לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'דרוש משלב/ת לשנה הבאה'
דרוש משלב/ת לשנה הבאה
30/05/2017 | 09:11
30

דרוש/ה משלב/ת לשנה הבאה.
אפשרות לחצי משרה או מלאה
עבור ילד בתפקוד מאוד גבוה לחטיבה במגמת מדעים ברעננה.
לפרטים: 050-5912-849

לצפיה ב-'מה עושים???? בבקשה'
מה עושים???? בבקשה
29/05/2017 | 11:29
5
131
ביטוח לאומי הודיעו לי שוועדה רפואית  לבקשה לקצבה רטרואקטיבית קבעה תוך 3 דקות שבני בן ה-4 אינו אוטיסט (אובחן בבי"ח שיבא אבחון משולב +אדוס) ושיש לי 2 אופציות או לבטל את הבקשה לרטרואקטיבית או שהם ידרשו את כל הכספים שנתנו עד כה בחזרה כיוון שהם לא מכירים בו יותר.
בבקשה בבקשה עזרה!!!
לצפיה ב-'היי |4u| '
היי |4u|
29/05/2017 | 11:56
1
64
לדעתי דברי עם אלוט יש להם את בית לורן תדברי איתם יש להם עורך דין הם יידעו הרבה יותר איך לעזור לך ולהכווין אותך
תתקרי אליהם עכשיו http://alut.org.il/?page_id=202 יש פה באתר את הסניפים שלהם לדעתי הם היחידים שיכולים לעזור לך כרגע

ד"א זה לא מפתיע אותי ההתנהלות של ביטוח לאומי 
אני בכללי שומעת סיפורים לא טובים עליהם איך הם דוחים תביעות של אנשים בכללי וגם של אנשים עם צרכים מיוחדים וזה מזה מקומם אותי
כולם משלמים(בערך)ליום שהם יצטרכו ואז ביטוח לאומי נותן כזה אגרוף בפנים עם האטימות שלו לא מפתיע בכלל. הם ממש לא לצד אף אחד ברגעים שצריך אותם.
תהיי חזקה.

חתמתם על האישור ללא נוכחות?או שלא? אם חתמתם יכול להיות שלא היה להם לדעתם למרות שלכם יש סיכוי מספיק סביר לדעת הרופאים שם שנורא אטומים בזה הם פשוט אוהבים להתעלם
לצפיה ב-'אנחנו חדשים בזה על איזה אישור מדובר???'
אנחנו חדשים בזה על איזה אישור מדובר???
29/05/2017 | 12:31
50
וכן אני כבר התקשרתי לבית לורן שיחה ראשונה שלי
לצפיה ב-'ממש מקומם'
ממש מקומם
29/05/2017 | 19:45
2
151
מקוה שבית לורן יסייע לכם.
אם תרגישו שאינכם מקבלים מהם מענה מספק
יש גופים נוספים שיכולים לסייע:
משרד המשפטים מעניק סיוע משפטי

הקליניקה המשפטית

קול הזכויות

ויש גם "יד מכוונת" לא בטוחה שהם עוסקים גם בעירעורים, אולי

(אגב, כל הקישורים הנ"ל מופיעים בקישורי הפורום, סעיף 'ארגוני תמיכה',
כך שתמיד ניתן לשוב ולמצוא אותם בקלות).
לצפיה ב-'תודה רבה!! ננסה הכל'
תודה רבה!! ננסה הכל
29/05/2017 | 19:54
1
18
לצפיה ב-''
30/05/2017 | 08:21
12
לצפיה ב-'אנו במצוקה רצינית וצריכים עזרה'
אנו במצוקה רצינית וצריכים עזרה
29/05/2017 | 13:32
19
138
שלום חברים,
אני באמצע לכתוב פוסט על הנושא, אבל אני מרגיש שאוזל לי הזמן, כך שאני אכתוב פה את השאלה שלי ואח״כ אני אפרסם את הפוסט.

אני ובן זוגי נקלענו לבעיות כלכליות, למי שקרה את הפוסט האחרון כבר יודע שבן זוגי עדיין לא מצא עבודה ושהצ׳ק עבור שכר הדירה חזר.
בעלת הדירה התקשרה אלי ואז לעו״ד והוא הודיע לי שהם מתחילים בתהליך מזורז להוצאתינו מהדירה, יש לנו בין חודש לשלושה עד שיפנו אותנו.

אנו לא מחפשים יעוץ משפטי ולא מחפשים להשאר בדירה הזו בכוח, אנו מחפשים עזרה והכוונה לחיים, מישהו יודע למי לפנות?
איכן ניתן לגור רק מקיצבת ביטוח לאומי? כי בדקנו קצת באינטרנט ומצאנו שניתן לקבל דיור בזול/בחינם לאוטיסטים, כיצד ניתן לממש זאת? בין אם זה פתרון מיידי או עתידי?

ובכללי איכן ניתן לקבל יעוץ והכוונה?

קצת מידע נוסף:
אני לא מוכר בשום מקום ואין לי אבחון פורמאלי, אודות להורים שלי.
לעומת זאת בן זוגי מוכר בביטוח לאומי בתור PDD (כיוון ובשנים בהן הוגשה התביעה לקצבה, ביטוח לאומי לא הכיר במונח ׳אוטיזם בתפקוד גבוהה׳); בנסוף לפני 6 שנים הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי הורידה את אחוזי הנכות שלו ל-40% כיוון ולא שיתף פעולה בוועדה (כי הוא לא ידע איך לענות לשאלות שלהם).
במשרד הרווחה הוא בכלל לא רשום ולא מוכר, אודות לאמא שלו.
לצפיה ב-'בטווח הקצר יש פתרון: בן-זוגך יכול למצוא עבודה (מגעילה) בצ'יק'
בטווח הקצר יש פתרון: בן-זוגך יכול למצוא עבודה (מגעילה) בצ'יק
29/05/2017 | 14:01
3
66
אני יודע שזה ממש לא סימפטי, אבל זה רק זמני וכרגע עושה רושם שאין ברירה.

בטווח היותר הארוך, ניתן למצוא עבודות קצת יותר מסבירות פנים. ובאותו ההקשר, אני ממליץ גם לך לחפש איזושהי משרה חלקית. מבחינת החוקים של המיסוי וביטוח לאומי בישראל, יישאר לכם יותר כסף ביד אם ההכנסה תתחלק בין שניכם (דהיינו: אם אתה משתכר 3000 ובן-זוגך משתכר 3000, ישאר לכם ביד יותר כסף נטו מאשר אם הוא מרוויח 6000 ואתה מרוויח אפס).

ובאותו העניין: ממליץ לך לספר כאן קצת יותר על הכישורים של שניכם שרלוונטיים לנושא. אולי מישהו כאן יוכל לעזור לכם למצוא עבודה יותר סימפטית.
לצפיה ב-'עבודה זה לא פתרון, לאוטיסטים אסור לעבוד'
עבודה זה לא פתרון, לאוטיסטים אסור לעבוד
29/05/2017 | 14:21
2
36
לצפיה ב-'הצעתי את זה כפתרון זמני. ומה אתה מציע?'
הצעתי את זה כפתרון זמני. ומה אתה מציע?
29/05/2017 | 15:24
1
47
אני יודע שלך אישית לא היה אכפת להיות הומלס, אבל כנראה שלפותח השרשור יש סדר עדיפויות קצת אחר.

אז יש לך פתרון יותר טוב?

לצפיה ב-'אמרתי שאין לי פתרון, לפחות לא מלא'
אמרתי שאין לי פתרון, לפחות לא מלא
29/05/2017 | 18:27
38
לדעתי עדיף להיות כנה מלהוליך אנשים שולל מתוך רצון להיראות יפה וטוב וצודק.

אין לי פתרון, יש לי כיוון, והכיוון שאותה אני מנסה על עצמי מאז ומתמיד הוא הפרדה, זהירה וזעירה והדרגתית למי שעדיין חושש, מהתפישות הנורמטיביות, שעבודה היא ישום מאוד מובהק שלהם.

הפתרון שלי, כמו שכתבתי, זה להתארגן על קיצבה ולמצוא דיור זול בשוליים של המדינה, ושם בשקט, הרחק מהרעש חסר התכלית וחסר הצורה של הנורמה, להתפתח כפי עצמך

לצפיה ב-'אתם לא יכולים לפעול לשינוי הסטטוס שלכם?'
אתם לא יכולים לפעול לשינוי הסטטוס שלכם?
29/05/2017 | 15:05
14
52
למשל שאתה כן תעבור אבחון? ושהוא כן יהיה רשום במשרד הרווחה?
לצפיה ב-'סביר להניח שזה ייקח זמן - שאין להם.'
סביר להניח שזה ייקח זמן - שאין להם.
29/05/2017 | 15:21
18
לצפיה ב-'אם יכלנו היינו עושים כן'
אם יכלנו היינו עושים כן
29/05/2017 | 15:54
12
45
לצערינו זה לא מתאפשר כרגע, כמו שגורג42 אמר זה גם לא פרקטי כרגע כי זה יותר לטווח הארוך.
בכל מקרה באם היינו רוצים, זה עלויות כספיות שאין באפשרותינו לשאת כרגע.
אנו כל-כך שוקעים בחרא שהחל ממחר הרכב ללא טסט ואין אפשרות לשלם עבור אגרת רישוי והעברה של טסט, או למען האמת יש רק את האפשרות לקנות בסופר מצרכים בסיסיים.
זו הסיבה שאנו שואלים מה ביכולתינו לעשות, כיוון ואנו יודעים שאנשים בפורום הזה יכולים להבין את עמדתינו ולתת עצות פראקטיות.

חשבנו לעבור לקריית ים או מקום אחר זול, שם הדירות עולות עד 2,000 ש״ח כולל כל החשבונות והמיסים, מה שמשאיר לנו סכום פעוט לחיות ממנו, כיוון ואנו חיים מקצבה אחת. זה כרגע הרעיון שיש לנו.

היינו רוצים לדעת אם יש עמותה או מישהו שיכול לעזור בנושא דיור וניהול חיים בכללי.
לצפיה ב-'לקבל הכרה ממשרד הרווחה עולה כסף?'
לקבל הכרה ממשרד הרווחה עולה כסף?
29/05/2017 | 16:04
1
16
לצפיה ב-'לא, אבל האבחון בשבילי כן ומשרד הרווחה דורש אבחון'
לא, אבל האבחון בשבילי כן ומשרד הרווחה דורש אבחון
29/05/2017 | 16:15
36
בכל מקרה הכרה ממשרד הרווחה לוקחת זמן
לצפיה ב-'פרוייקט במימונה זה פתרון טוב בטווח המיידי. השאלה מה הלאה'
פרוייקט במימונה זה פתרון טוב בטווח המיידי. השאלה מה הלאה
29/05/2017 | 16:08
9
38
העלת את הרעיון של פרוייקט מימון המונים, ולדעתי זה רעיון טוב ששווה לבדוק (בעיקר עם יכולת העיצוב שהפגנתם בבלוג).

העניין הוא, שאנשים לא יתמכו במטרה כזו אם אין לכם תכנית להמשך. אף אחד לא ייתן לכם כסף אם הוא יחשוב שבעוד חודשיים תהיו באותה נקודה.

בכמה כסף לחודש מדובר בכלל? ליתר דיוק: מה התקציב החודשי שלו אתם זקוקים כרגע?
לצפיה ב-'אלף כל יש לנו תוכנית פרקטית'
אלף כל יש לנו תוכנית פרקטית
29/05/2017 | 16:14
8
29
לגבי התקציב החודשי - אני מעריך כ-2000 ש״ח בחודש
לצפיה ב-'התכוונתי, שכדאי לפרסם את התוכנית פרקטית שלכם בדף הפרויקט'
התכוונתי, שכדאי לפרסם את התוכנית פרקטית שלכם בדף הפרויקט
29/05/2017 | 16:20
2
13
לצפיה ב-'כמובן, במידה ונבחר לעשות פרויקט אנו נשקיע בזה'
כמובן, במידה ונבחר לעשות פרויקט אנו נשקיע בזה
29/05/2017 | 16:24
1
19
יהיה פירוט, כדי שזה יהיה מאורג היטב (כמו שהבלוג מאורגן היטב)
לצפיה ב-''
29/05/2017 | 16:26
3
לצפיה ב-'ולגבי התקציב - למישהו עם הכישורים של בן זוגך לא תהיה בעיה...'
ולגבי התקציב - למישהו עם הכישורים של בן זוגך לא תהיה בעיה...
29/05/2017 | 16:24
4
34
...למצוא עבודה שלא מרסקת לו את הנשמה, כשהשכר הנדרש הוא רק 2000 בחודש.

צריך רק לחפש במקומות הנכונים. ליזום ולפרסם את עצמכם. במקום לרדוף אחרי מקומות עבודה שמפרסמים מודעות וחושבים שהם עושים לכם טובה, תגרמו לבעלי-עסקים לרדוף אחריכם.
לצפיה ב-'לא הבנת נכון'
לא הבנת נכון
29/05/2017 | 16:31
3
29
זה התקציב אם הוא לא עוסק בתכנות, זה הסכום שחסר לנו כדי להמשיך בפעילות העלאת המודעות כשנינו עוסקים בזה.

בלי קשר מעכשיו הוא חוזר ל׳לא לספר׳ בראיונות העבודה שהוא אוטיסט והוא ימצא עבודה ״כהרף עין״, אבל זה יהיה סבל וגם העבודה תיהיה סבל והוא יחזיק שם עד 3 חודשים, סביר להניח. השכר יהיה גבוה אבל זה לא הפתרון - זה לחזור לאותו מעגל סגור של עבודה שנואה, לחץ נפשי וסבל רב.
לצפיה ב-'כן הבנתי. כוונתי היתה, שהוא יכול למצוא עבודה *זמנית* סבירה'
כן הבנתי. כוונתי היתה, שהוא יכול למצוא עבודה *זמנית* סבירה
29/05/2017 | 16:51
2
25
עבודה זמנית שהוא לא יסבול בה. נניח, איזושהי משרה חלקית שתסתום את החור שיש לכם עכשיו בכיס.

בכל מקרה, עכשיו הצלחת לבלבל אותי:

אני יצאתי מההנחה שבן הזוג שלך החליט שהוא לא חוזר לעבודות רוצחות-הנשמה ההם, ושזו הסיבה לבעיה הדחופה שיש לכם כרגע.

ועכשיו אתה אומר שהוא ממילא הולך למצוא עבודה מהר ולחזור לשגרה השוחקת הרגילה, אז לא ממש הבנתי: מה הבעיה הבוערת? למה אתם כל-כך בלחץ?
לצפיה ב-'בן זוגי כל הזמן מחפש עבודה'
בן זוגי כל הזמן מחפש עבודה
29/05/2017 | 17:42
1
31
הוא לא הפסיק לחפש עבודה, פשוט עכשיו הוא יפסיק לספר להם על היותו אוטיסט.
והלחץ הבוער הוא ש״כהרף עין״ זה עד חודש ומשלמים חודש לאחר מכן ומפנים אותנו מהדירה וזה לא פתרון ככה, לעבוד חודש ואז לחיות בלחץ של חוסר כסף חצי שנה ובכל מקרה כל זה בתנאי שהוא באמת ימצא עבודה עכשיו שאין טסט לרכב ואין כסף לדלק.
לגבי עבודה אחרת, אנחנו שחוקים והרוסים לחלוטין מכל מה שקרה לנו שהתחיל לפני 5 שנים ולא נגמר עד היום, רוע אחר רוע אחר רוע בלתי פוסק; אני באמת אכתוב על כך פוסטים יום אחד, פשוט כרגע זה ממש קשה לי וזה ארוך וכואב וכבד.
אנחנו שבורים לחלוטין והאמת היא שפשוט לא מתאפשר לעבוד בשום עבודה כרגע.
אני סבור שאנו סובלים מ-PTSD בנוסף לכל - בן זוגי לא ישן כמעט כלל ולא אוכל כמעט כלל ואנו שקועים בדיכאון עמוק ומתוסכלים מהחיים ומהעולם ומאנשים. אני לא יודע איפה הוא בכלל מצא את הכוח לחפש עבודה מלכתחילה...
לצפיה ב-'ראית את המסר ששלחתי לך? נסה לתת הזדמנות.'
ראית את המסר ששלחתי לך? נסה לתת הזדמנות.
29/05/2017 | 18:43
10
לצפיה ב-'טבעוניות'
טבעוניות
29/05/2017 | 13:02
3
62
מכיוון שנורא כואב לי לראות כל יצור חי שסובל אני רוצה לעבור לטבעונות. הבעייה שאני לא מסוגל אני כל כך אוהב לאכול בשר בייצים ומוצרי חלב. יש מישהו מזדהה?
לצפיה ב-'כן'
כן
29/05/2017 | 14:06
38
אצלי זה לא עניין של האהבה לבשר וביצים וחלב, אלא חוסר היכולת - כמעט - לאכול דברים מן הצומח. לא סובל ירקות, וגם פירות. איך לעזאזל אפשר להיות טבעוני (או אפילו צמחוני) כשבן-אדם לא יכול לאכול אפילו סלט פשוט?

מה שכן, אני משתדל להמעיט בכמות הבשר שאני אוכל. אני לא מאמין גדול בקטע של "הכל או לא כלום" וחושב שעדיף להוריד באופן מודע את כמות הבשר שאני אוכל על להתנהג כרגיל.
לצפיה ב-'אני טבעוני'
אני טבעוני
29/05/2017 | 14:14
36
לפני זה הייתי צמחוני, מילדות לא יכול לסבול בשר, זה מגעיל אותי בטירוף, פירות וירקות אני מאוד אוהב,
אבל כמו שאמרת גם אהבתי מאוד גבינות, אז כאן אני יכול לתרום מנסיוני שברגע שמפסיקים זה כמו גמילה, לאט לאט הצורך בזה נעלם, ויש גם גבינות טבעוניות שהן מאוד טעימות.

אני לא אקטיביסט אבל לדעתי מאוד חשוב להיות טבעוני או לפחות צמחוני לטובת כדור הארץ והיקום ובכלל להרוג חיות ולענות אותם בשבי כל הזמן זה פשוט בלתי נסבל,
לצפיה ב-'נדמה לי שזה היה פול מקרטני שאמר שהוא נמנע מלאכול מה שהיו לו '
נדמה לי שזה היה פול מקרטני שאמר שהוא נמנע מלאכול מה שהיו לו
29/05/2017 | 16:32
37
עיניים.
בגיל 9 בערך נהיה לי מאד ברור שכשאני אוכלת בשר
(וזה כולל מבחינתי גם דגים) אני בעצם אוכלת מישהו.
מאז, זה פשוט בלתי אפשרי בשבילי.
גם להשתמש בחלקי גופות בדרכים אחרות
(לנעול נעלי עור למשל) פשוט מבחיל ובלתי נסבל עבורי.

אם בשלב ראשון תמשיך לאכול מוצרי חלב וביצים
אבל כל פעם שמנת בשר תתקרב אליך, תחשוב על עברה
(מה היא היתה לפני שהפכה למנת בשר)
אני מניחה שזה יעביר לך את החשק לאכול אותה.
לצפיה ב-'השפעת גירושי הורים על ילדים על הספקטרום'
השפעת גירושי הורים על ילדים על הספקטרום
27/05/2017 | 18:08
6
83
שלום, היכן ניתן למצוא מידע / להתייעץ לגבי השפעת גירושין על ילדים על הרצף ( תפקוד גבוה)?
תודה
לצפיה ב-'יש כאן כמה אנשים עם נסיון - מצד ההורים או מצד הילדים'
יש כאן כמה אנשים עם נסיון - מצד ההורים או מצד הילדים
27/05/2017 | 18:50
5
67
מקוה שיהיו מוכנים לשתף.

מניחה שגם המצב בבית שהוביל לגירושין, גיל הילד ומשתנים נוספים,
משמעותיים בהקשר זה.
לצפיה ב-'אשמח לקבל פידבק'
אשמח לקבל פידבק
28/05/2017 | 10:53
4
39
ברור שהתנאים הסביבתיים משפיעים, בדומה להשפעתם על ילדים "רגילים"  השאלה היא לגבי ייחודיות העניין בהתחשב בנסיבות 
לצפיה ב-'לדעתי זה גם משפיע לטובה'
לדעתי זה גם משפיע לטובה
28/05/2017 | 11:48
3
50
ולפחות אני מאוד מצטער שהורי לא התגרשו.

וזה מכמה סיבות השלובות זו בזו.
ספקטרומיטים נוטים לרגישות מאוד גדולה גם ללא מדובר ולכן חשים את המתח בין ההורים בצורה מאוד מועצמת וקשה,
ומלכתחילה הם אנשים שמאוד מאוד מושפעים ממתח,
בנוסף,
בגלל המתח האופייני בין זהות להזדהות והנטיה למה שמזוהה בטעות כראיית מנהרה, קשה מאוד לאוטיסט, ולא משנה באיזה תפקוד, לחיות במצב שבו הוא נצלב בין זוויות וגישות שונות בו זמנית,
ואני רואה את זה ממש גם על ביתי הקטנה,
שמצד אחד שמחה שאנחנו גם יחד לפעמים אבל מצד שני מאוד זקוקה לזמן רק עם אבא ורק עם אמא,
לפחות בינתיים ההפרדה מאפשרת לה תפישה קוהרנטית יותר כי לא נלחצת בין זוויות ראיה שונות וסותרות,
אז הכל צפוי וברור יותר,
וזה חשוב במיוחד לילד עם נטיה למבט מתמסר, ולרוב האוטיסטים יש נטיה כזאת

אוטיסטים מאוד רגישים לחלל, למרחב, מרחב שלא כולל הצטלבות מבטים וגישות יכול לאפשר להם איזון טוב יותר

לצפיה ב-'גם אני מאוד מצטער על כך'
גם אני מאוד מצטער על כך
28/05/2017 | 15:15
35
והצעתי לאמי להתגרש ולהכיר גבר חדש וטוב יותר מאבא או לפחות ללכת לטיפול תמיכה לנפגעות אלימות במשפחה , מה היא היא אומרת לי אמא אני לא רגילה לדבר ולהוציא מה אני מרגישה בלב , וואלה יופי לא סתם היא ככה זה אבי הרס אותה אני בטוח בכך ..
לצפיה ב-'זה אכן יכול להשפיע לטובה, מהטעמים שתארת. מצד שני'
זה אכן יכול להשפיע לטובה, מהטעמים שתארת. מצד שני
28/05/2017 | 18:04
1
34
אם ילד חווה את העולם ככאוטי ומאיים
הוא זקוק מאד לעוגן של יציבות ובטחון.
פירוק התא המשפחתי עלול לזעזע את עולמו.
לצפיה ב-'כן, זו בעייה'
כן, זו בעייה
28/05/2017 | 18:07
14
לצפיה ב-'טיפול תא לחץ? מישהו ניסה?'
טיפול תא לחץ? מישהו ניסה?
27/05/2017 | 11:50
1
79
היו פה דיונים בנושא עוד בשנת 2009, אבל לא מצאתי כלום אחרי שנת 2012.
האם הטיפול לא נמצא יעיל? האם מישהו ניסה מאז?

לצפיה ב-'אני בדקתי אופציה לטיפולים באסף הרופא ב-2011'
אני בדקתי אופציה לטיפולים באסף הרופא ב-2011
28/05/2017 | 11:32
76
התפרסם מחקר אחד על השפעה של טיפול בחמצן בתא לחץ בילדים על הספקטרום. הייתי בפגישה במתקן תא הלחץ של בי"ח אסף הרופא, הרופא המנהל שם שמח לספר לי על "דברים מעניינים" במחקר. אבל כשבדקתי עם רופאים שלא היה להם אינטרס של 25,000 שקל בנושא (המחיר שאסף הרופא רצו על סדרת הטיפולים) מסתבר שאין הרבה מאחורי זה.

המחקר שהתפרסם בוצע ע"י רופא שמשווק תאי לחץ ביתיים(!!), על מספר קטן מאוד של ילדים, בלחץ חמצן נמוך יחסית (בצירוף מקרים, זה הלחץ שתא חמצן ביתי יכול לתת) והתוצאות לא היו ברורות. מהסיבות האלה טיפול בתא לחץ לא נחשב לרפואה מבוססת ראיות ואפילו הבדיקה המקדימה לטיפול לא מכוסה- fMRI לבדוק רמות חמצון במוח.  מבדיקה עם ניורולוג בכיר בבי"ח בני ציון, גם ככה סריקות כאלה מראות "חוסר חמצון" אקראי בכל מיני מקומות.

בקיצור, הנושא לא נבדק ברצינות אבל מתקני תאי לחץ בארץ ישמחו לקחת לך עשרות אלפי שקלים על טיפול כזה, במימון פרטי שלך.
לצפיה ב-'דיבור סטריוטיפי'
דיבור סטריוטיפי
24/05/2017 | 21:22
24
127
היי
בהרבה מקומותשאני קורא על אוטיזם רשום "דיבור סטריוטיפי" מישהו יכול להסביר לי מה הכוונה? תודה
לצפיה ב-'"חזרתיות וסטריאוטיפיות בדיבור, בתנועה, או בשימוש בחפצים '
"חזרתיות וסטריאוטיפיות בדיבור, בתנועה, או בשימוש בחפצים
27/05/2017 | 19:00
9
101
(כמו תנועות סטריאוטיפיות פשוטות, אקולליה, שימוש חזרתי בחפצים,
או משפטים אידיוסינקראטיים)."

מניחה שהכוונה היא שימוש חוזר בתבניות שונות מאלה
שנ"טים (נוירו-טיפיקלים="רגילים") משתמשים בהם,
בדיבור ובתנועה.
לצפיה ב-'לדעתי תופעה חיובית, מעניינת ועמוקה מאוד'
לדעתי תופעה חיובית, מעניינת ועמוקה מאוד
28/05/2017 | 10:15
8
56
שאפשר ללמוד דרכה לא רק על מבנה הזהות האוטיסטית  אלא בכלל על הקשר שאין מורכב ממנו בין זהות לשפה.

לצפיה ב-' אפשר ללמוד ממנה הרבה, והיא חיובית ומעשירה כל עוד'
אפשר ללמוד ממנה הרבה, והיא חיובית ומעשירה כל עוד
28/05/2017 | 10:22
7
50
אינה מונעת מהבנאדם לתקשר עם אחרים כשהוא רוצה בכך.
כלומר, אם בגלל ששפתו כ"כ יחודית, רק הוא מבין אותה,
זה שם אותו על אי בודד, וסביר להניח שמקשה מאד על חייו.

כל עוד הוא יכול לשמור על יחודיות שפתו
ועם זאת להיות נהיר במידה כלשהי החיונית לקיום דיאלוג
גם לזולתו
זה יכול להיות פתח למסע מעשיר עבורו ועבור הסובבים אותו.
לצפיה ב-'מעדיף מאוד לא להתיימר לפתור את המתח הזה'
מעדיף מאוד לא להתיימר לפתור את המתח הזה
28/05/2017 | 10:31
6
38
ממש לא מתחבר ליומרתך לקבוע את רמת היחודיות הנכונה והרצויה לכל פרט,
שפה,
ומכאן גם עומקו היחודי של הפרט,
זה דבר שהכי מתפתח ומשתנה,
כל הזמן,
אם אוטיסטים נוטים לשפה שעדיין יחודית מדי לכלל חשוב מאוד לא לפסול את שפתם משום כך,
גם כי כאמור הכלל משתנה גם דרך התחדשות השפה,
שכמובן מתרחשת בעיקר דרך דיבור לא מקובל ולא מוסכם,
כמו שירה למשל, או כל יצירה מקורית אחרת.
וגם בגלל שבכלל לא חשוב אם לא כולם יבינו אותך,
להיות יחודי זה גם לקבל שדי בכך שאדם אחד יבין אותך, ודרך הבנה זאת אפשר לייצא את התובנות ששפתך היחודית מזמנת לך.

ברור שמקשה, כי אנחנו חיים בחברה פשיסטית, השאלה אם כניעה לוויתור על שפתך, שהיא יחודית בדיוק בגלל שכל כך מהותית וזהה וקרובה לבשרך, תקל,
לדעתי אין ספק שלא,
גם אם כלפי חוץ זה נחווה כך לזמן מסויים

גם לדבר בשפה שאינך שפתך שם אותך על אי בודד,
אלא שזו בדידות שלא רק שאתה סובל ממנה אלא נענש עליה כל הזמן,
אז אוטיסטים מסתגרים ומשתתקים,
כי יש גבול לכמה אדם מסוגל לשאת

אם דבר לא נהיר לך, לכלל, זה לא תמיד בגלל שהדובר הוא טיפש, כדאי להתחיל לשקול את זה, לפחות לפעמים
לצפיה ב-'מי דיבר על "טיפש"?'
מי דיבר על "טיפש"?
28/05/2017 | 17:18
5
27
גם לא קבעתי כלום לאף אחד, אתה מתנפל על הכתובת הלא נכונה.

יש א"סים שסובלים בגלל שאינם מצליחים לבטא את צרכיהם ו/או עולמם
באופן שאחרים יבינו- איזשהם אחרים, אפילו לא אחרים אחד/ת.
לא בגלל שהם או האחרים טיפשים,
אלא בגלל שהתדר התקשורתי שונה מאד.
חלקם כן מצליחים להביע את היותם סובלים באופן שמובן לסביבתם,
לא אני קבעתי שהם סובלים.
חלקם פשוט ברור שהם סובלים, כי אם לילד קר ואין לו דרך לגרום להוריו להבין זאת,
אז הוא רועד וזהו, ברור שהוא סובל.

לא אמרתי שצריך לכפות עליהם שפה שאינה שפתם.
בכלל לא דיברתי על מה לעשות.
בטח שלא פסלתי את שפתם- להיפך,
כתבתי "זה יכול להיות פתח למסע מעשיר עבורו ועבור הסובבים אותו".
לצפיה ב-'לא מתנפל'
לא מתנפל
28/05/2017 | 17:44
4
17
מעיר שלדעתי ומנסיוני על אף שהסבל ניכר ומתסכל מאוד הדבר לא ניתן לפתרון בדרכך,
לדעתי,
גם כי הפער בין העולם הפנימי לחיצוני, בין השפה היחודית והמקורית לזאת הכללית והמוסכמת אינו מקרי אלא מבטא משהו הכי מהותי.

אז לדעתי,
 ומקווה שמותר לבטא אותה בלי שתטפלי עלי כל הזמן התנפלות,
התפישה שאת מציגה כאן, שממנה גם נגזר היחס אל השפה ככלי, כעוד כלי שאפשר וצריך להעניק לאוטיסטים על מנת שיבחרו,
מהדהדת דרך היבטים רבים במה שנחשב לצערי כטיפול.

לא הכחשתי שאוטיסטים סובלים, אני עצמי סובל מאוד, כתבתי שהנטיה להתעלם מורכבות על בסיס הסבל והכאב סופה שמחוללת יותר סבל וכאב.

לא במקרה אוטיסטים רבים נוטים למדע ולאמנות או לנסיונות לביטוי המבוסס על התמסרות מלאה לדבר זה או אחר,
גם מעבר למה שנחשב כהגיוני וראוי בעיני הסביבה הנורמטיבית.

אוטיזם מתבטא כנטיה שפתית שונה, יחודית, עמוקה ורגישה, ופחות אינסטרומנטלית ופרגמטית (לכאורה) מסיבות שיש לתת עליהם את הדעת.

לומר שבגלל ובשם הסבל והכאב עדיף לוותר על מה שהופך אותך לא מובן לכלל זה בעייתי מאוד לדעתי,
ביחוד לאוטיסטים אבל לא רק .

אני סובל מאוד בגלל שאיני מובן מעולם ולעולם ,מכל בחינה אפשרית, מהתנסותי, מאז ילדותי, כל הנסיונות לפשרה שפתית סיבכו אותי עוד יותר,
גם בכאב של ניתוק מעצמי למען אשליית מובנות שסתם לכדה אותי לקיום עוד יותר מכאיב,
את נסיוני אני מספר כאן ולא יותר.

ויודע מאוד שהוא לא מתאים לתפישה המקובלת, 
תפישתי גם לא מקובלת על רוב האוטיסטים,
וברור למה,
כי אכן זה כואב, ומאוד, אלא שלצערנו הדברים אינם פשוטים כפי שאת מציגה אותם כאן

לצפיה ב-'גם אני חושב שאתה לא מתנפל'
גם אני חושב שאתה לא מתנפל
28/05/2017 | 17:54
10
ובקלות מאשמים אותך במה שלא קורה יש נטייה לאנשים לראות ולסמן כל ביקורת כהתנפלות ותקיפה על רקע אישי , מעניין ממה זה נובע
בעיני מאגו מנופח ומרצון שכולם יאשררו את מה שהנך אומר , ככה לפחות אני מרגיש ותמיד מבינים אותי הפוך משום מה וזה מייאש נורא .
לצפיה ב-'לא הצעתי דרך, וכנראה שלא הבנת אותי אם נראה לך '
לא הצעתי דרך, וכנראה שלא הבנת אותי אם נראה לך
28/05/2017 | 18:00
2
18
שהדברים פשוטים בעיניי.
אתה מתווכח עם דרך שלא הצעתי
ורק אתה טוען שהצעתי אותה
ופוסק שאני כלמיני דברים כיון שכאילו הצעתי אותה.

הדרך, לדעתי, צריכה להיות חיפוש משותף ומתמשך.
לא תהיה תקשורת משמעותית אם מישהו יאלץ לוותר על שפתו,
אבל כל אחד יכול לחפש גמישויות בשפתו כדי שתגע
ולו לרגע, ולו נגיעה קלה
בשפתו של האחר
ובאחר.
לצפיה ב-'בסדר'
בסדר
28/05/2017 | 18:06
14
אומר שמרכיב הסבל והמצוקה והבדידות ברור ומוכר לי, וביותר, וגם בגלל זה כשאתה מעלה אותו כתגובה או טיעון "שמה לעשות ליחודיות יש מחיר קשה" אז לדעתי לפחות בינתיים אין ברירה וחייבים לשלם את המחיר הזה.

הייתי מאוד שמח שזה לא היה כך,
ולדעתי מה שיקדם את האפשרות הזאת זה דבר שמעולם לא נעשה,
חקירה מהותית ועמוקה לשורשי השפה האוטיסטית

לצפיה ב-'אבל הבעיה'
אבל הבעיה
28/05/2017 | 18:10
10
שדורשים את זה מאוטיסט או מחולה הנפש ולא מהנורמטיבי ,
על זה נראה לי מדבר ארי . שלא כדי לבטל את האני שלך או לצמצם למען הנט ואני מסכים
צריך למצוא דרך לתקשר עם אוטיסט בשפתו ולא לכפות עליו שפה לא לו
קרי קלנאי תקשורת וכו , ככה לפחות אני מבין , לכן ארי אומר שעדיף לא לתקשר
עם הנט וליצור קשר עם אסים אחרים , ככה לפחות אני מבין ומסכים .
לצפיה ב-'הכוונה לתבניות דיבור שחוזרות על עצמן'
הכוונה לתבניות דיבור שחוזרות על עצמן
28/05/2017 | 08:22
13
48
למשל ילד שכשתשאל אותו לשמו יענה לך תמיד "אני עידן חמודי ומתוקי" (כי ככה הוא שמע מאמא שלו),
או ילד שישתמש תמיד באותן תבניות דיבור קבועות ולא יבנה כל פעם משפטים מחדש, או יעתיק משפטים מסרטי ילדים ורק את הפרטים שלהם ישנה לשימושו (הדיבור יכול לצאת לעניין ורלוונטי אבל כשמקשיבים בעיון מבחינים בתבניתיות).
לצפיה ב-'וזה יכול להופיע בנוסף לדיבור תקין'
וזה יכול להופיע בנוסף לדיבור תקין
28/05/2017 | 08:25
6
19
לצפיה ב-'"דיבור תקין"-תבניות דיבור נ"טיות שחוזרות על עצמן'
"דיבור תקין"-תבניות דיבור נ"טיות שחוזרות על עצמן
28/05/2017 | 10:15
5
22
לצפיה ב-'חחחח.... חוזרות זה לא מילה'
חחחח.... חוזרות זה לא מילה
28/05/2017 | 10:24
4
32
וכדאי לשים לב שהאוטיסט לא יעניש ויפלה וירחיק ויתייג החוצה מהחברה את מי שלא מדבר בדיוק כמוהו,
הנ"ט כן.

לצפיה ב-'תלוי... גם לאוטיסטים יש לפעמים טקסים שהם כופים על אחרים'
תלוי... גם לאוטיסטים יש לפעמים טקסים שהם כופים על אחרים
28/05/2017 | 14:24
3
37
ואם האחר לא מגיב "כמו שצריך" אז מוטלות עליו סנקציות (כמו הכנסה לרשימה השחורה המפורסמת, שלכל ילד אוטיסט יש אחת כזו).

לצפיה ב-'נכון, ובצורה מטורפת נורא, אפילו יותר מהממוצע'
נכון, ובצורה מטורפת נורא, אפילו יותר מהממוצע
28/05/2017 | 17:51
2
30
וגם בגלל זה אני מזהה בעייה בעצם המפגש, ואז אנשים כמוך ובכלל מפרשים את זה כקריאה לאפרטהייד, להפרדה על בסיס גזע וזהות, אלא שהכי לא כך, כי אני מזהה, גם אצלי וגם אצל ביתי, תגובות מאוד מוקצנות שמנסיוני מתמתנות, מאוד, ככל שלא שנזהים לא להילכד במרחב התרגום המעוות והמעוות הנמתח בין הא"ס לנ"ט.

לרשימה שחורה יש המון ביטויים, יש כמו אצל שלדון למשל, שזה נתפש כמו ביטוי קטנוני, ויכול להיות לה גם ביטוי כסלקטיביות, שאינה דבר רע כלל ועיקר, ואפילו להפך, אלא שגם זה מסומן כתסמין במקום שיזכה בתמיכה.

נניח אתה ברשימה השחורה שלי, אז מה ? אני פשוט לא אצור איתך שותפות, אין בזה שום דבר רע, להפך

לצפיה ב-'התחלת יפה, ומיד היית צריך להרוס עם "ואנשים כמוך..."'
התחלת יפה, ומיד היית צריך להרוס עם "ואנשים כמוך..."
28/05/2017 | 19:29
1
21
אני תוהה מתי כבר תפסיק להשלות את עצמך שאתה יודע מה אחרים מפרשים ומה אחרים חושבים? כי זה באמת כבר נהיה ממש טיפשי.

האמת היא ש"אנשים כמוני" מבינים שהמצב מורכב, ובדיוק בגלל זה אני זוקר גבה נוכח הסגנון העימותי שלך והסיסמאות הפשטניות שאתה מפזר פה.

ובקשר לנושא הרשימה שחורה:

לכשעצמו, זה לא בהכרח דבר רע. זכותו של כל בן-אדם לבחור עם מי הוא יוצר קשר ועם מי לא. וזה נכון גם לנ"טים. מה, רק לאוטיסטים מותר לסנן מישהו שהם לא מסתדרים איתו?

הבעיה מתחילה כשהופכים את זה לעניין של שנאה או נקמה או ביטול זכות קיומו של האדם השני. וגם על הדבר הזה, לצערי הרב, לנ"טים אין מונופול.
לצפיה ב-'לא עניין של פרשנות'
לא עניין של פרשנות
28/05/2017 | 19:41
25
אתה כותב כך בפירוש וכל הזמן
לצפיה ב-'תבניות יש לכולם'
תבניות יש לכולם
28/05/2017 | 10:12
4
38
רוב האנשים לא ממציאים את הגלגל כל פעם שהם פותחים את הפה
(ומי שכן- גם הוא נחשב מוזר, לא מדבר בתבניות הרגילות).
אלא שיש תבניות מקובלות
שאותן , בגלל שהן מקובלות, נפוצות
מגדירים פשוט בתור "ככה מדברים"
ותבניות לא מקובלות
שאותן מגדירים כאידיוסינקראטיות- מיוחדות/חריגות.
לצפיה ב-'והכי לא נכון להגדיר זאת כדיבור סטראוטיפי'
והכי לא נכון להגדיר זאת כדיבור סטראוטיפי
28/05/2017 | 10:22
3
27
כי להפך, זה דיבור הכי לא סטראוטיפי (והרי בדיוק בגלל זה הוא מוקצה) ובעצם הנסיון להגדירו ככזה אזלת היד של הסמכויות המקצועיות נחשפת.

לא מתיימר לקבוע את הסיבה לסוג הזה של דיבור אבל אוטיסטים נוטים לצטט ומאוד יתכן שזה דווקא ממקום הכי מקורי ואישי שלכן לא תופש את השפה במונחים של רכוש ובעלות אלא של מאפיין קיומי משותף ומשתף שבו לכולם ולהכל יש משקל שווה,
וזה יפה.

זאת אומרת, האוטיסט חי בעולם שבו לקולות הנובעים ממנו ולאלה הנובעים מאחרים יש משקל זהה,
זה לא שהוא מזדהה עם הקולות האלה אבל מבחינתו אין שום סיבה לא להציג את עצמו דרך קולה של אמו למשל,
זה מדוייק לא פחות מכל קול אחר,
אולי אפילו יותר.

אלה דברים שקשים מאוד להבנה ולתפישה למי שחי רק את האגו הנפוח שלו,
שזה בערך כל אנשי המקצוע ואולי אפילו בדיוק.

לצפיה ב-'לי אמרו שאני עושה טעות'
לי אמרו שאני עושה טעות
28/05/2017 | 17:45
2
20
כי אני נורא יצרתי אז למה אני כל הזמן מצטט ולא אומר דברים משלי , כי נראה להם משיח איתי שאני מאוד מקורי למשל ביצרה כתובה או ציור
אז למה אני לא מביא ציטטות משלי ורק משל אחרים , אז

אמרתי ששלי עדיין בוסרי וגם לא אוהב להתלהב מעצמי ומעדיף לצטט גדולים באמת , אז אמרו שאני חסר ביטחון , בעיני זה שטויות . מה דעתך ארי
 אשמח לדעתך
לצפיה ב-'נושא מורכב, הכי.'
נושא מורכב, הכי.
28/05/2017 | 17:57
1
17
וגם אני רק מגשש אחר הסבר, אבל לדעתי, כמו שכתבתי, מסיבות מאוד מסויימות אוטיסטים, לא נוטים ליחס בעלתני כלפי שפה, ומזה נגזר שהנטיה הנ"ט לכבד רק את המקורי והראשוני על חשבון המשני והמצוטט , נטיה שהיא הכי אגוצנטרית וכחנית וסובלת מעודף מטורף של אהבה עצמית נרקסיסטית חוסמת אותם להבנה של זהות ושפה שיתופית ומשתפת והדדית יותר,
מאותה סיבה אוטיסטים מתוייגים כמי שנטפלים לזניח ולשולי על חשבון המהותי והעיקרי.
מאותה סיבה אוטיסטים סובלים מעוד בסביבה היררכית וסמכותית.

הבעייה, שהיחס בין הראשוני למשני, בין המקור להעתק, הוא הכי מורכב בעולם, ומגלם בתוכו גם את היחס לזמן, ולכן למרחב, מה שמבטיח שאין מצב שנ"ט יבין אי פעם על מה האוטיסט מדבר בכלל, פשוט אין.

לצפיה ב-'זה קשור גם ליחס בין האני לזולת'
זה קשור גם ליחס בין האני לזולת
28/05/2017 | 18:02
15
שאצל אוטיסטים הוא כמובן גם מאוד אחר, ובצורה שלא מאפשרת להם להשתלב בקבוצה.

על זה גם ניסינו לדבר בקומונה כנסיון של בנימין לגעת בסוגיה הזאת גם בגלל שהעולם משתנה לעולם אוטיסטי יותר ויותר גם דרך אבדן מתמיד של הילת המקוריות לטובת חברה שמתחילה לממש את ההעתק והציטוט כמרכיב שמאפשר מוסר ורגישות בין אישית גדולה יותר.

הבעייה של האוטיסטים היא מאוד פשוטה, ניתן לסכם אותה כלקות התקשורתית העמוקה שממנה כל הנ"ט סובלים נורא,
לצפיה ב-'מה רע בזה'
מה רע בזה
28/05/2017 | 17:36
12
אני למשל עכשיו יש לי תקעיה חדשה אני כל הזמן אומר אני סיכופרניה פראנודית כי אני מאובחן ככזה , זה נשמע מוזר נורא אבל זה נורא מרגיע אותי ,
אני אוהב לומר את זה ברצף איזה שעה ככה , או שאני מצטט מספרים או מהגמרא וכו זה נראה לי נחמד וטוב מאוד . לא מבין למה לא תקין ..
לצפיה ב-'נושא כאוב וגם מלחיץ להרבה הורים... מה יהיה אחרי 120 '
נושא כאוב וגם מלחיץ להרבה הורים... מה יהיה אחרי 120
24/05/2017 | 12:05
8
141
דרך אחת להתמודד עם זה- פשוט להדחיק...
יכול לעבוד כשהילדים קטנים וההורים צעירים,
אבל בהמשך, פחות...
העולם הזה לא ממש מסביר פנים לילדים שלנו, 
וככל שהם מתבגרים ואנחנו מזדקנים, 
אזי כמה שנאמין בהם וביכולותיהם, הדאגה מכרסמת בלב.

הנה קצה-חוט, מידע שעשוי לסייע בהתמודדות הזאת

מוזמנים לשתף במחשבות, תהיות, התחבטויות וכל השאר
לצפיה ב-'מקווה, ומאמין, שהחברה תהיה "אוטיסטית" יותר'
מקווה, ומאמין, שהחברה תהיה "אוטיסטית" יותר
24/05/2017 | 13:05
3
77
ואם לא ממש אוטיסטית ואם לא ממש מחר אז נדמה לי שיש גם יסוד להניח שסביר שעם הזמן יתפתחו תבניות חברתיות סובלניות ורגישות ומורכבות יותר ואז האוטיסטים יפרחו
לצפיה ב-'לא לפי ההודאות הקודמות...'
לא לפי ההודאות הקודמות...
24/05/2017 | 14:44
2
24
לצפיה ב-'החברה תהיה יותר סובלנית ויותר בוגרת... השאלה היא מתי'
החברה תהיה יותר סובלנית ויותר בוגרת... השאלה היא מתי
24/05/2017 | 15:17
48
אני בספק אם זה יקרה בתקופת חיינו.

וזה לא קשור ל"חברה יותר אוטיסטית". זה טיפשי לחשוב שהפתרון הוא ש-כ-ו-ל-ם יהיו כמוני.

הפתרון הוא שהנורמות יפסיקו להיות כאלה מטומטמות ודורסניות. אחרי הכל, רוב הנ"טים גם סובלים מהנורמות החולות האלה. כמו שכתבתי בשרשור אחר, את הפתגם "החיים קשים" לא המציא אוטיסט.

וכשהאנושות תתבגר, כולנו נסתכל לאחור על הדברים ההזויים שאנשים עשו פעם לעצמם ולאחרים, ולא נדע אם לצחוק או לבכות. קצת כמו איך שאנחנו מסתכלים היום על קרבות הגלדיאטורים ברומא או רדיפת המכשפות בימי-הביניים. 
לצפיה ב-'אנשים מעידים על מה שקורה היום'
אנשים מעידים על מה שקורה היום
24/05/2017 | 17:18
34
אני כותב על העתיד, ויכול לזהות אותו דרך הצורה שבה תהליכים שונים, אמנם מאוד מאוד שקטים, משתלבים על מנת ליצור אותו, ואין ספק שהחברה של היום כבר הרבה יותר "אוטיסטית" מזו של העבר
לצפיה ב-'אני לא אחיה עד אז'
אני לא אחיה עד אז
24/05/2017 | 13:29
44
רוב הסיכוים שאני אמות מאוד צעיר לאור הרקע שלי , והקצב בו אני מסתבך , אני כנראה אמות לפני הורי , וגם אבי אמר שהוא מתכונן
לזה ומקבל את כל האפשריות , אם אני כן אחיה אז אחי יטפל בי הוא היה האפטרופוס שלי אז יש לי מי ישמור עלי אחרי מות הורים. גם אותי זה מלחיץ מאוד וכנראה אם לא תהיה בריריה אני
אהיה ברחוב או באיזה מוסד
לצפיה ב-'בדיוק בגלל הבעיה הזאת, אני תמיד "הטפתי" כאן לעבודה משותפת'
בדיוק בגלל הבעיה הזאת, אני תמיד "הטפתי" כאן לעבודה משותפת
24/05/2017 | 15:59
1
52
לא סביר שנוכל לתקן את העולם בתוך דור אחד.

אבל אם כמה חבר'ה יתאחדו ביחד, אז נוכל לבנות לעצמנו קהילה שמתאימה לנו. וכשיש את זה, אז הגיחות לעולם שבחוץ הופכות להיות הרבה פחות מעיקות.

בעצם, בקנה מידה קטן יותר, זה בדיוק מה שאני ואישתי עושים. אנחנו קהילה של שניים, עם חוקים משלנו ומסוכמות משלנו ודרך חיים משלנו. בתכל'ס - זה לא רע בכלל

לצפיה ב-'2 זה הגודל האופטימלי להיבט הישיר של עבודה קהילתית'
2 זה הגודל האופטימלי להיבט הישיר של עבודה קהילתית
24/05/2017 | 17:22
39
ההיבט העקיף, המתווך,הוא אינסופי.

בוודאי אוטיסטים חיים כאילו כל אדם הוא עולם ומלואו, בגלל זה הם גם נתפשים כלוקים בעודף עצמיות, ומכאן שגם הבחירות שלהם סלקטיביות מדי ביחד לנורמה, וגם החיבור לעבודה משותפת יכול להיות מאוד שונה ואפילו הפוך מהדרך שבה הנורמה עדיין תופשת שיתוף ועבודה ובכלל

וכל הזמן שומעים תלונות על זה
וחבל

לצפיה ב-'תגובה של גולשת שמעדיפה להשאר סמויה'
תגובה של גולשת שמעדיפה להשאר סמויה
25/05/2017 | 20:04
62
מעתיקה את המסר שלה:

היי שלומית,

בנוסף לכל מה שצויין באתר בזכות אליו קישרת, יש נאמנויות.
נאמנות היא שיטה מאד מאד מקובלת בארה"ב,
לא רק ע"י אנשים שיכולת ההתנהלות הכלכלית שלהם לקוייה/נכים וכו',
אלא על הרבה מאד אנשים.
זה עושה את החיים קלים יותר, וכנראה רווחיים יותר.
לא יודעת למה בארץ נאמנויות הן לא דבר נפוץ.

לא מכירה אישית נאמנויות בארץ, אבל שמעתי טובות (מאד!) על עמותת נאמנים.
שם יש אפשרות לנאמנות או אפוטרופוסות.
כמובן שלי נאמנות נראית הרבה יותר טוב מאשר אפוטרופוסות,
אלא אם כלו כל הקיצים. ונאמנים הוקמה ע"י הורים לילדים (חלקם ילדים מבוגרים)
עם צרכים מיוחדים מהרבה סוגים, כולל סוגים שונים של אוטיזם.

מקשרת לאתר שלהם. יש שם דרכים ליצירת קשר:

לצפיה ב-'טיפ יתקבל בברכה, אם לא אז גם בכוח זה בסדר...'
טיפ יתקבל בברכה, אם לא אז גם בכוח זה בסדר...
24/05/2017 | 15:12
15
140
הפרק הסופי בסיפור מהיום הארוך שהתחיל בפגישה עם ד״ר יורי, המשיך לאיך שלהסביר זה קשה, פשוט לשלם זה הרבה יותר קל ומסתיים בפוסט הבא:

קריאה נעימה
לצפיה ב-'בבקשה אל תשליך מהגישה המחורבנת של המסעדה הזאת על הכלל'
בבקשה אל תשליך מהגישה המחורבנת של המסעדה הזאת על הכלל
24/05/2017 | 15:51
12
68
בחיים שלי לא ראיתי מלצר שדורש טיפ. זה פעם ראשונה שאני שומע על דבר כזה. אז אם יש לך טיפה שכל, כף רגלך לעולם לא תדרוך במקום ההוא שוב.

אני אומר לך את זה בשיא הרצינות. אכלתי בעשרות מקומות, ומעולם אבל מ-ע-ו-ל-ם לא נתקלתי בתופעה כמו שאתה מתאר.

לעומת זאת, אתם אכלתם באותו המקום פעמיים, ונדפקתם פעמיים. אז מה המסקנה? לא ללכת לשם בפעם השלישית. אם אחרי פעמיים שהאכילו אתכם מרורים אתם נכנסים לשם עוד הפעם, אז כבר לא יהיה לכם את מי להאשים מלבד את עצמכם.

ובלי קשר למסעדה המטורללת ההיא:

טיפ זו דרך להודות למלצרים על שירות טוב. זאת לא "חובה", אבל אם השירות היה טוב (מה שלא קרה הפעם, כמובן) אז אני לא רואה שום סיבה לא לתת טיפ. למה לא, בעצם? נכון שזה מנהג מוזר (ועוד יותר מוזר שזה רלוונטי רק במסעדות) אבל אני דווקא חושב שזה מנהג יפה. זו גם דרך נהדרת למחות על שירות גרוע: מי שנותן שירות גרוע (וכבר היו דברים מעולם) לא יקבל ממני אגורה. ומי שנותן שירות שהוא מעל ומעבר, יקבל יותר מהממוצע.

הלוואי והיתה לנו את יכולת ה"הצבעה" הזאת גם בבתי עסק אחרים (למשל - בחנות שבה זבן לא מפסיק להציק לך בשאלות גם אחרי שביקשת ממנו לעזוב אותך בשקט)
לצפיה ב-'אני אתחיל בכך ש...'
אני אתחיל בכך ש...
24/05/2017 | 18:10
7
45
הלכנו לשם בפעם השנייה בטעות... מן הסתם שאנו לא חוזרים לאותם המקומות שעשו לנו רע.
לא זכרתי שהיינו שם כבר (אני לא זוכר דברים בגלל הלחץ האדיר שאנו נמצאים בו תמידית והטראומה שעברנו בחו״ל - אני אכתוב על זה פוסט בבלוג בבוא העת), ולבן זוגי יש בעיה להגיד מה הוא רוצה אם הוא חושב שזה לא משהו שגם אני רוצה. כך הגענו למסעדה ההיא בשנית.

בקשר ל-״טיפ זה לא חובה״, לנו היה נסיון שונה מאוד בהקשר, זו לא הפעם הראשונה בה דרשו מאיתנו טיפ או התלוננו על טיפ נמוך מדי. נכוונו מהרבה מהמקומות בהם היינו, כי גם השירות היה ברמה ירודה וגם בסוף צעקו עלינו שלא השארנו טיפ או שהטיפ לא היה מספיק גבוהה לטעמם ואף קיבלנו שיחת זיון שכל על כך שטיפ הינו חובה מוסרית ואף נאמר לנו שלא נחזור כיוון ואין להם צורך בלקוחות שלא מבינים חוקי חברה בסיסיים...
לצפיה ב-'זה לא בסדר. הם עצמם מפרים חוקי חברה בסיסיים עם הדרישה הזו'
זה לא בסדר. הם עצמם מפרים חוקי חברה בסיסיים עם הדרישה הזו
24/05/2017 | 19:10
6
31
זה מזכיר לי שיש טיפוסים שיתנפלו עליך אם לא תגיד להם "תודה", בטענה שאתה "לא מנומס" (כי להתנפל זה ממש מנומס...)

בכל מקרה, אין לי הסבר להבדל בין החוויות שלנו. אולי הם מחפשים אתכם מאיזושהי סיבה? כי זה ממש, אבל ממש לא מקובל להתנהג כמו שהם מתנהגים.

אגב, אני לא ממש מבין למה בכלל צריך להתעסק עם המלצרים אחרי ששילמת. אפשר פשוט להניח את הכסף (עם או בלי טיפ) על המגש, וללכת.
לצפיה ב-'אני משלם עם כרטיס אשראי...'
אני משלם עם כרטיס אשראי...
24/05/2017 | 19:46
5
33
כך שזה מוציא את האפשרות פשוט ללכת ואני לא הולך להסתובב עם מטבעות כדי שיהיה לי בדיוק את הסכום לתשלום.

בכל מקרה זה רק כמו לקחת אקמול לכאב ראש, זה לא פותר את הבעיה. הפתרון יהיה לעלות את המודעות כמו שיש מודעות לאנשים עוורים או בעלי בעיה פיסית נראית לעין, שאפילו בשבילם לא היה פשוט לעלות את המודעות למרות שניתן לראות את הקושי באופן ברור.
לצפיה ב-'מסכים איתך. השאלה היא מה עושים בינתיים.'
מסכים איתך. השאלה היא מה עושים בינתיים.
24/05/2017 | 20:06
4
26
העולם לא ישתנה ביום אחד וגם לא בעשר שנים.

אז בינתיים צריך למצוא לעצמנו פתרונות שעובדים בטווח המיידי. דברים שעובדים לסיטואציות הקטנות והמעצבנות שאנחנו נתקלים בהם בחיי היום יום. והדברים שסיפרת זה אחת הסיבות שאני תמיד מעדיף לשלם במזומן במסעדות.

אגב, בכל הפעמים שמישהו שאני מכיר שילם בכרטיס אשראי במסעדה, את הטיפ הוא השאיר במזומן. מוזר. זה כמעט כאילו אנחנו חיים במדינות שונות.
לצפיה ב-'״העולם לא ישתנה ביום אחד וגם לא בעשר שנים״'
״העולם לא ישתנה ביום אחד וגם לא בעשר שנים״
24/05/2017 | 21:58
3
25
יום אחד אכן לא קורים שינויים גדולים אבל כל יום יוצר שינוי קטן והרבה ימים כאלה יוצרים שבועות, חודשים ושנים. עשר שנים זו תקופה ארוכה מדי בשביל להגיד שהעולם לא ישתנה. אתה באמת לא רואה שום שינוי בין לפני עשר שנים לעכשיו? או עשר שנים לפני-כן לפני עשר שנים? אנחנו חיים במאה אחרת, דברים משתנים בזמנים הרבה יותר קצרים, פעם מאות מליוני שנים דברים לא נעו, לאחר מכן אלפני שנים, מאות, עשרות ועכשיו זה לפעמים אפילו עניין של חודשים ואף רק שבועות, כך שבעשר שנים אני בהחלט רואה שינוי כיוון ולפני עשר שנים אפילו לא ידעו כל-כך מה זה אוטיזם והיום בן זוגי שהולך לראיונות עבודה, לא נאלץ להסביר מה זה אוטיזם ובכמה מהם אפילו לא שהוא לוקה באוטיזם. הייתי אומר שזה הוא שינוי משמעותי...
לצפיה ב-'בהחלט. אבל עדיין דרך ארוכה מאוד עוד לפנינו.'
בהחלט. אבל עדיין דרך ארוכה מאוד עוד לפנינו.
24/05/2017 | 22:06
18
ואני חושב ששווה, בינתיים, למצוא פתרונות חלקיים ונקודתיים לדברים שעדיין לא נפתרו.

לצפיה ב-'השינוי מאיץ בטירוף, דברים ישתנו הרבה יותר מהר משנדמה'
השינוי מאיץ בטירוף, דברים ישתנו הרבה יותר מהר משנדמה
24/05/2017 | 22:12
1
19
ההזיה הנורמטיבית מבוססת על האחזות בתחושה של קביעות כוזבת, מדומה, כי אנשים באמת חיים את הפוזה היציבה שעדיין נחוצה בשביל שבכלל יספרו אותך,
אבל מתחת לפני השטח הדברים קורים,
והרבה יותר מהר והרבה יותר מערער משנדמה לפוצים
לצפיה ב-'אני לא רואה שינוי'
אני לא רואה שינוי
24/05/2017 | 23:02
32
אני עדיין מאוים באשפוז כל הזמן הנה לפני כמה ימים באו עלי
משטרה מיוחדת , בלשים ורצו לקחת אותו לברבראנל ואבא הציל אותי . ואמר שאני צריך ללכת להוסטל וויתרו לי ואני במעקב , כי דווחו יש עוד דרך
ארוכה , אבל אני מסכים איתך שיש שינוי אבל חולי נפש כמוני לא ממש רואים הבדל , אני מאושפז כמעת כל שנה , וזה מאוד קשה ..
לצפיה ב-'1. נתקלתי בהחלט, לא רק במסעדה הזו'
1. נתקלתי בהחלט, לא רק במסעדה הזו
25/05/2017 | 10:22
3
34
במיוחד בדרישות שהטיפ לא מספיק (גם יותר ל-10%)

2. זה מנהג לא רק למלצרים. בעלי הוא בעל מקצוע מטפל ומקבל טיפ הרבה פעמים (בהחלט, לא מבקש!). לכן הוא גם מאד לארג' בלתת טיפ

3. וזה מרגיז אותי מאד, כי דעתי על טיפ היא בדיוק כמו של XFeralChild
לצפיה ב-'עד כמה זה נפוץ לדעתך?'
עד כמה זה נפוץ לדעתך?
25/05/2017 | 11:49
2
30
אחדד את השאלה:

באיזה אחוז מהמקומות, להערכתך, ממש דורשים טיפ?
(אני לא מחשיב הערות קטנות נוסח "מה, זה הכל?" קרה לי לפעמים, התעלמתי, ובזה נגמר העניין)
לצפיה ב-'נכון, לא הרבה'
נכון, לא הרבה
25/05/2017 | 16:51
1
25
כי רוב האנשים הם בסדר
המועטים פוגעים, אבל פוגעים חזק
לצפיה ב-'להפך'
להפך
25/05/2017 | 17:09
19
רוב רובם של בני האדם הם חרא טהור שמכסים על עצמם ומתחפשים לאנשים טובים , מעט מאוד אנשים ראוים לתואר אדם לפחות לדעתי
לצפיה ב-'אגב, בלי קשר לדיון שהתפתח פה, אני ממש אוהב את העיצוב בבלוג'
אגב, בלי קשר לדיון שהתפתח פה, אני ממש אוהב את העיצוב בבלוג
25/05/2017 | 14:45
1
36
נראה ממש מקצועי ומאוד נעים לעין.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/05/2017 | 15:05
31
בן זוגי אחראי לכך, הוא תיכנן, עיצב, בנה וקידד הכל.
לצפיה ב-'מבט לתוך אופן החשיבה של אוטיסט - בהמשך לפוסט על ד״ר יורי'
מבט לתוך אופן החשיבה של אוטיסט - בהמשך לפוסט על ד״ר יורי
22/05/2017 | 20:26
35
215
היי חברים,
לאחר הפגישה המשעשעת והלא מועילה עם ד״ר יורי אני ובן זוגי נסענו לאכול במסעדה. הבורגר של בן זוגי לא היה מוכן ואני נאלצתי להתמודד עם המלצר והמסעדה, עוד סיפור עגום  אבל משעשע  שמסביר את דרכי החשיבה של מישהו על הספקטרום.

קריאה מהנה 

לצפיה ב-'אני תמיד מוותר'
אני תמיד מוותר
23/05/2017 | 01:50
74
ביחוד שעם השנים אני מבין למה וכמה דיאלוגים ושיחות שמאוד קלים ופשוטים לאנשים נורמטיבים הם גהנום בשבילי,
אז מעדיף להפסיד כסף וזהו,
ובכלל די נמנע בגדול לאכול בחוץ
לצפיה ב-'אחת הסיבות שאני מעדיף תמיד לשלם במזומן - כי אז אפשר לברוח'
אחת הסיבות שאני מעדיף תמיד לשלם במזומן - כי אז אפשר לברוח
23/05/2017 | 11:52
25
84
אם מישהו באיזושהי מסעדה היה מתחיל לעשות לי "שיחה", אז תמיד יש את האופציה של לשים את הכסף על שולחן ולהבריז לו באמצע המילה (ואם זה אומר לשלם גם על בורגר שלא אכלתי - שיהיה. הבריאות הנפשית שלי יותר חשובה מכסף).

ולגבי השאלה של להתעמת או לוותר: אני מעדיף קודם כל לתת למלצר (או מוכר בחנות או פקיד בבנק או כל איש שירות אחר) את ההזדמנות לטפל בבעיה שנוצרה בצורה מקצועית. הרבה פעמים אם פשוט אומרים להם במשפט אחד מה הבעיה, אז הם אומרים משהו כמו "מיד נטפל בזה" והבעיה מתוקנת.

אבל כאשר מתחילים להגיע לקטע של ויכוחים וזיוני שכל, אז גם אני אעדיף לשלם על להתעמת. וזה לא שהם מרוויחים מזה משהו... כי אני לעולם, אבל *לעולם* לא חוזר לעשות ביזנס עם מקום שבו מזיינים לי את השכל.

אגב, הדבר הכי שהקפיץ לי את הפיוזים בסיפור שסיפרת, זה המחיר שלהם להמבורגר. 87 ש"ח לבורגר?! מילא אם איכות האוכל היתה איכשהו מייצגת את המחיר, אבל בסוף קיבלתם סלט לא טרי והמבורגר לא מבושל... תפסו תחת, אלה.
לצפיה ב-'וואו מגניב! לא ידעתי שיש עוד אנשים שמרגישים כמוני '
וואו מגניב! לא ידעתי שיש עוד אנשים שמרגישים כמוני
23/05/2017 | 15:49
24
46
ממש הרגשתי לבד בעולם!

תמיד כשניסיתי להסביר איך אני מרגיש או לתאר מצב, היו אומרים שאני לא לבד וכולם מרגישים אותו דבר, אבל מנסיון חיים גיליתי שאני לא ״כולם״ ואף אחד לא מרגיש כמוני, אחרת לא הייתי סובל או שהם גם היו סובלים (והם לא).

גם לא הבינו את מה שאני מתאר, אבל העיקר היה להגיד משהו גם אם הוא לא נכון - אף פעם לא הבנתי למה.
נראה שאנשים שמרגישים כמונו הם נדירים וזה לא מובן מאליו.
גם תמיד שאלתי את עצמי למה הם עושים דברים שגורמים לכל-כך הרבה סבל אם הם מרגישים אותו הדבר.

בשונה ממישהו עם שוני פיסי שניתן להבחין בו ממבט ראשון, רגשות וראיית עולם שונה ניתן רק להסביר/לתאר ולרוב אנו שומרים את זה לעצמינו, אולי בעיקר כי אנו מתקשים לספר או אולי אפילו להבין בעצמינו את הרגש או המתרחש.

עוד קושי נוצר כתוצאה מראיית העולם של ההורים שלי שראו אוטיסטים כמוגבלים עם פיגור והם לא ראו בי מישהו עם פיגור אלא בן-אדם עצלן ומשובש. הם האמינו שאם הם לא ישלימו עם העובדה אלא ינסו לתקן אותי - הבעיה תפטר או תעלם.

לצערי הרב שיכנעו אותי שאני עצלן ודפוק ולא יוצלח ושאוטיסטים הם מוגבלים עם פיגור עד שבן זוגי הצליח לפקוח את עיניי לפני כ-8 חודשים.
לקח לו 6 שנים של נסיונות להסביר והוא שילם מחיר גבוהה כי ניסיתי לשנות אותו ופגעתי בו קשות.
לצפיה ב-'לא בטוח שהם משקרים. יכול להיות שהם פשוט לא מבינים את ההבדל'
לא בטוח שהם משקרים. יכול להיות שהם פשוט לא מבינים את ההבדל
23/05/2017 | 16:07
38
זה לא שרוב האנשים נהנים מהדברים האלה.

זה פשוט שאצלם זה נתפס כמטרד ולא יותר. אז כשאומרים להם "זה ממש משגע אותי" אז הם חושבים בטעות שהם מבינים על מה אתה מדבר.

ובגלל זה גם יש להם נטיה לחשוב שאנחנו "מגזימים" או "מפונקים". הם לא מבינים שכל סדר העדיפויות אצלנו הוא שונה (לטוב ולרע. יש גם דברים שמשגעים לגמרי את הנ"ט הממוצע, ולי הם בכלל לא מזיזים).
לצפיה ב-'רגישות אוטיסטית לדיאלוג אינה נפוצה בנורמה'
רגישות אוטיסטית לדיאלוג אינה נפוצה בנורמה
23/05/2017 | 16:32
22
47
זו אותה רגישות שמתבטאת גם כרגישות למבט, וכעיניים בגוף, שכנראה בעוד ששיחה, דיבור, אצל האדם הנורמטיבי הוא בעיקר כלי, מכשיר, דרך ליישב עניינים, אצל האדם הרגיש הדיבור נתפש כמעשה שיוצר מציאות, שבא מבפנים, שיוצר שינוי.

בגלל זה אוטיסטים מחפשים סוג אחר של שינוי מזה של הנ"ט.

אני בכלל מעדיף ללכת למקומות שבהם משלמים מראש רק בשביל לחסוך לי את החרא של חילופי המחוות שמביכים אותי בטירוף.

היום שבו הסופר שלידי התחיל להפעיל קופאית אוטומטית היה יום חג בשבילי.

גור הולך להתעצבן כי אוי למי שמנסה לומר שלא כולם נחמדים בדיוק אותו דבר אבל לי אין ספק שאוטיסטים הרבה הרבה יותר רגישים למרחב הבין אישי מאנשים נורמטיבים.
צריך להיות ממש אידיוט, כמו כל אנשי המקצוע למשל, בשביל להחמיץ אמת כל כך ברורה

לצפיה ב-'לא יכלתי לתאר את זה טוב יותר, אני ממש שמח! '
לא יכלתי לתאר את זה טוב יותר, אני ממש שמח!
23/05/2017 | 16:47
30
*אני מקווה שהסמיילי שבחרתי אומר שמח כפי שהתגית שלו אומרת, כי התמונה לא אומרת לי הרבה...
לצפיה ב-'הנט הוא יצור אכזר'
הנט הוא יצור אכזר
24/05/2017 | 12:27
20
31
שאוהב מאוד להתעלל באוטיסט מי כמוני יודע , אז כדי להתחמק ממנו ולא לפתח שיח איתו . גם שיש ממש צורך כמו מה שהבחור מתאר עדיף להמנע , אני למזלי קולטים עלי שאני לא איש של דיבורים אס בדרך כלל לא פונים עלי , ושופנים עלי אני עונה במילה וקולטים שאני לא איש של דיבורים ומפסקים . זה הכל ככה אנע מציע גם לאחרים אוכל אפשר להזמין דרך האתר אז אין בעיה .. או אני מבקש מאבא שיזמן לי או שאני קונה במזומן וזהו
לצפיה ב-'לא בדיוק'
לא בדיוק
24/05/2017 | 13:03
19
37
הנ"ט אינו אכזר בדיוק כשם שהכלב והקוף אינם אכזרים, זה טבעו, זה לא שתמיד הוא יחפש אותך בשביל לענות אותך, הוא פועל כפי שנכון לו ולתחושותיו.

תנין הוא אכזר ? 
מנקודת ראות אנושית אולי, אבל לנ"ט אין נקודת ראות אנושית.
לצפיה ב-'האין נקודות ראות אנושית'
האין נקודות ראות אנושית
24/05/2017 | 13:24
22
גורם לו לפגוע באוטיסט בצורה אכזרית , נכון שזה טבעו אך זה לא מוריד מעצם הפגעיה האכזרית . לפחות בעיני .
לצפיה ב-' SPOT-ON '
SPOT-ON
24/05/2017 | 13:30
11
לצפיה ב-'"לנ"ט אין נקודת ראות אנושית"... ואח"כ מתפלאים שאין פתרונות'
"לנ"ט אין נקודת ראות אנושית"... ואח"כ מתפלאים שאין פתרונות
24/05/2017 | 16:40
16
43
לא הולך להיגרר פה שוב לויכוח הזה (שתמיד איכשהו הופך להיות חגיגה של התקפות אישיות עליי - זה ש"מגן על האויב")

רק מציין, כצופה מהצד, את האבסורד שבגישה הזאת.

אה, וסתם לידע כללי: בני-אדם, גם נ"טים וגם אוטיסטים, הם באמת קופים. קצת יותר חכמים וקצת יותר מתוחכמים וקצת יותר מודעים לעצמם, אבל עדיין קופים.

ויש משהו קצת נלעג בזה שקבוצה מסויימת של קופים עירומים מכריזה בגאון שיש לה מונופול על ה"אנושיות" וכל האחרים הם בבונים חסרי בינה. כבר אלפי אנשים שבני-אדם עושים את הדבר הזה... לא הגיע הזמן שנלמד שאפשר גם אחרת?

לצפיה ב-''
24/05/2017 | 16:42
14
11
לצפיה ב-'אז אתה מסכים גם אם מה שאראנה כתב וגם איתי? '
אז אתה מסכים גם אם מה שאראנה כתב וגם איתי?
24/05/2017 | 16:43
11
51
כי לא ברור לי איך זה הולך ביחד.

לצפיה ב-'לא ברור לי איך זה לא הולך ביחד'
לא ברור לי איך זה לא הולך ביחד
24/05/2017 | 17:24
10
31
arana1 כתב שהנ״טים אינם אכזריים אלא זהו טבעם כמו שאר החיות ואתה כתבת שכולנו קופים רק עם יותר מודעות לעצמינו ועלינו להפסיק את המלחמה וכו׳ (זה הוא כמובן קיצור דבר).

אני לא רואה איך שני הדברים הללו סותרים אחד את השני, אם כי להיפך - זה ממש הולך יד ביד.
לצפיה ב-'ברור, אין טעם במאבק.'
ברור, אין טעם במאבק.
24/05/2017 | 17:36
8
31
ולדעתי כיוון שקלטתי את זה כבר מילדותי חסכתי לעצמי את המסלול האופייני של אשפוזים ותרופות אם כי שילמתי מחירים אחרים בגלל זה ובגדול.
מהרגע שאתה מבין למה בשביל הנ"ט אף פעם לא תהיה בן אדם אתה חוסך לעצמך את הדחף העצום לדפוק כל הזמן את הראש בקיר,
נפשית ופיזית,
זה מצריך בליעה של כמויות מסחריות של גאווה, ושל וויתור ביודעין על זכויות הפרט שלך,
לפעיל חמאס מעזה הכלוא בישראל יש יותר זכויות פרט מלאוטיסט הכלוא במשפחתו,
זה המובן מאליו.

וכמו שכתבתי זה אפילו לא מוסרי להאבק על זכותך להתקיים כמו כל בן אדם אחר כי לנ"ט באמת אין שום קצה של יכולת להכיל את זכותך לנשום,
אז כמו שהבנת גם אין שום טעם לבוא אליהם בטענות או להאשים אותם,

הם לא יכולים להיות כמוני בדיוק כשם שאני לא יכול להיות כמותם,
ואין נקודות מפגש,
להפך,
כל "נקודת מפגש" תהפוך לך את הבטן בצורה שתגרום לך לקלל את היום שבו נולדת

לצפיה ב-'אני מרגיש כאילו אתה בראש שלי או משהו כזה'
אני מרגיש כאילו אתה בראש שלי או משהו כזה
24/05/2017 | 17:47
7
28
כוונתי היא שעוד לא פגשתי אדם אחר שחושב את אותם הדברים אותם אני חושב מלבד בן זוגי. זה ממש מרגיש כאילו נכנסת לי לתוך הראש וכתבת את מחשבותי ודעותי.

אלו הם הדברים שאני מסביר לבן זוגי כדי שיהיה יותר רגוע ולא יתרגש ויכעס ויתעצן וירגיש רע כל-כך.

אני חייב לציין שכמה מהמשפטים שלך הייתי כותב על הקיר. יש לנו תוכנית עתידית להפוך את אחד הקירות בבית לקיר ציטוטים שם נכתוב יפה את כל הציטוטים שלנו ושל אנשים אחרים ומהסרטים שאנו אוהבים.
לצפיה ב-'אומרים שאוטיסטים הם טלפתים '
אומרים שאוטיסטים הם טלפתים
24/05/2017 | 19:33
6
21
אבל לדעתי זה לא בדיוק ככה אלא יותר יכולת "טבעית" הנגזרת מהנטיה לראייה הדדית שלכן מצרפת תמונה לצליל, רגש לשכל, גוף לנפש בצורה שפותחת פתח לקיומו של האחר.

בכל מקרה, כמו שכתבתי כיוון שאין לי שום אמונה בנ"ט אני מאוד מקווה שלשם שינוי אוטיסטים יתחילו גם קצת לתמוך אחד בשני גם במצב שבו הם יודעים כמה נורא ואפילו מסוכן יכול להיות לא להתחנף לנ"ט כל הזמן.

לצפיה ב-'בני-אדם הם טלפתים לאנשים שדומים להם'
בני-אדם הם טלפתים לאנשים שדומים להם
24/05/2017 | 19:58
5
25
ו-99% מהצרות בעולם נובעות מזה שבני-אדם אוהבים להשלות את עצמם שהם טלפתים גם למי ששונה מהם.

לצפיה ב-'טעות'
טעות
24/05/2017 | 21:11
4
23
מנסיוני אתה הכי טועה, גם יודע להסביר למה, ובוודאי שיכולת שנחשבת בטעות לטלפתית אפשרית בדיוק ורק בגלל שנשענת על יכולת לאהוב ולהקשיב דווקא לשונה, וזה קורה, אם לנסות לתאר את זה טכנית, דרך צירוף שלאדם ההדדי הוא לגמרי "טבעי" של תשומת לב בו זמנית לצורה ולתוכן, למה שהגוף משדר ולמה שהנפש, שאלה אף פעם לא דברים זהים, ומשער שגם בגלל זה אוטיסטים, כמו שגם ענת זיהתה, לא מכירים ולא מזהים פנים כי בשבילם חיוך שלא מלווה בחיוך של הגוף כולו אינו חיוך.

אבל מי שכמוך נוטה לנפנף בשלטים בוודאי שיחמיץ זאת
לצפיה ב-'הלינץ שעשיתם לי בקומונה נשען על "לאהוב ולהקשיב לשונה"?'
הלינץ שעשיתם לי בקומונה נשען על "לאהוב ולהקשיב לשונה"?
24/05/2017 | 21:40
3
29
ההכרזה שהנ"טים לא יודעים להיות בני-אדם, נשענת על לאהוב ולהקשיב לשונה?

הקביעה שיזמות ועסקים מכל סוג שהוא זה דבר שלילי, נשענת על לאהוב ולהקשיב לשונה?

האיום של נתנאל (גם אוטיסט - להזכירך) לאנוס את הילדה הקטנה שלך, נשען על לאהוב ולהקשיב לשונה?

הקלות הבלתי-נסבלת שבה אתה מתיר את דמו של כל אדם שחושב אחרת ממך בתירוץ של "הוא רשע ומפלצת ואני יודע יותר טוב ממנו מה הוא חושב", נשען על לאהוב ולהקשיב לשונה?

ההתנהלות שלך בעשר השנים האחרונות היא ההוכחה הניצחת לסכנה הטמונה במישהו שמשלה את עצמו שהוא יודע מה כ-ו-ל-ם חושבים. לא זוכר מתי בפעם האחרונה ראיתי אצל נ"ט כזו כמות של יהירות ואטימות.

ועכשיו בטח תגיד שתיארתי את עצמי. ובכן, אפילו אם זה היה נכון, אז גם אני אוטיסט ולכן גם הטענה הזו שלך - לו היתה נכונה - רק מחזקת את האמירה שלי שלנ"ט אין מונופול על להיות שמוק.

(ודי נמאס לי להיגרר שוב ושוב להויכוחים האלה איתך. זה מין קאץ'-22 כזה: האם להגיב לך, תוך ידיעה ברורה שזה יהפוך להתכסחות בלתי-נגמרת? או לשתוק ולתת להבלים המקוממים שלך להיוותר בלא מענה? בסוף החלטתי להגיב, כי אני לא חושב שהסגנון העימותי שלך צריך להבהיל אנשים מלענות לך)
לצפיה ב-'כן, בדיוק'
כן, בדיוק
24/05/2017 | 22:08
20
כי כיוון שתפישתך, בדיוק כמו זו של הנ"ט, מבטאת שנאה לשונות, חוסר קבלה וחוסר סובלנות שלכן גם מתבטאת כאמונה בלתי מעורערת בכחנות, ביקרתי אותך שם בדיוק כמו שאני מבקר אותך בכל מקום.
וההבדל בינינו שבקומונה אתה יכול לכתוב כמה שאתה רוצה ומה שאתה רוצה ואף אחד לא יחסום וישתיק אותך בעוד שאצלך חוטפים מהר מאוד חסימה והשתקה וגירוש,
ממש כמו אצל שלומית,
אפילו גרוע ממנה.
אז את דמעות התנין שלך תזיל במקומות שמאמינים לאנשים כמוך.

להקשיב לשונה זה להבין שנתי פועל מתוך קושי מטורף, קשה, וקיומו בלתי נסבל, ולכן זכאי וזקוק להנחה והקשבה במקום לשיפוט שלך יצורים מסוגך.

כיוון שבפורום הזה אסור לי להתבטא אני לא אמשיך לפרט למה אותו אני מעריך ואותך הכי לא,
כי בלא הכי כנות אסורה כאן בדיוק כשם שהיא אסורה במקומות שאתה מנהל.

אני יודע מה אתה חושב ולמה, ואין בזה שום דבר יהיר, רגישות אינה יהירות, ויכול להסיק ולגזור מסוג ההתנהלות שלך ומה שאתה אומר דברים שאינך מסוגל ורוצה לראות על עצמך

יש לא מעט אספרגרים מאוד מאוד לא נעימים, חלק גדול מהם מפתחים עם הזמן התנהלות יותר נורמטיבית מנורמטיבית, וברור לגמרי למה, אז שוב, הדברים אף פעם לא פשוטים כמו שנדמה לך.
וכפי שאמרתי בעוד שלנ"ט באמת אין ברירה כי ככה הם מחווטים אז לאוטיסטים יש ברירה אחרת, לפחות לכאורה, למרות שגם זה לא נכון כי כל אוטיסט שינסה ומנסה לחיות כמו שהוא יחטוף כל הזמן ובצורה הכי קשה, ולכן אני גם לא מאשים אותך אלא פשוט מאוד לא מעריך אותך, זה הכל.

נמאס לך אז אל תתווכח
לצפיה ב-'ואף אחד לא עשה לך לינ'ץ בקומונה'
ואף אחד לא עשה לך לינ'ץ בקומונה
24/05/2017 | 22:10
1
25
אני לא סובל אותך אבל הילדות והזבל דווקא ניסו ללכת לקראתך ולהתייחס אליך מאוד יפה
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
24/05/2017 | 22:55
19
במיוחד דודה וגם אל הוא רוצה שכולם ילקקו לו זה לא הולך ככה בטח לא ממני ואף אחד לא חף מעימות איתי גם לא אתה , ולפחות אתה לא מתבכיין ומחזיר ..
לצפיה ב-'כי אני כתבתי "כולנו". אני אומר ש"אנחנו" קופים לא פחות מ"הם"'
כי אני כתבתי "כולנו". אני אומר ש"אנחנו" קופים לא פחות מ"הם"
24/05/2017 | 18:51
30
אני אומר שכולנו באותה הסירה, ושלהצביע על הנ"טים ולומר שהם "חיות חסרי אנושיות" זה גם שגוי עובדתית, גם לא מוסרי, וגם חסר כל תועלת ברמה הפרקטית.

כי בכולנו יש זיק של אנושיות, בדיוק כמו שבכולנו יש קטע חייתי. והשאלה היא איך מסייעים לחלק האנושי הזה להתפתח ולצמוח. ודווקא הקטע הזה של לטעון "הם חסרי אנושיות" כלפי כל מי ששונה ממך, זו התנהלות קופית קלאסית. זה לא פותר את הבעיה, אלא רק מחמיר אותה.
לצפיה ב-'אגב, זה לא ביקורת. אני באמת שואל מתוך ניסיון להבין את עמדתך.'
אגב, זה לא ביקורת. אני באמת שואל מתוך ניסיון להבין את עמדתך.
24/05/2017 | 16:44
1
8
לצפיה ב-'לא חשבנו שזו ביקורת, זה בסדר.'
לא חשבנו שזו ביקורת, זה בסדר.
24/05/2017 | 17:35
6
לצפיה ב-'אין טעם בשיחה המבוססת על הכחשת המציאות'
אין טעם בשיחה המבוססת על הכחשת המציאות
24/05/2017 | 17:12
23
ובמציאות, שאני יכול לנחש למה אין לך עניין בה בכלל, יש רק צד אחד שכופה באכזריות בלתי מצויה את המונופול שלו על האנושיות ומכריז כמובן מאליו, ועובד בגיבוי אקדמי, על קבוצות אנשים בעלי מאפיינים מסויימים כתתי אנוש, כאנשים שצריך ללמדם, או יותר נכון לאלפם, מהבסיס והיסוד מה ואיך להיות בן אדם.

במציאות הזאת כמעט כל האוטיסטים מפנימים את הדיכוי המחריד הזה כמובן מאליו,
כאילו היו חסרי ספונטניות, לא טבעיים, וכאלה שצריכים ללמוד במאמצים אדירים מה שבא לאחרים בקלות,
וכל זה רק בגלל שמה שספונטני להם ובא להם בקלות ובשמחה ובאהבה לא רק שלא נחשב לאנושי אלא כתסמין של תת התפתחות.

אז אתה, ושכמותך, שזה בערך כולם, יפנו את המבט מהזוועה בזמן שהם מאשימים דווקא את מי שנאבק על הזכויות הכי בסיסיות, על הזכות לנשום, לנוע, לחיות, בפשעים שמבצעים בו תלייניו.

אני לא עוסק בתיקון נ"ט, מעולם לא אמרתי להם איך צריך להתנהג וכמה ולמה לזוז ובאיזה קצב ובאיזה כיוון,
להפך, אני מכיל את החרא שלהם בשתיקה, מאז שאני ילד, כי בניגוד להם ברור לי לחלוטין שיש דרכים רבות לחיות,
מהרגע שהם בועטים בי כל הזמן רק כי דרכי וצרכי שונים משלהם אז מבחינתי חנפנים כמוך הם לא רק תועבה אלא סיכון הכי מוחשי ומיידי לאנשים כמוני, לאוטיסטים אחרים שלא מבינים למה מזיינים להם כל הזמן את הצורה מכל כיוון ובלי סיבה

כבר אלפי שנים שאנשים נטפלים לשונים, ומנסים לשנות אותם בכח ולרמוס אותם, הגיע הזמן שלפחות אתה תפסיק לעשות את זה

לצפיה ב-'זה כל כך עצוב...'
זה כל כך עצוב...
24/05/2017 | 14:46
7
39
כאילו שאתה ממש זקוק לעולם שונה, עולם מקביל לזה שיש פה
לא רואה דרך אחרת להסדיר בעיה חוץ מלהעביר מידע...
לצפיה ב-'״לא רואה דרך אחרת להסדיר בעיה חוץ מלהעביר מידע״'
״לא רואה דרך אחרת להסדיר בעיה חוץ מלהעביר מידע״
24/05/2017 | 15:20
5
28
לא חושב שהבנתי את כוונתך, האם תוכלי להסביר ביותר פירוט?

לצפיה ב-'אם לחבר שלך היתה בעיה אם המבורגר...'
אם לחבר שלך היתה בעיה אם המבורגר...
24/05/2017 | 15:54
4
30
השף לא יבוא לשולחן: "במחשבה שניה, ההמבורגר ששיחררתי לא היה נכון, טעות שלי"
מינימום מה ש-"נחוץ" לעשות - להודיע למלצר שיש בעיה. ואז פותחים ראש ומחפשים רעיון לפתרון הבעיה: תיקון מנה, החלפת מנה, ביטול מנה, ביטול חלקי... זה פראקטי.
אבל אם השיחה עם נותן שירות לא אפשרית, אין שום סיכוי שהבעיה תיפתר.
ואם המלצר היה אוטיסט גם? היה לך יותר קל לנהל איתו תקשורת?
כי הטעויות בעולם הזה קוראות. כל הזמן. העולם הזה לא מושלם. ואיש אינו מסוגל לשלמות.
לצפיה ב-'הבעיה היא שיש פה מחסום תקשורת שגורם להמון אי-הבנות'
הבעיה היא שיש פה מחסום תקשורת שגורם להמון אי-הבנות
24/05/2017 | 16:06
3
31
את אומרת דבר אחד, והבן-אדם השני מבין דבר אחר לגמרי.

זה לא פשוט, כשכל דרך החשיבה שלך סותרת את הציפיות של אנשים אחרים.

אבל את צודקת שבטווח הארוך הפתרון היחיד הוא להתגבר על מחסום התקשורת הזה. בעיקר צריך להתמקד בהסברה, כדי שאנשים ידעו מול מה הם עומדים. אם אנשים היו מבינים באמת מה זה אוטיסטים, אז היו הרבה פחות אי-הבנות.

לרוע המזל, הארגונים שאמורים לספק את ההסברה הזאת (אלו"ט ואפ"י וכל אלה) ממש לא עוזרים לפתור את הבעיה כי הם בעצמם שבויים במיס-קונספציות בעניין.
לצפיה ב-'אבל הוא לא תיאר אי-הבנה מצד של מלצר'
אבל הוא לא תיאר אי-הבנה מצד של מלצר
24/05/2017 | 16:39
2
36
רק קושי הצפוי בלהסביר לו. בצורה כזו המחסום הוא מצד המסביר...
ועובדה, המלצר הבין. ואם מלצר אחר היה שואל שוב, מה? זה לא ש-"אנחנו אחד ויש לנו מוח משותף".
לצפיה ב-'רוב המקרים בחיים טיפה יותר מסובכים מהזמנת המבורגר...'
רוב המקרים בחיים טיפה יותר מסובכים מהזמנת המבורגר...
24/05/2017 | 18:59
1
27
ואפילו במקרה "פשוט" שכזה, את תתפלאי כמה פעמים נתקלים בבעיות בגלל פערים בשפת גוף או בטון הדיבור. ואם היה לך ניסיון אישי לא סימפטי עם הקטע הזה לאורך השנים, אז גם את היית "מתקשה להסביר" ומכניסה את עצמך לסרטים בכל פעם שצריך לדבר עם מישהו זר.

בקיצור: אין לך מושג כמה שהעסק הזה מסובך.
לצפיה ב-'לתחושתי נטפלים לא"ס על שהם נטפלים לשטויות'
לתחושתי נטפלים לא"ס על שהם נטפלים לשטויות
24/05/2017 | 19:36
28
ולא יודעים לתעדף את העיקרי מהשולי, את המהותי מהזניח, גם בגלל ששונות שפת הגוף והטון מתבטאים גם כנטיה להכללה שונה.

לאדם נורמטיבי קשה להבין איך אוטיסט מכליל מפרט כאילו קטן וזניח תמונה גדולה ואולי אפילו שלמה,
זה חלק מהעניין, שלכן גם מתבטא כשונות שפתית ותקשורתית גם ברמה הכי גופנית

לצפיה ב-'"מידע" לא יעזור ולא עוזר'
"מידע" לא יעזור ולא עוזר
24/05/2017 | 17:16
26
אפילו להפך, מנסיוני ארוך השנים והעצוב מאוד הוא תמיד משתבש בדרך ונקלט בדיוק הפוך, כי השונות היא גם רגשית, גופנית, חושית, ו"מידע" הוא אף פעם לא ניוטרלי.

אין לבעייה האוטיסטית "פתרון" שאפשר לבטא כשורה תחתונה, כפתרון של משוואה ולא ניתן לבטאה כנוסחה,
רק תהליכים מורכבים, רבי שנים ורבדים, שיגעו בהיבטים רבים ושונים של הקיום יכולים להקל על המצב
לצפיה ב-'מקווה שיש אנשים שיש להם כלבים פה שיוכלו להבין אותי'
מקווה שיש אנשים שיש להם כלבים פה שיוכלו להבין אותי
23/05/2017 | 11:54
5
102
האמת שממש רציתי לשתף פה משהו, רק עכשיו יצא לי להתחבר כדי לכתוב את זה,
לפני שלושה ימים היה לי יום די שגרתי, אפשר להגיד נסענו לירושלים,גשם גשם גשם ותיכננו על האש התחלנו לעשות אותו למרות שהיה גשם שמש גשם שמש ככה בגלים וזה הפריע
לקראת הצהריים תוך כדי שאנחנו מתחילים את המנגל התקשרו אליי ואמרו לי שהכלבה לי גוססת ולחזור הביתה(עומדת למות במינוח יותר פשוט),עזבתי הכל הכרחתי את אבא שלי לעזוב הכל למרות שהוא לא רצה כי היינו עם חברה שלו וחברים שלה בסוף בלית ברירה הוא הסכים ונסענו הביתה, אחד הדברים אולי היותר קשים שעברתי אף אחד לא מכין אותך,אף מקום אף מסגרת לא נותן לך את השיעור הזה לחיים כשזה קורה,תמיד פחדתי מהיום הזה באמת שיגיע והיא לא תהיה פה יותר איתנו,
חזרתי הביתה,ראיתי אותה,היא שכבה היה לה כ"כ קשה היא הייתה כל הנשמה שלי היא היוותה את כל החברים שלי ביסודי ובחטיבה ובתיכון איתה הייתי משחקת אחר הצהריים יוצאת לטייל איתה טיולים ארוכים ים בריכה היא הייתה כמו בת בשבילי והיא ראתה אותי כמו הגורה שלה אם מישהו העז לנסות לפגוע בי היא הייתה חושפת שיניים ונוהמת כמו להגיד שאם תפגע בה תעבור דרכי קודם כי ככה זה
היא הייתה הכי מדהימה בעולם היא הייתה לברדורית רטריוורית מעורבת עם זאב כלבה מאוד חכמה, אף אחד לא רצה אותה נסענו להרצליחה לקחת אותה שהייתה בת שלושה חודשים ממקום שלא רצו אותה לחיים חדשים
היא נתנה לי המון,אהבה חום ומשפחה, למדתי בזכותה הרבה דברים אפילו לרכב על אופניים,היא תמיד הייתה שם בשבילי בכל הצלחה ובכל פעם שהייתי חוזרת מהבית ספר כדי לקפוץ ולאהוב אותי,
וגם שהיה קשה-שהייתי עצובה לבד או שסתם היה קורה משהו רע היא הייתה מנחמת אותי כלבים זה מדהים זה נשמה טהורה הם בחיים לא יבגדו בך. היא הייתה רצה אליי לחיבוק ונותנת לי ליקוקים. היא הייתה מעירה אותי בבוקר לבית ספר היא הייתה קופצת על המיטה,מוציאה את השמיכה בכוח ומתחילה ללקק אותי שלא אצליח לחזור לישון
כלבים זה הדבר הכי נאמן שיש שראיתי כל חיי..
כלבים תמיד יהיו שם לטוב ולרע.
היא פשוט שכבה שם,ראיתי אותה, היא הייתה הכלבה הכי בריאה בעולם עד יום שישי האחרון למרות שהיה לה קשה לשמוע אבל זה קורה לכל הכלבים היא לא הייתה חולה אף פעם
ראיתי אותה קפצתי אליה בחיבוק ללא רחמים רק כדי שבאמת תרגיש את החיבוק שלי,ושאני שם,שתדע את זה,נישקתי אותה בפעם האחרונה וקיוותי לקבל בחזרה אבל לא הצלחתי כי כבר היא בקושי הצליחה לנשום התנצלתי על כל הימים שלא הייתי יכולה להיות איתה ושם בשבילה ואני מקווה שהיא יודעת כמה אני אוהבת אותה במשך 16 שנים.רק שבוע שעבר היה לה יומולדת 16
לא נקלט שאני לא אחגוג איתה יותר ימי הולדת שלי שהיא הייתה תמיד חלק מהמסיבה
לכו תאמצו זה דבר כ"כ טוב זה ערך מוסף,
צריך להשקיע בטיפול,
אבל אתה מקבל כ"כ הרבה בחזרה,
אני באמת לא יכולה לדמיין את החיים שלי בלעדיה כי אני לא יודעת מזה אני לא יודעת אחרת לא נקלט לי שלא אקבל חיבוקים ממנה..
ממליצה לכל אחד ללכת לאמץ...
ואני משתפת פה כי אין לי מקום אחר כל כך שאני באמת יכולה לדבר על זה
לצפיה ב-''
23/05/2017 | 12:40
20
מבינה אותך לגמרי...
הייתי במצבך פעמיים...

דבר אחד יכול אולי לתת לך מעט נחמה-
היא מתה עטופה באהבתך.
אין דרך טובה יותר למות מאשר מחובק ע"י מי שאתה הכי אוהב והכי אוהב אותך.
לצפיה ב-'מבין לגמרי'
מבין לגמרי
23/05/2017 | 12:52
19
מאוד מאוד מבין אותך גם אני אבדתי את קריזי הרועה גרמני מעורב ברנס שלי , גזע ענק יפיפה שחור כולו עם מלא פרווה , כלב משוגע אני נורא מתגעגע עליו ויש לי סיוטים עליו , אני ממש מבין אותך , שולח לך חיבוק , קשה נורא בהתחלה צריך להתרגל , לאט לאט סליחה שאין לי הרבה מילים אבל אני נורא מבין
לצפיה ב-'מעולם לא היה לי כלב, אבל עדיין צבט לי את הלב '
מעולם לא היה לי כלב, אבל עדיין צבט לי את הלב
23/05/2017 | 14:44
21
כלבים הם עם מיוחד, אין ספק.
לצפיה ב-''
23/05/2017 | 15:57
4
לצפיה ב-''
23/05/2017 | 17:13
6
לצפיה ב-'חידוש תו נכה לרכב'
חידוש תו נכה לרכב
22/05/2017 | 21:37
3
57
תוקף התו עומד לפוג ועליי לחדשו
האם ניתן לעשות זאת דרך משרד הרישוי עצמו?

תודה לעונים
לצפיה ב-'שלומית בוקר אור ותודה רבה! '
שלומית בוקר אור ותודה רבה!
23/05/2017 | 09:34
1
11
לצפיה ב-''
23/05/2017 | 11:36
5
לצפיה ב-'ילד בן 4 על הרצף בגן התפתחותי'
ילד בן 4 על הרצף בגן התפתחותי
19/05/2017 | 22:00
11
142
שלום רב,
יש לנו דילמה מאד קשה.
יש לנו ילד בן 4 שלומד בגן התפתחותי\שפתי עם צוות מעולה ומקסים ואנחנו מאד מרוצים מהגן ומהצוות.
כמו כן ,ניתן לראות שהילד מתקדם ומתפתח.
לאחר הגן הילד הולך לצהרון רגיל בסמוך לגן בין השעות 14:00-16:30 ומתקשר עם ילדים רגילים בגלאים שונים.

נכנסנו לגן ההתפתחותי לאחר אבחון ומעקב של מכון להתפחות הילד והיה חשד שמדובר בילד על הרצף אך לא היה ברור האם כך הדבר.
הצוות המאבחן של מכון להתפתחות הילד בימים אלה עורך לנו פגישות מעקב ושוב התעורר החשד והפעם ככל הנראה הם יגדירו אותו על הרצף והם כבר המליצו לנו לרוץ למחלקת חינוך בעיריה כדי לשריין ועדת השמה למקרה שנרצה להעביר את הילד לגן תקשורתי.

יש לציין שכל הצוות בגן ההתפתחותי\שפתי שבו לומד הילד, סבור שצריך להשאיר אותו בגן זה גם אם יגדירו אותו בסופו של תהליך על הרצף מכיוון שהילד מתקדם בכל התחומים.

השאלה שלי הינה כזאת:
בהנחה ולאחר הבדיקות, הילד אכן יוגדר על הרצף עם תפקוד גבוהה,
האם זה לא מסוכן להשאיר אותו בגן התפתחותי\שפתי?
האם אין פה חלון הזדמנויות (הוא בן 4 עכשיו) שאנחנו עלולים להפסיד אם הוא לא יקבל את הטיפולים כפי שיכול היה לקבל בגן תקשורת?

תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'מה הבדל בין הטיפולים?'
מה הבדל בין הטיפולים?
20/05/2017 | 08:25
1
77
בין שני הגנים? האם יש טיפול קריטי שיוכל לקבל בגן תקשורת?
לדעתי, אם הילד מתקדם כל כך, ואתם מרוצים מהגן, והצוות חושב שהוא מתאים לגן, הייתי משאירה אותו עוד שנה.
אולי אפילו משלימה את הטיפול אחר הצהריים.
אבל אני לא מדברת מתוך נסיון, שלי אובחן מאוחר יותר.
לצפיה ב-'ההבדל שגן תקשורת יותר ממוקדם סביב נושא התקשורת'
ההבדל שגן תקשורת יותר ממוקדם סביב נושא התקשורת
21/05/2017 | 18:51
59
זה משהבנו,
לכן ההתלבטות

תודה על התגובה
לצפיה ב-'מנסיוני, אין דבר שתורם להתפתחות של ילד יותר'
מנסיוני, אין דבר שתורם להתפתחות של ילד יותר
20/05/2017 | 10:20
6
110
מסביבה שטוב לו בה,
שמכילה אותו, שמחה בו, קשובה לו ומעניקה לו את המענים להם הוא זקוק.
אם הגן הנוכחי הוא כזה- אשריכם
את מספרת שטוב לו עם הצוות הזה ועם הילדים האלה,
הוא יוצר איתם קשרים חיוביים, הוא פורח,
למה לקחת את זה ממנו?
השתמשת במילה חזקה- "מסוכן", אז אם כבר מסוכן,
לעקור אותו מריקמה אנושית-חינוכית-חברתית
שהוא מחובר אליה ופורח בה, אולי עלול להיות מסוכן.

אם לדעתכם הוא זקוק לטיפול כלשהו
כדי להתמודד טוב יותר עם קושי מסויים,
אפשר ללכת אחה"צ.
לצפיה ב-'הבנתי, זה מחזר את הדעה שלנו'
הבנתי, זה מחזר את הדעה שלנו
21/05/2017 | 18:58
5
51
הי,
תודה רבה על העצה,
אנחנו די מעוניינים להשאיר אותו בגן הנוכחי,
הלחץ להעביר לגן תקשורת רק כי הוא יפספס "טיפולים ממוקדים סביבת נושא התקשורת",
הבנתו שבגן תקשורת ממש עובדים על הנושא הזה בקבוצה.

בגן שפתי\התפתחותי שבו הוא נמצא, הצוות מעולה אך כברירת מחדל הוא מתנהל סביב נושא השפה.
למרות שאנו מקוים שלאחר שהצוות הבין את הדילמות שלנו, הגישה אל הילד תהיה מנקודת מבט תקשורתית יותר מבעבר (כך אנחנו לפחות מקווים)
החסרון הנוסף בלהשאיר אותו הינו שבשעה 14:00  הוא הולך לצהרון רגיל (לא טיפולי) ובגן תקשורת הוא היה נהנה בסביב תומכת על השעה 16:45.
מצד שני ,אולי הסביבה הלא טיפולית בצהרון תועיל לו מכיוון שהוא נחשף לילדים לא תקשורתיים.
אלה הדילמות שלנו :(

תודה רבה !
לצפיה ב-'אצלינו הילדים התקדמו מאוד בגני תקשורתת'
אצלינו הילדים התקדמו מאוד בגני תקשורתת
21/05/2017 | 19:33
4
65
ילדים עם אספרגר גבוה שהגיעו מגן רגיל.
היה מדובר על גני תקשורת לתפקוד גבוה בירושלים.
מהורים לילדים שהגיעו לגן מגני תצפית (ככה נקראים בירושלים הגנים לילדים עם עיכוב התפתחותי שטרם הוגדר),
הבננו שהילדים שלהם התקדמו יפה בגני תצפית, אבל התקדמו הרבה יותר מהר כשעברו לגן תקשורת.
לצפיה ב-'הבנו שנושא התיווך והלמידה מאד ממוקדים ואינטנסיביים'
הבנו שנושא התיווך והלמידה מאד ממוקדים ואינטנסיביים
21/05/2017 | 20:04
2
66
הי,
הבנו שנושא התיווך מצד הצוות מאד ממוקדים ואינטנסיביים סביב נושא התקשורת.
היות ומדובר בילד שטרם הוגדר סופית האם הוא על הרצף, אלא חשד בכיוון הזה (אנו מאמינים שעוד כחודש חודשים נדע סופית את ההבחנה).
החוסר רצון שלנו להעביר לגן תקשורת נובע מהחשש שתתחיל אצלו רגרסיה בכל התחומים עקב הילדים שמוגדרים על תפקוד נמוך, מכיוון שבגנים בעיר שלנו הבנו אין בגני תקשורת הפרדה מוחלטת בין ילדים על הרצף עם תקפוד גבוהה לתפקוד בינוני.
אלה הדילמות לצערנו 

תודה רבה

לצפיה ב-'אוטיזם אינו מחלה מדבקת (או מחלה בכלל)'
אוטיזם אינו מחלה מדבקת (או מחלה בכלל)
21/05/2017 | 20:38
69
אין שום צורך בהפרדה.
להיפך, אנשים, ובכלל זה ילדים, יכולים להתרם ממגוון אנושי.

גם אין צורך להיות מאד ממוקדים ואינטנסיביים בנושא תקשורת,
צריך להיות קשובים, לסייע ולאפשר לכל ילד למצוא ולפתח את קולו ודרכו.
זה למעשה מיקוד אמיתי, טבעי, זורם, בתקשורת.

לצפיה ב-'כדאי להיזהר מאוד מתיווך אינטנסיבי'
כדאי להיזהר מאוד מתיווך אינטנסיבי
22/05/2017 | 11:31
69
ביחוד בנושא כל כך רגיש ועדין ויחודי כמו תקשורת,
יש סיבה שאוטיסטים נוטים וצריכים לתקשורת שונה,
וגם אם לטווח קצר נדמה שלכפות עליהם תקשורת נורמטיבית זו עזרה והצלחה לטווח משמעותי זה נזק עצום, אולי אף בלתי הפיך
לצפיה ב-'גני תקשורת לתפקוד גבוה בירושלים'
גני תקשורת לתפקוד גבוה בירושלים
28/05/2017 | 10:33
20
איזה גנים?
לצפיה ב-'לא. מה שחשוב זה שהילד מתקדם ומתפתח. לא משנה באיזה גן בכלל. '
לא. מה שחשוב זה שהילד מתקדם ומתפתח. לא משנה באיזה גן בכלל.
20/05/2017 | 10:37
1
36
לצפיה ב-'אנחנו נוטים להסכים איתך'
אנחנו נוטים להסכים איתך
21/05/2017 | 18:59
46
הי,
כנראה שאף פעם לא נדע האם עשינו בחירה נכונה :(

תודה רבה
לצפיה ב-'עבודה - אשמח לעזרה, בבקשה'
עבודה - אשמח לעזרה, בבקשה
22/05/2017 | 09:27
84
שלום לכם אני מעוניין לנסות אחרי שעבדתי בעבר דרך הרווחה חונך של בחור אוטיסט.
לעבוד בדיור מוגן של אוטיסטים בתפקוד גבוה- ולקוי למידה באיזור רמת גן או תל אביב מי שמכיר, ויכול לספר איך העבודה-  יש לי רקע ואני כן מעוניין להתעסק באוטיסטים עם תפקוד גבוה מאשר נמוך, לכן אני מעדיף את הדיור מוגן.

תודה לעוזרים !
יום טוב.

לצפיה ב-'שיטוף פגישה משעשעת שהייתה לנו עם פסיכיאטר '
שיטוף פגישה משעשעת שהייתה לנו עם פסיכיאטר
19/05/2017 | 19:47
12
197
היי חברים,
אני רוצה לשטף אתכם בפגישה משעשעת שהייתה לנו (לי ולבן זוגי) עם פסיכיאטר.

בין זוגי קיבל רק 40% נכות מביטוח לאומי, החלטנו לבקש שיעלו את אחוזי הנכות שלו, נאמר לנו שעלינו להגיש מסמכים רפואיים עדכניים מטעם הרופא המטפל, הסברנו שאוטיזם זו איננה מחלה ולכן אין לנו ״רופא מטפל״. ניסינו לברר עם הפקידה באיזה רופא מדובר ולבסוף הגענו לידי החלטה כי מדובר בפסיכיאטר. 
קבענו תור אצל פסיכיאטר מטעם קופת החולים, ד״ר יורי.

המשך הסיפור בפוסט ד״ר יורי?
לצפיה ב-'קראתי את הפוסט שלך ולא הפסקתי לצחוק'
קראתי את הפוסט שלך ולא הפסקתי לצחוק
19/05/2017 | 22:39
6
76
מה שכן זה שיתוף..
ורק למען הכנות אם היית עושה גוגל קטן היית מגלה תשובה לכל השאלות שלא הבנת שרשמת שם כמו למשל קצב והכרה זה נשמע כ"כ מגוכחך מהצד אני מסכימה איתך

פעם הבאה תעשה את ד"ר גוגל הוא יגלה לך את כל מה שאתה לא מבין,
זה נפלאות החיים.
אפרופו בדיקה פסיכאטרית גם לי היה פסיכיאטר בצבא ששיחררו אותי בגלל הספקטרום הוא היה נורא מריר ,אדיש,עשה טובה שהתייחס אליי,הוא אמר כל מיני דברים הזויים שאני לא זוכרת,ממליצה להתרחק ממנו כמו מאש ומעוד כמה אנשי מקצוע כאלו שביקרתי אצלהם בצבא והם עובדים אזרחית לא נעימים בכלל,מתייחסים בזלזול אנושי,לא סופרים אותך ודרך אגב , אם זה לא הספיק לך-כל התארים האלו-הם חושבים שאני איזו מסכנה בגלל האוטיזם ואם הם יגידו לי א' אז אני אמין להם כמו דג וולא אבדוק את זה.יש להם איי קיו של פלנלית.אני פשוט נורא חכמה לידם.כואב.במיוחד שאתה סותר מישהו שלמד 10 שנים להיות פסיכיאטר ומעמיד אותו על טעותו.
ואני לא אגיד את שמו רק במסרים.של מי שאני זוכרת לפחות.
הוא השתמש בכל מיני מילים שלך תבין מאיפה זה הוקרץ בכלל אני בסופו של דבר שאלתי מישהי שיש לה תואר בכל מה שקשור לצרכים מיוחדים והיא פשוט ישבה ופירשה לי הכל..ה-כ-ל.

וואוו תקשיב באמת לא צחקתי ככה כבר כמה ימים פשוט בכיתי מצחוק (לא מרגישה טוב)
לצפיה ב-'אני סופר שמח שזה הצחיק אותך, זה הרעיון '
אני סופר שמח שזה הצחיק אותך, זה הרעיון
19/05/2017 | 23:54
46
האמת היא שציפיתי לקבל תגובה עם הסבר לדברים ולפני שפרסמתי נכנסתי לאותו ערך בוויקיפדיה, אבל ממש רציתי לשתף עד כמה שזה מגוחך.

הקטע הוא שכל החיים שלנו עוברים עלינו כך... ואיכשהו אני מצליח להפוך את זה למצחיק... (לפחות את חלק מהדברים).

אני מתכוון להמשיך לכתוב כדי לעלות את המודעות לכך שהדברים מגוחחים ושאנו על הקשת האוטיסטית סובלים בגלל זה... והרבה יותר חשוב לגרום לכולם לצחוק והרבה!

תשתפו שכולם יצחקו!
תודה שהגבת!
לצפיה ב-'אין יצור טיפש יותר מפסכיטר'
אין יצור טיפש יותר מפסכיטר
20/05/2017 | 00:53
2
38
או פסיכלוג את זה הבנתי בעוד אני ילד קטן הם ממש אידיוטים
לצפיה ב-'ורשע, אנשי המקצוע מגלמים את שיא הרוע האנושי'
ורשע, אנשי המקצוע מגלמים את שיא הרוע האנושי
21/05/2017 | 12:13
1
13
לצפיה ב-'כן אבל רוע וטיפשות בא יד ביד'
כן אבל רוע וטיפשות בא יד ביד
21/05/2017 | 12:34
15
אין דבר נורא יותר מטיפשות , אטימות , ובורות זה בא בצוותא
לצפיה ב-'מה הצחיק אותך כל כך'
מה הצחיק אותך כל כך
20/05/2017 | 01:04
29
לא יודע סה נחמד אבל לא גרם לי לצחוק אני תמיד התעניינתי בעניין של הזדהות שונה זה גם חלק מהבעינ הפסיכופזית אני משער ועניין של סובקטיביות , מעניין מה הצחיק אותך לי זה לא גרם לכלום .
לצפיה ב-'אני הייתי מדבר עם הפסכיטרית שלי'
אני הייתי מדבר עם הפסכיטרית שלי
20/05/2017 | 01:18
31
על תחומי הידע שלה כבר בגיל 15 בשפה שלה כלומר מקצועית חפרתי על מחלות נפש קראתי אין סוף מידע והייתי מדבר איתה , אני יודע בדיוק איזה אבחנה יתנו לי למשל ידעתי ישר שיאבחנו אותי בהפרעה סיכזופאקטבית ידעתי לאן הוא חותר , זה לא רע דווקא

הפסכיטר בצבא היה ננחמדלא כמו שאת מתארת לא עשה צרות זה הכל תלוי על מי אתה נופל אז בל נקבע כי כולם ככה אפילו שבאופן כללי אני מסכים שכולם חרא ברמה כזו או אחרת והוא אגב אבחן אותי בסיכופרניה פראנודית ולא באוטיזם , יש קשר בין סיכופרניה לאוטיזם התכנסוץ בעצמי , באני המובלט יש

קשר חזק בין התופעות כיום אני פי די די תפקוד גבוהה ופוסט טראומה מורכבת והפרעה סיכזואפקטיבית , אין לזה ממש משמעות אבל טוב שיש אבחון פסכוטי כדאי שלא תכנס לכלא אם תסתבך ואני תמיד מסתבך עדיף כלא פסכיטרי הייתי .. אבל יש מקמות כאלו לנפגעי נפש גרועים מכל כלא אני הייתי בכאלו אבל אנשים סך הכל טובים לעומץ פושעים פסכופתים וסדיסטים
לצפיה ב-'נחמד לא רע'
נחמד לא רע
20/05/2017 | 00:59
1
26
נשמע טיפוב די אדיוטי כמו כל הפסכיטרים לא ממש צחקתי אבל עלה טיפה חיוך ,
לצפיה ב-'טיפה חיוך עדיף מכלום '
טיפה חיוך עדיף מכלום
20/05/2017 | 01:08
8
לצפיה ב-'אהבתי את שגיאת הכתיבה "בין זוגי". נעשתה בכוונה או לא?'
אהבתי את שגיאת הכתיבה "בין זוגי". נעשתה בכוונה או לא?
20/05/2017 | 10:39
1
76
לצפיה ב-'זה פשוט פדיחה ... '
זה פשוט פדיחה ...
20/05/2017 | 11:47
42
תיקנתי את זה......
לצפיה ב-'ממש לא הבנתי מה מצחיק פה...'
ממש לא הבנתי מה מצחיק פה...
24/05/2017 | 16:04
22
חוץ מזה שלא הבנתי האם "יורי" זה שם משפחה או שם פרטי (ואז כן, זה מצחיק שפנית אליו בשמו הפרטי עם קידומת דר'). תיארת איש רוסי טיפוסי: מה זה משנה איך הוא לבוש, זה לא קובע מיקצועיות שלו.
מה שתיארת, זו תעודת עניות לרפואה ציבורית, זה הכל...
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
18/05/2017 | 08:40
5
159
אהלן,
חדשה כאן, נעים מאוד.
אמא לספקטרומיסט מתוק בן 5, בתפקוד גבוה שבשנה הבאה עובר לעולם השילוב.
ואוי... איזה עולם  מורכב!...

מצד אחד, אדיר,  מעודד, אופטימי, עם תקווה גדולה לעתיד לבוא.
מצד שני, איפה לכל השדים והרוחות אנחנו מוצאים משלבת טובה?

מנסים, מפרסמים, מראיינים... משלבות טובות ומנוסות, מבקשות (ובצדק) השלמה לסכום שמציעה העירייה ומעבר לכך, אנחנו מעונינים בשילוב בצהרון הרגיל, פלוס עלות הצהרון עצמו, אנחנו מגיעים לסכומים מופרכים של כ 5,000 ש"ח לחודש ...  אוווצ'.

אשמח לעצה טובה לגבי תהליך השילוב, הגיוס ובמנגון שבניתכם לתשלום למשלבת (שהרי לא מבוטחת בצהרון, אלא רק בשהות בגן וכו').

מעבר לכך, מישהו יכול לעזור לי עם מידע לגבי הזכויות שלנו, במצב שבו בכיתת גן אחת יש שני ילדים על הרצף? מה אז? אני רוצה לאתר את המשלבת ופתאום עוד הורים יכולים להכנס לתמונה ולמשוך לכיוון שונה. אני לא חושבת שמגיעות בגן שתי סייעות בגין שני הילדים. אתם יודעים על כך משהו? האם העירייה אמורה ליידע את ההורים במצב כזה?

בקיצור, עולם חדש נפתח בפנינו וחסר לנו ידע. נשמח מאוד למורה נבוכים. האם יש כזה בקהל?
שלכם באופטימיות ובנחישות.
לצפיה ב-''
18/05/2017 | 10:40
55
מצער לשמוע מה שאת מספרת- עד כה לפי מה שסופר בפורום,
נראה היה לי שדוקא בדרום השילוב מתנהל לפחות כחוק,
כלומר בלי השלמות לא חוקיות מתחת לשולחן...
ועם לקיחת אחריות של המערכת על התהליך בכללותו.

זה אכן מצב בלתי נסבל
משרד החינוך חייב להעלות את שכר המשלבים/ות
ואף להסדיר את מעמדם כעובדי משרד החינוך ולא עובדים מזדמנים.
בינתיים, כמו שכתבת, הורים רבים עומדים די לבד במערכה,
לא רק מבחינת ההוצאות, גם מבחינת הנחיית הצוות החינוכי.
הצוות החינוכי הוא עמוד התווך של תהליך השילוב-
חלק משמעותי מהעניין הוא עבודה חינוכית מול הקבוצה (ילדי הגן/כתה),
הכלת והכללת הילד המשולב בקבוצה,
ולעתים לא רחוקות אין לצוות הכלים לעמוד במשימה,
לכן ליוויו והנחייתו חיוניים.
וזו הסיבה שלדאבון הלב, בחלק לא מבוטל מהמקרים
הסיפור נגמר בילד לחוץ וסובל והורים מתוסכלים
שהשקיעו המון לשווא
לא שאין סיפורים אופטימיים, שילובים מוצלחים- ודאי שיש

לא באתי חלילה להפחיד אותך או לרפות את ידייך-
אם את מאמינה שזה הכיוון הנכון לבנך, לכי על זה ושיהיה בהצלחה
רק אומרת, שאכן נדרשים משאבים רבים- כסף, אנרגיה, זמן, ידע
ואם הם אינם עומדים לרשותכם, אולי כדאי לברר אפשרויות נוספות.
שילוב- לא בכל מחיר.

אגב, אם הוא בן 5 משמע בקרוב כתה א'
כתת תקשורת היא סוג של שילוב- הילדים משתלבים בכתה מקבילה, רגילה,
כל אחד כמה שמתאים לו ובאיזה מקצועות שמתאים לו.
חומר הלימוד זהה לשכבה.
והכל עם ליווי הן לילד והן לצוות המשלב.
ובלי עלויות שירסקו את ההורים והמשפחה...
מכירה ילדים שהתחילו שילוב בכתת תקשורת
ואח"כ עברו בצורה חלקה לשילוב יחידני.

לגבי משאב הידע אותו באת לחפש כאן -
ממליצה להתחיל מקישורי הפורום שלנו, בכלל
ולעניין זה- סעיף 'משרד החינוך' ובתוכו 'שילוב יחידני' בפרט.
הקישורים נמצאים בלשונית 'כלים ומידע' שבראש העמוד.

לצפיה ב-'בהצלחה בשילוב'
בהצלחה בשילוב
18/05/2017 | 21:52
56
אכן מעודד. אכן קשה למצוא משלבת טובה. אצלנו מנתחת ההתנהגות דאגה לגיוס המשלבות. תנסי לפרסם באתר של אלו"ט, שתיל, פסיכולוגיה עברית וכן בפייסבוק בקבוצה של הורים בתקשורת ובקבוצה של תראפיסטים. 
לגבי הסכומים : אכן יקר אבל קחי בחשבון שלילד יש קיצבה של 2600 ש"ח כמעט, מגיעות לך נקודות זיכוי שערכן בערך 450 ש"ח, הנחה בארנונה שגם היא שווה בערך 150 ש"ח. את כל ההטבות האלה ההורים מקבלים כדי להקל את העול של ההוצאות. ויש גם הנחה קטנה בבזק.
לגבי הביטוח : את יכולה לבטח אותה באופן פרטי על אובדן כושר עבודה. את יכולה לבדוק עם מנהלי הצהרון איפוא מבוטחים ולפנות לאותה חברה.

יש גם ארגונים שתורמים להורים. את יכולה לראות באתר של אלו"ט.
אם את במכבי את יכולה לפנות גם לקרן מכבי. שמעתי מאנשים שפנו לבנקים וקיבלו תרומה.

לכל ילד מגיעה סייעת משלו. גם אם בגן יש כמה ילדים עם צרכים מיוחדים. אצלנו בגן יש ילדה משולבת נוספת ולכל אחד יש את הסייעת שלו.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
20/05/2017 | 15:11
2
39
לשתיכן.
דרך אגב, בהרצאה של מתי"א ששמעתי, נאמר שבמידה ויש שני ילדים על הרצף בגן, נכנסת  משלבת אחת לשני הילדים, אבל עם כיסוי של כל שעות הגן. 
מצד שני, אני שומעת סיפורים כמו שאת מתארת, שנכנסו שתי משלבות. משלבת בגין כל ילד.
שבוע טוב.
לצפיה ב-'בעקרון- נכון, מניחה שזה תלוי גם במספר השעות שכל ילד מקבל'
בעקרון- נכון, מניחה שזה תלוי גם במספר השעות שכל ילד מקבל
20/05/2017 | 15:51
1
44
ראי קישור
(מתוך קישורי הפורום שלנו, כפי שהסברתי בהודעה הקודמת,
שבה וממליצה להכנס לשם, יש שם עוד קישורים חשובים)

אם לכל ילד מגיעות 30 שעות, יתכן שבכ"ז מקצים שתי סייעות.

הבנים שלי, כשהיו בתיכון, היו זכאים ל 16 שעות כל אחד באחת השנים.
נתנו לנו סייעת (מצויינת) אחת לשניהם, למרות שלא היו באותה כתה,
שעבדה 30 שעות (אגב, בלי שום השלמת שכר מתחת לשולחן)-
כן, בעולם המקביל הזה, 16 ועוד 16 שווה 30

מצויין שאת הולכת להרצאות של מתי"א
ידע הוא כח.

לצפיה ב-'אולי זה תלוי גיל...'
אולי זה תלוי גיל...
21/05/2017 | 12:32
30
גם לנו יש כבר שנתיים משלבת מעולה-מעולה-מעולה שבית ספר נתן, בכיתות ד' וה'. אין עליה!
ולעומת זאת, בגן ועד כיתה ג' היו לנו משלבות שאני מצאתי. לא גן ולא בית ספר לא הביאו משלבת עד 25 לאוגוסט, ושמחו מאד שמצאתי מישהי כך שראשון בספטמבר, במצב הכי מלחיץ בעולם, היה לילד מי שיעזור לו . והדרכה של מתי"א - פעם בחודש מתחיל אחרי החגים...
לצפיה ב-'הסעות לילדי שילוב- יש חדש?'
הסעות לילדי שילוב- יש חדש?
20/05/2017 | 11:22
38
באתר 'בזכות' מספרים שבדצמבר 2016 הוגשה עתירה לבג"צ בעניין.
האם מישהו שמע על פסיקה? 
לצפיה ב-'מידעון קשר-על השינוי בחוק האפוטרופסות, ביטוח תאונות בחנ"מ'
מידעון קשר-על השינוי בחוק האפוטרופסות, ביטוח תאונות בחנ"מ
20/05/2017 | 11:05
22
ותכנית חסכון לכל ילד- משיכה לפני גיל 18 עקב מצב רפואי
לצפיה ב-'עזרתכם..'
עזרתכם..
17/05/2017 | 09:52
17
195
שלום לכולם,
הבן שלנו, בן שנתיים ושלוש. עדיין לא מדבר. אף מילה. וגם בגן לא ממש מתקשר עם ילדים בגילו ופחות משתף פעולה עם התכנים בגן.
לאחרונה (באיחור לצערי..) התחלנו בתהליך במכון להתפתחות הילד בתל אביב ומחכים כעת לפגישה עם רופאת התפתחות, ד"ר יעל רפפורט.. אבל רק עוד חודש
אני קוראת הרבה ומוטרדת מאוד
נתקלתי בפורום במושג ילד מבלבל, מה זה??
בנוסף, אשמח להסברים, המלצות, הנחיות מה כדאי לעשות ואיך לפעול..

תודה ובריאות לכולם!
לצפיה ב-''
17/05/2017 | 12:51
14
74
היי,
תראי אולי אני א אוכל לעודד אותך 100 אחוז אבל גם קצת,מאמינה שזה יעזור,
אני אישית לא דיברתי עד גיל 3 לא מילה ולא כלום פשוט שתקתי כל הזמן בגיל שלוש התחלתי לדבר זה לא מאוחר בכלל אל תדאגי נכון שהשפ צריכה להתפתח יותר מוקדם אבל היא עוד תבוא.אולי תנסו לקנילאית תקשורת היא עבדה איתי הרבה בגיל שלוש ואז התחלי לדבר.
אני מכירה אנשים שגם בגיל 4 דיברו.
לא הכל צריך להיות לפי הספר זה לא צ'ק ליסט זה יבוא אל תּדאגי זה יגיע
תנסי אולי באמת קלינאית תקשורת למרות שאני הכי לא ממליצה על הטיפולים האלה ואני הכי אנטי נגד זה אולי הוא לא יודע או פשוט קשה לו או סיבה אחרת 
לא הייתי שוללת את ההתייעצות הזאת בינתיים גם אם רק אתם ההורים

עוד דבר,
איפה ראית או שמת לב למושג ילד מבלבל?פשוט לא יצא לי להיתקל פה
אני אולי יכולה להשליך את זה ,זה יהיה אולי קיצוני אבל אל תתקפו אותי,כמו עומרי מפלפלים צהובים,שהוא נורא שמח מוזיקה והכל ומחייך בצורה מסויימת כמו גאון כזה אבל מצד שני הוא לא מבין הוראות פשוטות או דברים חברתיים

לצפיה ב-'קודם כל תודה!'
קודם כל תודה!
17/05/2017 | 13:38
13
75
תודה לך על התגובה ועל מה שכתבת, זה מעודד
אני מתפללת שאכן מדובר בעיכוב בדיבור ולא מעבר לכך למרות שיש עוד כל מיני דברים שמלחיצים...כמו זה שהוא לא ממש משחק עם ילדים בני גילו, לא תמיד מגיב למי שפונה אליו ועוד.. מצד שני זה לא קורה תמיד ואולי לזו הכוונה "ילד מבלבל"..
אגב, את יכולה לעשות חיפוש בפורום ויעלו מקומות שבהם הוזכר המושג הזה...

תודה ובשורות טובות לכולם!
לצפיה ב-'הפגישה עם הרופאה בעוד חודש היא לסיכום האיבחון?'
הפגישה עם הרופאה בעוד חודש היא לסיכום האיבחון?
17/05/2017 | 17:32
3
75
או שזו תהיה הפעם הראשונה שהיא תראה אותו?
כך או כך, בעוד מספר שבועות תקבלו תשובות
והשלב המלחיץ הזה של סימני השאלה המנקרים, יעבור.

גם אם אכן תקבלו אבחון על הספקטרום האוטיסטי,
אל תפול רוחכם
זה אינו "גזר דין"- א"ס (איש ספקטרום) שמקבל מענים נכונים לו
יכול לחיות חיים טובים ואף לתרום לסביבתו.
בנכם הוא פעוט, לא פיספסתם שום רכבת, כלום לא מאוחר מדיי
כל החיים לפניו, ועכשיו, יהיה לכם ברור יותר מה הוא צריך.
אגב- המלצות של אנשי מקצוע (כולל אלה שבאות בסיכום איבחון),
כשמן כן הן, המלצות ולא הוראות
אנחנו ההורים צריכים ללמוד אותן,
להקשיב לילד שלנו ולאיסטינקט האימהי/אבהי שלנו,
ולהחליט מה מהן לקבל ומה לא.

לגבי "ילד מבלבל"- זה אינו מתאר את הילד כמו את קוצר ידם של המאבחנים
המאבחנים מסמנים על כלמיני מאפיינים
ואם חלקם "מכניסים" את הילד ל"תיקייה" אחת,
וחלקם לאחרת,
המאבחנים מתבלבלים...
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
17/05/2017 | 22:24
2
48
בעוד כחודש פגישה ראשונה עם רופאת התפתחות...
בינתיים, בהחלט אי הוודאות מקשה מאוד. לעיתים נראה לי שהכל בסדר ואין כלום (למעט עיכוב בדיבור) ולעיתים מרגישה שלא.. לכן חשבתי שלזו הכוונה בילד "מבלבל"..
תודה על מה שכתבת, את מקסימה!
אגב, כדאי ללכת בשלב הזה לרופא פרטי? המליצו לנו על ד"ר זנדהאוז..
בעלי מעדיף שנחכה לפגישה עם הרופאה בהתפתחות הילד ואחר כך אם נרצה עוד חוות דעת נלך אליו..או לרופא מומלץ אחר.
אני מתלבטת..

לצפיה ב-'פניה למאבחן פרטי לא תזרז את העניינים'
פניה למאבחן פרטי לא תזרז את העניינים
18/05/2017 | 13:22
1
55
מבינה את קוצר-הרוח, את על קוצים ורוצה כבר תשובות.
אבל ההמתנה לתורים אצל מאבחנים פרטיים מנוסים
יכולה בקלות לקחת מספר חודשים, כך שזה לא מקצר כלום.

בכל מקרה "הכל בסדר"
גם אם הילדון א"ס (על הספקטרום) הוא בסדר.
זה בסדר להיות שונה
זה רק אומר שהמענים שיזדקק להם כדי לפרוח, הם שונים.
לצפיה ב-'זה גהנום להיות שונה בחברה שלנו'
זה גהנום להיות שונה בחברה שלנו
19/05/2017 | 03:19
35
סבל עצום לפחות מנסיוני אחן רחמים לנט יעשו הכל כדי להצעלל באוטיסט , אכזרים הנט מאוד מאוד חסרי רחמים
לצפיה ב-'"לא תמיד" זה חלק מזה'
"לא תמיד" זה חלק מזה
17/05/2017 | 17:38
2
71
אני לא דיברתי עד גיל הרבה יותר מאוחר, ולדעתי יש קשר בין המאפיין הזה גם לסלקטיביות ביצירת קשרים, שזה בסך הכל דבר חיובי, כי מצביע על זהות מאוד עצמית ומאוד עצמאית, ועולם פנימי עשיר ומורכב.

לא יכול לומר שלא היו לי קשיים אבל אין לי ספק שאלה ברובם נבעו מיחס מאוד לא טוב, בלשון המעטה, לאנשים שנוטים לזהות אינטרוורטית, מופנמת, אוטיסטית או ביישנית מהממוצע.

לא אוהבים חנונים בחברה וגם לא אנשים שנוטים לשמור על פרטיות, 
עדיין.
לצערי.

לסמן סוג כזאת של זהות כפתולוגיה, כלקות, כמחלה, זה בעייתי מאוד לדעתי, אני חווה את זה גם כפשע, והמידה שבה המימסד הרפואי-פדגוגי משתף פעולה עם הפשע הזה מחרידה אותי ומהווה בעצמה את הסיבה לקשיים.

אובחנתי כאוטיסט אבל אני עצמאי, וגם נהניתי לעבוד בפיתוח תוכנה והצלחתי בכך ממש לא רע, וגם נהניתי לצייר ולפסל וגם מהחיים למרות שאין שום סובלנות לסוג הזהות שאיתו נולדתי.

כבר לא מעט שנים אני גם אב לילדה קטנה שמאוד אוהבת אותי ואומרים שאני אב טוב וראוי בהחלט,
אם כי שונה,
הילדה אוהבת את זה שאני שונה וגם היא נוטה לפרטיות וזהות עצמית יותר ממה שנחשב כרצוי בחברה אבל אני כמובן תומך בה לגמרי

לצפיה ב-'אני דברתי בגיל שמונה חודשים ואנינלא אספגר'
אני דברתי בגיל שמונה חודשים ואנינלא אספגר
17/05/2017 | 21:36
36
לצפיה ב-'כתבת מקסים!'
כתבת מקסים!
17/05/2017 | 22:33
42
תודה על השיתוף..
בהחלט מעודד
לצפיה ב-''
17/05/2017 | 21:16
5
53
זה צורם לי מה שאת אומרת,
להיות מאובחן על הרצף זה לא גוזר אותך לחיים רעים,או לחיים פחותים יותר ממה שאדם שהוא לא על הרצף חווה,
לדעתי בצורה כזאת או אחרת אדם ממצה את חייו בין אם הוא על הרצף או שיש לו צרכים מיוחדים אחרים כל אחד נהנה מהחיים שלו..
לא משנה גם אם יאובחן כאוטיסט או לא זה לא ישנה את האהבה שלכם אליו
זה לא שפתאום לא תהיו ההורים שלו או ההורים המקסימים שהייתם עד עכשיו
גם אם בנך יאובחן כאוטיסט הוא יהיה בן מאוד מקסים האוטיזם לא יהפוך אותו לפחות מקסים או מתוק ממה שהוא זה טעות לחשוב כך.

אני ממליצה לך לחשוב על זה,
קחי את זה לכיוון חיובי לא שלילי,
תנסי להתסכל על מה שיש ולא אין,,
על חצי הכוס המלאה.
לצפיה ב-'לא הבנתי מה צורם..'
לא הבנתי מה צורם..
17/05/2017 | 22:29
4
57
בוודאי ששום דבר לא ישנה את האהבה שלנו אליו!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/05/2017 | 22:33
43
שאת מתפללת שזה רק עיכוב בדיבור...לדעתי לי זה צרם אני אולי שם לבד במחשבה הזאת 
מה שלא יהיה יהיה בסדר והכל יסתדר
לצפיה ב-'אני מכירה אנשים ללא אוטיזם שלא דיברו עד גיל שלוש'
אני מכירה אנשים ללא אוטיזם שלא דיברו עד גיל שלוש
17/05/2017 | 22:55
63
אבל אם הוא לא אומר כלום, זה לא נשמע טוב. ליתר ביטחון, תבדקי מתי יש ועדות השמה. שלא תפספסו גן מתאים לשנה הבאה. עם אוטיזם מפנים לרוב לגן תקשורת. לעיכוב שפתי יש גן מיוחד רק מגיל שלוש.
אפילו שווה לבדוק האם ניתן להתחיל בהליך בלי שהאבחון הושלם.
לצפיה ב-'צורם שאת מפחדת ממשהו שאין צורך לפחד מפניו'
צורם שאת מפחדת ממשהו שאין צורך לפחד מפניו
18/05/2017 | 17:24
1
75
גם אני בקושי דיברתי בגיל שנתיים.

אני אוטיסט.

ואת לא תמצאי הרבה אנשים "נורמלים" שטוב להם בחיים כמו שטוב לי.
(מכירה את הפתגם "החיים קשים"? לא אוטיסט המציא אותו...)
לצפיה ב-'וואוו אני מזדהה ממש'
וואוו אני מזדהה ממש
18/05/2017 | 22:00
17
לצפיה ב-'עשיתם לו בדיקת שמיעה?'
עשיתם לו בדיקת שמיעה?
17/05/2017 | 21:39
1
47
אם לא, אז לעשות דחוף. אצלי הוא לא דיבר עד שלא עברה לו לקות השמיעה. עד היום לא מאד מדבר ולא תמיד מגיב, לכן התחלנו גם אבחון. אם כי אני מקווה שזה עדיין יסתדר כי לא שמע הרבה זמן. בעלי יותר פסימי.
בכל מקרה, בדיקת שמיעה חשובה מאד מאד ולוקח הרבה זמן לקבוע תור.
לצפיה ב-'עשינו 2 בדיקות שמיעה..'
עשינו 2 בדיקות שמיעה..
17/05/2017 | 22:32
56
הוא לא שיתף פעולה כל כך.. זאת אומרת פעמיים הסתכל לכיוון מקור הקול.
ואחר כך פשוט הפסיק...
האבחנה היתה שהוא שומע. אגב, בדקו גם אם יש נוזלים באזניים ואין...
בהצלחה לכם!
לצפיה ב-'יש לי פוביה מאספים'
יש לי פוביה מאספים
19/05/2017 | 05:33
5
89
ואני לא יודע מה לעשות מאז שהייתי בשחף שזה מקום מיוחד שבו יש נערים שלא התגיסו לצבא ורוצים לקבל הוסטל אז שם הייתי והיו אספים . וגם נוער פסכוטי
ועוד הרבה בעיות אחרות 

וכל הזמן האספים באו עלי ושגעו אותי וחפרו לי על תחומי עניין שלהם זה היה על מכוניות ועל תעופה ועל כל מיני נושאים שלא מעסקים אותי , ואני ישבתי וסבלתי ולא אמרתי כלום חוץ מכמה מילים מאולצות התבשתיה שיגע אותי , כי התבישתי ולא רציתי לפגוע בהם

ואני יודע שזה לא מכוונה רעה כי אספים לא שולטים על זה יש להם מנולוגיות אין סופית , והם רוצים לשתף בידע ככה גם אמר לי המטפל שלי , אבל לי זה היה קשה כי לא רציתי לדבר איתם ונתביישתי לומר להם והם ראו שאני לא עונה ונעלבו או דברו לעצמם , ועכשיו אני מפחד להכנס להוסטל כי הם ישגעו אותי .

אני לא אוהב מילים אני אוהב דממה שקט מופתי אני גם פוסט טראומה ואני מאוד לחוץ וגם נבהל בקלות ושונא מגע וכל הזמן רצו לגעת בי ולתת לי כיף וכאלו וברחתי , ומעניין שאצל הפסכוטים הם לא הלכו הרבה כי ישר העפו אותם לרוב , קיצור יש לי מחשבות לא הגיוניות שאספים ישגעו אותי עד מוות , ואני מפחד מה אתם אומרים , אמך אני מסביר שלא רוצה לשמוע ובלי שיעלבו אני פשוט לא אוהב לדבר בכלל בעל פה , והם כל הזמן דברו וכאב לי הראש . אשמח לעצות
לצפיה ב-'גם לי'
גם לי
19/05/2017 | 12:00
1
51
זה לא בדיוק פוביה אלא שנדמה לי שאצלי תחום העניין קשור גם לרגש ולכן מאוד מחובר להקשר שבו אני מדבר אז אני לא מסוגל לדבר עליו עם כל אחד וכל הזמן אלא בדיוק להפך ועדיין לא מצאתי אדם הראוי לחלוק איתי את תחום ענייני.

זה עניין של חיבור נפש גוף לדעתי ולכן גם לא מפרש את זה דרך מונחים פסיכולוגים פסיכופאטים כמו פוביה אלא פשוט מבין שאני מסוג האוטיסטים שמעדיף וזקוק להמון המון השקט,
ולא בגלל שאני שונא מילים ושפה אלא בדיוק להפך
בגלל שאני הכי אוהב מילים ושפה

לצפיה ב-'בדיוק ארי'
בדיוק ארי
19/05/2017 | 13:51
19
אני צריך הקשר וסלקטיביות מוחלטת אנשים חושבים שאני מפגר אבל ברגע שאני פותח את הפה שאני פתוח איתם ישר חושבים שאני מבריק בצורה יוצאת מהכלל , זה קרה לי המון .

אני לא יכול לדבר על תחומי עניין שלי עם כל אחד רק עם היחודי לי , אני נסיתי
להסביר את זה לאלה ולא בטוח שהבינה את הקטע שלי בא וויכוח ובדילאוג כנה .
יש תי הררי ידע אבל רק במקרה המתאים אני שולף אותו , אני זוכר המון שירים
ואני מצטט מהם במקרה המתאים ואז מתלהבים , אבל לא סתם .

אני אוהב שפנ ומילים אהל לא כפיות לא כאלו שמנסות לחקור אותי מכוונת שלילה מבין , דוגמכ הפסכיטר ניסה לבחון אותי וישר נלחצתי ויצאתי אדיוט והמטפלת שלי דיברה איתי בגבוהה העינים וישר ספרתי לה דברים שאומרים בחוגים לפילוסופיה יהודיית או מסטיקה יהודית ברמכ הכי גבוהה , אני משתנה כל הזמן קשור מי מולי , ואני לא אונב תמילה פובינ או שימוש בפסיכולוגיה אבל אין לי מילה אחרת ..
לצפיה ב-'לצאת מהבית '
לצאת מהבית
20/05/2017 | 01:36
24
אני חושב שהסיבה היחידה שלי לרצות לצאת מהבית עכשיו או בכלל , זה בחורות
יש לי חיבה גדולה לראות כוסיות אני מסוגל להסתכל על בחורה יפה עשר שעות .
כמובן שהרבה מהן הן די סנוביות ולא אהבות את זה אבל אני זוכר את עצמי פסכוטי מפוצץ בכדורי הרגעה באברנאל עוקב אחרי כוסיות שבאות לבקר את אחיהם בן זוג וכו .

אני זוכר שנה שעברה הייתח ב 6 א מחלקה סגורה מאוד ונתנו לי אישור לרדת למטה , הייתה שם למטה איזה מטורפת מרוקאית פצצה חבל על הזמן , עקבתי אחריה מהכניסה יענו השער של הבדיקה , עד המחלקה ככה אני מאחוריה וזה היא כזה מסתכלת עלי אני גמור מהכדורים החרא האלו , אחר כך היא התקדמה אני ממשיך ללכת אחריה היא כזה אומרת לי אתה יודע איפה זה 6 א אני כזה או היא באה לבקר מי שהוא מאצלנו אני אומר לה קומה ב ישר ועולה איתה אח שלה היה שם בחור נחמד אתלט ידע קאפורה היה רב המון מכות עם כולם מאוד אלים , אז זהו עלתי וזה היא נכסיה אמרה תי תודה חייכתי  וירדתי שוב להשקיף .

זה היה קטע נחמד שאני פסכוטי אני אחר לגמרי היה לי קצת מאניה אבל עיקר היה דיכאון קלני קשה חד קוטבי אחרי נסיון התאבדות שהלכתי באילון ונסיתי לקפוץ מהגשר ולפני זה נסיתי להצית את עצמי ועוד ועוד , הייתי חודש באשפוז

ואבא שחרר אותי לפחות ראיתי כוסיות , אני מת על נשים יפות ואני מת על נשים פסכוטיות במיוחד מאניה דפרסיה שהם במצב רוח מרומם זה הכי טוב לדבר איתם כיף חבל על הזמןי אני סיכופרניה עם תנודות במצבי רוח יענו הפרעה סיכזואפקטיבית הפרעה מאוד מעניינת בעיני ..

אני חושב אני אולי ארד עכשיו לטילת בטח יש שם כוסיות , הבעיה שחבורה של בובנים ערסים או עבריינים שומרים אליהם , ואין לי כוח לקטטו. , אצלם האישה היא רכוש נוי לקשט את החבורה

, אבל אלו כוסיות חבל על הזמן נערים מטונפים , אין דבר שאני מתעב זנ מנערים ערסים או עבריינים טיפוסים נאלחים שצרכים לחטוף .. לא יודע אולי אסתכל על תמונות של כוסיות בפייסבוק או באנסטגרם אבל זה לא כמו באמתי ממש לא .. מבאס
לצפיה ב-'לשלוט על האלימותב'
לשלוט על האלימותב
21/05/2017 | 08:50
1
12
אני שוב הגעתי לקצה , הרמתי יד על אמא אחרי שחודשים לא הרמתי יד , אבל היא תקפה אותי ראשון , היא חשבה שאיבדה את המפתחות וחשבה שהם אצלי והתחילה לצרוח עלי ולתת לי אגרופים ביד , נסיתי לזוז ממנה והיא המשיכה ללכת אחרי , צעקתי לה שתעזוב אותי והחזרתי לה את המפתחות והיא המשיכה אז התעצבנתי וחנקתי אותה וזה לא עזר , אחר כך היא מצאה את המפתחות מתחת לכרית ונרגעה , תחשבו מזה להיות ילד קטן עם אמא שעל כל פיפס תתן לך מכות עם חגורה או תנשוף או תשרוט אותך עד שתדמם אט תשרוף אותך במגהץ במקרי קיצון , זה קשה אנט מתחרט כל כך אבל זה כבר קרה , היא גורמת לי לסיוטים חלק מהפוסט טראומה שלי זה בגללה , לא יודע עשיתי כזה מאמץ והכל הלך ברגע ..
לצפיה ב-'היא גורמת לי'
היא גורמת לי
21/05/2017 | 09:26
12
לרצות לפגוע בעצמי . יש לי הרס עצמי מטורף אני רוצה לצאת מהבית ולהשיג קוקאין או שתיה , כדי להשכיח את התמונכ שאני רואה , אני בא לי להקיא על עצמי , אני רואה
תמונה שלה תחושה בא לי לשכוח בא לי כמו כריש לישון באפלה כמו שאמר
בודלר בשיר המת השמח , אין לי כוח למה עשיתי ככה , למה לא פשוט התעלמתי .

אני לא עניתי לה והיא רדפה אחרי וצרחה עלי והכתה אותי , אבל יכולתי להגן על עצמי אני יודע אומניות לחימה ומיומן מאוד בזה אף אחד לא ממש יכול לגעת בי , איך נגעתי באמא שלי , איזה חרא אני , סליחה אמא , באתי עליה ובקשתי סליחה ונתתי לה חיבוק ונשיקה בראש , כל כך מצטער בא לי למות .

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
אמת הנפש
אמת הנפש

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה