לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'העלאת ריביות במשכנתאות והשפעתן על מחירי הדירות'
העלאת ריביות במשכנתאות והשפעתן על מחירי הדירות
30/07/2016 | 22:08
2
34
לאחרונה אני רואה שריביות על המשכנתאות במגמת עליה יחד עם מגוון פרוייקטים של מחיר למשתכן שלאחרונהקורמים עור וגידים.
מה לדעתכם תהיה ההשפעה של זה על שוק הנדל"ן? 
האם נראה לכם שמחירי הדירות באמת נמצאים לפני ירידה דרמטית? 
האם זה רעיון גרוע כעת להתחיל השקעה בנדלן?
לצפיה ב-'דעתי האישית - הנדל"ן בישראל באזור השיא'
דעתי האישית - הנדל"ן בישראל באזור השיא
30/07/2016 | 22:24
27
כלומר, יתכנו עוד עליות מינוריות, אך הסיכוי לירידה הרבה יותר גבוה מאשר עליה.

בנוסף, גם אם העליות יהיו מאוד מתונות, עדיין מדובר בהפסד מכיוון שאתה צריך לממן עלויות מס רכישה, מס שבח, משכנתא, עו"ד וכו'.
אני לא צופה עליה משמעותית כפי שהייתה בעבר, אבל גם הירידות אם יהיו, יגיעו רק לאחר סיום כהונת הממשלה (2018)

יחד עם זאת, יש לפעמים הזדמנויות נדירות לקניה של נכסים מתחת למחיר השוק, אבל לרוב זה לא יקרה. ההיפך, אם המחיר נמוך מדי זה צריך להדליק לך הרבה מאוד נורות אזהרה.

בקרוב אתה תשמע פה כל מיני מומחים שיענו לך ויגידו לך "מי שחכם קונה" וכל מיני סיסמאות אחרות.

בלי קשר, ההשקעה תלויה במצבך הפיננסי ומה התוכניות העתידיות שלך.

לצפיה ב-'עסקה טובה זו עסקה טובה'
עסקה טובה זו עסקה טובה
30/07/2016 | 23:33
16
כיום פשוט יותר קשה למצוא כאלה.
לצפיה ב-'ייעוץ דחוף'
ייעוץ דחוף
27/07/2016 | 22:39
7
205
שלום לכולם.
חייב ייעוץ דחוף.
אשתי חתמה למתווכת על 5 בתים שראתה .אחד הבתים אנחנו מכירים את הקבלן וגם אשתי אמרה לה זאת. מהלחץ חתמה על הכל.הראתה לה את הבית מבחוץ ל5 דקות.
עכשיו היא רוצה 350000 ש"ח תיווך.למרות שידענו על הבית הזה עוד לפני כן ויותר מזה, אחותי היתה אמורה לרכוש אותו וביטלה.
ניסיתי להגיע להסדר. נתקלתי בבלוק בטו ממד והשיחה הגיעה לרמות לא נעימות.
השאלה. משפטית יש מה להלחם?
שאלה נוספת- אשתי חתמה. אם ארשום את החוזה קניה רק על שמי, זה יעזור?
תודה לעוזרים.
לצפיה ב-'אם תקרא את דף הנייר שאשתך חתמה עליו תדע'
אם תקרא את דף הנייר שאשתך חתמה עליו תדע
28/07/2016 | 08:20
153
שגם צד ג' שקונה בעקבותיה - חייב בעמלה.

ואין דבר כזה "לחץ" - כשחותמים חוזה, קוראים. שיעור לחיים. אני מקווה שהתפספס שם 0 אחד ומדובר על 35K ולא 350K.
לצפיה ב-'אם אשתך הכירה את הקבלן ואחותה הכירה את הקבלן'
אם אשתך הכירה את הקבלן ואחותה הכירה את הקבלן
28/07/2016 | 08:25
149
מדוע הלכה לשם עם המתווכת ולא לפני כן?

משלא עשתה כך אלא רק באמצעות המתווכחת, מגיע למתווכת
לקבל את שכרה.
אני מקווה שהניסיון הזה יהיה שימושי כאשר יציעו לכם לחתום
על זכרון דברים בלי להיעזר בעו"ד בגלל "הלחץ".
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר מדריך למשכנתא יעילה - http://www.effectivemortgage.co.il/spnv/
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://www.effectivemortgage.co.il/tip
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: https://youtu.be/4x5fnkMmMSw
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-'חתמת - שילמת'
חתמת - שילמת
28/07/2016 | 15:36
55
לצפיה ב-'עקרונית המתווך חייב להיות הגורם היעיל שהביא לביצוע העסקה'
עקרונית המתווך חייב להיות הגורם היעיל שהביא לביצוע העסקה
29/07/2016 | 12:40
77
אבל בעוד שחתימה על טופס תיווך זה משהו ברור מאד, שחור על גבי לבן, "הגורם היעיל" זה משהו מעורפל וקשה להוכחה. אני לא משפטן אבל לדעתי המצב שלך לא מי יודע מה. צריך להיזהר על מה חותמים.
לצפיה ב-'אם חתמתם ואתם רוצים את הדירה אז תשלמו'
אם חתמתם ואתם רוצים את הדירה אז תשלמו
29/07/2016 | 15:18
2
64
את המו"מ על גובה עמלת התיווך עדיף לעשות לפני (אם כי מניסיון גם אחרי מתווכים נוטים מאוד להתפשר בשביל לסגור עסקה).
לצפיה ב-'שאלה במידה ורואים דירה דרך מתווך לאחר כמה זמן'
שאלה במידה ורואים דירה דרך מתווך לאחר כמה זמן
30/07/2016 | 16:29
1
52
הסכם התיווך מסתיים כלומר אם לאחר שנה ארצה לקנות את הדירה אני מחוייב לו (בהנחה שהדירה לא נמכרה)?
לצפיה ב-'כן'
כן
30/07/2016 | 18:19
13
לצפיה ב-'אולי תפסיקו לרשום הודעות כמו "עוד כתבה מאד מפחידה בנוגע.."'
אולי תפסיקו לרשום הודעות כמו "עוד כתבה מאד מפחידה בנוגע.."
28/07/2016 | 07:34
16
127
מה כבר יקרה לאנשים ? 

ירדו המחרים יקחו לכולם את הדירות 

כל המדינה תהפוך להומלסים 

די עם הנבאות זעם חסרי השחר האלו 

לצפיה ב-'חחחח ממה אתה מתרגש ??'
חחחח ממה אתה מתרגש ??
28/07/2016 | 08:00
11
111
שום ירידה ושום נעליים..
יש אמנם כמה הומלסים עם משאלות לב (תראה שרשור מתחת, עליתי על אחד חדש) ,
אבל חוץ מהם אף אחד לא באמת מאמין שיהיו ירידות,
אפילו שר האוצר לא - אל תשכח שהוא מושקע בנדלן

הביקוש חם ולוהט, ואין היצע -  כולם יודעים את זה

לצפיה ב-'כמו שכתבתי בעבר dat nigga daz צודק ! '
כמו שכתבתי בעבר dat nigga daz צודק !
28/07/2016 | 08:06
10
48
לצפיה ב-'כמו שכתבתי בעבר-די תפסיקו לדבר עם עצמכם.זה עלוב.'
כמו שכתבתי בעבר-די תפסיקו לדבר עם עצמכם.זה עלוב.
28/07/2016 | 09:59
9
56
לצפיה ב-'Mrroadrunner אני קצת יותר חכם...'
Mrroadrunner אני קצת יותר חכם...
28/07/2016 | 11:31
74
גם אם הייתי מקים ניק פיקטיבי הייתי עושה את זה בצורה קצת יותר חכמה..
לצערך הרב, אני לא צריך את זה

זה שכתב כאן בסה"כ קצת לחוץ מהדיבורים של המוסקיטר, ולא מבין שכל ה"עובדות" שכתובות והסקת המסקנות הן בסך הכל חלומות באספמיא
לצפיה ב-'Mrroadrunner אני קצת יותר חכם...'
Mrroadrunner אני קצת יותר חכם...
28/07/2016 | 11:32
6
44
גם אם הייתי מקים ניק פיקטיבי הייתי עושה את זה בצורה קצת יותר חכמה ולא שקופה..
לצערך הרב, אני לא צריך את זה

זה שכתב כאן בסה"כ קצת לחוץ מהדיבורים של המוסקיטר, ולא מבין שכל ה"עובדות" שכתובות והסקת המסקנות הן בסך הכל חלומות באספמיה
לצפיה ב-'המחירים לא יתרסקו זו באמת משאלת לב'
המחירים לא יתרסקו זו באמת משאלת לב
28/07/2016 | 14:46
5
72
אבל אני מאמין שאין להם עוד הרבה לאן לעלות.

אם היו אפיקי השקעה משתלמים יותר, היינו רואים מימושים.
אבל הכלכלה העולמית כבר השתנתה, במקום צמיחה מעדיפים לשמור את הכסף הקיים ולמנוע את שחיקתו. ובזה נכסים ריאלים טובים (כגון נדל"ן, זהב וכו')
כמובן ששוק המניות דשדש בשנים האחרונות, אך היו מניות שצמחו מאוד והיו גם חכמים שידעו לחזות את זה ולהכנס לשוק.

לצורך הדוגמא, מי שקנה מניות פייסבוק ב-2012, הרוויח פי 6 על הכסף שלו ב 4 שנים.
אפילו מי שקנה ביטקוין רק לפני שנתיים באזור ה-300$ הכפיל את הכסף שלו.
אך אי אפשר לחזות את ההשקעות המשתלמות בדיוק כמו שאי אפשר היה לחזות שהנדל"ן הולך לעלות לכאלה גבהים.
אך כל עוד אין אלטרנטיבה לכסף בסביבת ריבית אפסית, הנדל"ן לא צפוי לירידות משמעותיות.

יחד עם זאת, תיתכן ירידה מינורית או התייצבות. לא סביר שנראה את מחירי הנדל"ן מכפילים את עצמם כמו שהיה בשנים הקודמות.

לצפיה ב-'לדעתי יש עוד גל עליה אחד של מאוכזבי מחיר למשתכן'
לדעתי יש עוד גל עליה אחד של מאוכזבי מחיר למשתכן
28/07/2016 | 15:43
4
72
כל הגרלה משתתפים אלפים ועשרות אלפי זכאים, שעדיין רוצים/צריכים/בא להם דירה. כשלא יוכלו לחכות יותר, יעלו את הביקושים ב"שוק החופשי" - מה שיעלה את המחירים. מאין אפקט מעמ 0 all over again. השאלה היא רק מתי זה יקרה.
לצפיה ב-'לא תהיה עוד עליה'
לא תהיה עוד עליה
28/07/2016 | 16:06
3
67
כי הרוב לא באמת לא קנה מתוך תקווה לעליות, (זוהי דירה למגורים, שמתכוונים לגור בה ולכן הציפיות לעתיד פחות מהוות שיקול בקניה בשונה מדירה להשקעה).

פשוט רוב האנשים שקנו לקחו את המחיר המקסימאלי שיכלו במינוף הכי גבוה שניתן.
כעט הריבית למשכנתאות עלתה וזה מוריד את יכולת המימון של הרוכשים.

ההבדל ממע"מ 0 הוא שאז הריבית הייתה במגמת ירידה, היום היא במגמת עליה ולכן לא סביר שיהיה עוד גל כי יכולת ההחזר של הרוכשים יורדת.

בנוסף, יש הבדל בין רצון לבין יכולת. אבל כמו שניסיון העבר הראה לנו, כבר אי אפשר לדעת

לצפיה ב-'התרסקות מחירים - בחלומות הלילה !!!'
התרסקות מחירים - בחלומות הלילה !!!
28/07/2016 | 16:59
2
77
נכון המחירים לא יכפילו את עצמם.. (מקווה שלא)..
אבל שום ירידת מחירים אמיתית לא תהיה...

עדיין שווה לקנות דירות וזה לא ישתנה... מי שרוצה מוזמן להמשיך לשקר לעצמו , אני פה כדי להראות את האמת ...

כל שנה אומרים לאנשים אין כסף - והנה יש להם...
אין שום הבדל ממע"מ 0, גם כאן אותו סיפור.. יש ביקוש שיתפרץ בענק ברגע שתכניות החרטא-לוטו ייגמרו

אגב הריבית לא במגמת עלייה - הריבית כבר עלתה - ועדיין המחירים לא ירדו - רק שעכשיו לזוגות צעירים יותר קשה לקנות.. פתאום המחירים של שנה שעברה ולפני שנתיים הופכים להיות מחירי מציאה..

אגב , גם אם תהיה ירידה מינורית של 100 200 אלף (ולא תהיה) -
מי שחיכה אכל אותה - שילם כסף על שכירויות, ישלם על הריביות שעלו, ועל ביטוח חיים ותנאי משכנתא פחות טובים..

היום כבר כולם יודעים :  רק טיפשים מחכים לירידת מחירים
לצפיה ב-'אז מה dat? התחילו לך הסיוטים ?'
אז מה dat? התחילו לך הסיוטים ?
28/07/2016 | 20:24
1
39
לצפיה ב-'אתם חיים בסרט אסור להביע פה דעה ש dat צודק ואתם לא '
אתם חיים בסרט אסור להביע פה דעה ש dat צודק ואתם לא
28/07/2016 | 21:21
63
זה מה יש תתפוצצו

אתם אלו שאינטרסנטים !

לצפיה ב-'MrRoadRunner מה כואב לך ?'
MrRoadRunner מה כואב לך ?
28/07/2016 | 21:26
30
לצפיה ב-'עוד כתבה מאוד מפחידה בנוגע....'
עוד כתבה מאוד מפחידה בנוגע....
30/07/2016 | 13:32
35
לצפיה ב-'תן לאנשים לנסות לשכנע את עצמם שמחר סוף סוף זה יקרה'
תן לאנשים לנסות לשכנע את עצמם שמחר סוף סוף זה יקרה
30/07/2016 | 15:11
2
41
כנראה שגם את עצמם הם לא משכנעים אבל תן להם לנסות.
לצפיה ב-'עוד כתבה מפחידה:'
עוד כתבה מפחידה:
30/07/2016 | 16:09
1
32
לצפיה ב-'נו טוב, עכשיו אני ממש משקשק'
נו טוב, עכשיו אני ממש משקשק
30/07/2016 | 18:33
18
לצפיה ב-'שכונת הפארק בחדרה'
שכונת הפארק בחדרה
27/07/2016 | 21:24
3
92
שלום לכולם,

מה דעתכם על שכונת הפארק בחדרה? יתרונות וחסרונות?
איך היא בהשוואה לפסגות אפק בראש העין?

לצפיה ב-'שכונת הפארק בחדרה - התייחסות [מציאות וחלומות]'
שכונת הפארק בחדרה - התייחסות [מציאות וחלומות]
28/07/2016 | 10:18
1
102
כשאתה שואל על שכונת ה"פארק" בחדרה למה אתה מתכוון ?

חווה"ד השלישית היא נטולת פניות או אינטרסים [היא נכתבה ב - 2011] וכפי שתוכל לראות, במציאות למיטב ידיעתי טרם החלו העבודות להקמת הפארק האקולוגי למרות שהמכרזים יצאו לדרך במרץ 2015.

האם אתה רוכש דירה במשרדי המכירות באתר הבניה או שאתה רוכש הבטחה ו"זכות לדירה" שאולי תתממש בעתיד ולדעתי סביר להניח שלא.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
28/07/2016 | 21:55
64
תודה רבה על הנתונים.
אני חושב לרכוש דירה בשכונה ומתלבט.
מעניין אותי איך השכונה הנ"ל בהשוואה לפסגות אפק- על אף שבראש העין המחירים מעט יותר גבוהים.

לצפיה ב-'יתרונות וחסרונות'
יתרונות וחסרונות
30/07/2016 | 12:43
29
יתרונות-שכונה חדשה, תשתיות חדשות
חסרונות-עדיין בבנייה, פקקי תנועה ביציאה מן השכונה, לכל דבר בשכונה צריך רכב.

לצפיה ב-'מחפש המלצות על מתווך לניהול נכס בתחנה מרכזית תל אביב'
מחפש המלצות על מתווך לניהול נכס בתחנה מרכזית תל אביב
30/07/2016 | 08:09
25
אשמח להמלצות
תודה
לצפיה ב-'יש הבדל גדול ביו מיחזור לניצול ריבית, למיחזור להגדלת ההלוואה'
יש הבדל גדול ביו מיחזור לניצול ריבית, למיחזור להגדלת ההלוואה
29/07/2016 | 19:59
1
56
ומיחזור שנלקח לצורך ניתול הריבית במשק, כאשר הוא אחד לאחד, לא אמור להשפיע כלל על גובה המשכנתאות שנלקחות בחודש מסויים.
כי הרי סוגרים משכנתא ולוקחים אחת אחרת.
והסכוןם של התהליך הזה אמור להיות אפס.

אבל זה ממש לא היה המצב עד שהפסיקו עם ההודעות לגבי הגידול של מיחזורי המשכנתאות.
הדלתא גדלה מחודש לחודש, כי בזמן הגידול, הלווים אמנם מחזורים את המשכנתא שיש להם, אבל לוקחים משכנתא הרבה יותר גדולה במקום הקיימת.

וזאת המציאות שצריך להסתכל עליה.

שהלווים נמצאים בבעיות תזרימיות קשות, ולכן הם מחשרים משכנתאות לצורך רבלת כסף שיעזור להם לצוף מעל המים.

אגב, אם הריבית בעליה בחודשים האחרונים, אז הגיוני שמחזורי המשכנתאות בגלל ניצול ריבית נמוכה צריכים להפסיק. כי זה כבר לא כלכלי

המשך ההסתרה של מחזורי המחזור, ממש לא מעודדת טובות.

לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
29/07/2016 | 21:56
27
אי אפשר כל הזמן רק לשבור שיאי משכנתאות, בסוף צריך להחזיר את כל ההלוואות האלה

לדעתי במשבר או מיתון, כל הרי המשכנתאות האלה יצופו.
וה-5% אבטלה זה בלוף אחד גדול.

לצפיה ב-'עוד כתבה מאד מפחידה בנוגע לעתיד שוק הנדל"ן'
עוד כתבה מאד מפחידה בנוגע לעתיד שוק הנדל"ן
26/07/2016 | 14:49
52
396
לתשומת ליבם שכל אלה שמעדיפים לעצום את העניים ולהתעלם מכל תמרורי ההזהרה של שוק הנדל"ן...

"
http://www.bizportal.co.il/realestates/news/article/433344"

החוקר ד"ר נעם גרובר מנתח... המשך>>
לתשומת ליבם שכל אלה שמעדיפים לעצום את העניים ולהתעלם מכל תמרורי ההזהרה של שוק הנדל"ן...

"http://www.bizportal.co.il/realestates/news/articl..."

החוקר ד"ר נעם גרובר מנתח את הנתונים בשוק הנדל"ן וטוען שהירידה בדרך, השאלה היא רק רצב הירידה...

"בגדול. המחירים כרגע בלתי סבירים והם ירדו. כבר כמה שנים קצב הבניה גבוה מקצב הריבוי הטבעי – נבנות יותר מדירות מאשר שנוספות משפחות, וזה יוביל לירידת מחירים. אנחנו לא יודעים אם זה יהיה תהליך הדרגתי או קריסה".

http://www.bizportal.co.il/realestates/news/articl...
לצפיה ב-'שיא בהיקף משכנתאות ביוני- בחודשים הבאים המגמה תגדל'
שיא בהיקף משכנתאות ביוני- בחודשים הבאים המגמה תגדל
28/07/2016 | 19:58
5
85
ושוב ניתן לראות כי אין שום האטה בפעילות שוק הנדל״ן בישראל, למרות שמגידי העתידות מחוסרי הדירות רואים את ל״פיצוץ הבועה הגדול״.

מה לעשות שהנתונים מראים שהמצב הוא בדיוק ההיפך מכך, הפעילות ערה וגועשת ואף צפויה לגדול.

בנוסף מתברר שהירידה בפעילות המשקיעים שמגידי העתידות כה הבליטו אותה הייתה מינורית, 1.2% אחוז בלבד לעומת שנה שעברה. אם לוקחים בחשבון שהמשקיעים עברו להשקיע בתוכנית מחיר למשתכן, יתברר בכלל שחלה עלייה בפעילות המשקיעים.

http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3694301,00.html

״מדובר בנתון הגבוה ביותר מתחילת השנה ובחודשים הבאים המספרים צפויים להיות גבוהים אף יותר.״

״גורמים בענף הבנקאות מספרים כי בחודשים הקרובים הם צופים אף עלייה מעבר לסכום הזה״

״תכן והעלייה מיוחסת לשיעור המשקיעים שהקדים את רכישותיו אולם הנתונים מלמדים כי שיעור המשקיעים (אלו שהבנק יודע שבבעלותם יותר מנכס אחד והצהירו שהם לא מתכוונים למכור אותו וגם אלו שהצהירו מפורשות כי מדובר בדירה להשקעה על שמם) ירד ב1.2% בלבד – שיעור המשקיעים בחודש יוני עמד על 13.7% לעומת 14.9% בשנה שעברה.״

עליית ריבית ריבית המשכנתאות בשנה האחרונה לא הזיזה לאף אחד, תחשבו מה יקרה אם ריבית המשכנתאות תרד לאור הזרמת 10 מיליארד השקלים לענף הנדל״ן .

אלו העובדות.

כפועל יוצא מכך אני צופה שעד סוף השנה עליות המחירים יימשכו ואף יעברו את עליות המחיר של שנת 2015.

ושוב עובדתית מי שהמתין ניזוק עוד יותר, גם התרחק מרכישת דירה וגם המשיך לשלם דמי שכירות.

הדבר היחיד שיכול לגרום אולי לשינוי, הן תוכניות חדשות שכחלון ישלוף מהשרוול, כמו שהוא מנסה לעשות השכם והערב, בינתיים זה לא הצליח לו.

לצפיה ב-'עליית סכומי המשכנתאות נובעת בגלל עליה במיחזורי המשכנתאות '
עליית סכומי המשכנתאות נובעת בגלל עליה במיחזורי המשכנתאות
28/07/2016 | 20:15
4
83
שמעתי היום ברדיו כלכלן בכיר שטוען שמדובר בבועת משכנתאות שמנפחת את עצמה.
לפני כשנה, בנק ישראל הפסיק לפרסם את הנתונים לגבי כמות מחזורי המשכנתאות, כי הייתה מגמת עליה רציפה שהחמירה מחודש לחודש..

אז איך פתרו את הבעיה?
פשוט הפסיקו לפרסם את הנתונים של המחזור.
הטענה שלו הייתה שכל העליה היא ניפוח מלאכותי של ממחזרים.
עם ישראל קורס. 
רוכשי הדירות של השנים האחרונות לא מצליחים להתאזן כלכלית, ורצים וממחזרים משכנתאות, גם בשביל להכניס עוד כסף לבית, וגם נאלצים לפרוס את ההלוואה לעוד כמה שנים בשביל להתאזן תזרימית.

כל המשכנתאות האלה הן גזר דין מוות לגדור שלם של צעירים שהשתעבדו לכל חייהם בשביל ארבע קירות.

וזאת האמת העצובה של התוצאות של בועת הנדל"ן הישראלית
לצפיה ב-'עלייה במחזור משכנתאות מתרחשת מאז ירידת ריבית המשכנתאות'
עלייה במחזור משכנתאות מתרחשת מאז ירידת ריבית המשכנתאות
28/07/2016 | 22:00
74
עלייה במחזור משכנתאות מתרחשת מאז ירידת ריבית המשכנתאות ולאו דווקא בחודשים האחרונים, כנראה שבחודשים האחרונים דווקא יש ירידה במחזור משכנתאות לאור עליית ריבית המשכנתאות ההדרגתית בשנה האחרונה שהפכה את המחזור לפחות כדאי.

כלומר ההסבר לעליית בהיקף סכומי המשכנתאות והצפי להמשך עלייה הוא פעילות ערה בשוק הנדל״ן וגם המשך עליית מחירי הדירות שמצריכה לקחת סכומי משכנתאות גבוהים יותר.

מה שכן, לגבי מה שרשמתי מקודם לגבי מחירי הדירות, מאחר ויותר משקיעים רוכשים דירות בפרוייקט מחיר למשתכן הרי שיש פחות ביקוש של משקיעים לדירות בשוק החופשי וגורם (מעוות) זה יכול למתן בהדרגתיות את המשך עליית המחירים, ככל שיותר פרוייקטים של מחיר למשתכן יצאו אל הפועל.

מצד שני, המשקיעים גוזלים דירות מאנשים אחרים שעומדים בתנאי מכרז למשתכן ולאור חוסר היצע בשבילם בפרוייקט מחיר למשתכן, הם ירכשו בסוף דירות בשוק החופשי, דבר שיגרום להגדלת הביקוש בשוק זה.
המסקנה היא שהתוכנית של מחיר למשתכן מעוותת בכך שהיא מאפשרת גם למשקיעים לרכוש בה דירות ובאופן כללי אין בה קריטריון של מצב כלכלי וגם אנשים עשירים יכולים לרכוש בה דירות והכי אבסורדי היא גם לא משיגה את המטרה של הורדת מחירי הדירות ויש שאומרים שהיא משיגה בדיוק את ההיפך לאור חוסר בהיצע דירות לאנשים שלא עומדים בתנאי הסף.
לצפיה ב-'שוב שטויות?'
שוב שטויות?
29/07/2016 | 00:17
1
71
כל מי שרצה לנצל את הריביות הנמוכות של השנים האחרונות ולמחזר את המשכנתא כבר עשה זאת. ריבית המשכנתאות כבר שנה בעלייה ומבול המיחזורים כבר מזמן עבר.
לצפיה ב-'שיא במשכנתאות? המוסקיט ממציא מיחזורים בגלל הפוזיציה האומללה'
שיא במשכנתאות? המוסקיט ממציא מיחזורים בגלל הפוזיציה האומללה
29/07/2016 | 07:44
34
לצפיה ב-'עובדתית אנחנו עוד מאוד רחוקים מהיקפי החובות במדינות אחרות'
עובדתית אנחנו עוד מאוד רחוקים מהיקפי החובות במדינות אחרות
29/07/2016 | 10:47
50
כגון איטליה, יפן, בריטניה, ארה"ב וכולה. כנראה הר השקלים שדיברו עליו בתחילת שנות ה-2000 עוד טרם הפך להר ההובות.
לצפיה ב-'MrRoadRunner מה כאוב לך? '
MrRoadRunner מה כאוב לך?
29/07/2016 | 08:34
37
לצפיה ב-'רוכשי מחיר למשתכן בעפולה צריכים לשלם, ואין משכנתאות'
רוכשי מחיר למשתכן בעפולה צריכים לשלם, ואין משכנתאות
27/07/2016 | 21:45
3
115
לצפיה ב-'באמת אנשים חשבו שיקבלו פה מתנות? ? ? '
באמת אנשים חשבו שיקבלו פה מתנות? ? ?
27/07/2016 | 21:47
42
לצפיה ב-'שים לב שהכותרת אינה קשורה לתוכן הכתבה'
שים לב שהכותרת אינה קשורה לתוכן הכתבה
28/07/2016 | 08:27
1
86
בכותרת כתוב שאין משכנתאות ובכתבה מתואר כבר
הפתרון למצב.

לצפיה ב-'טעות שלי !'
טעות שלי !
28/07/2016 | 09:42
32
לצפיה ב-'שלום, יש לי שאלה,לגבי קניית דירה נוספת'
שלום, יש לי שאלה,לגבי קניית דירה נוספת
26/07/2016 | 11:04
5
179
אני אישה נשואה, ויש לנו 2 דירות,
אחת על שמי בלבד, והשניה ע"ש שנינו,
על שתי הדירות אין משכנתה,

האם אני יכולה לקנות עוד דירה על שמי בלבד ?

אגב, יש לי כ-2/3 מימון עצמי, ו-1/3 אקח משכנתה,

(אני אישה עובדת, ומשתכרת הרבה יותר מבעלי)

תודה מראש למי שיענה לי.

לצפיה ב-'את יכולה לקנות גם עיר שלמה על שמך בלבד.'
את יכולה לקנות גם עיר שלמה על שמך בלבד.
26/07/2016 | 11:10
134
מה השאלה?
לצפיה ב-'כפי שנאמר, את יכולה לקנות מה שאת רוצה, אבל'
כפי שנאמר, את יכולה לקנות מה שאת רוצה, אבל
26/07/2016 | 11:37
124
זה לא אומר שבעת פירוד חציה של הדירה לא תוכרז כשייכת גם לבעלך.
באופן עקרוני, על כספים הנצברים במהלך החיים המשותפים חלה הלכת השיתוף. כלומר חציו של הכסף שאת עובדת עבורו, ולא משנה שאת מרוויחה הרבה יותר מבעלך, שייך גם לבעלך. 
אם יסכים בעלך לחתום על הסכם ממון מתאים ותאשרי אותו, כנראה תוכלי לרכוש דירה שתהיה שייכת לך בלבד במבחן התוצאה בסוף. אם לא, כנראה שלא.

ובכל מקרה, אם לא יחתום על הסכם ממון וכתוצאה תחליטי לא לרכוש דירה - זה לא אומר שההון שאיתו רצית לרכוש את הדירה לא יהיה חצי שלו. אם נצבר במהלך החיים המשותפים ולא חל הסכם ממון, או שזו לא היתה מתנה או ירושה שהופרדה לחלוטין מהכספים המשותפים, כנראה יוכל לבקש את חציו בכל מקרה.
לצפיה ב-'מומלץ'
מומלץ
26/07/2016 | 12:00
100
זה כבר אוף טופיק-  מעבר לדירות, בהתחשב בזה שאת גם מרוויחה יותר ממנו מומלץ לקרוא בהרחבה על עקרון איזון משאבים וחוק יחסי ממון.
לצפיה ב-'מהי הסיבה לרצונך לקנות דירה על שמך? '
מהי הסיבה לרצונך לקנות דירה על שמך?
26/07/2016 | 12:55
1
124
מבחינת מיסוי, זו דירה של  שניכם ואין הטבת מס.
מבחינת בעלות, הדירה בבעלות משותפת בדיוק כפי שהרכב רשום
על אחד מכם בלבד והוא של שניכם בפועל.

אם תספרי מה מטריד אותך, יהיה קל יותר לסייע.
בהצלחה.
רימון
לצפיה ב-'ניתן לבצע הפרדה רכושית'
ניתן לבצע הפרדה רכושית
27/07/2016 | 22:01
59
הדרך המקובלת היא ע"י הסכם יחסי ממון.
לצפיה ב-'השרים אישרה הטבות מס להתנחלויות; העלות - 150 מיליון '
השרים אישרה הטבות מס להתנחלויות; העלות - 150 מיליון
27/07/2016 | 21:50
23
דת השרים אישרה הטבות מס להתנחלויות; העלות - 150 מיליון שקל בשנה

עכשיו השאלה מי ישלים את החסר ? ? ? 

לצפיה ב-'חצי דונם באכזיב'
חצי דונם באכזיב
25/07/2016 | 14:37
11
159
שלום לכולם,

אשמח לשמוע דעתכם על מכירת קרקעות בחוף אכזיב (לא ארשום את שם החברה כדי לא לפרסם)

תודה
לצפיה ב-'אם יש לך כסף פנוי אתה יכול לסכן 10% ממנו'
אם יש לך כסף פנוי אתה יכול לסכן 10% ממנו
25/07/2016 | 14:42
10
139
בהרפתקאה כזו.
סיכוי נמוך מאד למימוש החלום.
רווח גבוה במידה וזה יקרה.
האמור לעיל נרשם בלי להכיר את אכזיב אך נכון לכל
עסקת חלום של קרקע "עשר דקות לפני ההפשרה".
בנינו, אם בטווח השנים הנראה לעין יהיה גידול משמעותי בערך
הקרקע, מדוע מוכרים אותה?
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'הקרקע מאושרת לבנייה'
הקרקע מאושרת לבנייה
25/07/2016 | 14:52
9
117
זה לא עוד אחד מאותם "חלומות", המחיר מן הסתם בהתאם -  1,650,000 לקרקע כולל פיתוח, אגב, הקרקע פרטית
לצפיה ב-'אסבסט + התוכנית בוטלה'
אסבסט + התוכנית בוטלה
25/07/2016 | 19:21
8
129
מדובר בשטח שבו יש גם תוכנית ישנה לבניית בתי מגורים שבשנתיים האחרונות לערך קודמה ואף נמכרו הרבה דירות על הניר (דירות 5 חדרים בין 1.2 מיליון ל- 1.6 מיליון, תלוי בקירבה לים) וניתנו לה אישורים, רק שלאחרונה התוכנית בוטלה או נתקעה עקב התנגדויות הנוגעות לכך שהבניה קרובה מדי לקו החוף.

מלבד זאת בשטח ליד פעל מפעל ייצור אסבסט, היזם אמנם ניקה את השטח, אבל אני הייתי חושש, שערות אסבסט הן זעירות וייתכן שעדיין נשארו כאלו, מספיק לנשום כמות קטנה של שערות כאלה והן נשארות בריאות וזה רק ענין של זמן להתפתחות סרטן ריאות, זה מה שאני יודע.

המיקום גם תקוע- צפונית לנהריה, ליד קיבוץ גשר הזיו, משמע יהיה פקקים בשעות העומס רק כדי להגיע לנהריה שלא לדבר על להגיע דרומה יותר.

והקש ששובר את גב הגמל הוא המחיר, נראה יקר מדי, מה הצפי לסך הכל העלויות לאחר בנית הוילה?

היתרון היחיד הוא שמדובר בוילה ליד הים (ויש גם חסרונות בכך).

לצפיה ב-'קראתי גם על זה'
קראתי גם על זה
26/07/2016 | 09:27
7
78
האזבסט וכו', התוכנית באמת תקועה זמן רב, משום מה התחילו לשווק אותה באגרסיביות בשבוע האחרון, ולפי מה שנראה אוטוטו מתחילים לבנות . . . .

לצפיה ב-'גוש 18206 חלקה 18 , תכנית ג'/4870 בצפון נהריה - סטטוס.'
גוש 18206 חלקה 18 , תכנית ג'/4870 בצפון נהריה - סטטוס.
26/07/2016 | 19:57
6
73
גם אני מתעניין ברכישת מגרש לבניה עצמית באיזור "סולם צור" בקרבת החוף [הייתי באיזור בשבת במסגרת ביקור אצל בני שגר באיזור], וכשנשאלה שאלתך בנדון ביצעתי בדיקה מעמיקה לגבי המתחם כולו לטובת כל המתעניינים.
ובכן...
מדובר על גוש 18206 חלקה 18 בשטח של 371,523 דונם שטח עצום בהיקפו בבעלות פרטית של מס' חברות .
בחלק העורפי של חלקה 18 קיים איזור תעשיה פעיל הנושק ל"עורף" התכנית.
בשלב זה אין קשר פיזי עם התרחבות העיר נהריה, ובעצם מדובר על שכונה מנותקת מהעיר נהריה.
על חלקים גדולים מהקרקע שכן מפעל האזבסט המסרטן שעבר תהליך טיהור שעד היום לא ברור באמת האם הקרקע נוקתה באופן סופי ומוחלט.

החברות המשתתפות בפרוייקט מכירת מגרשי בניה הם : [זכויות כולם נרכשו ב-7 ינואר 2015] כולם זכויות במושע.
1. ע.טלאור יזמות בע"מ - 85,097 מ"ר .
2. שבתאי השקעות ויזמות בע"מ - כנ"ל .
3. סער השקעות ויזמות (צפון) בע"מ - 43,838 מ"ר. 
4. איתי השקעות ויזמות (צפון) בע"מ - 43,837 מ"ר.
5. לחברות אלה שעבוד ללא הגבלת סכום לבנק הפועלים על סה"כ - 257,869 מ"ר.

6. יתרת החלקה - 113,654 מ"ר מתחלקת כך :
1. איתנית מוצרי בניה בע''מ - 100.000 מ"ר. [בחכירה ל-999 שנים מאפריל 1998 מחברת דלתה] החברה בבעלות אורי פלד,  באום רנה , דב מנדל נינוה 
2. היתרה בחכירה ל-999 שנים לחברת מוליתן בע"מ - 13,654 מ"ר. [מחברת דלתה במרץ 1975]
הערה...חכירה ל-999 שנים משמעותה המעשית היא מכירה לכל דבר ועניין.

ראו נסח טאבו בנדון.

על החלקה חלה תכנית מתאר מחוזית ישנה -  ג'/4870 , שאושרה בספט' 1994, ואישרה את הסבת הקרקע הנדונה מתעשיה למגורים, נופש, ומלונאות.
הועדה המקומית נהריה חרגה מחוקי ההתיישנות מתוך רצון לקדם את התכנית ולא להתעכב על תכנונה מחדש.
חברת נייר חדרה הבעלים של חברת חוגלה שלה מפעל צמוד גב עם התכנית הגישה תביעה נגד מימוש התכנית הישנה וביה"מ חייב את הועדה המקומית לדון מחדש בתכנית - http://www.adamteva.org.il/?CategoryID=927&Art...

על התכנון עד לימים האחרונים עמל רבות יזם בשם "עזרא עורקבי" שאינו רשום כבעלים ולא ברורה סיבת מעורבותו בפרוייקט.

הוראות התכנית - http://www.tabainfo.co.il/document/186524

ב-27 מרץ 2015 - ועדת התכנון המחוזית החליטה בהמשך לפסה"ד עפ"י סמכות הועדה, בהצבעה שהוכרעה על חודו של קול, ברוב של 5 מול 4 מתנגדים, על המשך תכנית הבניה  בחוף אכזיב [צפון נהריה]. עמותת אדם טבע ודין, ממשיכה בפעילות נגד התכנית.
פרוטוקול הדיון בועדה המחוזית - https://drive.google.com/file/d/0B6AENc-HnjAZa0haT...

לסיכום...המחיר של הקרקע גבוה מידי, המחיר הריאלי הוא כ-800 אלף ש"ח, וגם זה על הסף הגבוה.
לצפיה ב-'״ועדת הפנים ממליצה לבצע שינויים בתוכנית הבנייה באכזיב״'
״ועדת הפנים ממליצה לבצע שינויים בתוכנית הבנייה באכזיב״
26/07/2016 | 20:59
2
55
מידע נוסף רלבנטי, כפי שאמרתי נראה שהתוכנית תקועה ותשונה בסופו של דבר, ראו כתבה מיום 28/06/2016:

״ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת דנה הבוקר (ג') בעצירת קידום פרויקט המגורים השנוי במחלוקת בחוף אכזיב מצפון לנהריה, שיוזמות החברות אלקטרה מגורים. יו"ר הוועדה, ח"כ דודי אמסלם, קרא לוועדות התכנון והבנייה לקיים תוך שבועיים דיון עם ארגוני הסביבה, המתנגדים לתכנית והיזמים, ולבחון שינויים שיביאו לצמצום הפגיעה בסביבה החופית באכזיב.״

לצפיה ב-'למיטב זכרוני החברה שמוכרת את הקרקעות היא סלע בינוי'
למיטב זכרוני החברה שמוכרת את הקרקעות היא סלע בינוי
26/07/2016 | 21:19
43
חברה אחרת מהחברות שבונות את הפרוייקטים למגורים, אבל להבנתי מדובר באותו השטח וגם בהדמיה של הפרויקט (הדמיה אחרת שנמצאת באתר של החברות הנ״ל) רואים גם בניה של בתים צמודי קרקע. חברת סלע בינוי בונה בעצמה פרוייקטים אחרים בנהריה.
לצפיה ב-'לאותם מתנגדים... הרכבת כבר יצאה מהתחנה.'
לאותם מתנגדים... הרכבת כבר יצאה מהתחנה.
27/07/2016 | 09:36
82
 הקרקע שבנדון נמצאת בתחום המוניציפלי של עיריית נהריה, התכנית אכן אושרה כפי שציינתי קודם בשנת 94, בינואר 2015 התחלפו היזמים [כפי שניתן לראות בפוסט הקודם] 
בעקבות הליכים משפטיים שנקטה חברת נייר חדרה ,בעלת מפעל "חוגלה" שלה מפעל מזהם בעורף התכנית [באיזור הבניה הרוויה המתוכננת ]  בהתנגדות גורפת לתכנית באמתלה של בניה ירוקה וכו', בדיעבד הסתבר שההתנגדות נובעת מרצונה של חברת חוגלה לעבור לעבודה בגז זול יותר מחומרי בהירה יקרים, מה שיחייב צובר גז גדול שיצור בעיית טווחי בטיחות ממגורים. [להם היה מתאים המשך תב"ע ישנה לתעשיה]

בסופו של עניין אשרה הועדה המחוזית את התכנית עפ"י כללי שלביות הביצוע במדורג ואם מס' שינויים מחייבים כמו התרחקות נוספת מקו המים.

להעלאת הנושא ע"י לוביסטים בכנסת אין כל משמעות , חה"כ יוצאים ידי חובתם, הם לא יכולים לעצור את התכנית אלא אם יחוקק חוק בכנסת, כי חוק החופים אינו חל על תכנית זו שאושרה לפני חיקוק החוק ]
משמעות חקיקה חדשה שתבטל את הבניה במתחם הוא פיצוי היזמים בלפחות 13 מיליארד ש"ח או יותר,ומדובר כאן על כסף שאין למדינה.

משמעות הפרסום הגורף של היזמים כנראה נועדה לעינים של המתנגדים ואולי אף הכנסת, שכן יותר פשוט לקבל פיצוי מלבצע פרצלציה ,פיתוח והכנת המגרשים לבניה. [לכן כנראה הדרישה למחיר רכישה גבוהה יחסית]

אני כבר רואה בדימיוני את היזמים משפשפים את ידיהם בהנאה הם הצליחו לדפוק את המדינה במתן פיצוי עצום ללא הוצאות. [מה רע]

ולכן לדעתי המקצועית, דיבורים לחוד ומעשים לחוד.

ראו סיפור דומה היאה לחלם בביטול הבניה של כפר הנופש בפלמחים -  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001097491
חלם זה כאן: הסיפור של כפר הנופש ליד חוף פלמחים
בשבוע שעבר ביטלה הוועדה המחוזית את התוכנית להקמת כפר הנופש פלמחים ואישרה לשנות את ייעוד הקרקע מתיירות לגן לאומי ■ ההחלטה הזו התקבלה 12 שנה אחרי שהמדינה שיווקה את הקרקע עם תוכנית שהמדינה
בעצמה אישרה.

שם דובר על מתקן תיירותי בלבד שחלקה הגדול הוא בכלל פארק
כפר הנופש פלמחים אמור היה להשתרע על פני 75 דונם, שהם חלק מתוכנית (בר/236) הכוללת 414 דונם, מתוכם 221 דונם הם גן לאומי.

חברת הוועדה מרים פיירברג-איכר ראש עירית נתניה התייחסה להתנגדות השר להגנת הסביבה גלעד ארדן: "גלעד ארדן מאוד חשוב לי, אבל על פי המשרד להגנת הסביבה מדינת ישראל לא הייתה קמה. לכל דבר אתם מתנגדים".
פיירברג-איכר התייחסה גם לנושא הפיצוי ליזם. "הייתי רוצה שננסה לעשות מה שעושים לראשי ערים - שאם נבטל תוכנית למי שיש לו שם זכויות, אז אם תהיה תביעה משפטית, תהיה אחריות אישית לכל מי שנגע, והוא ישלם מהכיס שלו את הקנסות, ולא להשית את זה על מדינת ישראל... כל מי שיש לו אג'נדה ירוקה שיוציא מהכיס וישלם את זה אם תהיה תביעה (של היזם). מספיק כבר. שיוציאו מהכיס. זאת תוכנית מאושרת".

"כבר לפני חמש שנים הודעתי למדינה שאני מוכן שתיקח את הקרקע, ושתחזיר לי את הכסף, ונקיים בוררות לגבי הפיצויים", אומר מלכה[היזם בפלמחים] "עד היום לא קיבלתי תשובה, והמדינה שממשיכה להחזיק בכסף שלי".

מאז ועד היום לא מצאה המדינה מקורות מימון לפיצוי היזמים בחוף פלמחים ומהיכן ימצאו את הכסף הגדול הנדרש בנהריה ? האם יגבו מאיתנו עוד מיסים...הרצחת וגם ירשת ?

======================================================================================
פרל דוד, סלולרי 052-8964914
לצפיה ב-'תודה נדלניסט על התשובה המפורטת'
תודה נדלניסט על התשובה המפורטת
27/07/2016 | 09:49
2
40
לצפיה ב-'יש לי שם...הכינוי הוא חלק ממשחק עם הנהלת הפורומים'
יש לי שם...הכינוי הוא חלק ממשחק עם הנהלת הפורומים
27/07/2016 | 09:51
1
45
לצפיה ב-' עכשיו אני בטוח שהמחרים יעלו '
עכשיו אני בטוח שהמחרים יעלו
27/07/2016 | 21:18
53
עם ציטוט כזה בתיחלת השרשור:

"בגדול. המחירים כרגע בלתי סבירים והם ירדו. כבר כמה שנים קצב הבניה גבוה מקצב הריבוי הטבעי – נבנות יותר מדירות מאשר שנוספות משפחות, וזה יוביל לירידת מחירים. אנחנו לא יודעים אם זה יהיה תהליך הדרגתי או קריסה".

"קצב הבניה גבוה מקצב הריבוי טבעי" -
קראתי כתבות שמעתי דעות אבל זה...

נימוק בלשון המעטה לא חזק במיוחד אפילו קצת מוזר

ילדים בכיתה א לא יקנו את הטענה הזו 

לצפיה ב-'dat nigga daz - התאוריה שלך בנתיים נכונה '
dat nigga daz - התאוריה שלך בנתיים נכונה
25/07/2016 | 07:01
44
382
1. יש עליות במחירי הדיורות.
2. בנוסף לעלייה רבית המשכנתא עלתה. 
3. יש ביקושים גבוהים.
4. נראה שלממשלה אין פתרון אמיתי וגם לא יהיה.

המשך>>
1. יש עליות במחירי הדיורות.
2. בנוסף לעלייה רבית המשכנתא עלתה. 
3. יש ביקושים גבוהים.
4. נראה שלממשלה אין פתרון אמיתי וגם לא יהיה.

לצפיה ב-'הנה הקישור לאתר של הלמ"ס, כולל הסבר להגיע לנתונים'
הנה הקישור לאתר של הלמ"ס, כולל הסבר להגיע לנתונים
27/07/2016 | 00:33
12
174
היות ויש כאן ויכוחים על פרסומי הלמ"ס לגבי מספר הדירות שהסתיימה בנייתן,
והיות ויש כאן אנשים שמעדיפים, (בתמימות או בכוונה) להציג כל מיני טבלאות שלאנשים באמת קשה להבין איך קוראים אותן (ובאמת צריך להבין בסטטיסטיקה בשביל לנתח נכון)

אז כשרות לציבור, אני מביא קישור למאגר הנתונים הרציף של הלמ"ס, וכל אחד יוכל להתרשם בעצמו לגבי נתוני הנדל"ן האמיתיים
אגב,
אני עוקב מזה שנים אחרי הנתונים האלה, מבין אותם, הייתי בימי עיון של הלמ"ס לגבי הנתונים (על מבחר הנתונים), השימוש שלהם והמשמעות של כל נתון .
כנסו ותתרשמו.
הקישור:
http://www.cbs.gov.il/ts/databank/building_func.ht...
http://www.cbs.gov.il/ts/databank/building_func.ht...
כאן תקבלו כל מיני אפשרויות.
מי שירצה לדעת כמה דירות הקבלנים סיימו לבנות וטרם נמכרו, 
ילחצו בתוך הדף כדלהלן:
 + סקר דירות חדשות למכירה
לבחור : סקר דירות חדשות למכירה

מקבלים חלון שלב ראשון - בחירת שם תת-נושא לבחור בסך הכל
ולוחצים מתחת לחלון באפשרות : בחר שם תת נושא

מקבלים חלון שלב שני - בחירת שם סדרה לבחור  ב דירות שנותרו למכירה בסוף תקופה, סך הכל
ולוחצים מתחת לחלון באפשרות : בחר שם תת נושא

מקבלים חלון שלב שלישי- בחירת סוג נתונים לבחור נתונים מקוריים
לוחצים מתחת לחלון באפשרות : בחר סוג נתונים

מקבלים חלון נתונים חודשיים, 
מקבלים אפשרות לבחור את התקופה (בין שנת 2007 ועד 2016)
לוחצים על קבלת נתונים

מקבלים טבלה המציינת מה היית הכמות הדירות שנותרו למכירה בסוף התקופה (כל חודש) במהלך כל חודש מאז שנת 2007.
שימו לב איך המספר הזה עולה מחודש לחודש במשך שנים, והגיע בחודש מאי למספר של 28,279.

אז ברור לי שיהיו כאן כאלה שמייד יקפצו ויגידו שמדובר גם על דירות בבניה.
אבל ממש לא.
בשביל לדעת מה המספר של דירות בבניה פעילה (וכמובן ברור שהדירות בבניה פעילה, גם הן  נמכרות תוך כדי בניה, ולפעמים גם ואפילו לפני שמתחילים לבנות...)
אז בשביל זה קיים סעיף שלם בשם ב
בנייה פעילה
 ואלה הנתונים האמיתיים על כמות הדירות שבונים היום בישראל. בסוף דצמבר 2015 היו 99,389 דירות כאלה.
בדו"ח האחרון (שעדיין לא מופיע בטבלאות), בפרסומים של הלמ"ס הצהירו על מספר של 101,000 דירות בבניה פעילה בישראל בחודש האחרון.
שימו לב שבשנת 2007 היו בישראל רק  59,563 דירות בבניה פעילה, ומאז המספר הזה עולה משנה לשנה.

יש שם גם סעיף שמראה את 
+ חודשי הבניה,  הראים שבישראל זמן הבניה הוא כ 21 חודש בממוצע, מה שאומר שאם יש 101,000 דירות, כל הדירות האלה יסתימו בנייתן בשנתיים בקרובות, וכל זאת כאשר בשנת 2016 מתחילות בנייתן של עוד כ 47,000 דירות..

זה בוודאי לא מעט דירות חדשות בשוק, שממוצע המכירות של דירות חדשות משנת 2012 הוא בסך הכל 2,183 דירות לחודש.

תלמדו את הנתונים.
באמתששוה להתרשם ולהבין
לצפיה ב-'טועה ומטעה'
טועה ומטעה
27/07/2016 | 06:46
5
153
לא תפסת כלום מכל מה שניסו ללמד אותך בימי העיון?

בדרך החישוב שניסית להציע, אתה כולל את כל הבניה בישראל כולל הבניה הממשלתית.

בכדי לדעת מה נותר אצל הקבלנים, אתה לפחות צריך לבחור באפשרות:
"דירות למכירה ביוזמה פרטית"

אם תבחר בלשונית המתאימה תקבל נתונים שמשתנים עד סבי

הנה ההגדרה באתר הכנ"ר :
בנייה ביזמה ציבורית: בנייה ביזמת הממשלה, המוסדות הלאומיים, הרשויות המקומיות או החברות שבשליטתם המלאה של גופים אלו.
בנייה ביזמה פרטית: בנייה שאינה ביזמה ציבורית.

לצפיה ב-'המשך '
המשך
27/07/2016 | 07:16
4
115
ההודעה נקטעה

אם תבחר בלשונית המתאימה :
(1) סקר דירות חדשות למכירה
(2) דירות ביוזמה פרטית
(3) דירות שנותרו למכירה
(4) סה"כ
תקבל טבלה עם נתונים השמתנים חודשית עד 16,438 סה"כ דירות שלא נמכרו ב 04-16

את הקישור להגדרה הבאתי בשרשור המקורי והנה שוב
לצפיה ב-'דירות שנותרו למכירה בסוף התקופה, כ- 15 אלף בלבד'
דירות שנותרו למכירה בסוף התקופה, כ- 15 אלף בלבד
27/07/2016 | 07:51
3
92
להלן תוצאת שאילתא שביצעתי באתר הלמ"ס:  

עודכן ב 08/06/2016   בינוי---סקר דירות חדשות למכירה ---דירות שנמכרו ודירות למכירה בבנייה ביוזמה פרטית , נתונים מ- 01/1998 עד 04/2016   

תאריך הפקה:27/07/2016    תקופה -  חודש  

דירות שנותרו למכירה בסוף התקופה
דירות בבנייה פעילה
נתונים מקוריים
מספר

תקופה

1998-01 15,381 1998-01
1998-02 15,923 1998-02
1998-03 15,962 1998-03
1998-04 15,776 1998-04
1998-05 15,679 1998-05
1998-06 16,134 1998-06
1998-07 16,184 1998-07
1998-08 16,285 1998-08
1998-09 15,698 1998-09
1998-10 15,742 1998-10
1998-11 16,083 1998-11
1998-12 16,179 1998-12
1999-01 16,054 1999-01
1999-02 16,050 1999-02
1999-03 15,797 1999-03
1999-04 15,551 1999-04
1999-05 15,258 1999-05
1999-06 14,823 1999-06
1999-07 14,605 1999-07
1999-08 14,708 1999-08
1999-09 14,389 1999-09
1999-10 14,698 1999-10
1999-11 14,475 1999-11
1999-12 14,465 1999-12
2000-01 14,512 2000-01
2000-02 14,541 2000-02
2000-03 14,869 2000-03
2000-04 15,201 2000-04
2000-05 15,194 2000-05
2000-06 15,162 2000-06
2000-07 14,901 2000-07
2000-08 15,459 2000-08
2000-09 15,124 2000-09
2000-10 15,063 2000-10
2000-11 15,140 2000-11
2000-12 15,432 2000-12
2001-01 15,613 2001-01
2001-02 15,199 2001-02
2001-03 14,912 2001-03
2001-04 14,747 2001-04
2001-05 14,474 2001-05
2001-06 14,956 2001-06
2001-07 14,627 2001-07
2001-08 14,400 2001-08
2001-09 14,299 2001-09
2001-10 14,400 2001-10
2001-11 14,251 2001-11
2001-12 13,694 2001-12
2002-01 14,054 2002-01
2002-02 13,783 2002-02
2002-03 13,238 2002-03
2002-04 12,685 2002-04
2002-05 12,749 2002-05
2002-06 12,262 2002-06
2002-07 12,272 2002-07
2002-08 12,229 2002-08
2002-09 12,284 2002-09
2002-10 12,200 2002-10
2002-11 11,762 2002-11
2002-12 11,817 2002-12
2003-01 11,708 2003-01
2003-02 11,743 2003-02
2003-03 11,416 2003-03
2003-04 11,153 2003-04
2003-05 10,944 2003-05
2003-06 11,619 2003-06
2003-07 11,644 2003-07
2003-08 11,946 2003-08
2003-09 11,680 2003-09
2003-10 11,752 2003-10
2003-11 11,604 2003-11
2003-12 11,543 2003-12
2004-01 11,631 2004-01
2004-02 11,357 2004-02
2004-03 11,407 2004-03
2004-04 11,515 2004-04
2004-05 11,409 2004-05
2004-06 11,316 2004-06
2004-07 11,376 2004-07
2004-08 11,738 2004-08
2004-09 11,492 2004-09
2004-10 11,402 2004-10
2004-11 11,624 2004-11
2004-12 11,499 2004-12
2005-01 11,602 2005-01
2005-02 11,489 2005-02
2005-03 11,629 2005-03
2005-04 11,609 2005-04
2005-05 11,475 2005-05
2005-06 11,890 2005-06
2005-07 12,043 2005-07
2005-08 12,043 2005-08
2005-09 12,090 2005-09
2005-10 12,083 2005-10
2005-11 12,243 2005-11
2005-12 12,092 2005-12
2006-01 12,280 2006-01
2006-02 12,820 2006-02
2006-03 12,747 2006-03
2006-04 12,854 2006-04
2006-05 12,696 2006-05
2006-06 12,334 2006-06
2006-07 12,026 2006-07
2006-08 12,133 2006-08
2006-09 12,216 2006-09
2006-10 12,324 2006-10
2006-11 12,219 2006-11
2006-12 12,110 2006-12
2007-01 12,428 2007-01
2007-02 12,452 2007-02
2007-03 12,336 2007-03
2007-04 11,948 2007-04
2007-05 11,832 2007-05
2007-06 11,268 2007-06
2007-07 11,280 2007-07
2007-08 10,909 2007-08
2007-09 10,770 2007-09
2007-10 10,567 2007-10
2007-11 10,587 2007-11
2007-12 10,378 2007-12
2008-01 10,159 2008-01
2008-02 9,563 2008-02
2008-03 9,207 2008-03
2008-04 9,098 2008-04
2008-05 8,939 2008-05
2008-06 8,962 2008-06
2008-07 9,381 2008-07
2008-08 9,795 2008-08
2008-09 9,623 2008-09
2008-10 10,062 2008-10
2008-11 10,220 2008-11
2008-12 10,322 2008-12
2009-01 10,082 2009-01
2009-02 9,753 2009-02
2009-03 9,476 2009-03
2009-04 9,373 2009-04
2009-05 8,894 2009-05
2009-06 8,285 2009-06
2009-07 7,972 2009-07
2009-08 7,914 2009-08
2009-09 7,602 2009-09
2009-10 7,780 2009-10
2009-11 7,682 2009-11
2009-12 7,813 2009-12
2010-01 9,820 2010-01
2010-02 10,187 2010-02
2010-03 10,066 2010-03
2010-04 10,322 2010-04
2010-05 10,102 2010-05
2010-06 10,018 2010-06
2010-07 10,054 2010-07
2010-08 10,405 2010-08
2010-09 10,537 2010-09
2010-10 10,690 2010-10
2010-11 10,684 2010-11
2010-12 10,766 2010-12
2011-01 10,869 2011-01
2011-02 10,740 2011-02
2011-03 10,889 2011-03
2011-04 11,146 2011-04
2011-05 11,363 2011-05
2011-06 12,394 2011-06
2011-07 12,982 2011-07
2011-08 13,838 2011-08
2011-09 14,144 2011-09
2011-10 14,181 2011-10
2011-11 14,297 2011-11
2011-12 14,617 2011-12
2012-01 15,235 2012-01
2012-02 15,045 2012-02
2012-03 15,275 2012-03
2012-04 15,284 2012-04
2012-05 15,632 2012-05
2012-06 15,802 2012-06
2012-07 15,325 2012-07
2012-08 15,270 2012-08
2012-09 14,976 2012-09
2012-10 15,511 2012-10
2012-11 15,344 2012-11
2012-12 15,709 2012-12
2013-01 16,208 2013-01
2013-02 16,253 2013-02
2013-03 16,145 2013-03
2013-04 15,740 2013-04
2013-05 15,377 2013-05
2013-06 15,849 2013-06
2013-07 15,747 2013-07
2013-08 15,941 2013-08
2013-09 15,938 2013-09
2013-10 16,003 2013-10
2013-11 16,059 2013-11
2013-12 16,627 2013-12
2014-01 16,502 2014-01
2014-02 16,891 2014-02
2014-03 17,045 2014-03
2014-04 17,186 2014-04
2014-05 17,499 2014-05
2014-06 17,499 2014-06
2014-07 17,890 2014-07
2014-08 17,561 2014-08
2014-09 17,144 2014-09
2014-10 17,051 2014-10
2014-11 16,964 2014-11
2014-12 16,368 2014-12
2015-01 16,999 2015-01
2015-02 17,253 2015-02
2015-03 16,685 2015-03
2015-04 16,680 2015-04
2015-05 15,893 2015-05
2015-06 15,540 2015-06
2015-07 15,346 2015-07
2015-08 15,890 2015-08
2015-09 15,839 2015-09
2015-10 15,582 2015-10
2015-11 15,731 2015-11
2015-12 15,827 2015-12
2016-01 15,794 2016-01
2016-02 16,061 2016-02
2016-03 15,677 2016-03
2016-04 15,447 2016-04
לצפיה ב-'מה שלא ברור לי, האם שר האוצר מספק כותרות בלא קשר לנתונים?'
מה שלא ברור לי, האם שר האוצר מספק כותרות בלא קשר לנתונים?
27/07/2016 | 08:20
2
75
שווה בדיקה
לצפיה ב-'דבר נוסף- מתוך 99 אלף הדירות בבנייה- רובן המכריע כבר מכורות'
דבר נוסף- מתוך 99 אלף הדירות בבנייה- רובן המכריע כבר מכורות
27/07/2016 | 09:19
1
59
ודבר נוסף, אין משמעות לנתון של דירות הנמצאות בבנייה בסך של כ- 99 א' ₪ כעומד בפני עצמו (שהוא אכן נתון שיא ולא ברור כיצד הגיעו אליו כאשר לא היה גידול בהתחלות הבנייה בשנים האחרונות), כאשר מנגד ישנו הנתון של דירות שנותרו למכירה בסך של כ- 15 א' ₪ והנתון האחרון מתייחס גם למכירת דירות שנמצאות בבנייה.

כלומר בשורה התחתונה למרות שיש מספר שיא של דירות שנמצאות בנייה (כאמור כ- 99 א' דירות), בשורה התחתונה כמעט כולן כבר מכורות (ונותרו כאמור רק כ- 15 א' דירות שלא נמכרו).

זה לא שמדובר במצב שהדירות הללו ישתחררו לשוק לאחר גמר בנייתן במהלך ה- 21 חודשים אחרונים- זמן ממוצע לבנייה ויגרמו לעודף היצע- מדובר בדירות שרובן כאמור נמכרו.

לצפיה ב-'המורה שלי לסטטיסטיקה היה מביא אותך כדוגמא לדממוגיה בנתונים'
המורה שלי לסטטיסטיקה היה מביא אותך כדוגמא לדממוגיה בנתונים
27/07/2016 | 09:29
68
סטטיסטיקה היא מקצוע מסוכן, נהג לומר המרצה שלי לסטטיסטיקה באוניברסיטה.
דמגוגים ומנופלטורים יודעים לעשות שימוש לרעה בנתתונים.
תזהרו מאלה שהופכים בין סיבה לתוצאה, ולאלה שמקשרים ארועים שאין ביניהם קשר.

ודי לחכימא ברמיזה
לצפיה ב-'הנה גם כתבה שמדברת בדיוק על המספרים שאני מדבר עליהם'
הנה גם כתבה שמדברת בדיוק על המספרים שאני מדבר עליהם
27/07/2016 | 09:24
5
66
כפי שכתבתי, ברור לי שיש אינטרסנטים שינסו לבלבל ולבנוור את הנתונים האמיתיים.
אבל מתברר שלא רק אני חושב שהתונים שלי אמיתיים, והמספר הזה פורסם בכל הערוצים הרשמיים של המדינה, שבוודאי יודעים דבר או שניים על ניתוח נתונים.

הנה לדוגמא, בכתבה מלפני שבועיים, שכותרתה: 
"רכישת הדירות החדשות מזגזגת - והיצע הדירות בשיא"
מדברים בכתבה הזאת בדיוק על המספרים שאנימדבר עליהם.
וציטוט מתוך הכתבה:
"על אף הכמות הגדולה של דירות שנרכשה בתקופה האחרונה, היצע הדירות למכירה ממשיך לעלות, ובסוף מאי 2016 הגיע לכ-28,280 דירות, מתוכן, כ-30% מוצעות למכירה במחוז המרכז, כ-16% במחוז הדרום, כ-15% במחוז חיפה, כ-12% במחוז תל אביב וכ-11% בכל אחד מהמחוזות ירושלים והצפון. מדובר בהיצע הדירות הגבוה ביותר מאז שנת 2000, והנתון סותר טענות של גורמים שונים, בהם הממשלה והקבלנים, כי בישראל קיים מחסור בהיצע דירות. "

ולכל אלה שטוענים שדווקא במרכז אין דירות, אז מתברר ש 46% מהדירות שהסתיימה בנייתן וטרם נמכרו, הן באזור המרכז ובתל אביב.

מוגש כמידע לציבור 
לצפיה ב-'אז בעצם התבססת על כותרת וגם אותה לא הבנת היטב'
אז בעצם התבססת על כותרת וגם אותה לא הבנת היטב
27/07/2016 | 09:30
4
82
למד לקרוא
הכתבה לא מדבר על 30,000 דירות הלא מכורות שבידי הקבלנים כמו שסיפרת!!
אלא על סה"כ דירות כולל בניה ממשלתית
לצפיה ב-'שיעור בהיסטוריה, הון שלטון, אינטרסים ולוגיקה. ובאמת לקרא '
שיעור בהיסטוריה, הון שלטון, אינטרסים ולוגיקה. ובאמת לקרא
27/07/2016 | 13:53
3
44
נתחיל עם קצת היסטוריה
אני עוקב אחרי הטבלאות שהבאתי כבר כמה שנים (בכל זאת אני לוקח ברצינות את תחום הנדל"ן)
היות ואני גם מוריד כל טבלה חודשית לאקסל, אני רואה את המשחקים והשינויים שהלמ"ס עושים בסטטיסטיקות.
כל כמה חודשים הלמ"ס יוצא בהודעה שהם עשו "התאמות עונתיות", ומספר הדירות הלא מכורות צונח בכמה מאות דירות.
ככה שלדעתי, המספר האמיתי של הדירות הלא מכורות הוא בערך כפול! אבל את זה אני לא יכול להוכיח. רק להעריך.

שנית, קצת על הון שלטון,
עד לפני כשלושה חודשים, השם של הנתונים האלה באתר הלמ"ס היה :
"מספר הדירות שהסתיימה בנייתן וטרם נמכרו". וככה זה היה שנים.
משום מה, בדיווח מלפני שלושה חודשים, השם של מאגר הנתונים פתאום השתנה.
ופלא הפלאים, זה קורה במקביל לכל הכתבות על מספר הדירות שהקבלנים תקועים איתן ולא מצליחים למכור.
ברור שיש אינטרסים וכוחות מאד חזקים במשק שמנסים להמשיך ליצור את מראית העין שכביכול יש מחסור, ׁ(שזה אומר גם לנסות להסתיר את ההיצע הענק)
אם הייתי יודע שיעשו תרגיל כזה, הייתי עושה צילומי מסך.
ואני מוכן להעיד על זה בשבועה.

ונמשיך עם תרגיל בלוגיקה.
אתה טוען שמדובר על הדירות שבבניה פעילה. זאת אומרת שאם יש כ 100,000 דירות בבניה פעילה (שנבנות במהלך ה 21 החודשים האחרונים)
אם כ 28,000 מתוכן טרם נמכרו, אז המסקנה היא  ש 72,000 מהן כבר נמכרו  - למי שלא הבין    72,000=100,000-28,0000

עכשיו בוא נעשה חשבון.
בישראל נמכרות כ 2,000 דירות חדשות בחודש. בחשבון פשוט, זאת אומרת, שאת ה 72,000 דירות שכן נמכרו, מכרו במשך כ 36 חודשים.
אבל מה לעשות שמשך הבניה הממוצע של בית בישראל הוא כ 21 חודש.
אז לפי התיאוריה שלך, מרבית הדירות נמכרות יותר משנה לפני שהפרוייקט בכלל עולה על הקרקע.
כאשר אין כלום בשטח.
לא גדר, לא שלטים,, לא משרד מכירות, לא טרטקורים. 
כלום
אפס.
כמובן שבמציאות, המצב הוא הרבה יותר אבסורדי, כי בין ה 100,000 דירות, יש גם פרוייקטים שעלו על הקרקע גם לפני חודש וגם לפני חודשיים.. ככה שהממוצע הוא בכלל 10.5 חודשים...
זאת אומרת, שלפי הטענה שלך -
בממוצע, הדירות האלה נמכרו במהלך השבע שנים האחרונות (72,000 דירות מכורות על בניה ממוצעת של 11 חודש)...
אנשים קונים דירות חמש שנים לפני שמתחילים לבנות אותן??

משהו כאן ממש לא מסתדר לפי התיאוריה שלך.

אבל זאת רק לוגיקה, להסביר למי שלא מבין את הקומבינה של שינוי השם באתר של הלמ"ס.
לא חייב שכולם יבינו את זה.
אני באמת מקווה שהלוגיקה הזאת עושה קצת סדר במספרים.

לצפיה ב-'הלוקיגה שלך לדעתי לא נכונה'
הלוקיגה שלך לדעתי לא נכונה
27/07/2016 | 15:13
2
56
מכירה של דירות שנה ואפילו יותר לפני שניתן היתר היא דבר מקובל. בשלב מאד מקדמי יש מכירה למקורבים אפילו ללא משרד מכירות ובשלב מתקדם יותר ועדיין לפני היתר בנייה אפילו יש כבר משרד מכירות.

לגבי ממוצע זמן הבנייה של דירות שנמצאות במאגר של- 100 אלף הדירות הנמצאות בבנייה, לא ירדתי לסוף דעתך, הרי 21 חודשים הוא ממוצע של זמן בנייה, כלומר יש דירות שלקח יותר זמן מ- 21 חודשים בנייה ויש דירות שפחות.

כלומר אם ממוצע הבנייה הוא 21 חודשים, אז לפי הנתונים שהצגת, אכן 72 אלף דירות נמכרו במהלך 36 חודשים, נתון הגיוני וסביר. מעבר לכך אם תסתכל על זמן בנייה ממוצע של דירות ולא של בניין תיווכח שזמן הבנייה הממוצע הוא בכלל כ- 27 חודשים לערך (אני לא יוגע מה פשר ההבדלים בין מן בניה של בניין לזמן בנייה של דירות באותו הבניין, ייתכן שבניין נחשב גמור לאחר שלב בניה מסוים, נניח לצורך הדוגמה לאחר בניית שלד הקומה האחרונה, כלומר עוד לפני שהדירות בו גמורות, דבר שלוקח יותר זמן).
לצפיה ב-'זה לא עניין של לוגיקה, זה עניין של ידע'
זה לא עניין של לוגיקה, זה עניין של ידע
27/07/2016 | 19:34
1
45
אני פשוט יודע שרק לפני שלושה חודשים קראו לנתונים האלה ""מספר הדירות שהסתיימה בנייתן וטרם נמכרו"

אנחנו גם מבינים מי שולט בלמ"ס ומה האינטרסנים שם, אז אפשר להבין הלמ"ס שינה את השם של הנתונים.
עובדה שזה מצליח להם. אנשים פתאום מפקפקים בנתונים ומחפשים תירוצים .

ככה השיטה עובדת.

אני בסך הכל ניסיתי להסביר לך שמבחינה לוגית, לא יתכן שנמכרו 72,000 דירות מתוך הדירות בבניה פעילה, פשוט כי הדירות לא מספיק זמן בשוק, ואמנם יש אנשים שקונים דירות על הנייר, אבל הם במיעוט.

בכל מקרה, אנשים מדברים מפוזיציה, ולכן לא מחפשים הגיון (או במקרה היותר גרוע, הם משרתים אינטרסים מסויימים ולכן מעוותים בכוונה את הנתונים)

ועכשיו לדבר הכי חשוב.
לא משנה מאיפה אתה מודד את הנתונים האלה...
בכל שיטה שתמדוד...
רואים שמספר הדירות שטרם נמכרו, נמצא במגמת עליה כבר במשך שנים!
רק מהעובדה הזאת מבינים שאין מחסור.
ואם היה מחסור, הנתונים היו מתנהגים פשוט הפוך.

וזה הבלוף שהתגלה בחודשים האחרונים, ובגלל זה הנתונים הרשמיים מדווחים שהמשקיעים בורחים מהשוק, ובגלל זה הנתונים הרשמיים מדווחים שמספר עסקאות הנדל"ן נמצא בשפל של עשור.

והמדינה בלחץ ומנסים שוב לשחק עם הנתונים ולסנוור את הציבור:
תכנס עכשיו לקישור שהבאתי, ותבחין בהודעה מאד מעניינת שמופיע פתאום בחלק העליון של הנתונים :
מ 1.07.2016 - הוחלט להפסיק לפרסם נתונים לפי יוזם הבנייה ולפי בעלות על קרקע

ומי שלוחץ על הקישור.... רואה את ההודעה הבאה:

הצגת הנתונים בנושא "בינוי"

הצגת הנתונים עוצבה מחדש, לאחר שבהתייעצות עם משרד הבינוי והשיכון, הוחלט להפסיק לפרסם נתונים לפי יוזם הבנייה ולפי בעלות על קרקע. זאת, מכיוון שנתונים בפילוחים אלה לא הציגו באופן מלא את חלקה של המדינה בפעילותה בענף. צוות משותף של הלמ"ס ומשרד הבינוי והשיכון נדרש למצוא בהמשך פתרון לטיוב הנתונים לפי בעלות על הקרקע ולצורך בניית סדרה חדשה מתאימה בנושא. השינוי יבוצע בהדרגה בפרסומי הלמ"ס, וצרכני המידע מתבקשים להיערך בהתאם.

וזה מה שעצוב במדינה שלנו.
הכל קומבינות של אינטרסנטים.
אבל האמת מתחילה להתגלות, ובסוף האזרחים הם אלה שמשלמים את מחירי הבועה של הנדל"ן.
ואני מאמין, שהם מתחילים להתפקח.
לצפיה ב-'חחח מוסקיטו הטרול המגוחך '
חחח מוסקיטו הטרול המגוחך
27/07/2016 | 20:04
70
התאוריה והחפירות שלך כי הקבלנים תקועים עם 30,000 דירות התאדתה.... יחד עם כל המלל והקשקשת
מהקישור של אתר הלמ"ס כל אחד יכול לראות כמה דירות נותרו למכירה:
(1) סקר דירות חדשות למכירה
(2) דירות ביוזמה פרטית
(3) דירות שנותרו למכירה
(4) סה"כ

מס הדירות שנותרו למכירה בידי הקבלנים הולך ויורד
04/2014 - כ 18,000
04/2015 - כ 17,000
04/2016 - כ 16,000

לצפיה ב-'למה מחיר דירה בקומה ג בוה ה, יהיה גבוה יותר ממחיר נמת'
למה מחיר דירה בקומה ג בוה ה, יהיה גבוה יותר ממחיר נמת
26/07/2016 | 13:53
5
126
דירה נמוכה יותר , באותו בניין?
לצפיה ב-'שיטת "מצליח"...אבל....'
שיטת "מצליח"...אבל....
26/07/2016 | 18:03
117
בבנינים רבי קומות נוהגים הקבלנים החל מקומה 4 או יותר לתמחר במחיר עולה ככל שהקומה גבוהה יותר והנוף רב יותר, ופחות צל על הדירה...
למה הם עושים זאת אתה שואל ? כי הם יכולים.

למה מבקשים בדירת יד שניה יותר על דירה גבוהה לכאורה [בהנחה שמדובר על דירה כזו] - זו זכותם המלאה לבקש כמה שהם רוצים וזכותו של הקונה לסרב לעסקה.
לצפיה ב-'עניין של העדפות הקונים'
עניין של העדפות הקונים
27/07/2016 | 12:32
62
קומה גבוהה יותר לרוב תהיה מבוקשת יותר כי היא מרחיקה את הדיירים מרעשי הרחוב ויראו יותר נוף, צודק מי שאומר שקבלנים מבקשים יותר כסף ככל שעולים בקומות כי הם יכולים, אבל למה הם יכולים?  כי גם הקונים לרוב יהיו מוכנים לשלם יותר תמורת קומה גבוהה יותר.   זה כמובן לא מתקיים במקרה של בנין ללא מעלית. 
לצפיה ב-'אין שום קשר לשיטת מצליח... זה ביקוש והיצע '
אין שום קשר לשיטת מצליח... זה ביקוש והיצע
27/07/2016 | 13:14
29
לצפיה ב-'למה אתה רוצה לגור בקומה גבוהה יותר?'
למה אתה רוצה לגור בקומה גבוהה יותר?
27/07/2016 | 13:45
70
בגלל שיהיה פחות רעש מהרחוב?
יהיה יותר אוויר ויותר נוף?
אז בעצם זה מוצר שונה עם מחיר שונה.

דרך אגב, בשכונות דתיות המצב הפוך כי גבוה יותר
משמעו יותר מדרגות בשבת .

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'בנוסף בד"כ בבניינים לא אחידים, הדירות הגבוהות יותר גדולות'
בנוסף בד"כ בבניינים לא אחידים, הדירות הגבוהות יותר גדולות
27/07/2016 | 15:13
52
יותר חדרים,מרפסת קצת יותר גדולה וכו'

אגב בחו"ל(אני חוב בספרד) ראינו מבנים מאוד ישנים ששם כל נושא התמחור היה הפוך.
הדירה הכי קרובה לקרקע הייתה הכי גדולה והייתה שמורה לבעלים/קבלן שבנה את הבנין ,קומה מעל דירה מרווחת אבל קטנה יותר,ושאר הקומות- דירות קטנות לפשוטי העם.ככה זה בלי מעלית...
לצפיה ב-'פרויקט שוכרים או קןנים'
פרויקט שוכרים או קןנים
27/07/2016 | 14:37
34
צפיתי הרגע בפרק הראשון של שוכרים או קונים של YNET

זוג עם הון עצמי של 600K מחפש דירה ב 1.5 מליון, מגיע לבנק ומדברים על משכנתא של 900K, תוך כדי הם מבררים על בתים בשווי 2 מליון, הבנק מדבר כלאחר יד על משכתא של 1.4 מליון !!!!

זה רק אני או שזה הזוי ברמות ?

http://z.ynet.co.il/short/content/2016/renters_or_...

לצפיה ב-'גוש 8133, חלקה 35 - לנדלניסט מהבקעה!'
גוש 8133, חלקה 35 - לנדלניסט מהבקעה!
27/07/2016 | 09:15
2
49
שלום ובוקר טוב לנדליסט מהבקעה.

תודה על חוות דעתך האחרונה שנשאלת אודות גוש 10041.
התשובה מנומקת להפליא, מקצועית ונעימה לקריאה.

הוצע לי לרכוש כ-500 מ"ר קרקע בגוש 8133, חלקה 35 במחיר טוב.

אך כפי שנוכחתי לדעת, לא מספיק שהמחיר טוב, עליי לברר את היקפי ההפקעה, שלבי הביצוע, התוכניות החלות עליהן וכיוצב.

על גוש וחלקה הנזכרים חלה תוכנית הצ/ 150.

אשמח לניתוח שלך לצפי הפשרה, לכשיהיה. לרבות מחיר משוער למ"ר קרקע ו% הפקעה.

לינק לתוכנית הצ/ 150
http://www.tabainfo.co.il/entity/%D7%9E%D7%AA%D7%9...

שיהיה בוקר נהדר!
לצפיה ב-'חבל להרבות בדיבור, גוש 8133 חלקה 35 היא אדמה חקלאית.'
חבל להרבות בדיבור, גוש 8133 חלקה 35 היא אדמה חקלאית.
27/07/2016 | 09:49
1
54
בהפניה לתכנית מתאר מחוזית ישנה שהצגת, היא אושרה כבר ב-1981, יש בתכנית שהבאת שורה של "תשריט" התכנית, פתח אותה ותראה אדמה חקלאית.

היא נמצאת באמצע שום מקום, מנותקת מכביש,מרוחקת מתכניות בניה חדשות וצמודת גדר למחנה צבאי [בית ליד]
היא תשאר חקלאית.

אולי אם יעלו רבע מיליארד הודים בעלי רקע יהודי ....אולי ידונו באפשרות ההפשרה בעוד 100 שנים.
לצפיה ב-'רוב שטח החלקה בתכנית הצ/2/ 1/ 199'
רוב שטח החלקה בתכנית הצ/2/ 1/ 199
27/07/2016 | 10:57
36
אושרה 7.8.13
מחציתה הדרומי מיועד לדרך גישה מכביש 57 החדש (אושר וטרם בוצע) למחנה צבאי הגובל בה ממזרח , חלק נוסף , חקלאי לפי הצ/150 כלול בקווי הבניין של אותה תכנית והשאר חקלאי לפי הצ/150.
לצפיה ב-'10 מיליארד שקל בדרך לשוק הנדל"ן: התוכנית החדשה של בנק ישראל'
10 מיליארד שקל בדרך לשוק הנדל"ן: התוכנית החדשה של בנק ישראל
26/07/2016 | 13:44
9
102
מצד אחד אומרים שזה כדי נועד לאפשר את מימון הגידול בפרויקטי נדלן וכך לעזור למחירי הדיור לרדת
מצד שני אומרים ששופכים שמן למדורה והבנקים שוב יאשרו משכנתאות לכל דורש וכתוצאה מכך הביקוש שוב יעלה ומחירי הדיור יזנקו.

אז למי להאמין ?

איך זה ישפיע לדעתכם על ריבית המשכנתאות שעלתה בתקופה האחרונה ?
לצפיה ב-'זה בסך הכל אויר לנשימה לקבלנים שקורסים כי תקועים עם דירות'
זה בסך הכל אויר לנשימה לקבלנים שקורסים כי תקועים עם דירות
26/07/2016 | 15:00
8
108
יש בעיה אמיתית אצל הקבלנים.
הם תקועים עם כמעט 30 אלף דירות שמוכנות לאכלוס מיידי ולא מצליחים למכור אותן.
התזרים חונק אותם, והקונים לא מגיעים.
מדובר בסכנה אמיתית לפשיטת רגל.
הם מפעילים את כל מכבש הלחצים שלהם. יושבים על הצוואר של שר האוצר ונגידת בנק ישראל ומתארים את הקטסטרופה שהולכת להיות לאחר קריסת המחירים בשוק הנדל"ן.
הם מזהירים מהקטסטרופה, שהם בעצמם תדלקו, עם השקרים שלהם על המחסור, ועכשיו הם מתחננים משר האוצר שיחזור בו מההצהרות לגבי כיוון השוק.
הם בהיסטריה.

כפתרון ביניים ואחרי כל הלחצים, הוסכם שהם יקיבלו עוד אשראי, שכמובן הם מתכוונים לגלגל את העלויות שלו על הצרכן.
מה שכמובן לא יקרה, כי המחירים בדרך למטה והצרכנים כבר הגיעו לקצה גבול היכולת לשלם.

אז למה בכל זאת הקבלנים לא מורידים מחירים?

לדעתי האישית כי הוסכם ביניהם על קרטל (שהוא בלתי חוקי כמובן)
צפו להתפתחויות של החשיפות הפליליות שיתחילו לאחר פשיטות הרגל של הקבלנים. הם יזמרו ויאשימו את כולם במצב.

לצפיה ב-'אתה מודע לזה שמלאי הדירות הלא מכורות זה דירות בבניה, כן?'
אתה מודע לזה שמלאי הדירות הלא מכורות זה דירות בבניה, כן?
26/07/2016 | 15:42
6
89
ולא בהכרח דירות המוכנות לאיכלוס מיידי.

אתה מוזמן לבדוק בעצמך (רמז: "כולל דירות חדשות שהוצא עבורן היתר בניה והוחל בבנייתן, ואשר נבנות למטרת מכירה. לא כולל בניה לשימוש עצמי ובנייה להשכרה.")
מספר הדירות המוכנות לאיכלוס מיידי בזמן נתון עומד במקרה הטוב על כמה אלפים ובפחות טוב על כמה מאות בודדות.

זה שתחזור על אותה שטות לא תהפוך אותה לנכונה

לצפיה ב-'מה לעשות שאתה ממש טועה ומטעה'
מה לעשות שאתה ממש טועה ומטעה
26/07/2016 | 16:35
1
96
אתה מוסמן לבדוק בעצמך.
רמז -חפש בלמ"ס תחת דירות למכירה, דירות שהסתיימה בנייתן.

המספר המדוייק של הדירות שהסתיימה בנייתן וטרם נמכרו, הוא 28,264, שזה בערך 300 יותר מחודש לפני זה וכו' וכו'.

זה שאתה לא יודע לקרא נתונים, לא הופך את השטויות שלך לנכונים.

אגב,
לא מדובר בנתון שלי, זה נתונים שפורסמו, כולל גרפים למיניהם עם השינויים לאורך השנים, בכל מיני אתרים (שאני לא ממש יכול למצוא כרגע)

אגב,
הנתונים נאמרו גם על ידי שר האוצר ברעיונות אחרונים שלו בתקשורת.

ומספר הדירות שנמצאות בבניה פעילה (יש גם נתון כזה - רמז - אתר הלמ"ס) הוא מעל 101,000 דירות, שבנייתן תסתיים ב 21 חודשים הקרובים, ובממוצע ב 11 חודש (שוב, אתר הלמ"ס)

לצפיה ב-'בדקתי בלמ"ס'
בדקתי בלמ"ס
26/07/2016 | 19:02
61
זה מספר הדירות שלא נמכרו כולל דירות בבניה פעילה.

את הנתון 101,000 אני לא יודע מאיפה לקחת אבל אני מניח שמדובר בסך הדירות בבנייה כולל אלה שנמכרו.

בשום מקום לא ראיתי שכתוב שזה דירות בנויות בלבד אבל בכמה מקומות ראיתי שכתוב שזה כולל דירות בבנייה.

אגב, אם אמת לב בנתונים יש פילוח לפי כמה זמן הדירה בשוק מתחילת הבנייה. האם לדעתך הדירות שעומדות בשוק פחות משנה מתחילת הבניה הן דירות בנויות? האם הואץ קצב הבניה ולא סיפרו לנו?

אם יש לך נתון אחר אתה מוזמן להציג אותו.
לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
26/07/2016 | 16:55
3
69
מדובר על מלאי דירות מוכנות לכניסה שנמצאות על המדף אצל קבלנים
לצפיה ב-'לא לפי הלמ"ס'
לא לפי הלמ"ס
26/07/2016 | 19:09
2
60
הם אף עושים פילוח לפי זמן בשוק מתחילת הבניה. מוזמן לבדוק כמה אחוזים מהן נמצאים פחות מחצי שנה מתחילת הבניה ומה הממוצע והחציון בחודשים לדירה בשוק מתחית בנייתה (רמז: זמן בנייה ממוצע של דירה בישראל כ- 24 חודשים).

אגב, בעיתונים הכלכליים כבר צויין מספר פעמים שזה כולל דירות שבנייתן לא הסתיימה אבל לא צויין ההפך, כמו המוסקיטר, אתה מוזמן להביא נתונים אחרים אם יש לך.

ככה למשל נראה דוח של שנים שהסתיימו
ככה נראה דוח של שנה שלא הסתיימה
לצפיה ב-'סקר דירות חדשות למכירה עד רבעון ראשון 2016 מאתר הלמ"ס'
סקר דירות חדשות למכירה עד רבעון ראשון 2016 מאתר הלמ"ס
26/07/2016 | 20:00
1
72
לצפיה ב-'תודה '
תודה
26/07/2016 | 20:47
47
זמן חציוני בשוק של דירות נמכרו (מתחילת הבניה עד למכירה) - 4.2
זמן חציוני בשוק של דירות שלא נמכרו (מתחילת הבניה עד לביצוע הסקר) - 9.5
כלומר גם הדירה החציונית שנמכרה וגם זו שלא נמכרה עדיין בבנייה.

כמו כן כתוב במפורש:
"בסקר נחקרים הנתונים על הדירות החדשות המיועדות למכירה שהוחל בבנייתן ושהתקבל בלמ"ס דיווח על היתר הבנייה עבורן"

כמובן שזה גם הגיוני, מי שהסתכל על הנתונים בערים שהוא מכיר יודע שאי כמות כזו של דירות בנויות שלא נמכרו.

יותר ברור מזה נראה לי שאין, מוסקיטר, שוב נפלת
לצפיה ב-'הזרמת כסף יכולה להביא להגדלת ביקושים'
הזרמת כסף יכולה להביא להגדלת ביקושים
26/07/2016 | 16:23
66
לדעתי השאלה הגדולה היא האם גם ריבית המשכנתא תרד אן שהבנקים יצטרכו לשמור על מרווח גבוה כי הם "מוכרים" אותם לצד שלישי

ואם הזרמת הכסף הולכת לכיוון של מחיר למשתכן וכו' או לקבלנים שממונפים עד צוואר

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נטוורקינג לעסקים
פורום נטוורקינג לעסקים
אהרן אבידן מאמן אישי
עוד לא מצאת את הדרך שלך?
זוהר רוזנפלד- אדריכלות ועיצוב
זוהר רוזנפלד- אדריכלות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה