לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום נדל"ן
תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

ירושת דירה - צו ירושה ועוד
02/05/2016 | 10:41
6
87
סבתי נפטרה לפני עשר שנים ומאז דירתה עומדת ריקה. מי ש"מטפל" בדירה הוא בנה הבכור, שבבעלותו גם חצי מהדירה. החצי השני אמור להיות מחולק בין כל חמשת האחים.

מבין חמשת האחים נותרו שלושה בחיים (לאח אחד שנפטר יש אשה וחמישה ילדים ולאחות שנפטרה יש שלושה ילדים). האח הבכור לא מזיז דבר לגבי הדירה ולא מדבר עליה כלל ושני האחרים חוששים לדבר איתו בעניין, למרות שאימי כן רוצה להתחיל ולפעול.

אני התחלתי לפעול בעניין באופן עצמאי - הוצאתי תעודות פטירה של שני האחים ונסח טאבו וכמו כן בדקתי אם קיימת צוואה - לא קיימת. הבנתי שכעת צריך להוציא צו ירושה ולשלוח ליורשים.

שאלותיי הן-
מה הלאה? האם מכאן ואילך עלינו לפנות לעורך דין או שמא יש שלבים נוספים שאפשר לבצע לבד?

האם אשתו של הדוד שנפטר היא היורשת או שכעת חמשת בניו הם היורשים?

אמי היא היחידה שמעוניינת להזיז דברים והיא מוכנה לשלם על כך לעורך דין. האם יש אפשרות לחייב את שאר היורשים להשתתף בהוצאות עורך הדין? 

תודה מראש!
צו ירושה
02/05/2016 | 11:00
73
כאשר יורש נפטר לפני מוריש צאצאיו באים בנעליו.
כאשר יורש נפטר אחרי המוריש יש לצרף צו ירושה/צו קיום צוואה ובנעליו יבואו יורשיו עפ"י הצו.

כמו כל פעולה משפטית כדאי לקבל ייעוץ מעו"ד בעריכת בקשה לצו ירושה מהסוג האמור.

את הוצאות הצו ניתן לדרוש מיתר היורשים (בהפחתה מחלקם בעזבון).

יש יותר מצוואה אחת באופק
02/05/2016 | 17:07
52
אותם שני אחים שנפטרו- אולי גם להם יש או אין צוואה וצריך לבדוק אם הוציאו צו ירושה.
אם לא הוציאו תצטרך לשכנע את היורשים להוציא צו ירושה ולפעמים זו נקודה בעייתית בגלל בעיות אחרות.
דרך צלחה...נסה ותראה. מקסימום..
מניסיון שלי אם לא תשיג הסכמה תצטרך לבקש צו פרוק שותפות מבית משפט.
דרך אגב, למה הדירה ריקה? אתם יכולים להשכיר אותה, לפחות שהכסף ישכב בחשבון נאמנות כלשהו.
אם האח הגדול לא מסכים- יש עורכי דין.
לפי החישוב שלי יש כרגע לפחות  12 יורשים על חצי הדירה.
כמה שווה הדירה?
לדעתי שווה לשקול הצעת מכירת חלקי היורשים לאחד מהם שמישהו יוכל ליהנות מהדירה  במקום לרוץ לבתי משפט.
ההליך כלל אינו מסובך.
03/05/2016 | 00:42
43
שלום רב,
המצב אינו מסובך וקורה במקרים רבים.
ראשית, אני חושבת שאין לכם סיבה להתרוצץ באופן עצמאי.
מומלץ בחום לבחור עו"ד אחד שירכז את הפעולות.
אני יכולה להבטיח שמשך הזמן שתשקיע גבוה פי כמה וכמה ממה שיקח לעו"ד מנוסה בתחום, וגם א תבצע פעולות אלו באופן עצמאי שכר טרחתו פחות או יותר ישאר זהה.

יש לפעול לקיום הצוואה. אם יהיו מתנגדים אז ההליך קצת ארוך יותר, אך עדיין יש להתניעו. לאחר שכל היורשים ירשמו בטאבו יהיה צורך לפעול לפירוק השיתוף ומכירת הדירה. היות וסביר וכל ההליך יטופל ע"י אותו עו"ד, מומלץ לבחור באחד שמתמצה במקרקעין.

בברכה,
עו"ד ירדני לילך, שמאית מקרקעין
הבנתי שעלי לאסוף את ת.ז של כל היורשים
05/05/2016 | 08:01
2
11
מה הפתרון אם אין לי דרך לעשות זאת? האם זהו חלק מעבודת עורך הדין? דבר נוסף - האם אני יכולה להגיש בקשה מקוונת לצו ירושה אם לסבתי יש אחים שהם בחיים (בדרישות רשום שאפשר להגיש באופן מקוון אם המנוח השאיר רק צאצאים)?
תודה!
איתור ת.ז
05/05/2016 | 08:30
1
17
נעשה בשאילתא למשרד הפנים.

לגבי שאלתך השניה, החל מתאריך 5.11.15 חלה חובת הגשה מקוונת של בקשות לצווי ירושה וצווי קיום צוואה של מבקשים המיוצגים ע"י עו"ד. להבנתי גם הציבור שאינו מיוצג יכול להגיש בקשה מקוונת ואיני מכירה את המגבלה שהצגת.

מקווה ששכרך לא יצא בהפסדך בבחירה שלא להיות מיוצג.
בהצלחה.
האם מציאת ת.ז היא בטיפול עורך הדין?
05/05/2016 | 09:43
5
יש בידי את תעודות הפטירה של הדודים. אם העניין עובר לטיפול עורך דין, האם הוא אחראי על מציאת תעודות הזהות של יורשיהם או שעלי לספק לו את המידע הזה?
תודה.
מס שבח
04/05/2016 | 14:43
1
27
שלום

במסגרת תמ"א 2 בתמורה לגג אמורה להתקבל דירה , העסקה אינה פטורה
ממס שבח (יש מיסים נוספים שאמורים לחול ?).

שאלות:
1) האם יש דרך לדעת בערך בכמה המס יסתכם ?
2)מהו שיעורו של מס שבח כיום , 25% ?
3)האם הדרך לחישוב המס שיחול הוא להעריך את שווי הדירה ולהכפיל
בשיעור המס ?
לדוגמא:
שטח דירה 70 מ"ר  
מחיר מ"ר   50,000 ש"ח (ת"א,צפון ישן)
שווי   3,500,000 ש"ח
מס שבח 875,000  ש"ח

תודה

מיסוי מקרקעין במס שבח
05/05/2016 | 09:27
3
לא פעם כתבתי בפורום שהנושא המורכב ביותר ברשות המיסים (בענייני נדל"ן כמובן) הינו מס שבח, והעניין מסתבך הרבה יותר כאשר מערבים גם תמ"א 38 על תיקוניה השונים.

בתוכנית שלכם יכול לחול גם היטל השבחה, באם ינוצלו זכויות מכוח תב"ע מעבר לאלו שנותנת תמ"א 38.

1) בוודאי שאפשר, אתה ניגש לעו"ד ומבקש סימולציה. ארשה לעצמי לתת אומדן שסימולציה כזו צריכה לעלות בין 1,500 ש"ח - 3,000 ש"ח.
יחד עם זאת אני חושב שמומלץ לבחור עו"ד שגם יודע כיצד להפחית את המס ושעבודתו לא תסתכם רק בסימולציה.

2) גובה מס השבח כיום הינו 25%, אבל לא תמיד זה יהיה המספר שיעשו בו שימוש. ישנם אלמנטים רבים שצריכים לשקלל ומס השבח יקבע ע"פ הדרך שבה נחליט להציג את העסקה לרשות המיסים.

3) לא.
מס שבח ניתן על הרווח. ממנו יש לקזז את עלויות בניית הדירה (כלומר אתה יוצא משווי מ"ר זכויות בניה ולא דירה בנויה, באזור שלך סביב 35 ש"ח).
צריך לבחון את העסקה ולראות מה עוד ניתן "להעמיס" על דירה זו ולהפחית את המס למינימום.

בברכה,
תשלום לשכן בגין
04/05/2016 | 19:04
1
29
תשלום לשכן בגין תוספת בניה
כיצד מחשבים מחיר בגין תקרה ויסודות?
חישוב לתשלומים לשכן
05/05/2016 | 09:18
7
היי,
הדרך הקלה ביותר  (שבד"כ אינה אפשרית) הינה ע"פ קבלות.
כלומר באם יציג חשבוניות ע"ס עלויות בגובה 100,000 ש"ח (כמובן לבניית עמודים ותקרה בלבד), ובאם מעליו 2 שכנים, עליכם לשלם שליש מהוצאות אלו.

בהיעדר חשבוניות אפשר להשתמש בבטאון דקל או חשב הכוללים אומדני עלויות בניה, או לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין אך עדיף שזה יהיה מוסכם על כל הצדדים. בהצלחה!

מחשבות בנוגע לכדאיות רכישת דירה.
04/05/2016 | 14:22
1
50
שלום.
אני נשוי +1,בן 41 ואין לי דירה בבעלותי. מתגורר בשכירות.
אני ואישתי עולים חדשים שגרים די הרבה זמן בארץ ונשארו לנו דירות בחו''ל
הצלחנו לחסוך בערך 330k והתחלנו לחשוב על קניית דירה.
אני משלם שכירות 3600 בחודש ורוצה לקנות דירה דומה למגורים.
דירה כזאת עולה היום  1400000-1500000.
אני אצתרך לקחת משכנתא ל30 שנה של 1100000 עם תשלום חודשי 4500.
בבנק אמרו שהתשלום החודשי ייעלה בהמשך עם עליית ריבית ומדד ויכול להגיע ל5000.
אני מכיר אבססיה ישראלית "לקנות דירה בכל מחיר" ו"שכירות = לזרוק כסף לפח".
אבל הגיון פשוט אומר:
1.במקרה של משכנתא:
לא נשארים לי חיסכונות כי הכל הולך על תשלום ראשון של משכנתא.
תשלום חודשי גבוה מאוד (וגם לא צריך לשכוח ארנונה,חשמל וכו'').
אבל הדירה שלי כאשר איהיה בן 70 :)
2. שכירות:
תשלום חודשי נמוך משמעותית (למרות שיש עליה מתונה במחירי שכירות)
יש חסכונות ויכולת לחסוך בגלל תשלום שכר דירה נמוך.
לא נשארת לי דירה בסוף כמובן.(אבל אולי אפשר להשקיע חסכונות במקום אחר?)
מה כדאי לעשות במקרה שלי? תודה.

אם אין לך בעיה עקרונית לגור בשכירות
04/05/2016 | 17:25
44
אז רכישת דירה להשקעה יכולה להיות פתרון טוב.
בסכום שיש לך אתה יכול לקנות דירה אשר בעתיד תניב
לך 2000 שקלים לחודש.  

בקצב הזה, עד גיל 70, יהיו לך קרוב לוודאי יותר מדירה
אחת ואז הן יממנו לך את השכירות או שתבחר למכור אותן
לגור במקום שיתאים יותר לבן 70 מהמקום הנוכחי.

דרך אגב, משכנתא של 1.1M עם החזר התחלתי של 4500
תעלה ליותר מ- 5000 בסבירות גבוהה.

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר מדריך למשכנתא יעילה - http://www.effectivemortgage.co.il/spnv/
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://www.effectivemortgage.co.il/tip
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: https://youtu.be/4x5fnkMmMSw
טלפון: 03-549-6611

מס הכנסה- מבצע גילוי מרצון
04/05/2016 | 14:43
1
51
טבעת החנק על כספים ונכסים שהוסתרו במשך שנים הולכת ומתהדקת. לא כדאי להמתין שחוקרי מס הכנסה ידפקו לכם על הדלת. ניתן כיום להגיע להסדרי מס טובים וסבירים סביב כספים ונכסים בלתי מדווחים. ב30.6.2016 מסתיים מבצע הגילוי מרצון.
לוקח להם הרבה מאוד זמן לתת תשובה
04/05/2016 | 14:50
47
יותר מ 7 חודשים ועדיין אין תשובה במסלול המקוצר והלא אנונימי לסכומים קטנים.
אמורה היתה להתקבל תשובה תוך 3 חודשים כך הבנתי מכתבות שקראתי.

מס רכישה
03/05/2016 | 16:31
1
38
1. אם לאישתי יש דירה שנקנתה לפני הנישואים ולא גרנו בה ואני רוכש דירה נוספת, האם מס הרכישה יהיה כמו ברכישת דירה ראשונה או שנייה?
2. אם יש לנו דירה אחת, מהו פרק הזמן שחייבים למכור את הדירה הראשונה לאחר רכישת דירה אחרת, כדי לא לשלם מס רכישה מוגדל? ומהו התאריך הקובע לצורך קביעת זמן רכישה של דירה?

מס רכישה- פיצול שומה ועוד
04/05/2016 | 14:28
21
1. ניתן לבחון אפשרות לבקש פיצול שומה בהתאם להלכת פלם וכך המחצית שאישתך רוכשת תמוסה כדירה שניה והמחצית שאתה רוכש תהנה ממדרגת הפטור.

2. כרגע החוק מעניק 24 חודשים. מקודם תיקון לחוק שיקצר את התקופה לשמונה עשרה חודשים.
המועד נספר מתאריך החתימה על הסכם הרכישה של הדירה החדשה ועד תאריך החתימה על הסכם המכירה של הדירה הותיקה.

מרפסת שמש
04/05/2016 | 13:14
1
34
שלום,
מה ההבדל בין מרפסת רגילה (שמש?) לבין מרפסת סוכה?
תודה!
מרפסת בבית משותף
04/05/2016 | 14:12
32
מרפסות לא מקורות מכונות גם: מרפסת פתוחה, מרפסת שמש, מרפסת סוכה ומרפסת נוף הכל תלוי איפה הן ולאיזה קהל הן משווקות.
מחזור משכנתא לזוג שלקחו הלוואה לכל מטרה
01/05/2016 | 21:48
9
122
שלום רב,
הוריי לקחו לפני מספר 5 שנים הלוואה לכל מטרה וכרגע קרן המשכנתא עומדת על 900K  ונותרו 25 שנה. אימי בת 56 ואבי בן 63.
הם משלמים קלצ 7% 
ופריים + 3%
הריביות גבוהות, אין ספק במיוחד במצב של היום.

האם יתנו להם למחזר בהתחשב שזאת הלוואה לכל מטרה ובגיל שלהם?
ההכנסה החודשית שלהם ביחד היא 28K שקלים נטו בחודש. אבל יש להם מספר הלוואות מלבד המשכנתא.ואני מניח שזה משפיע על שיקול דעתו של הבנק אליו יפנו בבקשת מיחזור

אשמח לעזרה.

תודה 

יונתן
אחדד את השאלה
02/05/2016 | 23:56
8
57
האם לנוכח הנתונים הנ"ל כדאי לצאת לבדיקה רחבה בבנקים השונים לצורך מחזור ,או שזה פשוט בזבוז זמן?
זהו לא בזבוז זמן ויש סיכוי גבוה לשיפור
03/05/2016 | 08:45
7
65
מעבר לכך לא ניתן לענות בלי לדעת הרבה נתונים נוספים. למשל:
אני מניח שיחד עם ההורים יש לווה נוסף כיוון שלא נותנים הלוואות
מעבר לגיל 85.
בכל מקרה, מדובר על כך כך הרבה כסף שגם כמה ימי
עבודה שיירדו לטימיון שווים את הסיכוי לשיפור.
כמובן שתמיד אפשר לתת למישהו אחר לעשות בשבילכם את
העבודה ואז הוא לוקח על עצמו את הסיכון, אם יחפוץ בכך כיוון
שאם אין מיחזור אין תשלום.

לבנק לא מפריע שיש הלוואות נוספות (זהו הרווח שלו, ובכל מקרה משכנתא
זו הלוואה עם החזר חוב בטוח לגמרי). לכם אני ממליץ על בדק בית לגבי
סיבת השימוש באשראי כה גדול, במיוחד, אם תסלחו לי, לאור תנאי הלוואה
שאינם מרמזים על ניהול כלכלי מתוחכם.

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לאיזה רמת ריביות אתה חושב שאפשר להגיע?
03/05/2016 | 09:00
6
49
תודה רבה על התשובה.
אין לווה נוסף.
ויכול  להיות שבגלל הגיל המובגר יחסית, האישור להלוואה לכל מטרה גררה את הריבית המאוד גבוה.
ההלוואה נלקחה בגלל מצב כלכלי מסובך עם הגב אל הקיר.
ועכשיו שהמצב השתפר אנחנו רוצים לעשות סדר.
את ההלוואה הזאת עזרה להם לקחת חברת יעוץ למחזור משכנתא.
מהתגובה אני מבין שהם עשו עבודה לא מאוד טובה.

לאיזה רמת ריביות אתה חושב שאפשר להגיע?

יונתן
לדעתי אתם צריכים יעוץ כלכלי ולא נדל"ן
03/05/2016 | 18:07
5
40
חוב של כמעט מיליון ש"ח בגיל הזה דורש יעוץ כלכלי רציני.
למשל לבדוק האם יש תוכניות "חיסכון" שמרוויחים פחות מהריבית על החוב.
בהצלחה
אין צורך ביעוץ כלכלי- מה לגבי הריבית?
03/05/2016 | 19:41
4
48
היי,
תודה על התגובתך,אך אין צורך ביעוץ כלכלי נוסף.
יש שכר חודשי נטו של 28 אלף שקלים נטו שמסתכם בחיסכון של בערך 10K בחודש, וזאת לאחר החזר של משכנתא של בערך של 6000 שקלים בחודש.
אין תוכניות חיסכון.
הייתי רק רוצה לדעת לאיזה ריביות כדאי לנסות לכוון במו"מ עם הבנק.
האם הגיוני לקבל פרים -0.8% וקלצ של 4% בהתחשב בנתונים שהצגתי?
או שאני פשוט לא בכיוון
אשמח לתשובה עניינית
תודה מראש
יונתן

אלה ריביות למשכנתא, לא להלוואה
03/05/2016 | 23:48
2
35
לכל מטרה
בהלוואה לכל מטרה לא תקבל ריביות כאלה.
הריביות מגלמות כנראה דירוג אשראי \ גיל הלווים שהבנק לוקח בחשבון.
אכן יש אפשרות לשיפור ריביות (P מינוס 0.5 למשל) הבעיה היא שאין לך כח מיקוח מול הבנק.
עדיין מדובר בהלוואה של כמיליון ש"ח, זה שהבית משמש כבטוחה לא משנה את העובדה הזאת.
בהצלחה
תודה ומה לגבי הקלצ?
04/05/2016 | 10:31
1
28
תודה רבה על התשובה העניינית :)
על אילו רמות של קלצ כדאי להתעקש?
אני מזכיר שהיום זה 7%

תודה

יונתן

להתעקש?? עדיין לא הבנת לדעתי
04/05/2016 | 12:08
24
כשאתה מבקש משכנתה לרכישת דירה, אתה קובע עובדה = קניתי דירה.
עכשיו אתה צריך מימון = משכנתה
אם אתה לקוח טוב, הבנקים ירצו לתת לך הלוואה ו"מתחרים" ביניהם על מי "זוכה" ומרוויח ממך על המשכנתה.
מקרה זה אתה יכול "להתעקש" ובקש ריביות...

במקרה שלך אין לך קלף מיקוח, אתה זה ש"רודף" אחרי הבנק כדי שילווה לך כסף.
לכסף יש "מחיר" = ריבית, וזה יהיה תלוי בדירוג האשראי שלך בפני הבנק.
אם אתה לקוח נחשק, קלף המיקוח שלך זה לעזוב את הבנק למקום אחר. במקרה שלך עם חוב של מיליון ש"ח לא נראה לי המקרה...
עכשיו התחזקה התחושה שאתה צריך ייעוץ כלכלי
05/05/2016 | 07:03
9
אם על משכנתא שילמת משך שנים 7% ועל
חיסכון קיבלת נניח 1%-3% נטו אז לא מאוחר לתקן.
שינויים במשכנתא זו הזדמנות טובה להתאים את ההחזר
החודשי. כאן טמון חיסכון גדול בהרבה ממה שבחצי אחוז
לכאן או לכאן.
וכפי שנאמר לך,] אינך בעמד של "להתעקש" אתה בעמדה של
מפר חוזה. הבנק מחויב להסכים להפרת החוזה שלך אך לא למחיר
של המשכנתא החדשה.
מה שתוכל לעשות זה לקבל הצעות מבנקים אחרים ולאיים בעזיבה.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

בעבר שאלתי על ביטוח מששכנתא מבנה וחיים
04/05/2016 | 10:32
1
20
לצורף ההברה:
1. בביטוח מבנה לא ניתן לעשות כפילויות נכון? 
2. בביטוח חיים ניתן לעשות כפילוות? 

כן
05/05/2016 | 08:35
מס עבור רכישת דירה שניה
03/05/2016 | 14:55
3
62
שלום רב,

אם אני מעוניינת לרכוש דירה ראשונה למטרת השקעה (עד סכום של 500 אלף), כמה מס עלי לשלם בעת רכישת הדירה השניה? 
במידה ואני מוכרת את הדירה הראשונה, מהו המס עלי לשלם עבור שיפור דיור? האם יש חשיבות לכמה זמן עבר מרגע רכישת הדירה?

תודה.
8% ו0%, וכן צריך להמתין 18 חודשים.
03/05/2016 | 16:58
2
35
מכירת דירה ראשונה וקניית דירה שניה
04/05/2016 | 09:52
1
32
תודה רבה על תשובתך.
במידה ואני מוכרת את הדירה הראשונה ומתכוונת לקנות דירה 2 תוך כמה חודשים/שנה (פחות משנתיים). האם עלי לשלם מס 8 % על דירה שניה בכל מקרה?
לא. 0%
04/05/2016 | 10:29
11
כונס נכסים
03/05/2016 | 10:20
3
74
שלום לכולם, 
מה הן הדרכים למציאת בית דרך כונס נכסים?. 
ראיתי שאפשר ביד 2 בתשלום, האם זה שווה?. 

תודה רבה :) 
רכישה מכינוס
03/05/2016 | 13:39
2
64
מודעות על כינוס מתפרסמות גם בעיתונים.

רכישה מכינוס לא בהכרח מצביעה על "מציאה".

מנסיוני
03/05/2016 | 16:59
1
61
פעמים רבות המחיר בכינוס עולה על שווי הנכס ומחירו בשוק.

זוהי גם התרשמותי
04/05/2016 | 08:56
36
דרת ההתמחרות מייצרת את עליית המחיר ולכן לעיתים אנו רואים שימוש בדרך זו גם במכירות שאינן מכינוס, אלא מנוהלות ע"י עורך דין מסיבה אחרת.
קניית קרקע מופשרת
03/05/2016 | 13:08
3
55
ברצוני לקנות קרקע מופשרת לבנייה.
מה הם הדברים עליי לבדוק?

לבדוק שניתן לבנות
03/05/2016 | 13:13
30
בקש מהועדה המקומית מידע תכנוני לגבי זכויות ותנאים לבנייה. הראה אותו לאיש מקצוע כמו אדריכל ועורך דין.
אל תסמוך על המוכר.

אין סטטוס משפטי כזה
03/05/2016 | 13:37
42
ככל שהקרקע לבניה, עלייך לוודא מה הן זכויות הבניה שהיא נושאת עימה.
העובדה שהקרקע מופשרת בתוכנית לבניה אינה מרגיעה.
03/05/2016 | 21:51
26
יש לקרוא את התוכנית הסטטוטורית שביצעה את ההפשרה.
ייתכן וזו עדין תוכנית שאינה ברמת מפורטת ולא ניתן להוציא מכוחה היתרי בניה.

יתרה מכך, אף אם התוכנית מאפשרת מתן היתרי בניה,
יש לבדוק במשרדי הועדה המקומית האם האזור עבר פיתוח, ובמידה ולא, מהו הצפי לפיתוחו. ישנם קרקעות מופשרות רבות, אשר כביכול זמינות לבניה, אולם אחד התנאים לבניה בתוכנית הינו פיתוח אותו עתידה לבצע העירייה.
סעיף קטן כזה יכול למשוך אותך שנים רבות בבניה.

בתיקים כאלו ובשל הרגישות בטעות אפשרית מומלץ לבחור עו"ד המתמחה במקרקעין ויודע לקרוא תוכניות, או להעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין או אדריכל. שיהיה בהצלחה!

חניה
03/05/2016 | 09:21
1
63
שלום רב
ברשותי דירה הכוללת חניה בטאבו , האם אני יכול למכור את החניה בלבד לצד ג' שמעוניין בה.
תודה
ככל שמדובר בהצמדה אין אפשרות
03/05/2016 | 09:23
59
למכור לצד ג' שאינו בעלים של יחידה בבניין.
האם אני מחוייב במס רכישה?
02/05/2016 | 21:48
2
65
שלום רב,
 אני בן שלושים ורכשתי לפני כשנתיים דירה בארה"ב.  רציתי לדעת אם במידה ואני רוכש דירה בארץ בשנה הקרובה עליי לשלם גם מס רכישה של 8%  ?  
אודה לתשובותכם,
דירה בארה"ב אינה נחשבת כבעלות על דירה
02/05/2016 | 22:21
66
לעניין מס רכישה.
מצד שני על הדירה בארה"ב אין פטור ממס על הכנסות שכ"ד.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

ככל שמדובר בדירתך הראשונה בארץ
03/05/2016 | 09:21
51
תהנה ממדרגת המס הראשונה (פטור עד 1,600,175 ש"ח).
שאלה בנוגע לרכישת דירה מקבלן
03/05/2016 | 08:11
37
שלום רב,
אנחנו שוקלים רכישת דירה חדשה מקבלן.
הקבלן רשום בפנקס הקבלנים ככזה הרשאי לבצע עבודות בנייה (ענף 100) בהיקף כספי של עד 29 מיליון ש"ח (קבוצה ג, סיווג 4).
הפרויקט נבנה על 2 חלקות של אותו הגוש ושווקו במסגרתו בערך 60 דירות.
כל אחת מהן במחיר של מעל למיליון ש"ח.

לכאורה מדובר בפרויקט בהיקף כספי של 60 מיליון ש"ח, אך משום שאיננו בקיאים בנושאים אלו, רצינו לשאול האם מדובר במצב תקין או שמא יש פה חריגה?

תודה מראש!
איך לבחור שמאי מקרקעין למגרש?
02/05/2016 | 18:45
2
42
שלום,
קיבלנו הצעת מחיר למגרש במושב. על פניו, נראה שהמחיר גבוה מדי ואנחנו מעוניינים להגיש השגה. רציתי לדעת מה הקריטריונים לבחירת שמאי, והאם ישנם מומלצים בתחום. תודה!

חסרים פרטים ע"מ להבין ולהמליץ
03/05/2016 | 00:37
1
33
שלום רב,
חסרים מספר פרטים.
האם המחכיר הינו למעשה רשות מקרקעי ישראל?
האם אתם עדיין במסגרת גבולות הזמנים להשגה?
מהם זכויותיכם בנכס (בנים ממשיכים?)
היכן המושב? אמליץ על שמאים שאני מכירה שמתמחים באזור.

בברכה,
התשובה לכל השאלות היא כן
03/05/2016 | 02:23
21
היי לילך,
התשובה לכל השאלות היא כן. בנוגע למושב- ממוקם במרכז הארץ. אם יש לך פרטים קונקרטיים, אשמח לקבל בפרטי. תודה!

חוזה להשכרת חניה בבית משותף
02/05/2016 | 19:45
1
36
מחפשת נוסח חוזה להשכרת חניה. האם מישהו
מכיר נוסח שאפשר להוריד מהאנטרנט?
תודה
הסכם להשכרת חניה
03/05/2016 | 22:34
11
בת-ים, מישהו יכול להמליץ על שכונות טובות? או לתת לינק?
01/05/2016 | 22:53
1
35
אפשר הצעה במקום המלצה
02/05/2016 | 10:00
74
"טובות" זה מושג רחב.
לאחד טוב תשואה גבוהה להשקעה.
לשני טוב בית ספר איכותי לילדים.
לשלישי טוב רחוב הומה ולרביעי רחוב שקט.

הגדר מה טוב ליבגני ואז תוכל לקבל עזרה.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

ערעור עירייה בעקבות הכרעת שמאית מכריעה
01/05/2016 | 10:07
1
64
בהמשך להתייעצות קודמת בנוגע להכרעת שמאית מכריעה שבו ביטלה את דוח היטל ההשבחה של העיריה וקבעה כי לא מגיע לעיריה כלום .(דוח 0)
התקשרו אלי מועדת הערר ומסרו לי כי העיריה (חולון) ערערה בעקבות פסיקתה של השמאית המכריעה .
האם כדאי לענות בעצמינו בסיוע השמאי (שעירער בשמינו )או להסתייע בעו"ד?
אני שואלת מאחר שאין כדאיות כלכלית לקחת עו"ד ולשלם לו בנוסף לעמלה שאנו צריכים לשלם לשמאי (שטיפל בעניין העירעור שלנו ) 
עד כמה נחוץ עו"ד בעניין זה? 

דעתי בעניין:
01/05/2016 | 22:57
57
אני מרשה לעצמי להניח כי ברשותכם דירת קרקע וכי עיריית חולון גבתה כהרגלה היטל השבחה בגין חדרי היציאה לגג.
שמאי מכריע אימץ את כל פסיקות ועדת הערר האחרונות לפיהם היטל ההשבחה שייך רק למי שיכול להתעשר בפועל (תכנונית) מהזכויות, והיטל את מלוא ההיטל על דירות הגג.

סביר מאוד להניח שפסיקת ועדת הערר תהיה לטובתכם, אך עיריית חולון תמשיך איתכם כמו תיקים רבים לעליון (ההליך כבר מתנהל ואתם למעשה רק "תצטרפו" אליו עד שתתקבל הכרעה).

ומהכלל אל הפרט:
אני סבורה שגם אם תלכו בעצמכם לועדת הערר, היות ואין חדש במקרה שלכם, סביר להניח שהתוצאה תהיה זהה ותזכו.
יחד עם זאת, מהכרותי עם עו"ד טויסטר (עורך הדין של הועדה המקומית),
ומלקחי עבר בנסיוני בועדות הערר השונות, תמיד ניתן יהיה לטעון שאתם שונים מהכלל.

בועדת הערר עצמה אין ספק שאתם מול עו"ד של עיריית חולון זה לא כוחות.
עלות עו"ד בתיק כזה, ובמיוחד כזה שכבר טיפל בתיקים כאלו בעבר, לא צריכה להיות גבוהה. יתרה מכך, סביר להניח שועדת הערר תטיל על הועדה המקומית לשלם את שכר טרחת עורך הדין שלכם ובכך לצמצם את הנזק.

לסיכום, ייתכן ותזכו בתיק גם אם תלכו באופן עצמאי.
אני מבינה שכבר שילמת לשמאי מכריע + שמאי מטעמך, אך עדיין לדעתי אין מקום לחסוך בעו"ד, כמו שלא היית ניגשת לתקן רכב ללא מוסכניק.
הצליחו!

חישוב מס שבח
01/05/2016 | 22:20
30
אולי אחד מבאי הפורום המכובדים יוכל לעזור לי בלומר לי מה תהיה חבות מס השבח שלי בסיטואציה הבאה:
מכירה ללא פטור - תשלום מס מלא.

דירה נרכשה ב03/03/1996 במחיר של 1,588,240 ש"ח
שולם עליה מס רכישה על סך 55,784 ש"ח
הושכרה כל השנים במסלול ה10%.
שווי במכירה אחרי הוצאות מכירה: 3,200,000 ש"ח
אין זכויות בנייה נוספות כלשהן.
נניח מכירה היום.

עזרה מישהו?

חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
יגאל ג'רבי- משרד עורכי דין
יגאל ג'רבי-משרד עורכי דין
דיטקט סוכנות למודיעין וחקירות מיוחדות
דיטקט חקירות
סיידר מטבחים
סיידר מטבחים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום