לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'קבלתי במייל: ערבי חשיפה של תכניות לצעירים בספקטרום-'
קבלתי במייל: ערבי חשיפה של תכניות לצעירים בספקטרום-
21/11/2016 | 11:55
53
מעתיקה מהמייל:

ערב חשיפה ארצי של שירותים ותכניות לצעירים
בספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה

בישראל מאות צעירים בספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה הנמצאים לקראת
סיום מערכת החינוך ובמעבר למסגרות החיים הבוגרים.
באירוע יוצגו במליאה מגוון השירותים והתכניות לשלב המעבר לבגרות,
היוצרים רצף של מענים ותמיכות במעבר ממסגרת הלימודים התיכוניים
אל החיים הבוגרים – צבא, שירות לאומי, דיור, תעסוקה, פנאי ועוד.

לצד המליאה יתקיים יריד שירותים המאפשר מפגש בלתי אמצעי
עם נותני השירותים לקבלת מידע רלוונטי ועדכני אודות התכניות השונות והזכויות.

תאריך: יום שני 2016/12/19
מקום האירוע: אשדוד - אודיטוריום רמי נעים
תאריך: יום שלישי 2016/12/27
מקום האירוע: חיפה – מרכז חינוך ליאו בק

* האירוע אינו כרוך בתשלום, אך יש להירשם מראש בטופס המקוון: https://goo.gl/forms/yidoHy365Gjytf7i1

בברכה, ליליאן שפרן מנהלת השירות לטיפול באדם עם אוטיזם
* הרישום הינו לצרכי היערכות לוגיסטית בלבד
ולקבלת חוברת שירותים מקוונת לאחר קיום האירוע
לצפיה ב-'משהו שונה'
משהו שונה
18/11/2016 | 12:49
23
163
רציתי לכתוב על משהו מעט שונים והפעם גם מהצד של הורים וגם של ילדים. הרבה פעמים אנחנו נתקלים ומדברים על המקרים של ילד שמדבר וחווה קשיים משלו אבל רציתי לדבר על מקרים אחרים ולשמוע את דעתכם לכל כיוון.

ראשית ברור לי שגישה משנה וקשר הגוף נפש הוא תעלומה גדולה שלכן משפיעה מאוד על התפתחות ולמרות זאת הרבה פעמים כשהמצב כזה הורים לא זוכים להתייחסות לקושי הנפשי שכרוך. למשל ילד שכבר על סף העשרה ומפחד להיות בלעדי אמו לרגע אפילו בשירותים או אדם שנוטש את עבודתו להתמסר לילדיו מסביב לשעון -זה לא מובן מאליו. זה לא קל ורציתי גם לתת קרדיט במקום הזה.

בתור ילדה שיחסית תפקדה וגם אחותי גם לי עצמי היו קשיים ספציפים שנמשכו שנים ארוכות וגם לאחותי שאזכיר- הרטבת לילה שעוברת במשפחה אצלנו. אצלי עד גיל 10 וחצי ואצל אחותי עד גיל 15 וחצי. וזה וידוי כי חשוב לי לציין שכשזה נמשך שנים ארוכות,כרוך בכיסה יומיומית,תסכול ובכי והמנעות מקשרים חברתיים או שינה במסגרות בגלל הפחד -זה לא קל לשני הצדדים וזה דבר שאני בכוונה מזכירה כי פחות שומעים ומדברים כאן על היום יום הבסיסי ברמות הכי קטנות, על הקושי וההשחקות ובעיק והרבה על סבל של שני הצדדים.

היום לדעתי זה אחד הדברים שאני גאה בהם בילדותי כי לילד רגיש גם הדברים שעוברין עליהם בלי לדבר הם לא מובן מאליו בכלל.

אז הורים שמתמודדים וגם ילדיהם אם יש כאלה כאן- הערכה לכל אחד מכם על ההתמודדות ואשמח לשמוע מחשבות כנות בנושא.

לצפיה ב-'לא הבנתי את השאלה '
לא הבנתי את השאלה
19/11/2016 | 17:16
21
17
לצפיה ב-'לא הייתה שאלה '
לא הייתה שאלה
19/11/2016 | 20:58
20
50
רציתי לשמוע גם מצד הורים שמטפלים בילד שכרגע נחשב ל"תפקוד נמוך" על חיי היום יום ואיך הם מתמודדים עם זה. 

הרבה פעמים אנחנו מנסים להבליט ובצדק שהיחס לאוטיזם כתפיסה של משהו פגום , מפגר ודבר שעדיף להחביאו הוא לא נכון אבל לפעמים שוכחים לתת פתח ואוזן קשובה גם להורים שמתמודדים עם קשיים לא פשוטים ולתת להם פתח לחלוק את הקשיים האלה ואולי אפילו דווקא דרך התפיסה הזו - לא להתנגח אלא לאפיין ולתת הצעות לעזרה.

גם חשוב שידעו שבגלל שבאמת שום דבר לא מובן - הם מקבלים הערכה כאן על ההתמודדות ודווקא בגלל שזה לא קל (כמו בדוגמאות שהזכרתי) - גם להם יש במה. 

לאחרונה חשתי שבהרבה פעמים שהורה אומר שיש משהו שהוא לא קל וקשה בעיקר הורים לילדים שנחשבים כיום לתפקוד נמוך שוכחים לתת להם את הפתח להתנות ולשפוך את הקשיים- ולעודד למקום חיובי וטוב ולהאיר אחרת את הקשיים.

אז חשוב לי דווקא מתוך התפיסה של השונות והיחודיות של כל מקרה- לשמוע גם אותם על היום יום ואיך הם מתמודדים , על דברים שהם חשים לגביהם החמצה וויתור (למשל אני בטוחה שאם שמלווה את הילד ברוב שעות היום או מוותרת על עבודתה קשה לה ולמרות זאת בחרה כמובן להשאר צמודה לילד שזקוק לה ובכל זאת מגיע לה להשמע) - מה דעתם ומחשבותיהם בנושא 

ואם הם שמחים למרות זאת בייחודיות של הילד שלהם, למה ובכלל חושבת שלפעמים צריך לתת פתח גם לקולות אחרים ולהביע הערכה לפועלם.
לצפיה ב-''
20/11/2016 | 09:38
3
34
וכמו שכתבת- טוב שהורים לילדים המוגדרים בתפקוד נמוך יידעו
שגם בין ההורים לילדים המוגדרים בתפקוד בינוני או גבוה,
יש לא מעט שחווים לפחות חלק מהקשיים והמכאובים שלהם ויוכלו להזדהות איתם.

ובנימה אישית- שלוש נקודות:
הויתור. לא מתחרטת לרגע, אבל המחיר אכן כואב, ומחלחל לכל תחומי החיים.
זה לא רק עניין העבודה/מקצוע, זו התמסרות טוטאלית על סף הביטול העצמי.
זו הבחירה שלי ולא מגיעה לי מדליה עליה
או לחליפין- הילדים הם הפרס הכי נפלא.
ועדיין, יש בזה גם כאב.

האנרגיות האינסופיות הנדרשות בהתמודדות הכפולה:
מול הקשיים של הילדים
ולהבדיל- מול אטימות המערכות והסביבה.

הדאגה מחוררת הבטן- מה יהיה כשייתם כחי, כשאמות או אזדקן?
לצפיה ב-'ואפרופו אותה דאגה מחוררת בטן-'
ואפרופו אותה דאגה מחוררת בטן-
21/11/2016 | 11:09
2
23
הבקר, כשעלו הפשוש והפיצקי לאוטובוס,
הרגשתי שהפיצקי (בן 9 וחצי, לא מאובחן, עדיין...) לחוץ ומבולבל.
אח"כ התקשרתי לפשוש (בן כמעט 14, נ"ט), ביקשתי שישים-לב לפיצקי.

גם לו אני דואגת: האם כשייתש כחי או אמות, יוכל/ירצה להיות שם במקומי?
איזה מחיר זה יגבה ממנו?
לצפיה ב-'תודה על השיתוף!'
תודה על השיתוף!
22/11/2016 | 21:55
4
לצפיה ב-'גם אני מודאגת מה יהיה כשלא אהיה.'
גם אני מודאגת מה יהיה כשלא אהיה.
24/11/2016 | 22:53
3
מודאגת לגבי שניהם . מקווה שיצליחו לתמוך אחד בשני.
לצפיה ב-'האמפטיה לקושי של ההורים, ויש כזאת, אסור שתבטל מה שצריך לומר'
האמפטיה לקושי של ההורים, ויש כזאת, אסור שתבטל מה שצריך לומר
20/11/2016 | 10:45
4
40
גם כי לא מעט פעמים המסירות וההתמסרות האין סופית עובדים דווקא לרעת האוטיסט כי חסרה בהם ולהם התשתית להבנתו,
אז משקיעים המון, את כל הנשמה, בכיוון רע, אז חבל.

מקום חיובי זה מקום שבצד האמפטיה לקושי של ההורה לא מוכן להסתפק בהקרבה של ההורה כעדות לכך שהוא עושה את הדברים הנכונים.
לצפיה ב-'ואולי שווה להשאיר בצד רגע את השיפוטיות- עושיםנכון או לא נכון'
ואולי שווה להשאיר בצד רגע את השיפוטיות- עושיםנכון או לא נכון
21/11/2016 | 08:38
2
16
ופשוט ללכת עם הכיוון של חרסינה: להושיט יד, להטות אוזן?
לתת הזדמנות לאנשים לשתף ורק להקשיב להם?

זה לא מבטל את הזכות והצורך לומר כל מה שרוצים לומר
ואומרים כאן הרבה וכל הזמן.

אגב, מזכירה לציבור: כשמדובר בשירשור תמיכה
(שירשור שנפתח בהודעה בה הכותב משתף בכאב גדול שלו, מצוקה חריפה)
אסור להעביר עליו בקורת, הודעות כאלה יימחקו משרשור כזה.
כמו כן כל התגובות צריכות להתייחס אליו (ללא שיחות "צדדיות").

השרשור הנוכחי אינו שירשור תמיכה כמובן,
אבל בהקשר למה שהועלה בו, נראה לי נכון להזכיר זאת.
לצפיה ב-'לא, לא שווה'
לא, לא שווה
21/11/2016 | 13:34
8
אין דבר כזה להיות רק פסיבי כשם שאין דבר כזה להיות רק אקטיבי,
הקשבה מהותית היא כזאת שמשלבת בין השניים בצורה שמנסה להיטיב ככל האפשר.

התפישה שלפיה זה או להעלם לחלוטין ולהיות רק אוזניים על הקיר או להתערב היא בעייתית מאוד,
רק להקשיב זה לא להקשיב בכלל

לצפיה ב-'אני לא מסכים עם גישתך'
אני לא מסכים עם גישתך
24/11/2016 | 19:27
4
מותר ורצוי וחובה לבוא ולהביע ביקורת על הורים ועל כולם, לא משנה א זה יפגע או לא, אני מאמין בחופש דיבור ואם יש ערך לדברים אסור למחוק, לא מאמין במחקיות וסתימת פיות, לא צריך ללקק לכל הורה שיש לו קושי, זה לא  הדרך לפחות לטעמי .
לצפיה ב-'מסכימה מאוד '
מסכימה מאוד
22/11/2016 | 21:51
5
וזה נכון אגב לא רק לטיפול אלא בכלל- 
"הקרבה" או העטרת תשומת לב או כל השקעה בכל דבר ועניין כאשר חסרה תשתית טובה ונכונה להבנה וליעילות של צעדיך- 

עם כל הרצון הטוב לא בהכרח שהיה עדיף שלא היית נמנע ממנה אפילו- לפעמים מתוך הכוונה הכי טהורה נובע דווקא הרע ביותר בהעדר תשתית והבנה מתאימים.
במקום כזה ראוי ונכון להעיר על הדברים ... 
לצפיה ב-'תודה על ההסבר '
תודה על ההסבר
20/11/2016 | 16:30
10
26
אז השאלה היא איך הורים לילדים ב'תפקוד נמוך' מתמודדים בטיפול יומיומי בילד.

לא נראה לי שיש הרבה הורים כאלה כאן בפורום , אם בכלל.
לדעתי את יכולה להציג את השאלה גם בפורום השני.
לצפיה ב-'למה שלא היו ?'
למה שלא היו ?
20/11/2016 | 16:37
7
29
אני באמת שואל את אותה שאלה איפה הורים לילדים בתפקוד נמוך, ואין לי תשובה ...
לצפיה ב-'אם הם קוראים כאן , הייתי שמחה גם אם היו כותבים.'
אם הם קוראים כאן , הייתי שמחה גם אם היו כותבים.
20/11/2016 | 16:40
6
34
אבל נראה לי שהרבה הורים לילדים (ללא קשר לתפקוד)  משתתפים יותר בפורום השני.
לצפיה ב-'יש לנו הרבה קוראים סמויים '
יש לנו הרבה קוראים סמויים
20/11/2016 | 16:54
1
33
זו הזדמנות להזמין אותם לכתוב, ודוקא כאן.
לצפיה ב-''
20/11/2016 | 17:03
18
לצפיה ב-'כן אני גם חושב ככה'
כן אני גם חושב ככה
20/11/2016 | 16:59
3
23
הורים ברחו לפורום השני כנראה בגלל הביקורת של ארנה ושלי כי פעם כתבו פה יותר הורים ....
לצפיה ב-'יש הורים לילדים קטנים שלא אוהבים לשמוע א"סים בוגרים.'
יש הורים לילדים קטנים שלא אוהבים לשמוע א"סים בוגרים.
20/11/2016 | 17:07
2
33
וחלקם כבר אמרו לי בכמה הזדמנויות (כשכתבתי שכל ילד גדל להיות מבוגר לכן חשוב להקשיב לא"סים בוגרים ) 'אצלי הילד לא יגדל להיות "כזה"'.
אז גם לי יש שאלה . איך הם יודעים בתור איזה מבוגר הילד שלהם יגדל ?
לצפיה ב-'חבל לא להקשיב לאוטיסטים בוגרים '
חבל לא להקשיב לאוטיסטים בוגרים
20/11/2016 | 17:17
1
39
הראי אנחנו יכולים לתת נקודת מבט טובה ומדיוקת למה שהיה כמו שאת אומרת, אני חושב שזה חבל לא לשמוע אותנו, בסך הכל אנחנו רוצים בטובתם ורוצים לעזור ...

לצפיה ב-'קלעת בול '
קלעת בול
20/11/2016 | 17:38
14
לצפיה ב-'יש עוד פורום? היכן?'
יש עוד פורום? היכן?
22/11/2016 | 21:56
1
7
לצפיה ב-'לפי הגדרתו פורום להורים בלבד.'
לפי הגדרתו פורום להורים בלבד.
22/11/2016 | 23:49
15
'הורים לילדים מיוחדים'.
לצפיה ב-'אני יודע שיש לי פחד גדול'
אני יודע שיש לי פחד גדול
20/11/2016 | 16:26
39
שאם אני היה הורה היה ליילד אוטיסט בתפקוד נמוך , אני חושב שמאוד קשה לגדל ילד כזה, אני לא הייתי חושב שהייתי מסתדר ,אני גם יש לי חלק מהבעיות שיש לתפקוד נמוך או בנוני, אני לא יודע להתלבש טוב או להתרחץ וכו, אני לא ממש מתפקד, אבל עדיין אני מוגדר תפקוד גבוהה כי אני מדבר, קיצור זה נושא טוב, טוב שפתחת את הדיון .
לצפיה ב-'בוודאי שהם בפורום השני. פה תוקפים אנשים באין מפריע...'
בוודאי שהם בפורום השני. פה תוקפים אנשים באין מפריע...
20/11/2016 | 23:47
6
91
ולא רק אנשים עם דיעות חשוכות שראוי לתקוף, אלא סתם ככה. לפעמים זה על סמך משפט וחצי שהוצא מהקשרו, ולפעמים זה סתם כי התוקף מתעצבן מסגנון הכתיבה של אותם אנשים.

אז ממש לא מפתיע אותי שאנשים בורחים מפה. גם אני ברחתי מפה כי נמאס לי לאכול חרא כל הזמן. וחבל שאף אחד פה - כולל החבר'ה היותר שפויים - לא מבין שהאווירה הזאת מרתיעה וסותמת לאנשים את האוזניים.

לצפיה ב-'שטיות'
שטיות
20/11/2016 | 23:49
3
43
אף אחד לא תוקף כי באת לו בזווית העין לא נכון זה שקר, לא אני ולא ארנה ולא אף אחד, אנחנו מבקרים, התנהגיות מסיומות וזה בסדר גמור, זה שאתה לא מבדיל בין ביקורת להתקפה אישית זה חמור מאוד , אבל לא מצפה ליותר מידי ....
לצפיה ב-'ויש גם כאלה שמנסים לגרור אותי לויכוח, כי משעמם להם'
ויש גם כאלה שמנסים לגרור אותי לויכוח, כי משעמם להם
20/11/2016 | 23:52
2
38
תודה שהזכרת לי עוד סיבה למה ברחתי מפה.
לצפיה ב-'אני לא מנסה לגרור אותך לכלום'
אני לא מנסה לגרור אותך לכלום
20/11/2016 | 23:54
32
אתה כותב ואני מגיב מה אתה רוצה שנשתוק ? הראי למי זה מכוון לארנה ועלי, מי לטעמך תוקף אנחנו לא ? אז מותר ורצוי להגיב ולהוכיח שאין מלחמה אישית ואין נקמות אלא שיח הוגן, לפחות בעיני ...
לצפיה ב-'וגם הארסיות שלך לא מחמיאה לך '
וגם הארסיות שלך לא מחמיאה לך
21/11/2016 | 00:01
29
כל העוקץ והמימירות באמת כאלו מה כבר עשנו לך ? לא מבין תקטע שלך בא משחיל עקצה והלך, ממש בוגר ...
לצפיה ב-'רק אבהיר שההודעה הזאת שלי במקור שורשרה לדבריה של דינה'
רק אבהיר שההודעה הזאת שלי במקור שורשרה לדבריה של דינה
21/11/2016 | 11:09
31
היא היתה חלק רלוונטי בדיון.

לא מבין מה פתאום הפכו אותה לשרשור ראשי. זה הורס את כל ההקשר.

לצפיה ב-'תודה רבה גור. בזכותך הצצתי בפורם השני '
תודה רבה גור. בזכותך הצצתי בפורם השני
25/11/2016 | 20:32
3
לצפיה ב-'שאלון מחקרי להורים'
שאלון מחקרי להורים
19/11/2016 | 17:50
3
43
הורים יקרים שלום ,
אשמח אם תוכלו לעזור לי במילוי שאלון מחקרי הפונה להורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז או להורים לילדים בספקטרום האוטיסטי/תקשורתי. השאלון נערך במסגרת סיום לימודי תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית. השאלון אנונימי לחלוטין!

**בין משתתפי המחקר יוגרלו 100 ₪. אם את/ה מעוניין להשתתף בהגרלה, אנא שלח/י לי בנפרד את כתובת המייל שלך על מנת שאוכל להוסיף לרשימת המשיבים בהגרלה**
תודה רבה, אפרת.
פרטי האישיים מופיעים בקישור, ניתן ליצור איתי קשר בכל שאלה.
https://docs.google.com/forms/d/1H862df6QsT05N5itj...
לצפיה ב-'מלאתי, בהצלחה '
מלאתי, בהצלחה
20/11/2016 | 09:46
1
7
לצפיה ב-'תודה רבה מירי!'
תודה רבה מירי!
20/11/2016 | 18:32
3
לצפיה ב-'את שואלת שם האם הילד אובחן מקצועית, האם זה אומר שגם'
את שואלת שם האם הילד אובחן מקצועית, האם זה אומר שגם
21/11/2016 | 08:22
9
אם להורה ברור שהילד על הספקטרום, אבל אין אבחון רשמי, את מעוניינת בתשובות?

לגבי ילד מאובחן נוסף במשפחה- מה אם יש יותר מאחד?
לצפיה ב-'דרכי לימדה ויכולות אוטיסטיות'
דרכי לימדה ויכולות אוטיסטיות
17/11/2016 | 07:09
16
132
אני רוצה לדבר על הציטוט הרבה אוטיסטים מצטטים, עכשיו אני גם עושה את זה, אבל מגיל צעיר לא אהבו את זה, גם אמי הייתה אומרת לי שזה חוסר מקוריות ושאני חוזר בעל פה אחרי טקסטים זה אומר שאני לא מבין אותם מה דעתכם ? אני חושב שזה לא נכון וזה סוג מאוד דאלוגי ולא מנלוגי כמו שחשובים בו אני משתף את הצד השני מה במוח שלי נותן לו להינס למאגר המידע שלי, אני יש לי זיכרון טוב ואני זוכר ספרים שלמים בעל פה, כל מה שאני קורא אני זוכר וככה אני לומד וזה עזר לי לקבל מאיות אבל השאל האם זה לא בעיה ?  האם זהחוסר מקוריות ודיוק ? מה דעתכם ?
לצפיה ב-'מסכים איתך'
מסכים איתך
17/11/2016 | 08:40
2
61
וגם כאן זה סתם רק בגלל השטחיות האגונצנטרית ציטוט נתפש כחוסר מקוריות כי אנשים לא מבינים שמקוריות אמיתית זה יכולת לחבר בין כל הדברים ולא לתקוע פוזה שקרית של "רק אני אמרתי את זה".

הכל זה ציטוט,
אבל רק בשנים האחרונות גם המחשבה הפילוסופית והאמנותית מתחילה להתמודד עם משמעות היצירה והזהות בעולם שבו הכל ניתן להעתקה ושכפול מיידי,
וזה קשה, כי זה הכי פוגע באגו, בתחושת החשיבות העצמית,
אבל במקוריות וביצירתיות זה לא פוגע בכלל,
אפילו בדיוק ההפך,
זה פשוט עניין של צניעות,
מאפיין מאוד לא אהוד בחברה כיום ובכלל.

כשאתה מצטט את מחבר דרך קולך האישי צמתים לציטוטים אחרים,
ככה מתהווה יצירה שהיא גם צרה וגם רחבה בו זמנית,
כזאת שלא צורחת הנה אני תראו אותי אלא מצביעה אל העולם

לצפיה ב-'מסכים לגמרי כרגיל אתה מתאר את זה מעולה'
מסכים לגמרי כרגיל אתה מתאר את זה מעולה
17/11/2016 | 13:39
1
24
ציטוט זה גם חיבור לנפש האחר האדם מצטט את מה שבוער בו , זה לא רק שיטה אנטלקטאלוית וו לו אלא נפשי וחושני מאוד לפחות אצל אוטיסט , אני מאוד אהבתילקרורא אותך ומסכי עם הכל .
לצפיה ב-'כן, זה גם אהבה למצוטט'
כן, זה גם אהבה למצוטט
17/11/2016 | 17:11
30
דבר שלא ברור ולא שגור למי שחושית וגופנית חשים זהות רק כנפרדות
לצפיה ב-'פעם חלק משיטת החינוך '
פעם חלק משיטת החינוך
18/11/2016 | 06:40
3
24
הייתה לנסות לזכור טקסטים ארוכים ולצטטם - שירים בעיקר, ביוון.

אני דווקא לא כל כך מצטטת (הזיכרון שלי לא טוב כמו שלך) אבל הרבה פעמים אני מוצאת את עצמי משרבטת בלשון הרבה זמרירים ידועים , או ציטוטים מספרים ופרסומות והכל מכל כל

אני מאוד נהנית לשלב משהו מוכן ולדעתי אני מתבטאת טוב יותר ככה. 
זה נשמע לי תענוג לשמוע אדם מצטט קטע ארוך שהוא זוכר בעל פה
זה גם מעביר מסר מצוין - אני לא רואה מה ההבדל אם זה נוגע בך 
ולמה שמישהו יניח שזה לא משקף אותך

אבל דווקא ממה שאני מכירה אנשים לא דוחים את זה אלא מאוד מתפחלצים
מגאווה על זה , בגלל זה הם תמיד מצטטים פתגמי חוכמה של אדם בלי בכלל להכיר את פועלו- בדרך כלל איינשטין ואיזו משיחה קולמוסית על הטיפשות ביקום שבא לך להקיא ועוד מקנחים בשמו

אני מעדיפה לשמוע אותך מצטט דפים מספר או אפילו מספרים של הפאי
ואם זה הקול שלך - זה הכי יפה בעולם 
בדיוק כמו שאני אוהבת לקחת מפרסומות 
ושירים
לצפיה ב-'כי זה משהו אחר ויש הבדל'
כי זה משהו אחר ויש הבדל
18/11/2016 | 07:36
17
בין שיטת לימוד מבוססת שינון כמו שהייתה פעם ועדיין קיים לבין ציטוט מהסוג האוטיסטי,
וזה שונה בדיוק בגלל שהאוטיסט לא משתמש בציטוט כשלט שנועד להפגין משהו ואז שוב כל דבר שלא מבטא גאווה חלולה נחשב מייד כפסול וסוטה בעיני הנורמה רק בגלל זה.

לצפיה ב-'אנחנו מדברים פנ על מקוריות'
אנחנו מדברים פנ על מקוריות
18/11/2016 | 10:53
13
לא על התפלאות ברור שמתלהבים מהזיכרון שלי ושל  אטיסטים אחרים, אני זוכר מה לבש בן אדם לפני עשר שנים ומה אמר זה די מדהים  וזוכר כל מה שאני קראתי אי פעםלא ברמה של לשפוך הכל אלא אם אני בא לטקסט אני לא אקרא כ אני זוכר הכל, אבל אנחנו מדברים על מקרויות אחד הטענות של השיטה הטיפולית שאוטיסטים לא מקורים כי הם מצטטים ועל זה אני מדבר...
לצפיה ב-'לא רק ביוון '
לא רק ביוון
19/11/2016 | 17:14
12
אני עד היום זוכרת שירים שלמדתי בעל פה  בבית ספר בברה"מ ופסוקים מתנ"ך שלמדתי בבית ספר כאן בארץ.
היום אופנתי מאוד לצאת נגד שינון , אבל לדעתי זה בסיס מצויין לרכישת ידע.
לצפיה ב-'אם אדם מצליח ללמוד באופן מסויים'
אם אדם מצליח ללמוד באופן מסויים
18/11/2016 | 10:47
8
17
זה האופן שמתאים לו. אין מה להתבייש.
ומשהו בשביל אמא שלך. רוב האנשים בעולם הם לא מקוריים.
לצפיה ב-'כן ברור'
כן ברור
18/11/2016 | 10:54
7
14
היא דווקא אומרת ששאני מאוד יצרתי לכן היא חושבת שעלי לומר את דעתי ולא לצטט ,לכן היא מאוכזבת ... אבל אני אוהב לצטט זה כיף ...
לצפיה ב-'תעשה מה שאתה מעדיף.'
תעשה מה שאתה מעדיף.
18/11/2016 | 11:01
2
18
ובלאו הכי אתה לא מסוגל לבצע את מה שהיא אומרת . אז אין טעם להרגיש  רע בגלל זה.
לצפיה ב-'כן את צודקת'
כן את צודקת
18/11/2016 | 11:02
1
10
זה לא שאני שואל אותה או דבר כזה אני פתחתי את האשכול כדי לדון בשיטות לימוד אוטיסטיות וסימון כלקות אני לא האישו בכלל  רק דוגמה ..
לצפיה ב-'השיטות הן אישיות. מה שמתאים לכל אחד ספציפית.'
השיטות הן אישיות. מה שמתאים לכל אחד ספציפית.
19/11/2016 | 15:39
29
וזה למעשה נכון לגבי כולם ולא רק לגבי א"סים.
לצפיה ב-'מובן שזה יצירתי'
מובן שזה יצירתי
18/11/2016 | 13:05
3
22
הרי מה שמשנה זו הדרך והלמה של דברים. מי אמר שאלה לא המילים שלך? זה נטמע בך ובזכרונך ואתה מעלה לדייק את כוונתך.

הרבה פעמים כשזה קונקרטי אני עוברת ללשון שירית כי ככה זה מרגיש לי יותר ברור.

אם למשל ננהל עכשיו דיון אבל במקום שכל אחד יגיד דברים הוא יגיב בשיר שהוא זוכר ומדייק מאינכמוהו למשמעות ובעצם יצוק הקשר וכוונה חדשה לשיר-האם לדעתך זה לא יצירתי וזה לא שלך? כמובן שכן אפילו יותר מהרגיל והיצירתיות בין היתר היא גם הרגישות,האהבה והדיוק זה מגלה הן לנגלה והן לנסתר.

כמו שאמרתי לדעתי זה ממש כיף ותענוג לשמוע גם בנושא כמו דה וינצ'י למשל וחושבת שזה בדיוק ההפך ממה שחושבים אם חושבים כך.

וזה גם מחזק שיח שאין בו שורה תחתונה אלא הנאה ופיתוח הדדי של שיח פנימי וחיצוני עם האחר. לדעתי גם אנשים יצירתיים נמדדים ברצןן לרדת לניואנסים ולהתחבר לקול הפנימי של הזכרון,התשוקה והכוונה להם כשהדגש הוא על הכוונה ולכן הביטוי ההשונה וגם בקשב שמוכנים להקצות. דיבור עתיר שפע כזה הןא בדיוק דוגמא לזה.
לצפיה ב-'אני מסכים לגמרי'
אני מסכים לגמרי
18/11/2016 | 13:19
2
11
לכן אני לא מקבל את  הציטוט האוטיסטי כלקות אבל אלקלוליה ( חזרה על מילים ) נחשבת ללקות ועל זה אני מוחא , כי זה הכי יצרתי אני ממש מסכים איתך את מבטא את זה מעולה .
לצפיה ב-'זה קשור ליחס לא רכושני לשפה'
זה קשור ליחס לא רכושני לשפה
18/11/2016 | 16:00
1
18
שדווקא מתוך ההכרה שהמילים, ולכן גם הרעיונות, לעולם לא "שלך", החיבור שלהם למציאות עמוק ודינמי יותר,
אלא שחיבור לא בעלתני, לא רכושני, ולכן גם מה שמתהווה דרכו, הוא משהו שבכלל לא נתפש במציאות החברתית של היום.

התקשורת והשפה האוטיסטית נושמת ומתהווה דרך תהליך שאינו רכישה .(מכאן שגם הנסיון לתת דווקא לאוטיסטים כלים ומיומניות הוא כצפוי הכי מופרך והכי אטום למהותם) , אין תהליך של גידור, של תיחום, הנשען על ההפרדה בין רעיון שלי לרעיון שלך,להפך, החיבור, שגם מאפשר פתרונות שלא זמינים לנורמה בכלל, ולכן נראים מוזרים ובלתי אפשרים ואפילו מעוררים התנגדות ויחסי דחיה משיכה הכי קשים, נשען על התחושה ששפה מתקיימת מחוץ ולמרות הגדרות כחניות כמו בעלות ורכוש.

אקולליה לפעמים זה פשוט מישוש של מרקם, של תחושת קצב וצורה, דבר שהוא בלתי נתפש למי שחש ומתייחס לשפה כאל כלי בלבד.

זה אף פעם לא משנה של מי הרעיון, מה שמשנה זה איך הרעיונות השונים מתחברים, בחברה שבה נהוג לרשום פטנט על כל נאד שאיזה מטומטם תקע זו זהות ומציאות הכי בלתי נתפשת והכי לא ניתנת להכלה

לצפיה ב-''
18/11/2016 | 16:53
4
לצפיה ב-'לאיזו תקופה ניתן שלא לשלוח את הילד לבית הספר? '
לאיזו תקופה ניתן שלא לשלוח את הילד לבית הספר?
18/11/2016 | 17:59
2
63
שלום לכולם,
בננו בכיתה ה משולב בבית ספר רגיל. כבר תקופה ארוכה שיש עניינים שלא נפתרים כלפי דרכי העבודה איתו. מנחת השילוב והמנהלת הפדגוגת ממתי״א מודעות לעניין אך עדיין אין התקדמות והילד מתוסכל, עצבני ובעיקר עצוב ולא רוצה ללכת לבה״ס..
נכון לרגע זה החלטנו שעד שהעניינים לא נפתרים אין בכוונתנו לשלוח אותו לבה״ס. מישהו יודע כמה זמן מבחינת החוק אפשר להשאיר ילד בבית? מישהו מכיר מידע, תקנה, חוק בנושא?
נשמח לשמוע

המון תודה!.

לצפיה ב-'מנסיון'
מנסיון
19/11/2016 | 08:56
50
בעקרון, אחרי 3 ימים אמורים להגיש אישור מחלה,
אבל זה לא רלוונטי לענייננו במקרים כאלה.
כשהחלטתי להשאיר את בני בבית, כי ביה"ס היווה סביבה עויינת ומזיקה עבורו,
פשוט כתבתי מכתב למנהלת, למחנכת וליועצת ביה"ס
הסברתי להן מדוע הוא בבית,
מה בסביבה הבית ספרית עושה אותה למזיקה כ"כ עבורו,
הודעתי שהאחריות ההורית שלי מחייבת אותי לא לחשוף אותו לסביבה כזאת
אחרת אני בעצם משתפת פעולה עם גרימת נזק לילד.
ציינתי גם מה צריך להשתנות כדי שארגיש בטוחה ושלמה עם החזרתו לביה"ס,
והודעתי שעד אז הוא בבית.
זה לא לקח יותר משבוע.

זה לא עניין לחוקים ותקנות (ספק אם יש כאלה למקרים מסוג זה),
זה עניין לדיאלוג פתוח וכנה
(ואסרטיבי מצד ההורה המחוייב להגן על ילדו)
בין ההורה לצוות החינוכי.
כשפונים אליהם בכבוד וכנות וגם אסרטיביות
הרבה פעמים מקבלים הקשבה והתייחסות.

המערכת יודעת להפחיד, אני יודעת...
אבל בשורה התחתונה- מי אמור להגן על מי: בני עליי או אני עליו?
האם הוא אמור לסבול ולצבור צלקות כדי להגן עליי מעימות עם המערכת
או אני אמורה להעיז לעמוד (בשכל, לא בלעומתיות) מול המערכת
כדי לחסוך ממנו סבל ונזקים פסיכולוגיים?
זו המחשבה שהנחתה אותי ונתנה לי אומץ.
לצפיה ב-'הילד מרגיש רע ולכן לא רוצה ללכת לבית ספר.'
הילד מרגיש רע ולכן לא רוצה ללכת לבית ספר.
19/11/2016 | 15:37
25
אז למה להכריח אותו ?
'חוק חינוך חובה חינם' נועד כדי שילדים ילמדו ולא כדי ש'יהיו בבית ספר כי זה החוק' .
אם הוא מתוסכל ועצבני סימן שבמצב הנוכחי זה לא המקום המתאים לו.
לצפיה ב-'ילד בן 8.5 על הספקטרום, שנמצא גם במסגרת למחוננים'
ילד בן 8.5 על הספקטרום, שנמצא גם במסגרת למחוננים
15/11/2016 | 14:39
9
134
הילד שלי כמובן. אנחנו נתקלים בהמון קשיים מול המערכת בהסתגלות למערכת החדשה. למישהו יש נסיון עם מצב כזה?
לצפיה ב-'קשיים עם המערכת, חוסר הקשבה שלה? '
קשיים עם המערכת, חוסר הקשבה שלה?
15/11/2016 | 16:56
8
82
מרשה לעצמי לנחש שכמעט לכולם יש נסיון כלשהו כזה...
קשיים בהסתגלות שלו לכללים של המערכת? לסביבה החברתית?
קשיים באינטראקציה בינך למערכת?

אם תוכלי לפרט קצת, מניחה שתמצאי "אחים לצרה"
ואולי אפילו איזשהו קצה חוט למחשבה איך להתמודד טוב יותר
לצפיה ב-'מפרטת'
מפרטת
15/11/2016 | 22:46
7
79
עברנו לבי"ס חדש בגלל התוכנית למחוננים. הצוות שליווה אותנו לפני כן המליץ בחום, ואמר שהוא מוכן.
בביה"ס הקודם נעשתה איתו עבודה נהדרת, והוא פרח מבחינה חברתית. היו לו חברים שגם נפגש איתם אחה"צ. זו השנה הראשונה שזה קרה, והוא גם רצה (וקיבל) יומהולדת עם חברים, כשלפני כן, הוא לא רצה להשתתף באף יומהולדת.

במקום החדש לא ממש מבינים את הצרכים שלו, ו/או לא מוכנים להתגמש עבורו. המנהלת מתנהגת כמו רס"רית של מחנה צבאי, וכולם מפחדים ממנה. היא אסרה על הסייעת לדבר איתנו, וכך אנחנו לא יודעים בדיוק מה קורה. האיפורמציה שמגיעה אלינו עוברת סינון שלה, ומכל גורם נאמר משהו קצת שונה.
בינתיים הילד נהיה אלים, מסתגר, ולא משתף פעולה. הם בוחרים למשל, להגביל אותו במספר הפעמים שהוא יכול לצאת לשירותים בשיעור, ואז מתפלאים שהוא לא משתף פעולה בשיעורים.
נאמר לי שנבנתה איתו תוכנית עבודה, אבל לא מספרים לי מה היא.
אני לא יודעת עם מי אני יכולה לדבר שהוא לא "מרגל" של המנהלת, או מפחד ממנה ומדווח לה.
הסייעת, שמלווה אותנו כבר 3 שנים החליטה לעזוב, כי היא לא יכולה לשאת יותר את האוירה בביה"ס. בגלל שהיא מפחדת שהמנהלת תתנקל לה, היא אמרה שהסיבה היא זה שהיא לא מצליחה לעזור לילד, והוא מצידו מבקש כל הזמן לחזור לביה"ס הקודם.
זה על קצה המזלג...
לצפיה ב-'אוי...'
אוי...
16/11/2016 | 08:05
59
אני במקומך הייתי עושה כל מאמץ לחזור לביה"ס הקודם.
נכון, השנה כבר התחילה, הבירוקרטים לא אוהבים שמבלבלים אותם ככה,
אבל זה נשמע כמו מלחמה על בריאותו הנפשית של הילד...

לפי נסיוני, טיפוסים כמו הגברת המנהלת הנוכחית, הם חומה בצורה,
אני בד"כ מנסה לראות שביב סיכוי, אבל למדתי שעם אנשים כאלה בעמדות כח,
אין למעשה סיכוי.
גם אם תצליחי להפעיל את הפיקוח או מישהו מלמעלה שיקרא אותה לסדר,
היא תעשה זאת בחריקת-שן, בלי באמת לפתוח את הראש והלב.

לכן, לעניות דעתי- לפנות מהר למתי"א, לפיקוח,
להסביר את חומרת המצב ולבקש לחזור לביה"ס הקודם.

ואפשר לפנות גם למפקחת הארצית ו/או מדריכה ארצית הרלוונטית

לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
16/11/2016 | 09:05
49
קוראת שוב את התיאור שלך, ולבי מתכווץ.
נשמע שהילד חווה סיוט יומיומי.
שביה"ס הזה הוא סביבה עוינת, מסוכנת, מזיקה עבורו.
אפילו הסייעת ברחה משם, לא יכלה לשאת את הרעל הזה.
אני הייתי משאירה אותו בבית עד שיוחזר לביה"ס הקודם.
לא הייתי שולחת את בני למקום עויין.

מה זה צריך להיות נבנתה תכנית עבודה ולא מספרים לך מה היא?
של מי הילד?
הם אמורים לא רק לספר לך מה היא, אלא לשתף אותך בבנייתה, לקבל אישורך.
אם להורה הם מרשים לעצמם להתייחס ככה,
תארי לעצמך מה חווה הילד.
לעניות דעתי, מה שהכי דחוף כרגע לילד, זה בתוך כל הפחד הזה,
להרגיש שהוריו מגינים עליו מאנשים רעים שפוגעים בו
ולא שולחים אותו מדי בקר לשדה הקרב.
לצפיה ב-'האם המצב הזה מצדיק השארות בבית ספר?'
האם המצב הזה מצדיק השארות בבית ספר?
16/11/2016 | 21:46
4
43
האם יש מצב לחזור לבית ספר קודם?

לצפיה ב-'אנחנו מרגישים שלא עבר מספיק זמן '
אנחנו מרגישים שלא עבר מספיק זמן
16/11/2016 | 23:52
3
44
בכדי לבחון אם יכול להיות שם שינוי.
אני מנסה לברר מי נותן לצוות הדרכה, ומי יכול להדריך אותנו.
בנוסף להכל גם המערכת שתומכת בנו היתה בחופשה עד עכשיו.
אנחנו מנסים לקבל יעוץ ממישהו שמכיר את הילד...
לצפיה ב-'השאלה היא אם הסבל שלו מצדיק את ההמתנה.?'
השאלה היא אם הסבל שלו מצדיק את ההמתנה.?
18/11/2016 | 10:52
1
20
וגם האם במצב הזה הוא מפיק יתרון כלשהו להיות במסגרת של מחוננים ?
לצפיה ב-'והאם מעבר לסבל מדובר גם בנזק לטווח ארוך?'
והאם מעבר לסבל מדובר גם בנזק לטווח ארוך?
19/11/2016 | 11:50
19
והאם בזמן ההמתנה הוא חייב להמשיך ולהחשף לסבל ו/או נזק?
אולי אפשר להמתין להנחיה ובדיקה,
ובינתיים לא לחשוף את הילד לסביבה שכבר ידוע שלפחות נכון לעכשיו לא טובה לו?
לצפיה ב-'מישהו שמכיר את הילד- זה אתם'
מישהו שמכיר את הילד- זה אתם
19/11/2016 | 11:44
18
לפי התיאור שלך, הבעיה אינה בילד, אלא במנהלת,
אולי מישהו שמכיר אותה יכול להועיל...

יעוץ והנחיה לצוות וגם לכם תוכלו לקבל
מהגורמים הרלוונטיים בשני הקישורים שהעברתי:
מנהלת המתי"א שלכם וכן נירית גולומב ו/או רויטל בר ו/או רוית גולדנר-להב.

לצפיה ב-'שאלה בנושא השתתפות בטיפולים'
שאלה בנושא השתתפות בטיפולים
14/11/2016 | 23:50
3
69
שלום, הבת שלנו התחילה לעשות רכיבה טיפולית. לפני זה עשתה ההידרוטרפיה.   אנחנו מבוטחים ביטוח שיא בקו"ח מאוחדת. דרך ביטוח שיא קיבלנו החזר על 24 טיפולים בשנה. את הטיפולים הרגילים שמגיע לילד אוטיסטי (קלינאי תקשרות, פסיכולוג וכו) אנחנו בכלל לא מנצלים. 
האם אפשר איכשהו להמיר זכות לטיפולים אלו להשתתפות ברכיבה טיפולית.  
לצפיה ב-'יש הבדלים בין קופות החולים בעניין זה'
יש הבדלים בין קופות החולים בעניין זה
15/11/2016 | 08:13
2
46
שווה בירור באתר או פניות הציבור של הקופה (המזכירות במרפאה לא תמיד מעודכנות).
יש לנו בקישורי הפורום טבלה שמשווה בין השירותים של קופות החולים
בתחום טיפולי התפתחות הילד, בסעיף 'משרד הבריאות וקופות החולים'
(אם לא תמצא אל תתבייש לשאול), חושבת שהיא מעודכנת אבל לא יכולה לחתום על זה

וברוך הבא אלינו
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/11/2016 | 17:38
1
18
אני מודע לך על תשובה ועל קבלת פנים. זה מאוד עוזר. 
לצפיה ב-''
17/11/2016 | 17:45
11
לצפיה ב-'חופשות בבית ספר לילד עם PDD'
חופשות בבית ספר לילד עם PDD
17/11/2016 | 15:56
1
47
שלום לכולם
בני בכיתה ד עם PDD, לומד בבית ספר לחינוך מיוחד עם תסמונות שונות, בכיתת PDD.
עברנו לנתניה מכפר סבא, שם הוא למד גם בבית ספר דומה.
בכפר סבא, היו בחופשות לימודים כמעט מלאים, עד 16:00 במקום 16:45, פה פתאום  הודיעו לנו כי הבית ספר עובד בחופשות עד 13:30, ככה זה היה נהוג.
האם זה חוקי לא ללמוד יום לימודים ארוך בחופשות ? זה כמעט חודשיים בשנה, חגים + קייטנת הקיץ עד אמצא אוגוסט.
תודה מראש
לצפיה ב-'פעילות חנ"מ בחופשה'
פעילות חנ"מ בחופשה
17/11/2016 | 17:26
40
חנ"מ אכן פועל במרבית החופשות.
לגבי שעות- ראה סעיף 4 בקישור המצורף:

ואולי גם הקישור הזה יעניין אותך

שורה תחתונה- הם פועלים בהתאם לחוק ולחוזר מנכ"ל.

אם חשוב לכם שיהיה יום ארוך, אפשר לדבר עם שאר ההורים,
והיה וגם לרובם זה חשוב, לנסות להדבר עם ביה"ס.

לצפיה ב-'סוגי חינוך'
סוגי חינוך
16/11/2016 | 20:16
37
הייתי רוצה לדבר על סוגי חינוך על חינוך שוויני או חינוך סמכותי, אני חושב שצורת החינוך הנכונה היא דאילוג מתמשך ולא מנלוג עצמי שמשלך על הילד ,כלומר " אני הורה אני קובע תקשיב לי " אני חושב שהחינוך הנוקשה הסמכותי משבש את החיים ,ואני לא מדבר רק על חינוך ממש סמכותי ועונשים קשים וכו אלא גם על הורים שנראים הכי טוב ויש הרבה פאקים שלא שמים אליהם לב, ברור שאי אפשר להיות מושלם אך צריך לשאוף לשם, סוג החינוך שאני מכיר הוא החינוך הנוקשה והסמכותי החל

מחינוכי שלי ועד חינוך בני דודים וכו, אני יכול לומר שאני עם ילדים אני מתנהג כמו ילד, אז אומרים לי בת דודה שלי " תהיה  סמכותי הם עולים עליך " כי היא כל הזמן צועקת אליהם ואני ממש מרחם אליהם ,אותו דבר שכנה שלי שכל היום צעקות ומשגעים לי - תמוח, אני לא מאמין באלימות כזו, אני יודע שילדים יכולים לשגע נורא, הם לפעמים מאוד מעצבנים, אבל אני מרחם אליהם, הייתי רוצה לדעת לאיזה צורת חינוך אתם מתחברים ולמה, ומה אתם חושבים על חינוך תוך כדי דיאלוג וך כדי דיבור הדדי לטעמי זו הדרך אבל זה מאוד לא נפוץ לצערי ...
לצפיה ב-'הפינים מקדימים כרגיל את שאר העולם'
הפינים מקדימים כרגיל את שאר העולם
16/11/2016 | 11:44
11
100
https://brightside.me/wonder-curiosities/finland-w...

גם היחס שלהם לחריגים משאיר מדינות נכשלות כמו ישראל הרחק מאחור,

לצפיה ב-'זה נשמע יפה, עם זאת'
זה נשמע יפה, עם זאת
16/11/2016 | 12:43
1
68
נוטה להסכים עם תגובתה של הקוראת אליזבת דוידסון שכתבה:
Integrated curriculum is not a new idea. It is a very common sense approach to learning. I would have issues, however with everything being group oriented, which is a very biased and narrow way of doing things, considering that half the population are introverts and are so much more productive and creative when working on their own!
לצפיה ב-'זה לא סותר, להפך'
זה לא סותר, להפך
16/11/2016 | 13:50
37
גישה אינטגרטיבית, כזאת שגם מחברת בו זמנית בין דיסציפלינות שונות, דווקא מאוד מאפיינית ומאוד מאפשרת לאינטרוורטים ולאנשים מופנמים.

אבל גם מסכים עם מה שאתן מרגישות,
ובגלל זה לדעתי יש לבטל בתי ספר בכלל,
או לפחות להתחיל לנסות לבנות תשתית שונה,
שזה מה שהם מנסים לעשות,
גם אם בהדרגה

לצפיה ב-'במה עוד הם הקדימו את העולם?'
במה עוד הם הקדימו את העולם?
16/11/2016 | 14:53
8
15
לצפיה ב-'ביחס לחריגים ולהפרעות נפש'
ביחס לחריגים ולהפרעות נפש
16/11/2016 | 15:10
7
46
כבר שנים הם מקדמים גישה דיאלוגית, תוך קהילתית, לא אשפוזית.

הם היחידים כיום שמעיזים לחשוב שגם לשונים מותר לחיות כמו בני אדם
לצפיה ב-'איזו מדינה בימינו היא לא בגישה תוך קהילתית?'
איזו מדינה בימינו היא לא בגישה תוך קהילתית?
16/11/2016 | 15:11
6
19
לצפיה ב-'כולן מלבד פינלנד'
כולן מלבד פינלנד
16/11/2016 | 15:19
2
68
את מתייחסת לרמת ההצהרה, אבל יש פער אין סופי בין רמת ההצהרה לרמת הישום,

ברמת ההצהרה אני בטוח שגם את לגמרי בטוחה שאת סובלנית לשונות,
ברמת השטח את לא,

לצפיה ב-''
16/11/2016 | 15:25
10
לצפיה ב-'נא להמנע מהערות אישיות'
נא להמנע מהערות אישיות
16/11/2016 | 17:45
25
לצפיה ב-'הגישה הדיאלוגית לא קיימת, לא בארץ ולא בשום מקום אחר'
הגישה הדיאלוגית לא קיימת, לא בארץ ולא בשום מקום אחר
16/11/2016 | 15:21
2
43
אבל לא מפתיע לראות שזה לא מפריע לך ולאנשי המקצוע להמשיך לעוף על עצמם כאילו כלום, 
כי זה חלק מהעניין

לצפיה ב-'לא התייחסתי לעניין הדיאלוגי, אלא התוך-קהילתי,'
לא התייחסתי לעניין הדיאלוגי, אלא התוך-קהילתי,
16/11/2016 | 15:32
1
41
ובכלל לא היה ברור לי שאתה מתייחס ספציפית לפסיכוזה.
הנקודה הייתה שהיום, באופן כללי, הגישה היא כמה שיותר להשאיר את האדם, ולא משנה איזה קושי יש לו, בקהילה.
לא התייחסתי לשיטה הספציפית שאתה מדבר עליה לטיפול בעניין ספציפי.

ובאיזה מובן אני עפה על עצמי? מה לי ולשאלה אם כן או לא מאשפזים? איך תשובה לכאן או לכאן מעלה את קרני בעיני עצמי?
לצפיה ב-'אלא שהדברים קשורים'
אלא שהדברים קשורים
21/11/2016 | 06:37
4
יש קשר בין הנטיה לקדם את ההיבט הדיאלוגי לבין האמונה בשיקום בתוך הקהילה,
ולא רק שיש קשר אלא שהדברים מאוד תלויים אחד בשני,
ונכון,
יש התפתחות לכיוון הזה,
אבל לפחות בינתיים היא מאוד קטנה ודי חיצונית ובכל מקרה מי שהוביל ומוביל גם אותה היו הפינים ומעניין לנסות להבין למה כי אולי מזה אפשר ללמוד למה זה לא קורה במקומות אחרים.

ולא, המסה הגדולה של הזקוקים לטיפול ועזרה לא זוכים לעזרה ותמיכה קהילתית
לצפיה ב-'מעוניינת באבחון חדש אשמח להמלצות'
מעוניינת באבחון חדש אשמח להמלצות
14/11/2016 | 22:38
15
119
בני אובחן לפני שנים פדד אנאואס כרגע אחריי עבודה של שנים אנחנו נמצאים במקום אחר לגמריי לאבחן אז היה פשוט יותר.. כלומר כל איש מקצוע אפילואני המאבחנת" הראשונה יכולתי בקלות לאבחן כיום אני רוצה מאבחן\נת סופר מקצועי שידע להגיד לי במדוייק מה מצבו כעת בלי להסתמך על אבחונים ישניים.. שמעתי על פרופסור דיצה צחור כמומלצת האם מסכימים או אחרת ואם ישנן המלצות אשמח לשמוע..רק לא מאיזור הצפון כי רחוק לי מאוד..
אך פעם לא הזיז לי האבחון היה חשוב לי לקדם ולקדם ולרוץ מהר ורק קדימה תודה לאל הצלחנו והאבחון הוא רק בשביל להוכיח לעצמינו ש"עשינו זאת"מובן אשמח לדעת אם אפשר למחוק אבחונים ישנים על סמך חדשים? תוד לכול מי שיכול לענות.
לצפיה ב-'ד"ר צחור אכן מומלצת, המלצות נוספות'
ד"ר צחור אכן מומלצת, המלצות נוספות
15/11/2016 | 08:20
14
94
עד שתקבלי תגובות, תוכלי למצוא בקישורי הפורום, סעיף 'רשימות אנשי מקצוע'.

אם האבחון החדש יראה שהקודם היה שגוי
(ספקטרום אוטיסטי אינו מחלה, לא נרפאים ממנו,
או שהבנאדם על הספקטרום או שלא, זה מי שהוא, זה לא פגם)
כמובן שהאבחון השגוי יבוטל.

לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
15/11/2016 | 19:35
8
61
האבחון לא היה שגוי לגיל שנתיים כרגע אנחנו עשר שנים אחרי במקום אחר לא מתאים לאבחון בכלל ילד עצמאי שמתמודד יפה עם החיים והחברה לא רואה שונה מבני גילו פרט לרגישויות מסויימות שקיימת אצל ילדים רבים אחרים לא מאובחנים..תודה מקווה שתהיינה עוד תגובות..
לצפיה ב-'לי זה לא נראה נחמד מאוד...'
לי זה לא נראה נחמד מאוד...
15/11/2016 | 19:45
81
אני לא רואה בלראות כמו כולם דבר טוב ..... אבל שהיה אם הוא אוטיסט הוא אוטיסט ואם לא אז לא... נולדים עם האוטיזם גם אם נראה שאוטיסט מאמץ גישה נורמטיבית ולטעמי זה חבל...
לצפיה ב-'מה הכוונה 'מתמודד יפה' ?'
מה הכוונה 'מתמודד יפה' ?
18/11/2016 | 10:56
23
אני שואלת כי בדרך כלל כשמתאררים ילדים נ"טים לא משתמשחם במילה 'מתמודד'.
והאם את יכולה לפרט מה הן הרגישויות ?
לצפיה ב-'מגדירים אוטיזם '
מגדירים אוטיזם
19/11/2016 | 02:02
5
30
היום דרך שונות התנהגותית- הדרשות להתנהגות והעתקת דפוסים חברתיים אפשרית אבל לא שוללת שהאדם לא אספי.

למען האמת ראיתי מחקר בו טענו שכמה אחוזים מילדים שאובחנו ב"תפקוד גבוה" בגיל צעיר תוייגו לאחר מכן בגיל מאוחר כאילו נעלמה להם האבחנה וכ"מופרעי קשב" - 
לדעתי זה מצביע על קשר מסוים בין השניים  ובכלל בין דפוסים של שונות שלא מוגדרים.

לכן אולי כלפי חוץ האדם לומד אבל השונות הפנימית - משהו ממנה נותר
ויש לציין שאני כבר זמן מה מחפשת מושג אחר מהשם "שונות" כי לדעתי הוא לא הולם לתיאור נאמן של המושג אוטיסט או מופרע קשב או כל דבר מהדברים האלה. 

וזה גם נוגע לשאלה שלהגדיר מהו אוטיזם שלא דרך מאפיינים חיצונים שיכולים להשתנות כי הנורמה נלמדת לא מכסה את זה. 

יש לציין שאוטיזם הוא פרופיל אישיותי ואין כל בעיה אם הוא מוגדר כך או אחרת כי ההגדרה לא קובעת את מהותו של אדם. 

אשאל שאלה אחרת- מדוע חשוב לך שישונה האיבחון?
אם זה חסר משמעות למי כן או לא הילד שלך
לצפיה ב-'חשוב לי בשביל הילד כי בעניי ובעניי הסביבה'
חשוב לי בשביל הילד כי בעניי ובעניי הסביבה
19/11/2016 | 12:17
4
29
הסביבה אין שונות אז למה לסמן ברגע שילד מאובחן קרי מסומן יחס הסביבה כלומר מורים ..תלמידים בעקבות מורים מסמנים והיחס שונה ולא רגיל..רוצה שיעבור תיכון כמו כולם וכמובן רואה צבא בעתיד...ואם הוא שווה בין שווים אז למחוק " סימונים" כי הוא לא שם!! זו הסיבה..
לצפיה ב-'האם כרגע הילד 'מסומן' ?'
האם כרגע הילד 'מסומן' ?
19/11/2016 | 15:46
1
19
ועדיין ממש מוקדם לחשוב לגבי צבא  .
הבו שלי אובחן רק בגיל 14. ואז 'סומן' , ועבר לתיכון מיוחד ובגיל 16 קיבל פטור מהצבא. אבל בגיל 17 החליט שרוצה להתגייס ושירת 3 שהים בהתנדבות. אז לגבי צבא אי אפשר לדעת שום דבר מראש (וגם לגבי דברים אחרים בבגרות).

ומשהו ללא קשר לאיבחון.  בלט לי המשפט שלך 'חשוב לי לקדם ולקדם ולרוץ מהר ורק קדימה'.
האם לעשות הכל מאוד מהר זה העיקר בחיים ? והאם רק רצתם מהר קדימה ואף פעם לא עצרתם ?
לצפיה ב-'הורדתי הילוך רק לפני שנה שראיתי ששוה בין'
הורדתי הילוך רק לפני שנה שראיתי ששוה בין
20/11/2016 | 13:13
15
בין שווים 99% מגיל שנה וחצי שאבחנתי אותו עבדתי קשה בלי הפסקה עזבתי עבודות והוא היה העבודה שלי והעבודה בהחלט משתלמת מומחים לא קבעו סתם כי השנים הראשונות הכי חשובות
.צדקו.
לצפיה ב-'ההשלכות'
ההשלכות
19/11/2016 | 16:02
1
24
אני בטוחה שמאז שאובחן נלחמת על המקום שיקבלו אותו כפי שהוא- 
נלחמת על המקום להבהיר לעולם שאוטיסט אין משמעו מפגר, מוגבל או אדם לא שווה. 

אז נכון זה מאוד קשה כי הסביבה פוסלת אנשים ששונים ממנה מהותית אבל כמו שאת קוראת פה מאספים בוגרים וכמו שמגלים יותר ויותר במקרים של כאלה שנחשבו "לתפקוד נמוך" שיכולים להקליד במחשב ולתקשר את עצמם לסביבה- 
לא רק שזה לא משקף את זכותו של כל "שונה" להיותו אדם חושב ומבין גם אם בדרך שונה אלא שאפילו ההגדרות שלנו למה הוא אדם "מבין ומודע" מושלכות לפח כשאנחנו מגלים שזה שאדם לא מדבר או מגיב בצורות שונות לעולם לא אומר שהוא לא אדם שמסוגל למחשבה, לדעה , לאהבה וליחס הוגן (והאם לא כל אדם בלי להתייחס אפילו למנת משכל ולכושר לעצמאות זכאי לזה ולדיבור בגובה העיינים?).

אז ברור שבטווח הקצר את רוצה לתת לו את הטוב ביותר -לכן גם שאלתי כי בטווח הארוך - לדעתי זה דווקא לא נותן את הטוב ביותר. אסביר גם- 
בטווח הארוך כשנלחמת על זה בגלל התיוג הזה - נלחמת לשבור את התיוג בזה שאת רוצה שיאבחנו אותו שוב והסיבה שבגינה את משדרת לו שנכון לו להכנע לתכתיבי הסביבה באשר למהותו האנושית וליכולותיו ובזה שמה שקובע את מי שהוא זה האבחנה ולא מי ומה שהוא כאדם ואת מחזקת את הנורמות האלה. 

זה מה שהוא יספוג- ולא, אני לא מצפה שתוותרי על האינטרס לאושר שלו ושתמנעי לעשות את הצעד הזה שאת רוצה. אבל כדאי לך לחשוב אם מה שרשמת ביחס לסביבה לא מחזק את התפיסה שהסביבה מכתיבה את שהוא ולא הוא עצמו ושהוא צריך להחביא את עצמו ולהשלים עם בורות של אנשים ואולי אפילו לאמץ אותה, שהוא צריך לקבל את היחס "לשונה" ואת הסטנדרטים האלה.

כשהייתי ילדה אמי שגם לה יש הרבה מאפיינים מהקשת- הייתה אם והייתה הזדמנות נדירה לארח אנשים שחשה בנוח להזמינם לביתנו (היא לא אהבה כלל להזמין) מתלבשת יפה מאוד ומציגה חזות שהתישה אותה של אדם מושלם ומארח מושלם ותמיד אחר כך היא הייתה עייפה ונרגזת - כי זה לא היא. כשגדלתי והיום אני מודעת לזה הייתי תמיד "מזייפת מסכה" כלפי חוץ לאחרים במקום להיות עצמי כי ככה למדתי שנכון וטוב וזה דבר שחבל.

יש השלכות למעשים שלנו, יש הצהרה מאחוריהם ואולי נראה לך שהילד שלך צעיר לקלוט את זה אבל מה שדוחף אותך למעשה -הוא ירגיש גם ירגיש ויבין גם אם לא במודע. ככה שאני כמובן לא אפסול כל צעד שתבחרי אבל תיהי מודעת שלכל מעשה יש השלכה בטווח רחב יותר- ותשאלי את עצמך אם זה מה שהיית רוצה להעביר לבן שלך - שהאבחנה קובעת את אופיו ושהוא צריך להכנע לאלה שחושבים שמשמעות של אוטיסט , או הגדרות מסוימות הן שקובעות את מהותו והאם הוא לא יאמץ את זה בתורו.

ה"סימונים" האלה לא אמיתיים- לא נכונים ונובעים ממערכת הנחות ודעות שלילית ופרמטיבית ונכון שאף אחד לא רוצה לזרוק את הילד שלו לשדה מערכה כזה- אבל אני אומרת יותר מזה- אדם כל אדם וגם ילד תמיד נמצא במקום כזה שכוחות חברתיים והנחות מובלעות נוגעות לו תמיד. דווקא בכיוון ההפוך יש מצב שעצמיותו תתחזק והוא ידע נכון להגדיר מי הוא ואת תחזקי כיוון חיובי בו ובאנשים סביבו.

אם את לא רוצה- אקבל, זה הילד שלך וחשוב לך לתת לו הטוב ביותר 
אבל בכנות הייתי שמחה אם כן היית שואלת את עצמך- האם זה באמת הטוב ביותר שאני יכולה לתת לילד שלי, לעולם שלו ולסובב אותו?.

בהצלחה בכל אשר תבחרי
לצפיה ב-'רק ולרוב מי שיש לו ילד מאובחן או'
רק ולרוב מי שיש לו ילד מאובחן או
20/11/2016 | 13:25
18
מכיר מקרוב מעבודה משפחה וכד..את התחום יחשוב כמוך ונכון מאוד מה שאת אומרת אבל...   ....... מעטים מאוד הם האנשים בחברה שיודעים מזה ואיך זה..אף פעם לא הפריע לי האבחון הקיים ההיפך עזר לי מאוד לעזור לו..אבל החברה שלנו נורא אגואיסטית לצערי ולא ממש מקבלת את האחר משפחתי כן מבינים ומכילים אבל מעבר לזה לא שם זה נעצר וברגע שיש הגדרה כלום!!!! לא יעזור לכן חשוב לי שיקבלו אותו כמו שהוא ולא יבינו אותו מידיי או ירחמו מידיי בגלל מה שהוא באמת.. אלא כמו שרואים ומכירים? האם מבינה אותי?
לצפיה ב-'לצחור תפישות הכי נכשלות ומכשילות לגבי אוטיזם'
לצחור תפישות הכי נכשלות ומכשילות לגבי אוטיזם
16/11/2016 | 11:29
4
72
הדרך שבה היא מתארת אוטיסטים היא משפילה וחשוכה ומבטאת חוסר הבנה והעדר מוחלט של כבוד ורגישות כלפי כל מי ששונה ממנה ומהנורמה.

צחור כמו רבים מסוגה עושה כל מה שהיא יכוןלה על מנת שאוטיסטים לא יצליחו לנשום,
לדעתי כמו פסוודו מומחים אחרים היא לא עושה את זה בכוונה,
אלא שככה אנשים נורמטיבים תופשים כל מה שחורג מהשיגרה
לצפיה ב-'ילדים על רצף האוטיזם: לא יודעים מהם פחד, כעס ועצב'
ילדים על רצף האוטיזם: לא יודעים מהם פחד, כעס ועצב
16/11/2016 | 11:47
2
69
מציע לכל הורה אחראי, ולכל אדם אמפטי, מוסרי, להתוודע למה שצחור ודומיה מתארים כמחקר.

הורים, אל תיקחו חלק בפשעים נגד האנושות,
גם, וביחוד לא,בשם המדע.

לצפיה ב-'אבל זה לא בהכרח נכון. אני מכירה ילד שמוגדר על הרצף'
אבל זה לא בהכרח נכון. אני מכירה ילד שמוגדר על הרצף
16/11/2016 | 13:28
1
71
אם כי בתפקוד גבוה מאוד - והוא לגמרי יודע מהם הרגשות הללו, גם אצל אחרים.
האם זה מעיד על אבחון שגוי?
לצפיה ב-'זה לא מעיד על אבחון שגוי'
זה לא מעיד על אבחון שגוי
16/11/2016 | 13:48
53
כי גם אדם שאין לו מושג באוטיזם יכול לזהות שהאדם שעומד מולו אינו רגיל או נורמטיבי,
זה מעיד שהסמכויות הכי נחשבות בארץ ובעולם לא רק שלא מבינים דבר וחצי דבר באוטיזם אלא שהגישות שלהן מבטאת בדיוק את כל מה שהכי רע ופסול ודפוק ונורא ביחד החברתי לשונות וחריגות ויחודיות.

וזה כשלעצמו אמור להדאיג לא רק את האוטיסטים והמשפחות אלא כל אדם שיש לו ולו מעט רגישות מוסרית ואנושית,
שלא לדבר על העובדה שאקדמית ומדעית זה פשוט הכי מופרך

לצפיה ב-'גם אני חולקת על חלק מהגישות וההסברים שלה '
גם אני חולקת על חלק מהגישות וההסברים שלה
16/11/2016 | 12:50
56
לגבי אוטיזם ואוטיסטים.
אבל מסתבר שבנאדם יכול להיות מאבחן טוב,
גם אם אינו מבין לעומקה את המהות שהוא מאבחן.
אפשר להיות טוב בלהבחין ש"זה- זה"
גם בלי להבין באמת מה "זה".
וחוץ מזה היא בנאדם קשוב ונעים, הן כלפי הילד והן כלפי ההורה,
שגם זה חשוב בתהליך הרגיש של אבחון.

לצפיה ב-'אבא מעצבן אותי טרגר'
אבא מעצבן אותי טרגר
14/11/2016 | 22:54
8
73

אני דיברתי איתו היום אמרתי לו שיש לי סיוטים ופלאשבקים ואני רוצה שיעזור לי, אז מה הוא אומר לי ? " רק המוות יעזור לך אני התאיישתי ממך " אז אמרתי לו אז למה הבאת אותי לעולם אם תלא יכול לטפל בי " אז הוא עונה " לא ידעתי שתהיה חולה אם הייתי יודע הייתי משפריץ על הקיר " ככה הוא אמר ,אז אמרתי מה נעשה אתה רוצה שאני אתאבד ? אני לא יכול עם הסבל הזה יותר מה הוא אומר לי " אני יאשפז אותך ושם תעשה מה שאתה רוצה, בבית שלי לא תמות לא רוצה תגופה

המסריחה שלך בבית שלי " ככה הוא אמר, אז אני אמרתי לפחות תדבר עם המטפלת שלי תגיד לה שתעזור לי אז הוא אומר לי " אמרתנ לה כבר על מה שקרה בילדות ( אונס קבוצתי ) והיא לא עשתה כלום מה אתה רוצה לעזזל ממני עזוב אותי " אני לא מבין איך נותנים לבן אדם כזה לגדל ילדים, נמאס לי ממנו, אני עם דמעות בעינים, הוא איכזב אותי ,זה לא אבא שלי, הוא לא אבא, הוא שם עלי זין, זה לא אבא, אני כל כך כואב בא לי לחתוך תוורדים ,איך אבא עונה ככה לאבא שלו, הוא עוד יצטער, פעם שעברה הוא הבטיח שהוא ישתנה, פע שעברה שנסיתי להתאבד ורציתי באילון, הוא הבטיח שהוא היה אחר והוא שיקר, הוא לא יכול כמו שהוא

מבטיח לאמא ומבקש סליחה ושוב מכה ומשפיל אותה, אני לא יכול איתו, אני כל כך אוהב אותו והוא לט, די אין לי כוח למשפחה שלי, נמאס לי מהם, הוא רע ממש רע עלי, טוב סליחה על הסכינות הייתי חייב לפרוק, ואני לא נוטה לסמנטליות, אבל אני עכשיו עם דמעות בעינים, הוא נורא העליב אותי רציתי עזרה וככה הוא ענה לי .. בא לי שישתנה וזה לא יקרה טוב סליחה על הצקה.

לצפיה ב-''
15/11/2016 | 08:03
7
45
עושה רושם שתוכל לאהוב את אביך, אבל לא לבנות עליו...
הוא מי שהוא וכנראה שאינו יכול לעזור לך, תצטרך לעזור לעצמך.
אולי כדאי שתספר למטפלת מה שסיפרת כאן
ותבקש ממנה שתמצא לך בדחיפות הוסטל או איזשהו דיור חלופי?

אם היא לא עוזרת, יש טלפון חרום של משרד הרווחה-
לצפיה ב-'כן אני לא יכול לבנות עליו...'
כן אני לא יכול לבנות עליו...
15/11/2016 | 12:17
6
42
בנוגע לרווחה הייתה אצל עובדתצאולית היא אמרה תסדק לי הוסטל ושם יש הכל, כל טיפול אז אני מחכה...
לצפיה ב-'יופי אתה יכול להזכיר לה פעם בשבוע שאתה מחכה ושזה דחוף'
יופי אתה יכול להזכיר לה פעם בשבוע שאתה מחכה ושזה דחוף
16/11/2016 | 09:20
5
23
לצפיה ב-'אני אגיד לה...'
אני אגיד לה...
16/11/2016 | 09:36
4
25
אבל האכזהבה עדייאכזבה זה לא הורה ככה לא מתנהגים.
לצפיה ב-'כשתתפוש מרחק תבין שהוא פשוט מבוהל וחסר אונים '
כשתתפוש מרחק תבין שהוא פשוט מבוהל וחסר אונים
16/11/2016 | 10:48
3
33
במידה מסויימת הוא הרבה יותר חלש וחסר אונים ממך,
כל האנשים האלימים וחסרי הסובלנות הם כאלה, חלשים נורא, בגלל זה גם ההסברים שלך לא יכולים לעזור אלא רק  מבהילים אותו יותר.

אז אולי דווקא כשתתרחקו יהיה גם לו וגם לך הזדמנות לחפש קשר בריא יותר ואז גם לא תאשים אותו כל הזמן

אתה לא יכול להאשים תרנגולת על זה שהיא תרנגולת, אין בזה שכל ואין בזה תועלת.
אין ברירה צריך להבין שאתה לא חי בסיפור אגדה וגם לא בעולם שקרוב להיות סביר,
אוטיסטים מסתבכים גם בגלל שהם הכי מתקשים להשלים עם זה שאנשים הם. מש לא מה שהם מציגים ומה שהם מתיימרים להיות וגם בגלל במקביל כל מה שהכי רע,פחדני, מזוייף בחברה מתבטא דווקא מולך,
אז זה קשה,בלשון המעטה
לצפיה ב-'כן אני מבין את זה...'
כן אני מבין את זה...
16/11/2016 | 10:55
2
20
אבל זה עדיין קשה כי זה אבא ושאבא לא רוצה לעזור לילד שלו זה קשה, מה לעשות זה משפחה, אבל ממך אני מבין שהמשפחה זה הכי רע, ואני מסכים איך, אנשי זרי מבינים אותי טוב מהם... צריך לברוח פשוט לברוח, אני אמרי לעובדת צאולית היא אמרה שעזזור ועברשלושה שבועות והיא לא עשתה כלו, הם חרות המטפלים האלו לא שמים עליך זין ,קיצור אתה צודק...
לצפיה ב-'לא במקרה מטפלים עשויים מאותו זבל שממנו ההורים עשויים'
לא במקרה מטפלים עשויים מאותו זבל שממנו ההורים עשויים
16/11/2016 | 11:22
1
22
מאותה סיבה גם אצלם הפער בין היומרה למציאות הוא אין סופי,
שוב,
דמויות שמתיימרות לסמכות אבל בעצם חוץ מלהפריע ולהקשות עוד יותר על החיים הן לא יכולות לעשות הרבה

לצפיה ב-'נכון.'
נכון.
16/11/2016 | 11:34
10
הורים הם מכת הסרטן של הילדים אני מסכים לגמרי ....
לצפיה ב-'תכנית "רעים" בחולון'
תכנית "רעים" בחולון
15/11/2016 | 17:40
42
גם השנה, כבכל שנה, קבוצות "רעים" במתנ"ס נווה ארזים ממשיכות את פעילותן. נשמח לצרף אלינו חברים חדשים !

תכנית "רעים"  מיועדת לבני נוער ולבוגרים המתמודדים עם קשיים חברתיים, בדרך כלל על רקע קשיי תקשורת, המוצאים עצמם מרוחקים מקשרים חברתיים, לעתים בתחושת בדידות וזקוקים לחברה ושיחה.

בימים אלו פועלות בחולון שתי קבוצות, קבוצה אחת עבור בני נוער בגילאי 15-18 וקבוצה נוספת עבור צעירים בגילאי 20-30.

חברי הקבוצה נפגשים במתנ"ס אחת לשבוע. אחת לחודש אנחנו מקיימים יציאה משותפת מחוץ למתנ"ס כמו בילוי במסעדה, סרט, באולינג ועוד.  וכן , מספר פעמים לאורך השנה אנחנו לוקחים חלק באירועים  ארציים של תכנית "רעים כמו מסיבות וטיולים. 

למידע נוסף מוזמנים ליצור קשר בטלפון 052-8635557 או במייל moranco00@gmail.com.

** התכנית מוכרת על ידי הרווחה.
לצפיה ב-'יש הרבה הורים שאומרים בגאווה 'אני לא מוותר לילד'.'
יש הרבה הורים שאומרים בגאווה 'אני לא מוותר לילד'.
12/11/2016 | 16:46
42
514
יש שלי שאלות שמופנית לכולם (ולא רק להורים כאלה) :
למה אתם קוראים 'ויתור' ? (אין לי תשובה פשוטה לזה.)
האם תמיד אסור לוותר ? (התשובה הפשוטה : כן, אחרת הילד יתפנק)
האם 'לא לוותר' זה יותר חשוב מכל דבר אחר בחיים? (התשובה הפשוטה , כן כך הילד יפתח עצמאות)

('התשובות הפשוטות'...
המשך>>
יש שלי שאלות שמופנית לכולם (ולא רק להורים כאלה) :
למה אתם קוראים 'ויתור' ? (אין לי תשובה פשוטה לזה.)
האם תמיד אסור לוותר ? (התשובה הפשוטה : כן, אחרת הילד יתפנק)
האם 'לא לוותר' זה יותר חשוב מכל דבר אחר בחיים? (התשובה הפשוטה , כן כך הילד יפתח עצמאות)

('התשובות הפשוטות' אינן הדיעות שלי  )
לצפיה ב-'קצבת נכות לאחר גיל 6'
קצבת נכות לאחר גיל 6
13/11/2016 | 10:37
9
98
בהמשך להודעה שכתבתי לפני מספר ימים. בני יהיה בן 6 עוד חודש, הוא בתפקוד גבוה. קיבלנו מכתב מביטוח לאומי על בדיקת המשך זכאות לקצבה. הבנתי שהעובדה שהוא נמצא בגן חובה ללא סייעת עלול להוות מכשול ולבטל לנו את הקצבה. מה ידוע לכם בנושא ומה אתם ממליצים לי לעשות במקרה כזה? תודה
לצפיה ב-'ממה הבנת את זה? '
ממה הבנת את זה?
13/11/2016 | 10:46
8
53
ראה נא באתר בטל"א- אין שום התייחסות למסגרת חינוכית, עם או בלי סייעת.
אם הוא מאובחן על הספקטרום, הוא זכאי לקצבה
לצפיה ב-'מעורך דין אחד'
מעורך דין אחד
13/11/2016 | 12:05
7
37
מה שהוא אמר זה שביטוח לאומי רוצה לדעת שהילד זקוק לקצבה כי הוא זקוק לעזרה או לאדם שיהיה איתו לכן זה סותר את העובדה שהוא נמצא לבד בגן ללא סייעת ולמעשה לא זקוק לעזרה.
לצפיה ב-'אולי הוא התכוון '
אולי הוא התכוון
13/11/2016 | 12:39
6
50
לקצבה הנוספת (לא זוכרת מה שמה) הניתנת לילד שזקוק לליווי צמוד-

ממליצה לך לעיין בעצמך בקישורים שהעליתי
(אפשר גם בקישורי ההמשך שמופיעים בתוכם)
ולראות בעצמך- כל ילד עם אבחון על הספקטרום, זכאי לקיצבה.
אגב, לעניות דעתי ונסיוני, אין צורך בעו"ד.
לפחות לא כל עוד אין הסתבכויות מיוחדות.
חבל על הכסף שאתם משלמים לו.
כל המידע פרוש באתר, ההליך לא מורכב או קשה,
ואם רוצים, יש גם גופים מייעצים בחינם.
לצפיה ב-'המון תודות!'
המון תודות!
13/11/2016 | 12:59
5
12
לצפיה ב-''
13/11/2016 | 14:59
4
15
תנשמו עמוק, תגיעו לועדה רגועים ובטוחים בעצמכם,
אם יש לכם כל הניירת, אין סיבה שתהיה בעיה
לצפיה ב-'לאיזו ועדה אתה מתכוון?'
לאיזו ועדה אתה מתכוון?
13/11/2016 | 16:18
3
22
רק נתבקשנו להמציא דוח רפואי מפסיכיאטר ודוח מהגננת.
אולי כאן המקום לשאול אותך מה לדעתך עלינו לעשות כי היא לא יודעת מהאבחון.
לצפיה ב-'מתכוונת לועדה רפואית בבטל"א'
מתכוונת לועדה רפואית בבטל"א
13/11/2016 | 19:59
2
21
הגננת לא יודעת מהאבחון?
למה?
אם נתבקשתם להגיש דו"ח מהגננת, נראה שאין לכם ברירה אלא לספר לה.
או לקחת צ'אנס ולהגיש רק דו"ח רפואי, יתכן שזה יספיק.

אם תחליטו לספר לה, נראה לי שכדאי לקבוע איתה פגישה
ולספר ברוגע על הילד ומדוע בחרתם לא לספר לה עד כה.
מקוה שהיא תגלה הבנה...
לצפיה ב-'האם תיהיה בודאות ועדה רפואית בביטוח לאומי לאחר הגשת המסמכים?'
האם תיהיה בודאות ועדה רפואית בביטוח לאומי לאחר הגשת המסמכים?
14/11/2016 | 01:04
1
8
לצפיה ב-'כמו שכתוב בקישור ששלחתי, לעיתים יש אפשרות לועדה ללא נוכחות'
כמו שכתוב בקישור ששלחתי, לעיתים יש אפשרות לועדה ללא נוכחות
14/11/2016 | 07:41
10
לצפיה ב-'שאלה מוסרית'
שאלה מוסרית
13/11/2016 | 08:09
9
123
ראיתי אתמול את הסרט "הרואה חשבון".
סרט הוליוודי גרוע אבל זו הפעם הראשונה שבה מציגים את האוטיזם כשונות ולא כלקות - ואולי אפילו שונות לטובה.
שני אחים שהופכים לרוצחים בגלל אבא אלים - אחד נ"ט ואחד א"ס וההבדל הבולט הוא הגישה המוסרית שלהם למה שהם עושים.
מעניין לי לדעת מה אתם חושבים על הנקודה הזו.

(מה שבאמת סיקרן אותי היה הצגה קצרה ומסכמת של 3 טיפוסים בספקטרום - ה"אספי", ה"נמוך" וה"מוזר". המוזרים, שכוללים גם אותי, הכי פחות מוכרים ומובנים וקצת הולכים לאיבוד ברעש הציבורי)
לצפיה ב-'יש גם 'נפלאות החושים' שגם מציג אוטיזם כחיובי'
יש גם 'נפלאות החושים' שגם מציג אוטיזם כחיובי
13/11/2016 | 08:33
2
65
בכלל, כצפוי, דווקא האמנות מצליחה לעשות בדיוק את שהקקדמיה הכי שונאת וזה לקדם עם הזמן דימוי חיובי של שונות ואחרות,
כנראה בדיוק בגלל שלאמנים, בניגוד לאקדמאים, מותר להרגיש
לצפיה ב-'לא ראיתי. כדאי?'
לא ראיתי. כדאי?
13/11/2016 | 08:34
1
24
לצפיה ב-'הוא גם מעצבן אבל מאמין שתפיקי ממנו משהו'
הוא גם מעצבן אבל מאמין שתפיקי ממנו משהו
13/11/2016 | 08:36
24
לצפיה ב-'לתחושתי גם אני מהמוזרים'
לתחושתי גם אני מהמוזרים
13/11/2016 | 09:01
50
שלכן לא מתאים להגדרות של גבוה ונמוך ובגלל זה כמו אמרת גם לא זמין מעולם לשום צורה של שיקוף או תיקוף או משהו שדומה למענה חברתי משמעותי.

כנראה שאולי גם בגלל זה אנחנו נוטים לקיום של מתרגמים ולא מוצאים את עצמנו לא למטה ולא למעלה ולא בחוץ ולא בפנים.

מה שגם מתבטא כהעדר טוטאלי של היבט קבוצתי או חברתי,
וזה קשה
לצפיה ב-'מבחינתי 'אספי' זה מספיק 'מוזר ' '
מבחינתי 'אספי' זה מספיק 'מוזר '
13/11/2016 | 13:05
4
28
לצפיה ב-'"מוזרות" '
"מוזרות"
13/11/2016 | 18:04
3
52
זה בעצם סוג של מצב פרדוקסלי.
כולם מכירים כבר את הנטייה של אספי"ם למספרים/לוגיקה/הנדסה/מדעים.
כולם מכירים גם את הנטייה לביטוי אמנותי - חזותי, שמיעתי ותנועתי. 
מה שעדיין לא מוכר זו הנטייה לכל מה שקשור לשפה, תקשורת, חברה. זה נחשב למוזר כי אתה לא מצפה שמישהו שלכאורה סובל מבעית תקשורת דווקא יצטיין בתחום הזה. אנחנו אנטי-תקשורתיים דווקא בגלל שאנחנו סופר-תקשורתיים...
לצפיה ב-''
13/11/2016 | 18:07
7
לצפיה ב-'מסכים לגמרי'
מסכים לגמרי
13/11/2016 | 19:16
28
אני תמיד אומרים לי שאני שתקן ומוזר אבל שקוראים אוי או מתכתבים אותתי רואים שיש לי עולם שלם,  ומאוד תקשורתי זה מפתיע הרבה, כי במציאות אני באמת מאוד תהמוני אבל שאני ברשת אני די פורח אפילו הרבה לכן הרשת מקום מציון לאוטיסטים ..
לצפיה ב-'לאספי הפרטי שלי יש נטיה להיסטוריה וגיאוגרפיה '
לאספי הפרטי שלי יש נטיה להיסטוריה וגיאוגרפיה
14/11/2016 | 21:19
16
לצפיה ב-'הוא אומר שזה לא נגע בו'
הוא אומר שזה לא נגע בו
11/11/2016 | 10:51
17
182
ל היה תור לשיננית.
קיבלה אותנו במאור פנים, הסבירה לו מה היא הולכת לעשות.
הוא התיישב בכסא הטיפולים, היא לידו, ואני על כסא בקצה החדר.
ואז שאלה אותי, בלחש:" הוא עם.... צרכים מיוחדים?"
די הצחיק אותי למען האמת- הרי ברור לה שאינו כבד-שמיעה,
אז מה קטע של הלחישה?
השבתי שאכן, הוא על הספקטרום האוטיסטי.
סיפרה שדודה שלה מנהלת הוסטל, ומאז שהתנדבה שם שנתיים,
שולחים אליה את כל הפציינטים האלה.
"דוקא כייף" הוסיפה.
דוקא- כלומר לכאורה זו צרה.
"תצטרכי תמיד לבוא איתו, צריך נוכחות של אפוטרופוס" אמרה לי.
הסברתי שבעוד שנה, כשיהיה בן 18, יהיה אפוטרופוס של עצמו.
"באמת?" תמהה "הוא לא יצטרך?"
אח"כ עשתה לו טיפול פלואוריד, ואמרה לי שאסור לאכול או לשתות חצי שעה.
חייכתי ואמרתי שהוא לידה, היא יכולה לומר זאת לו.

אפרופו השרשורים על סטיגמה- האשה החביבה הזאת,
מלאת הרצון הטוב, שהיה לה איזשהו שיג ושיח עם א"סים,
עדיין שבויה בתפיסה עקומה, כאילו מדובר
באנשים "מעבר להרי החושך", אנשים שאו שהם מטומטמים,
או שמסיבה כלשהי הם מחוץ לתחום, לא שייכים לעולמנו,
לא יבינו הוראה פשוטה כגון להמנע מאכילה ושתיה חצי שעה,
ובטח לא מסוגלים להיות אחראים על עצמם בבגרותם.

שאלתי את ה אח"כ, איך הרגיש בסיטואציה? האם נפגע? כעס?
אמר שזה לא נגע בו. יותר עניין אותו מה שקרה בתוך הפה שלו
גם אני לא כועסת עליה, למרות שזה צרם לי.
מקוה שהצלחתי לסדוק במעט את התמונה העקומה של אוטיסטים בראשה.
לפחות לזרוע בה איזשהו סימן שאלה.
זאת לדעתי אחת הדרכים העקריות לפירור הסטיגמה.
לאט לאט... מפגש ועוד מפגש
לצפיה ב-'לי קרה מקרה דומה לא בהקשר אוטיסטי.'
לי קרה מקרה דומה לא בהקשר אוטיסטי.
11/11/2016 | 15:07
11
85
ההקשר הוא איך הרופאים והמטפלים מחליטים עם מי לדבר.למעשה עם מי לא לדבר
לאמא שלי יש דמנציה. לפני כמה שנים היו לה התקפים כמו אפילפסיים והיא אושפזה במחלקה גריאטרית. אבא שלי הוא המטפל הראשי והיו לה כמה אישפוזים (ז"א הכירו אותם בבית החולים). אני גרה רחוק ובאתי לעזור רק בזמן האישפוז  כדי שהוא לא יצטרך להיות צמוד אליה כל הזמן (בעיקר בלילה). אז שניהם היו בסביבות 75. ומרגע שהרופאה גילתה שאני הבת היא פנתה רק אלי ודיברה רק איתי כאילו הוא לא קיים. ואני לא הבנתי : למה למשל היא שאלה אותי דברים שאני לא ידעתי   ולא אותו שהוא המטפל היומיומי.
אחרי שחשבתי הבנתי: ברגע שיש בן או בת בסביבה , אז כל בן אדם מעל 65  הופך ל'זקן שלא מבין' (אחרי 65 מאשפזים באופן אטומטי במחלקה גריאטרית).
לצפיה ב-'נכון, אוטיסטים אינם היחידים ש"זוכים" ליחס הזה'
נכון, אוטיסטים אינם היחידים ש"זוכים" ליחס הזה
12/11/2016 | 08:55
10
64
לא כ"כ מזמן, ובחברות מסויימות עדיין, אפילו נשים נאלצו להשלים עם אפוטרופוס.
היחס לאוטיסטים הוא נגזרת של היכולת והמוכנות החברתית לגיוון, לשונות
לתפיסת אדם ואנושיות גמישה יותר, שאינה מודדת תפקודים על צ'ק ליסט
כמו מכון התקנים
אלא פותחת עצמה לאדם על כל מורכבותו ועומקו.

איך הגבת לאותה רופאה?
לצפיה ב-'ובכלל, רוב הדברים שא"ס סובלים מהם בעייתים לכולם'
ובכלל, רוב הדברים שא"ס סובלים מהם בעייתים לכולם
12/11/2016 | 11:46
8
43
רק שאצלם זה מודגש ומפורש יותר.

זה לא שהבעיות של אוטיסטים מוגבלות רק לאוטיסטים,
בכל המקרים מדובר בתופעות שהן בעייתיות לחברה כולה,
רק שמול ועם האוטיסטים זה בא בצורה הכי מרוכזת,
וגם זה סיבה להתייחס לדברים קצת יותר ברצינות

לצפיה ב-' "קצת יותר ברצינות"- יותר ממה?'
"קצת יותר ברצינות"- יותר ממה?
12/11/2016 | 12:35
7
32
לפעמים זה בא בצורה מרוכזת יותר כי השונות שלהם מוציאה תרכיז של העניין מאנשים,
לפעמים הם פשוט חשים בזה יותר כיון שהם רגישים במיוחד.
בכל מקרה, בהיותם בני אדם, הבעיות שלהם הן הבעיות של כל האנשים והאנושות,
רק בצורה אינטנסיבית יותר.
לצפיה ב-'מלסתום את העניין כלקות למשל'
מלסתום את העניין כלקות למשל
12/11/2016 | 12:42
6
14
לצפיה ב-' להיפך, האינטרס החברתי מחייב '
להיפך, האינטרס החברתי מחייב
12/11/2016 | 13:12
5
40
להעזר ברגישות האוטיסטית כדי לזהות טוב יותר
עניינים שכדאי לחברה להשקיע יותר בפתרונם.

למשל- זיהום רעש.
אוטיסטים רבים רגישים מאד לכלמיני קולות ורעשים.
במקום לתייג זאת כסימפטום של לקות
היה חכם יותר להתייחס לזה כאיתות של אנשים רגישים במיוחד
שהחברה, לטובתה ולטובת כל הפרטים שמרכיבים אותה,
צריכה לתת מענים טובים יותר לבעיה

נראה לי, שכדי להעלות את הסיכוי שזה יקרה,
יש להתחיל מפירור
(כי לא חושבת שאפשר לנתץ, זה תהליך איטי וארוך)
הסטיגמה של אוטיסט כבנאדם מקולקל, מישהו שאינו "משלנו",
מישהו שהוא כ"כ אחר
שכל או רוב מה שרלוונטי בעיני אנשים לבני אדם וליחס היומיומי כלפיהם,
אינו רלוונטי לגביו.
למשל מישהו שאפשר לדבר עליו בנוכחותו כאילו אינו כאן.

כל עוד זה לא משתנה, לא רואה איך יוכלו לגזור מהאוטיסט לעצמם ולחברה כולה,
להבין שדברים שפוגעים בו, פוגעים גם בהם ובחברה.
לצפיה ב-'גם לדעתי'
גם לדעתי
12/11/2016 | 13:54
24
אוטיסט הוא גם כמו קנרית במכרה, מזהה זיהום פיזי ורגשי לפני שהכל מתפוצץ, אז אפשר להשתיק את הקנרית, זה גם נח יותר כי זה חוסך זמן לכאורה, אבל לדעתי ממש לא כדאי.

ולהכריז על בן אדם כ'אחר' זו דרך מאוד קטלנית ונורא כואבת להשתיק ולחסל 
לצפיה ב-'אני תוהה'
אני תוהה
13/11/2016 | 03:26
3
23
אם לא בזה שמסבירים שלמשל אספי יותר רגיש לרעש ואת התועלת ברגישות הזו 
לא בעצם משחקים בקלף של - הי, הם אולי מוזרים אבל יש בהם תועלת לחברה!.

זה לא שאני פוסלת את זה שבאמת יש תועלת ואפילו אחת מדהימה שיכולה לצמוח לכל אדם ואדם מרגישות כזו ובכלל מפיתוחה אצל נטים ואספים כאחד (כי יש גם אספים שנתקעים על הניסיון והרוטינה של החברה לנרמל אותם).

אבל, זה מזכיר לי יותר מדי את המקום של "מלאכים" או "מפגרים"
ושל הניסיון לטעון - אוקי יש להם לקות אבל לפחות הם מאוד חכמים... 

לכל אדם בין הוא מועיל או לא מועיל לחברה יש זכות להיות מי שהוא וכמובן אני לא פונה אליך- אבל מי שמחפש תירוץ למה מגיע לאחר זכות בין אם הוא חכם , טיפש, שונה , דומה , או בכלל כל יצור עם תודעה- 
צריך לפשפש טוב טוב בעצמו ולנסות להבין למה הוא מוכן לתת לבן אדם 
את הספק של היותו אדם שלם. 

לצפיה ב-'זה יכול להיות גם בעייתי, אבל...'
זה יכול להיות גם בעייתי, אבל...
13/11/2016 | 06:53
19
זה אחד המקומות שבהם השפה, המוסכמה, גם הכי מכשילה כי לאותה אמירה יש כמה פרשנויות שגם סותרות אחת לשניה
(כבר מזמן אני חושב שאולי בגלל זה לאוטיסטים יש קשיי שפה ותקשורת ולא בגלל שריבוי פרשנויות מבלבל אותם אלא בגלל שהוא מבלבל את סביבתם)

כי אחד הטעויות הכי קטלניות שאותי זה ממש מטריף לפעמים זה שממש מובן מאליו לכולם שמוסר ורגש והתחשבות סותרים לתועלת,
בגלל זה אנשים לועגים ל"יפה נפש" כי כולנו רוצים להיות טובים אבל המובן מאליו מראה לנו שזה פשוט לא פרגמטי (חזרנו לשאלת הפרגמטיקה),
שיש מוסר ואנושיות ויש את ה"חיים עצמם" שבהם צריך להתנהג כמו בריון מושחת אחרת תמצא את עצמך ברחוב ולילדים שלך לא יהיה מה לאכול.

וכך קרה שתועלת הפכה לסותרת לאנושיות,
וחלק מהותי מהמובן מאליו שכמובן מדריך גם את השיפוט כל הזמן מבטל ומזלזל כל נסיון מוסרי ואנושי כנחמד אבל ילדותי ומגוחך וחסר תועלת.
בגלל זה למשל פוליטיקה נחשבת כהרבה יותר חשובה מאמנות ומדע למרות שאם בודקים מה קורה בשטח אז מתברר שפוליטיקאים רק הורסים את החיים של כולם למען עצמם בעוד שאנשי מדע ואמנות תורמים לחברה את כל מאודם.

נורמטיביות מבוססת על דיכוטומיה מאוד נוקשה בין תועלת לאהבה,
וזה ניכר כל הזמן ובכל פינה.
אז אנשים לא רוצים לבזות אהבה דרך עשיית חשבון, למשל, למרות שמתמטיקה יכולה לבטא המון אהבה, לדוגמה.

אז מבחינה מסויימת את מאוד צודקת ומבחינה אחרת את מאוד טועה,
שוב, קשיי שפה.

בעולם שבו אהבה נחשבת כסותרת למה שראוי ונחוץ לעשות על מנת להתקיים החיבור בין תועלת לרגישות אנושית אכן מבזה אותה,
בעולם שבו הולך ומתברר שהצורך לשרוד לא חייב לסתור בהכרח את הצורך להיות בן אדם דווקא טוב להזכיר שבסך הכל אין דבר יותר יעיל ומועיל מהמוסרי.

עכשיו רק צריך להסבר את זה לכל אנשי העסקים והכלכלנים והפוליטיקאים וכל הפסיכופאטים שנערצים ומוערכים על ידי הנורמה כאילו אין מחר ואז הכל יהיה בסדר

עקרונית, מועיל לא סותר ליופי ולנחיצות במגוון וסובלנות, אפילו להפך,
בחברה של היום, במוסכמה של היום, זה נחשב לסותר,
וזו גם הסיבה לנירמול,
כי ההורים רוצים לתת "כלים" ולא מוכנים לנסות לכבד את הכלים שאיתם הילד נולד,
והכלים האלה הרבה פעמים שונים בדיוק בגלל מה שאני אומר,
ולכן הם באמת עדיין לא מתאימים לסוג החברה המחורבנת שבה אנחנו חיים

אין ספק
כל אדם הוא אדם שלם

לצפיה ב-'אין סתירה בין השניים, להיפך'
אין סתירה בין השניים, להיפך
13/11/2016 | 09:49
1
19
כל אדם מועיל לחברה.

לכל אדם יש זכות קיום ויופי וערך
בלי קשר עד כמה נראה שהוא מועיל לחברה
בלי קשר לרמת ואופן תפקודו.

לרוב האנשים חשוב להרגיש שיש להם גם מה לתת,
זו אחת מזכויות האדם בעיניי - שהסביבה תכיר ותוקיר במתנה שבו.

קל להתבלבל ולגלוש למוסר מחנה-ריכוז: רק מי שמועיל ראוי לחיות.
אבל אני מדברת על משהו לגמרי אחר-
כי מה שמועיל זה לא רק הפונקציונלי,
גם זקן סיעודי שמחייך למטפל שלו, נתן לו משהו.
גם השכן המוזר שלי, שמסתובב בשיער מדובלל ומדבר לעצמו,
נותן משהו (למשל לי: כשאני רואה אותו נחה עליי רוח מיוחדת,
מתחברת לאיזושהי שלוה טמירה).
לצפיה ב-''
13/11/2016 | 16:22
2
לצפיה ב-'לא הגבתי. הייתי המומה יותר מדי.'
לא הגבתי. הייתי המומה יותר מדי.
12/11/2016 | 16:23
41
הרי הדבר הכי דחוף היה לטפל באמא.
את כל הניתוח הזה עשיתי הרבה יותר מאוחר  (וברור שהרופאה כבר לא הייתה בתמונה ).
לצפיה ב-'קורה, וקרה, גם לי, גם ההפך'
קורה, וקרה, גם לי, גם ההפך
11/11/2016 | 17:14
1
60
יצא שלא מזמן קרה לי בדיוק מקרה הפוך ודווקא עם שיננית,
שאולי הייתה אדם "מיוחד" אבל מהרגע שהרגישה שיש בי משהו אחר, חולמני, מוזר, קשוב ושונה, שיתפה אותי בצורה מאוד יפה וכנה וישירה בקשיים שלה עם גרימת כאב לאחרים, ודיברה ממקום מאוד אישי ופתוח, אחרי זה היא קצת נבהלה מעצמה.

אבל גם זה קרה וקורה לי לא מעט
ואולי כמו שכתבת זה קורה יותר דווקא עם מי שלא מודעים לתווית ולכן מגיבים בטבעיות ל"הילה", לנוכחות, אפילו בלי להרגיש

בגלל זה חלק ניכר מהבעיות של אוטיסטים זה עם הקרובים, עם אנשים ש"יודעים" לכאורה במה הם לוקים,
אנשים ש"לא יודעים" הרבה פעמים פשוט מרגישים בפתיחות, ברגישות, ונענים לה

לצפיה ב-'לא בטוחה'
לא בטוחה
12/11/2016 | 09:05
35
נדמה לי, לפי נסיוני לפחות, שההבדל ביחס
קשור פחות לשאלה האם האדם השני מודע או לא לאבחון
ויותר, כמו שתארת, לרגישותו ואישיותו.

וכיון שלכל אדם יש רמה כלשהי של רגישות,
אני רואה ב"התקלויות" האלה הזדמנות
"לגרד" קצת את השריון האטום של מי שיש לו שריון כזה

לצפיה ב-'את זה צריך להסביר לאבא שלי'
את זה צריך להסביר לאבא שלי
12/11/2016 | 20:46
2
50
דווקא מזרים אני לא נעלב תמיד אמרו שאני מפגר וכו לא כל כך מזיז לי , אבל שאבא שלך חושב שאם אתה אוטיסט אתה מפגר עם מוח קטן ואדיוט גמור חסר כל רגש זה נורא, האיש כל כך פרמטיבי וצר מוחין שכל אוטיסט אצלו נכה, גזען קטן אני לא סובל קטע המזלזל באוטיסטים אצלי זה כמו אצל פמסטיות, כמו המאבק למען זכיות האישה זה חותך לי בעצמות, עושה לי רע מאוד, גם הסיפור שלך עצבן אותי, נושא רגיש מאוד
אז שזה בא מהבית זה פי אלף יותר קשה, אמרתי לאבא שאוטיסטי לא מףפגרים ויש להם א\רגשות יותר מפותחים ממצוע והוא לא מאמין לי כי אני לא מראה והם לא מראים, כמו שאמרתי אדם צר מוחין וחשך ...
לצפיה ב-'אבא. שלך לא יבין כלום לעולם'
אבא. שלך לא יבין כלום לעולם
13/11/2016 | 08:57
1
37
אתה חייב לברוח מהבית, זה שהרווחה עדיין לא הוציאה אותך משם רק מראה כמה אין להם מושג מכלום ולא אכפת להם מאף אחד
לצפיה ב-'נכון אני מת לצאת מקן צרעות הזה'
נכון אני מת לצאת מקן צרעות הזה
13/11/2016 | 10:17
22
חמש שנים אני מחכה וכלום לא קרה בני זונותת
לצפיה ב-'לא בוחרים במשפחה'
לא בוחרים במשפחה
12/11/2016 | 21:00
1
57
ככה אני שומע כל הזמן בראש שאני נזכר בהורים שלי, בעולם ממנו באתי, למה אני הייתי צריך להוולד להורים החולניים שלי, יצורים מבחלים אתמול היה לי דיבור עם אמי, והיא מאשימה אותי שאני אלים שני לא תומך בה שאני לא כמו אחי " האח המושלם " שלה אז אמרתי לה שאני רוצה לתמוך בה אבל אני לא יודע איך, אז היא אומרת לי אז גם אל תצפה שאני אהיה אמא שלך, איזה תשובה זה

, אני הורה שלה או היא הורה שלי ? חתיכת פרניססה לא עושה כלום לא מועילה ראש מעצבן , והכי קטע שהיא על הספרקטום אבל היא כה מעוות את עצמה כדי להתאים לנורמה שהיא כבר לא אוטיסטית אלא יותר גרוע מהנט הכי חרא שיש, קיצור היא טוענת שאני גבר קטן ומושתן והיא ככה וככה והיא עשתה מה שאני לא עשיתי וטיפלה בי והשקעיה בי, ולקחה אותי לטיפולים, מזיינת לי תמוח על הטיפולים, זה הרס אותי זה טובה זה ? ומה עוד היא ליד סבתא שלי מכחישה על כל המכות רצח שחטפתי ממנה היא אומרת שאני מדמיין בת זונה אני זוכר הכל, אני לא מדמיין עד גיל שמונה עשרה כולי הייתי דם שהיא שרטה אותי, עכשיו אני

מחטיף לה מגיע לה גם אני חטפתי, ואבי הכלב הזקן עד היום מכה אותי הוא לא מפסיק אמרתי לו " פאפו אני בן עשרים ושלוש אולי הגיע הזמן להפסיק להכות תחיל לדבר " אז הוא זרק עלי כוס ופגע לי בראש, חוץ מזה הוא מכריח אותי לקבל זריקות, ומסמם אותי הכדורים ומאשפז אותי כל הזמן, הוא אומר " נו מתגעגע בוא נלך " ולוקח אותי לאישפוז בן זונה יש לו שקט הוא אומר, אני לא ילד תמים אני ילד רשע הייתי עושה הרבה דברים רעים אבל זה לא ססיבה לעיניום האלו , לאח שלי לא נתנו מכות לאחותי לא נתנו מכות ( הוא מקרצצץ אחריה החתיכת סוטה הזה גלוי עריות סמוי רק מפנק אותה והיא שונאת אותו חה חה חה מגיע לו ) , זה באמת מצחיק אותי איך היא מנצלת אותו, אותי היא

אוהבת, אני אח טוב, לא מכה לא מקלל אח טוב לאח שלי לעומת זאת נתתי מכות רצח ופתחתי לו תראש כמה פעמים או דקרתי וכו היה אח חרא חטף הרבה, היום נוקם בי ,ומתעלל בי הכל התהפך ,קיצור יש לי הורים דרעק אבא רואה בי מפגר כי אני אוטיסט אמא אומרת היא מתנערת ממני, סבתא שלי זרקה אותי באמצע הלילה מהבית בגשם, אני ממש אסופי בודד נודד לבד אין איש, אז אני הייתי

אלים, נכון, עשיתי דברים אכזריים מאוד אבל בקשתי סליחה ,לא התכוונתי, קיצור צריך לאלפגוע באמא יותר , ולהסתדר עם אבא, שהוא גם כמוני פושע קטן ומושתן, שובינסט ופטארכלי מגעיל שהרס את אמא, קיצור אני שרוט לגמרי המשפחה שלי מופרעת, וסבתא אומרת לי כמה שהוא מענה אותך אתה חולה לו על התחת,היא צודקת אני מת עליו אני מסכויסט מסריח תסמונת סטלקום ,מאוהב בו , קיצור חולה.
לצפיה ב-'עוד'
עוד
12/11/2016 | 21:20
20
נולדתי למשפחה מופרעת בראש הרשימה נמצא אבי ראש הסירה הזו שנקראת משפחה, אבא כן אבא שמחליט בכוונה למרר הכל הרוס הכל, ואני דבק לו לתחת אני חושב שאני מאוהב בו ? מה הקטע שלי איתו ? כמה שהוא יותר דורס לי תצורה אני יותר אוהב אוהב אותו, אבא אכזר הוא היה חסר רגש לא אומר מילה טובה רק משמיץ רק מאשים רק מכה, כלום הוא לא נתן לי , ואהבתי אותו ואני אוהב אותו ואמא שלי הכי משגעת אותי היא מכחישה הכל כל מה שהיא עשתתה היי אני לא משוגע אני זוכר הכל זה קרה, כל המצלפות, כל השריפות, הכל אני זוכר אמא הכל אני לא יכול לשכוח היא אמרה שאני מוציא ממנה את כל הרוע והיא לעולם לא הייתה אלימה, והאמנת לה האמנתי שאני רע, שמגיע לי עונש ככה היא נתנה לי להרגיש, סבתא שלי גם לא חסר לה לקחה מחט ותפרה לי את השפתיים אבל אותה אני אוהב אהבת נפשהיא היחידה שנתנה לי אהבה, היא חיבקה נשקה ונתנה המון חום היא הייתה אלימה כי היא רצתה לחנך אותי, אבל זה לא היה מרוע אבא סתם התפרע עלי כי עשיתי רעש איזה אבא נותן מכות רצח לבן שלו כי הוא משחק, וכול צחקו עלי שאני חוטף מכות ממנו, עד היום הוא זורק עלי דברים, כלב הזה ציופת גם לאמא הוא אלים, וכולם חושבים שהוא מושלם והוא נורא, אני לא יכול להסביר כי אף אחג לא יאמין לי הוא יצר תדמית של מושלם, של אדם מן היושב, אדם טוב ואני השד משחת האלים העבריין והוא רק מנסה לעצור תרוע שלי, ככה הוא אומר, קיצו משפחה חרא, אין לי מה לומר הרסו לי חיים, ובאמת אוהב אותו אהבת נפש, והוא לא זה כואב נורא אבל זה מה יש...
לצפיה ב-'סיוטים'
סיוטים
12/11/2016 | 20:28
29

הסיוטים הורגים אותי זה לא רק סיוטים שאני נפגע אלא שאני פוגע, עשיתי הרבה דברים רעים בחיים שלי, פשעתי הרבה אני לא ראוי למחלילה או רחמים אבל זה לא מפסיק זה חוזר שוב ושוב בנאונסים אחרים אני מרגיש את השרפה בלב היא חוכת אותי, תמיד חשבתי שאני ציופת שאני עושה רע ונהנה מזה אבל שמופיע לי בסיוט שאני נשרף בלהבות או שחותכים לי את הגוף ואוכלים אותי חיי ואני מרגיש הכל, אני מבין שיש בי חרטה, שאני לא רובט, זה קשה, שו דבר לא משנה את זה

, כל לילה כל הלילה סיוטים, כל הזמן, פלאשים אין לי כמעת רק בהקיצה, ואני לא מבין למה אני חייב לשחזר את מה שאני עשיתי אני יכול להבין סיוט על מה שעשו לי, ועשו לי לא מעט אבל למה אני חולם על מה שאני עשיתי ?אני חולם שאני נדלק פשוטו כמשמעו אני עולה בלהבות בית שסיתי לשרוף, זה היה נורא

הייתי עבריין הייתי חמום מוח, אבל הסיוטים הללו הם הכי נוראיים, עם הסיוטיםםם על התעללות מיני אני מסתדר אני מחבק את הזכירון שבא כי זה עוזר לי להבין , אבל הסיוט אל מה שאני עשיתי מראה כמה חלש אני, דברתי עם המטפלת שלי והיא אומרת שאני מוכן לספר על מה הרע שאני עושה ,ועל הפשעים אבל לא על הכאב שלי, אמרו שאני נאבק בלא להראות רגשות, זה לא נכון במציאות כן אבל אני מראה יופי  ברשת ,פחות קשה העניין של על להסתתכל בענים וישגדו איזה עלוב הוא, ככה אני מרגיש, מי זה מעניין מה אבא או אמא עשו לי, מה הסבא עשה לי מזה אמור לעניין ,קיצור אני חייב לדעת איך אני מעייף את הסיוטים שלי, הם הורגים אותי אני מפחד ללכת לישון כי אני רק נרצח כל

הזמן, כל הזמן נרצח ומשחזר מה עשיתי, אני לא יודע לא מאמין בטיפולים לפוסט טראומה אני הייתי לא עזר לי, לא יודע אובד עצות , קיצור זה קשה באמת, קשה לתאר סבל נפשי כזה כמו שאמר בלחסן, זה נורא הסוטים , לא ישנתיכבר כמה ימים ואני מת מפחד , אני שותה הררה מסניף וזה כדי אולי לרגע וזה לא עוזר, ונגמר לי הסמים ואין מי שמוכן לתת, רציתי הרואין זה אמור לעזור לי, אבל אין לא יתנו לי, ויש לי רק אלכהול ,וזה חרא  דביק ומגעילולא עוזר בכלום, טובסליחה על החפירה , באמת סיוטים זה דריעק.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה