לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'זקוקה לנשים בספקטרום'
זקוקה לנשים בספקטרום
24/07/2016 | 15:01
4
73
שלום רב,
במסגרת לימודי במכללת תל חי אני כותבת סמינריון בנושא של נשים בספקטרום האוטיסטי.
מטרת המחקר היא להרחיב את התמונה הקלינית של נשים בספקטרום.
לטובת המחקר אני זקוקה למרואיינות, נשים (מעל גיל 18) אשר יסכימו להתראיין (ראיון האורך שעה מקסימום) בעלות אבחנה בספקטרום (אספרגר וכו' גם טוב).
האם תוכל לעזור לי לשם כך?
מוכנה כמובן לתרום מזמני בחזרה.
תודה רבה,
רתם שלאין
0528226066
shlainrotem@gmail.com
לצפיה ב-'תמונה קלינית ? שיהיה לך בהצלחה, חחחח...'
תמונה קלינית ? שיהיה לך בהצלחה, חחחח...
24/07/2016 | 15:40
43
מקווה בשבילך שלא תיפול עלייך אספית או אוטיסטית עם מודעות עצמית
אחת כזאת שעדיין לא התרגלה שכולם רומסים אותה
אחרת היא תקרע את התמונה הקלינית שאת בונה לגזרים
ובצדק

אגב
אני עורך מחקר שמנסה להרחיב את התמונה הקלינית של הקונפורמיזם הנורמטיבי,
את מתנדבת להיות אובייקט של מחקר כזה ?
לצפיה ב-'מה מטרת המחקר?'
מה מטרת המחקר?
24/07/2016 | 17:30
34
מה את מחפשת? למה את מתכוונת בתמונה קלינית? האם השתייכות לקבוצה חברתית מסוימת היא סימפטום קליני? האם לדעתך אוטיזם זו מחלה? האם מטרת המחקר היא להבין איך לעזור ל"חולים" ? או איך להשתמש בהם כעכברי מעבדה?...
לצפיה ב-'שלום לך '
שלום לך
24/07/2016 | 17:56
41
אכן ראוי שהמחקר יקדיש יותר תשומת לב לנשים על הספקטרום
וטוב שיש עניין להקשיב להן.
ממליצה להתחיל מהחשפות לטקסטים, אתרים, סרטים של אנשי ונשות הספקטרום,
כדי ללמוד להכיר את האופן בו רבים ורבות מהן תופסים את עצמם ואת שונותם.
זה חיוני כדי לייצר תקשורת ואמון
אולי את כבר מכירה, לא יודעת,
הנה אתר שאמנם לא כל הא"סים (אנשי הספקטרום) מזדהים איתו,
אבל עשוי לתרום

"לדעתנו יש לאוטיסטים מבנה נוירולוגי ומבנה אישיות השונים (אך לא פחות ראויים)
מאלו של אנשים שאינם בספקטרום האוטיסטי.
יש לנו דרכים שונות ואלטרנטיביות לתקשר עם סביבתנו וגישות יחודיות לעיבוד חושי.
האוטיזם הנו חלק בלתי נפרד מהוויתנו, מהגדרת אישיותנו ומתפישת עולמנו."

"אוטיזם בכל צורותיו איננו הפרעה או מחלה,
אלא חלק בלתי נפרד מן ההתפתחות האנושית
ובלעדיו לא יתקיים חלק נכבד מן הקידמה האנושית."

על כן המונח "תמונה קלינית" לא רק שאינו רלוונטי, אלא אף מעורר אנטגוניזם.

קישור נוסף שאולי יעניין אותך (ואולי גם אותו את כבר מכירה)

לצפיה ב-'אני מניחה שהסיבה היא תת איבחון של נשים בספקטרום.'
אני מניחה שהסיבה היא תת איבחון של נשים בספקטרום.
25/07/2016 | 14:04
14
מצטערת שאני לא יכולה לעזור כי אצלי הבן הוא אספי.
מקווה תמצאי מספיק מרואיינות.
בהצלחה.
לצפיה ב-'התלבטות בין שתי רופאות'
התלבטות בין שתי רופאות
24/07/2016 | 15:15
4
50
הבן שלי בן 5, הולך לגן תקשורת.
בגן ממליצים לנו כבר תקופה ארוכה לקחת אותו לאבחון של הפרעת קשב או חרדה (כלומר, לקחת לרופא שייתן אבחון מהו הקושי העיקרי), כמובן שהם גם בעד טיפול - הם לא אמרו, אבל אני מניחה שהכוונה לטיפול תרופתי...
אני נוטה לחשוב שהוא עוד צעיר מדי בשביל להתחיל עם תרופות, אבל לא אכפת לי לשמוע מה אומר הרופא.
יש לנו תור בעוד שבוע לד"ר יפעת ברונשטיין דרך קופת חולים.
בשבוע לאחר מכן התפנה תור לד"ר רויטל בן חיים באסף הרופא. ד"ר בן חיים היא הרופאה שמלווה את הגן, כך שהיא כבר ראתה את הבן שלי.

שתי נקודות חשובות נוספות - אנחנו גרים בתל אביב, הנסיעה לאסף הרופא ארוכה... בנוסף, אני ממש לקראת סוף הריון, והיינו רוצים לפחות להתניע את התהליך לפני הלידה (הכוונה היא שבשני התורים אני כבר אהיה בחודש תשיעי...)

אשמח לשמוע חוות דעת על הרופאות המדוברות, אני מתלבטת למי ללכת.
בנוסף, אם יש שיקולים נוספים שפספסתי, אשמח לשמוע.
תודה!
לצפיה ב-'שני השמות מוכרים לי, אבל לא מעבר לזה. מה שכן- מלווה את הגן'
שני השמות מוכרים לי, אבל לא מעבר לזה. מה שכן- מלווה את הגן
24/07/2016 | 17:09
3
34
אינו בהכרח יתרון.
במיוחד שהצוות מושך לטיפול תרופתי שאת לא מעוניינת בו (מסכימה איתך).
סביר להניח שהיא בעצה אחת  איתן.

אם נשים רגע בצד את דעת הצוות שכבודו במקומו מונח-
האם את חשה שיש לך שאלה עליה איבחון יכול לענות?
בהנתן שאינך מעוניינת שבנך יבלע חומרים פסיכו-אקטיביים בגילו הרך,
האם לדעתך איבחון עשוי לתרום לו?
לעזור לך לעזור לו?
לצפיה ב-'קשה לי להגיד'
קשה לי להגיד
24/07/2016 | 19:44
2
26
כמה דברים:
בתור התחלה, גם לי לא כ"כ נוח עם הרופאה של הגן. בדו"ח שלה שהועבר אלינו היא מאוד מתלוננת שאנחנו לא משתפים פעולה (כי לא הסכמנו עד עכשיו להגיע אליה...) וכל מיני כאלה.

לגבי תשובות שיעלו מן האבחון: אני לא מתווכחת שיש לו בעיות של קשב ושל חרדה. הוא הבן הבכור (ובינתיים היחיד...) שלי. אין לי מדד להשוואה - למשל מה טווח הקשב שאפשר בכלל לצפות מילד בן 5 להחזיק. אז אני מבינה גם בלי שיגידו לי שיש כאן בעיה, אבל אני לא יודעת לכמת את החומרה.

אני תוהה האם ניתן למצוא כלים אלטרנטיביים שיעזרו לו. הוא ילד חכם מאוד, עם מוטיבציה חזקה להצליח - אולי יש אסטרטגיות התנהגותיות שיכולות לעזור לו, אולי יש משהו שעליו לא חשבתי.
לצפיה ב-'נראה לי שענית לעצמך לגבי הרופאה'
נראה לי שענית לעצמך לגבי הרופאה
25/07/2016 | 09:21
19
אם לא נוח לך עם הרופאה שמלווה את הגן, אם אין אמון ביניכן, למה שתפני אליה?

קשב שונה ונטיה לחרדה- בגלל רמת רגישות גבוהה,
הם מאפיניים שכיחים אצל הרבה מאד אוטיסטים.
לא ברור לי למה צריך בשביל זה איבחון נוסף.
לפי נסיוני, מה שיכול לעזור זה אסטרטגיה של הכלה.

הכלה מילה גדולה- אם תרצי לפרט לגבי הקשב והחרדה שלו
אולי אנשים כאן יוכלו לחשוב ביחד איתך לגבי המימוש שלה עבורכם.

לצפיה ב-'יש לך תור בעוד שבוע בקופת חולים.'
יש לך תור בעוד שבוע בקופת חולים.
25/07/2016 | 14:00
9
והתור עם הרופאה שמתלוננת שאת לא משתפת פעולה הוא אחרי זה.
אז מה יש להתלבט ?  תלכו לרופאה בשבוע הבא.
לצפיה ב-'למה ABA?'
למה ABA?
21/07/2016 | 21:59
20
103
ABA היא השיטה נפוצה ביותר בארץ לטיפול באוטיזם.
השיטה מתמקדת בהקניית מיומנויות חיקוי, ציות וקשר עין.
חיקוי: המטפל מהווה מודל להתנהגות נורמטיבית. מצאתי במחברות קשר של גני אלוטף כמה פעמים משפטים כמו "קשה לה כשלא מתייחסים לבכי שלה והיא מקבלת חיזוקים רק כשהיא נרגעת. היא תבין את ההקשר בהמשך". כיום, 13 שנה אחרי, היא עדיין מבינה את ההקשר ומיישמת אותו בחיי היומיום. היא מענישה את עצמה כשהיא סובלת (רוב הזמן) ומתעלמת מסבל של אחרים או מרביצה להם כדי שישתקו ויסתירו את סבלם - בדיוק כמו שלימדו אותה....
ציות להוראות: הילד מקבל חיזוקים (ממתק או שווה ערך) כשהוא מציית להוראות ונענש כשהוא מתנגד, מסרב או מנסה לבטא משהו עצמאי. התוצאה: קשר אסוציאטיבי (קשר פבלובי) בין ביטוי עצמי לכאב. הקשר הזה מתבטא במגוון הפרעות נוירולוגיות שמוכרות בשם "גרייה" או "אקולליה" ומופיעות בכל פעם שהאוטיסט מנסה לבטא את עצמו. 
קשר עין: מטרת ההקניה היא מיקוד קשב. קשב נורמטיבי מבוסס על ראיה. קשב אוטיסטי מבוסס על חושים אחרים (זו מהות האוטיזם). הדרישה לקשר עין נתפסת בעיני הילד כשרירותית ובשלב מאוחר יותר הוא מבין שזו שיטה להפחדה או ביסוס שליטה על הזולת ומשתמש בקשר עין כדי להרתיע "אויבים" ולהגן על עצמו. 
טיפול אינטנסיבי לא יוצר מיקוד קשב אלא פיצול אישיות שמתבטא בתנודות קיצוניות של התכנסות/התפרצות, זעם/חרדה או בכי/צחוק ללא שליטה. טיפול פסיכאטרי יכול להחמיר את הבעיה ולהפוך להפרעה נוירולוגית חמורה במיוחד שמוכרת בספרות העממית כ"דיבוק". 

מצדדי השיטה טוענים שרק 50% מהילדים יפתחו תופעות לוואי ואילו השאר (50%) יבריאו או ירפאו מהאוטזם.

אוטיסטים ששרדו את השיטה ו"הבריאו", לטענת המטפלים, טוענים שהיא הרסה להם את החיים ולא ריפאה אותם כי "אוטיסט" זה מי שאתה ולא מה שיש לך.

האינטרנט מלא בעדויות של מטפלים לשעבר, הורים ממורמרים ואוטיסטים זועמים. האינטרנט מלא גם בשיטות אלטרנטיביות שהובילו להצלחה ול"ניסים" - כלומר, ריפוי של תופעות הלוואי הנוראיות של ה"נירמול" (כפיית הנורמה החברתית).

אז למה ABA?...
לצפיה ב-'מנסיון אישי אני מתייחסת רק ל'קשר עין'.'
מנסיון אישי אני מתייחסת רק ל'קשר עין'.
22/07/2016 | 13:12
9
68
כשאני מבצעת אותו ,כל הקשב שלי הולך לאיבוד (ואני א"א בלבד ). נכון  שלצד השני מאוד נחמד אם אני מסתכלת לו בעיניים. אבל כשאני  עושה את זה אני בכלל לא שומעת מה הוא אומר . אני לא שומעת כי המיקוד שלי עובר לעיניים שלו ואני מסתכלת על האישונים והריסים והעפעוף  ואז איך אפשר לשמוע משהו ?
קראתי כבר לא פעם שגם אנשי מקצוע יודעים שקשר עין מאולץ לא עוזר במקרה הטוב וממש מזיק במקרה הרע.
רק  נראה לי שאנשי מקצוע בארץ עוד לא הגיעו לתובנה הזאת...
לצפיה ב-'בהחלט קיים גם אצל "חצי" אוטיסטים'
בהחלט קיים גם אצל "חצי" אוטיסטים
22/07/2016 | 14:03
2
70
ובצורה שמלמדת מאוד, את מי שרוצה ללמוד, גם משהו הכי מהותי על אוטיזם,
שאצלם, יש קשר מאוד הדוק וספונטני בין מידע טמפורלי, כזה שקשור לתחושת הזמן ולזמן כהפשטה, לבין מידע מרחב, גופני, שוב, כתחושה מאוד קונקרטית וכהפשטה.

ניורולוג מיומן ובוודאי כזה שיש לו הבנה מינימלית בפסיכולוגיה היה יכול להסיק את זה מזמן אבל אלה כראוי מעולם לא רואים אלא את הצפוי והמקובל והמוסכם.

אוטיסטים שומעים עם העיניים, זו סיבה שהם לא מגיבים להבעות פנים כמו נ"ט, כי כמו שגם ענת כתבה כאן בערך אלף פעמים מה שהם שומעים מאוד לא דומה למה שנ"ט מדברים, לרוב זה אפילו הכי סותר, 
אז למה בדיוק אוטיסט אמור להגיב ? למידע שאנשים אומרים או למידע שהוא רואה ? מה השקר ומה האמת ? לפחות לדעתי לא זה ולא זה, אבל לא משנה.

מה שמשנה זה שאצל אוטיסט מבט עין מייצר חוויה שמיעתית, קולית, מאוד חזקה וחיונית, וכשכופים על החוויה הזאת גם ביטוי קולי שדי סותר אותה אז האוטיסט לא יודע לבחור למה להקשיב ובכל מקרה גם אם הוא היה בוחר זה לא היה עוזר לו כי הערוץ הקולי שמגיע אליו מהעיניים מתיישב על הערוץ הקולי שמגיע לו מהאזניים.

נ"ט לא יכולים להבין את זה כי חווית קיום הדדי זרה להם לחלוטין
החושים שלהם לא מחווטים בצורה כזו.

הנסיון לכפות קשר עין הוא לא רק הכי טיפשי בעולם, ולא רק מוכיח שאף אחד מעולם לא טרח ללמוד משהו על אוטיזם, הוא גם אכזרי בצורה מטורפת לחלוטין,
עדיין, זה מה שמטפלים עושים כי מבחינתם יש רק מדד אחד,
להיות כמו כולם

מצד שני
אם סוף סוף ימצא מישהו שיכבד את האוטיסט, ולא רק כהצהרה ומהפה ולחוץ, אלא כנסיון ללמוד אותו, החיבור הזה בין השמיעה לראייה יכול לפתוח עולם חדש ונפלא

לצפיה ב-'אנשי אמצע אינם "חצי אוטיסטים"'
אנשי אמצע אינם "חצי אוטיסטים"
22/07/2016 | 17:39
1
48
הזהות שלי אינה חצי הזהות של מישהו אחר.
המהות שלה זה האמצע.
אמצע זה לא רק "לא פה ולא שם"
אמצע הוא מהות, חווית קיום, בפני עצמה.

אני לא "חצי" ולא "בת דודה".

לצפיה ב-'לא יודע מה זה זהות'
לא יודע מה זה זהות
22/07/2016 | 18:09
37
וכשאני כותב חצי אני לא מתכוון שיש לאנשים חצי זהות כי גם אוטיזם אינו זהות
אני מתכוון שכמו שדינה מתארת אז למאפיינים אוטיסטים אצלם יש ביטוי מתון יחסית

אוטיזם אינו זהות ולכן חצי אוטיזם אינו חצי זהות
אוטיזם זה ביטוי לדעה קדומה כלפי שונות

לכל אחד יש אמצע אחר
האמצע הנורמטיבי הוא דפוק בעיני
לצפיה ב-'גם בארץ יש כבר אנשי מקצוע שמבינים את זה '
גם בארץ יש כבר אנשי מקצוע שמבינים את זה
22/07/2016 | 18:06
2
50
אם כי נראה לי שהגישה הרווחת היא עדיין (גם פה וגם בעולם)
שקשר עין בסגנונו הנ"טי הוא "קשר עין תקין"

אחת הסיבות שהיה לי נוח כ"כ לשוחח עם אבא שלי,
זה ששנינו לא שמרנו על קשר עין
הוא לא ציפה לזה ממני, ולא עשה את זה בעצמו.

אם אני מנסה להכריח את עצמי לקשר עין נ"טי
זה מכניס אותי לחוסר שקט רגשי.
לא שאני שוקעת בסקירת האישונים והריסים והעפעוף
אלא התחושה היא כניסה מאד חזקה אחד לתוך השני
(שנאמר: העיניים- ראי הנשמה).
לא תמיד ולא עם כל אחד נוח לי עם זה.
לצפיה ב-'ברור שיש כאלה שמבינים '
ברור שיש כאלה שמבינים
24/07/2016 | 12:37
18
רק נראה לי שהמספר שלהם פוחת במקום להתגבר.
יש לי תחושה שבשנים אחרונות גוברת הדרישה ל'קשר עין'.

ולגבי עצמי , הריכוז הכי גבוה שלי זה עם עיניים עצומות .
לצפיה ב-'נשמע הרבה יותר נוח ללא קשר עין '
נשמע הרבה יותר נוח ללא קשר עין
25/07/2016 | 22:48
6
לצפיה ב-'כן, זאת תחושה שהראש שלך מתרוקן '
כן, זאת תחושה שהראש שלך מתרוקן
23/07/2016 | 21:19
2
31
וכל מה שרצית לומר הולך לאיבוד בהתרכזות בעיניו של אחר.
אני דווקא מקיימת קשר עין עם אנשים שקרובים לי אבל זה מצריך נוחות רבה ושיחה על דברים יותר פשוטים  , או אינטימיות רבה.

מצד אחד חסרה לי התקשורת הזו כשאני לא מחלקת אותה בנדיבות מצד שני כשאני כן אני מתבלבלת ולא יודעת מה להגיד ושוכחת מה רציתי והקשב עובר לחלוטין למקום אחר. לי אישית זה גם גורם בנסיבות שונות בטח עם זרים תחושה של "כאב" .

גם אני א"א
לצפיה ב-'קשר עין זה הכי נהדר, בהקשר הנכון'
קשר עין זה הכי נהדר, בהקשר הנכון
24/07/2016 | 01:00
1
27
בדיוק כמו דיבור,שגם שם בדיוק בגלל שהוא כל כך מדהים דווקא אוטיסטים נוטים לשים לב למידה שבה הוא תלוי הקשר.

היחס המכני, לדיבור ולקשר עין, מעיד שהנ"ט לא רואים כלום ולא שומעים כלום, שהכל אצלם גם ונופל על ציות למוסכמה בלי להבין בכלל את המהות של הדברים, בלי להרגיש אותם
לצפיה ב-'הם רואים , אבל שונה '
הם רואים , אבל שונה
24/07/2016 | 01:23
20
בגלל זה כל הזמן אצלם הוא מאוד נדרש- 
כמו שאתה לא נוגע בהם מכבוד, לא דורש לדעה כאגו מכבוד-
במקום שכל הזמן ממשמשים אותך גם עם בגדים, 
שהדעה שלך הופכת פאלית-

אז אתה נלקח במבטים , כי זה הכי חסר להם הקרבה והתשוקה לאהבה- 
זה אקולליה קצת , במילותיך שלך.

הנה ככה- הם מביטים בך במבט הכי קרוב והכי ממשמש וממתמשמש כדי לקחת מה שנלקח ולברור אותך מהחוץ לפנים , אבל לא מסוגלים.

זה כמו עטלף- שהוא רואה שונה, הנ"ט רואה שונה ממך רק שאתה בחזקת העטלף הרבה יותר.

צריך להבין גם , אולי אתה יותר מוכשר והרבה יותר שנים בדקת לעומק חוץ פנים הכל- אבל כשמתעמקים, ככה כמו שאתה שונה, גם הוא שונה ממך.

אתה חי בעולם של שונים , או להתרחק או לנסות להשלים פערים ולהדרש להם ולבעלתנות הזו- בעינינו.
לצפיה ב-'למה אקולליה קשורה לציות להוראות?'
למה אקולליה קשורה לציות להוראות?
23/07/2016 | 21:32
9
37
כי היא חזרה על דבריו של אחר?

אישית לי חזרה על דברים , אפילו היום כשאני מתדיינת עם אנשים כאן במרחב וירטואלי מאוד עוזר להכניס למילים מה שחושבת ומרגישה במילים שלהם.

כשהייתי קטנה למשל זה דווקא איפשר לי לבטא את עצמי גם בדרכים שונות, למשל לחזור בטון אחר על דבריהם או לשחזר טקסטים מסדרות טלוויזיה שראיתי-
כי הרגע והאירוע מאוד מאפשרים לגלות משהו אחר שאתה רוצה לתאר ואין לך מילים.

בכלל במקום הזה לדעתי תמיד דוגמא חזותית או סיטואציה שמביאים , ציטוט, שיר וכן הלאה מבטאים לא פחות טוב את הדברים מהמילים שלך. 

זה במורחב, אשמח למתן מענה לשאלתי :)

שמחה לקרוא ולהעמיק במה שרשמת, אני עצמי לא רואה אוטיזם כמחלה או דבר שצריך להרפא ממנו (בטח ובטח כי אני מסתירה את "המחלה" שלי על פי רוב) - לכן התעניינתי בעצם בדרך שלך להביע את מה שאת חושבת שנכון ואפשרי יהיה תיאור טוב יותר כדרך טובה יותר לחיות עם מי ומה שאתה ולבטא את עצמך טוב אך מבלי להקשות עליך ועל הסובב אותך , שחושיו מווסתים אחרת.

אני מתנגדת לנירמול התופעה, אלא רק במידה וברצון הטוב של הפרט לנסות לתקשר ולאפשר שתי גישות ושתי תפיסות עם אחר שחושיו מווסתים אחרת מאוטיסט. 

זה אם לקחת בחשבון שהוא נדרש תמיד לאפשר את עצמו לזולת ולא להפך... אבל כנראה שכוחם של המספרים ברגליים והרוב כרגע מחייב אפילו כפייה מינימלית כשרוצים להסתדר.

מעניין מה שרשמת על ביטוי עצמי - אני חושבת וציינתי בשרשור אחר שהעובדה שאני חלק מהזמן "מחקה" או כבר מתוכנתת להגיב כפי שאני לא בבסיס גורם לי לקשר הבעה עצמית או הכרות של אחר איתי עם כאב ופחד מדחיה.

בנוסף אציין כאן שהתרגשתי בזמנו בסרט "תפקוד גבוה" מבחורה בשם סולה (שם בדוי) שציינה שאובחנה בגיל מאוחר ולא תוכל לחשוב על לפתור או לשלוח את בנה להוסטל רק לנוחות להתמודד.

אני יותר ממתרגשת מדברים כאלה שנכתבים- לצערי משפחתי שלי איננה במקום הזה שמאפשר להכיל את העובדה שלמשל אחותי שונה מהממוצע, הם נוטים להתעלם מ"בעיה" והבעיה לדעתי היא הקושי שלה בהתמודדות או במציאת דרכים יעילות ופוריות יותר להגשמה עצמית שלה ושל תחומי העניין שלה- ולא ברצונות או במי שהיא.

זה שורש הקושי ולכן אני מרגישה שבטח ובטח כאדם שלא מתערב ולא אוהב לכפות על אחרים כפי שחשתי שנכפה עלי לא פעם, אני צופה אילמת לא פעם מהצד.

מקווה שהבהרתי את דעתי ואת שמחתי למקרא דבריך!
לצפיה ב-'גם אני שמחה...'
גם אני שמחה...
23/07/2016 | 22:38
1
29
אקולליה זה שם כולל להמון תופעות שאין ביניהן שום קשר. 
מה שתיארת זו לא הפרעה אלא ביטוי של מערכת תרגום - תקשורת הידהוד היא כמו מוזיקה ויש משמעות בתקשורת הזו ל"פזמון חוזר" אז אם צף לך שוב ושוב משפט משיר או ביטוי ששמעת - החזרה עוזרת לך להבין לעומק את המסר ולתרגם את השירה לפרוזה - כלומר, לפרק את המסר הרציף והמעגלי לשפה לוגית-לינארית "נורמטיבית". 
לצפיה ב-'כמו אצל לוויתנים '
כמו אצל לוויתנים
23/07/2016 | 22:59
16
שחוזרים על אותו שיר בתקשורת זה עם זה כדי להעביר מסר ולקבל אותו ?

כן, זה קשור גם לביטוי שנתקע בראש ואתה מתעמק בו שוב ושוב?
מדוע זה עוזר לתרגם את זה לשפה נורמטיבית (בהקשר של שיר ביטוי שלו כחלק משיחה או בצורה יותר "שפתית" ולא שירית?

האם זה קשור גם לשימוש במשלב שפתי  גבוה? למשל זה קורה לי הרבה- שימוש בביטויים ספרותיים מדי או מילים גבוהות בשיח , מטאפורות וכן הלאה לתיאור מצב או תמונה. 

מה נכלל תחת ההגדרה של אקולליה בנוסף לחזרה?
כשאני משתמשת בביטוי הפרעה, בועה וכן הלאה זה רק לצורך תיאור של תפיסה נורמטיבית שלהם- אינני חושבת או לוקחת חלק באמונה שהם כאלה.
לצפיה ב-'זה גם קשור וגם לא קשור'
זה גם קשור וגם לא קשור
24/07/2016 | 01:03
6
19
כי במרחב לא היררכי את לא זקוקה לשחזור רטרוספקטיבי, 
מה שמתרחש מובן לך בזמן שהוא מתרחש

השימוש בציטוטים אינו בעייתי גם לדעתי אלא בדיוק ההפך

לצפיה ב-'אז כמו לוויתן '
אז כמו לוויתן
24/07/2016 | 01:29
4
14
או שירת ציפורים כשחוזרים על שירה - היא הצהרת כוונות וקבלה ותקשורת טלפתית?

ואז מוסיפים שיר משלך ואז אין הירככיה , יש מאבק אבל לא היררכי למשל על דומיננטיות שיחתית או תפקודית וכן הלאה.

קצת מסובך להסביר. 
אני אוהבת ציטוטים במלואם , כשבמקומם - אינני אוהבת כלל כשמשתמשים בו לחיזוק דעה ולא הרחבתה. לרוב הם למשל לוקחים את איינשטין כדי להוכיח שגם אנשי מדע מאמינים באלוהים, איזו מין שטות זו?

הם שאלו מה מקורו של הציטוט עם הקוביה?
מדוע להגחיך , אך- כאשר מצוטט כהבעת רגש, השלמת דעה, חזרה על כוונה או הרחבתה זה דבר מאוד נעים ומועיל . כהצהרה ליוהרה אין לי סיבולת כלל לציטוטים.
לצפיה ב-'ציטוט כמו חיקוי הוא דבר והיפוכו'
ציטוט כמו חיקוי הוא דבר והיפוכו
24/07/2016 | 07:52
3
21
בוודאי כתלות בהקשר שאותו ענת ניסתה לתאר אפשר לראות מתי ציטוט נועד לפאר את המצטט בהילת המצוטט ומתי הוא סוג של הערה יצירתית שמתאפשרת דווקא מחוסר החשבון להילה ולסוג המרחק שאותו היא מבטאת.

בדיוק כמו החיקוי, התנועתי, מילולי, צלילי שגם פירושו מתהפך במעבר בין המרחב האוטיסטי נ"ט שבראשון הוא הערה על המצב, נסיון לדעת את המחוקה דרך שחזורו במרחב שונה (כמו בתאטרון למשל) והשני הוא נסיון להשתלב, להתמזג, להיות חלק מהקבוצה.

האחד הוא הערה יצירתית על הקבוצה (שגם היא נסיון להשתלב אבל כעצמך, כמי שגם נפרד ממנה) והשני הוא נסיון להיטמע בה, להיות כמו כולם, להשתייך דרך זהות הצורה.

אלה גישות הפוכות לחלוטין ולכן כל פעם שהן מתנגשות והן מתנגשות כל הזמן נוצר פיצוץ מאוד אלים

לצפיה ב-'ציטוט כאמצעי תקשורת'
ציטוט כאמצעי תקשורת
24/07/2016 | 08:03
2
13
אם ארגון המידע תלוי באדם ולא בתכנים עצמם - ציטוט הוא אמצעי לביסוס מעמד חברתי. (וזה המודל הנורמטיבי).
אם ארגון המידע תלוי בתכנים ולא במי שאמר אותם - ציטוט הוא אמצעי תקשורת לגטימי. למה להמציא בכל פעם את הגלגל מחדש אם אפשר להשתמש במה שכבר קיים - לא משנה מי אמר את המשפט הזה כל עוד הוא נכון עבורי או מתאר את מה שאני רוצה להגיד. אני משתמשת בזה כל הזמן כי זה חוסך ממני את המאבק הקבוע למצוא את המילים ואת הניסוחים המתאימים. המטרה היא להגיע להבנה - להעביר את המסר בצורה הכי נכונה ואם הניסוחים שלי לא ברורים ואני מוצאת משהו מדויק או מובן יותר - למה לא להשתמש בזה?....
לצפיה ב-'מסכים, יותר מזה, לצטט זה גם להמציא את הגלגל מחדש'
מסכים, יותר מזה, לצטט זה גם להמציא את הגלגל מחדש
24/07/2016 | 08:30
14
כי במרחב שבו למעמד אין שום משקל מה שמדבר זה ההקשר,
וכיוון שכך ההבדל המדומה בין המצאה לתגלית מתבטל,
כי הכל קיים תמיד ומאז ומעולם ולעולם והכל גם משתנה כל הזמן,
איך,
כי מה שמשתנה זה הקשר, ההקשר, כל המצאה, חידוש, תגלית... היא לא יותר מלקשור את הקיים בצורה אחרת,
בגלל זה ההיטפלות לאוטיסטים כאנשים אסוציאטיבים מדי ונטולי הקשר היא רצחנית כל כך.

במרחב שלא נשען על הפוזה בלבד לא רק שאין שום סתירה בין ציטוט למקוריות אלא שהציטוט מהווה את הדרך הכי מקורית להתבטא,
אלא מה,
זו דרך שלא מבליטה ומפארת את עצמך אלא משולבת ומשתלבת באמת ומתוך פליאה בקיים ומחדשת מתוכו.

לצפיה ב-'הבנתי, תודה לך :)'
הבנתי, תודה לך :)
24/07/2016 | 11:22
7
לצפיה ב-'הנה'
הנה
24/07/2016 | 01:34
26
לצפיה ב-'מה זה אוטיזם?'
מה זה אוטיזם?
23/07/2016 | 21:23
12
78
בספרות המקצועית, אוטיזם זו הפרעת תקשורת. קהילת האוטיסטים טוענת שזו שונות תקשורתית ואני מניחה שבסוף נגיע למצב של קהילת הלהט"ב - נצליח לשחרר את עצמנו מהסטגימה הפסיכיאטרית ולזכות להכרה חברתית. 
בינתיים צריך להבין מה זו "שונות תקשורתית".
  • תקשורת נורמטיבית מבוססת על שידור/קליטה. "אני מדבר/אתה מקשיב" ולהיפך. 
  • תקשורת "טלפתית" מבוססת על הידהוד או השראה. אם אני מצליח לסנכרן את קצה פעילות המוח שלי עם קצב פעילות המוח שלך אני יכול להבין את הכוונה ולא רק את המילה. הכישרון הזה מעצבן במיוחד את מי שמנסה להסתיר את הרגשות או הכוונות שלו ומכניס אותך מייד לספקטרום האוטיסטי, בדרך תחת הכותרת "אספרגר". 
  • קבוצה שניה מורכבת מאנשים עם רגישות גבוהה יותר לתדרים. הם יכולים לסנכרן את קצב פעילות המוח שלהם גם עם חיות, צמחים ודוממים ולתקשר עם הסביבה כולה. ההתנהגות שלהם דומה למי שצמוד כל הזמן לנייד שלו: חיים בעולם משלהם (בתוך בועה), לא תמיד עונים כשקוראים להם, מגיבים בצורה לא מתאימה לסיטואציה החברתית ומדברים בצורה מוזרה ולא ברורה. אם מנסים להכריח אותם להתמקד רק ב"כאן ועכשיו" זה מחמיר את הבעיה כי אין להם מושג איך לכבות ולהדליק את "הנייד הטבעי שלהם" ואין מי שיסביר להם. ההתנהגות הזו מזכה אותם בתואר "אוטיסט קלאסי".
  • בקבוצה השלישית יש אנשים רגישים כל כך שהם "גולשים" באופן טבעי, בלי שליטה, ב"אינטרנט הקוסמי". אם מישהו מגלה את הכישרון הנדיר הזה הם "זוכים" לטיפולים פסיכיאטריים אכזריים ולכן, מי שמצליח להסתיר את כישרוי חי כמו סוכן כפול וסובל מחרדה קיומית. הקושי העיקרי הוא להבין איך לווסת את הגלישה ולהגן על עצמך מ"מזיקים". תתארו לעצמכם פעוט בן שלוש שגולש באופן חופשי באינרנט בלי הדרכה או השגחה..... 
 ואם אף אחד לא ינסה לנרמל את התקשורת שלי או להתווכח איתי על קיומה של תקשורת "טלפתית" אני אנסה להסביר גם איך להתמודד עם הקשיים האמיתיים שמעניינים את האוטיסטים עצמם ולא את ההורים  - הצפות, קריסות ו"דיבוקים".
לצפיה ב-'בבקשה פרטי'
בבקשה פרטי
23/07/2016 | 21:43
6
44
לי אישית זה יהיה לעזר, בטח הסעיף השני שהוא מדבר עלי אני חושבת.
הגבתי לעומק יותר במקומות אחרים למה שרשמת.

אני מוצאת שהקושי העיקרי עם אחותי למשל שאבי מגיב בכעס לצורך שיש לה (אני נותנת דוגמא מהראש) למשל לבדוק כל דבר ודבר בבית ולהזיז חפצים ממקום אחד בו היו בדיוק חזרה למקום בו היו לפני כן- וזה מבחינתה ערבוב גם של המושג השגור של "סדר" בבית (כשמדובר בניקיון וסידור דברים במקומם) וגם דרך שלה להתגבר על החרדה שקיימת מהשינוי שבדברים ושינוי סביבת המחיה הבטוחה שלה.

לא , אין כוונתי לשיח בו אני טוענת שהיא חיה מפוחדת (לפעמים בעצם כן- אבל כמובן זו לא הנימה השולטת ואני האחרונה שאטען שמדובר בחולשה של אדם ולא ביטוי פנימי למשהו יותר מוצק וחשוב).

בהקשר של משפחתי גם לי היה ביטוי מעוות לטענת בן הזוג שחייתי עמו לדברים האלה, הייתי נתקפת בחוסר שקט מופתי אם הזיזו רהיט בבית או אם למשל משהו לא פועל כפי שצריך - או וזה יש לי עד היום למשל להשאיר דלת פתוחה הוא דבר ששנוא עלי . ההחשפות שזה יוצר כשאתה רוצה מרחב פנימי ובטוח משלך מרגישה לי נורא. אני לא באמת חושבת את כל זה כשאני מבקשת שיסגרו דלת פתוחה או בחדר ובכל מפגש שישנו סוגרת אותה- אלא רק עושה את זה כי כך מרגיש לי טוב וההפך משרה בי תחושה לא נעימה של חרדה ופחד.
לצפיה ב-'מהחוץ פנימה'
מהחוץ פנימה
23/07/2016 | 22:32
5
24
יש לנו את היכולת לארגן ולעצב את המבנים הפנימיים שלנו אבל מכיון שאין לנו גישה ישירה למוח אנחנו זקוקים לסימולציה חיצונית שעוזרת לנו להבין מה אנחנו עושים. דלת פתוחה או סגורה - זה לכבות או להדליק את "הנייד הטבעי". את חוששת מדלת פתוחה שמקבילה אצלך לתקשרות פתוחה ומציפה אותך בעודף מידע. 
השינויים המעצבנים שהיא עושה בבית מבטאים שינויים משמעותיים פנימיים - זה קשור בדרך כלל לתקופה של מעברים, בעיקר מעבר מילדות לבגרות שכרוך בהמון שינויים פיזיולוגיים אבל גם שינויים יזומים - כמו ההחלטה לצאת מהבית שמחייבת ארגון מחדש של המבנה התקשורתי שלה. 
לצפיה ב-'הבנתי אותך- תודה על ההסבר , אשמח אם תוכלי '
הבנתי אותך- תודה על ההסבר , אשמח אם תוכלי
23/07/2016 | 23:04
4
23
תרצי וזה לא יהיה לך לרועץ שתפרטי גם את שאר הדברים שכתבת, 
כשאת מסבירה לי כיצד אירגון מסוים , התנהגות או בחירה לא מודעת במוחצן שמצביע על מופנמות מסוימת מתקשר בעצם לתוכן הפנימי - זה מסביר לי דברים גם בה וגם בעצמי ומאיר לי הרבה זוויות.

האם חוסר היכולת שלנו לתקשר שאינה קשורה ישירות או בגישה ישירה למוחנו היא שיכולה להביא גם למצבים בהם יש מין תחושה של "נתק" או "ריקנות" רגשית בגלל קשיי תרגום של רגשות או דרך התמודדות שגויה עמם?

מדוע את אומרת שלא קיים קשר ישיר למוח?
האם לנורמטיביות תקשורתית- לאדם שחושיו מווסתים לא כמו אס"י יש בעצם גישה ישירה? זה נסמך על מחקרים? מחשבות של אנשים מהספקטרום?

אשמח ללמוד עוד
לצפיה ב-'עולם ומלואו'
עולם ומלואו
24/07/2016 | 07:30
3
31
קשה לי לפרט כי אם הייתי רוצה לתאר את הכל הייתה צריכה לכתוב ספר....
ארגון המידע אצלנו הוא רשתי. ארגון מידע נורמלי הוא היררכי ולכן אנחנו חייבים לחפש פתרונות של תרגום - איך להפוך את המידע הרשתי שלנו למשהו שדומה להתנהגות נורמטיבית. יש המון אסטרטגיות אבל בכל שיטה יש גם בעיה - משהו שיוצר הפרעה. 
הבעיה הראשונה היא מבנה ה"אני". בארגון נורמלי ה"אני" נמצא בראש סולם העדיפויות ונוצרת סביבו היררכיה של חשיבות שהם קוראים לה "מעגלים חברתיים". כלומר - המוח מגיב בסדר עדיפות יורד לתגובות של אנשים ככל שהם רחוקים יותר ממנו. אצלנו אין היררכיה - כולם חשובים בדיוק באותה מידה (כולל ה"אני" שלנו) והתגובה של המוח מתייחסת לתכנים ולא למי שאמר אותם. זה מעצבן מאד את האנשים שקרובים לנו כי הם מרגישים שלא אכפת לנו מהם ויוצר כל הזמן עומס רגשי ולכן האסטרטגיה הנפוצה ביותר היא חומות הגנה רגשיות. 
זה כמו להגדיר התניות במחשב: אם מגיע רגש לא נעים - המידע נחסם. זה מקל עלינו את ההתמודדות עם הסביבה אבל יוצר בעיה חדשה - החסימה קשורה לרגש עצמו ולא לאדם שיוצר אצלנו אותו ולכן היא חוסמת גם את הרגשות שלנו ואז מתקבל הרושם שאין לנו בכלל אמפתיה לזולת.....
לבעיה הזו יש המון פתרונות - כל אחד עם יתרונות והחסרונות שלו....
לצפיה ב-'תוכלי להדגים פתרון מחייך?'
תוכלי להדגים פתרון מחייך?
24/07/2016 | 11:20
2
17
למשל

לצפיה ב-'לא'
לא
24/07/2016 | 11:29
1
20
אני לא חושפת את עצמי בפורום בציבורי....
לצפיה ב-'הבנתי, '
הבנתי,
24/07/2016 | 11:36
19
אולי הייתי צריכה להתנסח שאם תוכלי להביא דוגמא מנסיונך או נסיונם של אחרים לדוגמא למשהו כמו הבעיה- שיש לה הרבה חסרונות ויתרונות שציינת.

כמובן אין לי כל כוונה לבקש ממך להפר את הפרטיות שלך, הכל מתייחס להסברים שלך ולנסיון וחוויות כלליות שלא חושפות או מגלות דברים עליך.

תודה על התשובה, 
אם התעייפת מלכתוב גם אשמח שתאמרי - זה מאוד מעניין לי לקרוא ולשמוע את מה שיש לך להקליד.
לצפיה ב-'מה שרשמת'
מה שרשמת
24/07/2016 | 11:24
4
21
"
אני אנסה להסביר גם איך להתמודד עם הקשיים האמיתיים שמעניינים את האוטיסטים עצמם ולא את ההורים  - הצפות, קריסות ו"דיבוקים"."

תוכלי לפרט זאת כאן ואשמח לכתוב עוד דברים שיש לך להוסיף , בטוחה שגם אחרים.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שזה המקום המתאים'
אני לא בטוחה שזה המקום המתאים
24/07/2016 | 11:34
3
21
פורום ציבורי עוסק בדרך כלל בנושאים שמעניינים את כלל הציבור - כלומר, במקרה הזה בסטיגמה, בקשיים החברתיים, במערכות יחסים.
המידע שלי מאד ספציפי, מעניין רק קבוצה קטנה של אנשים שמתלבטים בבעיות האלו ורובו מקצועי מדי כדי להסביר רק במילים. 
נמנעתי עד עכשיו מפרסום הידע כי לא חשבתי שיש עם מי לדבר - כולם התלהמו והתעסקו בהאשמות הדדיות ולא בפתרונות ובאינטרנט אין שום עניין במי שבאמת סובל (ב"נמוכים").
אני אחשוב על זה ואחפש דרך לפרסם את הידע......
לצפיה ב-'אני חושבת'
אני חושבת
24/07/2016 | 11:40
2
20
שמקום כמו הפורום הזה ובכל מקום של הקהילה הוא אידאלי לפרסם ידע.
אני מקווה שתמצאי מקום בו ראוי לפרסם לדעתך את החומר, 
הצעתי את השקפתי.

אם את מסכימה ותרצי תוכלי לשלוח לי חלק מהדברים שקראת והביאו אותך לחשוב מה שאת חושבת שזמין באינטרט בהודעה פרטית?

אני עוסקת הרבה בסיבות פנימיות וביולוגיות לדברים ובמרחב הפרשני- 
זה מרתק אותי כאדם שיש לו חלק מהמאפיינים האלה וחלק מהתפיסה הזו (שהיא באמת רשתית ולא לינארית) וגם בגלל אחותי.

אצלי באופן אישי חלק מהכתיבה הוא עירוב של הפרטי בחיי בשונה ממך אבל אני חושבת שהרבה יותר נבון להמנע מהפרטי בפורום ציבורי.
חלק מהתגובות שלי והניסיון להעביר לכתב דברים בראשי- למשל תמונה, רגש, או כל דבר מורכב דורשים ממני לתאר את נסיבות חיי , או לנסות להעביר תמונה או לצייר תמונה במילים וככה קל לי להעביר מסר שהוא גם רגשי וגם השוואתי, וגם מידע.
לצפיה ב-'לא שונה'
לא שונה
24/07/2016 | 12:17
1
19
רק עניין של ניסיון. בהתחלה כתבתי הכל ואנשים לקחו את האישי ופגעו בי אז הפסקתי בכלל לכתוב ואני עדין לא בטוחה שיש לי חשק לחזור למרחב הציבורי. 
לצפיה ב-'גם לי זה קרה'
גם לי זה קרה
24/07/2016 | 12:23
10
לצפיה ב-'שלום האם כבר לא ניתן לפרסם מודעות דרושים בחינם בתפוז ?'
שלום האם כבר לא ניתן לפרסם מודעות דרושים בחינם בתפוז ?
23/07/2016 | 23:23
1
12
לצפיה ב-'אתה מחפש את לוחות הפורום?'
אתה מחפש את לוחות הפורום?
24/07/2016 | 08:52
14
הם נמצאים בתוך לשונית 'כלים ומידע' שבראש העמוד

יש לנו חמישה לוחות, לכן לאחר הכניסה ללוחות
כדאי לבחור מהתפריט (בצד ימין) את הלוח המתאים למודעתך.
לצפיה ב-'דרושה משלבת לילדה בבית ספר יסודי בכפר סבא'
דרושה משלבת לילדה בבית ספר יסודי בכפר סבא
23/07/2016 | 23:18
11
דרושה משלבת לילדה הנמצאת על רצף ה- PDD בתפקוד גבוה, העולה לכתה ה  בבית ספר בכפר סבא. אנו מחפשים משלבת חמה ומכילה, דינמית ורגישה, שיודעת להעניק המון אהבה, בעלת יוזמה.
לפרטים נא לשלוח קורת חיים למייל:
POOL112@WALLA.COM

לצפיה ב-'מישהו מכיר את שיטת TMS לטיפול באוטיזם? '
מישהו מכיר את שיטת TMS לטיפול באוטיזם?
22/07/2016 | 14:29
14
71
לצפיה ב-'יש על זה אין סוף מאמרים וכמה סיפורים מאוד מרגשים'
יש על זה אין סוף מאמרים וכמה סיפורים מאוד מרגשים
22/07/2016 | 16:30
2
79

אחד מהם פירסמתי פה פעם,
עקרונית מה שנדמה זה שאוטיסטים באמת עוברים שינוי מאוד קיצוני בעקבות הטיפול הזה,
ובאמת נעשים הרבה פחות אוטיסטים,
זאת אומרת ממש יוצאים החוצה מהבועה והקליפה
אבל מה שקורה בהמשך נובע מזה שהבועה והקליפה אינה שם במקרה אלא נועדה להגן על רגישות מאוד גבוהה,
כך שלטווח הארוך התוצאות יכולות להיות מאוד קשות
לצפיה ב-'איזו בועה?'
איזו בועה?
23/07/2016 | 08:30
1
50
בועת נוכחות יש לכולם אבל בועת הנוכחות האוטיסטית רחבה יותר ולכן הם לומדים לצמצם אותה ולהתאים אותה לנורמה - לסגור חלק מערוצי התקשורת שלהם. צמצום הבועה מאפשר להם להשתלב בחברה במחיר כבד מאד של אבדן העצמיות - היכולת לבטא את כל החוכמה והאהבה שלהם. מצד שני - יש אוטיסטים שבוחרים בדרך השניה - הם מוותרים על השילוב ומרחיבים את הבועה אבל אם אין מי שעוזר להם להבין את גבולותיה הם מאבדים את עצמם ואת יכולת השליטה בגוף שלהם ובתפקודם. כל שיטות הטיפול שהומצאו ע"י נורמלים, בלי התייעצות עם האוטיסטים עצמם, מיועדות בדיוק לאותה מטרה - נירמול - להוציא את האוטיסט מהאוטיזם ולהפוך אותו למישהו אחר, במקום להבין שמי שמאבד את עצמו ו"הופך לאחר" - מאבד את שפיותו....

לצפיה ב-'זו לא בועה אלה שכך זה נתפש'
זו לא בועה אלה שכך זה נתפש
23/07/2016 | 10:42
31
המערך הרגשי נפשי שמאפשר לחיות את הרגישות והמשמעות של זהות פתוחה לחלוטין לעולם נתפש כבועה כי משום כך, גם כמו שהוא מתאר שם, הוא לא כולל את רוב צורות ההחצנה המקובלות כתקשורת
להלן "בועה"

אדם פתוח לא מחצין, הוא הווה, הוא נמצא, יחסית לרעש העצום שהנ"ט מחוללים כל הזמן הוא נדמה כשרוי בבועה
לצפיה ב-'What It’s Like to ‘Wake Up’ From Autism After Magnetic Stimu'
What It’s Like to ‘Wake Up’ From Autism After Magnetic Stimu
22/07/2016 | 16:31
6
44
לצפיה ב-'לענתוי ול-arana1 ולכל מי שיש לו ידע '
לענתוי ול-arana1 ולכל מי שיש לו ידע
23/07/2016 | 16:40
3
25
בנושא:
לא כל כך הבנתי מהן הסכנות ב-TMS.
מה יכול לקרות? אדם יכול להשתגע? להיות אלים בצורה קיצונית? 
היה מאמר אחד שקראתי על אדם שעבר טיפול כזה לפי דבריו הוא נמצא במצב של חוסר יציבות רגשית במשך 5 שנים ואחר כך הגיע לאיזון רגשי (המאמר נקרא "לצאת מהאוטיזם" - פורסם בניו-יורק טיימס ע"י גון אלדר רובינסון ואחר-כך פורסם בעיתון הארץ ב-26/4/2016.

לצפיה ב-'טיפול באוטיזם?'
טיפול באוטיזם?
23/07/2016 | 17:16
1
38
"אוטיזם" זה סימפטום חברתי ולא בריאותי.
1. האבחנה מבוססת על התנהגות חברתית ולא על מדדים פיזיולוגיים.
2. היחידה לטיפול באוטיזם שייכת למשרד הרווחה ולא למשרד הבריאות.
3. הספקטרום האוטיסטי כל כך רחב שמי שמכיר אותו יודע שאין כמעט שום מכנה משותף לכל המשתייכים אליו חוץ מהיחס של החברה אליהם והחרדה החברתית שנובעת מהרדיפה הבלתי פוסקת. 
כל הטיפולים ב"אוטיזם" מיועדים בדיוק לאותה המטרה - לכפות את הנורמה. ככל שהטיפול יעיל יותר, כך הנזק גדול יותר. טיפול ישיר במוח יוצר מוח שפועל בהתאם לצרכים של החברה ולא לצרכים של האדם עצמו. 
מה הם הנזקים האפשריים כשהמוח שלך מגיב בצורה שמזיקה לגוף שלך?.....
לצפיה ב-'לדעתי יש מכנה משותף עמוק מאוד לכל רוחב הספקטרום'
לדעתי יש מכנה משותף עמוק מאוד לכל רוחב הספקטרום
23/07/2016 | 20:11
24
קשה לראות את זה כי אוטיסטים נוטים להיות הכי שונים אחד מהשני חיצונית אבל דווקא היחודיות והשונות חושפת מכנה משותף מאוד מהותי

משהו שבדרך כלל קשור לתפישת מרחב-זמן שונה ולדרך שבה היא מתבטאת רגשית ופסיכולוגית

לצפיה ב-'זה מסוכן כי זה "מרפא"'
זה מסוכן כי זה "מרפא"
23/07/2016 | 20:09
23
הגישה לאוטיזם כמשהו שצריך ריפוי מאוד מערערת ומסכנת את הסיכוי להתפתחות לאיזון מהותי,
אוטיסט לא אמור לצאת מהבועה,
הקפאון הרגשי, והשיתוק השפתי תנועתי גם מבטאים היבט יחסי, משהו שפשוט שונה מהמצופה והצפוי, וגם כשזה "אמיתי" מדובר במשהו כל כך עמוק ורגיש שזה ממש בעייתי לנסות לפתור את זה דרך התערבות כל כך אלימה כמו עירור עצבי ישיר.

התהליך הסביר יותר הוא יחודי וכזה שמתייחס לסיבות לשונות האוטיסטים בדיוק באותה מידת כבוד ורגישות שבו אנחנו אמורים להתייחס לכל שונות אחרת
לצפיה ב-'עוד שאלה:'
עוד שאלה:
23/07/2016 | 16:44
1
20
מה זה נ"ט?

לצפיה ב-'נ"ט= נוירו-טיפיקל, מי שהמערכת הנוירולוגית שלו טיפיקלית,'
נ"ט= נוירו-טיפיקל, מי שהמערכת הנוירולוגית שלו טיפיקלית,
23/07/2016 | 18:12
14
"רגילה", דומה לרוב האוכלוסיה.

א"ס= איש הספקטרום (האוטיסטי).

א"א= איש אמצע, נמנה על המגוון הנוירולוגי, כלומר אינו נ"ט,
אבל גם אינו א"ס, הוא באמצע.
לצפיה ב-'לצאת מהאוטיזם — לאבד את הנישואים'
לצאת מהאוטיזם — לאבד את הנישואים
22/07/2016 | 17:09
2
54
לצפיה ב-'אני כרגע באמצע קריאה של הספר שלו בנושא'
אני כרגע באמצע קריאה של הספר שלו בנושא
22/07/2016 | 20:11
1
25
לצפיה ב-'אחת בפרספקטיבות המעניינות ביותר'
אחת בפרספקטיבות המעניינות ביותר
23/07/2016 | 12:52
28
הנסיון שלו, יכולתו לבטאו, מהמקום שמייסר כה רבים מאתנו, זה משהו שעדיין מאוד נדיר.

רמת הדיוק הרגשי, אינטלקטואלי וחוויית קיומו, כמי שהתרגל לאזור הנוחות האוטיסטי, שרובו הוא לא יותר מכניעה עייפה לאיך שנח לסביבה לעכל אותך, הפריצה, אולי גם כוזבת ומדומה במידת מה, והתכנסות חזרה למקום קצת אחר, זה הדבר הכי טוב שקראתי על אוטיזם, בגדול.

לדעתי צריך לחשוף את מה שהוא כותב לכל תכניות ההכשרה ולכל מי שחוקר ועובד עם אוטיסטים.

בטוח שעם הזמן ניחשף ליותר ויותר חומרים איכותיים מסוג זה
לצפיה ב-'אני הייתי חוששת ונזהרת'
אני הייתי חוששת ונזהרת
23/07/2016 | 22:59
28
זה כנראה באמת "עובד"
ומשנה את הפעילות המוחית.
הבעיה היא שבאופן מאוד מהיר וגם מאוד ממוקם במוח.
המוח האנושי הוא רשת עדינה ומורכבת של יכולות ותפקודים.
כשמשנים תפקוד מסויים אבל כל הרשת מסביב נשארת אותו דבר זה לאו דווקא טוב.
אני חושבת על החיים שלי בהם אני מפענחת לאט ובצורה הדרגתית את האופן שבו העולם הנוירוטיפיקלי מתנהל.
וזה הרבה פעמים מאכזב/מתסכל/מקומם ולוקח זמן לעבד את הדברים ולקחת אותם למקום הנכון.
אז  שזה יתרחש בבת אחת אצל אדם שכבר טווה לעצמו רשת של הגנות/התנהגויות/שיטות התמודדות עם העולם-נראה לי מסוכן.
גם להבין את העולם-עדיף בלמידה הדרגתית שנותנת למוח להתאים את עצמו.
לצפיה ב-'סקופ !!!, התגלה פסיכולוג שמנסה לשלוף את הראש מהתחת'
סקופ !!!, התגלה פסיכולוג שמנסה לשלוף את הראש מהתחת
21/07/2016 | 09:18
38
132
לצפיה ב-'בקיצור שוב ההורים אשמים בכל הצרות של ילדיהם '
בקיצור שוב ההורים אשמים בכל הצרות של ילדיהם
22/07/2016 | 14:00
7
57
והפעם זה ה'רוב השקט'.
לי הכתבה בשביל בריאות נפשית של הילדים צריך להיות או קיצוני שמאלי או קיצוני ימני  . כי הם ה'אידיאולוגיים' .

לצפיה ב-'את תמיד לוקחת את זה לשם, לאשמה'
את תמיד לוקחת את זה לשם, לאשמה
22/07/2016 | 14:10
6
46
כן, אנחנו אשמים, כהורים, בהכל, לדעתי אפשר לחיות עם האשמה הזאת ואפילו ללמוד ממנה משהו, לא צריך להיבהל מזה ולהעלב,
את לא מושלמת
אפילו אני לא מושלם

לנסות לדעת זה גם לשער סיבות ופתרונות אפשריים
לדעתי במקרה זה הפסיכולוג בהחלט עלה על משהו
שגם מתקשר למה שאני טוען
שאוטיזם זה לא לקות אלא יחס שעדיין לא מובן בין הפנים לחוץ
בין הנפש לגוף

מה שהוא טוען בסך הכל זה שלעמדה ערכית, ולמידה שבה היא חשובה להורים, יש השפעה מאוד מיטיבה ומייצבת ומשמעותית לילדים,
ולדעתי זה הגיוני לגמרי,
גם כי לילדים יש עוד נטיה להאמין בצדק ובאמת ובערכים מוחלטים,
כי הם עוד לא ציניים ותועלתנים
כי הם תמימים אבל גם מאוד חכמים ורגישים

התפישה של המרכז כמאוזן או התפישה של אני אדם שלא מתערב בפוליטיקה ולא אכפת לי מהעולם בכלל יכולה להיות מאוד בעייתית בגלל שהיא משאירה להורים רק 2 ברירות, או להיות סמכותי או להיות סמרטוט,
תפישה ערכית מאפשרת בחירות קונרטיות עשירות יותר, יצירתיות יותר, ודיאלוגיות יותר

בלי מרכיב אידיאלוגי אין לנשמה ולנפש ביטוי
ילד צריך הורה שמבטא את הנפש שלו
אחרת הוא באמת בודד

אגב
קיצוני ימני זה פשע
ימין זה רוע
רק שמאל זה טוב
וכמה שיותר קיצוני ככה יותר טוב

לצפיה ב-'עמדה ערכית לא חייבת להיות בנושאים המוגדרים ימין/שמאל'
עמדה ערכית לא חייבת להיות בנושאים המוגדרים ימין/שמאל
22/07/2016 | 14:41
2
32
היא יכולה לעסוק באיכות הסביבה, זכויות בע"ח,
סוגיות חברתיות שונות (למשל מחוייבות כלפי אנשים ומגזרים מוחלשים)
ועוד.
כך שאפשר לתת מרכיב אידיאולוגי שנותן לילד הקשר ערכי
גם בלי להיות ימין/שמאל קיצוני.

רוב האנשים אינם מעורבים פוליטית ועמדתם איפשהו בטווח המרכז,
ובכ"ז רוב הילדים לא חווים אי-יציבות וחרדה.
אפשר, אם רוצים, לטעון בזכות נקיטת עמדות פוליטיות כאלה ואחרות
בלי להתלות בנימוק של- אחרת תזיקו לילדיכם.

לצפיה ב-'חייבת'
חייבת
22/07/2016 | 15:38
23
וגם בנושאים שהזכרת יש הבדלי גישות מאוד אופיינים בין הימין לשמאל.

זו טעות לראות במה שנכתב לנסות להיתלות בנימוק,
זה לא נכתב על מנת לשדל הורים לעמדה פוליטית כזאת או אחרת אלא כדי לומר שמצע ערכי, אדיאולוגי מהותי אצל הורה יכולה להעניק לילד סביבה יציבה ומשמעותית מאוד, רגשית ואחרת.

ואין לי ספק שזה בוודאי נכון במיוחד לאספים שרובם מחוננים בחוש צדק מפותח או לפחות בתשוקה ערכית מאוד עזה, וילד שמקבל תמיכה והענות לתשוקה שלו לצדק ומשמעות נמצא במקום הרבה יותר טוב מילד שמזלזלים בו כמי שבכלל לא מודע להיבט הקיומי הזה.

ילדים מאוד מודעים להיבט הערכי של הקיום, הרבה יותר מרוב המבוגרים שמבטלים את הילד הקטן מדי בשביל להבין.

אספים תמיד הוחרגו כנלעגים בגלל שהם פרופסורים קטנים ונוטים לחפירות פילוסופיות,
זה נורא, עצוב ועלוב מאוד מצד הסביבה.

הטיעון היה בזכות הורה עם מצע ערכי וממש לא דומה למה שלא הבנת

לצפיה ב-'כל האוטיסטים חווים אי יציבות וחרדה'
כל האוטיסטים חווים אי יציבות וחרדה
22/07/2016 | 16:16
32
אין ילד, אדם, רגיש, ולו במקצב שאינו חווה אי יציבות וחרדה

הבן אדם לא כתב את מה שהוא כתב בשביל להטיף למעורבות חברתית,
הוא טען שמעורבות חברתית מספקת לילדים רגישים קונטקסט משמעותי,
ולדעתי עצם זה שפסיכולוג סוף סוף קולט את זה יפה.

כי הם, כמו כל הנ"ט, נוטים להפריד בנוקשות בין האישי לחברתי, בין הפרטי לכללי, ואוטיסטים הכי זקוקים לחיבורים בדיוק במקומות שבהם נ"ט הכי זקוקים לניתוק,
בגלל זה אוטיסטים לא יכולים להתחבר עם נ"ט והחיבור הזה גורם להם רק נזק

אני זוכר שהיו כאן לא פעם וויכוחים שנורא התלהטו על נושאים חברתיים,
וכולם השתיקו אותם כי זה לא יפה ולא נעים וצריך לדבר בשקט ובצורה נעימה,
ואף אחד לא מבין שכשאספי עף עד הקצה על נושא הכי מופשט וערכי הוא בעצם מנסה ליצור סוף סוף קצת אינטגרציה פנימית שתעשה לו קצת משמעות מהכאוס שבו הוא חי,
אבל תמיד חוסמים את זה כי זה לא יפה
או מנצלים את זה לרע, או מבזים את זה או אפילו מתעללים בילדים שנוטים לחוש את החברתי בו זמני לאישי.

וזה בדיוק המקומות שבהם לאוטיסטים יש ווילונות שקופים איפה שלנ"ט יש קירות קשים ואטומים והם צריכים לחיות את מהותם בדיוק כמו שהנ"ט זקוקים לחיות את שלהם.

והכרתי 2 אספים שהתאבדו בצבא וגם את הבאת לכאן את אחד המקרים המזעזעים האלה וכשבודקים את הרקע למעשה אז מגלים שזה שוב בדיוק אותה תבנית,
שהאוטיסט חייב לחיות כאילו שהוא חי בחברה ערכית, ולא בגלל שהוא מתחסד או רוצה למצוא חן בעיני כולם או שהוא חנון חסר צבע ודם אלא שבשבילו החיבור לחברתי שקול לחיבור לאישי,
ככה הוא מרגיש את עצמו,
בעוד שאצל הנ"ט יש הבדל ופער אין סופי בין האידאולוגי לקונקרטי
בין המוחשי למופשט
האוטיסט יכול לנשום ולחוש את עצמו רק דרך החיבור הזה,
אז כן, הוא ערכי יודע להקשיב לזה ולתמוך בזה
ולא
זה לא אומר ללכת להפגנות
אבל זה אומר להיות קשוב בהמון אהבה לחוש הצדק החברתי של הילד ולא להתייחס לזה בזלזול ובביטול כמו שרוב ההורים עושים
כי הכאב האידאולוגי זהה לחלוטין לכאב האישי אצל אנשים מצפוניים
מה שנ"ט לא יצליחו להבין לעולם לצערי

לצפיה ב-'לאן אני אמורה לקחת את זה ? '
לאן אני אמורה לקחת את זה ?
24/07/2016 | 12:42
2
9
כתוב בכתבה בפירוש אם אתם לא אידיאליסטים קיצוניים לאף צד (אלא סתם אנשים רגועים ) לילדים שלכם יהיו בעיות.  אם זו לא אשמת הורים אז  מה זה ?
 ולדעתי גם לכל הימניים ושמאלניים יש בעיות עם ילדים כמו לכל אחד.
ואנשי מקצוע תמיד ימצאו הורים שאשמים. זה הרי הכי קל.

לצפיה ב-'שכחתי שאת אדם מושלם'
שכחתי שאת אדם מושלם
24/07/2016 | 21:10
1
10
ולכן לא יכולה לסבול שום נסיון לחפש סיכוי להורות טובה יותר
אבל לאלה מאתנו שמרגישים שיש להם עדיין מה ללמוד מאמרים מסוג זה, שקושרים את האישי לחברתי, נתפשים כמעודדים מאוד וגם אינטואטיבים מאוד.

מה שנאמר במאמר זה שאדם מצפוני, רגיש, שאכפת לו לא רק מהתחת שלו אלא גם מהחברה כולה, אידיאליסט, עשוי לספק מצע רגשי ולוגי קוהרנטי יותר מאדם שאכפת לו רק מעצמו.

נשמע לך לא סביר? אז לא, לי זה נשמע סביר מאוד
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
25/07/2016 | 14:12
4
טוב לדעת שאני אדם מושלם.  אז עכשיו אני צריכה להתנהג בהתאם .

וזה לא משנה את דעתי. תמיד המומחים מאשימים את הורים בכל הצרות של ילדים. (זו דעתי המושלמת שאין סיכוי שאני אשנה).
או שההורה לא אדיאליסט מספיק, או שהוא אידיאליסט יותר מדי.
הוןא שהו אלא עושה מספיק או שהוא עשה יותר מדי. וכך אפשר להמשיך עד אין סוף.
וזה על סמך נסיון אישי (ולא איכפת לי מושלם או לרא)
אשת מקצוע (עו"סית ) אמרה לי בפירוש בהתחלה כי לבן שלי חסר ביטחון עצמי כי אני לא קרובה מספיק, ואןותה אחת אחרי שנה אמרה שלבן שלי חסר ביטחון עצמי כי אני קרובה יותר מדי מדי. אז הכי קל לחפש אשמים (ובמיוחד הורים, שבלאו כי מלאי רגשי אשמה ) מאשר לטפל בקשיים עצמם של האנשים שיש להם קשיים.
אבל כנראה לטפל ברצינות יותר קשה מאשר להאשים (שזה הדבר הכי קל, כי תמיד אפשר לשאול  'למה לא  עשית הפוך?' )
לצפיה ב-'שנה שעברה היה לנו במכללה קורס עם יוסי שריד'
שנה שעברה היה לנו במכללה קורס עם יוסי שריד
22/07/2016 | 16:12
7
41
ובשיעור הראשון הוא אמר שהוא שונא כאשר אנשים מדווחים לו על עצמם ואומרים "אני לא בן אדם פוליטי" כי מהרגע שאנחנו חושבים ומפעילים את הראש אנחנו עוסקים בנושאים פוליטיים ולכן אדם שטוען על עצמו שהוא לא אדם פוליטי הוא לא מעוניין לדבר איתו (הביטוי המדוייק היה "עובר לצד השני של המדרכה") כי הוא או אדם שקרן או מטומטם

אני לא חושב שקיימת עמדה פוליטית שנקרית מרכז, מרכז זה שקר (במילים של יוסי: המקום הכי נמוך בעולם) של אנשים, שקר לאדם הפשוט כדיי שיוכל להתחבר לכמה שיותר אנשים בלי לעורר אנטי ושקר לפוליטיקאי שיכול לבחור לפי האינטרסים שלו ותמיד תהיה לו יכולת לתרץ זאת

ישנה עוד נקודה שכתב עליה רוסו ב"אמיל" שעל מנת שילד יוכל לפתח חמלה הוא צריך להחשף מגיל צעיר ל"אמת" של העולם הזה, גם לדברים הקשים בו
ילד שגדל להורים "מרכזניקים" סביר להניח שהוריו לא יחשפו אותו להמון דברים וכך גם יישאר בבורות שלא יידע להתמודד עמה כשיגדל

הביטוי "קיצוני" נהיה לביטוי גנאיי (בכל נושא) כי אנשים רואים אותו מתקשר ביחד עם אלימות, אדם ששונא אלימות (שזה רוב האנשים) יגיד לעצמו אני לא "אני לא אדם אלים - אני לא אדם קיצוני" ויתרחק מאנשים שהוא רואה כקיצוניים אבל אני לא ממש חושב שיש קשר. אם כבר סביר להניח שאדם אלים יהיה אדם שלא מרגיש בטוח בעמדה שלו ומשתמש באלימות על מנת לקבל אישור מהסביבה שהוא אכן במקום הנכון
לצפיה ב-'ברור, זה כל כך מטופש, הכל פוליטי'
ברור, זה כל כך מטופש, הכל פוליטי
22/07/2016 | 16:23
19

קיימת עמדה שנקראת מרכז, עמדה של חוסר עמדה, ורוב האנשים נוקטים בה כי הם לא רוצים להסתבך ומבחינתם הדבר הכי חשוב זה לשרוד פיזית,
ובדיוק בגלל זה הם אלה שמאפשרים לרעל הפשיסטי ולזדון הנורא כלפי החלשים והמודרים והשונים להתפשט,
כי הקיצוניים, מימין ומשמאל הם באמת מיעוט, אחוזים בודדים
אבל המרכז שמחזיק מעצמו מתון הוא המחלה שמאפשרת לקומץ קיצוניים להכתיב את המציאות לכולם (בגלל זה מי שאשם בהפיכת ישראל למדינה פשיסטית זה לא המתנחלים אלא המרכז המתון שמוכן להקריב את הכל רק כדי שכולם ידברו בטון ובסגנון יפה, כי ככה זה בורגניים, שאין דבר שיותר מבהיל אותם מזה שמישהו יסדוק את הציפוי המתוק שמונע מהם לחשוב ולהרגיש באמת)

לדעתי אסור לחשוף ילד לדברים קשים, ממש אסור, הוא לא מוכן לזה, ולא בנוי לזה עדיין, אני לא אחשוף את ילדתי לעובדה שאנשים אונסים או טובחים בבעלי חיים כי עוד אין לה את הגיבוי הנפשי על מנת לעמוד בסוג כזה של תמונות
רוסו היה מטומטם, ואכזר מאוד, גם לילדיו שאותם הוא הזניח לחלוטין
אסור לזרוק ילד לבריכה כדי שילמד לשחות אחרת הוא יטבע

אני מאוד קיצוני יחסית למקובל אבל מעולם לא הייתי אלים
ובלווא הכי קיצוניות היא תמיד יחסית
השוליים של היום הם המרכז של מחר

לצפיה ב-'כמו שקיצוניות אין משמעה בהכרח אלימות'
כמו שקיצוניות אין משמעה בהכרח אלימות
22/07/2016 | 17:33
2
25
כך גם אי-קיצוניות אין משמעה בהכרח חוסר ערכיות/יושר/שכל.
(ואת זה אני כותבת כמי שעמדותיה נתפסות כיום כקיצוניות
ומגיל אפס בערך חונכה, ואימצה בחום את החינוך הזה,
על מעורבות פוליטית. ודוקא בגלל זה, לא חושבת שרק מי שכמוני הוא בסדר).

יכולות להיות כלמיני סיבות לאלימות, לפעמים חוסר בטחון כמו שכתבת
לפעמים להיפך- בטחון מוחלט.
לא במקרה אנשים מקשרים קיצוניות לאלימות.
ברוב המקרים של אלימות פוליטית זה המצב
(יש לך דוגמא לאדם מתון פוליטית שנקט באלימות?)
אדם שמטיל ספק באמיתות מוחלטות,
בד"כ לא ייטה לקיצוניות, וגם לא לאלימות
לצפיה ב-'השמאל הקיצוני אינו אלים, הימין הקיצוני הוא רצחני'
השמאל הקיצוני אינו אלים, הימין הקיצוני הוא רצחני
22/07/2016 | 18:13
17
השמאל הקיצוני לא הרג אף אחד, הימין הקיצוני שרף תינוקות ונערים בעודם בחיים ושדות ומטעים ועוסק בטרור כבשיגרה,
ובגלל זה האמצע הוא כל כך רע, כי הוא לא נחשב בעיני עצמו כמתון כי הוא נמנע מלבחור בין הטוב לרע,
זה לא מתינות,
זה דימוי נבוב ושטחי של מתינות 
לצפיה ב-'אני חושב שטומי לפיד וחבריו הם דוגמה טובה'
אני חושב שטומי לפיד וחבריו הם דוגמה טובה
22/07/2016 | 19:20
30
למפלגת מרכז מתונה שהפיחה המון תקוות בעם ישראל עד שהם התחילו להתקוטט ולריב בינם לבין עצמם, לאיים לרצוח אחד את השני, להתחלק למחנות ובסוף להביא בעצמם לפירוק המפלגה
המפלגה הזאת התפרקה פשוט כי לחבריה לא היה אכפת משום דבר חוץ מכסא בממשלה שייתן להם סוג של כבוד ומשכורת
אם זו לא אלימות אני לא יודע מה זו כן

ואדם שמשתמש באידיאולוגייה פוליטית כתירוץ להשתמש באלימות הוא אדם אלים, אלו שהרגו את מוחמד אבו חדיר או שרפו בדומא היו מוצאים דרך אחרת לבטא את האלימות לולא האידיאולוגייה הפוליטית (אולי נותנים כמה מכות לחברות שלהן) כי אלו מי שהם

ואני מסכים איתך שצריך להטיל ספק באמיתות מוחלטות, אני מאוד רלטוויסט בתפיסתי, העניין הוא שאני חושב שגם כאשר אדם מטיל ספק הוא צריך לדעת מאיזו נקודה הוא יוצא, מה הבסיס, אדם שלא יודע יהיה קצת אבוד לפי דעתי
לפחות זה הניסיון שלי בחיים
לצפיה ב-'מר יוסי שריד בהיותו שר חינוך'
מר יוסי שריד בהיותו שר חינוך
25/07/2016 | 14:20
2
9
לקח את כל התקציבים מהתיכון בו למדו הילדים שלי ומכל בתי הספר באותו מצב (עשירונים ממוצעים). זה הגיע למצב שלא היה בבית ספר כסף להפעיל מיזוג.
האם התלמידים בעשירונים ממוצעים (אמנם לא עניים   אבל גם לא עשירים)  כל כך אשמים שלא מגיעים להם דברים מינימליים ? הכסף עבר לשכונות מצוקה ולערבים (אין לי התנגדות ) אבל זה היה כל התקציב  , עד כדי כך של 'ביניים' לא נשאר כלום. ולמיטב ידעכתי דווקא ה'ביניים' משלמים את כל המיסים שמחזיקים גם את הממשלה, גם את המוסדות הציבוריים וגם את 'חוק חינוך חובה חינם'.
אז תסלחו לי שאני לא מתרגשת מהדברים שהוא אומר.
לצפיה ב-'למה הכל זה אשמה ועונש ?'
למה הכל זה אשמה ועונש ?
26/07/2016 | 00:46
3
למה את תופשת מעשה שלשם שינוי מבטא נסיון לתת לחלשים על חשבון החזקים(יחסית) כנסיון להעניש ?
כביטוי לכך שהוא זיהה אתם כאשמים ?
על מנת ליצור שיווויון ממצב לא שיוויוני לוקחים ממי שיש לו ונותנים למי שאין

קוראים לזה צדק, מוסר, הגינות, 
מעצבן אותך, למה?
לצפיה ב-'לא סלחנו'
לא סלחנו
26/07/2016 | 00:47
1
לצפיה ב-'זבוב בלי רגליים = חירש'
זבוב בלי רגליים = חירש
24/07/2016 | 19:07
21
18
איזו מסקנה מעניינת - אם אתה לא קיצוני ומטורף משינאה אתה פוגע בילדיך.
יש כמובן גם אפשרות שניה - אם יש שני מחנות של אויבים מטורפים משינאה - מי שנמצא באמצע חוטף אש מכל הכיוונים ואם אין בו שינאה מעוורת ומטמטמת הוא מודע למצבו וסובל מחרדה קיומית....
לצפיה ב-''
24/07/2016 | 19:31
7
לצפיה ב-'קיצוני זה מטורף משנאה ?'
קיצוני זה מטורף משנאה ?
24/07/2016 | 21:02
12
אמירה מסוג זה מחזקת את כל הסטיגמות הכי שליליות שנקשרו באוטיזם.
כי אוטיזם זה גם מצב קיצוני יחסית לנורמה.
הרבה יותר אובססיבי
הרבה יותר דלוק
שביר
רגיש
בעצם את אומרת שכל מה שחורג מהאמצע הוא אלים ומסוכן
ואחרי זה מתפלאים למה אוטיסטים סובלים למוות

מה שנאמר זה שמחוייבות חברתית
למשל כמו זאת שאת מנסה לממש כלפי הבעייה האוטיסטית
מאפשרת מרחב יותר קוהרנטי לילד שגדל להורה כזה
לצפיה ב-'את סותרת את עצמך בטירוף'
את סותרת את עצמך בטירוף
24/07/2016 | 21:14
13
12
הרי רק בדף הזה כתבת שאוטיזם זה לא בעייה קלינית אלא בעייה חברתית,
אז תארי לעצמך איזה הורה יהיה טוב יותר לאוטיסט, זה שמסוגל לביקורת חברתית או זה שחושב שהחברה היא מושלמת כפי שהיא.

לדעתי התשובה לשאלה הזאת ברורה לחלוטין, ולגמרי חד משמעית
לצפיה ב-'או?...'
או?...
24/07/2016 | 22:27
12
10
יש גם אופציה שלישית - יש אנשים שלא מתעניינים בפוליטיקה, לא חושבים שיוסי שריד הוא נציג המין האנושי או שהעולם עשוי ממילים.  הורים כאלו יכולים לראות את הילד שלהם בדיוק כמו שהוא ולא זקוקים לאבחונים.
והחברה לא מעניינת אותם כי יש להם אהבה ואהבה מוחקת את כל ההבדלים. 
לצפיה ב-'הכל פוליטיקה'
הכל פוליטיקה
24/07/2016 | 23:40
11
9
את מגדירה פוליטיקה בצורה מאוד מצומצמת,
פוליטיקיה זה לא רק להיות חבר מפלגה כזאת או אחרת או להצביע בבחירות
אני לא זה ולא עושה את זה
כל דבר שנוגע במקומו של הפרט בחברה זה פוליטיקה
שאלת היצוג, הוא העדרו, היא שאלה פוליטית

העולם עשוי ממילים
בדיוק בגלל זה האוטיסטים שותקים

אהבה לא מוחקת את כל ההבדלים אלא בדיוק להפך
מחדדת אותם
אלא שזה מה שמאפשר לה להיות לא עימותית ורצחנית כמו הפשיסטים שחושבים שכולם צריכים להיות בדיוק אותו דבר

אנשים שונאים את האוטיסטים כי הם נבדלים ושונים 
אבל אוטיסטים הם כאלה גם בגלל שבניגוד לנ"ט בשבילם הבדל אין פירושו שנאה ורדיפה אלא דווקא תשתית לחיבור מושלם

הורים שאין להם עניין בחברה זה הורים שאין להם עניין בילד
אין אדם שאין לו השקפה ודעה כלפי מבנה החברה
גם התפישה שאבחונים זה דבר מיותר ושהם משקפים תפישה תרבותית ולא רפואית זה סוג של השקפה חברתית ולכן הורה שיודע את זה הוא הורה בעל תפישה חברתית מאוד מעורבת ומודעת

אהבה זה מילה

לצפיה ב-'יש ויש'
יש ויש
24/07/2016 | 23:51
6
11
"אוטיסט" זה תפקיד חברתי.
יש אנשים שחיים את התפקיד החברתי שלהם ופוליטיקה היא חלק בלתי נפרד מזהותם.
יש אנשים שחיים רק את עצמם ומשנים את התפקיד שלהם בלי קשר לתדמית שהדביקו להם.
יש אנשים שחיים במילים.
יש אנשים שחיים......

לצפיה ב-'זה פוליטיקה'
זה פוליטיקה
24/07/2016 | 23:54
5
9
הנסיון והצורך לחיות ללא תפקיד, וללא תפקוד, שגם מאוד קשור לשאלת היצוג השונה אצל אוטיסטים, זה משהו שיש לו לכן גם היבט פוליטי וחברתי מאוד ברור

ללא הבנה של הקשר בין מילים למציאות אין חיים
אין עולם ללא מילים
הנסיון לדחות את המילים הוא נסיון טיפשי לדחות את מה שהן מייצגות
זה כמו הסוג הכי גרוע של פוליטיקה
זה כמו לומר שאין פלשתינים בתקווה שכך הבעייה תיפטר

לצפיה ב-'אני לא חי שום תפקיד חברתי'
אני לא חי שום תפקיד חברתי
24/07/2016 | 23:55
8
לצפיה ב-'הכל פוליטיקה...'
הכל פוליטיקה...
25/07/2016 | 06:56
3
6
מזכיר לי את הפרסומות המצחיקות של המכללה ע"ש סמי שמעון...
מה זה מדען? מהנדס.
מה זה מנהיג? מהנדס.
מה זה סנדלר? מהנדס.
בוא להנדס איתנו את העולם :)
לצפיה ב-'הבעייה שאת לגמרי כלואה במילים'
הבעייה שאת לגמרי כלואה במילים
25/07/2016 | 07:59
2
13
ולא מסוגלת לפרוץ שום הגדרה,
ולכן מבחינתך פוליטיקה זה רק "יוסי שריד"

עמדה פוליטית זה גם עמדה שרואה בנסיונות להנדס את העולם ואת החברה תועבה
למשל

היית שואל אותך אם הבנת אבל ברור לי שזו שאלה מיותרת
אז שוב
אני ממליץ לך לנסות לצאת ולו טיפה מהמילולי לחלוטין ולהבין שכל שאלה שנוגעת ביחסי הפרט עם החברה היא שאלה פוליטית
כי פוליטיקה היא הנסיון לתאר וליישם שפה וכללים חברתיים טובים לכולם
והנסיון הזה לא חייב לעבור דרך פעילות מפלגתית דווקא
אנשים שמתנדבים בארגונים למעט הסביבה, למען נשים מוכות, למען אוטיסטים, למען כל מטרה, הם אנשים שתורמים מנפשם וגופם למען סדר חברתי טוב יותר,
זו המעורבות החברתית שעליה הוא דיבר

אני אישית לא מעורב בשום קבוצה כי כאוטיסט כל התפישה של קבוצה מאוד קשה לי,
אבל עדיין, אני לא מתיימר כמוך להיות מעל ומעבר לפוליטיקה או מעל ומעבר לתרבות
להפך
עצם זה שיש לי רגישות חברתית
גם אם לא נורמטיבית
לדעתי מדבר ועושה משהו
וגם אם היא לא עושה כלום אז עצם קיומה בוודאי ניכר בהורותי דרך גישתי לילדתי

לדוגמה
לילדה יש משחק כזה שהיא קופצת על עיגולים של מכסי הביוב במדרכה ומכריזה על הטריטוריה הזאת כשלה,
אז בזמנו, ולא דידקטית אלא ספונטנית ואינטואטיבית הייתי מתחיל "לבכות" שגם אני רוצה מקום בעיגול,
והנה מאז היא ממש מקפידה להזמין אותו לתוך העיגול שלה גם
זה פוליטיקה
(לא הפעולה שלי, אלא סוג הרגישות שנחשפה לשנינו מהדיאלוג והביאה אותה  לשתף במקום לשלוט)
 לדעתי לילד זה משמעותי
ואם למשל הייתי ימני או קפיטליסט, הייתי דווקא מגיב בחיוב ועידוד על הנסיונות שלה לשמור את הטריטוריה של מכסה הביוב רק לעצמה.

אז כן, ההפרדה שאת והנ"ט עושים בין האישי לחברתי, בין הפרטי לכללי, מהווה בעצמה אלימות מחרידה, 
ובדיוק בגלל זה שמחתי שדווקא פסיכולוגים, שאותם אני הכי לא מעריך, עלו סוף סוף על האפשרות שיש חיבור, ומאוד חיוני, בין החברתי לפרטי

אין לי ספק שאנשים לא מבינים אוטיזם בדיוק בגלל שהם לא מבינים את החיבור הזה בכלל
וכמוך
שמים קיר עבה ואטום בין התחומים

לצפיה ב-'עצות אחיתופל'
עצות אחיתופל
25/07/2016 | 22:45
1
5
אין דבר גרוע ומזיק יותר עבור יוצרי-מציאות מאנשים שבטוחים שהם יודעים מה זו המציאות. 
לא הייתי טורחת לענות לך, אבל אני יודעת איזו השפעה עצומה יש לך על יוצרי מציאות אכולי ספיקות שמחפשים את עצמם. 
אם אתה בטוח שאתה יודע מה זו המציאות - תביע את דעתך כדיעה ולא כציווי!!!
לצפיה ב-'והתובנות שלך לא מבטאות בטחון במציאות ?'
והתובנות שלך לא מבטאות בטחון במציאות ?
25/07/2016 | 23:34
3
ואיפה ציווית משהו על מישהו ?
שוב נטפלים לסגנון מחמת העדר מוחלט של גישה למהות.

אני היחיד כאן שמעולם לא ציווה שום דבר על אף אחד ומעולם לא התיימר לתקן אנשים דרך שיטה או גישה כזאת או אחרת.
בסך הכל מביע את דעתי ודווקא לאלה שעסוקים כל היום לומר לכולם מה לעשות זה יותר מדי

פשוט בדיחה
איפה הציוווי ?

לצפיה ב-'אבל לא הכל זה ימין או שמאל'
אבל לא הכל זה ימין או שמאל
25/07/2016 | 09:13
3
9
בנאדם יכול להיות קיצוני באהבתו ומסירותו לבע"ח למשל
או להשקיע את כל כולו למען נוער במצוקה
או קהילה כלשהי (להט"ב/ בדויים/אוטיסטים/אחר)
אפשר לטעון שגם זה פוליטיקה, ובמובן מסויים זה נכון,
אבל זה לא נכנס לחלוקה או לקיטלוג של ימין/שמאל.

לצפיה ב-'הכל זה ימין ושמאל'
הכל זה ימין ושמאל
25/07/2016 | 09:24
2
10
ואם את רוצה לבדוק את ההבדל בין מרצ לבית היהודי בשאלת היחס ללהט"ב, בדויים, פלשתינים, או כל ישות אחרת שמייצגת "אחרות" את מוזמנת, התוצאות יפתיעו אותך, לא אותי

חוץ מזה, החלוקה לימין לשמאל היא רק שכבה פרשנית אחת, ברור שיש עוד המון הזדמנויות וצורך ברגישות חברתית, לענייני, ובהקשר של המאמר, שמדבר על חיפוש אחר יציבות רגשית, אינטגרציה קוגניטיבית מהותית במיוחד, לדעתי בוודאי לאוטיסט
לצפיה ב-'תודה רבה....'
תודה רבה....
25/07/2016 | 22:21
1
5
אני לא רוצה לדעת מה ההבדל בין שמאל לימין או בין אוטיסטים לנורמלים.
אני רוצה לדעת מה ההבדל בין חיים למוות או בין שפיות לאי-שפיות.
שייכות חברתית מעניינת לי את הת....

מי שחי את עצמו, בעולם שלו, לא זקוק להגדרות או מילים ואם נדמה לך שזה בלתי אפשרי זו הבעיה שלך - לא שלי.

לצפיה ב-'אני רוצה לדעת מה ההבדל בין ימין לשמאל'
אני רוצה לדעת מה ההבדל בין ימין לשמאל
25/07/2016 | 23:40
3
ובין אוטיסטים לנורמטיבים,
גם בגלל שידיעת ההבדל הזה מאירה מאוד את ההבדל בין הטוב לרע ובין המוות לחיים ובין השפי8ות לשגעון
הדברים קשורים

ומי שמתיימר להיות פטור מהצורך בשייכות חברתית, בהזדהות, הוא סתם שחצן שלכן גם לא יוכל להבין מעולם את הדחפים והמניעים של אף אחד

אין עולם שלך, העולם לא שייך לאף אחד, ודווקא ורק ההגדרות והמילים והשפה מאפשרות לחשוף ולחיות עולם שבו הפנימי מחובר לחיצוני ושבו האוטונומי לא מבוסס על כחנות וזלזול באחרים אלא על רגישות לקיומם ולעובדה שהכל קשור ומחובר בסופו ובתחילתו של דבר

וזו אחת הסיבות שאוטיסטים לא יכולים להתחבר דרך השפה הנ"ט

לא רק שאני בטוח שמה שאת כותבת אינו אפשרי אלא שאני הכי שמח שזה אינו אפשרי

לצפיה ב-'מי שנמצא באמצע הוא אפס'
מי שנמצא באמצע הוא אפס
24/07/2016 | 21:16
4
9
לצפיה ב-'נכון מאד'
נכון מאד
24/07/2016 | 22:29
3
14
אפס זה המקום שהיית מת להיות בו - אם היית מבין אותו.
אפס זה המקום שבו נפתרת בעית הפתוח/סגור.
אפס זו עין הסערה שמאפשרת לך להיות חופשי מהחברה.
אפס זה מחוץ למשחק המטומטם של אני ואתה.....
לצפיה ב-'אני גם אפס וגם אחד'
אני גם אפס וגם אחד
24/07/2016 | 23:42
2
12
ולא מת על אנשים שאומרים לי על מה אני אני אמור למות
מריח לי יותר מדי כמו הסוג הכי גרוע של פוליטיקה

לצפיה ב-'אני ואני'
אני ואני
25/07/2016 | 06:56
1
12
והרווח שביניהם.....
לצפיה ב-'הרווח בין האפס לאחד הוא הכל'
הרווח בין האפס לאחד הוא הכל
25/07/2016 | 07:46
10
הוא מגדיר את המתח בין הסופי לאין סופי, בין המוות לחיים, בין הקיום להעדרו, בין הדברים לחלל שביניהם, ובין המילים לשתיקה,ובין השולי למרכזי, ובין הפרט לקבוצה...
אדם שחי רק היבט אחד הוא אגוצנטרי, ואגוצנטריות לא טובה להורות, היא לא טובה לכלום, ובדיוק בגלל זה אין דבר יותר אכזרי ואלים  מהאמצע המתון לכאורה, שלכן בדיוק כמו כאן תמיד מקפיד לעטוף את צביעותו המחרידה בסגנון יפה נורא.

בדיוק בגלל זה האוטיסטים סובלים כל כך
כי המתינות של הנורמה, של החיים באמצע, בדיוק כמו כולם וכמו שצריך, היא כזב ואשליה שלכן כל המתחים האיומים שהיא מסתירה מתפרצים על כל מי שחורג מהטקסים המשמימים וחסרי הרגש והמשמעות שלה ולא לשניה

הבן אדם לא טען לקיצוניות
הבן אדם טען שהאמצע הוא חסר מהות ומשמעות
והורות שלא נשענת על ערכיות היא הורות שיכולה מאוד לערער ילד
אז התשובה המקובלת לערעור הזה היא סמכות
אלא שאנשים אמיתיים, כמו אוטיסטים למשל, לעולם לא יסתפקו בסמכותיות

אז אפשר להאשים אותי שאני האגואיסט והאגוצנטרי וכמו הרבה אוטיסטים אני רגיל לשמוע את החרא הזה ולמות מצחוק, ולא רק, אלא יש אמת, והאמת שאדם בלי רגישות חברתית הוא לא רק חרא של אדם אלא גם חרא של הורה

לצפיה ב-'disconnegted kids'
disconnegted kids
22/07/2016 | 09:50
42
ספר של רובר מליליו. האם מישהוא קרא? התנסה?
אשמח לשמוע התרשמות
לצפיה ב-'צמיד איתור לילדה '
צמיד איתור לילדה
19/07/2016 | 21:11
3
83
האם יש למישהו המלצה על צמיד שניתן לשים על יד של ילדה המאפשר לאתר אותה במקרה שהולכת לאיבוד?

שיעבוד בארץ ובחול .  תודה לעונים
לצפיה ב-'האם זה חייב להיות צמיד?'
האם זה חייב להיות צמיד?
20/07/2016 | 09:37
2
62
יש היום מגוון של מכשירי איתור.

לצפיה ב-'צמיד איתור'
צמיד איתור
20/07/2016 | 11:04
1
55
לא חייב צמיד ! סתם נראה לי הכי נוח לילדה .... כל דבר אחר שעושה את העבודה יהיה מצויין . תודה 
לצפיה ב-'אין לי התנסות אישית אז לא יכולה להמליץ, אבל קראתי'
אין לי התנסות אישית אז לא יכולה להמליץ, אבל קראתי
22/07/2016 | 09:31
33
ברשת, וגם בקומונה 'מדריך הטרמפיסט לאוטיסט' על כלמיני מכשירי איתור,
חלקם צמידים, חלקם מוצמדים לבגד או תלויים על הצוואר,
חלקם בנוסף למידע על מיקום הילד מאפשרים לשמוע מה קורה בסביבתו
(למשל- איך המלווה בהסעה מדברת אליו)
חלקם מאפשרים גם שיחה איתו או לחצן מצוקה.
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:55
4
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'ועדת ערר- האם כבר מאוחר?'
ועדת ערר- האם כבר מאוחר?
20/07/2016 | 00:52
2
76
הי לכולם, חדשה כאן לחלוטין, אבל כבר 4 שנים בתוך נושא ה-PDD.
אמא לילדון מתוקון בן 10 שסיים השנה כיתה ד בבית ספר רגיל עם סייעת.
אני פונה אליכם בלב כבד, במחשבה שכאן אמצא כתובת של מי שמבינים (גם טכנית וגם את כל המסביב. את תחושת הריקנות בפנים, את העייפות והצורך שוב להביט למציאות בעיניים...).
בית הספר הגיש אותנו השנה לועדת השמה. לטענתם, הם מיצו את יכולתם לסייע ומעבר לכך, הילד זקוק לקבוצת השווים.
לקח לי כאמא זמן יקר להבין שאני צריכה להתחזק בתחושה האימהית שלי שהילד צריך להישאר ולא ללכת לכיתת תקשורת בבית ספר רגיל. בועדה הבעתי כאמא את הצד הזה וגם את הנכונות להקשיב לגורמים המקצועיים. כנראה שחוסר הנחרצות שלי היה בעוכריי...
עכשיו אני נחרדת ואין לי אוויר פיזית מהמחשבה שיתכן שאיחרתי את הרכבת.
לאורך כל הדרך נאמר לי מה שידעתי- בסופו של דבר זה רצון ההורים.
אבל עכשיו, לאחר שהגשתי באיחור ניכר ערעור על החלטת הוועדה (ואין לי מושג בכלל למי פונים לוודא שאכן זה הגיע...) אני לא מוצאת אף מסמך שמדבר על מקרה כזה של הגשה באיחור. רק על כך שיש זמן קצוב להגיש ערעור...
יש דבר כזה ועדת חריגים בערר?
למי אני פונה עכשיו?
בינתיים, נוצר מצב שגם את הסייעת איבדתי כי בית הספר אמר לה בסוף השנה שהילד עובר...לפי הבנתי גם איבדנו בעצם החלטת וועדת ההשמה את הזכאות לסיוע.
אוף, מתהפכת לי הבטן ממש...
יש מישהו כאן שיכול להושיע? לתת עצה לאמא שלא נרדמת מרוב דאגה?

לצפיה ב-''
20/07/2016 | 09:08
46
אכן כאן מבינים...
גם את התחושה של אמא שמתמודדת לבד מול חדר מלא גברות מקצועיות בועדה...
(לי אמרו במעמד דומה מאד, שאני פוגעת בילד שלי בגלל צרכים רגשיים שלי
ולא מבינה ש"ילדים כאלה" צריכים חינוך מיוחד. ) ).

אם הבנתי נכון, בתחילה קיבלת את הדין-
לא באמת השתכנעת, אבל בטחונך העצמי התערער מולן.
אח"כ כאילו התעוררת ואז הגשת ערר. הבנתי נכון?

האם מאוחר מדיי?
אם תשכנעי את מנהל המחוז, זה כנראה עדין אפשרי
ראי קישור

אבל רגע...
בואי נקח נשימה, ונבדוק משהו:
למה בעצם את רוצה להחזיר אותו למקום שלא רוצה בו?
למה חשוב לך שיישאר בשילוב יחידני?
אם הם עצמם (צוות ביה"ס) מעידים על עצמם שהם לא ראויים למתנה ולאתגר הזה
האמנם ייטב לבנך להיות מופקד בידיהם?
את סומכת עליהם?

הייתי במקום שלך, ואז הלכתי לפגוש את מחנכת כתת התקשורת-
פגשתי אישיות קורנת, אשת חינוך אמיתית.
רגישה, חכמה, מכבדת את הילדים ואוהבת אותם, קשובה להם וגם להורים.
לעומת האטימות וההתנשאות בביה"ס הרגיל-
לא היה לי ספק שעליה אני סומכת לאין שיעור יותר.

אז אולי שווה לך לפגוש את מחנכת כתת התקשורת המיועדת,
לתהות על קנקנה, להתוודע לאני מאמין החינוכי שלה, לדרכי העבודה.
אולי הרגשתך תשתנה בעקבות זה.
אולי יש לך בראש תמונה של "כתת תקשורת"
שלאו-דוקא תואמת למציאות בכתה המסויימת הזאת.
ובכל מקרה, כתת תקשורת אינה "הוטל קליפורניה"
אם תגיעי למסקנה שייטב לבנך לחזור לשילוב יחידני, זה אפשרי.
ה שלי התחיל משילוב יחידני, עבר לכתת תקשורת,
אח"כ שוב שילוב יחידני (שכמעט גמר לו את הבריאות...)
שנה חינוך ביתי ואז לכתת תקשורת (כיום הוא בי'א ).
לצפיה ב-'מצטערת שאני לא יכולה לעזור מבחינה טכנית.'
מצטערת שאני לא יכולה לעזור מבחינה טכנית.
20/07/2016 | 21:45
41
על סמך מה הם קבעו את מה שהם קבעו ?
לצפיה ב-'פתאום, באמצע החיים, להבין שאת/ה על הספקטרום'
פתאום, באמצע החיים, להבין שאת/ה על הספקטרום
17/07/2016 | 11:10
58
798
בעשור האחרון מתרחבת התופעה של אבחוני מבוגרים על הספקטרום.
אנשים שילדותם ונעוריהם עברו עליהם הרבה פעמים כקרב השרדות בודד
והם אפילו לא הבינו למה.
כך מתארת זאת אנה:
"כשהייתי ילדה רכה בשנים שמתי לב שאנשים סביבי שונים ממני מאוד.
התגובות...
המשך>>
בעשור האחרון מתרחבת התופעה של אבחוני מבוגרים על הספקטרום.
אנשים שילדותם ונעוריהם עברו עליהם הרבה פעמים כקרב השרדות בודד
והם אפילו לא הבינו למה.
כך מתארת זאת אנה:
"כשהייתי ילדה רכה בשנים שמתי לב שאנשים סביבי שונים ממני מאוד.
התגובות שלהם שונות משלי. מחשבות שלהם שונות משלי.
הצורה שבה הם פועלים שונה משלי.
אבל יותר מכל, קל להם הרבה יותר ממני "להסתדר".
ואז, יום אחד, בהיותי נערה, הגעתי למסקנה:
כל האנשים שסביבי הם עיגולים ואני ריבוע.
אם הם כולם מצליחים "להחליק" בכל אותם מקומות שבהם אני "נתקעת",
כנראה שאין להם פינות כמו שלי יש.
הפינות הללו, הם אלה שמפריעות לי להסתדר ולהיות כמו כולם.
הבנתי שכל הכאבים שיש לי מהילדות ועד לאותו זמן,
הם פשוט מכות שהפינות שלי מקבלות בכל פעם מחדש.
אם כך, חשבתי, אם אני "מרובע" בעולם של עיגולים,
אז הדרך להסתדר יותר היא "לעגל" את הפינות שלי
ולא להיות עד כדי-כך "מרובע".
אם אצליח להיות עיגול, אז אוכל גם אני להחליק
ולא להיתקע בכל אותם מצבים כואבים.
במשך כמה עשרות שנים, ניסיתי ככל שרק יכולתי,
לקפל את הפינות שלי ולהיות יותר דומה לעיגול.
היו גם פינות, שהיו כל-כך גדולות, שלא יכולתי לקפל אותן
ונאלצתי ממש לגזור אותן ולעקור אותן ממני בכוח.
קיפלתי וגזרתי הרבה פינות,
אך בכל פעם שקיפלתי או שהצלחתי לגזור פינה אחת,
נוצרו שתי פינות חדשות.
פינות אלה היו אמנם קטנות יותר, אבל מספרן הלך וגדל.
עד שיום אחד, בהיותי כבר מבוגרת ובוגרת,
שהרי חלפו להן עשרות של שנים,
הבנתי שזה בלתי אפשרי.
ככל שאני מקפלת וגוזרת יותר פינות
אני יותר מרוגזת על כך שאינני עיגול
ואינני מצליחה להיות כמו כל העיגולים האחרים.
כשגילתי שיש בעולם עוד ריבועים כשם שהייתי אני ושבעצם,
למרות שהם הרוב הניכר לעיני כל, לא רק עיגולים יש בעולם,
התחלתי להרהר בעובדה שהפינות שלי, הם בעצם הדבר החשוב ביותר שבי
והן אלה שמגדירות אותי בנפרד מכל אחד אחר.
אולם אז, אחד הדברים הראשונים שעלו בדעתי היתה העובדה
שחלק ניכר מן הפינות שלי גזרתי לבלי שוב.
אז אינני יכולה להיות עוד ריבוע כשם שהייתי.
בעצם, אין לי יותר מקום ראוי.
אינני עיגול ואינני יכולה להיות עיגול ולהיות שייכת לעולם העיגולים,
אבל גם אינני יכולה להיות ריבוע ולחבור לריבועים המעטים שקיימים בעולם,
כי גם לשם אינני שייכת…
ומאז, אני מנסה לפתוח בחזרה את אותן הפינות שקיפלתי בעבר.
הן מקומטות ומרופטות ודורשות ניקוי וגיהוץ יסודיים, אבל אולי, יום אחד,
דרך אותן פינות אצליח למצוא את זהותי שאבדה
ולהיות שייכת לעולם של צורות שלא מעניין אותן אם יש לך פינות וכמה."
מתוך

והנה עוד כמה אנשים ששיתפו בחויה שלהם-

החויה מוכרת לכם?
מעצמכם או ממישהו קרוב לכם?

יש לכם תהיות, שאלות, תובנות בנושא?

לצפיה ב-'Inspiration Porn'
Inspiration Porn
18/07/2016 | 02:51
22
113

הרצאה שנתקלתי בה בטד בשעה האחרונה
סטלה יאנג, אמנם לא אוטיסטית אלא נכה בכסא גלגלים אבל מדברת על נושא שחשבתי ששווה להעלות אותו גם בפורום הזה
היא מדברת על כך שאנשים נוטים לראות באנשים אותם הם מכנים כ"בעלי מוגבלויות" כנחותים מהם ובשנים האחרונות ישנה תופעה של הסברה פופוליסטית שבה מראים תמונות של אותם אנשים העוסקים בפעילות מסויימת (בעיקר ספורטיבית) ומתחת לתמונה יש כל מיניי משפטים שנועדו להלהיב את האדם הממוצע והיא טוענת שאנשים מיוחדים עברו תהליך של חפצון שבו כבר לא רואים אותם כבניי אדם אלא רק כסוג של "מושא להשראה" שאנשים אוהבים לראות ולשמוע בעיקר כדי לשמוח שהם לא נמצאים שם במקומם, תופעה שלה היא קוראת INSPIRATION PORN (פורנו-השראה)

ההרצאה הזאת נגעה בי ועוררה בי עניין. מאז ומעולם שנאתי את "וראייטי" למיניהם, עוד לפני שראיתי את עצמי כאוכלוסייה מיוחדת ועוד לפניי שחשבתי לעבוד עם אוכלוסיות מיוחדות היה מגעיל אותי לראות את אותו ילד עומד על הבמה ושלמה ארצי או זמר פופוליסט אחר רוחן מעליו ומחייך, היה נראה לי בהחלט סוג של פורנו-השראה וגם אמרתי זאת בקול רם כל פעם שעלתה שיחה על טקסים מסוג זה
אני עדיין נחנק כאשר במקומות שאני עובד איתם יש לעתים פרוייקטים עם תיכוניסטים שעושים לחבר'ה איזהשהוא הפנינג של פעילויות פעם בשבוע ואז בסוף השנה עושים טקס שבו ילד ממוצע בכיתה יב' עולה לבמה ואומר "תודה שנתתם לי הזדמנות להכיר ולכבד את השונה"
בא לי להקיא ולעתים אני גם יוצא מהאולם באותו רגע ואף אחד מהאחרים בצוות לא מבין אותי

מצד שני מאז שיצא לי לעבוד עם אוכלוסיות מיוחדות אני כן מרגיש שהם נותנים לי השראה מסויימת או אולי סוג של גאווה כאשר ראיתי אותם מבצעים משימה שהייתה קשה להם, פיזית או מנטאלית (כמו נגיד לעשות סיבוב מסביב למגרש בהליכון כאשר ההתניידות שלהם היא בכסא גלגלים).
עכשיו כאשר אני בגבס והולך על קביים ולעתים בוכה שקשה לי אני גם נזכר בחבר'ה וזוכר שסה"כ אפשרי להתנייד גם ככה
לגבי אוטיסטים ספציפית אני חושב שחוויתי השראה מהילדה שעבדתי איתה השנה, היכולת שלה להסביר את עצמה ללא מילים לימדו אותי הרבה על דרכיי תקשורת
אני גם חושב שחוויתי השראה כאשר קראתי את הספר של עידו קידר שסיפר על החיים שלו ואני מרבה לספר את הסיפור שלו ולהראות סרטונים שלו ושל אוטיסטים לא ורבאליים אחרים על מנת להעלות מודעות ולשנות פרספקטיבה אצל האדם הממוצע
אבל איפה בדיוק עובר הגבול בין הסברה לגיטימית לקהל הרחב לבין פורנו-השראה?
כיצד אתם חושבים התרבות הפופולארית (סרטים כמו ריינמן או ספרים כמו המקרה של הכלב או פרוייקט רוזי) מתייחסת לאוטיזם? האם זה טוב או האם גם זה פורנו השראה?
ובסוף, איך אתם חווים את זה שבן אדם ניגש אליכם ואומר לכם שאתם או הילדים שלכם השראה בשבילו?
לצפיה ב-'אצלי זה קשור לצורת ההכללה'
אצלי זה קשור לצורת ההכללה
18/07/2016 | 07:37
3
53
מה שמעורר בחילה זה השימוש בחריג על מנת לפאר את הנורמטיבי ואת ערכיו,
שזה השימוש המקובל,
ברגע שהמבט לשונות מאתגר את הנורמטיבי במקום להתחנף אליו זה נראה לי קצת פחות מגעיל.

אין לי ספק שאנשים לא יכולים לשאת אוטיזם כי בניגוד לנכות אוטיזם מבטא הרבה פעמים שונות שהיא לא פגם,
את השונה כפגום אין בעייה להכיל, להפך, זה מחזק את הנטיה של אנשים לעוף על עצמם,
השונה כאדם שהוא בדיוק כמוך רק שונה זה כבר בלתי נסבל,
כי זה מאתגר את הכל,
את כל התפישות שלך,
אם שונה אז שיהיה לפחות פגום,
גם שונה וגם לא פגום זה כבר יותר מדי,
בגלל זה אנשים חייבים לסמן אוטיסטים כלקויים למרות שעד היום טרם נמצא ולו פגם פיזיולוגי אחד שאחראי לתופעות שאנחנו מכלילים כאוטיזם

גם שונה וגם יפה וגם חכם ?
זה כבר ממש הזמנה לרצח,

פרוייקט רוזי זה ספר מחורבן כי מה שהוא מתאר זה בדיוק ההפך מאוטיזם
איש הגשם נראה לי די אוטיסטי למרות שהבנתי שהאדם שעל פיו הוא נעשה לא היה בדיוק אוטיסט
המקרה של הכלב טוב בעיני יחסית כי הוא נוגע בצורה סבירה בדיוק במה שאני מנסה לומר כאן, ששונות, גם עצומה, לא מעידה על פגם בהכרח.
וגם אדם שלא מדבר כמו עידו קידר (שעם לא מעט מתפישותיו איני מסכים) אינו אדם לקוי.
לצפיה ב-' אותי ממש מעצבן שבבתי ספר מלמדים 'לקבל את האחר'.'
אותי ממש מעצבן שבבתי ספר מלמדים 'לקבל את האחר'.
18/07/2016 | 13:37
2
56
אחר בדיוק ממה ? 
לצפיה ב-'מהממוצע, מהרוב'
מהממוצע, מהרוב
18/07/2016 | 14:25
1
42
לי מפריע בסיסמא הזאת שהרעיון בבסיסה הוא שזה אחד הדברים שראוי לעשות:
אם אתה רוצה להיות ולתפוס את עצמך כאדם נחמד, נאור וכד',
עליך לעשות טובה לדפוקים האלה ולתת גם להם לנשום במרחב הציבורי,
למרות שהם דפוקים

וזה מפספס לגמרי את העניין לטעמי.
אף אחד לא עושה לאף אחד טובה
לכולם יש זכויות במרחב הציבורי.
אף אחד לא דפוק.
לכל אחד יש מה לתרום- דוקא מתוך היחודיות והשוני שלו

לצפיה ב-' ברור שאני יודעת למה הם מתכוונים.'
ברור שאני יודעת למה הם מתכוונים.
19/07/2016 | 11:16
12
השאלה הייתה ריטורית.

אם היו אומרים למשל  'כל אחד מיוחד'  היה הרבה יותר טוב.
אבל בשביל זה הרי הקובעים ( אלה שמבחינתם מייצגים את   'הרוב') צריכים  לא להתנשא .
לצפיה ב-'בהמשך למה שכתב אראנה'
בהמשך למה שכתב אראנה
18/07/2016 | 09:51
40
ההבדל בין פיאור הנורמטיבי לבין אתגורו הוא תוצר של הפרספקטיבה שדרכה מסופר הסיפור, של נקודת המבט המוכללת.

בפורנו-השראה, ה"אחר" הוא מושא המבט שמוצג על רקע הסיפור הנורמטיבי. נושא המבט הוא ה"אנחנו" של האדם הממוצע. וזה הכי בולט באותם סיפורי הצלחה על "הישגים" יוצאי דופן, כי מדרג הערכים שמעניק משמעות ל"הישגים" אלה, זה שהופך אותם לנחשקים, הוא-הוא המדרג שמסמן אנשים בעלי מוגבלויות כנחותים מלכתחילה. על זה מבוסס גם הריגוש, כי האחר מוצג כמי שהתגבר על *עצמו*, על נחיתותו שלו (כי מה שהופך את הסיפור לסיפור הצלחה הוא בדיוק אותו מדרג ערכים שהופך את האחר לנחות בהכרח).

הסברה לגיטימית, לעומת זאת, היא כזו שבה הצופה מוזמן להזדהות עם נקודת מבטו של האחר, שכפי שציין אראנה, היא זו המשמשת בסיס להכללה. באופן כזה נחשפת בפני הצופה חריגותו שלו, חלקיות עולמו. למשל, לא מזמן רץ ברשת סרטון שמנסה להסביר לקהל כיצד ילד אוטיסט חווה שהות בקניון. מוקד המבט לא היה הילד, אלא הקניון עצמו, על העומס החושי שהוא מייצר עבור הילד. הצופה התבקש להתבונן מחדש בסביבה המוכרת לו ולחוות אותה מחדש מנקודת מבטו של ה"אחר", להפוך למעשה לאחר ולחוות את "עצמך" היומיומי כ"אחר" של ה"אחר".  

לכן אתה גם מצטמרר כל כך מהמשפט "תודה שנתתם לי את ההזדמנות להכיר ולכבד את השונה" – כי זה משפט שמקפיא בצורה מאוד בוטה ומפורשת את ה"אני" של האדם הממוצע. הסברה אפקטיבית היא כזו שמצליחה לסדוק את ה"אני" הזה או במקרה הטוב ביותר, להרחיב את גבולותיו. וכן, זו בהחלט חוויה מעניקת השראה. 
לצפיה ב-'רשמתי בקומונה את דעתי - מוסיפה סרטון על תסמונת דאון'
רשמתי בקומונה את דעתי - מוסיפה סרטון על תסמונת דאון
18/07/2016 | 10:24
16
25

(בהקשר למה שאמרתי ללשמוע מהצד של האדם ולא מסביב)
לצפיה ב-'בעיני זה כבר יותר מתקרב'
בעיני זה כבר יותר מתקרב
18/07/2016 | 10:31
15
23
כי אפילו לחיות וזה בהשראת הספר של טמפל גרנדין יש תחומים בהם הם מודעים וטובים מכל אדם שלא יהיה - וכן הם חשים ומרגישים בדיוק כמו כל יצור חי.

עכשיו אני לא מצפה שנושיב כלב בחליפה ועניבה באולפן ונחכה לשמוע את נביחותיו לצורך מתן הסבר, כמובן שלא הרחקתי לשם- 

אבל אני כן חושבת שבבסיס צריך להניח שכל יצור חי לא כל שכן אדם מבני מינך , יכול וצריך לתקשר את מה שהוא ואת מי שאתה ולהפך. 
לתת את המקום , ודווקא כמו שרשמתי בקומונה על רעות ועל תסמונת דאון ששם זה מחריף- מכיוון ששם חלק גדול מההורים מקבלים את השאלה הבלתי נמנעת עוד בהיריון אם להפיל יצור חי או למסור אותו לאימוץ עם לידתו- שם כשאפילו בהריון יש סכנת חיים לילד רק מעצם קיומו, השאלה הזו נשאלת בחריפות חדה יותר.

לצפיה ב-'גרנדין היא דוגמה למבט שנשאר תקוע באמצע'
גרנדין היא דוגמה למבט שנשאר תקוע באמצע
18/07/2016 | 10:54
14
34
כי יכולתה לזהות שגם לאחר יש רגשות ופחדים ונשמה הובילה אותה לעיצוב סביבה פחות מפחידה ולכן יותר נוחה להובלת חיות לשחיטה שזה גם מתחבר למה שאנטי כתבה כי גם לרוב "מעוררי ההשראה" אין ברירה אלא לעשות זאת במרחב נתון שבו עצם ההגדרה של הצלחה סותרת בטירוף בדיוק את מה שמהווה הצלחה משמעותית באמת לשונה.

גרנדין כמי שאוהבת חיות בוודאי שהייתה מעדיפה לא לתרום דווקא לתעשייה שמבוססת על שחיטתם, אבל סביר שהיא כל כך מבוהלת שהיא אפילו לא יודעת את זה,
כמו רוב האוטיסטים, שכל הצלחה שלהם מהווה גם את הכשלון הכי גדול שלהם בגלל זה
לצפיה ב-'התשובה שלה (שלמעט החלק האחרון בה לא משכנעת אותי)'
התשובה שלה (שלמעט החלק האחרון בה לא משכנעת אותי)
18/07/2016 | 11:11
13
24

בהקשר, אני חושבת שאנחנו חיים בעידן מפונק. העובדה שאדם יכול לאכול בשר כל חייו ולצרוך את תוצריו עור, בשר, ביצים , חלב , פרווה , צמר מבלי להדרש ולו פעם אחת להכיר בכך שאתה צריך לנטול חיים , להכאיב ולהצמית אחר , מה שבזמנים אחרים היה בלתי אפשרי וכנראה שאתה הוא שנדרשת להרוג את התרנגולת ,למרוט את נוצותיה ואז לבשל אותה - הוא בעיני אחד השקרים הגדולים.

החלטתי פעם שאם אצליח להרוג יצור חי אוכל לאכול בשר ולחיות עם העובדה הזו, והצלחתי (והייתה לי גם סיבה אם כי זה לא מנע סיוטים של שבועיים). 

אז אני אוכלת בשר מידיעה שאני לא חייבת אבל צריכה את זה כחלק מהמטבוליזם שלי ושאם הייתי במצב בו לא היה כל כך נוח כמו היום להתייחס להכל בצורה "כלכלית" ופיקטבית של סטריליות כמותית והתייחסות לאחר כייצור- לא אומר שבשעת הצורך לא הייתי עושה מה שצריך כדי לשרוד ולהזין את עצמי או קרובי.

בחרתי לקחת לקיצון את הברירה הזו כדי להבין אם אני אכן המפלצת הזו - כן, אני כן .
לצפיה ב-'אני לא אוכל בשר וזה לא מזיק לי בכלל'
אני לא אוכל בשר וזה לא מזיק לי בכלל
18/07/2016 | 11:18
5
28
לדעתי הניתוק הוא לא רק רע אלא גם טוב, כי אנשים, בניגוד לך, גם נהנים לשפוך דם, אז לפחות הקטע הזה נמנע מאיתם (כמו גם התהליך שעובר על שדה הקרב שרובוטים מחליפים אנשים ולכן ההיבט של ההנאה מרצח הזולת נמחק),
והמרחק מהתהליך מאפשר העמקה שבתורה גם מאירה פרספקטיבה מוסרית ורגישה יותר וגם מאפשר למדע לפתח תחליפי בשר משכנעים יותר ויותר.

אני אקיא אם אכניס לפה שלי בשר אבל את אומרת שאני יפה מדי ולכן אסור להאמין לי כי זה לא אמיתי,
מצד שני, בדיוק בגלל זה אני ממש לא מתחבר לאלימות של הטבעונות האקטיבית,
מי שמסוגל לאכול חיות שיאכל אותם
לצפיה ב-'הייתי צמחונית עשר שנים '
הייתי צמחונית עשר שנים
18/07/2016 | 11:21
1
23
עד לפני כמה שנים בכלל לא ידעתי ממש בידיעה של להכניס לפה שאפשר לאכול בשר, כן זה עשה לי נזקים בריאותיים לא חשוב למה ואיך.

אני בדיוק באותה דעה כמוך , אני לא חושבת שזה להיות יפה נפש. אני חושבת שמי שיכול לאכול בשר- שיאכל אותו.
לצפיה ב-'האמת שנכון יותר לומר - '
האמת שנכון יותר לומר -
18/07/2016 | 11:25
16
סירבתי לאכול בשר מאז שהייתי ילדה,
ככה שגם ההכרזה שאני צמחונית בגיל צעיר ועד שנות העשרים המאוחרות הייתה בסה"כ מימוש והמשך של זה בלי שאמא מכריחה אותי לסיים את הבשר שהשלכתי בסתר.

אולי גם עכשיו ברור יותר למה אמרתי שאם אתה מתחייב לאכול בשר בשבילי זה דרש הוכחה שאני יכולה ליטול חיים. אם אני יכולה - אני גם יכולה לאכול בשר בדיוק כמו כל חיה אחרת.

הפער הזה מאפשר אבל הוא גם פוגם ארנה- לחיות משהו רעיוני בעיני הוא בזוי לא פחות (וזה ממש לא מופנה אליך כי עובדה שאתה בוחר החלטה פחות רווחת על רקע הרהור מסוים בנושא) בלי מחשבה מאשר בעצם קיומה. בשר אומר הרג חיות וקטיעת רצף קיומו של אחר. אם אתה מוכן לזה כחלק מחייך - אתה מוכן לאכול בשר, וזה כולל גם התעללות נכון. 

בזה לא אגע, אבל בכל זאת. בבסיס- זו החלטה שצריך לקחת
לצפיה ב-'בגיל 9 קלטתי שהשניצל עשה פעם קוקוריקו וזה נהיה בלתי אפשרי'
בגיל 9 קלטתי שהשניצל עשה פעם קוקוריקו וזה נהיה בלתי אפשרי
18/07/2016 | 11:37
2
36
עבורי לאכול אותו.
כמוך, מבחינתי מי שמסוגל לאכול בשר
(או לישון עם נוצות שנמרטו מאפרוחים
או לעטות על עצמו עור שמישהו פשט ממישהו אחר)
שיעשה זאת.
לא חושבת על עצמי שאני יותר מוסרית ממנו
זה עניין רגשי, לא מסוגלת לעמוד בזה.

לצפיה ב-'כן, אני הכי פרו צמחוני וטבעוני שיש דווקא בגלל זה :)'
כן, אני הכי פרו צמחוני וטבעוני שיש דווקא בגלל זה :)
18/07/2016 | 11:42
9
לצפיה ב-''
18/07/2016 | 22:49
18
מדהים שהייתה לך ההבנה בגיל כל כך צעיר...
לצפיה ב-'אם כי אם להתייחס אך ורק לחלק מהסיבות שלה'
אם כי אם להתייחס אך ורק לחלק מהסיבות שלה
18/07/2016 | 11:19
6
23
מי שמכיר חיות משק כמו פרות למשל שמהונדסות גנטית לא פחות מאשר תרנגולות יודע שפרה בטבע לאחר המלטה ובהתחשב בתפוקת החלב שהיא מפיקה- שהיא אבנורמלית לחלוטין הייתה מתה מכאבים עזים וזיהום תוך זמן קצר מגודש החלב.

אם להדרש בעצם הווי אומר הפסקת המכניקה שבה משתמשים פירושה קטל או שינוי גנטי נוסף אם אפשרי בגנום של הפרה- וכך ובדרך כלל סביר להניח יותר השמדת כל הבקר שכיצורים עצמאיים בטבע לא ישרדו. 

אולי קטל וגידול הפליטה הנותרת בלי יכולת שלהם להתרבות נראית דבר הומני, אבל עדין פירושו קטל מסוים.

אין לי תשובה בנושא, מה שברור - שזה גם פירוש של הדברים ואם זה  - זה כמובן לא מצדיק את מה שקורה בפועל.

אולי מי שמחפש דרך ביינים יכול לצרוך נניח בשר משק "חופשי" באמת אם ישנו כזה (לא בטוחה כמה חופש במובן השגור מדבר לפרה), מה שכן ובהכרח יש קשר בין תנאי החיים לבין אופי הבשר שאתה אוכל.

בשר משובח לא יכול להגיע מפרה מפוחדת, השרירים שלה מתקשים לפני וזה משפיע על איכותו .

וכן , זה קר במתכוון . אז אם מישהו סתם שוחר דם אנין - הוא יכול להשתמש בתירוץ הזה גם. 

לצפיה ב-'אגב זה מזכיר לי '
אגב זה מזכיר לי
18/07/2016 | 11:40
5
31
סרט תיעודי שעוסק באדם שגידל עגלה בביתו ונתן לה את החיים הטובים ביותר שפרה יכולה לרצות , הוא גם אהב אותה מאוד ונתן לה שם פרטי משלה.

הוא גם רצח אותה ואכל את בשרה.

זה מייצג בדיוק את השבר ואת הכי התמודדות שישנה בסוגיה. הוא לא גיבור, הוא מפלצת- ובדיוק בגלל זה אדם שיכול לאכול בשר- שיבחר לאכול אותו.

וזה גם מנתץ מיתוס שהרבה צמחונים אוהבים להשתמש בו ברטוריקה:"אם קירות המשחטות היו שקופים כולם היו צמחונים" הם לא. זה שקר.

אבל מה שכן-כנראה שרבים יותר היו בוחרים להיות. 
לצפיה ב-'לא כולם, אבל הרבה מאד אנשים'
לא כולם, אבל הרבה מאד אנשים
18/07/2016 | 11:45
2
38
רובי ריבלין למשל סיפר פעם שנהיה צמחוני לאחר שנחשף למראה של בית מטבחיים.
נדמה לי שרוב האנשים היו מקבלים גועל נפש כ"כ עמוק, שזה היה מקלקל להם את התאבון.
לצפיה ב-'שיקבלו- זה לא מגיע בלי סיבה.'
שיקבלו- זה לא מגיע בלי סיבה.
18/07/2016 | 11:46
1
14
לצפיה ב-'נכון, אותי את לא צריכה לשכנע '
נכון, אותי את לא צריכה לשכנע
18/07/2016 | 11:48
9
לצפיה ב-'לפני שתעשיית בשר הייתה מתועשת (החל ממאה 20)'
לפני שתעשיית בשר הייתה מתועשת (החל ממאה 20)
25/07/2016 | 14:27
1
18
כולם גידלו פרות (ושאר חיות משק) במשקים שלהם. נתנו שמות לבעלי החיים וגם שחטו אותם , כי זה היה האוכל. לא היה אוכל אחר. אז אין שום סתירה בין נתינת שם לבין שחיטה לאוכל.
בימינו פיתחו רגישות וברפתות  המתועשות נותנים לפרות מספרים, כדי שהמטלים  לא ייקשרו רגשית.
לצפיה ב-'פספסת את כוונתי אולי'
פספסת את כוונתי אולי
25/07/2016 | 15:26
3
כוונתי היא שבימי קדם נאלצו להרוג חיה וגם להקשר אליה רגשית במקביל , וזה דבר שהיה צריך להיות מובן כשאתה בוחר לאכול אותה.

היום אנחנו מתחמקים מזה והתוצאה היא סבל ויחס לחיות כמו מזווה בשר ולא כמו יצור חי , אני חושבת שכל אדם צריך לבצע את ההחלטה- אבל לבצע אותה מתוך מקום מלא של לא רק ידיעת העובדות אלא התמודדות רגשית עם המצב.

והתעשיה היום לא מאפשרת את זה, 
כשיש התמודדות יש גם בחירה אמיתית.
לצפיה ב-'אז אוטיסטים רעים או טובים ?'
אז אוטיסטים רעים או טובים ?
19/07/2016 | 07:34
2
86
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000709700

בארון כהן, כמו המשת"פ שלו עופר גולן, מתמחה בלבלבל את המח בשפה גבוהה,
ראשית הוא טוען שמקור הרוע הוא העדר אמפטיה,
אחרי זה הוא טוען שלאוטיסטים אין אמפתיה בכלל אבל הם לא רעים.

מישהו יכול לעזור לי להבין על מה הליצן הזה מקשקש ולמה ?

אגב
לדעתי מקור הרוע בעולם הוא מחקרים פסיכיאטרים,
כמו אלה של פרופסור בארון כהן ופרופסור גולן

לצפיה ב-'אני אסביר לך'
אני אסביר לך
19/07/2016 | 09:22
1
67
אמפתיה לפי המאמר כוללת מספר מרכיבים, ובראשם היכולת לזהות נכונה את צרכיו ואת רגשותיו מתוך מעשיו ושפת הגוף שלו; היכולת להזדהות אתו רגשית על בסיס ההבנה הזאת; והנכונות לפעול על בסיס הזדהות זו. אדם שכל המרכיבים הללו מתקיימים בו באופן יחסית עקבי הוא אדם טוב.

אדם רע אבסולוטית הוא כזה שמזהה נכונה את צרכיו ורגשותיו של הזולת, אבל כיוון שאינו מזדהה עמו רגשית, הוא משתמש בידע הזה על מנת לתמרן אותו לצרכיו הוא. מכאן שמתקיים בו המרכיב הראשון, אך הוא נעדר את השניים האחרים.

אוטיסטים, לשיטת המאמר, מתקשים בזיהוי נכון של צורכי הזולת ורגשותיו,  וכיוון שהידע אינו עומד לרשותם, אין בכוחם להשתמש בו לרעה או לטובה. מכאן שלשיטת המאמר, כלל לא ניתן לקבוע אם אוטיסטים הם טובים או רעים, כי התנאים הבסיסיים לשיפוט של התנהגות מוסרית אינם חלים עליהם. 

עכשיו אתה מוזמן להתחיל לקלל.
לצפיה ב-'תודה אבל אז אחסם ואז לא אוכל להשיב לך'
תודה אבל אז אחסם ואז לא אוכל להשיב לך
19/07/2016 | 10:04
54
שלצורך העניין ובכלל יש רק דרגה אחת מתחת לרוע המוחלט,
זאת שאליה בארון כהן, וגולן, וכל מטורפי המקצוע ומטפליו ממסמרים את האוטיסטים בצורה שלא במקרה משחזרת בדיוק מצמרר בדיוק את התבנית של כל צורות הדיכוי האנושי,
וזאת הדרגה של יצור חסר דעה ולכן זהותו וקיומו לא ראויים ולא מתאימים למערכת השיפוטים שדרכה אנחנו בוחנים את האנושי,
האשה היא חסרת דעה, כמו גם השחור,  הקריטריונים המוסריים לא חלו על נשים ושחורים עד לא מזמן בדיוק מאותה סיבה שהם לא חלים על אוטיסטים כיום,
אני לא מתמצא מספיק בהיסטוריה של המדע כדי לדעת אם גם במקרים של הנשים והאפריקאים כל הקהילה המדעית ללא יוצא אחד מהכלל התגייסה על מנת לגבות את הזוועה הזאת פה אחד וללא שום ביקורת פנימית,
אני מקווה ומאמין שלא, אם כי מניח שהיו בה גם כאלה שכן.

הצבה של אדם אל מחוץ לשיפוט מוסרי גרועה בהרבה מלשפוט אותו כרע,
כי זה בעצם אומר שהוא בכלל לא בן אדם,
אפילו לא תת אדם,
הוא כלום,
אז המעבדה המפלצתית של גולן ושו"ת לא תבדוק סיבות אפשריות לשונות התגובה האוטיסטית למבע רגשי אלא תסיק שאוטיסטים פשוט פגומים מדי על מנת לזהות רגשות,
התיאוריות המפלצתיות של צחור ויתר מופרעי המקצוע לא ינסו לברר את השורש למבוכה הרגשית האוטיסטית אלא יסיקו שאוטיסטים לא מסוגלים להבין רגשות.

אין כאן מה ואת מי לקלל,
יחסית לתפישה האקדמית את האוטיזם תורת הגזע הנאצית היא מופת אנושי ומוסרי נשגב,
הנאצים לפחות לא טענו שליהודים אין תפישה מוסרית בכלל,
הם טענו שהתפישה המוסרית שלהם פגומה ובעייתית.

רק האוטיסטים אפילו לא זכאים למעמד של תתי אנוש ובגלל זה קריטריונים אנושיים בכלל לא אמורים להיות מיושמים כלפיהם,
ואם כמו שאני משער לפעמים יתכן ואוטיסטים הם סופר רגישים וסופר אמפטים וסופר מוסריים ומצפוניים אז צריך להסגיר את גולן ובארון כהן לבית הדין הבין לאומי בהאג ,מייד, עכשיו.

לצפיה ב-'אני מתגעגעת לאחותי '
אני מתגעגעת לאחותי
18/07/2016 | 10:47
15
108
היא בהוסטל כרגע לחמישה ימי ניסיון , וחסרה לי . 
זה מוזר אבל דווקא הפורום הזה עזר לי מאוד להבין דברים בה ולהצטער על דברים בי. 

וזה לא קל , לא לא לא בכלל לא. אנשים שנכנסים מבחוץ לא בטוח שיוכלו להתמודד. היא דופקת עשרות פעמים ביום בדלת של החדר שלך, היא מדברת תמיד וכל היום על אותם נושאים שנתקעו לה בראש בלופ כמו אצלי (למשל להאכיל את החתולים), היא מזיזה כוסות ימינה ושמאלה וימינה ושמאלה בלי סוף , היא יכולה סתם כך לצרוח ולבכות בלילה כי המנורה לא בחשמל ולהתחיל לדבר איתך בפעם הזיליון ואחת על כמה מינרלים וויטמינים הגוף שלך צריך וגם להוציא את אבא שלי משנתו כל לילה מחדש ואפילו בכוונה.

והיא הבן אדם הכי נותן שאני מכירה, והכי רוצה לתת משלו והכי דומה לי יותר מאבא ואמא שלי ויותר מכולם. פשוט כי זה שלי יש מספיק את היכולת להעמיד פנים אני לא חושבת , מרגישה ומתנהלת בדיוק אותו דבר חלק מהזמן - לא אומר שאני לא ככה רוב הזמן.

והיא חסרה לי ואני מבינה שגם צר לי שלא ביליתי את הזמן שהיה בלחבק אותה ובלשמוע את הפיטפוטים ולכבד את מה שחשוב לה במקום להסתגר בעצמי. כי זו אחותי והיא הילדה שהייתה מספרת לי סיפור לפני השינה (יש לה דימיון נפלא) ולא אכפת לי מה רואים בחוץ וכמה זה קשה אפילו לי - שיתכן ואצטרך לגור בנפרד ממנה. אני עדין אוהבת אותה מאוד והיא לא יודעת שהיא כמוני ואני כמוה אפילו יותר מאשר הייתי קרובה ודומה בדברים מסוימים לאדם שביליתי איתו 4 שנים מהחיים שלי באופן הכי קרוב.

אתמול דיברנו בטלפון והשיחות שלנו זה תמיד היא מדברת או אני מדברת וזו הרצאה שלמה ואז נזכרים שצריך לשאול מה קורה ומה שלומך- ומגיבים או לא מגיבים אם מתאים אחרי הרבה זמן  ולפעמים גם בכלל לא טורחים לענות .

זה נורא טבעי לי , זה הרבה יותר ברור לי כי אפילו בקשר הכי קרוב זה שלפעמים לא הייתי טורחת לענות "כן" או "לא" לנושא ופשוט לדלג לנושא שלדעתו לא קשור או נכנסת לפרצי דיבור זה היה דבר כל כך זר ופה זה נורא ברור לי.

זהו ,עכשיו אני אולי מבינה לעומק את הסיבות אבל גם יש בי יכולת להכיל- קודם כל את עצמי.
לצפיה ב-'יתכן ואם היה מתקבל אז גם היה משתנה לטובה'
יתכן ואם היה מתקבל אז גם היה משתנה לטובה
18/07/2016 | 10:59
4
46
המון מהדברים הכי מעצבנים אצל אוטיסטים מבטאים עודפות,
תחושה קיומית של חוסר מגע ומבט והקשבה מחוללת התעקשות שיכולה להיות גם מאוד לא רגישה,
כמו גם דיבור ארוך נורא וטון חזק נורא (כלום לא ברור שאלה תגובות על סביבה לא קשובה ?)
ברגע שהבן אדם מתחיל להרגיש שמישהו רואה אותו ושומע אותו הדברים האלה יכולים להסתנכרן לצורה ממש יפהפיה וכזאת שגם הכי קשובה לקיומו של האחר

בגלל זה לומר "אבל גם אוטיסטים עושים את זה ואפילו יותר" זה הכי שטחי ומטעה לדעתי,
יש הבדל בין התפרצות מתוך יאוש וחרדה לבין כחנות שנחשבת לחלק נחוץ מהכישורים החברתיים,
שזה אגב מה שיוצר את ההתפרצות והשיתוק אצל אנשים לא כחנים,
אבל בשביל זה צריך להבין משהו בניתוח התנהגות
ואף אחד לא מבין בזה כלום

לצפיה ב-'גם לא אתה?'
גם לא אתה?
18/07/2016 | 11:32
3
40
ישנה הבנה היום וזה התחלתו של שינוי.

מי אמר שלצעוק בלילה כשהעולם מתפרש אחרת היא יותר הגיונית מלפרוץ בבכי למראה שאולי לא נוגע לך בכלל אבל אתה נדרש לו בגלל הנורמליזציה הכופה של דברים? 

(סתם לדוגמא מעולם לא בכיתי בהלוויה, אפילו כשנדרשתי ואי לכך נתפסתי כאדם קר. SO WHAT)
לצפיה ב-'אני מבין יותר ממנתחי התנהגות זה בטוח, הרבה יותר'
אני מבין יותר ממנתחי התנהגות זה בטוח, הרבה יותר
18/07/2016 | 12:08
2
38
אני לא הולך להלוויות בכלל אבל בהלוויה של אמא שלי בכיתי נורא וזה הפתיע אותי מאוד
וכן, כמו רוב האוטיסטים אני נחשב לאדם קר ולא אמפטי ובלא בלא בלא

לצפיה ב-'ח גם אני , אבל לא באישי על אישי'
ח גם אני , אבל לא באישי על אישי
18/07/2016 | 12:18
1
14
לצפיה ב-'כן, ברור'
כן, ברור
18/07/2016 | 13:17
6
לצפיה ב-'חוסר אונים'
חוסר אונים
23/07/2016 | 17:24
9
16
כל התופעות שתיארת הן ביטוי לחוסר אונים והן משקפות את חוסר האונים של המומחים כשמדובר בשונות תקשורתית. הכאב הגדול ביותר הוא שכולם מטפלים בקושי של הסביבה שחיה עם האוטיסט ומתעלמים לחלוטין מהקשיים ומהסבל שלו. המעבר להוסטל אולי יקל על חייכם אבל יהפוך את חייה לגיהנום כי גם שם אף אחד לא יתייחס לסבל שלה או ינסה לעזור לה. 
יש אפשרות לטפל בכל התופעות שתיארת. הן לא סימפטומים של האוטיזם אלא של הסטרס המתמשך שהפך לטראומה נוירולגית....
לצפיה ב-'היא רוצה ובחרה לעבור להוסטל'
היא רוצה ובחרה לעבור להוסטל
23/07/2016 | 18:58
8
12
אף אחד לא שיכנע אותה מהצד של המשפחה.
היא דיברה עם חברות שלה וידידים שלה והחליטה שזה מה שהיא רוצה בדגש על ההוסטל הזה , שיש לו אופי יחודי משלו.

לאבי גם יש קווים אוטיסטיים , לא חושבת שהוא יוכל לעזור לה לא יותר משהוא יכול לעזור או שאני במאמץ שלי להועיל לעצמי כאדם שגם לו יש קווים או אפילו יותר מזה.

עם כל היופי שבדבר בתפיסת הסבל שלו והסבל שלה ושלהם אני יכולה לומר לך שדי בשמיעת סיפורים אישיים פה לומר שהדרך הכי טובה לאדם במצב הזה היא לא תמיד להפיל עליו את המשפחה כתומכים ראשונים או אחרונים.

וגם מהסבל של המשפחה מתעלמים, עם כל הכבוד.

וכמו ששיקפתי פה  - זו אפילו לא החלטה של המשפחה (גוף ערטילאי ובעל ריבונות כלשהו) אלא שלה. לו זו הייתה יוזמה של משפחתי ודאי היה בזה משום שמחה עבורי כי לפחות זה היה אומר שהם מודעים לחומרת מצב מסוים או רוצים להקל בדרך אולי עקומה מבחינתך - אבל עקומה מספיק להיות דרך את מצבה.

זה לא המצב.
לצפיה ב-'בנוסף בתור אדם שחי חמש שנים'
בנוסף בתור אדם שחי חמש שנים
23/07/2016 | 19:04
1
8
עם אדם שמזכיר הרבה יותר התנהלות "נורמטיבית" של אדם ובתור אדם שגם לו יש את הקווים, אני יכולה לומר שמבחינות מסוימות מצבי קשה בהרבה משלה מכיוון שאני מסוגלת לשלוט בכל הדברים שהיא איננה מסוגלת או יודעת שעדיף להסתיר.

קשר עין, טון דיבור , צורת השיח, הפסקה במלל בלתי פוסק, מודעות לאחר והדברים האלה דווקא מהמקום שלה איפשרו לה ליצור חיים חברתיים הרבה יותר עשירים שכן היא מוצאת את מי שיכול לשאת את "המוזרויות" ואילו אותי זה מעקר לחלוטין ברוב הגדול של המקרים מתקשורת איכותית לאורך זמן עם בני אדם (אני לא אומרת שהיום עלי להסתיר הכל אבל ההבדל בין מה שאני משדרת למה שאני ניכר בכל אם בעבודה אם בזוגיות או בקשרים בינאישיים).

אני מרגישה שמשום שזה היה פרי רעיונה שלה והחלטתה שלה- יש בזה פתח לשינוי מבחינתה לטוב ולרע.

לצפיה ב-'פתוח וסגור'
פתוח וסגור
23/07/2016 | 19:12
9
זו הבעיה שכולנו מתמודדים איתה ומחפשים את שביל האמצע שמאפשר לנו לאזן בין העצמי לחברתי....
הסימפטומים שתיארת אצל אחותך מצביעים על פתרון שגוי בטיפול העצמי שלה. יש לה מחסומים שמונעים הצפה וקריסה, אבל הם פנימיים ולא חיצוניים - יש קצרים בתקשורת בין אזורים שונים במוח. הם פועלים כמו שבילי אש ביער שנוטה לדליקות - הם מונעים התפרצות קשה של סערות חשמליות במוח אבל לא פןתרים את הבעיה מהיסוד - כלומר, לא פותרים את הנטיה לסערות חשמליות.
לצפיה ב-'לא קשור'
לא קשור
23/07/2016 | 19:04
5
7
ברור שעדיף במצב כזה לצאת מהבית ולא לסבול גם את הסבל שהיא גורמת לכולם ולפעמים אפילו עדיף לטפל בזה רחוק ככל האפשר מהמשפחה כדי להפחית את העומס הנפשי שכרוך בתהליך עצמו - אבל אף אחד לא מטפל ולא יטפל בבעיה שלה.
לצפיה ב-'שאלה לי אליך-'
שאלה לי אליך-
23/07/2016 | 19:56
4
11
ראשית מיותר לציין שאני מסכימה עם כל מה שאמרת.
שנית, מדוע את מגדירה זו כבעיה? או שעל פני השטח זו בעיה.

אשמח לתשובה מפורטת לדרך התמודדותך, כמו שכבר הבנת גם אני עצמי מכילה לא פחות "אלמנטים" מאותה דרך ותשובתך אולי תתן לי הקלה בתחומי שלי המצומצם. 

ניסיתי לכוון ולדבר אל ליבה כמה וכמה פעמים , אבל גורלה לא תלוי בידי אחר אלא בידיה שלה . גם לדעתי דרך ההתמודדות שגויה אבל אם הדבר נותן או יתן לה תחושת מה של הקלה ואושר אני בעד.

כמובן אותה תשובה נכונה למשפחתי. 
אני לוקחת על פי רוב את המקום של המתבונן מהצד
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/07/2016 | 21:09
3
7
קשה לי להסביר כי אין לנו כרגע שפה משותפת. אני מתחילה מהתחלה - בשירשור חדש.
לצפיה ב-'אשמח גם אם תוכלי לציין '
אשמח גם אם תוכלי לציין
23/07/2016 | 21:12
2
9
מדוע את מרגישה שאין לנו שפה משותפת , 
אינני פוסלת ולו במעט את גישתך- 
אני מאוד מאוד מאוד מסכימה עם הדברים שרשמת לגבי "כיבוי השרפות"
ולהבנתי זה הבסיס, יותר מאשמח לקרוא את השרשור שלך ולהבין את רגשותיך, 
נסיונך ודעתך בנושא.

ובכלל 
לצפיה ב-'אין שפה'
אין שפה
24/07/2016 | 07:16
1
9
כי אין בשפה שלנו מילים. יש לנו המון מילים למה שנקלט באמצעות החושים וכמעט שום דבר שמתאר את מה שקורה לנו בפנים.
לצפיה ב-'תוכלי להרחיב עוד?'
תוכלי להרחיב עוד?
24/07/2016 | 11:19
4
תודה על שאר התגובות הן מאלפות, 
אני מזהה למשל את נושא האני בעובדה שציינתי פעם
שאנשים נוטים לחשוב שאני חסרת דעה עצמאית וכן הלאה
כי אני אוהבת בשיח להשוות ולקבל בצורה מלאה את דעותיהם
מחשבותיהם וכן הלאה-

כי דעה לא מתקשרת למעמד האני, וכל האני חשובים באותה מידה.
זה קרה לי בעוד הרבה סיטואציה אבל כמו כל דבר על הספקטרום , 
יש כל מיני סוגים של אנשים ואני א"א
לצפיה ב-'תינוק בן 4 חודשים '
תינוק בן 4 חודשים
16/07/2016 | 06:15
4
119
שלום,

בני בן 4 חודשים. בהיריון התגלתה אסמטריה בחדרי המוח, כאשר החדר השמאלי היה בגודל 11.5 והימני 5. מעבר לכך הבדיקות היו תקינות (MRI, צ'יפ גנטי). לאחר הלידה חדרי המוח נמצאו תקינים ללא הרחבה משמעותית. בני היה באחוזון 50 בכל המדדים כשנולד, וכעת הוא נמצא באחוזון 98 במשקל, 91 בהיקף הראש ו94 בגובה. אחות טיפת חלב אמרה שיש לעקוב אחרי הגדילה בהיקף הראש, ורופא הילדים אמר שיש לעקוב אחר כל המדדים. אני לא יודעת אם יש קשר בין הדברים, אבל אני מאוד מודאגת. קראתי שיש קשר בין גדילה מואצת ואוטיזם, או תסמונות אחרות. אשמח לקבל קצת פרטים ומידע, ומה עלינו לעשות מכאן מעבר למעקבים?
לצפיה ב-'האם הוא נמצא במעקב התפתחות בטיפת חלב? מה מצבו ביחס לנורמה? '
האם הוא נמצא במעקב התפתחות בטיפת חלב? מה מצבו ביחס לנורמה?
16/07/2016 | 10:50
24
לצפיה ב-'נראה שעברו עליכם חודשים מלחיצים מאד'
נראה שעברו עליכם חודשים מלחיצים מאד
16/07/2016 | 10:50
72
אבל עושה רושם שבינתיים הכל בסדר
אז לעניות דעתי, מה שחשוב לעשות עכשיו מלבד מעקב
זה להנות מהחמוד, לשמוח בו
ילדים רגישים מאד, ולצמוח באוירה מתוחה ספוגת חרדה
זה לא טוב להם, גם לא להוריהם.
אני יודעת, קל להגיד...
אבל באמת חושבת שזו המשימה שלכם בשלב זה.

ולכן ממליצה לך להמנע משקיעה בקריאה על כלמיני תסמונות,
לנצל את הזמן הזה לחיוכים והתכרבלויות עם בנך
לצפיה ב-'הוא רק בן 4 חודשים.'
הוא רק בן 4 חודשים.
17/07/2016 | 11:54
52
בינתיים רק תעקבו.
יכולים להיות הרבה דברים ואוטיזם רק אחד מהם.
לכו אין צורך  לדאוג להכל מראש. זה רק מבזבז כוחות.
תגדלו אותו בצורה רגילה, ואם יהיה משהו תדעו עם הזמן.
לצפיה ב-'מה הגובה שלכם?'
מה הגובה שלכם?
18/07/2016 | 00:01
41
ולמה חשבת דווקא על אוטיזם? האם זה קיים במשפחה?ראש גדול במסגרת הנורמה והאחוזונים ברוב המכריע של המקרים הוא  מבנה כזה ותו לא. מצד שני, מאוד מבינה אותך. מכיון שאין בשלב זה דרך וודאית לדעת מה טומן העתיד, והיו ממצאים חריגים  בהריון, ברור שאת חרדה לעתידו של בנך האהוב...רק זיכרי כל הזמן שכנראה מדובר  בילד בריא לחלוטין, גם במידה והוא אוטיסט (:. באמת שלמעט חולי, כמעט לכל שוני ובוודאי לאוטיזם , יש גם יתרונות.
לצפיה ב-'אשמח לקבל חוות דעת על גני תקשורת בכפר סבא'
אשמח לקבל חוות דעת על גני תקשורת בכפר סבא
14/07/2016 | 14:10
12
67
מדובר בילדה בת 3. קיבלנו עכשיו אבחון ומרגישה אבודה. מתקשה להחליט מה יותר טוב : גני תקשורת או שילוב בגן פרטי. מה דעתכם?
לצפיה ב-'גן תקשורת או שילוב יחידני'
גן תקשורת או שילוב יחידני
14/07/2016 | 19:33
10
61
ברוכה הבאה

התחושות שאת מתארת מוכרות לרבים כאן, זה בסדר
עם הזמן התמונה מתבהרת.

אין תשובה גורפת לשאלתך-
תלוי בילד/ה, תלוי בהורים ומאד תלוי בגננות- זו של גן התקשורת וזו של הגן הרגיל.

האם השנה בתך היתה בגן?
איך היא הרגישה שם?
האם זה הגן בו את שוקלת לשלב?
לצפיה ב-'היא לא הייתה בגן'
היא לא הייתה בגן
14/07/2016 | 21:04
9
61
עד כה היינו בבית. הלכנו לגן עם אמא. שנה הבאה מיועדת ללכת לגן פרטי.
לצפיה ב-'כמה ילדים יהיו בגן הזה?'
כמה ילדים יהיו בגן הזה?
15/07/2016 | 14:54
8
85
האם את מכירה את הגננת?
כפי שכתבתי קודם, לפי נסיוני, הגננת היא הגורם המשמעותי ביותר במשוואה.
כל ילד זקוק לגננת קשובה, מכילה, רגישה,
כשמדובר בילד/ה א"ס, זה ממש קריטי.
זה מזכיר לי מה שאמרה הגננת של ה שלי עוד לפני האיבחון:
"אני מרגישה שיש בו פוטנציאל מדהים, ואיזשהן עכבות, דברים שבולמים את ביטויו.
זה מרתק ומאתגר אותי, וחוץ מזה אני פשוט אוהבת אותו".
גננת שלא מרגישה שהיא עושה טובה אם היא סבלנית כלפי הילד שעל הספקטרום
אלא מרגישה שהמפגש איתו הוא הזדמנות עבורה להתפתח,
והיא מתייחסת אליו ואל צרכיו ברגישות וכבוד.
בעיניי, פחות עקרוני אם הגן הוא גן תקשורת או גן רגיל,
יותר משמעותי שזו תהיה גישת הגננת וצוותה.
לצפיה ב-'יש שני גנים על הפרק'
יש שני גנים על הפרק
16/07/2016 | 17:45
7
58
באחד מהם הגננת עושה רושם של שחוקה ולא מבינה כלום בשילוב, אבל מצד שני לא תתערב לי במהלך הטיפול ובשיטה בה אני חושבת לבחור (ABA). מפגינה כלפינו אמפטיה ורצון טוב. בגן השני יש גננות נמרצות וצעירות יותר, אבל מתנגדות ל ABA, בגלל שסותר לטענתן  את הגישה של הגן. כוח האדם בגן השני איכותי יותר, הילדים נראים רגועים ושמחים יותר, והתחושה שם יותר נעימה.
לצפיה ב-'לעניות דעתי'
לעניות דעתי
16/07/2016 | 17:59
4
48
לפי התאור הזה, הגן השני לוקח בגדול
בתך צריכה גננת קשובה ורגישה
לא שמרטפית אדישה.
כמו שכתבתי קודם, עבור ילד א"ס, הגננת היא גורם קריטי.
גן שהילדים בו רגועים ושמחים- עדיף מאד.

הנקודה השניה שבעיניי היא לטובת הגן הזה
היא שהגננות מתנגדות ל ABA .
כתבת שאת בחרת ב ABA- האם זו המלצת המאבחן
או שהתעמקת בנושא ובחרת?
לצפיה ב-'תוספת קטנה'
תוספת קטנה
16/07/2016 | 20:06
36
גן שהילדים בו רגועים ושמחים עדיף מאד משתי סיבות:
א)זה סימן טוב לגבי הגננות- יש להן מה לתת, הן רוצות לתת, הן יודעות איך.
ב)ילדים רגועים ושמחים יהיו מכילים יותר.
כשבנאדם פחות רגוע ושמח יש לו פחות מקום בלב לאנשים אחרים ושונים.

לצפיה ב-'לגבי ה ABA בהחלט קראתי'
לגבי ה ABA בהחלט קראתי
16/07/2016 | 20:17
2
62
וגם שאלתי הבת שלי מתקשרת חכמה ומבינה. אפשר לעבוד איתה באמצעות חיזוקים מילוליים או פיזיים כמו חיבוק, דגדוג וכו'. חיזוקים כאלה פועלים עליה מאד יפה. מאד נהנית מהם.
לצפיה ב-'האם קראת גם את הבקורת על ABA ?'
האם קראת גם את הבקורת על ABA ?
17/07/2016 | 10:27
41
או אולי שוחחת עם הגננות בגן השני, שיסבירו מה גישת הגן ומדוע הן מתנגדות ל ABA?
יצא לך לקרוא גם על שיטות אחרות?
לצפיה ב-'חיזוקים מומלצים בכל שיטה '
חיזוקים מומלצים בכל שיטה
17/07/2016 | 11:59
45
מה שקובע זו לא השיטה אלא הילד.
לצפיה ב-'האם הצוות יותר טוב וילדים יותר שמחים ותחושה יותר נעימה'
האם הצוות יותר טוב וילדים יותר שמחים ותחושה יותר נעימה
17/07/2016 | 11:57
1
22
בגן שמתנגד ל ABA ?  נראה שענית לעצמך לבד

ולדעתי גננת שחוקה לא טובה בשום שיטה.
לצפיה ב-'השילוב יקום או יפול על הגננת, כי בשביל שילוב מוצלח'
השילוב יקום או יפול על הגננת, כי בשביל שילוב מוצלח
17/07/2016 | 16:04
22
צריך לעשות עבודה חינוכית על כלל הילדים
לא פחות, אולי יותר, מעל הילד המשולב.
גננת שחוקה שלא מעוניינת להשקיע לא יכולה לשלב.
לצפיה ב-'גן תקשורת. שם תקבל את כל הטיפולים ומסגרת מותאמת ומכילה.'
גן תקשורת. שם תקבל את כל הטיפולים ומסגרת מותאמת ומכילה.
16/07/2016 | 10:58
26
לצפיה ב-'משלבים'
משלבים
17/07/2016 | 10:55
46
דרושים משלבים לפרטים
050-5912849
לצפיה ב-'דר חנוך קאסוטו'
דר חנוך קאסוטו
17/07/2016 | 10:10
3
65
בוקר טוב
מישהו יודע איפה דר חנוך קאסוטו מקבל?

לצפיה ב-'למיטב ידיעתי באזור ירושליים'
למיטב ידיעתי באזור ירושליים
17/07/2016 | 10:41
2
44
בכלמיני מרפאות ומכונים- לא מקבל פרטי, נאמן לרפואה הציבורית

הנה כמה תוצאות מגוגל

לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
17/07/2016 | 11:41
1
5
לצפיה ב-''
17/07/2016 | 13:02
5

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה