לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'יום רביעי ב17:00 בחיפה הפגנה למען העלאת קצבאות הנכות לגובה'
יום רביעי ב17:00 בחיפה הפגנה למען העלאת קצבאות הנכות לגובה
16/04/2017 | 02:00
8
41
אמרה לי אמא לילד מיוחד שאנחנו לא צריכים קצבאות גדולות יותר רוצים שהילד יעבוד ויהיה עצמאי. אבל כמה כסף עדיין ההורים והילד יצטרכו להשקיע גם בגיל 18 גם אחרי גיל 18 כדי להעלות את הסיכוי של הילד להצליח לעבוד, ולהצליח להתמיד בעבודה, ולהמשיך לזכור את כל המיומנויות שלמד בתור ילד שההורים היו צריכים להוציא הון תועפות ללמד אותו?
דווקא בשביל העצמאות של אותם ילדים כשיגדלו ולהמשיך לשמור עליה חשוב שיוכלו להוציא כסף על טיפולים. ומה לגבי אלה שלא יוכלו לעבוד? ויש כאלה.

וכמה אני הייתי יכולה להתקדם אם רק היה לי כסף להשקיע בלעבוד על הבעיות ההתפתחותיות שלי כשגיליתי אותן בגיל 21? הייתי יכולה לממש את כל הפוטנציאל שהיה לי.

קצבאות בגובה שכר המינימום, כדי שנוכל להיות עצמאיים כמה שיותר ואפילו יצרניים, בניגוד למה שכמה כלכלנים בכירים שאינם מבינים כלום בהתמודדות עם צרכים מיוחדים חושבים.

לצפיה ב-' תמיכה בסיסית חיונית כדי לאפשר לאדם'
תמיכה בסיסית חיונית כדי לאפשר לאדם
16/04/2017 | 17:08
1
32
להיות עצמאי ואף לממש את יכולתו לתרום.
לצפיה ב-'מקווה מאוד שיגיעו, בינתיים להפגנה האחרונה הגיעו רק 20 איש'
מקווה מאוד שיגיעו, בינתיים להפגנה האחרונה הגיעו רק 20 איש
18/04/2017 | 13:42
17
כשאני מפרסמת בפורומים בקושי פותחים את ההודעה, עם 20 מפגינים לא ניתן לבצע שינוי חברתי, אפילו התקשורת לא מתייחסת. כנראה כי לנכים מאוד מאוד קשה לצאת להפגין, אבל מה עם המשפחות והחברים שלהם, ובני הזוג, למה להם לא אכפת מספיק?
לצפיה ב-'עכשיו שמעתי בגלגלצ שיש עומס במרכז חורב'
עכשיו שמעתי בגלגלצ שיש עומס במרכז חורב
19/04/2017 | 18:55
1
17
מקוה שזה בגלל שהגיעו הרבה אנשים
לצפיה ב-'לא, הגיעו רק כ200 איש, אין התקדמות לעומת הפעם הקודמת'
לא, הגיעו רק כ200 איש, אין התקדמות לעומת הפעם הקודמת
21/04/2017 | 13:03
9
מקווה שההפגנה הבאה תהיה ביום החזרה מהפגרה בכנסת מול הכנסת, ושיגיעו עוד אנשים
לצפיה ב-'גם בעיני זה מדהים'
גם בעיני זה מדהים
23/04/2017 | 06:56
3
15
לא ברור לי איך אנשים שאמורים להבין בכלכלה לא מבינים שגם במונחים טכנים ויבשים מדובר בהשקעה הכי משתלמת,
פשוט חוסר מחשבה או נטיה לחשוב שאין טעם להשקיע במה שמקולקל.

אני גר ממש ליד מרכז חורב אבל לא יכול לשאת צפיפות והתקהלות

לצפיה ב-'נכון. מבלי להבין כלום בחינוך פשוט טוענים תוך שימוש במושגים '
נכון. מבלי להבין כלום בחינוך פשוט טוענים תוך שימוש במושגים
23/04/2017 | 07:39
2
10
כלכליים בלבד שהקצבה שניתן לשרוד ממנה איכשהו תקלקל את החינוך של הנכים שיכולים לעבוד. הרי כל איש חינוך היה דוחה את הטענה הזאת בצורה נחרצת, אבל לא התייעצו עם אנשי חינוך.
אנשי המספרים הללו לא מבינים כמה זה מפסיק להיות מובן מאליו לעבוד ומפסיק להיות טרחה כאשר לוקחים מהם את האפשרות הזאת. הם גם לא שמים לב שיש כל כך הרבה נכים שמוכנים לעבוד שנה בחינם ואחר כך שנים תמורת 3 ש"ח לשעה רק כי כושר העבודה שלהם לקוי מאוד. מוסר העבודה שלהם גבוה בהרבה ממוסר העבודה של אנשים בריאים לגמרי, וגם של כלל הנכים שהיו מוכנים לתת את הכל כדי שיוכלו לחזור לעבוד.

שלא נדבר על הנזקים מבחינת מערכת הבריאות והצפיפות בבתי החולים שהיו יכולים להרגע קצת אם פציינטים היו יכולים לרכוש את הכדורים שלהם ואוכל שמותר להם לאכול, והיו יכולים לישון בבית עם חלונות לא שבורים בחורף.

ועל אי האמון שנוצר כלפי נכים שיכולים לעבוד כאשר כופים על הרבה מאוד נכים שאינם יכולים לעבוד גם לנסות להתקבל לעבודות הללו.

ועל כך שלפעמים יש מצבי ביניים לאחר פציעה או לאחר התפרצות של מחלה כרונית שמונעת לעבוד, שאם היה ניתן לקבל טיפול ראוי אולי המחלה הייתה מתאזנת ואולי היה ניתן לחזור לכושר עבודה אפילו חלקי, אבל העדר הטיפול המזון ומחייה בתנאים שלא מספיקים בשביל כלב גוזלת מאותם נכים שעוד היה סיכוי בשבילם את הסיכוי לחזור לשוק העבודה אי פעם.
לצפיה ב-'יכול לספר מנסיוני האישי'
יכול לספר מנסיוני האישי
24/04/2017 | 12:57
6
שאני הייתי המון שנים חסר בית, נזרקתי מעבודה לעבודה ולא החזקתי מעמד בשום מקום עד שבסופו של דבר הבנתי גם את מה שאני מבין היום שלאוטיסטים אין באמת מקום בחברה,
אלא מה, מהרגע שגם הסביבה הבינה את זה וקיבלתי קיצבה (עלובה ומעליבה כמובן איך לא) ניתנה לי אפשרות מסויימת למצוא מחסה ומנוחה במידה שאיפשרה לי לגלות וללמוד דברים שטובים ויפים בעיני, אז למדתי כמה שפות תוכנה, לבד, עם עצמי, ותוך פחות משנה מצאתי עבודה, ואחריה עוד אחת, והרבה מאוד שנים התפרנסתי יפה מאוד וגם תרמתי משמעותית כמפתח תוכנה.

אז ה 2400 שקל המחורבנים האלה התבררו כהשקעה מאוד משתלמת כי מחסר בית עברתי להובלת פרוייקט שהכניס ומכניס עשרות מיליונים למדינה,
והכי חשוב, עבדתי בתנאים שלי, כאלה שמתאימים ל"לקותי", לבד עם עצמי ( אני שונא אנשים, איכסה פויה קקה) .

אין דבר יותר משתלם מלעזור לחלשים, אלא שכולם חושבים כמו בבונים, שרק החזקים מועילים ונותנים ורק מי שחזק שווה משהו ולכן חבל לבזבז את הכסף על החלש,
המציאות, וזה לא שיש אנשי חינוך או כלכלה או מדעי חברה שיודעים לקרוא את המציאות, מספרת לנו שהחזקים רק לוקחים, ודווקא החלשים יודעים לתת, הרי בדיוק בגלל זה כולם בועטים בהם
לצפיה ב-'כולם מטומטמים בארץ הזאת, לגמרי'
כולם מטומטמים בארץ הזאת, לגמרי
24/04/2017 | 12:58
5
לצפיה ב-'אוטסטים ומגע'
אוטסטים ומגע
17/04/2017 | 09:26
72
יש טענה שאוטסטים שונאים מגע בעיני זה לא נכון בעיני הם מאוד אוהב מגע , אבל מגע אחר מגע סלקטיבי מאוד ובזמן ובמניון ועם האדם הנכון ,אני מתעב מגע בצורה קשה מאוד , אני לא מסוגל שאף אחד יתקרב עלי ויגע בי אלא אם אני מרשה לו , למשל יש כלל במשפחה אף אחד לא מתקרב עלי בלי להודיעה לפני אסור לבוא עלי בהפתעה ולגעת אחרת אני נכנס להלם ומפוחד ונורא מובך ויכול להיות אלים מאוד , זה קשה מאוד בחברה נט שהרבה מהתקשורת מבוססת על מגע בין בני אדם וככה אתה נחשב חברתי ואני מבחינה זו ומכל בחינה אחרת נחשב אנטי חברתי באופן הכי מובהק שיש , זה היה קשה במיוחד בבית ספר כי ילדים לא מבינים מזה , והם יכולים להיות מאוד רעים , ומגיל צעיר התרחקתי מכל הילדים והייתי לבד לגמרי הם דווקא רצו קשר איתי ,. אבל לא הייתי מוכן לדבר איתם אפילו מילה אחת , הייתי רואה ולא נראה , שעלתי לחטיבה הרבה בנות מהכיתה רצו לחבק אותי ולנשק אותי כי חשבו שאני כל כך יפה וחמוד וחכם והייתי עושה הכל כדי שלא יתקרבו עלי , הייתי פשוט בורח. מהן זה העליב אותם , אבל ניסו די הרבה זמן להתחבר עלי לא הייתי מוכן , כל החטיבה עד סוף התיכון לא היה לי אף חבר כי לא רציתי תקשורת עם בני אדם , גם לא הייתי מדבר עם המשפחה שלי כמעת או עם אחי הייתי רוב הזמן כלוא בתוך עצמט מרצון , ככה מגיל צעיר מאוד , אבל בסופו של דבר היו לי אולי שני חברות אחד שלמדה איתי מתמטיקה במגמה לחמש יחידות שהיית גם חריגה אבל מאוד מאוד יפה ועדינה ורגישה ועוד ילדה אחת שהייתיי איתה מהחטיבה מכיתה ז ורצתה לדבר איתי באיסקיו אך לא רציתי עד שבסוף נוצר קשר מסיום אבל לא יותר מזה , הייתי מאוהב בה הרבה שנים ולא אמרתי לה כולם , כולם היו מאוהבים בה בשכבה ורצו בחברתה היא הייתה בחורה כל כך יפה ומצחיקה והיה לה אופי מאוד חברתי לא כמוני גם אנט איתן לא אהבתי מגע אבל עם זאת שהייתה במגמת מתמטיקה כן היה מגע עמוק וחיבור יפה עד שהתגיסה ואני לא ונותק הקשר , עכשיו יש לי בעיות די קשות בנוגע למגע אנט יכול להיות נורא מסוכן אם נוגעים בי שאני לא רוצה ושהייתי בשחף ואיזה נערה כל הזמן נסיתה להתחיל איתי ונגע בי ולא רציתי ואמרתי שהיא נוגעת בי וזה מציק לי אמרתי לצוות ולא עשו כלום פעם היא באה ושוב נגע בי והתחלתי לזרוק עליה אבנים כי התעצבנתי , וזרקו אותי משחף והיה לי פגישה אצל קרמנלוגית והיא אמרה שאני מאוד מסוכן ולא צפוי ומאז עשו לי סרט שלא אקבל הוסטל , וזה שיגע אותי כי אני אמרתי שלא יגעו בי ושנוגעים בחורנףה ישר  מגנים עליה אהל שנוגעים בי שאני בחור זה בסדר , זה שיגע אותי לא סתם אני שונא פימנסטיות , תמיד מגנים על בחורות ראיתי אפילו סרטון על זה איך ישר מגנים על בחורנ ותוקפים אותו שזה בשטח ציבורי ושהיא תוקפת אותו צוחקים עליו כאלו מה אתה בוכה זכית , זה חברה מחורבנת , אני לא מחפש שבנות יתחלו איתי אני שונא שהן עושות ככה זה מגעיל אותי כל הזמו מסתכלים עלי וזה מכניס אותי ללחץ באוטבוס ובכל מקום ולי אין זכות להשמע קול , כי אין דבר כזה אישה שמטרידה חחחח הצחקתם אותט לא סתם אני שונא נשים עולם לא הוגן , ויש עוד מקרים שלמשל הייתה אצלי איזה חברה ואני ישנתי היא באה עלי ראתה אותי שאני יושן בא ליטפה לי את השער , אני ישר קמתי מתוך אנסטינסט והכנסתי לה בלי להתכוון פצצה לפנים למזלי היא מכירה אותי ויודעת שאני פוסט טראומתי וגם היא אז היא הבינה , אבל בחורה אחרת לא הייתה יכול לקבל דבר כזה , אנשים לא מבינים מה הבעיה לגעת , אני לא יכול דאבא שלי נוגע לי ברגל יש לי צמרמרת ובא לי להקיא , לא יכול מגע , אבל שאני רוצה וזה קורה לפעמים לא הרבה אני בא מחבק מנשק את אמא את אחיות שלי את אחי את אבא , אבל עד היום אבא לא מבין וכועס למה אני אומר לו אפילו שגא להביא לע חולצה אל תגע בי הוא לא קולט וכועס עלי ואני צריך לספוג מגע שזה עבורי כמו אונס אותו דבר . כל מגע נחווה לי כאלימות קדה וכפלישה לנשמה שלי זהו הרקע , אני רוצה לשמוע איך זה אצלכם ואצן ילדכם , ולראות עד כמה התופעה נפוצה וקרובה לחוויה שלי , זהו אמי הולך לישון לנסות לפחות כל הזמן סיוטים לא ישנתי נמון זמו אולי מיום ראשון שעבר כאלו כן ישנתי כל לילה שעה שעתיים כי קמתי מסיוטים אס קשה
לצפיה ב-'מחקר בנושא סנגור עצמי'
מחקר בנושא סנגור עצמי
13/04/2017 | 18:14
3
68
שלום, במסגרת עבודת הדוקטורט שלי אני בודקת סנגור עצמי בקרב אנשים עם אוטיזם. אשמח ליצור קשר עם משתתפים פוטנציאליים שעוסקים בסנגור עצמי. ההשתתפות כרוכה בראיון שייערך בזמן ובמקום שייבחרו על ידי המשתתף וכן במענה על שאלון קצר. לפרטים נוספים: אורנה 052-4323047 ornadani@zahav.net.il

לצפיה ב-'מה כונתך ב"עוסקים בסנגור עצמי" ? '
מה כונתך ב"עוסקים בסנגור עצמי" ?
13/04/2017 | 19:56
2
21
לצפיה ב-'מיהו עוסק בסנגור עצמי'
מיהו עוסק בסנגור עצמי
14/04/2017 | 10:56
1
45
הכוונה היא לאנשים עם אוטיזם שמקדמים מהלכים בחברה עבורם ועבור אנשים אחרים. זה יכול להיות במסגרות ציבוריות רשמיות  או חברתיות. כל אדם עם אוטיזם שפועל למען שינוי חברתי, חוקתי, הכרתי וכיו"ב הוא למעשה מסנגר עצמי. אני מחפשת אנשים שהפעילות הזו היא חלק משמעותי בחייהם.
לצפיה ב-'שווה לך לפנות לאס"י'
שווה לך לפנות לאס"י
16/04/2017 | 17:46
27

אגב, אדם יכול להיות "מסנגר עצמי" גם בלי פעילות ציבורית.
למשל א"ס (איש ספקטרום) שכותב בלוג רלוונטי
או אפילו פשוט מסרב להתכופף לציפיות הסביבה
ואומר בראש מורם "אני א"ס, אינני פגום, אני שונה וזה בסדר גמור".
לכן זה לא היה ברור לי בהתחלה, ושאלתי
מבינה שאת מכוונת רק למי שפעיל ציבורית.

ולגבי המונח "אנשים עם אוטיזם"-

לצפיה ב-'למה הכרה בעובדה שלא"ס'
למה הכרה בעובדה שלא"ס
15/04/2017 | 20:01
15
111
יש עולם משלו נחשבת 'ויתור'?
ולמה אצל נ"טים המילה 'ויתור' נחשבת כמשהו איום ביותר, בערך כמו סוף העולם ?
לצפיה ב-'לא יודע אני לא מבין מוח נט'
לא יודע אני לא מבין מוח נט
15/04/2017 | 23:14
30
מי שאני ילד לא הבנתי מה הנט אומרים או רוצים אז אין לי מושג אבל אני יודע שעולם פנימי הוא מאוד חשוב לי ועולמי הפנמי הואו המציאות האמתית עבורי , אבל נט עבורי הם חייזר מכוכב אחר כמו שאמר איזה ילד אספי חכם מאוד ששמעתי שאלו אותו מזה חהיות אוטייסט אז הוא אמר שהאחרים הם חייזרים מכוכב אחר נורא התחברתי דיבר עלי ,לואני לא מבין נט ואני אוהב לותר לעצמי ואני לא אוהב לעשות כלום . רק לשבת ולהביט על התקרה ולחשוב ולחלום ככה אני מגיל אפס לא מכיר מציאות אחרת .
לצפיה ב-'אני חושב שזה נוצר כשאין תקשורת'
אני חושב שזה נוצר כשאין תקשורת
15/04/2017 | 23:31
39
אז המבוגרים (לרוב) לא יודעים כלל על העולם הפנימי של הילד. כל מה שהם רוצים זה שהוא יהיה כמוהם. אם הם לא יצליחו במשימה הזו, זה יראה ככישלון.

צריכה להיות הבנה אמיתית של הילד. אחרי הבנה, הדרכים נפתחות לפנינו לכיוונים שונים לפי רצון ויכולת.
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
16/04/2017 | 01:48
9
40
אני הייתי מוותר על המונח "חי בעולם משלו" כי זה לא ממש מדוייק לפי דעתי
אס"ים הם לא איזה חייזרים שנמצאים בעולם אחר, הם חשים את העולם הזה, אמנם בדרך שונה מהשאר, חלק באופן קיצוני אבל כולנו חשים את אותו עולם

אני מתעקב על זה כי הרבה פעמים האמירה שא"ס חי בעולם משלו גורמת לאנשים לדבר עליו בגוף שלישי כשהוא נמצא בחדר ואפילו לרכל ולהגיד דברים ממש לא יפים כי הריי מה זה משנה? הוא גם ככה לא כאן, הוא בעולם משלו

עכשיו, לגבי המילה ויתור
המילה ויתור נחשבת למשהו איום ביותר פשוט כי פעם כולם ויתרו
החל מהרופא בבית חולים שויתר ואמר שמהילד הזה לא ייצא כלום
המשך להורים שויתרו ושלחו את הילד למוסד שבמקרה הטוב ביותר סעד את הילד אבל לא עשה יותר מזה
ויתור למצב, ויתור לסיטואציה וויתור שעשה מהילד סוג של "אדם סוג ג'"

אז יש משהו מאוד שובה לב לפי דעתי ב"מלחמתיות" הזאת של ההורים
"לא לוותר" ולהראות לכולם שהם טעו
"לא לוותר" ולהוכיח שהוא יכול
"לא לוותר" ולהוביל לשינוי

גישת ה"לא לוותר" היא גישה טובה בבסיסה שתרמה המון, הבעייה היא לא בחוסר ויתור אלא בבחירת הערכים והפעולות שעליהם ההורה "לא מוותר":
למשל לגיטימי שהורה "לא מוותר" על כך שהילד שלו ילמד לעשות צרכים באופן עצמאי אך האם לגיטימי שהורה "לא יוותר" לילד על דברים כמו יצירת קשר עין או יזימת שיחה?

וגם בכמה דרכים יכולים לבטא את אותו "חוסר וויתור"
לצפיה ב-' וגם כשה"לא לוותר" הופך למאבקי כח מול הילד'
וגם כשה"לא לוותר" הופך למאבקי כח מול הילד
16/04/2017 | 08:42
1
37
במקום למאבק לסלק מכשולים מדרכו
וגורם להורה להנעל במקום להפתח,
במקום, כמו שכתבת לשים סימני שאלה ולחשוב,
זה נהיה בעצמו המכשול הכי גדול.
לצפיה ב-'כשאני ממשיכה לחשוב על זה'
כשאני ממשיכה לחשוב על זה
16/04/2017 | 12:24
23
נראה לי ש'להתחשב' מתורגם כ'ויתור' ואז אם אסור לוותר (במובן מאבקי כח, הרי איך ילד מעז להאבק בהורים ) אז אסור להתחשב בו.
לצפיה ב-'בדיוק כך '
בדיוק כך
16/04/2017 | 12:21
5
29
אנשים גם לא מפרידים בין 'לא לוותר על הילד' לבין 'לא לוותר לילד'.
והרי גם 'עולם משלו' זו הגדרה נ"טית. אם הוא לא 'תקשורתי כפי שמקובל אצלינו' סימן 'שהוא בעולם משלו'.
אבל כמו אצלי (אני אשת אמצע) אני הרבה פעמים חושבת על דברים אחרים ולא 'מתואמת' עם הסביבה. ואז במקרה הטוב אני 'חולמת' ובמקרה הרע אני 'סנובית' 
לצפיה ב-'אני למען האמת לא מאמין באנשי אמצע'
אני למען האמת לא מאמין באנשי אמצע
16/04/2017 | 12:40
4
29
קשה לי לקבל את זה אני חושב שאנשי אמצע או כאלו שמגדרים את עצמם ככה הם פשוט אוטסטים שנשברים על הנורמה והופכים למאוד נטים לפעמים , ואני לא מאשים כי כמו שאמר לי ארנה אין שפה אוטסטית אז אין ממש בריריה , אני גם יכולזלהשבר מאוד על הנורמה ולהראות איש אמצע או נט אבל זה לא אני זה השתקפות לא שלי , כנראה כי אני רוצה הכל שלם ומושלם אני בא מתמטיקה ואני מחפש פתרון שלם ככה זה הקוי החשיבה שלי אני מנסה לכמת הכל גם רגשות , למשל רוצה הגדרה סופית ומדיוקת מזה שירה כמו במדע אמרו שאני כותב מדע כמו שירה ולהפך , הרבה אוטסטים ככה מדקדקים טאוטלים גם אני .
לצפיה ב-'באמת אין הגדרה של אנשי אמצע.'
באמת אין הגדרה של אנשי אמצע.
16/04/2017 | 13:14
1
26
אלה אנשים שיש להם קווים אוטיסטיים אבל לא מספיק כדי להיות מאובחן כא"ס באיבחון רשמי.
לצפיה ב-'כן אני יודע'
כן אני יודע
16/04/2017 | 13:29
17
בעיני הם מפוספסים אבל הם כן אוטסטים רק יודעים להסתיר את זה ככה גם נשים אספיות שיש הרבה פחות אבחונים בעיני יש שווין פשוט הם מתנהלות אחר מאס זכר ככה אני חושב גם בהקשר של אנשי אמצע בטח נשות אמצע שם זה יותר בולט לכן אין אבחונים שווים כמו זכרים .
לצפיה ב-'אתה מזכיר לי את גולדה, שלא האמינה שיש פלסטינאים '
אתה מזכיר לי את גולדה, שלא האמינה שיש פלסטינאים
16/04/2017 | 17:19
1
42
אף אחד לא יכול להגיד לאדם אחר מי הוא ומי הוא לא.
אם יש ציבור שאומר שההגדרה העצמית שלו כוללת מרכיב כלשהו
די חסר טעם ומופרך לטעון שאתה יודע טוב מהם מי הם.
אתה יכול להעלות שאלות, תהיות,
אבל להצהיר שאין דבר כזה פלסטינאים/אנשי אמצע או כל הגדרה עצמית אחרת
זה אפילו פוגעני למדיי...

מעבר לזה, בני-אדם הם יצורים מורכבים,
לכן הגדרות דיכוטומיות לא מתאימות להם.
גם בהקשר זה, יש רצף אנושי עם אינספור גוונים:
מאוטיסטים לא ורבליים עד סופר-נ"טים
בתוך הרצף הזה, יש גם אנשים שאינם נ"טים אך גם אינם א"סים.
כמו שיש אדום (בכלמיני גוונים),
יש כחול (בכלמיני גוונים)
ובאמצע יש סגול (בכלמיני גוונים).
הסגול אינו אדום- יש בו מן האדום,
הוא גם אינו כחול- יש בו מן הכחול.
כך גם אנחנו, אנשי האמצע.
לצפיה ב-'אני לא רואה בזה מה שהוא פוגעני'
אני לא רואה בזה מה שהוא פוגעני
16/04/2017 | 17:31
22
להפל אני אומר שהם אוטסטים שפשוט נשנשברים יותר על הנטרמה זה עניין בהשפה שלי וחא אני לא מקבל שאדם יודע טוב יותר עח עצמו מכולם אני לא מאמיו בזה גם כחםי עצמי יש מקום נוסף לצופה מהצד שיכול להאיר לכאו או חכאן יש אוטסטים שנראים לי נט ואני אומר להם ככה תמיד , אני לא קובע להם אני סך הכל אומר את דעתי ובעצם אס שנדבר עח הנטרמה הרבה זה איש אמצע לפי דבריך. מה מעליב בזה אני פשוט חא מקהל את הגדרה היא נראת לי חא מדייקת לי אז ככה אני מתבטא , בנוגע לפלסטנאים זה עניין זה שיוך לאומי זה חא מורכב כמו זהות אוטסטית או לא
לצפיה ב-'כן מסכים בקשר לעולמו הפנמי'
כן מסכים בקשר לעולמו הפנמי
16/04/2017 | 12:27
17
אח שלי אמר לאמא שלי שנתי חיי בעולם משלו הוא חיי בספריה אחרת הוא לא כמונו הוא לא מבין מרגישים בני אדם מרגשים הכל אצלו מופשט הוא אמנם גאון באופן מסיום אבל הוא לא מרגיש כלום הוא לא נעלב לא כואב לו אנחנו לא קיימים עברו ככה אמר אחי הקטן לאמא שלי שהיא אמרה לו לא לעליב אותי ויעזור לי  עלה דמעות והיא אמרה שנתי הכי מרגיש והוא מביו אותי הכי טוב בלי מילים רק במבטים היא גם אוטסטית כמוני וחא מדברת כמעת בכלל באופו קיצוני מאוד , אז כן אני מבין מה אתה אומר אבל אני חושב שיש לי עולן משלי אבל זה חא אומר שאיני רוצה להכיר את עולמך ,נףאני רוצה להכיר את העולםמשל כולן להתמזג עם כל הווה זה החלום שלי אהבה נצחית ואיו סופית כל עוד לא יכרחו אותי לוותר על העולם שלי כי ממנו יוצאים הצינורות לעולם שלכם .
לצפיה ב-'אני מאד מבולבלת... גם בשביל עצמי וגם בשביל הבן שלי'
אני מאד מבולבלת... גם בשביל עצמי וגם בשביל הבן שלי
19/04/2017 | 12:48
2
17
כבר התחלקתי כאן שבהרבה דברים אני מרגישה שאני מוותרת לעצמי יותר מדי והתוצאות הן בעייתיות: הרבה דברים שלא עשיתי, לא "נעשות מעצמם".
כאמא אני לא רוצה דבר כזה לבני...
לצפיה ב-'לכולם (בעיקר לכולן) יש רגשי אשמה.'
לכולם (בעיקר לכולן) יש רגשי אשמה.
19/04/2017 | 14:09
1
19
במה את למשל מוותרת לעצמך?
אני אישית חושבת שאדם תמיד עושה את הבחירה הטובה ביותר לעצמו בנתונים שיש לו באותו רגע.
העיקר לא לבכות על החלב שנשפך. אי  אפשר לשנות את העבר.
לצפיה ב-'אני למשל חבל לי שאחותי מתה'
אני למשל חבל לי שאחותי מתה
19/04/2017 | 17:39
15
והייתי צריך לראות אותה גוססת ומכחילה בידים של אבי ואת אמא דופקת את הראש בקיר ובוכה ואומרת אל תקחו לי אותנ היא עוד חיה תן לי אותה ומנשקת את הגופה , הלוואי שהחלב הזה לא היע נשפך זה חלק מהפוסט טראומה שלי שום דבר לא קשה יותר מזה שום דבר שום אונס או אלימות שעברתי בבית ומחוצה לו .
לצפיה ב-'מחפש נבדקים למחקר'
מחפש נבדקים למחקר
15/04/2017 | 14:05
8
74
היי לכולם,

אני סטודנט באונ' ת"א ומחפש נבדקים עם אספרגר (כמוני) ונוירוטיפיקליים לניסוי שאני צריך בשביל עבודה לאונ'. הניסוי עדין בשלבי הכנה אבל הוא לא אמור לקחת יותר מחצי שעה בסה"כ. מישהו מעונין?

תודה מראש לכולם!
לצפיה ב-'מה הניסוי אמור לבדוק וכיצד?'
מה הניסוי אמור לבדוק וכיצד?
15/04/2017 | 16:49
7
50
במסגרת איזה קורס הוא נערך?

ובלי קשר- ברוך הבא לפורום
לצפיה ב-'בעיה להגיד מראש...'
בעיה להגיד מראש...
15/04/2017 | 19:18
6
50
נבדקים נוטים לשנות התנהגות כשהם יודעים על מה הניסוי. בעקרון הוא בנוי בצורת שיחת חולין, שמיעת כמה סיפורים ושאלון קצר בסוף.
לצפיה ב-'מבינה בכ"ז, במסגרת איזה קורס?'
מבינה בכ"ז, במסגרת איזה קורס?
15/04/2017 | 19:39
5
39
והיכן אמור המפגש להתקיים?
לצפיה ב-'אני יכול לספר הכל אח"כ'
אני יכול לספר הכל אח"כ
15/04/2017 | 20:45
4
45
לגבי מקום: את זה אפשר לתאם. =)
לצפיה ב-'הבכור שלי (שגם הוא אספי) לומד באונ' ת"א'
הבכור שלי (שגם הוא אספי) לומד באונ' ת"א
16/04/2017 | 08:49
3
56
אשאל אותו אם הוא מעוניין .

מבינה את הצורך בעמימות בשלב זה
אבל זה עלול להקשות על גיוס נבדקים, אולי במיוחד א"סים.
בנאדם זר מבקש להפגש ולשאול כלמיני שאלות
בנושא עלום למטרה עלומה
אתה היית מתנדב?
לצפיה ב-'אני לא נשמע לי מוזר כל העסק הזה'
אני לא נשמע לי מוזר כל העסק הזה
16/04/2017 | 10:04
30
ולהפגש בכלל לא בא בחשבון בטח עם אדם זר
לצפיה ב-'שלחתי לך בפרטי את המידע על הניסוי'
שלחתי לך בפרטי את המידע על הניסוי
16/04/2017 | 10:11
1
31
את מוזמנת להעיף מבט ולראות שהכל כשר =)
לצפיה ב-''
16/04/2017 | 17:28
6
לצפיה ב-'תמצוץ כמו שהיית ילד'
תמצוץ כמו שהיית ילד
15/04/2017 | 22:27
8
74
ככה אבא שלי אמר לי היום אחרי שרבתי איתו אני לא יכול לשכוח לו את זה לא אבא שלי ועוד רצה להזמין לי משטרה כי צעקתי עליט אחרי זה זה לא אבא הוא לא מתנהג כמו אבא ככה לא אומרים מעליב
לצפיה ב-'סבתא שלי אישה רגישה בטירוף'
סבתא שלי אישה רגישה בטירוף
15/04/2017 | 23:29
5
37
ברמות שאני לא מכיר דברים כאלו והיא לא אספית לגמרי היא נראה לי אשת אמצע אבל היא היום אני התקשרתי עליה והיא אמרה לי גוני אני רוצה לבקש סליחה ממך ממש מצטערת אני אומר לה סבתא על מה סליחה היא אומרת שכחתי לשלח לך קציצות ועלי גפן ממש יש לי דמעות בעינים שאני מדברת איתך בכיתי מלא והשכנה אמרה לי לא לבכות ולא יכולתי להפסיק כל כך כעסתי על עצמי שלא שכחתי אני אשלח לך עם מתן ביום ראשון אבקש ממנו שיביא לך , ואני מדבר על אישה כמעת בת תשעים שיושבת  ומכינה לי אוכל כל שישי כי הורים לא מכינים לי הרבה ורק בצהרים ולהם ולי לא נשאר ואבא לא רוצה להכין שהיה לי כי הוא מפחד שאשמין יש לו אובסיסיות מטורפות בנוגע לאכול ועלי ,נאז אמרתי לה סבתא שטויות אל תבכי בגלל זה העיקר הכוונה והרגעתי אותה ומדובר באישה חולה שבקושי חיה שעברה המון בחיים שמשקיעהומכינה ממש אישה טובה היא האמא האמתית שלי היא גידלה וקיבלה אותי אוהב אותה
לצפיה ב-'הוא מרשה לי לאכל רק פעם ביום'
הוא מרשה לי לאכל רק פעם ביום
15/04/2017 | 23:42
4
30
וגם לא הרבנ הוא נועל את המקרר היום הוא שכח לסיים פול במקרר ואכלתי לו אז הוא קם וצעק עלי ואמר למה אכלת הכל אז אמרתי לו כי לא נתת לי בוקר וצהרים אז הוא אמר בערב תחכה לערב הייתי מכין חביתות ירק עם מצות וקילל אותי ואמר שאני זבל וחזיר ושהוא אסגור את המקרר פעם הבא וחא אכלתי מאתמול בצהרים כמעת כלום , הוא אובסיסבי הוא מפחד שאמות מזה יש לו גוקים בראש והוא כמו בולדוג ננעל כמוני אגב הוא די אוטיסט סך הכל מאוד חזרתי מאוד מעגלי עושה הכל באותט דרך שונא שיניום אבל הוא הרבה יותר נורמטיבי ממני ומכאן הקצר אין תקשורת בכלל ולא תהיה לצערי .
לצפיה ב-'הוא גם הסביר לי על כך שאדם יכול לחיות'
הוא גם הסביר לי על כך שאדם יכול לחיות
15/04/2017 | 23:57
22
הרבה זמן בלי אוכל רק מים הוא אמר לי אני חושב שאתה יכול להסתדר שבוע בלי אוכל בכלל רק מים אתה תשמור ככה על המשקל ותהיה בריא והוא הסביר לי על הרב באבא סאלי שהוא אוהב כל כך גם אני אגב ואמר שהוא היה צם שבוע ולא קרה לו כלום , ותראה איזה יופי הוא אומר איזה בריא הוא היה וחיי עד גיל מבוגר מאוד לא כמוך יכול למות לי מהשמנה כל רגע ככה צריך , וכל זה הוא אובסיסבי לדת הוא דתי ומדבר הרבה על רבנים גדולי עולם וככה אני כן מתקשר איתו זה הצינור לתקשורת איתו ופעם לא אכלתי איזה כמה ימים כי הייתי בדיכאון אז הוא תמיד אמר תשתה הרבה ותאכל רק ירקות אם אתה לא יכול ורעב רק חסה ופלפל וגזר לא בשר ולא כלום ככה תהיה בריא וחא תמות בגיל עשרים מהשמנה ככה אמר הוא מת שאהיה טבעוני לגמרי ויאכל רק ירקות ומים זה החלום שלו נורא אבוסיסבי כאמור כמוני
לצפיה ב-'ושהייתי ילד וגם נער'
ושהייתי ילד וגם נער
16/04/2017 | 00:08
2
18
בגלל שהוא היה שומר אהבתי ללכת לחבר שלי ולו המקרר היה פתוח כל הזמו והייתי יכול לאכל כמה שקולד שאני רומה ומיץ םטל ותפוחים ממש כמה שבא לי ומה שרציתי הוא נתן לי אז אהבתי לבוא עליו כי היה לי אוכל חופשי לגמרי , אך עכשיו החבר כבר התחתן והוא לא גר בבית של אמו ואני לא בקשר איתו אז אני הולך לסבתא שלי והיא מפנקת אותי ומכינה לי מה שאני רוצה , וכוע עליה ואומר לה שהיא לא בסדר והיא תשמין אותי ואנט כל פעם שבא עליה עולה במשקל ורצה לשכנע אותה לנועל את הארונות שיש ממתקים וחטיפים וגם את המקרר והיא לא מוכנה אז לפחות שם אני אוכל כמה שאני רוצה אני אוהב לאכל זה כיף אבל הוא לא מרשה לי אז אני הולל עליה
לצפיה ב-'כל מה שסבתא עושה בשבילך תאמין לי היא צודקת'
כל מה שסבתא עושה בשבילך תאמין לי היא צודקת
16/04/2017 | 00:12
1
25
הייתי אומרת שהיא האדם החכם הנוסף במשפחה מלבדך שמבין אותך
לצפיה ב-'כן גם אני חושב ככה'
כן גם אני חושב ככה
16/04/2017 | 00:28
13
היא מנסה להבין זה גם מה שהוא אבל באופן כללי אני די נטל משפחה לא משנה לי כל כך מזה אבל אין מה לעשות אני כפוף להם ומשפחה לא בוחרים סך הכל אנשים טובים יש הרבה יותר גרוע מהיכרות. שלי ..
לצפיה ב-'קראתי הכל את כל מה שכתבת'
קראתי הכל את כל מה שכתבת
16/04/2017 | 00:11
1
53
תקשיב זה לא תקין שאבא שלך נותן לך ארוחה אחת ביום זה ממש אסור!!!תקשיב באמת אני יודעת שמדובר על אבא שלך אבל הוא צריך לתת לך שלוש ארוחות לא אחת ובטח לא במצב הזה תדבר עם מישהו שידבר איתו זה לא טוב זה לא בריא לגוף עזוב את זה ארוחה אחת ביום זה כלום לעומת מה שאנשים בגילך צריכים לאכול ולא משנה כמה תגיד שאתה אוכל בארוחה הזאת זה חייב להיות שלושה ארוחות מלאת ובבקשה תגיד למישהו תעשה עם זה משהו אולי אפילו לשכור דירה אתה לא יכול לחיות איתם יותר אני קוראת את הפוסטים שלך מלא זמן ואני בהלם תנסה לדבר עם הרווחה אולי יהיה להם פתרון או תדבר עם אלו מתל השומר שיקדמו אותך בתור כי במצב כזה לא נראלי הם יישארו אדישים אני פשוט אומרת להתקשר אליהם מקווה שתקבל את התשובות מהר ותצא מהבית זה יעשה לך רק טוב ולכל מקום קשה לי לראות אותך סובל וכל מקום או יותר נכון כמעט כל מקום אחר יעשה לך טוב מאשר שם.חבל שזה לא אפשרי שתגור עם סבתא שלך אבל זה מובן למה.
אולי תנסה לדבר עם סבתא שאולי היא תוכל לעזור לך לשכור דירה אפילו לשכנע להגיע למן עצמאות כזאת?

ולא לאכול שבוע זה ממש לא מומלץ אתה ממש לא בריא ובטח שלא שומר על המשקל,
קודם כל הוא צונח ואתה מוריד וארוחה ביום לא תאזן או תשלים או תשמור על זה וואט אבר על המשקל שלך זה ממש לא בריא לגוף זה מכניס אותו למצב סכנה וחוסר מזון תמידי וזה פוגע בגוף תשאל כל אחד כל רופא (במקרה זה היה העבודה של הבגרות שלי בספורט ביב)

אתה חייב לעוף משם.
וד"א,קצת עידוד מעט מאוד אנשים מתים מהשמנה וגם זה לא בדיוק זה מתחלק לקטגוריות בתוך זה.

ההמלצה שלי לנסות לעבור מהבית שלי ממש כמו פסח לצאת מהעבדות לחירות
אתה צריך לצאת אל החופש שלך אל החירות שלך אתה לא אסיר (ותתפלא גם הם מקבלים שלוש ארוחות) בכל מקרה הבת לאן אני חותרת לדעתי זה לא טוב המצב שלך שאתה נמצא שם בבית הזה ושמונעים ממך לאכול זה זכות בסיסית של כל אדם לא משנה מה לא משנה כלום גם אם לאדם יש משקך עודף.
לצפיה ב-'כו אני יודע'
כו אני יודע
16/04/2017 | 00:25
28
אני רומה לעזוב את הבית ומה שאמרת ממש נכון שהייתי באישפוז באברנל שאישפז אותי היה לי יותר אוכל ולא הייתי רעב , מבחינה של אוכח ושקט זה עדיף מהבית , אבא שלי מפחד כי מתו לו שני בנות והוא לא רוצה שעוד יחד ימות לו הוא אמר לי שהוא יודע שהוא יקבור אותי ולא אני אותו יש לי בעיה בלוטת התריס שאם אני אוכח האכל לא מתעכל טוב ואני מגיל צעיר במעקב והוא מפחד , הוא אומר שאני נותן לך שני צלחות בערב זה מספיק לך אפילו אחת טובה מספק יש לו אובסיסה הוא חזרתי הוא לא יצא מזה כמו סבא שלי שהוא גם די אספי ולא מוכן למזוג לארוחים שתיה בכוסות מפלסטיק כי הוא רגיל לשתות מכוס זכוכית , ואבא שלי אובסיסבי לדת והוא קורא על סיגופים וכל מיני כאלו יש לו המון אבוסיסיות הוא יכוח לראות אותו סרט כל יום כאלו ראה פעם ראשונה. בנוגע לרווחה זה לא יעזור אנחנו לא ככה לא מערבים גורמים מבחוץ זה כמו מאפיה המשפחה שלי הכל נםטר בבית לא ילך , סבתא םנתה למשטרה כי היו מכים אותי ולא עזר יש לו קשרים הכל יושתק אין מה לעשות , הפתרון הוא הוסטל והוא רוצה ככה דירה להשכרה אי אפשר אני לא עצמאי בכלל מו ילד קטן אני לא יכוח לחיות לבד אז זה לא ראילי הוא רצה אהל שאל ת המטפל ואמר בלתי אפשרי להשכיר לו דירה הוא כמו ילד קטן בהתנהגות הוא לא אסתדר אז נשאר רק הוסטל זה הםתרון , לרחוב אני לא רוצה לחזור אבל ח*יתי דם לא מעט זמן והיה די טוב אבח אני חלש ואיו לי כוח לחיים האלו זהו זה מה יש לי לומר כל שאר מה שאמרת על הבריאות אני יודע זה לא יעזור הוא אובסיסבי כמוני אם זה לא יבוא ממנו כלום לא ישתנה
לצפיה ב-'איזון תרופתי לנערה אוטיסטית בת 23.'
איזון תרופתי לנערה אוטיסטית בת 23.
13/04/2017 | 17:01
2
93
האם יש לכם המלצות לגבי הפסיכיאטריות: ד"ר אירית מור שניר, ומיכל רפפורט, היכן כל אחת מהן מקבלת באופן פרטי, ולאיזו מהן הייתם ממליצים ללכת במיקרה שלנו? למי מהן יש ניסיון רב יותר מבחינה תרופתית, לבוגרים צעירים?
לצפיה ב-'לא מכירה אישית, אבל לד"ר רפפורט יש שם טוב'
לא מכירה אישית, אבל לד"ר רפפורט יש שם טוב
14/04/2017 | 19:12
1
46
את יכולה לכתוב את שמה בחלונית חיפוש בפורום (צד שמאל למעלה).
לצפיה ב-'אין דבר גרוע יותר מסמים פסכיטרים'
אין דבר גרוע יותר מסמים פסכיטרים
14/04/2017 | 21:19
52
אני תמיד מזעזע שמסממים אוטסטים בעיקר ילדים בכל מיני סמים אנטי פסכוטים שמחלות פסכוטיות מתחילות באמת מגיל נערות מוקדמת בדרך כלל בגיל חמש עשרה אבל לי נתנו סמים כאלו כבר בגיל עשר עלק מאניה דפרסיה של הילדות  ואין דין ואין דין הפסכיטרים כנראה לא ישלמו בעולם הזה אבל יש אלוהים והוא יביוא איתם בדין
לצפיה ב-'איפה טעינו?'
איפה טעינו?
12/04/2017 | 22:31
34
197
היה לנו יום ממש נחמד, ואז בערב פתאום משום מקום הגיע בלגן מטורף. מן הסתם עשינו משהו שגרם לכל להסתבך. אז אשמח אם תוכלו לעזור לי לחשוב איפה טעינו.
היינו בסלון עם שני האחים שלו וביקשנו מהם לסדר את הלגו שהיה מפוזר. והם התחילו לסדר. הילד נכנס לחדר , ביקשנו שגם הוא יעזור להם. הוא סתם ישב בצד ולא עזר. אחיו העיר שלא בסדר שהם מסדרים והוא לא. אז ביקשתי שוב שיסדר. הוא הסתכל עלי, ואז לא שם לב שאני עדיין מסתכלת , והוא זרק על אחיו קוביית לגו. הערתי לו , והוא שיקר שלא עשה כלום. אז אמרתי לו שאם ככה, העונש שלו הוא לסדר הכל לבד. הוא התיישב על הרצפה ולא סידר. ביקשנו מספר פעמים וזה לא עזר. אז בעלי נתן לו עונש יום בלי מסכים, הוא התעצבן מאד אך לא זז. קיבל עוד עונש או שניים ולא זז. אחרי עונש נוסף הוא נשכב על הרצפה והתחיל לבכות. אבל המשיך לא לסדר. בעלי אמר לו ללכת לחדר. סירב , ואז בעלי לקח אותו לחדר. הכל מלווה בצרחות , כמובן. נשאר קצת בחדר, חבט ברהיטים ובדלת. בעלי דרש שיפסיק , זה כמובן רק עיצבן אותו יותר. אחרי כמה דקות נרגע ובא לסלון , סירב לחזור לחדר. אמרתי לו לסדר. ביקשתי פעמיים , בסוף התחיל. כל כמה חלקים עצר ואמר שסיים. ככה כמה פעמים. בסוף סירב לסיים למרות שלא נשאר הרבה. חשוב לציין שאת הכל היה צריך לשים ביחד בשקית , לא משימה מורכבת בשבילו. אחרי עוד רבע שעה בעלי שוב אמר לו ללכת לחדר ולהישאר שם , ופשוט סידרנו לבד. הוא ניסה לדבר איתי , והסברתי לו שאני מותשת מהמאבק איתו ,  שהייתי חייבת להעניש אחרי שזרק חלק על אחיו ועוד שיקר, ושהעונש הזה היה קל והיה עליו פשוט לסדר במקום לדרדר את המצב לעקות וכאב לב לכולם. אז הוא טען שכלום לא היה ושהוא לא יודע על מה אני מדברת. סירבתי לדבר איתו , אז בסוף אמר שלאף אחד במשפחה לא אכפת ממנו. ככה זה הסתיים. 
אנחנו מרגישים שבכל שלב לא הייתה לנו ברירה אלא לפעול איך שפעלנו. איפה טעינו ?
לצפיה ב-'בזה שהענשתם אותו'
בזה שהענשתם אותו
13/04/2017 | 05:55
1
99
שיתוף פעולה והתחשבות לא משיגים דרך עונשים,
הדברים סותרים.

אני לא מאמין שיש עוד אנשים שמענישים ילדים, זה פשוט מטורף
לצפיה ב-'ארי יש אנשים שעדין מכים ילדים כדרך חינוך'
ארי יש אנשים שעדין מכים ילדים כדרך חינוך
13/04/2017 | 12:24
58
ולא מעט כאלו גם משפחות שנראות הכי טובות סבתא שלי יצא לה לעבוד במשפחות של האנשים הכי משכלים וטובים ולא לפני הרבה זמן אולי עשר שנים והיא בעצמה ראתה איך האמות מכות את ילדהם שהם לא מקשבים בעיני זה חינוך חרא אני לא מבין איך יש להן לב להכות ילד קטן או לעניש זה נורא כמה שאני חטפתי מכות נהפכתי ליותר מופרע אבא שלי לא מבין את זה עד היום שעונש זה לא פתרון זה פתרון פרמטיבי של עין תחת עין שן תחת שן ככה הוא לפחות גבר זקן פרמטיבי שחיע לפני מאה שנה , ונכון זה ממש טירוף אבל אפילו בת דודה שלי שהיא באמת בחורה די רגישה ושונה מענישה את הילדים שלה או צועקת אחותי הגדוחה לא לכו אבא אומר שהבת שלה מצפצפת עליה כי היא נותנת לה המון חופש ככה גם אני לא יכול להיות טיפה עם סמכות לכן לא מרשים לי לשמור על ילדים כמה שזה יעשה לי טוב ממש מעצבו ואני ממש מסכים איתך שזה סותר וטירוף.
לצפיה ב-'בהתחלה '
בהתחלה
13/04/2017 | 09:45
6
86
"סתם ישב בצד ולא עזר"
שום דבר לא סתם.
ושום דבר לא מובן מאליו.
אנחנו רגילים לחשוב, שאם ביקשנו מהילד
בקשה סבירה ופשוטה במונחים שלנו
והוא אינו מגיב,
זה אומר שהוא בוחר להתעלם, שהוא מתעצל וכו' וכו'.
זה לא תמיד נכון, בודאי אם מדובר בילד א"ס.
ההנחה המוטעית הזאת מובילה לשימוש בסנקציות חינוכיות, לא רלוונטיות
שמובילות להעצמת הקצר בתקשורת בינו לבינינו, ולתחושות קשות אצל כל המעורבים.

יכול מאד להיות שהוא
מסיבותיו שלו שאולי לא נהירות לכם
לא היה פנוי להקשיב ובטח לא לפעול
באותו רגע.
הרבה דברים קורים בתוך הבנאדם שאינם נראים במבט חיצוני.
כשקורים דברים כאלה, גם פעולה לכאורה פשוטה של איסוף קוביות לשקית,
היא מורכבת וקשה כי היא מחייבת התמקדות כלפי חוץ.

האם זה אומר לוותר לו ועליו?
ממש ממש לא.
אפשר למשל לומר לאחים שאת הקוביות הכחולות לא יאספו
(כל מטלה הופכת נעימה יותר ומתקבלת ביותר מטיבציה כשמתייחסים אליה כמשחק)
הן יחכו לאח הזה שכרגע אינו פנוי.
הוא יאסוף אותן אח"כ.

כשמבינים שהוא לא סתם ישב בצד ולא עזר, זה עשוי לתת קצה חוט
שאפשר לחפש את הזמן והדרך הנכונים ללכת בעקבותיו
כדי לנסות להבין טוב יותר מה בעצם קורה בעולמו של הילד שלנו.

לצפיה ב-'ניסיתי לדבר איתו'
ניסיתי לדבר איתו
13/04/2017 | 09:51
5
71
לשאול האם יש בעיה. לא ענה. ואם ארשה לו לסדר כשיתחשק לו זה גם לא יקרה וגם יעביר מסר לאחים שלו שאם מתעקשים מרוחיים.
אגב, בסוף אמרתי שיסדר מה שנשאר וזה התחיל את כל הבלגן.
לצפיה ב-'זה שהוא לא ענה עשוי להיות סימן נוסף לכך שהיה נתון כולו '
זה שהוא לא ענה עשוי להיות סימן נוסף לכך שהיה נתון כולו
13/04/2017 | 10:17
2
62
לדברים שקרו בתוכו.
לך אולי נראה מובן מאליו שאם יש בעיה,
הוא יכול פשוט לענות לך ולומר שיש בעיה, לפרט מה הבעיה.
אבל זה מבוסס על חוויית החיים הנ"טית שלך.
בעיה או לא,
אם מתחוללים דברים בעולמו הפנימי הם שואבים אותו.
הוא לא פנוי לשיחה דיון והסברים.

לא מדובר על "כשיתחשק לו".
אין לו אפשרות להפנות את הקשב שלו החוצה כשהוא נשאב פנימה.
הוא לא "מתעקש" או מתעצל.
כל אלה מונחים לא רלוונטיים שנסמכים על מערכת נ"טית
ולוקחים את העניין לכיוון של התנהגות לא ראויה , חינוך וסנקציות.
ראית לאן הדרך הזאת מובילה...
הורות לא"ס מחייבת לשים סימני שאלה על דברים שנראים להורה הנ"ט מובנים מאליהם.
זה מזכיר לי טקסט של א"ס חכם אחד:

" אתם יוצאים מתוך הנחה שיש מערכת משותפת,
הבנה משותפת של סימנים ומשמעויות, שהילד לא חולק איתכם.
זה כאילו וניסיתם לנהל שיחה אינטימית עם מישהו שאין לו שום הבנה בשפתכם.
מובן שהאדם לא יבין על מה אתם מדברים, לא יגיב כמצופה על ידכם
ועשוי למצוא את כל האינטראקציה כמבלבלת ולא נעימה.

תקשורת עם אדם ששפתו אינה זהה לשלך, מצריכה עבודה.
ואוטיזם חודר עמוק יותר משפה ותרבות.
אנשים אוטיסטים הם "נוכרים" בכל חברה.
אתם תצטרכו לוותר על הנחותיכם בדבר משמעויות משותפות.
אתם תצטרכו ללמוד לחזור לרמות בסיסיות יותר ממה שחשבתם קודם,
לתרגם, ולוודא שתרגומכם הובן.
תצטרכו לוותר על הוודאות שבשהייה בטריטוריה הטבעית שלכם,
על שידיעה שאתם בשליטה,
ולתת לילד שלכם ללמד אתכם מעט על שפתו ולהדריך אתכם לתוך עולמו.

התוצאה, אם תצליחו עדיין לא תהיה קשר הורה – ילד נורמלי.
ייתכן שהילד האוטיסט שלך ילמד לדבר, ילך לבי"ס בכיתה רגילה, ילמד בקולג',
ינהג ברכב, יחיה באופן עצמאי, יפתח קריירה –
אך הקשר שלו איתך לעולם לא יהיה דומה לקשר של ילדים אחרים עם הוריהם.
או שילדך האוטיסט לא ידבר לעולם, יעבור מבי"ס לחינוך מיוחד לדיור מוגן,
יצטרך השגחה וטיפול מקיף ומתמשך כל ימי חייו,
אך הוא עדיין לא יהיה מחוץ להשגתך באופן מוחלט.
הדרך שבה אנחנו יוצרים קשרים היא אחרת.

דחף את ילדך לפי ציפיותיך ותחווה תיסכול, אכזבות, טינה ואולי אפילו זעם או שנאה.
גש אליו בכבוד, בלא הנחות מוקדמות ועם פתיחות ללמוד דברים חדשים,
ותמצא עולם שלא יכולת אפילו לדמיין שהוא קיים.

נכון, זה דורש יותר עבודה מאשר ליצור קשר עם אדם שהוא לא אוטיסט.
אך זה יכול להיעשות.
אלא אם לא-אוטיסטים הם הרבה יותר מוגבלים מאיתנו ביכולת שלהם לייצר קשר.
אנחנו מעבירים את כל חיינו בעשיית הדבר הזה.
כל אחד מאיתנו שלומד לדבר, כל אחד מאיתנו שלומד לתפקד בחברה שלכם,
כל אחד מאיתנו שמצליח לגעת וליצור קשר איתכם פועל בטריטוריה זרה
ויוצר קשר עם יצורים זרים.
אנחנו עושים זאת כל חיינו. ואז אתם אומרים לנו שאיננו יכולים ליצור קשר..."
מתוך

לצפיה ב-'למשל'
למשל
13/04/2017 | 11:45
1
50
קשר גוף נפש אוטיסטי עשוי להתבטא המון פעמים כמצב שבו הילד, או המבוגר, לא יכול לזוז בכלל, או בוודאי שלא לשתף פעולה עם פעילות כזאת או אחרת.

לאדם הנורמטיבי זה לא מובן והוא עלול לפרש את זה כפינוק אבל לאוטיסט זו שאלה של חיים ומוות כך שאם כופים עליו התנהלות שנראית כסבירה ונכונה מוסרית לאדם את האוטיסט זה עלול להוציא מאיזון ואז מקבלים ילד חסר וויסות חושי ורגשי ותנועתי שזה בוודאי הרבה יותר בעייתי לטווח הארוך והקצר מהנסיון לכפות סדר ומשמעת כמו שהסביבה מבינה אותו.

צריך לתת לאוטיסט לבטא את אחריותו החברתית, משפחתית, בדרכו, בקצב שלו ובכיוון שלו,
היא יעשה את זה אחרת ובצורה שונה מהמצופה, כי הרי הוא שונה, אבל לא פעם מי שמאפשר זאת יגלה שדווקא בגלל זה הוא עושה זאת בדרך עמוקה ומרגשת ומדוייקת מאוד,
אפילו כזאת שנראית בלתי אפשרית לאדם הנורמטיבי.

משקל התנועה והתגובה אצל אוטיסט שונה, לפעמים מאוד, מזה של האדם  הנורמטיבי, כדאי לקחת את זה בחשבון, זה יחסוך המון פרשנויות ממש מזעזעות ומשפילות, וגם המון הסתבכויות.

אנשים שונים נותנים אחרת, תנו לחיות.
לצפיה ב-'נכון, וחשוב גם לזכור שמדובר בילד'
נכון, וחשוב גם לזכור שמדובר בילד
13/04/2017 | 12:23
46
נתינה, גם אחרת, צריכה לקחת בחשבון את צרכי המקבל.
ככל שהבנאדם מכווץ פחות מבפנים,
עולה יכלתו להפתח לקלוט את צרכי הזולת ולהענות להם.
סביבה קשובה ומכילה תורמת לתחושת הבטחון והשחרור הפנימי
ובכך מאפשרת לאדם להיות פחות מכווץ מבפנים ויותר פנוי לזולת.
לצפיה ב-'ובינתיים את מעבירה לו מסר שהוא אשם בכל.'
ובינתיים את מעבירה לו מסר שהוא אשם בכל.
13/04/2017 | 12:09
1
43
חוץ מזה איך ילד בן שמונה אמור להסביר לאמא שלו איזו בעיה יש לו?
יש לי עוד הצעה: לתת הרגשה של שליטה. למשל לתת לבחור לאסוף קוביות כחולות או ירוקות. 
וגם אין צורך 'לתת לשחק כשמתחשק'. אפשר לעשות לוח זמנים ולקבוע מתי ובמשך איזה זמן עושים משהו.
שאלות כלליות כמו 'מה הבעיה שלך','מה קורה לך', 'למה אתה לא מקשיב' הן מאוד קשות וכשא"ס לא יודע מה רוצים ממנו הוא מתעלם.
לצפיה ב-'כן כמוני'
כן כמוני
13/04/2017 | 12:37
29
המטפל שאל אותי מה אני מרגיד אז אמרתי לו בסדר אז הוא אמר זה לא תשובה טובה שאלתי מה אתה מרגיש תפרט אז אמרתי לו אבל לא אמרתי לי לפרט ולא הבנתי מה רצית שאלת מה אני מרגיש כרגע אז אמרתי בסדר אז הוא טען שאני לא יודע לבטא רגש טוב אבל זה כל כך מפתיע כי שהוא קורא טקסטים שריים שאני כותב או פרוזה אני מבטא בעיניו רגשות סופר עמוקים ועזים והוא טוען שאצלי הרגש הוא רק למופשט ליצירה ולא בין בני אדם זה דקטור בלס שאמר ככה לי אחד מהמוחים הגדולים לאוטיזם חרדי ככה הבנתי אמרקאי הוא אבחן אותי כפי די די תפקוד בנוני נמוך עם קונגציה מאוד מאוד גהוהה על גבול מאפייני סוונט ומנטלוות ותקשורת של ילד מאוד קטן בעיני הוא טעה בזמנו מאוד נעלבתי ממה שכתב עלי בדוח הוציא אותי מעין אדם גאון אמנםאך שחיי בעולם משלו ולא מתעניין בסביבה בכללנ וככה גם אחי אומר בעיני שניהם רעים עלי כמו כל הנט
לצפיה ב-'ברירה יש תמיד.'
ברירה יש תמיד.
13/04/2017 | 12:01
36
ואם את שואלת איפה טעיתם סימן שאת מודעת לזה שלא פעלתם נכון.
אז קודם כל הוכחתם לעצמכם שעונש ועוד עונש ועוד עונש ועוד עונש לא עוזרים בכלום אלא רק מחמירים את המצב. אני אישית לא רואה בעונשים שום דבר חינוכי.
ייתכן מאוד שהילד צריך פשוט הכנה מראש. לכן כל דרישה פתאומית (מבחינתו ) לא תקבל תגובה. והברגע שמתחילים עונשים הכל רק מחמיר. ואז את מסבירה לו שהוא אשם בכל. אז למה לו לשתף פעולה אם הוא בלאו הכי אשם?
אז למשל  אם רוצים שהוא יסדר משהו אפשר להגיד:צריך לסדר , כך לך רבע שעה (או כל פרק זמן שהוא יבין) להתרגל לרעיון ואז לסדר. או אפילו לקבוע שהיום האחים מסדרים ומחר הוא. או שמראש מחליטים מי מסדר מה. זו רק הצעה שלי. הרי אני לא יודעת מה קורה אצלכם. אבל אלה סוגי הרעיונות שאפשר להשתמש כברירות.

לצפיה ב-'לא טוב לעניש זה לא פוטר כלום'
לא טוב לעניש זה לא פוטר כלום
13/04/2017 | 12:16
21
זה סתם גורם למתחים בין הורנ לילד אני לא ממליץ על עונשים אלא על שיח אם הוא לא רוצה לסדר כנראה כוא במצב כזה שלא יכול אי אפשר להכריח , אני לפחות לא מאמין בזה .
לצפיה ב-'כשה שלי היה בן 7'
כשה שלי היה בן 7
13/04/2017 | 12:57
14
70
הפסיכולוגית שלו שאלה אותו:
"האם קורה לך לפעמים בביה"ס שאתה לא מבין מה רוצים ממך
או מרגיש שאחרים לא מבינים אותך?"
הוא השיב:"לא" ואחרי רגע הבהיר: "לא לפעמים".
כלומר כל הזמן...

משפט הסיום של בנך (שלאף אחד במשפחה לא אכפת ממנו) הזכיר לי את זה.
אולי הוא מרגיש ככה, למרות שמן הסתם לפחות להוריו מאד מאד אכפת ממנו,
בגלל חויה דומה- הוא באמת לא מבין מה רוצים ממנו ומרגיש שלא מבינים אותו.
הוא לא עושה את עצמו, לא מתעקש, לא מתעצל.
לצפיה ב-'אני מתקשה להבין מה אתם אומרים'
אני מתקשה להבין מה אתם אומרים
13/04/2017 | 22:11
13
77
כל מה שאני שומעת זה הוא אוטיסט, אל תבקשי ממנו כלום. תגידי תודה שהוא לא משתין באמצע הסלון כי הוא בתוך העולם שלו. אני קצת מקצינה, מין הסתם, אבל זאת התחושה שלי.
אין לי מה להכין אותו. אחרי ארוחת ערב בעלי מודיע שעכשיו צריך לסדר קצת לפני שהולכים לישון. לא משהו שפתאום נופל משום מקום. ואין סיבה שיאסוף רק את הקוביות הכחולות, הוא צריך לאסוף את הכל. בטח אם אני רוצה שגדל בן אדם מתפקד עם עבודה ואולי אפילו משפחה. ולא אחד שיחיה בהוסטל ויעבוד בעבודה מוגנת.
הוא מסוגל ליותר, אני אגע בו אם אוותר לו.
לצפיה ב-'מנסים להסביר לך שלא כל האנשים בדיוק אותו דבר'
מנסים להסביר לך שלא כל האנשים בדיוק אותו דבר
13/04/2017 | 22:20
3
65
אני למשל מצליח לתפקד, וגם לקחת חלק די פעיל בגידול ילדה קטנה, וגם עבדתי בעבודות מאוד משתלמות וטובות, רק בגלל שאחרי המון תלאות וסבל וצרות הבנתי שאין לי ברירה אלא לחיות בצורה מאוד מאוד שונה מאנשים כמוך.

יש לי קצב שונה, כיוון שונה, מה שנדמה לך קל ופשוט ומובן מאליו הוא פשוט בלתי אפשרי בשבילי,
חושב שיהיה ממש מיותר להסביר לך למה,
גם כי זה מאוד מורכב,
ממליץ לך פשוט לקבל את העובדה שלא כולם חווים את המציאות בדיוק כמוך.

אני גם לא חושב כמו דינה שהוא מחפש שליטה וגם לא חושב שהכנה תעזור כאן,
חושב ויודע שאוטיזם יכול להתבטא בצורה שיכולה להיות מאוד משונה ולא מובנת לסביבה,
ואין שום קשר בין הדרך שבה אנשים מפרשים אותי לבין מה שקורה באמת

את רואה רק סדר יום, תפקוד המשפחה כקבוצה, זה לא בהכרח מתאים לאוטיסט, וזכותו לחיות את עצמו לא פחותה מזכותך לחיות כך

לצפיה ב-'לדעתי נקודת ההנחה הבסיסית שלך לגבי ילד עם אוטיזם היא שגויה '
לדעתי נקודת ההנחה הבסיסית שלך לגבי ילד עם אוטיזם היא שגויה
13/04/2017 | 23:18
64
אוטיזם זה מבנה שונה של אדם... מראש המבנה שונה , החושים מוגברים, דרך החוויה של העולם שונה , התיקשורת שונה, היכולת להבין מצבים חברתיים שונה , היכולת להפנים הוראות וליישם אותם שונה . וגם יש השתנות מאוד גדולה מרגע לרגע,            
אני אתן לך דוגמה :  הבת שלי (בת 19) יודעת לאפות ולבשל ניפלא, היא למדה שכדי שהיא תתהיה עצמאית בהכנת האוכל עלייה להוציא מראש את כל המוצרים לשים בכמויות המתאימות מראש על השייש כדי שהיא לא תילחץ מעצם העשייה , היא פותחת מראש את התנור או הגז ... גם אם זה מבזבז, כי אחרת היא נלחצת, עד כאן מצויין "מצאנו את הפטנט" נכון ? ... אז זהו שלא !  לפעמים יכול לקראת שפתאום בלי שום סימן שנראה מבחוץ יכולה לעבור בראשה מחשבה מטרידה והיא ( המחשבה ) מגבירה את כל החושים והילדה נכנסת לחרדה ... לא יכולה להמשיך את התבשיל בלי שאני אגיע ונבצע תרגולת שיש לנו שמרגיעה אותה ומיצרת אפשרות להמשיך ולפעמים ( לשמחתי זה הולך ומתמעט ) היא פשוט לא יכולה להמשיך ואני אמשיך לבד את התבשיל.

כשהוצאתי אותה ממערכת החינוך היא לא הסכימה לעשות כלום ... שום דבר ... כלום.... היא לא הצליחה לצאת מהבית מבלי לעבור הצפות, היא פחדה לרצות, היא פחדה לנסות, הכל היה סגור ילדה נעולה בתוך עצמה.

לדעתי המפתח התמידי שלה ל " פחות שיתוף פעולה " - טמון בציפיה ודרישה שלנטומ ממנה  לעמוד בציפיות . דבר שמייצר מתח שמעלה באופן מיידי את רגישות החושית ויוצר הצפות.

והמפתח התמידי שלה ל " יותר שיתוף פעולה " טמון במוכנות שלנו לשחרר ציפיות , כל מה שאת מצליחה טוב בעניינו, אנחנו יודעים שאת רוצה שיהיה לך טוב, אז אם את אומרת שאת לא יכולה, אז את לא יכולה , מותר לך להיכשל, מותר לך לטעות, אנחנו כאן לעזור לך לקום... 
דרך אגב כל היכולת שלה לבנות ולחזק את המופע בנוייה על העיקרון הזה .

מקווה שהדוגמה שפכה קצת אור על הדברים המאוד נכונים שאמרו כאן כולם, לפני.

******** אני יודעת שאת ובעלך עוברים הסתגלות לא פשוטה בכלל ויתכן שאתם עדיין פשוט לא מבינים את המגנון האוטיסטי ולכן אתם משתמשים במנגנוני למידה והתנהגות נטי"ם על ילד אוטיסט.... זה הבסיס לדעתי שצריך להתחיל איתו ... כמו אתמיד אני בשימחה מוכנה לדבר טלפונית ולעזור 054-7998799 
לצפיה ב-'אני לא חושבת שהוא מחפש שליטה.'
אני לא חושבת שהוא מחפש שליטה.
14/04/2017 | 09:36
34
לדעתי כרגע הוא בחוסר שליטה מוחלט כי הוא לא מבין מה רוצים ממנו. לכן אם יהיו לו מצבים עם קצת הרגשת שליטה , הוא ירגיש טוב יותר. ולגבי הכנות מראש זה עובד מצויין עם הבן שלי 
לצפיה ב-'אולי באמת המילה השליטה חזקה מדי.'
אולי באמת המילה השליטה חזקה מדי.
14/04/2017 | 10:00
28
הכוונה שתהיה לו הרגשה שיש לו חלק בקבלת החלטות
לצפיה ב-'אז אין טעם להסביר לך.'
אז אין טעם להסביר לך.
14/04/2017 | 09:33
1
40
במקום לשנות את הגישה שלך את מקצינה את הדברים. אף אחד לא אומר לוותר , אלא לשנות את הגישה. את לא מוכנה לשנות את הגישה . ואם אין שינוי בגישה לא יהיה שינוי במצב. לכן המסקנה שלי שאתם צריכים זמן. במשך הזמן המצב יחמיר. ואולי כשהמצב יהיה ממש חמור , תאלצו לשנות את הגישה שלכם. לכן אין טעם שתשאלי איפה טעית. כי את לא רוצה לשמוע איפה. הסבירו לך איפה אבל את אומרת שזה לא נכון. אז יש לי עוד מסקנה. שמבחינתך את לא טועה. לכן באמת אין טעם להסביר עוד.
לצפיה ב-'מסכים איתך מאוד דינה'
מסכים איתך מאוד דינה
14/04/2017 | 13:46
17
נראה שהיא לא באמת רומה ללמוד ולחזור בה מהטעות  אני רואה את זה גם מתגובות אחרות אי אפשר להפעיל דרכי חינוך נט עח ילד אוטיסטנ, לא סתם המאבק בין הורה נט לילד אוטיסט יש תהון אין סופי , וזה נורא מורכב ואין ממש אשמים אבל מה שאני חושב שהורה טוב טוב יודע שרוב הזמן הוא טועה , וירצה להשתפר לל הזמן וזה מה שהופך הורה ליותר טוב הלימדה מטעיות כמו שאמר אוהב ליוהתלאונרדו דה וינצי החכמה היא ביתו של הניסיון יש מ ללמוד מהסופר גאוו הזה שהסתמך על הניסיון והתנסות זה דעתי ולגמרי מסכים . עם דעתך
לצפיה ב-'זה לחלוטין לא מה שנאמר'
זה לחלוטין לא מה שנאמר
14/04/2017 | 11:44
1
44
לשם מה את מבקשת ממנו דברים?
מניחה שמכמה סיבות, למשל:
כדי שלא יתרגל להיות פרזיט
כדי שלא יחשוב שהוא חסר-אונים ולא מסוגל
כדי שהאחים שלו לא יחשבו שמשתלם לעשות "שביתה איטלקית".

מה שנאמר לך הוא שכדי שהמטרות האלה יושגו
כדי שהוא יוכל לחוות את עצמו כמסוגל
ולפתח את המסוגלות שלו,
כדי שהוא יוכל למצוא את הדרך שלו לתרום את חלקו,
צריך להתנהל באופן שונה מאשר מול ילד נ"ט.
האין זה הגיוני?
כדי להגיע לת"א מחיפה יש לנסוע בדרך שונה מאשר מירושלים
טבעי הוא שהורה נ"ט מכיר רק את הדרך הנ"טית
והיא נראית לו היחידה.
מה שנאמר לך זה שהיא אינה היחידה
והתעקשות ללכת בה עם ילד א"ס תביא אתכם למקומות לא טובים,
כמו שכבר חווית- כנראה היו לך תחושות לא קלות כששאלת "איפה טעינו?"
וגם לבנך היו תחושות לא קלות כשאמר שלאף אחד במשפחה לא אכפת ממנו.

אנשים ניסו לתת לך כיווני חשיבה מתוך נסיון חייהם
לגבי אופיה ומהותה של הדרך השונה הזאת.

ובעניין המסר לאחים שלו- המסר הוא:
אנחנו מקשיבים לילדים שלנו.
כל אחד הוא יחיד ומיוחד,
אנחנו לא באים אליכם עם פרוטוקול מוכן מראש ואחיד
אלא רואים כל אחד מכם,
וכמשפחה מאפשרים לכל אחד לממש את המתנה המיוחדת שבו
מאפשרים לכל אחד לתרום את חלקו בדרך ובקצב שלו.
מאפשרים=נותנים לו את התנאים להם הוא זקוק כדי שיוכל לתרום.

מה כ"כ חשוב שכולם יאספו את הלגו בו-זמנית?
למה אם הם אוספים חלק עכשיו והוא יאסוף את השאר אח"כ
זה אומר שויתרתם לו?
אולי זה אומר שאיפשרתם לו להשתתף במשימה?
שהייתם קשובים ורגישים
וקלטתם שכרגע הוא נשאב למקום אחר
ואין טעם להתעקש
(אגב- האשמתם אותו בעקשנות, אבל מי פה בעצם התעקש?)
אבל אח"כ יוכל לעשות את חלקו ברצון?
אולי זה מחנך את האחים שלו לפתיחות וגמישות?
לצפיה ב-'זו בדיוק הבעיה ואת מתארת אותה היטיב'
זו בדיוק הבעיה ואת מתארת אותה היטיב
14/04/2017 | 14:31
27
לא בטוח לצערי שיש לזה פתרון כי הפער השפתי בין ילד אוטיסט להורה נט הוא אין סופי ומפה הקצר זה יכל להיות יותר פשוט אם הורה היה אוטיסט ומבין ומזדהה עם הקיום האוטסטי וחווה על בשרו , אני מאמין בחינוך שווני דיאלוגי אבל החינוך המסורתי נוגד ףאת התפישה הזו אז אין מה לעשות אלא לנסות וזה מה שאני וכולם מצעים זה לא היה פשוט וכנראה לא יצליח אבל כדי לנסות וזה מה שהופך הורה לטוב יותר הרצון ללמוד מטעיות ולדעת שהוא לרוב טועה זה דעתי ומסכים עם שאר הדברים שכתבת במיוחד הדוגמה לנסיעה שונה דמוי מדיוק
לצפיה ב-'אני לא רוצה להפחיד אותך אך היה כנה'
אני לא רוצה להפחיד אותך אך היה כנה
14/04/2017 | 14:07
4
45
ואומר לל מה שאומר לכל הורה יש סיכוי לא מבטול שהוא ימצא את עצמו בהוסטל בשלב מסיום בחייו לפי ידעתי הרבה מאוד אוטסטים גם בתפקוד גבוהה מאוד עוברים את השלב הזה , אז קחי בחשבון שלא משנה מה המאמץ יש סיכוי לא מבוטל היה בהוסטל אני אתן דוגמה עלי אני הייתי אומר להיות היום בואר שני אולי דוקטורט במתמטיקה בגיל שש עשרה אפילט לפני הייתי בדרך לתואר ראשון במתמטיקה אמרו שאני בין הבולטים בעירי במתמטיקה ובכלח אין סוף תועדות הצטינות למדתי חומר של בגרות בכיתה ז מה שלא עושים גם לרוב בכיתית מחוננים הייתי ממש בדרך הנכונה לכאורה ומה קרה בסוף לא סיימתי תואר ולא עשיתי צבא ואושפזתי במחלקות מאוד סגורות ובתי כלא פסכיטרים כי נמאס לי מאבי שלחץ עלי ורצה שהיה נט ומירר את חיי אז פשוט עזבתי את בית הסםר ונזרקתי לרחוב והייתי מסומם ושיכור וזרוק בתחנה מרכזית ומה לא ילד שנחשב מחנון על עם פונטציל חבל על הזמן שכולם האמנו בו והלחץ של אבי וגם של המשפחה והרצון שאתחרה ואנתב את השכל לתועלתמשאהיה דקטור בגיל צעיר ואמד וכמו שסבתא הרוסיה שלי אומרת תלמד תלמד תלמד גרם לי להפסיק הכל והיום אני בן עשרים וארבע לא יוצא מהבית שש שנים ועומד כנראה להכנס להוסטל וכל זה בעיני קרה בגלל הדחפה של אגי להיות נט ולהיות כמו כולם מקוה שתלמדי מהסיפור שלי ותנסי לדבר עם ילדך בשפתו כמה שקשה ואני חא מאשים להיות הורה זה המקצוע הכי מורכב שיש בטח לילד אוטיסט זהו שהיה בהצלחה
לצפיה ב-'לפי מה שרשמת, היית במקום נכון'
לפי מה שרשמת, היית במקום נכון
14/04/2017 | 15:57
3
41
בגלל ההורים. ואם לא היית מורד בהם, היית מגיע רחוק.
לצפיה ב-'לא הייתי במקום נכון עבורי אלא עבורם'
לא הייתי במקום נכון עבורי אלא עבורם
14/04/2017 | 16:03
2
31
לכן מרדתי כי הם רצו שהלך במסלול שלא מתאים להוותי כאוטיסט ורצו שיהפוך לנט הם פעלו למענם למען השאיפה הנורמטבית שלהן והרסו את חיי , ככה אבא למשל זרק מהבית כי רציתי לפרוש מהלימודים כי לא התאים לי התחרות באונריסטה רצתי ללמוד לבד מספרים בגלל החיבור לתשוקה ללמידה ללא תעלתנות וזה נראה טיפשי לאבי , ומה שאני מנסה לומר לך תתני לבן שלך התפתח בקצב שלו ואח תדחפי אותו להיות נורמטיבי כי יש סיכוי שזה יפגע בו והוא ימרוד אולי לא בדרך שלי אך בדרך אחרת , אבי טעה הוא לא נתן לי להתפתח בקצב שלי וחכן התמוטטי זה לא הדרך הוא העניש אותי כי לא הלכתי בדרכו וה לא טוב זה מראה כמה עונשין במקרה שלי מאוד קיצוני יכול להזיק וזה תקף לבנך. זה הכל .
לצפיה ב-'אז למה עכשיו אתה לא חוזר ללימודים?'
אז למה עכשיו אתה לא חוזר ללימודים?
14/04/2017 | 16:11
1
35
בקצב שלך, במינון הנכון לך וכד"?
לצפיה ב-'כי אני לא מאמין בלימדה באקדמיה'
כי אני לא מאמין בלימדה באקדמיה
14/04/2017 | 16:18
31
אני לא מאמיו בלימדה למען להרוויח כסף או הוכרה ה לא מדבר עלי מגיל צעיר מאוד לן לא שלחת  את ציורי לתחרות ארצית ומשם עולמית והצעה ללמד בצאחל כבר שאני ילד בערך בן עשר אולי יותר , אני מאמין בלימדה למען עצמי ללא מטרה של רווח תשוקה טהורה ללנידה מהנאה אני נהנה מהקריאה או מתמטיקה או ציור בלי לנתב את זה לפרסום או הצלחה. נורמטבית לכן אני כבר תשע שנים לומד לבד מספרים ומהרצאות ורוב הידע שלי מלימדה עצמאית ובזה אני מאמין אולי אני אלמד ציור אצל מורה פרטי אני לא יודע כי מאז שלא שלחתי את ציורי לתתרות לא צירתי כי הלחיץ אותי התחרות ושראו בי איזה צייר או איש גאון שאמור לעונות על הצפיות זה מוטט אותי ואני מאז מפחד מכל מסגרת והתיישרתי בחטיבה בגלל הורי כי הרגשתי שרק כך הם אוהבים או יאהבו אותי ואצל אבי זה ברור לגמרי אחרת לא היה זורק אותי מהבי לרחוביכי פרשתי
לצפיה ב-'לא מצליח להבין כלל'
לא מצליח להבין כלל
13/04/2017 | 23:44
3
58
למה להעניש להעניש להעניש? לא תגיעו לשום מקום כך...לעזאזל, גם בלי שום קשר לאוטיזם. זו לא הדרך...
לצפיה ב-'מהנסיון שלי, כשהורה נכנס לספירלה של עונשים'
מהנסיון שלי, כשהורה נכנס לספירלה של עונשים
14/04/2017 | 12:24
1
47
ו/או צעקות, זה בד"כ כשהוא מתוסכל ומרגיש חסר-אונים
זו לרוב לא בחירה מכוונת מראש, זה מה שיוצא ממנו כשהוא מגיע לקצה.
אח"כ הוא מרגיש רע מאד עם עצמו...
לצפיה ב-'נראה לי שככה זה אצל הורי'
נראה לי שככה זה אצל הורי
14/04/2017 | 14:14
19
אמא אמרה לי שהיר אף פעם לא הייתה אלימה ואני הוצאתי ממנה את כל הרוע שלה ולא האמינה שיש. לה צד כה אלים וזה הרס אותי בתור ילד כי חשבתי שמגיע לי ואני רע ואשם עד היום ברור שלא מכוונה רעה אבל המכות רצח שקבלתי ממנה לא יגלדו לעולם הפצע השאר פתוח לעד והיא אמא מאוד רגישה באופן כללי ושקטה ואוטסטית ורצתה שהכל שהיה לי ובכתה עלי המון אבל אני באמת הייתי ילד מאוד מאוד בעייתי והיא אמא מאוד צעירה ובלי תמיכה של בעלה שאותו הכרתי רק שהייתי בן עשר והכל נפל עליה והיחס הרע שלו וחוסר התחשבות ואלימות. שלו גם הובלו אותה יכאונות וחמצב מאוד מעורר היום היא כבר השתגעה לגמרי ולא מתפקדת ואף הייתה באשפוז שנתיים באברבאל כי הייתה במצב נורא עצובה בגלל המוות של בנותיה ואני לא כועס ולא נטור לה טינה לרגע היא אמא טובה בסך הכל נסיתה לפחות אבא כל כך מורכב שלא בא לי לדבר עליו אבל הוא הדמות הכי משמעותית בחיי ושהכי הרסה אותי וגרמה לי לרצות למות . וחהרגיש אפס 
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
14/04/2017 | 13:53
7
וזה גורם לקצר ומתח ואיבה בין הילד להורה
לצפיה ב-'לפני שאתייחס בכלליות, הוא בכלל שיחק בלגו?'
לפני שאתייחס בכלליות, הוא בכלל שיחק בלגו?
14/04/2017 | 09:01
3
19
לצפיה ב-'בוודאי ששיחק'
בוודאי ששיחק
14/04/2017 | 15:58
2
22
לצפיה ב-'טוב, אז התייחסות כללית - לדעתי טעיתם בכמה נקודות.'
טוב, אז התייחסות כללית - לדעתי טעיתם בכמה נקודות.
14/04/2017 | 17:11
1
58
קודם כל, העונש היה חמור מדי (לנקות לבד היא משימה גדולה לפי התיאור שלך), וגם צפוי לחלוטין להיכשל מאחר שנקודת הפתיחה הייתה שהוא אפילו לא הסכים להשתתף קצת בסידור, אז סידור לבד פשוט ברור לחלוטין שהוא לא יעשה מנקודת הפתיחה הזאת (גם אם ביום אחר זה יכול היה להיות לא בעייתי עבורו).
דבר שני, העונש לא היה קשור למעשה - הוא זרק לגו ואז שיקר, ובתגובה היה צריך לסדר הכל - אין קשר בין הדברים פרט לכך שהם מערבים לגו איכשהו (אבל זה לא קשר ממשי).
דבר שלישי, ברגע שמלכתחילה היטלתם משימה שהיה ברור שהוא לא יעשה, להטיל עונשים חמורים יותר ויותר כדי שיעשה זאת בכל זאת הוביל להתנהגות המחאה שלו, שוב באופן די בלתי נמנע - הביטוי אולי משתנה מילד לילד, אבל כמעט אצל כל ילד הייתה הסלמה דומה בגלל הייאוש שלו ממצב שהוא לא יכול לצאת ממנו (כי לסדר הכל לבד פשוט נראה כמו משימה בלתי אפשרית באותו מצב).

כל הדברים שתיארתי לעיל - לא קשורים לשאלה אם הילד בספקטרום או לא, ונכונים פחות או יותר לכל הילדים.
להבא מומלץ שאם ילד מתנגד למשימה מסוימת לא לנקוט בדרך פעולה של להגדיל את המשימה המוטלת עליו כי זה רק יוביל לדרך ללא מוצא שנקלעתם אליה. גם לא לשחק איתו משחקי כוח של עונשים יותר ויותר מוגזמים.
במצב הספציפי הזה, מאחר שהוא שיחק הלכו, להסביר לו שמאחר שהוא שיחק בלגו הוא צריך לסדר בדיוק כמו האחים שלו, ושלך קשה לסדר הכל אחריהם והם צריכים להקל עלייך בכך שיסדרו אחרי עצמם. אם במקרה כזה הוא מסרב לסדר, אומרים לו שאם לא יסדר לא יוכל לשחק בלגו איקס ימים, כי מי שרוצה לשחק חייב לסדר אחרת אי אפשר לחיות בבית עם לגו מפוזר.
ואם הוא עדיין לא מסדר - עוזבים אותו והוא מקבל את העונש המובטח. אם אחרי כמה מקרים כאלה רואים שהוא עדיין לא מסדר, אפשר לנקוט באמצעים חריפים יותר - אבל עד אז אין סיבה.
לצפיה ב-'בעיני יש קשר לעבודה שהוא אוטיסט'
בעיני יש קשר לעבודה שהוא אוטיסט
14/04/2017 | 17:22
36
אבל נראה לי כמוך שזה היה מרגיז גם ילד נט אבל אצל אוטיסט שהוא אדם מאוד רגיש זה אצלו  מאוד מוחצן לכן צריך ללמוד לדבר בשפתו ולהבין שלו יש חווית מציאות שונה משל ילד נט וזה לא כי הוא עושה בכוונה או פרזיט , ולא אני לא מאמין בשום עונש בעיני זה לא הדרך אבל אני לא יודע כי אני יודע שזה קשה לגדל ילדים בטח אוטסטים אבל באופן עקרוני אני לא מאמין בשום עונש ופועל כך שאני עם ילדה של אחותי או עם ילדים של בנות דודות שלי והן אומרות לעולי עולים עלי חוץ מאחותי היא גם כמוני לא מענישה אף פעם ומאוד דאלוגית ושוונית והילדה אחלה מקשיבה מאוד ונראה שהיא גם ריגה כמו אחותי האוטסטית גם הילדות של בנות דודות שלי רגישות וחלקן חריגות ואני מאוד מרחם אליהם שהן צועקת אליהן זה ממש כואב. ל ויש לי טראומה כי גדלתי בבית מאוד אלים וזה מחזיר אותי לילדות לכן אנ לאמרוצה להיות הטרה כזה
לצפיה ב-'ב- ק.מ.ח החליטו להקים יחידת הסברה בהתנדבות רוצים להיות חלק ?'
ב- ק.מ.ח החליטו להקים יחידת הסברה בהתנדבות רוצים להיות חלק ?
13/04/2017 | 18:36
4
60
קבוצת ק.מ.ח הוקמה בהשראה המסר של כינור חיים , 
" כל אחד הוא שונה ואחר, וזה רק אומר שעם כל אחד אפשר להסתדר, תבטיח לי שגם אתה תנסה" 
הקבוצה נכנסת עשיו ללמידת ותרגול יכולות ההסברה והביטויי האישי, כל אחד מאיתנו מתבטא  באפקטיביות בדרך אחרת.
חברים שיכולים להיות ביחידת ההסברה הזאת הם אנשים שונים עם מגבלות שונות  מבחינתינו אדם שחווה שאפו ארוך מדיי וקשה לו עם זה , איש או אישה שהבטן שלהם גדולה מדיי לדעתם, או אדם כעסן אם הם מוכנים לקבל שזו המגבלה שלהם ואם הם רוצים להיות חלק משינויי המתבקש בחברה שלנו הם מוזמנים להצטרף, אנחנו לא מבקשים שוויון, נהפוכו אנחנו מבקשים שהיחס לשוני ישתנה, שתהיה הקרה טבעית בשוני והתמודדות טבעית וחיובית עם שוני ויחידת ההסברה הזאת מחפשת ליצר חוויות חיוביות עם השונה ובכך להתחיל את השינויי המיוחל ..... מי שרוצה להצטרף למסע שיכתוב לי בפרטי. או שיתקשר - 054-799879 
לצפיה ב-'יפה ומרגש'
יפה ומרגש
14/04/2017 | 16:55
3
19
הילדה מבטאת רגש וכאב בצורה מעולה בשירה ובלירקה אהבתי שלחי לה המון הצלחה ממני בהמשך צריכים אמנים אוטסטים היא נפלאה ובאנגלית היא שרה ממש מדהים 
לצפיה ב-'תודה נתנאל - גם ממני וגם מכינור - נשמח לעזרתכם'
תודה נתנאל - גם ממני וגם מכינור - נשמח לעזרתכם
14/04/2017 | 17:09
2
17
ואתה צודק כדי שצליח לשנות משהו במדינה צריך כמה שיותר אנשים מיוחדים           ( אוטיסטים, עיוורים, שמנים, עצבנים מכל שלל המיוחדים) ביחידת ההסברה הזאת, נשמח אם תעזרו לנו ותפרסמו את זה כדי שנצליח ליצר יחידת הסברה נפלאה .  
לצפיה ב-'אני מאחל לכם המון הצלחה'
אני מאחל לכם המון הצלחה
14/04/2017 | 17:15
1
10
אני אפרסם בפייס שלי לא עכשיו כי המחשב ניד מקולקלמקוה שבוע הבאה
לצפיה ב-'מעולה תודה '
מעולה תודה
14/04/2017 | 17:24
4
לצפיה ב-'חדרי המתנה שקטים לאוטיסטים'
חדרי המתנה שקטים לאוטיסטים
13/04/2017 | 07:19
31
91
לצפיה ב-'חדרי שקט בשדה תעופה'
חדרי שקט בשדה תעופה
13/04/2017 | 08:04
52
הרעיון טוב לא רק לאוטיסטים, גם לילדים עם הפרעות קשב וריכוז.
בכלל בעשור האחרון ומשנת 2010 ישנה מגמה הולכת וגוברת לתייג אנשים וילדים.
מעניין אותי לדעת אם בשנות ה 70 (1970) מישהו שהיה רואה ילד שקשה לו מבחינה חברתית היה מתייג אותו כאוטיסט, למרות הקושי לקלוט הרבה גירויים מבחוץ. (ברור שזה לא היה קיים, רק בתפקודים נמוכים ובינוניים)
מה שחשוב בשורה התחתונה זה לא התיוג, אלא איכות החיים של ההורים והילד.
במדינות אחרות יש שיטות, הבנה והנגשה לצרכים מיוחדים, תסתכלו על סין, יפן , דנמרק, שוויץ, גרמניה, ארצות הברית, חלק מהשיטות שהבאתי לכאן מראים קשר ברור בין התקדמות הילד עם צרכים מיוחדים לבין הצורך להתאים סביבה ואת הסביבה אליו, כך גם חדרי השקט הממוקמים בשדה תעופה.
חג שמח ,
קרן הלוי קרוסקין - מומחית לפיתוח שיטות לימוד ותכניות 
lev17.co.il
לצפיה ב-'חדרי המתנה שקטים זה טוב'
חדרי המתנה שקטים זה טוב
13/04/2017 | 09:55
1
50
לא קראתי את כל הכתבה, אבל האם צריך להציג איבחון בכניסה?
למה לתייג ולמדר אנשים?
לעניות דעתי הם צריכים להיות פתוחים לכל,
ילדים ומבוגרים, בלי קשר לאבחונים כאלה ואחרים
תוך הקפדה על כך שזה לא יהפוך ללונה-פארק לילדים משועממים.
לצפיה ב-'הכל צריך להיות שקט'
הכל צריך להיות שקט
13/04/2017 | 11:38
39
בגלל זה  תעשיית ה"אבחון והטיפול" פוגעת לא רק בפרט אלא גם בחברה כולה ובסיכויי התפתחותה.

גם כאן, אם במקום לטפול לקות על כל מי שניחן בקשב שונה, אולי מורכב ורגיש יותר, מישהו מהחונטה הפסוודו מקצועית היה טורח לחקור או לפחות להקשיב לסיבות המאוד מהותית לדרכים השונות שבהם ודרכן הקשה הזה משתנה לא רק החריגים היו במצב טוב יותר אלא החברה כולה.

זה רק קוצר הראות וחוסר הסבלנות והסובלנות של המתחזים לאנשי מקצוע שממדר אנשים בצורה שהכי מכשילה גם את הפרט וגם את החברה כולה.
לצפיה ב-'זה אותו שיקגו, ששם גררו את הדוקטור ההוא? '
זה אותו שיקגו, ששם גררו את הדוקטור ההוא?
13/04/2017 | 11:48
27
11
לצפיה ב-'לא הכל צריך להיות שקט'
לא הכל צריך להיות שקט
13/04/2017 | 12:14
26
48
יש אנשים שהמולה עושה להם טוב.
צריך שתהיה לכל אחד בכל עת האפשרות לבחור
ושכל בחירה תתקבל כלגיטימית.
לצפיה ב-'יש אנשים שאלימות עושה להם טוב'
יש אנשים שאלימות עושה להם טוב
13/04/2017 | 12:20
17
32
למעשה רוב האנשים, אז לא, לא כל בחירה היא לגיטימית, סובלנות היא לא רק סיסמא אלא פרקטיקה שיש לה עוגן הכי קונרקטי במציאות ובשלל דרכיה
לצפיה ב-'בהקשר של רעש/ שקט שבו דובר, כל בחירה לגיטימית'
בהקשר של רעש/ שקט שבו דובר, כל בחירה לגיטימית
13/04/2017 | 12:31
13
29
כל עוד היא לוקחת בחשבון גם אחרים.
סובלנות היא בכלל לא סיסמא, היא חוויה קיומית ודרך חיים.
הפרקטיקה נוסחה יפה ע"י שופט ביהמ"ש האמריקאי:
לכל אדם הזכות לנופף בידיו כרצונו
כל עוד אינו נכנס למרחב האישי של זולתו.
לצפיה ב-'זה בדיוק אותו הקשר'
זה בדיוק אותו הקשר
13/04/2017 | 12:56
22

ושאלת המרחב האישי קשור מאוד לרגישות לצליל ולכן גם לתחום המותווה כסיפורו של הזולת
לצפיה ב-'כן אבל לנו אין זכות'
כן אבל לנו אין זכות
13/04/2017 | 12:57
11
20
אספר לך סיפור שימחש אני הייתי בדיכאון וגם לא אוטיסט ולא אהבתי לצאת החטצה בכלל הורים דאגו לי ולקחו אותי לפסכיכלוגית היא שאלה למה אני לא יוצא עניתי לה היא אמרה אין דבר כזה בן אדם צריך להתאואר ואמרנ לאמא שלי אם הוא לא יוצא תחילט בעונשים ואם המצב מדרדר אולי צריך אישפוז את מבינה מה היא אמרה זה מ.רה די קיצוני אבח זה קיין בכל מיני רמות לא תמיד קיצוני ככה ולפעמים הרבה יותר אז אני מוכן לכבד מי שמכד את צרכי וזה לא קורה אז למה לי לשתף פעולה עם מה שהורס אותי וזה הדרישה ממני עד היום מקווה שהסיפור ממחעש מה הבעיה בעיקר בשיטה
לצפיה ב-'ברור'
ברור
13/04/2017 | 13:00
1
17
זו מאבק קיומי, שבו זכותנו לקול לא נלקחת בחשבון אף פעם, ואחרי זה אתה שואל אותי למה אני חווה את העולם כאלים בטירוף ?

אנשים שמתיימרים להיות רופאי נפש הם הכי אלימים
לצפיה ב-'כן אני לא שואל בטוי שעולם אלים. בטירוף'
כן אני לא שואל בטוי שעולם אלים. בטירוף
13/04/2017 | 13:06
15
אני רוב הזמן רוצה שכמו שאמר בלחסן העולם יצוף ויעלה בלהבותיו אני נחשב ממש מזנטרופ כי אני הכי אוהב אבל כן אתה צודק יש אלמנט אלין בהמולה בשבטיותיות בהחלט לכן זה משתק אותי כל כך אבל עדיין הייתי רוצה מענה. על מה אתה מרגיש בהקשר הזה קצת יותר אם בא לל כמובו .
לצפיה ב-'זה נורא שזכותם של אנשים נרמסת'
זה נורא שזכותם של אנשים נרמסת
13/04/2017 | 13:15
8
27
כולל למשל הזכות לשקט (שעליה דובר כאן).
אבל הפתרון אינו לרמוס זכותם של אנשים אחרים.
זכותו של מי שזקוק למרחב שקט לקבל מרחב שקט
וזכותו של מי שרוצה מרחב הומה לקבל מרחב הומה.
כל הקטע הוא שהאחד לא צריך לבוא על חשבון השני
יש מקום לכולם
ולכן כל נסיון לכפות או לעשות דה-לגיטימציה לאחר
הוא לא רק מופרך אלא גם חסר בסיס מוסרי.
לצפיה ב-'הרועשים לא מקבלים את קיומו של האחר'
הרועשים לא מקבלים את קיומו של האחר
13/04/2017 | 14:30
4
22
אני נגד לצרוח על אנשים "שקט" והיה לי כאן וויכוח ארוך עם רונן שפירא בעניין וגם אז אמרתי לו שזה שילדים משתוללים וצועקים בסדר פסח למשל לא מקנה לו את הזכות להשתיק ולהקפיא אותם.

אז אני לא אכפה את הצורך שלי בשקט על אחר אבל אין לי ספק שרעש הוא גם סוג של "זיהום",
כך שלומר שמי שמתנגד לזיהום אוויר עושה דה לגיטימציה לתעשייה ולמעשנים זה בעייתי מהמון בחינות,
ודווקא זה הכי חסר בסיס מוסרי
לצפיה ב-'למה "המטפלת" של נתי כופה עליו לצאת החוצה לרעש ?'
למה "המטפלת" של נתי כופה עליו לצאת החוצה לרעש ?
13/04/2017 | 14:32
2
24
כי חלק מהשחצנות הרעשנית כוללת גם תפישה מונופליסטית ומונוליטית של המרחב הציבורי

לצפיה ב-'על זה אין לנו ויכוח'
על זה אין לנו ויכוח
13/04/2017 | 17:25
1
22
אנשים שזקוקים למרחב שקט סובלים מחוסר התחשבות לעתים קרובות מאד.
הסביבה הרבה פעמים עיוורת לצורך הזה, לא מבינה אותו ולא מכבדת אותו
דבר הגורם לפעמים לסבל רב.
מכירה את זה על בשרי...

מכאן ועד "הכל צריך להיות שקט" ארוכה הדרך.
אם מוסכם שלא נכון לכפות שקט/רעש על אף אחד,
אז אין כאן בעצם ויכוח בכלל.
לצפיה ב-'מוסכם'
מוסכם
13/04/2017 | 17:31
10
ונראה לי שגם ארי טוען ככה אירת לא היה מתווכח עם רונן על זה שלא בסדר שמשתיק ילדים ואין לו זכות אנו רק רוצים לבטא מה בעייתי בהמולה ולמה זה נחווה לנו כאלימות זה עניין ביו עקיפ ליזר שלא מבינים בקשר עלי וגם בקשר לארנה לכו אמו חוטפים כל הזמן .
לצפיה ב-'כן בדיוק זה מה שאנע אומר'
כן בדיוק זה מה שאנע אומר
13/04/2017 | 17:26
6
אני ממש לא רוצה לכפות את רףאורח חיי על הסביבה אני רוצה שיכבדו את רורח חיי וזה לא קורה קרי עניין עד אישפוז שמגלם את האלימות הנט בעידוד הפסכיטריה הבולוג והזומר על הסדר
לצפיה ב-'כן אבל אני מסביכ לך שלנו אין זכות'
כן אבל אני מסביכ לך שלנו אין זכות
13/04/2017 | 17:22
2
9
אין לי רצוו לכפות על אחר את אורח חיי אבל עלי כופים כל הזמן אז מה אני יכוח לעשות , אני כן מכבד הם לא מכבדין אותי ומאלצים אותי לשתף פעוחה ען אקט אלים , עבורי מפגש צריל ףך להיות אישי איד על איד וזה לא קורה כי אני ישר יתיוג כאנטי חברתי מבינה 'זה הבעיה על זה אני וארנה מדברים , אני רוצה שישמעו את קוחי ובעיני זנ אלימות וכך אני וארי אומרין אבל לי אין זכות כי אני חוחה זה כל כל עצוב בעיני
לצפיה ב-'יש זכות, אלא שלעיתים קרובות מדיי היא אינה מכובדת, וזה נורא'
יש זכות, אלא שלעיתים קרובות מדיי היא אינה מכובדת, וזה נורא
13/04/2017 | 17:26
1
9
לצפיה ב-'לי לא נתנו שום זכות'
לי לא נתנו שום זכות
13/04/2017 | 17:57
11
מאז שאני ילד קטן הכרחו אותי להיות ברעש שהייתי. הולך והיו עושים רעש והייתי שם ידים על אוזנים היו הילדים צוחקים עלי ומסתובבים סבבי במעגלים ומכים אותי ואף איד לא הגן עלי אמרו שאני צריך חהיות חברתי ולהשתפך בפעילות אותו דבר סבא שלי ומבטגרים אחרים שרצו שאדבכ איתם והייתי מפחד וסבא כעס עלי ומשך לי בשערות כי הייתי כל הזמן בורח ממנו זרצה לספר אותי כי היה עושה רעש עם המכונה וחא הבין וחשב שאני ילד לא מכבד וכל כך כואה לי שיש דעה קדומה שאוטסטים. חיים בעולם אחר ורוצים להיות על אי הודד ואניי חברתיים וחא אוהבים קשר עם בני אדם וככה השיטה הפסכטרית וככה הנורמה חושבת עלענו ואמי הכי אוהב וכל אחד אבל אני צריך את הקצב שלי ואת הסלקטיביות כי כל מבט מצמית וגורם לי לבלבל ופחד אני צריך לאט לאט והכל כאן ועכשיו לכן אין לי חברים בכלל מי דאני ילד וזה מעציב אותי נורא כי אני כמהה לקשר או שמקבלים אותך כליצן וזהו או שלא בכלל לא כמי שאני אחר רק ללבש מסגה וחהצחיק וככה תנצל ועשיתי ככה המון שנים כדי לא לחטוף עכשיו כבר לא ושמח עח עך נמאס להיות ליצן ואמא צוחקת לא צוחקים איתי צוחקים עלי ודי נמאס
לצפיה ב-'ארי אני לא בטוח זמדובר באלימות'
ארי אני לא בטוח זמדובר באלימות
13/04/2017 | 12:51
2
12
אני גם כמו הרבה אוטסטים חווה כאב ולחץ ענק שאני ברחוב ויש אנשים אפילו לא המוו כל מבא משתק אותי אבל אני לא בטוח שזה אלימות בטח לא מכוונה רעה אשמח להסבר מה הקשר לאלימות והאם זה מכווו
לצפיה ב-'אני בטוח'
אני בטוח
13/04/2017 | 12:56
1
5
לצפיה ב-'למה'
למה
13/04/2017 | 12:58
9
זה שאלה לא קביעה
לצפיה ב-'לא כל בחירה היא לגטמית זה שטות'
לא כל בחירה היא לגטמית זה שטות
13/04/2017 | 12:46
7
14
לא מאמין בהכל הולך יש דברים שאין להם מקום העולם מתפתח ודברים משתנים מה שהלך לפני חמשים שמה לא אומר להיות היום זה הבריריה הטבעית התרבותית חברתיצ ונראה שעולם שקט זה הדבר הבא לכן לא לא הכל לגטימי בטח שהנט כופה על החריג השטנה והאוטיסט להתיישר על פי ניגון חלילו אז לא נאמר כן
לצפיה ב-'זו הבעיה עם סיסמאות'
זו הבעיה עם סיסמאות
13/04/2017 | 12:58
6
21
שהן נראות יפה כשצורחים אותן אבל במציאות הן לא משהו בכלל
לצפיה ב-'כן מסכים לכן אין לה אפקטיביות'
כן מסכים לכן אין לה אפקטיביות
13/04/2017 | 13:08
10
לכן אני לא מת על כל מיני פעילים כאלו ואחרין בכל ייני נושאי עוולות כי זה רוב הפעמים נשאר ברמת הסיסמא ולא קורה כלום .
לצפיה ב-'סובלנות עבורך היא רק הכלת הצרכים שלך?'
סובלנות עבורך היא רק הכלת הצרכים שלך?
13/04/2017 | 13:16
4
22
כל דבר אחר הוא "סיסמאות" ושאר "מחמאות"?
לצפיה ב-'את מחמיצה פרט טכני מהותי מאוד'
את מחמיצה פרט טכני מהותי מאוד
13/04/2017 | 14:16
3
23
אז כן, כי בניגוד לדמגוגיה השטחית שלך סובלנות אינה סיסמא רק שהיא נוגעת בפרטים הכי מוחשיים וקונקרטים,
ומה לעשות שאדם שצורח ועושה המון רעש בוודאי פולש למרחב של האדם השקט בזמן שזה השקט לא עושה את זה,
רעש פלישה אלימה,
שקט לא,
כמה קל ופשוט,
אז לא,
זו לא הכלת הצרכים שלי אלא רגישות הוגנת וכנה, לשם שינוי לצערי, לפרטים הכי קונקרטים ומוחשיים של המציאות,
ששם משום מה הנ"ט נכשלים כל הזמן למרות שרוממות הסיסמאות בגרונם

לצפיה ב-'מרחב אישי הוא מוושג מורכב'
מרחב אישי הוא מוושג מורכב
13/04/2017 | 17:39
1
26
לא טענתי אחרת.
אתה נורא להוט להתעמת, גם כשבעצם אין על מה
(אגב, אני לא נ"ט ואתה יודע את זה מזמן)

ברור שצעקות קודחות לי במח, במעיים, בנשמה
והרבה פעמים אף אחד לא מבחין בזה, כי אני כ"כ שקטה
ועבורם זה הופך אותי לשקופה
מה שממילא אומר שאני לא נכנסת למרחב האישי שלהם.

אבל הטענה "הכל צריך להיות שקט"
היא במילים אחרות- הכל צריך להיות לפי מידתי וצרכיי.
על זה אני חולקת ולכך התייחסתי.
לא "הכל".
צריך שיהיה מרחב שקט למי שזקוק לו (אני אחת מהם)
ומרחב הומה למי שזקוק לו.
סובלנות בעיניי היא לא לדרוש ש"הכל" יהיה כמו שנכון לי.
לקבל גם את צרכי הזולת כצרכים לגיטימיים
בלי לוותר על הצרכים שלי.

לצפיה ב-'אני מסכים ונראה לי גם ארנה אך'
אני מסכים ונראה לי גם ארנה אך
13/04/2017 | 18:16
14
זה הבעיה שלא מכבדים ודורשים שאני אכבד זה נראה לי לא הוגן ולמה כי הרוב קובע לא זה לא ככה ועל זה אנו מוחאים , שולמית קראי מה אמר ארי לרונן זה עונה לך שהוא לא רוצה לכפות על אף אחד אלא רק מה מסביר למה זה נחווה כאלים בעיניו גם בעיני אגב וטוען שקט הוא המצב האדאלי והנכוו וזה הכל חא כוםה קראי היטיב
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
13/04/2017 | 18:01
13
הם דורשים זנסבל את הרעש ולעו אסור להעיר על זה ואני גם לא רוצה ברור אדם שקט הוא כמו אוויר הוא לא יכול לכפות כלון ואמי ואתה לא רוצים אהל הנט זהוא אוהב המוחה מכריח אותי להיות שם ואם לא אמי אמטי חברתי וחקוי עד כמה היה רוע כזה
לצפיה ב-'שאלון אמון הורים כלפי גננת במעון יום שיקומי'
שאלון אמון הורים כלפי גננת במעון יום שיקומי
13/04/2017 | 05:54
23
הורים יקרים אם ילדכם הינו על הספקטרום האוטיסטי והוא בן 1-3 שנים ונמצא במסגרת אשמח אם תעזרו לי ותמלאו את השאלון בקישור המצורף לצורך עבודה מחקריתhttp://www.tapuz.co.il/Forums2008/outMaavaron.aspx?target=aHR0cHM6Ly9kb2NzLmdvb2dsZS5jb20vZm9ybXMvZC8xM0YxSXdIZ29OUm1FR2RVUGNtVkFtLUtjVlk3LW5kRXRnT3pndTVmR2FWQS9lZGl0P3VzcD1zaGFyaW5n
לצפיה ב-'הייתי אצל הפסכיטר בשביל האבחון'
הייתי אצל הפסכיטר בשביל האבחון
12/04/2017 | 13:47
3
85
במכון קשת בתל השומר היום הוא בחן אותי על רקע נפשי שאל על כל מיני דברים למשל. על האם יש לי רגעים של אקסטזה שאני לא רוצה לישון ונהיה יצרתי וכל זה אז אמרתי שכן שהיה לי התקף מאניה ובמשך שבוע כתבתי מאתים עמודים של היצירה ולא ישנתי שבוע כמעת הוא דאל על הזיות אמרתי שיש לפני השניה שאל על חזרתיות אמרתי לו שיש לי אוסידי מחשבתי שאל איך מתבטא אמרתי אני חושב על מה שאמרתי או כתבת, ולא יכול להםסיק וחושב ימים בלי לישון וככה יצרתי הוא אמר אם אני מאובחן באוסידי אמרתי לא אני חושב שהוא חושב שאני לא אוטיסט אלא אוסידי ומאניה דפרסיה או סיכופסיכה לשוחחלו משפגישה לפני לא הבנתי שום תמונה במצב חברתי אבל הוא אמר שאני מדבר נורא יפה וגבוההה ואני תקשרתי מאד מה שאמרה. הפך הפסיכלוגית של אוטיזם שאני לא משתף פעולה וקשה לשוחח איתי ואני חזרתי הוא אמר שממש לא ואני מתקשא מעוחה רק. מטד סגור ולא יודע להביע רגש או להסביר הוא לא אמר במפרשות שאני אינני אוטיסט אבל חש שכך חושב , שאל על התפקוד אמרתי לא מתפקד בכלום שאל על הדיכאון אמרתי היה חסג כמה ימים והחליש וזהו יש לי פגישה אצלו עוד חודש ביכון הוא אמר שהיה בעייתי להביא לי הוסטל ואבא רצה תשובה למה והוא התחמק ואמר לחכות לתשובה זהו זה מה יש נחכנ עוד חודש נקווה שיאבחו כאוטיסט רוצה הוסטל לאוטסטים בעבר באבחנו אותי כפידי די די תפקוד במוני נמוך אבל ראו שיש מחלות פסיכוטיות ורוצים לברר מה אמי יותר אוטיסט או פסיכוטי וכו נקווה לטוב טוב. זה מה זקרה חזרתי לפני שעה. אני זס לישון לא ישמתי כל הליחה היו לי סיוטים שנכנסתי לכלא היה נורא מפחיד קמתי מסיע וחב מלא דפק אבל את זה לא אמרתי לו אני אובחנתמ פוסט טראומה בילדות היום כבר לא באופן מדיוק זה גם אחד הבעיות הכי גדלות שלי הסיוטים והפלאשים לפעמים זהו.
לצפיה ב-'הם עיוורים להקשר'
הם עיוורים להקשר
12/04/2017 | 15:33
2
51
או לפחות למידה שבה לאדם הרגיש, זה שבשבילו הכל מתחיל ומסתיים בקשר אנושי, משקל ההקשר הוא מוחלט לגמרי,
ובגלל זה פסיכולוגית אחת תסיק שאתה  הכי לא תקשורתי ופסיכיאטר אחר יסיק שאתה הכי תקשורתי,
וזה נורא מבלבל אותם,
כמו כל דבר אחר שאוטיסט או חריג עושה,
כי אין להם תחושה ומושג או אפילו את היכולת לדמיין בן אדם שבשבילו כל מה שמהותי זה קשר אנושי.

לצפיה ב-'אכן מבלבל'
אכן מבלבל
12/04/2017 | 18:44
19
לא מבין מה הולכים לכתוב עלי וזה נורא חשוב לי שיצא אוטיסט כי אני רוצה הוסטל לאוטסטים וחהכיר אספית משם ולא בא לי הוסטל של פסכיוטים יעשה לי רע בטוח , אני ממש תלוי בם . נקווה לטוב
לצפיה ב-'אגב היה לי רצון לתקשרת יותר עם הפסיכולוגית'
אגב היה לי רצון לתקשרת יותר עם הפסיכולוגית
12/04/2017 | 20:30
30
יותר מאשר מהפסכיטר ונסיתי יותר להתעקם כלפיה ואיתו הייתי יותר אני , מוזר שהיא חשבה שאני לא תקשרתי והוא כן ממש מוזר כי הניסיוו היה הפך הוא סתם עצבן אותי , אני שונא פסכיטרים הם מתנשאים ודווקא נראה שהוא התייחס עלי יותר כאל בן אדם והיא לא . ממש מוזר
לצפיה ב-'דרושה משלבת לילדה בכתה ה בכפר סבא'
דרושה משלבת לילדה בכתה ה בכפר סבא
11/04/2017 | 21:57
1
46
דרושה משלבת לשעות הבוקר לילדה הנמצאת על רצף ה- PDD בתפקוד גבוה, הלומדת בכתה ה  בבית ספר בכפר סבא. אנו מחפשים משלבת חמה ומכילה, דינמית ורגישה, שיודעת להעניק המון אהבה, בעלת יוזמה. עדיפות לבעלות ידע בתחום הוראה מתקנת.
לפרטים נא לשלוח קורת חיים למייל:
POOL112@WALLA.COM

לצפיה ב-'מעניין פידידי לא ידעתי שעוד מאבחנים ככה '
מעניין פידידי לא ידעתי שעוד מאבחנים ככה
12/04/2017 | 13:27
37
גם אני פידידי תפקוד נמוך בנוני עכשיו מנסים לתייג אותי כאספגר לא יצלחו אין סיכוי אני רחוק משם
לצפיה ב-'שאלה - לגבי איבחון בגיל מאוחר'
שאלה - לגבי איבחון בגיל מאוחר
08/04/2017 | 03:58
32
138
האם ניתן לגשת לאבחון מבלי לערב בני משפחה ?
בעיקרון אחותי מאובחנת אבל אני מגיל צעיר קיבלתי אבחנות מהפסיכולוגית של "בורדרליין" והפרעת קשב וחרדה חברתית. יש לי קושי להסתדר עם בני משפחתי וזה לא אפשרי מבחינתם ואינני רוצה שידעו .

לאחרונה יש לי צורך לבחון את האבחון הרשמי אולי כחלק מהכרה בנגישות ובקשיים שלי - כדי שאוכל לגשת במידה וארצה מהבנה נכונה יותר לתחומים שנכונים לי (אצל גורמים רשמיים)  . הייתי גם רוצה לברר מה אבחון נכון מקנה - ובעיקר בעזרה בקשיים שרלבנטים לי - 

אז אפרט כמה דברים שרלבנטים לי וכמו שאני יודעת וכבר רשמו על זה הרבה זה מתבטא מאוד שונה אצל נשים ובקשר עם אספים גם רואה את ההבדל:

*אני ממש צריכה להתאמץ בקשר עין. זה דבר שלמדתי בגיל העשרה ואני משתמשת בו עד היום אבל זה ממש קשה לי וגורם לי לחוש לא בנוח ובמין "חלל ריק" בו אני מתקשה לחשוב ונכנסת לחרדה עצומה.

*בילדות חוויתי מצבים שבהם כמעט נזרקתי מבית ספר כמה וכמה פעמים כי הפסקתי לבוא וחוויתי חרדה חברתית חזקה (שכאמור אבחנו לי עוד מהצבא) בגלל ששיחה של חמש דקות ובכלל סיטואציות חברתיות היו יותר מדי בשבילי.

*מבחינה חושית אני חווה ממש שונה את המקום הזה- אני חווה ממש תת תחושה במה שקשור לריח , רגישות מטורפת מאוד לקור, דווקא בכאב- אני נפצעת הרבה ונפגעת כי אני במה שקשור לכאב חשה "מעומעם" ושונה מאוד כאב מאנשים אחרים ורק כשהגעתי לשנות העשרים התחלתי להבין את זה כשאחזתי דברים לוהטים ולא הבנתי למה אנשים אחרים לא מבינים איך - חוש הטעם שלי מעומעם גם מאוד, מבחינת מגע- אני ממש רגישה ולא יכולה לסבול מגע קל או מדגדג- ברמה שקשה לי שנוגעים בי. מבחינת שמיעה רגישה לרעשים למדי ויכולה להכנס ללחץ נפשי חזק מזה.

- אני רגישה לצבעים וגירויים מסוימים , למשל אני מקפידה להתרחק מצבעים מסוימים שעושים לי רע או תחושה פיזית של מחלה. בנוסף צבעים מסוימים בעיקר בוהקים יכולים לחוש לי חוסר נוחות ברמה שאעזוב מקום.

-סיטואציות חברתיות - ואו  - החלק המרכזי. אז קודם כל אני הרבה פעמים לא מבחינה בציניות , אני מבחינה בדרגות מסוימות אבל נוטה לפרש אותה ברצינות. אני ממש מתקשה בנוכחות של אדם אחד - בקבוצות מוצאת את עצמי שותה אלכוהול מרוב חרדה ותמיד בסוף הערב מבלה לבדי ורוצה רק להסתלק משם. בתקופה האחרונה נמנעת לחלוטין . אני לא יודעת מה צריך לומר ואיך להתנהג - אני יודעת אבל זה דורש כל כך הרבה מאמץ שאני מוותרת.

למדתי עם השנים להשתלב ואני אפילו יודעת להביא את זה למצב של דיוק מוחלט ולחזות מה יאמרו אבל זה מעייף אותי כל כך ובסופו של דבר השונות עולה על פני השטח. אני משתדלת להמנע משיחות עם אנשים כי אם אני שוכחת - אני נוטה להכנס למונולוגים על דברים שמעניינים אותי ו"שוכחת" את האדם שמולי ומדברת בלי הפסקה. לרוב במקרים כאלה זה מוביל אותי לשתיקות כי אני רואה שאנשים מתרחקים.  

בילדות לקח לי המון שנים להבין קיוז חברתיים ואני חושבת שהיום שאני דווקא מבינה טוב מהממוצע זה כי אני פשוט ממש בניתי מודולים בראש של למה אנשים מגיבים ואיך ואני יכולה לחזות אותם אבל זה לא עוזר לי לחוש יותר בנוח 

אהא ואני ממש אבל ממש שונאת סמול טוק , זה הסיוט של חיי . אני גם חשה ממש חרדה מול אנשים חדשים וממש ממש קשה לי עם הקונספט של "מינגלינג" ואפילו אדם אחד בגדול מעדיפה להמנע מכל זה כמה שניתן- עד רמה שאני מוכנה לחפש דרכים עוקפות בדרך למכולת רק לא להתקע מול אנשים או לומר שלום כי מבחינתי נוכחות של אדם מלחיצה , קשה , ממוסכת מידי. בילדות גם זוכרת שממש לא הבנתי כל כך למה אנשים מגיבים וזה הוביל להתעללות ובריונות קשה בגלל זה התחלתי כבר מגיל צעיר "להעתיק" תגובות של דמיות מצוירות וממש לחקור איך אנשים מגיבים ולמה רק כדי "לשרוד" וגם למדתי לשלוט בטון הדיבור שלי שבמקור הוא ילדותי אבל כשאני מדברת על נושאים שאוהבת אנשים טענו שחסר הבעה .

- יש לי תחומי עניין שמתחלפים אומנם אבל אני משקיעה בהם שעות ויכולה לדבר רק עליהם -כרגע זה חרקים ובישול ואני לא מתעסקת בדברים אחרים.

- אני ממש אבל ממש מתקשה עם שינויים , לא מסוגלת לתכנן רשימות כי נצמדת וחריגה אחת מכניסה אותי ללחץ היסטרי ואני לא יכולה שמפסיקים אותי בזמן דבר. בכלל לפעמים לעשות פעולה - אני צריכה המון המון זמן לביצוע כי אני צריכה הפסקות ואני לא יכולה לקטוע דבר באיבו. אני ממש שונאת ספונטניות והקושי העיקרי שלי לדעתי היום הוא שכל שינוי ממה שרציתי לבצע יכול להיות ממש מתסכל קשה וממוטט אותי נפשית.

- אני קורסת המון - בעיקר במצבים מול אנשים זה מרגיש כאילו זה "מצטבר" ואני מגיעה למצבים שאני מרגישה כמו תהום ותסכול ואני נכנסת למצבים שאני קופאת ולא יכולה לזוז או לדבר או שאני יכולה להתחיל לבכות ולהכנס להיפרוונטילציה ומה שגיליתי שעוזר זה חדר חשוך ומנוחה ממש שבה אני מארגנת מחשבות אבל בעיקרון זה יכול להגיע להתקף זעם או שאני ממש יכולה להכאיב את עצמי אם לא אתבודד ואני נמצאת במצב איום שקשה לי לתאר.

-הרגשות שלי ממש חזקים וגם בני זוג שהיו איתי וגם אנשים שמכירים אותי אומרת שאני נעה "ככה" בינהם מרגע לרגע  . אני גם יכולה להתרגש מאוד ולבכות מדברים שאנשים לוקחים כמובן מאליו או להקשר לחפצים או להתקע על חלק בשיחה שלא מקובל ולהתרגש ולדבר בלי הפסקה עליו - אבל אני גם לא יודעת איך מגיבים במצבים רגשיים והכי קשה לי מצב רגשי קשה של אדם כי אין לי מושג מה עושים שם .

- אני עדין מילדות הולכת על קצות האצבעות וגיליתי במהלך השנים שזה גם מאפיין ויש לי עדין נפנופי ידיים לפעמים (בגיל צעיר גם דפקתי את הראש ברצפה או בקיר אבל זה הפסיק עם השנים).

- אני אובר אנליטית או DEEP THINKER - חושבת שככה קוראים לזה ושאלה פשוטה מובילה אותי לגלוש למחשבה.

- אני "מתנתקת" - והרבה פעמים אנשים העירו לי על זה שאני בוהה או נתקעת בנקודה בחלל ואני חושבת שזו גם הסיבה שאבחנו לי ADD בין היתר שאני מעופפת וחולמנית ויכולה לפעמים לגלות שבהיתי משהו כמו חצי שעה ולא שמתי לב שהזמן עבר (אני נאבדת במחשבות).

- זיכרון - אני למען האמת לא יודעת לגבי זה .כי אני אף פעם לא חשבתי או יודעת איך מודדים את זה. אני יודעת שיש שמדווחים על זכרון צילומי אבל אני לא יודעת אם בדיוק יש לי את זה . אני זוכרת דברים שאנשים אמרו לי ממש גם אחרי שנים וכשאני נזכרת אני יכולה להזכר גם מה אנשים לבשו או אכלו באותו יום דבר שאנשים ממש לא זוכרים ושמתי לב שממש טוב ושונה מאנשים אבל לא חושבת שהזכרון שלי צילומי. אבל כן ברמה של איזה נעליים ואיזה צבע שרוכים הוא לבש אם זה משהו שעניין אותי.

-יש לי פוביות ופחדים לא רציונליים שלא אפרט אבל יש הרבה כאלה .

-יש לי טורט .

-אני לא מסתדרת בעבודה או במסגרות ואף פעם ברובם גם כשכן "צפה על המים" לא מצליחה לרכוש חברים. כמו מין "קיר זכוכית" בלתי נראה.

יש עוד הרבה דברים אבל חושבת שזה ככה מספיק.
לצפיה ב-'אשמח גם לדעת '
אשמח גם לדעת
08/04/2017 | 04:06
3
70
אם זה מסייע עם הקשיים החברתיים או בעבודה שיש לי , 
בכל מקרה הסיבה שאני רוצה למרות שיודעת שבמובן מסוים לאיבחון עצמו אין באמת משמעות - שאני חושבת שזה גם קשור לזהות שלי וגם קשור לזה שנתקלתי בהמון חוסר הבנה וכשהבנתי שבכל מקרה אני חולקת דברים על הקשת וחלק גדול מהקשיים שלי בשנה האחרונה הרגשתי שגורמים שבאתי איתם במגע מתייחסים להבטים שונים בחיי אם זה עבודה, פסיכולוגית , אנשים סביבי ואפילו בן הזוג במקום של "נורמלים" . 

לא נוטים לראות עלי אלא אחרי זמן את "השונות" והקושי להתבטא ובטח הקושי הנפשי , בן הזוג שלי לראשונה אמר לי שהוא חושד שאני ככה כמו אחותי בגלל דמיון והקושי שלי במסגרות או זה שאין לי חברים וגם מכיוון שיש לו קרובות משפחה על הקשת הוא אמר שאני ככה וכהשתחלתי לחקור את זה גיליתי שזה מתאים אני פשוט חשה שהעולם לאדם בגיל מסוים שלא אובחן כמו אחותי בגיל צעיר סגור והיחסים עם משפחתי לא פשוטים אז אשמח לגישה או תפישה אחרת אם ישנה ואפשרי כי זה חשוב לי בעיקר העניין של ההכרה כדי שבמידה ואחליט להעזר באמצעים של "טיפול" למשל  - כי יש לי קושי בכישורי חיים ובטח לגבי עבודה או מסגרות זה יהיה הולם למי שאני ולא למה שאבחנו שלא חושבת שהוא נכון כלל. 

המקור של הדכאון , האישיות הגבולית , החרדה החברתית ומניחה שחלק מהטורט לא נובע משם לדעתי. הוא קונספציה לא נכונה ואני מרגישה שרוב חיי אני חייזר או זיקית ... וזה קשה נורא כי אני פשוט קורסת מהמאמץ לעשות דברים שלאחרים בסיסייים כמו בכלל לצאת לאירוע, להשתלב בשיחה, לצאת החוצה ואפילו פגישה מקרית עם אדם ברמה שהגעתי להסתגר מזה ואני רוצה לפחות גישה נכונה שתקל עלי. 
לצפיה ב-'ממה שאני מכירה ויודעת, זה יכול לעזור'
ממה שאני מכירה ויודעת, זה יכול לעזור
08/04/2017 | 19:28
2
83
הן לאדם בתוך עצמו
(כמו שכתבת, בהקשר לזהות ולגישה מדויקת יותר
להבנת מהלך החיים והחוויה הקיומית)
והן במערכות יחסים מסויימות- זוגיות, יחסי משפחה.
גם אם בוחרים ללכת לטיפול כלשהו, זה רלוונטי מאד
כדי לכוון את המטפל לעבודה נכונה יותר.

המלצות- הכי הייתי ממליצה להוועץ בדפנה

'בית אחד' מאבחנים בוגרים, גם בוגרות
ולא מכירה אישית, אבל שמעתי טובות על מרפאת קשת בתה"ש.

לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
08/04/2017 | 21:50
1
40
אני רואה גם שיש להם קבוצה לנשים לפני אבחון , אני אאזור אומץ ואצור קשר. 
בן הזוג הבטיח לעזור לי ואני מקווה שיוכל לסייע כי אני מתרגשת ממצבים כאלה. 

תודה רבה רבה!
לצפיה ב-''
09/04/2017 | 08:30
6
לצפיה ב-'בת כמה את? אני משערת שאם מתחת לגיל 18 - אי אפשר לגשת לבד'
בת כמה את? אני משערת שאם מתחת לגיל 18 - אי אפשר לגשת לבד
08/04/2017 | 10:37
22
20
לצפיה ב-'28'
28
08/04/2017 | 17:55
21
19
לצפיה ב-'אשמח גם להמלצות שטובות לאבחון נשים'
אשמח גם להמלצות שטובות לאבחון נשים
08/04/2017 | 18:00
20
62
שוב לדעתי מאוד יעזור לי בעיקר מבחינת התעסוקה, שקשה לי חברתית 
ובעיקר בכל הקשור ליחס קונקרטי יותר ביחס ל"בעיות" שעולות לי .

במידה ואבחר רוצה שתהיה אפשרות זמינה
לצפיה ב-'אני לא חושב שיש צורך באבחון'
אני לא חושב שיש צורך באבחון
09/04/2017 | 18:29
17
36
את בירור אוטסטית אלא אם את מחפשת הוסטל או מה שהוא דומה אחרת 5ני לא רואה טעם אלה , אני לא הייתי עובר אבחון אלא אם היו צרכים לברר מה יותר בולט אצלי הסיכופרניה והבעיה הפסכוטית או אוטסטית זנ ממש לא עונה לי על מי אני ולא חושב שיש ערך לאבחון אבל עשי מטוב לך אל

לצפיה ב-'לי זה עזר להבין "מי אני" ולמה. אבל מצד שני...'
לי זה עזר להבין "מי אני" ולמה. אבל מצד שני...
10/04/2017 | 08:58
16
46
עזר לקבל ולהשלים עם כל ה-"חולשות" שלי, כל הדברים שאני לא מצליחה לעשות ביום-יום.
אמנם הבחירה שלי היתה בין דיכאון, קשב וריכוז ואספרגר, ושלושתם אכן יכולות להץקיים ביחד, אבל לדיכאון וקשב וריכוז יש טיפול תרופתי.
מצד שני... אני מרגישה שאחרי האבחון הפסקתי להלחם, כל הדברים שקשים לי ואני מבינה שמקור הקושי הוא אוטיסטי, אז לרוב אני פשוט לא עושה. והתוצאות הן בהתאם...
אני באמת לא יודעת מה יותר טוב: להלחם, אפילו אם לפעמים זה ללכת עם ראש בקיר, או לוותר, להיות משותק וקפוא... אוףףףף
לצפיה ב-'המאבק לחיות כמו נ"ט הוא שמקפיא ומשתק'
המאבק לחיות כמו נ"ט הוא שמקפיא ומשתק
10/04/2017 | 10:05
1
37
ההליכה עם הראש בקיר, הקבלה של התפישה החברתית פסוודו מקצועית, שלפיה אתה לקוי בגלל שאתה שונה, משרה על הנקודות שבהן אנחנו צריכים לעצור על מנת להיות עצמו מאפיינים של שיתוק וקפיאה,
אנחנו נתפשים ככאלה רק בגלל שאנחנו עוצרים במקומות שבהם הרוב הנורמטיבי נע, ולהפך,
וכיוון שהמאפיין הכי מובהק של הרוב הנורמטיבי הוא אלימות לא מרוסנת אז אין לנו ברירה אלא להפנים את מבטו או להיפגע.

יש שדה שלם של ידע, רגשי ואחר, שעומד מאחורי הסיבות לכך,
ידע שקשור ביחסים בין המטפיזי לפיזי, בין הגוף לנפש, בין החלום למציאות...
ולכן נוגע בשאלות של מוסר ואנושיות ואהבה ורגישות לזולת,
מי שמצפה שמישהו משרלטני המקצוע ינסה לחקור ולהידרש לידע הזה או לפחות להתייחס לקיומו משלה את עצמו,
זה לא יקרה,
לנורמה ולשרלטנים שמייצגים רק אותה באקדמיה יש אינטרס שאין מובהק ממנו להכחיש כל עדות לאפשרות שאוטיסטים הם בני אדם,
והם לא עוצרים ולא יעצרו באדום אף פעם.

לצפיה ב-'נכון , זה מה שהכי צובט '
נכון , זה מה שהכי צובט
14/04/2017 | 02:39
11
אבל אולי אני צריכה אישרור לעצמי , הפסקה בנשיכות האלה
כל הזמן של מה אני  - ואני אדם אבל לא מוצאת את עצמי בשום קטגוריה
ולא לחינם- 
כנראה שמוטיב ההזדהות אנושי.

אבל קשה לי עם זה ובעיקר אני רוצה שאולי זה יפעור את הפתח שצריך לקושי שלי עם למשל בני אדם ועבודה (שלא אפשרית לי לאורך זמן)
לצפיה ב-'אין תרופה לדכאון וקשב'
אין תרופה לדכאון וקשב
10/04/2017 | 10:05
11
39
אלא אם את מחשיבה סירוס כימי כתרופה
לצפיה ב-'סמרוס כימי לא רק שלא עוזר אחא מנציח'
סמרוס כימי לא רק שלא עוזר אחא מנציח
10/04/2017 | 15:23
2
15
לעד את הדיכאון כנל אנטי םסיכוטי זה חרא טהור אני לוקח כל סוג של טיפול בדיכאון אני בגלל נקשה סוממתי בכל כדור מיצב ולא עזר בכלום למזלי אני הפסקתי עם כדורים לדיכאון שגרמו לאיבוד בזיכרון ומה לא כנל אנטי פסכוטי ועכשיו אני די נקי מכל כדור כי פשוט לא לוקח עלמדעת עצמי והורים פשוט לא יודעים לא בולע את החרא הזה זה הכל .
לצפיה ב-'זה מוזר איך כמו אחותי '
זה מוזר איך כמו אחותי
14/04/2017 | 02:37
1
13
אני לפעמים מרגישה שקל לי מאחרים כי השדה הרגשי שלי מטלטל בין קיצון - אופוריה לבין דיכאון מריר ושחור אבל כאילו משהו בזה לא נוגע לי 

היום שאלתי את שירה שאמרה שכהחתול של חברה שלה מת בגלל שהיא חזרה על זה כמה פעמים - החברה - התחשק לה למות והיא הייתה בדיכאון איום ונורא-
שאלתי אותה אם היא הזדהתה איתה כי אני לא תמיד חשה או יש לי מושג שזה כך לגבי המבטים והיא אמרה :"אני לא חושבת ככה, זה משפיע עלי אבל אני אדישה" 

הנפש זועקת ואני חושבת שלפנות מקום הקשבה לה בלי להשמיט עליה שיפוט של עצב- רע , שמחה - טוב מאפשר את היציאה הכי מדויקת מדיכאון וחוץ מזה שהתנודות האלה הן חלק מזה ומצד שני על דבר שכל כך הרבה בוכים עליו הדברים נראים לי קלי דעת וחסרי מעוף - ואני לא מתחברת לזה כלל (פגיעה אישית על רקע של אתה לא מעריך אותי,תגובות לא הגיוניות רגשית ובעיקר אגו שזה דבר נורא מטומטם בצורה שמביאים אותו).

לצפיה ב-'הערכה היא חשובה בעיני וחלק מאהבה'
הערכה היא חשובה בעיני וחלק מאהבה
14/04/2017 | 16:28
73
אבל לא כזו שנובעת  מאגו אלא מכאב זאני כואב שאבא רואה בי אפס זה נראה לי הגיוני ובטח גם לךאו שאני חושב שלא אוהבים אותי וזה הורס אותי ומכניס אותי לדיכאון איום לכן נראה לי שאת מקבלת סוג מסיון של אשרר הערכה אבל קשור מתי ממי ואיך אחרת היה נמאס לך ממני מזמן והיית מנתקת קשר נראה לי כי אצלי האשרר המתמיד והנצחי לאהבה מאוד בולט וכך גם אמרת לכן קשה לך איתי נראה לי , כי אני דורש המון צומת לב .
לצפיה ב-'היתה תקופה שטיפול תרופתי עזר לי לצאת מבור עמוק'
היתה תקופה שטיפול תרופתי עזר לי לצאת מבור עמוק
12/04/2017 | 14:14
7
26
זה, כנראה, לא פתרון לתווך ארוך, וברגע שהרגשתי יותר טוב הפסקתי, אבל בהחלט לי זה עזר מאד.
לצפיה ב-'מעניין אני בדיכאון כבר המון שנים'
מעניין אני בדיכאון כבר המון שנים
12/04/2017 | 18:49
1
21
ושום כדור לא עזר רצו לעשות לי גזעי חשמל אבל אמרו שגם זה לא יעזור גם טיפולים אחרים לא כלום לא עזר , דיכאון זה קשה נורא זה גיהנום שאין כדוגמתו היו תקופות שלא יצאתי מהיטה למעלה מחודש ולא תפקדתי לגמרי חצי שנה ויותר , זה נורא זה מוביל אצלי גם לאובדנות ויש לי עבר עשיר של נסיניות נתאבדות מכל הסוגים לפחות עשרות נסיניות שלוש פעמים הייתי בין החיים למוות מונשם ובחדר טראומה . עשתי הרבנ דרמה ניסיון התאבדות אחרון הלכתי בכביש באילון בערב והצילו אותי אחרת הייתי גומר אם אבא לא היה מציל אותי , מה לעשות חיים קשים .
לצפיה ב-'זה גם אצלי נפוץ ששבוע /שבועיים במיטה '
זה גם אצלי נפוץ ששבוע /שבועיים במיטה
14/04/2017 | 02:41
11
כמו כלום ורק ישנה כי לא יכולה מעבר
אני קוראת לזה "תקופות אינקובטור" כי אחר כך אני חשה טוב יותר
ויכולה להסתובב ולעשות
לצפיה ב-'לי הרואין ממש עזר, גם סמים אחרים'
לי הרואין ממש עזר, גם סמים אחרים
13/04/2017 | 05:58
4
24
להרבה אנשים גם אלכוהול מאוד עוזר.

לאדם השונה והחריג והרגיש הקיום החברתי והנסיון לעמוד בציפיות הסביבה יכול להיות מעבר מתהום אחת לשניה,
ברור שכימיה יכולה לעקוף את הבעייה,
בטוח שזה לא הפתרון
לצפיה ב-'גבריאל אמרה שניצלה בזכות הרואין'
גבריאל אמרה שניצלה בזכות הרואין
13/04/2017 | 18:56
1
13
היא אמרה שבלעדיה היא הייתה מתאבדת מזמן היא כמוני פוסט טראומטתית אבל אצלה זה כי אביה אנס אותה מגיל מאוד צעיר לאורך שנים שום דבר לא עזר לה לטענתה  מלבד הסם הזה היום היא גמולה אני חושב ככה הבנתי אבל היא תמיד חוזרת לזה כי אין לה מה שהוא אחר , גם אני ככה רק עם אלכהול. וקוק אני הגעתי למצבים פסכוטים בגלל שתייה חריפה וכמעת מתתי הייתי שותה בקבוק ביום אפילו יותר אני כבר כמעת לא נוגע כי מחבאים ממני , נסיתי גם הרואין בגיל חמש עשרה אבל הפסקתי די מהר כי ידעתי שאני לא אצא מזה היום אני רוצה להשיג הרואין אבל איו לי איל כי גבריאל לא מוכנה לספק לי מפחדת עלי וחבר שלי ירון חזר בתשובה אז אין לי איך גם אל סי די יעשה לי טוב בעיקר למוזה מת להשיג היום אני די נקי מהכל
לצפיה ב-'זה פותח דברים מסוימים לתקופה'
זה פותח דברים מסוימים לתקופה
14/04/2017 | 02:44
15
גם לי חלק מהדברים עזרו עם העבר ובכלל התמכרויות לאו דווקא לחומר משככים ופותחים משהו שצריך להפתח ונותנים זווית מהירה ועוצמתית אבל במשהו מלאכותית של הדברים - כמו שלושים שנים קדימה

אבל הם גם מסוכנים מאוד ואני משערת שחלק מהרומן איתם נגמר לי מהרגע שהבנתי שאני רוצה להיות פה ולא לברוח לספרים ,מחשב, עישון ירוק ,אלכוהול ,כאב ועוד

אבל לא זר
לצפיה ב-'נכון זה רק משכך לא מרפא'
נכון זה רק משכך לא מרפא
13/04/2017 | 19:03
11
זה לאיך ולא למה זה שאלה גדולזהאיך לעבור את המחסום הזה  ולי עזרו סמין ושתיה  באין שיעור מטיפול תרופתי או אחר טיפטל  כזה בכלל לא הזיז לי
לצפיה ב-'כל הזמן מתחשק לי לשתות/ לעשן / לעשות משהו'
כל הזמן מתחשק לי לשתות/ לעשן / לעשות משהו
14/04/2017 | 02:42
12
לרכך דברים אבל אני לא רוצה בזה- אני רוצה לחוות את הדברים
ולתת להם לעלות...
לצפיה ב-'אני חושב שכדי להיות ער לחלושות'
אני חושב שכדי להיות ער לחלושות
10/04/2017 | 15:05
14
אבל לא לחשוב שזה בגלל שאתה חולה אלא לנסות להבין את הסיבה למשל אצלי מבחינה שכלית אני נחשב ל4מה מאוד גהוהה ומבחינה תפקוד והתנהגות אני נחשב כמו ילד בן ארבע אפילו אני לא מאמין שאני ילד בן ארגע יש קטעים שאני נראה כזה אבל זה רק מסכה ככה אני חושב לכן העיני לדעת שיש לך חלושות זה מעולה אבל לא לוצר אני חולה כי זה לא כך בעיני יש סיבות לחלושות האלו ושה ממש לא לקות כמו שטעונת הפסכיטרה ממש לא
לצפיה ב-'כן אבל נראה שהצלחת בסך הכל'
כן אבל נראה שהצלחת בסך הכל
10/04/2017 | 15:49
20
להתמודד לפי מה שאני יוסע את אם לילדים אוטסטים אז את במצב טוב יותר מרוב האוטסטים אני לא יודע אם אי פעם אביא ילד או אהיה עצמאי אני לא מחפש עצמאות כמו הנט אלא מדבר בכלל על עצמאות לצאת מהבית אפילו אני לא אספגר אני פי די די תפקוד בנוני נמוך יש לי מאפיינים של אוטיזם קלאסי בהתנהגות ומנטליות וגם כאלו של תפ3וד מאוד גבוהה ומאפיני לימדה כי מצד אחד אני נחשב מחנון במתמטיקה ובשפה ובעוד הרבה אבל מצד שני אני בקושי יכול להסתדר או אפילו לצאת מהבית זה יכול להיות מסוכן ומעלים אותי למונטת אומרטם לנהג איפה ןהוריד אותי וככה אני הולל לסבתא פכם בחודש בערך אז זה קשה כי זה כמו להיות ילד קטן עם שכל של מב7גר אבא אומר שאני כמו ילד בהתנהגות וכמו פרופ הכי חכם בשכל אני לא קונה את זה בעיני עניין התפקוד מורכב יותר ו'זה נקודת מבט נורמטבית אני חא גאון מפגר ממש לא אפילו שאבחנו אותי בעל מאפייני סוונט לא מאמין בזה
לצפיה ב-'דר' רוני הגש ודר' מיכל רפפורט'
דר' רוני הגש ודר' מיכל רפפורט
10/04/2017 | 08:42
1
47
שתיהן מומחיות באבחון נשים ותפקוד גבוהה
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
11/04/2017 | 19:14
10
לצפיה ב-'נשמע מאוד כמו אישה אספית בתפקוד גבוה מאוד'
נשמע מאוד כמו אישה אספית בתפקוד גבוה מאוד
12/04/2017 | 00:57
3
64
ש
לצפיה ב-'לא משנה התפקוד העיקר אספית'
לא משנה התפקוד העיקר אספית
12/04/2017 | 08:22
29
אין משמעות בכלל לתפקוד גבוהה נמוך אין לזה משקל גם פי די די ' זה טוב אני פי די די לא אספגר והכי מצחיק שלא אבחנו אותי עד גיל שמונה עשרה והיום אני מאובחן ככזה שיש לו חלק מהתסמנים של אוטיזם קלאסי איזה טיפשי זה שלא אבחנו אותי בילדות אולי בגלל שדברתי בגיל מאוד צעיר ואבחנו קונגציה מאוד מאוד גבוהה   והיה לי קונגציה מאוד גבוהה. אז לא שמו לב חשבו שאני סתם ילדותי מנטליות שלא תאומת את גילי היום אומרים שהמנטליות שלי של ילד קטן והשכל ברמה גבוהה מאוד ואני לא מבין איך לא עלו על זה אז איך דקטור שכטמן שמכירה אותי מגיל כל כל כך צעיר לא עלתה על זה יש לה ידע באוטיזם היא זו שאמרה שיש חשד שאני אוטיסט בתפקוד גבוהה  ובסוף אבחנו כפי די די תפקוד בנוני נמוך ממש מוזר
לצפיה ב-'למה גבוה מאוד?'
למה גבוה מאוד?
14/04/2017 | 02:49
1
21
את מתכוונת תפקוד במובן שמתייגים אספי"ם ? 
כי למשל אני ממש מתקשה בעבודה ולכן כרגע לא עובדת ואין לי חברים במובן הזה כי אני לא מסוגלת זה גומר אותי נפשית וגם אני לא יודעת בדיוק מה עושים עם אנשים - 
רק עם בני זוג מסתדרת.

אני גם חושבת שהמניעה קשורה לזה שהיה לי יותר מדי קשה כבר , כי אני לא מבינה למה אנשים מגיבים בצורות מסוימות ולכן יוצאים לי הרבה "שגיאות" והמבוכה קשה וההתלבטויות במבוך של החלטות מה לעשות ומה לחשוב
לצפיה ב-'גם בני זוג הם בני אדם הכי בני אדם , אוהבים'
גם בני זוג הם בני אדם הכי בני אדם , אוהבים
14/04/2017 | 16:38
39
וזה מראה שאת כמוני וכמו אסים אחרים מאוד סלקטבית ועם האחד שמתאים לך נפשית וגופנית  את מסתדת זה מראה על רגשיות לקשר אז לא פלא שאת מסתדרת מול מי שנכנס לתוכך נפשית ומינית את לא נטית את אספית את לא מוצצת לכולם אלא רק למי שמחובר גוף נפש איתך זה הכי יפה שיש בעיני ועניין התפקוד לא חשוב לי כלל לא רואה בך תפקוד גבוהה בהכרח אבל כנראה יתיגו אותך. כך אותי לא
לצפיה ב-'אני זוכר כל מה שאומרים לי זה סיוט'
אני זוכר כל מה שאומרים לי זה סיוט
12/04/2017 | 08:45
20
אותו דבר לזכור אחרי שנים אני זוכר ממש הכל גם מה קראתי בילדות למשל נגשתי לאנצקלופדיות שקראתי בגיל עשר וראיתי שזה מוכר לי ואז התחלתי לדקלם בעל פה אחרי עשכ שנים פלוס זה ממש חרא הזכרון הזה כי אני נכנס להתקף של פלאש מכל מיני אירועים ונכנס לפחד ודיכאון כל מה שאי פעם עשו לי רע אני זוכר כאלו זה קרה הרגע זה נורא
לצפיה ב-'צחקו עלי בגלל האקלוליה'
צחקו עלי בגלל האקלוליה
09/04/2017 | 19:10
1
79
הלכתי היום מסבתא הביתה אח שלי לקח אותי הביתה באוטו שלו ולפני זה היה לי אקלוליה וחזרתי ודברתי לעצמי כמה שעות בבית אש ירדתי למטה ושוב דברתי לעצמי אז אח שלי אמר לי להכנס לאוטו וחהזהר בגלל התנעות לא להדרס כי כל הזמן זזתי מקום למקום אז הוא אמר לי לנסות להשאר במקום אבל לא יכולתי אבל זזתי פחות אחר כך הוא אמר לי להכנס והדליק מוזיקה שמעתי מוזיקה וממש התלהבתי נכנסתי למעין אקסטזה והתחלתי לחזור אחר המילים או היה לי משפט שאני אומר מאתמול בגלל שאני בדיכאון איפה היה אלוהים באוושיץ כל הילדים מתים הוא שם על ענן תופס את הזין ביד מה שהוא כזה ככה אמרתי כל הזמן גם אמרתי שנאצים רודפים אותי ומחפשים אותי ואני צריך לברוח ונסיתי לצאת מהכונית כי חשבתי שהמכוניות זה רכב של אס אס אז אח שלי הבין ככה ונעל את הדלתות ככה עושים שאני במצב מעורר כי אני יכול לפתוח את הדלת , אז אחרי זה ירדנו מאוטו כי הוא הגיע יצאתי מהכונית והוא אמר לי מה אתה דפוק למה לא סגרת את הדלת אחריך אז אמרתי כי הרגלים שלי רצות קדמיה הנה אני הולך ראה אמי הולך יש לי רגלים ככה אמרתי הוא לא נתעדק רק אמר לי להרים את המכנס כי זה לא יפה ואני דלגתי כל הזמן אז הוא היה מאחור ואני המשכתי לקלל עוד ועוד את המשפט עם הרגלים ואז היו שני אנשים שכנים שלי שאני לא מכיר הורה וילד בן עשר והם שצעו שאני כל הזמן מאקלל את המשפט הזה והילד התחיל לצחוק עלי ואמר הוא מפגר ואז האבא שלו צחק גם ואמר איזה מילה מעליבה כמו קללה ברוסית אני הייתי באטרף של האקלול אז לא שמתי לב מה הם אומרים והמשכתי עם הדברים לובי הם ראו אותי הסתכלו וצחקו כזה אז הבנתי שהם צוחקים עלי ואני נעלבתי הלב שלי עצר כזה ודפק מהר כי עד לפני לא הבנתי אז ממש כעסתי רציתי לפרק אותם את האבא בעיקר כי אם הילד היה צוחק לא הייתי כל כך כועס אבל זה נורא מקומם שהורה שהוא אדם מבוגר מאשרר דבר כזה ומשתף פעולה אז אחרי שהבנתי התחלתי לאקלל משפט אחר אני ארצח את הבני זונות האלו התחלתי ממש לקלל בלובי והם עלו אמי בכלל לא בטוח עד כמה הם מבינים עברית אבל נראה שסביר מאוד שכן במיוחד הילד אז הוא כן הבין , ככה התחלתי לקלל אח שלי בא ואמרתי לו מה קרה והוא לא ענה אמר עזוב את זה , אבל המשכתי להתעצבן וקללתי בבית מלא וצעקתי ואמרתי שאני אשרף ןהם את הבית ושחבל אליהם והתקשרתי לאבא שלי והוא אמר לי להרגע או שאני אשאב באבו כביר בחג ולא להתייחס ושהוא סתם לא מבין , אז עכשיו אמי נורא כועס , וממש נעלבתי אבל אני לא רוצה להסתבך ולהכנס שוב לאישפוז אז בעצם לא עשיתי להם כלום , אבל יכלתי בקלות לשבור לו את כל הגוף אני מאוד חזק ויודע לריב ויכול גם על כמה אנשים והיו לא מעט מקרים כאלו , אבל התאפקתי ואמרתי נעזוב את זה נחליק יש חג סתם מפגרים שחושבים שאני מפגר לא שווה לריב בשביל זה , אז זה מה שקרה , ובעיני החינוך שהורה הזה נותן לילד שלו הוא חרא , לצחוק על אוטיסט וברור שהוא ידע שיש לי בעיה זה מעשה נבלה , ונעלבתי נורא , לא סתם אמי לא רוצה לצאת לבחוץ כי צוחקים עלי ואמי לא רוצה לריב עם כל מי שמנסה להתעלל בי כי אמי נורא מוזר ודי בזארי אז עדיף לא לצאת המט נחרא הזה לא יכולים לראות אוטיסט ולא לצחוק עליו מנוולים שש שנים לא יצאתי מהבית ועכשיו היה לי ממש התקף של אקלטליה וקצת מחשבות זווא כי אמי סיכופרן וצחקו עלי כל כך מאכזב ... אין מה לסמוך על הנט לישור כל אחד רואה אותי רוצה לצחוק עלי ככה מי שאני ילד קטן רעים
לצפיה ב-'ואגב'
ואגב
09/04/2017 | 20:57
32
אני אף פעם כמעת לא עושה כלום ולא מחזיר ושותק ואז אוכל את עצמי שנים ויש לי סיוטין כאלו ממש מלא שצוח.ים עלי מי שאני ילד קטן , רוב רובם של הפכמים אמי שותק ולא עושה כלום אבל ברגע שמתחילים לגעת בי כדי להסתלבט ואני שונא יגע אני יכטל להיות נורא אלים ומסוכן מאוד כי אני נורא רגיש למגע שאני לא מוכן לו אז שנותנים לי כאפה או מכה או מסתובבים במעגל ודברים כאלו אז אמי כן יכול לתקוף וממש חזק אבל גם הרבה צאוד פעמים חטפתי מכות רצח ולא החזרתי כל זה כי הייתי נורא מוזר אז אני לא אוהב לצאת החטצה בגלל זה כי אני לא שולט בתנועה שלי הרבה פעמים או באקלוליה והמון שנים הכרו אותי כאחד המוםרעים והמשוגעים של בת ים גם כזה מופרע צאוד ומוסכן מאוד קראו ןי הפסכופת בעל האלף הפרצופים ידעו שאני מאוד נראה מוזר ואוטיסטי כזה אבל מטורף ויכול ןהיות לא צפוי ומסוכן נורא שאני מרגיש בסכנה שלי או של מי שאני אוהב וחכן מאושפז ונעצר וכו אז רק רציתי להביהר שאני לא בריון ולא רוצה רטב הפעמים לםגוע ורני פוגע או שאני בסכנה או פסכוטי לרוב
לצפיה ב-'מחפשת המלצות לפסיכיאטר בירושלים והסביבה'
מחפשת המלצות לפסיכיאטר בירושלים והסביבה
09/04/2017 | 10:00
9
41
הבן שלי (בן 15) נמצא בלחץ לא-ברור ומפתח OCD. אני מחפשת תור לפסיכיאטר שמתמחה בספקטרום בזמן הקרוב (לא בעוד כמה חודשים). עדיף בירושלים, אבל מוכנה לנסוע בשביל תור בקרוב. אשמח להמלצות.
לצפיה ב-'אפשר גם לא בירושלים, אם זה פסיכיאטר זמין לתורים'
אפשר גם לא בירושלים, אם זה פסיכיאטר זמין לתורים
09/04/2017 | 10:19
10
לצפיה ב-'אולי כבר ניסית, אם לא- שווה לברר בשערי צדק'
אולי כבר ניסית, אם לא- שווה לברר בשערי צדק
09/04/2017 | 11:16
3
45
לא מכירה אישית את היחידה, אבל העומדת בראשה נחשבת למומלצת

אם לא, ואפשרי מבחינתך לצאת מירושלים, כדאי לבדוק בבית אחד

(ובלי קשר- טוב לראותך כאן שוב )
לצפיה ב-'שלום! '
שלום!
09/04/2017 | 11:47
2
27
העומד בראש היחידה הוא ע"פ האתר ד"ר עדי ארן (גבר). למי התכוונת? לורדה גרוס-צור? כי ניסיתי כבר (ע"פ המלצות שקיבלתי) את ד"ר סול יברובסקי משערי-צדק, והוא כנראה כ"כ עמוס שהוא אפילו לא חוזר אלי.

אם לא תהיה ברירה אצא מירושלים, אבל להגיע לשיחות שבועיות בתל-אביב יכול להיות בעייתי.
לצפיה ב-'התקשרתי עכשיו שוב לשערי צדק ונזכרתי מה הבעיה'
התקשרתי עכשיו שוב לשערי צדק ונזכרתי מה הבעיה
09/04/2017 | 11:56
1
39
פרופ' ורדה גרוס-צור היא נוירולוגית ולא פסיכיאטרית, ואנחנו צריכים פסיכיאטר (כך זה נראה ). בהדסה עין-כרם מליאתי טפסים כבר לפני חודש, ועכשיו אמרו להתקשר שוב ביום שלישי הבא, אחרי החג (שמעתי המלצות גם על ד"ר אילת מלצר שם). בשערי צדק אמרו עכשיו שיבררו מי מתאים אצלם ויחזרו אלי היום. כל-כך מייאש לראות את הילד שלי בכזה לחץ.
לצפיה ב-'אכן אליה התכוונתי, היא עומדת בראש היחידה להתפתחות הילד'
אכן אליה התכוונתי, היא עומדת בראש היחידה להתפתחות הילד
09/04/2017 | 12:05
31
נכון שהיא נוירולוגית (לטעמי האישי דוקא יאמר לזכותה)
אבל יש ביחידה גם פסיכיאטרים.
לא יודעת מה מצב התור שם, וגם לא מכירה אותם,
לפחות מענה מהיר כנראה תקבלי שם- נקוה שאכן יחזרו אלייך עוד היום

גיל ההתבגרות הוא רכבת הרים מלחיצה באופן כללי,
ולאנשים רגישים במיוחד, כמו הילדים שלנו, על אחת כמה וכמה...
לצפיה ב-'מכירים את ד"ר מאיר משערי צדק?'
מכירים את ד"ר מאיר משערי צדק?
09/04/2017 | 14:40
3
32
לאחר תחנונים קיבלתי תור אליו ביום חמישי הקרוב

לצפיה ב-'גיגלתי...'
גיגלתי...
09/04/2017 | 16:29
2
43
מקוה שזה לא אותו ד"ר דניאל מאיר
ובכל מקרה שההוא למד והפנים משהו...

לצפיה ב-'כן, גם אני ראיתי את זה ולדעתי זה אותו אחד. '
כן, גם אני ראיתי את זה ולדעתי זה אותו אחד.
09/04/2017 | 17:27
1
31
רופא הילדים שלנו סיפר שד"ר מאיר ננזף פעם על כך שניסה להפנות פציינטים לרפואה פרטית אצלו. אני מתלבטת עכשיו אם בכל זאת ללכת אליו ביום חמישי לאבחון ראשוני, וברגע שנקבל תור בהדסה נעבור לשם. (אני כבר חודשיים במרוץ אחרי קבלת המלצות ותורים לפסיכיאטר בירושלים ללא הצלחה).
לצפיה ב-'הייתם? איך היה?'
הייתם? איך היה?
13/04/2017 | 17:42
3
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:00
5
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'לנסוע לרופא לבד'
לנסוע לרופא לבד
07/04/2017 | 16:47
4
82
נראה לכם כדאי (התור ב25 לחודש)
לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
08/04/2017 | 19:34
3
50
אם נראה לך שתוכל להסתדר עצמאית:
להגיע לרופא בזמן,
להסביר לו את מהות העניין בגללו אתה פונה אליו,
לעבור את בדיקת הרופא,
לזכור מה שיאמר לך,
לשאול אותו במקרה שמשהו מדבריו לא יהיה ברור לך,
אז אין סיבה שמישהו יבוא איתך.
אם אינך בטוח בכך, כדי שמישהו יתלווה אליך.
לצפיה ב-'אני צריך לבקש סיכום פגישה כך שאין צורך לזכור מה שיאמר לי'
אני צריך לבקש סיכום פגישה כך שאין צורך לזכור מה שיאמר לי
08/04/2017 | 19:50
2
31
במקום צה אני צריך לזכור לבקש סיכום פגישה
בקשר להסברת העניין אני אכין דף מראש עם התלונות
לצפיה ב-'בקשר להגעה אני חושב שאני מסוגל'
בקשר להגעה אני חושב שאני מסוגל
08/04/2017 | 19:52
1
14
לצפיה ב-'--לא רלוונטי--'
--לא רלוונטי--
09/04/2017 | 17:25
10
לצפיה ב-'טיפול באוטיזם בגישה ביו רפואית - מי מכיר?'
טיפול באוטיזם בגישה ביו רפואית - מי מכיר?
06/04/2017 | 22:35
3
81
ראיתי סרטון מדהים ביו טיוב של הורים לספקטרומיסט אודות טיפול באוטיזם בארה"ב בגישה ביו רפואית.
מי מכיר? יכול לתרום מידע?
לצפיה ב-'בגיל 18 השיטה הנ"ל היא טובה?'
בגיל 18 השיטה הנ"ל היא טובה?
07/04/2017 | 16:58
30
לצפיה ב-'טיפול בגישה ביו רפואית'
טיפול בגישה ביו רפואית
08/04/2017 | 01:59
69
יש כמה מטפלים טובים בישראל שמישמים את הגישה הביו רפואית.
מאוד מומלץ הסרטון הבא:
לצפיה ב-'טיפול בגישה ביו רפואית'
טיפול בגישה ביו רפואית
11/04/2017 | 11:20
34
טלי אנגור - טיפלה בבן שלי, מומלצת בחום, 
לצפיה ב-'מה לעשות אם הרופאה תפסול אוטיזם?'
מה לעשות אם הרופאה תפסול אוטיזם?
04/04/2017 | 14:35
14
140
לשמוח או להתעקש שתפנה לאבחון? לא יודעת עד כמה לסמוך עליה.
לצפיה ב-'למה לדאוג עכשיו ממה יהיה אם? '
למה לדאוג עכשיו ממה יהיה אם?
04/04/2017 | 16:32
2
87
כל מה שהיא תגיד, לא משנה מה השורה התחתונה,
כדאי לשאול את כל השאלות שעולות על דעתך,
לבדוק איתה איך היא הגיעה למסקנה אליה היא הגיעה
ואז לחשוב האם זה משכנע אותך או לא.
לצפיה ב-'עיכוב שפתי קל ללא בעיית תקשורת'
עיכוב שפתי קל ללא בעיית תקשורת
04/04/2017 | 18:57
1
79
זה מה נאמר לי. שיתף פעולה פחות מאשר בבית, התעלם מכל הבקשות שלה. כמובן, לא אמר מילה. לטענתה, ישלים דיבור תוך חודשיים אבל בכל זאת הפנתה לקלינאית תקשורת. טוענת שהכל קשור לבעיית שמיעה שהייתה לו. שזה לא משנה שלא אומר אמא אם אומר מילים אחרות. הוא הרי בא אלי ומבקש ציצי, אז היא טוענת שככה הוא רואה אותי. המליצה על גמילה, שגם ככה תוכננה לחופשת פסח.
טוענת שתקשורתי מאד.
לצפיה ב-'טיפול קלינאי תקשורת נדרש בכל מקרה.'
טיפול קלינאי תקשורת נדרש בכל מקרה.
05/04/2017 | 16:48
41
ואם לא ישלים תוך חודשיים (או שעדיין תהי מודאגת ) אז תמשיכו לבדוק.
לצפיה ב-'האם היא מומחית לאוטיזם?'
האם היא מומחית לאוטיזם?
05/04/2017 | 16:45
10
56
אם כן ואם תפסול, אז תשאלי מה כן יש.
לצפיה ב-'לא יודעת'
לא יודעת
05/04/2017 | 20:42
9
48
לא בטוח. היא מומחית להתפתחות, וגם נוירולוגית ילדים. והיא אמרה שאין שום סיכוי שיש בעיית תקשורת, וגם בעיית השפה תעבור מעצמה.
לצפיה ב-'האם היא הסבירה מה הביא אותה למסקנה הזאת?'
האם היא הסבירה מה הביא אותה למסקנה הזאת?
06/04/2017 | 08:29
7
18
לצפיה ב-'לא ממש'
לא ממש
06/04/2017 | 08:57
6
39
אמרה שרואים שהוא מאד תקשורתי, שיש התחלה של משחק. היא שמה פריטים על השולחן, שאלה איפה הבובה ולהפתעתי הוא הצביע. אחרי זה לא מאד שיתף פעולה כי שאלה מילים מסובכות (פעמון). על הדרך ניסה לצחצח שיניים עם מברשת שיער. ואז אמרה שייתן לבובה לאכול, רצתה שייקח כפית (מילה שהוא דווקא מכיר ואולי אפילו אומר בערך). הוא לא התייחס אליה, אבל אז לקח את הכוס שהייתה שם ואכן נתן לבובה לשתות.
כן בנה מגדל כשביקשתה.
זהו.
לצפיה ב-'ולגבי השפה, היא טוענת שרק לאחרונה התחיל לשמוע'
ולגבי השפה, היא טוענת שרק לאחרונה התחיל לשמוע
06/04/2017 | 08:59
5
38
ולכן זה בסדר. היא רשמה שהוא בגבול התחתון של הנורמה בשמיעה, מתאים לשנה ו-4 (איחור של 4 חודשים). אגב, אתמול הוא אמר אבא, אולי אפילו התכוון לבעלי.
לצפיה ב-'אם כך, האם לדעתך יתכן שהיא צודקת?'
אם כך, האם לדעתך יתכן שהיא צודקת?
06/04/2017 | 09:28
4
38
אחרי הכל מדובר באפרוחון קטן, עוד לא בן שנתיים.
לכל בנאדם הקצב שלו, ואת גם אומרת שחלק מתגובותיו הפתיעו אותך,
אז האם משהו מכל זה גרם לך להטיל ספק בחששותייך?

לעניות דעתי, לא כדאי להסחף לשום כיוון-
לא "למרוח" את הזמן, אבל גם לא להזדרז לשים כותרות על הילד
שעלולות להיות לא נכונות לו.
אם המצב עמום ולא ברור, אולי כדאי לתת לבנאדם הקטן כמה חודשים,
לתת לניצן זמן להתחיל לפתוח את עליו, ואז הכל יהיה ברור יותר
ותעלה הסבירות שהמסקנות האבחוניות, תהיינה אשר תהיינה,
יהיו מדויקות יותר ומשכנעות יותר מבחינתך.

לצפיה ב-'תמיד חשבתי שהוא בסדר ובעלי היה בלחץ מטורף'
תמיד חשבתי שהוא בסדר ובעלי היה בלחץ מטורף
06/04/2017 | 10:35
3
45
הבעיה גם שאם יתחיל לדבר, איך נדע שאין בעיה? הרי הילד שאובחן דיבר בזמן ולא היה שום סימן מחשיד עד גיל מאד מתקדם.
לצפיה ב-'אחת המלכודות שהורים צריכים להזהר מהן'
אחת המלכודות שהורים צריכים להזהר מהן
06/04/2017 | 12:47
1
67
אחרי שאחד מילדיהם אובחן יש נטיה לשים תחת זכוכית מגדלת-
שלא לומר מיקרוסקופ- את האחים שלו.
במיוחד כשמדובר באחים שהם תינוקות, כדאי להזהר.
שוב- אנחנו רוצים להיות עם אצבע על הדופק,
אבל לא לקטלג ילד סתם, מרוב לחץ שלנו,
ולשים עליו כותרת שאינה נכונה לו.
בכל הלחץ הזה, וודאי בכותרת שגויה,
יש פוטנציאל מזיק, לא פחות, ואולי יותר,
מבאיבחון שיתאחר קצת.

באיזה גיל אובחן האח הגדול? מה זה "גיל מאד מתקדם"?
כמה זמן עבר מאז האבחון?
האם נראה לך שנגרם לו נזק בגלל שלא אובחן מוקדם יותר?

ה שלי למשל, אובחן בגיל 6 וחצי, ולא נגרם לו שום נזק מכך,
נהפוך הוא.
אחיו אובחן בגיל 13, כן נגרם לו נזק- בביה"ס.
אבא שלהם אובחן בגיל 40- נגרם לו נזק.
את מבינה את כוונתי? לדעתי איבחון עשוי להיות כלי חשוב,
ולא כדאי סתם למרוח את הזמן,
מצד שני גם לא להיות בלחץ ולהכניס גם את הילד ללחץ.
החלטות שנעשות מתוך לחץ, עולה הסבירות שיהיו שגויות.

נכון, את צודקת שלעיתים אי-אפשר לדעת בודאות בגיל הרך מאד.
בדיוק בגלל זה נראה לי שעל מנת להקטין הסיכון לטעויות,
עדיף להמתין עם האיבחון לפחות לגיל שנתיים וקצת.
למרות שאנחנו רוצים תשובה, להפנים שכרגע אין עדיין.
כל עוד הניצן סגור, לא ניתן לדעת את צבעיו,
יש להמתין שייפתח הפרח ואז נראה.
ובינתיים, לנשום עמוק, לא "לאבחן" את הילד בעצמנו כל הזמן -
זה רק ישגע אותו ואותנו -
אלא פשוט לאהוב אותו, לשחק איתו, להקשיב לו, לספר לו סיפורים,
לשיר לו, לרקוד איתו וכל השאר
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
06/04/2017 | 17:26
11
לצפיה ב-'אל תחפשו בכח סימנים מחשידים.'
אל תחפשו בכח סימנים מחשידים.
06/04/2017 | 22:08
30
אם הם יהיו , כבר תדעו לשים לב.
לצפיה ב-'צריך להתעקש על איבחון.'
צריך להתעקש על איבחון.
06/04/2017 | 19:50
37
היא לא מומחית לאוטיזם והיא גם לא עשתה איבחון מקצועי לאוטיזם. זה לא אומר
שבהכרח יש אוטיזם אלא שצריך איבחון מקצועי אצל מומחה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה