לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:49
17

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'הגבלת מרחק נסיעה לכיתת תקשורת?'
הגבלת מרחק נסיעה לכיתת תקשורת?
04/06/2017 | 15:27
10
106
הי כולם. אנחנו גרים ברעננה והילד שלנו שמאובחן עם אפסרגר אמור ללכת לחטיבה בשנה הבאה. עד היום הוא היה משולב בבית ספר רגיל והסתדר לא רע בכלל, אבל בחצי שנה האחרונה המצב ממש התדרדר והוא כבר חודשיים לא הולך לבית הספר בכלל. החלטנו לקבל את המלצת הפסיכיאטרית להפסיק עם השילוב  ולרשום אותו לכיתת תקשורת. הסתבר לנו היום שברעננה לא יפתחו כיתות תקשורת, ולטענת העירייה\משרד החינוך אין מקום גם ב כפר סבא ובאזור. הם המליצו לנו לשלוח אותו לנתניה או אור יהודה אבל זה נראה לנו רחוק מדי (כשעה לכל כיוון עם הפקקים של הבוקר ושל אחר הצהריים) . רציתי לשאול אם מישהו יודע אם יש חוק או הנחייה לגבי הגבלת המרחק או זמן הנסיעה שמותר לעירייה או למשרד החינוך לשלוח את הילד ובכלל, אשמח לכל עצה. תודה רבה.
לצפיה ב-'האם לא תהיה כלל כתת תקשורת לשכבת הגיל שלו בשנה"ל הבאה או '
האם לא תהיה כלל כתת תקשורת לשכבת הגיל שלו בשנה"ל הבאה או
04/06/2017 | 16:40
3
274
שהיא מלאה (8 תלמידים)?

אם האפשרות השניה, ניתן לקבל אישור מהפיקוח להוספת תלמיד תשיעי.
שווה לנסות להתייעץ עם המתי"יא שלכם לעניין
הייתי אומרת להם שהיות  והמעבר לכתת תקשורת
נעשה כדי להוריד ממנו לחצים ומתחים,
זה בלתי סביר לחשוף אותו לשעתיים נסיעה כל יום.
הוא יגיע לכתה עייף ועצבני.
נסו להיות אסרטיביים ולגייס אותם שיתמכו בכם

מעבר לזה, הנה חוזר מנכ"ל לעיונך- ראה סעיף 2.12.2

"הרשות המקומית שבה התלמיד רשום בתעודת הזהות
היא האחראית ליישום החלטתה של ועדת ההשמה.
הרשות אחראית לשיבוצו של התלמיד במסגרת חינוכית הולמת,
ככל האפשר קרוב למקום המגורים של התלמיד
ורק אם הדבר אינו מתאפשר – מחוץ לתחום שיפוטה,
על פי המסגרת שוועדת ההשמה החליטה עליה.
בחירת המוסד החינוכי תתואם עם המפקח על החינוך המיוחד,
בהתייעצות עם השירות הפסיכולוגי-חינוכי,
כמפורט בחוזר הוראות הקבע נט/8(א), סעיף 1.2-19. "

קרי, אם ניתן לצרפו כתלמיד תשיעי או לא נעשה עדיין מאמץ סביר
למצוא 3 תלמידים נוספים (המינימום לפתיחת כתה הוא 4 תלמידים)
לא מתקיים התנאי "רק אם הדבר אינו מתאפשר",
והם אינם רשאים להתנער ממחוייבותם כלפיו.
לצפיה ב-'כרגע לא הייתה ועדת השמה עדיין'
כרגע לא הייתה ועדת השמה עדיין
05/06/2017 | 11:16
2
37
את כל האינפורמציה קיבלנו בישיבה בבי הספר. הם לא הראו שום רצון לגמישות עדיין. נראה לי שנקבע וועדת שמה וננסה להשיג את מה שהכי טוב לו שם.
לצפיה ב-'גמישות מצריכה מאמץ, רוב הבירוקרטים נוטים לא לאהוב את זה'
גמישות מצריכה מאמץ, רוב הבירוקרטים נוטים לא לאהוב את זה
05/06/2017 | 11:30
223
לכן כדאי להצטייד בידע
(כגון האפשרות של אישור מהפיקוח לתלמיד תשיעי וכן הסעיף המצוטט מחוזר מנכ"ל)
וגם באסרטיביות, רגועה ומנומסת אבל לא מתנצלת.
זה מעלה את הסיכוי שיבינו שהם נאלצים להתאמץ ולהתגמש.
שוב, אם תוכלו לגייס את המת"י לצידכם, זה יכול להועיל.
מקוה לקרוא בהמשך עידכונים אופטימיים
לצפיה ב-'עיון באתר של המת"י מלמד שבחט"ב יונתן יש כתות תקשורת'
עיון באתר של המת"י מלמד שבחט"ב יונתן יש כתות תקשורת
05/06/2017 | 13:44
39
יתכן שהכתה מלאה.
הנה חוזר מנכ"ל הרלוונטי לעניין הוספת תלמיד תשיעי
ראה סעיף 2.2.3

"במקרים מיוחדים, מסיבות של משאבים תקציביים,
כוח אדם ותנאים פיזיים, יוכל מנהל המינהל הפדגוגי
לאשר אכלוס כיתות חינוך מיוחד מעבר למספר המרבי המצוין בטבלה לעיל.
האישור יינתן בתיאום עם מנהל המחוז ועם מנהל גף אמח"י"

באותו חוזר מפורט גם הנוהל לפתיחת כתה חסרה, עם 4 תלמידים.
אתה יכול לנסות להעזר בפורום- לפתוח שרשור חדש
כדי לחפש הורים נוספים מהאזור שמעוניינים לפתוח כתה ז' בשנה הבאה ברעננה.
זו בעצם אחריות מינהל החינוך בעיריה, אבל אנחנו בעד לעזור למתקשים
לצפיה ב-'היום אמורה להתכנס ועדה שתקבע תקנות'
היום אמורה להתכנס ועדה שתקבע תקנות
05/06/2017 | 10:10
1
45
למעתי במקרה אתמול ברדיו, ברשת ב'
לצפיה ב-'באמת? אחפש על זה ברשת. יש לך לינק או משהו? תודה רבה!'
באמת? אחפש על זה ברשת. יש לך לינק או משהו? תודה רבה!
05/06/2017 | 11:14
10
לצפיה ב-'האם יש לו משלב/ת? מי נותן להם הדרכה? מה הוא עושה בבית?'
האם יש לו משלב/ת? מי נותן להם הדרכה? מה הוא עושה בבית?
05/06/2017 | 10:39
1
18
לצפיה ב-'הייתה לו סייעת. כרגע לא עושה כלום בבית, הוא די התפרק רגשית'
הייתה לו סייעת. כרגע לא עושה כלום בבית, הוא די התפרק רגשית
05/06/2017 | 11:14
23
לצפיה ב-'כיתות תקשורת הן רב גילאיות'
כיתות תקשורת הן רב גילאיות
06/06/2017 | 21:29
213
אם לא נפתחת ברעננה כיתה ז בשנה הבאה, אתה יכול להכניס אותו לכיתה ו או כיתה ח. זה לא כזה משנה. ממילא כל ילד לומד לפי תכנית לימודים אישית, ומשולב לפי רמת הגיל שלו. הבן שלי בכיתה השולב בשיעורים מסויימים בכיתה ו.
לצפיה ב-'עוד אפשרות'
עוד אפשרות
11/06/2017 | 20:51
5
יש את בית ספר צורים בהוד השרון. נועד גם לילדים בתפקוד גבוה וגם עם בעיות נפשיות. יותם הבן שלי הגיע אליו גם כן אחרי משבר בשילוב שבעקבותיו הפסיק לבקר בבית הספר.
זה בית ספר חינוך מיוחד, ובעיני זה היה עדיף במצבו מבית ספר רגיל עם כיתת תקשורת, כי במצב של *חרדת בית ספר* בה הוא נמצא בזמנו, חשבתי שיהיה לו קשה להיכנס לחצר בית ספר הומה עם מאות תלמידים רועשים, וגם אם יכנס, בטח לא יצא בהפסקה.
בצורים הוא יצא בכל הפסקה ושיחק עם ילדים, היה תענוג לבוא לקחת אותו ולראות אותו רץ אחרי הכדור עם כולם.
לצפיה ב-'אני צריך סרטונים של בחורות על הספרקטום'
אני צריך סרטונים של בחורות על הספרקטום
06/06/2017 | 15:57
77
בזמנו העלו לכאן לפורום ואני לא מוצא בחיפוש ביטיוב אני אוהב
לשומע אותן מדברות על החווית שלהן והקשים בתור אוטסטיות וגם היו כמה ממש יפות , ואני אוהב להביט בבחורות יפות במיוחד שהן רגישות
וחכמות כמו אוטסטיות , אז אשמח מה שעלו אז היה באנגלית , תודה מראש נתנאל

לצפיה ב-'אבדתי עניין באוטיזם'
אבדתי עניין באוטיזם
05/06/2017 | 23:14
8
121
מתחיל לחשוב שזה סתם דבר משעמם אנשים מנותקימ , משעממים והכי גרוע חנונים . אני לא יכול לסבול חנונים , ולא חנונים לא שווה אנשים חכמים ממש לא , לשבת כל היום כמו מפגר ולקרוא על כל מיני שטיות ולהתרכז רק בזה זה משעמם , אני אוהב אנשים מופרעים . מסוממים עם הרס עצמי עם יצרתיות

ואהבה לדרמה , ואני פאקינג לא מבין למה אבחנו אותי כאוטיסט , עבר עשיר של אלימות קשה עבריינות , התמכרות לסמים קשים ועכשיו אני מכור לאכהול , או נסינות אובדנים רבים . קטטות עם מאבטחים עם עבריינים , מעצרים רבים , מאסרים , מה לי ולאוטיזם , הוא אומר שאני לא

ציופת אלא מבין מצבים חברתיים וזה עשה לי אבחון מקיף בתל השומר , אני נגעלתי פעם ראשונה שאמרו לי זאני אוטיסט , ישר אמרתי מה אני מפגר , עם חוסר יכולת לקשרים אנושיים ,נאו כצו שאמא אוטסטית שלי אמרה אתה חיי בבועה , זין שלי מה הקשר , לא יודע לא מרוצה מאבחון , מעדיף את הפוסט טראומה מורכבת

והסיכזופרניה הפראנודית על החרא האוטסטי הזה , אנשים מסתכלים עלי עקום , אמרתי לחבר שאני אוטיסט לפני ארבע שנים הוא אמר כן ברור אני יודע ידעתי שיש לך סוג של פיגור אבל אתה גם חכם נורא מעין שוטה עלוי כזנ שמבין בהרבכ דברים אבל מתנהג כמח ילד קטן , ככה גם

אבא אומר לי , זין שלי אנט יצאתי למסביות , אני זיינתי מה שזז אני הייתי נער מאוד תקיף ומכון אני לא עבריין ממד אבל ידעו לא להתעסק איתי , כי אמרו שאני משוגע קניבל , ועכשיו האוטיזם הזה מוכיד לי הכל , מה אני חנון איכסה , כולם מזלזלים בי , זהו אני לא אוטיסט זה סתם אבחון שגוי .
לצפיה ב-'ולא רוצה להיות בהוסטל של אוטסטים'
ולא רוצה להיות בהוסטל של אוטסטים
06/06/2017 | 00:38
65
הם יחרפנו אותי המטומטמים האלו על מה אני אדבר איתם על מה על תחומי ידע שלהם זה לא מענין אותי , אין לי תחומי ידע כבר אני רק חושב על המוות וכמה טוב לישון , משעמם לי , לשם מה שולחים אותי לשם , איכס אולי אני בחרדה יכול להיות , אבל לא בא לי להיות עם עוד מאה מוזרים כמוני מספיק

יש לי אותי , אני סתם השתגע שם לא אוהב להיות אוטיסט , וזה גם לא נכון , אז איך אני יכול לבקש שיבטלו את האבחנה , כי לא בא לי עליה , עלק אומר לא מבין מצבים חברתיים , זיוני מוח אני מבין הכל . אולי נלחצתי לכן לא הגבתי נכון , אבל אני לא פי די די בתפקוד בנוני נמוך זה שקר , עלק אומר

שאני גאון כתב גם אבל אני אוטיסט , עדיף להיות טיפש ולא אוטיסט , אף אחד לא היה בקשר איתי בגלל זה , עדיף להיות פוסט טראומה את זה מבינים ומכלים , לא בא לי לא רוצה סטיגמה , פוסט טראומה כולם מחבקים ואוטיסט מוקצה לשם מה לי את זה את כאב ראש הזה , אני לא פשוט לא ,.. אני לא חנון , אני סך הכל די נורמאלי .. אולי..
לצפיה ב-'אין דבר גרוע מאוטיזם'
אין דבר גרוע מאוטיזם
06/06/2017 | 00:46
80
לצערי אני מאובחן בהפרעה הזו ואני יודע דבר אחד אני לא פשוט לא .
זה שקר גס , עלק אומרים לי אני עוד בתפקוד לא גבוהה , איזה שטיות .
אז אני לא יודע כלום לעשות , לא להכין אוכל , ולא להתקלח ממש כי אני
נשרף , או להתלבש ובכלל לא מבין כלום .

אבל אני לא מפגר מנת משכל שלי
מעל מ160 ואני נחשב לסונט ככה אבחנו אותי , אז יאלה שיצאו מהקטע של
אוטיזם כי אני לא הכי לא שיש , אני הרבה דברים אבל לא מפגר , אבחון לפני חודש וחצי

קבלנו אבחנה , זה בגלל דיכאון קלני לא בגלל אוטיזם , שמו לי סטיגמה על המוח , תתיג אתה אוטיסט , רעים . ולא אכפת לי מה יכתוב טוב עדיף להיות טיפש ולא אוטיסט . ואוטסטים הם סוג של מפגרים .. למרות. שיש להם אולי שכל אבל המוזרות הורסת הכל והבעותיות בע

וגם הוא אמר שאני אקלולי מאוד כי כל הזמן אני חוזר על משפט ברצך או מערבב ציטוטים מה הוא רוצה שאני אעשה , אני לא חמור אני מכיר המון ספרים וקראתי הרבה אז אני מצטט כל הזמן ומכניס

לשיחה ונע כל הזמן במעגלים או נע עם הראש והידים , אני היפר זה לא קשור לאוטיזם , יש לי קשב וריכוז והיפראקטיבות קשה  מה הוא רוצה ממני , למה לתיג כל דבר באוטיזם , רשע הרס לי תחיים .
לצפיה ב-'משתתף בצערך'
משתתף בצערך
06/06/2017 | 01:00
4
61
על הגזרה הזו לקבל ילד אוטיסט זה כזה קשה גם להורים שלי היה קשה לקבל את העבודה שאני חולה באוטיזם , היה קשה נורא , זה נורא קשה , עכשיו צריך להתמודד עם הבשורה הזו בשורה קשה , בית ספר וזה זה רק קצה הקרחון , אחר כך יגיע הגהנום האמיתי , החיים בכלל חרא לנו , אם

הייתה תרופה ישר הייתי נטל , ישר אני הבנתי שאין טעם לחיים ככה , והכי מתעצבן שאבחנו אותי ככה זו גזרה משמים , זה המכתוב שלי גלגול וזה , אבא אמר אני התיקון שלו , אני הקללה שלו על החטאים שלו , ככה זה אנו די פרמטיבים כאלו מזרחים וזה אבל כבדים, אבל זה מה יש ..
לצפיה ב-'גם חטפתי הרבה מכות מהם'
גם חטפתי הרבה מכות מהם
06/06/2017 | 01:10
50
בעיקר מאמי מכות רצח עם חגורה כולי הייתי דם או אפילו מכות עם מגהץ וזה גם התעללות מינית בתא המשפחתי , די זינו אותי כל חיי בבית ומחוצה לו , כי הייתי נורא מוזר וחריג , את האבחנה ואסמכתא קיבלנו בגיל שבע עשרה אחרי ניסיון אובדני  מאוד קשה בו כמעת סיימתי את חיי , משפחה שלי זו משפחה מאוד פרמטיבית ,

בעיר פשע וזה , קשה להיות אוטיסט כאן בבת ים , ואני שנים הסתובבתי עם עבריינים ומשוגעים מסוכנים , אז אני יודע מזה פשע ולחיות את זה . אז אני לא אוטיסט , אוטסטים הם לא קרמנלים ולא בעלי עבר. אלים עברייני עשיר כמוני , לא יודע מה אבחנו אותי בזה עדיף ציופתיה יותר מתאים לי ..
לצפיה ב-'7מה הדין לקרוב משפחה מדרגה ראשונה'
7מה הדין לקרוב משפחה מדרגה ראשונה
06/06/2017 | 15:36
2
35
יענו קשר דם שפוגע מינית בילד ולא סתם ילד ילד אוטיסט , ואותו ילד נורא מבולבל כי אותו איש אדם נורא טוב והוא בעצמו כנראה אספי , אז איך אספי יעשה דבר כזה לילד שכה אהב אותו , ואיך ההיא יכולה לומר שצריך להביא ילדים קטנים לאנשים זקנים וחולים , את מה עלי לאשים אם בכלל , את האישה

היא שהיא הייתה כמו האמא של הילד או את האיש הנהדר והמבריק שכנראה אנס אותו , ויש חלומות מפורשים ,שהוא מודה בזה וקטע שחזור ואמירה שלה שהיא די מאששת את זה , מה עליו לחשוב הוא אשם היחד , או בגלל שהילד אוטיסט הוא לא הבין את המסר .. מה דעתכם מה עליו לחשוב. אשמח לתבונות
לצפיה ב-'קיצור כל המשפחה חגגה על הילד האוטיסט'
קיצור כל המשפחה חגגה על הילד האוטיסט
06/06/2017 | 15:44
35
וטעם הרבה בוץ ואף הרבה טעם נוזלי ומר ודוחה לגרון הקטן שלו כי מה לעשות צריך להתעלל באוטסטים לא , ככה זה מצאו שק אגרוף עהודה האח שלו לא קיבל כלום שום אלימות להפך , והילד השתקן והמופנם קיבל זין לכל חלק בגוף פיזי ונפשי , כי למה כי הוא שונה , חריג אוטיסט קללה , זונות הנט שימתו רשעים.  הרסו אותי
לצפיה ב-'אני פשוט מתעב את הנט'
אני פשוט מתעב את הנט
06/06/2017 | 15:50
26
שונא אתכם בדם אתם רעים כל מה שלא הולך בקו ישר ישר לפח זבל , מערכת עד המשפחה , תמיד הייתי הכבשה השחורה , אבא אומר איך יצא לו ילד כזה מופרע , אובדני מכור לחומרים ממכרים קשים נטיות קרמנליות , איך לא אמרתי לו אחרי עשרים שנה שלא אמרתי מילה היום אני אומר להם בפנים אתם הורים חרא ,

זה הכל בתוך הפנים שלו , היא ביקשה סלחה האמא אז היא בסדר , אבל הוא ואגו המזרחי המסריח שלו לא מוכן להודות בטעות , זהו אין לי כוח שלא אשאלו למה אני אלים לעצמי אני לא עברתי חיים דבש , אני לא בא משפחה אשכנזית טובה אבא תומך אמא מתפקדת אני באתי מהרס משפחה פרמטיבית מזרחית מהסוג הכי חרא  ..
לצפיה ב-'גם אני לא עושה כלום'
גם אני לא עושה כלום
06/06/2017 | 12:06
34
כל היום מסתכל על התיקרה כמו שאמר בלחסן כל היום שוכב במיטה וחושב על איך לסיים תחיים האלו או מתי כבר יגמור לרצול את ענשו ויסתלק מפה סוף סוף , לנו האוטסטים אין סיכוי לחיות אפילו קצת ..
לצפיה ב-'אבא שלי שרוט חחחח'
אבא שלי שרוט חחחח
05/06/2017 | 01:07
62
הוא נכנס לאטרף של איומים והתחיל לאיים עלי שיביא עלי עבריינים שיברו לי תרגלים ותידים והכי קטע שהוא ממש רציני אבל לא יכול כי סבא לא נותן אישור , חח והוא מתוסכל מת שהייתי נער הוא אני חושב שלח עבריין כזה ענק והוא הטיח את ראשו בראשי ואמר אל תעסק עם אבא מבין תהיה ילד טוב , זה היה בגיל 15 שהוא זרק אותי מהבית והיה לי קטעי אלימות שברתי את כל הבית והרבה דברים עשיתי הייתי ממש נער קרימנל ואלים

, ובשבעות הוא התעצבן עלי ונתן לי אגרוף ליד והיד כחולה כאלו יש סימן חח הוא ממש עצבני ,נאני יכול להתגנון ולחסום אותו אבל לשם מה שיפרוק זעם וירגע , אבל סבתא אמרה למשטרה והם מתים לעלות עליו , אך לא יעזור סבא יציל אותו בשניה .. איש חזק ומאוד עשיר עם המון קשרים נולדתי במאפיה פשוט כך . לטוב ולרע כמובן שאתה איתם תהנה שתנגדם תסבול מושחתים .
לצפיה ב-'תינוק בן 3.5 חודשים'
תינוק בן 3.5 חודשים
02/06/2017 | 10:55
3
130
שלום חברים
אני חדשה פה..
לפני שלושה וחצי חודשים נולד לי בן שני. (יש לי בת בכורה)
אני בוגרת תואר לגיל הרך כך שלמדתי את כל ענייין התפתחות הילד
כבר מהשבועיים הראשונים הייתה לי הרגשה שמשהו לא בסדר.
הוא לא יצר איתנו קשר עין בכלל אפילו לא לשמייה בודדה.. אני זוכרת מביתי הגדולה שכבר מההתחלה היה קשר עין.
ככל שעבר הזמן עוד אנשים שמו לב..
עד לפני שבוע הוא לא היה יוצר קשר בכלל! לא חיוך לא מלמול ולא קשר עין..
לפני שבוע הוא פתאום עשה קפיצת התפתחות.. התחיל לחייך אבל רק כתגובה למגע בשפתיים ובלי להסתכל עלינו.. ולגרגר רק עם עצמו.
לגבי קשר העין נוצר דבר מוזר..
הוא יוצר קשר עין גם לא רציף אבל רק בשכיבה..
אם הוא על הידיים בשכיבה על הזרועות או שאני מחזיקה אותו מולי עיניים מול עיניים הוא לא יוצר קשר אפילו לא לשנייה.
התחלנו תהליך להתפתחות הילד ובנתיים אשמח לתגובות מנסיונכם
לצפיה ב-'בדיקת ראיה'
בדיקת ראיה
02/06/2017 | 17:37
46
לצפיה ב-'לפי ידעתי אי אפשר לדעת בגיל הזה'
לפי ידעתי אי אפשר לדעת בגיל הזה
03/06/2017 | 11:57
66
ואבחונים מתחילים מגיל שנה וחצי מה שאת אומרת נשמע כמו חוסר יצרת קשר עין , אבל הוא עוד קטן מאוד ואי אפשר לדעת , לא להלחץ זה עוד מאוד מוקדם , וגם אם הוא כן על הספרקטום לא נורא זו אחלה שונות למרות כל הסטגימה .. אין מה לפחד מאוד קשה להיות אוטיסט בחברה שלנו אבל אנו האוטסטים לא אשמים אלא אטימות החברה והכל מתחיל במשפחה , מי שמקבל את ילדו יחזקו מאוד לפחות לפי דעתי . ושוב לא אומר שהוא כן מדבר באופן כללי בלבד .
לצפיה ב-'מתעניינת'
מתעניינת
04/06/2017 | 21:06
68
הי,
למה את מתכוונת בתהליך להתפתחות הילד?
האם קיבלת הפניה מקופת החולים? והאם מתחילים לטפל כבר בתינוק כל כך קטן?
שואלת כי מה שתיארת דומה לבני. 
לצפיה ב-'נער בתפקוד גבוה עם קשיים רגשיים ולימודים נלווים'
נער בתפקוד גבוה עם קשיים רגשיים ולימודים נלווים
02/06/2017 | 01:22
3
114
ערב טוב, כותבת ומקווה שבעזרת השיתוף מישהו אולי נתקל/מכיר/או בעל רעיון איך להמשיך מכאן ??? אני אמא לילד קסם בתפקוד גבוה הלומד בכתה קטנה כרגע בכתה י' , לאור קשיים רגשיים ולימודים נלווים אינו מסוגל לעשות בגרויות , מתעניין בנושאים ספציפיים בלבד יותר בתחום האלקטרוניקה/רובוטיקה (חלש מאד בתחום העיוני) אשר בהם מוכן להשקיע וללמוד. כיוון שרוב הכתה שנה הבאה נגשת לבגרויות הוא משועמם ומתוסכל ומאבד עניין ומוטיבציה , אשמח לשמוע רעיונות או פתרונות מהורים אשר חוו מצב דומה, המון תודה 
לצפיה ב-'"מאבד עניין ומוטיבציה" -האם הכוונה שאינו רוצה ללכת לביה"ס?'
"מאבד עניין ומוטיבציה" -האם הכוונה שאינו רוצה ללכת לביה"ס?
02/06/2017 | 10:02
1
82
התסכול שלו מובן לגמרי.
גם ה"השתבללות" לתוך עצמו, איבוד העניין.

ה שלי לומד בכתת תקשורת, מסיים עכשיו י'ב.
בי'א למד לפי תכנית אישית שהוא והמחנכת המקסימה שלו בנו יחד-
שלושה ימי לימודים בשבוע.
הוא בחר איזה מקצועות ילמד, בשאר השעות או שנשאר בבית
או שקיבל שעה פרטנית באחד מאותם מקצועות שבחר.

לגבי בגרויות: א)תעודת בגרות זה אמנם משהו שכדאי שיהיה,
אבל ממש לא סוף העולם אם אין.
הרבה יותר חשוב שיהיה לבנאדם המרחב לעסוק בסוגיות שמרכזיות לשקט הנפשי שלו.
ב)זכאות לחנ"מ היא עד גיל 21.
אם ירצה, שמורה לו הזכות להמשיך בי'ג, כך שיש לו מספיק זמן
להשלים בגרות במסגרת המוכרת והמכילה של כתת התקשורת שלו
(מקוה שהיא אכן כזו- האם היא כזו?).
ג)גם אח"כ ניתן כידוע להשלים אקסטרנית, אם רוצים.

האם בביה"ס שלו קיים מקצוע הרובוטיקה?

לצפיה ב-'בכלל לא חשוב שהיה'
בכלל לא חשוב שהיה
03/06/2017 | 11:46
47
לימוד במסגרת נוקשה כזו לא מתאימה לרוב לאדם הדדי כמו אוטיסט לכן איני ממליץ לאוטסטים ללמוד באונברסיטה , הוא יכול להיות כמו רבים וטובים מאתנו אוטודידקט ונראה שהוא כן אם לא לא היה לומד לבד רובטיקה שזה תחום מדעי מרתק ולא פשוט בכלל כנל אלקרוניקה שבה עסקתי רבות בתחום המסכים , ונחשבתי למומחה לא קטן בתחום וזה נתן לי סיפוק רב הכל לבד מהרשת ומפורמים ,והמלצתי בפרטי לעשרות אם לא מאות אנשים , הוא גם יכול לעשות ככה , לכן בעיני בגרויות הן ממש לא חובה זה יותר פוזה בעיני , זו דעתי .
לצפיה ב-'אין צורך ללמוד מה שלא רוצים'
אין צורך ללמוד מה שלא רוצים
03/06/2017 | 11:24
39
לימדה ללא תשוקה מקלקלת את הזיכרון ושום דבר שנלמד אינו משתמר ככה אמר לאונרדו דה וינצי כנראה האיש החכם. ביותר בהיסטוריה ואוטודידקט כמו רבים מאוטסטים וכמו בנך  , אין צורך שילמד מה שהוא לא אוהב שילמד מה שהוא כן אוהב וטוב בו ובגרויות לא מעידות על כלום אני יכולתי לעשות תואר במקביל לתיכון. במתמטיקה ולא רציתי ואין לי בקושי 12 שנות לימוד ויש לי ככל הנראה ידע כללי רחב יותר מרוב רובם של כאלו שסימו בגרות גם בהצטינות , אני מציע שילמד בדרכו שלו ולהניח לו זו הצעה שלי .
לצפיה ב-'דרושה משלבת לילדה העולה לכיתה א בתל אביב'
דרושה משלבת לילדה העולה לכיתה א בתל אביב
03/06/2017 | 00:37
42
לילדה חכמה וכובשת העולה לכיתה א דרושה משלבת, החל משנת הלימודים הבאה (ספטמבר 2017).
בין שלוש לחמש פעמים בשבוע בשעות הבוקר.
אפשרות להרחבת העבודה גם לפעם או פעמיים בשבוע אחר הצהריים.
עדיפות לבעלות ניסיון בשילוב ילדים על הספקטרום בתפקוד גבוה מאד.
אחראית, מסורה, חכמה, ובעלת אינטליגנציה רגשית גבוהה.
הדרכה תינתן ע"י בעלי מקצוע מהמובילים בתחום.
שכר נאה למתאימות.

לפרטים:
יותם shiluv.telaviv@gmail.com

לצפיה ב-'אבחון שגוי'
אבחון שגוי
31/05/2017 | 18:00
8
183
שלום,
בני עבר אבחון בקופה לאחר שבשאלון שהגננת מילאה להתפתחות הילד בין היתר נכתב שקשה לו להצטרף לקבוצת משחקים ובמשחקים 1/1 הוא משחק נהדר. היא כיוונה בכלל לקשב וריכוז בשאר הדברים שמילאה בשאלון אבל הם ראו את המשפט הזה וישר כיוונו למצוא ילד על הרצף האוטיטי וכשמחפשים מוצאים... שאלו שאלות אותנו ומצאו מה שחיפשו. אנחנו ממש לא מסכימים עם האבחנה.
מעוניינים ללכת לאבחון פרטי אך לא משהו שיקח מספר פגישות ויתיש אותנו ואת הילד. האם יש המלצה על רופא שיוכל בפגישה אחת לאבחון?
האם מישהו מכיר את ברק ציפרמן?
תודה רבה!

לצפיה ב-'ממליצה לא לפנות למאבחן שמבטיח אבחון בפגישה אחת'
ממליצה לא לפנות למאבחן שמבטיח אבחון בפגישה אחת
31/05/2017 | 20:03
1
99
איבחון על הספקטרום הוא עניין מורכב.
הבטחה לאבחון בפגישה אחת, מחשידה בחוסר מקצועיות.
בד"כ מדובר בשלושה מפגשי אבחון ואחריהם מפגש נוסף
בו המאבחן מוסר להורים את מסקנותיו ומשוחח איתם עליהן.
לצפיה ב-'אני עברתי שניים בתל השומר בהקשר לאוטיזם'
אני עברתי שניים בתל השומר בהקשר לאוטיזם
31/05/2017 | 20:15
122
ואחד היו הורים בלעדי היתה צריכה להיות עוד פגישה אבל לא הלכנו כי רצו לזרז את מתן הוסטל בגלל התנאים הקשים בבית , שאין לי אוכל או חדר מטונף וכו , וגם סבתא התלוננה על האלימות שמופעלת כלפי אז מאוד זרזו .

ועוד פגישה רקע פסכיטרי ואבחנו סיכזופרניה פראנודית עם שילוב תנודות במצבי רוח , יענו אני פסכוטי עם הפרעות במצבי רוח ..

לצפיה ב-'תחושה דומה'
תחושה דומה
31/05/2017 | 22:37
1
110
גם אנחנו מרגישים ככה...אפשר לשאול בן כמה הילד ואיפה עשיתם? אפשר כמובן גם בפרטי ...שלנו בן 2.7 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/06/2017 | 07:00
75
היי
הוא בן 4.5 ועשינו במאוחדת.
איפה אתם הייתם באבחון והאם אתם מתכננים ללכת לאבחון פרטי?
לצפיה ב-'אנחנו היינו באבחון במרכז מילמן'
אנחנו היינו באבחון במרכז מילמן
01/06/2017 | 19:37
113
פגישה של שעה עם פסיכולוגית רק אנחנו ועוד שעתיים פגישה עם רופאה, מרפאה בעיסוק, פסיכולוגית ושתי קלינאיות תקשורת.
לצפיה ב-'אפשר לשאול'
אפשר לשאול
02/06/2017 | 05:48
2
100
בן כמה הוא? שלנו בן 2.7 וגם חושבים שזה איבחון שגוי
לצפיה ב-'אנו באותו המצב. איבחון היה בהתפתחות הילד של מאוחדת '
אנו באותו המצב. איבחון היה בהתפתחות הילד של מאוחדת
06/06/2017 | 10:19
1
55
והרוב על סמך סיכום של הגננת שילד לא אוהב לשחק עם הרבה ילדים אלא יותר 1/1.
מחפשת לעשות איבחון נוסף. ילד לומד בבית הספר רגיל וכיתה רגילה. יש דברים שהוא מתקשה בהם אך זה לא יותר מילדים אחרים. לא גיליתי בבית הספר על איבחון ואף אחד לא שם לב!!! מתלוננים שהוא לפעמים לא מכין שיעורים אבל הוא אומר כי זה משעמם אותו (הוא מחונן ולומד ביום שליפה...). הוא  לא מסודר אבל  הרבה בנים כאלו...
לצפיה ב-'עוד משהו'
עוד משהו
06/06/2017 | 10:33
43
אנחנו באים אחת לשנה להתפתחות הילד. הרופא מדבר איתו ובפעם אחרונה אמר לי שאם היום היו עושים לו אבחון הוא לא היה נכנס לספקטרום... אבל אמר את זה מהסיבה שילד אינטליגנטי ולומד מהר. אני  לא יודעת מה לעשות... אפשר לעשות אבחון פרטי ואולי "להוריד" את זה. אבל אם אני טועה ובאמת יש בעיה. אח"כ יתקשה בצבא...אם לא היה עיניין של צבא אז בטוח הייתי מנסה "להוריד" את זה. אני לא מגלה באף מקום ואף אחד לא שם לב.
לצפיה ב-'לקראת הקייץ-על העסקת משלבות בקייטנות והתאמות בבגרויות'
לקראת הקייץ-על העסקת משלבות בקייטנות והתאמות בבגרויות
01/06/2017 | 17:20
31
העסקת משלבות בחופשות וסבסוד קייטנות

התאמות בדרכי ההיבחנות בבחינות הבגרות
לצפיה ב-'הראיית עולם שלי מעוותת?'
הראיית עולם שלי מעוותת?
30/05/2017 | 00:16
26
197
הראיית עולם שלי היא שיש חזקים וחלשים. החזקים משתמשים בחלשים כשק אגרוף משתנה או אסלה כדי לפרוק עליהם את תסכולם וכעסיהם וגם כדי לשפר את ביטחונם העצמי על חשבון החלש. זה ראיית עולם מעוות ולא נכונה?
לצפיה ב-'לא, זה המצב'
לא, זה המצב
30/05/2017 | 07:14
23
84
רק שהחזקים אינם חזקים באמת אלא פשוט אנשים מבוהלים למוות, חסרי רגישות ומוסר, נעדרי יצירתיות ואנושיות ולכן הם נטפלים למי שמחוייבים מטבעם לקיום אנושי וערכי יותר ומנצלים מבזים, ומוציאים עליהם את הכל כי מול הבריונים הם לקקנים כנועים.

החברה הנ"ט מושחתת לחלוטין, מהמסד ועד הטפלות, שחיתות ואכזריות אינם כח, להפך, זה חולשה, אדם חזק לא מתעלל אלא עוזר ויוצר,אלא שבגלל שחיתותה התהומית של הנורמה ככל שהאדם בזוי, פסיכופאט, ונאלח יותר כך קל לו יותר, זה לא באמת חוזק, זו חולשה נוראית
לצפיה ב-'אתה טוען'
אתה טוען
30/05/2017 | 08:21
1
48
שזו חולשה להתאכזר למישהו? לפעמים יש גבול דק בין התאכזרות אלימה ובוטה שנראית לעין והחברה הרגילה כביכול נגד אלימות. לבין סתם עקיצה ירידה או לגלוג או כיפכוף שזה לא נחשב בעיני החברה לאלימות של ממש אל רק סוג של שובבות. הבעייה שהאדם הרגיש מאוד נפגע ככ מיזה עד כדי כך שזה הופך טראומתי ופוגע קשות בדימוי עצמי שלו. זה בערך מה שעבר ועובר עלי. אני רציתי שההצקות יפסקו אך היועצת קראה לזה שובבות נעורים ולא עשו להם כלום.
לצפיה ב-'כן, אני בטוח בזה'
כן, אני בטוח בזה
30/05/2017 | 10:03
17
לצפיה ב-'אתה טוען גם'
אתה טוען גם
30/05/2017 | 08:24
18
57
שהחזקים הם הטובים שעוזרים לחלשים. איפה החזקים האלה שאתה מדבר? לא יצא לי לפגוש הרבה כאלה?
לצפיה ב-'אין הרבה כאלה'
אין הרבה כאלה
30/05/2017 | 10:10
36
אבל יש אנשים שתורמים הרבה אמצעים וגם זמן בנסיון להפוך את העולם למקום טוב יותר,
ובקשר ל"יועצת", זו בעייה מוכרת ומרגיזה ומעצבנת בטירוף, פשוט מחלה שכל אנשי החינוך והמקצוע לוקים בה אנושות, ולכן הם תמיד יתמכו באלימות ובשנאה, ביחוד שזאת מופנית כלפי אנשים רגישים ועדינים יותר.

זו המציאות שאנחנו צריכים לחיות איתה, סיוט, ככל שהבן אדם חרא גדול יותר כך הוא זוכה לתמיכה ועידוד וכל נסיון ולו הכי קטן להיות בן אדם יענש בחומרה,
וכל אנשי המקצוע והחינוך  מובילים את הזוועה הזאת כמובן מאליו,
בגלל זה הרבה הורים לאוטיסטים בוחרים בסופו של דבר בחינוך ביתי.

הטראומה של לחכות לתמיכה מול אלימות ההמון ולהתאכזב שוב ושוב כשדווקא מי שאמור לעזור לך פונה נגדך היא חלק מהילדות והבגרות של רוב האנשים השפויים.

אז עדיף לדעת מראש שאין על מי לסמוך וזהו
לצפיה ב-'שתמצא כאלה, תודיע לי '
שתמצא כאלה, תודיע לי
30/05/2017 | 15:45
16
41
שמעתי המון סיפורים על אנשים כאלה, אבל בחיים שלי לא פגשתי מישהו כזה.

גם בין האוטיסטים.

כנראה שמידת העוצמה הזו היא מעבר לכוחו של מין האנושי בימינו...
לצפיה ב-'יש המון אנשים כאלה'
יש המון אנשים כאלה
30/05/2017 | 17:03
15
40
גייטס ובאפט למשל שתורמים עשרות מליארדים מהונם הפרטי על מנת להאבק במחלות באפריקה, או לשפר את החינוך שם ובמקומות אחרים.

יש המון אנשים שיוצאים מגדרם על מנת לעזור לכלל ללא שום תמורה, אפיל להפך, על חשבונם,
הבעייה שלאוטיסטים אף אחד לא עוזר כי אנשים לא מסוגלים בכלל לדמיין שצריך או אפשר לעזור להם

לצפיה ב-'ביל גייטס זה הדוגמא שאתה נותן? ביל גייטס?!'
ביל גייטס זה הדוגמא שאתה נותן? ביל גייטס?!
30/05/2017 | 18:24
14
48
זה הבחור שעשה את כל הונו מגניבת רעיונות של אחרים, ובזה הרגע המחזיק את כל העולם בביצים עם מערכת הפעלה שמרגלת אחרי כולנו (וינדוס 10 למי שלא מכיר). ובו בזמן, הוא מנהל מערכת השמצות מתוזמנת היטב נגד כל מי שמעז להציע אלטרנטיבה (מערכות הפעלה של קוד בטוח, לינוקס וכיוצא בזה).

כמובן שזה לא מבטל את הדברים הטובים שהוא עשה עם הכסף שלו (כולל הצדדים הטובים של מהפכת המחשבים שהוא הנהיג שבזכותה אנחנו בכלל מסוגלים לנהל את הדיון הזה). אבל להביא את ביל גייטס כדוגמא למישהו שלא נוקט בגישה של "אדם לאדם זאב" זה ממש מנותק מהמציאות.

אגב, אין דבר שיותר קל למולטי-מיליארדר מאשר לכתוב צ'ק שמן לאיזו מטרה נעלה. מה הוא, אישית, צריך סכום כזה של כסף? מה הוא בדיוק יעשה עם 50 מיליארד דולר? אז נכון, יש איילי הון יותר גרועים ממנו שאפילו את זה לא עושים, אבל הבחור הזה ממש לא מאמא תרזה.

ועם כל הכבוד, קצת קשה לי להתרשם מ"טוב הלב" של מישהו שמסייע בהפיכת העולם המערבי לדיסטופיה נוסח 1984 עבור בצע כסף, גם אם הוא משתמש בכסף הזה למטרות נעלות.
לצפיה ב-'הוא בעייתי מאוד'
הוא בעייתי מאוד
30/05/2017 | 21:11
13
39
אבל עובדה שבניגוד לרוב האנשים העשירים מאוד הוא פשוט וויתר על כל הונו לטובת הזולת.

ואת תיאוריות הקונספירציה שלך תמכור למישהו אחר

מיקרוסופט עם כל הבעייתיות תרמה יותר מכל אחד אחר למהפכת המחשב האישי ולכן לדמוקרטיזציה מהותית מאוד של החברה, או לפחות לעוד צעד מאוד משמעותי כלפי עולם הדדי ושיוויוני ומודע יותר

גם אני לא מרוצה מאנשים שעושים כסף מתחרותיות חסרת רסן מצד אחד ואז מצד שני מופיעים כנדבנים גדולים,
אבל גייטס לא עושה יחסי ציבור לעצמו אלא באמת מחלק הון עצום,
ויחסית למקובל הוא אדם חזק שנותן, והרבה, עשרות מיליארדים.

ומגוחך שדווקא אתה שמאליל יוזמה מבקר את גייטס כי זה בדיוק מה שהוא היה, יזם

ולא, המהלך הוא לא לקראת דיסטופיה אלא בדיוק ההפך אבל צפוי שגם אתה תפחד מהקידמה

ולא ביקשתי מאמא תרזה ולא נחוצה לנו נזירה קדושה, די בנסיונם של אנשים להיות הגונים, וקצת פחות חזיריים

מיקרוסופט כבר מזמן לא נאבקת בקוד פתוח, אגב

לצפיה ב-'זה ש-win 10 מקליטה כל הקשת מקש שלך, זה תיאוריית קונספירציה?'
זה ש-win 10 מקליטה כל הקשת מקש שלך, זה תיאוריית קונספירציה?
01/06/2017 | 03:57
12
34
ממליץ לך לברר את העובדות, לפני שאתה סתם תוקף

כי המצב כיום הוא מסוכן מאוד, והוא הולך ומתדרדר משנה לשנה. וזה לא רק מיקרוסופט, כמובן. לא מזמן היה רעש גדול על זה שחברות כמו אפל וסמסונג התקינו כל-מיני "דלתות אחוריות" תמורת תשלום נכבד של ממשלת ארה"ב. כל העולם דיבר על זה... ואחרי שבוע אנשים החליטו כנראה שלא נוח לחשוב על זה יותר והנושא דעך.

והדבר הכי מדהים, זה האדישות המוחלטת של הציבור לעניין. מסתבר שג'ורג' אורוול היה אופטימי. הוא חשב ששליטת "האח הגדול" תהיה תלויה בחקיקה דיקטטורית (החוק שם מחייב מסך בכל בית, והוא חייב להיות תמיד דלוק) וב"העלמת" כל מי שמעז לפתוח פה נגד המשטר.

במציאות, כך מסתבר, הציבור משתף פעולה מרצונו החופשי עם החדירה המזוויעה הזו לפרטיות שלנו ולחיים שלנו... ועוד משלם על זה כסף. נראה שאורוול באמת המעיט בטמטומו של המין האנושי.

ודווקא בתור אוטיסט יש לך הרבה יותר סיבות לדאוג מהמצב שנוצר כאן. כי "מוזרים" כמונו יהיו בדיוק אלה שיפגעו ראשונים, בעולם שבו תאגידים וממשלות נוהגים כדרך קבע לרגל אחרי האזרחים.

(אגב, לי אין וינדוס 10 וגם לא סמרטפון. אבל עם כל שנה שעוברת זה נהיה יותר קשה להימנע מהדברים האלה. ובבקשה, אל תיתן לי איזו הרצאה על זה שצריך ללכת עם הקידמה או משהו כזה. אני יודע שאתה יותר מדי חכם בשביל לומר שטויות כאלה)
לצפיה ב-'כן, ואתה מוזמן ללבוש כובע מאלומיניום'
כן, ואתה מוזמן ללבוש כובע מאלומיניום
01/06/2017 | 07:46
10
33
כיד שהNSA לא יקליטו לך את המחשבות.
יש בעיות, לדעתי לא נורא קשות, עם התאמת מהירות הגישה וזרימת המידע לצורך להגן על הפרטיות אבל לדעתי זה הרבה הרבה יותר שולי ממה שכל העדר גועה.
לא יודע מה המצב אצלך אבל אני לא פושע ואין לי מה להסתיר ואין שום דבר שהממשלה או כל ארגון אחר יכול לדעת עלי שיפגע בי, ויש גם דרכים לא רעות להגן על מידע, עובדה שלא פורצים כל הזמן את הבנקים ורוב התשתיות הציבוריות שרובן נשענות על רשתות מידע ממשיכות לתקתק בשקט ובשלווה יחסית.
לא מתחבר לפרנויה שלך ואין לי ספק שהרשת, ובכלל תפוצת המידע, עושה בדיוק את ההפך ממה שאנשים כמוך אומרים, הופכת את חזונו של אורוול לבלתי אפשרי כי דיקטטורות ושליטה על הפרט לא יכולות לשרוד במצב של זרימה חופשית של מידע,
וכזאת יש, למרות הפרנויה שלך לא תוכל להכחיש שברוב העולם אנשים מתקשרים הכי חופשי אחד עם השני ויותר ויותר כך.
אם משהו יכול לשבש את המגמה לשליטה נוסח האח הגדול זה רק הרשת,
אז כרגיל,
האמת היא כל מה שאתה כותב אבל בדיוק ההפך.
וזה לא שטויות ללכת עם הקידמה,
היתרונות בזרימה חופשית של מידע עולם עשרות אם לא מאות מונים על הדאגה לפרטיות שאינה אלא הגנה על זהות כוזבת,
ומכל בחינה,
לדעתי ככל שידעו על הפרט יותר כך פרטיותו תעמיק ותתרחב,
אין לי ספק בזה,
לא אוכל את הקיטש שאתה וכל העדר גועים כל הזמן.
נכון שצריך לשפר את הרגולצליה, שעד לא מזמן בכלל לא הייתה קיימת, באשר למחוייבות המגזר העסקי והממשלתי לפרט, אבל גם זה נעשה כל הזמן.
יש לך מושג איזה דברים אני ואנשים כמוני כותבים דרך המשטר ?
אתה הרי קצת מכיר את הסגנון שלי גם דרך מה שאני כותב נגדך,
אז תכפיל את זה במיליון,
ותמצא את מה שאני ואנשים כמותי כותבים כל הזמן נגד כל מה שזז,
נגד הקפיטליזם (שלו אתה סוגד) ונגד הממשלה הפשיסטית בישראל, ונגד הכל, ובשפה שאין חריפה ממנה,
ומעולם לא קרה לי שום דבר,
וגם לא יקרה
אז אתה מוזמן להמשיך להסתתר מתחת למיטה אבל תעזוב אותנו באמשך עם הפרנויות האלה
מהפכת המידע זה הדבר הכי טוב שקרה לאנושות
וגם אם בשוליים חזירי ההון ומטורפי השלטון עדיין מנסים לנצלה לרעה היא זאת שתחסל אותם סופית

לצפיה ב-'הרשת היא הפתרון לאדם הרגיש'
הרשת היא הפתרון לאדם הרגיש
01/06/2017 | 08:37
2
26
הלא הררכי הלא מתחבא כלומר האוטיסט הוא נותן לנו את הכלי הכי חזק הדממה , האין רואים , אבל ברור שמפלצות האגו יפחדו מזה , כי אוי אוי ראו אותי , אני אפילו לא מפחד ותאמין לי שהמשטרה במעקב אחרי ואני נעצר לא מעט , אז ממה לאדם הגון יש לפחד מה יש להסתיר , לא מבין תקטע הסיכזופרני הזה ואני כאמור סיזכופרן וזה לא מטריד אותי בכלל , אני הכי חוגג ברשת סוף סוף יש לי לדבר בלי להחסם בלי לקבל

כאפה , בלי למות כל רגע מחסום שפתי , מהשתקה גורפת כי מה שאני אומר ברשת אני לא יכול לומר במציאות אלא אם ארצה להיות מאושפז .. הרשת היא הדבר הכי חיובי וגדול שקורה בתקופתנו ואט אט כל עניין המסכה הרד אנשים כבר שוברים את מעגל שתעקה קרי מקרי האונס והטרדה מינית וכו ועוד ועוד וזה מעולה . קיצור נוטה להסכים איתך ארי .
לצפיה ב-'לתחושתי גם משקפת את המבנה הפנימי של האדם הלא אגוצנטרי'
לתחושתי גם משקפת את המבנה הפנימי של האדם הלא אגוצנטרי
01/06/2017 | 09:54
1
23
ובכלל המחשבים, והדרך שבה הם מחברים, כפי שרק הם יכולים, קולות וכיוונים ודרכים ומאפיינים שונים ורבים לאין ספור, מאפשרים בדיוק משום כך סוף סוף משהו שדומה למצע לתשתית שתגיב קצת יותר מדוייק למבנה הזהות האוטיסטית,
שלא במקרה התחילה להתגבש עם עליית הרשת ודרכה,
מה שגם עונה לשאלת הצורך האוטיסטי גם להתחבר וגם להיות מנותק,
ובגלל זה אני מרגיש שלא נכון לאוטיסטים להתאגד לפי מתכונת נ"ט,
בדיוק בגלל שאנחנו זקוקים לפרטיות כמו אוויר לנשימה והרשת מרחיבה מאוד את תחום הפרט, מאפשרת לו יותר כלים ליצירה, ובניגוד גמור למה שגור כתב.

לצפיה ב-'כן אתה צודק ארי אך'
כן אתה צודק ארי אך
01/06/2017 | 10:20
16
הבעיה היא שהרשת עדיין בנויה על קהילה מאוד הררכית , נטית כוחנית וגם האוטיסט מתקשה לנתב לעצמו דרך , אני מסכים שהתאגדות כמו אסי למשל לא שווה הרבכ , כי במקום לבנות קהילה או נטייה לרשת אוטסטית היא נשענת על ערכים נורמטיבים וכך יוצרת כלוב של אוטיסט במרחב נטי אז מה זה שווה , בעיני אוטיסט אמיתי הוא אנרכיסט באופי שלו שובר מסגרת שובר כלל כדי ליצור חדש לכן עדיין אי אפשר כי המדיה לא נותנת אז פתרון זמיני זה הקמונה שלנו לפחות לפי דעתי ומקמות כאלו שמאכלסים קבוצה יחסית קטנה עדיפה על מדיה אחרת כי לא היה תפוז אוטסטי לא עדיין ולא נראה חי שכל כך צריך , האדם הרגיש , הדדי השלם וקו יחד רוצה קשר אחד על אחד טלפטי אורגיה של זוג , לכן רשת שלמה לא תאים כי אכן לפי נסיוני כאוטיסט אני צריך אחד לא אלף , תמיד היה לי חבר , חברה אחד , לא יותר לא שלא יצאתי עם חברים אבל קשר עמוק רק עם אחת אחד זה לפחות דעתי .
לצפיה ב-'אתה לא מעודכן. אני מדבר על ההתפתחויות של השנים האחרונות'
אתה לא מעודכן. אני מדבר על ההתפתחויות של השנים האחרונות
01/06/2017 | 13:12
5
25
מסכים איתך שהרשת, לכשעצמה, היא דבר חיובי מאוד.

למעשה, אם תסתכל בהודעות שכתבתי פה לפני 10 או 12 שנה, תראה שאני תליתי תקוות גדולות בעידן המידע.

אבל בשנים האחרונות קורים דברים מאוד מדאיגים. וניסיון שלך לקשר בין זה לבין איזושהי טענה שהרשת עצמה היא דבר שלילי, רק מוכיחה שאינך מעודכן ואינך מודע למה שקורה היום. כי מדובר בשני דברים שונים לחלוטין.

ממליץ לך שוב להתעדכן ולחקור את העניין, לפני שאתה פוטר את דבריי כקשקושי פרנויה.

ונכון, יותר שקיפות זה דבר נהדר. אבל העובדה שתאגידי ענק וממשלות יכולים לצותת לכל מי שהם רוצים מתי שהם רוצים, זה לא שקיפות. הבעיה פה זה שהמידע הולך רק בכיוון אחד.

ולגבי "אני לא פושע, אין לי מה להסתיר": זאת אמירה מאוד מאוד משונה, ממישהו שכל הזמן מזכיר לנו כמה שבני-אדם יכולים להיות חארות.

תחשוב על כל הפעמים ששוטרים הטרידו אותך רק בגלל שהיה לך מבט מוזר (קרי - "חשוד"). עכשיו תסתכל בעיתונים, ותראה איזה אחוז מעבודת המשטרה באמת קשור לתפישת פושעים, ואיזה אחוז מ"עבודתה" קשור לסתם התנכלות לאנשים שנראו להם מוזרים או שהיה לאיזה שוטר חשבון אישי איתם.

ועכשיו תכפיל את כל זה פי מיליון. ותחשוב על מצב שבו לחבורת פושטקים כזאת יש גישה לכל לחיצת מקש שלך במקלדת ולכל מילה שאתה אומר בקרבת המחשב שלך. זאת לא סיבה לדאגה? טוב, אם אתה ברצינות חושב ככה, אז אין שום סיכוי שאצליח לשכנע אותך.

אגב, השימוש שלך באמירות לעגניות ("לך תחבוש כובע אלומניום") גם לא ממש עוזר לטיעון שלך. לעג הוא מפלטו האחרון של מישהו שאין לו שום דבר רלוונטי לומר.
לצפיה ב-'קשקוש'
קשקוש
01/06/2017 | 14:14
4
23
כמו כל התפתחות טכנולוגית גם הרשת גם מעצימה היבטים שליליים, אבל התמונה הגדולה, ולאורך זמן, בדיוק בגלל שממהותה הרשת היא חיובית, ההיבטים החיובים יגברו על השליליים.

לא רק ארגונים עושים שימוש רע ברשת, גם רוב האנשים משתמשים בה לתצוגה נרקסיסטית מביכה,
ככה זה שטכנולוגיות חדשות מתלבשות על הרגלים ישנים ומעצימות את כל מה שרע בהם.

אם זה עושה לך את זה לחשוב שאתה מעודכן ואני מיושן אז אתה מוזמן לחגוג את האגו שלך, כרגיל, ושיהיה לך בכיף, אלא שבמציאות שאני מצוי בתחום הזה הרבה יותר ממך, וגם הרבה יותר מעודכן בו ממך.
אם היית ממליץ לי להתעדכן במה שקורה בשדה המטמטיקה הייתי לוקח אותך ברצינות כי זה תחום שבו אתה באמת הרבה יותר מצוי ממני,
אבל בקטע של תוכנה ורשת ומה שקורה ולמה אתה לעולם לא תדע את מה שאני כבר שכחתי מזמן.

המשטרה דפוקה לחלוטין,אלא שבדיוק בגלל זה הרשת מאפשרת לזיין לה את הצורה הרבה יותר משהיא מאפשרת למימסד למשטר את האזרח.

בסופו של דבר, על מנת להבין ולהתנהל בעולם מושתת מידע צריך להיות חכם, שוטר, קפיטליסט חזירי, איש מימסד, הוא טיפש בהגדרה.

היתרון שהיה לפושטקים על חנונים התקיים ככזה רק בהקשר של עולם וחברה המושתת בעיקר על אלימות וטיפשות,
עולם המידע אינו כזה,
הוא בדיוק ההפך מזה.

פושטקים לא יודעים לעצב בסיסי נתונים, הם לא יודעים לחקור אותם ודרכם, וזהו.
בשלב זה, בגלל המבנה המסורתי, לפושטקים יש כח ושליטה שמאפשרים להם גם לנצל לרעה את הרשת, בטווח המשמעותי יותר הם יכחדו, גם בגלל ודרך הרשת.

לצפיה ב-'מה זה הרגלי גלישה מוזרים ?'
מה זה הרגלי גלישה מוזרים ?
01/06/2017 | 14:40
27
אם אתה לא פדופיל שמחפש אתרי פורנו עם תמונות ערום של ילדים אז אתה יכול להיות מוזר כמה שבא לך,
להפך,
הרשת הגדילה ומגדילה כל הזמן את טווח המוזרויות,
ואין שום דבר שהמימסד יכול לעשות בקשר לזה.

הרשת מאפשרת למוזרים, לאנשים בעלי קשב שונה, בעלי סקרנות שאינה מתאימה בדיוק לתבניות האקדמיות הצרות, הזדמנות,
ורק זה בלבד שווה את האפשרות שמישהו באיזה סוכנות עלול לזהות את הרגלי הגלישה שלך כמסוכנים לציבור,
וכעובדה מה שאתה מציג כמגמה פושט לא קורה.

מה שקורה זה מה שמרגיז את המימסד הכלכלי, וגם אותך, שמידע זורם חופשי מדי
לצפיה ב-'שוב אתה רב ועושה מלחמות אגו במקום לדבר לעניין'
שוב אתה רב ועושה מלחמות אגו במקום לדבר לעניין
01/06/2017 | 15:02
2
28
די, מיצינו.

לצפיה ב-'העליתי כמה טיעונים'
העליתי כמה טיעונים
01/06/2017 | 15:28
1
22
בחרת להתעלם מכולם,עובדה.
לצפיה ב-'זה לא סותר. אפשר להעלות טיעונים ובמקביל לעשות מלחמת אגו.'
זה לא סותר. אפשר להעלות טיעונים ובמקביל לעשות מלחמת אגו.
06/06/2017 | 22:04
10
ואתה תקפת ובזת ולעגת החל מהשניה הראשונה של הדיון הזה.

אז אני מעדיף חתוך ולברוח מבור החרא הזה, גם אם זה אומר שהדיון יוותר ללא הכרעה. זה לא אומר דבר (לטוב או לרע) על איכות הטיעונים שלך. זה בסך הכל אומר שאיבדתי את העניין מלהמשיך (ואין דבר שיותר מרחיק ומרתיע אותי מאנשים שחייביים כל שתי שניות לזרוק איזו עקיצה ארסית במהלך הדיון).

וחביבי? הגיע הזמן שתלמד לקבל את זה כשאנשים אומרים לך "לא". לא רוצה להמשיך את הדיון הזה איתך, וגם הסברתי בדיוק למה. אז חלאס.

לצפיה ב-'אגב, הרשת פעם היתה כמעט-אוטופיה של שקיפות ושיוויון'
אגב, הרשת פעם היתה כמעט-אוטופיה של שקיפות ושיוויון
01/06/2017 | 13:25
28
המצב פעם היה בדיוק כמו שתיארת.

אלא שאנחנו מתרחקים מהחזון הזה עם כל יום שעובר.

ושאני מדבר על זה שיש ממה לחשוש, אני לא מדבר על פעולות נגד אנשים שמדברים נגד הממשלה. אני מדבר על התנכלות לאנשים בגלל הרגלי גלישה מוזרים או משהו שהם חיפשו בגוגל, מתוך אמונה שההתנהלות שלהם "חשודה". בדיוק כמו שמתנכלים לאנשים שמתנהגים "מוזר" ברחוב, אלא שעכשיו גם בפרטיות של הבית שלנו אין מפלט מהעין הבוחנת של הנורמה.

וזה שעדיין לא נפגעת מהדבר הזה בכלל לא מפתיע, כי מדובר בתופעה שנמצאת בחיתוליה עכשיו. נראה איך תרגיש בעניין בעוד עשר שנים (בהנחה שהטרנד הנוכחי יימשך).

לצפיה ב-'רשת המידע מחסנת בפני דיקטטורה'
רשת המידע מחסנת בפני דיקטטורה
01/06/2017 | 07:51
21
או שלא הבנת את אורוול או שאתה לא מבין איפה אתה חי.
תבחר,
למרות שסביר שגם זה וגם זה.

הסמרטפון משפר כל כך מהותית את ההיבט של החירות האישית, הפרטיות, את הנגישות של כל אדם לכל שירות ומידע ומתי ואיך שמתאים לו,
דווקא לי כאוטיסט הוא הכי הכי מציל את החיים
לצפיה ב-'גם כביכול'
גם כביכול
30/05/2017 | 08:36
1
32
מי שכועס עלייך ימצא דרך להטיל את מימיו עלייך בצורה שאף אחד לא יראה ולא יתערב לעזור לך. אלא רק יסתכל מהצד וילגלג או יתעלם. ולכן החזקים תמיד ישרדו בעולם והחלשים הרגישים והפסיביים יגיעו למצב שיסתגרו בבית ויפסידו את החיים. אלא אם כן אתה סוציופט כמו חלק מהאוטיסטים ולא צריך חברה ואז טוב לך להיות סגור בבית לבד עם עצמך. אני לא סוציופט. אני צריך חברה ואוהב להיות עם אנשים.
לצפיה ב-'לא תמיד'
לא תמיד
30/05/2017 | 10:13
31
המצב משתנה, וגם מה שנחשב לפסיבי ומנותק הוא בדיוק ההפך מזה, וגם מה שנחשב ללא חברתי נחשב לכזה בדיוק בגלל שהוא הכי חברתי, והגון ואוהב, כי אין ספק שאנחנו חיים בחברה שבה הכל הפוך.

אבל הדברים גם משתנים, ולטובה, למרות מערכת החינוך ולמרות אנשי המקצוע ולמרות שכל המשאבים וההזדמנויות והתמיכה הולכים רק לפסיכופאטים של הנורמה
לצפיה ב-'זה נכון שיש מלא אנשים שמתנהגים ככה, והם אלה שברוב עמדות הכוח'
זה נכון שיש מלא אנשים שמתנהגים ככה, והם אלה שברוב עמדות הכוח
30/05/2017 | 15:42
28
אבל זה לא נכון שכל העולם נוהג ככה.

ואראנה צודק לחלוטין כשהוא אומר שה"חזקים" שעליהם אתה מדבר הם בכלל לא חזקים. מי שיש לו נפש חזקה, לא מרגיש צורך לרמוס אחרים כדי להרגיש טוב עם עצמו.

לצפיה ב-'הכי מדיוק שיש'
הכי מדיוק שיש
31/05/2017 | 10:24
8
לצפיה ב-'בריכה'
בריכה
29/05/2017 | 13:12
11
109
אני רוצה ללכת לשחות אך נורא רגיש ללכוך לפיפי ולקקי שיש במים זה ממש מגעיל אותי במיוחד שאני בולע מים בזמן שאני שוחה לפעמים. יש למישהו טיפ?
לצפיה ב-'וגם הכלור זה נורא'
וגם הכלור זה נורא
29/05/2017 | 14:23
2
60
גם לי עצמי מיים עוזרים הכי, ונורא, אבל באמת נורא מגעיל בבריכות העירוניות, חבל, אז או שנוסעים לים, שגם הוא מלוכלך, או למקומות כמו הסחנה שזה לא תמיד זמין למי שאין מכונית וזמן וחשק
לצפיה ב-'בקיצור'
בקיצור
29/05/2017 | 16:46
41
לרדת מהעניין של שחייה בנתיים לצערי.
לצפיה ב-'מה עם בריכות פרטיות? חשבת בכיוון?'
מה עם בריכות פרטיות? חשבת בכיוון?
01/06/2017 | 11:22
24
שהם מצד אחד עם פחות אנשים
מצד שני - הרבה פחות פיקוח, אז אין לדעת איך התחזוקה מתבצעת.
לצפיה ב-'למה שיהיה קקי במים?'
למה שיהיה קקי במים?
29/05/2017 | 15:07
7
54
הטיפ שלי - להתאמן בלסגור את הפה. ואם אתה נמצא בבריכה שרואים בה פיפי וקקי - בחר בבריכה אחרת. בבריכות שבהן ביקרתי לא ראו פיפי וקקי (גם אם סביר להניח שפיפי דווקא היה).
לצפיה ב-'קקי הכוונה'
קקי הכוונה
29/05/2017 | 16:42
6
60
שיש קולי צועתי. ראיתי כתבה בטלוויזיה אמרו שמצו שתן וחיידקי קולי צועתי שזה בא מצואה. לגבי לנשום מהאף קשה לי לא נכנס מספיק אוויר כמו מהפה.
לצפיה ב-'בגדול להיחשף לחיידקים ולוירוסים זה דווקא דבר טוב -'
בגדול להיחשף לחיידקים ולוירוסים זה דווקא דבר טוב -
29/05/2017 | 18:01
5
40
כך המערכת החיסונית לומדת, וכך תוכל להתמודד עם אותן מחלות ביתר קלות בעתיד.
לצפיה ב-'זה לא עוזר'
זה לא עוזר
29/05/2017 | 18:19
4
34
אז נשחה בביוב כי זה מחסן מפני מחלות?מצטער לא נשמע הגיוני.
לצפיה ב-'בריכה היא לא ביוב - יש בה אמצעים'
בריכה היא לא ביוב - יש בה אמצעים
29/05/2017 | 19:46
3
41
שמורידים את מספר המזיקים, והכמות שנשארת סבירה. כמה פעמים שמעת על מישהו שמת אחרי שהוא נדבק במשהו בבריכה?
לצפיה ב-'לא שמעתי'
לא שמעתי
29/05/2017 | 19:54
2
39
האמת. אבא שלי גם טוען שהכלור מנקה את החיידקים גם. טוב נראה אולי אתגבר על הגועל ואלך בכל זאת. תודה על העזרה.
לצפיה ב-'לא "גם" - זו הסיבה למה שמים כלור בבריכה'
לא "גם" - זו הסיבה למה שמים כלור בבריכה
01/06/2017 | 11:18
1
32
אמלינו בבריכה עושית בדיקות פעמיים ביום ורושמים ממצאים: גם כמה מזהמים יש (ויש, אבל כמות שלא מסכנת בריאות), ומצד שני כמה כלור (שמשמיד זיהום, אבל בעצמו לא משהו לגוף. אבל שוב, בכמות לא מסכנת)

יש גם יום קבוע כשמחליפים מיים: אולי תיגש בבוקר של יום כזה?
לצפיה ב-'יש פיקוח של משרד הבריאות גם'
יש פיקוח של משרד הבריאות גם
01/06/2017 | 11:58
28
בזמנו כתבתי תוכנה לניטור רמת הזיהום בבריכה כי בבריכות מסויימות יש מכשירים שכל הזמן מודדים הרבה פרמטרים כמו רמת הזיהום ורמת הכלור וכל פעם שיש חריגה מייד מופיעה אזהרה והגורמים הרלבנטים מקבלים התראה.

לי שחיה ובכלל שהות במיים עוזרת נורא, ושמתי לב שיש בריכות יותר מסריחות ופחות, צריך למצוא בריכה סבירה, כזאת שגם לא מוכלרת יותר מדי.

יש גם בריכות שמשתמשים בחמצן במקום בכלור, זה הכי טוב
לצפיה ב-'אפליה ממבט ראשון'
אפליה ממבט ראשון
29/05/2017 | 09:43
30
186
שלום חברים,

הפעם אני רוצה לדבר על אפליה - על עד כמה שאנשים שמסתכלים עלינו רואים תווית.

קראתי כתבה בהארץ לגבי ילד הלוקה באוטיזם בתפקוד גבוהה שהוריו בחרו שילמד במסגרת חינוך רגיל; אף בית ספר לא היה מוכן לקבל אותו אז הוריו נאלצו להכריח את אחד מבתי הספר לקבלו (בעיקרון מוסדות החינוך מחוייבים לקלוט תלמיד שהוריו בחרו שילמד בחינוך רגיל - ע״פ משרד החינוך). אימו של הילד מספרת שכבר ביום הראשון ללימודים ניגשו אליה כמה מאנשי הצוות ואמרו לה ״צדקתם, הוא באמת ילד מתוק ומקסים וזה בית ספר שמתאים לו״.
בהמשך הכתבה כתוב: המוסג ׳אוטיסט׳ נורא מפחיד אנשים, הם ישר מדמיינים מפלצת שמפריעה לשלום הציבור או מסכנות גדולה...

ועכשיו כמובן שאני מגיע לחלק האישי שלי בנושא, הפוסט החדש שלי מדבר על אפליה כואבת שלקחה לי כמה זמן לראות ולהבין.

לצפיה ב-'רוצה להוסיף על זה משהו'
רוצה להוסיף על זה משהו
29/05/2017 | 11:49
75
משהו מאוד קשה לביטוי אלא שגם משום כך  הוא הכי הכי מדכא ומחריד ולתחושתי גם גורם לחלק  לא מבוטל מהאוטיסטים להיקלע שוב ושוב למצבים פסיכוטיים לחלוטין.

שלאפליה מבוססת התווית, הסטיגמה,שלכן גם מנציחה את עצמה כנבואה המגשימה את עצמה בדיוק בגלל שהיא שקרית, יש היבט עמוק יותר , נוכח יותר, מפושט יותר, זה שמתממש עוד לפני התווית, שזור במבט ובשפה ובתנועה כמובן מאליו ההופך את קרבי האוטיסט כל הזמן ולכן קולע אותו למצב שדן אותו לגישוש מתמיד, מצמית, באפלה, למשך כל חייו.

במבט הראשון שאנחנו נותנים באדם יש כבר הכל, מרקם שלם של הנחות המובנות בנו התרבות, כמוסכמה, כפיזיולוגיה המבטאת את הנפש בדרך כזאת ולא אחרת.

אוטיזם הוא קודם כל בעיית נראות, הפרשנות המיידית, שלא ניתן להרהר עליה ולערער אותה, לעצם נוכחותו של האוטיסט, מבטאת יחס מאוד מובהק למרכיבי היסוד של המציאות, כמו היחס בין ישיר לעקיף, בין מקור לציטוט, בין עליון לתחתון, בין קרוב לרחוק, בין פנים וחוץ.... וככה לאין סוף, אוטיסט נאלץ לכלות את ימיו, וקיומו, מול ועם מבט שעצם ההנחות שמקבעות אותן כך ולא אחרת רוצחות אותו לחלוטין, מחמירות את היופי המדהים שבאהבתו לעולם ולבני אדם לסיוט שאין שחור ממנו.
ואף אחד לא אשם, אין אשמים, זה פשוט ככה זה, בגלל זה אני חוזר וממליץ לאוטיסטים לרכז את מאמציהם בבריחה מהנ"ט, אנחנו חיים מציאות אחרת מדי, ה"מיידי" שלנו אמנם נמצא על רצף קוהרנטי גם למיידיות הנורמטיבית אלא שהוא רחוק ממנה עד למידה שהוא פשוט הפוך.

וגם בגלל זה אפליית המבט מתבטאת בכל המישורים, גם זה שצויין כאן, ולרוב בבת אחת, אז הלם, צרחות, ראש בקיר, שחור שחור שחור, והכי כואב שכל כך יכול להיות אחרת, צריך, אבל אין אשמים, ככה זה וזהו
לצפיה ב-'וואו, כמעט אחד לאחד הסיפור שלי'
וואו, כמעט אחד לאחד הסיפור שלי
29/05/2017 | 12:39
15
74
עברתי עשרות עבודות, בחלקן שרדתי פחות משעה, בחיי, וכשגיליתי שהשונות השפתית מתבטאת גם אצלי כמו אצל אוטיסטים אחרים גם דרך זה שבשבילי הרבה יותר זורם, טבעי, קוהרנטי, ספונטני לדבר בקוד מלהיכשל שוב ושוב ובצורה שקושרת לי את הגרון לפקעת שאין מכאיבה ממנה לגמגם דרך מה שנחשב כשפה לנ"ט מצאתי שהמון אנשים מוכנים להעסיק אותי ברצון ואפילו לשלם לי המון אלא שמכיוון ששפה אינה רק שפה אלא גם המציאות מהר מאוד התברר שגם אם הכישורים הטכנים שלי בשמיים אני מוזר,שונה, אחר במידה שפוגשת בצורה מאוד קשה את רף הסובלנות הנמוך להחריד את הנ"ט.

בסופו של דבר עבדתי בעיקר מהבית, גם בגלל שהוכחתי למטומטמי הנורמה שאין שום קשר בין לתקוע כל היום פוזה מול המסך לאיכות ומהירות העבודה שלי,
(אם כבר אז יש קשר הפוך אבל גם כאן כמו בכל עניין אחר אין סיכוי ממשי לעבור את הצורך הבלתי נשלט של הנ"ט לבעול מיידית כל מה שזז ולשלוט בכל מי שנמצא מתחתם לדעתם).

וגם אצלנו, אם ביתי, שהייתה בת זוגי, נפגשת שוב ושוב, לתדהמתה, בדיוק במציאות שאני רואה בזמן שהיא מתעקשת לחיות בסרט.

אוטיסטים מאוד מחוברים למציאות, נ"ט חיים בסרט.
אז למה הם שורדים טוב מאתנו ?
כי כולם חיים באותו סרט, אגב ממש חרא של סרט.

אז הקול המטיפני שלי רוצה לומר שוב ושוב, לאוטיסטים, מצבכם יוטב להפליא ברגע שתפסיקו להשלות את עצמכם

לצפיה ב-'הכל נכון. השאלה היא "מה הלאה"? יצאנו מהאשליה, ועכשיו... מה?'
הכל נכון. השאלה היא "מה הלאה"? יצאנו מהאשליה, ועכשיו... מה?
29/05/2017 | 13:48
14
58
עכשיו צריך לחשוב מה עושים עם זה. איך בונים לעצמנו אלטרנטיבה.

כי תגיד מה שתגיד על נ"טים, הם בדרך-כלל לא מפריעים לנו כשאנחנו עושים our own thing. קצת מציקים וקצת עוקצים, אבל שום דבר שבאמת יכול לעצור חבורה של טיפוסים עקשנים כמונו.

ואנחנו מסה רצינית של אנשים. עשרות אלפי אוטיסטים בארץ, ועשרות מיליונים ברחבי העולם. לחלק גדול מאיתנו לא חסר שכל וגם חכמת חיים. רובנו רואים את העולם בצורה הרבה יותר מדוייקת מהציבור הרחב (כי אנחנו חסינים לאשליות המשותפות של החברה).

אז איך זה שאנחנו ממשיכים - כציבור - להיות תקועים בג'יפה? למה, לכל השדים והרוחות, אנחנו לא מתאגדים יחד כדי לשפר את החיים שלנו? לבנות אלטרנטיבה?

למה בן-הזוג של פותח השרשור לא יכול לבוא לקהילה האלטרנטיבית שלנו, להגיד "אני צריך עבודה בתכנות ויכול לתרום X" ולקבל בתוך עשר דקות תגובה של "אני עובד על פרוייקט Y וזקוק למתכנת. בוא נדבר"?

למה, בכל השהות שלי כאן בפורום (ואנחנו מדברים על יותר מעשר שנים), מעולם לא פגשתי אפילו באוטיסט אחד (מלבד עצמי) שמנסה ליזום שינוי? ולמה, בכל פעם שאני מעלה את הנושא, אני ישר חוטף על הראש?

הגיע הזמן שהקהילה האוטיסטית תיקח אחריות על גורלה. יש לנו את הכוח לבנות לעצמנו אלטרנטיבות. ואם אנחנו לא עושים את זה, אז כל הדיבורים על "אפשר גם אחרת" הם מילים ריקות ותו לא. הבעיה היא לא עם "מטומטמי הנורמה" (שדעתם לא צריכה לעניין אותנו בכלל) אלא עם הגישה הדפוקה ומתקרבנת שלנו.

לצפיה ב-'אין לי תשובה'
אין לי תשובה
29/05/2017 | 14:18
7
34
אבל אני בטוח שהכיוון שלך לא נכון כי למשל התאגדות מתאימה לנ"ט אבל אוטיסטים מטבעם לא נוטים לכך ולא סתם, אנחנו אינדוודואלים ויחודיים ורגישים מדי בשביל לפעול במתכונת שנחשבת כקבוצתית ולדעתי טוב שכך.

אני יוזם שינוי כל הזמן, אלא שהשינוי שאני יוזם לא יתפש לך או לנ"ט כשינוי כי חלק מהשוני שלי כולל גם תפישה אחרת של שינוי, וזה הכי מהותי לי, ולדעתי וטעמי גם בגלל.

ואם מבקשים תמיכה ביחודיות הייתי מבקש שיפסיקו לזלזל ולבטל את השינוי שאני צריך רק בגלל שהוא לא דומה לשינוי המוכר,
ואם תמיכה בשונות אינה רק סיסמה ריקה כדאי שהדבר יהיה סוף סוף מובן,
ששונות יכולה לגעת גם בדברים הכי בסיסיים,
ביחוד כזאת עמוקה כמו זאת האוטיסטית

מבחינתי המילים שלך ריקות בדיוק בגלל שאתה כל הזמן נכשל מלהבין זאת.

לצפיה ב-'בזמנו, שיתפתי בפרוייקטים שלי תכנתים אחרים'
בזמנו, שיתפתי בפרוייקטים שלי תכנתים אחרים
29/05/2017 | 14:21
4
31
היום אני לא עובד אז זה לא מעשי,
אם הייתי נתקל במצב הזה לפני עשר שנים היה לי מה להציע,
היום אין לי.

הפתרון שלי למצב המוזכר כאן היה להרחיק לקצות הארץ, לשכור את הדירה הכי זולה בארץ בבלוק של עמידר בעיירת פיתוח בספר, כי אני לא מחפש חברה וגם לא מיקום מרכזי, אז מצאתי דירה שעלתה לי 300 שקל לחודש ובהיתי כל היום והלילה באני לא יודע מה, וזהו

לצפיה ב-'זה בדיוק העניין: למה הבחור צריך להסתמך על עיתוי ומזל?'
זה בדיוק העניין: למה הבחור צריך להסתמך על עיתוי ומזל?
29/05/2017 | 15:39
3
37
אם הוא היה בא לפני שנה (או בעוד שנה) אז לי היה מה להציע. או ליתר דיוק, היה לו מה להציע לי. כי אני בדיוק התחלתי אז קמפיין שיווקי באינטרנט למוצר חדש, ומישהו שיודע גם לעצב וגם לתכנת היה יכול מאוד לסייע לי.

שמת לב? אנחנו רק שני אנשים, ובכל זאת לשנינו היה משהו מוצלח להציע לו אילו העיתוי היה ממוזל יותר.

אז תאר לך איזה יופי זה היה, אם היו מאות אנשים כמונו שרק מחכים למחפשי עבודה כמוהו?

זה לא דומה בכלל ל"התאגדות נ"טית" שעליה אתה מדבר. לא מדובר פה בשלהוב המונים או אהדה לקבוצת כדורגל. מדובר בקומון-סנס פשוט.

ואתה יודע משהו? אפילו לא צריך התארגנות רשמית או "קבוצה" פה. רק קצת יותר אחריות כלפי אחינו בני-האדם (ואחינו האוטיסטים). קצת פחות גישה צינית של "יש לי מספיק בעיות אז למה שאני אעזור למישהו אחר?" וקצת פחות גישה של "פרקטיקה זה מהשטן, אז אם מישהו בא עם בעיה פרקטית אני לא אטרח לחשוב איך אפשר לעזור לו".

לצפיה ב-'זה קיים , מזמן'
זה קיים , מזמן
30/05/2017 | 07:06
2
32
אתרים שמפגישים בצורה הכי דינמית בין בעלי כישורים לצרכים מקומיים וזמניים קיימים עוד משנות התשעים
לצפיה ב-'לא לאוטיסטים. ולא בארץ.'
לא לאוטיסטים. ולא בארץ.
30/05/2017 | 16:31
1
38
הנקודה היא לא "למצוא מישהו שצריך מתכנת".

הנקודה היא למצוא מישהו שגם צריך מתכנת וגם לא מצפה ממך לכל מיני קשקושים שלא קשורים לעבודה. 

לצפיה ב-'כמו שכתבתי המון פעמים'
כמו שכתבתי המון פעמים
30/05/2017 | 16:43
29
לדעתי ומנסיוני מה שמציל אוטיסטים זה דווקא כל מסגרת שלא נתפרה בשבילם כאוטיסטים אלא מה שנוצר כחלק ממהלך אנושי כללי.

כמו שגם אנחנו מכירים כל נסיון לתפור מסגרת יחודית לאוטיסטים, בין אם במערכת החינוך או במקום אחר, רק מנציח את כל מה שחרא ביחס אליהם,
ולדעתי זה לא מקרי.

אני אישית נעזר הרבה יותר אם לא רק בכל פתרון שדווקא לא נתפר לאוטיסטים אלא פשוט לבני אדם,
כמו אוטומציה, ומחשוב, ותקשורת,
לא במקרה האוטיסט יהנה דווקא מכל מה שהכי גלובלי וקוסמי

לצפיה ב-'"התאגדות מתאימה לנ"ט" - אמירות גורפות כאלה הן בדיוק הבעיה'
"התאגדות מתאימה לנ"ט" - אמירות גורפות כאלה הן בדיוק הבעיה
29/05/2017 | 15:03
1
35
כל עוד אנשים נשארים תקועים בפרה-קונספציות שלהם, שום דבר לא יזוז.

ואף אחד פה לא מזלזל בשינוי שאתה צריך. מאיפה הבאת את הטענה הזאת? הנקודה היא שדברים לא ישתנו רק בגלל שהבענו משאלה שהם ישתנו. ומה שלא פחות חשוב: ברוב המקרים (ונדמה לי שכך הוא הדבר גם במקרה שלך) אפילו ג'יני במנורה לא היה פותר כלום, כי לאנשים אין מושג מה הם באמת רוצים.

אז מה אתה באמת רוצה, אראנה? איזה שינוי אתה מחפש? לא זכור לי שאי-פעם דיברת על זה כאן. כתבת מאות אלפי מילים על "מה לא" אבל לא זוכר מתי בפעם האחרונה כתבת משהו על "מה כן".
לצפיה ב-'זו אמירה ותפישה שלא מתאימה לפרה קונספציה'
זו אמירה ותפישה שלא מתאימה לפרה קונספציה
29/05/2017 | 20:57
25
אולי בגלל זה קשה לך לתפישה

דברים לא חייבים לזוז רק בכיוון ובדרך הנ"ט, להפך

זה לא באמת רק הבעת משאלה אלא קיום וזהות מאוד אקטיבי אלא בגלל שהוא שונה אז אתה והנ"ט לא מזהים אותו ככזה וגם בגלל זה אתה מניח שכל מי שלא מדבר בדיוק כמוסכם לא יודע מה הוא רוצה

מדבר הרבה על איזה שינוי אני רוצה, ולמה, ואיך זה קורה,
גם דרך הביקורת על הצורה שבה הדברים קורים עכשיו אפשר לתאר שינוי,
אבל מי שכמוך אמון רק על דיכוטומיות הכי נוקשות לא מסוגל לשמוע את זה

לצפיה ב-'זה לא נכון שנ"ט לא מפריעים'
זה לא נכון שנ"ט לא מפריעים
29/05/2017 | 14:26
2
41
יחס בעייתי יכול להיות בעייתי פי מיליון לאדם רגיש כמו אוטיסט,
ובלי סביבה מאפשרת והדדית קשה מאוד ליצור דברים משמעותיים,
והסביבה הנורמטיבית אינה כזאת אלא מאוד מאוד תחרותית ואלימה ושונאת כל סימן למורכבות ורגישות עדינה.

ועקשנות לא יכולה לפתור את הבעייה של הרגישות, זה שאתה עקשן לא עוזר כשיחס הסביבה מפוצץ לך את המח והלב

לצפיה ב-'נכון מאוד. בלי סביבה מאפשרת והדדית - קשה'
נכון מאוד. בלי סביבה מאפשרת והדדית - קשה
29/05/2017 | 15:19
1
29
ובדיוק בגלל זה אני מדבר על זה שאנחנו צריכים לבנות סביבה מאפשרת והדדית לעצמנו.

תזכיר לי שוב:

למה בן-הזוג של XFeralChild צריך לאכול את המרורים של ה"נורמה" כדי לא להיזרק לרחוב? כל ההתפלספות שבעולם לא מצדיקה מצב כזה.

ואולי, אם יותר אוטיסטים היו עסוקים יותר בלפתח אלטרנטיבה ולדאוג לאחיהם, ופחות אוטיסטים היו עסוקים בהכרזות של "יזמות ועסקים זה רע! התאגדות זה קטע נטי!" אז מצבנו הקולקטיבי היה הרבה יותר טוב.

ולא, אני לא מאשים אותך באופן אישי. אני מאשים את האדישות של קהילה שלמה, שמסרבת לפתור את הבעיות של עצמה בגלל כל מיני טיעונים פילוסופיים בשני גרוש.

אגב, אני ממש לא בעד להעדיף את הפרקטיקה על העקרונות שלנו. אבל אני כן בעד לעצור ולבדוק את העקרונות שלנו לעומק, ולראות אם אפשר למצוא איזשוהי דרך שתהיה גם פרקטית וגם נכונה עבורנו. ואני בספק אם להישאר ברמה של "יזמות זה קקה! התאגדות זה בשביל נ"טים!" יכול להחשב בדיקה רצינית ומעמיקה של הדברים. בטח לא בעולם של היום, שלאנשים יש - פחות או יותר - את האפשרות לעצב לעצמם את חייהם כרצונם.
לצפיה ב-'זה לא אדישות'
זה לא אדישות
29/05/2017 | 20:51
25
אלא רגישות שכנראה לא מדברת אליך ואותך אבל מנסיוני וממה שאני מכיר מה שנדמה לך כפילוסופיה הוא מאוד מציאות ללא מעט אנשים

יזמות זה קקה והתאגדות זה לנ"ט
לגמרי,
טיפשי להתעלם מהשונות ומטבעה
ולעצב חיים כפי מהותך כולל גם חיפוש אחר תבניות לא מקובלות
לצפיה ב-'לנו יש תשובה'
לנו יש תשובה
29/05/2017 | 15:28
2
36
כמו שאתם יכולים לנחש לא סתם התחלנו להשקיע את מירב זמננו ומאמצינו בבלוג (שזה לא משהו שהוא מובן מאליו והיה מאוד קשה ועדיין קשה, אבל בהחלט שווה).

אנו רוצים לעלות את המודעות בארץ לכך שאנו האוטיסטים לא חיות פרא או מפלצות וגם לא חולי נפש ויש לנו ראיית עולם משלנו.

בגלל שאנו זוג ושנינו אוטיסטים כל אספקט בחיים שלנו מלא ב״אוטיסטיות״.

אני חושב שהדרך הנכונה לעלות את המודעות היא להציג את החיים ומצבים הרגילים לנ״ט מנקודת מבט אוטיסטית כדי לתת לאנשים להרגיש/לחוות בשביל עצמם איך זה להיות אוטיסט; תוך דגש על כך שהתוכן יהיה מעניין.

כחלק מהתוכנית שלנו - לפתוח ערוץ ביוטיוב בו יהיה ניתן לראות את החיים שלנו כזוג אוטיסטים מקרוב ולחסוף את החברה הלא מתחשבת בה אנו חיים.

אנו עובדים על זה במשרה מלאה, זה לא קל כי לא רק שאנו נאלצים להתמודד עם המצבים הקשים של היום-יום, אלה גם שלאחר מכן אנו צריכים להצליח להסביר.

התוכנית המקורית כללה את זה שבן זוגי יעבוד, אבל אנו רואים שהעבודה היחידה שהוא ימצא לא תיהיה תואמת לאורך חיים אוטיסטי, כך אנו חושבים על האפשרות לעבור לגור בזול ולחיות מביטוח לאומי.

אנו נמשיך במאבק שלנו, נכתוב, נשטף ונציג את הדברים, עם הזמן הקהל שלנו יתפתח מחוץ לקבוצה האוטיסטית לקהל הרחב ולשם אנו שואפים.

המצב הכלכלי הקשה עוצר אותנו שוב ושוב, אפילו אם ניקח דירה ב-1300 ש״ח לחודש עדיין יחסר לנו כ-2000 ש״ח בחודש, כיוון ואנו חיים מקצבה אחת (כי רק בן זוגי מוכר בביטוח לאומי).

אני מאמין שאתם מעוניינים להשתתף במאבק, חשבתי לפתוח פרויקט במימונה כדי לתת את האפשרות למי שרוצה לתמוך.
לא עשיתי זאת קודם לכן כי חשבתי שזה לא רלוונטי ושאף אחד לא יהיה מעוניין לתמוך, אבל אני לא יודע, יש רק דרך אחת לגלות.

אנו נמשיך לכתוב ולשתף ולהתפתח בכל מקרה.
לצפיה ב-'עלו הצליחו '
עלו הצליחו
29/05/2017 | 15:44
33
הלוואי עליי כזה אומץ.

ולגבי פרוייקט במימונה: אני בוש ונכלם שהרעיון לא עלה על דעתי, כי יש לי ניסיון (מוצלח) עם מימון המונים. אני מניח ששכחתי שפרוייקטים במימונה זה לא רק בשביל יזמות ואמנים שרוצים להפיק מוצר אלא גם למטרות אישיות.

המון הצלחה לכם.

ואני מאוד מאוד מקווה שיום אחד נשתף פעולה.
לצפיה ב-'מציע שתציגו את זה גם כמחקר של אוטיזם'
מציע שתציגו את זה גם כמחקר של אוטיזם
30/05/2017 | 08:06
31
את הפרוייקט אני מתכוון,
כי שלדעתי אין מחקר כזה ואין לי ספק שהאקדמיה לעולם לא תקיים ותממן מחקר כזה אז אולי כדאי לשים את הפרוייקט גם תחת כותרת של "מחקר",
של נסיון לברר מה זה אוטיזם בכלל.

למרות שאולי חלק מהשונות זה שעצם התיאור של שיגרת הקיום מהווה בעצמה סוג של מחקר,
בכל מקרה,
כוונתי לנסיון להציג את הבלוג גם כהזמנה לשיתוף בתובנות.

אני מאוד  לא מסכים עם הגישה של גור אבל לדעתי יש מקום שבו אוטיסטים יכולים להיפגש, לכאורה, וזה לנסיון לברר את זהותם ומהותם, ובלוגים מעין זה, שמשלבים את הרגשי והדחוף והכואב עם ההיבט החוקר, אולי יכולים לעשות זאת יותר
לצפיה ב-'זו בדיוק הסיבה שאני לא מספר לאנשים זרים שאני אוטיסט '
זו בדיוק הסיבה שאני לא מספר לאנשים זרים שאני אוטיסט
29/05/2017 | 13:21
1
70
לא כי זה איזה "סוד אפל", אלא כי אין סיכוי שהם יבינו את משמעות המילה. מה הטעם לומר משהו ש(א) סתם יפגע בי ו-(ב)ממילא לא יובן כהלכה?

ובעצם, זה אפילו לא לומר את האמת. כי המילה "אוטיזם" היא אבחנה רפואית. חלק בלתי-נפרד מהמשמעות שלה מרמז שאנחנו לוקים במשהו, וזה מחמיץ לגמרי את הנקודה. אנחנו שונים, ולא חולים או נכים (לא שיש משהו נגד נכים, אבל אוטיזם - לכשעצמו - זו לא נכות). ולצערי הרב אין מילה מוכרת בעברית (או באנגלית) שמתארת אותנו כסוג אחר אך שווה-ערך של בני-אדם.

אז מה הפתרון? לא יודע. אבל מצאתי שפתרון חלקי לא רע זה לומר לאנשים את ההעדפות האישיות שלנו. להגיד להם "אני באתי בשביל לעבוד" או "זה לא בשבילי" וכו'. ולעמוד על שלך בעניין. להיות אסרטיבי. בדרך-כלל, אחרי כמה זמן, אנשים קולטים ועוזבים אותך בשקט (או לפחות יטרידו אותך הרבה פחות).

ונכון - הם לא יאהבו את זה במיוחד. הם יחשבו שאתה "מוזר". אבל מכיוון שאנחנו לא באים למקומות האלה כדי ליצור קשרים חברתיים, מה זה אכפת לך?

אגב, אם בן זוגך כל-כך מעוניין להיות מועיל, אז יש לי רעיון אחר בשבילכם:

תפרסמו אתם מודעת ביקוש עבודה. משהו כזה (רק תעבדו על הניסוח):

מתכנת עם X שנות ניסיון וידע בשפות A,B,C מחפש עבודה. בחור חרוץ, שרוצה לתרום מכישוריו לחברה שלכם Y שעות ביום מבלי לבזבז זמן מיותר על בטלה וקשקשת עם עמיתיו לעבודה. נמשע מעניין? פנו לאי-מייל blahblah@blah.com

וכמובן שלא תעזו, בשום פנים ואופן, להזכיר את המילה "אוטיסט". זה לא עניינו של אף אחד. זה לא פוגע ביכולת של בן זוגך לספק את הסחורה המובטחת (אלא בדיוק להפך) אז למה שזה יהיה רלוונטי?

בכל מקרה, אם זה יפורסם בתפוצה גדולה, אז נראה לי שיהיו הרבה קופצים על הצעה כזאת. יש הרבה בעלי עסק שנמאס להם מזה שהעובדים שלהם מבזבזים את זמנם על שטויות במקום לעבוד.
(אני יכול להגיד לך שאם אני הייתי מחפש עובדים כרגע, אז בן הזוג שלך היה הבן-אדם הראשון שאליו הייתי פונה אחרי מה סיפרת עליו)
לצפיה ב-'עשינו את זה בעבר'
עשינו את זה בעבר
29/05/2017 | 20:55
37
זה לא הוביל לאן שרצינו...

האמת היא שאנו מחשבים את כל האפשרויות וכרגע בראש הרשימה עומד לעבור לדירה זולה בקריות ולחיות מהקיצבה של בן זוגי ולהמשיך במשימה שלנו להעלות את המודעות בשקט שלנו.

אנו צריכים עוד לחשוב על הכל עמוקות, כל שנה אנו במצב הזה, זה מעגל סגור שאנו מנסים לשבור כבר שנים, אבל עם השנים שעוברות וכל הנסיונות הכושלים לשבור את מעגל ההרס הזה אנו נשחקים ונעלמים לתוך האפלה.
לצפיה ב-'תסלחי לי'
תסלחי לי
30/05/2017 | 11:55
10
41
למה להגיד שאתה אוטיסט? זה ממש טמטום...תגידי אספרגר ותציינו רק את היתרונות שלכם. בראיון עבודה אף פעם לא אומרים חסרונות ועוד באים בדרישות. גם ששואלים חסרונות אומרים חסרונות שהם חיוביות ומראות חוזק. לא לימדו אותכם להתמודד עם ראיון עבודה? ולגבי העבודה למה הוא לא מסוגל לעבוד בנחת ולגלוש או לשחק קצת במחשב? למה הוא חייב לסיים מהר ולקום מהעמדה כאילו הוא סטודנט חופשי. אין מה לעשות שרואים שהוא נעדר מהעמדה שכולם יושבים ועובדים זה נראה כבטלה. אז כל הכבוד שהוא יעיל ומסיים בזמן פרוייקטים הוא צריך ללמוד לעגל פינות ולהתגמש. מה הבעייה להכין לך איזה קפה או שתייה ולשבת בעמדה במחשב לגלוש באינטרנט לקרוא ללמוד.
לצפיה ב-'תשובה מורחבת עם הסבר מפורט כולל '
תשובה מורחבת עם הסבר מפורט כולל
31/05/2017 | 14:10
9
50
סליחה שאני עונה רק עכשיו, הייתי עסוק.

מהשאלה שלך אני מבין שיש לך חוסר הבנה של המציאות, אני מתאר לעצמי שקראת את הפוסט עד הסוף, אני אנסה להסביר:

למה להגיד שאתה אוטיסט?
כפי שהוסבר כבר בפוסט, אחרי 5 שנים שלא סיפרנו לעבודה על היותינו אוטיסטים החלטנו לנסות את האפשרות. אנו מודעים היטב לאפשרות של ׳לא לספר׳ ואני מבטיח לך שאף אחד לא יכול למצוא עבודה מהר יותר מבן זוג שלי (השיא הוא יום אחד).

הפעם ניסינו משהו חדש, באמירת ׳אני אוטיסט׳ בן זוגי מציין את השוני שלו ומבקש לקבל אותו עם השוני שלו מבלי הצורך להציג שהוא רגיל.

כפי שהוסבר בפוסט, כרגיל המראיינים (שלא באמת יודעים שהוא ׳שונה׳ כלומר אוטיסט) מאוד אוהבים את הקישורים הטכניים שלו, אבל לאחר מכן הם לא אוהבים שהוא לא חבר של כולם והוא לא מתנהג כמו כולם.

זהו פרדוקס, כי הם קיבלו אותו בגלל השוני שלו אבל אז הם לא מרוצים ממנו בגלל שהם ציפו שהוא יהיה ׳שונה, אבל אותו הדבר׳.
מדובר באפליה, בדיוק כמו גזענות או כמו שלא היו מקבלים הומואים לעבודה עד לא מזמן.

תגיד אספרגר
לגבי להגיד שהוא ׳אספרגר׳ - הוא אמר לעבודה אחת שהוא ׳אספרגר׳ ולא ׳אוטיסט׳ והם אפילו לא ידעו מה זה, מי שכן יודע - יודע שזה אותו הדבר.
אתה טועה בכך שאתה חושב שהם יראו את זה בתור יתרון - זה שוני והם שונאים שוני, הומואים לדוגמא זה כבר לא שוני - זה מקובל ורגיל, יום אחד גם אוטיזם יהיה משהו מקובל ורגיל.

׳בראיון עבודה אף פעם לא אומרים חסרונות׳
שוב אם קראת את הפוסט אתה יודע שאנו מומחים בלמצוא עבודה, עבדנו ב-3 מדינות שונות, יש לנו חברה באנגליה ועבדנו בחברות הכי מוכרות בשוק, כגון גוגל, סוני, אינטל.

אני לא רוצה לפגוע, אבל הרבה יותר חשוב לי להגיד את מה שאני חושב.
אני לא חושב שלחשוב משהו, אבל לא להגיד אותו - הופך את זה ל׳טוב יותר׳ (כפי שכולם עושים).

אתה מזכיר לי כ״כ הרבה אנשים בעלי אינטלגנציה נמוכה (רוב המוחלט של האוכלסיה) שלא מסוגלים להבין שאם בנאדם שכבר עובד 5 שנים בשוק עם החברות הכי טובות בחר לספר פעם אחת שהוא אוטיסט - הוא בטח לא צריך עצה כגון ׳בראיון עבודה אף פעם לא אומרים חסרונות׳ כיוון והוא יודע לפרטי פרטים איך לעבור ראיונות עבודה, כפי שמוסבר בפוסט - רק בחברה אחת בן זוגי עבר חמישה ראיונות.

בהנחה שאתה גם על הסקטרום - התגובה שלך לא מראה (לדעתי) על אינטלגנציה נמוכה אלה על חוסר הבנה של ה״מציאות הנ״טית״.

למה הוא לא מסוגל לעבוד בנחת ולגלוש או לשחק קצת במחשב?
אי אפשר ״לשחק קצת במחשב״, זה מקום עבודה!
לגבי לגלוש - הוא אוהב לעבוד, הוא לא בא לעבודה כדי לגלוש במחשב, הוא לא בבית, זה לא נעים לו, כבר ניסינו את זה (כמובן) והוא השתעמם, אנו מדברים על בנאדם בעל אינטלגנציה גבוהה מאוד - מה הוא יעשה יקרא וויקיפדיה כל היום? - הוא ניסה ואחרי כמה שעות מתחיל לכאוב הראש, אני לא בטוח שאתה מבין את הבעיה לעומק - בהמון מקומות עבודה בארץ ובחו״ל היה לו חודש ללא עבודה! או שהייתה לו עבודה ל-10 דקות ביום בלבד (כאשר לאחרים זה לוקח שבוע).

בנוסף זה מלחיץ כשאין אין מה לעשות והוא לא יכול לדעת או לשאול האם זה ׳בסדר׳ או ׳לא בסדר׳. הם משלמים המון כסף - והוא לא עושה כלום - כי אין לו מה לעשות, זה בסדר? הם לא נותנים שום מידע ואסור לו לשאול - הוא לא יכול לבוא למנהל שלו לשאול ״תגיד, אני כבר חודש ללא עבודה, ביקשתי שוב ושוב, אבל לא קיבלתי מה לעשות, זה בסדר? אתם עומדים לפטר אותי כי אני לא עושה כלום או שזה רגיל כאן?״
איך הוא יכול להבין שאחרי חודש שהוא לא עושה כלום הם לא יפטרו אותו פתאום?

לפעמים הוא עובד על פרויקט משלו, אז הם באים ושואלים - מה זה? אז הוא מסביר והם עונים שזה לא בסדר - הוא צריך לעבוד על העבודה (שׁאין לו) אופס! פרדוקס!
הם מצפים שהוא יעשה מה שכולם עושים - שזה לעשות את מה שהוא עושה ב-10 דקות - בשבוע!

למה הוא חייב לסיים מהר ולקום מהעמדה כאילו הוא סטודנט חופשי.
הוא לא ׳חייב׳ לסיים מהר, הוא פשוט לא יכול למתוח עבודה של 10 דקות לשבוע שלם.
ולגבי ״לקום מהעמדה כאילו הוא סטודנט חופשי״, הוא לא - זה אני עשיתי את זה ושוב, כפי שכתוב בפוסט - זה בגלל שראש הצוות אמר לי ׳תצא לסיבוב׳ והבנתי את זה מילולית, בנוסף הוסבר בפוסט שזה היה מקום העבודה הראשון שלי, זה (כמובן) לא חזר על עצמו.
בן זוגי לא קם מעמדה ונמנע אפילו מלצאת להפסקות כדי להמנע מפטורים.

מה הבעייה להכין לך איזה קפה או שתייה ולשבת בעמדה במחשב לגלוש באינטרנט לקרוא ללמוד.
הוא לא שותה קפה, אני לאומת זאת הייתי שותה כ-7 כאלה ביום, אני חושב שאתה לא מבין, זמן הוא רלטיבי למסתכל, ביום שלנו אנו יכולים להספיק בין פי 3 לפי 1000 מהאדם הרגיל.
יום שלנו הוא ארוך בהרבה מזה של אנשים אחרים (אני מאריך שהוא כ-10 ימים, גם ההספק שלנו כזה), לדוגמא פרסמתי בבלוג כמה פוסטים אבל כתבתי פי 3 פוסטים שלא פרסמתי ועשיתי מיליון דברים אחרים באותם ימים ומאוד קשה לי לכתוב.

אני עובר על כל פוסט פעמיים, בן זוגי עובר איתי על כל מה שאני כותב לפחות עוד פעמיים. אני בקושי כתבתי בחיים, יש לי דיסלקסיה ועד לפני שנתיים מעולם לא קראתי ספר, אני יודע זה עצוב. זה הרבה בגלל החיים הדתיים הקיצונים שהורי בחרו לחיות בשטחים (כתבתי על זה כמה פוסטים ואני אפרסם אותם כשאני ארגיש לנכון).

לא סתם קראתי לעצמי XFeralChild (ילד פרא לשעבר), אני לא מתגאה בזה, אני שונא את זה!

לכן הבלוג שלי הוא הצלחה אדירה בשבילי.

דוגמא ממקום עבודה אחד:
ב-3 חודשי עבודה בן זוגי בנה לחברת סלולר בריטית (כמו פלאפון בישראל רק חברה בינלאומית) 6 אתרים שונים - בגודל של פלאפון כל אחד ל-6 מדינות שונות (יש להם אתר שונה לחלוטין לכל מדינה), באותה חברה הוא עבד סה״כ שישה חודשים, בחודש הראשון הוא לא קיבל מחשב! במשך אותו חודש הוא קרא בפלאפון שלו על כל מיני טכנולוגיות והוא ממש רצה לעזוב, אבל ראש הצוות שלו היה מאוד תומך, מבין ולא שופט! ובסופו של דבר הוא הפך למגשר בינו לבין המנהלים.

במשך עוד חודשיים המחשב שקיבל היה תקול והוא בילה את רוב הזמן במעבדה ב-IT, בסוף הוא קיבל מחשב חדש (גם לא הכי טוב) והחברה שינתה את העיצוב של כל האתרים לחלוטין - הוא מחק את כל מה שבנה בחודשיים הללו והתחיל מחדש.
בשלושה חודשים העוקבים הוא בנה להם את ששת האתרים.

לאחר חצי שנה העיפו אותו מהעבודה כי הוא חסר 7 ימים מתחילת העבודה (לפי הרישומים שלהם, בפועל הוא חסר יותר, כי הוא היה ״חולה״ - זה פשוט היה בלתי נסבל להגיע לעבודה), באגליה להיות חסר בעבודה, גם אם בגלל חולי, יותר מיום אחד בשנה זה מאוד חמור! בנוסף המנהל הגבוהה לא אהב אותו כי הוא היה ׳מוזר׳ מבחינתו והוא דאג להעיף אותו.

אני מקווה שהסברתי ולא פתחתי אינסוף שאלות חדשות, אני כותב את הבלוג כדי להסביר, כי זה מורכב וארוך.

גם אני לא הייתי מוכן לראות את המציאות כפי שהיא, אבל אי אפשר להתעלם ממנה.
לצפיה ב-'הפרדוקס הזה לא מתחיל ומסתיים בשוק העבודה'
הפרדוקס הזה לא מתחיל ומסתיים בשוק העבודה
31/05/2017 | 19:18
3
29
אנשים לא תופשים שבדיוק מה שהם הכי אוהבים באוטיסטים הכי קשור בדיוק למה שהם הכי שונאים בהם,
שזו חבילה אחת, 
ולא בקטע של צריך לקבל את "הטוב עם הרע" אלא שאלה בדיוק הדברים שלא מוצאים חן בעיני הנ"ט שמאפשרים את הדברים שמוצאים חן בעיניהם.
אז שמעתי כבר אין סוף פעמים "אם רק הייתי יכול לתת לנו את כל הדברים היפים והנפלאים באוטיזם בלי הצדדים הרעים והמוזרים והמנותקים שלא"
אז לא,
אני לא יכול ולא צריך.

כי למשל בעבודה, היכולת הטכנית היוצאת מהכלל בוודאי גם הכי קשורה לסלידה מהפוליטיקה המשרדית, מתבניות החיברות שמתזזות את כל מה שהכי אינטימי ואישי למסחרא הכי מגעילה,
ומה לעשות שמה שיכולת יצירתית גבוהה, ומסיבות הכי ברורות (לכולם מלבד לנ"ט) מאוד קשורה ואפילו תלויה בשמירה על גבולות אישיים שמאפשרים אינטגרציה בין השכל לרגש, בין הגוף לנפש.
ולא, התן וקח הרגשי שכל כך מדבר אל ואת הנ"ט מוציא את האוטיסט מדעתו.

וכאמור, כל זה הופך לדכאון פוסט טראומתי בגלל שהחרא הזה נמרח הרבה מחוץ לגבולות העבודה, במשפחה ובחברה בכלל.

לצפיה ב-'אני מוזר עד כדי פיגור בעיני הסביבה'
אני מוזר עד כדי פיגור בעיני הסביבה
31/05/2017 | 20:08
2
33
כי למשל עבדתי בדברים נורא פשוטים כמו מפעל לספרים ולא הבנתי ולא החזקתי דקה וניסו להסביר לי המון , אבל לפתור אינפי בעל פה או לזכור ספר או מוזיקה קלאסית מורכבת אני בקלות מצליח ,  או כתיבה שירית פיוטית שמאוד מרשימה את הסביבה ,אז מרחוק אני נראה אדיוט אבל שמכרים אותי ישר

אומרים ואו אתה גאון לא ידענו עליך למה אתה לא מדבר , מבין ארי , אשמח לדעת איך זה אצלך , ואני עבדתי בעבדות מאוד פיזיות בהובלות ועבדנו בסידור כבלים באיזה איזור מסוכן מהבוקר עד אחרי הצהרים בחום 45 מעלות כמעת ובתנאים קשים מאוד שלא כל אחד יכול לשרוד אלא מעטים מאוד והצלחתי ואמרו שאני אריה וזה שימח אותי וכמובן לא דברתי עם איש ..
לצפיה ב-'לא יודע אם זאת הבעייה'
לא יודע אם זאת הבעייה
31/05/2017 | 20:21
1
29
גם עבדתי בעבודות הכי פיזיות, פועל בניין, חקלאות, גינון, החזקתי מעמד יותר מחצי שנה בתור פועל במה.... דווקא אהבתי את זה, לא נורא מתרגש ממה אנשים חושבים עלי ואיך הם רואים אותי בדרך כלל אבל לעיתים קרובות מדי כל זה מגיע לכשלי תקשורת שפשוט כמו שגם מתואר כאן לא מאפשרים לשרוד.

ממש לא אכפת לי אם לא כל העולם ידע שאני גאון, אני גם לא גאון, אסתפק שיתייחסו אלי כמו לבן אדם למרות שאני שונה מהממוצע

לצפיה ב-'כן בדיוק'
כן בדיוק
31/05/2017 | 20:25
24
על זה אני נאבק שיראו אותי כבן אדם ולא כאיזה דמות מרתקת או גאונה וזה מעין גאון מטורף , דברנו על זה המון בקמונה כמה זה מקשה עלי וכמה אני נשבר תבטח זוכר , בהחלט העיקר יראו בי בן אדם בהחלט נכון ..
לצפיה ב-'זה גם נורא משעמם לא לעבוד'
זה גם נורא משעמם לא לעבוד
31/05/2017 | 19:33
26
הקטע שאוטיזם כולל כמובן מאליו גם נטיה ואפילו צורך להתמסר, ועד הסוף, ובמקום לכבד את זה אנשים מזלזלים בזה ומנצלים את זה לרעה, זה גם פוגע רגשית ואפילו בריאותית שלא לדבר על זה שכלכלית זה הדבר הכי מטומטם בעולם (כמו כל דבר נ"ט).

לי יצא בעבר לזכות במכרז ממש לא פשוט ביחד עם שותף והתמודדנו מול חברות ענק שיש להם מחלקות שלמות והמון משאבים להתמודד עם האפיון שהוצג.
ובעבודה הכי טכנית שאפשר (real time), אפיינתי ועיצבתי ובניתי לבד את הכל, כולל ממשקי משתמש ובסיסי נתונים, וכמובן את החלק הכי מורכב של עיבוד אותות ובזמן אמיתי, שחלק מזה זה אלגוריתמים ממש מורכבים.
ועמדנו בזמנים יפה יפה, והשותף שלי בכלל לא תיכנת כי הוא בוגר הנדסת חשמל והיה אחראי רק על החומרה.
לדעתי, וזה נאמר לי גם בפירוש, צריך להיות אוטיסט בשביל לעשות את זה.

אז כן, לא דיברתי עם אף אחד, לא יצרתי קשר עם אף אחד אבל אי אפשר היה להעיף אותי כי עבדתי בשביל עצמי כקבלן משנה, בסופו של דבר הם עשו מיליונים מהחרא הזה, אפילו עשרות מיליונים, וזרקו לי כמה גרושים מזה.
אין מצב שאפילו הנ"ט לא יבינו מתישהו שהשנאה לאוטיסטים עברה כבר מזמן את גבולות הטעם הטוב וההגיון

לצפיה ב-'רעיון אחר: למצוא דבר ספציפי ומועיל לעשות בזמנים ה"מתים" האלה'
רעיון אחר: למצוא דבר ספציפי ומועיל לעשות בזמנים ה"מתים" האלה
01/06/2017 | 03:27
2
31
לקרוא ספר על מחשבים, למשל.

אני יודע (מניסיון שהיה לי לפני המון שנים) כמה זה מתסכל לבוא לעבודה ולבהות בקיר או סתם לשרוף זמן, אבל אולי יהיה לו משהו מוגדר מראש לעשות בזמנים האלה אז זה יהיה יותר קל?

מזכיר לי איך אלברט אינשטיין (גם אחד משלנו), כשהוא עבד במשרד הפטנטים השווצרי, הוא תמיד סיים את העבודה הרבה לפני הזמן. אז את שאר הזמן במשרד הוא הקדיש לפרוייקטים אישיים שמעניינים אותו, כמו תורת היחסות...

לצפיה ב-'כן הא'
כן הא
01/06/2017 | 06:33
20
אנשטיין היה גדול קראתי עליו רציתי לקנות ביוגרפיה עליו הכי טובה כיום , אני מאוד אוהב אותו כי הוא לא היה איזה חנון כזה הוא היה רודף נשים והיה מאהב טוב הוא הפך מנטיון , עוד אוטיסט .. כן אנשטיין אחד המוחות בפיסיקה בעיני הגדול מכולם בתחום זה .
לצפיה ב-'איינשטיין הבריז כל הזמן'
איינשטיין הבריז כל הזמן
01/06/2017 | 07:30
32
יש עכשיו ביוגרפיה ממש טובה שלא בנשיונאל גאוגרפיק ואמורה להיות מדוייקת למדי ולפי המתואר שם איינשטיין פשוט לא מילא את המטלות שנתנו לו וכדי שלא יפטרו אותו גייס את אחד החברים שלו כדי שיחלוק איתו את עומס העבודה.

גם בבית הספר ובאוניברסיטה הטיפוס הזה די עשה פחות או יותר מה שהוא רצה ולא שם על אף אחד שזו הסיבה שהוא נאלץ לעבוד במשרד הפטנטים כי אף מקום אחר לא קיבל אותו בגלל זה ( אף פרופסור לא היה מוכן להמליץ עליו למשרה באקדמיה)

אוטיסט או לא זו רק דוגמה אחת לחוסר יכולתה של המערכת לשאת אנשים חושבים ועצמאים וזה לא משנה אם אתה גאון כמו איינשטיין או אדם שפשוט זקוק כמוהו לחיות כפי עצמו ותשוקתו.

וזו בעייה, חברתית ואחרת, קשה מאוד, שכיום "פותרים" אותה בעזרת סימום מסיבי של כל מי שלא צועד בדיוק בקצב של העדר ולכן נזרק לשוליים של השוליים מהר מאוד, כלכלית ואחרת.

הפתרונות המוצעים לא נוגעים בלב הבעייה ואני בעד לגעת בלב הבעיות, בכל מקרה.
לצפיה ב-'אחד הדברים שאני הכי שונא בבני אדם'
אחד הדברים שאני הכי שונא בבני אדם
01/06/2017 | 06:41
29
נט או אוטסטים זו התנשאות והררכיה זה אנטי אוטיזם , הקטע שלך לשחק על החכמה שלך או של חבר שלך וביטול האנטלגנציה של האיש מולך מחליאה אותי , אני מעולם לא קראתי לאדם שמולי טיפש אלא במקרים מאוד קיצונים שהוא באמת מדבר שטיות או מפנה עלי את אותה טענה ללא ביסוס , והאמן לי מנת המשכל שלי לא נמוכה משל החבר המבריק שלך וכנראה יותר. אבל אני לא מנדד על זה ומראה כמה אני חכם והשני טיפש, והתגובה שלך

המזלזלת שלך ממש מקוממת אותי , אני שונא מתנשאים לא משנה לי שבאמת רוב האנשים לכאורה. הם לא שיא האנטלגציה לא משנה אם זה מדיוק , לא צריך לעליב ככה בן אדם , שסך הכל לא הבין , זהו הייתי חייב לומר את זה .
לצפיה ב-'החלום מתרסק '
החלום מתרסק
31/05/2017 | 20:50
103
סיימתי את הפוסט הקודם שלום, קוראים לי ׳אוטיסט׳ עם ״עכשיו אני בוכה״, אבל המציאות (כפי שחלקכם כבר יודעים) מרה יותר, אם כי לפעמים דברים רעים מובילים לעתיד טוב יותר או לפחות כך אני מקווה.

בפוסט הבא תוכלו לקרוא את שעובר עלינו, זוג אוטיסטים, כשהגרוע מכל קורה - אין לנו כסף לשלם את שכר הדירה וכיצד אנו מתמודדים עם זה.

קריאה מהנה - החלום מתרסק
לצפיה ב-'תיאור אפשרי של חלל זמן אוטיסטי'
תיאור אפשרי של חלל זמן אוטיסטי
31/05/2017 | 16:35
1
70
https://www.youtube.com/watch?v=56gzV0od6DU

אפשר לשים לב שגם מנדלברוט הוא סינסטט, שכמו הרבה אוטיסטים הוא מתרגם משוואות לצורות מיידית, מה שכנראה מחולל תפישה אלטרנטיבית לזאת שנשענת על היררכיה של מימדים, כזאת שנשענת על חזרתיות תבניתית אינסופית (מזכיר לכם מישהו ?)

זה גם מסביר,לי, למה תמיד חשתי שאני בדיוק בין הקו לעיגול, כמתח משתנה שלכן מתבטא כזהות הנשענת על צליל ועל תפישה מאוד לא מהותנית של מגדר למשל.

ונדמה לי שאני לא היחיד שכזה במגזר

לצפיה ב-'שהייתי ילד קטן היה לי יכולת כזאת'
שהייתי ילד קטן היה לי יכולת כזאת
31/05/2017 | 17:03
29
1
יכולתי לראות מה השטח מולי תוך מספר מועט מאוד של זמן ראיתי תבניות ותמונה בראש , כיום אני לא יכול אבל שהייתי נער הייתי פותר אינפי בעל פה ויודע לוח כפל באלפים כפול אלפים בדומה לטאמט כיום גם היכולת הזו נעלמה לי .. אני חושב כמוך שזה די מאפיין אוטסטי ויש אוטסטים כאלו יותר מאכלוסיה הכללית .
לצפיה ב-'חוסר סבלנות'
חוסר סבלנות
28/05/2017 | 21:20
36
150
אני מרגיש חוסר סבלנות. לכן גם קשה לי לקרוא ספרים וללמוד נושאים שמעניינים אותי. אני מרגיש שיש יותר מידי מידע ואני לא מסוגל לקרוא ולהבין. לרוב אני קופץ לסוף או קורא פיסקאות ספורות. לא מסוגל לקרוא בסבלנות דברים וללמוד. זה קורה לי גם אם דיבור אני מאבד סבלנות מהר ונכנס לעצבים מאנשים ש"חופרים". ממש מיואש מיזה כי גם ככה קשה לי לצאת להיות בסביבת אנשים. לפחות ללמוד ולהשכיל קצת גם זה אני לא יכול.
לצפיה ב-'היום'
היום
28/05/2017 | 21:27
35
55
אבא שלי כעס עלי שלא חיכיתי בסבלנות שיסיים להתקלח והפרעתי לו. קשה לי לעמוד בתור אני משתגע. נכנס לעצבים ממש בא לי לרצוח מרוב כעס למרות שאני פחדן מידי מלהרים אצבע על זבוב. מיואש מהמצב.
לצפיה ב-'אתה ממש לא לבד בזה. יש הרבה אנשים'
אתה ממש לא לבד בזה. יש הרבה אנשים
28/05/2017 | 22:02
34
53
שתורים / פקקים וכו' מוציאים אותם מהכלים - כל דבר שמגביל אותם. כדאי לך למצוא דברים חלופיים לעשות בזמן שאתה מחכה, שיוכלו להעביר את הזמן - לגלוש בסמארטפון, למשל, זה פתרון שהרבה אנשים נוקטים בו בימינו. וזה גם מתאים לעניין חוסר הריכוז - אפשר לקרוא דברים קצרים, לקפוץ למשהו אחר כשמתחשק, וכו'.
לצפיה ב-'מסכים איתך'
מסכים איתך
28/05/2017 | 22:35
33
47
לגבי הלחכות בתור אני באמת מחפש משהו להסתכל עליו ושאין אני סתם בטלפון. אבל לגבי הקשב והריכוז זה בעייה יותר קשה ולא נמצאת אצל כולם כמו שכתבת למעשה הרבה אנשים על הספקטרום לומדים הרבה וקוראים הרבה ואפילו עושים תואר באונ'. אני בקושי בגרות עשיתי וגם זה בקושי רב לשבת ולקרוא ולהבין טקסטים. אין לזה פתרון. וזה תוקע בחיים כי בחיים לא אוכל ללמוד משהו ברמה גבוהה אם מתקשה להבין וזה מכניס אותי לחרדות וכעסים להתאמץ להבין. הייתי בקורס qa שזה בדיקות תוכנה וגם זה היה קשה לי מאוד להבין. ולכן גם עבודה בזה לא החזקתי מעמד כי צריך הרבה סבלנות וריכוז לגלות באגים בתוכנה וזה סוחט אותי ברמה שאני בטראומה ממש מלנסות שוב.
לצפיה ב-'זה לא אומר שאין דבר שיכול למשוך את תשומת ליבך'
זה לא אומר שאין דבר שיכול למשוך את תשומת ליבך
29/05/2017 | 07:01
24
38
תוארים ולימודים ברמה גבוהה זה ממש לא הדבר הכי חשוב ולמרות שאני כן נמשכתי לעבודה בתוכנה גם עלי היא נמאסה בסופו של דבר וממבט שטחי ניתן לומר שאין לי סבלנות לכלום, כלום כלום כלום, ותורים באמת מטריפים אותי ועם אנשים הפסקתי מזמן לדבר בגלל זה.
אבל,
אני מתחיל להבין שכל זה לא אומר שאין לי סבלנות או שלא תהיה לי כזאת למשהו שהוא באמת מיוחד לי ומייחד אותי,
אפילו להפך,
למשל בעבר פיסלתי באבן שזה שיא הסבלנות,
אז מה שאני אומר שלחוסר סבלנות טוטאלי כמו שלך, ושלי, יש גם צד שני, שהוא הכי הכי הכי סבלני ודווקא למקומות מקוריים ויחודיים ולא מקובלים.

יכול להיות שאתה הכי סבלני לאהבה, לדוגמה, ובינגו, זכית בפייס, אל תיתן למראית עין חיצונית לרמות אותך ולייאש אותך,
מה שאתה מתאר זה סוג של רגישות, שאינו רע בהכרח גם אם אינו מתאים לציפיות הסביבה כרגע.

לי למשל יש המון סבלנות לביתי, וגילית את זה רק במקרה, ועם הזמן, וזה עושה לי שכל כמו שאמרו פעם, לדעתי אתה פשוט רגיש לקשר אנושי ובין אישי,
זה טוב
ומאפיין הרבה מאוד אוטיסטים
לצפיה ב-'אתמול'
אתמול
29/05/2017 | 12:32
2
35
אבא שלי אמר לי "אנחנו אוהבים למרות כל הריבים וחילוקי הדעות". היית חנוק על סף בכי מרוב אושר. הוא כמעט ולא אמר לי את זה בחיים. זה גרם לי לחשוב שאם היו אומרים לי את זה יותר בילדותי ובנעורים הבטחון עצמי שלי והשקט הנפשי היה הרבה יותר גבוהה. וזה גרם לי לחשוב שלילדים שלי אני ארעיף מחמאות בלי סוף ואגיד להם שאני אוהב אותם כמה שאפשר.
לצפיה ב-'כן, ככה זה, עצוב'
כן, ככה זה, עצוב
29/05/2017 | 12:42
1
33
גם אצלי בדיוק אותו דבר, אבל זה שלא שמעתי מעולם מילת אהבה וזה שהפעם הראשונה שאבי חיבק אותי היה קצת לפני שהוא נפטר, לא אומר שלא חשתי מהם גם אהבה ואכפתיות שאולי אפילו גדולה מזאת המדוברת והמוצהרת.

זה לא אומר שאני כמו הורי, את ביתי אני מחבק הרבה, וגם אומר לה שהכי אוהב אותה בעולם, ומחמיא לה הרבה מאוד, לא דווקא על הישגים וכזה אבל על מה שיפה בעיני בה

לצפיה ב-'אני לא'
אני לא
29/05/2017 | 12:57
32
מרגיש שאני יכול לסמוך על מישהו אלא רק שאני שומע אותו אומר זאת במפורש ושהוא באמת מתכוון לזה. לא הרגשתי אהבה מההורים ואני לא סומך על אף אחד אלא רק שהוא אומר זאת במפורש ומתכוון לזה.
לצפיה ב-'קרה לי'
קרה לי
29/05/2017 | 12:41
20
27
שלמדתי לבגרות בהיסטוריה. בהתחלה הייתי בחרדות שהתחלתי לקרוא ועצבים והכל. ופתאום אחרי כמה זמן לא יכלתי להפסיק לקרוא מרוב שזה עניין אותי. זאת אומרת שנושאים שמעניינים אותי קצת יותר קל לי להתרכז. הבעייה שאין כמעט נושאים כאלו.
לצפיה ב-'מספיק נושא אחד'
מספיק נושא אחד
29/05/2017 | 12:44
19
30
זה חלק מהיופי הכי משמעותי באוטיזם למשל, שדרך התמסרות לנושא אחד הם יכולים להתחבר לעולם ומלואו.

הבעייה שמבחינה מקצועית זה נחשב כאובססיה אז במקום לעודד את זה מדכאים את זה

לצפיה ב-'אני רוצה ללמוד'
אני רוצה ללמוד
29/05/2017 | 16:56
17
28
הרבה נושאים. לא רק נושא אחד. אני רוצה להחכים לפתח את היכולות שלי השכליות. אני מרגיש כאילו יש לי סוג של פיגור שכלי בגלל שקשה לי להבין דברים. זה ממש מגבלה וחסרון לא רואה בזה יתרון בכלל.
לצפיה ב-'לקחת פעם מורה פרטי? נראה לי, פשוט,'
לקחת פעם מורה פרטי? נראה לי, פשוט,
29/05/2017 | 17:57
16
34
שהדימוי העצמי שלך והרושם שלך לגבי מה אתה כן או לא מסוגל לעשות נמוכים ללא הצדקה, פשוט כי לא קיבלת את העזרה שאתה זקוק לה. אם קשה לך להבין דברים, זה כי לא הסבירו לך אותם כמו שצריך, בדרך שתוכל להבין ושמביאה בחשבון את מה שלמדת עד אותה נקודה, לא כי אתה מפגר.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
29/05/2017 | 18:13
8
25
הדימוי עצמי שלי נמוך. גם הבטחון עצמי. אבל זה עדיין לא פותר את בעיית הקשב והריכוז שלי. את רומזת שאני מוותר לעצמי ומסוגל הרבה יותר ממה שאני חושב? נשמע לי מוכר. כן כי אמרו לי את זה כל החיים. וזה מתחיל להימאס לשמוע את זה. בערך אותו דבר כמו להגיד לקטוע רגליים אתה מוותר לעצמך שאתה לא רץ. או לעיוור אתה מוותר לעצמך כי אתה לא קורא.
לצפיה ב-'זה עניין של "לוותר לעצמך" אלא עניין של לקבל את עצמך כמו שאתה'
זה עניין של "לוותר לעצמך" אלא עניין של לקבל את עצמך כמו שאתה
29/05/2017 | 18:40
6
28
עיוור אולי לא יכול לקרוא בצורה רגילה, אבל הוא יכול ללמוד ברייל או "לקרוא" ספרי אודיו וכך - בעצם - להפוך את חוסר יכולת הקריאה ה"רגילה" שלו לנון-אישיו.

ואותו הדבר עם "הפרעת קשב" (שזה - בתכל'ס - בסך הכל סגנון למידה שונה). אין שום סיבה להתעקש ולעשות דברים "כמו כולם" כשהדרך שמתאימה לך היא אחרת.
לצפיה ב-'אופס... התכוונתי לכתוב "זה *לא* עניין של לוותר לעצמך"...'
אופס... התכוונתי לכתוב "זה *לא* עניין של לוותר לעצמך"...
29/05/2017 | 19:06
7
לצפיה ב-'צודק'
צודק
29/05/2017 | 19:10
4
22
אני צריך כנראה להיות במסגרת שמתאימה לאנשים כמוני. אבל איפה אפשר למצוא ומאיפה מתחילים? אני רוצה ללמוד באוניברסיטה ולעשות תואר במשהו במסגרת שתעזור לי להתמודד עם הקשיים שלי. המחירים ללימודים כאלו יכולים להגיע לכ100000 שקל. ביררתי כבר בעבר על לימודים כאלה. זה רק לעשירים. לכן אני לא חושב שמסגרת כזאת אפשרית לי כלכלית. גם קורסים בפתוחה עולים הון. איפה אפשר למצוא לימודים גבוהים עם עזרה לאנשים כמוני במחיר סביר?
לצפיה ב-'מה אתה רוצה ללמוד?'
מה אתה רוצה ללמוד?
29/05/2017 | 19:23
3
28
אם אתה רוצה ללמוד באוניברסיטה- ברובן יש תמיכות שונות לסטודנטים.
תמיכה כלכלית, תמיכה לבעלי צרכים מיוחדים.
הנה למשל שני קישורים לגבי אוני' ת"א

(יתכן שאוטיזם נכלל מבחינתם בהגדרה זו, מהיותו מופיע ב DSM)

אם אתה רוצה ללמוד מקצוע שיעניין אותך,
יש גוף שאמור לעסוק בזה- לא יודעת מה איכות עבודתו, לא מכירה.
את שמו אמנם לא אוהבת, אבל זה לא אומר שלא עושים שם עבודה טובה
שווה בדיקה
(אגב, נמצא בקישורי הפורום, בסעיף 'ארגוני תמיכה')
לצפיה ב-'תודה רבה על המידע'
תודה רבה על המידע
29/05/2017 | 19:51
2
28
אני מתרשם לטובה מלימודים באונ תל אביב נשמע טוב לא יודע מה המחיר אבל נשמע טוב. לגבי חלומות שלי. יש לי כל מיני. פעם חלמתי להיות מדריך חדר כושר.פעם להיות מאלף כלבים. וכשחושבים על שכר והכל דווקא תחום ההנדסה והמחשבים מושך אותי אם כי אני חושש שיהיה לי קשה מידי כפי שהיה לי בקורס qa שהייתי. כל חווייית כשלון אני חווה כטראומה קשה מאוד ולוקח קשה זה בעייה.
לצפיה ב-'לעניות דעתי, עדיף לא לחשוב על "שכר והכל" אלא להתמקד'
לעניות דעתי, עדיף לא לחשוב על "שכר והכל" אלא להתמקד
30/05/2017 | 13:44
1
23
במה שאתה אוהב, נושא או תחום שמלהיב אותך.
עיסוק בתחום כלשהו רק בגלל שהוא משתלם לכאורה,
סביר להניח שיסתיים במפח-נפש.
זה נכון לפי נסיוני לכל האנשים, ולא"סים על אחת כמה וכמה.
לעומת זאת, עיסוק בתחום שמלהיב אותך,
מעלה את הסבירות להגיע לעומקים וגבהים, ליכולות,
שיתכן שבסופו של דבר גם יתוגמלו ע"י הסביבה.

אז איזה תחום מדליק את הברק בעיניך?
לצפיה ב-'נכון. מה גם, שמדריכי כושר מרוויחים בכלל לא רע...'
נכון. מה גם, שמדריכי כושר מרוויחים בכלל לא רע...
30/05/2017 | 15:35
6
לצפיה ב-'אני אומרת להפך - זה לא אתה, אלה'
אני אומרת להפך - זה לא אתה, אלה
29/05/2017 | 19:38
23
הכלים שעמדו לרשותך (כולל המורים ושיטות ההוראה), שלא תאמו את הצרכים שלך.
לצפיה ב-'אני לא רוצה להיות שונה'
אני לא רוצה להיות שונה
29/05/2017 | 18:27
6
36
לקחת מורה פרטי שילמד אותי דברים? זה בטח מלא כסף. אני רוצה להיות כמו כולם. המון אוטיסטים לומדים באוניברסיטה ועושים תארים. גאונים בתחומים שונים. אני מרגיש כמו מפגר. להיפך מורה פרטי רק גורם להרגיש שונה ומוריד את הבטחון העצמי.
לצפיה ב-'וואו. אתה פשוט לא מודע לכמות האדירה'
וואו. אתה פשוט לא מודע לכמות האדירה
29/05/2017 | 19:42
1
33
של אנשים באוניברסיטה שנעזרו במורים הפרטיים בזמן בית הספר, וחלקם (תלוי בתחום) גם בזמן התואר. ולאלה שלא היו מורים פרטיים היו פעמים רבות הורים שתפקדו כמורים פרטיים. הרושם שלך שכולם לומדים לבד פשוט רחוק מלהיות נכון.
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
29/05/2017 | 20:08
22
לגבי השעורים פרטיים. הרבה לוקחים. גם אני לקחתי וגם האמא שלי עזרה לי ללמוד לבגרויות הרבה בזכותה סיימתי. טוב כנראה זה עניין של כסף מבחינתי. אין לי עודפים.
משום מה יצא לי לשמוע על כמה מהספקטרום שלומדים באוניברסיטאות תארים שונים וגם מישהו כנראה מקרה מיוחד אבל גאון במחשבים עובד מהבית בתיכנות עם 3 תארים באוניברסיטה. בטח מליונר. חחח . באסה שלא יצאתי גאון כזה או נולדתי למשפחה מסודרת. אבל כמו שאומרים כסף זה לא הכל.
לצפיה ב-'השונות אפישרה לי ללמוד לבד'
השונות אפישרה לי ללמוד לבד
30/05/2017 | 07:19
3
27
כמו הרבה אוטיסטיים למדתי הכל לבד, וברמה טובה ומעלה, ומגיל קטן, ואמשיך וממשיך ללמוד כל הזמן, הטרגדיה שאי נוראה ממנה זה שאלימות הסביבה הכניסה אותך למצב שבו אתה שונא את עצמך ואת כל מה שטוב ויפה וגאוני בך, ולזה אין תשובה באמירה כמו אני לא רוצה להיות שונה.
גדלת כמו כולנו בחברה שבה שונות היא פשע הכי נורא, אבל במציאות היא הזדמנות לקיום הרבה יותר עמוק, משמעותי, חכם ,ורגיש מהנורמה.

חבל מאוד שאתה עושה את זה לעצמך
לצפיה ב-'אין מחלה קשה מלהיות כמו כולם'
אין מחלה קשה מלהיות כמו כולם
31/05/2017 | 11:04
2
15
היבט פאשיסטי דוחה מעולם לא רציתי להיות כמו כולם לכן נאנסתי מגיל צעיר בכל היבט אפשרי לא רק מנטלי אלא פיזי ואני לא מוכן לוותר על זה ממש לא , לא משנה האונס הנפשי פיזי גם ממי שהכי קרוב אליך .
לצפיה ב-'בגלל זה רוב האוטיסטים ממהרים לרצוח את עצמם'
בגלל זה רוב האוטיסטים ממהרים לרצוח את עצמם
31/05/2017 | 12:27
1
22
הלקח נלמד מהר מאוד, ומגיל הכי מוקדם, עדיף למות מלהיות שונה, מעטים האוטיסטים שלא מפנימים את זה מייד, כמו זה הכותב כאן, היחס מקרוב ומרחוק, בבית וברחוב, מהמשפחה ומזרים, מבהיר לאוטיסט שאם חפץ חיים הוא עליו לעשות הכל על מנת לדכא את עצמו למוות.

וכל זה רק בגלל שהוא מוכשר ונוטה ללמוד אחרת למשל, עם הנשמה, והלב, ובאמת, ולהתמסר, אין מצב שהנורמה תסלח לו על זה לעולם.
בעיני הנורמה אין ולא היה ולא יהיה פשע יותר נורא מאהבה.

לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
31/05/2017 | 12:45
16
הפשע הכי נורא בעיני הנורמה הוא אהבה וכל סימן לשונות מרתיעה אותה ומפחידה אותה למוות עד רמיסה ורצח השונה בטח אני עד כדי אשפוז במקומות מאוד סגורים , מבין לגמרי מה אתה אומר אבל אני אישית לא נוטה לזה כמו הכותב כאן מגיל צעיר אני מורד במוסכמה ושמח על כך .. כמה שקשה וקשה מאוד .
לצפיה ב-'אני יש לי עשרות נושאים או היו'
אני יש לי עשרות נושאים או היו
31/05/2017 | 10:32
15
אני מתעסק בהרבה נושאים בו זמנית וזה לא מפריע לי עכשיו אני לא עוסק בכלום כי אני בדיכאון קליני , אבל לפני זה התעסקצי בנורולוגיה ובשירה וספרות ובעלי חיים כמו כרשים העסיק אותי ומחלות נפש מעניינות אותי אז וזהו לפחות 4 תחומים .
לצפיה ב-'לא התכוונתי להגיד שזה פתרון לבעיות הקשב והריכוז,'
לא התכוונתי להגיד שזה פתרון לבעיות הקשב והריכוז,
29/05/2017 | 09:28
6
35
אלא להגיד שספציפית לגלוש בסמארטפון בזמן שמחכים בתור זו דרך שמתאימה גם למי שיש לו קשיי קשב וריכוז (בניגוד להצעה לקרוא ספר, אולי).
והבעייה שיש לרבים שדיברתי עליה היא העניין של לחכות בתור, לא של קשב וריכוז.

אבל לגבי קשב וריכוז, מי אמר לך שאין דרכים לשפר את המצב? בהחלט יש. אפילו אסטרטגיות למידה שמתאימות לקשיים הספציפיים שלך יכולות לקדם אותך. אבל לצורך זה צריך לפנות לאנשים שמתמחים בעזרה שכזאת, ולבד באמת יהיה לך קשה לפתח את כל האסטרטגיות שעלו עליהן. קיבלת פעם עזרה מהסוג הזה? או עזרה כלשהי בהקשר של בעיות קשב וריכוז? אם אתה מתקשה לקרוא ולהבין טקסטים יש גם תחומים שלא דורשים לעשות את זה, וזה בנוסף לכך שבתחומים רבים היום אפשר למצוא את מה שרוצים ללמוד בצורות שאינן טקסט לקריאה (כמו הרצאה בוידאו, וכו'). באמת שאין סיבה להתייאש - פשוט צריך למצוא תחום שמעניין אותך ולקבל עזרה ותמיכה לגבי איך ללמוד אותו בצורה.מיטבית עבורך.
לצפיה ב-'לא'
לא
29/05/2017 | 12:36
5
28
קיבלתי עזרה בנושא הקשב והריכוז אף פעם. רק קיבלתי הארכת זמן בלימודים וזהו שום עזרה אחרת. רק הרבה פסיכולוגים שעברתי שאף אחד לא עזר. חרדות בלי סוף שטופלו בכדורים שבקושי עזרו.
לצפיה ב-'אז נראה לי שמאוד מאוד כדאי לך'
אז נראה לי שמאוד מאוד כדאי לך
29/05/2017 | 12:46
2
37
לנסות לקבל עזרה כזאת - ואולי גם עזרה במציאת תחום עיסוק שהכי הולם את תחומי העניין שלך ואת הדרך שבה אתה לומד. אני לא יודעת להפנות אותך למקומות ספציפיים או למטפלים ספציפיים, לצערי - אבל יש פורום ADHD בתפוז ואולי שם יוכלו לעזור (אם כי ממה שראיתי בפעמים הספורות שנכנסתי לשם מדברים שם בעיקר על תרופות - אבל אולי זה היה רושם מוטעה, ובכל מקרה זה עדיין לא פוסל את האפשרות שיש שם ידע גם בנושאים של עזרה בפיתוח אסטרטגיות למידה וכו').
לצפיה ב-'תודה רבה על העזרה'
תודה רבה על העזרה
29/05/2017 | 12:55
26
אבדוק שם.
לצפיה ב-'עוד משהו'
עוד משהו
29/05/2017 | 13:20
21
קראתי איפשהו שהפרעת קשב וריכוז אצל אוטיסטים שונה מזו של הפרעות קשב וריכוז רגילות. זה נמצא במקום אחר במוח ולכן תרופות כמו ריטלין ודומיו לא עוזרות. מישהו שמע על זה?
לצפיה ב-'הארכת זמן זה פתרון שטחי מאוד'
הארכת זמן זה פתרון שטחי מאוד
29/05/2017 | 12:58
1
27
כזה שמשקף את מאפייני הקשב של הרוב, שהוא כמותי, ומחמיץ את ההיבט הכי חשוב של השונות, זה האיכותי
לצפיה ב-'הארכת זמן'
הארכת זמן
29/05/2017 | 13:22
28
זה מגוכך ומרגיז נתנו לי רק 10 דקות. זה ממש מגוכך כאילו 10 דקות יעזרו לי במשהו. אני צריך לפחות שעה.
לצפיה ב-'מה אתה צריך בגרות ..'
מה אתה צריך בגרות ..
31/05/2017 | 10:23
22
לשם מה כנל אונבריסטה אפשר ללמוד הכל לבד מספרים , אין צורך בלימוד במסגרת אוטסטים לרוב הם אוטודידאטים אז חא רטאה צורך בלימדה במסגרת ככה לםחות אני חושב , אני יכולתי לעשות תואר בכיצה יא מזרוז במתמטיקה וחא רציצי גם לי אין בגרות אבל רמת הידע הכללי שלי ככל הנראה רחבה בהרבה מאדם שעשה בגרות מחאה , גי רובם שוכחים אחרי הבגרות , זה ממש לא משנה אם יש לך בגרות או לא ..
לצפיה ב-'דרוש משלב/ת לשנה הבאה'
דרוש משלב/ת לשנה הבאה
30/05/2017 | 09:11
33

דרוש/ה משלב/ת לשנה הבאה.
אפשרות לחצי משרה או מלאה
עבור ילד בתפקוד מאוד גבוה לחטיבה במגמת מדעים ברעננה.
לפרטים: 050-5912-849

לצפיה ב-'מה עושים???? בבקשה'
מה עושים???? בבקשה
29/05/2017 | 11:29
5
142
ביטוח לאומי הודיעו לי שוועדה רפואית  לבקשה לקצבה רטרואקטיבית קבעה תוך 3 דקות שבני בן ה-4 אינו אוטיסט (אובחן בבי"ח שיבא אבחון משולב +אדוס) ושיש לי 2 אופציות או לבטל את הבקשה לרטרואקטיבית או שהם ידרשו את כל הכספים שנתנו עד כה בחזרה כיוון שהם לא מכירים בו יותר.
בבקשה בבקשה עזרה!!!
לצפיה ב-'היי |4u| '
היי |4u|
29/05/2017 | 11:56
1
66
לדעתי דברי עם אלוט יש להם את בית לורן תדברי איתם יש להם עורך דין הם יידעו הרבה יותר איך לעזור לך ולהכווין אותך
תתקרי אליהם עכשיו http://alut.org.il/?page_id=202 יש פה באתר את הסניפים שלהם לדעתי הם היחידים שיכולים לעזור לך כרגע

ד"א זה לא מפתיע אותי ההתנהלות של ביטוח לאומי 
אני בכללי שומעת סיפורים לא טובים עליהם איך הם דוחים תביעות של אנשים בכללי וגם של אנשים עם צרכים מיוחדים וזה מזה מקומם אותי
כולם משלמים(בערך)ליום שהם יצטרכו ואז ביטוח לאומי נותן כזה אגרוף בפנים עם האטימות שלו לא מפתיע בכלל. הם ממש לא לצד אף אחד ברגעים שצריך אותם.
תהיי חזקה.

חתמתם על האישור ללא נוכחות?או שלא? אם חתמתם יכול להיות שלא היה להם לדעתם למרות שלכם יש סיכוי מספיק סביר לדעת הרופאים שם שנורא אטומים בזה הם פשוט אוהבים להתעלם
לצפיה ב-'אנחנו חדשים בזה על איזה אישור מדובר???'
אנחנו חדשים בזה על איזה אישור מדובר???
29/05/2017 | 12:31
52
וכן אני כבר התקשרתי לבית לורן שיחה ראשונה שלי
לצפיה ב-'ממש מקומם'
ממש מקומם
29/05/2017 | 19:45
2
152
מקוה שבית לורן יסייע לכם.
אם תרגישו שאינכם מקבלים מהם מענה מספק
יש גופים נוספים שיכולים לסייע:
משרד המשפטים מעניק סיוע משפטי

הקליניקה המשפטית

קול הזכויות

ויש גם "יד מכוונת" לא בטוחה שהם עוסקים גם בעירעורים, אולי

(אגב, כל הקישורים הנ"ל מופיעים בקישורי הפורום, סעיף 'ארגוני תמיכה',
כך שתמיד ניתן לשוב ולמצוא אותם בקלות).
לצפיה ב-'תודה רבה!! ננסה הכל'
תודה רבה!! ננסה הכל
29/05/2017 | 19:54
1
19
לצפיה ב-''
30/05/2017 | 08:21
12
לצפיה ב-'אנו במצוקה רצינית וצריכים עזרה'
אנו במצוקה רצינית וצריכים עזרה
29/05/2017 | 13:32
19
153
שלום חברים,
אני באמצע לכתוב פוסט על הנושא, אבל אני מרגיש שאוזל לי הזמן, כך שאני אכתוב פה את השאלה שלי ואח״כ אני אפרסם את הפוסט.

אני ובן זוגי נקלענו לבעיות כלכליות, למי שקרה את הפוסט האחרון כבר יודע שבן זוגי עדיין לא מצא עבודה ושהצ׳ק עבור שכר הדירה חזר.
בעלת הדירה התקשרה אלי ואז לעו״ד והוא הודיע לי שהם מתחילים בתהליך מזורז להוצאתינו מהדירה, יש לנו בין חודש לשלושה עד שיפנו אותנו.

אנו לא מחפשים יעוץ משפטי ולא מחפשים להשאר בדירה הזו בכוח, אנו מחפשים עזרה והכוונה לחיים, מישהו יודע למי לפנות?
איכן ניתן לגור רק מקיצבת ביטוח לאומי? כי בדקנו קצת באינטרנט ומצאנו שניתן לקבל דיור בזול/בחינם לאוטיסטים, כיצד ניתן לממש זאת? בין אם זה פתרון מיידי או עתידי?

ובכללי איכן ניתן לקבל יעוץ והכוונה?

קצת מידע נוסף:
אני לא מוכר בשום מקום ואין לי אבחון פורמאלי, אודות להורים שלי.
לעומת זאת בן זוגי מוכר בביטוח לאומי בתור PDD (כיוון ובשנים בהן הוגשה התביעה לקצבה, ביטוח לאומי לא הכיר במונח ׳אוטיזם בתפקוד גבוהה׳); בנסוף לפני 6 שנים הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי הורידה את אחוזי הנכות שלו ל-40% כיוון ולא שיתף פעולה בוועדה (כי הוא לא ידע איך לענות לשאלות שלהם).
במשרד הרווחה הוא בכלל לא רשום ולא מוכר, אודות לאמא שלו.
לצפיה ב-'בטווח הקצר יש פתרון: בן-זוגך יכול למצוא עבודה (מגעילה) בצ'יק'
בטווח הקצר יש פתרון: בן-זוגך יכול למצוא עבודה (מגעילה) בצ'יק
29/05/2017 | 14:01
3
70
אני יודע שזה ממש לא סימפטי, אבל זה רק זמני וכרגע עושה רושם שאין ברירה.

בטווח היותר הארוך, ניתן למצוא עבודות קצת יותר מסבירות פנים. ובאותו ההקשר, אני ממליץ גם לך לחפש איזושהי משרה חלקית. מבחינת החוקים של המיסוי וביטוח לאומי בישראל, יישאר לכם יותר כסף ביד אם ההכנסה תתחלק בין שניכם (דהיינו: אם אתה משתכר 3000 ובן-זוגך משתכר 3000, ישאר לכם ביד יותר כסף נטו מאשר אם הוא מרוויח 6000 ואתה מרוויח אפס).

ובאותו העניין: ממליץ לך לספר כאן קצת יותר על הכישורים של שניכם שרלוונטיים לנושא. אולי מישהו כאן יוכל לעזור לכם למצוא עבודה יותר סימפטית.
לצפיה ב-'עבודה זה לא פתרון, לאוטיסטים אסור לעבוד'
עבודה זה לא פתרון, לאוטיסטים אסור לעבוד
29/05/2017 | 14:21
2
39
לצפיה ב-'הצעתי את זה כפתרון זמני. ומה אתה מציע?'
הצעתי את זה כפתרון זמני. ומה אתה מציע?
29/05/2017 | 15:24
1
50
אני יודע שלך אישית לא היה אכפת להיות הומלס, אבל כנראה שלפותח השרשור יש סדר עדיפויות קצת אחר.

אז יש לך פתרון יותר טוב?

לצפיה ב-'אמרתי שאין לי פתרון, לפחות לא מלא'
אמרתי שאין לי פתרון, לפחות לא מלא
29/05/2017 | 18:27
40
לדעתי עדיף להיות כנה מלהוליך אנשים שולל מתוך רצון להיראות יפה וטוב וצודק.

אין לי פתרון, יש לי כיוון, והכיוון שאותה אני מנסה על עצמי מאז ומתמיד הוא הפרדה, זהירה וזעירה והדרגתית למי שעדיין חושש, מהתפישות הנורמטיביות, שעבודה היא ישום מאוד מובהק שלהם.

הפתרון שלי, כמו שכתבתי, זה להתארגן על קיצבה ולמצוא דיור זול בשוליים של המדינה, ושם בשקט, הרחק מהרעש חסר התכלית וחסר הצורה של הנורמה, להתפתח כפי עצמך

לצפיה ב-'אתם לא יכולים לפעול לשינוי הסטטוס שלכם?'
אתם לא יכולים לפעול לשינוי הסטטוס שלכם?
29/05/2017 | 15:05
14
55
למשל שאתה כן תעבור אבחון? ושהוא כן יהיה רשום במשרד הרווחה?
לצפיה ב-'סביר להניח שזה ייקח זמן - שאין להם.'
סביר להניח שזה ייקח זמן - שאין להם.
29/05/2017 | 15:21
19
לצפיה ב-'אם יכלנו היינו עושים כן'
אם יכלנו היינו עושים כן
29/05/2017 | 15:54
12
46
לצערינו זה לא מתאפשר כרגע, כמו שגורג42 אמר זה גם לא פרקטי כרגע כי זה יותר לטווח הארוך.
בכל מקרה באם היינו רוצים, זה עלויות כספיות שאין באפשרותינו לשאת כרגע.
אנו כל-כך שוקעים בחרא שהחל ממחר הרכב ללא טסט ואין אפשרות לשלם עבור אגרת רישוי והעברה של טסט, או למען האמת יש רק את האפשרות לקנות בסופר מצרכים בסיסיים.
זו הסיבה שאנו שואלים מה ביכולתינו לעשות, כיוון ואנו יודעים שאנשים בפורום הזה יכולים להבין את עמדתינו ולתת עצות פראקטיות.

חשבנו לעבור לקריית ים או מקום אחר זול, שם הדירות עולות עד 2,000 ש״ח כולל כל החשבונות והמיסים, מה שמשאיר לנו סכום פעוט לחיות ממנו, כיוון ואנו חיים מקצבה אחת. זה כרגע הרעיון שיש לנו.

היינו רוצים לדעת אם יש עמותה או מישהו שיכול לעזור בנושא דיור וניהול חיים בכללי.
לצפיה ב-'לקבל הכרה ממשרד הרווחה עולה כסף?'
לקבל הכרה ממשרד הרווחה עולה כסף?
29/05/2017 | 16:04
1
16
לצפיה ב-'לא, אבל האבחון בשבילי כן ומשרד הרווחה דורש אבחון'
לא, אבל האבחון בשבילי כן ומשרד הרווחה דורש אבחון
29/05/2017 | 16:15
37
בכל מקרה הכרה ממשרד הרווחה לוקחת זמן
לצפיה ב-'פרוייקט במימונה זה פתרון טוב בטווח המיידי. השאלה מה הלאה'
פרוייקט במימונה זה פתרון טוב בטווח המיידי. השאלה מה הלאה
29/05/2017 | 16:08
9
39
העלת את הרעיון של פרוייקט מימון המונים, ולדעתי זה רעיון טוב ששווה לבדוק (בעיקר עם יכולת העיצוב שהפגנתם בבלוג).

העניין הוא, שאנשים לא יתמכו במטרה כזו אם אין לכם תכנית להמשך. אף אחד לא ייתן לכם כסף אם הוא יחשוב שבעוד חודשיים תהיו באותה נקודה.

בכמה כסף לחודש מדובר בכלל? ליתר דיוק: מה התקציב החודשי שלו אתם זקוקים כרגע?
לצפיה ב-'אלף כל יש לנו תוכנית פרקטית'
אלף כל יש לנו תוכנית פרקטית
29/05/2017 | 16:14
8
29
לגבי התקציב החודשי - אני מעריך כ-2000 ש״ח בחודש
לצפיה ב-'התכוונתי, שכדאי לפרסם את התוכנית פרקטית שלכם בדף הפרויקט'
התכוונתי, שכדאי לפרסם את התוכנית פרקטית שלכם בדף הפרויקט
29/05/2017 | 16:20
2
13
לצפיה ב-'כמובן, במידה ונבחר לעשות פרויקט אנו נשקיע בזה'
כמובן, במידה ונבחר לעשות פרויקט אנו נשקיע בזה
29/05/2017 | 16:24
1
20
יהיה פירוט, כדי שזה יהיה מאורג היטב (כמו שהבלוג מאורגן היטב)
לצפיה ב-''
29/05/2017 | 16:26
3
לצפיה ב-'ולגבי התקציב - למישהו עם הכישורים של בן זוגך לא תהיה בעיה...'
ולגבי התקציב - למישהו עם הכישורים של בן זוגך לא תהיה בעיה...
29/05/2017 | 16:24
4
34
...למצוא עבודה שלא מרסקת לו את הנשמה, כשהשכר הנדרש הוא רק 2000 בחודש.

צריך רק לחפש במקומות הנכונים. ליזום ולפרסם את עצמכם. במקום לרדוף אחרי מקומות עבודה שמפרסמים מודעות וחושבים שהם עושים לכם טובה, תגרמו לבעלי-עסקים לרדוף אחריכם.
לצפיה ב-'לא הבנת נכון'
לא הבנת נכון
29/05/2017 | 16:31
3
29
זה התקציב אם הוא לא עוסק בתכנות, זה הסכום שחסר לנו כדי להמשיך בפעילות העלאת המודעות כשנינו עוסקים בזה.

בלי קשר מעכשיו הוא חוזר ל׳לא לספר׳ בראיונות העבודה שהוא אוטיסט והוא ימצא עבודה ״כהרף עין״, אבל זה יהיה סבל וגם העבודה תיהיה סבל והוא יחזיק שם עד 3 חודשים, סביר להניח. השכר יהיה גבוה אבל זה לא הפתרון - זה לחזור לאותו מעגל סגור של עבודה שנואה, לחץ נפשי וסבל רב.
לצפיה ב-'כן הבנתי. כוונתי היתה, שהוא יכול למצוא עבודה *זמנית* סבירה'
כן הבנתי. כוונתי היתה, שהוא יכול למצוא עבודה *זמנית* סבירה
29/05/2017 | 16:51
2
26
עבודה זמנית שהוא לא יסבול בה. נניח, איזושהי משרה חלקית שתסתום את החור שיש לכם עכשיו בכיס.

בכל מקרה, עכשיו הצלחת לבלבל אותי:

אני יצאתי מההנחה שבן הזוג שלך החליט שהוא לא חוזר לעבודות רוצחות-הנשמה ההם, ושזו הסיבה לבעיה הדחופה שיש לכם כרגע.

ועכשיו אתה אומר שהוא ממילא הולך למצוא עבודה מהר ולחזור לשגרה השוחקת הרגילה, אז לא ממש הבנתי: מה הבעיה הבוערת? למה אתם כל-כך בלחץ?
לצפיה ב-'בן זוגי כל הזמן מחפש עבודה'
בן זוגי כל הזמן מחפש עבודה
29/05/2017 | 17:42
1
31
הוא לא הפסיק לחפש עבודה, פשוט עכשיו הוא יפסיק לספר להם על היותו אוטיסט.
והלחץ הבוער הוא ש״כהרף עין״ זה עד חודש ומשלמים חודש לאחר מכן ומפנים אותנו מהדירה וזה לא פתרון ככה, לעבוד חודש ואז לחיות בלחץ של חוסר כסף חצי שנה ובכל מקרה כל זה בתנאי שהוא באמת ימצא עבודה עכשיו שאין טסט לרכב ואין כסף לדלק.
לגבי עבודה אחרת, אנחנו שחוקים והרוסים לחלוטין מכל מה שקרה לנו שהתחיל לפני 5 שנים ולא נגמר עד היום, רוע אחר רוע אחר רוע בלתי פוסק; אני באמת אכתוב על כך פוסטים יום אחד, פשוט כרגע זה ממש קשה לי וזה ארוך וכואב וכבד.
אנחנו שבורים לחלוטין והאמת היא שפשוט לא מתאפשר לעבוד בשום עבודה כרגע.
אני סבור שאנו סובלים מ-PTSD בנוסף לכל - בן זוגי לא ישן כמעט כלל ולא אוכל כמעט כלל ואנו שקועים בדיכאון עמוק ומתוסכלים מהחיים ומהעולם ומאנשים. אני לא יודע איפה הוא בכלל מצא את הכוח לחפש עבודה מלכתחילה...
לצפיה ב-'ראית את המסר ששלחתי לך? נסה לתת הזדמנות.'
ראית את המסר ששלחתי לך? נסה לתת הזדמנות.
29/05/2017 | 18:43
10
לצפיה ב-'טבעוניות'
טבעוניות
29/05/2017 | 13:02
3
62
מכיוון שנורא כואב לי לראות כל יצור חי שסובל אני רוצה לעבור לטבעונות. הבעייה שאני לא מסוגל אני כל כך אוהב לאכול בשר בייצים ומוצרי חלב. יש מישהו מזדהה?
לצפיה ב-'כן'
כן
29/05/2017 | 14:06
40
אצלי זה לא עניין של האהבה לבשר וביצים וחלב, אלא חוסר היכולת - כמעט - לאכול דברים מן הצומח. לא סובל ירקות, וגם פירות. איך לעזאזל אפשר להיות טבעוני (או אפילו צמחוני) כשבן-אדם לא יכול לאכול אפילו סלט פשוט?

מה שכן, אני משתדל להמעיט בכמות הבשר שאני אוכל. אני לא מאמין גדול בקטע של "הכל או לא כלום" וחושב שעדיף להוריד באופן מודע את כמות הבשר שאני אוכל על להתנהג כרגיל.
לצפיה ב-'אני טבעוני'
אני טבעוני
29/05/2017 | 14:14
37
לפני זה הייתי צמחוני, מילדות לא יכול לסבול בשר, זה מגעיל אותי בטירוף, פירות וירקות אני מאוד אוהב,
אבל כמו שאמרת גם אהבתי מאוד גבינות, אז כאן אני יכול לתרום מנסיוני שברגע שמפסיקים זה כמו גמילה, לאט לאט הצורך בזה נעלם, ויש גם גבינות טבעוניות שהן מאוד טעימות.

אני לא אקטיביסט אבל לדעתי מאוד חשוב להיות טבעוני או לפחות צמחוני לטובת כדור הארץ והיקום ובכלל להרוג חיות ולענות אותם בשבי כל הזמן זה פשוט בלתי נסבל,
לצפיה ב-'נדמה לי שזה היה פול מקרטני שאמר שהוא נמנע מלאכול מה שהיו לו '
נדמה לי שזה היה פול מקרטני שאמר שהוא נמנע מלאכול מה שהיו לו
29/05/2017 | 16:32
38
עיניים.
בגיל 9 בערך נהיה לי מאד ברור שכשאני אוכלת בשר
(וזה כולל מבחינתי גם דגים) אני בעצם אוכלת מישהו.
מאז, זה פשוט בלתי אפשרי בשבילי.
גם להשתמש בחלקי גופות בדרכים אחרות
(לנעול נעלי עור למשל) פשוט מבחיל ובלתי נסבל עבורי.

אם בשלב ראשון תמשיך לאכול מוצרי חלב וביצים
אבל כל פעם שמנת בשר תתקרב אליך, תחשוב על עברה
(מה היא היתה לפני שהפכה למנת בשר)
אני מניחה שזה יעביר לך את החשק לאכול אותה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
אמת הנפש
אמת הנפש
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה