לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'דרושה מישהי לעבודה עם ילדה על הרצף בשעות אחר הצהרים'
דרושה מישהי לעבודה עם ילדה על הרצף בשעות אחר הצהרים
03/01/2017 | 00:07
70
דרושה סטודנטית לחינוך מיוחד או מישהי מתאימה לעבודה בשעות הצהרים או בשעות אחר הצהרים עם ילדה על הרצף המשולבת בכתה ה רגילה בכפר סבא.
אנו מחפשים חיזוק בלימודים וסיוע בשעורי הבית.
עדיפות לבעלת רקע בהוראה מתקנת .
למעוניינות נא לשלוח קורות חיים למייל
Doronnn202@gmail.com

לצפיה ב-'השתתפות במחקר'
השתתפות במחקר
02/01/2017 | 08:51
72
שלום רב, 
במסגרת לימודי דוקטורט  באוניברסיטת בר אילן, בהנחייתה של פרופ' נירית באומינגר צביאלי, מחפשת משתתפים, בגילאים 3 שנים- חמש שנים ושמונה חודשים, להשתתפות במחקר בנושא: "התנהגויות חברתיות של ילדים ברצף האוטיזם, בתפקוד גבוה, המשולבים בגנים רגילים". 
השתתפות במחקר כוללת שני ביקורים בגן. למחקר יש את כל האישורים הנדרשים מטעם המדען הראשי של משרד החינוך,  תקף במחוזות תל אביב, מרכז וצפון. 
אשמח להרחיב ולפרט בפרטי למעוניינים.
ליצירת קשר ניתן לפנות לאנהליה שפר, 
בנייד: 050-7717627
או במייל: annalia_rab@hotmail.com
תודה. 
לצפיה ב-'דרושה משלבת ברעננה לילד בן 5'
דרושה משלבת ברעננה לילד בן 5
02/01/2017 | 00:03
48
לילד מהמם בן 5 בתפקוד גבוה המשולב בגן עירייה ברעננה דרושה משלבת ל-4 ימים בשבוע בשעות הבוקר. נא לפנות בצירוף קו"ח לכתובת: shiluvim12@walla.co.il
תחילת עבודה מיידית.
תודה
לצפיה ב-'משרד הבריאות או משרד הרווחה'
משרד הבריאות או משרד הרווחה
31/12/2016 | 12:31
4
135
שלום אני בן 32, מוכר בביטוח לאומי, ומקבל שירותים דרך משרד הבריאות. היות ויש לי גם הפרעה נפשית(סכיזופרניה) וגם הפרעה תקשורתית(אוטיזם בתפקוד גבוהה) לפי פסיכאטר, עלתה האפשרות שלי לקבל שירותים דרך משרד הרווחה והיחידה לאדם עם אוטיזם. השאלה שלי האם כדאי לי לעבור ולקבל את השרותים ממשרד הרווחה או להישאר בסל השיקום של משרד הבריאות? אני חייב לציין שהומלץ לי ע"י עובדת סוציאלית ברווחה במקום מגורי להישאר במשרד הבריאות שכן שם השירותים טובים ורבים יותר.לעומת זאת, הפסיכולגית שלי טוענת שדווקא כדאי לי להיות מוכר במשרד הרווחה כי שם אמצא אנשים שדומים לי וארגיש בקבוצת השווים וכך גם השיקום שלי יהיה יותר טוב וארגיש יותר טוב.
רציתי לשאול מה דעתכם כדאי לעשות? האם למישהו מכם גם יש אבחנה כפולה או מכיר מישהו כזה?
לצפיה ב-'גם אני ככה אותו דבר'
גם אני ככה אותו דבר
31/12/2016 | 18:49
2
72
וגם לי עושים בעיות אין לי מושג מה אפשר לעשות ,אמרו לי שאני צריך עבור איבחון לאיפה אני יותר קשור ,להפרעה פסכוטית או " להפרעת תקשורת " קיצור באותו דבר כמוך .. אין לי  תשובות מצטער .
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
31/12/2016 | 19:16
1
49
האם עשית אבחון פסיכולוגי כדי לדעת אם שייך לספקטרום?אם כן איפה ובאיזה גיל?
לצפיה ב-'גיל 17 אצל מטפלת מוסמכת'
גיל 17 אצל מטפלת מוסמכת
31/12/2016 | 19:38
49
אחר כך עברתי עוד איבחון באבראנל ..
לצפיה ב-'תוספת למה שכתבתי'
תוספת למה שכתבתי
31/12/2016 | 19:24
61
במידה ואני הולך על משרד הרווחה נאמר לי כי אני צריך אבחון פסיכולוגי מקיף ועדכני לגבי שייכותי לספקטרום. אבחון פסיכאטרי כבר קיים לי משנים קודמות לכן אין צורך באבחון פסיכאטרי.
אני עכשיו נמצא בהמתנה לאבחון בבית אחד ונאמר לי שההמתנה היא כשלושה חודשים.האם אתם מכירים פסיכולוגים/פסיכאטרים נוספים שעושים את האבחון הנ"ל בזמן המתנה יותר קצר באזור השרון/מרכז? אני גר ליד כפר סבא.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
30/12/2016 | 14:28
7
131
יש לי שאלה בקשר האם אני צריך להערב או לא בין הורים שלי אתמול אבא שלי על אמא שלי שהיא " הולכת כמו שרמוטה מעזה " ושחליף את הבגדים, הם רצו לצא לאיזה בלוי, אז אח שלי ישר תקף אותו ואמר שזה לא יפה ואז גםם אני הצטרפתי, בדרך כלל אני כבוי, אז הוא אמר "מה אתם מתערבים כלבים ? זה העאישה שלי ,לא מערבים בין בני זוג " אה ? כאלו זה שהיא אשתו הוא יכול לעשותבה הכל ? לא הבנתי ? זכוו לפגוע לרמוס וזה ? איזו שובה מחורבנת זו, מה דעתכם ?אסור להתערב בין בני וזוג ? הוא ממש נעלב כזה וכעס על אחי, ואמר שהוא דרעק ושהוא רוצה חלהעיף את אמא שלי מהבי לרחוב כי אין בה תולעת, מה דעתכם ?
לצפיה ב-'תאמר לו שהוא כבר לא זכר האלפא בבית'
תאמר לו שהוא כבר לא זכר האלפא בבית
30/12/2016 | 18:24
6
62
סתם, 
זו בדיחה.

אני חושבת שנכון שלא שתקת.
אני לא מוצאת טעם להוסיף כי אני חושבת שברור לך שבשום מצב יחס כזה ומילים כאלה לאחר - זה לא דבר שכרוך בהסבר למה הקיום שלהם דוחה... 

(אגב לא ממש הבנתי, בעזה הם מכוסות מכף רגל עד ראש?
אז מה ההשוואה המשונה הזו)
לצפיה ב-'לא יודע הוא אידיוט'
לא יודע הוא אידיוט
30/12/2016 | 18:55
35
הוא איש מאוד הזוי מאוד מצחיק לפחות אותי,
לא יודע הוא אומר הרבה דברים מוזרים , כאלו
נראה לי הוא התכוון שהיא מוזנחת ,הוא אומר שהיא נהייתה
כמו ליצן ונראת על הפנים, אז אח שלי אמר
לו בעקיצה " כאלו אתה דוגמן של לקוסט " או מה
שהוא כזה, אז הוא שתק, אח שלי
ממש נכנס בו, אני בדרך כלל לא סובל את זה, את הצעקות בעיקר,
זה די טראומה, מילדות ככה , ואגב הוא כבר
מזמן לא זכר אלפא

אח שלי די תפס את מקומו, נראה לי הוא מקנא בו , קיצור יצור הזוי
לחלוטין ,זה לא שהוא אכפת לו שהיא הולכת לא צנוע, כי היא הולכת
מאוד צנוע, לכן זה מוזר ... לא ידע הוא מוזר ...
לצפיה ב-'לא יודע אם בשום מצב'
לא יודע אם בשום מצב
30/12/2016 | 19:06
4
36
לפעמים אני חושב שמגיע לה לחטוף ממנו ,ואני גם מצדיק אותו הרבה פעמים .
ומתנהג בול כמוהו ויותר גרוע, כאלו מי שמגן עליה כל הזמן זה אחי הקטן .
אני חושב שהרבה פעמים שהיא מטומטמת ומגיע לה לחטוף ,הפעם הרגשתי שהוא סתם
מתנפל עליה

אז הגנתי עליה, כאלו אני לא נגד העלבות באופן גורף , לפעמים
מגיע לה ובכלל צריך להחטיף ,ככה לפחות אני רואה את המציאות, לא הכל פוצי מוצי,
וחמוד ויפה ועוגיות וכיף ,יש לפעמים צורך באגרסיביות ,ככה אני גם מתנהג עליה ובכלל

לנשים, ,אני יכול להיות ממש מלאך ואז להפוך לשטן חבל על הזמן, את לא ממש
מכירה את הצד הזה  בי  כי את לא חברה שלי
מבחינה זוגית או מינית אבל אני די כמו האיש בשיר של אלתרמן שצועק אשתי אשתי.

אני מאוד דומה לאבי, אחי לא הוא מאוד עדין ובבלל סופג מחברה שלו ולא מחזיר.
אני קטלני מבחינה זו, אלים מאוד, עצבני מאוד, קנאי  ורכשוני בטירוף וכו, וזה לא טוב אבל ככה
אני מבינה ? לכן אני מבין גברים מכים ... זה נורא אני יודע אבל אני מזדהה
עם אבי יותר מאימי ,נורא לא ?
לצפיה ב-'גם אני מזדהה עם אמא יותר מאבא'
גם אני מזדהה עם אמא יותר מאבא
31/12/2016 | 00:34
3
34
ברגש אני דומה לה יותר.

לצפיה ב-'אני בול כמוהו'
אני בול כמוהו
31/12/2016 | 00:40
24
אמא אומרת שאבא ממש דומה לי שנינו מאוד אלימים מאוד מושכים מבחינה מסוימת , אבא
שלי לטעמי היה חתיך חבל על הזמן, שרירי למד קארטה ( וגם אני אוהב אומניות לחימה במיוחד קונג פו ויודע לריב ככה ופתחתי גם שיטה משלי ) אז אנחנו דומים, אבל לו היו
הרבה נשים מדהימות, מהרבה עדות וארצות והוא פחות בישן ממני והיו לו הרבה יותר נשים ...
לצפיה ב-'את יודעת מזה שטאקות ?'
את יודעת מזה שטאקות ?
31/12/2016 | 09:17
1
28
זה מכות טובות בלי להשאיר סימן ככה אני עושה לאמא חח אחר כך לא תופסים אותי, אבא שלי לימד אותי ככה, ככה לא יעשו לך כלום ,כי זה מילה נגד מילה ואין לה הוכחה ,אני די מומחה בזה, אז אני יכול לתת בכל הכוח ולא יקרה כלום ,,,
לצפיה ב-'ואיך שהגלגל מתהפך'
ואיך שהגלגל מתהפך
31/12/2016 | 09:29
23
אמא מניאקית עכשיו חוטפת כמו שאני חטפתי היא אמרה שאני פרא ומגיע לי, עכשיו היא חוטפת בעצמה, מגיע לה על כל מה שעשתה לי על כל המכות שלה אמא כלבה .
לצפיה ב-'חולה אספרגר שמרגיש שבוי בידי ההורים שלו'
חולה אספרגר שמרגיש שבוי בידי ההורים שלו
28/12/2016 | 11:50
14
185
רציתי לעדכן שהתחלתי טיפול מיני אצל סקסולוגית. היינו בפגישה אצלה אני וההורים שלי. הסקסולוגית אמרה לאבא שלי שגבר צריך מגע של אישה וראיתי את אבא שלי ממש מתווכח איתה על זה. היא אמרה לו שכרגע אני צריך להפגש עם נערת ליווי, כחלק מהטיפול, לפחות פעם בשבועיים. היא אף הסבירה לו שהוא זה שצריך להפגש עם נערת הליווי ולהביא אותי אליה, לבדוק אם היא נקייה יחסית, להסביר לה על לקות תסמונת האספרגר ושאני לא אהייה מסוכן אליה.
כלומר יש עוד אישה שאמרה להורים שלי בפנים שזה טוב ללכת לנערת ליווי, חוץ מהעו"ס ממשרד הרווחה שדיברתי עליה בפוסטים קודמים.
גם הסקסולוגית אמרה להורים שלי שאין שום סכנה לבריאות אם שוכבים עם נערת ליווי עם קונדום, היא אף אמרה שיש כדור שאפשר לקחת לפני פעילות מינית כזו שמחסנת את הגוף מקבלת מחלות. היא אמרה שצהבת אפשר למנוע על ידי קבלת חיסון. ההורים שלי ממש פוחדים שהקונדום ייקרע אצל נערת הליווי.
כרגע כולנו במשפחה שלי חולים אבל אני מרגיש שההורים שלי מחזיקים בי כבני ערובה, מנצלים את הרצון שלי להמשיך בקשר איתם והרצון שלי להמשיך לגור אצלם כדי שאני לא אלך לנערת ליווי. אני מרגיש שהם רק מנסים למשוך את הזמן ולשחק איתי משחקים בכל מיני תירוצים. הם גם בורחים יותר מדי לתהליך של השדכניות וגם זה לא נראה לי יפה.
אני יודע שהסיבה לכך הם שכך הם למדו בבית הוריהם ומסביהם : שלא הולכים בשום פנים ואופן לנערת ליווי. אמא שלי אמרה לי אפילו לאחר הביקור אצל הסקסולוגית שללכת לנערת ליווי זה צעד שפל ושהיא לא מוכנה לחיות עם בן אדם שהולך לדבר כזה. נראה לי שהם לא יהיו מוכנים לחרוג ממערכת הערכים שלהם.
אולי ההורים שלי כן יקחו אותי אבל הם עדיין מנסים לשכנע אותי שאוותר על חדירה מוגנת איתה אלא רק שנערת הליווי תקיים בי מין אוראלי. משום מה ההורים שלי אפילו מאפשרים לקיים בנערת הליווי מין אוראלי.
מה לעשות ? האם לעבור לדירה אחרת כדי לפתור את הבעיה אחת ולתמיד ?
גם אמרתי להורים שלי שאני לא אמור לחוש בושה, פחד ואשמה בגללם אם אלך לנערת ליווי ושהם צריכים כבר להשלים עם זה.
בנוסף, אמרתי להם שבשלב מתקדם אני ארצה גם לקיים את היחסים עם נערת הליווי בחדר שלי בבית שלנו. האם אני אני מגזים ?
לצפיה ב-'תיקון טעות אספגר זה לא מחלה'
תיקון טעות אספגר זה לא מחלה
30/12/2016 | 21:46
84
אלא שונות נרולוגית כלומר המוח שלך שונה משל אדם
נורמטיבי וזה לא רע ,חוץ מזה בעיני תעוף מהבית הורים שלך פוצים לא
שווים בכלל התיחסות תזין כל מה בא ליד מי הם בכלל ? .
לצפיה ב-'ואבא שלי דוגמה להורה טוב'
ואבא שלי דוגמה להורה טוב
30/12/2016 | 21:51
12
102
הוא רואה שאני חרמן והציע לי לבוא איתו לזונות ונזיין זה אבא אמיתי ,מפרגן לך .
רוצה שתפתח נקבות ככה צריך מזה משנה
זונה או לא ? הכל אותו דבר ,לכולן

אותו חור, אין ההדל מנסיון, ולפעמים עדיף זונה פחות כאב
ראש, ולא מזיינת תמוח
אתה בא מזין והולך במקום איזה תרנגלות
נקבית שבאה בדרישות, ואהבה ?
תשאיר למשוררים לזיין תמוח על זה, אין אהבה ... זה דעתי .
לצפיה ב-'הלוואי שזה היה כזה טוב '
הלוואי שזה היה כזה טוב
31/12/2016 | 01:03
9
65
אבל אל תשכח שעם זונה אתה לא יכול לשכב בלי קונדום ! ועם בת זוג כן ! ולכן זה מה שנותן לי את הדרייב לחפש זוגיות.
למרות שכבר שכבתי עם זונה ללא קונדום כולל חדירה ! אתה היית מעיז לעשות דבר כזה ?
לצפיה ב-'כן, וגם אם בת זוג צריך קונדום'
כן, וגם אם בת זוג צריך קונדום
31/12/2016 | 01:17
8
67
כי אתה יכול להכניס אותה להריון וזה לא רצוי נכון ? : היתרון היחיד לאישה היא זה שזה בחינם, אבל שאני חושב על השקעה שצריך להשקיע באישה זה אפילו יותר, אז נראה לי
למין עדיף זונה . לא יודע לא מתלהב מזוגיות ,ולא מאמין באהבה .
לצפיה ב-'שים לב'
שים לב
31/12/2016 | 12:53
7
50
את בת הזוג אתה יכול לשכנע לשכנע לקחת גלולות למניעת הריון או אפילו לעשות התקן תוך רחמי וזהו אתה מסודר יכול לזיין בלי קונדום 
לצפיה ב-'בני אדם הם לא חפצים...'
בני אדם הם לא חפצים...
31/12/2016 | 13:38
1
68
ונשים הן לא בובות מתנפחות, אבל עולה כאן שזה בדיוק היחס שאתם מפגינים כלפיהן.
אני מזועזע ומתקשה להאמין שאנשי מקצוע ימליצו לך ללכת לנערת ליווי, כי זה גם לא חוקי, וגם הטיפול ההפוך ממה שאתה צריך.
אתה צריך ללמוד להכיר בכך שבני אדם באשר הם, הם אינם חפצים, אתה לא תלמד את זה אצל נערת ליווי, אלה תלמד בדיוק את ההיפך ממה שאתה צריך.
יש גבול בין הלכה למעשה, וכך היחס לנשים כאל חפצי מין מול "השימוש" בנשים כחפצי מין, אתה עובר את הגבול.
זה לא ייתרום לך לעתיד להגיע למערכת יחסים אנושית עם בת זוג , או עם כל בחורה אחרת שיהיה לך איתה קשר מחייב פחות (גם קשר לא מחייב הוא לא שימוש באדם כחפץ).
אם אנשי מקצוע המליצו לך באמת על דבר שכזה, יש לדווח עליהם לרשויות, הם גם עוברים על החוק, וגם עושים מעשה שהוא אנטי-טיפולי.
לצפיה ב-'כולם חפצים בסופו של דבר'
כולם חפצים בסופו של דבר
31/12/2016 | 15:35
46
לככל אחד יש מטרה מסיומת גם הגבר הא חפץ וגם האישה, אני קורא את הבחור ואוהב מה שאני קורא, הוא כנה הוא לא מתפיפיף הוא מחפש מין וזה מה שהוא רוצה לא אהבה, אז יכול לההתאים לו נערות לוי, אפשר להחתחיל לזיין תמוח כמ זה ניצול ובלה ובלה ובלה אבל לשם מה ? כל אחד בסופו של דבר עושה מה טוב לו ,ולא מסתכל על הסביבה, לא חושב שאמור לעניין אותו אם היא נחשבת חפץ או עברה התעללות מינית בילדות, הוא צרכן מין וזהו, זה לפחות דעתי .
לצפיה ב-'נכון אבל יכול להיות פשאלות'
נכון אבל יכול להיות פשאלות
31/12/2016 | 15:31
4
33
אבל אני מסכים איתך שיותר נוח  לשכב עם  בת זוג כן אתה צודק ...
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
31/12/2016 | 17:42
3
41
מה לדעתך יותר מסוכן ? שייקרע הקונדום אצל זונה ? או שבטעות תכניס בת זוג שלך, אישה מבית טוב, להריון ? 
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי'
זה מאוד תלוי
31/12/2016 | 18:35
2
35
אם אתה רוצה להביא איתה ילדים אז סבבה זה טוב אבל אם לא ? אני לא בעד הפלות אז לטעמי להכניס אישה להריון ולהפיל גרוע בהרבה מאדר יקרע הקונדם ,זה לפחות דעתי
לצפיה ב-'אתה יכול לבקש לבקש מבת זוגך לקחת גלולות למניעת הריון'
אתה יכול לבקש לבקש מבת זוגך לקחת גלולות למניעת הריון
31/12/2016 | 20:19
1
42
אף אחד עדיין לא מת אם הוא ביקש משהו

וגם אם לא אז לפחות תקווה שהיא מסכימה לקחת גלולות וזהו אתה מסודר 
לצפיה ב-'נכון אבל אתה שאלת מה שהוא אחר'
נכון אבל אתה שאלת מה שהוא אחר
31/12/2016 | 20:32
31
מה יותר גרוע להכניס להריון אישה או לקורע קונדם, אז עניתי שאם אתה לא רוצה את הריון, בעיני זה גרוע יותר, ואתה צודק שאפשר לבקש, הכל אפשר לבקש ... נכון .
לצפיה ב-'ועוד יתרון של בת זוג על נערת ליווי הוא '
ועוד יתרון של בת זוג על נערת ליווי הוא
31/12/2016 | 01:04
1
50
הוא תדירות הסקס - כשאתה בזוגיות אתה כנראה מקיים יותר יחסי מין מאשר אם אתה שוכב עם זונות בלבד, מסכים איתי ? ובלי קשר אם אתה נשוי או לא... ולכן זה אפילו יותר זול...
לצפיה ב-'זה קשור בכל מיני גורמים'
זה קשור בכל מיני גורמים
31/12/2016 | 01:19
48
כמה האישה חרמנית ומוכנה לזה יש נשים שהורסות גברים ונותנות להם
אפילו פעם בחודש במיוחד שנשואים, ומה אם לקנות לה מתנות ? ומסעדות ?
ובתי מלון ? ובכלל להשקיע זמן בה ? זה משגע לא יודע אני חושב שבסופו של
דבר משתלם יותר זונה ,ככה אני מרגיש ...
לצפיה ב-'משהו שהפריע לי היום בארוחת הצהריים עם ההורים שלי'
משהו שהפריע לי היום בארוחת הצהריים עם ההורים שלי
29/12/2016 | 14:58
8
159
אני בן 29 עם תסמונת אספרגר. היום בארוחה אמא שלי הציעה לי משהו לאכול - היא שאלה אותי " אתה רוצה את זה ? " , אבל שכחה גם להגיד את שמי. למשל אם קוראים לי רועי אז היא לא שאלה אותי " רועי , אתה רוצה ? " אלא " אתה רוצה ? ".
היא לא אספרגרית, אבל יש לה קווים פסיכוטיים.
עניתי לה בחזרה " את צריכה להגיד את השם שלי ", " אם את לא אומרת את השם שלי עדיף שלא תציעי לי שום דבר ". ממש כאילו באתי לחנך אותה.
הרגשתי שהיא מתייחסת אליי כמו כלב.האם אני מגזים בגישה שלי למה שקרה היום ? או שאמא שלי הבעייתית פה ולא אני ?
נכון שהיא אוהבת ודואגת אותי לי ככל יכולתה, חוץ כמובן מהמיניות והזוגיות שלי שפה לדעתי היא פחות יחסית ליכולות שלה.
לצפיה ב-'האם היא יודעת שאתה צריך שיגידו את השם שלך'
האם היא יודעת שאתה צריך שיגידו את השם שלך
29/12/2016 | 22:06
95
בכל פעם שפונים אלייך ?
כי היא לא חייבת. היא לא שכחה כלום. היא יודעת מי אתה.
אבל אם אתה צריך פניה בשם (וזה שייך לכפייתיות) אז תבקש ממנה.
לצפיה ב-'נראה לי אחד מאותם הכללים הלא מדוייקים'
נראה לי אחד מאותם הכללים הלא מדוייקים
30/12/2016 | 11:34
81
לא הרגיש לי שום דבר פוגעני ולא מכבד בסיטואציה כזו.
אלא אם כן דינה צודקת - שזה הצורך שלך שיפנו אליך בשם.
לצפיה ב-'אף אחד לא בעייתי '
אף אחד לא בעייתי
30/12/2016 | 18:27
62
לאמירת שם יש הכרות וזיהוי של אדם שמולך.
אולי אם אתה חש שלא רואים אותך זה מחזק את קשר הזה
בכל מקרה אין שום בעיה כלל במה שאתה מבקש. 

היא לא כלבה- כי היא כמובן מתייחסת מבחינתה אליך ולא עושה דבר מבזה.
אתה יכול להסביר לך שזה דבר שחשוב לך כמו הסדר באוכל והיא יכולה לומר את שמך . זה הכל .

אין בעיה לא מצידך ולא מצידה. כל אחד זכאי להעדפותיו.
ואם היא שוכחת גם לא צריך לכעוס- לא תמיד זוכרים
לצפיה ב-'אגב '
אגב
30/12/2016 | 18:32
4
48
זה הזכיר לי קטע יפה מסרט בשם "תפקוד גבוה" 
על אוטיזם רגע בו - תמר הילדה האספית 
הופיעה בכתבה בעיתון יחד עם עוד פעילים אוטיסטים ואמא שלה. 
הם רצו לגזור את הכתבה, אבל לפני שהיה גזיר העיתון - 
תמר נלחצה מאוד כי בכתבה היה רשום שהיא גרה בעיר אחרת בטעות
וזה הכניס אותה לחרדה עמוקה

אז אמא שלה בפשטות אמרה שהם יתקנו את זה לעיר הנכונה.
אני מניחה שיש סיבות מעניינות מאחור ויפות - 
אבל העובדה שיש איזו רגישות נפשית לדברים שלאחרים מובנים 
(גם לי יש כאלה- למשל אני לא מסוגלת להשאר בחדר עם דלת פתוחה
ואסגור אותה).

אין בזה שום דבר בעייתי- ואם זה גורם לך תחושה קשה זכותך כמובן להתעקש על זה וכמו שאתה רואה - זה קורה להרבה אנשים
(ולדעתי כל דבר כזה מייצג משהו וקשר שלאחר לא מובן כי ההבט הנפשי פחות חזק אצל האדם הממוצע).

לצפיה ב-'לי יש בעיה דומה אך חמורה'
לי יש בעיה דומה אך חמורה
30/12/2016 | 21:06
3
65
אני אוהב לפתוח דלתות של אחרים ולהתחיל לדבר אז אספר סיפור נחמד, פעם אחת אח שלי הביא את חברה שלו הביתה, אז הוא סגר את הדלת
וזיין אותה, ואני באותו זמן רציתי לדבר איתו, אז לא היה אכפת לי והפרעתי להם באמצע
ונתתי הרצאה על דה וינצי בדיוק קראתי ספר על המדע והמצאות שלו,
ואח שלי קילל אותי ואפילו נסיתי לפרוץ את הדלת ,

רציתי לעשות ככה גם עם אבי אבל הוא הכה אותי עם מקלו וזה כאב נורא,
אז לאט לאט למדתי לא להציק לו, אח שלי תמיד נועל את הדלת כי אני נכנס
כל שנייה ,ושהוא מביא בחורה זה בעיה, כי אני ממזר ומיני
ויכול להציע להן הצעות מגונות

אמרתי לו לידם " נו כפרה עליך אני למעלה אתה למטה הנא אתה בחור הטוב " והיא הסתכלה עלי ורצתה להרוג אותי, אז לי יש בעיה
הפוכה ממך שאני פותח דלתות ,כנראה לא הינו מסתדרים מבחינה זו .
לצפיה ב-'אם אני סוגרת ואתה פותח ואני סוגרת'
אם אני סוגרת ואתה פותח ואני סוגרת
31/12/2016 | 00:38
1
45
...
זאת דלת מסתובבת!

אבל ברצינות עכשיו אחותי ואבי בדיוק הפוך . רגילה
לצפיה ב-'חח כן'
חח כן
31/12/2016 | 00:41
33
אגב אני יש לי גם בעיה שפותחים את הדלת אבל זה לא מפריע לי להציק לאחרים .

חח איזה מניאק אני ...
לצפיה ב-'אם אני סוגרת ואתה פותח ואני סוגרת'
אם אני סוגרת ואתה פותח ואני סוגרת
31/12/2016 | 00:38
39
...
זאת דלת מסתובבת!

אבל ברצינות עכשיו אחותי ואבי בדיוק הפוך . רגילה
לצפיה ב-'מעמד האישה לעומת מעמד הגבר'
מעמד האישה לעומת מעמד הגבר
27/12/2016 | 23:05
15
92
אני שואל את עצמי הרבה בקשר להסטוריה האנושית ,הראי רוב האנשים שהשפיעו על העולם ומוכרים מאז ומתמיד הם גברים, מאז ומתמיד השליטה הייתה בידי גברים, רציתי לדעת למה זה ככה, יש טענה כי בעבר עניין הכוח הפיזי היה חשוב מאוד, והראי גברים חזקים יותר, אז השאלה היא האם הנשים יצלחו להגיע לאותו

מעמד כמו הגברים ? עברו מאה חמשים שנה מאז המפכה הפמנסטית ( שבעיני היא הכי מדהימה בעולם אבל אני שונא פמנסטיות ) , אז מה דעתכם על זה? גם עניין השכל היותר אצל גברים עדין מאוד תקף, באיתור מחוננים יש פי שתיים יותר

זכרים מאשר נקבות, רוב האקדמים הבכרים הם גברים, רוב זוכי פרס נובל הם גברים, למה זה ככה ?הראי עבר כל כך הרבה זמן ועדיין הנשים מאחור ,אותי מעניין עניין המגדרי ויותר מעניין מה מגדר בכלל אומר, האם זה שנולדת אישה עושה אותך כבל תודעה שונה משל גבר ? אני לא יודע אני חושב שאני גם אישה וגם גבר, אני לא

רואה בדכיטומיה צרה של למה נולדת, אני גם הייתי בעצמי רוצה להיות אישה, באופן פיזי ,אבל זה לא אומר שאני יעשה ניתוח לשנוי מין, אפילו שהייתי מעדיף להוולד אישה, וזה נראה לי הרבה יותר כיף ומגניב, אבל מה דעתכם על זה ? מה הפך את הגבר לשולט ואת האישה לנשלטת ? אשמח לכל דעה, שהיה דיון פורה .

לצפיה ב-'אני חושבת שהשאלה האמיתית היא אם הן רוצות ויכולות להגיע לזה..'
אני חושבת שהשאלה האמיתית היא אם הן רוצות ויכולות להגיע לזה..
28/12/2016 | 10:56
1
20
לצפיה ב-'רוצות אני מאמין שכן ,האם יכולות ? לא יודע'
רוצות אני מאמין שכן ,האם יכולות ? לא יודע
28/12/2016 | 13:55
29
בטח לא היה שווין במאות השנים הבאות, זה יקח המון זמן ...
לצפיה ב-'לפי מה שכתבת על אמא שלך לפני מספר ימים, לא מרגיש לי...'
לפי מה שכתבת על אמא שלך לפני מספר ימים, לא מרגיש לי...
29/12/2016 | 15:20
12
40
שאתה שואל ברצינות
לצפיה ב-'למה לא ?'
למה לא ?
29/12/2016 | 15:27
32
אמא שלי זה עניין אחר ונשים אחרות זה עניין אחר ,אני באופן כללי לא סובל אף אחד, גם גברים וגם נשים ,אין לי עדיפות לאיזה צד ...
לצפיה ב-'ואגב פתחתי את הדיון הזה בעקבות סרט שראיתי'
ואגב פתחתי את הדיון הזה בעקבות סרט שראיתי
29/12/2016 | 15:45
10
37
שבו ליבוביץ מדבר על מעמד האישה זה סרט של שעה וחצי ,והיו שם תבונות די מעניינות. ,ורצתי לשמוע מה דעתכם, האופי האישי שלי לא חשוב ולא היסטוריה שלי, זה דיון כללי, מגדר מעניין אותי, לא משנה אם אני שוביסט או מיזוגן ( לא כופר בזה ) או לא משנה מה , זה דיון פתוח שלא קשור בהכרח באדם שפתח אותו ...
לצפיה ב-'מה התובנות שלו?'
מה התובנות שלו?
30/12/2016 | 00:21
9
50
אני עייפה עכשיו מדי להגיב , אבל מאוד מעניין אותך
ושוב תודה ממש שעודדת אותי על מה שרשמת לי בפייס בקשר לקללות!

לצפיה ב-'שתי תבוננות'
שתי תבוננות
30/12/2016 | 09:51
8
32
א . עניין הכוח הפיזי הוא זה שעצב את זה שהאישה היה אחור .
ב. זה שבמשך אלפי שנים האישה הייתה מאחור גרם לכך שרוב התתרבות  תניה גברית.
כלומר כל היוצרים אנדי המדע הם גברים .

שעלו אותו האם זה קשור לזה
שאישה יולדת והוא לא ענה ישירות אבל אמר שגם בגברים הגדולים ביותר לא הביאו ילדיםם, אז שאלו אותו האם זה במקום ילדי יש ההולדת יצירה, הוא לא ענה ,אבל אשתו גרטה אמרה שזה קשור ..

בנוגע לפייס בכיף,ככה אני חוש ב גם אני מקלל הראי וקללות הרבה יותר אלימות שלך, לכן תאני מבין תצרוך  הזה ..
לצפיה ב-'אני חושבת שלנקודה של לידה- ודחף יצירה'
אני חושבת שלנקודה של לידה- ודחף יצירה
30/12/2016 | 13:57
7
26
יש הרבה. 

אמא של אקס שלי אמרה לי פעם (היא נשואה לפרופסור שלא אהוד בקהל הפמניסטיות נאמר ככה) - שלאשה יש כבר "מתת" של משמעות קיומית טבעית ביכולת ליצור חיים וזה משמעותי פילוסופית מאוד וקונקרטי למציאות.

לגברים אין את זה- אז חוץ מהקושי לתפקד ולכתוב כשאתה מקדיש עצמך לאחר- 
אני חושבת שהמחסור ביכולת הזו הוא משהו מאוד רלבנטי להבנה אבל דווקא עם השינוי הפמניסטי ושבירת ההגדרות הישנות והתוחמות בין גבר לאשה הדברים אט אט מתערבבים.

זה גם קשור לדחף הכוחני מאוד- ככל שיש פחות צורך "להפגין" שזה משהו שמזכיר הפגנת זכרות ומאבק על נקבות בטבע, או מתקשר נורא לניתוח של נוירוטיפקלים ומערכם הנפשי- 

הדחף להראות כלפי חוץ הישגים משתנה ולכן גם "התהילה" הנודעת שלהם. אני חושבת שגם לזה יש קשר חלקי אבל רופף יותר לטעמי מאשר נושא הילדים.
לצפיה ב-'אני לא כל כך הבנתי מה הוא אומר'
אני לא כל כך הבנתי מה הוא אומר
30/12/2016 | 14:23
6
17
זה שיש לאישה  יכול ללדת מה שאין לגבר מביא לה יכול  ליצור או לא ? לא הבני מזה שור למה שטענה המראיין של  ליבוביץ ..,בנוגע להקרבות גם אני ראה את זה לאט לאט יש הקדמו ויש יותר השכלה לנשים ןכו, זה טובלטעמי אבל יש שוענים שזה פוגם ביכולת
לתפקד כאמא אני די מסכים, זה אגב אחד הסיביות שאמא שלי  לא המשיכה ללמוד והיא אנטלקטאוליתת מאוד חכמה מאוד כי היא רצתה להיות איתנו ....
לצפיה ב-'2 דברים '
2 דברים
30/12/2016 | 14:32
5
16
אני עוד לא יודעת לחבר

1 . ילדים הם עיסוק מתמיד של דאגה, זמן והשקעה ונותנים סיפוק לפחות גם אם לא מבחינת הצלחתם לכאורה- שהם ההמשך שלך וזה מונע "הצלחות" בתחום שמצריך זמן ומחקר משלו. לכן רוב האמהות מתקשות לתפקד במקביל וגם לפתח מחקר וכו'
(זה בצד האובייקטיבי - אשה היא עדין המטפלת העיקרית כמו במקרה של אמך).

2. לכל אדם יש שאלות קיומיות לא פתורות ודחף להשאיר או להנציח משהו מעצמו וחותמו בעולם . גם היצירה והסקרנות מתקשרים לזה. ממה שאני הבנתי מדבריה של אמא של אקס שלי - זה משבר פחות חריף אצל נשים כי מטבען חשות "אדם" צומח בתוכן שזו המשמעות העליונה של יצירה ולכן הצורך הזה פחות חריף אצלן 
בטח גם כשהן עדין המטפל העיקרי - אבל זה משתנה. 

לכן הדחף לפתור או ליישב אותו פחות חריף בהתאם . 

יש עוד הרבה גורמים שהזכרת אבל זה חלק משמעותי מבחינתי
לצפיה ב-'כלומר- '
כלומר-
30/12/2016 | 14:33
4
18
גם אשה לא מביאה ילד, עצם היכולת הזו שלגבר אין ממתנת את המתח הזה
(כי קיימת כאפשרות).
ומשפיעה עוד על הרבה דברים 
לצפיה ב-'זה מרתק מה שאת אומרת'
זה מרתק מה שאת אומרת
30/12/2016 | 14:41
3
14
אומנם זה פשוט אבל את משלימה את דבריו של ליבוביץ או את של גרטה,  כי היצירה הגדולה ביותר היא החיים  שאתה מעניק לאחר מגופך שלך, זה כל כך נכון ,הלווואי שהייתי אישה כל כך מקנא בכם ...
לצפיה ב-':)'
:)
30/12/2016 | 14:55
2
16
ביצעתי את הזמנות הספרים ושמרתי את מספר ההזמנות. 
אל תשכח לאסוף מהדואר 

לצפיה ב-'השאלה מתי לאסוף ? איך איך אדע מתי הגיע ?'
השאלה מתי לאסוף ? איך איך אדע מתי הגיע ?
30/12/2016 | 15:11
1
22
ובא לך פייס אל ? כבר כמה ימים לא דיברנו, משעממם
לצפיה ב-'לא כרגע'
לא כרגע
30/12/2016 | 16:03
24
אבל עניתי לך לגבי הספרים 
לצפיה ב-'איך לעבור לדיור בקהילה?'
איך לעבור לדיור בקהילה?
30/12/2016 | 09:53
34
לצפיה ב-'איך לתכנן חסכון+עזרה בחיפוש עבודה לבחור עם ASD '
איך לתכנן חסכון+עזרה בחיפוש עבודה לבחור עם ASD
29/12/2016 | 23:01
71
איך לתכנן חסכון לרמה כזאת שתוך שנה מהיום אני אוכל לשכור דירה עם שותפים ולהסתדר עצמאית (כולל מציאת עבודה).

נ.ב. אני דייר בהוסטל "בית עמית" של ארגון "אלאור"

נתנאל
לצפיה ב-'גן תקשורתי פתח תקווה(גנים בראש העין)'
גן תקשורתי פתח תקווה(גנים בראש העין)
26/12/2016 | 14:27
4
89
שלום לכולם.
הילד שלי נמצא בגן תקשורתי בפתח תקווה.אנו עוברים שנה הבא לראש העין.הגן ממש מציון עם צות מעולה.האם ניתן לבקש מעריית פתח תקווה להמשיך ללכת לגן בפתח תקווה?
היום יש לילד הסעה האם ניתן לבקש  מעירייה הסעה מראש העין לפתח תקווה או להישתף בתשלום להסעה?
האם זה סביר שיליד בן 5 כל יום אסע עד לגן 25 דקות?
תודה לכולם.
לצפיה ב-'אתה יכול לבקש'
אתה יכול לבקש
26/12/2016 | 17:03
1
51
אולי יסכימו, אולי לא, אין לך מה להפסיד בעצם הבקשה

25 דקות נסיעה בכל כיוון- יש ילדים שזה בלתי נסבל עבורם
יש ילדים שיתמודדו עם זה.
אתה מכיר את הילד שלך

שווה לבקר בגני תקשורת בראש העין, להתרשם.
אולי תגיע למסקנה שגם שם יכול להיות לו טוב,
וכדאי שיכיר את הילדים איתם אולי יעלה לכתה א'.
לצפיה ב-'האם 25 דקות זה בבוקר ואחר הצהריים, או בלי פקקים?'
האם 25 דקות זה בבוקר ואחר הצהריים, או בלי פקקים?
29/12/2016 | 08:33
20
לצפיה ב-'רוב הילדים בגן של הבן שלי'
רוב הילדים בגן של הבן שלי
29/12/2016 | 00:00
56
נוסעים כ45 דקות לכל כיוון כדי להגיע לגן.
אנחנו גרים יחסית קרוב ולוקח לנו 20-25דקות.
כשאין ברירה זה לא מרגיש כל כך נורא.
בדרך כלל זה עובר בשלום, רק שבחזרה הסיכוי שיירדם והלך הלילה גבוה בגלל משך הנסיעה והשעה המאוחרת.
לצפיה ב-'צריך לבקש מעיריית ראש העיין, לא מפתח תקווה'
צריך לבקש מעיריית ראש העיין, לא מפתח תקווה
29/12/2016 | 08:32
28
בנימוק של המשכיות הטיפול - זו בקשה לגיטימית וריאלית.
אם יאשרו את הגן - הם חייבים לתת גם את ההסעה.
האם בראש העיין יש גנים תקשורתיים? שמעתי על ילד שנסע מראש העיין לאלעד...
לצפיה ב-'כפייתיות חריגה אצל חולה אספרגר'
כפייתיות חריגה אצל חולה אספרגר
24/12/2016 | 22:02
48
310
אני בן 29 עם תסמונת אספרגר. מזה כ- 10 שנים יש לי כפייתיות בתחום האוכל - אני מחליט מה אני אוכל מראש כל יום בשבוע, ואם אין את אותו אוכל בארוחה מסויימת אני נתקף עצב ועצבנות. אני מהווה גם מעמסה על ההורים שלי כי אני אומר להם להכין את האוכל שאני רוצה ואם לא אז אני אומר שזה לא טוב עבורי. פעם אחת, לפני...
המשך>>
אני בן 29 עם תסמונת אספרגר. מזה כ- 10 שנים יש לי כפייתיות בתחום האוכל - אני מחליט מה אני אוכל מראש כל יום בשבוע, ואם אין את אותו אוכל בארוחה מסויימת אני נתקף עצב ועצבנות. אני מהווה גם מעמסה על ההורים שלי כי אני אומר להם להכין את האוכל שאני רוצה ואם לא אז אני אומר שזה לא טוב עבורי. פעם אחת, לפני כ- 9 שנים, גם כמעט התאבדתי כשהבנתי שההורים שלי לא יכולים להכין לי מאכל מסויים. יש לציין שלאחרונה מאז שלראשונה חוויתי מין ושאני מחפש בת זוג הכפייתיות פחתה בעוצמתה, אני מרגיש גם יותר פתוח לצאת יותר לקניות בסופר מרקט ולא להתבייש יותר בסופר כמו פעם אבל עדיין הכפייתיות נשארת " על אש קטנה ". יש לציין שהכפייתיות הזאת גם אם היא קטנה עכשיו לפעמים מגבילה אותי בחיים שלי, למשל אני חושב פעמיים אם לצאת לבית קפה או לבית מלון וכו'... מה לעשות ? אני גם לוקח כדורים נגד כפייתיות
לצפיה ב-'הבנתי סופית שהנט'
הבנתי סופית שהנט
26/12/2016 | 21:38
9
116
הוא נכה רגשית ומוחית את זה הבנתי שוב לאחר
שיחה קשה עם אבי  שמראה שוב ושוב כמה הנורמה עקומה ואטומה : הראי מה הוא טוען ? שהאדם צריך לישר קו לפי הכלל ולמה ?
כי כולם ככה והרוב קובע, כמה י
ילדותי אפשר להיות ? ממתי הכמות קובעת מה
שהוא ? אז שאני בא וטוען שהנט הם פאשיסטים צדקנים כמו גור באים ואומרים שאני קיצוני, למה ? מזה פאישיזם ? רצון לשרת
את הכלל ולא לסיים

לב ליחוד של כל פרט, אז מה הבעיה לומר
שהנט הוא פטאשיסט ? הנט הוא מקור הרוע האנושי והכי גרוע שהוא לא אשם הזה בכלל, אז אין לי זכות לבוא נגדו בטענות ? לטעמי
ובניגוד לטענה הנאבית של גור
הנט לעולם לא יבין את האוטיסט, לכן מה שציך זה התפרדות, אתה שם ואתה שם, אני לא מאמין באווחה ,לא יקרה לעולם,
והכי נורא זה ילדים אוטסטים שנולדים כמוני להורים  נטים שהם נבלות והורסים

להם את החיים, וכל הורה נט הורס את הילד שלו, לכן לטעמי זה הורים הם מכת הסרטן של הילדים, אז תקפצו לי ואמרו
שאני אדיוט, שאני מגזים, אבל שוב הורה לא באמת
מטיב עם ילדו, הגל אגו אגו אגן בזמנו שמעתי פסיכלוגית כנה,

שטענה אותו דבר, כל החינוך זה אגו וגאווה, כל כך נהנתי לשמוע אותה,היא לא קומפרמסטית ,אלא בזרם מאוד " קיצוני
" וכמובן שהמראיינת הצטעקה ואמרה " מה ? זה הכל אגו ? הראי אנו רוצים רק בטובתם " כאלו זה קשור, כל הורה רוצה את
טובת ילדו אבל כולם אונסים אותו מי שנולד עד
שמת, זה דעתי, ואתם מוזמנים לסרס אותי,
אבל העולם מתחיל להבין שהררכי כלומר
הפאשיסטי מונע כל חלקה טובנ וכל הצלחה לימודית וכל הצלחה
יאחרת , ומראה שתחרתיות וכו היא גרוע מאוד,
ומראה שהדדי שווה חכמה, אז לאט לאט זה יחלחל גם לנט ,
בסוך הוא יעשה מטורמפאוזה ויהפוך לאוטיסט, אני מתפלל ליום
הזה . זהו זה דעתי .

לצפיה ב-'בקשר לזוגיות עם הנט'
בקשר לזוגיות עם הנט
26/12/2016 | 22:01
53
אני רואה בזוגיות עם הנט חולי רע ,אני באופן אישי לעולם לא ירצה לפתח
קשרי אהבה עם הנט, לטעמי החוסר וויסות בין בני הזוג יוביל רק לקצרים אני לא טוען
שזוגיות אוטסטית היא יותר קלה, אבל לטעמי המאבק בלשמר אותה שווה  את זה .

לכן אני בעד לזיין נט כלומר לקיים איתו יחסים פיזים אבל לא להקשר עליו
נפשית , אין לי בעיה לזיין נשים נט יש לי בעיה לאוהב אותם .
אני פשוט לא נמשך אליהן נפשית , אבל בתור גבר ממוצע אין לי בעיה לקיים
יחסים, הראי מבחינה פיזית אני יכול להמשך להרבה מהן .

לכן אני לא רואה בעיה עם משכב כזה, אני רואה בעיה בחתונה או בזוגיות
ובטח בהבאת ילדים, אני לא מאמין שהזוג יכול להיות מאושר .
וכל מיני סיפורים לא יעזרו ולא ישכנעו אותי .

לי ברור לגמרי שהנט לעולם לא יכול לאוהב באמת את האוטיסט ולהפך , לכן
עדיף להפרד, ואין רע רק במין זה גם מה שהוא, לא חייבים לאהוב .
כדי לזיין, אולי זה קצת בהמי אבל אני דווקא מי שמאוהב בה לא יכול לגעת .
לכן עדיף פשוט לזיין אבל לא להרגיש ,וזה קשה כי בסך הכל אנו בני אדם ואני מבין תקושי,אבל עדיף לשמר זוגיות אוטסטית, ולהרבות עוד ועוד
אוטסטים ולא לשמר זוגיות מעורבת, זו דעתי .
לצפיה ב-'אני מקווה שלא כולם יהיו אוטיסטים '
אני מקווה שלא כולם יהיו אוטיסטים
27/12/2016 | 04:22
7
62
בעצם לא חסר רשעות נטית כמו שלא חסרה רשעות פמיניסטית או כנראה כול אידיאולוגיה אחרת. 
אבל מה קשור אבא שלך לסיפור. כול אחד והחבילות שלו.
לוקח לי שנים להבין דברים פשוטים. זה לא הגיוני, עכשיו קמתי באמצע חלום כי הבנתי משהו , לקח לי אזה חודש לעכל מה בקשו ממני ברמזים. מה שאני כנראה לא מבין.אמרו לי שמישהו לקח לי משהו ולא הבנתי מה רצו שאני אחפש? שאני אחשוד? מה לעזאזל רצו שאני אעשה ...... אי אפשר כבר לדבר עברית???
עכשיו הבנתי רק רצו שאני אביא עט שנמצא אצל מישהו אחר. 
אז זהו אנחנו כנראה נכים וזהו.... 
לצפיה ב-'אנחנו לא נכים'
אנחנו לא נכים
27/12/2016 | 16:09
6
39
והכוונה היא כללית הורה נטי תמיד ייפגעבילדו כי הוא לא מבין אותו ולא חווה אתהעולם כמוהו, לעומזה הורה אוטחסיסט שחש את העולם כמוהו יכול יותר להבין, לכן להיותתהורה יותתר טוב, זה לפחות דעתי ,בקשר להבנה שלך היא לא קשורה עניין, כל אחד ויכול הבנה שלו, אוטסטי בדרך כלל חכמים מאוד ...
לצפיה ב-'אמא שלי לעולם לא פגעה בי'
אמא שלי לעולם לא פגעה בי
27/12/2016 | 18:28
5
40
היא אפילו מעולם לא צעקה עלי ועל אחי כן.
כנראה היא הבינה שאני 'מיוחד' באזה דרך.אני חושב שזה עניין אישי
לצפיה ב-'יכול להיות'
יכול להיות
27/12/2016 | 18:55
4
28
אבל גם דברים פחות אלימים מצעקות או מכות משפעים על נפש רגישה, כמו יחס שאתה לא שווה הרבה, או מוגבל וכו, לא רק אלימות מפורשת יש הרבה גוונים  להתעללות, ואני לא מדבר עליך כי אני לא מכיר תסיפור שלך, אבל לטעמי כל ילד חווה התעללות מסויומת מהוריו, קשה יותר או קשה פחות ,אבל לכולם יש איזה קטע קשה עם הוריהם לפחות לפי ניסיוני ...
לצפיה ב-'יכול להיות נתנאל'
יכול להיות נתנאל
27/12/2016 | 19:04
3
34
תאמת אני חדש לעניין האוטיסטי. חדש יחסית ובכול זאת.
תמיד שהיתי במצוקה אמא היתה מגיעה משום מקום ומגישה עזרה.
חבל שהנדיבות הזאת מגיעה בכזאת קמצנות ולרוע אי ן גבולות.
 זה תלוי גם בנו. אני משדל להיות נחמד לכולם. 
לצפיה ב-'נתי אפה ארנה'
נתי אפה ארנה
27/12/2016 | 19:18
2
42
לצפיה ב-'הוא נחסם לחודש'
הוא נחסם לחודש
27/12/2016 | 19:20
1
51
דברתי עם שלומית שתוריד את החסימה לשבוע היא לא מוכנה, עלק מיקוח ... אין לי זין למה שהולך כאן ..
לצפיה ב-'הבנתי, טוב גם אני מדפדף הלאה'
הבנתי, טוב גם אני מדפדף הלאה
27/12/2016 | 19:21
35
תהנו
לצפיה ב-'מעתיקה מהמייל:חנוכה למשפחות מיוחדות- המחזמר "הכבש הששה עשר"'
מעתיקה מהמייל:חנוכה למשפחות מיוחדות- המחזמר "הכבש הששה עשר"
27/12/2016 | 09:08
27

"הורים מובילים שינוי בירושלים" וסניף קשר ירושלים והסביבה
בשיתוף הרשות לצעירים בעיריית ירושלים

גאים להציג:
חנוכה למשפחות מיוחדות- המחזמר "הכבש הששה עשר"
יום חמישי , 29/12/16, בשעה 17:00 בתיאטרון ירושלים
ללא תשלום!
הרשמה (עד 5 כרטיסים למשפחה) במייל mofa@netvision.net.il
נא להגיע רק אם קבלתם אישור במייל חוזר! הכרטיסים ימתינו בקופות
לשאלות ניתן לפנות לדינה מקבוצת המנהיגות "הורים מובילים שינוי בירושלים" בליווי ארגון קשר: 054-3339528

לצפיה ב-'שיר שאני אוהב'
שיר שאני אוהב
26/12/2016 | 16:45
1
51
על נשים שכאמור לדעתי הם מכת מצרים, וראיות רק לרוע גם אני לא מת על נשים, אם לא היתי מפחד להיות הומו  ( ולצערי אני דו מיני ) הייתי הולך על גברים, כמו שאומרים אין כמו טוחס גברי למרוח כמו בסרטון, נשים רוצות רק כסף, ורק זין, אני איש חלש ותם וילד קטן ומטומטם ולא יכול להביא להם את זה, לכן הן מתנכלות לי, אז הנה שיר ורק ציטוט אחד " אחרי שלוש שעות של מספרים את מדברת סינית מדוברת ברווס עם חרוזים " מה שהוא כזה, זה מעניין איך הפכו אותה לסמרטוט אבל בעיני זה טוב מאוד, הנה השיר הנפלא היפ הופ אמיתי .https://www.youtube.com/watch?v=EGY5LQd3h5E

לצפיה ב-'בקשר לדו מיניות'
בקשר לדו מיניות
26/12/2016 | 22:51
32
אני נאבק בכל כוחי בזה לטעמי להיות הומו זו מחלה נפשית קשה מאוד, יותר גרוע מסרטן .
זה סרטן הסטייה ,זה הורס אותי אבל אני שומר על עצמי, לא מדבר עם גברים, גם אם
אני נמשך אליהם ( ואני מאוד נמשך לגברים ואפילו המשיכה המינית חזקה יותר )אבל
אני נאבק בזה ולא מפתח שום קשר אהבי עם גבר כדי לא לטמא את עצמי , זה מאוד
קשה כי לפעמים אני כן מתאהב בגבר ואז מרגיש אשם ומלוכלך ,לא יודע אולי אני
מגזים, אבל בעיני זו המחלה הקשה ביותר עלי אדמות, קטלנית ממש ובעיני חייבים
להפסיק אותה דחוף ,ובכל אמצעי שיש ... דחוף השמדת הסטייה הזו ...
לצפיה ב-'שאלה בקשר למחיקות (לא פוסט ביקורת על ניהול)'
שאלה בקשר למחיקות (לא פוסט ביקורת על ניהול)
25/12/2016 | 12:35
19
108
השאלה שלי היא כזו- ויתכן ובגלל שלא קראתי את התקנון זה נוגע לכך.
אפשר להסביר לי בקצרה ובתמציתיות למה פוסטים שדנים למשל בפירוש ובהעמקה 
באופיו של זה או אחר (שזה דבר שקורה פה גם עם זרים מוחלטים שבאים ומנתחים כחלק מהבנה של מסד פעולותיהם את האופי - כלומר למשל הצורך בשליטה , או פחד ועוד)- 
כשמדובר על ניתוח והבנת לא האחר לגנאי אלא כרצון להבין את מניעיו , מעשיו, ותמונתו השלמה (למשל אני יודעת שחלק מהניתוחים דווקא דנים בטוב באדם)

האם אין לזה מקום? ואם כן למה חלק נשאר וחלק יורד?
איך יודעים מה הגבול המתאים? כי זה נעשה כל הזמן ובחלק מהמקרים לא מוחקים
ובחלק כן ודווקא מה שמעניין שיש פתח לאדם עצמו ולאחר לנסות ולבנות יחד ולהעמיק יותר בחוויה על מנת לתת פתרון או רעיון או כיוון יותר יצירתי ולא חוסם - וזה מבוסס על הכרות, העמקה בדבריו , או ניסיון העבר.

אז כשזה נעשה ומקבל גם את גבולות השיח של היחיד- כמו שהיה אתמול לדעתי 
ממה שהבחנתי עד שהלכתי לישון - למה דבר כזה נמחק?
אני פשוט רוצה להבין יותר טוב את גבולות הכתיבה- כשמדובר לא מכוונה רעה אלא הבנה עמוקה יותר כדי שאדע מה מתאים ומה לא 
לפחות לכאן (זה לא ברור לי)
לצפיה ב-'בקצרה אפשר לנסח את זה ככה'
בקצרה אפשר לנסח את זה ככה
25/12/2016 | 13:11
15
47
אני מרגישה שלגופו של עניין זה נוגע מאוד חזק בלגופו של אדם 
ושלא ניתן להתיר את השניים אם לא מנסים לבדוק את שתי הקצוות של החוט 
אז ברור שיש לדעת לכוון זאת באופן מיודע יותר , עדין יותר והדדי יותר

ולכן אני שואלת אם לדעתכם זה לא ככה? 
או לדעת המנהלת (זו לא ביקורת- שאלה לחידוד)
ואם כן לפחות לפרקים ככה- כיצד ניתן לדעת מה הגבולות הנכונים ומתי כן ומתי לא
ולמה חלק שכן לגופו של אדם אבל מתקשר בהחלט לגופו של עניין לא נמחק?
ואם לא נמחק אז השאלה למה לא נמחק- אינה כטרוניה אלא כניסיון להציג קווי יסוד יותר ברורים למה כן אפשרי בשילוב הזה. 
ככה אדע מתי כן או לא.
לצפיה ב-'הראי לגופו של עניין זה שטויות'
הראי לגופו של עניין זה שטויות
25/12/2016 | 16:25
14
43
האדם הוא לא חלק מעניין  ? מי יכול להפריד בין האני לחברה ? הםשולבים ומשלמים זה את זה לכן אני רואה בזה צעד טיפשי מאוד, עזבי דיקטטורה או לא מבחינה  שכלתנית זה נראה לי אדיוטי  וראיו לבוז...
לצפיה ב-'אני לא חושבת שאפשר להפריד '
אני לא חושבת שאפשר להפריד
25/12/2016 | 19:08
13
19
להפך אפילו ברור מכאן שלא, אלא שהחיבור נוגע אחרת באישי ואחרת בכללי
ולא ברור לי כלל לגמרי מתי נושא מטען מפרק והתנסותי של טוב וחיבוריות 
או תשובה לדבר 
ומתי ובאיזה תנאים נהפך למצמית וכולא דווקא את האחר בחיבור בין פרט -כלל 
גוף העניין כגופו שנקרע ונגזר

וזהו שחשבתי אם אפשרי לפתוח בדיון שיבהיר לי טוב יותר כמו דפוס
או כיוון לאיך ניתן לדעת
אני לא יכולה לקבל שלגופו של אדם לא תקף לגופו של עניין- 
פשוט כי אין חיה כזו

(לטוב ולרע)
לצפיה ב-'גם אני לא חושב שאפשר להפריד בין האישי לכללי, אבל...'
גם אני לא חושב שאפשר להפריד בין האישי לכללי, אבל...
25/12/2016 | 19:40
12
48
בהחלט אפשר להפריד בין התייחסות לגופו של עניין לבין התקפה אישית.

להתייחס לפן האישי זה סבבה (לפחות מבחינתי). להתקיף ו/או להשמיץ אנשים בצורה לא הוגנת  - לא.

אגב, בהחלט תיתכן "התקפה אישית לא עניינית" גם נגד דיעות ולא רק נגד בני-אדם. אפשר להגחיך כל עמדה אם ממש ממש רוצים, ואני בכלל לא בטוח שזה פחות גרוע מ"אד הומינם" קלאסי שמכוון לאדם סציפי.

בקיצור: הבעיה עם התקפות אישיות זה לא שהן "אישיות" אלא שהעובדה שהן חותרות תחת כל אפשרות לנהל דיון ענייני.

לצפיה ב-'לא יודעת מה להגיב על '
לא יודעת מה להגיב על
25/12/2016 | 22:02
11
18
"התקפה אישית" 
אם לפרק את זה זה יותר 
בגלל האישי - ההתקפה
ובגלל שאין נפרד בין גופו של אדם לגופו של עניין 
ההתקפה כל כך קשה וצורחת. 
כי העניין מושפע מהאישי

וזה ביחס למתבונן - כלומר לא שאחזק "התקפה אישית" 
(לא סגורה שפה ממש יש דברים כאלה נטו נטו במשמעות המקורית)
אלא שאומר שאם אתה מנסה להכנס לראשו של אחר בנוגע להתקפה אישית
אז כנראה שההתקפה דווקא מאוד לא אישית על רקע התחושה שלו שהעניין אובד
או מתעוות או מסתלף ולאו דווקא מרצון לפגוע ,לחמוס ולהרכין את כבודו וערכו של אחר. זו הבחנה חשובה.

ושוב אני לא מסבירה לך מה נכון ומה טועה- אני מסבירה נקודת מבט שיכולה להתעורר באחר וגם לא כהצדקה אלא כתפיסה שלי על מה שאחר- תופס. אפשר לומר מנסה לשים את עצמי בנעליו. 

(וזה כי המושג - התקפה אישית מאוד לא ברור לי ביחס לשיח אספי ולא ספציפית לארנה- ואל תחשוב שזו הכללה).

בקצרה- מה שאני מנסה להבין ובלי דישדוש במי רע או טוב- 
זה מתי הדרך והזמן בו מדיון שיכול להפרות בהינתן סובלנות ורצון מצד שני הצדדים וכנות - כשמערב את גופו של אדם- מתי ואיך יודעים שלא חצית את הסף
לא שלך ולא של האחר .

למשל תוכל להסכים איתי שדיון למשל על האופי והתחושות של נתי ביחס ל 
ואפילו ערוב של הפרטי שלך - אם למשל הייתם משוחחים והיה עולה דיאלוג 
היה יכול לשפוך אור על דרך התמודדות והבנה של סיבות ותהליכים שקורים 
ובזה פותח פתח להמשך.

אבל תמיד יכול להגיע המצב שנקלע לכך שמשהו משתבש ואנשים נפגעים ואז 
גם אם קיים רצון זה עובר להטחות ואפילו במצב שזה יותר מעודן - 
נניח תחוש שאמרתי משהו דווקא ושפטתי אותך לחומרה 
או נתי יכעס מאוד - כי ירגיש שנאמר דבר שפוגע בו באופן אישי
מה השלב בו אפשר ואיך אפשר להפריד ולגרום באמת לדון בעניינים כאלה 
שנתפסים כפגיעה אישית ויש להם פוטנציאל מעניין מאוד 
ובאיזה דרך אפשר לדעת שהם לא הופכים לפגיעה אלא לפתיחה אצל אחר
ולא לענייני "כמויות" של מי ומה טוב יותר בעיניו - 
אלא לדיון עמוק בגופו של אדם לגופו של עניין וכנ"ל הדברים לגביך.

כשאני רושמת הרבה זה סימן שקשה לי לדייק למחשבות בראש
אז אני מחפשת דרך או דפוס לדעת איך להגיע לשם ואיך לברר בעצמך דברים כאלה
למסקנה טובה יותר.

למשל אותו אדם בויכוח שטען על ילדו כטפיל- ועל עצמו כ"לוגי וקוהרנטי"
אם היה מתעמת עם טענותיו של אדם שאומר לו - זו אינה לוגיקה ואין בזה קוהרנטיות אז היה מביא משהו לעצמו ולראייתו את העולם ולא כעלבון- אלא עובדה.
איך אפשר להגיע לדיון כזה בלי לשנות משהו באדם ואיך אפשר בהעדר יכולת לשינוי להגיע למקום בו אתה יודע שמבחינתו עברת את הגבול ואין טעם?
ומתי זה נכון ומתי לא?

הרי כשאתה אומר שהוא לא לוגי זה מתוך בחינה של טענותיו וזה היה מחדד אותו למקום לוגי יותר וגם אולי מאפשר לו את המחשבה שלהסתכל על צביר תאים עם פוטנציאל להיות אדם שלם או כבר בחזקת אדם שלם - לא כמשהו לא לוגי ורגשני 
אלא דווקא בכלים הכי "קרים" להגיע ללוגיקה אמיתית- שילוב של רגש שמעוגן בעובדות ולא העמדת פנים שהקור הוא משנתו של "הריאליסט המושבע שנאמן לעובדות ולמציאות ולא רגשן - ריאלי , שורד, מצליח".

בקיצור הבנת.
לצפיה ב-'הנקודה היא שיש אמת אובייקטיבית. לא הכל עניין של "דיעה אישית"'
הנקודה היא שיש אמת אובייקטיבית. לא הכל עניין של "דיעה אישית"
25/12/2016 | 23:23
10
17
למשל, מי שחושב שאוטיסטים הם מפגרים ודפוקים רק בגלל שהם שונים - טועה באופן אובייקטיבי.

כנ"ל לגבי מי שחושב שכדור-הארץ שטוח, או ש-5=2+2, או שלגנוב ולרצוח זה סבבה מבחינה מוסרית.

כמובן שיש גם המון גווני אפור שבהם זה לא המצב (מקרים שבהם האמת היא אכן סובייקטיבית) ויש גם מקרים שבהם קיימת אמת אובייקטיבית אבל איננו יודעים מהי (האם יש חיים על מאדים? התשובה היא בוודאי "כן" או "לא", אבל איש לא יודע איזה משתי האפשרויות נכונה). אבל זה לא משנה את העובדה שהמושג "אמת אובייקטיבית" הוא גם בעל משמעות עקרונית וגם בעל ערך מעשי.

וניסיון כן להיות נאמן לאמת הזו - תהיה אשר תהיה - הוא הדבר שמבדיל בין דיון ענייני ואמיתי להתקפה/הגחכה.

וכמובן, שאם אנחנו יוצאים מתוך הנחה שאין כזה דבר אמת אובייקטיבית וכל הדיעות שוות בתוקפן, אז אין שום משמעות לכל מה שכתבתי. במקרה הזה, אכן, אין שום דרך להבדיל בין טיעון ענייני והתקפה אישית, או בין אמירה תקפה לוגית לאמירה שאינה כזו. במקרה הזה, הכל הולך (וזו אחת הסיבות שכל הקטע הזה של "אין אמת אובייקטיבית" הוא קשקוש מוחלט. עובדה שגם האנשים שטוענים שהם מאמינים בזה, לא באמת מאמינים בזה).

לצפיה ב-'בקשר לגנוב ולרצוח'
בקשר לגנוב ולרצוח
25/12/2016 | 23:35
4
12
יש פעמים שזה נחשב גם לגבורה למשל פעילות מבצעית  שאתה רוצח והורג גם חפים מפשע ומדלגים על זה, או בחברה הנמוכה רצח וגניבה זה עניין של מה בכך ואז זה נחשב לא למוסרי אבל בטח לא לדבר שאסור לעשות, מוסר הוא מאוד מורכב, נכון שלפי קו המחשבה הכללי לרצוח זה לא מוסרי ,אבל יש מעבר לזה וכל מיני מקמות שבם זה כן בסדר, למשל בת שרוצחת את האומס אביה שאנס אותה באמצע האונס  וכו, יש כל מיני דברים, זה מאוד מאוד מורכב לקבוע אמת מוסרית אחת, לא חושב שאפשר . אבל באופן כללי אני מסכים עם הטענה על אמת אובקטיבית או אל שאיפה לשם
לצפיה ב-'יש מוסר ואמת אובייקטיבים'
יש מוסר ואמת אובייקטיבים
25/12/2016 | 23:53
3
18
העניין הוא שכל הקטע הוא לחפש אותם ולברר אותם תוך כדי דיאלוג
דווקא מכיוון שלכל אדם יש נקודה יחסית על העולם אז גם יש לו חלק יחסי מהן
ואני חושבת שהרעיון של דיון ודיאלוג מאפשר להבהיר מה יחסי ומה אמת 
והוא לא מתפשר עליהן דווקא כלל 
ואני חושבת שאם הוא חותר לשם זה נפלא.
אבל הוא כמו האינסוף קשה לברר אותו וכנראה שלא נברר אותו עד תומו לעולם
אבל הכיוון לשם טוב.

אני ממש לא מסכימה עם טענה של מוסר יחסי-
אלא שהשגתו של כל אדם אותו יחסית. 
זה גם ההפך בדיוק לא קובע שצריך לכפות על אחר בדרך כלל 
אלא שהוא משותף לכלל בני האדם למעשה בבסיסו ולא מנותק מהאמת שהוזכרה כאן.
לצפיה ב-'כן זה מה שאני טוען'
כן זה מה שאני טוען
25/12/2016 | 23:55
10
תוך כדי דיאלוג אמתי אפשר לברר מה מוסרי ומה לא ואיך ולמה לכל פרט ופרט, אני מאוד מסכים עם הגישה הזו, אבל לטעמי המוסר האובקטיבי מפוצל להרבה תתים ועוד ועוש זה לא פשוט לקבוע מה מוסרי ומה לא, כי לכל אחד יש קו חשיבה אחר ...
לצפיה ב-'ההשוואה שלך לקטע של האינסוף מעניינת'
ההשוואה שלך לקטע של האינסוף מעניינת
26/12/2016 | 00:57
1
18
כי באמת, אחד הדברים שמאפיינים את הנושא הזה של מספרים גדולים, זה בכל פעם שאנחנו "עולה רמה" אנחנו נאלצים לחשוב במושגים חדשים לגמרי.

ודבר שהוא לא לגמרי שונה, קורה גם כשמדברים על חיפוש האמת בהקשר של השרשור הזה. רק שבסוגיות אנושיות ומוסריות הדברים הרבה פעמים מסובכים מכדי שנוכל לראות את זה בבהירות. היופי באנלוג המתמטי, זה ששם רואים את התופעה הזאת בצורה טהורה ומזוקקת.

מזכיר לי משפט מפורסם: "יורדי ים לא עוסקים בגילוי ארצות חדשות, אלא בעיצוב של עיניים חדשות".
לצפיה ב-''
26/12/2016 | 11:09
2
לצפיה ב-'כן אבל זה עדין קשה לי '
כן אבל זה עדין קשה לי
25/12/2016 | 23:48
4
25
זה לא עונה לי מספיק כי לכל משהו שמתקרב לייצג אמת אובייקטיבית 
(כן  ,יש אחת)
משתרבבת תמיד נימה אישית
וכשחלק מהאובייקטיביות בנויה דווקא על הסובייקטיביות של האדם מולך זה מסתבך

למשל וידוי:
קשה לי לפעמים בשיח מולך - כי לדעתי אתה אדם אובייקטיבי למדי בעובדות
להבין מתי ואיך קשה לי לשוחח כי אני חשה שנוצר מצב "לא אובייקטיבי" 
מעבר להן 
כמו למשל כשאני חשה שמאשימים אותי שאני לא מוסרית ואז כאילו הכל חשוך לי בשיח.
ואותו דבר לאחר לא יודעת מתי אני נוהגת בצורה לא אובייקטיבית ויש נימה כזו שמסתננת שלא מבוססת על מציאות ואז הוא נחסם ואיך לפתוח.

אבל אתה אומר אם ככה שכמה שיותר התייחסות נקודתית לעובדות ולאובייקטיביות ומינימום טונים משלך אלא אם מבוססים על הכיוון של חשיפת האמת יכול לעזור.

זה נראה לי קשה . מקווה שאצליח
לצפיה ב-'לא הכל אובייקטיבי. למעשה - הרוב לא, ומזל גדול שכך.'
לא הכל אובייקטיבי. למעשה - הרוב לא, ומזל גדול שכך.
26/12/2016 | 00:10
3
28
לכן יש בהחלט מקום לטון אישי ודיעות שונות והשקפות שונות וסגנונות שונים. אז כן, צריך להקפיד לא לחטוא לאמת כשהנושא של "אמת" הוא רלוונטי, אבל זה הרבה פחות מגביל ממה שנדמה במבט ראשון.

מזכיר לי את הדיון שהיה לנו על הפלות. להפיל בשבוע ה-9 זה בסדר או לא? שאלה מסובכת ובכלל לא בטוח שיש לה "תשובה נכונה" אחת.

אבל כמו שכתבתי שם, בין אם אנחנו מתנגדים להפלה כזו ובין אם אנחנו תומכים, מה שחשוב זה לבסס את העמדה שלנו על העובדות הביולוגיות ולא על איזה רפלקס או טיעון דמגוגי כזה או אחר (ובטח שלא על סמך "ככה מקובל לחשוב בחברה" ).

וגם אין כזה דבר "אדם לא מוסרי". פרט למקרים מאוד מאוד קיצוניים (נגיד, היטלר) האנושות לא מתחלקת ל"טובים" ו"רעים". לא סתם ביהדות המילה לדבר-עבירה היא "חטא", ששורשה בפועל "להחטיא" (לפספס את המטרה. לטעות).

לכן גם לא צריך לקחת את זה אישי, כאשר עולה האפשרות שבנקודה מסויימת עשינו משהו "לא מוסרי". זה קורה לכולם, כי אף אחד לא מושלם. בין אם זה בגלל חוסר מודעות, ובין אם זה בגלל כניעה לכעס או רגש אחר שמערפל את החשיבה, ובין אם זה פשוט בגלל טעות תמימה בהערכת העובדות: כולנו עושים טעויות. כולנו "חוטאים" מדי פעם. זאת לא בושה. זה אנושי. ולמרבה המזל, זה גם אנושי לרצות להתעלות מעל הטבע הלא מושלם שלנו ולשפר את עצמנו.

אני אישית חושב שזאת בדיוק הסיבה אנחנו (בני-האדם) נמצאים כאן על הפלנטה הזאת. כדי לעבוד על עצמנו. ללטש את עצמנו אל מול עולם לא מושלם. זה מוטיב שחוזר בכל המסורות והדתות בעולם, אז יכול להיות שבזה משהו
לצפיה ב-'מסכימה כמעט עם הכל'
מסכימה כמעט עם הכל
26/12/2016 | 15:43
2
12
אבל יש קו ברור בין הרע לטוב - לטעמי
"וגם אין כזה דבר "אדם לא מוסרי". פרט למקרים מאוד מאוד קיצוניים (נגיד, היטלר) האנושות לא מתחלקת ל"טובים" ו"רעים"

יש כמה שורשים ברורים ובעיקר הקבלה ללא מחשבה (או חוסר היכולת לחשוב - שמאפיין לצערי רבים גם אם אתה קופץ ומנפנף בידיך מולם) של המובן הזה ככפיה על אחר.

זה קשור בכל - ונוגע בהכל עד הזעיר מן הזעיר.
בעיקר תפיסה של אחר כאינסטרומנט או כדרך להגביהה אגו- סמכות-היררכיה
מאפיין את זה 
זה בפסיכולוגיה כמו בשיח , כמו במוסר (או טענות עליו) כמו בהכל.
מאוד בסיסי ולכן כן יש רע וטוב- 
ויש אנשים רעים  -בעיקר בגלל *חוסר מודעות*
וברור שגם לי ולך יש חוסר מודעות לדברים רבים שהם לא קבועים אלא תלויים בהקשר- אבל כשאתה מנסה לחפש ולבחון אתה *בהכרח* בדרך כזו או אחרת הולך לתכלית טובה יותר 
(כי רגישה יותר ופתוחה יותר ודיאלוגית יותר)

וזה ממש ואפילו הכי לא קשור דווקא לאספים- 
כי יתכן אספי שדווקא יאמץ את ההפך לו ואז יכול לצאת דווקא פרי ביאושים
חושבת שזה מאוד בסיסי.

(ומילגרם הדוגמא- לבסיס שלא מניח סמכות ולכן לא הקטנה ולא הגדלה לא על חשבונך ולא על חשבון אחר. סבל הוא סבל.)
לצפיה ב-'בוודאי שיש רע וטוב. לא אמרתי אחרת.'
בוודאי שיש רע וטוב. לא אמרתי אחרת.
26/12/2016 | 17:51
1
12
מה שאין, או כמעט אין, זה אנשים שהם רעים ביסודם.

אנשים שהם "רעים בגלל חוסר מודעות" זה דבר אחר בתכלית. תמיד אני אומר שאותם נ"טים (וזה לא כולם) שכופים את הנורמה הם קורבנות של החברה הדורסנית לא פחות מאיתנו.

למעשה, נ"ט כזה הוא קורבן הרבה יותר מסכן של החברה הדורסנית מאשר א"ס כמוך או כמוני שמודעים לעניין, כי אצלו הכלא הזה נמצא בתוך הראש. הוא שבוי בכלוב מקצץ הכנפיים הזה 24 שעות ביממה.
לצפיה ב-''
26/12/2016 | 18:52
1
לצפיה ב-'נכון, יש הרבה גוונים של אפור'
נכון, יש הרבה גוונים של אפור
26/12/2016 | 13:05
2
46
רובן הגדול מאד של ההודעות הן בבירור לגיטימיות,
גם אם קשות לעיכול לחלק מהקוראים
חלקן בבירור לא,
אבל יש גם אי-אלו בתחום האפור על גווניו.

ממליצה להתחיל מקריאת התקנון שמבטא נסיון לשרטט את הגבול.
ברור שככל הגדרה כללית, זה לא נותן תשובה שלמה לגבי כל הודעה ספציפית.
זה תלוי בהקשר, בנסיבות, ולפעמים עניין של זווית-ראיה - אין תשובה נכונה.
לכן תפוז שמו בניהול הפורומים בני אדם ולא רובוטים.
בני אדם יכולים להפעיל שיקול דעת, יכולים גם לטעות
אפשר גם לקיים איתם הדברות.

יש טענה שהניהול מיותר, שהוא במהותו דיקטטורי.
טענה לגיטימית.
מי שמרגיש כך, לא חייב לכתוב בפורום שיש בו ניהול, כדוגמת הפורומים של תפוז.
יכול לפתוח קומונה אנרכיסטית.
מי שבוחר לכתוב בפורום שיש בו תקנון וגם ניהול
מקבל על עצמו בכך את תנאי השימוש הללו.
לצפיה ב-'קראתי'
קראתי
26/12/2016 | 16:34
1
26
לצערי זה לא מכסה בדיוק וגם לא בקירוב על מה שרציתי לברר- 
אבל חלק מהתשובות של גור כיוונו למקום יותר מדויק
אולי תוך כדי תנועה יתברר.

הנה הסעיף הרלבנטי:
"10.1.4. לתשומת לבך - אנו ממליצים לך לנקוט במשנה זהירות ולבדוק היטב את תוכן ההודעה בטרם העלאתה לקבוצת הדיון, שכן מרגע שהעלית הודעה ו/או תגובה להודעה של גולשת אחרת בקומונה ו/או בפורום לא תוכלי לשנותה ו/או להסירה (בין היתר בשל חשש לפגיעה בתכנים של גולשים אחרים ובהתנהלות הסדירה של השירותים המוצעים באתר"

שיכול לתת מעט כיוון 
בכל מקרה תודה (וסליחה מראש על הניסוי שעשיתי)
לצפיה ב-'לגבי מה לגטימי בפורומים - הסעיף הזה דווקא נותן תשובה טובה'
לגבי מה לגטימי בפורומים - הסעיף הזה דווקא נותן תשובה טובה
26/12/2016 | 17:39
22
צריך לעצור ולחשוב לפני ששולחים. צריך לקחת אחריות ולהבין שיש השלכות לדברים שאנחנו כותבים.

זה הכל.

לא מדבר בשם שלומית או הנהלת הפורום הספציפי הזה, אבל אני אישית לא חסיד גדול של תקנונים יבשים שקובעים בברזל מה "מותר" ומה "אסור" (ואני דווקא מאוד אוהב חוקים מדוייקים בדרך כלל). שום תקנון לא יכול לכסות את המקרים, ויותר מדי פעמים העניין הופך למשחק נכלולי של "איך להערים על החוקים".

מה שכן צריך זה קווים מנחים, קומון סנס, ובעיקר - נכונות לקחת אחריות. זה הכל. שוב, לא מדבר בשם שלומית, אבל אצלי בקומונה - לפחות - מי שאכפת לו אפילו קצת מההשלכות של מה שהוא כותב, אין לו מה לחשוש ממחיקות. לעומת זאת, מי שבא בגישה של "לא שם זין עם אף אחד" - תהיה לו בעיה.
לצפיה ב-'שאלה , לגבי בית אקשטיין'
שאלה , לגבי בית אקשטיין
26/12/2016 | 13:26
72
אני גר במסגרת הזאת בדירה בקהילה,
עכשיו שתיתי בירה בסופשבוע כשאין מדריך, אחד הדיירים האחרים
הלשין עליי , והמנהל השעה אותי, אחרי שהוא דיבר, הוא טוען גם שהתחצפתי אליו , כי פשוט לא הבנתי על מה הוא מבלבל לי את השכל
רציתי לשאול האם זה כל כך חמור ששתיתי בירה , בנוסף לכך האם על סמך המנהל יכול להעיף אותי מהדירה על סמך זה?
אני מבין שיש אנשים עם אספרגר שהאלכוהול משפיע עליהם לרעה, אבל עליי זה לא משפיע לרעה , אז האם זה כל כך נורא ששתיתי בירה או שתיים בסופשבוע, אפילו שישנם נהלים שאסור?
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/12/2016 | 19:22
59
568
שלום רב,

בני בן 17 פלוס.... למיטב ידיעתי התפתחותו תמיד היתה מהירה וטובה.
תמיד ידענו שיש בעיות קשב וריכוז...מטופל עקב כך בתרופות המתאימות.... כמו כן יש גם כמה שנים בעיות חרדה ולכן מטופל תרופתית גם לכך.... לא יודעת אם קשור
או לא אבל יש גם בעיות שינה...
המשך>>
שלום רב,

בני בן 17 פלוס.... למיטב ידיעתי התפתחותו תמיד היתה מהירה וטובה.
תמיד ידענו שיש בעיות קשב וריכוז...מטופל עקב כך בתרופות המתאימות.... כמו כן יש גם כמה שנים בעיות חרדה ולכן מטופל תרופתית גם לכך.... לא יודעת אם קשור
או לא אבל יש גם בעיות שינה שנים רבות.... מטופל תרופתית גם בכך.... בחור מאוד חכם.... אבל לא מתמיד בבית הספר.... אין הרבה חברים אבל יש.
תמיד היה לו קל להתחבר אבל לא הצליח להתמיד בחברויות האלה.
מטופל אצל מטפלים שונים כולל פסיכולוג שנים רבות בגלל קשיי הקשב וריכוז.
רק בעקבות פגישה אצל פסיכיאטר לקראת הצבא עלה העניין של אספרגר....
איך יכול להיות שכל השנים אף אחד מהמטפלים לא העלה את עניין האספרגר ?
האם יש טיפול מיועד לאספרגר ? האם עדיין אפשר לטפל בגיל הזה ? (ברור לי שזה משהו לכל החיים כמובן אבל אם לא טופל במהלך כל השנים בכיוון הזה אלא לבעיות הקשב וריכוז שלו האם אפשר להדביק את הפער בטיפול מיועד במידה ויש ? )

תודה מראש

אמא
לצפיה ב-'הרצאה חשובה'
הרצאה חשובה
25/12/2016 | 17:40
50
לצפיה ב-'אבא שלי הוא יצור פתאטיתת'
אבא שלי הוא יצור פתאטיתת
24/12/2016 | 21:32
5
62
וזה למה ? כי הוא מתכופף לדמעות של אישה, גבר  מה קרה לפני אגע הכתה עכשיו אתה מתחיל לבכות בעצמך ? איזה נקניק אתה השם ישמור ,חח הגברת שלו מבזבז לו את כל הכסף אז הוא משתגע עליה, אוי איזה צעקות כמו רנגול שמן הוא צועק וצועק, מכה ומכה, מגיע לה, אישה בזבזנית וקטנה, כמה אפשר לבזבז אלפי שקלים, נכנסו לחובות, אבל הכי מצחיק אותי איך הוא מבק סליחה , עוד פעם ועוד פעם, כל יום מחדש ,חח אישה מוכה ובעל מכה ? לא אישה בזבזנית ובעל טיפש, אני הייתי תולה אוה עץ העץ, שתמות מבכי ,דמעות תנין, מכשפה ,אגב גם הכריחו אותי להתקלח, אחרי שלא הקלחתי שבועים, אבא אומר שיש לי ריח של פגר של חתול, והוא ואחי הכו אותי מכות, והכנסו בכוח, חח זה היה היום שישי ומצןש שלי, חח משפחה בהפקעה,כולם משוגעים ,חחחחחחחחחחחחחח הרגט אותי, משפחה בהפרעה, אבא בכין ונקניק אחד .
לצפיה ב-'הוא קורא לי מסומם'
הוא קורא לי מסומם
24/12/2016 | 22:00
26
הפודל קורא לי מסומם ורוצה לשלוח אותי לגמילה, הוא אומר שאני הרסתי את המשפחה, חיכ שיכור אני העיקר הוא בוכה כמו ילדה למכשפה אחרי שהורדה כמה דמעות,זה גבר זה ? שיתן לה עוד כאפהישר לה את הזווית, אני שיפור שלו אני כבר לא רגיש לדמעות של אישה, מזה אישה ? בכי ? חחחחחחחחחחחחח אז מה, זה טריק הנשים עושות טריק עם הדמעות, הם מתכננות להרוס אותך עם דמעות, אל תהיה חלש, תהיה אתה. אבל אבא חלש, אבא ילד, בוכה אז זה סיבה להפסיק ,חחחחחחחחחחח עלוב נפש, פתט חחחחחחח  איזה הרס למוח הזה הוא אמר שהשתייה והסמים הורסים לי תהגיון, אבל איזה הגיון יש בלהפסיק להכות, כי היא בוכה אחר כך, תמשיך תמשיך תהיה גבר, עד הסוף, בן זונה, אחושרמוט של פחדן .. אני מסומ אבל ממשיך להכות, לי עומד הזין לך לא, כלב, מסומם עלק, בזיון לקרורא לו גבר ..
לצפיה ב-'מה שמוזר '
מה שמוזר
25/12/2016 | 14:15
2
43
זה הדמיון בינך ובין אביך- גם אתה נוטה למאצ'ואיזם והתנהגויות "מזעזעות"
וגם אתה מרבה לבקש סליחה ועדין 

בהתאם אבא שלך מאמץ התנהגות כזו ומתפרק בדמעות "כמו אישה" מול אחר.
ואתה בהתאם מאמץ את המבט שלו על החולשה הזו ועל הנשיות שבו.

אז יש לך משוואה למעשה אבא מקיים אותך אתה מקיים אותו.
אי אפשר לומר שהוא לא הצליח בחינוך שלו  - 
אבל אפשר לומר שאתה יכול להצליח בחינוך שלך ולגלות הבנה רגשית למה בו 
שעדין ודומה לך דווקא ומשם אולי יהיה פתח רך יותר לתקשורת.

לצפיה ב-'חחח היא רק בוכה והוא מתקפל'
חחח היא רק בוכה והוא מתקפל
25/12/2016 | 15:06
22
ווא כל הזמן מבקש סליחה כמוני, אנחנו מאוד דומים, אותתו דבר רק שאני הרבה יור גרוע ...
לצפיה ב-'אל בא לך פייס ?'
אל בא לך פייס ?
25/12/2016 | 15:39
23
קמתי לפני חצי שעה משינה משעמם לי ....
לצפיה ב-'אני מסיים'
אני מסיים
25/12/2016 | 23:08
38
הכל נעצר אני צולל לקרעית העינים מאדימות אני רואה את הצללית שלי אני רואה אותה כה גבשית וחולמנית את בועת הפנים הרטובים שלי, אני צולל עמוק עוד ועוד כמו שוחה על אופק שבוי כוכבים, אני רואה את הזריחה אני רואה את הלב שלי פורח במעין תאוצה אין סופית, אני שם אני נוגע בקרעית, אני חג למעלה ולמטה אני מסבב עצמי לכל הכוונים, אני ספרלה של רגשות, אני הוריקן של אשמה, אני החולך לאט לאט גווע אל קיץ החיים שלי, אני זב דם של תקוות, לאט לאט לאט על האופק הימי אל חרש האקפלפוטוס, אני עף על שמים כחולים, אני כבר נוגע באוויר הרך של השמש, זהו הגעתי, אני כבר חותר על הצל הגבוהה ביותר אל עקמומיות הים הסוחף, זהו אני על הגל, ונפלתי לתהמות לבי, אני נוסק לקבר שמתחתי, הלב פועם, הדם זורם, הכל נעצר הכל פסק תם המשחק מלאך המוות מביט בעיני הכסף שלי, ואני תם, מתתי

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אמת הנפש
אמת הנפש
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
אריאל אורתופדיה מתקדמת בע
התאמת מדרסים מקצועיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה