרלית כמו "פוטנציאל" שיהיה פתוח להגדרה מהן אמות המידה לפוטנציאל הזה של כל אדם).

המטרה בעיקר שאדם יהיה מאושר ושבע רצון מחייו ושלם עם עצמו בסופו של דבר- וההגדרות האלה מפספסות לגמרי מהותית את המקום הזה.
לצפיה ב-'מפספסות את המהות- מסכימה. עם זאת, ברמת היומיום'
מפספסות את המהות- מסכימה. עם זאת, ברמת היומיום
25/10/2016 | 10:03
3
46
שגם היא ראויה להתייחסות, יש מקום להתייחס גם למצבו התפקודי של הבנאדם.
יש א"סים בשלל רמות תפקוד,מה שאכן לא מגדיר את מהותם,
אבל יכול לשמש כקצה-חוט לחשיבה לפחות על חלק מהמענים להם הם זקוקים.

ובהקשר זה- יש בהחלט גם אספים שמצבם התפקודי בינוני ומטה.
אולי בגלל זה, הוחלט שאין טעם בקיום תת-אבחנה נפרדת 'אספרגר'
והיא הוטמעה לחלוטין בספקטרום.
העובדה שהם הפיקו מילים לפני גיל 3
ויודעים להראות למאבחן שהאינטיליגנציה שלהם לפחות ממוצעת
אינה מצדיקה תת-אבחנה נפרדת.
לצפיה ב-'לי אישית חבל שביטלו אבחנה נפרדת . '
לי אישית חבל שביטלו אבחנה נפרדת .
25/10/2016 | 22:15
2
20
או למעשה כשמגדירם א"ס כ'תפקוד גבוה' (הכוונה לאנשי מקצוע)  מתייחסחם אליו  כ'קצת אוטיסט' או 'אוטיסט לייט'.
והרי לנו ידוע שאפילו אצל א"סים 'גבוהים' לא הכל גבוה ועוד בצורה שווה. יכולים להיות דברים 'גבוהים' (חבל שאין סמנטיקה אחרת) ו'נמוכים'. ואפילו אם הדברים ה'גבוהים' הם ברמת 'עליונים' עדיין יכולים להיות דברים 'נמוכים' אפילו עד כדי 'תחתית'.
לצפיה ב-'אז למה חבל לך שביטלו אותה? '
אז למה חבל לך שביטלו אותה?
26/10/2016 | 08:35
1
18
מה שכתבת דוקא מצביע על אחת הבעיות שהיא יצרה, אחת הסיבות לבטלה.
לא רק שהרבה פעמים היא לא רלוונטית, כמו שתיארת,
אלא היא גם מזיקה: המוגדרים "גבוהים" מקבלים התעלמות מהקשיים שלהם
והמוגדרים "נמוכים" מקבלים התעלמות מהיכולות שלהם.
אז מה היה טוב בהפרדה הזאת בעינייך?
לצפיה ב-' בלי שום קשר..הרגשה אישית שלי.'
בלי שום קשר..הרגשה אישית שלי.
27/10/2016 | 14:00
9
ואולי בגלל שהמילה אספרגר מתקשרת אצלי אם ההקלה שהרגשתי כשקיבלנו את האבחנה  ואז הפסקתי להיות 'אמא היסטרית'.
לצפיה ב-'או שהאווירה ב"קבוצות התמיכה" אלה מורידה אותם למטה'
או שהאווירה ב"קבוצות התמיכה" אלה מורידה אותם למטה
26/10/2016 | 12:12
30
ואני לא מדבר על משהו ספציפי שקורה שם אלא על עצם הרעיון. מין דבר כזה של "בואו ניתן לכל אלה שזקוקים לרחמים מקום להיות ביחד, כי ממילא אף אחד אחר לא ירצה להיות איתם".

בדיוק בגלל זה אף פעם לא התחברתי לדברים האלה. ושכבר נכפה עליי להיות בקבוצה כזאת (אני מדבר על לפני המון שנים) תמיד הרגשתי שזה גורר אותי למצב לא טוב. ומי שהיה מכיר אותי משם, היה חושב עליי בדיוק את מה שפותח השרשור אמר. 

בקיצור, לפני שפוסלים את הקטע של להכיר א"סים אחרים, כדאי לנסות ולפגוש אותם על קרקע קצת יותר ידידותית.
לצפיה ב-'אני לא רוצה להיות מחדע לסביבה זה לא שאני לא יכול'
אני לא רוצה להיות מחדע לסביבה זה לא שאני לא יכול
22/10/2016 | 16:27
32
הנורמה לא מעסיקה אותי כלל  וגם בני אדם הם לא מרכזי רוחי ועניעניי לכן הבעיות שיש לך, ולאוטיסטים אחרים שיאהבו אותם קימות אצלי לפרט ולא לכלל, אני מחפש חיבה מאנשים שמוצאים חן בעיני לא מחפש להתחבר לכולם כי זה לא אפשרי ולא כדאי להתאמץ ,קיצור זה לא ממש מוכר ולטעמי כמו שאמרה ענת אוטיסט חיי את עצמו ואת הקרבה חלאחר באופן אמפתי ולא מלאכותי ולא " תן וקח " לכן לא מתחבר ונתפס כחלש או לא חברותי  זה דעתי
לצפיה ב-'אנשים שאני מכירה עם אספרגר כן מודעים לסביבה'
אנשים שאני מכירה עם אספרגר כן מודעים לסביבה
23/10/2016 | 12:24
1
42
גם אם בדברים מסויימים ברמה פחותה מנוירוטיפיקלים.
אבל בגדול המודעות לסביבה מאוד גבוהה בעיקר כשזה ילד גדול או אדם מבוגר, ולא בגיל הגן.
לצפיה ב-'לדעתי לא"סים בכל רמות תפקוד יש מודעות לסביבה, לפחות לרובם.'
לדעתי לא"סים בכל רמות תפקוד יש מודעות לסביבה, לפחות לרובם.
25/10/2016 | 22:26
20
מה שאין זה את ההבעה התקשורתית המובנת לנ"טים  של המודעות הזאת.
לצפיה ב-'החיים מצחקים אז צוחקים'
החיים מצחקים אז צוחקים
21/10/2016 | 03:09
2
82
ולי בא לחתוך תוורדים לדפוק תראש בקיר עד שיתפוץ עד שאני יחטוף אירוע מוחי, בן זוננה מה עשיתי רק רע, הרסתי את כולם, בן זונה בן זונה , רוצה סוף מתוק יותר, איזה  חרא, איזה דיכאון, איזה סיוטים ,צעצוע של החיים בן זונה מזוהם, כלבה, די אין כוחות ,לגפוק תראש בקיר לכבות סגירה על העין, לא אתתה אבא אלא אני הפעם אני יעשה יבן זונה, אני אני אני אני אני רק אני, חרא ,
לצפיה ב-'עורבים בראש (טרגר לא קל ).'
עורבים בראש (טרגר לא קל ).
22/10/2016 | 18:56
1
26
הערה :הכל בגללו הכל בגלל אבא, הכל בגלל שהוא אלים, הכל בגללו ,אני ככה כי אני זה הוא, כי אני זה הוא חק וחלק, כל החרא זה כי יש לי אבא ואמא וכל מיני בני זונות בראש, הם אשמים ואני חלק מהריקוד הזה,  הכל תהום והכל אש,הכל בגלל  אבא...
אין לי נשמה ואין לי רוח אין לי גוף ולא בשר אני נע ברוח, נעה בכל מרחב בכל שביל שעליו לעולם לא יגע, אני מת ואני חיי ואני בכלל מבזבוז, איש הולך ואיש נשאר איש חלש ואיש בלי כלל דבר, אוי מה אני יגיד שלא  אמרתי על עצמי גוש אשפה מפולפל מדבר לעצמי משורר לעצמי את שירת מותי, מה האדם ? אם לא גוש עפר מתוחכם מה אמר אראיל ? האדם בוץ מתוחכם אני הקטן חושב האדם בול עץ מנומנם, בטל ועצלן חסר עולם משלו,שומע מצית לחוקים  לא לו, אני בלרניה על הקרח רוקד לצללי התלין, סיוט ועוד סיוט זה שווה שני סיוטים ? זה סתם מתמטיקה פשוטה, סתם חלף הרוח ויביוא הגשם ? לא הכל היה שחור לעד ?(דיכאון קליני אל תשימו לב עלי ) , אני ממתי ביום שנולדתי ככה אמרתי למטפלת שלי שהסתכלה עלי ונתנה לי עוד זריקה, עוד כדור ללא מבט ללא חיבוק, ללא

אהבה, סתם יושב על המחשב וכותב מפפטפט עוד ועוד ללא הפסק, למה בכלל לפקוח את עיני, למה לאלצלול ליגון שאולה וזהו ? לטבוע בים הרחמים, שם עדיף לא לילדים העזובים ? אוף די לבכות יש כאלו בלי בתים מחטטים בפחים, נאנסים כל יום כל שעה על ידי כולם, מסוממים, כל אלו לא אתה כל אלו היית, תן נשיקה לאבא שלך תן לו חיבוק שלא זרק אותך שוב מהבית ,שנתן לך הזדמנות, תודה לאמא שכבר מתה מזמן שכבר נבלעת בין שכחה לבין סחרחר נפשי בלתי מובן, הוא אשפז אותה הבן זונה הטביע אותו בשגענות שלו, מחלקה  5 א אברבאנל תבקר את אמא שאבא הכה, שאבא זין אבא מזיין את כולם, ועלינו לשתוק אבא קדוש, אני פלסטיק שחור חסר ערך אני עיגול על שד של איזה אישה עקומה

, שהנא תפלוט אותי החוצה כמו איזה בן זונה, ועוד השטן יצחק וילגלג על הפנים השחורות, שלי על הצלקות על הגוף ,כבתי על כל הגוף שלי סגריות, כולי מכותם בדם, אין לי נשמה ואין לי רוח אני צל נפוח, בלון תפוח איש נע ברוח בן זונה משוגע, למות למות למות, או להזריק, או ללכת ולזיין לעצמך תחיים עד שתרקב בכלא, כי זה מה שמגיע לך, שער מנשה, כלא, אברבאנל כלוא בין ארבע קירות, חסר נשמה אני חסר יכולת צל חולף תבנית שנשארה ריקה, עלוב נפש, אפשר לפסל את המוח הרקוב שלי ולשלוח לזבל, שום כלום, שום

יצרתיות, שום יכולת, איש אדיוט, טיפש נמוך עלוב מכוער, אני בהמה ,בא לי למות, למה לסחוב את זה עוד, למה להתאמץ להיות מה שלא תהיה לעולם ( אדם ) , כלאו אותי כולי טמון באדמה עם התולעים שיאכלו לי את הראש, שיכרסמו לי תאף, תנחרים שלא נשמו אוויר לח לעולם, גהנום הכל גהנום, אין לי מילים בפה לתאר הסבל הכל חמוץ ודביק מוות מפלסטיק חור שחור, דיכאון דיכאון מוות די לשקר לעצמך אין בי שום דבר מיוחד, אין בך יופי, הפרחים נבלו ועורבים לקטו הכל את הבשר החרוך שלך, את האש בעין העצלה המגמגת " אבא די אבא די " ואבא לא מפסיק אבא בן זונה ישבור לי תראש, דובון אכפת לי
סמל של כל העלובים, מחחיך ובבית זוועות ,אבא אבא אבא מניאק ,אבא טוב רק לעצמו ,

ואני לבדכל כך לבד בלי איש, בדד ,אין כלום, הכל בודד כל כך הכל לבד כל כך, איש איש בביתו סגור ומסגור איש איש בעלמו חיי ובידו עולם, ועולמי צר כנמלה כמו שאמרה רחל, אני יגמור בגיל עשרים, אבא אמר שאני לא יזכה לחיות, שהוא יקבור אותי מחוץ לגדר, ויבכה עלי שנה, ל האחיות שלי הוא אפילו לא בכה, רק הכה, תינקות הכה תינקות, רוצח, בן זונה שועל בן שעולה אבא שלי סרסור ואמא שלי זונה ,זה הכל, תתמיד היא תלך איתו, לכל מקום, יאנוס ?לא נורא היה נעים אחר כך אפילו שבהתחלה נשרפה הנשמה, יקלל ? לא נורא אחר כך יבקש סליחה והכה ? לא נורא כנראה עצבנתי אותו הוא נורא טרוד

בעבודה,בן זונה, מכה, אלים, אני כמוך אבא אותו תבנית שחורה, אותו נבל עם חליפה אדומה, מיוחט ואונס כל דבר, בן זונה אתה ובן אלף זונות אני, שנמות מיתה קשה, אה ואני ונקבר חיים כי זה מה שמגיע לנו, נבלות האדם קהים קהים ,בי הלכתי הלכתי לעולם אחר, הלכתי לעולם בו יש טהר, הלכתי לישון, במקום אחר .
לצפיה ב-'להמשך אל המוות'
להמשך אל המוות
27/10/2016 | 21:01
14

אני יכול לומר שאני נמשכתי על הסוף מי שהייתי ילד קטן, אמא סיפרה לי שהייתי בן חמש אמרתי לה ביום כיפור שאני ימות צעיר ושאני ימות אני יגע לגהנום כי אני חריג, תראו מה זה כבר אז ידעתי שאני דפוק והפלא ופלא יש לי המון נסיניות התאבדות חלקם רצינים מאוד ( שלוש פעמים הייתי בין חיים למוות טיפול נמרץ ) , ורציתי לדעת ולהבין מה כה רע לי שאני רק רוצה למות ? בלחסן אמר" אני שוכב במיטה כל היום וחושב על איך לסיים תחיים האלו "הוא כזה מדיוק, כזה חד כמו תער הוא אחד היוצרים שאני הכי מעריך בעולם, התחלתי לשמוע את קורט קוביין שגם דומה והוא מתאר את המוות בצורה כה מרשימה

וכואבת , הוא מדהים מת בגיל צעיר, אז סתם אני תוהה למה אדם בגילי רוצה רק לסיים תחרא שנקרא חיים, אני לא מבין אני לא כזה סובל, יש לי בית יש לי משפחה ,יש לי די הכל, אז למה בא לי לנפץ תראש בקיר כל יום כל שניה ? אני לא מבין יש לי נטייה כה הרסנית , באמת כל הגוף שלי צלקות שאני עשיתי את רובם, חלק אבא חלק אמא הטבעו בי חותם בצורת צלקת ,אבל הרוב אני, למה ? לא מבין , אני שואל את זה כי אני על סף התמטטות ובא לי למות,, כל הזמן

בא לי למות, אבל שמעתי את לו ריד "ברלין " וזה עשה לי דיכאון סופני ובא לי למות ,הוא הרס אותי ,  קיצור מה הדפקה בי ? והאם אני ישרוד גיל ארבעים ? חמשים ? לא נראה לי אמרו שאני ימות בגיל עשרים, ככה אמר לי השוטר או שאני יקבר מתחת לאדמה או שאני יתאבד או שאני יאושפז או יכלא ,בנתיים הוא צדק ,קיצור לא יודע ,לא מבין תדכאון הזה לא עוזב ,לא משחרר על הצוואר, הלוואי שהייתי בלחסן והייתי מתעל את זה, וכותב על זה, אבל אני מתאר את היאוש באופן רופף, חלקי , וחבל, טוב  זהו זה מה יש לי לומר .
לצפיה ב-'מועדונית "רעים" קריית אונו '
מועדונית "רעים" קריית אונו
22/10/2016 | 11:55
39
שלום לכולן/ם. מועדונית "רעים" קריית אונו - קבוצה לילדים המתמודדים עם קשיים חברתיים, קולטת משתתפים חדשים.
תכנית "רעים" הינה מסגרת חברתית תומכת, המופעלת על ידי החברה למתנ"סים ומטרתה לתת מענה למתמודדים עם קשיים במישור החברתי. מועדונית "רעים" מספקת מסגרת חברתית חמה ותומכת לילדים בגילאי 7-10 המאובחנים על הרצף האוטיסטי ומתמודדים עם קשיים בתקשורת בין אישית. המפגשים מתקיימים בימים שלישי וחמישי במתנס קריית אונו בין השעות 16:00-18:00, בהנחיית שני מדריכים. המפגשים כוללים עבודה על פיתוח מיומנויות חברתיות, פעילויות העשרה וחוגים כגון חוג תנועה וחוג חיות. לפרטים נוספים ניתן לפנות אל אבישג, רכזת מועדונית "רעים" בקריית אונו, בטלפון 052-5225267 או במייל avish_bl @ walla.com
לצפיה ב-'שאלה דחופה לגבי תו נכה ובעלות על הרכב'
שאלה דחופה לגבי תו נכה ובעלות על הרכב
20/10/2016 | 14:02
3
65
מי שמקבל קצבת נכות עבור ילד, האם הרכב הופך בשל כך להיות משועבד? יכול להיות שאי אפשר לעשות העברת בעלות על רכב בגלל הסיבה הזו?
לצפיה ב-'לא כל מי שילדו מקבל קצבת נכות, מקבל אוטומטית גם תו נכה לרכב'
לא כל מי שילדו מקבל קצבת נכות, מקבל אוטומטית גם תו נכה לרכב
20/10/2016 | 18:51
1
25
לצפיה ב-'אצלנו כן. אז מה לגבי שאלתי?'
אצלנו כן. אז מה לגבי שאלתי?
20/10/2016 | 21:13
26
לצפיה ב-'העברת בעלות'
העברת בעלות
21/10/2016 | 11:11
47
במקרה של רכב עם תג נכה, גם אם בעל הרכב אינו נכה, העברת הבעלות תתבצע אך ורק במשרד הרישוי, וזאת היות וכפי הנראה שבעל הרכב שילם אגרת רישוי מופחתת. במקרה כזה, בעל הרכב יקבל שובר לתשלום הפרשי אגרה, ורק לאחר מכן יוכל לבצע את העברת הבעלות.
לצפיה ב-'איזו שיטת אבחון עדיפה?'
איזו שיטת אבחון עדיפה?
19/10/2016 | 09:22
4
110

האבחון של פסיכולוגית כלל מפגש מקדים איתנו, שני מפגשים לבד עם הילד ומפגש מסכם איתנו. לאחר המפגש היא נתנה של של פסיכיאטר שהיא ממליצה, שעובד באותה הדרך בדיוק.
במקביל, קיבלנו המלצה על פסיכיאטר אחר. אצלו מדובר בפגישה מקדימה איתנו ואז פגישה כפולה עם הילד בנוכחות שלנו. לטענתו, ילד בגיל הזה מרגיש נוח יותר עם ההורים, יהיה חרד פחות, והוא לא נוהג לפגוש לבד ילדים עד גיל 12-13. הוא ציין ידבר עם הילד, יתרשם מההתנהלות שלו, לא נראה לי שיעשה לו מבחנים כמו המאבחנת.
הרושם שקיבלתי שהראשון עוסק בעיקר באבחונים, המזכירה גם אמרה שידריך אותנו לגבי המסמכים שיש להגיש לביטוח לאומי. השני מטפל בילדים, יותר רופא מאשר משווק. זה הרושם שקיבלתי לפחות.
מבחינת העלות הראשון יקר בהרבה כי השני מקבל דרך מושלם. אבל זה פחות שיקול, כי זה חד פעמי, והאבחון הוא לכל החיים, אז אנחנו מוכנים לשלם.
מה לדעתכם נכון יותר? התחושה שלי היא שהילד שיתף פעולה עם המאבחנת,  לא בטוח שבנוכחות שלנו יהיה משוחרר יותר. מה אם הוא ירצה לרצות אותנו וזה דווקא יקשה עליו?

לצפיה ב-'התחושה שלך היא מה שקובע.'
התחושה שלך היא מה שקובע.
19/10/2016 | 21:24
2
26
לצפיה ב-'אבל שתי השיטות מקובלות?'
אבל שתי השיטות מקובלות?
19/10/2016 | 21:29
1
16
לצפיה ב-'אם הם משתמשים בהם כנראה שכן.'
אם הם משתמשים בהם כנראה שכן.
19/10/2016 | 21:46
34
במקרה של הבן שלי המאבחנת (פסיכיאטרית) ביקשה את כל החומר הכתוב שהיה לי (איבחונים קודמים, תיק רפואי, מכתבים ממורים ומטפלים). היא קראה את החומר בשבועות בין שתי הפגישות. בכל פגישה הייתה שיחה עם כולם, שיחה עם ההורים בלבד ופגישה עם הילד בלבד.
לצפיה ב-'אצלינו בכל האבחונים היינו נוכחים בחדר.'
אצלינו בכל האבחונים היינו נוכחים בחדר.
23/10/2016 | 12:30
19
אם יש לך בשיטה אחת דווקא הגיוני לבדוק גם בדרך נוספת.
לצפיה ב-'"זה נורא כיף": מי בכלל צריך בית ספר?'
"זה נורא כיף": מי בכלל צריך בית ספר?
16/10/2016 | 15:58
17
135
לצפיה ב-'חבל שהכתבה לא ארוכה יותר '
חבל שהכתבה לא ארוכה יותר
18/10/2016 | 12:00
15
55
הייתי רוצה לשמוע בן אדם מבוגר שמספר על החינוך הביתי- תחושתו והיתרונות מול חסרונות . 

לדעתי זה יכול לפתוח דיאלוג עשיר יותר .
שמחה מאוד בכתבה הזו ומקווה שירבו כאלה
לצפיה ב-'אנחנו היינו 5 שנים בחינוך ביתי , אשמח לענות לך .'
אנחנו היינו 5 שנים בחינוך ביתי , אשמח לענות לך .
18/10/2016 | 14:30
14
40
לצפיה ב-'אשמח אם תוכלי לפרט '
אשמח אם תוכלי לפרט
18/10/2016 | 14:55
13
45
כאן - בגלל שזה נושא מרכזי בפורום כל דבר שעולה בדעתך .  אשאל גם כמה שאלות שעולות לי .

1. מדוע הגעת למסקנה שעדיף חינוך ביתי ולא מסגרת אחרת שמתאימה לצרכים של ברקן?.

2. לפי איזה מסגרת אתם עובדים בלמידה- האם זה יותר חינוך פורמלי- עם תוכניות מסודרות או שזה מבוסס על תחומי העניין של ברקן והעשרה בהם (אשמח אם תוכלי לפרט מהם ודרך מה ואיך היא לומדת ואם תרצה לענות בשיר גם היא עצמה).

3. באיזה דרכים למדתם ואתם מלמדים והאם הם שונות מהשיטה בבית הספר שמבוססת על מבחנים ויעדים ?.

4. האם לדעתך יש ערך כשלעצמו בחינוך שפועל לא על השגיות או הספק חומר אלא בצורה אחרת שאת מגבשת?. 

5. האם לדעתך במידה וברקן או כל ילד רוצה לגשת למסגרת אקדמאית בה יש עבודות, ש.ב. ויעדים של ציונים על מנת לעבור קורסים ולחץ של זמן היא תהיה מוכנה לכך? אם לא כיצד מכינים אדם שיוכל לרכוש השכלה פורמלית. 

6 . מה היתרונות של השיטה/תנאים? מה החסרונות?.

7. האם הרגשת שכאדם זה לוקח ממך משאבים וזמן שקשים לך כלכלית או שזה מאפשר חופש? מה היית ממליצה לכל הורה שבוחר בזה (קווים מנחים). 

8. מה המעורבות החברתית של ברקן, כיצד היא מכירה אנשים חדשים והאם היא חשה בנוחות עמם והאם לדעתה זה מאפשר לה דווקא יותר הכרה ופתח ליצירת קשרים שנוחים לה? ומה לדעתה במצב הזה לגבי ילדים אחרים?.

9. לסיכום שוב- אם איילת שלום עונה לשאלות אשמח לשמוע מצד ברקן מה שמבחינתה ובשפה שלה מכם לה את המחשבה על חינוך ביתי ולדעת האם ניגשה לבחינות הבגרות ומה רצונותיה לעתיד לבוא? .

תודה!
לצפיה ב-'בשמחה אשיב שאלה שאלה,'
בשמחה אשיב שאלה שאלה,
18/10/2016 | 16:39
59
אנחנו הגענו לחינוך ביתי בגלל שברקן לא הסתדרה בבית בספר,
והמורים והמטפלים בעיקר באו בטענות אליה על חוסר שיתוף פעולה מתבקש, על עצלנות, היא לא מבינה, היא ... היא... היא...   ואני הרגשתי שהיא מאבדת את שמחת החיים בבית הספר, אז בעצם הגענו לחינוך ביתי מתוך כורח המציאות , אבל אני חושבת שלברקן זו הייתה מסגרת שעשתה לה מאוד טוב.

העובדה היא שהצלחנו ללמוד דברים שלא הסתדרו בכלל בבית ספר. 

מה שהנחה אותי במעבר הוא שכל ילד נברא סקרן, ונתתי לסקרנות להוביל אותי ואת ברקן בדרך, לקח כמעט שנה  עד שהמתח ופחד והטראומה מאנשים התחילה לרדת, אחרי שנה התחלנו לחוות את הסקרנות מבצבצת .... הסקרנות של ברקן היא שהובילה אותנו בכל הדרך בחינוך הביתי.

ברקן אומרת שכדי שחינוך ביתי יהיה טוב, נדרשת כימיה ותקשורת שמתפתחת לטובה בין ההורה לילד כי חינוך ביתי חושף יותר בעוצמה את ה"שגעונות" של כל אחד מהגורמים ולו רק בגלל שלא משתנים ה"שחקנים " כלומר 24 שעות ביממה נמצאים ביחד ויש צורך לבנות דינמיקה שמצד אחד לא מעיקה ומצד שני לא מוותרת מדיי.  

המשך יבוא ....

לצפיה ב-'קצת על איך למדנו בחינוך הביתי '
קצת על איך למדנו בחינוך הביתי
18/10/2016 | 20:09
3
89
כשהייתה בכתה ה׳ חלמתי חלום. ( עוד כשהייתה בבית הספר)
חלמתי שברקן נחטפה, אני מחפשת אותה אבל היא הלכה לאיבוד. אין זכר לבת שלי ולקיום שלה בשום מקום.... ואני בוכה ומתפללת למצוא אותה! ופתאום קול מדבר אליי. ״ תקשיבי לה, דרך הנשמה, היא כבר תראה לך את הדרך״. התעוררתי בבוקר, והחלטתי שזה בדיוק מה שאני הולכת לעשות.

כך קרה שהוצאתי את ברקן מהמסגרת,

בעצם חטפתי את הבת שלי כל עוד נפשנו בנו, מבית הספר אל החינוך הביתי ואז מצאתי את עצמי עם ילדה שאף אחד לא יודע "מה הבעיה שלה", גם אני לא הייתי בטוחה , למרות שאני הזכרתי את נושא האוטיזם מדי פעם, מהרגע שבית הספר ירד מהתמונה, ברקן הפסיקה לצאת מהבית. למעשה, היא הפסיקה לצאת אפילו מהחדר שלה.

התחושה שלי אז הייתה כאילו איבדתי את הבת שלי ל"תהום הנשייה" שהייתה בדמות ספרי פנטזיה ומדע בדיוני. ברקן נבלעה בתוך "חור שחור"  - הדמיון שלה. ( כמובן אני לא חושבת כך היום אך אז זו הייתה התחושה )

שנה וחצי חלפו והלב שלי בתחתונים.
האם היא תחזור? היא לא דיברה עם אף אחד. גם לא איתי. דום שתיקה. מסך סגור של אטימות. מדי הייתי מתקשרת לבעלי ובוכה בכי תמרורים. בכל פעם הוא היה מזכיר לי את החלום. לסמוך על ברקן. היא כבר תראה לנו את הדרך.

אחרי שנה וחצי של ריק ואימה, החלטתי לעשות מעשה. אם ברקן לא רוצה לצאת לעולם, אני נכנסת אליה. זה התחיל בלהתעניין בספרים שהיא קוראת. היא הייתה עונה תשובות לקוניות, קצרות. לא מבינה מה אני עושה שם.

למרות הדיסלקציה האישית שלי, התחלתי לקרוא. לא הייתה לי ברירה.
בפעם ראשונה בחיי אני מתאמצת וקוראת, רק כדי שיהיה לי על מה לשוחח אתה. מצאתי את עצמי עוקבת באדיקות אחרי סדרות אתה יחד. מתעדכנת אצלה בפרק שהפסדתי.
לאט לאט התחיל להבנות קשר מסוג חדש. אמון וקשר של שני אנשים שחולקים עולם משותף.

משם התחלתי להתקדם. הייתי מוצאת משהו רלוונטי לעולם שלנו בספרים שלה – ופותחת את הנושא הזה לדיון. התחלתי ליצור עוגנים בספינת הדמיון ולהשליך אותם לעולם האמיתי. פתאום היא הייתה שואלת - ״אמא, המדינה הזו היא של העולם או של הספר?״

התחלנו ליצור קשר תאורטי עם הסביבה. מתוך זה היא למדה גאוגרפיה, היסטוריה, דינמיקה חברתית.
היום אני מבינה שהמון דברים שנרכשים בטבעיות אצל רובנו, הייתי צריכה ללמד אותה באופן שכלי.
למזלי יש לי עקשנות של פיל. העבודה הקשה שלי השתלמה. אני רואה איך הבת שלי מתפתחת וצומחת, ויוצאת כל פעם לפרקי זמן יותר ארוכים מהקונכיה שלה, ( זה בשפה שלנו )

אבל יותר נכון להגיד שמצליחה להכניס יותר יותר דברים לתוך הבועה שלה ( זה בשפה שלה )

הגענו למצב שהבת שלי – שעל שירתה המלאכית לא דיברנו כאן, עולה על במה, מול קהל של 200 איש – ושרה. אני, היא ודינה ופניק יצרנו מופע קסום שנקרא ״ להתגבר על השדים ״
בו אנחנו מדברות ושרות את דרכה של ברקן בעולם.

זה מדהים, ואני כל כך שמחה שהיה בי האומץ להקשיב לקול הפנימי שלי וללכת עם ברקן בקצב שלה, צעד צעד, ולא לפעול לפי מה ש״צריך״ ו״ נכון״.

יש זמן עולם, ויש זמן ברקן.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
זה המסר שלי להורים אחרים – אל תפחדו מהקושי, תנו לו להיות, לימדו אותו. רק כאשר תבינו את המנגנון של הקושי,                                                               רק אז תוכלו למצוא את הדרכים " לפתור" אותו !                                              או יותר נכון לזכות במתנות שהוא מביא אתו . בהצלחה!

ברקן ביקשה שאצרף את השיר הבא ירח אדום, כי הוא מהשירים הראשונים שהיא הקליטה והשירה הייתה אחד המוטיבים העיקריים בדרכי הלמידה ובעיקר בפיתוח הביטויי העצמי והאינטרקציה האנושית עם הסביבה.
לצפיה ב-'תודה רבה , את וברקן נתתם לי המון כוח בתשובה'
תודה רבה , את וברקן נתתם לי המון כוח בתשובה
19/10/2016 | 18:24
2
26
כאדם שחושב הרבה על השאלה של חינוך ביתי - ושגם אחותי וגם אני מסכימות שנכון יותר לאדם רגיש ובכלל באופן כללי בשלב זה בבית - רציתי לשמוע מבפנים את המנגנון ויותר מזה את התחושה של הדברים וזה נותן לי המון כוח לדרך .

הקשבתי גם לשיר וגם שמעתי עוד חלק מהשירים ביוטיוב- 
וזה מאוד נוגע לי ובי 

תודה רבה לכן

לצפיה ב-'חינוך ביתי עדיף על חינוך בבית ספר אבל'
חינוך ביתי עדיף על חינוך בבית ספר אבל
22/10/2016 | 19:57
1
119
גם שם צריך יכולת אוטו דידאטית לא כל אחד יכול ללמוד לבד,הרבה מתקשים אני מאוד אוהב ללמוד לבד מספרים , אבל אני יודע גם מאחי וגם מאחרים שהרבה צריכים מורה שידרך אותם אחרת הם לא מבינים, אני אישית לא ממש יודע מזה חינוך ביתי אבל ממה שהבנתי, נותנים לילד ללמוד מספריו תומכים מסעים וכו  וזה נשמע נהדר, השאלה למי זה מתאים ומי לא, אבללימוד עצמי בעיני זה הפתרון האדאלי פלוס לחדד את יכולת הביקורת והרחבת הדמיון, וזה עניין של עבודה ולא בהכרח לימוד כזה או אחר יעזור , זה דעתי.
לצפיה ב-'אתה כמובן צודק'
אתה כמובן צודק
23/10/2016 | 06:29
23
אני מאמינה שהיופי בחינוך ביתי הוא שניתן להתאים את דרך הלמידה לצרכים האינדיבידואלים של הילד הלומד , כך שמי צריך מבנה למידה מאורגן יקבל מבנה מאורגן ומי שיותר אוטודידקט יקבל יותר חופש אך גם הוא יבחר לעצמו יעדי למידה ומסגרת , יותר חופשית אמנם, אבל תהיה מסגרת למידה , יש אלה שלומדים הכי טוב מצרכיי המציאות ולהם צריכה להיבנות תוכנית יותר מאתגרת שכוללת עשיה מכוונת.... ביצור אין מתכון אנחנו לא רובוטים.
לצפיה ב-'האם לדעתי יש ערך כשלעצמו בחינוך שפועל לא על השגיות'
האם לדעתי יש ערך כשלעצמו בחינוך שפועל לא על השגיות
19/10/2016 | 12:16
7
38
האם לדעתי יש ערך כשלעצמו בחינוך שפועל לא על השגיות או הספק חומר אלא בצורה אחרת שאת מגבשת?

כן, לדעתי האישית יש טעות גדולה מאוד בחינוך שפועל על השגיות,

המבנה הבסיסי של הילד הוא להתעניין בעולם וללמוד , לבד , אין צורך בהשגיות כדי ליצר יכולות למידה , אז מה בעצם קרה איך הגענו למצב שילדים לא לומדים בלי השגיות שאנשים לא מצליחים להיות יעילים ללא הזרקות אנדרנלין אשמה  או בושה לעצמם ?

אז זו תוצאה ( לדעתי הלא קובעת כמובן) של מערכת חינוך המבוססת על טעות לא רלוונטית .
מערכת החינוך הוקמה כדי להכשיר פועלים שישרתו את המהפכה התעשייתית, לשם כך המערכת צריכה הייתה לדכא את האינדיבידואליזם, לדכא את הסקרנות , להפוך את האנשים לכלי עבודה במפעלים.

העניין הוא שהמהפכה התקשורתית כבר מזמן חיסלה את הצורך בחינוך של המהפכה התעשייתית ומערכת החינוך שכחה לשנות את הבסיס עליה היא מפתחת את השינויים שלה .

מקווה שהייתי מספיק ברורה ....  אני אישית לא מאמינה בצורך בתחרותיות ,                         אני כן מאמינה שיש ליצר מסגרת המאפשרת סקרנות ומעודדת פיתוח של טכנולוגיות מידה אישיות, ומעוררת ביטחון עצמי המאפשר ללמוד מטעויות ומכישלונות.  ברגע שכל ילד ייצר לעצמו יעדים אישיים ללא קשר ליעדים של האחרים כל ילד יגיע לעומקי יכולותיו , ואז בגרות תהיה קטנה עליו, אבל האמת אז אף אחד לא יצטרך בגרויות .... זה פשוט מבחנים אנכרוניסטים. מקווה שלא התפרעתי יתר על המידה . חחחחח
לצפיה ב-'מסכים עם כל מילה ולדעתי רלוונטי ביחוד לא"ס'
מסכים עם כל מילה ולדעתי רלוונטי ביחוד לא"ס
19/10/2016 | 14:12
5
30
ולא במקרה שומע יותר ויותר תלמידים, גם דווקא הכי מצטיינים, שאומרים שנמאס מהתחרותיות וההישגיות, שזה מרדד את הכל, שזה מתאים רק למי שלא באמת אוהב ללמוד, לאגואיסטים, אגוצנטרים ואנשים שטחיים וחסרי רגישות אנושית.

בוויכוחים שיש לי ברשת אני מוצא שכמעט כולם בטוחים שכחנות ותחרותיות הם חלק בלתי נמנע מזהות האדם,
אין לי ספק שכמעט כולם טועים,
מאוד.

לצפיה ב-'לדעתי הא"סים רק יותר רגישים ולכן שמים לב שזה לא מתאים יותר'
לדעתי הא"סים רק יותר רגישים ולכן שמים לב שזה לא מתאים יותר
20/10/2016 | 00:27
4
25
הנוירוטיפיקאלים הרגישים יותר, כבר התחילו לשים לב אולי קצת יותר לאט אבל כבר התחילו  לשים לב, והפחות רגישים צריכים את הא"סים כמורי דרך רוחניים להבין את הבעיה, בעיקרון התחרותיות כל כך כיפית לחלק מהאנשים שזה מעוור אותם, או יותר נכון לומר מבלבל אותם ולכן הם לא רואים את ההפסד הגדול לאורך זמן... לאורך זמן התחרותיות היא ממש הפסד.
לצפיה ב-'חלק מהותי של ההתנגשות בין הא"ס לסביבה הוא סביב זה'
חלק מהותי של ההתנגשות בין הא"ס לסביבה הוא סביב זה
20/10/2016 | 07:34
3
36
חלק ניכר מהמאפיינים הכי קשים של הקיום האוטיסטי בכלל לא שייך ולא מבטא את הזהות האוטיסטית כמו שכל מטומטמי המקצוע חושבים אלא פשוט מבטא התנגשות בין אנשים עם אוריינטציה ודיספוזיציה הדדית, משתפת, פתוחה, רגישה ואוהבת לרוב שהוא עדיין מאוד מאוד אלים ותחרותי ולכן מבחינתו כל האמצעים כשרים בדרך למטרה.

גם מה שנחשב לתמימות, ולמילוליות יתר (אנשים שממש מתכננים למה שהם אומרים, בשביל הנ"ט זה וואו) ולהעדר מסננים ולחוסר יכולת להבחין בין העיקר לטפל... מבטא בסך הכל את ההבדל בין מי שניגשים לאנשים ממקום פתוח ותקשורתי ומקבל ומי שמקבלים וחווים ללא עוררין את הקוד החברתי שלפיו כל מגע ומבע אנושי הוא רק בכאילו כזה שנועד להסתיר בצורה שנדמית לנ"ט המטופשים כמתוחכמת את העובדה שמתחת לכל הגינונים והנימוסים והמחוות המוסכמות מסתתרת תחרות אלימה וחסרת חשבון.

הנורמה מפקיעה את הטווח הרחוק לטובת הטווח הקרוב וטופלת על מי שיודעים ונוטים לשקלל את הדברים האלה בצורה חכמה ומוסרית ורגישה יותר תוויות הכי מבזות ומדכאות כמו עיקוב התפתחותי וכשל מפושט של הזהות עצמה,
והרצחנות הכל כך אלימה הזו עטופה ומגובה בשפה מדעית גבוהה שמסיתה אין סוף אנשים יהירים ואטומים המתחזים למטפלים ולמומחים ולמאבחנים על מנת לעצור את התפתחות הפרט והחברה.

ההיסטוריה תשפוט את האסון המוסרי, הרפואי, המדעי, האתי הזה בחומרה,
כי גם אם כל זה נסלח במידה מסויימת (כי חברה לא יכולה להתפתח ביום אחד, וגם אלפי שנים לא יספיקו לה) לא יהיה ניתן להתעלם מהעובדה שעד היום לא נשמע ולו קול אקדמי, פדגוגי, פסיכולוגי שינסה ולו לרכך מעט את הדורסנות המטורפת שהנורמה משיתה על חריגיה.

אני מרחם על ההורים שיתעוררו יום אחד לגלות שהם שיתפו פעולה ללא ביקורת עם פשע מאורגן נגד הילדים שלהם,
מאחל להם באמת, מקרב לב, שזה יחסך מהם והם לא יתעוררו לעולם.

לצפיה ב-'יש המון במה שנכתב '
יש המון במה שנכתב
21/10/2016 | 23:46
2
15
אני כמובן לא יכולה להבין בדיוק את החוויה עצמה של אוטיסט, אבל אני דיסלקטית והיפראקטיבית ואני אדם מאוד רגיש ומשום מה יש לי סוג הזדהות אם מה שנאמר אוליי מהמקום שלי השונה שאני הייתי , אולי מהמקום של החוויה המשותפת שלי ושל ברקן ,       לא באמת יודעת מאיפה ... אבל מסכימה לגמרי .
לצפיה ב-'אולי כי זה רצף'
אולי כי זה רצף
22/10/2016 | 00:31
1
18
ולא איזה סטיה או עיוות אבנורמלי כפי שכל המומחים והחוקרים והמאבחנים כופים עלינו לחשוב ואז בדיוק כמו במקרה שלך, שלכן, אפשר לראות שללא מעט ילדים שאובחנו אוטיסטים יש הורים עם עור דק מאוד, הורים שהם בעצמם שורדים בקושי על הגבול הנורמטיבי המקובל והמקודש, וילדיהם, כמו כל ילד, פשוט מותחים את המאפיינים והרגישויות שלהם עוד צעד אחד קטן.

לגמרי רואה על ביתי את כל הרגישויות והמאפיינים שלי ועוד קצת,
ושמח בזה,
כי כך נמצא לי לראשונה גם אדם שמשקף אותי לא רק כמפלצת מופרעת וגם בגלל שבניגוד למקובל ולמוסכם אני מאלה שאוהבים את האוטיזם שלו,
למרות שכמובן איני מכחיש את הקושי והסבל העצום הכרוך בכך,
רק שחושב ויודע שלהתחזות לאדם נורמטיבי אולי יציל אותי מהשנאה והאלימות והיחס הנורא של הנ"ט אבל המחיר לא רק שאינו שווה את זה אלא שבטווח משמעותי אינו אפשרי.

לצפיה ב-'אני חושבת שאיזון אישי זה שם המשחק '
אני חושבת שאיזון אישי זה שם המשחק
23/10/2016 | 06:35
9
האיזון הוא בין , להכיר את השפה של הנ"ט ולדעת להשתמש בה במידה המתאימה לך ,
כך שלא תאבד את עצמך - את השלווה , את הייחוד, את השפה ובעיקר את שמחת החיים שלך ,
זה דיי מסובך כי זה תרגול מתמיד והאיזון הזה משתנה כל כל הזמן זה סוג של שיווי משקל.

לצפיה ב-' היית מאוד ברורה '
היית מאוד ברורה
19/10/2016 | 21:22
8
לצפיה ב-'בית ספר זה 'בייביסיטר'.'
בית ספר זה 'בייביסיטר'.
18/10/2016 | 19:44
38
מקום בו ילדים נמצאים כשההורים עובדים. ומאחר הילדים כבר שם , אז גם מלמדים אותם דברים  שמשרד החינוך החליט שהם חשובים..
אני אישית לא אוהבת בית ספר. לא רק ישראלי . לא סבלתי את  המוסד מאז שעצמי הייתי שם.
אבל לא יכולת להרשות לעצמי (כמו שרוב הורים לא יכולים) חינוך ביתי עבור הילדים שלי בגלל ענייני פרנסה. וזה מעגל סגור. כדי להתפרנס , ילדים צריכים להיות בבית ספר.
לצפיה ב-'אוטיזם, מדע והזמנה לתרגל את השריר המוסרי שלנו'
אוטיזם, מדע והזמנה לתרגל את השריר המוסרי שלנו
19/10/2016 | 09:10
58
לצפיה ב-'אשמח לקבל המלצה לפסיכיאטר'
אשמח לקבל המלצה לפסיכיאטר
18/10/2016 | 10:44
1
68
באזור חיפה נתניה. קיבלנו המלצה על אבי שפירא, אבל לא עונים שם וגם לא חזרו אלי, בטח בגלל החגים. אבל אם יש עוד המלצה, אשמח.
והאם מדובר בפגישה קצרה או במספר פגישות כמו באיבחון? תודה
לצפיה ב-'אם את רוצה האיבחון רשמי '
אם את רוצה האיבחון רשמי
18/10/2016 | 20:29
65
את צריכה לבקש איבחון
לצפיה ב-'קודם כל, תודה על העזרה'
קודם כל, תודה על העזרה
16/10/2016 | 12:28
20
133
אני עדיין מאד מבולבלת. הראש אומר לחכות, הלב אומר להסתער. בנתיים השארתי הודעה אצל פסיכיאטר שהמאבחנת המליצה, בטח יחזור אחרי החגים. הבנתי שבכל מקרה יש המתנה מאד ארוכה. כרגע אני נוטה לסרב לתרופות כי הילד מסתדר לגמרי בבית ספר. פסיכולוג וקבוצה טיפולית כן נראים לי כיוון נכון.
ההתלבטות שלי היא לגבי מידת החשיפה מול אחרים. האם לדבר עם המורה ישר אחרי החגים? עם היועצת? לחכות לפסיכיאטר או כבר עכשיו לדבר איתם? היא המליצה על ריפוי בעיסוק. לגשת דרך הקופה או פרטי? עשינו אבחון פרטי כדי שלא יופיע כלום במערכת. הרי בכל מקרה, פסיכולוג וקבוצה אין בקופה.
ולגבי החברים? אחד החברים בקבוצה טיפולית, אז ביקשתי מאמא המלצה בלי להסביר כלום. היא רצתה שנפגש ונדבר, רוצה לעזור, אבל אני מעדיפה לא לגלות. מצד שני, היא יכולה לתת לי מידע נדרש. בנה לא אוטיסט נראה לי כי אין לו סייעת.
ואיך להתנהג בבית? אמא שלי יודעת הכל, לחמותי לא יכולה לומר אחרת תפיץ לכל העולם כולל הילד וחבריו. מצד שני, היא היתה מורה להוראה מתקנת אולי יכולה לעזור.
והכי חשוב, הבן הגדול לא מוותר כשהם מתווכחים  ועד עכשיו נראה לנו שהוא מתנהג נכון. אבל היום היה להם ריב כי הילד דרש שאחיו לא יישב על הכיסא שלו. סגרתי את הדלת, וביקשתי מהגדול לכבד את הבקשה. שאני מבינה שלו היא נראית לא הגיונית, אבל שיוותר. הוא ממש התנגד, אמר שאחיו לא תינוק ואין סיבה לוותר לו. ביקשתי שיוותר כטובה אישית לי, והוא הסכים. בעלי חושב שלא הייתי צריכה להתערב. מה דעתכם?
לצפיה ב-'בשום פנים ואופו לא 'לסתער' '
בשום פנים ואופו לא 'לסתער'
16/10/2016 | 14:18
6
60
בבית תמשיכי להתנהג כמו שאת חושבת שמתאים לך. תקראי חומרים באינטרנט. כשתכירי את התחום יותר תוכלי להחליט מה ההתנהגות הכי מתאימה.
'לא לוותר' זה לא תמיד דבר ברור.  עדיף שזה יכלול הסברים ולא ללכת 'ראש בקיר'.
בן כמה האח הגדול ?
לדעתי עם הזמן תגלי יותר לסביבה. אין פה במה להתבייש. , אבל ברור שאין צורך לגלות הכל לכולם. בדרך כלל מפחדים מרחמים אבל אף אחד לא מרחם. רק נדהמים בהתחלה ובזה העניין נגמר. מה שכן מי שגלוי עם אנשים, אנשים מגלים לו גם על הקשיים שלהם. ולכולם יש 'חבילה' משלהם
אם חמותך הייתה מורה להוראה מתקנת היא יודעת מה חשיבות הסודיות. לדעתי היא לא תפיץ לכולם. ואולי דווקא יהיה לה טיפים או אפילו אנשי מקצוע מומלצים.
אם החבר בקבוצה טיפולית למה  לשמור סודות מהאמא ? הרי ברור שלחבר יש קשיים משלו ואוטיזם זה לא הדבר היחיד בעולם. הפחד ה רק בגלל הסטיגמה וכמה שמסתירים יותר כך הסטיגמה יותר חזקה.
אני חושבת שבבית הספר כדאי להראות את האיבחון ליועצת (כי יש סיכוי שהיא מבינה בדברים האלה יולתר מהמחנכת). ואז לשמוע מה היא ממליצה.
לצפיה ב-'לסתער = להסתער '
לסתער = להסתער
16/10/2016 | 14:56
11
לצפיה ב-'הגדול בן 11'
הגדול בן 11
16/10/2016 | 15:11
4
62
רגיש מאד, עוזר מאד. מפחדת שייקח קשה את הגילוי.. אגב, גם הוא עם קשיים חברתיים ואני תוהה האם לא כדאי לאבחן גם אותו.
וחמותי אישה טובה, די מעורבת בחיינו, אבל מטומטמת למדי. ישר לאחר הגילוי בעלי ווידא שאמא שלי מבינה שאסור לספר לחמותי.
ובעלי דורש שאפסיק לקרוא, שאני סתם מלחיצה את עצמי. אני לא יודעת איך לתפקד, אני מניחה שארגע קצת עד סוף החגים. אין לי עם מי לדבר חוץ מכאן.
יש לי עוד שני ילדים קטנים, בני שלוש ושנה. אני מרגישה שלא נשאר לי זמן לגדולים, עכשיו לא יישאר לי זמן לקטנים.
לצפיה ב-'תלוי מה יהיה ה"גילוי"'
תלוי מה יהיה ה"גילוי"
16/10/2016 | 16:52
43
תלוי איך העניין יוצג בפניו.
אם ייאמר לו שלאחיו יש לקות/הפרעה וכד',
זו בשורה קשה.
אם ייאמר לו שלאחיו יש שונות שבסיסה נוירולוגי
ונובעות ממנה רגישויות מיוחדות, קשיים, כשרונות ועוד כלמיני דברים,
זו בשורה מסקרנת.
לצפיה ב-'לגברים בדרך כלל לוקח יותר זמן'
לגברים בדרך כלל לוקח יותר זמן
16/10/2016 | 22:52
2
42
להתרגל ל'בשורה'. לכן בעלך לא אוהב מה שאת עושה.
בכל מקרה אל תכריחי את עצמך לתפקד. את  לא יכולה לפתור את כל העניינים בבת אחת.
לדעתי כדאי לאבחן גם את הבן הגדול. אני גם איבחנתי את הבת אחרי הבן (היא גדולה ממנו בשנה) ויצא שהיא לא בספקטרום אבל היכן שהוא באמצע (לזה אנחנו קוראים כאן  בפורו0 א"א - איש אמצע, גם אני כזאת ). גם לה תמיד היו קשיים , אבל מאחר שזה היה ברמה יותר קלה מאשר אצל הבן  אף אחד (הכוונה לאנשי מקצוע) לא התייחס אליה.
לגבי הגילוי זה תמיד קשה. אבל ילדים מסתגלים הרבה יותר מהר ממבוגרים. ייתכן שלבן הגדול הרבה יותר קשה שהוא מרגיש מסביבו סודיות ולא מבין למה. כשהכל גלוי אחרי ההלם הראשונה הכל נעשה יותר קל.
אמרת שחמותך היא מורה להוראה מתקנת , אז למה  לדעתכם היא מטומטמת ?
לצפיה ב-'התכוונתי שהיא לא יודעת מה אומרים ולמי'
התכוונתי שהיא לא יודעת מה אומרים ולמי
17/10/2016 | 08:38
1
35
ומתי פשוט עדיף לשתוק
לצפיה ב-'אז לדעתי כדאי לספר (וייתכן שהיא תנחש לבד)'
אז לדעתי כדאי לספר (וייתכן שהיא תנחש לבד)
17/10/2016 | 23:40
20
ולהזהיר לא לספר לאף אחד. כי מי שקובע מה ולמי לספר זה רק ההורים.
לצפיה ב-'אם אינך מעוניינת בתרופות (לדעתי בצדק) - לשם מה פסיכיאטר?'
אם אינך מעוניינת בתרופות (לדעתי בצדק) - לשם מה פסיכיאטר?
16/10/2016 | 14:56
12
42
פסיכיאטר יכול לאבחן- אבל יש לכם כבר אבחון,
יכול לתת מרשם לתרופה- אבל בזה אינך מעוניינת
לעתים גם עושה שיחות
אבל בזה אין לו יתרון על מטפל רגשי אחר
יש שיטענו אפילו שלמטפל רגשי יש יתרון.
ובכל מקרה, ספקטרום אוטיסטי אינו הפרעה נפשית
אז באמת שלא רואה טעם בפניה לפסיכיאטר...

מה לספר למי, מתי ואיך -
לדעתי, לפני שמספרים כדאי לדעת מה הסיפור
כלומר להתחיל מללמוד בעצמך על הנושא,
ושוב- בעיניי עדיף ללמוד מהמומחים האמיתיים בתחום-
אנשי הספקטרום עצמם.
אחרי שקראת טקסטים וצפית בסרטונים של כמה וכמה א"סים
(באופן לא מפתיע, לא כל הא"סים תופסים וחווים את העניין אותו דבר
לכן חשוב לא להתפס על א"ס אחד),
אחרי שעיכלת בינך לבין עצמך את המידע מבחינה רגשית,
אז את בשלה לספר.
זה השלב לשאול למי? איך?

לי נראה שהסתרה, לא רק שהיא ביזבוז אנרגיה נוראי,
היא גם משדרת מסר כאילו מדובר בסוד אפל,
כאילו ספקטרום אוטיסטי הוא אסון, מחלה איומה וכד'
וזה פשוט לא נכון, וגם מהווה מסר מחליש לילד.
לילד עצמו אגב, יש זכות לדעת, אחרי הכל מדובר בו.
אבל לדעת אמת- לא שיש לו לקות, כי אין לו.
הנה שירשור שהיה לנו פעם בנושא
ובו גישות והתנסויות שונות של הורים וא"סים בסוגיה
(וגם, בין היתר, תיאור השיחה בה סיפרתי ל)

לגבי לוותר לו- בעיניי יהיה נכון יותר להתייחס לזה אחרת:
לכל אחד מבני המשפחה יש צרכים,
כל אחד זקוק וראוי להכלה משאר בני המשפחה.
הצרכים עשויים להיות דומים או שונים מצרכי האחרים,
נהירים להם או לא, זה לא משנה.
גם לבן הגדול יש ודאי צרכים שהוא רוצה שאחרים יתחשבו בהם,
הייתי משוחחת איתו על זה, בעת רגיעה לא בלהט הריב.
לצפיה ב-'צריך פסיכיאטר כדי לקבל עזרה בבית ספר'
צריך פסיכיאטר כדי לקבל עזרה בבית ספר
16/10/2016 | 15:12
10
52
זה מה שהמאבחנת אמרה
לצפיה ב-'פשוט לא נכון...'
פשוט לא נכון...
16/10/2016 | 16:47
6
50
כדי לקבל סל שילוב (סייעת ו/או שאר תמיכות בביה"ס)
צריך להגיש את האבחון לביה"ס (למשל ליועצת או למחנכת)
ולבקש לכנס את ועדת שילוב.
כנראה שלשנה הנוכחית זה מאוחר מדיי,
אבל יש לכל בי"ס סל שעות מסויים שהוא יכול לחלק לפי שיקול דעתו,
אז משם הם יכולים לתת לו מה שימצאו לנכון.
הם יכולים גם לפנות למתי"א לקבלת הנחיה למחנכת ולצוות.

תוכלי למצוא מידע נוסף בסעיף /שילוב יחידני'
שבתוך 'משרד החינוך' בקישורי הפורום.

וכמובן שאת מוזמנת גם לשאול כאן
לצפיה ב-'ממה שקראתי, צריך כפל אבחונים'
ממה שקראתי, צריך כפל אבחונים
16/10/2016 | 16:58
5
21
לצפיה ב-'צריך אבחון רפואי ואבחון פסיכולוגי'
צריך אבחון רפואי ואבחון פסיכולוגי
16/10/2016 | 17:18
4
41
אם אין לכם עדיין אבחון רפואי
(משום מה הבנתי, אולי בטעות, שיש לכם אבחון מלא, כלומר רפואי+פסיכולוגי)
אפשר לעשות אותו אצל נוירולוג או פסיכיאטר או רופא התפתחותי עם ותק 3 שנים לפחות.
כלומר פסיכיאטר זו אחת האפשרויות, לא היחידה.
ובכל מקרה, חשוב שהמאבחן יהיה מנוסה באבחונים על הספקטרום.
לצפיה ב-'האם האבחנה יכולה להשתנות?'
האם האבחנה יכולה להשתנות?
16/10/2016 | 17:48
3
36
או שמדובר בחותמת גומי? רופא התפתחותי זה גם סתם רופא של קופת חולים?
לצפיה ב-'והאם עלי להגיע עם תוצאות האבחון?'
והאם עלי להגיע עם תוצאות האבחון?
16/10/2016 | 17:54
14
לצפיה ב-'לא מדובר בחותמת גומי'
לא מדובר בחותמת גומי
16/10/2016 | 18:11
34
אפשר להגיש את האבחון שכבר עשיתם, זה עשוי לעזור למאבחן.
רופא התפחותי הוא רופא שהתמחותו בתחום ההתפתחות
(לא כל רופא ילדים).
אפשר לפנות להתפתחות הילד של קופ"ח

לצפיה ב-'בינתיים אל תסתכלי על זה האם האבחנה נכונה או לא ,'
בינתיים אל תסתכלי על זה האם האבחנה נכונה או לא ,
16/10/2016 | 22:58
28
אלא מהם הקשיים של הבן ואיזו עזרה הוא צריך לקבל.
כי הרי זו הסיבה שהלכתם לאיבחון.
כשיעבור מספיק זמן אז כבר תדעי אם זה אוטיזם או לא.
ואת העזרה הוא צריך לקבל ללא קשר למהי ה'חותמת'.

לצפיה ב-'אבל כבר יש לכם איבחון.'
אבל כבר יש לכם איבחון.
16/10/2016 | 22:54
2
33
מה המקצוע של המאבחנת ?
לצפיה ב-'יש לה דוקטורט בפסיכולוגיה חינוכית והיא מורשית לאבחן אוטיזם'
יש לה דוקטורט בפסיכולוגיה חינוכית והיא מורשית לאבחן אוטיזם
17/10/2016 | 08:35
1
49
זה מה שרשום בתעודה שצירפה לאבחון.
אבל היא זאת שאמרה שצריך גם פסיכיאטר, ועוד המליצה על מעשהו ספציפי.
לצפיה ב-'לביטוח לאומי צריכים שני איבחונים - רפואי ופסיכולוגי.'
לביטוח לאומי צריכים שני איבחונים - רפואי ופסיכולוגי.
17/10/2016 | 23:38
22
ושאר המוסדות מיישרים קו לפי ביטוח לאומי.
אז זאת כנראה הכוונה שלה.  הפסיכיאטר (או נוירולוג או רופא התפתחותי) דרוש לאיבחון. לגבי טיפול ההורים מחליטים מה חשוב להם.
לצפיה ב-'פסיכיאטרים לאו דווקא נותנים תרופות'
פסיכיאטרים לאו דווקא נותנים תרופות
18/10/2016 | 18:38
26
בפעמים שהגענו לפסיכיאטרים הם אמרו לנו לא להשתמש בתרופות במקרה שלנו.
אמרו שזה לא חיוני ושתופעות הלוואי רבות מהתועלת.
כולל לא רטלין, אגב.
למרות שהפסיכולוגית החינוכית של הגן המליצה בחום על ריטלין, הפסיכיאטרית של הגן אמרה "לא", ובינתיים נראה שצדקה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה