לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' האם אבא שלי אוטיסט שמתחפש לנאצי ?'
האם אבא שלי אוטיסט שמתחפש לנאצי ?
27/01/2017 | 17:45
7
147
זו שאלה מעניינת שאני שואל הרבה מצד אחד ברור לי שיש לו קווים אנטי - חברתיים חבל על הזמן מצד שני הוא הכי נ"ט מצד שלישי הוא הכי אספי
 אני אפרט קצת ואתן דוגמאות : עניין החזרתיות הוא עניין מאוד אספי במהותו אבא שלי עושה אותו דבר כל הזמן הוא בא הביתה והולך לישון באותה
 שעה קם באותה שעה לא יכול לזז מילמטר מהסדר
שקבע ואם אני מפריע לו הוא נהיה אלים מאוד ומתעצבן ונהיה רשע, שנית יש לו תחומי עניין מאוד
 צרים הוא קורא רק ספרים תורנים של רבנים מסיומים כמו זמיר כהן או מרן או רמבם מדע ותורה הוא קורא אותם כמו בטקס כל
פעם כמו שקבע עם תנעות
 ידים מוזרות וצחוק מתגלגל וצועק לי " בוא תראה
יחמור איך הרב הזה יודע לדבר מדען לא יכול לפתור את בעית הנשמה נשאר את זה למסטיקנים )או

שהוא רואה סרטים ומוזיקה בערבית כל פעם באותה שעה ואותה סרט וכאלו זה פעם ראשונה ומדבר עם חבר שלו על סרטים כל פעם אותו דבר, במשך
 שעות על איךהיה מה היה מה אמרו השחקנים את מי הוא העריץ את יופה ? וכו וזה מעגלי מאוד, או שהוא מדבר על עסקים ועל המשפחה שלו באמריקה.
 שהם מלארדרים איך לב לביב הגיע מאפס ואיך
יצחק תשובה ואיזה אנשים עם חוש עסקי, קורא הרבה על עסקים אוהב עסקים אבל לא טוב בזה כי הוא לא
 פולטי קוקרקט ולא יודע להתחמד ולהסדר מאוד גס מאוד ישר ואמיתי וכועסים עליו כי הוא הכי לא הררכי מבחינה ש "אתה עשיר
אתה מעלי ואני עבד
 שלך " למשל בא עלינו איזה אחד והתחיל לומר לו שיש לו מכונית יקרה וזה אז הוא אמר" נו ומזה לעניין באת להשוויץ או לעשות עסקה על הבית מה אכפת
 לי מעסקים שלך זה לא לעניין "כאלו הכי לא כזה
,בזמן שהוא הכי שאני אלמד ויצלח והיה גדול ושדבר עם כולם, בזמן שהוא לא מדבר עם איש, ורק עם עצמו
 וחסר טקט ומאוד מאוד עצבני ומתוסכל שהוא לא
מובן, הוא גם מאוד רגיש לרעשים ואם יש רעש הוא יכול למות וזה מאוד אוטסטי, חוץ מזה הוא אוכל אותו

דבר ולא משנה תפריט הוא מכין לי כל הזמן אותו דבר ואומר "הכי טוב לתכנן מראש ולא להתפזר להיות ערני " ככה הוא אומר ומכין לי הכל אותו דבר כמו
 אמא למשל, נראה לי שהוא לא רק קשב אלא
אוטיסט שמאוד נשבר על הנורמה למשל חברים, הוא אומר אני לא צריך חברים
רק את אמא שלכם ואתכם,
 אני לא צריך אלף אנשים סביבי רק את האחת שמתאימה לי ואת המשפחה שלי, הוא מאוד אספי בקשר בינאשים והוא לא אוהב לדבר הרבה אבל
 נכנס למונלוגים אין סופים שמדובר על רבנים
צדקים או מדע ותורה הוא מת על זה, קיצר הוא חצוי כמוני, אני לא בטוח שהוא יאבחן כאספי, כי הוא מאוד
פעיל ומתפקד ויודע לעדות מימיקה חבל על הזמן, אבל עדיין הוא מאוד מוזא הוא אוטיסט ? מה דעתכם ?טוב זה מה יש לי לומר
לצפיה ב-'למה אני חיי בפוזה הזו ?'
למה אני חיי בפוזה הזו ?
27/01/2017 | 18:26
69
למה אני חיי בפוזה של בן למשפחה מכובדת ? לא מבין את זה זה כזה טבוע בי, אני שונא את הצד הזה בי הוא דוחה אותי, אני שונא להתלהב מהקשרים של סבא שלי, מזה שכל אחד עושה לו כבוד, שיש לנו חברי כנסת או שרים
או קשרים עם אנשים מפורסמים, וזה שסבא שלי תרם לכל מיני מקומות מאוד חשובים למשל הכור האטומי לא ממש הוא אלא המשפחה, ובכלל מצד של סבתא שלי פריוקט מנהטן ואחד האנשים הכי עשרים ברוסיה ובכלל במאה הקודמת,
לא מבין למה אני נעול על זה, זה מרגיז אותי אני כזה נ"ט מזה משנה שאני צאצא של הארי הקדוש או בעל שם טוב ?או יש לנו מדענים או

גאונים וזה ? למה זה מעסיק אותי, אני נשבר כל כך על הנורמה, זה הורס אותי, אני רוצה להפרד מסבא שלי, הוא רוצה לקרב אותי, לפתות אותי בכסף המזהום שלו, אני צריך אותו בשביל ללמוד אומניות בניו יורק, הוא מושך אותי הממזר הזה הוא מפתה, אותי אמר לי "אביני בוא עלי מה שאתה רוצה אני קונה לך אתה
בא אחרי " כלומר היה ראש המשפחה אני ואבא, הוא בעצמו אמר שאני משהוא מיוחד ומבריק והוא סומך עלי ,קיצור איך אני נפטר ממנו ? זה משגע אותי לא רוצה להיות הררכי רוצה הדידיות והמשפחה המחורבנת מורידה אותי לשפל
המדרגה, ואני זקוק לו כדי להוציא ספר שירים ואני זקוק לו בהרבה סיביות פרסום וזה, ואני הכי נגד תחרות אבל זה מה שהם מצפים ממני ואני נשבר תמיד, הייתי מצטיין רק בשביל אבא שלי כי רק ככה יתן לי אהבה, קיצור חרא .
לצפיה ב-'אני משוגע לא מבדיל בין מציאות לדימיון ?'
אני משוגע לא מבדיל בין מציאות לדימיון ?
06/02/2017 | 21:41
5
27
צריך אישפוז ? לא יודע ככה חושבים עלי שאני חיי בסרט משלי לא רואה אף אחד ממטר חוץ מהדמיות שאני יוצר, שאני הוזה, תמוני , מחורפן בעל שיגעון גדלות חריפה, חולם להיות משורר -סופר - צייר גדול והכי מאמין בזה ולצד זה רגשי נחיתות הכי חמורים שיש, קורא באופן מטריד ביוגרפיות של אנשים " גדולים " וכמו ניטשה מושפע מהם עמוקות, אני משוגע ? אבא אומר שאני משוגע כי אני חושב וחש שמה שאני יוצר הוא אמת, כלומר כל מה שיש לי במוח הוא קורה במציאות בעיני, אם כתבתי דמות ביצירה אז היא קיימת באמת, ושאני לא פוגש אותה אני נכנס לדיכאון קליני ולפגעיה עצמית, אני חושב שאני עכבר נסיניות הרבה רצו לבדוק את המוח שלי, אמרו שאני גאון שאני יוצא מהכלל אבל לא ראו מי אני באמת, עולם

מחורבן, מטפלים בני זונות עוד ניסו לאבחן אותי בפיצול אישיות אבל שינו את דעתם ושינו למצב נדיר בשם " פסיכוזה תמידית " הם אומרים שאחיזה שלי במציאות כמעת ולא קיימת ואני חיי בדמיוני רוב הזמן, יש שמכנים את זה בהקשר אוטסטי חיי " בועה " לא אני לא חיי בועה אני ער לגמרי רק שיש לי עוד עולם, שלכם אין לכן אני לא משוגע כמו שחשובים, פשוט אני לא כל כך מבין מה הבדל בין מציאות לדמיון, כי אצלי הם חד המה, הם בצוותא אין הבדל בין מה שאני הוגה ביצירה שלי לבין מה שאני רואה בפועל, אני לא מבין מה הם רוצים ממני, למה אני פסכוטי תמידי ? הוא אמר שהוא רוצה לפגוש אותי עוד ולדבר על זה וזה מאוד מרתק אותו איך בחור מבריק כמוני לא מבין מזה מציאות ודמיון וממציא עולם שלם עם מושגים משלו, עם תנועה משלו, ולא מפריד בין היותי כותב לבין שיש גם מחוצה לאני הפנמי שלי, אמרתי לו שברור שיש אבל זה לא אומר שאני הפנימי שלי הוא לא אמת,

אני מאמין שהחלומות שלי הן מציאות וכל מה שאני הוגה, חושב קורה בפועל גם אם לא רואים את זה, כאלו לא הבנתי בכלל על מה הוא מדבר, אז מה לעשות ?אבא דואג לי, הוא אמר שאני צריך לקבל זריקה יותר מינון, אבל לא נראה לי שזה 
יעזור, אני ככה מי שאני ילד קטן, חיי בשני עולמות יחד המציאות והדמיון, מה אתם אומרים הוא צודק ואני משוגע ? אני לא חש משוגע אלא צלול מכל אדם אחר שהכרתי, אני מאוד לוגי אני חושב, לא יודע מה דעתכם ? זהו זה מה יש לי לומר .
לצפיה ב-'שיר שכתבתי שמנסה לבאר מה אני מרגיש'
שיר שכתבתי שמנסה לבאר מה אני מרגיש
06/02/2017 | 21:59
4
20
אגב הוא אומר מה שנדיר בי שאני יודע לבטא במדיוק איך אני חש את זה ומה אני מרגיש, ולא כמו כל פסכוטי מדבר באופן לא ברור והזויי אלא מאוד לוגי ומונק וזה מגניב אותו כאלו אני מדבר על פילסופיה ברמה מאוד עמוקה, הוא נורא הלהב מאיך אני מפרש א זה באופן לוגי וחד נתתי לו את היצירה הזו ועוד הרבה הוא נורא התלהב הוא אוהב מאוד שירה ומבין ,

אז הנה

הָעוֹרְבִים אָבֹא הוֹ הָעוֹרְבִים אַתָּה
גם שׁוֹמֵעַ אוֹתָם כמוני ?הֵם מהדדים באוזני כְּמוֹ הֵד תוֹתָח
טוֹבְעִים חוּר בתנוך אוזני כמכשפים מְחַלְּלִים לְרֹאשׁי
עִם חָלִיל יָשֵׁן כן זה של זָקֵן הָעוֹרְבִים,

הֲלֹא תחוש ברשרש קוֹלָם המחוספס?, בכיכוך גָּרוֹן ?
עַל המיטה אָבֹא הוֹ עַל המיטה הֵם שכונים בִּמְצֹלוֹת
לִבְּךָ, הוֹ לֹא הוזה אֲנִי? אֵין אֲנִי שׁוֹמֵעַ קוֹלָות מִן מַעֲמַקֵּי הַשּׁוֹאֵל ?,
כִּי מוטלות כְּמוֹ פצצות תַּת ימיות עַל חוֹף האשליות.

אֲנִי סְּתָם שַׂחְקָן אַתָּה אוֹמֵר ? חַלְפָן מילים ?לֹא אָבֹא
הֵם שָׁם עַל קַו הַחוֹף רוֹאֶה בִּקְצֵה, עַל הַצּוֹק הַשְׁחוֹר
שָׁם הוֹ שָׁם הנא עַל רֶכֶס הָרִים צילצלו בְּקוֹל פעומנים ,הֵם
שִׁבְיָם הוֹ הֵם שִׁבְיָם, וַאֲבִי הִסְתַּכֵּל בִּי וְלֹא עַנֵּה, אָבֹא לֹא עַנֵּה.

לָמָּה לֹא עֻנֵּיתָ ( משוגע אֲנִי בעניך ) ? הָאוֹר לֹא, החושך
לֹא, אָז מַה כֵּן ?יָנוּחַ עַל מִשְׁכָּבוֹ עוֹרֵב קָטָן ?, , זֶה
רַק מַמְתָּק חָזִיתִי כְּמוֹ שֶׁמֶשׁ יורקת צליל מת, עורבים לֹא קיימים
בָּעוֹלָם הֵם רַק תַחֲלִיף לְאַהֲבָה שֶׁאֵין? , כְּמוֹ חוֹם שֶׁל אִם
שהבשיל כְּתַּפּוּד עַל שולחן קצבים .

עוֹרֵבי חָמַק מהכלוב וַאֲנִי רַק הוזה ? אוּלַי אֲנִי מֵת כְּמוֹ עֵץ
מְאֻבָּן ,חמוק כְּמוֹ כנוכיה בְּלֵב יָם, ועורבי יבלם הַדָּם ? מֵת
אֲנִי אָמוֹר לִי אָבֹא מֵת אֲנִי ? לָקַחַת הסם ? עוֹד פַּעַם ? עַיִן
תבהה בַּקִּיר שְׁחוֹר, כְּמוֹ לירוק סוֹד, לירוק אָבֹא כְּדֵי ? עוֹרֵב
חַיֵּי ? הוּא קיים ? אוֹ זֶה אַגָּדָה ? העוֹרֵב הַזָּקֵן יִקַּח נִשְׁמָתִי ?
אֲנִי בִּכְלָל חַיֵּי ?
לצפיה ב-'שיר של וולך קסיוס'
שיר של וולך קסיוס
06/02/2017 | 22:13
3
14
היא כתבה לא מעט על התחושה של דמיון ומציאות ועל פסיכוזה היא הייתה סיכופרנית פראונידית כמוני .

הנה :

העורבים קוראים לך
לעזוב את הארץ ולהיבנות
אתה מורח את פניך בצבע השריפות
ופותח ביללות אינדיאניות
אבל
מה שהיה אתמול נר
הדברים מתרחשים מרוחקים
הדברים מתרחשים קרובים
מישהו נופח בבלון
ומוציא את האויר מהבלון
מישהו נופח בבלון
ומוציא את האויר מהבלון
ילד ילד מסכן
אני בא לערסל אותך
ילדה טרופת דעה
באתי לקחת אותך הביתה
קסיוס מחמדי
קסיוס מחמדי
הרי תשמע עורבים עד סוף ימי
לצפיה ב-'עוד שיר שמבאר איך זה להיות שבוי בעצמך'
עוד שיר שמבאר איך זה להיות שבוי בעצמך
06/02/2017 | 22:18
2
9
עין סגורה בעת תפילה ( כבר אומר הכל על מה שאני מרגיש כשבוי בין דמיון למציאות בין המדשאות לבין הקוץ  שמתחת לעין רוב השירים סובבים סביב להיות שבוי ) .

הנה הרבה ותר פיאוטי מזכיר קצת זרם רומנטי ככה לפחות אמרו לי שזה נראה כמו קלאסיציזם או זרם רומנטי הנה :

עַיִן סגורה בָּעֵת תְּפִילָּה :
רַעְמָה לוֹ לָאַרְיֵה משתלשלת עַל שְׁנֵי כְּתֵפָיו.
עֵינָיו כָּעֲרָבָה מָלֵא - מדשאות לְתִפְאֶרֶת-הַמַּלְכוּת
אַך עוֹרֵב קוֹצֵי הַשַּׁחַר מִתַּחַת לעפעפיו, מְנֻסֶּה
להיכנס פְּנִימָה במלוא הכוח. ועש אַרְיֵה שְׁאָגָה
וְנִשְׁמָע קוֹל בכיהו עַד מָרוֹם שְׁמִי הַתְּכֵלֶת מֵעָלָיו.
וצעק" אַנָּא הוֹצֵא קוֹץ מִתַּחַת עֵינַי אַנָּא שחררני.
מעבדותי,אַנָּא טַל יָרַד וַיַּכְחֵד הַקּוֹץ מֵעֵינָי מֶלֶך
כָּל חַיֵּי" וְאֵין בִּקֵּעַ קוֹל, וְאֵין נִשְׁמַע קוֹלוֹ,ואנוכי
צַד אֶת הָעֳפָרִים מֵעֵת ינקו מדדי עִמָּם, וַאֲנִי רַעְמָה
לִי עַד רַגְלֵי, ושאגה רָמָה תפחיד כָּל נִשְׁמַת חַיֵּי.
אַך קוֹצֵי מָאַס עָלַי. וַאֲנִי כְּלוֹא בְּתוֹך שְׁנֵי הזכוכיות.
כזגוגית למעבר לערבות הַשְּׁמָמָה
לצפיה ב-'עוד שיר על שבי אבל אחר'
עוד שיר על שבי אבל אחר
06/02/2017 | 22:27
1
9
על היחס שלי לאלוהים שיר מהקרביים

נכתב תוך כמה דקות ובלי לחשוב שהייתי במצב נפשי לא טוב ,,,

אלוהים:
וְלֹא אָהַבְתִּי אוֹתָך אלוהים
לֹא אֶת הַגּוּף שבראת ידיים.
רַגְלַיִם,אוזנים,רֹאשׁ מחודד.
,וָעַיִן אֲשֶׁר צוֹפֶה בְּכָל .

לא אֶת הֻטַּל שיורד אַחֲרֵי גֶּשֶׁם
פִּרְאִי אָהַבְתִּי, וְלֹא אֶת הַיֶּרֶק
שצומח לְמַטֵּה כָּפוּף לחוקי הַטֶּבַע
שבראת, לֹא אָהַבְתִּי אֶת הקור שאטם

אוֹתִי מִיּוֹם שנולדתי אֶת הַשָּׁמַיִם הכחולים
שָׂנֵאתִי יִוָּתֶר מִכָּל, אֶת הַשֶּׁמֶשׁ הקפואה
השורקת לִי מֵאֲחוֹרֵי גַּבֵּי, וּמַיִם שגעשו
בְּתוֹך קוּר החיתוך הַזֶּה בֵּין המוות שֶׁלִּי
למוות שֶׁלְּךָ.

וְשָׂנֵאתִי אֲדָמָה יָבְשָׁה שֶׁאֵין
תּוֹלַעַת אַחַת לְכַרְסֵם בִּי,וְשָׂנֵאתִי אֶת
הקור שכסה אֶת הַגּוּף הַמֵּת וְשָׂנֵאתִי
אֵשׁ מַרְקֶדֶת כְּאִילּוּ אוֹמֶרֶת

" לְךָ - רוּחַ רְאֵה עוֹלָם " וְהָלַכְתִּי וטעמתי
מִזֶּה אוֹ מִזֶּה מֵעֲפַר שבאדמה עַד הֶעָפָר
שבקבר שֶׁלִּי. ונקברתי ,וקברתי, וְהַגּוּף
שֶׁלִּי נוֹטֶה ליפול ובכיתי מֵעֵת וצחקתי הַרְבֵּה.
וּבְתוֹך חָלָל עֵץ אֱדוֹם שָׁם קָבַרְתִּי אוֹתִי

וְלֹא בָּכִיתִי וְלֹא צָחַקְתִּי וְלֹא שָׂרָתִי אוֹ זָמַמְתִּי.
רַק אָמַרְתִּי " בָּרוּך שפטרנו מעונשו
שֶׁל זֶה" וָמַתתִּי בְּיּוֹם שנולדתי ונכלאתי בְּיּוֹם

שוחררתי מהכלא שֶׁלְּךָ, וְזֶה לֹא שִׁיר
וְלֹא חֲלוֹם סָך הַכֹּל דָּם שצבוע עַל שְׁנֵי עֵינַי
וָמֻת אֲנִי, וָמֻת אַתָּה וְשָׂנֵאתִי אוֹתָך עַל כָּל מַה
שבראת בִּי
לצפיה ב-'עוד על שבי מסוג אחר'
עוד על שבי מסוג אחר
06/02/2017 | 22:32
8
במחסן של דד ואליק מבטא את הכאב שלהיות כלוא תחת דיקטטורה של הורה של אדם בעל סמכות, על פחד ועל אונס שזה הרובד היותר גלוי, אבל זה באופן כללי שיר על מאבק ועל שנאה עצמית שלא אמרתי כלום שלא הנגדתי השיר שלי שמבטא כאב גדול של הרבה ילדות וילדים שנאנסו לא רק פיזי כמוני אלא נפשי וזה על יחס הורה ילד ככה אני חש רק שפה זה דוד והקטעים הגלוים לא חשובים כמו הנסתרים .

הנה :

במחסן של הדוד ואליק :

יְלָדִים רָצִים אֶל תּוֹך קִירוֹת
לְבָנִים כְּמוֹ דוהרים אֶל תּוֹך
שָׁמַיִם קפואים והחדר כולו
מרושת ברזלים.

וַיַּבִּיטוּ יְלָדִים מִבַּעַד הסורגים
וַיֹּאמְרוּ " אֵין סוֹד לְבוֹר" וַתֹּאמֶר
תָּמָר " הַבּוֹר יתמלא ויציף הַדְּמָעוֹת".

וְדָוִד ויאליק עדיין דוֹפֵק בפטיש.
מסייד הַקִּירוֹת, משפיך חומר
לָבָן וסמיך, צובע חַדְרֵי ללבם.
ובפינה תָּמָר רוֹעֶדֶת כולה .

וְהוּא שְׁחוֹר כולו וְעַל יָדוֹ חוֹתָם
הַבַּרְזֶל, וְיָדוֹ מעוקלת קַלּוּת וַיֵּרֶד
אֶל תּוֹך תּוֹכָהּ.

וַיַּבֵּט בָּהּ בְּמַבָּט כֹּה חודר
וְלוֹ שֵׁן מבצבצת בוהקת יורקת
מילים כֹּה נשגבות.

וַאֲנִי רוֹאֶה אֶת מַה שֶׁהָיָה
רוֹאֶה אֶת מַה שֶׁהָיָה, וכעיט
ממריא אֶל שְׁמִי לְבוֹנָה ומסמיק,

וַאֲנִי כַּד מזכוכית שהעלה כְּבָר
נוּבל הוּא כְּמַלְאָך המוות בשעון
הַזְּמָן מתקתק " תק תק תֹּם הַמִּשְׂחָק " .

וַאֲנִי לֹא ירקתי מִלֵּב, שְׂפָתַי דוממות
מחרישות הביום כיפורים מְחִילָה אֲבַקֵּשׁ?
ואלוהים התמחאה הַדִּמְעָה?, וַיֹּאמֶר תּוֹדה
אָבֹא,תּוֹדה.

לצפיה ב-'דרושה משלבת בכפר סבא'
דרושה משלבת בכפר סבא
27/01/2017 | 17:42
43
דרושה משלבת לילדה הנמצאת על רצף ה- PDD בתפקוד גבוה, הלומדת בכתה ה  בבית ספר בכפר סבא. אנו מחפשים משלבת חמה ומכילה, דינמית ורגישה, שיודעת להעניק המון אהבה, בעלת יוזמה. מחפשים לימים א-ד בבקרים.
לפרטים נא לשלוח קורת חיים למייל:
POOL112@WALLA.COM

לצפיה ב-'מרכז תעסוקה "צבעי הקשת", ברמת השרון.'
מרכז תעסוקה "צבעי הקשת", ברמת השרון.
26/01/2017 | 22:51
62
האם מישהו מכיר את מרכז התעסוקה הנ"ל, לאיזה תיפקוד הוא מיועד, והאם יש בתכניו גם למידה להרחבת אופקים?
לצפיה ב-'למה אתה קופץ- ספר אחר'
למה אתה קופץ- ספר אחר
25/01/2017 | 10:00
8
146
סוג של בלוג שנכתב ע"י נער (בן 13) אוטיסט המוגדר בתפקוד נמוך
ובו הוא משיב ל"שאלות נפוצות" של אנשים לגבי התנהגויות של אוטיסטים,
בפתיחות ומודעות עצמית, בשפה ציורית וזורמת.

הנה למשל שאלה מס' 20:
"למה אתם עושים כזה עניין מכל כשלון קטן?

כשאני נכשל במשהו, נהיה לי חושך בראש. המח שלי כאילו כבה.
אני בוכה, אני צועק, אני עושה בלגן ואני לא מצליח לחשוב באופן הגיוני.
גם כשמדובר בכישלון ממש קטן, אני מרגיש כאילו השמיים והארץ התהפכו.
למשל, כשאני מוזג מיים לכוס ונשפך לי קצת, אפילו טיפה,
אני לא מסוגל לסבול את זה.
בטח קשה לכם להבין למה דבר כזה מאמלל אותי כ"כ,
ואפילו אני יודע שזה לא באמת עניין כזה חשוב.
אבל קשה לי לשלוט ברגשות שלי. כשאני נכשל במשהו,
העובדה הזאת דוהרת לעברי כמו צונאמי.
ואז, כמו העצים או הבתים שקורסים מעוצמת הצונאמי, ההלם ממוטט גם אותי. פתאום אני לא יודע איך להגיב. מה מותר ומה אסור לעשות.
אני רק יודע שעליי להחלץ מהמצב הזה מהר ככל האפשר, כדי שלא אטבע ואמות. ואז אני עושה הכל כדי לברוח- אני אבכה, אצעק, אשליך חפצים
ולפעמים אפילו ארביץ...
בסופו של דבר אני נרגע וחוזר לעצמי. ואז כבר אין שום זכר למתקפת הצונאמי, פרט להרס שאני עצמי גרמתי.
וכשאני מבין את זה, אני שונא את עצמי. אני תמיד שונא את עצמי."

לעניות דעתי- כדאי שכל הורה/מורה/איש טיפול שעובד עם א"סים
יקרא את הספר הזה, ואולי גם לא"סים יכול לעשות טוב.
נכון שכל אדם ובכלל זה כל א"ס הוא יחיד ומיוחד,
ועדיין, נראה לי שהסבריו של היגשידה (הנער הנ"ל, יפני אגב)
רלוונטיים להרבה א"סים.

לצפיה ב-'כמה בקורות על הספר- מסתבר שהוא די רב-מכר'
כמה בקורות על הספר- מסתבר שהוא די רב-מכר
25/01/2017 | 10:15
7
90
כנראה שלא מעט אנשים כן רוצים להקשיב לאוטיסטים

לצפיה ב-'הרבה אנשים רוצים, מאוד, להקשיב לאוטיסטים'
הרבה אנשים רוצים, מאוד, להקשיב לאוטיסטים
25/01/2017 | 11:21
6
86
האם הם מסוגלים ? זו כבר שאלה לגמרי אחרת, לדעתי ומנסיוני הם לא ,וזו בעייה שאין טעם לדון עליה במושגים של אשמה אבל עדיף להודות בקיומה.

אני משער שאם הייתה הקשבה לאוטיסטים אז היינו יודעים למה כל פרט הכי קטן מועד להפוך לצונמי אצלנו, אצלם,
לפעמים אני יודע להסביר לעצמי למה זה כך,
אלא שאי אפשר לסכם את החיים, את הזהות, דרך הסברים בלבד, מדובר גם בחוויה שהיא גם מאוד חושית ואפילו חושנית וגופנית,
שגם זו הסיבה להתפוצצות המתמדת במציאות שלא רק שאינה משקפת אלא שביותר מדי מקרים יותר מדי זמן משקפת בדיוק הפוך

לצפיה ב-'בכל מקרה'
בכל מקרה
25/01/2017 | 11:25
5
65
אני לא שונא את עצמי על זה שכל דבר הכי קטן מפוצץ אותי לאין סוף חלקים,
אני אוהב את עצמי על זה למרות שזה גם כמובן הכי בעייתי,
וכמה שזה מפריע לסביבה לי זה מפריע פי אין סוף יותר ולא רואה איך שנאה עצמית תפתור את הבעייה.

שהבעייה, כפי שאני מנסה לתאר, זה שאוטיסטים, בהעדר שום אחיזה במה שמזכיר ולו במקצת שיקוף ותיקוף מהותי מהסביבה,
נוטים לאמץ בלית ברירה את מבטו הלא מבין של הזולת כאילו היה שלהם,
ואז הם מוצאים את עצמם במצב שבו הם גם הכי סובלים נורא וגם מאשימים את עצמם בסבל הזה,
זה לא משהו בכלל,
וגם זה לא מאפשר סיכוי או תקווה,
בכלל

אז אני אומר שברור שהכל באשמת הנ"ט וחלאס אני מסודר,
או לפחות מקיים ומקדם איזה שהוא סיכוי לחיים שיש בהם גם יופי ואהבה ומשמעות

לצפיה ב-'היגשידה כתב:'
היגשידה כתב:
25/01/2017 | 14:06
4
80
"העניין הוא שבשבילנו להיות אוטיסט הוא הדבר הרגיל-
ולכן אין לנו באמת מושג מה זה "הרגיל" שלכם.
אבל אם נצליח ללמוד לאהוב את עצמנו,
נראה לי שזה לא כ"כ משנה אם אנחנו רגילים או אוטיסטים."
ובמקום אחר:"אני חושב שאוטיסטים הם אנשים שנולדו וחיים כדרך הטבע,
בלי לקבל את משטר הציוויליזציה...
ואם באמצעות שהותנו כאן נצליח לעזור לאנשים להזכר בדברים
שחשובים באמת עבור כדור הארץ, זה ישמח את לבנו עד מאד".

אז כנראה שזה אפשרי שא"ס ילמד לאהוב את עצמו
גם בלי להשחיר אחרים.

אף אחד לא באמת מבין אף אחד.
רובנו גם את עצמנו לא תמיד ממש מבינים.
נראה לי שהדרך של היגשידה מעלה את הסיכוי
שיותר אנשים יתקרבו במידת-מה להבנת האוטיסטים
היא כופרת בהנחת היסוד הנפוצה והשגויה
כאילו יש רק סוג אחד של הויה אנושית ראויה
ובכך היא מקרבת אנשים לפתיחות לגיוון האנושי
וראיית הברכה בו.
"אז אני אומר שברור שהכל באשמת הנ"ט וחלאס אני מסודר"
זה פתרון שיכול לאפשר הקלה כלשהי במישור האישי ובטווח הקצר,
וכמו שג'ון לנו שר
Whatever gets you through the night it's allright
לא נראה לי שזה כיוון נכון ו/או יעיל בטווח הבינוני והארוך
לא לפרט ולא לקירוב ההבנה של הסביבה את הא"ס.
לצפיה ב-'לא חושב ומרגיש כמוהו'
לא חושב ומרגיש כמוהו
25/01/2017 | 16:23
60
ומאז ומתמיד הרגשתי שגם הנטיה של הסביבה לתייג אותי ושכמותי כלא חברתי, כלא תרבותי, היא בעייתית מאוד וחושב שמטעה ומזיק מאוד להזדהות דרכה, אם כי מבין למה כמעט בלתי אפשרי לעמוד מולה, בוודאי לא לילד.
אז
אני לא משחיר אלא מנסה לשרוד את השחרתי שכל כך מובנת מאליו לכולם, מאז ומתמיד, לרחוקים ולקרובים כאחד.
ולדעתי כך אני מגלם תפישה לטווח משמעותי יותר.

גם לא ממהר לקחת עלי שליחות, כל אדם הוא גם שליח, ובכלל, אם מדברים על יכולת להכיל זוויות רבות אז תיוגי כאדם חוץ תרבותי לא ממש מגלם כזאת אלא אפילו את ההיפוך שאין מחליא מזה,
זה גם לא מתאים לנתונים ולתצפיות שלא במקרה גם אספרגר עצמו הבחין שאוטיסטים הם " פרופסורים קטנים" , וכל מי שמכיר אספי אמור לדעת את זה.

אז לא, לנסות להתגונן מהאשמת הקורבן אינו השחרת הזולת,
התיוג המובן מאליו של הנסיון לעשות כך כרע הוא זה שכזה.
והוא גם לא מועיל והוא גם לא נכון והוא גם יוצר כאב ובעייה קשה מאוד לאוטיסט כל הזמן ובכל מקום.

ברגע שאראה ולו שביב של סימן לסיכוי שהנורמה תכיר ב'אחר' אהיה מאושר ללא קץ, לא קרה, לא קורה, ודווקא מה שהוא כותב ממחיש את הסיוט הנורא שבקיום שאפילו לא  מעלה על הדעת אפשרות כזאת
לצפיה ב-'לי יש מושג מסויים מה זה "רגיל"'
לי יש מושג מסויים מה זה "רגיל"
25/01/2017 | 16:37
53
ולמדתי ואני לומד אותו בקשיים נוראים, כי הוא זר לי נורא, אבל אני לא מטומטם לגמרי ומסוגל ללמוד דברים ולהכליל מסקנות מתצפיות,
וזה עוזר לי במידה כי זה מאפשר לי לדעת מה עומד מאחורי המבט ששופט אותי ומתיימר לשלוט בי,
מה שמאפשר לי לבחור טוב יותר עם מה להזדהות ואת מה לדחות,
ולא מת מהתלהבות מה"רגיל", וגם לא מההתלהבות האופיינית לאלה המגלמים אותו מעצמם.

מבחינתי הנורמה חיה בסרט, די גרוע אם מותר לומר
לצפיה ב-'יכולה לומר'
יכולה לומר
26/01/2017 | 15:59
44
שהעניין הוא לא השחרת אחרים - 
כשיצא רק הספר מיהרתי לקנות (כי כאמור חיפשתי בנרות ספרות בעברית של אס"ים ועדין מתכוונת להשלים בנושא כמה פערים).
יש לזכור שכתב את זה בגיל 13, אני לא אומרת שהגיל הוא שמשנה אלא שדברים שמתבררים כבוגרים שונים מהתצורה היותר "פרמטיבית" ילדותית שבה מזהים דברים . אני זוכרת במיוחד לדוגמא כשרשם על נושא התחרות- 
שהוא אוהב מאוד לרוץ ולשחק אך מרגע שמגולם כתחרות והוכחת "היררכיה" מתבטל אצלו הצורך בכך ואפילו ממש לא יכול להניע את עצמו פיזית "להתחרות" ויש עוד ...
העניין הוא לא השחרת אחר, המהות מטיבה ויוצרת עולם "הפוך" לנורמה בכל כך הרבה דברים מעצם העניין שהזיהוי כדבר "שנולד וגדל כדרך הטבע" משקף כל כך הרבה קשיים שאספים חווים כזהות לא היררכית , הדדית ומתמסרת. 
אני זוכרת שלפני שידעתי על האבחון של אחותי בניתי תילי תילים של תיאוריות לגבי העולם. למשל שלא תיתכן אהבה- שהדבר המוסרי ביותר הוא לא לשנוא- אלא לא לאהוב כי בפירוק בסיסי ראיתי שהיא מובילה רק להפך לחשיבה על עצמך ולכך שמכאיבים זה לזה ואני בתוכם כיצור שמתמסר למבט. הייתי בטוחה שכך הם פני הדברים וכל הסממנים במציאות רק אישרו את זה... 
וכל זה נובע מפרשנות לקויה של העולם שבו הצורך ההירככי, הסמכותני, חוסר השיוויון המהותי , הכאב שעולה מכך- שמתפרש והתפרש אצלי כחייזר לכל - 
נבע הרבה מכך שלא הבנתי שהרגישות שלי מחייבת המנעות מהדברים האלה. 
עד לרמה שבה הכחשתי וזעפתי על כל הבעה של רגש כזה כי זה אמר דרשני לכל החולה בקיום  - שהרגשתי גם עם הקושי לדבר (שהוא מהותי עבורי עד היום)- 
שהקיום המוסרי היחיד שיכול להיות הוא ההפך ממה שנאמר. 
אז לא - לא מדובר בהשחרה- מדובר במרחב אפשרי לנשימה , קיום , אהבה , חיים...
לדעתי חובה להכיר ולו ברגש את ההבדלים כדי לפתוח באמת את כל מה שנכון ויכול להתקיים באספים כפי שהם, וכל מה שמעורר בנו זעקה אלימה שאין אנו יודעים את מקורה וטיבה.
לצפיה ב-'מה הקשר להשחיר ?'
מה הקשר להשחיר ?
26/01/2017 | 20:17
32
להראות את הבעתיות בנורמה זה להשחיר ? אסור לבקר אף אחד לומר מה רע בדרך מסוימת ? אם ככה אין טעם במאבק המזרחי - אשכנזי או הנשי -גברי אין טעם בשום מאבק לטעמך ?, כי זה לא יפה ולא מאהבה ? את מדברת שטויות בקילו אני מזמן הבנתי שמי שבאמת אוהב אכפת לו  וגם יראה בטוי שנאה הכי קיצונים גם סבתא שלי הנ"ט אומרת ככה אז אפילו הנ"ט יכול להבין ...
לצפיה ב-'שטוּם (מיידיש- אילם) - ספר'
שטוּם (מיידיש- אילם) - ספר
21/01/2017 | 10:50
7
163
סיפור אוטוביוגרפי על משפחתו של ילד אוטיסט
(אפשר לקרוא בקישור את הפרק הראשון וקצת על הספר והכותב)

איך אתם מתרשמים?

ההתרשמות שלי מהפרק הראשון היא שזה עוד סיפור
(לא משהו מבחינה ספרותית)
על המצוקה ההורית.
כמו פלפלים צהובים והרבה סיפורים אחרים.
האוטיסט עצמו אכן אילם כאן.
כמובן שראוי שגם המצוקה ההורית תשָמע,
אבל אולי היתה קצת פחות חריפה
אילו היתה עושה קצת מקום להקשבה לבן האוטיסט.
קולו לא נשמע.
לצפיה ב-'אף אחד לא רוצה לשמוע את הקול האוטסטי'
אף אחד לא רוצה לשמוע את הקול האוטסטי
21/01/2017 | 17:49
1
87
זה חדש לך ? מה שהולך פה ובכל מקום אחר מראה שאין סיכוי לאוטיסט לבטא את עצמו באופן אותנטי ,כי אתה חייב לדבר שפה נטי"ת כדי להיות קיים לכן הרבה אוטיסטיים מאמצים זהות לא להם ונהיה יותר נ"ט מהנ"ט הכי גרוע כאלו זה נראה לי מאוד ברור, כי אף אחד לא מעוניין לשמוע את השונה כדי לא לערר את הקיים זה הבדל בין המסורתי לחדשני, לוקח הרבה זמן עד שוברים מוסכמה ישנה זה מאבק אדיר כמו השיח הנשי פימנסטי או שחורים ולבנים ועוד ועוד זה רק בהתחלה, אבל אני מאמין שבסוף יקבלו אותנו ולא רק אנו אהיה הרוב ובכלל כולם היו חרגים ואז זה היה הנורמה הטובה לא כמו הנורמה המזיופת היום, זה דעתי . ולא התלהבתי מתפלפלים צהובים הילד אמנם " גאון " במוזיקה אבל לא רואים מעבר וזה מחזיר אותי ליחס כלפי כילד מאוד מאוד מבריק ( לא לטענתי לטענתם ) וחוסר יחס למי שאני באמת, למעבר " גאון משוגע " כמו שכול מתייחסים עלי לפחות אלו שמכירים אותי " באמת  " כי מה לעשות אף אחד לא מכיר אותי וככל הנראה לא יכיר לעולם לצערי, קיצור המצב חרא, נקווה לטוב, לא עומד לקרוא את הספר הזה זה בטוח .
לצפיה ב-'אף אחד לא יכול'
אף אחד לא יכול
25/01/2017 | 08:58
36
סביר שהיה מקל גם על האוטיסטים אם היו מבינים למרות ועד כמה שזה הכי קשה שאין מצב לסיכוי שמישהו ישמע ויראה אותם.

החיים הרבה יותר קלים כשלא דופקים כל הזמן את הראש בקיר,
גם אם המחיר של להיות לגמרי שקוף כל הזמן הוא בלתי נסבל הוא עדיף על קיום שבו אתה נקרא ונקרע כל הזמן בדיוק ההפך ממי שאתה.

לצפיה ב-'בהתחלה הזדעדעתי. אחר כך...'
בהתחלה הזדעדעתי. אחר כך...
22/01/2017 | 15:56
3
101
בהמשך... ראיתי הורים שחוקים, מתמרנים, חושבים שהילד לא מקבל את מה שהוא זקוק לו ושמגיע לו(!!!) - הזדהיתי. למרות שלהבדיל אלף הבדלות הבן שלי לא במצב כזה, ותמיד היינו מרוצים מהמסגרת שהוא נמצא בה. אז ליבי-ליבי איתם עם עליית מספר מדרגות של קושי.
לצפיה ב-'אין ספק שהוא מבטא מצוקה אמיתית וכואבת'
אין ספק שהוא מבטא מצוקה אמיתית וכואבת
23/01/2017 | 09:55
60
גם בי הקטע הזה מעורר הזדהות.
העניין הוא, שנדמה לי שהוא כ"כ שקוע במצוקה שלו
שלא מצליח לשמוע את בנו, ולכן הבן אילם מבחינתו ובספר.
ואילו היה מצליח לעשות מקום פנימי להקשבה,
הבן לא היה אילם,
וזה היה יוצר שינוי ושיפור הן עבור הבן והן עבור האב.
אולי כדאי לשנות את שם הספר מ "אילם" ל"חירש"...
ואולי הוא לא חירש והבן לא אילם, זה פשוט קצר בתקשורת
לצפיה ב-'הקושי האין סופי של ההורים נובע מחוסר ההבנה לאוטיזם'
הקושי האין סופי של ההורים נובע מחוסר ההבנה לאוטיזם
25/01/2017 | 16:29
1
55
ברגע שתהיה הבנה לאוטיזם מצבם של ההורים ישתפר בטירוף,
לפעמים מרוב צרות וקשיים שוכחים עד כמה מבט לאחר הוא כל מה שצריך.
בגלל זה זה כל כך בעייתי להתרכז רק בקושי המובן והמעורר הזדהות מיידית של הדומים לך בלבד.

אוטיסט מובן זה אוטיסט שיגרום לשמחה ואהבה רבה למשפחה ולחברה,
ההתעלמות האופיינית גם בסדרה הישראלית וגם באנגלית מהאפשרות שיש שם מישהו גם אם נורא אחר היא הבעייה,

לצפיה ב-'זה גם וגם...'
זה גם וגם...
29/01/2017 | 14:22
20
אותי יותר שוחקת המערכת: גם בירוקראטיה, אבל גם כמות ההתאמות, פעולות, טיפולים, מאשר הילדים עצמם. אבל גם הצעקות וזימזומים של הילדים. ואני מדברת על זה שגם לי יש רגישות, ולא שאני שופטת אותם. וגם - דרישות פתאומיות ובלטי צפויות מבחינתי (כשאני מבינה מה טיב ההתנהגות כזו או אחרת, יותר קל לי), וצורך להיות בדריכות למקרה כזה.
לצפיה ב-'הי לכולם'
הי לכולם
22/01/2017 | 18:46
1
164
אולי מישהו מכאן נעזר בשירותיה של פיזיוטרפיסטית בשם ציפי הפנר?
לצפיה ב-'את יכולה לכתווב את שמה בחיפוש בפורום (חלונית בצד שמאל למעלה)'
את יכולה לכתווב את שמה בחיפוש בפורום (חלונית בצד שמאל למעלה)
22/01/2017 | 19:24
21
לצפיה ב-'שלום פריקה לגביי הלימודים'
שלום פריקה לגביי הלימודים
19/01/2017 | 23:27
12
225
אתמול היה המבחן הראשון שלי באנגלית. יש לי תאמות ובהם מבחן על מחשב. יום לפני זה בשלישי כבר אתחלתי לחשוש המבחן הוא לא בדר שאני לומדת אף פעם לא עשיתי מבחן ואפילו לא סימולציה של מבחן על מחשב. ואין מישהו שאני מקירה שלוקח גם כן מבחן ממוחשב. בקיצור לחץ. יום שלישי סרקתי את המקום מעט (היה בחדר של המבחן שיעור אז לא נכנסתי), תכננתי את הלו"ז למוחורת איך אגיע מהאעשה איפה אשב וכו'. בא יום רביעי אני מתחילה לפי ההכנות שלי  עם קצת קשיים בדרך (הקאות בכי והשיט הרגיל) והגעתי לכיתה חצי שעה לפני ותפסתי את המקום שרציתי מיד ראיתי שהגירסה של התוכנות במחשב הואשונה ממה שיש לי לקחתי כמה נשימות והתכלתי לחקור את התוכנה לאט לאט אנשים הצטרפו ודיברו בינייהם  זה לו עשה ליטוב והלכתי לשרותים והקאתי שוב חזרתי לכיתה והכיתה היתה חמה ברמות מטורפות הסטודנטים האחרים ניסו ללא הצלחה להוריד את הטמפ'. חכיתי עוד רבע שעה המשגיחים התחילו לאחר אחרי כמה דקות הגיעה מישהי כנראה מהחוג לאנגלית והתחיתה להקריא שמות היו סטודנתים ששמם לא נקרא שהתחילו להתבכח איתה  אחרי עוד כמה דקות של ויכוחים הם יצאו. בינתיים המשגחים הגיעו וחילקו את המבחנים אתחלתי לפתור את השאלה הראשונה אז הן אמרולי שכיבלתי את המבחן הלא נכון ונתנו לי אחד חדש בשלב זה כבר האיתי חצי מהתרך להתקף פניקה  אז לקחתי דקה של נשימות אזקרתי לעצמי שאחרי המבחן יש שיעור שאני ממש אוהבת והתחלתי את המבחן החדש.
חשבתם שכך ניגמר??? טעיתם הקטע הקריא במבחן היה על אוטיזם. חשתי קצת הקלה כשקראתי את הכותרת כי אני יודעת דבר אושנים על הנשא אך ככל שקראתי יותר מצאתי עוד ועוד אימרות שפגעו ביואכעיסואותי בתור אספית. שעה וחצי אחר כך עייפה מהיום מותשת מהמזגן (הוא עדיין חימם  במשך כל הבחינה) ועצבנית מהבחינה אברזתי מהשיעור שאני אוהבת לצערי ונסעתי הביתה לישון.
סוף

לצפיה ב-'היי :)'
היי :)
20/01/2017 | 00:35
68
אני מצטער לקרוא על החוויה הלא נעימה שעברת.
את מוזמנת לשוחח איתי על כך בפרטי אם תרצי
(שלחתי לך גם הודעה).
מאחר וגם לי יש אספרגר ואני כרגע סטודנט, אני אשמח לשתף אותך בקשיים שאני מתמודד איתם במהלך הלימודים, ואיך אני מנסה להתגבר עליהם.

שיהיה לך סופ"ש נעים ותחזיקי מעמד!
ובינתיים תיהני מהשיר הזה: https://www.youtube.com/watch?v=phBwXT293FI
לצפיה ב-'נשמע ממש קשה'
נשמע ממש קשה
20/01/2017 | 09:17
1
74
חבל שלא לוקחים למבחנים קטעי קריאה בנושאים בלי פוטנציאל פוגעני. אולי תוכלי לפנות למי שאחראי על הקורס?
לצפיה ב-'חלק מהבעיה זה שהם לא מעלים על דעתם'
חלק מהבעיה זה שהם לא מעלים על דעתם
21/01/2017 | 10:34
56
שיש באמירות האלה פוטנציאל פוגעני...
לצפיה ב-'באיזו מסגרת את לומדת ולאיזה צורך? '
באיזו מסגרת את לומדת ולאיזה צורך?
20/01/2017 | 10:33
49
לצפיה ב-'כן אני מבין'
כן אני מבין
20/01/2017 | 14:13
63
האקדמיה היא המקום האחרון שמבין דבר מה על אוטיזם הכל אצלם זה גזענות ורוע ,ממש מבין אותך גם אותי זה מכעיס אבל הם לא שווים יריקה, סתם חרות הם בחיים לא באמת יבינו אותנו . מאוד מתחבר לכאב בגלל מה שאומרת האקדמיה עלינו .
לצפיה ב-''
20/01/2017 | 17:06
6
54
כ"כ מצער וגם מקומם...
באמת שהיו יכולים לחסוך ממך לפחות חלק ניכר מהסבל הזה
ולאפשר לך הבחנות בתנאים הוגנים יותר.

אם אני לא טועה, כתבת בעבר שאת בקשר עם מתאמת נגישות באוניברסיטה, נכון?
האם תוכלי להראות לה מה שכתבת כאן?
לצפיה ב-'כאלו מזה יעזור ?'
כאלו מזה יעזור ?
21/01/2017 | 18:04
5
48
אוטיסט תמיד יראה כלקוי ככה זה הגישה שלהם וכתת אדם וכלא ראוי לנשימה לא רואה איך זה שהיא תראה מה היא מרגישה יעזור , יגידו לה שהיא צריכה להשתנות ולהשתלב ,אני לא רואה שום דרך שהנ"ט יבין אותה הם בנוים אחרת ...
לצפיה ב-'אתה מכיר את מתאמת הנגשה שלה? איך אתה יודע מה יגידו לה?'
אתה מכיר את מתאמת הנגשה שלה? איך אתה יודע מה יגידו לה?
21/01/2017 | 18:15
4
50
גם אם אלף אנשים יגידו משהו, האדם האלף ואחד עשוי לומר משהו אחר.
הבנו כבר את השקפתך לגבי השתתפות א"סים במרחב הציבורי
כבד נא בחירה שונה משלך.
פותחת השרשור בחרה כן ללמוד באוניברסיטה,
הקטע כרגע הוא לנסות לעזור לה למצוא מענים מתאימים לה
שיאפשרו לה להגשים את רצונה
ולא לדכא אותה כל הזמן באמירות יאוש.
לצפיה ב-'אני מנסה להעביר נקודה'
אני מנסה להעביר נקודה
21/01/2017 | 20:15
2
40
אני מבין שאסור לי להשיב לך ? כי אני מנסה לומר שאני לא נגדה אלא מדבר באופן כללי, שבעיני הדרך האקדמית לא יכולה להתאים באמת לאדם הרגיש כי הלימדה שלו היא שונה, לכן הלימדה העצמאית בעיני עדיפה, שוב אני למדתי באקדמיה שהייתי נער ואני חושב שזו לא הדרך ובעיני היא צריכה להבין ולדעת שקשים כאלו היו כי ככה זה המפגש בין השונה לנורמטיבי . ולא להבהל ולא חושב שיש בעיה  בה אלא הבעיה היא במערכת ולא בך, וזה מה שאני מנסה לומר, לכן אני לא נגד שהיא תלמד באקדמיה אלא אומר שתדע מראש שזה לא עומד להיות קל ,זה הכל .
לצפיה ב-'אין ספק שזה לא קל, אפילו קשה'
אין ספק שזה לא קל, אפילו קשה
21/01/2017 | 20:27
1
45
מה שלא אומר שזה בלתי אפשרי, אם מישהו באמת רוצה.
היו ויש לא מעט א"סים שעשו ועושים זאת
כיום יותר מבעבר, יש איזשהו נסיון, התחלה של נסיון,
מצד חלק מהאוניברסיטאות להתגמש וללכת לקראת.
זה חדש, לכן המענים לא תמיד נכונים, לא תמיד מספיקים
ולכן נגרם סבל כמו ש10 אגורות תארה,
אבל היא רוצה להמשיך ואנחנו כאן כדי לחזק אותה
להקשיב לה, להבין אותה, לתת רעיונות איך אפשר לנסות להשיג מענים מדוייקים יותר.
לצפיה ב-'אני יודע יש צעידה לכך'
אני יודע יש צעידה לכך
21/01/2017 | 20:36
37
וזה משמח אבל אני חושב שהבעיה היא בתשתית המחשבתית כלומר החשיבה הנורמטיבית לא באמת וכל להכיל ולקבל את השונה ובטח את האוטיסט, לכן בעני אם אספים בעצמם היו מפתחים גישות אקדמיות זה היה מעולה, החלום שלי שהיו אספים באקדמיה וישנו אותה מפנים . אבל ממה שאני רואה זה להפך האספי הממוצע מאמץ זהות לא ורואה בו פגום במקום לחזק את היחודי בו הגישה האוטסטית ולפתח עוד גישות כאלו באקדמיה ולפתח גישת לימדה אספית לכן יש יתרונות בלימדה באקדמיה ויש חסרונות, בעיני החסרונות עולים על היתרונות ,אבל אולי זה ישתנה בעתיד אני מפלל לכך, כי אספים יכולים לתרום המון מבחינה אקדמית, למשל בחוג שאני הייתי במתמטיקה היו הרבה אספים גם המרצים וזה היה נהדר, אבל עדיין לי זה לא התאים כל כך . כי התחלתי לאחז בנורמה ולאבד צבעי לכן עזבתי, קיצור חלוק נכון שזה חיובי אך גם שלילי ...
לצפיה ב-'לא אני לא מכיר, מכיר את המערכת .'
לא אני לא מכיר, מכיר את המערכת .
21/01/2017 | 20:32
30
ואני לא מנסה ליאש אותה אני מנסה לעזור לה בדרך שלי, ואני בתור נער ואני מדבר על גיל 15 וכאחד שאוהב מאוד ללמוד לא רציתי להמשיך והייתי מצטיין ואהבתי את הלימודים מאוד ,כי אני לעומת הנ"ט לא בנוי לתחרות ובעיני על ה שמים דגש באקדמיה לא סתם מי שכותב יותר מאמרים נחשב ליותר " מעורך " עניין כמותי ולא בהכרח איכותי, יש עניין מאוד של תחרותיות באקדמיה ולזה אני מתנגד, אני לא אומר שרק רע כמו שנראה אני רק מנסה לציין את הקשים ואת הקושי שלי ,ונראה לי זה תקף לכל אוטיסט ואדם רגיש אני לא מיוחד, אנחנו לא חושבים היררכי כמו הנורמה לכן האקדמיה היא מקום פחות טוב מאשר לימדה עצמאית בקצב שלך ללא רצון " להרשים " או " לעלות " על אחר, מקווה שאני ברור, ואני הכי לא נגדה, גם אני חושב ללמוד אומנות באקדמיה בניו יורק, ויש לי אותם פחדים, לכן הנושא מעניין אותי, ורוצה לדבר איתה על כך ולשמוע מה היא מרגישה, כאמור לא מבטל אותה בכלל הכי להפך .
לצפיה ב-'מענה על שאלון מחקרי להורים'
מענה על שאלון מחקרי להורים
19/01/2017 | 13:51
3
73
הורים יקרים שלום ,
אשמח אם תוכלו לעזור לי במילוי שאלון מחקרי הפונה להורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז או להורים לילדים בספקטרום האוטיסטי/תקשורתי. השאלון נערך במסגרת סיום לימודי תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית. השאלון אנונימי לחלוטין!

**בין משתתפי המחקר יוגרלו 100 ₪. אם את/ה מעוניין להשתתף בהגרלה, אנא שלח/י לי בנפרד את כתובת המייל שלך על מנת שאוכל להוסיף לרשימת המשיבים בהגרלה**
תודה רבה, אפרת.
פרטי האישיים מופיעים בקישור, ניתן ליצור איתי קשר בכל שאלה.

https://docs.google.com/forms/d/1H862df6QsT05N5itj...
לצפיה ב-'אי אפשר לעבור דף'
אי אפשר לעבור דף
19/01/2017 | 20:40
1
20
לצפיה ב-'הי חגית תודה! מצרפת שוב את הקישור'
הי חגית תודה! מצרפת שוב את הקישור
21/01/2017 | 19:52
29
תודה רבה על ההתגייסות ושיתוף הפעולה :)
יכול להיות שעדיף לפתוח בדפדפן אחר כמו גוגל כרום או פיירפוקס.
אפרת.
לצפיה ב-'אי אפשר לעבור דף'
אי אפשר לעבור דף
19/01/2017 | 20:46
6
לצפיה ב-'התנהגות מינית מסוכנת אצל חולה אספרגר '
התנהגות מינית מסוכנת אצל חולה אספרגר
20/01/2017 | 19:57
13
201
האם מעשה של חולה אספרגר ( עם מעט קווים סכיזופרניים ) של קיום יחסי מין עם נערת ליווי ללא קונדום ברצון ובמודע היא סיבה לאישפוז פסיכיאטרי ? האם רצון מצידו לעשות זאת שוב היא סיבה לאישפוז פסיכיאטרי ?
לצפיה ב-'אולי אתה חולה, אבל אספרגר (ואוטיזם בכלל) אינו מחלה'
אולי אתה חולה, אבל אספרגר (ואוטיזם בכלל) אינו מחלה
21/01/2017 | 10:31
1
137
מאמינה בהגדרה עצמית, אז אם אתה מגדיר עצמך חולה,
יתכן שאתה צודק
אבל המחלה לא יכולה להיות אוטיזם/אספרגר כי זו אינה מחלה.

בגלל מעשה חד-פעמי לא מגיעים בד"כ לאישפוז כפוי
אבל אדם שמהווה סיכון לעצמו ו/או לסביבתו
עלול למצוא עצמו מאושפז גם בניגוד לרצונו.
אולי כדאי לך לטפל במחלתך לפני שתגיע לזה.
לצפיה ב-'הוא לא חולה הוא מאוד מוזר'
הוא לא חולה הוא מאוד מוזר
21/01/2017 | 18:02
99
כמו הרבה אספים אני רואה בו התגלמות האספיות האותנטית , אני כאמור לא ממש מדבר כמו אספי או מוזר כמו אספי לפחות לא בכתב, עליו אפשר לראות ישר שהוא חריג, וזה מוצא חן בעיני, חסי מוצא חן בעיני ואמרתי את זה לא מעט , אני אבל מסכים עם הגדרה של אוטיזם כלא מחלה אלא הגדרה עצמית וכו , וכן העניין של האשיפוז הכפוי זה מאוד נכון ומדיוק זו הגדרה, בתור אחד שאושפז בכפייה על אלימות קשה כמו ניסיוניות רצח וכו ככה אמרו לי, שאני לא יציב ומסוכן לכן מאושפז בכפייה , לכן זה מדויק .
לצפיה ב-'מה עשית לה ? אונס ?'
מה עשית לה ? אונס ?
21/01/2017 | 17:56
93
אנסת אותה מין לא כפי שקבעתם ? אתה צריך לפרט יותר, אבל יענה לך באופן כללי בתור אחד שאושפז במחלקות הכי סגורות וגם כלא וכו, אם אתה עשית דבר נגד רצונה אז כן יש אפשרות לאשפז אותך בכפייה כי עברת עבירה בגלל שאתה לא בחזקת עצמך כלומר לא " נורמאלי " לא יכנסו אותך לכלא אלא לאישפוז זה  יכול להמשך שבועיים האשיפוז זה הרגע בו אתה יכול לבקש לצאת ( תביא עורך דין טוב שיעזור לך כמו שאני עשיתי ) או עד שנה אפילו יותר, זה לא כמו פעם הרבה שנים, אין תקציב רק במקרים מאוד קיצונים או בשער מנשה יש מקרים כאלו ,קיצור עצם היותך חריג מקנה לך יכולת להתחמק מעונש רציני, אז אם פגעת בה אל דאגה לכלא לא תיכנס וגם לא לאישפוז ארוך מידי, ובגלל שאתה אוטיסט כנראה יכנסו אותך למחלקה יעודית אז אל דאגה לא יקרה לך כלום,  זה מה יש לי לומר לך .
לצפיה ב-'לדעתי הוא חייב לדווח על זה לנשים שיצא איתן בעתיד'
לדעתי הוא חייב לדווח על זה לנשים שיצא איתן בעתיד
01/02/2017 | 01:54
9
21
גם אם הוא נבדק ואין לו איידס עדיין יש הרבה מחלות מין אחרות שאפשר להידבק בהן שלא את כולן בודקים בקופת חולים, ויש גם את וירוס הפפילומה שהבחורה יכולה להידבק ממנו גם אם תשכב עם הבחור עם קונדום ואפשר לקבל מזה סרטן צוואר הרחם, ההמלצה במצב כזה שנדבקים בוירוס הפפילומה היא התנזרות למשך תקופה ארוכה.
אני לא יודעת איזה זונה הסכימה לשכב איתו בלי קונדום, אבל זונה שמסכימה לשכב בלי קונדום איתו תסכים לעשות זאת גם עם אחרים ויש סיכוי גבוה שיש לה מחלת מין.
לצפיה ב-'הזונה ששכבה איתי בלי קונדום '
הזונה ששכבה איתי בלי קונדום
06/02/2017 | 12:57
7
20
היא אמרה לי 100 פעם גם לפני האקט וגם לאחריו שאין לה מחלות ושהיא נבדקת אחת לתקופה בקופת חולים ושהיא רק איתי שוכבת בלי קונדום. 
לצפיה ב-'שמעתי על הטיפוסים האלה הם אומרים את זה לכולם'
שמעתי על הטיפוסים האלה הם אומרים את זה לכולם
06/02/2017 | 18:15
6
10
אסור להאמין. נכון, בחורות לא יאהבו את זה שהיית אצל זונה, אבל אם היית אצל זונה מבלי להשתמש בקונדום יש הרבה מחלות מין שיכול להיות שנדבקת בהן, הבחורות שתצא איתן יהיו חייבות לדעת את זה ואתה תצטרך להידבק באופן פרטי בנוגע לכל המחלות האלה. 
לדעתי לא לספר ששכבת בלי הגנה עם זונה זה פי 10 אם לא יותר גרוע מבחינה מוסרית מאשר אם רק שכבת עם זונה.
לצפיה ב-'רוב הסיכויים שלא חטפתי אף מחלה'
רוב הסיכויים שלא חטפתי אף מחלה
06/02/2017 | 18:22
5
7
אז אתה אומר שלא לפחד שאיכשהו החברה שלי לעתיד תגלה את זה שהייתי אצל זונות ?
ואגב תתפלא, שאלתי בפורום איידס של תפוז שהיה ויהייה לי איידס אני אפילו יוכל לקיים יחסי מין ללא קונדום ללא חשש שאדביק את החברה באיידס, שזה לא כמו בשנות ה- 90 שחולי איידס היו מחוייבים ללבוש קונדום... מה דעתך על זה ? 
לצפיה ב-'ששאלתי = שאמרו לי '
ששאלתי = שאמרו לי
06/02/2017 | 18:23
4
לצפיה ב-'אל תהיה כל כך בטוח'
אל תהיה כל כך בטוח
07/02/2017 | 01:48
3
7
1. לפי מחקר ששמעתי עליו בערוץ הבריאות לחמישית או רבע מהאוכלוסייה יש איזשהי מחלת מין. אז שדווקא לזונה ששוכבת בלי קונדום לא תהיה? זה מגביר מאוד את הסיכוי של גבר ששוכב בלי קונדום ועוד עם זונה ללקות במחלת מין כלשהי.

2. המנטליות שלך של "רוב הסיכויים שאין לי כלום למרות ששכבתי עם זונה בלי הגנה" עוד יותר מסכנת אותך, אותה מנטליות שמאמינה שהיא קראה שאיידס יותר לא מדבק ואפשר לשכב עם חולות איידס בלי סכנה, דבר שאף אחד אף פעם לא התכוון להגיד לך, בוודאות.
(יש כדורים מסוימים שהם מסוכנים אבל לא כמו איידס שאם הנשא נוטל כל יום יוכל להפחית את הסיכון של הפרטנר להידבק ממנו במקרה שחלילה הקונדום ייקרע, אבל זה לא אומר שמי שנוטל את התרופה בקביעות לא יהיה מדבק בכלל)

3. זה לא קשור לזה שהבחורות צריכות לדעת על הסיכון המוגבר. אתה בטח תגיד להן גם משהו שישמע כמו אין לי ניסיון ואף פעם לא היתה לי חברה הן יחשבו שהן הראשונות שלך אולי אפילו הבחורה תחשוב שהיא הראשונה שהתנשקה איתך בתור בחור עם אספרגר שהן מלמדות אותו הכל במיטה. וזאת הטעייה.
יש אפילו סיכון מוגבר בלשכב איתך, ואי אפשר להסתיר מהן את זה. שכל אחת תעשה את השיקולים שלה.
לצפיה ב-'את טועה'
את טועה
07/02/2017 | 09:20
8
אני יגיד לחברות שלי לעתיד שעשיתי סקס חד פעמי עם כמה בחורות, אני רק לא יגיד ששילמתי לאותן בחורות כסף על הסקס, לדעתי זה לא כזה חשוב אם זה סטוץ בחינם או סטוץ תמורת כסף, לא כך ? 
ובלי קשר אני כבר לא בתול ויש לי נסיון דרך הזונות 
לצפיה ב-'זה הדבר היחידי שמטריד אותי'
זה הדבר היחידי שמטריד אותי
07/02/2017 | 18:43
1
9
אני לא פוחד מאיידס או ממחלה סופנית כרונית ( חסרת טיפול ) אחרת אלא שאם אחטוף מחלה כזו אצטרך לקיים יחסי מין עם קונדום בלבד!
כי קיימתי עד עכשיו רק פעם אחת יחסי מין ללא קונדום וגם זה היה לא יותר מ-5 דקות. 
לצפיה ב-'זה ממש לא קשור, גם אם המין היה קצר עדיין אפשר להידבק באיידס'
זה ממש לא קשור, גם אם המין היה קצר עדיין אפשר להידבק באיידס
08/02/2017 | 02:59
4
ואתה מוזמן לשאול בפורום סקסולוגיה. בכלל אני רואה שיש לך הרבה בורות בעניין של מין מוגן ומחלות. אתה צריך לעבוד על זה בשביל הביטחון שלך.
לצפיה ב-'אבל כמעט אף בחורה לא תאהב את זה שהייתי אצל זונות'
אבל כמעט אף בחורה לא תאהב את זה שהייתי אצל זונות
06/02/2017 | 12:58
11
ובעיקר לא האספרגריות - יש לי תסמונת אספרגר 
לצפיה ב-'אוטיזם, הדור הבא, הצאצאים יכולים להיות רגילים ?'
אוטיזם, הדור הבא, הצאצאים יכולים להיות רגילים ?
17/01/2017 | 22:29
6
214
זאת שאלה רגישה,,, אשמח לקבל עליה מענה ממי שיודע:

תינוק, זה תינוק, בגילי המתקדם ושלל הגנטיקה המשפחתית
להביא תינוק לעולם, זה סיכון לאוטיזם, לי למשל ברור שאני 
לא יבצע הפלה - גם אם אדע בוודאות שלתינוק יש אוטיזם 
פשוט, כי זה או שלא יהיה לי בכלל, או שיהיה לי מה שיצא,,,

עדיין זה מאוד מעסיק אותי ואני רוצה לדעת: אם יש תינוק אוטיסט
או תינוקת, בהנחה שהם יביאו לעולם תינוק עם בן זוג רגיל, ויש דברים כאלו, 
או אפילו אם אוטיסט מתחתן עם אוטיסטית - שזה המקובל

האם הילדים צפויים לסבול גם מאוטיזם או כל דבר אחר שנפוץ בזוג
שחציו אוטיסט ?

אני מתנצלת מראש - אבל המחשבות הללו פשוט לא נותנות לי מנוח
זה פשוט הרצון הכל כך גדול להיות אמא, ומצד שני הפחד מזה,,,

אקדים ואומר, שלא משנה מה המצב כיום, אני מאמינה גדולה 
שבעוד שנים, ייתכן ולמדע יהיו תשובות טובות יותר, כך שאני רוצה
בעיקר לדעת, מה המצב כיום, ומה הצפי, אם ידוע לעתיד ? 

כל תשובה שהיא אמת מדעית, תהיה טובה בשבילי 
לצפיה ב-'איך את מגדירה 'אמת מדעית' ?'
איך את מגדירה 'אמת מדעית' ?
18/01/2017 | 09:59
1
102
אם זה עוזר לך, יכולה לתת לך אמת מהחיים (שלי ) :
לאבא שלי - א"ס (=איש-ספקטרום) ואמא שלי- נ"טית (=נוירוטיפיקלית/"רגילה")
נולדו 3 בנות.
2 נ"טיות ואחת א"אית (=אשת-אמצע: לא על הספקטרום ולא נ"טית, באמצע)
לבעלי שעל הספקטרום ולי (א"אית עם גנטיקה א"סית כאמור)
נולדו 4 בנים:
1 נ"ט לחלוטין, 2 כבר אובחנו על הספקטרום ו1 בסימן שאלה.

כך שהתשובה של החיים (שלי) לשאלה בכותרת הודעתך
היא- כן.

אגב, בדיוק כמו שגם לשני נ"טים יכול להוולד ילד א"ס.

מעבר לזה, בעיניי החיים באופן כללי הם סיכון גדול.
גם סיכוי.
לכן לא חושבת על האפשרות שיוולד תינוק על הספקטרום, במונחים של "סיכון לאוטיזם".
אוטיזם אינו דבר רע במהותו.
אנשים בתרבותנו המערבית מבלבלים בין טוב לקל ובין קשה לרע.
אוטיזם, לפי נסיוני, עושה את החיים אינטנסיביים יותר,
על כל מה שבהם.

"יסבלו מאוטיזם"- חלק גדול מסבלם של אוטיסטים
אינו מהאוטיזם אלא מחוסר ההבנה וההכלה של הסביבה.

"שלל הגנטיקה המשפחתית"- רוצה לספר?

ברוכה הבאה אלינו

לצפיה ב-'כמו אצל אמא שלי אבא אספיי אמא נ"ט'
כמו אצל אמא שלי אבא אספיי אמא נ"ט
18/01/2017 | 18:16
93
אמא שלי היא ככל הנראה אספית ואח שלה נ"ט לאח שלה נולדו שני ילדים נ"ט וילד אחד אספי שהוא ממש אספי וגאון ברמות ומאוד נחמד ורגיש ועדין ,מאוד מזכיר לי את המשפחה שלי  מה שהולך אצלך אצלי נולדו אח אחד נ"ט ואני אספי ואחותי אספית ,אבל שני אחיות נפטרו אז יכול להיות שהן היו נ"ט אי אפשר לדעת ,אבא של קשב שזה קרוב משפחה של אספי קיצור אין אצלנו נורמליים וטוב שכך ... גדלתי במשפחה מופרעת לחלוטין .
לצפיה ב-'יכולים , פשוט לא כדאי'
יכולים , פשוט לא כדאי
18/01/2017 | 18:12
85
אני לא רואה את עצמי מגדל ילד נ" ט אני לא אוהב ילדים נ"ט אני אוהב אספים, ככל הנראה כי אני אספי ,אז בעיקרון זה אפשרי גם אם שני הורים אוטיסטיים אבל יש סיכוי יותר גדול שהילד היה אוטיסט בגלל הגנטיקה נראה לי, לא ברור לי לגמרי אני מציע ל לשואל גינטקאי ,בזמנו אני שאלתי וזה מה שהוא אמר, אמר גם נתונים אבל שכחתי זה היה מזמן .
לצפיה ב-'האמת המדעית שאי אפשר לדעת בזמן הריון אם התינוק יהיה אוטיסט.'
האמת המדעית שאי אפשר לדעת בזמן הריון אם התינוק יהיה אוטיסט.
19/01/2017 | 22:49
1
70
זאת אומרת אין לך סיכוי לדעת בוודאת.
אמת מדעית גם שלכל אדם יכול להיוולד ילד אוטיסט - גם אם אין שום אוטיזם במשפחה.
ואמת מדעים גם שלאוטיסט יכול להייולד נ"ט.
מאחר ואין דרך לדעת מראש בוודאת (כי תינוק זה לא תוכנית כבקשתך  - אז מי שלא רוצה אוטיסט עדיף שלא יוליד ילדים בכלל. זה הדבר היחיד שמדויק באופן מוחלט.
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
23/01/2017 | 01:06
10
לצפיה ב-'כן'
כן
25/01/2017 | 08:01
34
או שכמו שכתבו כאן השאלה היא מה זה בדיוק "רגיל".

אני מאוד אוטיסטי יחסית וגם מאובחן ככזה,
הבת שלי ממש לא,
אם כי בוודאי שאינה רגילה לא נראה לי שמישהו יאבחן אותה כאוטיסטית.
וזה למרות שגם אמא שלה היא על גבול האספיות.

היא מדברת מאוד מאוד יפה ודי מווסתת מה שנקרא ולא נלחצת בחברה.

אני מאמין שהמופעים היותר מטרידים ובעייתיים של  אוטיזם נובעים מתגובות הסביבה ולא מאיזה שהוא פגם באוטיסט עצמו וחושב שחלק גדול מזה שהילדה למרות שגם די מיוחדת ושונה היא גם מאוד רגילה נובע מזה שגם אני וגם אמא שלה,גם מתוקף היותנו חריגים למדי בעצמנו, מאוד מאוד סובלנים לשונות ולא נלחצים מכל מה שלא הכי שגרתי ונורמטיבי
לצפיה ב-'הסמכה טכנולוגית לבוגרי חנ"מ, קורסים למשפחות ואנשי מקצוע- '
הסמכה טכנולוגית לבוגרי חנ"מ, קורסים למשפחות ואנשי מקצוע-
19/01/2017 | 08:58
1
59
מתוך ידיעון קשר, מעתיקה מהמייל:

"מגמה לעתיד -חינוך טכנולוגי מקצועי בחינוך המיוחד 
אם אתם מסיימים השנה כיתה יב' אנו מציעים לכם תכנית המשך בת 3 שנים."

"מקבץ של קורסים, הרצאות, סדנאות
שמצאנו שהן משמעותיות עבורכן (המשפחות המיוחדות).
וגם לכם אנשי המקצוע כדי לייצר חיבור טוב ונכון למשפחות."

לצפיה ב-'מידע נוסף על תכנית 'מגמה לעתיד''
מידע נוסף על תכנית 'מגמה לעתיד'
19/01/2017 | 09:13
28
לצפיה ב-'קטע עם מאי קורע'
קטע עם מאי קורע
18/01/2017 | 18:39
72

היא הורגת אותי כמה היא מושפעת מאנשים כמוני היא התחילה להיכנס חזק לקטע של פמיניזם ( שזה לא מוצא חן בעיני , לא סובל פימניסטיות) .
אז היא כזה מכינה לנו אוכל ( היא יודעת דווקא להכין לא רע היא הכינה קוסקוס שאני מאוד אוהב אבל אמא מכינה יותר טוב ) , אז כזה סתם אמרתי
לה " יופי ילדה טובה ילדות צריכות להיות במטבח לשרת את הגברים " כאלו אותי אז היא התעצבנה עלי והתחילה לקלל אותי ואמרה לי " מי אתה 
בכלל ? זה שיש לך זין זה אומר שאתה מעלי ? אתה אפס אני אזרוק לך את כל האוכל שובינסט מסריח "זה הצחיק אותי נורא והמשכתי להתגרות
בה היא ממש נהיתה אדומה, והתתחילה לומר בכזה ביטחון שהיה שווין ועוד ישכחו אנשים חשוכים כמוני ושאני אפס ושאני הדוגמה לגברים שהיא הכי

שונאת, ושהיא לא רוצה לדבר עם גברים כמוני, ואם לא הייתה אחיה היא הייתה מנתקת קשר איתי כי אני חרא ,וכל מיני אלו, אז סתם כזה אחרי כל
זה נסיתי לבוא לת לה נשיקה להרגיע אותה אז היא דחפה אותי עשתה פוזות כאלו ממש מה עשיתי לה, קיצור אני מראה לכם מזה אחיות וכמה 
מטומטמות הן יכולות להיות בגלל הפימניזם המושחת ,אפילו צחוק הן לא יכולות לקבל, קיצור מאי היא דוגמה לנערה אספית שמושפעת בנימי נשמתה 
ולא יכולה לעשות חושבים או לחשוב מעבר קיצור מטומטמת ברמות, אפילו שהיא גם די גאון אבל בקטע הזה שהיה לנו בעיני יצאה מטומטמת, ולא
הבינה מזה הומר , אולי אני מיזוגן אולי אני שובינסט לא טוען שלא, אבל באמת שהפעם זה היה בהומור וזה היה ברור ובגלל שהיא לא קולטת מסרים
חברתיים כמו שצריך היא ירדה עלי ,וזה קורה המון קיצור קצר בתקשורת עם הפימניסטית הממוצעת המטומטמת , קיצור אחותי נערה מטומטמת ,
ומושפעת וברברית .
לצפיה ב-'היה לי פגישה אצל הפסיכולוגית'
היה לי פגישה אצל הפסיכולוגית
16/01/2017 | 18:51
2
158
במרפאות קשת בקשר לאבחון לאוטיזם כדי לקבל סל שיקום והוסטל ,אבא בא על הבוקר ונסענו לתל השומר, היה ממש נורא אני שונא לצאת מהבית ולנסוע באוטבוס ובכלל שונא לראות בני אדם, הגענו לשם ישבה בחורה די צעירה בת אולי שלושים וחמש והיא הייתה נחמדה בסך הכל אבל היו כמה נקודות שהפריעו לי, היא אמרה שזה יערך בערך שעתיים בסוף סימנו את זה בתוך שעה ורבע אז היא אומרת לי

שהיא תשאל אותי מה אני עושה ? במה אני מתעסק ? כלומר מה תחומי הידע שלי וכו, אז היא התחילה ושאלה מה שלומך? אז אמרתי " בסדר " רק אז היא אומרת לי " אני רוצה תשובה שלמה, תתפרט מה אתה מרגיש " אז אמרתי " זה מה שאני מרגיש בסדר " כאלו לא הצלחתי להבין מה היא בכלל רוצה ממני כי מזו השאלה הזו ? איך אני יכול לענות על זה ? לא הבנתי אז אמרתי לה ככה " הרבה פעמים

אני לא מבין מה אנשים רוצים ממני אני לא קולט את הקוד הפנימי  " אז היא אומרת לי " יכול להיות שיש לך בעיות בהבנה תקשרותית עם הסביבה אפשר לעבוד על זה אם אתה רוצה " אז אמרתי לה " אבל איך ? ולמה ? "  אז היא אמרה " לשם כך יש

הוסטל כדי שתבין דברים שאתה עדיין לא מבין " קיצור נירמול כמו שנקרא מה שאני הכי מפחד ממנו להפוך ליותר נ"ט ממה שאני ואני נ"ט מחורבן לגמרי בקטעים אז עוד יותר ? קיצור היא הראתה לי גם תמונות ואמרה תאמר לי מה אתה רואה ומרגיש, תארתי לה באופן יבש מה ראיתי אז היא אומרת "אבל מהם הם מרגשים ? מה הם חשים ?  " אמרתי לה " לא יודדע אף פעם לא דברתי איתם אז איך אני אדע, איך אפשר לדעת לפי תמונה ? " אז היא  הסתכלה עלי ואמרה " כי יש בתמונה רמזים הבעות פנים אתה לא מבין ? " אמרתי לה " לא מבין מזה הבעות פנים, אני מבין שאומרים לי ואם לא אומרים לי אני לא יודע כלום " אז היא עזבה את זה, אחר ספרתי לה שאני אוהב מוזיקה במיוחד קלאסית היא התלהבה דברנו על

מוזיקה קלאסית מודרנית שאני אוהב ועל החלמות שלי להיות צייר ומשורר וסופר, היא אמרה " אלו חלמות מרגשים יכול להיות שתגשים אותם או את חלקם " זה די עודד אותי שמאמנים בי כי אבא בכלל לא מאמין בי וזה כואב, קיצור היא שאלה אותי על האלימות על כעסים וכו אז היא אמרה " כתוב שאתה מאוד מאוד מסוכן זה נכון ? " אמרתי לה " כן אבל אני לא רוצה להיות כזה אני רוצה להשתנות " אז היא אמרה " זה צריך לבוא ממך " אז הנהנתי בראש להסכמה, אחר כך היא שאלה אם אני מתקשר בעוד אופניים אז אמרתי " כן אני מתתקשר מציון בכתב קשה לי מאוד לדבר זה כמעת בלתי אפשרי " אז מה היא אומרת לי " כן אני רואה אתה לא

קשורתי קשה מאוד לנהל איתך שיחה " זה פגע בי לא הבנתי מה עשיתי רע, מה הייתי צריך לומר ? אני לא יודע מה לומר לאנשים שאני לא מכיר, קיצור יצאתי בהרגשה רעה, היא אמרה שהיא תחפש דרך ליצור איתי קשר בכתב אמרתי לה שאני כותב בפןרמים היא שאלה איפה " אמרתי בפורמים של אוטיזם וספרות או

בפייס " אז היא אמרה " נמצא דרך כבר לתקשר " זה שימח אותי כי אני חושב שהיא וכל אחד יכיר אדם אחר ויכיר את נתנאל האמיתי בכתב, כי באמת אני כמו מפגר ולא ממש יודע לדבר ונורא נורא מוזר היא שמה לב ושאלה אותי " האם הצי'ו לך בגלל שאתה שונה וחריג " אז אמרתי לה כן וספרתי קצת על התעללות בבית ספר, קיצור יצאתי די מרוצה, היה לא רע, אבל הרגשתי רע שהיא אמרה שאני לא יודע לתקשר זה פגע בי ,כי באמת נסיתי להיות  כמה שיותר קשוב ותקשרותי אני

פשוט לא יודע איך ,קיצור עוד שבועיים יש לה פגישה אצל הפסכיטר הראשי שם שיבדוק את העניין הפסיכוטי כי אני גם סיכופרן ואז זהו עברי כמה חודשים יתנו לי תשובה ואני אולי אכנס להוסטל זהט זה מה שקרה היום עכשיו חזרתי מהבוקר .
לצפיה ב-'אתה מעונין ללכת להוסטל?'
אתה מעונין ללכת להוסטל?
17/01/2017 | 23:31
1
77
איזה סוג ההוסטל הזה?
לצפיה ב-'אין לי בריריה'
אין לי בריריה
18/01/2017 | 11:42
86
הוסטל  כנראה לאוטסטים בתפקוד " גבוהה " . ולא יודע איזה סוג אנחנו רק בשלבים התחלתיים .
לצפיה ב-'דרושה משלבת בכפר סבא'
דרושה משלבת בכפר סבא
18/01/2017 | 07:29
33

דרושה משלבת לילדה הנמצאת על רצף ה- PDD בתפקוד גבוה, הלומדת בכתה ה  בבית ספר בכפר סבא. אנו מחפשים משלבת חמה ומכילה, דינמית ורגישה, שיודעת להעניק המון אהבה, בעלת יוזמה.
לפרטים נא לשלוח קורת חיים למייל:
 POOL112@WALLA.COM

לצפיה ב-'מסתבר שיש משהו טוב בשפעת '
מסתבר שיש משהו טוב בשפעת
17/01/2017 | 09:59
2
98
מה שלומכם? השפעת כבר בקרה אתכם בחורף הזה?
אצלנו היא חוגגת...
כולם חולים בתורנות... קונצרט של שיעולים ועיטושים.
-אז מה טוב בה?
חווינו חוויית הצלחה
ה (אפרופו השרשור על אספרגר- אספי בן 17)
הצליח לקנח את האף!
הוא היה בטוח שאינו יכול, לא יודע ולא יידע איך עושים את זה,
התעצבן עליי כשניסיתי להסביר לו איך זה עובד,
אבל בסופו של דבר הצליח!
איזו הקלה...

גם הפיצקי (בן 9 וחצי, כנראה לקראת אבחון) 
למד עכשיו לבצע את האופרציה הנ"ל.
לצפיה ב-'לצערי זה תפס אותי עכשיו מיום שני אני פשוט בבית מרוב שאני'
לצערי זה תפס אותי עכשיו מיום שני אני פשוט בבית מרוב שאני
23/01/2017 | 01:13
1
16
חולה ונחה ולא הייתי חולה בכלל כל החורף בגלל זה הגבתי על מה שפתחתי עכשיו רק :(((רק בריאות לכולם!
לצפיה ב-'אכן, זה נאחס אמיתי...'
אכן, זה נאחס אמיתי...
23/01/2017 | 09:32
13
החלמה מהירה לך
אצלנו נראה לי שהשפעת תעבור רק כשהחורף יעבור...
בכל מקרה, כתבתי את ההודעה גם כדי להתנחם מהשפעת בעזרת השמחה הקטנה
וגם בהקשר לשרשור שלך על אספרגר ורמת תפקוד.
בחור בן 17 שרק עכשיו לומד לקנח את האף-
דוגמא קטנה לחוסר הקשר בין מה שמכונה "תפקוד גבוה" לבין אספרגר.

לצפיה ב-'המיניות של האספרגריות'
המיניות של האספרגריות
16/01/2017 | 15:31
9
183
אני בן 29 עם תסמונת אספרגר. לאחרונה בדקתי נכונות של אספרגרית בת 37 לקשר רציני עימי והיא ניתקה איתי כל קשר עוד לפני שנכנסו למיטה בגלל שאולי קצת לחצתי אותה על סקס לפני דייט רביעי ובגלל ששאלתי אותה אם עם האקס שלה היא השתמשה בגלולות בלבד או גם בקונדום. 
ההורים שלי כיוונו אותי לנסות קשר רציני עם אספרגרית כי רק אספרגרית לטענתם תקבל אותי כמו שאני. לאחרונה הם עלו על הנקודה המוזכרת בספרי המחקר שאספרגריות לא אוהבות מגע. האספרגרית הזו שיצאתי איתה לדעתי גם לא הייתה אוהבת שהייתי מחזיק לה את היד או שם את היד שלי על הרגל שלה או על הכתף שלה, למרות ששלחתי לה ידיים לאיברי הגוף האלה שלה רק במקרה. 
אני בחור עם אספרגר שאין לו בעיה עם מגע וחיכוך גוף בגוף, חוץ אולי , סלחו לי על ההתבטאות, לשכב עם בחורה ממוצא אתיופי. רציתי לשאול האם אספרגריות באמת לא אוהבות מגע ? נרתעות ממגע ובטח מיחסי מין ? האם רובן בתולות עד גיל מאוחר ובעצם גם בתולות כל חייהן ?
ואם כן, אז מה אני אמור לעשות ? לנסות קשר רציני עם בחורות ללא לקות, בתקווה שאחת מהן תכיל אותי עם כל הקשיים שלי, למרות שהסיכויים שהיא תכיל קטנים מאוד ( כך לימדו זאת אותי הוריי )? לנסות קשר רציני עם בחורות עם לקות אחרת, מוגבלות אחרת שרק קרובה לאספרגר אך לא בדיוק אספרגר ? בחורות סכיזופרניות למשל שאני ישלים אותן והן ישלימו אותי ? 
לצפיה ב-'הוספה '
הוספה
16/01/2017 | 15:35
102
1. האם כששני בני הזוג הם אספרגרים הם נכנסים למיטה רק אחרי דייט 20 ?
2. אני באמת מקווה שאני לא במבוי סתום. אם לא אוכל לקיים מערכת יחסים עם אספרגרית וגם לא עם בחורה רגילה, אז עם מי ? 
לצפיה ב-'תוספת אחרונה ודי, סליחה על ההצפה'
תוספת אחרונה ודי, סליחה על ההצפה
16/01/2017 | 15:40
95
האם ההורים של האספרגריות מגוננים עליהן יותר מדי ? סלחו לי על הביטוי, כאילו הן ילדות בנות 5 ? 
לצפיה ב-'אוהבות מאוד מאוד מגע'
אוהבות מאוד מאוד מגע
16/01/2017 | 18:28
99
אפילו יותר מנטיו"ת אני הייתי עם הרבה אספיות גם בקשר מיני ובכלל בקשר והרבה מהם אוהבות מאוד מגע, אבל בצורה אולי שונה, כנראה הלחצת אותה וזה שהיא לא רצתה איתך זה לא אומר שהיא בכלל לא אוהבתת מגע כנראה לא איתך ברגע זה או בכלל, בכללי אני מציע מאוד ללכת עם  אספיות הן נפלאות בעיני ויש בניהן נשים מאוד מאוד יפות וחכמות ורגישות בטח יותר מהנטי"ת הממוצעת .
לצפיה ב-'אף אדם לא רוצה לתת שרותי מין, להיות חפץ לסיפוקו של אחר'
אף אדם לא רוצה לתת שרותי מין, להיות חפץ לסיפוקו של אחר
16/01/2017 | 20:37
3
97
שזה מה שאתה ככל הנראה מחפש
(באמת מקוה בשבילך שאתה מחפש יותר. מכל מה שכתבת כאן עד היום,
כל הודעה ללא יוצאת מן הכלל, זה נראה ככה).
יש אנשים שנפגעו רגשית ו/או מינית ולכן מוכנים לעשות זאת
- לא רוצים, אבל מקבלים על עצמם להיות שפחות/עבדי מין-
ואתה מאלה שניצלו את פגיעותם.
בלי קשר לחיווט נוירולוגי, א"סית/נ"טית/א"אית
אף אחת שאינה פגועה לא תסכים להיות עם מישהו שמתייחס לנשים, אליה, כמוך.

אם בכ"ז אתה מחפש מערכת יחסים עם אשה ולא סיפוק מיני בלבד,
מציעה לך להתחיל מאיזושהי עבודה עצמית,
בעצמך או בעזרת מישהו, אולי איש טיפול,
על יחסך לנשים ואולי יחסך לאחר בכלל.
לצפיה ב-'מסכים אבל לא חובה קשר זוגי'
מסכים אבל לא חובה קשר זוגי
16/01/2017 | 21:16
2
83
כלומר יש נשים שמחפשות קשר רק למין והן לא זונות זה מאוד נפוץ ,אני הכרתי נשים כאלו כלומר זה נקרא יזיזה את מבינה ? כאלו היא לא חברה שלך אבל יש קשר כזה שאתה מזיין אותה, לחבר שלי היו הרבה כאלו וזה לא אונס ולא ניצול כי הן בוחרו  בזה ולא עברו כלום, כאלו מה נראה לך אנחנו חיים לפני אלף שנה ? כאלו די יש נשים שמתות על סקס לא מחיובות ומחפשות את זה מאוד וגישות כמו שלך הן פרמטיביות ,אישה היא לא מלאך תמים וחמוד היא מאוד מאוד מינית לפעמים ואפילו יותר מגבר, לכן הגישות שלך הורסות כל מה שיפה, לא חובה אהבה זה לא ככה אולי בעינך, אבל מין שמבוסס על כבוד וערכה ולא ללכת לזונות כי אני גם חושב שזו דרך פחות טובה כמוך, אלא לפתח מערכת

לא תלותית עם אישה שמוכנה רק מין, יש אתרים כאלו ,ואם חסוי רוצה שיגש אליהם, אגב מלאמלא נשים נציעו לי סקס ללא קשר לאהבה כלפי ( הייתי נער מאוד מאודמאוד יפה ושרירי והרבה נערות התלהבו ממני ) אני לעולם לא יזמתי מין הן באו עלי, ושוב ללא אהבה כי מי שאני מאוהב בה אני לא יכול לגעת בה לכן אם לא הייתי הולך איתם כנראה הייתי נשאר בתול לנצח, לכן חסוי לא רע ואין בעיה איתו,

זה מאוד טבעי בעיני לא צריך לבטל את התשוקה, אלא לא ללכת לזנות שזה אכן ניצול ואכן עברו גלוי עריות או פגעיה אחרת גם מינית בילדות וסתם התעללות מהורים, אלא לאישה שרוצה גם כמוהו מין ורק מין מה הבעיה ? את חיה לפני אלף שנה ?מה הקטע שלך ? צדקנות זה לא מוסר זה הפך, קיצור חסוי חפש באתרי סקס מין זה הכל חפש אישה וצא להרפתקה ואולי בסוף תאהב אותה ,ואין דבר נעלה יותר ויפה יותר מסקס מאהבה אני מקנא במי שיכול מי שאני מאוהב בה אני משותק לגמרי ומת לגמרי  ואפילו לדבר איתה אני מתקשה אני בכלל בישן בצורה יוצאת דופן ואם לא היו פונים עלי הקשר היחיד שלי עם אישה היה עם אמא ודודות ואחותי וממש הייתי רוצה שזה היה אחרת ממש מפלל לזה אבל אני מפחד פחד מוות מנשים בעיקר מכאלו שאני מאוהב בהן ..
לצפיה ב-'גם יזיזה היא אדם, הוא מתייחס לנשים כחפצים, כשפחות מין שלו'
גם יזיזה היא אדם, הוא מתייחס לנשים כחפצים, כשפחות מין שלו
17/01/2017 | 09:33
1
82
לכן אף אחת לא תרצה להיות איתו גם בתור יזיזה
לצפיה ב-'לא יודע אולי'
לא יודע אולי
17/01/2017 | 09:45
52
אני לא חש ככה אני רק מבין שהוא רוצה מין אז הצעתי לו שילך עם נשים שזה רק מה שמעסיק אותם . ולא ינזה לפתח זוגיות כי הוא לא מחפש מעבר, לא יודע אם הוא רק מחפיץ, בהחלט יש בו אלמנטים של החפצה אני מסכים אבל יש מעבר אני חושב .. לא בטוח אבל ככה מרגיש .
לצפיה ב-'קשה לי להאמין שיש תשובה אחת שנכונה לגבי כל האספרגריות...'
קשה לי להאמין שיש תשובה אחת שנכונה לגבי כל האספרגריות...
17/01/2017 | 12:52
36
לצפיה ב-'נשים גם בדרך כלל שוכבות בפעם הראשונה רק עם גבר שהן בקשר מאוד'
נשים גם בדרך כלל שוכבות בפעם הראשונה רק עם גבר שהן בקשר מאוד
01/02/2017 | 02:01
13
רציני איתו, ולנשים עם אספרגר יותר קשה למצוא קשר רציני, לכן אולי זה מגיע בגיל מבוגר יותר.
לצפיה ב-'זקוקה להמלצה לפסיכיאטר\ית ילדים באיזור המרכז'
זקוקה להמלצה לפסיכיאטר\ית ילדים באיזור המרכז
15/01/2017 | 11:02
1
43
מחפשת בדחיפות פסיכיאטר\ית ילדים באיזור המרכז לבתי בת 9
צריך להבין בספקטרום
פרטי או במכבי
תודה!!!
לצפיה ב-'בקישורי הפורום, סעיף 'רשימות אנשי מקצוע' תמצאי גם'
בקישורי הפורום, סעיף 'רשימות אנשי מקצוע' תמצאי גם
16/01/2017 | 12:51
26
המלצות לפסיכיאטרים.

מעבר לזה- 'בית אחד' לרוב עובדים עם אנשי מקצוע טובים.
לצפיה ב-'שאלה קטנה '
שאלה קטנה
13/01/2017 | 00:17
35
197
סתם שאלה שעלתה לי לראש
לפני שהיה את השינוי של ההגדרות היה PDD ואוטיזם קלאסי ואספרגר ואוטיזם בתפקוד גבוה אז מה ההבדל בין האחרונים שציינתי?(אספרגר לאוטיזם בתפקוד גבוה?)
אז רציתי לדעת מה ההבדל ביניהם אז כי הרי שניהם נחשבים לתפקוד גבוה לא?
לצפיה ב-'אספרגר אינו בהכרח תפקוד גבוה'
אספרגר אינו בהכרח תפקוד גבוה
13/01/2017 | 08:33
143
מה שהבדיל אספרגר הוא שהבנאדם דיבר לפני גיל 3
ושהוא הראה למאבחנים שיש לו IQ ממוצע ומעלה.
(אוטיסטים קלאסיים עשוים גם להיות בעלי IQ ממוצע ומעלה
אבל למאבחנים יש קושי לראות זאת).

זה לא אומר כלום על רמת תפקוד בתחום התקשורתי למשל
ואפילו לא בתפקודי יומיום.

לצפיה ב-'אין הגדרה מדוייקת לתפקוד גבוה.'
אין הגדרה מדוייקת לתפקוד גבוה.
13/01/2017 | 10:19
115
הדבר היחיד שמוגדר שמי שלא מדבר נחשב תפקוד נמוך.
לכן מי מדבר למשל , לא בהכרח ייחשב תפקוד גבוה..
לצפיה ב-'לפי האבחנה הישנה אספרגר נחשב לסוג של אוטיזם בתפקוד גבוה '
לפי האבחנה הישנה אספרגר נחשב לסוג של אוטיזם בתפקוד גבוה
14/01/2017 | 10:56
28
48
לצפיה ב-'האם ילד שלא מתלבש לבד בגיל 5'
האם ילד שלא מתלבש לבד בגיל 5
14/01/2017 | 12:30
10
116
או לא אוכל לבד עם סכו"ם בגיל 6 נחשב תפקוד גבוה או נמוך ?
לצפיה ב-'אני מכיר ילדים'
אני מכיר ילדים
14/01/2017 | 18:35
3
99
שלא מתלבשים לבד בגיל 5 ובקושי יודעים להשתמש בסכום בגיל6 והם בכלל לא בספקטרום.
לצפיה ב-' אבל להם אף אחד לא מגדיר תפקוד.'
אבל להם אף אחד לא מגדיר תפקוד.
15/01/2017 | 22:36
2
38
השאלה שלי זה באיזה תפקוד המאבחון יגדיר ילד כזה שכן בספקטרום. הרי לפי הגדרות חדשות יש רמות 1,  2  ו 3 .
לצפיה ב-'לא יודע להגיד לך בדיוק'
לא יודע להגיד לך בדיוק
15/01/2017 | 22:49
1
44
אבל אני לא בטוח שהרמה מתייחסת לזה.
הדרגות בDSM באבחנה, מתייחסות לקשיי חברה שפה ותקשורת בחלק הראשון.
ובחלק השני לקשיי התנהגות, כמו חזרתיות, אובססיביות , נוקשות, קושי בוויסות החושי וכדומה.

יכול להיות ילד שהוא בתפקוד גבוה, או דרגה 1 ועדיין יש לו חוסר ניכר במיומנויות שונות בגלל סיבות כמו המנעות או חרדות שמשפיעים בצורה רבה גם אם הם לא בחומרה רבה.

אני מתאר לעצמי שיש מצב לפי הDSM לאבחנה בדרגת חומרה קלה, ועדיין קושי רב בתפקוד היום יומי.
לא סתם מקבלים קיצבה והכרה של הביטוח הלאומי, גם בדרגה הקלה, או בתפקוד הגבוה לא חסרים קשיים ניכרים.
לצפיה ב-'ברור שלא סתם מקבלים קצבה.'
ברור שלא סתם מקבלים קצבה.
19/01/2017 | 23:11
27
אבל היו הרבה מלחמות על זה.
כשהבן שלי אובחון לא פניתי לביטוח לאומי למרות שבאיבחון היה כתוב 'רצף אוטיססטי'. כי לא היה סיכוי לקבל כלום. בזמנים ההם  לתת קצבה ל'תפקוד גבוה'  מבחינת ביטוח לאומי נחשב 'סתם'  למרות ההוצאות הידועות הגבוהות של הורים.
לצפיה ב-'אני עד עכשיו מתקשה מאוד'
אני עד עכשיו מתקשה מאוד
14/01/2017 | 19:55
2
95
בשני אלו ואני בן עשרים ושלוש וככל הנראה בתפקוד גבוהה, אבל לפתור תרגלים מסובכים במתמטיקה מאוד קל לי לפחות היה, או לזכור המון חומר בקלות ( יש לי זיכרון מאוד טוב ככה אומרים אפילו צילומי ) . לא חושב שזה שילד לא מצליח להתלבש או לעשות דברים כאלו בקלות זה אומר שהוא בתפקוד נמוך בעיני אין דבר כזה תפקוד נמוך גבוהה זה מאוד אוולנטי בעיני , לפחות ככה אני מרגיש .
לצפיה ב-' בדיוק הטענה שלי שאף אחד לא יודע'
בדיוק הטענה שלי שאף אחד לא יודע
15/01/2017 | 22:40
1
43
מה זה תפקוד גבוה
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
15/01/2017 | 22:56
25
כי אין דבר כזה גבוהה ונמוך מצד אחד הילד יכול להיות גאון ( למשל במתמטיקה ) כמו הבחור שאני הכרתי, אבל מצד שני הוא לא יודע כמעת לדבר ועוסק רק בזה ,וברור שהוא גאון הוא יכול לפתור כל מי שתתני לו בהרף עין לא לוח כפל אלא הכל, יש לו מוח מדהים, ודברים הכי בסיסים הוא לא יודע ,אז מה הוא ? זה מערר את התפישה של גבוהה נמוך כי הכל משולב, אין דבר כזה מפגר או רק גאון זה מעורבב אין שלומות עדיין...
לצפיה ב-'הוא מסוגל ולא רוצה או לא מסוגל בכלל? '
הוא מסוגל ולא רוצה או לא מסוגל בכלל?
16/01/2017 | 12:14
16
לצפיה ב-'סכו"ם בגיל 6? '
סכו"ם בגיל 6?
17/01/2017 | 23:37
1
41
זה לא קיים אפילו בחינוך רגיל - הם לא אוכלים עם סכין (שזה חלק מסכו"ם) בגיל 6
לצפיה ב-'אז אפרט . נוותר על הסכין.'
אז אפרט . נוותר על הסכין.
19/01/2017 | 22:58
29
מדובר על שימוש בכף, כפית ומזלג. בגיל הזה אמורים לאכול  לפחות עם כף או כפית.
לצפיה ב-'מקובל לחשוב כך, אבל זה לא נכון '
מקובל לחשוב כך, אבל זה לא נכון
15/01/2017 | 07:40
16
74
היותם "פרופסורים קטנים" כמו שד"ר אספרגר כינה אותם
מטעה את רוב האנשים.
בנאדם יכול להתחיל לדבר עד גיל 3 ולהיות חכם באופן נראה לעין
ועדיין לא להיות מסוגל להתלבש בעצמו (גם מעבר לגיל 5)
או לנסוע בתחבורה ציבורית כבוגר,
או לדבר עם אנשים,
או לישון בלי חיתול.
לצפיה ב-'לפי האבחנה הישנה'
לפי האבחנה הישנה
15/01/2017 | 11:14
15
71
עד כמה שהבנתי בכלל לא הייתה באבחנה עצמה דרגת תפקוד או דרגת חומרה.
את קביעת הדרגה של התפקוד הוסיפו , אבל לא היה סעיף ממשי בDSM לגביה.
זה אחד השינויים בDSM 5 שקובעים גם דרגות מאחד עד שלוש.

בציבור יש דעה כזו שאוטיסטים הם פרופסורים\מדענים קטנים.
לצערי זה לא מייצג את כולם, חלק מהם נראים כמו (סליחה) מפגרים קטנים.
אנחנו אגב, אוהבים עד אין קץ את מה שיש.
לצפיה ב-'"פרופסורים קטנים" התייחס לאספים (תסמונת אספרגר)'
"פרופסורים קטנים" התייחס לאספים (תסמונת אספרגר)
15/01/2017 | 12:14
9
57
לא לכלל האוטיסטים.
נכון שבאבחנה הישנה עצמה לא היתה הגדרת דרגת תפקוד
הדעה הרווחת (והשגויה) בציבור היא שאספים בהכרח בתפקוד גבוה
כי הרושם של "הפרופסור הקטן" מטעה
כמו בדוגמאות שנתתי,
יש אספים שרמת תפקודם בינונית/מעורבת (בכל תחום שונה)
ולעתים אפילו נמוכה, לפחות בתחומים מסויימים.

אכן א"סים המוגדרים בתפקוד נמוך מאובחנים לעתים בטעות כמפגרים
כמו שא"סים המוגדרים בתפקוד גבוה מאובחנים לעתים בטעות כבעלי הפרעות נפשיות.
אגב, לא יודעת מה עדיף או מה גרוע יותר מבחינת ההשלכות עבור הא"ס...
ועוד אגב- מפגרים עשויים להיות אנשים מקסימים ובעלי לב-חכם
לפחות בעיניי זו אינה מילת גנאי לכן לא רואה סיבה להתנצל על ההשוואה

לדעתי ומנסיוני כדאי להתייחס לכל סוגיית רמות התפקוד בזהירות:
א)רמת תפקוד היא תוצאה של אינטראקציה בין האדם וכל מה שבו
לבין הסביבה.
לכן היא אינה מגדירה את האדם עצמו.
אותו אדם בסביבה שונה יתפקד בצורה שונה.
ב)היא נזילה מאד.
הן הסביבה והן האדם עצמו אינם סטאטיים, הם משתנים
לכן רמת התפקוד של אותו אדם עצמו עשויה לעלות או לרדת מזמן לזמן.
ג)תפקודו של אדם הוא ביטוי חיצוני,
הוא המבט עליו מבחוץ  (איך הוא נראה, כמו שכתבת)
יותר מאשר החוויה הפנימית שלו.

לצפיה ב-'לפי מה שהבנתי (מקריאה)'
לפי מה שהבנתי (מקריאה)
15/01/2017 | 12:33
7
51
המעבר בין רמות התפקוד זו אחת הסיבות העיקריות שבDSM5 כבר אין אספרגר וכולם ASD.
היה לי תלמיד, שאמא שלו אמרה לי שבגיל שלוש אובחן כאוטיסט ובגיל 5 אובחן שוב כאספרגר.
לצפיה ב-'ולמה אמרו לה שזה שונה?.'
ולמה אמרו לה שזה שונה?.
15/01/2017 | 22:50
6
31
גם אספי זה אוטיסט. הרי אין ספק שגם אצל אותה אמא באיבחון כתוב 'אספרגר על הרצף האטיסטי'
לצפיה ב-'לפי DSM4'
לפי DSM4
15/01/2017 | 22:58
5
33
הייתה אבחנה שונה לאספרגר PDD ואוטיזם.
כשאוטיזם התייחס לאוטיזם קלאסי או מה שהיה קרוי תסמונת קנר.
היום זה הכול ASD וכבר לא קיימת אבחנת אספרגר .

כשהתלמיד ההוא למד אצלי עדיין הונהג הDSM4.
הוא אובחן כאוטיסט בגיל שלוש, ואחר כך שונתה האבחנה לתסמונת אספרגר.
אם היה מאובחן אז לפי DSM5  הוא היה נשאר עם אותה אבחנה ASD על אף "שרמת התפקוד" התקשורתי שלו כביכול עלתה.
לצפיה ב-'גם בDSM4 המונח ספקטרום אוטיסטי כבר היה קייםואספרגר היה בתוכו'
גם בDSM4 המונח ספקטרום אוטיסטי כבר היה קייםואספרגר היה בתוכו
17/01/2017 | 09:45
3
30
לא יודעת מה קרה עם התלמיד שלך, למה שונתה לו האבחנה.
בכל מקרה, זו דוגמא נוספת לחוסר הרלוונטיות של ההפרדה בין האבחנות.
הרי הוא נשאר הוא
באיזה גיל מישהו התחיל לדבר, האם בגיל 3 או שנתיים לפני או אחרי
לא משנה הרבה כשהוא בן/בת 15 או 25 או 55.
והאם מבחני ה IQ יודעים או לא להבחין באינטיליגנציה שלו
זה מעיד על המבחנים והמאבחנים לא פחות, יש שיטענו יותר, מאשר עליו,
לכן לא סביר לבסס על זה את האבחנה שלו.
לצפיה ב-'לגבי אותו התלמיד אני לא יודע...'
לגבי אותו התלמיד אני לא יודע...
17/01/2017 | 10:39
2
25
רק מהמעט שהאמא סיפרה לי וזהו.
בכל מקרה הבנתי שאחת הסיבות העיקריות לאיחוד האבחנות לאבחנה אחת, הייתה הקושי לדבוק באבחנה ספציפית אחת.

מה קורה לגבי תסמונות שלהם בסיס גנטי ידוע כמו איקס שביר או רט, אני לא יודע, נדמה לי שגם שם כר אין הפרדה באבחנה.

אגב גם בבעיות קשב, גם ילד עם ADD עדיין מקבל אבחנה ADHD ולא ADD , בספר האבחנות הבנתי שאין אבחנה נפרדת, פשוט מאבחנים ADHD ומוסיפים ללא מרכיב היפר אקטיבי.
לצפיה ב-'ה"קושי לדבוק" נובע מכך שההפרדה הזאת מלאכותית ומופרכת '
ה"קושי לדבוק" נובע מכך שההפרדה הזאת מלאכותית ומופרכת
17/01/2017 | 10:54
25
אם יוצאים מהנחה שמטרת האבחנה
היא לתת כלי שיסייע להבין את האדם וצרכיו,
ההפרדה הזאת בין האבחנות, חסרת טעם, לכן בוטלה.
אין הבדל מהותי בין אספרגר לאוטיזם.

לעתים אבחנה מספקת את הצורך (המאד אנושי)
של חוקרים, אנשי מקצוע או אחרים בסביבה
לקטלג, למיין, לשים כותרת, כדי להרגיש בטוחים יותר.
לעתים היא משרתת צרכים פחות לגיטימיים של סימון האחר, השונה,
לצורך שליטה בו.
אגב, יש אספים וגם הורים לאספים, שאינם מוותרים על ההפרדה
כי הפנימו את הסטיגמה השלילית של אוטיזם
ומרגישים צורך להרחיק עצמם ממנה.
לצפיה ב-' כנראה אותה אמא העדיפה לחשוב'
כנראה אותה אמא העדיפה לחשוב
19/01/2017 | 23:00
17
שאספרגר זה לא אוטיזם.
לצפיה ב-'הבן שלי אובחן לפי DCM4 לפני יותר מ 10 שנים.'
הבן שלי אובחן לפי DCM4 לפני יותר מ 10 שנים.
19/01/2017 | 22:56
21
ובאיבחון כתוב 'תסמינים מתאימים לתסמונת אספרגר על הרצף האוטיסטי'.
הרי גם ב DSM4  זה נקרא ספקטרום או קשת או רצף  כש'תפקוד נמוך' זה המיעוט.
  מה שעשו ב   DSM5 זה לבטל את הכותרת 'אספרגר'. אבל עם כותרת או בלי כותרת  אדם שמאובחן כאספרגר לפי DSM4 הוא בספקטרום האוטיסטי ויישאר באותו ספקטרום גם ב DSM 5.
לצפיה ב-'זה נורא מעליב אותי'
זה נורא מעליב אותי
15/01/2017 | 13:16
60
כי בעיני אין דבר כזה מפגר כולם חכמים וטיפשים בו זמנית, ולחשוב שאדם הוא רק טיפש זה להסתכל עליו כאל לקוי זה נורא בעיני, אני הכרתי אוטיסטים בתפקוד נמוך שהיו גאונים בחישוב או בציור, למשל שהייתי באבראנל היה בחור אוטיסט שלא מדבר והוא ידע לחשב את כל היקף בי החולים תוך שניות ובכלל היה לו מוח מדהים מבחינה מתמטית ולמד חומר מאוד מורכב .והוא היה פוצה בקול רק בהקשר הזה ודברנו הרבה על זה, גם אני בתור ילד הייתי ככה מחשב בקלות שטחים או פותר תרגלים מאוד מסובכים,

אבל לא ידעתי להתלבש או להתקלח או לעשות דברים שילדים בני חמש יודעים ואני לא, ואני למשל יכול לעשות דברים שהמרצה שלי לא יכל כמו לפתור אינפי שזה החומר הכי קשה בתואר ראשון שנה א במתמטיקה בעל פה, אז קיצור לראות בהם רק מפגרים זה איום, כי לכולם יש אור וכולם חכמים ברמה כזו או אחרת, אין דבר כזה רק " מפגר " ואין רק " גאון " יש מהכל וזה מעורבב הנמוך והגבוהה הם יחיד . וה מאוד אוטיסטי . לא להפריד בין השולי למרכזי
לצפיה ב-'מה זה אומר מפגר ?'
מה זה אומר מפגר ?
15/01/2017 | 13:07
35
כאלו מזה מבחינתך מפגר ? כאללו אחד ש באופן ילדותי ? וכו ? ממש כאלו מאפיינים אוטיסטיים כמו בסרטים כמו איש הגשם למשל ? ,כי אני לא חושב שאף אוטיסט נראה כמו מפגר כלשונך . ואיני חושב שיש מפגרים בעיני כל אחד הוא חכם וטיפש בו זמנית , לכן אין דבר כזה רק גאון או רק מפגר אלא שילוב, בנוגע לאהבה אני לא רואה איך אתה אוהב אם

אתה חושב שהילד מפגר איך אפשר לאוהב דבר שנראה לך לקוי ? לעולם לא הבנתי את זה .אותו דבר אבא שלי חושב שאני לקוי ואומר שהוא נורא אוהב אותי, זה נורא מוזר לי, אני לא יודע לא נראה לי צריך לתייחס אליהם כעל מפגרים זה ממש כואב לי מה שאמרת, אבל אני כאמור לא מונע מאף אחד להתבטא אבל זה מאוד מעליב אותי, ברור לי שאני לא מפגר,גם מבחינה אובייקטיבית אני כלל הנראה הרבה אבל הרבה מעל הממוצע ,עשריון עליון ( מנת משכל מעל 160 ) . השגים ומה לא אבל עדיין אני חש שחשובים שאני מפגר כי אני אוטיסט, קיצור זה מאוד פוגע לחשוב על אספים שהם מפגרים ובכלל לחשוב על אדם

ככה, אם היית אומר מפגר חכם זה לא היה מקפיץ אותי ככה אבל לחשוב שהם רב מפגרים ? זה איום .ושוב לא שופט ולא מצטדק פשוט זה כואב לי מאוד מאוד ברמה של עצב תהומי . ולא כי אני כזה אלא כי אמרת ככה על אנשים שיכים לקבוצה שאני שייך אליה ומאוד מעריך .
לצפיה ב-'אז באיזה דרגה ישימו ילד בן 7 , מדבר, קורא אנציקלופדיות,'
אז באיזה דרגה ישימו ילד בן 7 , מדבר, קורא אנציקלופדיות,
15/01/2017 | 22:44
3
57
עם זיכרון מצויין  ,לומד בבית ספר רגיל  אבל שלא מתלבש לבד, לא אוכל לבד עם סכום ומפחד משינויים ?
לצפיה ב-'בגלל שיש בDSM5 שני חלקים לאבחנה.'
בגלל שיש בDSM5 שני חלקים לאבחנה.
15/01/2017 | 23:02
2
51
האחת של התקשורת, חברתית, שפתית, והחלק השני התנהגותי וכל חלק מקבל "ציון" נפרד, יש מצב שיאובחן עם דרגה 1 בחלק הראשון, ובדרגה 2 או 3 בחלק השני.
לצפיה ב-'ואז אדם שמקבל 1 בחלק ראשון ו 3 בחלק שני,'
ואז אדם שמקבל 1 בחלק ראשון ו 3 בחלק שני,
19/01/2017 | 23:03
1
23
באיזה תפקוד הוא מוגדר ?  .
וגם להיפך _: 3 בחלק ראשון  ו 1 בחלק שני ?
לצפיה ב-'הוא מוגדר- בתפקוד מעורב+פירוט'
הוא מוגדר- בתפקוד מעורב+פירוט
22/01/2017 | 19:26
19
לצפיה ב-'לא הייתה אבחנה בDSM4 של אוטיזם בתפקוד גבוה.'
לא הייתה אבחנה בDSM4 של אוטיזם בתפקוד גבוה.
15/01/2017 | 23:10
3
43
היה פשוט אוטיזם קלאסי וסוגים שונים של אבחנות בקשת האוטיסטית.
דרגת התפקוד לא הייתה חלק מהDSM.
לצפיה ב-'הגיוני. אבל אז נשאלת השאלה:'
הגיוני. אבל אז נשאלת השאלה:
19/01/2017 | 23:06
2
23
מאיפה באו המונחים 'תפקוד נמוך' ו'תפקוד גבוה' ? הרי המונחים האלה היו בשימוש לפני DSM 5.
לצפיה ב-'לכל מי שהגיב פה אני מקווה שתראו את זה '
לכל מי שהגיב פה אני מקווה שתראו את זה
23/01/2017 | 00:54
1
31
אני מתנצלת מראש שאני מקפיצה ואני מקווה שכולם יראו את זה (הייתי ממש חולה ולא יכולתי להיכנס לפה)
שאלתי את זה כי בעבר אמרו לי שאני אספרגר אז רציתי לדעת מה ההבדל בין זה לבין מה שכינו אז תפקוד גבוה ומה ההבדל עכשיו עם כל זה  וגם בגלל שלא הבנתי את הסיפור עם הדרגות איך הם מחלקים את זה איך זה אמור להיות כתוב וכאלה
כי ראיתי מישהי שכתבה שרושמים פעמיים את הדרגות בכל חלק או רק פעם אחת בסוף?
לצפיה ב-'אין על מה להתנצל לגבי ההבדלים-'
אין על מה להתנצל לגבי ההבדלים-
23/01/2017 | 09:45
23
כאמור, אספרגר לא בהכרח בתפקוד גבוה.
בדיוק בגלל שכל החלוקה הזאת היתה עמומה, מבלבלת, חסרת טעם ותועלת,
היא בוטלה.
מאז ה DSM5, האבחון שמתקבל הוא- ספקטרום אוטיסטי,
ולגבי כל תחום כתוב מה רמת התפקוד של הבנאדם באותו תחום.
אם בכל התחומים זו אותה רמת תפקוד,
אפשר לכתוב שהוא/היא על הספקטרום ברמת תפקוד X,
אם יש הבדלים, אז רמת התפקוד מעורבת, ויש פירוט לגבי כל תחום.

הנה הסבר ומצגת על השינויים בהגדרה-
לצפיה ב-'יש לי אקלוליה מחורבנת ?'
יש לי אקלוליה מחורבנת ?
14/01/2017 | 21:21
5
122
היום נסיתי להסביר לאבא שלי למה אני חוזר על אותו דבר כל הזמן, למשל אני מצטט כל הזמן מאותם שירים - ספרים או משפטים כאלו שמרגזים אותו באופן כללי למשל אני אומר " אני  סר לאונרדו דה וינצ"י אני האל האמיתי " וכאלו כי אני מאוד מעריך את לאונרדו ורוצה להיות כמהו או שאני חוזר על משפטים כמו תוכי ככה הוא אומר, למשל הוא אומר " האמא שלך הזאתי אני חייב לסגור את החבילה המחרובנת הזו "

כלומר להתגרש אז אני חוזר אחרי זה כל הזמן, אז זה משגע אותן והוא אומר שאני ילד מחורבן ושאני יפסיק להציק לו ולעשות ממנו צחוק, והוא לא מבין שאני בכלל לא מנסה לפגוע בו אז הוא מכה אותי עם נעלים או עם מקל ורודף אחרי שאני כל הזמן חוזר על זה, בעיקר על הקטע עם אלוהים כי הוא אדם דתי ,אז היום נסיתי להסביר לו שזה אקלוליה ויש את זה לעוד אוטיסטים, ואני לא עושה לו

בכוונה, ורציתי להראות לו חומר על זה סרטונים וכל מיני, והוא אמר לי " עזוב אותי מהשטיות שלך אתה לא מפגר " כאלו הוא חושב שאוטיזם שווה  פיגור, קיצור מה אני יעשה איתו ? איך אני יכול להסביר לו שאני לא עושה לו דווקא ? ולא רוצה לפגוע בו, כי הוא גם אומר שאני חופר לו על דברים משעממים כמו לאונרדו או מדע או שירה וספרות וכל מה שאני קורא אני מצטט  ומזמר בעל פה וזה משגע אותו, הוא מאוד רגיש לקולות, ומאוד רגיש מבחינת וויסת הוא לא אוטיסט הוא קשב, אמי היא אוטסטית כמוני, אבל עדיין זה קשור לא ? קיצור מה עלי לעשות ? כדי שלא יחש שאני עושה לו דווקא ? כי אני לא, אני לא שולט בזה ...
לצפיה ב-'הוא משוגע'
הוא משוגע
14/01/2017 | 21:54
2
46
הוא ניסה לזרוק עלי בקבוק אז אמרתי לו שלא יזרוק כי הכל ישפך, יש לו בעיה במוח עם עצבים במיוחד ,חחח זה ממש מסכן אותי אבל אני חייב לומר את זה זה כזה כיף, אני סר לאונרדו דה וינצ"י אני האל האמיתי, חחחחחחחחחחחחחח זה גדול
לצפיה ב-'זה מצחיק את אמי'
זה מצחיק את אמי
14/01/2017 | 22:08
1
40
היא כזה אומרת לי "כן אתה הגאון מלווינה " שאני מתחיל להישמע כמו פוץ עם שיגעון גדלות קשה, זה הורג אותה אבא שלי לעומתה לוקח את זה רציני ומתעצבן היא לא, סבתא שלי בכלל עוד מעודדת אותי ואומרת " כן אתה הכי טוב " חחח זה הורג אותי אבא שלי הורג אותי, הוא כזה כבד ..
לצפיה ב-'סבתא שלי בכלל תופעה'
סבתא שלי בכלל תופעה
14/01/2017 | 22:13
32

אומרת לכולם שיש לה נכד גאון מתלהבת ממני חבל על הזמן, נראה לי בגללה נכנס לי הקטע הזה לראש, למשל שהיא שמעה שאני מהכי מצטיינים במתמטיקה היא התחילה לספר את זה לכולם, כאלו שהמורה אמרה לה שאני גאון וזה, חחח זה הרג אותי, כי אני הכי לא, אני לא כזה מוכשר בזה  בטח לא היה מתמטקאי אפילו שהתחלתי תואר בכיתה יא וחשבו שאני ממש עלוי והייתי אמור להיות היום עם תואר שני נראה לי ... קיצור סבתא נ"ט חבל על הזמן ..
לצפיה ב-'אני אובחנתי כפסיכופת'
אני אובחנתי כפסיכופת
14/01/2017 | 23:32
1
61
אני מתכוון לא שאמרו לכם אלא ממש אבחון רסמי ,כי אני כן שהייתי באיזה אישפוז יום שחף זה נקרא באברנאל ,היה לי איזה טקל עם איזה בחורה .
 אז נסיתי לסקול אותה באבנים כי היא נגעה בי ולא רציתי אז ממש התחרפנתי כאלו, אז זרקתי עליה אבנים והתפרעתי ממש ,אז שאלו אותי אם אני מתחרט וזה אז אמרתי " על מה היא סתם זונה חבל לא רצחתי אותה " וממש צחקתי וזה אז לקחו טותי לקרימנלוגית והיא דיברה איתי, וספרתי לה על העבר האלים שלי על נסיונות רצח וכל מיני דברים כאלו אז היא ראתה שזה מאוד משעשע אותי וכתבה עלי דוח של איזה מאה עמודים אפילו יותר, יש לי את זה זה מעניין מאוד הניתוח שלה, אז היא קבעה שאני פסיכופת ומנפלטור וזה, אז זה די השפיע עלי מבחינה זו שלא רוצים לקבל אותי , לשום הוסטל בגלל שאני מוגדר כמאוד מאוד מאוד מסוכן ממש מסוכן ברמות ,אז זה די דפק אותי, והרבה זמן חשבתי שאני כזה אבל היום כבר פחות ,אבל בטוח שיש לי נטיות עבריניות וחוסר מצפון וזה, כאלו אי לא מתחרט ממש אף פעם, אלא במקרים קיצוניים כי כולם הם כתמי צבע ומשחק מאוד קר אני מבחינה זו, לא מרגיש חום לאיש, קיצור מעניין איך זה אצל אוטסטים אחרים, ואולי אני בכלל לא אוטיסט לא יודע ... כי אני כיום לא מאובחן בזה אלא באוטיזם .
לצפיה ב-'בא לי לסיים'
בא לי לסיים
15/01/2017 | 01:04
51
זה חיים זה ? זה חרא מזקוק " איזה בלחסן זה האחד היחיד ידע לתאר את הסבל הכי טוב שיש ,אין לי כוח הלוואי שאני ימות היה
טוב לכולנו כמו שאבי אומר תמיד הוא צודק אני סתם גורם לסבל , חבל שלא מתתי בלידה עוד משפט קבוע שלו , קיצור למות זה אומנות
כמו כל דבר פלאת אהובתי ...
לצפיה ב-'הפליות בין אחים'
הפליות בין אחים
13/01/2017 | 20:26
4
92

זה דבר מרשע לחלוטין אבל טבעי מאוד כי בסך הכל זה ברור שהורה אוהב ילד מסיום יותר , מה שמכעיס
אותי זה שקרים, אבא מודה ואומר לאחי שהוא אוהב אותי יותר ממנו הוא יודע את זה, אבל האמא הכלבה שלי .
עושה הפליות בסתר למשל אח שלי עכשיו נסע לאילת עם חברה שלו אז היא בוכה עליו כאלו בוכה שהלך .
כמו ילדה, היא בכתה עלי ? שהייתי ברחוב בגשם ? בקור עם הזיות שאבא זרק אותי ? לא נכון ? אז תגידי
ישרמוטה שאת לא אוהבת אותי אין לי בעיה אני לא צריך כלום אני רוצה אמת, אבל היא אומרת שהיא אוהבת
את שנינו באופן שווה קיצור שקרנית ,ונבלה ודוחה זה מגעיל אותי ברמות אני רוצה את האמת, אני לא מפחד ממנה .
לכן בעיני היא דוחה, לא כי היא מתייחסת עליו יותר יפה אלא כי היא לא מודה שהיא מעדיפה אותו עלי, מבינים ?
זה מה שהורג אותי השקר, אני רוצה אמת לפנים וזה לא יקרה כי היא צבועה ורוצה להראות הכי יפה, קיצור בת זונה
מגעילה . לא סובל אותה , לא סתם אני אוהב הרבה יותר את אבא שלי ....
לצפיה ב-'לכמה זמן אח שלך נסע לאילת עם החברה שלו? יש עוד אחים בבית?'
לכמה זמן אח שלך נסע לאילת עם החברה שלו? יש עוד אחים בבית?
14/01/2017 | 10:52
1
20
לצפיה ב-'יש אותי ואחותי'
יש אותי ואחותי
14/01/2017 | 16:14
49
כמה ימים
לצפיה ב-'אמא שלך יודעת שאתה כותב עליה כאן?'
אמא שלך יודעת שאתה כותב עליה כאן?
14/01/2017 | 11:36
1
19
לצפיה ב-'כן, גם הצעתי לה לכתוב כאן ובכלל'
כן, גם הצעתי לה לכתוב כאן ובכלל
14/01/2017 | 16:16
56
למה מזה קשור ? היא יודעת מה אני חושב עליה זה לא שפה אני בא וכותב דברים רעים . היא כל הזמן שומעת ממני את זה .

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
אמת הנפש
אמת הנפש

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה