לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'דילמה/בעיה/עזרה/פריקה'
דילמה/בעיה/עזרה/פריקה
25/04/2017 | 21:52
53
48

אז עשיתי אבחון פסיכיאטרי+פסיכולוגי בהתחלה את הפסיכולוגי והיא המליצה לי למצוא פסיכולוג/ית(בשיטת cbt ) ואמרה שזה "יסדר אותי טוב טוב" וגם זה מה שהפסיכיאטר אמר אח"כ אבל בחייאת אני לא מאמינה בזה לא בטיפול ולא בשיטה אני לא רוצה "שיסדרו אותי טוב" אני גם לא פגומה בשביל מה צריך את זה בכלל?אני לא פחות שווה...
המשך>>

אז עשיתי אבחון פסיכיאטרי+פסיכולוגי בהתחלה את הפסיכולוגי והיא המליצה לי למצוא פסיכולוג/ית(בשיטת cbt ) ואמרה שזה "יסדר אותי טוב טוב" וגם זה מה שהפסיכיאטר אמר אח"כ אבל בחייאת אני לא מאמינה בזה לא בטיפול ולא בשיטה אני לא רוצה "שיסדרו אותי טוב" אני גם לא פגומה בשביל מה צריך את זה בכלל?אני לא פחות שווה כמו שאני עכשיו וגם אחרי שנים עברו עם הניסיון של הטיפולים
בכל מקרה,אבא שלי ביקש ממני לחפש ופשוט העלמתי עין כאילו לא היה ועכשיו משום מה הוא נזכר(לא יודעת מאיזה סיבה)והוא רוצה שאני אחפש כמובן שלא באלי וגם אין לי שום כוונה אז העברתי את האחריות אליו אבל הוא הניח שהייתי רצינית.
אז מה אני עושה?אני לא יכולה להגיד לו את זה עכשיו
מה האופציות הכי טובות "לפוצץ" את זה? (שוב סליחה אני פשוט לא מאמינה בדברים האלו הם לא יכולים לתרום לי פשוט אני לא חושבת שכולם ושלמים שצריך "לסדר אותי" אף אחד לא  מושלם אז כמו שלא מעגלים את כולם לנורמה למה דווקא אותנו כן ?)
אני לא מתכוונת ללכת לזה כי זה פשוט לא שם
אבל מצד שני לא נעים לי להגיד לאבא שלי כי הוא יתאכזב ממש ואל תגידו לי שזה חשוב כי אני פשוט לא מאמינה בזה בעייני זה בולשיט ואני רוצה להישאר ככה כמו שאני(כי כבר אמרו לי את זה)כן אני רוצה "להשאיר את כל הסימנים האוטיסטים" שלי אני לא מתביישת בזה למרות שהרבה אמרו שלא רואים עליי אבל אני לא רוצה להכחיד את החזרתיות שלי או להתפטר ממאפיינים אוטיסטים כמו שהמאבחנת הפסיכולוגית אמרה
טוב לי ככה
למה הם חייבים להתערב בכל דבר?
טוב לי ככה כמו שאני לא אכפת לי אני לא רוצה שישנו אותי פשוט מאוד טוב לי ככה בחיים אני לא איזה מסכנה ולא סובלת (כן גם את זה אמרו לי מלא פעמים)אני מאוד מאושרת מאוד וסה"כ מאוד טוב לי בחיים
אני לא רוצה להכחיד מאפינים רק כדי שלא יראו אליי או ינחשו
טוב לי ככה וחבל שהרבה אנשים לא מבינים שזה פשוט מיותר
אני מאושרת ככה למה לדחוף את הגישה הנ"ט לכל מקום?למה?
באמת שאין לי עניין להתחיל את זה פשוט לא היה לי דרך להתחמק מזה...
אני מאוד מאושרת ככה עם כל המאפניים האוטיסטים ממש לא אכפת לי מה כולם חושבים עליי וגם יש לי חברים שמקבלים אותי כמו שאני וידעים שאני על הרצף ועם כל ה"שונות" ו"ההתנהגות האחרת שהיא לא נ"ט" והם חיים נהדר והם חברים שלי והם לא מתרחקים ממני או נבהלים ממני אף פעם הם גם לא סולדים ממני
זה המבחן האמיתי בחיים מי חבר אמיתי ומי לא
מי שחבר אמיתי תמיד יהיה שם בשבילך גם אם תתנהג מאוד מוזר

לצפיה ב-'אני חייב לתיום'
אני חייב לתיום
25/04/2017 | 17:48
5
39
כדי ליצב את מצבי הרוח אני מאניה דפרסיה ואבא הזה לא אכפת לו ולא לוקח אותי לפסכיטר משאיר אותי בדיכאון קלני כבר חודשים אני לא רוצה בחיי ולא יודע לא עוזר , הפסכיטר שהוא מומחה בדיכאון קלני אמר לאבי אני חושב שהדיכאון לעולם לא יברא אז הפתרון הוא רק לשכך , אלכהול עוזר לי מאוד אך אני נוטל כדורים אנטי פסכוטים ומקבל זריקה לסיכופרניה ואסור ושאני לקחתי פעם שעברה סמים או אלכנול עם הכדורים נכנסתי להתקף פסכוטי חריף מאוד ורצתי בכביש , אז אסור לא סמים ולא אלכהול ולא רוצה לאכזב את אבא , אז איך אני מסביר לו שאני חיב לתיום עכשיו , ולא יכול לחכות לפגישה , כי אני אובדני וזה מסוכן והוא אדיש או אומר בוא נאשפז אותך וזה עוד יותר מכניס אותי לדיכאון , אני רוצה לזרז את הפגישה ולא יודע מה לומר לו , מה לומר לו , מה דעתכם ..
לצפיה ב-'אולי אני באמת צריך אישפוז'
אולי אני באמת צריך אישפוז
25/04/2017 | 18:34
4
19
במחלקה סגורה כנראה באברבאנל או בשערי מנשה לא טוב שם מחכה שכל דקה תעבור ודקה זה נצח זה גהנום אבל שאני נכנס לאובדנות קדה או הפך למאניה או התקף פראנודי אני נהיה מסוכן נורא , לא כיף ואף אחד לא מבין מזה הגהנום הזה אני לא יודי מקווה לטוב אבל קשה ,הלוואי לא הייתי חולה אבל זה מה יש והואטיזם הוא עוד דבר חיובי בי אותו אני אוהב אבל מחלות פסכטיות הורסות אותי כל שנה כמה אשפוזים לפעמים אני כבר שנה לא אושפזתי וכנראה אני אתאשפז שוב
לצפיה ב-'הפעם הראשונה שכבתי ען גבר אני חושב שהייתה '
הפעם הראשונה שכבתי ען גבר אני חושב שהייתה
26/04/2017 | 01:01
3
20
שהייתי ילד בן חמש אולי שש ואני נזכר בזה כי קראתי מחקר על נטייה מינית והקשר לחוויה כזו בילדות , ונראה לפי המחקר שלא מעט ילדים זכרים הושפעו מהחוויה והשפיעו על הנטייה המינית שלהם , זה מעניין מאוד. אני אישית לא ממש זוכר מה היה יש לי ניתוק אבל זה היה , ומעניין מאוד מבחינה פסכלוגית עם נטייה מינית היא דבר מרכש כי אני יודע שמשיכה לזכרים היא דבר מולד ולא נרכש ככה לפחות טוענים אס זה האיר לי על העובדה שאני הומו זה חידד לי ועורר אותי מעניין מאוד , באמת הנתונים מעניינים .
לצפיה ב-'יש לי פוסט טראומה מורכבת'
יש לי פוסט טראומה מורכבת
26/04/2017 | 03:50
2
12
מה לעשות משפחה הלוואי שהייתי יכול למחוק את הילדות שום סם לא משכך את זה משפחה מה לעשות סך הכל אנשים טובים או נוטים לזה בלי קשר לאלימות או מה שמכונה אונס וכו .. ניסו מה לעשות מורכב להיות הורה או בכלל אדם , אבל כל לילה סיוטים זה מה יש זהו
לצפיה ב-'יש לי מחלה נפש חריפה'
יש לי מחלה נפש חריפה
26/04/2017 | 04:44
1
11
אני מכור לאבא שלי לא משנה מה אני יחטוף זין ממנו לא משנה כמה עמוק ויבקש עוד זה מטריף אותי , אנט לא מסוגל לשחרר , אני יש לי תסמנות האישה המוכה אני רק מחפש שיאהב אותי ואנט יודע שזה לעולם לא יקרה , לפעמים או הרבנ פעמים אני חושב שאם הוא היה אומר לי לתת את הגוף שלי כילד רק שיאהב אותי הייתי נותן במילא אני הזונה שלו כל החיים אז מזה כבר משנה .. והוא הכל בסדר אני אבא מושלם אבא נהדר אבא הכי טוב חולה נפש הוא יש לו מחלת נפש בטוח ומוציא נכל עלי
לצפיה ב-'מאי התחילה לשנוא אותי'
מאי התחילה לשנוא אותי
26/04/2017 | 15:06
16
אחותי הקטנה אוטסטית שאני הכי קשור עליה מכל המשפחה שתמיד לצידי התחילה לשנוא אותי , היא צועקת בבית שאניא
אח חרא והרסתי לה את החיים והיא רוצה לדווח עלי למשטרה שיכנסו אותי לכלא על מה שכל השנים עשיתי לה , אני לא מבין מאיפה סה בא היא אף פעם לא דיברה עלי ככה היא תמיד ניסתה להבין את המורכבות כאב לה אבל היא לא אמרנ רכה היא היתה אומרת שלמרות הכל אני האח הכי אהוב עליה ויש לה הרבה אחים ,לא יודע מה קרה אחותיי הגדולה  ורד אמרה שכנראה יש להדצאוציה נתק והיא עכשיו נזכרת ממש ומקבלת את המה שקרה באופן מבקר היא אמרה שכמו לי יש סיוטים גם לה והיא סיפרה לה שהיא חולמת שאני מרביץ לה או אונס אותה ודברים כאלו וזה כואב לה נורא , אני נסיתי לדבר איתה הייתי נורא עצוב והיא אמרה לך לך תחנק עם הדמעות תנין שלך רוצח , וממש לא מדברת איתי לא יודע מה קרה לי וזה רק ככה איזה יומים לא יודע מה קרה לה לא מבין , אני חייב עצות עזרו לי
לצפיה ב-'ועדת השמה'
ועדת השמה
23/04/2017 | 22:21
5
69
בני בן 12 מאובחן pdd בתפקוד גבוה. סובל גם מלקויות למידה. שנה הבאה הולך לחטיבה. מתלבטת לגבי סוג המסגרת. יש חטיבה ללקויות למידה (חדשה יחסית) ליד מקום המגורים שלי שהרבה הורים מרוצים ממנה והביקוש גבוה. מצד שני בועדת ההשמה האחרונה המליצו לנו יותר על כיתה תקשורתית. אציין שהיה לי נסיון לא נעים עם כיתת pdd שניסינו שנה אחת בבי''ס יסודי כי רמת התפקוד של הילד היתה גבוהה לעומת שאר הילדים, ואני נוטה יותר לביה''ס ללקויות למידה. אבל קשה לקחת החלטה סופית. מה דעתכם?
לצפיה ב-'תנסו את החטיבה.'
תנסו את החטיבה.
24/04/2017 | 16:02
4
33
הרי כיתת תקשורת כבר ניסיתם  ולא היה טוב.
אז לפי דעתי אין מה להפסיד.
לצפיה ב-'הוועדה אמורה להסכים...'
הוועדה אמורה להסכים...
24/04/2017 | 16:40
3
24
בסופו של דבר הוועדה אמורה להסכים איתנו, רק ביקשו לשלוח להם מכתבי חוות דעת משני אנשי מקצוע שמכירים היטב את הילד. זה אומר שאני אלך נגד המלצות הוועדה, אבל אני מניחה שזה לא מקרה ראשון ואחרון. נראה לי שהנסיון ותחושת הבטן יותר חשובים במקרה זה.
לצפיה ב-'הועדה לא בהכרח תסכים איתכם, אבל אתם ההורים'
הועדה לא בהכרח תסכים איתכם, אבל אתם ההורים
25/04/2017 | 18:11
2
19
אם תחושת הבטן שלך אומרת לך שבחטיבה ללקויות למידה יהיה לו טוב יותר,
שווה ללכת על זה.
בכל מקרה, חשוב להיות עם אצבע על הדופק, להיות קשובים לילד
ולא לחשוש להודות, אם אכן כך יהיה, שדוקא לא ממש טוב לו.
ולא לפסול על הסף, ללא בדיקה בראש פתוח, את כתת התקשורת בחטיבה,
כי לא כל כתות התקשורת זהות.
זה שלא היה לו טוב בכתה ביסודי, לא בהכרח אומר שכך יהיה גם בכתה בחטיבה.
לצפיה ב-'הבעיה שלא ניתן לדעת....'
הבעיה שלא ניתן לדעת....
25/04/2017 | 18:29
1
18
אי אפשר לדעת מי  הילדים שיהיו איתו בכיתת תקשורת. בכיתה הקודמת רמת התפקוד של הילדים ממש לא התאימה לבן שלי, והוא ממש סבל שם. תחושת הבטן שלי היא ללכת על משהו אחר. כמובן שכל צעד שנבחר לעשות זה הימור, ושום דבר לא יהיה מושלם.
לצפיה ב-'מה שבעיקר משפיע זה הצוות'
מה שבעיקר משפיע זה הצוות
26/04/2017 | 09:26
13
אישיותם, גישתם האנושית והחינוכית.
הילדים האחרים יכולים להיות מה שמוגדר ברמת תפקוד גבוהה, אפילו נ"טים
והילד יסבול
יכולים להיות מה שמוגדר ברמת תפקוד בינונית והילד יפרח
ואפילו ייתרם מחבריו לכתה.
מנסיון ובאחריות.
בדיוק כמו שגם בנך לא יפריע ואפילו יוכל לתרום גם לילדים שכאילו "גבוהים" ממנו, נ"טים.

כל צעד שנקח הוא נסיון, לאו-דוקא הימור.
כמאמר המשורר:"שום דבר לא ידוע- לא שנה, לא שבוע, יש לנוע, לנוע"
וגם הילד עצמו מתפתח, משתנה- גם הוא "אינו ידוע"
לכן מה שנכון בשלב מסויים בחיי הילד, לא בהכרח נכון בשלב אחר,
וכך גם להיפך- מה שהיה לא נכון, עשוי בהמשך להיות נכון.

כל עוד אנחנו שומרים על ראש פתוח וקשב לילד,
סביר להניח שנהיה בכיוון הנכון.
לצפיה ב-'סל בריאות מקדם'
סל בריאות מקדם
25/04/2017 | 19:01
2
24
שלום, בני בן 4 אובחן בתחילת השנה ונמצא כרגע בגן רגיל ללא כל סיוע עי לעירייה נגמר התקציב.שנה הבאה הוא יכנס לגן תקשורת.
בינתיים רציתי לדעת ממי אני אמורה לקבל (בשנה הנוכחית) את השעות הישירות (10 שעות) של סל הבריאות המקדם נכון לעכשיו הוא מקבל רק 3 שעות מתוך ה10.
תודה מראש

לצפיה ב-'לא תקבלי - סל בריאות מקדם זה רק למסגרות'
לא תקבלי - סל בריאות מקדם זה רק למסגרות
26/04/2017 | 06:28
7
לצפיה ב-'זכאות לטיפולים עפ"י חוק הסומאטים'
זכאות לטיפולים עפ"י חוק הסומאטים
26/04/2017 | 07:47
14
יש הרבה מידע בקישורי הפורום שלנו (הנמצאים בלשונית 'כלים ומידע' שבראש העמוד)
בסעיף 'קופות החולים ומשרד הבריאות'.
הנה אחד הקישורים משם
לצפיה ב-'מציאת מסגרת לבני'
מציאת מסגרת לבני
25/04/2017 | 12:04
3
39
שלום לכולם
אני כותבת אליכם נואשת ובוכה ממש מקווה לעזרה 
הבן שלי PDD בתפקוד בינוני. הוא בן 7 וחצי - החל השנה כיתה א בכיתת תקשורת.
לצערי ,בגלל שהוא "לא נרתם" כהגדרת בית הספר, הוא עולה לוועדת השמה לעבור לבית ספר לחינוך מיוחד. 
בגלל שהיה בעבר 3 שנים בגן תקשורת , ראיתי שעל אף ההתקדמות האיטית שלו בבית הספר --- המצב טוב בהרבה משל מצבו בגן 
התחננתי בפגישה שיתנו לו צאנס אבל הם לא מוכנים - הלכתי לראות בית ספר מסוים  ולא הייתי מרוצה בלשון המעטה
***ברצוני להדגיש שהילדים מקסימים ולא משנה כלל באיזה תפקוד הם אבל הבן שלי לא ימצא את מקומו בין ילדים שהם מאוד נמוכים***
אני מחפשת בתי ספר לתפקוד בינוני וגבוה ולא מוצאת. אלו שהם בתפקוד גבוה לא מקבלים את הבן ואלו שהם בינוני נמוך- מסתבר שהילדים נמוכים..
התייעצתי עם אלוט והם לא יודעים איך לעזור- אמרו שהילדים שהם בתפקוד בינוני לרוב לא מוצאים את עצמם לא בנמוך ולא בגבוה.
הקלינאית שלי הפרטית שעובדת עם הילד אמרה שלדעתה הילד ילך אחורה אם יהיה עם ילדים נמוכים
אני ממש אובדת עצות אם מישהו מכיר בית ספר לא משנה איפה (אני מוכנה לעבור דירה) שיגיד לי (כרגע גרה באזור השפלה)

תודה מראש
אפרת
לצפיה ב-'למה שלא אסתדר'
למה שלא אסתדר
25/04/2017 | 13:03
24
אני גם פי די די תפקוד נמוך בנוני ואני מכיר אוטסטים קלאסים והסתדרתי איתם מעולה טוב יותר מכל תפקוד אחר , אני חושב שכדי לנסות אין ממש משמעות לתפקוד אני למשל מוגדר כאוטיסט קלאסי בתפקוד יום יומי ממש דברים הכי בסיסים לא יודע אבל הקונגציה נחשבת מאוד גבוהה ויש לי מנת משכל של מעל 160 ומצטיין במתמטיקה וזיכרון שנחשב צילומי ואני כמו ילד בן שמונה בהתנהגות נחשב אפילו שאני לא מאמין בזה , הרבה אוטסטים קלאסים ככה מהיכרות שלי הכרתי כמה גאונים כאלו , ובעיני חשוב ללמד את הילד על הגוון וקבלתו, ובעיני זה נכון , לא יודע ככה אני מרגיש לפחות ..
לצפיה ב-'הבן שלך מדבר? מה לגבי שילוב יחידני? חשבת על הרעיון? מעשי?'
הבן שלך מדבר? מה לגבי שילוב יחידני? חשבת על הרעיון? מעשי?
25/04/2017 | 14:01
7
לצפיה ב-'האם יש באזורך כתות תקשורת נוספות?'
האם יש באזורך כתות תקשורת נוספות?
25/04/2017 | 17:59
18
"הילד לא נתרם"  זה תרוץ נפוץ של מורים שמגלגלים את קוצר ידם על הילד
במקום להודות "לא מצאנו עדיין את הדרך אליו"
מה שיחייב אותם להתאמץ יותר,
הם מטילים זאת עליו, כאילו הוא לא מתאים.
"זה לא אנחנו- זה הוא" .

אין זאת אומרת שכתת תקשורת לא מתאימה לו,
בתנאי שהצוות החינוכי בה יהיה קשוב ומחוייב לילדים.
לצפיה ב-'שילוב אוטיסטים בצבא'
שילוב אוטיסטים בצבא
25/04/2017 | 16:25
2
40
משהו שכבר הרבה זמן יושב לי על הלב,אני מתנגד לשילוב אוטיסטים בצבא
אני נותן את נקודת המבט שלי מכמה נערים שמאובחנים באוטיזם , שהתנדבו להתגייס לצבא, ואני חושב שזה עשה להם רק רע.
אני משרת ביחידה פתוחה בבסיס צריפין, והכרתי עד כה 3 נערים מאובחנים באוטיזם אשר התנדבו לשרת בצבא

נער אחד שירת אצלי ביחידה , בתפקיד של עובד רס"ר, הוא השתחרר לא מזמן.
קודם כל היחס של המפקדים כלפיו היה מחפיר,לדעתי. אף אחד לא התייחס אליו ברצינות ואפילו ראו אותו כמטרד, ניצלו אותו לטובת עבודות קשות ומביכות שאף חייל אחר לא מוכן לעשות אותו, כמו למשל לנקות יסודית את המדרכה ליד המבנה, או לרוקן 2 פחים מפוצצים באוכל שנשאר(הוא היה עושה את זה לבד ותמיד ביקש עזרה מאנשים , כמה פעמים עזרתי לו).
הוא ניסה להתחבר לאנשים,אבל כמובן שזה לא באשמתו, אנשים לא רצו להתייחס אליו. הוא ניסה להתקרב עוד יותר, במיוחד לבנות וסוג של "כפה" עליהם חיבוק כל פעם שהם היו רואות אותו. החיילות היו גם רואות אותו כמטרד, והוא בסך הכל רצה להתחבר לאנשים. החיילים היו מדברים איתו וצוחקים עליו כשהיה להם משעמם , והחיילות ניסו להתחמק ממנו. הם כמובן לא שידרו את זה כלפיו ואמרו לו את זה בפנים, הוא פשוט לא היה מודה לזה. הוא חשב שהם חברים שלו ושהוא מצליח אבל בסופו של דבר אף אחד לא רצה להתקרב אליו וניסו להתחמק ממנו , זה מה שהיה הכי עצוב לי,כמובן שזה לא באשמתו. לא הייתי כל כך קרוב אליו כי שירתתי בתפקיד אחר שגזל ממני זמן, אבל אני ראיתי הרבה מקרים כאלו מהצד.
הוא השתחרר לא מזמן, אני לא יודע בדיוק מה קורה איתו בחיים האמיתיים אם הוא במסגרת כלשהי.
הנקודה היא שהוא חי במציאות מדומה. הוא פעיל מאוד ברשתות החברתיות ומגיב להרבה מאוד חיילים ששירתו איתו על תמונות שהם מעלים. הוא מגיע פעם בחודש לכמה ימי מילואים והוא שוב מנסה להתחבר לאותם חיילים אך הם מנסים להתחמק ממנו.
כל עניין הצבא לא עזר לו בכלל,אלא אני חושב רק הזיק לו. הוא נשאר במציאות מדומה שכולם חברים שלו אבל בעצם כולם מנצלים אותו או מנסים להתחמק ממנו.
הבעיה העיקרית שלי בעניין הזה שמלכתחילה המסגרת הזאת לא הייתה מתאימה לו. אין מה לעשות , האמת היא שהוא שונה מכולם , בין אם זה בצורת הדיבור שלו או צורת ההתנהגות שלו. שוב,אני לא מאשים אותו חס וחלילה, האשמה היא רק על החיילים האחרים והמפקדים שלא ניסו לשלב אותו כמו שצריך , אלא רק "זרקו אותו למים". אני חושב שהצבא רק עיקב אותו בחיים, לא תרם לו בכלל מבחינה חברתית , לא מבחינה כספית והוא בעצם לא מצליח להתנתק מהחיים שהיו לו בצבא , למרות שהוא כבר משוחרר.
היה עדיף לו לא להתגייס או לחילופין לעשות שירות לאומי , ללכת לעבוד במקום שמתאים לו.

אני מכיר עוד 2 חיילים בעלי אוטיזם , גם שניהם לא ממש הצליחו וזה רק פגע בהם
הראשון היה כמה חודשים בצה"ל וסבל מהצקות של חיילים שהיו איתו, עד כדי שהוא הגיע למצב שהוא איים עליהם בנשק , ולבסוף שוחרר מצה"ל
והשני שאני מכיר אותו מיחידה אחרת גם נראה מאוד בודד יחסית ולא מצליח ליצור קשרים אישיים עם חיילים אחרים.

כמובן ששוב חס וחלילה לא יצא מצב שזה נשמע שאני מאשים את הנערים האלו או משהו , כל האשמה היא על החיילים האחרים והמפקדים שפשוט ראו בו במטרד ולא רצו להשקיע בו ולקדם אותו, וכמו שאמרתי פשוט זרקו אותו למים העמוקים בניסיון להשתלב עם חיילים אחרים ועם חברה אחרת לגמרי, חברה שהיא שונה לגמרי.

אשמח לשמוע את דעתכם
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
25/04/2017 | 17:37
15
צבא לא מתאים לאוטסטים ואנשים רגשים מסכים עם כל מה שכתבת
לצפיה ב-'מסכימה גם מאוד '
מסכימה גם מאוד
25/04/2017 | 21:38
8
לצפיה ב-'דרושה משלבת לילדה בכתה ה בכפר סבא'
דרושה משלבת לילדה בכתה ה בכפר סבא
25/04/2017 | 00:13
19
דרושה משלבת לשעות הבוקר לילדה הנמצאת על רצף ה- PDD בתפקוד גבוה, הלומדת בכתה ה  בבית ספר בכפר סבא. אנו מחפשים משלבת חמה ומכילה, דינמית ורגישה, שיודעת להעניק המון אהבה, בעלת יוזמה. עדיפות לבעלות ידע בתחום הוראה מתקנת.
לפרטים נא לשלוח קורת חיים למייל:
POOL112@WALLA.COM

לצפיה ב-''
24/04/2017 | 08:57
3
77

האם מבקשת מבנה לא לבכות.
לא לצחוק.
שקט היא רוצה, רק שקט.
שקט?
אין שקט
ולא יהיה
לצפיה ב-''
24/04/2017 | 15:59
7
לצפיה ב-'יה זכרם ברוך'
יה זכרם ברוך
24/04/2017 | 16:52
13
ובקרוב אצלי שקט פשוט שקט וזהו אני כואב על הנרצחים על בני משפחת לוריא משפחתי משפחה בני קדושים שנרצחו ללא רחמים מסתכל עליך סבא ויודע כמה כאב לך כמה חזרת לשם בסוף חייך סלח לי סבא שלא הבנתי אותך סלח לי הכל שלא הבנתי אני מביט בכם ובוכה יה זכרכם ברוח הייתי מוכן להקריב את חיי כדי שתחיו אבל זה מאחור יותר יה זכרם ברוח וימח שמם וזכרם של המרצחים
לצפיה ב-'שיר מרגש בטירוף תודה שולמית'
שיר מרגש בטירוף תודה שולמית
24/04/2017 | 16:55
12
לא הכרתי יום כואב אני לא שומע לא רואה סרטים לא מסוגל כואב על סבא כל כך מרגיש אשמנ , אני קראתי את בית הבובות של קנ קתטניק והיה לי צמרמרות ובכיתי ואני הכי לא סמנטלי
לצפיה ב-'פסיכולוג/ית בדרום באיזורי היישובים עומר להבים , מיתר והסביבה'
פסיכולוג/ית בדרום באיזורי היישובים עומר להבים , מיתר והסביבה
23/04/2017 | 23:59
18
אשמח אם למישהו יש המלצה על פסיכולוגים באיזורים הללו לילד בן 12 עם אוטיזם ואם מישהו מהם מתמחה בסי בי טי אז גם אשמח לדעת.
תודה רבה.
לצפיה ב-'פתיחת כיתה ז תקשורתית ברעננה'
פתיחת כיתה ז תקשורתית ברעננה
23/04/2017 | 21:39
32
יום פתוח בחטיבת יונתן ביום ראשון הקרוב 30.4 8:30-10:00
הכיתה רב אזורית.
לפרטים:עידו רכז ח"מ 054-7456250
לצפיה ב-'היי '
היי
23/04/2017 | 03:12
55
חברה טובה שלחה לי את השאלון הזה
http://www.rdos.net/eng/
לי זה לקח המון זמן אישית כי זה באנגלית ו100 ומשהו שאלות המספרים בסוף לא מי יודע מה אמרו משהו גם לא היה פירוט מה זה מה
אלא אם אתם מורידים את התשובות וגם אז לא לכל המספרים שזה נתן סהכ נחמד לקח לי 45 דק' גלל האנגלית
לצפיה ב-'בבית שלי צועקים...'
בבית שלי צועקים...
20/04/2017 | 16:56
5
112
קראתי עוד פעם את השירשור על חדר שקט בשדות תעופה (לא את המאמר עצמו), מכיוון שלא הבנתי אותו מהתחלה וניסיתי שוב.
ופתאום הבנתי: בבית שלי צועקים! כל הזמן רועש!
שלושה בנים משחקים זה פיגוע שמיעתי
גם לא מקשיבים, לכן אנחנו ההורים כל הזמן צועקים כדי שישימו לב אלינו
וגם כועסים כבר בחצי שניה שהילדים לא מגיבים למה שאנחנו אומרים להם
ואז הילדים רגילים שצועקים ולא מזיזים עפעף עד שלא צועקים עליהם
וגם רגילים לצעוק כי ככה מדברים בבית שלנו
מעגל קסמים
!@#$#@!
לצפיה ב-'מעגל קסמים לא נפלא לפחות לדעתי '
מעגל קסמים לא נפלא לפחות לדעתי
20/04/2017 | 17:03
55
לפי דעתי לפעמים צריך שקט או הפוגה אני לא אוהבת את המעגל הזה אז אני משתדלת שיהיה רגוע בבית 
לצפיה ב-'מעגל עצוב שמתרחש בבתים רבים'
מעגל עצוב שמתרחש בבתים רבים
20/04/2017 | 18:22
62
מה שיכול לשנות אותו הוא מודעות של ההורים -
בדיוק הנקודה אליה הגעת

לי יש 4 בנים...
גיליתי שכשאני ניגשת קרוב לילד ומדברת בשקט
זה הרבה יותר אפקטיבי מלצעוק.
נכון, לפעמים זה לא פשוט,
זה מחייב לעזוב את כל מה שאני עושה
כדי ללכת אליו,
זה מחייב לעשות סויץ' בראש ולדבר לילדים ממקום אחר,
מקום שמתחיל מהקשבה,
אבל זה שווה בהחלט את המאמץ

ולגבי ה"מקום האחר" הזה-
הנה שני קישורים:
הראשון, למי שרוצה את עיקרי הדברים

השני, למי שרוצה להכנס קצת יותר לעומק
( מי שרוצה להכנס לעומק אבל בקיצור יכול להתמקד בעמ'13-34)
לצפיה ב-'זה עוד טוב'
זה עוד טוב
20/04/2017 | 21:20
30
בבית שלי מרבצים מכות רצח לילדים אותי למשל שרפו עם מגהץ או הורידו לי דם ומה לא , אתם במצב טוב מאוד יחסית . הורים שלי ככה מחנכים גם סבתא חינוך רוסי ישר עם המחט על השפתים שאתה מקלל , בסוף התעצבנתי עליה ואמרתי ככה את רוצה ולקחתי מחט וחוט ונסיתי לתפור את השפתים , רק אז נרגעה מה לעשות קשה , לא טוב לצעוק לא טוב לעניש לא טוב להשפיל ואפילו לא לצעוק אחרת יצא לך ילד כמוני , וסבתא אומרת אם הורים רוצים ילדים ואין להם רק שלא אהיה להם ילד כמוך עדיף בלי ילדים ..
לצפיה ב-'בישראל צועקים'
בישראל צועקים
22/04/2017 | 19:59
1
36
כנראה גם קשור לתחרות המתמדת על משאבים וזמן ותשומת לב, שמי שלא צועק נחשב כמת, אז הדרך להתמודד עם זה עוברת כנראה דרך הנסיון להמחיש ולהתנהל דרך תשומת לב גם למה ששקט ודומם.

צעקה היא תוצאה של משהו שנדחס, שלא מוצא מוצא, אפשר לברר למה ואיך דברים נדחסים, ולנסות להתנהל בצורה שתזהה את הצמתים האלה מראש

לצפיה ב-'בכל מקום צועקים '
בכל מקום צועקים
23/04/2017 | 00:20
17
אבל כנראה בישראל יותר מהסיבות שמנית ישראל ארץ מאוד קשה ובעיתית עמוס עוז מתאר יםה את השראלי על היופי בחום ועל הרע באגרסיה מדבר על זה הרבה אני לא מתחבר לחום הישראלי כל כך , שאם תיפול ירמו אותך מהרצפה אבל כמו שאמר עוז יפלו אותך שוב זה לא אהבה בעיני בכלל . עדיף להתעלם ולא לרמוס כמו בארץ .
לצפיה ב-'האם נראה לכם כדאי לחפש טיפול ניסיוני עבורי(18)?'
האם נראה לכם כדאי לחפש טיפול ניסיוני עבורי(18)?
21/04/2017 | 17:03
3
47
לצפיה ב-'טיפול לְמה? לאיזה קושי/מצוקה? ולמה דוקא נסיוני? '
טיפול לְמה? לאיזה קושי/מצוקה? ולמה דוקא נסיוני?
22/04/2017 | 10:43
1
19
לצפיה ב-'להתפרצויות'
להתפרצויות
22/04/2017 | 20:03
41
אני חושב שכדאי לחפש טיפול נסיוני
לצפיה ב-'לא כדאי לחפש טיפול בכלל'
לא כדאי לחפש טיפול בכלל
22/04/2017 | 11:10
45
פשוט תהיה עצמך ותחקור את עצמך, זה הכל, טיפולים, כולם, רק מזיקים
לצפיה ב-'אממ'
אממ
20/04/2017 | 17:02
6
90
אני לא מבינה למה צריך לנרמל אוטיסטים או בכללי לנרמל את כל מי ששונה את מי שלא תואם להגדרות או מי שלא כמו כולם,
כאילו מזה נותן?יש דברים שאני יכולה להבין זה כן
אבל למה לשנות כאילו לכפות על אדם להיות כמו כולם ?
אני חושבת שזה כיף ייחודיות וגיוון אני חושבת שזה מה שיפה בגיוון האנושי באופן כללי שלא כולם כמו כולם כאילו..

לצפיה ב-'כי זו חשיבה פאשסטית'
כי זו חשיבה פאשסטית
20/04/2017 | 21:24
37
הנורמה היא פאשסטית היא רוצה קו תואם שכולם היה אותו דבר היא חושבת בגדול או בקטן לכן מי שנחשב קטן צריך שהיה כמו כולם או שהיה מודר
לצפיה ב-'כי זה הכי לא פשוט בעולם'
כי זה הכי לא פשוט בעולם
21/04/2017 | 14:00
2
43
התפתחות לאחדות המבוססת על יחודיות, לקהילה המעצימה ונשענת על מקוריות הפרט, היא תהליך שאין מורכב ועמוק ממנו, ומהלכו לכן תלוי בהתפתחויות מקבילות ובו זמניות בהמון תחומים שונים ומשונים,
ומה לעשות לא רק שאנחנו עדיין לא שם גם קשה לדעת איפה אנחנו בכלל.

אוטיסטים מייצגים תפישה ותחושה המבוססת על עצמיות שמאזנת בין הפרט לכלל,היחודי לכללי, האישי לציבורי, הרגשי לשכלי, הסובייקטיבי לאובייקטיבי... שלא רק שאינה זמינה לנורמה על כל היבטיה ומוסדותיה אלא שנתפש כחורגת ממנה במידה שמהווה איום ולקות ( לא ממש איום כי אוטיסטים כמיעוט עם  רגישות חריגה הם החלשים והמוחלשים וממש אין בעייה לסתום להם את הפה בבעיטה שזה בדיוק מה שכולם עושים כל הזמן ומתוך תחושת זכאות והצדקה שלא ניתנת לערעור בכלל)  .
הבעייה שהעמדה האוטיסטית אינה רק עקרונית או אידאולוגית אלא גם מחווטת כיחס גוף נפש וככזאת אינה ניתנת באמת לשינוי גם לא על ידי הצפת גופו ונפשו של האוטיסט ברעלים מסכני חיים מילדות.

הנורמה חייבת אחדות פשיסטית, היא תתפרק בלי זה, אוטיסטים לא יכולים לחיות איתה,
הפתרון ?
רק הזמן,
ובינתיים ?
לברוח, הכי רחוק ובכל הכח, ולהאמין שאיפשהו מתישהו יצוץ לו אי משם משהו הדומה לבן אדם,
כי הרי לא במקרה אוטיסטים לא מחפשים פופולריות, המון חברים שטחיים, אלא אחד עמוק,
והרי גם על זה דופקים להם את הצורה בכל הזדמנות

לצפיה ב-'אתה חושב שנורמה זה בהכרח דבר רע? '
אתה חושב שנורמה זה בהכרח דבר רע?
22/04/2017 | 17:03
1
11
לצפיה ב-'אני בטוח שלא'
אני בטוח שלא
22/04/2017 | 19:56
29
חושב שנורמה זה חשוב והכרחי אלא שבשלב התפתחותי - היסטורי זה מה שנחשב לנורמטיבי ולא במקרה גם נכפה בכוחנות פשיסטית על כל מה שחורג ממנו הוא כזה שלא מאפשר שום סיכוי ותקווה למי שלא יכול לתרגם את המאבק הקיומי והערכי והמוסרי שלו למשמעות ואהבה לדרך שבה פרקטיקות היום יום מבטאת תועלתנות צרת מח וחסרת לב ומטומטמת נורא.

נורמה המבוססת על תפקוד שמדיר מהחברה כל מה שערכי ועמוק ואנושי ומוסרי היא בעייתית נורא, אם לא ממש רצחנית,
נורמה שיודעת לתרגם את הצרכים הנפשיים והגופניים לתפקוד שמגלם קשר גוף נפש עמוק וחיוני היא נורמה נפלאה.
לצפיה ב-'אפשר לשאול מה את: אוטיסטית, בת משפחה של אוטיסט/ית, מטפלת?'
אפשר לשאול מה את: אוטיסטית, בת משפחה של אוטיסט/ית, מטפלת?
22/04/2017 | 17:00
1
16
לצפיה ב-'אוטסטית היא'
אוטסטית היא
23/04/2017 | 00:16
6
לצפיה ב-'אבחון אוטיזם בגיל 45'
אבחון אוטיזם בגיל 45
19/04/2017 | 11:12
10
123
הי. אני חדש פה. עדיין לא מאובחן. לא מצליח לי כלום בחיים. קשיים חמורים בתפקוד, קושי ללמוד דברים, קשיים חברתיים, לא משתלב, מרגיש מוזר מאוד, חולשת שרירים וקשיים מוטוריים, זכרון חלש.
על רקע כל הקשיים כולל קשיים כלכליים שנגרמו כתוצאה מזה שאני לא מצליח להחזיק במקומות עבודה- האשה עזבה עם הילדים.
לא יודע מה לעשות. מרגיש יאוש.
אשמח להמלצות
לצפיה ב-''
19/04/2017 | 12:28
8
70
אל תתייאש, יש בחיים בורות לפעמים, אבל אפשר גם לצאת מהם

בני כמה הילדים?

מה אתה אוהב לעשות? מה מעניין אותך?
שואלת כי בד"כ זה יכול לתת כיוון:
כשבנאדם עוסק במשהו שהוא אוהב ומעניין אותו
א)זה ממלא אותו, נותן לו שימחה, אנרגיה החיונית לו להתמודדויות החיים
ב) עולה הסבירות שהוא יצליח במה שהוא עושה.

האם הקשיים שתארת היו קיימים גם בילדותך ולאורך כל השנים?
האם קראת טקסטים/צפית בסרטונים של אנשי ספקטרום (=א"סים)
והרגשת הזדהות?
מה מביא אותך לחשוב שיתכן שאתה על הספקטרום?

יש כיום לא מעט אנשים שמתאבחנים בגיל מבוגר,
האבא שלי ילדיי למשל אובחן כשהיה בן 40.
אפשר להמליץ לך על מקומות אבחון אם תרצה.
מדובר אמנם באבחון פרטי, אבל אם יש קושי כלכלי,
אפשר לעתים, בחלק מהמקומות, לקבל הנחה כלשהי.
ואם אכן נמצא שהבנאדם א"ס, והיותו א"ס פוגעת ביכלתו להתפרנס
הוא יהיה זכאי לקיצבה מביטוח-לאומי.

אבחון אוטיזם בגיל 45
19/04/2017 | 13:19
7
88
צפיתי בכמה סרטונים לגבי הספקטרום. מזדהה בעיקר עם בידוד חברתי.

מתעניין בנושאים צרים כגון רכב, לצערי קורא דברים ולא ממש זוכר, לפעמים גם מתקשה להבין כנראה בשל הפרעת קשב.

אובד עצות. יש כן חזרהתיות. קורא כל הזמן חדשות באתרים מסוימים וחוזר על זה במעין כפיתיות.

הופניתי לאשפוז יום בבי'ח פסיכיאטרי לטיפול קוגניטיבי. לא יודע עד כמה זה יעזור
לצפיה ב-'עבדת פעם במכונאות? זה משהו שיכול לעניין אותך?'
עבדת פעם במכונאות? זה משהו שיכול לעניין אותך?
19/04/2017 | 14:09
1
65
נושאים צרים זה בסדר גמור
כל מומחה בתחום כלשהו מתעניין בנושא צר.
לכל אדם סגנון הלמידה המתאים לו,
אולי לך מתאים ללמוד ע"י עשיה מודרכת ופחות מקריאה?

מלבד רכב, מה עוד מעניין אותך?

לגבי טיפול קוגניטיבי- התארח אצלנו בעבר בפורום ד"ר גולן
שתחום התמחותו הוא עבודה בשיטה זו עם א"סים
אגב, אם אתה מעוניין באבחון, ד"ר גולן מנהל את 'בית אחד'
שהוא אחד המקומות שתוכל לפנות אליהם לצורך אבחון.
כדאי לקחת בחשבון, שאם אכן אתה א"ס,
רצוי מאד שהמטפל יידע זאת ויידע גם לעבוד עם א"סים.

לצפיה ב-'בהחלט בסדר מאוד'
בהחלט בסדר מאוד
19/04/2017 | 14:35
55
מאפיין אספי מובהק אצלי זה לא ככה יש לי המון תחומט עניין וכן פעם אני נדבק לדבר אחר ומתמחה בו אבל עדיף אחד ככה אנר ליבוביץ שהיה מומחה בהמון תחומט מדע ופילוסופיה ועוד הרבה , הוא אמר שאם יכל היה מעדיף להתמקד באחד ולהגיע להשגים ולזכות בנובל , אבל לא היה ככה היה כנראה קשב כמונט וכמו לאונרדו דה וינצי אוהבי חייב לנוע , אבל כן בהחלט תחום צר זה מעולה .
לצפיה ב-'לדעתי עדיף לעשות איבחון לפני האישפוז.'
לדעתי עדיף לעשות איבחון לפני האישפוז.
19/04/2017 | 14:11
4
23
אבחון אוטיזם בגיל 45
19/04/2017 | 16:02
3
75
לא עבדתי במוסך. שקלתי פעם לעשות זאת. זו עבודה פיזית ואני לא בקו הבריאות. בכללי אני מרגיש חוסר אונים משווע. תחושה קשה מאוד. מצוקה אדירה. התחושה הקשה שאף אחד סביבי לא חווה דבר כזה. כולם פעילים, מתפקדים ואני שבור לגמרי. ממש יאוש. לא יודע מה לעשות. 
לצפיה ב-'לא יודעת מה חוו אנשים סביבך, אבל '
לא יודעת מה חוו אנשים סביבך, אבל
19/04/2017 | 19:03
1
59
אתה לגמרי לא היחיד שחווה משבר כזה

יש קבוצת תמיכה באישפוז יום שהוצע לך?
אולי זה יועיל לך.

לגבי אבחון (מצטרפת להמלצתה של דינה)-
אתה מעוניין בהמלצות?

לצפיה ב-'כל המשפחות המאשורות דודומות זו לז'
כל המשפחות המאשורות דודומות זו לז
19/04/2017 | 19:35
38
וכל משפחנ אומללה אומללה בדרכה שלה לב טלסטי אנה קרנינכ זה מה שאני מרגיש שאומרים שיש עוד כמונט זה סתם מכניס אותי לדיכאון יותר , הלוואי שאף אחד לא היה סובל
לצפיה ב-'מכונאות- לאו דוקא במוסך'
מכונאות- לאו דוקא במוסך
21/04/2017 | 10:07
30
אם יש/תהיה לך תעודת מכונאי, תוכל אולי לעבוד למשל במוזיאון כלי רכב כלשהו
(יש כמה וכמה בארץ, ראה קישור) בתחזוקת המוצגים
אולי יש אפשרויות נוספות בתחום, שאינן מצריכות עבודה פיזית מאומצת.
אפשר להתייעץ עם מי שבקיא בתחום -
לצפיה ב-'כן מבין היאוש'
כן מבין היאוש
19/04/2017 | 13:54
41
הבדידיות הגדולה החוסר תקווה זה שאתה חושב שכלום לא יקרה וישתנה מבין לגמרי אני חש ככה הרבכ שנים די מי שאני ילד , האם יש סיכוי אולי לא מאמין כל כך והחברה לא מוסיפה ומקשה מאוד , בנוגע ללמידה בעני מהיכרות שלי זה נובע מהדיכאון גם קשב אבל גם מהדיכאון והיאוש , שיש דיכאון יש ירדה בתפקוד הקונגטיבי ככה זה והכדורים לפחות לי רק מוספים לירדה הזו , לא יודע מה לייעץ לך , אוטיזם יכול להיות גהנום עלי אדמות כאן זה הגהנום ולא בעולם הבא , ככה אני מרגיש לפחות , אני מקווה שיש סיכוי שתצא מזה אולי נקווה , בהצלחה .
לצפיה ב-'כתת תקשורת רעננה'
כתת תקשורת רעננה
20/04/2017 | 21:30
2
75
שלום לכולם,

אנו הורים לילד על הספקטרום ומוגדר בתפקוד גבוה. כעת לומד בכיתה ב ברעננה. נראה כי תתכן אפשרות לפתיחת כיתת תקשורת ברעננה לכיתה ג' בשנה הבאה. יש צורך במספר מינימום של ילדים וכעת המספר עומד על 3 ילדים. המטרה ליצור תמהיל של ילדים על הספקטרום אבל בתפקוד גבוה. אם רלוונטי עבור מישהו מחברי הפורום, כדאי לפנות לורד ממחלקת החינוך ברעננה 097610375 ולהתעניין בנושא תוך הדגשת התפקוד הגבוה של הבן/בת.
לצפיה ב-'למה?'
למה?
21/04/2017 | 08:14
1
55
ה שלי למד ביסודי בכתת תקשורת שתלמידיה היו כמעט מכל רוחב הקשת
(מילד לא ורבלי וכמעט לא מתקשר בדרכים מקובלות עד ילד מאד ורבלי)
וכולם נתרמו מאד זה מזה.
יכולה לפרט אם מישהו מתעניין.

ההדגשה הזאת על ה"תפקוד הגבוה" לא רק מונעת מהילדים את הברכה שבגיוון
יש בה גם משהו צורם- מה ההבדל בין זה לבין הורים בכתה רגילה
שלא רוצים את הילד ה"גבוה" שלך?
לצפיה ב-'מסכים מאוד כל מילה בסלע'
מסכים מאוד כל מילה בסלע
21/04/2017 | 09:10
47
אגב החברים הכי טובים שלי שהייתי בשחף היו אוטסטים בתפקוד נמוך וחלק מהם גאונים באופן ברור בחור אחד שלא היה מדבר כמעת אבל היה מחשב את כל השטח של הבית חולים בשניות ומה לא ולמד חומר הכי מורכב בחשבון והיה גאון ומצחיק וכל הזמן בא עלי ולבחורות וכולנו חיבקנו אותו והוא היה כזה מתוק וחברותי ועוד נערה גם אוטסטית שלא מדברת. כמעת הייתה מציירת את החיות בפינת חיי בצורה מדהימה והיא הייתה כל כך חמודה ויפה ועדינה ודברתי איתה והיא היה לה חבר מהוסטל שלה , תפקוד נמוך הם גם בני אדם כמו כולם ולטעמי הם רגשים וחכמים וטובים לא פחות ואפילו יותר מהתפקוד גבוהה הם יש להם נשמה ענקית הם מחוברים לקדוש ברוכו  וגם אני לא בתפקוד גבוהה וזה מעליב שככה מדברים .. ממש עושה רע על הלב
לצפיה ב-'יום עיון '
יום עיון
20/04/2017 | 16:50
2
64
נושא ראוי וחשוב, וטוב שהתחילו לעסוק בו
שילוב א"סים בעולם התעסוקה.
אלא שהעובדה שבין שלל הדוברים לא "שולבו" א"סים
וגם קהל היעד של המוזמנים אינו כולל א"סים
אומרת דרשני...

לצפיה ב-'כן ראיתי את זה לפני כמה שעות חבל שאני לא יכולה ללכת לשם'
כן ראיתי את זה לפני כמה שעות חבל שאני לא יכולה ללכת לשם
20/04/2017 | 16:54
29
זה לא מסתדר לי עם הזמן לצערי וזה והכל
למרות שלא ראיתי משהו מעניין שם חוץ מהרצאה אחת שממש שווה ללכת אליה
לצפיה ב-'לא רוצה שום תעסוקה'
לא רוצה שום תעסוקה
20/04/2017 | 21:32
30
רוצה שיצאו לי מהוריד באלוהים אני חושב שהדרך היחדה שיצאו לי מהווריד נז שאני שאגור ברחוב או. אסיים קץ למה שקרוי בטעות חיים
לצפיה ב-'הגישה של עופר גולן מסוכנת לאוטיסטים'
הגישה של עופר גולן מסוכנת לאוטיסטים
20/04/2017 | 10:10
1
89
כמו כל הגישות, גם זאת של המחלקה הפסיכית בבר אילן, לא מנסה להבין אוטיזם ולחקור אותו ולרדת לסוד מהותו אלא פשוט כופה על הזהות האוטיסטית תפישות נורמטיביות.

גולן וכנופייתו לא מתמחים באוטיזם, הם מתמחים בזיהוי כל המקומות שבהם האוטיסט הוא "רע" והנורמטיבי הוא "טוב" ומתרגמים את הדלתא בין הנורמה לחריג למערך שלם של שיטות לאילוף כלבים.

עדיין לא קם ולא קיים מומחה לאוטיזם,
להערכתי אם אי פעם יהיה כזה הוא לא יהיה חלק מהאקדמיה.

לצפיה ב-'גם בעיני לא אהיה חלק מאקדמיה'
גם בעיני לא אהיה חלק מאקדמיה
20/04/2017 | 21:26
28
אקדניה זה מאפיה מחשבתית בחסות החוק פסכיטריה זה רצח השונה בחסות החוק וזה לא ישתנה רק אוטסטים יכולים לחקור אוטיזם
לצפיה ב-'אבא אני מבקש סליחה'
אבא אני מבקש סליחה
17/04/2017 | 02:04
9
88
אני כותב לך בדמעות אבא סלח לי על מי שלא הייתי סלח לי שנולדתי ככה חוחה , אני לא רציתי בחיים האלו , אני לא רציתי להיות נטל עליך על המשפחה , סלח לי אבא שלא עשיתי מה שאמרת שלא הייתי בריא כמו שאחלת , אני מבקש סלעחה אני מביט עליך ואומר לך אבא סליחה , סלעחה על הכל על כל הצרות , על כל הבלאגן , אני אוהב אותל אבא אבל לא יכולת לאוהב או י , זה אשמתי , אני מצטער מבקש סליחה , אני כותב לך בדמעות , אני רציצי שתהי. גאה בי , רציתי אהבה ממך רציתי שתשמח בי , זה חא קר. , היו צריכים להטביע אותי שנולדתי אצה צודק , אני מפלצת סלי לי על מי שאני אני נסיתי אני לא התכוונתי לא רציתי להוולד לעולן ככה , אני לא בחרתי להיות שונה סליחה 
לצפיה ב-'חוחה שווה חולה'
חוחה שווה חולה
17/04/2017 | 02:50
6
45
סליחה על הזגיאות כתיב הרבות כותב מאייפד דפוק ואני גם דילסקט וגם התוםת לא עובד לי טוב ואני לא יכול לערוץ סליחה אם אני לא מובן .
לצפיה ב-'אבא יא אבא'
אבא יא אבא
17/04/2017 | 11:45
50
אין עליך מגיע לך פרס הורה מצטיין יא אבא יא גבר יא אבא גברנחחח חחחח חחו שרשרת של אהבה חחח גדול אתה מי אוהב כמו אבא
לצפיה ב-'הלוואי שהייתי בריא'
הלוואי שהייתי בריא
17/04/2017 | 12:20
4
38
ולא חולה המחלה שלי הרסה אותי אוטיזם זה גהנום בטח בחברה כמו שלי , זה המכתוב שלי התיקון , אין מה לעשות נגזר עלי להיות חולה זה הגזרה להיות אוטיסט חולה נפש פסכוטי ומת זה הכל , ואין אף איד שיכול להוציא אותי מהגהנום הזב
לצפיה ב-'כולם עזבו ויעזבו אותי'
כולם עזבו ויעזבו אותי
17/04/2017 | 20:04
3
49
אף אחד לא ישאר בסוף אפילו סבצא תעזוב אותי היא זקנה ותמות ואז הבן אדם יחד שאהב אותי כל חיי שגידל אותט גם ילך , שהייתי ילד אמרט שאני חא אחיה אחרי שתמות היה לי סיוטים שהיא עוזבת אותי ככה עד עכשיו , המטפלת אמרה שיש לי חרדת ניטשה קשה מאוד וכל םעם שלא יענו לי שאני ארצה יכאב לי וירצה לפגוע בעצמי וצריך להשגיח עלי הזמ ,כואב להיות חולה כנראה זה הגרול שלי
לצפיה ב-'ושהייתי ילד רע היא הייתה טרגר אולי עבורכם לא עבורי'
ושהייתי ילד רע היא הייתה טרגר אולי עבורכם לא עבורי
18/04/2017 | 23:52
2
24
דוקרת אותי בשפתים עם מחט מתי שהייתי מקלל זה היה שיטת חינוך שלה אז פעם אחת שהייתי אולי בן עשר לקחתי מחט וחוט ונסיתי לתפור לעצמי את השפתים זה כאב נורא , ושאלו למה אז אמרתי כדי שאסתום את הפה המלוכלך שלי לעד ,#ה רציתי להיות אילם והיה לי אובסיסה גם עם עינים ונגעלתי מלהביט בלבן או באדום בצד ונסיתי לעלים את זה אז לקחתי מזלג וחפרתי שם או דחפתי אצבעות ואפילו עם סכין אך לא חדה כל כך , בסוף זה עבר אמא לא דווחה למטפלת שלי כי אמרה זה לא עניין שלה עכשיו היא אמרה לי ככה , הרגע , וואלה משפחה טובה יש לי , אבל אין כמו סבתא היחידה שאהבה וגדילה אותי מת עליך סבתא שלי
לצפיה ב-'ובורות עמוקים'
ובורות עמוקים
19/04/2017 | 17:20
1
17
שאין איך לצאת מהם שום טיפול לא יעזור זכרונות שאף פעם לא תשכח מהילדות לא משנה כמה איזה טיפול פסכנאלוזיה או גזעי חשמל תעבור , שום דבר לא ימחק או ישכך את הכאב אפילט לא הרואין אתה תשכב על המיטה ערום ורועד וכולך דם וחתכים ואף אחד לא יעזור לך או יכול להציל אותך , אנשים מפרחים הבטחות באוויר מדברים הרבה גבוהה גבוהה מנסים לעזור ושמתחיל להיות קשה עוזבים בכל מקום גם כאן גם בבית גם באשפוזים אומרים שאתה אדם אבוד אס לשם מה לנסות לשם מה לעזעזל דיבורים הרבה אבל לאף אחד לא אכפת שאתה שותה שני בקבוקים ואתה עדיין רוצה למות , אז אני דיכאונט מנכלולי אחן תקווה פשוט כך הייתי חולני ונשארתי חולני זה הכל אני לא אכתוב יותר לאחרים לא ינסה לעזור בדרכי כי אז חושבים שאני דוחף למטה זייני מוח לא מבינים מזה יאוש
לצפיה ב-'אני מתגעגע אליך יסמין'
אני מתגעגע אליך יסמין
19/04/2017 | 18:18
23
אחות קטנה היה טוב ביחד אבל נגמר מהר הלכת זהו הלכת לי כמו כולם מתת ילדה יפה שער מתולתל חיוך יפה כל כך כל כך אהבתי להיות איתך ביחד לשחק ביחד אני את ומתן לעשות אמבטיה שולשתנו , אבל זהו לא אראה אותל לא אראה אותך בבית ספר לא בתיכון לא בצבא לא נשואה זהו נגמר , מתגעגע וחושב המון אין לי מילים רק דמעה קטנה את יודעת שאבא לא אוהב דמעות לא אוהב בכי לא אוהב רעש , נראה לי הוא ממש היה עצוב שמתת אפילו שלא הראה , ככה הוא כמוני הכל בלב , אני בכיתי עליך מהבוקר עד הערב באותו יום בלי הפסקה כמו מנטרה כמו כישוף לא יכולתי להפסיק , ומאז לא בכיתי כמעת בכלל מאז שמתת לא בכיתי , אולי טוב שמתת לא היית סובלת כמוני , אני כל כך סובל יסמין חבל שאמא לא הפילה אותי היה עדיף גם אבא אומר ככה שהיה עדיף , אני שולח לך חיבוקים ונשיקות אפילו שאת יודעת שאנע לא אוהג אבל לפעמים כן צריך , חיבוק ממני אחות קטנה , ממני נתי .
לצפיה ב-'אין תרופה למחלה שלי'
אין תרופה למחלה שלי
21/04/2017 | 02:59
15
אבא צודק אין תרופה למחלה שלי הוא אומר לי אופציה אחת נשארה לך הוסטל , אמרתי לו אבא אני לא אבריא שם לא מתרפים מאוטיזם או מחלות פסיכוטיות וכו הוא אטום אומר זנ מה יש , אני חולה אוטיסט חולה מה לעשות אני לא מבין מה אחרים אומרים לא מבין איך בני אדם מרגשים ואני חיב בועה משלי כל הזמן מתעס. באני אני 5נט אבא אומר לי אתה לא אוהב אף אחד חוץ מעצמך בטח למדתי ממך , אמר אולי ניקח אותך לאילוף למה שמו התנהגותי זה למה הפסכיטר אמר אולי יעזור לי ויכנס לי קצת שכל ככה אבא אמר , אני אין לי סבלנות לשבת אצל איזה שמוק שיסביר לי שעות מה לעשות אין לי כוח , ברור לי שאם הייתי נט היה לי הרבה יותר טוב , היה לי חיים היה לי בית , היה לי עבודה היה לי כסף היה לי אולי משפחה משלי , מה שאין סיכוי שאשיג שאני אוטיסט פסיכוטי עם בעיות התנהגות הכי חריפות שיש , אז מה אני יעשה מי יקבל אדם כמוני , אף אחד ככה זה זה החיים , אז אני אלך להוסטל יקשיב לכל מה שהזבלים אומרים לי וכמו שאבא אומר אשתדל להיות בן אדם . כי אחרת הוא אמר נאדה נתי נאדה לא כלום שממה , מדבק אין סופי אז מה לעשות נקבל את הגזרה ונשתדל אין מה לעשות אני חולה כי ככה קבעה החברה וכמו שעתבו בשיר על הילדנ ואונס החוק לא משתנה בגלל דמעה של ילדנ , אין לי כוח , יש לי פגישנ אצלו עוד שהועים , צריך לקהל לתיום אולי זנ הכי חזק למצבי רוח הרס לי את המוח חבל על הזמן אבל זה עושנ אותך זומבי כזה אתה על אוטמט וזהו אחן בריריה , הכדורים הורסים אותי לא חושב לא לומד אבל אין בריריה אבא אומר חובה זה מאזן אז אני לוקח , אני עייף אני כבר כמעת לא יושן שבועיים מי לפני פסח , רוצים לאשפז אותי למה אומרים אני בפרניוה מחשבות שווא של רדיםה ואז אני נהיה מאוד מסוכן עד מוות שלי ושל אחרים , זה בלאגן אין מה לעשות נראה כבר אני שקט שוכב במיטה לא מדבר הרבנ , עם עצמי , אין בריריה הדיכאון הורס לי את המוח , מת מת לסיים עם החרא שקרוי חיים אבל מתאפק בגלל התשובה , לא רוצה לאכזב את אבא אז ממתין זהו זה מה יש לי לומר 
לצפיה ב-'אני אשבור לך את הראש'
אני אשבור לך את הראש
21/04/2017 | 10:50
28
 האבא שלי להאמא שלי היום למה כי היא מנסה לגנוב אותו לוקחת לו כסף מארנק כדי לקנות לעצמה כדורים חזקים כדי להרגע , ככה כל יומים היא מנסה לגנוב לו כי מסוממת כל הזמן והוא מתחרפן עליה , חח איזה משפחה יש לי כל אחד בצבע חולי רוח אחד אחד ואני הכי אני כגר נקי הרבה זמן לא שתתי כבר חודשים פעם אחרונה גמרתי בקבוק וחצי של וודקה כמעת היה לי הרעלה , הרגשתי נורא אבל היה תענוג הייתי באופריה היה טוב אבל אחר דאון אחושרמוטה סמים אני לא נוגע שנים , מת לחזור לסמים מת לקחת הרואין , הוא עכשיו צורח אני אשבור לך את הרגלים ינחש קבורה יזונה , יזבל מה לא , מה לעשות הורים ... לא בוחרים 
לצפיה ב-'יום רביעי ב17:00 בחיפה הפגנה למען העלאת קצבאות הנכות לגובה'
יום רביעי ב17:00 בחיפה הפגנה למען העלאת קצבאות הנכות לגובה
16/04/2017 | 02:00
8
41
אמרה לי אמא לילד מיוחד שאנחנו לא צריכים קצבאות גדולות יותר רוצים שהילד יעבוד ויהיה עצמאי. אבל כמה כסף עדיין ההורים והילד יצטרכו להשקיע גם בגיל 18 גם אחרי גיל 18 כדי להעלות את הסיכוי של הילד להצליח לעבוד, ולהצליח להתמיד בעבודה, ולהמשיך לזכור את כל המיומנויות שלמד בתור ילד שההורים היו צריכים להוציא הון תועפות ללמד אותו?
דווקא בשביל העצמאות של אותם ילדים כשיגדלו ולהמשיך לשמור עליה חשוב שיוכלו להוציא כסף על טיפולים. ומה לגבי אלה שלא יוכלו לעבוד? ויש כאלה.

וכמה אני הייתי יכולה להתקדם אם רק היה לי כסף להשקיע בלעבוד על הבעיות ההתפתחותיות שלי כשגיליתי אותן בגיל 21? הייתי יכולה לממש את כל הפוטנציאל שהיה לי.

קצבאות בגובה שכר המינימום, כדי שנוכל להיות עצמאיים כמה שיותר ואפילו יצרניים, בניגוד למה שכמה כלכלנים בכירים שאינם מבינים כלום בהתמודדות עם צרכים מיוחדים חושבים.

לצפיה ב-' תמיכה בסיסית חיונית כדי לאפשר לאדם'
תמיכה בסיסית חיונית כדי לאפשר לאדם
16/04/2017 | 17:08
1
32
להיות עצמאי ואף לממש את יכולתו לתרום.
לצפיה ב-'מקווה מאוד שיגיעו, בינתיים להפגנה האחרונה הגיעו רק 20 איש'
מקווה מאוד שיגיעו, בינתיים להפגנה האחרונה הגיעו רק 20 איש
18/04/2017 | 13:42
17
כשאני מפרסמת בפורומים בקושי פותחים את ההודעה, עם 20 מפגינים לא ניתן לבצע שינוי חברתי, אפילו התקשורת לא מתייחסת. כנראה כי לנכים מאוד מאוד קשה לצאת להפגין, אבל מה עם המשפחות והחברים שלהם, ובני הזוג, למה להם לא אכפת מספיק?
לצפיה ב-'עכשיו שמעתי בגלגלצ שיש עומס במרכז חורב'
עכשיו שמעתי בגלגלצ שיש עומס במרכז חורב
19/04/2017 | 18:55
1
17
מקוה שזה בגלל שהגיעו הרבה אנשים
לצפיה ב-'לא, הגיעו רק כ200 איש, אין התקדמות לעומת הפעם הקודמת'
לא, הגיעו רק כ200 איש, אין התקדמות לעומת הפעם הקודמת
21/04/2017 | 13:03
9
מקווה שההפגנה הבאה תהיה ביום החזרה מהפגרה בכנסת מול הכנסת, ושיגיעו עוד אנשים
לצפיה ב-'גם בעיני זה מדהים'
גם בעיני זה מדהים
23/04/2017 | 06:56
3
15
לא ברור לי איך אנשים שאמורים להבין בכלכלה לא מבינים שגם במונחים טכנים ויבשים מדובר בהשקעה הכי משתלמת,
פשוט חוסר מחשבה או נטיה לחשוב שאין טעם להשקיע במה שמקולקל.

אני גר ממש ליד מרכז חורב אבל לא יכול לשאת צפיפות והתקהלות

לצפיה ב-'נכון. מבלי להבין כלום בחינוך פשוט טוענים תוך שימוש במושגים '
נכון. מבלי להבין כלום בחינוך פשוט טוענים תוך שימוש במושגים
23/04/2017 | 07:39
2
10
כלכליים בלבד שהקצבה שניתן לשרוד ממנה איכשהו תקלקל את החינוך של הנכים שיכולים לעבוד. הרי כל איש חינוך היה דוחה את הטענה הזאת בצורה נחרצת, אבל לא התייעצו עם אנשי חינוך.
אנשי המספרים הללו לא מבינים כמה זה מפסיק להיות מובן מאליו לעבוד ומפסיק להיות טרחה כאשר לוקחים מהם את האפשרות הזאת. הם גם לא שמים לב שיש כל כך הרבה נכים שמוכנים לעבוד שנה בחינם ואחר כך שנים תמורת 3 ש"ח לשעה רק כי כושר העבודה שלהם לקוי מאוד. מוסר העבודה שלהם גבוה בהרבה ממוסר העבודה של אנשים בריאים לגמרי, וגם של כלל הנכים שהיו מוכנים לתת את הכל כדי שיוכלו לחזור לעבוד.

שלא נדבר על הנזקים מבחינת מערכת הבריאות והצפיפות בבתי החולים שהיו יכולים להרגע קצת אם פציינטים היו יכולים לרכוש את הכדורים שלהם ואוכל שמותר להם לאכול, והיו יכולים לישון בבית עם חלונות לא שבורים בחורף.

ועל אי האמון שנוצר כלפי נכים שיכולים לעבוד כאשר כופים על הרבה מאוד נכים שאינם יכולים לעבוד גם לנסות להתקבל לעבודות הללו.

ועל כך שלפעמים יש מצבי ביניים לאחר פציעה או לאחר התפרצות של מחלה כרונית שמונעת לעבוד, שאם היה ניתן לקבל טיפול ראוי אולי המחלה הייתה מתאזנת ואולי היה ניתן לחזור לכושר עבודה אפילו חלקי, אבל העדר הטיפול המזון ומחייה בתנאים שלא מספיקים בשביל כלב גוזלת מאותם נכים שעוד היה סיכוי בשבילם את הסיכוי לחזור לשוק העבודה אי פעם.
לצפיה ב-'יכול לספר מנסיוני האישי'
יכול לספר מנסיוני האישי
24/04/2017 | 12:57
5
שאני הייתי המון שנים חסר בית, נזרקתי מעבודה לעבודה ולא החזקתי מעמד בשום מקום עד שבסופו של דבר הבנתי גם את מה שאני מבין היום שלאוטיסטים אין באמת מקום בחברה,
אלא מה, מהרגע שגם הסביבה הבינה את זה וקיבלתי קיצבה (עלובה ומעליבה כמובן איך לא) ניתנה לי אפשרות מסויימת למצוא מחסה ומנוחה במידה שאיפשרה לי לגלות וללמוד דברים שטובים ויפים בעיני, אז למדתי כמה שפות תוכנה, לבד, עם עצמי, ותוך פחות משנה מצאתי עבודה, ואחריה עוד אחת, והרבה מאוד שנים התפרנסתי יפה מאוד וגם תרמתי משמעותית כמפתח תוכנה.

אז ה 2400 שקל המחורבנים האלה התבררו כהשקעה מאוד משתלמת כי מחסר בית עברתי להובלת פרוייקט שהכניס ומכניס עשרות מיליונים למדינה,
והכי חשוב, עבדתי בתנאים שלי, כאלה שמתאימים ל"לקותי", לבד עם עצמי ( אני שונא אנשים, איכסה פויה קקה) .

אין דבר יותר משתלם מלעזור לחלשים, אלא שכולם חושבים כמו בבונים, שרק החזקים מועילים ונותנים ורק מי שחזק שווה משהו ולכן חבל לבזבז את הכסף על החלש,
המציאות, וזה לא שיש אנשי חינוך או כלכלה או מדעי חברה שיודעים לקרוא את המציאות, מספרת לנו שהחזקים רק לוקחים, ודווקא החלשים יודעים לתת, הרי בדיוק בגלל זה כולם בועטים בהם
לצפיה ב-'כולם מטומטמים בארץ הזאת, לגמרי'
כולם מטומטמים בארץ הזאת, לגמרי
24/04/2017 | 12:58
4

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
אמת הנפש
אמת הנפש
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה