לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD
<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

דרושה תרפיסטית/משלבת בת"א
12/01/2016 | 13:27
14

דרושה תרפיסטית/משלבת לפעוט חמוד ומקסים בן שנתיים ושמונה חודשים.
רצוי עם ניסיון.
העבודה מיידית פעמיים בשבוע בשעות אחה"צ. ומספטמבר למשרה מלאה בשילוב בגן.
אי-מייל לשליחת קורות חיים:  carmit.bobrovs@gmail.com

אני אוהב את הסרט האביר האפל ואוהב דם....
11/01/2016 | 23:22
22
כי יש שם קטע שבו הגוקר אומר שהוא חתך לעצמו את הפנים ,כן גם לי יש קטע כזה, אני אוהב לכער את עצמי, אז לקחתי עכשיו סכין וחתכתי לעצמי את הפנים מלמטה למעלה ,אני לוקח סכין ודוקר ומסובב כמו שפותחים שמפניה, אחר כך אני יאמר לאבא שהחתול סרט אותי והוא לא יציק. לא יכולתי להתאפק אמרתי אני דרמה קווין, ומטורף,,,, זה שורף מאוד בהתחלה אחר כך זה בסדר............
מחכה לסיום.
11/01/2016 | 22:45
1
22
מחכה לסיום.
11/01/2016 | 23:09
18
אין מה לנסות לתאר במילים יפות, אין צורך באמת שכן אין, אני לא אכתוב עוד הודעות במובסטיות, אני יאמר בפשטות שאני צריך לסיים, אך אני כבר לא דרמה קווין, מטורף, מופרע חברתית, פורק עול, ולא אעשה הצגות, אני אמתין ולאט לאט אסיים , זהו יאוש גדול מה לעשות ככה זה שאתה מטורף......
מכירים את כפר שמוען הוסטל?
10/01/2016 | 17:08
3
57
אבא שלי ביקש ממני שאני אשאל אותכם,אז אני שואל מי שהוא שמע איך הוסטל הזה טוב? הבנתי שהוא בגישה שלכל אדם לא משנה באיזה תפקוד יש גם טוב והוא יכול להצליח בתחומים בו יש לו כישרון גישה כזו יפה, מה דעתכם? אני אשמח שתסבירו לי או תנו לי מידע, תודה מראש.
11/01/2016 | 11:37
19
אחרי שראיתי את ההודעה שלך
11/01/2016 | 14:37
1
65
רשמתי בגוגל "כפר שמעון". התוצאות שמתקבלות זה האתר שלהם ופייסבוק, פחות או יותר. 

מה שיכולה להציע: שתבקר שם (אם אתה לא יכול לבד, עם מישהו שיעזור לך). לפני כן ערוך רשימה של מה הדברים שאתה רוצה לברר בקשר אליהם. בקשר לאיך זה יהיה *בשבילך* לחיות שם. על הדברים החשובים *לך* ותפרק את זה לכל הגורמים החשובים לך שאתה מעלה על הדעת. אם אינך מסוגל לשאול את השאלות בקול: הבא אתך לפטופ/טאבלט/מחברת+עט או עפרון, ושאל וענה בכתיבה. הקשב לתשובות, הסתכל בחדרים, במבנה, בחצר, באנשים וכו', ואם יצוצו לך שאלות, המשך לשאול באותה דרך.

מה קרה לרעיון של שכירת דירה עבורך?

אבא שלי לא רוצה.
11/01/2016 | 14:41
39
הוא אומר שאני כמו ילד קטן וזה לא מתאים ואני לא יכול להסתדר לבד, אני אולי יצור איתם קשר אם יש להם איימל ושאל שאלות.  אני עדיין הייתי רוצה לדעת מה הורים/אוטיסטים שהיו שם חושבים. מעניין אותי וטוב לקורא חוות דעת של אנשים אחרים . וכן אני אדבר איתם בעזרת מחשב. אני מתקשה לתקשר בעל פה. זה נראה לי הדרך הנכונה, תודה רבה על תגובתך ,ועל הניסיון לעזור.
וועדת השמה- מעבר לתיכון
10/01/2016 | 22:55
2
55
הבת שלי לומדת בחטיבת ביניים ובשנה הבאה היא תעבור לתיכון.
בהתחלה בי"ס לא רצה שהיא תמשיך בטענה שהיא לא מתאימה והלימודים בתיכון יילכו וייעשו קשים יותר עבורה, הערימו קשיים והתחילו להפחיד אותנו ולא הראו נכונות מצידם לעזור.
לפני זמן מה עשינו פגישה עם צוות בי"ס, לאחר שעמדנו על דעתנו ולא ויתרנו, בסוף הפגישה הם (הצוות) שינו את דעתם וביתי כן תמשיך לתיכון עם חבריה/חברותיה.
מס' שאלות שמעסיקות אותי ועליהן אני צריכה תשובות שיעזרו לי.
1. באבחון יראו שיש קשיים, האם על סמך האבחון הוועדה יכולה לסרב שביתי תמשיך בתיכון למרות שבי"ס נותן את הסכמתו?
2. פסיכולוג בי"ס הציע לנו שהוא יעשה את האבחון, מכיוון שהוא משויך למסגרת של ביתי אני נמנעת מלעשות  אצלו אבחון וןיש בי חשש מהאבחון, האם יש לי ממה לחשוש?
3. האם הוא משוחד לבי"ס, לא יהיה אמיתי וישר?

ועדת השמה זה לחינוך מיוחד.
11/01/2016 | 11:26
1
34
האם היא לומדת בכיתת תקשורת?
וועדת השמה מעבר לתיכון
11/01/2016 | 13:41
27
כן
וועדת השמה
10/01/2016 | 02:49
5
66
אנחנו לפני וועדת השמה במעבר מחטיבה לתיכוןוברצוני לברר מס' דברים .
נאמר לי מפי פסיכולוג בי"ס שאני חייבת לחדש את האבחון של ביתי מכיוון שעברו 3 שנים מאז האבחון הקודם
1. האם אנחנו מחויבים להגיע לוועדה אבחון?
2. במידה ולא יהיה בידינו אבחון מה עלול לקרות?
צריכה עזרתכם דחוף
תודה לעונים
הכל פה טכניקה.
10/01/2016 | 03:28
35
הכל בעולם הזה טכני, עוד שאלה יבשה ועוד שאלה יבשה, אין דיונים, תחכי לשלומית תענה לך. אני לא בקטע הזה.
חידוש איבחון
10/01/2016 | 08:15
3
61
נכון שפורמלית איבחון תקף 3 שנים.
חידושו אינו מחייב חזרה על איבחון מלא.
אצלנו הספיק מכתב מרופאת הילדים בקופ"ח.
ראי גם קישור (מתוך נמצא בקישורי הפורום)
חידוש אבחון
10/01/2016 | 09:12
2
36
אני לא מצליחה לפתוח את הקישור
משפט המפתח שם הוא
10/01/2016 | 10:30
1
54
" קופות החולים הן החייבות במכלול הטיפול ההתפתחותי בילדים בספקטרום
האוטיסטי משלב האבחון ואילך - ללא תלות בגיל.
כמו כן קובע ד"ר חזי לוי כי אבחונים חוזרים/הערכות תקופתיות אינם חייבים גם באבחון פסיכולוגי. "

נסי לפתוח מדפדפן אחר או פשוט שוב,
לפעמים זה עובד (לא יודעת למה).

שורה תחתונה- אין צורך באיבחון חוזר מלא,
צריך מכתב מרופא שאומר שהנ"ל על הספקטרום.
חידוש אבחון
10/01/2016 | 22:40
35
בשביל מה דורשים אבחון לוועדה?
האם יכולים מלעשות לנו בעיה בוועדה אם נגיע ללא האבחון?

"לא משנה הגיל, רק היכולות"
08/01/2016 | 06:54
53
269
http://www.haaretz.co.il/news/world/europe/1.2817743

אבל אוטיסטים נמדדים כל...
המשך>>
http://www.haaretz.co.il/news/world/europe/1.2817743

אבל אוטיסטים נמדדים כל הזמן לפי סולם ההתאמה שלהם לקבוצת הגיל שלהם ?
למה ?
כי כל אנשי המקצוע הם דבילים , ורעי לב.

רציתי לשאול לגבי מכללת בית אקשטיין
07/01/2016 | 09:42
7
141
אני מתעניין בלימודים במכללה הזאת,
ורציתי לשאול במה מדובר, לפי מה שזה נראה זה פשוט ניסיון לסחוט כסף
מאוכלוסייה חלשה, כי מקבלים חברה בלי זכאות לבגרות ללימודי מדע"ח , כלומר משהו פה נראה לא תקין, האם באמת מדובר בעבודה בעיניים או שאולי אני טועה ?
לא ללמוד.
10/01/2016 | 04:39
52
עצה שלי אל תלמד, תהיה מובטל, תקבל קצבת נכות, תשבת מול המסך ותנה מהחיים, תהיה כמוני... אל תעשה כלום אין לשם מה....
זה תואר באוניבר' הפתוחה, אז התואר עצמו כשר למהדרין. אבל..
10/01/2016 | 11:40
3
64
תואר באוניברסיטה הפתוחה ניתן לעשות גם בלי בית אקשטיין. אז השאלה היא עד כמה הליווי שלהם מועיל וכמה הוא עולה (ומעניין שהמחיר זה משהו שהם לא מפרסמים. די חשוד בעיניי).

כדאי גם לברר מה פירוש הדבר ב"הדרכה להשתלב בשוק העבודה". אני לא מכיר ספציפית את בית אקשטיין, אבל בהרבה מקומות פירושה של "השתלבות" כזו היא למצוא לך עבודה תמורת גרושים (הרבה מתחת לשכר מינימום) ולתרץ את זה בטענה שאתה "נכה".

לא יודע אם זה המצב גם בבית אקשטיין. אבל אם כן, ואם אתה רוצה לעשות את התואר בשביל למצוא עבודה, אז זה לא שווה את מאמץ לדעתי.

אוי גור בא לבקר איזה כבוד.
10/01/2016 | 12:38
42
שמחתני לראות את הודעתך אפילו רגשתני כל הכבוד על הענות לעזור לבחור הזה, כל הכבוד גור.
מעדויות שעלו גם כאן וגם במקומות אחרים עולה שזה המצב
10/01/2016 | 16:55
1
40
שההתערבות והתמיכה של האנשים של בית אקשטיין המון פעמים משפילה ומגבילה ומרגיזה מאוד,
אין להם באמת אמון באוטיסטים והבנה באוטיזם

אני פעם רצו שאני היה שם.....
10/01/2016 | 17:06
30
אבל לא רציתי עכשיו גם רוצים - אבא שלי מכריח אותי ללכת להוסטל אין לי עצבים זה מעצבן ואני לא רוצה, אבל הוא יזרוק אותי מהבית במילא ואין דבר כזה כי הוא לא יכול לטפל בי, אז אולי אני גם היה בית אקשטיין או בדברים דומים.... אבל לא בא לי.
אגב, אני עשיתי תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה בלי בגרות
10/01/2016 | 11:43
1
57
ולולא הייתי עסוק בדברים אחרים כרגע, הייתי יכול להתקבל בלי שום בעיה לתואר שני בכל אוניברסיטה בארץ.

אז כן, בהחלט ניתן לפצוח בקריירה אקדמית בלי בגרות (ובתחומים מסויימים, כמו מדעי המחשב, תואר של האוניברסיטה הפתוחה נחשב ליוקרתי יותר מתואר של אוניברסיטה "רגילה").
כן עסוק ועוד איך.....
10/01/2016 | 13:38
40
.........................................................................................................
רישום ASD בקופ"ח - מה ההשלכות?
07/01/2016 | 12:23
7
80
מי מכם שמאובחן כ-ASD והדבר מופיע ב"תיק" שלו בקופ"ח, או שילדכם מאובחן והרישום מופיע בקופה - נתקלתם בהשלכות מעצבנות כתוצאה מכך במהלך השנים?
לדוגמא: אישור רפואי לפעילות בית ספרית או לחוג - האם ASD יופיע עליו אוטומטית וכתוצאה מכך עלולים לעשות לילד בעיות בסגנון "רק עם מלווה" או "צריך לבדוק את התאמתו" וכד'...
או מצב שבו נער או בוגר מגיעים לרופא מומחה בפעם הראשונה, הנ"ל פותח את התיק שלהם במחשב, ודבר ראשון קופץ לו ה-ASD וכתוצאה מכך הפציינט מקבל יחס שונה מפציינט אחר (ולא לטובה, נניח התנשאות או הטלת ספק בדבריו או דרישה לחזור עם "מבוגר אחראי").
אני עומדת במצב שבו יש לי איבחון פרטי מפסיכולוגית ואיבחון נוירולוגית מהתפתחות הילד על ASD (בתפקוד גבוה מאוד), ואמרו לי שהשלב הבא הוא רישום בקופה, וכיוון שהילדה כרגע בת 6 ומקבלת על סמך האיבחון הפסיכולוגי סייעת וטיפול רגשי בבה"ס, ומעבר לזה אני לא רוצה ולא צריכה כרגע כלום לא מהקופה ולא מהמדינה, אני מתלבטת האם ההכרה בקופ"ח בשלב הזה עלולה רק להקשות על חייה...
אשמח לשמוע מנסיונכם.

אצלנו ההשלכות היחידות היו
08/01/2016 | 11:39
2
74
קבלת טיפולי מרב"ע ופיזיותרפיה במחיר מסובסד
אה, כן, גם יחס סובלני יותר מצד רופא אא"ג.
האם מדובר בילדים?
10/01/2016 | 10:00
1
22
אצלי? מגיל ילדוּת עד גיל 20
10/01/2016 | 10:36
20
הרפורמה בבריאות הנפש שינתה את הכל
09/01/2016 | 16:03
48
לטוב ולרע, כל המערכות היום מצוות לחלוק את כל המידע שיש להם.
קופ"ח מחוייבת לחלוק כיום את כל המידע שיש לה עם משרד התחבורה והבטחון ובטל"א,
על כל המשתמע מכך.

בכל אופן זה מה שאני הבנתי, לדעתי זה לא רע בכלל אבל מי שממש מפחד מזה שהילד שלו שונה ולכן בלווא הכי יצטרך תמיד מסלול שונה מהמקובל עלול לגלות שבכל מיני היבטים הדבר עלול להקשות על הילד את החיים.

הפרטים של מטופלי הנפש בקופות החולים עלולים לשמש נגדם
09/01/2016 | 16:09
37

הרפורמה בבריאות הנפש מאלצת מטופלים לקבל עליהם אבחנות פסיכיאטריות מחמירות, שזמינות לגורמים שאינם קשורים בטיפול ועלולות לצוץ בראיון עבודה, בתביעת ביטוח או בסכסוך גירושים

"אתה נכנס למערכת הממוחשבת של הקופה ומקיש כל שם שתבחר", מספרת ל"הארץ" פסיכולוגית קלינית. "כיוון שאין לך את הכרטיס המגנטי שלו קופץ לך למסך חלון שבו כתוב 'הנך מנסה להיכנס לתיק מטופל שלא ביקר אצלך ו/או הגיע ללא כרטיס מגנטי. אם ברצונך להיכנס לתיק לצפות בכלל הנתונים אנא נמק/י את הסיבה'. אני כותבת שהוא שכח את הכרטיס או סתם מקשקשת משהו ואז התיק הרפואי שלו, על כל האבחנות הרפואיות והנפשיות, עולה באופן אוטומטי. המידע הזה זמין לכל מזכירה בקופה וגם לרופאים עצמאיים שלא יושבים בכלל בסניפי הקופות. זה אומר שמידע אישי על בעיות הנפש של מטופלים, שעד עכשיו היה רק ברשות המטפלים, מסתובב כמעט בחופשיות ובזמינות גבוהה".
העדות הזו חוזרת על עצמה בגרסאות שונות. גם במסמכים רפואיים יומיומיים פשוטים, כמו טופס 17 או הפניה לבדיקת דם, מופיעות אבחנות כמו "הפרעת אישיות" או "נטייה לאובדנות". המידע מועבר באין מפריע גם לגורמים שאינם רלוונטיים לטיפול עצמו, כמו בקרים מטעם קופות החולים שנחשפים אליו לצורכי התחשבנויות מול משרד הבריאות.
הרפורמה בבריאות הנפש, שבה הושקעו מיליארדי שקלים, אמורה להרחיב את הנגישות והזמינות של שירותי בריאות הנפש לציבור הרחב באמצעות קופות החולים. אנשי מקצוע רבים במערכת הבריאות ומחוצה לה סבורים שמדובר במהלך חיוני ובצעד חשוב בדרך לקעקוע הסטיגמה שממנה סובלים הנדרשים לשירותי בריאות הנפש. אלא שנדמה שגם במערכת הבריאות לא העריכו נכונה עד כמה רגיש נושא בריאות הנפש במדינה קטנה כמו ישראל.
לפני יישום הרפורמה הגיע נושא אבטחת המידע עד לבית המשפט. משרד הבריאות לא הגדיר עד כה נוהל מיוחד בתחום, כך שרמת האבטחה ומעגלי ההרשאות משתנים בין קופה אחת לאחרת. כשמוסיפים לכך חטטנות והעדר כיבוד הפרטיות, אפשר להבין את חששם של המטופלים בשירותי בריאות הנפש.
רפאל יונתן־לאוס. "ברובם המוחלט, המטופלים מגיעים לפסיכולוגים בשל בעיות אישיות, שאינן הפרעות פסיכיאטריות"אמיל סלמן
עוד כתבות בנושא
הרפורמה בבריאות הנפש: ההסכם שמעורר חרדה   05.03.2014 כתבה זאת זמינה למנויים בלבד
כשגוף ונפש נפגשים בתור בקופת חולים: גלגולה של הרפורמה בבריאות הנפש   08.06.2015 כתבה זאת זמינה למנויים בלבד
אחד ממטופליה של הפסיכולוגית ר', מורה, עזב את עבודתו לפני סיום שנת הלימודים על רקע משבר אישי. "כשהוא פנה לרופאת המשפחה בקופה, שהיא גם אמו של אחד מתלמידיו, כדי לקבל הפנייה לטיפול נפשי, היא שאלה אותו בכעס איך הוא מעז לעזוב את הילדים רגע לפני סיום השנה", מספרת ר'. "כשהוא יצא נסער מהחדר גם המזכירה, שידעה מיהו, שאלה אותו איך הוא מקבל חופשת מחלה ארוכה כל כך". מקרים כאלה אינם מעידים בהכרח על הכלל; אחד מעקרונות הרפורמה גורס, כנראה בצדק, שלמטופלים רבים יהיה נוח לפנות לרופא המשפחה שאותו הם מכירים זמן רב גם בענייני מצוקות נפשיות. ובכל זאת, די במקרים הללו כדי לפגוע ובאמון הבסיסי בין המטופלים לקופות.
חששם של המטופלים רק מתעצם נוכח הדרישה לקבלת אבחנה פסיכיאטרית כתנאי לקבלת טיפול, שיוצרת שני מצבים בעייתיים. הראשון הוא דחייה של מטופלים שאינם עומדים בקריטריונים; האפשרות השנייה, שהולכת והופכת מקובלת, היא הצמדת אבחנה פסיכיאטרית שאינה תואמת במדויק את מצבו הנפשי של המטופל אך מאפשרת לו טיפול. "יש המון סוגים של סבל נפשי שלא נכנסים למדריך הפסיכיאטרי", אומר רפאל יונתן־לאוס, פסיכולוג, דוקטורנט לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית ופעיל בארגון "בנפשנו". "לאנשים יש מצוקות מכל מיני סיבות. ברובם המוחלט, מטופלים מגיעים לפסיכולוגים בשל בעיות של דימוי עצמי ויחסים בין־אישיים, שהם בהגדרה לא הפרעה פסיכיאטרית".
למרות זאת, נדרשים המטופלים לעמוד באבחנה פסיכיאטריות שמוגדרת במסמך התקינה הבינלאומי של ארגון הבריאות העולמי (ICD–10) כ "קוד F". הקוד כולל רשימה ארוכה של אבחנות, שחוצות זמן ומצב ונובעות ממרכיבים באישיות המטופל. "למעשה המערכת לא מטפלת במצוקה נפשית, כלומר בתסמינים, אלא רק באבחנות כוללות ומוגדרות, כמו ברפואת הגוף. זה כמו שרופא לא יטפל באדם שמגיע עם הפרעות בקצב הלב אלא רק במצב של התקף לב", טוענת ר'.
הפתרון שהציעו גורמים מתחום הפסיכולוגיה לבעייתיות האבחון הפסיכיאטרי היתה הכנסה של קבוצת אבחנות אחרת בשם "קוד Z", שמתייחסת למצבי חיים שיכולים להשפיע על המצב הבריאותי ואמורה לתת מענה למטופלים רבים יותר. "למשל", מדגים יונתן־לאוס, "ילד שנקלע למצוקה בשל מעבר מהגן לבית הספר. הוא לא הולך כמה שבועות לבית הספר ורב עם הוריו. ברור שיש שם מצוקה, אבל כדי שהוא יקבל אבחנה לפי קוד F הוא צריך להיעדר שלושה חודשים מבית הספר ולפתח מערכת יחסים קשה עם ההורים. זה אומר שבמתכונת הקיימת לא ניתן להעניק לו טיפול". דוגמה נוספת היא מקרה אונס: "אצל חלק מהנשים הוא מוביל להפרעת פוסט־טראומה או לדיכאון ונמצא בקוד F, אבל לא בהכרח. ברוב המקרים המצוקות הנפשיות הן בתחום הנורמה ביחס למצב ולא בתחום האבחנה הפסיכיאטרית".
הפתרון המוצע לא יושם וקוד Z נותר מחוץ למערכת. בדו"ח שפרסם ב–2006 מרכז המחקר ומהמידע של הכנסת בנושא הרפורמה נכתב בפשטות כי "טיפול בהפרעות המוגדרות קוד Z והפרעות אחרות לא יינתן". באותו דו"ח מצוטט סמנכ"ל התקציבים במשרד הבריאות דאז, רועי בן משה, באמרו שקוד Z הוצא מסל השירותים לבקשת קופות החולים, כדי להפחית את העומס הכלכלי עליהן.
כך נוצר מצב שבו מטופלים, לעתים בשיתוף הפסיכולוגים וקופות החולים, לוקחים על עצמם אבחנה מחמירה מבלי להבין את משמעויותיה. למתן אבחנה לא מוצדקת והכנסתה לתיק הרפואי עלולות להיות משמעות הרות גורל, שחורגות בהרבה מתחומי הסטיגמה החברתית וגורמות לחלק מהמטופלים להימנע מהטיפול. ג', צעירה נורמטיבית, מטופלת זה כמה חודשים על ידי פסיכולוגית של קופת החולים. "אני נמצאת בדילמה", היא אומרת. "הפסיכולוגית שלי חושבת שיש הצדקה לפחות לעוד חצי שנה של טיפול. אין לי כסף לממן טיפול באופן פרטי, אבל אם המשמעות היא לקבל אבחנה של הפרעת הסתגלות שתלווה אותי להמשך החיים אני איאלץ להפסיק את הטיפול".
עדויות של פסיכולוגים מצביעות גם הן על הנזק הטמון בחובת התיוג הפסיכיאטרי: "מטופלת צעירה שמתמחה בפרקליטות הגיעה אליי על רקע פרידה מבן זוג לאחר תקופה ממושכת", מספרת פסיכולוגית שעובדת עם אחת מקופות החולים. "המצוקה שלה נורמטיבית לחלוטין, אבל מבחינה פורמאלית היא נדרשת לאבחנה פסיכיאטרית. היא עזבה את הטיפול מחשש שזה יפגע לה בקריירה". פסיכולוגית אחרת מספרת על זוג שעזב טיפול משפחתי כיוון שהבעל, העובד במערכת הביטחון, חשש שתיוג פסיכיאטרי יפגע בו.
ההשלכות של התיוג וחשיפתו מרחיקות לכת במיוחד במדינה כמו ישראל. האבחנה הנפשית עשויה להיות רלוונטית סביב השירות בצה"ל או בניסיון להתקבל לעבודה ביטחונית, במגזר הציבורי ולעתים גם הפרטי. היא יכולה לצוץ במפתיע גם בנסיבות אחרות, כמו ביטוח או סכסוך גירושין.
"כשמדובר בביטוח, צירוף של המידע הנפשי לתיק הרפואי יכול להיות משמעותי מאוד, הן בשלב רכישת הפוליסה ועוד יותר במצב של תביעה מול חברת הביטוח", מסביר דני סלס, מנהל סוכנות הביטוח "אופציה" מקבוצת מדנס, המתמחה בביטוח אנשים בעלי בעיות רפואיות. לדבריו, אבחנה פסיכיאטרית, כמו כל אבחנה רפואית, נתפסת על ידי החברות כמרכיב סיכון, שיכול להוביל לייקור של עשרות אחוזים במחיר הפוליסה או במקרים מסוימים אף לסירוב לבטח בכלל.
"הביטוי החמור יותר הוא במצב של תביעות", מוסיף סלס. "כיום כל פקידי התביעות בחברות הביטוח חשופים למידע הנפשי שמופיע בגיליון הרפואי של כל לקוח במסגרת ויתור על חיסיון רפואי ויכולים לעשות בו שימוש", הוא מסביר. "תחשבו על נער בן 14 שביקר כמה פעמים אצל פסיכולוג ותויג על ידי המערכת כמשתמש בשירותי בריאות הנפש. בגיל 25, שנים אחרי שכבר שכח מזה, הוא עושה ביטוח חיים למשכנתא, ובגיל 30 קורה לו משהו והוא תובע את חברת הביטוח. במקרה כזה החברה פותחת את תיקו הרפואי והיא יכולה בהחלט להיתלות במידע הנפשי שמופיע בו בניסיון להימנע מתשלום, גם אם אין לו קשר ממשי או השפעה על האירועים".
עורכת הדין עדי שניט, מומחית לדיני משפחה ממשרד שניט, מוסיפה כי "כל טענה שנוגעת למצב נפשי של מי מההורים יכולה לעלות במסגרת הליכי משמורת". לדבריה, אבחנה פסיכיאטרית שמופיעה בגיליון רפואי תעלה במסגרת הוויתור על החיסיון שלו נדרשים הצדדים במחלוקות מסוג זה. לרוב נדרשים ההורים לעבור 'אבחון מסוגלות הורית', שבסופו ניתנת המלצה בענייני משמורת. בהקשר הזה אבחנה של הפר
ותודה רבה מעומק הלב כל הזבלים באקדמיה שהגדירו שונות כמחלה
09/01/2016 | 16:14
1
26
גזענותכם האלימה, צרות המח הרקוב שלכם, תסייט לאלפי ילדים שטובים ונאורים מכם מוסרית ורגשית ואינטלקטואלית את העתיד.

נראה מי מכם יעיז להיות בן אדם ולצאת מהשורה ולצעוד קדימה ולהתנצל בפני כולנו,
אף אחד ?
כמובן.

חח לצפות מהם להתנצלות? הם ישחטו עוד מליוני ילדים.
10/01/2016 | 02:31
18
הערה: ואם מוחקים אותי הפעם אני מבין סופית שהפורום הזה דיקטטורה לגמרי וגם מי שמנהל אותו עונה על הגדרה ,נכתב בדם.

לפני שזה יקרה, אל תצפה מהם לכלום חוץ מלעוד סבל ועוד סבל ועוד סכנים, והורים הנאורים והחכמים ימשכו ללכת לאותם " מטפלים" ולסמם את ילדהם בכדורים, לשלוח אותם לבתי ספר, להכריח אותם להשתלב בחברה הזו, שאומרת שהיא בית, אבל איפה הדלת? איפה אפשר להוליך את עצמך לבחוץ ,העשן מתמלא אבל אין חלונות, אין פתח  לנשום, אז תשתקו, תשתקו כולם, והורים ימשכו עוד סם ועוד סם, ימכרו לכם באלפים את הממתקים האלו. אין תקווה הכל מוות הכל גהנום הכל סבל, אין תקווה, הכל חור שחור בתוך עגול אין סופי של דם נשפך.  זה דעתי.
שלום לכולן\לכולם - עזרהה בבקשה
08/01/2016 | 01:12
2
107
שלום רב,

לאחרונה יזמתי עצומה- נגד המתת כלבים וחתולים בישראל.

זקוק לעזרתכם כדי שהעצומה תצליח על מנת שנוכל בסופו של דבר

לממש אותה ולהציל חיים רבים והפסקת השיטה הנוראית ואף האפלה

הזו ,שלא ברור איך קיבלו החלטה איומה כזו.

הנה העצומה http://www.atzuma.co.il/againstkilling

מה שצריך ממכן\ממכם זה שתיכנסו תחתמו וגם תפיצו .
אתה מזהם כל כתבה אפשרית עם זה
08/01/2016 | 14:05
1
41
מקווה שסוף סוף חסמו אותך.
תנו לו הזדמנות הוא ילד גדול הוא אחראי למעשיו.
08/01/2016 | 20:33
26
ואם הוא מזהם? לא נורא סיים פלסטר...
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 16:04
6
 נמצאים בשנות העשרים לחייכם ומחפשים מקום לדבר בו על הכול?
פורום עשרים פלוס הוא המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו!

מתעניינים בשייט יאכטות? חולמים על חוויה רומנטית או הרפתקה כיפית לכל המשפחה?
היכנסו עכשיו לפורום יאכטות ותקבלו את המידע הדרוש

מתכננים אירוע משפחתי ומעוניינים באטרקציות מגניבות וייחודיות?
בפורום אטרקציות לאירועים תקבלו רעיונות שיהפכו את האירוע שלכם למושלם!

יש לכם שאלות לגבי מערכת אבטחה טובה ואיכותית לעסק שלכם או לבית המגורים?
היכנסו לפורום מערכות אבטחה ותקבלו מידע מקצועי ואמין!

מתלבטים אילו צמחים כדאי לשתול בעונה הנוכחית? יש לכם שאלות לגבי השקייה או דישון?
בפורום צמחים לגינה ולבית תוכלו לשאול ולשתף!
קשר בין גאונות לשיגעון.
06/01/2016 | 22:05
1
48
ארנה זה מראה עד כמה אוטיסטים הם גאונים לא?
10/01/2016 | 04:41
10
או שנחשפתי? כי גם אצל אוטיסטים המוח פועל דונה ויש הרבה יותר אוטיסטים גאונים משאר האוכלסיה מה דעתך?
כשהפרסונה הציבורית הכי מצמררת נהפכת למומחה הלאומי לבריאות הנ
06/01/2016 | 00:18
1
76
http://www.haaretz.co.il/gallery/television/tv-rev...

תיאור מדוייק של מומחה טיפוסי לשיטה התנהגותית

את השם עמוס רולידר שמעתי בפעם הראשונה מפיו של חיים הכט, בפרסומת ברדיו שבה סיפר על חבר שאותו שכנע להתקין במכוניתו רדאר. הכט כל הזמן מציל אותנו. כל מלה שיוצאת מפיו (בא־טי־יות המד־גי־שה כוווווול ה־ב־רה) מתיימרת למנוע אסון. "עמוס רולידר, זה האיש: פרופסור" (פרופסור, כמו שרק אשכנזים בורגנים מקשישים אומרים פרופסור - ביראת כבוד, בלחש כמעט). אין את זה ביותר דרמטי.

מאז אני נתקל בעמוס־רולידר־זה־האיש־פרופסור לעתים תכופות. מהופעותיו בתקשורת עולה שמדובר במומחה מספר אחת לחינוך ילדים בישראל, בר סמכא עולמי בתחום. אינני מפקפק לרגע בכישוריו המקצועיים של עמוס־רולידר־זה־האיש־פרופסור. כמו הכט, אני מתייחס אליו באותה יראת כבוד שאותה הוא סבור כי חיוני לנטוע בילדים כלפי הוריהם. אבל זה האיש הוא חלק מתופעה תקשורתית רחבה יותר, שבמסגרתה הפסיכולוגים והפסיכיאטרים עם הפרסונה הציבורית הכי מצמררת נהפכים לאורים ותומים הלאומיים לבריאות הנפש. לא הייתי נותן לד"ר אילן רבינוביץ' לרשום לי מרשם, ולא הייתי נותן לזה האיש לטפל בבעיה התנהגותית של ילדיי (שאותם מכנה זה האיש "היקרים לנו מכל", במתק שפתיים שנשמע כה חלול ומזויף, כשל נבל בסרט מצויר של דיסני, עד שנדמה שהוא אומר, "הכלבים החצופים וכפויי הטובה האלה").

מול מצלמה, בפינתו בערוץ 2 ובתכניתו בערוץ 20, מפגין רולידר כמה תסמינים התנהגותיים מטרידים למדי. הוא מחייך כמו מכסחת דשא. חיוך תוקפני, רחב ומאומץ מדי, עם המון שיניים מבהיקות, חשופות ובלתי ידידותיות בעליל. וכשהוא מחייך, והוא עושה זאת לעתים מזומנות, הוא מנסה לעצור את הזמן. מביט במצלמה, מאוהב לגמרי ברגע, שאותו הוא מותח עד קצהו, כמו טינאייג'רית הבוחנת עצמה במראה לפני דייט. רולידר סובל מלקות שאופיינית לאנשים רבים שמופיעים בטלוויזיה: הוא זקוק נואשות לאהבה מאלמונים. בניגוד לרובם, אין לו מושג איך להסוות את זה. התובענות הרגשית שלו כלפי הצופים איננה נעימה.

הוא מנסה לדבר באיפוק, עם תנועות ידיים מעגליות ורכות. אבל כשהוא מתחמם (כי הילדים זקוקים לסדר ואין להם יראת כבוד) מתפרצות ממנו נביחות תוקפניות בקול ניחר, ותנועות הידיים מתחדדות למכות קראטה בכפות פתוחות ומיושרות ולאצבעות הננעצות בעוצמה בעיניים בלתי נראות. אילנית לוי יושבת לידו על תקן בת זוג הדיוטית יפהפייה בת כמחצית גילו. גם זו אופנה טלוויזיונית קריפית: גברים באמצע החיים שמנחים עם בחורות צעירות (ע"ע ארז טל וקורין גדעון ב"האח הגדול"). אין את זה בהפוך, קוגריות עם טוי בויז. 
חבל, הדעת נותנת שבערוץ 20 השש ללקק לביבי בכל הזדמנות, תיאות פסיכולוגית הילדים שרה נתניהו להנחות לצדו.
מחקו אותי כי קללתי אותו.
06/01/2016 | 21:06
44
הוא איש רע מאוד ארנה רע מאוד, אני רואה אותו ויש לי חלחלה, פרצוף רשע יש לו, ועם כל החוקים מזכיר לי את הילדות, רק שהורים שלי חינכו אותי בעזרת ( נעלים, מקל, וחגורה) ולא בעזרת כל מיני קשוקשים וכל מיני שיטות אילוף, אני חושב שאני גדלתי הרבה יותר טוב מכל מיני ילדים שמאלפים אותם, כי זה ממש רע, תנו לילדים לחיו,ת קצת חופש לא הרג אף אחד...
טופס 127- מי ממלא?
06/01/2016 | 09:19
6
73
שלום
האם מספיק שרופא ילדים ימלא את הטופס 127?האם צריך לענות על הגדרה של
מנהל מרפאה?
אצלנו הספיקה רופאת הילדים
06/01/2016 | 14:45
23
אם לא בא לך להזדהות איך אני יזדהה איתך?
06/01/2016 | 20:20
4
54
צריך שתתהיה קצת קירבה לא? קצת הבנה? לא, אז תזדהי אני נתי, המשוגע של הפורום ומטורף בכללי, שלום, ושלומית ענתה לך היא אחלה אבל לפעמים היא גם יודעת להיות קשוחה....
הבהלת אותי
06/01/2016 | 20:40
3
21
למה? אני חמוד ויש לו כובע על הראש ככה אני נראה.
06/01/2016 | 20:46
29
כולם מכירים אותי בכל הפורומים תקראי לי נתי הליצן המשעומם....
אין מה להבהל נתנאל בחור טוב
06/01/2016 | 20:51
1
47
גם אם לפעמים מתבטא בצורה מבהילה
בהחלט אני בחור די חביב שאני רוצה.
06/01/2016 | 20:59
38
כמו שמרי אמרה לי " אני שטן בלבושו של מלאך גבריאל" או מה שהוא כזה לא הייתי סחי אני לא זוכר...
ניתוח התנהגות בהתנדבות במודיעין
05/01/2016 | 15:19
1
56
סטודנטית לניתוח התנהגות באוניברסיטת תל אביב, מחפשת משפחה באזור מודיעין לילד שאובחן על הספקטרום האוטיסטי, המעוניינת במנתחת התנהגות מתלמדת בהתנדבות לצורך הפעלת תכנית התנהגותית.
התכנית תיבנה בהדרכת גילי יהב, מנתחת התנהגות מוסמכת מטעם האוניברסיטה.
לפרטים: rachelihr@gmail.com
טפו ניתוח התנהגות אני שונא לשמוע את המילה הזו.
06/01/2016 | 20:27
38
לא לתת לה מספרים לא לענות לה, פשוט אל תאמינו בתור אוטיסט אני יודע מה זה סבל אין תיאור, לברוח, לברוח, לברוח.
אלעד ושדי
05/01/2016 | 22:34
60
מישהו מכיר אולי את אלעד ושדי, ממרכז יעל, ויכול להמליץ או לא להמליץ על הטיפול שלו?
מה דעתכם
06/01/2016 | 15:58
3
95
הנה מאמר שמצאתי באישזהו אתר על אספרגר ומעניין אותי מה חושבים עליו חברי הפורום, על סמך היכרותם עם אספים:

http://www.eupedia.com/forum/threads/30720-Do-some...

לא טיפשי בכלל
06/01/2016 | 17:38
1
45
גם מזהה נכון לדעתי את היחס המאוד אמביוולנטי לכאורה של האספים למסגרת,
שלמעשה הם לא מסוגלים להשתלב במסגרת המקובלת כי היא לא מספיק "מסגרתית" בשבילם,
לא מספיק מדוייקת,

אולי לא שמתי לב אבל נדמה לי שמשום מה הוא פספס אולי בכוונה את העובדה שהיפנים והגרמנים חולקים גם נטיה לסדיזם מטורף לחלוטין שמגובה ואולי נובע גם מיחס מאוד אגבי כלפי מוות וסבל מצד אחד ומצד שני בקיום מאוד חרדתי.

גם, בדומה לאנגלים, ההיסטוריה הגרמנית מתאפיינת בתנודה מאוד קיצונית בין רמות חופש אוונגרדי בטירוף לצייתנות ברמה של אבדן זהות מוחלט,
וגם האספי נע בין זהות להזדהות בצורה הרבה יותר קיצונית מהממוצע

איינשטיין למשל היא לגמרי אובססיבי לסדר קוסמי אבל תיעב עמוקות סדר המבוסס על סמכות שכופה אחידות, 
ואפשר לומר שזה מאפיין די אוטיסטי שנתפש בטעות כאמביוולנטי,
אז חיצונית יש באספרגר הרבה מרכיבים שנדמים כנוחים ומשקפים את התרבויות שהוא מזכיר.
(וזה לגמרי נכון מה שהוא כותב על הצ'כים, מהכרות אישית, הם הרבה יותר גרמנים מסלאבים, אם כי השורשים הסלאבים בהחלט מקצינים את יחסי הדחיה משיכה למסגרת (קפקא למשל מדבר רק על זה וגם היציאות היותר פרועות כמו האשק למשל מתרחשות על רקע המתח של היחיד מול המסגרת)

אולי באמת השוויצרים הם דוגמה טובה יותר כי הם לא אלימים, אם כי יש משהו אלים בניוטרליות שלהם, במקום שבו גדלתי היה גרעין די גדול של שוויצרים, וכולם התאימו בצורה כזאת או אחרת לתיאור של אספים אובססיבים,דייקנים ואקסצנטרים להפליא.

יש משהו במה שהוא כותב, אולי אפילו הרבה, וזה מעניין

אנשים מסוגרים זה אנשים שצריכים מסגרת
אבל אחרת

אנשים מסוגרים יכולים להיות הכי פתוחים בעולם מי כמוני יודע?
06/01/2016 | 20:18
31
על הגבול של מסטולים חברתית, ומטורפים חברתית, ופותחים מינית עם כל אחת כמו אדיוטים, השאלה האם זה טוב? כל שאר מה שכתבת לא ממש הצלחתי לעקוב, אבל המשפט האחרון הוא כן משך אותי והוא כן נכון, אני יכולן להיות מאוד פתוח ( יותר מידי האמן לי) אבל גם מאו סוגר. רוב הזמן אני נע בקצב של סגור מאוד לקצת פתוח ,אבל שאני פתוח אין פתוח ממני וזה גם קצת מלחיץ אנשים, כי אני קצת יותר מידי אם אתה מבין,,,,, כלומר ממה שאתה אומר אני מסכים עם האמירה שכתבת
"
אנשים מסוגרים זה אנשים שצריכים מסגרת
אבל אחרת"                                                  

אני חושב אבל שאני יכול להיות פתוח בכל מיני מסגרות, גם כאלו מאוד מדכאות, אני בעצם אדם די פתוח באופן כללי, אבל כל הזמן מציקים לי בגלל זה, אני בכלל לא נעול, ממש לא אני מאוד מאוד זורם, ומאוד מתפרע מבחינה מחשבתית/התנהגותית הבעיה שאני גם נורא מוזר אז זה לא " זורם באותו קצב כמו הנורמה" אז אני זורם מסוג אחר " המוזר המטריד הזורם/ הפתאטתי הזורם" ובלה ובלה ובלה ועוד בלה, אז קיצור גרמנים הם עם קשה שאוהב משמעת ויפנים הם סאדו מסכויסטים ופסיכופתים בכללי, אבל  אני חושב שהסגור/פתוח הוא יכול להיות בכל מיני מצבים גם בתוך קבוצה מדכאת, הראי הרבה משוררים וסופרים גדולים כתבו יצירות ענק דווקא מדיכוי, וגם אמרו שאם לא היה את המשטר של סטלין לא היה שירה רוסית כל כך טובה או שרתו הופלטית של פושקין, אז אולי יש יתרון מבחינה יצרתית שמדכאים? מה דעתך? זו הטענה שמעת,י אני לא בטוח אני חושב שמחופש, ואהבה אפשר ליצור יצירות הכי מרשימו,ת בכלל עולם של אהבה די קורץ לי. ואחרון נעלמת מפה ארנה, וגם לא הגבת לי ( כנראה נמאסתי עליך....) אבל לא משנה אני רגיל, אז זה דעתי על המשפט היפה והקצר שלך, אם הבנתי אותו בכלל...
כתוב באנגלית אני מוגבל בשפות אני לא יכול לקרוא.
06/01/2016 | 20:19
22
.......................
מנתח/ת התנהגות
03/01/2016 | 14:29
14
138
שלום לכולם,
הבן שלי בן 4.5 אובחן לפני כשבוע על הרצף. אני מחפשת מנתח/ת התנהגות באזור מודיעין. אשמח לבמלצות
לא טוב בכלל.
03/01/2016 | 17:49
11
99
זו טעות אני לא אריך אבל לפי דעתי זו השיטה המהירה והקשה ביותר להרוס את הילד, אני מציע דרכים אחרות. אז אני לא ימליץ ולא אכתוב הרבה ( כי שולמית תמחוק אותי היא תמיד תמחוק אותי שאני אכתוב דברים רעים וקשים שמלווים בסגנוני) אז אני היה נעים, לא. זה דעתי.
אם שולמית תרשה לי להתבטא איך שאני רוצה ולא תמחק אותי.
03/01/2016 | 18:01
5
75
אני אכתוב פה וואחד תגובה חבל על הזמן אבל אין לי כוח כי מוחקים אותי, אז אני מוותר. אין לי זין לכתוב ואחר כך ימחקו..
אין ומעולם לא היתה בעיה בהבעת דעה, כל דעה
03/01/2016 | 21:12
4
76
מה זה "ואחד תגובה" ? אם זה משהו תוקפני שאתה יודע שיימחק
אז באמת עדיף לא לכתוב
אם אתה רוצה פשוט להסביר למה אתה מתנגד ל ABA, ברור שאין בעיה.
אני מתכוון שאני ישתמש ביטוים לא נעימים.
03/01/2016 | 21:12
2
26
ואתה יכול להסביר עמדתך עניינית,בצורה ישירה, בלי ביטויים אלה?
03/01/2016 | 21:16
1
26
אני עשיתי זאת עכשיו.
03/01/2016 | 21:19
51
אפילו שהייתי רוצה לקלל אותם בכל הכוח, כי הם נבלים אמיתים, אבל אני יודע שימחק אז העדפתי להיות פחות בוטה כדי שכן יקשבו, כי הלב נשבר לראות את הילדים הכי מיוחדים ככה נהפכם לעוד אחד, לאותו דבר נורא.......
הבעיה שקשה לי להפריד כי מה לעשות.
03/01/2016 | 21:27
45
שאתה רוצה להביע על עוולה אתה לא יכול לדבר בלשון נקייה, כי הם רעים פשוט, אז מה על נאצים תדבר באופן נעים? זו הבעיה פה ובכל מקום, שאי אפשר לבטא באמת את רחשי הלב, את המצוקה שלך, אז למזלי יש אנשים שכן יכולים, והכרתי אחת כזאת אז לפחות יש תקווה, אבל רוב רובם של אנשים הם סופר פחדנים ומתחסדים וחושבים שהם קדושים, ועם זה יש לי בעיה. וארנה יודע להסביר את זה הרבה יותר ממני...
למה לא טוב?
03/01/2016 | 20:47
4
28
הסבר.
03/01/2016 | 21:18
1
63
ראשית אני חושב שצריך לתת לאוטיסט להיתפתח בקצב שלו, ללא עזרה, אני חושב שכל הטיפולים האלו הם מעין סוג של אילוף, כלומר מנסים לשנות את החשיבה האוטיסטית ( דבר שבמילא לא יעזור כי אוטיסט ישאר אוטיסט אז מה קורה? אתם סתם לוקחים ילדים ומנסים לאלף אותו כמו חיה וזה נורא) אז אני חושב שעדיף לתת לילד לצמוח בעצמו, לגדול, וכל העניין של טיפול שכזה, לפי נסיוני, בתור אדם שעבר גם טיפולים מסוג זה, זה שאנשים מעדיפים שבמקום שתהיה לא אתה, אתה תהיה נ"ט ואני חושב שאוטיסטים אמורים להיות הם עצמם, אוטיסט הוא ישהות מורכבת, וכל מיני שיטות כדי להתאים אותו למסגרת הקיימת, הנורמטיבית רק תפגע בו, כי הוא כל כך רגיש לכל דבר, אז מצד אחד יכול להיות שהוא ידבר יותר, ישתף יותר אבל זה לא טבעי זה לא ממנו, זה בא על ידי " גוף שמכוון אותו לכך בכוח" - כלומר אף אחד לא בא ושואל את האוטיסט ( מי שהוא נולד עש שהוא מת) מה אתה רוצה? ישר עוד טיפול עוד כדור וזה משגע אותו, אני לא בקיא בפן המקצועי אני לא פסיכלוג, אלא בפן האישי, האנושי החשיבה שלקחת חומר גלם ולעשות בו כל מה שאתה רוצה ומדובר בילד שלך, באוצר שלך, זה כורע לי, כי מה נולד לך ילד? למה הוא כל כך יפה, כל כך פורח גם אם הוא לא מדבר או מסתדר או אטום, זה כי הוא כל כך נשרף ורוצה חופש, כל כך הרבה רעש והמולה ,אז עוד טיפול ועוד טיפול יעזור? זה פשוט לבכות, שלוקחים פקרח כזה ועושים עליו כאלו ניסיום, זה ממש התעללו,ת לקחת חומר גלם ( מדהי,ם יפיפה, כביר) ולהפוך אותו ל ( כמו כולם לשייך אותו לאותו קבוצה) זה הסבר שלי העדינות.
מצטער אם אני לא ברור ולא פרטתי.
03/01/2016 | 21:23
48
אני בימים האחרונים קצת דפוק, כנראה היה לי התקף פסיכוטי, אז אם אני כותב דברים לא לעניין אל תעלבו ואל תיקחו את זה אישית, את זה כתבתי צלול וזה דעתי ואפשר לראות שזו המעדה שלי מהתחלה. מי שבאתי לפה.
יש כמה שיטות ואין שום שיטת פלא
05/01/2016 | 10:44
37
קודם כל צריך לברר מה הילד צריך (וזה לוקח זמן , שבע אחרי איבחון זה לא מספיק)
ואז להחליט לפי  המצב
ABA היא שיטת טיפול וחינוך נפוצה ועם זאת נתונה במחלוקת
06/01/2016 | 08:56
36
יש לה אוהדים "שרופים", מתנגדים מושבעים,
וגם מי שמוכן לקבל ממנה כמה כלים לשימוש נקודתי במקרים מסויימים.

לכן, מצטרפת להמלצתה של דינה לקחת את הזמן,
לנשום עמוק (כן, גם פיזית לא רק כמטאפורה),
ללמוד את הילד, את עולם האוטיזם, את הרציונל של מגוון הגישות,
ורק אז לבחור את דרככם.
לא כדאי לדעתי לעשות החלטות משמעותיות מתוך לחץ ובלי מידע.

תוכלי להתחיל מקישורי הפורום שלנו
(הנמצאים בתוך לשונית 'כלים ומידע' שבראש העמוד).
ממליצה במיוחד על הסעיפים 'אנשי הספקטרום בארץ ובעולם'
ו 'גישות ושיטות טיפול'.

אלינו

ברוכה הבאה. האיבחון טרי מאוד.
05/01/2016 | 10:41
1
46
קחו את הזמן קודם כל לעכל את כל המצב.  שבוע זה מעט מאוד זמן  ו'הבשורה' היא תמיד הלם גם אם מוכנים לזה.אני מקווה שלא הלחיצו אתכם עם 'טיפול כמה שיותר מהיר ואינטנסיבי כי חלון הזדמנויות ייסגר'. תמיד יש הזדמנויות.
תשיגו יותר מידע  על המצב ועל אפשרויות טיפוליות. שבוע, שבועיים, חודש, חודשיים - לא יישנו את המצב.  עדיף להחליט החלטות כשרגועים ולא לחוצים. בהצלחה.

שיטות טיפול
17/01/2016 | 15:10
2
אני עכשיו רואה את ההודעות האלה והאמת שכן הצליחו להלחיץ אותנו עם הגיל (4.5) וחייבים כמה שיותר מהר לפני כיתה א ולעבוד איתו בצורה אינטנסיבית.
בשלב זה מצאתי מנתח המנהגות אבל לא ממש התחלתנו, הוא היה אצלי רק פעם אחת.
אני בהחלט יבדוק את הקישורים, תודה לכולם.
אם יש לכם המלצות, אשמח לקבל, כמו שאמרתם וצדקתם הכל טרי וחדש ולא ברור.
קאוצ'ר לבחור עם אספרגר
03/01/2016 | 09:34
1
78
אני פשוט אני.
03/01/2016 | 17:48
70
אני מוכן להיות כל מה שתגידי. רק תגידי הכל פשוט הכל, אני עכשיו בקטע של נתינה של אהבה של התמזגות עם העולם, הטבע, בני האדם, אלוהים, אני פה כדי לעשות אהבה עם הטקסט, ועם הדף, ועם הכתמים השחורים, והפקסלים, אני יעזור לו, תיצרי איתי קשר.
"פלפלים צהובים" גרסת האבא
03/01/2016 | 11:35
4
121
http://www.haaretz.co.il/gallery/literature/.premi...

מעניין שבניגוד למוסכמה המגדרית דווקא האבא שם את ליבו קצת יותר לאוטיסט עצמו ולא רק לאיזה אסון קרה למשפחה הנורמטיבית
הטקסט עצמו למי שהארץ לא נגיש לו
03/01/2016 | 11:36
1
73
אובך סמיך, מאובק ומלכלך מכסה את ירושלים. הוא מצטבר על הבתים היפים בבית הכרם, שוקע על חלונות הוויטראז' בבית החולים הדסה, עוטף את המכוניות המגיעות לטיפול במוסך בקטמון, מחניק ומקלקל את הראות. "אובך" הוא גם השם שנתן יורם עבר הדני לספר שכתב וראה אור לפני שבועות אחדים, המתחיל באותה תופעת מזג אוויר. אבל האובך ב"אובך" הוא לא רק אבק דביק וחלקיקים שנישאו ממדבריות ערב, זהו במידה רבה גם ערפול מטאפורי, חוסר יכולת להתבונן ולהתמודד עם המציאות.
פרופ' יואל עדות, גיבור הספר, הוא מנהל מחלקת נשים בהדסה, מומחה להפריה ורופא אמביציוזי בן 55. בנו איתמר הוא פסנתרן מחונן, שולט בכמה שפות, פנומן מילדות הלוקה בתסמונת אספרגר. בגיל 19 אין לו חבר בעולם ויומו מורכב מצפייה בטלנובלות וטיול לבטונדה במרכז המסחרי של השכונה, שם הוא יושב שעות, בוהה ואוזניות על ראשו. כדי לפתור את הבעיה מוצא יואל את ירון מוגרבי, מוסכניק צעיר בן גילו של בנו, ומשלם לו כדי שישהה לצד בנו ויתיידד עמו. אלא שהבעיה הגדולה שיואל מזהה היא רק סימפטום והפתרון שהוא מוצא לה הוא פתח להסתבכות.
"הורות היא מלאת חרדות, וכשאתה מחובר ליישות הרחוקה הזאת, החרדה, אתה לא כאן. אתה לא חי את המציאות האמיתית", מסביר עבר הדני. "כשאתה רק חרד ומשם נובעות הפעולות שלך, אתה לא מחובר לחיים. יש פער בין החרדה מפני משהו, הפצצה האיראנית נגיד, לבין החיים, וזה גורם לך להיות מרוחק, כי יש משהו שכאילו גדול יותר מבני האדם. גם בהורות, אם הפחד שלך הוא שהילד לא יגיע לאוניברסיטה או שלא יהיו לו חברים ואתה נורא לוחץ שיהיו לו חברים, אתה לא מקשיב לו ולא נותן כוח לתהליך. אין לך רגע להקשיב כי אתה פועל מתוך חרדה. היא כל כך חזקה שאתה קודם כל פועל. זה מה שקורה ליואל".
חרדה יוצרת אובך בראש?
"מאוד. ולכן זה אובך ולא ערפל. ערפל הוא רומנטי, זה בלזק, זו הבטחה לגשם. אובך הוא משהו אחר. אנחנו חיים באבק הזה החמצמץ והלא נעים. זה לא ענן שירד, זה משהו מהמדבריות בסעודיה. חרדות הן אובך שמשבש את האוריינטציה".
["פלפלים צהובים". התמודדות משפחתית עם אוטיזם של הבן]
"פלפלים צהובים". התמודדות משפחתית עם אוטיזם של הבןצחי צלינקר
עוד כתבות בנושא
להביט בכל צבעי הקשת האוטיסטית   27.11.2014 כתבה זאת זמינה למנויים בלבד
כך חילצו הדמויות של דיסני את בני ממעמקי האוטיזם   26.03.2014 כתבה זאת זמינה למנויים בלבד
מקדונלדס וחומוס
"אובך" (בהוצאת כתר ובעריכתה של שירה חדד) הוא הרומן הראשון למבוגרים שכותב ומפרסם עבר הדני. הוא כבר כתב ארבעה ספרי ילדים וביים פרסומות של מקדונלדס, חומוס אחלה, תנובה ועוד. בשנות ה–90 היה גם תסריטאי ב"קומדי סטור" ("זה היה מצב כזה, עבדתי במשרד פרסום, הייתי מעביר תסריט בפקס ורואה אותו כמה ימים אחר כך בטלוויזיה. כתבתי לז'וז'ו את החלסטרות. הייתי כותב פרסומות ועושה עליהן אחר כך פארודיות").
הספר הירושלמי כל כך שכתב לא סותר את העובדה שהוא עצמו גדל באשקלון. הוא מסביר בחיוך שהוריו שניהם ילידי ירושלים. למשפחת אביו, משפחת מוגרבי שהפכה ל"עבר הדני", היתה מכולת בשוק מחנה יהודה (המצויה עדיין בידי קרובי משפחה). אמו, המשוררת דפנה עבר הדני ז"ל, גדלה בשכונת בית הכרם במשפחה בעלת רקע אמנותי ולאמה היו שתי גלריות לאמנות, בארץ ובניו יורק. הפערים הגיאוגרפיים והמעמדיים האלה בין האב והאם באים לידי ביטוי גם בספר, במרחק שבין בית הכרם לקטמון, בין הפרופ' לרפואה למוסך.
פרט לזה, בת זוגו של עבר הדני היא התסריטאית והבמאית קרן מרגלית (יוצרת "פלפלים צהובים"), ולשניים שלושה ילדים: מיכאל בן ה–15, שהוא אוטיסט, ונעמי ואביגיל, תאומות בנות 10. "פלפלים צהובים" של מרגלית עסק בהתמודדות של משפחה עם האוטיזם של בנם.
איתמר, בנו של גיבור "אובך", אינו אוטיסט אלא לוקה בתסמונת אספרגר, הפרעה הממוקמת על הקשת האוטיסטית, שהלוקים בה מתאפיינים ביכולת אינטלקטואלית גבוהה אבל מתקשים ביצירת קשרים והבנת סיטואציות חברתיות. ובכל זאת ניכר שעבר הדני בחר למקם את ספרו קרוב לבית. זה בולט במיוחד בחלקים שבהם מתוארים הגילוי של התסמונת וההתמודדות עמה, התנועה בין חשד והכחשה לאי היכולת להדחיק עוד. שם במיוחד עולה אמת אנושית וכנות גדולה, יחד עם יכולת סיפורית המקרינה אמינות.
היה לך רגע של היסוס האם לכתוב כל כך קרוב למשפחה שלך?
"ממש לא. אפילו לא טיפה. לא היה לי אפילו רגע של היסוס כמו שלא היססתי לכתוב על זוגיות, וגם זה לכאורה חושף אותי ואת חיי. הורות היא הורות. אני מרגיש שהחשיפה פה שווה לחשיפה בנושאים אחרים, אולי כי אני שלם עם זה. אני לא מרגיש שאני חושף את מיכאל ואת ההורות שלי אליו ואני לא מתבייש בכלום".
[התסריטאית והבמאית קרן מרגלית (יוצרת "פלפלים צהובים"), בת זוגו של עבר הדני]
התסריטאית והבמאית קרן מרגלית (יוצרת "פלפלים צהובים"), בת זוגו של עבר הדנינועה יפה
מעניין שגם אתה וגם קרן ניתבתם את ההורות למיכאל ליצירה.
"אנחנו שני הורים נפרדים לילד אוטיסט, ואנחנו ביחד הורים לילד אוטיסט. כל אחד חי את חייו ועושה את מה שהוא עושה. הרבה מהדברים האלה נכתבו במקביל לאורך שנים. את הגרסה הראשונית של 'אובך', שהיתה שונה מאוד, התחלתי לכתוב לפני שמונה או תשע שנים. זה קרוב הביתה וקרוב לחיים שלנו, אבל מאוד הגיוני שכשבחיים לך יש חוויה חזקה כל כך אתה מתעסק בה וסביבה. שנינו שמחים אחד עם מה שהשני עושה. בעיני קרן עשתה דבר מדהים".
ובכל זאת, המשחק הזה שעושים סופרים, להרחיק ולקרב לחייהם שלהם...
"יש כאן הרבה 'להרחיק — לקרב'. האספרגר של איתמר הוא הרחקת עדות ברורה מבחינתי. אספרגרים, גם לפי המחקר, הם חלון לאוטיזם, כי היכולות שלהם גבוהות כל כך. מצד שני עניין אותי מה קורה כשאיש כמו יואל מקבל ילד כזה. יואל הוא מאוד לא אני, ורציתי לשאול מה קורה כשלאדם כל כך מכוון מטרה ואסרטיבי נולד ילד כזה. כל העניין של בדידות של ילדים, וחרדה של הורים ממנה, אלו דברים שקורים להורים בכלל, לא רק להורים לילדים מיוחדים".
[עטיפת הספר "אובך"]
עטיפת הספר "אובך"
אבל כשזה ילד על הקשת האוטיסטית הכל נטען ברגישות מיוחדת.
"האספרגר היא תסמונת נורא גבולית וזה במובן מסוים הופך את הכל לקשה יותר. כשיש לך ילד אוטיסט, אתה יודע איפה אתה נמצא. המציאות אומרת לך שהילד שונה. אבל ילד שהוא תלמיד מעולה, מוכשר ויכול לעשות המון דברים, ילד שלומד בכיתה רגילה אבל הוא תמיד המוזר של הכיתה ושל בית הספר, שצוחקים עליו וגם המורים לא מבינים למה הוא כזה — זה נראה לי קשה מאוד".
וכאן נכנסות בסיפור גם השאלות של הורות למבוגר כזה, בנושאים כמו אהבה, קשר, בדידות או מין.
"כן. מבחינתי זו שאלת הלגיטימיות במהלך של יואל, שקונה לבן שלו חבר. האם איתמר הוא אדם שלם שיש לו זכות להחליט על מהלך חייו, לקבוע מי יהיה חבר שלו, או שהוא מוגבל שאפשר לעשות לו דבר כזה כדי להקל עליו? יש תופעה גדולה וידועה בגילים מבוגרים יותר, שקונים מין ללוקים בתסמונת אספרגר. אני יודע שיש גם מקרים כמו שאני מתאר, בגילאים צעירים יותר.
"יואל לא מספר לאשתו על החבר שקנה לבנם כי הוא חושב שהיא לא תסכים בחיים. ויש פה עירוב תחומים לא ברור, האם זו חברות או טיפול? זה בלבול שקורה גם בהורות לילדים כאלה, אתה הורה או מטפל? האם בכל רגע אתה חייב ללמד אותו כישורי חיים או שאתה יכול להיות סתם אבא? הרבה מאיתנו רוצים שליטה כל הזמן וזה עניין גדול מאוד בעולם ההורות לילדים מיוחדים".
להבין את הבדידות
אבל לא רק בזכות ההיכרות האינטימית עם השאלות הללו מצטיין "אובך" באמינות. יש בו שורה של דמויות עגולות ומערכות יחסים משכנעות, והוא מעורר מחשבה על בחירות שאנשים עושים ועל ניסיון חיים, על נעורים ובגרות, על הרצון להתאהב ולהתרגש. עבר הדני מתגאה במיוחד בשורת התחקירים שערך עבור הספר, מספר כיצד למד על מערכת הניקוז ברכב כששהה במוסך, על הפרייה כשנכח בתהליך בהדסה, ועל אספרגר, בזכות שיחות ומפגשים.
הוא איש גדול ודובי היושב בנינוחות בבית הקפה בתל אביב שבו אנחנו נפגשים, מפנה באבירות את הכיסא הסמוך להסקה. קל להבין את הקשר הטוב שעליו הוא מספר עם צעיר הלוקה בתסמונת, הפסנתרן דותן ניצברג, שיותר משמץ ממנו מצוי בדמותו של איתמר. עבר הדני שוחח גם עם הורים לילדי אספרגר ועם ד"ר רוני יורן הגש, מנהלת בית החולים הפסיכיאטרי לילדים בראשון לציון. "דרכם הבנתי גם את מידת הבדידות של הילדים, עד כמה הם רוצים חברה".
אבל הספר יוצר סיטואציה מורכבת יותר. יואל, הפרופ' המכובד, מתבונן בבנו בתערובת של פליאה ולחץ. לכאורה הוא ובנו הם הפכים מוחלטים אבל בעצם איתמר הוא כמעט הקצנה של
אי אפשר לקורא את זה ארנה.
06/01/2016 | 20:45
17
הכל דחוס ולא נעים לקורא.
מעניין.
03/01/2016 | 17:45
1
42
אני אקרא את זה אחר אין לי סבלנות קראתי חלק, אבל אני רואה שלא הייתה פה אתמול ,כנראה היית עסוק, כתבתי איזה הודעה בקשר למה שאמרתי לך על מגע, אני חושב שאני מתפתח בכיוון כזה והייתי שמח שתביע את דעתך, אני אגיב על מה שכותב אולי אחר כך ( הראש שלי עכשיו מסוחרר כנראה איזה התקף פסיכוטי קל גרם לי לכתוב הרבה שוטיות בימים האחרונים בעיקר ביום שישי וחמשי בערב...).
קראתי שעממם אותי.
10/01/2016 | 13:58
1
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום טיפול באומנות
מחפשים כיוון חדש?
מרכז קוגנטיקה - מרכז טיפול קוגניטיבי התנהגותי
הגיע הזמן להרגיש חופשי
מרב ווטמברג, פיזיותרפיה לתינוקות וילדים
התפתחות התינוק שלך
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום