לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1579615,796 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'השלכות של אבחנת אוטיזם'
השלכות של אבחנת אוטיזם
20/06/2018 | 11:36
23
60
סליחה אם אני מעלה נושא חרוש...
הבת שלנו, בת שמונה, עברה אבחון פסיכולוגי עקב חשד ללקות תקשורת, שעלה בגלל קשיים חברתיים.
המאבחנת התקשרה להגיד שלפי ה-ADI זה לא אוטיזם, אבל היא יכולה לכתוב אבחנה של אוטיזם אם אנחנו רוצים, ושכיתת תקשורת יכולה כנראה להתאים לה ולעזור לה. יש לנו פגישה איתה בשבוע הבא כדי לקבל הסברים מה בדיוק האבחנה (אמרה שזה מורכב) ולחשוב מה בדיוק הילדה צריכה.
כרגע שוקלים את האפשרות להעביר אותה לחינוך מיוחד - יש כיתה רגשית בבית הספר שלה, כיתה תקשורתית לא בטוח שאפשר לקבל שנה הבאה.
אנחנו נבקש כמובן לקבל את האבחנה שתתן לנו זכאות לקבל את מה שיהיה הכי טוב לילדה (אחרי שנגיע למסקנה מה...) אבל מעבר לכך, מה השיקולים האחרים שצריך לחשוב עליהם? אם נבקש לקבל אבחנה של אוטיזם למרות שזה לא הכרחי, מה יכולות להיות ההשלכות של זה עכשיו ובעתיד, לטוב ולרע?
לצפיה ב-'זה תלוי '
זה תלוי
20/06/2018 | 15:46
22
45
אם זה האבחון הנכון, האמיתי, זה יכול להיות כלי
שבעזרתו ניתן יהיה להשיג לה מענים נכונים לה מהמערכת,
לסייע לסביבה (כגון משפחה מורחבת ועוד) להבין אותה טוב יותר
וגם לכם ולה עצמה- הפיצקי שלי למשל שמח מאד כשקיבל את האבחון (בגיל 11)
כי ראה בכך הכרה בזהותו.

אם זו כותרת שאינה נכונה לה, ומונחת מעליה רק כדי "להוציא" מהמערכת
איזשהם שרותים, זה עשוי להיות בעייתי.
לצפיה ב-'זה משהו שמאוד מעסיק אותי'
זה משהו שמאוד מעסיק אותי
20/06/2018 | 16:36
6
43
אנחנו "נכשלנו" בעבר  - הילדה לא צלחה את ה- ADOS ולא את ה- ADI-R. הבדיקה נעשתה בבית אחד שהוא מכון רציני אבל מה שכן, היא היתה ברגעי הפרפור של ה- DSM הקודם. ממש על קו התפר.

התרשמתי מהתוצאות שהם חיפשו קיום של כל הקריטריונים הנדרשים והיה חוסר גמישות - כאילו כל האוטיסיטים זהים ואין אפשרות שתהיה שונות. בנוסף, התרשמתי שלא הייתה שום התייחסות להיותה בת ולעובדה שיש שונות שהיום מאוד מודעים אליה אבל אין עדיין אבחון תואם מבחינת מגדר. מהסיבה הזו אני תוהה עד כמה הכלים האלו אמינים  - לפחות לגבי בנות והאם יש מקום לחוות הדעת של המאבחנים בסיפור הזה.

היינו, המאבחן אומר שאמנם לכאורה הילדה (וכאן מדובר גם על בת) לא עברה את האבחון לפי הנוסח המסויים הזה אבל זה לא אומר שהיא לא בתוך הרצף, רק שהאבחון הזה לא יודע לזהות את הניואנסים של התסמונת בבנות (לדוגמא, אצל בנות יש פחות חזרתיות, תחומי העניין הם פחות אקזוטיים וגם לא תמיד יש בעיות של קשר עין והן מתחזות ונראה כאילו הן מבינות סיטואציות חברתיות - כל אלה יכולים להפיל אבחון שהוא פשוט לא מתאים להן).
לצפיה ב-'נכון שיש תת-אבחון בבנות'
נכון שיש תת-אבחון בבנות
20/06/2018 | 16:53
5
36
בין היתר גם כי הפרופיל האבחנתי מוטה לכיוון הבנים.
לכן חשוב שהמאבחן יהיה מנוסה ובקיא, ומודעותו לעניין תוכל לנטרל את ההטייה.
יש בהחלט מקום לפרשנות ושיקול דעת של המאבחן בתהליך האבחון,
אחרת כל אחד היה יכול לאבחן
לצפיה ב-'אם כבר מדברים על זה'
אם כבר מדברים על זה
21/06/2018 | 10:58
4
17
האבחון שלנו נעשה במסגרת מחקר על הבדלים מגדריים באוטיזם
לצפיה ב-'אפשר יותר פירוט'
אפשר יותר פירוט
21/06/2018 | 13:57
3
11
לדוגמא, מה בדקו אצלכם בהיבט מגדרי  - אם בכלל? מה כלל האבחון?
לצפיה ב-'אני לא יודעת'
אני לא יודעת
21/06/2018 | 14:25
2
16
סתם הזכרתי את העובדה הזו כדי להגיד שיש עכשיו מחקר בדיוק בנושא הזה, אם מישהו מתעניין.
אני לא יודעת אם היה הבדל כלשהו באבחון. האבחון כלל ראיון הורים (ADI) וראיון עם הילדה (ADOS ככל שידוע לי), שבמהלכו עשו לה מבחן וכסלר ושיחקו משחקים וכד'. די רגיל, לא?
אני רק יודעת שבגלל שהיא בת, את האבחון עשתה הפרופ' בכבודה ובעצמה ולא הדוקטורנטים
האמת שאני לא יודעת אם בסוף המקרה שלנו יכנס למחקר או לא... לנו זה לא משנה כמובן, סתם אני סקרנית.
לצפיה ב-'אפשר פרטים מזהים'
אפשר פרטים מזהים
21/06/2018 | 14:57
1
11
מי החוקרת? (אפשר גם בפרטי)
לצפיה ב-'שאלה בעניין'
שאלה בעניין
20/06/2018 | 17:24
4
33
ילד שאובחן בASD בגיל גן, יכול להכנס למסגרת חינוך מיוחד שהיא לא גן תקשורת?, נניח לגן עיקוב התפתחותי? או שברגע שיש כותרת ASD אז זה רק גן תקשורת או גן רגיל ושילוב? 
לצפיה ב-'בני היה בגן שפתי'
בני היה בגן שפתי
20/06/2018 | 23:57
25
אבל עשיתי מאמץ כדי שזה יקרה - הלכתי למאבחן שיכתוב המלצה לגן שפתי. אחרת אמרו לי בעיריה שכמעט ואין סיכוי לקבל.
לצפיה ב-'הכל תלוי בנפשות הפועלות'
הכל תלוי בנפשות הפועלות
21/06/2018 | 08:56
2
19
ובמקרה זה- באנשי המערכת הרלוונטיים.
יש קשובים יותר ויש אטומים יותר.
וכמובן גם בזמינות המשאבים באותה נקודת זמן:
אם גני התקשורת פקוקים, ובגן שפתי למשל דוקא יש מקום,
סביר להניח שיקל על ההורים לשכנע את הנ"ל שייטב לילד בגן שפתי...
המערכת מחוייבת לתת לו מענה, אז מבחינתה זה פתרון מצויין.
כמו כן, המלצה של איש מקצוע בכיוון תעזור,
כי מבחינת המערכת מישהו עם התואר הנכון
יודע טוב יותר מסתם אמאבא מי הילד ומה הוא צריך
לצפיה ב-'אצלינו בעיריה יש אינטרס מיוחד בעוצמה'
אצלינו בעיריה יש אינטרס מיוחד בעוצמה
21/06/2018 | 09:43
1
22
לדחוף ילד לגן תקשורת...
עברתי את זה על בשרי..הם בקלות פותחים גני תקשורת חדשים. העיקר למצוא ילד עם ASD.
כשהייתי צריכה כבר להעביר ילד מגן שפתי לגן רגיל, אנו ההורים רצינו גן רגיל, המלצות חדשות היו - גן רגיל, הגננת התעקשה להשאיר שנה נוספת בגן שפתי.
ולמרות הכל, בועדה התחילו ללחוץ על גן תקשורת(!!!)
וזה אנשים שבכלל לא מכירים אותו!!!
ולמרות ההמלצות של כל האנשים שכן מכירים אותו (זה בני שבגן חובה הורידו לו אבחנה..)
הבנתי אז לגמרי שהמערכת מאוד עוורת ולא רואה מעבר לאיטרסים התקציביים שלה...
לצפיה ב-'כן, לאינטרסיים התקציביים והארגוניים יש משקל משמעותי'
כן, לאינטרסיים התקציביים והארגוניים יש משקל משמעותי
21/06/2018 | 10:42
26
כמו גם לפונקציונרים שלא מכירים את הילד אלא את התיק...
ומשוכנעים שיודעים יותר טוב מהוריו.
לצפיה ב-'זו לא האבחנה הנכונה, אבל זה כנראה לא רחוק מהמציאות'
זו לא האבחנה הנכונה, אבל זה כנראה לא רחוק מהמציאות
21/06/2018 | 10:53
9
20
אין לי יותר מדי מידע עד הפגישה בשבוע הבא, אבל בינתיים מה שאמרו זה שזה לא אוטיזם אבל אפשר לתת אבחנה כזו. אני לא מאמינה שהמאבחנת היתה מציעה את זה אם זה לא היה מספיק קרוב. לי יש הרגשה שמדובר ב-SCD או משהו בכיוון הזה.
בכל מקרה נבקש כמובן לקבל דוח מפורט שאפשר להראות למי שיטפל בה בהמשך, השאלה היא באמת על ה"כותרת". את יכולה לפרט מה עלול להיות בעייתי בכותרת לא מדויקת?
אנחנו מנסים לברר בינתיים מה המשמעות של הכותרת מבחינת סוגי המסגרות שאפשר לקבל. אני אשמח גם למידע על זה. למשל, האם כדי לקבל כיתה תקשורתית צריך את הכותרת של אוטיזם או שלא משנה מה הכותרת העיקר שיש המלצה לכיתה כזו? ומה עם כיתה רגשית - אבחנה של אוטיזם תפריע לקבל כיתה כזו?
נניח לרגע שזה SCD. אני מבינה שמדובר על אבחנה שנופלת בין הכסאות כרגע כי יש לה צרכים דומים לדברים אחרים שכן נכנסים תחת המטריה של ASD אבל בלי זכויות (שזה בעיקר טיפולים פרא-רפואיים וגמלת ילד נכה אם הבנתי נכון). אז הרווח מהכותרת אוטיזם ברור. מה יכול להיות הנזק?
אני יוצאת מנקודת הנחה שגם אם נותנים כותרת לא ממש מדויקת, אפשר להסביר לכל מי שמטפל את המצב האמיתי ואז הטיפול יהיה נכון. אולי אני נאיבית?
לצפיה ב-'בשביל לקבל כיתה קטנה תקשורתית'
בשביל לקבל כיתה קטנה תקשורתית
22/06/2018 | 08:51
4
10
חייבים אבחנה של אוטיזם.
איך מקבלים כיתה רגשית אני לא יודעת...בעצמי הייתי רוצה לדעת...
בזמנו (לפני 5 שנים) הצלחתי לקבל גן שפתי למרות אבחנת אוטיזם. כתבתי כבר על זה למעלה.
אולי אפשר להשיג כיתה רגשית באותה הצורה...
לדעתי חשובה אבחנה נכונה.
במקרה והילד לא אוטיסט אבל עדיין מקבל אבחנה כזאת, היתרון היחידי הוא רק קיצבת נכות. החסרון הוא הטיפולים לא מותאמים, יחס הצוות לא מותאם.
ולדעתי להיות בכיתה תקשורתית מיותר לגמרי ( גם לא כל אוטיסטים הולכים לשם...)
עכשיו, אם אתם רוצים סעיית  אז אוטיסטים זכאיים. אבל לא רק אוטיסטיים. שמעתי שגם עם "התנהגותי רגשי" ואולי עוד משהו... צריך לברר את זה לעומק.
בהצלחה!
לצפיה ב-'כיתה תקשורתית כן תועיל לה כנראה'
כיתה תקשורתית כן תועיל לה כנראה
22/06/2018 | 10:45
2
10
היא צריכה עזרה בלימוד מיומנויות חברתיות, זה די ברור בכל מקרה. המאבחנת אמרה שכיתה תקשורתית עשויה לעזור לה.
יכול להיות שגם כיתה רגשית תספיק, בשביל זה נצטרך לחכות עד שנדע מה בדיוק היא צריכה. בכל מקרה כיתה רגשית זו כנראה האפשרות היחידה שרלוונטית במועצה האזורית שלנו בעתיד הקרוב. מה שאולי משנה את חוקי המשחק?

בסייעת אנחנו לא מעוניינים, כנראה. לפחות בינתיים אף אחד לא חושב שזה יועיל לה. היא בתפקוד גבוה, תלמידה מצטיינת, בלי בעיות התנהגות. יש לה קשיים חברתיים שסייעת יכולה קצת להחליק, אבל זה לגמרי פלסטר שלא יקדם אותה לשום מקום (ועשוי אפילו להזיק). האופציות שעל השולחן כרגע הן כיתה קטנה או חינוך רגיל לגמרי.
לצפיה ב-'איזה קשיים חברתיים יש לה?'
איזה קשיים חברתיים יש לה?
22/06/2018 | 12:57
1
3
לדעתי מצטיינת בלי בעיות התנהגות לא ממש מתאימה לכיתת תקשורת....
אולי באמת או כיתה רגשית או אולי פשוט להוסיף לה איזה חוג של מיומנויות חברתיות? או טיפול רגשי? או גם וגם?
לצפיה ב-'דווקא בעיות התנהגות בדרך כלל מקבלות'
דווקא בעיות התנהגות בדרך כלל מקבלות
22/06/2018 | 13:39
3
כותרת של קושי רגשי.
לא אתפלא אם במסגרת ריגשית תמצאי את "המופרעים", ובמסגרת תקשורתית את "החנונים".
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
22/06/2018 | 13:30
1
הצוות כולו וגם המטפלים הרבה פעמים מטפלים בכל מני קשיים וכל מני אבחנות.
בטח בשביל הפרה רפואיים המסגרת החינוכית זה רק חלק מהעבודה שלהם, בדרך כלל מקבלים מגוון רחב גם דרך קופות חולים ופרטי.

הצוות אצלנו אמר יותר מפעם אחד שמגיעים ילדים לגנים שהם לא חושבים שהם אוטיסטים על אף האבחנה.
הטיפול לא תואם את הכותרת האבחנתית אלה את הצרכים האישיים של הילד.
וכשמדובר בגן תקשורת יש הרבה יותר אנשי מקצוע ויותר שעות טיפוליות, זה ההבדל העיקרי.
אני חושב שבגן תקשורת יהיה לצוות יכולת להתמודד עם ילדים שהקושי שלהם הוא שפתי בלבד והם לא אוטיסטים, אני לא בטוח שבגן שפתי יהיו לצוות כילים דומים להתמודד עם קשיי תקשורת.
זה כמו שפסיכיאטר יכול לטפל גם בפסיכותרפיה, אבל פסיכותרפיסט לא יוכל לטפל גם בפסיכיאטריה.
לצפיה ב-'אחד הבנים שלי קיבל אבחנת אוטיזם בגיל 2'
אחד הבנים שלי קיבל אבחנת אוטיזם בגיל 2
22/06/2018 | 09:05
3
14
המאבחנים אמרו: "לא יודעים בודאות אבל עדיף לתת במקום לפספס"
לאותו ילד באמת יש קשיים - קשב וריכוז, בעיות רגשיות..
אבל אין את כל הקריטריונים הנדרשים לאוטיזם.
וכשהייתי מגיעה איתו לטיפולים, המטפלים ממש חיפשו אותו, היו מחפשים בו דברים שאין לו...למשל מרפאה בעיסוק המציאה שיש לו  רגישות לחומרים (ואין לא, הוא לא ממש אהב  להתעסק ביצירות, אבל אם התעסק אז לא הראה שום רגישות) וכל מני דברים מהסוג הזה.
או בגן גננת מספרת ש3 ילדים כולל בני הלכו מכות אבל רק בני "בגלל שלא מבין סיטואציות חברתיות".
פשוט הרגשתי שמחפשים אותו...
לצפיה ב-'מעניין. את חושבת שאם היתה לו אבחנה אחרת זה היה שונה?'
מעניין. את חושבת שאם היתה לו אבחנה אחרת זה היה שונה?
22/06/2018 | 10:35
1
6
כי כנראה ההבדל אצלנו לא יהיה בין ילדה "בלי כותרת" לבין ילדה עם, אלא בין ילדה עם כותרת של אוטיזם פרופר לילדה עם כותרת קצת שונה.
לצפיה ב-'גם אצלינו הוא אמור היה להיות עם כותרת קצת שונה'
גם אצלינו הוא אמור היה להיות עם כותרת קצת שונה
22/06/2018 | 12:52
3
ולא "בלי כותרת"...כן, לדעתי לא היו מטפלים בדברים שממציאים. היו יותר רואים מה שבאמת יש לו..
לצפיה ב-'כל זה קרה בגן תקשורת?'
כל זה קרה בגן תקשורת?
22/06/2018 | 13:33
2
אני מכיר את מה שדיברת עליו, אבל חוינו את זה יותר בקהילה ובשילוב, פחות בגן התקשורתי, בגן התקשורתי התחושה שהצוות הרבה יותר מנוסה, ויש הצלבה של תצפיות ודיון משותף שמאפשר ראיה יותר נכונה.
לצפיה ב-'לנער מקסים דרוש/ה משלב/ת לשני בקרים בדמוקרטי בקרית אונו'
לנער מקסים דרוש/ה משלב/ת לשני בקרים בדמוקרטי בקרית אונו
22/06/2018 | 09:45
8
דרוש/ה משלב/ת לנער מקסים, המביע עצמו גם באמצעות הקלדה, לשני בקרים, בבביה"ס הדמוקרטי בקרית אונו. תינתן הנחיה צמודה מיעל כהן, מפתחת השיטה.
רכב- יתרון.

ניבה 0544709468
לצפיה ב-'Ados בגיל 3 לעומת גיל 2'
Ados בגיל 3 לעומת גיל 2
20/06/2018 | 18:24
5
29
איזה דברים בוחנים בגיל 3 לעומת גיל 2?
למה לצפות? זימנו אותנו שוב לados אחרי שנה. מה זה אומר?

לצפיה ב-'שבגיל שנתיים האבחון לא חד משמעי, לכן חוזרים למעקב'
שבגיל שנתיים האבחון לא חד משמעי, לכן חוזרים למעקב
20/06/2018 | 19:24
4
21
לצפיה ב-'איך הולך הציון ב ados? '
איך הולך הציון ב ados?
21/06/2018 | 21:26
3
16
אילו דברים בודקים בגיל 3?
לצפיה ב-'זה בעיקר תצפית'
זה בעיקר תצפית
22/06/2018 | 07:58
2
7
כשלכל התנהלות יש "ציונים" ואלגוריתמים כדי להעריך
האם ההתנהלות הנצפית מעידה שהמאובחן על הספקטרום או לא.
יש סדרה של כמה מודולים של  ADOS בהתאם לגיל ולוורבליות.
נדמה לי שבערך בגיל 3 עוברים מודול.
זה כולל כלמיני פעילויות כגון משחק חופשי, תגובה לשם, שימוש יומיומי בחפצים ועוד.
לצפיה ב-'מבחינת הגופים הרשמיים'
מבחינת הגופים הרשמיים
22/06/2018 | 09:27
1
6
אם הבנתי נכון, לא חייבים להשתמש באדוס, אבל זה מומלץ? היינו, אבחנה יכולה להתבסס גם על המילה של המאבחן אם הוא מורשה לכך?

לצפיה ב-'אין "מילה של מאבחן" בלי כלי אבחון מוכרים כלשהם (יש כמה)'
אין "מילה של מאבחן" בלי כלי אבחון מוכרים כלשהם (יש כמה)
22/06/2018 | 09:53
2
לצפיה ב-'שאלה על אוטיזם בתפקוד גבוה.'
שאלה על אוטיזם בתפקוד גבוה.
22/06/2018 | 00:22
1
29
שלום לחברי הפורום. רציתי לשאול, איך ניתן לזהות אוטיזם בתפקוד גבוה בילדים? מה הם הסימפטומים? תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'לא מדובר במחלה ולכן גם לא בסימפטומים '
לא מדובר במחלה ולכן גם לא בסימפטומים
22/06/2018 | 08:19
14
מדובר בשונות, שיש לה מאפיינים.
ומדובר בעיקר בבני אדם, ולכן לצד המאפיינים הכלליים
הרלוונטיים לאנשי ספקטרום (=א"סים) באשר הם,
כל אחד הוא אדם חד-פעמי בפני עצמו.

לכן במקום למנות לך רשימת מאפיינים, שאין כמעט א"ס שיש לו את כולם,
הנה סרט קצר של נערה א"סית העוסק בזה-
האוטיזם שלי ואני/ רוזי

וסרט באורך מלא של אמא לילדה א"סית שגילתה שגם היא עצמה א"סית-
תפקוד גבוה/ דנה דיאמנט

אם תרצה, אתה מוזמן לספר על הילד ששאלתך מתייחסת אליו,
גילו, ההתנהלותו , הקשר שלך אליו וכל מה שתבחר.
כמובן שאף אחד כאן לא יכול לומר לך אם הוא כן או לא על הספקטרום,
אבל אנשים כאן יוכלו לומר אם זה בכיוון, אם זו אפשרות סבירה.
לצפיה ב-'שאלה קצת רגישה'
שאלה קצת רגישה
18/06/2018 | 20:53
110
323
 אני מחפשת לבן שלי סייעת. ובמקרה גיליתי שמישהי מקסימה בדיוק מחפשת עבודה. יש לה נסיון של לא מעט שנים כמשלבת.
הבעיה היחידה שגם לה יש ילד על ספקטרום, ונדמה לי שתפקודו טיפה יותר נמוך מאשר בני. אני לא בטוחה, אבל זה הרושם שקיבלתי.
אני תוהה האם זה יכול לפגוע בעבודה שלה (שהיא כל...
המשך>>
 אני מחפשת לבן שלי סייעת. ובמקרה גיליתי שמישהי מקסימה בדיוק מחפשת עבודה. יש לה נסיון של לא מעט שנים כמשלבת.
הבעיה היחידה שגם לה יש ילד על ספקטרום, ונדמה לי שתפקודו טיפה יותר נמוך מאשר בני. אני לא בטוחה, אבל זה הרושם שקיבלתי.
אני תוהה האם זה יכול לפגוע בעבודה שלה (שהיא כל הזמן תשווה בין הבנים ותקנא שבני במצב יותר טוב).
הבנים הולכים ביחד לחוג ומכירים כבר שנתיים.
לי אישית היא מאד עזרה כשרק קיבלנו את האבחון (במקרה ביום שקיבלנו את התוצאות, הבנים קבעו להיפגש ובעלה סיפר שהילד על הספקטרום, אז שיתפתי אותה - יותר נכון, נפלתי עליה בלי שאנחנו מכירות, והיא פשוט הצליחה לאושש אותי), ויש לה גם גישה ממש חיובית לחיים ולמצב.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'פסיכיאטר מומחה בנושא קשב וריכוז באיזור המרכז'
פסיכיאטר מומחה בנושא קשב וריכוז באיזור המרכז
20/06/2018 | 13:54
3
15

מעוניינת לקבל המלצות לפסיכיאטר המתמחה בטיפול בבעיות קשב וריכוז עבור הבן שלי בן 20 מוגדר PDD ברמה גבוהה תודה

לצפיה ב-'בקישורי הפורום, הנמצאים בתוך לשונית 'כלים ומידע' בראש העמוד'
בקישורי הפורום, הנמצאים בתוך לשונית 'כלים ומידע' בראש העמוד
20/06/2018 | 16:03
2
16
יש סעיף 'רשימות אנשי מקצוע' ובו גם המלצות על פסיכיאטרים.
לצפיה ב-'פסיכיאטר'
פסיכיאטר
21/06/2018 | 13:21
1
14
נכנסתי לכלים ומידע אך לא היתה שם רשימת אנשי מקצוע, תודה
לצפיה ב-'רשימות אנשי מקצוע'
רשימות אנשי מקצוע
21/06/2018 | 17:12
8
לצפיה ב-'שלום לכולם, חדשה עם התייעצות'
שלום לכולם, חדשה עם התייעצות
21/06/2018 | 11:09
15
49
נעים מאוד, כיף להיחשף לפורום המעניין הזה ונראה לי שזה המקום הנכון לשאול את השאלות שיש לי...
יש לי בן בן 7 וחצי (בכתה א ), מאז גיל שנתיים וחצי בערך שמתי לב שהוא פחות מתקשר מהאחים שלו. עם השנים היה קושי גדול סביב חברים והוא שקוע בעצמו הרבה מאד. בתחילת כתה א' נחשפתי לתסמונת אספרגר (שהבנתי שבכלל עכשיו הכניסו אותה לרצף האוטיסטי בכלל) והילד נראה לי מצד אחד על הרצף ומצד שני יש הרבה דברים שלא תואמים.
הוא ילד מהמם, חכם, מלמד את עצמו, עם עולם פנימי ורוחני עשיר לקח לי זמן להבין שכשאני מדברת איתו בקבלה מוחלטת, בלי לרצות ממנו כלום ורק לשמוע אותו אני נדהמת מכמה עושר פנימי יש לו ברמה גבוהה מאוד ואילו מחשבות מדהימות הוא חושב.
הוא משחק המון משחקי דמיון מה שהבנתי שפחות מתאים לרצף, מצד שני הוא מאוד קונקרטי, אני רואה שהוא לא מבין מצבים חברתיים ככ ואני המון מתווכת לו ומסבירה לו. יש המון פחדים ומגיל צעיר תחושה שלא אוהבים אותו, למרות שהרבה פעמים ילדים בגן ובכתה כן רוצים את קרבתו ומנסים לשחק איתו אבל בשלב מסויים מתייאשים... יש שני ילדים עדינים כמותו שראיתי שזה עובד טוב ביניהם וגם עם האחים יש הרבה פעמים שאני כן רואה תקשורת טובה ושהוא כן משתתף במשחק ובשיח.
המורה אומר לי שיש שינוי משמעותי מתחילת שנה ושהוא פחות בוכה מכל דבר, יותר מרגיש בנוח ואין ספק שהוא התלמיד הכי טוב בכתה (כי הוא חוזר הביתה וממלא חוברות, קורא, או כותב המון וגם נהנה לקרוא תהילים וללמוד תורה- אנחנו משפחת דתית והוא לומד בתלמוד תורה)
כל מי שהתייעצתי איתו לגבי אבחון אומר לי לא לעשות כי הוא מתפקד יפה ושהסביבה הרבה פעמים מתייחסת לאבחון כאל "תוית" ולא יראו את הילד עצמו.
אני מצד אחד רוצה להבין מה בדיוק יש לו האם זה באמת אספרגר או על הרצף או שבכלל משהו אחר? (לאחרונה התחלתי לעבוד  כעו"ס בשירות תעסוקה נתמכת ואחד השירותים שאנחנו מספקים בליווי תעסוקתי הוא לאספרגרים ועל הרצף בתפקוד גבוה וככל שאני לומדת על זה יותר אני יותר מזהה את הבן שלי על הרצף)
לי אישית זה לא מאוד משנה כי כאמור אני אוהבת אותו ורואה כמה הילד הזה מיוחד בכל מקרה, האבחנה ממש לא משנה לי ברמה האישית אני רק חוששת מהקושי שלו החברתי ומזה שהוא מרגיש שונה, שלא אוהבים אותו ולא מתלהבים ממנו ושהוא מצד אחד לא רוצה חברים ככ ומצד שני עצוב שהוא לא חש אהוב (ושוב, בשלב הזה זה פרשנות מוטעית- תחומי העניין וחוסר היכולת שלו להתנהל נכון במצבים חברתיים גורמת להם להתייאש ולהתרחק ממנו בסופו של דבר) והייתי שמחה לעזור ולסייע לו ואני תוהה מה הוא יקבל מאבחון ואם זה יוסיף לו בכלל...

טוב זה נהיה ארוך וקצת "הצפתי" במידע, אני בעיקר הייתי רוצה להבין יותר ממי שמכיר את התחום מה לדעתו נכון לעשות עם ילדים "גבוליים כאלה" (וראיתי שלדעת נתנאל בכלל לא מדובר בילדים אוטיסטים כשהם בתפקוד כזה וזה מעניין לראות את האבחנה)
תודה רבה למי שהצליח לקרוא עד כאן ומי שיוכל לתת לי עצה טובה זה יעזור לי מאוד  
לצפיה ב-'האם יש עוד דברים שמדאיגים אותך, חוץ מנושא התקשורת?'
האם יש עוד דברים שמדאיגים אותך, חוץ מנושא התקשורת?
21/06/2018 | 12:06
8
31
אתן לך דוגמאות לגבי בני (בן 9.5):
- הוא לא יודע לבקש עזרה.
- אם מקבל משימה קשה מדי או משימה שלא מעוניין לבצע (נניח מקלחת), הוא לא מסביר למה לא אלא סוג של נאטם. לא מנסה אפילו להתחיל במשימה, ואם מתעקשים, מתחיל להשמיע קולות או מנפנף בידיים
- מקומות הומי אדם ורועשים ממש מציקים לו.
לצפיה ב-'עכשיו כשאת יותר ספציפית'
עכשיו כשאת יותר ספציפית
21/06/2018 | 12:22
7
28
אז כמובן שבקשת עזרה בעיקר מול גורמים חיצוניים (מולנו הוא יותר משתף פעולה ומסבייר, או שאני כבר למדתי לשאול אז אני פחות שמה לב) אבל בעבר אם היה צריך שירותים או הפריע לו משהוא בגן או בכתה הוא היה בוכה בהיסטריה. כשהמצב לא מוכר הוא נלחץ ולא מצליח לחשוב מה לעשות או לא יחשוב ללכת לשכנה כדי שתעזור לו. בהחלט גם בזה הוא זקוק לתיווך. אתמול המורה אמר לי שהוא אמר שהמזגן מפריע לו והמורה שיבח אותו על כך (כי בדכ הוא לא יגיד כלום )
ואם הוא לא רוצה לעשות משהו הוא אכן נאטם. לא יודע להסביר למה. אבל אין לי בעיה לקחת אותו לקניון או למסיבת בר מצווה, הוא יהיה איתי אבל הרעש יהיה בסדר. לא נלחץ מזה. הוא נלחץ כשהוא לבד שם.
יחד עם זאת אם בעבר לא היה מחבק או מביע רגשות חיבה או אהבה היום הוא יכול לבוא ולחבק אותי ולנשק ולומר שהוא אוהב אותנו... הוא מאד מבלבל בתחושה שלי.
לצפיה ב-'גם הבן שלי מחבק (לרוב, חזק מדי)'
גם הבן שלי מחבק (לרוב, חזק מדי)
21/06/2018 | 12:30
6
29
ואין לו בעיה במסיבת כיתה או קניון.
אבל, לדוגמה, הייתה לו בעייה במופע מוזיקה של כל השכבה - הרבה אנשים + כל פעם קבוצה אחרת ניגנה בכלי נגינה כלשהו (ולא תמיד ניגן נכון).
אבל זה הבן שלי. זה לא אומר כלום על ילדים אחרים.
תראי, אני מבקומך הייתי עוברת אבחון, ואז מחליטה מה לעשות.
אני לקחתי לאבחון רק בגיל 8, עד אז לא ראיתי שום דבר מיוחד (הנחתי שהוא ביישן מאד וזהו).

לצפיה ב-'השאלה מה זה ייתן לנו'
השאלה מה זה ייתן לנו
21/06/2018 | 12:58
5
21
האם האבחון הזה עושה טוב לילד ולסביבה שלו או שזה מכניס אותו לריבוע מסויים ועכשיו כל דבר מתנהל דרך המשקפיים של מה שהגדירו אותך?
כל אדם מתמודד עם שאלות של זהות ושייכות, גם לי לקח שנים להבין שלא מתאים לי ההגדרות החברתיות בדברים מסויימים ואני צריכה להכיר את עצמי ומי אני ולפעול בהתאם לכך ובהתאם לקלפים שחילקו לי (ואין לי שום דבר מאוטיזם או אספרגר אני סתם אדם שמחפש את מקומו בעולם כמו עוד הרבה אנשים)
האם כשאני עושה אבחון אני בעצם לא מכניסה את הילד שלי למקום ששבו הוא יבחן את עצמו כל הזמן בהתאם לתיוג הזה? בסהכ המורים אצלנו מקסימים ומכילים  ועושים איתו עבודה נהדרת. אין צורך כרגע בסייע בכתה... השאלה שלי היא רק לגבי העתיד. גם מבחינה רגשית וגם מבחינת טיפולים אם יש מועילים מעבר למה שהבית נותן לו.
הייתי רוצה בשבילו שהוא יוכל יותר לבוא לידי ביטוי ולחוש יותר בנוח במקומות שכרגע קשה לו, השאלה אם זה מה שהאבחון יקדם או רק להיפך...
לצפיה ב-'אצלינו הסייעת מאד קידמה אותו'
אצלינו הסייעת מאד קידמה אותו
21/06/2018 | 13:54
4
20
את גם לא חייבת לספר לאף אחד על האבחון
לצפיה ב-'אבל אם ש סייעת ממילא ברור שיש אבחון לא? '
אבל אם ש סייעת ממילא ברור שיש אבחון לא?
21/06/2018 | 14:37
3
16
אגב תודה רבה על המענה ועל האכפתיות שלך
לצפיה ב-'הצוות החינוכי יודע, הילדים וההורים לא יודעים'
הצוות החינוכי יודע, הילדים וההורים לא יודעים
21/06/2018 | 15:00
2
16
היא סמויה, ולא יודעים למי היא שייכת (אם כי בשלב מסויים מן הסתם יגלו)

לצפיה ב-'הבנתי למה את מתכוונת'
הבנתי למה את מתכוונת
21/06/2018 | 15:13
1
18
האמת שאני גם די חוששת מהתווית שזה שם על ילד גם מבחינת הצוות החינוכי.
מי שמכיר יותר לעומק את הרצף לא נלחץ מזה וזה לא אמור לשנות לו יותר מידי. הבעיה שיש לא מעט אנשים מקובעים בתפיסה ובתבניות...
אני שמחה לשמוע שהסייעת סייעה וקידמה את הילד שלך ושאתם כן מרוצים מהאבחון שנעשה.
מתוך התשובות שאני עונה אני מבינה יותר ויותר שככל הנראה אני בתוכי לא מספיק סומכת על המערכת שתדע להתנהל נכון עם הילד אם אני מאבחנת ולכן נראה שאני עונה לעצמי תוך כדי. אני מקוה שאני לא עושה טעות... אבל נראה שאני עדיין לא שלמה עם תהליך אבחוני. אני עובדת בתוך מערכות ועם אנשי מקצוע וטיפול ועדיין קשה לי לסמוך על המערכת שלא תכניס לי את הילד לריבוע מסויים כשהוא בכלל עיגול...

תודה רבה על התשובות ועל האכפתיות. עצם זה שיש מקום להתייעץ זה נפלא
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
21/06/2018 | 16:35
5
לצפיה ב-'קיימת גם אבחנה נוספת - SCD'
קיימת גם אבחנה נוספת - SCD
21/06/2018 | 13:49
5
30
את יכולה לקרוא על זה כאן:
לצפיה ב-'לכן שאלתי האם יש דברים נוספים'
לכן שאלתי האם יש דברים נוספים
21/06/2018 | 13:55
1
9
לצפיה ב-'כן, ואני לא ראיתי שאמא ציינה משהו מיוחד (אולי פספסתי)'
כן, ואני לא ראיתי שאמא ציינה משהו מיוחד (אולי פספסתי)
21/06/2018 | 14:32
20
אז נתתי לה כוון נוסף
לצפיה ב-'תודה רבה לך על הכיוון'
תודה רבה לך על הכיוון
21/06/2018 | 14:44
1
19
קראתי אבל לא נראה לי שזה העניין. .
כי הוא רכש את השפה אמנם קצת מאוחר יותר אבל יש תקינות, הוא משוחח יפה ולמרות שהוא רגיש מאוד למילים דו משמעיות הן בעיקר משעשעות אותו- הוא מבין שאמרתי משה לא הגיוני וזה מצחיק אותו...
יחד עם זאת , הוא מסודר ומאורגן (ואנחנו בית מאוד לא מסודר יחסית כך שזה ממש שונה משאר בני הבית), עד לפני שנה היה לו אוסף של דינוזאורים קטנים וספרים על דינוזאורים רק מכתה א הוא הפסיק עם זה בגילאי הגן זה היה העניין שלו והיה עסוק עם זה המון, עכשיו הוא קורא די באובססיביות ספרי קומיקס דתיים. כל הזמן עם ספר וקשה מאד לנתק אותו מזה. קשר עין הוא יוצר אבל יש הרבה פעמים שאני רואה שזה קשה לו... בקיצור נראה לי שזה יותר מקושי חברתי אלא באמת תפיסה שונה והתנהלות אחרת.
לצפיה ב-'אגב'
אגב
21/06/2018 | 14:47
16
יש גם התמודדות עם חרדות ופחדים שלאחרונה נרגעו אחרי שטיפלנו דרך דמיון מודרך (אגב הוא משתף פעולה יפה מאוד עם הכלי הטיפולי הזה והוא עזר לנו המון בהתמודדות עם פחדים וחרדות)
שוב, זה כאילו טיפטופים כאלה, שום דבר לא מאוד קשה או באופן מאוד קיצוני אבל זה מכאן ומשם ויש לו התמודדות...
לצפיה ב-'יצא לי לראות במספר מקורות ביוטיוב'
יצא לי לראות במספר מקורות ביוטיוב
21/06/2018 | 16:20
16
שהאבחנה הזו יצאה בDSM5 בעיקר כדי לצמצם תיקצוב שמופנה לאוטיסטים.
להוריד את מיספר המאובחנים.

לצפיה ב-'למה מחקת את הפוסט שולמית ?'
למה מחקת את הפוסט שולמית ?
20/06/2018 | 20:34
2
36
אני לא יכול לשואל בפרטי כי יש לי בעיות מהפלפון סך הכל נסיתי לפרוק
לצפיה ב-'לא מחקתי'
לא מחקתי
21/06/2018 | 07:48
1
13
לצפיה ב-'מוזר מאוד'
מוזר מאוד
21/06/2018 | 16:13
16
כתבתי פוסט על הפסכיטר שהייתי ילד וזה נמחק או נעלם כנראה היה באג ? ממש מוזר
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לבית לחיים פרטי'
שאלה בנוגע לבית לחיים פרטי
17/06/2018 | 19:47
16
84
כמו שאמרתי כבר עזבתי את הוסטל אני לא מתאים לשם מבחינת רמת תפקוד , אני ברמה הרבה יותר נמוכה לכן לא מתאים לי הוסטל ומעבר משם לדירה בקהילה כך אמרו וכך גם אני חושב בחוץ אני לא אסתדר , עכשיו נסינו לברר בנוגע לכשורית סבא הפעיל קשרים ניסה לזרזז את זה ללא הצלחה אומרים כרגע אין מקןם בעתיד נוכל כנראה לסדר לך יקח לפחות שנה , עכשיו הצעו לנו בית לחיים פרטי חלופי ורוצים 12 אלף בחודש , האם זה הגיוני על מה ? בכשורית רוצים רק 8000 אלף רק הבעיה שרוצים שנקנה יחידית דיור וסבי מפחד שאחרי חודש אברח וכל הכסף ילך ופה זה חודשי ואין התחיבות אבל האם הגיוני לדרוש כזה סכום ? סבא מוכן אבל בעיני הם מנסים לסחוט אותנו כי אנחנו לחוצים אני בקשתי מידע על המקום פרטים לברר ואז להסכים אבא עושה לי פרצוף ואומר שהכל אני יפסול מראש כי זה לא כמו כשורית בול , אבל אני אומר על מה לשלם כל כך הרבה אם זה לא כמו ? מה יש שם שווה 12 אלף שקל בחודש מה דעתכם ? זהו באתי להתייעץ כי גם בבית הזה זה די יותר מיידי וכישורית סיבוך להיכנס לשם וכנרה יש סיבה מוצדקת חוץ מזה שהבית לחיים זה רק לאוטסטים בתפקוד שלי ושם זה מעורבב לכן גם מקשה זהו
לצפיה ב-'גם אם 2 המקומות היו זהים לגמרי, 12K לחודש זו עסקה טובה יותר'
גם אם 2 המקומות היו זהים לגמרי, 12K לחודש זו עסקה טובה יותר
18/06/2018 | 17:58
15
52
12K לחודש זה הרבה יותר הגיוני מ-"8K לחודש + התחייבות לקנות יחידת דיור".

השאלה האמיתית היא, האם המקום מתאים. זה הדבר שצריך לברר ולבדוק בשבע עיניים. בהנחה שכן מתאים, ובהנחה שיש לכם 12K לחודש להוציא על זה, אז אני הייתי קופץ על ההצעה הזאת בשמחה.

אגב, אם הם באמת נותנים מענה הולם לכל הצרכים שלך, זה אפילו לא כזה יקר. אחרי הכל, זה כולל קורת גג, ומישהו שקונה ומכין את האוכל, ושירותי ניקיון, ושירותי תיקונים, ומישהו שאפשר לדבר איתו בכל עת כשאתה מרגיש לא טוב, ו... ואת כל זה אפשר לקבל ב-12000 בחודש? תגיד לי איפה נרשמים

(כמובן שהיה עדיף עם איזה פילנטרופ היה מממן סל שירותים כזה לכל מי שזקוק לו כדי להתקיים. אבל אם כבר אנחנו יוצאים מתוך הנחה שהשירות ניתן בתשלום, אז המחיר שנקבת בו סביר בהחלט)
לצפיה ב-'זה יותר מזה'
זה יותר מזה
18/06/2018 | 23:57
1
41
בית לחיים למשל כמו כשורית יש בו בריכה טיפולית וסוסים ודיר עזים ופינת חיי ויקב ועוד המון דברים , זה כמו אתר נופש מה שאנחנו מחפשים זה כמו הוסטל רק יותר טוב לשלם יוצר כסף כדאי שהיו יותר דברים ויחס טוב יותר אני לא גר שם לבד אלא אם עוד הרבה דיירים אוטסטים כמוני , בהוסטל הקודם זה היה עולה 2000 שקל וקבלנו כל מה שתארת וגם שרותי בריאות וניתוחים , אבל היה שם יחס לא טוב וגם לא היו פעליות ונוף כשורית זה אחד המקומות הכי מתקדמים בעולם לאנשים בעלי צרכים מיוחדים , ככה לפחות טוענים אגל אין מקום בנוגע להא יש כן יש לסבא שלי לא חסר כסף בכלל בלשון המעטה , אבל הוא די חוסך ולא אוהב להשקיע בי ובכלל אבל הוא כנראה מוכן ככה אבא אמר בנוגע ליחדת דיור זו דירה בגדול 40 מטר עם מרפסת ונוף נפלא ליערות והרים של הגליל המערבי , זה מקום ממש יפיפה אבל אין מקום כרגע תמיד תפוס שם כי יש המון ביקוש ותודה על המענה בעקרון המדינה אמורה להשתף בחלק גם בפרוי הזה וגם בכשןרית אבל בלי קשריש תוספת בגבוה הזה .
לצפיה ב-'היחידה עולה 100 אלף דולר'
היחידה עולה 100 אלף דולר
19/06/2018 | 00:00
39
וזה התנאי כניסה לכשורית
לצפיה ב-'העניין הוא'
העניין הוא
19/06/2018 | 00:03
12
40
שבעקרון זה בית לחיים כלומר כל חייך תגור בו לכן אם תחשב עוד 4 אלף כל חודש כפול כל החיים יוצא לך יותר יקר מכשורית ואתה מקבל פחות לכן אני תוהה מה הם מצעים שם ... שזה שוה כל כך הרבה
לצפיה ב-'ומניין לך שתרצה להישאר שם כל החיים? זו לא דרך חשיבה נכונה.'
ומניין לך שתרצה להישאר שם כל החיים? זו לא דרך חשיבה נכונה.
20/06/2018 | 14:07
11
39
אולי בעוד שנה או שנתיים או חמש שנים תחליט שאתה מעדיף לחיות באופן עצמאי? או שאולי תמצא מקום טוב יותר? או שאולי יתברר לך שלמרות הבדיקות היסודיות שעשיתם, היחס שאתה מקבל שם הוא דרעק? או שאולי בעוד שנתיים ההנהלה של המקום תשתנה, ומה שהיה גן-עדן הופך לפתע לגהינום?

בעקרון, כל החלטה שדורשת ממך "להתחייב לכל החיים" זו החלטה גרועה. וזה נכון שבעתיים כשמדובר בבן-אדם שעדיין לא סגור על מה שהוא רוצה מהחיים.

כדאי גם לזכור שמבחינה כלכלית, כסף שאתה מוציא היום שווה יותר מכסף שתוציא בעוד 20 שנה. את אותם ה-100,000$ הייתם יכולים לשים בבנק ולקבל עליהם ריבית, או אולי אפילו להשקיע אותם במשהו.

כך שבסיכומו של דבר, כדי שההבדל ישתלם, תצטרך להיות שם לפחות עשר שנים. ועשר שנים זה המון זמן. מה יקרה אם בעוד חצי שנה תחליט שנמאס לך?

חוץ מזה, כפי ששנינו כבר אמרנו: החישוב הכלכלי הקר לא משנה, בעצם. אין שום הגיון להתפשר על בית שאתה מקווה שהוא יהיה לכל החיים (או לפחות לתקופה מאוד ממושכת), רק בגלל המחיר.

אגב, אולי זאת ציניות לא מבוססת מצידי, אבל אני מתקשה להאמין ש"בית לחיים" כזה יכול באמת לספק פתרון הולם.
לצפיה ב-'אתה מאוד צודק'
אתה מאוד צודק
20/06/2018 | 14:19
10
19
אבל לפי  מה שאני יודע תמיד אפשר להפר  את  החוזה ולצאת משם ככה לפחות טענו רק שיש הבטלה שאם רוצים אפשר להשארר לכל החיים זו לא חובה ואכן אני ממש לא רוצה או מתכנן להשאר שם כל חיי אלא עד שאתרגן יותר מתכנן להיות יותר עצמאי בנוגע לפתרון הולם ברור שזההלא אבל יש אנשים שאין להם ממש בריריה והורים ממש מפחדים כמו הורים שלי מה היה עם הילד אחרי המוות שלנו לכן רוצים להכעיס לבית לחיים לפחות אלו שיקולי אבי וסבי כי אין להם כוחות כבר לטפל בי והם צודקים זה מעייף אבי כבר לא צעיר וזה נורא קשה ...
לצפיה ב-'מניחה (לא יודעת, שווה לברר) שאם רוצים לעזוב'
מניחה (לא יודעת, שווה לברר) שאם רוצים לעזוב
20/06/2018 | 16:00
6
22
אפשר למכור את הבית, לא?
אם זה רכושך (או רכושו של סבא, מי שקנה)
הרי שאדם רשאי למכור את רכושו.
לצפיה ב-'בהנחה שתמצא קונה'
בהנחה שתמצא קונה
20/06/2018 | 16:01
4
19
מה שיהיה כמעט בלתי-אפשרי, במקרה של עזיבה בגלל התדרדרות המקום.

לצפיה ב-'אף אחד לא יודע את העתיד, נכון'
אף אחד לא יודע את העתיד, נכון
20/06/2018 | 16:06
3
19
אבל למה להניח שהמקום יתדרדר?
נכון להיום יש יותר מתעניינים ממקומות פנויים, המקום פורח ומשגשג.
לפי מה שידוע כיום, נראה לי סביר להניח שניתן יהיה למצוא קונה.
לצפיה ב-'לא צריך "להניח" שום דבר. צריך להיזהר ולהיות מוכנים לאפשרות'
לא צריך "להניח" שום דבר. צריך להיזהר ולהיות מוכנים לאפשרות
20/06/2018 | 16:11
1
14
וזה יותר סביר ממה שנדמה לך. אני יודע מניסיון שהאווירה של מקום יכולה להשתנות מהקצה לקצה ובמהירות הבזק, רק בגלל שההנהלה השתנתה (אחד המקומות שבהם הייתי זכה להמלצות ושבחים, וכשהגעתי לשם התברר שהמצב איום ונורא. בדיעבד, התברר לי שההנהלה שם התחלפה שנתיים לפני שהגעתי, ושההתדרדרות התחילה בדיוק אז)

לצפיה ב-'כל פעולה, וגם אי-פעולה היא פעולה, מתבססת על הנחת מוצא'
כל פעולה, וגם אי-פעולה היא פעולה, מתבססת על הנחת מוצא
20/06/2018 | 16:22
14
אין מנוס מלהניח משהו
נכון שכדאי להיות זהירים, לזכור שמדובר בהנחה לא בידיעה
ולהיות כל הזמן עם אצבע על הדופק.
לצפיה ב-'זה נכון מאוד'
זה נכון מאוד
20/06/2018 | 18:30
6
אני חשבתי יותר פשוט להיכנס לשם וזה ממש מסובך אין מקומות והמונים מחכים בתור וסבא שלי דיבר עם אנשים שיזרזו את זה וזה מאוד קשה אמרו לנו מינומם שנה לחכות אפילו יותר ...
לצפיה ב-'זה נכון מאוד הנחה שלך'
זה נכון מאוד הנחה שלך
20/06/2018 | 18:21
6
והמקום הזה סופר מבוקש שבקלות נמצא קונה המונים מחכים בתור להיכנס לכן זו לא בעיה
לצפיה ב-'מה פירוש "להפר חוזה"? מה יעזור לעזוב כשהכסף נשאר אצלם?'
מה פירוש "להפר חוזה"? מה יעזור לעזוב כשהכסף נשאר אצלם?
20/06/2018 | 16:07
2
18
עדיין שילמת 100 אלף דולר שלעולם לא תקבל בחזרה.

ואם יצאת משם, תצטרך ללכת למקום אחר, נכון? זה לא בדיוק יהיה בחינם, נכון? אז שוב חזרנו לנקודת המוצא, רק עם חור של 100 אלף דולר בכיס (ואופציה אחת פחות).

לצפיה ב-'אפשר תמיד למכור זה נכס שלי'
אפשר תמיד למכור זה נכס שלי
20/06/2018 | 18:24
1
11
ואם אני עוזב אני יכול למכור אותו לאדם אחר שרוצה להיכנס וכושרית היא מקום סופר מבוקש שבקלות יקנו את הבית זה אחד הבעיות להיכנס לשם שאין מקום ויש אין סוף מחכים בתור לכן סבא מנסה להפעיל קשרים וגם זה עדיין קשה אז תחשוב כמה מבוקש המקום .... שגם שאתה מוכן לשלם הכל אונרים לך שאין כרגע מקום ...
לצפיה ב-'ואכן צריך להיות עם האצבע'
ואכן צריך להיות עם האצבע
20/06/2018 | 18:33
10
על הדופק ולבדוק על עניין הנכס אם אפשר למכור זה כבר הרבה ייצר טוב וסבא יותר יסכים
לצפיה ב-'זקוקה לסיוע במילוי שאלון המיועד להורים לילדים על הספקטרום. '
זקוקה לסיוע במילוי שאלון המיועד להורים לילדים על הספקטרום.
20/06/2018 | 17:25
4
28
שלום רב ,
אני סטודנטית לחינוך מיוחד לגיל הרך המכללת בית ברל.
נמצאת שבועות ספורים לקראת סיום התואר.

אם הנכם הורים לילדים על הספקטרום אשמח ואודה לעזרתכם במילוי שאלון לסמינריון שלי.
אני זקוקה ל30 נשאלים, אשמח להפצתכם.
מדובר בשאלון קצר ואנונימי אשר עורך דקות ספורות.

השאלון :

תודה רבה ,
ספיר קורח.

לצפיה ב-'עניתי'
עניתי
20/06/2018 | 17:59
3
26
מה הכוונה "אני חווה קושי של הילד בתחום החברתי" -
הקושי הוא שלי, קשה לי עם התנהלותו בתחום זה
או
לדעתי הוא חווה קושי
או
הוא סובל בגלל ההתנהלות של אחרים כלפיו וקשה לי עם זה
?

ועוד נקודה: "הפרעה" - לא.
הבנים שלי שונים. אולי מפריעים לסדר הציבורי
כמו שכל שונה מפריע, כמו האיש הכחול שבכחילותו מפריע לאיש הירוק
אבל אין להם "הפרעה", הם אינם לקויים.

הם גם לא "עם אוטיזם" הם אנשי ספקטרום אוטיסטי (=א"סים).
על משמעות ההבדל במונחים-

תרגום הטקסט בתמונת החתול:
זה אינו כלב עם נכות/לקות
זה חתול.
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
20/06/2018 | 18:09
2
22
ראשית, מתנצלת על הניסוחים אך חשוב לי לציין שאני מחוייבת להיתמד למקור מדובר בשאלון שהיה בספריית מכללת בית ברל ואסור לי לצערי לשנות אותו גם אם הניסוח צורם לי. 
כיום, אני גננת עמיתה בגן תקשורתי ואני מאוד מבינה לליבך והניסוחים עליהם דיברת צורמים גם לי , במיוחד לאחר היכרות מעמיקה עם הילדים והוריהם. 
מתנצלת , 
ספיר 
לצפיה ב-''
20/06/2018 | 18:30
20
שמחה לשמוע שהם צורמים לך
מצער שהאקדמיה מאובנת, לא רק לא פתוחה לשינויים ואיתגורים תפיסתיים
אלא גם לא מעודדת את הסטודנטים לחשוב בעצמם על השאלות וההגדרות,
אבל משמח להווכח שלדור העתיד של המחנכות יש בכ"ז מבט חדש

האם במהלך הלימודים הגישה הרואה באוטיזם שונות, חלק מהפסיפס האנושי,
באה לידי ביטוי?
ניתן לה איזשהו קול?
האם למשל התנועה האוטיסטית מוזכרת בכלל?
(ג'ים סינקלייר, דונה ויליאמס ואחרים, ובארץ- אס"י)

לגבי השאלה הראשונה שלי- גם אם לא את ניסחת את השאלה,
נראה לי חשוב לפחות להיות מודעת לכך שהורים שונים עשויים להבין אותה אחרת,
ולכן תקבלי בה למעשה תשובות לשאלות שונות-
כל אחד יענה לפי הפרשנות שלו לשאלה, ובכך תפגם תקפות השאלה והתשובות.
אולי תוכלי להוסיף הבהרה לשאלה כדי למנוע את זה.

ד"ש למדשאות בית-ברל יש לי זכרונות טובים מהן
לצפיה ב-'מאוד אהבתי את התגובה שלך, מילאתי גם אני את השאלון.'
מאוד אהבתי את התגובה שלך, מילאתי גם אני את השאלון.
20/06/2018 | 23:18
8
לצפיה ב-'אפליה - מסעדת פאגו פאגו לא רוצה לקוחות על הספקטרום'
אפליה - מסעדת פאגו פאגו לא רוצה לקוחות על הספקטרום
19/06/2018 | 18:00
8
70

השבוע קרה לנו משהו באמת כואב שאני רוצה לשתף עמכם.

אנחנו לא מסוגלים נפשית לבשל ולכן אנו אוכלים רק בחוץ, במסעדות.

כשהמצב ממש מחמיר אנו נוסעים עד אילת כדי להתרחק מהכל וכולם.
החודש נסענו כל שבוע לאילת למסעדה מסויימת בשם פאגו פאגו, זה מקום יוקרתי.

עד האירוע עליו אני מספר בהמשך קיבלנו יחס רגיל, להיות רחוקים מהכל הרגיש לנו ממש טוב.

גם השבת נסענו אליהם ובחשבון הסופי היה משורבט כתבת עט ״+ שרות״, ביקשתי מאוד יפה לשלם את החשבון (שהיה כמעט 500 ש״ח) ללא תוספת טיפ (של 50 ש״ח!).

בסופו של דבר הגיע הבעלים של המסעדה ושאל מה הבעיה וכשסיפרתי לו שלדעתי זה פסול להשאיר טיפים (והסברתי גם למה - אפשר לקרוא בפוסט) הוא מאוד התעצבן וזה גרר שיחה שכללה צעקות מצידו (אנו נשארנו קרי־רוח) כשבין השאר הוא אמר שאנו לא ״נורמטיביים״ ושבמסעדה שלו אנשים ״לא רגילים״ לא מקבלים שרות ושהוא לא רוצה לקוחות ״לא רגילים״ כמונו ועוד שלא משאירים טיפ, במיוחד אם הם לקוחות קבועים.

אני כתבתי ארוכות על כל האירוע ואני באמת חושב שהוא עבר כל גבול, בבקשה תעזרו לי לפרסם את זה כי זה באמת עובר כל גבול.

האפליה הזו עברה כל גבול!

יש אנשים החושבים שכולם חייבים לעשות את מה ש־״מקובל״ לדעתם, זה פשוט זוועה.

אנו מרגישים ממש פגועים ואנו לא יודעים מה לעשות כי לאכול בפאגו פאגו היתה הבריחה שלנו, משהו טוב ביום גרוע ועכשיו אנו מרגישים שאנו לא יכולים לדעת מתי יתקפו אותנו כי משהו ״לא מוצא חן בעיניהם״. איזו חוצפה!!

הנה הלינק לסיפור המלא על מסעדה שלא רוצה לקוחות על הספקטרום

אני באמת מקווה שכולם מבינים כמה שזה חמור ומרגישים כמוני שאי אפשר לתת למשהו כזה לעבור בשקט.
לצפיה ב-'סליחה, אבל על מה כל המהומה כאן? '
סליחה, אבל על מה כל המהומה כאן?
19/06/2018 | 23:34
7
58
החוק לא מחייב אותך לשלם וגם בעל המסעדה הסכים איתך על זה. אבל החוק גם לא מחייב את המלצרים להיות יעילים בשירות שלהם אתכם, נכון?

רוצה שירות אישי כמו כולם? תשלם על השירות כמו כולם. זאת לא אפליה אלא קומון סנס פשוט. אין ארוחות חינם. רוצה להסתפק במינימום המחיר שהחוק יבש כופה עליך? אם כך, אל תתפלא שהמלצרים מאמצים את אותה הגישה (להסתפק במינימום מאמץ שהחוק היבש מתיר להם) כשהם באים לשרת אותך.

ואת החצי השני של הסיפור בכלל לא הבנתי: למה התחלת בכלל להתווכח עם בעל המסעדה, אחרי שהוא כבר הסכים עם טענתך שזכותך לא לשלם? ולא סתם ויכוח, אלא ויכוח שיוצא מנקודת מוצא של "להשיב מלחמה"? נכון, בסוף גם הוא אמר לך הרבה דברים ממש לא יפים, אבל ויכוח מהסוג הזה לא היה צריך להתרחש מלכתחילה.
לצפיה ב-'אוי ואבוי'
אוי ואבוי
20/06/2018 | 08:39
6
43
אם תוספת של כמה שקלים מבן אדם הייתה אינדיקציה ליחס אדיב
תחשוב על זה במונחים של גן ילדים
סייעת שלא תקבל טיפ מהאמא תחליף לילד חיתול, תשים אותו על הרצפה ותשב בצד?

ואני יכול להבין את פותח השרשור, אני עבדתי עם אנשים עם צרכים מיוחדים, התרוצצתי בין כולם, חטפתי מכות לפעמים, החלפתי חיתולים
הכל באהבה והרווחתי פחות ממלצר
בחיים לא הרגשתי צורך לבוא לבקש טיפ מהאמא בגלל שהעמותה לא יכולה לשלם לי ובטח לא לתת לילד שלה יחס מינימלי ואדיש בגלל זה

מלצרים מרוויחים היום טוב בדרך כלל
יש להם תלוש, משכורת בסיס ואפילו יותר וגם אם פותח השרשור לא משאיר טיפ השאר כנראה כן, אחרת הם לא היו מתלוננים לגביו
ההתייחסות למלצר כאילו הוא פושט יד שצריך לעשות עמו חסד איומה

במקרה שלו אני מניח שהם ידעו שהבן אדם לא משלם טיפ ולכן הפעם סגרו לו מראש חשבונית "מיוחדת" והעמידו אותו במצב הלא נעים הזה שאף לקוח לא צריך לעמוד בו
גם המנהל לא היה מגיע לכל לקוח להסביר לו
מניח שהמלצרים התלוננו לו על אותו לקוח ספציפי רק בגלל שלא שילם טיפ
ששוב, זה לא בסדר

פותח השרשור לא היה צריך להכנס לויכוחים, זה נכון
אבל מלתחלתחילה לא היו צריכים לשים אותו בעמדה שצריך לסנגר על עצמו
לצפיה ב-'המנהל לא הגיע "כדי להסביר לו"! תקרא טוב את התיאור!'
המנהל לא הגיע "כדי להסביר לו"! תקרא טוב את התיאור!
20/06/2018 | 12:34
4
36
מנהל הגיע כי המלצרים התלוננו (שזה אכן לא בסדר), ועמד לצידו של הלקוח! המנהל אמר שה"חשבונית המיוחדת" הזאת לא מקובלת גם עליו.

ואני מסכים איתך שלא אמורים להתייחס למלצרים כאל פושטי יד. אבל מה הקשר? זה ברור שהמלצרים רואים בטיפ חלק מהמשכורת שלהם. כותב הבלוג אפילו הסביר יפה למה: זה מה שמקובל, ורוב האנשים מקבלים את "מה שמקובל" בלי לשאול שאלות בכלל.

ופה הנקודה החשובה: הם באמת רואים את זה ככה. מבחינתם, לקוח שלא משלם טיפ "מתוך עקרון" גוזל מהם כסף שמגיע להם בזכות ולא בחסד. ואפשר גם למצוא צידוקים לוגיים לתפיסה הזאת. הסוגיה הזאת היא ממש לא מצב של "שחור ולבן" כמו שכותב הבלוג טוען.

בקיצור, מה שהיה כאן זו התנגשות בין עקרונות. ואני לא מתרשם במיוחד מהדרך שבה התנהל אף אחד מהצדדים כאן. המלצרים לא היו צריכים להיות כאלה קטנוניים, אבל גם כותב הבלוג היה צריך להבין שזה לגיטימי שהם רואים את הדברים אחרת.
לצפיה ב-'הוא מפרסם בבלוג'
הוא מפרסם בבלוג
20/06/2018 | 13:54
3
30
את החוויה הרעה שהייתה לו
וכמו כל לקוח ממורמר יש לו זכות להשמיע ביקורת ולהזהיר אחרים
וזה שהמלצרים רואים שטיפ הוא חלק מהמשכורת שלהם
לא אומר שזה נכון ולא אומר שזה צודק
אפילו להיפך, חלק התרגלו להשאיר טיפים בגלל החוסר נעימות הזאת שתהיה להם עם המלצר במידה ויערערו על זה

זה מתחיל מהכתיבה על החשבונית "לא כולל שירות"
וממשיך לדברים אחרים
פרצוף חמוץ ומושפל והערות בסגנון "כשאתם תעבדו ותהיו מלצרים..."
לעתים זה אפילו לא בגלל שלא נשאר טיפ אלא כי לא השאירו מספיק טיפ לדעתם
או שאחד מהחבורה שיושבים החליט לא לשים טיפ והשאר היו אמורים להיות אחראים עליו
אחריי ואחריי חברים שלי רדפו בעבר חבורת מלצרים ברחוב
"לא השארתם מספיק טיפ למלצרים שלכם"
וגם דרשו מאיתנו לשלם 18 ש"ח על אבטחה

ודרך אגב כמו שנגמר מהעולם המנהג הזה לשלם במסעדות על אבטחה הגיע הזמן שהסתמכות על טיפים כחלק מהתשלום תיגמר מהעולם
יש בעל עסק, הוא צריך לחשוב על כל ההוצאות שלו, כולל שכר למלצרים ולאבטחה ולתמחר מנות בהתאם
ואז באמת יהיה יותר נוח להשאיר טיפ אמיתי למלצר שבאמת בא והשקיע וגרם לחוויה טובה ומיוחדת במסעדה
לצפיה ב-'ואני רוצה לציין גם'
ואני רוצה לציין גם
20/06/2018 | 14:10
1
23
שיש פעמים שאני מגיע מהכיוון השני
למשל הייתה מלצרית בחיפה לפני 10 שנים
המנות הגיעו תוך כמה דקות לשולחן שלנו וכל הערה על האוכל הכי קטנה שנשמעה ישר הייתה ליד השולחן שלנו (לא הבנו איך היא שמעה בדיוק) והחליפה, גם בכמה דקות
ואז כשהגיע החשבון החבר'ה חישבו איך להשאיר 10% ולי זה נשמע קצת מטופש, כי לה ספציפית באותו יום הגיע 50%, כך גם נתתי לה משלי אם אני זוכר נכון

דווקא המינימום ל10% הרבה פעמים הופך למקסימום 10% למי שיכל להשאיר יותר אם הייתה לו אופציה פתוחה
לצפיה ב-'ככה גם אני נוהג. ואם השירות היה ממש גרוע - הם לא יקבלו כלום'
ככה גם אני נוהג. ואם השירות היה ממש גרוע - הם לא יקבלו כלום
20/06/2018 | 15:02
23
בעיניי ה-10% זה לא מינימום ולא מקסימום, אלא ממוצע. כל הקטע של טיפ, זה שהוא נותן לך כלקוח את ההזדמנות לתת פידבק על השירות עם הארנק.

מי שחושב ש-10% זה מינימום או מקסימום, מפספס לחלוטין את כל העניין. אפשר לאהוב את המנהג הזה ואפשר לשנוא אותו, אבל כך או כך חשוב להבין מה המשמעות שלו.

ובדיוק בגלל זה גם צורם לי כשמישהו מחליט "אני לעולם לא אשלם טיפ, מתוך עקרון". זה לא העניין של הכסף. זה לא שאני מפחד שהמלצר לא יוכל לגמור את החודש. זה העניין של המשמעות הנתפסת של אמירה כזו. אצל המלצרים יש חיבור פסיכולוגי ברור בין "גובה הטיפ" ו"דעתך על השירות". זו הדרך מקובלת להשאיר פידבק על איכות השירות, והקישור הזה טבוע עמוק עמוק במוח שלהם.

אז לצפות מהם לא לקחת החלטה עקרונית כזו באופן אישי, זה לא ריאלי.

לצפיה ב-'אמרתי שאין לו זכות? '
אמרתי שאין לו זכות?
20/06/2018 | 14:40
19
אני רק לא מבין איך הגענו מ"חוויה של לקוח שקיבל שירות גרוע" ל"אפליה נגד אוטיסטים". איפה בדיוק האפליה כאן? באמת, לא כל דבר צריך למצב במונחים של אפליה או חוסר סובלנות לאוטיסטים.

(אם אתה באמת רוצה דוגמא לאפליה כזו: תחשוב על זה שהדרך היחידה להזמין מלצר במסעדה היא "לתפוס" אותו עם קשר עין. מה אמורים לעשות אנשים שלא מסוגלים לזה? הרי לך דוגמא להיעדר נגישות בסיסי לאוטיסטים)

ואני מסכים איתך לגמרי שהיה עדיף אם המנהג של טיפים היה עובר מהעולם. זה סתם מסבך דברים והופך אותם ללא ברורים. היה עדיף אם היו מעלים את כל המחירים ב-10%, מבטלים את כל הנוהל של הטיפ, ומעלים את המשכורת של המלצרים בהתאם.

אבל כרגע זה לא המצב. כרגע יש מצב סכיזופרני, שבו המחיר שכמעט כולם מסכימים עליו כ"מחיר הסטנדרטי" הוא מספר שגבוה ב-10% מהמחיר הנקוב בחשבונית. מסכים שזה מטופש. מסכים שזה אידיוטי. אבל לא תצמח לנו שום תועלת מכך שנעמיד פנים שזה לא המצב. זה המצב, וכולם - מהמלצרים ובעלי המסעדות, ועד ללקוחות עצמם - יודעים שזה המצב ובוחרים את הבחירות שלהם על סמך הידיעה הזאת.

בכל מקרה, בוודאי ששום דבר מזה לא מצדיק שירות גרוע או השפלת לקוחות.  מהבחינה הזאת, הויכוח העקרוני הוא בכלל לא רלוונטי. שירות גרוע הוא שירות גרוע. אבל זה לא סותר את העובדה שאני עדיין חושב ש"לסרב לשלם טיפ בעקרון" זו עמדה בעייתית שמזמינה צרות. המלצרים היו צריכים לבלוע את הצפרדע ולהיות מקצועיים יותר, אבל אין ספק שאכן היתה כאן צפרדע.
לצפיה ב-'ואני קצת חוזר בי מהתקיפות שבה כתבתי את הדברים'
ואני קצת חוזר בי מהתקיפות שבה כתבתי את הדברים
20/06/2018 | 12:57
31
הנקודה החשובה פה היא מה עושים הלאה.

הרי זה לא פעם ראשונה שמקרה כזה קורה לכותב הבלוג. הן העמדה שלו, והן העמדה האופיינית של המלצרים, ידועות. ולצערנו הרב, הן גם סותרות לחלוטין זו את זו.

אז השאלה היא: מה עושים עם זה? איך נתמודד עם מצב כזה בעתיד? לא צריך לחכות עד שזה קורה שוב ו"תופס אותך בהפתעה". לא צריך להגיע למצב שזה הורס לך את כל היום. אם לא תצפה מאנשים לעשות דברים שהם לא מסוגלים לעשות, כך גם לא תתאכזב.

ואנחנו כבר יודעים איך הם יתנהגו. אז כל מה שנשאר לנו לעשות, זה לבחור את ההתנהלות שלנו - הן לפני והן אחרי.
לצפיה ב-'דברים שמציקים לי'
דברים שמציקים לי
20/06/2018 | 04:52
3
49
ואני פשוט רוצה לשפוך פה ואולי למישהו תהיה תובנה.

עברנו כמעט את כל השלבים של האבחון באסף הרופא ואנחנו בעצם מחכים לסיכום שיהיה עוד שבועיים. האם יש להם כבר תשובה סופית נכון לרגע זה? האם ההמתנה היא אילוץ בירוקרטי או טכני (צריך להדפיס סיכום), או שהם עדיין בדיונים לגבי הילדה?

אני שואלת כי דיצה אמרה שאם יש משהו נוסף שאני נזכרת בו בדיעבד שאני פשוט אשלח להם ואני עשיתי את זה. היה משהו חדש שנזכרתי או שהילדה אמרה ושלחתי. השאלה אם עדיין יש טעם לשלוח עוד דברים, או שיש להם כבר החלטה וזה סתם מתקרצץ?

(כן, זה קצת או הרבה אובססיבי, אבל ככה אני מתמודדת ככל הנראה).

וזה נשאל כי אתמול הצלחתי לנהל שיחה עם הבת שלי על המצב החברתי והלימודי שלה (היא בדרך כלל בונקר), ולמדתי כמה דברים שלא ידעתי ושאין לי מושג למען האמת אם הם קשורים (ולאיזה אבחון כי היא מבלבלת מאוד).

לדוגמא למדתי שהיא מנסה להצטרף לשיחות של הבנות אבל הן מסלקות אותה ושהיא חושבת שהנושאים שהבנות מדברות עליהן לא ממש מעניינים אותה.

ושאלתי אותה למה היא מצליחה יפה בלמידה עם מורה להוראה מתקנת וגם כשהיא יושבת איתי ובכיתה היא לא כותבת כלום ורק יושבת ומציירת ושקועה בעניינים שלה והיא אמרה שיש המון רעש בכיתה, הילדים צועקים כל הזמן והיא לא יכולה ללמוד ככה. (אבל היא לא יוצאת מהכיתה ויושבת בשקט ולא מפריעה).

וזה נראה לי חשוב לספר אבל אם כבר הכל נכתב, אז האם יש טעם?
לצפיה ב-'יש טעם, לכן צחור אמרה לך לשלוח'
יש טעם, לכן צחור אמרה לך לשלוח
20/06/2018 | 08:00
2
51
כמובן שאני לא יודעת האם הם כבר הגיעו לאבחנה  לגבי בתך
אבל בעקרון, במיוחד כשמדובר באבחנה מבדלת, יש דיונים בצוות האבחון.
הדברים הרי אינם חד-משמעיים, לכן הגעתם לאבחנה מבדלת.
אז יש טעם בכל דבר שהילדה מספרת על עצמה.
נכון שבנוסף גם ההדפסה וכו' לוקחת איזשהו זמן,
ויש גם מאובחנים נוספים שהצוות עוסק בהם,
ועדיין- כל צוהר שהילדה פותחת לעולמה הוא משמעותי.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/06/2018 | 09:44
1
17
שלחתי לה.

לצפיה ב-''
20/06/2018 | 16:07
6
לצפיה ב-'״רגיל״ זה לא ברור מאליו | הסבר על הפרק השני של ׳על הספקטרום׳'
״רגיל״ זה לא ברור מאליו | הסבר על הפרק השני של ׳על הספקטרום׳
19/06/2018 | 15:41
1
42

הפרק הזה של ׳על הספקטרום׳ שופך אור על משהו שאני מזמן מנסה להבין:
למה החברה חושבת שאוטיסטים הם מוגבלים?

באותו הזמן עולות לי שאלות חדשות:
מתי ואיפה החברה מרשה לאוטיסטים להיות ״עצמם״?
למה החברה לא מצליחה להסביר לאוטיסטים מה לא בסדר?
והאם החברה תהיה מוכנה לעשות מאמץ קטן לטובת השונה?

לצפיה ב-'אתה כותב מאוד יפה, סגנון כתיבה שלך כזה שמאוד'
אתה כותב מאוד יפה, סגנון כתיבה שלך כזה שמאוד
19/06/2018 | 22:32
23
קל לקרוא אותך.
תודה!
לצפיה ב-'המלצות לאבחון פרטי ולתצפית בגן לבת 3 מאזור הצפון'
המלצות לאבחון פרטי ולתצפית בגן לבת 3 מאזור הצפון
17/06/2018 | 14:53
3
48
הבת שלי בת 3 ורבע, בתהליכי אבחון ארוכים בהתפתחות הילד עם חשד לאוטיזם ול-ADHD. אני חוששת שעשיתי טעות כשהתחלתי עם התפתחות הילד, בגלל הזמן הרב שזה לוקח פספסנו את ההרשמה לגני תקשורת ואין לי מושג מה יהיה איתה מבחינת גן בספטמבר. האם יש מכונים מומלצים, רצוי באזור הצפון (אנחנו מהקריות) שבהם ניתן לעשות אבחון אמין ומהיר שיהיה מקובל גם על ביטוח לאומי, קופת החולים (מכבי), משרד הבריאות וכל גוף שנצטרך לבוא במגע איתו? יצרתי קשר גם עם אסף הרופא (למרות שזה רחוק לנו) ונאמר לי שכרגע אין תורים וייקח שבועות או חודשים. אנחנו לא רוצים לאבד שנה של עזרה בשבילה. מה עושים? בהתפתחות הילד גם לא מוכנים כרגע לתת לה תצפית בגן למרות שהתקשורת שלה עם ילדים שונה לחלוטין מהתקשורת עם מבוגרים. אשמח להמלצות על אשת מקצוע שתבוא לתצפת בגן מטעמנו (בקריות) ושההמלצות/האבחון שלה יהיה מקובל על הגורמים שאיתם נצטרך לבוא במגע. אשמח גם לכל טיפ נוסף, אני ממש חדשה בזה וחסר לי הרבה ידע. רוצה לעשות את הדברים נכון ולקדם את הבת שלי.
לצפיה ב-'לא מכירה אישית, אבל למכון מילמן יש שם טוב'
לא מכירה אישית, אבל למכון מילמן יש שם טוב
17/06/2018 | 17:28
1
32
לצפיה ב-'אני לקחתי למילמן'
אני לקחתי למילמן
18/06/2018 | 20:45
22
התור לקח כחודש וחצי (כי הסכמנו לתור שהתבטל, אחרת היינו מחכים עוד כחודש) . האבחון לקח שני מפגשים, תוך שבוע.
לצפיה ב-'אני חושב שגם פסיכיאטר יכול לאבחן'
אני חושב שגם פסיכיאטר יכול לאבחן
17/06/2018 | 17:40
41
תשלימו את התהליך בהתפתחות הילד
בינתיים אולי תפנו באופן פרטי לפסיכיאטר\ית, משהו מזורז לשם קבלת זכאות.
ועדות השמה כבר היו, אבל אני חושב ששיבוצים עדיין אין, ויש מצב שתוכלו בכל זאת למצוא לה מסגרת לשנה הבאה.
אצלנו נכנס ילד בסביבות חנוכה, עד אז היה הגן עם 7 ילדים.
אם יש מקום פנוי בגן קרוב אולי תוכלו עדיין להספיק.
לצפיה ב-'לא יכולה יותר לשמוע '
לא יכולה יותר לשמוע
16/06/2018 | 12:46
5
131
על "אנשים רגישים". 
אני כל הזמן נתקלת בשיח הזה מצד אנשים מובנים מאוד, קוהרנטים מאוד ,עמוקים מאוד שמתארים- 
"אנחנו דבר אחר" . אני לא יכולה יותר לשמוע את זה כי פשוט נמאס לי . 
וזה בעצם לא נגד הרצון להיות מובנים אבל לפעמים נדמה לי כאילו עצם הנוכחות של התיוג התמידי הזה בעיקר "מזיקה" אם משאירים אותו זמן רב מדי בתודעה.
לא נדמה לי שאנשים שונים כל כך ממה שהם מתארים - כן בטוח תמיד היו אנשים שהתנהלותם והמבע שלהם לצרכיהם היה מאוד מאוד יוצאת דופן לעומת כלל סביבתם וגם הבנתם הייתה כזו או אחרת .בלי ספק שכך...
אבל מעולם לא חינכו אותם להביט בעצמם כצורת חיים נבדלת, כמין עוף מוזר, כגזע אחר. זה טיפשי . כנ"ל להפך החוד מחט של המצפן שאומר למי שלא בהגדרה- אתה שונה והוא המוזר. זה טיפשי. זה פשוט לא קיים באמת לדעתי.

למה אני אומרת את זה ? 
משתי סיבות. 
ראשית גם כשמגלים שאני טבעונית אנשים נותנים לי את אותו מבט וגישה, 
הם תמיד סופקים כפיים מעט מחשבתית , הם תמיד מביטים במבט מלוכסן בתמיהה, שואלים שאלות, בודקים את השטח מה מותר ומה אסור לדבר על חיות , מבררים את הגעגוע לבשר- בקיצור מקצים לי מקום חייזרי בקיום אנושי. 
אז אני חושבת שאני רואה את זה כמעט בכל פעם ופעם כשמישהו מקבל תגית "שונה" והוא יכול להראות אותו דבר ואפילו להשמע אותו דבר - די בדבר כל כך פעוט כמו מה הוא מכניס לפה כדי שהשדים יתחילו לרקוד.

אז אני אומרת שזה מטופש . זה לא באמת שמישהו מבין משהו חברתי . 
גם זו פיקציה. הנה יצא לי להתחבר מעט לנ"ט לאחרונה ולשאול אותם שאלות מאוד קונקרטיות למה אדם מגיב ככה, למה הם מרגישים ככה, מה לדעתם הוא ניסה להגיד. אין בכלל הבנה "מפותחת" יותר- 
רק הדרך "לשחרר" דברים מפותחת יותר (ולא בטוח שלטובה).
אם אתה שואל אותו למה הוא כל כך מקלל או מקצין? הוא לא יודע "אבל יש כאלה אנשים" , אם אתה שואל אחר למה לדעתו הוא נראה כאילו הוא אחוז בתשוקה איומה- "כי בטח אוהב אותה" , אם אתה רואה אדם שכל מחשבתו לגמרי שונה וממש די בטוח שהבדידות שלו נובעת מזה שהוא באמת אפילו בניסיון לברר שונה מהכל אבל הוא מספיק דומה לעבור בלי תיוג - אז הוא פשוט "בקטע שלו". 
זה לא כאילו מבינים . זה שלומדים לשחרר.

האם יש לזה יתרון?.
במידה מסוימת כן , לא להתערב ולתת לאחר לתקתק את שלו כי בדרך כלל אין לו חריגה מספק חיצונית שמאפשרת לעצור אותו בתיוג ולכלוא אותו במילה.
מצד שני זה מאוד שטחי גם וחסר יכולת להסיק ולהפיק משהו על העולם.

המסקנה שלי שהתיוגים האלה הם זבל של טוהר המידות שמנסה להיות "מתחשב" אבל אינו כך בכלל. יש שונות כלשהי בין כל בני האדם אחד מהשני לא בין אוטיסטים לנ"ט ולא ברור בכלל מה הגבול של אלה. עד שלא ימצאו הגדרות חכמות מאלה שמשקפות טוב יותר מהות  אנושית אני לא רואה סיבה להשלים עמן. 

כולנו בני אדם גם בכיוון האוטיסטי וגם בכיוון הלא אוטיסטי. 
ולא , זו לא קלישאה זה הדבר הכי קשה להבנה.
לצפיה ב-'כי זו לא הבנה, לפחות לא כזו שנשענת על מודעות'
כי זו לא הבנה, לפחות לא כזו שנשענת על מודעות
16/06/2018 | 13:46
40
מה שמכונה "הבנה של מצבים חברתיים" זה בעצם דפוסי התנהגות, פרשנות ותגובה אינטואיטיביים, שעולים בקנה אחד עם הנורמה החברתית. לכן את לא תמצאי יותר הבנה אצל נ"ט, ואפילו להפך, משום שהם לא זקוקים לרפלקסיה על מצבים חברתיים כדי להגיב בהתאם לציפייה. 

אגב, זה לא אומר שהנורמה היא שיקוף מושלם של המערך הנפשי הנ"ט. נ"ט לא נולדים נורמטיביים, אלא מאמצים בתהליך הדרגתי של למידה דפוסי פרשנות והתנהגות שתואמים את הציפייה החברתית (הביטוס). אבל יש בהחלט משמעות לעובדה שאנשים מסוימים מסתגלים היטב לציפייה החברתית ואנשים אחרים מתקשים להפוך את הנורמה לטבע שני, בשל הפער בינה לבין המערך הנפשי המולד שלהם.

וגם אני שונאת את הביטוי "אנשים רגישים", כי הוא מניח שההבדלים נעוצים בעוצמה בלבד, כאילו שיש רק סקאלה אחת של רגישות. בפועל, כולנו רגישים יותר ופחות לדברים שונים, אלא שהסביבה האנושית ערוכה להכיל סוג מסוים של רגישויות ואדישה לחלוטין לאחרות. 
לצפיה ב-'אין אנשים רגישים'
אין אנשים רגישים
16/06/2018 | 20:22
2
35
יש אנשים יןתר דרעק ופחות דרעק אין אנשים מעבר לזה טבעוני או אוכל בשר פימיניסט או שובינסט זה בכלל לא משנה כולם חרא
לצפיה ב-'אכן אין שום קשר בין מידת הדרעקיות לבין קטגוריות כאלה ואחרות'
אכן אין שום קשר בין מידת הדרעקיות לבין קטגוריות כאלה ואחרות
17/06/2018 | 15:07
1
28
מקסימום, השתייכות לקטגוריה עשויה להעלות את הסיכוי שבן-אדם יהיה דרעק בצורה מסויימת, אבל אפילו זה לא תמיד נכון.

בכל מקרה, זה לא ממש נכון ש"כולם חרא". מה שנכון זה שאף אחד לא מושלם, וגם לא קרוב למושלם. אבל יש בהחלט אנשים טובים יותר ואנשים טובים פחות. ויש גם דרכים רבות להיות "לא מושלם" שאינן קשורות דווקא בלהיות אדם רע.
לצפיה ב-'זה נכון'
זה נכון
17/06/2018 | 16:00
15
אין בן אדם מושלם ויש טובים יותר וטובים פחות .
לצפיה ב-'הבעיה היא לא בעצם ההגדרות והתיוגים. הבעיה היא במה עושים איתם'
הבעיה היא לא בעצם ההגדרות והתיוגים. הבעיה היא במה עושים איתם
17/06/2018 | 14:58
25
השאלה היא זאת:

האם אנחנו משתמשים בהגדרות האלה כדי לבנות גשר לתקשורת, או שאנחנו משתמשים בהן כדי למדר את האחר (או את עצמנו!).

ואין דרך "טובה" יותר להרים חומות מאשר להתייחס לתיוג בין שתי מילים כאל חזות הכל.

אני, למשל, מתייחס להיותי על הספקטרום כנקודה חשובה של הכירות עצמית. לפעמים זה גם מביא לתובנות חשובות, שלא היה לי סיכוי להגיע אליהן בלי ההגדרה הזאת. אבל לרוב אני בכלל לא חושב על זה. הרבה יותר פרודוקטיבי להתייחס ל- quirks האישיים שלי ליתרונות האישיים שלי ולחסרונות האישיים שלי.

וכנ"ל לגבי אנשים שאני מכיר. נכון שמדי פעם אני עשוי לתהות עם אדם שאני פוגש הוא על הספקטרום או לא, ולפעמים זה גם עוזר להבין נקודה פה ושם, אבל ב-95% מהמקרים זה לא ממש רלוונטי.

כי כמו שאמרת: קודם כל, כולנו בני-אדם. ולכך אני אוסף: כל השאר זה רק "תבלין", וחשוב לדעת לא לבלבל בין התבלין לבין המנה העיקרית.

בכל מקרה, אני חושב שהנטייה של רוב האנשים פשוט "לשחרר" היא דבר מבורך. נכון שזה שטחי, אבל את רוב האנשים ממש לא מעניין להיכנס לעובי הקורה ולדקויות של העניין. לא באמת מעניין אותם להבין. אז עדיף שלא יתעסקו בזה בכלל, במקום שישתמשו בתיוגים והגדרות כתירוץ להפסיק לחשוב.

זאת גם הסיבה שהגישה של ה"מטפלים" כל-כך מסוכנת. הם בעצם כופים על אנשים לחשוב במונחים של תיוג. משכנעים הורה להתייחס לילד שלו כאילו שהוא איזה חייזר. ומה לעשות, שגם הורים הם בני-אדם, והרוב המכריע של בני-האדם ממש לא בנויים להיות פילוסופים גדולים. לצפות מההורה הממוצע לקחת את התיוג לכיוון חיובי זה פשוט לא ריאלי.

(לכן גם כל הנאומים שלנו כאן על "קבלת השונה" לפעמים מחטיאים את המטרה. עובדתית הכל נכון, אבל זה גם יוצר את הקורא תחושה של אובר-דרמטיות שהיא לא בדיוק בריאה)
לצפיה ב-'תהיות שונות'
תהיות שונות
15/06/2018 | 06:46
61
333
אנחנו באמצע תהליך האבחון באסף הרופא לביתי בת העשר וחצי.

קודם כל רציתי לדעת מהנסיון של האחרים... כמה זמן מרגע שמסיימים את האבחון ועד לקבלת הסיכום? ואיך שורדים בינתיים?

בתחילת האבחון אמרו לנו שהיות ועברה לפני פחות משנה אבחון פסיכולוגי (בשפ"ח...
המשך>>
אנחנו באמצע תהליך האבחון באסף הרופא לביתי בת העשר וחצי.

קודם כל רציתי לדעת מהנסיון של האחרים... כמה זמן מרגע שמסיימים את האבחון ועד לקבלת הסיכום? ואיך שורדים בינתיים?

בתחילת האבחון אמרו לנו שהיות ועברה לפני פחות משנה אבחון פסיכולוגי (בשפ"ח בישוב), הם ישקלו אם יש צורך בעוד אבחון כזה דרכם. לאחר הפגישה איתנו ולאחר האדוס והבדיקה הרפואית חיכינו מספר ימים ואז קיבלנו מועד נוסף לאבחון הקוגניטיבי (פסיכולוגי). ואני תוהה למה בסוף הוחלט שיש צורך? למישהו יש רעיון?

עוד משהו שמציק לי ספציפית - הילדה עברה בעבר אבחון בבית אחד ולא קבלנו אבחנה של ספקטרום. אנחנו עוברים אבחון נוסף עקב האבחון בשפ"ח שאמר שיש צורך באבחנה מבדלת עבורה. אני תוהה ספציפית אם יש ילדים שאין להם הסטוריה של בעיות קשר עין ויש להם ג'סטות ויש להם יכולת לשחק משחק דמיון ובכל זאת מקבלים אבחנה של אוטיזם.

(מה שיש לה זה בעיות חברתיות מהותיות, חוסר יכולת להבין את הצד השני, עיכוב מוטורי, רגישות תחושתית, חרדות, שפה גבוהה מאוד, קשיים רבים בלימודים - לא עושה כמעט כלום בשיעור וציונים והישגים לא ממש חשובים לה, כן רוצה חברים).

תודה
לצפיה ב-'"Atypical" האם ראיתם'
"Atypical" האם ראיתם
14/06/2018 | 12:04
59
660
את הסרט הזה ומה אתם חושבים עליו?

המשך>>
את הסרט הזה ומה אתם חושבים עליו?

לצפיה ב-'מתוך ידיעון קשר:תכנית הכשרה לקבלת החלטות נתמכת'
מתוך ידיעון קשר:תכנית הכשרה לקבלת החלטות נתמכת
15/06/2018 | 10:31
1
33

עוד על קבלת החלטות נתמכת, באתר 'בזכות':
" לכל אדם קיימת הזכות הבסיסית לקבל החלטות על חייו על בסיס רצונו ולהכרה בכשרותו המשפטית.
על כן מינוי אפוטרופוס על אדם מהווה פגיעה באוטונומיה, בחירות ובכבוד של האדם. 
אנו מאמינים כי אדם שמתקשה לקבל החלטות על חייו זכאי לקבל תמיכה, ליווי וסיוע ולא שלילה של זכותו להחליט על חייו. 
כפועל יוצא יש לצמצם את השימוש באפוטרופסות, יש לפתח חלופה לאפוטרופוס של תמיכה בקבלת החלטות
ויש לפתח חלופות נוספות אשר מאזנות בצורה מתונה יותר בין חירותו של האדם לבין בטחונו."

לצפיה ב-'לי יש אפטרופוס'
לי יש אפטרופוס
15/06/2018 | 21:51
23
אבא שלי והוא רוצה להכניס אותי לבית לחיים כי הוא לא יכול לטפל בי יותר אבל יאמר לזכותו שהוא מחפש לי מקום טוב והוא מנסה להכניס אותי לכישורית שזה אחד המקומות הכי מתקדמים בעולם לאנשים בעלי צרכים מיוחדים האם זה החלום שלי ? להיות במסגרת כזו כל חיי ? התשובה היא לא אבל אני לא יכול לדואג לעצמי ואני גם לא מתקשר כמעת בעל פה ובתפקוד יום יומי נמוך לכן תלוי בזולת כמעת בהכל אבל אני מתנחם שלפחות מנסים להיכנס אותי למקום טוב ולא רוצים לזרוק אותי באיזה מוסד וזהו ועל זה אני כן מעריך את אבי וסבי שמחפשים לי את הטוב ביותר ...
לצפיה ב-'דרושה משלבת לילדה העולה לכתה ז בכפר סבא'
דרושה משלבת לילדה העולה לכתה ז בכפר סבא
14/06/2018 | 23:56
15

לילדה מקסימה בת 12 בתפקוד מאוד גבוה מכפר סבא, דרושה משלבת + מטפלת לליווי בכתה ז.
נזדקק למספר משמרות בשבוע (בוקר/צהרים)-גמיש.
התכנית התנהגותית (ABA) בהדרכת פסיכולוגית, מנתחת התנהגות מוסמכת.
מתאים לפרקטיקום בניתוח התנהגות ולניסיון מקצועי-טיפולי.
קורות חיים בצירוף זמינות לעבודה נא לשלוח לאימייל:
pool112@walla.com
doronnn202@gmail.com

לצפיה ב-'חג האוטיסטים 2018'
חג האוטיסטים 2018
12/06/2018 | 12:05
20
115
התאריך הבינ"ל הוא 18 ביוני, אבל השנה האירוע הישראלי מתקיים ב 28 ביוני.

"בואו לחגוג אתנו את חג האוטיסטים הבינלאומי - החג הכי שמח בשנה!
יום חמישי, 28 ביוני, בפארק אגם החורף (השלולית) בנתניה.
חג האוטיסטים הבינלאומי הוא יום בו אנו, אנשי המגוון האוטיסטי,
חוגגים את קיומנו. ביחד או לחוד, בשקט או ברעש.
זהו חגה של הקהילה האוטיסטית וחלק מן התרבות האוטיסטית.
אנשי המגוון האוטיסטי בכל הגילים, בני משפחה, חברים ואוהדים
מוזמנים לבוא לחגוג איתנו!"

חוויות, רשמים ושאלות נפוצות בנושא חג האוטיסטים

לצפיה ב-'בשביל מה השינוי בתאריך? נתנו לזה לפחות איזושהי סיבה?'
בשביל מה השינוי בתאריך? נתנו לזה לפחות איזושהי סיבה?
12/06/2018 | 17:55
5
45
אני אישית לא מתחבר לכל הקטע של "חג האוטיסטים" אבל אם כבר קובעים חג רשמי, אז לפחות שיהיה תאריך קבוע. בעיקר שמדובר בחג שמוקדש לאוטיסטים, לא?
לצפיה ב-'אירועי החג מתקיימים לאורך כל חודש יוני'
אירועי החג מתקיימים לאורך כל חודש יוני
14/06/2018 | 14:03
4
40
כפי שרואים במה המצורפת, אירועי החג מתקיימים לאורך כל חודש יוני, החל באירוע שהתקיים ברדינג ב- 4 ביוני ועד האירוע שיתקיים בצ'סטר ב- 1 ביולי.
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1dUctT88m...

אין לי מושג למה האירוע הישראלי יתקיים דווקא ב- 28 ביוני. נדמה לי שפשוט רצו לערוך אותו ביום חמישי (יום נוח לאירועים), ועד שהתחילו לתכנן אותו יצא שיום חמישי הנוח הקרוב ביותר הוא 28 ביוני (כי לוקח זמן לתכנן אירוע. קשה לעשות את זה תוך ימים ספורים).
לצפיה ב-'אם כך, מה המשמעות של ה-18 ביוני בכלל?'
אם כך, מה המשמעות של ה-18 ביוני בכלל?
14/06/2018 | 14:12
3
14
לצפיה ב-'ה-18 ביוני זה היום הכללי'
ה-18 ביוני זה היום הכללי
14/06/2018 | 17:06
2
21
חוגגים בכל העולם
בארץ בניגוד למקומות אחרים בעולם יש רק ארגון אחד שמארגן את זה
אז החגיגות משתנות לפי איך שהם החליטו לקיים

למה ה18 ביוני? לא יודע
גם לתאריך של מצעד הגאווה אני לא חושב שיש משמעות כלכך
לצפיה ב-'אבל חן אומר שגם בשאר העולם לא חוגגים דווקא ב-18 ביוני'
אבל חן אומר שגם בשאר העולם לא חוגגים דווקא ב-18 ביוני
14/06/2018 | 17:34
1
24
וכששאלתי "למה ה-18 ביוני" אז לא התכוונתי למה בחרו דווקא ביום הזה ולא ביום אחר.

התכוונתי - למה אומרים שזה יום החג, כשהאירועים מתפרסים בכל העולם על פני חודש שלם. איזה מין "יום חג" זה, אם בעצם לא קורה באותו היום שום דבר מיוחד?
לצפיה ב-'גם הרמאדן מתפרש על פני חודש'
גם הרמאדן מתפרש על פני חודש
16/06/2018 | 16:20
14
והוא גם חג וגם חודש
לצפיה ב-'לחגוג את הסטיגמה'
לחגוג את הסטיגמה
13/06/2018 | 07:43
13
73
"אוטיזם" זו מראה של החברה. 
יש אנשים שמוצאים בה יופי וחוכמה ויש כאלו שרק רוצים לשבור אותה. 
"אוטיסט" זה תפקיד חברתי ולחגוג את האוטיזם זה להיכנע לנורמה ולחשוב על עצמך במונחים של זהות חברתית במקום זהות עצמית ועצמאית. 

השתתפתי בכמה מפגשים כאלו ואפילו עזרתי לארגן אחד מהם וגיליתי את מה שמובן מאילו: מאחורי הסטיגמה יש בני אדם וכולם שונים זה מזה ולכן המכנה המשותף היחיד הוא ההתנגשות עם הנורמה החברתית. 

לצפיה ב-''
13/06/2018 | 07:55
9
לצפיה ב-'לא בדיוק'
לא בדיוק
13/06/2018 | 10:26
1
45
אוטיסטים מתנגשים בנורמה מכיוון מסויים מאוד ומסיבות מובהקות מאוד,
למרות שגם לדעתי עצם ההדרה של אנשים עם רגישויות מסויימות כ"אוטיסטים", תחת שם של לקות, מחלה, תסמונת או הפרעה, מעידה על הנורמה בעיקר ולא מספרת ולא משרתת ולא נותנת דבר ל"אוטיסטים" עצמם.

גם בגלל זה אין מה לחגוג, חגיגות זה לנ"ט, גם הצטופפות במרחב אחד לשם העצמת הזהות זה מאפיין נורמטיבי שדווקא שוב לאוטסטים את הנפש והנשמה כמעט יותר מכל דבר אחר, אז בוודאי, החגיגות האלה מגלמות תבוסה, חוגגים רצח עם
לצפיה ב-'חגיגות זה לכל מי שבא לו לחגוג (ולא למי שלא בא לו לחגוג)'
חגיגות זה לכל מי שבא לו לחגוג (ולא למי שלא בא לו לחגוג)
14/06/2018 | 14:16
17
לצפיה ב-'הכל עניין של מידה, לדעתי. הבעיה היא כשלוקחים את זה לקיצוניות'
הכל עניין של מידה, לדעתי. הבעיה היא כשלוקחים את זה לקיצוניות
13/06/2018 | 14:47
4
58
זהות חברתית בעיניי זה סבבה, כל עוד היא לא באה על חשבון הזהות האישית. ואני חושב שיש בהחלט טעם בא"סיות כזהות חברתית (אני רק לא אוהב להשתמש במילה אוטיזם לצורך הזה, כי זו מילה שנולדה בחטא הממסד הרפואי והזהות החברתית שעליה אנחנו מדברים היא לא דיאגנוזה רפואית).

הבעיה מתחילה כשאנשים שוכחים את עצמם בתוך הזהות החברתית הזאת.

כמו שאני אוהב לומר: אני קודם כל בן-אדם, ואחר-כך אוטיסט.

בכל מקרה, אין לי בעיה עקרונית עם "חג אוטיסטים". אני פשוט לא מתחבר בכלל לדרך שבה הוא נחגג בפועל. במקום זה, אני מעדיף לחגוג את הגיוון האנושי באשר הוא ב-5 באפריל (יום השנה של המפגש הראשון של האנושות עם בני כוכב אחר ב"מסע בין כוכבים").
לצפיה ב-''
13/06/2018 | 22:56
9
לצפיה ב-'לייק (לא מצאתי את הסימן...)'
לייק (לא מצאתי את הסימן...)
14/06/2018 | 07:07
1
27
לצפיה ב-'אפשר ליצור את הסימן ע"י הקשת | כן | (בלי הרווחים)'
אפשר ליצור את הסימן ע"י הקשת | כן | (בלי הרווחים)
14/06/2018 | 13:55
25
וברשימת הסמיילים, הוא נמצא עמוק באמצע, תחת הכותרת "ניגודים"
לצפיה ב-'נולדתי בחמש באפריל'
נולדתי בחמש באפריל
14/06/2018 | 08:09
33
אולי בגלל זה אני כל כך "מגוון" ובכל מקרה עצם ההגדרה, ובוודאי האבחון, של אדם כאוטיסט מגלם כשל מערכתי ואישי לנסיון לאזן את האישי עם החברתי כך שלא יכולה להיות זהות חברתית אוטיסטית
לצפיה ב-'אני חוגג כי כיף לי לחגוג'
אני חוגג כי כיף לי לחגוג
14/06/2018 | 14:07
4
43
אני בנאדם פשוט. אין לי מושג מה זה "מראה של החברה", מה זה "תפקיד חברתי" ומה זה "לחשוב על עצמך במונחים של זהות חברתית במקום זהות עצמית ועצמאית".
אני יודע שכיף לי להשתתף באירועי חג האוטיסטים ולכן אני משתתף בהם.
כמובן שמי שלא כיף להם באירועים כאלה לא אמורים לבוא אליהם
לצפיה ב-'אוטיסטים הורסי מסיבות ידועים'
אוטיסטים הורסי מסיבות ידועים
14/06/2018 | 14:26
3
40
אנטיפטים חסרי אמפטיה שמשום מה לא אוהבים רעש צפיפות והרבה אנשים, לא כיף איתם, אנשים לא פשוטים
לצפיה ב-'אין שם רעש, גם לא צפיפות'
אין שם רעש, גם לא צפיפות
14/06/2018 | 16:33
2
41
יש שם א"סים, שכמו חן, נחמד להם להיות שם.
אולי נחמד להם להיות בסביבת אנשים שלא שופטים אותם,
שלא מתייחסים אליהם כפגומים בגלל התנהגויות שנחשבות מוזרות ואנטיפטיות,
אולי כייף להם לדבר על תחומי העניין שלהם
אולי כייף להם להעיף בועות סבון,
אולי כייף להם לשבת בצד ולראות אנשים עושים את זה ושמחים בזה.
כמו שהוא כתב- מי שלא כייף לו, לא יבוא.
לצפיה ב-'ומי שיש לו דעה לעניין שיביע את דעתו ?'
ומי שיש לו דעה לעניין שיביע את דעתו ?
14/06/2018 | 16:38
1
33
מותר ?
תודה
אז דעתי שהתכנסות המונית על בסיס רגשי זה הכי נ"ט, אוקיי

לצפיה ב-'מישהו אמר שלא בסדר שהבעת עמדתך? '
מישהו אמר שלא בסדר שהבעת עמדתך?
14/06/2018 | 16:50
38
לענות לך ולהציג כיוון מחשבה אחר לא רק שלא אומר שלבנאדם יש בעיה שהבעת עמדתך,
להיפך- זה אומר שהבנאדם חושב שטוב שהבעת עמדתך, והוא/היא מתייחס/ת אליה עניינית.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה