לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2329323,293 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'איזה מחיר לפרסם'
איזה מחיר לפרסם
24/11/2018 | 08:11
5
204

מנסה למכור דירה עצמאית בלי מתווך. אשמח לתשובה מניסיונכם: האם פרסום מחיר 1.62 בשאיפה לקבל מחיר סופי 1.55 הוא סביר או לפרסם במחיר יותר נמוך?
לצפיה ב-'סביר, בהנחה ש1.55M הוא באמת מחיר השוק.'
סביר, בהנחה ש1.55M הוא באמת מחיר השוק.
24/11/2018 | 09:50
146
האם את בטוחה ש1.55M הוא מחיר השוק?

לצפיה ב-'אין תשובה נכונה'
אין תשובה נכונה
24/11/2018 | 11:32
154
יש 2 אפשרויות ולכל אחת יש יתרונות וחסרונות
1. לכתוב מחיר גבוה מהמחיר שאת רוצה, היתרון, הקונה יוכל להוריד את המחיר במשא ומתן, כי ישראל כמו כל מדינה ערבית מזרח תיכונית עובדת כמו שוק.
החסרון, המחיר הרשום יהיה גבוה יותר, והרבה קונים לא יפנו אליך כי המחיר יקר ממה שהם מוכנים לשלם.
2. לכתוב את המחיר שאת רוצה למכור, ולכתוב בהודעה שזה מחיר אמיתי אחרון,
וכאן היתרונות והחסרונות הפוכים מהאפשרות הראשונה.
השאלה מה מתאים לך יותר, כי אין תשובה אחת נכונה.
והשאלה השניה היא מה המחיר האמיתי שאת מוכנה למכור,
יש מחיר שאת רוצה לקבל, ויש מחיר שאת מוכנה לקבל.
אם אף אחד לא יהיה מוכן לשלם 1.55 מיליון, מה תעשי ? תורידי את המחיר ?
מתי ? בהתחלה ? אחרי חודש ? שנה ? לכמה ?
את צריכה לחשוב על האפשרות הזאת ,ולקחת בחשבון ששוק הנדלן כיום מת, והמחירים יורדים, את עלולה לגלות שאת רודפת אחרי הזנב של השוק, את כל הזמן מבקשת יותר ממה שהקונים מוכנים לשלם.
וכאן השאלה השלישית כמה את לחוצה, אם את צריכה את הכסף אתמול, תורידי מראש את הסכום ותחתמי על עיסקה מהירה, ואם את לא חייבת את הכסף את יכולה לחכות.
לצפיה ב-'אני לא מצליח להבין את אסטרטגיית המכירה שלך'
אני לא מצליח להבין את אסטרטגיית המכירה שלך
25/11/2018 | 00:11
2
149
שלום לך אמא מודיעינית
אני עוקב אחר הפרסומים שלך ולא ממש מצליח להבין את קו המחשבה.
נראה שהדבר החשוב ביותר מבחינתך, הוא שהמכירה לא תהיה דרך מתווך, תנאי זה יותר חשוב לך מהמכירה עצמה. לא מצליח להבין את ההיגיון בזה, אם את באמת רוצה למכור מה אכפת לך שהקונה יגיע דרך מתווך ? הרי מחיר המכירה התחתון נמצא בשליטתך, תתמחרי את "הסיכון" הזה במחיר.
אם מחיר המטרה שלך 1.55 מש"ח, תקבעי לך שאם הקונה יגיע דרך מתווך הרי מחיר המטרה שלך הוא 1.6 מש"ח. במקום לסגור את מניפת האפשרויות, תפתחי אותה עם תנאי מגביל שרק את יודעת אותו.

לגבי בכמה לפרסם. האמת, בטווח שציינת זה לא ממש משנה, אם 1.55 מש"ח הוא מחיר שפוי עבור הדירה שלך (לפי עסקאות שנעשו בסביבה שלך בעת האחרונה) אזי 1.62, או 1.65 לא יהוו מכשלה בתור מחיר הצגה. שתי אוכלוסיות שלא מעניינות אותך הם אלה שלא ממש רוצים לקנות ורק עושים סקר שוק, ואלה שאין להם 1.5 מש"ח לטובת קניה. האוכלוסיה שמעניינת אותך הם אלה שמעוניינים לקנות וגם יש להם אפשרות לשלם 1.5 מש"ח. אוכלוסיה זו לא תיבהל מלבחון את העסקה. לקוח כזה יגיע לראות, או שהדירה על הפנים ולא מוצאת חן בעיניו ולא יהיה מוכן לשלם 1.2 מש"ח, או שהדירה מאוד מוצאת חן בעיניו ואז הוא יציע הצעה נגדית. מי שמוכן להשקיע 1.5 מש"ח בדירה לא יתעלם מדירה שמבקשים בעדה 1.65 מש"ח, אם הוא באמת מחפש הוא יבוא לראות

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה ועונה'
תודה ועונה
25/11/2018 | 15:04
1
117
אין לי כלום נגד מכירה עם מתווך. אך מניסיון, חוששת ממצב שבו קונה שמעדיף לקנות מפרטי חותם הזמנת תיווך בגלל מסירת מידע לא מדויק על ידי מתווך ןכך קונה שהתקציב מוגבל מעדיף לקנות דירה אחרת שלא חתם עליה הזמנת תיווך. מניסיון אישי נתקלתי במצבים שמתווך מתחים על הזמנת תיווך תוך הבטחה למחיר מסויים כאשר אותה דירה מפורסמת מפרטי במחיר יותר גבוה שמעבר לתקציב.

לצפיה ב-'אז כנראה לא נתקלת במתווך מקצועי.'
אז כנראה לא נתקלת במתווך מקצועי.
26/11/2018 | 18:47
82
והניסיון שלך מוגבל במתווכים "חפיפניקים" [לא מקצועיים], אני מניח שמתווך מסוג זה הוא זמני בשוק הנדל"נ, ו...תאריך התפוגה שלו קצוב.

זו בדיוק הסיבה שמדי 3 חודשים מצטרפים לענף התיווך כ-1000 מתווכים ועוזבים כ-1,000
לצפיה ב-'איך אפשרי לדעת האם יש עיקול/חוב על דירה ללא עו"ד?'
איך אפשרי לדעת האם יש עיקול/חוב על דירה ללא עו"ד?
25/11/2018 | 12:14
1
63
בנסח טאבו לא רשום כלום על משכנתא/חוב/עיקול..

לצפיה ב-'משכנתא/שעבוד/רשם המשכונות - מה צריך לבדוק לפני רכישת הדירה ?'
משכנתא/שעבוד/רשם המשכונות - מה צריך לבדוק לפני רכישת הדירה ?
26/11/2018 | 18:41
49
באם בנסח הטאבו העדכני [נכון להיום] לא מפיעה משכנתא, אז...אין משכנתא.
יש לבדוק גם ברשם המשכונות, ובאם גם שם אין התחייבות/שעבוד, אז...אין שעבוד זכויות לבנק.
ומה שנשאר זה לבדוק עם המוכר שאכן אין כל משכנתא על הדירה.

אני רוצה להבין...
ראית דירה והיא כנראהמצאה חן בעיניך, הוצאת נסח טאבו וראית שאין שעבוד לבנק, האם שאלת את בעלי הדירה לגבי המשכנתא ? שעבוד ?
במידה ואתה מתכוון להמשיך הלאה עם הדירה [למו"מ ] האם לא הגיע הזמן לקחת עו"ד מטעמך ?
האם בדקת/שאלת לגבי תוספות בניה שבוצעו כדין, או שלא ?

לצפיה ב-'האם לחפש עו"ד מקרקעין למכירת דירה מהאינטרנט?'
האם לחפש עו"ד מקרקעין למכירת דירה מהאינטרנט?
25/11/2018 | 22:18
2
58
איפה אפשר למצוא מישו שאפשר לסמוך עליו שהוא טוב? יש אתר מסוים?
כי ל האינטרנט מלא בפרסומים, השאלה מה הם שוים? יש מקום ספציפי שידוע שאפשר לסמוך לחפש שם?

לצפיה ב-'בחירת עו"ד'
בחירת עו"ד
26/11/2018 | 09:17
1
63
הדרך הכי טובה בעיני לבחירת עו"ד לייצוג בעיסקת מקרקעין היא קבלת המלצה מאדם שסומכים עליו ושמעיד שקיבל שירות מקצועי, הגון והוגן מכל בחינה: מקצועיות, ידע והתמחות ספציפית במקרקעין לצד יחסי אנוש טובים ורמת זמינות גבוהה במחיר הוגן.

לצפיה ב-'אם היה לי מישהו עם המלצהלא היתי בא לפה. באין מישהו כזה,איך'
אם היה לי מישהו עם המלצהלא היתי בא לפה. באין מישהו כזה,איך
26/11/2018 | 13:52
18
לצפיה ב-'החלפת דלתות וחלונות ישנים - השקעה מניבה או בזבוז?'
החלפת דלתות וחלונות ישנים - השקעה מניבה או בזבוז?
23/11/2018 | 19:04
10
127
קניתי דירה בת 43 שנה לצורך השקעה. הדירה ממוקמת באזור סוציו-אקונומי מאוד נמוך אבל עוברת כעת שיפוץ קוסמטי של הבנין. 
החלפתי שם צנרת ריצוף וקרמיקה.
רוב השוכרים באזור הם גברים ממוצא רוסי סטודנטים למדעים.
הדירה סובלת ממטרדי רעש ואני מתלבט אם כדאי להחליף גם חלונות ודלתות ישנים העשויים עץ כדי לשפר אטימת רעש ומראה מיושן.
אני תוהה לעצמי אם החלפתם היא השקעה שתחזיר את עצמה או בזבוז. 
- באיזה כלי כלכלי אני יכול להשתמש כדי לבדוק אם מדובר בהשקעה מניבה או בזבוז?

לצפיה ב-'הכל עניין של השקה, מחיר השכרה ומכירה'
הכל עניין של השקה, מחיר השכרה ומכירה
23/11/2018 | 19:48
9
108
להשקיע בבית זה פונקציה של מחיר שוק, מחיר שקנית, שיפצת, השכרת ומחיר מכירה

אתה צריך להבין מה מחיר השוק של הדירה, מה הצפי שלה בעתיד, מה השכירות החודשית שלך וההוצאות שלך, עלות הדלתות והחלונות ולשקלל את החזר ההשקעה שלך.

אם כבר יש לך דיירים, אז חוץ מלפנק אותם הם כבר מודעים לרעש הקיים והשכירות כנראה בהתאם

בהצלחה
לצפיה ב-'כרגע אין לי דיירים אני באמצע שיפוץ'
כרגע אין לי דיירים אני באמצע שיפוץ
23/11/2018 | 19:57
8
79
ניתן למצוא שוכר גם בלי החלפת דלתות וחלונות במחיר X וכנראה שניתן לקבל מחיר שכירות גבוה יותר לאחר אטימת רעש ושינוי מראה הדירה.
אני פשוט מחפש עצה ממשקיעי נדלן מנוסים - איך אתם מקבלים החלטות בנושא בחינת כדאיות השקעה בשיפוץ?
לצפיה ב-'אתה חושב שאנשים ישלמו יותר?'
אתה חושב שאנשים ישלמו יותר?
23/11/2018 | 20:26
7
182
על החלפת הדלתות והחלונות = רעשים?

אם כן כמה יותר? כמה עולה לך החלפת הדלתות והחלונות?

סתם לדוגמה נגיד שמישהו ישלם 100 שקל יותר בשביל זה, והחלפתם תעלה לך 7000 ש"ח
תוכל להזדכות על ההוצאה, מצד שני על בסיס 100 ש"ח כפול 12 חודשים ייקח לך 5 שנים להחזיר את ההשקעה, מצד שני גם על ה 100 ש"ח אתה משלם מיסים.

אם תקח 200 יותר (ושוב מדברים על חלונות ודלתות) אז החזר ההשקעה שלך יהיה שנתיים וחצי. שווה? רק אתה יודע, אם אתה לא מתכוון למכור את הדירה ב 10 שנים הקרובות אז אולי שווה. אבל אם אתה עוסק עם חתך סוצוי אקונומי נמוך, אז המטרה שלהם זה שכירות זולה.

בהצלחה
לצפיה ב-'כמדומני כלל אצבע להשקעה בנדלן '
כמדומני כלל אצבע להשקעה בנדלן
23/11/2018 | 20:58
6
127
שדירה מתאימה להשקעה אם השכירות מחזירה את עלות הדירה בתוך 25 שנה או פחות. (מחלקים רווחים משכירות שנתית בעלות הדירה ומצפים ל0.04 ומעלה)
(מבלי לקחת בחשבון רווחים או הפסד מעליית ערך)
אולי כלל האצבע הזה מתאים גם כאן: אפשר לחלק את התוספת המוערכת בשכירות, במחיר החלפת דלתות וחלונות.
ומכיוון שפה אין ציפיה לרווח נוסף בגין עליית ערך הדלתות/חלונות אלא דווקא לירידה בערכם, ניתן לקבוע כדאיות להשקעה אם יחזירו את עלותם בתוך 15 שנות שכירות.
מה דעתכם?

לצפיה ב-'אפשר ואפשר'
אפשר ואפשר
23/11/2018 | 21:10
5
95
אפשר לנסות לחשב בהרבה מאוד דרכים
מה קורה אם לא מוכר את הדירה בעוד 25 שנה?
מה קורה עם יש פינוי בינוי?
שיפוץ הוא עניין אישי, האם בוצע שיפוץ מקצועי או אישי (החזר השקעה לעומת רצון המשקיע לדירה יפה)

סתם לדוגמה יש לנו דירה חדשה מקבלן, שדרגנו את הדלתות לרמה הכי גבוהה שיש כזו שנגד מים, רעש וכו' חייב לציין בדירה הקודמת הדלתות היו בנות 25 שנה כמעט ללא בעיות, בדירה החדשה כל הדלתות נתקעו, היו צריכות להיפרץ, והתעקמו בתוך שלוש שנים.

הכל באופן יחסי בחיים
לצפיה ב-'תודה לך! ואשמח גם לעוד תגובה ממשקיע נדל"ן שמחזיק מעל 3 דירות'
תודה לך! ואשמח גם לעוד תגובה ממשקיע נדל"ן שמחזיק מעל 3 דירות
23/11/2018 | 21:25
4
79
להשקעה
לצפיה ב-'תשובות מנסיון'
תשובות מנסיון
23/11/2018 | 23:34
1
151
הדלתות החדשות של היום הם זבל מוחלט (לא אזכיר שמות אבל כל החברות המפורסמות), הדלתות הישנות שלך מעץ מלא פי 100 יותר איכותיות מכל דלת שתשקול לקנות (ואני מניח שאתה לא הולך לקנות דלתות של סקריניו ב5000 ש"ח+ לדלת). אפשר לחדש אותם אם תרצה כלומר צביעה חדשה בצבע שמן והחלפת זכוכית שבורה/מכוערת בזכוכית חדשה.

לגבי חלונות, שמע, אין ספק שהחלונות החדשים מאלומיניום הם בליגה אחרת מהחלונות הישנים אבל חלונות זה דבר יקר מאד, לא פעם הם מהווים את אחד המרכיבים הישנים בשיפוץ.
קח בחשבון שחלונות הכי פשוטים היום (קליל 7000) זה סדר גודל של עלות של 700 ש"ח למ"ר + מע"מ וזה לא כולל פירוק החלון שלך, תיקוני טיח/צבע, החלפת סף חלון, תריס או רשת נגד יתושים.

אני בספק רק אם מישהו ישלם לך יותר בגלל שהחלפת חלונות ו/או דלתות.
מה שכן גם פה אפשר לחדש את החלונות הקיימים בשכבת צבע, החלפת זכוכיות, שימון וסידור מסילות וכו'
יצא לך הרבה יותר זול מחלונות חדשים ועם איש מקצוע טוב עושה לך את העבודה אז גם יכול לצאת מאד אסתטי.

עוד משהו שהייתי שוקל זה בהנחה ויש לך תריסי פלסטיק בחלונות זה להעיף אותם לפח ולשים וילונות (אפילו פשוטים) במקום, זה נותן מראה הרבה יותר מודרני ויפה לבית וגם מכניס יותר אור.

לצפיה ב-'תודה רבה! תשובה מקצועית.'
תודה רבה! תשובה מקצועית.
24/11/2018 | 16:09
37
לצפיה ב-'לא מחזיק 3 דירות להשקעה'
לא מחזיק 3 דירות להשקעה
25/11/2018 | 10:23
130
גרתי פעם בדירה רועשת - זה היה סיוט עלי אדמות.
לא כל דבר חייבים להסתכל רק מהצד הכספי - האם אתה היית רוצה לגור בדירה רועשת?
אם הבניין לא עומד לעבור תמ"א או פינוי בינוי בקרוב, אפשר להחליף לחלונות כפולים שמבודדים רעש וגם קצת טמפרטורה.
יכול להיות שתוכל להשכיר ביותר כסף וגם אם לא תוכל להשכיר ביותר כסף, תוכל למצוא שוכרים יותר טובים ואם תרצה למכור את הדירה תוכל לדרוש יותר כסף.
אם אין לך הרבה כסף להחליף את כל החלונות, אפשר לשקול להחליף רק בחדר אחד או שניים.

לצפיה ב-'יתכן ואין לך ברירה'
יתכן ואין לך ברירה
27/11/2018 | 07:54
57
אם הדירה בתל אביב, אז יתכן והיא תושכר עם עם חלונות ודלתות ישנים
אם הדירה בחיפה - שם יש תחרות עזה בין בעלי הדירות, ואין לך ברירה. זו לא ברירה בין להשכיר ב2300 ללהשכיר ב2500 זה פשוט ברירה בין להשכיר ללהשאיר ריק.
אישית, הייתי מחליף דלתות וחלונות מעץ מלא למשהו יותר קל לתחזוקה ומסנן רעש. זה הוצאה חד פעמית ומאוד שווה.  אלא אם הבניין לשימור ובאיזור יקר אז אולי אפשר לקחת פרמייה על דלת/חלון היסטורי אבל זה מצריך שיקום ותחזוקה. לא ממליץ.
וכן, יש לי יותר מ3 דירות.

לצפיה ב-'מה עדיף כלכלית- קנית דירה של פינוי בינוי, או תמא 1 רק הרחבה?'
מה עדיף כלכלית- קנית דירה של פינוי בינוי, או תמא 1 רק הרחבה?
25/11/2018 | 00:42
51
מבחינת כלכליות והשקעה מה עדיף מביניהם?
ומעוד בחינות נוספות שלא קשורות לכדאיות כלכלית, מה העדיפה מביניהם? 
לצפיה ב-'האם מתווך יכול להחתים קונים בלי הזמנת תיווך מצדי?'
האם מתווך יכול להחתים קונים בלי הזמנת תיווך מצדי?
20/11/2018 | 16:57
5
106
האם ייתכן מצב שבו אני מראה דירה למתווכים ותא מסכמת כלום עם מתווך. המתווך מחתים לקוח על הזמנת תיווך עם הבטחה למחיר יותר זול ממה שאני מבקשת  ואז בעצם לקוח מחוייב בדמי תיווך במידה שיקנה את הדירה? כלומר עצם זה שאני מראה דירה למתווכים - האם קיים בזה סיכום או בעיתיות עבורי? אדגיש שבשלב זה מבקשת מחיר בטווח הגבוה ובעתיד ברור שאוריד מחיר בעצמי אם לא אמכור במחיר שמבקשת ( עם הנחה קטנה). כלומר עכשיו יש מתעניינים אבל לא רבים. בטוחה שעם הורדת מחיר יהיו יותר מתעניינים. הביקוש קיים, אך הוא פונקציה של מחיר.
לצפיה ב-'כל עוד את לא חותמת להם על הזמנת שירותי תיווך'
כל עוד את לא חותמת להם על הזמנת שירותי תיווך
21/11/2018 | 11:37
71
ומבהירה להם את הדבר, אני לא רואה כל בעיה.
לצפיה ב-'נפריד בין שני דברים'
נפריד בין שני דברים
21/11/2018 | 12:19
93
1. מבחינתך המחוייבות לתשלום למתווך תקום אם תחתמי על הסכם עימו.
2. למתווך מטעם הקונה יהיו מן הסתם מוטיבציות מעורבות. חלקן תואמות את שלך למשל הרצון להגיע למחיר מוסכם שיביא לעסקה וחלקו שונות משלך כפי שהזכרת. בסוף ההחלטה למי למכור ובכמה היא שלך. אם את מודעת לעניין ושוקלת את החלטותיך בשום שכל איני רואה בעיה.

לצפיה ב-'התייחסות לעניין המחיר והמתווכים.'
התייחסות לעניין המחיר והמתווכים.
21/11/2018 | 13:26
2
99
ראשית, איני מתיימר להכירך או את אופייך, אבל מהמשתמע בשאלותייך עולה בליבי תמונה שלא מחמיאה לך, באם אינך רוצה לשלם דמי תיווך למתווכים מדוע את מעסיקה/מפעילה אותם [בחינם].
את רוצה את שירותי התיווך אבל לא מוכנה לשלם [כנראה שזה מחמיא לך שהם רודפים אחריך] , נכון...יש מתווכים מהשוליים שיסכימו לעבוד עבורך בחינם, אבל הם לא העילית של המתווכים.

את כל הזמן עוסקת בעניין המחיר שקבעת לדירתך, בכלל למתווך מטעמך אסור לקבוע סף מחיר הנמוך ממה שקבעת ולכל היותר יוכל לומר לרוכש פוטנציאלי מטעמו שהמחיר הסופי יקבע במו"מ.

מתווך ששמעת ממנו או מהלקוח שלו שהציע מחיר נמוך מהמחיר שקבעת, עלייך לגרש מדירתך ולומר לו שלא יחזור יותר.

עניין המחיר :
לדירות המצויות בשוק למכירה יש מחיר "תפוגה" הקרוי בסלנג של המתווכים "דירה שנשרפה" כלומר דירה שנחשפה תקופה ארוכה במחיר גבוה, שוק הרוכשים מכיר/שמע/ראה וכבר לא יחזור לראות את הדירה, היא "שרופה" מבחינתו.

ולכן הורדת מחיר מטעמך לאחר חשיפה ארוכה לא תועיל, הרוכשים הפוטנציאליים מחפשים תמיד את הדירה הבאה שטרם ראו ושביכולתם לרכוש בתנאים מסויימים, הם לא ישובו לדירתך, אלא עם היתה הפסקה ארוכה במכירה שמצביעה על כשלון המכר והדירה תצא שוב לפרסום לרוכשים חדשים ובמחיר נמוך מהקודם.

תמחור דירתך אמור להקבע ע"י מחיר ממוצע של דירה דומה באיזור המגורים עם שילוב תנאים נוספים כמו שיפוץ, כיוונים, קומה, מראה הדירה וחזות הבניין, וועד מאורגן, מעלית, חנייה , קרבה לאיזור מסחרי ועוד...
ניסיון להערים על מאפייני המחיר הממוצע לא יצלח בדר"כ כי הרוכשים הממוצעים מנוסים ומבצעים בדיקות מחיר כל הזמן, גם הסכמה לסיור בדירתך לא מצביע בהכרח שהם יגיעו לשלב בו יגישו הצעה אלא אם התמחור הסופי יתאים ליכולתם והדירה בכלל תמצא חן .

לסיכום, כפי שכבר ציינתי גם בשאלותייך הקודמות, מתווך שלא נחתם איתו הסכם שכר טירחה אינו זכאי לדמי תיווך...נקודה.
המחיר הממוצע לדירתך [התואם את העקרונות שהוצגו כאן] שיקבע על ידך הוא זה שיביא למכירת הדירה, ומחיר מופקע ירחיק קונים מדירתך.  

לצפיה ב-'עונה'
עונה
23/11/2018 | 05:55
1
51
קיבלי פניות ממתווכים. אף מתווך לא היה בדירה. לכולם עניתי בנימוס שבשלב זה רוצה לנסות למכור לבד. מתווכים רבים ביקשו להגיע לראות את הדירה , בלי התחיבות מצדי, למרות שאמרתי להם שבשלב זה לא מעוניינת בשירות של מתווך.
נהגתי ביושר, לא ברור לי למה אתה חושב שאני רוצה להיעזר במתווך ותא לשלם לו שכר.
מנסה להבין למה מתווכים רבים מבקשים להגיע לראות את הדירה למרות שאמרתי להם בצורה ישירה שבשלב זה לא מעוניינת במתווך והאם בכך קיים עבורי חיסרון או קיימת בעיתיות.
לצפיה ב-'את צריכה לעשות הבדלה'
את צריכה לעשות הבדלה
23/11/2018 | 19:36
48
מתווך עובד עם מוכרים וגם עם קונים

עקרונית מה שהם רוצים זה לראות את הדירה ולשווק אותה לקונים שלהם ולקחת מהם דמי תיווך ולא ממך

מצד שני מרבית המתווכים בארץ משתמשים בתרוצים של יש לי קונה, על מנת להגיע אליך פיזית ולנסות להמיר אותך ללקוחה עם כל מיני סיסמאות של "יש לי קונה" ואם אני מביא אותו אני רוצה גם דמי תיווך ממך ואולי לא.

כל עוד לא חתמת על כלום אין לך התחיבות בפני המתווך, אם זאת שימי לב, ברגע שמתווך מפרסם את הדירה שלך לקונים הם בד"כ מנסה לנעול אותם בחוזה תיווך לקנייה לפני שהם יראו את הדירה וככה את יכולה לאבד רוכשים פוטנציאלים.
לצפיה ב-'ביטול דמי תיווך ותשלום'
ביטול דמי תיווך ותשלום
22/11/2018 | 20:07
53
שלום לכולם, כיצד מתווכים מתמודדים עם 2 אפשרויות

חתמתם על בלעדיות - לאחר שבוע מתקשר הלקוח ורוצה לבטל את התיווך, אומר שהוא לא רוצה למכור יותר את הנכס.

האם תבקשו החזר הוצאות? אם כן אלו? מה קורה עם אחרי שבוע הוא חוזר למכור את הדירה? 

2. חתמתם על בלעדיות - לאחר שבועים הלקוח מתקשר ואומר תקשיב קרוב משפחה שלי / שכן רוצה לקנות ממני את הבית ישירות ואני רוצה לבטל את ההסכם ביננו.

האם בגלל הזמן הקצר תסכימו ואם כן באיזה מחיר? ואם לא מה הסיכוי שהלקוח ישלול כל לקוח בעתיד / גמישות

תודה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שחר לרום-השקעות נדל
שחר לרום
פורום שמאות מקרקעין
פורום שמאות מקרקעין
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה