לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1579315,793 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'זהות תקשורתית'
זהות תקשורתית
04/06/2018 | 18:00
1
81
במין האנושי יש 2 זהויות גופניות שונות: זכר ונקבה.
במין האנושי יש גם 2 זהויות מנטליות שונות: היררכית ורישתית. 
חברה בריאה מבוססת על תרבות שכוללת את כל הזהויות השונות אבל אנחנו עדיין רחוקים מאד מהמצב הזה. 
לכל אדם יש זהות עצמית שמבוססת על גנטיקה וסביבה וזהות חברתית שנוצרת באינטראקציה חברתית. ההבדל בין הספקטרום הנורמלי לאוטיסטי הוא היחס בין שתי הזהויות. 
במודל המנטלי ההיררכי הזהות החברתית הופכת למודע והזהות העצמית לתת-מודע. כל הפסיכולגיה המוכרת כיום, וכל השיטות שנגזרות ממנה, מבוססות על המודל הזה ולכן הן לא מתאימות לאסי"ם. פעם כל המודל הרפואי היה מבוסס על מבנה הגוף הגברי ורק מאוחר יותר התפתחה רפואת נשים, שמכירה בקיומן של בעיות מורכבות יותר וייחודיות למין הנשי. יום אחד גם המודל הפסיכולוגי שלנו יקרוס ואנשי המקצוע יבינו את השגיאה שלהם ויפתחו מודל טיפולי רחב יותר, שמתאים ל"חריגים". 
למה אנחנו חריגים? הזהויות שלנו מתמזגות זו עם זו, כמו המידע מהחושים, ויוצרות מודל שלישי ולא מוכר עדיין שאני קוראת לו "זהות תקשורתית". הזהות הזו פחות יציבה כי היא תלויה באינטארקציה החברתית ולכן היא משתנה עם כל שינוי באוירה התקשורתית. חוסר היציבות גורם ל"חשיפה" שמלווה בדרך כלל בחרם גלוי או סמוי ולכן הפחד מהחשיפה הוא הגורם העיקרי להצפה. 
השתתפתי לאחרונה במשחק תפקידים "חי" וגיליתי שהדמות שלי קמה לתחיה ופיתחה רגשות ומערכות יחסים אחרי כשעתיים. זה בד"כ הזמן שלוקח לי להיחשף בכל מפגש חברתי "נורמלי" ולחטוף את החרם בפנים..
ההבדל בין המשחק הזה למפגש חברתי רגיל הוא טווח הגמישות - במשחק הכל אפשרי והסיפור משתנה כל הזמן בהתאם לדמיונם הפרוע של המשתתפים. בחיים טווח הגמישות תלוי במשתתפים ויוצר מערכת של חוקים מגבילים שמוכרים ומובנים רק ל"נורמלים". אני מניחה שהכללים האלו נועדו להגן על העצמיות של המשתתפים ולהכריח את כולם להשתמש רק בזהות החברתית שלהם (לנהל שיחות חולין חסרות משמעות, לדוגמה) ומי שחוצה את הקווים (כי הוא משתמש בזהות תקשורתית שכוללת גם את הזהות העצמית שלו) נענש בחומרה.

מה דעתכם? מכירים את המצבים האלו? מבינים את המושגים שבחרתי להשתמש בהם? מכירים שיטות שונות של התמודדות עם מצבים חברתיים "אלימים"?
לצפיה ב-'מכיר משהו דומה'
מכיר משהו דומה
04/06/2018 | 19:42
32
ולדעתי גם בגלל זה הזהות הנשית והגברית, הזכרית והנקבית, מתמזגת באוטיזם בצורה חלקה יותר, וגם אם זהות כזאת פגיעה מאוד בהקשר היררכי בהקשר הדדי היא מאפשרת לחיות בו זמנית יציבות ויצירתיות, ושלל מצבים אחרים שסותרים במימד ההיררכי שהנורמה כל כך תלויה בו, עדיין.

זהות הדדית, אופקית, אכן הרבה יותר רגישה להקשר, ומכאן שהבחירות שלה נתפשות כסלקטיביות מדי מנקודת היחוס ההיררכית נורמטיבית, שמתייגת אותה כאנטי סוציאלית וחסרת מודעות חברתית דווקא בגלל שהיא הרבה יותר פתוחה לתבניות חיברות הרבה יותר קוהרנטיות.

אני כבר מזמן למדתי לא לחשוף כלום בתנאים של מפגש חברתי נורמלי, זה התאבדות

לצפיה ב-'אין דבר כזה אוטיזם קל'
אין דבר כזה אוטיזם קל
03/06/2018 | 23:36
13
116
אוטיסטים בתפקוד גבוה הם פשוט קצת מוזרים ואובסיסיבים זה הכל אוטיזם בעיני מתחיל מתפקןד בינוני וככה למטה זה לפחות דעתי אני לא יודע מה אני ואבא משגע אותי פעם אומר כך פעם אחרת אבל אם אני אדע שאני בתפקוד גבוה אני אוטומטי לא יחשיב את עצמי אוטיסט כי זה גבולי אוטיזם זה להיות בתוך עצמך רק לא לתקשר עם הסביבה להיות בעולמך הפנימי לכן הגבוהים הם לא אוטסטיים אלא בעלי מאפיינים אוטסטים זה לפחות דעתי .
לצפיה ב-'מה זה משנה בכלל'
מה זה משנה בכלל
04/06/2018 | 02:06
7
76
כמו שכתבת יש לך המון בעיות וקשיים ואתה מרגיש מאוד לא טוב, זה ממש משנה איך קוראים לזה ? אם נמצא לזה שם מדוייק זה מה שיעשה את ההבדל ?
לצפיה ב-'זה לא ישנה כלום'
זה לא ישנה כלום
04/06/2018 | 09:56
5
51
לא משנה איפה אנחנו על הספקטרום ומה רמת התקשורת עדיין הכאב הוא אותו דבר
לצפיה ב-'אולי הוא גם גדול יותר'
אולי הוא גם גדול יותר
04/06/2018 | 10:20
3
52
אני לפעמים חושב שאלן שתלוים בין האני לחוץ כל כך הם סובלים כל כך הרבה עד שהם מתים , אני לכאורה מתנהג מאוד אוטסטי ביום יום אכל השאיפה שלי הרצון שלי הוא מאוד נטי כולל הציפות ממננ ואז הקונפליקט מי אני מה אני ושאלות הזהות המטרידות האלו...
לצפיה ב-'אין כזה דבר "רצון נטי". יש לך, כמו לכולם, רצונות אנושיים'
אין כזה דבר "רצון נטי". יש לך, כמו לכולם, רצונות אנושיים
04/06/2018 | 14:37
2
63
יש לך, כמו לכולם, שאיפות אנושיות וחלומות אנושיים וצרכים אנושיים.

יש לך, כמו לכולם, צדדים אנושיים חזקים וצדדים אנושיים חלשים.

בקיצור, אנחנו לא חייזרים עם קרניים ולא מלאכים עם הילה לבנה. אנחנו בני-אדם. וזאת הסיבה שמי שמתעקש לחלק אנשים (כולל עצמו) לקבוצות מדוייקות, תמיד ימצא פרדוקסים.

משום מה עכשיו נזכרתי במימרה מפורסמת (לא זוכר מי אמר אותה במקור):

"Don't die with your music still in you."

אז עזוב אותך מאבחנות וקטלוגים, ופשוט תהיה מי שאתה. לך אחרי החלומות שלך (כל עוד הם לא מזיקים לאחרים). בנה לעצמך את החיים שאתה רוצה (וקודם כל כדאי לברר עם עצמך מהם החיים שאתה רוצה).

ואם הסביבה רוצה ממך משהו אחר, שיקפצו. אתה לא חיים להם שום דבר
לצפיה ב-'זה הבעיה שלי התלות בסביבה'
זה הבעיה שלי התלות בסביבה
04/06/2018 | 16:12
1
39
אני ממש כמו ילד בן חמש בהתנהגות בדיבור אני לא עצמאי בכלל והם לא מאמנים שהיה אז זה לרעתי ... מאוד הייתי רוצה להיוצ ואולי דרך מעבר בכשורית זה יקרה עכשיו אני בחרדה שלא אכנס לשם ואני שואל את זה כל הזמן ... ואבא מתחרפן ממני אין לי ממש שיח רק אותם שאלות שאני שואל כל זמן חזרתיות מטורפת ממש
לצפיה ב-'תלות בסביבה זו לולאה הכי קטלנית'
תלות בסביבה זו לולאה הכי קטלנית
04/06/2018 | 17:41
29
כי אתה לא מצליח לתפקד כי אינך מוצא מרחק ושהות מספיקה מהמבט הנורמטיבי שכולא אותך לשיתוק ובגלל זה אתה נשאר לכוד,
זו המלכודת האולטימטיבית,
מבט אחד טוב היה יכול לשחרר אותך לתפקוד עצמאי אבל אין מצב למצוא כזה,
אז כל מה שנשאר זה לפלס באיטיות שאין מענה ממנהף מילימטר אחר מילימטר, תנועה אחר תנועה, מוצא מהשיתוק, ודרך זה גם להבין למה אוטיסטים כל כך רגישים לאור ולמבט, שזו הרגישות האולטימטיבית, לטוב ולרע
לצפיה ב-'כן, פשוט כל אחד סובל מכיוון אחר'
כן, פשוט כל אחד סובל מכיוון אחר
04/06/2018 | 11:36
19
לצפיה ב-'אני חייב דיוק וסדר בהכל'
אני חייב דיוק וסדר בהכל
04/06/2018 | 10:17
43
אני צריך שגרה לכמת כל דבר באופן הכי מדויק אחרת אני יוצא מאיזון ואם אין לי כלים מדויקים לתאר חוויה אם היא נכונה או לא אני פשוט מבולבל ואז סובל קיצור כנו שאבא אומר אני במלחמה עם עצמי מתוסבך
לצפיה ב-'אוטיזם לא צריך להיות מסווג לרמות תפקוד'
אוטיזם לא צריך להיות מסווג לרמות תפקוד
04/06/2018 | 15:35
4
55

גם לאבא שלי היה קושי משמעותי להבין את ״רמת התפקוד שלי״.

האמת היא שהשקעתי את (חלק ניכר) משבוע שעבר בלכתוב על זה בדיוק - מהיכן מגיע הקושי (או הצורך) לאפיין רמות תפקוד ומה ההבדל בין סוגי האוטיזם.

לצפיה ב-'גם בעיני לא צריך'
גם בעיני לא צריך
04/06/2018 | 16:09
3
31
פשוט הייתי במצב נפשי קשה מאוד אתמול מעורר מאוד עכשיו אני בסדר יש כל מיני סוגים דל אוטיזם זה כן אבל התפקוד תמיד נזיל למשל אני יכול או יכולתי לפתור תרגלים מורכבים במתמטיקה בעל פה אבל להסתובב בחוץ או לדואג לעצמי בשעת סכנה ולדבר אני לא יכול אז מה אני נמוך או גבוה ?    מחונן או מפגר ? זה פשוט מאוד נזיל
לצפיה ב-'אתה צריך להפסיק לחשוב במושגים האלה...'
אתה צריך להפסיק לחשוב במושגים האלה...
04/06/2018 | 16:46
1
39

החברה מנסה להכניס אותך לתוך הגדרה, אבל אנו שונים, המערכת הבסיסית שלנו בנויה אחרת - לא ניתן להגדיר אותנו באותם הכלים בהם מגדירים אנשים נפוצים.

אין עדיין הגדרות תואמות לנו.

מלמדים אותנו שהם הכי טובים - רגיל זה הכי טוב, כשלמעשה זה רק נפוץ.
אני יכול להסביר על זה באריכות, בשביל זה פתחתי את ג׳אנגל לייף, אעשה כמיטב יכולתי כדי להסביר, כי ברגע שמפסיקים לחשוב על ה־״רגיל״ כמשהו טוב ומבינים שזה פשוט נפוץ, ניתן להשקיע בלהיות עצמך במקום להיות ״כמו כולם״.

תראה כמה קוצים ועשבים שוטים יש - זה הכי נפוץ, זה גודל בקלות וזה הכי חזק - ממש כמו אנשים נפוצים. לאומת זאת עצי־פרי הם נדירים, קשה לגדל אותם ודורשים המון - ממש כמו אוטיסטים. כמה חבל שאם לא מטפלים באופן נכון בעץ־פרי הוא מוציא פירות קשים ובלתי אכילים - אוטיסטים לא מקבלים את המינימום הנצרך ולכן אנו מאוד מתקשים בחיים.

המערכת לא נותן מקום לאוטיסטים - היא מתייחסת אילנו כאל משהו לא־תקין, כשלמעשה אנו פשוט מאוד שונים.

לכל קבוצה יש דברים התואמים לה - לאוטיסטים איו כלום, כי הם לא מתייחסים אלינו כאל בני־אדם ולכן לא מגיע לנו. 

יש עוד המון לכתוב על זה ולהסביר, זה הרבה יותר מורכב ועמוק.
לצפיה ב-'אוטיסטים לא יכולים ולא אמורים לתפקד כמו נ"ט'
אוטיסטים לא יכולים ולא אמורים לתפקד כמו נ"ט
04/06/2018 | 17:35
38
גם בגלל שהם לא חשים וחווים ומודדים את המציאות בצורה היררכית הם לא מבדילים כמו הנ"ט בין מעשה גדול למעשה קטן, בין השגרתי לנשגב, וזה מעולה, אפילו מדהים, אלא שהחברה והדרך שבה היא מתפקדת עדיין הכי בנויה על הפרדה בין הגבוה לנמוך, בין הרחוק לקרוב, בין הזר למוכר, בין הקטן לגדול,  כך שאין מצב שמישהו יבין למה מעשה שנדמה לאדם הנורמטיבי כל כך הכי פשוט ומובן מאליו וקטן ולא מורכב יכול להיות מורכב לאוטיסט לא פחות מפתרון משוואה בעלת אין סוף נעלמים.

אז מדידה דרך תפקוד הכי מחמיצה את הדרך והסיכוי לעזור, ולהעזר, באוטיסטים, ולחשוף את מה שהכי מדהים בהם, האינטואיציה שלהם להדדיות 

לאוטיסט כל אדם הוא עולם ומלואו, הוא לא יכול לאמץ לעצמו מבט אינסטרומנטלי, אה, זו הקופאית, זה מוזג לי קפה, מבחינתו כל מפגש אנושי הוא פיצוץ קוסמי, ולא חשוב עם מי, בעוד שלנ"ט התפקיד ממסגר את האדם במידה שמאפשרת להכיל את נוכחותו
וזו רק דוגמה אחת

לצפיה ב-'שוב פעם אתה מתעסק בהגדרות שלא מביאות אותך לשום מקום'
שוב פעם אתה מתעסק בהגדרות שלא מביאות אותך לשום מקום
04/06/2018 | 19:24
40
תפסיק להתעסק ב"תפקוד", בלחלק לעצמך ציונים ובלהשוות את עצמך לאנשים אחרים.

לצפיה ב-'יש לי הפרעות נפשיות קשות מאוד'
יש לי הפרעות נפשיות קשות מאוד
04/06/2018 | 00:07
7
82
ברמה מאןד חמורה ובעיני זה מה שמקשה עלי המחלות הנפשיות האופי המתוסבך אני יותר מידי מתוסבך עם עצמי זה לא האוטיזם אני לא אוטיסט בעיני זה הסיכזופרניה הדיכאון האוסידי הבעיות התנהגות החמורות אני ממש סובל ולא יושע מה לעשות אני לא מוצא פתרון אין לי כבר כוח החיים זה פשוט סיוט שלא נגמר וכן הייתי מותר על הכל גם על האוטיזם על הפרעות הנפשיות הבאמת מחרובנות האלו ורוצה להיות רגיל כי די אין לי כוח וזה שאני חכם או מוכשר או שיט אחר בגלל השוניןת האלן לא משנה את העבודה שתמיד היה מדוכא והם תמיד מאושרים וחי בא להיות מאושר הייתי מוותר על כל השוניות פשוט על הכל כי זה לא שוןה וזהנבדידות זהו
לצפיה ב-'אהוב יקר'
אהוב יקר
04/06/2018 | 09:54
6
46
מדהים ומצחיק כמה אנחנו במקומות שונים בחיים ועם הגדרות שונות על הספקטרום והסבל הוא אותו סבל. יכולה להגיד שמה שקשה לי זה הOCD ופחות האספרגר. כבר השלמתי עם זה שאין לי חברים קרובים כי בכולם מצאתי פגם אבל קשה לי שהחיים שלי סובבים סביב פחד וטקסים. לכן מבינה את רמת העצב ורמת הדכאון שאתה נמצא בו. יחד עם זאת אין לך הפרעה נפשית, יש לך בעיה נוירולוגית שבגללה קשה לך למצוא את מקומך בעולם. יש מקום עבורך בחברה, אתה צריך להתבונן עמוק פנימה ולהבין שיש בך המון ולא רק שכל וכשרון .. אני מסרבת להאמין שאנחנו רק אינטלגנציה גבוהה, יש בנו המון ופשוט קשה לנו להביא את זה לידי ביטוי. ממליצה לך להפסיק עם הנסיונות להגדרה עצמית, אתה לא צריך הגדרה וכותרת כדי להבין מי אתה ומה התועלת בחייך. מציעה לך למצוא תחום עניין שמסקרן אותך ולהתעסק וללמוד אותו ולקבל את עצמך כמו שאתה. ואם זה יגרום לך להרגיש טוב, שתדע שגם אני לפעמים רוצה להיות רגילה למרות שהעיסוק העיקרי שלי זה להעלות מודעות ואת המוטו ששונה זה לגמרי רגיל:-) והנה גם אני צועקת לפעמים בלב שבא לי להיות רגילה ונמאס לי לחשוב כל הזמן:-)
לצפיה ב-'אני כבר לא יודע מה לחשוב'
אני כבר לא יודע מה לחשוב
04/06/2018 | 10:28
5
44
אני מתויג ביותר מידי הפרעות קשות ומה שהכי מסבך אותח זה הפסכוזה אם נגדיר אותה כשונות או לא לחטוף התקף פרניוה עם רקע כמו שלי זה מאוד מסוכן לי ולסביבה מבינה ? אני לא רואה באוטיזם הפרעה או לקות אני חושב פשוט שהיא גורמת להמון סבל ולהמון בדידות עלי פשוט אף אחד התקרב ומי שכן התקרב ראה בי איזה יצור אקזוטי ושעשוע ותו לו מבינה ? לא יודע מה אני ואני חייב להגדיר הכל אני חייב לכמת הכל אני בעקרון בא מתחום של מתמטיקה לפחות באתי והייתי מאוד מוכשר בזה ואם הייתי יכול להביא נשוואה או נוסחאה מזה אוטיזם מי כן ומי לא זה היה טוב בנוגע לתחום עניין יש לי אבל אני לא מתעסק בו כבר כמה חודשים אני כל היום שוכב במיטה וחושב על הסוף אין לי כבר כוח ..
לצפיה ב-'בכל מקרה אל תייחס לתיוגים חשיבות'
בכל מקרה אל תייחס לתיוגים חשיבות
04/06/2018 | 12:33
1
23
הם באמת ממש לא אומרים כלום
לצפיה ב-'אני אנסה'
אני אנסה
04/06/2018 | 13:50
11
לצפיה ב-'תשמע... להכיר את עצמך באמת זה עבודה של שנים'
תשמע... להכיר את עצמך באמת זה עבודה של שנים
04/06/2018 | 15:45
2
31
אי-אפשר לסכם את זה במילת קוד אחת כמו "אוטיסט" או "נט" או"אישיות מטיפוס XYZ". ולא תמצא הגדרה "מתמטית" לאוטיסט, כי המילה "אוטיסט" מלכתחילה לא מוגדרת היטב. ברור יש בה גרעין של אמת, אבל חסרה בה הדיוק המתמטי-מדעי שבו אתה מעוניין.

אני לא יודע אם קיימת בכלל דרך מתמטית מדוייקת לאפיין אופי של בן-אדם. אבל אני בטוח ב-100% שגם אם דרך כזו קיימת, היא לא תתבסס על מושגים מעורפלים שנולדו בחטא כמו "אוטיזם".

ולמרבה המזל זה גם לא נחוץ. שאלת מה אתה. ובכן, אתה נתנאל. זאת התשובה הכי מדוייקת לשאלה ששאלת. כי אתה בן-אדם ייחודי (לטוב ולרע), וכל ניסיון להדביק לעצמך איזושהי קטגוריה יחטא לאמת.

כמובן שבזה לא מסתיים המסע להכרת עצמך, כן? אבל זוהי נקודת המוצא: להבין שהכרה עצמית לא יכולה לבוא מדחיסת בן-אדם לקופסה עם תווית. מזכיר לי את כל האנשים שמחפשים מתחת לאדמה לאיזו דת להשתייך או לאיזו מפלגה פוליטית להשתייך. חבר'ה, אם שום דבר מההיצע הקיים לא מתאים לכם, אז אין שום רע בלזרוק הכל ופשוט להיות עצמכם.
לצפיה ב-'אני מאוד מסכים איתך גור'
אני מאוד מסכים איתך גור
04/06/2018 | 16:02
18
הייתי אתמול במצב נפשי ממש ממש רע על סף תהום עכשיו אני מרגיש טוב יותר תודה לכולכם
לצפיה ב-'לדעתי, אפשר וכדאי ונחוץ להגדיר מתמטית זהות'
לדעתי, אפשר וכדאי ונחוץ להגדיר מתמטית זהות
04/06/2018 | 17:37
27
ואולי הדרך שבה השאיפה הזאת, הנסיון הזה, למדוד דווקא את הבלתי מדיד, את האהבה, האשמה, התשוקה, היופי... היא חלק ממה שכל כך מחריג ומחריג את האוטיסט

אין דבר כזה להיות פשוט עצמך, המאבק להכרת העצמי, כמו שגם אתה כתבת, הוא משימה נצחית
לצפיה ב-'וויסות חושי איך אתם מתמודדים? '
וויסות חושי איך אתם מתמודדים?
02/06/2018 | 16:21
12
119
כרגע בפגישות במשרד אני משתמשת במשחק עם המפתח כדי להתמקד בשיחה. אבל שיש אירועים אני מרגישה תחושת חנק, המטפל הציע לי להשתמש בטכניקת נשימות אבל אני לא באמת יכולה להשתמש בזה באירועי עבודה מבלי שיאשפזו אותי, בצחוק כן. במה אתם משתמשים ?
לצפיה ב-'לא יוצר קשר עם אנשים שמערערים אותי'
לא יוצר קשר עם אנשים שמערערים אותי
02/06/2018 | 16:28
3
75
זה פותר את הבעיה טוטאלית
לצפיה ב-'וכשאין ברירה '
וכשאין ברירה
02/06/2018 | 18:55
2
58
מה עוזר לך ?
לצפיה ב-'כלום'
כלום
02/06/2018 | 20:23
1
52
בגלל זה אין לי ממש ברירה, זאת אומרת מה שעוזר זה להסתגר אחרי זה, לנתק מגע בשביל להתאושש, וזה יכול לקחת גם לא מעט זמן, ובשלב מסויים פשוט נמאס לי להעביר את כל החיים שלי בנסיונות להתאושש מהמגע עם אנשים אז זהו.
לצפיה ב-'זה הסיבה שאני לא יוצא מהבית'
זה הסיבה שאני לא יוצא מהבית
02/06/2018 | 21:12
52
כל מגע עם אנשים גורם לי מועקה וחרדה ולראות המונים כאלן זה פשוט יותר מידי ...
לצפיה ב-'לי מאוד קשה'
לי מאוד קשה
02/06/2018 | 18:41
1
52
אני יכול לדפוק לעצמי מכות או להיות אלים ויסות מאוד לא טוב אצלי מאוד לא מווסת
לצפיה ב-'נשמע ממש קשה '
נשמע ממש קשה
02/06/2018 | 18:55
24
לצפיה ב-'בונה את החיים שלי כך שלא אזדקק לזה לעיתים קרובות מדי'
בונה את החיים שלי כך שלא אזדקק לזה לעיתים קרובות מדי
02/06/2018 | 23:08
2
63
למשל - אני עובד מהבית. אז חסל סדר "פגישות במשרד".

ובאירועים משפחתיים (למשל), פשוט מבהיר לאנשים מה מתאים לי ומה לא. אפשר להתאמץ, כמובן, במידה מסויימת למען אחרים בעניין הזה. אבל לא צריך "להתאבד" על זה, ותמיד ברור לי שהבחירה בכל מקרה ומקרה היא רק שלי.

לצפיה ב-'כשיש מוזיקה אני מפלסת לעצמי את הלבד שלי'
כשיש מוזיקה אני מפלסת לעצמי את הלבד שלי
03/06/2018 | 02:09
1
57
אבל נגיד בסיטואציות בהם לוקחת את הילדה לחוג, לבדיקה בבית חולים אני מוצאת את עצמי כל פעם צריכה להסתגל מחדש ולווסת את עצמי.. הכל מפחיד אותי אפילו האני עצמי מפחיד אותי
לצפיה ב-'מה שעוד יכול לעזור'
מה שעוד יכול לעזור
03/06/2018 | 06:13
45
זה לזרוק את כל המילון הפסאודו רפואי מהחלון.

לאוטיסטים אין בעיה עם וויסות חושי, רגשי, או אחר, עצם הקביעה, ה"אבחנה", שכמו כל האבחנות בתחום היא לגמרי הכי כוזבת ומדומה מגלמת את האלימות הבהמית ואת ההעדר המוחלט בלו מעט אמפטיה ורגישות מצד הזולת, שכמובן טופל עלינו, חלק מאטימותו האלימה את כשליו.

כשאת מתעלמת מכל השקרים, האנטי מדעיים והאנטי מקצועיים של שרלטני האקדמיה והפסיכופלוצים ועושה את מה שהם לא עשו ולא יעשו לעולם, חקירה אמיתית של זהותך, וזהות האדם בכלל, את הולכת וחושפת, ומגלה, את הסיבות לכך שאנחנו מגיבים בחריפות במקומות שבהם אנשים נורמטיבים לא מרגישים כלום ולהפך, וכשיש לך ידע לסיבות יש לך גם אפשרות להתמודד טוב יותר עם הנסיבות, גם המורכבות.

אז שוב, הכי חשוב, לקחת את כל מה שאנשי המקצוע, המטפלים, והמאבחנים אומרים, את כל מה שהאקדמיה אי פעם חקרה וכתבה בנושא האוטיזם ולזרוק את זה מייד מהחלון,
מהרגע שעשית את זה יש לך לפחות הזדמנות סבירה להתמודד עם קיומך על בסיס אמיתי במקום על בסיס שיקרי.

זה לא קל, כמובן, הם הרי נהנים מתקציבים שחבל על הזמן, מתמיכה רגשית ומהיותם מקובלים ומכובדים ובעלי מעמד, ואנחנו פחות מתתי אדם, שעדותנו תמיד נפסלת על הסף כי כל מה שאנחנו אומרים נחשב כחלק מהלקות, אבל מוטב להתעורר, רק אוטיסטים יכולים לחקור ולהבין אוטיזם, אם לנ"ט הייתה אמפטיה הם היו מסוגלים גם, או לפחות לעזור, אבל כעובדה אין להם בכלל כזאת, אפילו לא מעט

לצפיה ב-'זה לא חושי'
זה לא חושי
03/06/2018 | 13:39
2
44
וויסות חושי זו המצאה שאין לה שום קשר אלינו. חוש הראיה זה החוש היחידי שאפשר לווסת אותו (אפשר לעצום את העיניים) אבל איך מווסתים את כמות המידע שמגיעה מהעור? וממילא ההצפות נובעות מבפנים ולא מבחוץ - ממודל ארגון המידע במוח שכולל, בנוסף לשקלול שווה ערך של כל החושים, גם את כל המידע האסוציאטיבי שנובע מזכרונות וחוויות קודמות. הבעיה העיקרית, מבחינתי, היא דווקא "מערבולת הזמן" שמציפה אותי במידע מכל הכיוונים האפשריים ומופיעה בדרך כלל לפני אירוע שמחייב התייחסות. אני משתדלת להסתגר בבית כשזה קורה אבל לפעמים זה בלתי אפשרי ואז הפתרון היחיד לתפקוד תקין יחסית (לא לאבד את ההכרה או לעשות תאונת דרכים) הוא פיצול - אני מתנהלת בשני מישורי זמן בו-זמנית. 
לצפיה ב-'הצפות נובעות מהפער בין הפנים לחוץ'
הצפות נובעות מהפער בין הפנים לחוץ
03/06/2018 | 14:20
1
37
פער שמשקף את המידה שבה הנורמה לא מסוגלת ליישב סתירות במידה נאותה מספיק לאנשים רגישים .
אז כשלעצמנו ועם עצמנו אנחנו מסוגלים לחיות כמה מישורי זמן בו זמנית, ברגע שנבוא במגע עם מוסכמות החברה זה יתפוצץ,
ברגע שתתאפשר קהילה,קבוצה, חברה, שמסוגלת לפתור סתירות בצורה מעט יותר טובה מהטירוף הנורמטיבי גם בעיות ההצפה יעלמו
לצפיה ב-'מעניין ממש '
מעניין ממש
03/06/2018 | 14:40
15
לצפיה ב-'Fast ForWord תוכנה לשיפור אבחנה שמיעתית '
Fast ForWord תוכנה לשיפור אבחנה שמיעתית
02/06/2018 | 19:40
32
לפני כ8 שנים קראתי בפורום  זה המלצה על התוכנה רכשתי והשתמשתי אז וחזרתי להשתמש עכשו ובשני המקרים הייתי אסירת תודה 
העניין הוא שהבן שלי לא מבחין היטב בין צלילים ואז מילים לא נשמעות לו ברורות מספיק וזה פוגע ביכולת שלו להבין 
בתוכנה צריך להבחין בין צלילים דומים  ויש גם הנחיות שצריך להבין ואשר מלוות בגרפיקה שמאוד עוזרת 
זה מאפשר לתרגל מושגים ,זמנים. רבים ויחיד פעיל וסביל ואפילו הבעות פנים .
התוכנה הינה באנגלית אבל לשמחתי יש תמיכה בעברית על ידי מרפאה בעיסוק ששולטת היטב בתוכנה ובספקטרום.
כמו כן ניתן לפנות לחברה ולהתנסות בדמו לפני שמחליטים .
לצפיה ב-'האם יש פה אנשים (אוטיסטים/הורים/אחרים) שרוצים לבנות גשרים?'
האם יש פה אנשים (אוטיסטים/הורים/אחרים) שרוצים לבנות גשרים?
30/05/2018 | 01:45
43
143
אנשים עם גישה חיובית שרוצים לבנות ביחד דברים? אנשים שנמאס להם כבר מכל הציניות ובמקום זה הם מחפשים להוציא את המיטב מבני-האדם שמסביבם (ומעצמם)?

(spirt20 שאלה שאלות של "האם יש פה אנשים..." אז חשבתי שגם לי שווה לנסות)

המשך>>
אנשים עם גישה חיובית שרוצים לבנות ביחד דברים? אנשים שנמאס להם כבר מכל הציניות ובמקום זה הם מחפשים להוציא את המיטב מבני-האדם שמסביבם (ומעצמם)?

(spirt20 שאלה שאלות של "האם יש פה אנשים..." אז חשבתי שגם לי שווה לנסות)

לצפיה ב-'׳הרופא הטוב׳ – פרק 1 – טבע האוטיזם – להבין אוטיזם'
׳הרופא הטוב׳ – פרק 1 – טבע האוטיזם – להבין אוטיזם
31/05/2018 | 15:19
3
77

האמת שהתחלתי לכתוב כדי להסביר אוטיזם ואוטיסטים כבר לפני שנה, אבל נמנעתי מלשתף בעיקר מפחד שהדברים יהיו לא בשלים מספיק או לא נכונים. השנה האחרונה נתנה לי הרבה מאוד כלים והבנה ועכשיו אני מרגיש ויודע שאני מוכן לזה.

בפוסט הבא אני מנתח את הסדרה ׳הרופא הטוב׳ כחלק מהפרוייקט שלי ׳להבין אוטיזם׳.

לדעתי שם הסדרה אומר המון על הדמות הראשית ועלינו - אנשים על הספקטרום האוטיסטי, שבשונה ממה שהחברה חושבת אנו אנשים אכפתיים, אמפתיים ואלטרואיסטים, שפשוט לא מציגים זאת בצורה הצבועה שאנשים רגילים אליה.

הסדרה מציגה היטב איך החברה לא מוכנה לקבל מישהו שונה ואיך היא שוללת אותו מבלי אפילו לבדוק או לתת סיכוי לכישורים שלו, פשוט בגלל שזה ״לא מקובל״ להיות שונה.

׳הרופא הטוב׳ זו סידרה מצוינת בכדי להבין את הקושי וההפליה שאנו - אנשים על הספקטרום האוטיסטי נאלצים להתמודד איתם בכל יום בגלל הבורות של החברה אשר רואה אותנו כמוגבלים.

לצפיה ב-'מאוהבת בסדרה והשחקן מוכשר '
מאוהבת בסדרה והשחקן מוכשר
31/05/2018 | 16:35
2
21
לצפיה ב-'פרדי היימור בהחלט שחקן מעולה'
פרדי היימור בהחלט שחקן מעולה
31/05/2018 | 19:56
1
31

זה מדהים שהם אפילו לא הביאו מייעץ מהפקטרום ובכל זאת זה יצא מאוד אמיתי
לצפיה ב-'מאוהבת בו זה יצא ממש אותנטי '
מאוהבת בו זה יצא ממש אותנטי
01/06/2018 | 11:45
34
אחותי אוטיסטית בתפקוד גבוה והם ממש דומים . אני אספרגרית בהגדרה של פעם אז יש שוני ביני לבינו וגם לא ממש שמים דגש על איפה הוא על הספקטרום
לצפיה ב-'הזמנה להשתתפות בדיון של השדולה נגד אלימות משטרתית בכנסת'
הזמנה להשתתפות בדיון של השדולה נגד אלימות משטרתית בכנסת
31/05/2018 | 20:46
28
"דיון דחוף על רקע אירועי אלימות המשטרה נגד אזרחים מכל חלקי החברה הישראלית בעת האחרונה ובכלל."
"בשדולה ישמיעו את קולם נפגעי אלימות מהחברה הערבית, מהמגזר החרדי, מקהילת יוצאי אתיופיה ומכל חלקי החברה הישראלית."

נראה לי חשוב שגם קולם של א"סים יישמע שם. לא פשוט בכלל, אבל חשוב.

הדיון פתוח לציבור בהרשמה מראש:

לצפיה ב-'ניהיליזם'
ניהיליזם
28/05/2018 | 14:58
12
119
הרבה פעמים בחיים שלי אנשים תפשו אותי כבן אדם ניהיליסט, הבז לערכים המסורתיים של החברה.
למשל, אנשים הרבה פעמים אומרים לי שאני מאוד ביקורתי כלפי אנשים אחרים, ושעל כל דבר אני אוהב להתווכח.
כמו כן, אציין שאני לא מאמין בחינוך כאמצעי להבניית בן אדם. יותר נכון, הייתי אומר שבמקרה שלי האישי, בגלל העובדה שאני לא מתחבר למשפחה שלי ולא אוהב את ההורים שלי, אני אף פעם לא ספגתי מהם ערכים שאני מאמין שחשובים להתנהגות בחברה.
אני לא מכבד את ההורים שלי, והרבה פעמים אני גם מעביר עליהם ביקורת מאוד פוגענית ומאוד מזלזלת, כי אני לא מעריך אותם, לא אוהב אותם ולא מתחבר אליהם.
זאת למעשה הסיבה העיקרית, יותר נכון האקוטית, שבגינה החלטתי לעבור לגור בהוסטל, פשוט כי לא יכולתי יותר לסבול את אמא שלי ואחותי- וכי החיים שלי איתן ביחד באותו בית היו מלאים מריבות וחיכוכים בלתי פוסקים.
למען האמת, הייתי מציין (מתוך כנות), שלעניות דעתי, דווקא הסלידה שלי מההתנהגות של ההורים שלי הרבה פעמים, והרצון שלי לא להיות כמוהם (כמו גם הריחוק מהמשפחה שלי), גרם ויכל לעזור לי להתקדם בחיים, מכיוון שלא נולדתי למשפחה מאוד מפותחת או משכילה, ומן הסתם אני אישית מאמין שאם אקדמאית תהיה יותר מודעת לסוג החינוך (לא ההשכלה) שראוי להעניק לילד.
הסיבה שאני לא מתחבר למשפחה שלי ולאמא שלי בפרט- היא כי אני (מאוד) לא מעריך אותה, ואני מרגיש שאין לה את הכלים או היכולת לעזור לי להתקדם בחיים.
זה בגלל שאני סבור שהיא (אמא שלי) אישה בורה, נחשלת, חסרת השכלה ופרימיטיבית.
מה דעתכם?

לצפיה ב-'דעתי היא שאתה מייחס יותר מדיי חשיבות להשכלה'
דעתי היא שאתה מייחס יותר מדיי חשיבות להשכלה
28/05/2018 | 17:36
2
28
לצפיה ב-'אני פשוט לא אוהב את ההורים שלי ולא מתחבר למשפחה שלי'
אני פשוט לא אוהב את ההורים שלי ולא מתחבר למשפחה שלי
28/05/2018 | 19:37
1
61
זה עושה לי רע להיות איתם ביחד, ואני לא מוצא מכנה משותף איתם.
זאת הסיבה שאני מרגיש מאוד בודד; כי גם אין לי בכלל חברים (בחיים האמיתיים, לא הוירטואליים).
לצפיה ב-'למה ?'
למה ?
31/05/2018 | 06:03
31
אם אין לך קשר עם המשפחה למה זה מונע ממך ליצור קשר עם מישהו אחר ?

אני גם לא מחפש חברים, מעולם לא חיפשתי, לא בנוי ליותר מקשר אחד, ויכול להיות שדווקא זה אחד המאפיינים שמעולם לא אפשרו לי מכנה משותף עם משפחתי.

ובכלל, כמו שכתבתי כבר מזמן והמון פעמים אז לדעתי בעיות הזהות הכל כך עמוקות וקשות של האוטיסטים נוגעות גם מזה שמודל ההזדהות המיידי שלהם, וכל ילד צריך מודל הזדהות מיידי ובטוח בשביל לצמוח ולהתפתח, פשוט לא רק שאינו רלוונטי להם בכלל אלא שממש הפוך ממה שהם צריכים לו,
ובמצב כזה הילד מוצא את עצמו או שמזדהה עם דמות הפוכה לו במהות ובתכלית, שאולי זה המקור לסכיזופרניה ואוטיזם גם די דומה לסכיזופרניה בלא מעט היבטים, או שפשוט מגיל קטן מוצא את עצמו חי במדבר, לבד, ללא שום תמיכה ושיקוף רגשי, ואין דבר קשה מזה

אוטיסטים בעצם יתומים, אבל עם הורים, שזה הכי גרוע
לא יודע איך משתקמים מילדות כזאת
זה כמו לגדול לבד ביער אבל כשסביבך אנשים שבטוחים שאתה חלק מהם בזמן שהם לא יותר מרוחות רפאים ואתה נאלץ ומאולץ להעמיד פנים שמשהו ביחסים איתם רלוונטי לך ונוגע לך מה שכמובן גורם לעווית חושית, רגשית, גופנית מאוד מתישה וכרונית

רוב האוטיסטים יעברו את החיים האלה ללא שום מגע משמעותי, ללא שום פגישה משמעותית, נוגעת, אמיתית, חלקם יעשו את התנועות הנכונות כי אחרת זה אשפוז והמון סמים קשים, בעצם מאיימים עליהם כל הזמן לחקות כמו שצריך תנועות רגשיות ואחרות שבעצם ממש לא מבטאות את היכולות והצרכים שלהם ולא נוגעות להם ובהם בכלל, לא משהו

זה לא אומר שהמצב לא יכול להשתנות, ומשתנה, וישתנה, אבל שינוי לא יגיע מהמקום שבו אנחנו משקרים, זה בטוח

לצפיה ב-'מזדהה איתך'
מזדהה איתך
28/05/2018 | 20:07
47
אם כי מסכים עם שלומית שמה שנחשב כהשכלה לא מבטיח קיום ערכי והרי אתה בעצמך מזהה נכון שחינוך זו דרך רעה,
ממה שאני יודע הרבה אוטיסטים סובלים מפער עצום בין זהותם, קיומם והצרכים שלהם לבין הדרך שבה משפחתם מזהה אותם, זה חלק ממה שהופך את קיומנו לקשה כל כך
לצפיה ב-'משהו מצחיק בנושא '
משהו מצחיק בנושא
28/05/2018 | 20:52
3
66
בתור ילדה תמיד ששאלו אותי על אמא שלי אמרתי שהיא בן אדם טוב אבל די בורה ובאופן כללי לא העפרון הכי חד בקלמר ותמיד הסתכלו עליי מוזר, חחח רק כשהתבגרתי הבנתי שזה לא מקובל לדבר אמת על ההורים שלך גם אם זאת האמת שלך ושעדיף להגיד אמא שלי כפרה עליה מושלמת:-) ועכשיו לעניינך לא חושבת שאתה לא אוהב אותה כי תרצה או לא תרצה היא חלק גדול מהזהות שלך, יחד עם זאת בתור אוטיסט חכם יש בניכם פער עצום מבחינה שכלית וזה לבדו עם גורמים נוספים משפיעים על החיבור ועל הכבוד שהחברה מצפה מימך לרכוש להורה. אני תמיד אומרת שלכבד את הורייך זאת מעלה יחד עם זאת ההורה צריך לכבד את הילד ואם זה לא קורה אין סיבה שיהיה כבוד מימך. מפיה של אספרגרית
לצפיה ב-'לי אין בעיה לומר לביתי שאני טיפש וכלום'
לי אין בעיה לומר לביתי שאני טיפש וכלום
29/05/2018 | 10:38
2
45
אנחנו צוחקים על זה לא מעט והיא יודעת שאני לא מצפה ממנה לכבוד או לשום דבר דומה לזה, ובדיוק, ורק, בגלל זה אנחנו פתוחים לדבר על הכל והיא לא מפחדת לומר לי דבר,וזה הכי חשוב כי רק ככה יש הזדמנות לתמוך כמו שצריך.

רדיפת הכבוד, המעמד, הפוזה, של רוב האנשים היא הסיבה היחידה להעדר מוחלט של אהבה מהעולם, שזה עוד סיבה טובה לניהיליזם, כי באמת, הכל חרא, ומי שלא רואה את זה הוא חרא בעצמו
לצפיה ב-'יש הבדל ענקי בין "אתה אומר" לבין "אומרים עליך"'
יש הבדל ענקי בין "אתה אומר" לבין "אומרים עליך"
30/05/2018 | 15:11
1
35
לפחות בהרגשה שלי
כאילו, לי מותר להגיד על עצמי המון דברים "לא מחמיאים" (ויש), אבל כשמישהו אחר אומר את אותו הדבר - זה כואב..
לקח לי זמן לזהות את זה. וגם להבין שכשאני צוחקת או יורדת על עצמי, אני מציגה מצג שווא שמותר להגיד את זה עלי.
לצפיה ב-'לא יודע, זו לא ההתנסות שלי'
לא יודע, זו לא ההתנסות שלי
30/05/2018 | 17:17
25
"זכיתי", כמו לא מעט אוטיסטים לדימוי ותווית של גאון ומוכשר ובלא בלא בלא וזה מעולם לא עשה לי טוב או עזר לי באיזה שהיא צורה לחיות או דיבר אלי,
והעלינו גם סיבות אפשריות לכך,
ובכנות אני בטוח שאני חסר הרבה
ונראה לי שמוטב להודות בזה ובוודאי מול אנשים שאכפת לי מהם באמת
לצפיה ב-'מזדהה חלקית'
מזדהה חלקית
29/05/2018 | 07:35
37
אבא שלי אכן בור ולא חכם בלימודים אבל הוא היה מאוד מוכשר באומנות ומאוד ערני לחיין מאוד יצרי ועם לב טוב , בעיני מה שחשוב זה הלב אם הוא טוב או לא השכל להיות גאון ומושחת זה לא שווה בעיני ולא הייתי מתקרב לאדם כזה אבל כן אני מבין את הפער ואני חש אותו כל הזמן עם כולם .
לצפיה ב-'אני מאוד מזדהה איתך'
אני מאוד מזדהה איתך
30/05/2018 | 19:18
35

לי ולבן זוגי גם אין קשר עם המשפחה גם מסיבות דומות (כלומר יש עוד סיבות נוספות).

לצפיה ב-'ניהליזם '
ניהליזם
30/05/2018 | 19:27
1
50
לצפיה ב-'היי, זה איניגו מונטויה! '
היי, זה איניגו מונטויה!
31/05/2018 | 02:24
39
Hello,
my name is Inigo Montoya
you killed my father
prepare to die

איך שאני אוהב את הסרט הזה...

לצפיה ב-'יש פה בקהל מעצב מכל תחום עם אספרגר ? לעזרה '
יש פה בקהל מעצב מכל תחום עם אספרגר ? לעזרה
29/05/2018 | 17:02
1
60
למישהי עם אספרגר שהחלום שלה להיות מעצבת אופנה ונתקלה בקשיים מוטוריים. האם יש פה מישהי/ מישהו שיכול לכוון אותה
לצפיה ב-'יש את היוטיוברית הזאת'
יש את היוטיוברית הזאת
29/05/2018 | 19:59
57

שהיא אוטיסטית ויש לה ערוץ על אופנה, אולי אפשר לכתוב לה

אבל באופן כללי אם מה שמגביל אותה זה קשיים מוטוריים למה אתה מחפש מישהו עם אספרגר ולא מישהו שעובד על מוטוריקה כך שתוכל לתפור/לתוות יותר בקלות?
לצפיה ב-'האם יש פה אוטיסט/ אספרגר שאובחן בגיל מבוגר?'
האם יש פה אוטיסט/ אספרגר שאובחן בגיל מבוגר?
26/05/2018 | 21:47
34
65
לצפיה ב-'את מאובחנת ? אני בגיל 17'
את מאובחנת ? אני בגיל 17
26/05/2018 | 21:54
32
98
ב פי די די תפקוד בנוני נמוך היון אני מוגדר אוטיסט בתפקוד רבוה אבל לא ורבאלי בעל פה כמעת ומתקשה ביום יום מאוד מאוד .
לצפיה ב-'ובגיל 15 סיכזופרניה '
ובגיל 15 סיכזופרניה
26/05/2018 | 21:56
30
73
משולב בתנודות במצבי רוח , ובגיל תשע רק מניה דפרסיה
לצפיה ב-'טוב אלו אבחונים שגויים עד האבחון הנכון '
טוב אלו אבחונים שגויים עד האבחון הנכון
26/05/2018 | 22:15
29
96
אלה שבתפקוד גבוה לוקים בדכאון כי הם איפשהו באמצע וקשה לזהות. אני אובחנתי בOCD ובגיל 29 עם אספרגר .. למרות שיש לי השכלה קריירה נישואים ומשפחה אני עדיין מרגישה חריגה , החברים שלי לרוב וירטואליים ובעיקר כולם נתפסים בעיני כטיפשים ומפחידים
לצפיה ב-'לא שגוי'
לא שגוי
27/05/2018 | 12:44
24
57
אני מאובחן בסכיזופרניה עד עכשיו היו לי לא מעט התקפים פסכוטים קשים ואשפוזים בכפיה מילדות , לכן זה תקף בנוגע למה שאת חושבת גם אני מרגיש כך כלפי אנשים אבל גם כלפי עצמי אני לא חף מביקורת עצמית
לצפיה ב-'כל האבחונים שגויים'
כל האבחונים שגויים
28/05/2018 | 01:50
23
26
לצפיה ב-'אנחנו רואים את הדברים קצת אחרת'
אנחנו רואים את הדברים קצת אחרת
28/05/2018 | 10:09
20
37
ארנה אני מתייחס לזה כעל תופעה לא שלילית ואתה אומר שזה לא קיים בכלל בעוד בוודאות מהיכרות שלי עם סיכזופרנים בכל המחלקות שאושפזתי ואושפזתי המון בחיי ראיתי בכולם מאפיינים דומים לי לכן בעיני האבחנה סיכזופרניה נכונה פשוט היחס לא מה דעתך ?
לצפיה ב-'מאפיינים דומים לא מוכיחים את נכונות האבחנה'
מאפיינים דומים לא מוכיחים את נכונות האבחנה
28/05/2018 | 11:22
19
35
הרבה קבוצות של אנשים חולקות מאפיינים דומים,
כל מי שחולק מאפיין דומה עם אחר הוא חולה או לקוי ?

גם אוטיסטים חולקים המון מאפיינים דומים ובכל זאת אין דבר כזה אוטיזם, מה שיש מבטא את המאפיין הכי משותף לקבוצה הנורמטיבית שהוא פחד ושנאה כלפי סוגים מאוד מובהקים של זהיות, לפעמים זה הומואים ולפעמים זה נשים או שחורים והיום האופנה היא שנאה ללא גבול לאנשים רגישים, וכיוון שאלה באמת רגישים הם מגיבים בצורה שמלבה את הפחד והשנאה מפניהם.

אין מחלות נפש, יש יחס שגורר איתו סבל נפשי קשה מנשוא, היחס הוא הבעייה, לא האדם שסובל ממנו.

אין אוטיזם, יש זהות שמסיבות שכל פסיכולוג ראוי לשמו היה אמור להבין מזמן גוררת איתה ומושכת אליה יחס שיכול להוציא מהדעת גם את אלוהים בכבודו ובעצמו.

הבעיה שלא ניתן למצוא פסיכולוג ראוי לשמו, אז אנחנו תקועים עם אבחנות שהולכות ונעשות הזיות יותר ויותר, ובחברה שבה מסתבר שכל אדם שלישי הוא מאובחן.

בקרוב כולם יהיו מאובחנים, כבר עכשיו רוב האנשים צורכים תרופות אחרת הם לא יכולים לזוז בכלל

לצפיה ב-'לי יש פסיכולוג מדהים '
לי יש פסיכולוג מדהים
28/05/2018 | 16:53
4
54
שמאמין שאין צורך באבחונים רק לאהוב את עצמך את מי שאתה והייחוד שלך ולשפר דברים שמפריעים לך ומה שלא תשאר איתם:-)
לצפיה ב-'שמח לשמוע'
שמח לשמוע
28/05/2018 | 18:35
3
32
ושמתי לב שכצפוי חלק מאנשי המקצוע מפתחים מצפון ומודעות, אין ספק שמשהו קורה, אם כי יקח זמן לפני שמישהו באמת יברר לעומק מה ולמה ואיך החברה ככלל פוסלת דווקא מאפיינים מסויימים בזמן שמעודדת אחרים.

מאותה סיבה גם לא פשוט לדבר על מה שמפריע לך, כי הרבה אנשים תופשים לא מעט ממה שהכי טוב בהם כמפריע כי אין ספק שבדרך להגשמת מטרות בחברה של היום אדם כפוי לדרוך ולהרוס את המרכיבים הכי יפים ואוהבים בזהותו
לצפיה ב-'צודקת והמשך '
צודקת והמשך
28/05/2018 | 20:55
2
31
חלק מהעבודה שלנו יחד זה לרשום מה מפריע לי בעצמי ולא מה מפריע לחברה בי ולשפר רק מה שגורם לי לתסכול והוא גרם לי להבין שדרך מי שאני אני יכולה לעשות שינוי ולכן ההשכלה שלי וגם הקריירה שלי בתחום:-) ואני גאה לומר בישיבות שאני אספרגרית שכולם ידעו שכמוני יש כל כך הרבה וכמה הם מפספסים:-)
לצפיה ב-'נתקלתי בבעיות אחרות'
נתקלתי בבעיות אחרות
29/05/2018 | 08:01
1
26
למשל, שבישיבות היו מתעלמים ממה שהייתי אומר ורגע אחרי זה מישהו אחר היה אומר בדיוק את אותו דבר וכולם היו אומרים לו שזה ממש גאוני,
ושמעתי גם מאוטיסטים אחרים דברים דומים,
כנראה משהו בדרך שבה אנחנו מדברים או לא יודע מה גורם לאנשים למחוק אותנו מראש,
כי זו תבנית שחזרה על עצמה המון פעמים,
בכלל, גם בגלל זה וגם בגלל דברים אחרים פשוט עברתי לעבוד מהבית וזה, תקשורת ישירה ומיידית עם אנשים זה ממש לא בשבילי
לצפיה ב-'היה לי כך עם מתמטיקה'
היה לי כך עם מתמטיקה
29/05/2018 | 09:48
27
עם אינפי בגיל התבגרות ועם לוח כפל בגיל צעיר לא ידעתי לדבר אבל ידעתי לחשב שטחים בהרף עין ולשרטט במחברת שלי כל מיני תרגלים דברים ממש מורכבים לא ידעתי להחזיק מזלג עד גיל יחסית מבוגר והאכלו אותי אבל ידעתי לצייר כמו מצלמה בעלי חיים בגיל צעיר מאוד התחלי לצייר בגיל שלוש טישר הבנתי איך בלי שלמדו אותי
לצפיה ב-'באיזה גיל אובחנת ? '
באיזה גיל אובחנת ?
28/05/2018 | 22:57
12
20
לצפיה ב-'20 ומשהו'
20 ומשהו
29/05/2018 | 07:58
11
21
לצפיה ב-'אמרת לי פעם בגיל 40'
אמרת לי פעם בגיל 40
29/05/2018 | 09:52
10
37
ואני לעולם לא שוכח דברים כאלו ובכלל לא נוטה לשכוח בכלל הכוונה הייתה לסיכזופרניה ? כי אני יודע שכמוני אובחנת בסיכזופרניה לפני אבחנה רשמית באוטיזם אצלי היה חשד לאוטיזם גם קשה כבר בילדות המקודמת אבל אמא סירבה לקבל את זה התגלה לי לא מזמן
לצפיה ב-'אין מצב, אתה מתבלבל עם מישהו אחר'
אין מצב, אתה מתבלבל עם מישהו אחר
29/05/2018 | 10:34
5
34
כשהייתי ילד לא היו אבחונים בכלל, נשלחתי לטיפולים שכמובן לא שינו דבר
לצפיה ב-'הבנתי כנראה טעיתי'
הבנתי כנראה טעיתי
29/05/2018 | 12:04
4
27
מתי אבחנו סיכזופרניה ? לפני או אחרי ? כי אני זוכר שאמרת לפני כתה כמוני אובחנת כנער בסכיזופרניה ? אני בגיל 15
לצפיה ב-'לפני'
לפני
29/05/2018 | 12:12
3
30
כילד היה לי OCD די פראי אבל עבר לי 
לצפיה ב-'איך הצלחת להתגבר על הocd '
איך הצלחת להתגבר על הocd
29/05/2018 | 16:07
2
25
?
לצפיה ב-'דרך הפחתה משמעותית של הכאוס הפנימי'
דרך הפחתה משמעותית של הכאוס הפנימי
30/05/2018 | 02:46
1
27
התיאוריה שלי היא שאוסידי מבטא נסיון שיצא משליטה והקשר ליצור סדר בכל מחיר, וזה קורה במצב שבו כל הפנים שלך כאוטי לגמרי,
זוכר שכילד לעגו לאוסידי שלי דרך זה שכינו אותי בשם של איש שהיה ילד בשואה וגם היה לו אוסידי שהתבטא בצורה שהייתה דומה לזו שלי וכנראה שגם הוא איבד מאז ובגלל זה כל אחיזה במציאות.

ומה שהתברר לי עם הזמן זה שאני לא מסוגל להגיע לסדר פנימי סביר, לוויסות חושי, רגשי, תנועתי משמעותי כי אני חי ציפיות שמה לעשות לא רק שלא תואמות אלא אף סותרות למהותי,
ואכן, ככל שהתרחקתי מהעולם הנורמטיבי על ציפיותיו והנחותיו הבזויות והמבזות הכאוס הפנימי פחת ומשום כך הצורך שלי להאחז בפולחנים וטקסים נעלם
לצפיה ב-'וואו זה ממש אני '
וואו זה ממש אני
30/05/2018 | 10:06
17
כל שינוי או בעקבות החברה זה גרם לי לאבד איזון ואחיזה במציאות מבחינת הocd . למזלי מה שאני והמטפל עושים זה בעצם לגרום לי לשים זין על הנורמה החברתית, אני מצטטת את המילים שלו, ולהתייחס לעצמי כאל הנורמה ועל ידי כך באמת מופחתת רמת החרדה והטקסים. מודה שזאת התמודדות יומיומית. אשמח לשמוע מימך עוד טיפים שתרשום לי בפרטי, כי גם שנינו הורים אז יש לנו הרבה מכנים משותפים שמתי לב
לצפיה ב-'אני בגיל 29 לפני כן אובחן ocd '
אני בגיל 29 לפני כן אובחן ocd
29/05/2018 | 11:35
3
45
אבל החשד לאספרגר עלה עוד בגיל 3 ולא עשו עם זה כלום. אלה היו תקופות אחרות
לצפיה ב-'אצלי החשד לאוטיזם קשה'
אצלי החשד לאוטיזם קשה
29/05/2018 | 12:08
39
עלה בגיל צעיר שהייתי בן 3 בערל כי לא דברתי ותקשרתי בכלל אבל אמא לא הייתה מוכנה להודות ולא עשתה אבחון מקיף אז אבחנו עיכוב התפחותי חמור
לצפיה ב-'ברור'
ברור
29/05/2018 | 12:13
1
29
גם אני לא דיברתי ולא תקשרתי וזה לא הפריע לאף אחד, אולי טוב שכך, אם הייתי מאובחן הייתי עובר את כל מסכת העינויים הקטלנית שילדים המאובחנים כיום עוברים, שמח שזה פסח עלי
לצפיה ב-'גם לא טיפולים לא עזרו'
גם לא טיפולים לא עזרו
29/05/2018 | 13:48
22
רק גרמו לי להרגיש דפוק
לצפיה ב-'זה מה שאני אומר'
זה מה שאני אומר
29/05/2018 | 06:10
22
לא טענתי שזה מחלה טענתי שיש מאפיינים דומים  בכלל אני חושב שהנורמה היא הפסכוזה הכי קטלנית ומתמשכת , אבל כן לפעמים מרוב קושי ושאני אכול קטנוניה עם הזיות במשך שעות וכל הילדות צפה לי מול העינים אני מעדיף לא להיות סכיזופרן ,.

ולפעמים שאני יוצא החוצה ובא לי לרסק תראש בכל  הקירות בגלל שאני נלחץ מעומס תחושתי בא לי לא להיות אוטיסט ואם אוטיסט אז מהסוג  "  הטוב  " הגבוה והנבחר ולא בתפקוד בינוני נמוך  ונראה בעל פיגור עם בעיות קשות מאוד בויסות החושי ובעיות התנהגות קשות ופגיעה עצמית ולפעמים אילמות מוחלטת שאני ממש רוצה לבטא את עצמי אז כן זה קשה אבל רוב הזמן אני לא רוצה להשתנות אבל לפעמים שאני מביט באחי  עם חברה ועם חברים ועבודה טובה ויחס טוב אני מקנא

ושאני שומע על חבר של מאי אחותי הקטנה שהוא  גם על הרצף  רק בתפקוד גבוה בהרבה ועושה דוקטורט  בפיזיקה ונחשב עלוי  וגאון ואחד שיצליח בגדול בתחומו ככה לפחות חושבים אז מבחינה מסיומת אני שמח בשבילו אבל גם יש לי קואץ בלב איך אני פספסתי את הזדמנות בגלל ההרס העצמי שלי ויכולתי עכשיו להיות בדוקטורט כי הייתי אמור להיות בתואר מואץ אז כן זה כואב לדעת שהמקום היחיד שהיה לך כנראה זה מה שהסבא   "העשיר 

"  שלך עקנה לך באעזה חלקה באיזה מקום בלי שלעולם תעשה כלום למענך אז כן אנינלא כזה מסכן אני לא היה ברחוב אבל גם לעולם לא היה עצמאי בזכות עצמי וזה למה כי נולדתי אוטיסט בתפקוד לא גבוה וזה גזרת הגורל שלי ותו לו להיות בחסדי אחרים .
לצפיה ב-'חוץ מהאבחון של "נט = בבון פסיכופט", שהוא תמיד מדויק בעניך'
חוץ מהאבחון של "נט = בבון פסיכופט", שהוא תמיד מדויק בעניך
30/05/2018 | 17:18
1
17
וחוץ מהאבחון של "אוטיסט = היחיד שרואה את המציאות"... וחוץ מהאבחון של "כל מי שלא חושב כמוני = רשע מטורלל ושקרן":.. וחוץ מ-... וחוץ מ-...
לצפיה ב-'אלה לא אבחונים'
אלה לא אבחונים
30/05/2018 | 17:23
13
אלה תובנות ותחושות ותפישות שמלוות אותי בחיים,
ובניגוד מוחלט לאבחונים איני מתיימר להורות ולהתנות ולכפות על אף אחד מאלה שנהנה מהתובנות שלי את ישומן הלכה למעשה,
אלה מסננים שמועילים לי,
וגם אותם איני כופה,
הם לא מועילים לך, יופי, אין לי בעייה עם זה, וזה כל ההבדל בין הכחנות האכזרית והמטורפת של המאבחנים והמטפלים לדרך שבה אני חי ללא שום כפיה על אף אחד

לצפיה ב-'לא בטוח שזה קשור לתפקוד'
לא בטוח שזה קשור לתפקוד
27/05/2018 | 12:49
2
37
וכבר אמרתי לך שתפקוד זה עניין נזיל יש בכל רמות התפקוד אנשים אנטלגנטים וכאלו פחות כאלו מדוכאים וכאלו שלא אל תהיא נחרצת כל כך כי את לא יודעת מה עובר במוח של אוטיסט לא ורבאלי נכון ? לכן תמיד זו שאלה פתוחה אף אחד לא יודע מה הם מרגשים ואני שייך לקבוצה שלהם יותר מאשר לקבוצה של הגבוהים לכן יכול קצת יותר להבין איך מרגעש אוטוסט לא ורבאלי לפחות לא בעל פה .
לצפיה ב-':-) '
:-)
27/05/2018 | 16:27
1
9
לצפיה ב-'(:'
(:
27/05/2018 | 19:18
9
לצפיה ב-'אני לא בתפקוד גבוה בכלל'
אני לא בתפקוד גבוה בכלל
01/06/2018 | 22:11
11
בשכל גבוה מאוד בכל השאר נמוך בינוני אני אפשיהוא באמצע הספרקטום תפקוד בינוני כנראה
לצפיה ב-'אבל רצו לאבחן באוטיזם'
אבל רצו לאבחן באוטיזם
29/05/2018 | 07:36
22
כבר בגיל ארבע ואמא לא היתה מוכנה לשמוע ולקחת לאבחון לא דברתי עד גיל חמש שש בערך
לצפיה ב-'אני'
אני
27/05/2018 | 01:34
22
לצפיה ב-'עזרה ביצירת קהילה להורים לילדים המיוחדים'
עזרה ביצירת קהילה להורים לילדים המיוחדים
29/05/2018 | 11:38
46
היי במסגרת תפקידי כמנהלת תכנית ״צעירים בונים קהילה״ בעיר בה אני מתגוררת ואספרגרית ואחות לאוטיסטית בתפקוד גבוה. החלטתי להקים קהילה להורים ששמה אותם במרכז מתוך הנחה שאם יהיה להם קצת זמן לעצמם ומכנה משותף יהיה להם יותר קל לא לראןת את הילד שלהם כחריג, כי גם אם ההורה אוהב הסביבה עצמה מחריגה גם את ההורה וזה משפיע על הנפש ועל היחס לילד . אם יש פה הורים מה הייתם רוצים לקבל? לכן הכי רחוק גם בקטע מהנה. והילדים מה הייתם חושבים שההורים ידעו או יקבלו? . אשמח לעזרתכם :-)
לצפיה ב-'מי פה אספרגר ? '
מי פה אספרגר ?
25/05/2018 | 17:47
59
97
המשך>>
לצפיה ב-'אני שונא שוטרים'
אני שונא שוטרים
25/05/2018 | 23:57
24
92
ראיתי עכשיו סרטון באחת הקבוצות בפייסבוק שוטרים מכים ומפעלים כוח רב על אוטיסט בתפקוד נמוך שצועק פשוט הצילן , זה זעזע אותי ונזכרתי מה קרה לפני שנתיים שבאו לעצור אותי בכוח ורבתי מכות איתם וחשמלו אותי בצוואר ובגוף ובעטו לי בראש וירד לי דם , עד היום לפעמים אני חולם על שוטרים , ואלימות שלהם לכן הסרטון הזה היה טרגר ודברתי על הזה אקללתי כמה אני שונא אותם ורוצה שיחלו ... ממש הזדעזעתי עד עכשיו כואב לי ממה שעשו לו ועברו שעות ... ממש קשה לי
לצפיה ב-'אם אני זוכר נכון קראתי על מקרה באמריקה שירו בילד אוטיסט '
אם אני זוכר נכון קראתי על מקרה באמריקה שירו בילד אוטיסט
26/05/2018 | 00:17
19
56

כי לא הבינו אותו...

צריך לקחת בחשבון ששוטרים הם לרוב קבוצה של פראים העובדים כל היום עם פושעים והחושבים שכולם פושעים...

לצפיה ב-'ממש פראים'
ממש פראים
26/05/2018 | 00:22
36
ערסים ועבריינים בעצמם לא סובל אותם דפרים חסרי אנטלגנציה
לצפיה ב-'שוטרים זה פושעים מאולפים'
שוטרים זה פושעים מאולפים
26/05/2018 | 09:38
17
40
זאת אומרת אנשים עם נטיה לאלימות וכחנות שבמקום לפשוע משתלבים במימסד כדי שיוכלו להתנהג באלימות אבל ברשיון.

בזמנו היו עוצרים אותי כל הזמן, כמעט כל יום, רק בגלל שאני נראה ומתנהג מעט שונה, כל המשטרה הזאת זה אוסף של מפגרים
לצפיה ב-' משטרה זה שחיתות, למשל'
משטרה זה שחיתות, למשל
26/05/2018 | 09:43
4
38
https://mekomit.co.il/מול-האזרחים-הערבים-המשטרה-מתפקדת-כמפל/
לצפיה ב-'כן גם עושים הנחות אם יש לך מעמד'
כן גם עושים הנחות אם יש לך מעמד
26/05/2018 | 12:01
3
28
יש הרבה קצינים גדולים שעושים כבוד לסבא שלי אבל גם סבא שלי כבר התייאש ממני ואין לו כוח .
לצפיה ב-'תמיד אני תוהה איך לא היית'
תמיד אני תוהה איך לא היית
26/05/2018 | 12:05
2
41
באשפוז או אבו כביר כי הרבה דרי רחוב מצוים שם המון ממש מעניין איך ואמרת שעצרו אותך אז לא שמו שם ?
לצפיה ב-'אני מיומן'
אני מיומן
26/05/2018 | 13:43
1
31
נ"ט שקופים לי לגמרי, במצבי חירום, כשאין ברירה, אני יודע להפעיל אותם כמו בובה, הם יצורים מאוד פשוטים, 99 אחוז מהזהות הנ"ט זה  פחד ושנאה והאחוז הנותר זה כמה פוזות שנועדו להסתיר את זה אבל בעצם רק חושפות את זה יותר

לצפיה ב-'יפה לך זה טוב מאוד'
יפה לך זה טוב מאוד
26/05/2018 | 13:56
18
הלוואי עלי
לצפיה ב-'כן גם אותי'
כן גם אותי
26/05/2018 | 11:59
11
23
אתה בטח כי היית דר רחוב בתקופה ההיא לא כך סיפרת  כן ממש מוכר לי מזמנים לי כל הזמן משטרה ורוצים לאשפז בארבאבנל כל הסמן זה כבר מטריד כיום בעיקר בגלל פוסטים
לצפיה ב-'גם כשהייתי עובד ומבוסס עצרו אותי'
גם כשהייתי עובד ומבוסס עצרו אותי
26/05/2018 | 12:45
10
60
האמת שמשום מה המשטרה הפסיקה להיטפל אלי מהרגע שנולדה לי ילדה, אין לי ממש מושג למה 
לצפיה ב-'כי עכשיו נראת יותר רגיל בעיניהם'
כי עכשיו נראת יותר רגיל בעיניהם
26/05/2018 | 12:53
8
42

עכשיו יש להם משהו שהם יכולים להזהות איתך.
בכללי הורים (ואבות בפרט) נתפסים בעיני החברה כאנשים ״טובים יותר״, כי מבחינתם זה אומר ש״עשית עם עצמך משהו״ - כי להיות הורה זה אחריות.

אנשים רגילים מפחידים מאנשים שונים כי הם ״לא יודעים מה לצפות ממך״...
זה הפך אותך מ״סופר־דופר־מוזר״ (בעיניהם) לאבא של מישהו.

לצפיה ב-'כנראה'
כנראה
26/05/2018 | 13:38
7
37
שמתי לב שגם מצד משפחתי ובכלל הורות נתפשת כהישג, זה כמו לעבור טקס חניכה פרימיטיבי, אתה אבא, זה סוג של עמדה הכי נחשבת בחברה.

אולי בגלל זה הרבה הורים לגמרי מאבדים את זה רק בגלל שהילד האוטיסטי שלהם לא קורא להם "אבא" או "אמא", כאן במיוחד הדרך שבה הנורמה מעדיפה את הפוזה והמעמד על מהות צורמת.

גם כשאני מתווכח עם אנשים ברשת ברגע שאנשים מזהים שאני אב לילדה הם מייד מתחילים לצרוח שחייבים להוציא אותה מרשותי כי אני לגמרי משוגע,
אחרי זה מתפלאים שאני מזהה שכל הנורמטיבים הם חלאות

לצפיה ב-'כן זוכר שעשו לך ככה'
כן זוכר שעשו לך ככה
26/05/2018 | 14:01
2
30
אני באופן אישי לא ממש דלוק על העניין של להביא ילדים כי זה קשה והם יכולים להפצע וכנראה יפצעו גם מהורה אז מעדיף שלא .
לצפיה ב-'גם אני ממש לא רציתי אבל משעה שקרה אז קרה'
גם אני ממש לא רציתי אבל משעה שקרה אז קרה
26/05/2018 | 17:18
1
36
ואתה מכיר מעט את ילדתי ויודע שהעולם לא רע יותר בגללה, אפילו להפך, וכעובדה, אני, כאדם שלא מסוגל לשהות במחיצת אנשים, הייתי איתה עכשיו 3 ימים, רק היא ואני, ועשינו חיים, אולי גם בגלל שכדאי לזכור שילדך דומה לך, לפחות במידה מסויימת, והיא, ילדתי, היא האדם הראשון שפגשתי שבאמת מבין אותי בלי מילים, שדומה לי, אפילו מאוד, וזה משהו למי שתמיד היה הכי זר ומוזר, והמשהו הזה משפיע גם עליה לטובה, קשר טוב עם האבא, זה חשוב.

אנחנו תמיד הורים רעים, וגם זה בסדר, או יותר נכון שאלה של מידה, צריך להיות הורה קצת רע אחרת זו בעייה

לצפיה ב-'אני לא סומך על עצמי'
אני לא סומך על עצמי
26/05/2018 | 19:20
19
מפחד להיות כמו הורים שלי אני מסכים שזה עניין של מידה , אבל אני מפחד להיות קיצוני כל העניין שאני תמיד יכול כל רגע להיכנס לאשפוז או בעיות של מעצרים התמכרויות מפחידה אותי  מפחד לפצוע את ילדי , בנוגע לנינה כן היא מדהימה ביופיה וגם נראת חכמה אני לא מכיר אותה כי מעולם לא ראיתי אותה אבל מסיפוריך היא אדם מיוחד כמוך וזה משמח אוצי שהיא גורמת לך להרגיש פחות לבד ושיותר מבינים אותך זה חשוב לי אין את זה בכלל .
לצפיה ב-'מה גרם להם לחשוב שאתה משוגע?'
מה גרם להם לחשוב שאתה משוגע?
26/05/2018 | 16:06
3
32

האם רק אמרת להם שאתה על הספקטרום והם קפצו על הרגליים האחוריות שלהם?

או שהצגת לפניהם דעות "פתוחות מידי"?

לצפיה ב-'נדמה לך שאני יוצר קשר עם מישהו ? '
נדמה לך שאני יוצר קשר עם מישהו ?
26/05/2018 | 16:55
1
34
אין מצב, מעולם לא הצגתי את דעותי בפני אף אדם ואין מצב שאעשה זאת בכלל, אני לא מדבר ולא יוצר קשר עם בני אדם, בכלל, לתחושתי, אולי, הקשר בין דעותיו הפתוחות של האוטיסט לנראותו, לדרך שבה הוא מתנהל, מגיב, ניכרת מאוד מיידית עוד הרבה לפני שהוא פותח את הפה, אנשים חשים מהר מאוד שאתה מאוד זר ושונה, זה הבסיס לגזענות, ליחס המפלה והאכזרי כלפי חריגים, מיעוטים, נשים, ולהט"ב, זה משהו גופני, וזה ניכר ביחוד מול אנשים לגמרי פתוחים כי מהי פתיחות אם לא קשר טוטאלי בין שפה לגוף.

זה הרבה מעבר למודע בכלל, כשהייתי שואל אותם בעצם למה אתם עוצרים אותי כל הזמן הם לא יודעים להסביר

ועל פניו אין בי שום דבר מוזר או משונה, אני אדם שנראה רגיל, אפילו טוב
לצפיה ב-'גם אני לא אולי קצת'
גם אני לא אולי קצת
26/05/2018 | 19:23
21
לעוסית אבל אני כבר לא נפגש איתה ייתר היא בכלל לא מבינה אותי צדקת אין טעם היא שאלה למה אני לא בא נעלבה אמרתי בקצרה שלא בא לי וסובבתי את הראש לטלפון זהו אין טעם
לצפיה ב-'אה, התכוונת ברשת'
אה, התכוונת ברשת
26/05/2018 | 17:49
27
אז כן, דעות פתוחות מדי, ללא ספק
לצפיה ב-'מעניין למה'
מעניין למה
26/05/2018 | 13:58
23
המשטרה רודפת אחרי מי שאני ילד רצו לפתוח תיקים אשפוזים מה לא בגיל 9 אבחנו אותי כבר  "  במחלה פסכוטית  " חריפה ממש  לא יודע לשחק את המשחק .
לצפיה ב-'נשמע נורא, מצטער לדעת'
נשמע נורא, מצטער לדעת
26/05/2018 | 19:03
3
54
מכות בראש יכולות להזיק קשה לאדם, להרוג אותו או לגרום לו נזק מוחי קשה לכל החיים. הטראומה ודאי חזקה ולא נשכחת. השוטרים תפקידם להגן מפני פושעים ולא לפשוע בעצמם. יש גם אנשים רעים, בכל קבוצה. צריך להילחם כדי להעניש את המרעים וליהנות מעזרה ושירות של הטובים והמיטיבים.

לצפיה ב-'נכון וטיפלו בם סבא'
נכון וטיפלו בם סבא
26/05/2018 | 21:28
2
44
הם פוטרו גם אחי צילם
לצפיה ב-'למה קראת לי סבא?'
למה קראת לי סבא?
27/05/2018 | 15:05
1
31
וחבל אם רק פוטרו, על מעשה כזה צריך לתת להם כמה שנים בכלא.

לצפיה ב-'אמרתי שסבא טיפל'
אמרתי שסבא טיפל
27/05/2018 | 19:15
29
עזר ולא נכנסו לכלא פוטרו לפי ידעתי לא קראתי לך סבא אמרתי שסבא טיפל בם לא קל להכניס שוטר לכלא וגם הם טענו שתקפתי אותם ראשון ואין הוכחות שלא אז זה מורכב
לצפיה ב-'תביעה מבטוח לאומי'
תביעה מבטוח לאומי
26/05/2018 | 23:29
3
99
האם מישהו נתקל פעם בתביעה מצד בטוח לאומי על זה שילד השתפר ולכאורה 'יצא מהאבחנה'? בן של חברים רוצה להתגייס ופנה לביטוח לאומי מיוזמתו כדי שיפסיק לו את הקצבה (מגובה במסמכים רפואיים כמובן) והם מאיימים בתביעה נגד המשפחה מאחר ולא דיווחו מבחינתם לפני כמה שנים שהגיע לחינוך רגיל. יש דבר כזה?
לצפיה ב-'יש הרבה אוטיסטים שלומדים בחינוך הרגיל'
יש הרבה אוטיסטים שלומדים בחינוך הרגיל
27/05/2018 | 08:19
86
לכן   לדעתי חסרים לך פרטים בתיאור של כל הבעיה
לצפיה ב-'מוזר מאוד....'
מוזר מאוד....
27/05/2018 | 18:08
52
ביטוח לאומי מבקש איבחונים, מה קשורה מסגרת הלימודים לשינוי באבחנה?
בתפקוד יכול לעלות גם לגבוה מאוד והאבחנה עדיין נשארת אוטיזם וזה מה שקובע.
מבחינת הצורך בתמיכה של הקיצבה, לפעמים דווקא בחינוך הרגיל הנתל הכלכלי יותר כבד היות וההורים צריכים לדאוג בעצמם לכל הטיפולים כולל נסיעות ואיבוד ימי עבודה.

מוזר.
אני כן יכול לחשוב שיושב בביטוח הלאומי איזה רופא שאין לו הבנה בספקטרום האוטיסטי, ומתייחס לאוטיסזם כאילו זו הייתה "פציעה" שנרפאה ולא מצב קיומי מולד שהולך איתך עד המות.

לצפיה ב-'מציעה להפנות את החברים הנ"ל לסעיף 'יעוץ משפטי' בקישורינו'
מציעה להפנות את החברים הנ"ל לסעיף 'יעוץ משפטי' בקישורינו
27/05/2018 | 18:35
40
כמו לכותבים לפניי, זה נשמע לי תמוה מאד ולא תקין.
בקישורינו יוכלו למצוא יעוץ משפטי חינם מגופים מנוסים בתחום.
לצפיה ב-'סדרה חדשה - ״על הספקטרום״ - ניתוח הפרק הראשון'
סדרה חדשה - ״על הספקטרום״ - ניתוח הפרק הראשון
23/05/2018 | 02:07
28
226
זה כבר מזמן שאני רוצה לנתח סדרה על אוטיזם כדי להסביר דברים, להראות איך שהחברה שוללת זכויות מאוטיסטים, מתחייסת אליהם כאל ״מוגבלים״ ולא כאל אנשים בעלי זכויות בחירה.

כשגיליתי שיוצא ״על הספקטרום״ ידעתי שזו תיהיה הזדמנות נהדרת! מה גם שעמית נורא דומה לי, שזה כשלעצמו ממש נדיר והזוי! פשוט לא חשבתי שאתחבר כל כך לסדרה!

האם החברה נותנת מקום למי שנמצא על הספקטרום?
למה אנו כאוטיסטים בוחרים להתנהג בצורה שבה אנו מתנהגים?
האם הדמויות מייצגות אוטיסטים בכללי?

אני מתתתתתתת לשמוע מה אתם חושבים על זה!
לצפיה ב-'מסכים ואפילו מזדהה עם חלק ממה שאתה כותב'
מסכים ואפילו מזדהה עם חלק ממה שאתה כותב
23/05/2018 | 05:57
2
118

וגם אהבתי את מה שראיתי, קשה לי לומר בדיוק למה אבל משהו ב"צליל" של הסדרה הרגיש לי נעים ונכון ואמיתי ( חוץ מבמקרה שבו כולם צרחו אחד על השני שממש הכניס אותי להתקף חרדה, ושוב, לא שמים אוטיסטים ביחד, רעיון רע).
כמוך פשוט מתעב את הדרך שבה מיישמים ליווי והדרכה שמגלמת בצורה הכי מחפירה את אפס ההקשבה וההכלה והרגישות לזהותו של האחר בזמן שמתקשטת בכותרת של כזאת, פשוט מחפיר, מעליב, משפיל אם לא ממש אכזרי למרות שאין לי ספק שאין מצב שהמלווים והמשלבים תופשים את עצמם כקדושים,
ואולי הם כאלה, וזה חלק מהבעייה בחריגות מהסוג האוטיסטי שמגלמת נרטיבים שהם גם הכי שונים ואפילו סותרים אחד לשני בזמן שכל אחד מהם לגמרי מנומק כשלעצמו, גם רגשית.

מה שמביא אותי לכתוב שאני לא מסכים עם הפרשנות שלך לגבי עבודה,
כי לא, ממש לא, רוב האנשים לא רק אוהבים לעבוד אלא ממש זקוקים לעבודה לא רק מבחינה כלכלית אלא כמסגרת שבלעדה הם לא יכולים לשרוד מנטלית ונפשית,
העבודה מעניקה להם אמצעי לביטוי עצמי, מוגבל ככל שיהיה ( לא כל אחד נולד גאון מקורי ויצירתי) , חשיבות, מעמד, הזדמנות לקשר אנושי, תחושת שייכות... ובעצם הכל.

אתה פשוט אוטיסט אז בשבילך זה לא ככה, גם לא בשבילי, ובגלל זה עברתי עשרות עבודות לפני שפשוט הפסקתי לעבוד וזהו, אבל זה לא אומר שמה שנכון לך נכון לנ"ט, מה שמחזיר אותנו גם לשאלת המידה של הפנמת המערכת המוניטרית,
שוב, אתה ואני ואוטיסטים אחרים לא מפנימים אותה מסיבה מאוד מסויימת,
כאמצעי מופשט לתגמול, לתן וקח, ליחסי גומלין, היא מאוד מתאימה למנטליות מסויימת ופשוט לא מדברת אל ואת מנטליות אחרת.
(כל הדברים האלה כמובן נמצאים בשינוי, לדעתי אין ספק שבעתיד לא יהיה כסף ולא עבודה)

את הסיבות להבדלים בין האוטיסטים לאדם הנורמטיבי יותר אפשר וצריך לחפש,
אני הייתי מפנה מבט למאפיינים שגם אתה זיהית אצל עמית, וקיימים גם אצל רון אם כי בצורה שונה, אלה שחושפים שמה שנחשב לאוטיזם זה בעיקר תשוקה עזה מאוד, גם מינית וגם לחיים בכלל( זה אותו דבר) , וגם בגלל זה,כמו אצל זוהר, זה כרוך בחוויה כל כך קשה ולא מווסתת חושית,
כי שים לב מה עמית עושה כל הזמן ? אוכל, וזוהר צריכה כל הזמן מגע, הדרך שבה הנורמה ממסגרת מגע לא מדברת אליה ואותה ולא מתאימה לה, היא צריכה את זה כל הזמן ובכל מקום, וגם רון, הוא "גאון מחשבים" בדיוק ורק בגלל שהוא "אובססיבי", שמאותה סיבה גם בשבילו כמו לכל האוטיסטים מבט שקול למגע, אז שוב, תשוקה עזה וחדה, שלכן זקוקה לביטוי קוהרנטי יותר ממה שמתאפשר במסגרות כמו עבודה, או אחרות.

שאגב, זו גם הסיבה שהדרך שבה כסף מגדיר תן וקח לא רק שלא מדבר אלינו אלא שממש סותר את מה שהכי מהותי לקיומנו

לצפיה ב-' תודה'
תודה
23/05/2018 | 12:32
1
55

יפה כתבת.

מעניין מה שכתבת על זוהר ועל מגע, על עמית ועל אוכל...
לצערי האוכל עובד עלי כפי שהוא עובד על עמית.

סוג של ״לצערי״ כי זה גורם לי לבעיות פיסיות, אבל באותו הזמן אם לא היה לי את האפשרות להפיג מתחים על ידי אכילה לא יודע מה הייתי עושה. 

האמת שהיו לי תקופות קשה (כשגרנו בלונדון) שהאוכל היה מתחת לכל רמה ושהלחץ היה גבוה מידי, כך שלאכול לא עזר באופן מספק וזה היה אסון. האמת שזה נגמר בזה שאכלתי מלא שוקולד (כי זה היה אכיל) ועליתי 20 קילו שעכשיו אני לא מצליח להוריד.

ממש כואב לי רק לכתוב על זה... הרבה בגלל שכואבת לי הברך בגלל עודף משקל.

אפילו עשינו מנוי לבריכה וחדר כושר, זה החזיק כשבועיים, אבל אז המשקל מהחיים נהיה כבד מידי והפסקנו ללכת. האמת שאני מת לחזור לבריכה.
לצפיה ב-'מיים בכלל מפיגים מתחים הכי טוב'
מיים בכלל מפיגים מתחים הכי טוב
23/05/2018 | 14:01
55
גם אני צריך לחזור לשחות, זה הכי עוזר
לצפיה ב-'לקחו אותנו לפני שבועות'
לקחו אותנו לפני שבועות
23/05/2018 | 17:23
5
89
מהוסטל לראות את הסדרה היא ממש מקסימה הכי אהבתי את זוהר ,אני גם דומה לעמית קצת , אני דומה לכולם שם קצת , רק שאני לא מתפקד בכלל ולא וראבלי כמעת בעל פה ,ומתקשר בעיקר בכתב .

לצפיה ב-'אני שמח שאהבת'
אני שמח שאהבת
23/05/2018 | 18:00
1
58

גם אני ובן זוגי לפעמים מתקשרים בכתב, בעיקר כשחיינו אצל אמו. למרות שיכולנו לדבר באיטלקית - כך שהיא לא תבין - החלטנו להתכתב (העברנו אחד לשני את הטבאלט וכל אחד כתב מה שהוא רצה להגיד בשורה נפרדת).

זו הייתה תקופה קשה, היא פשוט אשה בלתי נסבלת וזה הרגיש נורא טוב להתכתב, מבלי הצורך לדבר.

אני חושב שזה ממש מגניב שאתה פעיל כאן, אני רואה שאתה כותב הרבה וגם אם לפעמים זה לא לגמרי מובן אני חושב שזה ממש מגניב וטוב שאתה מבטא את עצמך.

אני מאוד שמח שהגבת לי, תודה.
לצפיה ב-'בכיף'
בכיף
23/05/2018 | 19:19
40
מה לא היה מובן לך אם תלא מבין תתמיד מוזמן לשואל אענה בשמחה .
לצפיה ב-'אתה כותב מקסים וענייני בכתב :-)'
אתה כותב מקסים וענייני בכתב :-)
26/05/2018 | 10:35
2
31
אולי תתחיל לכתוב ספר
לצפיה ב-'אני עובד על יצירה גדולה'
אני עובד על יצירה גדולה
26/05/2018 | 21:26
1
22
בשם שירת יום הדין זה בסגנון פרוזה פיוטית ומעורסב בזרם תודעה וחלק שני שירה מקראית פיוטית זה ממש פריוקט גדול הרבה כרכים ועבדתי כבר על הראשון .
לצפיה ב-'וואו וואו וואו '
וואו וואו וואו
27/05/2018 | 02:52
21
ממש גאה ומתה כבר לקרא
לצפיה ב-'האמת שזוהר גם על הספקטרום...'
האמת שזוהר גם על הספקטרום...
24/05/2018 | 10:20
18
101
זה גם מופיע פה בתיעוד
לצפיה ב-'בוודאי שלזוהר יש אוטיזם'
בוודאי שלזוהר יש אוטיזם
24/05/2018 | 10:55
17
83

אני פשוט לא התחברתי לדמות שלה, כי יש לה גם לקות שכלית.

arana1 כתב משהו עך הצורך שלה למגע (בתגובה גלו, כאן בשירשור), מה שדווקא גרם לי להתחבר יותר לדמות ואולי בפעם הבאה אכתוב עליה.

האמת היא שלפעמים אני פשוט רוצה לכתוב בלי־סוף, אני פשוט צריך לפרק את זה לפוסטים שונים, כך שאולי אכתוב על זה בפרק הבא (תלו מה יקרה בפרק הבא...)

לצפיה ב-'לא סגור על לקות שכלית'
לא סגור על לקות שכלית
24/05/2018 | 12:02
5
74
מאותה סיבה שאני נוטה מאוד לא להתלהב מאבחונים בכלל, מה שנדמה לי, זה שאדם שמאוד צריך מגע, חום, אהבה, ולא מקבל אותה כלל, יתקשה מאוד לבצע מטלות אינטלטואליות ולו גם הפשוטות ביותר כל עוד הוא לא זוכה לכזה.

כך שגם כאן דווקא המפגרים יכולים להיות הכי גאונים כי גאונות זה חיבור בין גוף ונפש, בין שכל לרגש, ובגלל ההתניה הזאת שלא מוכרת לנורמה כל כך אנשים יכולים לחיות כמפגרים כל החיים שלהם כל עוד לא התמזל להם מגע ומבט עם אדם נחשב,
מאותה סיבה הנורמה תופשת אוטיסטים כמבלבלים כי מבחינה רגשית הם כאילו נמוכים ( נמוך זה אדם שצריך אהבה, כמובן) ומבחינה אינטלקטואלית הם יכולים להיות גם מאוד גבוהים( בהינתן התנאי וההקשר המתאים כמובן)

לדעתי רוב האנשים שנחשבים כלקויים, למידה או שכלית, יכולים להיות משום כך פצצה יצירתית ואפילו שכלית מדהימה בטירוף, אבל שוב, הם כל כך תלוים באהבה, ואין כזאת, אז...

לצפיה ב-'גם בעיני'
גם בעיני
24/05/2018 | 16:25
4
69
ועוד ועוד רואים על אוטסטים שנחשבו תפקוד נמוך שלכאורה אובחנו עם פיגור קשה והתגלו כמבריקים אחר כך שהקלדו גם אני פחות או יותר נשמע כמוה במציאות אני אישית לא מדבר כמעת אבל שאני מדבר זה מאוד דומה ואני לא מפגר  היכולת השכלית שלי נחשבת לגבוה מאוד מאוד , גם ברמה של סוונט כך טענו
לצפיה ב-'אגב נתי'
אגב נתי
24/05/2018 | 17:44
3
55
היא דומה לדודה בצורה מטורפת,השחקנית, גם בצורה וגם במה שהיא מקרינה

לצפיה ב-'מבחינה חיצונית גם ?'
מבחינה חיצונית גם ?
24/05/2018 | 20:01
2
42
אני אוהב מאוד עד דודה עדיין לא שכחתי ממנה בכלל עדין עמוק בראש שלי גם אלה .
לצפיה ב-'כן, מאוד'
כן, מאוד
25/05/2018 | 08:56
1
30
היא די נעלמה גם מהפייקבוק, או שקצת טוב לה יותר או שהיא מתה, הלוואי שגם אנחנו נוכל סוף סוף להעלם,
לצפיה ב-'אז דודה יפה מאוד כמו שחשבתי'
אז דודה יפה מאוד כמו שחשבתי
25/05/2018 | 17:28
45
ואכן עדיף להעלם אצלי או שאני פעיל עד אין סוף או לגמרי משותק בדרך כלל אני משותק
לצפיה ב-'אין לה לקות שכלית'
אין לה לקות שכלית
24/05/2018 | 16:21
48
ולא כדאי לבחון אוטסטים באופן כה מקובל , היא אולי נשמעת מטומטמת גם אני הרגשתי כך לפעמים אבל היא ממש לא מפגרת ואני גם נשמע פחות או יותר כך במציאות ואני ממש לא סובל מפיגור שכלי המנת משכל שלי סופר גבוה גם שאני מתבטא באופן מוזר מאוד .
לצפיה ב-'בו נגיד שיש לה פיגור שכלי'
בו נגיד שיש לה פיגור שכלי
24/05/2018 | 16:35
9
54
מה מונע ממך להתחבר לדמות כזו ? נגיד שיש פיגור שכלי ,  ( בעיני אין  ) , למה לפסול בן אדם בגלל היכולת השכלית שלו ? כל אדם  נולד עם יכולות מסוימות ובעיני לפסול אדם בגלל האנטלגנציה שלו זה מעשה לא יפה  ולא מכובד מה שחשוב זה  האופי ולא רק חכמה .

ואותי  אישית זה מזמן לא מושך, ובעיני מה שחשוב זה  לב טוב ולזהר בעיני יש לב טובוזה הכי חשוב , בעיני לא שווה להתחבר לבן אדם אחר רק בגלל שהוא אנטלגינט לכן זה שפסלת אותה רק בגלל שהיא לא  " אנטלגנטית  "  זה ממש מעליב הייתי מציע לך לחשוב על זה כי אנשים כאלו גם כאלו שמאובחנים עם מוגבלות שכלית הם אנשים מאוד טובים ופתוחים וזה מה שחשוב .
לצפיה ב-'זוהר בסדר גמור'
זוהר בסדר גמור
24/05/2018 | 16:48
8
54

האמת שזוהר בסדר גמור, יש לי מכר טוב המוגדר עם ״לקות שכלית״ ואני דווקא מעריך אותו יותר מאנשים רגילים.

באנגליה פגשתי המון אנשים ״רגילים״, ללא הגדרה של פיגור שכלי שהרמה השכלית שלהם מתחת לכל ביקורת.

הסיבה שמלכתחילה לא התחברתי לדמות היא בגלל שאנשים רגילים חושבים אוטיסט = מוגבל = מפגר וזה מאוד מפריע לי ומאחר ומדובר בתוכנית טלוויזיה זה עלול להעצים את הרעיון.

אני מאוד מסכים עם מה שכתבתם שהצורה בה בודקית רמה שכלית אצל אוטיסטים במיוחד - לא נכונה.

היום יצא לי לחשוב לעומק על הדברים וחשוב לזכור שהמערכת לא תואמת לאוטיסטים - כך שקשה מאוד להתפתח ולהגיע להישגים, מתי שאחרים מקבלים את העזרה והתמיכה הזו הנפוצה שזה בדיוק מה שהם צריכים וזה נראה להם ברור מאילו.

גם שים לב שכתבתי שarana1 גרם לי לחשוב מחדש על הדמות 
לצפיה ב-'אני שמח לשמוע'
אני שמח לשמוע
24/05/2018 | 16:57
27
כי אני ממש נפגע בשביל אנשים כאלו כי אני יודע שרבים מאוטיסטים מוגדרים גם כבעלי מאפיינים של פיגור שכלי גם ברמות קשות מאוד , ואני נאבק למען מודעות שגם בתפקודים הנמוכים יש צורך לתקשורת ועולם עשיר מאוד  ( וגם כאלו שתקשרו בהקלדה הראו כך ) , לכן עניין התפקודים מתעתע ראה אני חושב שזה עניין נזיל יש לי יכולת שכלית תקינה

אבל  סובל מבעיות תפקודתיות ושפתיות קשה לי מאוד לדבר פיזית לכן מה אני ? מוגבל שכלית או  אוטיסט בתפקוד גבוה ? מבין ? לכן אני גם בעד להסיר את עניין הבחינה של התפקוד לפי מבחן מנת משכל,

כי כמו שאתה אומר וגם חוקרים מסוימים אי אפשר פשוט למדוד כך אנטלגנציה כי אנשים על הרצף יכולים לא לשתף פעולה
למשל אני פעם מזמן יצא לי מתחת ל 70

שהייתי במצב רוח רע , ולא תקשרתי ובמצב טוב יצא סופר גבוה ובעשירון העליון אז מה אני מחונן על או מפגר ?

מבין זה מתעתע ואי אפשר לדעת אצלנו בנוגע לטיפשות באכולסיה הכללית  זה ידוע הרבה אנשים מטומטמים גם כאלו שיש להם תארים ויוקרה נראים לי מטומטמים הרבה פעמים , לכן בעיני בקטע הזה אתה צודק וממש
שמחת אותי .
לצפיה ב-'גם הקטע עם הספירה'
גם הקטע עם הספירה
24/05/2018 | 17:43
1
59
שאין לי ספק שמבוסס על המציאות, גם בגלל שהתסריטאית והבמאית היא אחות לאוטיסט וגם בגלל שאני מכיר אותו גם מביתי שאין מצב שמישהו יחשוד בה בלקות שכלית ואם כבר אז הכי ההפך אלא שהיא אדם מאוד מאוד אינטסיבי וככזה נוטה מאוד להצטרך לדרך או שיטה כזאת או אחרת לקצוב את הזמן,
מאוד יתכן שגם החיבור האוטיסטי הכל כך מוכר למוזיקה נובע מכך שגם מוזיקה כמו מתמטיקה קוצבת זמן בצורה ראויה יחסית,
ובכלל, אולי אפשר לזהות אוטיזם או מה שנחשב ללקות כזאת או אחרת גם עם תחושת זמן הרבה יותר מבוזרת, חופשית, רב קיצבית ואפילו מתוחכמת למדי שזה די בניגוד לאנשים נורמטיבים שנולדים עם שעון פנימי כל כך מוחלט וחד קיצבי שהם כמעט לא שמים לב אליו.
זו עוד זווית, עוד מבט, אפשרי

לצפיה ב-'גם אני התקשתי בזה שנים'
גם אני התקשתי בזה שנים
24/05/2018 | 20:42
21
בלספור ולדעת שלא ירמו אותי מילדות כך נצלו אותי ואני לא מפגר
לצפיה ב-'לדעתי אני תמיד אשאר מפגר'
לדעתי אני תמיד אשאר מפגר
24/05/2018 | 17:47
42
כמו הרבה מאתנו, גם כי לא רק שהמערכת לא מתאימה אלא שמשהו בתגובות שלה לנוכחותנו, נראותנו, הווייתנו, לגמרי לגמרי מוציא מהדעת, ומצטער שזה נשמע כאילו אני מאשים את כולם, שוב פעם ותמיד, זה מה שנדמה לי, וזו לא בדיוק האשמה, כמו שכתבתי זה מה שיש, אנשים לא אשמים בצורה שאליה הם נולדו, בין אם הם נורמטיבים יותר או אוטיסטים או מי שמסומנים בטעות כלקויי למידה או התפתחות או בלא בלא בלא.
לצפיה ב-'הדמות של רון הכי קרובה לי כמובן'
הדמות של רון הכי קרובה לי כמובן
24/05/2018 | 17:50
3
50
חד מדי, נרגן מדי, עצבני על כל מה שזז, והשטויות של האנשים מוציאות אותו מדעתו רוב הזמן, גם עבדתי לא מעט בפיתוח תוכנה, אולי זה קשור, ולגמרי התעקשתי לעבוד רק מהבית, ודי הלך לי, רק בגלל זה לדעתי

לצפיה ב-'מוכר מאוד'
מוכר מאוד
24/05/2018 | 19:32
1
66

אני יודע, השטויות של אחרים מוציאות גם אותנו מדעתינו.

לצפיה ב-'גם אותי לכן אני לא יוצר קשר'
גם אותי לכן אני לא יוצר קשר
24/05/2018 | 20:07
34
עם אף אחד אנשים פשוט מטומטמים ורעים לדוב
לצפיה ב-'כן הוא דומה לך'
כן הוא דומה לך
24/05/2018 | 20:06
33
אבל אתה גם שומר בפנים אבל משהוא באנטימות שלו בחוסר רצון לחלוק רגשות מאוד מזכיר אותך גם אותי אבל הוא הכי רגיש בעיני , אני גם מזכיר אותו אבל יותר ברשת במציאות רוב הזמן אני שותק ונראה דג
לצפיה ב-'הכרה רטרואקטיבית בביטוח לאומי'
הכרה רטרואקטיבית בביטוח לאומי
24/05/2018 | 11:42
2
105
יש לי שאלה לגבי קבלת זכאות רטרואקטיבית .
הגשנו תביעה לגמלת ילד נכה (גיל 3) וביקשנו גם רטרואקטיבי (ל12 חודשים אחורה מיום הגשת התביעה).
ציירפנו מסמכים מלפני שנה, של בדיקת רופאה התפתחותית בטיפת חלב שבה מצאה הרופאה עיקוב בהתפתחות הדיבור וקושי בקשר עין, וכן הפניה מרופא הילדים מלפני שנה לקלינאית תקשורת בעקבות מבחן דנבר ועיקוב בהתפתחות הדיבור. (בסוף לא פנינו לקלינאית, חיכינו שאולי יעבורו הקשיים מעצמם עם הגיל)

אבל, בביטוח לאומי אישרו רטרואקטיבי רק מהיום שבו הגענו לאבחון במכון להתפתחות הילד, שהם כשלושה חודשים אחורה בלבד מיום הגשת התביעה.
האם זה תקין?
מה הקריטריונים לקבלת זכאות רטרואקטיבית לאוטיזם?

הרי אוטיזם נחשבת ללקות התפתחותית מלידה ולא משהו שמתפתח עם הגיל.
גם הבאנו מסמכים שמעידים על כך שאנשי מקצוע ראו קשיים כבר שנה לפני שלקחנו אותו לאבחון מסודר.

האם הזכאות היא רק מהאבחון עצמו?
עצות יתקבלו בברכה.

לצפיה ב-'זה לא תקין'
זה לא תקין
24/05/2018 | 11:59
73
אתם יכולים להגיש ערעור.
אפשר לקבל הנחיה משפטית חינם מ'יד מכוונת' או 'קול הזכויות' או בית לורן.
קישורים לשלושתם תמצאי בקישורי הפורום (ראי בתוך 'כלים ומידע' בראש העמוד)
סעיף 'יעוץ משפטי'.
לצפיה ב-'מנסים...'
מנסים...
30/05/2018 | 15:56
12
אם תגישו ערער - ישלמו, אם לא תגישו - יחסכו לקופת המדינה...
לצפיה ב-'עוד סדרה'
עוד סדרה
22/05/2018 | 16:07
11
173
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
22/05/2018 | 16:58
8
86
וכן ירבו, אם כי אפשר לראות בתגובות לכתבה שיקח עוד המון שנים לפני שהנ"ט יסגרו את הפער בין בבון לבן אדם.
לצפיה ב-'הא? מה הבעיה בתגובות לכתבה?'
הא? מה הבעיה בתגובות לכתבה?
22/05/2018 | 17:17
7
38
לצפיה ב-'לדעתך האוטיסטים לא מבדילים בין טוב לרע ?'
לדעתך האוטיסטים לא מבדילים בין טוב לרע ?
22/05/2018 | 17:41
5
82
עובדתית לאוטיסטים יש לקויות, כל אחד ובעיתו ולכן מגדירים אותו כספקטרום. כושאומרים לקות, זה משתמע ל-חוסר\פגם\עודף במאפיין פסיכולוגי כזה או אחר ללא קשר לקוגנטיביות הגבוהה או הנמוכה שלו. עכשיו נהיה יותר ספציפיים ונדבר על האוטיסט המפורסם שכונה בתקשורת "ההאקר מאשקלון". נניח ויש לו לקות של הבנת האדם האחר. ונניח שכל מה שהוא חושב שההאחר מרגיש אז כך הוא מאמין שהוא מרגיש. אם נפתח זאת מעט, נבין שאם הוא חושב שהוא עושה טוב למישהוא אבל הוא במציאות הוא עושה לו רע אזי הוא חושב שהוא עושה לו טוב! כלומר האוטיסט לא מבחין בין טוב לרע. זה בדיוק הבעיה של האוטיסט ההאקר מאשקלון וזה קו ההגנה. אגב, הוא עדיין בכלא וסובל שם. יבוא היום ובני אדם יבינו כמה רע עשו לאנשים חסרי ישע כמוהו.
לצפיה ב-'זו תגובה אחת מתוך 7. באמת לקחת את הפסימיזם שלך לשיאים חדשים.'
זו תגובה אחת מתוך 7. באמת לקחת את הפסימיזם שלך לשיאים חדשים.
22/05/2018 | 17:51
3
49
חוץ מזה, לצערי הרב, יש גרעין של אמת במה שהוא כתב.

"נניח שכל מה שהוא חושב שההאחר מרגיש אז כך הוא מאמין שהוא מרגיש" - לא מזכיר לך מישהו? כל האוטיסטים האלה שמשוכנעים שהם "טלפתיים" ויודעים יותר טוב מאחרים מה הם חושבים ומה טוב בשבילם... הרי לא מדובר בבדיה מצוצה מהאצבע.

מה לעשות... לצערי הרב, אכן קיימים אוטיסטים שלא מסוגלים להבדיל בין טוב ורע. קצת קשה לי לבוא בטענות לטוקבקיסט הזה, שכאן בפורום אנחנו רואים כל יום דוגמא חיה של התופעה שעליה הוא מדבר.

לצפיה ב-'האחרות לא טובות יותר'
האחרות לא טובות יותר
22/05/2018 | 18:01
1
16
לצפיה ב-'ואני לא פסימיסט, תלמד לקרוא, באמת הגיע הזמן'
ואני לא פסימיסט, תלמד לקרוא, באמת הגיע הזמן
22/05/2018 | 18:03
33
כי כל הזמן חוזר וכותב שמבחינתי עצם העובדה שיותר ויותר אוטיסטים מופיעים במדיה גם אם בצורה לא מדוייקת מספיק או סטראוטיפית מדי היא סימן מעורר תקווה
לצפיה ב-'אוטיסטים הם באמת תלפטיים'
אוטיסטים הם באמת תלפטיים
22/05/2018 | 18:08
44
זאת אומרת לא באמת תלפטיים כי אין דבר כזה תלפטיה אלא מסוגלים ונוטים, מהמון טעמים שאת כולם אנשים כמוך מחמיצים, לגזור מסקנות מאוד מדוייקות ורגישות לטיבו של האחר בגלל תשומת ליבם לפרטים ולדרך שבה הם מתחברים.
דרך שלא זמינה לנ"ט מטעמים די ברורים
לצפיה ב-'מי קבע שהאקר הזה אוטיסט ?'
מי קבע שהאקר הזה אוטיסט ?
23/05/2018 | 17:15
24
לפי ידעתי אם הוא היה מאובחן באוטיזם א היה אפשרי להכניס אותו לכלא יש חוק כזה ,כולל סיכזופרנים ומנים , היו מכנסים למחלקה סגורה ,לכן הוא לא מאובחן ולכן כנראה מצוי בכלא , אני שמעתי עליו נשמע בחור גאון  מחשבים ... לא יודע חוץ מזה מה עוד לומר על המקרה שלו .
לצפיה ב-'מזה לא מבדיל בין טוב לרע ? מי קבע מהי האמת ?'
מזה לא מבדיל בין טוב לרע ? מי קבע מהי האמת ?
23/05/2018 | 17:12
22
מי קבעי מהי רגישות ?  זה עניין של צו תרבותי יותר מאשר אמת כללית מדויקת , לכן לא ברור לי מי לא מבין מזה טוב ורע ? ובפורום כאן ועוד כל יום כך ? למי אתה מכוון ? כי מה שאני רואה בפורום כאן שיש כאן אוטסטים מאוד דעתניים לרוב , כולל ארנה ואלה וכל השאר , לכו לא ברור לי האמירה הזו ,והיא חסרת רגישות מאוד מצדך לקבוע כי אשדם שני שוטה שאין לו אחיזה במציאות וכך לפסול אותו זה נטו התיחסות של הנורמה לאוטיסט ולחריג בכלל .
לצפיה ב-'ראיתי כרגע, בכלל לא רע'
ראיתי כרגע, בכלל לא רע
22/05/2018 | 19:04
18
לצפיה ב-'קשה לצפיה'
קשה לצפיה
22/05/2018 | 23:07
65
המשחק כל כך גרוע שקשה לצפות בזה.
כמו תרגיל בחוג דרמה למתחילים.
לצפיה ב-'האספרגר שלי מיוחד מאד'
האספרגר שלי מיוחד מאד
23/05/2018 | 02:29
4
144
וגרם לי למצבים מיוחדים מאד וקשים מאד של עימות עם החברה. אני מרגיש שיש לי שליחות. אני מנסה לשפר את העולם כבר הרבה שנים.
לצפיה ב-'אתה בוודאי גם מצליח, בדרכך'
אתה בוודאי גם מצליח, בדרכך
23/05/2018 | 06:28
3
79
וזה דווקא מאפיין מאוד אספרגרי, הצורך, הדרישה, הנסיון המתמיד לחיות קיום ערכי, עמוק ומתחשב ורגיש והגון, כאן ועכשיו, היום, אולי בגלל שאוטיסטים באמת חווים את הרחוק והקרוב, העתיד והעבר, הרוחני והחומרי, בו זמנית, מה שבאמת מציב אותם במסלול התנגשות עם כל מה שזז

לצפיה ב-'גם אני אספרגרית '
גם אני אספרגרית
23/05/2018 | 13:52
71
ועובדת בעמותה ובקהילה במקביל זה המקצוע שלי כנראה באמת יש משהו באספרגרים שרוצים לשנות את העולם
לצפיה ב-'גם אני הייתי כך'
גם אני הייתי כך
23/05/2018 | 16:07
1
48
חשבתי על רעיון למכשיר רפואי מציל חיים ואת הכסף רצתי לתרום לעזרה לאוטסטים ... אבל אין לי ממש דרך אז די התייאשתי אנע לא אספגר אבל בתפקוד די נמוך .
לצפיה ב-'לפעמים אני חושב'
לפעמים אני חושב
26/05/2018 | 19:06
19
אולי אני צריך להפסיק לחפש שיטות מיוחדות לדבר ולחיות, ובמקום זה פשוט לחיות רגיל. כל החיים אני מחפש שיטות כאלה.

לצפיה ב-'הפכתי ל-xFeral'
הפכתי ל-xFeral
23/05/2018 | 12:12
78
היי כולם,

הפכתי ל-xFeral וויתרתי על ה-Child.
רציתי רק ליידע אתכם :)

מעכשיו אני יהיה פעיל רק המשתמש החדש הזה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה