לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'כתבה:"בעל דירה לשוכר: "לא אספוג שקל מהמס"'
כתבה:"בעל דירה לשוכר: "לא אספוג שקל מהמס"
24/08/2016 | 22:22
9
18
לצפיה ב-'שטויות במיץ'
שטויות במיץ
24/08/2016 | 22:34
7
27
מחירי השכירות אפילו בירידה, אבל חבל על הדיון.

היום גם כחלון יודע - מי שמכר פעם אביזרים לרכב - ידאג לזה שתחיה כמו כלב :)
לצפיה ב-'elvinnox לא יודע שטויות או לא שטויות '
elvinnox לא יודע שטויות או לא שטויות
24/08/2016 | 23:32
6
15
אבל כל אחד צריך לגור במקום כלשהו !

אם זה בשכירות או בדירה שיש עליה משכנתא

ובנתיים לא ראיתי הברקות ממשלות ישראל בכל התחומים.

הם מצוינים בכמה תחומים: לזהם את האוויר, להרוס את החינוך ולגרום לקריסת מערכת הבריאות !

ואחרי זה לספר סיפור שהורידו את מחיר הקוטג ושהם נלחמים ועובדים...

ושאתה יכול לדבר חופשי ב 30 שקלים.

אתה יודע בסוציולוגה קוראים לזה - תודעה כוזבת !   

לצפיה ב-'יש לך מספיק אופציות לשכירות'
יש לך מספיק אופציות לשכירות
24/08/2016 | 23:35
5
19
אני ראיתי בכמה אתרים עשרות אלפי אופציות כאלה.

היום כבר כולם יודעים: בכחלון בחרת - פנקס שיקים הזמנת :)
לצפיה ב-'יש רק מפלגה אחת שדואגת לציבור שלה ואתה יודע מי זאת?'
יש רק מפלגה אחת שדואגת לציבור שלה ואתה יודע מי זאת?
24/08/2016 | 23:38
4
7
המפלגה הזו מקיימת את ההבטחות לציבור הבוחרים שלה
דואגת להם לחינוך, למגורים על פי השקפת עולמם

לצפיה ב-'שס - זו המפלגה היחידה שדואגת לציבור הבוחרים שלה !'
שס - זו המפלגה היחידה שדואגת לציבור הבוחרים שלה !
24/08/2016 | 23:39
4
לצפיה ב-'אני סקרן מי המפלגה הזו, עד היום לא הכרתי כזו'
אני סקרן מי המפלגה הזו, עד היום לא הכרתי כזו
24/08/2016 | 23:41
2
11
מפלגה שבאמת עשתה משהו לטובת הציבור? אשמח לשמוע

היום גם הבדואים יודעים: קרקעות יש בלי סוף, אבל הממשלה תתנהג כמו קוף.
לצפיה ב-'שס דואגת יפה מאוד לקהילה שלה ! '
שס דואגת יפה מאוד לקהילה שלה !
24/08/2016 | 23:43
1
11
לצפיה ב-'elvinnox עוד משהו לדעתי כדי להרודי את המחירים'
elvinnox עוד משהו לדעתי כדי להרודי את המחירים
24/08/2016 | 23:56
5
צריך תוכנית לאומית מאוד מאוד רחבה

במידה ויקרה "תרחיש האיימים" משבר כלכלי חוסר יכולת החזר וכו וכו

המדינה תקרוס כמו שקרה ביוון בארגנטינה

המערב הפרוע יהיה פה - והמדינה לא תאפשר את התרחיש הזה בכל מחיר !

יכול להיות ששוב תהייה תודעה כוזבת יכול להיות שמספר מצומם של אנשים שיקנו דירות במחירי שוברי שוק ( אולי 5 משפחות בכל המדינה) - כחלון יערוך מסיבת עיתונאים הנה תראו איזה יופי  יש תקווה :)

לצפיה ב-'ברור ככה זה במרכז היכן שהביקוש אש..!! ...'
ברור ככה זה במרכז היכן שהביקוש אש..!! ...
24/08/2016 | 23:14
27
בכל מקרה השוכרים הם אלו שבחרו בכחלון , אז אין להם למי לבוא בטענות

חידה : כמה דירות בבנייה מאסיבית המס הזה הוסיף ? חחח

היום גם השוכרים יודעים :  בחרנו כחלון , עכשיו אין ברירה אלא לגור בפחון   :)  

לצפיה ב-'החלטנו לקנות - מפסיקים לשבת על הגדר !!'
החלטנו לקנות - מפסיקים לשבת על הגדר !!
22/08/2016 | 20:37
22
206

שלום שוב לכל הפורום הנכבד הזה,
קצת תזכורת מהפוסט הקודם שלנו : 
יצאנו מהבית לפני שנתיים בתקוות שבעתיד יהיה בסדר,  שנתיים של שכירות הלכו לפח, מחירי דירות המשיכו לעלות, ולא מספיק זה גם ריביות עלו לנו מול הפרצוף. הממשלה הזאת רימתה אותנו !הגיעו מים עד נפש ! 
יש לנו 400 אלף נכון לעכשיו, כאשר :
150K שלנו, 150K נקבל מההורים מתנה, ועוד 100K נקבל מההורים כהלוואה 
אנחנו מחפשים דירות עד 1.2M 

בהמלצתו של dat daz החלטנו לחפש לקנות דירה למגורים, ולהפסיק עם ההשתעבדות. 
לאחר מכן בהמלצתו של מוסקיטר ואחרים כאן, החלטנו לחכות עד לסיום השכירות ואז לחפש דירה למגורים. 

אבל כעת אני משתנים שוב, זאת לאחר הגזירה החדשה של שר האוצר המכהן כחלון  - שרק ה- 60 אלף שנרשמו ראשונים יהיו בעדיפות בהגרלות הקרובות, כאן כבר הבנו שגם אין סיכוי לזכות בלוטו, ובכלל למה אנו צריכים לחכות לזה ? אני שירתתי בקרבי ואני צריך לקוות לזכות בהגרלה חסרת סיכוי בזמן שהצרפתים קנו את כל הדירות ???? 

החלטנו סופית לקנות.
השאלה שלנו היא כזאת : האם המחיר שאנו מחפשים נמוך מדי לדירה בגוש דן ? 
מה באמת אפשר להשיג במחיר הזה ? 
ועד כמה תנאים טובים נקבל במשכנתא בהנחה שאנו מרוויחים טוב ? (הבנו שזה משפיע)  

לצפיה ב-'רוץ לקנות!'
רוץ לקנות!
22/08/2016 | 21:30
6
179
חבל על כל דקה, מה שהיום עולה 1.2 מחר יעלה 2M!

רוץ לבנק, לא משנה מה תמצא, העיקר לקנות ועכשיו!
קל"צ 5% זו עסקה מעולה - לך על זה

בהצלחה.

מי שלא קונה - פנקס שיקים ממלא :)
לצפיה ב-'elvinnox - את לא טענת בעבר שיש בועה ?או שאני טועה?'
elvinnox - את לא טענת בעבר שיש בועה ?או שאני טועה?
22/08/2016 | 21:43
5
78
לצפיה ב-'אתה לא טועה'
אתה לא טועה
22/08/2016 | 22:05
4
148
פשוט הבנתי שכדאי לשנות גישה,
תן לפראיירים האחרונים לקנות ולהיכנס בשיא, הם יאיצו את התהליך.

דווקא חשבתי שהתגובה תראה צינית, מסתבר שחלק לקחו אותה ברצינות
לצפיה ב-'כמו קוברה.. גם אנחנו לא מבינים'
כמו קוברה.. גם אנחנו לא מבינים
23/08/2016 | 11:16
3
95
מצד אחד אתה רושם לקנות לפני שיגיע ל 2 מיליון (למרות שזה לא הגיוני שזה יגיע למחיר כזה כל כך מהר) 
ומצד שני אתה רושם שיש בועה...
מה אתה מנסה להגיד ? 
לצפיה ב-'רשמתי את התגובה בציניות'
רשמתי את התגובה בציניות
23/08/2016 | 14:39
2
75
כמובן שאיני ממליץ לאף אחד לקנות בתקופה הזו.

וההמלצה שלי היא גם דו-כיוונית, בעלי מספר נכסים - לממש ומהר

אנחנו בשיא השיאיים מבחינת מחירים, אין ספק בזה.
לצפיה ב-'חחחחח למכור נדל"ן ? בחיים לא !! ...'
חחחחח למכור נדל"ן ? בחיים לא !! ...
23/08/2016 | 15:10
88

אפילו מי שרוצה לקנות כדאי לו לחכות מקסימום כמה חודשים עד שיתבהר קומבינת העלאת הריביות, ובזמן הזה לחפש דירה באופן אינטנסיבי ואז לקנות ולעשות קופה יפה !!

אבל מי שיש לו כבר נדלן ?  לשמור את זה כאילו זה זהב
יש למכור נדלן באחד משני מצבים :
1. בן אדם נכנס לחובות ובלתי אפשרי לכסות אותן, אלא אם ימכור את הנדל"ן
2. בן אדם קיבל מכה חזקה בראש, ואיבד את ההיגיון הפשוט

בכל מצב אחר - לשמור , להשכיר, ולהוריש לילדים

היום גם הילדים יודעים :
יש לשמור בכל מחיר על נדלן - להשכיר ולהנות מהרווחים מיד ובמזומן

לצפיה ב-'נגיד והמחירים בשיא ואכן ירדו'
נגיד והמחירים בשיא ואכן ירדו
24/08/2016 | 16:50
36
לטווח הקצת יותר ארוך, של נגיד עשר שנים מהיום
אתה מאמין שבעוד עשר שנים קיים תסריט שבו הנדלן יהיה נמוך מהיום?
כל עוד אין מלחמת עולם (חס וחלילה)
לא מאמינה שזה יקרה

לכן מי שיש לו, גם אם זה זמן שיא כרגע, לא צריך למכור כלום
לצפיה ב-'בהנחה שאתה אמיתי, אפשר לסכם בשתי מילים: בכיה לדורות'
בהנחה שאתה אמיתי, אפשר לסכם בשתי מילים: בכיה לדורות
23/08/2016 | 00:09
4
155
תרשום טוב טוב את התאריך:​

אוגוסט 2016.

מי שיקנה בחודש הזה, יקנה בשיא השיאים של כל הזמנים, לפחות ל 12 השנים הבאות.

לצפיה ב-'אוגוסט תכף נגמר'
אוגוסט תכף נגמר
23/08/2016 | 11:20
123
גם ככה לא נספיק לקנות בחודש הזה , רק התחלנו לחפש אתמול ביד 2 
לצפיה ב-'לא יהיה הוקוס פוקוס באוגוסט '
לא יהיה הוקוס פוקוס באוגוסט
23/08/2016 | 16:08
2
94
הסלוגונים של dat הדביקו גם אותי, אבל הוא מוצלח יותר

המיסוי לשלוש דירות לא יעבור או יעבור שינוי כזה שיעקר אותו- גפני מתנגד לו. בכל מקרה המיסוי הזה יגרום לירידת מחירים של הדירות הקטנות ולעליית מחירים של כל שאר הדירות.

גם אם יהיה קיפאון בשוק, הוא יהיה זמני, כמו שקרה גם בשנים האחרונות ובין היתר לאחר יוזמת לפיד למע"מ אפס.

ברגע שאי הוודאות תסתיים, הביקושים הכבושים יתפרצו.

דווקא עכשיו תיווצר הזדמנות זמנית לרכוש דירות לפני עלייה נוספת במחיר.

אז ניפגש בסוף הרבעון הראשון של שנת 2017, אם לא תהיה עד אז עליית מחירים של עוד כ- 5 אחוז לפחות יחסית לחודש אוגוסט 2016, אני אוכל את הכובע אחרי שאשלוף ממנו שפן, מישהו אחד לפחות צריך לעשות קסמים, כחלון לא מצליח....

לצפיה ב-'לא להאמין איך שטיפות המוח עובדות אצלכם'
לא להאמין איך שטיפות המוח עובדות אצלכם
23/08/2016 | 17:24
1
94
המחירים לא יכולים לעלות, כח הקניה ירד.
מי שיכל לקנות - כבר קנה.
מי שלא - העלו את הריביות על המשכנתאות וזה מאפשר לו הלוואה קטנה יותר,

אז איך בדיוק המחירים יעלו? מאיזה סיבה?
חבל שאי אפשר לעשות שורט על דירות בארץ
לצפיה ב-'אי אפשר לעשות שורט כי הנדלן רק עולה'
אי אפשר לעשות שורט כי הנדלן רק עולה
24/08/2016 | 09:22
60
לא עברנו שום שטיפת מוח, אני ואשתי רואים מה קורה בחוץ.. על כל דירה יש מלחמה

כבר קרה לנו שראינו דירות שאהבנו מאוד והמתווך אמר שהדירה תכף נסגרת ועלינו להיות זריזים, כולם אמרו לנו לא להתייחס שזה רק טריק שיווקי ואחרי כמה ימים היינו חוזרים אליו והדירה באמת כבר נמכרה

המחירים יעלו כי אנשים קונים , וגם אם אנשים לא יקנו אז משקיעים יקנו 
הבנו שאי אפשר להילחם בהם, אז למה שלא נצטרף אליהם ? 
גם ככה הביקוש רק גדל

לצפיה ב-'אני שמח שאפילו האחרונים מתחילים להפנים את פועלו של הנוכל...'
אני שמח שאפילו האחרונים מתחילים להפנים את פועלו של הנוכל...
23/08/2016 | 06:50
9
236
האיש שלעג ללפיד והיה שמח בפיטוריו, נחשף בעורמו ,
באמת מישהו חשב שלמשקיע יש איזושהן כוונות להוריד מחיר ?
אגב אפשר קישור לגזרה הזאת ? לא מצאתי....

אז מזל טוב על ההחלטה
כמה דברים :
1. כן ניתן להשיג דירה טובה בגוש דן, אם אתם לא מפונקים (וכנראה  שלא אם היית קרבי) ,
הדירות אמנם הן יד שניה, אבל עדיין ראויות למגורים לזוג צעיר...

2. שכר אכן משפיע על טיב המשכנתא, אך מה שיותר משפיע הינו אחוז המימון
אפילו אם תגדילו אותו טיפה, זה ישפר את התנאים פלאים

3. בדבר אחד אני מסכים עם המוסקיטר !, אל תקנו בחודש אוגוסט, מניסיון אישי המחירים מאוד גבוהים בחודש הזה.. בינתיים תחפשו בראש שקט, לאט לאט ולקראת החורף תקנו

4. קראתי הבוקר ששרים אחרים מנסים לחקור איך נוצר מצב שהריביות עלו כל כך בזמן האחרון , למרות שהריבית לא עלתה כבר שנה וחצי.  בהתחלה עוד קישרו את זה לאגח , אבל עכשיו גם זה כבר מוגזם ורוצים באמת לראות מה עומד מאחורי זה, אני אישית לא אתפלא אם כחלון היה שותף למהלך הנוכלות הזה (כל זה התחיל עוד מהיום שהוא נבחר) - אם כן , זו עוד גזרה מבית שר האוצר

היום גם אני יודע : כאשר מחליפים אותי בכתיבת סיסמאות, זה סימן שאנשים התחילו להגיע להבנות !!
:)

לצפיה ב-'האם אתה יכול להבטיח לי ? '
האם אתה יכול להבטיח לי ?
23/08/2016 | 11:12
8
122
Dat daz 
האם אתה יכול להבטיח לי שאם נחכה עד החורף המחירים לא יעלו לנו מול הפרצוף ?? 

כל החברים שלנו עכשיו בתהליכי קניה , כולם באותה סירה..
לגבי ההון העצמי אנחנו כבר על הגבול אולי אפשר בעוד טיפה וזהו..
לגבי הקישור לגזירה : ראינו את זה באתר כלכליסט וחטפנו חום 

לצפיה ב-'אני לא יכול להבטיח לך שהמחירים לא ימשיכו לעלות..'
אני לא יכול להבטיח לך שהמחירים לא ימשיכו לעלות..
23/08/2016 | 12:11
7
142
אבל אני כן בטוח שגם אם תחכה כמה חודשים עד החורף המחירים לא ישתנו הרבה לכאן או לכאן,
ואפילו יותר מכך :
אם תקרא מה שרשמתי בסעיף 4 , תראה שנושא הריבית בבדיקות ואם באמת יעלו על קומבינה שהייתה כאן הריביות יחזרו להיות נמוכות ואז מצבך יוטב עוד יותר בלי קשר למחירים!..
השאלה היא כמה זמן ייקח התחקיר הזה .. כידוע אצלנו הכל עובד מאוד לאט..

אבל כן תחכה עד החורף, גם אםחברים שלך בתהליכי חיפוש אל תילחץ , לא מוצאים דירה מהיום למחר.. מניסיון של חיפוש תמידי :)

לצפיה ב-'אם ככה אז אין טעם לחכות..'
אם ככה אז אין טעם לחכות..
24/08/2016 | 09:25
67
בשביל שינוי קטן לכאן או לכאן - לא נהפוך לעשירים

כבר עדיף לחפש ולקנות

וכשאמרתי שהחברים שלנו בתהליכים התכוונתי שהם כבר מצאו דירה והם בשלבי סגירה 

לצפיה ב-'הריביות לא יהיו נמוכות יותר כי אין סחורה למכור'
הריביות לא יהיו נמוכות יותר כי אין סחורה למכור
24/08/2016 | 18:12
5
52
הבנקים אינם "לא רוצים" לתת משכנתאות אלא לא יכולים לתת
משכנתאות. ולכן הם מוכרים משכנתאות קיימות לצד ג' - חברות הביטוח.
כאשר יש עוד גורם מתווך שצריך להרוויח המחירים עולים.

עוד על זה כאן:
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר מדריך למשכנתא יעילה - http://www.effectivemortgage.co.il/spnv/
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://www.effectivemortgage.co.il/tip
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: https://youtu.be/4x5fnkMmMSw
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-'בדיוק, יפה שרשמת את זה כאן רימון'
בדיוק, יפה שרשמת את זה כאן רימון
24/08/2016 | 19:26
3
35
הבנקים קרובים ליכולת מיצוי האשראי שלהם ולכן כעת שואפים למקסם את הרווחים.

האבסורד הוא שבמקום שיעודדו תחרות ויפתחו בנקים חדשים, בנק ישראל מעדיף שאזרחי מדינת ישראל ישלמו הון תועפות בשביל לשמור על "יציבות הבנקים" ושהמנכ"לים וחברי ההנהלה ימשיכו להינות משכר עתק.

לצפיה ב-'elvinnox קבל טיפ - לא תצליח לשנות את העולם חבל על האנרגיות!'
elvinnox קבל טיפ - לא תצליח לשנות את העולם חבל על האנרגיות!
24/08/2016 | 22:33
2
12
לצפיה ב-'לא מסכים בכלל.. הריביות בהחלט יכולות להיות נמוכות יותר...'
לא מסכים בכלל.. הריביות בהחלט יכולות להיות נמוכות יותר...
24/08/2016 | 23:03
1
34
אין שום סיבה שהריבית על המשכנתאות תהיה גבוהה כאשר ריבית הפריים שואפת ל-0
הסיבה היחידה שהבנקים עשו את זה היא כדי לסגור את הברז בתקופת החוסר ודאות הזו עם השטויות של כחלון, כדי לא ליצור נזק.. כמובן שבשכל מצידם...

אבל לאחר התקופה הזו, ובמידה וריבית הפריים תישאר כמו שהיא - הריביות על המשכנתא יהיו חייבות לרדת
בתקופה הקצרה הזו יצטרפו עוד רבבות זוגות צעירים , איפה יגורו ?
בין אם בקנית דירה ובין אם בשכירות, מישהו יצטרך לשלם משכנתא
על מנת לשמר את המחירים הגבוהים , הבנקים בראשות בנק ישראל יהיו חייבים להחזיר את הריביות למטה במצב כזה בו הריבית אפסית .. ואין ספק שזה יקרה..

לצפיה ב-'תאמין לי שהבנקים רוצים לתת משכנתאות יותר ממה שאתה רוצה לקחת'
תאמין לי שהבנקים רוצים לתת משכנתאות יותר ממה שאתה רוצה לקחת
24/08/2016 | 23:16
9
זה העסק שלהם והם רוצים להרוויח וכמה שיותר.

הסיבה שהם היום עושים את זה עם ריביות גבוהות יותר כי רוב הכסף של הציבור לא נמצא בפקדונות או תוכניות חסכון (ריבית אפסית) אלא נמצא בעוש.
אחרי שהמשקיעים החכמים מימשו את הדירות בשיא המחירים, הכסף נמצא בעוש ולא מושקע בתוכנית כי היא ממילא תניב ריבית אפסית.

בכסף שנמצא בעוש לבנק אין יכולת למנף לטובת הלוואה, ולכן הבנק מתקרב ליכולת מיצוי ההון שלו.

כמובן שהוא יכול לגייס הון, אבל הוא יצטרך לשלם על כך ריבית ולכן גם שהריבית במשק נמוכה, לבנק היא יותר יקרה. לכן הבנקים ימשיכו להעלות את הריביות ובהכרח יכולת המימון של הציבור תרד ומכאן גם מחירי הדיור.

אין פשוט אפשרות אחרת, זה לא משנה כמה מחירי הדיור יעלו - כל עוד אין אפשרות לשלם את זה.
המחיר שנקבע הוא ההפגשות של ההיצע והביקוש. זוהי נקודת המחיר, אחד השיעורים הראשונים במיקרו כלכלה.
מכיוון שהביקוש לדיור הוא קשיח אינסופי, מה שקובע את המחיר הוא יכולת המימון, ושזו תרד - מחירי הדיור ירדו בהכרח.

אין דרך לברוח מזה
לצפיה ב-'.'
.
24/08/2016 | 22:59
18
לצפיה ב-'שאלה שמעוררת חילוקי דעות'
שאלה שמעוררת חילוקי דעות
24/08/2016 | 19:55
2
53
אשמח לשמוע את דעתכם:
שתי דירות להשקעה, מתומחרות ב 650K, בשתי הדירות דיירים קבועים השוכרים בכ- 2500 ש"ח בממוצע. 
האחת בחיפה- 3 חדרים, 70 מ"ר, הדר אבל אזור טוב יחסית ובניין אבן, 
השנייה בפתח תקווה- מרכז העיר (לא שכונת יוספטל הידועה לשמצה), 1.5 חדרים, 18 מ"ר. 
לציין כי אנחנו גרים במרכז העיר והנגישות חשובה לנו, 
עוד לציין כי הדירה בפתח תקווה מעט זולה יותר אבל באופן זניח. 

ככלל, מהי השקעה נבונה יותר? 
(ולעניין זה אנא הוציאו מהמשוואה הון עצמי, החזרים וכו')

המון תודה למשיבים!

לצפיה ב-'ספק אם בפתח תיקווה מדובר בדירה . ממליץ לבדוק בהיתר'
ספק אם בפתח תיקווה מדובר בדירה . ממליץ לבדוק בהיתר
24/08/2016 | 20:26
1
23
לצפיה ב-'איפה בהדר? '
איפה בהדר?
24/08/2016 | 20:37
15
לצפיה ב-'לכל אלה שרוצים לקנות דירה'
לכל אלה שרוצים לקנות דירה
23/08/2016 | 14:08
21
213
לכל הזוגות הצעירים שכותבים פה, שרוצים לקנות דירה ומתכננים לקחת משכנתא סביב 1 מיליון ש"ח אתם עושים את טעות חייכם.
דחוף תרימו טלפון לאלון גל שהוא יסביר לכם מה עליכם לעשות.

לצפיה ב-'לא צריך להרים טלפון לאף אחד'
לא צריך להרים טלפון לאף אחד
23/08/2016 | 14:34
17
168
מי שקונה היום, קונה בשיא השיאים.

השוק מבין את זה טוב מאוד, וכבר מתחילים לתמחר את הירידות.
לאף אחד לא כדאי היום לקנות דירה - לא להשקעה ולא למגורים, זה לא הזמן.

בעוד שנה/שנתיים צפויים להגיע לשוק הרבה דירות וזה בהכרח ישפיע על המחירים למטה.
מי שקונה היום עשוי להפסיד הרבה כסף.

התחלתי להשתמש בסלוגנים (קרדיט ל-dat)

היום כבר כולם יודעים, מי שהיום קונה - יצטער בעתיד הרבה
לצפיה ב-'יש לך עוד במה להשתפר- בסלוגנים אני מתכוון -:)'
יש לך עוד במה להשתפר- בסלוגנים אני מתכוון -:)
23/08/2016 | 15:38
1
74
לצפיה ב-'עוד עובד על זה, dat עם שנים של ניסיון'
עוד עובד על זה, dat עם שנים של ניסיון
23/08/2016 | 16:06
96

איך זה?

מי שחכם יודע: מי שהיום יקנה - מחר יבכה

לצפיה ב-'האם היום זה שיא השיאים?'
האם היום זה שיא השיאים?
23/08/2016 | 16:04
14
144
לא יודעת. שמענו את הצעקות והאזהרות האלה כבר ב-2010, 2011, 2012 ובעצם לאורך 8 השנים האחרונות.
כל ילד יודע שעל השיא אפשר להצביע בוודאות רק אחרי שהוא חולף.
לצפיה ב-'אני מניח שמנהלי הפורום מושקעים חזק בנדל"ן'
אני מניח שמנהלי הפורום מושקעים חזק בנדל"ן
23/08/2016 | 16:10
13
131
ולכן כמו שהגמל לא רואה את הדבשת של עצמו, כך גם הם לא רואים את התמונה המלאה.

בלי קשר, מנהלי הפורום מתפרנסים מכך שאנשים קונים דירות ומשכנתאות ולכן אני מבין את הרצון לדחוף עוד אנשים למחירי שיא.

מה שהיה בעבר לא רלוונטי להיום, היום אנחנו בנקודת מקסימום. נקודת קיצון.
מי שרוצה לעשות זאת למרות כל תמרורי האזהרה - מתכבד לעשות זאת

לצפיה ב-'מה שאתה כותב מסוכן הרבה יותר'
מה שאתה כותב מסוכן הרבה יותר
23/08/2016 | 16:21
2
133
אתה כנראה בעל עור עבה ותמשיך לישון טוב בלילה גם אם ההמלצות הבלתי מבוססות שלך יגרום לאנשים להמתין בזמן שיתכן שהמחירים ממשיכים לעלות ובעוד שנה הם כבר לא יוכלו לרכוש את מה שהם יכולים היום.
אני לא אשן בשקט אם מישהו יושפע לרע מספקולציה שהעלתי ולכן לא מוצאת לנכון לדחוף מישהו לרכישה או להמתנה.
לצפיה ב-'אני מבטיח לך שמי שיכול לקנות היום'
אני מבטיח לך שמי שיכול לקנות היום
23/08/2016 | 17:19
127
יוכל לקנות בעוד שנה גם בפחות.

המחירים כבר מזמן לא עולים במשך חצי שנה והקבלנים והמתווכים בלחץ.

אשמח אם גברתי הנכבדה תשקף במספרים ונימוקים את התחזית שלה לעליית מחירים כי "מי שלא יקנה היום בעוד שנה לא יוכל לרכוש".

היום אפילו הסודנים יודעים - גם מתווכים יכולים להיות רמאים!
לכן כבר היום לא חשוב למהר - את הרכבת לא נאחר :)
לצפיה ב-''
24/08/2016 | 12:05
13
לצפיה ב-'כרגיל אתה כותב שטויות ללא תוכן...'
כרגיל אתה כותב שטויות ללא תוכן...
23/08/2016 | 16:33
9
133
אם היית יודע לזהות שיאים, כבר מזמן היית מיליונר וחוגג כל יום בתאילנד... חחח...

"אוטוטו הבועה מתפוצצת" - הזוכה למשפט השנה לשנת 2016, 2015, 2014, 2013, 2013, 2011, 2010, 2009, 2008......

אתה יודע מי אמר את זה ? אנשי הבועה לשעבר,
למה לשעבר ? כולם היום כבר קנו דירות.. והשאירו את תומכיהם מאחור...

אז איך הגעת למסקנה שזה השיא ?
כי לך אין כסף ?  לרוב אזרחי ישראל יש כסף.. אל תדאג להם...
עובדה תסתכל סביבך.. גם בפורום וגם בחוץ .. אנשים לא מפסיקים לקנות  

המיעוט שלא קונה זה בגלל שאין לו כסף, לא כי הוא מאמין בירידה..

היום אפילו התאילנדים יודעים, דירה בישראל שווה יותר מכל האיים   :)

לצפיה ב-'or19881 ההצעה הכי טובה שאני יכול לתת לך (ואני לא איש נדלן)'
or19881 ההצעה הכי טובה שאני יכול לתת לך (ואני לא איש נדלן)
23/08/2016 | 20:35
109
אל תיקח החלטה על סמך פורום זה או אחר

במבחן התוצאה DAZ צודק  - הכל עולה עד עכשיו הכל רק עולה

אבל אף אחד לא יכול לדעת מה צופן העתיד

50% לכאן ולכאן.

לצפיה ב-'הקיצוניות הכלכלית בארץ גדלה ולכן'
הקיצוניות הכלכלית בארץ גדלה ולכן
24/08/2016 | 14:00
7
71
מי שיש לו, נהייה יותר ויותר אמיד (וכך נוצרים יותר משקיעים בנדלן כי יש כסף פנוי ובריביות של היום השקעה בנדלן הכי עדיפה לטעמי)
מי שאין לו, טובע בחובות עוד ועוד כל שנה

עכשיו נשאלת השאלה מה יקרה קודם
האם חדלון פרעון המשכנתה של אנשים יביא לירידה
או בנייה ממש מאסיבית
או גם אם תהייה ירידה יש הרבה משקיעים שיקפצו על המציאה

לדעתי בארץ קודם כל מאוד מפחדים על הבנקים לכן הממשלה לא תיתן לנדלן באמת לרדת ע"י בנייה מאסיבית

ואם נשארנו בתחרות בין העניים לאמידים
לדעתי הביקוש פה ינצח ולכן המחירים אולי לא יעלו, אבל לא ירדו (לצערי)
לצפיה ב-' מה גם, שכל שנה נוספים כ-150K עניים חדשים שרוצים לגור'
מה גם, שכל שנה נוספים כ-150K עניים חדשים שרוצים לגור
24/08/2016 | 14:39
2
56
איפשהו.
לצפיה ב-'מאוד מצער אבל זה המצב פה'
מאוד מצער אבל זה המצב פה
24/08/2016 | 15:26
1
51
אם היתה נכונות אמיתית של המדינה להוריד מחירים היו מפשירים קרקעות ובונים בקצב
אבל הממשלה רוצה להשלות אותנו שעושים משהו ואופס חבל זה לא הצליח..
וככה הם ממשיכים להרוויח מהעושק
הפתרונות של עוד ועוד מיסוי על המשקיעים אלה לא פתרונות
לצפיה ב-'תסבירי את זה ל"מומחים" כאן שחושבים שמיסי כחלון יתנו להם בית'
תסבירי את זה ל"מומחים" כאן שחושבים שמיסי כחלון יתנו להם בית
24/08/2016 | 16:00
21
לצפיה ב-'אי אפשר להאשים כל הזמן רק את הממשלה...'
אי אפשר להאשים כל הזמן רק את הממשלה...
24/08/2016 | 15:24
3
42
נכון שהממשלה (כל ממשלה שלא תהיה) בעד לשמר את המחירים הללו..
אבל איפה אחריות האזרחים ? ככה תחנכי את הילדים שלך ? להיות חלשי אופי ?

אז יש אנשים שמעדיפים לשלם שכירות כי זה יותר קל ולא יוצר התחייבות מעבר לשנה -
מה הממשלה אשמה בזה ?
אולי אם הם לא גרים בשכירות בתל אביב הם היו חוסכים קצת...
גם היום - עם כל העליות - לא חסר דירות ראויות למגורים במחירים סבירים , ובטח שלא היה חסר לפני שנה, שנתיים , שלוש וארבע....

יצא לי לפגוש אנשים שמתקמצנים לשלם לעורכי דין על עסקת נדלן , אבל להזמין צימר בצפון לסופש באותו מחיר - אין שום בעיה

בנייה מאסיבית - לא תהיה כאן, כי זה יוריד מחירים
הביקוש כבר ניצח וימשיך לנצח...

לצפיה ב-'בדיוק. מעל הכל זו גם ההתנהלות של הציבור הישראלי'
בדיוק. מעל הכל זו גם ההתנהלות של הציבור הישראלי
24/08/2016 | 15:30
2
40
בכל מדינה אירופאית המרכז מאוד יקר אבל יש גם אנשים בפריפריה
אנחנו עם פלצן מאוד, זה ידוע
מס' 1 בעולם ברכישת מכוניות חדשות (גם מי שאין לו)
מס' 1 בעולם בפריסת תשלומים עד אין קץ על כל דבר
אם על טלפון סלולרי משלמים 5 שנים אז משכנתא 35 שנה נשמע לנו הגיוני מאוד
לצפיה ב-'מסכים איתך בכל מה שאמרת פרט לחלק האחרון..'
מסכים איתך בכל מה שאמרת פרט לחלק האחרון..
24/08/2016 | 16:04
1
39
אין שום בעיה עם משכנתא ארוכה.

בשאר הדברים את צודקת -
אני מגיל צעיר הרגלתי את עצמי לחיות עם מה שיש לי

בן אדם צריך שההלוואה היחידה שתהיה לו בחיים תהיה על בית
לצפיה ב-'אסביר לך מה הבעיה'
אסביר לך מה הבעיה
24/08/2016 | 16:18
33
לישראלי בכל קנייה שהיא יש שאלה אחת "כמה אני מחזיר בחודש"
ואז מחירי הנדלן יכולים להרקיע שחקים
והבנקים שלנו, שמכירים את האופי הישראלי, מצאו פתרון יפה בדמות הלוואה לטווח עוד יותר ארוך, כמו מיני חברות רבות שמוכרות לנו פה כל מיני דברים במליון תשלומים כדי שלא נרגיש את זה.

מה יוצא מזה בפועל
הישראלי קונה את הבית -כי זה תשלום חודשי שהוא יעמוד בו (אז לא נורא שמחירי הבית אסטרונומיים)
הבנק מרוצה מאוד כי עוד בטווח ארוך המדד יעלה ובכלל הוא מרוויח יופי
אנשים גם ללא השכלה מתאימה איזו משכנתא לקחת

והכל יופי יופי
אבל זה יצור מצב שבו תהייה שכבה כלכלית מאוד חלשה בארץ שתכלול המוני אנשים בעוד דור
לצפיה ב-'חחחחחחחח אלון גל ?? '
חחחחחחחח אלון גל ??
24/08/2016 | 10:39
2
142
זה לא ההוא שהשקיע בקבוצת רכישה ענבל אור ??

היום גם אלון גל יודע : מי שרוצה להשקיע בנדלן - קונה רק יד שניה או מקבלן   :)
לצפיה ב-'DAT הסיסמאות שלך "קורעות" |'
DAT הסיסמאות שלך "קורעות" |
24/08/2016 | 22:30
1
11
לצפיה ב-'חחחחח'
חחחחח
24/08/2016 | 23:16
5
לצפיה ב-'בטחונות לדירת סטודנטים'
בטחונות לדירת סטודנטים
24/08/2016 | 15:01
34
הי,

אני מחפש עכשיו שוכרים חדשים לדירה שלי ליד האוניברסיטה בבאר שבע כלומר קהל יעד של סטודנטים.
בקשתי בחוזה בטחונות של שטר חוב בסך 20,000 ש"ח חתום ע"י שני ערבים ובנוסף צ'ק בטחון של 5,000 ש"ח מכל שוכר. זה מה שקבלתי מהשוכרים הקודמים וחשבתי שאין עם זה בעיה אבל נוכחתי לראות שכבר כמה שוכרים פוטנציאליים מאד נרתעו מזה ועכשיו שוכרים שרצו כבר לחתום החליטו  להתקפל ברגע האחרון כי היה נשמע להם מוגזם  (לאחר שההורים שלהם קבלו את החוזה וכנראה נבהלו ממני). 
אם יש פה אנשים נוספים שמשכירים לסטודנטים בבאר שבע - זה נשמע לכם מוגזם? כדאי להתפשר קצת בנושא הבטחונות כדי לא לאבד שוכרים נוספים?

תודה :)
לצפיה ב-'מחיר מטרה מסלול משפרי דיור - איפה אפשר לראות את החוק'
מחיר מטרה מסלול משפרי דיור - איפה אפשר לראות את החוק
24/08/2016 | 12:58
32
המלא.
אני רוצה לנסות להבין מה קורה אם אתה לא מוכר את הדירה שלך לאחר 12 חודשים מקבלת מפתחות לדירה של מחיר מטרה.
לצפיה ב-'התיישנות'
התיישנות
22/08/2016 | 21:17
7
122
שלום,

אני גר בישוב במרכז הארץ משנת 1993. לפני זמן לא רב מגיע שכן חדש אשר קנה קרקע לידי ומציג בפניי מדידה של מודד מוסמך שלפיה אני פולש לו לשטח בערך ב-16 מ"ר. הלכתי למודד מטעמי ולטענתו חישובי המודד הראשון אכן נכונים ואכן ישנה חריגה. כעת שאני יודע שמבחינה תכנונית הצדק עם השכן החדש נשאלת השאלה האם יש התיישנות או כל סיבה משפטית אחרת בגינה אין לשכן החדש טענה כנגדי?

תודות לעוזרים! 
לצפיה ב-'לצערך לא. האם הוא דורש השבה או פיצוי?'
לצערך לא. האם הוא דורש השבה או פיצוי?
22/08/2016 | 23:06
4
91
בברכה,
עו"ד ירדני לילך, שמאית מקרקעין
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
24/08/2016 | 01:42
57
שלום לילך,

הוא דורש לתקן את הטעות ולקבל חזרה את השטח ששייך לו(ע"י הריסת הגדר הקיימ ובניית גדר חדשה במיקום חדש).

לצפיה ב-'נקודה שלא ציינתי'
נקודה שלא ציינתי
24/08/2016 | 01:46
2
59
מבירור קל שערכתי עם השכנים ברחוב מסתבר שבכל הרחוב יש סטיות מהתכנון המקורי ובמקרה שלנו למשל "חייב" לנו השכון מהצד השני שטח קטן.
לצפיה ב-'תיקוני סטייה ברישום מגרשים או פלישה של השכן - התייחסות'
תיקוני סטייה ברישום מגרשים או פלישה של השכן - התייחסות
24/08/2016 | 10:19
55
ראשית - אני מסכים עם ההמלצה שרצוי להגיע לסיכומים באמצעות גישור או בורר מוסכם כדי למצוא פתרון מושכל.
נקודה למחשבה - מרבית הסכסוכים בין מדינות נובעים מסכסוך על גבולות. 

"הערות לסדר" - המודד לא בצע עבודה פיזית במקרקעין, הוא קיבל אינפורמציה דיגיטלית ממפ"י והכין מפה באמצעות תוכנת "אוטוקאד" [או דומה] על המחשב,תכנית זו אינה לצרכי רישום ואינה מחייבת מבחינה תכנונית.

אתה יכול באותה מידה להכנס לתוכנת המיפוי של הועדה המקומית לתכנון ולבחון בצורה כללית את גבולות המקרקעין כפי שמופיעים במפה או באורטופוטו, ולבחון באופן כללי על מה המדובר.

מושגים במיפוי מגרשים -
"חומר ביסוס" – נתונים הנמצאים במאגרי המידע של המרכז למיפוי ישראל או של אגף רישום והסדר מקרקעין במשרד המשפטים, שעל המודד להתבסס עליהם בעת שחזור; נתונים אלה כוללים מידע , גבולות רשומים מתצ"ר רשומה או כשרה לרישום, תת"ג מאושר, תשריט לתיקון שטח וגבולות, פסק דין, פנקס שדה, פנקס דיסטומט, גיליון שדה, מפת גוש, מפת גוש שומה, ונסחי רישום או קושאנים על תכולתם, מסמכי בתים משותפים, הסכמי שיתוף וכיוצא באלה;

"המרכז למיפוי ישראל" [מפ"י]– יחידת סמך במשרד הבינוי והשיכון, המשמשת כגוף הלאומי המוסמך בנושאי גאודזיה, קדסטר, מיפוי, מיפוי ימי ומידע גאו-מרחבי;

מה צריך לעשות ?
[מומלץ לשכור את שירותיו של מודד מוסמך לבדיקה חוזרת של הגבולות.]
1. לגשת למשרד האיזורי של מפ"י [באיזור מגורך] ולבקש :
    א.  "גיליון שדה" – גיליון שעליו מתווים את פרטי המדידה שבהסדר המקרקעין, לפי פקודת הסדר זכויות במקרקעין;  ולבדוק האם שם מקור הטעות.
    ב. יתכן שיש טעות או כוונת מכוון מהותית שגרמה לתזוזה בכל המגרשים האורכיים של אותו איזור וזה אמור לבוא לידי רישום/ תיקון שטח מגרשים הנובע מהפקעה לצרכי ציבור, קווי ביוב,חשמל, או סלילת כביש ומדרכות.
2. באם מדובר על אדמת רמ"י [בחכירה], יתכן שהשינוי/תיקוני גבולות בוצע שם ובידיעתם. [כבר היו לא מעט טענות נגד אי הדיוק ברישום גבולות מגרשי רמ"י] או "סתם" בגלל רשלנות.

לדוגמה...בשכונת קריית מטלון בפ"ת יש חריגה במס' לא מועט של מגרשים לתוך מגרשי שכנים כשחלק יתכן בוצע מתוך טעויות מדידה וחלק מתוך כוונת מכוון בדגש על מגרשים שהבעלים שלהם זנח את המגרש.

הנחיות רמ"י לרישום מקרקעיןhttp://mapi.gov.il/newsandupdates/documents/dg-dir...

להליך המשפטי של תיקון תצ"ר צריכים להיות שותפים צדדים נוספים כמו הבעלים הרשום של הקרקע , רשם המקרקעין, השכנים, האגודה (במקרה של נחלה במושב).

כמדובר בטעות בתוכנית לצרכי רישום (תצ"ר). היא מוגשת לבית משפט השלום שכן הוא בעל הסמכות היחיד לדון בתביעות של חזקה ושימוש במקרקעין,  אך אין לו הסמכות לדון בתיקון תכניות לצרכי רישום ומשמעותן שכן זו סמכותו הבלעדית של ביהמ"ש המחוזי.

דוגמה לסכסוך גבולות שהגיע לביהמ"ש :
בפסק דינו של ביהמ"ש המחוזי בחיפה בת.א. 727/03 זנגו נגד גבע, אשר ניתן ביום 5.3.2006. ואלה העובדות בפסק הדין:
בעל חלקה של כ- 11 דונם, חילק את החלקה למגרשים בני 400 מ"ר ומכר לרוכשים רבים.
שניים מתוך רוכשי מגרשים סמוכים, הגיעו לעימות כשאחד השכנים החל לבנות גדר שתפריד בין המגרש שלו לבין המגרש של שכנו, ואז התגלע בינהם סכסוך בדבר המיקום הנכון של הגדר.

בעליו של אחד המגרשים החל בבנית הגדר בחודש מרץ 2002, לאחר שקיבל היתר בניה, ולאחר שסיכם עם השכן כי יחלקו בעלות בניית הגדר. השכן טען כי הגדר פולשת למגרש שלו, ואף מודדים שמינו שני השכנים חלקו בממצאים העובדתיים. בחודש יולי 2003, הגיש השכן תביעה ועתר לצו הריסה כנגד הגדר שנבנתה תוך חריגה ופלישה לחצרו. 

ראשית דבר, מינה בית המשפט מודד אוביקטיבי אשר קבע כי אכן קיימת חריגת בניה ופלישה לחצר השכן בשטח כולל של כ- 7 מ"ר.
כבוד השופט נאמן מנחם ערך חישוב על בסיס מחיר הרכישה של המגרש, והגיע למסקנה כי שווים של אותם 7 מ"ר הינו 1,200 $ בלבד

בית המשפט ציין כי התביעה הוגשה רק לאחר כשנה וארבעה חודשים מיום שהחלה בניית הגדר וכי לא התבקש צו מניעה במהלך הבניה והשכן שהגיש את התביעה אף לא ניסה לבנות את ביתו באופן שחריגת הבניה לא תיצור הפרעה ממשית. מול טיעונים אלה, שעומדים לתובע לרועץ, השופט בחן את ההגנה שיש להעניק לזכות הקנינית של התובע שנפגעה כתוצאה מהפלישה לשטח שבבעלותו. 

בצעד חריג, ציין השופט כי "רגש הצדק המקנן בי הכתיב לי מראש את השאיפה להמנע מתוצאה לפיה יהיה על הנתבע להרוס את הגדר ולבנותה מחדש בעלות גבוהה יותר ...כאשר מנגד עומדת הפגיעה המזערית למדי בתובע". 

נקבע כי זכותו של התובע הינה זכות קנינית בת הגנה, אף כי המגרש לא עבר פרצלציה ואף לא נרשם על שם התובע בטאבו ונרשמה רק הערת אזהרה בגין הסכם הרכישה. ואולם, השימוש בזכות הקנינית צריך להעשות בתום לב ובהגינות, כפי שנקבע על-ידי בית המשפט העליון בפסקי דין שונים. 

העובדה שהתובע לא פעל כנגד בניית הגדר בזמן מעשה ולא הגיש בקשה לצו מניעה, דבר שיכול היה להביא לברור הסוגיה בזמן בו לא היתה בניה שיש להרוס ולבנות מחדש בעלות גבוהה, מובילה את בית המשפט לקבוע כי עשה שימוש בחוסר תום לב בזכותו הקנינית ובהגשת התביעה לצו הריסה.

בנסיבות הענין, מתן פיצוי לתובע הינו הצעד הנכון ונקבע כי על הנתבע שבנה את הגדר לשלם לתובע פיצוי בשווי 1,200 $. 

קטע מפס"ד נוסף הדן בתביעות שכנים.

===================================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914

לצפיה ב-'יהיה עליכם לתקן המעוות . בתיקוה שהנכם יודעים ליישב זאת לבד'
יהיה עליכם לתקן המעוות . בתיקוה שהנכם יודעים ליישב זאת לבד
24/08/2016 | 20:32
3
לצפיה ב-'התיישנות במקרקעין '
התיישנות במקרקעין
23/08/2016 | 16:00
1
77
חוק ההתיישנות לא יחול על תביעות לקיום זכות במקרקעין מוסדרים, במקרקעין שאינם מוסדרים ההתיישנות תחול אחרי 25 שנה.

יש למצוא פתרון נבון ויצרתי שיסלק אפשרות של תביעה ויאפשר יחסי שכנות תקינים. מקרה קלאסי לגישור.
לצפיה ב-'כמו שכתב קודמי'
כמו שכתב קודמי
24/08/2016 | 12:46
38
גש לוועדה המקומית,עיין בתיק הבניין של 2 החלקות, ראה אם יש שם מפת מדידה
אולי יש תכנית בנין עיר ששינתה גבולות ולא נרשמה?
מה שלא יהיה אתה צריך עורך דין מלווה כאן לראות מהן זכויותיך לאור הזמן הרב שעבר.
לצפיה ב-'דירה להשקעה'
דירה להשקעה
22/08/2016 | 12:14
16
207
היי לכולם,

אז גם אנחנו ישבנו על הגדר עד עכשיו והחלטנו שזהו (אחרי שנתיים של המתנה) , אנחנו מחפשים דירה להשקעה כדי שנוכל להשכיר אותה ולשכור דירה נורמאלית למגורים....
אנחנו גרים באזור המרכז ...
מחיר הנכס הרצוי הוא עד 1.28 מש"ח .
כמובן שהשאיפה היא לקבל שכירות כמה שיותר גבוהה באזור ה 3800 ש"ח.
מה דעתכם על פרדס חנה?
לצפיה ב-'מהו ההון העצמי שלכם?'
מהו ההון העצמי שלכם?
22/08/2016 | 13:24
12
134
האם המטרה לקנות נכס להשקעה כדי לקבל תזרים חיובי ולהשתמש בתוספת לשכירות?

למה דווקא עכשיו? הכוונה שלי, מה בוער לכם?

זה מאוד תלוי בהון העצמי שלכם, אם למשל יש לכם רק 30% הון עצמי, לא בטוח שזה יהיה כדאי כלכלית.
לצפיה ב-'מה ההון העצמי שלכם?'
מה ההון העצמי שלכם?
22/08/2016 | 14:09
11
140
כן זו המטרה .
למה דוקא עכשיו? כדי לקנות נכס ולא להישאר קרחים .. המחירים רק עולים.
ההון עצמי הוא 300 אש"ח .
למה זה לא יהיה כדאי כלכלית? אם השכירות שנקבל על הנכס תכסה את המשכנתא? ובינתים הכסף לא יישב סתם כך בבנק? (ההון שאנו חוסכים אינו מושקע בשוק ההון כי כמעט קנינו דירה לפני שנה וחצי )

לצפיה ב-'כי על משכנתא של 980K אי אפשר לקבל החזר של 3800.'
כי על משכנתא של 980K אי אפשר לקבל החזר של 3800.
22/08/2016 | 14:59
10
86
לצפיה ב-'דירה להשקעה '
דירה להשקעה
22/08/2016 | 15:31
9
123
תודה רבה על תשובותיכם
סליחה אבל אינני מבין למה.
אם ראיתי דירה בשכונה מסויימת בפריפריה בעלות של 1.3 מש"ח , וראיתי שבאותה שכונה משכירים דירות ב 3800 - 4000 ש"ח .

אז למה זה לא ייתכן?
נראה לי שאני מפספס משהו
מה אתם מציעים ? מה החלופה ? אם לא כדאי לקנות נכס ב 1.2-1.3 מש"ח בינתיים ?
לצפיה ב-'עושה רושם שאתה לא מבין כל כך..'
עושה רושם שאתה לא מבין כל כך..
22/08/2016 | 15:49
183
קודם כל דירה להשקעה זה דבר מצוין , כבוד על ההחלטה,
הביקוש לשכירות בישראל הינו עצום ורק גדל משנה לשנה....
אבל....
צריך להבין קצת בנושא , הנה כמה נקודות למחשבה :
1.  אין קשר בין גובה ההחזר לבין גובה השכירות כדי להעיד על טיב ההשקעה
2. זה שראיתם דירה אחת ב 1.2 שמושכרת ב 3800, לא אומר שכל הדירות כאלו, כדי לעשות חקר שוק יש להסתכל לא על דירה אחת ולא על שתיים, אלא על הרבה דירות..
3. ההון העצמי שלכם מאוד נמוך יחסית לגובה המשכנתא שאתם רוצים, בדקתי לכם עכשיו ובשום תסריט שהכנתי אתם לא תחזירו 3800

תלמדו קצת את הנתונים ואת התחום , אתם בכיוון הנכון, אבל אני מציע לחפש דירה להשקעה זולה יותר
לצפיה ב-'ברמת ההון העצמי שלכם, ההשקעה מאוד מסוכנת'
ברמת ההון העצמי שלכם, ההשקעה מאוד מסוכנת
22/08/2016 | 16:23
7
120
מה גורם לכם לחשוב שתפספו או שמחירי הדירות בפריפריה יברחו?

אתם באמת מאמינים שנכס בפריפריה במחיר שיא שעולה היום 1.3 יעלה 2M ?
יש לכם איזה סיבה לחשוב שיהיו מספיק אנשים בפריפריה שיוכלו לשלם סכומים כאלה? או שיהיה ביקוש כלכך גדול לעיר כמו ירוחם ששם לא ישארו קרקעות?

זה שראיתם שמשכירים דירות בסכום מסויים - זה לא אומר כלום.
זה מאוד תלוי במצב הדירה, וגם מי אמר שהסכום שאותו מבקשים גם מקבלים?
למעט תל אביב ועוד שאר אזורי ביקוש חמים, בדרך כלל הסכום המבוקש לא מתקבל והעסקה נסגרת במחיר נמוך יותר. בנוסף ישנם גם חודשים בהם הדירה אינה מושכרת אבל לא חודשיים כמו שחושבים, יותר לכיוון חודש בשנה. (בממוצע)

נראה שאתם מאוד להוטים על תחום הנדל"ן בלי שחשבתם, עם הון עצמי מאוד נמוך יחסית ורצים לקנות נכס רק "בשביל לקנות".

בינתיים הייתי ממתין לראות מה קורה בשוק לאחר שהחוק החדש של כחלון יכנס, הוא יפלוט מספר דירות להשקעה בפריפריה ואולי תוכלו למצוא עסקה משתלמת יותר.

כרגע, הייתי ממתין אלא אם מצאתם עסקה מתחת למחיר השוק, למרות שכיום כמעט ואין כאלו.

בהצלחה

לצפיה ב-'דירה להשקעה'
דירה להשקעה
22/08/2016 | 17:17
6
113
תודה רבה לכם על ההסברים הברורים.
נראה לי שכל כך הבנתם נקודה .
ההנחה ונקודת היציאה שלי היא שאני רוכש דירה באזור שלאחר בירורים ובדיקות מצאתי לנכון שאקבל שכירות גבוהה מגובה ההחזר החודשי עבור המשכנתא .
במצב כזה , זו כן אופציה מבחינתי נכון?

לצפיה ב-'חוזר על מה שאמרו לפניי'
חוזר על מה שאמרו לפניי
22/08/2016 | 17:31
4
130
איכות ההשקעה אינה תלויה כלל בשאלה אם
השכירות גבוהה מתשלום המשכנתא או לא.
לצורך העניין, עסקה אינה בהכרח גרועה כאשר כל חודש
יש להוסיף 1000 שקלים מהכיס מעל גובה השכירות כי לקחנו
משכנתא לעשר שנים. ואותה עסקה אינה בהכרח טובה כי השכירות
מכסה את עלות המשכנתא באופן מלא כאשר המשכנתא נלקחה ל- 30 שנים.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר מדריך למשכנתא יעילה - http://www.effectivemortgage.co.il/spnv/
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://www.effectivemortgage.co.il/tip
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: https://youtu.be/4x5fnkMmMSw
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-''
22/08/2016 | 17:48
26
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
24/08/2016 | 08:30
2
46
תודה רבה על התשובה !
אז מה בעצם אתה ממליץ ? בהינתן ההון העצמי שיש לנו (300 אש"ח) ועוד 100 בקרן השלתמות שאנחנו מעדיפים לא לגעת בשלב זה ...
החשש שלנו הוא שנמתין ונמתין והמצב יהיה גרוע יותר לכם בינתים רצינו למצוא נכס שלא בהכרח נגור בו...

לצפיה ב-'אתם מפחדים ממשהו אחד ועושים בדיוק את המשהו הזה'
אתם מפחדים ממשהו אחד ועושים בדיוק את המשהו הזה
24/08/2016 | 11:10
1
41
זה לא קצת אבסורד?

תחסכו עוד כסף, ותקנו דירה שתוכלו לגור בה.
אין לכם מספיק כסף? לא קונים.
בדיוק כמו כל מוצר אחר, שאין כסף לא קונים, למה ההגיון הזה לא תופס על דירות?
לצפיה ב-'כי דירה זה מוצר ייחודי....'
כי דירה זה מוצר ייחודי....
24/08/2016 | 12:35
48
נדלן זה לא רכב - נדלן עולה לאורך השנים
נדלן זה לא נייר - נדלן לא מתכלה
נדלן זה לא במבה - נדלן לא פג תוקף

אם אנשים היו מחכים לקנות דירות רק כשיהיה להם כסף , אז רק ליצחק תשובה היו דירות חח

היום גם יצחק תשובה יודע, בלי נדלן אפשר להשתגע  :)

לצפיה ב-'שאלת תם...כמה אתה משלם על השכירות שלך במקביל ?'
שאלת תם...כמה אתה משלם על השכירות שלך במקביל ?
22/08/2016 | 20:19
62
לצפיה ב-'לפי הנתונים שהבאת, מדובר על תשואה עלובה של 3.5%...'
לפי הנתונים שהבאת, מדובר על תשואה עלובה של 3.5%...
23/08/2016 | 00:22
2
107
והתשואה הזאת נמוכה מהריבית הנוכחית על המשכנתאות....

זאת לא נראת השקעה כל כך נבונה.

ומעבר לזה, בוודאי אתה שומע מעל כל גלי האתר על כך שאנחנו בשיאה של בועת נדל"ן...

מה תעשה אם בעוד שלוש שנים תמצא את עצמך עם נכס שערכו מיליון ש"ח, והשכירות המתקבלת תהיה 3,000 ש"ח?

אתה יכול לחיות עם זה?
לצפיה ב-'אז מה לעשות?'
אז מה לעשות?
23/08/2016 | 08:41
1
103
מה אתם מציעים בעצם ? להמשיך להמתין ?  לקנות נכס במחיר יותר נמוך היות ויש לי 300 אש"ח ואז להשכיר אותו?
ריאלית החסכונות שלי נשחקים ...

בתים שאמצע למחייה במחיר כזה לא עונים על הדרישות שלנו ... זו בעיה
לצפיה ב-'זאת בעיה של דור שלם פה'
זאת בעיה של דור שלם פה
23/08/2016 | 09:05
94
לא רק שלך
לצפיה ב-'קניית בית פרטי+ממד ללא היתר'
קניית בית פרטי+ממד ללא היתר
21/08/2016 | 22:15
6
125
שלום רב,
השבוע ראיתי למכירה בית פרטי באשקלון, שבעל הבית בנה חדר ממד צמוד לבית (בגודל חדר) ללא היתר. מסיבותיו שלו של זמן / כסף הוא לא טרח להוציא היתר.

בהנחה שאני קונה את הבית ללא משכנתא, האם כדאי לקנות וזהו?
כמה יעלה לי להוציא את ההיתר בעצמי? האם יש סיכוי שיסרבו ולא יתנו לי היתר לממד שכבר בנוי?
האם יש היטל השבחה על הוספת חדר ממד?

המון תודה
לצפיה ב-'תתיעץ עם אדריכל ועדיף מקומי'
תתיעץ עם אדריכל ועדיף מקומי
21/08/2016 | 23:07
46
לצפיה ב-'תשובה לשאלותיך:'
תשובה לשאלותיך:
22/08/2016 | 23:16
4
60
ראשית אינני מאמינה בגישת "לקנות וזהו". אתה עתיד לבצע עסקה במעלה ממליון ש"ח, ראוי וכדאי שתדע בדיוק איזה מוצר אתה מקבל.
דגש נוסף הוא כי בהליך מכירת בית פרטי באשקלון עתיד להגיע פקח לביקור וסביר שחריגת הבניה תמצא. יש להגן עליך בחוזה המכר ולוודא שניתן להכשיר את השרץ.

ממליצה מאוד כי תתייעץ עם עו"ד המתמצא במקרקעין ו/או שמאי מקרקעין בטרם ייחתם חוזה המכר. הבדיקה הנדרשת מאוד פשוטה, וכוללת יתרת ז"ב (אף על פי כי מדובר בממ"ד כך שאני מניחה שז"ב קיימות), האם בניית הממ"ד הינה ע"פ התקן (במידה ולא ידרשו התאמות גבוהות), והאם מיקומו של הממ"ד בתוך תחום קווי הבניין (במידה ולא ידרש הריסתו לחלוטין).

בנוסף יש להביא בחשבון את עלויות הכשרת הממ"ד (הכנת תוכנית וכיוצ"ב) וזמן העבודה שתשקיע. לא יגבה היטל השבחה על הממ"ד.

בברכה,
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
23/08/2016 | 09:04
3
29
למעשה אם אני הולכת לערייה ורואה שלעומת התבע יש חריגות בנייה (אפילו מעבר לממד) איפה ניתן לברר אם ניתן להכשיר את החריגות? (+עלויות)

אם אגיע לערייה בעצמי לשאול ואגיד להם שיש חריגות- ייתכן ואני מסבכת את בעל הבית וישלחו אליו פקח. איך בכל זאת מבררים על הכשרת השרץ בלי לעורר חשד?

רב תודות
לצפיה ב-'באמצעות אדריכל'
באמצעות אדריכל
23/08/2016 | 16:09
2
31
פני אלי אם תרצי המלצה על אדריכל מעולה
לצפיה ב-'תודה רק ש'
תודה רק ש
23/08/2016 | 21:34
1
26
בינתיים מהדפסה פשוטה של נסח הטאבו יש בבירור בבית הזה חריגות בנייה של בערך 60מ"ר לפחות. לכן ההרפתקה הזו כלל לא בשבילי
לקנות ואז לאשר בעצמי זה עלול להיות מסוכן ויקר
והמוכר לא מתכוון לאשר כלום
לצפיה ב-'הרשום בנסח לאו דווקא מלמד על חריגות בניה'
הרשום בנסח לאו דווקא מלמד על חריגות בניה
23/08/2016 | 22:43
20
אם זה לא היה ברור אני מציעה להזמין את שירות האדריכל לבדיקת כדאיות טרם רכישה.
לצפיה ב-'הסוכנות היהודית בנתה בשנות ה-60 על אדמה פרטית ונתבעה.'
הסוכנות היהודית בנתה בשנות ה-60 על אדמה פרטית ונתבעה.
23/08/2016 | 21:37
34
במסגרת עבודתי , לאחרונה נחשפתי למקרים ש...הסוכנות היהודית לאחר קום המדינה פעלה כגוף מיישב בעיקר עולים כנראה מכספי העם היהודי בגולה [עד היום אגב] אבל לא ידעתי שהיא בצעה הפקעות במקרקעין וזה היה חדש לי שכן בחוק להפקעות לצרכי ציבור היא אינה מופיעה ככזו. [בעיקר בשנות ה-60 ]

במסגרת החיפושים מצאתי פס"ד של ביהמ"ש העליון משנת 1991 [לאחר 9 שנים של הליכים שיפוטיים] בפס"ד "מרתק" של השופט י' מלץ וההרכב שלצידו השופט ד' לוין, וש/ נתניהו ובהסכמתם.

מדובר על פס"ד המגדיר את עבודת השמאות, את פסיקת הריבית, ובעיקר את המותר והאסור בהפקעות בדיעבד.
 נקודה שבעצם לא הודגשה בפסה"ד היא העובדה הפשוטה שהסוכנות דרכה ברגל גסה בזכות הקניין של אדם [בעל המגרש הנדון], התעלמה מבעלותו על הקרקע ובנתה דירות לעולים , רק כשבעל הקרקע גילה שפלשו למגרש שלו, פנתה הסוכנות לשר האוצר שהפקיע את הקרקע.
                                                                                                   פרל דוד
להלן תקציר פסה"ד המורכב מאוד.
המשיבה [הסוכנות היהודית] הקימה זמן קצר לאחר קום המדינה שיכון עולים באזור הוד השרון. על השטח נבנו כ- 120יחידות דיור, שנמסרו לעולים חדשים. לימים התברר, כי 13 דונם היו רשומים על שם תושב ארצות-הברית שהעביר במרץ 1963 את הקרקע למערערת .2 המערערת 2 הגישה באוקטובר 1963 תביעה לסילוק יד של המשיבה מהשטח שבבעלותה. המשיבה ניהלה משא ומתן עם המערערת 2, אך משעלה המשא ומתן על שרטון וקיים היה חשש שהעולים יסולקו מן השטח, השיגה המשיבה הרשאה משר האוצר להפקיע את השטח לצורכי ציבור. המערערת  2 מכרה חלק מן החלקה האמורה למערערת .1 משנכשל המשא ומתן באשר לגובה הפיצוי, הוגשה התביעה הנוכחית לבית המשפט המחוזי לתשלום פיצויים בגין ההפקעה. מונה שמאי מטעם בית המשפט להערכת שווי הקרקע.

בית המשפט המחוזי קבע את שיעור הפיצויים על-פי ערך הקרקע ללא המבנים שמעליה. מכאן הערעור, שנסב על השאלות, אם המערערות זכאיות לפיצוי בגין המבנים שנוספו על הקרקע; מהו גודל השטח שבגינו יש לשלם פיצויי הפקעה; האם המערערות זכאיות להפרשי הצמדה וריבית לתקופה שמיום ההפקעה ועד אפריל 1977: האם המערערות זכאיות לתשלום דמי חכירה, והאם השמאי שמונה בידי בית המשפט הוא בורר, שקביעתו מחייבת את הצדדים. כמו כן, מלינות המערערות על גובה שכר הטרחה שנפסק לטובתן.

בית המשפט העליון פסק:
אחד המבחנים להבחנה בין בורר לשמאי הוא, כי אם היה זה בכוונת הצדדים שהאנשים שנתמנו על-ידיהם יפסקו בסכסוך על סמך עדויות - שאז ייחשבו בוררים: או שמא הכוונה הייתה שיעריכו את נושא הסכסוך על סמך ידיעותיהם המקצועיות וניסיונם המעשי, בלי צורך לשמוע ראיות ועדויות - שאז יש הנחה לכאורה שנתמנו כמעריכים ולא כבוררים ( 631ז).
      ב.  (1) סעיפים 21- 26 לחוק המקרקעין, תשכ"ט-1969, דנים בסוגיית הבנייה והנטיעה במקרקעי הזולת; משמע, שהחוק מכיר בזכויות אלה, ומכוח סעיף 166(ב) לחוק המקרקעין יחול הדין החדש 632 ] סעיפים ד' עד ה']
           (2) הבעלות במחוברים היא של בעל הקרקע מרגע חיבורם ( 633ז).
           (3) משבוחר כעל הקרקע לקיים את המחוברים בידיו, עליו לשלם עבורם, אך אין לדרוש ממנו לעשות כן בטרם מסתיים הדיון המשפטי בסוגיה ( 633ז).
     ג. (1) סעיף 20(2) לפקודת הקרקעות (רכישה לצרכי הצבור), 1943, מקנה לרשות המפקיעה סמכות להפקיע מקרקעין ללא תשלום פיצויים בגינם בהתמלא שני תנאים מצטברים: ההפקעה נעשתה לצורך אחת מהמטרות המנויות בסעיף, וכן כי השטח שנלקח אינו עולה על רבע מכלל שטחו של המגרש ( 635ה).....

וכל היתר כולל פסה"ד במלואו בהפנייה.

=========================================================================================

לצפיה ב-'שאלת מס שבח'
שאלת מס שבח
23/08/2016 | 18:34
1
53
קנינו דירה ראשונה ב1988 ודירה שניה ב2013
האם אפשר להעניק את הדירה מ 1988 מתנה לילדים ולמכור את הדירה מ 2013 לאחר שנה וחצי כדירה יחידה ללא מס שבח?
הבנו שאם היו לנו 2 דירות ב 1.1.14 המכירה של הדירה השניה חייבת במס שבח של 25%. יש דרך חוקית לעקוף את המס הזה?
תודה לעונים.
לצפיה ב-'בני כמה הילדים?'
בני כמה הילדים?
23/08/2016 | 19:49
40
ניתן למכור בפטור לאחר תקופת צינון שמשתנה בהתאם למספר פרמטרים, בינהם האם מקבל המתנה נשוי או לא ומידת הקרבה לנותן המתנה. קח בחשבון כי הדירה שניתנה במתנה לא תהיה פטורה במס שבח כשמקבל המתנה ירצה למכור. 
לצפיה ב-'מתווך לאיזור גילה בירושלים'
מתווך לאיזור גילה בירושלים
21/08/2016 | 10:49
4
75
למי יש המלצה על מתווך לדירה בשכונת גילה בירושלים?
לצפיה ב-'ועל הדרך עוד אחד לצפון ת"א (אפקה)'
ועל הדרך עוד אחד לצפון ת"א (אפקה)
21/08/2016 | 11:43
29
לצפיה ב-'רוט אנגליה'
רוט אנגליה
22/08/2016 | 22:26
2
38
היה לי ניסיון מצוין איתם במכירת דירה בגילה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
23/08/2016 | 15:56
1
29
אפנה אליהם.
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
23/08/2016 | 17:54
24
אני מקווה שהם המשיכו ברמה הגבוהה שלהם בשנים שעברו מאז.
לצפיה ב-'אפשר למכור דירה בלי גג/מחסן ?'
אפשר למכור דירה בלי גג/מחסן ?
23/08/2016 | 11:35
3
58
זכורני שבאתי במיוחד וחתמתי עם הקבלן שהוא נותן לי את כל הזכויות בגג, מה שהוא לא בדיוק הסכים לזה בהתחלה.

תודה רבה !
לצפיה ב-'נ. ב. הדירה היא בקומה עליונה'
נ. ב. הדירה היא בקומה עליונה
23/08/2016 | 11:36
1
19
לצפיה ב-'לא ברור'
לא ברור
23/08/2016 | 12:48
34
מה רשום בנסח הרישום? בתשריט הבית המשותף?
מה רשום בחוזה שלך עם הקבלן?
לצפיה ב-'ככל שמדובר בהצמדה לא ניתן לסחור בה בנפרד'
ככל שמדובר בהצמדה לא ניתן לסחור בה בנפרד
23/08/2016 | 16:07
26
אלא שלא נשמע לי שזה המקרה שלך.
נא שתפי אותנו ברקע לשאלתך על מנת שנוכל לסייע.

לצפיה ב-'אדמה חקלאית'
אדמה חקלאית
22/08/2016 | 16:01
13
132
ברשותי שני מגרשים של אדמה חקלאית במושבה כינרת והכפר ברנדייס
המעונינים,לרכוש אדמה, נא לפנות ל טלפון 0544807285
לצפיה ב-'אני מניח שמדובר על השקעות כושלות ומנסים למכור.'
אני מניח שמדובר על השקעות כושלות ומנסים למכור.
22/08/2016 | 16:08
7
90
אדמה חקלאית כשמה נועדה לשימוש חקלאי וערכה ככזו אינו עולה על 5,000 דולר לדונם.
לגבי ברנדייס את מכוונת בוודאי לחדרה ובטח רכשת את הקרקע מחברת "קרקעות ישראל" במחיר "מופקע לכל נפש"

שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'אנשים מסתנוורים מרווח קל ובסוף נופלים'
אנשים מסתנוורים מרווח קל ובסוף נופלים
22/08/2016 | 16:14
83
קורה לא פעם שבגלל טרנד הנדל"ן אנשים קונים משהו כי "העיקר לקנות" ובסוף נופלים חזק.

מתי תבינו שגם נדל"ן היא השקעה מסוכנת בדיוק כמו השקעה בשוק ההון?
עצם זה שזה נכס פיזי לא אומר שאי אפשר להפסיד עליו.

לצפיה ב-'לנדלניסט מן הבקעה'
לנדלניסט מן הבקעה
22/08/2016 | 16:18
5
98
האדמה לא נרכשה מקרקעות ישראל- ההשקעות אינן כושלות, וכפר ברנדייס הוא כפר ברנדייס
לצפיה ב-'לכן איחלתי לך בהצלחה.'
לכן איחלתי לך בהצלחה.
22/08/2016 | 16:49
3
88
ואני תקווה שאדמות אלה מניבות "פרי" או ירקות העונה בעבורך.[למרות שאני יודע שלא !]

נכון שכונת ברנדייס היא שכונת ברנדייס ואדמות חקלאיות בכל מקום בארץ הם עדיין אדמות חקלאיות...

האם לדעתך אדמה חקלאית בשכונת ברנדייס שווה יותר מאדמה חקלאית ברעננה או במושב נבטים בדרום ?
לצפיה ב-'אינני מתעניינת באדמה'
אינני מתעניינת באדמה
22/08/2016 | 20:29
2
76
חקלאית ברעננה או נבטים.
לצפיה ב-'ולפי זה שאת מוכרת, את גם לא מעוניינת באדמה בכפר ברנדייס '
ולפי זה שאת מוכרת, את גם לא מעוניינת באדמה בכפר ברנדייס
23/08/2016 | 00:12
38
לצפיה ב-'בסדר...הבנתי את חסרת הומור ומוכוונת מטרה.'
בסדר...הבנתי את חסרת הומור ומוכוונת מטרה.
23/08/2016 | 10:59
43
ובכל זאת...את רוצה למכור 2 מגרשים חקלאיים :
במושבה כנרת [גבעת הזיתים עפ"י הפרסום שלך] 
בשכונת ברנדייס בחדרה... [שאת מתעקשת שהוא כפר...והוא ממזמן הוא שכונה בעיר חדרה]

ורימון חייט העיר ש...במכירה את חייבת לצרף תקן השמאי מס׳ 22, העוסק בשומה של קרקע שאינה מאושרת לבניה, המשווקת לציבור מתוך צפייה ומצג שתאושר בה בניה בעתיד.

מטרת התקן - מטרת התקן קביעת רמת פרוט מזערית ואמות מידה לגילוי הנדרש בשומת מקרקעין לקרקע המוגדרת להלן המשווקת לציבור על בסיס ציפיות.
לצפיה ב-'את הכסף סופרים במדרגות'
את הכסף סופרים במדרגות
22/08/2016 | 16:55
85
כדי לדעת אם זו השקעה כושלת או לא, נצטרך
לחכות ולראות את המחיר בו תמכרי.  
ובלי כל קשה לשאלה אם תמכרי במחיר גבוה מהמחיר
ששילמת או שלא, זוהי ספקולציה ברמת סיכון גבוהה.
שימי לב בבקשה לתקנה הקובעת חובת גילוי נאות על סיכויי הפשרה
בפועל בעת עסקת מכירה.
בהצלחה.
לצפיה ב-'לרות : פוטנציאל למכר אדמה חקלאית -התייחסות.'
לרות : פוטנציאל למכר אדמה חקלאית -התייחסות.
22/08/2016 | 20:08
3
87
במידה ונקבל התייחסות נקודתית למיקום המגרשים תוכלי לקבל פוטנציאל :
למגרש הראשון במושבה כנרת :
 500 מ"ר ב"גבעת הזיתים" מושבה כנרת - מחיר נדרש -  410.000 ש"ח.
האיזור מאופיין במטעי זיתים וחקלאות בעל עונתית
מדובר על גוש 15307 חלקות גדולות ובעלות במושע, או 15160 שכולו חלקה מס' 1 ושטחו 920 דונם במושע.  - http://goo.gl/ncqz7C
הערה : מכיוון שמדובר על זכות במושע ומאחר ואין פרצלציה או מגרשים מסומנים ,אז...זכויותייך מחולקות במקרה הטוב עם מאות בעלים במושע, ואינן ניתנות לפירוק ללא הפשרה ובוודאי לא תהייה זמינה לבניה בתקופת חיינו.

שכונת ברנדייס בחדרה
מפרסום ביד 2 מבקשים בשכונת ברנדייס עבור 250 מ"ר חקלאי במושע - 139.000 ש"ח.

האם הקרקע כאן באיזור מערב ברנדייסhttps://www.google.co.il/maps/@32.4247003,34.91951...
או בצד השני במזרח ברנדייסhttps://www.google.co.il/maps/@32.4253018,34.92869...
לצפיה ב-'אף אחד מן הנתונים'
אף אחד מן הנתונים
22/08/2016 | 20:27
2
73
אשר הצגת אינו כולל את המגרשים שלי.
לצפיה ב-'הבנתי...במגרשים שלך כבר התחילו לחפור ב"מיקרופייל".'
הבנתי...במגרשים שלך כבר התחילו לחפור ב"מיקרופייל".
23/08/2016 | 01:44
1
76
במושבה כינרת הסתמכתי על הפרסום שלך [גבעת הזיתים] ועל המחיר שאת דורשת...המיקום ? זה רק את יודעת, אלא שהקרקעות בגבעת העיזים מהוות תאי שטח גדולים שלא עברו פרצלציה וחלוקה, כך שהעקרונות דומים.

לגבי שכונת ברנדייס - נמכרו שם לאחרונה מאות דונמים ע"י משווקים שונים כאדמה חקלאית והמחירים בהתאם.

לכל אחד יש חלום...שהשקעתו תצליח, ואני מאחל לך שתצליחי.
לצפיה ב-'"לנדלניסט" מן הבקעה'
"לנדלניסט" מן הבקעה
23/08/2016 | 13:18
45
משועמם במקצת?
לצפיה ב-'האם מתאמיה לגידול קישואים (כולל זוקיני)?'
האם מתאמיה לגידול קישואים (כולל זוקיני)?
23/08/2016 | 08:19
55
כלומר האם יש מערכת השקייה טובה שמותקנת בחלקה?
לצפיה ב-'קנית קליניקה'
קנית קליניקה
21/08/2016 | 23:51
2
84
שלום. רציתי לשאול במה כרוכה קנית קליניקה? האם מחירה יותר מדירה באותו סדר גודל או פחות?
האם כרוך במיסים?
והאם היא נחשבת כדירה שלישית, או שאין קשר?
תודה
לצפיה ב-'האם אתה מכוון לדירה שמשמשת כעסק או עסק בבניין מסחרי ?'
האם אתה מכוון לדירה שמשמשת כעסק או עסק בבניין מסחרי ?
22/08/2016 | 10:40
41
לכל אחד יש את יתרונותיו וחסרונותיו.
ככלל רכישה של חנות/דירה/מבנה מסחרי המשמש בתב"ע כ"עסקים" בדר"כ מחייב מע"מ ומיסים כחוק.
מחיר הרכישה מחייב בדיקת כדאיות עסקית לטווח רחוק [רווחים מול השקעה, עלויות שיפוץ והתאמה, הסכמי שכר חודשי לתקופה ארוכה ועוד]

==================================================================
פרל דוד, סלולרי - 052-8964914
לצפיה ב-'שאלתך חסרת נתונים מהותיים.'
שאלתך חסרת נתונים מהותיים.
22/08/2016 | 23:12
17
בתוכניות רבות שימושי מרפאות מותר בתוך משרדים. לעיתים נדרשת הקלה לשימוש חורג. יש לבדוק את התוכנית שבתוקף ולראות מה היא מאפשרת בטרם רכישת הנכס.
לעניין העלויות, זה מאוד תלוי במיקום. אם תבחר לפתוח קלינקה בקומת הקרקע של רח' רבי עקיבא בבני ברק, ייתכן ושווי מ"ר בנוי יגיע גם ל - 80,000 ש"ח.
דירת מגורים כמובן זולה הרבה יותר.
ברחובות שאינם מסחריים בד"כ דירת המגורים תהיה יקרה יותר ממרפאה.
מרפאה הינה נכס מסחרי שלא נספר עם מניין הדירות, יחד עם זאת אם הדירה עתידה לשמש באופן לא חוקי למגורים, ייתכן וההתיחסות תהיה שונה.

בברכה,
לצפיה ב-'שלום לאנשי הפורום.איך מפנים דייר ללא עורך דין'
שלום לאנשי הפורום.איך מפנים דייר ללא עורך דין
22/08/2016 | 08:50
4
142
שכנתי אלמנה שחיה מדמי השכירות.היא משכירה את דירתה לאישה עם 3 ילדים.השוכרת לא משלמת כבר 3 חודשים.מה סדר הנהלים המהירים ביותר לפנות דייר ללא עורך דין.אם אפשרי תשובה מהירה.תודה
לצפיה ב-'כמו לשאול איך לבצע ניתוח מהיר ללא רופא/החלפת בלמים ללא מוסך'
כמו לשאול איך לבצע ניתוח מהיר ללא רופא/החלפת בלמים ללא מוסך
22/08/2016 | 09:45
3
101
יש בטחונות? אלו?
לפעמים מכתב מעו"ד לשוכרת/ לערבים עושה את זה
יש הליך מהיר של "תביעה לפינוי מושכר" שיכולה להביא לפס"ד של פינוי תוך 60 יום.

לצפיה ב-'מה הנסיבות שבגינן השוכרת אינה משלמת דמי שכירות ?'
מה הנסיבות שבגינן השוכרת אינה משלמת דמי שכירות ?
22/08/2016 | 10:31
2
91
האם פנו אליה [בכתב ובע"פ] ?
האם חזרו המחאות ?
האם יש ערבים ?
האם יש הסכם שכירות חתום ?
האם שאר תשלומי החובה משולמים ? [חשמל, מיים,גז, ארנונה,מיסי ועד ועוד]

הליך הפינוי המהיר ביותר הוא ביהמ"ש לשכירות...אבל שם ישאלו השאלות שמניתי.
לצפיה ב-'לעיתים אין צורך לעבור בבית דין לשכירות'
לעיתים אין צורך לעבור בבית דין לשכירות
22/08/2016 | 11:57
1
57
לצפיה ב-'לעו"ד סרי...את חייבת לי הסבר לכוונתך במילה "לעיתים".'
לעו"ד סרי...את חייבת לי הסבר לכוונתך במילה "לעיתים".
22/08/2016 | 20:23
65
האם כוונת פינוי בנועם הליכות ?
או לשון "סגי נהור" ?
לצפיה ב-'זוכרים את שכתבתי כאן על מעלליו של גיא מונסונגו ?'
זוכרים את שכתבתי כאן על מעלליו של גיא מונסונגו ?
21/08/2016 | 19:35
2
155
להזכירכם ...ולאלה שקוראים פעם ראשונהhttp://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/18002622...

גיא מונסונגו וחברת DG INVESTMENTS מככבים כאן ובכלל - http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/17943589...

המאפיין המרכזי בשיווק האגריסיבי של גיא וחבר עוזריו שם במרומי דירתו במגדלי אביב ברמת גן הוא שאין קשר בין ההבטחות למציאות.

כתבה בעיתון דה מרקרhttp://www.themarker.com/markerweek/1.2863846
קטע מהכתבה
עשרות נושים למדו להכיר במהלך השנים את מונסונגו, והם מספרים סיפור דומה: איש שמכר להם חלומות על יוזמות עסקיות נהדרות, פיתה אותם להצטרף כמשקיעים, והם נותרו בלי הכסף. סכום התביעות בהליך פשיטת הרגל שבו הוא מצוי כיום מגיע ל–6 מיליון שקל, כפי שמאשר המנהל המיוחד בתיק, עו"ד גלעד ליפקר־דגן. ואולם לפי הערכות של מרואיניים לכתבה זו, הוא חייב כנראה יותר, שכן לא כל האנשים שלהם הוא חייב כסף הגישו תביעות חוב בהליך זה. "הרבה מהנושים רוצים את ביטול פשיטת הרגל כדי שיוכלו להתנהל מול מונסונגו בהוצאה לפועל", אומר ליפקר־דגן. "לדעתי, אין בזה תועלת, כי לא מדובר בחייב רגיל, אלא באדם מתוחכם שככל הנראה מסתתר מאחורי כמה חברות וחברים, וממשיך לאורך זמן באותה שיטת פעולה - משווק בכל פעם מחדש נכס אחר להשכרה ארוכת טווח. אף שמונסונגו נמצא בהליכי פשיטת רגל, הוא חי ברמת חיים גבוהה מאוד, גר בקומה 65 במגדל משה אביב, וגרושתו דנה נוהגת בג'יפ יוקרתי מדגם ריינג'רובר, שקנתה אחת החברות שבהן הוא פועל".

אחד הדברים המוזרים בהתנהלותו של מונסונגו הוא סבך החברות שאליהן הוא קשור. כזאת היא לדוגמה חברת DG השקעות. מבחינה רשמית, עד לא מזמן הבעלים של חברה זו היה היהלומן עמוס מיכלין, ומי שפעל בשמו היה דורון, בנו, שהיה דירקטור בחברה. חברה זו היתה האחראית לכאורה לפרויקטים שונים שמונסונגו היה מעורב בהם, ובהם פרויקט ברחוב ביאליק ברמת גן. ואולם כיום בעל המניות הוא אדם אחר -
שינוי שנעשה ב–17 בפברואר. DG שיווקה את פרויקט ביאליק מקומה 65 במגדל משה אביב, בדיוק באותו מקום שבו משווקים כיום את הפרויקט ברחוב הירקון 270 בתל אביב, על ידי חברת MDG. בשיחה עמנו הסביר לנו מונסונגו שחברת MDG היא משווקת של חברת DG, שהיא הבעלים של הפרויקטים השונים המוצגים באתר החברה. העניין מסתבך עוד יותר כשמתברר שמיכלין היה הבעלים של חברת אחרת, לין ויונתן השקעות, שהיא זו שרשומה בחוזים עם הרוכשים הפוטנציאלים בבניין נצבא.

סיפור העוקץ.
אז בזמנו סיפרתי את סיפורו של משקיע שנעקץ באחד מעסקאות השכירות ארוכות הטווח, ובסיוע שלי ביטל את עסקת השכירות ההזוייה.
הוא קיבל ההמחאות חברת לין ויונתן... בפריסה רחבה בזמנו והם חזרו, הוא הסכים לקבל המחאות חדשות עם פריסה גדולה יותר ...[הם חייבים לו עדיין מעל 150 אלף ש"ח] וגם הם החלו לחזור ...דורון מיכלין הוא בנו של עמוס מיכלין יהלומן בבורסת היהלומים ואחד מבעלי החברה הנ"ל, הוא בקש לאחרונה  להחליף המחאות בפריסה חדשה, אני יעצתי לו לא להסכים...ולקחת עו"ד.

גיא מונסונגו לא עוצר...וכדאי להזהר.
לצפיה ב-'תביעה נגד חברת "לין ויונתן" וגיא מונסונגו ואחרים.'
תביעה נגד חברת "לין ויונתן" וגיא מונסונגו ואחרים.
22/08/2016 | 17:22
1
48
 להלן תביעה שנמצאת בתחילתה ובה בהליכים נגד חברת לין ויונתן ו...כמובן גיא מונסונגו ואחרים , היקף התביעה כ-359,000 ש"ח.
התביעה כפי שניתן להבין דנה באותן משרדים שנמכרו באמצעות גיא מונסונגו  למשקיעים לטובת השכרה ל-20 שנה בבנין נצב"א וכמובן ללא כל סמכות חוקית.

בימ"ש השלום בת"א.
בפני - כב' הרשם הבכיר אבי כהן
 מבקשים : מנחם לרנר
 נגד משיבים - 
1.ב.פ.פ. נכסים (ישראל) בע"מ
2.נצבא החזקות 1995 בע"מ
3.דורון מיכלין
4.לין ויהונתן השקעות בע"מ
5.גיא מונסנגי
                                                 החלטה..
1. הבקשה ונספחיה הוגשו בצורה משובשת ולא ברורה.
2. עפ"י לשון הבקשה מבוקש פס"ד בהיעדר הגנה נגד הנתבעים 1 + 2 + 4 בלבד, ולא מבוקש כזה נגד הנתבעים 3 + 5. אתייחס אפוא רק לנתבעים שנגדם מבוקש פס"ד בהיעדר הגנה......

ראו ההחלטה במלואה... בקשה למתן פס"ד לחלק מהנתבעים ללא כתב הגנה.

=====================================================================
פרל דוד, סלולרי - 052-8964914

לצפיה ב-'פרטי כתב התביעה נגד גיא מונסונגו וחבורתו נחשפים.'
פרטי כתב התביעה נגד גיא מונסונגו וחבורתו נחשפים.
22/08/2016 | 17:45
42
והנה הסיפור שמאחרי התביעה.
פרסומים בולטים בכלי התקשורת שכותרתם הייתה "עסקת הנדל"ן של השנה", הביאו את מ', תושב מרכז הארץ שמעולם לא השקיע קודם לכן את כספו בנדל"ן, לפנות לחברת ההשקעות של איש הנדל"ן גיא מונסונגו שפרסמה את המודעה – ולהשקיע 239 אלף שקלים לטובת חכירת משרד בתל אביב. ההבטחה הייתה כי תמורת סכום זה יזכה לתשואה שנתית חלומית של 21% בשנה: כ-4,250 שקל מדי חודש במשך 25 שנה. אלא שבפועל, תמורת ההשקעה שהתבצעה כבר בחודש יולי 2015 – טוען מ' כי לא קיבל עד היום שקל בחזרה על השקעתו.

פרטים אלו נחשפים כעת במסגרת תביעה שהוגשה בימים האחרונים נגד מונסונגו, באמצעות עו"ד הראל דהן ממשרד עו"ד גרשטיין-דהן. התביעה הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב נגד שותפו והחברות "לין ויונתן השקעות" ו-"ב.פ.פ נכסים" שבשליטתם ומהטענות בה עולה כי מונסונגו, שפעל בשנים האחרונות בתחום השקעות הנדל"ן, ביצע את העסקה לאחר שכבר נכנס להליכי פשיטת רגל - וכי כל ניסיונותיו של התובע לקבל משהו מההבטחות שניתנו לו, את להשיב את השקעתו עלו בתוהו.

בתביעה נחשף עוד כי על אף שהמשרד שהובטח בעסקה היה על פי ההסכם בבניין נצבא ברחוב המסגר בתל אביב – הרי שמבירור עם חברת נצבא עלה כי כלל לא היה הסכם בין הצדדים. "חברת נצבא לא חתמה מעולם כל הסכם עם הנתבעת או מר מונסנגו או מר מיכלין ואיננה מכירה כלל בהתחייבויותיה... וחרף קבלת מלוא התמורה לידיהם בגין מכירת המשרד לא קיבל התובע כל תמורה ממשית ובפועל לא ניתן להוציא אל הפועל את עסקת המכר להכרת המשרד", נכתב.

בתביעה נכתב בין השאר כי מ' נפגש עם איש מכירות שהציג בפניו את הפרויקט ואת מנהלי הפרויקט, מיכלין ומונסנגו והצהיר בפניו כי "המדובר בעסקה מצוינת וכי אין לו מה לחשוש כי הכסף מובטח במאה אחוזים ואף ציין כי כל מה שיקרה הוא פה ולא הולך לשום מקום".

אולם מהתביעה עולה כי בקשותיו של הלקוח לקבל לידיו את הסכם השכירות הבלתי מוגנת ולהביאו בפני עורכי דין – נחסמו על ידי החברה. "כל ניסיונות התובע להוציא את הסכם השכירות בלתי מוגנת ממשרדי הנתבעים לא הועילו ובפועל הנתבעים עמדו על רגליהם האחוריות שלא למסור לידי התובע את הסכם השכירות על מנת שיוועץ בעורכי דין מטעמו או להעביר את הסכם השכירות במייל לעורך הדין שנמסר להם על ידי התובע", נכתב.

בהסכם שנחתם בסופו של דבר סוכם כך: "לפי הסכם השכירות התחייבה הנתבעת למסור משרד מרוהט בצירוף שולחן, כיסא מנהלים, שתי כיסאות משרדיים, כוננית מגירות וארון ספרים בקומה 20 במשרד המסומן מספר 5 בבניין נצבא, ברחוב המסגר בתל אביב. אלא שמבדיקה שערך התובע במשרדי נצבא הוברר כי בפועל לא נחתם מעולם כל הסכם שכירות בכל הנוגע למשרדים בקומה או בכלל".
מהתביעה עולה עוד כי אחת החברות: חברת ב.פ.פ נכסים הינה חברה הרשומה ובתביעה נטען כי "סיכומו אפוא של האמור לעיל מראה בצורה ברורה כי התובע נפל לתרגיל עוקץ של הנתבעות".

וכל היתר בהפנייה כתבה בוואלה - http://nadlan.walla.co.il/item/2940862

לצפיה ב-'שאלון למחוסרי דיור'
שאלון למחוסרי דיור
22/08/2016 | 16:51
54
אהלן לכולם!
אשמח לעזרתכם במילוי שאלון קצר.

השאלון מיועד למחוסרי דיור, ובפרט זוגות צעירים, המעוניינים לרכוש דירה בשנים הקרובות. אפשר כמובן להיות דיסקרטיים ולא לחשוף פרטים אישיים, אך אשמח שתשאירו פרטים ליצירת קשר.

תודה מראש 

לצפיה ב-'איך לא מפתיע שעירית ת"א נוהגת איפה בבעלי מרתפים שונים.'
איך לא מפתיע שעירית ת"א נוהגת איפה בבעלי מרתפים שונים.
22/08/2016 | 16:36
60
עתירה שהגישה בעלת דירת קרקע בשכונת בבלי בתל-אביב חשפה התנהלות של מדאיגה בעירייה. 
מסתבר, שחלק מתושבי השכונה זכאים להנחה בארנונה וחלקם נדרשים לשלם ארנונה מלאה.

לפני שלוש שנים עתרה תושבת העיר לבית משפט לעניינים מנהליים בתל אביב, בטענה שהעירייה מפלה אותה לרעה כאשר היא דורשת ממנה תשלום ארנונה מלאה עבור מרתף בשטח 110 מ"ר, הצמוד לדירת הקרקע שלה.
את טענתה סמכה העותרת על כך שבעלי בתים פרטיים בשכונה דווקא זוכים להנחה של 25% מתעריף הארנונה על המרתפים, בעוד בעלי דירות קרקע "רגילות" מחויבים בתעריף מלא.
י
תגובת העירייה הייתה מוזרה מאוד...הם טענו כי בקשת העירייה ממשרד הפנים לבטל הקלה לבעלי בתים פרטיים נדחתה , ולכן תמשך האפליה בין סוגי הבתים,  עד שיבוטלו ההקלות... הבנתם ?

העותרת פנתה לביהמ"ש כי לא קיבלה את ההסבר התמוה וטענה כי כדי למנוע אפליה היה על העירייה לבקש להחיל את ההקלה גם על בעלי דירות, ולא לנסות לבטל אותה כליל.

ביהמ"ש המחוזי [לעניינים מנהליים] קבע נחרצות שהתנהלות העירייה היתה לא מידתית, והפלתה בין תושבים באופן מודע בניסיון לחמוק מלתת ההנחה.
מאידך אותו שופט בבית המשפט לעניינים מקומיים דחה את העתירה בגלל מאפייני המרתף של העותרת, שלא אושר למגורים, בעוד שההנחה ניתנת למרתפים שנועדו למגורים בלבד. 

העותרת הגישה ערעור בנדון לבית המשפט העליון והם החזירו את התיק לבית המשפט המנהלי בשנית עם הוראה לדון בטענת האפליה האסורה.  

הפעם,הרחיבה העירייה את טיעוניה והסבירה לביהמ"ש "כי כשהוחלט להעניק הקלות לבתים הפרטיים עוד לא הייתה אפשרות תכנונית להצמיד מרתף לדירה בבית משותף, ולכן לא מדובר באפליה".
לטענת העירייה, המקרה של העותרת הוא מקרה חריג ובודד של אישור להצמדת מרתף – כך שלא מדובר באפליה כלפי ציבור רחב.

השופטת יהודית שיצר ציינה בפסה"ד כי ההיגיון הטמון בהקלה בארנונה על מרתפים נובע מכך שמדובר על מבנה חשוך ולא מאוורר הנמצא מתחת לפני הקרקע. על פניו, היגיון זה חל גם על בעלי בתים פרטיים וגם על בעלי דירות קרקע.

לטעמה, העירייה לא נתנה הסבר המצדיק החלת דין שונה בין שני סוגי המרתפים, בפרט כשבצו הארנונה "מרתף" לא מוגדר כמבנה המוצמד רק לבית פרטי.

השופטת קבעה בנוסף, כי טענת העירייה לפיה מדובר במקרה חריג אינה עומדת במבחן המציאות, שכן כיום אין מניעה תכנונית להצמיד מרתף לדירות קרקע בבית משותף.
יתר על כן, העובדה שהעירייה ניסתה לבטל את ההקלה מחזקת את המסקנה שהיא הייתה מודעת לאפליה והמשיכה בה רק כדי שחלילה לא ייגרעו כספים מקופתה.

"גישה זו אין לקבל. חובת ההגינות ותום הלב המוגברים החלים על העירייה כרשות ציבורית, מחייבים אותה לייתן אותה הקלה סבירה והגיונית גם לבעלי מרתפים בבתים משותפים, ולא לבטל את ההטבה לכולם", כתבה השופטת בפסק הדין.

לאור האמור, העתירה התקבלה ונקבע כי העותרת זכאית להנחה של 25% על הארנונה של המרתף.
כמו כן העירייה חויבה בהוצאות העותרת בסך 20,000 שקל.

===============================================================================

לצפיה ב-'בניית ממ"ד ללא היתר באשקלון - התייחסות'
בניית ממ"ד ללא היתר באשקלון - התייחסות
22/08/2016 | 14:17
3
47
בניית ממ"ד ללא היתר מעלה מס' שאלות ותהיות  :
1. האם הממ"ד נבנה עפ"י תקנים מחייבים שכן הממ"ד לא נבדק ע"י שום גוף שאמור לאשרו. [סוג הבטון,סבכות הברזל,יסודות,דלתות וחלונות הדף ועוד]
2. האם הממ"ד נבנה בגודל יחסי מאושר עפ"י חוקי התכנון ?
3. האם מעל הממ"ד נבנו תוספות ללא רישיון ? 
4. האם בחנת את תכנית הבניה המאושרת ? ובצעת השוואה ?
5. מיקומו של הממ"ד יקבע האם יהרס בעתיד בצו ?
6. על פי החוק יש להעביר את תוכניות האדריכל / מהנדס לקבלת אישור...ולכן המתכנן עלול לאבד את רישיונו כתוצאה מבניה ללא אישור הרשויות.
7. האם בוצעה בדיקת קרקע ? ועומק הנחת היסודות ?

לתזכורת :
ממ"ד אמור להבנות מבטון מזויין [b-300 - 500] ושטחו 9 מ"ר נטו (12.5 מ"ר ברוטו). בכל ממ"ד חייבים להיות שני צינורות אוורור, אחד כלפי פנים הבית ואחד כלפי חוץ. נוסף על כך, בממ"ד יותקנו חלון ודלת אטומים ועמידים בפני הדף ורסס,  על פי תקני הג"א.[פיקוד העורף]

עבור תוספת בנייה שהיא מרחב מוגן לא יחול היטל השבחה בהתאם לסעיף 19(ב)(9) לתוספת השלישית לחוק התכנון והבנייה:

הוועדה המקומית אינה יכולה שלא להתיר תוספת בנייה של מרחב מוגן, שכן תוספת כזו לא תיחשב לסטייה מתכנית. זאת בהתאם לאמור בסעיף 151 לחוק התכנון והבנייה:

סעיף 151 ג) תוספת שטחי שירות המתחייבת משינוי הוראת חוק או תקנות לאחר אישור התכנית או תוספת שטחי שירות לשם בניית מרחב מוגן, בשטח כאמור בסעיף 158ז(א1)(1) - לא ייחשבו כסטייה מתכנית."

על פי סעיף 158ז(א1) לחוק התכנון והבנייה, על רשות הרישוי להחליט בבקשה להיתר בניית מרחב מוגן בתוך 30 ימים, בכפוף להתקיימות תנאים מסוימים:
 (1) הבקשה להיתר היא למרחב מוגן בשטח שלא יעלה על השטח שקבע שר הביטחון לפי חוק ההתגוננות האזרחית, התשי"א-1951;

סעיף 197א. שטח המרחב הדירתי לא יפחת מ-9 מ"ר (נטו, לא כולל קירות)

===================================================================
מייל - universe_04@walla.com

לצפיה ב-'הטענה של בעל הבית היתה כסף'
הטענה של בעל הבית היתה כסף
22/08/2016 | 15:40
2
30
כלומר שהוא לא פנה לקבל היתר מסיבות כלכליות
כמה כבר אמורה לעלות בקשת היתר?

אני חושבת להתנות את קניית הבית בכך שיוציא היתר מסודר
שלא אסתבך בעצמי אחכ

רב תודות
לצפיה ב-'כדאי שתבדקי את כל הסייגים שהעליתי.'
כדאי שתבדקי את כל הסייגים שהעליתי.
22/08/2016 | 16:02
1
21
כדי שלא תגלי פרטים/ פגמים מוסתרים לאחר שיחתם חוזה מכר.

אגב...האם אתם כבר בשלב של החלפת טיוטות חוזה ? והאם כבר לקחתם עו"ד מטעמכם ? כי תפקידו הוא להזהיר אתכם מכניסה להרפתקאות מיותרות.  
לצפיה ב-'טרם'
טרם
22/08/2016 | 16:24
19
אני בסך הכל ראיתי את הבית לפני כמה ימים ומצא חן בעיני.
עו"ד שמתמחה בנדל"ן זה מספיק טוב לכל הבדיקות הללו?
פה בפורום המליצו לי לחפש אדריכל מאשקלון כדי לבדוק את הסוגיה

ניתן לשאול מה התשלום בדר"כ לעו"ד בעת ליווי עסקה שכזו?
תודה רבה לך על ההתייחסות

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חוה חן
למכירה מגרש בקדימה בכפר
מיכל ויטל-ברון- ייעוץ בניה ירוקה
ייעוץ בנייה ירוקה
זמיר גורן רואי חשבון
זמיר גורן רואי חשבון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה