לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2157121,571 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'האם שוק הנדל"ן באמת מתקרר?'
האם שוק הנדל"ן באמת מתקרר?
18/10/2017 | 08:14
6
65
מה דעתכם?
האם השוק נכנס לקפאון?
האם המחירים יורדים או שזאת רק השליה.
ובאיזה אזורים?

לצפיה ב-'עובדות בלבד:'
עובדות בלבד:
18/10/2017 | 08:33
76
מספר העסקאות קטן משמעותית מבעבר
ירידות מחירים יש אולי טיפה ונקודתית, לא ברמה של כל השוק.
באיזורי ביקוש גבוהים נסגרות עסקאות מאד מהר ובמחירים לא נמוכים יותר מבעבר.

לצפיה ב-'יש 10-15% פחות עסקאות מבתקופה המקבילה אשתקד'
יש 10-15% פחות עסקאות מבתקופה המקבילה אשתקד
18/10/2017 | 15:42
1
52
תלוי בתקופה שבוחנים.

לגבי מחירים קרא כתבה מלפני יומיים:
https://www.themarker.com/realestate/1.4514195
לצפיה ב-'נראה לי שבתקופת החגים כדאי להשוות תשרי מול תשרי ולא אוקטובר'
נראה לי שבתקופת החגים כדאי להשוות תשרי מול תשרי ולא אוקטובר
18/10/2017 | 21:08
18
מול אוקטובר

רימון חייט, MBA
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתה יעילה
לצפיה ב-'יש התקררות ובעיקר במקומות שהיו בועה מוחלטת'
יש התקררות ובעיקר במקומות שהיו בועה מוחלטת
18/10/2017 | 17:13
2
38
בוא נודה באמת - אני לא רואה ביקושים מטורפים לגור בעפולה, דימונה ושאר המקומות בפריפריה. אז מחיר הדירה "זינק" בשנים האחרונות, אבל די ברור שאלה המקומות הראשונים שיתקררו כאשר תהיה האטה.

לגבי מרכז הארץ - שם יש יותר רצון לגור, אבל המחיר בהתאם. אני חושב שאנחנו נראה התמתנות איטית במחירים עם הזמן ורק בעוד תקופה תדע לאן נושבת הרוח, כאשר יותר אנשים יזכו במחיר למשתכן, יותר יתאכלסו ויכנס מלאי גדול יותר של דירות חדשות לא מכורות.
לצפיה ב-'דוקא לגבי עפולה ודימונה החמצת דבר חשוב'
דוקא לגבי עפולה ודימונה החמצת דבר חשוב
18/10/2017 | 21:06
1
27
את דימונה איני מכיר אך בעפולה קרה בשנה האחרונה
שינוי קטן.
אפשר לגור בעפולה במחצית המחיר של חיפה ולהגיע
לעבודה בהייטק במת"מ במהירות גבוהה יותר מאשר מהצד
השני של חיפה.
מעבר לכך, מה זאת אומרת "אינך רואה ביקוש...".
האם יש שם דירות ריקות?
רימון חייט, MBA
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתה יעילה
לצפיה ב-'דיברו על זה שגם עפולה וגם דימונה'
דיברו על זה שגם עפולה וגם דימונה
18/10/2017 | 22:24
24
הולכות להכפיל את עצמם (ואולי יותר מכך).
בפועל - לא יודע כמה אנשים ששים לגור שם (נכון להיום). 
כיום בעפולה יש עודף דירות להשכרה וקשה מאוד למכור דירות. אותו כנ"ל בדימונה.
לצפיה ב-'קניית דירת גן - הרחבה'
קניית דירת גן - הרחבה
17/10/2017 | 15:51
1
53
שלום לכולם,
אני חדש פה אז תסלחו לי..
אני ואשתי התחלנו להסתכל על דירת גן - 3 חדרים +50 מטר מרפסת
המתווך סיפר לנו שלדירה יש אפשרות של תוספת 15 מ"ר - כלומר עוד חדש.
פניתי למחלקת הנדסה של העירייה שאמרו לי שאני צריך להגיע פיזית על מנת לקבל את כל התשובות הרצויות.

אני פונה אליכם בבקשה לשאול מה כדאי לי לשאול מחר את מחלקת ההנדסה של העירייה מחר שאני הולך.

- כמובן שאשאל האם אפשר להרחיב.

שאלתי אליכם היא איזה עוד שאלות עלי לשאול אותה טרם קניית דירת גן.

מצרף תמונה מ2011 של האחורה של הנכס.
תודה לעונים והמשך יום נפלא.
לצפיה ב-'בשלב של ראיית דירות לרכישה אמור כבר להיות לך עו"ד איתו תבצע'
בשלב של ראיית דירות לרכישה אמור כבר להיות לך עו"ד איתו תבצע
18/10/2017 | 21:11
11
מאוחר יותר את חוזה הרכישה.
עורך דין זה יידע בדיוק מה כדאי לך לבדוק ואף יסייע לך בבדיקות.
בהצלחה,
רימון חייט, MBA
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתה יעילה
לצפיה ב-'האם שווה להשקיע בנדלן בארה"ב?'
האם שווה להשקיע בנדלן בארה"ב?
18/10/2017 | 18:32
13
שלום, אני ובעלי כבר הרבה זמן מתעניינים על השקעות בנדל"ן. קוראים מודעות יד 2 ובודקים מחירים, ובכללי כל פיסת מידע שעולה בבלוגים וכ"ו אנחנו מגיעים אליה. לאחרונה יצא לנו להחשף טיפה לשוק הנדל"ן בארהב ובכללי לשמוע המלצות על כך ששוה להשקיע בו, היינו רוצים לשמוע עוד חוות דעת. האם יש כאן כאלה עם נסיון בתחום הנדלן בארה"ב וכיולים לתת רשמים? הבנתי שיש חברות שנותנות ייעוץ ומתעסקות בזה. שקלנו לפנות לחלק מהם אבל אנחנו טיפה חשדנים ומעדיפים לעשות את הדברים לבד, אם אין ברירה כנראה שנפנה לחלק מהם , יש למישהו המלצה על חברה טובה בתחום שעזרה לה? בינתים שמעתי רק על חברה בשם קרן ראשונים שהבנתי שהם בעלי התמחות בנדלן בארה"ב. 
למישהו פעם יצא לעבוד איתם?
לצפיה ב-'חוק שכירות החדש -שאלה'
חוק שכירות החדש -שאלה
16/10/2017 | 19:27
5
73
שמעתי שיש סעיף בחוק שלשוכר מותר להודיע למשכיר שהוא עוזב/יוצא מהדירה 60 יום לפני והוא לא חייב להביא שוכר במקומו , זה נכון?

ואם למשכירים יש דרך לעקוף את הסעיף הזה?
לצפיה ב-'תניה לביטול בלא עילה'
תניה לביטול בלא עילה
16/10/2017 | 22:36
4
71
החוק קובע כי תניה בחוזה שכירות למגורים המאפשרת למשכיר לבטל את החוזה שלא בשל הפרתו בטלה, אלא אם כן קיימת גם לשוכר זכות ביטול כאמור.
וכן כי, המשכיר יודיע לשוכר על ביטול חוזה שכירות למגורים בהתאם לתניה כאמור, 90 ימים מראש, לפחות, והשוכר יודיע למשכיר על ביטול החוזה בהתאם לתניה כאמור, 60 ימים מראש, לפחות.
לצפיה ב-'איסור התניה'
איסור התניה
16/10/2017 | 22:37
2
54
אין להתנות על הוראות הסעיף שהבאתי לעיל, אלא לטובת השוכר.
לצפיה ב-'שתי שאלות:'
שתי שאלות:
17/10/2017 | 21:22
1
40
1.האם אפשר לסכם בחוזה שאין תניה לביטול לאף צד אלא אם שניהם מסכימים להביא לסיום החוזה?

2. אני מעוניין להציע לשוכרים פינוי חד צדדי תוך 60 יום תמורת פיצוי של חודש שכירות במקרה של מכירה, אבל לא לאפשר להם לסיים את החוזה באותה התראה, האם זה אפשרי לדעתך?

לצפיה ב-'תשובותיי'
תשובותיי
17/10/2017 | 21:25
30
1. אפשר.
2. לענ"ד החוק מונע אפשרות כזו.
לצפיה ב-'תני לי להבין אם הבנתי נכון'
תני לי להבין אם הבנתי נכון
17/10/2017 | 21:35
46
אני יכול לא לשים סעיף בחוזה שמאפשר למשכיר לפנות שוכר תוך 90 יום , ככה שאותה התניה לביטול חוזה מצד השוכר תוך 60 יום מבוטלת (לפי החוק החדש)!?

לצפיה ב-'פרויקט SEA TOWER בת ים '
פרויקט SEA TOWER בת ים
15/10/2017 | 11:13
4
134
שלום לכם
רכשתי  דירת 4 חדרים בפרויקט לפני כ3 שנים
בקבוצת רכישה של רום כנרת החברה היזמית.
בנתיים שילמתי רק על עלות הקרקע
מחיר סופי עדין לא ידוע
דירות קבלן באזור נמכרות ב2.4M
האם משהו יכול לתת לי מידע רקע על הפרויקט
תודה
לצפיה ב-'ל - ARY09 - התייחסות.'
ל - ARY09 - התייחסות.
15/10/2017 | 20:27
96
אותי זה משעשע.
רכשת "זכות לדירה" [שאתה מכנה משום מה כדירה] לפני כ- 3 שנים , כשאפילו תכנית על הנייר לא ראית מעבר להדמייה.

ואתה פונה לפורום כדי לקבל רקע על הפרוייקט ?
למה אתה לא פונה לאלה שמכרו לך את הדירה/זכות [מחק את המיותר] ...
האם לא הובטח לך אז...כשרכשת את הזכות שהבניה תחל מייד ?

לצפיה ב-'לאריק ...האם בקשת תשובות מהחברה היזמית ?'
לאריק ...האם בקשת תשובות מהחברה היזמית ?
16/10/2017 | 10:21
1
38
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
16/10/2017 | 10:41
74
אתה לא עונה לשאלות שהצגתי 
ברור שעשיתי בדיקה מעמיקה לפני שנכנסתי לפרויקט
יש תב"ע מאושרת יש תוכניות מאושרות הכל מוכן לתחילת בניה כבר מבצעים חפירה ודיפון
אבל העריה מעכבת תהליכים משוםמה לא ברור לי למה החלם הזה 
לצפיה ב-'התייחסות מהתקשורת.'
התייחסות מהתקשורת.
17/10/2017 | 09:28
55
ראה ב- news1 כתבה בנדון מאוג' 2015 -  http://www.news1.co.il/Archive/001-D-368668-00.htm...

למה לא החלו לבנות ? כדאי שתפנה לועדה המקומית בעיריית בת ים.

לצפיה ב-'אתר מומלץ עם תוכן חשוב לנדלן'
אתר מומלץ עם תוכן חשוב לנדלן
17/10/2017 | 08:18
50

היי, יש אתר נדלן שמפרט באופן מקיף נושאים רבים שקשורים לתחום כמו תמא 38, פינוי בינוי, מידע על פרויקטים חדשים ועוד! מומלץ מאוד!

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:52
2

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'סיפורה המרתק של משפחת הרב יצחק יעקב וכטפוגל . '
סיפורה המרתק של משפחת הרב יצחק יעקב וכטפוגל .
12/10/2017 | 22:19
3
114
לפני מס' שנים פנתה אלי בת לדור רביעי לרב יצחק יעקב ווכטפוגל ואישתו בלומה רחל [לבית ברוורמן] בעקבות פרסום שלי כאן בפורום על קרקעות באיזור הכפר "חיזמה" [ בצמוד לפסגת זאב - ירושלים] הרשומים על שם בלומה רחל וכטפוגל.

לבני המשפחה חלקות קרקע במקומות שונים בארץ והתבקשתי לסייע בנדון.
בנתיים מצאתי רישומים נוספים , ומכאן הדרך קצרה לסיפורה של משפחה חרדית ציונית הדוגלת בתורה ועבודה .

להלן סיפורה המרתק של משפחת וכטפוגל המשולב בבעלות במקרקעין בא"י.
 הרב יצחק יעקב וכטפוגל  נולד בשנת 1887 [נפטר ב- 1978] עלה לא"י בשנת 1908 ונשא לאשה את בלומה רחל בת הרב זרח ברוורמן מגדולי רבני ירושלים.
במהלך מלחה"ע הראשונה שהה בעיר מזריץ בפולין [עיר הולדתו] ועם סיום המלחמה חזר לא"י, הוא היה שותף להקמת תנועת המזרחי, והיה ראש ישיבת מאה שערים בירושלים.
בשנת 1922 היה אחד ממייסדי הכפר נווה יעקב באמצעות אגודת "הכפר העברי" , האגודה רכשה מאות דונמים באדמות הכפר בית חנינה והכפר חיזמה.
בשנת 1929 מונה לרבה של האגודה בכפר נווה יעקב.
ילדיו. [11 במספר]
דוד וכטפוגל - שימש כרב בקהילת פילדלפיה , נפטר בשנות ה- 70/60 ונקבר בהר הזיתים, השאיר אחריו 7 ילדים.
נחמה רוזנבלום - [בעלה הוא ד"ר אשר רוזנבלום] ששימש בעברו כמנכ"ל משרד הפנים, בנם הוא העיתונאי אדם מאיר ברוך [שנפטר ב- 2008 ממחלה] בנו הוא עידו רוזנבלום.
פלטיאל וכטפוגל .
 נחום וכטפוגל.
יפה...
שמואל וכטפוגל [בן הזקונים] שנהרג בעת הפריצה לעיר יפו של כוח האצ"ל ב-1948 בן 19 היה במותו.
 עוד 5 ילדים [שאינם מוכרים לי]

קרקעות : [מסיבות פרקטיות מיקום כללי בלבד]
 ע"ש בלומה רחל - אדמה בכפר חיזמה.
ע"ש בלומה רחל - אדמה בעין כרם.
ע"ש בלומה רחל - 250 מ"ר מתוך 500 בגבעת שאול. [היום השטח בנוי]
ע"ש אשר רוזנבלום [בעלה של נחמה] - 23,069 דונם מתוך כ-97 דונם בחיזמה.
ע"ש יפה ביתו של דוד וכטפוגל - דונם בנתניה.
ע"ש דוד וכטפוגל - דונם בנתניה.
ועוד אדמות במסגרת אגודת הכפר העברי.

דברי הגות במכתב שכותב שמואל וכטפוגל לידיד [להוריו סיפר שהוא לומד טקסטיל בת"א] מס' שבועות לפני מותו [גופתו טרם נמצאה]
 בעניין המחתרת (האצ"ל‭:(‬ מכתב לחבר
שלום לך שעי' ידיד נפשי. כמה אתה חסר לי, כמה אני בודד כאן  כמה אני רחוק ממקור חיי האמיתי ירושלים, שאלו שלום ירושלים! ואני זר כאן, בפתח תקוה ובתל-אביב, והכל מיד מכירים בי על פי דיבורי ולבושי שאני ירושלמי. כבר מצאתי כאן אבן ירושלמית מקורית אצל קבלן אחד, והיא למראשותיי, אבל אין בה די. בכל זאת אבן‭...‬

כמה פתח-תקוה ותל-אביב שונות מירושלים, אפילו שגם הן ארץ ישראל. והנה אקרא לך שעיה, ולא שעי‭,'‬ להוכיח שהשתניתי קצת מאז שיצאתי מירושלים, ואיני יודע אם לטובה. ובמה תל-אביב ופתח-תקוה שונות? ראשית, הן משנות את האדם, אותי. כבר הפסדתי חלק מלשוני הירושלמית. ואיתו, עם החלק הזה, הפסדתי חלק ממחשבותיי, ואפילו מכוחי לחשוב כבעבר‭...‬ ומהי הלשון כאן? מדברים כאן על הכל בגלוי ובפשטות, על הנשמה כעל הגוף, ולהפך, ולא ברמז או במשל כבמאה שערים, ומתפעלים כאן גם מעצים ומחיות, ונותנים שם מיוחד לכל פרח או עשב. ‭...‬בירושלים חשבתי הרבה, ואילו פה אני חולם הרבה. חלומות על מלכות ישראל החדשה.

חלומות כוח וחלומות אמונה, ועד בית המקדש השלישי הגעתי לא פעם בחלומותיי. ואני נתון להשפעות כגון זו של אורי צבי גרינברג ושירתו. ואני קורא כאן עיתונים כלליים שלא קראנו בירושלים, ומתוודע לשמות כבובר, מאגנס או שלום, שאמנם הם ירושלמים, אבל במאה שערים כמעט שתקו עליהם, וכן לשמות כסמילנסקי, או לרעיונות כמהפכה השמית הקוראת לברית בין היהודים והערבים כאן! איני יורד לסוף דעתם אפילו שברור שגם הם יהודים‭...‬ והנה נסענו בסתר לקיבוץ דליה וראינו שם יהודים רוקדים עד כלות, רוקדים ושרים, וכן את להקת הציז'בטרון, ושעיה ידידי, לא ידעתי מה ראיתי ועל מה רוקדים וכו‭...'‬ ופגשתי כאן בחורה מעט מבוגרת ששמה נחמה, אבל אין היא כלל משתווה במידותיה וביופיה לנחמה אחותי, אבל הבדידות הרי מעט מייפה‭...‬ אבל ראשי גם בירושלים, ולא רק במלחמת חירותנו, וירושלים מנותקת, ולבי עם הוריי ומשפחתי במאה שערים. אפילו המצוות בירושלים טעימות יותר.

שעיה, אין כאן חשיבות ממשית לכך שאני בנו של הרב וכטפוגל ! גם בקרב הדתיים שבארגון שלנו אין לכך חשיבות מרובה. אני חש שהוריי יודעים מה אני עושה‭...‬ שעיה, אני מחכה שתצטרף אלינו. אין לך משימה גדולה מזו. האימונים הצבאיים אינם קשים, והרי בכלל נעשיתי חבר בארגון הצבאי הלאומי על פי דיבור ומחשבה, ולא על פי הצבאיות שלי‭...‬ לפני כשבועיים בן-גוריון סיכם עם העדה החרדית על אי גיוס לצבא. לדעתי, זו עליבות נפש של העדה החרדית. בעד עמנו ובעד מולדתנו - לא נחשה‭...!‬
ידידך מנוער, שמואל. 

לצפיה ב-'אדמת הכפר העברי בחיזמה שהועברה לידי פלטיאל וכטפוגל .'
אדמת הכפר העברי בחיזמה שהועברה לידי פלטיאל וכטפוגל .
15/10/2017 | 11:59
2
51
להלן צרופות מכתבים ממשרד נציב מחוז ירושלים במנדט הבריטי בהקשר למתן משכנתא בעבור העברת בעלות על אדמה בשטח של 34,433 מ"ר [מיהודי ליהודי - ראה הערה בהמשך]  בכפר חיזמה מאגודת הכפר העברי בע"מ לידי פלטיאל וכטופגל מת"א.

5 נובמבר 1947                   תיק מס' - 20/46/529
כבוד המזכיר הראשי

עם התייחסות לרישום פרוטוקול [3]
1. על מספר הקובץ שלך L / 5/46 אני מצרף כאן - את הבקשה למשכנתא של 34.433 דונם בכפר חיזמה ירושלים תת-מחוז כפרי מתוקן כדין מחדש.
2. גם תמצית מרשם המקרקעין המתייחסת לנכס זה מצורפת.

[j.h.h. פולוק]
                                                                    נציב המחוז

הערה ברקע...בעקבות החלטות ועדת פיל בנוגע לחלוקת א"י ופרסום מפת החלוקה, המנדט הבריטי מנע מיהודים לרכוש אדמות במקומות שיועדו למדינה הפלסטינית, חריג לכך היה העברת בעלות במקרקעין מיהודי ליהודי ושבו התבקש אישור הנציב הבריטי להעברת הבעלות. [ולכן התווספה הערה - מיהודי ליהודי]

מכתב נוסף : ================================================================

6 דצמבר 1947

מנהל רישום מקרקעין.

אני מתכבד להעביר אליך את הפעולה הנדרשת בהתאם לס"ק 5 למכתב מס' 1/40/40 מיום 3 באוקטובר 1940, בקשה [מס' 131] עם ה"חסמים" שאושרו על ידי הנציב העליון בנוגע לקרקע עפ"י תקנות המעבר משנת 1940, עבור משכנתא של 34,433 דונמים של אדמה הממוקמת בכפר חיזמה, ירושלים, אדמה חקלאית המשויכת לאגודת הכפר העברי לידי פלטיאל ווכטפוגל.

[ק'. מאטה]
המזכיר הראשי – משרד נציב מחוז ירושלים

העתקים ל :
נציב מחוז ירושלים.
נציב – 20/48/529 מתאריך ה- 31/7/47

==================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914
לצפיה ב-'מכתב עו"ד גייכמן ברוך לנציב במחוז ירושלים.'
מכתב עו"ד גייכמן ברוך לנציב במחוז ירושלים.
15/10/2017 | 21:16
1
24

ברוך גייכמן – עו"ד [רחוב יפו ,בניין קולנוע ציון]
ת.ד. 548 טל' 2620.
                                        30 אוקטובר 1947
משרד הנציב מחוז ירושלים.                                                    רשום
אדונים נכבדים.
[סימוכין] re: no.20 / 48/529      מכתבך מיום 29/10/47
--------------------------------------------------------------
אני מבקש להודות לך על קבלת מכתבך הנ"ל ולתשובתך החיובית לבקשתינו לעניין הסמכות למשכן 34.433 דונם מאדמות הכפר חיזמה לאחר תיקון ואכיפה של נטל חברת המשכנתאות.

אני מצרף בזה את החזרת הרישום של הקרקע המדוברת.
לסיום , אני מאוד מעריך אם תשובתך תינתן בהקדם האפשרי.

שלך תמיד.
                                                                                      ב. גייכמן עו"ד.
לצפיה ב-'לזכרו של עו"ד גייכמן ברוך ז"ל - באתר לשכת עוה"ד.'
לזכרו של עו"ד גייכמן ברוך ז"ל - באתר לשכת עוה"ד.
15/10/2017 | 21:36
26
לצפיה ב-'רכישת דירה/בית באזור זיכרון יעקב'
רכישת דירה/בית באזור זיכרון יעקב
15/10/2017 | 12:20
2
116
רציתי לקנות דירה/בית בזיכרון יעקב, אבל אז קראתי שעומדים להקים בקרבת החוף אסדות לזיקוק הגז בגובה 80 מטר עם לפיד בוער למעלה:

מתנהל מאבק להזזת האסדות עמוק לתוך הים.
1. אם נניח שהאסדות יקומו ויהיה זיהום אויר, כמה לדעתכם זה יוריד ממחירי הדירות/בתים באזור (חוכמת המונים)?
2. למי שיודע, מה הסיכויים של המאבק להזזת האסדות רחוק מהחוף?
לצפיה ב-'שמעתי מאנשים שגם יוקנעם תושפע מזה האם זה נכון?'
שמעתי מאנשים שגם יוקנעם תושפע מזה האם זה נכון?
15/10/2017 | 20:16
1
35
לצפיה ב-'כנראה שכן, המרחק אינו גדול'
כנראה שכן, המרחק אינו גדול
16/10/2017 | 10:15
21
לצפיה ב-'נדלן מסחרי '
נדלן מסחרי
15/10/2017 | 11:53
66
שלום לכולם , אשמח להמלצות ליועץ השקעות במרכז בתחום הנדלן המסחרי להשקעה של 2 מליון .( משרדים , מבני תעשיה, חנויות ).
תודה רבה .

לצפיה ב-'הבנתי... תודה רבה!'
הבנתי... תודה רבה!
15/10/2017 | 07:10
2
60
לצפיה ב-'מה הבנת? על מה תודה?'
מה הבנת? על מה תודה?
15/10/2017 | 09:35
1
57
נא הקפד לשרש את הודעותיך להודעה המקורית אליה אתה מעוניין להתייחס.
והדברים נכונים לכולם כמובן.
לצפיה ב-'בטעות.. איזה קטעים'
בטעות.. איזה קטעים
15/10/2017 | 09:40
67
קיבלתי הודעה שקיבלתי תגובה ונכנסתי להגיב.. 
לצפיה ב-'האם בעלות על נדל"ן המוגדר "חנות" מפריע ברכישת דירה ראשונה?'
האם בעלות על נדל"ן המוגדר "חנות" מפריע ברכישת דירה ראשונה?
13/10/2017 | 14:13
4
91
מדובר בחנות שהועברה בירושה מהורים לילד.
האם הנדל"ן המוגדר חנות עדיין מקנה הטבה במס רכישה בדירה ראשונה?

לצפיה ב-'לא.'
לא.
13/10/2017 | 22:01
2
17
לצפיה ב-'תודה. התשובה מתייחסת לשאלה שבכותרת או שבתוך ההודעה..?'
תודה. התשובה מתייחסת לשאלה שבכותרת או שבתוך ההודעה..?
13/10/2017 | 23:33
1
28
לצפיה ב-'לכותרת קרי זכאים להטבה.'
לכותרת קרי זכאים להטבה.
13/10/2017 | 23:34
22
לצפיה ב-'ככל שלא מדובר בדירת מגורים'
ככל שלא מדובר בדירת מגורים
15/10/2017 | 09:34
53
הרי שנכסים אחרים אינם "מפריעים" בהקלה במיסוי בעת רכישת דירת מגורים יחידה.

לתשומת ליבך רשות המיסים יכולה לקבוע עפ"י השימוש בפועל כי נכס מסויים מהווה דירת מגורים גם אם הוגדר ברישומים כנכס אחר והדבר נכון כמובן גם להיפך.
לצפיה ב-'רציתי לדעת בבקשה מה המחיר באזור השרון למכירת חניה שיש'
רציתי לדעת בבקשה מה המחיר באזור השרון למכירת חניה שיש
14/10/2017 | 16:47
3
74
לי לאחד השכנים.יש לי שתי חניות אחת מאחורי השניה ואני רוצה למכור אותן ולקבל חניה אחת במקום שתיהן כי אין לי צורך בשתי חניות תודה רבה
לצפיה ב-'איזור "השרון" זה בהרצליה פיתוח קו ראשון לים או בתל מונד? '
איזור "השרון" זה בהרצליה פיתוח קו ראשון לים או בתל מונד?
14/10/2017 | 20:09
40
לצפיה ב-'משתנה ממקום למקום'
משתנה ממקום למקום
15/10/2017 | 04:20
65
תצטרך למצוא דירות שנמכרו עם חנייה בסביבה שלך ודירות שנמכרו בלי ועל סמך זה לחשב את מחיר החנייה. או לשכור שירותי שמאי שיעשה את זה. שים לב כי מבחינת הרשויות מדובר בשתי עסקאות נדלן לכל דבר.
לצפיה ב-'משמעויות נוספות שיש לקחת בחשבון'
משמעויות נוספות שיש לקחת בחשבון
15/10/2017 | 09:30
65
ככל שמדובר במכירת ורכישת חניה מוצמדת בבית משותף יש לתקן את צו הבית המשותף בהתאם.
גם לכך יש עלויות ויש לקבוע בהסכם המכר מי נושא בהם ואחראי לרישום.
לצפיה ב-'עצה לזוג צעיר לגבי רכישת דירה'
עצה לזוג צעיר לגבי רכישת דירה
12/10/2017 | 13:29
8
225
היי לכולם,
אנחנו זוג צעיר שמחפש לרכוש דירה, במספר מגבלות מיוחדות, ונשמח לעצתכם.
אנחנו כרגע גרים בתל אביב וגם לומדים/עובדים בה. את ההון העצמי אנחנו מקבלים מחמותי (מיליון ₪) ואין לה עוד חסכונות/נכסים ולכן לאחר תאריך פרישתה בעוד 3 שנים היא תהיה תחת חסותנו (פנסיה מאד נמוכה). ההשתכרות שלנו מספיקה לקבל משכנתא של עד מיליון ₪ ולכן מחפשים דירה עד 2 מיליון ₪.

לאור המגבלות האלו, חיפשנו דירת גן שנוכל לפצל לבית+יחידה לשלושתינו אבל בית כזה בעד 2 מיליון עם סביבה טובה וחינוך טוב אפשר למצוא רק באזור ראש העין או רחוק יותר, מה שיגרום לשלושתינו להיות בדרכים יותר מבבית ועלות של דלק+עוד רכב לפחות. יש לציין שגם חמותי עובדת בתל אביב.

חיפשנו כל שילוב של לקנות דירה אחת לחמותי או לנו ולשכור דירה שנייה באזור יותר קרוב כמו קריית אונו, אבל כל אפשרות שהצלחנו לחשוב עליה תשאיר אותנו עם משכנתא + שכירות שלא תהיה לנו אפשרות לשלם לאחר פרישת חמותי, במיוחד כשאנחנו מתכננים ילדים בעתיד הקרוב.

נשמח לקצת חוכמת המונים, כי בטוח יש אופציות שלא שקלנו או חשבנו עליהן שיכולות לעזור עם המצב שלנו.

תודה!
לצפיה ב-'אמרת כמה משכנתה תוכלו לקחת לא ציינת כמה משכנתה תוכלו '
אמרת כמה משכנתה תוכלו לקחת לא ציינת כמה משכנתה תוכלו
12/10/2017 | 21:24
175
להחזיר וזהו מספר חשוב בהרבה.
לצורך העניין עבור מיליון שקלים צריך לשלם לבנק ולחברת הביטוח
כ- 6000 שקלים בחודש. מסוגלים?
מעבר לכך אמנם ביקשת עצה עבורכם אבל אני מציע תוקא לחמותך
לדאוג לעצמה ולתת לכם לדאוג לעצמכם.
האם היא תהיה מוכנה למשל שבמקרה גירושין הקיום הכלכלי שלה יהיה בסכנה?
מה לגבי מוות חס ושלום של הבת שלה?

האם אתה בטוח שתוכל לחיות גם עם הבת, גם עם האם וגם עם הילדים שלכם
באותו בית?
ואם זה לא יתאים? איך תפרידו?
אין לי מושג כמה שנות חיים משותפים יש לכם אבל לאור היותכם סטודנטים
אני מנחש שעוד לא התנסיתם בחיים האמתיים. מציג לכם להתרחק מההרפתקה
הזו.
בהצלחה,
רימון חייט, MBA
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתה יעילה
לצפיה ב-'יש פתרון די פשוט'
יש פתרון די פשוט
13/10/2017 | 03:33
4
174
אני ממליצה לך לא לטבוע בביצת הנדל"ן הישראלית. היום ישנן אופציות באירופה לרכישה של בניין דירות שלם בכ 600 אלף ש"ח. במחיר הזה תוכלו להיות הבעלים של 4 דירות שיניבו לכם הכנסה מהשכרה לטווח קצר או ארוך שתספיק לכסות את השכירות שלכם ושל חמותכם ועוד תשאיר לכם קצת עודף. המשכנתא שלכם במקרה הזה תהיה באיזור 5 אלף ש"ח.

אני אישית מתמחה בפורטוגל, ואשמח לייעץ לכם עוד בנושא.

בהצלחה!
לצפיה ב-'חס וחלילה'
חס וחלילה
13/10/2017 | 09:11
3
163
השקעות מסוג זה מתאימות לאנשים מבוססים שיכולים ומעוניינים לגוון את תיק ההשקעות שלהם ומשקיעים שיעור יחסית קטן מההון שלהם בהשקעה בסיכון גבוה. 

אנשים שזה כל ההון שלהם, ייטיבו להשקיע אותו בצורה סולידית. 
לצפיה ב-' אכן הצעה מסוכנת'
אכן הצעה מסוכנת
15/10/2017 | 09:37
2
41
לצפיה ב-'לא שאני בעד השקעה עיוורת בחו"ל, אבל ההצעה לקחת 1 מיליון שח'
לא שאני בעד השקעה עיוורת בחו"ל, אבל ההצעה לקחת 1 מיליון שח
15/10/2017 | 14:20
1
62
ולהתחייב לכלכל את הגברת עד 120? זה לא מעיד על סכנה ושיגעון? על אנשים שיעשו הכל כדי לקנות דירה כי מחירים רק עולים בשיא בועה מטורפת משוגעת ומטורללת?

לצפיה ב-'לא נראה לי שהודעתי סותרת את שלך'
לא נראה לי שהודעתי סותרת את שלך
16/10/2017 | 10:29
30
השקעה בנדלן גם לצורך רכישת בית למגורים צריכה להעשות בשום שכל.
לצפיה ב-'אם הקרבה לתל אביב קריטית עבורכם אז בדוק גם את בית דגן'
אם הקרבה לתל אביב קריטית עבורכם אז בדוק גם את בית דגן
13/10/2017 | 09:15
139
ייתכן שעדיין אפשר למצוא שם צמודי קרקע בסביבות 2 מיליון ש"ח.
לצפיה ב-'באברמוביץ בראשון לציון אפשר לקנות דירה די גדולה ב 1.7 מליון '
באברמוביץ בראשון לציון אפשר לקנות דירה די גדולה ב 1.7 מליון
15/10/2017 | 04:26
85
כ-140 מ"ר. אבל מדובר בדירה ישנה בבניין ישן על כל המשתמע מכך.
שים לב כי פיצול הוא כמעט תמיד בלתי חוקי.
לצפיה ב-'האם יש בעייה לקנות דירה מזוג מתגרש?'
האם יש בעייה לקנות דירה מזוג מתגרש?
10/10/2017 | 15:35
11
192
אני שואל לפני בדיקה משפטית. לבדוק אם יש בכלל מקום לערב את העו"ד שלי וזאת לא פסילה על הסף.

זאת דירה להשקעה של זוג שכעת נמצא בהליכי גירושין. הדירה ריקה מדיירים. הבחור, המוכר, סבבה לגמרי, הגעתי אליו דרך חברים. אדם ישר מאד. הוא אומר שיש הסכם חתום בינו לבין אשתו בנפרד עם אישור בימ"ש. שניהם רשומים כיום כבעלים ושניהם יחתמו על חוזה המכר. שמבחינתי ההבדל היחיד זה שאת התמורה אצטרך לשלם בשני צ'קים נפרדים, אחד לו ואחד לגרושתו.

יכולה להיות בעייה עם זה?
לצפיה ב-'לא מכניסים ראש בריא למיטה חולה ולא מוותרים על הסף'
לא מכניסים ראש בריא למיטה חולה ולא מוותרים על הסף
10/10/2017 | 15:43
3
201
א. אינך רוצה לקנות מזוג מסוכסך. לאחר שתיתן מקדמה, עלולה
לצוץ מחלוקת אחרת בין שניהם וכאמצעי לחץ אחד מהם עלול לתקוע העסקה.

ב. חוזה הגירושין שלהם מגדיר מי מקבל את הדירה. יועילו להעביר את הדירה
על שם אחד משניהם ואתה תרכוש ממנו או ממנה. יעשו עם הכסף שלך מה שירצו
בניהם.

בהצלחה,
רימון חייט, MBA
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתה יעילה
לצפיה ב-'אני מבין שגם אתה שייך לעדת פולין. אולי אנחנו קרובים?'
אני מבין שגם אתה שייך לעדת פולין. אולי אנחנו קרובים?
10/10/2017 | 19:12
1
171
א. הוא נותן מקדמה כנגד חתימת חוזה כאשר בני הזוג חתמו על החוזה, על שטרות המכר (שנשארים בנאמנות) ועל אישור לרשום הערת אזהרה לטובת המוכר. מרגע זה לא ממש משנה מה קורה בין בני הזוג כי הדירה נמכרה. אם הם מפרים חוזה אז יש את הכלים המשפטיים לטפל בהפרות. אבל לי לא ידועה שום סטטיסטיקה על כך שקיימות יותר הפרות חוזה במכירה כתוצאה מפירוק שותפות עקב גירושין. בטח כשמדובר בדירה להשקעה, ריקה, ולא על דירת המגורים של הזוג. גם לא נתקלתי באף עו"ד שמייעץ ללקוחותיו שלא לרכוש דירה מזוג בהליכי גירושין.

ב. אני מתאפק לא לצעוק עליך על מה שכתבת פה. אם איש מהם לא מעוניין או מסוגל להחזיק בנכס למה בשם כל הקדושים שירשמו אותה על שם אחד מהם רק כדי למכור לצד ג'??? מה זה לרשום על שם אחד מהם? זאת עסקת מכר לכל דבר שבה אחד מבני הזוג מוכר את חלקו בדירה לבן הזוג השני. התגרשתי לפני יותר מ-9 שנים ומאז עזרתי להרבה זוגות לצלוח את את התהליך המסובך הזה (מין פרויקט אישי) ומעולם לא שמעתי מישהו עושה כזה דבר.

לסיכום זאת אולי מיטה חולה אבל הוא לא מכניס את הראש לשם אלא אם התפתח משהו עם הגרושה הטרייה. ברוב המקרים זאת עסקת מכר שאיננה שונה מעסקת מכר אחרת.
לצפיה ב-'הערת אזהרה לטובת הקונה כמובן...'
הערת אזהרה לטובת הקונה כמובן...
10/10/2017 | 19:13
109
לא המוכר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/10/2017 | 08:36
71
עשיתי שיחה קצרה עם עו"ד והתשובה שלו שיש לבדוק כל מקרה לגופו וסיכמנו שהוא יעבור על החומר אחרי החג. בינתיים אני רוצה לראות אם אני יכול לשפר מעט את המחיר.

מדובר בדירה בבניין די מעפן, בניין של עמידר לשעבר שהופרט, בישוב קטן קרוב מאד לתל אביב. הדירה שופצה לחלוטין לפני 3 שנים ומכאן האטרקטיביות שלה, שאפשר להשכיר אותה גם לאנשים "נורמליים". קל להשכיר אותה, שקט תעשייתי מבחינת תקלות. תשואה מצויינת של כמעט 4%.
לצפיה ב-'אין שום בעייה עם זה'
אין שום בעייה עם זה
10/10/2017 | 18:48
3
125
ברוב מוחלט של המקרים המכירה היא בהסכמה ואיננה שונה ממכירת דירה רגילה. היות ואתה כותב במפורש ששניהם יחתמו על הסכם המכר אז כנראה שזה המקרה.

אם הייתה בינהם מחלוקת על הבעלות על הדירה ופירוק השותפות בדירה הנו תוצאה של צו פירוק של בית משפט אז המכירה תצטרך לקבל אישור בימ"ש. ההליך עליהם ומבחינתך זה בסך הכל מאריך בכמה ימים את התהליך אבל מגדיל את הבטחון כי בודאות המוכרים הם בעלי הזכויות וכו'.

אם הדירה נראית לך אז אין שום מניעה להתקדם. עורך דינך יעשה כמה בדיקות לוודא שהכל כשר.
לצפיה ב-'תודה, החלטתי לערב עו"ד'
תודה, החלטתי לערב עו"ד
11/10/2017 | 08:16
2
49
לצפיה ב-'עשית בשכל'
עשית בשכל
15/10/2017 | 09:39
1
43
עו"ד יבדוק עבורך את מצב הזכויות ויוכל לייעץ לך לגופו של עניין.

כמו שרימון כתב לך גם אני סבורה שלא נכון לתת המלצה גורפת על הימנעות מעיסקה עם מוכרים שהם זוג גרוש.
לצפיה ב-'תודה, דיברתי עם העו"ד שלי '
תודה, דיברתי עם העו"ד שלי
15/10/2017 | 16:30
29
הוא דיבר אחרי הצהריים עם המגשר שלהם שגם יטפל בעסקה מטעמם. אחרי השיחה הוא אמר שבעיקרון הוא מחכה לכמה מסמכים אבל לא נראה לו שיש שום בעייה. להיפך, יש שיתוף פעולה מלא והם מעוניינים לגמור מהר.

כרגע הבעייה היותר גדולה היא דווקא שלי, כי אקבל את הכסף רק בתחילת נובמבר. ולפי קצב הדברים יהיה חוזה חתום לפני זה. מחר אלך לבנק לבדוק אפשרות של הלוואת גישור לשבועיים בשביל תשלום ראשון.

לגבי המשפט האחרון, כנראה רצית לכתוב בניגוד לרימון ולא כמו רימון
לצפיה ב-'אם העסקה טובה מבחינה מסחרית אז בהחלט בדוק עם עו"ד'
אם העסקה טובה מבחינה מסחרית אז בהחלט בדוק עם עו"ד
13/10/2017 | 09:05
63
קודם כל יפה מצידם שסיפרו לך, בדרך כלל מוכרים לא מספרים שהם בהליכי גירושין בדיוק מהסיבות שעלו פה הסתייגויות, שאגב, לרוב מדובר בדיעות קדומות שאינן מבוססות.

ברוב המקרים אין שום בעייה עם קנייה מזוג מתגרש. מלחמות גירושין קשות אמנם זוכות לתהודה רבה בציבור ובתקשורת אבל מהוות אחוז קטן מכלל הגירושין. ברוב המקרים האנשים פשוט רוצים לסיים ולהמשיך הלאה. גם במקרים בהם טרם סיימו לריב בינהם על הכסף, זאת לא בעייה שלך. הסכום שבמחלוקת יילך לנאמנות עד שיסיימו לריב או עד שביה"מ יפסוק בנדון. אבל אתה מבחינתך מתקדם בעסקה ומקבל מפתחות.

לא נוגע לך אבל ברמת העקרון, אם זאת הייתה דירת המגורים שלהם והאשה נשארה לגור בדירה והבעל יצא, שזה בד"כ התסריט המקובל בדירות של מתגרשים, אז ההמלצה היא להשאיר סכום יחסית גדול לסוף, לפחות חצי משווי העסקה והייתי אומר אפילו 70% אם המשכנתא שלהם מאפשרת. ביצוע התשלום האחרון מותנה כנגד מסירת החזקה בדירה. בדרך כלל המוכרים רוצים לפגוש את הכסף ולכן לא ישחקו משחקים. הסיבה לכך כי אם הסכום שנשאר לסוף זניח, נניח 10% שעוד אמור להתחלק בין שניהם, יכול להיווצר מצב שהאשה תסרב לפנות את הדירה ואז הקונה צריך להתחיל מהלך משפטי ליישום ההסכם מכיוון שאין לו סנקציות כלכליות טובות להפעיל.
לצפיה ב-'בעייה כן, להימנע מעסקה, לא'
בעייה כן, להימנע מעסקה, לא
15/10/2017 | 04:35
1
53
אם אכן שניהם יגיעו לחתום על החוזה, אז זה בסדר. שים לב שיש מצב ששני עורכי דין, שלו ושלה ירצו לבדוק ולאשר את החוזה שזה יסבך מעט את ההתנהלות מולם אבל לא דיל ברייקר. בשורה התחתונה תלוי מאד מי המוכרים ומה התקשורת בינהם. אם תצליח לארגן להיפגש עם שניהם ביחד, תהיה לך תמונה טובה של איך העסקה תתפתח.
לצפיה ב-'תודה, לקחתי לתשומת ליבי'
תודה, לקחתי לתשומת ליבי
15/10/2017 | 16:19
20
שמעתי אותם מדברים בטלפון. השיחה הייתה ידידותית.
לצפיה ב-'האם קבוצת הרכישה במתחם שרונה תעמוד בתנאי הסכם המכר ?'
האם קבוצת הרכישה במתחם שרונה תעמוד בתנאי הסכם המכר ?
10/10/2017 | 21:45
9
128
רקע :
לפני שנה וחצי, זכתה קבוצת רכישה שארגנה חברת "מנהל מגורים" של מוטי פלד במכרז לקרקע של רשות השידור בשרונה תמורת 1.06 מיליארד שקל.[המחיר אינו כולל מע"מ]

בימים שלאחר הזכייה, טענו רבים בתחום שאין היתכנות כלכלית במחיר זכיה כה גבוה, כאשר עפ"י התב"ע יש בפרויקט 350 דירות ושטחי מסחר - רכיב הקרקע לפני ביצוע, כלל העלויות לקראת הבניה, והבנייה, אינם כלכליים.

לאחר עיכובים בפינוי רשות השידור, ב-17 בספטמבר, התבקשו חברי הקבוצה לשלם את עלות הקרקע בתוך 30 ימים. במידה ולא יצליחו לעמוד בכך – תחולט הערבות לרמ"י שיכולה להגיע עד 15% משווי הקרקע ומוערכת ב-120 מיליון שקל. מקורבים לקבוצה טוענים כי במידה והקבוצה תכשל בגיוס הכסף מדובר בהפסד כולל של כ - 200 מיליון שקל לכלל חברי קבוצת הרכישה .

חלק מחברי הקבוצה טוענים שההוצאות הכוללות בפרויקט עפ"י המחירים בימים אלה עומדות על "כ - 2.3 מיליארד שקל" ומעמידים בספק את האפשרות להכנסת גוף פיננסי תחתם שיקח על עצמו את כל התחייבויות הקבוצה

למאמר בעיתון דה מרקר מהיום :
האם קבוצת הרכישה בשרונה מתקדמת לקראת גיוס הכסף ?
תקבל 51 מיליון שקל בעבור חניון ציבורי [רק לאחר מימוש העסקה עם רמ"י]
הזכויות בחניון, שצפוי לכלול 260 חניות ולא ישמש את דיירי הפרויקט, יימכרו לאפריקה ישראל ומליסרון
■ הקבוצה אמורה להעביר לרמ"י עד סוף החודש את מלוא הסכום שהציעה בגין הקרקע: 1.06 מיליארד שקל ועוד מע"מ.
גילי מלניצקי - 10.10.2017 [ דה מרקר]

מארגן קבוצת הרכישה יונייטד שרונה, ובעליה מוטי פלד, הגיעו להסכמות עם החברות אפריקה ישראל ומליסרון לגבי הפעלת חניון ציבורי בפרויקט, שצפוי לכלול כ-260 חניות. הזכויות להפעלת החניון יימכרו תמורת 51 מיליון שקל. הכסף שיתקבל מהעסקה אמור לשמש את צורכי הקבוצה ולסייע בהבטחת המשאבים הנדרשים למימוש הקרקע.

מגרש החנייה לא נועד לדיירי הפרויקט, אלא לאוכלוסיה הפוקדת את מתחם שרונה כמו גם לבאי המשרדים ואזורי המסחר. לדברי חברת מינהל מגורים, החוזה לרכישת הקרקע להקמת והפעלת החניון כבר מוכן, בכפוף לתוכנית המקורית לגבי הקרקע הנדונה - אך רק כאשר הקרקע תמומש על ידי הקבוצה מול רמ"י, תוכל העסקה להתקדם.

קבוצת הרכישה אמורה להעביר עד סוף החודש לרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) את מלוא הסכום שהציעה בגין הקרקע: 1.06 מיליארד שקל, ללא מע"מ. בשבועות האחרונים מתנהלים מגעים עם יזמי נדל"ן במטרה למצוא מחליף לפלד. זאת, לאחר שזה האחרון ביקש מהקבוצה לקחת הלוואת מימון נוספת, ולאחר שנציגות הקבוצה הודיעה כי פלד לא עמד ביעדי המכירה הנדרשים - ולא יצליח לגייס את הסכום שנדרש למימוש הקרקע.

קבוצת הרכישה צפויה להתכנס בתחילת השבוע הבא ולבחור בחלופה המועדפת עליהם: כזו שתאפשר את מימוש הקרקע עם היזם הנוכחי, או בחירה ביזם חיצוני חדש שיחליף את פלד ויוביל את הניהול ההנדסי והפיננסי של הקבוצה.
זאת, לאחר שאתמול הודיעה קבוצת ב.ס.ר כי היא מציעה את עצמה כמועמדת, וצפויות להגיע הצעות נוספות מקבוצת אביב ומקבוצת חג'ג'. בנוסף, ישנה אפשרות שחברי הקבוצה יחליטו לפרקה ואז רמ"י תידרש להחליט כיצד לנהוג בקרקע והאם לצאת למכרז חדש.
לצפיה ב-'זו הדוגמה הקלאסית איך נכנסים להשקעה כקבוצה ו...מפסידים.'
זו הדוגמה הקלאסית איך נכנסים להשקעה כקבוצה ו...מפסידים.
10/10/2017 | 22:32
8
120
במידה והקבוצה לא תוכל ליישם את כל פרטי החוזה עם רמ"י , כמעט כל הכספים שהושקעו לבינתיים במיזם, ילכו לתשלום החוב לרמ"י.

הנה לנו קבוצת רכישה שחלק מחבריה עלול למצוא את עצמו בהליכי כינוס נכסים במידה והקבוצה לא תמציא לרמ"י -  1,060,000,000 ש"ח [מילארד ו-60 אלף ש"ח] לא כולל מע"מ.
לצפיה ב-'שכחת כמה דברים'
שכחת כמה דברים
11/10/2017 | 00:00
7
111
1. מס רכישה: עוד 200M ש"ח, בלי תשלום לרשויות המס הנכס לא יכול לעבור לרשותם בטאבו + עיקולים אישיים לחברים בקבוצה.
2. ריביות נשך לילין לפידות, זה לבד עוד כמה עשרות מילוני שקלים כל שנה.
3. כמו שכתבת התשלום לא כולל מע"מ, כיוון שהרוכשים הם אנשים פרטיים שלא מזדכים על המע"מ זה עוד 180M ש"ח.

לצפיה ב-'וגם אני שכחתי משהו'
וגם אני שכחתי משהו
11/10/2017 | 22:56
6
71
4. תשלומי היטלי השבחה בשווי כמה עשרות מיליוני ש"ח כנראה.

לצפיה ב-'אני לא מבין למה ‏הקבוצה הזאת דווקא נכשלה ?'
אני לא מבין למה ‏הקבוצה הזאת דווקא נכשלה ?
12/10/2017 | 08:57
5
71
‏הרי מכרו שם דירות במחירים טובים . למה לא הצלחו למכור את כול הפרויקט ? דירה באזור שנמכרת ב 4.5 מילון שח מכרו שם ב 3 מילון . מה קרה פה ? אולי בועת הנדלן  ‏התפוצצה כבר ולא אומרים כלום בטלוויזיה בעיתונות בתקשורת ?
לצפיה ב-'אתה לא מבין, כמו בכל קבוצות הרכישה'
אתה לא מבין, כמו בכל קבוצות הרכישה
12/10/2017 | 10:08
3
82
לא מכרו דירות, מכרו לוקשים.
למחיר שמציינים אין משמעות כלשהי אם אין יכולת להבטיח שזה יהיה המחיר ובקבוצה הזו כמו בכל הקבוצות המחיר אותו ישלמו הקונים הוא גבוה הרבה יותר, במקרה הזה מדברים על הפרש של יותר מ50%.

לצפיה ב-'עכשיו מבין הכול �� תודה'
עכשיו מבין הכול �� תודה
12/10/2017 | 11:51
74
לא. מכרו שם דירות מכרו לוקשים ... בכול קבוצות הרכישה של השנים האחרונות  ‏שהגיעו לקו הגמר והאנשים באמת  ‏קיבלו את הדירות נמכרו דירות ולא לוקשים? ‏ובכל זאת היו עדיין הרבה סתומים שקנו את הלוקשים האלה. לא ‏מצאו כנראה מספיק סתומים למגדל שלם. אולי ‏הפרויקט הזה אחר את זמנו ... לפני שנתיים הכול היה עף מהר ‏זה  ‏מקום הכי טוב שיכול להיות .
לצפיה ב-'לא להכליל, לא כל קבוצות הרכישה'
לא להכליל, לא כל קבוצות הרכישה
15/10/2017 | 05:12
1
26
יש אנשים שעשו עסקאות טובות בקבוצות רכישה שחלקן רציניות מאד ועתירות ניסיון. אני לא חושב שבימינו מישהו שמשקיע בקבוצת רכישה אינו מודע מראש לכך שהמחיר ההתחלתי הוא אומדן בלבד. וגם אם נניח נחת אתמול ממאדים ואינו מודע, הוא עדיין אמור להבין את זה מהחוזה שהוא אמור לחתום עליו.
לצפיה ב-'לאחרונה שמעתי על קבוצת רכישה עם "התחייבות למחיר סופי"'
לאחרונה שמעתי על קבוצת רכישה עם "התחייבות למחיר סופי"
15/10/2017 | 10:35
31
כמובן שלהתחייבות זו אין משמעות בפועל.
ולא, לא כל אדם מבין זאת ולא כל אדם מבין את החוזה אותו הוא קורא
או בכלל קורא אותו.
בגלל זה על קופסת סיגריות יש אזהרה שהן מזיקות לבריאות
ולאחרונה על פרסומות להלוואות גם החלו לשים אזהרה שהן עלולות
להרוס את חייך.

לצפיה ב-'ככל שהדירה יקרה יותר כך היא מושכת אנשים חזקים יותר'
ככל שהדירה יקרה יותר כך היא מושכת אנשים חזקים יותר
13/10/2017 | 01:25
68
ומה לעשות לאנשים חזקים יש יותר מודעות ויותר יכולת לקחת בעלי מקצוע.
לכן כפי שנאמר לפניי אנשים כאלו יודעים שאין משמעות למחיר רכישה של 3M שקלים
ולא מספיק מהם הסכימו לקחת סיכונים עם קבוצת הרכישה הזו.
לאלו שכן נכנסו עכשיו עלול להיות שיעור כואב.

לצפיה ב-'פיקדון בנקאי שקלי בריבית של 5% לשנה'
פיקדון בנקאי שקלי בריבית של 5% לשנה
09/10/2017 | 13:11
23
225
מינימום השקעה של 100,000 דולר.

ההשקעה מבוצעת באמצעות תעודת פיקדון בבנק זר שנותן ריבית של 5% לשנה, ניתן לבצע את ההשקעה שקלית או דולרית, בהתאם לצרכי הלקוח. תעודת הפיקדון חילקה את הקופון השנתי באוגוסט ומי שמשקיע כרגע יראה חלוקת קופון באוגוסט 2018 ופירעון מלא באוגוסט 2019 (כלומר פחות משנתיים לפירעון).

הגוף המבצע הוא כאמור בנק זר (חברה ציבורית שנסחרת בחו"ל), לתעודת הפיקדון יש גם טיקר במערכות המסחר כמו בלומברג ורויטרס (למרות שמדובר בנייר לא סחיר).

ההשקעה שקולה לכניסה לבנק והפקדה בפיקדון בנקאי בישראל, רק שבארץ מקבלים הרבה פחות.

מי שמעוניין שיפנה אליי כאן או בפרטי.

מי שמתעניין בהשקעות נדל"ן באתונה (לאחר קריסת מחירים של עד 60%) - מוזמן לפנות גם כן. מינימום יחידת השקעה 400 אלף אירו. במקרים מסויימים יתאפשר להשקיע סכום של 250 אלף אירו.

בהצלחה לכולם.
לצפיה ב-'בנק זר = בנק אמריקאי או אירופאי?'
בנק זר = בנק אמריקאי או אירופאי?
09/10/2017 | 15:06
1
82
לצפיה ב-'לא אמריקאי ולא אירופאי קלאסי.'
לא אמריקאי ולא אירופאי קלאסי.
09/10/2017 | 16:14
139

מדובר בבנק שעבר בצורה חלקה את המשבר של 2008 ומשברים אזוריים נוספים.
מטבע הדברים לא אפרט כאן.
לצפיה ב-'אג"ח ופיקדון אלו דברים שונים ואתה מטעה'
אג"ח ופיקדון אלו דברים שונים ואתה מטעה
09/10/2017 | 18:57
9
129
כדאי להזכיר לכולם כי ריבית גבוהה משולמת
על סיכון גבוה. בהצלחה
רימון חייט, MBA
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתה יעילה
לצפיה ב-'לא טועה ולא מטעה. כתבתי פיקדון ולזה התכוונתי.'
לא טועה ולא מטעה. כתבתי פיקדון ולזה התכוונתי.
09/10/2017 | 19:31
8
126
לא מדובר באיגרת חוב.
הסיכון בפיקדון זהה לסיכון של כל פיקדון בנקאי אחר, אלא אם יש ביטוח פקדונות ממשלתי. הריבית הגבוהה משולמת כי הבנק גובה ריביות גבוהות יותר.

עם כל הכבוד, מצופה ממנהל שיבקש הבהרות ולא יקבע נחרצות שמישהו "טועה ומטעה".
לצפיה ב-'שיהיה. ובכל מקרה אם הבנק גובה ריבית של מעל 5%'
שיהיה. ובכל מקרה אם הבנק גובה ריבית של מעל 5%
10/10/2017 | 05:53
7
129
(אחרת כמובן שלא היה יכול לשלם 5%) אז מדובר על בנק
במדינה שאינה מערבית ושם הסיכון גדול יותר מאשר במדינה מערבית.
אי אפשר מצד אחד לסרב לתת פרטים כשמבקשים ("פנה אלי בפרטי")
ומצד שני להתלונן שמסיקים מסקנות בלי לבקש פרטים.
ייזהר המשקיע.

לצפיה ב-'זהירות היא תמיד המלצה מבורכת.'
זהירות היא תמיד המלצה מבורכת.
10/10/2017 | 09:28
6
107

אתה מתכוון לבנקים "מערביים" כמו ליהמן ברדרס, סיטי בנק, קרדיט סוויס ובנקים רבים אחרים בארה"ב ובאירופה "המערבית" שקרסו או נזקקו לסיוע?

הבנק שעליו אני מדבר לא נזקק לסיוע בתקופת המשבר, והוכיח עמידה איתנה לאורך השנים. כמובן שלא פספס ולו תשלום אחד של ריבית גם כאשר העניק ריביות של 7-12 אחוזים עד לפני מספר שנים.

כמו שציינתי, הבנק הוא חברה ציבורית כך שניתן לעיין בדוחותיו הכספיים.

הגיע הזמן שאנשים יכירו אותו, ויבינו שיש אלטרנטיבות.
לצפיה ב-'ובל זאת אתה מתאמץ להסתיר את הפרטים'
ובל זאת אתה מתאמץ להסתיר את הפרטים
10/10/2017 | 15:45
5
105
ומשתמש במונחים ערטילאיים.
"עמידה איתנה" אין משמעותה שהמפקיד יקבל את כספו
או לפחות הערך השקלי/דולרי של כספו.
לקבל ריבית של 5% ממטבע שיאבד מערכו זה חסר משמעות
גם אם הבנק איתן כסלע.

לצפיה ב-'שום דבר שכתבתי לא ערטילאי. אלה המונחים המקצועיים.'
שום דבר שכתבתי לא ערטילאי. אלה המונחים המקצועיים.
10/10/2017 | 19:26
4
94

איתנות הבנק נמדדת על פי יחסי הלימות ההון שלו ועמידתו בתקני באזל 2 ו-3 (tier 1, 2 וכו').

כשאני כותב פיקדון שקלי אני מתכוון שקלי, ללא קשר למטבע המקומי או ליחסים בינו לבין השקל. האמת שאני קצת מופתע מהבורות בעניין... מי שמפקיד 500 אלף ש"ח מקבל 25,000 ש"ח לשנה. מי שמפקיד 100,000 דולר מקבל 5,000 דולר לשנה. אין קשר למטבע המקומי.

כשאני כותב שהבנק הוכיח עמידה איתנה בהקשר של המשבר הפיננסי העולמי ב-2008 ומוסיף שהבנק לא פספס אף תשלום קרן או ריבית למפקידים ולא נזזקק לסיוע או חילוץ בשונה מבנקים "מערביים" כמו ליהמן וסיטי בנק - אני מניח שכולם מבינים למה אני מתכוון (למעט מי שלא רוצה להבין).

ובקיצור - תמיד אפשר לנסות להתכחש לעובדות אבל המציאות היא הקובעת.

כמובן שבכל השקעה יש סיכונים, גם בנדל"ן. הסיכון בפיקדון המדובר הוא נמוך מאוד בעיקר בשל עודפי הנזילות הגבוהים של הבנק.

לצפיה ב-'ערטילאי: "בנק" ולא שם בנק. "מדינה" ולא שם מדינה'
ערטילאי: "בנק" ולא שם בנק. "מדינה" ולא שם מדינה
11/10/2017 | 07:19
3
84
"חברה ציבורית" עם דוחו"ת פומביים אך אתה מונע מאיתנו מידע
שיאפשר גישה אליהם.
בהצלחה למשקיעי קרן הצבי
לצפיה ב-'הנה משהו שאופייני ל"מומחה". הוא קבע שמדובר ב"קרן הצבי"'
הנה משהו שאופייני ל"מומחה". הוא קבע שמדובר ב"קרן הצבי"
11/10/2017 | 14:29
2
92

בלי להכיר את הפרטים לעומק. העובדות כמובן שונות לגמרי. אבל למה לתת לעובדות לבלבל.

לו רק היה מנהל הפורום ("המומחה") באמת מתעניין ולא שולל על הסף כל השקעה שמניבה תשואה רק כי לא מדובר בנדל"ן או כי לא נקבתי בשם הבנק (מסיבות מובנות לגמרי של הקשר הישיר מול הבנק). כמובן שזה מה שהפך את הבנק ל"ערטילאי" ואת ההשקעה ל"קרן הצבי".

בושה לפורום תפוז.

לצפיה ב-'העובדות "שונות לגמרי" ובגלל זה אתה מתחמק מלהציגן?'
העובדות "שונות לגמרי" ובגלל זה אתה מתחמק מלהציגן?
12/10/2017 | 18:34
1
62
אני מזכיר לך שלא רק את שם הבנק אתה מסתיר אלא
גם את שם המדינה בה הוא נמצא או את שם המטבע בו תבוצע
ההשקעה.
לצפיה ב-'כתבתי השקעה בשקלים או בדולרים. יותר ברור מזה?'
כתבתי השקעה בשקלים או בדולרים. יותר ברור מזה?
12/10/2017 | 19:52
50
אני לא מסתיר את הבנק ולא את המדינה - אלה פרטים שאתן רק למי שיפנה בפרטי ויהיה רציני. הטעמים מובנים לגמרי, רק שלך לא נוח איתם.

בכל מקרה, אני לא מתכוון לרדת לרמה הזאת. לא באתי להתווכח כאן עם אף אחד.
מי שרוצה מידע נוסף מוזמן לפנות בפרטי, אני לא מתכוון להמשיך עם ההתנצחויות חסרות התועלת והתוחלת האלה.

חג שמח לכולם.

לצפיה ב-'לאופיר גרינברג - התייחסות.'
לאופיר גרינברג - התייחסות.
10/10/2017 | 01:09
1
176
היכן אתה בתמונה ?
מה האינטרס שלך בחיבור עם גורם פיננסי זר ?
מי ערב לאיתנות הפיננסית של אותה חברה ציבורית זרה ?
האם ניתן לפרוע את ה"הלוואה" לפני המועד ? והאם יש לשלם "קנס" ? ואם כן... ומה גובהו ? 
מי מלווה מטעם הלווה את המגעים עם החברה הציבורית הזרה / בנק ובוחן את תנאי ההלוואה והסיכון המחושב ? 
לצפיה ב-'שאלות חשובות (שלא ניתן להתקדם ללא קבלת תשובות להן)'
שאלות חשובות (שלא ניתן להתקדם ללא קבלת תשובות להן)
11/10/2017 | 16:04
86
אשמח לקרוא את תשובתו של אופיר לשאלות אלו.

לצפיה ב-'אתה מטעה'
אתה מטעה
11/10/2017 | 23:27
6
103
פיקדון שקלי יכול להיות רק בשקלים, לא בדולרים. אם מטבע הפקדון הוא דולר הפיקדון הוא דולרי. נראה לי שהעמימות היא מכיוון שבפועל הפיקדון יתבצע במטבע המקומי של המדינה בה נמצא אותו בנק ואני מנחש שמדובר בארגנטינה או בבלארוס שידועות בריביות הגבוהות על פקדונות, בריביות הגבוהות עוד יותר על הלוואות ובאינפלאציה של המטבע שלהן שיצאה מכלל שליטה. בקיצור, שומר נפשו ירחק.

ב400000 אירו באתונה אפשר לקנות היום וילה מפוארת אבל למצוא מי שישכור אותה אי אפשר כי מי שיש לו כסף לשכור וילה כזו קונה ומשלם משכנתא שנמוכה מהשכירות, לאור העובדה שהמחירים כבר התייצבו אין הרבה סיכוי להשכיר את הוילה. מי שיש לו 400000 אירו מוטב לו להשקיע בנדל"ן בעיר בה הכלכלה חזקה, לא באתונה. 400000 אירו עדיף להשקיע בוינה למשל.
לצפיה ב-'חבר פורום יקר.'
חבר פורום יקר.
12/10/2017 | 11:09
5
95
לא באתי להתווכח כאן עם אף אחד.
כתבתי שניתן לבצע את ההפקדה בשקלים או בדולרים. ההבדל הוא האם יש חשיפה לשינוי בשער הדולר מול השקל. כמובן שניתן לבצע את ההפקדה גם במטבעות נוספים מסוכנים בהרבה נושאי ריבית גבוהה הרבה יותר. זה לא העניין. העניין הוא שאפשר להפקיד שקלים או דולרים ולקבל 5% לשנה. אין יותר פשוט מזה. לא מטבע מקומי ולא בטיח.
לא ביילרוס, לא ארגנטינה, בלי ניחושים ושליפות בבקשה.

לגבי אתונה - אכן מדובר בהשקעה בפרופיל סיכון גבוה (יחסית), אבל אמר פעם וורן באפט ש"כשהדם זורם ברחובות אז זה הזמן להשקיע". ההשקעה בנדל"ן באתונה מתבצעת בזהירות מירבית ותוך בחירת נכסים מדוקדקת לאחר דיו-דיליג'נס מקיף.

מי שרוצה מידע נוסף מוזמן לפנות בפרטי, אני לא מתכוון להמשיך עם ההתנצחויות חסרות התועלת והתוחלת האלה.

חג שמח לכולם.
לצפיה ב-'לאופיר גרינברג - אתה בטח מתכוון להשקעה בבנק "פוטין". '
לאופיר גרינברג - אתה בטח מתכוון להשקעה בבנק "פוטין".
12/10/2017 | 22:26
4
70
לצפיה ב-'לא אופיר גרינברג ולא בנק פוטין'
לא אופיר גרינברג ולא בנק פוטין
12/10/2017 | 23:00
3
95

עוד ניחושים???

לצפיה ב-'Put in - אנגלית אתה יודע'
Put in - אנגלית אתה יודע
13/10/2017 | 02:34
1
84
זה מביך שאפילו בדיחה צריך להסביר לך.
לצפיה ב-'תת-רמה...'
תת-רמה...
13/10/2017 | 02:51
46
לצפיה ב-'לאופיר א' - התייחסות.'
לאופיר א' - התייחסות.
15/10/2017 | 11:01
34
אתה צודק ...בלי ניחושים.

אדם שמעוניין בהשקעה של מינמום 100 אלף דולר בישות זרה ושומר על אלמוניות "מחשידה" , האם אתה היית פונה לגורם שכזה ? [שבה רב הנסתר]

האם אתה קשור לזה [אני מניח שכן]-  http://www.isa.gov.il/sites/ISAEng/3639/Foreign%20...

לצפיה ב-'חילקה קופון? מה זה? גרופון?'
חילקה קופון? מה זה? גרופון?
15/10/2017 | 04:39
1
31
לצפיה ב-'קופון = ריבית. להשכלה כללית.'
קופון = ריבית. להשכלה כללית.
15/10/2017 | 07:46
38

גם משקיע נדל''ן אמור לדעת את זה. 

ריבית (קופון)
תוספת התשלום שמנפיק האיגרת מתחייב לשלם לבעלי איגרות החוב או הפיקדון.

במקרה שלנו מדבר בפיקדון בנקאי ולא באיגרת חוב.
לצפיה ב-'מחיר שכירות ממוצעת?'
מחיר שכירות ממוצעת?
11/10/2017 | 10:20
4
134
חג שמח לכולם!
אשמח לדעת היכן אוכל למצוא נתונים לגבי מחירי שכירות לפי שכונה ומספר חדרים, בירושלים, תל אביב ונתניה.
תודה מראש...
לצפיה ב-'באתר הבא'
באתר הבא
12/10/2017 | 10:09
1
80
לצפיה ב-'לא לפי שכונות.. אבל תודה! הסתדרתי בסוף...'
לא לפי שכונות.. אבל תודה! הסתדרתי בסוף...
12/10/2017 | 10:40
21
לצפיה ב-'היות וחוזי השכירות לא מדווחים, להבדיל מעסקאות מכר שמדווחות'
היות וחוזי השכירות לא מדווחים, להבדיל מעסקאות מכר שמדווחות
15/10/2017 | 04:55
1
21
אז אין בנמצא נתון מהימן. גם המונח "שכונה" בעייתי. לפעמים עיריות ואזרחים מתייחסים לאזורים שונים בתור "שכונה". אתן לדוגמא את נחלאות בירושלים או הצפון החדש בתל אביב.

לצפיה ב-'הבנתי, תודה רבה!'
הבנתי, תודה רבה!
15/10/2017 | 09:41
5
לצפיה ב-'מישהו מכיר את פרויקט המשרדים אפ טאון בבת ים?'
מישהו מכיר את פרויקט המשרדים אפ טאון בבת ים?
12/10/2017 | 09:23
1
39
שלום,
אני שוקל לקנות משרד להשקעה בפרוייקט up town בבת ים. הפרויקט עדיין בבנייה ושייך לקבוצת אהרוני ומשווק ע"י חברה חיצונית. העסקה מוצעת נשמעת לא רע. הקאצ' שמצאתי הוא שחברת השיווק מבקשת כ 20% מהסך הכולל על המשרד בעבור "סיחור אופציה" (כלומר, הם רכשו ישירות מהקבלן את הזכויות בבניין והם מוכרים לי את הזכות הזו ברווח). העניןן הוא שעל החלק הזה (20%) אין ערבות בנקאית. אציין שהבניין בשלבי בנייה מתקדמים וחציו כבר עומד. האם מישהו מכיר את הפרוייקט? את הקבלן אהרוני או את חברת השיווק "אגי גרופ" ויכול לחוות דעה? תודה מראש
לצפיה ב-'העומדים מאחרי פרוייקט up town - התייחסות ללא קביעת עמדה.'
העומדים מאחרי פרוייקט up town - התייחסות ללא קביעת עמדה.
16/10/2017 | 00:30
26
בוא נציץ על הנפשות הפועלות בלי לקבוע עמדה. [פרסומים שונים]

כתבה על היזם/קבלן משה אהרוני - מינואר 2017 בגלובס - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...
הכותרת
נעצר יזם נדל"ן בחשד להעלמת הכנסות בסך 92 מיליון שקל
רשות המסים עצרה את משה אהרוני, במסגרת ריכוז המאמץ מול קבלנים ויזמים ■ עצורים נוספים: בכירים בחברת "נכסים ומגורים בע"מ/נוה", שבנתה מספר שכונות בתל אביב.

עוד מאמר ב :  news1 עיתון האינטרנטי של יואב יצחק -   http://www.news1.co.il/Archive/0024-D-117195-00.ht...

ועוד כתבה בכלכליסט מספט' 2013 - https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0...

חברת אגי גרופ , ח.פ. - 514037035 מוגדרת ברשם החברות כחברה "מפירת חוק" - https://havarot.justice.gov.il/CompaniesDetails.as...
קיימים 4 תיקים שהועברו למרכז לגביית קנסות בעבור חוב לשנים 2013 עד 2016. https://havarot.justice.gov.il/CompanyDebts.aspx?i...
דוחות שנתיים לא בוצעו בחברה משנת 2014 - https://havarot.justice.gov.il/CompaniesPetitionSt...
 בעלי החברה ומנהליה : - http://agigroup.co.il/%D7%90%D7%95%D7%93%D7%95%D7%...
דניאל אגי - מנכ"ל ושותף.
מנשה בר - סמנכ"ל שיווק.
איווט אגי - מנהלת אזור.
עידן בוצר - מנהל אזור.
איריס ליבובי'ץ - מנהלת פרויקט.
מיכאל עידה - סוכן בכיר.
גלית עזיזה - מנהלת מחלקת טלמרקטינג.
שמעון סבג - מנהל פרויקטים בהתחדשות עירונית.
אור חנאי - מנהלת מכירות.
אלונה אפולונוב - מנהלת משרד
דוד גשר - מנהל מכירות התחדשות עירונית.

בעבר לדני אגי היה משרד תיווך בשם א.ד. תיווך בע"מ.

דף פייסבוק שהתפרסם בידי אריה רוטנשטרייך - https://www.facebook.com/hakolkalul10/posts/462310...

ו...תשפוט בעצמיך.
לצפיה ב-'מכירת דירת מחיר למשתכן עקב גירושים - אפשרי?'
מכירת דירת מחיר למשתכן עקב גירושים - אפשרי?
11/10/2017 | 16:11
2
66
שלום
האם ניתן למכור דירת מחיר למשתכן עקב גירושים? לא מצאתי מידע על הנושא בשום מקום

תודה
לצפיה ב-'התשובה נמצאת בהסכם הרכישה'
התשובה נמצאת בהסכם הרכישה
15/10/2017 | 09:50
26
בעיקרון רוכש דירה בפרויקט "מחיר למשתכן" אינו רשאי למכור את דירתו לאחרים במשך 5 שנים, מיום קבלת החזקה בה.

בכל מקרה, שאלות בנושא תכנית "מחיר למשתכן" (שאינם קשורים לקביעת הזכאות), ניתן להפנות למינהלת הפרויקט - חברת י.ת.ב בע"מ:
טלפון: 09-8943059, שעות המוקד הטלפוני הן 15:00-09:00
פקס: 09-8947448
דוא"ל: info@itb.co.il
בכל פנייה בדוא"ל יש לציין בנושא ההודעה את השם המלא של הפונה ואת מספר תעודת הזהות שלו.
לצפיה ב-'ניתן למכור את הדירה בכל עת תמורת "קנס" המהווה את ההטבה '
ניתן למכור את הדירה בכל עת תמורת "קנס" המהווה את ההטבה
15/10/2017 | 12:24
23
שקיבלתם פחות או יותר.
בפועל ב- 8 שנות איסור המכירה (3 שנות בניה + 5 שנים חוזיות) הססטיסטיקה קובעת שיהיו לא מעט גירושין (לדעתי חלקם בגלל הרכישה אליה נדחקים זוגות מ א ד
צעירים בגלל מבצע "סוף עונה").
נראה מה תעשה המדינה בעניין.
רימון חייט, MBA
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתה יעילה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חוה חן
למכירה מגרש בקדימה בכפר
משרד עו
מנהל נכסים בקנדה?
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה