לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1628516,285 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'גן תקשורת תל אביב'
גן תקשורת תל אביב
18/02/2019 | 10:32
28
שלום לכולם ,
חדשה כאן בפורום , רציתי להתייעץ  בנוגע לגני תקשורת בתל אביב .
למישהו יש המלצה  על גן מסוים , האם אפשר לבוא לראות את הגן לפני שמבקשים 
בועדה?
לצפיה ב-'מאבק בהדרת ילדים עם צרכים מיוחדים- גיוס המונים של קשר'
מאבק בהדרת ילדים עם צרכים מיוחדים- גיוס המונים של קשר
18/02/2019 | 07:46
27

"אל תיתנו להם לשחק לבד- נלחמים בהדרה של ילדים עם צרכים מיוחדים.
תארו לכם שהורים מהגן או מבית הספר לא היו רוצים שהילד שלהם
יבלה עם בתכם או בנכם בגלל המראה שלהם, או בגלל שקצת קשה להם בלימודים.
בעצם, זה משנה בכלל מה הסיבה? זו בטוח הייתה תחושה נוראית,
עבורכם ועבור הילד שלכם.
90% מההורים לא מוכנים שילדם יבלה עם ילד עם צרכים מיוחדים
בסקר שנערך לאחרונה נמצא כי - 90% מההורים לא מוכנים שילדם
יבלה עם ילד עם צרכים מיוחדים באותה מסגרת*.
זה מזעזע וזה מכאיב, אבל זו המציאות עבור 330 אלף משפחות מיוחדות בישראל!!!
הגיע הזמן לגשר על הפחדים והבורות, הדעות הקדומות ולפעול לשינוי חברתי.
בעקבות הממצאים החמורים החלטנו בעמותת קשר-
הבית של המשפחות המיוחדות להקים מערך שגרירים ארצי שיקרא "אנשי הקשר" :
הורים, אחים, סבים, סבתות וקרובי משפחה של ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים.
"אנשי הקשר" יפעלו בהתנדבות ליצירת קשר אמיתי ועמוק של המשפחות המיוחדות עם הקהילה.
מה תכלול פעילות "אנשי הקשר"?
· הכשרת המתנדבים לפעילות הסברה
· פעילויות ואירועים של משפחות מיוחדות יחד עם הקהילה הרחבה בכל הארץ, לכל אורך השנה.
· הרחבת פעילות הקו החם של קשר לדיווח על מקרי אפליה
· פעילות הסברה חוויתית במוסדות חינוך ובקהילה "

לצפיה ב-'תובנות מהתקופה האחרונה'
תובנות מהתקופה האחרונה
12/02/2019 | 07:40
14
165
כאוטיסט עם כישורים ריאלים מאוד חזקים, אני מרגיש שהרבה יותר נכון לנצל ידע וכלים (כגון טכנולוגיה) מאשר לנצל אנשים להשיג את המטרות האישיות שלי.
וכאשר מציעים לי להשפיע על אנשים בכל אמצעי מרמה כזה או אחר על מנת להשיג את המטרות שלי אני מרגיש שלא רק אני מקטין את האדם אותו אני מרמה אלא שגם חלקים ממני הולכים ומתאדים כאשר אני משקר ואני מתרחק משורש הזהות שלי.
וזה תמיד מפתיע אותי כמה זה נפוץ שאנשים רואים את המרמה ככלי הכי נגיש להגיע מנקודת המוצא שלהם למטרה שלהם.

לדוגמא איזה בחור שאני מכיר שלח לי מדריך דיגיטלי של אומנות הפיתוי (לבקשתי) והמדריך עוסק בלגרום לכך שבנות ישכבו עם מפעיל המתודות של אומנות זו ואף יתמכרו אליו מינית.
האומנות מציעה בן היתר דרכים להביא את הבחורה למצב של סערות ריגשיות ותחושות שווא שהיא חייבת לך פיצוי על עוול שהיא כביכול גרמה לך על מנת שהיא תתרכך ותתרצה ביתר קלות.
כמובן שכשאר הבנתי את הרעיון ברקע זנחתי את המדריך ואת מה שהוא מציע.

אני חשתי שאמנם זהו כלי מאוד נגיש להביא לכך שבחורה תרצה להיות איתי אך זה גם כלי מאוד נגיש לאבד חלקים מזהותי בתהליך ולהתרגל להציג את עצמי רק במסיכות.

הדוגמא עם האומנות הפיתוי היא רק דוגמא וגם קיצונית יחסית אבל הדחף החברתי למרמה נמצאת בכל תחומי החיים ואני משוכנע (וגם יודע) שלא רק האוטיסטים מתוסכלים מזה.
לצפיה ב-'תלוי מה המטרה שלך- זה לא חייב להיות ניצול'
תלוי מה המטרה שלך- זה לא חייב להיות ניצול
12/02/2019 | 13:50
8
60
להבין איך בני אדם חושבים, מה הם צריכים/מחפשים - זה כשלעצמו לא דבר רע, אם אתה מעוניין בטובת האדם האחר ודואג להימנע מלפגוע.

למשל, בדוגמה שנתת-  יש כל מיני "מדריכים" שמתיימרים ללמד גברים איך "להשיג" נשים: יש כאלה שהגישה שלהם היא ללמד אותך איך להבין מה אתה מחפש ומה בגדול נשים מחפשות, בלי שאף אחד מוליך שולל את האחר. ויש גם כאלה שטוענים שילמדו אותך איך להוליך שולל, כשהמטרה היא רק איך להגיע ליחסי מין.

להבין צרכים ויצרים של אנשים נותן לך גם תובנות עליהם וכן- גם יותר יכולת לשכנע. אם זה מוסרי או לא? זה כבר תלוי במוסריות של המטרות שלך.
לצפיה ב-'כנראה שמשהו התפספס לי בניסוח'
כנראה שמשהו התפספס לי בניסוח
12/02/2019 | 15:59
7
51
הדוגמא של אומנות הפיתוי היה אמור להיות דוגמא אחת ספציפית ולא העניין עצמו שבחיים הרבה אנשים דוחפים אותנו לרמות על מנת להשיג דברים.

כנראה שניסחתי את עצמי לא מספיק טוב או שבחרתי דוגמא טעונה מידי
לצפיה ב-'דווקא התנסחת באופן ממש ברור'
דווקא התנסחת באופן ממש ברור
12/02/2019 | 16:33
6
46
הענייין הוא שכשאתה צריך להתמודד עם אנשים, כשאתה רוצה מהם משהו, אז מאוד כדאי לדעת איך הם "עובדים". קצת כמו לעבוד עם מכונה- זה מאוד יעזור לדעת על איזה כפתורים כדאי ללחוץ, ובאיזה סדר.  לכולם יש אגו, מצבי רוח, דעות קדומות...  לפעמים צריך לשאול מה שלומם קודם, אפילו אם זה לא כל כך מעניין אותך. לפעמים כדאי לחייך, גם אם אתה לא ממש שמח, כי זה יעזור *להם* להבין שאתה פונה אליהם בבקשה ידידותית ולא דרישה או תלונה.
להבין מה הדרך הכי טובה לפנות למישהו כדי להשיג את מבוקשך זה לא רמאות, אלא יותר "שכנוע מלוטש" :)  כמובן שאם מדובר על מישהו שאתה בקשר ארוך טווח איתו (חבר, בת זוג, בן משפחה) אז כדאי להיות יותר אמיתי לאורך זמן.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
13/02/2019 | 00:09
5
135
הלחייך ולהיות נחמד זה פחות עיקר העניין שהתכוונתי אליו.

אני אמציא דוגמא שבדוגמא האילוץ הוא שכל הדמויות הם אנשים הגונים מהשורה ולא שקרנים.

ניקח מצב של זוג נורמטיבי טיפקלי שאין לו שום צורך לאתגר מוסכמות חברתיות בסיסיות וכו', עכשיו הבחור אומר לבחורה "אני אוהב אותך" (זה יכל להיות גם הפוך, אין פה דגש על הבחור) תמיד באמירה הזו תהיה כפל משמעויות.
משמעות הראשונה שהיא הפשוטה יותר היא שהבחור אכן מרגיש הצפה רגעית נעימה ככל שתהיה של אהבה כלפי אהובתו, עד כאן הכל טוב ויפה, העניין הוא כזה האמירה הזאת גם טומנת בתוכה את המשמעות הבאה: אני הבחור מתקרב לנקודה שבה אני אהיה מוכן לחתום איתך על חוזה שההורים שלך חתמו עליו לפנייך ועכשיו  מצפים ממך למצוא מי שיחתום את זה מולך ושיהיו לו השלכות חוקיות מול הערכאות ושבחוזה הזה אסכים לאהוב אותך לתמיד ועל מעידה אחת אשלם מחיר כבד ביותר שיהיה לו השלכות על כל האספקטים של חיי כגון ברכוש מול הבית משפט ובחיי האישיים במעמד החברתי.

אני חושב שאין מנוס מכך שתמיד האמירה הזאת תכלול את שני האמירות האלה בו-זמנית כאשר הסקאלה ינוע או יותר למשמעות של תחושת האהבה או יותר למשמעות של אני מוכן קצת יותר  להתחייב לחתום איתך חוזה לחיים.

ואני חושב שלשים אותי או כל אוטיסט אחר במצב של סופר-פוזיציה שכזו זה אשכרה מועקה כל-כך גדולה שזה מתבטא בכאב פיזי ובאמת מאז הקשר הזוגי הקצר והיחיד שהיה לי אני נמנע מקשרים עם בנות.

ואני חושב שהמצב הנוכחי של המוסכמות החברתיות מחייב רמה מסויימת של מרמה מצד כל הצדדים ולכן גם יש סובלנות לרמה מועטה (או יותר ממועטה, תלוי בתחכום) של מרמה
ככה שאו אפשר לנסות להפוך אותנו לאנשי מוסכמות חברתיות עם סמי מרשם, או שאולי אנשי המוסכמות החברתיות ישאלו את עצמם למה בעצם הם ממשיכים את הקו הזה, האם זה מרצונם או "כי ככה".

אני לא כזה יודע למה הדוגמאות שלי היום כל הזמן הולכות לכיוון של קשרים זוגיים אני מאוד לא עסוק בזה ביום יום, אולי פשוט מאוד נגיש שם העניין של מוסכמות החברתיות שהוטמעו סביב הקשרים האלה כנראה אפילו מוסכמות שקדמו לתנ"ך עצמו והתנ"ך יישר איתם קו.
לצפיה ב-'סופר פוזיציה זה גם פתרון ולא רק בעיה'
סופר פוזיציה זה גם פתרון ולא רק בעיה
14/02/2019 | 07:11
23
כמו למשל העובדה שאתה כמו רוב האוטיסטים ובניגוד או בשונה מרוב הנ"ט נוטה לחשוב ולחשב ולחוש בו זמנית גם את הטווח המיידי, הרגשי, המתבטא כהצפה רגשית שהופכת להצהרה וגם את הטווח הרחוק שמבטא מחוייבות למסגרת יציבה ולא חשוב מה,
והדברים הכי סותרים, וברור גם למה,
יכולה לשמש גם כבסיס לפתרון הבעיה,
שזה אומר לזהות בין היתר איפה ולמה ואיך אפשר שהמיידי והנצחי, האהבה והתשוקה, הטווח הארוך והקצר, המהיר והאיטי, בכל זאת נפגשים,
כי אם אתה יודע לנסח שאלה, לזהות בעיה, אתה כבר במצב טוב יותר בדרך לפתרונה,
וזה אחד הדברים שהכי מעצבנים ומרגיזים ומדכאים ומחרידים ביחס לאוטיזם ובכלל,
שהחברה והסביבה בנויה לדכא עד מוות ולפסול מראש דווקא את מי שמעיזים ויכולים לשאול שאלות עמוקות ולכן גם יש להם הזדמנות טובה יותר להציג גם פתרונות מהותיים יותר.
אלא שאלה מן הסתם חייבים שיראו אחרת מהמוסכמה, חיביים שיתבטאו גם כיחס שונה לשפה למשל ( השפה בנויה לגלם את ההפרדה בין המיידי לנצחי, בין האהבה כמחוייבות והתמסרות לתשוקה כחוויה....),
ואז את זה הורסים, הורגים, כי זה מפחיד ומערער נורא,
חבל מאוד,
ורע,
וטיפשי בטירוף.

לצפיה ב-'התנ"ך לא מיישר קוו עם המוסכמה'
התנ"ך לא מיישר קוו עם המוסכמה
14/02/2019 | 07:15
3
30
הוא חלק ממנה, אחד הכלים שמבטאים את סיפור התהווות הכללים והתרבות האנושית, ששורשיה אכן בנצח עצמו, ולכן גם לא ניתן ואפילו לא צריך לסמן את נקודת ההתחלה שלה,
ותבניות ומוסכמות הקשר הזוגי מכתיבות ומוכתבות כחלק מתבניות ומוסכמות החברה ומשפיעות על הכל בין אם אתה בקטע של לחיות אחד כזה או לא,
היחס לתשוקה, לאהבה, הצורך להתמסר והפחד ממנו, מקבעים את תבניות החברה כמו גם את הצורה שבה הן משתנות.
ועל רקע זה הגיע הזמן כבר מזמן שיובן שאוטיזם אינו לקות, הפרעה, מחלה, או פתולוגיה ניורולוגית כזאת או אחרת אלא כמו שבוטא כאן ובמקומות אחרים עוד ביטוי לנסיון מאוד מסויים ומובהק להתמודד, ולדעתי באומץ ובמקוריות, עם שאלות הקיום והזהות, רק שבצורה שונה ולכן משבשת ומפריעה כל כך לנורמה שבמקום להתמודד בכנות פשוט מסמנת אותו כלקות ומחלה וסוגרת עניין,
זה פחדני, זה רע, זה טיפשי, נורא

לצפיה ב-'אני חושב שהאמונה בנצחיות טומנת בתוכה חוסר איזון'
אני חושב שהאמונה בנצחיות טומנת בתוכה חוסר איזון
15/02/2019 | 22:58
2
18
בעבר הלא רחוק הפסקתי להאמין בחיים שאחר המוות ולצד ההשלמה הפחות נעימה עם ויתור על האמונה בנצחיות המודעות ובקבלה של המורטליות, באה במקומה החלמה של האינסטינקטים.
יכולתי להפנים יותר את ההבנה שכל התחושות והרגשות השליליות הן תוצר מורכב יותר של המקרה הפשוט שהוא הפחד מהמוות ולעומת זאת כל התחושות החיוביות הן השלכה מורכבת יותר של הביטחון בהישרדות שלי לעת עתה.
כמוכן בדיעבד ניכר היה שהאמונה בנצחיות המודעות עוררה בי כפייתיות בחיי היום יום שהשתחררה עם קבלת העובדה שאין נצחיות למודעות ואני חושב שזה מאוד הגיוני.
לדוגמא: מישהו שעובד בעבודה קבועה הגיוני שלרוב הוא יהיה הרבה יותר מושקע ריגשית בעבודה הקבועה מאשר אדם שהולך לעבוד בעבודה זמנית לפרוייקט או מספר מצומצם של חודשים ולאחר מיכן ימצא משהו אחר.
ככה שמאוד הגיוני לי שההכרה בעובדה שאין נצחיות מאפשרת שיחרור מכפייתיות ובכלל חוויתי התאזנות אינסקנטיבית ואינסטינקטים מאוזנים שואפים לאיזון רב עוד יותר.

לדעתי החברה כמכלול אפילו הפלחים החילוניים עדיין מנהלים את חייהם כאילו יש חיים שאחר המוות ובתפיסה שבני האדם הם יצורים מבורכים מאל עליון ולא חיות אבלוציונליות כשאר החיות ביניהם גם קופי האדם כגון שימפנזה, גורילה, בונובו ובני האדם בעצמם. (לא להתבלבל בדוגמא של הקופי אדם עם קופים שאינם קופי אדם כגון בבונים שאומנם הם גם פרימטים אך הם התפתחות מקבילה לקופי האדם והם רחוקים יותר גנטית מבני האדם ושאר קופי האדם).
אני חושב שהתייחסות למודעות כמשהו שמנותק מהישרדות הגוף ולא ככלי אבלוציונלי הישרדותי שמאפשר את הישרדות הגוף ובכללו גם המוח שהוא מרכז קבלת ההחלטות ושם גם נמצאת המודעות עצמה גורמת לחוסר איזון ומרחיקה מהומאוסטזיס.

ואני חושב שלתפיסות שגויות יש השלכות גם בזמן אמת כגון כפיתיות שנובעות מחוסר הכרה במורטליות אלא בהמשכיות אינסופית.

כבר זמן מה כאשר יש לי אי הסכמה עם אנשים על תפיסות אפילו על דברים מהיום יום כאשר הם לא מרפים והדיון ממשיך לרוב אנחנו מגיעים גם לעניין הזה ואנחנו רואים ששורש האי הסכמה נובעת מהתפיסה השונות שלנו לגבי החיים שאחר המוות.
לצפיה ב-'סטוצ זה לא פתרון'
סטוצ זה לא פתרון
16/02/2019 | 07:21
15
האמונה או התחושה או הנטיה והצורך בנצחיות, בקביעות, ברצף בלתי מופרע אינה ניתנת לבחירה בכלל, היא חלק ממאפייני הקיום והזהות, וחלק הכרחי ובלתי נמנע,
השאלה היא איך ליישמה,
והתשובה לשאלה הזאת משתנה כל הזמן דרך מה שאנחנו מכירים כהיסטוריה ואבולוציה ובכלל.

זה לא משנה מה אתה מאמין, זה בכלל לא נתון לשיקול דעתך, כל מה שאתה יכול לעשות זה לחפש את גירסתך המקורית לשאלה הנצחית הזאת

יצא לי לעבוד בהרבה עבודות זמניות וגם בכמה קבועות, לפעמים עדיף ככה ולפעמים אחרת, לפעמים עדיף לילה אחד לוהט עם אשה שלא תפגוש לעולם יותר ולפעמים רק דרך קיום מתמשך ומשותף לצידה ואיתה אתה לומד להנות איתה ואותה בצורה הכי עמוקה,
כאמור, זה לא פתור, וכל מי שאומר אחרת סתם מתיימר

יש נצחיות בין אם תרצה בכך או לא
וברור שעובדה זאת קורעת אותנו לגזרים כי היא מנוגדת וסותרת לחוויית הרגע, שגם היא תקפה באותה מידה, או במידה משתנה

האיזון הוא איזון בין הנצחי לרגעי, אין איזון אחר

זה שהאדם הוא חיה אבולוציונית לא סותר את העובדה המוכחת והברורה מאליה שלפיה גם אבולוציונית בינתיים הוא הדגם הכי מוצלח,
אולי לא נכון לתרגם את זה לעליונות אלא דווקא להפך,
אני בטוח בכך

מי מתייחס למודעות כמשהו המנותק מהישרדות הגוף ?
הדיכוטומיה שאתה מתאר כאן היא מיושנת אם לא ממש ארכאית,
אתה מניח שהישרדות הגוף פירושה רק דבקות בחיי הרגע ולא היא,
התפישה של קביעות, נצחיות, מדריכה את הגוף לשמור על עצמו ולשמר את קיומו ממש כשם הרגישות להיבט הרגעי והמיידי

כפייתיות לא נובעת מחוסר הכרה במורטליות אלא בדיוק להפך, מנסיון להתמודד עם תודעת הקץ

ברור ששורש כל מחלוקת נוגע נובע מנושאים האלה, שהם גם אלה שמכתיבים את צורת הקבוצה האנושית ואת צורת הפרטים בתוכה, והדברים האלה גם משתנים עם הזמן, לדעתי לטובה, ולדעתי אוטיזם זה סוג של פתרון, הוא הצעה לפתרון לשאלות האלה, וצריך להתחשב בו ככזה במקום לסמנו כלקות מחלה או הפרעה
ואותו דבר נכון גם לכל הפרעת קשב אחרת

למשל, אוטיסטים רגישים למבט עין כי הם רואים בכל רגע את הנצח, זה לא רע, אפילו פתרון מקסים וגאוני לדילמה ולפרדוקס שאתה מתאר ומתלבט בו,
אבל כיוון שפתרון זה לא מתאים לפתרון המוסכם אז כולם עושים לאוטיסטים את המוות,
תמיד ומגיל קטן

ברור שלתודעת המוות, הנצח, ההמשכיות, הקביעות, ויחסה למשתנה ולחולף יש השלכות ונגזרות שאין מהותית מהן לזמן אמת, זה כל העניין, שגם בגללו יש להתיר ולאפשר ולתמוך גם בפתרונות שונים מהמוסכם,
לצפיה ב-'להיות מושקע רגשית זה הכי מתגמל'
להיות מושקע רגשית זה הכי מתגמל
16/02/2019 | 07:42
10
גם הישרדותית, גם את הפרט וגם את המין כולו, למעשה יתרונו של האדם על מינים אחרים נמצא גם בנטייתו להשקיע רגשית ולהתמסר עד כלות ליצירה, ללא נטיה זאת לא היו מתפתחות כל המערכות המתוחכמות שעוזרות לנו לשרוד בתנאים שהבבונים יכולים רק לחלום עליהם.

ללא השקעה רגשית טוטאלית באדם אחר אין אהבה, כמובן שזה מהלך שכולל איתו הכי הרבה סיכונים וכאבים וחרדות אבל לפחות בינתיים כך זה עם כל מהלך מתגמל,
האינסטינקטים משתחררים לא כשאתה מוותר על הנצח עצמו אלא כשאתה מוותר על תפישה הנצח כפי המוסכם בחברה או קבוצה מסוייימת,
נגיד תפישת הנצח החרדית דתית שלא במקרה רוב האנושות החליפה אותה בתפישת נצח מדעית אמנותית יותר,
וכה הלאה

לצפיה ב-'מזדהה מאוד'
מזדהה מאוד
14/02/2019 | 02:04
35
ואין לי ספק שאוטיסטים מזוהים כחסרי כישורי חברה גם כי מסיבות שכמובן לא בוררו מעולם מניפולציה ורצון להשפעה על אנשים בצורה ישירה ממש לא טבעית להם בכלל אלא להפך אפילו כמו שכתבת פשוט מוחקת בהם את מה שהכי מהותי לקיומם.

לעמות זה, לבנות כלים, שהם דוממים ולא חיים, כדי לשרת את האדם, מתאים לנו מאוד, וגם אני הכי התחברתי לזה, ואולי גם בגלל שככל שיותר כלים ישרתו את האדם כך הצורך במניפולציה מתועבת, מקטינה, מכזבת, ילך ויתייתר ואז יהיה מקום לאהבה ויצירה אמיתית ומהותית יותר.

אני שונא להשפיע על בני אדם ועשה הכל על מנת להימנע מזה ככל היותר, מבחינתי אין כמו לתת לאדם זמן פנימי משלו כדי שיבחר מתוך עצמו ובלי שאציג לו שום חזות שתפתה אותו לכאן או לכאן,

לדעתי גם אין ספק שזה קשור לשפה ולשונות התקשורתית כי השפה האוטיסטית הפוכה בגלל זה לכן לחלוטין מהשפה הפוליטית, הכי הפוכה, ווכזאת צריכה שכל אדם ייצג את עצמו כאילו היה עולם ומלואו ורק הוא יודע איך

שונא לחזר ושונא שמחזרים אחרי, גם מרגיש שזה חזירות
לצפיה ב-'מקסימום'
מקסימום
15/02/2019 | 08:28
3
33
שלום לכולם.
שאוטיזסט, כמוך כמוני יו8כל לעשות זה להבין את הסביבה.
להבין את כול המניפולציות והמצבים החברתיים.
להיות נוכל לא יוציאו מאיתנו זה לא בDNA
לצפיה ב-'בוודאי'
בוודאי
15/02/2019 | 12:29
17
אוטיסטים נולדים עם הזדמנות עדיין נדירה לקיום לא מניפולטיבי שנתפש לכן בטעות כישירות נאיבית הנובעת מהעדר כישורי חברה או פיגור התפתחותי שלא מאפשר לנו מודעות לסבטקסט ולקונטקסט,
בגלל זה כל מה שנחשב בטעות כמחקר מדעי ולכן גם הטיפול המבוסס עליו זה בדיחה שאין שחורה ממנה וסביר וצפוי שעם הזמן יותר ויותר אוטיסטים יצליחו לשרוד את האבחון והעזרה והטיפול ומאמצי השילוב שאין מופרכים מהם כדי להמשיך ולבסס מורכבות שלשם שינוי ובשונה מזו הנורמטיבית לא מבוססת על שקר וזיוף ואלימות ושנאה, שזאת מן הסתם גם יותר ברת קיימא כי מבוססת על פתרון דיכוטומיות שהנ"ט אפילו לא מודעים לקיומם ולכן למידה שבה הן מניעות ומדריכות אותן לעשות רע ואת הרע.

משער שרוב התקפי הזעם, ההסתגרות, הנטיה לבריחה ויאוש סופני נובעים גם הם מהתחושה שלא תמיד ברורה שאין מצב שהסביבה תיתן לאוטיסט לחיות את מהותו כפי זהותו וכפי האפשרי לו למרות ודווקא משום דקות אבחנתו שגם מאפשרת תנועה הרבה יותר אנושית חכמה ואוהבת מהממוסכם והממוצע.

שזו גם הסיבה שהכי הכי הכי מסוכנים לקיומו של האוטיסט הם אלה שהנ"ט מחשיבים כסמכויות, כבעלי מקצוע, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, ניורולוגים ומטפלות תקשורת כמוהם כרעל המוזרק ישירות לווריד של הילד האוטיסט
לצפיה ב-'לחלוטין וגם אוסיף על מה שכתבת'
לחלוטין וגם אוסיף על מה שכתבת
15/02/2019 | 23:10
1
25
אני חושב שגם מגיל קטן יוצרים לנו בתפיסה את ההתנייה שאם אנחנו מבינים את הסטיואציה אנחנו מוכרחים להגיב כמו שטיפיקל היה מגיב ואז במצבים שאנחנו כן מבינים אז אנחנו גם מבינים שבעצם גם לא משתלם לנו להבין כי כשאנחנו כן מבינים אנחנו "מחויבים חברתית" להתנהל בצורה שאינה נעימה לנו.

זה כמו שיש נכים שיבחרו לא לעבוד (וכנראה שלחלוטין בצדק מהמבט שלהם) בגלל ההתניה שאם הם יעשו מאמץ לעבוד אז בתמורה יקחו להם את הקצבה.
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
16/02/2019 | 07:25
16
הנ"ט, בגלל שהם כחניים לחלוטין וחסרי אמפתיה בטירוף לקחו לעצמם מונופול מוחלט על מה שנכון ולא נכון חברתית, הם, הפסיכולוגים, המטפלים, המאבחנים ושאר מרעין בישין כל כך חסרי פתיחות, סובלנות, אנושיות, שאפילו עצם אפשרות קיומו של אדם שיזהה ויגיב בצורה שונה מהמוסכם לסיטואציה חברתית בין אישית או אחרת נדמית להם בלתי אפשרית.
זה טירוף מוחלט, פסיכוזה קבוצתית שאין אלימה ממנה, שגם לא הולמת ליומרתם למונופול על האמפתיה והרגש והסדר החברתי התקין.

מה שכופים על האוטיסט ממש לא שייך לפסיכולוגיה הוא חינוך, זה פשיזם טהור, כחני ורצחני לגמרי

וזה נוגע למה שאתה מעלה כאן כי למשל כמו הרבה אוטיסטים משעה שאתה רואה בו זמנית היבטים מנוגדים של אותו דבר אפשר לומר שאתה "רואה זמן" שזה אומר שאתה צופה את ההתפתחות ואת מרכיביה בצורה שונה ממי שפעם אחת מזהה צד אחד ופעם אחרת דבר אחר, ומכאן גם עולות הרבה רגישויות שנדמות לנ"ט האטומים כחסרות סיבה ולכן מסומנות כמחלה או הפרעה.
כך שחושיך, רגשותיך, האינטלקט שלך, מבקש להגיב כפי מהותך אבל הסביבה החברתית, משפחתית, מוסדית, לא מרשה לך להגיב פרשנותך את המציאות, אז התוצאה היא הצפה, חוסר וויסות חושי ורגשי, חרדה, התקבעות מנותקת, ושאר תסמינים שאנשים מזהים עם אוטיזם בעוד שלמעשה אינם אלא תגובתו של האוטיסט לאלימות המחרידה של הסביבה כלפי קיומו

זאת אומרת שעצם הטיפול באוטיזם הוא המחלה
לצפיה ב-'בבקשה תעזרו לי.. חרדה מאוד !!!'
בבקשה תעזרו לי.. חרדה מאוד !!!
10/02/2019 | 19:16
6
134
שלום לכולם,
תופעה שמאוד מטרידה אותי.... אני רוצה לדעת אם זה משהו שזיהיתם גם אצלכם בראשית הדרך -
תינוק בן 4 חודשים ויש סוגיה לגבי הקשר עין :
כשאני או אנשים אחרים מסתכלים עליו מקרוב (פחות מ 30 ס"מ) הוא בורח עם המבט באופן מכוון ומסיט אותו. גם שמנסים לתפוס את מבטו הוא בורח ממש במכוון לצדדים אחרים ומתחמק. לעומת זאת שמסתכלים עליו יותר מרחוק (מעל 30 ס"מ) הוא יוצר קשר עין עקבי ורציף.
אציין שבדיקת ראיה תקינה וכמו כן על חפצים הוא עוקב יפה מאוד גם מקרוב וגם מרחוק.
האם התופעה הזאת מוכרת לכם ?  אשמח לכל מידע שיש בנושא.. זה מטריד אותנו מאוד.... 
לצפיה ב-'אני לא מאבחן'
אני לא מאבחן
10/02/2019 | 20:12
88
אבל לא נראה לי שזו סיבה לחשוב שיש לו בעיה, ההגיון שלי גם אומר שבקירבה של פחות מ30 ס"מ הוא אולי מצפה למגע ואז הוא מפסיק עם הקשר עין
לצפיה ב-'כשנולד לך ילד,נולד לך גם חור של דאגה בבטן- כך אמרה אחותי פעם'
כשנולד לך ילד,נולד לך גם חור של דאגה בבטן- כך אמרה אחותי פעם
11/02/2019 | 08:06
71
וצדקה

אחד הדברים החשובים והמורכבים שחשוב ללמוד כהורים
הוא למצוא ולשמור על האיזון בין ללוות בתשומת-לב, לשמור,
לבין לבטוח בילד/ה, לשחרר.
לא להיות מוצף בחרדה שתציף גם את הילד.
ואין "תעודת סיום" ללמידה הזאת... זה משהו שמתמודדים איתו כל הזמן,
גם כשהילד כבר  אינו ילד. מנסיון...

שום מאפיין בודד לא יכול לענות על השאלה האם התינוק על הספקטרום או לא.
אוטיסטים אינם משובטים (את זה אמר בכורי ), אין שניים זהים.
תגובה כזאת או אחרת בגיל 4 חודשים (או כל גיל אחר)
אינה מעידה וגם אינה שוללת היותו של מישהו א"ס (= איש ספקטרום).
גם העדר מאפיין כלשהו אינו מעיד וגם אינו שולל.

ומעבר לכל זה, כאמא לשלושה א"סים שהבכור בהם בן 23
יכולה לומר לך: גם אם ילד הוא א"ס, אין בזה סיבה לחרדה, זה ממש לא אסון
כמו כל דבר בחיים, יש בזה קשיים ויש בזה גם ברכה.
לצפיה ב-'השאלה אם זה מוכר לכם?'
השאלה אם זה מוכר לכם?
11/02/2019 | 20:26
3
50
אכן שתינוק נולד נולדות גם המון דאגות... 
אני חייבת לדעת מה דעתכם על התופעה והאם זה מוכר לכם ?

לצפיה ב-'הכל מוכר ולא מוכר וזה לא אומר כלום'
הכל מוכר ולא מוכר וזה לא אומר כלום
12/02/2019 | 07:57
2
66
אם קראת גם את הודעתי ולא רק את כותרתה,
את מבינה בודאי שאין שום משמעות למאפיין אחד, ולא משנה מהו
ובטח בגיל כה רך.
יש לי שלושה בנים אוטיסטים, כל אחד שונה מאחיו מיום היוולדו ועד היום.
יש לי גם בן אחד נ"ט (נוירו-טיפיקל, שהמערכת הנוירולוגית שלו טיפיקלית, "רגילה")
יש גם קווי דמיון בינו לבין כל אחד משלושת אחיו, בינקות וגם כיום.
מאפיין "נורמלי" יכול להיות גם בתינוק א"ס,
מאפיין אוטיסטי יכול להיות גם בתינוק נ"ט.

מעבר לזה, אין סיבה לחרדה, כי בכל מקרה, גם אם יסתבר בסופו של דבר שתינוקך א"ס
(ולאף אחד לא יכול להיות שמץ של מושג לגבי התשובה בשלב זה)
לא מדובר באסון או גורל שנחרץ או משהו כזה.
לטובתו ולטובתך, אני מקוה שתצליחי להשתחרר מהמחשבות האלה,
ופשוט לשמוח בו, להיות איתו ברגע הזה בלי מחשבות על עתיד או על הגדרות.

לצפיה ב-'תודה על התשובה :)'
תודה על התשובה :)
12/02/2019 | 16:41
1
43
מודה לך על ההסבר והתמיכה, כתבת יפה 
לצפיה ב-' שיהיה לך מסע מעניין ונפלא עם הבן'
שיהיה לך מסע מעניין ונפלא עם הבן
13/02/2019 | 08:48
15
לצפיה ב-'אנא, המלצתכם!! לנער בן 13 על הרצף בתפקוד מאוד גבוה-'
אנא, המלצתכם!! לנער בן 13 על הרצף בתפקוד מאוד גבוה-
12/02/2019 | 11:09
93
שלום, יש לי ילד בן 13. בגיל שנתיים ורבע אובחן על הרצף PDDNOS בתפקוד גבוה. לאחר טיפולים, הבנתי שזה סוג של אספרגר או רק PDDNOS - אך מה זה משנה איך נקרא לזה. הוא חכם אך עם קשיים רבים בהתנהלות, מסורבל, מעופף, (מאבד הכל), ללא יכולת לנהל את זמנו ובעיקר.. מבודד.
האבחון האחרון היה בגיל 6 . בגיל 9 קיבלנו אבחון של הפרעות קשב מדיצה צחור וזהו!!. כעת אפילו הילד רוצה אבחון. חשוב לי מישהו טוב. פרופ' זלצמן סרב לקבל מטופלים / אבחונים חדשים והוא המליץ לי את אוהד מקורי. כעת אני מתלבטת בין ד"ר יפעת בורנשטיין לד"ר אוהד מקורי (בהרצליה). היות ומדובר בנער בן 13, חשוב לי אבחון אחד וטוב. יש לכם נסיון מול יפעת בורנשטיין או אוהד (אודי) מקורי? חשוב לי !! תודה
לצפיה ב-'התנדבות למענה על שאלונים - עזרה בעבודה סמינריונית '
התנדבות למענה על שאלונים - עזרה בעבודה סמינריונית
11/02/2019 | 12:16
1
34
שלום לכולם 
אני גל, סטודנטית תואר ראשון במשרכז האקדמי פרס
עבודת הסמינריון שלי לסוף התואר עוסקת בהורים לילדים בעלי אוטיזם 
לצורך כך, אשמח לכמה שיותר הורים מתנדבים שיסייעו לנו במילוי שאלונים שעוסקים בנושא מסוגלות הורית להורים לילדים בעלי אוטיזם

כל מי שרוצה ויכול לסייע לנו מוזמן לפנות אלי במייל 

כל הורה זו עזרה משמעותית !! 
תודה רבה :)
לצפיה ב-' - רק הערה אחת:'
- רק הערה אחת:
11/02/2019 | 17:58
42
שלושת הבנים הא"סים שלי (א"ס- איש ספקטרום) אינם "בעלי אוטיזם"
הם אוטיסטים או א"סים.
ולמה זה חשוב?
ראי נא את תשובתו של ג'ים סינקלייר, ממייסדי התנועה האוטיסטית:

"אינני "אדם עם אוטיזם". אני אדם אוטיסטי. מדוע הבחנה זו חשובה לי?

1. מהכינוי "אדם עם אוטיזם" משתמע כי ניתן להפריד בין האדם לאוטיזם.
אולם אין זה כך. ניתן להפרידני מדברים שאינם חלק ממני, ואני עדיין אשאר אותו אדם.
אני בדרך כלל, "אדם עם חולצה סגולה", אך אני יכול להיות יום אחד "אדם עם חולצה כחולה"
ולמחרת "אדם עם חולצה צהובה" ואני עדיין אהיה אותו אדם, היות ובגדיי אינם חלק ממני.
אולם אוטיזם הנו חלק ממני. האוטיזם צרוב אל תוך הדרכים בהן מוחי עובד.
אני אוטיסט היות ולא ניתן להפרידני מדרך העבודה של מוחי.

2. הכינוי "אדם עם אוטיזם" מרמז כי גם אם אוטיזם הוא חלק מן האדם,
אין הוא חלק חשוב.
מאפיינים המוכרים כמרכזיים באישיותו של האדם, מקבלים ביטויי ראוי כתארי שם או אף כשמות בתיאור האדם.
אנו מדברים על "זכרים" ו"נקבות" ואפילו על "גברים" ו"נשים" ועל "בנים" ו"בנות"
לא על "בני אדם עם זכריות" ו"בני אדם עם נקביות".
אנו מתארים זהות לאומית ודתית במושגים כ"רוסי" או "נוצרי",
לא כ"אדם עם רוסיות" או "אדם עם נצרות".
אנו מתארים היבטים חשובים בתפקידיו החברתיים של האדם במונחים כ"הורה" או "עובד"
לא כ"אדם עם צאצאים" או "אדם בעל משרה".
אנו מתארים תכונות אופי חשובות ומאפיינים מרכזיים באשיות האדם במונחים כגון "נדיב" או "מוחצן"
ולא "אדם עם נדיבות" או "אדם עם החצנה".
אך אוטיזם חודר עמוק יותר מתרבות וממערכות אמונה נרכשות.
הוא משפיע על אופן ההתייחסות שלנו לאחרים ועל הדרך בה אנו תופסים תפקידים בחברה.
זה משפיע אף על הדרך בה אנו מתייחסים לגופנו אנו.
אילו לא היה לי מוח אוטיסטי, האדם שהוא אני לא היה קיים.
אני אוטיסט היות ואוטיזם הינו מאפיין מהותי באישיותי.

3. מהכינוי "אדם עם אוטיזם" משתמע כי אוטיזם הוא דבר רע — כל כך רע עד כי הוא אף אינו עולה בקנה אחד עם אנושיות.
אף אחד אינו מתנגד לשימוש בתארים בכדי לציין מאפיינים הנחשבים חיוביים או ניטרליים לאדם.
אנו מדברים על אנשים שמאליים. לא על "אנשים עם שמאליות".
אנו מכנים אנשים אתלטיים או מוזיקליים ולא "אנשים עם אתלטיות" או "אנשים עם מוזיקליות".
אנו עשויים לכנות אדם כ"תכול עיניים" או כ"אדם עם עיניים תכולות",
ואף אחד אינו מתנגד לכל אחד מתאורים אלה.
רק כאשר הוחלט כי המאפיין אליו מתייחסים הינו שלילי, או אז לפתע מעוניינים כולם להפרידו מן האדם.
אני יודע כי אוטיזם אינו דבר נורא והוא אינו מפחית מאנושיותי.
אם לאנשים אחרים יש בעיה לזכור כי אוטיזם אינו מפחית מאנושיותי,
זוהי בעיה שלהם ולא שלי. נניח להם למצוא דרך להיזכר כי אני אדם,
ללא הנסיון להגדיר מאפיין מהותי באישיותי כדבר רע.
אני אוטיסט היות ואני מקבל ומעריך את עצמי כפי שאני.את עצמי כפי שאני."

לצפיה ב-' אשמח לקבל תשובות לגבי אחוזים בתפקוד גבוה.'
אשמח לקבל תשובות לגבי אחוזים בתפקוד גבוה.
06/02/2019 | 08:44
19
137
מה זה אומר?  למה לאחרונה כמעט בכל משפחה נולד ילד אוטיסט אם בתפקוד גבוה או בתפקוד נמוך או בכלל לא מתפקד? לא מדבר, מה ההבדל בין כל ההגדרות?

האם אוטיסט בתפקוד גבוה הולך לצבא?  מתחתן? יכול להשתלב במסגרת עבודה? אשמח מאוד לתגובות .

שמעתי שיש לקבוצה שנקראת אוטיסט בתפקוד גבוה קשיים ח דתיים, ידוע שגם אנשים שלא מוגדרים אוטיסט בתפקוד גבוה יש קשיים חברתיים, מה ההבדל אם כך?

תודה.
לצפיה ב-'איך שאני רואה את הדברים'
איך שאני רואה את הדברים
06/02/2019 | 10:09
5
129
מהראייה שלי כבוגר מאובחן בספקטרום האוטיסטי, הייתי אומר שיש מספר מימדים שונים של ההגדרות האלה.
אני חושב שהאבחנה של אוטיזם הוא אבחנה שמסתכלת מלמעלה על מספר רב של מאפיינים כאשר כל אחד בפני עצמי מדבר על מאפיין אישיותי או פיסי.

אחד המאפיינים הבולטים אצלי ואצל הרבה מהחברים שלי בספקטרום שהיו לי בלימודים זה הרגישות החושית שהיא בעוצמות גבוהות.
שזה מאפיין חושי מאוד ספציפי.

כאשר מתהלים מול הרשויות יש אז ההבחנה של האוטיזם מאוד משמעותי כי הוא להבדיל מהאבחנה של הפרעה נפשית וכל אחד מקבל שירותים שהותאמו לקטגוריה שלו.
לאוטיסטים בתפקוד גבוה יש הרבה שירותים מאוד טובים בכל מה שקשור ללימודים והשמה וזה מאוד עובד בשבילי כי באמת יכולות הלמידה שלי ושל מספר החברים בספקטרום הוא מאוד יוצא דופן וחלקינו קיבלנו באוניברסיטה מצטייני מחלקה כאשר המחלקה הייתה רגילה ולא יעודית לאוטיסטים ולא נתנה לנו הנחות ביחס לאלו שאינם אוטיסטים בכל הקשור לקריטריונים של ההצטיינות.
רק חשוב לציין שחלק מהחברים בספקטרום שהיו באוניברסיטה לא היו להם יכולות יוצאות דופן מבחינה לימודית וחלקם אפילו היו חלשים וקיבלו מורים פרטיים והארכות על מנת לסיים את התואר.

המימדים של האבחנה הם מול הממסד כגון האבחנה הגלובלית של האוטיזם ונתוני תפקוד שהמוטיבציה היא לקבל את הסיוע הכי מתאים.
ומול המאובחן נטיות אישיות שהאבחנות הגלובליות יש להן משמעות זניחה ורלוונטי הרבה יותר אותם רכיבים אישיותיים וקוגנטיביים שמאפיינים אותו.

לגבי עבודה, חתונה וכו' אני לדוגמא מאוד שאפתן לגבי עבודה והמשך השלמת תארים גבוהים ואני אתאמץ מאוד על מנת להשיג את המטרות האלה אבל חתונה וזוגיות פשוט לא מעניינת אותי.

כך שהייתי אומר שלגבי המסגרות מאוד תלוי קודם כל היכולות שלו כאינדבדואל ולאחר מכן ברצונות שלו ובמוכנות שלו להשקיע בלהתקדם ברצונות האלה.

הרבה גברים בתפקוד גבוה בספקטרום מגיעים מאוד רחוק בתחומים ריאלים גם באקדמיה וגם בעבודה כשנותנים להם תנאים מתאימים.
לצפיה ב-'המון המון תודה לך על תשובתך המפורטת'
המון המון תודה לך על תשובתך המפורטת
06/02/2019 | 15:55
4
47
לצפיה ב-'זה לא תמיד מתחלק בדיוק ככה'
זה לא תמיד מתחלק בדיוק ככה
06/02/2019 | 16:11
82
בדיוק בגלל הרגישות החושית שהרי אינה נפרדת מהמנטליות והזהות אלא חלק ממנה יש גם בוגרים כמוני שלכאורה או לא הצליחו בעבודה ולא דווקא בגלל שאפתנות אלא כמו שאוטיסטים נוטים להתמסר עד כלות למה שמרתק אותם אבל עם הזמן הרגישות והזרות והניכור המוחלט מהחברה הנורמטיבית גורמים להם לנטוש,
לכאורה נטיה ריאלית עוזרת כי באמת הסטראוטיפ מתאר אנשים כאלה כפחות רגישים להיבט ההומני של הקיום אבל דווקא לאוטיסטים זה יכול להיות הכי לא נכון.

אני מאוד נהניתי לעבוד שנים ארוכות בפיתוח תוכנה שבא לי ממש בקלות יחסית כמו להרבה אוטיסטים אבל משלב מסויים ההיבט הרגשי, זאת אומרת העדר מוחלט של כל משוב אנושי, אישי, רלוונטי לקיומי, המאיס עלי נורא את כל זה ועזבתי למרות שהרווחתי הון והתחום עצמו מרתק ומעניין ומרגש מאוד
לצפיה ב-'ההגדרות והאבחנות הן שרירותיות, ונתונות לשינוי מתמיד.'
ההגדרות והאבחנות הן שרירותיות, ונתונות לשינוי מתמיד.
06/02/2019 | 23:45
2
60
מה שהDSM מגדיר היום כאוטיזם(ASD) זה לא בטוח ההגדרה של אראנה או אחרים כאן.
"מיהו אוטיסט", האם יש באמת קו ברור שמפריד בין האדם האוטיסטי לאדם הרגיל?

ההגדרה עצמה, האבחנה, החלוקה לדרגות חומרה, כל אלו הם אמצאי סינון והתראגנות של המערכות החברתיות הנורמטביות, והמוסדות (קופת חולים, חינוך...).
דרך ההגדרה הם מספקים מענה "מתאים" למי שזקוק לו.

בפועל ההגדרה והחלוקה לרמות תפקוד, מפגרת לגמרי.

מי שצריך תמיכה אמיתית לא מקבל אפילו אחוז קטן מהצורך האמיתי שלו.
ומצד שני יש תמיכה כפוייה על אחרים שהיה עדיף להם שיחסכו אותה מהם.

רוב מי שנחשב היום אוטיסט בתפקוד גבוה יכול להניע את עצמו בעולם בצורה מצוינת בדרך כלל, הבעיה היא שהאבחנה (הרישמית) והיחס שהוא זוכה לו בזכותה הופכים למשקולת כבדה שקשורה לו לרגל מאיטה אותו ולפעמים מסרסת לגמרי.

רוב מי שנחשב היום בתפקוד נמוך, מסיים את חייו כקטין לתוך חיי מוסד אומללים, זאת במצב שהמשפחה שלו לא מסוגלת להבין את מצבו האמיתי ולספק לו אלטרנטיבה.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
07/02/2019 | 16:59
1
46
וזה קורה רק בגלל שאין הבנה מהותית של הזהות האוטיסטית שדווקא חולקת לא מעט קווים ותבניות משותפות לאורך ורוחב כל רמות התפקוד.

אז בוודאי, אין ספק, מי שצריך תמיכה לא מקבל אותה, לא בזמן ולא בצורה הנכונה, ומי שמקבל לא מקבל דברים כהלכה.

אבל אתה ממש טועה, ומטעה, הרבה אוטיסטים בתפקוד גבוה נוטים ליפול לרמות תפקוד הכי נמוכות, ממש לא נדיר בחיי שהגעתי לתקופות מאוד מאוד ארוכות שבהן בכלל לא הצלחתי לזוז, ולדבר קשה לי בטירוף עד היום,
אז חבל להכליל לא נכון,
הבנה של תפקוד גבוה יכולה לשרת הבנה של תפקוד נמוך, ולהפך, מה ששרירותי זה ההפרדה לרמות תפקוד ולא אבחנת האוטיזם שכאמור חולק קווים משותפים בכל הרמות, שגם הן משתנות אצל אותו אדם מזמן לזמן
לצפיה ב-'אתה לגמרי צודק'
אתה לגמרי צודק
07/02/2019 | 21:30
34
וזה מאוד מאפיין את האוטיסט יש אוטסטים בתפקוד גבוה שהפכו לנמוכים ולהפך מכיר מקרים כאלו ועוקב ואז הורה חי באבל עוד יותר איך אבדתי את הילד שלי גם אני היו תקופות שהייתי עצמאי וחד יותר ובטח מבחינה שכלית שהייתי במצב רוח טוב.

יצא לי מנת משכל 160 נקודות ושהייתי מדוכא מאוד יצא לי פיגור קל  - בינוני אז מה אני ? מחונן על או מפגר מבין ? הכל דנאמי ואני מאמין שהגבוהים סובלים מדברים שכה קשה לתאר אותם והרבה יותר
מהנמוכים עובדה שהנמוכים לא מתאבדים אז מדברים על פגעיה עצמית אבל מה עם הגבוהים שמים קץ לחייהם פי 9 מן הממוצע ?

מבין לכן כולנו רצף אנושי אחד על כל גווניו וגם אני שלפעמים מתחבט בזה מתרכך אט אט ומבין שהצרות שלי לא הכי נוראיות גם אני לא עצמאי ונזקק מאוד .

ונראה הכי נמוך מבחינה חיצונית לי אין מאבקים פנימים כמו להם ואני ממש חושב שזה סיוט להשיל את הזהות שלך מגיל אפס זה סרס ועינוי ומוביל לתהומות הכי חשוכים זו דעתי .
לצפיה ב-'יכול לומר כאוטיסט לא בתפקוד גבוה'
יכול לומר כאוטיסט לא בתפקוד גבוה
06/02/2019 | 23:34
10
100
שאני לא רואה את עצמי מצליח להיות עצמאי אני מאוד מאוד נזקק ביום יום ואני מעומד לבית לחיים לכפר שקומי יוקרתי אז אני ממש לא שם , האם אני רוצה התשובה לא כל כך פעם ממש רצתי אבל הבנתי שזה לא ראילי .

בנוגע ליכולות שכליות מבחינה זו , אני בסדר גמור יש לי זכרון צילומי ונטייה גם לראלי וגם להומני וגם לראלי באופן מאוד מעולה

אז מבחינה זו אני לא נזקק בנוגע ביטוי עצמי התקשורת שלי היא בעיקר בהקלדה כי אני מתקשה בדיבור והייתי אילם עד גיל יחסית מבוגר  .

רוב הילדות לא דברתי כי לא יכולתי , אבל כיום אני מדבר אבל בסיסי לא משפטים מורכבים יותר צרכים ומשפטים קצרים פשוטים ואקולליה

המון אקולילה אבל אני כותב ורוצה להיות אמן  ופרסמתי כבר שירה בכתבי עת שונים ומקבל הרבה אהדה במדיות ועובד על יצירה פאוטית רחבת הקיף , בנוגע ללימודים אני דווקא כן מעוניין ורוצה ללמוד אומנות ציור  , צריך לבקש מסבא שיממן את זה וגם עוד תמיכה מסל שיקום זהו מקווה שעזרתי לך .
לצפיה ב-'נתנאל, אשמח אם תעזור לי להבין...'
נתנאל, אשמח אם תעזור לי להבין...
06/02/2019 | 23:56
9
83
את הפער בין היכולת המילולית הכתובה לזו המדוברת.
האם הדיבור הקולי לא יוצא בגלל מעיין אפרקסיה\דיספרקסיה, או שזה משהו אחר.
האם ייתכן שילד (לדוגמא הבן שלי) שלא מצליח לדבר ונראה שיש לו לפחות הבנה חלקית לשפה, בפועל מבין הרבה יותר ממה שנראה על פניו?

כי גם ללא יכולת לדבר, אם יש הבנת שפה (לדוגמא הבנת הוראה פשוטה) אז , לא אמורה להיות יכולת להגיב בהתאם ואפילו לעשות ניסיון או סיירוב\התנגדות\מחאה, בתגובה להוראה, מה שיכול להעיד על הבנה?

האם חוסר תגובה מתאימה, זו הוכחה לחוסר הבנה?
או שלא ניתן להסיק מזה דבר?..
לצפיה ב-'לא זו דעה רווחת ושגויה בעיני'
לא זו דעה רווחת ושגויה בעיני
07/02/2019 | 00:08
75
אדם יכול להבין המון ולא לפועל בוודאי שהוא רגיש ואוטסטי בעיני זה גם פיזי וגם נפשי לי היה קושי להוציא את המילים מהפה לבטא אותם ברברשתי עשיתי קולות עד היום אבל פחות , היום אחרי הרבה טיפולים ומאמצים אני יכול לדבר וברור אבל במשפטים קצרים של שתי מילים הכי הרבה שלוש  ארבע  אבל רוב הזמן אני בדממה , ושמדבר מאוד ילדותי כמו ילד בן חמש כך אומרים הורי

באמת זה נורא קשה לי גם נפשית לכן אצלי זה משולב בגיל של בנך לא דברתי בכלל וגם אמרו שאני לא מבין כלום וסובל מעיכוב התפתחותי  שפתי חמור מאוד ,

לכן זה לא אומר כלום תראה את הסרט לנצח את הדממה על אוטסטים בתפקוד הכי נמוך שתקשרו בהקלדה וחשבו שהם סובלים מפיגור קשה

ולא מבינים כלום ואז הפתעו היום יודעים יותר שהבעיה או הדרך ביטוי שונה ואין בעיה בהבנה לכן מ 75 אחוז של אבחנה של פיגור בקרב אוטסטים ירדה ל 25 אחוז , אולי קצת יותר כי זה יותר ברור לכן לא אם הילד לא מגיב או לא מדבר זה לא אומר שהוא מפגר .
לצפיה ב-'ניתן להסיק מזה המון, הכל.'
ניתן להסיק מזה המון, הכל.
07/02/2019 | 17:06
6
59
רק כשמפסיקים להתייחס לזה במונחים של הצלחה ומפסיקים לאלף אוטיסטים לשפה שלא מתאימה להם בכלל.

זה לא פער בין יכולות, ואפרקסיה דיפרקסיה זה ערימה של שטויות, זה יחס שיש לו סיבות מאוד עמוקות, אנושיות, פילוסופיות, שאין מהותיות מהן לשפה, לקשר שעדיין לא מובן לחוויה הנורמטיבית בין גוף לשפה, קשר שגם מבטא משהו מדעי, אמנותי, פיוטי, ולא במקרה להרבה  אוטיסטים לא מדברים יש יכולת ביטוי מעולה בכתב.

אני יודע למה אני לא מדבר, אבל בשביל להסביר את זה צריך להיות ממש גאון שיפצח פרדוקסים שאין עמוקים מהם, ואין כזה, לפחות לא בינתיים.

יש הבנת שפה, שונה, שזו הבנת קשר שונה בין שפה לתנועה, והוראה למשל, סותרת הכי מהותית לאופי הדיאלוג הפנימי שהאוטיסט צריך בשביל לנוע ולהגיב כפי שנכון לו מהותית, ובגלל שאנחנו חיים בעולם מבוסס הוראות, פקודות, סמכות והיררכיה, לאוטיסט אין שום דבר שמתקרב לסביבה שיכולה להדהד אותו ולשקף אותו.

מה זה תגובה מתאימה ? זו השאלה, תגובה שנדמית לך מתאימה אינה מתאימה בהכרח לכל אחד.

אגב עכשיו הייתי ב"כפר תקווה" וחייב לומר שהתעוררה בי קנאה, הלוואי עלי פטור כזה גורף מכל תלאות השיגרה המשמימות, מסרסות, רעות ומשעמממות ומדכאות בטירוף, הבעיה היחידה שם היא הפיקוח, בגלל זה עדיף להיות כבר חסר בית, כמו שאני הייתי כמעט 12 שנה

לצפיה ב-'איך שם ארי ?'
איך שם ארי ?
07/02/2019 | 21:22
5
48
בדקנו את המקום הזה עבורי יש שם מקום יעודי לאוטסטים כך אמרו שמעתי פתחו גם בכשורית אכן הפיקוח , הוא הבעיה אם היה חברה כזן חופשית שהייתה מנוהלת על ידי אוטסטים זה היה נהדר לא כך ?

אבל אולי עצם הניהול מנוגדת לגמרי לחשיבה האוטסטית האסאוטיבית והדנאמית שהאוטיסט הוא תמיד עקיף ולא סמכותי לכן זה נגד טבעו מה דעתך ?

בעיני זה הסיבה שאוטסטים לא משתלבים בעבודה אבל בהפוכה האוטיסט רואה בכולם , חברים ולכן לא מתחרה או כפוף להם וזה הסיבה הכי טובה לנ "ט להתעלל בנו למוות ... כה חבל
לצפיה ב-'ומה עשית שם ? למה בקרת ?'
ומה עשית שם ? למה בקרת ?
07/02/2019 | 22:30
2
34
בכפר תקווה
לצפיה ב-'על פניו נראה יפה, וטוב.'
על פניו נראה יפה, וטוב.
08/02/2019 | 07:07
1
45
אמא של ילדתי לומדת שם משהו שקשור וקושר בין שונות התפתחותית לתפישות בודהיסטיות עם אדם ממש מעניין שממש גם מומחה לעניין וגם יש לו ילד "שונה".

נראה מקום נעים יחסית והאנשים שם נראים טוב
לצפיה ב-'וואלה '
וואלה
08/02/2019 | 14:22
24
אולי אני אהיה שם ותוכל לראות אותי אבל בכל מקרה יש לי פגישה בכשורית באוגסט
לצפיה ב-'זה לא עניין של תמיד עקיף, לדעתי'
זה לא עניין של תמיד עקיף, לדעתי
08/02/2019 | 07:10
1
26
מה שמבלבל כל כך באוטיזם וגם את האוטיסט עצמו שבגלל זה הוא עקיף וישיר בצורה שדי חותרת או לפחות מאוד שונה מהנורמה שהוא חווה בו זמנית גם את הישיר והעקיף ולכן הוא ממוסך ולא ממוסך כאחד, חסר מסננים בזמן שבעצם הכי מסננן, וקיום כזה הכי לא מתאים לשפת ההוראה, הפקודה, ההיררכיה, זה קיום וזהות שאין הדדית ממנו שלכן רגישה לכל צרימה הכי קלה במבט ובתנועה שאינה לגמרי בגובה העין, ומכאן גם כל הרגישויות והתלות המוחלטת בהקשר בצורה שלכן לגמרי סמויה לאנשים נורמטיבים לגמרי שדי חותכים דרך הדברים "בבטחון" בלי לשים לב באמת למה שמסביבם ולמה
לצפיה ב-'מסכים אצלו העקיף ישיר ולהפך'
מסכים אצלו העקיף ישיר ולהפך
08/02/2019 | 14:24
25
לכן הוא הכי פתוח והכי מסתגר ולא ברור לגמרי גם לעצמו מסכים ככה גם אני לעתים הכי פתוח ולעתים הכי סגור
לצפיה ב-'הילד שלך מבין פי אינסוף ממה שהוא מבטא'
הילד שלך מבין פי אינסוף ממה שהוא מבטא
07/02/2019 | 17:09
48
וברגע שיתממשו התנאים הנכונים לו הוא גם יבטא את זה
לצפיה ב-'קודם כל, שינו את אופן האבחון, ועכשיו יש 3 דרגות'
קודם כל, שינו את אופן האבחון, ועכשיו יש 3 דרגות
07/02/2019 | 09:42
1
80
והדרגות נקבעות לפי כמות הסיוע שהאדם זקוק לה כרגע. אבל הדרגה (או רמת התפקוד) הם לא משהו קבוע - מישהו יכול להיות בדרגה מסוימת, ואז לעבור לדרגה אחרת. האם י-ש אוטיסטים בתפקוד גבוה שהולכים לצבא, מתחתנים, ועובדים? כן. האם כל אוטיסט בתפקוד גבוה הולך לצבא, מתחתן ועובד - ממש לא. בגדול אחוז ההעסקה של אוטיסטים הוא נמוך יחסית. אבל באחוז הזה לא כוללים את האחוז שבכלל לא מעוניין לעבוד, כך שקשה לדעת מה זה בדיוק אומר. חרדה בהחלט קיימת אצל חלק גדול מהאוטיסטים אם לא כולם - ובעצם אצל כל האנשים, רק שמה ששונה עשוי להיות הסיבות הנפוצות לחרדה בשתי האוכלוסיות, התגובות לחרדה, וכו'. מי שיש לו, למשל, רגישות חושית, יכול להיות בחרדה בגלל דברים שקשורים לרגישות הזאת, כשאחרים בכלל לא ישימו לב לדברים שהוא שם לב אליהם. זה גם יכול להפריע לו לדברים כמו לימודים ועבודה ולגרור חרדות נוספות. באופן כללי, עולם שמותאם לאנשים עם רגישויות שונות משלך הוא עולם שעלול בהחלט לעורר חרדות רבות.

לצפיה ב-'כן, ממש.'
כן, ממש.
07/02/2019 | 17:06
23
לצפיה ב-'מעניין מאוד...'
מעניין מאוד...
07/02/2019 | 00:04
1
57

ומעניין אם המחקר הזה יצליח לשנות משהו בתפיסה.
לצפיה ב-'לאט לאט זה ישנה'
לאט לאט זה ישנה
07/02/2019 | 17:08
46
כי יש אמת וסופה בהכרח להפציע מבעד לכל ענני הדעות הקדומות, שגם המחקר עדיין נורא הכי שבוי בהן.
וגם כאן נדמה לאנשים שאוטיסטים חשים אבל לא יודעים להגיב רק בגלל שהם לא מבינים שמי שחש את הכל ובצורה הכי דקה ועוצמתית בלא הכי לא יכול ולא אמור להגיב כמי שחש אמפתיה בצורה פחות טוטאלית.

זה בעיה וכאב ומצוקה קשה מאוד
לצפיה ב-'אבחון מייידי בחשד לאוטיזם דר נגר חגית שמעוני או עודדה פלד'
אבחון מייידי בחשד לאוטיזם דר נגר חגית שמעוני או עודדה פלד
06/02/2019 | 13:03
1
113
שלום לכולם
אשמח לעזרתכם הדחופה
בני בן תשע וחצי לומד במסגרת רגילה בכיתה ג'.
בגיל שנה אובחן עם חשד לאוטיזם- נבדק ע"י דר קיסר נחמיה באיכילוב ונוירולוגית בכירה בשיבא דר ברוריה בן זאב ונאמר לנו שהילד בוודאות כמעט מלאה אוטיסט. הופננו לטיפול במרכז מפנה ובהתפתחות הילד. בגיל שנה וחצי הילד "התעורר לחיים" הגיב לשמו, הצביע, התייחס להורים הביע רגשות ופסלו חשד לאוטיזם ואמרו שיש בעיות בויסות החושי וכנראה הפרעת קשב.
כיום מטופל בטיפול ריגשי , נוירופידבק.
תמיד נשארנו עם ההרגשה שהילד הוא ילד מיוחד, שונה מיתרת הילדים וייחסנו את זה להפרעת קשב.
לאחרונה שהדרישות החברתיות עולות והלימודיות אנו רואים קשיים גדולים יותר בשני התחומים- לילד קשה לפרש סיטואציות חברתיות, צמא לקשר עם הילדים ומאידך לא מצליח לפתח קשר עמוק עם החברים.
שוב עלה הענן של החשד באוטיזם והמטפלת שלו שאינה מאבחנת אמרה שלדעתה הוא בתחום "האפור".
אני מאוד חוששת ודואגת לילד , אולי כל השנים האלו היה זקוק לסייעת ועזרה מסוג אחר ולא קיבל? בעיקר בהיבט החברתי.
אנחנו צריכים לבצע אבחון ואני מאוד מתלבטת למי לפנות.
הבנתי שהמומחית הגדוולה ביותר היא דיצה צחור אבל תורי ההמתנה ארוכים וגם דר הגש שפרשה לפנסיה.
אנחנו צריכים לעשות אבחון כמה שיותר מהר לקראת הוועדות בבית הספר.
פניתי לשתי פסיכולוגיות בתחום הזמינות לאבחון מייידי - דר נגר חגית שמעוני ודר עודדה פלד
האם משיהו שמע על אחת מהם ויודע להמליץ מי עדיפה לאבחון. חשוב לי לבחור מאבחן מומחה שיידע להבחין בניואנסים הקטנים שכן מדובר בילד מאוד מבלבל וגבולי מבחינת התפקוד (לפחות איך שאני רואה מהצד).
תודה רבה לכולם מראש
לצפיה ב-'זה לא חד משמעי, '
זה לא חד משמעי,
07/02/2019 | 00:11
68
איש מקצוע אחד יכול להגיד כן, ואחר יכול להגיד שלא...
לדעתי שום טיפול שהפסיד לא היה משנה שום דבר.
אבחנה עכשיו עלולה אפילו להוסיף לקשיים של הילד להתחבר.
קשה יהיה לו תמיד קשה, והוא צריך ללמוד למצוא ולהתחבר למי שמתאים לו.

הניסיון לעזור עלול רק להפריע.
לצפיה ב-'מלווה לנער אוטיסט'
מלווה לנער אוטיסט
06/02/2019 | 10:30
57

דרוש/ה
מטפל/ת לעבודה עם נער אוטיסט בן 16, בתפקוד בינוני, חכם ובעל מוטיבציה! עזרה בכישורי חיים וניהול שעות הפנאי 3 פעמים בשבוע בשעות אחה"צ והערב.
העבודה בבית ברמת אביב
ההורים:
סמדר – 050-4712326
דני – 050-9324221

לצפיה ב-'אני לא כל-כך יודע מה לעשות'
אני לא כל-כך יודע מה לעשות
02/02/2019 | 01:02
2
176
כמו שכתבתי פה לפני זמן מה אני על תזונה מבוססת שומן וחלבון מהחי ששיפר לי את רוב התפקודים הקוגנטיביים המשמעותיים כגון ריכוז ותקשורת חברתית, ובתזונה זו נפוץ שהכולסטרול עולה יותר גבוה מהרגיל ולכן מתייחסים לפרמטרים אחרים כדי להבין באמת מה קורה עם הכולסטרול ולבחון את הסיכונים וניכר שלפי הפרמטרים של הפליאו המדדים שלי למרות העליה בכולסטרול בכללי הולכים לכיוון הרצוי ואין חשש (היחס בן הטריגליצרין ל"כולסטרול הטוב" במגמת ירידה).

העניין הוא כזה שהרופא זימן אותי אתמול בטלפון כי הוא רוצה לתת לי תרופה להורדת כולסטרול (הוא כבר הבהיר לי את זה אחרי הבדיקה הקודמת) והרגישות אצלי לחומרים גבוהה יחסית לאנשים שהם אינם בספקטרום.

אני באמת מאמין שמצבי הבריאותי מאוד טוב וכל שאר המדדים בגוף חוץ מהכולסטרול מאוד מאוזנים גם לפי הרופא.

כשדברתי איתו בפעם האחרונה הרגיש לי שהוא חושב שבסירוב הפונטצאלי שלי לקבל תרופה לכולסטרול יש פגיעה בסמכותו ובסמכות הרפואה בכלל וזה גורם לי לחשש במיוחד עם האבחנה של האוטיזם שיכול להביא לכך שיהיו השלכות כגון שאני אתפס כבילתי אחראי.

אני חושב שכשיש אוטיזם השיקולים הם אחרים משל אחרים ובכל האספקטים של החיים אני צריך לעשות את ההחלטות שיאפשרו לי לתפקד באופן מיטבי ולהגיע למיצוי עצמי מיטבי ואני חושש שיהיו עלי לחצים לקחת תרופות שבאופן עקיף עלולים לפגוע לי באיזון העדין שהשגתי באמצעות הרבה עבודה קשה וניסוי ותעיה. ובכללי לחצים זה לא נעים אני חושב שלכולם.

אין לי מספיק היכרות עם רופאים ומומחים כדי שאוכל לאתר כאלה שמכירים את התזונה הפליאותית ויוכלו לתת לי הכוונה ואני קצת באי נוחיות כי אני לא כל-כך יודע מה לעשות.
לצפיה ב-'אף רופא לא ימליץ לך על תזונה פלאוליטית'
אף רופא לא ימליץ לך על תזונה פלאוליטית
04/02/2019 | 07:15
1
55
הם ממליצים לפי מה שמוכתב להם מלמעלה, זה לא שכל אחד ממליץ לפי דעתו על משהו אחר.

ולא יכולים להכריח אותך לקחת סטטינים.
לצפיה ב-' כן, אתה צודק.'
כן, אתה צודק.
06/02/2019 | 09:07
22
לאחרונה היה לי שני עניינים עם הרופא שהתגובה שלו אל השאלות שלי היה מאוד לא פרופורציונלי במידת ההתנגדות שלו רק לעצם השאלות.
אולי במובנים מסויימים היה עדיף רופא פרטי על רופא של קופת חולים ככה היה ברור יותר שהוא משרת אותי ולא להיפך.
לצפיה ב-'התייעצות '
התייעצות
31/01/2019 | 10:06
1
144
הבן שלי שבר שיניים ויש לו עכשיו הרבה הגבלות. אחת מהן היא פטור משיעורי ספורט והמלצה להישאר בכיתה בהפסקות, כדי שלא יקבל בטעות מכה.
אני חוששת שזה יפגע במצב החברתי כי לא בטוח שהחברים שלו ירצו להישאר בכיתה. כמובן שהסייעת תעזור, אבל אני תוהה איך לנהוג. מה דעתכן? 
לצפיה ב-'שירגיש טוב'
שירגיש טוב
31/01/2019 | 11:25
87
כמה זמן הוא אמור להמנע מספורט ומשחק בחוץ?

יש בכתה משחקי קופסה?
אולי הוא יכול להביא מהבית איזשהו משחק קלפים-רביעיות או משהו?
או שהסייעת תארגן חבורה למשחק ארץ עיר?

איך הוא מגיב לעניין?
לצפיה ב-'המצב מדרדר'
המצב מדרדר
31/01/2019 | 08:58
3
137
פעם בעיריה התיעצו איתי לגבי בחירת סעיית. איפשרו קשר ישיר איתה.
לאט לאט סגרו את הכל....
עכשיו הביאו סעיית חדשה,
לא שאלו אותי עליה כלום,
ואמרו שקשר אמור להיות דרך מחנכת.
והם יגדירו לי באיזה תדירות 
מצב זועתי....
אני יודעת שהורים נלחמים נגד זה, אבל המציאות היא ההפך...
רק מדרדרת...
לצפיה ב-'אולי הסייעת כן תסכים להיות איתך בקשר? '
אולי הסייעת כן תסכים להיות איתך בקשר?
31/01/2019 | 10:07
1
56
אולי תתישי את המחנכת עם שאלות שאת מפנה בעצם לסייעת? 
לצפיה ב-'האמת שהבעיה היא לא מחנכת'
האמת שהבעיה היא לא מחנכת
31/01/2019 | 11:10
69
המחנכת נשארה אותה אחת והיא מעונינת שאדבר ישירות עם הסעיית.
הבעיה כאן היא יועצת שהיא חדשה ומקשיבה למת"י בניגוד לקודמת.
המת"י נגד תקשורת ישרה.
והיועצת אמרה שתדבר עם המחנכת לגבי זה.
לצפיה ב-'שאלה של גישה'
שאלה של גישה
31/01/2019 | 11:18
63
כשלעצמי, לא מרימה ידיים מיד- מנסה לייצר שיח עם האנשים שמולי
ובכך להזכיר להם שהם והילד ואני אנשים, ולא ברגים במערכת
כי שיח קורה בין אנשים, לא בין ברגים.
אבל בשלב כלשהו (ואין לי מושג אם אתם כבר שם או לא)
חשוב להכיר בכך שזה לא עובד, להמנע ממלחמה בטחנות-רוח על חשבון הילד,
וללכת לחפש מקום אחר, מקום קשוב ומיטיב.
אם כל הזמן ועל כל דבר צריך להלחם, כנראה שמשהו מאד בסיסי לא נכון שם.
יש אלטרנטיבות, גם אם כרגע הן לא גלויות לעין, שווה לחפש.
לצפיה ב-'מאמר רלוונטי מאוד ובמיוחד לאוטיזם'
מאמר רלוונטי מאוד ובמיוחד לאוטיזם
30/01/2019 | 09:46
108
לצפיה ב-'מרכז תעסוקה ולימודים לבוגרים בבר אילן.'
מרכז תעסוקה ולימודים לבוגרים בבר אילן.
28/01/2019 | 22:16
86
האם מישהו מכיר את המית"ל הנ"ל, ויודע מה מיחד אותו לעומת מית"לים אחרים של אלו"ט?

לצפיה ב-'שמן קנביס'
שמן קנביס
28/01/2019 | 00:21
2
107
אנו לפני אישור משרד הבריאות לשמן קנביס עבור בננו בן ה-16 שאובחן על הספקטרום בתפקוד גבוה . מבקשת עזרה באיזה ספק לבחור הוצעו לנו שלושה:קנדוק ,שאיפה לחיים ,בטר. האם למישהו יש ניסיון בזה ויכול להמליץ על אחד מהספקים?
תודה
לצפיה ב-'שמן קנאביס'
שמן קנאביס
28/01/2019 | 17:44
77
הבת שלי בת 8, אוטיזם בתפקוד גבוה מטופלת בריספונד+ פריזמההאם  שמן קנאביס יעיל יותר
תודה- סובלת גם מהפרעת קשב
לצפיה ב-'קנאביס'
קנאביס
13/02/2019 | 15:38
8
היי יהודית,
האם את יכולה לפרט כיצד שמן קנאביס יכול לעזור לאוטיסטים? בני בן ה-14 אוטיסט בתיפקוד גבוה.
האם מדובר על שמן ריק סימפסון? פסיכיאטר יכול לתת מרשמים לשמן הזה?

תודה 
לצפיה ב-'ויזה'
ויזה
24/01/2019 | 09:19
4
140
הי, כאשר ממלאים בקשה לקבל ויזה אה"ב אז שואלים האם יש לבן אדם מחלות נפש. מה אמורים למלא אוטיסטים?
האם צריכים להגיד "כן"?
ומה זה אומר? שלא ייתנו לו ויזה לאה"ב?
תודה
לצפיה ב-'אוטיזם אינו מחלה משום סוג, לא גוף ולא נפש '
אוטיזם אינו מחלה משום סוג, לא גוף ולא נפש
24/01/2019 | 13:22
3
124
אם ובמידה שיש בכלל טעם בהפרדה בין גוף לנפש.
בכל מקרה, אוטיזם אינו מחלה, וזה ברור גם לממסד הרפואי:
המונח המקצועי העדכני הוא ASC

לצפיה ב-'לא מצאתי...איפה בלינק שלך מופיע שאוטיזם'
לא מצאתי...איפה בלינק שלך מופיע שאוטיזם
24/01/2019 | 13:47
2
85
זה לא מחלת נפש (או לא מחלה בכלל)?
תודה
לצפיה ב-'מופיע שזה CONDITION'
מופיע שזה CONDITION
24/01/2019 | 16:52
1
91
לא מחלה גם לא הפרעה.
מצב שמשפיע על התפקוד.

כאמור, זו ההגדרה הרפואית, לא שאני שלמה איתה,
אבל את השגרירות לא מעניין מה אני חושבת וגם לא האמת על מורכבותה
אבל אפילו בהגדרה הרפואית לא מדובר על מחלה.

לצפיה ב-'עוד מאמר בנושא'
עוד מאמר בנושא
24/01/2019 | 22:24
75
לצפיה ב-'תזונה קטוגנית או פליאותית'
תזונה קטוגנית או פליאותית
16/01/2019 | 23:07
5
122
לפני שנה הבנתי שאם אני נמנע מפחמימות מורכבות אז אני לא זקוק לריטלין על מנת להתרכז ואז התחלתי תזונה קטוגנית, אחרי מספר חודשים הרגשתי שיפור מטאבולי וקוגנטיבי מאוד משמעותי, כל מיני תחושות לא נעימות בבטן נעלמו וגם קל לי יותר לווסת רגשות ותחושות של עצמי.

אני תוהה אם עוד אנשים מכירים פה את התזונות האלה כי אני מרגיש שאני צריך להתחיל לתסף פחמימות בגלל שאני מרגיש בזמן האחרון עייף וחסר אנרגיה ובאמת היו לי קצת נפילות שבהם אכלתי ממתקים והיה שיפור בתחושה.
לצפיה ב-'גם אני בתזונה קטוגנית'
גם אני בתזונה קטוגנית
17/01/2019 | 07:18
4
112
אני גם יכול להעיד על עצמי שזו תזונה שבאמת עושה נפלאות לגוף ולנפש.
לא אמורה להיות עייפות בתזונה...
עייפות יכולה לנבוע מחוסר במלחים,
או אם צרכת פחמימות\סוכרים בעודף, ואז ניכנסת למקום שמכנים אותו "לימבו" בו הגוף לא נמצא במצב מטבולי של שריפת שומן מצד אחד, ומצד שני חוסר בגלוקוז.
ההמלצה היא לא לאכול ממתקים (זה לא נקרא להיות בתזונה) ממתקים יכולים ריגעית להעלות את הגלוקוז שלך בדם ולהפיג את העייפות, אבל אחר כך העייפות רק תגבר והצורך\תשוקה לסוכרים תגבר.

תכנס לקבוצה קטוגנית בפייסבוק ותתיעץ איתם.
בעיקרון אתה לא אמור להרגיש עייפות בכלל.

לצפיה ב-'קול :)'
קול :)
17/01/2019 | 15:36
3
52
אני מחקתי את הפייסבוק לפני קצת זמן, קצת הציף אותי להיות חשוף לפרומונים של כל העולם �� (מקווה שזאת לא בדיחה אכזרית מידי).

קשה לי לאתר מה בדיוק חסר לי ואני חושב שגם בקבוצה כשהייתי חבר בה אז הייתי מקבל תשובות שונות ומגוונות מידי בשביל להחליט לצד משתמשים שבכלל בטח היו ממליצים לי לצום ואם הייתי מקשיב להם תוך מספר ימים הייתי בתת משקל.
לצפיה ב-'תפנה אישית לאביב מייזלין, אתה יכול לסמוך על מה שהוא אומר.'
תפנה אישית לאביב מייזלין, אתה יכול לסמוך על מה שהוא אומר.
17/01/2019 | 17:36
2
33
לצפיה ב-'טנקס'
טנקס
18/01/2019 | 11:29
1
18
לצפיה ב-'נראה לי שזה כי לקחתי מגנוקס'
נראה לי שזה כי לקחתי מגנוקס
22/01/2019 | 12:30
49
אני נטלתי מגנוקס וזה הקל לי מעט על שרירים תפוסים אז חשבתי שזה טוב ושזה נספג כמו שהם טוענים

התחלתי לקחת במקום המגנוקס מגנזיום ציטראט ואני מרגיש מאוד אנרגטי מאז וגם השרירים מרגישים טוב.

נראה לי שהמגנוקס זה איזה ישראבלוף אין מצב שמה שהם כותבים על הקפסולה שזה 520 מ"ג שקול לציטרט 520 מ"ג וזה גם גורם ליציאות מרובות וכבר ביום הראשון אחרי שלקחתי ציטרט הרגשתי שיפור מאוד גדול מכל הבחינות וגם אני לוקח 400 ציטראט ולא 520 שעל פניו אמור להועיל לי פחות.
לצפיה ב-'מגיע לבן שלי טיפול של מרפאה בעיסוק אבל אין השנה'
מגיע לבן שלי טיפול של מרפאה בעיסוק אבל אין השנה
16/01/2019 | 22:20
1
137
לא מצאו מישהי שתבוא לבית ספר. חוץ מללכת בשעות הערב באופן פרטי, יש איזשהו פתרון שקל יותר לוגיסטית? 
לצפיה ב-'למה פרטי? יש מקופ"ח. '
למה פרטי? יש מקופ"ח.
17/01/2019 | 08:16
84
זה עדיין אחה"צ בהגעה עצמאית, אבל מבחינת העלות זה משמעותי.

בעקרון זה יכול להיות או בבי"ס או לא בבי"ס, שאז ברור שצריך להביא את הילד לשם,
אז לא ממש הבנתי את שאלתך "יש איזשהו פתרון שקל יותר לוגיסטית? "

לצפיה ב-'יש נוהל שאסור לדבר עם מתיא?'
יש נוהל שאסור לדבר עם מתיא?
16/01/2019 | 09:26
9
143
הבן שלנו שקיבל דרגה ד קיבל רק עכשיו הקצאה של 6 שעות סיעת, כי יש סיעת בכיתה ל24 שעות(שלא מתקשרת איתו טוב) למרות שלומדים 39 שעות חלקן מפוצלות (והילד השני בקבוצה השניה כי הוא מציק לבן שלי) . בקשתי ממתיא את המסמך על השעת ואמרו לי שאין ושאסור ליצור איתם קשר ישיר רק דרך היועצת. זה חוקי? איך אני אמורה להעביר ביקורת על הסיעת (המקסימה אבל לא מצליחה לתקשר עם הבן שלי) בלי חשש?
לצפיה ב-'ברור שמותר! '
ברור שמותר!
16/01/2019 | 14:31
3
66
בשבוע שעבר דיברתי עם מתי"א כי יש בעיה עם הסייעת והם אפילו דאגו לפגישה בין כל הגורמים. כך שלא רק ברור שמותר לך, אלא שזאת גם הכתובת לתלונות בנושא. 
לצפיה ב-'שהתקשרתי למתיא אמרו לי לעשות הכל דרך היועצת'
שהתקשרתי למתיא אמרו לי לעשות הכל דרך היועצת
16/01/2019 | 15:01
2
64
מרגיש לי שהם רוצים שהשילוב יכשל. לא נותנים לי לדבר עם אף אחד בלי ליווי של יועצת בית הספר. יש מישהו מעל מתיא?
לצפיה ב-'כן'
כן
16/01/2019 | 18:13
53

במלבן בצד שמאל יש 'צור קשר'.
באתר עצמו יש מידע רב, שעשוי להועיל לגיבוי בקשות ודרישות.

וגם כאן (האמת, אולי כדאי להתחיל מזה)

גם זה מתוך אתר של משרד החינוך ששווה להכיר

לצפיה ב-'גם לי הם כך אמרו'
גם לי הם כך אמרו
19/01/2019 | 21:38
36
כשהינו בגן אז יכולנו לפנות למתיא.
כשעברנו לבה"ס הם אמרו שלא עובדים ישירות מול ההורים.
הכל מרוכז דרך בה"ס
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
20/01/2019 | 09:21
4
35
אפילו המטפל שלנו חושב שבית הספר שלנו לא באמת מאפשר שילוב. חשבתי למצוא אוזן קשבת במתיא אבל מתברר שמה שאכפת להם זו הנוחות שלהם ולא טובת הילד. עצוב מאוד...
לצפיה ב-'גם עלי כעסו כשפניתי למתי"א'
גם עלי כעסו כשפניתי למתי"א
20/01/2019 | 16:43
44
אומנם עשו ישיבה אחרי שהתקשרתי, אבל דאגו לומר שזאת לא הדרך והם בכל מקרה מערבים בחזרה את בית הספר וכד'. אמרתי להם שפניתי לא בגלל בית הספר אלא בגלל המועצה, אבל הם עדיין המשיכו לומר שאני לא בסדר.
לצפיה ב-'נכון, עצוב ואף מכעיס'
נכון, עצוב ואף מכעיס
21/01/2019 | 12:59
2
35
למרבה הצער- לא ממש נדיר...
יש לך מחשבות לגבי שנת הלימודים באה?
לצפיה ב-'שוקלת לעבור דירה...'
שוקלת לעבור דירה...
21/01/2019 | 14:08
1
60
לא מבינה איך אמורים לעשות שילוב כשאת התח"י מכינים רק ב סוף ינואר 0נכון קיבלנו אבחון רק ביוני אבל עדיין...) ושמדריכת השילוב חושבת שסף תסכול נמוך זה לא תופעה אופינית לילד עם ADHD וASD...מרגישה שהמתיא שלנו פשוט לא מקצועיים...
לצפיה ב-'את בטוחה שאין באזור שלכם בי"ס מוצלח יותר?'
את בטוחה שאין באזור שלכם בי"ס מוצלח יותר?
22/01/2019 | 19:37
30
שווה בדיקה
ואם אכן כך, מה לגבי חינוך ביתי?
כמובן שאפשר גם לעבור דירה, יש לא מעט משפחות שעשו זאת
אבל זה מן הסתם מאד לא פשוט, לכל בני המשפחה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
רעות מרכז רפואי שיקומי
רעות מרכז רפואי שיקומי
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה