לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1506015,060 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מה עושים עם מחשבות טורדניות ?'
מה עושים עם מחשבות טורדניות ?
11/10/2017 | 12:24
10
53
אני כבר לא יכול יותר עם המחשבות האלו זה משגע אותי הכל צר הכל על אותו דבר בצורות שונות מה אני יעשה ? יש לי אוסידי מחשבתי שהורס אותי הכל במעגלים איך זה אצלכם ? 
לצפיה ב-'זה נכנס אפילו בחלמות'
זה נכנס אפילו בחלמות
11/10/2017 | 12:53
9
31
במקום לחלום אני חושב שהייתי מתעסק במתמטיקה כל הזמן חלמתי במחשבות על משוואות ופתרונם ועכשיו זה עם שירה אני חושב על מלא שירים בחלום וקם ושוכח הכל
לצפיה ב-'חלמתי עליך'
חלמתי עליך
11/10/2017 | 19:53
3
36
אני לא זוכרת בדיוק מה ,
רק שהסתובבנו בדאלית אל כרמל וכל הזמן דאגתי שיקרה לך משהו.
אני לא יודעת מה קובע אצלך את אופי המחשבה אבל לפעמים מקצב של קו אחר שלא קשור לסיפור שלך אם אפשרי משחרר אותי.
 למשל אם אני מרגישה זוועה ולא יכולה לזוז לשום מקום בגלל שנתקעתי על אפשרויות או שאין לי כוח לנסות לבשל מעביר אותי לעולם אחר וצרכים אחרים .
לא תמיד זה עובד אבל לפעמים גם זה כמו ערימת כוסות מלוכלכים בכיור ולהתחייב לשטוף כוס אחת בלבד- ואז לראות מה יבוא אחר כך נוסך כוח כי עשית משהו זעיר יותר מהאינסוף כלום שיכולת לעשות  - ואז פתאום בא עוד כוס ואם לא יותר אז גם בסדר אבל אחר כך כי אין מתח פעולה מחושבת עוד כוס ועוד כוס עד שסיימת לשטוף את כל הכלים בכיור.

משהו כזה. 
אל תצפה מעצמך וגם אם אתה צריך המון התלהבות לנוע למשהו נסה פשוט לספוג מה שהתנועה מולידה - אולי מקצב חיצוני יעזור לך לספוג חשק למשהו שלא חשבת שתוכל. 
לצפיה ב-'אני הוזה אליך'
אני הוזה אליך
12/10/2017 | 13:32
27
כבר זמן מה רואה כאלו את כותבת לי תגובה בפרטי ואני קם ורואה שאין כלום חוץ מזה נראה שאולי באמת יש אמת בהזיות שלי כי נבאתי כבר מלפני פסח שאת תתרחקי ממני בתקופה הקרובה וזה קרה היה לי פשוט קולות על זה שאני זוכר במטשטש אבל זה קרה אני הוזה מה שיקרה הכל גלוי לפני  בצורה מסייןמת כמעת ידעתי גם שתבוא עלי משטרה שספרתי לך והיא באה ידעתי על האשפוז ידעתי הכל אז יסמנו את זה כתסמין סיכזופרני בעיני זה עניין השרדותי אני שורד לכן יוכל   "לנבא " או לשער כמה צעדים קדימה זו לא מאגיה ולא רוח השם נכנסה בי זה שחמט מט טבעי שחמט של ניסיון חיים ... כולם עוזבים בסופו של דבר צריך רק לקבל את זה זה עניין של קבלה אני בתהלכים ...  החלומות בעיני הם ראי לפחדים הכי כואבים שלנו אז דאגת לי בחלום זה אומר שיש לך גם דאגה בעולם החיים וזה יפה אני לא חולם כבר רק הוזה בתוך חלום הכל מחשבות טורדניות על אשר היה ועל אשר יקמל בטרם עת
לצפיה ב-'הייתי אומר לך דבר מה'
הייתי אומר לך דבר מה
12/10/2017 | 16:50
1
24
אבל שתיקה יפה לחכמים אז אוותר
לצפיה ב-'כי משטר המחשבות וזה'
כי משטר המחשבות וזה
12/10/2017 | 17:02
16
אין פתיחות לגמרי בטח לא פה .
לצפיה ב-'לא יודעת איך אפשר להקל'
לא יודעת איך אפשר להקל
13/10/2017 | 19:22
4
17
אבל אם זה מנחם אותך איכשהו אז אומר שאתה לא לבד ואני מבינה את הקושי.

גם לי יש אוסידי שבעבר התבטא יותר במעשים וטקסים ולאחרונה מרגישה כמה חזק זה נהיה דווקא בתוך הראש, מחשבות בלופים.. וכן גם בחלומות..
לפעמים כשאני בלחץ יש לי סוג של חלום/ מחשבה [אני לא ישנה ממש עמוק כשזה קורה אז זה איפשהו בין חלום לעירות]  שכל הזמן חוזר על עצמו, כל הלילה ):

למשל יש חלום אחד שאני מנסה לקפל איזו שמיכה וכל פעם זה לא מצליח וככה שוב ושוב כל הלילה... חופר ומתיש.
עכשיו בעצם אני מצליחה להזכר במשהו אחד שעוזר לי לעצור את הלופ [למרות שלוקח לי לרוב שעות לקום ולעשות את זה].. אני ממש צריכה לקום, לעשות סיבוב בבית, להסיח את דעתי במשהו... ואז הלופ נשבר ויכולה לחזור לישון..
לצפיה ב-'זה מצב שגם אני לא מבין'
זה מצב שגם אני לא מבין
13/10/2017 | 19:31
1
8
מצב שבין חלום לעירות, לא מצליח להבין אם אני ישן או ער, אני לא ממש ער וגם לא ממש ישן, והתמונות בהתאם, מאוד אינטנסיביות.

גם אני בדרך כלל פשוט קם ועושה משהו אם אני יכול

יש לי את זה מאז שאני ילד, אם כי הנושאים שחוזרים על עצמם משתנים עם הזמן

לצפיה ב-'גם אצלי ככה'
גם אצלי ככה
13/10/2017 | 20:20
5
לא ברור לי מתי זה חלום או ערות אלא שאני ממש בתוך המציאות הרועשת וגם אז זה חלקי .יש גם קטעים נורא מגנבים כי אתה יכול לנוע במרחב החלומי ולהתפרע    
לצפיה ב-'כן גם אצלי החלומות ככה'
כן גם אצלי החלומות ככה
13/10/2017 | 20:15
1
6
כל הלילה מחשבות בחלום זה משגע לא חושב שיש לזה פתרון וזה סבל נוראי בעיני  
לצפיה ב-'גם בסיוטים מנסה לעורר'
גם בסיוטים מנסה לעורר
13/10/2017 | 20:23
5
את עצמי אחרת אני בלופ אין סופי וקם מסיוט אבל לא לגמרי והוא ממשיך מאותה נקודה עוד פעם רק בזווית קצת שונות זה גם משגע  
לצפיה ב-'שאלה על אוטיסטים'
שאלה על אוטיסטים
12/10/2017 | 20:27
21
86
לאוטיסטים אספרגר יותר כואב הראש והשרירים? או שאין קשר?
יש להם כאב ראש תמידי?
לצפיה ב-'לי יש כאב ראש תמידי'
לי יש כאב ראש תמידי
12/10/2017 | 20:44
19
53
וגם השרירים תמיד תפושים
לצפיה ב-'זה קשור לאספרגר או סתם?'
זה קשור לאספרגר או סתם?
12/10/2017 | 21:23
16
38
מתי זה התחיל לך?
לצפיה ב-'מתח שרירים חריג, בוודאי'
מתח שרירים חריג, בוודאי
12/10/2017 | 22:19
15
19
לצפיה ב-'לא הבנתי אפשר פירוט?'
לא הבנתי אפשר פירוט?
12/10/2017 | 22:38
14
28
אחד מהמאםיינים של אסםרגר זה כאב ראש וכאב שרירים? מאיזה גיל זה היה לך?
לצפיה ב-'מתח שרירים גבוה ונוקשה זה תסמין אוטיסטי'
מתח שרירים גבוה ונוקשה זה תסמין אוטיסטי
12/10/2017 | 22:47
13
47
הרבה פעמים כזה מופיע בצד אחד של הגוף בעוד שבצד השני של הגוף המתח שונה ורפוי יותר,
אולי זה גם המקור לקשיי תנועה ולנטיה לרוץ מצד לצד וסיבובים וזה,
אני מתרגם את זה לסוג ה"סדק" הנפשי-מנטלי שהופך את הקיום האוטיסטי לכל כך רדיקלי יחסית לממוצע ובכלל.

על חלק מהאוטיסטים אפשר לראות את זה ממש בבירור, הצורה שבה הם מחזיקים את הראש והולכים,
על חלק פחות,
לא יודע עד כמה זה אופייני לאספרגר,
אני לא אובחנתי כאספרגר.

ולא זוכר ממתי יש לי כאב ראש כרוני, לתחושתי מאז ומתמיד

לצפיה ב-'כנס..'
כנס..
12/10/2017 | 23:00
12
36
אתה לא אספרגר? אם כן מה את אתה? :)
ויש לי כאבי ראש ולחץ, והכתף שלי תמיד תפוסה זה אומר שיש מצב שיש לי את זה?
לצפיה ב-'אוטיסט בתפקוד גבוה'
אוטיסט בתפקוד גבוה
12/10/2017 | 23:09
11
49
לא יודע אם היום יש אבחון כזה, לדעתי היום גם לא מאבחנים אספרגר, רק משהו על הקשת האוטיסטית כזה.

לדעתי זה קשור, כתף וצוואר תמיד תפוס וכאבי פנים וראש מאוד נפוץ במגזר,
כמובן שזה משהו שקיים גם אצל לא מעט אנשים שלא סובלים או נהנים מאוטיזם

לצפיה ב-'אני לא יודעת אם יש לי את זה וזה משגע אותי'
אני לא יודעת אם יש לי את זה וזה משגע אותי
12/10/2017 | 23:15
10
33
אני לא יודעת אם המצב שלי זה סוג של חרדה חברתית סוג של חוסר בטחון שיעבור או ממש תסמונת.
זה משגע אותי אני כן נלחצת מאנשים וממקומות הומי אדם ואני לא אוהבת רעש ואור יותר מידי וכן מתחמקת מאירועים משפחתיים ושאני כן מגיעה אני די סובלת ולא נינוחה. אני אוהבת להיות עם עצמי, ואם אני מרגישה עם מישהו מהמשפחה בנוח אני מאוד אוהבת לדבר ולשחק וכו' עד גיל 12 די היו לי חברים, ופתאום הכל השתנה נהייתי פחות חברותית, אני לא מוצאת את עצמי ובעבודה אני נוקא לחוצה וצריכה כל הזמן להרגע. אני די עצבנית אבל עם זאת אני לא כל כך חכמה בלימודין כמו שמאפיין את הרוב ומספרים לא מלהיבים אותי ואני די רגילה חוץ מהקטע שאין לי חברים בכלל ושקשה לי להתנהל עם אנשים. וכל הסימנים שאתם אומרים פה כולל הכאב ראש ממש מאפיין אותי, אני לא יכולה ללכת לאיבחון ואני לא יודעת אם לשלול לעצמי את זה או אולי אני כן מתאימה.. זה משגע אותי חח סורי שחפרתי לא נראה לי זה מעניין מישהו אבל מה דעתך? אני פחות מתאימה? או יש סיכוי שכן?
לצפיה ב-'לדעתי זה לא משנה'
לדעתי זה לא משנה
12/10/2017 | 23:20
1
25
לא שווה להשתגע על זה ומזה, בכלל לא חשוב אם יאבחנו אותך כאוטיסטית או לא.
לצפיה ב-'אתה צודק אבל'
אתה צודק אבל
12/10/2017 | 23:29
21
זה באמת לא כל כך משנה.  אבל מאחד שמבין בזה, מה אתה חושב? בכנות אני לא אפגע, אתה חושב שאני כן?

אני רק אגיד שאני כן מבינה הבעות פנים, אפילו יותר מידי, ובילדות כן היו לי חברים, והייתה לי התפתחות תקינה. ואף פעם אף אחד לא אמר לי כלום על זה שאני אולי אוטיסטית או משהו כזה.. אולי ההורים מסתירים? חחח לא יודעת.
לצפיה ב-'תצאי מהקטע הזה'
תצאי מהקטע הזה
12/10/2017 | 23:30
7
21
האבחון לא משנה כלום את חריגה וזהו קראי לזה חרדה חברתית או אספגר זה לא משנה הכותרת ,מבין את הלופים האלו החזרתיות זה מאפיין אוטיסטי מובהק גם אני כככ אבל שוב זה לא משנה את חא לקויה ולא כלום סך הכל רגעשה מן המומוצע וזה לא רע בכלל .
לצפיה ב-'תקשיב'
תקשיב
12/10/2017 | 23:41
6
26
אני מבולבלת וזה לגיטימי לגמרי שאחזור על זה שוב ושוב והלוםים זה היפוכנדריה אני נורא היפוכנדרית, אז זה בגלל זה והכאבי שרירים יכולים להיות מלחץ והרגישות לאור מהכאבי ראש והחולשה מהחרדה חברתית, אז בגלל זה אני לא בטוחה שיש לי אס0רגר. וכן לי זה די משנה כי זה שני דברים שונים אוטיזם זה מלידה, מצב שאפשר לשפר אבל לא לשנות. חרדה חברתית או בטחון עצמי זה משהו שאפשר אפילו להעלים אז זה כן משנה לי אם אני כזאת או לא. כי בסהכ אני נתפסת כילדה רגילה פשוט חסרת בטחון עצמי ולחוצה יותר מידי.
לצפיה ב-'אין שום הבדל'
אין שום הבדל
12/10/2017 | 23:53
2
21
בכל מקרה, אוטיזם או לא, זה רגישות שנולדת איתה, או התפתחה כך עם הזמן,וגם לא צריך לשנות אותה אלא להתאים את החיים אליה.

מה זה " חסרת בטחון עצמי " ?  מה זה בטחון עצמי ? בטחון במה ? בסוג מסויים של התנהלות והתנהגות שכנראה לא משקפת את נפשך וגופך, אז כאבי ראש, וגוף תפוש,וחוץ.
לא כולם חייבים להיות שחצנים, ומוחצנים , לא נכון לתייג כל אדם לא כחני הסובל מחרדה חברתית
לצפיה ב-'אבל'
אבל
13/10/2017 | 00:18
1
16
אבל בתכלס את חושבת שאני בעלת תסמונת כזאת?
ולדעתי יש קצת הבדל.. כי יש ריגשיות שלאו דווקא נולדת איתם ואפשר לשנות חח
לצפיה ב-'כל הענייין שלא צריך לשנות'
כל הענייין שלא צריך לשנות
13/10/2017 | 06:44
7
גם לא את הרגישות האוטיסטית
לצפיה ב-'גם אני נורא הפיכודנרי'
גם אני נורא הפיכודנרי
13/10/2017 | 00:27
2
12
ואני ממש לא שופט אותך גם אני ככה פשוט חושב שזה לא משנה , גם יש שיטות שמנסות לשפר מצב חברתי אצל אוטיסטים וטוענים שז עובד בעיני זה טעות ואף פשע ,אני אומר לך שבעיני את בסדר גמור .זה לפחות דעתי לכן מנסה להסביר לך שכדאי לך לקבל את עצמך כפי שאת זה גם חלק מהשיכוך לכאב קבלה עצמית ויחס לעצמך כאדם ראוי ואת ראוי כפי שאת ,זהו זה דעתי  
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/10/2017 | 00:41
1
26
אני מקווה שאתה צודק..
אז לדעתך אני לא שייכת כל כך לפורום הזה? אני סתם היפוכנדרית?
לצפיה ב-'אין לי מושג'
אין לי מושג
13/10/2017 | 14:54
8
אני לא מכיר אותך
לצפיה ב-'גם לי'
גם לי
12/10/2017 | 22:54
9
לצפיה ב-'כל כך כואב לך'
כל כך כואב לך
12/10/2017 | 23:25
23
שבא לך למות וזהו ? כל כך כואב שלא בא לך לקום וגם בשינה כואב ונכנס לחלמות ? אם כן אתה כמוני מרגעש שיש לי חום 40 מעלות ובעצם אין כלום פיזי .   סיוט
לצפיה ב-'האבחנה של אספרגר בוטלה (מאז ספר ה DSM הפסיכיאטרי האחרון) '
האבחנה של אספרגר בוטלה (מאז ספר ה DSM הפסיכיאטרי האחרון)
13/10/2017 | 16:04
10
לצפיה ב-'מחפשת המלצות לאפליקציות לילד עם עם אוטיזם'
מחפשת המלצות לאפליקציות לילד עם עם אוטיזם
13/10/2017 | 11:12
34
יש לי אחיין מתוק בן 4, שמזהה אותיות באנגלית ומספרים. הוא לא ממש מדבר אבל אני חושבת שאולי הוא יוכל לקרוא או לתקשר עם המשפחה בעזרת טאבלט. שיחקתי איתו פעם באייפד באפליקציית טייני טאפ (משחקים לפעוטות) והוא נהנה מזה מאוד. 

יש לכם המלצות לגבי אפליקציות תקשורת לאייפד שעשויות להתאים? אני מעדיפה להתנסות איתו בדמו חינמי ואז לרכוש את הגירסה המלאה.  

יש לו גם אפילפסיה אז עדיף משהו בלי הרבה אורות מרצדים וטריגרים בסגנון.

תודה רבה וסופ"ש נעים 
לצפיה ב-' מאפיין אתכם גם טינטון או שזה עוד שמועה.?'
מאפיין אתכם גם טינטון או שזה עוד שמועה.?
13/10/2017 | 02:14
36
ציפצופים באוזניים?
לצפיה ב-'האם לאספרגר יש קושי עם ההתפתחות?'
האם לאספרגר יש קושי עם ההתפתחות?
12/10/2017 | 22:47
36
זאת אומרת קושי להשלים ען ההתםתחות הגוף שלהם או מחזור וכאלה?
לצפיה ב-'כאן זה הגהנום טרגר '
כאן זה הגהנום טרגר
12/10/2017 | 15:50
2
43
העולם  הוא בית זונות ואנחנו הסרסורים שלנו של הזולת הכל חרא ואין טיפת אור העצים קמלו והפרחים גוזזו והכל מת חחחח מת מת מת כמה שזה מצחיק למות ככה בטמצע החיים למוצ מכל דברט שזז חחח בלחסן יחרטטן ישמן ימכוער ימדושן בכיין יש אור וציפורים וזיון עם נערות יפות חח הכל יש הכל ישנו אין אפליה ואין גזענות ואין רע יבלחסן ישק עצמות רפה ידרמה קווין חחח ליצן בוכה ליצן עצוב ליצן קטן שלי שב ושב על כף ידי חח וזיין אותי חח חברים בטונות שפיך זול נקרע מהגומי משתין אליכם בקשת חחח חחחח הכל גוק הכל בדיחה חחח מסית מטריד טורד חחח בני עוולות אוכלי חינם מלקקי תחת חחח פסיכנואצים אני מחכה באו הרוצחים בלבן קחו אותי אל השואל האנשים בחלוקים הלבנים האלילים חחח חחח חחח חחח בשורות יפה לא .
אני שם זין שם אלף ערי כוסאמאתאשלכם מילים רעות מפה מלוכלך חחח אני מחכה למשטרה בום בום דפיקות חחח אתם בדיחה כחולנאצים בשרותי אויב הלבן הטהר חח חח חח בי הלכתי לישון סליחה על החפירה . חח
לצפיה ב-'לברוח מדקרקונים טרגר'
לברוח מדקרקונים טרגר
12/10/2017 | 16:48
1
18
בעעקר מהדרקונה השחורה אליזה היא מחכה בכל פניה מנוולת מנסה לשואב לי מחשבות לאכל לי תת מודעה היא מפתה הזונה הזו אומרת מילים יפות על אהבה ואור ומלכלכצ לי את המוח על טוב ועל נשגבות היא נחש בת נחשה חוסמת אותי מלבטא את עצמי בציבור מלכדת עצמה כמו ים סביב דמעות תינוק היא כמו סם מטונף אני לא אוהב אותה או אהבתי אני מכור לריח הדם שלה לטעם המריר שלה לחכמה העוקצנית שלה היא נושכת היא גורסת דרקונה שחורה שרמוטה חוסמת לי נתיבות מחשבה אני מאקלל מחשבות בגללה אני שונא אותה היא מכשפת מרטיטה כוכבים היא הכל והיא כלום היא אני והיא אין היא אחד ואפס היא בובות חרסיהב והיא שדה מן מעמקי היאוש מי את ?מה את ? מחשבה מחשבה מחשבה בטלות רוצחת אין אמונה באף אחד הכי לא בי שונא את המחלה הזו שונא את הדקרונה השחורה ומאוהב בה עד כלות שונא להיות תלוי אוהב להיות ריק שממה יער בלי עצים בור אין תחתית אוהב את האפור שבי
לצפיה ב-'תאשפז את עצמך'
תאשפז את עצמך
12/10/2017 | 17:56
24
תאשפז את עצמך הכל קורא הכל מעיר לפני היה מאוחר לא יודע נראה לי שם רק המצב ידרדר יותר בנתיים אני כאן .
לצפיה ב-'שאלה לגבי פטור ממס רכישה של דירה'
שאלה לגבי פטור ממס רכישה של דירה
12/10/2017 | 10:28
1
30
בוקר טוב 
אנחנו לפני רכישת דירה, מבקשת לדעת ממי שכבר עבר את התהליך, איך מקבלים את הפטור ממס רכישה של דירה ? הבן שלי מאובחן עם אוטיזם, בן 10. 
תודה לעונים וחג שמח 
מירי
לצפיה ב-'הנחה במס רכישה'
הנחה במס רכישה
17/10/2017 | 08:33
5
לצפיה ב-'שאלה קצת מוזרה אבל אשמח למענה '
שאלה קצת מוזרה אבל אשמח למענה
08/10/2017 | 21:00
53
210
יש לי שאלה מוזרה,
אני לא יודעת אם תדעו איך לענות עליה, אבל מי שכן ידע ממש אודה לו.
איך אתם מרגישים בקניון? (אשמח לפירוט, וגם באופן כללי)

ועוד משהו, האם גם אתם מרגישים אי התמצאות אי נוחות אי...
המשך>>
יש לי שאלה מוזרה,
אני לא יודעת אם תדעו איך לענות עליה, אבל מי שכן ידע ממש אודה לו.
איך אתם מרגישים בקניון? (אשמח לפירוט, וגם באופן כללי)

ועוד משהו, האם גם אתם מרגישים אי התמצאות אי נוחות אי שיווי משקל, מרגישים מוזר ולא יכולים להיות שם הרבה זמן? או שאין קשר בין זה לאספרגר/pdd
לצפיה ב-'עד כמה אוטיזם גנטי'
עד כמה אוטיזם גנטי
10/10/2017 | 13:43
11
76
אני מוצא קשר בין הורים שלי לאוטיזים ממש קשר מובהק ואני כאלו גרסה משופרת שלהם ,אמא שלי אקלולית בטירוף וכל פעם שהיא בירדה היא חוזרת על אותם משפטים בלופים שעות היא חייבת סדר וארגון ועושה הכל אותו דבר לפי השעון ואם לא היא מתחילה לבכות ושואלת כל הזמן מה קורה כאן היא כנה מאוד ואין לה טקט ואומרת הכל ויכולה להסתבך היא גם שתקנית ועסוקה בעולמה הפנמי ולא עונה שמדברים עליה הרבה פעמים ,אבא הוא יותר מחצין את הצד הנורמטיבי בו ויכול להיות מאוד הררכי אך בוא גם בעל קווים וכפיתיות הוא שומע אותו מוזיקה או סרטים באותן שעות בדיוק ואם לא מצליח נכנס לסטרס ואלימות ,הוא כנה מאוד ואונר כל מה שבראש שלו ולא מבין שהוא פוגע אין חו בכלל חברים והוא לא רוצה הוא גם שתקן מאוד ובקושי מוציא מילה והוא יכול להצרכז בדבר אחד עד לאינקץ הוא בנה בתור יחד ספינה מעץ ובלי כלים או ידע הצליח  לשרטט ספינה ענקית מקצועית והכל מהראש שלו , הוא לומד מן הניסיון ויודע הכל לבד הוא לא לומד פורמלי אך יודע דברים בכוחות עצמו שונא שאומרים לו מה לעשות ועושה הכל בדרכו כמוני ,לאמא יש זיכרון צילומי וזה מאפיין אוטסטי וקרא לי ספרות שואה בעל פה כמו מהספר בהתלהבות ולא שמה שזה לא נעסיק אותי והמישכה לקרוא בהתלהבות עם תנועות ידים ועינים נוצצות גם אני ככה אשמח לשמוע איך זה אצלכם והאם יש כאן הורים אוטסטים לילדים אוטסטים ואיך זה מסתדר ?אני יודע שארנה הורה אז אשמח לשמוע ממנו על ילדתו
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
10/10/2017 | 15:38
10
62
וגם אמי ידעה לצטט ספרים שלמים בעל פה, חיה במילים והייתה יצור שפתי לגמרי וגם אבי היה שתקן מופלג.

על הילדה אני לא יודע מה לומר, היא מאוד מאוד חכמה ובוגרת לגילה וגם הכי הכי תינוקית, מדברת בלי בעייה אבל משער שאם הייתה ילדה של הורה נורמטיבי הוא היה מזהה אותה כמאוד סלקטיבית בדיבור ואפילו מדי,
ובכלל, 
אם היו לה הורים נורמטיבים יכול להיות שהם היו שולחים אותה לאבחון כי היא ללא ספק "אחרת",
ומהרגע שהילד "מאובחן" אז הלך עליו,
וכיוון שיש לה הורים שלא נלחצים מזה שהיא לא תמיד מתנהגת כמו שצריך או כמצופה אז אפשר לומר שהיא מאוזנת, מכילים אותה, לא לוחצים עליה לדבר, או ליצור מגע, להיות חברתית, היא יודעת שהיא בסדר כעצמה, ויותר מבסדר.

יש לה קווים אוטיסטים, אבל האמא שלה לא אוטיסטית, אז אפשר לומר שהיא חצי נורמטיבית,
בכל מקרה, היא מאוד מאוד נבונה ובונה בעצמה את הגבולות של עצמה ומאוד חשוב לה להיות עצמאית, אבל יש לה קריזות כמובן, איך לא, המון מצבי רוח משתנים שגם כמעט לא חוזרים על עצמם, וגם יכולה להשתנות ברגע מקצה לקצה, 
האמת שקשה לי לומר מי ומה היא בדיוק,
אני לא יודע אם היא אוטיסטית ולא יכול לומר שהיא לא.

לצפיה ב-'בעיני היא כן'
בעיני היא כן
10/10/2017 | 16:49
9
44
ואני חושב שאצל בנות קשה יותר לזהות מאשר בנים גם אלה למשל יכולה לדבר בלי הפסקה ולהיות דברנית ואני בקושי יאמר מילה היא יכולה הכי לשתוק איפה שאני מזיין במוח ,אני לא מכיר אותה אבל ממה שספרת היא נשמעת לי מאוד רגישה ואוטסיטית האבחנה לא משנה ועדיף בלי איך היא עם קשר עין ? כי אני בכלל לא אם אף אחד
לצפיה ב-'היא עושה מזה צחוק'
היא עושה מזה צחוק
10/10/2017 | 19:24
8
46
כאילו מאז שהיא ממש קטנה יש לנו הצגה שבה אנחנו עושים פרודיה על קשר עין,
הצגה שהיא המציאה ומצחיקה אותה,
היא מאוד רגישה להבדל בין מגע שיש מאחוריו כוונה טובה ולכזה אגבי וחסר תשומת לב,
וכמובן גם למה שמסתתר מאחרי המבט
לצפיה ב-'הו היא מתוקה כל כך'
הו היא מתוקה כל כך
10/10/2017 | 19:43
23
אוף ארי באהלי ילדה שהיה לי מישהיא אמתית שאני יאוהב כמו שאתה אוהב את נינה זה מעורר פליאה ממש ,יש לי חלומות על זה אבל אני לעולם לא היה אבא אין סיכוי בא לי ילדה קטנה שתקרא לי אבא אוף זה עצוב זה מדכא דכנראה לעולם לא היו לי ילדים אני מת על ילדים באסה מדכא אותי מאוד
לצפיה ב-'ארי אולי עדיף לוותר ?'
ארי אולי עדיף לוותר ?
10/10/2017 | 21:16
6
25
להיות סוף וזהו להגיד אני נכנע לא רק אקטיבי אלא פשוט להיות אוויר לא לצפות לכולם פשוט להיות סוף מה דעתך ?
לצפיה ב-'אין ספק, עדיף לוותר, על הכל, תמיד'
אין ספק, עדיף לוותר, על הכל, תמיד
10/10/2017 | 21:41
5
13
לצפיה ב-'לוותר על מציאת אהבה ?'
לוותר על מציאת אהבה ?
10/10/2017 | 22:15
4
21
לוותר על הסיכוי לטוב יותר ? אז לשם מה לחיות ? מה הטעם בחיים שאין לך כלום ואף אחד ?
לצפיה ב-'כן'
כן
11/10/2017 | 12:51
3
5
לצפיה ב-'מופתע ממך'
מופתע ממך
11/10/2017 | 12:54
2
18
האדם שאומר שאהבה היא הכל אתה מיאוש לגמרי הא ?
לצפיה ב-'לא'
לא
11/10/2017 | 13:33
1
23
חושב שהוויתור עוזר כי בסופו של דבר אין לנו מושג מה זה אהבה ולכן גם לא יודעים איך לחפש אחריה,
אז דווקא שמוותרים על הכל לפעמים קורה משהו

וכן
אני מיואש לגמרי, תמיד הייתי.
לצפיה ב-'כן כמוני'
כן כמוני
11/10/2017 | 13:45
19
מי שאני ילד רואה הכל שחור אמרו עלי שאני מפחד מהעולם כבר בגיל 4 באבחון שהעולם מאיים עלי ואיך לא הא ארי ? אולי דרך הוותר היה אולי לא מאבד תקווה לגמרי ואתה ?
לצפיה ב-'לונה פארק ופטור המתנה בתור'
לונה פארק ופטור המתנה בתור
08/10/2017 | 14:42
68
315
היינו אתמול בלונה פארק. ניגשנו עם בני הבכור לקבל פטור מהמתנה בתורים. נתנו לנו בשמחה, רק הנחו לקרוא את ההוראות ואם מצבו של הילד לא מאפשר, אז לא לעלות. מצוין!
כשניגשנו למתקן אקסטרים, היו שם כל מיני הוראות כמו לא לעלות אם לאדם בעיות רפואיות כאלה ואחרות, עבר לאחרונה הליך רפואי, נתון לחרדות (אולי סעיף...
המשך>>
היינו אתמול בלונה פארק. ניגשנו עם בני הבכור לקבל פטור מהמתנה בתורים. נתנו לנו בשמחה, רק הנחו לקרוא את ההוראות ואם מצבו של הילד לא מאפשר, אז לא לעלות. מצוין!
כשניגשנו למתקן אקסטרים, היו שם כל מיני הוראות כמו לא לעלות אם לאדם בעיות רפואיות כאלה ואחרות, עבר לאחרונה הליך רפואי, נתון לחרדות (אולי סעיף בעייתי משהו...), אם הוא תחת השפעת... ואם אדם לא מסוגל להבין או ליישם את הוראות הבטיחות.
קראתי טוב-טוב את ההוראות (במתקן הראשון) והחלטתי שלא מתקיים אף תנאי שמונע מבני לעלות למתקן. אפילו המתנו בתור (כי היה לא גדול והייתי עם עוד ילד)
ואז...
לא הסכימו להעלות אותנו למתקן כי אנחנו עם צמידים שמעידים על בעיה רפואית שבגללה ניתן לילד פתור מהמתנה בתור! וזו הנחיה בכל מתקני אקסטרים!!!
מה זה? סוג של מלקוד!
האמת... בגלל שאני בדעה שאוטיזם זו לא מחלה, אלא שונות, לא הצלחתי להסביר למה לבן שלי יש נכות, במה אוטיזם (תפקוד גבוהה, יש לציין) מונע ממנו לעמוד בתור.
במשרד אמרו שבגלל אוטיזם הוא לא מסוגל להבין וליישם את הוראות בטיחות, שהוראות (הוראות היצרן, לא מדיניות הדרה של לונה פארק, חלילה) נקבעו בשביל הכלל ולמרות שבני במצב "קל", לא יכולים לאפשר זאת...
אבל אם נוריד את הצמידים, אמרו, אף אחד לא יבדוק את התיק הרפואי שלו. הילד הסכים בשמחה ועמד בכל התורים!
קצת נשארתי מבולבלת...
לצפיה ב-'לא הצלחתי - לא צריך'
לא הצלחתי - לא צריך
10/10/2017 | 16:20
4
83
מנסה להבין את הראש, המניע לפעילות בני...
בעלי ביקש מילד שידליק טלויזיה, כי הוא כבר התישב על השפה ולא רצה לקום. הילד ניגש למכשיר (אין לנו שלט), ניסה להדליק, אבל לא הצליח. ואז פשוט הלך...
הוא נענה לבקשה של אביו, עשה מאמץ לעשות את מה שביקש ממנו, לדעתי, כי אבא היה צריך את זה ולא כדי לרצות אותו (הוא דווקא בחור לא מרצה). אבל כשלא הצליח, פשוט עזב... לא אמר לאבא שהוא ויטר על מאמציו, לא שלא יחכה לו.
עכשיו, יש לו מין סגנון כזה שהוא מתחיל משהו, אז עוזב לרגע, עושה סיבוב למטבח או מסביב לשולחן, ואז חוזר וממשיך. לכן לקח לנו זמן (הייתי בצד עסוקה במשהו אחר) להבין שהוא עזב את העניין.
קצת נשארנו כאילו עצרו אותנו בחצי צעד...
לצפיה ב-'אני חושבת שזה אחד הדברים הכי בולטים בבן שלי'
אני חושבת שזה אחד הדברים הכי בולטים בבן שלי
10/10/2017 | 16:45
62
כלפי חוץ והסיבה שהמורה שלו לחצה שנלך לאבחון: כשהוא לא מצליח / לא מבין , הוא פשוט מוותר. דוגמה מלפני יומיים: בחוג ספורט שלו אמרו לנו שהוא סירב להמשיך להתאמן וישב בצד. ובפועל, הוא פשוט לא ידע איך להמשיך ולא ידע לשאול.

לצפיה ב-'גם אני ככה וגרוע מכך'
גם אני ככה וגרוע מכך
10/10/2017 | 16:54
2
34
דופק את הראש בקיר וצועק בכל הבית ומאקלל המון
לצפיה ב-'זאת תגובה...'
זאת תגובה...
10/10/2017 | 21:04
1
40
ואני מדברת על זה שהחוויה שלי היתה - "אין תגובה", פשוט עזב.
לצפיה ב-'גם אצלי יש ככה'
גם אצלי יש ככה
10/10/2017 | 21:14
25
אמרתי גם וגם לפעמים עדיף אין תגובה מתגובה חריפה ...
לצפיה ב-'היי. יש לי שאלה דחופה בנושא אוטיזם. אשמח ליחס '
היי. יש לי שאלה דחופה בנושא אוטיזם. אשמח ליחס
06/10/2017 | 15:03
27
179
טוב, אז קוראים לי ליה אני בת 20 ואני ממש חוששת מהמצב שלי.
אני לא יודעת אם הגעתי לעמוד הנכון, אבל אשמח שתעזרו לי

לפני הכל, אני מודעת שסוג השאלות שלי צריך להפנות למאבחן\ת ופחות לעמוד פורום, אבל אשמח לדעות לפני שאני אלך רשמית לאיבחון וגם כי אין לי אפשרות כרגע להתאבחן, מסיבות אישיות.

אוקי אז אני חוששת שיש לי אספרגר/pdd/pdd nos
אני לא ממש מבינה בזה, אבל מגיל קטן אני בלי חברים בערך משעברתי לחטיבה. עד החטיבה הייתי חברותית אבל עדיין תמיד היה לי מין הרתעות מלצאת עם חברים מעבר לבית ספר,
הרתעות מההתבגרות שלי. 
הייתי ילדה נורא רגזנית, וצועקת התבגרתי די לבד כי לא הסתדרתי בחברה,
וגם במשפחה המורחבת תמיד אני בצד, לא מסתדרת עם אנשים.. בעבודה גם אחרי שנה אני לא הכי פתוחה בעולם ותמיד נרתעים ממני כי אני בן אדם נורא לחוץ וחרדתי ושיש מסביבי הרבה רעש אני נרתעת וקשה לי לתפקד ככה ואני תמיד נראת בחברה מוזר כזה, אני נראת מתוחה מכונסת בעצמי, לחוצה ואנשים נרתעים מזה ולא מתחברים איתי.
ככה זה גם היה בבית ספר היה לי לפעמים חברים אבל לתקופה קצרה.. תמיד היה נראה לי שמדברים עלי, שמסתירים ממני משהו.
אמרו לי מהבית ספר גם שאני לקוית למידה - לא הסתדרתי בלימודים.
ועכשיו אחרי שירות צבאי נורא קשה ויציאה ממנו, אני מפחדת שיש לי אספרגר, שאולי ההורים מסתירים או לא יודעים, כי בדכ אין להם עצבים לדברים האלה.
אני מרגישה שונה, אפילו להסתובב בקניון קשה לי כי יש הרבה לחץ אנשים רעש. אז זה גרם לי לחשוב שאולי יש לי אספרגר.. אולי לא, כי אני באמת לא מבינה בזה.

אני לא נפעמת ממספרים, ונראה לי אני כן מבינה הבעות פנים וצחוקים. אבל לא משתלבת לא יכולה להקשיב לאנשים הרבה לא מתמצאת במעגל משפחתי ולא יכולה להקשיב למישהו בתוך הרבה אנשים.
תמיד מדמיינת שאני מתקבלת לעבודות כי ההורים הולכים בסתדר ואומרים למנהל לקבל אותי, אני ממש נכנסת לדימיונות כאלה מפחד שאני לא כל כך בסדר.
הרבה אומרים לי שאולי זה חרדה חברתית, ואני מסכימה אבל לדעתי זה גם עוד משהו יותר גדול
מאוד קשה לי בחיים, עברתי הרבה.. וזה די מצב שלא עובר. אז לקחתי את זה למקום של אספרגר.. מה דעתכם? אשמח לתגובות התחברתי במיוחד לאתר אני אקבל כל דעה. בבקשה תתייחסו�� אתם היחידים שיש לי לפנות אליהם.

לצפיה ב-'אספרגר זה לא משהו ש"יש לך"'
אספרגר זה לא משהו ש"יש לך"
06/10/2017 | 15:51
3
101
זה בוודאי לא סתם חרדה חברתית, יותר סוג של זהות, מודעות, גישה קיומית לא כל כך מקובלת, לפחות עדיין.
מה אפשר לעשות עם זה ? לא ברור בכלל.

לצפיה ב-'היי ארנה תודה.. (כנסי)'
היי ארנה תודה.. (כנסי)
07/10/2017 | 19:31
2
52
תודה רבה.. אני באמת מקווה שזה בסדר ואני בסדר.
את לא מסכימה אולי עם זה שיש לי אולי מחלה נפשית או באמת אספרגר?
אשמח שתתייחסי למה שנתנאל רשם. אני לא יודעת אם זה סתם מישהו כעוס או שבאמת לקחת את ההודעה ברצינות.
בכל מקרה תודה רבה רבה רבה אשמח להודעה ממך:)
לצפיה ב-'זה הוא'
זה הוא
07/10/2017 | 20:31
37
לא היא ומה שאני רשמתי גם מכעס וזה לא סותר אמת אגב כל מה שרשמתי ארנה בעצמו אומר אם תקראי אותו ,יש סיבות לחשוב שאדם שונה יסבול בחברה שמה דגש על אחדות בעיני את יחסית חריגה שוב לפי מה שתארת לא מכיר אותך רק יכול לומר מניסיון שהרבה מאוד אוטסטים סובלים מיחס משפיל מי שהם ילדים עד מותם המצב ישתנה והוא משתנה אבל זה יקח המון זמן עד שהיה מקובל ממה שאת מתארת יש לך מאפיינים אוטסטים אספגר פי די די זה לא משנה את לא חולה ולא כולם רק רגישה יותר במידה ואת אוטסטית .
לצפיה ב-'אין לך מחלה נפשית'
אין לך מחלה נפשית
08/10/2017 | 10:53
34
את אדם רגיש, זה הכל, ובחברה של היום רגישות כמו שלך היא פשע בלתי נסלח, ועל זה נתנאל כועס, וגם אני.

לצפיה ב-'אבחון'
אבחון
06/10/2017 | 16:12
2
94
היי ליה, לפני אבחונים כדאי לפגוש פסיכולוג קליני ולדבר אתו על הדברים. 

לצפיה ב-'לא, לא לא לא !!!'
לא, לא לא לא !!!
08/10/2017 | 10:56
1
31
לצפיה ב-'תסביר..'
תסביר..
16/10/2017 | 16:08
1
לצפיה ב-'נשמע גם כמו התחלה של סכיזופרניה...'
נשמע גם כמו התחלה של סכיזופרניה...
06/10/2017 | 16:39
11
91
כבר כנראה שזה לא זה ולא זה...
את כנראה בבלבלות ותסבוכים, דבר אופייני לאנשים מאוד אנטיליגנטים שלא הייתה להם הכוונה טובה בחיים.
זה יקח לך זמן לפרום את הפלונטר, אבל תזהרי מאוד מהדרך שאת עושה את זה.
את יכולה ללכת "לאיש מקצוע" לבקש שיאבחן והוא עוד יאבחן מחלת נפש ותמצאי את עצמך יום אחד באשפוז.
זהירות.
לצפיה ב-'הגזמת, למה סתם לקשקש ולהבהיל'
הגזמת, למה סתם לקשקש ולהבהיל
06/10/2017 | 16:41
55
נשמע כמו אדם מופנם ורגיש מהרגיל והממוצע, יש גם כאלה, וזה ממש לא רע

לצפיה ב-'אה, פספתי את הבדיחה, חחחחח....'
אה, פספתי את הבדיחה, חחחחח....
06/10/2017 | 16:44
3
67
ונכון, ממש מומלץ לא להיסחף אחרי "אבחנות" של אנשי מקצוע.

אגב
אותי אבחנו כסכיזופרן, ואחרי זה שונה לאוטיזם, זה הכל בולשיט בריבוע כמובן
לצפיה ב-'גם את טמפל גרנדין '
גם את טמפל גרנדין
06/10/2017 | 16:56
2
60
לפי מה שהבנתי מהסרט בהתחלה אבחנו עם סכיזופרניה.
יש מצב שהרבה "סכיזופרנים" הם בכלל איפה שהוא בספקטרום.
אולי אפילו בסך הכול אנשי אמצע שפגשו פסיכיאטר חרדתי.
לצפיה ב-'תחפשי ספרים בתחום'
תחפשי ספרים בתחום
06/10/2017 | 18:19
37
תלכי לאוניברסיטה ותחפשי ספרים על הנושא, יש גם חומר באינטרנט
לצפיה ב-'גם אותי עד עכשיו'
גם אותי עד עכשיו
06/10/2017 | 23:43
35
אני גם סיכזופרן וגם אוטיסט יש הרבה כאלו אלו תופעות דומות באופן מסיום בעינו סיכזפרניה הרבה יותר מעניין אני אוהב את העולם הפנמי שלי והפנים הרבות זו תופעה מרתקת וחזינות זה דבר הכי גדול שיש ומשיחות בכלל אוטיזם  די משעמם בעיני .
לצפיה ב-'הי תודה על העזרה אבל לא ממש הבנתי'
הי תודה על העזרה אבל לא ממש הבנתי
07/10/2017 | 19:42
5
43
לא הבנתי אם זה היה בצחוק או לא(עוד סיבה לחשוב שאני אספרגר. לא מבינה דברים)
ובאמת יש מצב שזה סכיזופרניה?
אשמח שתראה מה נתנאל רשם בתגובתו לפוסט שלי.. 
לצפיה ב-'בעיני זה לא'
בעיני זה לא
07/10/2017 | 20:26
2
27
את שומעת קולות ? יש לך דמיות שאת מאמינה שהן קימות ? את בפרניות של רדיפה ? לא נראה לי לכן לפי דבריך אינך סכזופרנית פשוט חשדנית ובצדק
לצפיה ב-'האמת שלא...'
האמת שלא...
08/10/2017 | 09:10
1
23
אין לי את זה נראה לי.. אבל אני כן כל הזמן חשדנית, מפחדת, חוךמת חלומות מציאותיים, דה זה וו.
אולי זה מלחץ
לצפיה ב-'ובצדק העולם הזה מלחיץ'
ובצדק העולם הזה מלחיץ
08/10/2017 | 09:47
13
לצפיה ב-'זה היה בצחוק ... אבל...'
זה היה בצחוק ... אבל...
07/10/2017 | 23:08
1
29
כן יש ממה להיזהר כשנגשים לאבחונים או טיפולים.
אני בכלל נגד אבחנות, ולא מאמין בהם. את מי שאת, את לא משהו שיש או אין לך.
ואם יגידו לך אנשי מקצוע שאת מאה אחוז בסדר ? זה ישנה את איך שאת מרגישה?

אבחון זה סוג של "תעודה", ותעודה זה סוג של כרטיס כניסה. לאיפה את שואפת להיכנס? לשם מה להוציא אבחנה רשמית?
יותר חשוב מ..."מה יש לך?", זה מה את רוצה מעצמך?, מה את רוצה מהחיים? מה את רוצה?
אם את עדיין לא יודעת, את חושבת שאבחנה תעזור לך באמת למצוא את הכיוון שלך?
לעצמך האבחנה לא אמורה לשנות הרבה, אלה אם כן היא לשם פתיחת דלתות.
ככה אני חושב...

לגבי הדחיפות, דחוף דחוף, תחושת הבהילות, החרדה, המצוקה, המחשבות שמציקות ולא נותנות מנוחה.
אני ממליץ למצוא קודם דרך להרגיע את עצמך...
המצוקה הזו לא עושה רושם טוב על "אנשי מקצוע", הם יכולים באמת להילחץ ממך, ואז הם הופכים למסוכנים (ואני לא צוחק הפעם), הרבה פעמים הם בהחלט מקבלים החלטות מתוך לחץ וחרדה ולא מתוך שיקולים אוביקטיבים.

נניח שקיבלת אבחנה של ספקטרום אוטיסטי, מה עכשיו?
שימי את עיניין האבחנה בצד, בכל מקרה אמרת שכרגע זה לא עומד על הפרק.
קחי נייר קחי עט ותתחילי לכתוב, תתחילי לעשות סדר.
מה את רוצה מעצמך? מה את רוצה מהחיים? מה את אוהבת בעצמך? מה את אוהבת בעולם, בחיים?
באיזה מקום (לא רק פיזי) היית שמחה להיות בו בעוד שנה?, בעוד חמש שנים?

תשתדלי לשים את הדאגות בצד.
זה לא חשוב "מה יש לך", זה לא חשוב אם את נורמלית או לא.
את צריכה להכיר את עצמך בייחס לעצמך.
חשוב כרגע , שתתחילי לכוון את עצמך לכיוונים טובים, במקום לחפש מה הבעיה שלך.

אני מקווה שעזרתי הפעם יותר...
לצפיה ב-'ואו אתה צודק לגמרי.'
ואו אתה צודק לגמרי.
08/10/2017 | 09:04
22
אתה צודק לגמרי, בגלל זה אני גם סוג של מפחדת מאיבחונים, אני נרתעת מהם. וכן האמת שזה מצחיק לדעת אבל זה יתן לי הרגשה יותר טובה עם עצמי כי השנים האחרונות אני נורא היםוכנדרית ותמיד מרגישה שיש לי תווית של איזה מחלה או פיגור או משהו כזה. אני לא מזלזלת אני םשוט םחדנית ולחוצה כמו שראית, אבל זה יתן לי יותר בטחון בעצמי.

ואתה צודק אני נורא לחוצה וחרדתית, וזה נורא לא בריא לי אני רואה את זה בהרבה מקומות אני צריכה למצוא מה מרגיע אותי.. נניח אני עושה הרםיות לםעמים ליפני דברים חשובים וזה עוזר לשעה שעתיים ונעלם.. אני מתחילה םשוט לחשוב שזה האופי שלי כי זה פשוט לא עובר.
ואתה צודק אני צריכה לסדר לעצמי את החיים, ואולי זה לא באמת חשוב ההגדרה לרוב האנשים אבל איכשהו לי זה חשוב. אני נורא רוצה לדעת שהמצב שלי זה מצב לא תמידי שלא רק השתםר אלא יכול גם לעבור, ונכון אני יותר מידי מחפשת בעיה, פשוט חשבתי שאם ארשום פחות או יותר מה אני מרגישה תוכלו לשעת אם זה דומה לזה או לא.
אתה חושב שאני באמת לא צריכה איבחון? פשוט להשאר ככה?
אתה חושב שיש מצב שאני אספרגר?
זה בסדר אני אקבל כל דעה
אם בא לך אתה יכול להסתכל במה שרשמתי לנתנאל למטה בנוגע למה שאני מרגישה וזה יתן לך יותר כיוון.
אבל עזוב אני סתם חופרת לך לגבי זה, תודה לך בכל מקרה עזרת לי מאוד��
לצפיה ב-'אם חשוב לך לדעת, לקבל "הגדרה" או "כותרת"'
אם חשוב לך לדעת, לקבל "הגדרה" או "כותרת"
06/10/2017 | 20:50
51
ואני מאד מבינה את הצורך הזה,
יש כמה טסטים אינטרנטיים שאת יכולה להתחיל מהם.
זה לא יכול לבוא במקום אבחון אבל יכול לתת מושג אם זה עשוי להיות הכיוון

את יכולה גם לקרוא טקסטים של אנשי ספקטרום
ולראות אם את מרגישה שהם מתארים את החויה שלך, מדברים בשפה שלך.

ואז, אם תרצי, אפשר גם לפנות לאבחון מסודר.
אנשים כאן הביעו דעה נגד, אבל יש גם אנשים (מכירה אישית)
שיש להם נסיון חיובי עם אבחון. לא צריך לפחד מזה
אם תרצי, תוכלי לקבל כאן המלצות לאן לפנות.
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
06/10/2017 | 23:55
6
39
אם את באמת אוטסטית אז אכלת אותה לגמרי אין יחס כמעת מחפיר יותר מלאוטיסט ונראה שאת כזאת לפי התיאורים זה הולך להיות קשה אין לי ניחומים החברה לא מכילה אנשים רגשים וטובים החברה ירא מציע לך כדאי לשרוד להתרחק מבני אדם עסקי בעצמך במה שאת אוהבת תעשי כמוני תפרשי מהציבור הכי טוב זה לא אשמתל את אדם טוב פשוט החברה לא מכילה ואין מה לנסות לשנות אותה הגדרה לא חשובה בעיני אבחון כזה או אחר זה לא העיקר אם את עדין רוצה לעשות איבחון יש אפשרות בתל השומר שם עשיתי לוקח כמה פגישות ויש אבחנה רסמית בהצלחה ואל תשכחי את לא הפגומה אלא הם
לצפיה ב-'כנס דחוף!! '
כנס דחוף!!
07/10/2017 | 19:46
5
51
אוקיי אתה צודק שזה קשה לחיות ככה בעולם כל כך רע. אבל אתה אומר בעצם שכל מי שטוב הוא אוטיסט? לא יש הרבה אנשים טובים בעולם ופשוט צריך להתחבר אליהם.
אני לא מבינה למה אתה כל כך בטוח שאני כזאת? זה לא יכול להיות עוד דברים?

לצפיה ב-'לא חושב ככה'
לא חושב ככה
07/10/2017 | 20:24
4
28
אני אמרתי שלפי מה שאת כותבת את נשמעת בחורה רגישה יחסית והסיפור שלך מזכיר לי התנהגות אוטיסטית מזכיר לי קווים שלי , בעיני אוטיסט נוטה אל הטוב ואל הדדי אבל בגלל שהחברה בזה לריגשות כזו יש סיכוי גדול שלא היה לך קל ,לא רק לאוטסטים גם לנפגעי נפש אחרים אך ביחוד לאוטסטים אני לא בטוח בכולם איני מכיר אותך אבל נראה לי שיש לך לפי קריאה שטחית מאפיינים אוטסטים האם את אוטסטית ?יכול להיות בעיני העניין של חוסר יכולת לעמוד ברעש או לחץ או אי שמירה על חבריות וכו היא מאפיין אוטסטי אז אולי את כן ואולי את לא זה אינו משנה את שונה מן הממוצע וזה קשה היה כי החברה לא מכילה חריגות
לצפיה ב-'תקשיב.. '
תקשיב..
08/10/2017 | 08:56
3
30
קודם כל אני ממש מעריכה את הכנות, אתה צודק במה שאתה אומר פשוט בתגובה הקודמת זה היה נראה שאתה ממש כעוס ורושם את זה מתוך סערה כזאת, יש מצב שזאת רק אני חח
כן אני בבדידות חברתית, ואולי אתה צודק ואני כזאת.
פשוט איך אף אחד לא איבחן את זה אצלי עדיין? הבית ספר לא ראה? הגן? ההורים?
תמיד היה לי חברות עד החטיבה, פשוט בחטיבה קיבלתי מין הרתעות כזאת ופחות התחברתי.
כן אני עכשיו לא מי יודע מה חברותית, אני פשוט לא טובה בזה, וממש קשה לי נגיד בקניון או בעבודה שיש הרבה אנים אני ישר נכנסת ללחץ ובקושי מתפקדת, ובמקום שאני יושבת עם הרבה אנשים גם אם זה המשםחה קשה לי להקשיב המון זמן, ולהסתכל הרבה בעיניים מחוסר בטחון. אבל בכללי לא היה לי את הבעיה הזאת של להסתכל בעיניים והיה לי התםתחות תקינה והכל. בגלל זה אמרתי שאולי אפשר לשלול, אני לא יודעת.. אבל אשמח לשמוע שוב את דעתך חח
ומזתומרת קריאה שיטחית? 
לצפיה ב-'גם אני כמוך לא אובחנתי'
גם אני כמוך לא אובחנתי
08/10/2017 | 09:44
33
בילדות בזמני לא היה מודעות לאוטיזם בתפקוד יותר גבוה אלא רק לאוטיזם קלאסי עם פיגור העניין של אספגר פי די די שבזב אני מאובחן היה פחות מוכר , שנית את אישה ויש הרבה בורות בנוגע לאבחון נשים כי הם חושבים שאוטיזם הוא יותר גברי לכן הרבה נשים שהן בטוח על הספרקטום מתפספסות מי שהן ילדות מכיר עוד נשים שלא אובחנו כי הן יודעות איך לעשותהשתלבות עם הנורמה ולחקות אצל בנים זה פחות בולט , בנוגע לשטחי הכוונה שאני לא מכיר אותך לעומק לא ראיתי אותך בפועל לכן אני מסתמך בעיקר על נתונים טכניים מה שכאן הבאת , לי נאאה מאותם הנתונים שאת יש לך קווים אך אי אפשר לדעת בוודאות ללא הכרות מעמיקה אספגר פי די די זה לא משנה העיקר את שונה ולזה יש מחיר חיובי ושלילי .
אני מציע לך לבוא גם לפייסבוק לקבוצה הורים בוגרים ולשמוע עוד אוטיסטים שאולי ירחבו לך את הנקודת מבט גם אני שם , זהו שהיה בהצלחה .
לצפיה ב-'זה לא בעייה וההתפתחות שלך תקינה'
זה לא בעייה וההתפתחות שלך תקינה
08/10/2017 | 10:52
1
23
לא כל מה שלא זהה בדיוק לממוצע אינו תקין,
זה מה שהחברה והמשפחה משדרים כל הזמן ואנשים רגישים מפנימים את זה בצורה שעוד יותר מסבכת מצב שגם ככה אינו פשוט בכלל.

הרגישויות וההתנהלויות שאת מפרטת כאן אופייניות ללא מעט אנשים,
בוודאי למי שמוגדרים כאוטיסטים,
והם לא מעידים על שום פגם או על שום דבר שאינו תקין,
הן בסך הכל מתארות רגישות שעדיין גדולה מהממוצע לבני אדם,
להיבט היחודי של כל פרט,
לכך שכל אדם הוא עולם ומלואו,
על כל מה שנגזר מזה,
ונגזר מזה המון.

זה שהסביבה מתייגת את זה כחוסר בטחון,
וזה שזה יוצר בעיית תפקוד בחברה שבה המצווה הכי חשובה היא גסות רוח אלימה ואטומה,
זה בעייה,
ובעייה קשה מאוד,
אבל אם את רוצה באמת לעזור לעצמך ולהעזר מוטב ששתנסי לאמץ קצת ספקנות כלפי הדרך שבה את משתקפת בכלל הנורמטיבי,
בבונים לא תמיד מגלמים ראי הכי מדוייק,
הדרך שבה האדם משתקף בקוף אינה הדרך היחידה,
בשום פנים ואופן.

ובדיוק בגלל זה מהרגע שאת נכנסת לעולם הפסיכולוגי פסיכיאטרי את הופכת למאוד מאוד פגיעה למבט ששולל את כל מה שהכי מהותי ויפה ומקדם וטוב בזהותך.

קראתי כרגע כתבה על הדרך שבה נערות שסבלו מטראומה מפותות להיכנס לעולם החשפנות והזנות,
עקרונית,
זה בדיוק אותו הדבר,
וגם מהותית.

תעשי לעצמך טובה ותפני גב לעולם האבחונים והאבחנות,
הוא מסוכן מאוד,
תחפשי אנשים רגישים כמוך,
זה הכל

לצפיה ב-'בדיוק מה שנסיתי לומר לה'
בדיוק מה שנסיתי לומר לה
08/10/2017 | 16:15
14
אין לה שום בעיה הכי להפך וכן היא צריכה למצוא חברים וחברה שדומה לה אוטיזם זו לא מחלה או קללה אלא ברכה .
לצפיה ב-'“הילד הדיסלקטי הרשמי הראשון בקנטון"'
“הילד הדיסלקטי הרשמי הראשון בקנטון"
08/10/2017 | 14:34
51
לצפיה ב-'הפסיכיאטרים שמנסים "לווסת את האדם הכועס"'
הפסיכיאטרים שמנסים "לווסת את האדם הכועס"
08/10/2017 | 12:12
1
63
לצפיה ב-'פסיכיאטר שאינו רוע צרוף, משהו מיוחד.'
פסיכיאטר שאינו רוע צרוף, משהו מיוחד.
08/10/2017 | 12:18
41
למרות שיצא לי לריב עם האדם הזה לא מעט והוא גם חסם אותי כמובן לפחות בעניין זה הוא לא רק צודק אלא אומר את המובן מאליו לכל אדם שיש בו ולו מעט זיקה למוסר או קצת יכולת אמפטית.
ובדיוק בגלל זה לא מפתיע עד כמה גישתו חריגה בקרב הנוף הסיוטי שמאפיין את המילייה הפסיכיאטרי-פסיכולוגי אקדמי הרקוב לחלוטין, אנושית מוסרית ומדעית.

לצפיה ב-'עדיף להיות פסכופט פוסט לארנה'
עדיף להיות פסכופט פוסט לארנה
06/10/2017 | 23:38
35
66
ארנה כל הזמן אומר כמה יפה להיות אוטיסט ורגיש ופתוח הרבה שנים הקשבתי לו אבל היום אני חושב שעדיף להיות פסכופט , למה ארנה ? כי אין לך לס ואם אין לך לב הוא לא יכול להשבר אף פעם ומה התצאה ? אדם לא סובל חי

נהנה אז מה יש לרדוף אחרי האמת ? אני בן זונה שכומתי שרמוטה של יחס מנסה בכל הכוח להתקרב לבני אדם מי שאהי ילד אבל הם מה עושים ?  נזזיינים אותי מאוחר כל פעם שהם קולטים שאני הקשר אליהם לא מאשים , אני דבק אני רוצה מיזוג בין שני פנים אני פתוח עד כאב

ושופך על עצמי זבל מלכלך על עצמי לא גאה לא מסתיר , כלום אז אונסים אותי לא רק נפשיצ אלא פיזית כל הפדופלים עלו

עלי שהייתי ילד כולם ואהבתי את זה נתנו לי יחס וואלה תודה בואו זינו אותי וזינו עד העצם גם במשפחה ושתקתי כמו אבן אמרתי צודב כי התייחסו אמרתי שאני זונצ צומי ? אפילו הכי קרובים עלי שהכי בטחתי בם עזבו אותי חבר ילדות שהינו מגיל אפס שהיה החבר היחד שלי אמר לע  " מה אצה רוצה נתי אני בזבזתי עליך המון זמן מה שאיש לא היה מבזבז עליך  " או איזה משפט אז מאז נתקתי איתו קשר

ועכשיו בא עלי אומר שהוא התחתן ויש לו יחדה והוא אוהב אותי ותמיד אזכר אותי ,התרגשתי עברו שמחתי אבל לא דברתי איתו ולא עניתי , אז ארנה למה לי להיות טוב ? שאני טוב כולם עולים עלי ?  למה ? אתה מטיף ומטיף אבל האם זה צודק ? האם זה שווה להיות פתוח ולהרקב מסומם באיזה בית משוגעים אחרי ניסיון אוסדהי בגלל בחורה שלא ענתה לך ?

והרגשת שאין טעם למה לחיות עם כאלו הרגשות חזקות למה לא להיות לב מאבן ? ולא אצה טועה זה לא קשור אם אתב צהיה עם אוטסטית אני בקשר עם כאלו וזה רק מחריף אז בעני העצה הכי הולמת שתוכל לתת היא לנתק קשר עם כולם עד

שהעולם לא יכיל אותנו , אני לא יכול לשרוד בעולם הזה אין מקום עבורי אני חלש מידי ,אז כל הפילסופיה שלך
היא יפה באופן תאורטי בלבד היא לא ישימה אני לא מאמין שיש סיכוי לאנשים כמונו ,אני היום דפקתי את הראש בקירות כמעת נגמרתי וכל זה כי רצו לנתק קשר איתי מי שאהבתי כל כך אז למה ? זהו עדיף להיות פסכופט ואל תגיד אחרת .
לצפיה ב-'אלא שכל הקשקושים שלך לא משנים כלום'
אלא שכל הקשקושים שלך לא משנים כלום
07/10/2017 | 02:50
25
41
כי זה לא שיש לך.בחירה או ברירה, אז בניגוד למה שנדמה לך ולאחרים אני לא מטיף ולא מתפלסף אלא בסך.הכל מנסה לעשות מה שאף אחד אחר,גם מהסיבות שציינת,לא עושה, לחקור, לנסות להבין מה קורה, מה הדינמיקה , התנועה, הסיבות שעומדות מאחרי תצורת זהות מסויימת, ולמה כולם מזיינים לה את הצורה כל הזמן.
לדעתי, מחקר כזה, בירור כזה, לטיבה וטבעה של הזהות, יכול שיאפשר לה לשרוד בעתיד בניגוד לכל הסיכויים, זה הכל.
זה גם מעניין, כי החשוף חושף הכל על טיבה של החברה, על מה שמניע את פרטיה, על הקשר בין הדברים ועל הצורה שבה הם משתנים.
נכון שהיום כולם אונסים אותך וכמו כל האוטיסטים אתה נחשב לפחות מתולעת אבל דווקא בגלל זה לפחות לי הנסיון לברר את זה עוזר לשרוד את הסיוט של השואה שהנורמה ממיטה על חריגיה
לצפיה ב-'בלה בלה בלה'
בלה בלה בלה
07/10/2017 | 04:34
24
31
התאוריה שלך יפה באופן חיצוני היא לא פרקטית היא תלויה באויר היה לי שיחות על זה אם אלה , זה יכול להתאים למעטים בלבד וכנראה רק לך ,אתה כל הזמן חוזר כל אותו מנטרה  "מחקר "  ולא מציע דרך מי ייקור מה יחקור ואיך ? אתה סולד מפרדיגמות ושיטות אבל בסופו של דבר אינך אומר כלום מלבד ראוי לחקירה , אלו מילים חסרי תוכן כל עוד אינך מבהיר את עמדתך ,אגב באופן עקרוני אני עדיין מסכים איתך שאוטיזם זו לא מחלה או שאר התופעות אני רק אומר שבשטח אתה לא מציע תחלפים וחוזר כמו מנטרה על אותם מילים , בעיני באופן תאורטו זה יפה באופן פרקטי ישומי כזה שיפטור את הבעיה הדרך שלך לא מציעה הרבה ,בנימה פחות רגשנית כי אתה מכיר את הסגנון שלי שנים בעיני הפצרון לבעיה האוטסטית עדין רחוקה ולך אין דרכים פרקטיות שיבלו לשינוי לכן בעיני זה עדיין מאוד בוסרי עמדתך וצבחבל לי צזין על נטיות דכיטמיות פצרון לא לנארי את המסלול שאתה עברת רוב רובם של האוטסטים לא יכולו לעבור מסיבות ברורות.
לצפיה ב-'זו לא תאוריה'
זו לא תאוריה
07/10/2017 | 06:53
8
21
איפה קראת תאוריה ממה שכתבתי ?
אם יש לי כזאת בוודאי שלא אחלוק אותה איתך, בוודאי לא כרגע, כל מה שכתבתי זה שזה בכלל לא נתון לבחירתך, אתה מי שאתה וזהו. וזו גם הטעות שהפסיכופאטים של הנורמה עושים, מדמים בליבם ברוב שחצנותם שהם יכולים לקחת אוטיסט ולהפוך אותו לגוש חרא כמוהם, גם אם מוסרית ואנושית זה היה תקין זה פשוט לא פרקטי, לא אפשרי.

מי יחקור? אתה אדוני המפונק, אתה בעצמך, מחקר, בניגוד למקובל באקדמיה, זה אהבה, אם אפשר או צריך לארוז אותו כמשנה או שיטה זו כבר שאלה שבעצמה נוגעת במהות הדברים, תלוי, בהקשר.
לצפיה ב-'אני אחקור איך ?'
אני אחקור איך ?
07/10/2017 | 10:09
7
10
אתה כל הזמן חוזר על המילה לחקור את האוטיזם כאלו שזה כמו לחקור את תנועת המים זה קשה באין שיעור ,ויש לך תאוריה בעיני או שיטה כל התגובות שלך הן משנה או דרך מסיומת גם דודה חשה ככה ומי כמוה מבין מזה משנה או דרך פילוסופית ,לכן אני מציע לך לנסות ל9תח את זה לא באופן אלים אלא מאהבה אני גם מנסה אבל לעומתך אני לא מתיימר לומר שיש דרך או בכלל זב אפשרי לא יודע כל העניין של תחקור נראה לי שטחי מעט מבחינה מסיומת זה יפה אבל זה לא מספיק , בנוגע לחלוקה אתה מחלק אותה כל הזמן עם כל הבא ליד ברשת בפייס בכל מקום אז על מה אתה מבלבל לי ? כל העניין שאנחנו זינו תמוח רב נרטיביות תנועה רב מערכתית תלוי הקשר לכל הכוונים ועוד ועוד זה לא חלק מתאוריה ? אם כן מה זה ?
לצפיה ב-'מה זאת אומרת איך ?'
מה זאת אומרת איך ?
07/10/2017 | 11:04
6
13
כל דבר זה שאלת מחקר
לצפיה ב-'סוף סוף אנו מסכים'
סוף סוף אנו מסכים
07/10/2017 | 11:49
5
12
אך עדיין דברי נשארים אין לך דרך אחידה
לצפיה ב-'יש לי'
יש לי
07/10/2017 | 11:57
4
2
לצפיה ב-'תביא דוגמות'
תביא דוגמות
07/10/2017 | 12:00
3
9
תפרט יש לי לא עונה לי על כלום
לצפיה ב-'דוגמה'
דוגמה
07/10/2017 | 15:09
2
11
לא משנה שאני מביא דוגמאות כל הזמן, ובמשך שנים, וכחלק משיח מתמשך, שכמו שהסברתי הדדיות זו, כתנועה, מהווה בעצמה דוגמה שאין מובהקת ממנה,
אבל הנה,
למשל,
אני מציע הסבר לרגישות הלא מצויה לצליל, לקול, לקצב, לא כפגם ניורולוגי כמו שמופרעי המקצוע מסבירים אלא קושר זאת למהות הזהות הלא אגוצנטרית, רבת הרבדים, המרכזים והכיוונים,
כמו שגם הכי מתבטא אצלך, ואצלי, דרך ריבוי דמויות שכל אחת מהן קוהרנטית כשלעצמה, 
ונחוצה.
שבזהות ומציאות רב ערוצית, רכ כיוונית, רב כוונתית, רב קווית... לצליל הנוצר ממפגש בין קווי מחשבה שונים, שכאמור אצל אוטיסט אלה אינם  קווי מחשבה כמו אצל הנ"ט אלא ממש יצורים חיים, יש משמעות טוטאלית ולו לשם היכולת לזהות אוריינטציה, לעבד כיוון, פרשנות, אז מציאות רועשת משמידה את זה,
לא לנ"ט אבל לאוטיסט שזקוק לצליל של מפגש רב כיווני לשם עיצוב ויצוב המבט,
ובצורה שמוכיחה בדיוק את מה שאני טוען.

מאותו הסבר גם עולה שחוסר התגובה לציפיה המקובלת לא מבטא חסרון או העדר אלא דווקא רגישות יותר גדולה למורכבות, או למה שנחשב כהיבט סובייקטיבי לנורמה ובשביל האוטיסט הוא אובייקטיבי לגמרי.

אז אתה רואה, גם במקרה זה, כמו בכל מקרה אחר, אני קושר בין הדברים בעוד שמה שנחשב למשנה מקובלת אפילו לא מנסה לעשות את זה.

אז בכלל לא משנה שלנ"ט קל יותר, גם כי בלא הכי אינך יכול לבחור, וגם כי לא מדובר בתחרות, וגם כי בהינתן תנאים שכוללים לשם שינוי גם טיפת התחשבות ורגישות לאוטיסט יכול להיות ממש נפלא.

לצפיה ב-'ומאותה סיבה'
ומאותה סיבה
07/10/2017 | 16:04
9
המשקל, הפרשנות והתחושה של הפרונטלי, החזיתי, פנים אל פנים, גוף אל גוף, מבט למבט, מביט למובט... יכול להיות מאוד מאוד שונה אצל האוטיסט מהנ"ט,
על כל מה שזה אומר,
וזה אומר הכל,
לא רק לרע כמו שנדמה לנ"ט (בשביל הנ"ט, כפשיסטים שהם, כל דבר שלא זהה לחלוטין לעצמם הוא רע) אלא גם לטוב, ואפילו לטוב מאוד.

עכשיו, אם תמצא לי ולו חוקר אחד, פסיכולוג אחד, ניורולוג אחד, או מישהו מאין סוף השרלטנים שעושים עלינו ועל ההורים מכה יפה מאוד, שמסוגל לפחות לנסות להבין את זה, לגלות אמפטיה, או לפחות תשוקה לחקור את זה, אשמח מאוד (אתה לא תמצא כזה כי כל הפסיכולוגים הם דבילים)

לצפיה ב-'אוקי עכשיו אתה נותן הסבר'
אוקי עכשיו אתה נותן הסבר
07/10/2017 | 16:39
8
אני מסכים שאתה נותן פירוש חלופי לדעות הפסאדו מדעיות נכון מאוד רק שבעיני יש עוד על מה לעבוד קיצור התגובה הזו רצתה אותי
לצפיה ב-'גם לגמרי מציע תחליפים הכי פרקטים'
גם לגמרי מציע תחליפים הכי פרקטים
07/10/2017 | 08:12
14
13
ומזהה אצל רוב האוטיסטים התנהלויות שמוכיחות את הטענות והטיעונים שלי,
אלא שחלק מהעניין שגישתי מאתגרת את עצם התפישה של מה זה פרקטיקה בכלל,
מה זה מעשה,
ולכן אוטיסטים מאולפים כמותך פוסלים אותה מלכתחילה.

ועצם העובדה שאני חוזר שוב ושוב על אותם ולאותם דברים לא מוכיחה שזה לא נכון,
גם כאן, היחס בין החזרתי למשתנה הוא חלק מהעניין,
ושונות זו מסיבה מאוד מוגדרת אצל האוטיסט היא חלק ממה שאתה מבקש כמשנה ושיטה שבוודאי זאת שאני מציע היא הרבה יותר אינטגרטיבית ומכלילה ומחברת מזאת המבוססת על זה שאנחנו פגומים שכולה רשע ושנאה וצרות אופקים.

ומה שאני כותב בגדול הוא פשוט מאוד, והכי פרקטי, כי מסביר איך ולמה הגישה לידע, ליחס בין ידע ומהלך לידיעה, מחקר, בגלל שאצל אוטיסט לא צמוד לקידום אישי, בין היתר מאפשר ומבטא יחס שנחשב כבלתי אפשרי לנורמטיבי אבל בעצם חוצה דיכוטומיות בצורה הכי יצירתית ולכן מחבר את החווייתי לאינטלקטואלי ואת הרגשי לשכלי בצורה שלכן מבקשת וצריכה תפישות חברתיות מעודכנות יותר, הגיוניות יותר, רגישות יותר, יצירתיות יותר, כאלה שמחברות בין הפרטי והאישי לציבורי ולכללי בצורה טובה יותר.
והמשנה "שלי", בניגוד לשטויות הגזעניות והאנטי מדעיות והלא מוסריות המקובלות על ידי כולם כהסבר תקף לאוטיזם, מחברת את התפתחות הזהות האוטיסטית להתפתחות החברה, להתפתחות הטכנולוגיה, להתפתחות המודעות האנושית,
אז לא, חס וחלילה, שמישהו יציג חריגים כבני אדם, באמת ממש נורא.

אז כן, הנורמה יוצאת חרא, מה לעשות, מסכנים, סליחה.

לצפיה ב-'ברור שהגישה שלך עדיפה'
ברור שהגישה שלך עדיפה
07/10/2017 | 10:23
13
11
בהרבה על הגישה הנאצית הנורמטיבית לא כפרתי בזה בכלל אז על מה אתה מדבר ? רק אמרתי שהיא לא בשלה מספיק כדאי לפטור את הבעיה או אף לכוון לשם היא נהדרת מבחינה מחשבתית תאורטית מעוררת מחשבה אבל בפועל היא לא עונה על הצרכים בעיני ,כי אתה בדומה לי אגב מאוד טוטאלי אתה טוען שהפתרון הוא לברוח מהנורמה לגמרי אני שואל איך ? כל אחד יחיה כמותך מקצבת נכות ויגור בקרוון בסוף העולם ? האם זה גישה פרקטית ? לפחות להתחלה עד שיתאחו השברים ותוכל לעמוד על הרגלים כי אתה טון שלא צריך ללמוד באקדמיה לא צריך צבא לא צריך שום קשר עם הנט בעיני זה דרך נכונה עקרונית אמרתי גם לאלה ולאחרים אבל באופן ישים זה לא אפשרי ,עוד דבר קיצוני שגם אני דוגל בו ולצערי הורים התקילו אותי בו מה הורה יעשה שיש לו ילד בתפקוד נמוך שמפוצץ לעצמו ולסביבה תצורה כי לדוואנו הוא אינו יכול לדבר ? ככה שאלו אותי אז אמרתי שינסו להבין אותו ללא מילים לתת לו מקום ורצץ בזמן כי לא לעורר אצ אהבה עד שתחפץ אך מה אמרו ולזה לא יכולצי להשיב באותו רגע אולי אתה תוכל לפתור תסוגיה היא טענה שהילד כל כך סובל שהיא לא יכולה להתמודד עם זה ודווקא זה שהוא מתחיל לפתח שפה קצת גם אם מאולצת מרגיע אותו כי יכול לבטא סוף סוף את עצמו מה אנע אגעד לאישה הזו ? שבגלל שזה סירוס שפה להפסיק ? ושהוא ידפוק תמוח בקיר וימות ? בזמן שהטיפול עוזר לו ? לא היה לי מה להשיב אז אמרתי לה שקטונתי ואין לי פתרונות מה דעתך ? מה היית משיב לה ? זה דוגמה אחת כי ברגע שפוסלים כל דרך כדאי לשמור על זהות אוטסטית וזה הכי מבורך אך באופן מסיום אם נעשה כך ולא נתן לאותו אוטיסט דרך ביטוי גם בלוח תקשורת למשל שהבנתי שאתה גם נגד אז מה היה ? עדיף לחכות ? עד דהוא יפתח בעצמו ובאותו זמן ירסק ראש בקיר או לעזור לו ולוותר על השקפה ודרך חיים ? מה דעתך לי אין מושג לו הייתי הורה ואניננגד השיטה הפסאדו מדעית בקטע הזה הייתי מבולבל מאוד מה דעתך ?
לצפיה ב-'כאילו אתה רוצה שאשנה לבדי את כל העולם מיד ועכשיו ?'
כאילו אתה רוצה שאשנה לבדי את כל העולם מיד ועכשיו ?
07/10/2017 | 11:14
12
10
אני מצביע על כיוון, שככזה כמובן צריך לגישה הדרגתית, סבלנית, זהירה, אבל אני לא יכול לשכנע את הנ"ט להפסיק להפנות טריליונים להשמדה הדדית ולקצוב ולו מיליונית אחוז מכל מה שמוקצה כמובן מאליו לנרקסיזם אלים למטרות כמו חינוך ורווחה ותמיכה בשונות ובמגוון,
הרי עצם הבחירה של העולם באלימות, בתחרותיות, בעימותיות, כשפה ומנהג ומוסכמה מבטאת פסילה מראש ולחלוטין של כל אפשרות להקשבה בין אישית,
אז האוטיסט נמעך ומתפוצץ מפחד ומצוקה,
איך בדיוק ולמה נדמה לך שאני יכול במגע יד אחד לשנות ומייד את כל מבנה החברה, את המבנה הנפשי, את הזהות, של כל הפרטים המרכיבים את החברה ?
בגלל שאני לא משנה את העולם מייד, ומקצה לקצה, אתה פוסל את העמדה שלי, את הנסיון שלי ?
זה בדיוק חלק מהאטימות וההתנשאות הנ"ט.

עדיף לתת לילד הזה תנאים וסביבה שימחישו לו סיכוי למוצא,
הוריו לא יכולים לעשות את זה,
כמו רוב ההורים,
וזהו,
ואין שום דבר שאני יכול לעשות בנדון.

אני יכול להמשיך לחפש לעצמי סיכוי קלוש לשרוד את החרא הנ"ט, וגם בזה אני בקושי מאמין, ורק לפעמים

לצפיה ב-'מי אמר כך ?'
מי אמר כך ?
07/10/2017 | 11:59
11
7
למב אתה מכניס לי מילים לפה ? ומי אמר שאני פוסל את הגישה שלך מזה הפרנויה הזו פתאום ? אני מבקר חלק מהשיטה שלך או השקפה כלא יושמית ואתה עונה לי בצורה לא עניינת בעיני ,אתה חוזר ואומר הגישה שלי פרטית אני נותן  דוגמאות למען ליצור דו שיח ואתה מאשים אותי בנטיות ? ואו תודה לל כל הכבוד כל ניטה לחחוק מעט יל שיטתך היא פסילה גמורה ? הראי אני אומר שהשיטה שלך נכונה באופן חלקי אך לא בשלה מספיק איפה כאן התנהגות נט ? הנט רואה בך משוגע בלי הגיון אני רואה שיש לך דרך אך לא לגמרי בשלה עדיין איפה הדימיון ?שמע אני עם חום של 39 מעלות אפילו יותר בגל הדיכאון אז אולי הצורת כתיבה שלי לא קולעת בגלל זה אבל לא אף פעם לא אמרתי שאני מבטל את כל הגישה אלא מצביע שהיא לא פרקטית מספיק אתה חושב שאני טועה ? אם כן נמק והתחמקת מהדוגמה על הילד הזה שבמצב איום מה היית מציע ?  הקשבה הכלה איך ? דרך מפגש רב פנים דו כווני ככה אמרתי לה אבל בנינו זה לא יעזור לה כי אין כלים או דרך וכנראה זה נכון אבל עדיין פרקטי בהגדרה זה לא ועל זה אני מדבר עד שתוכיח אחרת ואחזור בי .
לצפיה ב-'אלא שגישתך היא חלק מהבעייה'
אלא שגישתך היא חלק מהבעייה
07/10/2017 | 14:33
10
13
ולכן אני מתייחס אליה כחלק מהניסיון לפרוש משנה,
שכל ה"תוכיח" הזה, כפי שהוא מובא,כציפיה לשורה תחתונה שרק מהרגע שזו התמסדה, והסתיידה, ניתן לדבר על פעולה, על ממשות, שוללת מלכתחילה את מה שהכי מהותי ליופיה ההדדי של האמת,זו שלכן גם שקולה לאהבה, שמשום כך אינה ניתנת לאריזה בדרך המקובלת וגם לא למסירה בקופסה אלא בדיוק בגלל הדרך שבה החומרי,החושי,החושני, נוגע הנפשי, רוחני,תודעתי רק כשזירה של הפוליפוני, הרב כיווני, הרב היבטי... הידיעה היא תנועה שלא זמינה לסיכום כהוראה אלא רק כתנועה משותפת, דיאלוגית, וה"הוכחה" נמצאת במגוון רחב ועמוק מאוד של התנהגויות והתנהלויות לתגובות אוטיסטיות שאף אחד אפילו לא טרח מעולם לקבצם למשמעות ולכן בשביל הנ"ט הם לא יהיו לעולם יותר מאוסף בלתי מוסבר של תסמינים .
בעוד שאני, ושוב ושוב , לפחות מנסה, ולא פעם מצליח ממש לא רע,לספק להם הסבר שלא מחריג את הזהות אלא דווקא קושר,גם לנורמה אגב( מבחינה זו גישתי הרבה פחות עימותית מאלה המתיימרים להטיף לשילוב ורגישות גם כלפי הנורמה, אלא מה, כרגיל, בדיוק בגלל זה אני לא נשען על פוזה אלא מספק הסבר אפשרי לרצף  נ"ט א"ס גם במקום שכזה נשלל מראש דווקא על ידי האוטיסטים ה"נחמדים".
אז לא במקרה האוטיסט נוטה לאחד על אחד במקום שבו הנט מבקש את הקבוצה, כי זה מה שנגזר מהשפה, מהגישה לשפה,שהיא לכן גם הכי חומרית, גופנית, מוחשית, ולכן ההוכחה היא בתנועה, בהקשר, כך שגם הציפיה של ההורה שיורו לו 1 2 3 או שיסתמו, ציפיה שאתה משום מה מזדהה איתה, מהווה בעצמה את הבסיס לכשל שגורם לאוטיסט לדפוק את הראש בקיר.
נכון, אפשר לאלף אוטיסט לדבר, ואז הוא יוכל לומר מה הוא רוצה, אבל במחיר הפיכתה של השפה לפרוטזה, לאיבר מלאכותי, וזה מחיר מחריד.
אז במקום זה אני מציע תיאור מבפנים, כזה שיסביר את היחס העדיין חריג לשפה, ולמה כל זה כל כך מערער, ולמה כל זה, בתנאי מסויים גם יכול להיות הכי יפה.

לצפיה ב-'אם זה אני מסכים'
אם זה אני מסכים
07/10/2017 | 16:42
9
ענית לי יפה אטלי באמת השיטה האחידה של אוסף לא מתאימה ליקירה דנאמית אני נוטה להסכים
לצפיה ב-'"שורה תחתונה" '
"שורה תחתונה"
11/10/2017 | 07:57
8
7
הפרקטיקה שלך (?) לא ישימה כי אתה מערער על עצם מושג הפרקטיקה וכנראה גם הישומיות של החברה סביבך . 

האמת שהיא מאוד ישימה וזמינה דווקא כי אתה לא תוקף אישיות מאן דהוא אלא נוגע בפיגומים שמרכיבים בסיס רחב מזה - 
האישיו שרובם ורובן בהקשר לא ניחנו בנוירולוגיה שיכולה לשאת ולראת כל רגע כאופציה -

אגב לא ברור לי ממש למה נתנאל מעלה דווקא אותך או את "גישתך"  -
הקטע הוא שלתפיסתי לפחות לחלק ניכר מהאנשים יש אפשרות לחוות חיים קצת פחות עשירים אבל יותר מאושרים במחיר הנפש שלהם . 

זה אומר בהכרח שתהיה יותר מפגר, יותר אטום בעולמך , ופחות חי אבל גם יהיה לך יותר קל. על זה הוא מדבר. 

במחשבה שניה זה תלוי בהגדרה שלך מה זה "קל".
בכנות? לא נראה לי שיש עוד אדם שיכול למצוא בכל רגע זמן למחקר עצמי כמו שאתה עושה שיכול לאפשר לו איזה מקום כזה. 

אבל זה ממש לא קשור אליך , אם כבר כשזה נוגע אליך בדרך כלל לתחושתי אתה לפחות מאפשר רגע של מחשבה שזה אפשרי בשבילם או מעורר אותם לזה שזה דבר יפה. ושוב לא ברור לגמרי מה אתה קשור- 
אתה לא אמא של היקום , ואתה גם לא מבטיח ומבטח שום דבר. 
רק צפוד כזה בתוך עצמך וחומל קצת הכל בתמימות ולכן דרשני להשלכות עם אנשים. 

עכשיו לא אמרתי יש לי מושג במשהו - השאיפה הזו לשיטה , תשובה, כאן כאן ועכשיו חזקה עליה שתכשל - מה שכן אתה חייב להודות שמפאת ההבדלים האלה נתי העלה שאלה ותהיה טובה של מה לעזאזל עדיף .

ולא, אני גם לא מצפה לתשובה. אי אפשר לדעת מה נתי יכול או לא יכול ואין סיבה להניח שאורח חיים כמו של גור לא יכול להתיישב אצלו ולפחות לתת לו עונג חלקי בדברים אחרים. מוזמן לצלוב אותי אחרת.

לצפיה ב-'בקשר לגישתו'
בקשר לגישתו
11/10/2017 | 11:16
6
נזכרתי במה אמרת לי בזמנו בטלפון על הגישה אז שיתפתי אותו בה זה הכל אני כרגע במצב מעורר אז כהרגלי שואל את ארי על דעתו כך אני עושה מי שאנו מכרים
לצפיה ב-'לא'
לא
12/10/2017 | 04:52
6
56

לא חזקה עליה שתכשל ומשם גם הבעייה שלי עם גישת ה"מה עדיף" שמשלה אפשרות בחירה במקום שבו אין כזאת,
ולא אמרתי שנ"ט לא נהנים מהחיים או אפילו עושים דברים משמעותיים,
הם בוודאי נהנים ומשמעותיים הרבה יותר מאנשים כמוני וכמו נתי ולו רק בגלל שהמצע החברתי, כלכלי, שפתי, המוסכמה, כפי שמתבטאת במבט ובתנועה, מאפשרת אותם ולהם צמיחה והתפתחות סבירה ותחושה קיומיות מוצקה בזמן שלנו לא רק שהמוסכמה אינה מאפשרת אלא כולאת אותנו בהלם קיומי מתמיד, בפצע כרוני אין סופי וללא שום סיכוי נראה לעין להחלמה.
אלא שדווקא בגלל זה ההצעה שלי פרקטית, מעשית, במשנה שלי יש סיכוי, כי לפחות מנסה למפות מה זה אומר לנסות לחיות עם חיווט גוף נפש שונה, ומסוג מסויים ומובהק מאוד, גם בחברה שעצם קיומה מבוסס על פחד ושנאה ל'אחרות' וניצול כל הזדמנות על מנת לפגוע בשונות ומבחינה זו אין שום הבדל בין הערס הממוצע ברחוב לחוקר באקדמיה או לפסיכולוג כי האחד עושה ומגבה בגבוה את מה שהאחר עושה בנמוך וחלק מהעניין ש"אנחנו" בכלל לא מבדילים בין גבוה ונמוך או יותר נכון יודעים וחווים איך הדברים מתחברים על מנת לאפשר תנועה שלכן פסולה מראש וסמויה לחלוטין לנ"ט.

אז מה את בעצם אומרת ? שכיוון שמשנתי מאתגרת את עצם מושג ה"מעשה",
את הפרקטיות עצמה,
את התועלתנות כמועילה,
ולכן גם חושפת את הדרך שבה השורה התחתונה כפי שמסומנת ונהוגה חושפת דרך הציפיה לה תהום תמידית כלפי מי שנפשו מחוטת לגופו הדדית מהממוצע תהום תמידית בכל מקום,
אינה פרקטית ?
שטויות,
לא פרקטי זה להמשיך ליבב ולבכות כל החיים "אוי למה אני לא נ"ט הנ"ט עושים חיים ואני רק מחרבן משולשים" ,
הדלת הזו סגורה, אין לך אפשרות בחירה שם, וזו הטעות שההורים והמטפלים והפסאודו פסיכולוגים עושים,
אדם אינו לקוי או חולה או נכה, הוא לא בעל הפרעה גבולית, אוטיזם, הפרעת קשב,NLVD... או עוד אחד מאין סוף הדרכים שבהם הנורמה נאבקת בכל סימן ולו הכי קטן למגוון וגיוון אנושי, ואחר, אדם הוא מי שהוא, עם קשב וקצב כפי שמקודד בו, 
וזהו,
אז הנורמה תצטרך להתחיל להתרגל לזה,
כי יש דברים שמותר ואפשר וצריך לשנות ויש שלא,
וזו לא רק שאלה מוסרית אלא גם שאלה קיומית (בעצם זה אומר את מה שהנורמה לא מסוגלת לשמוע ובוודאי לא לקיים, שהקיומי זהה למוסרי).

ופרקטית, דרך ההיסטוריה של הפרקטיות, דרך הצורה שבה עצם ההגדרה של "מעשה" משתנה אפשר לגעת באמת בצורה הרבה יותר אנושית וחכמה ומקדמת לכולם מלקבוע מראש ש"מעשה" זהה רק לתצורתו כפי שנהוגה בתחילת המאה העשרים ואחת,
למה לא בעצם ?
כי עומק מחשבה, כי הקשבה לתנועה הסמויה לנורמה מסכנת את בריונותה ?

איני מערער על עצם מושג הפרקטיקה והישום אלא רק אומר שכל אדם שאינו דביל מושלם יכול להבין או לפחות לנסות להבין שדווקא בגלל שהגדרה זו כל כך חשובה זו טעות מחרידה לזהות אותה רק עם הדרך שבה היא נהוגה ברגע אחד בזמן.

נראה לך שאדם בימי הביניים הגדיר וחווה מעשה כמו אדם במאה העשרים ואחת ?
כי אני בטוח שלא,
ויותר מזה,
אין לי ספק שאם מרגישים וחוקרים את הדרך שבה ההגדרה של פרקטיות משתנה עם הזמן לא רק שחושפים אפשרות למעשה מורכב יותר, כזה שעונה בו זמנית לרבדים רבים ושונים של המציאות, אלא שסוף סוף, אפרופו שורה תחתונה, ניתן לקיים או לפחות לקדם סובלנות ואפילו אהבה לא רק כסיסמא או הצהרה ריקה.

ואולי גם מזה אפשר להבין למה הנורמה תופשת את האוטיסט כמילולי מדי,
כי זה שוב,
הבטחון המוחלט של הנ"ט האטום שמזהה קבוע בדיוק במקום שבו החיים הכי תלוים בתנועה,
כמו התנועה של משקל השפה שדרכה עצם ההגדרה של תועלת משתנה כל הזמן,
ובצורה הכי מאירה.

אז מבחינתכם לשלול את מה שאולי יכול להאיר דברים זה פרקטי רק בגלל שהנורמה בנויה על שלילה ושנאה ואלימות כלפי כל מה שלא מקובל ?
לדעתי זה לא.

לצפיה ב-'לא יודעת, שמעתי כמה גישות'
לא יודעת, שמעתי כמה גישות
12/10/2017 | 23:22
5
9
אמיתי מתאר את זה כקבלת הסבל כחלק מהחיים ומכוון את עצמו לפי מה שיעיל- 
או הליכה אחרי החרב שמגשימה יעוד שונה בכל נקודה. 
זה די מותיר אותו בריק - אבל הריק שלו מתמלא בנשמה.
כלומר בדומה להרבה אנשים הוא הופך לחשיבות האינטרס . 
אבל אני לא כל כך מאמינה לו כי יש לו עיינים עצובות . 

יש את הבחור שדיברת איתו בקבוצת ההכפשות - 
שאין לו זכרון של עבר או הווה או עתיד ליטרלי - 
שהוא פשוט מתקיים ככלום שמדבר את מהות הכלום .
אבל לדעתי הוא די לא מחובר לשום המשכיות שיכולה לאפשר בגלל 
"אוטו" כזה וזה די לוותר .

יש את אלה שמחפשים אהבה - 
אז הם נשברים כמו נתי על נקודות שונות במרחב ומתהפכים 
כשזה למשל אצל אולה זה מתרחב לזה שאם אין אף אחד אתה מתחיל לאהוב את עצמך ככפל דמויות - לדעתי לפחות , וזה מספק מאוד לדבר , להזדיין , לעבוד את עצמך כאל עדין נפש ואכזרי באהבתו הדורשנית- 
כי אתה אדם עדין נפש מדי להצהיר אהבה ברברית לאגו שלך כמו החלאות מסביב וזו דרך לשקף שכשאתה עובד את עצמך אבל הוא אל שאתה לא נוגע בו - ככה אתה לא יכול לגעת באף אחד וגם שומר על צניעות שמאפשרת לך להתלהב נורא מאנשים - זה חלק מהסיבה שלדעתי אנשים משתגעים. 

יש כאלה שלא יכולים לגעת באף אדם ומבקשים את המוות , 
יש כאלה שכל הזמן אך כמעט כמעט נוגעים  - שזה סם שממריץ אותם (או מרדים אותם - הרדמה לסוסי מירוץ עם עיינים מכוסות שיתמקדו רק במירוץ) . 

הנקודה שנדמה לי שכולם מחפשים הפסקה או יכולת להכיל את הכאב כחלק מהותי יותר וכולם מחפשים סוף שיצביע על ההתחלה.

הבעיה שהחלק המרכזי היא לדעתי שמחפשים\ נמשכים לסוף -התחלה אינסופי ומנסים להמלט וכל דבר מייצג משהו בטווחים האלה.

איך אתה אמור להתחבר בו זמנית לכל הדברים?
לרצות לגעת בסוף ובהתחלה כדי לאתר את המחזור אבל גם לא לרצות שום דבר? ושעצם הרצון לא יפסיק אותך ויחלחל ויהרוס את זה שאתה מודע לקיומו ובכך הרסת את קיומו ? איך אתה יכול לרצות בכאב וללמוד מרתיעתו בו זמנית ? .
כאב לא יכול להפוך למתוק. 

וזה מעצבן נורא. 
לא בא לי על כלום, ואני אפילו לא יודעת איך אמורים להשאר על מצב שאלה תמידי -בלי להכריז על זה כתשובה. לא מתה בכלל על הכל שמרעיש וצבעוני מדי. זה מציק. התעייפתי מזה.

בכל מקרה אני נוטה להנהן כשאתה רושם אבל אתה צריך להבין שכשאתה כותב הרבה דברים שנשמעים לי נכון ובצורה כל כך מוחלטת נורא קשה לענות על זה.
בהקשר יש סוג נוסף של אנשים שלא הזכרתי ועליהם דיברתי- 

אם אתה זוכר אחת מהן ענתה לך בדיון בקבוצת האספים (זו שיש לה ילד ולחוצה נורא שיקחו אותו ולחוצה מהעבודה והכל) - 
היא אמרה כמו גור שאפשר לבנות "חממה" אוטיסטית ולהבין שגם חלק מהצרכים שלך פוגעים בלבם הרך של הנורמה ולגשר בין העולמות ובשאר הזמן שזה פוגע לחזור לחממה - מה שעליו דיברתי ויש אנשים שחיים "יפה" בין העולמות . בעצם תלוי מה תגדיר. 

גם לזה בדרך כלל אתה לא נוטה -

"אז הנורמה תצטרך להתחיל להתרגל לזה,
כי יש דברים שמותר ואפשר וצריך לשנות ויש שלא,
וזו לא רק שאלה מוסרית אלא גם שאלה קיומית (בעצם זה אומר את מה שהנורמה לא מסוגלת לשמוע ובוודאי לא לקיים, שהקיומי זהה למוסרי)."

הייתי מורידה את מותר וצריך ועוברת ישירות לאפשר. אי אפשר וככל שאתה מסביר את זה טוב יותר ומנסה לבאר איך המוסר והקיום מתמזגים ככורח אני חושבת שזה פשוט יותר. לקבלה.

אני חושבת שהדרך הכי טובה שהוצעה כרגע היא לוותר על אהבה.
לשחרר. בסה"כ זה מה שיכול לחלוף לי בראש לזה - 
רק לא ברור לי כל כך גם מה בדיוק עושים . שחררתי . עומדים עכשיו במקום ומה מסתובבים סביב עצמי במעגל ? עד ש... מה?

אז גם כן ישום, וותר על ישום.

לצפיה ב-'בעצם יש מצב שזה בדיוק מה שאני צריכה לעשות'
בעצם יש מצב שזה בדיוק מה שאני צריכה לעשות
12/10/2017 | 23:37
3
6
https://www.youtube.com/watch?v=U35q146wMZo

תראה איזה יופי איך שהוא רוקד עם המייבש ומסתובב עם התנועה שלו.

לצפיה ב-'קראת את הכתבה על מונק'
קראת את הכתבה על מונק
12/10/2017 | 23:58
2
6
על ה"ריקוד" שלו.

ועל זה שהוא בכלל לא דיבר או דיבר רק על מוזיקה
לצפיה ב-'אפשר קישור לכתבה?'
אפשר קישור לכתבה?
13/10/2017 | 00:13
1
3
לצפיה ב-'מונק'
מונק
13/10/2017 | 20:40
7

"מונק היה מאושר. הוא הרגיש לגמרי חופשי על הבמה של Five Spot Cafe. מדי כמה קטעים, בעיצומה של הנגינה, הוא היה קם מהכיסא ומתחיל לרקוד. זה היה אמנם ריקוד של שמחה, אבל הוא היה גמלוני, אובססיבי, מוזר מאוד. מונק היה מסתובב סביב עצמו שוב ושוב, לפעמים במשך דקות ארוכות, ואז חוזר לפסנתר ואחר כך נעמד שוב ומתחיל להסתובב. זה לא היה מקרה חד-פעמי. ריקוד התמהוני נעשה לטקס קבוע בהופעותיו של מונק מאז 1957. מי שראה את "Straight No Chaser", סרט תיעודי על מונק בהפקתו של קלינט איסטווד, בוודאי זוכר את הסצינה. מונק נעמד, סיגריה בזווית פיו, פניו רטובות מזיעה, והנה הוא יוצא במחול הסיבובי שלו, ספק רוקד ספק מתנדנד. זה נראה כמו התגלמות האקסצנטריות, ויש להודות שהיה בתמונות האלה ממד מרתיע, בעיקר כששמעו את הקהל במועדון צוחק. האם הם לועגים לו? האם הוא מבין שלועגים לו? ומדוע בעצם הוא עושה את זה? מה פשר הקיבעון המוזר?"

Monk had disappeared from the scene by the mid-1970s and made only a small number of appearances during the final decade of his life. His last studio recordings as a leader were made in November 1971 for the English Black Lion label, near the end of a worldwide tour with the Giants of Jazz, a group which included Gillespie, Kai Winding, Sonny Stitt, Al McKibbon, and Blakey. Bassist McKibbon, who had known Monk for over twenty years and played on his final tour in 1971, later said: "On that tour, Monk said about two words. I mean literally maybe two words. He didn't say 'Good morning,' 'Goodnight,' 'What time?' Nothing. Why, I don't know. He sent word back after the tour was over that the reason he couldn't communicate or play was that Art Blakey and I were so ugly."[18] A different side of Monk is revealed in Lewis Porter's biography, John Coltrane: His Life and Music; Coltrane states: "Monk is exactly the opposite of Miles [Davis]: he talks about music all the time, and he wants so much for you to understand that if, by chance, you ask him something, he'll spend hours if necessary to explain it to you."[19] Blakey reports that Monk was excellent at both chess and checkers.[20]
The documentary film Thelonious Monk: Straight, No Chaser (1988) attributes Monk's quirky behavior to mental illness. In the film, Monk's son says that his father sometimes did not recognize him, and he reports that Monk was hospitalized on several occasions owing to an unspecified mental illness that worsened in the late 1960s. No reports or diagnoses were ever publicized, but Monk would often become excited for two or three days, then pace for days after that, after which he would withdraw and stop speaking. Physicians recommended electroconvulsive therapy as a treatment option for Monk's illness, but his family would not allow it; antipsychotics and lithium were prescribed instead.[21][22] Other theories abound: Leslie Gourse, author of the book Straight, No Chaser: The Life and Genius of Thelonious Monk (1997), reported that at least one of Monk's psychiatrists failed to find evidence of manic depression (bipolar disorder) or schizophrenia. Another physician maintains that Monk was misdiagnosed and prescribed drugs during his hospital stay that may have caused brain damage.[21]
As his health declined, Monk's last six years were spent as a guest in the Weehawken, New Jersey, home of his long-standing patron and friend, de Koenigswarter, who had also nursed Parker during his final illness. She proved to be a steadfast presence, as did his own wife Nellie, especially as his life descended into further isolation.[10] Monk did not play the piano during this time, even though one was present in his room, and he spoke to few visitors. He died of a stroke on February 17, 1982, and was buried in Ferncliff Cemetery in Hartsdale, New York. In 1993, he was awarded the Grammy Lifetime Achievement Award.[23] In 2006, he was awarded a special Pulitzer Prize for "a body of distinguished and innovative musical composition that has had a significant and enduring impact on the evolution of jazz."[24]
לצפיה ב-'גם אצלי יש את עניין'
גם אצלי יש את עניין
12/10/2017 | 23:41
3
הדמויות אבל כבר פחות בעיני צריך לעשות מיקס מכל הגישות ולהוסיף או לרדד עוד ועוד ,כנו שמנסים לעשב תקוונטים עם היחסות מה דעתך ?
לצפיה ב-'בקיצור'
בקיצור
07/10/2017 | 02:55
8
19
זה לא שאתה יכול באמת לבחור מי להיות, אתה מי שאתה, אז כל מה שנותר לך זה לחקור.
אתה חושב שבהינף יד תוכל להפוך לחרא רצחני כמו הנ"ט ?
זה טיפשי, אי אפשר לעשות את זה, גם אם אין ספק שבמצב הנוכחי עדיף להיות חרא זה לא שזה נתון להחלטתך
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
07/10/2017 | 04:40
7
15
עזוב את הצד הרגשני הייתי מדוכא בגלל אלה והפתיחות שלי בזה אנחנו לא חלוקים שזה מאוד חיובי שוב נפלתי , תיחס לעניין הפרקטיות ועניין המטרני שלך שרק אוטסטית יכולה להבין אוטיסט כי וואלה ארי הייתי בקשר עם אוטסטיות והן לא רק שלא הבינו אותי עשו לי כאב ראש ורצון עז למות כמו שאמר בלחסן ותקשרות אין ממש זה קורה עכשיו עם אלה קרה גם עם דודה וימשיך לקרות לכן כל התזה שלך על חיבור עם הדומה לך נופל לי ויותר חלקי זה לא צולח ואני מכיר לא מעט אוטסטים ובכלל חולי נפש שמלנים בדיוק על זה שזה לא מצליח גם עם חריג וחריגה אז על זה אני גם מדבר בעיני עדיף לי ולשכמותי להתנזר מכל קשר ולעסוק באני ובעולם הפנמי ובדמיות כך אשרוד צכן כל המטרנה שלך שקשר עם האחת מציל מאבדון בעיני נופל לפחות לי
לצפיה ב-'שטויות'
שטויות
07/10/2017 | 07:02
6
17
הייתי בקשר עם אותם אנשים ולא צלח, אז מה? אתה חושב שאוטומטית רק בגלל שאדם הוא אוטיסט יהיה לו חיבור מושלם איתך ? זו תפישה נ"ט, גזענות, כאילו כל היפנים מתאימים אחד לשני רק בגלל שהם יפנים ? טמטום.
אוטיזם מתבטא גם כרגישות ליחודיות, שזה אומר שדי שפרט אחד לא יהיה מדוייק בשביל לשבור הכל, אז זה בדיוק ההפך מהציפיות הנאיביות שלך.
מצד שני, בגלל זה , ההתנהלות, בכללי, בין אם מתחברת לך גוף לנפש ובין אם לא, מובנת יותר.
באמת? חשבת שמשעה שמישהי אוטיסטית אז זהו? טיפשי
לצפיה ב-'לא חושב כך בכלל'
לא חושב כך בכלל
07/10/2017 | 10:26
5
12
אני רק אומר שהסיכוי לקשר גם בתוך  " הקהילה  "  ואני שונא את המילה קהילה הוא לא פשוט עד בלתי אפשרי ואף קשה יותר מזוגיות של נט זה לא נכון ? זה מה שטענתי לכן התחלתי לכפור בהשקפה שאם מי שדומה לך יש יותר סיכוי או שזה קל יותר כפי שהבנת ממך מה לפה ולפאשיזם פשוט ראיליות
לצפיה ב-'ולדעתי אתה טועה'
ולדעתי אתה טועה
07/10/2017 | 10:56
4
14
קשרים עם נ"ט נדמים כיציבים יותר כי לנ"ט יש תפריט מוסכם וקבוע ומקובל של תגובות, של שיח, של תנועות וגישות.
יש להם מסורת שעליה הם נשענים,
לנו אין,
אלא שבדיוק בגלל זה זה כל כך מייגע ומשעמם ולא אמיתי ולא נוגע באמת בשום דבר.
אבל לא נראה לי שדחוף לי לשכנע אותך בזה, בא לך על חיים נורמטיבים, לך על זה

מאותה סיבה רוב האוטיסטים שונאים את האוטיזם שלהם, כי השגור והמוסכם עובד, והוא עובד גם כי הוא דוחה, גם באלימות, מוסווית או לא, כל נסיון אחר.

אבל באוטיזם יש סיכוי לדעתי, רק שאם אתה מחפש בטחון ושמישהו יחזיק לך את היד אז אתה לא בכיוון, אני מעדיף את הכסח והכאב על זוגיות נורמטיבית
לצפיה ב-'לא מחפש להיות נורמטיבי'
לא מחפש להיות נורמטיבי
07/10/2017 | 12:03
2
16
גם לא יכול להיות בעיני דוקא כאן נגעת בנוקדה חשובה אולי דרך התהומוצ והבליבול תהינה אהבה אמתית ? דרך הקושי והכסח יכול להיות לא בטוח שכל אוטיסט בנוי לזה אני לא, בעיני זוגיות נט היא זיוף בזה אני מסכים עמך אבל עדיין באופן צר נראה שקל להם יותר
לצפיה ב-'הבלבול והתהום אינם מטרה בפני עצמה'
הבלבול והתהום אינם מטרה בפני עצמה
07/10/2017 | 15:10
1
10
הם מעידים על משהו שלא ניתן לפתור אותו רק דרך תיוגו כלקות או מחלה

לצפיה ב-'נכון מאוד מאוד'
נכון מאוד מאוד
07/10/2017 | 17:04
4
לצפיה ב-'אהא'
אהא
11/10/2017 | 08:10
5
אני חייבת ללמוד לקרוא שרשורים עד הסוף. 
קבל ביטול להודעה הראשונה שכתבתי.

לצפיה ב-'איך להשתחרר מהוסטל?'
איך להשתחרר מהוסטל?
05/10/2017 | 21:03
4
68
לצפיה ב-'תצטרך לפרט קצת יותר את המצב כדי שאנשים יוכלו לענות לך'
תצטרך לפרט קצת יותר את המצב כדי שאנשים יוכלו לענות לך
05/10/2017 | 21:16
28
לצפיה ב-'למי פנית עד עכשיו ?'
למי פנית עד עכשיו ?
06/10/2017 | 02:50
27
לצפיה ב-'מה התוכניות שלך?'
מה התוכניות שלך?
06/10/2017 | 16:55
56
איפה אתה רוצה לגור?
לצפיה ב-'יש לך אופוטרופוס? '
יש לך אופוטרופוס?
08/10/2017 | 20:33
12
לצפיה ב-'העדרות מישיבת מטרות בבית ספר'
העדרות מישיבת מטרות בבית ספר
03/10/2017 | 12:50
3
94
קבעו פגישה להגדרת המטרות לשנה הקרובה בבית ספר עם המחנכת החדשה, עם הסייעת, מורת שילוב ונציגי המת"יא. יוצא ששנינו לא יכולים להגיע, והם לא מוכנים להזיז את הפגישה.
היא הציעה שנצטרף לפגישת הצוות הבאה, שתהיה בעוד כחודשיים.
מנסיון של כמה פגישות שהיינו, זה די בזבוז זמן. כי הכל מאד ברור - לא להקשות עליו יותר מדי ולעזור לו להשתלב חברתית.
מורת השילוב כתבה בשנה שעברה תכנית כל כך יפה שפשוט לא היה לי מה להוסיף. כשדיברתי איתה היום, אמרתי לה מה חשוב לי.
האם לדעתכם זה כל כך נורא שלא נגיע?
לצפיה ב-'האם יש לך אמון מלא, בעיניים עצומות, בצוות?'
האם יש לך אמון מלא, בעיניים עצומות, בצוות?
04/10/2017 | 16:21
44
גם אם כן, לפי נסיוני רצוי מאד שתגיעו (לפחות אחד מכם).
לא להגיע עלול לייצר תחושה כאילו אפשר לנהל עניינים בלעדיכם, מאחורי גבכם.
חשוב שיהיה מובן מאליו לצוות, שההורים מעורבים ולהם המילה האחרונה בכל החלטה.
לצפיה ב-'בישיבות תל"א'
בישיבות תל"א
04/10/2017 | 17:03
1
58
אנחנו תמיד היינו צריכים לאזן את הצוות...
ההורים רואים את הילד הכי טוב.
חשוב שתבינו איך כל אחד רואה את הילד ומה הכיוון ותהיו שם לפחות בשביל ביקורת
לצפיה ב-'אני פשוט לא מבינה את חוסר הגמישות'
אני פשוט לא מבינה את חוסר הגמישות
06/10/2017 | 11:50
50
קובעים את הפגישות בשעות הצהריים, כך שאי אפשר להגיע לעבודה באותו היום.
הבנתי זאת המדריכה של מתיא, לא מוכנה להתגמש בשום צורה.
בסוף הם הופכים את הפגישה לישיבת עבודה ואנחנו נגיע חפגישה הבאה בעוד כמה שבועות. שוב, כמובן, באמצע היום בלי כל נסיון להתחשב.
נורא מעצבן אותי לקחת בשביל זה יום חופש כשיש מיליון סיבות אחרות לבזבז את יום החופש. וזה תמיד חצי שעה, אין לי מה לומר. אבל ברור לי שחשוב להיות לפחות בשביל הנראות.
לצפיה ב-'וויסות חושי, רגשי, תנועתי'
וויסות חושי, רגשי, תנועתי
03/10/2017 | 09:07
40
109
כיוון שגם בפורום הזה מפנים כל הזמן אנשים למומחים ומרפאות ושיטות שמטפלות בבעיית הוויסות החושי,רגשי, תנועתי אצל אוטיסטים אנסה להסביר בקצרה איך ולמה כל זה שרלטנות מאוד מזיקה ורעילה ולמה אין לנורמה ברירה אלא להתחמק מכל נסיון לעסוק בבעייה או אפילו לחקור אותה.

וזה די פשוט.

בסיס הזהות הנורמטיבית זהה לבסיס הזהות של בבון.
במונחים של קשר בין שפה לתנועה לעובדה זאת יש משמעות כהסכמה בשתיקה, לא מודעת בכלל, שזכות התנועה, הדיבור, החיבור בין תנועה לדיבור, ולכן בין מבט לקול, צמוד לחלוטין למקומו של הפרט בהיררכיה.

לבבונים זה עובד מצויין, משרה ומאפשר סדר, קבוצה, דרך אמנה חברתית המבוססת על זהות בין כחנות לזכות הקיום.
לעומתם, לבני אדם זה עלול להתממש כבעיה, אפילו כסיוט, כי מבנה זהות הדדי, פתוח ורגיש, וכזה שצורך שפה שיוויונית, לא יכול להידחק לתוך מבנה היררכי ותפישת כבוד המבוססת על שתיקה ושיתוק האחד בפני זה שמעליו בלי להידחק ולהימעך לחלוטין לקצוות כל הזמן,
אז התוצאה היא התפרצות, התפוצצות, וקריסה, ובמחזוריות שלא מותירה אפילו שהות לרפלקסיה שתאפשר תחושה עצמית,
אז רוב האוטיסטים חיים הלם משתק מיום היוולדם.
ובסביבה שכל הזמן מנסה "לעזור" להם להיות בדיוק מה שהכי מחליא אותם,
כזאת שמתגמלת אותם כל פעם שהם עושים מה שרע להם ומענישה אותם כל פעם שהם עושים מה שנכון להם.

אין לזה פתרון,
אגב.

לצפיה ב-'שפה ונרמול'
שפה ונרמול
03/10/2017 | 09:27
8
55
בגלל זה כל התפישה של שפה ככלי שנועד לתת לילד אפשרות להסתדר בעולם נורמטיבי מכשילה את עצמה הכי,
שפה זה לא כלי, 
שפה זה זהות, מהות, ולא במקרה השונות האוטיסטית ניכרת במיוחד דרך שונות שפתית תקשורתית,
אז אנשים אומרים אבל מה לעשות ואנחנו לא חיים באוטופיה אוטיסטית אלא בחברה נורמטיבית,
יש המון מה לעשות,
סובלנות למשל יכולה להיות גישה די מקדמת (סתם, בצחוק, אני יודע שאין מצב) ,
נסיון לבסס גישה מדעית יותר (שוב, בצחוק),
כזאת שלפחות מנסה להתעדכן במה שנלמד עד היום על הקשר בין זהות לשפה (שפה אינה כלי, היא מהות) .

אתם לא נותנים לילד כלים, אתם לוקחים לו אותם, שוללים את מה שלכם כנהנים מפריבלגיית הרוב הכי מובן מאליו, הזכות לחיות את עצמו כעצמו, כפי תחושותיו, רגשותיו, מחשבותיו, וכל זה רק בגלל שהוא לא מספיק כחני וחנפן וצבוע.

לצפיה ב-'עכשיו אמרה לי ככה'
עכשיו אמרה לי ככה
03/10/2017 | 11:27
7
43
אחת בקבוצה של הורים אז אמרתי בדיוק מה שאמרת והיא כנראה חושבת שאחותי מזניחה את ביתה כי לא נותנת לה טיפולים בעיני הם מזנחים שהם נותנים טיפולים מה דעתך ?
לצפיה ב-'אולי תבוא ותכתוב את דעתך ?'
אולי תבוא ותכתוב את דעתך ?
03/10/2017 | 11:31
5
31
בקבוצה להורים ובוגרים הפוסט שם לי קשה להסביר את זה אשמח שתנסה להסביר את העמדה האנטי מערכתית אתה בהיר בהרבה .
לצפיה ב-'אני חסום בפייס לחודש כי כתבתי "טיפש"'
אני חסום בפייס לחודש כי כתבתי "טיפש"
03/10/2017 | 12:32
4
41
פייסבוק, כמו כל ארגון נורמטיבי, רגיש רק לחיצוני ומזלזל לחלוטין בתכני, אז מצד אחד אין להם בעייה לשמש כפלטפורמה לתכנים הכי מתועבים, גזעניים ואלימים, ומצד שני די שתאמר ולו מילה אחת לא יפה וזהו, הלך עליך,
וכל זה ממחיש עד כמה הקטע השפתי מהותי כי לנ"ט השפה היא תמיד רק חיצונית

כל הנ"ט מזוייפים וצבועים בטירוף
לצפיה ב-'מה ?'
מה ?
03/10/2017 | 12:41
3
28
פאק איזה חרא זה ממש דפוק בגלל זה אני לא רואה אותך כותב אולי תפתח משתמש אחר בנתיים ?
לצפיה ב-'לא, שיזדיין פייסבוק, עדיף בלעדיו'
לא, שיזדיין פייסבוק, עדיף בלעדיו
03/10/2017 | 12:50
2
16
לצפיה ב-'וואלה דווקא כתבת בו הרבה'
וואלה דווקא כתבת בו הרבה
03/10/2017 | 12:59
1
23
לי משעמם בלעדיו די רגיל אליו .
לצפיה ב-'משעמם בלעדיו ואיתו בדיוק אותו דבר'
משעמם בלעדיו ואיתו בדיוק אותו דבר
03/10/2017 | 15:01
22
לא מוסיף כלום ולא גורע כלום, בדיוק כמו הפורום הזה

לצפיה ב-'מה הקשר בין מתן טיפולים והזנחה? קשר מקרי בהחלט'
מה הקשר בין מתן טיפולים והזנחה? קשר מקרי בהחלט
06/10/2017 | 10:39
7
לצפיה ב-'כמסתכלים על הדברים בשחור ולבן - אכן אין פתרון'
כמסתכלים על הדברים בשחור ולבן - אכן אין פתרון
03/10/2017 | 13:24
20
41
אין דרך יעילה ובטוחה יותר לנפץ כל תקווה, מאשר לנפח את הבעיות והמגבלות של אנשים למימדים מפלצתיים ולחזות הכל.

זה נכון שכולנו (בני האדם) לא הרבה יותר מאשר בבונים משודרגים. אבל כולנו (בני האדם) כמהים ליותר. אז סתם להגיד "כולם בבונים ואין פתרון" לא פותר שום דבר ולא מקדם אותנו לשום המקום. השאלה שצריך לשאול כאן היא: איך ממזערים את הבבון שבתוכנו (ובתוך אנשים אחרים) ומטפחים את הנשמה האנושית שרוצה לפרוש כנפיים ולעוף.

וכשמתסכלים על הדברים ככה, יש פתרונות למכביר. לא פתרונות מושלמים, זה נכון, אבל פתרונות שהם מספיק טובים כדי לאפשר לנו ולסביבתנו חיים טובים.

אגב, אין הרבה קשר בין "הזהות הנורמטיבית" כפי שהיא מתבטאת בנורמות החברתיות המקובלות, לזהות האישית הפנימית של נ"ט ספציפי כזה או אחר. העובדה שנ"טים יכולים להסתדר בקו ישר עם חברה בבונית-היררכית, לא אומרת שהם מעדיפים את הדברים ככה.
לצפיה ב-'הגישה שלך נאבית'
הגישה שלך נאבית
03/10/2017 | 14:09
18
30
הנט מחווט לצורת התנהלות מסיומת אי אפשר לשנות זאת ולא צריך כל הסטיל מלחמת בין כוכבים שאתה דוגל בה לקירוב בין השוניות היא ריקה ולא תצליח אני נסיתי פעם תשיטה הזו ואין סיכוי שנט יקבל חריג אין סיכון , לכן עדיף להתרחק מסביבה כזו ובזה ארי צודק .
לצפיה ב-'החוכמה היא להבין שלא נכפה עלינו לבחור בין 2 אפשרויות קצוניות'
החוכמה היא להבין שלא נכפה עלינו לבחור בין 2 אפשרויות קצוניות
03/10/2017 | 15:52
17
25
בין "הנט מחווטים לצורת התנהלות מסויימת ואין עם מלדבר" ל-"בוא נבנה אוטופיה שבה כולם חברים הכי טובים ששרים ביחד על שלום עולמי" יש כמה גוונים באמצע.

וכמו שאמרתי: כל עוד שבויים בקטע של שחור ולבן (ולא משנה באיזה צד אתה תקוע) אין שום סיכוי.

אגב, אהבתי איך כתבת "אני ניסיתי פעם את השיטה ואין סיכוי". כאילו ש"פעם ניסיתי" יכול לבטל במחי יד 15 שנות הניסיון חיובי.

אגב, קבל טיפ אם אי-פעם תחליט לנסות שוב: לפעמים כשמתחילים, המצב נהיה גרוע יותר בטווח הקצר. אנשים נוטים לפרש בטעות את הניסיונות שלך להיות הוגן יותר ומכיל יותר כסימן חולשה ולהתחיל לדרוך עליך. או לחילופין, סתם לחשוב שתקף אותך איזה שגעון חולף.

רק אחרי שאנשים יתחילו להתרגל לסטטוס קוו החדש שיצרת במו ידיך, הדברים יתחילו להשתנות לטובה. ותאמין לי: זה שווה את המאמץ
לצפיה ב-'כל אחד ונסינו שלו'
כל אחד ונסינו שלו
03/10/2017 | 16:23
3
19
אני לא רוצה כבר להפגע ושידרכו עלי לכן מעדיף ליצור קשר עם מי שיכול להכיל אותי טוב יותר ,  כל אחד וגשיתו ואגב אני לא מנסה 15 שנה כמוך אלא כל חיי מי שימאתי לעולם וכולם דפקו לי כאפה לפנים שהייתי הכי טוב או לפחות נסיתי אז גם לי יש ניסיון עם הנט ונסיון רע מאוד ולכן מעדיף להתרחק אם לך זה מתאים סבבה לי זה לא .
לצפיה ב-'לדעתי יש הבדלים ברמת ההתנסות החושית, הגופנית'
לדעתי יש הבדלים ברמת ההתנסות החושית, הגופנית
03/10/2017 | 16:35
18
שאותם כנראה בגלל זה קשה להעביר במילים או ליצור הסכמה סביבם,
מי שנפגע ברמת העלבון, ברמת תחושה מופשטת בעיקר, של עוול ואי צדק למשל, יתקשה מאוד להבין אנשים שנפגעים ברמה מאוד מאוד מאוד גופנית ונכנסים ממש להלם חושי טוטאלי מול מה שלנ"ט נתפש כיחס סביר אבל לאוטיסט הוא לגמרי קטלני.

ביחוד שאחרי כל זה לוקחים אותך לטיפול שינסה לקדם אותך גמישות מחשבתית ורגשית,
יש גבול ליכולתם של אנשים לסבול יחס מטורף לחלוטין,
זה גם לא מועיל ולא יעיל,
ובוודאי לא במצב שכולא אותם להתמכרות לסמים מאוד קשים ולמצב כה נמוך עד שאפילו את התנועה לשחרור מתלותם במעניהם הם לא מסוגלים לבצע.

לצפיה ב-'אני בעד להתרחק מאנשים שעושים לך רע. מה שכתבתי לא קשור לזה.'
אני בעד להתרחק מאנשים שעושים לך רע. מה שכתבתי לא קשור לזה.
04/10/2017 | 13:38
1
18
אני חוזר על משהו שגם אראנה ואחרים אמרו לך: השלב הראשון בשיקום שלך זה לעוף מהסביבה החולה שיש לך בבית (אחרי שתכננת את המעבר כמו שצריך, כמובן).

כי באמת, אין מה לחפש "מורכבות" בסביבה שמחרבנת לך על הראש וגם פוגעת בך פיזית.

אבל צריך להבין:
לא כל האנשים בעולם ידחו אותך רק בגלל שאתה "חריג".

לא כל האנשים בעולם ידרשו ממך להשים על עצמך מסיכה כל חייך לפני שהם יסכימו להתייחס אליך ברצינות.

וצריך גם להבין שאינטרקציה חברתית זה דבר הדדי. ברוב המקרים, הגישה שאתה מפגין תקבע את הגישה שתקבל חזרה. תזכור שגם האדם שעומד מולך - אס או נט - גם הוא פגיע, ויש לו מנגנוני הגנה, ויש לו צרכים משלו.

אז לא, אני לא אומר שצריך להיות מאמא תרזה ולתת לאנשים לחטיף לך כאפות.

אני כן אומר שצריך להיות מודע לרגישויות של אנשים אחרים, כולל הרגישויות של נטים, כשאנחנו מדברים איתם. לא תמיד צריך להתחשב, כמובן, אבל צריך להיות *מודע* לעניין. וכצעד ראשון, צריך להיות מוכן להקשיב ולנסות ולהבין מהן הרגישויות של האדם השני. כי אם אנחנו לא יודעים אותן, מובטח לנו שנדרוך לו על כל היבלות שלו בחמש שניות הראשונות של השיחה.

אותו המאמץ, אגב, דרוש בכל אינטרקציה חברתית, ללא קשר לשאלת האסיות/נטיות של האדם השני.

ונכון, זה קשה. אבל תסכים איתי שזה הוגן.

לצפיה ב-'אני מסכים באופן עקרוני'
אני מסכים באופן עקרוני
04/10/2017 | 23:54
11
אבל מעדיף קשר עם חרגים זה עושה לי יותר טוב אם אמצא אדם נט שעושה לי טוב אדבר איתו כמובן ואתחשב עדיין לא יצא לי להכיר כזה .
לצפיה ב-'זה לא שווה את המאמץ, וזה גם מיותר ולא נחוץ'
זה לא שווה את המאמץ, וזה גם מיותר ולא נחוץ
03/10/2017 | 16:30
2
17
גם בגלל שמורכבות המהלך להדדיות גדולה אינסופית מהפשטנות הכחנית הנורמטיבית ובסופו של דבר המקסימום שאתה יכול לזכות לו מהנ"ט זה שהם יניחו לך לחיות את חייך (וואו, באמת הגזמנו) בעוד שמה שמקדם באמת זה מישהו שבונה דיאלוג איתך, בשמחה, ומתוכו, ולא למרות עצמו ובעל כורחו, וכאן נכנס הקטע שגם הוא כמובן מתוייג כתסמין הלקות, עקרון הבחירה, הסלקטיביות, שמאפשר לאדם לברור ולבחור איפה ואיך ועם מי הוא יכול לשנות ולהשתנות.

דווקא בגלל ההנחה שאין מקום ואפשרות לאוטופיה כאן ועכשיו מוטב להניח את הנ"ט בצד,
השיח ההדדי מורכב ועמוס וכבד וסבוך כפי שהוא,
הנסיון לקיימו עם ומול אנשים שבזים לו מראש הוא פשוט לא ריאלי.

יכול להיות שאנשים שונים מגדירים נסיון חיובי בצורה שונה,
לי,
למשל,
העובדה שאלה שדרכו ולעגו ורמסו אותי בעבר למדו לכבד ולהעריך ואפילו להזדקק לי מאוד לא עושה דבר,
לא מרגישה לי כנסיון חיובי,
כמהלך שיש בו ערך,
אולי זה טוב לאגו אבל האגו מעניין אותי הרבה פחות מהסיכוי לפתיחות יצירתית וחופשית

לצפיה ב-'יש לי דיאלוג אמיתי והדדי עם נ"טים. זה לא כזה מסובך...'
יש לי דיאלוג אמיתי והדדי עם נ"טים. זה לא כזה מסובך...
03/10/2017 | 17:33
1
29
ואתה יודע מה הכי מצחיק? מעולם לא היה לי דיאלוג אמיתי והדדי עם א"ס מוצהר (חוץ מאישתי). כל הא"סים שנתקלתי בהם עד עכשיו, מיהרו לבטל אותי ולהמציא תירוצים למה אני פסול בעיניהם

בקיצור, סליחה על הבוטות אבל מאיפה שאני עומד זה נראה שאין לך מושג על מה אתה מדבר.
לצפיה ב-'אין דבר כזה'
אין דבר כזה
03/10/2017 | 19:36
24
אם אתה משלה את עצמך שיש לך דיאלוג כזה סימן שאין לך אפילו שמץ של מושג מה זה דיאלוג בכלל.

אני לא מבטל אותך אלא מרגיש שעמדתך לא מבוססת על נסיון מספיק משמעותי,
וקשה לי להאמין ולהבין בדיאלוג שלא כולל מבט.

בכל מקרה, נ"ט או אוטיסט, מי שחושב שדיאלוג אמיתי והדדי אינו כזה מסובך הוא בוודאי אדם שאין לו מושג מה זה דיאלוג בכלל,
גם הנ"ט בטוחים שהם מדברים אחד עם השני בזמן שכל אדם שאינו אטום לחלוטין יודע עד כמה  הקשר בין האשליה הזאת למציאות הוא הכי רופף בעולם.

ההתחלה של מסע לתובנה חייבת לעבור דרך ההכרה באשליה, לצערי אין ספק שאתה אפילו עוד לא שם

לצפיה ב-'האוטיסט לא חייב לתפקד כישו או כמשיח'
האוטיסט לא חייב לתפקד כישו או כמשיח
03/10/2017 | 16:38
9
19
זו בעייה, זכותו לחיות פשוט כאדם ולא רק כמתקן החברה, ולדרוש ממנו לשאת בכל עוולות העולם תחת מטר בלתי פוסק של בעיטות מכולם זה פשוט מוגזם,
חבל על הזמן.

לצפיה ב-'לקחת אחריות ופיקוד על החיים שלנו זו האחריות של כל אדם בוגר'
לקחת אחריות ופיקוד על החיים שלנו זו האחריות של כל אדם בוגר
03/10/2017 | 17:33
8
28
מי שלא מבין את זה - אוטיסט או לא - יש לו בעיה קשה מאוד.

לצפיה ב-'פיקוד זה לנ"ט'
פיקוד זה לנ"ט
03/10/2017 | 19:32
7
25
אנשים אחראים ואוהבים באמת לא לוקחים פיקוד אלא מכבדים כל אדם כפי שהוא.

לא סתם אוטיסטים לא מתחברים לסמכות.

להיות אחראי לא זהה לנסיון טיפשי להציל את כל העולם, ובטח לא לנסיון נואל להצליל את מי שבכלל לא מעוניין בכך, שזה בדיוק מה שגרוע בגישה הנורמטיבית לאוטיזם.

מבחינתי, אני לא אשנה את הנ"ט והם לא ישנו אותי, כל אחד יחיה כפי שהוא נולד, וכפי טבעו, זו אחריות שלשם שינוי לא מתבטאת ככחנות ונפיחות יומרנית

לצפיה ב-'בדיוק: אנשים אחראים ואוהבים באמת, מכבדים כל אדם כפי שהוא'
בדיוק: אנשים אחראים ואוהבים באמת, מכבדים כל אדם כפי שהוא
04/10/2017 | 14:12
6
30
כמובן שאין בנמצא אנשים שהם 100% כאלה.

אבל זה לפחות אידיאל שאפשר לשאוף אליו.

ולא ברור לי איך "כל מי שלא כמוני הוא בבון שטוב לו בהירככיה בבונית" מקרב אותנו לאידיאל הזה. בעיניי, הכללות בוטות כאלה הן ההפך הגמור מ"לכבד כל אדם כפי שהוא".

מזכיר לי את כל ההתבטאויות האומללות של אלו"ט בזמנו, שאחרי שמסירים מהן את כל המילים המנומסות נשארים עם "אוטיסטים הם לקויים ודפוקים ונכים, אבל אנחנו מכבדים אותם כמו שהם ולא מצפים מהם ליותר".

מצטער, אבל ככה לא מדברים אנשים אחראיים (ובמקרה של אלו"ט זה הרבה יותר גרוע, כי יש להם גם סמכות אמיתית בהמון דברים)
לצפיה ב-'לא ברור אז אסביר'
לא ברור אז אסביר
04/10/2017 | 18:04
4
22
למרות שאין לי ספק ששוב , ושוב, לא אובן.
זה המבוססת על הזדהות עם ממגנונים היררכיים, להלן בבונית, לא פנויה מטבעה לקבל ולהבין ולהכיל את הזולת והסביבה כפי טבעה.
זה אחד המקרים הכי מובהקים של או או, בשפת מחשב xor, זאת אומרת שעצם המהות של מה שמקובל כנורמטיבי נגזר עיוורון ואטימות גם בגלל המורשת והמסורת ההיררכיה, ריכוזית, סמכותנית שבבסיס הזהות,המוסכמה והשפה הבין אישית-חברתית שעדיין מקובלת כיצוג, שלכן הוא גם הכי מונופוליסטי-כחני של המציאות. 
כך שמהרגע שנפרדים מרמת הסיסמא, הפוזה, החזות... ונדרשים לפרטי הפרטים האמפיריים של המציאות, למסקנות מבוססות ראיות מסתבר שאין שום אצילות, חכמה , רגישות, בנסיון לכבד בבון אלא בדיוק להפך.
וזה נכון ביחוד לאוטיסט, בגלל שאצלו בדיוק בגלל שאינו היררכי , החושי והמופשט רקומים כך שיזכו אותו בבעיטה ישר ללב בכל מצב שבו ינסה לחקות את עמדתך ולהכיל את פתיחותו על אנשים שאין להם בכלל ברירה אלא לפרש אותה בצורה הכי הפוכה .
ומהסיבות שאמרתי, ואלה הסיבות להתקפי זעם, לחוסר יציבות, ליאוש וחרדה אצל אנשים שאחרת ובסך הכל דווקא מוצפים באהבה.
אז אתה יכול לחזור ולהציע פוזות המבוססות על סימטריה שאין מדומה ומנותקת ממנה אלא שבשביל מי שחש את המציאות על פרטיה הקטנים והזניחים ביותר (לדעת הנט) זה מתכון לתחלואה, לסבל, לקיום סיוטי.
בקיצור, זה פשוט לא אחראי.
מוסר זה לא רק פוזה, מוסר זה גם היבט הכי קונקרטי של המציאות, בוודאי לאוטיסט.

מציע שתנסה להעמיד מדי פעם את התפישות שלך למבחן המציאות, בכל מקרה, זה חשוב
לצפיה ב-'הבנתי בדיוק את מה שכתבת בפעם הראשונה'
הבנתי בדיוק את מה שכתבת בפעם הראשונה
05/10/2017 | 21:19
1
15

לצפיה ב-'לא הבנת, ובטוח שגם לא תבין'
לא הבנת, ובטוח שגם לא תבין
06/10/2017 | 02:49
3
לצפיה ב-'ולתת כבוד ל"אני האמיתי" של אנשים, זה לדעת להסתכל מעבר למעטפת'
ולתת כבוד ל"אני האמיתי" של אנשים, זה לדעת להסתכל מעבר למעטפת
05/10/2017 | 21:29
1
14
בדיוק כמו עם הילדים האוטיסטים.

יש את מי שרואה רק את מה שנראה לעין (התפרצויות זעם, התכנסות עצמית, "חוסר יכולת להבין מצבים חברתיים) ויש מי שמנסה להסתכל קצת יותר לעומק ורואה את היהלום שבפנים.

ואותו הדבר גם לגבי הנ"טים. למעשה אצלם זה עוד יותר קיצוני, כי הם אלופים בלבישת מסיכות ומגיל אפס לימדו אותם להסתיר טוב טוב את מי שהם באמת ולהקריב אם עצמם על מזבח ה"נורמה". אבל גם להם יש יהלום בפנים. יהלום קצת שונה, אבל עדיין יהלום.

ואיך אני יודע? כי יש מקרים שבהם קל למדי לחשוף את היהלום הזה. לפעמים אנשים ממש משתוקקים להיפטר מכל המסיכות הדפוקות והמעיקות, ואז רואים את האור המנצנץ שבוקע מבעד לג'יפה.

וכמובן, שכדי שזה יקרה אנשים צריכים להרגיש בטוחים. אם אני אגש לאנשים עם גישה של "אתם בבונים שלא מבינים כלום" אז זה כאילו לקחתי עוד שק שלם של ג'יפה ושפחתי אותו עליהם. לא זו הדרך להוציא את הטוב מהאנשים, ואני אומר לך מניסיון: יש הרבה טוב.

(כמובן שיש גם כאלה שכל-כך התמכרו למסכות ולמשחקים הנורמטיביים המטופשים שהם לא יוותרו אליהם בעד שום הון שבעולם. על אנשים כאלה, אכן, אין טעם לבזבז את הזמן)

לצפיה ב-'שוב, אתה רוצה לשחק בישו או במשיח , שיהיה לך בכיף'
שוב, אתה רוצה לשחק בישו או במשיח , שיהיה לך בכיף
06/10/2017 | 02:48
11
לדעתי זה לא רק לא פרקטי זה גם לא בדיוק מוסרי,
זה גם לא הדרך היעילה לחולל שינוי,
ובוודאי לא העמוקה והחכמה.

המיתוס הזה של מושיע העולם מסתובב כבר קצת יותר מדי זמן לטעמי,
ודווקא בגלל שאני הכי משווע לשינוי,
ממש רואה כל הזמן כמה הכל חרא וכמה יכול להיות אחרת,
כמה אנשים דבקים בתבניות שממש לא מספקות את התוצאות אלא בדיוק ההפך והורגים ונהרגים לחינם במקום שבו הכי יכול להיות אחרת,
אין לי ספק שלנסות להסתובב ולהוציא את הטוב מהאנשים זה הדבר הכי מטומטם בעולם,
כמובן שכמו כולם גם אני חטאתי בטמטום השטחי והנאיבי הזה פעם (ביחוד כשהייתי ממש מסומם אבל לא רק),
אבל,
זה גם מתנשא,
גם לא מכבד,
גם מגלומני,
והכי הכי הכי הכי גרוע,
זה חוסם לך מראש ובצורה הכי קשה גישה למורכבות מהותית יותר,
כזאת שבאמת נוגעת ומשנה משהו.
ו
בוודאי לאוטיסט, בגלל סוג החיווט, מה שנחשב לגישה ישירה ומיידית פשוט מטריף במידה ששולח אותך לקיום מקריסה לקריסה, מהתמוטטות עצבים אחת לשניה, ואז "מטפלים" בך, וכמו שאתה בעצמך יודע הכי טוב, ברגע שהנ"ט מתחילים "לטפל" בך זה הסוף שלך, לוקח שנים להיחלץ מהנזק הנגרם מהנסיון של הנ"ט לעזור לך ולטפל בך,
כי שוב, הדברים כל כך מורכבים, ורגישים, ואם לא תדע לבחור במה אתה באמת יכול ואמור לעשות לעולם לא תשתחרר מהסיוט ואם אתה לא משוחרר אתה לא משחרר, בוודאי לא אחרים.

אין יהלום שונה, בכל אדם יש ניצוץ של טוב, של אלוהים, אין בזה בכלל ספק, אלא שהכרה והבנה בזה ושל זה אמורה לאפשר לך להבין ולכבד את בחירותיו ואת דרכו,
אכן, לפעמים קל מאוד לחשוף את ה"יהלום הזה",
ומה אחר כך ? 
אתה תשאר עם האדם ותחזיק לו את היד ותלווה אותו בכל מהלכי חייו כשנסיונו לחיות ללא מסכות יציב אותו על מסלול התנגשות מטורף עם המקובל והמוסכם ?
לא, אתה לא, כי אי אפשר, כי אפשר לאהוב באמת רק אדם אחד, עניין פעוט של זמן ומרחב, של מציאות,
אז מה שקורה זה שהפשטת אדם מכל הגנותיו וזרקת אותו לעולם שמסודר סביב מה שלך נראה כמסכה אבל לחברה זה חלק מהמנגנונים שמאפשרים את קיומה,
בינתיים.

אפשר וצריך לשנות, בוודאי, אבל בחכמה ובאחריות, ובכבוד וברגישות, ובניגוד מוחלט למה שאתה קורא אז כשאני מזהה את הנ"ט כבבונים אני לא עושה את זה בשביל להשחיר אותם או רק מתוך זעם ושנאה אז את ההטפות המוסרניות שלך תשמור לעצמך,
אני עושה את זה, כמו שנכתב במפורש, בנסיון לחולל פרשנות שתאפשר לאוטיסטים מוצא אלטרנטיבי,
כזה שלא מבוסס על "יש לכם מערכת עצבים דפוקה אנחנו נתקן אתכם" אלא מנסה למפות הכללות שיסבירו למה כל כך רבים מאתנו מסתובבים עם תחושה של קיום ממכה אחת לשניה.

אז אני לא נגש לאנשים בכלל, וגם לא נגיש להם, וזהו, לעיתים, ביחוד במצב מורכב, כזה שבו אי אפשר בכלל לסמן מרחב תרגום סביר, עדיף פשוט ללמוד לעזוב, לקבל שככה זה וזהו,
הרי גם אתה, בדיוק כמו שניסיתי להסביר כרגע, ואין לי ספק שלא הצלחתי, בכלל לא מתחיל להבין מה אני אומר 
לצפיה ב-'ולא כתבתי "כל מי שלא כמוני"'
ולא כתבתי "כל מי שלא כמוני"
04/10/2017 | 18:33
13
יש הרבה שממש לא כמוני ואינם בבונים בכלל, להפך, המרחק מבבוניות מתבטא גם כיכולת להיות גם לא דומה לאף אחד, גם לא לי, וכל כך שקוף לי למה אתה מאמץ טכניקת טיעון דמגוגי ימנית פשיסטית שטופלת על הזולת בדיוק את כל מה שרע ונפסד דווקא ורק בטוען עצמו.

בשום מקום בטיעונים שלי  "כל מי שלא כמוני" כבסיס להכללה,
להפך,
מי שבשונה ובניגוד ממך מכיר גם במציאות יודע עד כמה "כל מי שלא כמוני" מטשטש ואוטם וחוסם כל סיכוי לרגישות והבנה כלפי אוטיסטים רק בגלל שכל הנ"ט מתמוטטים מיידית מול כל סימן ולו הכי קטן של שונות וזרות,
וזו המציאות שמולה ואיתה נאלצים לחיות כל האוטיסטים,
שבגלל זה מעולם לא זכו להנות ולו מנסיון הכי קטן של מהלך לכיוונם אלא רק לשורה אין סופית של התניות המבוססות "או שתהיה בדיוק כמונו או שתמות".
וכן, זה מדכא בטירוף, ומסוכן מאוד, ביחוד לאנשים הכי פתוחים ורגישים בעולם,
אז כל אחד יכול לאמץ אחת מ2 הגישות,
או כזאת שאומרת שהמצב הנפשי גופני המעורער לחלוטין של רוב האוטיסטים הוא רק  תוצר של מערכת עצבים פגומה או זהות הכושלת בהבנת המובן מאליו,
שזו הפרשנות המקובלת כמובן על כולם,
או כזאת שלפחות מנסה לברר למה האוטיסט מתמוטט וקורס כל הזמן מול כל מה שנתפש כהכי מובן מאליו לכולם.

אני ברשותך, או בלעדיה, בחרתי מגיל אפס את האפשרות השניה,
ואין לי שמץ של ספק שבניגוד לגישה שנחשבת לצערי כרפואית ואקדמית ומדעית ופדגוגית אני צודק וכל המומחים טועים לחלוטין

לצפיה ב-'אין קשר בין הפרט לחברה, בין השלם לחלקיו ?'
אין קשר בין הפרט לחברה, בין השלם לחלקיו ?
03/10/2017 | 14:59
17
רמת השטויות בפורום הזה עולה על גדותיו.

החברה נראית כפי שהיא בגלל שזה מה שהולם לצרכים וליכולות ולאופי הזהות של מסה קריטית בתוכה, 
של הרוב, 
שבשבילו, לפחות עדיין, טיפוס היררכי אין סופי ותחרותיות אלימה על כח והשפעה ומיקום כמה שיותר קרוב למרכז לא רק שנתפשת כסבירה אלא שמעטים אם בכלל מסוגלים לדמיין או לשער אפשרות של מציאות אחרת.

כן, כולם רוצים לפרוש כנפיים ולעוף, השאלה היא לאן, למעמד כלכלי טוב יותר, לתהילה, לשליטה, ללהיות מישהו ומשהו נורא.
אם כולם היו רוצים לעוף אז לא היינו חיים בחברה שמוציאה טריליונים על טריליונים על חימוש קטלני בזמן שכל בקשה ליחס אנושי נדחית בבוז או אפילו מתוארת על ידי אנשים כמוך כתפישה חד מימדית.

מה זה מושלם ? בין המספיק טוב והרע יש מרחק עצום, ואנחנו כחברה רחוקים בטירוף מהמספיק טוב.

אם הנ"ט לא היו מסוגלים להסתדר בקוו ישר עם חברה בבונית היררכית לא הייתה חברה בבונית היררכית, חד וחלק, ואפשר לראות גם מהתגובות כאן שרוב האנשים מזהים תפישת עולם של בבון עם המציאות ולכן גם בשיגרת היום וגם בדיונים על אפשרויות אחרות הם מגיבים בעוינות ובביטול על כל נסיון לבטא כאב או ביקורת על המקובל והמוסכם.

יש פתרונות, ברור, רק שלאף אחד אין עניין בהם.

בכל זאת, החברה מתפתחת ומשתנה, גם למרות בני האדם, אז כשאני כותב שאין פתרונות אני מתכוון שאי אפשר ולא צריך לשנות בני אדם, זה מה שהם רוצים ויכולים וזהו,
ירצו ויוכלו אחרת יהיה אחרת,
בינתיים נראה שכל מה שכולם רוצים זה לדכא בטירוף את מי שיכול ורוצה אחרת,
וזה די מצליח להם כמובן.

גיבורים על חלשים מה שנקרא

לצפיה ב-'אני מבין אותך'
אני מבין אותך
04/10/2017 | 13:17
9
25
הציניקן דיוגנס היה מסתובב במשך היום ברחובות עם עששית, וכששאלו אותו מה הוא עושה , הוא היה עונה שהוא מחפש בן אדם אמיתי.
התחושה שלך של זרות בתוך ההמון מתאימה לחריגים אבל...
אני חושב שתוכל למצוא לפחות פתיחות מחשבתית ספורדית פה ושם אם תתאמץ.
אנשים לא אוהבים להתאמץ.
גם האנשים מסביבך לא אוהבים להתאמץ.
לא בטוח שחסרים את היכולת.
לצפיה ב-'"אנשים לא אוהבים להתאמץ" - זה סיכום יפה של המצב '
"אנשים לא אוהבים להתאמץ" - זה סיכום יפה של המצב
04/10/2017 | 13:56
3
26
השאלה היא, האם אנחנו רוצים להיות חלק מההמון הזה ש"לא מתאמץ", או ללכת בדרך אחרת.

האם אנחנו רוצים לבכות שזה "לא הוגן" ו"למה דווקא אני?", או להבין שלתפוס פיקוד על החיים שלנו זו פריבילגיה גדולה ולא איזושהי טובה שאנחנו עושים למישהו.

וכמובן שאין שום קשר בין כל הנושא הזה לבין היותו של האדם המדובר א"ס או נ"ט או מה-שלא-יהיה. הורג אותי איך א"סים שבאופן טבעי לא מיישרים קו עם הנורמה חושבים שזה הופך אותם עליונים מבחינה מוסרית. אם זה בא לך באופן טבעי, אז איפה העבודה האישית שלך כאן?
לצפיה ב-'שוב, זו לא הטענה'
שוב, זו לא הטענה
04/10/2017 | 18:44
2
29
כרגיל אתה מדבר רק עם עצמך, 
אלא שבשום מקום לא נטען שרק בגלל שאינך נורמטיבי אתה מוסרי יותר.

מה שמוסרי זה היכולת והנטיה לא לדבר בנטייה של פיקוד, על החיים ובכלל, שאופיינית לאנשים קצת יותר צנועים ממך, ואנשים אלה מחברים היבטים מוסריים של הקיום בצורה שעדיין ממש לא ברורה לנורמה ואפילו נתפשת כבלתי אפשרית,
למשל.
וגם בגלל זה תיוגם שוב ושוב כחסרי אחריות חברתית, אישית, או כפורקי עול, היא עוול בלתי נסבל, ולכן כל כך חבל שאתה ושכמותך תומכים בזה כמובן מאליו

לצפיה ב-'אתה מוכן להפסיק בבקשה לתקוף? דבר לעניין בבקשה.'
אתה מוכן להפסיק בבקשה לתקוף? דבר לעניין בבקשה.
05/10/2017 | 21:10
1
16
דיברנו על כבוד בסיסי לבריות ועל כיבוד הגבולות של אנשים אחרים.

אני לא מוכן לנהל דיון תחת אש. לגור מודל 2018 אין כוח משחקים האלה.

לצפיה ב-'הכל ענייני לחלוטין'
הכל ענייני לחלוטין
06/10/2017 | 03:14
11
מה שמופיע בגוף התגובות שלי הוא טיעונים לגופו של העניין, ובדיוק, שאותם אתה מזהה כתוקפנות מסיבות שאין לי חשק וזמן להיכנס אליהם כרגע
לצפיה ב-'אגב, בוודאי שלאנשים יש את היכולת. הם עושים את זה כל הזמן.'
אגב, בוודאי שלאנשים יש את היכולת. הם עושים את זה כל הזמן.
04/10/2017 | 14:28
2
86
הבעיה היא שיש תמיד תירוצים ומחסומים שמונעים מאנשים לקחת יוזמה בעניין. הם אומרים לעצמם: למה שרק אני אתאמץ? מה אני פרייאר? וחוץ מזה, מה יעזרו כל המאמצים שלי, אם שאר העולם נשאר באותה הג'יפה?

אז רוב האנשים מתאמצים נקודתית רק כשהם מרגישים שאין ברירה. 

שינוי מאסיבי יתרחש, אם בכלל, רק כשהבן-אדם מגיע למצב ממש נואש שבו כבר אין לו מה להפסיד. ככה זה היה גם אצלי. ומה אני אגיד לך? הלוואי שהיו מלמדים כל ילד בבית הספר עד כמה הדבר הזה חשוב, במקום שאנשים יצטרכו ללמוד בדרך קשה (בעיקר שרובם לא לומדים את העניין עד לסוף המר. גם אצלי התובנה הגיעה כשהיה כמעט מאוחר מדי).
לצפיה ב-'שינוי, ולכן גם מאסה, הוא עדיין תעלומה'
שינוי, ולכן גם מאסה, הוא עדיין תעלומה
04/10/2017 | 18:50
1
21
אני לא בעד שינוי מסיבי, ולא מתרשם מצעדים של אנשים שנדחקו לקיר, לרוב הם מגזימים, מהפכות נוטות להיות שטחיות ולהפוך מהר מאוד לריאקציוניות, ולא במקרה.

לא חושב שטוב לדחוק אנשים למקומות שבהם אין להם מה להפסיד,
חושב שעצם זה שאנשים נדחקים לכך זה חלק מהבעייה,
גם בגלל ששינוי עמוק ומהותי מתרחש דווקא בחרישי, בקטן, ובצורה שמערערת על עצם התפישה של המאסה, של הרוב, ובכלל.

אז לא ברור מה זה יוזמה בכלל,
אני כלשעצמי עדיין מנסה להבין מה זה "מעשה" בכלל,
שאלה הרבה פחות פשוטה משנדמה לאנשים שטחיים.

אוטיסטים למשל מאופיינים בצורה די מאירת עיניים דרך יחס מאוד שונה ל"מאסה",
גם בגלל זה לחץ חברתי לא ממש מדבר אליהם או משנה אותם כמו לעדר הנ"ט.
וגם בגלל זה הם מאוד רב כיווניים ומרובי היבטים,
בגלל זה לא יודע עם לצחוק או לבכות כשאני קורא על עוד נ"ט שמנסה ללמד אוטיסט "גמישות",
בדיחה הכי עצובה בעולם

לצפיה ב-'לא אמרתי שזה מרשים. לא אמרתי שזה טוב. אמרתי שלצערי, ככה זה.'
לא אמרתי שזה מרשים. לא אמרתי שזה טוב. אמרתי שלצערי, ככה זה.
05/10/2017 | 21:35
17
הלוואי ויותר אנשים היו מבינים את העניין הזה גם בלי שהגב שלהם יצמד לקיר.

לרוע המזל זה כמעט לא קורה אף-פעם.

לצפיה ב-'לא בטוח'
לא בטוח
04/10/2017 | 18:41
1
39
לתחושתי לפחות לחלק מהאנשים פתיחות ורגישות לזולת אינם מאמץ אלא פשוט תענוג שמגלם בדיוק את סוג המשמעות שלה הם כמהים כל החיים.

אני לא מאמין בחיים קשים, וגם לא דורש מהזולת להתאמץ בשבילי, להפך, בדיוק בגלל שאני מאמין הכי נלהב דווקא במה שבא בהכי קלות, בתענוג, מתוך תחושת יופיה של המשמעות, במה שמרגיש כזכות גדולה לחיות ולא רק כחובה, איני מעוניין באוטיזם כשליחות, לפחות לא כשליחות במובן הישיר והמסורתי של המילה.

אז פרקטית זה אומר עזוב את המאבק באנשים שאתה יכול לזהות מייד למה אתה רק מבלבל ומערער אותם ותחפש את מי שאתה בא להם בקלות.

באוטיזם יש משהו שנתפש כאנטי אינטואטיבי ולא ספונטני לאנשים נורמטיבים,
אבל אותו דבר, גם בגלל שמחבר בין הספונטני חווייתי לעמוק יכול לבוא בכיף לאנשים שחווים כך את הקיום.

לא דורש מאף אחד להתאמץ בשבילי, גם לא מעוניין בזה בכלל, תנוח
לצפיה ב-'מאמץ לא עומד בסתירה להנאה...'
מאמץ לא עומד בסתירה להנאה...
04/10/2017 | 23:52
22
יש הנאות שדורשות מאמץ...
אני אבל יכול להסכים אתך, שיש אנשים שחבל להתאמץ איתם.
אני יכול להעיד על עצמי, שלא נולדתי רגיש לאחרים....
זה לא שלא הייתי רגיש, וכן תמיד הרגשתי שאני רגיש כלפי הזולת,
אבל בצעירותי הרגישות נבעה מתוך מקום של הזדהות עם האחר,
איך שר שלום חנוך? "אדם מוזר הוא האויב שלך בדיוק כמוך".
אז בצעירותי זה נבע משם, ממבט על הזולת שהוא בדיוק כמוני.
אין ספק שלראות אדם אחר שהוא בדיוק כמוך עוזר לפתח אליו רגישות,
וכנראה שהנטייה הטבעית, של אלו להם אתה קורא נ"טים היא,
שהרגישות לאחר נובעת מכך שהוא גם בדיוק כמוהם, ובבואם ברגישות לאחר,
הם שואפים אליה דרך הפיכתו לאחד מהם.

כנראה שבן אדם צריך לקבל כמה סטירות בחיים כדי שיתעורר,
לפחות אצלי זה היה ככה, בשלב מסויים בחיים נרמסתי נכוותי ונשרפתי לאפר,
החזרה לחיים הולידה אותי מחדש אדם רגיש יותר, היכולת לקבל באהבה גדולה
גם את מי שאינו כמוני.
יכול להיות שמנקודת המבט שלך אתה מדבר איתי כעוד נ"ט חסר רגישות או יכולת להבין.
ויכול להיות שזה אכן כך, אולי אתה ושכמותך באמת לא בני אדם שאוכל איי פעם להבין, כפי שאתה הייתה רוצה שיבינו אותך.

אני כאן מתאמץ.
זה בא לי בקלות?
לא!
אני סובל מזה?
בכלל לא!
אבל... מתאמץ, לא בא לי כאן בקלות, בהחלט קשה.
משהו בטעם bittersweet ובסך הכול הטעם טוב לי.

שווה(מהנה) להתאמץ בשביל אנשים שמוכנים להתאמץ בשבילך.

כל נושא האוטיסטים עלה לי לתודעה רק בגלל שהוא נגע בי אישית.
אין מה לעשות, יש דברים שעד שהם לא נוגעים בך אישית, הם לא חודרים לתודעה שלך.
מחשבות שאולי זה זה, כלפי הילדים שלי, ואז אבחונים , אבל עוד לפני האבחונים
הנושא העסיק אותי.
הייתה לי תקווה שהילד ייכנס לגן תקשורת, ושם אכיר הורים נוספים שעצם החשיפה לנושא הפכה אותם ליותר רגישים.
והתאכזבתי...
רוב ההורים עוד פחות רגישים מסתם אנשים ברחוב.
רוב ההורים משתמשים באוטיזם של הילדים שלהם כאמצעי להתנער מאשמה, דרך מילוט למקום של "תראו איזה הורה מיסכן אני".

זה נכון שיש גם כאלה שלא שווים את המאמץ.
לצפיה ב-'שלוום לגבי מערכת יחסים ביני לביןן אימא'
שלוום לגבי מערכת יחסים ביני לביןן אימא
04/10/2017 | 20:28
13
91
רציתי לשאול לגבי מערכת יחסים עם אימא,
כ היא תתמיד חייבת לסיים יפהה עם כולם ולתת לאנשים לדרוך עליה
למשל בחנות נעליים , היא אמר למוכרן שהיא תחזיר את הנעליים שהוא הוציא  והיו עוד דברים,והיא גם מתייחסת לככל דבר שמישהו בעל סמכות אומר , למרותת שאני קורא את הסיטואציה ורואה שהוא משקר אבל אני מנסה לרצות אותה ואז פועל בניגוד למה שנכון ודופק את עצמי ..אני גם בחשש לבלות איתה בגלל זה , וניסיתי לדבר איתה על הדברים והיאא אומרת שככה אני , אבלל אני מרגיש מושפל  בגלל זה , האם לבלות איתה פחות ואו שהיא מתנהגת ככה לקחת את הדברים וללכת למרות שמדובר באימא שלי ?
לצפיה ב-'להסתובב עם אמא זה מביך.'
להסתובב עם אמא זה מביך.
05/10/2017 | 11:20
1
17
לצפיה ב-'למה? '
למה?
05/10/2017 | 13:51
44
אולי בגיל 16, כשהבנאדם עדיין לא בטוח בעצמאותו, בונה את נפרדותו,
יתכן שירגיש כך, אבל כשמתבגרים- מה מביך בזה?
שני בני משפחה בוגרים לא יכולים "להסתובב" יחד?
עם אח או אבא נראה לך פחות מביך?
לצפיה ב-'מערכת יחסים בין שני בני משפחה מבוגרים'
מערכת יחסים בין שני בני משפחה מבוגרים
05/10/2017 | 13:48
10
41
הורה ובן/בת, אחים/יות וכו', מבוססת על אהבה וגם עצמאות.
אינך צריך לפעול באופן שפוגע בך כדי לרצות אותה
דפוס כזה הוא פחות עניין של היחסים ביניכם ויותר עניין פנימי שלך, אולי בהשפעתה-
כתבת שהיא "חייבת לסיים יפה עם כולם ולתת לאנשים לדרוך עליה"
ובעצם גם אתה מקבל על עצמך פגיעה כדי לרצות אותה.
זה לא אומר חלילה לפגוע בה או להתנתק ממנה.
אפשר למצוא דרך ביניים, איך לשמור על עצמך בלי לפגוע בה או בקשר ביניכם.
אולי אם תפרט יותר, אפשר יהיה גם להגיב בצורה ממוקדת יותר.

לצפיה ב-'ככה בתחושה שלי, הקושי של הבחור'
ככה בתחושה שלי, הקושי של הבחור
05/10/2017 | 15:09
9
34
לא בהבנה.
אלה בהשלמה עם העובדה.
לפעמים התשובה הכי טובה היא סוג של "ככה !"
אני לא אומר לו לא להיות נבוך...
אני הסכמתי איתו שזה מביך, בטח שבשבילו זה מביך.
וככה זה, אין פה מה להבין.
צריך להשלים עם המצב.
לצפיה ב-'הוא לא דיבר על מבוכה'
הוא לא דיבר על מבוכה
05/10/2017 | 16:25
8
28
ולא על תחושתו מעצם ההראות בחברת אמו.
הוא אמר שקשה לו עם מה שהוא חווה כביטול עצמי של אמו
(קשה לו עשוי להיות מביך, עשוי גם להיות מכאיב או חורה או מתסכל או מכעיס)
ושלפעמים כדי לרצות אותה הוא משתף פעולה עם האמון העיוור שלה בבעלי סמכות
דבר שפוגע בו ומזיק לו.
לצפיה ב-'הזדהות, ביחוד עם אם, זה הדבר הכי מורכב'
הזדהות, ביחוד עם אם, זה הדבר הכי מורכב
05/10/2017 | 17:13
7
25
כבר המון שנים אני חושב וחושש שחלק גדול מהפיתול והפיצול הפנימי הכל כך קיצוני באוטיזם נובע בדיוק מכך,
מההתנגשות הפנימית הבלתי פתירה בין נטיה שאין ראשונית וחשובה ממנה,
ההזדהות עם האם,
לבין מבנה הזהות שחלוק עמוקות על הנהוג והמוסכם.

לזה בדיוק התייחסתי שניסיתי להבין את הסיבה האמיתית לקשיי וויסות חושי נפשי תנועתי רגשי.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
05/10/2017 | 18:21
6
34
הכוונה שהיא מאמינה לדברים שאומרים מישהו בעל סמכות או המוכר למשל, ואני לא אוהב ששולטים עליי מלבד בעבודה וכד, ההתנהלות שלה הרבה פעמים פגעה בי כמו למשל עשיתי צבא כדי לרצות אותה , השאלה העיקרית אם קורה מצב שאני מרגיש מושפל מהתנהלות שלה ,אז לקחת את ההדבריים ולעזוב , גם לפעמים אתה מתקשה להסביר למה משקרים לה וכדומה , אבל אתה יודע שזאת עבודה בעיניים או לא נכוו הדברים, אז לבוא ולנתח את הסיטואציה ולתת דין וחשבון להורים, או לפעוול לפי מה שאני מבין.
לצפיה ב-'לא יודע, זו בעיה רגשית בעיקר'
לא יודע, זו בעיה רגשית בעיקר
05/10/2017 | 19:00
23
אז לא משנה מה יגידו לך יהיה לך קשה כי אתה לא רוצה לפגוע בה.

זו בחירה מאוד אישית, כי יש לה השלכות לא פשוטות, אני לא ניסיתי לרצות את ההורים אבל יש לזה מחירים לא פשוטים לא רק למהות יחסיך איתם אלא בעיקר בגלל שאתה חי בסביבה ובחברה שבה כולם מנסים לרצות את ההורים כל הזמן.

אז גם לזה אני מתכוון כשאני מנסה לתאר מה קורה לאדם הדדי, כמו אוטיסט למשל, בסביבה סמכותית והיררכית.

לא נכון לייעץ לך, לדעתי, אני עזבתי והתרחקתי מההורים, וגם ממשפחתי בכלל, כי סבלתי מדי ממצב שכופה עלי לחיות בניגוד למצפוני ורגישותי, זה בוודאי לא קל והלוואי שהיה יכול להיות אחרת.

(אולי יכול להיות אחרת, כי אני למשל הורה, אב לילדה, ואדם מאוד לא סמכותי וגישות סמכותיות מעוררות בי לעג, אז לפחות מבחינתה אין את הדילמה שאתה מתאר, והיא גם לא צריכה לעשות צבא בשביל לרצות אותי הוא להצליח או לעשות אף אחד מהדברים שהנ"ט כל כך מתים עליהם ומתים מהם) 
לצפיה ב-'אני עדיין בדעה ש...'
אני עדיין בדעה ש...
05/10/2017 | 19:06
4
32
אמא שלך כבר ילדה גדולה נכון?
עכשיו באמת תצליח לחנך אותה?
כנראה שיש לה צורך לרצות אחרים.

אבל לעשות צבא כדי לרצות אותה?
זה כבר עובר את הגבול , בין מה שהוא העסק שלך לבין מה שהעסק שלה.
חייבים ללמוד לשחרר את ההורים, אם רוצים להשתחרר מהם.
היא ילדה גדולה
אתה ילד גדול
שניכם אנשים בוגרים.
שכל אחד מכם ייתעסק בעסק של עצמו.

אם אתה מסוגל לעשות את זה, אז לא חייב להתרחק, רק לשחרר.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
05/10/2017 | 19:13
3
47
אז מה שאתה אומר זה שלמשל ללכת לקנות נעליים לבד, אבל אני יכול לבלות עם ההורים, פשוט פחות לפעילויות כמו לקנות נעליים וכאלה, ואם הם אומררים משהו שלא נכון בעיני אז פשוט שידברו עד מחר, הם לא אלוהים .
לצפיה ב-''
05/10/2017 | 19:54
20
בדיוק.
התפישה של ההורה כאלוהים עדיין מוטמעת בזהות הרוב הרבה יותר משנדמה,
אחרת לא היינו חיים בחברה כל כך מסריחה.

לצפיה ב-'כן...'
כן...
05/10/2017 | 20:11
26
להתחיל ממה לא לעשות...
וזה לא לנסות לשנות אותם (זה גם כישלון בטוח וגם לא משהו שיעזור להשתחרר מהם רגשית).

מה כן לעשות? ואיך להצליח להפריד את עצמך מההורים שמהדהדים לך בראש גם כשהם לא לידך, זו מסימה קשה.
הייתי בקניון לפני שבועיים, היו שם המון גימלאים שישבו בבית קפה, וככה נכנס לי לאוזן חלק מהשיחה שלהם, כשאחד מהם אמר לחברים:"אבא שלי היה עושה..." והתחיל לדבר על אבא שלו כמו שילד קטן מדבר על אבא שלו.
במובן הזה תמיד נשאר הילדים של ההורים שלנו, וגם ההורים שלנו בגילם המופלג יש בהם ילד קטן ופחדן שלא מבין מה פתאום קוראים לו בכל מני מצבים "אדוני" או "גבירתי", כל אחד נשאר גם ילד.
אבל אסור לנו להתחלף בתפקידים ולקחת את תפקיד ההורה ולהתיחס להורים כילדים.
אולי אסור , זו לא מילה נכונה, אבל בבדאי שזה מוביל לסבל.

לצפיה ב-'נכון. בתכל'ס, תמיד תעשה מה ש*אתה* חושב נכון ומה שמתאים *לך*'
נכון. בתכל'ס, תמיד תעשה מה ש*אתה* חושב נכון ומה שמתאים *לך*
05/10/2017 | 20:34
30
אל תנסה לרצות את ההורים וגם אל תנסה להילחם איתם.

לך עם הדרך שלך ועם העקרונות שלך.

ואני גם אגלה לך סוד: זה שלב טבעי בחיים שכמעט כל בחור וכל הורה עוברים. לומדים לשחרר. מסתגלים לדינמיקה החדשה. ובדרך-כלל, בסיומו של התהליך, גם ההורים שובעים נחת (ובמקרים הנדירים שלא, אז זו כבר הבעיה שלהם ולא משהו שצריך להטריד אותך)

לצפיה ב-'כתבה על הוסטלים'
כתבה על הוסטלים
02/10/2017 | 11:06
4
118
לצפיה ב-'הכי נורא, שכולם יודעים את זה מזמן, ובכ"ז לא נראה שיפור באופק'
הכי נורא, שכולם יודעים את זה מזמן, ובכ"ז לא נראה שיפור באופק
04/10/2017 | 16:30
3
52
כי אין לובי מרפקני...

הנה מה שכתבה אחות של אוטיסט שהיא גם מדריכה בהוסטל

לצפיה ב-'וואלה אני עומד להכנס להוסטל'
וואלה אני עומד להכנס להוסטל
05/10/2017 | 00:05
2
58
ידעתי שזה חרא אבא לא מאמין לי רוצה לזרוק אותי לשם
לצפיה ב-'לא כל ההוסטלים גרועים, מקוה שהוא בחר לך הוסטל טוב'
לא כל ההוסטלים גרועים, מקוה שהוא בחר לך הוסטל טוב
05/10/2017 | 09:00
1
24
לצפיה ב-'אין לי מושג לא ראיתי'
אין לי מושג לא ראיתי
05/10/2017 | 09:39
52
יודע שזה הוסטל פרטי וגם של המדינה אז נקוה לטוב הוא אמר לא יסיים אותי היכן אני אסבול .

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום אוטיזם- גישה ביו רפואית
היכנסו לפורום
טלי אנגור - טיפול בתסמיני אוטיזם
טלי אנגור -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה