לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2329323,293 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'מה כדאי לקחת משכנתא או הלוואה על סכום נמוך יחסית '
מה כדאי לקחת משכנתא או הלוואה על סכום נמוך יחסית
12/03/2020 | 09:20
1
90
שלום אנחנו קרובים לסגור חוזה על דירה שהמחיר שלה 850 אלף
יש לנו הון עצמי של 550 אלף  

מה עדיף לנו לקחת משכנתא של 300 אלף או הלוואות   ?

ועוד נקודה אם הסכום שנשאר היה 200 אלף האם זה היה משנה ?

תודה ,  
לצפיה ב-'משכנתא מול הלוואה אחרת'
משכנתא מול הלוואה אחרת
17/03/2020 | 19:23
73
לתחושתי עדיפה משכנתא אבל צריך לבדוק את האופציות מול הגורם המלווה. אני מניחה שהתשובה תלויה גם ביכולת ההחזר החודשי ותקופת ההלוואה.
לצפיה ב-'יועץ משכנתאות מחפש לעשות שת"פ עם מתווך'
יועץ משכנתאות מחפש לעשות שת"פ עם מתווך
09/03/2020 | 08:45
79
שיתוף פעולה שמשתלם לשני הצדדים גם מבחינת השירות וגם מבחינה כלכלית.
לפרטים נוספים לשלוח הודעה.
לצפיה ב-'איחור מסירה'
איחור מסירה
05/03/2020 | 21:20
1
96
ב-8/2018 חתמנו על חוזה עם קבלן במסגרת מחיר למשתכן. תאריך מסירת הדירה ע"פ החוזה הוא 30/11/19. כשחתמנו על החוזה היה היתר על תנאי והקבלן מסר שהוא מעריך שתוך מספר חודשים יתקבל ההיתר. בפועל הוגשו מספר עררים שאחד מהם היה בגין הקלה שביקש הקבלן לעשות (תוספת של יח"ד לכל בניין). רק ב-5/2018 הערר נדחה וניתן ההיתר.
הקבלן הכניס בחוזה את הסעיף שמורה על כך שאם יחול עיכוב במסירת הדירה בעקבות גורמים שאינם תלויים במוכר, הדייר לא יהיה זכאי לפיצוי.
במכתב ששלח הקבלן עם קבלת ההיתר ציין כי תאריך המסירה המעודכן הוא 5/2020, שנתיים לאחר קבלת ההיתר.
אני תוהה אם יש לי עילה לתבוע את הקבלן. מצד אחד, הוא יכול לבוא ולטעון שהערר שהוגש לא היה בשליטתו, אך כשקבלן מגיש בקשה להקלה הוא צריך לקחת בחשבון שהדבר יכול לעורר התנגדות, ויכל, משראה שההיתר מתמהמה לבטל את הבקשה להקלה.
בין נימוקי הקבלן בבקשה לביטול הערר הוא מציין כי אם לא יבוטל הערר הוא לא יוכל לעמוד בהתחייבויות שיש לו כלפי הדיירים. להבנתי בטענה הזו ניתן להסיק שגם הקבלן יודע שדחיית תאריך המסירה יש בה משום אי עמידה בחוזה.
האם אני צודקת ויש כאן עילה לתביעה? באיזה צעדים עלינו לנקוט במידה ויש עילה- קודם מכתב המצהיר על כוונתנו לתבוע/לקזז מהתשלום האחרון לקבלן את הפיצוי בגין איחור מעל 60 יום?
תודה
טל

לצפיה ב-'איחור במסירה של דירות מחיר למשתכן - התייחסות.'
איחור במסירה של דירות מחיר למשתכן - התייחסות.
07/03/2020 | 20:54
75

במסגרת תכנית מחיר למשתכן המדינה מפרסמת מכרז לכל פרויקט. משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל מגדירים את לוחות הזמנים בהם הקבלן נדרש להתקדם בפרויקט, והקבלן מחויב ללוחות הזמנים הללו בהתאם למסמכי המכרז עליהם הוא חתום.

במילים אחרות – לקבלן יש הסכם מול המדינה, והוא מחויב לעמוד בלוח הזמנים שבהסכם.

עליך לאתר באתר רמ"י/משרד השיכון  את "חוברת המכרז" ולבחון מה לוח הזמנים הרלוונטי עבורכם שבהם אמורה היתה להמסר הדירה.
עליכם לפנות במקביל לגורם מקצועי ברמ"י/משרד השיכון שאמון על פרטי התכנית כדי לקבל תשובה מוסמכת שאכן היזם חרג מסמכותו המפורטת בהסכם.

בהסכמי המסגרת נקבעים כללים פחות או יותר דומים כמפורט :
1. בתוך 180 יום מיום החלטת ועדת מכרזים על הזוכה במכרז, הקבלן חייב לחתום עם רשות מקרקעי ישראל על חוזה הבנייה.
2. בתוך 60 יום מתאריך הזכייה במכרז הקבלן נדרש לשלם את הוצאות הפיתוח. מדובר בסכום גבוה מאוד שיכול להגיע למיליוני שקלים.
3. הקבלן חייב לחתום מול הרשות המקומית על חוזה תשתית בתוך 50 ימים מיום הזכייה במכרז.
4. עד 6 חודשים לאחר הזכייה במכרז, הקבלן מחויב להפקיד ערבות בנקאית לפקודת רשות מקרקעי ישראל. מדובר בערבות בסך של 100,000 ₪ לכל מתחם.
5. בתוך 180 יום מיום הזכייה במכרז, הקבלן מחויב לחתום עם רשות מקרקעי ישראל על הסכם הבנייה.

קבלן המפר את הוראות המכרז ולא פועל במסגרת לוחות הזמנים המוגדרים בו, מסתכן באפשרות שיינקטו כנגדו סנקציות מתאימות על-ידי המדינה. לעיתים הקבלן מסתכן גם באפשרות שהמדינה תממש את הערבות הבנקאית שהפקיד, כלומר תגבה את הפיקדון (לרוב בסכום של כ-100,000 ₪) כקנס.

משרד הבינוי והשיכון והרשות המקומית מגדירים במפורש במכרזים מהו המועד שבו הקרקע אמורה להימסר לקבלן.
המכרזים מגדירים גם לוחות זמנים נוספים:
מסגרת הזמן להשלמת עבודות הפיתוח על ידי הקבלן,
המועדים להשלמת בניית הבניין,
מסגרת הזמן בה על הקבלן לקבל טופס 4.

בעבר, נהגו קבלנים/מוכרים רבים לקבוע בהסכמי המכר כי הם רשאים לדחות את מועד מסירת הדירה מבלי לתת כל פיצוי לרוכשי הדירה.
כיום, קובע חוק המכר (דירות), פיצוי לרוכשים כאשר קבלת מפתח מתעכבת מעבר למועד המסירה ב-60 ימים.

החוק קובע כי הפיצוי בגין איחור במסירת דירה , יהיה לפי המוסכם בחוזה או לפי הקבוע בחוק ("סכום השווה לדמי שכירות של דירה דומה בגודלה ובמיקומה" – פי 1.5 בשמונת החודשים הראשונים ופי 1.25 מהחודש התשיעי ואילך).
במקרה של שוני בין החוק לחוזה, הולכים לפי הגבוה מביניהם.

החוק קובע חריגים למתן אותם פיצויים, למשל בעקבות סעיף "כוח עליון".ולהבנתי התנהגות הקבלן ונסיבות האיחור אינן כוח עליון.

מאמר הנוגע לפסיקה בנדון - על פיצוי שקיבלו דיירי מחיר למשתכן מקבלן בגין איחור מסירה - https://www.psakdin.co.il/Document/%D7%A6%D7%A2%D7...

הנה לדוגמה מקרה בו משרד השיכון תובע קבלן בגין איחור מסירה - https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0...

בהצלחה.

======================================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914
לצפיה ב-'אתר חדש למציאת עורך דין מקרקעין '
אתר חדש למציאת עורך דין מקרקעין
05/03/2020 | 13:32
1
54
מוזמנים לבקר באחד ממדריכי האינטרנט המתקדמים ביותר למציאת עורך דין לעסקת נדל"ן
לצפיה ב-'אני מקווה שעוה"ד המפרסמים שם הם לא ב..Error כמו האתר.'
אני מקווה שעוה"ד המפרסמים שם הם לא ב..Error כמו האתר.
07/03/2020 | 20:24
30
לכאן מגיעה ההפניה [הפרסומית] שלך - Error establishing a database connection
לצפיה ב-'דירה למכירה'
דירה למכירה
03/03/2020 | 18:04
10
239
דירה יפה וטובה למכירה בת 3חדרים משופצת אינסטלציה חדשה תוספת מטבח חדשה מקלחת חדשה כולל חלונות חדשים שמורה פלוס מרפסת וגם מחסן וחניה הבנין משתתף בפינוי בינוי ניתן התגמשות במחיר לא בשבת שווה לבוא ולראות את הנכס המחיר לא סופי יש התגמשות במחיר תבואו תראו נדבר על המחיר

מתווכים לא להתקשר

https://www.yad2.co.il/s/c/mh6ugd…
לצפיה ב-'חברים ירדנו במחיר מ850 ל780 ניתן להתגמש במחיר עוד קצת '
חברים ירדנו במחיר מ850 ל780 ניתן להתגמש במחיר עוד קצת
04/03/2020 | 13:10
7
157
דירה יפה וטובה למכירה בת 3חדרים בקומה רביעית משופצת אינסטלציה חדשה תוספת מטבח חדשה מקלחת חדשה כולל חלונות חדשים לגמרי שמורה פלוס  מרפסת וגם מחסן וחניה הבנין משתתף בפרויקט פינוי בינוי שכבר מתקדם עם 80%הסכמה   לא בשבת במידה והנייד לא זמין השאירו הודעה שזה לגבי הדירה אני חזור אליכם שווה לראות ממש מציאה           
חברים ירדנו במחיר מ850 ל780 ניתן התגמשות במחיר עוד קצת לרציניים בלבד לא בשבת במידה והנייד לא זמין השאירו הודעה שזה לגבי הדירה אני חזור אליכם
מתווכים לא להתקשר 
לצפיה ב-'הלינק מוליך לדף ריק, אין פרטים.'
הלינק מוליך לדף ריק, אין פרטים.
04/03/2020 | 14:20
6
34
לצפיה ב-'חברים ירדנו במחיר מ850 ל780 ניתן להתגמש במחיר עוד קצת '
חברים ירדנו במחיר מ850 ל780 ניתן להתגמש במחיר עוד קצת
05/03/2020 | 10:43
5
107
סורי חברים הלינק לא עבד סידרתי זאת 
העלתי לכם תמונות של הדירה ואני ירחיב עליה מחדש 
דירה יפה וטובה למכירה בת 3חדרים משופצת אינסטלציה חדשה תוספת מטבח חדשה מקלחת חדשה כולל חלונות חדשים שמורה פלוס מרפסת וגם מחסן וחניה הבנין משתתף בפינוי בינוי חברים ירדנו במחיר מ850 ל780 ניתן עוד התגמשות במחיר לרציניים בלבד לא בשבת במידה והנייד לא זמין ניתן להשאיר הודעה ואני יחזור אליכם שווה לבוא לראות מציאה

מתווכים לא להתקשר

לצפיה ב-'ניתן להתקשר לנייד 0545815038'
ניתן להתקשר לנייד 0545815038
05/03/2020 | 10:46
1
31
לצפיה ב-'הודעות מדהימות'
הודעות מדהימות
05/03/2020 | 11:06
120
אתה מצפה שמישהו יתקשר אליך ?
כתבת מיליון הודעות (לא ברור למה בכלל, מי שמחפש לקנות דירה לא נכנס לפורום הזה)
ועדיין למרות אותם מיליון הודעות לא כתבת את הפרטים הכי בסיסים שאפשר
כמו למשל איפה הדירה ? בחולון ? ניו יורק ? בקריבים ?
או שזה לא חשוב...
ואת כל שאר 20 הפרטים המאד חשובים אחרים של הדירה
לצפיה ב-'סידרת את הלינק, יופי, היכן הוא ?'
סידרת את הלינק, יופי, היכן הוא ?
05/03/2020 | 12:55
2
38
לצפיה ב-'הלינק לא עובד צירפתי תמונות זה בהודעה ה3 והדירה היא באשקלון '
הלינק לא עובד צירפתי תמונות זה בהודעה ה3 והדירה היא באשקלון
05/03/2020 | 14:33
1
45
לצפיה ב-'אני חושב שאת/ה צריך לכתוב הודעה חדשה שתכלול'
אני חושב שאת/ה צריך לכתוב הודעה חדשה שתכלול
05/03/2020 | 15:21
72
את התמונות+פרטים לגבי העיר+רחוב (או לפחות אזור)+שטח הדירה+
מעלית/חניה/קומה ואז מי שמחפש דירה באזור אולי יראה את ההודעה פה
יבין על מה מדובר ומי יודע אולי תמצא קונה באמצעות הפורום.

לדעתי המקום הנכון לפרסום הוא יד 2 או כל לוח אינטרנטי אחר ואולי אף לוח
אינטרנטי של האזור/מקומון.

בהצלחה

לצפיה ב-'ב 450 קונה אם ניתן להשכיר ב 2500 (לראות חוזה שכ"ד)'
ב 450 קונה אם ניתן להשכיר ב 2500 (לראות חוזה שכ"ד)
12/03/2020 | 16:13
45
לצפיה ב-'אני חושב שמצאתי את הדירה במדלן (על פי התמונות)'
אני חושב שמצאתי את הדירה במדלן (על פי התמונות)
13/03/2020 | 13:54
73
דירת 3 חדרים - 60 מ"ר באשקלון  (שקמים, א..., אינני מכיר את אשקלון ולכן איני
יכול חוות דיעה לגבי המחיר אם כי ניתן להשוות במדלן למודעות אחרות ולהשוות
מחיר למ"ר.

אני אף פעם לא בטוח מהיכן מגיע הנתון של השטח שננקב במודעות, האם מקורו
בחשבון הארנונה או מהנתון שרשום בטאבו ויתכן שאינו כולל מרפסות.

מהסתכלות שיטחית יש דירות בטווח רחב של מחירים למ"ר אבל אני כאמור לא
מכיר את אשקלון.

לא ברור לי מדוע היה כל כך קשה לתת פרטים לגבי המודעה.

מקווה שתמצא קונה.

לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
02/03/2020 | 00:16
1
135
לפני מס' ימים התחלתי בתהליך של החלפת מיילים לצורך השכרת משרד.
לאחר מס' בקשות לתיקונים ובדיקות מול הבנק הודעתי למזכיר כי במידה ולא יתקן סעיף מסויים אני דוחה את הפגישה לצורך חתימה על החוזה .
האם השוכר יכול לתבוע אותי בגין פיצויים על דחיית הצעתו בשלב זה ?
לצפיה ב-'על פניו לא'
על פניו לא
03/03/2020 | 11:37
52
אלא אם הבטחת לו משהו וזה כתוב
לצפיה ב-'איך להמנע מעוקץ בקניית דירה יד שניה? '
איך להמנע מעוקץ בקניית דירה יד שניה?
01/03/2020 | 21:49
1
126
שמעתי על מקרים שבהם אדם מכר דירה לא שלו וזייף את תעודת הזהות, דרכון ורשיון הנהיגה של בעל הדירה.
כלומר כל הרישומים של הדירה בטאבו היו תקינים פשוט הנוכל זייף את התעודות של בעל הדירה האמיתי.
איך אפשר למנוע תהליך כזה?
האם ניתן להשיג ערבות בנקאית לדירות יד שניה?
האם קניית דירה מכונס נכסים תבטל את הסיכון הזה?

לצפיה ב-'משלמים לעו"ד לקנות באמצעותו את הדירה'
משלמים לעו"ד לקנות באמצעותו את הדירה
03/03/2020 | 01:59
63
לצפיה ב-'משכורת למתווך שכיר'
משכורת למתווך שכיר
01/03/2020 | 18:11
91
שלום לכולם
ברצוני לשאול על תנאי השכר למתווך(ללא רישיון עדיין) במשרד תיווך וכמה אחוזים הוא יכול לדרוש מעסקה שהוא עושה
בתודה ובברכה
לצפיה ב-'תשלום דמי ועד'
תשלום דמי ועד
01/03/2020 | 10:44
71
בבניין שלנו הוחלט על פי רוב להקים חדר ג'ימבורי.
להפעלה השוטפת של החדר (חשמל, מים...) יש עלויות נוספות על דמי הוועד הקיימים.
הסכום לא עולה על 5% מדמי הועד הנוכחיים.
אם תשלום מקופת הועד היא חוקית וחלה על כולם או שיש צורך בהצבעה על העלאת התשלום?
לצפיה ב-'גנץ אהבל שמסכן אותנו רק לא לסכן את האוייב כי הוא פחדן ואהבל '
גנץ אהבל שמסכן אותנו רק לא לסכן את האוייב כי הוא פחדן ואהבל
01/03/2020 | 08:13
1
58
לצפיה ב-'ובטח אתה בכלל לא אהבל...'
ובטח אתה בכלל לא אהבל...
04/03/2020 | 11:10
23
לצפיה ב-'המלצה למתווך הגון בגבעתיים'
המלצה למתווך הגון בגבעתיים
29/02/2020 | 09:44
1
60
רוצה למכור דירה בגבעתיים ומחפש מתווך טוב והגון.
לצפיה ב-'מתווך הגון - התייחסות.'
מתווך הגון - התייחסות.
07/03/2020 | 20:15
65
אני תקווה שאינך מתמם , לא חסרים מתווכים טובים לצד רעים בעיר גבעתיים [כמו גם תושבים בעלי דירות...כאלה ואחרים] , עליך פשוט "לגגל" להפגש עם אלה שתתרשם מהם טלפונית, תפגש איתם במשרדם,  לבסוף תבחר לך מישהו שהחושים שלך בחרו בו כמתווך מקצועי והגון.

דאג שכל הסכם בינך לבין המתווך יגובה בכתב, שום דבר לא להשאיר לזכרון או באויר.

זכור...אתה בעל המאה ובעל הדעה, והמתווך יתכנס להסכם שבניכם.

בהצלחה.
לצפיה ב-'מקווה שזה המקום הנכון לשאול - חברת ניקיון למגדל משרדים'
מקווה שזה המקום הנכון לשאול - חברת ניקיון למגדל משרדים
25/02/2020 | 14:54
2
59
שלום, לא הייתי בטוח היכן לשאול והחלטתי לנסות לחפש אנשים שמבינים בנדל"ן. אני מחפש להחליף את חברת הניקיון אצלנו בבניין המשרדים ולקבל הצעות מחברות שונות. יש כאן מישהו שאולי יש לו המלצה על חברות ניקיון משרדים אמינות?

לצפיה ב-'ניקיון למשרדים'
ניקיון למשרדים
27/02/2020 | 09:24
37
אם הבניין שלכם נמצא במרכז אני יכול להמליץ לך על סמרטקלין חברת ניקיון משרדים שעושים אצלנו עבודה לא רעה וגם סנפלינג
לצפיה ב-'קבוצת רמות'
קבוצת רמות
27/02/2020 | 17:21
28
ממליץ על חברת ניהול ואחזקה של חבר - קבוצת רמות. ממליץ בחום. זה האתר https://www.ramot.co.il/
לצפיה ב-'סיוע במציאת עורך דין מקרקעין'
סיוע במציאת עורך דין מקרקעין
27/02/2020 | 10:45
47
פעמים רבות רוכשי או מוכרי דירות שוגים בבחירת עו"ד שייצג אותם בעסקה, על מנת לסייע לקהל הרחב, הוקם �� פורטל ענק המאגד כמעט את כל עורכי הדין העוסקים במקרקעין המכיל המלצות וחוות דעת  ★ וטיפים וסודות שיחסכו לכם כסף רב בהליך עסקת הנדל"ן שלכם★היכנסו עכשיו לפורטל שאל עורך דין מקרקעין
לצפיה ב-'התאגדות קבוצת חברים'
התאגדות קבוצת חברים
25/02/2020 | 18:23
4
74
שלום חברים יקרים, רציתי לדעת מהי הדרך הטובה ביותר להתאגדות של 15 חברים אשר מועניינים לרכוש ביחד נדל" להשקעה.
האם דרך חברה בע"מ או קרן או שיש דרך אחרת ?
לצפיה ב-'יש לך סתירה בשאלה'
יש לך סתירה בשאלה
25/02/2020 | 18:27
1
61
אחרי ש15 אנשים יחברו ביחד להשקיע בנדלן,
חברים הם כבר לא יהיו
יהיו כמה אויבים, כמה שינתקו כל קשר,
ובדרך כלל מישהו שיוביל את הקבוצה יהפך להיות השנוא של הרוב,
אם אתה רוצים להיות חברים אל תשקיעו ביחד בנדלן
לצפיה ב-'..'
..
26/02/2020 | 10:54
36
הבנתי, תודה על העזרה.
עדיין הייתי רוצה לדעת מהי הדרך הטובה ביותר להתאגדות..
לצפיה ב-'ומהו מנגנון היציאה ?'
ומהו מנגנון היציאה ?
27/02/2020 | 07:47
1
39
איני יודע מהי הדרך המומלצת לרכוש אבל מעניין אותי לדעת מהו המנגנון שלפיו אחד
מהקבוצה יכול לצאת/למכור את חלקו, הרי ברור שבמהלך תקופה של מספר שנים
יקרו דברים לא צפויים שיאלצו לפחות אחד מחברי הקבוצה לצאת מהשותפות, כיצד
הדבר יתבצע מבלי לפרק את כל הקבוצה ?

לצפיה ב-'את המנגנון לפירוק'
את המנגנון לפירוק
17/03/2020 | 19:34
8
קובעים בהסכם השיתוף.
יש הרבה נקודות שכדאי לתת להן תשומות לב לפני שנכנסים לשותפות כזו.

כדאי לקבל ייעוץ פרטני.
לצפיה ב-'מה הסעד שאני יכולה לתבוע מרשות שלטונית?'
מה הסעד שאני יכולה לתבוע מרשות שלטונית?
26/02/2020 | 11:34
1
87
אני זוכה במחיר למשתכן, אבל הדירות שנותרו לי לבחור הן גדולות מידי ואין לי את הכסף לקנות. 
אין לי כסף ואני בעלת הכנסה נמוכה מהרגיל, גם משכנתא לא קיבלתי (אלא הלוואה מבני וכסף שהיה לי). עלות של הדירה היא 600,000 ש"ח.  מורכבת מ 300,000 ש"ח הון עצמי שיש לי,  300,000 ש"ח הלוואה מהבן שלי.
הדירות הנותרות הן גדולות (מעל 650,00 ש"ח) ואין לי את הסכום הזה.
האם במקרה שלי דיני הקניין והחוזים מתחילים רק אם היה נחתם חוזה (רק אם היו נשארות דירות קטנות שהייתי קונה אחת מהן) ?
האם אני נשארת תקועה בתחום של דיני המשפט המנהלי ?
האם המשפט המנהלי הם חלק מדיני הקניין וחלק מדיני החוזים ?
האם התשובות לשאלות האלה הן שליליות ואין לי שום זכות עמידה לתבוע באף רשות שלטונית (לא ציפתי לתבוע קבלן אבל אני כן מצפה לזה שיש לי זכות עמידה לתבוע רשות שלטונית) ?
אם לדעתכם יש לי זכות עמידה לתבוע רשות משלטונית אז מה הסעד שאני יכולה לדרוש בתביעה כזאת ?
אם

לצפיה ב-'כלומר זכית בלוטו ואת רוצה לתבוע את הריבון שהזכייה אינה לטעמך'
כלומר זכית בלוטו ואת רוצה לתבוע את הריבון שהזכייה אינה לטעמך
26/02/2020 | 13:51
35
לצפיה ב-'בנקו קפיטל '
בנקו קפיטל
25/02/2020 | 14:11
2
63
זהירות נוכל. מנסיון אישי
לצפיה ב-'אולי במקום לזרוק משהו לא מחייב, תפרט לשם שינוי.'
אולי במקום לזרוק משהו לא מחייב, תפרט לשם שינוי.
03/03/2020 | 21:27
1
32
אתה בוודאי מכוון לחברה זו - https://www.bankocapital.co.il/about/
שמשווקת דירות/בתים בחו"ל/ארה"ב.

גם על זה כבר כתבתי והתראיינתי בגלובס בשנת 2012 - https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...

מה חדש ? 
לצפיה ב-'בנקו קפיטל.'
בנקו קפיטל.
03/03/2020 | 22:22
89
בנקו קפיטל היא חברה אמריקנית [כנראה רשומה בארה"ב] בבעלות הישראלי אסף דגן, החברה ממוקמת באינדיאנה, ארה"ב,

תביעה של אסף צבי דגן נגד יובל נסמזון בגין כשלון השקעה בנדל"נ בעיר סנט לואיס ארה"ב , בסיס התביעה כלל את ההסכמות ש...התמורה להשקעה תהיה על בסיס תמורה מוסכמת וקבועה מראש שתשולם במועד קבוע. הסכם שהופר.

ראו פסה"ד במלואו בקובץ המצורף

האם יתכן שהתובע למד על בשרו והחל להשקיע ולהבטיח הכנסות משכירות בדומה למה שהובטח לו ?

אלה תיקים שמעורב בהם דגן - https://xn----8hcborozt8bdd.xn--9dbq2a/%D7%A9%D7%9...
לצפיה ב-'יתרונות בחברה בע"מ'
יתרונות בחברה בע"מ
24/02/2020 | 13:35
2
87
הייתי שמח לדעת מדוע אנשים רוכשים דירות על שם החברה בע"מ שלהם במקום על שמם הפרטי, הרי יש הטבות משמעותיות ברגע שאתה רושם על גוף פרטי ולא על חברה.
תודה רבה!
לצפיה ב-'אנשים עם שכר גבוהה מאוד פותחים חברת ארנק'
אנשים עם שכר גבוהה מאוד פותחים חברת ארנק
24/02/2020 | 19:57
1
76
להבנתי זאת הסיבה. שכירים בחברות ברמות השכר הגבוהות, המפסיקים את עבודתם כשכירים באותן חברות אך ממשיכים לתת להן את אותם שירותים באמצעות חברה בשליטתם ולא ישירות על ידם.
הסיבה העיקרית לדרך פעולה זו היא כי שכירים ונושאי משרה אלה אינם רוצים לשלם על הכנסתם מפעילות זו את סכום המס החל עליהם כיחידים בתוספת תשלומי ביטוח לאומי, אלא את שיעור מס החברות שהוא נמוך משיעור המס המוטל על יחידים ברמות שכר גבוהות. 
העובד לוקח שכר למחיתו ובחברה מצטבר הון אותו יוכל להשקיע בנכסים למשל דירה
בשנים האחרונות האוצר סגר את הדלת לפתוח חברות ארנק ואפילו נתן הטבה לשכירים שיסגרו חברות ארנק ישנות

לצפיה ב-'עוסק לעומת חברה'
עוסק לעומת חברה
25/02/2020 | 13:31
56
אני לא מומחה במיסוי, שאלתי פעם רואה חשבון והוא אמר לי שהמיסוי על עוסק מורשה וחברה בנטו הוא בעיקרון זהה. גם אם אתה אוגר כסף בחברה עם מס מופחת, כשאתה מושך אותו אתה משלם עליו את יתרת המס.
היתרון העיקרי של חברה הוא היכולת לאגור כסף בחברה בשנים שההכנסה גבוהה ולמשוך אותו במדרגת מס נמוכה יותר בשנים שההכנסה נמוכה.
החיסרון העיקרי של חברה הוא הנהלת חשבונות יותר מסובכת ועלות כפולה של הנהלת חשבונות.
יש עוד פקטורים בד"כ פחות רלוונטים כמו עלות ביטוח לאומי והטבת מס עפ"י החוק לעידוד השקעות הון.
לצפיה ב-'דירה שאינה רשומה בטאבו'
דירה שאינה רשומה בטאבו
25/02/2020 | 06:45
49
האם דירה שאינה רשומה בטאבו כפופה לחוק המקרקעין או לחוק המטלטלין ?
לצפיה ב-'קנייה ומכירת בית קרקע בבניה קלה'
קנייה ומכירת בית קרקע בבניה קלה
23/02/2020 | 10:29
38
אני מתעניין ברכישת בית קרקע. הוא נבנה לפני כ50 שנה ועליו בנו והרחיבו אותו בשיטת "בניה קלה" (הבנתי שיש כמה סוגים אז ממה שאני יודע מדובר על קורות ברזל שתומכים בקומה השנייה).
האם יתכנו בעיות בבית כזה? האם תיתכן בעיה של חוסר בקונים ובגלל זה אצטרך להוריד במחיר כשארצה למכור את הבית? האם ערך בית כזה הוא נמוך מבית שנבנה בשיטת הבלוקים?
תודה
לצפיה ב-'שאלה על תכנית מאושרת בחדרה מתחם 11'
שאלה על תכנית מאושרת בחדרה מתחם 11
22/02/2020 | 23:53
3
40
מדובר בתכנית שאושרה לפני מספר חדשים לבנית 1276 יחידות דיור. תכנית 302-0367151.
מסתבר שהוקצו לי מספר יחידות של צמודי קרקע. מחפש להבין מה קורה עכשיו? מה הצעד הבא? האם עכשיו מחכים לעיריה שתתחיל לפתח את האזור? כמה שנים יכול לקחת העניים והאם ייתכן שיידחה גם לזמן בלתי מוגבל? או בקיצור, מה מידת הוודאות לגבי בניה בשנים הקרובות.
לצפיה ב-'סטטוס תכנית 302-0367151 סביבת נחל חדרה - התייחסות.'
סטטוס תכנית 302-0367151 סביבת נחל חדרה - התייחסות.
07/03/2020 | 19:58
2
18
תכנית 302-0367151 הינה תכנית מתאר מקומית של סביבת נחל חדרה הכוללת בתוכה איחוד וחלוקה ומימושה מותנה במספר פעולות מחייבות בתחום התשתיות וכמובן הכנת תכנית נקודתית מפורטת.

ראה כאן הפניה לתכנית -  http://mavat.moin.gov.il/MavatPS/Forms/SV8.1.aspx?...

הוראות התכנית : בסעיף 6,9 עמוד 30 והלאה- "תנאים למתן היתר בניה" - יש מס' התניות מקדימות שקידומן הבוא תנאי הכרחי לקידום התכנון הנקודתי- 
א. תנאים למתן היתר בניה:
1. אישור תשריט לצרכי רישום.
3 .אישור הוועדה המקומית להנחיות מרחביות שיתייחסו במיוחד לבינוי ועיצוב המרחב העירוני הציבורי, הרחוב והמגרש, כדי להבטיח איכות עירונית, ובדגש על פיתוח המגרשים בחזית כלפי הרחובות והשטחים הציבוריים. בכלל זה תהיה התיחסות לרחובות כצירים מעודדי הליכה ברגל ושהיית אנשים, קביעת מאפייני עיצוב המרחב הציבורי, קביעת מפלס הכניסה למגרש ולמבנה בהתייחס למפלס הרחוב והקישוריות אליו, התייחסות לשטחים הפתוחים והמשותפים במגרש, לגידור בחזית המגרשים כלפי הרחוב וכלפי שטחי ציבור (גובה גדרות וקירות תומכים וחומרי גמר), וכד'.

ב. תנאי להיתר בניה במגרשים:
1 .הגשת תכנית בינוי לביצוע ועיצוב למבנן בו כלול המגרש (מבנן - חטיבת קרקע שגבולותיה הם דרך ו/או שביל ו/או יעוד קרקע אחר ו/או גבול התכנית) ואישורה ע"י הוועדה המקומית.
2 .אישור תכנית בינוי לכל המגרש שתציג ותתייחס למיצוי מלוא פוטנציאל הבניה ויחידות הדיור במגרש.
3 .תכנון מפורט של פיתוח השטח במגרש נשוא הבקשה להיתר, לאישור מהנדס העיר. התכנון המפורט, כאמור לעיל, יכלול בין היתר פירוט גינון ונטיעות, ריצוף, ריהוט, מתקנים הנדסיים, מצללות, חומרי בניה וכד', הכל כדרישת מהנדס העיר.
4 .הבטחת ביצוע תשתיות.
ג. ביעוד המעורב למסחר ומגורים (תאי שטח 600 ,601 ,650 ,ו-651 :(תנאי להיתר יהיה צירוף חוות דעת סביבתית ואקוסטית וקבלת חוות דעת איגוד ערים חדרה לאיכות הסביבה.
ד. לא יינתנו היתרי בניה במגרש בו עוברים קווי חשמל כל עוד לא יועתקו קווי החשמל אל מחוץ לתחום המגרש.
ה. תנאי להיתר בניה בחלקות 27-24 ו- 17-16 בגוש 10026 וסלילת כביש מס' 23 ,יהיה ביצוע סקר גז קרקע/ קרקע על פי תכנית מאושרת על ידי המשרד להגנת הסביבה, וקבלת אישור המשרד לסיום הטיפול בקרקע בהתאם לנדרש.
ו. העתקת קו הביוב הקיים החוצה מגרשי בניה יהווה תנאי למתן היתר בניה

בועדה המקומית חדרה [אתר עלוב וכל כך אופייני לעיר חדרה]https://hadera.bartech-net.co.il/CityPlanDetails.a...

סעיף -117 - פרסום הודעה על אישור תכנית למתן תוקף בילקוט פרסומים - 04/11/2019

=====================================================================
פרל דוד - 052-8964914

לצפיה ב-'תכנית 302-0367151 - הבהרה.'
תכנית 302-0367151 - הבהרה.
07/03/2020 | 20:09
1
15
במידה ונחשפת לטבלת ההקצאות והנך יודע מיהם שותפך , עליך ליזום פגישה איתם לאיחוד אינטרסים , לקחת אדריכל מתכנן ערים ולצאת אל הועדה המקומית עם תכנית נקודתית העומדת בתנאי הסף של תכנית המתאר של הועדה המקומית.

ככלל , עיריית חדרה באופייה היא עיר רדומה שהפיתוח אינו מצוי בשיא האינטרסים שלה ועובדה היא שאלה שקידמו את התכנית הם יזמים פרטיים שמכירים את המגבלה שציינתי.

פיתוח התשתיות שצויינו בהערותיי הם מגבלה ענקית והוצאה לא קטנה מקופת העיר, לכן שם לא ממהרים לשום מקום כפי שציינתי קודם ולמזלך יש גופים פרטיים פיננסיים שדוחפים קדימה ומנסים להעיר את פרנסי העיר מתרדמתם.

חשוב מכל הוא לקיים פגישה עם שותפיך לקרקעות ולהתעדכן.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
10/03/2020 | 10:09
5
כשאתה כותב שותפים, האם אתה מתכוון לחלקות שכנות? 
במגרשים שלי אין שותפים. יש לי 500-600 מטרים שלי לבניית 4 יחידות בכל מגרש (4 מגרשים כאלה). 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שחר לרום-השקעות נדל
שחר לרום
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
פורום שמאות מקרקעין
פורום שמאות מקרקעין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה