לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1572215,722 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'פוסט מעותק מפייסבוק שלי'
פוסט מעותק מפייסבוק שלי
12/04/2018 | 16:13
6
97
האם אני מאמין בעצמי ? התשובה הפשוטה היא לא האם אני מאמין כי יש סיכוי שאצליח לצאת מהמצב 
הזה ? של החוסר אונים של הרפסות והחדלון האם יש סיכוי לנחמה ? האם יש סיכוי להשלמה עם המצב ? 
שאתה סך הכל בוץ מתוחכם יצור מעוות מלא אשליות מלא תהיות על גורל חצוי ומפוצל , האם אי פעם אוכל לדבר
יותר מכמה מילים במשפט ? אוכל לנהל שיחה על עולמי בעל פה ? אוכל להגמל מהתלות הזו באחר
באחרים במשמעות נפרדת ממני נכפת עלי מרחוק מקרוב מהצדדים האם תמיד היה מאושפז במקומות 
סגורים ?
התשובה היא כנראה שכן האם אזכה לאהבה אהבת אישה אזכה להיות עצמאי ? אני לא מאמין בכך איני
מאמין ביכולתי לשנות את גורלי הנני מאמין באפסיות האני
בזחילה אל קורנות המוות והחדלון האם אני לכוד בגופי ? לא בהכרח כי האני הוא השלם האמיתי לכן תמיד היה אני ולאחר מכאן אתם והשילוב והתנודה המדיוקת.
בין האני לשלם יוצרת אהבה אף אחד לא השיג את זה בווזאי לא אדם כמוני קרוע לאלפי רבבות לאלף ואחד פנים ... אני מבין כל כך מבין שאני תמיד היה לבד וזה טוב לי 
לצפיה ב-'פוסט שלי כמובן'
פוסט שלי כמובן
12/04/2018 | 16:22
19
לצפיה ב-'גם לי הלבד הזה עושה לפעמים טוב ממש'
גם לי הלבד הזה עושה לפעמים טוב ממש
13/04/2018 | 08:29
4
55
לצפיה ב-'אחד הקשים שלי בהוסטל'
אחד הקשים שלי בהוסטל
13/04/2018 | 09:00
89
זה הביחד אני רגיל רק להיות בד בלי לעות לא, אחד ריל להיות אוויר , בשקט שלי , לפני כמה ימים הייתי בנתק מעולם במשך ייומים א עניתי לא, אחד וניסו לדבר איתי דקות ארוכות , א עניתי גם בען ולא התעלמתי לגמרי ...
לצפיה ב-'את באמת הכי מצחיקה שאת כועסת '
את באמת הכי מצחיקה שאת כועסת
13/04/2018 | 09:05
2
16
לצפיה ב-'אל את רוצה לבוא לבקר אותי ?'
אל את רוצה לבוא לבקר אותי ?
13/04/2018 | 21:39
1
33
÷או שאת עדיין כועסת עלי ?  כי אני כאן לבד בהוסטל וסובל ובודד לא רוצים לשחרר אותי הביתה לא מרשים אני מחד שיעשו צו ואני  ממש לבד אבא לא עונה לי אומר תשאר שם אני ממש סובל אבל זה עניין שלך אם את מוכנה כי אני בקשתי סליחה ובאמת לא התכוונתי ויש בי הרבה חרטה ואני בודד כל כך בודד .. טוב זהו החלטה שלך ואני מכבד .
לצפיה ב-'כועסת הבנתי'
כועסת הבנתי
14/04/2018 | 10:28
23
לא משנה הייתי צריף להתאפק מהשאלה הזו כמו שאמרו לי לאט לאט
לצפיה ב-'תנועות מוזרות '
תנועות מוזרות
13/04/2018 | 16:50
1
152
שלום,
בני בן השנתיים ו-5 חודשים עושה תנועה מוזרה עם היד. אם אפשר לתאר זאת היא מזכירה את תנועת 'הייל היטלר'. 
הוא עושה זאת כמו בתנועת מדיטציה - בעדינות ואיטיות. 
לפעמים עושה גם תנועה עדינה של משיכת חוט בשתי הידיים.
 
האם זה אופייני לילדים על הרצף?.
 
תודה 
לצפיה ב-'כן'
כן
13/04/2018 | 17:19
105
עניין בתנועה, סקרנות מאוד מקורית ואישית לגבי תנועה מאוד מאפיינת
לצפיה ב-'אוטיזם, נורמטיזם, ועצמאות'
אוטיזם, נורמטיזם, ועצמאות
13/04/2018 | 01:11
15
137
מה שעושה את המצב לבלתי אפשרי, מחריד, מדכא, עצוב, וכל כך חסר סיכוי לאוטיסטים, לפחות בינתיים, זה שהאוטיסט בניגוד די מוחלט לאדם הנורמטיבי מבסס את תחושת העצמאות והאחריות והזהות שלו על תקשורת בין אישית, על הגינות, על רגישות ישרה, הגונה והוגנת.

האוטיסט מסומן מאז ומתמיד בידי שרלטני האקדמיה והנורמה שרק אותה עם מייצגים ורק לטובתה הם פועלים כחסר כישורי חברה ותקשורת בדיוק בגלל שבניגוד מוחלט לאדם הנורמטיבי יש לו כישורי חברה ותקשורת הכי מדהימים והכי עמוקים, אלא שבגלל זה אלה כל הזמן מתנפצים בצורה שוברת גוף עצמות ונפש על המניפולטיביות הזולה, השטחית, הכחנית, חסרת האחריות והנשמה שהנורמה כופה ככישורי חברה ותקשורת על כולם.

למעשה, עצם הכפיה מוכיחה שנורמטיביות מגלמת העדר הבנה מוחלט, אלים ומטורף, כלפי מהות העצמאות, שהרי זאת נבחנת דרך המידה שבה יחסי שליט נשלט, עבד אדון, וכחנות בכלל, שוררים בחברה, ובחברה הנורמטיבית יחסים היררכים מהסוג הזה הם הכלל, שמי שעובר עליו דינו מיתה, ומייד.


לצפיה ב-'התוצאה ?'
התוצאה ?
13/04/2018 | 01:21
4
37
ילדים בקריזה, נשלחים לאשפוז, מסוממים בכבדות, ובצורה שתדפוק להם את המח והצורה לתמיד, כי את הפגיעה האנושה הזאת בכבודו של האדם, במוסריותו, ברגישותו, בצורך שלו באהבה, משמעות ויופי, אי אפשר לשאת בלי לאבד את זה לגמרי ובכלל.
 
ואפשר לקשור את זה בלי בעיה לרגישות האוטיסטית המובהקת כל כך לקשר בין קצב וצורה, למוזיקה, או למתמטיקה, לצורך האוטיסטי בשפה שאינה מניפולטיבית (אתם לא מבינים שפה כפולה כי אתם מפגרים אומרים רוצחי הטיפול והמחקר) כי האוטיסט, בניגוד מוחלט לקוף הנורמטיבי לא משתמש בשפה בשביל לסדר את זולתו, להזיז אותו, להשפיע עליו, אלא בשביל, וכאן בה השוס שמוציא את כל בבוני הנורמה מדעתם, לדבר איתו, אליו, וזה כבר יותר מדי.
 
אין עצמאות מהותית בחברה שבה כולם מזיזים את כולם כל הזמן, כולם מסדרים את כולם כל הזמן, תרתי משמע, מסתדרים, בשורות בזוגות או בקבוצות, "אתה תזוז לכאן ואתה תזוז לכאן ובשעה הזאת והזאת תעמוד כאן ותדבר בקול כזה ותאמר את זה ותביט לי בעיניים אחת ושתיים..." 
אנשים מזיזים אחד את השני למשבצות שישרתו אותם, סוחרים במרחב ובזמן, והתקשורת בהתאם אינה תקשורת, אינה מגע, אינה נסיון לדעת אלא רק מניפולציה זולה, כחנית וגסה.
את האוטיסטים זה רוצח כל הזמן, ועל המקום, כי הם מסומנים כלוקים תקשורתית מסיבה אחת ואחת בלבד, והיא, שבניגוד לנ"ט הם תקשורתיים להפליא, להחריד, ובאמת.
 
בגלל זה הנ"ט מופתעים כל הזמן מיכולות הגבוהות המתקיימות בצד הנמוכות, לכאורה, שהחלוקה ההיררכית הזאת מסתירה את האמת הכי חשובה ומהותית,
אנחנו לא מזיזים אנשים, אנחנו רוצים לדבר אליהם כפי שהם, אל ודרך תנועתם, זמנם, קצבם, כיוונם, כי זו עצמאות מהותית, מתן חופש לאחר לחיות כפי הקצב והכיוון שיאפשר לו לבטא את יחודו בצורה שתאפשר הקשבה עמוקה ורגישה ליחודו של האחר.
 
יום אחד אפילו הנורמה תבין זאת, עד אז האוטיסטים ימותו בערימות, וביסורים קשים מאוד
 
לצפיה ב-'אמ זה מסתדר עם הכי חשוב "לא להזיז אדם"'
אמ זה מסתדר עם הכי חשוב "לא להזיז אדם"
13/04/2018 | 06:41
3
36
ולא לשנות.
אז העניין הוא איך תזוזה ושינוי קורים- 
לדעתי עצם העובדה שאף אחד לא ממש יודע היא גם חלק מרכזי בזה.
 
 
 
 
לצפיה ב-'ככה'
ככה
13/04/2018 | 08:04
1
17
אם תשימי למהות התזוזה והשינוי אז תראי התמרה מתמדת של כח, כחנות, שליטה ואלימות לתקשורת ודרכה לשיתוף פעולה,
ההיררכי הופך להדדי כשבמקום להזיז אנשים, לשלוט בהם, להשתמש בהם ככלים, אנחנו מזהים אותם כתכלית הדברים עצמם, לא כאמצעי למטרה אלא כמטרה עצמה,
וככל שאת מזהה את האדם, החיה, הצומח, ואפילו הדומם, כמטרה בפני עצמה ולא רק ככלי להגיע אליה השינוי מאיץ יותר,
ההתפשטות מותמרת מהרחבה מעגלי השליטה, כיבוש, דיכוי, לתקשורת, להכללה רחבה ועמוקה יותר, והבנה מחוללת שינויים הרבה יותר עמוקים ורחבים ומהותיים משליטה,
לצערי בינתיים רק האוטיסטים יודעים את זה
 
לצפיה ב-'בגלל זה עצם השינוי משתנה'
בגלל זה עצם השינוי משתנה
13/04/2018 | 08:07
16
עצם הגדרת השינוי משתנה וראויה וצריכה לשמש כנושא לדיון ולשיחה שתאפשר לשם שינוי פתיחות,
לדוגמה,
כשחוזרים וקובעים שאוטיסטים מתקשים עם שינויים צריך ואפשר לברר למה,
וכשמבררים אז מגלים שדווקא בגלל שאוטיסטים הכי פתוחים לשינויים מהותיים, עמוקים, והכי צריכים כאלה, הם הכי מתקשים עם היישום המזוייף, השטחי, הצבוע והבכאילו כזה לכאורה שהנורמה עושה בשינוי.
 
האדם המתמסר, שלכן מסומן כאובססיבי על ידי שרלטני המקצוע, זקוק לשינוי מהותי, ולכן הוא תקשורתי יותר, מחפש מגע אמיתי יותר, אוטיסטי יותר, וזה מאיים על מוסכמות החברה ושפתה
 
לצפיה ב-'"תנועה" זו שאלה פתוחה'
"תנועה" זו שאלה פתוחה
13/04/2018 | 08:09
15
הכי פתוחה, זו שאלה שהפיזיקה והמתמטיקה עוסקות בה כבר אלפי שנים והפרדוקסים המרכזיים שעולים מהדרך שבה אנחנו יודעים לתאר תנועה עדיין רחוקים מאוד מפתרון נורא.
 
וזה קשור מאוד גם לשאלת הכחנות, השליטה, שהנורמה נוטה לקבל על עצמה כמציאות שאין בילתה, מה שרומס מיידית את כל מה ומי שטיפה רגיש וקשוב ופתוח מהממוצע
 
לצפיה ב-'עם כל הכבוד, האטימות שעליה אתה מדבר קיימת גם אצל אוטיסטים'
עם כל הכבוד, האטימות שעליה אתה מדבר קיימת גם אצל אוטיסטים
13/04/2018 | 11:04
9
44
איך כתבת?
 
"בחברה הנורמטיבית יחסים היררכים מהסוג הזה הם הכלל, שמי שעובר עליו דינו מיתה, ומייד"
 
ואצל אוטיסטים זה לא ככה? בבקשה תסביר לי, אם כן, איך זה שהקאתם אותי מקירבכם? אה כן, כי אני "דיקטטור" ו"רשע" ובלה בלה בלה, ולכן דמי מותר. זה פשוט מצחיק. אני מתנהג בטבעיות בכל מקום, ובחיים שלי לא נתקלתי ביחס כל-כך מכוער כמו ממך.
 
ואני אגיד לך עוד משהו:
 
יש מספיק אוטיסטים בעולם כדי לפתור את כל הבעיות שלנו בעצמנו. מה אכפת לי מה חושבים 98% מהאנשים, אילו ה-2% הנותרים היו מתייחסים אליי כאל בן-אדם? 2% מאוכלוסיית העולם זה עדיין הרבה מאוד אנשים.
 
בקיצור, אילו הבעיה היחידה היתה האטימות של "הנורמה", אז לא היתה בכלל בעיה.
 
אבל האמת הכואבת היא, שאטימות זו מגיפה כלל-אנושית שאינה מבחינה בין א"ס לנ"ט. ההבדל היחיד זה שהיא מתבטאת באופן אחר. ומכיוון שהגמל לעולם אינו רואה את דבשתו שלו, אז יוצא שהא"ס נחרדים מהאטימות הנ"טית (וגם לפעמים מדברים נ"טיים אחרים שאין בינם לבין אטימות שום קשר), והנ"ט נחרדים מהאטימות הא"סית (וגם לפעמים מדברים א"סיים אחרים שאין בינם לבין אטימות שום קשר).
 
ואני אגיד לך עוד משהו:
 
כל עוד אתה מתייחס בזלזול ובשחצנות ואפילו בשנאה כלפי בן-אדם שמנסה לבנות לעצמו (ואולי גם לאחרים - אם ירצו) אלטרנטיבה שפויה וכל רצונו הוא לחיות את החיים שלו בשקט, אין לך שום זכות להתלונן על "אטימות החברה".
 
כן, אני פותח את העניין הזה, כי זה סופר-רלוונטי.
 
זה בדיוק בגלל אנשים כמוך, שאנשים כמוני נאלצים בד"כ להקריב את שפיותם כדי להתפרנס (קרי - כדי לא לרעוב למוות). זה בדיוק בגלל אנשים כמוך שאין אלטרנטיבה לשוק העבודה החזירי והקפיטליסטי. אנשים כמוך, שבמקרה הטוב עומדים מנגד ומקטרים, ובמקרה הרע תוקפים באכזריות כל מי שמנסה להוביל שינוי.
 
אז תפסיק להטיל את האחריות על הנ"טים. זה שהחברה ה"נורמלית" מטורללת זה נכון, אבל זה גם לא רלוונטי. אני לא מצפה החברה ה"נורמלית" להיות מסוגלים ליותר. אני כן מצפה לזה ממך ומכל האנשים האחרים (כולל חלק מהנ"טים, אגב) שכבר קלטו עד כמה שהנורמה דפוקה. שינוי המצב הקיים תלוי אך ורק בנו.
 
מצטער, אבל ממש ממש עצבנת אותי עם הקיטורים שלך.
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
13/04/2018 | 11:52
22
כי אתה דיקטטור ואוטיסטים לא יכולים לשאת התנהלות היררכית, זה ממית אותם מיידית וביסורים קשים מאוד
לצפיה ב-'זה לא עניין מספרי'
זה לא עניין מספרי
13/04/2018 | 11:54
7
26
אלא שבדיוק בגלל זה חזיר קפיטליסטח כחני וחומרני לא יכול להבין את חומרת הבעיה וטבעה.
 
ואיך אני מונע ממך משהו, או מכל אחד אחר ?
לצפיה ב-'איך הנ"ט מונע ממך משהו? או ממני? או מחרסינה? בו ותספר לנו'
איך הנ"ט מונע ממך משהו? או ממני? או מחרסינה? בו ותספר לנו
13/04/2018 | 12:26
6
29
החטא הגדול של הנורמה זה האדישות והאטימות שלה. הקטע הזה של "תתנהג כמו שאני רוצה, או שאתה לא בן-אדם בשבילנו". לא פחות ולא יותר. זה נורא. זה מחריד. אבל זה גם בדיוק מה שאתה עושה (ע"ע התגובה הקודמת שלך בשרשור הזה).
 
הנקודה שלי היא שאף אחד לא מכוון אליך אקדח לראש ואומר לך מה לאכול בבוקר. הנ"ט לא מכריח אותך אקטיבית לעשות שום דבר, וגם לא מונע ממך אקטיבית לעשות שום דבר.
לצפיה ב-'דרך אין סוף דרכים'
דרך אין סוף דרכים
13/04/2018 | 14:46
5
22
כמו למשל השלכה מאוד אלימה וללא שום מוצא לפשרה של פרשנות שברוב המקרים לא רק שלא משקפת את המניע שלי אלא כופה על נראותי מניעים הפוכים לגמרי לכוונתי,
במצב כזה לא רק שאין שום אפשרות לתקשורת אלא שהדרך שבה היא פועלת משמשת כל הזמן לרעתי,
ובלי תקשורת אין חיים, אין אפשרות לקיים ולקדם דברים.
דרך הנחות כמו שלך שהכל ראוי ורצוי למסחור, כולל תשוקה ואהבה ויופיומשמעות,
אותי זה רוצח על המקום, מבחינתי אין אקטיבי מזה.
 
בגלל זה חלק מהותי מהוויכוח והעימות סביב הזכות האוטיסטית לנשום מתנהל ולא במקרה סביב עצם ההגדרה של ההבדל בין פאסיבי לאקטיבי, ישיר ועקיף.
 
אני לא עושה שום דבר דומה לזה, אני בכלל לא בעמדה להתנות את קיומם של אחרים, מה שאני עושה ואתה ואחרים הדומים לך מפרשים כמו שאמרתי בצורה בדיוק הפוכה ולכן גרועה אפילו מאלימות ישירה זה מנסה לשרוד דרך אי קיום יחסים עם אנשים שאני מזהה כאיום על קיומי,
וגם זה יותר מדי בשבילך, ובשבילם
לצפיה ב-'המממ....'
המממ....
13/04/2018 | 16:42
4
24
"כמו למשל השלכה מאוד אלימה וללא שום מוצא לפשרה של פרשנות שברוב המקרים לא רק שלא משקפת את המניע שלי אלא כופה על נראותי מניעים הפוכים לגמרי לכוונתי"
 
במילים אחרות - בדיוק כמו שאתה עושה לי כשאתה קורא לי "דיקטטור" ו"רשע". 
 
או איך שאתה מסובב כל ניסיון לדבר על יזמות ופרנסה ומטרות למשהו אפל ומרושע.
 
או - בלי קשר אליי - איך שאתה מעקם כוונות של הורים, גם כשהם לחלוטין בסדר, כי מה לא תעשה בשביל לגונן על מנטרת השנאה של "כל הנטים דרעק".
 
צודק לגמרי. זה באמת נורא.
 
"במצב כזה לא רק שאין שום אפשרות לתקשורת אלא שהדרך שבה היא פועלת משמשת כל הזמן לרעתי. ובלי תקשורת אין חיים, אין אפשרות לקיים ולקדם דברים."
 
נכון מאוד. הנה, אתה רואה? כשמדובר במישהו אחר שעושה את דברים הנוראיים האלה, אין לך שום בעיה להבין כמה זה נורא.
 
אז למה אתה עושה את זה לאחרים?
 
וכמובן שהנושא האמיתי כאן זה לא אתה. אני פשוט נותן את זה כדוגמא נגדית לטענה מגוכחת שהנורמה היא המקור לכל הצרות שלנו.
 
וכל התירוצים וכל ההסברים לא יעזרו לך כאן. גם לאותם נ"טים שדורסים אחרים בשם הנורמה יש תירוצים למכביר. אבל זה לא משנה את העובדה שגם הם וגם אתה פוגעים באנשים וגורמים לאחרים נזק בל יתואר.
 
"דרך הנחות כמו שלך שהכל ראוי ורצוי למסחור, כולל תשוקה ואהבה ויופי ומשמעות..."
 
מאיפה הקרצת את זה שאני מניח שהכל "ראוי ורצוי למסחור, כולל תשוקה ואהבה"?
 
יש דברים שממש מטריפים אותי, כמו למשל אנשים שמשליכים בצורה מאוד אלימה וללא שום מוצא לפשרה של פרשנות שברוב המקרים לא רק שלא משקפת את המניע שלי אלא כופה על נראותי מניעים הפוכים לגמרי לכוונתי. במצב כזה לא רק שאין שום אפשרות לתקשורת אלא שהדרך שבה היא פועלת משמשת כל הזמן לרעתי. ובלי תקשורת אין חיים, אין אפשרות לקיים ולקדם דברים
 
ואם הפיסקה האחרונה נשמעת לך מוכרת, אז זה כי אני מסכים איתך לחלוטין בנושא הזה. את מה שכתבת בעניין הזה, צריך למסגר ולתלות הקיר.
 
זה פשוט מדהים איך אתה יכול להפגין כזו תובנה חכמה וחודרת בפיסקה אחת, ומיד אח"כ - באותה הודעה עצמה - להתנהג באופן שהוא הפוך בדיוק למה שכתבת.
 
"אותי זה רוצח על המקום, מבחינתי אין אקטיבי מזה."
 
גם אותי.
 
אבל אפשר להתרחק מאנשים שעושים לנו רע. ולכן, אילו היה מדובר בבעיה שקיימת רק אצל ה"נורמטיבים", אז לא היתה שום בעיה. הבעיה היא בדיוק זה, שאצל אוטיסטים המצב לא טוב יותר.
 
"אני לא עושה שום דבר דומה לזה, אני בכלל לא בעמדה להתנות את קיומם של אחרים"
 
גם הנ"ט הממוצע יכול לטעון את אותו הדבר. האם האדם הממוצע ברחוב נמצא בעמדה להתנות את קיומם של אחרים?
 
לבדו - לא.
 
אבל הוא, בדיוק כמוך, חלק מהאנושות. לכל אדם יש את הכוח להשפיע על סביבתו המיידית הקרובה.
 
אז כן, אם 99% מהאנשים מתנהגים בצורה שתיארת, אז החיים הופכים להיות סיוט. ואם גם אתה מתנהג באותה הצורה, אז נחש מה? אוטיסט או לא - אתה חלק מהבעיה. אינך יכול להתחמק מאחריות בטענה של "אני סתם בן-אדם קטן וחלש ואין לי השפעה".
 
למעשה, המשפט האחרון הזה, הוא המקור לרוב הצרות של האנושות. אילו אנשים היו לוקחים טיפה יותר אחריות על מעשיהם, ולו רק כדי לדאוג לאינטרס האישי שלהם, אז המצב היה הרבה יותר טוב.
 
"מה שאני עושה ואתה ואחרים הדומים לך מפרשים כמו שאמרתי בצורה בדיוק הפוכה ולכן גרועה אפילו מאלימות ישירה זה מנסה לשרוד דרך אי קיום יחסים עם אנשים שאני מזהה כאיום על קיומי"
 
מי שמזהה חפים מפשע כ"איום על קיומו" - יש לו בעיה. פשעי המלחמה הכי גדולים נעשו בשם התירוץ הזה של "אנחנו מגינים על עצמנו מפני איום קיומי". זה גם בדרך-כלל התירוץ לאפליית חריגים: "הכושים/יהודים/דתיים/חילונים/מזרחים/אשכנזים משתלטים לנו על השכונה".
 
כמובן שלפעמים באמת יש איום קיומי. אבל ב-99% מהמקרים האמירה הזאת היא סתם תירוץ להתעלל בכל מי שמסתכל עליך לא נכון.
 
"וגם זה יותר מדי בשבילך"
 
נכון מאוד.
 
מי שמחליט באופן שרירותי שאני מהווה "איום קיומי" עבורו (ועושה זאת על סמך סילוף שיטתי ועקבי ומכוון של כל מה שאני אומר), יש לו בעיה.
 
אגב, אני לא חושב שאתה מהווה איום קיומי עבורי. כולה בן-אדם שכותב בפורום באינטרנט, אז קצת פרופורציות. אני כן חושב שההתנהלות האדישה והאטומה שלך תורמת את חלקה לבעיה הכללית שעליה אנחנו מדברים, שזה כמובן דבר אחר בתכלית.
 
ואגב II:
 
אם אי-פעם תהיה לך בעיה פרקטית חמורה שזקוקה נואשות לפתרון, אני אשמח לנסות ולעזור לך. וכנ"ל לגבי כל חבר פורום אחר. זה שההתנהלות שלך אטומה וסתומה לא הופכת אותך לפחות אנושי בעיניי ופחות ראוי לזכויות אדם.
 
ובניגוד לך, אני לא סתם אומר את זה ברמה הפילוסופית. אני לא מזבל לאנשים בשכל על "אהבת הבריות" ובו בזמן מקמץ את הלב שלי כשמגיע רגע אמת. ואתה מוזמן, מתי שתרצה, לבחון את האמירה הזאת שלי במבחן המציאות.
לצפיה ב-'לא'
לא
13/04/2018 | 16:58
1
15
כי כמו שעלה ובעבר ועולה גם כרגע ובכלל מהתנהגותך אתה באמת דיקטטור רשע,
הדברים כתובים בפירוש, על ידך,
דרך למשל שורת ההתניות שהצבת ואתה עדיין מציב
 
ויזמות ופרנסה כשהם סותרים למה שכתבתי, תפישה אנושית שלמה ועגולה יותר של החיים והזהות והקיום הם באמת האוייב, ולא רק שלי,
והדברים מנומקים.
 
לא סומך על השיפוט שלך, תראה לי מתי נכנסתי בהורה שהוא באמת בסדר, להפך, תמכתי במפורש ובשמחה בחלק מההורים כאן בזמן שהתנגדתי לך,
אז חולקה קבוצתית של נ"ט וא"ס כמניע לא ענייני מדברת אליך ואותך ולא אותי
לצפיה ב-'אני לא עושה את זה לאחרים'
אני לא עושה את זה לאחרים
13/04/2018 | 16:59
14
אתה טוען שאני עושה את זה לאחרים רק שאתה לא מבדיל בין הטענות שלך למציאות,
זה שאתה טוען משהו לא הופך את זה לממשי,
בעוד שאני יכול להראות ולהוכיח את כל המקרים שבהם הנורמה לגמרי מעקמת לא רק את פרשנותי אלא גם את זאת של אוטיסטים אחרים, כמו שאני משתדל ועושה כל הזמן, גם כאן וגם במקומות אחרים
לצפיה ב-'הנ"ט לא יכול לטעון את זה'
הנ"ט לא יכול לטעון את זה
13/04/2018 | 17:01
14
הוא זה שמעצב את סביבת העבודה וההשכלה והרחוב והאקדמיה וכל סביבה אחרת,
איכשהו חמק ממך שאנחנו חריגים ?
מוזר.
אני לא אתנה השתתפות בלימודים ועבודה בהתנהלות מסוג מאוד מסויים,
הנ"ט עושים זאת כל הזמן,
כנראה שאינך יודע את זה כי לא למדת ולא עבדת מעולם
לצפיה ב-'לא'
לא
13/04/2018 | 17:18
9
נוח לתאר את הא"ס כמי שחווים כל הזמן התקפי זעם משתקים רק בגלל שמשהו לקוי בהם אלא שזה קורה בדיוק בגלל שאני אומר, ש"המשחק" מוטה בצורה שאין נבזית ממנה נגדם, וכשאתה נתקל בזה שוב ושוב אין לך מוצא מלבד התפוצצות, שיתוק, ניתוק, או טירוף מהסוג שכולנו מכירים.
 
לא לכל אדם יש את הכח להשפיע, די כבר עם הקיטש הזה, לפחות בינתיים החברה בנויה על מנת לאפשר רק לפסיכופאטים השפעה, עדיין, אני משפיע בדרכי ולטובה ובתנאים בלתי אפשריים ולמרות אנשים כמוך
אם כי, גם כאן אנחנו נוגעים, כמו בכל הדבר הנוגע לאוטיזם, בצורך לשאול ולהעריך מחדש מהי השפעה, ולמה לאנשים הדדיים וקשובים יותר השפעה לא נתפשת רק דרך הכלים הגסים והכחניים הזמינים לך ולשכמותך
 
אני מממש את אחריות בדרכי, וחלק מהסכסוך האין סופי שלי מהסביבה נובע גם מזה שאני מזהה ומיישם אחריות בצורה שונה מהמקובלת, הרי אני שונה גם בגלל זה, ושאלת האחריות היא הכי כבדה, והתשובה לה לא זהה לתשובה הנורמטיבית בכלל, וגם לא לתשובתך
 
אתה קובע מי חף מפשע ? מי שמך ? מה שנתפש לך ולנ"ט כסביר והולם ורצוי לא נתפש לי ככזה בכלל, לי המקובל והמוסכם נתפש ומרגיש כאיום נורא על קיומי, אז גם כאן בגלל אנשים כמוך אני צריך להתמודד כל הזמן עם תוקפנות מחרידה כלפי עצם נסיוני לשרוד ולהישאר בחיים
 
איזה פשע מלחמה ? שמעת או קראת אותי מחריג אי פעם אנשים על רקע נטיה מיני או צבע או גזע או לאום ? למה נדמה לך שאם תשמיץ ותלכלך זה יעבוד עלי או על אנשים הגונים ?
 
מבחינתך זה שרירותי, אני את עמדתי כלפי עמדתך נימקתי ומנמק כל הזמן
ואתה אישית ברור שלא מאיים עלי אבל כאן אנחנו נכנסים לכח ולצורך בהפשטה, כי עמדות של פרטים שונים מייצגים במידה כזאת או אחרת מציאות מאוד מסויימת שהשפעתה על הפרט יכולה להיות קשה מאוד,
אז גם כאן צריך ללמוד את הקשר בין העקיף והישיר ולדעת להפריד את הדברים על מנת לחבר אותם בצורה שמשקפת את מה שאפקטיבי באמת,
אתה לא מאיים על קיומי בכלל, עמדתך, כפי שנהוגה ומוסכמת ומקובלת, כן
 
מאותה סיבה גם למדתי לא לסמוך על ההצהרות לעזרה פרקטית, גם ובמקרה הנדיר שהם ממומשות הן באות עם תג מחיר שגורמות לי להצטער שנולדתי בכלל
 
ואין לך בכלל מושג למי עזרתי ואיך וכמה, גם כספית וחומרית ורגשית ואחרת, כרגיל אצלך אתה סתם משמיץ ומדבר על דברים שאדם הגון יודע לא לדבר עליהם.
 
מבחינתי התנהלותך היא שאטומה וסתומה ומזיקה, עדיין לא אשלול את זכותך לעזרה ותמיכה, ואני כל הזמן עוזר גם לאנשים שמזיינים לי את החיים
לצפיה ב-'למה הבן של אנה חושב'
למה הבן של אנה חושב
13/04/2018 | 11:39
10
128
שאם נניח אמורים ליצור קשר עין כדי לדבר,
אז אם אדם בחדר אחר לא אמורים לדבר איתו גם אם הוא קורא לך ממנו כי אין קשר עין. 
אני די בטוחה שזה לא קוריוז מקרי- 
 
ותהיתי על זה כי זה מזכיר לי שכשהייתי נערה אז ראיתי שאנשים מחייכים אחד לשני והתחלתי לחייך כל הזמן באופן מוגזם בלי להבין שזה מוגזם- 
גם כשאנשים פנו אלי במה שאני יודעת היום שהיה לעג ומתישהו קלטתי שהם קוראים לי משוגעת כי אני מחייכת מחוץ להקשר.
כלומר כל פעם שפניתי הייתי מקפידה לחייך חיוך גדול בלי להפסיק כי ככה ראיתי שאנשים עושים וחשבתי שזה ישדר להם שאני ידידותית ורוצה לשוחח.
 
בתור אדם בוגר זה נראה לי מטורף שלא הבנתי את זה, 
ולכן זה מציק לי ואני מרגישה שהנושא הזה של קשר העין הוא לא מקרי בכלל , 
שזו לא פרשנות מוזרה או שגויה, שזה לא סתם שהוא לוקח עד אבסורד את הדרישה.
 
מה דעתכם?
 
לצפיה ב-'אני לא מחייך רק שאני מובך'
אני לא מחייך רק שאני מובך
13/04/2018 | 11:49
1
49
או בלחץ אני לא יודע אני גם מושפע מאנשים למשל התחלתי אתמול להתחרפן כי הצלחתי לדבר עם העוסית והרגשתי שרמתי את הורים כי הנה אני מדבר ברצף אז התעצבנתי ודפקתי את הראש בקיר ושאלתי את אבא מהבוקר איזה תפקוד אני והוא כל הזמן אמר שזה מעורב והמשכתי לשגע אותו ואני באובסעסה על זה וזה ממש מציק לי אני אישית עם זרים לא מדבר וחא מתקרב ולבד אז אין מצב שבגלל שכולם מחייכים אני יחייך זה יכול לקרות רק בתא המשפחתי אבל כן השפעה רבה היא מאפיין אוטסטי אני רואה את זה כל הזמן בהוסטל הם רוצים צומת לב ואהבה אז מושפעים ומנסים להתחבר אני בכלל לא אני לבדי בחדר לא יוצא לא רוצה לראות או להתקרב לאנשים .. לא ממש רצתי אף פעם נדמה לי רוב חיי הייתי לבד
לצפיה ב-'זה לא רמאות'
זה לא רמאות
13/04/2018 | 14:48
21
זה בדיוק מה שאני חוזר ומסביר, שאוטיסטים יכולים לעשות הכל, ואפילו הכי טוב, אלא שבניגוד למוסכם ולמקובל נורמטיבית הם מאוד רגישים להקשר,
אז אוטיסט בוודאי שיכול לדבר ברצף, ואפילו קוהרנטי ומעניין מהממוצע, אלא שזה לגמרי מותנה בזהות האדם המדובר, בסיטואציה.
 
אוטיסט יכול לעשות הכל והוא עושה הכל בדרך שונה כי בניגוד מוחלט למה שמשליכים אליו הוא לגמרי רגיש לסיטואציה,
אלא שבגלל זה הוא לא מפרש אותה בדיוק כמו שהנ"ט מפרשים אותה ואז מפילים עליו חוסר רגישות לסיטואציה,
שזה עוול בריבוע
לצפיה ב-'ברור שהוא קורבן של שטיפת מח רצחנית'
ברור שהוא קורבן של שטיפת מח רצחנית
13/04/2018 | 11:57
4
12
לצפיה ב-'הוא לא בטיפול פסיכולוגי עכשין'
הוא לא בטיפול פסיכולוגי עכשין
13/04/2018 | 12:28
2
43
אין לי מושג מי אמר לו את זה בכלל
ואולי אמרו לו עוד משהו בסגנון?
לצפיה ב-'שאלתי אותו מי אמר לו'
שאלתי אותו מי אמר לו
13/04/2018 | 14:06
38
והוא טוען אף אחד. עברתי על כל השמות, והוא טוען שהוא יודע את זה בעצמו.
והוא טוען שזה ממש לא קשה לו, לשמור על קשר עין.
 
לצפיה ב-'זה בסביבה'
זה בסביבה
13/04/2018 | 14:35
8
לצפיה ב-'זו לא הנקודה, '
זו לא הנקודה,
13/04/2018 | 12:34
24
(שלי)
למה הוא מבטא את זה כמו שאני ביטאתי את החיוך?
 
לצפיה ב-'הוא חושב ככה, כי אמרו לו את זה במפורש. זה ברור מאליו.'
הוא חושב ככה, כי אמרו לו את זה במפורש. זה ברור מאליו.
13/04/2018 | 12:34
2
33
אין פה שום סיבה עמוקה מעבר לזה.
 
וכמובן שכמו כל א"ס, הוא לקח את האמירה באופן מילולי וקיצוני, למקום שאפילו מי שאמר לו את הדברים לא היה חושב שהם רלוונטיים.
לצפיה ב-'לא חייב להיות מטפל.'
לא חייב להיות מטפל.
13/04/2018 | 14:23
34
אולי מישהו אמר לו "תסתכל עלי כשאני מדבר אליך" כי חשב שהוא לא מקשיב לו.
ואנה צודקת, אני חושב שצריך לחלק את זה ל2
מיעוט בקשר עיין בגלל קושי להביט לאדם אחר בעיניים, לדוגמא כשמבט בעיניים מוציא מהריכוז ומקשה על ההקשבה.
לבין מיעוט בקשר עיין בגלל שבאמת האדם האחר לא מעניין ויש קושי להפנות אליו את תשומת הלב.
לצפיה ב-'גם לדעתי'
גם לדעתי
13/04/2018 | 14:37
25
ובכלל, לא נכון שמי שנמנעים בדרך כלל מקשר עין לא צריכים כזה, אפילו להפך, כמו עם דיבור דווקא התנהלות שונה וכזאת שמתוייגת ומסווגת כנמנעת מבטא צורך חד ומחודד יותר
לצפיה ב-'נעלבתי אז אני מאקלל'
נעלבתי אז אני מאקלל
13/04/2018 | 12:13
53
הרופא אמר שיש לי עיכוב התפחותי חמור ליד העוסית הוא אמר לי העוסית בכוונה כדאי לפגוע בי .
 
ככה כל הזמן עכשיו מה נעשה עם זה ?  איך נוציא את הגוק הזה מהראש ? לא יודע אבל עברו שלושה שבועות מאז ואני עדיין מאקלל את זה אז כנראה הוא פגע בי והיה מתנשא .
לצפיה ב-'התמודדות עם ילד על הספקטרום בן 21 '
התמודדות עם ילד על הספקטרום בן 21
09/04/2018 | 18:43
73
458
קוראים יקרים אני זקוקה לעזרתכם. יש לי ילד על הספקטרום בתפקוד גבוהה. סיים תיכון עם בגרות מלאה בממוצע גבוהה. חמאס שסיים את בית הספר חלה התדרדרות במצבו.
הוא כל היום רוצה רק לשחק. 
הלך לשרות לאומי ולאחר החלפת שלוש מקומות עבודה וחוזר תמיכה מהארגון הוחלט כי אינם יכולים לעזור...
המשך>>
קוראים יקרים אני זקוקה לעזרתכם. יש לי ילד על הספקטרום בתפקוד גבוהה. סיים תיכון עם בגרות מלאה בממוצע גבוהה. חמאס שסיים את בית הספר חלה התדרדרות במצבו.
הוא כל היום רוצה רק לשחק. 
הלך לשרות לאומי ולאחר החלפת שלוש מקומות עבודה וחוזר תמיכה מהארגון הוחלט כי אינם יכולים לעזור לילד. איבחון מקצועי תואם , גם לא צלח.
הילד רוצה רק לשבת בבית כל היום לשחק לתקנות משחקים חדשים. האב, מממן לו את כל בקשותיו וכך גם אין לו מוטיבציה לעבודה, שהרי כל מה שהוא רוצה קונים לו. 
הרווחה מטפלת אך אין לה פתרונות זמינים .
פניתי ביוזמתי לבית אקשטיין בקשר לדיור בשבילו, מסגרת המשיך עם מגורים אשר תלמד אותו להיות עצמאי. אך הם אמרו שניתן לעשות זאת רק דרך הרווחה. 
בקיצור הילד כבר שנה בבית ללא התקדמות אלא בריגרסייה קשה 
הוא עלה במשקל 20 קילו ואני לא יודעת מה עוד ניתן לעשות.
בבקשה את עזרתכם
לצפיה ב-'הבן שלי לא מסתדר עם מורה אחת'
הבן שלי לא מסתדר עם מורה אחת
12/04/2018 | 16:33
67
הבן שלי לא אוהב בית ספר. רועש לו ומשעמם לו. אבל הוא הולך ולא מתלונן ולא עושה בעיות. לא לנו ולא למורים. כל המורים אומרים שהוא ילד מקסים (אמרו גם לפני האבחון אז זה לא קשור).
למעט מורה אחת. היא כנראה נוראית כי בכיתה של הגדול חתמו על עצומה והעיפו אותה. ועכשיו היא חזרה ומלמדת את הבן השני. בתחילת השנה היה בסדר, אבל שמו את השיעור שלה אחרון. זאת העשרה, והוסיפו אותה אחרי שעת הליודים. שזה אומר שני דברים: שינוי פתאומי וכתוצאה, דחיה של היציאה שלו הביתה. ובפעם הראשונה הילד היה בסוג של התקף: התחבא, אמר שהוא לא רוצה להיות שם וכד'. ללא שום אלימות, כמובן.
דיברנו לו והסברנו לו שהוא חייב ללכת כי זה חשוב מבחינה לימודית. לא שמח אבל הבין והסכים. מאז הוא הולך ולא עושה בעיות.
והיא "סימנה" אותו. וזהו, לא עוזר כלום - מאשימה אותו בדברים שאחרים עשו או בכלל לא קרו וכד'.
ועכשיו השאלה - ביום ראשון יש יום הורים ואני הולכת לדבר איתה. השאלה מה לומר לה: האם לדבר איתה כמו שהייתי מדברת אם היה מדובר באחיו - שהוא ילד מקסים וחכם ונחמד, ואף פעם לא עושה בעיות לאף אחד. ושאולי צריך לחשוב למה אצלה הוא מתנהג שונה. או שצריך לומר משהו אחר, בגלל האוטיזם? 
לצפיה ב-'האם כדאי לבקש לילד חונך?'
האם כדאי לבקש לילד חונך?
12/04/2018 | 10:05
5
76
אני מתלבטת האם לבקש לילד חונך פר"ח. האם הוא יכול לעזור לילד?
המטרה היא בעצם שיהיה מישהו יוכל להזיז אותו קצת מהמחשב, לא הרבה מעבר. אולי חעזור לו קצת עם השיעורים. כדאי?
 
לצפיה ב-'אני זמין, אם את רוצה '
אני זמין, אם את רוצה
12/04/2018 | 11:07
1
41
לצפיה ב-'תודה רבה על ההצעה'
תודה רבה על ההצעה
12/04/2018 | 12:35
25
לצפיה ב-'לדעתי תמיד כדאי'
לדעתי תמיד כדאי
12/04/2018 | 12:31
2
52
השאלה איפה לחפש ואם ייתנו. כי זה לא תלוי בהכנסה של ההורים?
לצפיה ב-'לפי דעתי אוטיזם מאפשר לקבל'
לפי דעתי אוטיזם מאפשר לקבל
12/04/2018 | 12:36
1
127
רק שביישוב הקטן שלנו אין רכז פר"ח אז זה מסובך. אני צריכה לבדוק האם זה יתרום לילד לפני שאני מתחילה להתאמץ.
לצפיה ב-'לאיזה גורם לדעתך צריך לפנות?'
לאיזה גורם לדעתך צריך לפנות?
12/04/2018 | 12:54
36
בעבר כשהייתי סטודנטית, עבדתי עם ילדים לקויי שמיעה.
לקחתי חניכה לכל מיני מקומות. טיילתי איתה. עשיתי כייף.
האמת שאז לא היו סמארטפונים ונתתי את כל תשומת ליבי לחניכה.
היום לדעתי כולם רק בניידים שלהם
לצפיה ב-'יום השואה. נזכרת- כשהבכור היה בן 6'
יום השואה. נזכרת- כשהבכור היה בן 6
12/04/2018 | 08:43
1
66
סיפרתי לו מה עבר על סבתו ומשפחתה כשהיתה בגילו.
אמא:כל אחד ברח מהגיטו והתחבא לחוד,
כדי שאם יתפסו אחד, לפחות את האחרים לא יתפסו.
בכור:"ואבא שלה היה עצוב אז הוא הלך לאט (והוא הדגים: הלך כפוף וכבד)
והנאצים הלכו מהר, אז הם תפסו אותו."
הוא כאילו ראה את ההתרחשויות בעיני רוחו, 
ולא כצופה מבחוץ, אלא מתוך הזדהות עם סבי.
 
איך חווים ילדים א"סים (הילדים שלכם/אתם) את סיפור השואה?
 
וכמו כל שנה, לא יכולה בלי סיפורו של קארל הקטן
 
לצפיה ב-'כדאי לנעוץ את השרשור הזה למשך היום. '
כדאי לנעוץ את השרשור הזה למשך היום.
12/04/2018 | 11:09
15
לצפיה ב-'אשמח להעזר בכם כדי להבין קצת יותר'
אשמח להעזר בכם כדי להבין קצת יותר
11/04/2018 | 18:38
1
91
שלום ותודה למי שיוכל לשפוך קצת אור.
אני כבר כמה שנים עוסקת בעולם הטיפולי (בתחומים אחרים). כעת לאחר התלבטויות והתחבטויות החלטתי שאני רוצה לעבוד עם ילדים על הרצף. עולם האוטיזם זר עבורי מאוד. התחלתי לקרוא ולחפור וחשבתי בתור התחלה להתחיל בתפקידים מאוד בסיסיים וראשוניים. 
ראיתי שיש דבר כזה מטפלת ABA והיא בעצם עושה בפועל את העבודה על פי תכנית העבודה של אשת המקצוע שבונה אותה ומלווה. אז השאלה האם צריך הכשרה מיוחדת כדי להיות חונכת/ מטפלת ABA?
אשמח גם לדעת בערך מה טווחי השכר לשעת עבודה של מטפלת כזו ומה טווח התשלום לשעה של משלבת.
תודה לעוזרים.
לצפיה ב-'מה מושך אותך לתחום?'
מה מושך אותך לתחום?
11/04/2018 | 20:10
63
אם "העולם" הזה זר לך לחלוטין מאיפה הגיע הרצון להכנס אליו?
אני מציע לך בהתחלה להיחסף.
להכנס לגן תקשורת ולעבוד בו איזו תקופה, לראות קודם כל איזה ילדים מהימים הם הילדים שלומדים בו, ולקבל ידע לכבי תחומי הטיפול השונים.
לצפיה ב-'אני מאוד עייף בימים האחרונים מה לעשות......'
אני מאוד עייף בימים האחרונים מה לעשות......
11/04/2018 | 13:53
37
לצפיה ב-'טיפול שיניים'
טיפול שיניים
08/04/2018 | 19:46
1
92
אני מנסה לקבוע תור לכל הילדים לבדיקת שיניים. הכי חשוב זה הבן האוטיסט כי משום מה לא מתחלפות לו השיניים ואני רוצה שיבדקו שאין בעיה.
התקשרתי וענו לי שיש רק רופאה אחת מומחית בילדים אליה מפנים ילדים שרופאים רגילים לא מצליחים לטפל. הבעיה שיש אליה תור רק באוקטובר.
אין לי מושג האם הילד ישתף פעולה. בגדול, הוא מודע לחשיבות ויש מצב שיתאמץ להתגבר על הפחד. ועדיין יצטרך מישהו נחמד (היינו אצל הרופאה עם ילד אחר והיא באמת נחמדה). קשה ביותר לקחת לו בדיקות דם, לדוגמה (מחזיקים אותו ממש חזק ומשתדלים להימנע מבדיקות לא מאד חשובות).
מחר אמורה להתקשר אלי אחראית על התורים של המומחית. האם כדאי לומר לה שהוא אוטיסט? האם יש חוק כלשהו שיכול לעזור לי בקטע הזה? 
האם הם ירשמו את זה בתיק שלו?
לצפיה ב-'אמרת לה?'
אמרת לה?
10/04/2018 | 08:34
50
מדובר במרפאת שיניים של קופ"ח?
אצלנו זה לא גרם מעולם לבעיה, זה כן הועיל (שהקופה מעודכנת באבחון)..
חשוב מאד שהרופא/ה המטפל/ת יהיה בנאדם סבלני ומכיל
חוויה לא טובה עלולה לקבע חרדות מטיפול שיניים או טיפול רפואי בכלל.
היתה לי בעיה דומה עם ה בילדותו, ולשימחתי מצאתי רופא שיניים מיוחד:
בנוסף להתמחותו כרופא שיניים לילדים הוא גם ליצן רפואי,
ונותן זמן להתחברות מחוייכת ורגועה  בין הילד לבינו לפני שמתחיל בטיפול הרפואי.
זו היתה כזאת הצלחה עד שהילד שאל בתחנונים:
"נו, אמא, מתי הולכים עוד פעם לד"ר אריק??"
 
אם בנך לא סובל מכאבים, לא מדובר במשהו דחוף, נראה לי שווה לחכות לתור
ולהגיע לרופאה שתאפשר חוויה חיובית.
 
לצפיה ב-'הכינוס השישי עמותת אפי - אספרגר ישראל'
הכינוס השישי עמותת אפי - אספרגר ישראל
09/04/2018 | 22:27
248
הכינוס השישי עמותת אפי - אספרגר ישראל
 
 
לצפיה ב-'(NAC)N-acetyilysteine)'
(NAC)N-acetyilysteine)
09/04/2018 | 13:30
54
 
אצסטילציסטאין 
במחקר שנערך באוניברסיטת סטנפורד מצאו שתוסף זה שהוא נוגד חימצון עוזר בבעיות התנהגות ובעוד מס דברים באוטיזם.
האם מישהו שמע על כך
כתוסף תזונה אינו מועיל כי המינונים שונים  מהמינונים של הNAC כתרופה.
בסטנפורד  הגישו פטנט תרופה המכילה את הNAC במינונים מועילים השאלה שלי האם התרופה יצאה לשוק?
החוקר שמו פרופ אנטוניו חרדאן
 
לצפיה ב-'מה עושים כשהילד צועק מרוב התלהבות?'
מה עושים כשהילד צועק מרוב התלהבות?
06/04/2018 | 19:14
5
136
אחד הדברים הטובים שיצא מהאבחון - הסנתי שהילד לא עושה דווקא כשהוא מדבר בקול רם כשאחיו הקטנים ישנים. זה היה ממש מטריף לי את השכל, והאבחון לחלוטין פתר את זה. עם הזמן, נראה לי, זה גם השתפר.
אבל נשארה בעייה אחת: כשהוא מתלהב ממשהו לטוב ולרע (נניח, ראה שמישהו אוכל גלידה וגם רוצה או דווקא אם הוא רב עם אחיו הגדול והוא צועק עליו) הוא ממש צועק. לרוב זאת צעקה של מילה אחת, אבל ממש חזקה. הוא לא עושה בכוונה, אבל עדיין זה מאד מפריע כי הוא מעיר את הקטן. השאלה היא האם יש מה לעשות עם זה? ללמוד אותו לשלוט על עצמו?
לצפיה ב-'כלום שיצעק'
כלום שיצעק
06/04/2018 | 19:32
93
אי אפשר לשלוט בזה ולא צריך צריף אולי לכוונן את זה לא רואה בזה בעיה גם אני כך .
לצפיה ב-'הבן הגדול שלי גם כך.'
הבן הגדול שלי גם כך.
07/04/2018 | 02:56
3
114
הקלינאית אמרה שלא קל לטפל בזה.
אנחנו מדי פעם מזכירים לו לדבר על 5
גם אני הייתי ככה בתור ילד ואפילו מעבר לילדות.
חבר שלי אמר לי פעם כי ההורים שלו לא רוצים שאני אבוא אליהם יותר כי אני מדבר בקול רם מדי.
זה לא שינה אותי, רק חיזק אצלי את ההתלהבות.
לפעמים דווקא כשמעירים אז הצד השני לא מקבל את זה, ולהפך רואה בזה כמשהו חיובי.
ככה היה אצלי, ואני מרגיש שגם בני ככה.
אומרים לדבר בשקט אז מתלהבים ומדברים עוד יותר חזק.
יש אלמנט של מודעות, אבל עצם ההערה גורם לריגוש ורק גורם לעלית עוצמת הקול.
לצפיה ב-'אז אין מה לעשות?'
אז אין מה לעשות?
07/04/2018 | 08:47
2
94
כשאני מעירה לו, הוא ישר מפסיק לצעוק. אבל כעבור כמה דקות יכול לצעוק שוב.
לצפיה ב-'בהחלט מוכר...'
בהחלט מוכר...
07/04/2018 | 14:41
84
מה לעשות?
אין כאן ניסים, הדבר העיקרי שצריך לקחת בחשבון הוא שבאמת קשה לו, יותר מלילד רגיל.
לכן לא לחשוב שיש בעיה ואיך לשנות בכוח.
אלה להבין שיש קושי ויש להתחשב ולהתייחס בעדינות.
אם לא נשרוט אותם בגיל הצעיר, אז בגיל מבוגר היכולות יבשילו.
לצפיה ב-'יש מה לעשות'
יש מה לעשות
08/04/2018 | 10:33
90
א)מה שגרייארט כתב.
זה אולי נראה כאילו "לא לעשות" אבל זה בהחלט כן לעשות.
הכלה מודעת היא עשיה ויכולה לצור תנאים שיאפשרו גם שינוי.
ב) תיווך והסברה לאחים ולמי שניתן.
ג)שוב, כמו שגרייארט כתב, אפשר להסכים עם הילד על איזושהי מילת קוד
שמסמנת לו, בלי כעס, להוריד ווליום.
כך לא נכנסים לדיון והרבה דיבורים, ובדרך מחוייכת מזכירים לולהוריד עוצמת קול.
צריך להיות ברור מראש שלא באמת מדובר בכפתור ווליום, לכן צפוי שהווליום יעלה שוב.
כאמור- סבלנות
ד)לפעמים אפשר לנסות לפענח, לפחות חלקית, את הסיבות והגורמים,
ואז אולי לתת מענים מתאימים שיקלו על תהליך ההבשלה שגרייארט דיבר עליו.
לפעמים התהליך לוקח כמה זמן שלוקח, אפשר רק לא להפריע לו.
לצפיה ב-'אישור טיפול בקאנביס לאוטיסט בוגר שמאובחן גם במחלה פסכוטית'
אישור טיפול בקאנביס לאוטיסט בוגר שמאובחן גם במחלה פסכוטית
06/04/2018 | 16:15
77
 זה אפשרי ? אני בזמן האחרון קורא יותר ויותר על שימוש בקנביס כגורם מסייע לבעיות של חרדות פגיעה עצמית והתקפי זעם קשים  אצל אוטסטים אני רוצה לדעת האם אפשרי לקבל טיפול כזה שיש גם ברקע אבחנה של מחלה פסכוטית כמו סכיזופרניה פלוס
 
רקע של אשפוזים בגלל התקפים פסיכוטים ונסינות אובדניים , האם זה אפשרי ? אני כרגע נוטל כדור אנטי פסיכוטי בשם קלופיקסול ביטלו לי את הזריקה כי טענו שמצבי מאוד השתפר ,  האם לאור הרקע שאני מתאר זה בכלל אפשרי ?  
 
אשמח לשמות של מטפלים העוסקים בזה  כאלו שיכולים לתת לי מענה אני לא ורבאלי כמעת בעל פה הדיבור שלי שאני כן מנסה לדבר אסאוטיבי מאוד , לא בהיר חזרתי אקלולי קופץ כל שניה בין מילים לעתים זה יותר טוב שאני רגוע ומרוכז ויש לציין לא ורבאלי בכלל מחוץ לתא המשפחתי הקרוב לכן אבי היה צריך להיות איש
 
הקשר שלי האם זה אפשרי למרות שאני כבר בגיר האם הוא יכול לדבר במקומי ?הוא האפטרופוס  שלי , זהו אלו שאלותי אני שואל כבר כמה זמן בכל מיני מקומות ולא קבלתי תשובה ויש לציין שאני גם סובל מבעיות שינה חמורות וקם בלילה כמה פעמים לפעמים יותר מ 10 פעם אז הבנתי שזה גם מוסיף לסיכוים לקבל קאנביס נכון ?  האבחנה הרשמית שלי באוטיזם זה פי די די בתפקוד יחסית נמוך.
 
זה נע בין גבוה נמוך ובינוני בכל מיני חלקים אבל לפי דברי הפסכיטר ללא לקות שכלית רק התנהגותית חזרתית קשר עין ויום יומית לא מתפקד כמעת בכלל ביום יום תלוי באחרים באופן עמוק מאוד זהו אשמח לתשובות תודה מראש נתנאל .
לצפיה ב-'האם יש פה הורים לילדים על הספקטרום שאובחנו מאוחר יחסית? '
האם יש פה הורים לילדים על הספקטרום שאובחנו מאוחר יחסית?
04/04/2018 | 21:33
8
151
האם אפשר לדבר עם מישהי על זה בפרטי בבקשה? 
לצפיה ב-'מוזמנת לשלוח לי מסר. אמנם המחשב שלי קרס אבל אני '
מוזמנת לשלוח לי מסר. אמנם המחשב שלי קרס אבל אני
06/04/2018 | 11:30
81
מתארחת מדי פעם על הלפטופ של הבן שלי עד שישוקם, אז אוכל להשיב
 
לצפיה ב-'מה זה מאוחר?'
מה זה מאוחר?
07/04/2018 | 02:17
47
לצפיה ב-'גיל 8-9 שנים'
גיל 8-9 שנים
07/04/2018 | 03:13
43
לצפיה ב-'אבחון מאוחר'
אבחון מאוחר
08/04/2018 | 06:09
2
108
בני אובחן לפני כשלוש שנים בגיל 13 שהיה בכיתה ז'. תמיד סבל מקשיים רגשיים ,עברנו אבחונים לבעית קשב וריכוז , אבחונים פסיכו -דידקטיים ,פסיכולוגים ,קבוצות תמיכה חברתיות ומה לא ? לבסוף לאחר תקופת המתנה ממושכת עבר אבחון במכון של פרופסור דיצה צחור באסף הרופא ושם קיבלנו את הכותרת לבעיה : ASD; האבחון הפסיכאטרי לעומת זאת שלל את ההבחנה שהוא על הרצף והפסיכאטרית שאבחנה אותו שנחשבת למומחית בנושא האוטיזם ,שללה זאת וטענה כפי שטענו אנשי מקצוע בילדות שמדובר באילמות סלקטיבית.אשמח לשלוח לך את המייל שלי במידה ותרצי.
לצפיה ב-'אז איך החלטת למי להאמין?'
אז איך החלטת למי להאמין?
08/04/2018 | 12:53
1
87
אצלינו פסיכולוגית אבחנה אוטיזם ואמרה "תפקוד גבוה אבל לא מהמקרים הגבוליים". ואילו פסיכיאטר אמר שהוא ממש גבולי, ברמה שאולי לא יכירו בו בביטוח לאומי.
לצפיה ב-'אבחון'
אבחון
10/04/2018 | 20:36
63
למרות שניסתי להדחיק האבחון של פרופסור צחור מוכיח שהוא הנכון.הבן שלי מראה את כל הסימפטומים : מרוכז בעצמו , קשה ליצור עימו שיח רציני ,ילדותי מתקשה להסתגל למסגרות לימודיות בגלל בעיות תקשורת ובעיות חברתיות .
לצפיה ב-'גיל 22 זה מאוחר?'
גיל 22 זה מאוחר?
09/04/2018 | 15:49
66
אם כן, את מוזמנת...
לצפיה ב-'בגיל 14'
בגיל 14
22/04/2018 | 12:53
26
עבר אבחון בגיל 10 ונשלל אוטיזם. בגיל 14 אובחן שוב ונקבע asd
לצפיה ב-'היי, זקוקה לחוו"ד מהורים שאשפזו את ילדם במחלקה הסגורה '
היי, זקוקה לחוו"ד מהורים שאשפזו את ילדם במחלקה הסגורה
02/04/2018 | 01:04
50
491
בנס ציונה.
בני בן ה10 ASD בתפקוד גבוה נמצא שנתיים בחוסר איזון תרופתי ולאחר החלפת מסגרת לימודית, מטפלים רגשיים ופסיכיאטר מטפל הגענו למצב של פרצי אלימות מסכנים סביבה ולכן אינו יכול להיות מטופל יותר בקהילה אלא ע"י אשפוז לצורך איזון .
אשמח לשמוע מהורים שעברו תהליך דומה כיון...
המשך>>
בנס ציונה.
בני בן ה10 ASD בתפקוד גבוה נמצא שנתיים בחוסר איזון תרופתי ולאחר החלפת מסגרת לימודית, מטפלים רגשיים ופסיכיאטר מטפל הגענו למצב של פרצי אלימות מסכנים סביבה ולכן אינו יכול להיות מטופל יותר בקהילה אלא ע"י אשפוז לצורך איזון .
אשמח לשמוע מהורים שעברו תהליך דומה כיון שאני ממש אבודה וחסרת אונים , תודה.
לצפיה ב-'ההיסטוריה של דוקטור אספרגר'
ההיסטוריה של דוקטור אספרגר
02/04/2018 | 13:07
70
356
https://mobile.nytimes.com/2018/03/31/opinion/sunday/nazi-history-asperger.html

זה לא שהמצב היום הרבה יותר טוב, אמנם לא רוצחים אוטיסטים אבל כל סממן הכי קטן להתנגדות... המשך>>
https://mobile.nytimes.com/2018/03/31/opinion/sund...

זה לא שהמצב היום הרבה יותר טוב, אמנם לא רוצחים אוטיסטים אבל כל סממן הכי קטן להתנגדות לעדריות עדיין מסומן על ידי כל הקהילה שמתחזה למדעית ולטיפולית ולחינוכית כהפרעה קשה שיש "לטפל" בה בחומרה.

לצפיה ב-'האם ראיתם סדרה "30 ש"ח לשעה"?'
האם ראיתם סדרה "30 ש"ח לשעה"?
03/04/2018 | 23:18
99
כאן לגבי הסרט
 
יש שם מישהי בשם נעמה.
האם לדעתכם היא אוטיסטית או רק עם פיגול קל כפי שאמרו בסרט?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ