לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1579415,794 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'כיתת תקשורת למתבגר שאובחן לאחרונה'
כיתת תקשורת למתבגר שאובחן לאחרונה
05/06/2018 | 14:07
79
242
האם אתם חושבים שמומלץ למתבגר שאובחן ממש לאחרונה כא״ס (בתפקוד גבוה מאד) וחווה קשיים רגשיים, להשתלב בכיתת תקשורת או בכיתת חינוך מיוחד. 
שתי האפשרויות עשויות להתאים. אשמח לשמוע מנסיונכם ומנקודת המבט שלכם כאן. המון תודה 
המשך>>
האם אתם חושבים שמומלץ למתבגר שאובחן ממש לאחרונה כא״ס (בתפקוד גבוה מאד) וחווה קשיים רגשיים, להשתלב בכיתת תקשורת או בכיתת חינוך מיוחד. 
שתי האפשרויות עשויות להתאים. אשמח לשמוע מנסיונכם ומנקודת המבט שלכם כאן. המון תודה 
לצפיה ב-'למה יש ״סוגי אוטיזם״?'
למה יש ״סוגי אוטיזם״?
06/06/2018 | 12:37
11
115

החברה שמה דגש מאוד רציני על ״סוג האוטיזם״ של האדם, זה נהיה כל־כך חשוב עד כדי שנוצרו הרבה ״סוגי אוטיזם״.

יש אוטיזם קל, אוטיזם חברתי, אוטיזם בתפקוד גבוהה וכו׳.

חלק מההגדרות הללו אפילו לא ניתנו על ידי אנשי מקצוע, אלא על ידי אנשים, אבל למה בעצם? האם סוגי האוטיזם מראים משהו על האדם המאובחן או על חברה המרגישה את הצורך לתייג את כולם?

מה אתם חושבים?

אני מוצא אינסוף אתרים הנותים מידע שגוי ומתייחסים אל אוטיזם כאל בעיה או מחלה שיש להפטר ממנה (או ממנוּ?).

אני דווקא חושב שהחברה היא החולה ומאחר ואני רוצה שיהיה לפחות אתר אחד שישפוך אור על הנושא ויהיה ״בצד שלנו״ - החלטתי להשקיע ולכתוב על זה כדי לעשות סדר בבלאגן.

אתם מוזמנים לקרוא ולהגיב את דעתכם, קישור לפוסט מה ההבדל בין סוגי אוטיזם? 

לצפיה ב-'סמנתיקה'
סמנתיקה
06/06/2018 | 17:00
6
79
מודה שמעולם לא שמעתי את המושג "אוטיזם חברתי", מי אומר את זה?

באופן כללי יש לך קבוצה גדולה של פרטים, נקראים בני אדם
קשה לקלוט אותם בקבוצה אחת אז אתה עושה חלוקה לפי מקום גיאוגרפי
גרמני, ישראלי, הונגרי, ספרדי, צרפתי וכה'
ואז יש צורך לקבוע מי מהקבוצות דומה יותר למי אז עושים עוד חלוקה
אשכנזי וספרדי
לעתים יש צורך לחלק לפי הדרך שבה האדם רואה את העולם והחוקים שמכתיב לעצמו ואז יש עוד חלוקה:
יהודי, נוצרי, מוסלמי, דרוזי, צ'רקסי, שומרוני, אתאיסט
יש גם את החלוקות הדיי בלתי נמנעות כמו זכר ונקבה שנכפות מראש כי השוני גדול מדיי מכדיי להתאלם ממנו

בני אדם אוהבים לחלק כי חלוקה עושה להם סדר, כי חלוקה זה מעניין
ואז את החלוקה הזאת אפשר להשאיר או לפרק אותה, לשחק עם החלוקה, לערבב בין הקבוצות
גם לדון על החלוקה, צריך שתהיה חלוקה בשביל זה

בקשר לחלוקה לגבי אוטיזם, גם, יש עם זה משחק וכל אחד משחק עם זה לפי התפיסה, ההבנה והאידיאולוגיה שלו
אני זוכר שקראתי ספר של עידו קידר, אוטיסט לא ורבאלי והוא דיי הקדיש פרק שלם לכך שהוא לא מאמין שהוא ואלו שמאובחנים עם תסמונת אספרגר זה אותם תסמינים, להם אין את הדיספרקציה שיש לו וגם אין להם את ההבנה של מצבים חברתיים שלו אישית יש (טענה שלו לא שלי)
מנגד קראתי גם ספרים של אוטיסטים (דונה וויליאמס לדוגמה) שטוענים שיש קשר ויש הבנה

ויש גם NVLD שהרבה פסיכיאטרים חלוקי דיעות אם להכיל אותם על הספקטרום או לו ויש "אנשים רגישים מאוד" שרבים רואים את עצמם חלק מהקהילה
חלוקה כל הזמן מתקיימת ומתפרקת ומתקיימת שוב
בסופו של דבר זה לא ממש משנה
לצפיה ב-'אוטיזם חברתי'
אוטיזם חברתי
07/06/2018 | 11:22
4
62
זה ביטוי שאני משתמשת בו ועוד אנשים שמשויכים לספקטרום ומנסים להבין מה רוצים מהם.

זה כמו התיאור של עידו קידר: יש אנשים שמתקשים להבין מצבים חברתיים וזו הסיבה העיקרית שבגללה מכניסים אותם לספקטרום האוטיסטטי ויש כאלו שאין להם בעיה כזו אבל יש להם קשיים תפקודיים. הפער בין שתי הקבוצות האלו מבחינה תקשורתית וחברתית הוא גדול יותר, לדעתי, מהפער בין הנטי"ם לאסי"ם - כך שכל עניין החלוקה לקבוצות מבוסס על דיעות (קדומות) ולא על עובדות.  
לצפיה ב-'הספר של עידו קידר'
הספר של עידו קידר
08/06/2018 | 08:17
2
34
שלום לך,

מה שם הספר של עידו קידר?
נשמע מעניין לקרוא אותו .
תודה
לצפיה ב-'IDO IN AUTISM LAND'
IDO IN AUTISM LAND
08/06/2018 | 11:35
1
32
מאוד קל לקריאה יחסית
תזמיני באינטרנט כי אין בארץ
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
09/06/2018 | 20:51
9
מתכוונת להזמין את הספר באינטרנט. מאיזה אתר?
לצפיה ב-'זה מאוד בולט אצל אנשים שהכרתי '
זה מאוד בולט אצל אנשים שהכרתי
16/06/2018 | 12:33
16
שלחלקם הבנה מדויקת ללא רבב של סביבתם ואפילו עשירה מהם 
(בסופו של דבר הבנה נוגעת רק למה שגלוי לאנשים -אפשר שדווקא עודף הבנה מביאה תואר של "מפגר" או "קושי" כשההפך) אבל יש להם הרבה קשיים מוטוריים ותפקודיים ויש כאלה שלהפך מזה אבל הבנתם החברתית מאוד שונה.

אני מסתייגת מעצם החלוקות האלה לא כי לא נדרשות כמה כדי לזהות , לכמת , להבין שיש הבדל אלא כי ההבדל הזה גם בראשי אנשים שנתפסים כנוירוטיפקלים מאוד רב, אני לא חושבת שהם מבינים זה את זה לרוב . הם פשוט נמצאים במצב שיותר מאפשר להם "להתעלם" מהעובדה הזו. 

לצפיה ב-'גם אנשי הספקטרום נמצאים על ספקטרום'
גם אנשי הספקטרום נמצאים על ספקטרום
07/06/2018 | 12:18
59
ומכאן, שגם דיספרקסיה, קשיים בתכנון תנועה וזה, הם חלק מאוד קוהרנטי מהיבטים אחרים של אוטיזם, כמו רגישות למבט או דיבור גבוה וארוך
לצפיה ב-'כי באמת יש סוגים שונים'
כי באמת יש סוגים שונים
06/06/2018 | 17:00
3
64
קח לדוגמא תסמונת רט.
הבנות עם התסמונת מאבדות את היכולת לדבר ואת רוב התקשורת שלהן.
הבנים עם התסמונת מתים (בדרך כלל תרום הלידה).
זה מחלה? או מצב תקין?
לצפיה ב-'בתסמונת רט'
בתסמונת רט
06/06/2018 | 17:16
2
62
יש גם ירידה תפקודית פיזית
השרירים נעשים יותר ויותר חלשים, המערכות החיסוניות לא מתפקדות כמו שצריך ובסופו של דבר יש יותר סיכונים לאירועים כמו שבץ והתקפיי לב ותוחלת החיים לא גבוהה

אוטיסט בתפקוד נמוך, אם יחיה עד גיל 80 במידה ויינתן לו הטיפול הראוי אין לו מחלה, על אף המגבלות הרבות שיש לו

אז כן, מה שיכול להרוג אותך כתוצאה רק מהיותו נוכח (אוטיסט שקופץ לכביש בגלל חוסר אינהיביציה זה לא נחשב) זו מחלה

לפחות זו החלוקה אצלי
לצפיה ב-'אני יכול לרדת לכביש'
אני יכול לרדת לכביש
06/06/2018 | 19:34
70
ולהדרס אני לא קלאסי אבל לפחות לא מאובחן אלא פי די די זה מאוד נזיל התפקוד ויש גם גבוהים לא ורבאלים או כאלו שלא יודעים לחצות כביש ויש יותר ויותר מודעות
לצפיה ב-'גם באוטיזם יש בעיות הכי פיזיות'
גם באוטיזם יש בעיות הכי פיזיות
07/06/2018 | 12:54
49
הרי זה כל העניין, חיבור נפש וגוף, שמביא לתגובות מאוד גופניות גם במקומות שבהם המציאות נתפשת כלא מוחשית לנ"ט

לצפיה ב-'איך להתמודד עם דיבורים לא תואמים וחזרתיים?'
איך להתמודד עם דיבורים לא תואמים וחזרתיים?
08/06/2018 | 10:24
2
105
בברכה

נתנאל שטרן
לצפיה ב-'לא צריך להתמודד עם זה, פשוט תהנה'
לא צריך להתמודד עם זה, פשוט תהנה
08/06/2018 | 10:45
1
57
זה מה שאתה וזה מה שאתה צריך, לך על זה, זה בריאות
לצפיה ב-'אבל לפעמים בדיבורים הנ"ל אני מבקש כסף '
אבל לפעמים בדיבורים הנ"ל אני מבקש כסף
08/06/2018 | 10:49
54
מה שגורם לחברים לצחוק עליי
לצפיה ב-'יש לי חלום'
יש לי חלום
04/06/2018 | 22:59
121
832
להקים בתים לחיים בכל מיני אזורים בארץ אבל  בית כזה שהיה הדידיות שצא היה הררכיה ובכלל עוד שאיפה שלי שאוטסטים מתפקדים הם מי שהיו בהנהלה או מדרכים ונקיים לנו קיבוץ לאוטסטים ונחיה שם מה דעתכם על זה ? ימי שהוא יכול לגרום לזה  לקרות ? כמה כסף צריך אני הייתי מבקש מדוד שלי שיעזור בזה יש לו המון...
המשך>>
להקים בתים לחיים בכל מיני אזורים בארץ אבל  בית כזה שהיה הדידיות שצא היה הררכיה ובכלל עוד שאיפה שלי שאוטסטים מתפקדים הם מי שהיו בהנהלה או מדרכים ונקיים לנו קיבוץ לאוטסטים ונחיה שם מה דעתכם על זה ? ימי שהוא יכול לגרום לזה  לקרות ? כמה כסף צריך אני הייתי מבקש מדוד שלי שיעזור בזה יש לו המון כסף וגם סבא יעזור בלהשיג איושרים וכו מה דעתכם יש כאן מישהוא שיכול להרים פריוקט כזה וטם לא בתין אז נתחיל מבית אחד ונמשך הלאה יש את כושרית אבל המנהלים הם נטים לכן חשבתי שהרעיון שלי עדיף בהרבה ז ו אשמח לשמוע חוות דעת .
לצפיה ב-'גישור'
גישור
07/06/2018 | 08:17
5
53
גישור מתחיל בין שווים וזה מתחיל בהגדרה.
"אוטיסט" זו הגדרה שמפרידה את הפרט מהכלל ומונעת כל אפשרות של גישור.
המושג שלמדתי מתחום נפגעי הנפש הוא "מתמודד" - והארגון שבחר להשתמש במושג הזה במקום ב"חולה נפש" הוא היחיד בארץ שבאמת מכבד את המתמודדים ומציע להם פתרונות אמיתיים לשיקום, שילוב ותעסוקה בלי מרכאות. 
והשגיאה מתחילה דווקא אצלנו - כי "התקרבנות" (להציג את עצמך כקורבן ) זה להיט בימנו, והרשתות החברתיות מוצפות בסיפורי מיסכנות ואומללות. 
אז בואו נתחיל לדבר על "אוטיזם, אספרגר וכ"ו" כעל תופעה חברתית ולא כעל סימפטום אישי ועל הקושי בהתמודדות, כאדם שסובל מזה באופן אישי או כהורה, קרוב משפחה, חבר, מטפל או מורה - כי תופעה חברתית היא בעיה של כולנו. 

ועל מה צריך לגשר?
הפער החושי - יש אנשים שרק רואים את העולם ויש אנשים שרואים/שומעים/מריחים/נוגעים בעולם. היחס לעיוורים, למשל, השתנה כשהעיוורים החליטו לגשר על הפער החושי ולפתח חוויות של חושך עבור הרואים. מישהו התנסה בארוחה בחושך במרכז של החירשים/עיוורים בנמל יפו?
הדרך היחידה שמצאתי עד עכשיו להעביר את החוויה החושית המורכבת והעשירה שלי היא באמצעות VR ואני בטוחה שאם נצליח זה יהפוך ללהיט. 

אני אמשיך מאוחר יותר עם הפער התקשורתי והחברתי. 
לצפיה ב-'ראיה ושמיעה'
ראיה ושמיעה
07/06/2018 | 11:16
4
27
חקרתי במיוחד את הקשר בין שני החושים האלו, כי הוא הכי משמעותי.

קשב חיצוני: אני יכולה להפריד את החושים ו"לראות כמו כולם" אם אני עוצרת את הנשימה. זה קורה באופן טבעי רק במצבים קיצוניים במיוחד, כמובן...
קשב רגיל: ברירת המחדל אצלי היא קשב משולב ואז שני החושים מתמזגים ויוצרים תמונה אחת משקוללת. אני שמה לב לזה בעיקר כשמשהו משתנה בטון של הצליל - למשל, אני מדברת עם מישהו והטון שלו משתנה בגלל רגש ואז גם הפנים שלו משתנות. במקרים קיצוניים, כשהאדם "נפתח" וחושף רגשות עמוקים הוא יכול להיראות לי כמו מישהו אחר לגמרי.
קשב פנימי: קורה בדרך כלל כשאני שקועה במחשבות או מנסה לפתור בעיה מתמטית/פילוסופית. חוש הראיה הופך למשני ואז חוש אחר "תופס פיקוד". אם חוש השמיעה הוא הדומיננטי כל המציאות משתנה בהתאם. הצבעים הופכים עמומים וכהים יותר, האובייקטים הופכים סכימטיים יותר, כמו קווי מתאר בלבד או תבניות רשתיות, ויש הדגשה חזקה מאד על תלת מימדיות, כמו במציאות וירטואלית. 

חוויתי פעם גם מצב של דום לב ואז הכל הפך לשמע - אבל זו כמובן לא אופציה מעשית...
לצפיה ב-'נדמה לי שאוטיסטים נוטים לסינסטזיה'
נדמה לי שאוטיסטים נוטים לסינסטזיה
07/06/2018 | 12:15
3
29
לפחות אני סינסטט, במידה משתנה, ונדמה לי שהפגיעות להצפה חושית, תנועתית ורגשית נובעת בדיוק מהמקום שבו הראיה לגמרי שקולה לשמיעה, המקום שבו אנחנו שומעים תמונות ורואים צלילים, איזון כזה מוביל לתחושת הדדיות טוטאלית לעולם ולזולת, מה שגם אתה לכן מתארת כנטיה לראות את מה שבין הדברים ממש כפי שרואים את הדברים עצמם, כנטיה לראות את המפריד והמחבר כאחד, בבת אחת.

בגלל זה די בשינוי טון כדי שכל העולם הפנימי ישנה את האוריינטציה שלו, ואז אנשים לא מבינים למה אוטיסטים מגיבים על דברים שבשבילם הם ממש כלום.

זו בדיוק הרגישות שאת מתארת, לקשר בין הפנימי ביותר לחיצוני ביותר שהופכת את האוטיסטים מצד אחד לפגיעים ביותר אבל מצד שני גם יכולה הכי לאפשר המון בהקשר הנכון.

מכאן גם הרגישות להקשר, שפחות מובנת לאנשים שפחות חיים את הדיאלוג הבין חושי.

פרדוקסלית, לכאורה, אנחנו גם הכי נמתחים לאין סוף דמויות שונות, ממש זהויות שונות, להמון נרטיבים שונים, כי כמו שאת מתארת הדיאלוג הבין חושי הזה יכול להתבטא גם במצב שבו רק חוש אחד מדבר והאחר שותק, שבו אנחנו הכל ראיה, או הכל שמיעה, אלה מצבי קצה שאפשריים רק למי שחי את האמצע של כל זה

לצפיה ב-'לא סינסתיזה'
לא סינסתיזה
07/06/2018 | 15:16
2
22
בדקתי את הנושא לעומק והבנתי שלא מדובר באותה תופעה. סינסתיזה זה שונות חושית - מצב שבו יש הצלבה בעיבוד המידע בין כמה חושים. זה מצב קבוע ולא משתנה ואופייני לאדם מסוים ולא לסיטואציה. 
אצלנו זו שונות של קשב ולכן התוצאה הסופית (החוויה) משתנה בהתאם לסיטואציה ויוצרת אי-יציבות שנתפסת בעיני ה"נורמלים" כהפרעה נפשית (פסיכוזה) או כיכולת רוחנית גבוהה כי קשב פנימי וחיצוני כאחד הם משאת נפשם של היוגיסטים והמודטים.
לצפיה ב-'אולי כנראה'
אולי כנראה
07/06/2018 | 19:27
1
24
כי שמתי לב שגם אצלי המצב הסינסטטי מאוד משתנה ולגמרי תלוי הקשר, לפעמים החושים מצטלבים, לפעמים הם סותרים, ולפעמים הם מתיישבים, ובעצם הצורה המשתנה שבה הם מתייחסים אחד לשני זה המצפן השלי בערך למה שאחרת כאוטי לגמרי,
אני קולט את זה גם מאוטיסטים אחרים

ההגדרה שלך מדוייקת יותר, זו מעין סינסטזיה מותנה
לצפיה ב-'הגדרת מדוייק '
הגדרת מדוייק
08/06/2018 | 14:28
11
לצפיה ב-'מקבלים אוטסטים לכישורית ?'
מקבלים אוטסטים לכישורית ?
07/06/2018 | 13:57
46
עכשיו העוסית שלנו אומרת שלא מקבלים אנשים על הרצף לכשורית , לפילסוף הכם יש עוד אוטסטים מלבדך בכשורית ? ועוד שאלה איך היה תהליך התקבלות האם זה עד כדאי כך קשה להתקבל גם שמוכנים לשלם כסף ? תודה מראש אם תענה תענו  
לצפיה ב-'מנתחי התנהגות'
מנתחי התנהגות
06/06/2018 | 01:41
1
49
לא מוצאת את רשימת מנתחי התנהגות באתר ?
האם ניתן לקבל המלצות באזור המרכז
לפעוט בגיל 2.5 ?
לצפיה ב-'בקישורי הפורום שלנו הנמצאים בלשונית 'כלים ומידע' בראש העמוד'
בקישורי הפורום שלנו הנמצאים בלשונית 'כלים ומידע' בראש העמוד
07/06/2018 | 08:38
11
יש סעיף 'גישות ודרכי טיפול' ובו, בין היתר גם ABA .
יש שם כמה קישורים, ביניהם גם של הארגון הבינ"ל
שדרכו ניתן לאתר מנתחי התנהגות מוסמכים בכל העולם.
צריך רק לבחור בISRAEL בחיפוש.
לצפיה ב-'התלבטות סייעת'
התלבטות סייעת
06/06/2018 | 16:58
4
65
מרגע האבחון, קיבלנו סייעת מדהימה.
אבל עכשיו, אחרי שנה וחצי, התחילו בעיות: היא עדיין מקסימה כשהיא נמצאת. אבל היא נעדרת הרבה.
כל פעם יש לה סידור אחר עם ילד אחר, כך היא טוענת. לא מדובר בימים בודדים פה ושם. לדוגמה, בשבוע שעבר היא נעדרה כל השבוע.
כמובן שהילד לא קיבל סייעת מחליפה. לא יודעת בכלל האם מגיעה לו סייעת מחליפה (אם יש בכלל דבר כזה). 
אני גם לא יודעת האם בעריה בכלל ידעו שהיא לא הייתה.
אני תוהה האם לעשות משהו בנידון.
שאלתי אותה לפני חודש האם היא ממשיכה בשנה הבאה, והיא אמרה שהיא עוד לא יודעת מה תעשה.
לצפיה ב-'המתי"א מודעים לזה?'
המתי"א מודעים לזה?
06/06/2018 | 17:15
2
38
אני מניחה שאכפת לה מהילד אם היא עובדת איתו כבר שנה וחצי.
הייתי פונה אליה מהכיוון הזה, מהנזק שההתנהלות הזאת גורמת לילד,
לא כהאשמה חלילה אלא מתוך הדגשה שברור לך שאכפת לה ממנו
ולכן את מבקשת ממנה הבהרות לגבי ההמשך
וכן שבשבועות הנותרים לשנה"ל הזאת, תעמוד במחוייבותה כלפיו.
לצפיה ב-'היא טוענת שהיא עוד לא יודעת'
היא טוענת שהיא עוד לא יודעת
06/06/2018 | 17:21
1
33
פחות איכפת לי מהשנה שנותרה.
תוהה מה לעשות לגבי השנה הבאה, אם היא מעוניינת להישאר.
האם "להלשין" עליה?
למה הזכרת את מתי"א?
היא עובדת המועצה. לא הם אחראים אליה?
יש גם מורה שאחראית על שיבוץ הסייעות.
האם להעיר לה ? זה זה עלול לגרום לה לעזוב אם היא מתנדנדת בהחלטה.
האם עדיף סייעת חדשה שאולי תהיה גרועה?
לצפיה ב-'לכן הזכרתי את המתי"א '
לכן הזכרתי את המתי"א
06/06/2018 | 18:13
25
כי העניין אינו "להלשין" עליה, לסבך אותה עם המעסיק (הרשות המקומית)
אלא להנחות אותה לעבוד נכון- נכון לילד, שזה הקטע של המתי"א.
אם זה יכול להפתר ביניכן, בשיחה בה תדגישי את טובת הילד
והצורך שלו בבטחון, בידיעה מה הולך לקרות איתו,
וכמה שהיא נהדרת איתו וחשובה לו- נהדר.
אם לא, הייתי מתייעצת עם המתי"א.
לצפיה ב-'חייבת להיות סייעת מחליפה'
חייבת להיות סייעת מחליפה
06/06/2018 | 18:14
33
וזאת אחריות של העיריה להביא אותה. יש להם מאגר של סייעות מחליפות - בדרך כלל לא מוצלחות. אני לא מבין איך יתכן שבאופן עקבי הם לא מביאים מחליפה.
לגבי החיסורים, ההתלבטות לא פשוטה, כי לא שכיח שסייעות מטעם העיריה הן טובות כל כך. בכל מקרה גם אם את מעדיפה שהיא תישאר אין לך מה לחשוש, תעלי את הנושא של החיסורים ותדרשי פתרון עבור הילד שלך.
לצפיה ב-'טלפון של מעיין קלוש'
טלפון של מעיין קלוש
05/06/2018 | 13:04
3
63
הי אני מחפשת את הטלפון של מעיין קלוש- מרפאה בעיסוק מטבעון. האם מישהו מכיר?
לצפיה ב-'ניסית לברר ב 144?'
ניסית לברר ב 144?
05/06/2018 | 13:34
1
10
לצפיה ב-'מספר? מישהו?'
מספר? מישהו?
06/06/2018 | 10:07
15
כן ניסיתי לברר, המספר שנותנים שם לא מחובר. והיו בעבר המלצות בפורום
אז מי שמכיר ויודע, אשמח לעזרה
לצפיה ב-'בגוגל'
בגוגל
06/06/2018 | 17:20
11
לצפיה ב-'עזרה במציאת טלפון'
עזרה במציאת טלפון
06/06/2018 | 10:05
21
בררתי, המספר שנונים שם לא מחובר, וראיתי המלצות בעבר בפורום. אז מי שמכיר ויש לו את המספר, אשמח אם תשלחו
לצפיה ב-'בנוגע'
בנוגע
06/06/2018 | 01:34
35
לבדיקת אקסום לאחר צ'יפ גנטי תקין
אשמח לכל מידע
נחיצות עלויות וכו'
האם היא לא בסל ?
לצפיה ב-'שלום- הכרויות לאספרגרים - יש דבר כזה?'
שלום- הכרויות לאספרגרים - יש דבר כזה?
05/06/2018 | 13:55
1
54
תודה
לצפיה ב-'יש. לא בטוחה שזו הדרך המיטבית למצוא בן/בת זוג'
יש. לא בטוחה שזו הדרך המיטבית למצוא בן/בת זוג
05/06/2018 | 20:25
25
לצפיה ב-'זהות תקשורתית'
זהות תקשורתית
04/06/2018 | 18:00
1
78
במין האנושי יש 2 זהויות גופניות שונות: זכר ונקבה.
במין האנושי יש גם 2 זהויות מנטליות שונות: היררכית ורישתית. 
חברה בריאה מבוססת על תרבות שכוללת את כל הזהויות השונות אבל אנחנו עדיין רחוקים מאד מהמצב הזה. 
לכל אדם יש זהות עצמית שמבוססת על גנטיקה וסביבה וזהות חברתית שנוצרת באינטראקציה חברתית. ההבדל בין הספקטרום הנורמלי לאוטיסטי הוא היחס בין שתי הזהויות. 
במודל המנטלי ההיררכי הזהות החברתית הופכת למודע והזהות העצמית לתת-מודע. כל הפסיכולגיה המוכרת כיום, וכל השיטות שנגזרות ממנה, מבוססות על המודל הזה ולכן הן לא מתאימות לאסי"ם. פעם כל המודל הרפואי היה מבוסס על מבנה הגוף הגברי ורק מאוחר יותר התפתחה רפואת נשים, שמכירה בקיומן של בעיות מורכבות יותר וייחודיות למין הנשי. יום אחד גם המודל הפסיכולוגי שלנו יקרוס ואנשי המקצוע יבינו את השגיאה שלהם ויפתחו מודל טיפולי רחב יותר, שמתאים ל"חריגים". 
למה אנחנו חריגים? הזהויות שלנו מתמזגות זו עם זו, כמו המידע מהחושים, ויוצרות מודל שלישי ולא מוכר עדיין שאני קוראת לו "זהות תקשורתית". הזהות הזו פחות יציבה כי היא תלויה באינטארקציה החברתית ולכן היא משתנה עם כל שינוי באוירה התקשורתית. חוסר היציבות גורם ל"חשיפה" שמלווה בדרך כלל בחרם גלוי או סמוי ולכן הפחד מהחשיפה הוא הגורם העיקרי להצפה. 
השתתפתי לאחרונה במשחק תפקידים "חי" וגיליתי שהדמות שלי קמה לתחיה ופיתחה רגשות ומערכות יחסים אחרי כשעתיים. זה בד"כ הזמן שלוקח לי להיחשף בכל מפגש חברתי "נורמלי" ולחטוף את החרם בפנים..
ההבדל בין המשחק הזה למפגש חברתי רגיל הוא טווח הגמישות - במשחק הכל אפשרי והסיפור משתנה כל הזמן בהתאם לדמיונם הפרוע של המשתתפים. בחיים טווח הגמישות תלוי במשתתפים ויוצר מערכת של חוקים מגבילים שמוכרים ומובנים רק ל"נורמלים". אני מניחה שהכללים האלו נועדו להגן על העצמיות של המשתתפים ולהכריח את כולם להשתמש רק בזהות החברתית שלהם (לנהל שיחות חולין חסרות משמעות, לדוגמה) ומי שחוצה את הקווים (כי הוא משתמש בזהות תקשורתית שכוללת גם את הזהות העצמית שלו) נענש בחומרה.

מה דעתכם? מכירים את המצבים האלו? מבינים את המושגים שבחרתי להשתמש בהם? מכירים שיטות שונות של התמודדות עם מצבים חברתיים "אלימים"?
לצפיה ב-'מכיר משהו דומה'
מכיר משהו דומה
04/06/2018 | 19:42
32
ולדעתי גם בגלל זה הזהות הנשית והגברית, הזכרית והנקבית, מתמזגת באוטיזם בצורה חלקה יותר, וגם אם זהות כזאת פגיעה מאוד בהקשר היררכי בהקשר הדדי היא מאפשרת לחיות בו זמנית יציבות ויצירתיות, ושלל מצבים אחרים שסותרים במימד ההיררכי שהנורמה כל כך תלויה בו, עדיין.

זהות הדדית, אופקית, אכן הרבה יותר רגישה להקשר, ומכאן שהבחירות שלה נתפשות כסלקטיביות מדי מנקודת היחוס ההיררכית נורמטיבית, שמתייגת אותה כאנטי סוציאלית וחסרת מודעות חברתית דווקא בגלל שהיא הרבה יותר פתוחה לתבניות חיברות הרבה יותר קוהרנטיות.

אני כבר מזמן למדתי לא לחשוף כלום בתנאים של מפגש חברתי נורמלי, זה התאבדות

לצפיה ב-'אין דבר כזה אוטיזם קל'
אין דבר כזה אוטיזם קל
03/06/2018 | 23:36
13
110
אוטיסטים בתפקוד גבוה הם פשוט קצת מוזרים ואובסיסיבים זה הכל אוטיזם בעיני מתחיל מתפקןד בינוני וככה למטה זה לפחות דעתי אני לא יודע מה אני ואבא משגע אותי פעם אומר כך פעם אחרת אבל אם אני אדע שאני בתפקוד גבוה אני אוטומטי לא יחשיב את עצמי אוטיסט כי זה גבולי אוטיזם זה להיות בתוך עצמך רק לא לתקשר עם הסביבה להיות בעולמך הפנימי לכן הגבוהים הם לא אוטסטיים אלא בעלי מאפיינים אוטסטים זה לפחות דעתי .
לצפיה ב-'מה זה משנה בכלל'
מה זה משנה בכלל
04/06/2018 | 02:06
7
73
כמו שכתבת יש לך המון בעיות וקשיים ואתה מרגיש מאוד לא טוב, זה ממש משנה איך קוראים לזה ? אם נמצא לזה שם מדוייק זה מה שיעשה את ההבדל ?
לצפיה ב-'זה לא ישנה כלום'
זה לא ישנה כלום
04/06/2018 | 09:56
5
49
לא משנה איפה אנחנו על הספקטרום ומה רמת התקשורת עדיין הכאב הוא אותו דבר
לצפיה ב-'אולי הוא גם גדול יותר'
אולי הוא גם גדול יותר
04/06/2018 | 10:20
3
50
אני לפעמים חושב שאלן שתלוים בין האני לחוץ כל כך הם סובלים כל כך הרבה עד שהם מתים , אני לכאורה מתנהג מאוד אוטסטי ביום יום אכל השאיפה שלי הרצון שלי הוא מאוד נטי כולל הציפות ממננ ואז הקונפליקט מי אני מה אני ושאלות הזהות המטרידות האלו...
לצפיה ב-'אין כזה דבר "רצון נטי". יש לך, כמו לכולם, רצונות אנושיים'
אין כזה דבר "רצון נטי". יש לך, כמו לכולם, רצונות אנושיים
04/06/2018 | 14:37
2
62
יש לך, כמו לכולם, שאיפות אנושיות וחלומות אנושיים וצרכים אנושיים.

יש לך, כמו לכולם, צדדים אנושיים חזקים וצדדים אנושיים חלשים.

בקיצור, אנחנו לא חייזרים עם קרניים ולא מלאכים עם הילה לבנה. אנחנו בני-אדם. וזאת הסיבה שמי שמתעקש לחלק אנשים (כולל עצמו) לקבוצות מדוייקות, תמיד ימצא פרדוקסים.

משום מה עכשיו נזכרתי במימרה מפורסמת (לא זוכר מי אמר אותה במקור):

"Don't die with your music still in you."

אז עזוב אותך מאבחנות וקטלוגים, ופשוט תהיה מי שאתה. לך אחרי החלומות שלך (כל עוד הם לא מזיקים לאחרים). בנה לעצמך את החיים שאתה רוצה (וקודם כל כדאי לברר עם עצמך מהם החיים שאתה רוצה).

ואם הסביבה רוצה ממך משהו אחר, שיקפצו. אתה לא חיים להם שום דבר
לצפיה ב-'זה הבעיה שלי התלות בסביבה'
זה הבעיה שלי התלות בסביבה
04/06/2018 | 16:12
1
38
אני ממש כמו ילד בן חמש בהתנהגות בדיבור אני לא עצמאי בכלל והם לא מאמנים שהיה אז זה לרעתי ... מאוד הייתי רוצה להיוצ ואולי דרך מעבר בכשורית זה יקרה עכשיו אני בחרדה שלא אכנס לשם ואני שואל את זה כל הזמן ... ואבא מתחרפן ממני אין לי ממש שיח רק אותם שאלות שאני שואל כל זמן חזרתיות מטורפת ממש
לצפיה ב-'תלות בסביבה זו לולאה הכי קטלנית'
תלות בסביבה זו לולאה הכי קטלנית
04/06/2018 | 17:41
27
כי אתה לא מצליח לתפקד כי אינך מוצא מרחק ושהות מספיקה מהמבט הנורמטיבי שכולא אותך לשיתוק ובגלל זה אתה נשאר לכוד,
זו המלכודת האולטימטיבית,
מבט אחד טוב היה יכול לשחרר אותך לתפקוד עצמאי אבל אין מצב למצוא כזה,
אז כל מה שנשאר זה לפלס באיטיות שאין מענה ממנהף מילימטר אחר מילימטר, תנועה אחר תנועה, מוצא מהשיתוק, ודרך זה גם להבין למה אוטיסטים כל כך רגישים לאור ולמבט, שזו הרגישות האולטימטיבית, לטוב ולרע
לצפיה ב-'כן, פשוט כל אחד סובל מכיוון אחר'
כן, פשוט כל אחד סובל מכיוון אחר
04/06/2018 | 11:36
19
לצפיה ב-'אני חייב דיוק וסדר בהכל'
אני חייב דיוק וסדר בהכל
04/06/2018 | 10:17
42
אני צריך שגרה לכמת כל דבר באופן הכי מדויק אחרת אני יוצא מאיזון ואם אין לי כלים מדויקים לתאר חוויה אם היא נכונה או לא אני פשוט מבולבל ואז סובל קיצור כנו שאבא אומר אני במלחמה עם עצמי מתוסבך
לצפיה ב-'אוטיזם לא צריך להיות מסווג לרמות תפקוד'
אוטיזם לא צריך להיות מסווג לרמות תפקוד
04/06/2018 | 15:35
4
54

גם לאבא שלי היה קושי משמעותי להבין את ״רמת התפקוד שלי״.

האמת היא שהשקעתי את (חלק ניכר) משבוע שעבר בלכתוב על זה בדיוק - מהיכן מגיע הקושי (או הצורך) לאפיין רמות תפקוד ומה ההבדל בין סוגי האוטיזם.

לצפיה ב-'גם בעיני לא צריך'
גם בעיני לא צריך
04/06/2018 | 16:09
3
30
פשוט הייתי במצב נפשי קשה מאוד אתמול מעורר מאוד עכשיו אני בסדר יש כל מיני סוגים דל אוטיזם זה כן אבל התפקוד תמיד נזיל למשל אני יכול או יכולתי לפתור תרגלים מורכבים במתמטיקה בעל פה אבל להסתובב בחוץ או לדואג לעצמי בשעת סכנה ולדבר אני לא יכול אז מה אני נמוך או גבוה ?    מחונן או מפגר ? זה פשוט מאוד נזיל
לצפיה ב-'אתה צריך להפסיק לחשוב במושגים האלה...'
אתה צריך להפסיק לחשוב במושגים האלה...
04/06/2018 | 16:46
1
39

החברה מנסה להכניס אותך לתוך הגדרה, אבל אנו שונים, המערכת הבסיסית שלנו בנויה אחרת - לא ניתן להגדיר אותנו באותם הכלים בהם מגדירים אנשים נפוצים.

אין עדיין הגדרות תואמות לנו.

מלמדים אותנו שהם הכי טובים - רגיל זה הכי טוב, כשלמעשה זה רק נפוץ.
אני יכול להסביר על זה באריכות, בשביל זה פתחתי את ג׳אנגל לייף, אעשה כמיטב יכולתי כדי להסביר, כי ברגע שמפסיקים לחשוב על ה־״רגיל״ כמשהו טוב ומבינים שזה פשוט נפוץ, ניתן להשקיע בלהיות עצמך במקום להיות ״כמו כולם״.

תראה כמה קוצים ועשבים שוטים יש - זה הכי נפוץ, זה גודל בקלות וזה הכי חזק - ממש כמו אנשים נפוצים. לאומת זאת עצי־פרי הם נדירים, קשה לגדל אותם ודורשים המון - ממש כמו אוטיסטים. כמה חבל שאם לא מטפלים באופן נכון בעץ־פרי הוא מוציא פירות קשים ובלתי אכילים - אוטיסטים לא מקבלים את המינימום הנצרך ולכן אנו מאוד מתקשים בחיים.

המערכת לא נותן מקום לאוטיסטים - היא מתייחסת אילנו כאל משהו לא־תקין, כשלמעשה אנו פשוט מאוד שונים.

לכל קבוצה יש דברים התואמים לה - לאוטיסטים איו כלום, כי הם לא מתייחסים אלינו כאל בני־אדם ולכן לא מגיע לנו. 

יש עוד המון לכתוב על זה ולהסביר, זה הרבה יותר מורכב ועמוק.
לצפיה ב-'אוטיסטים לא יכולים ולא אמורים לתפקד כמו נ"ט'
אוטיסטים לא יכולים ולא אמורים לתפקד כמו נ"ט
04/06/2018 | 17:35
37
גם בגלל שהם לא חשים וחווים ומודדים את המציאות בצורה היררכית הם לא מבדילים כמו הנ"ט בין מעשה גדול למעשה קטן, בין השגרתי לנשגב, וזה מעולה, אפילו מדהים, אלא שהחברה והדרך שבה היא מתפקדת עדיין הכי בנויה על הפרדה בין הגבוה לנמוך, בין הרחוק לקרוב, בין הזר למוכר, בין הקטן לגדול,  כך שאין מצב שמישהו יבין למה מעשה שנדמה לאדם הנורמטיבי כל כך הכי פשוט ומובן מאליו וקטן ולא מורכב יכול להיות מורכב לאוטיסט לא פחות מפתרון משוואה בעלת אין סוף נעלמים.

אז מדידה דרך תפקוד הכי מחמיצה את הדרך והסיכוי לעזור, ולהעזר, באוטיסטים, ולחשוף את מה שהכי מדהים בהם, האינטואיציה שלהם להדדיות 

לאוטיסט כל אדם הוא עולם ומלואו, הוא לא יכול לאמץ לעצמו מבט אינסטרומנטלי, אה, זו הקופאית, זה מוזג לי קפה, מבחינתו כל מפגש אנושי הוא פיצוץ קוסמי, ולא חשוב עם מי, בעוד שלנ"ט התפקיד ממסגר את האדם במידה שמאפשרת להכיל את נוכחותו
וזו רק דוגמה אחת

לצפיה ב-'שוב פעם אתה מתעסק בהגדרות שלא מביאות אותך לשום מקום'
שוב פעם אתה מתעסק בהגדרות שלא מביאות אותך לשום מקום
04/06/2018 | 19:24
39
תפסיק להתעסק ב"תפקוד", בלחלק לעצמך ציונים ובלהשוות את עצמך לאנשים אחרים.

לצפיה ב-'יש לי הפרעות נפשיות קשות מאוד'
יש לי הפרעות נפשיות קשות מאוד
04/06/2018 | 00:07
7
80
ברמה מאןד חמורה ובעיני זה מה שמקשה עלי המחלות הנפשיות האופי המתוסבך אני יותר מידי מתוסבך עם עצמי זה לא האוטיזם אני לא אוטיסט בעיני זה הסיכזופרניה הדיכאון האוסידי הבעיות התנהגות החמורות אני ממש סובל ולא יושע מה לעשות אני לא מוצא פתרון אין לי כבר כוח החיים זה פשוט סיוט שלא נגמר וכן הייתי מותר על הכל גם על האוטיזם על הפרעות הנפשיות הבאמת מחרובנות האלו ורוצה להיות רגיל כי די אין לי כוח וזה שאני חכם או מוכשר או שיט אחר בגלל השוניןת האלן לא משנה את העבודה שתמיד היה מדוכא והם תמיד מאושרים וחי בא להיות מאושר הייתי מוותר על כל השוניות פשוט על הכל כי זה לא שוןה וזהנבדידות זהו
לצפיה ב-'אהוב יקר'
אהוב יקר
04/06/2018 | 09:54
6
45
מדהים ומצחיק כמה אנחנו במקומות שונים בחיים ועם הגדרות שונות על הספקטרום והסבל הוא אותו סבל. יכולה להגיד שמה שקשה לי זה הOCD ופחות האספרגר. כבר השלמתי עם זה שאין לי חברים קרובים כי בכולם מצאתי פגם אבל קשה לי שהחיים שלי סובבים סביב פחד וטקסים. לכן מבינה את רמת העצב ורמת הדכאון שאתה נמצא בו. יחד עם זאת אין לך הפרעה נפשית, יש לך בעיה נוירולוגית שבגללה קשה לך למצוא את מקומך בעולם. יש מקום עבורך בחברה, אתה צריך להתבונן עמוק פנימה ולהבין שיש בך המון ולא רק שכל וכשרון .. אני מסרבת להאמין שאנחנו רק אינטלגנציה גבוהה, יש בנו המון ופשוט קשה לנו להביא את זה לידי ביטוי. ממליצה לך להפסיק עם הנסיונות להגדרה עצמית, אתה לא צריך הגדרה וכותרת כדי להבין מי אתה ומה התועלת בחייך. מציעה לך למצוא תחום עניין שמסקרן אותך ולהתעסק וללמוד אותו ולקבל את עצמך כמו שאתה. ואם זה יגרום לך להרגיש טוב, שתדע שגם אני לפעמים רוצה להיות רגילה למרות שהעיסוק העיקרי שלי זה להעלות מודעות ואת המוטו ששונה זה לגמרי רגיל:-) והנה גם אני צועקת לפעמים בלב שבא לי להיות רגילה ונמאס לי לחשוב כל הזמן:-)
לצפיה ב-'אני כבר לא יודע מה לחשוב'
אני כבר לא יודע מה לחשוב
04/06/2018 | 10:28
5
41
אני מתויג ביותר מידי הפרעות קשות ומה שהכי מסבך אותח זה הפסכוזה אם נגדיר אותה כשונות או לא לחטוף התקף פרניוה עם רקע כמו שלי זה מאוד מסוכן לי ולסביבה מבינה ? אני לא רואה באוטיזם הפרעה או לקות אני חושב פשוט שהיא גורמת להמון סבל ולהמון בדידות עלי פשוט אף אחד התקרב ומי שכן התקרב ראה בי איזה יצור אקזוטי ושעשוע ותו לו מבינה ? לא יודע מה אני ואני חייב להגדיר הכל אני חייב לכמת הכל אני בעקרון בא מתחום של מתמטיקה לפחות באתי והייתי מאוד מוכשר בזה ואם הייתי יכול להביא נשוואה או נוסחאה מזה אוטיזם מי כן ומי לא זה היה טוב בנוגע לתחום עניין יש לי אבל אני לא מתעסק בו כבר כמה חודשים אני כל היום שוכב במיטה וחושב על הסוף אין לי כבר כוח ..
לצפיה ב-'בכל מקרה אל תייחס לתיוגים חשיבות'
בכל מקרה אל תייחס לתיוגים חשיבות
04/06/2018 | 12:33
1
23
הם באמת ממש לא אומרים כלום
לצפיה ב-'אני אנסה'
אני אנסה
04/06/2018 | 13:50
11
לצפיה ב-'תשמע... להכיר את עצמך באמת זה עבודה של שנים'
תשמע... להכיר את עצמך באמת זה עבודה של שנים
04/06/2018 | 15:45
2
31
אי-אפשר לסכם את זה במילת קוד אחת כמו "אוטיסט" או "נט" או"אישיות מטיפוס XYZ". ולא תמצא הגדרה "מתמטית" לאוטיסט, כי המילה "אוטיסט" מלכתחילה לא מוגדרת היטב. ברור יש בה גרעין של אמת, אבל חסרה בה הדיוק המתמטי-מדעי שבו אתה מעוניין.

אני לא יודע אם קיימת בכלל דרך מתמטית מדוייקת לאפיין אופי של בן-אדם. אבל אני בטוח ב-100% שגם אם דרך כזו קיימת, היא לא תתבסס על מושגים מעורפלים שנולדו בחטא כמו "אוטיזם".

ולמרבה המזל זה גם לא נחוץ. שאלת מה אתה. ובכן, אתה נתנאל. זאת התשובה הכי מדוייקת לשאלה ששאלת. כי אתה בן-אדם ייחודי (לטוב ולרע), וכל ניסיון להדביק לעצמך איזושהי קטגוריה יחטא לאמת.

כמובן שבזה לא מסתיים המסע להכרת עצמך, כן? אבל זוהי נקודת המוצא: להבין שהכרה עצמית לא יכולה לבוא מדחיסת בן-אדם לקופסה עם תווית. מזכיר לי את כל האנשים שמחפשים מתחת לאדמה לאיזו דת להשתייך או לאיזו מפלגה פוליטית להשתייך. חבר'ה, אם שום דבר מההיצע הקיים לא מתאים לכם, אז אין שום רע בלזרוק הכל ופשוט להיות עצמכם.
לצפיה ב-'אני מאוד מסכים איתך גור'
אני מאוד מסכים איתך גור
04/06/2018 | 16:02
18
הייתי אתמול במצב נפשי ממש ממש רע על סף תהום עכשיו אני מרגיש טוב יותר תודה לכולכם
לצפיה ב-'לדעתי, אפשר וכדאי ונחוץ להגדיר מתמטית זהות'
לדעתי, אפשר וכדאי ונחוץ להגדיר מתמטית זהות
04/06/2018 | 17:37
26
ואולי הדרך שבה השאיפה הזאת, הנסיון הזה, למדוד דווקא את הבלתי מדיד, את האהבה, האשמה, התשוקה, היופי... היא חלק ממה שכל כך מחריג ומחריג את האוטיסט

אין דבר כזה להיות פשוט עצמך, המאבק להכרת העצמי, כמו שגם אתה כתבת, הוא משימה נצחית
לצפיה ב-'וויסות חושי איך אתם מתמודדים? '
וויסות חושי איך אתם מתמודדים?
02/06/2018 | 16:21
12
116
כרגע בפגישות במשרד אני משתמשת במשחק עם המפתח כדי להתמקד בשיחה. אבל שיש אירועים אני מרגישה תחושת חנק, המטפל הציע לי להשתמש בטכניקת נשימות אבל אני לא באמת יכולה להשתמש בזה באירועי עבודה מבלי שיאשפזו אותי, בצחוק כן. במה אתם משתמשים ?
לצפיה ב-'לא יוצר קשר עם אנשים שמערערים אותי'
לא יוצר קשר עם אנשים שמערערים אותי
02/06/2018 | 16:28
3
73
זה פותר את הבעיה טוטאלית
לצפיה ב-'וכשאין ברירה '
וכשאין ברירה
02/06/2018 | 18:55
2
57
מה עוזר לך ?
לצפיה ב-'כלום'
כלום
02/06/2018 | 20:23
1
51
בגלל זה אין לי ממש ברירה, זאת אומרת מה שעוזר זה להסתגר אחרי זה, לנתק מגע בשביל להתאושש, וזה יכול לקחת גם לא מעט זמן, ובשלב מסויים פשוט נמאס לי להעביר את כל החיים שלי בנסיונות להתאושש מהמגע עם אנשים אז זהו.
לצפיה ב-'זה הסיבה שאני לא יוצא מהבית'
זה הסיבה שאני לא יוצא מהבית
02/06/2018 | 21:12
51
כל מגע עם אנשים גורם לי מועקה וחרדה ולראות המונים כאלן זה פשוט יותר מידי ...
לצפיה ב-'לי מאוד קשה'
לי מאוד קשה
02/06/2018 | 18:41
1
51
אני יכול לדפוק לעצמי מכות או להיות אלים ויסות מאוד לא טוב אצלי מאוד לא מווסת
לצפיה ב-'נשמע ממש קשה '
נשמע ממש קשה
02/06/2018 | 18:55
24
לצפיה ב-'בונה את החיים שלי כך שלא אזדקק לזה לעיתים קרובות מדי'
בונה את החיים שלי כך שלא אזדקק לזה לעיתים קרובות מדי
02/06/2018 | 23:08
2
62
למשל - אני עובד מהבית. אז חסל סדר "פגישות במשרד".

ובאירועים משפחתיים (למשל), פשוט מבהיר לאנשים מה מתאים לי ומה לא. אפשר להתאמץ, כמובן, במידה מסויימת למען אחרים בעניין הזה. אבל לא צריך "להתאבד" על זה, ותמיד ברור לי שהבחירה בכל מקרה ומקרה היא רק שלי.

לצפיה ב-'כשיש מוזיקה אני מפלסת לעצמי את הלבד שלי'
כשיש מוזיקה אני מפלסת לעצמי את הלבד שלי
03/06/2018 | 02:09
1
56
אבל נגיד בסיטואציות בהם לוקחת את הילדה לחוג, לבדיקה בבית חולים אני מוצאת את עצמי כל פעם צריכה להסתגל מחדש ולווסת את עצמי.. הכל מפחיד אותי אפילו האני עצמי מפחיד אותי
לצפיה ב-'מה שעוד יכול לעזור'
מה שעוד יכול לעזור
03/06/2018 | 06:13
44
זה לזרוק את כל המילון הפסאודו רפואי מהחלון.

לאוטיסטים אין בעיה עם וויסות חושי, רגשי, או אחר, עצם הקביעה, ה"אבחנה", שכמו כל האבחנות בתחום היא לגמרי הכי כוזבת ומדומה מגלמת את האלימות הבהמית ואת ההעדר המוחלט בלו מעט אמפטיה ורגישות מצד הזולת, שכמובן טופל עלינו, חלק מאטימותו האלימה את כשליו.

כשאת מתעלמת מכל השקרים, האנטי מדעיים והאנטי מקצועיים של שרלטני האקדמיה והפסיכופלוצים ועושה את מה שהם לא עשו ולא יעשו לעולם, חקירה אמיתית של זהותך, וזהות האדם בכלל, את הולכת וחושפת, ומגלה, את הסיבות לכך שאנחנו מגיבים בחריפות במקומות שבהם אנשים נורמטיבים לא מרגישים כלום ולהפך, וכשיש לך ידע לסיבות יש לך גם אפשרות להתמודד טוב יותר עם הנסיבות, גם המורכבות.

אז שוב, הכי חשוב, לקחת את כל מה שאנשי המקצוע, המטפלים, והמאבחנים אומרים, את כל מה שהאקדמיה אי פעם חקרה וכתבה בנושא האוטיזם ולזרוק את זה מייד מהחלון,
מהרגע שעשית את זה יש לך לפחות הזדמנות סבירה להתמודד עם קיומך על בסיס אמיתי במקום על בסיס שיקרי.

זה לא קל, כמובן, הם הרי נהנים מתקציבים שחבל על הזמן, מתמיכה רגשית ומהיותם מקובלים ומכובדים ובעלי מעמד, ואנחנו פחות מתתי אדם, שעדותנו תמיד נפסלת על הסף כי כל מה שאנחנו אומרים נחשב כחלק מהלקות, אבל מוטב להתעורר, רק אוטיסטים יכולים לחקור ולהבין אוטיזם, אם לנ"ט הייתה אמפטיה הם היו מסוגלים גם, או לפחות לעזור, אבל כעובדה אין להם בכלל כזאת, אפילו לא מעט

לצפיה ב-'זה לא חושי'
זה לא חושי
03/06/2018 | 13:39
2
43
וויסות חושי זו המצאה שאין לה שום קשר אלינו. חוש הראיה זה החוש היחידי שאפשר לווסת אותו (אפשר לעצום את העיניים) אבל איך מווסתים את כמות המידע שמגיעה מהעור? וממילא ההצפות נובעות מבפנים ולא מבחוץ - ממודל ארגון המידע במוח שכולל, בנוסף לשקלול שווה ערך של כל החושים, גם את כל המידע האסוציאטיבי שנובע מזכרונות וחוויות קודמות. הבעיה העיקרית, מבחינתי, היא דווקא "מערבולת הזמן" שמציפה אותי במידע מכל הכיוונים האפשריים ומופיעה בדרך כלל לפני אירוע שמחייב התייחסות. אני משתדלת להסתגר בבית כשזה קורה אבל לפעמים זה בלתי אפשרי ואז הפתרון היחיד לתפקוד תקין יחסית (לא לאבד את ההכרה או לעשות תאונת דרכים) הוא פיצול - אני מתנהלת בשני מישורי זמן בו-זמנית. 
לצפיה ב-'הצפות נובעות מהפער בין הפנים לחוץ'
הצפות נובעות מהפער בין הפנים לחוץ
03/06/2018 | 14:20
1
37
פער שמשקף את המידה שבה הנורמה לא מסוגלת ליישב סתירות במידה נאותה מספיק לאנשים רגישים .
אז כשלעצמנו ועם עצמנו אנחנו מסוגלים לחיות כמה מישורי זמן בו זמנית, ברגע שנבוא במגע עם מוסכמות החברה זה יתפוצץ,
ברגע שתתאפשר קהילה,קבוצה, חברה, שמסוגלת לפתור סתירות בצורה מעט יותר טובה מהטירוף הנורמטיבי גם בעיות ההצפה יעלמו
לצפיה ב-'מעניין ממש '
מעניין ממש
03/06/2018 | 14:40
15
לצפיה ב-'Fast ForWord תוכנה לשיפור אבחנה שמיעתית '
Fast ForWord תוכנה לשיפור אבחנה שמיעתית
02/06/2018 | 19:40
32
לפני כ8 שנים קראתי בפורום  זה המלצה על התוכנה רכשתי והשתמשתי אז וחזרתי להשתמש עכשו ובשני המקרים הייתי אסירת תודה 
העניין הוא שהבן שלי לא מבחין היטב בין צלילים ואז מילים לא נשמעות לו ברורות מספיק וזה פוגע ביכולת שלו להבין 
בתוכנה צריך להבחין בין צלילים דומים  ויש גם הנחיות שצריך להבין ואשר מלוות בגרפיקה שמאוד עוזרת 
זה מאפשר לתרגל מושגים ,זמנים. רבים ויחיד פעיל וסביל ואפילו הבעות פנים .
התוכנה הינה באנגלית אבל לשמחתי יש תמיכה בעברית על ידי מרפאה בעיסוק ששולטת היטב בתוכנה ובספקטרום.
כמו כן ניתן לפנות לחברה ולהתנסות בדמו לפני שמחליטים .
לצפיה ב-'האם יש פה אנשים (אוטיסטים/הורים/אחרים) שרוצים לבנות גשרים?'
האם יש פה אנשים (אוטיסטים/הורים/אחרים) שרוצים לבנות גשרים?
30/05/2018 | 01:45
43
143
אנשים עם גישה חיובית שרוצים לבנות ביחד דברים? אנשים שנמאס להם כבר מכל הציניות ובמקום זה הם מחפשים להוציא את המיטב מבני-האדם שמסביבם (ומעצמם)?

(spirt20 שאלה שאלות של "האם יש פה אנשים..." אז חשבתי שגם לי שווה לנסות)

המשך>>
אנשים עם גישה חיובית שרוצים לבנות ביחד דברים? אנשים שנמאס להם כבר מכל הציניות ובמקום זה הם מחפשים להוציא את המיטב מבני-האדם שמסביבם (ומעצמם)?

(spirt20 שאלה שאלות של "האם יש פה אנשים..." אז חשבתי שגם לי שווה לנסות)

לצפיה ב-'׳הרופא הטוב׳ – פרק 1 – טבע האוטיזם – להבין אוטיזם'
׳הרופא הטוב׳ – פרק 1 – טבע האוטיזם – להבין אוטיזם
31/05/2018 | 15:19
3
77

האמת שהתחלתי לכתוב כדי להסביר אוטיזם ואוטיסטים כבר לפני שנה, אבל נמנעתי מלשתף בעיקר מפחד שהדברים יהיו לא בשלים מספיק או לא נכונים. השנה האחרונה נתנה לי הרבה מאוד כלים והבנה ועכשיו אני מרגיש ויודע שאני מוכן לזה.

בפוסט הבא אני מנתח את הסדרה ׳הרופא הטוב׳ כחלק מהפרוייקט שלי ׳להבין אוטיזם׳.

לדעתי שם הסדרה אומר המון על הדמות הראשית ועלינו - אנשים על הספקטרום האוטיסטי, שבשונה ממה שהחברה חושבת אנו אנשים אכפתיים, אמפתיים ואלטרואיסטים, שפשוט לא מציגים זאת בצורה הצבועה שאנשים רגילים אליה.

הסדרה מציגה היטב איך החברה לא מוכנה לקבל מישהו שונה ואיך היא שוללת אותו מבלי אפילו לבדוק או לתת סיכוי לכישורים שלו, פשוט בגלל שזה ״לא מקובל״ להיות שונה.

׳הרופא הטוב׳ זו סידרה מצוינת בכדי להבין את הקושי וההפליה שאנו - אנשים על הספקטרום האוטיסטי נאלצים להתמודד איתם בכל יום בגלל הבורות של החברה אשר רואה אותנו כמוגבלים.

לצפיה ב-'מאוהבת בסדרה והשחקן מוכשר '
מאוהבת בסדרה והשחקן מוכשר
31/05/2018 | 16:35
2
21
לצפיה ב-'פרדי היימור בהחלט שחקן מעולה'
פרדי היימור בהחלט שחקן מעולה
31/05/2018 | 19:56
1
31

זה מדהים שהם אפילו לא הביאו מייעץ מהפקטרום ובכל זאת זה יצא מאוד אמיתי
לצפיה ב-'מאוהבת בו זה יצא ממש אותנטי '
מאוהבת בו זה יצא ממש אותנטי
01/06/2018 | 11:45
34
אחותי אוטיסטית בתפקוד גבוה והם ממש דומים . אני אספרגרית בהגדרה של פעם אז יש שוני ביני לבינו וגם לא ממש שמים דגש על איפה הוא על הספקטרום
לצפיה ב-'הזמנה להשתתפות בדיון של השדולה נגד אלימות משטרתית בכנסת'
הזמנה להשתתפות בדיון של השדולה נגד אלימות משטרתית בכנסת
31/05/2018 | 20:46
28
"דיון דחוף על רקע אירועי אלימות המשטרה נגד אזרחים מכל חלקי החברה הישראלית בעת האחרונה ובכלל."
"בשדולה ישמיעו את קולם נפגעי אלימות מהחברה הערבית, מהמגזר החרדי, מקהילת יוצאי אתיופיה ומכל חלקי החברה הישראלית."

נראה לי חשוב שגם קולם של א"סים יישמע שם. לא פשוט בכלל, אבל חשוב.

הדיון פתוח לציבור בהרשמה מראש:

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה