לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1505815,058 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מה זה קושי להבין סיטואציות חברתיות, אפשר דוגמאות?'
מה זה קושי להבין סיטואציות חברתיות, אפשר דוגמאות?
18/10/2017 | 23:40
51
90
למה מתכוונים? והאם סה קושי להבין או קושי להתנהל? וגם אותו דבר לגבי הבעות פנים נגיד אם מישהו עצוב לא תבינו את זה? 

אשמח שתפרטו..
המשך>>
למה מתכוונים? והאם סה קושי להבין או קושי להתנהל? וגם אותו דבר לגבי הבעות פנים נגיד אם מישהו עצוב לא תבינו את זה? 

אשמח שתפרטו..
לצפיה ב-'לאוטיסטים יש חברין בגן/ביסודי? '
לאוטיסטים יש חברין בגן/ביסודי?
19/10/2017 | 15:34
23
40
הם נראים רגיל בדרך כלל? האם כל האוטיסטים בדרך כל 'מלומדים'?
לצפיה ב-'לחלק מהילדים בתפקוד גבוה יש.'
לחלק מהילדים בתפקוד גבוה יש.
19/10/2017 | 16:35
1
14
לצפיה ב-'תפקוד זה עניין נזיל ומוטעה'
תפקוד זה עניין נזיל ומוטעה
19/10/2017 | 16:38
20
אני לא הייתי גבוה אלא די נמוך והיו לי חברים ... עד היום יש  לי חברים קצת לא הרבה מבחירה .
לצפיה ב-'לא כולם מלומדים'
לא כולם מלומדים
19/10/2017 | 16:40
9
16
לרובם יש תחומי עניין שהם עוסקים בם הרבה בעיקר אספרגרים זה מאפיין מובהק שלהם לי היו חברים ז,הייתי מאוד מוזר אך מאוד מצחיק ומופרע ואהבו אותי בעיקר בנות גם שהייתי נער אהבו אותי נערות .
לצפיה ב-'אבל בתכלס הם מהילדים הלברותיים שבגן היה להם מלא חברים? '
אבל בתכלס הם מהילדים הלברותיים שבגן היה להם מלא חברים?
19/10/2017 | 18:19
8
20
או שהם יהיו בדכ עם חברים אבל לא הכי חברותיים שיש
לצפיה ב-'הם לא יהיו הכי חברותיים שיש.'
הם לא יהיו הכי חברותיים שיש.
19/10/2017 | 19:14
6
12
לצפיה ב-'למה לסמן אותם כ א חברתיים ?'
למה לסמן אותם כ א חברתיים ?
19/10/2017 | 19:28
4
16
ומזה חברותי ממש ? אחותי הקטנה היא אוטסטית והיא מאוד אוהב מגע וחברים אבל זה לא אומר שהיא תמיד מצליחה להבין אוצם זה אומר שהיא לא חברותית ממש ? אני להפך שונא מגע ורוצה להעלם מכולם בעיני אני חברתי כי יש לי סלקטיבות ואני לא נוגע בכל מה שזז בעיני אוטסטים הם אובר חברתיים לכן מסומנים בטעות כ אנטי חברתי כי החברה לא מכילה שום חברות שהיא לא ליקוק מתמיד של הכל לכן בעיני הנט הם אנטי חברתיים והאוטיסט חברתי ממש זה לפחות דעתי .
לצפיה ב-'היא לרוב לא מצליחה'
היא לרוב לא מצליחה
19/10/2017 | 19:32
15
להבין את הראש של אנשים אבל היא מאוד רוצה וזה מאוד כואב לה עד כדאי דפקת ראש בקיר אם אני לא יענה לה או היה עסוק בעצמי  או ידחו אותה בעיני היא אובר חברתית פי אלף מנטית שזה בכלל לא היה מזיז לה לרוב .
לצפיה ב-'הכוונה הייתה שהם לא יהיו מלכי הגן,'
הכוונה הייתה שהם לא יהיו מלכי הגן,
19/10/2017 | 19:34
2
20
כל ילדי הגן חברים שלהם, וכו'. לא התייחסתי לרצון שלהם בחברה, אלא למספר החברים (שזה מה שהבנתי מהניסוח שלה שהיא מתייחסת אליו).
לצפיה ב-'הא הבנתי ואני מקבל .'
הא הבנתי ואני מקבל .
19/10/2017 | 19:36
1
7
לצפיה ב-'מצטערת, זה באמת לא היה ברור.'
מצטערת, זה באמת לא היה ברור.
19/10/2017 | 19:37
15
בדרך כלל "חברותי" כולל גם את הדברים שאתה התייחסת אליהם. אני התייחסתי למילה במובן המצומצם שנראה היה לי שהיא מתכוונת אליו.
לצפיה ב-'מכיר אחד'
מכיר אחד
19/10/2017 | 21:21
13
שיש לו חברים שהוא אוסף מכיתה א' עד עכשיו
בכל מיניי מקומות שהוא פגש, רואים את כולם בימיי הולדת הגדולים שהוא מארגן
הוא גם תמיד מדווח כמה היה מקובל בבית הספר ואם היו לו ריבים עם אנשים זה היה על הרקע הזה

אבל עדיין, גם אם הבן אדם מאוד מקובל עדיין יכולה להיות לו תחושת חוץ לעומת אחרים מבחינת רגישויות אחרות (נגיד רגישות לרעש או צפיפות או לטעמים מסויימים וכה')
לצפיה ב-'לא נראה לי שהיה להם המון'
לא נראה לי שהיה להם המון
19/10/2017 | 19:23
7
אבל בעיני הם חברותיים ...
לצפיה ב-'יש להם קרניים אבל חוץ מזה הם בסדר. מה זה השאלה הזאת? '
יש להם קרניים אבל חוץ מזה הם בסדר. מה זה השאלה הזאת?
19/10/2017 | 20:08
8
לצפיה ב-'בבקשה לרכז את כל השאלות במקום אחד'
בבקשה לרכז את כל השאלות במקום אחד
19/10/2017 | 21:05
17
מבין שאת כרגע בבלבול ואולי בהסטריה אבל זה לא הגיוני שכמעט עמוד שלם יהיה שאלות שלך על אופי האוטיזם
זה דוחף דיונים אחרים למטה

למנהלת גם: בבקשה לרכז אם את יכולה

תודה
לצפיה ב-'ולשאלתך'
ולשאלתך
19/10/2017 | 21:14
8
28
אוטיסטים נראים כמו בני אדם
חלקם יפים, חלקם מכוערים
חלקם מלומדים, חלקם מאוד טפשים
חלקם אכלנים כפייתיים, חלקם עם אכילה מאוד סלקטיבית
בני אדם
גם אם אראה לך עכשיו תמונות או אפילו וידיאו של אנשים לא תוכלי לדעת מי אוטיסט ומי לא
אוטיזם זו איזושהיא תחושת חוץ, תחושה של בן אדם שיש דברים משמעותיים אצלו שמבדילים אותו משאר העולם, שיש דברים שהוא קולט וחש באופן שונה מהנורמה הקיימת
לפי איך שאת מתארת פה אז כן, נשמע שאת אוטיסטית, זה לא חייב להיות דבר רע דווקא
לצפיה ב-'נועם תכנסי/תיכנס'
נועם תכנסי/תיכנס
19/10/2017 | 22:29
7
31
אני אניח שא אישה כי אני לא יודעת, לגבי השאלות סליחה אם זה חופר אבל זה פורום ומותר לי לשאות פה כמה שאלות לא חפרתי עכשיו וביום רשמתי 20 שאלות, יש שאלה מלפני חודש ויש מלפני יומיים פשוט כל פעם התעורר אצלי שאלה אחרת. אבל אל תדאגי לא אחפור יתר

וכן הבנתי שאוטיסטים נראים די רגיל וזה יכול להשתנות, אבל ממה הסקת שאני אוטיסטית ? כאילו יש כל כך הרבה אנשים כמוני שמרגישים לבד שלא מוצאים את עצמם שקשה להם אז זה אומר שכולנו אוטיסטים? לא.

איך אני אוטיסטית אם אני מבינה הבעות מצוין, אם אני מבינה מצבים חברתיין פשוט לא מסתדרת , אם עבדתי לוש שנים בעבודה מסוימת, בקושי רב אבל היון מרוצים. איך אני כזאת אם בילדות הייתה לי התפתחות תקינה ואף אחד לא שם לב למשהו חריג? שאני הייתי חברותית עד החטיבה טהייתי תמיד בראש החברים.. כן ביישנית ולפעמים נמנעת מדברים אבל הייתי נורא חברותית מצחיקה ומעניינת. 
אך אני מתנהלת די רגיל, נראת רגיל ולמדתי בכיתה רגילה בלי שחשדו בכלום חוץ מקשיים בחברה ומלקות למידה.. אבל באיבחון לביצפר לא העלה בהם חשד?

כן, יש מצב שחפרת יותר מידי ושיש מצב שזה קצת עיצבן אותי ושאולי בתוך תוכי אני בטוחה שאין לי את זה, אני כן חושדת אבל אני משוכנעת שאני בסדר כי שאני מרגישה טוב אני לא מרגישה במשהו חריג. 
אני כן לחוצה חרדתית לפעמים מרגישה מנותקת וקשה לי אבל אני לא יכטלה להאמין שזה באמת זה.

לא חשוב חפרתי מקווה שזה יעבור יום אחד ואבין שהכל בסדר.. וזה סתם הייתה תקופה
לצפיה ב-'תראי אותה'
תראי אותה
19/10/2017 | 22:47
6
33
מתמודדת במיס אמריקה, יפהפייה, רהוטה, אינטיליגנטית ואוטיסטית

מנסים להגיד לך פה כולם שאוטיזם זה לאו דווקא אומר שמשהו לא בסדר, שאת צריכה ללכת במסלול שלך בלי קשר אם יש לך את זה או לא
ואת ממשיכה לשאול את השאלות הסטיגמטיות הללו

ולגבי מה שאמרת לגבי בית ספר, עבודה וכה'
אני אותו דבר כמוך, החזקתי זמן בעבודה, לומד לתואר, מבין סיטואציות חברתיות מצויין אבל לא תמיד יודע איך להגיב אליהם, מבין פרצופים לעתים יותר מדיי, מחזיק מעמד גם בהמון קשיים אבל עברתי ואני מחשיב את עצמי ככזה בעיקר מהרגשת חיבור שלי (יש לי אבחון אבל זה לא העיקר, העיקר זה אני)
זה שיש לך או אין לך את ההגדרה של אוטיזם לא עושה אותך יותר או פחות טובה ממישהו אחר וההתנשאות שלך במיוחד בתגובה הזאת כלפיי אנשים שסך הכל רוצים לעזור לך (כשאת פונה אל אנשים ואומרת שאת חוששת שיש לך את מה שיש להם כאילו הם איזה מצורעים זו התנשאות) ממש לא מקובלת

תקראי את ההודעות שלך שוב ותראי זאת
תודה
לצפיה ב-'אתה צודק אני מתנצלת'
אתה צודק אני מתנצלת
20/10/2017 | 00:34
1
20
אתה צודק אני ממש מתנצלת אם זה היה נראה ככה אני ממש לא מתנשאת , אני פשוט ממש מםוחדת אני לא חושבת שזה נורא להיות אוטיסט פשוט אני סתם מםחדת מסטיגמות אני בכללי מאוד מםוחדת ויש מצב שפשוט לא הבנתי כל כך מה זה, אני בכללי מקבלת כל אחד לא משנה מה הוא וכנראה רק את עצמי אני לא מקבלת.. אני שוב מתנצלת אני סתם בתקופה נוראית ומודה פה לכולם אחד אחד שמנסים לעזור לי..
לצפיה ב-'אם את מפחדת מסטיגמות, אז תתרחקי מ"אבחונים" כמו מאש'
אם את מפחדת מסטיגמות, אז תתרחקי מ"אבחונים" כמו מאש
20/10/2017 | 12:08
7
הדבר האחרון שאת צריכה זה איזו תווית פסיכיאטרית. זה לא מה שיהפוך אותך לשלמה יותר עם עצמך. תקלטי: בעיניהם כל מי שקצת שונה או חריג, יש לו בעיה וישר תוקעים לו אבחון עם שם מפוצץ.

ומה זה בכלל משנה אם את אוטיסטית או לא? את יודעת שיש אצלך כמה דברים שהיית רוצה לשנות (חוסר בטחון עצמי, חרדה חברתית וכו') ואבחנה של כן/לא אוטיסטית לא תשנה במאום את המקום שבו את הנמצאת.
לצפיה ב-'ועוד משהו.. ראיתי אותה ו'
ועוד משהו.. ראיתי אותה ו
20/10/2017 | 00:45
3
17
היא באמת נראת בסדר גמור.. אני לא כל כך יודעת אנגלית, אתה יודע מה לא בסדר אצלה? כאילו במה היא מתקשה, מה המאפיין העיקרי בעצם של אוטיזם.. כי בתכלס יש המון לא חברותיים שקשה להם, ודי מנותקים אז הם אוטיסטים? לא הבנתי איך אפשר להבדיל?

ואם אתה עשית את כל זה עבדת למדת אתה מבין הבעות ומצבים חברתיים. אז אין לך כל כך בעיה? מה מבדיל אותך? מה לדעתך איפיין אותך כאוטיסט? 

סליחה אם פלשתי יותר מידי ותודה אני ממש מתנצלת על הגישה שלי בתגובה למעלה באמת הייתי חסרת רגישות. זה היה מגעיל מצידי לא שמתי לב למה שאמרתי
לצפיה ב-'זה בסדר, ההתנצלות מתקבלת'
זה בסדר, ההתנצלות מתקבלת
20/10/2017 | 01:58
2
15
למען האמת גם דיי מבין אותך כי גם אני בתחילת הדרך שלי וגם לי לפני שנתיים בכל מיניי מקומות היו לי את כל הפניות החודרניות האלו כלפיי אחרים שהיום בדיעבד אני דיי נבוך מהם
היה לי חשוב לשקף לך אבל איך זה מצטייר

בקשר לאלכסיס, יש אופציה לכתוביות בקליפ באנגלית אם זה יכול לעזור לך
בכל מקרה אתרגם קצת: היא אומרת שהייתה ילדה מאוד מסוגרת, בקושי דיברה, הרגישה שונה ומחוץ לחברה וסבלה מבריונות של חברי כיתה כלפיה
היא נהגה הרבה לרחם על עצמה עד שיום אחד החליטה שהיא לא תיתן לאוטיזם להגדיר אותה אלא שהיא מגדירה את האוטיזם של עצמה, כלומר, היא תלך לפי התשוקות שלה והמאווים, האוטיזם ילך איתה תמיד אבל היא תתמודד איתו
היא מספרת שגם ההורים שלה מאוד תמכו בה ושלחו אותה להרבה חוגים של עבודה עצמית ושיעורי דרמה ונבחרת מעודדות שחיזקו לה את הביטחון
אני לא יודע איך האוטיזם מתבטא אצלה כיום, מניח שאם היינו חברים שלה כנראה היינו שמים לב לכמה מאפיינים
אני לא מכיר אותה כלכך אבל אני תמיד נותן אותה כסוג של קונטרה כשמישהו מציין שאוטיזם צריך להיראות באופן מסויים
כי מהבחינה הסטיגמתית, היא לא נראית אוטיסטית

עכשיו לגביי קצת אקצר גם כי חפרתי על זה המון השנה
אבל רק אגיד שאני לא רואה את עצמי טיפוס אורדינרי, עברתי בערך 6-7 גנים בתור ילד ובית ספר יסודי סיימתי כיתה ז' עם תעודה שכולה סרייה של 45, לא בגלל שלא הייתי חכם, בגלל שלא הייתי מסוגל לסבול ולשאת סמכות, הרעיון שהמבוגרים מעל הילדים היה ממש שערורייה בשבילי ולמען האמת אני גם היום מתנגד לו וחושב שצריך סמכות מינימלית ככל האפשר
בתיכון סיימתי בגרות ועם ציונים טובים אבל חברתית חוויתי בריונות כל ימיי בית הספר וגם בטירונות
אני הבחור שהולך מוזר, שחולם הרבה, שלפעמים הטון שלו קצת עולה למעלה כשמדבר ולפעמים גם מאחר למסדר וחוטף על הראש כי לא זוכר אם הרחבה היא ימינה או שמאלה מחדר האוכל

אבל כן, אם כל הקושי ואם כל זה שעד עכשיו אני לא בטוח אם להתגייס הייתה הבחירה האידיאלית בשבילי סיימתי צבא והתחלתי עבודה בתחום של החינוך המיוחד (הדרכתי אנשים עם מוגבלות שכלית) ולמזלי היה לי חיבור איתם דיי מיידי, היה לי קשה להתחבר לעובדה שיש עבודה וכל הקונסטלציה בתוכה אבל שרדתי כי היה אכפת לי ולאחר שלוש שנים הלכתי ללמוד חינוך מיוחד כי הרגשתי שזה כמו סוג של בית בשבילי והתשוקה שלי לתחום עוזרת לי להתמיד
בנוסף יש לי דברים אחרים שעוזרים לי ומכוונים אותי כמו פסטיבלים וסדנאות למיניהם שאליהם אני בוחר ללכת, למעשה כשיצאתי לפסטיבל פעם ראשונה עם אוהל לבדי זו הייתה יציאה ענקית מאזור הנוחות שלי באותו זמן וזה קידם אותי מאוד

עדיין יש דברים שקשה לי לעשות, כמו להתארגן על נסיעה לח"ול או להכיר מישהי חמודה ולהחזיק איתה זוגיות אבל אלו דברים שאני אגיע אליהם אם אקשיב לקול שמדריך אותי

אוטיזם נחשב כיום כאבחנה בDSM (מדריך ההפרעות הפסיכיאטריות) אבל אפילו הפסיכיאטרים והפסיכולוגים עצמם לא יודעים כלכך איך להגדיר אותו ברמה פשוטה
יש אנשים עם היסטוריית חיים כמו שלי שלא מאובחנים כאוטיסטים וגם אני לא הייתי מאובחן אם לא הייתי דוחף לזה (מה שבינתיים לא עזר לי כלכך)
כך שהדבר העיקרי זה ההרגשה שלך וההזדהות שלך עם אנשים על הספקטרום
לא הזדהות במובן של 'יואווו הוא ממש כמוני" כי אין אוטיסטים אותו דבר
אלא הזדהות במובן של "אני לא יודעת מה זה אבל נראה לי שיש איזה משהו במשותף"
לי אישית היו מחשבות על כך כל החיים אבל כבר הרגשתי שאני לא יכול להתכחש לזה כאשר חנכתי ילדה אוטיסטית מדהימה לפניי כשנתיים

נסי לקרוא ספרים, אוטו-ביוגרפיות שאוטיסטים כתבו, אם את רוצה אמליץ לך על כמה ותראי אם את מתחברת, זה לא אומר שאת צריכה לרוץ לאבחון, אבחון יעזור לך רק אם את צריכה סיוע מיוחד אבל אולי זה ישקיט אותך

ותזכרי שאת הולכת במסלול שלך וגם אם יתגלה אוטיזם הוא כאן כדי ללוות ולתת לך עוד רובד על עצמך, לא להדביק עלייך סטיגמה

לילה טוב
לצפיה ב-'תודה ולגבי מה שרשמת'
תודה ולגבי מה שרשמת
20/10/2017 | 10:49
1
11
תודה רבה שקיבלת את ההתנצלות שלי באמת קראתי שוב את ההודעה שלי ויצאתי ממש מגעילה שזה ממש לא אני בדכ.. חח

לגבי מה שרשמת כן זה באמת נראה שהיא רגילה לגמרי למרות כל התםיסה של אנשים לגבי אוטיזם.. הבעיה היא שכאילו אני מזדהה עם כל זה רק בקטע של החברה, ואולי של ההרגשה הלא נוחה במקומות. אף פעם לא חוויתי בריונות עד כיתה ו הייתי תלמידה די טובה, עם חברים אף פעם לא ראו אצלי משהו מוזר. אוי בסוף כיתה ו שקצת התבגרתי התחלתי להתרחק מחברים אולי בגלל שלא השלמתי עם הבגרות שלי או שהיה לי קטע כזה שחשבתי שההורים שלי מעדיפים שלא אצא עם חברים, כנראה זה היה בראש שלי.. אבל עד כיתה ו הייתי רגילה אולי טיפה ביישנית, אבל לא היה משהו מיוחד שהדליק אצל הורי נורה אדומה.. ושהתחלתי את החטיבה אז התחילו בעיות כי עברתי עיר, עברתי לבית ספר נורא גדול, עם בנים ובנות משהו שלא הייתי רגילה אליו, אז קצת נרתעתי ובילתי בכסא שלי בלי חברים(למרות שאחרים רצו אותי כחברה פשוט הייתי נורא ביישנית) ואז ככה עברו שנתיים בכיתה ט השגתי לעצמי כמה "חברים" ואז את התיכון העברתי בסבל רב בגלל שכבר לא יכלתי ללמוד כאבי ראש חוסר יכולת להקשיב, לא היה לי כח לאף אחד היה לי ידיד אחד די שקט שהייתי איתו לפעמים וזהו.

אז אני חושבת שאולי כל הקשיים שלי זה כן חרדה חברתית וחוסר בטחון אולי אני לא מרגישה בנוח במקומות ונראת ממורמרת כי לא חוויתי את הנערות בצורה כמו שכולם חווים אולי כי אין לי חברים/חיים וכל היום אני תקועה במחשבות שאולי חס וחלילה יש לי גידול בראש, אולי מחלה נפשית אחרת אולי סכיסופרניה ובסוף זה הגיע לאוטיזם) ככה זה היה 3 שנים שלמות. הייתי בטוחה שמסתירים ממני משהו..
היום התבגרתי ואני לוקחת את זה יותר בפרופרציות אבל כאילו שהמון אנשים באים ואומרים לי שאני די דומה לאוטיזם אז כן זה קצת מכניס אותי ללחץ, לא כי אני מזלזלת כי זה משהו חדש לי ועד עכשיו חשבתי שאולי זה משהו שיחלוף לגמרי ולא משהו תמידי שיכול רק 'להשתפר'...
אני בכללי ילדה די סגורה ביישנים אני די בדיכאון יש לי חרדות אין לי נראה לי קשיים בהבנת אנשים או תעסוקה במדע או במשהו ספציפי אני לא מקובעת על דבר אחד ושאני רוצה אני די מאורגנת ויכולה לקום יום אחד עם בטחון עצמי ולהרגיש נורמלי יותר ממה שאני חח.. אבל אוטיזם? אני לא כל כך רוצה ללכת לאיבחון ואין לי כל כך אפשרות כי אני בחו"ל כרגע.. אז זה קצת מרתיע אותי חח 

טוב יצאתי מהנושא יותר מידי אני ממש מתנצלת ולא חפרת בכלל נהנתי לקרוא את ההודעה שלך.. ואני לא יודעת אם שוב יצאתי קצת מתנשאת אני חדשה בזה ולא יודעת איך לגשת לנושא אז מתנצלת מראש ותודה לך אתה ממש מדהים אותי כי הצלחת לעשות את כל הדברים האלה למרות הקשיים, אתה ממש מתנהל רגיל לםי מה סיפרת לי.  אז איזה קושי יש לל בכלל עכשיו?
לצפיה ב-'אגיד שוב'
אגיד שוב
20/10/2017 | 11:25
8
את לא צריכה ללכת לאבחון ואני לא ממליץ לך ללכת לאבחון כי אני גם לא חושב שהתשובה נמצאת אצל פסיכיאטרים
אבחון זה כדי להשיג סיוע, אם זה בעבודה, בלימודים, בדיור, בקצבה או בכל דבר אחר
במידה ואת לא זקוקה לסיוע או זקוקה לסיוע שהאבחון לא מכסה אל תעשי אבחון כי זה גם הרבה כסף וגם יכול לגרום לך עוגמת נפש

אני גם עשיתי את הבלבול הזה וקישרתי הליכה לאבחון כתנאיי לחיבור שלי עם אוטיזם וגם אצלי זה היה עוגמת נפש שאני מתחרט עליה (על האבחון, לא על החיבור לאוטיזם)

יכול להיות שאת קרובה לאוטיזם, בתרבות האוטיסטית
יש כינוי "בת-דודה" שזה כל האנשים שלא מגדירים את עצמם כאוטיסטים אבל יש להם הרבה במשותף אז אולי את "בת-דודה". שלומית,המנהלת של הפורום, נשואה לאוטיסט ואמא לשלושה ילדים אוטיסטים מכנה את עצמה "אשת אמצע" שלמיטב ידיעתי זו הגדרה שהיא מצאה לעצמה (יכול להיות, לא בטוח), את יכולה למצוא לנכון לראות את עצמך ככזאת

וזה רק את יכולה לדעת תוך חקירה שלך את הנושא אם את מעוניינת, אם זה מעורר בך איזו סקרנות טובה
אם זה מעורר בך פאניקה ומכביד עלייך רדי מזה כרגע, תתעסקי בדברים שאת אוהבת ותעבדי על האתגרים שלך בלי חיפוש הגדרות
בן אדם לא צריך לעשות משהו שעושה לו רע
לצפיה ב-'לגבי'
לגבי
20/10/2017 | 11:33
11
ביטוחים קופות חולים,פרטיים,סיעודיים מישהו יכול לעשות לי סדר בעיניין ?
הבנתי שבגדול הביטוחים הפרטיים לא מכסים דברים שקשורים להתפתחות הילד?

לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
20/10/2017 | 11:30
9
שמגיע לילד 14 שעות פרא רפואיים איך זה מסתדר אם יש בשבוע שעה מכל מטפלת כאילו חסרים לי שעות שילד לא מקבל מהגן ?

לצפיה ב-'האם'
האם
20/10/2017 | 11:28
16
מישהו יודע לגבי ההסעות לגן עד גיל 3 מלווה עם שני פעוטות 2 כסאות בטיחות מאחורה מונית רגילה מותר לה לשבת מקדימה ?
לצפיה ב-'לאוטיסטים יש צורך בחברים? או שהן מעדיםים לבד?'
לאוטיסטים יש צורך בחברים? או שהן מעדיםים לבד?
19/10/2017 | 15:32
7
16
לצפיה ב-'שלי מעדיפים עם חברים.'
שלי מעדיפים עם חברים.
19/10/2017 | 16:38
18
שלי מעדיפים עם חברים.
לבד משעמם להם.
לצפיה ב-'אני מעדיף לבד לרוב'
אני מעדיף לבד לרוב
19/10/2017 | 16:41
10
אך גם רוצה חברים אוטסטים רוצים חברה ואהבה הרבה יותר מן הממוצע .
לצפיה ב-'גם וגם '
גם וגם
19/10/2017 | 18:21
18
לא רואה שום סתירה בין שני הדברים.

להיות לבד רוב הזמן זה מאוד נחמד. אבל גם טוב שיש חברים (ובעיקר כאלה שיודעים לכבד את הספייס שלך ומבינים אם את/ה רוצה להיות 90% מהזמן לבד).

לצפיה ב-'בגלל שאני לא רוצה להיות לבד אני לא רוצה חברים'
בגלל שאני לא רוצה להיות לבד אני לא רוצה חברים
19/10/2017 | 19:08
3
9
לצפיה ב-'גם אני חברים זה דרעק'
גם אני חברים זה דרעק
19/10/2017 | 19:29
2
11
אהובה זה הכל .
לצפיה ב-'"חברים" שהם דרעק, זה לא חברים.'
"חברים" שהם דרעק, זה לא חברים.
19/10/2017 | 21:38
1
6
לצפיה ב-'בכלל לא עניין של דרעק או לא'
בכלל לא עניין של דרעק או לא
20/10/2017 | 01:48
10
אחת הסיבות לצורך הכל כך דחוף בחברה שפויה ורגישה, כזאת שבניגוד לזאת, הנורמטיבית תתבסס על נורמות סבירות ולא אלימות ותחרותיות,
היא שבחברה כזאת כולם "חברים" שלך,
זאת אומרת אכפת להם במידה נכונה ומתאימה לכל מצב ורגע,
וזהו, ללא תואר וכותרת או מעמד,
ומצב כזה מאפשר לקיים יחסים בצורה מציאותית יותר,
פרטית, אינטימית, אישית ויחודית,
כזאת שמתחשבת לשם שינוי בעובדה שאמורה להיות מובנת מאליה,
שהאדם הוא אחד,
ולכן יחס ישיר, עמוק, מעורב, הדדי מוחשית, אמיתי ומהותי לא ממש מסתדר עם הפיצול המזוהה בעולם הנורמטיבי עם חברתיות ( אולי זה המקור של מה שנקרא בטעות חרדה חברתית) ,
כל זה לא שולל יחס עמוק ומעורב כלפי הכלל,
אפילו להפך,
אלא מסמן איזה שהוא הבדל, מציאותי, הוגן, ריאלי, בין הישיר לעקיף.
וגם מסביר למה אוטיסטים נוטים לאחד על אחד בזמן שנ"ט מבקשים לעצמם פופולריות דרך ריבוי קשרים והכרה בקיומם המיותר מצד כמה שיותר אנשים.

האדם הכנה, הישר, המציאותי, יודע לכבד את זולתו גם דרך העובדה שאי אפשר לממש יחסים משמעותיים עם יותר מאדם אחד, לפחות לא ישירות, יחסים משמעותיים עם הכלל, עם "כל ישראל חברים" אפשר לממש דרך התנהלות הגונה והוגנת ומתחשבת ויצירה כזאת או אחרת,
והדברים משלימים,
אז כשאוטיסטים או אנשים שלכן נחשבים לביישנים מדי או מופנמים מדי מנסים ללכת בדרך הזאת כולם מנסים לרצוח אותם כל הזמן,
למה ?
לא חבל ?

לצפיה ב-'ילד לא רגיל'
ילד לא רגיל
18/10/2017 | 09:28
22
84

אתמול הפיצקי ואני שמענו יחד את השיר הזה
שהוא מתוך פרק בתכנית הילדים "ילדי בית העץ"
שמכוון לעודד לפתיחות וקבלה של הילדים כלפי ילדים א"סים,
והפיצקי צחק.
אמר שמצחיק אותו שכאילו פונים אליו לקבל אוטיסטים
אבל הוא בעצמו אוטיסט
אמרתי לו שאכן יש בזה צד משעשע
אבל מעבר לזה שקהל היעד הוא מן הסתם רוב הילדים, כאלה שאינם אוטיסטים,
יש גם ילדים אוטיסטים שלא מקבלים את עצמם
אז הוא עשה פרצוף כזה  ואז כזה 
המחשבה שיש ילדים שלא מקבלים את עצמם בגלל שהם א"סים
הדהימה וציערה אותו.

הנה הפרק הנ"ל

מעניין איך ילדים א"סים אחרים יגיבו לשיר ו/או לסוגיה
ואיך אחים לא"סים (כמו הדובר בשיר) יגיבו.
אם מישהו יהיה מוכן לבדוק עם הילד/ה שלו, אשמח
לצפיה ב-'חמוד מאוד השיר הזה '
חמוד מאוד השיר הזה
18/10/2017 | 14:25
13
45
ולצערי, זה באמת נכון שיש ילדים א"סים שלא מקבלים את עצמם.

לצפיה ב-'השאלה היא ...'
השאלה היא ...
18/10/2017 | 14:34
12
38
מה זה לקבל את עצמך?
מה זה שילד יקבל את עצמו?
איך עושים את זה נכון?

ללכת עם חולצה של "אני אוטיסט גאה". זה טוב לקבלה?
או שזה כמו ללכת עם חולצה,שכתוב עליה "אני הומו גאה"
קבלה זה חייבת לבוא עם פתיחות וחשיפה?
לצפיה ב-'ככל שחושבים על זה יותר, ככה מסתבכים יותר...'
ככל שחושבים על זה יותר, ככה מסתבכים יותר...
18/10/2017 | 14:40
8
31
בתכל'ס זה הכי פשוט שבעולם: לקבל את עצמך כמו שאתה.

אז אם בא לך ללכת עם חולצה שכתוב עליה "אני אוטיסט גאה" - לך על זה. אם לא מתאים לך, אז אל תעשה את זה. זו בדיוק הפואנטה בלקבל את עצמך

באמת שזה עד כדי-כך פשוט.
(בתיאוריה לפחות)
לצפיה ב-'אני אגיד לך למה אני שואל....'
אני אגיד לך למה אני שואל....
18/10/2017 | 19:12
7
25
אני עוד מסוגל להבין הורים שחושפים את הילדים שלהם לאבחנה.
אני הרבה פחות מבין הורים שחושפים את האבחנה של הילדים לסביבה הקרובה, לאנשים שזה לא עניינם.

אבל אני לגמרי לא מבין הורים שחושפים את הילדים שלהם בפני כלל הציבור בתקשורת.
דוגמאות:

כשילד הופך לבוגר זו בחירה שלו.
אבל החשיפה הזו עוזרת לקבלה העצמית?
מעניין אותי לשמוע מהצד שלכם...
מה דעתכם על הדוגמאות שהבאתי?
(לי הן מאוד נוגעות ללב, אבל נראות לי כמו סוג של פורנו (לא מיני) על חשבון הילד ולא למענו.)

לצפיה ב-'בלי קשר לאבחנות או לאוטיזם, הצגת ילדים לראווה זה דבר פסול'
בלי קשר לאבחנות או לאוטיזם, הצגת ילדים לראווה זה דבר פסול
18/10/2017 | 21:21
3
20
זה מה אני חושב, בכל אופן.

לא רואה שום קשר לכאן או לכאן בין זה לקבלה עצמית. מזכיר לי הורים שמציגים לראווה ילדי פלא ששרים או מנגנים או השד-יודע-מה (בלי קשר לאוטיזם דווקא)... אז נתחיל לדבר על ה"סוגיה" של קבלה עצמית אצל גאונים? זה סתם להפוך אנשים למופע בקרקס.

אגב, גם כשבן-אדם בוגר בוחר בזה, זה עשוי להיות בעייתי. שלא תחשוב שהגיל של בן-אדם אומר משהו על מידת הבשלות שלו (זה נכון שבעתיים כשמדובר באוטיסטים, אבל זה בעצם נכון לכולם. יש מלא תינוקות מגודלים בעולם)
לצפיה ב-'אני מסכים גור אך'
אני מסכים גור אך
18/10/2017 | 22:27
2
17
בוא אני אהיה כנה איתך והודה אני עוקב בשקיקה אחרי ילדי פלא זה אחד הנושאים אהובים עלי פעם חרשתי על זה לילות ראיתי כל תכנית זה לא כזה נכון או מוסרי אבל ממש מרתק לפחות אותי

,אישית אני לא יעשה כך לילדי וגם לא הופיע בעצמי או יפרסם את עצמי הכי להפך אבל כן זה פורנו חביב עלי אני גם אהבתי טנובלות מאוד וכל מיני  " זבל  " אז אני חובב דברים כאלו גפ דוקמנטרי על אוטיסטים .

זה מעניין אותי וגם על חולי נפש או אנשים שעברו פגעיה מפדופלים או פגעיה מינית במשפחה כי זה מדבר עלי באופן אישי , לכן זה אולי לא הכי משובח אבל זה מעניין אותי ...
לצפיה ב-'נו ברור. זה מוכר, זה מרגש, זה ממכר... (אבל "חביב" זה לא) '
נו ברור. זה מוכר, זה מרגש, זה ממכר... (אבל "חביב" זה לא)
18/10/2017 | 22:38
1
17
כמו שאמרת, פורנו (ואין כזה דבר "פורנו חביב").

ולא ממש הבנתי את הקשר לטלנובלות. שם מדובר בשחקנים ולא באנשים אמיתיים. אפשר להגיד שזה זבל מבחינת איכות הכתיבה (למרות שא"סים יכולים ללמוד המון על הטבע האנושי מהסדרות האלה) אבל לא רואה שום קשר בין טלנובלות להצגת ילדים במוצג בקרקס.

אגב, גם אני בנערותי ניסיתי לעקוב אחרי טלנובלות. הבעיה העיקרית איתן זה שהן לא נגמרות. ברגע שהבנתי שצפויים לי חודשים רבים (אם לא שנים) של ישיבה יומית מול המסך, ירדתי מהעניין די מהר. כי בכל הכנות, זה לא עד כדי כך מעניין, וממש לא שווה את ההשקעת הזמן שלי.

לצפיה ב-'כן הכוונה היא לגאנג פונד'
כן הכוונה היא לגאנג פונד
19/10/2017 | 14:06
6
לאוכל זבל כלומר כמו שאמרת תוכן רדוד ככה גם עם ילדי הפלא רוב התוכניות הן די רדדות אך מושכות ואכן פורנו זה לא חביב בכלל ,,בנוגע לטנבלות אכן זה ארוך אבל ממכר אני חכיתי בכליון עינים לכל עונה ראיתי רק ישראלי וזה נמשך כל עונה כמה חודשים היו כמה עונות וזהו נגמר יש כאלן של עשרות שנים שכחתי את השם אמי ראתה את הסדרה הזו ,אגב מה אסים יכולים ללמוד מזה לא הבנתי ?ואני מת לראות את מסע בין כוכבים ואין לי דרך זה מבאס אותי ראיתח רק תסרטים ..
לצפיה ב-'תלוי איזו חשיפה'
תלוי איזו חשיפה
19/10/2017 | 00:46
2
20
אם הילד מתפרסם כזמר אז החשיפה של האוטיזם וההצגה שלו היא באמת סוג של "פורנו" שאין בו הרבה מטרה מלבד לעשות מניפולציה רגשית על הצופים בו
פשוט כי אין שום קשר בין יכולת שירה של מישהו לבין אוטיזם, השירה של אוטיסט (מבחינה ווקאלית, לא לירית) לא שונה משירה של כל אדם אחר, המודעות לאוטיזם לא עולה מהעלאת הפרט הזה באותו הקשר והרבה פעמים זה עושה דה לגיטימציה לאותו ילד או אדם כי כולם מחפשים את הסיפור האישי ואף אחד לא מתייחס ליצירה שהוא עושה

יש הרצאה טובה על כך - 

לעומת זאת אם נושא האבחנה מסופר ממבט של אדם או ילד אוטיסט שחי אותה ורוצה לתת אינסייט שלפי דעתו המומחים העוסקים בדבר מפספסים, להפריח דעות קדומות ולהציע הצעות שונות זה מבורך
דבר ראשון זה נותן סוג של חופש לאוטיסטים אחרים גם להציג את עצמם ולא שמומחים יציגו אותם וידברו עליהם
וגם זה מעצים את האוטיסט עצמו כי מהמקום הקטן והפאסיבי שהוא היה בו פתאום יש לו הזדמנות להיות מעורב חברתית ולהשפיע על הקהילה בדבר שהוא מבין בו כי חי אותו כל החיים
תפקידיי המורה והתלמיד מתחלפים

הדוגמה הכי טובה שאני יכול לתת לך זו קרלי
שאם תקרא את הספר שלה ושל אביה תראה שהרעיון לפנות לתקשורת היה שלה, קצת אחריי שהתחילה לתקשר בכתיבה וזה אחד הדברים שמאוד העצימו אותה
לצפיה ב-'שכחתי את ההרצאה'
שכחתי את ההרצאה
19/10/2017 | 00:48
10
לצפיה ב-'מסכים מאוד עם אבחנתך'
מסכים מאוד עם אבחנתך
19/10/2017 | 14:12
7
השניה מודעות זה חשוב בעיקר לאוטיסט לא בטוח עד כמה הנט יקלוט את זה בגלל פערי גוף נפש עצומים .
לצפיה ב-'אין מה להיות גאה בזה'
אין מה להיות גאה בזה
18/10/2017 | 14:42
18
לא רואה סיבה לגאווה זה מה שאתה , גם לא מוצא סיבה להיות גאה אם אתה איזה גאון אין על מה ,אם אתה מתגבר על חולשותיך זו סיבה לגאווה , אם אתה מגלה טוב בכל אדם ואתה נוטה אל הטוב אפילו שקשה לך זו סיבה אולי לגאווה אני לא גאה להיות אוטיסט גם לא גאה להיות בעל מנת משכל מעל 160 לא מזיז לי לרוב    
לצפיה ב-'לא, זה לא'
לא, זה לא
18/10/2017 | 14:59
8
לצפיה ב-'לגבי החולצה'
לגבי החולצה
19/10/2017 | 06:27
28
אני יותר רואה את זה כסוג של אקט מחאה
אצל אנשים אוטיסטים הקרובים אליהם והצוות הטיפולי בדרך כלל מנסים להסתיר את המוזרויות שלהם כדי שחס וחלילה לא יבחינו שהם שונים
אני לא גדלתי בתור אוטיסט אבל גם אצלי כשהתגייסתי לצבא קיבלתי מטר של בקשות מאמא שלי: "בבקשה אל תלך ככה בצבא", "בבקשה אל תעשה את התנועות האלו בצבא", "יש רגעים שאתה קצת מדבר לעצמך, בבקשה אל תעשה את זה בצבא", "אה ו..הדעות שלך בבקשה אל תגיד אותם בצבא"
הרגשתי שאני פשוט נמחק אז אם אני כך מה דניאל שגדל בתור אוטיסט היה צריך לעבור מהחברה בשביל שיוכל לקבל את עצמו?
אז מה שהוא עושה לפי דעתי זה אקט מאוד חכם שבעצם אומר: "חבר'ה, אני חוסך מכם את זה, הנה כתוב פה על החולצה, טוב לי כמו שאני ואני לא צריך שתעצבו אותי"
וכנראה שהאקט המחאתי הזה עובד כי פחות מנדנדים לו וזה שילדים (גם אם מעטים) פתאום מתלהבים ורוצים ללבוש את החולצה גם מראה שזה מתחיל לעבוד ברמה גלובלית

אצל הומואים גם יש, לא ילבשו חולצה שאומרת "אני הומו גאה" אבל כן ינפנפו בדגל עם המון צבעים שזה בעצם אותו דבר
ואל תשכח את הסצנה הלהטב"ית התל אביבית שכוללת מועדונים, איירוויזיון ומצעדים ועד כמה שלפעמים מפריעה לי המוחצנות הזאת אני יודע שיש לה תפקיד חשוב כי בעבר ואצל חלק מאותם הומואים ולסביות בהווה תמיד אמרו להם להסתתר ולהתגבר על התאוות שלהם
אז המוחצנות היא סוג של קונטרה להסתרה
לצפיה ב-'אח שלי היה אומר'
אח שלי היה אומר
18/10/2017 | 14:38
3
29
שיזרקו את הילד האס לבית משוגעים
או לרחוב ככה הוא אומר עלי הנאצי הקטן ,אמרתי לו שלא יביא ילדים כי יש סיכוי גדול שיצא לו ילד כמוני ושהוא היה הורה חרא . וכדאי לחסוך מהם ,

הוא די נעלב אבל זו האמת אף אחד לא מבטיח שיצא לך ילד נט ובמשפחה שלנו יש הרבה חרגים ואוטסטים אז יש סיכוי יחסית גדול שיצא לו ילד כמוני ואם הוא יתייחס אליו כפי שהוא מתייחס עלי עדיף שלא היה אביו  
כמה שזה כואב ולא קל לי לומר ככה .
לצפיה ב-'ומעניין שהאחים שלי'
ומעניין שהאחים שלי
18/10/2017 | 14:47
18
הם די נטים ואחיות או אוטיסיטיות או חולות נפש לקיות למידה וכו ,אני חושב על זה כי אוטיזם בדרך כלל מאובחן בבנים ואצלנו הרבה בנות על הספרקטום אמא ואחיות שלי ולסבתא יש קוים זה מעניין ..
לצפיה ב-'כל הרגשות מתהפכים כשאתה לוקח לידים ילד *שלך*'
כל הרגשות מתהפכים כשאתה לוקח לידים ילד *שלך*
19/10/2017 | 08:45
1
7
לצפיה ב-'אולי יכול להיות לא בטוח'
אולי יכול להיות לא בטוח
19/10/2017 | 13:47
3
לצפיה ב-'עכשיו ראיתי גם את הפרק...'
עכשיו ראיתי גם את הפרק...
18/10/2017 | 23:13
20
אנחנו חרשנו על הדיסק הזה, שמענו אותו מאות פעמים אם לא אלפים, שנתיים זה היה הדבר היחידי שניגן ברכב בכל הנסיעות.
התיאור של הילד בשיר כל כך לא מזכיר את הילד שלי, שאין סיכוי שהאח יבין ממנו משהו לגביו.
ואז הפרק, גם שם הילד לא היה יכול להיות יותר רחוק בהתנהגות מהילד שלי.
היה בו משהו מאוד מונוטוני וחסר רגש, הבן שלי נראה מלא אושר ורגש ושמחה.
אז גם מהדמות בפרק לא ניתן לקבל פידבאק ראוי לגבי האח.

וזו נקודה מעניינת, כי גם בגן הם כל כך שונים זה מזה (כבר אמרתי את זה פעם), מלבד המילה אוטיזם שמאחדת ביניהם יש יותר שוני מדמיון.
כך שגם אוטיסטים יכולים להתקשת בלקבל אוטיסטים אחרים, כי גם להם יכול להיות קושי לקבל ולהבין את השונה.

אם כבר בתגובה קודמת נתתי דוגמאות לסרטונים.
מתחשק לי כאן לתת דוגמא נוספת.
ילדה עם רט, אבל כל כך מזכירה את הילד שלי גם במראה וגם בהתנהגות, שגם אישתי אמרה וואוו היו יכולים להיות אחים.
הנה הסירטון:
כל אחד יחיד ומיוחד.
אנשים צריכים ללמוד לקבל אנשים בלי קשר אוטיסטים או אחרים.
לצפיה ב-'האח הקטן בן 7 אמר שזה משעמם'
האח הקטן בן 7 אמר שזה משעמם
19/10/2017 | 08:43
2
19
שיש מלא ילדים כמו אותו ילד, ומנה כמה מהכיתה הקטנה שלו (לא כיתת תקשורת) ואת אחיו הבכור.
זה לא חדש או משונה לו, זו סיטואציית יום-יום שלו
לצפיה ב-'עכשיו כשקראתי את grayart'
עכשיו כשקראתי את grayart
19/10/2017 | 08:50
1
19
גם בני מאד לא דומה בהתנהגות לא לילד בפרק, ולא למה ששרים בשיר.
ובכל זאת העכברון הקטן שלי הרגיש שזה זה.
לצפיה ב-'הו עכברון קטן !!!!'
הו עכברון קטן !!!!
19/10/2017 | 14:09
12
כמה אהבה מרגש  !!!!
לצפיה ב-'שאלה קצת אישית'
שאלה קצת אישית
18/10/2017 | 21:29
16
56
מה אתם מרגישים ביום יום? מה הרגשתם שעוד לא התרגלתם לתחושות שלכם? נה אתם תרגישו אם תעבדו במקום עם הרבה אנשים? בכללי אפשר פירוט של ההרגשות שלכם ביום יום(אם זה בעבודה בלימודים סתם עם עצמכם) ואיך לדעתכם תופסים אתכם מהצד?

ומה מאפיין אתכם בעיקר באוטיזם/אספרגר?

ממש אשמח שתענו זה ממש יעזור לי
לצפיה ב-'אחד המאפיינים של אספרגר זה קושי לענות על שאלות כלליות כאלה'
אחד המאפיינים של אספרגר זה קושי לענות על שאלות כלליות כאלה
18/10/2017 | 22:42
5
32
אני לא צוחק. אני אף פעם לא יודע מה לענות שאנשים שואלים "איך היה?" או "תן לי פירוט של ההרגשות שלך ביום יום". זה גדול מדי. מסובך מדי. לא מוצא את הידיים ואת הרגליים במרחב התשובות האפשרויות.

אז נראה לי שתשיגי היענות טובה יותר אם תמקדי את השאלות שלך יותר.
לצפיה ב-'מצטערת ותודה על הרצון לענות על השאלה, תכנס(מי שרוצה גם יכו'
מצטערת ותודה על הרצון לענות על השאלה, תכנס(מי שרוצה גם יכו
18/10/2017 | 23:38
2
28
אני לא יודעת כל כך איך למקד את השאלות אבל התכוונתי כאילו נגיד אתה בעבודה עכשיו נניח מוכר בגדים ויד תור גדול איך תרגיש?
או סתם אם ץעמוד בדלפק שאין אנשים אבל כן יש עובדים איתך?
נניח תסתובב בקניון מה תרגיש בערך איזה מין הרגשות?

האם אתה חושב שבבית אתה מנהל יותר טוב מבחוץ? נראה אחרת כלפי חוץ? או שאין קשר?
ואשמח שתגיד לי בערך אם זה בסדר מצדך מה מאפיין אותך כאספרגר או משהו אחר שיש לך? מה אתה מרגיש?

סליחה אם זה לדעתך חודר לפרטיות אתה לא חייב לענות אבל בשבילי זה ממש ישמח אותי ואם תרצה אשתף אותך למה.. אחת מהסיבות זה פשוט אני חוששת שיש לי אספרגר או משהו כזה כי אני המון סובלת ולא מבינה למה יש עלי המון לחץ אני רגישה להמון רעשים ויש לי חוסר בטחון עצמי וכבר המון שנים אין לי חברים וזה די מאפיינים שדומים לאוטיזם ופשוט הזדהתי עם זה. למרות שיש לי לקויות למידה ואני לא כל כך חכמה.. ונראה לי שאני מבינה סיטואציות חברתיות, בקיצור לא משנה סתם סיבכתי.

לצפיה ב-'יכול להיות שיעזור לך פשוט לקרוא קצת יותר כאן בפורום'
יכול להיות שיעזור לך פשוט לקרוא קצת יותר כאן בפורום
19/10/2017 | 07:04
1
25
או/ו בפורומים אחרים כי מה שאת שואלת זוכה וזכה כאן להמון התייחסויות מפורטות יותר או פחות ומהמון היבטים,
ולא נראה לי שלסכם את זה בתגובה אחת יקדם אותך,
זה גם לא ממש אפשרי

נראה לי שאם תלכי לאבחון לא יאבחנו אותך כאוטיסטית אלא עם הפרעה כזאת או אחרת, ולו רק בגלל שאת מבינה מצבים חברתיים.
בכל מקרה זה לא יועיל לך בכלל לדעתי,
אפילו להפך

לצפיה ב-'אוקיי, תודה אבל'
אוקיי, תודה אבל
19/10/2017 | 11:28
15
מזתומרת לא בגלל שאני מבינה מצבם חברתיים? לא הבנתי כל כך.. אז את חושבת שאין לי את זה? ואיזה הםרעה נגיד?
לצפיה ב-'בדיוק כמו הבן שלי'
בדיוק כמו הבן שלי
19/10/2017 | 11:12
21
לפעמים שואלים אותו משהו והוא בכלל עונה מהתחום אחר. כי הוא לא יודע איך לענות על שאלות... אז עונה על הנושאים שיש לו תשובות מדויקות.
לצפיה ב-'גם אני ככה'
גם אני ככה
19/10/2017 | 13:46
8
בעיקר שואלים אותי מה אני מרגיש אני אומר תמיד בסדר, אז סימנו את זה בחסור יכולת לדמיין או להביע רגש ... זה אחד הסיבות שאני מאוד עמוק בספרקטום לפחות מבחינה המקובלת כסטיגמה של חיי בבועב .לכן אני לא מוגדר בתפקוד גבוה אלא יחסית נמוך .
לצפיה ב-'מחוץ לפורום...'
מחוץ לפורום...
19/10/2017 | 00:04
4
33
יש לך מישהו שאיתו את מדברת על הדברים האלה?
אמא ואבא אמרת שלא, מישהו אחר?
לצפיה ב-'היי.. כן אבל'
היי.. כן אבל
19/10/2017 | 11:34
3
54
אבל הם צכחישים הכל הם אומרים שהכל בסדר איתי ושזה רק חוסר בטחון עצמי או חרדה חברתית. ואני ממש לא מסכימה איתם ותמיד מספרת להם כמה קשה לי והם עוזרים לי בדיבורים אבל פעם אחת הם לא שלחו או.י ממש לאיבחון אולי םסיכולוגית, אבל אף פעם לא הזכירו אץ זה שאולי אני לא בסדר..
לצפיה ב-'טוב, לא קראתי את ההודעה הזאת לפני שכתבתי'
טוב, לא קראתי את ההודעה הזאת לפני שכתבתי
19/10/2017 | 13:29
1
22
שלפי התאור שלך נשמע שיש לך חרדה חברתית, אבל מה זאת אומרת "הכל בסדר איתך וזה רק חוסר בטחון עצמי או חרדה חברתית". גם אם זה חוסר בטחון עצמי או חרדה חברתית, אם זה מפריע לך אז לא "הכל בסדר איתך" ואפשר לקבל טיפול שיעזור - שוב, בלי קשר לשאלה אם יש לך או אין לך אוטיזם/אספרגר. יש לך בעיות שמפריעות לך ואת מעוניינת לפתור - אז כדאי לפנות לעזרה. כאמור, קבוצות חברתיות (כמו רעים) יכולות לעזור - נסי לברר מה יש באזור שלך בתחום של עזרה לאנשים עם קשיים חברתיים.
לצפיה ב-'נכון. חרדה וחוסר בטחון זו בעיה. להיות על הספקטרום - לא.'
נכון. חרדה וחוסר בטחון זו בעיה. להיות על הספקטרום - לא.
19/10/2017 | 16:24
9
לצפיה ב-'אוקי, הורים באמת לפעמים האחרונים להבין'
אוקי, הורים באמת לפעמים האחרונים להבין
19/10/2017 | 14:05
11
יש לך חברה טובה?
לצפיה ב-'בדיוק מה שאת מפרטת'
בדיוק מה שאת מפרטת
19/10/2017 | 06:59
4
25
זרות רבה, ניכור, שונות, תחושה של חוסר חיבור מהותי ועמוק למה שמרגיש לרוב האנשים מסביבי כפשוט וקל וטבעי ונכון.

מקום עם הרבה אנשים דוחס אותי לשיתוק ( ויש לי מושג מה לגבי הסיבה) אז העבודה היחידה שבה החזקתי מעמד הייתה עבודה מהבית.

לתחושתי תופשים אותי מהצד כאדם חסר רגש, כאדם שלא אכפת לו מאף אחד, כמי ששונא או מפחד מכולם, כאולי סוג של מפגר, או מישהו שסובל ממחלה נפשית קשה

לצפיה ב-'אני מזדהה איתך,'
אני מזדהה איתך,
19/10/2017 | 11:32
3
16
אני מזדהה איתך אבל נגיד אני בגיל קטן כן היה לי חברטת וחברים ופשוט עם הזמן נכבתי ונגיד עם אחים והמשפחה אני כן נגיד צוחקת מבינה בדיחות יותר בעניינים, ופשוט שאני יוצאת אני מרגישה ממש לא טוב.. אבל כן אם מדברים איתי אני יגיב ויצחק אבל על פניו אני נראת ילדה נורא מםוחדת לדעתי ומכונסת בעצמה ולחוצה.
לצפיה ב-'סלקטיביות אינה נכות, לקות או מחלה'
סלקטיביות אינה נכות, לקות או מחלה
19/10/2017 | 12:09
2
18
זו רק הנורמה, דרך שרלטני המקצוע, שמסמנים כך את הנוטים מטבעם לרגישות ואהבה.

אין לי קשרים עם המשפחה כל כך אבל עם הבת שלי אני משתולל בלי חשבון בכלל,
אני פתוח למי שקרוב ומחובר אלי,
וסגור למי שלא,
זה נחשב ללא נורמלי,
יש לי תחושה שאני יודע למה וזה לא גורם לי לכבד את הנורמה כל כך.

טבעי שעם הזמן פחות מתחברים לחברים, אנשים מתבגרים ומתחדדים, ונעשים יותר מודעים למשקל היחודיות שלהם, כך שאם פעם הכל התאים והיה קל עם הזמן קשרים נעשים יותר מדוייקים וממוקדים,
זה בכלל לא בעייה,
להפך,
זה מעיד על התפתחות תקינה,
אלא שרופאי הנפש שונאים ומפחדים מכל מה שאנושי ותקין

לצפיה ב-'אז אתה חושב שאני לא אוטיסטית?'
אז אתה חושב שאני לא אוטיסטית?
19/10/2017 | 14:03
1
4
לצפיה ב-'אני חושב שאוטיזם אינו לקות או מחלה'
אני חושב שאוטיזם אינו לקות או מחלה
19/10/2017 | 19:11
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לחזרתיות'
שאלה בנוגע לחזרתיות
14/10/2017 | 20:10
165
283
גם אתם שומעים מוזיקה כל הזמן אותו דבר ? וזה מרגיע אתכם כי אני שומע אותו שיר עשר פעם ביום וזה עושה לי טוב אבל ככה אני לא מכיר מגוןן גם אבי ככה לגמרע הוא רואה הכל אותו דבר , אמרט לי שזה קבעון מחשבתי מה דעתכם ? בקבוצה אחרת בגלל המחשבות הציעו לי לקחת כדורים כדאי להרגע מהלופים האלו אבל לא בא לי בא לי...
המשך>>
גם אתם שומעים מוזיקה כל הזמן אותו דבר ? וזה מרגיע אתכם כי אני שומע אותו שיר עשר פעם ביום וזה עושה לי טוב אבל ככה אני לא מכיר מגוןן גם אבי ככה לגמרע הוא רואה הכל אותו דבר , אמרט לי שזה קבעון מחשבתי מה דעתכם ? בקבוצה אחרת בגלל המחשבות הציעו לי לקחת כדורים כדאי להרגע מהלופים האלו אבל לא בא לי בא לי ככה חוץ מהמחשבות אולי טבעי יעזור ?? לא יודע אני אוהב מאוד מוזיקה ושומע כל הזמן לנה רע שהכל אותו דבר ? אנע תמיד מוצא עוד זווית מה רע בזה ? למה המטפלת אומרת שאני כפייתי .  
לצפיה ב-'קריסה לתוך עצמי או תגובה אקטיבית'
קריסה לתוך עצמי או תגובה אקטיבית
17/10/2017 | 09:44
40
מעניין אותי מהי תגובה אקטיבית מול כזו יותר פאסיבית מה קו התפר ומה מגדיר אותה ככזו או כזו , האם דווקא אי קבלה של דבר ופגעיה עצמית למשל הטחת ראש בקיר היא תגובה אקטיבית  (כך יטענו כל

המטפלים כל המטפלים שלי לפחות ויסמנו באי ויסות רגשי חחחחחח הצחקו אותי  ) , או דווקא קריסה לתוך עצמך מושכת דיכאון קליני מאבק פנימי סיוטים שמתקפים חרדות קשות אי סדר בהלך

רוח זו דווקא תגובה אקטיבית ולא פאסיבית כפי שמסומן על ידי הגישה הפסיטרית פסכלוגית וכו ?
בעיני צריך לנוע על קו הציר ולא להתקע הטחת ראש בקיר היא הצעד האחרי

התחבטות בנפש האומללה אך היא לא בהכרח הכאב הצורם ביותר או המסוכן ביותר בכלל בעיני כאב נפשי הוא חזק בהרבה מאשר לחתוך את עצמך או להטיח ראש בקיר אלו רק אמצעים טוב נכון זה לא רק כלי ולא כדאי חדבר כך אלו קוי המשך לעולם הרועש בפנים ,אלו

צינורות כנראה ושהמרכז מים נדפק גם הצינורות משתוללים אבל לסמן כאקטיבי ופאסיבי ולעשות דיכטומיה בין גוף לנפש נראה לי דפוק להחריד ,בעיני צריך הגדרה רחבה יוצר של הנפשי גופני של היש עם האין של האקטיבי פאסיבי של הפגעיה בגוף אל הפגעיה בנפש כי זה כרוך יחד

,אבל שמטפל אומר לך שאתה מסוכן לעצמך יותר כי אתה חותך אז יאשפז אותך זה נראה לי תמוה , אני אולי לא מכיר את כל השיטה אבלהפחד הכי גדול שלי היה שהמטפלים שלי ידעו שיש פגעיה עצמית כי הפסכיטריה היא בעיקרה גופנית

בכיררה פיזית ביא מגזרת את הקשר בין נפש גוף ויוצרת אידאל כימי אי קשרים במוח אי ויסות כימי וכו בעיני זו טעות הגוף הוא מקדש לנשמה ולהפך ושכל הכתלים נשברים אין פלא שהנפש שלנו קורעת

לרסיסים חאדם הפאישסט זה לא כואב כי הכל חומר הכל יש לאדם המחבר בין החונר אל הרוח כמו אוטסטים או סיכזופרהים ובכלל פגועי נפש זה העיקר והסיבה לקריסה ואת זה אף אחד לא חוקר ומסמן ישר כלקות ואי וסות רגשי או תפישה של אי יכולת להתמודד מול המציאות כפי שהיא או דאלוזיות בשפה אקדמית האשמו אותי הרבה בזה ,

שאני חיי את האוטופי את הדימיון ולא מבין בין הרצוי למציוי ,כי לםסיכונאצים אין דימיון רק רישמות אין סופיות וקטלוגים אין מהות יש יש ואין אין וגם היש מחרבן מבלבל

וקהה ושטחי ,זהו על זה רציתי לדון איתכם הפעם ...
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:53
4

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'אירוע אחד שקובע הכל כסוף'
אירוע אחד שקובע הכל כסוף
13/10/2017 | 17:04
74
309
קבוע מראש זה מאפיין אספי ? בזמנו ארנה סיפר על הבן של זוי שכל פעם שצועקים עליו הוא נזכר בכל הפעמים שצעקו עליו ונכנס להלם וזה מאפיין גם אותי ,עכשיו לנושא ברגע שקורה לי דבר רע אני רואה אותו

עומד לקרות כל הזמן עוד פעם ונכנס לירדה קיומית וכמי שאמרה אלה נהיה פטאטילי ולא מנסה...
המשך>>
קבוע מראש זה מאפיין אספי ? בזמנו ארנה סיפר על הבן של זוי שכל פעם שצועקים עליו הוא נזכר בכל הפעמים שצעקו עליו ונכנס להלם וזה מאפיין גם אותי ,עכשיו לנושא ברגע שקורה לי דבר רע אני רואה אותו

עומד לקרות כל הזמן עוד פעם ונכנס לירדה קיומית וכמי שאמרה אלה נהיה פטאטילי ולא מנסה , למשל אם אני יאמר דבר לא בסדר ויחסמו אותי ואז יחזרו אני לעולם לא יאמר שוב אותו דבר באופן בטוח אפילו שהצד השני הבטיח שזה בסדר ואני יכול להיות כנה כמו פעם ,כי בראש שלי מערך הארועים יקרה שוב ושוב כי הוא כבר ארע חכן יארע שוב.

באופן זוותי במקום מסיום באותן הנסיבות או שונות אך יקרה ואז הפאטליות של אצ המעשה אי אפשר להשיב ,מה דעתכם ? אבא אונר שאני מקובע וכך אני לעולם לא אצליח לפתח קשר ולסמוך על אנשים.

ושאני לא צריך לקחת ללב , מה דעתכם ? אני מגזים ? פאטילי ?כי פשוט מפחד ליצור כל קשר בגלל זה ולבד כל הזמן מה דעתכם אני מקובע ? בעיני לא זה עניין של רגישות והבנה של תהלכים וקוים נמשכים מה דעתכם ? אשמח לתבונות .
לצפיה ב-'ארנה מה דעתך על האני החצוי'
ארנה מה דעתך על האני החצוי
15/10/2017 | 14:56
4
38
קראת ? המחבר הוא אנטי פסכיטרי מהובלים זה ספר על סיכזופרניה .
מה דעתך עליו ?
לצפיה ב-'הוא מעולה'
הוא מעולה
15/10/2017 | 15:13
3
9
לצפיה ב-'תוכל לפרט למה ?'
תוכל לפרט למה ?
15/10/2017 | 15:14
2
4
לצפיה ב-'לאינג הבין את הדברים כתוצר של דיאלוג'
לאינג הבין את הדברים כתוצר של דיאלוג
15/10/2017 | 15:22
1
24
משובש או תקין,
ועל רקע זה הוא מסביר לא רע איך ולמה זהות מתפתחת כך או אחרת,
שזה לא מחלה, ולא לקות או תסמונת,
אלא דינמיקה שמבטאת מערכים מנטלים מאוד עמוקים ורגישים,
לטוב ולרע.

נדמה לי שהשנה הולך לצאת סרט עליו.

הוא אחד האנשים שהרשימו אותי מאוד עוד כשהייתי ממש נער,
כשקראתי אותו מייד אמרתי וואללה, בדיוק, זה ככה,
ומייד הבנתי למה כל כך חשוב לנורמה להכחיש את זה

לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
15/10/2017 | 19:54
10
אז הגישה שלן דומה לשלך אני אקרא אותו נראה מתי .
לצפיה ב-'דיבור עצמי'
דיבור עצמי
15/10/2017 | 14:11
14
76
יש לי בן אשר מדבר עם עצמו בקול רם (הוא נער)
גם כשהוא בחוץ וגם שהוא בבית (שהוא עם עצמו)
גם כשאני מסבירה לו הוא מבין אך נראה שזה לא נשלט
מה ניתן לעשות?
תודה
לצפיה ב-'זה יסתדר כשהוא ימצא מישהו לדבר איתו'
זה יסתדר כשהוא ימצא מישהו לדבר איתו
15/10/2017 | 14:16
12
45
ובינתיים לא ברור לי למה זה כל כך נורא,
גם אמא שלי הייתה עושה את זה כל הזמן,
זה בא מבדידות מאוד גדולה,
מזה שבשביל האוטיסט יצירי הדמיון, המיינד, הם מוחשיים.
(דברים שקשורים אחד לשני מן הסתם)

מה הבעייה ? שזה מביך ? שזה לא מקובל ותקין חברתית ?
לצפיה ב-'הוא כבר מצא מישהו לדבר איתו '
הוא כבר מצא מישהו לדבר איתו
15/10/2017 | 14:36
8
49
מישהו מאוד מעניין, שיש לו הרבה במשותף איתו

מצחיק איך ששני עארסים צועקים אחד לשני ברחוב זה נחשב לדבר בסדר, אבל אם אוטיסט מדבר בקול רם לעצמו זה "מפריע".

לצפיה ב-'הציניות כאן היא משהו...'
הציניות כאן היא משהו...
15/10/2017 | 14:40
7
49
ערסים צועקים זה לא נחשב בסדר וזה מרחיק אנשים מהם
אחד שמדבר לעצמו בקול (גם אם הוא אוטיסט בודד וכו)אנשים מתרחקים ופה הוא רק רוצה תקשורת וחברה
לצפיה ב-'הנקודה שלי היא שאף אחד לא שולח עארסים צועקים לטיפול'
הנקודה שלי היא שאף אחד לא שולח עארסים צועקים לטיפול
15/10/2017 | 14:45
3
38
זה אולי נחשב מטרד, אבל זה גם נחשב נורמלי ולכן מחליקים את זה.

זו היתה הנקודה שלי. ולא הייתי ציני. כתבתי את הדברים ברצינות מוחלטת.

לצפיה ב-'זו בדיוק השאלה שלי'
זו בדיוק השאלה שלי
15/10/2017 | 14:50
2
44
אני מחפשת עזרה
להשאיר את זה כך שידבר באמצע הלילה בחוץ עם עצמו בקול רם?
לא אכפת לי מהאי צדק בחברה (החברה לא תקבל את כל מה שנכתיב לה גם אם אנחנו צודקים)אכפת לי מזה שהוא לא  יפגע מאנשים כתוצאה מכך שהוא מתנהג כך..
וזה העיקר בשאלה (ולא לא מבינים אותנו העולם הזה "אכזר" וכן לא מבינים ולא רוצים להבין לדאבוני)
לצפיה ב-'אלא שזה לא ממש משנה אם אכפת לך או לא'
אלא שזה לא ממש משנה אם אכפת לך או לא
15/10/2017 | 14:56
32
כי בין אם תרצי או לא תרצי יש קשר בין צדק לאהבה, בין צדק לאנושיות, אז לדכא את עצמך רק בשביל להתאים לכל מה שלא צודק בחברה לא רק שזה לא פותר את בעיית האכזריות אלא מעצים אותה.

החברה תקבל, ואנחנו לא מכתיבים, הנ"ט מכתיבים, אנחנו רק מנסים לחיות כפי מהותנו ובניגוד לאנשים נורמטיבים לא דורשים ולא כופים על אף אחד לחיות בדרכנו.

הרי זה לא שהוא מסתובב וכופה על אנשים לדבר עם עצמם כמוהו,
אז זהו, הוא יחיה בשלו ואחרים יחיו בשלהם,
זה המינימום של המינימום ואם גם זה יותר מדי בשביל הנורמה הפשיסטית נצטרך לחיות עם זה ולחכות בסבלנות עד שכל האנשים הנורמלים ימותו סוף סוף.
לצפיה ב-'אז תסביר לו שזה מסוכן. תסביר לו שיש אנשים סתומים בעולם.'
אז תסביר לו שזה מסוכן. תסביר לו שיש אנשים סתומים בעולם.
15/10/2017 | 16:26
52
ותבהיר לו באופן שלא ישאיר שום מקום לספק שאתה בצד שלו בעניין הזה.

תציג את בצורה הזו (ונסה גם להאמין בזה, כי זה באמת נכון) ולא נראה לי שיהיו לכם עוד בעיות.

אגב, בן כמה הוא? ילד לא אמור לצאת לבד באמצע הלילה מהבית גם בלי קשר ל"מדבר לעצמו". לא ברוב המקומות, בכל אופן.
לצפיה ב-'אדם שמתאים לו לא יתרחק ממנו'
אדם שמתאים לו לא יתרחק ממנו
15/10/2017 | 14:52
2
28
וכמו שנכתב כאן שוב ושוב מי שמתרחק ממך בגלל שאתה לא ממלא בדיוק את התבנית המצופה בלא הכי לא ראוי לזמנך ולא יוכל למלא את בדידותך,
אז גם חבל על המאמץ וגם דווקא הנסיון להסתתר מעצמו יקטין מהותית את הסיכוי שלו למצוא מישהו לדבר איתו.

אני למשל, מעדיף בענק אנשים שמדברים עם עצמם, זה נוגע לי ובי, זה מדבר אלי

לצפיה ב-'הרמתי ידיים'
הרמתי ידיים
15/10/2017 | 14:58
1
44
לא דיברתי על יהיה חברים או לא
מדובר על זה שלא יפגעו בו ..התלוננו...וכיוצא בזה
ולא מי שלא מקבל אותי לא ראוי לי(זה ברור באופן כללי לכולםם)
לצפיה ב-'גם אני הרמתי ידיים'
גם אני הרמתי ידיים
15/10/2017 | 15:18
31
אחרי שבזבזתי יותר מדי זמן על נסיונות לא להיות מוזר כדי שלא יפגעו בי הבנתי שאני פוגע בעצמי כדי שלא יפגעו בי,
לא משהו בכלל,
אז לדעתי עדיף לנסות לא להיכנע לרוע הלב האין סופי של החברה הנורמטיבית ולחיות את עצמך ושיהיה מה שיהיה.

למה שאנשים יפגעו באדם שמדבר עם עצמו ? במי הוא פוגע בכלל ?

מה שיכול לקרות זה שדווקא דרך הדיבור עם עצמו הוא ימצה את העניין ויבין שאפשר גם לדבר בשקט עם עצמך, ללא קול, ובגלל זה נכון לנסות לתת לדברים, ולאנשים, להתפתח כפי דרכם, גם אם היא מוזרה ושונה
לצפיה ב-'כן'
כן
15/10/2017 | 14:37
2
36
אני יודעת שזה מבדידות ..וכן זה לא מקובל חברתית ..והוא מאוד רוצה חברה
הבעיה היא שהוא לא נרדם בלילות ויוצא החוצה ומדבר בקול רם ואני מדברת על 3 -2 לפנות בוקר הוא מדבר את המחשבות שלו
לצפיה ב-'כן כמו שאני זה כן מסוכן'
כן כמו שאני זה כן מסוכן
15/10/2017 | 15:05
20
כי יש אנשים אכזרים לכן אני חושב שכן יש כאן מתכון לצרות , אני חושב שכדאי לנועל את הבית ושלא יצא בלילה . בכלל לא טוב להסתובב בלילה בחוץ לבד גם לנט לכן זה דרך אחת ,בבית שיעשה מה בא לו אני גם נכנס למצב שמדבר שעות עם עצמי היום כבר פחות דהייתי נער הייתי מסתובב וצועק ברחבות אז מוכר לי התופעה והיא אכן מסוכנת לחריג לצערי .
לצפיה ב-'יש כאן כמה עניינים'
יש כאן כמה עניינים
15/10/2017 | 17:35
34
א)משהו כנראה מאד מציק לו, אם באופן קבוע הוא ער כל הלילה
או מתעורר באמצע הלילה ומרגיש צורך לבטא את מחשבותיו בקול כ"כ רם
שאנשים מתעוררים, שומעים ומתלוננים.
האם יש לך מושג מה מציק לו כ"כ?
מה הוא אומר?
מתי התחיל העניין?
ב)כתבת שזה כנראה לא נשלט- האם זה מה שהוא אמר?
האם הוא מבין את הבעייתיות- הן מבחינת העמדת עצמו בסכנה
והן מבחינת התחשבות בשכנים שרוצים לישון ב2 בלילה?
האם דיבור בקול בתוך הבית יענה על הצורך שלו?

הייתי מנסה לעשות שני דברים במקביל-
מנסה לחשוב יחד איתו על דרך חלופית לתת מענה לצורך שלו
באופן שלא יפגע בו או באחרים
ובה בעת מנסה להבין את מקור מצוקתו ולמצוא לה מענה אמיתי.

לצפיה ב-'לא לעשות כלום'
לא לעשות כלום
15/10/2017 | 14:59
21
גם אני ככה אני מוצא את זה מרגיע בעיני הוא מתחבר לאני העצמי שלו דרך קולות פנמים לכן זה לא רע בעיני ואין מה לעשות עם זה ...
לצפיה ב-'הייתה היום כתבה על אוטיסטים בערוץ 2'
הייתה היום כתבה על אוטיסטים בערוץ 2
11/10/2017 | 22:15
34
160
כתבה די מעצבנת, האמת. הראו שני גאונים. אחד מחונן בתחום המוזיקה ושני מתמטיקאי. כאילו כולם כאלה.
הבן שלי באמת מאד חזק במתמטיקה, אבל עדיין הכתבה עצבנה אותי משום מה.
רק היו שם שני דברים שכן נגעו בי. האחד, ילד בן 10 ראה סרטון על אוטיזם ומאד שמח לגלות שזה מה שהוא. והשני, שההורים של הנער אמרו שהם דאגו לתת לו את הביטחון בבית. ושאיכשהו זה התחיל בגיל 10, לא הבנתי למה דווקא אז.
לצפיה ב-'הבן שלך גם אובחן לפני שנה בערך'
הבן שלך גם אובחן לפני שנה בערך
11/10/2017 | 22:46
23
131
היה בן 9? נכון?..משהו כזה?
כתבת תגובה שהכותרת שלה "איך להתנהג בזמן התקף"...
איך קראת למצבים דומים לפני האיבחון?
לפני שהיה לילד כותרת אוטיסט (בתפקוד גבוה) גם כשהיה כועס , היית אומרת שהוא בהתקף?

הכל קשור, כולנו חוטאים...
בערוץ 2 מראים "כאילו כולם הם כאלה"...
ובבית כל כעס הופך "להתקף" , לפעמים קטן ולפעמים גדול.
את מבינה???

לצפיה ב-'דווקא המילה "התקף" דיי שגורה בשפה'
דווקא המילה "התקף" דיי שגורה בשפה
12/10/2017 | 02:19
14
95
"התקף עצבים"
"התקף חרדה"
"התקף פסיכוטי"

אנשים משתמשים בביטויים האלו כבשגרה ושמעתי הרבה, לאו דווקא בהקשר של אוטיזם פשוט מהסיבה שמושגים מעולם הפסיכולוגיה נכנסו לעולם האופנה ונהיו פופוליסטים
באותה מידה יכולים לאמר לך היום ש"אתה בהדחקה" או "אתה צריך להניח לאגו" או "יש לך אובססיה ל..."
לצפיה ב-'יש אינפלציה בשימוש במושגים הללו.'
יש אינפלציה בשימוש במושגים הללו.
12/10/2017 | 15:36
12
63
אנשים כבר לא יודעים מתי זה אמיתי ומתי סתם.

לא יודע מה זה התקף עצבים.
אבל התקף חרדה, והתקף פסיכוטי אלו דברים נדירים, אבל משתמשים בהם על ימין ועל שמאל.

יש בעיה בלהשתמש במילה התקף, בעיקר כשמדובר בילדים מאובחנים.
זה סוג של דה לגיטימציה לתחושות שלהם, גילגול האשמה ממהסביבה והסובבים אל הילדים עצמם.

לצפיה ב-'חחח נדיר קשור אצל מי ..'
חחח נדיר קשור אצל מי ..
12/10/2017 | 15:55
2
36
אצלי התקף פסכוטי זה עניין של שגרה אבל נוטה להסכים שהגזימו כן בהחלט נכון יש הזניה של התפעות האלו בהחלט נכון
לצפיה ב-'נדיר ביחס לאוכלוסיה כולה.'
נדיר ביחס לאוכלוסיה כולה.
12/10/2017 | 16:02
1
26
לצפיה ב-'זה כן לפי ידעתי'
זה כן לפי ידעתי
12/10/2017 | 16:40
22
רק 1.5 אחוז הם סיכזופרנים אפילו פחות נוסיף דיכאון קליני שם זה גם מופיע אבל נדיר ומאניה דפרסיה שזה עוד אחוז בערך 2 אחוז יסבלו מהתקף פסכוטי במהלך חייהם אז כן זה נדיר .
לצפיה ב-'נכון, אבל...'
נכון, אבל...
12/10/2017 | 18:25
4
39
הגם שלמרות שאין דבר יותר בעייתי מלתפוש ולתאר כל דבר שילד מאובחן, משעה שאובחן, במונחים פסאודו רפואיים, וזה ממה הכי לא מועיל, מצד שני יכול להיות שלא נכון להתעלם מזה שאוטיסטים הרבה יותר פגיעים ונוטים מהממוצע להיכנס לשיתוק ולתגובות שמבטאות כניסה לפינה חסרת מוצא.

לדעתי עדיף לברר למה מה שנתפש כנורמטיבי כולא את האוטיסט לשיתוק וקריסה,
לפחות זה מה שאני עושה בשביל עצמי.
לצפיה ב-'לדעתי זה קשור למוטיבציה.'
לדעתי זה קשור למוטיבציה.
12/10/2017 | 22:46
3
27
רוב האנשים מסוגלים לפעול למען מטרה בצורה מוצלחת מאוד גם אם הדרך מאוד לא נעימה להם (משעממת, כואבת, משפילה).
לפעמים המטרה היא "תעודה" הערכה וכבוד, לפעמים כסף ולפעמים משהו אחר.
אבל רוב האנשים מסוגלים יחסית בקלות לסבול את העבודה שלהם למען המטרה.

ייתכן וזו רק השערה (היות ואני לא א"ס), שבשביל האס כל לבנה בדרך חייבת להיות מוצדקת ומספקת. לפעמים המטרה בכלל לא חשובה, ולפעמים נוטשים את המטרה כאשר הסיפוק מהדרך הושג.

כאשר אתה חושב על מטרה, שזו חשיבה נ"טית, וחושב על הדרך הזוועתית שמובילה אליה, אתה משתתק, בעוד הנ"ט מסוגל לסבול את הדרך למען המטרה.

אתה רץ בדרך, רואה את יופיה של כל פיסה בה, ואילו הנ"ט רואה בעיני רוחו רק את קו הסיום.

המוטיבציה שלך היא הדרך, אצל הנ"ט המוטיבציה היא המטרה.
יש משהו בזה?
לצפיה ב-'לא נראה לי כל כך'
לא נראה לי כל כך
12/10/2017 | 22:56
28
אולי אפשר לומר שהאוטיסט רגיש יותר לדיאלוג בין הדרך למטרה,
ולדעתי טוב שכך,
אבל זה לא הופך אותו לפחות נחוש או ממוקד אלא כפי שאנחנו רואים בהמון מקרים בדיוק ההפך.

מה שיכול גם לחשוף שהשיתוק, ההתקף, ההצפה, אינם אינהרנטים לזהות האוטיסטית, אינם חלק אימננטי ממנה, אלא תגובה אופיינית לחוסר התאמה.
זאת אומרת,
אנשים שונים מגיבים לחוסר התאמה במידה שהולמת ומשקפת את מבנה זהותם,
ואצל האוטיסט  התגובה יכולה להיות שיתוק והצפה, או התקף, בגלל שמעצם נטייתו להדדי, מה שגם מסביר את מה שאתה רואה כתשומת לב רבה מהממוצע לדרך, לקצב, לכיוון, די בפרט קטן בשביל לפורר לו את כל התמונה ולהשתיק לו את התנועה,
כי מה זה הדדיות אם לא שיח מורכב בין הרבה פרטים,
מנגינה שבה הרבה צלילים מסונכרנים,
עכשיו, הזזת צליל אחד, בום, כל המבנה נפל.

לאדם פחות הדדי, יותר חדור מטרה, על חשבון הדרך והסביבה, שאפתן, כחני, אמביציוני, אטום לסביבה, הרבה פחות משנה אם פרט כזה או אחר לא משתתף בשיחה,הפרטים לא מעניינים אותו,
לאוטיסט הקשר בין הפרטים לתמונה חיוני לגמרי.

גם בגלל זה ברור, לי, שכל הגישה הפסאודו מקצועית, שמתארת את האוטיסט כאילו היה מנותק מהקשר, מנותק מהסביבה, היא לא יותר מהדרך שבה אטימות כחנית משליכה את כשליה וגזענותה דווקא על המיעוט הלא כחני

לצפיה ב-'לא קורים אצלך מצבים שגם המטרה מהווה מוטיבציה עבורך?'
לא קורים אצלך מצבים שגם המטרה מהווה מוטיבציה עבורך?
14/10/2017 | 10:39
1
6
לצפיה ב-'ללואיס קרול יש קטע ממש יפה על זה'
ללואיס קרול יש קטע ממש יפה על זה
14/10/2017 | 11:07
24
הוא מתאר מירוץ שבמהלכו המשתתפים שכחו או זנחו את טעמו ומטרתו ולכן ההגיון שאחרי הפעולות שלהם משתנה,
לתחושתי,
ההיגיון הזה, שלכן נחשב אבסורדי ולא קוהרנטי לאדם הנורמטיבי, הוא חלק ממה שמתבטא גם הכי חושית אצל האוטיסט ודומיו כקוו שהוא גם ישר וגם מעוקל,
זה גם ההגיון שנוהג את התפתחות האנושות ובכלל,
אתה הולך לאופק וכחלק ממהלך האופק משתנה.

הנורמה, השאפתנית, האלימה, הלעומתית, היא כזאת גם בגלל שיחסה לקוו האופק, למטרה, לשורה התחתונה, הוא נוקשה ומקובע,
מה שקורה בדרך אליה נחשב כזניח ושולי יחסית לקוו הישר למטרה,
בגלל זה אוטיסטים נתפשים כמי שנטפלים לטפל ולשולי,
מאותה סיבה, מה שנתפש כמכיל ורך ורגשי לאדם הנורמטיבי מרגיש לאוטיסט כמניפולציה מגעילה, כצביעות, כי בסך הכל אין שם עומק אמיתי, רק צער על זה שאין מה לעשות מוכרחים לרצוח את כל מה שזז בדרך למטרה הנורא חשובה,
כסף, רכוש, מדינה, הכרה, שלמות הקבוצה,כבוד, בלא בלא בלא....

האדם הדיאלוגי, התקשורתי, האוטיסטי הולך ישר ועקום בו זמנית כי דרכו מתעקלת דרך דיאלוג מתמיד בין הדרך למטרה,
המטרה משתנה עם הדרך,
הדרך משתנה עם המטרה,
אז לסוף ולהתחלה אין משמעות רגשית כפי שיש לנ"ט (שזה גם ההסבר להורים שלא מבינים למה הילדים שלהם לא מתחברים לדרמות הליניאריות שכל כך מפעימות את הנ"ט),
ומכאן גם לפרידה ולפגישה אין משקל הנדמה כמוכרח אבל נתפש כהפרעה על ידי אוטיסט ( כל הסאגה האין סופית של הנ"ט סביב "למה אתה לא אומר שלום" והמבוכה האין סופית של האוטיסט מול כל מעמד שיש בו מרכיב צפוי של פרידה ופגישה)

אז המוטיבציה אינה המטרה, וגם לא הדרך, אלא הנסיון לדבר את הקשר המשתנה תמיד בין המטרה לדרך,
זו מוטיבציה שלא דוהרת למימוש עצמי על גוויות הפסאודו חברים וצביעות הקשרים הבין אישיים אלא כזאת שדווקא הכי מנסה להתברר דרך מה שנתפש כשולי וזניח למי שתופש את המהלך למרכז, את המהלך למעלה גבוה יותר, כעיקרי וחשוב ולא משנה מה יש בדרך כל עוד שומרים על כללי המשחק (כולם שונאים את כולם ועושים את הכל על מנת להסתיר את זה כל הזמן).

מכאן גם זוועות הנירמול, שכמו שאמא אחת שאלה לא מזמן, "אז מה, לא צריך למרכז את הילד למקובל ולמוסכם ?, לא צריך לחזור ולהראות לו איך להתקדם למרכז החברה ?"
לא,
לא לא לא.
בחברה שפויה, מוסרית ויצירתית, אין מרכז כמו בחברה נ"ט שבה יש שליט ומנהיג ומנהל או מורה או פסיכופאט אחר,
בחברה ראויה כל אדם הוא מרכז, כל דבר הוא מרכז, אלא שההגיון, הגאומטריה, המתמטיקה, המוזיקה, של חברה כזאת, של יחסי פרט-כלל, אישי-ציבורי, עדיין לא נחקר ולא נכתב מספיק, לפחות לא במידה שבה מישהו יעשה ולו מעט מאמץ להפסיק להרוג אוטיסטים כל הזמן.

לצפיה ב-'לא יודע אם דווקא דה לגיטימציה'
לא יודע אם דווקא דה לגיטימציה
14/10/2017 | 00:11
3
29
יש גם משמעויות חיוביות למילה התקף
אחת מהן זה שהאירוע רגעי, רוב הפעמים לא נשלט או עם שליטה מועטת של הבן אדם על הסיטואציה באותו זמן וגם שהוא טבעי ואירוע רגעי שיעבור
אצל אנשים עם אפילפסיה למשל הידיעה שמדובר ב"התקף" מאוד מרגיעה
גם אצל אנשים עם התקפיי חרדה שדרך אגב לא ממש נדירים, נדיר המצב שאתה מגיע איתו לבית חולים אבל באופן כללי לא, התקף חרדה הוא הסבר לתופעה רגשית שמשפיעה על הגוף הפיזי, יש לך שימוע בעבודה ובעקבות זאת מתחילים אצלך כאבים קלים בחזה, מזל טוב - התקף חרדה
וגם הידיעה בהקשר שלו שמדובר בהתקף מרגיעה, עדיף מלחשוב "מה לעזאזל לא בסדר איתי"

חוץ מזה אני גם רואה יתרונות בפופוליזציה של הדבר, כי אחד מהתופעות של הפופוליזציה היא שבסופו של דבר אנשים רואים את כל התופעות המפלצתיות שהיו רואים אותם בסרטיי אימה כתופעות טבעיות שיכולים לקרות גם להם:

יש רישום שהוא חווה התקף פסיכוטי - גם לי בתור מעסיק שלו יכול להיות מתישהוא התקף פסיכוטי בחיים ואני לא אשפוט אותו על זה כמו שלא ארצה שישפטו אותי, לא אומר כלום על היכולות שלו

הוא אוטיסט - אז מה? גם לי יכולים להיות מצבים בחיים שאני יכול להרגיש קצת לא שייך, זה לא אומר שהוא לא טוב

לכן יש בי איזה משהו ששמח גם על הפופוליזציה הזאת כי אולי אנחנו לא מרגישים זאת עכשיו אבל זה מוביל למקום טוב לפי דעתי
לצפיה ב-'לפני כמה זמן'
לפני כמה זמן
14/10/2017 | 00:52
2
32
סיפרתי על שיחה שהייתה לי עם מישהו שהוא במקרה פסיכיאטר.
ולא איזה סטודנט מלפני שנה, אלה אחד הבחירים בארץ, ואחד הבודדים שיש לו מבט עגום וביקורטי על פסיכיאטרים ומוסדות בריאות הנפש.
הוא אמר שלפי דעתו (המקצועית) משהו כמו 95 אחוז מהמאושפזים בבתי חולים פסיכיאטרים, הם כלל לא חולי נפש או עם בעיה פסיכיאטרית כלל.

אז מה קורה כאן?
יש "תסמינים" לאבחנה, אבל אותם "תסמינים" יכולים להופיע גם אצת אדם "נורמלי".
אבל רוב הפסיכיאטרים הם ראש בקיר, הם מקטלגים אנשים לפי קטגוריות, ולא מצליחים לראות את האמת, רק את מה שהם מצפים לו במחלה או הפרעה.
וזה אצל אנשי מקצוע...

אצל האדם הלא מקצועי, שספג מושגים ושמות שונים, קיבל מושג קלוש על מה מדובר, ומתחיל אף הוא, לקטלג כל דבר אנושי שנראה לו מעט חריג ממה שהוא רגיל אליו, לאחת מהמילים שהוא חושב שהוא מכיר.

במקום שתהייה יותר סובלנות כלפי השונה, השונה זוכה מייד בהגדרה שהכי מבדלת אותו מהכלל, על אף שהוא לא "זכאי" לה.

אנחנו מתחילים להקצין את נקודת המבט שלנו כלפי האדם שעליו השתמשנו במילים שמתייחסות למצבי קיצון.

אני מבין את השמחה שלך לגבי הפופוליזציה של המושגים.
שמחה זו נובעת, מנטייה לחשוב שהפיכת המושג לטריוויאלי, תהפוך את האדם החריג לטריוואלי גם כן.
לדעתי התוצאה היא הפוכה, הפופוליזציה הזו גורמת לאנשים לקחת את הטריוואלי (או לפחות את מה שעדיין סביר ונורמלי) ולהתייחס אליו כאל הפרעה וחולי.
לצפיה ב-'יקטלגו עד שישימו לב שזה קורה גם אצלם'
יקטלגו עד שישימו לב שזה קורה גם אצלם
14/10/2017 | 01:07
1
22
וזה יקרה אצלם כי כמו שאמרת עכשיו כל הדברים נהפכים לטרויוויאלים
ואם כולם יהיו לא נורמאלים ויבינו שהם לא נורמאליים תצא נורמה חדשה שתביא איתה שינויים לגבי מה שחשבו עד עכשיו
ספק עם מושגים כמו מדע התפתחותי או התפתחות תקינה יהיו רלוונטים ואולי גם פסיכיאטרים לא יהיו רלוונטים או שהתפקיד שלהם יהיה אחרת ובית חולים פסיכיאטרי יהיה מן בית הבראה שאנשים הולכים אליו במצבים של לחץ נפשי מסויים שהם לא מצליחים להתמודד איתו והבושה שבדבר לא תהיה כי נהיה חברה מאוד חשופה אחד עם השני

מאמין שזה יקרה והטריוויאליות תביא את זה
תראה מה הטריוויאליות עשתה להפרעת קשב וריכוז לדוגמה, אף אחד היום לא מתבייש בזה ואף אחד גם לא יתווכח עם בן אדם על ההתאמות שמגיעות לו בעקבות זה, ההפרעה נהייתה לגיטימית כי היא נהייתה טריוויאלית והמושג נהיה טריוויאלי
אוטיזם גם בשנים האחרונות עושה התקדמות בדומה להפרעת קשב, כתבות מסוג זה בטלוויזיה מסמלות על כך
לצפיה ב-'תראה מה הטריוויאליות עשתה להפרעת קשב וריכוז לדוגמה?'
תראה מה הטריוויאליות עשתה להפרעת קשב וריכוז לדוגמה?
14/10/2017 | 01:32
25
אני אגיד לך מה הטריוויאליות עשתה להפרעת קשב וריכוז.
כל אדם שני חושב שהוא עם בעיית קשב וריכוז, תרופות נרשמות על ימין ועל שמאל שלא לצורך גם על ידי רופאי ילדים שאין להם הסמכה לכך. כל אחד פותר את עצמו מהצורך להתאמץ :"אני יש לי בעיית קשב וריכוז".
ובתוך כל ההפקרות הזו, אותם אלה שיש להם קשיי קשב אמיתיים, לא הפכו לטריוויאלים, הם בעיני הציבור כמו שהם, לא בגלל בעיית קשב, הם ככה כי הם "מופרעים".
לצפיה ב-'מה זה משנה כמה השימוש במילה נפוץ? עדיין מדובר בדה לגיטימציה'
מה זה משנה כמה השימוש במילה נפוץ? עדיין מדובר בדה לגיטימציה
13/10/2017 | 12:34
27
וכמובן שכשמדובר בילד "מאובחן" (אוטיסט או כל דבר אחר) אז זה הרבה יותר חמור, כי לכאורה יש "הצדקה" לדה לגיטימציה הזו.

לצפיה ב-'לא היו לו התקפים לפני שאובחן'
לא היו לו התקפים לפני שאובחן
12/10/2017 | 08:30
5
69
זה התחיל בחצי השנה האחרונה.
לצפיה ב-'ואיך יודעים שזה דווקא "התקף"?'
ואיך יודעים שזה דווקא "התקף"?
12/10/2017 | 10:34
20
לצפיה ב-'שיגעתם לו ת'שכל עם כל האבחונים והפסיכולוגיות האלה...'
שיגעתם לו ת'שכל עם כל האבחונים והפסיכולוגיות האלה...
13/10/2017 | 12:29
45
יש סיכוי שתקראי את מה שכתבת הרגע ויפול אצלך האסימון?

כנראה שלא. כל כך עצוב... כמה סבל מיותר.
לצפיה ב-'אנחנו מכירים כאן כבר כמה זמן...'
אנחנו מכירים כאן כבר כמה זמן...
14/10/2017 | 01:25
2
39
אני יודע שאת אמא שמאוד משקיעה, והופכת עולמות בשביל הילדים שלך.
הצחלת לדאוג לילד לשילוב וסייעת גם כשאמרו לך שמאוחר ואין אפשרות.
התרוצצת איתו מטיפול לטיפול, שפכת ערמות של כסף, ואי אפשר להגיד שאת לא נותנת מעצמך 100, לא , לא 100 , 200 אחוז.

אבל בדבר אחד שנוגע לכל תחום בחיים לא התרשמתי שקרה כל שינוי לטובה.
וזה הייחס לאבחנה עצמה ומה זה אומר על הילד.
דווקא אצלך זה הכי חשוב שתנקי את המילים, ושתתחילי להחליף מילים "חריפות" במילים "טפלות" (משתמש ב"חריפות" ו"טפלות" , כי אני מנסה שלא להתייחס למילים כ"חיוביות" ו"שליליות")

אני מרגיש ויכול להיות שגם אחרים שמכירים אותך לאורך תקופה מרגישים, כי מהרגע שקיבלתם את הכותרת האבחנתית, העולם שלכם התהפך. התחיל אצלכם מירוץ לטפל ולרפא, במקום שהיה מקום לאפשר לילד פשוט להיות.
אחרי האבחנה, המילים שהשתמשת בהם הפכו להיות יותר טעונות משמעויות חולניות. אני זוכר ממך משפטים כמו "החמרה במצב". על סתם ילד לא הייתי אומר משפט כזה, רק על ילד שמשהו במצב שלו "דפוק". כל הדיבור עליו נצבע ב"אוטיזם" שלא לצורך.
לדוגמא, קראת איפה שהוא שאוטיסטים לא יגיעו ליותר מדי בחיים, ומייד השלכת את זה גם על העתיד של הילד, כמו סוג של גזירת גורל.

את מאוד נתפסת למילים, המילים טעונות, והם משבשות את היכולת שלך לראות את הילד בצורה נקייה.
לנקות לנקות לנקות...
להתחיל להשתמש בשפה כזו, שכל מי שיישמע אותה, לא יוכל לנחש שיש לילד איזו שהיא בעיה או אבחנה. שפה נקייה כאן, בבית בחדרי חדרים, בציבור, ובלב.

אני יודע שאני כותב לך באופן מאוד ביקורתי.
אבל זה באמת הרושם שאני מקבל, כשאני קורא את מה שאת כותבת.
המילים שאת משתמשת בהם, הם כמו סרטן, הן נבואות, הן הולכות ומגשימות את עצמן.
מילים "חריפות", ומחריפות (את המצב).
לצפיה ב-'המילים שלי לא השתנו בעקבות האבחון'
המילים שלי לא השתנו בעקבות האבחון
14/10/2017 | 10:30
1
53
ככה אני מדברת, גם על הילד האוטיסט אחרי האבחון, אך גם לפני. כך אני מדברת גם על שאר הילדים, וגם באופן כללי.
גם אם הייתי רוצה לשנות את זה, לא חושבת שזה היה עובד.
לצפיה ב-'לדעתי המילים לא ממש חשובות'
לדעתי המילים לא ממש חשובות
14/10/2017 | 11:07
28
התגובות כן.

לצפיה ב-'התקפי זעם יש גם לילדים בהתפתחות תקינה. זה לא מאפיין אוטיזם'
התקפי זעם יש גם לילדים בהתפתחות תקינה. זה לא מאפיין אוטיזם
12/10/2017 | 10:57
34
לצפיה ב-'לפני האבחון...'
לפני האבחון...
17/10/2017 | 09:49
11
הבן שלי אובחן בגיל כמעט שלוש. ומיד אחרי האבחון הרבה התנהגויות (מפריעות או חמודות) זיהיתי שהם מאפיינים של הספקטרום. והוקל לי לגבי המפריעים, ואפילו היה לי מזל כי יכולתי לברך על החמודים, כשהבנתי מה ה-"מקור" של ההתנהגויות האלה.
לצפיה ב-'אני זוכר את הכתבה'
אני זוכר את הכתבה
12/10/2017 | 02:26
73
שודרה לפני מספר שבועות ובאף מקום של הכתבה לא אמרו "כל האוטיסטים כאלה"
להיפך, אם כל האוטיסטים היו כאלה כנראה לא היו משדרים את הכתבה כי הרבה מהעניין בכתבה זה הפיקנטיות בלהביא שני אוטיסטים שלא מייצגים את הדימוי הסטריאוטיפי של האוטיזם בקרב הקהל הרחב
אם כולם היו כאלו לא הייתה פיקנטיות והכתבה הייתה נגנזת
לצפיה ב-'כל ניסיון להציג את הדברים בצורה חיובית מעצבן אותך...'
כל ניסיון להציג את הדברים בצורה חיובית מעצבן אותך...
13/10/2017 | 12:39
8
63
כבר כתבת בזמנו שאת אדם שלילי.

ונראה לי שהגיע הזמן לעבוד על הנקודה הזאת שלך, כי אחרת הילד שלך יגמור רע מאוד.
לצפיה ב-'נכון, ועיוורון הוא ברכה כי זה מחדד את חוש השמיעה'
נכון, ועיוורון הוא ברכה כי זה מחדד את חוש השמיעה
13/10/2017 | 19:36
7
19
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
14/10/2017 | 00:51
2
65
עיוורון יכול להיות ברכה כי מראה חיצוני של אנשים הוא לא פקטור אצלך ואתה יכול להכיר אותם יותר לעומק

עיוורון יכול להיות ברכה מלחוות התרגשות מדבר חדש שאתה לומד שהיית צריך להתאמץ מאוד בשבילו, מלבשל חביתה לבד ועד לעבוד במקום נחשב ולגור בדירה באופן עצמאי. זה לא מובן מאליו

עיוורון יכול להיות ברכה כי זה מחזק את יכולת הריכוז שלך מכיוון שאין גירויים ויזואלים חיצוניים וחוש אחד שפחות מאמץ אותך

כל אחד ולאן שהוא בוחר לקחת את הנתונים שאיתם הוא נולד ואותם הוא מכיר ולערוך את ההשוואות מול עצמו ולא לעומת אנשים אחרים יכול לחיות חיים מספקים ומאושרים
לצפיה ב-' הוצאת לי את המילים מהפה.'
הוצאת לי את המילים מהפה.
14/10/2017 | 01:49
14
לצפיה ב-'השוואה היא בעיה רק מסיבה מסוימת'
השוואה היא בעיה רק מסיבה מסוימת
14/10/2017 | 07:11
29
השוואה יכולה גם להיות, כפי שהיא באמת, מרכיב חיוני לידע ממשי, היא שלילית רק בגלל שעושים בה שימוש שלילי, היררכי, כחני ומבזה,
בלי השוואה אין ידע, אין כבוד לאחר (בלי השוואה אין "אחר" בכלל), אין רגישות למגוון, לתנועה, ליופי, אין בעצם כלום.

אפשר להכיר אנשים לעומק דרך המראה החיצוני שלהם, התפישה של האסתטי, של המראה, כסותרת לעומק, בעייתית מאוד ויכול להיות שמכשילה במיוחד במקרה של אוטיזם, שכל כך הפוך וסותר לנורמטיבי גם בגלל שמשקל הנראות והמבט אצלו ממש הפוך מהמקובל והמוסכם.

סירוס הוא פתרון שטחי, הפסיכיאטריה והפוליטיקה ובכלל כולם משתמשים בסירוס ורדוקציה כל הזמן, אבל זה פתרון מוגבל ומגביל,
היכולת להתרכז באמת עוברת דרך היכולת לחבר את הוויזואלי למילולי ולא דרך היכולת לחסל חוש אחד על מנת לשחרר את השני,
חופש זה כשדברים שונים וסותרים לכאורה לומדים לחיות סוף סוף ביחד ובשלווה,
כעובדה, אוטיסטים רבים נוטים לסינסטזיה, לעירוב ספונטני בין חושי, כמו בין המראה לצליל, והחיבור הזה בין החושים, בין המבט לדיבור, הוא שמקנה להם כיוונים וצרכים ויכולות הנפסלים מראש על ידי הכלל שלא ירשה לחבר במקום שלו חסר,
וחבל.

הברכה הוא לחיות את המובן מאליו בשמחה, להצליח לעשות דבר שהוא פשוט לכולם בקלות יכול להיות מרגש אבל גם כאן יש שימוש לא ממש חכם בהשוואה.

לצפיה ב-'אז מה שאת מנסה לומר, זה שאם יש לבן-אדם בעיה, צריך לטפל בה?'
אז מה שאת מנסה לומר, זה שאם יש לבן-אדם בעיה, צריך לטפל בה?
14/10/2017 | 19:00
3
32
מסכים לגמרי.

טפלי בעצמך. דחוף. הבן שלך לא צריך לסבול בגלל הנכות שלך.

ולפני שאת תוקפת אותי, הרשי לי להזכיר לך:

את זו שכתבת כאן במפורש שאת בן-אדם שלילי שתמיד מחפש את הרע. זה נשמע לך כמו דבר טוב? איך שלא תסובבי את זה, יש לך בעיה שהיא הרבה יותר חמורה והרבה יותר מזיקה מכל דבר שאולי יש לבן שלך (בעיקר בהתחשב בעובדה שהוא כולה ילד בן 9, בזמן שאת אמורה להיות בן-אדם בוגר ואחראי).

מצטער על הבוטות, אבל הגיע הזמן שמישהו יגיד לך את זה: טפלי בעצמך, לפני שיהיה מאוחר מדי.
לצפיה ב-'זה היה חריף'
זה היה חריף
14/10/2017 | 19:29
2
22
יפה בעיני אתה צודק באופן כללי ההורה צריך להתבונן בעצמו ובאיפה הוא נתקע מול הילד .
לצפיה ב-'חריף אבל מדויק. להדביק בעיות וציונים לאנשים אחרים זה הכי קל.'
חריף אבל מדויק. להדביק בעיות וציונים לאנשים אחרים זה הכי קל.
14/10/2017 | 22:37
1
22
לעבוד על עצמך - הרבה יותר קשה.

והייתי רציני לגמרי, שכתבתי שהקטע הזה של "תמיד מחפשת את השלילי" זו בעיה חמורה ומזיקה הרבה יותר מכל הבעיות שיש לילד המדובר.

ולפני שאתה מתלהב, תזכור שמה שכתבתי מתייחס ל-כ-ו-ל-ם. גם אליך, למשל
(וגם אליי כמובן)
לצפיה ב-'אל תאשים את עצמך...'
אל תאשים את עצמך...
14/10/2017 | 23:02
22
אל תאשים את עצמך, את המשפט הזה שמעתי כמה פעמים ביחס לילד, ממאבחנים, וממטפלים.
אבל אני כן מאשים את עצמי!
אני לא מאשים את עצמי שהילד אוטיסט, אין כאן אשמה, ואין כאן זכות, הוא פשוט מי שהוא.
אני כן מאשים את עצמי, על כך שתקופה ארוכה, היחס שלי אליו וההתנהגות שלי כלפיו, לא הייתה מתאימה לו, לא הבנתי את המצב, לא הבנתי אותו, והוא סבל מזה, (אולי אפילו התעקב בהתפתחות כי לא הייתי מותאם אליו).
אני בהחלט אשם, אבל סולח לעצמי, כי בתקופה ההיא הייתי בור, וטיפש.
אחת הסיבות שאני נמצא כאן היא ללמוד, ובשנתיים האחרונות היו לי הרבה התנגדויות לחלק גדול ממה שכתבו כאן.
אבל לא אחת, הצלחתי לשים את "האגו" בצד, ולסנן מתוך תגובות זועמות וחריפות גם תובנות חשובות, שעוזרות לי להשתנות לכיוון חיובי.

הילד הוא צעיר ורך, אני אבא שלו, הוא באחריותי, וחלק מכריע מההתפתחות שלו עכשיו והלאה, היא בזכותי או באשמתי. אבל בכל מה שהוא צומח זה תמיד רק בזכותו.

האשמה היא משהו שלא השתנה בעקבות האבחון, כל מה שהאבחון שינה הוא, שמאותו הרגע על האשמה אין יותר סליחה.
לצפיה ב-'איך להתנהג בזמן התקף?'
איך להתנהג בזמן התקף?
11/10/2017 | 22:22
27
111
החלטנו לצמצם לילד שעות מסך וקשה לו מאד. אנחנו מכריחעם אותו לעשות הפסרות, לא מונעים ממנו לחלוטין. בכל מקרה, קשה לו עם זה מאד.
היום היה לו מין התקף קטן. הוא די התכנס בעצמו והשמיע מין קול קיטור - כאב שהוא משמיע בהתקפים. אבל הוא התנהג שונה. הוא הצליח לתקשר איתי תוך כדי. ניסיתי לעזור לו למצוא תעסוקה. שאלתי האם חיבוק יעזור. תוך כדי גם שיבחתי אותו שלמרות שקשה לו, הוא מצליח להעביר אלי את מה שהוא מרגיש. על זה הוא כמר שהמילים שלי מראות שהוא לא באמת מצליח. מה לדעתכם עשיתי לא נכון? הבעיה היא שאני לא מצליחה לדבר איתו על זה, גם כשהוא רגוע ושמח. אם היה התקף קשה, הוא אומר סליחה שפגע בנו. אחרת, או שאומר שהוא לא יודע או שאומר שהוא לא רוצה לדבר.
לצפיה ב-'התגובה שלו מאוד הגיונית וסבירה.'
התגובה שלו מאוד הגיונית וסבירה.
12/10/2017 | 09:11
16
71
אם הבנתי נכון, הוא אומר שאם היית מבינה מה שהוא מרגיש, וכמה זה מפריע לו, היית נותנת לו לחזור למסך.
למה את חושבת שעשית משהו לא נכון? את, כהורה, חושבת שעדיף שהוא יצמצם את שעות המסך, והוא, כילד, מנסה להיאבק בהחלטה ולקבל בחזרה את שעות המסך. לא רואה פה משהו בעייתי. הורים מטילים מגבלות כאלה ואחרות על ילדים שלדעתם חשובות עבורם - וזה כולל מגבלות על פעילויות בשעות הפנאי או החופש.
לצפיה ב-'הדבר הבעייתי זה לא עצם הגבלת השעות, אלא כל הגישה שלה לעניין'
הדבר הבעייתי זה לא עצם הגבלת השעות, אלא כל הגישה שלה לעניין
13/10/2017 | 12:52
15
51
היא לא מנסה בכלל להבין מה חשוב לילד ולמה.

היא גם מדברת עליו מאחורי הגב במילים מכוערות כמו "התקף", וחושבת שהוא כזה מטומטם ומנותק שהוא לא שומע אותה במקרים האלה.

הכל אצלה "בעיות" ו"התקפים" ו"תסמונות", ואיזו סיבה יש לילד להקשיב לה בכלל בתנאים כאלה? רק כי האמא שלו? הטיעון הזה לא עובד אצל אוטיסטים. אוטיסטים לא מכבדים סמכות שרירותית, אם לא עומד מאחוריה איזשהו הגיון (לא בטוח שילד נ"ט היה בולע את הטיעון הזה, אבל אוטיסט - בטוח שלא).

זה די ברור שהילד משוכנע שאין לה מושג מהחיים שלה. שכל המגבלות שהיא מטילה עליו הן שרירותיות וחסרות כל הגיון. ואת יודעת משהו? כנראה שהוא צודק.

כי לפני שמחליטים כמה שעות מסך ראוי להגביל לילד (אם בכלל) צריך להכיר אותו. צריך להבין אותו. צריך לדעת את כל הגורמים הרלוונטיים. ועם כל הכבוד, אנה אפילו לא מנסה להשיג את המידע הזה.
לצפיה ב-'אני בכלל לא בטוחה שזה קשור לגישה שלה -'
אני בכלל לא בטוחה שזה קשור לגישה שלה -
13/10/2017 | 13:07
1
77
כל ילד מתבגר היה מתקומם נגד הגבלה כלשהי על שעות המסכים שלו, ולא משנה מה הנימוקים שהיו נותנים לו. ככה זה.

אבל בכל מקרה אני מסכימה איתך שלדבר עליו בתוך הבית כשהוא נמצא שם (גם אם זה בחדר אחר) זה רעיון מאוד לא טוב, ועדיף להימנע ממנו ככל האפשר.
לצפיה ב-'אנחנו לא מדברים על הנושא הזה בבית'
אנחנו לא מדברים על הנושא הזה בבית
13/10/2017 | 16:09
35
רק בטלפון, בזמן העבודה.
גם
לצפיה ב-'אתה סתם מדבר שטויות ומתנשא'
אתה סתם מדבר שטויות ומתנשא
13/10/2017 | 16:07
12
36
גם אתה לא יודע הכל. אם כבר, אני הבן אדם היחד שהוא משתף כשקשה לו, רק לי הוא מצליח להסביר מה גרם לו להתעצבן, רק לי הוא מספר מה הוא מרגיש, מה גורם לו שמחה או עצב.
וכן, אני מגבילה אותו בשעות מסך. לטובתו. במיוחד שהוא רואה סרטונים של אנשים אחרים משחקים מיינקרפט או סרטונים שקשורים לפוקימונים.
אגב, אני מגבילה גם את שאר הילדים. אין לי שום כוונה שהוא או ילדים אחרים יהרסו את העיניים רק כי למנוע ממהם מסכים עלול לעצבן אותם.
אני גם לא מצפה שבזמן שיתפנה הוא יעשה משהו שאני אבחר. אלא ימצא דרכים אחרות להעביר את הזמן, בלי דברים שמתסכלים או פוגעים בו אבל כן דברים שיתרמו לו.
לצפיה ב-'ואי אפשר לנסות לדבר במקום להגביל ?'
ואי אפשר לנסות לדבר במקום להגביל ?
13/10/2017 | 16:12
11
41
ולמה נדמה לך שמסכים הורסים עיניים ? וספרים לא הורסים עיניים ?
אני אומר לילדה תראי את דומעת, אולי ניתן לעין לנוח ? לרוב היא מסכימה, וזהו.

ומה רע לראות סרטונים של אנשים משחקים מיינקרפט, דווקא לשם שינוי משחק מאוד יצירתי, חופשי, חכם.
ולמה פוקימון זה רע ?

למה תמיד נדמה להורים שהם יודעים יותר טוב מכולם,
הם לא,
ממש ממש ממש לא.

לצפיה ב-'ניסינו לדבר וזה לא עוזר'
ניסינו לדבר וזה לא עוזר
13/10/2017 | 16:22
10
38
גם עכשיו, אנחנו לא מו עים ממנו אלא מבקשים שיעשה הפסקה של חצי שעה כדי שעיניים ינוחו. הבאתי לו מראה להראות את העיניים אדומות. לא עוזר כלום.
אגב, ביום כיפור שרד מעולה 25 שעות ללא שום מסך, היה ממש כיף. אני מזכירה לו וזה לא עובד.
וגם ספרים בלי הגבלה הורסים עיניים, אתה צודק.
הייתי רוצה שאם הוא כבר הורס עיניים, שינסה לתכנת או משהו בסגנון. מה שהוא עושה לא נראה לי יעזור לו בעתיד.
לצפיה ב-'לא הבנתי את המשפט האחרון שלך'
לא הבנתי את המשפט האחרון שלך
13/10/2017 | 16:26
6
15
לצפיה ב-'כי את לא מעלה בדעתך שילדך חכם ממך'
כי את לא מעלה בדעתך שילדך חכם ממך
13/10/2017 | 16:28
5
32
ויודע טוב ממך מה נכון וטוב לו
לצפיה ב-'לא הבנת אותי'
לא הבנת אותי
13/10/2017 | 17:14
4
35
הכוונה שלי הייתה למשפט הזה שלך:

ולא כדאי לחשוב על כשרון מתמטי כיתרון, זו הדרך הכי טובה לאבד אותו
לצפיה ב-'נתתי את הדוגמה שלי'
נתתי את הדוגמה שלי
13/10/2017 | 17:23
26
קראי למטה ויש עוד דוגמאות גם מעולמות אחרים ברגע שמים יותר מידי דגש על החוזקות זה מפתח אגו ואז גם הכישרון נעלם ונוצר יותר גישה תחרותית והררכית ואז הכל נאבד כך זה קרה אצלי גם אצל אנשטיין אגב.
לצפיה ב-'מה שנתי אמר, ועוד...'
מה שנתי אמר, ועוד...
13/10/2017 | 18:02
2
30
וזה נכון ביחוד לזהות האוטיסטית, שנוטה וצריכה להתפתח דרך הרבה היבטים, חלקם נדמים כזניחים ולא קשורים ועקיפים, כחלק מאופייה הלא לעומתי, האוהב, שמעדיף,וצריך, לכן את הסינטזה והאינטגרציה על פני התחרותי, והכל מתמטי, זה כל היופי בכשרון אמיתי ומהותי, אז גם כאן הישיר הוא העקיף ולהפך.

מי שרוצה ללמוד באמת לא ילמד מתמטיקה כמכשיר, כאוסף כלים, אלא ירגיש אותה כמהות, כמשהו שבאמת נוגע גם בקושי הרגשי שלו, ובגלל זה להציג את זה ולהתייחס לזה כיתרון זה הכי הרסני.

מאמין שמאותה סיבה למשל אנשים כמוני וכמו נתי וגם אוטיסטים אחרים נוטים לעזוב ולאבד עניין כל פעם שהסביבה מזהה אצלם כשרון בולט בתחום כזה או אחר,
זה פשוט לא מתאים לדרך שבה הדברים מתפתחים ומשמעותיים,

לצפיה ב-'אז איך עושים את זה נכון?'
אז איך עושים את זה נכון?
13/10/2017 | 18:09
1
26
הוא דווקא מתגאה מאד ביכולות שלו. יש דרך לפתח אותם בלי לשרוף את הכל?
הצענו לו לתכנת קוד מנקי, בלי שזה ייחשב לזמן מסך. דווקא שמח והתגאה מאד במה שעשה. אבל למחרת לא רצה להמשיך.
לצפיה ב-'לא יודע, זה הכי אישי'
לא יודע, זה הכי אישי
13/10/2017 | 19:28
23
זה אחד המקרים שלכל אחד דרכו
לצפיה ב-'אי אפשר לדעת מה יעזור בעתיד'
אי אפשר לדעת מה יעזור בעתיד
13/10/2017 | 16:26
1
25
אני כילד ממש לא התעניינתי במטמטיקה ולוגיקה, קראתי כל הזמן ספרים, ואיכשהו כשפתאום נכנס לי ג'וק התכנות דווקא הכי עזר לי שנכנסתי לתחום מהכיוון הפילוסופי יותר, זה מה שנתן לי את היתרון הכי משמעותי
לצפיה ב-'נכון ואני להפך'
נכון ואני להפך
13/10/2017 | 16:48
18
אהבתי מתמטיקה וידעתי לוח כפל כמו מחשבון או לחשב שטחים בעל פה  והיום זה לא מעסיק אותי אלא רק ספרים בעיקר שירה ואפוסים מה שבכלל לא עניין אותי בתור ילד ,התחלתי לקרוא בגיל יחסית מבוגר ... הכל משתנה ואי אפשר לדעת מה היה .
לצפיה ב-'שפת קוד כשפת אם: בנס ציונה שיעורי תכנות הם חובה'
שפת קוד כשפת אם: בנס ציונה שיעורי תכנות הם חובה
14/10/2017 | 18:03
16

לי שפת קוד תמיד הרגישה הרבה יותר קרוב לשפת אם מעברית,
שמח לראות שזה קורה
לצפיה ב-'בן כמה הוא? באיזו מסגרת הוא נמצא? מה הוא עוד יכול לעשות?'
בן כמה הוא? באיזו מסגרת הוא נמצא? מה הוא עוד יכול לעשות?
12/10/2017 | 10:55
9
21
לצפיה ב-'הוא בן 9'
הוא בן 9
12/10/2017 | 12:27
8
60
לומד בבית ספר, כיתה רגילה עם שילוב. השבוע חופש אז יש עוד יותר מסכים. דאגנו למצוא פעילות כל יום אבל בערב אין חוגים ככה שיש הרבה זמן מסך. אני חושבת שאנחנו פועלים נכון מבחינת המסכים.
אני תוהה מה יכולתי לעשות שונה במהלך ההתקף. הצעתי לו פעילויות אחרות כמו לקרוא, לשחק או ליצור. הצעתי גם לעזוב אותו השקט או לחבק. הוא סירב להכל. חיכה עד שיוכל לחזור למסך. כשחזר, הגבלתי אותו ל10 דקות והוא הסכים, ואחרי שסיים כן הלך ליצור כמו שהצעתי כשהיה בהתקף.
לצפיה ב-'ממך הוא שומע את המילה הזו?'
ממך הוא שומע את המילה הזו?
12/10/2017 | 16:09
1
46
את אומרת לו שהוא "בהתקף" או היה "בהתקף", או מדברת מעל לראש שלו עם אבא או אחרים ומתייחסת להבעת הרגשות שלו במונח "התקף", "התקף", "התקף"?
לצפיה ב-'לא אמרתי לו, כן משתמשת במושג הזה עם בעלי'
לא אמרתי לו, כן משתמשת במושג הזה עם בעלי
12/10/2017 | 16:14
42
כשהילדים לא בחדר.
לצפיה ב-'אני לא מגביל שעות מסך'
אני לא מגביל שעות מסך
13/10/2017 | 16:09
5
46
לא לילדתי ולא לאחיה, ובכלל לא שותף לכל הבכי והנהי הזה על הדור הזה שכל הזמן במסך ותמיד הייתה לי בעייה הם ההנחה שלפיה אנשים עזבו מגע פנים אל פנים לטובת המסכים,
כי לא, מעולם לא היה מגע כזה בכלל, אז יכול להיות שדווקא דרך קיום ממוסך יותר אנחנו מתקרבים לאפשרות של מגע פנים אל פנים מדוייק יותר,
ממלאים את הישיר בתוכן דרך העקיף,
ולא נראה לי שהעדפת הממוסך והמסך מעידה על חוסר אמפטיה או חוסר התעניינות באנושי אלא אין לי ספק שאפילו בדיוק להפך, זה מעיד על רגישות למרחק ונסיון לשם שינוי קצת יותר כנה ומכבד וקצת פחות מניפולטיבי לחצות את הגבולות בין האנשים.

וחושב שזה לא מקרי שאנשים כמוני למשל הצליחו למצוא לעצמם קיום קצת יותר סביר, גם כלכלית וגם אחרת, דווקא בגלל שהם נוטים למה שנחשב כממוסך יחסית לציפיות של הדורות הקודמים (לא משנה שכרונולוגית אני הכי זקן בפורום הזה, ובפער ענק) ,
ועכשיו ישבתי לקפה עם ילדתי והחברה הכי טובה שלה ונחשי מה, 2 ההורים שלה כוכבים במדעי המחשב, אז שוב, לדעתי זה לא מקרי.

כל זה לא שולל את העובדה שהילדה ספורטיבית להחריד, חורכת את כל המתקנים בגני השעשועים כמו כאילו הייתה סופר מן בקריז, ואין מצב שהיא תחמיץ הזדמנות לטפס ולקפוץ ולזרוק ולתפוס ולרקוד,
אלא מה, אין התניות אלא דיאלוג, אני לא מקציב לה זמן מסך (עניין שאין מורכב ממנו בכל רמה אפשרית) אלא מקיים איתה דיאלוג מתמיד, ומכל זווית אפשרית ובהזדמנויות שונות, על כמה זה טוב או רע לה ולמה, ושומע גם אותה לא פחות משאני שומע אותי, ושומע אותי דרכה.

וראיתי שהיא ממזגת, היא מחיה את זמן המסך למגרש המשחקים ולהפך, ולדעתי זה טוב, וככה צריך, ולי כזקן נורא לוקח לפעמים זמן לקלוט שכרגע היא בעצם בתפקיד של מישהו ממשחק מחשב או שהיא מיישמת חוקים שהיא למדה במשחקים במציאות האמיתית.

ומאז מתמיד לא הגבלתי ולא התניתי אותה, וראי זה פלא, הילדה כל הזמן אומרת לי אבא אל תקנה לי, לא רוצה ממתקים, לא רוצה גלידה, לא רוצה טלוויזיה, כי מצאה לבדה את הגבולות שלה, ונדמה לי שאנשים יתפלאו אבל ילדים יודעים למצוא את הגבולות הרבה יותר טוב מההורים, ופרי אסור זה פרי נחשק, שמשאיר תחושה של חוסר, ועודפים.

ילד  מאוזן זה ילד שלא מציבים לו גבולות, חד משמעית,
התניה,
קודם תעשה כך ואחרי זה תקבל את זה,
זה הדבר הכי הכי הכי גרוע ונורא בעולם,
ביחוד לאוטיסט,

לצפיה ב-'ויש עוד היבט לעניין הזה'
ויש עוד היבט לעניין הזה
13/10/2017 | 16:16
22
והיבט כבד משקל, ביחוד לאוטיסטים, כזה שנוגע גם למה שעלה כאן בנסיון לשוחח על מה זה "מעשה" בכלל ( נסיון שכמובן נחשב להכי לא מעשי לנ"ט שחיים בסרט) .
שמדברים הרבה וגבוה מאוד על הצורך להשתלב,
על הצורך להתאים את הילד לעתיד, לחברה, לעולם המעשה שסביבו,
ונחשי מה ,
עולם המעשה של עולמו כבוגר יהיה הרבה הרבה הרבה יותר ווירטואלי מזה של היום,
למשל,
סביר שרוב החיילים ילחמו דרך מסכים,
וחלק גדול מהעבודה יעשה דרך מסכים,
(כבר היום זה ככה),
אז את מכינה אותו לעתיד או שוללת ממנו את העתיד ?

נדמה לי שהתשובה אמורה להיות הכי ברורה

לצפיה ב-'הוא יכול להיות 20 שעות ליד המסך'
הוא יכול להיות 20 שעות ליד המסך
13/10/2017 | 16:16
3
39
בלי אוכל או שתיה. הוא לא מסוגל להפסיק גם כשהעיניים שלו אדומות.
אני מדברת בעיקר על נושא בריאותי. הוא גם חלש פיזית ומעדיף להישאר בבית מאשר לצאת החוצה.
הוא היה מאד חזק במתמטיקה, ואיבד את כל היתרון שלו כי הוא רק רואה זבל. והיות וקצת קשה לו עם מילים, כנראה התחום שלו הוא מדעים. הוא גם חזק בזה וגם מאד אוהב. וברור שזה עוד מוקדם, אבל זה הזמן לקדם אותו. ופשוט לא נשאר זמן לכלום בגלל המסכים.
לצפיה ב-'אני תרגמתי את הנטיה הזאת להמון כסף'
אני תרגמתי את הנטיה הזאת להמון כסף
13/10/2017 | 16:23
1
39
ועניין, שכלל גם ישום מאוד מרתק של מתמטיקה ומדע בכלל, 20 שעות כל יום מול המסך, זה מה שדרוש בשביל לפתח משהו מוצלח, אפילו לא הייתי קם להשתין.

נכון, זה לא בריא, אבל זה קשור לנטיה האוטיסטית ובכלל של אנשים יצירתיים להזדהות לחלוטין דווקא עם הדמיוני והווירטואלי והמדומה,
ביחוד כל עוד הם חיים במצב שבו העולם שנקרא בטעות האמיתי בעיקר מאכיל אותם כמויות מסחריות של חרא,
אז אם רוצים שיצאו קצת מהמסך ויאמצו אורח חיים בריא יותר צריך ללכת עם הנטיות שלהם ולא נגדם,
לספק להם מצד אחד עולם קצת פחות מחורבן מחוץ למסך ומצד שני להבין את הצורך הכל כך חשוב ומהותי שלהם להזדהות עם עולמות דמיוניים.

ולא כדאי לחשוב על כשרון מתמטי כיתרון, זו הדרך הכי טובה לאבד אותו
לצפיה ב-'משפט האחרון הוא פנטיסטי '
משפט האחרון הוא פנטיסטי
13/10/2017 | 16:56
26
ומדייק לי ברגע שראו בי עילוי או גאון במתמטיקה ובכל דבר ישר הפכתי מפגר מנער שפותר אינפי בעל פה לבן אדם שלא מצליח לוח כפל כמי שצריך ... נכון מאוד
לצפיה ב-'גם אני ככה הרבה אספים'
גם אני ככה הרבה אספים
13/10/2017 | 16:53
24
אני יכולתי לקרוא כמה ימים ברצף שהייתי כפייתי למשל אחרי לאונרדו דה וינצי ולא עזבתי עד שנרדמתי מול המסך ,זה מאפיין חיובי כך היה גם ניטון וגילה את כוח הכבידה ועוד ,זה לא ראוי לגנאי ואין דבר כזה זבל אין נמוך גבוה לכל דבר יש ערך ,גם אם בעיניך לא ,בעיני זה מרגיע אותו וכן זה לא בריא אני מסכים בעיקר כי לא אוכל או שותה בדומה לי אגב . אבל עדיין באופן עקרוני לא חיובי לבטל את החוויה שלו ולסמן אותה כלקות זה אלים ולא נכון ,
לצפיה ב-'מה זה התקף זעם/חרדה/פסיכוטי אצל אספרגר?'
מה זה התקף זעם/חרדה/פסיכוטי אצל אספרגר?
12/10/2017 | 20:29
7
70
או בכללי אשמח לפירוט

לצפיה ב-'לא קשור לאספרגר דווקא'
לא קשור לאספרגר דווקא
13/10/2017 | 02:28
5
59
בהתקף חרדה בדרך כלל מתכונים למשהו פיזי על מרכיב נפשי.
כאדם נמצא במצב של סכנת חיים, הגוף שלו מגיב בכל מני צורות
קושי לנשום, הזעה, דפיקות לב, רעד.
התקף חרדה יכול להתחיל פתאום בלי שום סיבה ברורה, יכול להיות מלווה בתחושת חרדה, ויכול גם שלא.
יש אנשים שמרגישים פיזית כאילו הם עומדים למות, ולא מודעים לכך שהם בעצם בהתקף חרדה.

התקף פסיכוטי, גם לא קשור לאספרגר.
לא כל אחד יגיע למצב פסיכוטי, זה דיי נדיר, ותלוי מאוד בסוג האישיות.
את יכולה לחשוב על זה כמו סוג של בילבול, התלבטות של עצמך עם עצמך
דעה באה ודעה נגדית קופצת מולה, זכרונות צפים ומתערבבים במחשבות שלך
מגיעים לבילבול ולא יודעים אם את נזכרת במשהו שמישהו אמר, או שזה את אמרת, מחשבות מחשבות ומחשבות הופכות לסלט בראש שלך, מתחילים להתבלבל ולשמוע חלק מהם מבחוץ, שהמחשבות לא שלך אלה של מישהו אחר.
אחרי הכול הכל בראש, גם מה שמגיע לראש מבחוץ וגם מה שמגיע לראש מבפנים, והדמיון מתערבב עם המציאות.

התקף זעם?
לדעתי ? זה סוג של דה לגיטימציה לביטוי של כעס...
משהו כמו... "עזוב אותו, הוא לא כועס על משהו, הוא פשוט בהתקף".
לצפיה ב-'אצל אוטסטים'
אצל אוטסטים
13/10/2017 | 15:02
4
47
יש חרדות לפי ידעתי וגם ממש אבחנות נלוות של זה , אוטיסיטים הם די חרדתיים יותר מן הממוצע בנוגע חפסיכוזה האבחנה שלך די מעניינת ומוכרת לי היטיב ויפה שלא הזכרת הזיות או בילבול בזהות כי הבלבול בזהות או דמיות כוזובות כפי שהגישה אומרת קיימים אצלי תמיד ללא קשר להתקף פעיל לגמרי לכן הגדרו אותי כבעל מאפיינים פסכוטים תמידים לא שזה משנה וכו יש אוטסטים שהם גם סיכזופרנים הכרתי כאלו עכשיו אני בקשר עם בחורה כזו לכו זה קיים וזה אבחנה נלוות כמו דיכאון קליני או קשב או אוסידי ועוד זה לא הכרח אבל יכול להיות ,אבל אטתי עניין מה שאמרת על פסכוזה וזכרונות צפים זה מעניין כי כצלי הזכרונות ערבבו עם אמת ושקר וזה היה מבהיל הפחיד את הסביבה ....
לצפיה ב-'זה יכול להבהיל גם אותך...'
זה יכול להבהיל גם אותך...
14/10/2017 | 02:01
3
20
במיוחד כשאתה פתאום נופל לתוך עצמך ומתעורר. כל העולם מופיע מול התודעה שלך בסוג של טלפורטציה מיקום אחר, ולא ברור לך איפה הייתה ומה עשית עם הגוף שלך שהמשיך להתקיים ביקום הזה.
לצפיה ב-'התגובה של הסביבה היא הבעייה'
התגובה של הסביבה היא הבעייה
14/10/2017 | 03:09
23
אדם הנמצא במצב המוגדר בטעות כפסיכוטי בעצם "עושה" או מתרחש בדיוק דרך הצורה שמאפשרת פתרון קיומי הכי מדוייק לו במצב נתון,
פסיכוזה זה סוג של אקסטזה, הבעייה שזו הכי רגישה ופתוחה ותלויה בתגובות הסביבה, שכמובן נבהלת ויוצאת מדעתה, אז רע.
בזמן אחרון, כצפוי, נתקלתי בלא מעט אנשים התוהים אם לא ניתן או צריך פשוט להיות עם זה, פסיכוזה ללא חרדה זה כיף, חוויה משמעותית, חכמה ורגישה נורא, היא פשוט מאיימת מסיבה מסויימת, אלא שזו מהותית פחות משנדמה, הסיבה
לצפיה ב-'כן זה מבהיל מנקודת מבט'
כן זה מבהיל מנקודת מבט
14/10/2017 | 11:30
1
13
מפוכחת לאחר מכאן אבל שאתה בהתקף אתה חיי ביקום מקביל אתה חש הכל בעוצמה אדירה אני הפכתי מהכי בישיין להכי מופרע התחלתי עם כל מה שזז עזרתי לכולם דברתי עם כולם ממש כאלו אני בהשפעה של סמים , והפסכוזה חזקה מכל סם בעיני וזו גם אהבה נגעה באהבה באופן מסוים .
לצפיה ב-'אכן אקסטזה מדהימה'
אכן אקסטזה מדהימה
14/10/2017 | 12:58
10
אבל יש גם פרנויה אצלי היה והוביל לאלימות לכן אושפזתי במחלקה משפטית
לצפיה ב-'התקף זעם, התקף חרדה והתקף פסיכוטי הם 3 מושגים שונים '
התקף זעם, התקף חרדה והתקף פסיכוטי הם 3 מושגים שונים
13/10/2017 | 16:03
14
לצפיה ב-'דיבור בקול רם'
דיבור בקול רם
14/10/2017 | 11:12
47
שלום 
שאלה: יש לי ילד נער שנוהג לדבר בקול רם עם עצמו
בחוץ ובבית ,והוא מנהל שיחות עם עצמו בקול רם 
כשיש  אורחים בבית לא עושה את זה
רק שהוא עם עצמו גם בחוץ
איך אפשר לטפל בעניין זה (הוא בתפקוד גבוה)
תודה
לצפיה ב-'מה עושים עם מחשבות טורדניות ?'
מה עושים עם מחשבות טורדניות ?
11/10/2017 | 12:24
10
52
אני כבר לא יכול יותר עם המחשבות האלו זה משגע אותי הכל צר הכל על אותו דבר בצורות שונות מה אני יעשה ? יש לי אוסידי מחשבתי שהורס אותי הכל במעגלים איך זה אצלכם ? 
לצפיה ב-'זה נכנס אפילו בחלמות'
זה נכנס אפילו בחלמות
11/10/2017 | 12:53
9
30
במקום לחלום אני חושב שהייתי מתעסק במתמטיקה כל הזמן חלמתי במחשבות על משוואות ופתרונם ועכשיו זה עם שירה אני חושב על מלא שירים בחלום וקם ושוכח הכל
לצפיה ב-'חלמתי עליך'
חלמתי עליך
11/10/2017 | 19:53
3
36
אני לא זוכרת בדיוק מה ,
רק שהסתובבנו בדאלית אל כרמל וכל הזמן דאגתי שיקרה לך משהו.
אני לא יודעת מה קובע אצלך את אופי המחשבה אבל לפעמים מקצב של קו אחר שלא קשור לסיפור שלך אם אפשרי משחרר אותי.
 למשל אם אני מרגישה זוועה ולא יכולה לזוז לשום מקום בגלל שנתקעתי על אפשרויות או שאין לי כוח לנסות לבשל מעביר אותי לעולם אחר וצרכים אחרים .
לא תמיד זה עובד אבל לפעמים גם זה כמו ערימת כוסות מלוכלכים בכיור ולהתחייב לשטוף כוס אחת בלבד- ואז לראות מה יבוא אחר כך נוסך כוח כי עשית משהו זעיר יותר מהאינסוף כלום שיכולת לעשות  - ואז פתאום בא עוד כוס ואם לא יותר אז גם בסדר אבל אחר כך כי אין מתח פעולה מחושבת עוד כוס ועוד כוס עד שסיימת לשטוף את כל הכלים בכיור.

משהו כזה. 
אל תצפה מעצמך וגם אם אתה צריך המון התלהבות לנוע למשהו נסה פשוט לספוג מה שהתנועה מולידה - אולי מקצב חיצוני יעזור לך לספוג חשק למשהו שלא חשבת שתוכל. 
לצפיה ב-'אני הוזה אליך'
אני הוזה אליך
12/10/2017 | 13:32
27
כבר זמן מה רואה כאלו את כותבת לי תגובה בפרטי ואני קם ורואה שאין כלום חוץ מזה נראה שאולי באמת יש אמת בהזיות שלי כי נבאתי כבר מלפני פסח שאת תתרחקי ממני בתקופה הקרובה וזה קרה היה לי פשוט קולות על זה שאני זוכר במטשטש אבל זה קרה אני הוזה מה שיקרה הכל גלוי לפני  בצורה מסייןמת כמעת ידעתי גם שתבוא עלי משטרה שספרתי לך והיא באה ידעתי על האשפוז ידעתי הכל אז יסמנו את זה כתסמין סיכזופרני בעיני זה עניין השרדותי אני שורד לכן יוכל   "לנבא " או לשער כמה צעדים קדימה זו לא מאגיה ולא רוח השם נכנסה בי זה שחמט מט טבעי שחמט של ניסיון חיים ... כולם עוזבים בסופו של דבר צריך רק לקבל את זה זה עניין של קבלה אני בתהלכים ...  החלומות בעיני הם ראי לפחדים הכי כואבים שלנו אז דאגת לי בחלום זה אומר שיש לך גם דאגה בעולם החיים וזה יפה אני לא חולם כבר רק הוזה בתוך חלום הכל מחשבות טורדניות על אשר היה ועל אשר יקמל בטרם עת
לצפיה ב-'הייתי אומר לך דבר מה'
הייתי אומר לך דבר מה
12/10/2017 | 16:50
1
24
אבל שתיקה יפה לחכמים אז אוותר
לצפיה ב-'כי משטר המחשבות וזה'
כי משטר המחשבות וזה
12/10/2017 | 17:02
16
אין פתיחות לגמרי בטח לא פה .
לצפיה ב-'לא יודעת איך אפשר להקל'
לא יודעת איך אפשר להקל
13/10/2017 | 19:22
4
17
אבל אם זה מנחם אותך איכשהו אז אומר שאתה לא לבד ואני מבינה את הקושי.

גם לי יש אוסידי שבעבר התבטא יותר במעשים וטקסים ולאחרונה מרגישה כמה חזק זה נהיה דווקא בתוך הראש, מחשבות בלופים.. וכן גם בחלומות..
לפעמים כשאני בלחץ יש לי סוג של חלום/ מחשבה [אני לא ישנה ממש עמוק כשזה קורה אז זה איפשהו בין חלום לעירות]  שכל הזמן חוזר על עצמו, כל הלילה ):

למשל יש חלום אחד שאני מנסה לקפל איזו שמיכה וכל פעם זה לא מצליח וככה שוב ושוב כל הלילה... חופר ומתיש.
עכשיו בעצם אני מצליחה להזכר במשהו אחד שעוזר לי לעצור את הלופ [למרות שלוקח לי לרוב שעות לקום ולעשות את זה].. אני ממש צריכה לקום, לעשות סיבוב בבית, להסיח את דעתי במשהו... ואז הלופ נשבר ויכולה לחזור לישון..
לצפיה ב-'זה מצב שגם אני לא מבין'
זה מצב שגם אני לא מבין
13/10/2017 | 19:31
1
8
מצב שבין חלום לעירות, לא מצליח להבין אם אני ישן או ער, אני לא ממש ער וגם לא ממש ישן, והתמונות בהתאם, מאוד אינטנסיביות.

גם אני בדרך כלל פשוט קם ועושה משהו אם אני יכול

יש לי את זה מאז שאני ילד, אם כי הנושאים שחוזרים על עצמם משתנים עם הזמן

לצפיה ב-'גם אצלי ככה'
גם אצלי ככה
13/10/2017 | 20:20
5
לא ברור לי מתי זה חלום או ערות אלא שאני ממש בתוך המציאות הרועשת וגם אז זה חלקי .יש גם קטעים נורא מגנבים כי אתה יכול לנוע במרחב החלומי ולהתפרע    
לצפיה ב-'כן גם אצלי החלומות ככה'
כן גם אצלי החלומות ככה
13/10/2017 | 20:15
1
6
כל הלילה מחשבות בחלום זה משגע לא חושב שיש לזה פתרון וזה סבל נוראי בעיני  
לצפיה ב-'גם בסיוטים מנסה לעורר'
גם בסיוטים מנסה לעורר
13/10/2017 | 20:23
5
את עצמי אחרת אני בלופ אין סופי וקם מסיוט אבל לא לגמרי והוא ממשיך מאותה נקודה עוד פעם רק בזווית קצת שונות זה גם משגע  
לצפיה ב-'שאלה על אוטיסטים'
שאלה על אוטיסטים
12/10/2017 | 20:27
21
86
לאוטיסטים אספרגר יותר כואב הראש והשרירים? או שאין קשר?
יש להם כאב ראש תמידי?
לצפיה ב-'לי יש כאב ראש תמידי'
לי יש כאב ראש תמידי
12/10/2017 | 20:44
19
53
וגם השרירים תמיד תפושים
לצפיה ב-'זה קשור לאספרגר או סתם?'
זה קשור לאספרגר או סתם?
12/10/2017 | 21:23
16
38
מתי זה התחיל לך?
לצפיה ב-'מתח שרירים חריג, בוודאי'
מתח שרירים חריג, בוודאי
12/10/2017 | 22:19
15
19
לצפיה ב-'לא הבנתי אפשר פירוט?'
לא הבנתי אפשר פירוט?
12/10/2017 | 22:38
14
28
אחד מהמאםיינים של אסםרגר זה כאב ראש וכאב שרירים? מאיזה גיל זה היה לך?
לצפיה ב-'מתח שרירים גבוה ונוקשה זה תסמין אוטיסטי'
מתח שרירים גבוה ונוקשה זה תסמין אוטיסטי
12/10/2017 | 22:47
13
47
הרבה פעמים כזה מופיע בצד אחד של הגוף בעוד שבצד השני של הגוף המתח שונה ורפוי יותר,
אולי זה גם המקור לקשיי תנועה ולנטיה לרוץ מצד לצד וסיבובים וזה,
אני מתרגם את זה לסוג ה"סדק" הנפשי-מנטלי שהופך את הקיום האוטיסטי לכל כך רדיקלי יחסית לממוצע ובכלל.

על חלק מהאוטיסטים אפשר לראות את זה ממש בבירור, הצורה שבה הם מחזיקים את הראש והולכים,
על חלק פחות,
לא יודע עד כמה זה אופייני לאספרגר,
אני לא אובחנתי כאספרגר.

ולא זוכר ממתי יש לי כאב ראש כרוני, לתחושתי מאז ומתמיד

לצפיה ב-'כנס..'
כנס..
12/10/2017 | 23:00
12
36
אתה לא אספרגר? אם כן מה את אתה? :)
ויש לי כאבי ראש ולחץ, והכתף שלי תמיד תפוסה זה אומר שיש מצב שיש לי את זה?
לצפיה ב-'אוטיסט בתפקוד גבוה'
אוטיסט בתפקוד גבוה
12/10/2017 | 23:09
11
49
לא יודע אם היום יש אבחון כזה, לדעתי היום גם לא מאבחנים אספרגר, רק משהו על הקשת האוטיסטית כזה.

לדעתי זה קשור, כתף וצוואר תמיד תפוס וכאבי פנים וראש מאוד נפוץ במגזר,
כמובן שזה משהו שקיים גם אצל לא מעט אנשים שלא סובלים או נהנים מאוטיזם

לצפיה ב-'אני לא יודעת אם יש לי את זה וזה משגע אותי'
אני לא יודעת אם יש לי את זה וזה משגע אותי
12/10/2017 | 23:15
10
33
אני לא יודעת אם המצב שלי זה סוג של חרדה חברתית סוג של חוסר בטחון שיעבור או ממש תסמונת.
זה משגע אותי אני כן נלחצת מאנשים וממקומות הומי אדם ואני לא אוהבת רעש ואור יותר מידי וכן מתחמקת מאירועים משפחתיים ושאני כן מגיעה אני די סובלת ולא נינוחה. אני אוהבת להיות עם עצמי, ואם אני מרגישה עם מישהו מהמשפחה בנוח אני מאוד אוהבת לדבר ולשחק וכו' עד גיל 12 די היו לי חברים, ופתאום הכל השתנה נהייתי פחות חברותית, אני לא מוצאת את עצמי ובעבודה אני נוקא לחוצה וצריכה כל הזמן להרגע. אני די עצבנית אבל עם זאת אני לא כל כך חכמה בלימודין כמו שמאפיין את הרוב ומספרים לא מלהיבים אותי ואני די רגילה חוץ מהקטע שאין לי חברים בכלל ושקשה לי להתנהל עם אנשים. וכל הסימנים שאתם אומרים פה כולל הכאב ראש ממש מאפיין אותי, אני לא יכולה ללכת לאיבחון ואני לא יודעת אם לשלול לעצמי את זה או אולי אני כן מתאימה.. זה משגע אותי חח סורי שחפרתי לא נראה לי זה מעניין מישהו אבל מה דעתך? אני פחות מתאימה? או יש סיכוי שכן?
לצפיה ב-'לדעתי זה לא משנה'
לדעתי זה לא משנה
12/10/2017 | 23:20
1
25
לא שווה להשתגע על זה ומזה, בכלל לא חשוב אם יאבחנו אותך כאוטיסטית או לא.
לצפיה ב-'אתה צודק אבל'
אתה צודק אבל
12/10/2017 | 23:29
21
זה באמת לא כל כך משנה.  אבל מאחד שמבין בזה, מה אתה חושב? בכנות אני לא אפגע, אתה חושב שאני כן?

אני רק אגיד שאני כן מבינה הבעות פנים, אפילו יותר מידי, ובילדות כן היו לי חברים, והייתה לי התפתחות תקינה. ואף פעם אף אחד לא אמר לי כלום על זה שאני אולי אוטיסטית או משהו כזה.. אולי ההורים מסתירים? חחח לא יודעת.
לצפיה ב-'תצאי מהקטע הזה'
תצאי מהקטע הזה
12/10/2017 | 23:30
7
21
האבחון לא משנה כלום את חריגה וזהו קראי לזה חרדה חברתית או אספגר זה לא משנה הכותרת ,מבין את הלופים האלו החזרתיות זה מאפיין אוטיסטי מובהק גם אני כככ אבל שוב זה לא משנה את חא לקויה ולא כלום סך הכל רגעשה מן המומוצע וזה לא רע בכלל .
לצפיה ב-'תקשיב'
תקשיב
12/10/2017 | 23:41
6
26
אני מבולבלת וזה לגיטימי לגמרי שאחזור על זה שוב ושוב והלוםים זה היפוכנדריה אני נורא היפוכנדרית, אז זה בגלל זה והכאבי שרירים יכולים להיות מלחץ והרגישות לאור מהכאבי ראש והחולשה מהחרדה חברתית, אז בגלל זה אני לא בטוחה שיש לי אס0רגר. וכן לי זה די משנה כי זה שני דברים שונים אוטיזם זה מלידה, מצב שאפשר לשפר אבל לא לשנות. חרדה חברתית או בטחון עצמי זה משהו שאפשר אפילו להעלים אז זה כן משנה לי אם אני כזאת או לא. כי בסהכ אני נתפסת כילדה רגילה פשוט חסרת בטחון עצמי ולחוצה יותר מידי.
לצפיה ב-'אין שום הבדל'
אין שום הבדל
12/10/2017 | 23:53
2
21
בכל מקרה, אוטיזם או לא, זה רגישות שנולדת איתה, או התפתחה כך עם הזמן,וגם לא צריך לשנות אותה אלא להתאים את החיים אליה.

מה זה " חסרת בטחון עצמי " ?  מה זה בטחון עצמי ? בטחון במה ? בסוג מסויים של התנהלות והתנהגות שכנראה לא משקפת את נפשך וגופך, אז כאבי ראש, וגוף תפוש,וחוץ.
לא כולם חייבים להיות שחצנים, ומוחצנים , לא נכון לתייג כל אדם לא כחני הסובל מחרדה חברתית
לצפיה ב-'אבל'
אבל
13/10/2017 | 00:18
1
16
אבל בתכלס את חושבת שאני בעלת תסמונת כזאת?
ולדעתי יש קצת הבדל.. כי יש ריגשיות שלאו דווקא נולדת איתם ואפשר לשנות חח
לצפיה ב-'כל הענייין שלא צריך לשנות'
כל הענייין שלא צריך לשנות
13/10/2017 | 06:44
7
גם לא את הרגישות האוטיסטית
לצפיה ב-'גם אני נורא הפיכודנרי'
גם אני נורא הפיכודנרי
13/10/2017 | 00:27
2
12
ואני ממש לא שופט אותך גם אני ככה פשוט חושב שזה לא משנה , גם יש שיטות שמנסות לשפר מצב חברתי אצל אוטיסטים וטוענים שז עובד בעיני זה טעות ואף פשע ,אני אומר לך שבעיני את בסדר גמור .זה לפחות דעתי לכן מנסה להסביר לך שכדאי לך לקבל את עצמך כפי שאת זה גם חלק מהשיכוך לכאב קבלה עצמית ויחס לעצמך כאדם ראוי ואת ראוי כפי שאת ,זהו זה דעתי  
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/10/2017 | 00:41
1
26
אני מקווה שאתה צודק..
אז לדעתך אני לא שייכת כל כך לפורום הזה? אני סתם היפוכנדרית?
לצפיה ב-'אין לי מושג'
אין לי מושג
13/10/2017 | 14:54
8
אני לא מכיר אותך
לצפיה ב-'גם לי'
גם לי
12/10/2017 | 22:54
9
לצפיה ב-'כל כך כואב לך'
כל כך כואב לך
12/10/2017 | 23:25
23
שבא לך למות וזהו ? כל כך כואב שלא בא לך לקום וגם בשינה כואב ונכנס לחלמות ? אם כן אתה כמוני מרגעש שיש לי חום 40 מעלות ובעצם אין כלום פיזי .   סיוט
לצפיה ב-'האבחנה של אספרגר בוטלה (מאז ספר ה DSM הפסיכיאטרי האחרון) '
האבחנה של אספרגר בוטלה (מאז ספר ה DSM הפסיכיאטרי האחרון)
13/10/2017 | 16:04
10

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
טלי אנגור - טיפול בתסמיני אוטיזם
טלי אנגור -
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה