לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1561315,613 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אשמח להעזר בכם כדי להבין קצת יותר'
אשמח להעזר בכם כדי להבין קצת יותר
11/04/2018 | 18:38
1
72
שלום ותודה למי שיוכל לשפוך קצת אור.
אני כבר כמה שנים עוסקת בעולם הטיפולי (בתחומים אחרים). כעת לאחר התלבטויות והתחבטויות החלטתי שאני רוצה לעבוד עם ילדים על הרצף. עולם האוטיזם זר עבורי מאוד. התחלתי לקרוא ולחפור וחשבתי בתור התחלה להתחיל בתפקידים מאוד בסיסיים וראשוניים. 
ראיתי שיש דבר כזה מטפלת ABA והיא בעצם עושה בפועל את העבודה על פי תכנית העבודה של אשת המקצוע שבונה אותה ומלווה. אז השאלה האם צריך הכשרה מיוחדת כדי להיות חונכת/ מטפלת ABA?
אשמח גם לדעת בערך מה טווחי השכר לשעת עבודה של מטפלת כזו ומה טווח התשלום לשעה של משלבת.
תודה לעוזרים.
לצפיה ב-'מה מושך אותך לתחום?'
מה מושך אותך לתחום?
11/04/2018 | 20:10
59
אם "העולם" הזה זר לך לחלוטין מאיפה הגיע הרצון להכנס אליו?
אני מציע לך בהתחלה להיחסף.
להכנס לגן תקשורת ולעבוד בו איזו תקופה, לראות קודם כל איזה ילדים מהימים הם הילדים שלומדים בו, ולקבל ידע לכבי תחומי הטיפול השונים.
לצפיה ב-'אני מאוד עייף בימים האחרונים מה לעשות......'
אני מאוד עייף בימים האחרונים מה לעשות......
11/04/2018 | 13:53
29
לצפיה ב-'טיפול שיניים'
טיפול שיניים
08/04/2018 | 19:46
1
81
אני מנסה לקבוע תור לכל הילדים לבדיקת שיניים. הכי חשוב זה הבן האוטיסט כי משום מה לא מתחלפות לו השיניים ואני רוצה שיבדקו שאין בעיה.
התקשרתי וענו לי שיש רק רופאה אחת מומחית בילדים אליה מפנים ילדים שרופאים רגילים לא מצליחים לטפל. הבעיה שיש אליה תור רק באוקטובר.
אין לי מושג האם הילד ישתף פעולה. בגדול, הוא מודע לחשיבות ויש מצב שיתאמץ להתגבר על הפחד. ועדיין יצטרך מישהו נחמד (היינו אצל הרופאה עם ילד אחר והיא באמת נחמדה). קשה ביותר לקחת לו בדיקות דם, לדוגמה (מחזיקים אותו ממש חזק ומשתדלים להימנע מבדיקות לא מאד חשובות).
מחר אמורה להתקשר אלי אחראית על התורים של המומחית. האם כדאי לומר לה שהוא אוטיסט? האם יש חוק כלשהו שיכול לעזור לי בקטע הזה? 
האם הם ירשמו את זה בתיק שלו?
לצפיה ב-'אמרת לה?'
אמרת לה?
10/04/2018 | 08:34
45
מדובר במרפאת שיניים של קופ"ח?
אצלנו זה לא גרם מעולם לבעיה, זה כן הועיל (שהקופה מעודכנת באבחון)..
חשוב מאד שהרופא/ה המטפל/ת יהיה בנאדם סבלני ומכיל
חוויה לא טובה עלולה לקבע חרדות מטיפול שיניים או טיפול רפואי בכלל.
היתה לי בעיה דומה עם ה בילדותו, ולשימחתי מצאתי רופא שיניים מיוחד:
בנוסף להתמחותו כרופא שיניים לילדים הוא גם ליצן רפואי,
ונותן זמן להתחברות מחוייכת ורגועה  בין הילד לבינו לפני שמתחיל בטיפול הרפואי.
זו היתה כזאת הצלחה עד שהילד שאל בתחנונים:
"נו, אמא, מתי הולכים עוד פעם לד"ר אריק??"

אם בנך לא סובל מכאבים, לא מדובר במשהו דחוף, נראה לי שווה לחכות לתור
ולהגיע לרופאה שתאפשר חוויה חיובית.

לצפיה ב-'הכינוס השישי עמותת אפי - אספרגר ישראל'
הכינוס השישי עמותת אפי - אספרגר ישראל
09/04/2018 | 22:27
60
הכינוס השישי עמותת אפי - אספרגר ישראל

לצפיה ב-'(NAC)N-acetyilysteine)'
(NAC)N-acetyilysteine)
09/04/2018 | 13:30
53

אצסטילציסטאין 
במחקר שנערך באוניברסיטת סטנפורד מצאו שתוסף זה שהוא נוגד חימצון עוזר בבעיות התנהגות ובעוד מס דברים באוטיזם.
האם מישהו שמע על כך
כתוסף תזונה אינו מועיל כי המינונים שונים  מהמינונים של הNAC כתרופה.
בסטנפורד  הגישו פטנט תרופה המכילה את הNAC במינונים מועילים השאלה שלי האם התרופה יצאה לשוק?
החוקר שמו פרופ אנטוניו חרדאן

לצפיה ב-'מה עושים כשהילד צועק מרוב התלהבות?'
מה עושים כשהילד צועק מרוב התלהבות?
06/04/2018 | 19:14
5
115
אחד הדברים הטובים שיצא מהאבחון - הסנתי שהילד לא עושה דווקא כשהוא מדבר בקול רם כשאחיו הקטנים ישנים. זה היה ממש מטריף לי את השכל, והאבחון לחלוטין פתר את זה. עם הזמן, נראה לי, זה גם השתפר.
אבל נשארה בעייה אחת: כשהוא מתלהב ממשהו לטוב ולרע (נניח, ראה שמישהו אוכל גלידה וגם רוצה או דווקא אם הוא רב עם אחיו הגדול והוא צועק עליו) הוא ממש צועק. לרוב זאת צעקה של מילה אחת, אבל ממש חזקה. הוא לא עושה בכוונה, אבל עדיין זה מאד מפריע כי הוא מעיר את הקטן. השאלה היא האם יש מה לעשות עם זה? ללמוד אותו לשלוט על עצמו?
לצפיה ב-'כלום שיצעק'
כלום שיצעק
06/04/2018 | 19:32
79
אי אפשר לשלוט בזה ולא צריך צריף אולי לכוונן את זה לא רואה בזה בעיה גם אני כך .
לצפיה ב-'הבן הגדול שלי גם כך.'
הבן הגדול שלי גם כך.
07/04/2018 | 02:56
3
101
הקלינאית אמרה שלא קל לטפל בזה.
אנחנו מדי פעם מזכירים לו לדבר על 5
גם אני הייתי ככה בתור ילד ואפילו מעבר לילדות.
חבר שלי אמר לי פעם כי ההורים שלו לא רוצים שאני אבוא אליהם יותר כי אני מדבר בקול רם מדי.
זה לא שינה אותי, רק חיזק אצלי את ההתלהבות.
לפעמים דווקא כשמעירים אז הצד השני לא מקבל את זה, ולהפך רואה בזה כמשהו חיובי.
ככה היה אצלי, ואני מרגיש שגם בני ככה.
אומרים לדבר בשקט אז מתלהבים ומדברים עוד יותר חזק.
יש אלמנט של מודעות, אבל עצם ההערה גורם לריגוש ורק גורם לעלית עוצמת הקול.
לצפיה ב-'אז אין מה לעשות?'
אז אין מה לעשות?
07/04/2018 | 08:47
2
86
כשאני מעירה לו, הוא ישר מפסיק לצעוק. אבל כעבור כמה דקות יכול לצעוק שוב.
לצפיה ב-'בהחלט מוכר...'
בהחלט מוכר...
07/04/2018 | 14:41
76
מה לעשות?
אין כאן ניסים, הדבר העיקרי שצריך לקחת בחשבון הוא שבאמת קשה לו, יותר מלילד רגיל.
לכן לא לחשוב שיש בעיה ואיך לשנות בכוח.
אלה להבין שיש קושי ויש להתחשב ולהתייחס בעדינות.
אם לא נשרוט אותם בגיל הצעיר, אז בגיל מבוגר היכולות יבשילו.
לצפיה ב-'יש מה לעשות'
יש מה לעשות
08/04/2018 | 10:33
77
א)מה שגרייארט כתב.
זה אולי נראה כאילו "לא לעשות" אבל זה בהחלט כן לעשות.
הכלה מודעת היא עשיה ויכולה לצור תנאים שיאפשרו גם שינוי.
ב) תיווך והסברה לאחים ולמי שניתן.
ג)שוב, כמו שגרייארט כתב, אפשר להסכים עם הילד על איזושהי מילת קוד
שמסמנת לו, בלי כעס, להוריד ווליום.
כך לא נכנסים לדיון והרבה דיבורים, ובדרך מחוייכת מזכירים לולהוריד עוצמת קול.
צריך להיות ברור מראש שלא באמת מדובר בכפתור ווליום, לכן צפוי שהווליום יעלה שוב.
כאמור- סבלנות
ד)לפעמים אפשר לנסות לפענח, לפחות חלקית, את הסיבות והגורמים,
ואז אולי לתת מענים מתאימים שיקלו על תהליך ההבשלה שגרייארט דיבר עליו.
לפעמים התהליך לוקח כמה זמן שלוקח, אפשר רק לא להפריע לו.
לצפיה ב-'אישור טיפול בקאנביס לאוטיסט בוגר שמאובחן גם במחלה פסכוטית'
אישור טיפול בקאנביס לאוטיסט בוגר שמאובחן גם במחלה פסכוטית
06/04/2018 | 16:15
73
 זה אפשרי ? אני בזמן האחרון קורא יותר ויותר על שימוש בקנביס כגורם מסייע לבעיות של חרדות פגיעה עצמית והתקפי זעם קשים  אצל אוטסטים אני רוצה לדעת האם אפשרי לקבל טיפול כזה שיש גם ברקע אבחנה של מחלה פסכוטית כמו סכיזופרניה פלוס

רקע של אשפוזים בגלל התקפים פסיכוטים ונסינות אובדניים , האם זה אפשרי ? אני כרגע נוטל כדור אנטי פסיכוטי בשם קלופיקסול ביטלו לי את הזריקה כי טענו שמצבי מאוד השתפר ,  האם לאור הרקע שאני מתאר זה בכלל אפשרי ?  

אשמח לשמות של מטפלים העוסקים בזה  כאלו שיכולים לתת לי מענה אני לא ורבאלי כמעת בעל פה הדיבור שלי שאני כן מנסה לדבר אסאוטיבי מאוד , לא בהיר חזרתי אקלולי קופץ כל שניה בין מילים לעתים זה יותר טוב שאני רגוע ומרוכז ויש לציין לא ורבאלי בכלל מחוץ לתא המשפחתי הקרוב לכן אבי היה צריך להיות איש

הקשר שלי האם זה אפשרי למרות שאני כבר בגיר האם הוא יכול לדבר במקומי ?הוא האפטרופוס  שלי , זהו אלו שאלותי אני שואל כבר כמה זמן בכל מיני מקומות ולא קבלתי תשובה ויש לציין שאני גם סובל מבעיות שינה חמורות וקם בלילה כמה פעמים לפעמים יותר מ 10 פעם אז הבנתי שזה גם מוסיף לסיכוים לקבל קאנביס נכון ?  האבחנה הרשמית שלי באוטיזם זה פי די די בתפקוד יחסית נמוך.

זה נע בין גבוה נמוך ובינוני בכל מיני חלקים אבל לפי דברי הפסכיטר ללא לקות שכלית רק התנהגותית חזרתית קשר עין ויום יומית לא מתפקד כמעת בכלל ביום יום תלוי באחרים באופן עמוק מאוד זהו אשמח לתשובות תודה מראש נתנאל .
לצפיה ב-'האם יש פה הורים לילדים על הספקטרום שאובחנו מאוחר יחסית? '
האם יש פה הורים לילדים על הספקטרום שאובחנו מאוחר יחסית?
04/04/2018 | 21:33
7
117
האם אפשר לדבר עם מישהי על זה בפרטי בבקשה? 
לצפיה ב-'מוזמנת לשלוח לי מסר. אמנם המחשב שלי קרס אבל אני '
מוזמנת לשלוח לי מסר. אמנם המחשב שלי קרס אבל אני
06/04/2018 | 11:30
65
מתארחת מדי פעם על הלפטופ של הבן שלי עד שישוקם, אז אוכל להשיב

לצפיה ב-'מה זה מאוחר?'
מה זה מאוחר?
07/04/2018 | 02:17
34
לצפיה ב-'גיל 8-9 שנים'
גיל 8-9 שנים
07/04/2018 | 03:13
26
לצפיה ב-'אבחון מאוחר'
אבחון מאוחר
08/04/2018 | 06:09
2
77
בני אובחן לפני כשלוש שנים בגיל 13 שהיה בכיתה ז'. תמיד סבל מקשיים רגשיים ,עברנו אבחונים לבעית קשב וריכוז , אבחונים פסיכו -דידקטיים ,פסיכולוגים ,קבוצות תמיכה חברתיות ומה לא ? לבסוף לאחר תקופת המתנה ממושכת עבר אבחון במכון של פרופסור דיצה צחור באסף הרופא ושם קיבלנו את הכותרת לבעיה : ASD; האבחון הפסיכאטרי לעומת זאת שלל את ההבחנה שהוא על הרצף והפסיכאטרית שאבחנה אותו שנחשבת למומחית בנושא האוטיזם ,שללה זאת וטענה כפי שטענו אנשי מקצוע בילדות שמדובר באילמות סלקטיבית.אשמח לשלוח לך את המייל שלי במידה ותרצי.
לצפיה ב-'אז איך החלטת למי להאמין?'
אז איך החלטת למי להאמין?
08/04/2018 | 12:53
1
67
אצלינו פסיכולוגית אבחנה אוטיזם ואמרה "תפקוד גבוה אבל לא מהמקרים הגבוליים". ואילו פסיכיאטר אמר שהוא ממש גבולי, ברמה שאולי לא יכירו בו בביטוח לאומי.
לצפיה ב-'אבחון'
אבחון
10/04/2018 | 20:36
39
למרות שניסתי להדחיק האבחון של פרופסור צחור מוכיח שהוא הנכון.הבן שלי מראה את כל הסימפטומים : מרוכז בעצמו , קשה ליצור עימו שיח רציני ,ילדותי מתקשה להסתגל למסגרות לימודיות בגלל בעיות תקשורת ובעיות חברתיות .
לצפיה ב-'גיל 22 זה מאוחר?'
גיל 22 זה מאוחר?
09/04/2018 | 15:49
46
אם כן, את מוזמנת...
לצפיה ב-'היי, זקוקה לחוו"ד מהורים שאשפזו את ילדם במחלקה הסגורה '
היי, זקוקה לחוו"ד מהורים שאשפזו את ילדם במחלקה הסגורה
02/04/2018 | 01:04
49
470
בנס ציונה.
בני בן ה10 ASD בתפקוד גבוה נמצא שנתיים בחוסר איזון תרופתי ולאחר החלפת מסגרת לימודית, מטפלים רגשיים ופסיכיאטר מטפל הגענו למצב של פרצי אלימות מסכנים סביבה ולכן אינו יכול להיות מטופל יותר בקהילה אלא ע"י אשפוז לצורך איזון .
אשמח לשמוע מהורים שעברו תהליך דומה כיון...
המשך>>
בנס ציונה.
בני בן ה10 ASD בתפקוד גבוה נמצא שנתיים בחוסר איזון תרופתי ולאחר החלפת מסגרת לימודית, מטפלים רגשיים ופסיכיאטר מטפל הגענו למצב של פרצי אלימות מסכנים סביבה ולכן אינו יכול להיות מטופל יותר בקהילה אלא ע"י אשפוז לצורך איזון .
אשמח לשמוע מהורים שעברו תהליך דומה כיון שאני ממש אבודה וחסרת אונים , תודה.
לצפיה ב-'ההיסטוריה של דוקטור אספרגר'
ההיסטוריה של דוקטור אספרגר
02/04/2018 | 13:07
70
355
https://mobile.nytimes.com/2018/03/31/opinion/sunday/nazi-history-asperger.html

זה לא שהמצב היום הרבה יותר טוב, אמנם לא רוצחים אוטיסטים אבל כל סממן הכי קטן להתנגדות... המשך>>
https://mobile.nytimes.com/2018/03/31/opinion/sund...

זה לא שהמצב היום הרבה יותר טוב, אמנם לא רוצחים אוטיסטים אבל כל סממן הכי קטן להתנגדות לעדריות עדיין מסומן על ידי כל הקהילה שמתחזה למדעית ולטיפולית ולחינוכית כהפרעה קשה שיש "לטפל" בה בחומרה.

לצפיה ב-'האם ראיתם סדרה "30 ש"ח לשעה"?'
האם ראיתם סדרה "30 ש"ח לשעה"?
03/04/2018 | 23:18
90
כאן לגבי הסרט

יש שם מישהי בשם נעמה.
האם לדעתכם היא אוטיסטית או רק עם פיגול קל כפי שאמרו בסרט?
לצפיה ב-'שאלה לארינה'
שאלה לארינה
03/04/2018 | 11:26
7
81
אז אין כפרה על המעשים שלנו ? שלי ? מה אני יכול לעשות חוץ מלומר שאני לא התכוונתי ואני מצטער ? אין לי מושג אני אכול רגשות אשם אבל אין מי שישמע , זה לא אני , אתה מכיר אותי אתה יודע שאני מפחד מגע כל מגע בוודאי מיני , מה עלי לשות לדעתך ? סרוס ? אני צריך סירוס ? אני עד כדאי כך רע ?
לצפיה ב-'יעזור לי לשנוא את עצמי ?'
יעזור לי לשנוא את עצמי ?
03/04/2018 | 11:28
50
כי אני ממש שונא מאז שאני מכיר את עצמי ,מה עלי לעשות לדעתך ? איך לעבור את זה ? בלי להשתגע ? יש לי פגישה אצל הפסכטרית היום כי כתבתי מכתב על הסוף על החוסר סיכוי לשרוד, אולי היא תאשפז אותי מי יודע ...
לצפיה ב-'יש כפרה וזה בכלל לא העניין'
יש כפרה וזה בכלל לא העניין
03/04/2018 | 11:48
3
48
ואם שמת לב (בוודאי שלא) לא ביקשתי ממך התנצלות ואני לא מעוניין בה,
אבל כשאתה והחבר הזבל שלך מסמנים את זה שמחקתי הודעות שחזרו ותיארו את האונס של ביתי הפעוטה כאילו מעשה זה שקול לחוסר פתיחות לדיון מהסוג שאני נתקל בו כאן ובכל מקום אחר כל הזמן אז מבחינתי זו תועבה שמוכיחה שאין לכם בכלל מושג מה זה חופש דיון וחופש ביטוי במרחב הציבורי.

לא מעוניין בצער שלך וברגשות האשם שלך, כתבתי לך לא פעם את דעתי, שהנטיה לאלימות מינית, ביחוד כלפי חסרי אונים, תוך ניצול מעמד וסמכות, היא תוצאה של הסביבה המשפחתית וחלק מאוד גדול של המוסכמות החברתיות, ודווקא אלה שנחשבות כהכי לגיטימיות ונחשקות,
ובגלל זה אנשים טובים משתגעים,
אז כשאני כותב נגד זה ובחריפות אני חוטף על זה, ומכולם, וכשאתה וגור משווים בין המניע לכתיבה החריפה שלי נגד אלימות מהסוג הזה לכתיבה שחושפת בדיוק את האלימות הזאת ובצורה הכי ישירה אז אין לי ספק שאתם לגמרי מושחתים, ומשחיתים.

לא, סירוס אינו הפתרון, הפתרון הוא מה שאתם אף פעם לא עושים, לגלות את התבניות שמאפשרות ואף כופות את האלימות הזאת כחלק מהמובן מאליו הנורמטיבי
לצפיה ב-'אתה דווקא מאוד בסדר איתי'
אתה דווקא מאוד בסדר איתי
03/04/2018 | 11:55
2
37
מדבר יותר על אלה אבל גם עליך לפעמים או רוב הזמן אני עושה ואומר דברים שאני מתחרט אליהם , כי אני נשבר על מה שגדלתי עליו , בנוגע למה שכתבת על ביתך אני מסכים זה לא בר השואה ,אבל עדיין בעיני עדיף לא לחסום ולדבר על הכל אבל גם יש תוספת עניין האם לכן זה מסתבך, לען בעיני זה היה יותר ראוי מאשר החסימה של אלה או דודה ואחרים כי התחשבת באחר במי שחשוב לך וזה טבעי אני קודם כעסתי עליך , לכן אמרתי מה שאמרתי אני מאוד נע ושתנה לפי יחס או עלי או לפי רגשותי ותנודתיה .
לצפיה ב-'לא יודע לפסוק בעניין זה'
לא יודע לפסוק בעניין זה
03/04/2018 | 12:04
1
37
ואין לי ספק שאף אחד לא מבין בקטע הזה יותר מדי, ונכון שאני לא מאמין באהבה אפלטונית עם ולאדם שאתה נמצא איתו בקשר יומיומי, ובקשר ברמה של דיבור (לא במקרה אנחנו לא מדברים אלא עם מי שנוגע בנו) , ואני בעצמי לא מסתדר איתה ולכן ניתקתי איתה את היחסים, אבל מה שכתבתי התייחס להיבט אחד, שגם עם הציפיה שלך נכונה ותקפה ולגיטימית זה ממש לא אומר שאתה יכול להשפיל בן אדם דרך כפיית יחסי מין איתו ועליו.
אם הוא, היא, לא רוצה, אז זהו, חלאס, אני לא מסוגל אפילו להגיב למי שמשתמשים בגופן לשם פיתוי וחיזור, שונא את זה, זה מאוס בעיני הכי
לצפיה ב-'כן אתה מאוד צודק בעניין הזה לכן אני מצטער'
כן אתה מאוד צודק בעניין הזה לכן אני מצטער
03/04/2018 | 12:09
23
הייתי צריך לא לוומר כך נכון מאוד לא התככוונתי, ואכן בעיני קשר אפלטוני לא מתאים לאדם רגיש והדדי אוטסטי , לכן אני אמרתי לה שאני לא מוצא עניין בידידות ללא סיכו בהמשך למגע ,וא היא כעסה עלי ואמרה שאני מנפולטיבי וכו ככה הבנתי לפחות , קיצור אני מסכים איתך וזה לא ממש כפייה סתם הררתי בזה ,אמרתי שזה מעליב אותי ואיני לא מין מה הבעיה ,כי היא בעצמה אמרה לי בעבר שאין בעיה לכן הייתי מבולבל ... היא בלבלה אותי .
לצפיה ב-'מה אפשר לעשות? להפסיק לעשות את הדברים שאתה מתחרט אליהם.'
מה אפשר לעשות? להפסיק לעשות את הדברים שאתה מתחרט אליהם.
03/04/2018 | 14:46
1
33
לא מבין מה כל-כך מסובך פה, ולמה צריך לעשות כאלה דרמות מהעניין.

פשוט תפסיק לכתוב דברים כאלה. כשמדובר בכתיבה בפורומים או בפייסבוק, אין לך שום תירוץ: יש לך את כל הזמן שבעולם לעצור ולחשוב על ההשלכות, לפני שאתה לוחץ על "שלח".

ו"סירוס" זה סתם שטויות שלא קשורות לעניין. כי הבעיה שלך בכלל לא קשורה לדחפים מיניים. הבעיה שלך היא שאתה אוהב לזעזע ואוהב להכעיס ואוהב לשחק ברגשות של אנשים אחרים. כך גם ההודעה הפותחת שלך כאן בשרשור הזה: עושה מזה דרמה גדולה, כי זה מושך אליך תשומת לב. ממצב את עצמך כאילו אתה איזה סוטה מסוכן (אפילו שאתה עצמך מעיד שאתה מפחד פחד מוות מכל מגע מיני) ועד כמה שהתפקיד הזה שלילי ובזוי גם בעיניך, לפחות הוא מעורר עניין ומעורר תגובות.

וכבר שנים שאתה תקוע בג'יפה הזאת. כבר שנים שאתה יודע בדיוק מה עליך לעשות כדי לצאת מהג'יפה הזאת. הבעיה היא שפשוט אינך רוצה לעשות את זה.
לצפיה ב-'מסובך מאוד אני לא שולט בזה'
מסובך מאוד אני לא שולט בזה
03/04/2018 | 17:03
27
כמו שאתה לא יכול לסרס התנהגיות אוטסטיות שלך זה חלק מהאופי שלי , חלק ממי שאני ה לא פשוט בכלל לעבור תהליך כזה , הכי קל לומר לא רוצה תן לי פתרונות תן לי דרכים תדריך אותי , יש לי אובסיסיה , ברגע שאני חושב על משהוא אני חיי לכתוב מבין ? אחר כך אני מוחק ולפעמים עולים עלי ומזמנים לי משטרה , זה בלאגן רציני , אני לא אוהב לשחק ברגשות של אחרים אני נשבר ל זה דואלי ,דו כווני יש בזה גם דבר מרגש אין ספק אבל אני לא רוצה בזה , לא מצליח לשלוט בנוגע לסוטה זה נכתב ממקום כואב ,יש לי מחשבות אפלות, אבל אני לא ממש אותן , אני נסה לשלוט בהן , אבל כבר נעצרתי בבר בגלל דברים כאלו ,היום אני נזהר יותר .
לצפיה ב-'כתבה על שילוב אוטסטים בתפקוד גבוה'
כתבה על שילוב אוטסטים בתפקוד גבוה
03/04/2018 | 12:00
99
כרגיל טוענים שיש לו יתרונות על הנטים אבל אנחנו צריכים להתאם את עצמנו לחברה , כמה שטויות ...

הנה הכתבה :

לצפיה ב-'עזרה במילוי שאלון קצר'
עזרה במילוי שאלון קצר
02/04/2018 | 14:01
47
חברים יקרים!
אני זקוקה לעזרה במילוי שאלון קצר ע"י הורים .
הורים לילדים עם התפתחות תקינה והורים לילדים על הרצף האוטיסטי. אשמח אם תענו / תשתפו.
תודה מראש ❤️ וחג שמח!!!
https://docs.google.com/forms/d/11LEy6mx7cllGBSY5n...
לצפיה ב-', '
,
30/03/2018 | 22:08
47
היא שונאת אותי אז זה בסדר היא שונאת אותי אז זה בסדר היא שונאת אותי אז זה בסדר היא שונאת אותי אז זה בסדר היא שונאת אותי אז זה בסדר
לצפיה ב-'הורים למתבגרים עם אוטיזם '
הורים למתבגרים עם אוטיזם
30/03/2018 | 16:34
1
137
שלום,
אני סטודנטית בחינוך המיוחד במכללת סמינר הקיבוצים ואני אשמח שהורים שיש להם מתבגר(11-21) שאובחן עם אוטיזם, בבקשה תפנו מספר דקות לענות על השאלון הבא בגוגל דוקס:

תודה רבה וחג שמח!
לצפיה ב-'למה הורים ולא אוטסטים ?'
למה הורים ולא אוטסטים ?
30/03/2018 | 18:59
77
אני חושב שאני בתור אוטיסט יכול לתרום לא מעט למחקרים כאלו
לצפיה ב-'מה דעתכם על זה:'
מה דעתכם על זה:
26/03/2018 | 22:20
32
283
שאלתי בפורום נכים לגבי הזכויות של נכים שעובדים, ותראו איזה תגובה קיבלתי מהמנהל הנכבד שם:

לצפיה ב-'כל אחד מגיב מתוך ועל בסיס נסיון חייו'
כל אחד מגיב מתוך ועל בסיס נסיון חייו
27/03/2018 | 18:24
9
98
מבינה בהחלט אם נפגעת מתגובתו.
ברור שהוא לגמרי לא קלט אותך
והגיב לאיזושהי דמות שהצטיירה בעיני רוחו על בסיס נסיון חייו.
טוב שאחרים שם הגיבו לעניין

ובלי קשר- שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'איזה בהצלחה ואיזה נעליים... הבחור חיסל לי את כל המוטיבציה'
איזה בהצלחה ואיזה נעליים... הבחור חיסל לי את כל המוטיבציה
27/03/2018 | 18:47
8
97
אם ככה הנכים עצמם מדברים, מה יחשבו בביטוח לאומי?

אני לא יודע אם אני יכול לעבוד או לא, אבל אני יודע ב-100% שאני לא מסוגל לעשות כלום בתנאים כאלה. לא בנוי לזה.

אז די. נמאס לי.
לצפיה ב-'אין לך תמונה של איך "הנכים" מדברים לעצמם'
אין לך תמונה של איך "הנכים" מדברים לעצמם
28/03/2018 | 06:23
80
זה אדם אחד מתוך כמה (מאות?) אלפים בארץ שמקבלים קצבה.
אל תתן לזה לרפות את ידיך -
אם צריך נסה לחפש אפיק מידע אחר.
(במידה וקיים)

לצפיה ב-'אל תתן לו'
אל תתן לו
29/03/2018 | 10:02
1
55
קל להגיד, אני יודעת.,,
אבל ברוח החג: עברת פרעה גרועים בהרבה ממנו,
למה לתת לאיש אחד באינטרנט שלא מכיר ולא מבין אותך להפיל אותך?

לצפיה ב-'שבוע של מנוחה בהחלט עושה פלאים לפרספקטיבה '
שבוע של מנוחה בהחלט עושה פלאים לפרספקטיבה
08/04/2018 | 13:59
4
לצפיה ב-'הנכים, והאוטיסטים, יכולים להיות גרועים מ"הנורמלים"'
הנכים, והאוטיסטים, יכולים להיות גרועים מ"הנורמלים"
29/03/2018 | 10:31
4
68
כי ככה זה כשאתה מעביר את כל קיומך מהצד הלא נכון של המקל,
וזה ניכר וקיים גם אצל אוטיסטים וגם אצל קהילת המתמודדים ובכל קהילה שרבים מפרטיה למדו להפנים ולהצדיק שלא בטובתם את כל החרא שנזרק עליהם.

וזה באמת הכי נורא.

בכל מקרה, עקרונית, מעל סכום מסויים פשוט מקזזים מהקיצבה, לא מזמנים אותך שוב לוועדה.

במקרה של אוטיזם זה מורכב במיוחד כי זו זהות מאוד מטלטלת ומאוד לא יציבה ומאוד רגישה לתנאי הסביבה ולנסיבות חייה,
אני למשל כבר מזמן לא חי על קיצבה של בטל"א אבל בזמן שחייתי היה מצב שבו פתאום הייתה לי אהבה, מה שכמובן גרם לי לפסל ולצייר כמו משוגע, ואז תוך כמה חודשים הרווחתי סכומים ממש יפים, אלא שאהבות כדרכן מסתיימות, ומשעה שזה קרה חזרתי להיות המפגר שאני תמיד, וזהו, עכשיו לך תצפה ממימסד ממשלתי שישקלל את כל החרא הרומנטי הזה, אין מצב.

אוטיסט יכול לעבור ממצב של העדר פרנסה למצב שבו הוא מרוויח הרבה, קרה לי גם כשהתחלתי לתכנת, יש לקוות שאנשי המקצוע בבטל"א מסוגלים להבין את זה

לצפיה ב-'אם לא מזמנים לשום ועדה, אז איך זה שכבר אין לך קצבה?'
אם לא מזמנים לשום ועדה, אז איך זה שכבר אין לך קצבה?
29/03/2018 | 13:20
1
54
מה השתנה?

או שזה היה מבחירה?
לצפיה ב-'מבחירה'
מבחירה
29/03/2018 | 17:54
18
לצפיה ב-'אגב, את ה"עקרונית" שכתבת, אני כבר יודע. '
אגב, את ה"עקרונית" שכתבת, אני כבר יודע.
29/03/2018 | 13:42
1
47
רק שזה ממש לא עוזר לי.

קודם כל, כי ביטוח לאומי ידועים לשמצה בהפרת החוקים שלהם עצמם.

שנית, שמדובר באוטיזם, כל השיטה המקובלת שלהם להערכה היא בעייתית.

אילו היה מדובר בקטוע רגל (נניח) אז לא קשה במיוחד להוכיח מה היה מצב בכל רגע ורגע. בעקרון מדובר במצב קבוע. ואם בתאריך X הבן-אדם מקבל פרוטזה שמאפשרת לו ללכת, אז גם זה שינוי חד וברור שניתן להצביע על המועד שלו.

אבל אוטיזם? לך תסביר לחבר'ה האלה עד כמה זה מצב נזיל, ושהמצב יכול להשתנות (לטוב ולרע) בלי קשר לשום טיפול רפואי או כל אירוע נקודתי אחר שניתן להצביע עליו.

אז אתה אומר "נקווה שהם יבינו"? שום סיכוי.

לצפיה ב-'זה מה שאני כותב'
זה מה שאני כותב
29/03/2018 | 17:55
40
שבנוגע לאוטיזם כל שיטת ההערכה היא מאוד בעייתית, שדברים יכולים להשתנות קיצונית לכאן או לכאן, וזה תלוי במשתנים שעדיין לא ניתן לכמת אותם בכלל

לצפיה ב-'במילה אחת "אידיוט" '
במילה אחת "אידיוט"
28/03/2018 | 06:16
12
80
ולא ברור לי איך הוא מנהל של הפורום.
שאלת שאלה פרקטית עם בקשה ברורה ורואים שהיית מצוי בחומר , 
במקום לענות לך לעניין הוא מתחיל להטיף לך מוסר 
ולספר לך סיפורי אנו בנו.

אז אני אוסיף סייג- הוא יכול להיות אידיוט מזיק\לא מזיק.
זה תלוי בך- תתייחס רק למה שרלבנטי ותסנן את כל "הבלה בלה בלה".

לצפיה ב-'הוא אישית לא מפחיד אותי. זה פשוט שהוא גרם לי להבין'
הוא אישית לא מפחיד אותי. זה פשוט שהוא גרם לי להבין
29/03/2018 | 13:26
11
93
...להבין שהמצב הרבה יותר מסובך ממה שנדמה היה לי ממבט ראשון.

לצפיה ב-'למה הוא הסתבך?'
למה הוא הסתבך?
30/03/2018 | 00:25
10
47
מבחינת ודאות נותרת באותו מצב בו התחלת.
כלומר לא נוסף דבר , ולא נגרע דבר... 

לצפיה ב-'אולי'
אולי
30/03/2018 | 06:43
9
32
כי הוא האיר את עיניו שהסיכוי לקבל קצבה לאוטיזם הוא מאוד מורכב ברגע שאתה לא אוטיסט במצב של סעודיות מסיומת במצב שאתה ממש תלוי באחר גם לי עשו בעיות כאלו .

עד שהוכחנו שאני לא יכול להסתדר לבד הבאנו חוות דעת מפסכיטר עובדת צאולית כולל אשפוז ואז נתנו לי קצבה בדיוק לפני חודש שנכנסתי להוסטל  ,

אז גור מכוון בעיני שאותו אחד גרם לו לחוש יאוש כי הוא חשב שזה הרבה יותר קל מבחינה פרקטית והתגלה שלא בעיני הוא צריך ללכת לפסכיטר פרטי שיתן לו חוות דכת עדכנית בנוגע לאוטיזם ,

ואז יש סיכוי שיקבל כי גם לי אמרו שאבוחנים מהילדות לא תקפים עשתי הכל מחדש בתל השומר 
לצפיה ב-'הוא כבר מקבל קצבה, ההכנסה שלו גדלה'
הוא כבר מקבל קצבה, ההכנסה שלו גדלה
30/03/2018 | 08:29
8
40
והוא לא רוצה שיזמנו אותו לועדות שבהן עלולים להחליט החלטות מפוקפקות כמו לבטל את מלוא הקצבה או חלק ממנה בטענה שהוא "עצמאי" יותר למרות מה שאומר חוק לרון.

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A7_%...

לצפיה ב-'אוקי הבנתי תודה על החידוד'
אוקי הבנתי תודה על החידוד
30/03/2018 | 08:45
7
31
 עשו את זה גם לאמא שלי הורדו ל מהקציבה כי עבדה זה מאוד בעייתי בעיני כלומר צריך אישהוא עוגן כי אחרת זה פרוץ אבל לחיות רק מ 2800 שקל זה קשה מאוד בוודאי שיש לך משפחה לכו בעיני המאבק צודק  והלוואי שיעלו תקצבאות מה דעתך אל על מאבק הנכים ?
לצפיה ב-'חג שמח אל'
חג שמח אל
30/03/2018 | 13:49
7
לצפיה ב-'אני בעד העלאת הקצבה ואכיפה טובה יותר של חוק לרון '
אני בעד העלאת הקצבה ואכיפה טובה יותר של חוק לרון
30/03/2018 | 23:14
5
32
שאמור לדאוג שככל שאדם ירוויח יותר בסופו של דבר הרווח שלו יהיה תמיד גדול מסכום הקצבה 
(לכן הכסף שיורד מהקצבה הוא בהתאם לכמות הכסף שמרוויח).

אם כי מעניין אותי כמה אנשים באמת משתלבים בשוק העבודה בעקבות החוק - 
כי זו המטרה.

לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
31/03/2018 | 10:57
125
בעיני זה היה שלב התחלתי ליכולת להששקם יותר לצאת מן המעגל הזה עוד ועוד כלומר להצליח לחיות יותר בכבוד ואולי בעתיד היה אפשר לחיות ללא קצבה ראי מה אמר ארי על זה גם לו היה קיצבה עד שהצלחח לעמוד על הרגלים ועבד כמתכנת לכן זה צעד חשוב בעיני לכן גם נתינת קצבה וגם שילוב בשוק העבודה על פי צרכי האדם בעיני זה צעד נכון .
לצפיה ב-'אלה אני צריך חידוד בנוגע לקצבה'
אלה אני צריך חידוד בנוגע לקצבה
31/03/2018 | 13:14
2
97
מאת מכוונת שאת רוצה שכלל שיש משכורת יותר גבוה ככה זה יתקזז בהתאם ?  כלומר שהיה שווין בין הסכום שאתה מרוויח מהקצבב לסכום שאתה מקבל  מהשלמת עבודה הבנתי נכון ?
לצפיה ב-'החוק הנוכחי עובד בדיוק ככה, ובעקרון זה הסדר הגיוני וצודק'
החוק הנוכחי עובד בדיוק ככה, ובעקרון זה הסדר הגיוני וצודק
31/03/2018 | 22:29
1
26
אם אתה מרוויח עד 3700 שקל החודש, לא מורידים לך כלום. אם אתה מרוויח יותר מ-3700, אז מורידים לך איזשהו אחוז מהמשכורת.

אם, למשל, אתה מרוויח 5000 בחודש אז מקזזים לך מהקצבה 390 (שזה רק 7.8 אחוז!)

אם אתה מרוויח 7000 בחודש, מקזזים לך מהקצבה 1018 (כ-14.5 אחוז).

הבנת איך זה הולך?

ועד כאן זה הוגן מאוד והגיוני מאוד וצודק מאוד. הייתי אפילו אומר שזה נדיב מדי. מה שנקרא באנגלית: too good to be true.

ואכן יש קאץ'. הקאץ' הוא שאי-אפשר לסמוך בגרוש על הסידור הזה כי ביטוח לאומי יכולים לזמן אותך לועדות ובדיקות מתי שמתחשק לו. וברגע שמשהו משתנה בהכנסות שלך, אז פתאום מתחיל להתחשק להם... (תעשה על זה גוגל ותראה בעצמך. הם ניסו אפילו לשלול קצבה ממישהו רק בגלל שהוא זכה בהגרלה של הפיס).
לצפיה ב-'כן אני חושב שאני מבין'
כן אני חושב שאני מבין
01/04/2018 | 00:17
4
לצפיה ב-'אחוז הנכים שעובדים לא השתנה בהרבה, עד כמה שידוע לי'
אחוז הנכים שעובדים לא השתנה בהרבה, עד כמה שידוע לי
31/03/2018 | 22:13
23
אני מניח שחלקית זה בגלל שכולם יודעים שביטוח לאומי - בתכל'ס - עושים בסוף מה שהם רוצים.

וחלקית  - בגלל שלא פשוט למצוא עבודה כשאתה חסר כל ניסיון וחיית חצי מהחיים שלך בקופסה הזאת של "מסכן שחי על חשבון המדינה".

וחלקית - בגלל שגם אם כבר מצאת עבודה, כמעט בטוח שינצלו אותך. יש הרבה יותר מדי מקומות שמעסיקים נכים במשכורות רעב ועוד חושבים שהם עושים לנו טובה.

ונכון, לכל מה שכתבתי למעלה יש פתרונות. אבל אם אחוז האנשים שמצליחים להתגבר על כל המכשולים האלה הוא קטן, אז גם השינוי באחוזים של הנכים העובדים יהיה קטן ((והוא פשוט ייבלע ברעש הסטטיסטי).
לצפיה ב-'גור אתה כבר לא עוסק ביזמות ??'
גור אתה כבר לא עוסק ביזמות ??
29/03/2018 | 15:49
2
50
או שאתה צריך קצבה מהצד ? אני אכנס אחר כך לראות מה כתב .
לצפיה ב-'בוודאי שכן. זה הדבר היחיד שמסוגל לעשות, פחות או יותר.'
בוודאי שכן. זה הדבר היחיד שמסוגל לעשות, פחות או יותר.
31/03/2018 | 22:53
1
40
נראה לך שאני מסוגל לעבוד בעבודה רגילה מ-9 עד 5?

לא.

אבל להשקיע את כל כולי בליצור משהו - זה כן. החלק הקשה, כמובן, זה השיווק (בעיקר בשביל מישהו כמוני). בכל מקרה, אני לא מתעשר מזה. כדאי לזכור שלא כל היזמים מגלגלים הרבה כסף. רובם, למעשה, לא.

(כמובן שבחדשות רק תשמע על אלה שדפקו מכה מטורפת ומכרו איזה סטארט-אפ לגוגל במיליארד דולר. אבל הם ממש לא מייצגים את המקרה הטיפוסי)

לצפיה ב-'הבנתי '
הבנתי
01/04/2018 | 00:19
16
כן אני יודע שיש הגזמה בכוון הזה זה ברור לי לגמרי
לצפיה ב-'קראתי'
קראתי
30/03/2018 | 06:52
4
33
לא כל כך הבנתי מה מטרת השאלה והאם אתה רוצה לקבל נכות או שזו סתם שאלה כללית מסקרנות , ואכן המנהל מאוד לא סמפטי ודי דוחה .
לצפיה ב-'אני מקבל נכות כבר יותר מ-20 שנה...'
אני מקבל נכות כבר יותר מ-20 שנה...
31/03/2018 | 22:41
3
27
לצפיה ב-'וואלה לא ידעתי'
וואלה לא ידעתי
01/04/2018 | 00:21
2
31
אני התחלתי לקבל לפני חודש שננסתי להוסטל אבל הכל הולך להוסטל לא רוצים לתת באופן יותר חופשי רק למטרה הזו
לצפיה ב-'זה היה אמור להיות די ברור, מהסיפור האישי שסיפרתי כאן'
זה היה אמור להיות די ברור, מהסיפור האישי שסיפרתי כאן
01/04/2018 | 12:15
1
11
לצפיה ב-'נכון אבל אני לא מרוכז'
נכון אבל אני לא מרוכז
01/04/2018 | 13:13
22
לכן קשה לי להבין ממה על מה מדובר עכשיו אני מבין יותר
לצפיה ב-'כן ככה יואל בקר'
כן ככה יואל בקר
02/04/2018 | 06:40
30
נכה פוליו שמצליח לעבוד ומאשים, ובדרך כלל בצורה לא עדינה בכלל את כל הנכים שלא מצליחים לעבוד, כולל נכים עם מחלות ניווניות קשות שלא יכולים לעבוד.
ניסיתי לעדן קצת את הגישה שלו וזכיתי לקללות השמצות ואפילו הוצאת דיבה.
לצפיה ב-'חג שמח כולם '
חג שמח כולם
29/03/2018 | 15:59
1
41
שהיה רק טוב לכולכם אני נמצא בהוסטל חוזר הביתה לחג הפסח בערב אני יוצא מכאן נקווה שהיה שקט בבית לא כמו פעם שעברה שחזרתי לחופשה לא להתעצבן להיות סובלני להיות רגוע והכי חשוב לא להסתבך מאחל לכולם טוב ומצטער מבקש סליחה ממך אל אבל לא משנה אני עובר הלאה נקווה לטוב חג שמח לכולם  
לצפיה ב-'חג שמח!!'
חג שמח!!
30/03/2018 | 23:13
12
לצפיה ב-'מה גובה ההחזר על טיפול פסיכולוגי?'
מה גובה ההחזר על טיפול פסיכולוגי?
29/03/2018 | 14:14
55
אף פעם לא שמתי לב, אבל כל פעם שהגשתי קבלות, קיבלנו החזר קצת שונה. אין הרבה הבדלים, זה נע בין 231 ל- 234 ש"ח, אבל עדיין לא ברור לי איך יש שונות. מדובר באותה פסיכולוגית, התעריף שלה לא השתנה.
לצפיה ב-'ליל הסדר '
ליל הסדר
29/03/2018 | 10:12
61
עבור לא מעט משפחות, גם בלי קשר לספקטרום, זה מועד קבוע למתחים.
וכשיש בן משפחה א"ס, זה עשוי להיות מורכב עוד יותר.
בין הרגישויות של הא"ס, למורכבויות במשפחה המורחבת עם ובלי קשר אליו 
נוצר לפעמים מצב לא פשוט, לעתים אפילו מעיק.
איך זה אצלכם?
ואיך אתם נערכים לזה?
איך מקשיבים ונותנים מענה לצרכים של כולם
כדי שכולם יוכלו לפחות להרגיש בסדר, אולי אפילו לשמוח?

מאחלת לכולם חג חירות אביבי

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה