לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'האם לדעתכם (או מניסיונכם) ילד בן 3 בתפקוד נמוך'
האם לדעתכם (או מניסיונכם) ילד בן 3 בתפקוד נמוך
05/08/2016 | 19:02
49
439
שזה אומר (במקרה שלו):
- לא מדבר, רק מלמולים חזרתיים (היה בעבר אמא ואבא, שנעלמו)
- לא יוצר קשר עם בני גילו
- נכנס לסטרס משינויים בשיגרה
- מוצף בקלות
- המון תנועות סטריאוטיפיות וחזרתיות
- מסרב עד היום לאכול מוצקים

יחד...
המשך>>
שזה אומר (במקרה שלו):
- לא מדבר, רק מלמולים חזרתיים (היה בעבר אמא ואבא, שנעלמו)
- לא יוצר קשר עם בני גילו
- נכנס לסטרס משינויים בשיגרה
- מוצף בקלות
- המון תנועות סטריאוטיפיות וחזרתיות
- מסרב עד היום לאכול מוצקים

יחד עם זאת קשר העין שלו מאוד השתפר עם הזמן, קשר טוב עם ההורים, יכולת שכלית יפה, הבנת הוראות השתפרה מאוד עם הזמן...

יכול להגיע אחרי כמה שנים של טיפולים לתפקוד גבוה? יש חיה כזאת?
הוא נכנס בספטמבר לראשונה לגן תקשורת (עד עכשיו היה בגן רגיל - פספוס ענקי שלנו שחשבנו שדברים יסתדרו מעצמם), בינתיים מקבל טיפולים שונים שעוזרים - התחיל כבר לעשות 2-3 ג'סטות, עוזר בנעילת הסנדלים שלו ובכלל מבין יותר סיטואציות...ועוד....

אני אמא מודאגת שמאוד חוששת לעתידו והשתלבותו בחברה...
ברור לי שאין לדעת מה צופן העתיד אך אשמח לשמוע האם תפקוד נמוך בגיל 3 מנבא שכנראה יישאר בתפקוד נמוך, או שהגן המיוחד והטיפולים יכולים לעשות קפיצה משמעותית מאוד.
תודה רבה.
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע למעבר למגורים בארצות הברית עם ילד על הספטקרום'
התייעצות בנוגע למעבר למגורים בארצות הברית עם ילד על הספטקרום
08/08/2016 | 10:11
2
106
שלום להורים בפורום.

אני ומשפחתי היינו אמורים לטוס לרילוקיישן ללוס אנג'לס בחודש יולי האחרון.
יומיים לפני הטיסה קיבלנו אבחנה לכך שהבן שלנו, מאובחן על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה.
מכיוון שלא ידענו מה זה אומר, ומכיוון שלא ידענו מה נקבל בלוס אנג'לס, החלטנו לבטל את הטיסה בזמן שאנחנו מתמודדים עם האבחנה ולומדים את הנושא.

עדיין לא ויתרנו על החלום לרילוקיישן, אבל אנחנו מנסים להבין איזה טיפולים יש בלוס אנג'לס, איך עובד התהליך, האם בכלל כדאי לעשות את המעבר או שכדאי לחכות שנה עד שהילד יעבור טיפולים בארץ.

חשוב לשציין שיש לנו ביטוח רפואי טוב דרך מקום העבודה בארצות הברית.

האם מישהו פה היה עם ילד על הרצף האוטיסיטי בארצות הברית? אולי אתם מכירים מישהו שהיה שם?
נשמח מאד להתייעץ בנושא הזה.

תודה,
ניר
לצפיה ב-'ברוך הבא'
ברוך הבא
08/08/2016 | 11:10
74
לא פשוט לעצור את הכל יומיים לפני הטיסה...
האם יש ילדים נוספים במשפחה?

לגבי השירותים לאוטיסטים בארה"ב- יש הבדלים בין המדינות השונות.
בצד שמאל של העמוד (בחלק עם הרקע האפור) תמצא 'הודעות נבחרות'
ושם יש שירשור 'סיוע לאוטיסטים במדינות שונות בעולם' ובו גם מידע על ארה"ב.
אם לא תמצא, אל תתבייש לשאול
לצפיה ב-'משאבים לטיפול באוטיזם בארה"ב'
משאבים לטיפול באוטיזם בארה"ב
08/08/2016 | 18:12
99
שלום ניר,
אני פסיכולוגית קלינית, שהיתי בארה"ב שנים רבות ועכשיו אני בארץ. יש לי ידע על המערכת האמריקאית, אם כי לא ספציפית לLA. הזכויות של הילד נקבעות מתוקף חוקים פדרליים. אם תרצה, אשמח לעזור בייעוץ ובהתאמת האבחון לדרישות האמריקאיות. אתה יכול לכתוב לי דרך תפוז ואז נעבור לפרטי.

לצפיה ב-'המלצות לטיפול'
המלצות לטיפול
07/08/2016 | 17:16
2
96
שלום לכולם,
הבן שלי(2) אובחן לפני מס׳ ימים והגשנו מועמדות לטיפולים בתל השומר.
אשמח להמלצות מה עושים בנתיים? איך לחפש קלינאית ומרפא בכדי שהבן שלי יוכל לקבל טיפולים עד שנתקבל בתל השומר(כרגע בהמתנה).
אנחנו מאזור המרכז. תודה מראש.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
08/08/2016 | 11:00
37
מה עושים בינתיים?
לוקחים את הזמן לעכל וללמוד.
בהמשך הדרך תצטרכו לעשות לא מעט בחירות והחלטות
וחשוב שהן יבואו ממקום רגוע, שקול, מבין.
לכן
מאד לא מומלץ להכנס למירוץ מבוהל בלי להבין ולדעת.

כדאי לנשום עמוק, לקרוא טקסטים של כמה שיותר אנשי ספקטרום בוגרים
(לא להתפס לאחד/אחת)- אפשר להתחיל מקישורי הפורום,
סעיף 'אנשי הספקטרום בארץ ובעולם', וגם בפורום עצמו כותבים אנשי ספקטרום.
וגם לבלות זמן איכות עם ילדכם.

הנה שירשור טיפים ל"חדשים" , שווה לעיין גם בו

לצפיה ב-'היי'
היי
27/08/2016 | 13:29
5
היי,
קודם כל, כל הכבוד על הדאגה לבנך.
אני ממליץ בינתיים לנסות טיפול מסוג שונה שמקבל המון פידבקים חיובים בשנים האחרונות ובעל תועלת רבה בטיפול בכל הקשור לנושא של אוטיזם.
יש כאן מידע נוסף עליו: טיפול באוטיזם PDD,
בהצלחה!
לצפיה ב-' דרוש/ה סייע/ת בירושלים'
דרוש/ה סייע/ת בירושלים
07/08/2016 | 22:52
36
מחפשים סייע/ת משלב/ת עבור בננו בן ה-2.9 מאובחן עם לקויות תקשורת, החל מה-1/9. מדובר על עבודה של כ-20 שעות שבועיות, ארבעה -חמישה ימים בשבוע בגן ילדים פרטי בירושלים.
לפרטים ניתן ליצור קשר בטלפון 052-3393472 או במייל yefenof@gmail.com
לצפיה ב-'טאץ' צ'אט בעברית -שגיאות בלתי נסלחות בקריינות!!'
טאץ' צ'אט בעברית -שגיאות בלתי נסלחות בקריינות!!
06/08/2016 | 22:12
1
58
אלף שקל שילמתי על האפליקציה. מה לא אעשה כדי לעודד את הילד לדבר.

נכון שאפשר גם להקליט מילים בקולי - אבל הקריינות שנמצאת בילד אין בתוכנה, בה קיוויתי להשתמש הרבה, מלאה בטעויות איומות. ממש ברור שלא השקיעו בזה כלום. לדוגמא, ב"מתי תבוא" המתי נאמר כ"mati"...ויש עוד המון כאלה...
יש כנראה אפשרות לקבל החזר כספי תוך שבועיים.
רציתי לשאול מה דעתכם כי אשת מקצוע המליצה מאוד על האפליקציה.

אין לי בעיה לשלם אבל תמורת סכום כזה, לא ציפיתי למוצר כל כך חובבני ועוד כזה שייאלץ אותי להקליט הכל כדי שיהיה אפשר ללמוד מזה משהו.
לצפיה ב-'לא מתמצאת באפליקציות, אבל'
לא מתמצאת באפליקציות, אבל
07/08/2016 | 16:32
36
יש לנו המלצות ומידע בנושא בקישורי הפורום
(הנמצאים בתוך לשונית 'כלים ומידע' בראש העמוד)
בסעיף 'שימושי מחשב ומשחקים'.
לצפיה ב-'לגנוב לי את המחשבות נראה לכם הגיוני'
לגנוב לי את המחשבות נראה לכם הגיוני
05/08/2016 | 07:52
4
139
וואלה יוםי כל אחד מפה בא גונב לי מחשבה ומשתמש בה אין לכםמבושה הםצשלי תמציאו מחשבות משלכן ותפסקו לגנוב ינוכלים שםלים תפסתם פראיר שאפשר לשאוב לו את המחשבות תבישו לכם רעים אני לא משוגע ושמתם לי מצלמות במוח לא ואתם משתלים זכרונות כדי להגביר תםוסט טראומה אתם מתאכזרין עלי למה , מה עשיתי לכם , אני בורח מעולם לא תםסו אותי
לצפיה ב-'לא'
לא
07/08/2016 | 12:47
2
76
המחשבות שלך הן כמו פרפרים - ברגע שחשבת על משהו המחשבה הזו מרחפת בעולם ונוגעת באחרים. היא לא שלך בדיוק כמו שכל מה שאתה כותב מפסיק להיות שלך בלבד ברגע שפירסמת את הכתוב. 
זו המשמעות של האינטרנט - הטכני והקוסמי - זה תווך של תקשורת ואם אתה רוצה לנתק את התקשורת שלך עם המין האנושי - תפסיק לכתוב ולחשוב.....
לצפיה ב-'אהבתי מה שכצבצ הרגעת אותי'
אהבתי מה שכצבצ הרגעת אותי
07/08/2016 | 16:02
1
54
באמצ הצגעגעתי עליך הרבה זמן לא ראיתי אוצל בםורון ברך שובך ,
לצפיה ב-''
10/08/2016 | 11:09
8
לצפיה ב-'פרפר '
פרפר
18/08/2016 | 10:58
10
שימוש בתיאורית סימון העצמי שלך נלקחה אצלי לשימוש בקשרים אחרים ביחס ובהבנה של נורמטיביות והשונה ממנה ומאוד סייעה ויצרה "פרפר" וקישור "היפר לינק" חדש.

לדוגמא.

השתלטות על רעיון כמוהו כהגדרת טריטוריה כבושה- מה ששלך מתעופף גם לאחרים ויכול (ובבקשה בלי לפרט את התיאוריה כאן) לסייע לרבים במצוקה רלבנטית. 

בדיוק כמו שכשאתה קורא ספר ונחשף לרעיונות חדשים יכול להשתלב בבניית תפיסת עולמך ולהעשיר אותה בהקשרים , פערים ותפיסה אחרת של המתחים בינהם . מכאן אפילו בחייך מיישם זאת.

מטרתם של מחשבות להשמע ולהכנס לדיאלוג שיחתי. 
טריטוריה מניחה כפיה שלהם לצורך שימוש אגונצטרי ועלולה להוביל מאגונצטרי של היחיד וכפייה ושמירה שלהם למערך של כוחניות ומניעה מאחר אך ורק בגלל שטריטוריה בדרך כלל מבדלת שטח שדרשת בעלות וזכות עליו.

צריך להישמר מזה.
לצפיה ב-'דרושה משלבת לילדה העולה לכתה ה בכפר סבא'
דרושה משלבת לילדה העולה לכתה ה בכפר סבא
07/08/2016 | 13:33
19
דרושה משלבת לילדה הנמצאת על רצף ה- PDD בתפקוד גבוה, העולה לכתה ה  בבית ספר בכפר סבא. אנו מחפשים משלבת חמה ומכילה, דינמית ורגישה, שיודעת להעניק המון אהבה, בעלת יוזמה.
לפרטים נא לשלוח קורת חיים למייל:
POOL112@WALLA.COM

לצפיה ב-'דרוש/ה סייע/ת לנער מקסים בן 14'
דרוש/ה סייע/ת לנער מקסים בן 14
06/08/2016 | 23:03
35
לשנת הלימודים הבאה (1.09.2016), דרוש/ה סייע/ת לנער מקסים בן 14 העולה לכיתה ט' בחינוך הרגיל בכיתה מדעית בנס ציונה, המאובחן כאספרגר.  
היקף המשרה 24 שעות שבועיות (גמישות).
למעונינים יש לשלוח קורות חיים לכתובת מייל: azrad.ayelet@gmail.com

לצפיה ב-'עזרה בסמינריון בנושא חקר הזיכרון ותפקודים שונים'
עזרה בסמינריון בנושא חקר הזיכרון ותפקודים שונים
06/08/2016 | 15:37
2
43
שלום לכולם!!
במסגרת לימודי הסמינריון, במכללת סמינר הקיבוצים, אני עושה מחקר בנושא יכולות זיכרון ותפקודים שונים בקרב אוכלוסיית האוטיזם בתפקוד גבוה או אספרגר.
אשמח אם אתם מכירים אנשים שישמחו לקחת חלק במחקר ולעזור לי לסיים את קורס הסמינריון במכללה.
מצרפת דף מידע על המחקר.
לפרטים נוספים ניתן להתקשר או לפנות אלי במייל : rona.her@gmail.com
תודה מראש לכל העוזרים! 
רונה :)
לצפיה ב-'נשמע מעניין '
נשמע מעניין
09/08/2016 | 20:20
13
לא הצלחתי לפתוח את הקובץ המחשב שלי עגלה. אז לא יכולתי לענות.
לצפיה ב-'שלום רונה, לא ציינת באלו גילאים מדובר.'
שלום רונה, לא ציינת באלו גילאים מדובר.
16/08/2016 | 15:38
8
לצפיה ב-'יש עוד אתרים ופורומים '
יש עוד אתרים ופורומים
03/08/2016 | 02:56
12
148
בהם ניתן להכיר אנשים מהספקטרום ?
לא נרשמתי לאס"י וטרם ביררתי איך , 
אך המקום נראה נטוש למדי.

הייתי שמחה להכיר ולדבר עוד עם אנשים שהם א"א או א"ס 
ולהכיר ולשמוע עוד 

האקס שלי אמר לי שבעבר היה במפגשים שארגנו , 
מישהו יכול לומר לי היכן , מתי ואיפה מתארגנים ומודיעים על מפגשים כאלה?
האם יש שמתאימים לחתך גילאים של 20 + , 
חוץ מאקס שלי אני לא מכירה במציאות אס"ים /א"א זולת משפחתי
ומאז שהגעתי לפה מאוד קל לי לתקשר ומאוד מרגיש לי נכון
ולומדת הרבה

לצפיה ב-'באנגלית יש המון. בעברית - אין בכלל'
באנגלית יש המון. בעברית - אין בכלל
03/08/2016 | 07:05
1
72
לא מקומות פעילים, בכל אופן.

מלבד אס"י יש גם את הפורומים של אפ"י (העמותה הישראלית לאספרגר) אבל גם שם התנועה דלה מאוד (ועד כמה שידוע לי, הכל שם מנוהל על-ידי הורים ואנשי מקצוע ולא ע"י הא"סים עצמם - שזה עוד חסרון)
לצפיה ב-'אז כיצד מכירים אנשים?'
אז כיצד מכירים אנשים?
03/08/2016 | 14:45
58
למה האתר של אס"י כל כך בודד במערכה וכרגע גם זנוח?
הייתי בשמחה כותבת באנגלית אבל היא לא חלקה וזורמת לי כמו בעברית
ואתקשה ככה להביע ולומר את דברי.

אני לא רוצה משהו שמנוהל ע"י הורים של... 
אני רוצה משהו של אוטיסטים ולאוטיסטים.

אוף
לצפיה ב-'מזדהה עם הצורך. אולי נקבע מפגש?'
מזדהה עם הצורך. אולי נקבע מפגש?
03/08/2016 | 14:51
8
66
בפארק או מקום שקט?
אני גם אשמח להכיר א"אים וא"סים. זה נדיר בחיי שאני מציע מפגש חברתי (אולי אפילו לראשונה), אבל זה לא למען "סמול טוק" או חווית הדינמיקה הקבוצתית, אלא להעצמה והכרות עם אנשים דומים. אני חושב שהערך של מפגש יכול להיות דומיננטי יותר מהטריגרים. מה גם שאפשר לדאוג לדיון מונחה ולא שיחה חופשית...
לצפיה ב-'אפשר להציע מפגש בקומונה של גור'
אפשר להציע מפגש בקומונה של גור
03/08/2016 | 14:53
7
107

היא פתוחה לכלל הציבור הרחב , 
האם תרצה לארגן אותו? לקבוע שעה ומקום ?

אני נכנסת לחרדה מאירגון של דברים , 
אז אשמח אם תוכל לסייע.
בזמנו גור כבר הציע ודיבר על מפגש

לצפיה ב-'אני מודה שלארגן לא בא לי טבעי'
אני מודה שלארגן לא בא לי טבעי
03/08/2016 | 23:12
4
57
אבל גם לא פוסל את האפשרות. אני מניח שבגלל הקושי הזה של א"סים וא"אים מפגשים לא יוצאים לפועל. אראה בהמשך איך הדברים זורמים עם הזמן המועט שיש לי בתקופה זו.
לדעתי רצוי להציע במספר מקומות, שיהיה פתוח לכל מי שמעוניין.
לצפיה ב-'הקומונה פתוחה לכולם , פחות נוח לי להציע כאן '
הקומונה פתוחה לכולם , פחות נוח לי להציע כאן
03/08/2016 | 23:38
3
63
כי יש פה גם הורים וילדים ואיכשהו זה לא מתחבר לי .
רוצה להיות המארגן?
(שזה אומר קביעת זמן ושעה ואיסוף טלפונים)

למרות הזמן המועט זה כמובן רק בזמן ונוח ומקום 
שמתאים לכולם
לצפיה ב-'לפי מה שהבנתי'
לפי מה שהבנתי
04/08/2016 | 00:01
2
51
להורים יש ארגונים משלהם, וכרגע אין מפגשים לאס"ים וא"אים.
אז המפגש צריך להיות מוגדר עבור א"סים וא"אים בלבד. אני התרשמתי שיש לא מעט אנשים המזוהים עם קבוצות אלה שכותבים וקוראים בפורום. ואפשר להציע גם בקומונות אחרות בתפוז שקשורות לנושא.
משום מה קראתי ה"אמרגן" :) אני צריך קודם שיתפנה לי זמן וגם קצת להתבשל עם זה.
אם מישהו ייזום ויקדים אותי, גם זה טוב...
לצפיה ב-'אולי גור אם רוצה, אני נבהלת מלקחת פיקוד על דברים... '
אולי גור אם רוצה, אני נבהלת מלקחת פיקוד על דברים...
04/08/2016 | 00:41
1
18
לצפיה ב-'אין לי בעיה לארגן את זה, אבל לא ברור לי מה בדיוק הציפיות'
אין לי בעיה לארגן את זה, אבל לא ברור לי מה בדיוק הציפיות
04/08/2016 | 10:47
60
סתם להיפגש ספונטני - לא נראה לי כמו רעיון כל-כך טוב.

חוץ מזה, אני חושב שכדאי קודם כל להכיר זה את זה יותר טוב בקומונה לפני שחושבים על מפגש פיזי. אם נכיר אחד את השני יותר טוב, אז גם יהיה יותר ברור מה מתאים לאנשים.
לצפיה ב-'אולי אני אבוא תראו בן אדם גמור'
אולי אני אבוא תראו בן אדם גמור
05/08/2016 | 07:46
1
55
שפוף חתוך ,צפצוע ומסומם ומזונח נורא מרי לא תבוא היא שונאת מפגשים עם  אנשים שהיא לא מכירה גם איתי היא בקושי נפגשת
לצפיה ב-'אם אתה רוצה מתישהו אפשר להפגש ביחד עם בזבוג'
אם אתה רוצה מתישהו אפשר להפגש ביחד עם בזבוג
10/08/2016 | 02:39
11
לצפיה ב-'פנייה לרווחה'
פנייה לרווחה
13/08/2016 | 10:35
17
ממליצה לפנות לרווחה בעיר מגורייך. קיימות מספר רב של קבוצות חברתיות ברחבי הארץ.
לצפיה ב-','
,
03/08/2016 | 22:18
17
לצפיה ב-'מחשבות על ערכי החברה'
מחשבות על ערכי החברה
31/07/2016 | 21:17
22
119
מילאתי להנאתי שאלון לאבחון BAP, מונח שקרוב ל"אנשי אמצע", שחולק ל-3 קטגוריות. אחת הקטגוריות היתה aloofness, הנטייה להתבודדות. מצאתי את עצמי, שלא במפתיע, במקום קיצוני על הסקאלה שבין חברתיות להתבודדות. זה העלה לי כל מיני מחשבות.
ראשית, מכיוון שתכונות אופי מפוזרות על גבי סקאלות, זה טבעי שיהיו אנשים בקצוות הסקאלה, גם אם מספרם פוחת. רוב התכונות מתפלגות נורמלית. חלק מההגדרה של התפלגות נורמלית היא שיש לה קצוות. מדוע החברה החליטה שקצוות אינן נורמליות?
דבר נוסף שעלה, אם הנטייה להתבודדות נחשבת בעיני החברה לעניין פתולוגי, מדוע לא הקצה השני של חברתיות יתר?
במהלך חיי פגשתי אנשים שהצורך באנשים סביבם גרם להם תלות ומוגבלות. אנשים שלא יכולים לעשות דברים ללא אנשים אחרים סביבם, שזקוקים לחברה כל הזמן, ומרגישים חרדה מהאפשרות שיישארו לבד.
זו בהחלט צביעות שרק קצה אחד מוגדר כ"בעיה" שצריך לתקן. 
דבר נוסף, ההצמדה של המילה "נוירולוגי" לתכונות אופי מאד ספציפיות נראית לי חלק אינטגרלי מההתייחסות הפתולוגית, ואפשרות נוחה להתייחס לאוטיזם כאל הפרעה. אין כנראה תכונה שאין לה היבט נוירולוגי (אם בודקים את התכונה במכשור מדעי), אבל לרוב התכונות האנושיות מתייחסים כפסיכולוגיות, מנטליות, ולא כנוירולוגיות. אם אדם רואה ערך בהתבודדות, או נמשך למספרים, הביטוי המתאים יותר הוא personality diversity ולא neuro diversity. 
לחברה אין בהכרח בעיה עם שונות ועם קצוות. לחברה יש בעיה עם כל מה שלא תואם את ערכי החברה הנוכחיים, ומאיזשהי סיבה שאף פעם לא ברורה לי, רוב האנשים מקבלים אוטומטית את הערכים שהחברה מקדשת.
לצפיה ב-'כי יחוד נתפש כאיום על הקבוצה'
כי יחוד נתפש כאיום על הקבוצה
01/08/2016 | 00:15
44
זאת אומרת הקבוצה מוכנה ואפילו יותר ממוכנה ממש מעריצה יחוד כל עוד הוא מתבטא כבולטות המבוססת על הצטיינות בהגשמת הערכים שבהם היא מאמינה כמו כסף, רכוש, השפעה, יכולת פיזית (גם אז רק כשזה נוגע ליכולת לנצח מישהו אחר)...

הקבוצה לא תהיה מסוגלת לשאת יחוד שאינו מבוסס על בולטות אלא על נטיה להשתלבות רגישה וקשובה בה,
אנשים כאלה מוחרגים ממנה כמופנמים, אקסצנטרים,אינטרוורטים, אוטיסטים מדי.

רוב האנשים מקבלים אוטומטית את ערכי החברה המקודשים אבל רק עם קריצה,
בגלל זה אוטיסטים נחשבים למילוליים מדי,
מודעות להקשר, לקונטקסט הנכון, פירושה הבנה וישום של הערכים המקודשים לכאורה על החברה אבל רק בכאילו, רק בתאוריה, רק כמצג שווא שיאפשר לך לסחוט פריבלגיה שתאפשר לך להפר את הערכים האלה בבוטות ולהשתין מהמקפצה.
אתה רואה את זה בכל תחום, פוליטי, כלכלי, מקצועי, אקדמי...
ערכים בכיף, אבל רק בכאילו, אם לא אז אתה בוק, חנון, מוזר, אקסצנטרי...

הנורמה, ומסיבה טובה, ולגמרי לגיטימית ואפילו חשובה מאוד מעריכה את האמת אבל לא מוכנה ולא יכולה לשאת אנשים שלא משקרים,
בגלל זה אתה יכול לקרוא אלפי קטעים של הורים שמתים מהתרגשות כי הילד שלהם למד סוף סוף לשקר,
שזה אומר שהוא עשה צעד חשוב בדרך להשתלבות בחברה

aloofness והנטיה להתבודדות זה לא באמת נטיה להתבודדות וממש הכי לא aloofness אלא בדיוק להפך,
זו מעורבות מאוד רגישה וקשובה בקיומם של הפרטים האחרים בחברה,
אלא מה,
זו מעורבות המבוססת על רגישות ליחודם, לאנושיותם, לחד פעמיותם המדהימה במקום למידה שבה הם מגשימים את עצמם דרך שקר והטעיה ונוכלות וערמומיות ולכן היא מתוייגת כניתוק וחוסר אמפטיה ואדישות.

בעצם, ניתן לומר, ואולי אפילו צריך, שהנורמה מחריגה מתוכה ובאלימות כל פרט שניחן בנטיה לקיום חברתי נורמלי באמת,
לדעתי זה קצת עצוב, ויכול להיות גם מאכזב ומתסכל, אבל יש לזה סיבות לגיטימיות לחלוטין או לפחות כאלה שעשויות להיות מאוד מעניינות כשלעצמן.

לצפיה ב-'וגם לדעתי ההצמדה של ניורולוגי היא נבזית'
וגם לדעתי ההצמדה של ניורולוגי היא נבזית
01/08/2016 | 00:31
3
45
וחושפת שלפחות בקטע האוטיסטי ולכן גם בקטעים הדומים לו כמו הפרעות קשב מתרחש כאן משהו שהוא פשוט חילול קודש בסקאלה גלובלית,
השימוש במדע וברפואה כמכשיר פוליטי חברתי הורס גם את המדע והרפואה וגם את החברה ומנוגד בטירוף לפרדיגמה המדעית וליומרה המדעית לאובייקטיביות שאינה תלויה בערכי התרבות המקומיים והזמניים.

מעניין לציין שברגע שמדובר בעשיית מעשים רעים כמו סימום ילדים למוות אז הפסיכיאטריה, ניורולוגיה, והפסיכולוגיה יודעים למהר ולשלוף את הקלף של המדע לא עוסק בשאלות מוסריות ורגשיות כי הוא אובייקטיבי,
אבל לאף אחד ממטומטמי האקדמיה אין בעייה או אפילו את מעט השכל בשביל לשאול את מה שסקי שאל,
למה תופעה שלא מתאימה לציפיות החברה מתוייגת כניורולוגית וכזאת שמתאימה לה נחשבת לחלק טבעי מהאופי והזהות האנושות.
די בעובדה זאת כדי לבסס הכללה מאוד תקפה של הפסיכולוגים והפסיכיאטרים והנויורולוגים ושל כל מי שמגבה אותם כקבוצה של אנשים מאוד טיפשים, מאוד לא הגונים, ורעים נורא באופן כללי, ובוודאי שחסרים בטירוף יכולת ויושרה ואתיקה מקצועית הכי בסיסית

לצפיה ב-''
01/08/2016 | 09:31
15
זה מתבטא גם ב-dsm. ישנה תופעה שקבוצה "שונה" הוגדרה   שם כהפרעה ולאחר שצוברת כוח והכרה חברתית הפסיכיאטרים נאלצים להסירה (אך ורק כי תפיסת השונה השתנתה).  הדוגמא הקלאסית - להט"ב, תחילה הומואים וכעבור אי אלו שנים טרנסים.
לצפיה ב-'אהבתי '
אהבתי
02/08/2016 | 10:32
1
20
"
אבל לאף אחד ממטומטמי האקדמיה אין בעייה או אפילו את מעט השכל בשביל לשאול את מה שסקי שאל,
למה תופעה שלא מתאימה לציפיות החברה מתוייגת כניורולוגית וכזאת שמתאימה לה נחשבת לחלק טבעי מהאופי והזהות האנושות."

העלה בי מחשבות ,
מצד שני יש הכרה גוברת והולכת שגם ADD/ADHD
מקורם בשונות נוירולוגית 
ושמעתי גם על הרצאות של אוטיסטים שמדברים על ההבדלים 
וישנם כאלה בין מוחו של נ"ט לאוטיסט.

אני חושבת שמדברים על השונות עצמה אם לא להתייחס לסממני הטיפול 
והמטפלים כי היא אכן חשה לסביבה כמו שאמרת ואני נוטה להסכים גם לסיבות 
שאתה מונה כשונות רבה מדי להתמודד עמה-
אבל היא עדין שונות.

וכשמשהו שונה מהנורמה, הוא מתוייג כשונה (זה נשמע כאילו אין במשפט הזה ממש אבל יש בו למעשה). 
דווקא בגלל ההתיימרות שלא לעסוק במוסר ולנסות לפעול רק על מישורים מצומצמים של תועלת ואיך במקום למה -

מקבלים למה לפרצוף וזאת ההתיימרות של הפסיכולוגיה, פסיכיאטריה כשהיא מצהירה שהיא מדע והיא רחוקה משם מאוד.
לצפיה ב-'הרדוקציה לפיזיולוגיה היא משפילה, רעה, גזענית ואטומה'
הרדוקציה לפיזיולוגיה היא משפילה, רעה, גזענית ואטומה
02/08/2016 | 11:36
17
במיוחד כשהיא מתבצעת רק מול מה שיוצא דופן או לא רגיל או לא שגור עדיין.

גם מבחינת הפרדיגמה המדעית יש כאן בעייה כי הנטיה לסמן את הלא ידוע כפיזי יותר מהידוע היא כחנית בצורה שבעצם מייתרת את ההיבט התאורטית והמופשט מהמחקר,
זה פשוט פרימטיבי,
ומגלם העדפה ברורה לסטאטי על פני הדינמי,
שמדעית ומוסרית זה הרסני לחלוטין

לצפיה ב-''נורמלי' מבוסס על 'רוב'.'
'נורמלי' מבוסס על 'רוב'.
01/08/2016 | 16:02
5
20
על כן קצה זה 'לא נורמלי'  גם אם קיים (ברור שהוא קיים , לכל דבר יש קצוות ).
נכון שזה לא הגיוני, אבל כך ה'רוב הנורמלי' מתנהג.
לצפיה ב-'מה שלא הגיוני ומקומם זו המשוואה העקומה נורמלי=בסדר'
מה שלא הגיוני ומקומם זו המשוואה העקומה נורמלי=בסדר
01/08/2016 | 16:51
3
24
לא נורמלי=לא בסדר.
וכמובן, בהקשר שלנו- הבחירה הערכית איזו חריגה מהנורמה נחשבת חיוביות ואיזו שלילית.

עצם זה שה"קצוות" אינם נורמליים, זה ברור, זו עובדה
הנורמלי הוא השכיח, ה"רגיל".
לצפיה ב-'איך אפשר לחיות בלי קצוות ? '
איך אפשר לחיות בלי קצוות ?
02/08/2016 | 17:17
2
19
הרי תמיד יהיה קצה איפה שהוא. זה מה שלא הגיוני.
לצפיה ב-'בהחלט אפשר'
בהחלט אפשר
03/08/2016 | 01:56
1
19
זה שיש משהו לא אומר שצריך לחיות אותו ולהתייחס אליו רק בצורה מסויימת

אפשר להבין שקצה זה דבר שהוא גם בעיקר דמיוני ויחסי וחולף ומשתנה
ולהתייחס אליו ככזה במקום בנוקשות אטומה כמו הפסיכולוגים ויתר אנשי המקצוע למשל
או כמו הנ"ט
לצפיה ב-' התכוונתי שקצוות תמיד קיימים'
התכוונתי שקצוות תמיד קיימים
03/08/2016 | 18:20
9
גם עם המבקרים לא  אוהבים אותם.
אין חיים בלי קצוות , גם אם פרט מסויים (או הרבה פרטים)  חושב שזה 'לא תקין'

לצפיה ב-'לדעתי זה הולך להשתנות'
לדעתי זה הולך להשתנות
01/08/2016 | 18:07
19
התפישה האגוצנטרית, אגואיסטית, שמזהה את מה שתקין ובסדר על בסיס משקל ומסה שלכן גם נוהגת באלימות זדונית או אוטומטית שמגובה בפסוודו אקדמאיות של מושחתי המימסד הרפואי והפדגוגי תעלם עם הזמן ורואים לכך יותר ויותר סימנים.

תמיד שואלים ומה אם החריגים יהיו הרוב מה הם יעשו לנורמטיבים אבל השאלה הזדאת מתעלמת שמה שמחריג אנשים רגישים מהחברה זה גם זה שהם לא חושבים במונחים של רוב ומיעוט אלא רואים כל אדם כשווה ערך בפני עצמו ודווקא שונותו ויחודו יפים להם.

עד כמה שזה נשמע מטורף לדעתי אין ספק שבסופו של דבר גם הפסיכולוגים יצליחו להתפתח לרמה שתאפשר להם להבין שיחוד זה דבר נפלא,
זה יקרה,
זה קורה.

זה בסך הכל עניין של בגרות נפשית ובדיוק כשם שילדים מתפתחים בסופו של דבר גם החברה תתפתח.
לצפיה ב-'לנוירולוגיה שלנו השפעה רבה על אישיותנו'
לנוירולוגיה שלנו השפעה רבה על אישיותנו
01/08/2016 | 18:02
5
26
איך אנחנו קולטים גירויים, חיצוניים ופנימיים, משפיע מאד על אישיותנו.
צלילים, אורות, מגע, תחושות הגוף שלנו ועוד.
או אולי זה הביטוי/מימוש שלה.
מה שמעבר לזה, הם דברים סביבתיים כגון תרבות, נסיבות חיים וכו'.

אדם לא הופך להיות אוטיסט.
לא נסיבות חיים (ע"ע תיאוריית האם הקרה),
חיסון או משהו חיצוני אחר עושה אותו מי הוא.
אוטיסט אינו נ"ט ש"התקלקל".
אוטיסט נולד אוטיסט וימות אוטיסט, זה חלק ממי שהוא.
הדבר נכון גם לא"א ולנ"ט, גם הם נולדו כך וימותו כך.

נדמה לי שזו הכוונה במונח מגוון נוירולוגי.

לצפיה ב-'ברור, אבל רק את השונים מתייגים כבעייה ניורולוגית'
ברור, אבל רק את השונים מתייגים כבעייה ניורולוגית
01/08/2016 | 18:14
4
20
זאת אומרת, שהמימסד הרפואי מאבחן שונות כבעייה פתולוגית,
וככזה הוא מהווה סכנה ברורה ומיידית לאוטיסטים ולכל מי שמעט שונה מהממוצע.

קשר גוף נפש אומר שכל מאפיין יש בסיס ניורולוגי,
עצבי, פיזיולוגי ואחר,
מה שסקיי ואני טוענים שעצם ההחלטה לסמן רק מי ששונה מהממוצע דרך הניורולוגיה שלו מעידה שלא רק שלמה שנחשב בטעות ידע ומומחיות רפואית אין שום תוקף אלא שהוא הכי מזיק ואין בין האבחנות שלו לרפואה ולמדע שום קשר,
הכל פוליטיקה נטו.

ואני מאמין או מקווה שלפחות חלקנו מרגישים לא נח עם השימוש ברפואה ובמדע לשם כפייה של כל מה שהכי מתועב בפוליטי.

לדעתי חיסון פוגע באוטיסטים יותר כי אוטיסטים יותר רגישים לחומרים.
לשמחתי, בשנים האחרונות מתפתחת אפילו ברפואה ההכרה שכל אדם מגיב בצורה היחודית לו על מחלה ותרופה,
למשל,
נשים מגיבות בצורה מאוד שונה מגברים על תרופות והמודל שעליו נערכו כל הניסויים היה תמיד גבר לבן ממוצע וכתוצאה מזה לא מעט נשים סבלו מאוד וחלקן גם מתו ובהמון מקרים הם בכלל לא אובחנו כי התסמינים שלהם שונים מגברים,

אותו הדבר בוודאי נכון לאוטיסטים,
אני מדבר על זה כבר 20 שנה ואני די משוכנע שעוד 20 שנה אפילו הרופאים יתחילו להפנים את האמת הכל כך פשוטה וברורה הזאת.

לצפיה ב-'מגוון נוירולוגי זה בדיוק ההיפך מהגדרה כבעיה'
מגוון נוירולוגי זה בדיוק ההיפך מהגדרה כבעיה
01/08/2016 | 19:08
3
30
המונח הזה מהדהד את המונח מגוון ביולוגי
שמציין משהו חיובי, אפילו חיוני לחיים בכדה"א
לצפיה ב-'אני חושב שזה תלוי הקשר'
אני חושב שזה תלוי הקשר
03/08/2016 | 00:29
2
21
כשנחשפתי לראשונה למונח neurodiversity הרגשתי שזה מעצים (למרות שמאז ומתמיד צרם לי החיבור הנוירולוגי לתופעות מנטליות. אני כנראה נרתע ממטריאליזם באופן כללי...).
אני חושב שההבדל הוא שזה מונח שנחשפתי אליו לראשונה מאנשים הקשורים לספקטרום, אך בהזדמנויות אחרות, כשקראתי חומר מקצועי, הבנתי שההקשר הנוירולוגי הוא כלי נוח לדיכוי ולהגדרת אוטיזם כלקות שמקורה במוח. לצערי, יש לי כבר ניסיון עבר עם דיכוי ע"י החברה הנורמטיבית, והתפתח אצלי רדאר לדקויות האלה של ניסוחים והגדרות שמשמשים להרחקת השונה, והפיכת גיוון לפתולוגיה.
בשאלוני האוטיזם שעשיתי, לא ראיתי שאלות שקשורות לנוירולוגיה כלל, אלא פשוט העדפות ונטיות של האישיות.
דבר נוסף זה שמשתמע מההקשר הנוירולוגי כאילו יש חלוקה לשתי קבוצות נוירולוגיות - א"סים ונ"טים, כאשר בפועל בין כל שני אנשים יש שוני נוירולוגי עצום.
לי באופן אישי נוח להתייחס לאוטיזם כאל גיוון אישיותי, או פשוט קבוצה של העדפות ונטיות. אין כיום אפשרות למפות בין נטיות מנטליות לבין מיליוני נוירונים, טרנסמיטורים וכו', וגם אם היה אפשר, אני רואה בתמונת המוח רק שיקוף של נטיות מנטליות ולא כמקור לאותן נטיות. זה כבר לא קשור לדיכוי שהתכוונתי אליו, אלא הסתייגות אישית שלי מהתמקדות בפן הפיזיולוגי.
לצפיה ב-''
03/08/2016 | 01:48
4
לצפיה ב-'הכל תלוי הקשר '
הכל תלוי הקשר
03/08/2016 | 07:57
17
דוקא המונח 'מגוון' מציין ספקטרום, רב-גוניות, לא חלוקה לשתי קבוצות.
אין תקין ולא תקין  במונח 'מגוון', גם היררכיה אין בו.

נדמה לי שההפרדה בין חומר לרוח בעולם אינה כזאת חד-משמעית
אולי הם ביטויים שונים לאותו דבר.

לצפיה ב-'מעט מהאנשים '
מעט מהאנשים
02/08/2016 | 10:19
4
31
שורדים בדידות אטומה ודביקה לאורך זמן , 
כך שיש אנשים שבבדידותם המזהרת לא רק מצליחים בזה
אלא במעט שכן מקיימים- מקיימים עולם ומלואו .

אנחנו יצורים חברתיים , 
גם בעבר גם היום , 
זה לא אומר שאנחנו מפרשים וחייבים לפרש
את זה בעבור- עשרות בני אדם ללא לאות
אבל בכל זאת אנחנו לא כמו יונקים אחרים 
בטבע שרגילים לחיות ולהתקיים לחלוטין לבדן,
לכן לפעמים העיר היא רעיון מוזר
בבדידות ובניכור שיוצרת 
בין אנשים ולא ההפך של הקהילה.

באשר לתלות של אנשים באחר - יש לזה מגוון שמות
אבל כמו שטרם המציאו שם למילה מתבודד יתר, 
שזה הרבה יותר מאשר מתבודד- 
זה נובע ויוצר ומייצר כל כך הרבה יותר מזה, 
מכיוון שהקיצון ההפוך- שפע באנשים פחות פוגע 
קטלנית ומצמית במהירות כמו בדידות
נתנו לזה שם מוגדר רק לאחרונה-
זה נקרא "תלות יתר" באנשים וזו בעיה לכל דבר ועניין 
שגם החברה ואנשי מקצוע מדברים עליה.

והאמת גם פה בפורום בין אוטיסטים נתקלתי באנשים 
שחרף שההבניה הנפשית והתקשורתית שלהם שונה
עדין יוצא שאפילו ודווקא ככאלה הקשר שלהם עם אדם בודד
הרבה יותר תלותי מאשר אנשים שמוקפים באנשים דרך קבע
ולפחות להיות מוקף מאפשר מוביליות מסוימת.

אז לא אין בך בעיה, 
אבל זה פשוט מזכיר יותר בעיות אכילה- 
בדרך כלל מועטים המספרים שמשל תקין צונח לקיצון 
של תת משקל ואנורקסיה- וברגע שצונח הוא מאוד קטלני
ולהפך שפע מוגזם במזון ועליה במשקל - יקח זמן עד שייתגו 
אותה כקטלנית כי השמנה שלא כמו הפסקת אכילה היא קטלנית 
במיידי ובנראה
לצפיה ב-'אין בדידות מזהרת, זה מיתוס מחורבן '
אין בדידות מזהרת, זה מיתוס מחורבן
02/08/2016 | 11:32
3
34
אלא שדווקא העובדה שאנחנו חברתיים מאפשרת ואפילו כופה עליו לשנות את החברה למרקם שייממש טוב יותר את הדדיות יחסי הגומלין

העיר לא יוצרת ניכור
היא יוצרת מרחק שנחשב עדיין אנונימי כי הוא לא נשען על התבנית שנחשבת בטעות לטבעית

שפע וכמות לא מבטיחים איכות, בדיוק להפך, וגם כאן זה עניין של פרשנות כי גם את ההיבט הכמותי אפשר לממש כאיכות,
דרך העובדה שהוא מאפשר רגישות גדולה יותר לתבניות למשל,
או לממש לרעה כמו שהנורמה עושה דרך תרגומו למשקל מכריע

קשר תלותי לחלוטין עם אדם בודד זה לא בעייה, 
זה הפתרון.
המוקפות באנשים רבים מחוללת אשליה של תנועה אבל בעצם היא סוגרת את האפשרות לתנועה עמוקה ומהותית יותר

וכן
המידה זו השאלה

לצפיה ב-'למה קשר עם אדם אחר זה הפתרון ?'
למה קשר עם אדם אחר זה הפתרון ?
02/08/2016 | 23:44
1
18
כי זה מאפשר אהבה ?

"
 את החברה למרקם שייממש טוב יותר את הדדיות יחסי הגומלין

העיר לא יוצרת ניכור
היא יוצרת מרחק שנחשב עדיין אנונימי כי הוא לא נשען על התבנית שנחשבת בטעות לטבעית"

הסבר לי . 

אני מכירה קלישאה של עיר וקלישאה של כפר, 
אבל אין לי ספק שבכל זאת בדשא, חיות , משק והרבה נופים פתוחים ומשתפכים אל העין יש משהו טוב יותר בילדות , אינני יודעת בבגרות .
אני אוהבת הרי מקומות נטושים עד חדווה פנימית שגובלת באקסטזה וכאלה יש רבים דווקא בערים , 

למשל התחנה הנטושה של האוטובסים בבת גלים (שהייתה כך לפחות בעבר)
זה אחד המקומות שאני נכנסת לטיקים של התרגשות רק ממחשבה עליו 
ואני אוהבת את גורדי השחקים (שבאמת מגרדים אותם) ואת הריחות והטעמים 
והאשפה הנערמת ואפילו ג'וקים מטיילים ואת הבניה 
ואת הפחים ואת העצים שנחנקים בשורות וערוגות מסודרות 
ואת הכבישים והרמזורים שמחליפים צבעים ובכלל

אז מורכב, אבל כילדה טוב ונכון לגדול בקרבה יותר רבה לעץ , צמח , חיות
ואדמה - מנסיוני (אין לזה קשר לקהילתיות דווקא- זה רצח לי את הנפש) 
לצפיה ב-'נכון, אם בכפר הייתה אנונימיות זה היה הכי'
נכון, אם בכפר הייתה אנונימיות זה היה הכי
03/08/2016 | 01:54
20
גם אני מעדיף בענק את הכפר רק שאנושית הוא נורא קלסטרופובי והעיר מאפשרת לי להיות אף אחד כמו שאני הכי אוהב

גם מבחינת הילדה הכפר זה הכי טוב

מקווה לעזוב את העיר ולעבור לכפר, גם בשבילה בעיקר

התחנה עדיין נטושה וגם אהבה מאוד משמעותית שלי בעבר הייתה ממש חווה אורגזמות, עדיין, ממקומות נטושים,
יכול להיות שזה קשור לזה שהיא, ואת, לא רק שפחות מפחדות מהזמן אלא להפך אפילו אוהבות אותו ומזהות בו את המצע לאהבה בזמן שרוב האנשים חווים אותו כסיבה לשנאה ותחרות

כפר ללא קהילתות זה הכי
בקיבוצים זה מתפתח כיום אבל לא הייתי חוזר לקיבוץ שבו נולדתי כי שם לא מכירים אותי כי מכירים אותי
לצפיה ב-'אגב, הבדידות המזהרת היה חצי ציני'
אגב, הבדידות המזהרת היה חצי ציני
03/08/2016 | 02:15
9
לצפיה ב-'מרכזי תעסוקה'
מרכזי תעסוקה
03/08/2016 | 16:18
47
אני אמא לאוטיסט בן 21 בתפקוד נמוך.
בני עדיין לא שובץ למרכז תעסוקה ואני מחפשת מידע על מרכזי התעסוקה לאוטיסטים ברחובות, אלו״ט בירושלים ובבן-שמן.
משהו על המקום מבחינה פיזית (מרחב, רעש, אסטטיקה וכו׳)
מספר החניכים
עיסוקים
צוות
חזון (קצת יומרני אני יודעת ובכל זאת)
כל דבר יוכל לעזור
תודה
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:11
4
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'הדרך הטבעית'
הדרך הטבעית
31/07/2016 | 05:51
12
126
הצעד הראשון הוא חניכה.
פעם, בתרבויות האדמה, טקס החניכה היה טקס התבגרות - כי רק ילדים נשארים עם השם שנתנו להם ההורים ורק אנשים עצמאיים וחופשיים יכולים לקחת אחריות על עצמם ועל אחרים. 
בתרבות החקלאית החניכה נשארה נחלתם של השאמאנים. ילדים שזוהו מראש עברו תכנית הכשרה מגיל צעיר ונבחנו בגיל ההתבגרות. רק המוכשרים ביותר זכו לקבל את התפקיד החשוב וההכרחי לכל חברה - המגשר בין העולמות. 
כיום, בתרבות הטכנולוגית, חניכה זה עניין של בחירה, ורק מעטים בוחרים ללכת בדרך הזו כי היא קשה וארוכה כמו יציאת מצרים. 
טיקים, נפנופי ידיים, הסטת מבט, אקולליה וכל שאר התופעות שהממסד מכנה בבוז "גרייה" הם סימפטומים של ציפור בכלוב, של נפש כלואה בגוף, של יצירתיות שמחפשת מוצא, של אהבה שעולה על גדותיה....
כל אדם, גם הוא "אוטיסט בתפקוד נמוך" שחי במוסד סגור, יכול לשחרר את עצמו מכבלים ולזכות בעצמאות. 
ויש גם קיצורי דרך - כי הארץ המובטחת כבר קיימת ויש מורי דרך שעוזרים להגיע לשם בקלות יחסית. 
למורה הראשון שפגשתי בדרך קוראים "רייקי". הוא מוכר בדרך כלל במתכונתו המצומצמת כשיטת טיפול או ריפוי אבל אפשר להעביר אותו גם בדרך אחרת - כמפתח ליצירתיות ול"אינטרנט של החיים". 

ואם יהיו עוד שאלות בנושא הזה אשמח לענות.....
לצפיה ב-'זה מעניין '
זה מעניין
02/08/2016 | 10:49
11
32
חבר שלי אמר לי לפני כמה ימים שהוא היה רוצה שילדיו יתחנכו אחרת ושיהיה שמאן של הכפר שילמד אותם הקשבה.זה מתחבר לי למה שרשמת.

איזה עוד שיטות את ממליצה מנסיונך להתחבר ל"אינטרנט", וכאשר אתה מחובר האם זה דומה למצב שאותו תיארת שאת יכולה להיות במצב דמוי החלום תמידית וכשיש צורך בעזרת מין מדיטציה להתחבר או לכבות את הרשתי- הטבעי שלך?

וכיצד היכולת הזו ללמוד לעשות מהפך למה שצברת עד כה ולהתחבר למקום שלך 
מאפשר בכל זאת לשרוד בחברה שדורשת דברים אחרים ומתייגת את כל מה שהזכרת כנפש כלואה - כהפרעה לסדר המתמשך שלה
ודברים כמו טפסים ועבודה נתפסים על מזבח החשיבות יותר מאשר הקשבה עצמית וקידום הבין עולמות הזה , 
שבאמת לא החרישו לרגע את הטיית המוחות והלבבות הנורמלית (שלהם) 
היו מגלים כל כך הרבה יותר מאדם שמחונן לזה?
לצפיה ב-'לתחושתי יש סתירה בין שמאניות לרשתיות'
לתחושתי יש סתירה בין שמאניות לרשתיות
02/08/2016 | 11:27
10
33
כי יופיה המהותי של הרשתיות שאין בה מרכז ששוקל או שקול ליותר מזה האחר ובדיוק לכן אין בדוגמות העבר שום משען מלבד הלקח שמאשר להימנע מהן ככל האפשר.

כנראה שגם בגלל זה אנשים שלא מתחברים לתפישה חברתית של "תפקיד חשוב" ,ו/או מרכזי, מאוד מתקשים לתפקד בחברה,
בינתיים

הסדר המתמשך של החברה בנוי על הפער בין המרכזי לשולי,
וגם משום כך כל פעולה מבוססת הדרכה או הוראה כי כל כך טריקית,
אז איך ?
דרך קיום שחי את השאלה,
את הפער,
ולעולם לא מתפתה לפתור אותו לצד זה או אחר.

לצפיה ב-'אני עדין לא בפער- אני במתח שנתפס'
אני עדין לא בפער- אני במתח שנתפס
02/08/2016 | 11:41
3
26
שנגזר ממנו  , 
מניחה שבסוף אבין שהוא לא נגזר

(פער בין המרכזי לשולי)
לצפיה ב-'לא מבין את ההבדל, הפער הזה הוא מתח'
לא מבין את ההבדל, הפער הזה הוא מתח
02/08/2016 | 11:43
2
19
והמתח הזה יוצר מסך שעליו ודרכו ובעדו החיים נכתבים כמשל,
לצפיה ב-'מתח = הפיתוי להכנע לתשובה '
מתח = הפיתוי להכנע לתשובה
02/08/2016 | 23:49
1
13
בין השולי למרכזי
לצפיה ב-'אם את לא נכנעת לפיתוי אז את פותרת את השאלה'
אם את לא נכנעת לפיתוי אז את פותרת את השאלה
03/08/2016 | 01:55
7
לצפיה ב-'קיום שחי את השאלה'
קיום שחי את השאלה
03/08/2016 | 08:09
5
25
זה מתח תמידי, כאב בלתי פוסק ומחלה.
זו הדרך, אבל צריכה להיות לה מטרה - צריך להיות מצב או מקום בזמן ומרחב שיש בו שלווה ומנוחה. מקום שאפשר לחזור אליו מדי פעם ולנוח. מקום שנותן לך את הכוח להמשיך בהרפתקה.
"בית".
ואת הבית הזה אפשר למצוא בעזרת הרייקי (או להיעזר בחיות, צמחים, אבנים וכ"ו אבל זה פחות מוגדר ומובחן וניתן לתיאור מילולי...)
ברייקי יש 3 שלבים. בשלב הראשון לומדים איך להפוך את הגוף למקום ומבטלים את ההפרדה בין הגוף לנפש. בשלב השני לומדים איך להפוך את הנוכחות למקום וליצור תחושה של בית וביטחון בכל מצב בכל מקום. בשלב השלישי (שלב המאסטר) לומדים איך ליצור מקום- יש מאין, בכוח המחשבה והרצון. 
ואז האוטיזם עצמו מתבטל ונעלם - כי העולם הפנימי והחיצוני הופכים ל"עולם". 
לצפיה ב-'פגישה בשאלה זהה לשלך אצל אחר'
פגישה בשאלה זהה לשלך אצל אחר
03/08/2016 | 11:40
1
25
מבטלת את הצורך לצאת ולחזור,
מבטלת את ההבדל בין הבית לדרך,
בין המציאות לחלום,
...
כששאלה פוגשת שאלה זה תשובה,
לא סופית ולא זמנית,
בגלל זה אין צורך בשורה תחתונה בעולם רב כיווני.

סביר שטיפולים כמו רייקי, שיאצו, ואחרים יכולים מאוד לעזור,
לאפשר לאוטיסט לחוות לשם שינוי מצב שאינו הלם קיומי טוטאלי,
אבל
לצפיה ב-'לא טיפול'
לא טיפול
19
אני לא מדברת על טיפולי רייקי או כל שיטת טיפול אחרת אלא על דרך חיים.
"לקבל רייקי" - זה חיווט אנרגטי - אתה יכול לעשות עם זה אח"כ מה שאתה רוצה או לא לעשות כלום - זה יוצר שינויים הדרגתיים באיזון של הגוף ובמודעות העצמית. 

לצפיה ב-'האם רייקי לבדו נותן של ביטול המתח?'
האם רייקי לבדו נותן של ביטול המתח?
2
21
שמעתי שגם ליוגה יש אלמנטים מיטיביים, 
האם גם מתבטלת ההפרדה בין נפש גוף?

וכאשר מתבטל המתח ומתבטל "האוטיזם" , 
ואת זה אני דווקא מבינה - כי חשה ככה, 
מה משתנה בך ובתפיסת העולם אותך
והסביבה באותו רגע?

לצפיה ב-'קיצור דרך'
קיצור דרך
03/08/2016 | 15:00
1
33
לקבל רייקי זה לא לקבל טיפול ברייקי אלא לקבל קיצור דרך ליכולת טבעית מסוימת - זה כמו קיצורי דרך על שולחן העבודה במחשב. זה מעלה את הסיכויים של הפעלת "התוכנה" המסוימת שקשורה לתקשורת "אוטיסטית" או "אמפתית" שקיימת אצל כול אדם. המשמעות של פתיחת ערוץ התקשורת הזו תלויה באדם עצמו.
רייקי מקושר בדרך כלל עם ריפוי כי למטפלים אלטרנטיביים יש צורך וממילא גם הנטייה לתקשורת אמפתית.
רייקי יכול לחולל פלאים גם אצל אסי"ם כי הוא מזכיר להם את עצמם ועוזר להם להשתחרר מהנירמול - צמצום התקשורת שלהם "לערוצים נורמליים".
רייקי יכול לפתוח גם את היכולת ליצור ולהתבטא בדרכים לא שגרתיות - אם היכולת הזו קיימת ממילא אצל האדם ודוכאה בגלל לחץ החברה.
חיזוק העצמיות הוא "הריפוי" - בין אם זה עוזר לאוטיסט להתחבר לאוטיזם שלו או עוזר לאמן להתחבר לאומנות שבו או משפר את יכולת ההקשבה והאמפתיה של המטפל או המתקשר....
לצפיה ב-'תודה על התשובה המעניינית'
תודה על התשובה המעניינית
03/08/2016 | 15:16
11
לצפיה ב-'רעיונות לפעילות בחופש עם ילד אוטיסט?'
רעיונות לפעילות בחופש עם ילד אוטיסט?
01/08/2016 | 08:53
12
116
בן 3, אינו מדבר, אך מבין לא מעט.
מוצף בקלות, מאוד מאוד רגיש...
בריכה לא רלוונטית כי יש כפתורים באוזניים ואין מצב לשים אטמים...
אשמח להמלצות על מקומות לא המוניים מדי (רצוי ממוזגים) באזור המרכז או על דברים שניתן לעשות בבית. 
לא מתעניין בכלל בעבודות יצירה וכאלה.
מה שכן הוא מת על מוסיקה וכלי נגינה.
לצפיה ב-'איך הוא עם מוזיאונים?'
איך הוא עם מוזיאונים?
01/08/2016 | 09:45
9
75
אולי מוזיאון המוזיקה?

או מוזיאון הילדים?

איך הוא עם בע"ח?
אולי

עד כמה מזגן הכרחי?
האם טיול בטבע אפשרי?
לצפיה ב-'אפשרי אם יש בריכות שכשוך '
אפשרי אם יש בריכות שכשוך
01/08/2016 | 11:49
8
77
מקום ספציפי מומלץ? 
לא חשבתי על מוזיאון! לא ניסינו את זה מעולם....

תודה על הרעיונות:) 
לצפיה ב-'הנה כמה מסלולים "רטובים"'
הנה כמה מסלולים "רטובים"
01/08/2016 | 13:18
7
77
יש כמובן עוד הרבה

איך אתם עם בישולים?
יש מתכונים פשוטים וטעימים שיכול להיות כייף להכין ולאכול יחד

ולגבי מוזיאונים- יש היום המון מוזיאונים מכל מיני סוגים, במגוון נושאים,
חלקם אינטראקטיביים חלקם לא-
כמעט כל אחד יכול למצוא מוזיאון שיעניין אותו
(ויש מזגן חינם )
לצפיה ב-'בישולים...אוכל...נושא כאוב:(('
בישולים...אוכל...נושא כאוב:((
01/08/2016 | 18:05
6
65
הילד בן 3 ואינו נוגע במוצקים בשום אופן. רק שותה בקבוק, כל מה שניסינו לא עבד...
אני נורא מקווה שגן התקשורת יעזור בעניין הזה (כמו גם בעניין הדיבור שעוד לא קיים) ������
תודה רבה על הקישורים:) נצטרך לעשות ניסוי ותהייה:) 
לצפיה ב-'אולי אפשר לנסות להכין ביחד דברים חצי מוצקים'
אולי אפשר לנסות להכין ביחד דברים חצי מוצקים
01/08/2016 | 19:12
1
47
למשל רסק של פירות שונים
ג'לי
דייסה.
לפעמים כשהילד שותף להכנה, עולה הסיכוי שינסה לטעום.
לצפיה ב-'אולי באמת שווה לנסות '
אולי באמת שווה לנסות
02/08/2016 | 10:41
36
תודה :))
לצפיה ב-'לבשל זה לא שווה ערך לאכול '
לבשל זה לא שווה ערך לאכול
02/08/2016 | 17:21
3
36
אפשר לבשל איתו  ובני משפחה אחרים יאכלו את היצירות.
הוא עדיין צעיר מאוד. הוא עוד יגיע למוצקים.
לצפיה ב-'דינה '
דינה
05/08/2016 | 23:02
2
25
תודה אבל לגבי ה"לבשל איתו" - הוא לא אחד שמשתתף במה שלא מעניין אותו..
הוא בעיקר מתעניין באיך להפיק צלילים מדברים...
לא רואה אותו משתף פעולה עם עזרה בבישול או הכנת אוכל.
אם יש לך רעיון קונקרטי אשמח לשמוע :))
לצפיה ב-'אגב...'
אגב...
05/08/2016 | 23:05
22
לא שייך לפה אבל - אני מקשרת את הניק שלך לשרשורים קודמים שקראתי,
זאת את שתומכת בטיפול בתא לחץ, נכון?
והאם אני זוכרת נכון שאת לא בעד ABA?
לצפיה ב-'הוא לא צריך להשתתף במה שלא מעניין אותו '
הוא לא צריך להשתתף במה שלא מעניין אותו
06/08/2016 | 18:46
21
זה האתגר שלנו ההורים לעניין את הילד- למשל:
הכנת אוכל יכולה להיות מלווה בהפקת צלילים
כגון טחינת פירות במעבד מזון,
הקצפה במערבל,
ריסוק ביסקוויטים,
שיקשוק נוזלים במיכל סגור
ועוד.

אח"כ אפשר להציע לו להריח את התוצר,
אולי זה לא יעניין אותו,
ואולי אחרי שיציעו לו חמש פעמים, בפעם השישית דוקא יעניין אותו להריח.
ואולי אחרי שיריח כמה פעמים, מתישהו יעניין אותו לטעום, ליקוק אחד.
ואולי אח"כ יגיע שלב הביס
לצפיה ב-'הכרתי ילד אוטיסט שהיה משוגע על חנויות לכלי נגינה'
הכרתי ילד אוטיסט שהיה משוגע על חנויות לכלי נגינה
01/08/2016 | 14:05
1
82
היה עומד שם שעות נפעם ומלטף את הכלים ומנסה לעשות צלילים

הבעייה שהוא תמיד רצה שיקנו לא בסוף וכלי נגינה זה מאוד יקר

אני קניתי לילדה כבר כמה כלים זולים והיא מאוד אהבה את זה

לצפיה ב-'חנות כלי נגינה!'
חנות כלי נגינה!
01/08/2016 | 18:07
72
איך לא חשבתי על זה?! מוכרחים לנסות:) ובסוף לקנות איזה משהו קטן אפילו בשבילנו כדי שלא יהיה לא נעים מהמוכר...תודה לך ��

לצפיה ב-'דרושה משלבת בהוד השרון'
דרושה משלבת בהוד השרון
01/08/2016 | 22:48
34
מחפשים משלבת צעירה עם ברק בעיניים, גישה מעולה לילדים והמון אינטליגנציה (רגשית ובכלל) לשילוב של הילד המהמם שלנו, מאובחן בספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה ועולה לכיתה ב' בהוד השרון.
אם את פנויה לעבוד שלושה ימים בשבוע בשעות ביה"ס + פעמיים בשבוע אחה"צ בבית (לאחר שעות הלימודים), נשמח להכיר.
תינתן הנחייה צמודה של מנתחת התנהגות מעולה והדרכת-על של סיגל חורי (קלינאית תקשורת שמתמחה בסנגור עצמי).
סביבת עבודה נוחה ותומכת (גם בביה"ס וגם בבית), אנחנו מאד משקיעים במשלבות שלנו.
מתאים במיוחד לסטודנטיות ובוגרות לימודי חינוך/פסיכולוגיה/טיפול לסוגיו.
יתרון לבעלות ניסיון בשילוב או בעבודה עם ילדים על הספקטרום.
נא לשלוח קו"ח או כמה מילים למירב - meirav.tadmor@gmail.com 054-6886194 תודה :)
לצפיה ב-'איך חיים עם זה?'
איך חיים עם זה?
28/07/2016 | 22:26
73
201
בטבע אין אוטיזם. כל אדם הוא עולם ומלואו וכולנו נבראנו בצלם אלוהים.

במציאות החברתית יש הגדרות וקבוצות, שיטות ומסלולים. "אוטיזם" במציאות הזו היא חריגות תקשורתית וחברתית.

הנורמה החברתית מגדירה רק אפשרות תקשורתית אחת כתקינה: תקשורת מבוססת אגואיזם טהור, שכוללת פוליטיקה, שקרים ואינטרסים צרים....
המשך>>
בטבע אין אוטיזם. כל אדם הוא עולם ומלואו וכולנו נבראנו בצלם אלוהים.

במציאות החברתית יש הגדרות וקבוצות, שיטות ומסלולים. "אוטיזם" במציאות הזו היא חריגות תקשורתית וחברתית.

הנורמה החברתית מגדירה רק אפשרות תקשורתית אחת כתקינה: תקשורת מבוססת אגואיזם טהור, שכוללת פוליטיקה, שקרים ואינטרסים צרים.
התקשורת שפתוחה בפנינו כוללת כמה אפשרויות, כשהנורמה היא רק אחת מהן ובדרך כלל הגרועה ביותר עבורנו.
האפשרות ההפוכה - להתעלם לגמרי מהמציאות החברתית ולהתמקד רק בטבעית היא האפשרות הקיצונית והקשה ביותר ולכן גם הנדירה ביותר.
שתי הדרכים הנוספות והנפוצות יותר בספקטרום האוטיסטי הן "הדרך הסלולה" שמובילה "מהפנים החוצה" - כלומר מהטבעי לחברתי ו"הדרך האלכימית" שמובילה "מהחוץ פנימה" - כלומר, מהחברתי לטבעי.

כל הדרכים מובילות לים - כי החיים הם מסע שמסתיים תמיד באותה תוצאה. בכל בחירה יש ויתור, כי אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה - כלומר, להיות שלם עם עצמך ועם הנורמה בו זמנית כי הנורמה לא מקבלת או מכבדת את זכותנו לבחור את סגנון התקשורת החברתית שלנו.

וזה העיקרון היחיד שמנחה אותי בחיים: חופש הבחירה.
וזה גם הכלל שמנחה אותי בתקשורת עם אחרים: כל אדם שמכבד את הבחירות שלי ואת הדרך שלי מחזק אותי ופועל לטובתי. כל אדם ששופט אותי, מבטל את דעתי ומנסה לכפות עלי את השקפת עולמו פועל לרעתי - ואם הוא מקשיב לי ומבין אותי אבל לא מכבד אותי - הוא מסוכן יותר ממי שפועל בגלוי נגדי.

לפני 40 שנה בחרתי בדרך הסלולה והלכתי בה עד סופה.
לפני 20 שנה בחרתי בדרך האלכימית והלכתי בה עד סופה.
ועכשיו אני שוב יוצאת לדרך חדשה - הדרך הטבעית - כי בשבילי, בשלב הזה של חיי,  זו האופציה היחידה.

ואם מישהו מתעניין בדרך הזו ומוכן לשלם את המחיר  - הוא יכול ליצור איתי קשר אישי, כי זה לא נושא לדיון ציבורי........
לצפיה ב-'דעתי על הנשמה ואוטיזם'
דעתי על הנשמה ואוטיזם
27/07/2016 | 21:44
3
113
לפי דעתי כל הענות על נשמה גבוהה ואוטיזפ זה די נכון לא בהכרח במימיד המטי הנתון והמקובל אלא מושג מופשט ומורחב שכולל בתוכו שפה שלמה וסמלים , אני חשוב שהמטא פיזי , הרוחני הצבעוני מתישב עם היבש החסר בע כמו מכונ כביסה מעוררבת בגדים צבעונים ושחור לבן , אני מאמין שיש חוש שכלתני וחוש מטא פיזי בולט יותר אצל החריג ביוחד אצל האסי כי הוא חווה את העולם כרשת עצומה ונע בין כל החוטים בין השמש לירח וסביב הכוכבים בין המים למוצק בין המוות לחיים בין הקר לחם לכן הם נתפשים כמותוקים ולכן החברה מגרשת אותם כי הם לא מתיישבים במתכונת הנתתונה הנרקסטית שמצווה הנאו נאצים כלומר הנורמטיבים זה דעתי בקצרה אפשר להוסיף  מקווה שהיה דיון פורה .
לצפיה ב-'אני רק לא הבנתי '
אני רק לא הבנתי
30/07/2016 | 03:20
2
46
את מכונת הכביסה.

בעיקרון אני מסכימה איתך במה שאתה רושם, 
זה פחות נשמה כמו דיאלוג מתמשך ומי שאתה
שנע בין כל הדרכים או נפרץ מתוך הרשתי
להתמסר לדרך אחת ואחריה אחרת
בקיצוניות לפעמים 

וזה נראה הכי לרגע כאן ולרגע בסותר שלו.
אם זה רוחני? אני כבר לא יודעת

רוחני הרי זה הכל כל הזמן ובכל דרך
האם זו הגדרה שניתן לכסות בה רוחני?
הרי רוחני זה בדרך הנדיר, המיוחד, 
יוצא הדופן והמטא -פיזי, מטא- חומרי
על טבעי

אבל בת'כלס כשאתה ככה כל עונות השנה... 
נו מה ?
רוחני?

וכן השילוב של היבש והשחור ולבן הוא חלק מאוד מורכב בזה
שהאדם הכי רגיש דווקא
הקול שלו יכול להיות חסר ייחוד ומאוד מאוד יובשני לפעמים
אבל זה בדיוק מהסיבה ההפוכה
לצפיה ב-'אני טוען להפל'
אני טוען להפל
30/07/2016 | 14:19
1
23
שהמטא פיזי אצל אוטיסטים מחובר לפיזי הבמה עם נמסטיקה באותה מישור , העצם הרוחני קיים הקו לא לנארי ורבוע ומחותם כמו הצסטיקנ הנורמטיבית מבינה ? , אוטיבט הוא רוחני בגלל שהוא זולל ומסתגף בו זמנחת זה דעתי בקצרה .
לצפיה ב-'כמו מן בכחוס? אל היין הסובא ורוקד'
כמו מן בכחוס? אל היין הסובא ורוקד
30/07/2016 | 19:01
16
כן , 
זאת קרובה לתפיסה שלי
לצפיה ב-'האם הפרסום בלוח הדרושים בפורמים של תפוז הוא בתשלום ?'
האם הפרסום בלוח הדרושים בפורמים של תפוז הוא בתשלום ?
30/07/2016 | 14:26
1
17
לצפיה ב-'לא. גם בשאר לוחות הפורום שלנו, בחינם '
לא. גם בשאר לוחות הפורום שלנו, בחינם
30/07/2016 | 14:35
6

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום התפתחות ילדים עם צרכים מיוחדים
הורים לילדים עם צרכים
מרב ווטמברג, פיזיותרפיה לתינוקות וילדים
התפתחות התינוק שלך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה