לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD
<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

איבחון מקצועי/עצמי והתעללות פיזית בילדות
07/02/2016 | 01:22
47
138
שלום לכם, אני אנסה להסביר את המצב שלי ואשמח על תגובות ואולי על ניסיון התמודדות שיש לכם.

יש לי שלושה דברים שהייתי רוצה לדבר עליהם.

דבר ראשון: אני חושד שאני אוטיסט בתפקוד גבוהה, כנראה אספרגר, לזה הגעתי באופן עצמאי, וכמובן אני לא בטוח בזה. כבר...
המשך>>
שלום לכם, אני אנסה להסביר את המצב שלי ואשמח על תגובות ואולי על ניסיון התמודדות שיש לכם.

יש לי שלושה דברים שהייתי רוצה לדבר עליהם.

דבר ראשון: אני חושד שאני אוטיסט בתפקוד גבוהה, כנראה אספרגר, לזה הגעתי באופן עצמאי, וכמובן אני לא בטוח בזה. כבר קיבלתי טפסים מבית אחד, ואני מתחיל בתהליך.

חלק גדול מהדברים שקראתי (לרוב מהרשת באנגלית) מתאימים, אבל לא הכל, לכן אני לא בטוח. למשל דברים כמו הבנת שפה מטאפורית כמילולית קיים אצלי, אבל פחות כשאני מתקשר עם אנשים שאני מכיר. נאיביות שלא נשחקת, סוג של "טמטום" בהתנהגות בחברה, חוסר יכולת באמת "להכנס" לעניינים עם ה"חבר'ה" (אין לי באמת חברים), וכו'. כל המניירות של "האנשים הבוגרים" נראים לי כמו משחק מזויף ודי בזוי, אבל אני לא יודע להבין עם זה כי אני לא יכול בעצמי, ומגיב בדחייה, או שאני דוחה, ואז מחליט לא להשתתף (למרות שניסיתי להשתתף, וזה עולה לי בהרבה חרדה ועצבים). התלהבות יתר בנושאים מסוימים, וחוסר עניין באחרים, ראיית שחור/לבן, ועוד, אני די עייף עכשיו אפילו מלפרט, ממילא בטח רובכם מכירים, אנא סלחו לי.

דבר שני: עברתי התעללות פיזית די קשה במשפחה בילדות, במשך תקופה די ארוכה, בין שמונה לעשר שנים אני מעריך, קשה לי להסתכל אחורה, למרות שפני אבי כשהרביץ לי עם חגורה בפעם הראשונה הם עכשיו מולי כמו פרוז'קטור מהבהב. העניין הוא די קשה גם כי כולם היכו אותי והתעללו בי פיזית ופסיכולוגית ונפשית: אבא, אמא, ואחי הגדול.
פעם ראשונה שאני כותב על זה, למרות שכבר דמיינתי מלא שיחות עם פסיכולוג. נרמסתי, כך אני מרגיש. כפי שאתם מבינים, זה לא קל.

דבר שלישי: בעצם החיבור בין שני הדברים הקודמים. אני בן 37, ויצאתי מהבית רק לפני שנתיים, מזל שמצאתי תעסוקה מהבית. התנתקתי פיזית והתלות פחתה, וממשיכה לפחות. אני מתחיל לחפור בחלקים העצובים של עברי, מנסה לרפא את הפצעים. והנה, אתמול נזכרתי איך אבא הכריח אותי בכוח, בצעקות ואיומים, “להסתכל לו בעיניים" ולמעשה לעשות קשר עין, שזה דבר בעייתי בASD ו/או אספרגר. אני חושב הייתי בן חמש. אני רואה זוג עיניים שקודחות בי, והעוצמה של המבט כה חזקה, עד שהכל בוהק בלבן מסביב. הוא מסתכל לי לתוך העיניים בתיעוב ובבוז "למה אתה לא יכול להסתכל לי בעיניים", “למה אתה לא כמו כל הילדים הנורמליים", “אני אכריח אותך".

ככה למדתי לעשות קשר עין. הלכתי ממנו משקשק ובוכה וכמעט הוזה מתשישות נפשית. הוא עדיין לא היכה אותי אז, אבל אז התחילה תחושת החוסר אונים וההבנה שיכולים למחוץ אותך ולרמוס אותך בלי סיבה הגיונית נראת לעין לילד בן חמש. או אולי כן היכה, לא זוכר.

זה די מדהים, אני חושב, שנזכרתי בדבר הזה. עברו יותר משלושים שנה, אבל נזכרתי. אני בד"כ מודע לקשר עין שאני עושה עכשיו: מסתכל, סופר אחד שתיים, מסתכל הצידה, חוזר להסתכל. לפעמים מתפתה לקדוח בעצמי, זה נעים לי, כאילו אני שותה את נפשו של הבנאדם, אבל לא נעים בדרך-כלל לצד השני. או, הדרך הטבעית יותר, מסתכל בחטף, ואז מסתכל קרוב הצידה, ומדמיין תמונה בראש של נושא השיחה שעליו מדבר בן/בת שיח; מדמיין את התמונה, רווה ממנה נחת, וחוטף שוב מבט, וחוזר חלילה.

זהו בינתיים. אני מודה שחלק ממני רוצה שהאיבחון יהיה חיובי, כי זה יסביר לי את כל הסבל שעברתי, ולמה אני לא על אותו גל עם כולם ולא מצליח להתחבר לאנשים כמו שהייתי רוצה. ושאני לא אשם בשום דבר ושיש לי זכות להיות מאושר ומי שאני.

תודה על ההקשבה, ולילה טוב בינתיים.
אפשר למחוק
09/02/2016 | 15:59
6
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:47
2
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

פחדנות, חוסר יכולת להתמודד מול האפל.
07/02/2016 | 19:18
15
40
טוב אז מה אנו ראינו כאן? : כמו שאתם רואים הדיון שאני נסיתי לפתח באופן שבו שני הצדדים ידברו על הנושא הכאוב הזה עורר די גלים ושוב נגרר אחרי " הגבר רע האישה מסכנה", עכשיו אני מנסה לברר מה גורם לכל אישה לא משנה מה להרגיש כל כך מסכנה וחלשה מול גבר? עכשיו בואו נראה : כמה טענות העלו אותם בנות : א. הטענה היא שגבר לא יכול להבין אישה ואת הכאב שלה שזה קשור לאונס כי הוא מתוכנת ככה לשלוט ( טענה מעלפת של הדודה) טענה שנייה אסור לומר מילים

שמתארות יחסים משפלים לנשים כמו " לזיין, למצוץ, כוסיות" כי אתב מעודד את תרבות האונס? את השובינזם וכו, עכשיו נקודה אחרונה לפי מה שאני רואה והתופעה היא כללית רחבה ולא קשור למגדר ( עוד האשמה שהאשימו אותי שאני מתייחס לאונס רק בהיסט לאישה ולא חברי אני מדבר על אונס כללי לכל יצור חיי.
שעובר את גם בעלי חים עוברים אונס כל יצור חיי ללא כל כאשר אם יש לכם כוס או זין או זנב) אז מה הבנתי? אנשים מעדיפים להנעל באופן מאוד סגור ואטום על חשיבה מאפיינת כללית מה שמכונה מוסכמה במרום לנסות לקחת מן המוכמה ולפרק אותה לגורמים ולנסות לעשות בינתזה וחיבור והטעיה ותהיה על כל תחום ותחום ולנסות לעשות קשרים בין מספר רב של תחומים גם כאלו שסותרים אחד את השני גם כאלו שגורמים לך להקיא, כי אבוי אני אמרתי שיש יחסים באדו

מאזוכיסטים בין הורה לילד מה כבר חדשתי? אבל האדם הממוצע, האיש הקטן מן השורה היה מוכן לקבל דף הוראות שלם שבו כתבו לו מה לחשוב מה לומר אין לזיין את מי לזיין למה לזיין ולא לחשוב בעצמו, זה מעניין מה מפחיד לדבר על הרוע ואפל? אותו דבר קרה לי בפורום פיטלסופיה שכולם שתקו חוץ מאחד שאמר שאני בכוון הנכון, אני מנזה לומר שהחתירה להבין את האפל והמזעזע תוביל אל ניתוב הרגשות אל הטוב המבעבע כלומר יש לקחת עט ולחפור בתוך נימי הנפש של הנפגעים ולחקור את מהלכי הנפש ולהבין אותם ולסמן אותם ולעשות הכל כדי למגר לפתור לחסל להדשמיד לסלק את הרוע, אז תקראו לי אנס, סוטה מין, מגעיל, שובניס,ט שרמוטה לא יודע מה, זה לא יהפוך אותכם לצדקי,ם אני אכפת לי מאמת אכפת לי מאהבה הזו שהיא קורעת לך את הגדים ונותנת לך להיכנס ברקטום של

עצמך, יענו? לחפור בהכי כואב בהכי רע, אז תגידו לי שאני מתעלל, שאני סדיסדט אתם הרבה יותר גרועות ממני, אני מנזה לחקר כדי להבין מה כואב לכם ואיך זה מתבטא ולהבין תנפש האדם, ואתם מתעניים לייך ולצחחק ולאכול ולהאיל את העולם בקשתות ענן צבעוניו ת מלאות בתותי פרוטי וסכוריות, זה יעזור לכם? לא לחתוך את הכאב עם מספרי,ם להכנס לו בתוך הנשמה, להוציא את הזומה להכניס אהבה, זה הכל, זה דעתי.
היתה כאן השוואה בן נשים ואוטיסטים
07/02/2016 | 20:18
13
34
לדעתי אין שובנסטי מזה. לפחות מהצד של תקשורת, שלא לדבר על לקויות.
אני חושב ששימוש במילים כמו כוסית זיון זה כבר מזמן לא שובניסטי , גם ילדים  אומרים על עצמם אזה כוסון אני ובחורות צועקות לפעמים באוטובוס אנחנו כוסיות,
ממש לא בעניין של השפלה דומיננטיות הם מצינות עובדות..
כן אני גם לא מבין מה הבעיה בכוסיות.
07/02/2016 | 20:24
4
19
אני מחמיא לבחורה אומר לה את כוסית היא צריכה לשמוח מזה שאני מחמיא לה, לטעמי אם מדבר על גזענות כזו זה כבר באמת אמור לגעת בהשקפה עצמה : למשל לחשוב שאישה פחות טובה, נחותה, לא יכולה לדואג לעצמה, תלויה בגבר, קלת דעת דברים כאלו ואני תמיד אומר הכי הפך, ומאשמים אותי שאני שובינסט, כי בנינו השקפה שלי כלפי נשים היא הרבה יותר נאורה ופתוחה מהרבה פמנסטיות שיודעת להתלונן על השפה שלי ועל זה שאני אומר לזיין[ וכן אני שמעתי הרבה בחורות אומרות " תראי איזה כוסית אני" מה הבעיה? לא יודע העולם הזה מטורף לגמרי ישר תגיד מילה עזו יגידו כמה אתה מעודד את השובינזם ושטויות כאלו, אני שמח שגם אתה חושב שזה לא נורא...
אם זה נאמר בחיבה
07/02/2016 | 20:33
3
27
בחיוך, והצד השני לא רואה בטרמנולוגיה משהו מאיים. אז בטח זה לא שובניסטי.
השאלה מאזה תפיסה אתה מגיע.
מי שמגיע מתוך התפיסה שנשים חלשות צריכות הגנה , אולי קצבת נכות,
'ו אין האדם רואה אלה מהרהורי לבו.
כלומר הכל קשור אם הן רוצות?
07/02/2016 | 20:49
2
17
טוב זה די ברור מה שאת אומר כי אם אדן בא ואומר לבחורה כמה היא מושכת זה יכול להציק לה ולפגוע בה כי זה מיני אני בהחלט יכול להבין נשים כאלו....
גם קשור בנסיבות
07/02/2016 | 21:24
1
26
אם תגיד כוסית לבחורה במאה שערים אולי יסקלו אותך באבנים, אבל במועדון בתא זה לא יחשב אפילו הטרדה מינית.
כן הבנתי זה ברור.....
07/02/2016 | 21:35
3
עזוב את המילה "כוסית"
07/02/2016 | 21:35
7
24
גם בעיניי זו דוגמה פחות מובהקת.
מה דעתך על שימושים כמו "נקבה" או "תמצוץ לי" או "אני אזיין אותך" או "העם אוהב שמזיינים אותו בתחת, לכן הוא מצביע ביבי"? האם אתה לא מזהה את הקשר האסוציאטיבי שמקודד בשפה בין נשיות ומיניות נשית לבין חולשה והשפלה? האם אתה באמת חושב שהשימושים האלה מנותקים מיחסי הכוח שקיימים במציאות? שהם לא משתתפים בהבניית התודעה? 
אגב, דיברנו קודם על מחקרים אמפיריים
07/02/2016 | 21:45
5
19
אז נעשו לא מעט מחקרים שמחזקים את ההשערה ששימושים מטפוריים ומופשטים במושגים מוחשיים אף פעם לא מתנתקים תודעתית ומוחית מהמושגים המוחשיים שמהם הם נגזרו. למשל, כשמישהו שומע ביטוי כמו "עין רעה" או "שים עין" מתרחשת בתודעתו גם אקטיבציה של המושג שמציין את האיבר "עין". ומכאן ששימוש במילה "נקבה" כקללה כרוך בקשר תודעתי, מוחי, עצבי, בין חולשה ופחדנות לבין יצורים בעלי איברי מין נקביים.

ואם אינך חושב שזו בעיה, מדוע אינני יכולה להחזיק בעמדה שאוטיסטים הם אנשים חכמים ורגישים לא פחות - ולעתים קרובות הרבה יותר - מנוירוטיפיקלים ובו בזמן להשתמש במושג "אוטיסט" כקללה שמציינת אנשים טיפשים או אטומים לזולתם?

אם את חושבת שנקבה זאת חולשה
07/02/2016 | 21:51
4
19
כמו שאוטיסט לפעמים זאת קללה אז הבעיה לא בטרמינולוגיה אלה בתפיסה מאחורי הטרמינולוגיה ותפיסה יכולה להשתנות.
אני ממש לא חושבת שנקבה זאת חולשה
07/02/2016 | 21:54
3
26
אבל כשמשתמשים במושג כדי לתאר גבר חלש אופי או פחדן מאשררים את קיומו של קשר מוסכם וקונבנציונלי בין נקביות לבין חולשה ופחדנות. בדיוק כפי ששימוש במושג "אוטיסט" כקללה מאשרר את הדימוי של אוטיסטים כבעלי לקות שכלית או רגשית. 

אז אדם ביקורתי יכול להחליט אם הוא מעוניין לעשות שימוש בשפה שמאשררת תפיסות מיזוגיניות או גזעניות או להימנע מכך. אבל כן, אם תטען שאין לך בעיה שאשתמש במושג "אוטיסט" כקללה, אאמין לך שאינך צבוע. ולא, אני מכל מקום לא אשתמש בו כקללה, כי אותי שימושים מהסוג הזה דוחים. פיזית. 
כן זה תלוי מאפה זה בא
07/02/2016 | 22:04
2
20
פעםם אמרתי לחבר שהוא מרביץ זה לא כואב.
יחד עם זאת להשוות נשים לאוטיסטים ועדיין להיות פמיניסטים. לא נראה לי סורי.
אה, למה?
07/02/2016 | 22:08
1
27
אני ממש לא מבינה מה לא פמיניסטי בזה. להפך. לדעתי כל סוגי הדיכוי וההדרה מקיימים ביניהם קווים מקבילים, וחשוב מאוד להצביע על הקשרים האלה. ואין ספק שגם נשים וגם אוטיסטים סובלים מסוגים שונים של דיכוי והדרה, שמבוססים על הגדרה של שונות כנחיתות. 
כי אני אוטיסט
08/02/2016 | 08:44
19
כי אני אוטיסט, אני מוגדר נכה בביטוח לאומי וברווחה זוממים עלי אפוטרפוס,
בקשר לדיכוי והדרה, אני כבר לא בטוח אם התנועה הפמניסטית לא הורסת.
סהכ בנות לא משרתות 3 ששנים בצבא, נשים בדרכ מקבלות אפוטרופסות אוטומטית על ילןדים במקרה של גרושין וכולי. נשים שנמצא ששקרו במשטרה על אלימות או הטרדה מינית לא יפתח נגדם תיק.
 הזמנים השתנו. 'ההגנה' האוטומטית הזאת שנשים מקבלות בחוק כבר לא לטובתם.
זה רק מנציח את מעמדם ועושים בזה שימוש לרעה, גברים נרדפים חפשי, את השכן שלי זרקו מהבית שוטרים.לתמיד. מהבית מהבן שלו מהעבודה. יום אחד באו לבית זרקו אותו לניידת באלימות והוא לא יכול להגיע יותר, אשתו טענה לאלטימות מילולית.
אם האשה היתה ואשתו צעקנית גדולה צועקת , שןטרים 'גנטלמנים' כאלה היו זורקים אותה לניידת? מגרשים אותה מהביץ ומהילד והעבודה?? לא נראה לי .
זה כבר שימוש לרעה ובקשר להדרה. גברים מפחדים מנשים תקראי בגלובס, מעסיקים לא רוצים נשים שלא להקלע למצבים כאלה בדיוק שהם מנוצלים, בנחיתות ואין מה לעשות .

סליחה, באמת הייתי צריכה להבהיר
07/02/2016 | 22:19
26
שאני מתכוונת לשימוש במושג "נקבה" כקללה ולא לציון יצור ממין נקבי (יודעת שיש פמיניסטיות שמתבאסות על זה, אבל בעיני זה דווקא מושג ניטרלי, גם כי הוא שקוף לדובר הממוצע וגם כי בלאו הכי מדובר בסיווג פיזי-אנטומי).
תגובה מקצועית על השאלות שאתה שואל
09/02/2016 | 11:42
9

שדווקא מתאימה לשם שינוי למה שאנחנו כותבים,
שמהרגע שנפרצת קשה לך מאוד למצוא בחזרה את זהותך
כי זו סמטוכה שלמה 
והקשר מתהדק גם בגלל שכל מי שסביבך יעשה את הכל על מנת להשאיר אותך באפלה,
בוודאי במציאות שבה עצם המהלך לאור מנוגד למוסכמה

עניין מורכב- משפחה...
09/02/2016 | 09:48
1
27
היום יום המשפחה, מכל הכיוונים מדברים על משפחה.
ויש הרבה סוגים של משפחות- מבנים שונים, דינמיקות שונות.
גם בהקשר לספקטרום האוטיסטי יש כלמיני.
משפחות בהן רק א"ס אחד, משפחות בהן כמה א"סים,
משפחות תומכות, משפחות מתעללות, משפחות שגם וגם,
משפחות בהן הא"ס הוא הילד/האח, משפחות בהן הא"ס הוא ההורה/בן/בת הזוג
ועוד...
הנה סיפורה של משפחה אחת, שגילתה שכולה על הספקטרום

איך זה אצלכם?
האם יש יותר מא"ס אחד במשפחה?
עם מי מבני המשפחה יש לא"ס קשר טוב יותר?
משפחתי דומה לזו המתוארת
09/02/2016 | 11:26
11
ובכך מאוד שונה ממני,
כי גם הם עושים כל הזמן מאמצים עצומים ללמוד את הכללים בדיוק בגלל שהם זרים להם כמעט לחלוטין וחלקם מצטיינים עד לרמה מאוד קרובה לגאונות בתחומים שלהם הם מסורים, מאוד.

להורים שלי היו קווים מאוד אוטיסטים אבל אלה כמובן לא זכו להתייחסות או הכרה או תמיכה בחברה שמקדשת את מה שנחשב ככללי חברתיים,
וגם הם, עשו מאמצים עצומים להסתיר את מהותם וזהותם ושילמו על זה מחיר יקר כל הזמן בקיום עצבני ותשוש ובודד מאוד.

מסיבה כזאת או אחרת כל האנשים במשפחתי בטוחים שהנורמה מבטאת ידע שחסר להם והם עושים הכל על מנת ללמוד אותו,
כנראה בנסיון להאבק ברמה המטורפת של החרדה החברתית שכל חריג חווה כיום,
מה שרק מעצים את הלחץ שלהם כמובן כי בדרך הם לגמרי מאבדים את עצמם ומהותם וזהותם.

גם בגלל זה כבר מזמן וויתרתי על כל נסיון לקשר איתם,
פשוט אין בזה שום טעם,
לא בשבילי ולא שבשבילם,
למרות שאני אוהב אותם כמובן.

אנחנו פשוט חיים כיוונים שונים לגמרי,
אני מנסה להבין מה אני כאוטיסט יודע והם מנסים להבין מה אני כאוטיסט איני יודע,
חבל, מאוד קשה לחיות בלי משפחה, וזה גם לא ראוי ולא בריא ולא מוסיף בכלל,
בוודאי לא למי שבלווא הכי נזקק להמון תמיכה מחמת אי התאמתו לחברה,
אבל זה מה שיש.
שיר לא רע שקשור לשיחה כאן
07/02/2016 | 17:08
4
49
זְמַן הֲרֵי יָבוֹא
וּבְהִתְעַלּוּת הַנֶּפֶשׁ
תְּבָרֵךְ אֶת עַצְמְךָ מַגִּיעַ
אֶל דַּלְתְּךָ, בְּמַרְאָתְךָ־שֶׁלְּךָ
אִישׁ יְחַיֵּךְ לְרֵעֵהוּ שָׁלוֹם,

וְיֹאמַר, שֵׁב כָּאן. אֱכֹל.
וְשׁוּב תֹּאהַב אֶת הַזָּר שֶׁהָיָה עַצְמְךָ.
תֵּן יַיִן. תֵּן לֶחֶם. תֵּן שׁוּב אֶת לִבְּךָ
לְעַצְמוֹ, לַזָּר שֶׁאָהַב אוֹתְךָ

כָּל חַיֶּיךָ, הִתְעַלַּמְתָּ מִמֶּנּוּ
לְמַעַן אַחֵר, אוֹתְךָ הוּא מַכִּיר בְּעַל־פֶּה.
הוֹרֵד אֶת מִכְתְּבֵי הָאַהֲבָה מִכּוֹנָנִית הַסְּפָרִים
הַתַּצְלוּמִים, הַהֶעָרוֹת הַנּוֹאָשׁוֹת,
קַלֵּף אֶת הַדִּמּוּי שֶׁלְּךָ מִן הַמַּרְאָה.
שֵׁב. חֲגֹג אֶת חַיֶּיךָ.

דרק וולקוט, יליד טרינידד (1930), הוא חתן פרס נובל לספרות 1992.

וזהו,
העצבים שלי לא מסוגלים להכיל את האתר המטונף הזה יותר
הלוואי שיוציאו את כל המתכנתים של תפו"ז להורג
דווקא שיר טוב.
07/02/2016 | 19:05
14
וטבכלל לא הכרתי את המשורר הזה נחמד להכיר...
07/02/2016 | 19:32
5
הא זה עליו? לא ידעתי יפה מצדך...
07/02/2016 | 19:54
6
אמן.
08/02/2016 | 15:53
9
הם ממש מטוטמים האתר הזה הוא גוש טינופת גדול עם רמה נמוכה מאוד מאוד, וגם הכי חרא שאי אפשר לערוך כל הזמן, רק נותנים 15 דקות איזה מנוולים, בכל אתר שאני מכיר אפשר לערוך רק באתר הזה ,שהוא אחד הגדולים והמוכרים בארץ אי אפשר, זה משגע....
לראשונה: אוטיסטית שהותקפה מינית זכתה לפטור מעדות
07/02/2016 | 20:43
6
42
בית המשפט הרשיע לפני כמה ימים גבר בשורה של עבירות מין. לראשונה, הסכימו השופטים לפטור את אחת מקורבנות העבירה מלעלות על הדוכן והסתפקו בדברים שאמרה ב"חקירה המיוחדת"
יפה - וחבל שלא מאפשרים את זה
07/02/2016 | 23:00
3
34
לכל קרבנות התקיפה המינית (או כל תקיפה טראומטית), כי ידוע שמתן העדות בבית המשפט נחווית כטראומה שנייה עבור קרבנות רבים - ולא קשה להבין מדוע. 
לגמרי.
08/02/2016 | 10:44
1
25
התלות בשיפוטם של אנשים שהם בעצמם בריונים חונקת לגמרי אנשים פגועים,
וממה שאנחנו יודעים על תגובות השופטים והמשטרה,
והפסיכולוגים גם,
כל מה שנחשב לטיפול ועזרה מהווה לא יותר מההמשך של האונס באמצעים אחרים

זה עולם של בני זונות.
08/02/2016 | 14:37
15
אין מילה אחרת התעללות זה חלק בלתי נפרד מהיום שנולדת עד היום שתמוות מי שקצת חלש עדיף לו לקפוץ מהחלון וגם אז יאשמו אותו בפחדנות וחוסר יכולת להתמוד מול הצער היגון והסבל הבלתי יתאור שהמערכת המשומנת פותחת לנו תרגלים ומחדירה את " אהבה המזיופת שלה עם טענה שהם יעזרו, כמה פעמים שמעתי את מהשטרה " אנחנו נעזור לך אתה ילד טוב נוציא אותך מעולם הזה" והם הכי אלימים בעולם ונבלים, אני חטפתי מכות משטורים שאני אזוק כי הם חרות, אני הכי הכי שונא את הכחולים אין רעים מהם.
זה ידוע ששופטים הם נבלים.
08/02/2016 | 14:17
11
והם תתי אדם ובכלל כל המערכת שאמורה לטפל בנפגעי פגיעה מינית משני הצדדים, אבל אותי תמיד שיגע איך אפשר לבוא ולומר על ילדה בת 10 ( גם לי אמרו אותו דבר בערך באותו גיל) שהיא ילדה פתיינת? השופט המפגר אמר " התוקף אמנם זאב אבל הילדה לא יפה אדומה" האמנם? חח מצד אחד זה אמירה די מצחיקה אבל כי זה משעשע למה זה מראה כמה השופטים הם טיפשים, ואחר מתפלאים למה לא רוצים להתלונן, קיצור מדינה עולם של בני זונות.
תקדים גרוע מאוד
08/02/2016 | 09:28
1
38
הנחה מובלעת בתקדים שנשים תמיד קרבן וגברים אלימים מטבעם.
על הפנים, אי אפשר לחקור, אי אפשר לשאול שאלות ישר לכלא.
אולי ישר כיתת יורים וזהו.
אכן כן לא נותנים לי לחקור.
08/02/2016 | 15:00
20
לא שאני שואל מי שהוא מה לחקור או לא אבל השרשור הראה בירור מי מוכן לחקור את האפל ומי לא מי מוכן להתמודד מול הטראומה שלו ומי לא באיזה טראומה מזלזלים ואיך זה קשור למגזר ואיך צריך רק לחבק ולנשק את הקרבן ולא לחקור מכל מיני הבטים אחרת אתה סוטה מין שמתענג על אונס, פחחחחח כן ממש לא מבינים כלום, כמובן שהם קרבן וכמובן שזה לא כיף אבל אדם שלא ינסה להבין למה אדם שעבר אותו דבר וגם ברמה מאוד מאוד גבוהה למה הוא חוקר את זה ולומר שהוא מרושע זה טמטום ורוע והפסול במומו פסול, אני שם פס.
הבהרה בקשר למה שאמרתי על אהבה/שנאה.
08/02/2016 | 14:27
15
אני רוצה לומר חד וחלק לכל הנשים שקראו את מה שכתבתי, שאני התכוונתי שאני מתחרמן משולט/נשלט אני לא התכוונתי בכלל לאונס לא התכוונתי שאני נהנה לראות את השליטה בקרבן ממש לא, הכוונה שלי היה למושג אהבה/שנאה לכן הייתי חייב להסביר את זה, אצלי אהבה/ שנאה זה די מילה מקבילה לשולט/נשלט אני גם הבהרתי את לאחר מכאן, שולט - אהבה שהיא בכל מקום עוטפת אותך נשלט - שנאה בגלל שאהבה כה חזקה אבל בכיוון הפוך אז היא חנקת אותך וזה = אונס לפחות עבורי בכל מימיד, לכן מה שאמרה הדודה זה לא נכון, אני לא סוטה ואני אדגיש עכשיו אני לא נהנה לא מאונס של נשים לא של גברים ולא של בעלי חיים משום כפייה אני בעד חופש די מוחלט.  אם יש לכן מה להוסיף לבוא עלי בטענות לומר שאני מנסה לשחק אותה, שאני משקר או לא משנה וולקם תבואו לא תצליחו להוציא ממני כאלום שום הודאה כי גם לא הודתי בכלום אפילו שכך חשבה הדודה,  קיצור יש גבולות גם לי אני בחיים לא התענגתי מכאב של חלשים הכי הפך סכנתי את עצמי עבורם, אז לטעון שאני מתחרמן מאונס? זה שטויות וזו הכפשהנ דוחה וזה מה שהן יכולות לעשות, ולא להתמודד מול הטענות שלי ושל ארנה, טוב זהו זה פעם אחרונה שאני מבהיר אני עשיתי את זה בגוף האשכול אבל הרגשתי צורך שוב כי זה ישב עלי, .
האתר הזה בנוי להוציא את כל הטעם משיחה
07/02/2016 | 17:06
1
37
דווקא אתר שנועד לדיון קבוצתי מתאפיין בזמני תגובה שהיא נחשבים כלא ראויים עוד בזמנים שהיה לי מודם של 14K,
זה פשוט מוציא את כל החשק לדבר,
כנראה שהנהלת תפו"ז טרחה ומצאה את המתכנתים הכי גרועים בעולם והקציבה להם את התשתית הכי עלובה.

האתר הזה חרא מזוקק.
07/02/2016 | 18:59
24
הכל נתקע פה אין לי כבר עצבים לזה וגם נמחק לי הודעות ויוצא לי ומה לא, הם ממש נבלות.
ולא נראה שהם רוצים לעעשות מה שהוא בנידון.
מה זה אוטיסט?
06/02/2016 | 13:48
2
52
אני אוטיסט ואני בובה על חוט מושכים לי בידים מטה ומעלה אני מטפס מתי שאומרים לי " טפס הכי גבוהה " ואני נופל מטה ושובר את רגלי מתי " שלא ציתתי לפרקודת האדונים" אני בובה על חוט ואין ל נשמה, אין לי עיניים אני כבוי ואין לי בי רוח חיים, אני עוד  בובה קטנה שמחייכת מעט מדביקה נשיקה לעוד אמא/ואבא לעוד איש ואישה אני אוטיסט אני עוד זרע שפוך שבא לעולם קפוא, אני עוד פירור לחם שנשאר מוגות שהכנו לילדים העשירים הרגלים, אני עוד בובה שמנגנת על

חליל קטן ומנעימה את אוזני המוות שלכם אדוני הלבונה, אני עוד ילד קט שנשרף בשמש החמה ועולה באש הלהבות שאתם הכנתם עבורי, אני עוד שמוק שנמתח לכיוון התחת של עצמי כדי לענג עוד ועוד נערים נ"טים מובחרים, אני עוד שרמוטה שבא למצוץ את אבריכם הכסוחים, אני בובה עם שמלה לבנה וקוקיות, עם עין אחת שחורה ועין אחת כחולה עם דמעות שאיש אינו יסיים להם דלי מתחת, אני קםוא ואף אחד לא בא לחממם אותי, דקרתם אותי באש החברות אש הצפים אש המחשבות אתם דפקתם אותי השכם וערב תודה על דנולדתי לכפור הנקר העולם, תןדה בובה קטנה שלי תודה על שמתחתם את השמלה הצצתם לי אל הבתכו, תודה על החיוך הנחמד וטפחת השכם על כתפי החולה " אתה תגדל ילד תגדל ותחיה" תודה

אלוהים על הקור הזה שהכנסתם לי את הלב השבור הזה שחתוך מיום בוא נולדתי עד יומי האחרון כעל פנטה חסרת צבע וגוונים, על אש אגמן, על תם תות שדה אדמדם, על כוגית שאף פים לט טעמתי, על חיים שאף פעם לא בקשתי, תודה על מי שאתה ילד על חוטים מקפת בין גני הפרחים, סליחה שאני נושם, סליחה שאני חיי, ילד על מסגרת זכוית אדיאשה, על בית מלא באבני קדושה, חצוי בין לבי ללבך, עשן ואש מים וקודש אדמה רכה ,עשן מסתלסל אהבה שאין, אישה שברח,ה אישה שלא הייתה על בגישה, על זיון אגרסיבי שלעולם לא הייתי חלק ממנו אלא רק קבלתי, על הסטייה שבי, על הרצחנות שבי, על המניות הסוטה שבי, על הפדופיל שבטח היה ב,י על הפחגד שבי, על הצרימה החמה שבתוך המעים השלפות, על השתן הסמיך שיוצא, אני בובה אחי אני בובה בתוך ארוןם קבור הדור מעץ אגוז, תודה אבא על

שלא השפרצת אותי ישר, תודה אמא על המכות שהכנסת לי בראש, על האצבע המושלשת על האגרוף הקמוץ, על הנשיקה הרכה, על הבעיטה, על הצריב,ה על הדקיר,ה  על המיחצה של הראש האדום הזה, סליחה אבא על מי שאתה ועל מה שאתה ועל מי שאנחנו נהינו, בי בובה בי אהבה בי מילה קסוה אש ועשן ומוות ודם וקרבים וצלוחית מלא בעצמות מתות, בי עגלה חורקת שוקראת לעצמה החדר הריק לי ,תי בדידיות ואחרון אבידן אהובי, בודלר אוהבי, דנטה אוהבי, הומרס, אובדיוס, שיקספיר, מילטון, וכל שאר הדדולים תטודה גם לם על מי שחלמתי להיות ועל מי שלא היה ,אני מחכה לסוף עוד יום יומים או שנה שנתיים אני אסיים הכל, אמן כה הי רצון ואמא תצעק " השם נתן השם לקח היה שמו מבורך" תודה בובה בי אהובים של,יח בי לב שמת בי גן שומם בי נחל צמא למים, בי סוטה.
אתה גם צריך להחליט לא להיות קרבן
07/02/2016 | 11:46
1
36
נתנאל אתה מפחד, שלא יאהבו אותך, שלא יתיחסו אליך, לא יביאו לך אפילו בעיטה.
שאבא יכעס עליך כי אתה לא בדיוק מה שהוא רצה.
רגע ומה איתך?
מתי תחיה את החיים שלך?
אתה מפחד לחיות , מפחד שיזרקו אותך מהבית, שיעשו עליך חרם וכולי אם לא תהיה מספיק פראייר ואתה תאבד את מה שיש לך, עד מתי תהיה בובה תלויה על חוט.
זה קשה זה כואב אבל תנסה להתנתק מהשעבוד מהתלות. מי שיזרום איתך סבבה,
תתפלא גם כך יהיה מי שיאהב אוןותך, אתה מוכשר מקסים אתה גאון אתה המון דברים.
מספיק נתנאל להיות שק חבטות. די.
אתה צודק אבל זה עניין של הרגל.
07/02/2016 | 14:05
19
אני צריך להוציא לעצמי מהמוח שאני אפס זה לא הולך להיות קל זה נע בין מגלומניה עד הרגשה שאני פח זבל זה מחלה מאוד קשה, אני מצד אחד יודע שאני טוב וטצריך לצאת מזה אבל מצד שני אני כלוא וכל כך רןצה שהוא יקבל אות,י ואני תלוי בו לגמרי, קיצור אני מבין אותך אבל זה מאבק קשה מאוד הרצון שיאהבו אותי קיים, אולי בגלל החסך הגדול באהבה אני רוצה להרגיש פשוט להרגיש.
אבחון בגיל מבוגר
04/02/2016 | 06:07
199
362
היי. אני נעם, בן 28
מאז שאני זוכר את עצמי תמיד הייתי והרגשתי שונה
הייתה בי תמיד את הייחודיות שבי שבודדה אותי משאר החברה
אם זה התחביבים השונים שלי, אם זה האובר עקשנות שבי ואם זה האובססיות שהיו ועדיין באות מדיי פעם
ההורים הבחינו בקשיים שלי מגיל קטן ושלחו אותי...
המשך>>
היי. אני נעם, בן 28
מאז שאני זוכר את עצמי תמיד הייתי והרגשתי שונה
הייתה בי תמיד את הייחודיות שבי שבודדה אותי משאר החברה
אם זה התחביבים השונים שלי, אם זה האובר עקשנות שבי ואם זה האובססיות שהיו ועדיין באות מדיי פעם
ההורים הבחינו בקשיים שלי מגיל קטן ושלחו אותי לכל מיניי אנשיי צוות שקבעו בסופו של דבר שמדובר בלקויות למידה עם חשד להפרעת קשב
אני תמיד חשבתי שזה יותר מזה ולא ידעתי להסביר מה, אולי גם קצת פחדתי
כיום אני סטודנט לחינוך מיוחד ובמסגרת הלימודים שלי אני עובד עם שני ילדים אוטיסטים
אני לא יודע בדיוק איך להגדיר את ההרגשה הזו אבל כשאני נמצא איתם אני מרגיש שחזרתי הבייתה, שסוף סוף יש מישהו שאני יכול בקלות להבין את השפה שלו
הגעתי למסקנה שאני רוצה את התואר, אני רוצה להיות חלק מהקהילה, אני רוצה לבדוק אם אני כזה. גם בשביל לקבל תמיכה וגם בשביל להפסיק לתהות כל הזמן לגבי "מה יש לי?"
יש לי שתי שאלות שאני רוצה לשאול:
1. מה הצעד הראשון שאני צריך לעשות?
2. האם אבחנה של אוטיזם עשויה למנוע ממני לעבוד עם ילדים בעליי צרכים מיוחדים בעתיד?

תודה מראש
לתפוז: בבקשה לא לפרסם בראשי
כיתת תקשורת
05/02/2016 | 23:53
1
45
שלום לכם
בננו עולה לכיתה ז בשנה הבאה
אנחנו מתלבטים לגביי מעבר לגדרה מכיון שהוא זקוק לכיתת תקשורת בבית ספר רגיל
האם משהו מכיר יודע האם קיימת כיתה כזאת בגדרה
תודה רבה
קרן
מניחה שבמחלקת החינוך של גדרה
06/02/2016 | 10:33
19
ו/או במתי"א הרלוונטית, יידעו לענות לך:

אולי אפילו יסכימו שתבקרו שם-
מנסיוני חשוב לפגוש את הצוות החינוכי לפני שמחליטים.
לימוד נהיגה - מורה נהיגה מכיל
04/02/2016 | 09:17
1
55
שלום, הייתי שמחה לשמוע האם להערכתכם יש לפנות למורה נהיגה שמכיר את הקשת, האם יש כאלה ? מנסיונכם ?
תודה
אני אמרתי למורת הנהיגה שאני אוטיסט
05/02/2016 | 09:35
55
והיא ידעה בערך מה זה אומר (כמו תנודות בתשומת לב ביחד עם כישורים טובים) אבל זה לא ממש משנה, מורה טוב בלווא הכי מרגיש את הבעיות שלך ויודע להתרכז בהן.
ארנה מה שם הקבוצה שלכם בפייס?
04/02/2016 | 05:44
2
50
אני מת לדבר שוב עם ענת, הרבה זמן לא ראיתי אותה , אבל יש לי בעיה שאני לא מצליח לפתוח אותו זה מרגיז מאוד, אבל אני אבקש מאחי, אם אתה יכול תן לי את שם הקבוצה ואני יתכתב איתכם שם, בטח שם יש פיעלות טובה....
יש כמה קבוצות
04/02/2016 | 12:43
1
80
אלטרנטיבה לילדי צרכים מיוחדים
המגוון האוטיסטי
א"סים ישראלים

איפה אתה כותב?
04/02/2016 | 12:45
41
בכולם? אני אחפש אותם
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:18
6
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

האם יש החזרים מקופת חולים על טיפול ABA ?
28/01/2016 | 21:58
8
87
שלום לכולם, אני חדשה פה.
שמחה להיות חלק מהפורום.
אשמח לקבל תשובה לשאלתי.

ברוכה הבאה
29/01/2016 | 17:04
2
97
אין החזרים על טיפולי ABA  בבית.
בקישורי הפורום (הנמצאים בלשונית 'כלים ומידע' שבראש עמוד הפורום)
בסעיף 'משרד הבריאות וקופות החולים' תמצאי מידע לגבי החזרים מקופ"ח.
אם תסתבכי ולא תמצאי, אל תתביישי לשאול

אם מותר לשאול- בן/בת כמה בנך/בתך?
ממתי האיבחון?
מה הביא אתכם לבחור ב ABA?
תודה רבה על המידע
31/01/2016 | 21:11
1
66
בינתיים אינני מעוניינת לספר על עצמי.
בסדר גמור, לגמרי בזמנך, כשיתאים לך
01/02/2016 | 10:31
22
סתם נקודה בתור אוטיסט.
01/02/2016 | 23:00
4
90
את כמובן לא תשמעי אבל לי זה לא מפריע אני רגיל לדבר עם עצמי, כל מיני טיפולים בניתוח התנהגות הרוסים את הילד, משנים אותו לגמרי והופכים אותו למה שהוא לא, האם את רוצה לשנות את הילד כדי שיתאים לתבנית הקיימת. ובכעך להרוס אותו לגמרי? לטעמי זה לא שונה מעינוי, זה שנוי צורה  שנכפה על אותו ילד, אני עברתי את דברים כאלו בתור ילד, פשוט סיוט, אני לא אפרט ולא ארחיב כי אני נהיה מאוד מתלהם וקשה ואלים שאני מדבר על הנושא הכואב הזה ואת חדשה ולא בא לי " להפחיד" אותך ובטח שלא ימחקו אותי, אני נגד תני לילד להפתח בכוחות עצמו, אם יש קשים יש אולי טיפולים ש/יכולים לעזור לו כמו מרפה בעיסוק וכו, לא קלנאי תקשורת שהם אנסי תקשורת לא מתקשרי תקשרות ולא ניתולח התנהגות שהם מסרסרים את המהות האוטיסטית, וצובעים אותה בגוונים שלא אמורים, הופכים ילד זוהר לילד שחור כי " ככה כולם צריכים להיות?" באמת? חבל זה דעתי, כמובן לא תשמעי אבל אני בעד האוטיסטים אז גם אם אחרים ישמעו אולי זה ישמח אותי.
די נתנאל, אתה כלום, תקבל את זה ותסתגל לזה
03/02/2016 | 14:32
3
53
לטובתך

אני יודע זאת היטיב ארנה.
03/02/2016 | 14:35
2
41
אבל האם זה אומר שעלי לשתוק? האם אתה שתוק ולא מדבר? אז למה אתה מצפה שאני אשתוק? שאתה הולך ומדבר אין סוף בכל מדיה אפשרית? מה דעתך?
זה נכתב בציניות, או באירוניה או באני לא יודע מה
03/02/2016 | 17:40
1
16
אל תצפה ממני להבין ציניות אחי...
03/02/2016 | 19:01
42
אני אוטיסט ..... ומהסוג היותר תמים. שכחת אני חולה תקשורת, לא מביןו קודים לא מבין צחוק זה אני אוטיסט למהדרין...
"טוב היות האדם לבדו"
30/01/2016 | 08:59
7
85
הכותרת כצפוי ממש לא משהו והחוקרים כרגיל מדברים שטויות שחבל על הזמן אבל טוב שלפחות מישהו שם לב לעובדה שלהיות לבד זה לא פשע או תסמין של לקות אלא בהרבה מקרים דווקא ההפך.

אולי, מהרגע שגם הסמכויות עלו על המובן מאליו, חלק מההורים והמטפלים יעיזו לנסות להפסיק לענות את הילדים כל הזמן

אופס, שכחתי לצרף את הקישור, מצרף כאן
30/01/2016 | 11:09
50
טוב מאוד להיות לבד עדיף גם למות לבד.
30/01/2016 | 18:01
1
34
הכל לעשות לבד זה מה שטוב לי לפחות,להיות לבד משמעו להיות משחורר  מהכבלים של החברה המטומטמת זה לפחות מה שאני מרגיש.

אם הייתי יכול הייתי מסתגר כל חיי בחדר
30/01/2016 | 18:13
24
עם כמה שיותר ספרים ולא מדבר עם אף אחד עם אף בן אדם, לטעמי הספרים עדיפים על בני אדם שבמילא לא מבינים אותי, אני מעדיף את בודלר על כל האנשים לפחות הוא מדבר עלי ואותי, מזמן אני וותרתי על כל מגע, זה מה שיש לי לומר, ואני מבין היטיב למה אוטיסטים לא רוצים להיות בקשר עם אף אחד ולטעמי זה טוב, קשר? מש לא לא עבורי אותי זה כבר לא מעסיק בכלל
אגב מעניין אותי לדעת מאיפה יש לך הכוחות להתעסק בזה.
31/01/2016 | 13:20
2
25
בכל מה שאתה קורא/חוקר כי אני פעם חשבתי שווקא מתוך חקירה והבננות אפשר להתמודד מול הכאב, אבל אני מבין שאני חושב רק על המוות, ומי שמתעסק בדברים כאלו כנראה סובל פחות? מה דעתך? כי שמעתי מה אמרה דליה רביקוביץ המשוררת המעולה היא אמרה שהיא בדיכאון היא לא יכולה לחשוב על כלום חוץ מהוות וככה גם אני לכן נראה לי אתה נמצא במצב טוב יותר בחייך? או שאני טועה? סתם מסקרנות אני שואל, אני יודע שאתה מאוד אכפת לך מהצב האוטיסטי אבל בפן האישי אתה מאוד מדוכא נכון? ככה אני חושב לכן אתה מתעסק בזה כל הזמן, זה ממש מעניין התעסקות בזה כדי לרפו תכאב אבל אני כבר לא מסוגל...
זה ךא שאני עוסק בזה כך הזמן
31/01/2016 | 13:27
1
42
באמת שאין לי הרבה כח וסבלנות בשביל זה וגם אין לי מושג עד כמה זה משנה אם בכלל,
כולה דקה פה ושם שמשהו קופץ לי אז אני מעלה את זה 

רוב הזמן אני בוהה ולא עושה כלום

אתה כמוני.
31/01/2016 | 14:39
25
גם אני לא עושה שום דבר עם חיי ממש כלום, כל היום יושב וחושב אח שלי צוחק עלי וכולם שאנ י מבזבז את חיי, פשוט ראיתי שאתה מעלה מידי פעם וגם כותב בכל מיני ראשתות חברתיות אז התעניינתי. היה לי ברור שרוב הזמן את לא עושה לום כמו רוב האוטיסטים....
אגב מעניין אותי לדעת מאיפה יש לך הכוחות להתעסק בזה.
31/01/2016 | 13:21
18
בכל מה שאתה קורא/חוקר כי אני פעם חשבתי שווקא מתוך חקירה והבננות אפשר להתמודד מול הכאב, אבל אני מבין שאני חושב רק על המוות, ומי שמתעסק בדברים כאלו כנראה סובל פחות? מה דעתך? כי שמעתי מה אמרה דליה רביקוביץ המשוררת המעולה היא אמרה שהיא בדיכאון היא לא יכולה לחשוב על כלום חוץ מהוות וככה גם אני לכן נראה לי אתה נמצא במצב טוב יותר בחייך? או שאני טועה? סתם מסקרנות אני שואל, אני יודע שאתה מאוד אכפת לך מהצב האוטיסטי אבל בפן האישי אתה מאוד מדוכא נכון? ככה אני חושב לכן אתה מתעסק בזה כל הזמן, זה ממש מעניין התעסקות בזה כדי לרפו תכאב אבל אני כבר לא מסוגל...

חלמות (טוריגר אני מזהיר כמו שאמרו לי).
29/01/2016 | 21:10
9
63
אני חזקתי לאותו מקום שהייתי בו שהייתי בן 8 החלומות האלו כל כך אמתיים שזה מפחד, אני מרגיש הכל, את הקשיחות שלה,ם את הכאב שלי, עובר לי מלא מחשבות בראש, אני רוצה לברוח מכל הצעקות, הקללות האלו שאני אשם שאני דפוק שאני זה שהיה  צריך לבורח, פשוט להעלם, הם באים ורודפים אחרי, אוכלים לי את הנשמה מוצאים ממני את הקרביים, את הבשר החיי שעדייף שרוף מכל הכאב הצורם הזה,  הנשמה שלי מטיילת באין סופר גנים מנסה ללגום מים טוהרים, אבל הכל זועמה אחת גדולה הכל גושים גושים של בשר חרוף ודם, אני רוצה לבורח מהבעילה הזו של ילד/תינוק שהפך לאישה של כמה חרמנים סוטים שאני אהבתי, כנראה מאוד אהבתי, הם פגמו לי בנשמה, הרסו לי את חלקי הגוף, אני רובט שהת]רק וצריך להחליף לו את כל הרכבים, הלב - שכבר נשרף באש

העיניים- שראות רק את הדמעות שנפכות מתוך שני הזגויות האלו ופללות לעתיד טוב. הרגלים שלא נעות ותקעות בתוך עפר סמיגי מכוסות בחול צהבהב כמו השתן שבתוך השתנתי מפחד בליליות הקרים האלו, והיידים - שאף אחד לא חעיבק אותי בהם ורק הצליף ועוד הצליף וטחן לי את הגוף ,איפה אבא? איפה אמא? אטמו אותי בחדר סגור ושכחו עוד ילד/גבר שגמרו בתוכו פיזית/נפשית/מינית מה לא, מצטער

על החירה, מצטער שאני חי,י מצטער על הבכי, אני רוצה לסיים הכל, כי הם אוכלים אותי כמו נחשים קטנים, מלאי צואה ומוות, אנסים בחליפות קורים לי שירי הלל, סליחה אבא על מי שהייתי סליחה על מה שהי,ה אני מתנצל שבאתי אל הקור הזה האוכל בגופי המת, מחורר את המעיים השלופות את הענים הקמוטות, סליחה אבא סליחה, על הכל.
שיר שאני מתחבר עליו בנושא.
30/01/2016 | 00:53
1
23
עוד אחד ואני מקווה שבקרוב אני אסיים.
30/01/2016 | 01:05
20
בדידיות זה הכלא שלי.
30/01/2016 | 01:08
15
הבדידות היא כמו תער היא יכולה לגלח את שערות פנייך, אבל באותה מידה לפצוע ולגרום נזק, הכול קשור לעוצמה בה היא מכה בך או אתה מכה בעצמך, בדידות היא מקום טוב לשות בה זמן קצוב, אבל להיכלא לתוכה מחוסר רצון הוא המכה הקשה ביותר עברתי בדיוק כמו מוות או מותי שימשיך לנצח.
טוב כנראה אני כבר אובר מידי דרמה קווין מידי ומציק.
30/01/2016 | 23:47
22
כנראה נמאס לכם ממני ואין מה להגיב לחרא הזה שאני פולט מהפה לא משנה, תמיד הייתי לבד ותמיד היה, לפחות נותנים לי לכתוב זה גם משהוא...
חח מחכה לדם השחור שיציף את עניי.
03/02/2016 | 20:26
1
8
זה מצחיק שאני רוצה כבר להרגיש את להב הסכין על צוואר עקום, אש ומים בתוך מעים קפואים, לאטום את עצמי בחור שחור אדום, צהוב, סגול כמו הזריקות הללו שנתנו לי בווריד הרפה, חחחחחח אני בטח ארצח כמו תרנגלות שיכנסו לי את הכלי ישר לתחת ,לראש, למעיים, חח לאיפה לא? זה מציק לאוהב מיאוש, לחרבן מיאוש למות מיאוש מי אמר את זה אם לא בלחסן? שהטיב לתאר את החור השחור הגול
המסתחרר עגמומי התלתל השחרר הזה, שבא לו לבוא ולפרום לך תמוח המוצלק הזה, את הנשמה שאין בה נקודה אחת של אור רק אופל מעטה זכוכית עם שפיץ שנכנס לגוף המת הזה, טוב די לבכות, נו לי למוות, שאמא תצרח,חחחחחח הוא מת הוא מת אוי מי ישמע. שימות כבר הכלב הז,ה הנבל הזה תשחררי אמא הוא גדול תני לו להישרף דחפי ילדים רזים לתוך אש ותפת גדולה תבעירי את עצם המושלקת הזו, שימתחו לו את הוורד הזה שיש בתוכן, למות פשוט לסיים, תודה וזהו, תודה
אחים שלי למאבק חזר התכלית, לסיים את הלב, לסיים את הדם על ראש על כרים מזוגגים עם שתן סמיך דיצא מהלקות ,לא הוא נהנה ,הוא נמתח לו השמוק, הם חדרו לו במאמא חחחחחחח, חחחחחחח איזה הזוי אנ,י סוטה מי,ןם סוטה מוח, חולני, למות, פשוט די מטונף הכל אדום שחור צהוב הכל דם נקרש בתוך הקרח הזה שהוא הלבנונית שבתוך עין המוות של,י חמולה חמולה,חמולה משפחה איש אחד מנההיג הכך אבא די למות, אני לא מת כן אני לא מת עדיין לא, תודה על הכל אבא יקר, על הקללות, המכות ,האונס הנפשי הזה, תודה אבא אוהב אותך.

שיר של בלחסן המלך.
03/02/2016 | 20:32
8

שמתאר אותי הכי טוב הגדול מכולם בלחסן " שמתאר אותי הכי טוב הגדול מכולם בלחסן " שיעלה הים ויצף את עולם ונקבר חיים כי זה מה שמגיע לנו" אמן שאני יזכה לראות את זה אמן.אמן שאני יזכה לראות את זה אמן.
מעניין 75 אחוז מהפדופלים חוו פגיעה מינית בילדותם.
05/02/2016 | 16:51
2
22

זה מעניין מאוד כי זה מראהה שמי בעצמו עבר ענוי שעזה יכול לגרום אותו דבר לאחרים, זה דבר נורא ומגעיל אבל הקשר הברור בין מי שעבר התעללות להפוך למתעלל, מה שקרה גם לי בסופו של דבר ומפחיד גם אותי, ולכן אני מתרחק מילדים ולא רוצה קשר עם אנשים חלשים, כי אני יודע שיש בי יצר הרסני מאוד, וזה אחד הדברים שכבתי פה כבר הרבה פעמים שאני לא רוצה להכיר אף אחת או להתחתן או להביא ילדים, הפחד שאני יעשה להם מה שעשו לי, שאני אפגע בהם בכל צורה, חלילה מנית גם שעשו לי שהייתי ילד צעיר מפחיד אותי מאוד, ואני לא אקח סיכון, אבל זה מרתק כי דווקא האנשים האלו היו צריכם להבין כמה זה כואב ונורא אז למה הם עושים מה שעשה להם רע? למה הם חוזרים על זה? זה מפחיד, זה ממש מפחיד.
כי זה בדיוק מה שרע במעשים האלה
06/02/2016 | 07:22
1
14
שכיוון שהם נעשים באנשים שטרם פיתחו הכרה, מודעות, עור שיגן עליהם, הם נצרבים באדם כמציאות היחידה שאותה הוא מכיר,
הילד הנפגע לא יודע שיש מציאות אחרת,
זה מה שהוא מכיר,
וממה שנצרב בזהות שטרם הבשילה קשה מאוד להתפתח,
כי מה שחוסל זה עצם השפה הפנימית,
ועצם המאבק לשחזר את השפה הזאת הוא מאוד מאוד קשה, כמעט בלתי אפשרי,
ומה שהופך אותו להכי קשה זה שלא רק שאי אפשר למצוא במציאות תמיכה במאבק כזה אלא שהנורמה מתייחסת אליו בשלילה כמעט מוחלטת.

לא במקרה אנשים מסויימים נוצלו מינית,
במבנה החברתי הנוכחי אנשים אלה ישארו תמיד במעמד של קורבן,
גם בגלל שהפדופיליה והאונס מהווים חלק מהותי מהתשתית הערכית של החברה הנ"ט.

אבל מה שאתה אומר לא תמיד נכון, באנשים "חלשים" יש גם המון כוחות שאין באנשים "חזקים", שבדיוק בגלל חולשתם האנושית הם מתעללים ואונסים

בי התעללו לא מעט, אני מעולם לא התעללתי באף אחד והיחס שביתי מקבלת ממני לא דומה בשום דבר ליחס שאני ספגתי מסביבתי
הוא אפילו הפוך לחלוטין

אבל את צודק, זה מאבק, מאוד בודד ומאוד נגד הסיכויים, ומציע לך לא להשלות את עצמך שמישהו אי פעם יעזור לך, זה לא יקרה, זה אתה ורק אתה,
מסכים בקשר לשורה האחרונה.
06/02/2016 | 11:58
6
ומנסה להסביר בקשר לאנשים חלשים : הכוונה שאני מפחד לפגוע באנשים חסרי ישע, עד עכשיו אני תמיד הגנתי אליהם אבל אני מודע לכך שיש בי יצר הרסני, אולי סדיסטי ואני מפחד לפוגע באנשים חלשים לכן אני מנתרחק מהם בעיקר מילדים שהם באמת חסרי ישע, חוץ מזה אני מסכים עם הכל.
בדילמה רצינית
29/01/2016 | 20:38
5
159
שלום לכולם
יש לי ילד בן חמש וחצי שאמור שנה הבאה לעלות לכיתה א.
כיום הוא בגן תקשורתי מיוחד וכנראה במרץ יש וועדה לאן לשייך אותו (הבנתי שההורים מחליטים).
העניין שאנו בדילמה איפה נכון לשים אותו בכיתה תקשורתית או כיתה רגילה עם סייעת. הצוות אומר שכנראה מתאים לכיתה רגילה עם סייעת (אבל אנו חוששים שאולי יצחקו עליו אולי בכיתה של 36 ילדים יהיה קשה לו מאד אולי הסייעת מהעיריה לא תהיה מספיק טובה אין קלינאית ואין צוות בכיתה רק מורה ....מלא חששות)
היה לכם מקרה דומה? מה בסוף הוחלט?מה יותר טוב?
תודה
התלבטות שהרבה הורים חווים
30/01/2016 | 09:53
3
79
אין תשובה גורפת, ומה שהיה נכון לילד אחר, לא בהכרח יהיה נכון לילד שלכם.
זה תלוי בצרכים, רגישויות, מוטיבציה של הילד
ולא פחות מזה- בצוות שיעבוד איתו (בכתת התקשורת או בכתה הרגילה).

הבכור שלי, שאובחן בגיל 13 (היום בן 20), היה כל שנותיו בביה"ס בכתה רגילה.
לאחר האיבחון- בשילוב יחידני.
סבל אך שרד.
במבט לאחור- לא בטוחה שהחלטנו נכון להשאיר אותו באותה כתה לאחר האיבחון.
גם לא בטוחה שלא.
אחיו הצעיר ממנו, אובחן בגיל 6 וחצי, התחיל משילוב יחידני,
עבר בג' לכתת תקשורת, בז'-ח' חזר לשילוב יחידני, בט' למד בחינוך ביתי,
בי' שוב כתת תקשורת, עכשיו הוא ביא'- כתת תקשורת (בתכנית אישית מיוחדת).

המסקנה : א)מה שתחליטו, זו לא "חתונה קתולית", חשוב להיות עם אצבע על הדופק,
ועם מודעות שהדברים דינמיים, משתנים, גם אם בוחרים נכון,
יתכן שבעוד שנה משהו אחר יהיה נכון.
ב)לפעמים אין מנוס מניסוי וטעיה. בוחרים, מתנסים, ורק אז אפשר לדעת
אם הבחירה היתה נכונה ואם לא-מדוע.
וזה בסדר, לומדים מכל דבר, גם אתם וגם הילד, זה מסע.

אז מה שאני ממליצה: לעצום עיניים, לנשום עמוק,
ולחשוב נקי- מנוטרל מהמלצות של כלמיני אנשים ומשאיפות שלכם:
הילד שלי, מה נכון לו, מה הוא צריך?
ואז- איפה יש סיכוי הכי גבוה שיקבל את זה?
כדי לענות על השאלה השניה, כדאי להפגש עם הצוותים הרלוונטיים
בכתת התקשורת ובביה"ס שבו אמורה להיות הכתה הרגילה, המשלבת.
נכון צודקת ...
30/01/2016 | 16:36
2
46
מקווה שנעשה את הבחירה הנכונה בשבילו
לא לפחד מטעויות
30/01/2016 | 17:15
1
41
כידוע, רק מי שלא עושה, לא טועה.
גם אם בחירתכם תסתבר כטעות, זה לא סוף העולם
כל עוד תהיו עם אצבע על הדופק, קשובים לילד
(לא רק למה שהוא אומר, בכלל למה שעובר עליו)
ומוכנים ללמוד מהטעות ולהסיק ממנה מסקנות.
מציעה לעבור קודם לעוד שנה בגן חובה רגיל
30/01/2016 | 23:24
40
שלום לך, 

אכן דילמה לא פשוטה וקטונתי מלייעץ לך מה מתאים לבנך. 
ממה שאני יודעת, מעטות הפעמים שצוות בגן ממליץ על שילוב, ולכן עובדה זו בלבד בהחלט מעניינת ואולי זה יעזור לך להחליט בכיוון שילוב. 
אבל - רוצה להציע משהו אחר. 
המעבר ממסגרת של גן למסגרת של בית ספר הוא מעבר מאד לא פשוט, לכל ילד. גם המעבר מגן מיוחד, עם מעט ילדים וצוות "עוטף" למסגרת רגילה שבה יש הרבה ילדים, ומעט אנשי צוות, איננו מעבר קל. 
ההמלצה שלי - לברר אם אפשר להעביר אותו בשנה הבאה לגן חובה רגיל, עם סייעת כמובן. שילוב בגן הוא בהרבה מקרים יותר קל מאשר שילוב בבית ספר (ושוב, תלוי כמובן בילד ובצוות), ויאפשר לכם להכיר מה זה שילוב, ולילד להתרגל לחברה של הרבה ילדים ואף לרכוש חברים איתם יעלה בשנה שלאחר מכן לכיתה א', בהנחה שתמשיכו בשילוב. 
מוזמנת לשאול עוד במסרים 
בהצלחה! 
לפי החששות שלכם נראה לי שעדיף הכיוון של כיתת תקשורת.
04/02/2016 | 14:51
19
קודם כל זו מסגרת קטנה ואם הוא בגן תקשורת (והכל טוב) עדיף להמשיך במסגרת כזאת.
כיתת תקשורת
30/01/2016 | 12:12
2
83
אודה לקבל המלצות לאיזה בית ספר ממומלץ להרשם לכתת תקשורת בקרית אונו
כמה כתות תקשורת באותו שנתון יש בקרית-אונו?
06/02/2016 | 10:52
12
אם יש לכם כמה אפשרויות,
ממליצה להפגש עם הצוות ולהתרשם ממנו
ואז לבחור.
כיתת תקשורת בקרית אונו
08/02/2016 | 14:37
2
לא חושבת שיש הרבה אפשרויות להתלבט ביניהן.
ממה שאני יודעת בד"כ בבית ספר שרת פותחים כיתת תקשורת בכל שנתון.
לא יודעת אם יש נוספים בקרית אונו, מניחה שלא.
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
סטרייד- אורתופדיה קלאב פוט
סטריד- אורתופדיה קלאב פוט
מרב ווטמברג, פיזיותרפיה לתינוקות וילדים
התפתחות התינוק שלך
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום