לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1518015,180 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'סרטון חמוד '
סרטון חמוד
04/10/2017 | 11:36
27
יש גרסאות בשלל שפות, כולל עברית

לצפיה ב-'העלאת קצבת הנכות'
העלאת קצבת הנכות
04/10/2017 | 09:50
1
80
האם העלאת קצבת הנכות שהתקבלה תקפה גם לילדים על הספקטרום?
לצפיה ב-'כמו לכל ילד אחר שמקבל קצבה'
כמו לכל ילד אחר שמקבל קצבה
04/10/2017 | 09:53
67
לצפיה ב-'בא לי'
בא לי
03/10/2017 | 14:18
60
לדפוק את הראש בקיר עד שירד דם די כמה אפשר ,  כל הזמן כופים עלי מבט ואני בחרדה קשה לא יודע זה קשה להיות שונה ואני המח שלי נהיה גבינה לא מבין כלום בהלם טוטאלי כל היום יושן עד מתי ? וגם אחותי מתחילה לפגוע בעצמה היא דפקה תראש בקיר וירד לה דם יש לה בעיות בשליטה בכעסים והיא אלימה בעיקר לעצמה אז מה ?  שני אחים אוטסטים בבית ימותו ?  מה לעשות ? 
לצפיה ב-'שכחו את נכי הנפש'
שכחו את נכי הנפש
01/10/2017 | 13:53
5
116

"
מי שזקוקים מאוד לשיפור הקצבאות שלהם הם דווקא הנכים השקטים, שאינם חוסמים צמתים – נכי הנפש. הביטוח הלאומי חוזר ומדגיש במחקר שלו את האפליה נגד נכי הנפש, מפני שמבחני הנכות אינם מכירים בנכות שלהם במלואה ואינם מפצים אותם על חוסר היכולת שלהם להשתלב בשוק העבודה. הביטוח הלאומי ממליץ במחקר שלו לעדכן את מבחני הנכות, כדי לפצות את נכי הנפש וגם את הלוקים בפיגור שכלי.
"הבעיה עוד מחמירה מאחר שלגבי שני המקרים האלה (נכות נפשית ופיגור שכלי) הנגישות לקצבאות התפקוד היא נמוכה, מכיוון שמבחני הזכאות אינם מתאימים לשני ליקויים אלה. יש אפוא צורך בהגדרת קצבת תפקוד מיוחדת שתינתן כפיצוי לבעיות תפקוד בשוק העבודה שכיום אינן מפוצות כראוי", כתבו חוקרי הביטוח הלאומי רק לפני חצי שנה.
אלא שההסכם שנחתם ערב החג, וכאמור אף נציג של הביטוח הלאומי לא השתתף בניסוח שלו, מתעלם מכך לחלוטין, וממשיך לזנוח לאנחות דווקא את מי שהם כבר היום הנכים העניים והאומללים ביותר. העובדה שהנכים הפיזיים (בכיסאות גלגלים) הם אלה שהובילו את המשא ומתן על ההסכם גרמה לכך – הם דאגו לעצמם, על חשבון הנכים האחרים.
"
לצפיה ב-' עצוב מאוד...'
עצוב מאוד...
01/10/2017 | 22:38
25
לצפיה ב-'זה לא קשור להסכם הנוכחי'
זה לא קשור להסכם הנוכחי
03/10/2017 | 07:53
3
40
הקטע בכתבה שמתייחס לעניין זה, עוסק במבחני הזכאות של בטל"א,
בקריטריונים שלו למתן זכאות לקיצבה.
ואכן ראוי שקריטריונים אלה יעודכנו ויהיו רגישים יותר
גם למי ש"לא רואים עליו" במבט ראשון, לא חסרה לו רגל והוא אינו עיוור.
טוב שבטל"א בודק את עצמו, והמחקר שלו עצמו מצביע על כשל זה.
נקוה שמי שאחראי לקביעת הקריטריונים האלה, בבטל"א או במשרד הרווחה,
יפנימו ויפעלו בהתאם.
ההסכם לא מפריד בין נכים לפי סוג נכותם, הוא מתייחס להגדרה של בטל"א כנתון.

בעיקר מה שמטריד את כותבי הכתבה הוא העלות הגבוהה
תוך שהם משווים למדינות כגון ארה"ב שמן הסתם משקיעות פחות
בתמיכה במוגדרים נכים.
לצפיה ב-'קשור, ומוסבר למה'
קשור, ומוסבר למה
03/10/2017 | 08:52
2
24
נכון שהאג'נדה של כתבי הכלכלה כמו של פקידוני האוצר היא צרת אופקים ואנטי אנושית ויש כאן ניצול לרעה של כשלים שבטל"א בעצמם מודים בהם אבל הכשלים קיימים ומפלים לרעה נכויות לא נראות למרות שדווקא אלה הרבה יותר מקשות מאחרות על הסיכוי לקיום בכבוד.

לצפיה ב-'נכון,אבל הכשלים קיימים בנהלי בטל"א, הם אינם המצאת ההסכם החדש'
נכון,אבל הכשלים קיימים בנהלי בטל"א, הם אינם המצאת ההסכם החדש
03/10/2017 | 11:23
1
13
לצפיה ב-'בשביל זה צריך לסנכרן את כל המערכות'
בשביל זה צריך לסנכרן את כל המערכות
03/10/2017 | 12:34
18
ובטל"א בעצמם אומרים את זה,
ובמצב הנתון דווקא הנכים הכי עניים ומתקשים ידפקו, בזמן שיש נכים קשים שאין להם בכלל בעייה לעבוד.

לאדם בכיסא גלגלים אין בעייה לעבוד,
לאוטיסט יש.

לצפיה ב-'שאלה בנוגע למתן תרופות לילדים אוטסטים'
שאלה בנוגע למתן תרופות לילדים אוטסטים
01/10/2017 | 11:08
49
113
יש לי אחיינת בת חמש היא אוטסטית וטוענים שהיא צריכה לקבל תרופות הרגעה ,  כי היא לא רגועה ויש לה פגעיה עצמית והיא מתנתקת כלשונם , האם היא אוטסטית בעצמה והיא מתנגדת בכל תוקף לכדורים פסכיטרים או טיפול מסרס אוטיזם אך המערכת לוחצת וטוענת שהיא אם מזניחה אנחנו חוששים מהרווחה ויודעים שהם יכולים לעשות...
המשך>>
יש לי אחיינת בת חמש היא אוטסטית וטוענים שהיא צריכה לקבל תרופות הרגעה ,  כי היא לא רגועה ויש לה פגעיה עצמית והיא מתנתקת כלשונם , האם היא אוטסטית בעצמה והיא מתנגדת בכל תוקף לכדורים פסכיטרים או טיפול מסרס אוטיזם אך המערכת לוחצת וטוענת שהיא אם מזניחה אנחנו חוששים מהרווחה ויודעים שהם יכולים לעשות המון צרות ואחותי ממש מפחדת היא אמא נפלאה ומכילה וממש לא מתעללת ,

אני לא מבין למה הרווחה יושבת עליה מה דעתכם ? האם אפשר לכפות טיפול כזה או אחר ? האם מפחדת שיקחו לה את הילדה ולא יודעת מה לעשות אשמח לדעות .
לצפיה ב-'פרס נובל לרפואה על חקר מנגנון השעון הביולוגי'
פרס נובל לרפואה על חקר מנגנון השעון הביולוגי
02/10/2017 | 16:59
1
45
https://www.haaretz.co.il/news/science/1.4479720

"יש גם סימנים לכך שאי התאמה כרונית בין אורח החיים שלנו לבין הקצב שהכתיב שומר הזמן הפנימי שלנו קשורה בסיכון מוגבר למחלות שונות".
לצפיה ב-'לדעתי א"ס מתקתקים בקצב שונה מהנורמה'
לדעתי א"ס מתקתקים בקצב שונה מהנורמה
02/10/2017 | 17:10
36
וחוסר היכולת לקבל ולהכיל את זה, להבין את זה, להרגיש את זה, הוא שמייצר את התגובות הקשות כל כך אצל מי שבסך הכל מנסים להישאר בחיים בחברה שעדיין לא בנוייה להכיל קצבים, ולכן כיוונים, שונים.

אולי ככל שהמנגנונים הקוצבים לכל יצור חי זמן יתבררו כך יתכן לברר את הבסיס הפיזיולוגי, הגנטי, לאוטיזם,
כנראה שטוב שזה עדיין לא נעשה כי במצבו המוסרי והאתי של המדע כל מימצא כזה ישמש כנשק השמדה המוני,
אבל בעתיד,
כשהאקדמיה לא תזהה שונות רק כמטרה להכחדה אפשר יהיה לגזור מהבסיס הגנטי-פיזיולוגי של אוטיזם גם תובנות שיאפשרו לברר מה אפשר וניתן וצריך לעשות ומה לא.

בכל מקרה, עוד לפני שמבררים את זה, כבר די ברור ככלל, ובכלל, שאוטיסטים לא תואמים למה שמקובל כגיל כרונולוגי,
לא חיצונית ולא פנימית,
אז זהו,
ללכת נגד השעון הפנימי של האדם, של החיה, זה מתכון לכל הצרות שבעולם.

לצפיה ב-'ההורים מכנסים אותי לדיכאון קלני'
ההורים מכנסים אותי לדיכאון קלני
29/09/2017 | 05:28
9
109
עושים לי רק רע אני לא מסוגל לקרוא הורים לאוטסטים לא יכול , הרגע קראתי על אם שאמרה שאם היא היייתה יכולה היא הייתה עושה הפלה זה זיעזע אותי

נורא זה איום זה מחריד , יש לנו מה להציע יש בנו רוך ותום ואהבה שיכולה למלאות רקעים שלמים אבל במקום זה רואים בנו פגומים ולקוים זה מדכא נורא .
אני חושב על דור העתיד על הילדים האוטסטים ובא לי לבכות דם עינוים הם

עוברים מכבש טיפולים צלקות שיערמו כמו נמלים על עורם ממש מדכא עד מוות , ולו הורה היה מבין שדיבור גובה אל גובה עין אל עין היה מסייע לנו לצאת מהקריסות לא טיפול כזה או אחר אני עברתי כל

טיפול אני אוטיסט לא ורבאלי אני מתבטא בעיקר בכתב ואני יודע בוודאות שכל אוטיסט יש בו אור וחכמה לא משנה איזה תפקוד אני לא תפקוד גבוה אני ביום יום

נמוך מאוד בקושי כביש יודע לחצות יכול לאבד בדרך חדשה לא הולך בלי לוי של מבוגר אבל יש בי גם סקרנות ורצון לבקר וחיבה להכי נשגב אני לא מפגר ולא גאון

סוונט אני בן אדם כמוכם מבינים ? הנט גורם לי לרצות לסיים סוף לעצמי שממה אין קץ להבלע בחור שחור ,זהו פרקתי כואב נורא לשמוע מאביך חבל שלא השפרצתי על הקיר או חבל לא הרגו אותך בלידה ,  זה חבל נורא ולמה ?

כי אני חריג נורא וקשה לפיצוח ונוטה להתפרציות זעם ופגעיה עצמית והוא לא מבין זהו משפחה לא בוחרים הורים זה דרעק אחד גדול .
לצפיה ב-'לדעתי גם קשיי התפקוד נובעים מזה'
לדעתי גם קשיי התפקוד נובעים מזה
29/09/2017 | 08:28
8
62
זאת אומרת, עצם היחס הכל כך מבזה ומשפיל ומחריד מצד הקרובים ביותר, מצד דמויות ההזדהות המיידיות, ההורים, מזעזע את הילד מעבר ליכולת תפקוד הכי בסיסית, כי זה הכי פוגע והכי בבסיס, של התנועה, של המבט  של הגוף, של הרגש, של היכולת לשלב בין הדברים לתפישת מציאות שתאפשר לך לחצות כביש.

וגם אם לא כל ההורים בוטים כמו ההורים שלך אוטיסטים שומעים את זה גם בלי מילים,
והכי נורא והכי קשה ולכן גם מייאש כמעט לחלוטין, זה שאין אשמים, ההורים לא אשמים, הם לא יכולים אחרת ולא יודעים אחרת,
האדם הנורמטיבי לא מצוייד, לא מחווט, להכיר ולהבין ולהכיל ולהתמודד עם סוג הזהות האוטיסטית,
בדיוק כשם שהנורמטיבים מערערים אוטיסטים כך האוטיסטים הכי מערערים את הנורמטיבים בעצם קיומם,
בעצם תפישתם למשל את הקרוב והרחוק, את הגבוה והנמוך, את הגוף והנפש... כדיאלוגיים והדדיים לחלוטין האוטיסטים משבשים לחלוטין את הנורמטיבי הזקוק לרקע מאוד היררכי וחד צדדי על מנת לשרוד.

זעם פורץ מחוסר מוצא.

הפתרון למצב הנורא הזה לא קיים, אולי אפשהו בזמן, מתישהו, בינתיים אני חוזר וממליץ לכל האוטיסטים, לברוח, ורחוק ומהר ככל האפשר, ותראה שככל שאתה מתרחק ממה שכל כך מערער בקיום ליד אדם שאמור לאהוב אותך אבל בעצם לא מסוגל לשאת אותך יכולת התפקוד שלך משתפרת להפליא,
ותראה,
כפי שאפילו גור כותב,
שככל שאתה מתרחק מפסיכולוגים ופסיכיאטרים ומטפלים וכל האנשים שמתיימרים לקדם אותך,
אתה מתקרב לעצמך.

אתה עוד צעיר נתי, יש לך סיכוי להציל את עצמך, צא מביתך, ככל המוקדם.

הנורמה היא מכת מוות לאוטיסט

לצפיה ב-'אני ממש מסכים ארי'
אני ממש מסכים ארי
29/09/2017 | 14:32
7
30
בעיני כל עניין הגישה הרעה לאוטיסט גורמת לו ליפול נפשית ואז תפקודית כתבתי על כך שזווית ראיה מכילה ומקבלת שווה הרבה יותר מכל טיפול בקבוצה של הורים ובוגרים בפייסבוק עשו לי לייקים לא הרבה כמובן אבל יש שמסכמים וזה משמח ..

בעיני הכל תלוי בהורים ובנוקדה הראשונית לא סתם פרויד אמר שהילדות היא ראי לכל זהו בנוגע עלי אני באמת חייב לברוח מכאן מקווה להוסטל ומשם לבית משלי אולי אגור עם מישהיא נראה כבר בחורה שגם היא רוצה לברוח מהזוועה הבתית התלותית נראה כבר ..
לצפיה ב-'אוטיסטים תלויים במבט במיוחד'
אוטיסטים תלויים במבט במיוחד
29/09/2017 | 15:28
6
40
די בהתנהלות האופיינית לאוטיסטים מול ועם קשר עין בשביל להבהיר לכל מי שמעוניין במבנה נפשו,זהותו וצרכיו של האוטיסט עד כמה קיומו תלוי במבט,
לצערנו אף אחד לא מעוניין,
מה שמביא למצב שבו האנשים שהכי תלוים במבט זוכים למבט הכי רע כל הזמן.

לצפיה ב-'נכון ארי'
נכון ארי
29/09/2017 | 15:52
5
17
אני אישית לא נקשר עין בעין עם אף אחד וגם אם כן לשניות ספרות , ומערים לי על זה ספרתי על המטפלת שלי שהיא עלק מומחית גדולה וכפתה עלי מבט ופחדתי ממנה אין גבר שמצמית אותי יוצר מקשר עין אבל עם חברה טובה או אהובה זה עניין אחר אבל עם כל אחד ? בעיני זה להיות זונה ואני לא מוכר את גופי עדיף לסבול .
לצפיה ב-'משער שזה נעשה פחות'
משער שזה נעשה פחות
29/09/2017 | 20:13
4
26
לא יודע איזה מומחית אבא שלך קנה לך אבל אפילו מטורפי הנורמה מתחילים להבין שכדאי קצת לרדת מהקטע של אונס ילדים,
מה שניסיתי לומר זה גם דבר קצת אחר,
שלא נעשה שום בירור, שום מחקר, שום נסיון להבין את הרגישות האוטיסטית למבט וקשר עין בכלל,
ובעצם למה ?
הרי יש לנתון זה המון משמעות ומשקל,
אבל כרגיל אף אחד לא שוקל בכלל לגלות בו, בנו, עניין, ואנשים לא מבינים כמה גם זה חלק ממה שאחרי זה יוצר קשיים נוראיים, לכולם, גם להם,
כמו שקראתי בפייסבוק עכשיו בקבוצה של הורים שהם מפחדים לדבר כי האוטיסטים הבוגרים נפגעים,
ולדעתם זו בעייה כי הם באמת דואגים לעתיד של הילדים שלהם,
וברור שכך,
אבל תמיד מתעלמים שדאגה לעתיד לא רק שלא סותרת את הנסיון להבין את האוטיזם ומאפייניו אלא בדיוק להפך,
אז זה לא זה מול זה אלא להפך.

ואותה בחורה כותבת שהבעייה היא שאוטיסטים בוגרים הם תמיד נוקשים וחד כיווניים ואפילו לא מרגישה ששוב כרגיל זו רק היא שכזאת ולכן יוצאת מהכלים שמישהו מנסה להציג עמדה שלא זהה לחלוטין לשלה או לזאת של אנשי הסמכות.

לצפיה ב-'אנחנו גם נוקשים'
אנחנו גם נוקשים
30/09/2017 | 14:53
3
29
מאוד אפילו אבל מנקודת מבט רחבה יותר אנחנו חופשים ודנאמים בצורה מפליאה זה תלוי הקשר אנחנו פשוט לא סובלים חוסר צדק ושריותיות ונאבקים בזה במה שהנט שותק כי כך אמרו או אפילו מלקק את התחת לחזק לסמכות מה דעתך ?
לצפיה ב-'עצם המודעות לתלות בהקשר אומרת הכל'
עצם המודעות לתלות בהקשר אומרת הכל
01/10/2017 | 10:16
2
15
כי כל אחד יכול להיות נוקשה במקום שבו האחר רך וגמיש ומוותר,
ובגלל זה צריך לדון ברקע, בהקשר, ודיון כזה לא נעשה בכלל כי החד צדדיות הנורמטיבית היא לגמרי טוטאלית,
מבחינתה אנחנו נוקשים כי אנחנו לא מתגמשים איפה שהם מתגמשים,
את זה שאנחנו הכי גמישים במקום שבו הם מתחפרים אף אחד לא רואה כמובן,
וזה כל ההבדל,
וגם הסיבה לא רק לעוול הבלתי נסבל אלא גם לחוסר הערך המוחלט של כל מה שנחשב כסמכות בעינייני אוטיזם.

לצפיה ב-'נכון מאוד ארי'
נכון מאוד ארי
01/10/2017 | 11:03
1
3
לצפיה ב-'גם בגלל זה'
גם בגלל זה
01/10/2017 | 12:10
13
חוזר ומציע שנמשיך לקיים את הדיון הזה, את השיחה הזאת, ככל האפשר, גם אם גם רוב האוטיסטים כמו כל ההורים לא מסוגלים לראותו אלא כמהלך אנטי חברתי או כזה הנובע משנאה או אלימות או עימותיות בזמן שבדיוק להפך כל מה שמתבקש להתברר כאן זה מהלך שקול שלא מנסה לסגור חשבון או מבטא רק מטען אישי כפי שמעלילים עלינו כל הזמן אלא בלית ברירה עושה את מה שאף פסיכולוג או מטפל וכנראה גם אף הורה לא עושה מעולם שזה הנסיון לברר זהות אוטיסטית כנסיון לגיטימי, אפילו מהותי וחשוב, לבירור והתפתחות יחסי פרט חברה, אני זולת, מציאות שפה, ובכלל כל מה שנוגע לרגישות ומוסר בצורה שגם אם אינה מוסכמת ודווקא בגלל זה ראויה להקשבה ותמיכה והבנה.

לצפיה ב-'התפרצויות זעם'
התפרצויות זעם
27/09/2017 | 10:03
17
164
סוגיה שעלתה בעמוד הנוכחי כמה פעמים, סוגיה כאובה ומוכרת לרבים מאיתנו...

האמנם מדובר בזעם? רק בזעם?
למה זה קורה?
האם ואיך אפשר למנוע?
ומה לעשות ולא לעשות כשזה קורה?

מוזמנים לכתוב את התשובות שלכם

והנה כמה סרטונים בהם א"סים מתייחסים לעניין:

(כדאי לפתוח למטה ב SHOW MORE יש שם קישורים נוספים ).

שני דברים עולים מאד ברור מכל זה:
א)גם אם מבחוץ זה נראה כמו פיצוץ פתאומי, למעשה מדובר בלחץ שהולך ומתגבר, מכלמיני סיבות,
ואז ברגע מסויים עובר את סף הסיבולת ומתפוצץ.
הצד האופטימי בזה- אפשר למנוע או לפחות להפחית מאד תדירות ועוצמה,
בעזרת מודעות של הסביבה.
ב) ההתפרצויות האלה גורמות לא"ס עצמו סבל לא פחות, מן הסתם יותר, מלסביבה שחוטפת את הפיצוץ לפנים...
לכן אין מה לכעוס עליו, יעיל יותר לנסות למצוא יחד איתו את הדרך למנוע-
הוא רוצה בכך לא פחות מהאנשים שסביבו.
לצפיה ב-'אצלי זה קורה'
אצלי זה קורה
27/09/2017 | 10:31
84
או כי נוגעים בי שאני לא רוצה או יושבים לי על הראש אלו שתי סיבות עקריות מה אפשר לעשות אפשר לנסות לנסות לכוון אחרת לא באופן אקטיבי לא יודע לענות על זה אבל בטח לא להלחיץ או להיות הסטרי זה רק מוסיף לאלימות .
לצפיה ב-'ברור שהזעם נובע מתסכול'
ברור שהזעם נובע מתסכול
28/09/2017 | 15:56
15
92
מהקושי להתנהל בעולם הזה ,,הוא גם אינו מקבל את עצמו ככזה ..
וזקוק לחברה (מעונין בחברים וחברות רגילים)לא מבין שיהיה קשה לו לרכוש ולהיות חלק מהם בגלל הלקות שלו
הוא אמנם מתחיל טיפול פסיכולוגי ל"עיבוד " כל מיני סוגיות אך הדברים לא הולכים על רגל אחת ולמרות הרבה הכלה שלנו וסבלנות -לצערי זה לא עוזר
זו הלקות לדעתי הגבוהים סובלים הרבה יותר מפני שמבינים ואינם מבינים והוא לפחות רוצה להתנהל כמו בני גילו (נער)אך לא מבין ומקבל שהוא שונה ...והתנהלותו בחיים צריכה להיות מותאמת אליו ולא איך אחרים שלהם אין את הלקות הזו
אם למישהו יש רעיונות אשמח לשמוע
לצפיה ב-'אולי יעזור אם לא תדברי על לקות'
אולי יעזור אם לא תדברי על לקות
28/09/2017 | 16:46
14
70
עד כמה שזה נשמע משונה אז גם אוטיסטים זקוקים לאיזה שהיא תחושת ערך עצמי, לאיזה תחושה של זהות לגיטימית ובעלת תוקף גם אם היא שונה,
כך שאפשר שככל שלומדים ביחד עם הילד את הסיבות לאי התאמתו לתבניות המקובלות,
חוקרים אותן ביחד, ולשם שינוי מזווית אוהדת ומעודדת, כך יהיה גם לילד קל יותר לקבל את עצמו ( אף אחד לא אוהב לחשוב על עצמו כלקוי) וגם הבחירות שלו יהיו מושכלות וחכמות ויצרתיות יותר,
ואולי אף יאפשרו לו לשם שינוי למצוא חברה שמתאימה לו, מדברת אליו בשפתו, או בדומה לה.

אם משדרים לילד שהרגילים הם בסדר והוא לא אז ברור שינסה לדחות את עצמו,
אם משדרים לו שיש בו יחוד שאינו מובן לסביבה וגם לעצמו זה יכול להיות גם יותר נעים, גם מציאותי יותר, וגם בעל סיכוי טוב יותר למהלכים שלשם שינוי גם יתגמלו אותו.

אוטיסטים מחפשים סביבה נורמטיבית כי מילדות נאמר להם שזאת הסביבה הנכונה, והם אלה שלא נכונים, שינוי גישה יכול לפתור את הבעייה הזאת

לצפיה ב-'ארנה תודה'
ארנה תודה
28/09/2017 | 16:52
13
65
כמובן שכשאנו מדברים איתו אומרים שיש לו קושי כך וכך (אני אומרת לקות בעיניי הכוונה לקושי)אשמח לדוגמאות איך לדעתך ניתן לעשות זאת אוכל לשתף גם את הפסיכולוגית...הערה הוא עד עכשיו היה במסגרות רגילות זו השנה הראשונה בה הוא בחינוך מיוחד בבהס לאוטיסטים.. (הוא באופן כללי קצת בהלם כי רואה את כל רמת התפקודים)
לצפיה ב-'לא מכיר אותו'
לא מכיר אותו
28/09/2017 | 17:53
1
50
משער שהפסיכולוגית שמטפלת בו היא אפסית כמו כל הפסיכולוגים כך שאין סיכוי שהיא תנסה להכיר אותו ללמוד אותו, וסביר שהוא בהלם כי אוטיסטים שונים מגיבים בצורה שונה על הפער בינם לבין הנורמה.

אם בדומה לאוטיסטים אחרים הוא לא מסתדר בחברת הנורמטיבים כי הוא ישר מדי ולא מניפולטיבי מספיק, ולא מוכשר ולא מעוניין למשחקי כח ומאבקים על דימוי ועמדה שכל כך מרתקים את הנ"ט אבל לגמרי חסרי מובן ומשמעות לאוטיסטים אז אפשר לדבר אליו ואיתו בשבח היושרה, היושר, העניין המהותי והאמיתי בבני אדם ולא בפוזות בלבד,
אם יש נושא שמרתק אותו במיוחד אפשר להזכיר לו שבדיוק מהסיבה המוזכרת למעלה אוטיסטים נוטים להתחבר דרך עניין במחקר ובמחשבה ואוהבים לחלוק ידע,
והקושי שלו נוצר בגלל שלנורמה לא רק שאין אהבה לשיתוף מידע אלא שנ"ט נוטים להשתמש במידע לשם השגת עמדה ולכן לא סובלים שיתוף "תמים" ומלב ללב.

צריך להכיר את הבן אדם, לעזור לו להכיר את עצמו, לדבר איתו בצורה שתאיר באופן חיובי את מה שנתפש כשלילי לאדם הנורמטיבי,
לצערי לא רק שפסיכולוגים לא מוכשרים לזה אלא שכאנשים שמעמדם תלוי בסיווג בני אדם ללקויים ותקינים הם הכי מוכשרים לעשות ההפך.

תנסי למצוא פסיכולוגית שהיא גם בן אדם, אני לא מכיר כזאת ומעולם לא שמעתי על משהו דומה לזה, אבל תנסי

לצפיה ב-'היי ארנה'
היי ארנה
28/09/2017 | 18:21
47
הוא לא מסתדר עם ה"נורמטיבים" כי אינו מבין חברתית ,ואינו מחוספס (כמו שתארת הוא ישיר וטוב לב ולא מבין אותם ולכן גם רגשית נפגע מאוד)
הפסיכולוגית עושה רושם מצוין עדיין לא התחיל אפשר להגיד לכן איני יכולה לשפוט אותה..
אך המשפט שציינת "לעזור לו להכיר את עצמו...." בהחלט אביא לתשומת ליבה

תודה
לצפיה ב-'"איש לא מבין אותי, ובסוף אומרים לי שבעיית התקשורת היא אצלי"'
"איש לא מבין אותי, ובסוף אומרים לי שבעיית התקשורת היא אצלי"
28/09/2017 | 18:34
10
73
זו המחשבה שהיתה עוברת לי בראש, בכל פעם שהורים ואנשי מקצוע התחילו עם הקטע הזה של "כולנו בסדר והבעיה היא רק אצלך".

וכשניסו לרכך את המסר עם מכבסת מילים שקופה ("קושי" במקום "לקות") אז זה היה עוד יותר גרוע, כי המחשבה הבאה שהיתה עוברת לי בראש היא:

"אה, לא רק שהם חושבים שאני מופרע, הם גם חושבים שאני אידיוט"

בקיצור, אם הילד שלך דומה במשהו לאיך שאני הייתי בגילו, אז אין דרך יותר בטוחה להקפיץ לו את כל הפיוזים מלומר לו את הדברים שכתבת כאן עכשיו.

אז מה עושים? מתעלמים מהקשיים? בוודאי שלא. אבל צריך לגשת לעניין בגישה קצת פחות פשטנית וקצת יותר חיובית. אחרי הכל, לכל האנשים בעולם יש בעיות וקשיים ומגבלות. אז קצת פחות "כולנו בסדר ולך יש בעיה", וקצת יותר "כולנו באותנו הסירה, אז בוא נראה מה עושים עם זה" יכול להועיל כאן.

אגב, כדאי לזכור שאוטיזם זה לא רק קשיים ומגבלות. זו "חבילה" שכוללת בתוכה גם נקודות עוצמה (היה לנו על זה דיון כאן בפורום ממש לא מזמן).
לצפיה ב-'עצם החלוקה לעוצמה וחולשה מפספסת נורא'
עצם החלוקה לעוצמה וחולשה מפספסת נורא
28/09/2017 | 19:00
36
כל החלוקות ליתרונות וחסרונות, מגבלות ויכולות... מגלם בדיוק את מה שכל כך בעייתי, בוודאי לאוטיסט, בשפה הנורמטיבית ובתמונת העולם והזהות שהיא מייצגת.

כמו ששיערתי ואישרת, הבן שלך תמים וישר, חשוף רגשית ולכן פגיע בחברה שחוץ ממשחקי כח אין בה הרבה, או מאומה , כך שזה ממש לא במה הוא טוב ובמה הוא רע, איפה הוא יכול להתבלט ולהראות שגם הוא שווה... אלה בדיוק התפישות שרומסות אנשים כמוהו.

ולא, כל הבעייה היא שבניגוד מוחלט ליומרה לא כולו באותה סירה, ממש לא, לאנשים אין אפילו התחלה של מושג מה זה אומר להיות ישר איפה שהם עקומים, 
ומה נגזר מכך,
הכל.

אין כאן שום קטע של קשיים ומגבלות, זה ממש הכי לא העניין, כל מה שיש כאן זה לא העדר ידע חברתי אלא תפישה חברתית הגונה וישרה ורגישה במידה שאינה זמינה לחברה תחרותית ואלימה,
במקום שבו אפשר יהיה לו להתחבר דרך גישה זאת, מקום שבו לא מדברים בשפה של "עוצמה", הוא יחשף, גם לעצמו, כאדם נהדר.

ולהקצות לאנשים לא כחנים "קבוצה טיפולית" זה שיא הזוועה, אז ברור שהוא ירתע מזה

לצפיה ב-'תודה רבה אסתכל על הדברים כפי שלמדתי מתגובתך'
תודה רבה אסתכל על הדברים כפי שלמדתי מתגובתך
29/09/2017 | 06:51
16
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
29/09/2017 | 06:52
8
לצפיה ב-'אני חושב שדווקא התפרצויות זעם זה עדות לנקודת חוזק...'
אני חושב שדווקא התפרצויות זעם זה עדות לנקודת חוזק...
29/09/2017 | 23:11
6
48
אני יכול לדבר רק מהפרטי שלי...
הבן שלי , ילד מאוד רגוע, מעולם לא היו לו התפרצויות זעם וגם לא משהו קרוב.
להיפך....
בגן אפילו אמרו לנו שמצפים שייראה כאס, חוסר שביעות רצון, שיעיד שהוא מרגיש עם רצון חופשי ועם יכולת להשפיע על העולם.
גם אלימות זה משהו תקשורתי...
יש מצב שדווקא "הנמוכים" ביותר הם הכי רגועים והכי פחות אלימים.

לצפיה ב-'הרבה מהנמוכים הם מאוד אלימים'
הרבה מהנמוכים הם מאוד אלימים
30/09/2017 | 03:14
4
50
גם כלפי עצמם, אפילו בעיקר.

יכול להיות שרצון חופשי זה בכלל אשליה וכל אחד פועל כפי שנתון לו וזהו.
גם השפעה והדרכים לבטאה משתנים כל הזמן,
ודווקא לכיוון הרגוע יותר,
למשל,
אם פעם בשביל להשפיע היית צריך להיות ג'ינגיס חאן או היטלר ולכבוש את כל העולם ולאנוס ולרצוח כל מה שזז,
ככל שהחברה מתפתחת יותר, או לפחות חלקה, כך נפתח יותר מרחב וזמן להשפעה שקטה ולא אלימה,
כזאת שנחשבת עקיפה יותר,
למשל חנון שחופר בשקט במעבדה משפיע על העולם יותר מאלף גנרלים ועשרות ראשי ממשלה (אני יודע שלנ"ט זו עובדה קשה מאוד לעיכול ותפישה אבל זה המצב).

אולי הבן שלך הבין שהוא חי בעולם של בבונים אלימים, חסרי דעה ונעדרי יכולת בחירה, ואין מה לעשות ועדיף פשוט לא להסתבך איתם ולנסות לשרוד ולהתמודד עם הדברים בעצמו ככל יכולתו,
כמו הרבה אוטיסטים הוא הבין, אפילו ברמה של אינסטינקט, שפשוט אין עם מי לדבר, השלים עם זה, וזהו,
מצד שני,
יכול להיות שהוא גם בכלל לא רגוע אלא פשוט, ומאותה סיבה, נמצא במצב של הלם טוטאלי, שיתוק קיומי מוחלט.

לצפיה ב-'ואללה.... אם כך...'
ואללה.... אם כך...
30/09/2017 | 08:55
3
42
זה באמת מעניין מאיפה נובעת האלימות, אם מתסכול עקב סביבה שלא מבינה ולא מקבלת, או שזו תכונה מובנת כמו רגישות גבוהה.

אגב אם כבר הזכרת חנונים, יש קשר בין חנונים לאוטיזם?
לצפיה ב-'לדעתי אוטיסט זה סוג של חנון-על'
לדעתי אוטיסט זה סוג של חנון-על
30/09/2017 | 09:03
42
או יותר נכון, זה כמו לקחת חנון ולמתוח את התכונות והמאפיינים שבבסיס זהותו קצת או הרבה מעבר לגבול הסביר חברתית ותרבותית כרגע,
בגלל זה המהפכה החנונית היא בשורה כל כך טובה לאוטיסטים,
ובגלל זה אתה מוצא במקומות כמו עמק הסיליקון ריכוזים מאוד גבוהים מהממוצע של אוטיסטים.

[בעניין זה קראתי כרגע מאמר שמצאתי מתחבר להמון דברים שאני חושב על אוטיזם ובשפה הזמינה לי יותר כמי שהתמודד כמפתח תוכנה בדיוק עם סוג הבעיות המוצגות בו, לדעתי ותחושתי אלה בעיות שמאוד משקפות את הזיקה המאוד יחודית לאוטיזם בין ההכי מופשט להכי מוחשי]

לצפיה ב-'האלימות ? כן, תסכול+דחפים מאוד חזקים'
האלימות ? כן, תסכול+דחפים מאוד חזקים
30/09/2017 | 09:11
34
כשאתה גם מתוסכל כל הזמן וגם מחונן בדחפים מאוד חזקים, בתמונות מנטליות מאוד עוצמתיות, במאווים מאוד מאוד מרגשים ורוטטים וחיים, אז, כמו שאולי ידוע לך כאמן או מביוגרפיות של אמנים, הגלישה לטירוף ואלימות היא כמעט בלתי נמנעת.

לאוטיסטים יש גם מיניות מאוד חזקה, ולכן גם צורך מאוד חזק בקבלה, באהבה שתאזן את הדחף היצרי, וכשאתה מצרף את זה לסביבה שלא מקבלת אותם או מפרשת אותם בצורה הפוכה אתה מקבל או הלם מוחלט או אלימות, או שיתוק או עודפות רגשית תנועתית וויזואלית מטורפת.

שקט כמו של הבן שלך הוא מאוד מטעה, 
זוכר שבתקופה שגרתי בסיני אפילו הבדואים היו קוראים לי "האיש השקט",
אבל זו טעות, שאולי נובעת מהשלכה של נורמטיביות על אוטיזם, לפרש חוסר תגובה לסביבה כשקט,
זה לא,
חוסר תגובה לסביבה אצל אוטיסט הוא המון פעמים תוצאה של כאוס פנימי טוטאלי,
אם כי גם במצבים של שקט פנימי, שגם הם קיימים, האוטיסט לא יגיב לסביבה כמצופה.

צריך ממש עין טובה בשביל להבחין בין אוטיסט על סף רתיחה לאוטיסט רגוע
או יותר נכון לב

ואם לחזור לעניין אז זה בוודאי קשור למידה שבה האוטיסט חי וחווה בצורה הכי מיידית מה שנחשב למופשט ורוחני ואידילי ואמנותי לאדם הממוצע.

לצפיה ב-'זה לא "או"'
זה לא "או"
30/09/2017 | 09:17
28
רגישות גבוהה, כתכונה מובנית, מציבה אותך על מסלול של התנגשות מתמדת עם ציפיות הסביבה, ולא צריך להיות אוטיסט בשביל לדעת את זה.

גם בגלל זה ההפרדה הנוקשה בין מאפייני היחיד למאפייני הסביבה לא מתאימה, בוודאי לא לעולם וחברה שהופכים ונעשים דיאלוגיים יותר ויותר.

אז מצד שני הבעייה מגלמת גם את פתרונה,
לא צריך יותר ממעט רגישות נכונה בשביל להוציא את האוטיסט מהגהנום הכאוטי שבו הוא חי,
לא שקל למצוא כזאת

לצפיה ב-'כמו הרבה תכונות אנושיות, זה גם נקודת חוזק וגם נקודת חולשה'
כמו הרבה תכונות אנושיות, זה גם נקודת חוזק וגם נקודת חולשה
30/09/2017 | 20:22
25
זה שבן-אדם מתקומם על חוסר צדק זה בהחלט דבר טוב.

הדרך שבה הדבר נעשה, לעומת זאת... זה קצת פחות טוב

לצפיה ב-'שאלתי בעבר בתוך הודעה באיזה שירשור'
שאלתי בעבר בתוך הודעה באיזה שירשור
30/09/2017 | 09:01
1
102
כנראה הלך לאיבוד בתוך הבלגן.
מנסה לשאול שוב.

מישהו מכיר את הסיפור של האיש הזה?
יוסי יוסף לוי.
זה אמיתי?
לצפיה ב-'לא הלך לאיבוד. ראיתי כבר אז, והוא נשמע כמו סתם עוד שרלטן'
לא הלך לאיבוד. ראיתי כבר אז, והוא נשמע כמו סתם עוד שרלטן
30/09/2017 | 20:23
17
לצפיה ב-'איך להתחיל עם בנות?'
איך להתחיל עם בנות?
29/09/2017 | 15:15
4
53
לצפיה ב-'אין דרך אחת זה מאוד אישי'
אין דרך אחת זה מאוד אישי
29/09/2017 | 15:56
61
אני אישית כמו רבים מאוטסטים לא התחלתי אף פעם עם בחורות אבל היה לי קשר אנטימי עם בנות בדרך כלל הן היו אוטסטיות או מאוד רגישות ושונות והן לא דרשו ממני משחק גברי מקובל כי זה לא דבר אליהן וזה עשה לי טוב , אני מציע להכיר דרך הרשת תתכתב איתה יווצר קשר ואז תפגשו ואז אולי תהיו חברים ככה אני עושה כרגע .
תחכה לתגובה של ארנה אולי יש לו תבונה בנוגע לזה .
לצפיה ב-'עדיף לא להתחיל, אלה סתם ככה להכיר...'
עדיף לא להתחיל, אלה סתם ככה להכיר...
29/09/2017 | 22:48
2
107
כמו שמכירים אנשים באופן כללי.
במסגרות שונות , עבודה, לימודים, פנאי.

ויותר קל "להתחיל" עם מישהי , אם שניכם מכירים אדם שלישי.
אני ואישתי למדנו אצל אותה מורה שמאוד הערכנו, היא הייתה נושא לשיחות הראשונות שלנו, ויוצא שמרגישים שיש קשר עם מישהו קרוב ולא עם אדם זר לגמרי.
לכן שווה שכולם מסביבך ידעו שאתה פנוי להובלות.
לצפיה ב-'כן'
כן
30/09/2017 | 04:19
50
גם אני אף פעם לא "התחלתי" עם אף אחד, כל הנושא של התחלה, וסוף, הרי מעורער אצלי לחלוטין ומה שנחשב כגישה ישירה לאנשים בכלל לא זמין לי.

הבעיה שמאותה סיבה לאוטיסטים רבים אין גם מסגרות בכלל, לפחות לא כאלה שרלוונטיות להם,
אז כמו שנתי כתב הרשת זה מקום לא רע,
גם כי מראש לאנשים חרדתיים וביישנים וסגורים קיום ממוסך קל יותר,
לפחות בהתחלה

לצפיה ב-''
01/10/2017 | 20:15
10
לצפיה ב-'מבחינה חברתית אני מרגיש שהתלמידים לא רוצים כ"כ לדבר איתי '
מבחינה חברתית אני מרגיש שהתלמידים לא רוצים כ"כ לדבר איתי
29/09/2017 | 15:11
2
90
מה אפשר לעשות?
(מדובר בבי"ס צורים בהוד השרון)
לצפיה ב-''
02/10/2017 | 19:16
6
לצפיה ב-'אתה רוצה לדבר איתם?'
אתה רוצה לדבר איתם?
02/10/2017 | 20:39
25
או אולי אתה רוצה שיהיה לך קשר עם אנשים שרוצים לדבר איתך ואתה איתם?

אם האפשרות הראשונה נכונה, כדאי לברר מה ואיך קורה בכתה מבחינה חברתית.
אם האפשרות השניה- כדאי לבדוק איפה יש סיכוי הכי גבוה שתמצא אנשים כאלה.
לצפיה ב-'התייחסות ראוייה לסימטריה מדומה'
התייחסות ראוייה לסימטריה מדומה
29/09/2017 | 10:21
63
לצפיה ב-'השלמת שכר למשלבת'
השלמת שכר למשלבת
27/09/2017 | 21:12
5
92
שלום לכולם,

אשמח לעצה מבעלי ניסיון בעניין השלמת שכר למשלבת   - מה מקובל ביחס להשלמת שכר (במסגרת השעות שאושרו ע"י מתי"א) בימי מחלה של הילד וחופשות בהן העירייה מעסיקה את המשלבת במסגרת אחרת?

לציין שמדובר במשלבת בחט"ב שמועסקת דרך העירייה בהסכם חודשי

תודה לעונים!

לצפיה ב-'השלמת שכר למשלבת אינה חוקית'
השלמת שכר למשלבת אינה חוקית
28/09/2017 | 08:08
66
המשלבת היא עובדת של רשות המקומית, וההורים אינם אמורים לבחור אותה או לשלם לה.
יש ישובים בהם זה כן קורה, "מתחת לשולחן", לא בכל מקום.
מניחה שבין המקומות בהם הנוהג הזה קיים, יש הבדלים בסכום,
כמו במחירי כל מוצר בשכונת יוקרה לעומת בפריפריה למשל.

וברוכה הבאה לפורום
לצפיה ב-'בימי מחלה של הילד המשלבת עדיין אמורה להגיע לבית ספר כרגיל'
בימי מחלה של הילד המשלבת עדיין אמורה להגיע לבית ספר כרגיל
28/09/2017 | 09:20
2
56
למה את רוצה להשלים לה?
לצפיה ב-'השלמת שכר למשלבת'
השלמת שכר למשלבת
28/09/2017 | 10:22
1
63
זו שנה ראשונה שמתמודדים עם הדרישה הגלויה למצוא סייעת בעצמנו (והדרישה הנלווית, שאף אחד לא אומר במפורש, להשלים לה את השכר).
השאלה הספציפית עולה לגבי יום היעדרות של בני, שלא היה ידוע מראש, ושהמשלבת לא הגיעה לביה"ס כי מביה"ס הודיעו לה שאין צורך שתגיע באותו היום (אחרי שיידעתי בבוקר את המחנכת שלא יגיע). המשלבת מתלוננת על אי הוגנות, אבל בעיניי זה דיי אבסורדי שאשלם על שעות שלא עבדה.
אשמח להתייחסויות

לצפיה ב-'כמו שרשמתי, היא אמורה להגיע גם אם הילד חולה'
כמו שרשמתי, היא אמורה להגיע גם אם הילד חולה
28/09/2017 | 15:20
53
ואז היא מקבלת את התשלום הרגיל, מהערייה. הם מקבלים לזה תקציב ייעודי ממשרד החינוך שלא יכול לשמש לשום דבר חוץ מהשכר שלה. אולי את צריכה לפנות לאלו"ט? לי הם ממש עזרו בהתנהלות מול מחלקת החינוך.
לצפיה ב-'אוסיף גם - כל העניינים האלה הם נושא להסכם'
אוסיף גם - כל העניינים האלה הם נושא להסכם
28/09/2017 | 09:24
51
אם את חיפשת את הסייעת, כל הדברים האלה הם נושא למשא ומתן והסכם ביניכם
לצפיה ב-'האם'
האם
28/09/2017 | 00:33
2
106
הביטוחים הפרטיים מתנערים לא מכסים כל מה שקשור להתפתחות הילד ואוטיזם?
לצפיה ב-'לכל מה שקשור להתפתחות הילד'
לכל מה שקשור להתפתחות הילד
28/09/2017 | 10:20
72
לצפיה ב-'הביטוחים מחריגים מצבים שידועים טרם כניסה לפוליסה'
הביטוחים מחריגים מצבים שידועים טרם כניסה לפוליסה
01/10/2017 | 12:23
21
אם לאדם יש בעיה רפואית X לפני תחילת הפוליסה, והוא נדרש להציג הצהרת בריאות, אז חברת ביטוח בדרך כלל תחריג (=לא תכסה) את הבעיה, וגם את הבעיות הנלוות.
ואם האבחון/מחלה קוראת לאחר תחילת הפוליסה - בדיוק לשם כך פוליסה קיימת.
אוטיזם אפילו שאינו מחלה, לרוב "צורך" שירותים רפואיים, חלקם נכנסים לביטוחים רפואיים. אבל אם האבחון קרה לפני הביטוח, אז הם לא יכוסו.
לצפיה ב-'כיצד '
כיצד
28/09/2017 | 00:37
1
92
נקבע התשלום עבור המעון הרווחה מבקשים תלושי שכר ...
לגבי ההסעות האם זה ממקום המגורים וחזרה לאותו מקום או שניתן לבקש שיחזור למקום אחר ?
לצפיה ב-'לבקש תמיד ניתן'
לבקש תמיד ניתן
28/09/2017 | 10:14
33
למיטב ידיעתי הסיכוי שיסכימו להסעה חזור למקום אחר אינו גבוה, אבל לא מזיק לבקש.

לצפיה ב-'לגבי '
לגבי
28/09/2017 | 00:56
2
56
תו נכה האם מקבלים באופן אוטמטי ממשרד התחבורה?
לצפיה ב-'לא, גם במקרה של חידוש'
לא, גם במקרה של חידוש
28/09/2017 | 03:49
39
כל המידע כאן:

*אם כי קיימת אפשרות לעשות זאת דרך דואר ישראל. 

בהצלחה
לצפיה ב-'האבחון עצמו לא ממש "מזכה"'
האבחון עצמו לא ממש "מזכה"
28/09/2017 | 09:42
33
בתו חניה נכה, רק עם יש הוכחות שהתניידות ללא תו חניה יגרום לבעיות בריאות.
לדעתי, רגישות סנסורית שמכניסה ללחץ ובעקבותה התנהגות לא צפויה, אכן מסכנת בריאות בסביבות כבישים
לצפיה ב-'אני צריך עזרה עם משהו'
אני צריך עזרה עם משהו
28/09/2017 | 04:31
4
128
שלום, סיימתי בית ספר ואני וגר בעיר קרובה לנצרת, וביולי חגגתי 18. לפני שנה וחצי ההורים שלי אבחנו אותי כאספרגר.  בתור התחלה, אני יודע שאין לי כלום, יש לי חברים ואני הצטיינתי בלימודים. ההורים שלי מתייחסים אליי כמו זבל אנושי ומקללים אותי כל הזמן. אני מנסה להיפטר מה אבחנה אז עם מישהו מכיר מאבחן אספרגר פרטי, אני אשמח מאוד עם הוא יוכל לפרסם פרטים בפורום. משהו חשוב: בזמן שקראתי את מסמכי חשבון הבנק שלי (הבנק שלי הוא בנק הפועלים) שמתי לב שלהורים שלי יש "ייפוי כוח" על החשבון שלי, עם מישהו יודע מה זה אומר ואיך לבטל את זה אני אשמח מאוד. עוד משהו, אני רוצה לעוף מהבית ולמתצו עבודה, אז עם מישהו  כאן מכיר משכיר דירות  בחיפה ומקום עבודה עם דרושים בחיפה אני אשמח מאוד. דבר אחרון: אם אבחנו אותכם על איזה בולשיט שאתם יודעים שאין לכם, על  תרימו ידיים ותחתרו למטרה שלכם!!! תראו אותי, אני בן 18, המשפחה שלי שונאת אותי ומנסה למנוע ממני לשרת בצבא, ואני עדיין נלחם!!! למה? כי אני יודע שאני יכול ורוצה לשרת בשירות הצבאי ואם אתאמץ אגיע לאן שאני רוצה!!! עם אני יכול, אז גם אתם יכולים! ובהצלחה לכם!!!
לצפיה ב-'עצוב לשמוע על יחסם של הוריך כלפיך'
עצוב לשמוע על יחסם של הוריך כלפיך
28/09/2017 | 08:25
3
65
בלי קשר לאבחון, כל אדם זקוק לבית שהוא המקום הבטוח שלו

הורים לא מאבחנים, מאבחן כלשהו אבחן אותך.
אין לי כמובן מושג אם צדק או טעה,
אבל הצטיינות בלימודים ואפילו חבר או שניים
לא שוללים אספרגר.

אבחון פרטי זה עניין לא זול- אתה יכול למצוא המלצות בקישורי הפורום
הנמצאים בתוך לשונית 'כלים ומידע' בראש העמוד (סעיף 'רשימות אנשי מקצוע')
או לכתוב בחלונית החיפוש בפורום (למעלה מצד שמאל) 'אבחון מבוגרים'.

לגבי שמירה על זכויותיך, בבנק או בכלל, יש גופים שנותנים יעוץ משפטי חינם,
כגון ארגון בזכות שיש לו נסיון בסוגיית השחרור מאפוטרופסות.
קישור לאתר שלהם מופיע בסעיף 'יעוץ משפטי' בקישורי הפורום.
לצפיה ב-'למה אתה כל כך מתלהב לשרת בצבא ?'
למה אתה כל כך מתלהב לשרת בצבא ?
28/09/2017 | 08:54
32
לצפיה ב-'יש עדיין אנשי מקצוע שמאבחנים אספרגר?'
יש עדיין אנשי מקצוע שמאבחנים אספרגר?
28/09/2017 | 08:55
1
70
גופים ציבוריים בטוח שלא...
אז מה באמת שווה אבחנה כזו?

לצפיה ב-'נכון, הDSM5 פורסם לפני שנים אחדות'
נכון, הDSM5 פורסם לפני שנים אחדות
28/09/2017 | 09:18
72
אז אם הבחור אובחן לפני שנה וחצי, כנראה שהאבחנה היא ספקטרום אוטיסטי,
ולפני התיאור שלו את עצמו, מן הסתם בתפקוד גבוה.
בעבר היתה לאספרגר הילה (לא מבוססת), אז אולי כדי "להמתיק את הגלולה"
המאבחן אמר אותה...
אם אכן לפני שנה וחצי המאבחן כתב שהאבחנה היא אספרגר
זה שם סימן שאלה גדול על מקצועיותו.
בעקרון, מי שבעבר היה מקבל אבחנת אספרגר, מקבל כיום אבחנת ספקטרום אוטיסטי.
רמת התפקוד שמצויינת באבחון היא בהתאם לרמת תפקודו בעת האבחון
(אספרגר אינו בהכרח תפקוד גבוה, ותפקוד גבוה אינו בהכרח אספרגר).
לצפיה ב-'מסגרת חוץ ביתית למתבגר'
מסגרת חוץ ביתית למתבגר
26/09/2017 | 17:48
5
97
האם למישהו יש המלצה למסגרת חוץ ביתית ( פנימיה) לנער עם אוטיזם בתפקוד גבוה ( למד בכתה רגילה וללא סיוע) שאובחן לאחרונה ומתנהג באופן אלים ומתריס בבית אך ללא בעיות התנהגות מחוץ לבית..?
לצפיה ב-'האם הוא רוצה לעבור לפנימיה?'
האם הוא רוצה לעבור לפנימיה?
26/09/2017 | 18:29
1
78
האם הוא מסביר מדוע הוא אלים בבית?
האם כלפי כל בני הבית?
מתי התחילה האלימות? יש לך מושג מה גרם/גורם לה?

גם אם יעבור לפנימיה, הפצע שבפנים שגורם לו לנהוג באלימות
(וגם זה שנגרם על ידה, לו וגם לכם)
לא ייעלם מעצמו...
נראה לי חשוב להתייחס לעניין לעומקו.

לא מכירה אישית אבל שמעתי טובות על המקום הזה

לצפיה ב-'לא צריף לשואל צריך לעשות'
לא צריף לשואל צריך לעשות
27/09/2017 | 10:27
67
לא צריך לסבול אלימות ...
לצפיה ב-'מה עם פנימיה רגילה לא לאוטיסטים?'
מה עם פנימיה רגילה לא לאוטיסטים?
27/09/2017 | 14:36
2
56
למשל כפר נוער אם אתם לא שתיים?
ישיבה תיכונית אם אתם דתיים?
הוא יכול להסתדר חברתית?
לצפיה ב-'יאכלו אותו שם ככל הנראה'
יאכלו אותו שם ככל הנראה
27/09/2017 | 23:26
1
57
קשה לכל אחד להיות בפנימיה זה מקום מאוד נוקשה מנסיון אז בטח היה קשה לאוטיסט להסתדר עם נוער רגיל יכולים להציק לו לא חושב שזה חיובי עדיף לאוטסטים .
לצפיה ב-'צודק בהחלט גם זו דעתי'
צודק בהחלט גם זו דעתי
28/09/2017 | 16:00
23
לצפיה ב-'זקוקה לעצה - הילד לא מוכן ללבוש תחתונים'
זקוקה לעצה - הילד לא מוכן ללבוש תחתונים
26/09/2017 | 10:43
14
128
בשנה שעברה דיברנו איתו. טען שרוב התחתונים לא נוחים לו. הראה לי את הזוג שכן נראה לו, ממש עברתי זוג-זוג והשארתי רק אלה שזהים. הבעיה נפתרה בגדול.
עד החופש הגדול.
במהלך הלימודים אני מביאה לו את הבגדים, כולל התחתונים.
בחופש הוא לקח לבד וחזר להרגל של להיות ללא תחתונים.
היום ניסיתי להתעקש, חטף התקף בשנייה.
אפילו בעט בי פעמיים.
אמרתי לו שאני לא מוכנה לסלות אלימות ושאני מבקשת שיתלבש עד שאני חוזרת.
חזרתי אחרי כמה דקות, הוא אכן התלבש וחזר לפלאפון, שמח וללא זכר להתקף. כמובן שלא שם את התחתונים (זרק אותם לאנשהו כדי שלא אראה).
לא רציתי להתעמת איתו, אז התעלמתי.
ניסיתי לדבר בהגיון, שאם נשארת לו טיפת שתן היא תרטיב את המכנסיים וחבל. לא עוזר.
מה עושים?
לוותר?
לצפיה ב-'למה כ"כ חשוב לך שילבש תחתונים?'
למה כ"כ חשוב לך שילבש תחתונים?
26/09/2017 | 11:50
5
90
תארי לך שהיו לוחצים עלייך ללבוש כל היום כל יום
בגד לא נוח, ועוד כזה שנוגע ישירות בגופך.
איך זה היה משפיע עלייך?
על הרוגע שלך, היכולת להפתח לעולם (כשמשהו מציק נורא על הגוף)?
ועל התחושה שלך כלפי מי שמכריח אותך לעבור את כל זה?

גם הבן שלי לא לובש תחתונים.
אני בודקת היטב שאין אף חור במכנסיים, וזהו
יש לו איזה שני זוגות תחתונים נסבלים מבחינתו
למקרה הדי נדיר שהוא לובש ג'ינס או מכנסיים עם רוכסן.
לצפיה ב-'יש סיבה למה כולם כן לובשים'
יש סיבה למה כולם כן לובשים
26/09/2017 | 13:05
4
41
לצפיה ב-'ויש סיבה למה לא כולם כמו כולם'
ויש סיבה למה לא כולם כמו כולם
26/09/2017 | 13:18
83
ביתי סירבה הבוקר ללבוש תחתונים, וכיוון שגם אני אוהב ללכת בלי כי קשה לי עם לחץ של בגד על הגוף אז מבחינתי אין בעייה.

אולי זה דורש קצת יותר כביסות ומעט הקפדה טובה יותר על נקיון, אבל בשביל לחסוך סבל מאנשים עם רגישות חושית המאמץ שווה
לצפיה ב-'לרוב האנשים יותר נוח ונעים עם'
לרוב האנשים יותר נוח ונעים עם
26/09/2017 | 13:50
81
כלומר הקריטריון הוא- מה שנוח ונעים לבנאדם.
באופן  לא מפתיע, מה שנוח ונעים לרוב האנשים
אינו זהה למה שנוח ונעים לא"סים,
שהרגישויות החושיות שלהם אולי מחודדות יותר ובכל מקרה שונות.

אז אם מה שחשוב לך זה שינהג לפי הקריטריון המקובל,
נראה לי שנובע מזה שלא ילבש תחתונים
(כי כאמור, הקריטריון הוא מה שנוח ונעים לבנאדם).

אגב, לא "כולם" -
אנחנו בד"כ לא יודעים מה מישהו אחר לובש או לא מתחת למכנסיים
הנה, כבר קיבלת שתי תגובות שמספרות לך
שבנך אינו האדם היחיד שמעדיף לוותר על תחתונים.
לצפיה ב-'אנשים נבדלים ברגישות שלהם.'
אנשים נבדלים ברגישות שלהם.
26/09/2017 | 14:09
1
63
יש אנשים שלא עונדים שעון, כאלה שלא עונדים תכשיטים, כאלה שהופכים גרביים, כאלה שלא נועלים סנדלים, כאלה שצריך לגזור להם את התוויות מכל הבגדים, כאלה שנועלים רק סוג אחד של נעליים, וכו'. באוכלוסיית האוטיסטים יש יותר אנשים כאלה - אבל דווקא זה משהו שלא מפריע לתפקוד - כי לאף אחד לא אכפת (ולרוב מה שציינתי הם גם לא יידעו) איך ואם אנשים לובשים בגדים תחתונים, או מה קורה בתוך הבגדים שלהם, וזה פשוט לא משפיע על כלום. 

הייתי מעלה בפניו את הסיבות כן ללבוש תחתונים (ולא, "כולם לובשים" זה לא נימוק) - כמו ענייני היגיינה, למשל, מציינת שאעזור לו למצוא תחתונים שנוחים לו אם ירצה (אולי בוקסר?), ועוזבת אותו.
לצפיה ב-'איכשהוא זה קשור לרגישות למרקמים בכלל'
איכשהוא זה קשור לרגישות למרקמים בכלל
26/09/2017 | 14:41
62
ולהרבה היבטים אחרים.

זה גם די תורשתי הרגישות הזאת, אבי היה שולח אותי לחפש בכל העיר גרביים שלא יציקו לו,
לא ברור למה צריך לדחות רגישות של אנשים רק בגלל שאינה זהה לרגישות של כולם,
בעייה
לצפיה ב-'מה שלא הייתי עוזבת, זה הבעיטות'
מה שלא הייתי עוזבת, זה הבעיטות
26/09/2017 | 16:24
5
82
אחרי שנרגעות הרוחות, אחרי שעובר זמן,
נראה לי חשוב לעשות משהו נחמד יחד,
ואז מתוך המקום הנעים יחד, להעלות את הסוגיה
בלי שמץ נזיפה או האשמה, אלא עם המסר שאני מבינה שהוא כעס מאד
אבל בעיטות ומכות זו לא אופציה, לא לאמא ולא לאף אחד.
אפשר לחפש יחד דרכים אחרות איך לשחרר כעס:
אולי לצעוק ולצרוח? אולי לרקוע? אולי להרביץ לכרית? אולי משהו אחר
(הבן שלי למשל צייר כמה ציורים באדום ושחור)
אבל מכות זו לא אופציה- וחשוב שיבין גם למה:
א)לפעמים הבנאדם שעליו אתה כועס לא התכוון לפגוע בך ואתה מכאיב לו.
אתה גם עלול בלהט כעסך להזיק יותר ממה שבעצם התכוונת.
ב)אתה עלול לסבול בגלל זה- מישהו (לא אמא, אבל מישהו אחר) עלול להחזיר לך
ומי שמתרגל לבטא כעס בצורה כזאת, עלול למצוא עצמו יום אחד בכלוב.
לכן חשוב למצוא דרכים לא אלימות לשיחרור הכעס והתסכול,
וחשוב לא פחות -
אחרי שמשחררים, למצוא דרכים להסביר לזולת מה הכעיס אותך,
מה בלתי נסבל עבורך.
לגמרי לא פשוט למצוא את הדרכים האלה, לפעמים ילד צריך את עזרת הוריו בזה.
לצפיה ב-'זה לא עוזר'
זה לא עוזר
26/09/2017 | 20:45
2
61
ברגע שאני מזכירה את הנושא, הוא ממש מתנצל. ניסינו להציע לו דרכים להירגע, ללחוץ על כדור לחיץ, פלסטלינה. כן עוזר לו ללכת למחשב, הבעיה גם שאנחנו לא מספיקים לקלוט את עוצמת ההתקף אז לא מספיקים להציע לו.
לצפיה ב-'הוא צריך ללמוד לזהות את זה בעצמו'
הוא צריך ללמוד לזהות את זה בעצמו
27/09/2017 | 09:07
1
36
אפשר למשל לשאול אותו- לכוון אותו לשים לב -
מה הוא מרגיש בגוף כמה רגעים לפני ההתפרצות?
בידיים? בפנים? בבטן? בנשימה? בעיניים?
הבן שלי למשל, סיפר שהוא מרגיש כעס בצבעים
יש כעס אדום, יש שחור והכי גרוע- לבן.

זה תהליך עד שהבנאדם לומד לזהות את זה בזמן אמת
ולהזיז את עצמו לכיוון הדרך הנכונה לו לשחרור הכעס
(למשל ללכת למחשב).
כן עוזר אם מתחילים להעלות את זה למודעות,
להתאמן על לזהות את הסימנים שהגוף נותן לפני ההתפרצות.
לצפיה ב-'נכון, וזה אפשרי,וגם מאפשר בחירה מדוייקת יותר'
נכון, וזה אפשרי,וגם מאפשר בחירה מדוייקת יותר
27/09/2017 | 10:00
265
אני למשל נוטה לחשוב צורנית, תבניתית, אז למדתי עם הזמן איך לזהות מתי ואיך קווים מסויימים מתכנסים לנקודת התפרצות, או קריסה, ומראש נזהר מהכיוונים שהם מתווים,
וגם בגלל זה חשוב להיו קשוב ומכבד לפחות לחלק מהבחירות של הילדים ושל ילדים אוטיסטים, כי לפחות חלקן מנסות למנוע מראש מהלך למקומות שבהם הכל מצטופף.

אפשר למנוע מראש יצירה של מצבים מכעיסים, על ידי התחשבות למשל.

לצפיה ב-'אתמול דירבתי איתו'
אתמול דירבתי איתו
27/09/2017 | 14:32
1
53
הוא אמר שבפעם הבאה הוא יטיח את הראש בכריות של השפה.
האם להסכים לזה?
האם להציע את זה כפתרון אם ישכח?
אנסה לדבר איתו על מה קורה לפני, אולי יצליח לזהות.
אני תוהה האם זה לא תפקידה של הפסיכולוגית?
לצפיה ב-'זה לא גורם נזק'
זה לא גורם נזק
27/09/2017 | 14:49
45
לא פוגע בו ולא בסביבה
אז אם זה יעזור לו, לא רואה סיבה להתנגד.
בך זה מעורר התנגדות כלשהי?
לגבי להזכיר לו- אולי שווה לשאול אותו מה דעתו, האם היה רוצה בכך?

פסיכולוגית- בעקרון, ליווי ותמיכה בתהליך הזה,
זה משהו שמי שנותן טיפול רגשי אמור להשתתף בו
(לא במקום ההורים, אבל בהחלט להשתתף ואולי אף להנחות).
לא כל פסיכולוג רואה זאת כך ורוצה או יכול לעשות זאת.
יש מהם שרואים בהתפרצויות אלימות אך ורק התנהגויות שיש להכחיד.
לצפיה ב-'לא צריך תחתונים'
לא צריך תחתונים
26/09/2017 | 18:36
69
אני יכול להעיד על עצמי שאני מסתובב בבית ללא תחתונים ואם אני יוצא החוצה אז לובש מכנסים ללא תחתונים הכי כיף חלק זה לא נוח הבעיה בבית שלי שאחיות שלי לא מוצא חן בעינהם שאני ערום אבל אני שם זין והולך ערום לעתים קרובות בעיני צריך לתת מקום לרגישות שלו ...
לצפיה ב-'למה ילד שבועט באמא שלו מקבל טלפון? '
למה ילד שבועט באמא שלו מקבל טלפון?
27/09/2017 | 15:59
24
לצפיה ב-'הבן שלי מרגיש שהוא מנותק חברתית...'
הבן שלי מרגיש שהוא מנותק חברתית...
25/09/2017 | 15:10
12
155
סתם להתחלק...
היא בן 12, בשילוב, כל 6 השנים באותה כיתה.
מרגיש מאד שהוא לא שם עם בני גילו. אמר שאו שהוא חופר להם במה שלא מעניין אותם, או שלא מתעניין במה שאחרים מתעניינים. ואם כן, אז לא קולט מה קורה בינייהם.
הדגיש במיוחד שלא מנדים אותו או עושים עליו חרם, אלא הוא לא מצליח להתברג...

לצפיה ב-'ככה זה, וזהו'
ככה זה, וזהו
25/09/2017 | 15:32
3
54
לצפיה ב-'הלקח ?'
הלקח ?
25/09/2017 | 16:08
2
94
אולי צריך להכניס את בעלי המקצוע וההורים לתכנית גמילה שבה הם יחזרו וישננו "אלוהים עזור לי לשנות את מה שאפשר ולקבל את מה שאי אפשר ותן לי את התבונה להבחין בין ה 2".

ואז ההשקעה המסיבית במאמצים סיזיפים לקחת מהאוטיסט את מה שיש לו ולתת לו את מה שלא צריך להיות בו יפסקו,
ולו במקצת,
ולא כל פעם שהגננת אומרת "אבל הילד לא משתתף בפעילות חברתית אלא מעדיף רק יחסים של אחד על אחד" כל העולם יתנפל עליו כדי להכחיד את הדבר היחיד שיכול לספק לו משמעות ותמיכה ואיזה שהיא תחושת מציאות  ואהבה.

אוטיסטים לא יכולים, ולא צריכים, להשתלב בתבניות חברתיות שמהותיות לאנשים נורמטיבים,
זו עובדה פשוטה שבחברה שפויה לא הייתה אמורה להיות אסון כל כך גדול,
ובוודאי לא בסיס לשורה של אבחנות והבחנות שאין הזויות מהן.

לצפיה ב-'מצחיק , לקחו את אמא שלי '
מצחיק , לקחו את אמא שלי
26/09/2017 | 12:16
1
67
לשיחות עוד מהגן- לומר שהילדה לא משחקת עם אחרים, רק ילדה אחת עם שם של פרח ("איריס""). כשהיא הלכה הילדה לא שיחקה עם אף אחד, עיכבו אותה שנה וגם בכיתה א'-ו' אמרו שהיא מאוד מתרגשת ללמוד אבל אין לה שום חברים. 
כיתות ז' -ט' רצף יועצים , פסיכולוגים ואם כולם מפסיקים וכל הזמן אותה שורה - 
טובה בלימודים אבל אין לה חברים. מתישהו מחנכת של אחת השכבות אמרה לי :
"הבנתי את הקטע שלך , את לא אוהבת אנשים" . לא ממש עניתי לה. 

אחרי זה שנה במכינה , שנתיים בצבא והיו כבר חברים דווקא אפשר לומר - ועדין בשום מקום שכולל מעורבות יומיומית לא יוצרים קשרים . בעבודה גם - דווקא שם הצלחתי ליצור פעם אחת אחרי הצבא חברה אחת זה החזיק?
כמה זמן ... ארבעה חודשים. אחרי זה עוד עבודות והכל בסדר כבר עם כולם ולא אדם אחד. שאני חושבת על זה - היום ממש לא קשה לי "להכיר" תיאורטית אנשים אני פשוט לא מחזיקה את זה. 

מוזר כי זה די מפרט את הסיפור שלי מהיום הראשון בערך.

לצפיה ב-'אנשים עמוקים ורגישים, שמחברים את הצר לרחב'
אנשים עמוקים ורגישים, שמחברים את הצר לרחב
26/09/2017 | 13:30
40
את האחד לרבים, את האהבה לעולם לאהבה לאדם, כבסיס ליצירתיות שהיא גם מוסרית ואנושית, מוכוונת אדם, ברור שיטו ליבם לאדם אחד ואחת בלבד, צריך להיות ממש דביל בשביל לפספס את זה כמו את הסיבות לזה,
אבל זה שכל אנשי המקצוע והמחנכים והמורים דבילים זה ממש לא חדש,
לצערי,
רק שבינתיים כמות גדלה והולכת של אנשים ממש טובים שיכולים לתרום המון הולכים לעזאזל בגלל זה,
טוב,
מה אפשר לעשות,
הרי הנ"ט לא אשמים שהם נולדו מטומטמים,
ככה זה.

לצפיה ב-'די מסכימה עם אראנה - ככה זה.'
די מסכימה עם אראנה - ככה זה.
25/09/2017 | 17:20
1
81
לא כולם חייבים להיות כמו היתר. אם הוא מצליח למצוא חבר או שניים זה אחלה.
לצפיה ב-'לתחושתי, ולמרות שמעולם לא ממש נבדק'
לתחושתי, ולמרות שמעולם לא ממש נבדק
25/09/2017 | 17:36
72
העדר מה שמזוהה בטעות כאינסטינקט חברתי שאין בלעדו יכול שיעלה את הסיכוי לקשר בין אישי עמוק ומהותי ומרגש ונוגע יותר.
אפשר לראות שזו גם הנטיה האוטיסטית שכמובן כמו כל נטיה אחרת שלהם מייד מתוארת כטעם לפגם אבל מאוד יתכן שככל שהאדם אינו מחווט למה שנחשב כקשר מיידי וספונטני כפי שמקובל עם הכלל כך הסיכוי שלו לקשר משמעותי עם האדם כפרט יתברר כמהותי יותר.

כך שאולי יש כאן איזה נתון מעודד שיש לשים אליו לב ולתמוך בו 
לצפיה ב-'ואיך הוא מרגיש שם? האם טוב לו שם?'
ואיך הוא מרגיש שם? האם טוב לו שם?
25/09/2017 | 17:31
23
לצפיה ב-'"מנותק חברתית" זה לא בהכרח רע. השאלה היא: האם זה מפריע לו?'
"מנותק חברתית" זה לא בהכרח רע. השאלה היא: האם זה מפריע לו?
26/09/2017 | 00:40
1
57

לצפיה ב-'כן בטח אתה צודק'
כן בטח אתה צודק
26/09/2017 | 02:14
47
עדיף לבהות בקיר כל היום ולדפוק את הראש בקיר ממש צודק חייבים חברה חייבים מנסיון אני לא יוצא מהבית שנים וללא קשר והשתגעתי התגובה הזו לא יעילה בעיני ממש לא צריך חברה פשוט לא חובה אלף חברים מספיק כמה בודדים ..
לצפיה ב-'הוא הולך לקבוצה חברתית?'
הוא הולך לקבוצה חברתית?
26/09/2017 | 07:19
2
61
אולי יצליח למצוא שם חבר?
וגם אולי יצליח ללמוד לפענח אותם בפעמים שהנושא כן מעניין אותו.
וחוץ מזה זה עניין של זמן.
יש מצב שאם הוא ייצפה בהם מספיק אז באיזהשהו שלב בחיים הוא יצליח לפענח אותם. תספרי לו את זה.
שזה לא אבוד לכל החיים.
זוכרת את עצמי בשנות העשרים שלי יושבת וצופה באחרים. בסוף פוענח.
תאמרי לו שהוא מוזמן לנסות לתאר לך את הסיטואציות הלא מובנות ותנסי לעזור בפיענוח.
ולהשתלב באופן מוחלט?
עדיף להכיר בעצמך ובערך עצמך גם אם אתה "שונה".
בעבודה ובזוגיות לא חייבים להיות "קול" (שלא יילך לשיווק כן?) ובחיים מספיק חבר אחד או שניים טובים.
העניין הוא שבגיל הזה ילדים משתוקקים להיות מעורבבים ו"כמו כולם".
בעולם המודרני מגדלים ילדים בלהקות גדולות וזה נורא.
אבל בחיים האמיתיים זה לא ככה.
לצפיה ב-'ולאן לוקחים את הפענוח הזה ?'
ולאן לוקחים את הפענוח הזה ?
26/09/2017 | 10:03
1
55
מה עושים איתו ? מה מסיקים מהמידע שנאסף עם הזמן על התבניות הנורמטיביות ?

כי לי למשל, ככל שפענחתי את התבניות הנ"ט יותר כך החשק שלי להשתלב בהן הלך ודעך, עד שנעלם לחלוטין.

לכל יצור יש גם היבט חברתי, כללי, מכליל, וצורך להיות מוכלל, אפילו ואולי דווקא גם לאוטיסטים יש היבט קהילתי ולהקתי מאוד מובהק, אלא מה, גם בגללו הם לא מתחברים לתבניות הנורמטיביות, שמגלמות פתרון מסויים, חלקי וזמני, של יחסי פרט-חברה, פרט קבוצה.

כדאי מאוד להימנע מלקפוץ למסקנה הכל כך כחנית שלפיה רק משום שהאוטיסט לא מתחבר להיבט הקהילתי כאילו שהוא נתפש וממומש על ידי הנ"ט אין לו כזה,
זו טעות, וכזאת שמגלמת שורה שלמה של דעות קדומות שאחרי זה משמשות כבסיס לאפליה ודיכוי מחריד.
לצפיה ב-'ממש לא הבנת אותי'
ממש לא הבנת אותי
27/09/2017 | 14:42
33
ואני לא קופצת לשום מסקנה.
יותר בטוח להבין מה קורה מסביב.
אפילו אם המיסביב הזה לא מוצא חן/לא מעוניינים להתנהג כמוהו.
מותר לך לחשוב אחרת.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום אוטיזם- גישה ביו רפואית
היכנסו לפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה