לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום נדל"ן
תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

השכרת דירה
27/05/2016 | 00:53
שלום לכולם,

האם יש אפשרות להשכיר דירה בקיבוצים או בישובים?
האם השכירות שם זולה מאשר בעיר?

יש אפשרות שאולי אני יעבוד באותו קיבוץ במקביל להשכרת הדירה שם. איפה ניתן לחפש דירות להשכרה בקיבוצים?
רובע יזראל , עפולה
25/05/2016 | 15:33
2
61
שלום

מישהו יכול לספר לי על השכונה החדשה ?
מה מתוכנן להיות שם ?
איך המקום מבחינת השקעה ?

אני שוקל לקנות דירה מקבלן. העיסקה תהייה או מכירה מתי שהדירה מוכנה או שכירות.

אשמח לשמוע דעות.

תודה
מקום מעולה לגור בו. ההשקעה שאתה מתאר לדעתי גרועה
26/05/2016 | 10:09
1
40
מדובר על הימור. אינך יודע מה השכירות הצפויה, אינך יודע מה מחיר
המכירה הצפוי ואפילו אינך יודע כמה תעלה לך הדירה.
המחיר הרשום בחוזה הרכישה הוא "החל מ..." עליו יש להוסיף
עלויות מימון, שינויים, וכו'.

מאמר שכתבתי על ספקולציית השקעה בכרמי גת אשר לדעתי מתאים

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר מדריך למשכנתא יעילה - http://www.effectivemortgage.co.il/spnv/
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://www.effectivemortgage.co.il/tip
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: https://youtu.be/4x5fnkMmMSw
טלפון: 03-549-6611

מבלי לגרוע במה שרימון אמר רק אוסיף ש...
26/05/2016 | 23:35
5
...השכונה הזאת (ככל הנראה בניגוד לכרמי גת) בנויה ברובה.
כנס לאוטו וסע. זאת תהיה ההתרשמות המשמעותית שלך.
אם אתה בכלל רוצה להשלים את ההתרשמות, קבע פגישה עם 2-3 סוכני מכירות בפרויקטים שבתהליכי בניה ועוד ממודעה או שתיים מיד 2.
תוך שעות ספורות תקבל מושג כלשהו על השכונה ותוכל להמשיך משם.
גם אני שאלתי את עצמי במשך שבועות ורק כשהגעתי לשם הבנתי כל מיני דברים ובעיקר שהשכונה הזאת היא לא ספקולציה אלא משהו קיים ומוחשי.
דירה בארץ או בארה"ב - התלבטות
26/05/2016 | 22:55
4
שלום, 

מקווה שזו שאלה לעניין בפורום זה. 
יש לנו חסכון של 700K ואנו מתלבטים איך להשקיע בנדל"ן.
גם לא יודעים האם עדיף להשקיע בנדלן בארץ או בארה"ב. 
אשמח לתגובות בעניין.
תודה!

שאלת מליון הדולר לקנות או להשכיר
26/05/2016 | 13:16
3
52
אנחנו זוג +2 עם הון עצמי של חצי מליון.
כל הזמן חוסכים חוסכים חוסכים אבל הכול עולה ואנחנו לא מגיעים לשום מקום.
כרגע במהלך כל השנים האלו.. משהו כמו 5 הכסף שלנו לא עשה כלום!
האופציות שעומדות לנו על הפרק מבחינתנו הן-

1. לקחת משכנתא של מליון.

2. לקנות 2 דירות להשקעה כל דירה באיזור ה 400 אלף שקל.. לקחת על כל אחת מהן משכנתא קטנה.
כל דירה כזאת מניבה כ 2000 שקל שכירות.
ולגור בשכירות שעלותה 5000.

מה הכי נכון לעשות? אין לנו בעיה לגור בשכירות ב5 שנים הקרובות אם המעשה הנכון הוא לקנות דירה להשקעה אבל באיזשהו שלב בחיים כן נרצה את הדירה שלנו.. אבל לא ששים לזה עכשיו אם זה יגרום לנו להיכנס לבור ללא תחתית.

נראה לי שהמספרים שלכם לגבי השקעות אופטימיים מידי
26/05/2016 | 15:32
2
43
אבל אם אתם יודעים לרכוש דירה ב- 400,000 ולקבל 2000 שכירות
אז:
א. יש לכם תקציב מספיק לשלוש דירות כאלו ולא לשתיים.
ב. אם תעשו כך, בהנחה שחיים בשכירות לא יגרמו לכם לעול גדול מידי,
אזי זה יביא אתכם בסופו של דבר לרווחה כלכלית גדולה בהרבה מאשר
רכישה למגורים עם משכנתא של מיליון (עליה תשלמו כ- 5500 שקלים בחודש).
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

תודה על המענה
26/05/2016 | 20:38
1
14
למה יש לי מספיק ל3 דירות? יש לי רק חצי מליון...
בכול מקרה אני מאמינה ש3 דירות זה מעבר למה שאנחנו יכולים מבחינה נפשית..
לקח לנו 5 שנים להגיע להחלטה שאנחנו מוכנים לעשות את הצעד ולקנות דירה להשקעה .. דבר שמפחיד אותנו גם ככה..
אם נקנה רק 2 דירות עדיין משתלם יותר? 
שכירות לא תגרום לנו עול.. המטרה היא בסופו של דבר כן להגיע לבית אבל בלי להתפשר על מיקום וגודל.. מה שקורה היום 
תקציב רכישת דירות
26/05/2016 | 21:41
18
דירה ראשונה: 100K הון עצמי + 300K משכנתא (75% מימון).
שתי הדירות הבאות: 200K הון עצמי + 200K משכנתא.

זה משתלם גם עם שתי דירות בלבד וממילא אין צורך להחליט
מההתחלה כמה דירות הנפש יכולה להכיל. יכול להיות שאחרי
דירה אחת תראו שזה לא בשבילכם. עסקאות כאלו לא עושים
בבת אחת, אלא רוכשים, מקבלים מכניסים דייר ולאחר שמתרגלים
מחפשים עוד עסקה.
בהצלחה.

נסך טאבו
26/05/2016 | 19:30
7
ערב טוב היום נודע לי שהנכס נרשם בטאבו וכמו כן נאמר לי שיש שתי דירות באותה חלקה לא ניתן להוציא נסח הדירה נמכרה ונאמר לי שאפשר להעביר זכויות דברתי אם עורך דין שאמר לי שאפשר לגשת ללשכה ולהוציא שם נסח דברתי אם המוקד ולא אם הלשכה מה ניתן לעשות
שאלה בעניין יעוד מקרקעין
24/05/2016 | 13:58
5
74
בבדיקת נתונים על חלקת קרקע , כתוב שהיעוד הוא שטח פרטי פתוח
אני לא מבין את משמעות הביטוי (כתוב במפורש שטח פרטי ולא ציבורי)

אולי מישהו יכול להאיר את עיני

בתודה מראש.
משהו בסגנון של מדשאה
24/05/2016 | 22:57
24
שפ"פ
25/05/2016 | 10:15
45
שפ"פ ממוקם בדרך כלל בצמוד למגרש אחר שלגביו קיימות זכויות בניה.
לעיתים קרובות שפ"פ יהווה פארק באזור מגורים.
מריח לי כמו תרגיל של העירייה
25/05/2016 | 12:00
2
32
מצד אחד לחייב העמדת השטח לשימוש הציבור הרחב ("שטח פתוח")  ומצד שני לחייב את בעליו באחזקתו (כי הוא שטח פרטי).
כדאי לבדוק אם בכך מדובר ולעשות את שיקוליכם בהתאם.

שטח פרטי פתוח
26/05/2016 | 13:32
1
13
שונה מציבורי פתוח בכך שירשם על שם מחזיקים בקרקע כמו דיירי כמה בניינים לדוגמא אשר יש שטח מגונן ביניהם או כה המפריד ביניהם לבין כביש ויכול והוא  מהווה חלק ממגרש הבנייה.
שפ"פ צמוד לגוף פרטי ולא ציבורי.
אין עליו זכויות בנייה אולם יש לוודא זאת בבדיקה תכנונית לגבי יעוד השטח במפורט לפי תב"ע בוועדה המקומית. לפעמים מותרת חנייה למשל.
הוא בהחלט לא מאפשר שימוש כל הציבור אלא על פי הוראות תב"ע.
"התושבים רצו פארק פרטי עכשיו הם צריכים לדאוג לתחזוקת הרחוב"
26/05/2016 | 14:58
14
זכרתי שקראתי על זה פעם, הנה קישור לאתר הארץ עם כתבה בנושא:

מתוך הכתבה: (צלי גרינברג - 2005)
שפ"פ - שטח פרטי פתוח - הוא המושג התכנוני הבולט בשכונות המגורים החדשות. מהנדסי ערים אמנם אומרים כי הגישה החדשה מאפשרת לתושבים לשפר את איכות חייהם ולצמצם עלויות - אך נראה כי היא נועדה להקטין את עלויות העירייה ואף להפוך למקור רווח בעבורה. נטל השירותים המוניציפליים נופל על התושבים........
הסכם שיתוף מקרקעין בית פרטי קרקע
25/05/2016 | 18:02
1
29
שלום 
לאחרונה אני במשא ומתן לרכישת בית פרטי בגן יבנה . 
הבית שייך לגוש מסויים , ובו חלקה המחולקת ל-2 -  28 א  ו- 28 ב .
אמנם הבית יושב על חלקה ב אבל בבדיקת שמאי לפני חוזה הוא מציין שנדרש הסכם שיתוף גם של חלקה א , וגם של חלקה ב' (ב קיים הסכם) קרי על כל חלקה 28  (אחרת תהיה בעיה עם לקיחת משכנתא )
ייתכן והסכם של חלק א' קיים וייתכן שלא, הדיירים לא יודעים לומר .
ברצוני לברר היכן ניתן לבדוק את העניין ביסודיות ולקבל העתק מההסכם
 האם יש גורם ברשויות שמחזיק הסכמים שיתופיים .(חייב להיות מן הסתם)
דבר נוסף היה ואין מה המשמעיות לבצע הסכם כזה מחדש 
עלויות ,פרוצדורה ובעזרת מי (עו"ד ,שמאי )?  
תודה מראש דודי 
איזה הסכם?
26/05/2016 | 13:29
10
אולי הכוונה לכך שאולי המגרש נרשם כבית משוף ויש הסכם כנדרש לפי החוק?
בדוק בטאבו אם נרשם בית משותף ובקש דיסק הבית המשותף בטאבו- מידי ובמקום.
לדעתי השמאי היה צריך לבדוק זאת-בדוק איתו אם עשה זאת ואולי החומר אצלו..
אולי ההתנייה היא תכנונית בלבד לצורך הוצאת היתרי בנייה שצד אחד לא יתקע את הצד השני?
שאלה לגבי משיכת כספי פנסייה לצורך תשלום משכנתא
26/05/2016 | 06:48
29
האם ניתן להוציא את כספי הפנסיה בגיל 40 על מנת לשלם משכנתא?

במידה וכן במזה זה כרוך? מיסים וכו...
לימוד השקעות נדל״ן
23/05/2016 | 15:37
2
77
היי,

צברתי סכום כסף ואני חושב להשקיע אותו בקניית דירה להשקעה.
יש לי כמה רעיונות למקומות אבל נראה לי שכדאי שאלמד את התחום טוב לפני כדי שלא אעשה טעויות שיעלו לי אלפי שקלים. 

האם יש בפורום חברים שעשו קורס מסוים ויכולים להמליץ עליו ? אולי דרך אחרת להיכנס לתחום ?
נ.ב - אני יכול וקורא על התחום הרבה אונליין, אבלל להבדיל משוק ההון שנורא קל להתחיל בקטן, בנדל״ן העסק קצת שונה, ואני מרגיש שצריך לצבור קצת ידע מאנשים ש״חיים את השטח״.

תודה
טוב שאתה רוצה ללמוד את התחום, זה דבר חשוב ביותר
25/05/2016 | 18:15
1
44
כי בשנים האחרונות כל מי שיש לו קצת כסף להשקעה רץ להשקיע אותו בענף הנדל"ן.
ברור שזה מכניס כסף "לא חכם" לשוק, כי ישנם רבים שלא מבינים ומצטרפים לרכבת הדוהרת של הנדל"ן.
ובסוף, כמו בכל פירמידה, תמיד אלה שנכנסים אחרונים הם אלה שמפסידים את הכסף שלהם.
לגופו של עניין, יש לא מעט מקומות שבהם תוכל ללמוד על השוק.
ברשותך, את העצה הראשונה אני אתן לך -
להשקעה בשוק נכנסים כאשר מחירי הבסיס נמוכים ולא כאשר הם בשיא.
בדיוק כמו בבורסה - כל אלה שנכנסים אחרונים מפסידים את המכנסיים כאשר היא נופלת.
לדעת כל המומחים, ישראל נמצאת כיום בשיאה שלבועת נדל"ן.
לא יהיה זה חכם להשקיע כיום בשוק הזה.
שים לב שמספר המשקיעים בשוק נמצא בירידה לאחרונה. המשקיעים החכמים כבר מזמן לא נכנסים לשוק, וכל המשקיעים האחרונים הם משקיעים כמוך שיש להם קצת כסף ורוצים להנות מהתשואות בשוק.
אבל לצערי אני צריך להגיד לך שקצת איחרת את הרכבת בסיבוב הזה.
זה לא אומר שלא תוכל ללמוד את השוק ולהכנס בעתיד, אבל היום זה לא הרגע לשים בשוק המסוכן הזה את הכסף. 
שתי הערות
25/05/2016 | 19:29
40
א. על בסיס מה אתה אומר שהמחירים בשיא? אתה מוכן לתת
ערבות בנקאית לכך שהם לא יהיו גבוהים יותר עוד חצי שנה?
פורום זה יודע לדווח שה"מחירים בשיא" כבר לפחות שלוש שנים.

ב. "ירידה במספר המשקיעים" היא אמירה לא מבוססת ולדעתי לא נכונה.
גם באוצר מודים שכאשר משוחרר צבא עם שכר של 6000 שקלים רוכש משכנתא
אז כנראה זו דירה להשקעה עם תרגיל חוקי לאי תשלום מס רכישה.

רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

מה יותר משמעותי תשואה הונית או שכ"ד?
23/05/2016 | 16:37
2
95
כפי הנראה דירות במרכז (ובכלל דירות יקרות) נותנות תשואה הונית גבוהה יותר ותשואת שכ"ד נמוכה יותר...
לעונת דירות בפריפרייה (ובכלל דירות זולות יותר)...
אני מנסה לברר למה בכלל חשוב התשואה ההונית, (אם לא מתכוונים למכור את הדירה, הרי זה רק על הנייר)?
- מה יותר חשוב לדעתכם,  בדירה להשקעה -  תשואה הונית או שכ"ד?
איזה שאלות עלי לשאול את עצמי בשביל לדעת מה יותר חשוב ממה עבורי?
אשמח לשמוע דעתכם בנושא

תודה רבה

הנחת העבודה שלך לאו דוקא נכונה
23/05/2016 | 18:40
89
ראה כאן:
תל אביב 4% עליה בשנה שעברה, באר שבע, אשקלון מעל 10%.

ולשאלתך, תשואה הונית זו ספקולציה שיכולה להתקיים ויכולה שלא.
תשואת שכר דירה מתקבלת בחודש הראשון של ההשכרה.

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

תשואה הונית לא מובטחת וניתן גם להפסיד
25/05/2016 | 18:05
39
במהלך קיומה של מדינת ישראל, כבר היו בה ארבע בועות נדל"ן שלאחריהם המחירים ירדו בצורה חדה לשנים רבות.
וברור שמי שרוכש את הנכס בשיא בועת הנדל"ן, בשנים שלאחר מכן התשואה ההונית שלילית, ולפעמים גם לשנים רבות.
תשואה הונית על נכס מתכננים כאשר רוכשים נכס לתקופה קצרה בשוק עולה.
לא בטוח שעכשיו התקופה הטובה לרכישת נכס על מנת להשיג תשואה הונית.
הרי בכל זאת לא מפסיקים לדבר על פיצוץ בועת הנדל"ן מעל כל במה.
והשאלה היא לא האם הבועה תתפוצץ, אלה מתי.
לנושא הריבית יש תרומה רבה לנושא פיצוץ הבועה 
בחיים טיימינג זה כמעט הכל.
יזם קטן.. עד 4מ
25/05/2016 | 12:32
35
האם יש קייס לתביעה?
25/05/2016 | 09:45
4
99
שואלת בישביל ידידה. היא פנתה בקשר למודעה על דירה להשכרה לבעלת הדירה. היא הפנתה לעו"ד. העו"ד שלחה להם חוזה. החוזה היה אצלה מספר ימים והיא בינתיים ראתה דירות נוספות. ביום ה' האחרון התקשרה עו"ד ואמרה לה שהיא צריכה לתת תשובה מידית האם היא רוצה להתקדם כי בינתיים היא מחכה לה כי היא שלחה לה חוזה. הידידה בתוך שעתיים קראה את החוזה וענתה שהיא מסכימה לנוסח החוזה. בחוזה הופיע שהשוכרת תמציא 2 ערבים. קבעו פגישה לחתימה על חוזה ביום ד'. ביום ד' בבוקר  הידידה הודיעה לבעלת הדירה שהיא לא מוצאת ערבים לכן מבטלת פגישה עם עו"ד ועם בעלת הדירה לחתימת חוזה. התקשרה עו"ד ואיימה שהידידה חשופה לתביעה משפטית בגלל עיכוב של שבועיים בחיפוש שוכרים שנגרם לבעלת הדירה. פינוי דירה צריך להיות ב-9 ליוני. הידידה שלי דיברה עם הדייר בדירה שהסכים לפנות אותה ב-3 ליוני אם בעלת הדירה תגיד לו. בעלת הדירה טוענת שהיא כבר החזירה כסף לדייר וסיכמה איתו שיפנה את הדירה ב-3 ליוני. ידידה שלי טוענת שהיא הבינה שכל הסיכומים יעשו אחרי חתימת חוזה.
האם יש לעו"ד של בעלת הדירה קייס לתבוע את הידיה שלי?
תוספת חשובה
25/05/2016 | 10:14
1
49
אחרי שהעו"ד איימה על הידידה בתביעה , הידידה הציעה לבדוק אפשרות לתת ערבים בני 75, 76 שמקבלים קיצבת זיקנה ואבטחת הכנסה ואין להם רכוש ונענתה בהודעה של בעלת הדירה " אל תפני אלי יותר, אם יהיה בינינו קשר, הוא יהיה רק סביב תביעה שנגיש".
תוספת לתוספת
25/05/2016 | 10:52
42
היא כתבה שהיא יכולה לתת ערבים כפי שהציעה קודם אך לא נענתה
הידידה שלך יצאה במזל
25/05/2016 | 11:22
1
56
ברור שזו בעלת בית קשה שלא הייתי רוצה
להיות שוכר שלה.
מזלה של ידידתך. במקומה, לא הייתי נכנס לדירה
בשלב זה גם אם שרי אריסון הייתה מוכנה לתת לי
ערבות.

לגבי עילת תביעה, התשובה צריכה להיות - בבקשה.
מהתנהלותה של בעלת הבית אני לא מתרשם שהיא תשלם לעורכת
הדין כמה אלפי שקלים כדי לתבוע את ה"נזק" של העיכוב. ובכל מקרה
לדעתי זה לא יתפוס.
בהצלחה,

רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

תודה, אודה לתגובות נוספות.
25/05/2016 | 12:32
18
שאלה - אולי לא הפורום המתאים....
24/05/2016 | 11:19
3
84
אנו גרים בדירת קבלן שהתגלו בה לאחר שנתיים נזילות - ליקויי בניה (צינורות שלא הוברגו כראוי מתחת לאמבטיה וכו').
הקבלן ביקש לתקן אך בימים שנוחים לו (כמובן לא בשישי או אחר הצהריים). לפיכך נדרשנו לקחת ימי חופש מרובים מהעבודה להישאר עם הפועלים.
השאלה - האם "עלות" התיקון צריכה ליפול עלי? האם אין חובה לקבלן לשלם לי על הנזקים שנגרמו לי? הרי שילמתי ממיטב כספי עבור הדירה מדוע עלי ל"שלם" בימי חופש לתקן נזקים שהוא גרם?
לא מצאתי פסיקה בנושא.
אשמח לתובנות.

עייני בהסכם המכר
24/05/2016 | 12:48
2
49
וראי (בסבירות גבוהה) כי מדובר במנגנון לביצוע תיקוני בדק מוסכם.
מבקשת להבין
24/05/2016 | 13:08
1
33
האם בהסכם המכר מצויין במפורש כי עלי לתת לקבלן אפשרות תיקון בשעות שנוחות לו ולא לי?
האם אין הכרה בהוצאות שנגרמות לי ?

איני מכירה את הסכם המכר הספציפי
25/05/2016 | 09:59
26
עייני בו ותגלי התשובה.
בנקים לליווי פרויקטים
25/05/2016 | 09:11
2
26
שלום-- איזה בנקים הכי מומלצים לליווי פרויקט נדל"ן? 
לקבלן או לרוכש?
25/05/2016 | 11:22
16
אלה שיתנו לך את התנאים הכי טובים כמובן!
26/05/2016 | 23:36
עליות מחירים בשנת 2016
22/05/2016 | 17:20
4
199
הסתכלתי במחירים שעלו..
אכן בתור משפחה שמחפשת דירת 3 חדרים (אני ועוד מאות זוגות כמוני) לדעתי בשנה הבאה כבר לא נוכל לקנות דירות נורמליות במחירים שפויים בפתח תקווה, חולון ובת ים, שלושת הערים שטרם מוצו המחירים שם, מה גם שבעתיד תעבור הרכבת הקלה בכלל המחירים יקפצו,

אחרי שעשיתי חושבים ושיעורי בית הגעתי למסקנה שפתח תקווה (מרכז-דרום) שזה האזור הטוב, היא האופציה הטובה ביותר, וכעובדה המחירים שם כבר בעליות מחירים לא נורמילות שאותם ידווחו ברבעון הבא...

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...
מכת מדינה
23/05/2016 | 17:40
118
מסכים בכל מילה, גמרו אותנו לגמרי....

מעבר לעליית המחירים הבעיה הגדולה היא שכבר שנים לא בונים
24/05/2016 | 19:26
81
דירות שלושה חדרים.

נראה לי שזה פוסט יחצנ"י ולא יותר
25/05/2016 | 17:58
1
43
אז בדקת....
ואז מצאת ש...
שבאזור מסויים בפתח תקווה "המחירים כבר בעליות מחירים לא נורמליות"
ואני שואל..
איפה העיסקה הכל כך טובה אם המחירים כבר בעליות לא נורמליות?
ומה זה לא נורמליות?
ואם זה כבר עלה..
אז זה אומר שזה ימשיך לעלות?
או שאולי דווקא שם המחירים כבר מיצו את העליה שלהם?
אגב פתח תקווה - מקובל על כל המבינים שמדובר באזור מת שכבר מיצה את כל הפוטנציאל שלו
המחרים עולים וימשיכו לעלות - ומי שחושב שמחירים ירדו טועה...
26/05/2016 | 06:59
24
אין זה המצב לעשור הקרוב לפחות

שיפור דיור
23/05/2016 | 23:10
3
85
אני משפר דיור. 

התחייבתי למכור דירה ישנה תוך שנה מקבלת מפתח.

הדירה ישנה היא חצי בבעלותי חצי בבעלות אחותי.

מה ההשלכות בשני המקרים הבאים
והאם הם עומדים בהבטחה שלי לרשיות המס למכור את הדירה?

אם אתן לה אותה ללא תמורה. היא לבד תהיה רשומה על הדירה בטאבו.
אם אמכור לה אותה במחיר נמוך מאוד - נניח 10 אשח.

יש אחד מהם שהוא קל יותר מבחינה פרוצדואלית/מס של אחד הצדדים?

כמה נהוג לשלם שכ״ט של עו״ד על העברה ללא תמורה בין אחים?
הרי אין 0.15% מערך המכירה. ואני לא חייב לקחת שמאי להבנתי.

תמורה ״שורפת״ מס שבח
24/05/2016 | 01:01
2
59
להבנתי בוטל הצורך להמתין 4 שנים לפני שמוכרים דירה כדי לקבל פטור ממס שבח. אלא רק לספור 18 חודש שהדירה הייתה בבעלות המוכר.

לכן, האם המקרה הזה לא רלנבטי כבר?
לא רלוונטי מכמה סיבות
24/05/2016 | 12:51
1
37
לתשומת ליבך כי החוק שונה באופן שמכר ללא תמורה בין אחים אינו פטור ממס שבח.
שאלה
24/05/2016 | 13:05
32
האם הדירה המשותפת עם האחות התקבלה מהוריך? מסבא/סבתא?  ללא תמורה או בירושה.
מה מקובל להשאיר בדירה שנמכרת?
24/05/2016 | 11:55
1
61
היי
אשמח לדעת מה משאירים בדירה שנמכרת. אם יש איזשהי התייחסות למזגן/ים או פרגולה ועד (ארונות) מטבח או מדפי חדר אורונות

תודה על כל עזרה
תמיד כדאי לעשות תיאום ציפיות מראש
24/05/2016 | 12:47
57
ולכתוב בהסכם מה יוותר בממכר.
אם לא נהגתם כך, נהוג לכלול בממכר את כל מה שמחובר חיבור של קבע.
פיצול דירה/ הכנסת שותפים
24/05/2016 | 10:17
1
52
שלום רב,
אני ובן זוגי חשבנו לרכוש דירה גדולה (עדיפות לדופלקס)
להעמיד לשכירות קומה אחת לכמה שנים, ואחכ כשהמשפחה תגדל להשתמש בנכס כולו.
השאלה איך מתייחס לזה החוק?

ראיתי דופלקסים מחולקים, עם שעון חשמל נפרד, שנאמר לי שככה זה נבנה במקור ע"י הקבלן.
בדופלקס רגיל, האם מותר לי ליצור מחיצה באותו האופו והדבר יחשב לחוקי?

תודה למשיבים

לא חוקי
24/05/2016 | 10:59
22
המלצה על ניהול נכסים
23/05/2016 | 20:52
1
63
שלום אני מחפש המלצה על חברה לניהול נכס באזור תל אביב. מחפש חברה אמינה וישרה - 

תודה מראש
נ.ב. הנכס בדרום תל אביב
23/05/2016 | 23:27
29
מחשבון משכנתא לא יכול לחשב סכום כולל סופי כשיש בוליט?
22/05/2016 | 18:35
2
51

הלוואת בוליט. האם המחשבון לא משקף את ההחזר האמיתי שאשלם בסוף כי הוא לא יכול לקחת בחשבון שאחזיר את הבוליט תוך שנה וחצי?
אם כך- איך אוכל לדעת כמה באמת אשלם בסופו של דבר במשכנא סכום כולל סופי?

בעוד שנה וחצי ישתחרר לי 750 אשח ממכירת דירה ישנה.
כך החלטתי לבחור במשכנתא את החלק הכי יקר בשווי 750 אשח
כי הוא גם ככה יחוסל מהר מאוד.
איזה מהתמהילים בתמונות עדיף?
ממה שאני מבין הבנק בסוף מכוון לריבית ממוצעת כלשהי על התיק כולו. לכן עדיף לי שהחלק של הבוליט יהיה עם ריבית כמה שיותר גבוהה - כי גם ככה הוא זניח לשנה וחצי. ואז הבנק יאפשר לי להוריד את הרביות האחרות משמעותית. והן חשובות כי אותן אשלם שנים רבות.

מה דעתכם? אגב, אני יכול להגיד לבנקאית כמיקוח - שאני יודע שיש ריבית ממוצעת לתיק ואני מבקש רביות טובות במיוחד לפריים ולק״צ ע״ח זה שאני מוכן שהקל״צ בגרייס תהיה עם רבית גבוהה במיוחד?

הבנתי מה הייתה הטעות שלי בשאלה הקודמת. שאלה אחרת:
22/05/2016 | 19:28
1
38
הלוואת בוליט

למה ממליצים במשכנתאמן לעשות אותה רק על חלק הפריים?
הכי אפשר גם קל״צ
ואם אני לוקח לשנתיים לא מפריע לי לקחת אותה גם כנגד קבועה צמודה.

משכנתאמן:
״לא לקחת הלוואת גישור ליותר מ-4 שנים
המסלול שייבחר לטובת הגישור הוא פריים (היחיד שלא צמוד מדד)
לאחר שנחזיר את הכסף, נבדוק אם כדאי למחזר שוב את ההלוואה כי בעצם הכל משתנה מחדש.״

באמת כדאי לשקול מחזור עוד שנתיים? אני בונה עכשיו בהנחה שלא אמחזר בשנים הקרובות כי הרביות רק יעלו

כדאי לשקול מיחזור בכל שנה
23/05/2016 | 08:54
109
כמו שתיק השקעות מצריך בדיקה שנתית
כך תיק אשראי, ראוי שייבדק.
אם יכולת ההחזר החודשי עולה (חלק מההלוואה נפרע),
ההמלצה מקבלת משנה תוקף.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום ייעוץ תאורה
פורום ייעוץ תאורה
גולדן B - השקעות נדלן בגרמניה
גולדן - B
אנגלו סכסון ת
אנגלו סכסון תל-אביב
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום