לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1579615,796 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'כמה עולה בית בכשורית ?'
כמה עולה בית בכשורית ?
08/05/2018 | 17:15
10
88
דברתי היום עם הפסכיטרית והיא טענה שצריך לרכוש בית השאלה כמה הוא עולה ? ואם באמת צריך לשלם כמה אלפים בנוסף ? אשמח לשמוע איך זה שם גם ממך פילוסוף כי אני יודע שאביך קנה לך בית שם , תודה מראש לעוזרים בברכה נתנאל .
לצפיה ב-'אתה יכול לכתוב להם'
אתה יכול לכתוב להם
08/05/2018 | 17:34
1
42
ולשאול אותם.
יש 'צרו קשר' באתר שלהם
לצפיה ב-'לא עונים לי'
לא עונים לי
08/05/2018 | 19:48
33
חוץ מזה אין לי איימל ולא יכול לפתוח אני מפלפון בקשתי מאחי מקווה בקרוב ישלח להם הודעה
לצפיה ב-'תודה שפנית אליי נתנאל'
תודה שפנית אליי נתנאל
08/05/2018 | 18:59
7
60
המקום טוב מאד. יש בו נוף יפהפה של עצים מגוונים, יש בו צוות טוב של עובדים סוציאליים ומדריכים, כל שנה יש מתנדבים צעירים שעושים לנו פעילויות, יש הרבה חוגים טובים, ויש הרבה ענפי עבודה. המקום מבוסס על קיבוץ ובנוי כמו קיבוץ, ויש בו חדר אוכל טוב. יש אנשים שסובלים בכפר ולא אוהבים אותו מסיבות שונות כמו יחס עובדים או יחס חברים, אבל בסך הכול אני חושב שהמקום טוב כי יש בו אידיאל לקדם את האנשים גם בתעסוקה וגם בעיסוקים בזמן הפנוי. לא מרשים אלימות קשה בכפר, אבל מקבלים את רוב סוגי האנשים שאינם אלימים. אנחנו קשורים באופנים שונים לעולם החיצון דרך הדברים המיוחדים שמייצרים אצלנו, אבל לצערי הניידות אצלנו לא טובה והמקום די מנותק מהעולם. עוד מגרעה שכמעט לא מקבלים משכורת אלא סמלית בלבד, אבל אולי בעתיד ישלמו יותר. אנשים רגילים מבחוץ נהנים ממה שאנחנו בכפר עם צרכים מיוחדים מייצרים, וזה משמח אותנו.
לצפיה ב-'יפה מאוד'
יפה מאוד
08/05/2018 | 19:52
6
45
אבל השאלה הייתה כמה צריך לשלם כדאי להיכנס לכישורית ? כמה הוריך שלמו ? זה יקר ? פרטי ? או של המדינה איך זה הולך שם כי ממש נלחצתי כי לא בטוח שסבא ירצה להשקיע בי כל כך .
לצפיה ב-'את זה אני לא יודע '
את זה אני לא יודע
08/05/2018 | 20:04
5
24
לצפיה ב-'כן שערתי כך'
כן שערתי כך
09/05/2018 | 07:11
4
32
גם לי לא מספרים דברים כאלו היא אמרה שהמקום אקסלובי ומי ששם הם פגועיפ משפחות עשירות השאלה עד כמה לא חסר לסבא שלי כסף או קשרים אבל לא בטוח שיקע בי כל כך ..
לצפיה ב-'אני לא מבינה'
אני לא מבינה
09/05/2018 | 07:40
3
38
אם אתה מתקשר לשם ואומר שאתה מעוניין לעבור לגור שם, למה לא נותנים לך את ההסבר?

לצפיה ב-'כדי להגיד להם משהו, הם צריכים קודם כל לענות לטלפון '
כדי להגיד להם משהו, הם צריכים קודם כל לענות לטלפון
09/05/2018 | 12:15
18
לצפיה ב-'אבא הוא איש הקשר שלי'
אבא הוא איש הקשר שלי
09/05/2018 | 17:13
1
31
לא אני אני לא מדבר בטלפון לא מדבר כמעת בכלל בעל פה רק בכתב , והם לא עונים לפני חצי שנה נסינו אמרו אין מקום לכן זה לא עניין של חוסר תשובה אלא חוסר מענה בכלל .
לצפיה ב-'אפשר לכתוב להם דרך צור קשר באתר'
אפשר לכתוב להם דרך צור קשר באתר
09/05/2018 | 20:31
15
לצפיה ב-'שאלה לגבי אבחון'
שאלה לגבי אבחון
07/05/2018 | 15:53
6
171
שלום לכולם,
אני מבררת עבור בני בן ה-30 ואשמח לייעוץ והכוונה לגבי מקרה לא פשוט, שנראה לכמה רופאים כמקרה שנפל "בין הכיסאות".
בני נולד עם בעיה באספקת חמצן למוח ומאז גיל מוקדם מאוד הראה פער עצום בין ההתפתחות השכלית להתפתחות הרגשית והחברתית. אז, לא עלה שום קשר בין הבעיה שהייתה בלידה לקשיים שהתעוררו בהמשך. בגיל 15 אובחן עם הפרעת קשב וריכוז, ומשם בגיל 23 להפרעת אישיות אורגנית ועל זה הוסיפו בהמשך הפרעת מצב רוח, חרדה חברתית, בירור לגבי מניה דפרסיה ועוד.
הוא מרגיש, וגם אני, שכל התוויות שנתנו לו, לא משקפות את מה שהוא, או את מקור הבעיה, שהוא מצליח להגדיר אותה במילים הפשוטות שלו. "אני מרגיש שאני ילד, שלא התפתחתי".
אני מרגישה שזו בדיוק הנקודה. בכל מה שקשור לשכל, מתמטיקה, לוגיקה וכדומה הוא מגלה יכולות עצומות. אבל אין לו מושג איך מתנהלים החיים בעולם, למה אנשים מתנהגים במצבים שונים כפי שהם מתנהגים, איך מנהלים שיחה הכי פשוטה, איך יוצרים קשר. לפעמים כשהוא בסיטואציה מסוימת הוא מתקשר אליי לשאול מה לומר או איך להגיב. ממש כאילו שהוא מנותק מכל העולם התכליתי כפי שהוא פועל.
המצב כיום הוא שהוא הולך ומאבד תקווה, ומתנתק עוד יותר מהעולם. הוא מתוסכל על כל עשרות האבחנות שהדביקו לו, ומרגיש שאף אחד לא מבין אותו באמת ולא מכיר אותו.
חשבתי שיהיה נכון ללכת עם האינטואיציה שלי כאם, לשחרר לפחות לפי שעה את כל האבחנות הפסיכיאטריות, שנראות לי כרגע יותר תוצאות של הבעיה מאשר המקור, ולקחת אותו לאבחון אוטיזם.

אשמח מאוד לשמוע דעות והכוונה, גם בכיוון של במה האבחון יכול לתרום.   

לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
08/05/2018 | 08:12
3
64
הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לבנאדם, זה אובדן התקוה.
בשלב שהוא נמצא בו, אבחון עשוי להועיל בדיוק בנקודה זו:
אם יסתבר שהאינטואיציה האמהית שלך צדקה (וזה קורה לעתים מזומנות)
אבחון עשוי
א)לשחרר אותו משלל האבחנות השגויות
ומהתסכול והתחושה שלא מבינים ולא רואים אותו
ב)לעשות לו "סדר בראש", לתת הסבר, מסגרת נכונה יותר לסיפור שלו,
מה שיכול לתת שקט כמו גם קצה חוט לכתיבת המשך הסיפור שלו
ג)לתת לו קבוצת התייחסות רלוונטית לו (אנשי ספקטרום בוגרים)
ד)לפתוח אפשרויות למענים כלשהם מצד המערכת אם הוא זקוק לכך
(תעסוקה/  דיור/ מסגרת חברתית).

האם הוא גר לבד?
מה הוא עושה כל היום? עובד? אוהב את מה שהוא עושה?
לצפיה ב-'ואם תוצאת האבחון תהיה שלילית - מה אז? זה אומר שהוא "מופרע"?'
ואם תוצאת האבחון תהיה שלילית - מה אז? זה אומר שהוא "מופרע"?
09/05/2018 | 12:37
2
44
כל האבחנות המטורללות האלה גורמות לנזק איום ונורא, בין אם הבחור על הספקטרום ובין אם לא.

הדבר הראשון שצריך לעשות בסיטואציה כזאת, זה לרדת מכל הקטע הפסיכולוגי/פסיכיאטרי. להבין שכל הגישה הזאת עקומה, ולהתחיל לחשוב איך מתקנים את כל הנזקים שנגרמו בגלל האבחנות האלה. צריך להתחיל לחשוב איך מגמדים את הנקודות החלשות (שיש לכל בן-אדם) לגודל של גרגר אבק, ומעצימים את הנקודות החזקות (ששוב - יש לכל בן-אדם).

ואני ממש לא רואה איך אבחון לאוטיזם יכול להועיל כאן במשהו. אולי בהמשך, אבל לא כרגע. כי בואי ונניח ששולחים אותו לאבחון. אם תוצאת האבחון תהיה שלילית, אז זה ייתן לכאורה אישור לכל שאר האבחנות שהוא קיבל ורק יחזק את תחושת חוסר האונים. ואם תוצאת האבחון תהיה חיובית, אז הוא יצטרך להתמודד עם אבחנה חדשה שיש לה את הסטיגמה הכי איומה ונוראה בעולם (פרט - אולי - למחלות נפש פרופר כמו סכיזופרניה, וגם זה לא בטוח).

אני זוכר שראיתי כאן בפורום, הרבה פעמים, אנשים שלגמרי איבדו את הצפון בעקבות אבחון כבוגרים. אנשים שהסתדרו כל החיים לגמרי לא רע, ופשוט התרסקו ברגע שהתברר להם שהם על הספקטרום.

זה נכון שלפעמים אבחון יכול להיות דבר נהדר. יכול לעזור לך להכיר את עצמך וכל זה. אבל כשמדובר בן-אדם בן 30 שגם ככה כבר קבור תחת גל של כל מיני אבחנות ממש לא נעימות, זה ממש לא נראה לי לעניין.

לצפיה ב-'זה לא נותן אישור לכלום'
זה לא נותן אישור לכלום
09/05/2018 | 12:45
32
אם לא יאובחן, ובהנחה שלא בגלל קוצר-ראות המאבחן,
זה אומר שהבחור לא א"ס, זה לא אומר מה כן, לא אומר מה הסיפור האמיתי.

אם הבנתי נכון את רוח דבריה של הכותבת,
"אנשים שהסתדרו כל החיים לגמרי לא רע" לא מתאר אותו.
הבנאדם על סף יאוש.
לדעתי ומנסיוני, אם יאובחן זה עשוי לפתוח לו דלת להתחלה חדשה.
ראיתי בפורום, וגם בחיים, אנשים שקיבלו אבחון בגיל מבוגר
וזה האיר על כל חייהם עד כה באור חדש,
סוף-סוף "עשה הגיון" בחיים ובעולם,
פתח להם נשימה חדשה.
זה נכון במיוחד למי ש"אנשים שהסתדרו כל החיים לגמרי לא רע" לא מתאר אותו.
לצפיה ב-'קשה לו זה כנראה עובדה...'
קשה לו זה כנראה עובדה...
09/05/2018 | 13:42
32
אני גם לא בטוח מה האבחנה תעזור, הילדים שלי בגיל הרבה הרבה יותר צעיר אבל לקחנו אותם לאבחון בשביל זכאויות, ולא בשביל שיספרו לנו מי הם או מה הבעיה שלהם.
שלומית כתבה לי בתגובה לפני כמה ימים, אם אתה מכיר א"ס אחד , אתה מכיר א"ס אחד. וככה זה, ורק יותר רחב.
אף פסיכיטטר לא יכול הגיל לו מי הוא?
מה הוא עושה הבחור ביום יום?
האם ייתכן שכל היום הוא רק מהרהר בשאלת הזהות האישית שלו ובאבחנות? כי אם כך אז זה די ברור מדוע הוא מעורער, זה דברים שלא בריא להרהר בהם.

אני חושב שהאמא צודקת.
צריך לשים את האבחנות בצד.
אבל לא לשם חיפוש אבחנה חדשה, אלה כדי להתחיל לבנות את עצמו נקי.
הבחור לא אדם רגיל, לפחות עד עכשיו לא חיי כאדם רגיל.
הוא לא צריך לחיות כאוטיסט או כסובל ממחלת נפש או כאדם עם הפרעה זו או אחרת.
הוא צריך לחיות את חייו לפי מי שהוא כאינדוידואל.
אף אבחנה לא תגדיר אותו, כך האבחנות כוללניות מדי.
אם יש לו זכאויות מביטוח לאומי לקצבה ושיקום אין מה לחפש אבחנה חדשה.
הייתי הולך לאבחנה רק למען הזכויות.

לצפיה ב-'מאד דומה לי'
מאד דומה לי
08/05/2018 | 19:14
45
האינטליגנציה המילולית שלי טובה מאד, ואני יוצר וממציא רעיונות מילוליים ברמה מאד מורכבת וגם לומד באוניברסיטה עם תואר, אבל האוטיזם מקשה עליי לתקשר והתקשורת שלי עם אנשים מאד מוזרה ומיוחדת וגם לי היו תקופות שבכלל לא הייתי מסוגל לתקשר עם אנשים. בעיות התקשורת גרמו לי הרבה צרות בחיי, אבל אני גם מאושר בגלל היכולות המילוליות שלי שמאפשרות לי לעשות דברים מעניינים. בנוסף אני אדם מאד אוהב ונוטה לעזור, אמנם סגור ולא נוטה ליצור קשרים בכוחות עצמי אבל אני נותן הרבה אהבה וטוב לחברים ולאנשים וזו מעלה שלי, שמשום מה רוב חיי לא עזרה לי להשיג חיי חברה אבל אהבו אותי מאד בגללה ובגלל העובדה שלפחות בתחילת חיי הייתי אדם עדין, שקט ורגיש שלא תוקף. אני מאמין שבעזרת השקעה אפשר לשפר את המצב ולהתגבר על קשיים, ואני התגברתי במידה רבה ואני לומד באוניברסיטה עם תואר ראשון ומתקדם.      
לצפיה ב-'היי יקירה '
היי יקירה
13/05/2018 | 03:29
8
אני בת 31 וזה מה שקרה לי אני אשת קריירה ועם רמות אינטליגנציה גבוהות והרגשתי כמו בנך.. אובחנתי עם OCD ברמה גבוהה . אחותי בת 23 אובחנה גם היא.. את מתארת בדיוק מה שאני ואחותי חווינו וחוות. ממליצה על טיפול cbt
לצפיה ב-'יש לי יום הולדת היום'
יש לי יום הולדת היום
06/05/2018 | 19:34
11
69
אני בן 25 אמנם מתנהג כמו ילד בן חמש אבל עדיין חגגו לי היום יום הולדת בהוסטל בהתחלה לא רצתי לבוא אבל שכנעו אותי וכולם אמרו לי מזל טוב והרגשתי שיש משהוא שאכפת לו ממנו וזה מאוד נדיר שמחתי הרגשה לא מוכרת בכלל .
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
06/05/2018 | 20:29
36
מקוה שזו אכן התחלה חדשה וטובה!
לצפיה ב-' המון מזל טוב.'
המון מזל טוב.
06/05/2018 | 20:33
5
20
לצפיה ב-'תודה לכם כן הרגשתי טוב'
תודה לכם כן הרגשתי טוב
07/05/2018 | 16:15
4
31
שאחלו לי מזל טוב וחייכתי מאוד נדיר .
לצפיה ב-'תמשיך לחייך... '
תמשיך לחייך...
07/05/2018 | 19:33
3
22
יש כאן הרבה אנשים שנגעת בליבם, וכן אתה תורם תרומה משמעותית להרבה הורים, ומאוד עוזר.
לא חסרים אנשים קוראים את הפורום ולא משתתפים, כך שקשה לך להבין עד כמה אתה חשוב כאן.
שלא יהיה לך ספק שאתה חשוב גם לאנשים בחוץ, ואני מאמין שעם הזמן תוכל להגיע להרבה אנשים בחיים שיוכלו להתרם ממך רבות, הורים לאוטיסטים ואוטיסטים אחרים, אבל בקלות תוכל להכנס לליבם של סתם אנשים ללא קשר לספקטרום.
תמשיך לחייך, אני מחייך אליך בחזרה.
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
07/05/2018 | 20:40
2
18
אני מאחל לבנך לתקשר יותר תנסו ללמד אותו הקלדה גם אני רןב התקשורת היא בכתב להרבה אוטסטים זה עוזר בהצלחה ומחזיק אצבעות לו
לצפיה ב-'תראה מה זה !...'
תראה מה זה !...
07/05/2018 | 21:23
1
31
חגגנו לבן שלי יום הולדת 5 לפני כמה ימים.
שבוע בדיוק לפני יום ההולדת שלו ופתאום הוא אמר מילה.
הוא אמר "תזה" (את זה) והצביע על משהו שהוא רצה.
מאז הוא אמר "תזה" תוך כדי הצבעה כבר מאות פעמים.
והתחיל לומר מילה נוספת "דוא" (בוא) כשהוא רוצה שאני אבוא, ומשתמש באותו צליל גם למילה "עוד".
אפילו כשאני אומר לו "תגיד אבא הוא אומר "דא".
חמוד שכזה, רואים כמה קשה לו ורואים שהוא נורא משתדל וכל כך מתאמץ.

אומנם בסך הכל שבוע לפני יום ההולדת
אבל בכל זאת אפשר עכשיו להשוויץ ולומר שהוא התחיל לדבר עוד לפני גיל 5.
לצפיה ב-'אני עד הגיל שלא לא אמרתי כמעת מילה'
אני עד הגיל שלא לא אמרתי כמעת מילה
08/05/2018 | 14:54
29
עד היום אני מתקשה מאוד בדיבור ומעדיף כתיבה , לכן בעיני צריך ללמד אותו דרך חלופית לכתיבה , דרך הקלדה עד שירכוש שפה ,שלי מאוד מוגבלת עד היום .. בטח ליד הכתיבה.
לצפיה ב-'מזל טוב! '
מזל טוב!
08/05/2018 | 07:42
1
17
קצת באיחור, רק עכשיו ראיתי
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
08/05/2018 | 14:55
6
לצפיה ב-'שיהיו לך חיים מהנים ושמחים'
שיהיו לך חיים מהנים ושמחים
08/05/2018 | 19:17
1
10
לצפיה ב-'תודה מאחל גם לך'
תודה מאחל גם לך
09/05/2018 | 07:12
6
לצפיה ב-'ועוד שאלה: קייטנה פרטית'
ועוד שאלה: קייטנה פרטית
07/05/2018 | 08:41
15
96
עד שנה שעברה הילד השתתף בקייטנה מטעם בית הספר. עם סייעת, כמובן.
השנה כבר אין כלום לגילו, לכן אצטרך לשלוח אותו לקייטנה פרטית. האם, בגלל שאין שום מסגרת של בית ספר / מתנ"ס הוא כן יכול לקבל את הליווי שלה?

לצפיה ב-'חשש נוסף'
חשש נוסף
07/05/2018 | 08:45
4
64
האם לגלות או לא לגלות על האוטיזם? מצד אחד, הם צריכים לדעת לדוגמה, לא להכריח אותו לעשות משהו שהוא לא רוצה. או לדעת שהוא לא שמע כשאמרו לכולם לאן ללכת.
מצד שני, המדריכים שם צעירים, לא יודעת עד כמה רגישים, ועד כמה יידעו לשמור לעצמם את המידע.
הייתי מעדיפה לא לשלוח אותו למקום כזה, אבל אין לי ברירה, הוא לא יכול להישאר חודשיים בבית. ואני גם, כמובן, לא יכולה ולא רוצה לשלוח אותו למסגרת של אלו"ט. חוץ מזה, גם אין כלום אצלינו באזור.
לצפיה ב-'לא לגלות.'
לא לגלות.
07/05/2018 | 12:52
3
59
אני מדריך במתנ"סים.
במהלך השנים היו הורים שפנו אלי וסיפרו מראש.
והיו כאלה שמהר הבנתי שיש לילד קשיים גם בלי שיספרו לי (גם אם לא ידעתי אם ומה הכותרת)
אצלי כולם זוכים ליחס מועדף, מדריך צריך להיות מאוד רגיש לילדים לצורך ולקושי האינדוידואלי של כל אחד מהם, מדריכים שהם לא מספיק רגישים, גם לדעת על האבחנה לא תעזור.

אין שום סיבה "להכין" את הקרקע, ויש ילדים שיתנהגו בכל סיטואציה מעט שונה, ואולי יפתיעו אותך אם תהיה להם כימיה טובה עם המדריך ושאר הילדים.

תשאירי את האבחנה לצוות המטפל, לביטוח לאומי, לועדת שילוב, בלבד.

אף פעם לא הערכתי הורים שבאו וחשפו בפני את האבחנה.
ויש מדריכים שזה אפילו יגרום להם להרגיש שהאחריות לכך שהילד יוצא לא מרוצה בסוף היום זה לא משהו שהם מחוייבים לו..
לצפיה ב-'אתן לך דוגמה למה כן לגלות'
אתן לך דוגמה למה כן לגלות
07/05/2018 | 13:00
2
53
לפני שנתיים (לפני האבחון בכלל) הבן שלי בקייטנת בריכה ונהנה מאד.
אבל הייתה בעיה - מסתבר שהוא לא נכנס למים בזמן שיעורי שחיה.
ולמה? כי לקח לו זמן להחליף בגדים, ועד שהוא סיים, כולם כבר היו במים.
והוא לא הסכים להיכנס.
הם שחו בקבוצות קטנות, ואם ידעו שזאת הבעיה, יכלו לחכות לו שתי דקות.
או בפעם אחרת הוא לא שמע לאן כולם הולכים, ונבהל כי הם פשוט נעלמו.
המזל היה שאז אחיו הגדול היה גם, ולפחות ידע לשים לב איפה אחיו ולעדכן את הצוות.
השנה הוא שוב רוצה את הקייטנה שם, אבל אחיו כבר גדול מדי. ואין מישהו אחר שישגיח עליו.
לצפיה ב-'זו כמובן בחירה שלך.'
זו כמובן בחירה שלך.
07/05/2018 | 13:17
1
47
אפשר כמובן לומר שיותר קשה לילד להתארגן ושייתחשבו גם מבלי לתת להם כותרת של הפרעה.
לצפיה ב-'הבעיה שבגיל הזה כבר לא מבינים מה זה "קשה"'
הבעיה שבגיל הזה כבר לא מבינים מה זה "קשה"
07/05/2018 | 13:54
44
היית צריך לראות את הפרצוף של הפקידה כשעשה קצת בעיות כשהוצאינו דרכונים.
ואיזו הבנה הייתה לקטן למרות שהתנהג זוועה - כי הוא פעוט חמוד, אז עוד מותר לו הכל.
לצפיה ב-'תבדקי טוב-טוב במתנסים ואירגוני ספורט'
תבדקי טוב-טוב במתנסים ואירגוני ספורט
07/05/2018 | 12:04
9
35
התנאי לסייעת - שהקייטנה תתקיים במבנה ששייך לעירייה
זה אומר כל מיני מתנסים, מרכזי ספורט (מכבי תל אביב באקרובטיקה), רוב הבריכות, אוניברסיטה (לאונ' תל אביב יש קייטנה מצויינת, גם למבוגרים יותר).
אני אפילו מצאתי סניף של ברליץ שהתקיים בבניין שבמקרה ידעתי שפעם היתה שם מחלקת תחבורה של העירייה, אז התברר שהם סוכרים שם מקום, אז זה תפס.
בנוסף, השנה בני היה בקייטנת פסח שאלו"ט ארגנו לילדים משולבים והיה אחלה!
לגבי לגלות או לא - שאלה למי: למנהל הקייטנה ולמדריך האחראי? כן, למדריכים צעירים - תבקשי ממנהל לדעת מי המדריך שיהיה אחראי אישית על בנך (הרי תבקשי יחס אישי מאד אליו). להורים? ממש לא עניינם.
לצפיה ב-'אין לנו כלום'
אין לנו כלום
07/05/2018 | 12:43
6
35
אני גרה ביישוב קטן, וזאת בעיה קבועה.
בשנה שעברה הוא עוד היה בקייטנה של בית ספר, ורק רציתי השלמה עד אמצע אוגוסט.
ולא מצאתי כלום.
מקווה שישתנה השנה משהו, אבל אני לא מאמינה.
משום מה זכרתי שאם אין דרך המתנ"ס, אז מאפשרים גם לפרטי.
או שאולי אני מתבלבלת עם התשלום שאני זוכרת שמגיע מהרווחה (אבל לא זוכרת על מה בדיוק).
הבעיה בלגלות - שוב, יישוב קטן. יש מצב שהמדריכים לומדים עם אחיו הגדול בבית ספר / יש להם אחים בכיתה של הבן.
אגב, יש מצב שלא ירצו לקבל אותו בגלל זה? מותר להם? הכוונה בלי סייעת.
לצפיה ב-'כן, כבר סיפרתי בעבר'
כן, כבר סיפרתי בעבר
07/05/2018 | 13:42
5
42
שהיה לי מקרה בצהרון מתנס. לא קיבלו ילד בלי סעיית
לצפיה ב-'וזה חוקי?'
וזה חוקי?
07/05/2018 | 13:56
4
33
במיוחד שזה לא צהרון פרטי.
לצפיה ב-'לא יודעת, בעלי נפגש עם המנהל של מתנס'
לא יודעת, בעלי נפגש עם המנהל של מתנס
07/05/2018 | 14:08
3
37
הסביר לו שייצא לאירגון מתנסים, לתקשורת וכו'.
אחר כך המנהל חזר אלינו עם "פשרה".החתים על המסמך המפלה את הילד. מצא איזה בת שירות לתפקיד של "סעיית של הילד" והסכים לקבל אותו....
המנהל טען שאסור לו לקחת ילד בלי סעיית אם בבוקר יש לו סעיית..... 
לצפיה ב-'זה בטוח לא נכון'
זה בטוח לא נכון
07/05/2018 | 14:22
2
32
הבן שלי יוצא ליום שליפה של מחוננים. בלי סייעת, כולל לא בנסיעה.
מעולם אף אחד לא עשה לי בעיות.
יותר מזה, אפילו תמכו בי.

לצפיה ב-'והם יודעים על האבחנה שלו?'
והם יודעים על האבחנה שלו?
08/05/2018 | 09:59
1
19
ב"מחוננים"
לצפיה ב-'היועצת יודעת וגם המחכנת'
היועצת יודעת וגם המחכנת
08/05/2018 | 11:35
23
עדכנתי אותן רק כי חשבתי שהסייעת כן תבוא איתו.
אגב, הם אמרו שגם אחרי האבחון, הן לא רואות כלום.
ושלדעתן אין צורך (כי יש מורכבות של סייעת סמוייה כאשר יש עוד ילדים מהכיתה שלו שהולכים איתו)
ובאמת, הוא שם כל כך מאושר חברתית, וכלום לא רועש לו .
רק בית הספר הוא הבעיה. וזה למרות שאני מאד מרוצה מההתנהלות של כולם.
לצפיה ב-'האם הבמנה חייב להיות שייך לעיריה שלי?'
האם הבמנה חייב להיות שייך לעיריה שלי?
07/05/2018 | 15:05
1
28
היות ובכל מקרה חלק גדול מהקייטנות הן בישובים סמוכים, אולי שווה לי לבדוק אם שם זה כן עונה על הקריטריון?
או שזה חייב להיות מהמועצה המקומת שלי?
לצפיה ב-'לדעתי, לא חייב'
לדעתי, לא חייב
08/05/2018 | 07:38
9
לצפיה ב-'ספר חדש - "ביום בו תקרא לי אבא"'
ספר חדש - "ביום בו תקרא לי אבא"
06/05/2018 | 14:12
3
494
דברים על הספר מאת הסופר והאבא, אביעד פרידמן - קישור
טעימה מההקדמה לספר - שי פירון
טעימה מהספר - קישור
תמונת הכריכה מצורפת
ממה שהבנתי, ההכנסות מהספר הזה יוקדשו לתוכנית "רעים"
מישהו קרא?
דעתכם?
לצפיה ב-'כותרת מרגיזה, מרתיעה מלקרוא את ההמשך'
כותרת מרגיזה, מרתיעה מלקרוא את ההמשך
07/05/2018 | 08:44
2
39
לצפיה ב-''
07/05/2018 | 13:29
1
87
קראתי קצת בריפרוף מהטעימה ונגעלתי.
עוד ספר שמתאר אומללות.
והאבחנה ששיתנה הכול ועכשיו ההורים לא אשמים ומסביב יודעים זאת?

האבחנה אומרת שההורים אחראים עד אליה, ואשמים אחריה.
צריך להתנהג עם הילד כמו שמתאים לו.
ומסביב גם אחרי האבחנה, מסביב כולם ממשיכים לתת עצות אכיתופל לגבי איך לקחת ילד בתפקוד נמוך ולהביא אותו לתפקוד הכי גבוה, שלא לדבר על להוציא אותו לגמרי מהאוטיזם.

עוד ספר שמראה כמה אומללים החיים שלנו בתור הורים לאוטיסטים.
לצפיה ב-'בוודאי לא מקדם הבנה לזהות, למהותה'
בוודאי לא מקדם הבנה לזהות, למהותה
07/05/2018 | 14:47
56
אפילו להפך, כצפוי וכרגיל, כמה מייאש, שאף אחד אפילו לא טורח ולו לרגע לנסות להתעניין בלמה אנחנו כפי שאנחנו בכלל, הכל מתחיל ונגמר בזה שמוסכם על כולם שאנחנו סרטן, ממש נהדר

לצפיה ב-'כיתוב על תעודת נכה'
כיתוב על תעודת נכה
07/05/2018 | 08:35
1
77
הבנתי שאמור להיות רשום "פטור מהמתנה בתור ומתשלום על מלווה".
עד עכשיו לא הסתכלתי, אבל אצלינו רשום רק "פטור מהמתנה בתור".
מה זה אומר?
לצפיה ב-'כי פטור מתשלום למלווה'
כי פטור מתשלום למלווה
07/05/2018 | 12:22
52
מגיע מגיל 12
לצפיה ב-'שאלת סייעת במסגרת חוץ ספרית'
שאלת סייעת במסגרת חוץ ספרית
07/05/2018 | 08:39
45
היום הילד זכאי ל- 24 שעות, ונתנו לי להחליט לחלוטין איך זה יתחלק.
הוא לומד חמישה ימים בבית ספר ויום אחד יוצא ליום שליפה למחוננים.
אם הייתי רוצה, היא יכלה לנסוע איתו לשם. כי זה בזמן הלימודים.
מה אם ארצה לרשום אותו להעשרה במקום מרוחק? שיש לשם הסעות? היות וזה יהיה בשעות הצהריים, הוא לא זכאי לליווי. נכון? כי זה כמו כל חוג אחר. למרות שזה גם קשטר למחוננים.
לצפיה ב-'שאלת ביטוח לאומי גמלת ילד נכה , מסגרת חינוכית גן פרטי. '
שאלת ביטוח לאומי גמלת ילד נכה , מסגרת חינוכית גן פרטי.
06/05/2018 | 17:22
5
67
הצעיר שלי גם אובחן.
הוא בן שלוש וחודש, השנה לא היה זכאי לגן עיריה, ולומד בגן פרטי.
בטופס הגשת התביעה לביטוח לאומי יש סעיף אישור לימודים למסגרת החינוכית.
כתוב שזה לילדים מעל גיל 3.

מה זה אומר לגביו?
האם אנחנו צריכים לתת לגננת הפרטית למלא את הטופס (כי הוא בדיוק עבר גיל 3)?
או שאין צורך למלא ומדובר רק על ילדים שלפי השנתון שלהם נחשבים (גיל 3) ולמדו במסגרת חינוכית ממלכתית או רישמית אחרת?

תודה.
לצפיה ב-'הוא ימשיך בגן הפרטי בשנה"ל הבאה?'
הוא ימשיך בגן הפרטי בשנה"ל הבאה?
06/05/2018 | 17:29
4
50
למועדון המשפחות ברוכות הא"סים

אתם יודעים שכל אחד מילדיכם זכאי ל150% קיצבה?
לצפיה ב-'לא. שנה הבאה'
לא. שנה הבאה
06/05/2018 | 18:04
1
50
נלך לועדה ותיקשורתי.
זה משנה משהו לביטוח לאומי?
לצפיה ב-'כל ילד עם אבחון על הספקטרום זכאי לקצבה'
כל ילד עם אבחון על הספקטרום זכאי לקצבה
07/05/2018 | 07:56
68
לא משנה אם הוא לומד בחנ"מ או בחינוך הרגיל או בחינוך ביתי.
אז מבחינה זו זה לא משנה.
הנסיון שלי הוא מבי"ס לא מגן, אבל כנראה שמעל גיל 3 זה אותו דבר-
גם אם מדובר במסגרת חינוכית רגילה, הם רוצים אישור לימודים.
אתם יודדעים איפה ילמד בשנה"ל הבאה?

הנה שני קישורים שעשויים לסייע בתהליך הגשת התביעה-
אתר עם מידע רב

'יד מכוונת' של בטל"א, אפשר לפנות אליהם עם כל שאלה
לצפיה ב-'לא חשבנו שזו תהייה האבחנה.'
לא חשבנו שזו תהייה האבחנה.
06/05/2018 | 20:37
1
59
אולי היינו צריכים להיות למודי ניסיון, אבל הם(הילדים) כל כך שונים אחד מהשני.
חשבנו לתת לו קלינאית תקשורת על עיקוב בדיבור, ואולי גן שפתי.
בשיחת סיכום התווכחנו איתם שעה שלדעתינו הוא בכלל לא...

לצפיה ב-'אצלנו גם הילד התפלא לשמוע שגם אחיו אובחן כי הם כ"כ שונים '
אצלנו גם הילד התפלא לשמוע שגם אחיו אובחן כי הם כ"כ שונים
07/05/2018 | 08:07
64
אחיו אמר בתגובה:"אבל א"סים הם לא משובטים" .
לנו לקח 3 שנים מאז האבחון של ה כדי שיפול לנו האסימון
(בעזרת פסיכולוגית בקבוצה) לגבי הבכור...
זו כוונת המשפט הידוע: אם אתה מכיר א"ס אחד, אתה מכיר א"ס אחד

לצפיה ב-'Amythest Schaber - Ask an Autistic '
Amythest Schaber - Ask an Autistic
05/05/2018 | 21:37
1
69

מכירים אותה \ את הערוץ שלה?
מה דעתכם עליו \ עליה?
לצפיה ב-''
06/05/2018 | 08:43
28
העליתי לכאן סרטונים שלה בעבר, מה שעונה מבחינתי על שתי שאלותיך
כמו כל אחד, אפשר לפעמים להסכים איתה יותר לפעמים פחות
אבל שווה בהחלט להקשיב לה.
לצפיה ב-'שימוש בתעודת נכה - הפעם הראשונה'
שימוש בתעודת נכה - הפעם הראשונה
02/05/2018 | 08:37
16
203
אני צריכה ללכת מחר עם הילדים לחדש דרכונים. לא הצלחתי לקבוע תור, לכן זה אומר שצפויה לנו המתנה ארוכה.
היות וכל הילדים יחד, סביר להניח שהם יתחילו לריב. גם כמות האנשים בטח לא תעשה טוב לילד.
לכן, בפעם הראשונה, אני שוקלת להשתמש בתו נכה שלו. רק אם אראה שאכן המצב נהיה בלתי נסבל.
1. איך זה עובד?
   למי מראים את התעודה?
2. האם אפשר לעשות את זה לא מול הפרצוף של הילד והאחים שלו?  
    ולדאוג שלא ידברו על זה אחרי זה לידו?
    לא רק בגלל שהוא לא יודע, אלא גם כי זה נראה לי לא ראוי והייתי מבקשת אותו  הדבר גם אם היה יודע.
3. אמרו לי שאותו חייבים לקבל בלי תור, אבל זה לא אומר כלום לגבינו.זאת אומרת, הוא יכול להיכנס בלי תור ואז לחכות לנו 3 שעות. 
    האם זה הגיוני?
    היות ואני מגיעה עם 4 ילדים, זה לא כמו שאם הייתי מגיעה איתו לבד ואז אני מניחה היו מקבלים גם אותי כי זה זריז.
לצפיה ב-'את יכולה'
את יכולה
02/05/2018 | 09:27
4
107
להתקשר ולהסביר להם מראש את המצב וגם לברר מה המדיניות שלהם לגבי שאלה 3 .
אי-אפשר לחזות מה רמת הטאקט של הפקיד/ה
לכן רק אם העניין יתואם מראש אפשר יהיה אולי להבטיח דיסקרטיות.
לצפיה ב-'אי אפשר'
אי אפשר
02/05/2018 | 09:36
3
82
אין טלפון של הלשכה עצמה, ומה שרשמתי - זה מה שאמרו לי במוקד.
לצפיה ב-'הייתי מנסה לבקש מהמוקדן/ית להעביר אותי לגורם אחראי כלשהו'
הייתי מנסה לבקש מהמוקדן/ית להעביר אותי לגורם אחראי כלשהו
02/05/2018 | 10:34
2
51
מסבירה את הסיטואציה המורכבת,
שעלולה להתפתח לבעייתית לכל הנוכחים בלשכה, לא רק לכם
(אם יתחיל בלגן בין הילדים ועם הבן הא"ס, הרעש יפריע לכולם),
ומסבירה שלכן חשוב לי לדבר עם גורם אחראי כדי להערך בצורה מיטבית לעניין.
לצפיה ב-'שוב ,ניסיתי ולא הצלחתי'
שוב ,ניסיתי ולא הצלחתי
02/05/2018 | 10:43
1
50
אמר: הכל תלוי ברצון הטוב של הפקיד בלשכה, אין הנחיות מיוחדות לשאלות ששאלתי. ואין מישהו שכן יודע מעבר.
משרד ממשלתי
לצפיה ב-'והוא מסרב להעביר אותך לגורם אחראי?'
והוא מסרב להעביר אותך לגורם אחראי?
02/05/2018 | 12:13
29
לצפיה ב-'אני הראיתי לשומר בכניסה'
אני הראיתי לשומר בכניסה
02/05/2018 | 22:17
10
78
אם את לא רוצה שהילדים יראו את הכרטיס, תבקשי מהם רגע לחכות מאחורה בזמן שאת תתקדמי לראש התור ותראי את הכרטיס.
כשנכנסתי לשם הפקידה שאלה אותי אם אני רוצה באותה הזדמנות להוציא דרכון גם בשבילי.
כשתיכנסי תהיה מישהי שתוציא לך מספר. ואז תגידי לה שאת צריכה להוציא דרכונים לכולם. בגלל שהוא איתכם כנראה שלא תצטרכי לחכות. תמיד תוכלי להגיד שהוא לא מסוגל לחכות, ושאת לא יכולה לבוא בלעדיו במועד אחר.
בכל מקרה כדי שיהיה זריז יותר, תמלאי את הבקשות לדרכונים באינטרנט ותשלמי באינטרנט. תגיעי עם כל הניירת מוכנה. זה הולך מהר אם באים עם הכל מוכן.
לצפיה ב-'את יכולה לפרט?'
את יכולה לפרט?
02/05/2018 | 22:39
9
49
הראית לשומר ואז מה? הוא דאג לקדם אותך? הבנתי שאת המספר לוקחים ברגע שמגיעים. לא?
לצפיה ב-'הוא הכניס אותנו ישר וביקש מהפקידה שאחראית'
הוא הכניס אותנו ישר וביקש מהפקידה שאחראית
02/05/2018 | 23:08
8
54
על הוצאת המספרים לתת לי מספר מיוחד של נגישות. 
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
03/05/2018 | 06:05
7
12
לצפיה ב-'חזרתי'
חזרתי
03/05/2018 | 09:20
6
71
אז ככה: התכוונתי להשתמש בפטור רק אם לא תהיה ברירה. הגעתי לפני פתיחת הלשכה  ונרשמת מספר 30 בין אלה בלי תור. בנתיים כבר התחיל להיות קשה איתם (במיוחד עם עם הבן הזה). ראיתי שזה עניין לא רק של שעות אלא יש מצב שבכלל לא נכנס.
אז נגשתי לשומר בתור של אלה שהצליחו לקבוע תור והראיתי תעודת נכה. אמר להמתין ואוכל להיכנס עם אלה שיש להם תור. אחרי עשר דקות פתחו את הדלתות ושוב הייתי צריכה להראות תעודה.
ואז הגשתי לעמדת הנפקת המספרים, הראיתי לה תעודה והיא נתנה לי מספר. וידאתי שרק רואים מספר ולא שזה פטור מסיבה כלשהי. היה כזה בלגן שגם  הילדים לא שאלו כלום, למזלי. רק כשנכנסתי לאולם, הבנתי שלמעשה נתנו לנו תור מספר 1. כי קראו לנו בשנייה שנכנסנו. הפקידה נורא הופתעה למה קיבלנו את המספר הזה. כי הרי יש הרבה אנשים בחוץ. אבל לא הגבתי והיא התחילה לטפל בנו.
שזה גם היה סיוט כי בן ה 9 התנהג לא משהו בכלל, עשה פרצופים למצלמה קפץ והתנהג ממש שונה מהרגיל. פחדתי שלא יוציאו לו דרכון (כי חייבים תמונה בפורמט מסוים). בסוף יצא משהו.
ואז נהיה שוב סיוט, לא צפוי : צריך לצלם את שני הקטנים. שמאד אוהבים להצטלם ולא ציפיתי לבעיות. אבל הכיסא היה נמוך, ואי אפשר לעשות כלום. אז בן 5 עוד איכשהו הבין מה רוצים ממנו (לעמוד על הברכיים ועוד לתמוך בעצמו עם הידיים). בן פחות מ 3 התקשה (מן הסתם). ואז הגיע מנהל המשמרת והתחיל לומר שאנחנו צריכים להמתין, שרק בעל התעודה נכנס בלי התור. אמרתי לו שזה קצת בעייתי כי הוא בן 9. לא עניין אותו. וגם הפקידה אמרה לו שהיא נורא הופתעה באמת שהכניסו אותנו. למזלי, הקטן היה האחרון, אז הם ויתרו בסוף.
זהו. 5 שנים של שקט

לצפיה ב-'נשמע ממש סיוט... כנראה יותר שווה להזמין תור באינטרנט'
נשמע ממש סיוט... כנראה יותר שווה להזמין תור באינטרנט
03/05/2018 | 17:09
5
41
ובנוסף להגיע עם בן זוג.....

לצפיה ב-'לא קשור'
לא קשור
03/05/2018 | 20:31
4
46
באמת ניסיתי לקבוע תור אבל רק היום הסתדר לי להגיע. וניסיתי מלפני שלושה חודשים. אם הייתי מזמינה היום, יכולתמ לקבוע רק לסוף יולי.
בכל מקרה, היות ונכנסנו ממש ראשונים, זה לא היה משנה.
לצפיה ב-'למה לא הצלחת להזמין לפני 3 חודשים?'
למה לא הצלחת להזמין לפני 3 חודשים?
03/05/2018 | 23:23
3
54
בעלי הזמין באינטרנט מראש (רק הוא, בלי ילדים). אחר כך הגיע וחיכה 10 דקות. זה הכל.
לצפיה ב-'לא יודעת'
לא יודעת
04/05/2018 | 08:53
2
40
כבר לא היו תורים. כנראה היו הרבה חכמים כמוני שניצלו שזה יום חופש בבית ספר.

לצפיה ב-'את מתכוונת שהיה לך חשוב רק היום להגיע וכבר 3 ח' מראש'
את מתכוונת שהיה לך חשוב רק היום להגיע וכבר 3 ח' מראש
04/05/2018 | 14:48
1
47
לא היו תורים להיום? אז זה משהו  אחר.
בעלי הזמין תור עוד בנובמבר לדצמבר.
לצפיה ב-'אני בפריפריה'
אני בפריפריה
04/05/2018 | 15:41
50
אז יש עומס על הלשכה, מראש אמרו לי במוקד.
לא נורא, העיקר שנגמר.
לצפיה ב-'הצעה לשיתוף פעולה / הצעת עבודה'
הצעה לשיתוף פעולה / הצעת עבודה
01/05/2018 | 13:22
11
190
למי שאוהב לעזור, חושב בגדול, ורוצה הכנסה נוספת בחודשים הקרובים:

יצאתי למסע של חיפוש פרנסה ויזימת פרוייקטים, ואני מחפש אדם שיהיה לצידי בתהליך הזה.

דרישות התפקיד:
1. יכולת להתחייב להשקיע כ-5 שעות בשבוע לפחות, למשך חודשיים (עד סוף יוני).
2. רצון לקחת חלק במסע אישי ייחודי ומעניין.
3. ניהול דיונים בכתב (אפשר במסרים, ואפשר במייל) על בסיס יומי.
4. לחשוב יחד על רעיונות ודרכי ביצוע, ולספק תמיכה מורלית.
5. לבוא עם גישה חיובית לעסקים ולחיים. את הציניות, בבקשה, להשאיר בבית.
6. מעבר לזה - אני פתוח לרעיונות ואשמח לנסות ולהתאים את ההצעה שלי לכל מועמד ספציפי שיפנה אליי.

נשמע מעניין ומסקרן? מחכה למסך ממך

גור
לצפיה ב-'מקורי ומקסים בהצלחה'
מקורי ומקסים בהצלחה
01/05/2018 | 20:44
25
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
02/05/2018 | 17:01
1
13
לצפיה ב-'תודה. אגב...'
תודה. אגב...
02/05/2018 | 17:57
66
אני מבקש מכל מי שרוצה לעזור בכל דרך שהיא, גם אם לא יכול להתחייב למשהו "רשמי" ו/או ארוך-טווח, לא להתבייש ולפנות אליי במסר.

תודה.

לצפיה ב-'היי גור'
היי גור
02/05/2018 | 22:11
50
חשבתי היום על מה שכתבת.
יש מישהי שאני מכירה.
אמא לילד על הספקטרום.
היא מזניקת עסקים בעיסוקה.
קוראים לה מיכל לימון
הראתי לה את הפוסט שלך.
אמרה שמאד מעניין אותה ליצור קשר
היא לא נמצאת בתפוז.
אז אתה מוזמן ליצור איתה קשר
מספר הטלפון שלה 054-6551777
 אני מצרפת קישור לפייסבוק העסקי שלה

בהצלחה
לצפיה ב-'דבר חשוב ששכחתי: מחפש אנשים רגילים עם לב, ולאו דוקא "מומחים"'
דבר חשוב ששכחתי: מחפש אנשים רגילים עם לב, ולאו דוקא "מומחים"
03/05/2018 | 14:12
47
אם הייתי רוצה דווקא ייעוץ של מומחה לשיווק או איש עסקים, אז הייתי מפרסם את ההודעה הזאת בפורומים אחרים.

אבל זה לא מה שאני מחפש.

ראשית, אני מעדיף מישהו שלא התקבע כבר על הדרך המקובלת לשווק ולעשות עסקים (שבכל הכנות, עושה לי בחילה).

שנית, רקע עסקי מהסוג הזה בכלל אינו נחוץ. סך הכל אני מחפש מישהו שאוכל "להקפיץ" ממנו רעיונות, לעשות איתו סיעור מוחות, ופשוט לחשוב יחד. זה בכלל לא משנה מהם הכישורים הספציים של אותו אדם. עצם העובדה שיש סינרגיה בין שני אנשים שעובדים יחד למען מטרה משותפת, כבר מגדילה באופן משמעותי את הסיכויים להצלחה.

אז מה כן חשוב? מוטיבציה. רצון לקחת חלק במשהו חדש ומעניין. הנה, גם אני לא בדיוק בן-אדם שהוכיח יכולת עסקית מדהימה, אבל זה לא גורם לי להרים ידיים, נכון?

לסיכום:

אם, במקרה, עד עכשיו נצרת את פיך רק בגלל חששות של "אין לי רקע" או "איזו תועלת כבר אוכל להביא", אז אני מבקש: קצת בטחון עצמי. עם רצון טוב ועבודה משותפת ניתן לעשות הרבה יותר ממה שנדמה לך. אז אם הרעיון עצמו נשמע לך מעניין וברצונך לקחת בו חלק, אני מחכה לשמוע ממך
לצפיה ב-'רוצה לנסות לעזור לי'
רוצה לנסות לעזור לי
03/05/2018 | 14:17
2
47
ולעבוד איתי על הרעיון שספרתי לך על המכשיר הרפואי ? אני כבר חודשים לא מצליח לפתח אותו אין לי מספיק ידע ברפואה ופיזיקה ואני צריך תמיכה הרעיון מתקדם ממש לאט וכבר התייאשתי וחושב לוותר עליו מה דעתך מה כדאי לעשות ? יש סיכוי ? כי העקרון יכןל לעבוד פשוט אין דרך יש לי עוד רעיון אבל אין לי מחשב נייח והמסרים לא עובד לי מהפלפון ... אז יקח לי זמן לחזור עליך וזה רייןן יותר פשוט וישים קשור לשירה  והלחנה  כלומר הלחנת אפוסים יצירות ספרות ודברים כאלו צריך כסף ואין לי.
לצפיה ב-'יש לך רעיון קונקרטי איך אנחנו יכולים לקדם זה את יעדיו של זה?'
יש לך רעיון קונקרטי איך אנחנו יכולים לקדם זה את יעדיו של זה?
03/05/2018 | 15:13
1
42
אם כן, אז יש על מה לדבר.

וכמובן שבלי קשר, אתה מוזמן להתייעץ בכללי בנוגע לדברים שאמרת. תצטרך, אבל, להיות יותר ממוקד בשאלות שלך אם ברצונך שאוכל לעזור לך.

לצפיה ב-'אחזור עליך שהיה ממוקד יקח זמן'
אחזור עליך שהיה ממוקד יקח זמן
03/05/2018 | 23:35
24
אני לא במצב עכשיו ותודה לך אין לי ממש רעיןן נתקעתי בחלק המעשי איך לגרום שהיה אפשרי שהמכשיר יעבוד אין לי מספיק ידע טכני כדאי שזה יקרה צריך ללמוד הרבה מאוד
לצפיה ב-'ובהצלחה גור הרבה הצלחה מאחל לך'
ובהצלחה גור הרבה הצלחה מאחל לך
03/05/2018 | 14:18
11
לצפיה ב-'באיזה נושא?'
באיזה נושא?
12/05/2018 | 08:54
1
9
אני מבינה בדיוק למה אתה מתכוון. מצאתי שותפה לחשיבה ועשיה לפני שנתיים וזה עובד נהדר. זו האפשרות היחידה עבורנו להוציא לאור רעיונות מעשיים.
הבעיה היא שזה עובד רק אם יש עניין משותף באיזה תחום. 
הקשר שמצאתי אצלה, שמחבר ביננו ועוזר לנו להתגבר על כל הפערים התקשורתיים, קשור לשילוב של אנשים עם מוגבלויות קשות בחברה. זה מאד אישי עבור שתינו, בוער לנו בנשמה ומחזיר אותנו שוב ושוב לעבודה משותפת, אחרי כל התנגשות או אי הבנה. 

מה בוער בך? איזה אינטרס חזק מספיק כדי להתגבר על כל הקשיים? מה יכול להחזיר אותך שוב ושוב למשחק, אחרי כל התקפלות או נפילה?

ואני יכולה להציע נושא נוסף שמציק לי מאד ומאלץ אותי לחפש שותפים נוספים לקבוצה של סיעור מוחות - הפרעות בתקשורת על רקע סנסו-מוטורי, רגשי ונויורולגי. מצאתי כמה אנשי מקצוע עם ראש פתוח ולב קשוב שמתעניינים בנושא הזה אבל מדובר באתגר כל כך גדול ומורכב שזה לא מספיק כדי להתחיל לעבוד ברצינות - אני זקוקה לקבוצה ממש גדולה ומגוונת של אנשים שמתעניינים בתקשורת על כל היבטיה. (וזה כולל כמובן גם אנשים שמכירים את הבעיה מקרוב ומתקשים בעצמם לתקשר...)
אין לי אמצעי תשלום למשתתפים, לצערי, אבל אם הקבוצה תהיה מספיק רצינית, אפשר לחפש משקיעים או לפנות לגיוס המונים. יש לי קשר עם אנשים שיודעים איך לעשות את זה....
לצפיה ב-'יש לי הרבה רעיונות ש"בוערים" בי. הבעיה היא אחרת:'
יש לי הרבה רעיונות ש"בוערים" בי. הבעיה היא אחרת:
13/05/2018 | 22:27
8
העניין הוא, שאני קצת במגבלה של זמן, ואני זקוק לרעיון שיניב תוצאות (כספיות) בטווח של כמה חודשים.

ורוב הרעיונות שלי הם לא דברים שניתן להגשים בפרק זמן כה קצר.

לצפיה ב-'חחחחח'
חחחחח
30/04/2018 | 14:04
1
122
לצפיה ב-'מה שנקרא, אמת בפרסום '
מה שנקרא, אמת בפרסום
30/04/2018 | 16:04
27
לצפיה ב-'בית ספר אשל הנשיא במועצה אזורית מרחבים?'
בית ספר אשל הנשיא במועצה אזורית מרחבים?
28/04/2018 | 13:15
1
80
מישהו מכיר?שמעתי שכרגע יש שם כיתה של 5ילדים אוטיסטים בתוך בית הספר הרגיל.בעתיד ייבנו בית ספר צומח לאוטיסטים בתפקוד גבוה בצמוד לבית הספר רגיל הקיים.כל מידע תתקבל בברכה.
לצפיה ב-'זה מה שמצאתי'
זה מה שמצאתי
30/04/2018 | 10:26
43

ניסית לפנות ישירות לביה"ס?
מעבר למידע הבסיסי, אין תחליף להתרשמות בלתי אמצעית מהנפשות הפועלות.
שווה אפילו לנסות לקבוע פגישה עם המחנכת הרלוונטית.
לצפיה ב-'בלוג של סטנדאפיסט אספי'
בלוג של סטנדאפיסט אספי
29/04/2018 | 19:55
140

לא רק צחוקים
לצפיה ב-'חוג ספורט לבחור בן 21'
חוג ספורט לבחור בן 21
27/04/2018 | 19:30
5
97
בן 21, אוטיסט, תפקוד גבוה מאוד
אני מעוניין למצוא עבורו חוג ספורט ע"מ שירד במשקל וישפר את כושרו הגופני שכרגע ירוד
(הוא כמעט ולא יוצא מהבית. רוב הזמן מול המחשב שלו)
לדעתי , יכול להתאים עבורו ספורט מים בברכה או בים
הוא מתגורר באיור השפלה
אשמח לקבל מידע על חוגים אפשריים באזור הזה או יותר במרכז הארץ
תודה
רון
לצפיה ב-'האם הוא רוצה בפעילות מחוץ לבית?'
האם הוא רוצה בפעילות מחוץ לבית?
29/04/2018 | 08:48
1
65
אם כן, האם הוא מעוניין בפעילות ספורטיבית?
יודע לשחות?
ספורט מים- הכוונה למשהו כמו כדור-מים? הידרתרפיה?
אולי פשוט מנוי לשחיה בבריכה העירונית?
אולי גלשן רוח או גלים?
לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/04/2018 | 12:46
54
ספורט מים כמו כדור עשוי להתאים לו.

אתה מכיר מקום באיזור השפלה /דרום / מרכז שמתאים לו?

בברכה
רון
לצפיה ב-'אולי'
אולי
29/04/2018 | 09:33
2
65
משהו עם החבר'ה האלה?

/חוגים/etgarim.org

לצפיה ב-'תודה. פניתי אליהם'
תודה. פניתי אליהם
29/04/2018 | 12:47
1
16
לצפיה ב-''
29/04/2018 | 14:33
5
לצפיה ב-'טיפול בהתקפים'
טיפול בהתקפים
26/04/2018 | 09:35
3
169
אתמול אמא שלי הייתה אצלי ולא הרגישה טוב. הילד ראה אותה לוקחת כדור ושאל למה היא לוקחת. היא ענתה לו שזה כדור שמרגיע (היה לה דופק מהיר אז היא לקחה משהו טבעי נגד זה).
הילד בא אלי ואמר שנורא חבל שהכדור של סבתא זה רק למבוגרים, כי גם לו יש התקפי זעם לפעמים. והיה נורא נחמד אם יכל לקחת כדור כזה ולהירגע.
לא היה לי כל כך מה לומר לו. חיבקתי אותו, ואמרתי שהכל בסדר, ושלא ידאג לגבי זה. אבל לא יודעת מה לעשות עם זה.
האם באמת כדאי לתת לו משהו כזה בזמן התקף? האם ישתף פעולה בכלל?
הוא חוזר השבוע לטיפול. האם יש סיכוי שהיא יכולה ללמד אותו לשלוט בעצמו? האם בכלל אפשרי שמי שסובל מהתקפים כאלה, ילמד לשלוט בעצמו?
לצפיה ב-'זו הדרך שלו להגיד לך'
זו הדרך שלו להגיד לך
26/04/2018 | 12:56
2
145
שגם הוא סובל מהעניין, שהוא לא רוצה להתנהג כך, לא בוחר בזה- זה קורה לו.
לגבי ההתמודדות, מניעה והטיפול- אין כדור קסם
שאפשר לקחת כשהבנאדם מתפוצץ ויכול מיידית לתקן הכל.
בנאדם (ילד/מתבר/בוגר) יכול בהחלט ללמוד א)להמנע ממצבים מועדים לפורענות עבורו
ב)ללמוד דרכים לחזור לאיזון- לא "לשלוט בעצמו", לא מדובר על דיכוי עצמי (או חיצוני)
אלא על שמירה על איזון.
הוא יכול גם ללמוד לזהות סימנים מוקדמים המתריעים מפני פיצוץ קרב, ואז להשתמש בטכניקות לחזרה לאיזון.
הדרכים עשויות להיות מגוונות:
מ CBT-  לזיהוי מחשבות, אמונות ואמירות פנימיות מזיקות,למניעת איבוד האיזון הפנימי,
שלל פעילויות שחלקן אולי אפילו אינן מוגדרות כטיפול, אבל הן מחזקות את הבנאדם מבפנים ועושות אותו פחות פגיע (שהות בטבע, האזנה למוזיקה, עיסוק בתחום העניין שלו או כל מה שעושה את זה לאותו אדם), ועד לדברים כגון ביופידבק, דמיון מודרך ועוד- טכניקות שמסייעות לחזור לאיזון אחרי שיצאנו ממנו.
גם הסביבה יכולה ללמוד- במיוחד כשמדובר בילדים (אבל לא רק), חשוב שהסביבה, לפחות הקרובה, תלמד את הבנאדם ורגישויותיו ותמנע ככל האפשר מלדחוף אותו לקצה.
זה מצריך דיאלוג מכבד והדדי- כל אחד לוקח בחשבון את צרכי ורגישויות האחר,
וביחד מחפשים דרך חיים שתהיה נכונה לכל הנוגעים בדבר.
לצפיה ב-'דיברתי על זה עם הפסיכולוגית שלו כבר לפני שנה'
דיברתי על זה עם הפסיכולוגית שלו כבר לפני שנה
26/04/2018 | 13:52
1
86
היא מתמקדת בהגברת הגמישות המחשבתית - לדעתה זה חשוב יותר מאשר ללמד אותו איך לזהות את המצב הזה ולעצור בזמן. או ללמוד להירגע.
מה שעוזר לו, זה לבהות במסך - נרגע תוך כמה דקות.
אבל לאחרונה הוא מסרב להצעה שלנו ללכת למחשב כאשר אנחנו מזהים את ההתחלה של ההתקף.
בנוסף, תמיד זה נראה כאילו הוא מקבל פרס על התנהגות רעה (וכן, ברור לי לגמרי שהוא לא מנסה לתחמן אותנו כדי לקבל זמן מסך). -במיוחד ש-90% מההתקפים קשורים באיזושהי צורה למסכים.
לצפיה ב-'היא ניסתה את הדרך שלה במשך השנה האחרונה?'
היא ניסתה את הדרך שלה במשך השנה האחרונה?
26/04/2018 | 17:17
76
אם כן, אולי זה הזמן לנסות דרך אחרת?

"גמישות מחשבתית" זה מונח שאיכשהו מסמן אותו כ"לא בסדר", כאשם.
כאילו בגללו, בגלל חוסר הגמישות שלו, זה קורה.
הנסיון שלי הוא שיהיה נכון יותר להתייחס לעניין
כתוצאה של קצר בתקשורת בינו לבין סביבתו כמו גם לפעמים בינו לבין עצמו.

אם מנסים משהו (ולפעמים גם מישהו-איש טיפול) תקופה משמעותית ללא הצלחה
חשוב לדעת לשחרר ולנסות כיוון אחר.
לצפיה ב-'מעבר מגן תקשורת אחד לגן תקשורת אחר'
מעבר מגן תקשורת אחד לגן תקשורת אחר
26/04/2018 | 09:30
2
108
מה קורה אם אבחר באחד הגנים של העמותה לילדים בסיכון ומכל סיבה שהיא ארצה לעבור לגן אחר שאינו שייך לעמותה, לדוגמא לעבור לגן של אלוט, האם אני מחוייבת להישאר בגן של העמותה או שניתן לעבור ?

תודה
לצפיה ב-'הכל ענין של בירוקרטיה'
הכל ענין של בירוקרטיה
26/04/2018 | 12:36
70
אם הורה מגיע למסקנה שהמסגרת החינוכית הנוכחית לא נכונה לילדו/ילדתו,
זכותו המלאה לחפש מסגרת מתאימה יותר ולהעביר אתהילד/ה אליה
(או לוותר על מסגרת ולעבור לחינוך ביתי).
זה עשוי להצריך התמודדות מול בירוקרטיה ובירוקרטים.
לצפיה ב-'הרושם שאני קיבלתי הוא שגני העמותה טובים יותר.'
הרושם שאני קיבלתי הוא שגני העמותה טובים יותר.
03/05/2018 | 18:50
26
הם מאוד זורמים עם הילד, עם המוטיבציה שלו, בעיקר גישת DIR.
מקבלים את מי שהוא , ולא רואים אותו כבעל הפרעה אלה כחלק מהמגוון הניורולוגי.

בניגוד לגני אלוט, שהם יותר כוחניים, הרבה ABA ופחות זורמים עם הראש של הילד.

זה הרושם שאני קיבלתי ככה מתגובות של אנשים לאורך השנתיים האחרונות.

למה את רוצה לעבור לגן אלוט?
לצפיה ב-'למישהו יש פרטים מעודכנים של ד"ר רחל מאור?'
למישהו יש פרטים מעודכנים של ד"ר רחל מאור?
26/04/2018 | 10:49
58
אנחנו רוצים ללכת אליה לאבחון עם בת ה-8 שלנו.
קבענו תור במאוחדת בעוד חודשיים. חשבתי לנסות לראות אם אפשר להקדים את זה באופן פרטי, רק שאני לא מצליחה למצוא פרטי התקשרות עדכניים ברשת.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה