לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'הזמנה לכנס 'מדברים אוטיזם' באוניברסיטת תל אביב'
הזמנה לכנס 'מדברים אוטיזם' באוניברסיטת תל אביב
04/09/2016 | 19:02
89

כנס 'מדברים אוטיזם'  2016 
תמורות בטיפול חינוך ומחקר         

ימים חמישי ושישי
22-23/9/2016
הרצאות וסדנאות מגוונות בנושאים:
הבעה בהקלדה, זהות מנית , זוגיות על הרצף , טיפול באמצעות ליצנות הרפואית, אומנויות לחימה, שילוב בקהילה , שיטות התערבות וטיפול חדשות , הכשרת סייעות, פאנל בנושא 'תרבות אוטיסטית' ועוד.
ההרשמה המוקדמת עד ה-15.9.16 במחיר 180 ₪ בלבד.

אנשים על הרצף האוטיסטי והורים - אנא תשומת ליבכם להנחה בהרשמה.

הירשמו עוד היום בטלפון: 052-2465749

לבירורים ניתן לפנות למפיקת הכנס, גילה: 054-2371313
Autism.confer@gmail.com
 אסופת ההרצאות נבחרות בהזמנה מראש בעלות של 60 ₪ בלבד .
נשמח לראותכם בכנס.
הועדה המארגנת

לצפיה ב-'בחן את עצמך'
בחן את עצמך
04/09/2016 | 08:07
7
159
פעם הבעיה הייתה חוסר מידע והשאלה הראשונה של המצטרפים החדשים הייתה "מה זה אוטיזם?".
היום יש עודף מידע והשאלה החשובה היא "מה מקומם של אוטיסטים בחברה?". לשאלה הזו יש כמה תשובות אפשריות וכל תשובה מובילה למקור מידע אחר.

1. מידור: אוטיסטים צריכים לחיות מחוץ לחברה, במוסדות סגורים.
מידע: אלו"ט.

2. שילוב: אוטיסטים יכולים להשתלב בחברה, תחת פיקוח והשגחה.
מידע: בית אקשטיין. 

3. סינגור: אוטיסטים יכולים להשתלב בחברה אם יש להם מה לתרום לה.
מידע: אפ"י וקבוצות של אספים/אספרגר ברשתות החברתיות. 

4. שיתוף: לאוטיסטים יש תפקיד חשוב בעשיה החברתית.
מידע: אס"י - קהילת הספקטרום האוטיסטי בישראל. 

5. קיימות: לכל אדם יש מקום בחברה בלי קשר להגדרה החברתית שלוץ
מידע: אתה בעצמך.....

הבחירה באחת מהאפשרויות האלו היא ביטוי של נקודת מבט מוסרית ולא עובדתית ולכן כל התשובות נכונות באותה מידה. אנחנו יוצרים מציאות במחשבה....

לצפיה ב-'אני מאמינה ב-5'
אני מאמינה ב-5
04/09/2016 | 08:44
2
54
כי אני חושבת שכל אדם צריך לבנות את ההגדרה ואת הבחירה שלו בעולם. 

אני מאוד חושבת שגם 4 יכול להיות נכון ולתרום בעשיה חברתית וזה קורה כל הזמן כי דווקא רגישות מאוד מיוחדת שיש לאס"ים יכולה מאוד לתרום לסביבה , לחברה ולעולם אבל  אני חושבת שאם מודדים אותם לפי התרומה לעולם מפספסים את אושרו של היחיד והצורך שלו בהגשמתו . 

כל הזמן רואה כמה טוב זה מביא לסביבה ובכלל מחשבה משוחררת מהמון דעות קדומות לדעתי - ולא כאלה ששגורות , אלא שיח כנה ופותח ומעמיק בדברים . 
משתדלת לא למדוד את היחיד לפי הרבים ולכן חשוב שזה יהיה כמו כל אדם אחר ששאלת קיומו לא מוטלת דווקא בתרומותו אלא פשוט בקיומו (לא מוטלת לפי הסטנדרט בפועל שופטים אותו לפי סטנדרטים של נראות) ולכן חשוב להבהיר שכל אדם - ולכן גם אספי נמדד באותה עין בדיוק.

לכן חשוב להנגיש שונות - וזו אכן משימה חברתית אבל היא נובעת מקשר הדוק לסיבה 5 בעיקר שמאויימת תדיר. 
מאמינה בשמחה רבה שמה שרשמת למעלה על מקומם של האוטיסטים בחברה היא השאלה הקולעת היום . 

ומאמינה מאוד שאנחנו יוצרים מציאות במחשבה- ושמי שלא מבין לעומק לא ירד לפשר המשפט הזה. לקות יוצרת לקות ובחירה ושונות יוצרת שיח של בחירה ושונות . 

וגם 3 - מתחבר לי לחמש דווקא שכשכל אדם מגדיר עצמו יכול לכסות על זה ולתת ממה שהוא רוצה ומתאים להגדרותיו. 

2- אין צורך בהשגחה אם מבינים שמה ששונה אינו לקות אלא שונות ובהתאמה של כלים וראיה אוטיסט יכול היטב לדאוג לעצמו ומילדות נבנה מקום להכרה בפער הפרשני ועצמאות יתרה שלו. כשמשנים תפיסה של כמה הוא שווה לחברה וכמה הוא יצרני - אין צורך בהשגחה ובנירמול ומיסוד של זהותו ולכן יכול להיות כאוות נפשו ובהתאמתו. 

אם אדם למשל לא מדבר אפשר ורצוי וצריך לאפשר לו כלי חלופי ואין צורך לנסות לקרוע אותו לזהות מסוימת . אם אדם אפילו מנת משכלו נמוכה אין צורך וכך בכל מצב להכריח אותו להתנרמל רק להנגיש לו כלים שמכבדים את שונותו ומאפשרים לו לחיות בכבוד ובבחירה וזה נכון לכל שונות - נפשית, אוטיסטית , תסמונת דאון ואפילו פיגור שכלי וצריך להבין זאת. 

1 הוא השלכה מרושעת לטעמי בדיוק על כל מה שיפה ונכון באהבה לזולת והיפוך שלה - מישטור ודריסת השונה על חשבון מה שנוח לנו לחשוב שאנחנו מכירים וטוב לנו. הוא אנטי דמוקרטי ובעל נטיות הרסניות של משטר טוליטארי.
לצפיה ב-'לא קראתי את דברייך כשהגבתי לענת, ויצא לנו תגובות די דומות'
לא קראתי את דברייך כשהגבתי לענת, ויצא לנו תגובות די דומות
04/09/2016 | 11:18
1
19
לצפיה ב-'כי שנינו מאמינים בשלום בין גלקטי '
כי שנינו מאמינים בשלום בין גלקטי
04/09/2016 | 12:14
20
ואני הולכת לישון :)

לצפיה ב-'3 ו-4 ו-5 לא סותרים זה את זה'
3 ו-4 ו-5 לא סותרים זה את זה
04/09/2016 | 10:56
65
לגבי 3: כל אדם (ובפרט - כל אוטיסט) תורם לחברה בדרך כזו או אחת.

וכנ"ל לגבי 4. למעשה, הייתי אומר ש-4 זה אמצעי להשיג - בטווח הארוך - הסכמה חברתית רחבה ל-5.

בקיצור: לטעמי עצם ההפרדה בין 3 ו-4 ו-5 היא כניעה לדיעה הקדומה של ה"נורמה".

אה כן, ואני מזמין אתכם לקומונה שלי:
לצפיה ב-'גם אני בחמש כי המוסר הוא עובדה'
גם אני בחמש כי המוסר הוא עובדה
04/09/2016 | 12:44
20
לצפיה ב-'אולטימטיבית כולן אמונות'
אולטימטיבית כולן אמונות
04/09/2016 | 23:57
1
23
באופן יחסי הן מייצגות דרגות שונות של בורות, עד לסעיף 5 שמייצג פתיחות מלאה
לצפיה ב-'דרגות של הבנה'
דרגות של הבנה
05/09/2016 | 07:10
26
כל התשובות נכונות וכל אחת מובילה למסלול אחר. השאלה היא לאן רוצים להגיע.
אני בוחרת תמיד בדרך הקשה (5) אבל למדתי לכבד ולהעריך גם את מי שמפחד ללכת לבד בחושך ומעדיף להיעזר באחרים. 
ואולי כולנו עוברים, בשלב כזה או אחר בחיים, את כל השלבים.....
לצפיה ב-'אפליקציות חינוכיות לילדים'
אפליקציות חינוכיות לילדים
04/09/2016 | 13:38
72
חברים יקרים, בעבר הצעתי לתרום כאן אפליקציות חינוכיות לילדים בני שנה עד חמש, אשר מתאימות גם לילדים עם צרכים מיוחדים, והורים רבים פנו אליי. רציתי לספר לכם, שהשקתי היום חמש אפליקציות חדשות לאייפד, והן מוצעות כרגע בחינם לזמן מוגבל. אתם מוזמנים להוריד אותן דרך האתר www.SBS-EdTech.com. האפליקציות פותחו בסיוע אנשי חינוך, ובסיוע בית איזי שפירא. הן אינן כוללות פרסומות, ואינן כוללות רכישות פנימיות. אני מקווה שהן תסייענה לכם בהתמודדות עם הקשיים היום יומיים שאתם חווים. רונן.

לצפיה ב-'מה דעתכם שכל אחד יספר קצת משהו על עצמו כדי שנכיר'
מה דעתכם שכל אחד יספר קצת משהו על עצמו כדי שנכיר
01/09/2016 | 16:03
5
98
אחד את השני יותר טוב?

אז אני אתחיל:
אני בן 24. גר בעיר נתניה (עיר שאני לא אוהב לחיות בה). למדתי באוניברסיטה במשך כמה שנים (לקחתי כמה קורסים) אבל לא המשכתי את הלימודים. אני תמיד מאוד התעניינתי ואהבתי היסטוריה, גיאוגרפיה, פוליטיקה עולמית (מדעי המדינה, יחסים בינלאומיים) ואני אוהב לקרוא חומר בנושאים הללו. אני דובר עוד 2 שפות בנוסף לעברית ואנגלית שהן: צרפתית וספרדית, ומאוד הייתי רוצה לדעת גרמנית ורוסית. אני באופן כללי יותר נוטה למקצועות הומאניים מאשר ריאליים (כמו מדעים מדוייקים) אבל יש לי ידע כללי גם בתחומים הנ"ל (במדעים הכוונה). אני מאוד אוהב ארכיטקטורה ומתעניין גם באמנות קצת (ציור, פיסול) למרות שאני לא יכול לדבר על זה כי אני לא מספיק מבין בזה. אני מאוד אוהב כל מיני סוגים של מוסיקה, כולל מוסיקה קלאסית ואופרה אגב, וגם התעניינתי פעם בהיסטוריה של המוסיקה הקלאסית. אני גם מתעניין בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה וביחסים בין קבוצות ומאוד אוהב ללמוד על תרבויות אחרות.

מה איתכם?

לצפיה ב-'יופי של רעיון '
יופי של רעיון
01/09/2016 | 18:15
1
107
תחומי העניין שלך חביבים גם עליי, וגם על הבנים הא"סים שלי
והיו חביבים אפילו על האבא הא"ס שלי
בעיקר היסטוריה, גיאוגרפיה, סוציולוגיה ויחסים בינ"ל.

מותר לשאול במה אתה עוסק כיום?
לומד?/עובד?/מחפש?/אחר?

אני שלומית
בחרתי לוותר על המקצוע שלי כדי להיות אמא במשרה מלאה.
שני הבנים הגדולים שלי מאובחנים על הספקטרום
(בן 21 ובן כמעט 17 ).
הפשוש (בן 13 וחצי) הוא הנ"ט היחיד במשפחה,
הפיצקי (בן 9 וחצי) ספק ילד אמצע ספק א"ס.
אני אשת אמצע.
לצפיה ב-'כרגע אני לא לומד, למדתי באוניברסיטת תל אביב'
כרגע אני לא לומד, למדתי באוניברסיטת תל אביב
01/09/2016 | 19:42
92
בחוג להיסטוריה, הפסקתי את הלימודים, למרות שבעיקרון אני יכול לחזור בכל שלב ללמוד.
כרגע אני עובד בעבודה שיקומית שנקראת "סיפור חוזר" (אולי שמעת על זה), אבל אני לא כל כך מרוצה מהעבודה הזו ואני מרגיש שאני לא מגשים לגמרי את כל היכולות והכישורים שלי בה, ואני מקווה להשתלב בשוק החופשי.

לצפיה ב-':)'
:)
04/09/2016 | 08:32
58
בת 28, חיה בצפון . אחותי אוטיסטית ולדעתי אני א"א (למרות שחלק אומרים פה שאני לא אשת אמצע) . 
אני מתעניינת בהרבה תחומים  , כרגע במין הפסקה מהחיים לצורך למידת הזהות האוטיסטית ובעיקר הגעתי כשהבנתי שאני ואחותי דומות מאוד בדרך המחשבה ואני בעיקר מנסה להעמיד פנים ... 
אני מתרגשת מאוד היום כי אחותי התקבלה להוסטל לפי בחירתה ורצונה שמתאים לצרכים הרגשיים והרוחניים שלה (היא טבעונית ומאמינה באלוהים) ומצאה מקום תואם. אני קצת חוששת שלמרות הקשיים שיש לנו לפעמים אני כבר מתגעגעת אליה.

אני מתעניינת בהמון תחומים - הכי אהבתי לקרוא בביולוגיה ולקחתי בזה גם מעט קורסים באוניברסיטה הפתוחה ואני מאוד אוהבת לבשל. אני גם מאוד אוהבת לקרוא ספרים חוקים ונהניתי מאוד מספרי שו"ת וספרי הלכה ודת בכלל (כל הדתות כולן מהנות לי וגם מאוד נהנית לקרוא על תרבויות). 
אני גם אוהבת היסטוריה - למשל קראתי לפני כמה חודשים ספר מאוד מרתק על ה-CIA ועל מלחמת האזרחים בין הצפון לדרום בארה"ב ואני מאוד מאוד אוהבת לקרוא ביוגרפיות של אנשים ומאוד אוהבת פילוסופיה ושירה.אני אוהבת מאוד גם סרטים בעיקר סרטים ישנים ומאוד אוהבת סרטים גרמניים משנות ה-30 וה-20 בעיקר לפני עליית הנאצים כשהאמנות פרחה שם. 

פחות מתחברת לספרי עלילה אלא אם יש להם בסיס היסטורי או עובדתי אבל זה פחות מוחלט - אני גם מאוד אוהבת לקרוא אבל נכנסת חזק לדמויות ובדרך כלל מעדיפה לוותר בגלל זה.

מאוד אוהבת גם סרטי תעודה . דוברת עברית ואנגלית ומבינה מעט ספרדית ומילמולים במרוקאית של אמא שלי . 

כרגע מאוד מתעניינת בזהות אוטיסטית ובמאפיינים שלה וזה מאוד עוזר לי להבין את העולם דרך עצמי ומאוד עזר לי ביחסים עם אחותי שלדעתי היא בחורה מבריקה בכל מה שבוחרת וסיימה גם תואר בהצטיינות בפסיכולוגיה. 

השאיפות שלי זה לקרוא ולהתעסק בכל מה שאני אוהבת, למצוא עבודה שאני אוהבת וללמוד מה שאני רוצה שלא תכריח אותי לבוא במגע קשיח ולא נעים עם בני אדם ואני מקווה שאם אהיה פעם מוכנה גם להקים משפחה- משהו שקשה לי איתו עדין . אני עברתי בין הרבה עבודות ובחלקן הייתי מאוד מצטיינת מקצועית ואהבתי אותן בעיקר כל מה שקשור לדישדוש בחוקים ופרטים וזה נותן לי הנאה . 

אני מאוד מתקשה בסביבות חברתיות ומקווה למצוא מקום שיוכל לקיים פחות מגע כזה כי הוא מצריך ממני המון אנרגיות והמון נסיון לפענח ולהבין אחרים ומעייף אותי מאוד ואחריו גם אין לי צורך בכלל לחפש חברים חוץ מבן הזוג שלי - כי זה מאוד מספיק לי ביחסים . במערכת יחסים כרגע עם אדם נט ואחרי מערכת יחסים ארוכה של קרוב כמעט לחמש שנים עם אדם מיוחד מאוד שעדין אוהבת.

הזמנתי לא מזמן מסיפור חוזר את הספר "גוג ומגוג" ומקווה בקרוב להתפנות לקרוא אותו . 
הנוף האהוב עלי בכל העולם הוא הנוף של ים המלח על החולות האדומים שבו, תצורות הסלעים , מזג האוויר , ים המלח וההיסטוריה המעניינת של כתות יהודיות שהתקיימו בו (מגילות קומראן אם מישהו מתעניין). 

אני מאוד אוהבת את הים של נתניה וחשבתי שזה מצחיק שיש שם מעלית שיורדת לים . 
אשמח לדעת למה אתה לא אוהב את עבודתך ומה אתה שואף לחייך ולשאול זאת כל אדם פה וגם את שלומית?
לצפיה ב-'היי'
היי
05/09/2016 | 00:16
96
אני איש אמצע, נוטה בעיקר למקצועות ריאליים, אבל מרגיש שמשהו חסר בלי מקצועות הומאניים. מתקשה להתמודד עם "בני אדם" ולהבין אותם, במיוחד בסיטואציות קבוצתיות. זורם טוב יותר עם בעלי חיים אחרים
לצפיה ב-'מסומם , מופרע ושיכור'
מסומם , מופרע ושיכור
06/09/2016 | 14:49
54
זה מי שאני בן עשרים ושלוש עשרות נסיניות התטבדות אלימות קשה ודי דפקט , לא למדתי עלום ולא מעוניין ללמוד
לצפיה ב-'אוטיזם ונשים'
אוטיזם ונשים
01/09/2016 | 20:09
10
126
לצפיה ב-'תגובה של סולה'
תגובה של סולה
01/09/2016 | 20:16
8
86
"הטענה על סטטיסטיקה מוכיחה בורות בסטטיסטיקה.
הרי סופרים רק את המאובחנים. אבל נוטים לא לאבחן בנות (אפילו אם לפי כל הסימנים החיצוניים הן כן אוטיסטיות) בגלל ההטייה המגדרית (אפילו הפרוטוקולים השונים לאבחון חיצוני מוטים מגדרית). ומצד שני, בונים את הפרוטוקולים לאבחון לפי אלה שכבר מאובחנים.
חוץ ממעגליות, אני לא רואה כאן הרבה הגיון מדעי"
לצפיה ב-'לדבר אספית'
לדבר אספית
01/09/2016 | 20:26
65
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה.'
מסכימה עם כל מילה.
03/09/2016 | 12:06
6
76
בונים את הפרטוקולים לפי תסמינים של בנים ומחפשים את התסמינים אצל הבנות. ברור שלא מוצאים. וגם לא תמיד מחפשים.
לצפיה ב-'זה רק לגבי אוטיזם? מה לגבי פסיכופטים'
זה רק לגבי אוטיזם? מה לגבי פסיכופטים
03/09/2016 | 12:47
5
69
יש לי הרגשה שנשים רבות לא מאובחנות כפסיכופטיות. זה  טאבו להגיד שנשים לא הקרבן.
אני הלכתי לרווחה כבר אמרו שאני מרביץ מכות עושה כול מני דברים , לדעתי כול גבר שעובר את האנקווזציה הפמניסטית הזאת מדביקים לו אוטומטית את כול הדברים האל בלי קשר לכלום.
נשים לעומת גברים מקבלות יחס אחר למשל משמורת על ילדים וכולי.
לצפיה ב-'הדיון שלך הוא נחמד למקום אחר (בלי אישי)'
הדיון שלך הוא נחמד למקום אחר (בלי אישי)
04/09/2016 | 06:43
1
42
רק שהוא קושר בין ערמת שחת למחט , 
קודם כל לא מדובר פה בקורבן או בדיון פמניסטי בו באים לדרוש מי אשם במה. 

הרעיון הוא לאפשר קנה מידה שיאפשר לאנשים שמתקשים לזהות את שונותם ומכך להסיק ישירות שכמו שהרבה אומרים - ורק לצורך זה נדרש להם האיבחון כדי להבין מדוע הם חשים תחושות קשות ושוני כל חייהם והכרה בשוני מאפשרת להם להתמודד עם פחות חשש, עזרה סוציאלית אם נדרשת וכן הלאה- 
בכל מקרה הרעיון הוא לאפשר לאנשים גישה לכל הדברים האלה.

בנוסף בדרך כלל אנשים שעוברים "אישרור פורמלי" חשים יותר בנוח עם שונותם .

העניין הוא שמטבע ההבנייה אם תרבותית ואם גנטית של נשים וגברים - יש שונות בהתבטאות של תסמינים מצידם וחלק גדול מצד הנשים לא מאובחן וחי בקושי רב בגלל הקושי שבונה איבחון על סנדרטים נוקשים שמתאימים אך ורק לפנוטיפ גברי (ואגב לא פוסלת שגם לילדים זכרים יש אולי תכונות מאלה ודווקא כך גם מפספסים אותם). פעמים רבות הן מתויגות ושלא בצדק בלי להבין את ההוליסטיות של מכלול בעיותיהן שנובעות מהשוני שלהן ביחס לנורמטיבי- כאישיות גבולית, OCD ו"הפרעות" אחרות. 

הנה דוגמאות שתוכל לבחון (הסבר ממצה , לדעתי לא הכי מדויק וגם קצת מתייחס כלקות אבל מכוון להבדלים):

עכשיו שוב אדגיש - קורבניות אינה הנקודה פה וגם לא דיון פמניזם מול שובניזם או מול תפיסת הגבר בכלל .

הדגש הוא על הבניה של סטריאוטיפ באבחנה עצמה שמקשה על זיהוי שלהן כחלק מהמגוון של הקשת האוטיסטית.

כתוצאה מכך קשיים בחייהן וכן הלאה כמו שהסברתי . 
אם תרצה תוכל לפתוח דיון נפרד בפמניזם או לפתח את השרשור לתפיסות גבריות ונשיות בכלל ומזה כיצד הן משליכות על התפיסה הנשית והגברית לדעתך באוטיזם. 

כמובן תוכל להביא כל דבר- אני מקווה שהתייחסתי והבהרתי את הזיהוי הכוזב שראית בתגובה. 

אני גם אשמח אם לא תבחר להשוות בין שוני אנושי לבין פסיכופטיה- 
שכן אתה מקבע תפיסה שכבר רווחה בעבר שאוטיסטים חיים בבועה וחסרי אמפטיה וכאילו אוטיזם הוא דבר רע או לקות. הוא לא . 

לצפיה ב-'אוטיסט הוא פסכופת אק מטומטם'
אוטיסט הוא פסכופת אק מטומטם
06/09/2016 | 14:55
32
במקום לנצל את חרגדיתו החברתית ולנצל את העולם כציופת הוא בורחנ, או נכנס לעצמו , ככה זה אוטיסט מושתת על עמיה לאהבה בפועל הוא נחווה כציופת על ידי הנורמה כי אין פרשנות נכונה ולא תהיה , זה דעתי ומפנסטיות זה הדבר החרא ביותר בעולם אין דבר גרוע מהם..
לצפיה ב-'יותר בבירור'
יותר בבירור
04/09/2016 | 07:10
40

"זה רק לגבי אוטיזם? מה לגבי פסיכופטים"

השוואה שגויה
אוטיזם אינו לקות ואינו מגרעת הוא חלק ממגוון אנושי ואנשים על הספקטרום רגישים מאוד. 
פסיכופתיה היא לקות ומגרעת ואינה חלק ממגוון אנושי ואנשים שלוקים בה אינם רגישים לסביבה ולאחר (לפי "ההגדרות" של פסיכיאטרים)

כבר זיהית את האוטיזם כרע . 

"
יש לי הרגשה שנשים רבות לא מאובחנות כפסיכופטיות. זה  טאבו להגיד שנשים לא הקרבן.
אנחנו מנסים על לדבר על תזוזה במושגים שמיוחסים לנשים וגברים בהקשר קנה האיבחון (שנגזר גם מהשפעה תרבותית והרחבתו) ולא קיבוע של תפיסות כמו למשל - שאישה היא קורבן או בכלל סטנדרט מאוד נוקשה של "מוח גברי" או מה שנהוג היום לתפוס בצורה מאוד ברורה וחדה לגבי אוטיזם .

בניגוד למצופה ולהשוואה של אוטיזם כקורבן- אוטיזם אינו הופך אותך לקורבן אלא יוצר קושי תקשורתי בינך לבין הסביבה הנורמטיבית שהכרה בו מאפשרת לך הכרה בעצמך ותקשורת דרכה ובדרך כזו מירב הסיכוי שאיבחון ,תודעה ושימוש בכלים שמסייעים לתקשורת בעולם ששונה ממך מהותית- מונע קורבניות .

פסיכופתיה לעומת זאת בהתייחס להגדרה החדשה ולא הישנה שמייחסת ייסורי נפש כביטוי היווני = כיום פסיכופתיה היא מונח בפסיכיאטריה ובפסיכולוגיה, שנועד לתאר התנהגותהמאופיינת בחוסר אמפתיה או מצפון קיצוניים, והתנהגות מניפולטיבית. = פסיכופתיה היא יצירת הטורף והפיכת כל הסובב לקורבן. 

וכשאנחנו מדברים על יותר תשומת לב שנדרשת , זמן ולפעמים כסף לילד אוטיסט זה מכיוון שהעולם נגיש לאנשים נורמטיבים אבל לא לצרכיו השונים בדיוק כמו שאדם שמאלי צריך להתאים את עצמו בעולם של ימנים . בנוסף חשוב להבין שבדרך כלל בלי הכרה וידיעה הרבה פעמים קושי תקשורתי וחוסר ההכרה גורם לאחר להיות קורבן של המצב כשאין סיבה- זו שונות ויש לה יתרונות בצדדיה בדיוק כמו כל אישיות של אדם.

לפסיכופת העולם נגיש לצרכיו והוא אפילו מסובב אותו היטב ובשליטה חברתית טובה לצרכיו . לכן הוא לא קורבן ולא יהיה מוצג כאחד כזה.

וקצת מחקר בנוגע לאוטיזם יאיר את עיניך בדבר ההבדל המהותי- ואם אתה טוען שנשים מעמידות פנים שהן אוטיסטיות - אז צר לי שאני לא שותפה לזה.

בנוסף יש בסיס מאוד משמעותי לטעון בנושא הזה שיש צורך בהכרה- 
על כל 3 ילדים מאובחנת ילדה אחת. 

לעומת פסיכופתיה שלא ידועה לי תחלואתה אך אני מניחה שזה שנמוכה 
1 מכל 68/100 ילדים לפי מחקרים אחרונים מאובחן כאוטיסט. זה המון - אין בכלל מה להשוות. החשד כמו שאמרנו שרוב הבנות לא מאובחנות כי אופי התסמינים שונה ובעצם זה לקרוא למודעות להתבטאות הנשית של הספקטרום .

"
אני הלכתי לרווחה כבר אמרו שאני מרביץ מכות עושה כול מני דברים , לדעתי כול גבר שעובר את האנקווזציה הפמניסטית הזאת מדביקים לו אוטומטית את כול הדברים האל בלי קשר לכלום.
נשים לעומת גברים מקבלות יחס אחר למשל משמורת על ילדים וכולי."

אינני יודעת מה עברת ברווחה ולא אתייחס. רק בוא נבהיר משהו

בגלל חוסר המודעות אבחנה של אוטיזם לא הולכת לעזור לאישה במשמורת 
אלא אפילו במצב כיום עלולה לשחק כנגדה.

אנחנו לא דנים במשמורת ילדים או בזכויות הגבר במשפחה וגם לא להפך - אלא בדרך התבטאות של השוני הזה והקשיים שחוסר זיהוי שלו מלווים אותך בחייך. 

אין היגיון בעולם לאישה פסיכופתית לשחק אותה אוטיסטית - ובכנות אני די נעלבת נעלבת מעצם ההשוואה. 

הרי כל מה שעושים פה בפורום הוא לאפשר מצב בו אדם לוקח אחריות על חייו , בו חברה מכירה בשוני אנושי ומאפשרת רתימה של היחיד לגורלו , בו מצב של שוויון ידרש ותמיכה הדדית בקשיים לכמה שיותר תפקוד עצמאי. אוטיזם אינו מחלה ולא לקות.

אז בניגוד למה שאתה מציג יש פה בדיוק ההפך מקורבניות ואין שום רווח מהסוג שאתה מציג בצידו. 

יותר מזה אם אתה בודק בפורום יתכן ותראה שרוב האנשים פה הם רחוקים מהתיאוריה של פסיכופתיה ובפרט אינם משחרים לריב ולהשתמש במניפולטיביות ביחסים.

נתקלתי פה בהרבה אנשים , שמאלנים , צמחונים , רוחניים , מדעיים אבל כולם היה להם קו אחד בין נשים לגברים - אנשים טובים שמשתדלים בכל כוחם לעשות עולם טוב יותר. 

אז מהיכן שאבת כוח לתגובה כזו אינני יודעת? . 
הסברתי בפירוט יום נעים.
לצפיה ב-'וכן יש מצב שאתה '
וכן יש מצב שאתה
04/09/2016 | 07:23
36
אבל החלטתי להתייחס- 
למקרה ואולי אתה כן רציני. 
בבקשה , 
מקווה שאם אתה  רציני אחרי ההסבר שנתתי תוכל להבין למה זה נקרא לי בהתחלה כלא אמין . 

כמובן לא במקום של לזלזל- יתכן ובלבלת בין מושגים ותוכל לפתוח דיון בזמנך החופשי. 
יום נעים
לצפיה ב-'הנושא שלנו זה אוטיזם.'
הנושא שלנו זה אוטיזם.
06/09/2016 | 10:29
21
לגבי חוסר התחשבות בנשים זה קורה בהרבה תחומים.
למשל בודקים  תרופות על גברים בלבד ואז התרופות לא משפיעות על נשים.
הסימנים של התקף לב  הם בהתאם לגברים ואז נשים מתות מהתקפי לב לא מאובחנים. ואפשר להמשיך.
כאן זה פורום אוטיזם לכן אין טעם להתפזר לתחומים אחרים.
לצפיה ב-' לשלוש ההודעות '
לשלוש ההודעות
02/09/2016 | 12:26
21
לצפיה ב-'בבקשה עזרה - האם הבן שלי אוטיסט? '
בבקשה עזרה - האם הבן שלי אוטיסט?
31/08/2016 | 20:48
12
232
שלום לכל חברי הפורום 
הבן שלי בן שנה, לא מצביע לדברים שהוא רוצה
לא אומר מילים כלל, רק מלמולים קצרים.
אחותו התאומה מרביצה לו והוא לא מגיב לה, לא מנסה להזיז אותה ממנו, המקסימום זה בוכה או מנסה לעבור למקום אחר.
בבקשה אשמח לעזרתכם..
תכוונו אותי, מה אני צרכה לעשות?
אני מבוהלת ומאוד חוששת
לא יודעת לאן פונים 
תודה רבה 
לצפיה ב-'האם אתם במעקב בהתפתחות הילד?'
האם אתם במעקב בהתפתחות הילד?
31/08/2016 | 21:40
112
בדרך כלל מתחילים מזה.
וצריך לזכור לא כל עיכוב התפתחותי או חשד לעיכוב התפתחותי הוא אוטיזם.
לצפיה ב-'כמו שדינה כתבה,בד"כ הכתובת הראשונה היא התפתחות הילד של קופ"ח'
כמו שדינה כתבה,בד"כ הכתובת הראשונה היא התפתחות הילד של קופ"ח
01/09/2016 | 09:41
1
80
בודאי כשמדובר בתינוק.

יכולות להיות כלמיני סיבות למה שאת מתארת, זה לא בהכרח אוטיזם.
וגם אם זה כן, אין מה לפחד
לא מדובר באיזשהו גזר-דין נורא
לצפיה ב-''
01/09/2016 | 13:16
6
לצפיה ב-'למה היא מרביצה מה הוא עשה'
למה היא מרביצה מה הוא עשה
01/09/2016 | 19:28
3
115
אני במקומך הייתי דואג שהבת לא תצא פסיכופטית. מה זה הדבר הזה, שלא תהנה מלהתעלל , יש אנשים שנהנים להתעלל.
לצפיה ב-'נסחפת פעוטות בני שנה, וגם יותר, מרביצים זה לזה, זה טבעי'
נסחפת פעוטות בני שנה, וגם יותר, מרביצים זה לזה, זה טבעי
01/09/2016 | 19:55
1
83
כשעדיין אין שפה ויכולת דחיית סיפוקים,
אך טבעי הוא שהגוף הוא אמצעי התקשורת העיקרי.
ואז תסכולים, תחרות טבעית בין אחים, מתבטאת גם ככה.
גם בטבע, גורים מתקוטטים ונושכים קלות זה את זה.
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
03/09/2016 | 11:08
19
לצפיה ב-'מזל שאני מספיק אינטליגנטית לבחור לא להתייחס לתגובה הזו.. '
מזל שאני מספיק אינטליגנטית לבחור לא להתייחס לתגובה הזו..
02/09/2016 | 14:40
37
לצפיה ב-'מלמולים זה מצויין.'
מלמולים זה מצויין.
02/09/2016 | 21:47
1
66
לכל אחד קצב שונה, ומילמול זו מדרגה התפתחותית חשובה.
אם לא היה ממלמל אז זה משהו אחר.

בכל מקרה בגיל שנה קשה מאוד לאבחן.
האם הוא מפנה את הראש כשאתם מתחילים לדבר?
אם כן זה מצויין ויש לו יכולת להתייחס אליכם ולהיות קשוב אליכם.
האם הוא יוצר קשר עיין, מחייך אליכם בחזרה?
איך ההתפתחות שלו בתחומים אחרים? הרבה פעמים זה הולך יחד?
מה לגבי רגישויות חריגות, לרעש או לאור חזק או למגע ומרקמים שונים כמו רטוב, מחוספס, חם, קר.

דווקא העובדה שאינו מדבר בגיל שנה לא צריכה להדאיג אתכם יותר מדי, העובדה שבגיל שנה יש מילמול זה סימן מאוד חיובי ומדרגה בהתפתחות הדיבור.

בכל מקרה כפי שציינו כאן, הכתובת היא התפתחות הילד, כמו כן ניתן לקחת אותו לרופא ילדים התפתחותי שייבדוק אותו גם מחוץ למכונים.
לצפיה ב-''
04/09/2016 | 07:32
8
לצפיה ב-'במקרים אפשר לעזור ולשפר את המצב- אתרי אינטרנט שאפשר להסתייע '
במקרים אפשר לעזור ולשפר את המצב- אתרי אינטרנט שאפשר להסתייע
03/09/2016 | 08:07
2
63
תגשי לאבחון בקופת החולים או במכון פרטי - מגיע לך זכויות רבו שיעזרו. את יכולה למצוא מידע באתר אלו"ט http://alut.org.il/?page_id=1519
ממליצה גם לקרוא על דרכים שאת יכולה ליישם באופן עצמאי ושייסיעו (הפחתת סוכר במזון ועוד) באתר הזה - http://www.tali-angor.com/
לי זה מאוד עזר!
בהצלחה!!!!
לצפיה ב-'עוד לפני אבחון...'
עוד לפני אבחון...
03/09/2016 | 21:33
1
56
מה אומר רופא הילדים הוא אמור לזהות סימנים מוקדמים לחיוב או לשלילה?

לצפיה ב-'רופאי ילדים רגילים לא מבינים בזה.'
רופאי ילדים רגילים לא מבינים בזה.
08/09/2016 | 16:43
23
לרופא התפתחותי יש סיכוי לדעת.
לצפיה ב-'דרושה משלבת בפתח תקווה'
דרושה משלבת בפתח תקווה
02/09/2016 | 15:37
29
דרושה משלבת אנרגטית, רגישה, יצירתית, חמה ואחראית כמשלבת בגן ילדים לילדה חמודה בת כ2.5 עם קשיי תקשורת. השעות הדרושות הן בימי ב' ו-ו' בשעות הבוקר. הגן נמצא בשכונת נווה עוז, פתח תקווה. בתפקיד כלולות שעות הדרכה בשיטת DIR/Floortime במכון בפתח תקווה. העדפה לבעלות ניסיון/השכלה בתחומי הטיפול בילדים עם קשיי תקשורת/ASD ו/או בשיטת DIR/Floortime. בבקשה ליצור קשר דרך דוא"ל northshore_doc@yahoo.com .
לצפיה ב-'רגע לפני תחילת שנת-הלימודים '
רגע לפני תחילת שנת-הלימודים
30/08/2016 | 12:51
1
87
מה מפלס התרגשות?
מי מתרגש יותר- ההורים או הילדים? 
האם קיבלתם את הגן/כתה שרציתם?
ומה תאחלו לילדים?

אצלנו- הבכור יתחיל ללמוד באוניברסיטה.
נדמה לי שאני מתרגשת יותר ממנו
מקוה שיסתדר- לא פשוט לא ללכת לאיבוד באוניבסיטה...
שירגיש שהוא במקום הנכון לו, שהוא בונה את עצמו.

ה מתחיל יב, כתת תקשורת.
יש לו תכנית אישית, הוא ילמד 5 ימים בשבוע
(את שנה"ל שעברה התחיל עם 3, אח"כ עלה ל4).
יתכן שבסופה ייגש לבחינת בגרות.
מקוה שלא ילחיץ את עצמו עם זה, ובכלל, יותר מדיי.
שיוכל להרגיש טוב עם עצמו.

לצפיה ב-'אז איך היה היום הראשון'
אז איך היה היום הראשון
01/09/2016 | 18:34
27
ספרו... ספרו...
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
29/08/2016 | 16:50
4
139
הבן שלי בן 18 בכיתה יב כיתה רגילה , ילד מקסים ומאובחן כאספרגר קל.
אני מאוד חוששת מהעתיד . אמנם הוא לא מדוכא ונראה שמח, אך אין לו חברים, במשך החודשיים של החופש לא היה לו שום קשר עם חבר. ניסיתי גם למצוא לו עבודה בסביבה תומכת אך הוא סרב. הוא חסר ביטחון לדעתי. איך אני יכולה לעזור לו ביצירת קשרים חברתיים? כואב לי לראות אותו כלכך בודד ופוחדת מהעתיד
לצפיה ב-'שלום גם לך '
שלום גם לך
29/08/2016 | 17:43
67
בתור אם לשני א"סים (אנשי ספקטרום) צעירים
(בן 21 ובן כמעט 17) מבינה את דאגתך...

כמה שאלות כדי להבין טוב יותר-

האם במהלך שנת הלימודים כן נפגש עם חברים?

איך הוא מרגיש בכתה (כתה יב- בשנה"ל החדשה?),
איך היחסים בינו לבין שאר התלמידים?

האם הוא מעוניין ביצירת קשרים חברתיים?

חוסר בטחון- את חשה בזה אצלו בהקשר לחוסר המעורבות שלו בחיי חברה? י
יש דברים נוספים שמעוררים אצלך את התחושה הזאת?

האם קיבל פטור משרות צבאי? מתכוון להתנדב? שרות לאומי? לא זה ולא זה?

מה תחומי העניין שלו?

לצפיה ב-'האם הוא מתכוון לשרת בצבא או שירות לאומי ?'
האם הוא מתכוון לשרת בצבא או שירות לאומי ?
31/08/2016 | 21:42
24
לצפיה ב-''
01/09/2016 | 13:17
19
לצפיה ב-'שלום'
שלום
04/09/2016 | 12:41
17
אני ממש מבינה למה את מתכוונת, גם אצלנו המצב דומה (עם הבן שלי בן 16.5).
איפה אתם גרים?
ניסיתם להרשם לקבוצת רעים?
מה הוא אוהב לעשות בזמן הפנוי?
לצפיה ב-'צו ראשון ופטור משרות חובה'
צו ראשון ופטור משרות חובה
01/09/2016 | 07:55
5
67
הבן שלי קיבל לאחרונה צו גיוס. בן 16.5, בתפקוד גבוה, רוצים לבקש פטור ואחר כך מקווים שיוכל להתנדב. האם יש למישהו נסיון עם הפרוייקט של אלו"ט שמציע פטור מצו ראשון ופטור משרות צבאי, האם הנוהל הזה עלול לפגוע בסיכוי של הבן שלי להתנדב?
מה ההמלצות שלכם ע"מ להבטיח שיקבל את הפטור אבל גם יוכל להתנדב בהמשך? מכרים שלנו המליצו לפנות לקב"ן ולבקש ועדה רפואית, לפני הכל, אבל אני לא מצליחה לתפוס אף אחד שם (לא עונים לטלפון).
תודה, בהצלחה לכולם בשנה"ל החדשה:)

לצפיה ב-'ה שלי קיבל פטור דרך הפרויקט הנסיוני הזה'
ה שלי קיבל פטור דרך הפרויקט הנסיוני הזה
01/09/2016 | 09:50
3
59
הפטור עדיין לא אצלנו ביד, אבל לפי מה שהבנתי,
לא נראה לי שבמסלול הזה מתאפשרת התנדבות לצה"ל.

כדאי לשלוח אבחון יחד עם כל המסמכים של הצו הראשון,
עוד לפני ההתייצבות אליו.
לצרף מכתב מאיש טיפול/מחנכת הכתה
שיגידו שלבחור יש מוטיבציה ויכולת לשרת כמתנדב.
זה מה שעשינו עם הבכור, הוא קיבל פטור.

האם הוא יוכל להסתדר בעצמו בצו הראשון?
אם לא, כדאי להוסיף מכתב ממך עם בקשה לאישור כניסה עבורך כדי שתוכלי ללוותו.
לצפיה ב-'צו ראשון ופטור משרות חובה'
צו ראשון ופטור משרות חובה
01/09/2016 | 10:07
2
36
תודה רבה שלומית, אז את אומרת שאם האפשרות להתנדבות חשובה לנו, כדאי לשלוח את האבחון ומכתב מגורם מטפל ואת הטופס של הצו הראשון יחד עם מכתב בקשה לפטור ולהתנדבות - לשלוח את כל המסמכים האלה בפקס למיטב, לפני תאריך ההתייצבות?
אני די חוששת הכל הסיטואציה בצו הראשון, כל המבדקים והבלאגן, לכן כשראיתי אתמול באתר של אלו"ט את ההודעה על התהליך הזה שהם מציעים (פטור ומצו ראשון ומשרות חובה), זה נראה לי באותו רגע הדבר הנכון לעשות.

מצד שני, ההתנדבות חשבוה, גם כמסגרת בשבילו וגם אולי זה יכול לשמש לו כנסיון בעבודה בעתיד.

תודה:)   
לצפיה ב-'האם הוא רוצה להתנדב לצה"ל?'
האם הוא רוצה להתנדב לצה"ל?
01/09/2016 | 11:12
35
יש אפשרות לעשות שרות לאומי, אולי זה יתאים לו יותר.
הבכור שלי למשל העדיף את זה
(בסוף גם זה לא הסתדר- יש גם אפשרות של שום שרות,
וגם זה לא בזבוז זמן).

השלב הזה של מעבר לקראת בגרות,
הוא שלב מרגש וגם מלחיץ, לאדם הצעיר וגם להוריו...
אם אנחנו חושבים על עתיד של עצמאות עבורו
אנחנו צריכים לנשום עמוק ועם כל החששות,
להשתדל להמנע מהחלטות על סמך מה שנראה לנו נכון לעשות
ובמקום זה ללוות אותו כשהוא מחליט בעצמו מה נכון לעשות.
להנחות אותו איך להשיג את המידע הנדרש להחלטות,
להקשיב להתלבטויותיו, אפשר גם להגיד את דעתנו,
ואז לתמוך בו בהחלטותיו.
זה לא קל...

לצפיה ב-'קודם כל תבקשו פטור.'
קודם כל תבקשו פטור.
01/09/2016 | 13:14
30
כשיהיה פטור ביד אפשר להתנדב גם לצבא וגם לשירות לאומי (איך שהבן ירצה).
לצפיה ב-'הבן שלי קיבל פטור לפני שהיה הפרויקט הזה.'
הבן שלי קיבל פטור לפני שהיה הפרויקט הזה.
01/09/2016 | 13:13
39
שלחנו למדור פרט ( הכתובת על הצו) את כל מה שנדרש בצו (למיטב ידיעתי טופס של בדיקת רופא משפחה) , כל האיבחונים שהיו לו , ומכתבים מכל הגורמים המטפלים (רופא, פסיכיאטר, בית ספר) שהמליצו על פטור. את הפטור הרפואי קיבלנו בדואר אחרי ועדה ללא נוכחות.
כשהבן החליט להתנדב שלחנו שוב את כל המסמכים כשבכל המכתבים של הגורמים המקצועיים הייתה המלצה על התנדבות.
תנסו  לבדוק הכל באתר 'עולים על מדים'. בהצלחה.
לצפיה ב-'סייעת ביתית לילדה מתוקה בת 3 בספקטרום האוטיסטי - זכרון יעקב'
סייעת ביתית לילדה מתוקה בת 3 בספקטרום האוטיסטי - זכרון יעקב
30/08/2016 | 19:00
74
שלום אנחנו מחפשים סייעת ל2-3 פעמים בשבוע בשעות אחה"צ ( שעתים עד שלוש ) לשמירה ומשחק עם הבת שלנו המתוקה - דניאלה( פזלים, סיפורים וטיולים באזור הקרוב ). לדניאלה עיכוב התפתחותי וקשיי תקשורת, אך היא ילדה מתוקה מדהימה ואוהבת מאוד. אנחנו מחפשים סייעת ( בכל גיל ) וללא כישורים מיוחדים, למעט אהבה לילדים, יכולת למחויבות לשנה ולב גדול. אנו חיים בבית מיוחד עם חצר גדולה והרבה חיות ( עיזים, תרנגולות וסוסים) והכול בתוך מקום קסום. עדיפות למישהי מהאזור עם יכולת התניידות. אנחנו גמישים בזמנים והתשלום מתבצע דרך חברת כח אדם ( דרך המועצה המקומית). אנו מבינים כי השכר דרך חברות אלו נמוך, ולכן אנו מתכוונים לשלם תשלום נוסף ב לאדם המתאים
לצפיה ב-'שונות? לקות? נכות?'
שונות? לקות? נכות?
29/08/2016 | 12:54
23
165
"ספקטרום אוטיסטי" = קבוצה חברתית בעלת מאפיינים תרבותיים דומים - ולכן ASD זו שונות ולא לקות.

"אוטיזם" = אוסף של סימפטומים התנהגותיים שמצביעים על מתח נפשי, חרדה וקשיי הסתגלות לסביבה. הטיפול בסימפטומים האלו הוא טיפול בשורש הבעיה - כלומר, בסביבה החברתית ובמחסומי התקשורת שגורמים למידור ולבידוד של החריג מבחינה תקשורתית. (להלן, ה"אוטיסט"). "אוטיזם" זו לקות חברתית - של הסביבה שלא מסוגלת להכיל את החריג ולא של החריג עצמו....

"הפרעה תקשורתית" = קשיי תקשורת שנובעים מקשיים בעיבוד שמע, קשיים בארגון ועיבוד מידע חושי או קשיים בהתמצאות במרחב ובזמן  הם נכות והטיפול בנכות הוא הנגשה. הנגשת שמע  = שימוש באמצעים טכנולוגיים במקום בדיבור בלבד. הנגשה חושית = התאמה של סביבת העבודה או הלמידה לצרכים המיוחדים. הנגשה תפקודית = חיזוק העצמיות (היכולת של האדם לנהל את עצמו ולעבור לתפקוד מודע במקום תפקוד אוטומטי).

ועכשיו - כשהכל על השולחן - יש מקום לדיון משמעותי?

לצפיה ב-'לא מסכים עם הסעיף השלישי'
לא מסכים עם הסעיף השלישי
29/08/2016 | 15:02
22
83
בגלל שקשיים בעיבוד המידע החושי ואבדן התמצאות במרחב-זמן אינם נכות אלא תוצאה ותגובה של תירבות אלים שמהווה מאפיין מאוד נורמטיבי.

הנגשה יכולה להיות טכנולוגית, תת"ח וכדומה, אבל כדאי לשים לב שגם הנורמה עוברת לשימוש בתת"ח ויותר ויותר ולא במקרה,
כי למשל, כפיה של דיבור, מגע עין, או מערך שלם של מחוות במקום שלא הולם ולא נכון לזהות עמוקה ורגישה חייבת שתשבש לחלוטין את מה שהכי מהותי ומיידי להכרה,
אז זו לא נכות, זו פציעה, מתמשכת, שלכן הופכת לכרונית וקבועה, וככזאת היא מטעה את הסביבה לתייג אותה כלקות או נכות.

אוטיסט שמצליח לחלץ את עצמו מציפורני האילוף ישחזר עם הזמן תפישת מרחב_זמן מאוד טובה ואפילו עמוקה וחכמה מהממוצע,
הרי בדיוק בגלל זה הוא הותקף מלכתחילה,

לצפיה ב-'עובדה - לא דיעה'
עובדה - לא דיעה
29/08/2016 | 16:58
9
59
יש בתוך הספקטרום האוטיסטי גם מצבים שלא נגרמים מתגובה לחברה אלא מפגיעה מוחית בתקופת ההריון או סמוך ללידה ובעבר נכללו בספקטרום גם מקרים שקשורים למחלות גנטיות שונות. 
לצפיה ב-'חושב שיש טעם להתייחס גם למקרים שלא'
חושב שיש טעם להתייחס גם למקרים שלא
29/08/2016 | 17:06
8
51
שלתחושתי הם הרוב

כאשר שאלו את איינשטיין כיצד הגיע לגילוייו החשובים, ענה: ״אדם מבוגר נורמלי אינו מתחיל לחשוב על בעיות החלל והזמן. הוא מניח שהבין אותן מזמן, בילדותו. אני לעומת זאת, התפתחתי בילדותי באיטיות כזאת, שהתחלתי לחשוב על מושגים אלה רק בגיל מבוגר. ברור שהעמקתי יותר בהבנתם מאותם אנשים שהתפתחו באופן נורמלי בילדותם.״
לצפיה ב-'זו בדיוק הבעיה'
זו בדיוק הבעיה
02/09/2016 | 10:58
7
23
לא כל האוטיסטים הם איינשטיינים כי אין שום קשר בין רמת האינטיליגנציה לאוטיזם וכל הדגש ששמים דווקא על ה"מוצלחים" רק מחזק את הגזענות ואת הלחץ שמופעל על ההורים לילדים "הפחות מוצלחים".....
לצפיה ב-'וכל האוטיסטים הם פגועי מח ?'
וכל האוטיסטים הם פגועי מח ?
02/09/2016 | 15:23
6
34
לתאר את כל או רוב האוטיסטים כפגומים פיזיולוגית זה לא בעייה?
זה לא מנציח את ההיבט הכי רע ונורא של הסטיגמה ושולל את הזכות ליחס אנושי?

לא הבאתי את הקטע בשביל להצדיק אוטיזם כגאונות אלא כדי להראות שתפישת מרחב זמן יכולה להתפתח בקצב מאוד מגוון, ויכולה להיות גם מאוד שונה.
לי יש תפישת מרחב זמן שונה ואני לא גאון ולא מחונן וגם לא מנסה להצדיק את קיומי בדרך הישגית, אפילו להפך, בדיוק בגללה הכי נכון לי להיות סתם בן אדם.
לצפיה ב-'שתי נקודות מבט'
שתי נקודות מבט
02/09/2016 | 16:13
5
26
אתה מביא נקודת מבט אחת - של השונות שמחפשת הכרה והבנה.
אני מביאה את נקודת המבט ההפוכה - של ההורות שמחפשת עזרה ותמיכה.
לכל הורה יש ילד אחד והוא עולם ומלואו - והאיחוד של כולם על הספקטרום, בלי אבחנה בין המצבים השונים, הוא המצאה שנועדה לטשטש את ההבדלים ולשווק טיפולים מיותרים ומזיקים. 
מצד שני, הספקטרום האוטיסטי כשונות תרבותית, בלי קשר לרמת האינטיליגנציה, הוא נושא שעומד בפני עצמו והייתי מצפה שדווקא בתוך הספקטרום תהיה הכלה וקבלה של נכים מכל המינים והסוגים ולא הדרה של "נמוכים" או "פגומים".
לצפיה ב-'לא ביקשתי להדיר אף אחד'
לא ביקשתי להדיר אף אחד
03/09/2016 | 00:30
4
23
כתבתי שחשוב להבין שברוב המקרים אוטיזם לא נגרם מפגיעה מוחית ומוטב להתייחס לזה
לצפיה ב-'הכלל והפרט'
הכלל והפרט
03/09/2016 | 20:42
3
15
החיבורים שאתה עושה בין הפרטי לקבוצתי הם "אוטיסטיים" ויוצרים את הרושם הלא נכון, וזו אחת משגיאות התרגום הנפוצות שיוצרות את הפער בין שתי התרבויות. 
ברור לי שאתה מדבר על הפרטי, גם כשאתה מדבר על הכללי או על הקבוצתי (הספקטרום האוטיסטי, לדוגמה) כי נקודת המבט שלך היא של ה"חווה". אתה מדבר מתוך החוויה הקיומית שלך.
נטי"ם, לעומת זאת, מדברים מנקודת המבט של הצופה ותקשורת נורמלית היא רק תקשורת "אובייקטיבית" - כלומר - החלפת מסרים בין צופים ולא בין חווים - ולכן אין ל"אוטיסטים" מקום בחברה הנורמטיבית. 
בתרגום "נורמלי", הסינגור העצמי שמתמקד ב"איינשטיינים" מוביל בדיוק לתוצאה ההפוכה - במקום להתמקד במשמעות (כל שונות יכולה להחשב ללקות) הם מתמקדים באובייקטים ומגלים את הפער העצום בין איינשטיין לרוב האסי"ם ופוסלים את כל מה שמתקשר לסינגור הזה כשקר נומרטיבי....

לעומת זאת - אם מצליחים לגרום לנטי"ם להבין את היופי שבשונות הזו, דווקא אצל ה"נמוכים" (כמו בדוגמה של אמנדה) - משהו יכול להיפתח אצלם להקשבה והבנה.

וזו המטרה שלנו?......

לצפיה ב-'מה ההבדלים בין הפרט לכלל בהסקה? (או חיבור בין מקטעים)'
מה ההבדלים בין הפרט לכלל בהסקה? (או חיבור בין מקטעים)
03/09/2016 | 23:42
2
15
וזה לא נכון לכל חווה באשר הוא בתוך ומחוץ לאירוע?

אני למשל הבנתי מה שארנה כתב כמו שאת פירשת בהתחלה על אמנדה ועל הזמן מרחב

מעניין אותי להבין את זה
לצפיה ב-'אין הבדל'
אין הבדל
04/09/2016 | 07:59
1
16
מנקודת מבטו של החווה ולכן זה לא משנה אם הדוגמה היא "גאון" או "מפגר" כי מה שחשוב זו המשמעות שעומדת מאחורי הדוגמה. האובייקטים הם רק דימויים, או דוגמאות או מטפורות שעוזרות להסביר את המשמעות המופשטת.

מנקודת מבטו של הצופה יש רק אובייקטים ולכן במעבר מדוגמה אחת לאחרת או ממשל אחד לאחר המשמעות משתנה - גאון מייצג גאונות ומפגר מייצג פיגור....
לצפיה ב-'הגדרה טובה, חיפשתי את ההבדל'
הגדרה טובה, חיפשתי את ההבדל
04/09/2016 | 08:03
10
תודה רבה לך 
לצפיה ב-'מה זה תת"ח?'
מה זה תת"ח?
29/08/2016 | 18:06
11
45
היה רשום באחת הכתבות שהאם לא הבינה למה לבנה יש צורך להטיח את עצמו כמו כדור פינג פונג על קירות ורהיטים אז מה שהיא עשתה היה לצפות את הקירות בחומר גמיש כמו בספות וריהטה אחרת חלק מהרהיטים ושמה טרמפולינה וזה נתן את הקיק שהבן שלה חיפש לקבל מהסביבה כי היה צריך את זה באותה תקופה.

היא לא הבינה למה ולא שאלה - אבל בנתה לו סביבה מכילה ואכן זה נרגע לו בהמשך חייו ובאותה עת עזר להמנע מפציעות ושימש אותו כנראה למחסומים וקשיים משלו שהיה צורך לפתור אותם .
מניחה שאולי גם חש שלא רואים אותו והתחושה היא של גם התנפצות על קיר וגם שאדם יוכל לתפוס אותך ולדחוף חזרה לעצמך או לעולם היה משהו שהוא היה צריך ובעקיפין בכך שהאם התחשבה בצרכיו וקבלה אותו כפי שהוא - זה קרה. 

זאת לתחושתי.
חוץ מזה שזה מהנה (אלסטיות וגמישות+פידבק של חומרים)
לצפיה ב-'תת"ח- תקשורת תומכת חזותית'
תת"ח- תקשורת תומכת חזותית
29/08/2016 | 18:26
10
54
למשל באמצעות כרטיסיות, כגון אלה

או בכלים מודרניים יותר
כגון זה (עם תמונות)
לצפיה ב-' הח' - חליפית '
הח' - חליפית
30/08/2016 | 08:57
9
25
בראש שלי זה יושב כ'חזותית' כי זה מה שזה,
חליפית אומר שמחליפים את הרגילה/תקינה במשהו אחר כדי להתאימו לא"ס.
כנראה שחוסר הנוחות שאני חשה עם זה, גרם לי לחילוף הזה...
לצפיה ב-'היא מחליפה תקשורת אחרת - בכל מקום שהיא עדיפה. דיבור, כתב....'
היא מחליפה תקשורת אחרת - בכל מקום שהיא עדיפה. דיבור, כתב....
30/08/2016 | 13:10
5
30
וכמו שכבר כתב ארנה, נדמה לי, כולנו עוברים לתתח עם כל האמוג'י האלו.... מסתבר שלכל סוג תקשורת יש את היתרונות שלו, והכי טוב שכל אחד יבחר לו את הדרך שבה מתאים לו לתקשר. רק צריך לוודא שבצד השני יש מישהו שמקבל נכון את המסר שרצית להעביר.....
לצפיה ב-'נכון'
נכון
30/08/2016 | 13:43
8
לצפיה ב-'תת"ח זה אמצעי'
תת"ח זה אמצעי
07/09/2016 | 09:19
3
24
אמצעים אלטרנטיביים לתקשורת לא משנים את טיב התקשורת.
שמעתי אתמול משהו מקסים: מישהי למדה את השיטה של יעל כהן (כתיבה בעזרת מקלדת) ומייד ניסתה אותה על בחור שמתקשר בכתיבה, אבל רק עם מי שבאמת מקשיב לו. היא כתבה לו שטויות והוא ענה לה בכתיבה: אני לא במבחן" ויצא מהחדר...
אנצעי תקשורת זו לא תקשורת ומי שלא מסוגל להבין את התקשורת האוטיסטית לא יצליח לתקשר עם אוטיסטים גם אם יהיו לו אמצעים אלטרנטיביים...
לצפיה ב-'אני חושבת '
אני חושבת
07/09/2016 | 10:11
2
8
שכן, 
אבל- זה מאפשר דווקא לאוטיסט להבין סגנון אחר וזר לו של תקשורת?
אולי?

אני חושבת שרוב הבעיה שרואים תקשורת כמוגבלת למשהו מאוד מצומצם - וההבנה שלה לא יכולה להיות עמוקה.

קראתי בכתבה על אם שניסתה ABA על בנה והוא "הפך לנורמלי"  . יום אחד היא רושמת שהיא ניסתה ללמד אותו לדבר ולבקש דברים והוא רצה שתתן לו ענבים - עכשיו הוא טרם ידע להגיד את זה. 

אז הוא הצביע על הענבים והיא הורידה לו כמה מהאשכול והוא פרץ בבכי והתחיל להטיח את הראש ברצפה כשהוא שוכב עליה ומלמל "עץ עץ עץ" 
היא הבינה שהוא מתכוון שהוא לא רוצה שהיא תנסה להפריד את הענבים מהאשכול ויש בזה יותר מזה. היא לא ממש הבינה את זה אבל לפחות ניתן לו הכלי לומר את רצונו. 

זה בעצם מה שאני אומרת שחשבתי על זה מהמקום של לאפשר לו לבטא את שעל ליבו. מצד שני מה שאת מזכירה הוא נכון - אם אדם לא מקשיב, הוא לא יוכל לתקשר אף פעם וללמד אדם שתקשורת אוטיסטית היא שונה... 

זה כמו להסביר לאחד מדוע המילה מוגבל או לוקה היא בכלל מתאימה לנט יותר... 

אני תמיד אוהבת להביא את הסרטון הזה בהקשר:

לצפיה ב-'הפוך על הפוך'
הפוך על הפוך
08/09/2016 | 08:09
1
7
האוטיסט מבין את התקשורת הנורמלית, כי היא פשוטה ושטוחה יותר. הבעיה היא הפוכה - הנורמלים לא מבינים את ה"אוטיסטית" והשימוש באמצעי תקשורת שונים, בלי שינוי של דפוסי התקשורת, לא מוביל לשום מקום אלא להיפך - מאפשר לנורמלים להתגאות ביכולות שלהם ולהמשיך להתעלם מהמסרים....

השתיקה היא לפעמים עניין של בחירה.....
לצפיה ב-'כן , אני מבינה '
כן , אני מבינה
08/09/2016 | 08:49
4
גם אני בסופו של דבר בוחרת בשתיקה.

כשנתתי את הדוגמא על הענבים התכוונתי שהיא לא מבינה את זה וחשבתי שאולי הם לא תמיד מבינים את כלי התקשורת- אלא שאת התקשורת הם כן. 

תודה שהארת לי על זה, שמחה להבין.

לדעתי בכל מקרה מהצד השני אין הבנה כי היא אכן תקשורת שטוחה מאוד ולינארית
לצפיה ב-'למה חוסר נוחות?'
למה חוסר נוחות?
30/08/2016 | 13:49
2
38
זה יפה מנגיש בניגוד לילדים ובדומה לילדים הקבלות לדברים- לימוד מאוד אינטואטיבי של דברים ומה שיפה שזה תופס למשל חוסר הבנה של עיקרון ההצבעה לכלים מאוד פשוטים של הקשרים בין סימבול לסימבול. 

נורא לא מובן מאליו , בדיוק הסברתי לנתי שלמדתי לפני כמה שנים קיוז חברתיים שעדין מסייעים לי בפיענוח האחר. אם מבינים שלא הכל אמור להיות שם מראש בראשו של אחר יש גם הבנה איך אינטואטיביות , לוגיקה רגשית ושכל מתבטא אחרת אצל הדובר. אני עדין שואלת הרבה לצורך הסכמה. 

למשל הכלי של פמניסטיות ללמד חשיבות הסכמה במפגש עם פרטנר מיני זר (מקווה שזה בסדר להנגיש לדוגמא נפוצה כזו בעולם)- זה בדיוק ההבנה הזו שלא הכל מובן מאליו ויש המון דרכים.

הרבה פעמים אני חושבת על החתלתול שלי ואיך הוא רואה את העולם שבשבילו להתחכך ביצור אחר אם הוא מבין שהוא זר לו מנסה בצורה כזו להסביר לי חשיבות הצבעה ואדום או צהוב למסר- ההקשר. 

זה מאוד מעניין- סליחה על החפירה.
לצפיה ב-'הרעיון והשיטה מצויינים בעיניי'
הרעיון והשיטה מצויינים בעיניי
30/08/2016 | 15:31
1
37
אי הנוחות שאני חשה היא עם המלה "חלופית".
כאילו יש תקשורת תקנית, מובנת מאליה- המילולית,
וזו, החזותית, היא החלופית, התחליף שנועד למי שאינו מסוגל להסתדר עם התקנית.
מלבד זאת, בד"כ לא מדובר במשהו חלופי, משהו שבא במקום,
אלא צורת תקשורת שכפי שנכתב כאן, תופסת יותר ויותר מקום בעולמנו.
יש אנשים עבורם היא חיונית, טבעית, לאחרים היא כמו תבלין
אבל בכל מקרה, היא חלק מפסיפס תקשורתי מגוון,
לא משהו מנותק מהתקשורת האנושית הכללית.
לצפיה ב-'גם לדעתי, וחשוב לומר את זה'
גם לדעתי, וחשוב לומר את זה
30/08/2016 | 15:35
37
כי יש סיבות מאוד מהותיות לנטיה להישען על יחס שונה בין התמונה למילה, בין המרחב לזמן, וחשוב מאוד לנסות להבין אותן,
זה לא סתם תסמין של לקות, זו תחושת מציאות מאוד חיונית למי שהעצמי שלו בנוי כך.

והבנה לכך יכולה לחסוך המון כאבים וסמים וטיפולים שרק מזיקים

לצפיה ב-'מישהו קיבל תקציב זמני למשלבת בתל אביב מהעירייה....'
מישהו קיבל תקציב זמני למשלבת בתל אביב מהעירייה....
30/08/2016 | 12:42
2
51
הי,
יש לנו אישור ועדת חריגים למשלבת.... אבל עד שמשרד החינוך יאשר אין תקציב....
ההם מישהו יודע על התגייסות של העירייה לפנים משורת הדין בתקצוב זמני של המשלבת עד לאישור ?
אשמח מאוד לעזרה.....
לצפיה ב-'או לחלופין תוספת שעות משלבת במימון העיריה...... מעבר ל24...'
או לחלופין תוספת שעות משלבת במימון העיריה...... מעבר ל24...
30/08/2016 | 14:59
23
לצפיה ב-'האם זה הסתדר בינתיים?'
האם זה הסתדר בינתיים?
06/09/2016 | 11:18
10
מודה שלא לגמרי ברורה לי הפרוצדורה התל-אביבית הזאת
ועדת שילוב/צוות בינמקצועי אמורה להחליט על דרגה בין א' ל ד'
ומכך נגזרות שעות השילוב

בת"א זה לא עובד ככה?
לצפיה ב-'מהם הזכויות של משרד התחבורה?'
מהם הזכויות של משרד התחבורה?
28/08/2016 | 22:56
1
49
ובפרט תג נכה?
האם בכל כחול-לבן ניתן לחנות בחינם?
האם זה צריך להיות תלוי ברכב באופן קבוע או להוציא רק שרוצים לחנות?

לצפיה ב-'תג נכה'
תג נכה
29/08/2016 | 17:54
47
הנה מידע בנושא
בהקשר שלנו, הזכאות ניתנת אם יש סכנה שהילד/א"ס בוגר ירוץ לכביש וכד'
ולכן חשוב לחנות קרוב ליעד.

ממליצה להכנס גם לקישורי הפורום (שבתוך לשונית 'כלים ומידע' בראש העמוד)
לסעיף 'הטבות והקלות'.
אם לא תמצאי, אל תתביישי לשאול
לצפיה ב-'ילד אחר'
ילד אחר
27/08/2016 | 10:43
6
146
לעיתים קרובות אני מתבקשת לתאר את החוויה של גידול ילד עם צרכים מיוחדים, כדי לנסות לעזור לאנשים רגילים שלא מכירים חוויה יחודית זאת להבין, לנסות ולדעת מה ההרגשה. אז זה כך:

כשעומד להיוולד לכם תינוק, זה כמו לתכנן חופשה אגדתית באיטליה. אתם קונים מפה וספר הדרכה, ומתכננים תוכניות נפלאות של מה תעשו ולאן תלכו: הקולסאום, הפסל של דוד, הגונדולות בוונציה..., אתם אפילו לומדים להגיד מספר משפטים באיטלקית, ואתם מתרגשים מאוד מהחוויה הצפויה לכם.

חסרי סבלנות אתם כבר להוטים לצאת, והנה מגיע היום המיוחל. נרגשים אתם אורזים מזוודות, יוצאים לדרך וכמה שעות אחר כך המטוס נוחת, והדיילת אומרת: "ברוכים הבאים להולנד".

"הולנד?" אתם שואלים, "מה זאת אומרת הולנד?, אנחנו אמורים להגיע לאיטליה, כל חיינו חלמנו להגיע לאיטליה". אבל היה שינוי בתוכנית הטיסה, אתם בהולנד וכאן אתם צריכים להישאר.

הדבר החשוב הוא שלא הביאו אתכם למקום נורא או דוחה, מלא במגיפות, רעב או מחלות אחרות. זה רק שהגעתם למקום שונה. מזה שתכננתם.

עכשיו אתם צריכים לצאת ולקנות מדריך אחר, מפות אחרות, וללמוד מילים בשפה שונה. ואתם פוגשים אנשים שמעולם לא פגשתם בעבר.

אכן מקום שונה. אולי איטי יותר מאיטליה, אולי פחות מהודר או ראותני. אבל רק מקום אחר.

לאט אתם מתאוששים, לוקחים נשימה עמוקה ומתחילים להתבונן מסביב, ורואים שבהולנד יש טחנות רוח, ופרחים מרהיבים. בהולנד יש אפילו אמנים מפורסמים.

עדיין, אנשים שאתם פוגשים מסביב עסוקים בלנסוע ולחזור מאיטליה, מתארים איך בילו שם נפלא, ובשארית חייכים תמיד תאמרו: "כן, שם גם אנחנו היינו אמורים להיות, כך תכננו". והכאב על אותו חלום אבוד ילווה אתכם תמיד תמיד.

הנקודה החשובה היא שאם תבזבזו את חייכם בלהתאבל על חלום שלא יתגשם, לעולם לא תוכלו לראות ולהנות מכל הדברים הנפלאים והיחודיים שיש להולנד להציע לכם...

אמילי פרל קינגסלי

(חבר שלי שלח לי את זה וחשבתי שרלבנטי לפה)
לצפיה ב-'טקסט ותיק שכוונתו טובה כשלעצמי, לא ממש מתלהבת ממנו '
טקסט ותיק שכוונתו טובה כשלעצמי, לא ממש מתלהבת ממנו
27/08/2016 | 12:20
5
92
בבלוג של סולה שלי יש התייחסות אליו
שאני די מזדהה איתה

הילדים שלי אינם "זה מה יש ועם זה ננצח".
ככל אדם וילד בפרט, הם גם אינם מקום מוגדר וממופה.

לצפיה ב-'אני קוראת עכשיו - כשלעצמי לא חיבבתי מדי'
אני קוראת עכשיו - כשלעצמי לא חיבבתי מדי
27/08/2016 | 14:46
54
רק הוספתי בגדר למען יראו ויתחילו לחשוב.

כי סה"כ יש פה פרגמטיזם של חלומות מנופצים 
וילדים שמתנפצים על זה 
(כך נראה לי בדיון הקודם). 

חשבתי שאם לא יועיל לא יזיק - 
קוראת ביינתים 

אחזור עם שרשור עייף (או שלא)
בשעה זו מוחי בדין של מופלטה קסומה - 
מדברת הרבה , אומרת מעט 
וערכה התזונתי מפוקפק
לצפיה ב-'תגובה יותר מיוסדת לאחר קריאה '
תגובה יותר מיוסדת לאחר קריאה
27/08/2016 | 15:30
50
אז כך ראשית אני שמחה שהבאת טקסט של סולה- 
כי כבר נטען שאותם אוטיסטים שהופיעו בתפקוד גבוה
הינם אנשים חסרי מעש שבחרו מרצונם ושיממונם לייצג את האוטיסטים. 
אז לא - סולה אוטיסטית 
וכפי שידוע על נטיות גנטיות 
העובדה שבנה כך רק מחזקת את תחושתה האישית 
(ומה זה אם לא הבחנה בשונות מה - חיים בכוכב אחר במרחב הנורמטיבי)

שנית - אני מאמינה שיש בה יכולת גבוה לזהות מידת רמייה 
במקור לטקסטים - 

עכשיו אתייחס לשתי טענות - 
ראשית- ההנחה שכל ילד צריך וראוי שיקבל את מיטב היחס
והשאיפה שיממש את עצמו בזכותו 
האותנטית. 

מובן שאני מסכימה עם זה. 

אם זאת יש לזכור!
שהורים רבים בעיקר שאינם סולה- שהרי כידוע 
אוטיסטית או א"א ואי לכך וגם אם לא נשתמש בהגדרות
חוותה תחושת זרות בחייה וככזו מוכשרת 
ויודעת שהחשוב ביותר שבנה יהיה בריא - 
רובם המכריע וחלקם הארי אם לא כך לפחות 
חלומם נשבר ללידה של ילד אוטיסט. 

אז נכון - אני כועסת ורוצה שכולם יהיו כמוה
ויש להבין שמה שפתולוגי היא ההנחה בגדר
כך שאוטיסט הינה לקות או מחלה

אך לטעמי בשלב ראשון הקטע מאוד רלבנטי - 
ומנגיש שיש צורך מצד ההורה ולמרות מערך 
חלומותיו "הלקוי" (שכן זה הדבר הלקוי בעיני באמת)
שילדו הוא שונה- זה הכל 
ובשונות יש יופי 
(גם אם פה נעשית אידאליזציה על גבול חוסר הטעם הטוב)
וככזו יש לה זכות להתבטא ולהיות מבוטאת 
מטעם הורים כאלה.

לכן כטקסט אני מאמינה ששכרו בהפסדו
באשר לכותבת הטקסט- 
אין לי הרבה מילים להכביר עליה. 
אם כך נוהגת- 
חבל. 

אבל ראשית על אדם להבין שבבנו יש יתרונות מצד 
חשיבתו המיושנת 
ואחר כך להרהר בלגיטימציה בכלל להניח חלום שכזה.
בשלב ראשוני אין בזה נזק
לטעמי
לצפיה ב-'נכון, טקסט לא הכי מוצלח. אבל הבסיס שלו חשוב.'
נכון, טקסט לא הכי מוצלח. אבל הבסיס שלו חשוב.
29/08/2016 | 12:35
2
41
כל הורה חושב (לפני שהילד נולד) שיוולד לו ילד מושלם , ושהכל יילך לפי התכנון 'המושלם' שההורה חלם. ואז מתברר שנולד אדם חדש (נפרד מההורים) ואין שום קשר בין האדם הזה לבין החלומות והתכנונים. השאלה היא רק איךההורים מתנהגים כשהחלום מתנפץ (וזה לא חייב להיות אוטיזם, חלום כטבע חלומנות תמיד מתנפץ )
לצפיה ב-'זה סופו של כל בלון '
זה סופו של כל בלון
29/08/2016 | 17:45
1
17
לצפיה ב-' ואנשים כועסים על הבלון המפוצץ'
ואנשים כועסים על הבלון המפוצץ
31/08/2016 | 21:44
18
במקום לנתח את המצב באובייקטיביות ולהמשיך הלאה.
לא מוכנים להכיר שבלון זה בלון.
לצפיה ב-'שאלה בקשר לאחותי'
שאלה בקשר לאחותי
28/08/2016 | 21:19
2
98
היא מוטרדת מאוד כי שתלו עץ ברוש קטן באיזור שקרוב לשטח האדמה שלנו. היא אומרת שהוא יכול לצמוח ולחדור עם שורשיו הארוכים לשטח שלנו . 
היא מדברת וצועקת על זה בלי סוף.

זה קשור לתחושה של חדירה למרחב האישי? כי הגיוני זה כמובן שלא במידה מסוימת 
כי העץ לא גדל ואם יגדל לא תהיה בעיה להוציאו ובקרוב היא גם החליטה לעבור להוסטל 
אז זה לא יפגע לה ישירות במרחב.

היא גם מאוד מוטרדת ששמתי מנגו על המקרר שיבשיל ויהיה רך ומנדנדת לי כבר שלושה ימים לא לשכוח לאכול את המנגו. 
זה קשור לחרדה מהמעבר להוסטל ? או שיש סיכוי שהמנגו ירקיב ולכן היא מפחדת מהדרדרות של דברים ?

אני לא בטוחה שלגמרי הבנתי את הקיבעון על שני אלה. 
זה רגיל אצלה היא גם בודקת לפעמים חמש או שש פעמים ביום אם אוכל ברגע שעברו שלושה ימים - 
אם צריך לזרוק אותו , היא מריחה או זורקת בעצמה או שואלת אותי עשר פעמים ביום אם כדי לזרוק.

לצפיה ב-'כאילו לפני המעבר וכשהייתה במתח '
כאילו לפני המעבר וכשהייתה במתח
28/08/2016 | 21:23
1
50
לקראת השאלה האם התקבלה או לא להוסטל אז ההתנהגויות של הבדיקה של דברים והחזרה שלהם למקום שיש לה בדרך כלל קצת ממש התגברו בצורה מטורפת 
עכשיו הם התמתנו כשהתקבלה - אבל הן חוזרות כי המעבר קרוב אבל הן יותר עוסקות בכלל בלא להחזיר דברים למקומם 

נניח לפני שידעה שהתקבלה זה היה לבדוק שכל כוס או צלחת או משהו שבור בבית פועל כמו שצריך. 

עכשיו זה יותר עוסק בדברים עתידיים- למשל העץ שיגדל ויחדור למרחב- 
האוכל שיתקלקל - הצלחת או הכלי שעלול להשבר. 

האם זה אומר שהיא חוששת מאוד מהשינוי ? שהיא מפחדת שלא יעשה לה טוב?
לצפיה ב-'טוב, מסתבר שזה יותר עמוק מזה - אבל צדקתי :) '
טוב, מסתבר שזה יותר עמוק מזה - אבל צדקתי :)
28/08/2016 | 21:39
53
היא עכשיו מבסוטה

יש לכם הצעות איך לעזור לה להתמודד עם הפחדים? היא גם מסתבר שהחודש - אבי הכניס לה כסף לחשבון והיא ביזבזה ונכנה למינוס ומפחדת בגלל התשלומים להוסטל . 
איך אפשר לגרום לה להרגיש טוב בימים שנותרו בהתייחס לרקע הפחדים האלה? דברים שמצד אחד משמחים תמיד ומצד שני גם נותנים מענה והכרה לפחד ולאשמה. 

כי לטעמי - כשמפרקים רגש בצעדי תינוק כל פעם קצת אז כשמגיעים לסיטואציה הלא ידועה או למקום בו צריך למשל לומר לאבא שלי על המינוס היא תחוש כבר פחות מפוחדת ואשמה מהכל. 

יש הצעות?
לצפיה ב-'מעון ״הגן הקסום״ רמלה'
מעון ״הגן הקסום״ רמלה
28/08/2016 | 12:50
1
51
מישהו מכיר את ה״גן הקסום״ ברמלה?
אשמח לקבל מידע והמלצות.
לצפיה ב-'עשיתי חיפוש בפורום (מלבן אפור בצד שמאל למעלה)ומצאתי את זה'
עשיתי חיפוש בפורום (מלבן אפור בצד שמאל למעלה)ומצאתי את זה
28/08/2016 | 20:19
45

אמנם מלפני שנתיים (בדיוק!) אבל בד"כ לא קורים שינויים מהפכניים ומהירים.
ובכל מקרה, הכותבת מזמינה גם מתעניינים עתידיים, כמוך, לצור איתה קשר.
לצפיה ב-'דרוש/ה סייע/ת לנער מקסים בן 14'
דרוש/ה סייע/ת לנער מקסים בן 14
27/08/2016 | 21:48
1
45
דרוש/ה סייע/ת לנער מקסים בן 14 משולב בחינוך הרגיל
לנער מקסים בן 14 העולה לכיתה ט בכיתה מדעית בחינוך הרגיל בנס ציונה, דרוש/ה סייע/ת.
24 שעות שבועיות חלוקה גמישה.
אנו מחפשים משלב/ת חמ/ה ומכיל/ה, דינמי/ת ורגיש/ה, שיודע/ת להעניק המון אהבה, בעל/ת יוזמה.
לפרטים נא לשלוח קורת חיים למייל:
azrad.ayelet@gmail.com

לצפיה ב-'ממליצה להכנס גם ללוחות הפורום שלנו'
ממליצה להכנס גם ללוחות הפורום שלנו
28/08/2016 | 20:14
57
נמצאים בתוך לשונית 'כלים ומידע' בראש העמוד.

יש לנו 5 לוחות, ביניהם לוח דרושים-פרסום הורים
ולוח מחפשי עבודה (שם אולי תמצאי מועמדת מתאימה).
לצפיה ב-'גן צאלון פתח תקווה. זקוק לחוות דעת'
גן צאלון פתח תקווה. זקוק לחוות דעת
28/08/2016 | 16:56
1
42
אני צריך חוות דעת לגן צאלון פתח תקווה
תודה מראש
לצפיה ב-'שלחתי לך הודעה,גן גרוע עם גננת גרועה'
שלחתי לך הודעה,גן גרוע עם גננת גרועה
28/08/2016 | 22:26
16
לצפיה ב-'עבודת סיכום קורס בנושא תסמונת אספרגר'
עבודת סיכום קורס בנושא תסמונת אספרגר
28/08/2016 | 15:25
46
שלום,
כתבתי כאן בעבר ואני כותבת שוב:
אני מכינה עבודת סיכום קורס בנושא תסמונת אספרגר.
מהות העבודה היא חקר התנהגויות המידע של אוכלוסיות שונות ואשמח לעזרה בשאלות הבאות-

מה הם צרכי המידע של בעלי התסמונת?
איזה סוג של מידע שנוגע לתסמונת או בכלל כל מידע, אתם צריכים?

איך מחפשים מידע? 
דרך חברים? משפחה? אינטרנט? מערכות יחסים מקצועיות?

תודה מראש, ואשמח לכל פרט מעניין שיעזור לי בעבודה.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הקסם שבמיוחד- התפתחות ילדים עם צרכים מיוחדים
הקסם שבמיוחד
פורום התפתחות ילדים עם צרכים מיוחדים
הורים לילדים עם צרכים
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה