לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1572115,721 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'סדרה חדשה - ״על הספקטרום״ - ניתוח הפרק הראשון'
סדרה חדשה - ״על הספקטרום״ - ניתוח הפרק הראשון
23/05/2018 | 02:07
23
92
זה כבר מזמן שאני רוצה לנתח סדרה על אוטיזם כדי להסביר דברים, להראות איך שהחברה שוללת זכויות מאוטיסטים, מתחייסת אליהם כאל ״מוגבלים״ ולא כאל אנשים בעלי זכויות בחירה.

כשגיליתי שיוצא ״על הספקטרום״ ידעתי שזו תיהיה הזדמנות נהדרת! מה גם שעמית נורא דומה לי, שזה כשלעצמו ממש נדיר והזוי! פשוט לא חשבתי שאתחבר כל כך לסדרה!

האם החברה נותנת מקום למי שנמצא על הספקטרום?
למה אנו כאוטיסטים בוחרים להתנהג בצורה שבה אנו מתנהגים?
האם הדמויות מייצגות אוטיסטים בכללי?

אני מתתתתתתת לשמוע מה אתם חושבים על זה!
לצפיה ב-'מסכים ואפילו מזדהה עם חלק ממה שאתה כותב'
מסכים ואפילו מזדהה עם חלק ממה שאתה כותב
23/05/2018 | 05:57
2
64

וגם אהבתי את מה שראיתי, קשה לי לומר בדיוק למה אבל משהו ב"צליל" של הסדרה הרגיש לי נעים ונכון ואמיתי ( חוץ מבמקרה שבו כולם צרחו אחד על השני שממש הכניס אותי להתקף חרדה, ושוב, לא שמים אוטיסטים ביחד, רעיון רע).
כמוך פשוט מתעב את הדרך שבה מיישמים ליווי והדרכה שמגלמת בצורה הכי מחפירה את אפס ההקשבה וההכלה והרגישות לזהותו של האחר בזמן שמתקשטת בכותרת של כזאת, פשוט מחפיר, מעליב, משפיל אם לא ממש אכזרי למרות שאין לי ספק שאין מצב שהמלווים והמשלבים תופשים את עצמם כקדושים,
ואולי הם כאלה, וזה חלק מהבעייה בחריגות מהסוג האוטיסטי שמגלמת נרטיבים שהם גם הכי שונים ואפילו סותרים אחד לשני בזמן שכל אחד מהם לגמרי מנומק כשלעצמו, גם רגשית.

מה שמביא אותי לכתוב שאני לא מסכים עם הפרשנות שלך לגבי עבודה,
כי לא, ממש לא, רוב האנשים לא רק אוהבים לעבוד אלא ממש זקוקים לעבודה לא רק מבחינה כלכלית אלא כמסגרת שבלעדה הם לא יכולים לשרוד מנטלית ונפשית,
העבודה מעניקה להם אמצעי לביטוי עצמי, מוגבל ככל שיהיה ( לא כל אחד נולד גאון מקורי ויצירתי) , חשיבות, מעמד, הזדמנות לקשר אנושי, תחושת שייכות... ובעצם הכל.

אתה פשוט אוטיסט אז בשבילך זה לא ככה, גם לא בשבילי, ובגלל זה עברתי עשרות עבודות לפני שפשוט הפסקתי לעבוד וזהו, אבל זה לא אומר שמה שנכון לך נכון לנ"ט, מה שמחזיר אותנו גם לשאלת המידה של הפנמת המערכת המוניטרית,
שוב, אתה ואני ואוטיסטים אחרים לא מפנימים אותה מסיבה מאוד מסויימת,
כאמצעי מופשט לתגמול, לתן וקח, ליחסי גומלין, היא מאוד מתאימה למנטליות מסויימת ופשוט לא מדברת אל ואת מנטליות אחרת.
(כל הדברים האלה כמובן נמצאים בשינוי, לדעתי אין ספק שבעתיד לא יהיה כסף ולא עבודה)

את הסיבות להבדלים בין האוטיסטים לאדם הנורמטיבי יותר אפשר וצריך לחפש,
אני הייתי מפנה מבט למאפיינים שגם אתה זיהית אצל עמית, וקיימים גם אצל רון אם כי בצורה שונה, אלה שחושפים שמה שנחשב לאוטיזם זה בעיקר תשוקה עזה מאוד, גם מינית וגם לחיים בכלל( זה אותו דבר) , וגם בגלל זה,כמו אצל זוהר, זה כרוך בחוויה כל כך קשה ולא מווסתת חושית,
כי שים לב מה עמית עושה כל הזמן ? אוכל, וזוהר צריכה כל הזמן מגע, הדרך שבה הנורמה ממסגרת מגע לא מדברת אליה ואותה ולא מתאימה לה, היא צריכה את זה כל הזמן ובכל מקום, וגם רון, הוא "גאון מחשבים" בדיוק ורק בגלל שהוא "אובססיבי", שמאותה סיבה גם בשבילו כמו לכל האוטיסטים מבט שקול למגע, אז שוב, תשוקה עזה וחדה, שלכן זקוקה לביטוי קוהרנטי יותר ממה שמתאפשר במסגרות כמו עבודה, או אחרות.

שאגב, זו גם הסיבה שהדרך שבה כסף מגדיר תן וקח לא רק שלא מדבר אלינו אלא שממש סותר את מה שהכי מהותי לקיומנו

לצפיה ב-' תודה'
תודה
23/05/2018 | 12:32
1
33

יפה כתבת.

מעניין מה שכתבת על זוהר ועל מגע, על עמית ועל אוכל...
לצערי האוכל עובד עלי כפי שהוא עובד על עמית.

סוג של ״לצערי״ כי זה גורם לי לבעיות פיסיות, אבל באותו הזמן אם לא היה לי את האפשרות להפיג מתחים על ידי אכילה לא יודע מה הייתי עושה. 

האמת שהיו לי תקופות קשה (כשגרנו בלונדון) שהאוכל היה מתחת לכל רמה ושהלחץ היה גבוה מידי, כך שלאכול לא עזר באופן מספק וזה היה אסון. האמת שזה נגמר בזה שאכלתי מלא שוקולד (כי זה היה אכיל) ועליתי 20 קילו שעכשיו אני לא מצליח להוריד.

ממש כואב לי רק לכתוב על זה... הרבה בגלל שכואבת לי הברך בגלל עודף משקל.

אפילו עשינו מנוי לבריכה וחדר כושר, זה החזיק כשבועיים, אבל אז המשקל מהחיים נהיה כבד מידי והפסקנו ללכת. האמת שאני מת לחזור לבריכה.
לצפיה ב-'מיים בכלל מפיגים מתחים הכי טוב'
מיים בכלל מפיגים מתחים הכי טוב
23/05/2018 | 14:01
27
גם אני צריך לחזור לשחות, זה הכי עוזר
לצפיה ב-'לקחו אותנו לפני שבועות'
לקחו אותנו לפני שבועות
23/05/2018 | 17:23
2
40
מהוסטל לראות את הסדרה היא ממש מקסימה הכי אהבתי את זוהר ,אני גם דומה לעמית קצת , אני דומה לכולם שם קצת , רק שאני לא מתפקד בכלל ולא וראבלי כמעת בעל פה ,ומתקשר בעיקר בכתב .

לצפיה ב-'אני שמח שאהבת'
אני שמח שאהבת
23/05/2018 | 18:00
1
26

גם אני ובן זוגי לפעמים מתקשרים בכתב, בעיקר כשחיינו אצל אמו. למרות שיכולנו לדבר באיטלקית - כך שהיא לא תבין - החלטנו להתכתב (העברנו אחד לשני את הטבאלט וכל אחד כתב מה שהוא רצה להגיד בשורה נפרדת).

זו הייתה תקופה קשה, היא פשוט אשה בלתי נסבלת וזה הרגיש נורא טוב להתכתב, מבלי הצורך לדבר.

אני חושב שזה ממש מגניב שאתה פעיל כאן, אני רואה שאתה כותב הרבה וגם אם לפעמים זה לא לגמרי מובן אני חושב שזה ממש מגניב וטוב שאתה מבטא את עצמך.

אני מאוד שמח שהגבת לי, תודה.
לצפיה ב-'בכיף'
בכיף
23/05/2018 | 19:19
22
מה לא היה מובן לך אם תלא מבין תתמיד מוזמן לשואל אענה בשמחה .
לצפיה ב-'האמת שזוהר גם על הספקטרום...'
האמת שזוהר גם על הספקטרום...
24/05/2018 | 10:20
16
32
זה גם מופיע פה בתיעוד
לצפיה ב-'בוודאי שלזוהר יש אוטיזם'
בוודאי שלזוהר יש אוטיזם
24/05/2018 | 10:55
15
30

אני פשוט לא התחברתי לדמות שלה, כי יש לה גם לקות שכלית.

arana1 כתב משהו עך הצורך שלה למגע (בתגובה גלו, כאן בשירשור), מה שדווקא גרם לי להתחבר יותר לדמות ואולי בפעם הבאה אכתוב עליה.

האמת היא שלפעמים אני פשוט רוצה לכתוב בלי־סוף, אני פשוט צריך לפרק את זה לפוסטים שונים, כך שאולי אכתוב על זה בפרק הבא (תלו מה יקרה בפרק הבא...)

לצפיה ב-'לא סגור על לקות שכלית'
לא סגור על לקות שכלית
24/05/2018 | 12:02
3
24
מאותה סיבה שאני נוטה מאוד לא להתלהב מאבחונים בכלל, מה שנדמה לי, זה שאדם שמאוד צריך מגע, חום, אהבה, ולא מקבל אותה כלל, יתקשה מאוד לבצע מטלות אינטלטואליות ולו גם הפשוטות ביותר כל עוד הוא לא זוכה לכזה.

כך שגם כאן דווקא המפגרים יכולים להיות הכי גאונים כי גאונות זה חיבור בין גוף ונפש, בין שכל לרגש, ובגלל ההתניה הזאת שלא מוכרת לנורמה כל כך אנשים יכולים לחיות כמפגרים כל החיים שלהם כל עוד לא התמזל להם מגע ומבט עם אדם נחשב,
מאותה סיבה הנורמה תופשת אוטיסטים כמבלבלים כי מבחינה רגשית הם כאילו נמוכים ( נמוך זה אדם שצריך אהבה, כמובן) ומבחינה אינטלקטואלית הם יכולים להיות גם מאוד גבוהים( בהינתן התנאי וההקשר המתאים כמובן)

לדעתי רוב האנשים שנחשבים כלקויים, למידה או שכלית, יכולים להיות משום כך פצצה יצירתית ואפילו שכלית מדהימה בטירוף, אבל שוב, הם כל כך תלוים באהבה, ואין כזאת, אז...

לצפיה ב-'גם בעיני'
גם בעיני
24/05/2018 | 16:25
2
43
ועוד ועוד רואים על אוטסטים שנחשבו תפקוד נמוך שלכאורה אובחנו עם פיגור קשה והתגלו כמבריקים אחר כך שהקלדו גם אני פחות או יותר נשמע כמוה במציאות אני אישית לא מדבר כמעת אבל שאני מדבר זה מאוד דומה ואני לא מפגר  היכולת השכלית שלי נחשבת לגבוה מאוד מאוד , גם ברמה של סוונט כך טענו
לצפיה ב-'אגב נתי'
אגב נתי
24/05/2018 | 17:44
1
13
היא דומה לדודה בצורה מטורפת,השחקנית, גם בצורה וגם במה שהיא מקרינה

לצפיה ב-'מבחינה חיצונית גם ?'
מבחינה חיצונית גם ?
24/05/2018 | 20:01
9
אני אוהב מאוד עד דודה עדיין לא שכחתי ממנה בכלל עדין עמוק בראש שלי גם אלה .
לצפיה ב-'אין לה לקות שכלית'
אין לה לקות שכלית
24/05/2018 | 16:21
15
ולא כדאי לבחון אוטסטים באופן כה מקובל , היא אולי נשמעת מטומטמת גם אני הרגשתי כך לפעמים אבל היא ממש לא מפגרת ואני גם נשמע פחות או יותר כך במציאות ואני ממש לא סובל מפיגור שכלי המנת משכל שלי סופר גבוה גם שאני מתבטא באופן מוזר מאוד .
לצפיה ב-'בו נגיד שיש לה פיגור שכלי'
בו נגיד שיש לה פיגור שכלי
24/05/2018 | 16:35
9
19
מה מונע ממך להתחבר לדמות כזו ? נגיד שיש פיגור שכלי ,  ( בעיני אין  ) , למה לפסול בן אדם בגלל היכולת השכלית שלו ? כל אדם  נולד עם יכולות מסוימות ובעיני לפסול אדם בגלל האנטלגנציה שלו זה מעשה לא יפה  ולא מכובד מה שחשוב זה  האופי ולא רק חכמה .

ואותי  אישית זה מזמן לא מושך, ובעיני מה שחשוב זה  לב טוב ולזהר בעיני יש לב טובוזה הכי חשוב , בעיני לא שווה להתחבר לבן אדם אחר רק בגלל שהוא אנטלגינט לכן זה שפסלת אותה רק בגלל שהיא לא  " אנטלגנטית  "  זה ממש מעליב הייתי מציע לך לחשוב על זה כי אנשים כאלו גם כאלו שמאובחנים עם מוגבלות שכלית הם אנשים מאוד טובים ופתוחים וזה מה שחשוב .
לצפיה ב-'זוהר בסדר גמור'
זוהר בסדר גמור
24/05/2018 | 16:48
8
24

האמת שזוהר בסדר גמור, יש לי מכר טוב המוגדר עם ״לקות שכלית״ ואני דווקא מעריך אותו יותר מאנשים רגילים.

באנגליה פגשתי המון אנשים ״רגילים״, ללא הגדרה של פיגור שכלי שהרמה השכלית שלהם מתחת לכל ביקורת.

הסיבה שמלכתחילה לא התחברתי לדמות היא בגלל שאנשים רגילים חושבים אוטיסט = מוגבל = מפגר וזה מאוד מפריע לי ומאחר ומדובר בתוכנית טלוויזיה זה עלול להעצים את הרעיון.

אני מאוד מסכים עם מה שכתבתם שהצורה בה בודקית רמה שכלית אצל אוטיסטים במיוחד - לא נכונה.

היום יצא לי לחשוב לעומק על הדברים וחשוב לזכור שהמערכת לא תואמת לאוטיסטים - כך שקשה מאוד להתפתח ולהגיע להישגים, מתי שאחרים מקבלים את העזרה והתמיכה הזו הנפוצה שזה בדיוק מה שהם צריכים וזה נראה להם ברור מאילו.

גם שים לב שכתבתי שarana1 גרם לי לחשוב מחדש על הדמות 
לצפיה ב-'אני שמח לשמוע'
אני שמח לשמוע
24/05/2018 | 16:57
16
כי אני ממש נפגע בשביל אנשים כאלו כי אני יודע שרבים מאוטיסטים מוגדרים גם כבעלי מאפיינים של פיגור שכלי גם ברמות קשות מאוד , ואני נאבק למען מודעות שגם בתפקודים הנמוכים יש צורך לתקשורת ועולם עשיר מאוד  ( וגם כאלו שתקשרו בהקלדה הראו כך ) , לכן עניין התפקודים מתעתע ראה אני חושב שזה עניין נזיל יש לי יכולת שכלית תקינה

אבל  סובל מבעיות תפקודתיות ושפתיות קשה לי מאוד לדבר פיזית לכן מה אני ? מוגבל שכלית או  אוטיסט בתפקוד גבוה ? מבין ? לכן אני גם בעד להסיר את עניין הבחינה של התפקוד לפי מבחן מנת משכל,

כי כמו שאתה אומר וגם חוקרים מסוימים אי אפשר פשוט למדוד כך אנטלגנציה כי אנשים על הרצף יכולים לא לשתף פעולה
למשל אני פעם מזמן יצא לי מתחת ל 70

שהייתי במצב רוח רע , ולא תקשרתי ובמצב טוב יצא סופר גבוה ובעשירון העליון אז מה אני מחונן על או מפגר ?

מבין זה מתעתע ואי אפשר לדעת אצלנו בנוגע לטיפשות באכולסיה הכללית  זה ידוע הרבה אנשים מטומטמים גם כאלו שיש להם תארים ויוקרה נראים לי מטומטמים הרבה פעמים , לכן בעיני בקטע הזה אתה צודק וממש
שמחת אותי .
לצפיה ב-'גם הקטע עם הספירה'
גם הקטע עם הספירה
24/05/2018 | 17:43
1
27
שאין לי ספק שמבוסס על המציאות, גם בגלל שהתסריטאית והבמאית היא אחות לאוטיסט וגם בגלל שאני מכיר אותו גם מביתי שאין מצב שמישהו יחשוד בה בלקות שכלית ואם כבר אז הכי ההפך אלא שהיא אדם מאוד מאוד אינטסיבי וככזה נוטה מאוד להצטרך לדרך או שיטה כזאת או אחרת לקצוב את הזמן,
מאוד יתכן שגם החיבור האוטיסטי הכל כך מוכר למוזיקה נובע מכך שגם מוזיקה כמו מתמטיקה קוצבת זמן בצורה ראויה יחסית,
ובכלל, אולי אפשר לזהות אוטיזם או מה שנחשב ללקות כזאת או אחרת גם עם תחושת זמן הרבה יותר מבוזרת, חופשית, רב קיצבית ואפילו מתוחכמת למדי שזה די בניגוד לאנשים נורמטיבים שנולדים עם שעון פנימי כל כך מוחלט וחד קיצבי שהם כמעט לא שמים לב אליו.
זו עוד זווית, עוד מבט, אפשרי

לצפיה ב-'גם אני התקשתי בזה שנים'
גם אני התקשתי בזה שנים
24/05/2018 | 20:42
3
בלספור ולדעת שלא ירמו אותי מילדות כך נצלו אותי ואני לא מפגר
לצפיה ב-'לדעתי אני תמיד אשאר מפגר'
לדעתי אני תמיד אשאר מפגר
24/05/2018 | 17:47
12
כמו הרבה מאתנו, גם כי לא רק שהמערכת לא מתאימה אלא שמשהו בתגובות שלה לנוכחותנו, נראותנו, הווייתנו, לגמרי לגמרי מוציא מהדעת, ומצטער שזה נשמע כאילו אני מאשים את כולם, שוב פעם ותמיד, זה מה שנדמה לי, וזו לא בדיוק האשמה, כמו שכתבתי זה מה שיש, אנשים לא אשמים בצורה שאליה הם נולדו, בין אם הם נורמטיבים יותר או אוטיסטים או מי שמסומנים בטעות כלקויי למידה או התפתחות או בלא בלא בלא.
לצפיה ב-'הדמות של רון הכי קרובה לי כמובן'
הדמות של רון הכי קרובה לי כמובן
24/05/2018 | 17:50
3
17
חד מדי, נרגן מדי, עצבני על כל מה שזז, והשטויות של האנשים מוציאות אותו מדעתו רוב הזמן, גם עבדתי לא מעט בפיתוח תוכנה, אולי זה קשור, ולגמרי התעקשתי לעבוד רק מהבית, ודי הלך לי, רק בגלל זה לדעתי

לצפיה ב-'מוכר מאוד'
מוכר מאוד
24/05/2018 | 19:32
1
33

אני יודע, השטויות של אחרים מוציאות גם אותנו מדעתינו.

לצפיה ב-'גם אותי לכן אני לא יוצר קשר'
גם אותי לכן אני לא יוצר קשר
24/05/2018 | 20:07
7
עם אף אחד אנשים פשוט מטומטמים ורעים לדוב
לצפיה ב-'כן הוא דומה לך'
כן הוא דומה לך
24/05/2018 | 20:06
7
אבל אתה גם שומר בפנים אבל משהוא באנטימות שלו בחוסר רצון לחלוק רגשות מאוד מזכיר אותך גם אותי אבל הוא הכי רגיש בעיני , אני גם מזכיר אותו אבל יותר ברשת במציאות רוב הזמן אני שותק ונראה דג
לצפיה ב-'הכרה רטרואקטיבית בביטוח לאומי'
הכרה רטרואקטיבית בביטוח לאומי
24/05/2018 | 11:42
1
31
יש לי שאלה לגבי קבלת זכאות רטרואקטיבית .
הגשנו תביעה לגמלת ילד נכה (גיל 3) וביקשנו גם רטרואקטיבי (ל12 חודשים אחורה מיום הגשת התביעה).
ציירפנו מסמכים מלפני שנה, של בדיקת רופאה התפתחותית בטיפת חלב שבה מצאה הרופאה עיקוב בהתפתחות הדיבור וקושי בקשר עין, וכן הפניה מרופא הילדים מלפני שנה לקלינאית תקשורת בעקבות מבחן דנבר ועיקוב בהתפתחות הדיבור. (בסוף לא פנינו לקלינאית, חיכינו שאולי יעבורו הקשיים מעצמם עם הגיל)

אבל, בביטוח לאומי אישרו רטרואקטיבי רק מהיום שבו הגענו לאבחון במכון להתפתחות הילד, שהם כשלושה חודשים אחורה בלבד מיום הגשת התביעה.
האם זה תקין?
מה הקריטריונים לקבלת זכאות רטרואקטיבית לאוטיזם?

הרי אוטיזם נחשבת ללקות התפתחותית מלידה ולא משהו שמתפתח עם הגיל.
גם הבאנו מסמכים שמעידים על כך שאנשי מקצוע ראו קשיים כבר שנה לפני שלקחנו אותו לאבחון מסודר.

האם הזכאות היא רק מהאבחון עצמו?
עצות יתקבלו בברכה.

לצפיה ב-'זה לא תקין'
זה לא תקין
24/05/2018 | 11:59
22
אתם יכולים להגיש ערעור.
אפשר לקבל הנחיה משפטית חינם מ'יד מכוונת' או 'קול הזכויות' או בית לורן.
קישורים לשלושתם תמצאי בקישורי הפורום (ראי בתוך 'כלים ומידע' בראש העמוד)
סעיף 'יעוץ משפטי'.
לצפיה ב-'עוד סדרה'
עוד סדרה
22/05/2018 | 16:07
11
97
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
22/05/2018 | 16:58
8
56
וכן ירבו, אם כי אפשר לראות בתגובות לכתבה שיקח עוד המון שנים לפני שהנ"ט יסגרו את הפער בין בבון לבן אדם.
לצפיה ב-'הא? מה הבעיה בתגובות לכתבה?'
הא? מה הבעיה בתגובות לכתבה?
22/05/2018 | 17:17
7
28
לצפיה ב-'לדעתך האוטיסטים לא מבדילים בין טוב לרע ?'
לדעתך האוטיסטים לא מבדילים בין טוב לרע ?
22/05/2018 | 17:41
5
55
עובדתית לאוטיסטים יש לקויות, כל אחד ובעיתו ולכן מגדירים אותו כספקטרום. כושאומרים לקות, זה משתמע ל-חוסר\פגם\עודף במאפיין פסיכולוגי כזה או אחר ללא קשר לקוגנטיביות הגבוהה או הנמוכה שלו. עכשיו נהיה יותר ספציפיים ונדבר על האוטיסט המפורסם שכונה בתקשורת "ההאקר מאשקלון". נניח ויש לו לקות של הבנת האדם האחר. ונניח שכל מה שהוא חושב שההאחר מרגיש אז כך הוא מאמין שהוא מרגיש. אם נפתח זאת מעט, נבין שאם הוא חושב שהוא עושה טוב למישהוא אבל הוא במציאות הוא עושה לו רע אזי הוא חושב שהוא עושה לו טוב! כלומר האוטיסט לא מבחין בין טוב לרע. זה בדיוק הבעיה של האוטיסט ההאקר מאשקלון וזה קו ההגנה. אגב, הוא עדיין בכלא וסובל שם. יבוא היום ובני אדם יבינו כמה רע עשו לאנשים חסרי ישע כמוהו.
לצפיה ב-'זו תגובה אחת מתוך 7. באמת לקחת את הפסימיזם שלך לשיאים חדשים.'
זו תגובה אחת מתוך 7. באמת לקחת את הפסימיזם שלך לשיאים חדשים.
22/05/2018 | 17:51
3
36
חוץ מזה, לצערי הרב, יש גרעין של אמת במה שהוא כתב.

"נניח שכל מה שהוא חושב שההאחר מרגיש אז כך הוא מאמין שהוא מרגיש" - לא מזכיר לך מישהו? כל האוטיסטים האלה שמשוכנעים שהם "טלפתיים" ויודעים יותר טוב מאחרים מה הם חושבים ומה טוב בשבילם... הרי לא מדובר בבדיה מצוצה מהאצבע.

מה לעשות... לצערי הרב, אכן קיימים אוטיסטים שלא מסוגלים להבדיל בין טוב ורע. קצת קשה לי לבוא בטענות לטוקבקיסט הזה, שכאן בפורום אנחנו רואים כל יום דוגמא חיה של התופעה שעליה הוא מדבר.

לצפיה ב-'האחרות לא טובות יותר'
האחרות לא טובות יותר
22/05/2018 | 18:01
1
13
לצפיה ב-'ואני לא פסימיסט, תלמד לקרוא, באמת הגיע הזמן'
ואני לא פסימיסט, תלמד לקרוא, באמת הגיע הזמן
22/05/2018 | 18:03
27
כי כל הזמן חוזר וכותב שמבחינתי עצם העובדה שיותר ויותר אוטיסטים מופיעים במדיה גם אם בצורה לא מדוייקת מספיק או סטראוטיפית מדי היא סימן מעורר תקווה
לצפיה ב-'אוטיסטים הם באמת תלפטיים'
אוטיסטים הם באמת תלפטיים
22/05/2018 | 18:08
35
זאת אומרת לא באמת תלפטיים כי אין דבר כזה תלפטיה אלא מסוגלים ונוטים, מהמון טעמים שאת כולם אנשים כמוך מחמיצים, לגזור מסקנות מאוד מדוייקות ורגישות לטיבו של האחר בגלל תשומת ליבם לפרטים ולדרך שבה הם מתחברים.
דרך שלא זמינה לנ"ט מטעמים די ברורים
לצפיה ב-'מי קבע שהאקר הזה אוטיסט ?'
מי קבע שהאקר הזה אוטיסט ?
23/05/2018 | 17:15
16
לפי ידעתי אם הוא היה מאובחן באוטיזם א היה אפשרי להכניס אותו לכלא יש חוק כזה ,כולל סיכזופרנים ומנים , היו מכנסים למחלקה סגורה ,לכן הוא לא מאובחן ולכן כנראה מצוי בכלא , אני שמעתי עליו נשמע בחור גאון  מחשבים ... לא יודע חוץ מזה מה עוד לומר על המקרה שלו .
לצפיה ב-'מזה לא מבדיל בין טוב לרע ? מי קבע מהי האמת ?'
מזה לא מבדיל בין טוב לרע ? מי קבע מהי האמת ?
23/05/2018 | 17:12
17
מי קבעי מהי רגישות ?  זה עניין של צו תרבותי יותר מאשר אמת כללית מדויקת , לכן לא ברור לי מי לא מבין מזה טוב ורע ? ובפורום כאן ועוד כל יום כך ? למי אתה מכוון ? כי מה שאני רואה בפורום כאן שיש כאן אוטסטים מאוד דעתניים לרוב , כולל ארנה ואלה וכל השאר , לכו לא ברור לי האמירה הזו ,והיא חסרת רגישות מאוד מצדך לקבוע כי אשדם שני שוטה שאין לו אחיזה במציאות וכך לפסול אותו זה נטו התיחסות של הנורמה לאוטיסט ולחריג בכלל .
לצפיה ב-'ראיתי כרגע, בכלל לא רע'
ראיתי כרגע, בכלל לא רע
22/05/2018 | 19:04
16
לצפיה ב-'קשה לצפיה'
קשה לצפיה
22/05/2018 | 23:07
46
המשחק כל כך גרוע שקשה לצפות בזה.
כמו תרגיל בחוג דרמה למתחילים.
לצפיה ב-'האספרגר שלי מיוחד מאד'
האספרגר שלי מיוחד מאד
23/05/2018 | 02:29
3
70
וגרם לי למצבים מיוחדים מאד וקשים מאד של עימות עם החברה. אני מרגיש שיש לי שליחות. אני מנסה לשפר את העולם כבר הרבה שנים.
לצפיה ב-'אתה בוודאי גם מצליח, בדרכך'
אתה בוודאי גם מצליח, בדרכך
23/05/2018 | 06:28
2
48
וזה דווקא מאפיין מאוד אספרגרי, הצורך, הדרישה, הנסיון המתמיד לחיות קיום ערכי, עמוק ומתחשב ורגיש והגון, כאן ועכשיו, היום, אולי בגלל שאוטיסטים באמת חווים את הרחוק והקרוב, העתיד והעבר, הרוחני והחומרי, בו זמנית, מה שבאמת מציב אותם במסלול התנגשות עם כל מה שזז

לצפיה ב-'גם אני אספרגרית '
גם אני אספרגרית
23/05/2018 | 13:52
38
ועובדת בעמותה ובקהילה במקביל זה המקצוע שלי כנראה באמת יש משהו באספרגרים שרוצים לשנות את העולם
לצפיה ב-'גם אני הייתי כך'
גם אני הייתי כך
23/05/2018 | 16:07
26
חשבתי על רעיון למכשיר רפואי מציל חיים ואת הכסף רצתי לתרום לעזרה לאוטסטים ... אבל אין לי ממש דרך אז די התייאשתי אנע לא אספגר אבל בתפקוד די נמוך .
לצפיה ב-'הפכתי ל-xFeral'
הפכתי ל-xFeral
23/05/2018 | 12:12
36
היי כולם,

הפכתי ל-xFeral וויתרתי על ה-Child.
רציתי רק ליידע אתכם :)

מעכשיו אני יהיה פעיל רק המשתמש החדש הזה.
לצפיה ב-'ראיתם סדרה הרופא הטוב?'
ראיתם סדרה הרופא הטוב?
20/05/2018 | 09:05
42
248
מה דעתכם?
אתמול ראיתי פרק ראשון והרגשתי ממש רע. לא מסוגלת להמשיך לראות.
המשך>>
מה דעתכם?
אתמול ראיתי פרק ראשון והרגשתי ממש רע. לא מסוגלת להמשיך לראות.
לצפיה ב-'חוסר אכפתיות או טיפשות נפוצה?'
חוסר אכפתיות או טיפשות נפוצה?
20/05/2018 | 17:24
6
89
האדם הנפוץ מתקשה להבין את אופן החשיבה של אוטיסטים, אני דווקא מתקשה להבין את אופן החשיבה של האדם הנפוץ.

היום אני מבין שאופן החשיבה שלהם לא מבוססת על הגיון, כך שהם רואים את הדברים אחרת. הבחירות שלהם יכולות להיות ממש אבסורדיות ואני באמת מתקשה להבין איך הם בוחרים.

אני תמיד נזהר מאנשים, למרות כל אמצעי הזהירות אני בכל זאת נכווה, ובסוף היום אני מוצא את עצמי בולס את ארון הממתקים, ומאחר וזה לא מספק, אני כותב על הבחירות האבסורדיות שלהם, רק כדי להפיג את המתח ולנסות להבין ״מה עבר להם בראש?״

יש לזה השפעה משמעותית על החיים שלנו, זה כמו מוות איטי וכואב.

השבוע, חיפשתי וטרינר לגורת חתולים שאימצנו, רציתי מישהו טוב שגם לא עולה יותר מידי. מצאתי מקום קרוב עם דירוג גבוה, התקשרתי ווידאתי את הכל עד הפרט האחרון, אבל הם בכל זאת הצליחו להרוס את זה. זה גורם לי לתהות האם הם עושים את זה מחוסר אכפתיות או שזו טיפשות נפוצה?
לצפיה ב-'אני מבין איך ולמה נורמטיבים פועלים'
אני מבין איך ולמה נורמטיבים פועלים
20/05/2018 | 20:56
4
38
אין שם הרבה הפתעות, למעשה,מה שהכי מייאש, ומשעמם, זה בדיוק זה, שהכל כל כך צפוי
לצפיה ב-'מה שהורג אותי זה שהם חושבים שהם הבריאים בנפשם '
מה שהורג אותי זה שהם חושבים שהם הבריאים בנפשם
20/05/2018 | 22:08
3
33

אני יודע זה מתסכל בטירוף!
הבעיה היא שהם חושבים שמצד אחד הם ״רגילים״ ומצד שני ״כל אחד הוא מיוחד בדרך שלו״, מה שכמובן חסר הגיון לחלוטין!

או שהם כולם אותו הדבר (וזה ״הרגיל״)  או שכל אחד הוא מיוחד.

מה שהופך את כל זה להרבה יותר גרוע זה שהם משתמשים בכוחונות בשביל כל דבר, ולהם זה הכי רגיל שיש, הם חושבים שלקבוע לאחרים מה טוב או נכון בעבורם או לחייב אחרים לעשות מה שהם רוצים, כולל להלחיץ כדי להשיג משהו - זה הכל רגיל ורגיל זה בסדר.

זה מטומטם ברמות על והם מנהלים את הכל בצורה המטומטמת הזו.

מה שהורג אותי זה שהם חושבים שהם הטובים, הרגילים, ה״בריאים״. חבורה של ביריונים טפסה את העולם (זה לא חדש) והם כמובן הדבר הכי טוב שיש, הם הנפוץ, והנפוץ זה הרגיל ומה שרגיל זה הכי טוב.

חשיבה מעוותת.
לצפיה ב-'החוכמה האמיתית זה לדעת שאתה לא יודע כלום'
החוכמה האמיתית זה לדעת שאתה לא יודע כלום
21/05/2018 | 02:17
1
27
תשאל את סוקרטס על הטיפשים , הרי הם אפילו לא יודעים שהם לא יודעים.

חבל על העצבים.
אני מאמין שיש התפלגות טיבעית באוכלוסיה.
האם האריה כועס על הטרף שלו, שהם לא מבינים אותו?
אתה במיעוט בתוך ההתפלגות הטבעית, תגיד תודה ותקבל את העובדה.
אין לך סיבה טובה להתעסק בעניינים של האספסוף הזה, אחרת אתה הוא המשוגע.
דע את מקומך, וקבל זאת באהבה.
מלך יש אחד, אספסוף יש הרבה, אבל מלך שיורד מכסאו ומתערבב באספסוף , והם יישחטו אותו בהנאה.
אתה נסיך אתה, ועליך לדעת את מקומך, או שהאספסוף ימצאו לך מקום אחר.
לצפיה ב-'אפשר לשרוד את האספסוף ולהמשיך לחפש משמעות'
אפשר לשרוד את האספסוף ולהמשיך לחפש משמעות
21/05/2018 | 03:44
26
קשה, אבל אפשרי, וכמו שאמרתם מהרגע שמבינים שלאדם הנורמטיבי הכחנות, השקר, הנצלנות והמניפולטיביות היא כמו מים לדג, כמו אוויר לציפור, והוא אפילו לא מודע לכך, ולא יכול לפתח מודעות לכך ( ולכן גם שונא עד מוות את כל מי שבעצם קיומו חושף את כל מה שרקוב ומושחת ב"נרטיב" שלו) מבינים שזה גם טיפשי וגם מסוכן להאבק באדם הנורמטיבי אלא צריך לעשות כל מה שאפשר כדי לחיות כאילו הוא לא קיים בכלל ולחפש יחסים משמעותיים עם אנשים שפויים יותר, זה כל מה שצריך וזה כל מה שאפשר.

לצפיה ב-'זה לא בדיוק חסר הגיון'
זה לא בדיוק חסר הגיון
21/05/2018 | 03:49
26
השאיפה להיות גם הכי חלק מהכלל וגם הכי מיוחד לא רק שאינה חסרת הגיון אלא שהיא הבסיס להתפתחות החברה והפרט, ולהתפתחות יחסי החברה עם הפרט, שכמובן, ובניגוד מוחלט למה שנדמה לנ"ט, למטפלים ולחוקרים ולמחנכים, היחסים האלה משתנים כל הזמן, ובצורה מובהקת מספיק רק שהנ"ט אטומים ומפחדים ולא מסוגלים לעכל שינויים ולכן הם כופים רק את הגירסה הכי מטומטמת ואלימה ופרדוקסלית, להלן כחנית, שקרית ומכוערת, גם על המיעוט שיכול וצריך ונועד לחיות אחרת.

וגם זה לא חדש, לאורך כל ההיסטוריה זה כך, מי ששורד את החרא הזה שורד ומי שלא, עצוב, אבל זה מה יש

לצפיה ב-'במקרה הזה - סתם טמטום וחוסר אחריות. '
במקרה הזה - סתם טמטום וחוסר אחריות.
22/05/2018 | 17:34
19
אתה שואל מה עבר להם בראש?

התשובה היא - שום דבר. הם לא חשבו. לא לקחו אחריות. לא הפנימו שבתור בעלי עסק, זה התפקיד שלהם לוודא באופן פעיל שהכל יתקתק כמו שצריך.

זה הכל. פשוט אנשים חסרי אחריות. ואני לא חושב שזה קשור לא"ס או נ"ט. זה סתם קשור לחוסר יכולת בסיסי להתארגן, ול"מדיניות סמוך". לצערי הרב זו גישה נפוצה בהרבה בתי-עסק בארץ.

לא מזמן קרה לי אותו הדבר בבנק. הם החליטו פתאום להחליף לכולנו את כרטיס האשראי, והמקום היה מלא באנשים שבאו לקבל כרטיס חדש "בלי תור". כמובן שהבלאגן חגג (ופה הטמטום כפול שבעתיים, כי כל הקטע של "להחליף לכולם את הכרטיסים" היה מהלך מיותר מטופש מלכתחילה)

בכל מקרה, אני מקווה לפחות שלמדת מהעניין, ושיותר לא תסמוך על האתר שנתן להם "דירוג גבוה".

לצפיה ב-'ראיתי כתבה בטלויזיה על טליה בושארי, גרה בראש העין'
ראיתי כתבה בטלויזיה על טליה בושארי, גרה בראש העין
20/05/2018 | 21:25
71
גרושה שמגדלת ילד אוטיסט בתפקוד גבוה.
איך אפשר לתקשר איתה?

לצפיה ב-'שאלה על תקשורת'
שאלה על תקשורת
16/05/2018 | 20:20
37
151
בגלל האספרגר שלי התקשורת שלי לא תמיד טובה. בזמן האחרון אני מנסה לדבר ולשאול על דברים אישיים שעושים ואוהבים בחיים כדי ליצור חברות אישית וטובה בדרך בוגרת ויפה, ואומרים לי שאני שואל אותן שאלות כל הזמן וחוקר. הכוונה שלי טובה ואני לא יודע למה השיחות שלי יוצאות כמו חקירה מלאכותית ולא כמו התעניינות רגשית כנה. איך אפשר לפתור את זה?
לצפיה ב-'סיפור חיי'
סיפור חיי
16/05/2018 | 20:37
1
87
אתה עם אספרגר?
לצפיה ב-'כן'
כן
16/05/2018 | 20:52
66
ומה רצית להגיד בקשר לסיפור חייך? יש לי אספרגר מיוחד אבל אינטליגנציה מילולית טובה מאד, אני אמן וסטודנט ואני גם אדם מאד אוהב ומיטיב לאנשים. פעם אהבו אותי מאד בכל מקום כי הייתי עדין ושקט, בשנים האחרונות נהייתי תוקפני בגלל דברים שקרו לי ולכן התרחקו ממני, ועכשיו אני לא תוקפני אבל אולי לא מצליח להיות עדין כמו פעם. אולי הגישה שלי לדיבור לא טובה וצריך למצוא את הדרך לשפר ולתקן אותה.

לצפיה ב-'אולי כי אתה לא מתעניין באמת'
אולי כי אתה לא מתעניין באמת
17/05/2018 | 00:50
73
ואנשים שומעים את זה, ואנשים לא אוהבים להיות מושא לחקירה אלא חלק מחוויה משותפת.

כאילו זו הבעיה, שמנסים להפוך אתכם למה שאתם לא, "ליצור חברויות וקשרים", להעמיד פנים חברתיות, אני משוכנע שכמו לכל בן אדם גם לך ובך יש דברים שמעוררים התענייות רגשית כנה ועמוקה, אולי אפילו כנה ועמוקה מהממוצע, אלא שגם בגלל זה התבניות השגורות לא תואמות לך, וזהו, אז אין לך ברירה אלא פשוט להיות אתה.

בכל מקרה, בעיני לא נכון, לא עדין, לא יפה ולא מתחשב לשאול אנשים דברים אישיים, האישי הוא פרטי, עמוק ורגיש, ולא אמור להיות פתוח ופנוי לכל שיחת חולין , כשמתאים אז מתאים וכשלא אז לא, וברוב המקרים פשוט לא

לצפיה ב-'אתה לא מדבר עם האנשים הנכונים.'
אתה לא מדבר עם האנשים הנכונים.
17/05/2018 | 22:27
3
53
סביר מאוד שתמצא כימיה טובה עם אחוז קטן מהסביבה.
אני הרבה פעמים נהנה לדבר על דברים שמעניינים אותי ועל עצמי מבלי שהתבקשתי או ששאלו אותי.
אבל אנשים בדרך כלל לא ידברו על עצמם, אתה כביכול צריך לשאול אותם.
אני לא אוהב לשאול שאלות ולא אוהב ששואלים אותי.
אני יכול לספר משהו שמעניין אותי (פחות אישי) ואם האדם שמולי לא נהנה לשמוע אני מפסיק. אם האדם שמולי לא מחזיר לי משהו מיוזמתו אני מפסיק.
אם אני משתף במשהו יותר אישי ולא מקבל משהו אישי בחזרה אני מפסיק.

אתה צריך להתחבר עם אנשים שאוהבים לדבר על עצמם ולא דוחפים את האף בכוח.

לפי ניסיוני דווקא רוב האנשים (הנורמלים) ישאלו שאלות ויתחקרו אותך, במה אתה עובד? כמה אתה מרויח?, מה "הבעיות של הילדים שלך?" אנשים אוהבים לדחוף את האף ולא אוהבים להחזיר מיוזמתם. אתה זה צריך לדחוף את האף בעצמך.
כל פעם שמישהו דוחף את האף לעניינו של מישהו אחר, המישהו האחר צריך להרגיש נוח לדחוף את האף בחזרה (אפילו מחוייב לכך לשם ההמשכיות).

הפינג-פונג הרגיל הוא לא של: מישהו משתף בשהו ואז אתה משתף ואז הוא משתף ואז אתה משתף.
הפינג-פונג הרגיל הוא שמישהו דוחף את האף, ואז אתה דוחף את האף שלך בחזרה, ואז הוא מרגיש נוח שוב לדחוף את האף, ואתה צריך להרגיש נוח לדחוף את האף שלך עוד יותר עמוק.

בכל מקרה מה שלא יעבוד זה חד צדדיות.
אם התעניינת במישהו והוא לא התעניין בך חזרה, אז תעבור לאדם אחר שיותר מתאים לך.
לצפיה ב-'אפשר גם לא לדחוף את האף'
אפשר גם לא לדחוף את האף
18/05/2018 | 06:46
38
אבל אני יודע שמה שאני מציע הוא לא רק דמיוני אלא ממש נחשב כתסמין של מחלה בעיני מה שנחשב בטעות רפואה כיום, וכנראה שאולי גם בגלל זה כל האוטיסטים השוהים במוסדות ומתקנים מתקנים ומשקמים כפויים לאמץ לעצמם בדיוק את ההתנהלות שהכי לא מתאימה להם והכי לא נכונה להם בזמן שזו שיכולה לקדמם ולהעמיק את קיומם נאסרת עליהם
לצפיה ב-'אבל זה מה שאני עושה'
אבל זה מה שאני עושה
18/05/2018 | 12:53
1
40
אני שואל שאלות בעניין על החיים של האדם האחר, בעיקר על עיסוקים אישיים. אחרי שאמר לי בפגישה ראשונה מה הוא אוהב לעשות, אני שואל אותו בפגישות הבאות אלו דברים חדשים עשה בכל אחד מהתחביבים שאני יודע שיש לו, ואז אני מספר אותו דבר על עצמי. אמרו לי שלא אוהבים את זה ושזו לא דרך טובה. אז אני לא יודע מה הדרך הטובה. אני רוצה להתעניין בדברים אישיים כדי להיות בחברות אישית וטובה, וזה לא מצליח לי בחברה. לפחות לא בחברה בכפר שלי.
לצפיה ב-'יש שתי אפשרויות (והמציאות היא כנראה שילוב של שתיהן)'
יש שתי אפשרויות (והמציאות היא כנראה שילוב של שתיהן)
18/05/2018 | 14:30
41
1. אתה מנסה ליצור קשרים עם אנשים שממילא לא מהווים התאמה טובה עבורך. אם אין כימיה, אז אין כימיה וכל ה"טכניקות" בעולם לא יצליחו לשנות את זה.

2. יכול להיות שאתה מגזים בכמות. אני אישית, למשל, דווקא הייתי מאוד נהנה מחילופי דברים כמו שתיארת. נשמע לי אחלה... במידה. אבל אני גם יכול לראות בקלות איך זה יכול להפוך להיות מעיק, אם זה הופך להיות העניין המרכזי בכל פגישה (בעיקר אם הפורמט של השאלות/תשובות נשאר תמיד בדיוק אותו הדבר).

כדאי גם לזכור, שזה שמישהו אומר "אני לא אוהב שאתה עושה X" זה לא סוף העולם וגם לא בהכרח דחיה. זה סך הכל פידבק מהאדם השני שהוא רוצה שדברים יתנהלו אחרת, וזה סבבה. ניתן להתייחס לזה כאל "תיקון מסלול" של השיחה והאינטרקציה בינכם, וזה הדבר הכי טבעי שבעולם.

לצפיה ב-'באיזה הקשר זה קורה לך? בן כמה אתה? אתה עדיין גר עם ההורים? '
באיזה הקשר זה קורה לך? בן כמה אתה? אתה עדיין גר עם ההורים?
18/05/2018 | 13:02
29
19
לצפיה ב-'אני בן 44'
אני בן 44
18/05/2018 | 13:04
28
47
לא גר עם ההורים אלא ביישוב קהילתי קטן. לא בדיוק הבנתי את השאלה באיזה הקשר זה קורה לי, אבל הרבה אנשים בכפר מעירים לי שהם לא אוהבים את דרך השיחה שלי איתם שנראית כאילו אני חוקר באותן שאלות כל הזמן וזה מעצבן אותם, כשלמעשה זה רק ניסיון למצוא איתם עניין.

לצפיה ב-'מי האנשים הכי קרובים אליך? ההורים שלך? או אחרים? אתה עובד? '
מי האנשים הכי קרובים אליך? ההורים שלך? או אחרים? אתה עובד?
18/05/2018 | 13:12
27
21
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/05/2018 | 14:39
26
55
אימא שלי בקשר טוב מאד אתי עכשיו ועוזרת לי בטלפון בנושאים אישיים ובריאותיים ובנושאי יצירה אמנותית כי גם היא אמנית. אני לא רואה אותה כמעט בכלל ולמעשה כבר כמה שנים לא ראיתי אותה כי אני לא נוסע הביתה. אני סטודנט שנה 13 ויש לי תואר ראשון בספרות, ואני עובד עכשיו בכפר שלי במפעל הפלסטיק. בעבר עבדתי בענף התקשורת וכתבתי סרטים קצרים לטלוויזיות של הכפר. אולי השאלה איך באמת אפשר לשלב בין הנושאים השונים כך שהשיחה תהיה טבעית יותר. אני חושב שהדברים שאדם עושה בזמן הפנוי זה החלק הכי חשוב לו בחייו, כי זה מה שהכי גורם לו הרגשה טובה בחיים ולכן הגעתי למסקנה אולי מוטעית שצריך לשאול בעיקר על הזמן הפנוי. אני גם רוצה חברות אישית. בנוסף אני גם לא לגמרי יודע איך לשלב כללי ואישי ומה להגיד לפני מה, וגם לכל אדם יש עיסוקים אחרים שמיוחדים לו ולכן אני ממהר להגיע לשאלות על התחביבים של האדם כדי לשאול על הדברים שמייחדים אותו ואת השיחות האפשריות איתו.
לצפיה ב-'יש לי שאלה אליך'
יש לי שאלה אליך
18/05/2018 | 15:40
12
39
הפסכיטרית אמרה לי שרוב האנשים בכפר הם סובלים מוגבלות שכלית התפתחותית האם זה נכון ?
לצפיה ב-'כן'
כן
18/05/2018 | 15:52
11
42
יש לי קושי תקשורתי וטכני מסוים שנוצר בעיקר מאספרגר מיוחד, אבל אני מאד אינטליגנטי במלים ויוצר אמנות ורעיונות מורכבים וגם התגברתי במידה רבה על הקושי שלי ואני לומד באוניברסיטה.
לצפיה ב-'לא שאלתי אליך אני יודע שאתה חכם מאוד'
לא שאלתי אליך אני יודע שאתה חכם מאוד
18/05/2018 | 15:55
1
34
שאלתי על שאר הדיירים שם האם רוב הדיירים סובלים מוגבלות שכלית או שהם יותר בסדר מבחינת שכל האם זה גם לפגועי נפש ואוטסטים בתפקוד גבוה או ייתר לבעלי פיגור הבנת ? מקווה שעכשיו אני ברור .
לצפיה ב-'רוב האנשים בכפר די בסדר'
רוב האנשים בכפר די בסדר
18/05/2018 | 16:08
41
אבל יש להם בעיה קלה כמו בעיית תקשורת או תפקוד, ויש מעטים שיש להם בעיה יותר קשה.

לצפיה ב-'אם כך, מה הפלא שאינך מצליח למצוא שפה משותפת איתם?'
אם כך, מה הפלא שאינך מצליח למצוא שפה משותפת איתם?
18/05/2018 | 16:15
8
42
הורג אותי הקטע הזה.

מה ההיגיון בלהקים יישוב ל"אנשים מיוחדים", אם לא עושים שום מאמץ שבאמת יהיה ביניהם משהו משותף?

מזכיר לי איך בילדותי הייתי בבית ספר לילדים... איך נאמר? בעייתיים. ואף אחד שם לא היה דומה לאף אחד אחר. פשוט זרקו לשם את כל הילדים שלא הסתדרו במסגרות הרגילות. אוטיסטים (רק שאז לא ידעו שהם אוטיסטים), לקויי למידה, בעלי מוגבלות שכלית, וסתם ילדים שהם פשוט פושטקים אלימים.

אתה יכול לנחש כמה מוצלח היה הסידור הזה (רמז: בכלל לא).

לצפיה ב-'לא הבנתי בדיוק את הטיעון'
לא הבנתי בדיוק את הטיעון
18/05/2018 | 16:19
4
44
כמו שכתבתי, לרוב האנשים בכפר יש רק בעיה קלה. אפשר למצוא עניין משותף גם בין אנשים שיש להם קושי תקשורתי. נראה לי שרוב האנשים בכפר שלי מתקשרים היטב, ואני מצליח לתקשר עם חלק מהאנשים היטב לפעמים אבל דרך הדיבור והשיחה שלי עם אנשים שונה ולכן לא תמיד מסכימים לקבל אותה.
לצפיה ב-'אמרת שלרובם יש מוגבלות שכלית (וזה לא קשור ל"קושי תקשורתי")'
אמרת שלרובם יש מוגבלות שכלית (וזה לא קשור ל"קושי תקשורתי")
18/05/2018 | 16:23
3
39
או שהבנתי לא נכון?

לצפיה ב-'לא יודע מה זה מוגבלות שכלית'
לא יודע מה זה מוגבלות שכלית
18/05/2018 | 16:30
1
41
רוב האנשים אצלנו אינטליגנטיים ומדברים היטב, וגם יוצרים אמנות בכישרון בזמן הפנוי ובחוגים ועובדים. יש לרוב האנשים כאן בעיות קלות בלבד, בעיקר תפקודיות ותקשורתיות. אני אולי היחיד בכפר שלומד באוניברסיטה. יש אצלנו גם אנשים שהצליחו לגור בחוץ ולעבוד בחוץ באופן עצמאי ואף להתחתן ולהוליד ילדים, אבל בתוך הכפר אסור לגדל ילדים. אני בגלל בעיית תפקוד לא הצלחתי לגור בחוץ, לגדל ילדים או להתחתן.
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
18/05/2018 | 19:24
28
אז היא סתם אמרה לי כך כנראה כדאי להלחיץ אותי לא שאני נלחץ איןנלי בעיה עם אף אחד לא משנה מה מנת המשכל שלו העיקר האופי אני עכשיו הבנתי מה קרה תודה לך תמים אני לא כך מסתבר .
לצפיה ב-'גם אני הבנתי כך'
גם אני הבנתי כך
18/05/2018 | 19:28
21
עכשיו מבין אחרת אחרי שהסביר פשוט הפסכיטרית שלי כך טענה כנראה כדאי להפחיד אותי גם אמרה שזה רק לעשרים קיצור מנופלטיבית לפחות כך אני מרגיש  
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
22/05/2018 | 18:33
2
16
גם אותי הקטע הזה הורג ואין ספק שהוא נעשה רק מטעמים לוגיסטיים ולגמרי תעשייתיים שכמובן הכי לא מסתדר עם סוג התקשורת שמי שנחשב כלקוי רק בגלל שהוא לא דומה מספיק למה שאמור לצאת מקוו היצור צריך.

אין טעות גדולה יותר מלרכז אוטיסטים או אנשים שונים אחרים במקום אחד,
והטעות הזאת ממחישה עד כמה הנורמה עיוורת לאנשים אלה, כי כל מה שהיא רואה זה רק את שונותם ועל סמך המאפיין הזה, שהוא כמובן בעיקר מייצג את אטימותם של המסווגים, מקבצים ביחד בדיוק את מי שהכי צריכים לקיום יחודי.

דוגמה שאין מובהקת ממנה לקשר שבין טמטום שלא יאומן לאכזריות מצמיתה
ואני יודע שכל זה בא בעטיפה נורא יפה
עטיפה זה לא מספיק

לצפיה ב-'אני תמיד אומר לאבא'
אני תמיד אומר לאבא
23/05/2018 | 17:18
1
12
שאני בקושי את עצמי סובל אז לסבול עוד שלושים כמוני ? ועוד אנשי צוות ? הוא לא קולט אין עם מי לדבר בכלל העיקר זרק בהוסטל .
לצפיה ב-'והוא כמובן חושב שזנה לטובתי לי אין מילה'
והוא כמובן חושב שזנה לטובתי לי אין מילה
23/05/2018 | 17:18
10
לי אין ביטוימ  לרגש שלי כי כך קבעו מנוולים .
לצפיה ב-'התייעצת עם אמא שלך בעיניין? ועם אבא שלך? מה אמרו? אתה מטופל?'
התייעצת עם אמא שלך בעיניין? ועם אבא שלך? מה אמרו? אתה מטופל?
18/05/2018 | 16:02
12
14
לצפיה ב-'יש לי עובדת סוציאלית'
יש לי עובדת סוציאלית
18/05/2018 | 16:11
11
39
ובעבר היו לי עובדים סוציאליים אחרים. אמי אומרת שצריך בעיקר לספר ולא לשאול בשיחות. החונך שלי אומר שצריך לעשות דברים ביחד ולפתח קשר ונושאים לאט ובטבעיות. העובדת הסוציאלית החדשה שלי אומרת שאני משוחח אתה יפה בכך שאני שואל בעניין אבל שזה יוצא טכני וצריך להקשיב ולפתח יותר את הנושאים. העובד הסוציאלי הקודם שלי אהב את הדרך ששוחחתי אתו ואנחנו בקשר אימייל ואני שואל אותו תמיד על מה שלמד ביהדות כי הוא דתי.
לצפיה ב-'אתה מטופל גם אצל פסיכולוג? נראה לי שאחד כזה יוכל לעזור לך'
אתה מטופל גם אצל פסיכולוג? נראה לי שאחד כזה יוכל לעזור לך
18/05/2018 | 16:34
10
15
לצפיה ב-'היו לי הרבה פסיכולוגים בחיים'
היו לי הרבה פסיכולוגים בחיים
18/05/2018 | 16:37
9
37
הפסיכולוג האחרון שלי היה מציע לי רעיונות מיוחדים איך לנהל את החיים, ובקשר לשיחות עם אנשים הציע לי לתכנן על מה לדבר עם כל אחד בטלפון וגם נתן לי טיפ: לא לסכם את הנושא אלא להשאיר "טעם של עוד".

לצפיה ב-'הפסקת ללכת אליו? למה? באיזו גישה הוא עבד? אתה יודע? '
הפסקת ללכת אליו? למה? באיזו גישה הוא עבד? אתה יודע?
18/05/2018 | 16:41
8
16
לצפיה ב-'מזמן הפסקתי ללכת אליו'
מזמן הפסקתי ללכת אליו
18/05/2018 | 16:49
7
39
כי הרגשנו שמיצינו את הטיפול ואין עוד על מה לדבר. הוא אדם דתי ונחמד שאהבתי מאד, ועבד בשיטה שמושפעת גם מתובנות החיים שלו כמו להיות אדם מאד נחמד ואדיב ומתיידד לאנשים, וגם תובנות דתיות כמו לא לדבר רעות על אנשים ולשקר כדי לשמור על כבוד האדם שעם זה לא הסכמתי.
לצפיה ב-'זה העובד הסוציאלי, לא? הוא לא פסיכולוג. מה עם פסיכולוג/ית?'
זה העובד הסוציאלי, לא? הוא לא פסיכולוג. מה עם פסיכולוג/ית?
18/05/2018 | 17:27
6
14
לצפיה ב-'דיברתי על פסיכולוג שהיה לי'
דיברתי על פסיכולוג שהיה לי
18/05/2018 | 18:54
5
43
לא על העובד הסוציאלי. גם העובד הסוציאלי הקודם שלי היה דתי אבל גם הפסיכולוג האחרון. הלכתי להרבה פסיכולוגים בחיי.

לצפיה ב-'מי הפנה אותך אליהם? אתה צריך פסיכולוג שעובד בגישת CBT'
מי הפנה אותך אליהם? אתה צריך פסיכולוג שעובד בגישת CBT
20/05/2018 | 10:46
4
16
לצפיה ב-'תמנע מפסיכולוגים, הם המחלה'
תמנע מפסיכולוגים, הם המחלה
20/05/2018 | 13:02
11
לצפיה ב-'מה זה CBT? ואיך הוא יכול לעזור לי?'
מה זה CBT? ואיך הוא יכול לעזור לי?
20/05/2018 | 14:20
2
11
לצפיה ב-'טיפול קוגניטיבי התנהגותי Cognitive Behavioral Therapy - CBT'
טיפול קוגניטיבי התנהגותי Cognitive Behavioral Therapy - CBT
20/05/2018 | 15:34
1
11
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
20/05/2018 | 15:41
48
מה עושים בו? איך הוא יכול לעזור לי? איפה אפשר להשיג אותו?
לצפיה ב-'התקפות בכי'
התקפות בכי
17/05/2018 | 07:53
5
79

בני בן השנתיים וחצי לעיתים בוכה ללא סיבה הנראית לעין. הוא מסרב למגע ולעיתים בועט ורוצה שיעזבו אותו.
זה קורה בד"כ בבוקר כשהוא קם מהשינה או בערב.
מדי פעם הוא קם בלילה עם התקפת בכי.
בד"כ הוא נרגע כאשר אני משמיעה לו את התוכניות שהוא אוהב בדיסק או בטלויזיה.
האם מוכרת לכם התופעה?, מה הסיבות ? ומה עושים?.
תודה

לצפיה ב-'קו התפר בין ערות לשינה'
קו התפר בין ערות לשינה
17/05/2018 | 17:21
4
59
משני צידיו (מצד הערות לכיוון שינה, ומצד השינה לכיוון ערות)
הוא זמן רגיש לתודעה.
אני לא ממש ער, גם לא ממש ישן.
הרבה ילדים נוטים להיות רגישים יותר, "נפיצים" יותר, בזמן הזה.
לחוות בלבול, לעתים הצפה מהפנים לחוץ.

נהדר שמצאת דרך לעזור לו לאסוף את עצמו ולהרגע

לפיצקי שלי היו בערך בגיל זה ביעותי לילה,
מאד לא סימפטי, אבל גם זה עובר -
הילד זקוק לאיזושהי "החזקה", איזושהי מעטפת של בטחון,
ועם הזמן הוא מפנים אותה וכבר לא זקוק לה מבחוץ.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
18/05/2018 | 13:38
1
25
על התשובה המפורטת. נו לפחות קצת נרגעתי .
העיקר שזה חולף מתישהו .....

לצפיה ב-''
18/05/2018 | 17:02
24
כשאמא נרגעת, זה עוזר גם לילד להרגע

זה חולף, ואז באים עניינים אחרים, אף פעם לא משעמם
לצפיה ב-'האם זו תגובה '
האם זו תגובה
23/05/2018 | 18:32
1
12
אופיינית יותר לילדים שעל הספקטרום?
לצפיה ב-'קו התפר'
קו התפר
23/05/2018 | 20:28
27
גם קו התפר בבגדים מפריע יותר לילדים א"סים,
על אחת כמה וכמה קו התפר של התודעה
א"סים הם אנשים רגישים במיוחד,
יש בזה יופי וגם קושי.
לצפיה ב-'התקפות בכי'
התקפות בכי
17/05/2018 | 07:52
32
בני בן השנתיים וחצי לעיתים בוכה ללא סיבה הנראית לעין. הוא מסרב למגע ולעיתים בועט ורוצה שיעזבו אותו.
זה קורה בד"כ בבוקר כשהוא קם מהשינה או בערב.
מדי פעם הוא קם בלילה עם התקפת בכי.
בד"כ הוא נרגע כאשר אני משמיעה לו את התוכניות שהוא אוהב בדיסק או בטלויזיה.
האם מוכרת לכם התופעה?,  מה הסיבות ?  ומה עושים?.

תודה
לצפיה ב-'האם כל הכאב היה שווא את התוצאה?'
האם כל הכאב היה שווא את התוצאה?
16/05/2018 | 23:19
63

שלום כולם, 

אני רוצה לשתף אתכם במה שעברתי, אירועים אלה התרחשו לפי שנה והם המשך לפוסט האחרון שפרסמתי לפני שנה ״החזק מנצח ממש כמו בג׳ונגל״.

זכרונות מהעבר תקפו את החלומות שלי והזכירו לי שהעבר תמיד ירדוף אותי, תוך כדי שהשאלות הגדולות של החיים שוב הציפו אותי. למה בחרתי בדרך בה בחרתי? האם כל הכאב היה שווא את התוצאה?

שתיהיה קריאה מהנה.
לצפיה ב-'שיתוף החיים האישיים שלי'
שיתוף החיים האישיים שלי
13/05/2018 | 13:06
5
118

שלום כולם,

לפני בדיוק שנה כתבתי כאן הודעה עם אותו הנושא ״שיתוף החיים האישיים שלי״ וכך פתחתי דלת שלא ידעתי שתוביל למשהו נהדר, משהו שיתן לי כוח ותמיכה להמשיך בזמנים מאוד אפלים.

בהודעה שיתפתי את ג׳אנגל לייף, הבלוג שלי.

לצערי הרב מאוד, לאחר שבועיים בלבד נעצרתי.

בשבועיים הקצרות הללו קיבלתי כאן הרבה מאוד תגובות חיוביות שנתנו לי הרבה רצון להמשיך בחיים ולהמשיך לשתף, אפילו קיבלתי הודעות אישיות עם בקשות לעדכן על כל פוסט, סרטון או משהו בכלל שאני אעשה.

זה נתן לי המון כוח.

בסופו של דבר החיים האישיים שלנו שוב קרסו עלינו חזק ולא הצלחתי למצוא זמן או כוח להתמודד.

רציתי להמשיך, והמשכחתי לכתוב, מסתבר שכתבתי המון (כ-70 פוסטים, שזה 200 עמודים), אבל לא עשיתי עם זה כלום, הכל נשאר אצלי במחשב. הזמן עבר וזה רק הוסיף עוד לכאב.

ג׳אנגל לייף זה חלום שמזמן רציתי להגשים.

כל יום רציתי שיהיה היום לחזור לכאן, לתקופה הטובה ההיא, רציתי לספר איך זה המשיך (כי זה לא ״נגמר״, החיים המשיכו). כל יום אמרתי לעצמי ש״היום או השבוע אני חוזר לשתף״, אבל בכל פעם סיבה אחרת גרמה לי לא לעשות זאת.

מידי פעם הייתי חוזר ״להציץ״ כאן בפורום, כדי לקבל קצת אוויר לנשימה, לקחת עוד שעיפה של אוויר.

התעסקתי הרבה עם ״מה גרם לזה?״ 
למה לא פשוט חזרתי לשתף?
מה עוצר בעדי?

ידעתי שיבוא היום וארגיש שוב מוכן לשתף אתכם.

לכבוד יום השנה של ג׳אנגל לייף - היום בו ראה אור הפוסט הראשון - החלטתי לאסוף את כל הכוחות שלי כדי לחזור שלתף, את מה שכבר כתבתי ואת מה שעובר עלינו עכשיו.

זה כואב לי נורא שהפסקתי וזה לא הרגיש לי נכון פשוט לחזור לשתף כאילו כלום לא היה, כאילו לא הייתה הפסקה של שנה.

כך החלטתי לכתוב פוסט על הסיבות שגרמו לי להפסיק לכתוב, למרות שנורא רציתי פשוט לחזור לכתוב, כי היה לי נורא קשה לכתוב מה גרם להפסקה הזו ובכלל מה עבר לי בראש - לכתוב 70 פוסטים ולא לשתף אותם...

התגובות שלכם ממש חשובות לי גם על התוכן וגם על האתר החדש, בכל מקרה מבטיח לא להפגע :)

גם רציתי לדעת האם מישהו שאל את עצמו מה קרה איתנו? איך הסיפור נגמר?
האם הייתם רוצים לדעת איך זה המשיך?

הנה הלינק (לאתר החדש שבניתי לבלוג - כל הפרטים גם על זה בפוסט) מה בעצם גרם לי להפסיק לכתוב?
לצפיה ב-'ברוך השב'
ברוך השב
14/05/2018 | 20:33
4
44
כתבת שהתגובות חשובות לך, נותנות לך כח,
ובינתיים לא הגיבו כאן, גם לא להודעה הקודמת שלך...
לא רוצה שתסתובב עם הרגשה מעיקה למה לא הגיבו,
שתחשוב שלאנשים לא אכפת או משהו כזה.
יכולה לכתוב רק ממקומי, ואנא קבל את זה בטוב:
הסיבה שלא הגבתי- למרות שכן אכפת לי-
היא שהקריאה קצת קשה.
הטקסט ארוך ולא ממש ממוקד,
וזה מחייב השקעה רבה של קשב, אנרגיה וזמן
כדי בכלל להבין מה אתה מספר.
מקוה שאינך נפגע, הכוונה כאמור הפוכה
בכל מקרה- שמחה שחזרת

לצפיה ב-'טקסט ארוך לא היה מפריע לי. המחסום העיקרי זה שההקשר לא ברור'
טקסט ארוך לא היה מפריע לי. המחסום העיקרי זה שההקשר לא ברור
14/05/2018 | 23:00
1
44
אני לוחץ על הלינק, ואין לי מושג מהו הדבר שאני קורא.

האם זה הפוסט הראשון בבלוג החדש? הקדמה לבלוג? ואיך זה קשור לבלוג שהיה בתפוז מזמן (שם דווקא תמיד היה ברור לחלוטין מה הנושא של כל פוסט)?

מצטער. פשוט לא מצליח להבין מה הולך שם.
לצפיה ב-'אני אנסה להסביר'
אני אנסה להסביר
16/05/2018 | 13:07
33

בשנה הזו המשכתי לכתוב, אבל לא ״פרסמתי״.
הרגשתי שאם יום אחד אני פשוט אפרסם את המשך הסיפור יהיה קשה להבין את הקשר - כי זה יהיה מוזר שעבר המון זמן וגם כי יש אתר חדש...

אלה היו אמורים להיות פוסטים ״מקשרים״ בין הפוסט האחרון (שהיה בבלוג בתפוז) לבין הפוסט שאחריו (שיהיה בבלוג חדש).

אם כבר רציתי גם להסביר ש:
- הבלוג עבר שידרוג לאתר חדש
- אני ממשיך מהנקודה בה עצרתי
- אני גם מתכוון לפרסם את מה שקורה עכשיו

בנוסף ניסיתי להסביר:
- שכתבתי המון פוסטים, אבל לא פירסמתי אותם
- למה עצרתי?
- למה לא פרסמתי למשך שנה?
- ועוד כל מיני דברים שקרו השנה...

את הפוסט שממשיך את הסיפור עדיין לא פירסמתי, כי הוא מדבר על חלומות שהיו לי באותו הלילה ואיך הרגשתי... חשבתי שזה יהיה מוזר לקורה שעברה שנה ופתאום אני כותב על ״היום שאחרי״.

אני מקווה שהצלחתי להסביר.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
16/05/2018 | 12:17
1
23

ביקורת זה ממש חשוב, כך אני יכול להבין איפה טעיתי והיכן להשתפר.

אני יודע שאיכפת, כך שניסיתי להבין מה השתנה (הייתי צריך לנסות להבין איפה טעיתי, פשוט לא הבנתי שטעיתי)...
עכשיו זה ברור.

זה בסדר, הכנתי את עצמי לעליות וירידות ולזה שמשהו ילך ממש לא קשורה (כי זה פשוט קורה), דווקא לקבל פידבק נותן לי מידע היכן להשתפר.

מצחיק, אבל דווקא לזה שהפוסט לא יהיה נעים לקורה לא התכוננתי, כנראה שרק לנו זה היה ברור במה מדובר... :)

שוב תודה.
לצפיה ב-''
17/05/2018 | 08:20
16
אז אם מותר לי להציע- נסה למקד את הדברים, לדייק אותם,
לתת לקורא עוגן להבין מה בעצם אתה מספר.
אפשר לזרום עם זרם התודעה, אבל שאיפשהו יהיה לקורא אותו עוגן להבין מה בעצם העניין.
לצפיה ב-'אבחון אספרגר בגילאים המבוגרים '
אבחון אספרגר בגילאים המבוגרים
13/05/2018 | 03:25
180
613
בת 31, מגיל אפס המילה אספרגר נזרקה לאוויר בשל אובססיביות סביב נקיון, חוסר אינטראקציה עם בני גילי ולא עונה שקוראים לי:-) גילוי נאות תמיד שמעתי פשוט לא התחשק לי לענות כי הייתי עסוקה במשהו. תמיד היו תירוצים ההורים התגרשו, תאונת דרכים וכו בתיכון סבלתי מבריונות כי לא הצלחתי להבין מה הנורמה החברתית עד שלאט... המשך>>
בת 31, מגיל אפס המילה אספרגר נזרקה לאוויר בשל אובססיביות סביב נקיון, חוסר אינטראקציה עם בני גילי ולא עונה שקוראים לי:-) גילוי נאות תמיד שמעתי פשוט לא התחשק לי לענות כי הייתי עסוקה במשהו. תמיד היו תירוצים ההורים התגרשו, תאונת דרכים וכו בתיכון סבלתי מבריונות כי לא הצלחתי להבין מה הנורמה החברתית עד שלאט לאט הבנתי מה מצופה והתנהגתי כפי שצריך, בבית הרשתי לעצמי להיות אני וכל שינוי/ אי סדר/ מגע של משהו גרם לי להתפרצות עד כדי שבירת חפצים. בצבא היתה תקופת דכאון כתוצאה מבדידות והצלחתי לאט לאט לסגל לעצמי טקסים כדי להתמודד עם החרדות.. לכן אובחנתי עם OCD . עשיתי תואר ראשון ושני, הייתי פופולארית והתחתנתי אך אף פעם לא הצלחתי להשתלב והרגשתי עצב כי לא הצלחתי להבין בדיחות סיטואציות ותמיד נפגעתי וחשבתי שאנשים הם רעים.. בשנים האחרונות הOCD ממש תפס חלק ניכר עד שלא רציתי לצאת מהבית, זה קרה אחרי הלידה. ניגשתי לפסיכולוג ( אני אשת מקצוע בעצמי) והוא אבחן אספרגר שלמעשה מלווה בOCD. הדכאון כאמור בא מהתסכול שלא מצאתי את עצמי, פיטרו אותי ממקומות העבודה והרגשתי חריגה. אחותי הקטנה בת 23 הראתה התנהגות זהה לשלי ואף חמורה יותר, אם אני שטפתי ידיים 20 פעם ביום אז היא כפול, שלא נדבר על לבהות בתקרה ולספור פרחים על המנורה שמדברים איתי.. לצערי אחותי לא יצאה מהבית שלוש שנים עד כדי כך שהדכאון גרם לה לבלוע כדורים .. היא גם אובחנה לאחר המקרה עם אספרגר וOCD. נחשפתי בפניה שאני גם מהספקטרום ושתדע שזה אפשרי לנהל קריירה , משפחה ולהשתלב בחברה עם עבודה נכונה וזה בסדר להיות שונה ומיוחד. אני עובדת קהילה והמיזם האחרון שלי הוא יצירת קהילה תומכת להורים לילדים על הספקטרום :-) אבל מודה שהגילוי על אחותי הכה בי , כי אני תמיד ידעתי שיש לי הפרעה נוירולוגית וגם אם זה לא אובחן עצם זה שידעתי זה הקל עליי והיא חיה חיים שלמים בבדידות ובבועה של עצמה וחשבה שהיא משוגעת בגלל הטקסים שהיא היתה עושה והחרדה החברתית שלה וזה שובר לי את הלב. כרגע היא מטופלת תרופתית להעלאת רמת הסרטונין כדי להוריד את רמת החרדה ובתכנון טיפול cbt שלי עזר המון. דבר נוסף זה שהמטפלול במעון עשו איתי שילה לגבי הבת שלי שמסתבר שהיא לטענתן לא יוצרת אינטראקציה חברתית עם ילדים בגילה ונוטה להתנקות.., מצד אחד אני בגישה של שונה מיוחד ומצד שני שמדובר בבת שלי קשה לי להכיל שאולי היא גם תחווה את
מה שחוויתי ואני חווה.. אני מנסה להגיד לעצמי שאני בן אדם לכם מהנורמה , יפה, משכיל ועם אחלה קריירה אז מה כזה רע בזה שאני חושבת שונה.. ומצד שמי יכאב לי שהיא תרגיש בדידות חברתית. סתם רציתי לפרוק פה
לצפיה ב-'העודף בשבילך '
העודף בשבילך
15/05/2018 | 08:42
50
"סרט על אהבה יוצאת דופן
הסרט "העודף בשבילך", קומדיה רומנטית על גבר ואשה על הספקטרום האוטיסטי, חף ממניפולציות עלילתיות ורגשיות. הבימוי שלו מאופק והמשחק מרשים"

לצפיה ב-'ביטוח לאומי ואבחנה'
ביטוח לאומי ואבחנה
13/05/2018 | 14:15
1
96

זה בעצם  הפסקה האחרונה של האבחון מבית אחד
https://imgur.com/WtrrvQD
נראה שגם הוא לא ככ בטוח מה האבחנה שהוא נותן אני מאובחן עם הפרעת אישיות סכיזואידית(לפי בריאות הנפש בכללית)

והאמת שאני בחרדות כי אני כבר בן 27 ולא יודע מה לעשות עם עצמי , לשני הצדדים אין תשובה ברורה ואני לא מצליח לעשות כלום כי מאוד קשה ואני כבר על סף נואשות ולא מצליח לקדם את עצמי

בנוסף לזה אני גם חולה קרוהן וביטוח לאומי זימנו אותי לודעה לבדיקת המשך זכאות

שלחתי להם בנוסף את הסיכום אבחון של בית אחד ולא ראיתי שהם קבעו לי וועדה פסיכולוגית כיאלו לא התייחסו לאבחון הנ"ל שלחתי להם הודעה דרך האתר בנושא וזה מה שענו לי:
https://imgur.com/a/4z00TXc
לצפיה ב-'קיבלת אבחנה של אוטיזם'
קיבלת אבחנה של אוטיזם
13/05/2018 | 19:22
57
הם שוללים הפרעת אישיות סכיזואידית כי זו לא מסבירה תחומי עניין צרים והעדפה למוכר.
לצפיה ב-'שאלה לגור בנוגע למתמטיקה'
שאלה לגור בנוגע למתמטיקה
11/05/2018 | 17:16
3
86
אני יודע שאתה כמוני מאוד אוהב מתמטיקה ומספרים אני בשנים האחרונות לא התעסקתי בזה והרבה כבר לא שגור על לשוני , אז אני רוצה לנסות ללמוד שוב מתמטיקה פיזיקה וכו , אני בעבר ידעתי את זה טוב מאוד אם הזמן אני פחות מבין גם בגלל מצב נפשי וגם בגלל כדורים חזקים שאני נוטל , אז עכשיו לשאלות ,נסיתי להתחיל ללמוד מספרים ראשונים הצלחתי פחות או יותר להבין את העקרון ,אני רוצה שתמליץ לי על ספרים או הרצאות בעברית בנושא , וכאלו שמסבירות באופן קל וברור , כי המוח שלי כבר לא מאוד קולט , בעבר הבנתי אינפי בקלות היום כבר לא, וזה מאוד מתסכל אותי ,אבל לא התייאשתי ואני מנסה שוב , אין לי ממש שאלות ספציפיות בנושא , אני פשוט מחפש מקורות מידע, אם אני אתקל בקושי בהבנה האם אני יכול לפנות אליך? אני תופס אותך כאחד שמאוד מבין ויודע להסביר גם ,אני אף פעם לא ידעתי להסביר טוב תמיד זה היה אנטאוטיבי , ואולי ארצה לנסות ללמוד ללמד גם אחרים אולי אצליח ללמוד ממך או מאחרים דרך לפלוט את החומר, כי כרגע זה מאוד חושני , ואין לי ממש דרך להרצאות או ללמד על זה לעומת תחומים אחרים שאני כן מצליח , כמו ספרות ושירה ,מתלוגיה דתות ועוד , זהו תודה מראש 
לצפיה ב-'אני מתכוון לרמה של החל מבגרות עד תואר'
אני מתכוון לרמה של החל מבגרות עד תואר
11/05/2018 | 17:43
36
אני בדרך כלל לומד דרך קורסים אותנטיים ברשת , שבו מלמדים את החומר שלומדים הסטודנטים ...
לצפיה ב-'בזמנו העברת דחקות על ה"חנונים" שאוהבים מתמטיקה'
בזמנו העברת דחקות על ה"חנונים" שאוהבים מתמטיקה
12/05/2018 | 20:32
1
49
ואני גם חייב לומר שבכל החודשים שבהם שיחקת אותה כאילו חבר שלי, לא הראית אפילו בדל של עניין בנושא.

אז תסלח לי אם אני מפקפק בטוהר מניעך.
לצפיה ב-'לא שחקתי אותה כאלו אני חבר שלך'
לא שחקתי אותה כאלו אני חבר שלך
12/05/2018 | 20:40
54
אני נע בין נושאים אני לא התעסקתי במתמטיקה הרבה שנים מאז התיכון מאז הבגרויות ,ועברתי הלאה לספרות ושירה  אני כל הזמן עובר בין נושאים לעכן לא דברתי איתך זה כי זה פחות העסיק אותי בזמנו בדיוק התחלתי לקקרוא אפוסים ולנסות לכתוב את היצירה שלי , בנוגע לדאחקות זה היה בהומור הייתי במצב רוח מסוים,אל תקח אותי כל כך בריצינות בקטעים כאלו, מזה טהור מנעי ? מה אני כבר מבקש ? במה זה יפגע בך ? שתעזור לי למצוא חומר שעוסק בזה ,אני סומך עליך אתה מבין בזה יש לך תואר בזה, למה אתה כל כך חשדן ? וכאלו על מה ? אני באתי הכי יפה רצתי להתחבר אליך אתה לא מאמין שאהבתי מתמטיקה ? אתה רוצה שם של מורה שלימידה אותי בתיכון מי שאמרה שהיא רוצה שאגש לתאר ראשון ? אם כן שמה נאווה משיח מבית ספר אורט מילטון בת ים , אני למדתי אצלה ,והיא אמרה  לי שאני מבריק בזה אמרה לאמא שאני גאון , לא מאמין לי תאמין לאמא שלי ? רוצה לדבר איתה ? עם אבא ? אין לי בעיה , ולהזכרך אתה זה שנטש אותי ,וחכתי לך חודשים , וחפשתי אותך בנרות, אז צדיק אתה לא , אני לא בא לריב, אבל אני בסך הכל בקשתי עזרה וזה מה שאני מקבל בסדר הבנתי תראש שלך...
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
11/05/2018 | 10:15
7
122
עזבתי כי היו לי שאלות. חזרתי כי מצאתי תשובות.
אפשר לצאת מהספקטרום האוטיסטי? כן. זו הגדרה חברתית ויש פתרונות לבעיה החברתית.
אפשר לצאת מהאוטיזם? לא. זו הגדרה פיזיולוגית, אבל אפשר ללמוד לחיות עם זה ולהפוך את החסרונות ליתרונות.
איך עושים את זה? התנאי הראשון הוא לוותר על התניה. משפטי "אם-אז" מתאימים לתקשורת עם מכונות ולא עם בני אדם. המוח שלנו "מדבר" בשפת התדרים.
איך מקנים התנהגות בלי פרסים ועונשים? משחקים. זו הדרך היחידה לחיים עצמאיים.
איך מטפלים בהתנהגות לא רצויה? מגשרים. מכירים בשונות ובונים שפה משותפת שמאפשרת תקשורת לשני הצדדים.
איך משקמים למידה התנהגותית שגויה? משתמשים בתדרים שמשפיעים על לולאות תקשורת במוח, בשילוב עם תקשורת בונה ומשחקי תפקידים.

אבל התנאי הראשון הוא לוותר על משחקי כוח ושליטה ולהכיר בזכותו של כל אדם באשר הוא לחיות חיים מלאים ועצמאיים,

בהצלחה...

לצפיה ב-'ברוכה השבה '
ברוכה השבה
12/05/2018 | 11:14
1
58
"תדרים שמשפיעים על לולאות תקשורת במוח" - תוכלי להרחיב?
לצפיה ב-'מידע חדש'
מידע חדש
12/05/2018 | 15:38
69
חקר המוח מתחיל להניב תוצאות וזו אחת מהן. 
נכון להיום יש תדר אחד שמוכר ועבר את כל המחקרים והאישורים שמשפיע על לולאה של עיבוד מידע חושי/רגשי. תוצאות המחקרים, בעיקר MIT ואוניברסיטת טורונטו, מראים שיפור משמעותי בטיפול בפיברומיאלגיה, אלצהיימר, הפרעות בשינה ועוד. 
התדר השני, שיותר רלבנטי לאוטיזם, משפיע על הלולאה הסנסו-מוטורית ומחולל פלאים עבור מי שסובל מהפרעות שקשורות לעיבוד סנסומוטורי. 
יש מחקרים קליניים אבל זה עוד לא פורסם. אני שותפה בצוות המחקר, לאחר שחוויתי את ההשפעה על עצמי ו"השתחררתי מהספטקרום". 
אני מקווה שנוכל לצאת עם זה בקרוב, לפחות בקבוצת מיקוד "אוטיסטית"...
לצפיה ב-'מה שטוב בזה שחזרת שאת תמיד מעלה נקודות שמעוררות מחשבה ומאוד '
מה שטוב בזה שחזרת שאת תמיד מעלה נקודות שמעוררות מחשבה ומאוד
16/05/2018 | 21:12
2
21
יעילות ליישום דווקא בגלל פשטותן ו"הכללתן" לכל מצבי החיים .
אני אוהבת לקרוא את זה מאוד והתגעגעתי לאדם שמביא יותר מאשר את התיאוריה אל מחוזות המעשה.
לצפיה ב-'לא יודע על עניין הישום'
לא יודע על עניין הישום
18/05/2018 | 19:32
7
אבל בהחלט מביא נקודות מעניינות שגם אני אוהב לקרוא מזמן כבר מתחילת הדרך שנים כבר .
לצפיה ב-'איך העבודה אל ? מסתדרת ?'
איך העבודה אל ? מסתדרת ?
18/05/2018 | 23:59
5
שאלתי מאדם והוא אמר שאת עובדת כל הזמן נשמע קשה  בעיני כדאי לך ללמוד ביולוגיה את אוהבת את זה ויכולה להצליח אני רוצה להתחיל ללמוד  תואר בספרות
לצפיה ב-'הלוואי שנדע למפות את הטרנספורמציה הזאת'
הלוואי שנדע למפות את הטרנספורמציה הזאת
17/05/2018 | 02:18
1
23
המעבר משפת "אם-אז" שהיא שפה שמאפשרת להניח מרחב התניות מאוד מאוד כל כך מורכב עד למידה שאם לא נוגעת לפחות מאוד מרחיבה את האפשרות להדדיות לשפה מוזיקלית יותר שאין בה שום התניה אלא רק קבלה שלמה מאוד מעניין גם בגלל שעדיין בכלל לא ממופה.
אבל זה קורה,מתרחש, כמו שענת כתבה, גם דרך העברת עומס מרחב ההתניה למי שיודעות לתאר ולממש אותו טוב מאתנו, המכונות, ועל התשתית הזאת אפשר להתחיל להקשיב למרחב שאינו מתנה או מותנה, כנראה, מרחב מוזיקלי יותר, שלא במקרה אוטיסטים תלויים בו הרבה יותר מאחרים.

אני יודע שהפסקתי לתכנת למרות שהכי  נהניתי בזה ופרחתי דרך זה משעה שמשהו מוזיקלי בי התחיל לבעוט בתענוג האובססיבי שהפקתי מלרקום במשך שעות חודשים שנים סבכים אינסופיים של אם אזים, פתאום זה היה איטי מדי, לא מכיל את החוויה מהר מספיק
לצפיה ב-'המרחב המוזיקלי'
המרחב המוזיקלי
17/05/2018 | 07:31
21
אני מחפשת עכשיו דרכים להפוך את התיאוריה למעשה, ולהיעזר בטכנולוגויה כדי לייצור מרחב כזה. הגיעו אליי 2 פניות מעשיות (בי"ס שמשלב אוטיסטים ומרכז יום לבוגרים) ואי חושבת שאם נצליח לפתח מודל פשוט ונכון זה יהפוך לחובה בכל מקום מהסוג הזה. אני יודעת שצריך אקוסטיקה מסוימת כדי שהצליל יעטוף אותך בצורה סימטרית מכל הכיוונים. אני יודעת שצריך תאורה מסוימת כדי ליצור תחושת ריחוף או ניתוק מהגשמי. אני יודעת שיש חשיבות לתגובתיות של הסביבה, כנראה בעזרת צמידי GSR שמתרגמים שינויים רגשיים למקצבים מוזיקליים וויזואליים. אבל חסרים לי עדיין התכנים. להפוך חדר מנוחה מ"עונש" למקום שבאמת מאפשר חידוש כוחות צריך להיות גם משהו שאפשר לעשות  - כמו "חדר בריחה"....
לצפיה ב-'השתתפות במחקר '
השתתפות במחקר
11/05/2018 | 16:33
3
66
שלום לכולם,
קודם כל אני רוצה להגיד כמה מרתק וחשוב הפורום הזה בעיניי. 
שנית, אבקש להציע לבני נוער והוריהם להשתתף במחקר שאני עורכת במסגרת עבודת הדוקטורט שלי. אודה לכם אם תקדישו דקה לקריאת הפרטים ולשקילת השתתפותכם

במסגרת מחקר הנערך במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן, במעבדתו של פרופ' עופר גולן, אנו מעוניינים ללמוד על התנהגותם החברתית של מתבגרים המאובחנים עם תסמונת הספקטרום האוטיסטי. מטרותינו הן להבין טוב יותר את התקשורת החברתית הייחודית ולאפשר שיפור של תכניות טיפול והתערבות.

דרושים משתתפים, בני 12 עד 18, המאובחנים עם תסמונת הספקטרום האוטיסטי ברמת תפקוד גבוהה, אשר אינם מרכיבים משקפיים, שיגיעו יחד עם הוריהם לאוניברסיטת בר אילן, לניסוי שיכלול פגישה אחת וייערך כחצי שעה. במהלכו הנער ישתתף בשיחה בת חמש דקות עם סטודנטית מצוות המחקר. כמו כן, הנער ירכיב על עיניו משקפיים המתעדות את כיווני המבט שלו ויענוד על ידו צמיד המתעד מדדים פיזיולוגיים (כגון דופק). לבסוף, נבקש מהנער וכן מההורה למלא מספר שאלונים העוסקים בהתנהגות חברתית. כל הנתונים ייאספו באמצעות כלים בטיחותיים ולא פולשניים, וישמרו בסודיות מוחלטת ובשמירה קפדנית על אנונימיות המשתתפים. תמורת ההשתתפות בניסוי נשלם למשפחה 100 ₪.

אשמח לשמוע מכם!
להשתתפות ולפרטים נוספים,
אסתר 052-2592577

לצפיה ב-'אני חושב שכל עניין התפקודים מתעתע'
אני חושב שכל עניין התפקודים מתעתע
11/05/2018 | 17:25
2
65
וחבל שאתם עדיין תקועים בחשיבה שיש כאן נמוך וגבוה, אני מודע לכך שעדיין רבים " מהנמוכים " לא מתקשרים בדרך חלופית ,אבל עצם זה שיש אנשים כמוני וכמו הרבה אחרים בארץ ובעולם שמתקשרים בעיקר בכתב , ונחשבים בתפקוד יום יומי נמוך אז למה לא לתת להם גם להשתף ? בעיני פעולת ההדרה מהשתתפות בנסוים כאלו זה לא נכון ולא מקצועי,כי גם לפי ידעתי ואני עוקב אחרי זה יש עוד ועוד הבנה גם אקדמית  שמנת המשכל בקרב המאובחנים על הרצף האוטיסטי נעה על אנטלגנציה תקינה פחות או יותר, לכן הייתי משנה את עניין הדרישה לתפקוד גבוה לעניין של יכולת תקשורת במילים ,גם חלופית ,למשל התכתבות ,זה לפחות הצעה שלי, כי בנינו כך החלוקה לתפקודים מעליבה , והרבה קלאסים שתקשרו בסוף מעדים על כך ,לכן כדאי לשקול מילים וידוע שכל העניין באוטיזם הוא הלסים דגש על השולי , על הלא נחשב נורמטיבית , לכן זה גם חשוב כדאי לתת תקווה גם להורים ומתבגרים " נמוכים " כי הם מבינים הכל אני מבטיח לך ..
לצפיה ב-'תודה על התגובה, מסכימה מאוד עם הדברים, אבל..'
תודה על התגובה, מסכימה מאוד עם הדברים, אבל..
21/05/2018 | 00:27
1
10
הדברים שכתבת חשובים ביותר בעיניי, אני מסכימה ומקווה שאף אחד לא נפגע מהניסוח.
אין ספק שהמונח תפקוד גבוה הוא בעייתי. הכוונה הייתה לבני נוער אשר יכולתם השפתית תקינה, כי לצערי מערך המחקר מוגבל ואינו ערוך (לפחות בשלב זה) למצבים אחרים. בחרתי להשתמש במונח בכל זאת מפני שהוא שגור בשפה, גם בקרב משפחות עם ASD, אבל אתה בהחלט גורם לי לחשוב ולשקול איך נכון להציג את הדברים להבא.
לצפיה ב-'אני חושב שצדיך'
אני חושב שצדיך
21/05/2018 | 17:22
7
לראות שפה באופן פתוח יותר השפה היא לא רק פליטת צללים או טקסט באופן רגיל בעל פה , והיום שיש יותר אפשרות בזכות הטכנלוגיה לתקשר באופן עקיף זה  זה היה מאוד עוזר לי לפחות כי הבעל פה שלי מוגבל מאוד לעומת הכתב וכך גם של רבים מאוטסטים  ובכל תפקוד שהוא הרבה אוטסטים נצבטאים טוב יותר בעזרת הקלדה לכן זה ראוי לחשיבה תודה על התיחסות מקווה שישמו את זה בהמשך כי האקדמיה מפספסת המון אוטסטים שישארו חסרי קול ונורא חבל בעיני כי אני מאלו שישיכים לא ורבבלים בעל פה אני אוטיסט לא מתפקד ורבאלי לכן בי זה כן פוגע כי מדיר אותי מהשיח .
לצפיה ב-'דברים שרציתי להגיד, ממזמן'
דברים שרציתי להגיד, ממזמן
11/05/2018 | 12:56
80
שלום כולם,

מזמן רציתי לכתוב שורות אלו, בפועל כבר כתבתי אותן מספר פעמים, אבל כשחיפשתי את מה שכתבתי לא יכולתי למצוא את זה. לא בגלל שזה הלך לאיבוד, אלא פשוט כי המילים שמצאתי כתובות לא הרגישו לי לנכון, זה כבר לא הרגיש לי עדכני.

ידעתי שאני חייב את זה ״fresh״. ידעתי שמהרגע שאכתוב מכתב זה עד לרגע שבו הוא יתפרסם לא יכולות לעבור שבועות, זה חייב להיות מיידי.

האמת היא שאני לא יודע האם הגיע הזמן, סביר להניח שאף פעם לא אהיה בטוח, זה מרגיש לי כאילו אף פעם לא יהיה הרגע הנכון להתחיל מחדש לפרסם את הבלוג שלי ג׳אנגל לייף.

הייתי רוצה לקרוא לזה ״להמשיך״, אבל אני פשוט לא יכול, זה מרגיש לי לא נכון. בסך הכל פרסמתי פוסטים במשך שבועיים בלבד לפני שהחיים שוב קרסו עלינו ואני קרסתי לתוך עצמי ולא הצלחתי למצוא את הכוחות לפרסם.

לכל מי שאין לא מושג על מה אני מדבר או מי זה ״אנחנו״ כתבתי הסבר קצר (ממש קצר):
ג׳אנגל לייף הוא בלוג בתפוז שאני (xFeralChild) פתחתי לפני בדיוק שנה, נכון עברה בדיוק שנה מהפרסום של הפוסט הראשון שלי. החלטתי שאם כבר אני מתחיל מחדש אעשה זאת באותו התאריך.
בבלוג פורסמו תשעה פוסטים והוא היה פעיל במשך שבועיים בלבד, הבלוג מדבר (בין השאר) על ההתמודדות שלי ושל בן זוגי עם החיים כאוטיסטים בוגרים חסרי משפחה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה