לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2329823,298 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה שמסקרנת אותי '
שאלה שמסקרנת אותי
15/01/2019 | 18:22
83
איפה ניתן להציב קרוואן איזה אישורים צריך על איזה קרקע ניתן להניח באופן חוקי ?
האם ניתן לרכוש קרקע במחיר זול ולהניח את הקרוואן איך עושים חיבורים לחשמל מים ל קרוואן ?
סתם מסקרן אותי !

לצפיה ב-'תמ"א 38 גבעתיים – בונים למען העתיד'
תמ"א 38 גבעתיים – בונים למען העתיד
15/01/2019 | 17:39
40
היי חברים קראתי כתבה מאוד מעניינת וטובה !!
אני אישית הפקתי ממנה מידע מאוד שימושי 
לצפיה ב-'האם יש דרך לקנות חצר של בניין משותף ע"י צד ג'?'
האם יש דרך לקנות חצר של בניין משותף ע"י צד ג'?
14/01/2019 | 21:56
37
אנחנו מעוניינים לקנות חצר של בניין משותף, בכדי לבנות שם גן ילדים. הדיירים מעוניינים למכור. האם יש דרך משפטית לקנות את זה בצורה שאכן תרשם על שמנו?
לצפיה ב-'שכירות לתקופה של שנתיים+שנה אופציה'
שכירות לתקופה של שנתיים+שנה אופציה
14/01/2019 | 17:39
2
61
האם יש בעיה שהחוזה הוא לשלוש שנים ?
האם יכולים לראות בה כשכירות מוגנת,אף על פי שבחוזה נאמר
כי השכירות אינה מוגנת?
תודה
לצפיה ב-'אין שום בעייה להשכיר לתקופת הזמן שציינת.'
אין שום בעייה להשכיר לתקופת הזמן שציינת.
14/01/2019 | 21:01
1
45
ובלבד שיוגדר בחוזה מעמדו של השוכר לתקופת השכירות, כנדרש בחוק.

אני ממליץ לך לא לוותר על שירותיו של עו"ד.
לצפיה ב-''
15/01/2019 | 09:39
לצפיה ב-'מבקש לדעת מה מחיר שצריך לשלם עבור פיתוח תשתית למגרש בחולון'
מבקש לדעת מה מחיר שצריך לשלם עבור פיתוח תשתית למגרש בחולון
14/01/2019 | 14:14
30
שלום רב ,

מבקש את עזרתכם , יש מגרש בגודל של 350 מטר בחולון שמעוניין לקנות , ובכדי לשערך אם יש לי מספיק כסף מבקש לדעת מה הסכום שצריך לשלם בכדי לשלם על פיתוח התשתית כגון מים, ביוב , חשמל . יש במגרש עמוד חשמל , האם מישהוא יודע כמה חברת חשמל לוקחת בכדי להזיז אותה.

המון תודה 
יוסף
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
11/01/2019 | 10:00
11
164
היי רציתי לדעת בקניית דירה חדשה או יד שניה יהיה הכי כדאי לתת לעורך דין מפולפל לעשות את העסקה בשמי ולהוזיל עלויות?
תודה
לצפיה ב-'במודיעין 144 תבקש רשימה של עורכי דין מפולפלים'
במודיעין 144 תבקש רשימה של עורכי דין מפולפלים
11/01/2019 | 10:46
7
82
או בקצרה, עורכי דין מפולפלים שיודעים את העבודה, ויכולים לעזור לך
לא יעבדו אם סתם אחד מהרחוב , הם עובדים עם טייקונים שמשלמים להם המון.
מה שיש לך זה סתם עורכי דין חסרי תועלת שהם בעצם פקידים
לצפיה ב-'היי'
היי
11/01/2019 | 13:44
3
65
ברור שאני לא מדבר על השורה  הראשונה של עורכי דין עם שכר טרחה גבוה ,אני מדבר על חיסכון משמעותי  ששוה לשלם את השכר טרחה ולדעת שחסך לי לא מעט..
לצפיה ב-'עו"ד לא אמור לספק לך את השירות הזה'
עו"ד לא אמור לספק לך את השירות הזה
12/01/2019 | 13:23
2
55
שלום אלון
באופן כללי עו"ד לא אמור לטפל בצדדים הכלכליים של העסקה, תפקידו הוא לבדוק שתקבל את מה ששילמת עליו.
במקרים פרטיים בהחלט אפשרי שעו"ד יחלץ אותך מתסבוכת עסקית שבצידה היה עלול להיגרם לך נזק כלכלי משמעותי.
לצפיה ב-'כיום'
כיום
13/01/2019 | 06:01
1
34
למי כדאי לעשות את המשא ומתן לחסוך לי יותר עלויות בקניית הבית?
תודה לך
לצפיה ב-'תפקידו של עוה"ד הוא לדאוג לצדדים המשפטיים של העסקה '
תפקידו של עוה"ד הוא לדאוג לצדדים המשפטיים של העסקה
15/01/2019 | 17:48
19
ברוב המוחלט של המקרים עוה"ד לא עורך את המו"מ על סכום העסקה.
יש יוצאים מן הכלל כמובן אבל שירות כזה מתומחר אחרת משירות משפטי של ייצוג בעיסקה גרידא.
לצפיה ב-'את מגבעתיים?'
את מגבעתיים?
11/01/2019 | 17:46
27
לצפיה ב-'הבת של אדית?'
הבת של אדית?
12/01/2019 | 21:28
19
לצפיה ב-'אז?'
אז?
23/01/2019 | 14:49
15
לצפיה ב-'מי אחראי למו"מ לרכישת דירה ?'
מי אחראי למו"מ לרכישת דירה ?
11/01/2019 | 17:00
2
74
לא מתפקידו של עו"ד בכלל ובפרט לעסוק במו"מ במקומך בנוגע לקביעת מחיר סופי לדירה, אתה כרוכש צריך לבצע את המו"מ ולאחר שנקבע מחיר סופי, מועד הפינוי, צורת התשלומים, האביזרים שנשארים, מועד העברת המפתח/מסירת הדירה.

או אז נכנס לתפקידו עוה"ד שיכול להמליץ על דרכים שונות להקטנת הסיכון שלך ולהביא אותך בדרך המלך לרישום הבעלות באותה דירה, החלפת טיוטות, תשלומי המיסים וכו'.

מתווך הגון ומקצועי כן יכול לסייע במו"מ לרכישת דירה.
לצפיה ב-'היי'
היי
13/01/2019 | 06:02
1
39

למי כדאי לעשות את המשא ומתן לחסוך לי יותר עלויות בקניית הבית?
תודה לך

לצפיה ב-'לך...אתה הוא בעל ההון ורק אתה יודע מהם גבולותיך הפיננסים.'
לך...אתה הוא בעל ההון ורק אתה יודע מהם גבולותיך הפיננסים.
13/01/2019 | 10:15
114
אף אחד לא יכול להחליף אותך בנקודות המחלוקת לקראת חתימה.

לאחר שביקרת בנכס במיועד, בחנת את מחירו אל מול יכולותיך הפיננסיות, בחנת את מרכיב המשכנתא וההחזרים, מצאת את הנכס מתאים ליכולותיך הכספיות, קבעת מועד עם המוכרים למו"מ כדי לבחון אפשרות להתמקח כמקובל על כל מרכיבי הנכס ומחירו הסופי, או אז בשלבים הסופיים של המו"מ אתה יכול להסתייע ביעוץ של אנשי מקצוע [עו"ד מטעמך , מתווך שאתה סומך עליו, אחר...] 

אין תחליף למעורבותך האישית בהליך הרכישה של נדל"נ שהינה ההשקעה הגדולה ביותר של אדם ממוצע לביתו. 

אני מניח שאינך "פילנטרופ" שמחזיק סוללת עו"ד שרוכשת נכסים ב"נאמנות" עבורך.
לצפיה ב-'תרמית מקרקעין באדמות פ'.חנה,כפר יונה נחשפות במחוזי חיפה. '
תרמית מקרקעין באדמות פ'.חנה,כפר יונה נחשפות במחוזי חיפה.
11/01/2019 | 16:26
64
הסיפור מתחיל לפני עשרות שנים כשמשפחה עשירה מצרפת בעלת עשרות רבות של דונמים שבבעלותה חברה בע"מ רשומה בארץ כשאיש אמונם הוא רוא"ח מחיפה , בהמשך צורף בנו גם הוא רוא"ח כבאי כוח הבעלים לנהול הקרקע ותשלום המיסים הנדרשים.

במועד מסויים מחליטים האב ובנו לבצע קנוניה במקרקעין, מצרפים מתווך קרקעות ומשכנאים את נציגי המשפחה בצרפת למכור כ- 200 יח"ד קרקע שהופשרו בפרדס חנה ובכפר יונה, הנוכלים מספרים לבעלי הקרקע בצרפת שעל הקרקעות חל מס רכוש של 10 אחוז בשנה כשמדי שנה הוא עולה בעוד 10 אחוז ותוך 10 שנים שווי המס יהיה גבוה משווי הקרקע, הם גם נותנים הערכת מחיר נמוכה בכ-40 אחוז משוויה השמאי של הקרקע, מקבלים יפוי כוח למכור לצדדי ג' , ומכאן מתחיל סיפור קפקאי של מעשה נוכלות לשמה כשלושת הנוכלים מכניסים לכיסם רווחים בשחור של עשרות מיליוני ש"ח.

רצה הגורל ורוכשים פוטנציאליים עוקפים את חבורת הנוכלים, מאתרים את בעלי הקרקע ומספרים על מעשי הנוכלות, מכאן מתגלגל הסיפור עד לתביעה ולפסה"ד שלפניכם. 

בפסה"ד בית המשפט הורה לנתבעים 1 – 3 לפצות את התובעים בגין מעשי תרמית, גזל והפרות האמון שנעשו על ידיהם במהלך מכירת המקרקעין ששייכים לתובעים. נפסק, כי הנתבעים 1 ו-2 מיופי כוח ובעלי תפקידים מטעם התובעים והנתבע 3 – מתווך מקרקעין, ביצעו כנגד התובעים שורה של עוולות נזיקיות.

הנתבעים 2-1, הם אב ובנו שטיפלו בנכסי התובע 2 בישראל. הם מיופי כוח ובעלי תפקידים בתובעת 1 – החברה ומי שפעלו למכירת המקרקעין, באופנים שונים. נתבע 3, הוא מתווך אשר הנתבעים 1 – 2 נעזרו בו לשם מכירת המקרקעין. לב לבה של תובענה זו הוא, כאמור, עוולות תרמית וגזל שביצעו הנתבעים 1 – 3 כלפי התובעים (בנוסף להפרות אמונים).
.
בית המשפט פסק כדלהלן:
הוכח כי הנתבעים 1 ו-2 הציגו בפני התובעים מצג כוזב בעניין המס שיחול על המקרקעין לאחר הפשרתם וזאת – בכוונה שהתובעים יפעלו על פי ההיצג וימכרו את המקרקעין. נמצא כי התובעים האמינו למצג זה, הוטעו על ידו ובשל כך החליטו למכור את המקרקעין, 
מצגים כוזבים נוספים הוצגו על ידי הנתבעים 1 ו-2, לתובע, בין היתר באשר לשווים הריאלי של המקרקעין; באשר לתשלומים שרוכשי המקרקעין מוכנים לשלם עבורם. חלק מהמצגים הכוזבים נעשו במחדלים – בהסתרת עובדות מהותיות מהתובעים. בנסיבות הוכח, כי התמלאו אפוא כל יסודותיה של עוולת התרמית לגבי נתבעים 3-1.
גם יסודות עוולת הגזל התמלאו. הנתבעים 1 ו-2 גזלו את המקרקעין מהתובעים וביחד עם נתבע  3 מכרו אותם לאחרים. בכך שללו הנתבעים את המקרקעין מהתובעים (אשר לא חפצו למכרם) וכן גזלו מהתובעים חלק מערכם הריאלי, תוך שהם נטלו לכיסם סכומים נכבדים ביותר. אין ספק כי זהו גזל.
כן רכשו הנוכלים 11 מגרשים פרטיים בידי הנתבע 3 וילדיו, מעשה המהווה עשיית עושר ולא במשפט.

מהראיות עולה, כי הסכומים אשר הנתבע 3 היה אמור לקבל מקורם בהסכמים אשר הוסתרו מהתובעים לא היו דמי תיווך או דמי ייזום, אלא סכומים שנגזלו במרמה מהחברה – בעלת המקרקעין.
נתבע 3 הוא המתווך - חב נתבע זה חובות תום לב וחובת נאמנות, כלפי הבעלים של המקרקעין, גם מכוח חוק החוזים (חלק כללי) וגם מכוח חוק המתווכים.
הנתבע 3 עשה במקרקעין, כבתוך שלו ופעולותיו, כפי שהתגלו מהראיות, נעשו תוך הפרה בוטה של החובות המוטלות עליו על פי חוק המתווכים, שגם הן – חובות נאמנות הן;

באשר לאחריותם של הנתבעים 1 – 2 – נושאי משרה בחברה – כל שנאמר בעניין אחריותו של הנתבע 3, כמי שחב חובות נאמנות לבעלים, נכון גם לגבי הנתבעים 1 ו-2 וביתר שאת, שכן הנתבעים 1 – 2 היו מורשי חתימה, מיופי כוח לטפל בעסקיהם בישראל ולמכור את המקרקעין ונושאי משרה בתובעת 1. הנתבעים 1 – 2 הם שלוחים של התובעים וכן נאמניהם וחלה עליהם חובת נאמנות כלפיהם, בהתאם לאמור בסעיף 8 לחוק השליחות ופקודת החברות.

פסה"ד במלואו בקובץ המצורף.

============================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914

לצפיה ב-'כשגדול הספקנים מקבל רגליים קרות ולא מגיע'
כשגדול הספקנים מקבל רגליים קרות ולא מגיע
10/01/2019 | 12:20
8
178
נכון, היה אתמול גשם...
נכון, היה גם קר...

אבל היו כאלו (ואפילו לא בודדים) שראו לנכון, לבוא לשאול, להתעניין וכמובן גם לשאול שאלות קשות ולהטיל ספקות.

הכי מוזר היה שגדול הספקנים, מי שמחזיק בספקנות גדולה אך בגאווה גדולה כנגד השעקות בנדל"ן, ידע לנפח חזה, להגיב בשופוני י'אנס, משום מה לא הגיע

ציפיתי לשאלות נוקבות.
קיוויתי לדיון פורה עמוק ועשיר.
ערגתי לדיון מעשיר ומאתגר.

אך גדול הספקנים לא הגיע, הוא ידע להיות פאסיב אגרסיב, אך כשצריך להיות אגרסיב בפועל, עין מול עין, מתבר שהוא רק גיבור מקלדת ותו לא. העיקר שיש סיפורים לרוב על אבו אחמד וחבריו מתקופת המנדט שקנו קרקע בצד המוצל של הר המנוחות.

אז על מה דיברנו בהרצאה שהיתה פתוחה לקבל הרחב:
דיברנו על תפקיד המפתח שמהווה המשקיע, ועל כיצד הוא מאגד סביבו את כל שחקני המפתח בהשקעות נדל"ן.
דיברנו על מערכת יחסי הגומלין בין המשקיע ל....

קונה, מוכר, שמאי, מתווך, בנק, יועץ משכנתא, קבלן שיפוץ,שוכרים, עו"ד ועוד..

גם דיברנו כיצד האינטרסים של כולם משתנים כאשר אתה מצוי בכל אחת מהפוזיציות של מוכר/קונה.

נתנו גם דוגמאות לכמה עסקאות אמיתיות שבוצעו, עם שמות ופירוט כל העסקאות ודיווחי המס והרווחים האמיתיים, כדי שחס וחלילה יחשבו שאנו מספרים גוזמאות.

כי אנו דוגלי באמרה: שמעשים רמים מדיבורים

דיברנו גם מה ההבדל בין המשקיע הממוצע, לבין הנבחרת המצומצמת של המשקיעים המתוחכמים שעושים הרבה מעבר למשקיע הממוצע וכיצד ניתן להיות משקיע מתוחכם.

לא נורא.... אולי הוא יבוא בפעם הבאה.
הציפיה היתה גדולה, מאחר ויש לו ידע מעמיק ונרחב (הדגשתי שלא יתבעאס), לכן באמת סקרן אותי לדעת מה הספקות שלו.

מעניין אתכם, ללמוד לעשות נדל"ן ממשקיעים שעשו ועושים זאת, מלאו פרטים בקישור, ונלח לכם את המידע, ספקנים מתקבלים בברכה.

משקיע בב"ש

לצפיה ב-'כי אנו דוגלי באמרה: שמעשים רמים מדיבורים'
כי אנו דוגלי באמרה: שמעשים רמים מדיבורים
10/01/2019 | 22:37
4
104
שכחת א
מעשים רמאים מדיבורים.

נוכלים סופם בבית הכלא.
לצפיה ב-'מסכים ב- 100%'
מסכים ב- 100%
14/01/2019 | 21:54
34
רמאים ונוכלים ראוי שישבו מאחורי סורג ובריח.

מעשים אכן רמים מדיבורים, אשמח אם תרצה לאתגר זאת בחובת ההוכחה אם אתה יודע לקרוא בין השורות.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'רק אני פספסתי את הקשר בין דוגלי לבין השקעות נדל"ן?'
רק אני פספסתי את הקשר בין דוגלי לבין השקעות נדל"ן?
16/01/2019 | 18:00
2
24
לאייאמס יש קשר גם או שלא?
לצפיה ב-'וזה נכתב ע"י מי שנובח על העץ הלא נכון '
וזה נכתב ע"י מי שנובח על העץ הלא נכון
17/01/2019 | 09:58
1
22
גדול.....
איך פספסתי את זה, כנראה שנהיה שיכור מרוב אספרסו.

אגב, נתת לו קרדיט, דוגלי הרבה יותר נחות מאייאמס (שזה מזון חתולים) מתוצרת יוקונובה.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'יצא המרצע מהשק והראת שאתה זבל שלא ראוי לאמון'
יצא המרצע מהשק והראת שאתה זבל שלא ראוי לאמון
17/01/2019 | 14:32
9
לצפיה ב-'ההרצאה שלך משעשעת אותי ואין בה שום מידע לשימושי האישי.'
ההרצאה שלך משעשעת אותי ואין בה שום מידע לשימושי האישי.
10/01/2019 | 23:49
2
139
אז הפכת למרצה כמו "רבים וטובים" שמאסו בסיפורי השקעות . פתחו מרכזי הכשרה להשקעות, וממליצים לאחרים מניסיונם המוגבל, ואני...טוב, אני עסוק במתן חוו"ד למשקיעים פוטנציאליים, ועסוק מעל לראשי בקידום והשבחת עסקאות מקרקעין.

אגב...התמונה שצרפת היא משנת 2018 [כמופיע למטה מס"ד 1029] לא כדאי שתראה לנו תמונה מאתמול עם עשרות המתעניינים ?

אני גיבור מקלדת ? אולי ?

חנן... כדוק' לפילוסופיה בטח שמעת על "סיפור בלעם ואתונו"...ועל מוסר והשכל מסיפור זה.

מאז ומתמיד שעשעת אותי כשקראתי את מאמריך על השקעות, לצערי איני מאמין למירב סיפורך על השקעות בכלל ובפרט כאלו ואחרות במדינת הבלקן ואחרים.

לא באמת תיכננתי להגיע , רציתי רק לבחון את תגובתך שענתה על הציפיות [שאני עלול לתפוס מקום של משקיעים אמיתיים]

והאמת...אין לי מה לשאול אותך, דרכך אינה דרכי, ממרום שנותיי אני זהיר ולא מאמין במינופים,לכן אין לי כיום משכנתא ודרכי ברורה משלך, וגם יש לי יותר להעביר לילדי ולנכדים.

זה לא מעניין יותר ?
למטה בקובץ המצורף - דוגמה לחוו"ד שנתתי לפני מעל שנתיים על פוטנציאל מכירת קרקע באיזור נטף כשמבקש חווה"ד כבר נתן מקדמה גדולה ו...רימו אותו.

העבודה שלי מרתקת ומעניינת ולצערי איני יכול לפרט יותר מדי 

=================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914

לצפיה ב-'אני אוהב את תגובותיך- ועוד יותר לענות להן'
אני אוהב את תגובותיך- ועוד יותר לענות להן
14/01/2019 | 22:38
1
55
אפילו כתבתי תגובה עניינית וארוכה.

אח"כ נזכרתי שאמי ז"ל למדה אותי לכבד מבוגרים ממני גם אם הם לא חכמים ממני.

החלטתי הפעם להקשיב לעצתה, לכן קצרתי.

בסופו של דבר התוצאה היא- שהשתפנת ולא באת, כל השאר אלו הררי מילים.

* רק אומר שמצחיק אותי שכשאתה כותב ד"ר לפילוסופיה, אתה חושב שזה אמור להעליב אותי (חפש מאמרים שלי בגוגל סקולר בהצלבת שמי עם Intrinsically disordered proteins, תשכיל קצת....). אגב, פרשתי מעולם המדע לפני 4 שנים.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'צ'ופר באהבה גדולה'
צ'ופר באהבה גדולה
14/01/2019 | 23:15
45
המשקיע המתוחכם ואוכלוסיית ה 0.4%.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'פרוייקט גינדי "בית בפארק" באור יהודה'
פרוייקט גינדי "בית בפארק" באור יהודה
10/01/2019 | 18:44
3
195
שלום לכם,
לאחרונה הודיעו לי ש"זכיתי" בזכות לבחור דירה בפרוייקט במסגרת "מחיר למשתכן".
לצערי נשארו בעיקר דירות 6 חדרים,דופלקסים ופנטהאוזים. לא בדיוק הדירות אליהם מכוון זוג צעיר ללא ילדים עדיין.
מה שכן, יש דירת גן 3 חדרים בודדת. 
רציתי לשאול האם יש כאן דעות על הפרוייקט?
אשמח לשמוע תובנות חיוביות/שליליות

המון תודה
לצפיה ב-'אור יהודה'
אור יהודה
10/01/2019 | 22:30
2
116
זה המיץ של הזבל כמו לוד,רמלה.
זול שיעלה ביוקר כשאיכות החיים שלכם תיפגע בצורה כרונית.
לצפיה ב-'אז המיץ'
אז המיץ
14/05/2019 | 05:16
24
של האשפה.
לצפיה ב-'חוכמת ההמונים. איך הייתם משקיעים 1.5 מליון בנדלן?'
חוכמת ההמונים. איך הייתם משקיעים 1.5 מליון בנדלן?
08/01/2019 | 11:45
16
187
האפשרויות רבות:
שתי דירות של 800-900 אלף בבאר שבע ליד האוניברסיטה.
דירה באשדוד 4 חדרים (1.7-1.8 מליון)
דירה בבת ים

ההגבלות הן לא להשתולל עם משכנתא

לצפיה ב-'עוד פרטים בבקשה'
עוד פרטים בבקשה
08/01/2019 | 13:37
9
133
מה התשואה הצפויה בכל אחד מהנכסים? היכן אתה מתגורר ומה הזמינות שלך לכל אחד מהמקומות?
לצפיה ב-'עדיין בגישושים אבל תשובות של בערך:'
עדיין בגישושים אבל תשובות של בערך:
09/01/2019 | 13:12
8
149
בבאר שבע התשואה גבוהה ביותר כ4%
אשדוד ובת-ים 3%
(הערכות)
עוד אופציה קיימת בטורונטו אבל צריך לשבת על כך.
אופציות אחרות: תתנו לי אופציות אני מצפה לכך. כולל חו"ל או מניות.
אני מתגורר באשדוד ונמצא הרבה על קו אשדוד-מרכז. שותף (לא עסקה ראשונה שלנו) גר ליד אשדוד ומגיע לבאר שבע פעם בחודש.
לצפיה ב-'אלו נתוני ברוטו מאד רחוקים מהמציאות'
אלו נתוני ברוטו מאד רחוקים מהמציאות
09/01/2019 | 13:31
7
116
במציאות, לא חישבת, ולא הכנסת לחישוב של 4 אחוז תשואה שנתית
1. מסי קניה
2. מס שבח במכירה
3. דמי תיווך למתווך שימכור לך דירה או ישכיר לך את הדירה
4. עלויות לעורך דין
5. חודשים שהדירה תהיה ריקה, כשדייר יפנה, לא יכנס ישר דייר אחר, במקומות כמו באר שבע יש חודש מסויים שבהם דיירים חדשים באים, אם תבוא בחודש אחר, אולי הדירה תעמוד חודשים ריקה.
6. תחזוקה שוטפת, כאן המזגן יתקלקל, שם משהו ישבר
7. ירידת ערך , כל שנה הדירה שלך מתישנת ושווה פחות וצריכה יותר עלויות תחזוקה, לא כל שנה, אבל פעם ב10 שנים תצטרך להחליף דברים כמו ריצוף, חשמל, צנרת מים... כמה שווה דירה בת 10 או 20 מול דירה חדשה ?
8. דיירים שלא ישלמו, לא כל דייר משלם, לא כל דייר משלם בזמן, לא כל דייר יוצא כשהוא צריך.
9. מיסים עתידים, כרגע אולי אין מיסים על שכירת דירה, אבל זה ישתנה בעתיד, ישראל אוהבת לישר את השורות ואם לוקחים מיסים על כל דבר כמו בורסה, סביר שגם יקחו מס על שכירות - 25 אחוז.
בקיצור אם בממוצע השכירות במקום מסוים הוא 4 אחוז שנתי,
לך ישאר ברוטו 2-3 אחוז בלבד.

הדבר העיקרי בהשקעה בנדלן (כמו בכל דבר) זה לקנות נמוך ולמכור גבוה,
היום הנדלן לא נמצא בשיא שלו, אבל גם לא בתחתית,
מחירי הנדלן בירידה וימשיכו לרדת כי הריבית במשק עולה,
השנה יעלו לפחות פעמיים את הריבית, ככל שהריבית עולה ככה המשכנתא יותר יקרה ויש פחות כסך לקונים.
המגמה שהיתה בשנה שנתיים האחרונות תמשיך לפחות שנה שנתיים,
דירה שתקנה היום תהיה שווה 5-10 אחוז פחות עוד שנתיים
לצפיה ב-'אוקיי אבל מה את היית עושה?'
אוקיי אבל מה את היית עושה?
09/01/2019 | 17:48
5
83
חוכמת ההמונים אחרי הכל.

בלי שום קשר אליי. 1.5 מיליון מה את היית עושה?

לצפיה ב-'עדיף לא להרויח מאשר להפסיד'
עדיף לא להרויח מאשר להפסיד
09/01/2019 | 17:55
4
110
אם אתה מעריך שיש סיכוי טוב שמחירי הנדלן ימשיכו לרדת,
אז לא קונים עכשיו ,
עדיף כסף בבנק עם 2-3 אחוז תשואה על אגח סולידי,
מאשר לקנות דירה שתהיה שווה 5 אחוז פחות עוד שנה
יש היום חברות נדלן שהאגח שלהם משלם 30 אחוז בשנה.

לצפיה ב-'אני לא מעריך שהמחירים ירדו כלל וכלל'
אני לא מעריך שהמחירים ירדו כלל וכלל
14/01/2019 | 12:20
3
53
יש ויש כמובן.
תתני דוגמא לחברת נדלן ששווה להשקיע דרכה.
לצפיה ב-'אם זה מה שאתה חושב, תקנה'
אם זה מה שאתה חושב, תקנה
14/01/2019 | 13:09
2
47
אבל כל הנתונים מראים חד משמעי,
מחירי הנדלן הולכים לרדת,
שוק יד השניה היום מת, כנס ליד 2 ותראה דירות מוצאות למכירה כבר שנה,
ואין קונים, הקונים לא מוכנים לשלם את המחירים של היום,
מהיום הקניה הולכת להיות יותר יקרה כי המשכנתא תהיה מכאן יותר ויותר יקרה, בשנים הקרובות אנחנו נראה עליה בריבית.
וככל שהריבית תעלה ככה המשכנתאות יעלו והמחירים ירדו,
עליה של אחוז בריבית על מיליון שח משכנתא, אומרת עוד תשלום של 10,000 שח כל שנה,
ומי שנשבר אלו המוכרים, תסתכל על אותם מודעות, ויש אתרים שעוקבים אחרי שינוי מחיר של אותם מודעות, תראה ירידיה איטית של המחיר המבוקש,
המוכרים מבינים שאף אחד לא יקנה במחירים האלו, ומתחילים להוריד,
וזה רק ילך ויחמיר.

אתה חושב אחרת, תקנה, אבל אל תשאל אחרים, אם אתה יודע.

לצפיה ב-'אבל לא ענית לשאלת השאלות וזוהי גם הכותרת ״חוכמת ההמונים״'
אבל לא ענית לשאלת השאלות וזוהי גם הכותרת ״חוכמת ההמונים״
15/01/2019 | 07:11
26
כתבת על חברות נדלן, על איגרות חוב ועל אופציות אחרות.
מה האופציות האחרות? תני 2-3 שמות של חברות ששווה להשקיע כדי שאחקור את הנושא ואתייעץ.
זה הרעיון של חוכמת ההמונים.
לצפיה ב-'אין שום מגמת ירידת מחירים יש יציבות עם נטייה לעליית מחירים'
אין שום מגמת ירידת מחירים יש יציבות עם נטייה לעליית מחירים
09/01/2019 | 21:13
98
לשרית יום טוב, חלק מהדברים שכתבת נכונים, אבל חלק לא.

לא יודע מאיפה הבאת את הנתון של מגמה של ירידת מחירים בשנתיים האחרונות, תסתכלי באתר הלמ״ס ותיווכחי שעד שנת 2017 היו עליות מחירים ובשנת 2018 הייתה יציבות מחירים עם נטייה לעליית מחירים קלה (אם מנכים את עסקאות מחיר למשתכן). כנראה שהושפעת מהמערכת המשומנת של ״מפוצצי הבועה״.

מעבר לכך בשנת 2018 חלה ירידה בהתחלות הבנייה, מגמה שצפויה להימשך לאור הקיפאון בשוק ואי רצון של הקבלנים לבנות, דבר שיביא להמשך עליית מחירים.

לגבי הריבית הייתה עד כה עליית ריבית מזערית וחד פעמית של 0.15 אחוז וגם עלייה או שתי עליות בשיעורים כאלו וגם יתר מכך לא ישפיעו כהוא זה. עדיין יהיה מדובר בריבית ברמת שפל היסטורית.

מעבר לכך היום בדיוק פורסמה כתבה בגלובס לפיה ממילא לא נמצא כל קשר בין שיעור הריבית למחירי הדירות מאחר ויש משתנים רבים אחרים, למעשה היו מקרים של עליית ריבית ועליית מחירי דירות ולהיפך.

דווקא עכשיו בתקופת הקיפאון ניתן למצוא הזדמנויות מאנשים שחושבים כמוך שישנה מגמת ירידת מחירים. הסימנים מראים שהקפאון מפשיר והיקפי הפעילות גדלים וחלון ההזדמנויות עלול להיסגר.

לגבי תקופות של דירות ריקות- מי שעובד נכון ומחפש שוכרים מספיק זמן מראש לא נתקל בבעיה כזאת.

כנ״ל לגבי שוכרים שלא משלמים, צריך לקחת בטחונות מתאימים.

עלות תחזוקה שוטפת של דירה היא שולית.

כל שנה של המתנה ברכישת דירה משמעותה הפסד תשואה משכירות.

לצפיה ב-'השקעה בדירות מגורים מניבות - התייחסות.'
השקעה בדירות מגורים מניבות - התייחסות.
09/01/2019 | 09:51
4
141
באם כספי הרכישה מבוססים על כ-70 אחוז משכנתא ויותר, לא בטוח שהייתי הולך לעסקת רכישה להשקעה בעיקר שבהנחה שיש לך כבר דירה על שמך מדובר על מיסוי מקסימאלי.

לא ניתן לקבוע כאן בפורום איזו עסקה טובה יותר בלי לבחון את מיקום נכסי הנדל"נ, השוואת מחיר הרכישה ביחס למחיר השוק באיזור, מצב הדירות [השקעה נדרשת בשיפוץ] , גובה השכירות באיזור, זמינות וביקושים לדירות דומות באיזור, 

תמיד עליך לקחת בחשבון לאור הנקודות שהעליתי מה יקרה עם לאורך זמן ממושך הדירות יהיו ריקות ולא מושכרות.

לצפיה ב-'בלי שום קשר, מה אתה היית עושה?'
בלי שום קשר, מה אתה היית עושה?
09/01/2019 | 17:43
3
83
יש לי דירה על שמי.
1.5 מיליון זה עם אחי וכן, אני מודע למס ולתקופות שהדירות ריקות. גם נתקלתי במצבים קשים שהדייר לא יצא ולא שילם.

אבל עזוב אותי. מה אתה היית עושה?

חוכמת ההמונים כאמור.

לצפיה ב-'אני לא משקיע היכן שה"עדר" משקיע.'
אני לא משקיע היכן שה"עדר" משקיע.
09/01/2019 | 18:05
2
87
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
11/01/2019 | 11:45
66
אפשר כמה דוגמאות איפה אפשר להשקיע היכן ש"עדר" לא משקיע?
לצפיה ב-'לדוגמא'
לדוגמא
14/01/2019 | 12:18
46
איפה היית משקיע?
לצפיה ב-'יש הרבה מידע חסר'
יש הרבה מידע חסר
10/01/2019 | 12:55
89
אני חושב שהכיוון שלכם הוא נכון אך הוא עדין כלי מדי.

כשאני מייעץ לאנשים המצויים בצומת דרכים כשלכם אני מנסה להבין את התמונה המלאה:
1. גובה הכנסות בכלליות.
2. הציפיה מההשקעה.
3. מה מטרת ההשעה?
4. טווח זמן ההשקעה?
5. זמינות הכסף.
6. היבטי מיסוי
7. היבטי מינוף לייעול הכסף.
8. צמצום חשיפה לסיכון במינוף
9. צמצום חשיפה למציאות משתנה
10.... ויש עוד הרבה דברים שאני מברר.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה, אם יש שאלות קונקרטיות אשמח לסייע, ניתן לפנות אלי גם ישירות בפרטי.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'חוק פינוי בינוי – הדבר האמיתי'
חוק פינוי בינוי – הדבר האמיתי
10/01/2019 | 10:22
63
חברים חוק זה חוק 
קראתי כתבה מאוד מעניינת בנושא של פינוי בינוי ואני חושב שיש דברים שאתם חייבים לדעת בנושא 
לצפיה ב-'מחיר השכרת 2דונם חקלאי'
מחיר השכרת 2דונם חקלאי
09/01/2019 | 00:59
4
267
שלום
ברשותי 1.850 דונם חקלאי באזור טבריה מעוניין להשכיר לטווח ארוך.
א. למי פונים ?
ב. מה מקובל לדרוש עבור דונם חקלאי ?
ג. האם חלים בעת שימוש בקרקע מיסים והיטלים ומי משלם אותם        ( המשכיר או השוכר) ?
כיוון שאדמהנחקלאית שאינה מעובדת לא חלים עליה מיסים
לצפיה ב-'השכרת קרקע חקלאית - התייחסות.'
השכרת קרקע חקלאית - התייחסות.
09/01/2019 | 09:05
3
105
ככלל השכרת כ-2 דונם אדמה חקלאית פרטית אינה כלכלית לשוכר כאדמה חקלאית, רק שינוי יעודה או קבלת אישור חורג מהועדה המקומית יכול להביא לביקושים כל שהם להשכרתה, מיקומה של הקרקע חשוב ביותר, נגישות ישירה לכביש כל שהוא חיונית . 

אדמות חקלאיות מטיבם משתרעים על חלקות מקור גדולות [כ-10 דונם ועד מאות דונמים] ובעלות על קרקע ב"מושע" [שבה הזכות משתרעת על כל השטח ] אינה מאפשרת השכרתה ללא ביצוע פרצלציה/פירוק שיתוף, כלומר סימון גבולות ברור, הליך שכזה יכול להתבצע רק ע"י בימ"ש.

והחשוב מכל השכרת אדמה חקלאית נעה בסביבות 100 ש"ח ועד 1,000 ש"ח לשנה. [מחיר השכירות יכול לעלות עם יש לך אישור חורג מהועדה המקומית לשימושים שונים כמו אחסנה פתוחה .
ובתנאי שלקרקע יש גבולות ברורים לאחר פרצלציה , נגישות לכביש, וכמובן המיקום...היכן הקרקע.

במידה ומדובר על קרקע חקלאית בבעלות רמ"י או קק"ל, אזי אין כל אפשרות חוקית להשכרה .  

המיסוי תלוי בגובה השכירות.
לצפיה ב-'קרקע חקלאית להשכרה'
קרקע חקלאית להשכרה
09/01/2019 | 09:22
2
81
מדוברהבקרקע בשטח מישורי באזור מגדל כמעט 2 דונם , בצד אחד צמודה לכביש/דרך מעבר רכבים, בשאר צידייה מוקפת החלקה בחלקות מעובדות בפועל.
האדמה בטאבו פרטית, לפני המון שנים הייתה אדמת מיר"י אך רשומה כיום כאדמה חקלאית פרטית .
אין שום תכנון לשינוי ייעוד כרגע מלבד זה שכרישי נדל"ן רוכשים מסביב אדמות ....יש חלוקה מסודרת וכל החלקות באזור פרטיות
לצפיה ב-'האם השטח הקרקעי מהווה חלקה נפרדת ?'
האם השטח הקרקעי מהווה חלקה נפרדת ?
09/01/2019 | 09:37
1
71
בעיקרון, באיזור המושבה מגדל מתרחשים לאחרונה לא מעט עסקאות מכר של קרקעות שסיכויי הפשרתם שואף לאפס,[כל זמן שיש אנשים חולמים על בית צמוד קרקע ימשיכו משווקים למכור קרקעות באיזור במחירים מופרזים ]

אתה יכול להתרשם מהסביבה בה נמצאת הקרקע, שמתן אישור חריג לא ניתן, מאידך אין ביקושים לשטחי קרקע קטנים כאדמה חקלאית. [בלי להכנס לעניין של הקצאת מים וכו']

המושג אדמת "מירי" נובע מחוק הקרקעות העותמ'אני ואין לו כל משמעות בימינו אלה.

לאחרונה יעצתי לגורמים שעמדו לרכוש קרקע באיזור שאין לגביו אישור לשינוי יעוד.

לעניין "כרישי נדל"נ" ...ראית שיניים חדות וחשופות ? האם אתה לא נמנה אליהם ? או שאתה רק דולפין ?
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:06
1
30

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'מה הקשר בין תמ"א 38 לבניית מרפסות, להנהלת הפורומים הפתרון.'
מה הקשר בין תמ"א 38 לבניית מרפסות, להנהלת הפורומים הפתרון.
09/01/2019 | 09:56
19
ו...גם צריך לומר שמדובר על חברה שמקדמת את עצמה בתשלום. [פרסום ממומן]
לצפיה ב-'שאלה: שלחתי מכתב התראה ללקוח שמתחמק מתשלום'
שאלה: שלחתי מכתב התראה ללקוח שמתחמק מתשלום
07/01/2019 | 21:44
5
127
דמי התיווך שמגיעים לי על פי חוק. הכתובת של הלקוח במשרד הפנים לא נכונה. איך אני אמורה לאתר את הלקוח? לפנות למשטרה בעניין?
לצפיה ב-'תוכלי להעזר'
תוכלי להעזר
08/01/2019 | 13:38
2
108
בשירותיו של חוקר פרטי
לצפיה ב-'והוא בטוח יצליח לאתר אותו? האם החוקר הפרטי ימסור לו את מכתב '
והוא בטוח יצליח לאתר אותו? האם החוקר הפרטי ימסור לו את מכתב
08/01/2019 | 13:59
65
ההתראה? או שהוא רק מאתר כתובת? ראוי לציין שהלקוח שוכר דירה.
לצפיה ב-'מה המחיר של חוקר פרטי?'
מה המחיר של חוקר פרטי?
08/01/2019 | 14:00
64
?
לצפיה ב-'אני נעזרתי במקרה דומה'
אני נעזרתי במקרה דומה
09/01/2019 | 09:20
1
66
בחברה של מסירות משפטיות. יש להם גם חוקר שמאתר את האנשים. שולח לך את המספר בפרטי.
אני על איתור ומסירה שילמתי 750 שח
לצפיה ב-'לא צתליח לשלוח פרטי אז מקווה שזה בסדר פה'
לא צתליח לשלוח פרטי אז מקווה שזה בסדר פה
09/01/2019 | 09:23
53
ריקי  052-645-1835
לצפיה ב-'השוואה בין השקעות'
השוואה בין השקעות
08/01/2019 | 21:44
1
56
היי, אני מנסה להשוות כדאיות השקעה בין שני נכסים שונים, קרקע לבניה עתידית, ודירה שאני מקווה שבעתיד תעבור פינוי בינוי. מישהו פה יכול לעזור לי להבין איך אני משווה בין האופציות האלה? איזה גורמים כדאי לקחת בחשבון? תודה:)
לצפיה ב-'השקעה בקרקע או בדירת פינוי בינוי - התייחסות.'
השקעה בקרקע או בדירת פינוי בינוי - התייחסות.
09/01/2019 | 09:23
47
ראשית מי שמבטיח לך קרקע חקלאית שתופשר בקרוב, כדאי שלא תאמין לו , הוא בוודאי מסתיר ממך את האמת וסביר להניח שכל המצג שיוצג לך מתבסס על חצאי אמיתות. [מספיק לקרוא על מאות רוכשי קרקעות שהגישו תביעות נגד משווקי קרקעות שהבטיחו הבטחות הפשרה שפשוט לא התרחשו]

לעניין דירה ישנה באיזור שיעבור פינוי בינוי, סביר להניח שבמחיר הדירה כבר מצוי ההפרש בשווי המחיר לדירה לפני ואחרי... ולא ברור אם בכלל מצוי רווח עתידי בעסקה.

הזדמנויות עיסקיות קיימות, אך צריך לחפש אותם ב"נרות" ו...להבין היטב את שוק הנדל"נ.
לצפיה ב-'איחור במסירת דירה'
איחור במסירת דירה
08/01/2019 | 19:37
1
54
שלום,
היזם מאחר מעל 5 חודשים מהמועד החוזי במסירת הדירה. על פי חוק מכר על היזם לשלם בגין כל חודש איחור, מספר שאלות:
- האם יש לתזכר את היזם על האיחור ועל כך שמחוייב לשלם? או שנהוג לעשות זאת בעת התשלום האחרון (קבלת מפתח) וההתקזזות?
- מאחר והיזם אינו משלם כעת על כל חודש איחור, מהו המדד והריבית אליהם מצמידים את סכום האיחור?
- כיצד קובעים את הסכום החודשי (*150%)? האם יש לבקש משמאי/מתווך להעריך? או שהיזם מכתיב את הסכום?

תודה מראש
לצפיה ב-'תפנה לעו"ד מטעמך שיבצע את ההליך.'
תפנה לעו"ד מטעמך שיבצע את ההליך.
09/01/2019 | 09:41
24
מומלץ להתארגן עם עוד דיירים ולתבוע פיצוי על האיחור במסירה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
אהוד המאירי ושות'
אהוד המאירי ושות'
פורום השקעות נדל
פורום השקעות נדל"ן ביוון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה