לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'גתה פאוסט כתבה שטן קטן שלי בשבילך ארנה ץ'
גתה פאוסט כתבה שטן קטן שלי בשבילך ארנה ץ
24/06/2016 | 21:47
12
47
אשמח שתקרא ותביע את דעתך על רבוי המשמעות והסתירות לטעמי יצירה פוסט מודרנית אפילו עמו קהלת או מוטפרפוזאות .
לצפיה ב-'מגניב'
מגניב
25/06/2016 | 16:59
2
20
לפני המון שנים, האהבה המשמעותית הראשונה שלי, החליטה משום מה לקרוא לי מפיסטו, או פיסטו בקיצור, ותמיד הייתה מתפקעת מצחוק כשהייתי מסובב את הראש גם כשהיא הייתה קוראת לי ככה ברחוב.

המאמר מעניין לאללה ומבהיר כמה דברים שלא ידעתי,
ולגמרי מזדהה עם הקטע של למכור את נשמתך לשטן דווקא בשביל להיות בן אדם ולא כפירוש השגור לזה

לצפיה ב-'בהחלט לכן היצירה היא מופתית ולא שגורה כמו טרגדיות אחרות'
בהחלט לכן היצירה היא מופתית ולא שגורה כמו טרגדיות אחרות
25/06/2016 | 17:37
12
שבם יש מסלול קבןע פה הכל נע לכמה כיווינים וזה מרתק ופוסט מודרני כמו שטענו.
לצפיה ב-'לי קראו השטן. בלבשו של מלאך גבראל או מה שהוא כזה'
לי קראו השטן. בלבשו של מלאך גבראל או מה שהוא כזה
25/06/2016 | 20:44
12
ככה קרא. לי מרי ועוד נשים וזה מתאים כי אני חצי טוב חצי רע.
לצפיה ב-'תחילתה של ירבות מופלאה כתבה עבורך ארנה '
תחילתה של ירבות מופלאה כתבה עבורך ארנה
28/06/2016 | 19:10
3
33

מ
דבר על תחרתיות ותלנות וירבות אמח לדעת מה דעתכפ 
לצפיה ב-' תגליות בפיזיקה של אהובי לאונרדו דה וינצי'
תגליות בפיזיקה של אהובי לאונרדו דה וינצי
28/06/2016 | 21:40
21
הוא הקדים את זמנו במדע במגוון רחב מאוד מדעים שעד אז בכלל לא היו ספלניות, פה יש רשימה חלקית של גלוי למשל שהקדים את ניטון אמנם לא באותה רמה אבל בהחלט מרשים, ובספר המדע של לאונרדו דהוינצי הוא מראה כמה האנוןטמיה הייתה מפותחת ממש עד ימנו אנו .

לצפיה ב-'תחרותיות אינה מהותית ואינה נצחית, היא שלב התפתחותי, חולף.'
תחרותיות אינה מהותית ואינה נצחית, היא שלב התפתחותי, חולף.
29/06/2016 | 08:30
1
14
וככזה היא יכולה להועיל לא דווקא כתמריץ אבל בגלל שהיא מאירה קווי מחלוקת ונקודות שאותן צריך לברר,
לא ברור מה התחרות בין לייבניץ לניוטון הועילה,
לדעתי כלום,
סתם אגומנייאקים שרבו מי גילה ראשון כלל מסויים,
יתכן והיה הרבה יותר מועיל אם במקום לריב על מקומם בהיסטוריה כמו כל המנייאקים הם היו משתפים פעולה ועוזרים אחד לשני

בסופו של דבר, למרות כל הפוזות, וג'ובס היה בעיקר פוזות, אפל נשענה על מיקרוסופט ולהפך,
תחרותיות היא גם אשליה שאנשים אוהבים להתעטף בה כי זה מוציא אותם הגיבורים שהם לא.

גם התחרות בין המגזר הפרטי לציבורי היא אשליה משמשת בסך הכל כמחסה נח לקשרי הון שלטון מושחתים,
הציבור אוכל את זה כי הציבור מטומטם

לצפיה ב-'נכון שיתוף פעולה עדיף'
נכון שיתוף פעולה עדיף
29/06/2016 | 22:00
11
והיום זה יותר בולט בעולם המדע לא ? שיתוף פעולה בין קבוצות שונות למען מטרה משותפת וזה מבורך .אגב במאמר השני מראה שדה וינצי אהובי גילה תחוקי נטיון וגם הבנה על אנפי אמנם לא מפותחת כמוהן אבל בהחלט מרשים , קראתי זה בספר מדע של דה וינצי ספר נפלא .
לצפיה ב-'אגב בקשר לרצון שכולם יזינו אותך מה את אומרת שנקבע'
אגב בקשר לרצון שכולם יזינו אותך מה את אומרת שנקבע
02/07/2016 | 23:44
4
21
אני מקווה שאת מבינה את כוונתי ולא לוקחת את זה למקומות לא נכונים ואת אכן מספיק חכמה כדי להבין תכוונה בלזין ולא להתפס למושג השגור , ושנית אמרת שאני מאוד כנה זה אולי בגלל השקפת העולם הלברטאנית שלי או בעברית פורק עול , אני מעריץ תמרקיז דה סאד ודרכו לכן אני מתנהג ככה אפילו שגם לפני שהכרתי אותו הייתי ככה , ובקשר להאם אני מפלצת האם אח גדול שמנצל את אחיו הקטן מינית הוא כזה , מנצל את תמחמותו ומתעלל בו בכל דרך שנים על גבי שנים , אני מת על אחי הוא אהבה הכי גדולה שלי אני נמשך עליו בטירוף הוא בעיני הכי יפה בעולם , מת לזיין אותו רואה אותו ערום וכולי רטט ואני לא נמשך לזכרים בדרך כלל אבל עליו אני מת , באופן מסיום אני לא מפריד בין גיליהם בין זמנים וזה מסוכו , וזה הפחד הכי גדול שלי שאם אני היה לי ילדות אני ארצה לגעת בהם לא כדרך אבהית מקובלת קיצור מתוסבך מוותצ ומפלצת ומלאך בו זמנית .
לצפיה ב-'ובקשר לניצול זה לא היה בכפייה או אלימות אלא בחכמה'
ובקשר לניצול זה לא היה בכפייה או אלימות אלא בחכמה
03/07/2016 | 01:14
18
כמו משחק שכזה כנראה אני עשיתי את זה כי עברתי אונס קבוצתי בילדות וזה השפיע על החשיבה שלי ובכלל הפרש בנינו כולה שלוש שנים ואביוז מיני לפי החוק לפחות חמש שנים , אבל מה כן התעללתי בו פיזית קשה מאוד , אפילו שברתי לו תראש כמה פעמים ועוד הרבה דברים היום אני מבין שזה לא בסדר מה שעשיתי .
לצפיה ב-'נתי לא הבנתי, פנית אלי?'
נתי לא הבנתי, פנית אלי?
03/07/2016 | 01:49
2
16
אני חושבת שיש הבדל בין לרצות ללפעול , 
אני חושבת שבמקום הזה חייבים לשים כבלים מלאכותיים.
אני לא חושבת שאתה מפלצת- מפלצת היא לא המחשבה- 
מפלצת היא היכולת לקבל משהו בעצמנו שמכאיב ופוגע באחר
ולפעול עליו שוב ושוב מתוך ויתור עצמי.

הברון דה סאד להפריד ועד כמה שאני זוכרת- רשם את הדברים וישב בכלא בזמן שרשם אותם אבל לאו דווקא ידוע לי שביצע את עשרות העינויים המשמימים שתיאר (ניסיתי לקרוא מעט - היה בזה משהו מאוד מאוד רפטטיבי ומשעמם).

אם תרצה פתח על זה שרשור נפרד בכדי שלא נתפס אחד שלרבנטי לנושא של פותח השרשור לגבי מידע על הוסטלים.

לצפיה ב-'כן כתבתי לך'
כן כתבתי לך
03/07/2016 | 16:09
3
אני לא חושב שאני מפלצת אלא שיש בי מן הרוע ועוד איך כמו שאמרו החברים של נטאשה , בקשר לסאד אותי הוא מרתק הוא היה פדופיל וכתב על יחסיו עם בתו והנאתה ויתוריה לו זה אבסורדי ומרתק בו זמנית ומעודד תאוריה שלי חבל על הזמן , וכן הייתי רוצה לדבר על הרצון של כולם יזינו אותך באופן כללי כמובן לא אחדור לפריטויך אם לא בא לך .
לצפיה ב-'הוא ביצע ועוד איך'
הוא ביצע ועוד איך
03/07/2016 | 16:11
5
הוא עינה את משרתיו שכב עם אמא של אשתו ועם ביתו אני מת עליו הוא פורק עול אמיתי שם זין על הנורמות משוגע אמיתי .
לצפיה ב-'הזכויות שלי בבית אקשטיין'
הזכויות שלי בבית אקשטיין
25/06/2016 | 16:41
2
90
שלום, אני מתגורר במסגרת בית אקשטיין בחיפה , בדירה עצמאית
עכשיו, אני לא יודע מה הזכויות שלי במסגרת,
כי למשל , המנהל , איים עליי שהוא יחזיר אותי לבית ההכשרה לתקופה נוספת,
ועוד כל מיני איומים, השאלה האם הוא יכול לעשות את זה.
שאלה נוספת: אני רוצה בעתיד הקרוב, לעזוב את המסגרת ולמצוא דירה פרטית, עכשיו מה הזכויות
שלי שאני שוכר דירה, למשל הנחה בארנונה , הנחה בשכ"ד וכדומה.
אתם יכולים לתת לי קישורים למסמכים, שמציגים את כל הזכויות שלי שחור על גבי לבן לגבי שני העניינים הנ"ל.
לצפיה ב-'מקוה שזה יעזור חלקית '
מקוה שזה יעזור חלקית
25/06/2016 | 19:07
43
לצפיה ב-'וכאן בסוף המצגת יש הסבר מפורט '
וכאן בסוף המצגת יש הסבר מפורט
25/06/2016 | 19:15
38
מהי נכות נפשית וכיצד האחוזים נקבעים :

בנוסף כאן למשל יש אפשרות ליעוץ משפטי בחינם בנוגע לשאלותיך- ממליצה לך בחום לברר זאת דרך שם (לדעתי לא תקין שהוא מאיים עליך אבל צריך לראות מה החוזה שמנוסח שם ולהשוות ללשון החוק):

בבקשה (זה לגבי מה שמגיע לך בביטוח לאומי , למשל הנחה בארנונה)
יום נעים
לצפיה ב-'אם אני מאוהב במה נחשב מוזר זה הופך אותי לכזה או לא ?'
אם אני מאוהב במה נחשב מוזר זה הופך אותי לכזה או לא ?
24/06/2016 | 21:40
6
48
ומי קובע מה מוזר ומ ה לא ?, סתם שאלה די מסקרנת לפי דעתי הכל קשור למיתוסים ולמה שנחקק בנורמה היא קובעת הכל כמוב היא לא חותרת לאמת אלא משקפת דבר מאוד מסיום ומאוד צר , אבל היא קובעת את הטון , הייתי רוצה לדעת אם אתם חושבים שאתם מוזרים ? , או ככה אמרו לכם כי לי תמיד אומרים שאני סופר מוזר ומופרע קיצור אוטיסט ......
לצפיה ב-'נתי נתי תראה'
נתי נתי תראה
25/06/2016 | 16:26
1
36
פרסמו את זה בפורום אחר וחשבתי שזה גאוני
"כמיהה לאהבה"

(לשאלה רק אומר שאני תמיד חשה שמתייחסים אלי כמוזרה ושונה-
אבל בדרך כלל לא טורחים לבוא ולומר לי את זה בפנים ואני לא מחפשת
שיאמרו)
לצפיה ב-'יפה מאוד.'
יפה מאוד.
25/06/2016 | 17:28
32
וגם אני לא מחפש שיאמרו לי שאני מוזר פעם אפילו התבשתי.
לצפיה ב-'מה נחשב למוזר? (שאתה אוהב)'
מה נחשב למוזר? (שאתה אוהב)
25/06/2016 | 16:27
1
14
לצפיה ב-'אממ אנשים שלא מתנהגים בהתאם לגילם'
אממ אנשים שלא מתנהגים בהתאם לגילם
25/06/2016 | 17:31
17
שעושיפ שטויות דברים ב6 בזארים וכו קשה לי להסביר זאת.
לצפיה ב-'אותי מעניין למה אני נחשב למוזר'
אותי מעניין למה אני נחשב למוזר
25/06/2016 | 16:55
1
26
זה מלמד אותי לא מעט על ההתנגשות בין זווית ראייתי לזאת של הזולת הנורמטיבי,
ומכאן גם לדרך השונה שבה אני נוטה לבקש תשובות לצרכים המשותפים לכל,
זה גם חוסך לי המון התנגשויות כי זה מאפשר לי לדעת טוב יותר איזה מבט אני אמור לספור ואיזה לא (אני לא סופר מבטים נ"ט בגלל זה)

אין דבר כזה סתם "מוזר"
אם אדם נחשב מוזר זה אומר שהוא חוצה קווים מסויימים,
אפשר בהחלט לברר איזה קווים הוא חוצה ואת הסיבות לכך,
ודרך כך להבין שונות למשל,
אנשים לא עושים את זה כל כך
אנשי מקצוע לא עושים את זה בכלל
להפך, כל עניינים הוא להחזיר את המוזר לרגיל ולכן מבחינתם שונות אינה יעד לגיטימי לחקירה אלא במסגרת של השאיפה להכחדתה,
כמובן שסוג כזה של חקירה נועד מטבעו להעצים רק את הבורות ואת השנאה,
אבל בדיוק בשביל זה יש לנו את האקדמיה,
להרוס את כל מה שיפה ואוהב בעולם.

לצפיה ב-'כי הנורמה היא נאצית ואכזרית וכן כל נגזרותיה'
כי הנורמה היא נאצית ואכזרית וכן כל נגזרותיה
25/06/2016 | 17:33
15
ושכחחו מי היו הגאונים שקידמו את העולם....
לצפיה ב-'הנגשת ההשכלה הגבהה לסטודנטים על הרצף האוטיסטי'
הנגשת ההשכלה הגבהה לסטודנטים על הרצף האוטיסטי
23/06/2016 | 14:24
76
143
מזמינה אותכם לערב חשיפה לתוכנית דרור
תכנית דרור תל אביב הינה תכנית ייחודית ומותאמת לצעירים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה. ייעודה - השתלבות במעגלי הלימודים, התעסוקה והקריירה, החברה והקהילה; ליווי בתהליך התפתחות של הכוונה וניהול עצמי, מיומנויות חברתיות, הכשרה מקצועית והשתלבות בעבודה; והובלת...
המשך>>
מזמינה אותכם לערב חשיפה לתוכנית דרור
תכנית דרור תל אביב הינה תכנית ייחודית ומותאמת לצעירים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה. ייעודה - השתלבות במעגלי הלימודים, התעסוקה והקריירה, החברה והקהילה; ליווי בתהליך התפתחות של הכוונה וניהול עצמי, מיומנויות חברתיות, הכשרה מקצועית והשתלבות בעבודה; והובלת שינוי תפיסתי בקרב הסטודנטים, משפחותיהם, מוסדות להשכלה על-תיכונית ומעסיקים.
תכנית דרור היא פרי יוזמה של הורים ואנשי מקצוע, בשיתוף עם עמותת גוונים, המתמחה בעבודה עם צעירים, ועם אוניברסיטת תל אביב.
אשמח לראות אות כם בערב החשיפה 

לצפיה ב-'מדממם'
מדממם
24/06/2016 | 21:16
8
37
הכל דם הכל יזע ודמעות הכל שכחה הכל מוות הכל עוטף הכל צורל מתוכי עליך '; אני מצטער שבכלל נודתי הבטיחו עולם יפה ןטהור וקבלתי ערמה של סכניםף של מכות ףשל אלימות ללא מעצורים של סידה של פצעים מדמיים של ים של שקרים אמרתם לי שיש לי לב אבל כולי דם כול רוי שמן ועודף כל כך הרבה עודף כל כך הרבה רפסיות כל כך הרבה עתב תהומי הכל סוגר הכל אוטם הכל עוטף אבל עם קוצים סליחה שאני חלש סליחה שאני דפוק סליחה שאני זה אני .
לצפיה ב-' לא פיזית אלא נפשית יש לציין אני כבר לא פוגע בעצמי הרבה זמן.'
לא פיזית אלא נפשית יש לציין אני כבר לא פוגע בעצמי הרבה זמן.
24/06/2016 | 21:41
7
לצפיה ב-'איזה דיכאון אני לא יכול יותר'
איזה דיכאון אני לא יכול יותר
28/06/2016 | 22:06
6
33
לא מסוגל עם הזבל הזה , עם המחשבות עם הדיקרות זה כמו מחטאים הדכאון הזה הוא אוכל אותי כמו נחש דיייייייייי בא לי בא לי לא יכולה רוצה להרגיש איזה כאב איזה כאב כאב לא יכול איזה סבל דמעות של דם איזה חרא דיייייייייי .
לצפיה ב-'שיגמר '
שיגמר
29/06/2016 | 19:11
5
22
-חיבוק-
לצפיה ב-'את יודעת היו חודשים שלא יצאתי מהמיטה'
את יודעת היו חודשים שלא יצאתי מהמיטה
29/06/2016 | 19:23
4
17
ורק רציתי לשון כדי לא לסבול ואפילו לחתוך תעצמי לא היה לי כוח , ועכשיו אני נוגע בזה שוב וזה סיוט ותודה רבה על התמיכה .
לצפיה ב-'השינה מקלה'
השינה מקלה
29/06/2016 | 21:02
3
18
מבטלת את הקיום שלך לכמה שעות אבל אחרי זה פוקחים את העיינים וכבר אי אפשר לישון יותר וזה מתסכל.

להסגר, לא להתקיים , לא לסבול. 
-חיבוק-
לצפיה ב-'בהחלט את מבינה לגמרי כי גם את שם .'
בהחלט את מבינה לגמרי כי גם את שם .
29/06/2016 | 21:44
2
8
לצפיה ב-'תודה , הקליפ אדיר .'
תודה , הקליפ אדיר .
29/06/2016 | 22:24
6
לצפיה ב-'מקדיש שיר להולי לי ולולכל שאר הילדים העצובים'
מקדיש שיר להולי לי ולולכל שאר הילדים העצובים
24/06/2016 | 01:41
7
46

גם אני כמו הילד בשיר גדלתי ברחבות גם אני קפאתי מ'ור שהכלב שלי קרזי תחת רגלי בספסל ציבורי נובח ומגן עלי זו הייתה תפה קשה בה גנבתי אוכל והייתי מכור לשתייה ואבי לא היה מוכן לקבלני והזמין משטרה שבכתי מחורי הדלת אני לא אשכח לו את זה לעולם אבל כבר סלחתי
לצפיה ב-'בשבילך , בלי מילים '
בשבילך , בלי מילים
24/06/2016 | 04:41
4
29
לצפיה ב-'The Windowlicker נשמע הכי אוטיסטי'
The Windowlicker נשמע הכי אוטיסטי
24/06/2016 | 10:05
3
26
אני חולה על אפקס טווין מאז ומתמיד
נדמה לי שהוא בחר את הכינוי הזה בגלל שתאומתו נפטרה בגיל צעיר מאוד או בלידה עצמה
ובצלילים שלו יש גוון מאוד חזק של העדרות, של זהות חצויה
אולי בגלל זה הוא יכול לדבר לנתי (למרות שלדעתי הפסיכופאט גם נורא שמרני קצת)
לצפיה ב-'דווקא הפסיכופט מאוד אהב את זה, זה מאוד מיוחד'
דווקא הפסיכופט מאוד אהב את זה, זה מאוד מיוחד
24/06/2016 | 20:52
10
ואני ממש לא שמרני הכי לא שמרני שיש אני הכי אוהב לשבור את הכלל ולהוציא אל היוצא מהכלל .
לצפיה ב-'הסתובבות שלו סביב עצמו היא מאוד אוטיסטית'
הסתובבות שלו סביב עצמו היא מאוד אוטיסטית
24/06/2016 | 20:56
1
12
מעין מעגל אין סופי של אותם פעולות שוןב ושוב ואז מופיע הפרפר עם מנגנון המכני שף מעין פריחה והתעופפות אבל כל הזמן הזה הוא נע כל המן היה בתנועה אך עגולית בעני זה מבטא את עצעירה והדעיכה האוטסטית מה א4תה חושב ארנה , ממש אהבתי ואני לא רגל כמו שאמרת לברים כאלו אבל זה היה מיוחד נורא .
לצפיה ב-'שמחה שאהבת :)'
שמחה שאהבת :)
24/06/2016 | 23:43
4
לצפיה ב-'תודה נתי רק שלא הייתי ילדה עצובה. הייתי ילדה נורא שמחה'
תודה נתי רק שלא הייתי ילדה עצובה. הייתי ילדה נורא שמחה
24/06/2016 | 10:45
1
30
בכלל אני אדם מאד שמח. אולי זה מה ששמר עלי. אבל זה דבר מרכזי בי מאז שאני זוכרת: השמחה שלי.
לצפיה ב-' מפתיע אני הייתי ילד נורא נורא עצוב'
מפתיע אני הייתי ילד נורא נורא עצוב
24/06/2016 | 20:50
16
הייתי ילד עצוב ושמח בו זמנית הליצן הבוכה הליצן עם המעות מתחת לאיפור .....שמרתי על חזות רגילה וטובה אבל נשברת בפנים התמוטטי כל רגע וגל שנייה עד היום .
לצפיה ב-'דרושה מתאמת שילוב'
דרושה מתאמת שילוב
24/06/2016 | 19:08
33

דרושה מתאמת שילוב לילדה הנמצאת על רצף ה- PDD בתפקוד גבוה, העולה לכתה ה  בבית ספר בכפר סבא. אנו מחפשים מתאמת שילוב דינמית, יצירתית, מקצועית שמבינה עניין וסיטואציות.
לפרטים נא לשלוח קורת חיים למייל:
Doronnn202@gmail.com

לצפיה ב-'דרושה משלבת'
דרושה משלבת
24/06/2016 | 19:06
23
דרושה משלבת לילדה הנמצאת על רצף ה- PDD בתפקוד גבוה, העולה לכתה ה  בבית ספר בכפר סבא. אנו מחפשים משלבת חמה ומכילה, דינמית ורגישה, שיודעת להעניק המון אהבה, בעלת יוזמה.
עדיפות לידע בתחום הוראה מתקנת.
לפרטים נא לשלוח קורת חיים למייל:
POOL112@WALLA.COM

לצפיה ב-'האם תוכלו בבקשה לתת לי קישור '
האם תוכלו בבקשה לתת לי קישור
24/06/2016 | 10:59
4
72
לסרט "אור ראשון" של קרן טרוסט? לא לטריילר, אלא לסרט כולו.
כמו כן אשמח לקישורים לסרטים נוספים על אוטיסטים, רצוי בעברית או עם כתוביות בעברית. חוץ מ'איש הגשם' ופלפלים צהובים, כמובן.
תודה
לצפיה ב-'פלפלים צהובים זה לא על אוטיסט '
פלפלים צהובים זה לא על אוטיסט
24/06/2016 | 11:27
3
67
זה הסיפור של משפחתו, לא שלו.

בקישורי הפורום יש סעיף 'סרטים' ובו סרטונים וגם סרטים.

אנסה לחפש את הסרט שביקשת ו/או סרטים נוספים במהלך הסופ"ש.
לצפיה ב-'בסדר, לזה התכוונתי. גם לזה.'
בסדר, לזה התכוונתי. גם לזה.
24/06/2016 | 12:11
33
אני חוקרת גם את התחום של התמודדות המשפחות (קורס של סוגיות בחינוך מיוחד באו"פ וגם סקרנות באופן כללי).

לא מצאתי ברשימה סרטים שעונים לצרכים שלי.

ותודה
לצפיה ב-'לדעתי בפלפלים צהובים יש הרבה אוטיסטים מוחבאים'
לדעתי בפלפלים צהובים יש הרבה אוטיסטים מוחבאים
24/06/2016 | 13:34
1
49
הדמות של יעלי למשל היא דמות אוטיסטית מובהקת, אפשר לשים לב לכך בטון הדיבור הקפוא שלה, הרגישות הגדולה שלה למגע, נראה לי אפילו בפרק אחד איילת התייחסה אליה כאוטיסטית
הרופא (ד"ר דניאל?) שהיא מאוהבת בו הוא גם סוג של אוטיסט בהתנהלות שלו, יש בעונה הראשונה את המונולוג שהוא מספר ליעלי שהיא לא יכולה לבוא לשכב איתו סתם ככה, זה צריך להיות זמן מתוכנן מראש כדי שהוא יוכל להכין את עצמו ולהתכוונן עליה
אבישי הוא דמות שנוטה לברוח הרבה, היו הרבה פרקים בעונות שאנשים לא ידעו איפה הוא והסתבר שהוא הלך להתבודד במקום כלשהוא בשביל להיות לבד, הוא גם לא ידע איך להסביר ליעלי שהוא לא רוצה שהיא תיסע איתו לבאר שבע למרות שהיו לו הרבה הזדמנויות, זה היה מצב חברתי שהוא לא ידע איך להתמודד איתו

ובכלל, הרומן של נתי ויונתן בעונה הראשונה, המטפלת שלא יכולה לטפל בילד בגלל שהאמא צחקה עליה בכיתה ג' והיא לא מסוגלת לשכח
יש שם הרבה התנהלויות לא שגרתיות
עמרי הוא סוג של תפאורה להראות לכל האחרים את השונות של עצמם ומכריח אותם להתמודד איתה ובגלל זה הסדרה הזאת כלכך טובה לפי דעתי והיא כן על אוטיזם ולא רק התמודדות של משפחה
לצפיה ב-'לרוב ההורים לאוטיסטים יש מאפיינים אוטיסטים'
לרוב ההורים לאוטיסטים יש מאפיינים אוטיסטים
24/06/2016 | 13:47
43
ובכלל, גם בחברה הנורמטיבית יש לא מעט אנשים עם מאפיינים די אוטיסטים, פשוט לא במידה וברמה שיש לאנשים שאובחנו כך בדרך כלל.

כשעבדתי בפיתוח תוכנה חלק גדול מהמהנדסים והמתמטיקאים היו די אוטיסטים,
חלקם אפילו מאוד

לצפיה ב-'הולי, המאמר הזה יאיר לך קצת את הזווית שממנה אני מנסה לדבר'
הולי, המאמר הזה יאיר לך קצת את הזווית שממנה אני מנסה לדבר
23/06/2016 | 17:55
21
59
http://www.haaretz.co.il/literature/study/.premium...

ואני חושב שלא במקרה להמון אוטיסטים יש נטיה לדבר מהזווית הזאת, שהיא רב קולית, רב סיפורית, רב צלילית...

זה לא שהיא נעדרת שיפוט אבל היא מבטאת אמפטיה מהסוג המורכב יותר,
כזה שכולל גם עמדה מאוד ספקנית גם כלפי קולו של האני המספר,
שכמו אצל פסואה, וכמו אצל נוימן,
מנסה לגעת בתמצית, במהות, דווקא דרך פרשנויות שונות.

זו פתיחות שאינה רק פוזה חברתית אלא גם מעבר לה ואוטיסטים נוטים לה מסיבות כאלה ואחרות
לצפיה ב-'יש בעיה שזה רק למנויים (הכתבה)'
יש בעיה שזה רק למנויים (הכתבה)
23/06/2016 | 23:33
16
7
לצפיה ב-'יש דרף לעקוף'
יש דרף לעקוף
24/06/2016 | 00:45
15
22
תכתבתי את שם הכתבה בגוגל תעתקי את הכותרת וה יתן לך......
לצפיה ב-'ניסיתי , לא נתן . פעם עקפתי עם 8888 אם אתה מכיר'
ניסיתי , לא נתן . פעם עקפתי עם 8888 אם אתה מכיר
24/06/2016 | 01:04
14
27
אחזור על מה שרשמת - להעתיק את שם הכתבה, 
להעתיק בחיפוש בגוגל
ולהכנס נכון?

ניסיתי פעמיים
לצפיה ב-'כן ככה לעשות'
כן ככה לעשות
24/06/2016 | 01:10
13
11
ויש לי שאלה בקשר להפרעת אייות גבולית אני מכיר כמה נשים עם ה]ררעה ושמתי לב ואל תעלבי שלהיכנס איתם למיטה כלומר לקשר ה כמו לשכב עם אדח טעון שאתה לא יושע אםחר תקבל כשור בראשף כלומר הם מאוד תזזתיות גם אמרו עלי ככה בל אני די מקובע אם אני אוהב אשם או אהבתי אני יאהב לעד אבל שמתי לב שאם אני יפגע בהם הם פשוט יכולות לנוא אותי למוות ולפני שניה אהבו אותי וה מלבל אותי מוות ובא לי עצביםף גם זה אצלך ככה כי דיברתי עם ארנה על זה והוא אמר לי " בחורה כזו ה הכי טוב ומגניב מה אתה רוצה: מה את חושבת על זה ואיך זה מתבטא אצלך את לא חייבת לנות פשוט אני סקרן......
לצפיה ב-'שאלה טובה , אני אנסה לענות -'
שאלה טובה , אני אנסה לענות -
24/06/2016 | 01:27
2
20
אני קודם כל מרגישה אפשר לומר שטחי , מצד אחד אני מרגישה המון מצד שני אני לא יודעת לתת שמות לדברים . אני יכולה לראות זקנה מוכרת ירקות ואני אתרגש עד דמעות מכל הסיטואציה.

הבעיה היא שבגלל שמצב הרוח שלי נע בין רגש חזק לכאן ורגש חזק לכאן , אני לא מרגישה באמצע- רק ריקנות. זאת אומרת אין אצלי טוב אבל גם קצת רע או רע אבל קצת טוב יש אצלי או לכאן או לכאן וזה משפיע על תפיסת העולם שלי  . אני חייבת עקביות ובגלל זה נוצרת חוסרת העקביות.

למשל כשרשמתי שצרחתי על בן הזוג -באותו רגע שנאתי אותו עד כמה שזה אפשרי כי הרגשתי שהגוף שלי נסגר והוא מכאיב לי ואי אפשר ולא יכול להיות שאדם שאוהב אותי יכאיב לי .

אני רואה בשחור ולבן ומורכבות אני יכולה להבין רגשית רק או תוך כדי חוויה שלה או תוך כדי התבוננות רציונלית מהצד.

אני חושבת שזה גם קשור לזה שחלק ממני לא נ"טי ... תיארתי בפוסטים קודמים. ההתפוצצויות שלי זה כי הכל מרגיש לי כמו מבול באמצע יום שרב , מבול חזק ואני לא עומדת בזה ואני לא יכולה לחוות מורכבות רגשית של כמה רגשות במקביל גם טוב וגם רע יחד.

אני מבינה מה זה אומר לאהוב לתמיד- אני גם אוהבת לתמיד, יש לי פשוט רגעים שפעם הגדרתי לא אני היום אני חושבת שזה סוג של התפוצצויות. 
אם הייתי יכולה הייתי משנה את זה , אבל לא סביר שכשאדם לא קרוב אלי מאוד מאוד הוא יזכה לראות אותי מתפוצצת בקטע כזה.
זה גם מפחיד אותי בעצמי ואני לא אוהבת את זה.

אני לא בטוחה מה קורה אז אבל אני מרגישה במין שוק כזה ואני מרגישה שכאילו הכל התהפך , אני בדרך כלל גם בוכה וזה לא בדיוק מחזה של "אישיות שואפת נקם" ומאושרת מזה. זה ממש נדיר.

אני מאוד מתוסכלת ברגעים האלה ורוצה שזה יגמר וכן אני שונאת את העולם ואת מי שמולי - נכון אבל אני חושבת שכשמרגישים כזו התפוצצות ובילבול זה הגיוני לחשוב ככה. זה מרגיש כאילו חותכים אותך.
לצפיה ב-'כן אני מבין על מה את מדברת כי יש לי מאניה דפרסיה'
כן אני מבין על מה את מדברת כי יש לי מאניה דפרסיה
24/06/2016 | 01:37
11
הרגשות שלי נעים בין דיכאון חריף למאניה חריפה בין רגשות שאני כל יכול לבין רגשות שאנכי תולעת ולא איש וחרפת אדם ;כמו שאמר משורר תהלים וה מאאוד מפריע כי אני תופסים אותי. כלא צפוי כאחד שמשתנה מרגע לרגע כמו שאץ מתארת וזה מאוד מקשה על אני מצד אחד מאוד רגוע ואחררי שנייה אני מנסה לקפוץ מהחלון; זה ממש טירוף והורים שלי מאוד סובלים מה ומאד מפחדים כי זה נע כל כך מהר ופראי שאי אפשר בכלל לדמיין אם אתה לא בעצמך ככה או יש לך קרובי משפחה כאלו
לצפיה ב-'הכי מורכב רגשית זה להרגיש רק טוב'
הכי מורכב רגשית זה להרגיש רק טוב
24/06/2016 | 02:00
11
בגלל זה אנשים שמרגישים ככה גם נוטים להתפוצץ בקלות דווקא מהדברים שנחשבים כהכי זניחים ושוליים

מורכבות לא אומרת בהכרח לקבל גם את הרע עם הטוב
ממש להפך

מסווגים אוטיסטים כחסרי מורכבות בגלל שהם לא מסוגלים להתפשר עם סוג מאוד מסויים של חלקיות,
אבל זו טעות מאוד עמוקה ומאוד נפוצה להסיק מכך שאוטיסט לא ער ולא מסוגל להבחין ביופי ובמורכבות שביחסי השלם עם החלקי,
כי זה ממש להפך, הוא הכי מסוגל לכך ולכן הוא גם מצטיין כל כך בהבחנה בפרטים, גם כאלה שנתפשים כהכי שוליים וזניחים לאנשים נורמטיבים יותר,
פשוט, גם כאן, בגלל שהאוטיסט מחבר את החלקי לשלם בצורה שונה אז מבטו האלים של הנ"ט שולל ממנו בכלל את היכולת הזאת,

הנ"ט מאוד מקובעים לדרך זאת, שאם אתה לא עושה את הדברים בדיוק בצורה הזאת הם מייד מסיקים שאינך עושה אותם בכלל
ואוטיסטים, בגלל שהם כל כך אבודים ומבולבלים בעולם הזה נוטים בדרך כלל להזדהות עם הדרך שבה הם נתפשים ולטעות שבהם באמת כאלה
וכשהם עושים כך הם מחמיצים פרשנויות שיכולות לגאול אותם ממצוקות הכי קשות

זה באמת מרגיש גם גופנית כקיום בהלם מתמיד

לצפיה ב-'כאילו זה סוג של סבל... '
כאילו זה סוג של סבל...
24/06/2016 | 01:29
9
9
נסה לדמיין מה שאני אומרת , 
נניח ואתה אדם קרוב לי מאוד (כי זה קורה רק עם קרובים לי)
ואמרת משהו ובראש שלי בגלל שאין הפרדה בין טוב -רע 
רגע שמחה עצב
אני פתאום מתחילה לבכות... 

לא כיף. 
אני אומללה מזה, ואני בטוחה שגם מי שצריך להתמודד מולי.
זה יכול לבוא משום מקום וזה לאו דווקא כולל שנאה .
והעניין שיחד עם כל העודף החושי שאתה חווה בחוץ למשל 
השינויים האלה שמתרחשים כל הזמן 
זה ממש ממש ממש מפרק
לצפיה ב-'לתחושתי עומס חושי רגשי הוא תוצאה של תנועה'
לתחושתי עומס חושי רגשי הוא תוצאה של תנועה
24/06/2016 | 02:07
2
15
זאת אומרת שזה לא משהו אינהרנטי לזהות אלא משהו שנוצר כתוצאה מדיאלוג שלא נכון לה.

ודווקא אוטיסט שמהותית מוכשר מאוד ללכת לכל הצדדים בבת אחת מועד הרבה יותר מהממוצע בדיוק בגלל זה להתפוצץ ולקרוס לתוך עצמו כמעט מכל דבר כי התבניות המקובלות מצופפות כמעט מיידית את הכל למהלך חד כיווני

בגלל זה הצורך הכל כך תכוף בהתנתקות לשם החזרת הנשימה, והנשמה, שמביא בסופו של דבר לבחירה חסרת ברירה בבדידות הכי קשה
מצב מאוד טרגי

לצפיה ב-'אני מאוד מזדהה עם כל מה שכתבת ארנה'
אני מאוד מזדהה עם כל מה שכתבת ארנה
24/06/2016 | 03:00
1
12
זה נכון יותר לומר ממסכימה, 
כי אני לא מחפשת להסכים פשוט מזהה מה שאתה כותב
וזה טוב לי.

לצפיה ב-'המידה שבה "הסכמה" מהווה בעצמה מצב בעייתי נגזרת מזה'
המידה שבה "הסכמה" מהווה בעצמה מצב בעייתי נגזרת מזה
24/06/2016 | 07:41
10
גם בגלל זה מוצא חן בעיני שאנשים התחילו לשים לב שגם יחסי מין בהסכמה יכולים בעצם להיות סוג של אונס

לצפיה ב-' אני חושב שאני מבין אותך אבל אני לא בוכה אף פעם'
אני חושב שאני מבין אותך אבל אני לא בוכה אף פעם
24/06/2016 | 02:25
5
20
רי לא מבטא רגשותבאופן נגלה אני שומר בפניםם פעם אחרונה שהתפרקתי היה מת שראיתי את אחותי גוססת לאבי ביידים את כל זה והייתי בן 9 זה היה מאוד קשה ואז באמת כל רגע שחשבתי עליה בכיתי היום זה ם קורה אבל רק אית שאני נזכר בה עולה לי דמעות ממה שיכלה להיות והפסדתי לראות אותה גודלת זה עצב תהומי שקשה להסביר אותו למי שלא חווה אבל
לצפיה ב-'נתי... אוי '
נתי... אוי
24/06/2016 | 02:58
4
20
הכי אין לי מה להגיד  , רק רציתי להגיד ש-
חיבוק

לצפיה ב-'נורא מכאיב לי לשמוע את זה'
נורא מכאיב לי לשמוע את זה
24/06/2016 | 02:59
2
12
ואני לא יודעת מה להגיד כשאדם רואה אדם גוסס או אדם מת או אדם קרוב
אז אני לא יכולה להוסיף כלום מעבר למה שרשמתי...
לצפיה ב-' כן אין מה לוומר זה ברור'
כן אין מה לוומר זה ברור
24/06/2016 | 03:08
1
13
אני ראיתי עוד חברים נקברים וכמו שאמר טופאק לא בוכיםפ עלנו שאנחנו מתים אנחנו עברייניפ ואני כאבתי כי הם אחים אפילו שהעסקו בפשע זה לא משנה מאי]ה שבאתי אין אפשרות אחרת ומי שיכול גם מעד בסוף
לצפיה ב-'-חיבוק-'
-חיבוק-
24/06/2016 | 04:04
5
לצפיה ב-'כן זה נוורא נורא כואב במיוחד הסיוטים'
כן זה נוורא נורא כואב במיוחד הסיוטים
24/06/2016 | 03:05
10
שאתה חולם שהיא בא עליך ואומרת לך שלום ואז שאתה מתעורר היא לא שם ואתה 'ם ובוכה ואומר : למה באמת לפה למה עשית לי את זה זה הדבר הכי נוראי שעברתי לא משנה מה עברתי אין דבר קשה מזה
לצפיה ב-'הצלחתי לעקוף! הידד, זה היה מאמר מעניין.'
הצלחתי לעקוף! הידד, זה היה מאמר מעניין.
24/06/2016 | 02:09
3
15
מאוד מזכיר את פסואה, רק יותר קונסטרוקטיבי כך נשמע- אוסף ובונה או מביט ומשתאה אבל לא בחולמניות (זה הטון שקלטתי)
לצפיה ב-'נכון, גם מאוד מדגיש את המרכיב הפרשני עצמו'
נכון, גם מאוד מדגיש את המרכיב הפרשני עצמו
24/06/2016 | 02:11
2
11
אבל יש לי גם הסתייגויות מתפישתו

זו חולמניות בהקיץ, מצב די אוטיסטי
לצפיה ב-'אם היית יכול לשנות משהו בתפיסה'
אם היית יכול לשנות משהו בתפיסה
24/06/2016 | 02:55
1
10
(שאלה שלגמרי מנוגדת למה שהוא מציג)
איך היית משנה אותה כך שלא תגרום לך להתנגדות?
לצפיה ב-'דרך ההבנה שאפשר וצריך ללמוד רק אחרת, ומסיבות מעניינות'
דרך ההבנה שאפשר וצריך ללמוד רק אחרת, ומסיבות מעניינות
24/06/2016 | 07:43
10
אולי אחר כך אביא לכאן את התגובות של חברה שלי ושלי לסטאטוס שהעליתי על הספר הזה בפייס בשביל לנסות להאיר את הכיוון הזה, שהוא מאוד מורכב יחסית

לצפיה ב-'שאלון מחקרי להורים לילדים עם לקות בספקטרום האוטיסטי/תקשורתי'
שאלון מחקרי להורים לילדים עם לקות בספקטרום האוטיסטי/תקשורתי
21/06/2016 | 16:00
3
50
הורים יקרים שלום ,
אשמח אם תוכלו לעזור לי במילוי שאלון מחקרי הפונה להורים לילדים עם לקות בספקטרום האוטיסטי/תקשורתי. השאלון נערך במסגרת סיום לימודי תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית. השאלון אנונימי לחלוטין!
תודה רבה, אפרת.
פרטי האישיים מופיעים בקישור, ניתן ליצור איתי קשר בכל שאלה.
https://docs.google.com/forms/d/1H862df6QsT05N5itj...
לצפיה ב-'המילה לקות כבר גורמת לחןסר רצון לעזור לכם זה מעליב...'
המילה לקות כבר גורמת לחןסר רצון לעזור לכם זה מעליב...
21/06/2016 | 17:12
2
21
לצפיה ב-'לקוי למידה או לקה בנפשו בשבילם'
לקוי למידה או לקה בנפשו בשבילם
22/06/2016 | 17:25
35
אבל בעצם אתה ליקוי מאורות,
מסתיר על מנת לגלות
ורק דרך זכוכית מושחמת
יש מהאחרים שיכולים להביט ולראות... 

לצפיה ב-'אנשים חושבים ש'לקות' עדיף על 'הפרעה'.'
אנשים חושבים ש'לקות' עדיף על 'הפרעה'.
23/06/2016 | 10:44
28
אבל משמעות המילה לקות זה פגם. לכן מכבסת מילים לא עוזרת. מה שלקוי זה פגום.
אין לי שום דבר נגד סטודנטים. פשוט המרצים שלהם ושאר אנשי מקצוע משתמשים במילה הזאת. ואז גם הם כשהופכים בעצמם לאנשי מקצוע ממשיכים להשתמש בה.

לצפיה ב-'הומור ואוטיזים מה דעתכם '
הומור ואוטיזים מה דעתכם
21/06/2016 | 01:01
17
67
אומרים לי -אני נורא מצחיק שרק לראות אותי גורם לצחוק   אני גם השתמשתי בזה בילדות כדי לא לחטוך ולהיות מקובל , אבל הומור שלי ושל אוטיסטים אחרים הוא שונה , אני למשל לא מספר בדיחות אני גם לרוב מחריש מהם כלומר בלאק אוט לא מבין כלום למשל רואה סטד אנפ ולא נהנה כמו אחי לא יורד האסימוו נראה לי שקר גס מתחכם , מזלזל לא נוגע בי , אבל אני צוחק מסרטים של דסני אפילו מסרטונים של בעלי חיים או חיקוים של חיות והכי מצחיק אותי תמהנוצ, ישרות חוצפה אומרים שאני פורק עול נטל רסן הומר שחור חוגג ברמות הכי מטריפות ואומר מה שאסור לומר , הסרט הקומי אוהב עלי הוא של סשה ברון כהן הקומקאי הכי מבריק והסרט  בוראט גאוני התנגשות מנטלית , שפתית, רגשית ,גאוגרפית , השקפתית לאורך כל הסרט יוצר סרט מבריק ונעוז מאין כדומתו מה אתם חושבים , איך הומור מתבטא אצלכם וקרובכם ואיזה הומר מאפין את האוטיזם לטעמי הסגנון של צפלין השקט   המורכב ללא קול ואז ישר חבורט ולקומדיות םרעות או לחוטם של גוגל קיצור סער ודעיכה ויחדיו זה לפחות דעתי .
לצפיה ב-'תלוי באיזו רמה '
תלוי באיזו רמה
21/06/2016 | 02:17
2
28
ההומור שלי מצד אחד מאוד פשוט לרוב האנשים - תן לי חיקוי טוב, או סרטון מצחיק של חתלתול ואני אתגלגל. גם הומור ממש בסיסי כמו התעסקות בסליחה על הביטוי פלוצים או קללות יצחיק אותי .

מצד שני הוא ממש ממש ממש לא שגרתי (ונכון שלדבר על הומור הורס אותו?)
הוא אסוציטיבי ולגמרי מופרך .
אני יכולה לתת שתי דוגמאות :
הייתה לידי מישהי מבוגרת שסבלה מגלי חום באחת מקבוצות תמיכה כלשהי שדיברה על בעלה "הסמרטוט" וברגע שהיא דיברה עליו חשבתי שהיא מזכירה נינג'ה ושברגע שהיא תתעצבן כי חם מדי היא תזרוק את הניירות שהיא מנפנפת כמו מניפה להקלת החום ותתחיל לזרוק עלינו כוכבי נינג'ה.

אם מישהו רואה את משחקי הכס- אז תמיד נראה לי לא הגיוני איך שדאני קופצת בניגוד לחוק הכבידה וטסה לה על יצור שמנמן כזה. אז פיתחתי תיאוריה דמיונית שיש לה (ושוב סליחה מראש- אל תמשיכו לקרוא אם אתם שמרנים) מגנט באיזור האינטמי ולכל הדרקונים יש קשקשים מגנטים שבעזרתם היא מתהדקת אליהם בלי ליפול ... 

ובדרך כלל כשאני מספרת את ההומור שלי שהוא שחור ומיני לרוב צוחקים ממני.
אני בדרך כלל מבינה בדיחות ואוהבת אבל זה לא מוזר לי בהקשר של נ"ט , אבא שלי כל כך דומה בצורת ההתייחסות שלו לתקשורת ובתפיסת העולם לאספ' ובכל זאת ההומור שלו מעולה לדעתי.

בעיקרון אני חושבת שההומור שלי ילדותי ומתוחכם ביחד... 
כשהוא בא לידי ביטוי , לרוב הוא לא :)
לצפיה ב-'גם אני מת על הומור של קקי פיפי פלוצים'
גם אני מת על הומור של קקי פיפי פלוצים
21/06/2016 | 02:22
25
אבל כמו נתי מתחבר גם יותר להומור כמו של בארון כהן שמעמת אנשים הם הנפיחות שלהם,

ולא אוהב הומור המבוסס על התעללות וירידות שרוב הסטנדאפ הוא כזה

הומור אסוציאטיבי ומשחקי מילים גם

גם
לפעמים כנראה שלרוב בלי מודע בכלל מתברר שיש לי הומור ממש קורע
ונוטה לשחור
ומיניות וזה 
בטוח שאין דבר יותר מצחיק מזה

לצפיה ב-'כן גם אני מת על הומור כזה אבל יותר על תמהנות'
כן גם אני מת על הומור כזה אבל יותר על תמהנות
21/06/2016 | 14:58
15
תמיד אמרו לי שאני מוזר אותי זה נורא מצחיק אנשים לא קוונצנאלים שונים , מאתגרים...
לצפיה ב-'מה זה הומור שפתי? '
מה זה הומור שפתי?
21/06/2016 | 02:26
2
16
זה קשור למילים ?

למשל פעם המצאתי במקום הספר המפורסם "אנקת גבהים " את הביטוי "אנקת זרגים" ונקרעתי מצחוק כמה ימים רצופים.

או בכלל ביטויים דתיים שמקובלים לתפילות כמו "מוציא חמה מנרתיקה" קורעים אותי מצחוק. לדעתי זה קשור לקיבעון שיש לי לשפה ומילים בכלל.

הכוונה היא לאילתורים בין שפות או שפה אחת והוצאת דבר ממשמעותו המקובלת , הפיכת חוקים ? זה ממש ממש מצחיק אותי באופן אישי, 
וגם לגבי סשה כהן - הגס מצחיק אותי מאוד.

אני זוכרת שפעם חבר שלי היה עושה לי פרצופים מצחיקים כשהייתי עצובה וזה היה גורם לי להשתפך בצחוק. אם לזה התכוונת גם - אז גם את זה אני חושבת שיש לי :)

אתן תוכניות גאוניות בעיני:
המשרד, מחלקה אלטרנטיבית, משפחה מודרנית... 

כל מה ששובר משהו מקובל והופך אותו על פי מצחיק אותי , הניגוד הזה
לצפיה ב-'"תרגיע" חוזרת לעונה נוספת והיא גם על הטירוף של המובן מאליו'
"תרגיע" חוזרת לעונה נוספת והיא גם על הטירוף של המובן מאליו
21/06/2016 | 02:29
1
8
לצפיה ב-'זו גם תוכנית מעולה! אחת המצחיקות'
זו גם תוכנית מעולה! אחת המצחיקות
21/06/2016 | 02:31
7
לצפיה ב-'מיסטר בין נחשב להומור אוטיסטי לדעתך?'
מיסטר בין נחשב להומור אוטיסטי לדעתך?
21/06/2016 | 13:35
7
33
זה פשוט הדבר הראשון שחשבתי עליו ואני זוכר בעיקר את אבא שלי נמשך למסך בזמנו כל פעם שזה הוקרן (ולא נראה לי שהוא אוטיסט), אני אהבתי מאוד אבל גם לא זוכר הרבה

בכלל, אני לא זוכר הרבה דברים שהצחיקו אותי בזמן האחרון, אני לא נמשך לקומדיות עכשיוויות, בעיקר לא רומנטיות (מה מצחיק בהן?) אבל מצד שני גם השמן והרזה אף פעם לא ממש הלהיבו אותי ואת צ'אפלין לא ראיתי אבל אף פעם לא משך אותי לראות

מאוד אוהב לראות חיקויים, אולי לא ממש מאפיין אוטיסטי אבל 'ארץ נהדרת' ותכניות סאטירה אחרות מושכות ומצחיקות אותי עד היום
קומדיות בתיאטרון גם יכולות להצחיק אותי אם הן עשויות בצורה טובה (בכלל, מאוד מאוד אוהב תיאטרון)
לצפיה ב-'למה גם אותי זה מצחיק וגם אלי יצפאן מטורף'
למה גם אותי זה מצחיק וגם אלי יצפאן מטורף
21/06/2016 | 15:02
19
אני מת על תוכניות כאלו יש חיקוי דל פרופ ליביבויץ שהופיע שם וזה מדהים והוא בכלל אוהה עלי ובעיני גאון רצני ואיש מרתק.
לצפיה ב-'לדעתי כן, אפילו מאוד,'
לדעתי כן, אפילו מאוד,
21/06/2016 | 17:56
3
16
לצפיה ב-'וצפלין? אוטיסטי? מה דעתך ארנה'
וצפלין? אוטיסטי? מה דעתך ארנה
21/06/2016 | 18:01
2
10
לצפיה ב-'מהיבט מסויים'
מהיבט מסויים
21/06/2016 | 18:07
1
22
הוא נווד חסר כל ששורד כנגד כל הסיכויים עמדת נחיתות תמידית,
וכמו באסטר קיטון שעליו אני ממש מת הוא עושה את זה מתוך עמדה הכי סטואית,
פשוט חי את מה שהחיים זורקים עליו כמו שזה.

גם העובדה שהוא משחק בסרט אחד גם את היטלר וגם את היהודי הנרדף מעידה שהוא חי בו זמנית רבדים הפוכים של המציאות
לצפיה ב-'נכון הוא חי בסתירה ופענוח כל הזמן זה נפלא ואוטיסטי'
נכון הוא חי בסתירה ופענוח כל הזמן זה נפלא ואוטיסטי
21/06/2016 | 18:31
7
לצפיה ב-'אותי זה דווקא מעצבן. לא אוהב שעושים צחוקים מאנשים.'
אותי זה דווקא מעצבן. לא אוהב שעושים צחוקים מאנשים.
22/06/2016 | 16:49
1
31
וזה, אגב, משהו שקיים רק בארץ.

בכל שאר העולם, סאטירה זה מדיום מכובד שנועד להעביר ביקורת חברתית נוקבת בעזרת הומור. רק בישראל לועגים לאנשים סתם בשביל הספורט, כמו ילדים בריונים שמעבירים דחאקות על החנון של הכיתה.

תראו למשל את ה"סאטירה" (עלאק) שעשו על נבחרת ההתעמלות שלנו. מה זה גועל הנפש הזה? אין עוד אף מדינה אחת בעולם שמתייחסת בכזה בוז לאנשים שמביאים לה כבוד.

ומילא אם זה היה רק בתוכניות הסאטירה. אבל אני לעולם לא אשכח את שידורי האולמפיאדה של בייג'ינג 2008, שהיו מלאים בדברי לעג ובוז לספורטאים שלנו בכל פעם שהם "לא קיבלו מדליה" (ולא משנה שעבור רובם המכריע, להגיע למקום רביעי או חמישי היה הישג אישי אדיר וחסר תקדים).

בקיצור, גם אם תצמידו לי אקדח לראש, אני לא אצפה בזבל הזה שנקרא "סאטירה ישראלית". ואת אולימפיאדת ריו 2016 אני כבר אראה בערוצי הספורט הזרים (בדיוק כמו שעשיתי בלונדון 2012).

לצפיה ב-'מסכים לגמרי.'
מסכים לגמרי.
25/06/2016 | 21:40
15
לצפיה ב-'חחחחחחמוד'
חחחחחחמוד
21/06/2016 | 16:19
21
האחים מרכס,צארלי צאפלין ,אבוט וקוסטלו,הגשש החיור,פיטר סלרס בתפקיד המפקח קלוזו ,...בשביל זה המציאו את ה יו טיוב פחות לחפור יותר להנות מנפלאות הבריאה.
לצפיה ב-'נכסי צאן ברזל נכסי בקר נחושת'
נכסי צאן ברזל נכסי בקר נחושת
26/06/2016 | 02:37
8

אוי כואבת לי הבטן מצחוק
לצפיה ב-'חישה- סנסואליות'
חישה- סנסואליות
20/06/2016 | 16:59
42
63
יש עוד משהו שרציתי לשאול עליו, שמטריד אותי . 
קודם כל סתם מתוך סקרנות הלכתי לעשות מבחן באתר של האגודה ויצא לי שאני עם קווים אספים .

מה שכן יש עדין הרבה דברים מעבר למה שתיארתי שהייתי אומרת שאני לא רואה איך מסתדרים בתוך התמונה הכוללת. אחד זה חישה.

כילדה...
המשך>>
יש עוד משהו שרציתי לשאול עליו, שמטריד אותי . 
קודם כל סתם מתוך סקרנות הלכתי לעשות מבחן באתר של האגודה ויצא לי שאני עם קווים אספים .

מה שכן יש עדין הרבה דברים מעבר למה שתיארתי שהייתי אומרת שאני לא רואה איך מסתדרים בתוך התמונה הכוללת. אחד זה חישה.

כילדה באמת הייתי מאוד רגישה להרבה דברים (אגב עד היום מבחינת תמרוקים ,סבונים וכו' אני רגישה) וסבלתי מכאבי בטן , לא יכולתי לסבול בדים מסוימים , וטיקטים שיש בבגדים שקונים ממש הדירו שינה מעיני.

אבל בחישה אני מרגישה שאני בדיוק ההפך ממה שמתארים - הבנתי שרשמתם שזה דווקא מאפיין אספי. החישה שלי מאוד מעומעמת , צבעים בהחלט יכולים לסובב לי את הראש וגם יופי של דברים ולהתבונן בהם.

אבל חוש הריח שלי למשל מאוד מאוד חלש, גם של אמא שלי ולי ולה גם יחד חישת הכאב מאוד מעומעמת . כילדה הייתי חוזרת עם סימנים כחולים.

אתן סתם דוגמא מחיי , לפני כמה זמן עשו על האש ורצו להוציא משהו שהיה על הגחלים- מבחינת כולם זה היה חם ואני לקחתי את זה וזה היה חם אבל לא הכאיב לי כמו אדם שלידי ששמט את אחד מהבשרים שהיה רותח וגם אמר "אאוצ'" זו כביכול דוגמא טיפשית, אבל שמתי לב לזה שסף הכאב שלי כמו חוש הטעם שלי שהוא שונה מאחרים לא דומה למה שמתארים אספים.

זאת אומרת כשגדלתי כל העודף הפרעות של חישה התאזנו ודווקא החלקים שהם הרבה פחות "תחושתיים" מהממוצע התרחבו.

ועלתה לי השאלה אם זה לא מנוגד ואפילו הפוך למה שאני קוראת ורואה שמתארים?

בנוסף לגפי הפן הרגשי- חוץ מהתחושה של ריקנות כשכן יש לי רגשות הם מאוד מאוד חזקים - כמו התפוצצות,ואני מרגישה שכשמישהו הצליח להביא אותי לזעם הוא זעם מאוד חריף וכן בדומה למה שחלק תיארו הוא עובר ברגע ואני לא צריכה זמן להתאושש. אבל זה אולי יותר קשור ל-BPD ולתפיסה שלי בשחור לבן סיטואציות. אני לא אוהבת תחושות רעות ושואפת לצמצם אותם כמה שניתן ... 

בכלל אני לא אוהבת ביטוי שלילי של רגשות- זה לא נעים לי . לא מצד אנשים , שאז אני לא יודעת מה לעשות איתם ולא מצידי. זה לא מסתדר לי עם התפישה שאולי בכלל זה יותר לכיוון נ"ט שהמבע הרגשי שלהם אמור להיות יותר עז וברור משל אספים.

כמו שאמרתי קווים כנראה שיש לי , אבל הדברים האלה למשל מבלבלים אותי. 

לצפיה ב-'נא למצוא לי פורום מתאים'
נא למצוא לי פורום מתאים
21/06/2016 | 16:22
3
73
בן 57 רווק לא  לא עובד שמח בחלקי עריני יותר בלילה האם אני לפורום הזה?????
לצפיה ב-'אתה שואל האם אתה על הספקטרום האוטיסטי?'
אתה שואל האם אתה על הספקטרום האוטיסטי?
21/06/2016 | 16:45
2
61
אי-אפשר לקבל על זה תשובה בפורום
אבל אפשר לקבל קישורים לשאלונים
שיכולים לתת אינדיקציה, לא ממש תשובה מוסמכת, אבל כיוון.
הנה-

ועוד אחד

ואפשר גם לקרוא בפורום וגם בסעיף 'אנשי הספקטרום בארץ ובעולם' בקישורים
לנסות להחשף לטקסטים, סרטים ויצירות של כמה שיותר אנשי ספקטרום (=א"סים)
ולהרגיש האם אתה מתחבר.
לצפיה ב-'הא'
הא
21/06/2016 | 17:46
51
Your neurodiverse (Aspie) score: 137 of 200
Your neurotypical (non-autistic) score: 77 of 200
You are very likely neurodiverse (Aspie)

איך אני רואה אם צדקתי במבחן של הפנים?
לצפיה ב-'Thanks'
Thanks
22/06/2016 | 00:57
37
ישר כח 
לצפיה ב-'בקשר לאלימות במשפחה ומה שכתבה החברה.'
בקשר לאלימות במשפחה ומה שכתבה החברה.
21/06/2016 | 15:16
9
42
אני חושב שאחד הדברים שיכולים למנוע מצבים כאלו זה הרתעה , אני חושב שמשטרה יכולה לעזור ואין ברירה ככה עשו איתי . וזה עזר ואולי אני גם יותר אלים ממנו. ניסתי להצית , דקרתי נתתי מכות רצח ואחרי שעצרו אותי מלא פעמים וגם ישבתי די נרגעתי. זה לא שאני פרפקט אבל הורי חדלו מלרחם עלי ונתנו לרשיות החוק לטפל בי , ועכשיו אני כבר כמעת לא אלים אז כמה שלי היה קשה להתלנון וסה לא האופי שלי איו ברירה אחרת זה ימשך לנצח זה לפחות דעתי . חוץ מפתרון מעמיק של הבעיה הרגשית שמובילה לזה כי אין אדם רי יד אדם שרע לו כדברי פריוד ואני נוטה לאמין בזה.
לצפיה ב-'זה הרבה יותר מדי מורכב בודלר'
זה הרבה יותר מדי מורכב בודלר
21/06/2016 | 16:34
8
25
במקרים כאלה צריכים לשאול שאלה תיאורטית שאישית לי קצת קשה,
אם המצב היה אחר והיית גדל למשל בדרך שמעודד ארנה, 
אתה חושב שהאלימות הזו הייתה קיימת?

ובהעדר שינוי תפיסתי במקום שבו אתה ובמי שאתה,
כשאני מביטה בעצמי אני מניחה שאסכים שאם יש משהו 
שיכול לצמצם ראוי שיצמצם אלימות כזו.

אבל מי שאתה ומה שאתה נותר בעינו,
וצריך לנסות ללמוד את הדפוסים 
והשינויים בנפש שהביאו אותך להיכן שאתה
רק ככה גם מבלי מניעה כזו תוכל לדעת 
כמו בכתבה שארנה הביא 
*איך להשיג טוב יותר את מה שאתה רוצה*
איך לחיות טוב יותר עם מי שאתה.

אני מקווה שאתה לא מרגיש אשמה
אם לדעתך נהגו נכונה בצורה בה נהגת אז
אז זה מאחוריך.
עכשיו נשאר רק לשאוף
להיות אתה-עצמך.
בשלווה :)
לצפיה ב-'בעצם זה מה שרשמת '
בעצם זה מה שרשמת
21/06/2016 | 16:39
1
16
"פתרון מעמיק לבעיה הרגשית"
מתנצלת אם זה נראה כאילו חדרתי למרחב האישי,
התכוונתי שאי אפשר לדעת אם כמו שכתבת 
כשנותנים לבעיות את ההתייחסות והמרחב שמהן
ודרכן הן מגיעות ועוברות
שלא תמיד זהה עם הסביבה שלך,
אז הביטוי שהן מקבלות - 

במקרה שתיארת אלימות , 
תהיינה זהות להבא.

תמרה יכולה לנפנף בידיים וזו דרך מצוינת לשחק  , לייבש לק ולהוציא מתחים שבגוף ולבכות שהיא לא תראה כוכבים נופלים כמו שרצתה כשהשמים מלאים אבני חן מנצנצות 

והיא יכולה במקביל לנפנף בידיים , וכולם יצחקו ויגידו לה ללכת לשירותים לעשות את השטויות שלה והיא יכולה לבכות מתחת לשמים שחורים מלאי כוכבים והדמעות שלה ישמשו רק לכבות מדורה שדועכת ואף אחד לא יבין וינחם מה כל כך הגיוני לנחם ילדה שלא רוצה לאבד את ההזדמנות לראות כוכב נופל ואולי לא תראה אף פעם.

אם הייתי תמרה השניה , הייתי חושבת ומגיבה אחרת.

לצפיה ב-'ושמי נתנאל . בודלר הוא משורר צרפתי שאני אוהב.'
ושמי נתנאל . בודלר הוא משורר צרפתי שאני אוהב.
21/06/2016 | 16:41
5
לצפיה ב-'אכן זה מורכב מאוד צריך להבין תמכניקה וזה לא פשוט '
אכן זה מורכב מאוד צריך להבין תמכניקה וזה לא פשוט
21/06/2016 | 16:39
5
16
אבל זו דו קוטבי בעיני גם פיזי וגם נפשי ויחד ככה בכל תחום כלומר גם האיך וגם הלמה ונמורמה שוכחת תלמה וחבל ןאז אין שום פתרון.
לצפיה ב-'אבל אתה לא שוכח '
אבל אתה לא שוכח
21/06/2016 | 16:52
4
21
וכשאתה  בודק אולי אתה יכול ליצור מחדש
או להרכיב מחדש דברים , 
או להתמזג איתם אחרת

ואז הנורמה שמתעסקת בעיקר -
במה על פני השטח (שלהם)
תראה משהו אחר
או שלא תהיה לה נגיעה
ללמה ולאיך ולמורכבות 
של הדברים.

אתה תהיה אתה -עצמך 
וכשתהיה לא יהיו גם 
הפני שטח שלהם
שלהם מפריעים .

אני חושבת... 
אחת הבעיות שמזכירים פה 
זה שהיות עצמך בצורה שלך 
לא אפשרי
ולכן דווקא הקול היחודי שלך פה 
שרוצה לצאת החוצה בעיני משמעותי
כי יש עוד היות-עצמי שקיים שם
גם למרות שדרך ההתהוות של דברים
לוקה בדרך הביטוי שלה

כלומר באלימות בסוף הדרך.
אני חושבת שבמקרה של קיצון , אני מסכימה איתך .

לצפיה ב-'סליחה קשה לי להסביר את עצמי, אני מקווה שאתה מבין מה שאמרתי '
סליחה קשה לי להסביר את עצמי, אני מקווה שאתה מבין מה שאמרתי
21/06/2016 | 16:53
12
לצפיה ב-'צריך לנסות לברוח או לשרוד את הנורמה'
צריך לנסות לברוח או לשרוד את הנורמה
21/06/2016 | 17:05
2
12
אי אפשר להתנגש בה ולהבסיה אלא לחמוק ממנה בשלל דרכים שארנה מראה באופן משכנע על סמך ניסיון חייו וגם אני צריך להכיל תדופסים להתעמק בהם לשזור אותם ולצאת גם מאני להם אבל להיות בשטח הטרטראולי שלך כדי לשרוד נפשית לכן אילוף אוטיסטים זה סיוט והתעללות וכל מה דמכונה כלי תקשורת זה שקר והרסני לדעתי.
לצפיה ב-'להביס לא '
להביס לא
21/06/2016 | 17:53
1
14
וכאן אין לי גם פתחון פה כי אני כן יכולה להתחזות לה בצורה יחסית טובה.
כמו שאמרתי אני באמצע לדעתי בין להיות אס"ית לבין להיות נ"ט.

אבל מה שאני אומרת הוא שלבדך לפחות במרחב שלך- אתה יכול טריטוריאלית להיות אתה.
לצפיה ב-'נכון במרחב שלי אני יכול להיות אני למרות כל הקשים.'
נכון במרחב שלי אני יכול להיות אני למרות כל הקשים.
21/06/2016 | 17:55
5
לצפיה ב-'סתם מחשבה גסה יש לי הורים בני זונות ואסור לי לומר'
סתם מחשבה גסה יש לי הורים בני זונות ואסור לי לומר
21/06/2016 | 00:08
4
292
כי צריך לכבד , לימדו אותי שכיבוד הורים מעל הכל גם עם הם אונסים אותך בכל דרך וצורה אבל אני אשתוק כי זה אפל מידי ורובכם לא תכלו לעמוד בזה כדברי שולמית שמחקה אותי אז אני עיפיתי בימלא לעד היה בודד בלי עתיד בלי תקווה בלי חלום ואולי אגמור כמו זהר מלא פעמים נסיתי אולי אני יצלח אםילו שאני לוזר בהכל.
לצפיה ב-'שמחה שיש לך מקום להתבטא בו'
שמחה שיש לך מקום להתבטא בו
21/06/2016 | 00:24
3
27
ואני מבינה מה שכתבת על הניסיון להבין.
אין לי עצות ולא רוצה לתת.

אני מקווה שלא תקח את החיים שלך עבור אנשים שבהתבוננות מהצד- 
לא שווים אותם.

מי שאונס אותי לא שווה את החיים שלי. ככה אני רואה את זה.
אני לא מייעצת שוב, לגמרי מבינה מה שכתבת... 
לגמרי מבינה את חוסר האונים של להצליח לצאת ממקום כזה.

מקווה שתרגיש טוב לפחות לעכשיו ובמהרה.
לצפיה ב-'אכן לא צריך לבזבז את הזמן על שמוקים אבל'
אכן לא צריך לבזבז את הזמן על שמוקים אבל
21/06/2016 | 00:46
2
25
שאתה אוהב אותם בטירוף ורוצה טיפה אהבה ואתה רגיש בטירוף זה קשה ואת מבינה היטיב למה , אני יאחל גם לך רק טוב ושלווה וחיבור . ואני באופן כללי אולי בדומה לארנה מרגיש שאין לי קול , ואני הכי בשולים וכנראה זה עדיף לא אוהב לבלוט ומתעב פוזה ומצלמות.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
21/06/2016 | 01:29
1
19
אומר מהצד שלי שמעודד אותי לקרוא את מה שאתה כוצב ,שיש לך מקום ושאתה מתקשר עם ארנה.

זה אומר לי שגם אם מנסים לחנוק קול של אדם הוא עדין יוצא החוצה וזה לא אפשרי להשתיקו. משמח אותי לראות שאדם כמוך מוצא לפחות אדם אחד אחר שמבין אותו כמו שהוא גם אם בכתיבה.

והכי שימח אותי לקרוא שיש פה אנשים עצמאים או שלארנה יש תינוקת-כי ילדים זה דבר שאפילו לא יכולתי לדמיין.

בנוסף הפתיחות המחשבתית שלך והניסיון להבין ,כמוני כמוך,זה דבר נדיר בעיני. ליל מנוחה ושלווה גם לך :)
לצפיה ב-'אכן ארנה הוא אחד האנשים שאני הכי מעריך ואוהב לדבר איתם'
אכן ארנה הוא אחד האנשים שאני הכי מעריך ואוהב לדבר איתם
21/06/2016 | 15:25
16
ואני מאחל לך שתצלחי במה שתרצי אם זה ילדים ובכל דבר מגיע לך...
לצפיה ב-'הורים שלי מתביישים בי '
הורים שלי מתביישים בי
18/06/2016 | 19:55
130
287
ומסתרים אותי מעולם כבר מילדות לא רוצים שיראו אותי אומרים ' שהתנהגות שלי מבישה ומבזה והם לא מכונים לזה ' , זה הגיע עד מצב שאמרו לי בתור ילד לרדת למטה שבאים אורחים, או עכשיו אומרים ' אל תצא מהחדר ' שבאים אורחים. אלו הורים מעצבנים אין לי כבר סבלנות אני יש לי כתם אני הכבשה השחורה והם...
המשך>>
ומסתרים אותי מעולם כבר מילדות לא רוצים שיראו אותי אומרים ' שהתנהגות שלי מבישה ומבזה והם לא מכונים לזה ' , זה הגיע עד מצב שאמרו לי בתור ילד לרדת למטה שבאים אורחים, או עכשיו אומרים ' אל תצא מהחדר ' שבאים אורחים. אלו הורים מעצבנים אין לי כבר סבלנות אני יש לי כתם אני הכבשה השחורה והם מלאכי שמים צדקים כן ממש , לא משנה מה אני עושה אני לא מספק אותם קיצור לא קל להיות אוטיסט להורים נורמטיבים וגזענים אכל אני יטוס מהבית מקווה בקרוב.
לצפיה ב-'שלום :) '
שלום :)
19/06/2016 | 06:32
58
212
לפני כחצי שנה גיליתי שבילדות אחותי אובחנה על כאספ' והוצע לה ללמוד בחינוך מיוחד. מכיוון שהגעתי  ממציאות סבוכה , אמי לא שלחה אותה לטיפול והתכחשה לכך שיש לה בעיה . בנוסף יש לציין שאחותי אינטילגנטית מאוד אבל היום רמתה התפקודית מאוד נמוכה ובוחנים עבורה אפשרות למגורים בהוסטל.

כמה...
המשך>>
לפני כחצי שנה גיליתי שבילדות אחותי אובחנה על כאספ' והוצע לה ללמוד בחינוך מיוחד. מכיוון שהגעתי  ממציאות סבוכה , אמי לא שלחה אותה לטיפול והתכחשה לכך שיש לה בעיה . בנוסף יש לציין שאחותי אינטילגנטית מאוד אבל היום רמתה התפקודית מאוד נמוכה ובוחנים עבורה אפשרות למגורים בהוסטל.

כמה שאלות לי אליכם, ראשית אקדים ואומר שאני BPD (אישיות גבולית) ולא רואה את עצמי כשייכת לספקטרום , הסיבה שאני מעלה את זה היא שגיליתי שיתכן ויש לזה בסיס גנטי ואני מגלה קווי דמיון מדהימים לגבי.

ההזדהות העמוקה שלי באה לידי ביטוי בכך שאני מרגישה כל החיים שאני עושה מימיקה לאנשים , אני לא מסוגלת לסדר ולנהל את חיי, אני מתקשה בקריאת הבעות פנים וטון של בני אדם, אינני אוהבת קשר עין כלל וכלל (אני לא מבינה למה אנשים נדרשים לזה- זה לא נעים) , יש לי פיקסציה על תחומי עניין ושיחה עליהם ויש לי גם דברים נוספים שגיליתי שבעיקיפין קשורים לאוטיזם . אינני יודעת אם זה קשור לאוטיזם - אבל יש לי יחס מיוחד למילים- קיבעון מילדות למילים בעלות מצלול דומה, משחקים בהם , דימויים ומטאפורות (עד כמה שאני יודעת זה צריך להיות הפוך אצל אספרגר ?) ובכלל ללמוד על שורשים של מילים. אני מאוד אוהבת וקשורה לשפה.בנוסף בניגוד למה שמקובל החישה שלי מאוד מעומעמת - בטעם , בריח ובכאב . המוטוריקה שלי כילדה וגם פעולות פשוטות היו קשות לי במיוחד.אני סופר רפטטיבית בשיחות ובאובססיות על נושאים והסבילות שלי לשינויים נמוכה (אני אוהבת לחזור על אותם דברים באותם שעות וכנערה צעירה - הייתי חווה חוסר נוחות עד רמה של פאניקה אם למשל היו משנים את הסידור של חפצים בחדר). אין לי מעצור בין "המוח" לפה -שופכת כל פרט ופרט .

דברים שבעקיפין גיליתי שקשורים לספקטרום של אוטיסטים שאני מכירה מעצמי כילדה וכנערה הם למשל : כילדה היו לי חוקים נוקשים לאוכל- רציתי לאכול רק מאכלים מצבעים מסוימים וסלדתי מכל מאכל שהיה לח או רטוב, כפות ידיים- מין סוג של קיפול שהייתי עושה , כפות רגליים- הלכתי כל הזמן עליהן בלי סיבה, עד היום אני עושה את זה מדי פעם - נוח יותר.

מכל זה אני מסיקה שיש לי מאפיינים מסוימים של האבחנה.
אני מוסיפה סרט של בחורה שמצאתי מאוד דומה לי במחשבה שהכי מטרידה אותי מכאן  - המימיקה שסיגלתי לשלמות עם השנים :

הייתי קודם כל מעוניינת לדעת האם מישהו מבני המשפחה שלכם בעל קווי דימיון או הצלבות לאיבחון שלכם? 

לצפיה ב-'קבוצה חברתית לבוגרים'
קבוצה חברתית לבוגרים
20/06/2016 | 12:06
36
שלום לכולם,

רציתי ליידע אתכם שלאחרונה נפתחה קבוצה חברתית לבוגרים, כחלק מתכנית "רעים" בחולון הפועלת במתנ"ס "נוה ארזים".

הקבוצה מיועדת לבוגרים בגילאי 20-30 המתמודדים עם קשיים חברתיים על רקע קשיי תקשורת ולקויות למידה, המוצאים עצמם מרוחקים מקשרים חברתיים וזקוקים לחברה ושיחה. מטרת הקבוצה היא ליצור מסגרת חברתית תומכת ומקבלת אשר תספק הזדמנות להגדיל את המעגל החברתי, לבסס קשרים משמעותיים ולתרגל מיומנויות בין אישיות בסביבה נעימה ולא שיפוטית. 

במהלך המפגשים אנו מקדישים זמן לשיחה פתוחה המאפשרת היכרות, קרבה ושיתוף וגם עוסקים במגוון תכנים הנוגעים לחיים הבוגרים כמו ניהול חיים עצמאיים, השתלבות במקומות עבודה, יצירה ושימור של קשרים ועוד. בנוסף, אחת לחודש אנחנו יוצאים לבילוי משותף מחוץ למתנ"ס ולוקחים חלק בפעילויות השונות של קבוצות הבוגרים של תכנית "רעים". 

למידע נוסף ושאלות, ניתן ליצור קשר עם מנחת הקבוצה , מורן כהן,
בטלפון 052-8635557 או במייל moranco00@gmail.com

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
הקסם שבמיוחד- התפתחות ילדים עם צרכים מיוחדים
הקסם שבמיוחד
סטרייד- אורתופדיה קלאב פוט
סטריד- אורתופדיה קלאב פוט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה