לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD
<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

אז הצטרפנו למשפחה... מה עושים עכשיו?
14/03/2016 | 20:51
7
258
בננו בן כמעט חמש קיבל איבחון של ASD + הפרעת קשב

אמרו לנו ללכת למחלקת גיל הרך במועצה בשביל שנה הבאה (השנה יש לו גננת שילוב פעמיים בשבוע)
איך נדע מהן הזכויות?  ואיך פונים לביטוח לאומי?
ברוכים הבאים
15/03/2016 | 08:20
104
ממליצה לך מאד להכנס לקישורי הפורום שלנו- יש שם אוצר בלום של מידע.
בנוסף לסעיפים 'הטבות והקלות' ו 'ביטוח לאומי'
ממליצה לעיין גם בסעיף 'אנשי הספקטרום בארץ ובעולם'
ובכלל לקחת את הזמן לעבור עליהם
כמו כן, בהודעות נבחרות (משמאל, על רקע אפור)- 'טיפים לחדשים אחרי איבחון'.

ו...אנחנו כאן
עכשיו ההתלבטות לגבי מסגרת....אשמח לעצות
15/03/2016 | 10:15
5
133
במקום שבו אנו גרים אין גן תקשורת (רק במרחק נסיעה די רב)

הילד בתפקוד גבוה ומתפקד יפה בגן, אך זקוק לעיתים לתיווך ופעמים רבות גם מנותק משאר חברי הגן.

האם כדאי להשאירו בגן רגיל - כמה שעות סיוע נקבל?
או האם כדאי להתגבר על המרחק ולשלוח אותו לגן תקשורת?
מתפקד יפה בגן
16/03/2016 | 11:48
110
בעיניי, פחות חשוב האם הגננות מרוצות ממנו- כמה יפה הוא מתפקד,
יותר חשוב איך הוא מרגיש
ילד יכול לתפקד נהדר ולהרגיש נורא...
האם טוב לו בגן? האם הוא מרגיש בטוח שם?
האם זו סביבה שמאפשרת ומעודדת אותו להתפתח בדרכו היחודית-
לא מנסה לגזור אותו לגיזרת הנורמה?

אם טוב לו, חבל להוציא אותו משם.
אפשר לתת לגננת הנחיה מתאימה,
אפשר לקבל סל שילוב.
לגבי שעות סייעת- ועדת השילוב תקבע לאיזו דרגה הוא מתאים (יש 4)
ובהתאמה לזה יקבל שעות סייעת.
בקישורי הפורום (מצאת אותם?), בתוך סעיף 'משרד החינוך'
יש תת-סעיף 'שילוב יחידני' ובו גם טבלת הדרגות לשעות סייעת.

אם לא טוב לו שם, כדאי מאד להוציאו משם.
לאן?
הייתי נפגשת עם גננת גן התקשורת הרלוונטי
ועם גננות בגנים רגילים בהם הוא עשוי ללמוד בשילוב יחידני,
מנסה לתהות על קנקנן: האני מאמין החינוכי שלהן,
דרכי עבודתן, אישיותן,
ואז בוחרת.

מהו זמן הנסיעה לגן התקשורת?
זמן שלנסיונכם יחווה כעינוי לילד, מוציא אותו מהחשבון.
אם הוא זקוק לתיווך ולפעמים מנותק
17/03/2016 | 09:57
3
83
מה הכוונה 'מתפקד יפה בגן'?.
ואם זו ההגדרה של הגננת אז ילד צריך להרגיש טוב ובגן ולא רק 'לתפקד'.
האם במונח 'מתפקד יפה' הגננת מתכוונת שהוא שקט, לא מפריע ומבצע הוראות ?
הכוונה היא
17/03/2016 | 13:45
2
87
שהוא פועל לפי ההוראות, משתתף במפגשים
שותף פעיל בכל הדברים,  
לעיתים בזמן משחק - משחק לבד (לא כל הזמן)
יש לו גם הפרעת קשב, אז לפעמים מפריע במפגש בגלל התזזיות ומדבר ללא רשות
אבל כן מקבל את הכללים.

ולאחרונה כן מצליח ליצור קשרים חברתיים

מה שאני רואה - הוא הולך בשמחה לגן, נפרד בקלות
חוזר עם תכנים - אבל מעט (צריך לחלוב אותו )
לעיתים מספר על ילד או שניים שמציקים לו
מסגרת ;
20/03/2016 | 22:11
60
לפי מה שכתבת אין שום סיבה לדעתי להעביר אותו לגן אחר. 
בקשו כבר עכשיו מהרשות שלכם וועדת שילוב - ומאמינה שתקבלו סיוע מלא או כמעט מלא בשנה הבאה. 
סייעת יכולה לעזור רבות בגן, בדיוק במקומות שכתבת שקשה לו. 

בהצלחה! 

לדעתי אין לו הפרעת קשב.
29/03/2016 | 16:03
24
הוא פשוט א"ס   (זה קיצור ל 'איש ספקטרום אוטיסטי').
כנ"ל לגבי הצורך 'לחלוב' כדי לקבל מידע. מתאים לספקטרום
עזרה בבית בסיבסוד. יש דבר כזה?
16/03/2016 | 13:23
6
160
הבת המקסימה שלי, בת ארבע , ואחרי הרבה התלבטויות אובחנה כASD בתפקוד גבוה . (אוסיף , מאוד . "יושבת על הגדר , רגל פה רגל שם...)
הייתי אמא צעירה מאוד , גם במונחים "מגזריים" , וזה היה שוק ממש,
כי הילדה הייתה תינוקת תקשורתית מאוד,דיברה כבר בגיל שנה עגול. והקשיים התגלו רק בגיל שמצפים שתשחק עם חברים. גיל שלוש. חשבנו שהיא גאונה והכי תקשורתית שיש.
גאונה היא כן , תקשורתית ... בדרך שלה ...

אמא שלי עושה לי טרור, יורדת עלי, מקללת אותי ומתעצבנת ממש שאחרי שהיא הולכת לוקח לי שעה שלמה לקום מהכיסא ולהפסיק לבכות ,על איך שהבית נראה, 
אני ראיתי בתים במצב הרבה פחות טוב. לא כל כך מסודר אצלי, אף פעם לא דיר חזירים , נקי ביומיים אחרי השטיפה השבועית.אבל אף פעם לא מלוכלך בצורה יוצאת דופן. יש לי תסמונת טורט , אני לוקחת טיפול תרופתי מעייף מאוד, אני צריכה לישון, רפואית , כמעט פי שתיים מבן אדם ממוצע, עובדת ב1/3 משרה, יש לי תינוקת בת שנה איתי בבית, לא במעון, אני לומדת לימודי תעודה קשים (לא רוצה לעשות לעצמי אאוטינג. לא מדובר על מזכירות או משהו כזה , הרמה קרובה  מאוד  לתואר ראשון, והלימודים מיועדים לבוגרי תואר ראשון לפחות, 50% מהכיתה שלי הן עם תואר שני )
ואני כל הזמן חוטפת ממנה מתקפות עצבים כשהיא באה לפה. ואין עם מי לדבר.
היא אמרה לי "תקחי עוזרת לשעתיים כל יום " אמרתי לה שזה עולה 60 ש"ח לשעה . (אמת לאמיתה )והיא יודעת שאין לנו כסף והתשובה שלה הייתה "את שקרנית , בתל אביב עולה ככה" . אמרתי לה שגם כאן , ואני יכולה להראות לה בלוחות. 
בעלי עובד במשרה חלקית בשכר נמוך , ומחפש עבודה במקצוע שלו (פיזיקאי ) כבר חצי שנה מאז סיום התואר. אנחנו מקבלים קיצבה מבטל"א, אבל אני לא יכולה עדיין להרשות לעצמי עזרה בניקיון, רק בשביל שאמא שלי תסתום. 
מישהו יודע אם יש איזושהי עזרה כזו בסיבסוד מבטל"א? 

האם הילדה מקבלת קצבת נכות?
17/03/2016 | 09:51
79
ולגבי אמא שלך תגידי לה שהיא צודקת ויש בלגן  אבל זה מה יש ולא הולך להשתנות.
בהחלט קשה להגיד דבר כזה ועוד לאמא , אבל היא זו שלא מחשבת במצבך אז נראה לי שאין לך ברירה.
האם אתם, בני-הבית, מרגישים נוח עם רמת הסדר והנקיון בבית?
17/03/2016 | 12:24
97
אם כן, אולי תוכלי לפנות לאמא ברגע רגוע, בלי מתח (בתקוה שיש כזה...)
לפרוש בפניה את שלל ההתמודדויות איתן את מתמודדת,
ולומר לה משהו כמו: אמי היקרה, אני זקוקה לעזרתך.
העזרה שאני זקוקה לה ממך, היא שלא תוסיפי לי עוד התמודדות,
הניחי לי בעניין הסדר והנקיון.
אני יודעת שזה בא מכוונה טובה, יודעת שיהיה לך קשה להתאפק מלהעיר,
אבל ממש צריכה את זה ממך.
את יכולה להיות סופר גאה בעצמך...
20/03/2016 | 20:06
62
את מתמודדה יפה עם הרבה דברים.
גם הורים זה התמודדות לא קלה הרבה פעמים, ולפעמים בגללם\בזכותם אנחנו הופכים ליותר רגישים כלפי הילדים שלנו.
לפעמים אנחנו מזכירים אותם בעצמנו, ואז שווה ללמוד איך לסלוח להם וגם לעצמנו.

אצלנו בבית שני ילדים עם קשיים פלוס תינוק, מספיקים לשטוף פעמיים בשנה, כל הקירות עובש, ובכיור רוב הזמן עומדים כילים מלוכלים.
מצד שני הילדים מטופחים, כמובן שכל יום מקלחת, בגדים תמיד נקיים, ומשתדלים להשקיע בהם כמה שיותר זמן.
אנחנו תמיד משתדלים לעשות יותר, אבל אף אחד לא סופרמן וכל דבר תמיד בא על חשבון דבר אחר.

את אכפתית משתדלת ועושה המון, אי אפשר שלא לקבל על זה צל"ש!
לא מביה למה אכפת לך מה שאמא שלך אומרת
28/03/2016 | 15:42
1
18
את ילדה גדולה, לא?
כמו שריקי גל שרה לאמה-
28/03/2016 | 19:34
22
"איך בדמי, בעמקי נשמתי
דעתך נחושה" ...
אמא היא אמא, בכל גיל...
זה לא פשוט...
אני ממש לא מבינה את האמא הזאת
01/04/2016 | 00:37
13
באה לביקור בת ונכדות, ובמקום להינות מהן וקצת גם לעזור ביודעה את הקשיים,
היא מקללת, צועקת, מתעצבנת..ומשאירה אותך מתוסכלת ומדוכאת.
לא נעים להגיד אך לאמא כזו הייתי אומרת שעם כל הצער והכאב -
שלא תגיע לביקורים כל עוד היא לא מסוגלת להתאפק מלהטיח ביקורת.
יש הבדל בין ביקורת בונָה וחיובית לבין מה שאת מתארת.
הילדה בת ארבע, קולטת ומבינה בוודאי מה קורה, מילא בת השנה..
אז מדוע לגרום לך ולה לסבל כזה, וגם לנזק לילדה?!
עזרה במילוי שאלון קצר לסמנריון
17/03/2016 | 10:07
2
92
שלום, אנו סטודנטיות לחינוך מיוחד מהמכללה האקדמית תל- חי, העורכות מחקר בנושא איכות חיים ורווחה מינית בקרב אנשים אוטיסטים.
קישור לשאלון:
https://telhai.az1.qualtrics.com/SE/?SID=SV_e3XjJW2gNRNvSwl

את השאלון בנינו ושיפרנו בעזרת תגובות של אנשים בפורום והתייעצות עם אנשים מהקהילה האוטיסטית. תחת כל שאלון יש תיבת טקסט בה תוכלו להביע את עמדותיכם בצורה חופשית.
אנו מאמינות כי הנושא של מיניות בכלל ושל מיניות בקרב אנשים אוטיסטים מושתק לעתים וכי הוא צריך להישמע.
השאלון הוא אנונימי וכל המידע מיועד למטרות מחקריות בלבד.
נשמח לעזרה בהפצת והפניית השאלון
בתודה ,
ענת ונועה

כמו כן, ניתן לפנות לאימייל 

כתובת המייל הזו מיועדת למחקר הנוכחי בלבד, וכל הנתונים בה יישמרו בנפרד מפניות בנושאים אחרים.

קראתי כבר עונה.
17/03/2016 | 14:54
19
נשמח להמשך עזרה במילוי ובהפצת השאלון
24/03/2016 | 15:48
12
לכל מי שיכול ומוכן נשמח לעזרתכם.
ותודה לכל מי שכבר מילא
עזרתם לנו מאוד 

אבחון פסיכודידאקטי ואספרגר לילדה בת 14
13/03/2016 | 21:53
25
188
הי, 
אני אמא לילדה בת 14 שמאובחנת עם הפרעת קשב וריכוז מגיל שמונה. אחרי שקראתי מאמר על בנות עם אספרגר, הבנתי שבעצם הבעיה שלה היא אספרגר ברמה קלה. בעיקר כי היא משקרת הרבה, אין לה חברים ואין לה צורך בחברים, והחשיבה וההתנהגות שלה הרבה פעמים תבניתית/רובוטית. למרות שהיא ילדה רגישה ויודעת להביע אהבה ומסתכלת בעיניים, פעמים רבות כשמדברים איתה על רגשות היא לא ממש מסוגלת להבין ומסתכלת במבט בוהה ומנותק. אוהבת להסתכל בסרטי אנימציה וילדותית מאוד לגילה. המודעות לאסטתיקה ממנה והלאה כולל הרגלי הגיינה בסיסיים. למרות כל זאת היא ילדה שמחה ואני לא חושבת שהיא סובלת מדיכאון.
הבעיה שלי, שאבא שלה (אנחנו גרושים) מתעקש שנעשה אבחון פסיכודידאקטי קודם ורק אם ימליצו נעשה אבחון לאספרגר. הבנתי שבמקרים של אספרגר לבנות קשה מאוד להבין בתופעה כי הן מאמצות דפוסים נורמליים ואני חוששת שהילדה תתפספס בגלל האבחנה הלא נכונה. 
השאלה שלי

האם מישהו מכיר מאבחן פסיכו-דידאקטי שיש לו גם הכשרה הקשורה לאספרגר. ואיך אני מוצאת פיתרון לסיפור הזה עם האבא (שדרך אגב, אני חושדת שגם לו יש קווים לאספרגר אם כי גם הם קלים).

וגם אשמח להכיר הורים לבנות לאספרגר בדרגה הקלה כדי לספר כיצד הבנתם שהילדה עם אספרגר.
תודה
את צודקת, בנות הרבה פעמים "מפוספסות"
15/03/2016 | 14:24
4
107
גם בנים, אבל בנות עוד יותר.

תוכלי להקליד בחיפוש בפורום (מלבן קטן בצד שמאל למעלה)
בנות אספרגר
תקבלי לא מעט הודעות שנכתבו כאן בנושא לאורך השנים,
חלקן מכילות תשובות לשאלותייך
(כולל הודעות של הורים לבנות אספיות, שתוכלי לכתוב להם מסר).

מה נימוקיו של האב להתנגדותו לאיבחון?
אולי תמצאי מאבחן פסיכו-דידקטי שיידע להכניס בדלת האחורית את סוגיית הספקטרום,
אבל אולי לא...
לכן שואלת מה נימוקיו, אם ניתן יהיה להרגיע את חששותיו
ולפנות לאיבחון ספקטרום, הסיכוי לקבל תשובה מהימנה יעלה.

כיום האבחנה אספרגר כבר לא קיימת.
מדובר על ספקטרום מגוון אחד.
כך שגם אם היא תאובחן, האבחנה תהיה- ספקטרום אוטיסטי
ולזה יתווסף פירוט דרגת תפקוד בתחומים השונים.
ממליצה על דיצה צחור
18/03/2016 | 07:45
3
66
יש לא מכון אבחון אוטיזם על שלל גווניו באסף הרופא. 
בנוסף יש לה קליניקה באור יהודה בו מאבחנת קשב וריכוז כולל אבחונים דידקטיים. 
אני חושבת שאם תדברי איתה קודם בטלפון ותסבירי לה את החשש/חשד שלך 
תוכלו להגיע אליה לאור יהודה - לאבחון דידקטי והיא גם תוכל לאבחן האם הבת שלך היא גם אספרגר. 
היא נחשבת לטובה מאוד בתחום , במיוחד אחת כזו שלא "מתבלבלת" מילדים מבלבלים. 
היא אישה מאוד נחמדה, קשובה. 
היינו אצלה
ממליצה מאוד. בנוסף אפשר לקבל אח"כ החזרים מקופת החולים. 
למכון שלה באור יהודה קוראים "מרכז צחור" או "מכון צחור".
בהצלחה
מירי 
מצטרפת להמלצה
18/03/2016 | 07:53
53
אנחנו הגענו אליה פעמיים, עם שני "מבלבלים"-
האחד היה אז בן 13, מאבחנים קודמים פיספסו אותו והיא איבחנה,
השני הגיע אליה בן 4 והיא פסקה שאינו על הספקטרום.
צחור טוענת שילדים אוטיסטים לא יודעים מהם פחד וכעס ועצב
18/03/2016 | 10:09
1
94
צחור אדם מסוכן, מזיק, רע, שכמו כל האנשים הנורמטיבים עף על עצמו בכזאת מהירות שאין לו בלב מקום לאף אחד.

שמחתי לקרוא בתגובות למחקר שהיא פירסמה שכמעט כל המגיבים זיהו אותה כאדם שחסר ולו את ההבנה הכי מינימלית במתודה מדעית וגם כאדם עם יכולת אמפטית שלילית לחלוטין.

מסתבר שלא הכרחי להבין לעומק כדי לדעת לאבחן
18/03/2016 | 10:31
44
תודה על התשובה
16/03/2016 | 00:02
5
78
בינתיים התקדמנו קצת, למרות שהאב לא מסכים כי הוא נוטה "להקטין" את הבעיה פניתי למרכז מראות באיכילוב לפגישת אבחון ראשוני. אמרו לי שם שאם האבחון הראשוני יהיה חיובי אוכל לעבור את האבחון המלא.
האמת שבדיעבד האבא בעצמו נראה לי בגבול הספקטרום. לא אוהב מגע, מבודד מאנשים, ולא מבין סרקזם בכלל. ועוד דברים נוספים.
בינתיים אני יושבת ומנסה להבין את העולם הפנימי שלה. היא מסוגלת להסביר רק באמצעות תיווך - שירים או סרטי אנימציה שהיא רואה. מתבוננת בדפוסי החשיבה שלה. שמה לב לציטוטים ה"רובוטיים" שלה. תמיד אומרת תודה במקומות הקבועים והנכונים, נוטה לצטט אחרים כלשונם. שום צורך ופירוט חברתי מלבד חברה אחת. והרבה שקרים ללא הבנה מעמיקה של השלכותיהם.
אשמח לקבל פידבק על מרכז מראות לאבחון וטיפול ממי שיודע.
שוב תודה.
הפורום עוזר לי להבין שאני קצת לא לבד בסיפור.
את אכן לא לבד בסיפור
16/03/2016 | 08:03
1
72
שמחה לשמוע שיש יותר הסכמה ושיתוף פעולה בינך לבין האב

כולנו מסבירים עצמנו באמצעות תיווך, אלא שרוב האנשים
משתמשים בהברות הקרויות מילים
ויש אנשים שמעדיפים דרכים אחרות
מילים אינן הדבר עצמו, הן הברות שמיוחסת להן משמעות
ואנשים משתמשים בהן כאמצעי מתווך להעביר מחשבותיהם ורגשותיהם.

ולגבי השקרים- הרי העולם שלנו מלא שקרים...
אנשים רגישים ותמימים לפעמים מבינים ש"ככה זה עובד כאן"
מנסים לשחק את המשחק הזה,
אבל מהיותם תמימים, לא ממש טובים בזה...

רק חברה אחת- לפעמים זה קשור לנטיה לאמת.
חברה אמיתית אחת, ואין צורך בהמון "חברות".

ממליצה לך מאד לקרוא טקסטים ולצפות בסרטים של אנשי ספקטרום
(גם לקרוא בפורום מה שא"סים כותבים) -
נכון שכל אדם הוא עולם בפני עצמו, אבל זה עשוי לסייע לך להבין את בתך.
בקישורי הפורום יש סעיף 'אנשי הספקטרום בארץ ובעולם' - זה
16/03/2016 | 08:30
49
מקום טוב להתחיל להתוודע לעולמם, אם תרצי
את בהחלט לא לבד.
16/03/2016 | 09:56
2
53
ייתכן מאוד שבן זוגך לא על הגבול אלא ממש על הספקטרום. זה קורה בהרבה משפחות שבהן יש ילדים על הספקטרום.
הבן שלי אובחן בגיל 14 ואחרי זה הבנתי שאחי על הספקטרום ואני אשת אמצע.
 תנסי למצוא באינטרנט מידע על שיטות תקשורת ולימוד. ותשתמשי בהן אפילו אם הבת לא תאובחן , כי השיטות האלה תמיד עוזרות.
למשל הבן שלי לא הבין כלום בשאלות פתוחות (עם איטילגנציה ב 'גבול הגבוה של הנורמה' - לפי איבחונים דידקטיים) אבל ידע לענות יפה מאוד כל שאלות ממוקדות עם תשובה של מילה אחתת או כן/לא.
בהצלחה. 

תודה
16/03/2016 | 10:22
1
53
מדובר בגרוש ולא בבן הזוג. ולדעתי הרקע לגירושים נבעה מאותה בעיה. או יותר נכון מחוסר הבנה של הבעיה. היום הוא בן 60 וקשה לי להאמין שהוא יקבל דבר כזה.
התחלתי לקרוא, אבל אשמח לקבל הפניות למאמרים נוספים.
תודה
בכל מקרה הוא היה פעם בן זוג
16/03/2016 | 11:46
66
ולגבי הכחשות גברים בכלל מכחישים הרבה יותר. כאילו אם יכחישו  אז הקשיים לא קיימים.
גם בעלי הכחיש. גם כעס כשהלכתי לאיבחון וגם הכחיש אחרי קבלת האיבחון.
אבל הוא עשה כל מה שצריך (רטן אבל עשה  ). הוא לא אומר את המילה אספרגר עד היום (כבר יותר מ 10 שנים).
לדעתי אם תעשו איבחון הגרוש שלך אולי ימשיך להכחיש, אבל בתוך ליבו כנראה יידע שהכל נכון. ואם גם הוא בספקטרום אז הגיוני שקשה לו לדבר על דברים כאלה. 
רוצה לחזור ולהזהיר מפני אבחונים.
16/03/2016 | 09:13
13
122
לא אביא לכאן קישורים שבקצה שלהם יש סיפורים מזעזעים על הורים ומשפחות שהבינו באיחור את המשמעות האיומה של עליה על דרך האבחונים,
רק אציין שבקצה של כל תגובה אובר קונפורמית של גננת או מורה או הורה מחכה הדרך לגהנום של ילד שמהרגע שסומן גורלו נחרץ כשחוסר יכולתו של האדם הממוצע, הקונפורמיסט, העדרי, החרד חברתית ואישית מכל סימן הכי קטן של יחודיות ושונות, מקבל תוקף פסבדו רפואי שלכן בתורו מפעיל מערכת שלמה המוכנה ומזומנה לסממו ולשלול ממנו את הזכות האנושית הכי בסיסית והכי חשובה והכי מהותית, הזכות להגדרה עצמית.

האמת שהתייאשתי לגמרי מהפורום הזה, ברור לי שכל מה שהוא מוכן ויכול ורוצה להיות זה רק לוח מודעות, שאין בכלל טעם לדבר כאן על הצורך הכל כך הכי חיוני לקבל ולו במקצת מעט סובלנות לשונות,
אבל הבוקר שמעתי על עוד מקרה שהתחיל בתחושה לא נוחה של גננת (כי הילדה הגיבה לאט איפה שכולם מגיבים מהר כי היא מחזיקה דברים בצורה משונה כי היא מבקשת לעצמה קשרים בצורה חזקה מדי..., הרי לאנשים עם צורת קוביה לא קשה לייצר שורה אין סופית של חריגות, אפילו להפך) והסתיים כסיוט.

לא אומר שאין בעייה, יש, אבל זו בעייה אנושית, "נורמלית", חלק אינטגרלי ולגטימי מהקיום האנושי, מהחיים, ומהרגע שלא מתמודדים איתה כך אלא בוחרים בפתרון הפחדני והאטום של אבחון אז מי שמספר לכם שמשהו טוב יכול לצאת מזה פשוט משקר אתכם.

אנשים שלא אוהבים לדבר על רגשות, שמאמצים מבט בוהה ומרוחק כשמדברים איתם על דברים שמחמת רגישותם ועדינותם זקוקים דווקא ליחס הכי עקיף, הכי רגיש להקשר, אינם לוקים בתסמונת כזאת או אחרת,
הם פשוט אנשים טובים, אוהבים ועמוקים, וכנראה שגם בגלל זה, גם אם אף אחד לא יודה בזה הם מאוד מטרידים למערכת, המשפחתית והפדגוגית ולחברה בכלל.

לא יכול להיות שאנשים נורמטיבים לא יצליחו ולו במעט לאהוב ולו במקצת ולהבין ולו טיפה כל מי ששונה מהם,
זה פשוט נורא.

אני חושבת שאת קצת טועה
16/03/2016 | 10:20
12
92
דניאל שלי ילדה נפלאה, אינטליגנטית ומקסימה. ועדיין היא חווה קושי אמיתי בתקשורת עם אנשים. היא ילדה סופר מטופלת ועדיין לא הגיעה למימוש הפוטנציאל. וגם המערכת מכירה ותומכת ביתרונות של דניאל אך גם בחסרונותיה. המסקנה שלי הגיעה אחרי הרבה מאוד ניסיונות, אלפי שעות של השקעה, לא ויתרתי לרגע על הפוטנציאל שלה. ועדיין יש לה תקרת זכוכית שאין לילדים אחרים גם עם קשיים בלימודים או בהפרעות קשב. עדיין הילדה הזו ילדותית בצורה בלתי רגילה, לא קולטת סיטואציות חברתיות, נתפסת לדקויות ואינה מטמיעה תבניות התנהגות בסיסיות. אבל ובלי שום קשר, היא ילדה שזוכה מכל הסביבה להרבה אהבה חיבוקים, ושמחת חיים.
אבל אני לא יכולה להמשיך להתעלם מהקשיים שלה. מצטערת. זהו עוול לילדה.
ו...
16/03/2016 | 10:40
63
לא ברור לי מאיפה ולמה את מסיקה שאני חושב שצריך להתעלם מהקשיים שלה בזמן שבדיוק בגלל שאני חושב שצריך הכי להתחשב בהם ברור לי שתיוגם כתסמונת או לקות או הפרעה זו הדרך הכי גרועה לעשות זאת.

קשיים בתקשורת בין אישית זו מאפיין של אנשים רגישים, שימי לב, לא אנשים חולים או לקויים או כאלה שצריך לסמן בתסמונת כזאת או אחרת אלא פשוט אנשים שרגישים לדקויות מכל מיני סוגים ובגלל כל מיני סיבות שעדיין סמויות לנורמה השחצנית והדורסנית שערכיה את ממש חייבת להודות לא בדיוק מהווים מופת ודוגמה לאף אחד.

מבחינתך סופר מטופלת זה דבר טוב, אבל כמו שכתבתי אני בטוח שעל רקע התפישה הנוכחית אין דבר רע יותר מלהיות "מטופל", ובדיוק נגד זה אני מזהיר.

כשאת ואחרים מזהים בנחרצות וללא שום ספק או פקפוק כיוון אחד, יחידי, אחדותי, להתפתחות, אז אנשים שונים ומשונים נתקלים כל הזמן במה שמזוהה בטעות כתקרת זכוכית, אולי היא נתקלת במחסומים פשוט בגלל שהכיוון שנכון ומתאים לרוב לא מתאים לה, שוב מסיבות טובות דווקא, שהיא רגישה ומקסימה ואינטלגנטית בצורה שעדיין לא זהה לחלוטין למוסכמה העדרית, למשל.

מזה לא קולטת סיטואציות חברתיות ? 
מישהו בכלל מסוגל ולו לנסות לחשוב מה המשמעות של סיטואציות חברתיות ?
למה לאדם אחד הן תקפות ולאחר הן מרגישות כהכי לא מתאימות ואפילו חונקות ומאיימות ?
מאיפה הבטחון הכל כך מוחלט בתבנית החברתית כאילו הייתה האמת שאין בילתה ?
אולי היא דווקא משקפת גם כיעור, מניפולטיביות, נצלנות וזלזול ויחס אינסטרומנטלי לזולת ולכן פשוט לא מתאימה ולא נכונה למי שיכולים וזקוקים לאהבה ?

ברור שנעשה לילדה עוול, אלא שאני טוען שעצם הנסיון לנרמל אותה לא פותר את העוול אלא רק מחמיר אותו

ומה זה ילדותי בכלל, אני בן שישים ומשהו ואני נורא הכי ילדותי, אז מה ?
מה בדיוק הופך אנשים לבוגרים ? זה שהם ציניים, שקרנים, נצלנים, מחוסרי תשוקה ועניין אמיתי ועמוק בחיים ?
מה זה ילדותי ? לאהוב משחקים לילדים ? סרטים מצויירים, להתעניין במה שנחשב כשטויות כי זה לא מקדם בחיים.

לדעתי ילדותי זה לדבוק בצורה אטומה ובלי להסתכל לצדדים במשהו,
להיות בטוח שלקיום ולזהות יש רק כיוון אחד נכון וכל מי שצריך ללכל אחרת הוא פגום

איזה טיפולים היא מקבלת ?
16/03/2016 | 11:30
10
52
כי אם אין אבחנה נכונה ייתכן שגם הטיפולים לא מתאימים או מתבצעים בצורה לא נכונה.
בכל מקרה הטיפולים אמורים לעזןר לה עם  הקשיים שללה אבל לא לנסות לשנות את המהות שלה, כי זה לא ייצא (גם אם היא לא בספקטרום)
איזה טיפולים היא לא עברה....
16/03/2016 | 12:12
9
91
ביבליותרפיה, ריפוי בעיסוק, רכיבה טיפולית, שחייה טיפולית, טיפול רגשי 2 סשנים, הוראה מתקנת. מה לא....
בכל זאת מדובר בילדה עם תפקוד גבוה מאוד ועדיין אני מרגישה שזה לא זה. אובחנה בעבר כהפרעת קשב וריכוז משמעותית. לקחה כל סוגי הריטלין בסל וולא בסל ובכל זאת לא עזר. אני חושבת שמה שהבנתי בסוף שלמרות כל הטיפולים, אני ממש לא מבינה איך המכניזם המחשבתי שלה עובד. יש לה תבונה אבל אין לה תבונה. היא מדברת בשפה גבוהה אבל מצטטת אחד לאחד אותנו בלי הטמעת הרעיון ממש. יושבת בכיתה ומציירת ציורים ילדותיים במקום ללמוד.אין לה שום צורך כמעט בחברים. היא יכולה להיות שעות ספונה בחדרה ולשחק משחקי ילדות בנות 8 באייפון שלה. כשמדברים על משהו רגשי שקשה לה היא קופאת ומביטה בנו במבט קפוא שלא מבין כלום. ואין לה תחושת געגוע בכלל. היא אוהבת אותי מאוד אבל לא תרגיש שום געגוע גם אם היא לא תראה ותדבר איתי במשך שבוע. (וזה קרה כבר) מרגיש לי כאילו זה היה שם כל השנים ואיך שהוא פוספס.
זה באמת נשמע...
16/03/2016 | 12:35
6
75
שאת מנסה "להציל" את הילדה ממה שהיא ולאנוס אותה להיות בצורת השטאנץ שאת חושבת שהיא צריכה להיות בצורתו.

אגיד רק על עצמי, שעם כל המוזרויות שאחרים רואים וראו...בפנים אני - אני ולא משהו "לקוי".
אגב משהו שדינה אמרה למעלה - לכל אורך בית הספר (מכיתה א עד יב) אימי צחקה\תהתה על זה שאני עונה על שאלות במילה אחת או משפט קצר.

ממש לא
16/03/2016 | 12:53
5
60
הילדה בודדה מאוד. לא נראה לי שהיא נהנית מזה. אני רוצה לדעת איך לעזור לה יותר טוב ולקרוא אותה יותר טוב. זה הרבה יותר ממשפט קצר, זה חוסר יכולת לתפקד בעולם הזה ושלא לומר לשרוד בו.
ממש לא מעניינת אותי ההגדרות, אלא היכולת לעזור. אנחנו בית יצירתי, פתוח ושמח, ובכל זאת נראה שהיא מנותקת. ואני רוצה לעזור לה. אני לא רואה כל רע בזה.
זה מובן וברור שיש לה קשיים ושהיא מבודדת וזקוקה למגע משמעותי
16/03/2016 | 13:27
58
ההסתייגות היחידה שאני מעלה היא שאולי נחוצה בדיקה לגבי המידה שבה הדרך המוסכמת והמובנת לך היא נכונה ויעילה או מועילה,
ריטלין למשל,מהווה את הפתרון המקובל אבל זה מאוד רע, חד משמעית, ועליה את אומרת זה בכלל לא עבד.

אז כל מה שאני אומר זה שאם כצפוי הדרך המקובלת כטיפולים לא ממש עובדת או עוזרת לה אפשר גם לנסות להסתכל על הדברים גם קצת אחרת,
לא עליה כעל ילדה שלא בסדר,
אלא עליה כאדם שמתמודד בדיוק עם מה שאת וכל אדם אחר מתמודד, אבל בצורה שונה, לפעמים אפילו טובה ומדוייקת יותר, ולכן צריך לנסות לעזור לה דרך הכבוד שבנסות ללמוד אותה, כעצמה, ומעצמה, במקום רק לציין את כל המקומות שבהם היא חורגת מהמקובל והצפוי כמשהו שלא בסדר בה,
הרבה פעמים בדיוק מה שחורג באנשים כאלה, בילדים כאלה, זה גם מה שהכי טוב בהם,

אז הבדידות קיימת, חוסר ההתאמה לחברה קיימת, הפתרון לא עובר בהכרח דרך לגרום לה להתנהג כמקובל ולעמוד בתנאים ובהתניות ובתבניות שנחשבות לתקינות

בשלב ראשון צריך להוריד לחץ.
16/03/2016 | 14:07
57
לתת לה את הלגיטימציה להיות 'מנותקת'. ייתכן שהיא פשוט כל כך מוצפת שה'ניתוק' זו האופציה שלה לשרוד .
וגם 'לתפקד בעולם הזה'  זה דבר מתחלף. הבן שלי כמעט לא תפקד בגיל 14 , ואחרי איבחון וקבלת טיפול מתאים  (כולל מסגרת חינוכית)  הדברים השתפרו פלאים.
גם לא צריך לצפות מא"ס (קיצור של 'איש ספקטרום אוטיסטי') שיתאים ל'שכבת גיל כרונולוגית' שלו). חוסר ההתאמה הזו היא אחד המאפיינים האוטיסטייים החזקים.
ילד בן 14 מבחינה כרונולוגית  יכול להיות בגיל 10 מבחינה רגשית ובגיל 17 מבחינה קוגניטיבית. את ההפרש הזה קשה לסביבה לקבל.
"כן, אבל..."
16/03/2016 | 15:20
2
79
האבל שלי הוא בעניין העזרה.
בהודעה הקודמת כתבת על דרכי הטיפול שניסית - לא מעט...
בהודעה זו כתבת על על הבית - יצירתי, פתוח ושמח, ואת רוצה לעזור...
העניין הוא שרק מלחשוב על הדברים הללו אני רואה ברוחי את הילדה מתעייפת ונסוגה.

הביני נא שראיית העולם שלך כנראה שונה לחלוטין משלה. היכן שאת רואה משהו "נכון", היא לא. היכן שאת רואה שצריך להתערב, לעשות, לחזק...היא לא.
הורידי הילוך. המפגש השכלי והרגשי בינך לבין הילדה צריך להיות עדין. רגיש. ללא לחץ.
אם צריך אבחון, קחי אותה לאיבחון, ורק אחר כך תדאגי לגבי השלב הבא. יש זמן והיא לא תעלם. עד לאבחון נסי להבין יותר את עולמה הפנימי (לא לנסות לגרום לה להבין את העולם החיצוני - מניח שזה יבוא בהמשך, אך את זקוקה קודם לידע ממנה).
והסרטון שבקישור שהבאת- מקסים
16/03/2016 | 16:26
18
הכל כל כך נכון
17/03/2016 | 09:54
34
רק שלוקח זמן להתרגל לרעיונות האלה . וגם הגישה של אנשי מקצוע על פי רוב לא עוזרת.
תובנה משמעותית
16/03/2016 | 13:06
76
"אני ממש לא מבינה איך המכניזם המחשבתי שלה עובד".
נראה לי שלפני שהולכים על שלל טיפולים, חשוב להבין את הבנאדם.
לא לשפוט ולמדוד אותו, אלא לבוא ממקום נקי, ראש פתוח,
ובאמת לנסות להבין איך ה"מכניזם המחשבתי" ואולי גם הנפשי, הרגשי עובד.

אמנם היא עדיין לא אובחנה ולא ידוע אם תאובחן,
ובכ"ז ממליצה לך לקרוא את הטקסט הזה
שעשוי אולי לתרום משהו להבנת המכניזם הנ"ל:
נראה לי שהחשדות שלך נכונים והיא צריכה לעבור איבחון.
16/03/2016 | 14:00
48
כל מה שאת מספרת על טיפולים מרמז שהמטפלים בכלל לא הבינו את הכיוון (קורה הרבה לילדים בספקטרום לפני שהם מאובחנים).
ודבר הכי חשוב צריך לזכור : יש לה תבונה. תמיד. מה שמפריעה לסביבה (לא ידוע אם זה מפריעה לילדה עצמה) שהיא לא מצליחה להראות את התבונה שלה באמצעיים תקשורתיים שהסביבה מבינה ודורשת.
אולי בשלב הראשון תפסיקי בכלל את הטיפולים . הורדת לחץ עושה פלאים.
Through Our Eyes: Living with Asperger's- Documentary
15/03/2016 | 12:39
1
73
סרט תיעודי קצר ובו בחורה אספית מספרת את סיפורה 
וסיפורם של חבריה אותם היא מראיינת.

מה דעתכם?
נראה לכם שסרט כזה יכול לתרום להבנה?

לא"סים - היו קטעים שהזדהיתם איתם? כאלה שממש לא?
אצלי- בתור אמא
16/03/2016 | 08:10
66
התחברתי למה שהאמהות שם סיפרו,
לתפקיד שלהן להתמודד מול כל העולם כדי שיימצא לבן/בת מקום בעולם
וגם לחוויה שהחינוך הביתי הציל את הילד.
בתור אשת אמצע, הזדהיתי עם הרבה ממה שהחבר'ה שם סיפרו על עצמם,
בעיקר החשיבה הויזואלית והדמיון, ה"סרטים" בראש.
נפתח פורום שי חי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2016 | 16:20
1
39
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
נו באמת.
16/03/2016 | 12:35
17
סטראוטיפ או אמת - האח הגדול
13/03/2016 | 16:29
4
148
היום בעבודה כולם לא נרגעים על שי חי: מתחזה, סוציאופט או סתם רשע.
גם שאלו אותי האם הוא אוטיסט (אספרגר?).
כיוון שאני לא ראיתי אפילו דקה אחת מהתוכנית (לא שאני מצפה שיהיו הרבה מאריצים של האח הגדול פה), שואלת פה.
גם אני לא צופה טלויזיה
14/03/2016 | 06:23
2
101
אבל מתחזה סוציפט או סתם רשע? אף אחת מהתשובות לדעתי לא מתאימה לאוטיסט.
אנשים לא מבינים על מה הם מדברים, עשו מזה קלללה.

לא, הם דיברו על מישהו ספציפי
14/03/2016 | 07:39
1
95
בתוכנית האח הגדול, כשאנשים זרים חיים ביחד בבית אחד וצריכים להסתדר ביחד.
אז אותו אדם סיגל לעצמו מנהג להגיד את "כל האמת בפרצוף", להסביר לאנשים כמה הם מכוערים, מתומתמים ורשעים, הכל מתוך רצון (לדבריו) להסביר דברים לאנשים שהם ישתנו. הוא אמר לאנשים דברים מעליבים, אנשים נפגעו ממנו מאד, והוא אמר משהו בסגנון "זו האמת, למה שאנשים לפגעו מאמת".
אני מכירה לפחות עוד גבר אחד
15/03/2016 | 15:02
80
ש'אומר את האמת הפרצוף'  והוא לגמרי לא אוטיסט.
זה פשוט חוסר טקט. ויש הרבה ישראלים שמתגאים ב'דוגריות'  שלהם (שזה למעשה חוסר טקט
לא נראה לי שאוטיסט ישתתף בתוכנית כזאת .
15/03/2016 | 14:59
81
ראיתי פעם אחת במקרה (לפני שבוע) לכן אני יודעת איך הבחור נראה ולא יותר מזה
קצבה מביטוח לאומי
15/03/2016 | 01:46
6
125
שלום רב
הגשנו בקשה לגימלה, להפתעתי הופקד החשבון סכום גבוה מאוד לא קבלתי שום מכתב מה עושים ? למי פונים?להערכתי מדובר בסכום חד פעמי. תודה מראש
הם חוסכים בנייר
15/03/2016 | 08:25
3
101
אכן, סכום חד פעמי- בד"כ מקבלים שנה אחורה.

מותר לשאול בן/בת כמה הבן/בת?
האם בחרתם מסגרת חינוכית לשנה הבאה?
תודה רבה
15/03/2016 | 13:39
2
80
רשאית תודה רבה, שאלה נוספת מענק חד פעמי וזהו?
הבת שלי בת שמונה נמצאת בחינוך רגיל, אני רק בתחילת הדרך , מלאת ריגשי אשם מחפשת אנשי מקצוע ובעיקר אובדת עצות.....
לא זהו
15/03/2016 | 14:14
72
מכאן ואילך (עד  גיל 18) היא תקבל קצבה חודשית.
ממליצה לעיין בקישורי הפורום (ראי בתות לשונית 'כלים ומידע' בראש העמוד)
בסעיף 'הטבות והקלות'.
ולגבי רגשי אשם-
15/03/2016 | 14:38
61
כדאי להפטר מהם
נכון שקל להגיד קשה לעשות, אבל שווה להתאמץ
במה בעצם את מאשימה את עצמך?

מנסיוני, לפני שאת מחפשת אנשי מקצוע, חשוב שתגבשי לעצמך
ידע וגישה משלך לעניין.
רק אז, תוכלי לבחור את אנשי המקצוע המתאימים.
חשוב לקחת את הזמן, לנשום עמוק, לקרוא-
בעיקר חומרים שנכתבו ע"י המומחים האמיתיים בתחום- אנשי ספקטרום בוגרים,
לחשוב, לעכל את המידע, לתת מקום גם לרגשות, גם לאינטואיציה ההורית,
להביט בילדתך- להקשיב לה בין השורות,
ובהדרגה לגבש את הכיוון שנראה לך נכון לה ולך.
שום חלון הזדמנויות דמיוני לא ייטרק כי לקחת כמה שבועות/חודשים
לשם התהליך החשוב הזה.
לעומת לזאת, ריצה מבוהלת לאנשי מקצוע שיקבעו במקומך את הכיוון, עלולה להזיק.
איך מגישים?
15/03/2016 | 10:16
1
57
אשמח לכל טיפ
פירוט מלא- בקישורים
15/03/2016 | 10:48
59
אם אינך מוצאת, אל תתביישי לשאול שוב,
אבל באמת כדאי להכנס לשם
כי יש שם שפע מידע מועיל.
מכתב התאבדות שנכתב על ידי ילד בן 10
14/03/2016 | 10:25
1
176
בני בן ה10 כתב מכתב בו הוא מפרט איך הוא מתאבד
ניסיתי למצוא פסיכיאטר באופן דחוף אך כל אחד זרק אותי לפסיכיאטר אחר בטענה כי הוא עסוק והמקרה דורש טיפול דחוף
בסופו של עניין נשארנו עירומים וללא עזרה האם למישהו יש המלצה לאן לפנות?? אנחנו מתגוררים בראשון לציון אך המיקום אינו מהווה מכשול.
אודה לעזרתכם
יש לנו המלצות על אנשי מקצוע בקישורי הפורום
14/03/2016 | 12:18
109
בסעיף 'רשימות אנשי מקצוע'.
אם לא תמצאי, אל תתביישי לשאול
איפה אפשר להכיר בנות עם אספרגר בתפקוד גבוה?
13/03/2016 | 22:39
7
118
אני בן 22, ואני רוצה להכיר בנות עם אספרגר בתפקוד גבוה... אני הלכתי לקבוצות חברתיות אבל זה לא כל כך מתאים לי... 
יש מקומות מפגשים מיוחדים, היכרויות? כי אני מחפש ולא ממש מוצא...
באיזה סוג של קבוצות היית?
14/03/2016 | 09:59
6
69
לא כולן אותו דבר
אגב, גם אם החויה בקבוצה לא הכי מתאימה לך,
זה יכול להיות מקום לא רע להכרות.
זה מה שקרה לבכור שלי-
לא התחבר לקבוצה, אבל הכיר בה את חברתו.

מקומות להכרויות- כוונתך לאתרי הכרויות ברשת?

היי שלומית
20/03/2016 | 22:31
5
31
הייתי בהרבה קבוצות חברתיות... לא מצאתי שם בנות שאני מתחבר אליהן... האמת שכל הקבוצות שהייתי בהן היו אותו דבר. ובאתרי היכרויות אף אחת לא עונה...

אין לי בעיה גם להכיר בנות בלי אספרגר אבל פשוט אני לא מוצא שום מקום... נראה לי שאני בחיים לא אצליח ואני מרגיש מיואש ._.
חלילה
21/03/2016 | 17:19
4
28
אל יאוש!
אתה בחור צעיר, כל החיים לפניך, עוד תכיר מישהי מתאימה.
יודעת שקל להגיד ובינתיים קשה...

שאלתי באילו קבוצות היית, כדי לנסות למצוא קבוצות אחרות.
בא לך לתת צ'אנס לעוד קבוצה?

אתה יכול גם להכיר בפורום אס"י.
ואולי גם בחוגים או קורסים בתחומי העניין שלך.
מה תחומי העניין שלך?

היי שלומית
21/03/2016 | 21:46
3
28
תודה רבה על המענה^^ זה ממש נחמד מצדך לעזור :3
הייתי ברעים, אבני חן, אפי, לבב...  ואין לי בעיה לנסות עוד קבוצות, אבל בחיפה כי אני עובר להוסטל בבית אקשטיין...
אני הולך לכנס אנימה ביום חמישי אבל אני לא יודע איך ליצור קשרים עם נשים ולא נראה לי שמישהי תרצה איתי קשר ._.
ומחר אני הולך לאיזושהי מסיבת פורים

והתחביבים שלי זה לשמוע מוזיקה יפנית/רוק/מטאל... אני מתאמן באיגרוף קלאסי ולומד יפנית
מתי אתה עובר להוסטל?
22/03/2016 | 12:35
2
37
מאחלת לך התחלה של דרך טובה
נראה לי סביר להניח, שבהוסטל עצמו או דרכו
תוכל למצוא קבוצות חברתיות חדשות.
יש קבוצת רעים בחיפה, נדמה לי שאולי אפילו יותר מאחת.
מצאתי עוד משהו בחיפה- אשלח לך במסר.

אנימה- יש בחורות שמתעניינות בזה, ולמה שאף אחת מהן לא תרצה קשר איתך??
בכנס גדול וחד-פעמי קשה לאנשים ביישנים לצור קשרים,
אבל יש ודאי פורומים וקבוצות פעילות שדרכם תוכל להכיר.
זה נכון גם לעניין היפנית והמוזיקה.
אפילו כאן בתפוז יש פורום תרבות יפן, לא יודעת אם אתה מכיר,
ומסתבר שהם מקיימים מדי פעם מפגשים לתרגול דיבור ביפנית
תגובה
22/03/2016 | 15:07
1
24
אני עובר ביום שני והיום הייתי בהוסטל לראיון^^ ההוסטל ממש מגניב ואני לא יכול לחכות

וכן יש יום חמישי מפגש אנימה. לגבי הפורום אני אבדוק זה נשמע מעניין^^ תודה
אני רוצה לדבר עם בנות בכנס אבל אני יצור רצח אז אני מקווה שלא יהיו פאדיחות או משהו
לפעמים פאדיחות הן בדיוק הדבר שמקסים מישהי
22/03/2016 | 17:25
15
למשל- אמא שלי התאהבה באבא שלי כי נהג לשיר ולזייף כשיצא עם העזים למרעה.
בעיניה, בחור שלא אכפת לו איך הוא נשמע לאחרים, יש לו שיר והוא שר אותו,
הוא בחור "שווה"

אם תרצה להמשיך לשתף אותנו בתהליך הקליטה בהוסטל,
זה יהיה נהדר.
בטוחה שזה יעניין לא רק אותי
ועדה חוזרת בביטוח לאומי
14/03/2016 | 09:00
1
69
הבן שלי בן 7, מאובחן PDD מגיל 2, בגיל 7 יסתיים האישור מביטוח לאומי, לפני שנה ב-6/15 עשינו לו הערכה במכון להתפתחות הילד בשיבא ויש לנו דוח הערכה של כל הצוות-האם אפשר להגיש את הדוח הזה לביטוח לאומי? (הבנתי שדוח תקף לשנתיים)

האם סביר שיזמנו אותנו או יש סיכוי שיאריכו האישור בלי ועדה?
איבחון תקף שלוש שנים
14/03/2016 | 09:21
62
בועדה חוזרת, כך היה אצלנו לפחות,
מספיק מכתב רפואי (למשל מרופא הילדים)
המאשר שהנ"ל על הספקטרום.

לגבי מה סביר- מניחה שמתישהו תוזמנו לועדה חוזרת, אבל קשה לדעת.
כל סניף וסגנונו...
בכל אופן, אין מה לחשוש מזה
ביטוח אחרי גיל 18 שנים
12/03/2016 | 13:41
10
140
אחרי גיל 18 שנים אין עזרה כספית מקופת חולים. מה עושים שצריך להמשיך עם הטיפולים? מה עושים שאין אפשרות לשלם מחיר מלא על הטיפולם שהבן שלך צריך???
בעיה כאובה...
12/03/2016 | 16:43
4
100
מדברים תמיד על ילדים אוטיסטים וחשיבות הטיפול עבורם,
אבל מה עם הבוגרים?
כמו בשיר של עמיחי

כנראה שמישהו חושב שטיפולים זה בשביל "לתקן" אוטיסטים, לעשותם פחות אוטיסטים,
ומבוגרים אבודים מבחינה זו, אז חבל "לבזבז" עליהם

האם הוא גר איתך?
אם הקיצבה לא נגמרת לו על מחיה, אפשר להעזר בה
כן הוא גר איתי ו..נכון התקציב הביתי
13/03/2016 | 00:04
3
93
תופח גם בגלל שאי אפשר להגיד לו "לא " על הפינוקים שהוא מבקש..
השאלה שלי האם שירותים מיוחדים זה לא פרמטרים כמו :
לא יודע להתלבש
לא יודע לאכול לבד
וכו..
התכוונתי לקיצבה הרגילה, לא שר"מ
13/03/2016 | 08:05
2
72
למה אי-אפשר להגיד לו לא על פינוקים?
איזה פינוקים הוא רוצה
ומה היה קורה אילו היית מסבירה לו שאין תקציב?
טעיתי בניסוח -המילה פינוקים לא במקום
13/03/2016 | 17:03
1
52
הכוונה היתה להוצאה שלא הייתי מוציא עבור עצמי .
ולא מדובר כאן במסעדות וכו...שגם זה לא פשע..
אבל דיברתי על הוצאה שלא היתה בתיכנון ..
וכשאמרתי לבן שלי "לא" אז הוא אמר לי "בסדר" .
ואז הבנתי שהוא קיבץ נדבות ...הייתי המום .

ואיך הגבת? דיברתם על זה?
14/03/2016 | 09:22
15
איזה ביטוח בריאות יש???
13/03/2016 | 22:00
4
48
אני לא יודעת למי לפנות.

כללית פלטיניום
14/03/2016 | 00:02
24
איזה ביטוח בריאות היה לו עד גיל 18?
14/03/2016 | 09:23
2
21
ביטוח של קופת חולים. מה קורה אחרי גיל 18 שנים? ב.פרארפואיים
18/03/2016 | 20:56
1
17
קופת חולים לא עוזרת יותר לטיפולים פרארפואיים.   איך עושים להמשך טיפולים לא כולם יכולים לשלם פרטי. אני מאוד דואגת. יש חברה שתקבל ביטוח בריאות לילד אוטיסט אחרי גיל 18 שנים?
אין בעיה להמשיך באותה קופ"ח
19/03/2016 | 13:29
15
נכון שהסיבסוד לטיפולים הפרארפואיים נגמר.
אם הוא גר איתך ולא נזקק לקיצבה לשם הוצאות מחיה
היא יכולה לשמש לזה ככל שנדרש.
פסיכיאטר מומלץ
13/03/2016 | 15:07
2
74
שלום
אשמח לקבל המלצות על פסיכיאטר ילדים המתמחה בספקטרום אוטיסטי באזור דרום.
שווה לבדוק בקישורי הפורום , סעיף 'רשימות אנשי מקצוע'
16/03/2016 | 16:50
18
ד"ר גל מאירי
22/03/2016 | 14:43
14
יחידה לפסיכיאטריה לגיל הרך בבית חולים סורוקה.
מקבל גם באופן פרטי
אודה לעזרתכם
12/03/2016 | 19:11
1
80
לקבלת קצבה לשרותים מיוחדים.
שאלת שאלה ולא קיבלתי התיחסות.
נא עזרתכם
קצבת שירותים מיוחדים כנראה לא תתאים לכם
13/03/2016 | 08:13
47
מחפש מרואיינים לסמינריון
11/03/2016 | 14:45
2
65
היי. לא יודע אם אתם זוכרים אותי. כתבתי פה בעבר הודעה על החשד שלי שאני על הספקטרום וחיפשתי דרכים לאבחון מבוגרים על הספקטרום
פניתי לבית אחד ועכשיו אני בהמתנה לאבחון

בכל מקרה, גם בלי האבחון נראה לי שאני כבר יודע. החלטתי לעשות את הסמינריון האקדמי שלי בנושא ואני מחפש אוטיסטים בוגרים שיסכימו להתראיין איתי על החוויה שלהם כאוטיסטים, על זהות אוטיסטית מול זהות נוירוטיפיקלית ובכלל, כל מה שאתם חושבים שרלוונטי. אני אמנם שונא סמול טוק אבל חוץ מזה מאוד אוהב לדבר עם אנשים אז אם אתם במקרה בעניין דברו איתי:

נעם, 0503203133
היכן אתה לומד?
12/03/2016 | 08:28
1
15
תל חי
12/03/2016 | 10:47
13
ועדה לשירותים מיוחדים
11/03/2016 | 13:51
1
75
עברנו את הועדה לתביעת נכות לבני בן ה20 שהוא pdd בתפקוד גבוה.
הוא קיבל 60 % נכות רפואית ו100% אי כושר..
בשבוע הבא יש לנו ועדה רפואית לשירותים מיוחדים...אני קצת חושש בגלל שהוא התפקוד יחסית גבוה שאולי לא יתנו לו..
2. האם הועדה הזו יכולה לשנות החלטה של הועדה הקודמת ולהרע את ההחלטות שהם כבר קיבלו??
אם הוא מתלבש ומתרחץ לבד
16/03/2016 | 09:41
26
כנראה לא יהיה זכאי לקצבה
לא מצליחה לפצח אותו- תעזרו לי!
08/03/2016 | 10:32
7
251
היי,
אני מורה לכיתת לקויי תקשורת, בבית ספר רגיל, בכיתה שלי יש ילד אחד מקסים ושובה לב, אבל פשוט מנותק כל היום בעולמו מדי פעם משחק עם הילדים, בשנים הראשונות בילה בעיקר בלצרוח ולהשתולל עם המון אובססיות לבית, ולדברים קטנים בכיתה, לא היה שליו, פשוט כואב הלב...
בזמן האחרון שונה הטיפול התרופתי, הילד נהיה הרבה יותר רגוע אבל אני לא מצליחה לחדור אליו, יש שם הרבה אני יודעת שיש שם הרבה וזה לא יוצא החוצה.
הבית מאוד מאוד חרדתי, ומובן לי הקושי אך זה לא מועיל לי....
תעזרו לי איך לפצח את הילד? איך לעזור לו?
שלום לך
08/03/2016 | 11:27
121
את יודעת "שיש שם הרבה", את מרגישה את זה,
אולי זה הכיוון
להתקרב אליו באמצעות אותו ערוץ שמאפשר לך לדעת את זה.
לא לנסות "לחדור" "לפצח" -
אלה מילים שמביעות אנרגיה שעלולה להחוות כמאיימת ע"י אדם רגיש.
פשוט להיות איתו, לידו, במידה שהוא מקבל זאת בברכה.
לקבל בכבוד כשהוא רוצה "להיות בעולמו" כשהוא רוצה להיות לבד.
עם הזמן, יש סיכוי שיחוש בטחון בחברתך, וייפתח לאט.

מה מעניין אותו?
מה הוא אוהב? (אולי כדאי לכבד את זה ולא לכנות את זה אובססיה...)
מה משמח אותו?
למה הוא מתחבר? חיות? פעילות גופנית- קפיצות וכד'?

ה שלי למד בכתת תקשורת בשלוש השנים האחרונות של היסודי.
היו מורות שלא שמעו את קולו 3 שנים.
מעולם לא יצר איתן קשר עין.
ראו רק הבעת פנים אטומה.
היו שדיבר איתן, צחק איתן, בכה איתן.
חידה... איך קיפודים עושים אהבה?
08/03/2016 | 12:11
3
134
בזהירות ...

08/03/2016 | 12:14
31
08/03/2016 | 12:20
30
09/03/2016 | 10:14
15
האם יש סיכוי ש'רגוע' ו'מנותק' הולכים ביחד ?
09/03/2016 | 10:12
93
תרופות אלה חומרים כימיים שמשפיעים על המוח. לדעתי יש סיכוי גבוה שמה שהרגיע אותו זה גם מה שמנתק אותו. אני אישית לא חושבת שיש מה 'לפצח'.
קיימת גם אפשרות (שלא שוללת מה שכתבתי קודם) שהוא לא ממש 'מנותק' אלא חושב על דברים אחרים.

זה בסדר שאנחנו לא מובנים
11/03/2016 | 09:58
95
כאילו זה בסדר שלפחות מהצד שלך זה נראאה ככה, ככה זה צריךך להראות?. סורי, דרכתי על מישהו?
הילד מבחינתך כמו דף חלק כול דבר צריך ללמוד מחדש לא להניח הנחו מראש.
זאת הדרך. תנסי ל'פצח' אותו בכלים שהוא משתמש.. באהבה שלו המיוחדת לדברים.
בחיבור שלו לדברים, זה תסכול אבל אל תחשבי שאת יכולה נגיד לשנות אותו .
תזרמי עם הכיף שלו ותנסי לקחת בזה חלק. כי אוטיזם זאת גם הזדמנות. באמת אנחנו לא כאילו אחת ממכות מצרים,, אנחנו גם סבבהה.
כיף להיות איתנו , לא בגלל החייזרות שלנו, בגלל משהו אחר. בגלל שאנחנו שלמים כבני אדם אנחנו גם מרגישים אוהבים שונאים כואב לנו וזה.  תשדרי לו שאת יודעת ומכבדת את זה. 
מחפשים מידע על גנים לחינוך מיוחד בכפר סבא
10/03/2016 | 23:22
1
31
שלום,
כיום שולחים את בננו לגן במסגרת חינוך מיוחד בתל אביב ורוצים לעבור לכפר סבא. אנחנו מאד רוצים ליצור קשר עם הורים לילדים שכיום או בעבר עברו בגנים לחינוך מיוחד \ תקשורת. או אם מטפלים שעובדים בכפר סבא ומכירים את הגנים בעיר. 

מאד נשמח אם תוכלו ליצור איתנו קשר.
גן תקשורת בכפר סבא
14/03/2016 | 08:56
42
עד גיל 3 יש את אלוטף כפר סבא שהוא מעולה ומעל גיל 3 יש גני תקשורת-דרך העיריה
איך מפרסמים בלוח דרושים?
09/03/2016 | 19:59
1
28
שאלה למנהלת האתר:  כיצד מפרסמים בלוח דרושים של האתר? 
תודה רבה.
לוחות הפורום
10/03/2016 | 08:13
24
בראש עמוד הפורום יש לשונית 'כלים ומידע'.
אם מניחים עליה את הסמן, היא נפתחת וניתן לבחור מתוכה.
בתפריט שלה, יש, בין היתר, 'לוחות'.
לחיצה, ואת בתוכם
יש לנו חמישה לוחות- ניתן לראות את תפריט הלוחות
אחרי שנכנסים אליהם, בצד ימין.
לוחצים על הלוח הרלוונטי, וכשהוא עולה לוחצים על כפתור 'הוספת מודעה' וזהו

הנה פירוט על חמשת לוחת הפורום (מעתיקה הודעה שכתבתי בעבר):
לוח מטפלים: הלוח המיועד למטפלים במגוון שיטות טיפול,
  המעוניינים לפרסם את שירותיהם.
לוח מחפשי עבודה: הלוח המיועד לסייעות וכל מי שאינו איש טיפול
  ומבקש למצוא עבודה אצל קוראי הפורום.
לוח דרושים: כאן יופיעו מודעותיהם של הורים המחפשים מטפלים/חונכים וכו'.
לוח מודעות: קבוצה שמתארגנת, יום עיון, כל דבר שמישהו רוצה להביא לידיעת ציבור קוראי הפורום.
לוח הצעות וחיפוש עבודה של חברי הפורום זה לזה: מה שהביא אותנו לפורום
(היותנו א"סים/הורים לא"ס) לעיתים קרובות גם מקשה עלינו למצוא ולהחזיק במקום עבודה.
בהיותנו קהילה, יש מקום להושטת-יד הדדית.
בלוח הזה, אך ורק חברי הפורום, יפרסמו הצעות עבודה ומודעות חיפוש עבודה-
לאו-דוקא בתחום האוטיזם, בכל תחום שהוא.
כאמור, לוח זה נועד לחברי הפורום בלבד. מודעות אחרות יימחקו ממנו.
ובקשה קטנה: אנא המנעו מלהציף את הלוחות במודעתכם,
גם אנשים אחרים לחוצים למצוא סייעת/עבודה וכו'...
פרסום אחד בלוח המתאים, מספיק

דרושות תראפיסטיות לתכנית ביתית
09/03/2016 | 19:57
40
דרושות תראפיסטיות לתכניות ביתיות בגישת ABA בשעות אחר הצהריים
בעיר חדרה, לילדים בני 2.5.
עדיפות לניסיון קודם ואו רקע אקדמי בתחום ההוראה\חינוך\חינוך מיוחד.
ליווי והדרכה ממנתחת התנהגות.  
לפרטים: 052-2540676

חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
מרכז קוגנטיקה - מרכז טיפול קוגניטיבי התנהגותי
הגיע הזמן להרגיש חופשי
סטרייד- אורתופדיה קלאב פוט
סטריד- אורתופדיה קלאב פוט
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום