לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אני חונכת של ילד בעל תסמונת אספרגר - וישנה בעיה'
אני חונכת של ילד בעל תסמונת אספרגר - וישנה בעיה
23/03/2017 | 11:47
13
48
אז ככה,אני חונכת ומתנדבת אצל משפחה שבה יש נער בעל תסמונת אספרגר , אני באה אליהם פעמיים בשבוע גם לצורך עזרה בלימודים וגם כמובן להוות לו חברה.
התחלתי שהייתי בכיתה יב', כרגע אני באמצע שירות לאומי כשהוא כרגע בן 17 לומד בכיתה יא' , המשכתי להיות איתו כי אני באמת נקשרתי אליו והוא ילד מדהים ואני רוצה לעזור לו

כבר כמה זמן שאני מרגישה שהוא מתנהג איתי שונה,שהוא נמשך אליי, כל הזמן רוצה שאני אתקרב אליו ואחבק אותו,אני לא ייחסתי לזה חשיבות יותר מדי
אתמול פשוט קרה המקרה שאני יכולה להגיד עליו שזה הטרדה מינית
הוא התחיל ממש לחבק אותי בלי לעזוב,התחיל להרים לי את החולצה ולגעת לי בבטן ובפופיק,הוא חיבק אותי ממש באגרסיביות וממש צבט אותי והפיל אותי על המיטה שלו,בהתחלה הייתי בשוק אבל מהר מאוד התעשתתי וקמתי.לא יכולתי לצעוק עליו אבל הוא התחיל ממש לבכות ואמר שהוא מצטער ושהוא מאוהב בי ושהוא רוצה אותי.
לא ממש ידעתי מה להגיד לו,אני באמת לא רוצה לפגוע בו כי אני יודע שהוא עושה את זה מתמימות וגם ככה יש לו בעיה ליצור קשרים.
זה לא היה מקרה קל בשבילי אבל חיבקתי אותו ואמרתי לו שנדבר על זה פעם אחרת והלכתי

ישר התקשרתי לחונכת שלו,שהיא גם כביכול אחראית עליי מטעם העמותה
היא אמרה לי שזה קורה המון ושזה שכיח ושמקרה כזה הוא כמו המקרים שילד קטן מתאהב באמא שלו , ושהוא רואה אותי כדמות חשובה.היא אמרה לי שהם כבר משנים תפיסה בעמותה בעקבות מקרים כאלו ושהם רוצים להתאים חונכים/ות לפי אותו זהות המין של שניהם.
היא אמרה לי לדבר איתו על זה ופשוט להסביר לו שזה לא מתאים,והיא אומרת לי שאם הוא עושה את זה עוד פעם ממש להרים עליו את הקול , היא גם הציעה לי אולי לוותר על החונכות

אני לא ממש יודעת מה לעשות.
אני לא יודעת איך לדבר איתו על זה בלי לפגוע בו,כי הוא מתחיל לשאול שאלות ואני פשוט לא יודעת איך לענות עליהם, ומצד שני אני גם לא רוצה לוותר על החונכות שלי.
אני באמת חושבת שזה יהיה מוטב לו ולכל הילדים בעלי הסתמונת שיארגנו להם מפגשים יותר תכופים ביחד,אך לצערי זה קורה בעיקר לגילאים היותר בוגרים

לא עירבתי את ההורים שלו עדיין,אני לא חושבת שזה הכרחי,אני אמורה לפגוש אותו ביום שני,איך אני אמורה להתנהג איתו?

לצפיה ב-'מתארת לעצמי שזה היה קטע מבהיל עבורך...'
מתארת לעצמי שזה היה קטע מבהיל עבורך...
23/03/2017 | 12:19
6
34
באמת מאד לא נעים.
נראה לי שזה לא רעיון טוב לתת חונכת כמעט בגיל של הנחנך.
הוא לא ילד, הוא בחור.
זה מזמין דברים כאלה.
מניחה שהוא מרגיש נורא ואיום.
בודאי לא התכוון לפגוע בך, פשוט רגשותיו גאו .

לדעתי, בפגישתכם הבאה חשוב שתאמרי לו בכנות מה את מרגישה:
שאת לא כועסת עליו, שאכפת לך ממנו,
וגם שאת מגיעה אליו בתור חונכת, לא בת זוג.
שזה היה מבהיל עבורך- כי כדאי שיידע גם לעתיד, שזו לא הדרך להתקרב לבחורה.
אפשר וכדאי גם לדבר על מה הדרך להתקרב לבחורה-
לא אלייך, כי את כאמור מגיעה כחונכת,
אבל להרגיע אותו שבהיותו נהדר כמו שהוא, ודאי ימצא בעתיד חברה,
וכדאי שיהיה לו מושג איך להתקרב ואיך ממש בשום אופן לא.

חשוב גם שתשאלי אותו איך הוא מרגיש אחרי המקרה הזה, שתקשיבי לו.

איזה שאלות הוא שואל?

מעבר לכל זה- האם הוא מעוניין בהעשרת חיי החברה שלו?
אם כן, יש מה לעשות.
לצפיה ב-'אני מרגישה בסדר'
אני מרגישה בסדר
23/03/2017 | 12:59
5
28
כן זה לא היה נעים וקצת מבהיל אבל אני בסדר,לא לקחתי את זה קשה.
כמובן שאני מבינה שהוא לא התכוון,אני ממש לא כועסת עליו

לא יודעת קצת קשה לי להסביר את עצמי מולו,אני מפחדת שאני אפגע בו,אבל אני מבינה שזאת הדרך היחידה,אני גם לא רוצה שיצא מצב שהוא יצפה שיקרה משהו בהמשך.

הוא נער מדהים וחכם,ממה שראיתי יש לו קצת חברים והוא יחסית בסדר גמור,החבר הכי טוב שלו הוא גם בעל אספרגר והם חברים מאוד טובים,אבל ממה שאני יודעת אין לו קשר עם נערות בגילו,לכן אני באמת יכולה להבין איך כל זה נוצר.
במבט לאחור אני חושבת שאני נתתי לו יותר מדי חום ואהבה,עשיתי את זה מתוך תמימות, בהתחלה אני זוכרת שכל פעם שהייתי באה אליו הייתי מביאה לו כיף או לחיצת יד ולאחר מכן זה התקדם גם לחיבוקים,באמת מתמימות. החונכת שלו הסבירה לי שכנראה מהדברים האלו הוא הבין אותי לא נכון

אני אשב לדבר איתו על זה,אבל אני קצת נרתעת מהקטע הזה שהוא מפתחת אליי רגשות ונקשר אליי מינית. אולי לטובתו עדיף שאני אעזוב ושימצאו לו חונך אחר,אני לא יודעת..
לצפיה ב-'בכל מקרה- לא בבת אחת'
בכל מקרה- לא בבת אחת
23/03/2017 | 13:48
3
26
אם פתאום תעלמי לו, זה עלול להזיק לו.
אם מסיימים את החונכות, זה צריך להיות אחרי סגירת העניין ביניכם.
שלא יחווה זאת כסוג של עונש.

את יכולה לומר לו בערך מה שכתבת כאן.
שאינך כועסת, שאת לא רוצה שייפגע- כי אכפת לך ממנו,
וגם שלא יקרה משהו רומנטי או מיני ביניכם.
וגם, כאמור, שהוא מדהים וחכם- אז אין לו מה לדאוג, בעתיד תהיה לו חברה.

כתבת שהוא שואל אותך שאלות ואינך יודעת מה להשיב-
אפשר, אם תרצי, לחשוב יחד, אם תכתבי מה למשל הוא שואל.

ולגבי חיי החברה שלו, הזדמנויות להכיר חברים ואולי גם חברה-
אם יש לו עניין בזה, אפשר לתת לך כיוונים וקישורים שתוכלי להציע לו,
אם תכתבי מה אזור המגורים.
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
23/03/2017 | 15:26
2
17
אני אנסה את זה,מה שבטוח שזה יהיה ממש גרוע להשאיר אותו בלי תשובה "ולברוח"

לגבי שאלות,הוא שאל אותי למה לא ואני פוחדת שהוא ישאל עוד שאלות בסגנון האלו,שאלות ישירות
או למשל נתאר סיטואציה אולי שהוא ירצה לנשק אותי,מה אני אמורה לעשות ואיך אני אמורה להסביר לו שאי אפשר בלי לפגוע בו

אני פחות מעורבת בחיי החברה שלו ומה הוא עושה מחוץ לשעות הפגישות שלי איתו,כמו שציינתי אני כן מתעניינת ומתשובות שלי שהוא אמר יש לו כמה חברים שהוא נפגש איתם אך קשר עם בנות הוא לא מצליח לפתח

הוא באמת נער חמוד ומדהים ואני מאחלת לו את הכי טוב שבעולם,ואני לא חשבתי שזה יגיע למצב כזה

אזור המגורים רחובות
לצפיה ב-'את יודעת את התשובה לשאלה "למה לא?" '
את יודעת את התשובה לשאלה "למה לא?"
23/03/2017 | 18:10
1
18
כמו שהוא כנה ואמיתי, גם את יכולה להיות כלפיו
למשל: לא, כי אני לא חושבת עליך ומרגישה כלפיך ככה.
ואז אפשר להוסיף מה את כן חושבת עליו ומרגישה כלפיו.

האמת לא תפגע בו, כי בסה"כ יש לך דעה ורגש חיוביים כלפיו.
מה שפוגע בו זה הבילבול, מה שהוא חווה כמסרים סותרים,
מה שעלול לפגוע בו זה כוונות להרע (שאין לך, אז אין חשש לפגיעה).
האמת לפעמים מצערת, אבל במקרה זה הצער כבר נגרם
אז שיח פתוח ובגובה העיניים על העניין, יכול רק לעזור.

לגבי הזדמנויות להכיר אנשים חדשים, כולל בנות:
האם יש לו תחום עניין? אם כן, אפשר להציע לו להשתתף בחוג או פעילות רלוונטית.

אפשרות נוספת: קבוצות חברתיות, כגון תכנית רֶעים שקיימת במתנ"סים ברחבי הארץ.
חיפוש מהיר העלה שקיימת גם ברחובות
יתכן שגם במתנ"סים נוספים בעיר.

ויש קבוצות נוספות, למשל-

ואם הוא מסתדר בתחבורה ציבורית ויכול לנסוע לת"א,
שווה להציע לו את הקבוצה הזאת
(אגב, הבכור שלי הכיר שם את החברה שלו )

לצפיה ב-'לא כל כך מאמן בקבוצות כאלו'
לא כל כך מאמן בקבוצות כאלו
23/03/2017 | 20:39
9
אני לא הייתי מעוניין בזה אבל אולי זזה יעזור ? יכול להיות אבל אני מעדיף להכיר דרך הרשת, בעיני זו דרך מעולה להכיר, הכרתי כבר כמה אספיות ככה ..
לצפיה ב-'אני לא חושב שפעלת לא נכוו'
אני לא חושב שפעלת לא נכוו
23/03/2017 | 16:07
21
בקשר לכך שהראת לו אהבה הכי להפך בעיני כל עוד זה מכוונה שלך ובאמת כי רצית להראות לו אהבה והרגשת אליו חיבה וכו, אם כן זה מאוד בסדר ואנושי בעיני, ונראה שכך היה אז למה לא ? אנחנו לא מכונות אנחנו בעלי רגשות ולא יכולים למנוע מלהרגיש ,בעיני זה נכון במיוחד לאוטיסט שצמא לקשר, קרה מה שקרה, זה לא מתאים לך ואני מבין לכמרי, אבל הפעולה של החיבה או אהבה היא לא טעות בכלל,
לצפיה ב-'זה מצב מורכב מאוד אך'
זה מצב מורכב מאוד אך
23/03/2017 | 16:03
15
בעיני זה לא קשור בכלל ל " בעיות תקשורת "  או לזה שהוא אוטיסט זה יכול לקרות לכל אחד גם הכי " נורמטיבי " שיש יש הרבה מאוד מקרים כאלו בין גברים לנשים ללא קשר להפרעה כזו או אחרת לכן בעיני אין ממש קשר אלא שאצלו זה יכול להיות הרבה יותר מעוצם כי הרבה יותר רגיש מהממוצע זה הכל, אבל זו לא בעיה בו בעיני , בנוגע להתנהגות שלך בעיני היא בסדר, את צריכה לנסות להסביר לו שאנך יכולה ליצור איתו קשר כזה, ומערכת יחסים איתו לא אפשרית בגלל החנוכות ובגלל שאינך מעוניינת בקשר איתו ( לא לסלף ולא לעשות לו וורד לומר אתת האמת אין דבר שאוטיסט שונא יותר משקרים ) , ולומר לו בדיוק מה שאת מרגישה ,לא לנסות להסתיר כי הוא ירגיש ,אם הרגש כעס אמרי, אם הרגשת מובכת אמרי, כל דבר אמירי, במדויק ,לא לזיף רגשות , לא לומר מה שטינך מרגישה, הוא צריך להתמודד מול זה, לא משנה שזה קשה זה החיים , זה דעתי, וככה אני הייתי פעול, וככה הייתי רוצה שיפעלו עלי ( ואני אוטיסט כמהו ) .
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
23/03/2017 | 18:10
4
25
התגובה של הרכזת מקוממת ורק מראה חוסר הבנה
אוטיסטים, גם אם נראים כך הם לא ילדים נצחיים ולא כל התאהבות היא התאהבות של ילד באמא.

דבר שני, אני דווקא כן הייתי ממליץ לך לדבר איתו על העניין ואולי לגרום לו להבין קצת יותר
אני יכול להגיד לך שאצלי וגם אצל אוטיסטים אחרים שאני מכיר יש לפעמים בלבול בין אהבה למשיכה, יכול להיות שהבחור מוצא אותך מאוד מושכת, זה גורם לו לתחושות מסויימות והוא לא יודע איך לעבד את זה, לפי מה שאת מספרת על החונכת זה גם נשמע שאף אחד אף פעם לא עזר לו לעבד את זה
אז הוא רואה אישה יפה וסקסית שגם מראה אליו חיבה וישר חושב שהוא מאוהב בה.
תחום המיניות אצל אנשים עם צרכים מיוחדים לוקה בחסר ולא את ולא הוא אשמים בזה

מה לעשות?
קודם כל הייתי ממליץ לך להקשיב, הוא רוצה לדבר שידבר, שיגיד מה הוא מרגיש ואת תנסי להקשיב בלי ביקורת, גם אם יגיד דברים ממש מטרידים וגסים תקשיבי, זה רק דיבורים ואצל אוטיסטים חשובה כנות ולעתים מפורשות ייתר כדיי לעבד את הדברים

וגם את, תגידי מה את מרגישה, אם היית נסערת, תגידי לו שהיית נסערת, אם הרגשת שהוטרדת מינית תגידי שהוטרדת מינית ותסבירי עם צריך מה זה הטרדה מינית ומה המשמעות שלה בעינייך...לא בעיניי הסביבה ודיבורים של "אסור, ככה וככה וככה ויחשבו ככה וככה וככה" אלא בעינייך, בתור בחורה

אחריי זה תוכלו לראות לגבי המשך
תתייחסי לזה באמת כמו סוג של חבר שפתאום משהו השתנה בדינמיקה ולראות אם אתם יכולים להחזיר את הדינמיקה להיות כמו שהייתה לפניי האירוע
אבל בשביל זה צריך כנות מלאה, בלי הסתרות
לצפיה ב-'כן זה מה שאני מנסה לומר'
כן זה מה שאני מנסה לומר
23/03/2017 | 20:35
9
כנות מלאה לכן בעיני אם היא הרגישה כעס היא צריכה לומר לו ולא להסתיר בכלל וכל תחושה אחרת , בנוגע לרכזת כן אני מסכים שזה מעצבן גם העניין של להרים את הקול, כאלו הוא איזה ילד מפגר , זה מעליב ממש ..
לצפיה ב-'אוטיסטים הם כן ילדים נצחיים'
אוטיסטים הם כן ילדים נצחיים
23/03/2017 | 20:46
2
18
אבל גם זקנים נצחיים הזמן אצלנו עובד שונה מצד אחד אנו הכי ילדים ומצד שני הכי בוגרים, זה נע וזה דינאמי ןמשתנה כל הזמן, אז היא לא ממש טעתה בנוגע לזה ...

ועוד דבר מזה תחום המיניות לוקה בחסר ? מזה ? מי אמר שדרך אחת היא לקויה ודרך אחד לא ? מי קבע שהדרך של  "הנורמה " היא הדרך הנכונה ושל האוטיסט לא ? בעיני זה טעות מרה, המיניות אצל אוטסטים מפותחת  לא פחות ואפילו באופן אוהב יותר, לכן זו טעות מה שאתה אומר בעיני .
לצפיה ב-'תחום הלימוד וההנגשה'
תחום הלימוד וההנגשה
23/03/2017 | 21:14
1
11
וההתייחסות בכלל למיניות ואוטיסטים מבחינת אלו שעובדים איתם לוקה בחסר
מקווה שזה יותר ברור

תחום הסברת המיניות בכלל אצל בני נוער לוקה בחסר אבל לנוער נט"י יותר קל לפי דעתי להתמודד עם זה
הם מפתחים מנגנוני הגנה כמו הומור ומתחילים לדבר על סקס כמו שמדברים בסרטים בורקס
או ששמים הכל בתוך הגדרות:
"את מריה אני מחבב ולעומת זאת על אנה אני רק דלוק"
כל מיני דברים כאלה וגם אם המנגנונים הגנה האלו עדיין מאוד קשה להם

אז לאס"ים שאצלם הכל חייב להיות חשוף ואמיתי זה מסובך פי כמה וכדי להוסיף עוד מר על הדבר אלו שאחראים על התיווך אומרים "כשזה קורה תצחקי עליו" ולא באמת מתעסקים במהות של הדברים

לזה אני מתכוון לוקה בחסר
לצפיה ב-'הא הבנתי'
הא הבנתי
23/03/2017 | 22:01
2
חשבתי שאתה מדבר על לקות של האוטיסט עצמו כלומר הוא חולה, אם זה בעיה באנשים  ובאבחנה שגויה אז אין לי בכלל בעיה וזה מה שאני אומר ...
לצפיה ב-'אני רוצה ללמוד באקסטרני '
אני רוצה ללמוד באקסטרני
23/03/2017 | 14:45
5
30
נמאס לי מביה"ס צורים השעו אותי ל-3 ימים ולכן הפתרון הינו לדעתי להשלים בגרויות באופן פרטי....

מה אתם אומרים?

נתנאל
לצפיה ב-'גם בי"ס אקסטרני הוא בי"ס'
גם בי"ס אקסטרני הוא בי"ס
23/03/2017 | 19:13
3
11
למה השעו אותך?
מה קרה?
בבי"ס אקסטרני יש בעקרון אותן דרישות וציפיות התנהגותיות כמו בכל בי"ס.

מה אומרים הוריך על העניין?

אפשרות נוספת, אם אכן נואשת לגמרי מלהסתדר בצורים ואתה רוצה להשלים בגרות-
ללמוד און ליין.
לא מתאים לכל אחד, אבל למי שכן, יכול להיות מצויין.
יש גופים פרטיים, ויש גם "הילקוט הדיגיטלי" של מט"ח, משרד החינוך-
ביה"ס יכול לסדר לך סיסמא, ואתה יכול ללמוד בנחת מהבית.
לצפיה ב-'איזה גופים פרטיים קיימים בתחום ?(אני חייב ללמוד מהבית)'
איזה גופים פרטיים קיימים בתחום ?(אני חייב ללמוד מהבית)
23/03/2017 | 19:30
2
5
לצפיה ב-'תכתוב בגוגל בגרות און ליין, יש המון'
תכתוב בגוגל בגרות און ליין, יש המון
23/03/2017 | 19:49
1
13
לצפיה ב-'במקרה הזה אני צריך ללמוד למקצועות הנ"ל'
במקרה הזה אני צריך ללמוד למקצועות הנ"ל
23/03/2017 | 20:05
15
  1. ספרות - אסיים השנה
  2. אמנות:
    • מעשית - אסיים השנה
    • עיונית
  3. לשון
  4. אזרחות
  5. מדעי המחשב(מקצוע נוסף)
לצפיה ב-'כמו שאמרה שלומית'
כמו שאמרה שלומית
23/03/2017 | 20:42
9
אפשר ללמוד דרך הרשת פשוט גלגל בגרות וזה ימצא לך את כל החומר שצריך ללמוד, הכל הבגרות נמצאת ברשת .
לצפיה ב-'איך להתמודד עם קולות שבראש?'
איך להתמודד עם קולות שבראש?
23/03/2017 | 15:12
3
7
לצפיה ב-'אילו קולות ?הזיות ?'
אילו קולות ?הזיות ?
23/03/2017 | 16:44
2
16
מה הכוונה ? יש לי הרבה הזיות אני תמיד מאושפז בגללן זה לא נעים בכלל ...
לצפיה ב-'הזיות ואותות'
הזיות ואותות
23/03/2017 | 19:09
1
17
לצפיה ב-'מה אתה הוזה ? ומזה אותות ?'
מה אתה הוזה ? ומזה אותות ?
23/03/2017 | 19:13
13
ולא יודע מה לעשות נגד זה אני מקבל זריקה כל שבועיים אבל זה לא ממש עוזר ... אין לי מה לומר לך, אבל רק עצה אל תספר את זה למטפל שלך כי יש סיכוי שהוא יאשפז אותך, ושם לא רק שלא " תבריא " אלא מצבך הנפשי יחריף ... מצב מעצבן מאד וקשה ..
לצפיה ב-'מפגש הכרות עם תכנית 'רואים רחוק''
מפגש הכרות עם תכנית 'רואים רחוק'
23/03/2017 | 19:06
3
רואים רחוק"- הכשרה מקצועית לצעירים על הרצף האוטיסטי
לתפקידים בצה"ל ובשוק האזרחי

רואים רחוק – הזמנה לערב הסבר
לצפיה ב-'נפנוף ידיים.'
נפנוף ידיים.
23/03/2017 | 09:20
3
36
היי .
אני אמא לתאומים בני שנה.
התחילו אצל הבן מלפני חודשיים בערך נפנופי ידיים בזמן התרגשות או כעס.
מנפנף פעמיים שלושה ואז עובר למחא כפיים.
אני ממש מפחדת.האם זה חייב להיות סימן למשהו?
הוא יוזם משחק עם אחותו ..קשר עין טוב.
לפעמים מגיב לקריאות שלי בשם שלא ולפעמים מתעלם .
מצביע על דברים.
לציין שנולדו פגים בניתוח קיסרי אם זה משנה.
אשמח להכוונה .
תודה לכם
לצפיה ב-'זה לא חייב להיות סימן לשום דבר'
זה לא חייב להיות סימן לשום דבר
23/03/2017 | 09:40
25
זה עשוי להיות, אבל לא בהכרח.
זה כשלעצמו, לא אומר כלום.
אם וכאשר יצטרפו עניינים אחרים, יהיה טעם לחשוב הלאה.

וגם אם אכן יסתבר בעתיד שבנך על הספקטרום- אל תפחדי
שני הבנים הגדולים שלי על הספקטרום,
בן 21 וחצי ובן 17 וחצי.
ברור שהחיים הם לא פיקניק (של מי כן?)
אבל הבנים שלי נפלאים כמו שהם,
לא למרות היותם על הספקטרום אלא גם בזכות זה
כמובן שגם אחיהם שאינו על הספקטרום נפלא לא פחות, רק אחרת.
לצפיה ב-'לדעתי אם ילד בן שנה מנפנף פעמיים שלוש בידיים'
לדעתי אם ילד בן שנה מנפנף פעמיים שלוש בידיים
23/03/2017 | 10:34
26
ומוחא כפיים זה רק סימן להתרגשות.
לצפיה ב-'תשובה מאחת שיודעת'
תשובה מאחת שיודעת
23/03/2017 | 17:10
15
שלום לך,
ראשית אענה לך כאמא שעברה את אותה תופעה עם בני הבכור וכמורה לחינוך מיוחד העובדת עם מתבגרים עם אוטיזם. 
בני הבכור היום בן 9, נפנף בידיו וברגליו מגיל אפס. הוא היה מוסיף לזה גם טון רוטן מעצבן כזה. אני כאם צעירה העוסקת בחינוך המיוחד הפלתי עליו את כל החרדות שלי ולמעשה אבחנתי אותו מהיום שהוא נולד. כבר בגיל שנתיים היו לו מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת ומעקב התפתחותי רק בגלל שהוא לא התפתח כמו כולם, או במילים אחרות התפתח בקצב שלו. היום הוא הולך מדבר (לעיתים יותר מידי...)ספורטאי ותלמיד מצטיין.  אגב, בני מנפנף, אומנם מנסה להצניע את זה, עד היום בכל פעם שהוא מתרגש הוא מותח את ידיו במעגלים,קופץ במקומו ב"אקסייט".היום אני יודעת שזה הוא והתופעה היא חלק ממנו.  פעם לקחה אותי הגננת שלו לשיחה ואמרה לי שלבני יש 100טיקים ביום ושכדאי שאקח אותו לטיפול. מה שהיא חטפה ממני באותו יום! לגננות אין סמכות להשתמש באבחנות מקצועיות או רפואיות. זה רק אומר במקרה שלו שהוא מאוד התרגש מהפעילות בגן ואם היא היתה מכירה אותו קצת יותר היא הייתה שמה לב לכך....
מה שאני רוצה להגיד הוא שהכל בסדר, כל ילד מתפתח בקצב שלו ולכל ילד יש את דפוסי ההתנהגות שלו. לימים אני יודעת שטעיתי שהעמסתי עליו את החרדות שלי וגם עלי זה לא הקל מבחינה נפשית. איני אומרת להתעלם מסימנים או לא להיות ערה ורגישה להתפתחות בנך. אבל קחי הכל בפרופורציות. נכון שיש ילדים עם אוטיזם שמנפנפים בידיים זה לא אומר שהבן שלך על הרצף. 
כמורה למתבגרים עם אוטיזם למעלה מעשור אני מציעה לך לבדוק קשר עין, האם הוא מחייך אליך, האם הוא מחפש את תגובותיך לדברים שהוא עושה, האם הוא נמנע ממגע... את יכולה גם להתייעץ עם איש מקצוע כדי להוריד ממך את הלחץ. תזכרי שכל ילד הוא שונה ולכל ילד קצב משלו. נסי גם לא להשוות בין התאומים...
מאחלת לך ליהנות מחווית ההורות.
רותם

לצפיה ב-' אירוח בנושא איבחון גנטי '
אירוח בנושא איבחון גנטי
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 12:19
2
 יש לכם שאלות בנוגע לאיבחון מחלות גנטיות של עוברים בטרם החזרתם לרחם?
ביום רביעי, ה-29.3, נארח בפורום פוריות את ד"ר ברוך פלדמן, מומחה בגנטיקה רפואית, יילוד וגניקולוגיה ומנהל את מרכז ה- PGD שישיב על שאלותיכם בנושא.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו
לצפיה ב-'מחפשים הורים לפתיחת כיתה באזור ירושלים'
מחפשים הורים לפתיחת כיתה באזור ירושלים
22/03/2017 | 13:17
25
מחפשים הורים לילדי תקשורת העולים לכיתה א' או ב', שמעוניינים בפתיחת כיתת תקשורת בבית ספר דתי במעלה אדומים או בצפון ירושלים .(דוגמא: בשכונת רמות) אם אתם מעוניינם או מכירים מישהו שזה יכול להיות רלוואנטי לו, בבקשה שתפו אותנו.
לצפיה ב-'מידעון קשר:על ועדת שילוב,עבודה נגישה,ביטוח לאומי,אחים '
מידעון קשר:על ועדת שילוב,עבודה נגישה,ביטוח לאומי,אחים
22/03/2017 | 09:10
22
על ועדת שילוב וביטוח לאומי:הגדלת הקצבה החודשית הנוספת (קח"ן)
לאנשים עם צרכים מיוחדים שנקבעה להם דרגת אי כושר להשתכר בשיעור 100%
והאפשרות להגיש תביעה דרך הטלפון

לוח דרושים לעבודה נגישה

התארגנויות הורים באזור נתיבות ובשרון

אחים:
(מעתיקה מהמייל) "הורים יקרים,
ארגון קשר בשיתוף קרן משפחת רודרמן, בתחילתה של בניית רשת אחים ארצית ואנו מבקשים את עזרתכם בחיבור האחים אלינו.
אם ישנם אחים/אחיות בגילאי 20-30, נשמח שתשלחו לנו פרטי התקשרות שלהם/ן (ברשותם/ן כמובן), כדי שנוכל להזמינם למפגש היכרות"
לצפיה ב-'המלצה על נתורופת'
המלצה על נתורופת
19/03/2017 | 20:01
5
63
היי! אנחנו מחפשים נתורופת עם נסיון טיפול בילדים אוטיסטיים. מישהו שיכול להמליץ על דיאטה ותוספי מזון. יש לנו ילדה בת 9 שלאחרונה התדרדרה התנהגותה בצורה קיצונית. דברים שלא היו מעולם. מדובר בהתקפי זעם, אלימות עצמית, וונדליזם ופגיעה באחרים. כמובן שאנחנו מטפלים בה כל כיוון פסכיאטרי, ניירולוגי, התנהגותי ורגשי ללא הצלחה רבה. לכן רוצים לנסות גם את הכיוון ביו רפואי. נשמח מאוד להמלצה, עדיף מנסיון אישי. איזור בארץ לא משנה. תודה מראש!
לצפיה ב-'לא מכיר אבל'
לא מכיר אבל
20/03/2017 | 22:40
364
אני איני ממליץ על טיפולים כאלו או אחרים בעיני זה לא באמת עוזר, אני חושב שצריך לנסות להבין את הילדה, ולמה היא פעולת כפי שהיא פועלת, לברר ולשאול אלא  להיות בדאילוג מתמיד עם הילדה , לגשש, לברר לראות מה הסיבה אתם חיים איתה וכנראה מכירים אותה לכן יכולים יותר להבין מאין זה נובע, וכמובן אל תסמכו בעינים עצומות  או בכלל על " דעת מומחים " לפי דעתי אין להם ממש מה להציע, אני בתור ילד אוטיסט שהיה אלים, וכו בדיוק כמו שאת מתארת זה לא עזר לי בכלל ואפילו החמיר כי חשתי שרואים בי מופרע שצריך  לתקן וזה רק החריף , לאט לאט גדלתי והיום אני הרבה אבל הרבה פחות אלים , והכל לבדי , זהו זה מה יש לי לומר, שהיה בהצלחה .
לצפיה ב-'האם קרה שינוי כלשהו לפני ההתדרדרות ?'
האם קרה שינוי כלשהו לפני ההתדרדרות ?
21/03/2017 | 11:35
1
19
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
21/03/2017 | 16:25
23
ובזה אני מכוון בלברר, שום דבר לא קורה סתם, ואתם כהורים יש לכם מידע יותר זמין מכל מטפל לדעת למה זה קרה או לפחות לנסות לדעת ,כי אתם חיים איתה .
לצפיה ב-'הנה:'
הנה:
22/03/2017 | 01:47
61
לצפיה ב-'האם הטיפולים הפסיכיאטריים והנוירולוגיים'
האם הטיפולים הפסיכיאטריים והנוירולוגיים
23/03/2017 | 10:36
15
כוללים תרופות ?
לצפיה ב-'זקוקה לעזרה'
זקוקה לעזרה
17/03/2017 | 13:14
4
157

שלום רב,
מחפשת מקום לחגוג בו יום הולדת לילד עם אוטיזם.
רוב המקומות עבורו מאיימים ומפחידים ובטח כמות הילדים תרחיק אותו מאיתנו. שוקלת האם להזמין חברים וכמה?
יש למישהי\ו המלצות? בבקשה חייבת לראות חיוך קטן על פניו

לצפיה ב-'בנוגע לחברים'
בנוגע לחברים
17/03/2017 | 20:51
69
אני חושב שלהזמין את החברים שהכי קרובים אליו לא יותר מידי , הרבה חברים עושים כאב ראש ולחץ, בנוגע למקום שלא היה רעש וכו, אני לא ממש יודע איפה, אבל אולי בפארק בשעות ערב מתי שכולם הולכים , לא יודע אבל אולי זה יתאים .
לצפיה ב-'בן כמה הוא ?'
בן כמה הוא ?
18/03/2017 | 15:44
1
65
כמה חברים יש לו ?
ואת הרי לא חייבת מסיבה סטנדרטית עם 'רעש וצלצולים'.
באיזה מקומות (כולל בבית) הוא מרגיש נוח ?
לצפיה ב-'וואלה, משום מה חשבתי שהיא ציינה גיל. מאוד משנה'
וואלה, משום מה חשבתי שהיא ציינה גיל. מאוד משנה
19/03/2017 | 04:43
52
בן כמה הוא באמת.
לצפיה ב-'אם יש לכם דרך לשכור מתנפח'
אם יש לכם דרך לשכור מתנפח
19/03/2017 | 04:42
55
או לעשות את המסיבה במקום לא מדי המוני עם מתנפחים או טרמפולינות זה יכול להיות טוב. בכלל כל פעילות שהוא נהנה ממנה (קיר טיפוס, למשל) יכולה להתאים - אז הוא שקוע בפעילות עצמה ונהנה, ילדים רוצים לבוא וזה מצליח. החלק של העוגה והשירים הוא ממילא חלק קטן מהמסיבה. אולי הוא גם ירצה להשתתף בבחירה של הרעיון והנושא, ואם לא - שוב, כדאי לבחור פעילות שהוא נהנה ממנה. אם זה באביב קיץ אפשר לעשות הפעלה בחוץ (כמו בועות). או אולי ליטוף חיות? שוב, הרעיון הוא שזה יהיה משהו שהוא ייהנה ממנו בלי קשר. אני מניחה שהפעלות רגילות תהיינה רועשות מדי ואינטנסיביות מדי, אז אם רוצים הפעלה צריך לברר מראש מה בדיוק האופי שלה או אם אפשר להתאים אותה יותר לצרכים של הילד.
לצפיה ב-'הורים מחפשים מישהו במצבם לדבר איתו'
הורים מחפשים מישהו במצבם לדבר איתו
16/03/2017 | 20:46
9
115
שלום,
אני תרפיסט שעובד עם זוג הורים לילד שאיבחונו אינו חד משמעי. אינו אוטיסט "קלאסי", אם בכלל יש דבר כזה בכלל. ההורים עוברים מדורי גהנום מול אי הוודאות, מול שאלות רבות בדבר הפרוגנוזה, מול נסיונות להכיר את ילדם, להבין את נפשו, והקושי הרב כשאין תשובות.
אני רוצה לשאול אם יש כאן הורים שמתמודדים כיום או שהתמודדו במצב דומה:  ה"מומחים" הרבים שאליהם הם הלכו נתנו תשובות סותרות, האיבחונים לא הראו שום תוצאה חד משמעית, וההורים נותרו לבד עם שאלותיהם.
אני חושב שזוג ההורים יוכל להפיק תועלת משיחה עם מישהו שהיה או שעדיין במצבם. שירגישו פחות לבד. מישהו מכם יוכל לתת כיוון , או שאולי אפנה אותם לפורום זה, כל קצה חוט יכול לעזור. הם גרים בפתח תקווה ואם יש קבוצה טיפולית או חברתית שעוסקת בנושא, זה בטח יכול להתאים להם. בתודה רבה מראש. 
לצפיה ב-'היי'
היי
16/03/2017 | 23:28
1
84
היום לאחר ששינו את ההגדרות ואת ה  DSM זה הספקטרום האוטיסטי באופן כללי ומחולק לדרגות 1,2,3. 
בעיקרון אפשר לפנות לבית לורן של אלוט יש להם קבוצות להורים של ילדים שמאוחבנים על הרצף וגם לאחיות אחים וסבים וסבתות 
יש להם כמה סניפים ופשוט לצלצל לזה שהכי קרוב אליהם 
זה ההסבר על בית לורן http://alut.org.il/?page_id=1474

זה הפרטים של בית לורן וטלפונים http://alut.org.il/?page_id=202
צלצל אליהם הם יידעו להפנות אותך רק חשוב להגיד שתנסה מ10 בבוקר כי לפני 10 הם לא עונים ומיום ראשון
הם יידעו איך לעזור לך ולהסביר לך

בהצלחה
לצפיה ב-'לא הכרתי- אפנה אותם, תודה!!'
לא הכרתי- אפנה אותם, תודה!!
18/03/2017 | 19:34
26
לצפיה ב-'יש כאן הרבה הורים שחוו דברים דומים'
יש כאן הרבה הורים שחוו דברים דומים
17/03/2017 | 08:24
1
69
אתה יכול למסור להורים איתם אתה עובד שהם מוזמנים אלינו בחום
לצפיה ב-'נהדר תודה רבה'
נהדר תודה רבה
18/03/2017 | 19:40
19
לצפיה ב-'קודם כל בן כמה הילד?'
קודם כל בן כמה הילד?
18/03/2017 | 15:40
4
73
ומה הכוונה 'לא חד משמעי'.?  אני מניחה שהוא אובחן ב'תפקוד גבוה' או 'עם קווים אוטיסטיים.
אז קודם כל אין ודאות בחיים. קשה להתמודד עם אי ודאות בהתחלה , אבל אחרי שמפנימים את זה יש אנרגיה לדברים אחרים. גם אין שום משמעות לפרוגנוזה כי אי אפשר לדעת מה יהי בעתיד.
אז צריך להתרכז בהווה. ואין שום צורך ל'תשובה חד משמעית'. מספיק שהיחס יהיה כאילו הוא אוטיסט (כי הרי יש משהו אחרת לא היו פונים לאיבחון) רצוי מאוד שיבינו את הילד. וה אומר לשמור על 'ראש פתוח'. הוא הרי אותו ילד , השינוי הוא רק בשם האבחנה.בהחלט מומלץ להיכנס לפורום ולשמוע את כל הדיעות. העיקר שההורים לא יהיו תחת השפעת של אנשי מקצוע מהסוג שאומרים 'חלון הזדמנויות הולך להיסגר וצריך לטפל כמה שיותרמהר ואינטנסיסיבי.'.
אז ההורים צריכים לקחת את הזמן , ללמוד חומר (יש מספיק באינטרנט), לברר על מסגרות חינוכיות וסוגי טיפול ורק אז להחליט מה  הם עושים.
לצפיה ב-'אולי הם ימצאו תשובות, ואולי לא,'
אולי הם ימצאו תשובות, ואולי לא,
18/03/2017 | 19:39
2
53
אני רק מקווה שלאורך הדרך ימצאו שותפים לחיפוש ולא יעברו אותו לבד. תודה, אפנה אותם לפורום.
לצפיה ב-'מי שמנסה לחפש יש סיכוי שימצא'
מי שמנסה לחפש יש סיכוי שימצא
18/03/2017 | 21:20
37
אל יאוש יש הרבה מאוד נקודות אור באוטיזם מאוד מאוד מורכב וקשה להיות הורה לאוטיסט אבל יש בזה גם יופי רב, ועצם החיפוש יכול להוביל  לתבונה שתוביל לגידול נכון של הילד .
לצפיה ב-'צריך לפעול בהווה עם ראש פתוח'
צריך לפעול בהווה עם ראש פתוח
18/03/2017 | 22:14
32
ולא לחכות לתשובות שאולי לא יבואו ואולי חלק לא יהיו לטעמם.
נכון זה קשה כשמקבלים את הבשורה אבל אפשר להתמודד עם מזה.
לצפיה ב-'וגם חשוב מאוד לחקור ולהיות בעלי עין ביקורתית'
וגם חשוב מאוד לחקור ולהיות בעלי עין ביקורתית
18/03/2017 | 21:15
29
בנוגע לטיפולים כאלו או אחרים או שיטות חינוך או מסגרות וכו, ולא לקבל ביראת קודש מה שאומרים מטפלים, או מחנכים ,וכו אלא תמיד להיות עם היד על הדפוק, וגם חשוב מאוד לשמוע אוטיסטיים בוגרים  ואת הביקורת החריפה שלהן נגד שיטות אילוף או קלנאי תקשורת ושאר טיפולים כי הם המקור הכי אמין כי הם אוטסיסטיים ויכולים להסבר מה החווה באופן אישי  , ואחרי שכל זה נבחן לעומק, יש סיכוי שהטיפול בילד היה מוצלח יותר, ולזכור אף הורה לא צודק תמיד , תמיד טועים וזה אנושי ובסדר לכן תמיד לרצות להשתפר גם אם זה מציא אותך טועה או הורה לא טוב מנוקדת מבט חיצונית כלומר לשכלל הכל ולחשב איך להשתפר כל רגע ורגע .
לצפיה ב-'שיחה עם אמא על אוטיזם'
שיחה עם אמא על אוטיזם
18/03/2017 | 09:23
91
אני : " אמא אני אוטיסט נכון ? " 

אמא " לא אתה לא " .

אני " לא ! אני אוטיסט אל תגידי שלא אני מתקשר אחרת נכוון ? "

אמא " לא ממש, אתה סתם נודניק  " .

אני " וזה לא קשור ? אולי ככה אוטסטים מוזרים " 

אמא " מה הקשר מוזרים ? אתה לא מוזר אתה מציק " 

אני " למה ? אני אוטיסט די נו אני אוטיסט אל תגידי שלא " .

אמא  : " לשקר ? טוב אתה נודניק אוטיסט " .

אני " אוטיזם זה מחלה ? כאלו בגלל זה אני נדונדניק ?"

אמא " לא אתה פשוט חולה " 

אני " אני לא חולה אני אוטיסט, אוטיזם זה מחלה ? "

אמא " כן "

אני " סתמי זה לא מחלה זה שונות נרלוגית גם את כמוני וגם מאי וורד ".

אמא "לא ! רק אתה כי רק אתה כי רק אתה חולה לא אנחנו "

אני " למה ? אם אני חולה זה אומר שכל האוטסטים חולים לא ? "

אמא " לא רק אתה חולה ואתה אוטיסט " .

אני " למה ? אם אני אוטיסט והם אוטסטים  אז גם חולה " .

אמא " כי ככה כובע עף לגבוהה " מחייכת והולכת באמצע .

אני צועק בבית " אני לא חולה אני לא חולה אני אוהב להיות אוטיסט " .

זה כל השיח זה כל מה יש ממנה זה כל מה אפשר לצפות מאמא שלי
לצפיה ב-'עם כל מי אבות ישרון'
עם כל מי אבות ישרון
18/03/2017 | 00:44
5
50
הוצא אותי מן העולם הזה
כי מרבה אהבה אני.
אני עושה אהבה
עם כל מי שבא.
עם כל מי שמרים
עליי עין.
עם כל מי שמציץ לי אל התוכו
אני עושה.
עם כל מי שמרים לי את השמלה
אני עושה.
עם כל מי שמראה לי את הרגליים
אני עושה.

" הוצא אותי מעולם כי מרבה אהבה אני " כמה נכון המשפט הזו, אין פשע יותר גדול בחברה הזו יותר מאהבה, מהדידות ,משונות, מאחווה ורצון לאוהב כל מי שבא ,אני סובל מזה מי שאני ילד, והבנתי שאין סיכוי ולו הקטן ביותר שיבנו למה אני מכוון, כמה אני צמא לאהבה של כולם של הכי מנוגד לי ,ותמיד יסמנו אותי כאנטי חברתי, כמזנטרופ, כמה אומלל , כמה עליבות, כמה בושה וטיפשות, מי שמבקר הוא שונא ? מי שכואב וזועק הוא שנוא ? מי שצועק על האונס שעוברים חולי נפש ואוטיסטים הוא פסיכופת ? אני מרגיש את כולם כל הזמן, אני יושב וקורא מה נאמר על היפים האלו, על האוהבים האלו, ובא לי לחתוך וריד, אני לא יושן לילות, אני יש לי סיוטים על זה, אני מזנטרופ ? מי שלא חש כאב היה בוכה על זה ? היה מנסה

לשנות ? היה מנסה אחרת ? אני כל כך אוהב שאני פשוט שונא את כולכם, ללא יוצא מהכלל, את הורים, אותי, את האוטיסטים, אני אוהב כי אני שונא בטירוף מה שכל כך מכוער בעיני , אז אני רע ,אז אני לא מתחשב, אז אני לא יודע מה לומר, שהיה , אני יודע דבר אחד שעולם הזהבהוותו, בתבינתו לא מתאים לאדם רגיש ,אני בטוח בזה, אני מאמין בזה, אני לא מיאש מספיק כדי להכנע, אני עוד יעמוד על רגלי ואראה את זה קורה, בו אנו המדכאים עומדים ושרים את שירת השחרור , זה יקרה אני בטוח, כל מהפכה היא קשה אבל בסופה יש תוצאות, זהו פרקתי .
לצפיה ב-'דון מקלון על ואן גוך'
דון מקלון על ואן גוך
18/03/2017 | 00:52
4
17
האיש שאהב עד טירוף שאהב כל כך עד שסיים את חייו והתאבד שיר גאוני ומרגש בצורה יוצאת מהכלל יצרת מופת  בעיני .

כשכוכב בודד בלילה שחור

קורא לך לצבוע את חייך בכחול ואפור

שמור מרחק מיום קיץ בוער

רק עיניך יודעות כמה אני מתייסר

כשצללים על גבעות נטושות

קוראים לך לצייר נרקיסים בין חורשות

לכוד את הקור כשהרוח הומה

מטיחה את השלג על האדמה

עכשיו ברור לי היטב

מה ניסית לומר בכאב

איך סבלת כי שפיותך

היתלה בך אז וגיחכה

כשניסית לשחרר את הפחד

נותרת עטוף כולך רעד

איש לא הקשיב, הם לא ידעו כיצד

אולי עכשיו הם יבינו לבד

כוכב בודד בלילה שחור

הצית פרחים שהתלקחו באור

עירבל את העננים בערפל סגלגל

האיר את עיניך בזיק חרסינה תכלכל

כשעלה הבוקר הצבעים שינו גוונים

שדות תבואה ענבריים נראו למרחקים

פרצופים נעו, מלאי ייסורים

תחת ידי אמן מסור לתיאורים

עכשיו ברור לי היטב

מה ניסית לומר בכאב

איך סבלת כי שפיותך

היתלה בך אז וגיחכה

כשניסית לשחרר את הפחד

נותרת עטוף כולך רעד

אולי עכשיו הם יבינו לבד

כי הם לא מסוגלים אותך לאהוב

אבל אהבתך היתה אמיתית עד מכאוב

כשאיבדת תקווה באותו לילה של שתיקות

שמת קץ לחייך, כפי שאוהבים נוטים לעשות

הרי כבר אמרתי לך

העולם לא נועד לאדם יפה כמוך

כוכב עזוב לא הבריח את החשיכה

דיוקנאות נתלו בין חללים ריקים מכל שמחה

ראשים ללא מסגרת על קירות ללא שמות

עיניים מביטות על העולם סביב, לא שוכחות

כמו אותם זרים שהקניטו אותך שוב ושוב

גרמו לך להרגיש דחוי ועצוב

על שלג בתולי, שוכב מרוסק

קוץ כסוף של ורד מדמם שנחנק
לצפיה ב-'משפט מפתח בשיר'
משפט מפתח בשיר
18/03/2017 | 00:59
3
13
אולי עכשיו הם יבינו לבד "

זה הבעיה הכי גדולה באוטיזם אף אחד לא יודע כיצד, לכן הורים הם בעצמם במלכודת כל כך גדולה ,ולכן אני חלילה לא מזלזל בכאב שלהם, בעיני זה כל כך מורכב להיות הורה והורה לאוטיסט ? פי אלף ...
לצפיה ב-'ועל זה הדיכאון שלי'
ועל זה הדיכאון שלי
18/03/2017 | 01:02
2
20
ולכן אני רוב חיי רוצה למוות כי לשם מה לחיות ? אם איש לא יכול להבין  אותי ? זה כל כך בודד שאי אפשר להבין כמה, החווה האוטסטית היא כל כך בודדת, אני כל כך בודד, שאני מדבר לקירות והם מבינים אותי יותר מהורי, מאהובי ,חבל שנולדתי .
לצפיה ב-'כל כך כואב לי'
כל כך כואב לי
18/03/2017 | 01:11
1
20
ואף אחד לא יכול להציל אותי אני כל כך מת אני אוהב את בלחסן שאמר בהכי כנות שיש "הצלו אותי מהגהנום הזה "או " דיכאון אוכל אותי כמו נחשים ועקרבים " זה כל כך נכון, אין לי כוח יותר, רוצה לסיים הכל, רוצה לנוח ,רוצה לישון ולא לקום, אני נשרףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף
לצפיה ב-'אני צריך לאשפז את עצמי'
אני צריך לאשפז את עצמי
18/03/2017 | 01:16
30
עוד פעם באברבנל עוד פעם הריח המסריח של המחלקה האנשים האווירה ,אבל אני לא יודע מה לעשות, אין לי יכולת, הם לא יכולים להציל אותי ? המטפל שלי אמר לי שהוא יעזור לי שיש לי מחשבות כאלו אז ישר לפנות עליו, אבל אני שונא אותו כל כך ואת כל המערכת ,אז לא הטבל שרץ בידו ומברך ? לא יודע אבל הם היחידים שיכולים להגן עלי מפני פגיעה עצמית או התאבדות , ואבא אמר שפעם הבא הוא לא משחרר אותי משם, אז זה גם הפחד לנסות לפנות עליו כי הוא ישאר אותי שם, קיצור דילמה קשה ...
לצפיה ב-'תו נכה'
תו נכה
17/03/2017 | 10:19
1
46
אילו טפסים צריך להציג?

לצפיה ב-'בקשר לשאלה '
בקשר לשאלה
17/03/2017 | 23:14
41
ממליצה לעיין פה באתר של משרד התחבורה הם יודעים הכי טוב מה התנאים
קחו בחשבון שאוטיזם לא תמיד נותן תו נכה 100 אחוז,שבטוח שיאשרו וצריך לפחות 60 אחוז דרגת נכות

לצפיה ב-'יש לכם המלצות או דיס המלצות לגבי ספר על אספרגר?'
יש לכם המלצות או דיס המלצות לגבי ספר על אספרגר?
16/03/2017 | 21:35
6
61
לצפיה ב-'כן ספר נפלא'
כן ספר נפלא
16/03/2017 | 23:58
71
" המקרה המוזר עם הכלב בשעת לילה " על נער אוטיסט בעל אספגר שהוא ילד מבריק שאוהב מספרים ובעל זיכרון יוצא דופן, ומנסה לפתור את התעלומה של איך נעלם כלבו והיחסים עם האב, מציע לראות סקירה על הספר בסימן קריאה  יש שם נערה עם אספגר שמבקרת את הספר ומסבירה מה היא מרגישה בעקבותיו, מאוד מעניין, זה ביוטיוב תכתוב את השם וזה ימצא לך ,בהצלחה
לצפיה ב-'הנה בקריאה ראשונה לא סימן קראיה'
הנה בקריאה ראשונה לא סימן קראיה
17/03/2017 | 00:02
41
לצפיה ב-' לגבי הספרים '
לגבי הספרים
17/03/2017 | 00:06
3
56
יש גם את פרויקט רוזי ואת ההמשך שלו אפקט רוזי
מומלץ בחום

זה מתוך ויקפדיה

ממליצה בחום על שניהם 
לצפיה ב-'קראת אותם ? מה אהבת בם ?'
קראת אותם ? מה אהבת בם ?
17/03/2017 | 00:13
2
21
לצפיה ב-'כן קראתי'
כן קראתי
17/03/2017 | 09:52
1
49
קראתי אותם,לקח לי חודש וקצת כל ספר אולי אפילו פחות תלוי בזמן קראתי גם את הספר של המקרה המוזר של הכלב.
המקרה המוזר של הכלב זה ספר מושלם ככה הבנתי שאני על הרצף גם לפני שקיבלתי תשובה רשמית עם אני על או לא ברצף.
המאבחנת הציעה לי לקרןא באינטרנט ולא רציתי כי אז ידעתי שארצה את התשובה מיד וזה היה חופש גדול אז התפשרתי על הספר הזה וככה הבנתי..

פרוויקט רוזי הוא ספר יפה אני ממליצה לך , לא אשקר שבהתחלה הוא מרדים אבל אחרי שאתה מגיע לעמוד מסויים זה כבר נהיה יותר מעניין ומכניס.

לצפיה ב-'אוקי'
אוקי
17/03/2017 | 18:53
41
נראה אני אולי ארכוש את הספרים למרות שאני לא מתעניין כל כך בזה
לצפיה ב-'פסיכולג מעולה'
פסיכולג מעולה
14/03/2017 | 11:15
10
146
עבור ילד על הספקטרום, ללא אב שעבר טראומה. באזור המרכז
לצפיה ב-''
14/03/2017 | 15:44
54
יש פה קישור של אפי תעיין בו ואני מקווה שיוכל לעזור לך קצת
לצפיה ב-'במקום לשלוח אותו " למטפל "'
במקום לשלוח אותו " למטפל "
14/03/2017 | 17:22
89
עדיף לדבר איתו בעצמך ולנסות להבין מה הוא מרגיש שיח עם הילד עדיפה, אין להם פתרונו קסם או בכלל דרך אני יודע מזה טראומה אני פוסט טראומה לא עוזר באמת שלא.
לצפיה ב-'בן כמה הילד?'
בן כמה הילד?
14/03/2017 | 18:35
7
52
האם את מחפשת רק פסיכולוג- טיפול בשיחות?
מה דעתך על טיפול רגשי באמנות/תנועה/באמצעות בע"ח/ מוזיקה (ויש עוד אפשרויות) ?
דוקא אם מדובר על התמודדות עם טראומה, ובמיוחד שהילד על הספקטרום,
יתכן שמילים אינן המדיום המתאים ביותר.
לצפיה ב-'the child is 8.5 years old'
the child is 8.5 years old
14/03/2017 | 19:28
58
, לילד אין אבא.
לצפיה ב-'הוא מטופל בחיות מחמד,'
הוא מטופל בחיות מחמד,
14/03/2017 | 19:31
5
70
אין הרבה התקדמות והם המליצו על פסיכולג.
לצפיה ב-'ומה דעתך על ההמלצה?'
ומה דעתך על ההמלצה?
14/03/2017 | 20:26
64
האם את חושבת שמילים הן המדיום המתאים עבורו
או אולי המטפל הנוכחי בבע"ח לא מצליח
אבל יתכן שמטפל רגשי אחר
שעובד ב"שפה" אחרת (מוזיקה/תנועה/ אמנות/ משהו אחר)
יתאים יותר?
לצפיה ב-'מה הכוונה ב'התקדמות' ?'
מה הכוונה ב'התקדמות' ?
15/03/2017 | 21:52
42
למשל אני יודעת שטיפול רגשי אמור להוריד מתחים.
לצפיה ב-'לאן הוא צריך להתקדם ?'
לאן הוא צריך להתקדם ?
17/03/2017 | 00:32
2
51
מה הן המטרות ? אתה צריך לפרט על מנת שנבין את המצב ונוכל לסייע יותר .
לצפיה ב-'נתת לי המון חומר למחשבה.'
נתת לי המון חומר למחשבה.
17/03/2017 | 10:18
1
37
הנה עשית מעשה גדול,

לצפיה ב-'אני שמח'
אני שמח
17/03/2017 | 20:05
8
לצפיה ב-'אימהות יקרות, פונה אליכן שוב בנוגע למילוי שאלון לסמינר שלי'
אימהות יקרות, פונה אליכן שוב בנוגע למילוי שאלון לסמינר שלי
16/03/2017 | 21:24
1
23

אמהות יקרות  שלום רב!
שמי נוגה, ואני סטודנטית לעבודה סוציאלית. במסגרת העבודה הסמינריונית בחרתי לעסוק בחוויה של אימהות לילדים עם צרכים מיוחדים. אני פונה אליכן האימהות  , אם תוכלו  לעזור לי ולענות על שאלון קצר שלוקח בין 10-5 דק'.
תשובתכן תסייע לי רבות בהכנת העבודה ובלמידה על אוכלוסייה כל כך חשובה, ובמיוחד עליכן האימהות, שנושאות תפקיד כל כך משמעותי ומורכב בגידול ילד עם צרכים מיוחדים.

מודה לכן מאד,
נוגה.
הקישור לשאלון:

לצפיה ב-'למה רק אמהות? מה עם האבות ?'
למה רק אמהות? מה עם האבות ?
17/03/2017 | 00:37
16
די מעצבן שהמחקר לא מתעסק ביחסי אב ילד ורק באם ילד, זה נראה לי מאוד מאוד צר, מה לאב אין תפקיד ? נראה לי משמר את התפישה שהאם היא זו שמטפלת היא המרכזית בחיי בילד מה שבעיני מיושן מאוד, ומשתנה כל הזמן ... ממש האקדמיה לא רואה דנימיקה והתפתחות על פי רוח התקופה . טוב לכן האקדמיה מאוד רחוקה ולא נראה לי שיש לה ממש סיכוי להבין אוטיסטיים , אבל אין לי כוח לדבר על זה, וזה לא קשור לנושא פה ...
לצפיה ב-'מסר'
מסר
16/03/2017 | 23:42
35
הנני אוטיסט חולה, לא מבין כלום, לא שומע ולא רואה, אני דפוק במוח, קשר עין ? לא ממש לא אף פעם לא היה, מה לעשות ? אולי מנתחי התנהגות יעזרו לי ? אולי קלנאי תקשורת ? אני לא אומר אבא אני לא אומר אמא אני רק חוזר על עצמי כל הזמן, לא מפסיק לצעוק דופק את הראש בקיר, מנסה למוות כל שני וחמישי אני חולה נפש נכון ? מעוות ? פוזל, עוור לרוח עוור למה שנחשב תקין, חולה כל כך

שהדרך היחידה לגמול אותי מעצמי היא לשנות אותי, מה לעשות אין לי מקום, אין עבורי שום מקום בחברה הזו, שהיא מורכבת מאנשים נאצלים, נפלאים, אדירים, חכמים בלי די, אז שהייתי בן עשר דחפו לי כדור לפה כן כבר אז הייתי חולה נפש מסוכן ועוד כדור ועוד כדור עוד טיפול ועוד טיפול, כי אני לא בסדר כי אני לא כמו שהנכם רוצים שהיה, חניני, שמח, מאושר, חיוך רווח, לא מבקר, שקט,  חברתי אוהב את כולם רוצה לשחק בכדור עם ילדים ,רוצה לדבר עם השומר שפנה עלי, כן אני חייב לענות לו ולשוחח עמו כי אחרת אני מעליב אותו אני ילד רע כי לא עניתי לו כי

הורדתי ראש, כי לא הוצאתי מילה אז תקחו את הילד לאילוף כזה שיעדדו אותו שיצעקו שהוא מדבר שהוא מחייך " ילד טוב " כמו כלבה טובה אני ירם את הראש, וינבך, וילל,  ויאמר " תודה רבה אני עכשיו כמוכם אני עכשיו נורמאלי אני עכשיו נ"ט "  תודה לחברה הזו, שנתנה לי להרגיש מי יום שבאתי על העולם הזה שאני אפס, שאין לי כלום, שאני גוש אשפה שאני בשר רקוב שאני סך הכל פירור של אבק בחלל הריק, שאני אפס מאופס חסר יכולת לבטא את עצמי, אני לא מרגיש, אני  לא חושב, אני לא מבין, אני טיפש אני סך הכל עוד רובט שצריך ליישר קו עם התקן עם תוצרת הקבועה, כן אני לא יכול לנשום אוויר אחר, לחלום על צבעים אחרים, על ריחות

אחרים, על הווה שונה כי יש הווה אח יש חברה אחד ואני צריך  לסגוד לנורמה, לקדש אותה , לעלות 'קורבנות למולך הנורמטיבי , לנשק את אמא ואבא כי הם הורים שלי, והם מחלטים כי הורה יודע טוב יותר מהילד, לכן הילד שהוא אני הוא ברשותו, ואני שק תפוחי אדמה אז קדימה טגנו טותי אפו אותי מלאו אותי במיץ עגבניות שלכם ( השקפתכם, דרככם כהורים ), ואני אבלע הכל כמו ילד טוב ,אלקק את שפתי ויאמר תודה, תודה על העולם הזה על  מי שאני לא אהיה, לא בדור הזה ובאף דור, על האפסיות שבי בך בנו, אני מבין סופית שאני לא מתאים לעולם הזה, העולם הזה הוא לא אני, חבל שאנשים כמוני נולדים, חבל שבאתי על עולם שהוא פשוט הפך ממני, מהוותי, מתכונתי, מחשבותי, הפך

הגמור, אז מה עלי לעשות ? להיות נ"ט לישר קו ? לא להאבק על זהותי ? אני כבר מתחיל להכנע אני לא אהיה נ"ט אני גם לא היה אוטיסט כי אי אפשר להיות אוטיסט בחברה הזו ,זו שפה זרה לרוב גם לנו ,זו תרבות אחרת, זה ציור שאיש לא יכול לפענד עדיין, אבל כמובן צניעות זו מילה נרדפת לחולשה ,אז יאבחנו אותנו כלקוים,  הו באמת 

יפה אני לא יודע מה אני, ואני אוטיסט והפסכיטר כבר בטוח מזה אוטיזם, ולא רק הוא מאבחן את זה כלקות, כי כל מה ששז מקו המקובל נחשב סטייה, אז לי אסור לבכות ?לי אסור לצעוק ? לי אסור לזעוק ? שתוק ילד תהיה ילד טוב וסתום את הפה. ותהיה כמו כולם, כן ילד חמד אל תהיה כזה עקשן יש לנו מה לתרוםלך יש לנו סל שלם של הבטחות , של מילים נוצצות כמו שווין כמו שילוב, כן הכבש השחור הולך לדור תחת אותה כיפה עם הנורמטבי, כפיים, איזה צדק, איזה הומניות, ריאיזה נפלאים אתם,  אוהב אותכם ..... זהו זיינתי את המוח מספיק .
לצפיה ב-'טעות'
טעות
16/03/2017 | 22:56
19
לצפיה ב-'כל ההורים רוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם.'
כל ההורים רוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם.
15/03/2017 | 21:50
1
53
והורים הם המחליטים מה זה 'הטוב ביותר' כל זמן שהם האפוטרופוסים.
אבל הורים צריכים לזכור שבחיים אין שליטה.
להורה יכולה להיות שליטה מסויימת על בחירת מסגרת חינוכית, מסגרת בריאותית, סוגים של טיפולים, סביבת מגורים וברור שלגבי אוכל וביגוד. אבל אין להם שליטה על איזה מבוגר הילד שלהם יגדל להיות.
אני לא אומרת לא להשקיע. כל אחד שישקיע כמה שהוא רוצה וכמה שהוא מסוגל. אבל אף אחד לא יכול לנבא (גם מי שמקבל את סוג ההשקעה בהווה, וגם מי שמתנגד) מה יהיה בעתיד.
ולמשל תמיד יש סיכוי שהילד האוטיסט של היום יגדל להיות אוטיסט מבוגר עם דיעות שההורה לא רוצה לשמוע.
לצפיה ב-'זאת אמת אוניברסלית, לא רק ליחסים בין הורים לילדים אוטיסטים'
זאת אמת אוניברסלית, לא רק ליחסים בין הורים לילדים אוטיסטים
21/03/2017 | 22:42
10
ההבדל היחיד לדעתי היא שהשטלתנות ההורית, אם היא קיימת ביחסים בין הורים לילדים, אצל ילד שאינו זקוק לאפוטרופוס  חוקית נגמרת בגיל 18 אבל לא נגמרת כשמדובר בילד שצריך אפוטרופוס.

אין לנו ההורים שליטה על המחשבות ולדעתי להורים לא צריכה להיות שתלטנות בכלל, כדי ליצור ילד עד כמה שאפשר עצמאי, ההורה צריך לשחרר שתלטנות עד כמה שניתן... זה קשה , זה מפחיד, אבל זה הכרחי .

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
אריאל אורתופדיה מתקדמת בע
התאמת מדרסים מקצועיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה