לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1562815,628 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'שאלה לארינה'
שאלה לארינה
03/04/2018 | 11:26
7
83
אז אין כפרה על המעשים שלנו ? שלי ? מה אני יכול לעשות חוץ מלומר שאני לא התכוונתי ואני מצטער ? אין לי מושג אני אכול רגשות אשם אבל אין מי שישמע , זה לא אני , אתה מכיר אותי אתה יודע שאני מפחד מגע כל מגע בוודאי מיני , מה עלי לשות לדעתך ? סרוס ? אני צריך סירוס ? אני עד כדאי כך רע ?
לצפיה ב-'יעזור לי לשנוא את עצמי ?'
יעזור לי לשנוא את עצמי ?
03/04/2018 | 11:28
51
כי אני ממש שונא מאז שאני מכיר את עצמי ,מה עלי לעשות לדעתך ? איך לעבור את זה ? בלי להשתגע ? יש לי פגישה אצל הפסכטרית היום כי כתבתי מכתב על הסוף על החוסר סיכוי לשרוד, אולי היא תאשפז אותי מי יודע ...
לצפיה ב-'יש כפרה וזה בכלל לא העניין'
יש כפרה וזה בכלל לא העניין
03/04/2018 | 11:48
3
48
ואם שמת לב (בוודאי שלא) לא ביקשתי ממך התנצלות ואני לא מעוניין בה,
אבל כשאתה והחבר הזבל שלך מסמנים את זה שמחקתי הודעות שחזרו ותיארו את האונס של ביתי הפעוטה כאילו מעשה זה שקול לחוסר פתיחות לדיון מהסוג שאני נתקל בו כאן ובכל מקום אחר כל הזמן אז מבחינתי זו תועבה שמוכיחה שאין לכם בכלל מושג מה זה חופש דיון וחופש ביטוי במרחב הציבורי.

לא מעוניין בצער שלך וברגשות האשם שלך, כתבתי לך לא פעם את דעתי, שהנטיה לאלימות מינית, ביחוד כלפי חסרי אונים, תוך ניצול מעמד וסמכות, היא תוצאה של הסביבה המשפחתית וחלק מאוד גדול של המוסכמות החברתיות, ודווקא אלה שנחשבות כהכי לגיטימיות ונחשקות,
ובגלל זה אנשים טובים משתגעים,
אז כשאני כותב נגד זה ובחריפות אני חוטף על זה, ומכולם, וכשאתה וגור משווים בין המניע לכתיבה החריפה שלי נגד אלימות מהסוג הזה לכתיבה שחושפת בדיוק את האלימות הזאת ובצורה הכי ישירה אז אין לי ספק שאתם לגמרי מושחתים, ומשחיתים.

לא, סירוס אינו הפתרון, הפתרון הוא מה שאתם אף פעם לא עושים, לגלות את התבניות שמאפשרות ואף כופות את האלימות הזאת כחלק מהמובן מאליו הנורמטיבי
לצפיה ב-'אתה דווקא מאוד בסדר איתי'
אתה דווקא מאוד בסדר איתי
03/04/2018 | 11:55
2
37
מדבר יותר על אלה אבל גם עליך לפעמים או רוב הזמן אני עושה ואומר דברים שאני מתחרט אליהם , כי אני נשבר על מה שגדלתי עליו , בנוגע למה שכתבת על ביתך אני מסכים זה לא בר השואה ,אבל עדיין בעיני עדיף לא לחסום ולדבר על הכל אבל גם יש תוספת עניין האם לכן זה מסתבך, לען בעיני זה היה יותר ראוי מאשר החסימה של אלה או דודה ואחרים כי התחשבת באחר במי שחשוב לך וזה טבעי אני קודם כעסתי עליך , לכן אמרתי מה שאמרתי אני מאוד נע ושתנה לפי יחס או עלי או לפי רגשותי ותנודתיה .
לצפיה ב-'לא יודע לפסוק בעניין זה'
לא יודע לפסוק בעניין זה
03/04/2018 | 12:04
1
37
ואין לי ספק שאף אחד לא מבין בקטע הזה יותר מדי, ונכון שאני לא מאמין באהבה אפלטונית עם ולאדם שאתה נמצא איתו בקשר יומיומי, ובקשר ברמה של דיבור (לא במקרה אנחנו לא מדברים אלא עם מי שנוגע בנו) , ואני בעצמי לא מסתדר איתה ולכן ניתקתי איתה את היחסים, אבל מה שכתבתי התייחס להיבט אחד, שגם עם הציפיה שלך נכונה ותקפה ולגיטימית זה ממש לא אומר שאתה יכול להשפיל בן אדם דרך כפיית יחסי מין איתו ועליו.
אם הוא, היא, לא רוצה, אז זהו, חלאס, אני לא מסוגל אפילו להגיב למי שמשתמשים בגופן לשם פיתוי וחיזור, שונא את זה, זה מאוס בעיני הכי
לצפיה ב-'כן אתה מאוד צודק בעניין הזה לכן אני מצטער'
כן אתה מאוד צודק בעניין הזה לכן אני מצטער
03/04/2018 | 12:09
23
הייתי צריך לא לוומר כך נכון מאוד לא התככוונתי, ואכן בעיני קשר אפלטוני לא מתאים לאדם רגיש והדדי אוטסטי , לכן אני אמרתי לה שאני לא מוצא עניין בידידות ללא סיכו בהמשך למגע ,וא היא כעסה עלי ואמרה שאני מנפולטיבי וכו ככה הבנתי לפחות , קיצור אני מסכים איתך וזה לא ממש כפייה סתם הררתי בזה ,אמרתי שזה מעליב אותי ואיני לא מין מה הבעיה ,כי היא בעצמה אמרה לי בעבר שאין בעיה לכן הייתי מבולבל ... היא בלבלה אותי .
לצפיה ב-'מה אפשר לעשות? להפסיק לעשות את הדברים שאתה מתחרט אליהם.'
מה אפשר לעשות? להפסיק לעשות את הדברים שאתה מתחרט אליהם.
03/04/2018 | 14:46
1
33
לא מבין מה כל-כך מסובך פה, ולמה צריך לעשות כאלה דרמות מהעניין.

פשוט תפסיק לכתוב דברים כאלה. כשמדובר בכתיבה בפורומים או בפייסבוק, אין לך שום תירוץ: יש לך את כל הזמן שבעולם לעצור ולחשוב על ההשלכות, לפני שאתה לוחץ על "שלח".

ו"סירוס" זה סתם שטויות שלא קשורות לעניין. כי הבעיה שלך בכלל לא קשורה לדחפים מיניים. הבעיה שלך היא שאתה אוהב לזעזע ואוהב להכעיס ואוהב לשחק ברגשות של אנשים אחרים. כך גם ההודעה הפותחת שלך כאן בשרשור הזה: עושה מזה דרמה גדולה, כי זה מושך אליך תשומת לב. ממצב את עצמך כאילו אתה איזה סוטה מסוכן (אפילו שאתה עצמך מעיד שאתה מפחד פחד מוות מכל מגע מיני) ועד כמה שהתפקיד הזה שלילי ובזוי גם בעיניך, לפחות הוא מעורר עניין ומעורר תגובות.

וכבר שנים שאתה תקוע בג'יפה הזאת. כבר שנים שאתה יודע בדיוק מה עליך לעשות כדי לצאת מהג'יפה הזאת. הבעיה היא שפשוט אינך רוצה לעשות את זה.
לצפיה ב-'מסובך מאוד אני לא שולט בזה'
מסובך מאוד אני לא שולט בזה
03/04/2018 | 17:03
27
כמו שאתה לא יכול לסרס התנהגיות אוטסטיות שלך זה חלק מהאופי שלי , חלק ממי שאני ה לא פשוט בכלל לעבור תהליך כזה , הכי קל לומר לא רוצה תן לי פתרונות תן לי דרכים תדריך אותי , יש לי אובסיסיה , ברגע שאני חושב על משהוא אני חיי לכתוב מבין ? אחר כך אני מוחק ולפעמים עולים עלי ומזמנים לי משטרה , זה בלאגן רציני , אני לא אוהב לשחק ברגשות של אחרים אני נשבר ל זה דואלי ,דו כווני יש בזה גם דבר מרגש אין ספק אבל אני לא רוצה בזה , לא מצליח לשלוט בנוגע לסוטה זה נכתב ממקום כואב ,יש לי מחשבות אפלות, אבל אני לא ממש אותן , אני נסה לשלוט בהן , אבל כבר נעצרתי בבר בגלל דברים כאלו ,היום אני נזהר יותר .
לצפיה ב-'כתבה על שילוב אוטסטים בתפקוד גבוה'
כתבה על שילוב אוטסטים בתפקוד גבוה
03/04/2018 | 12:00
101
כרגיל טוענים שיש לו יתרונות על הנטים אבל אנחנו צריכים להתאם את עצמנו לחברה , כמה שטויות ...

הנה הכתבה :

לצפיה ב-'עזרה במילוי שאלון קצר'
עזרה במילוי שאלון קצר
02/04/2018 | 14:01
47
חברים יקרים!
אני זקוקה לעזרה במילוי שאלון קצר ע"י הורים .
הורים לילדים עם התפתחות תקינה והורים לילדים על הרצף האוטיסטי. אשמח אם תענו / תשתפו.
תודה מראש ❤️ וחג שמח!!!
https://docs.google.com/forms/d/11LEy6mx7cllGBSY5n...
לצפיה ב-', '
,
30/03/2018 | 22:08
47
היא שונאת אותי אז זה בסדר היא שונאת אותי אז זה בסדר היא שונאת אותי אז זה בסדר היא שונאת אותי אז זה בסדר היא שונאת אותי אז זה בסדר
לצפיה ב-'הורים למתבגרים עם אוטיזם '
הורים למתבגרים עם אוטיזם
30/03/2018 | 16:34
1
140
שלום,
אני סטודנטית בחינוך המיוחד במכללת סמינר הקיבוצים ואני אשמח שהורים שיש להם מתבגר(11-21) שאובחן עם אוטיזם, בבקשה תפנו מספר דקות לענות על השאלון הבא בגוגל דוקס:

תודה רבה וחג שמח!
לצפיה ב-'למה הורים ולא אוטסטים ?'
למה הורים ולא אוטסטים ?
30/03/2018 | 18:59
79
אני חושב שאני בתור אוטיסט יכול לתרום לא מעט למחקרים כאלו
לצפיה ב-'מה דעתכם על זה:'
מה דעתכם על זה:
26/03/2018 | 22:20
32
289
שאלתי בפורום נכים לגבי הזכויות של נכים שעובדים, ותראו איזה תגובה קיבלתי מהמנהל הנכבד שם:

לצפיה ב-'כל אחד מגיב מתוך ועל בסיס נסיון חייו'
כל אחד מגיב מתוך ועל בסיס נסיון חייו
27/03/2018 | 18:24
9
100
מבינה בהחלט אם נפגעת מתגובתו.
ברור שהוא לגמרי לא קלט אותך
והגיב לאיזושהי דמות שהצטיירה בעיני רוחו על בסיס נסיון חייו.
טוב שאחרים שם הגיבו לעניין

ובלי קשר- שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'איזה בהצלחה ואיזה נעליים... הבחור חיסל לי את כל המוטיבציה'
איזה בהצלחה ואיזה נעליים... הבחור חיסל לי את כל המוטיבציה
27/03/2018 | 18:47
8
100
אם ככה הנכים עצמם מדברים, מה יחשבו בביטוח לאומי?

אני לא יודע אם אני יכול לעבוד או לא, אבל אני יודע ב-100% שאני לא מסוגל לעשות כלום בתנאים כאלה. לא בנוי לזה.

אז די. נמאס לי.
לצפיה ב-'אין לך תמונה של איך "הנכים" מדברים לעצמם'
אין לך תמונה של איך "הנכים" מדברים לעצמם
28/03/2018 | 06:23
81
זה אדם אחד מתוך כמה (מאות?) אלפים בארץ שמקבלים קצבה.
אל תתן לזה לרפות את ידיך -
אם צריך נסה לחפש אפיק מידע אחר.
(במידה וקיים)

לצפיה ב-'אל תתן לו'
אל תתן לו
29/03/2018 | 10:02
1
56
קל להגיד, אני יודעת.,,
אבל ברוח החג: עברת פרעה גרועים בהרבה ממנו,
למה לתת לאיש אחד באינטרנט שלא מכיר ולא מבין אותך להפיל אותך?

לצפיה ב-'שבוע של מנוחה בהחלט עושה פלאים לפרספקטיבה '
שבוע של מנוחה בהחלט עושה פלאים לפרספקטיבה
08/04/2018 | 13:59
6
לצפיה ב-'הנכים, והאוטיסטים, יכולים להיות גרועים מ"הנורמלים"'
הנכים, והאוטיסטים, יכולים להיות גרועים מ"הנורמלים"
29/03/2018 | 10:31
4
70
כי ככה זה כשאתה מעביר את כל קיומך מהצד הלא נכון של המקל,
וזה ניכר וקיים גם אצל אוטיסטים וגם אצל קהילת המתמודדים ובכל קהילה שרבים מפרטיה למדו להפנים ולהצדיק שלא בטובתם את כל החרא שנזרק עליהם.

וזה באמת הכי נורא.

בכל מקרה, עקרונית, מעל סכום מסויים פשוט מקזזים מהקיצבה, לא מזמנים אותך שוב לוועדה.

במקרה של אוטיזם זה מורכב במיוחד כי זו זהות מאוד מטלטלת ומאוד לא יציבה ומאוד רגישה לתנאי הסביבה ולנסיבות חייה,
אני למשל כבר מזמן לא חי על קיצבה של בטל"א אבל בזמן שחייתי היה מצב שבו פתאום הייתה לי אהבה, מה שכמובן גרם לי לפסל ולצייר כמו משוגע, ואז תוך כמה חודשים הרווחתי סכומים ממש יפים, אלא שאהבות כדרכן מסתיימות, ומשעה שזה קרה חזרתי להיות המפגר שאני תמיד, וזהו, עכשיו לך תצפה ממימסד ממשלתי שישקלל את כל החרא הרומנטי הזה, אין מצב.

אוטיסט יכול לעבור ממצב של העדר פרנסה למצב שבו הוא מרוויח הרבה, קרה לי גם כשהתחלתי לתכנת, יש לקוות שאנשי המקצוע בבטל"א מסוגלים להבין את זה

לצפיה ב-'אם לא מזמנים לשום ועדה, אז איך זה שכבר אין לך קצבה?'
אם לא מזמנים לשום ועדה, אז איך זה שכבר אין לך קצבה?
29/03/2018 | 13:20
1
55
מה השתנה?

או שזה היה מבחירה?
לצפיה ב-'מבחירה'
מבחירה
29/03/2018 | 17:54
19
לצפיה ב-'אגב, את ה"עקרונית" שכתבת, אני כבר יודע. '
אגב, את ה"עקרונית" שכתבת, אני כבר יודע.
29/03/2018 | 13:42
1
50
רק שזה ממש לא עוזר לי.

קודם כל, כי ביטוח לאומי ידועים לשמצה בהפרת החוקים שלהם עצמם.

שנית, שמדובר באוטיזם, כל השיטה המקובלת שלהם להערכה היא בעייתית.

אילו היה מדובר בקטוע רגל (נניח) אז לא קשה במיוחד להוכיח מה היה מצב בכל רגע ורגע. בעקרון מדובר במצב קבוע. ואם בתאריך X הבן-אדם מקבל פרוטזה שמאפשרת לו ללכת, אז גם זה שינוי חד וברור שניתן להצביע על המועד שלו.

אבל אוטיזם? לך תסביר לחבר'ה האלה עד כמה זה מצב נזיל, ושהמצב יכול להשתנות (לטוב ולרע) בלי קשר לשום טיפול רפואי או כל אירוע נקודתי אחר שניתן להצביע עליו.

אז אתה אומר "נקווה שהם יבינו"? שום סיכוי.

לצפיה ב-'זה מה שאני כותב'
זה מה שאני כותב
29/03/2018 | 17:55
40
שבנוגע לאוטיזם כל שיטת ההערכה היא מאוד בעייתית, שדברים יכולים להשתנות קיצונית לכאן או לכאן, וזה תלוי במשתנים שעדיין לא ניתן לכמת אותם בכלל

לצפיה ב-'במילה אחת "אידיוט" '
במילה אחת "אידיוט"
28/03/2018 | 06:16
12
82
ולא ברור לי איך הוא מנהל של הפורום.
שאלת שאלה פרקטית עם בקשה ברורה ורואים שהיית מצוי בחומר , 
במקום לענות לך לעניין הוא מתחיל להטיף לך מוסר 
ולספר לך סיפורי אנו בנו.

אז אני אוסיף סייג- הוא יכול להיות אידיוט מזיק\לא מזיק.
זה תלוי בך- תתייחס רק למה שרלבנטי ותסנן את כל "הבלה בלה בלה".

לצפיה ב-'הוא אישית לא מפחיד אותי. זה פשוט שהוא גרם לי להבין'
הוא אישית לא מפחיד אותי. זה פשוט שהוא גרם לי להבין
29/03/2018 | 13:26
11
93
...להבין שהמצב הרבה יותר מסובך ממה שנדמה היה לי ממבט ראשון.

לצפיה ב-'למה הוא הסתבך?'
למה הוא הסתבך?
30/03/2018 | 00:25
10
48
מבחינת ודאות נותרת באותו מצב בו התחלת.
כלומר לא נוסף דבר , ולא נגרע דבר... 

לצפיה ב-'אולי'
אולי
30/03/2018 | 06:43
9
32
כי הוא האיר את עיניו שהסיכוי לקבל קצבה לאוטיזם הוא מאוד מורכב ברגע שאתה לא אוטיסט במצב של סעודיות מסיומת במצב שאתה ממש תלוי באחר גם לי עשו בעיות כאלו .

עד שהוכחנו שאני לא יכול להסתדר לבד הבאנו חוות דעת מפסכיטר עובדת צאולית כולל אשפוז ואז נתנו לי קצבה בדיוק לפני חודש שנכנסתי להוסטל  ,

אז גור מכוון בעיני שאותו אחד גרם לו לחוש יאוש כי הוא חשב שזה הרבה יותר קל מבחינה פרקטית והתגלה שלא בעיני הוא צריך ללכת לפסכיטר פרטי שיתן לו חוות דכת עדכנית בנוגע לאוטיזם ,

ואז יש סיכוי שיקבל כי גם לי אמרו שאבוחנים מהילדות לא תקפים עשתי הכל מחדש בתל השומר 
לצפיה ב-'הוא כבר מקבל קצבה, ההכנסה שלו גדלה'
הוא כבר מקבל קצבה, ההכנסה שלו גדלה
30/03/2018 | 08:29
8
40
והוא לא רוצה שיזמנו אותו לועדות שבהן עלולים להחליט החלטות מפוקפקות כמו לבטל את מלוא הקצבה או חלק ממנה בטענה שהוא "עצמאי" יותר למרות מה שאומר חוק לרון.

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A7_%...

לצפיה ב-'אוקי הבנתי תודה על החידוד'
אוקי הבנתי תודה על החידוד
30/03/2018 | 08:45
7
31
 עשו את זה גם לאמא שלי הורדו ל מהקציבה כי עבדה זה מאוד בעייתי בעיני כלומר צריך אישהוא עוגן כי אחרת זה פרוץ אבל לחיות רק מ 2800 שקל זה קשה מאוד בוודאי שיש לך משפחה לכו בעיני המאבק צודק  והלוואי שיעלו תקצבאות מה דעתך אל על מאבק הנכים ?
לצפיה ב-'חג שמח אל'
חג שמח אל
30/03/2018 | 13:49
7
לצפיה ב-'אני בעד העלאת הקצבה ואכיפה טובה יותר של חוק לרון '
אני בעד העלאת הקצבה ואכיפה טובה יותר של חוק לרון
30/03/2018 | 23:14
5
33
שאמור לדאוג שככל שאדם ירוויח יותר בסופו של דבר הרווח שלו יהיה תמיד גדול מסכום הקצבה 
(לכן הכסף שיורד מהקצבה הוא בהתאם לכמות הכסף שמרוויח).

אם כי מעניין אותי כמה אנשים באמת משתלבים בשוק העבודה בעקבות החוק - 
כי זו המטרה.

לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
31/03/2018 | 10:57
125
בעיני זה היה שלב התחלתי ליכולת להששקם יותר לצאת מן המעגל הזה עוד ועוד כלומר להצליח לחיות יותר בכבוד ואולי בעתיד היה אפשר לחיות ללא קצבה ראי מה אמר ארי על זה גם לו היה קיצבה עד שהצלחח לעמוד על הרגלים ועבד כמתכנת לכן זה צעד חשוב בעיני לכן גם נתינת קצבה וגם שילוב בשוק העבודה על פי צרכי האדם בעיני זה צעד נכון .
לצפיה ב-'אלה אני צריך חידוד בנוגע לקצבה'
אלה אני צריך חידוד בנוגע לקצבה
31/03/2018 | 13:14
2
98
מאת מכוונת שאת רוצה שכלל שיש משכורת יותר גבוה ככה זה יתקזז בהתאם ?  כלומר שהיה שווין בין הסכום שאתה מרוויח מהקצבב לסכום שאתה מקבל  מהשלמת עבודה הבנתי נכון ?
לצפיה ב-'החוק הנוכחי עובד בדיוק ככה, ובעקרון זה הסדר הגיוני וצודק'
החוק הנוכחי עובד בדיוק ככה, ובעקרון זה הסדר הגיוני וצודק
31/03/2018 | 22:29
1
27
אם אתה מרוויח עד 3700 שקל החודש, לא מורידים לך כלום. אם אתה מרוויח יותר מ-3700, אז מורידים לך איזשהו אחוז מהמשכורת.

אם, למשל, אתה מרוויח 5000 בחודש אז מקזזים לך מהקצבה 390 (שזה רק 7.8 אחוז!)

אם אתה מרוויח 7000 בחודש, מקזזים לך מהקצבה 1018 (כ-14.5 אחוז).

הבנת איך זה הולך?

ועד כאן זה הוגן מאוד והגיוני מאוד וצודק מאוד. הייתי אפילו אומר שזה נדיב מדי. מה שנקרא באנגלית: too good to be true.

ואכן יש קאץ'. הקאץ' הוא שאי-אפשר לסמוך בגרוש על הסידור הזה כי ביטוח לאומי יכולים לזמן אותך לועדות ובדיקות מתי שמתחשק לו. וברגע שמשהו משתנה בהכנסות שלך, אז פתאום מתחיל להתחשק להם... (תעשה על זה גוגל ותראה בעצמך. הם ניסו אפילו לשלול קצבה ממישהו רק בגלל שהוא זכה בהגרלה של הפיס).
לצפיה ב-'כן אני חושב שאני מבין'
כן אני חושב שאני מבין
01/04/2018 | 00:17
4
לצפיה ב-'אחוז הנכים שעובדים לא השתנה בהרבה, עד כמה שידוע לי'
אחוז הנכים שעובדים לא השתנה בהרבה, עד כמה שידוע לי
31/03/2018 | 22:13
23
אני מניח שחלקית זה בגלל שכולם יודעים שביטוח לאומי - בתכל'ס - עושים בסוף מה שהם רוצים.

וחלקית  - בגלל שלא פשוט למצוא עבודה כשאתה חסר כל ניסיון וחיית חצי מהחיים שלך בקופסה הזאת של "מסכן שחי על חשבון המדינה".

וחלקית - בגלל שגם אם כבר מצאת עבודה, כמעט בטוח שינצלו אותך. יש הרבה יותר מדי מקומות שמעסיקים נכים במשכורות רעב ועוד חושבים שהם עושים לנו טובה.

ונכון, לכל מה שכתבתי למעלה יש פתרונות. אבל אם אחוז האנשים שמצליחים להתגבר על כל המכשולים האלה הוא קטן, אז גם השינוי באחוזים של הנכים העובדים יהיה קטן ((והוא פשוט ייבלע ברעש הסטטיסטי).
לצפיה ב-'גור אתה כבר לא עוסק ביזמות ??'
גור אתה כבר לא עוסק ביזמות ??
29/03/2018 | 15:49
2
53
או שאתה צריך קצבה מהצד ? אני אכנס אחר כך לראות מה כתב .
לצפיה ב-'בוודאי שכן. זה הדבר היחיד שמסוגל לעשות, פחות או יותר.'
בוודאי שכן. זה הדבר היחיד שמסוגל לעשות, פחות או יותר.
31/03/2018 | 22:53
1
43
נראה לך שאני מסוגל לעבוד בעבודה רגילה מ-9 עד 5?

לא.

אבל להשקיע את כל כולי בליצור משהו - זה כן. החלק הקשה, כמובן, זה השיווק (בעיקר בשביל מישהו כמוני). בכל מקרה, אני לא מתעשר מזה. כדאי לזכור שלא כל היזמים מגלגלים הרבה כסף. רובם, למעשה, לא.

(כמובן שבחדשות רק תשמע על אלה שדפקו מכה מטורפת ומכרו איזה סטארט-אפ לגוגל במיליארד דולר. אבל הם ממש לא מייצגים את המקרה הטיפוסי)

לצפיה ב-'הבנתי '
הבנתי
01/04/2018 | 00:19
17
כן אני יודע שיש הגזמה בכוון הזה זה ברור לי לגמרי
לצפיה ב-'קראתי'
קראתי
30/03/2018 | 06:52
4
36
לא כל כך הבנתי מה מטרת השאלה והאם אתה רוצה לקבל נכות או שזו סתם שאלה כללית מסקרנות , ואכן המנהל מאוד לא סמפטי ודי דוחה .
לצפיה ב-'אני מקבל נכות כבר יותר מ-20 שנה...'
אני מקבל נכות כבר יותר מ-20 שנה...
31/03/2018 | 22:41
3
29
לצפיה ב-'וואלה לא ידעתי'
וואלה לא ידעתי
01/04/2018 | 00:21
2
34
אני התחלתי לקבל לפני חודש שננסתי להוסטל אבל הכל הולך להוסטל לא רוצים לתת באופן יותר חופשי רק למטרה הזו
לצפיה ב-'זה היה אמור להיות די ברור, מהסיפור האישי שסיפרתי כאן'
זה היה אמור להיות די ברור, מהסיפור האישי שסיפרתי כאן
01/04/2018 | 12:15
1
12
לצפיה ב-'נכון אבל אני לא מרוכז'
נכון אבל אני לא מרוכז
01/04/2018 | 13:13
24
לכן קשה לי להבין ממה על מה מדובר עכשיו אני מבין יותר
לצפיה ב-'כן ככה יואל בקר'
כן ככה יואל בקר
02/04/2018 | 06:40
31
נכה פוליו שמצליח לעבוד ומאשים, ובדרך כלל בצורה לא עדינה בכלל את כל הנכים שלא מצליחים לעבוד, כולל נכים עם מחלות ניווניות קשות שלא יכולים לעבוד.
ניסיתי לעדן קצת את הגישה שלו וזכיתי לקללות השמצות ואפילו הוצאת דיבה.
לצפיה ב-'חג שמח כולם '
חג שמח כולם
29/03/2018 | 15:59
1
41
שהיה רק טוב לכולכם אני נמצא בהוסטל חוזר הביתה לחג הפסח בערב אני יוצא מכאן נקווה שהיה שקט בבית לא כמו פעם שעברה שחזרתי לחופשה לא להתעצבן להיות סובלני להיות רגוע והכי חשוב לא להסתבך מאחל לכולם טוב ומצטער מבקש סליחה ממך אל אבל לא משנה אני עובר הלאה נקווה לטוב חג שמח לכולם  
לצפיה ב-'חג שמח!!'
חג שמח!!
30/03/2018 | 23:13
12
לצפיה ב-'מה גובה ההחזר על טיפול פסיכולוגי?'
מה גובה ההחזר על טיפול פסיכולוגי?
29/03/2018 | 14:14
56
אף פעם לא שמתי לב, אבל כל פעם שהגשתי קבלות, קיבלנו החזר קצת שונה. אין הרבה הבדלים, זה נע בין 231 ל- 234 ש"ח, אבל עדיין לא ברור לי איך יש שונות. מדובר באותה פסיכולוגית, התעריף שלה לא השתנה.
לצפיה ב-'ליל הסדר '
ליל הסדר
29/03/2018 | 10:12
61
עבור לא מעט משפחות, גם בלי קשר לספקטרום, זה מועד קבוע למתחים.
וכשיש בן משפחה א"ס, זה עשוי להיות מורכב עוד יותר.
בין הרגישויות של הא"ס, למורכבויות במשפחה המורחבת עם ובלי קשר אליו 
נוצר לפעמים מצב לא פשוט, לעתים אפילו מעיק.
איך זה אצלכם?
ואיך אתם נערכים לזה?
איך מקשיבים ונותנים מענה לצרכים של כולם
כדי שכולם יוכלו לפחות להרגיש בסדר, אולי אפילו לשמוח?

מאחלת לכולם חג חירות אביבי
לצפיה ב-'המלצה על פסיכיאטרית'
המלצה על פסיכיאטרית
28/03/2018 | 18:23
83
מבקשת המלצה על פסיכיאטרית לילדים ונוער על הספקטרום שעובדת דרך קופ''ח מכבי. אנו גרים בפ''ת.
לצפיה ב-'שאלות בנוגע לפסיכולוג לבן 21 וזכאות להחזר'
שאלות בנוגע לפסיכולוג לבן 21 וזכאות להחזר
25/03/2018 | 14:01
3
103
שלום,

הייתי שמח בבקשה לקבל המלצות על פסיכולוגים העובדים בכפר סבא עבור בני בן ה-21 בעל תסמונת אספרגר. ראיתי וקראתי מעט על פסיכולוג בשם מרסלו פונטוביץ מהאתר של עמותת אפי, והייתי שמח לדעת אם יש למישהו נסיון טוב עמו.
בנוסף אשמח לדעת האם יש החזר כספי בעבור טיפולים דרך קופת חולים או גורם אחר כלשהו, מאחר ובני הוא בן 21 (הוא מבוטח בביטוח שיא של קופח מאוחדת, ובנוסף יש לו ביטוח בריאות של חברת מנורה).

תודה מראש
לצפיה ב-'האם בנך מעוניין בטיפול?'
האם בנך מעוניין בטיפול?
27/03/2018 | 09:37
2
63
לא מכירה את הפסיכולוג שציינת, אבל אם הבחור מעוניין בטיפול,
אולי שווה לכם לבדוק את בית אחד (יש להם גם בכפר-סבא)

לגבי החזרים מביטוחים פרטיים- צריך לבדוק מה כתוב בפוליסה שלכם.
לצפיה ב-'כן הוא מעונין. תודה רבה על הכיוון '
כן הוא מעונין. תודה רבה על הכיוון
27/03/2018 | 14:19
1
23
לצפיה ב-''
27/03/2018 | 18:14
8
לצפיה ב-'עוד אלף שנה יהיה טוב'
עוד אלף שנה יהיה טוב
22/03/2018 | 05:59
27
158
https://www.haaretz.co.il/gallery/television/1.593...

הנה, המדיה, ולא במקרה, מתחילה ומצליחה להציג אוטיסטים גם לא רק כמפלצות הלוקות במחלה הכי מחרידה בעולם, לאט לאט, ורק דרכה, ובניגוד מוחלט לכל מה שנחשב כגישה מקצועית ומחקר אקדמי, אוטיסטים יוכרו כבני אדם, ומכאן הדרך לחיים מלאי אהבה, יצירה, רגישות אנושית, קצרה מאוד.
לצפיה ב-'אולי אפילו עוד לפני זה '
אולי אפילו עוד לפני זה
22/03/2018 | 11:07
26
78
נפגשתי אתמול עם קבוצת מורות שילוב.
אמרתי להן שאוטיסטים אינם אנשים עם לקות
אלא חלק מהפסיפס האנושי, צבע שונה על גווניו הרבים
ושזה חשוב כי כל מסר אחר לילד הוא לא רק לא נכון עניינית אלא גם מזיק והרסני.
סיפרתי כמובן על משפחתי ואיך כל זה בא לידי ביטוי בחיינו.
והן הקשיבו.
כן, לשפשף את העיניים, אבל הן הקשיבו, באמת.
אז יש תזוזה, יש שינוי חיובי, יש אפילו תקוה, ולא לעוד אלף שנה

לצפיה ב-'לצערי לא זכיתי לזה'
לצערי לא זכיתי לזה
22/03/2018 | 16:29
3
75
אלא להפך, הובהר לי שכללי התנהלות מסויימים מחייבים גם את ביתי גם אם זה לא מתאים לה, כי צריך להכין את הילדים לעולם, ובלא בלא בלא, ואין מקום לסלקטיביות ובחירה אישית ופרטיות ורגישות אישית,
לא כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה,
וזה

לצפיה ב-'מוכר...גם אני שמעתי אמירות כאלה ואף מצמיתות יותר, אבל מסתבר'
מוכר...גם אני שמעתי אמירות כאלה ואף מצמיתות יותר, אבל מסתבר
22/03/2018 | 18:02
2
63
שיש ניצנים של שינוי אפילו בלב לבה של המערכת.
אגב, זה אחד הדברים שנשאלתי שם-
האם אני חשה בשינוי במערכת מאז שהבכור היה ילדון ועד היום.
אז לא שאפשר כבר לנוח, הדרך עדיין ארוכה ורבה,
אבל כיום יש בהחלט עם מי לדבר
לצפיה ב-'יש ניצנים, כמובן'
יש ניצנים, כמובן
24/03/2018 | 19:13
1
33
אבל אין דבר קשה יותר מלראות את האדם שאתה הכי אוהב בעולם נרמס וסובל בדיוק מאותן סיבות שהרסו גם לך את הילדות ואינך מסוגל לעשות כלום.
זו תחושה שאין גרועה ממנה

אז מבחינתי אין בני אדם במערכת

לצפיה ב-'יש בני אדם במערכת, צריך לחפש אותם'
יש בני אדם במערכת, צריך לחפש אותם
24/03/2018 | 20:25
30
ואז אפשר להעביר את הילד/ה לאותה סביבה חינוכית שבה הם יפגשו אותם
ולא טיפוסים כמו רכז השכבה שאמר לי:
"דיברתי אליו 20 שניות והוא לא ענה לי- לא נראה לי שמקומו כאן."
הכאב, התיסכול וכל בליל הרגשות המעיקים שאתה מדבר עליו
מוכר גם לי, זה באמת נורא.
מנסיוני, יש יותר ויותר אנשים אחרים,
אנשים שמייצרים סביבה מאפשרת ואף מעודדת צמיחה לילדים, לכל הילדים.
זה עדיין לא מובן מאליו, לעתים קרובות צריך לחפש אותם,
ואז להאבק בבירוקרטיה, אבל זה אפשרי.
לצפיה ב-'במאה ה-22 '
במאה ה-22
22/03/2018 | 22:05
21
68
כן, זאת תמונה מ"מסע בין כוכבים", מפרק ששמו - כייאה לענייננו - "United".

אני מניח שאם האנדורים חמומי המוח (הבחור הכחול משמאל) יכולים לשתף פעולה עם הטלרייט הוכחניים (מימין) אז גם נ"טים ואוטיסטים יוכלו להסתדר

לצפיה ב-'live long and prosper'
live long and prosper
23/03/2018 | 09:14
19
37
מבחינתי לא חייבים אפילו להגיע לשלום עולמי
מספיק שרוב האנשים- א"סים, נ"טים וא"אים -
יקבלו את אמירתו של סינקלייר:
"הכירו בכך שאנו זרים זה לזה במידה שווה,
שדרכי הקיום שלי אינן סתם גירסה פגומה של דרכי הקיום שלכם.
בדקו את הנחותיכם.
הגדירו את תנאיכם.
עיבדו יחד איתי כדי לבנות עוד גשרים בינינו."
לצפיה ב-'זה בדיוק האמירה שמתמצתת את התמונה שהבאתי. '
זה בדיוק האמירה שמתמצתת את התמונה שהבאתי.
23/03/2018 | 13:53
18
48
זה לא סתם עניין של "שלום".

זה עניין של שיתוף פעולה וכבוד הדדי בין אנשים שבאים ממקום שונה. בניית גשרים. החבר'ה האלה שלוחצים ידיים בתמונה היו עסוקים בלהילחם זה בזה רק כמה חודשים לפני כן. פחות מעשור לאחר מכן, הם יקימו (יחד עם בני-האדם) פדרציה מאוחדת שמושתת על העקרון שכתבת.

כמו שספוק אמר פעם:
"תפארת הבריאה היא בגיוונה האינסופי, ובדרכים שבהם ההבדלים ביננו יוצרים משמעות ויופי"

אגב, ברגע שאנשים מבינים את העקרון הזה, גם יש הרבה פחות מלחמות. הרבה יותר קשה להילחם ולפגוע ולהרוג מישהו, שלא סיווגת מראש כ"האחר".
לצפיה ב-'או שהוא אכן אחר, אבל אין לך בעיה עם זה'
או שהוא אכן אחר, אבל אין לך בעיה עם זה
23/03/2018 | 13:57
1
18
לצפיה ב-'זה היינו הך. יש בהקשר הזה ציטוט מסאגת מדע-בדיוני אחרת:'
זה היינו הך. יש בהקשר הזה ציטוט מסאגת מדע-בדיוני אחרת:
25/03/2018 | 00:30
19
"כל בעל-חיים מוכן להרוג את ה'אחר'. אבל ישויות מתקדמות באמת כוללות יותר ויותר יצורים חיים בסיפור האישי שלהם, עד שלבסוף אין יותר 'אחר'"

לצפיה ב-'גור הכרתי בחור בהוסטל'
גור הכרתי בחור בהוסטל
23/03/2018 | 19:48
6
64
שאוהב מלחמת הכוכבים הוא כל הזמן מדבר על זה יש הרבה אוטסטים שאוהבים את זה ואנימה וקומיקס גם כאלו יש
לצפיה ב-'מלחמת הכוכבים זה משהו אחר בכלל'
מלחמת הכוכבים זה משהו אחר בכלל
24/03/2018 | 22:29
5
31
המילה "מלחמה" היתה אמורה לתת לך רמז

לצפיה ב-'הא זה הסרטים ? מזה אומר ?'
הא זה הסרטים ? מזה אומר ?
24/03/2018 | 23:06
3
10
לצפיה ב-'מדובר בשתי סאגות שונות לחלוטין, מבתי יוצר שונים.'
מדובר בשתי סאגות שונות לחלוטין, מבתי יוצר שונים.
24/03/2018 | 23:47
1
25
מלחמת הכוכבים זה אכן בעיקר סרטים.

מסע בין כוכבים זה בעיקר טלוויזיה, אבל גם להם יש סרטים (עשרה סרטים שיצאו לפני 2008. ראה גם בהערה שבסוף הפוסט הזה).

בכל מקרה, חוץ מהמילה "כוכבים" והעובדה ששתי הסדרות מתרחשות אי-שם בחלל, אין שום קשר או דמיון בינהן. בין היתר, מסע-בין-כוכבים מתאר עתיד אפשרי של האנושות, בזמן שמלחמת-הכוכבים מדברת על "דברים שארעו לפני זמן רב, בגלקסיה רחוקה".

אגב, גם "מסע בין כוכבים" עצמה כבר לא נאמנה למסר שעליו אני מדבר כאן בכזו התלהבות כל הזמן. ב-2009 השתנה הכל. כמו כל דבר אחר בעולם הבידור, התאגידים הגדולים הצליחו להרוס גם "מסע בין כוכבים" (וממה ששמעתי מחובבי "מלחמת הכוכבים", גם הסאגה שלהם נפלה קורבן לרדידות של רדיפת הבצע הזו. אני לא מבין גדול ב"מלחמת הכוכבים", אבל אני כל הזמן רואה פוסטים של חובבי הסאגה הזו שמתלוננים איך הרסו להם את העולם. ולאור מה שקרה ל"מסע" בעשור האחרון, אני לא מתקשה בכלל להאמין להם).

לאחרונה גם יצאה סדרת טלוויזיה חדשה של "מסע" (דיסקברי), וכבר בשני הפרקים הראשונים יש לנו "גיבורים" שמבצעים פשעי מלחמה. הכל בשם הרייטינג (כי ידוע שאלימות מוכרת). זה פשוט נורא.

לצפיה ב-'הבנתי תודה רבה על התשובות'
הבנתי תודה רבה על התשובות
29/03/2018 | 15:51
2
לצפיה ב-'אגב, לאחרונה יצאה סדרת מדע-בדיוני חדשה ומוזרה: "האורוויל"'
אגב, לאחרונה יצאה סדרת מדע-בדיוני חדשה ומוזרה: "האורוויל"
25/03/2018 | 00:14
22
הסדרה הזו, בעיניי, היא היורש הנוכחי של הנישה שהיתה פעם שמורה ל"מסע בין כוכבים".

זו סדרה משונה מאוד: מדובר בשילוב מוזר למדי של החזון האוטופי הנאה של "מסע בין כוכבים" והבזקי הומור (לרוב הומור די וולגרי - בדיחות גסות וכאלה).

זה נשמע זוועה איך שכתבתי את זה, אבל זו סדרה נהדרת. מסתבר שהיוצר שלה (סת' מקפרלן - "איש משפחה", "אבא אמריקאי") הוא חובב מסע בין-כוכבים גדול, והוא יצר סדרה עם לב ענק והמון אופי.

העונה הראשונה כבר הסתיימה בארה"ב, והיא חודשה לעונה שנייה. יש גם להניח שאו-טו-טו תוכל לראות את הסדרה הזאת באחד הערוצים המרכזיים בארץ. מומלץ בחום. בחיי שזה הדבר הכי קרוב ל"מסע בין כוכבים" אותנטי שיצא ב-10 השנים האחרונות.
לצפיה ב-'הוא ראה גם את כל העונות של מסע בין כוכבים'
הוא ראה גם את כל העונות של מסע בין כוכבים
24/03/2018 | 23:08
8
לצפיה ב-'כל העניין שאין נ"ט וא"ס'
כל העניין שאין נ"ט וא"ס
24/03/2018 | 19:11
5
37
שלא מדובר ביצורים שוני גזע אלא רק בהחלטה גזענית של הרוב האלים לתייג את כל מי שלא צועד בדיוק בתלם ובקצב המקובל כתת אנוש או כחייזר מגזע אחר.
כך שלא ברור אם יש טעם ואיך ליצור מצע משותף.

איך אתה יוצר מצע משותף עם גזען, עם אדם ששונא את עצמם האפשרות של מגוון, של קצב וכיוון יחודי לכל אחד ?

איך יוצרים הסכמה משותפת עם אנשים שמראש לא מוכנים לקבל גיוון ?

האוטיסטים אינם גזע אחר, זה כל העניין, הם פשוט בני אדם
לצפיה ב-'הנקודה היא שלא כל נ"ט הוא גזען, יש יותר ויותר מהם שאינם כאלה'
הנקודה היא שלא כל נ"ט הוא גזען, יש יותר ויותר מהם שאינם כאלה
24/03/2018 | 20:18
13
לצפיה ב-'אם מי שאי-אפשר לדבר, לא מדברים. אם האחרים: מנסים לבנות גשרים'
אם מי שאי-אפשר לדבר, לא מדברים. אם האחרים: מנסים לבנות גשרים
24/03/2018 | 22:57
3
24
ואני מקווה שאתה לא מנסה לטעון, שהנ"טים גזענים מעצם טבעם. הרי כתבת בעצמך: אין נ"ט וא"ס, כי כולנו בני-אדם, נכון?

אגב, גם ה"גזעים" של מסע בין כוכבים הם בסך הכל מטאפורה לסוגים שונים של בני-אדם. כל הפואנטה של מסע-בין-כוכבים זה שעור כחול וזוג אנטנות לא הופך אותך לנחות. לכל גזע יש גם פסיכולוגיה ודרך חשיבה משלו, וגם כאן המסר הוא ש"דרך חשיבה שונה" לא אומרת שאתה שווה פחות.

ובחיי שלא ברור לי איזו גירסה מסורסת של "מסע בין כוכבים" ראית, שנדמה לך שמתייחסים שם לגזעים האחרים כ"תת-אנושיים". איזה חלק מ"infinite diversity in infinite combinations" לא הבנת?

לצפיה ב-'לדעתי גם לסטטיסטיקה יש משקל ומשמעות'
לדעתי גם לסטטיסטיקה יש משקל ומשמעות
25/03/2018 | 09:02
2
18
כך שלצורך העניין, ולגופו, גם אם לא כל הנ"ט גזעניים אז כל המסגרות, ההסברים, התיאוריות, הגישות וה"פתרונות" המוצעים לאוטיסטים מבטאים את ההיבט הכי נורא של אפליה על בסיס גזעי, וכאמור מה שהכי נורא וגם הכי מבטא כמה כל זה מחריד זה שהאוטיסטים בכלל אינם גזע אחר אלא רק בני אדם שחושיהם מחודדים במידה מעט שונה מהממוצע.

הסיסמאות הקלושות של מסע בין כוכבים מדברות אליך, לא אלי, כבר כתבתי, קיטש לא עושה לי את זה, המצב מורכב וקשה וכואב מדי בשביל זה.

אגב
ברגע שהאנושות תדע להכי מגוון אז גם מושג כמו אין סוף יתברר כמיותר

לצפיה ב-'נו, ולפי הסטטיסטיקה, נ"טים פחות סובלניים לשונה מאוטיסטים?'
נו, ולפי הסטטיסטיקה, נ"טים פחות סובלניים לשונה מאוטיסטים?
25/03/2018 | 15:07
1
24
זה פשוט שטויות.

ואני לא מדבר פה על סיסמאות. אני מדבר על תפיסת עולם ודרך חיים. היחיד שמתייחס כאן למסרים מהסוג הזה כאל "סיסמאות רדודות" זה אתה. במקום להתייחס לגופה של תפיסת העולם המדוברת על כל מורכבותה, אתה מתייחס לסיסמא פשטנית ו"מפריך" אותה בסיסמא פשטנית לא פחות ("קיטש לא עושה לי את זה" - מה זה אם לא סיסמא שלחלוטין לא מתייחסת לגופו של עניין?).

מעניין אותי מה היחס שלך לדולפינים או לווייתנים. הנה, יש לנו במציאות, כאן ועכשיו על כדור-הארץ, גזעים תבוניים שהם לא אנושיים. אז מה הם בעיניך? תתי-אדם? מה זה בכלל משנה, לעזאזל, אם מדובר ב"גזע אחר" או לא, כל עוד מדובר ביצור חי שיש לו רצונות ומחשבות ועולם פנימי?

אגב, מבחינה פסיכולוגית, אני חושב שההבדלים בין הא"ס הממוצע לנ"ט הממוצע הם דומים (ואולי אף גדולים יותר) מההבדלים בין הגזעים השונים במסע-בין-כוכבים. מי שלא יכול לקבל את הוולקנים או האנדורים או הטלרייט כ"אנשים" (persons), גם יתקשה לקבל בני-אדם שחושבים בצורה שונה לחלוטין ממנו.

בקיצור, אתה אומר שכולנו בני-אדם, וזה נכון (אם כי, במקרה שלא שמת לב, זו הסיסמא הכי סיסמאתית שסוסמאה אי-פעם). אבל אני אומר שכולנו בעלי תבונה ונשמה, ואלה לא תכונות שיחודיות רק לגזע homo sapiens.

לצפיה ב-'לא, להפך'
לא, להפך
25/03/2018 | 17:16
18
אבל סטאטיסטית, כרגע, לא רק שהסובלנות היא אפסית אלא שעצם הנסיון להבין אוטיזם כמעט ולא קיים.

לדעתי מסע בין כוכבים זה קיטש, מה סיסמאתי בזה, עניין של טעם אישי, ושל גישה שמבקשת משהו קצת יותר מורכב מאנשים בתחפושת של חייזרים.

זה כל העניין, שבגלל שבניגוד לפשיסטים כמוך ולנ"ט אני לא מתנה את יחסי רק למידה שבה הדברים דומים או זהים לי שאלת הדמיון של הלווייתן והדולפין לבני אדם בכלל לא עולה בדעתי ולא מהווה חלק בשיקולי, מבחינתי זה בכלל לא משנה אם דבר הינו אנושי או לא אנושי, אני אוהב אותו בכל מקרה, וזרותו ושונותו דווקא מושכים אותי והופכים אותו למעניין יותר.

אני חושב שחלק ממה שהופך את מסע בין כוכבים לקיטש די מופרך זה בעיקר יחסו השטחי להחריד לשאלות השונות, נכון שיחסינו לזר מושפע ומשפיע וניכר מאוד גם דרך יחסינו למוכר לכאורה, ומי שדוחה את הזרים והרחוקים גם יהיה הכי אטום, גם ודווקא שנדמה לו אחרת להכי קרובים אליו (מה שניכר בטירוף בבעייה האוטיסטית שמי שהכי לא מכירים אותם הם דווקא ההורים שלהם ולכן האוטיסטים נקרעים כל כך).
אלא שבעיית השונות, המתח בין המפריד והמחובר, זקוקה לבירור הרבה יותר עמוק ממסיבת תחפושות, והפילוסופיה והמתמטיקה מתחבטות בה קשות, וללא הצלחה, כבר אלפי שנים 
לצפיה ב-'אני פחות אופטימי, לדעתי בני האדם הולכים יותר לכיוון של...'
אני פחות אופטימי, לדעתי בני האדם הולכים יותר לכיוון של...
24/03/2018 | 22:26
2
40
 We are the Borg.You will be Assimilated. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Resistance is futile
לצפיה ב-'בטווח הקצר כנראה שאתה צודק. בטווח ארוך הדברים ישתפרו.'
בטווח הקצר כנראה שאתה צודק. בטווח ארוך הדברים ישתפרו.
24/03/2018 | 23:06
27
או זה, או שנשמיד את עצמנו.

כפי שאתה רואה, אני אופטימי
לצפיה ב-'בטוח שלא'
בטוח שלא
25/03/2018 | 09:04
39
ודווקא בגלל שתחושתי לגבי ההווה היא פסימית לגמרי אין לי ספק שאתה טועה,
הכיוון הוא לטובה, לשיפור ביכולת להבחין ביופיו החד פעמי של כל פרט,
וכל פרט בהיסטוריה ובהתפתחות המדע והאמנות מצביע על כך,
אלא מה, זה יקח זמן, אפילו הרבה זמן

לצפיה ב-'איכשהו התבלבלתי בין ימין ושמאל בתיאור התמונה, מסתבר...'
איכשהו התבלבלתי בין ימין ושמאל בתיאור התמונה, מסתבר...
24/03/2018 | 23:08
32
אבל תקבלו אותי גם ככה, נכון?

לצפיה ב-'סרט'
סרט
24/03/2018 | 17:02
4
100
שלום לכולם
ב22/3 בערוץ הוט (נדמה לי ערוץ 8) שודרה תוכנית על ילד אוטיסט שמטופל במרפאה בקייב 
אשמח לקישור או לשם הסרט ..
תודה
לצפיה ב-'אני לא יודעת אם זה הסרט'
אני לא יודעת אם זה הסרט
28/03/2018 | 06:30
3
40
אבל זה סרט על אוטיזם וזה באוקריאנה :
https://ru-clip.com/video/l9pyQvF7fNQ/not-forgotte...
לצפיה ב-'אולי תתני קצת יותר מידע'
אולי תתני קצת יותר מידע
28/03/2018 | 06:38
31
זה סרט סרט או סרט תיעודי?
מה הילד עושה? עוד דברים שאת זוכרת...

חיפשתי עוד כמה פעמים אבל התוצאות לא תואמות לכיוון שנתת...

לצפיה ב-'היי תודה על המאמץ'
היי תודה על המאמץ
28/03/2018 | 07:54
1
43
אני לא ראיתי ..
סיפרו לי על כך מה שאני יודעת שודר בערוץ הוט ב22/3
וזה תעודי

לצפיה ב-'אממ, בעיה'
אממ, בעיה
29/03/2018 | 22:16
25
כי זה מאוד כללי...
לצפיה ב-'חושבים מחדש על אוטיזם- אתר מעניין של פעילים א"סים אמריקאים'
חושבים מחדש על אוטיזם- אתר מעניין של פעילים א"סים אמריקאים
22/03/2018 | 12:21
115
לצפיה ב-'נוירופידבק'
נוירופידבק
21/03/2018 | 16:45
1
634
קודם כל תודה על המידע המנחם יש תקווה שנמצא את הדרך לפחות חלקית
וכך נתקדם צעד אחר צעד הלוואי שאני אמצא מורה או מטפל שחולל פלאים כמו אצל בנך.הבן שלי מגחך כשאני מציעה לו את השיטות של תראפיה ריגשית וכדומה .....הוא טוען שהוא גדול וזה משעמם. קראתי לא מזמן על שיטה בשם:נוירופידבק ,שמתבצעת במרפאה של ד"ר דורון תודר ברמת -גן שמשפרת מאוד כל מיני התנהגויות של נערים שנמצאים על הספקטרום .
האם מישהו שמע על השיטה ויכול להמליץ עליה?
לצפיה ב-'לנו יש נסיון חיובי עם ביופידבק, לא אותו דבר אבל דומה'
לנו יש נסיון חיובי עם ביופידבק, לא אותו דבר אבל דומה
22/03/2018 | 08:59
63
נוירופידבק

ביופידבק

האם בנך היה בעבר בטיפול רגשי?
מה יצר אצלו את הרושם שזה רק לילדים?

כיוון אפשרי נוסף- טיפול אלבאום
זו שיטה שעובדת על החיבור בין גוף לנפש.
התרגול עצמו הוא גופני בעיקרו, מה שעשוי לדבר לבנך,
אבל השפעתו נוגעת גם עמוק יותר.
בקישור הנ"ל אפשר גם למצוא מטפל מתאים עם ההתמחות הרצויה לכם.
לצפיה ב-'עזרה בחיפוש פסיכיטאר'
עזרה בחיפוש פסיכיטאר
19/03/2018 | 22:41
12
145
שלום לכולם,

אודה להמלצה לפסיכיטאר שמתמחה בטיפול בנערים על הספקטרום בתיפקוד גבוה עם תסמונות נוספות : אובסיסיביות.בני עבר אבחון בגיל 13 לאחר ההבחנות שונות האיבחון התבצע אצל פרופ' צחור באסף הרופא.מתקשים מאוד למצוא לו את הטיפול המתאים היות שבני לא וראבלי במחיצת אנשים שאינו מכיר. כרגע תסמונת האבסיסיביות מאוד פוגעת באיכות חיי בני הבית. בני אובסיסיבי לניקיון ,מטופח מאוד חיצונית אך מטנף את הבית לדוגמא יורק בכוסות ולאחרונה גילינו בחדרו קיר שירק עליו ., לשאלתנו ענה שיש לו פחד שיבלע את החיידקים בפה. בני מתאמן בחדר כושר ומתעסק בל הזמן במזונות בריאים .....
תודה על העזרה .
לצפיה ב-'מבינה את הקושי של בני-הבית'
מבינה את הקושי של בני-הבית
20/03/2018 | 10:09
2
102
אבל נראה לי שהקושי, הסבל, שלו הוא המרכזי כאן.
כשהוא יקבל מענה, יוטב גם לבני-הבית.
ממה שכתבת, יש לי תחושה שהנער מתייסר בחרדת מוות.
הוא במגננה תמידית, באימה ממש.
חש שהעולם הוא מקום מסוכן עבורו, כל רגע וכל דקה.
נשמע לך הסבר אפשרי?
יכול להיות שהעולם באמת מסוכן עבורו, שההתנהלות סביבו וכלפיו אכן פוגעת בו
גם אם אין לאיש כוונה כזאת, ואפילו אם הכוונות הפוכות מזה,
והסיפור עם החיידקים הוא סוג של נסיון לרציונליזציה לתחושה הזאת,
כאילו להלביש אותה על סיפור קונקרטי, פיזי, שקל לו יותר לסדר לעצמו בראש ולהכיל.
מה דעתך?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
20/03/2018 | 19:28
1
60
את צודקת חלקית הוא בחרדה אך לא בחרדת-מוות מפני שהוא יוצא מהבית לחדר כושר כל יום אחר הצוהרים מקפיד לאכול בריא ובכלל אוהב מסעדות פאר ואת החיים הטובים. מה שכן הוא שוב בנסיגה בנוגע לבית -הספר ,מתקשה לקום להתארגן למרות שבמחצית הראשונה חל שיפור בתחום זה . זה נער שעבר מהחינוך המיוחד שהיה רק בחטיבה לתיכון רגיל . שוב הפחד מפני בית הספר יכול להיות שההתנהגות האובסיסבית היא מגננה כנגד מה שגורם לו לחרדות . השאלה היא איך מטפלים בזה ? הנער בקושי מתקשר עם פסיכולוגים ומטפלים . מדבר בחופשיות רק בבית ועם שניים שלושה חברים קרובים
לצפיה ב-'אם ההתנהגות האובססיבית היא מגננה'
אם ההתנהגות האובססיבית היא מגננה
21/03/2018 | 09:57
79
אולי כדאי להוריד ממנו לחצים? לאפשר לו בניית עוצמה פנימית.
אגב, זה שהוא אוהב מסעדות ופינוקים לא שולל חרדת מוות,
התעסקות מרובה בתזונה בריאה ואימוני כושר יכולים להיות יופי של דבר,
יכולים גם לנבוע מתחושת איום קיומי.
"מתקשה לקום להתארגן"- כשאתה יודע שאתה הולך, היום כמו בכל יום, ושוב ושוב, למקום שמפחיד אותך,
פלא שקשה לך לקום ולהתארגן?

האם הוא רצה לעבור לתיכון רגיל?

הצעד הראשון לפי נסיוני, הוא להקשיב לילד באמת.
לא לצאת מהנחות ותפיסות, לא לתת לרגשותינו למסך את ההקשבה.
להקשיב פתוח ונקי למה שהוא אומר, כולל בלי מילים.

לגבי טיפולים- לא כל הטיפולים הם בדיבור.
הוא יכול לבחור האם הוא מרגיש שיתאים לו טיפול רגשי
באמצעות מוזיקה/תנועה/חיות/גינון ועוד
או אולי משהו מסוג ביופידבק.

פיצקי שלי למשל, עשה קפוארה טיפולית- 
לא דיבר עם איש מלבד בני המשפחה הגרעינית, לא השמיע קול בכלל.
אהב קפוארה, אבל המהומה בשיעור הקבוצתי היתה בלתי אפשרית עבורו.
אז המורה, ללא הכשרה טיפולית רשמית אבל עם לב חכם וגדול,
בא אלינו הביתה, וראו זה פלא: אחרי זמן-מה הילדון עשה את תרגיל האריה 
תוך השמעת שאגה  
כעבור עוד זמן, התחילה חומת האילמות להתפורר.

לצפיה ב-'ד"ר רחל מאור מומחית בתחום הפסיכיאטריה לילדים ונוער'
ד"ר רחל מאור מומחית בתחום הפסיכיאטריה לילדים ונוער
23/03/2018 | 11:35
2
65
טופלנו על ידה לאורך שנים רבות, ממליצה בחום.

לצפיה ב-'תודה על ההמלצה'
תודה על ההמלצה
25/03/2018 | 08:07
1
41
תודה על ההמלצה. אשמח לקבל המלצה על פסיכאטר/ית שעובד/ת באזור רחובות ,ראשון לציון או נס -ציונה. המתמחה בטיפול במתבגרים על הספקטרום.מוכרחה לשתף שהיה לנו ניסיון לא מוצלח מאוד עם שתי פסיכאטריות בכירות .אחת מהן הגענו אליה באופן פרטי ואחת באופן עובדת במרפאה ציבורית לילדים ונוער. היחס היה משפיל , הן הכריחו את בני לדבר , להגדיר את הבעיה שלו למרות שהוא מתקשה מאוד לדבר עם אנשי מקצוע על אחת כמה וכמה להגדיר את הבעיה.אנחנו ההורים קיבלנו נזיפות על כך שאנו לא נוקטים יד קשה נגד הבן ,ושתיהן איימו עליו בכך שהתאשפז .בקיצור במקום אמפתיה ,הקשבה וביקורת בונה קיבלנו רופאות אנטיפטיות ,חסרות סבלנות בוטות ומשפילות.יש אמירה כזאת שכל הפסכיאטריות הן פסיכיות ,לא הסכמתי לאמירה הזאת ,בטוחה שיש כאה שיעניקו לנו חוויה מתקנת.
לצפיה ב-'ד"ר גולובצ'יק'
ד"ר גולובצ'יק
25/03/2018 | 17:13
33
בקופ"ח מכבי, בראשון לציון, עובד רופא בשם ד"ר גולובצ'יק, פסיכיאטר שעבד בזמנו במרפאת ילדים ונוער בביה"ח הפסיכיאטרי בנס ציונה. מילא תפקיד של סגן מנהל המרפאה, ועבד בזמנו עם ד"ר רוני הגש. אם הינכם חברי הקופה, תוכלו לפנות אליו.
בנוסף ,עובדת בראשון בפרטי ד"ר רוני הגש, שבעבר ניהלה את המרפאה בנס ציונה. מתמחת בתחום האוטיזם. ד"ר רחל מאור אשר המלצתי עליה ,עבדה איתה, ותיפקדה כסגניתה במרפאת הילדים ונוער בנס ציונה. 
לצפיה ב-' גם אני מחפשת פסיכיאטר / מישהו שמאבחן'
גם אני מחפשת פסיכיאטר / מישהו שמאבחן
25/03/2018 | 11:52
5
54
לילדה בכיתה ב' שעלה לגביה חשד להפרעת תקשורת.
מחפשת פסיכיאטר שמאבחן גם ילדים בתפקוד גבוה.
באזור ירושלים או המרכז, דרך מאוחדת או פרטי.

ואם מישהו יכול לעשות לי סדר בנושא ולהסביר לי מי איש המקצוע הנכון להתחיל איתו, זה מאד יעזור... הילדה סובלת מקשיים חברתיים ויש לה התנהגויות לא כל כך תואמות גיל מבחינת סף תסכול, יכולת התמודדות עם קשיים וכד'. החשד הוא לקות תקשורת ו/או חרדה חברתית.
המליצו לנו על אבחון בין מקצועי, או פסיכיאטר + "אבחון פסיכודידקטי אצל מישהו שיודע לאבחן גם תקשורת".

חוצמזה, איך בדיוק עובד אבחון אצל פסיכיאטר? אני פשוט מתייצבת אצלו עם הילדה? מגיעה אליו קודם בלעדיה?
לצפיה ב-'מאוד תלוי ברופא עצמו.'
מאוד תלוי ברופא עצמו.
25/03/2018 | 17:16
4
37
באיבחונים שלנו, לפני שנים,הגעתי במועד שנקבע לנו יחד עם הילד. בתחילה נכנסנו לבד, ואח"כ יחד עם הילד, ובשלב מסויים אף נתבקשנו לצאת מהחדר.  כיום נדרשים לקבל אבחנה הן מפסיכיאטר והן מפסיכולוג המתמחה בתחום. איבחון פסיכודידקטי נעשה על ידי פסיכולוג. 
אנחנו התחלנו אצל נוירולוג התפתחותי לילדים, ולאחריו אובחנו על ידי פסיכיאטר. בזמננו לא ביקשו איבחון של פסיכולוג.
לצפיה ב-'תודה על ההמלצות.'
תודה על ההמלצות.
25/03/2018 | 19:34
17
לצפיה ב-'תודה '
תודה
28/03/2018 | 09:42
2
18
עכשיו קיבלנו תשובה מהתפתחות הילד שאישרו לנו אצלם אבחון משותף של קלינאית תקשורת, פסיכולוגית (שאמרו שיודעת לאבחן גם תקשורת), ומרפאה בעיסוק.

נראה לי שכדאי לא לחכות לזה וללכת גם לפסיכיאטר, לא?
משנה אם הולכים לפסיכיאטר, נוירולוג או נוירופסיכולוג (בהנחה שבכל מקרה מדובר על מישהו שמתעסק בתחום)?
לצפיה ב-'זה צריך להיות רופא, קרי נוירולוג או '
זה צריך להיות רופא, קרי נוירולוג או
28/03/2018 | 16:47
18
רופא התפתחותי עם ותק של לפחות 3 שנים או פסיכיאטר.
לצפיה ב-'אלוט'
אלוט
28/03/2018 | 17:03
44
מצרפת קישור לאתר של אלוט בו תוכלי למצוא את כל המידע המבוקש, וכן חוברת זכויות והסברים מפורטים וברורים.

לצפיה ב-'איפה עשיתם את האבחון לאוטיזם? '
איפה עשיתם את האבחון לאוטיזם?
19/03/2018 | 18:41
18
113
האם במכון להתפתחות הילד בבתי החולים?
אשמח להמלצות...

תודה 
לצפיה ב-'באסף הרופא'
באסף הרופא
19/03/2018 | 19:55
6
88
ממליצה בחום. לא ממליצה על התפתחות הילד. יש להם הרבה פספוסים.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
19/03/2018 | 22:17
35
לצפיה ב-'באיזה כיוון מפספסים? ... '
באיזה כיוון מפספסים? ...
19/03/2018 | 22:24
4
101
מאבחנים הפרעת קשב במקום אוטיזם  או מאבחנים אוטיזם במקום הפרעת קשב למשל? 

תודה 
לצפיה ב-'נראה לי...'
נראה לי...
20/03/2018 | 15:22
2
77
שזה לא רק תלוי במכון....אלא קודם כל בילד..וגם ממש ממש בגיל שלו. הבנתי שבגילאים צעירים מאוד מבלבל יותר. באיזה גיל הילד/ה? והאם הוא מטופל על ידי מישהו מהצוות במכון? כי תורם שמישהו מטפל בו כבר כברת דרך
לצפיה ב-'מה קורה לאחר אבחון... ? '
מה קורה לאחר אבחון... ?
21/03/2018 | 03:32
1
76
הילד שלי בן 2 וחודשיים, כאשר מאבחנים אוטיזם למי מדווחים ומה המשמעות של זה ?ומה קורה  אם האבחנה היתה שגויה לאחר שמדווחים מבחינת הרשויות?
עד כמה החלטה שלי כאמא קובעת היכן לשבץ אותו מבחינת גן ובית ספר בהמשך וכו'?

תודה רבה ואתם מקסימים ומקסימות... עוזרים מאוד בהבנת הדברים והמצב בו אני נמצאת ... מאוד מבולבלת בשלב זה , הכל חדש לי 
לצפיה ב-'זה בסדר גמור להיות מבולבלים תוכלי למצוא מידע רב'
זה בסדר גמור להיות מבולבלים תוכלי למצוא מידע רב
21/03/2018 | 08:41
66
בקישורי הפורום שלנו (ראי בתוך לשונית 'כלים ומידע' בראש העמוד).
ממליצה במיוחד לקרוא בסעיף 'אנשי הספקטרום בארץ ובעולם'.
גם מידע על זכויות, שיטות טיפול ועוד ועוד, תמצאי בקישורים.
כדאי להכנס גם ל'מאמרים' ול'הודעות נבחרות' שבאותה לשונית.
הנה למשל מתוך 'הודעות נבחרות' שרשור 'טיפים לחדשים אחרי אבחון'

לשאלתך- בתור האפוטרופסים של הילד, המילה האחרונה
לגבי כל מה שיקרה איתו היא של ההורים, למעט במקרים קיצוניים וחריגים.
לפעמים צריך להוציא אנרגיה על התמודדויות מול אנשי מערכת
שאוהבים להרגיש חשובים
לצפיה ב-'לא מאבחנים אוטיזם כשקיים'
לא מאבחנים אוטיזם כשקיים
20/03/2018 | 21:50
102
שמעתי גם עאל מקרה שהיה איבחון שנמסר להורים רק אחרי שנה, ורק אחרי התעקשות של ההורים.
לצפיה ב-'שהייתי בן ארבע'
שהייתי בן ארבע
19/03/2018 | 22:02
6
107
אבחנו עיכוב התפתחותי והפרעת קשב וריכוז תחילה בגיל שבע עשרה אובחנתי באוטיזם בפי דידי אני לא בתפקוד גבוה ממש
לצפיה ב-'תודה '
תודה
19/03/2018 | 22:18
5
68
מה גרם לך להגיע לאבחון אוטיזם? 
לצפיה ב-'אבחנו אותי כך'
אבחנו אותי כך
20/03/2018 | 15:29
4
97
אני לא בתפקוד גבוה לא מדבר כמעת זה מאוד קשה לי לא ורבאלי אני מתקשר בעיקר בכתב תפקוד יום יומי בכלל לא טוב לא יודע להתגלח מתקשה להתלבש לא יכול ללכת  ברחוב לבד יכול לאבד ...
לצפיה ב-'סבתא רחצה אותי עד גיל 17'
סבתא רחצה אותי עד גיל 17
20/03/2018 | 15:35
2
94
עד היום אני מתרדה להתקלח לא מתקלח טוב
לצפיה ב-'תודה נתנאל על התשובות '
תודה נתנאל על התשובות
21/03/2018 | 03:52
1
62
אתה מטופל גם בתרופות? , עשו לך בדיקת EEG? , מה מטרת הבדיקה הזו, אם אתה זוכר...
איזה עוד בדיקת עושים ולמה? 

תודה 

לצפיה ב-'כן אנטי פסכוטיות'
כן אנטי פסכוטיות
23/03/2018 | 17:07
62
קלופיקסול תרופה לסכיזופרניה אני גם וגם לא עשו לי כאלו בדיקות לא יודע לא שאלתי את אמא . לא יודע מזה
לצפיה ב-'לא הבנתי מה שאלת'
לא הבנתי מה שאלת
20/03/2018 | 15:41
62
אני אובחנתי כך על ידי הפסכיטרית שלי כי אני לא יוצר קשר עם הסביבה .
לצפיה ב-'באסף הרופא'
באסף הרופא
20/03/2018 | 15:35
38
לצפיה ב-'המלצה על מקום איבחון'
המלצה על מקום איבחון
20/03/2018 | 20:13
71
אני עשיתי לבני איבחון בגיל 13 במכון של פרופ ' צחור דיצה באסף הרופא.כיום שמעתי על מכון "מראות" בבית -חולים דנה . מקום מומלץ ,בדקי באינטרנט.
לצפיה ב-'בשורות טובות...תעדכני אותנו'
בשורות טובות...תעדכני אותנו
21/03/2018 | 12:18
1
45
לצפיה ב-'אם הוא אוטיסט זה הבשורה'
אם הוא אוטיסט זה הבשורה
30/03/2018 | 15:13
25
לצפיה ב-'קצבת נכות'
קצבת נכות
19/03/2018 | 22:30
1
100
האם קצבת הנכות לילד על הספקטרום תעלה בעקבות ההחלטה בכנסת? אם כן, כמה?
לצפיה ב-'מתוך האתר של בטל"א'
מתוך האתר של בטל"א
20/03/2018 | 09:54
63
לצפיה ב-'המידה ורוצים להחליף בית חולים בו הילד מקבל טיפול '
המידה ורוצים להחליף בית חולים בו הילד מקבל טיפול
19/03/2018 | 19:02
1
56
במכון להתפתחות הילד כי לא מרוצים מהטיפול, החדרים והצוות, כיצד עושים זאת וכמה זמן זה לוקח לעבור

תודה רבה :) 
לצפיה ב-'על איזה טיפול מדובר?'
על איזה טיפול מדובר?
20/03/2018 | 09:51
33
מצב התורים שונה ממקום למקום, לכן לא ניתן לענות לשאלתך.
את יודעת איזה טיפול את מחפשת? יודעת איפה את מעוניינת לקבל את הטיפול?
פשוט לפנות למטפל או התפתחות הילד של קופ"ח ולברר
לצפיה ב-'עצמאות אמיתית- פוסט של אוטיסטית לא ורבלית'
עצמאות אמיתית- פוסט של אוטיסטית לא ורבלית
16/03/2018 | 11:23
4
175
לצפיה ב-'בוודאי, וזה אף עמוק מזה'
בוודאי, וזה אף עמוק מזה
16/03/2018 | 14:04
1
85
כי עצמאות זו אשליה, כולם חיים תלות הדדית מאוד גדולה, אנשים נורמטיבים ביחוד תלויים לחלוטין ברשת מאוד מאוד  נורא צפופה של מוסכמות והסכמים ותפיסות שונות או משונות המאפשרות וכופות תבניות שממשמעות את כולם לחברה מסוג מסויים מאוד.
אדם מגיע לעצמאות, כלכלית, תפקודית, ואחרת רק בגלל שהוא מוכן או נוטה או יכול וצריך ולוותר על האשליה של חוסר תלות בסביבה ובחברה,
הרי בדיוק בגלל זה מאלפים את האוטיסטים באכזריות כל כך גדולה ומצמיתה שממש מסכנת את שלומם וקיומם,
כמו דרך ABA למשל.

ועל זה צריך להוסיף, שברשת התלות ההדדית המקודשת על ידי מטורפי הנורמה כאילו הייתה מציאות נצחית שאין בילתה יש לא מעט חורים שכופים שחיתות, רוע, צביעות, שנאה ואלימות וכיעור על כל משתתפיה.
עצמאותו הכוזבת של האדם הנורמטיבי תלויה לחלוטין ביכולתו לשעבד את זולתו.

לעומתה, בזהות האוטיסטית יש הצעה, שכמובן בדיוק בגלל זה נתפסת כאנטי סוציאלית, לעצמאות מהותית יותר, אלא שאנחנו אפילו לא יודעים את טיבה, מהותה, טבעה, כי לא רק שאף אחד מעולם לא ניסה להקשיב לה אלא כל נסיון לבטאה נתקל מייד בגרזן נורמטיבי ישר לפרצוף.

האוטיסטים עצמאים מהנורמטיבים, בינתיים זה רק בתחום החשיבה, כמו שהילדה הזאת כתבה, כי הרי בשביל לעשות צריך שותפות, הבנה, תמיכה, וזו איננה, אבל הם הרי מסומנים כאוטיסטים, כעצמאים מדי, בדיוק בגלל שהם מתעקשים לחיות בדרכם, שהיא מאוד שונה מהתלות ההדדית כפי שמותווה על ידי המוסכמה
לצפיה ב-'"לא וורבלי" זה מונח בעייתי'
"לא וורבלי" זה מונח בעייתי
16/03/2018 | 14:08
77
כי כל זה ויותר קשור לרגישות לשפה, ולישומה כדיבור, שאדם עצמאי באמת, כמו אוטיסט, שלכן גם נשללת ממנו הזכות לתפקד, בוודאי שיטה ליישם קשר בין אישי עמוק ורגיש ומובחן יותר, ושכזה מתבטא גם ברגישות מאוד עמוקה לשפה, ולדרך שבה מיישמים אותה, כפי שנכון לאדם עצמאי באמת, כזה שעצמאותו לא מבוססת על אלימות, שנאה, תחרותיות... אלא על אהבה.
לצפיה ב-'אני מסוגל לדבר '
אני מסוגל לדבר
19/03/2018 | 22:01
49
אבל זה מאוד קשה לי ועואב פיזי ואני מעדיף שלא לדבר ולהתכתב
לצפיה ב-'עוד משהו על עצמאות-'
עוד משהו על עצמאות-
22/03/2018 | 11:41
26
Independent living is not doing things by yourself.
It is being in control of how things are done.

מתוך

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה