לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2251322,513 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה על תיווך'
שאלה על תיווך
26/09/2018 | 00:25
6
1. האם מותר למתווך לתת לעובד (לא מתווך) להראות דירה בהעדרו ? ואם כן מה ההגבלות שחלות עליו?

2. האם נדל“ן יוקרה שלוקח יותר זמן למכור יש התייחסות שונה מבחינת זמן הבלעדיות? הרי הנכסים המאוד יקרים 10 מיליון ומעלה בדרך עומדים בשוק הרבה יותר זמן
לצפיה ב-'עסקה בחו"ל או העסקה הזו בארץ?'
עסקה בחו"ל או העסקה הזו בארץ?
24/09/2018 | 09:19
4
50
שלום,
אני מתלבט בין השקעה בארץ ובחו"ל. בארץ אני מקבל 75% משכנתא ואילו בחו"ל 50% (אולי קצת יותר, בבדיקה). מדובר בהון התחלתי של 150K (בארץ 200 כי מקבל הלוואת גישור). מעריך שבארץ אקבל בסביבות 4% תשואה במקרה הטוב. בחו"ל, מעל 10% (השכרה חלק הזמן ב - Airbnb).
בהתחשב בעובדה שמי שלוקח משכנתא בארץ משלם בערך שליש או יותר בסופו של דבר מעבר לסכום המשכנתא המקורי לאור הריבית הגבוהה, איזו עסקה לדעתכם עדיפה? אם אפשר, היית שמח לראות חישוב של שתי האפשרויות.
תודה!
לצפיה ב-'התחל מלדייק בנתונים'
התחל מלדייק בנתונים
24/09/2018 | 18:30
27
מה זה "השכרה חלק מהזמן AIRBNB"?
אתה משכיר את הדירה לשנה ואז פתאום אומר לדייר
צא לשלושה ימים כי מישהו מהאינטרנט רוצה להכנס?

הריבית בארץ אינה גבוהה אלא נמוכה מאד. כמה תשלם
מעבר לסכום המקורי תלוי בעיקר בכמה תשלם כל חודש
ביחס לכמות הכסף שגייסת מהבנק.
עושה רושם שפגשת איש מכירות כזה או אחר
שמכר לך כמה סיסמאות. לא זו הדרך לקבל החלטות.
בהצלחה,
רימון חייט, MBA
יועץ מימון לדיור (משכנתה) רשום בהתאחדות יועצי המשכנתאות
פרקים ראשונים מהספר משכנתה יעילה בחינם - https://bit.ly/2KbXBBm
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-'התשואה שאתה מעריך היא ברוטו בשני המקרים'
התשואה שאתה מעריך היא ברוטו בשני המקרים
25/09/2018 | 18:05
1
24
בישראל התשואה ברוטו קרובה יחסית לתשואה נטו בגלל שעד הכנסה מסוימת משכירות לא משלמים מיסים ובגלל שבישראל את הארנונה (מה שקרוי בכל מדינה אחרת מס רכוש) משלם הדייר ולא בעל הדירה ובכל מדינה אחרת מס רכוש משלם רק בעל הדירה/בית והשכירות משקפת זאת.

נטו, סביר להניח שהן בישראל והן בחו"ל התשואה שלך תהיה קרובה ל3%, אל תשכח לקחת בחשבון הוצאות תחזוקה, תקופות שהדירה לא מושכרת, הוצאות תיווך, הוצאות פרסום, תיקונים, שיפוץ אם צריך, ועוד. תשואה נטו של 10% לאורך זמן לא קיימת בשום אפיק השקעה ומי שמספר לך אחרת שקרן. להציג תשואה של מעל 10% לשנה ספציפית תוך מכירת אשליה שמדובר בתשואה ממוצעת לאורך שנים או באמצעות מניפולציות לא מסובכות במיוחד אף מעל 20% זה אפשרי, נוכלים עושים את זה באופן יומיומי, במציאות אין דברים כאלה.
לצפיה ב-''
25/09/2018 | 20:01
4
לצפיה ב-'יש לי דוגמאות ספציפיות לתת לך כדי להראות עד כמה רחוקה התשואה'
יש לי דוגמאות ספציפיות לתת לך כדי להראות עד כמה רחוקה התשואה
25/09/2018 | 18:12
20
ברוטו מהתשואה נטו ואפילו איך אם לא שמים לב לפרטים חשובים או ממנפים יותר מדי במקום להגדיל את התשואה משיגים תשואה שלילית, דהיינו ממש מפסידים כסף, קרא: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1856/1834914...
לצפיה ב-'ביאליק על הפארק'
ביאליק על הפארק
23/09/2018 | 20:48
3
59
ברשותי דונם באחת מהחלקות שאושרו לבניה וכרגע הם באמצע התהליך לקבלת אישורי בניה. מה עדיף לעשות עם הקרקע?
לצפיה ב-'כמה עולות מכנסיים ליתום? '
כמה עולות מכנסיים ליתום?
24/09/2018 | 08:33
39
התשובה לשאלתך תלויה בתחזית לגבי הקרקע,
נתונים אובייקטיביים רבים לגביך ונתונים על העדפותיך מבחינת
סיכונים.
אף אחד מאלו לא סיפקת ולכן אפשר לענות לשאלתך באותה רמת
דיוק כמו על השאלה בכותרת.
בהצלחה,
רימון חייט, MBA

לצפיה ב-'תכנית- : ק/ 427/ 1, "ביאליק על הפארק" - סטטוס.'
תכנית- : ק/ 427/ 1, "ביאליק על הפארק" - סטטוס.
25/09/2018 | 10:19
1
21
למען השקיפות אומר שיש לי זכויות בשוח התכנית ואינטרסים בקידום התכנית, חוו"ד מצבית זו אינה מושפעת מעמדתי האישית בנדון.

מכלול מסמכי התכנית - https://www.vkrayot.co.il/CityPlanDetails?Defineme...

רקע :
תכנית "ביאליק על הפארק" תתממש עפ"י הגדרות הוראות תכנית ק/127/ 1 כ-15 שנים ממועד אישור התכנית ומכיוון שתוכנית המתאר אושרה בדצמבר 2015 אזי מימוש תכנית "ביאליק על הפארק" תתבצע בשנת 2030.

הכנת תכנית מקומית מפורטת טרם החלה ולכן אין מועד לסיומה, טבלאות האיזון והחלוקה במצב "נכנס" ו- "יוצא" טרם הוכנו/ פורסמו, בשיחה שלי לפני מס' חודשים עם הרפרנט במשרד האדריכלים המתכנן "אורי פוגל-שוהם" נטען שהתכנית נעצרה ואינה מקודמת .

גורמים משפיעים :
הועדה המקומית לתכנון ובניה "קריות" האחראית על התכנון ברמה המקומית בקריית ביאליק עסוקה בשנים האחרונות בתכנון 2 שכונות נוספות שאושרו למתן תוקף גם ברמה המקומית, בהן ייבנו כ-  5,000 יחידות דיור לפי החלוקה הבאה :  4,573 יח"ד בשכונת "אפק החדשה" ו- 340 יח"ד ב"גבעת הרקפות" . שיווק הקרקעות בשכונות אלו בעיצומו [וכך הבניה] , שם לחילופין מדובר על אדמות בבעלות המדינה שבהם יצאו מכרזים לרכישת זכויות בניה ליזמים והם אלה ששילמו את עלויות הפיתוח בשלב המקדמי. [מה שלא קורה באדמות פרטיות]

אני סבור שמימוש תוכניות אלה הם ה"טריגר" בגינו תכנית "ביאליק על הפארק" תקועה, שם בעתיד לאחר אישור תכנית מקומית מפורטת , עלויות הכנת הפרצלציה [מכלול התשתיות] יבואו מתקציב הרשות המקומית סכומי כסף שלא מצויים ברשות ולכן קידום התכנית לשלב הבא ממתינה להפשרת תקציבים מסיבית ...כך קרה גם בנתניה ובבת ים, הפוליטיקאים ממהרים להבטיח ואז מבינים את המשמעות הכספית ולוקחים צעד אחורה. 

בגלל הרכב הקרקע באיזור [ביצות ומי נגר עיליים] אין חלחול ולכן מכלול הבניה מחייב הגבהת המבנים מעל מתווה הכבישים בתכנית וחפירת מערכת ניקוז נפרדת להזרמת מי הגשמים מהמתחם למניעת הצפות בעתיד, ומכאן עלויות פיתוח חריגות. [בדומה לשכונת אפק החדשה]

שווי הקרקע במכירה במצבה הנוכחי הוא כ- 1 מיליון ש"ח ל - 1,000 מ"ר.

===========================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914

לצפיה ב-'במידה ולא מוכרים את הקרקע'
במידה ולא מוכרים את הקרקע
25/09/2018 | 13:50
12
הזכרת שבאדמות מדינה, בניגוד לבעלים פרטיים, היזמים משלמים את עלויות הפיתוח בשלב המקדמי.
במקרה של בעלים פרטיים והשלב הנוכחי בפרוייקט, אלו עלויות
נוספות צפויות בהמשך למחזיקי הקרקע עד לסוף הבניה? אפשר להעריך כמה בהינתן שטח של דונם?
לצפיה ב-'המלצה על דרך פעולה נכונה נגד דייר שחונה לא במקום המיועד '
המלצה על דרך פעולה נכונה נגד דייר שחונה לא במקום המיועד
24/09/2018 | 21:25
31
שלום רב,
מבקש המלצות על דרכי פעולה נגד דייר שלא חונה במקום המיועד לו.

בבניין משותף של 12 דיירים הגיע שוכר ומחנה 2 מכוניות בשטח החנייה המשותף לכל הדיירים. החניות לא צמודות בטאבו אבל יש מוסכמות שנקבעו לפני 30 שנה כשהבניין היה חדש. יש גם הסכם בניין משותף עם סידורי חניה.
בשיחות עימו הוא מתריס שהוא יחנה איפה שבא לו וכמה מכוניות שירצה. ניסינו לדבר עם בעל הבית (המשכיר) שמסכים עם הטענות
ואומר שידבר איתו אבל הנושא לא נפתר מזה תקופה ארוכה.
איך אתם ממליצים להתקדם בנושא והאם תביעה אצל המפקח על בתים משותפים תעזור?
תודה למשיבים.
לצפיה ב-'בעלות על דירת גג וביצוע תמ"א '
בעלות על דירת גג וביצוע תמ"א
24/09/2018 | 19:34
21
לפורום הנכבד חג שמח,
בחיפושנו אחר דירה, נתקלנו במספר דירות דופלקס מקסימות התואמות את צרכינו. הבניינים דומים יחסית ונבנו בשנות ה- 70 ובני 3 קומות, עם כ-  6 דירות כאשר שתי הדירות העליונות הן דירות דופלקס. ראוי לציין כי הבניינים זקוקים לרענון חיצוני ו/או פנימי וכאן עלתה התהיה בנושא התמ"א. 
הדירות נמצאות באזור בו חיזוק מבנים הינו שכיח (תמ"א 38/1 ולעיתים אף תמ"א 38/2), ומשכך עלתה השאלה כיצד לנתח כלכלית את העסקה.
- מה תהיינה זכויותינו כבעלי דירת הגג היה ותתממש תמ"א?
- האם אפסיד את דירת הגג שהרי הפנטאהוזים הם מקור רווח קבלני משמעותי.
- מה מנגנון הפיצוי לדירות גג? מה מקובל במקרים כאלו?
- האם ההיצע הגדול יחסית של דירות הדופלקס באזור בא לדעתכם להצביע על בעיה באזור? נכיר תודה על משוב. 
בברכה,
דורית
נ.ב - אם כבר הנושא נדון אשמח להפנייה.

לצפיה ב-'רשת תיווך ונדלן חברתית'
רשת תיווך ונדלן חברתית
21/09/2018 | 18:09
3
69
רציתי להמליץ על Leaders OK - רשת תיווך ונדל"ן חברתית, שפיתחה מודל עסקי חדשני
וראשון מסוגו בארץ ובעולם.הלקוחות שמוכרים את הנכס שלהם עם המתווכים שלהם, נהנים
ממודל חלוקת הרווחים, כך ש-%10 מהכנסות הרשת מעסקות יד שניה מנותבים לקופת
מוכרים ומהווים הכנסה פאסיבית ללקוחותיהם המוכרים.קופה זו מחלקת כסף, לכל בעלי
הזכות (בכפוף לתשלום עמלת התיווך) וזאת למשך 5 שנים מיום סגירת העסקה!!!כן!! 5 שנים
אתם מרוויחים כסף רק כי בחרתם לעבוד איתם!
לינק לאתר שלהם: https://goo.gl/kJsPQS
לצפיה ב-'נשמע כמו חרטת שיווק שותפים נוספת. מי שבראש...'
נשמע כמו חרטת שיווק שותפים נוספת. מי שבראש...
23/09/2018 | 13:04
32
הפירמידה - מרוויח.
השאר - חמוצים.
לצפיה ב-'להתחלק ברווחים עם המוכר, זה משעשע עד כדי גיחוך.'
להתחלק ברווחים עם המוכר, זה משעשע עד כדי גיחוך.
23/09/2018 | 13:30
1
60
ואסביר...
מוכר ממוצע מוכר את דירתו [היחידה] פעם ב- 8 עד 10 שנים לאור גידול המשפחה, לאחר שנקבע מחיר שוק ממוצע לדירה הנמכרת , היא מוצאת למכירה ולבסוף לאחר מו"מ עם קונים מתאימים נחתמת עסקת מכר, מכאן המוכרים יוצאים לדרך חדשה, לאחר תשלום הוצאות החובה [עו"ד, מתווך, היטל השבחה ועוד...]

המוכר [הממוצע] לא יכנס לעסקה בה אמורים לחזור אליו 10 אחוז מהעמלה ששולמה למתווך שתתפרס על 5 שנים כהתחייבות לא ברורה שמחייבת דיווח לרשות המיסים כהכנסה וחלה עליה גם חובת תשלום מע"מ כחוק.

המוכר הממוצע יעדיף שהמתווך יגלם לו 10 אחוז הנחה מעמלת התיווך שנקבעה או כסכום סופי בלא שידרש לשלם תמורתו , הייתי אפילו אומר ש...המו"מ על גובה עמלת התיווך יחל מהסכום הנדרש ע"י המתווך פחות 10 אחוז שעליהם ויתר המתווך כהכנסה מראש.

לעניין משרד התיווך שמציע הצעה שכזו :
למשרד מסוג זה יש בעייה עם נכסים בלעדיים בעמלה מקסימאלית ומכאן הרעיון ה"כושל" לחלק רווחים, וע"י כך לשכנע בעלי דירות לעבוד עם משרד תיווך "חברתי" הפועל "כאילו" לטובת החברה, ולא לשכוח...כל מתווך במשרד הוא גורם עצמאי בעל תיק נפרד ברשות המיסים שלא יוותר על עמלתו לטובת הוצאה מפוקפקת ככל שתהיה.
להערכתי הנושא לא נבדק מבחינת החובה לדווח לרשות המיסים על הוצאה מחד לאורך שנים ועל חובת הדיווח של המקבל כהכנסה החייבת דיווח. [יוצאת מתוך החשבון של משרד התיווך] 
אני משוכנע שמשרד תיווך שיעבוד בשיטת ההחזרים לא יסיים את שנתו הראשונה .

בואו ננסה לבחון מעשית את תשלומי ההחזרים :
נחתמה עסקת מכר ע"י משרד התיווך בסך של 2 מיליון ש"ח.
בואו נאמר שנחתמה עמלת תיווך של 2 אחוז ועוד מע"מ, כל ששכר הטרחה למתווך מגיע ל - 40,000 ש"ח ועוד מע"מ - 6,800 ש"ח.
 עפ"י התחייבות משרד התיווך, מהחודש הקרוב למשך 60 חודשים הוא מחוייב להחזיר למוכר סך של : 4,680 ש"ח המחולקים ל- 60 חודשים, כלומר 78 ש"ח מדי חודש. [השיטה ? הוראת קבע ? המחאה ? מזומן ?...לי לא ברור]
בואו נאמר שהשיטה הצליחה לגרוף לקוחות ורווחים, ונחתמו 4 עסקאות דומות מדי חודש, עכשיו המשרד, הנהלת החשבונות לכודה בתשלום בקצב הולך וגובר של 48 יחידות תשלום ל-60 חודשים, במשרד כבר לא עוסקים בתיווך אלא בתשלום עמלה למוכרים. [כ- 2,880 תשלומים ללא הוספת עסקאות חדשות]

מתווכים לא בנויים להחזרים מסוג זה ולכן אני צופה כשלון לשיטה קלוקלת , משרד תיווך שרוצה "לצ'פר" את לקוחותיו שיחתום על הסכם עמלה מופחתת על שכר טרחתו ללא יצירת מחוייבות לקשר ארוך של 6 שנים ושברור לי שההסכם לא ימומש.

מסתבר שהיום כל אחד "מקשקש בזנבו" והופך "חברתי"...מילה זו אין מקומה במסגרת עבודת התיווך, רוצים לתרום למען החברה ? עשו זאת לבד בלי "סיפורים".

לצפיה ב-'השקעת ממש בתגובה שלך - מצדיע!'
השקעת ממש בתגובה שלך - מצדיע!
24/09/2018 | 17:05
25
בתור מי שמנהל משרד תיווך, הפכתי והפכתי ברעיון הזה, אני לא מבין מה התועלת ממנו (אם יש כזאת..). אתה רוצה לצ'פר את הלקוחות שלך? יש לא מעט דרכים. להיות קשור בחוזה לכל כך הרבה זמן, ללא שום מטרה (חוץ מהמילה "חברתי") ועם מספר הולך וגדל של לקוחות שאתה כבר לא מרוויח מהם דבר? נשמע לי לא נכון כלכלית, עד לא אחראי בעליל. 
לצפיה ב-'היכן ניתן למצוא אתרים למכירת '
היכן ניתן למצוא אתרים למכירת
20/09/2018 | 21:10
1
55
קרקע פרטית לבניה של בית פרטי אני לא מוצא בשום מקום אתר כזה
מישהו יכול לעזור ?
לצפיה ב-'תבצע פעולה הפוכה, חפש לפי איזור שבו אתה מעוניין.'
תבצע פעולה הפוכה, חפש לפי איזור שבו אתה מעוניין.
23/09/2018 | 18:39
26
תבדוק זאת ביד 2 או כל אתר נדל"נ אחר. [הכנס לממשק מגרשים]
לצפיה ב-'תקנה 27 על קניית נכס'
תקנה 27 על קניית נכס
23/09/2018 | 15:25
1
36
שלום אני קונה נכס ובנכס שאני עומד לקנות יש הערת אזהרה של תקנה 27 לעירייה,
בנוסף הבניין הוא לא בניין משותף ויש מלא הערות אזהרה של הרוכשים.
בנוסף הנכס שאני עומד לקנות הוא מחסן ובעל הבניין התחייב לי לחשמל ומים עצמאי, בנתיים כל הבניין מחובר למונים משניים ועל שמו המונים הראשיים.

מזה תקנה 27?
והאם הבניין יהיה מתי שהוא בניין משותף עם תתי חל וחשמל קות?
ואיך אני יכול לבדוק שהוא יכול להביא לי מונים ראשיים של מים וחשמל?                   ואם לא אני יוכל להזמין מונים של חשמל ומים? 
תודה.

לצפיה ב-'סעיף 27 לתקנות המקרקעין, משמעותה המעשית בבניין. '
סעיף 27 לתקנות המקרקעין, משמעותה המעשית בבניין.
23/09/2018 | 18:36
29
תקנה 27 תקנות המקרקעין (ניהול ורישום), תשע"ב-2011, מאפשרת לועדה המקומית לתכנון ברשות העירונית לרשום הערה בנסח הטאבו בנוגע ליעוד של הקרקע, הערה זו נרשמת כאחד התנאים למתן היתר בניה.

הסיבה לרישום הערה נועד להבהיר שהרישום של הבית המשותף בעתיד עלול להיות שונה מהיתר הבנייה, או אז תנתן האפשרות לועדה המקומית בעתיד לתקן כטעות סופר את הרישום המוטעה בחלוקת הזכויות בבנין המשותף ללא אישור הבעלים .
הערה על ייעודם של מקרקעין

סעיף 27.     (א)  לפי בקשת יושב ראש מוסד תכנון ירשום רשם הערה על הייעוד או על השימוש שנקבע למקרקעין פלונים מכוח חוק התכנון, או על הוראה של תכנית או תנאי בהיתר שניתנו לפי חוק התכנון.
                  (ב)  בוטל הייעוד או השימוש שנרשם כאמור, או שונו הוראות של תכנית או תנאים בהיתר, יורה רשם, לפי בקשת מי שביקש את רישום ההערה, על מחיקתה.

הערה : במידה ולועדה המקומית לתכנון יש מידע בדבר אי התאמה בין התכנון לביצוע, ירשם סעיף 29 בנסח הטאבו.

הערה על אי-התאמה
סעיף 29.     (א)  על פי בקשת מוסד תכנון, ירשום רשם הערה בדבר אי-התאמת בניין להיתר שנתן מוסד התכנון על פי הוראות חוק התכנון.
                  (ב)  רשם רשאי להורות על מחיקת הערה שנרשמה כאמור בתקנת משנה (א), על פי בקשת מוסד התכנון שביקש את רישומה של ההערה, או על פי בקשת אדם המעוניין באותם מקרקעין, שצורפו לה תעודות המוכיחות כי עילת ההערה התבטלה.

לשאלותיך בנדון
בדיוק מהסיבות שמנית [אי רישום בית משותף כחוק] גורם לכך שהערות הועדה המקומית טרם נמחקו ולכאורה עלול להתברר בעתיד שהמחסן נבנה שלא עפ"י היתר ועלול להתלוות צו הריסה מנהלי מטעם הועדה המקומית.

בעלותו לכאורה של המוכר על השעונים הראשיים בבניין מעידה שהוא היזם שבנה את הבנין ועליו כנראה חלה כל האחריות לאי רישום בית משותף שעלול לגרום בעתיד לצווים ותביעה משפטית בגין חריגת בניה במידה ואכן תתגלה כזאת.

ההתחייבות לחיבור חשמל ומיים למחסן מעידה שהיזם/בעל הנכס מכיר את מיקום החיבורים וההליך שיתבצע הוא "פירטי" ומסוכן לך כרוכש.

אני כמובן לא מכיר את המקרה הנדון למעט מה שכתבת, אבל...מכתיבתך עולה שגם אתה חושד שנעשו דברים לא כשרים בבניין. 

=============================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914
לצפיה ב-'אחריות בדבר בלוני גז בדירה שכורה'
אחריות בדבר בלוני גז בדירה שכורה
20/09/2018 | 20:25
13
78
אני המשכיר, רכשתי דירה לפני מספר שנים ובה היו 2 בלוני גז (לכל דירה יש זוג משלה והחוזה של כל דירה הוא אישי מול חברת הגז אותה הוא בחר).

בינתיים התחלפו אצלי מספר שוכרים ועכשיו מסתבר שבלוני הגז נגנבו.
אני ביחסים טובים עם השוכרים ובלי קשר ככל הנראה אלך לקראתם אבל המקרה מעלה אצלי מספר שאלות.
1. באחריות של מי הם בלוני הגז? מבחינת החוזה אני רואה שרשום אצלי שבלוני הגז הם באחריות השוכר האם זה פותר אותי מאחריות לתשלום עבור זוג חדש של בלונים?

2.אשמח לקבל עצה איך לנהוג בסיטואציה שנוצרה מול השוכרים כדי שכולנו נצא מרוצים (חברת הגז דורשת 600 שקל עבור זוג חדש של בלונים). בפרט הייתי רוצה לעתיד להוריד מעצמי את האחריות לבלוני הגז, מה הדרך לעשות זאת, האם פשוט להצהיר בפני שוכר נוכחי \ עתידי שהדירה בעלת תשתית גז אבל את הבלונים הוא צריך להזמין לבד (וכאשר הוא יצא באחריותו להחזיר אותם)?
לצפיה ב-'אחריות בדבר גניבת בלוני גז בדירה שכורה'
אחריות בדבר גניבת בלוני גז בדירה שכורה
21/09/2018 | 12:11
12
55
חסר פרטים: היכן מוקמו בלוני הגז? בתוך הדירה, מחוץ לדירה?  בחצר בתחום הרכוש המשותף?
לצפיה ב-'לא חסרים פרטים'
לא חסרים פרטים
21/09/2018 | 12:25
11
106
הבלונים מוקמו במקום היחיד שהם יכולים להיות ממוקמים:
בחצר/בקומת הקרקע בחוץ.

לצפיה ב-'אכן, בקומת הקרקע בחוץ'
אכן, בקומת הקרקע בחוץ
21/09/2018 | 13:54
10
29
לצפיה ב-'אחריות לגניבת בלוני הגז בממוקמים בקומת הקרקע בחוץ'
אחריות לגניבת בלוני הגז בממוקמים בקומת הקרקע בחוץ
21/09/2018 | 15:14
9
67
במצב הדברים שתיארת על היות בלוני הגז בקומת הקרקע, מחוץ לדירה, האחריות היא שלך, ולא של השוכר, אך כמובן בכפוף להוראות הספציפיות של החוזה שלך לענין בלוני הגז.
להשלמת התשובה, תביא ציטוט מדוייק ומלא של סעיפי החוזה לענין בלוני הגז.
לצפיה ב-'זה נושא שאף פעם לא עלה אז אין פירוט מיוחד בחוזה'
זה נושא שאף פעם לא עלה אז אין פירוט מיוחד בחוזה
21/09/2018 | 16:52
8
38
הבלוני גז מופיעים תחת רשימת הציוד שנמצא בדירה והינו תחת אחריותו של השוכר אין שום התיחסות פרט לכך. בחוזה הבא אוסיף סעיף שמעביר את עניין הבלונים באופן מפורש תחת השוכר במקרה שהוא יבחר להשתמש בגז ולא בפלטה חשמלית.
לצפיה ב-'גניבת בלוני הגז בדירה שכורה'
גניבת בלוני הגז בדירה שכורה
21/09/2018 | 19:22
41
על פי התשתית העובדתית שהוצגה על ידך, האחריות היא שלך, ולא של השוכר.
לצפיה ב-'אולי כדאי לשים שרשרת על הבלונים'
אולי כדאי לשים שרשרת על הבלונים
21/09/2018 | 20:00
6
22
לצפיה ב-'היתה שרשרת, נשדרג אותה ובכל מקרה להבא זה לא יהיה באחריותי'
היתה שרשרת, נשדרג אותה ובכל מקרה להבא זה לא יהיה באחריותי
21/09/2018 | 20:06
5
34
הבהרתי לשוכרים את המצב ובחוזה הבא אוסיף סעיף שלגמרי פותר אותי מכל אחריות לבלונים.
לצפיה ב-'נשמע כמו אירוע נדיר עם נזק קטן. לא הייתי טורח בכלל להתעסק'
נשמע כמו אירוע נדיר עם נזק קטן. לא הייתי טורח בכלל להתעסק
21/09/2018 | 21:42
4
48
בזה אלא לשלם וזהו.
לחילופין, לשים במטבח חשמל תלת פאזי וכירה חשמלית אשר
גם תשדרג את הדירה.
בהצלחה,
רימון חייט, MBA

לצפיה ב-'גנבת בלונים ארוע מקובל במרכז'
גנבת בלונים ארוע מקובל במרכז
22/09/2018 | 05:45
3
50
גנבת בלונים ארוע מקובל במרכז הארץ.בבנין שאני גר פעמיים נגנבו חצי מהבלונים של הבנין.אבל זה מרכזי לכן חברת הגז סופגת ההפסדים.מצלמה שהותקנה בחצר צילמה את הגנבים אך המשטרה למרות שזהתה את האיש סרבה לטפל.
במקרה שלך נראה שהאחריות של בעל הדירה ולא של הדייר.
לצפיה ב-'מה זה אירוע מקובל? תארת אירוע חד פעמי'
מה זה אירוע מקובל? תארת אירוע חד פעמי
23/09/2018 | 22:14
2
27
בכמה שנים?
גם אם אירוע זה מתרחש אחת לעשור והנזק הוא 600 שקלים
לא שווה להתעסק עם זה.
חודש שכירות אחד שתפסיד בגלל שוכר שיוותר
בגלל שתיראה לו מוזר מידי והפסדת 4 פעמים של גניבת בלונים (לפחות).
רימון חייט, MBA

לצפיה ב-''
23/09/2018 | 22:47
4
לצפיה ב-'פעמיים תוך חודשים ספורים זה בעיה סביבתית'
פעמיים תוך חודשים ספורים זה בעיה סביבתית
23/09/2018 | 23:20
29
מה גם ששמעתי באיזור מקרים דומים על גניבת בלוני גז.
אין בדברי אמירה מה יכול לעשות בעל דירה האם לחייב דייר בחוזה או לא
רק מציין עובדות חיים מהשטח בהקשר לגניבות
בכל מקרה בוודאי רצוי לחזק בלונים בעזרת שרשרת ומנעול
לצפיה ב-'רכישת דירה מיד 2, בניין עם חריגות בניה'
רכישת דירה מיד 2, בניין עם חריגות בניה
20/09/2018 | 14:18
3
66
היי, בתקופה האחרונה אני מחפש דירה למגורים באיזור מהמרכז, ונחשפתי למודעת מכירה של דירה בבניין עם חריגות בניה.

לא נתקלתי בזה קודם.

מה המשמעויות?

מה הדיסקאונט הנפוץ לדירה במצב זה (כרגע מדובר על כ-10% פחות ממחירי הדירות בסביבה)?

מה אפשרויות המשכנתא (מוכרי הדירה טוענים שניתן יהיה לקנות רק במזומן כי הבנק לא יספר משכנתא)?

האם יכולים, יום אחד, להוציא אותי מהבית בעקבות צו פינוי \ בינוי או כל דבר אחר?

האם חריגות בניה ימנעו תמא 38 עתידית?

תודה רבה רבה!
לצפיה ב-'מקפיץ...'
מקפיץ...
23/09/2018 | 13:05
6
לצפיה ב-'חריגות בנייה בבנין אומרת "צרות צרורות".'
חריגות בנייה בבנין אומרת "צרות צרורות".
23/09/2018 | 18:46
1
42
והועדה המקומית לתכנון טרם אמרה את מילתה האחרונה, וסביר להניח שיש הערות אזהרה עפ"י סעיף 29 לתקנות התכנון, וכל רוכש פוטנציאלי צריך לדעת שהוא שם כספו על קרן הצבי.

אני כמובן לא מכיר את מלוא היקף חריגות הבניה, אבל אני מניח שהם משמעותיות אם הנושא טרם נפתר בדו שיח עם הועדה המקומית לאור הערותיך על בניין ישן העונה להגדרת תמ"א 38.

בנקים עלולים להתנגד למתן משכנתא במידה ושמאי הבנק יתייחס להיקף משמעותי של חריגות בניה ומשמעותם הכספית לבנק.
לצפיה ב-'הבנתי, תודה רבה. אז אמנע :)'
הבנתי, תודה רבה. אז אמנע :)
23/09/2018 | 20:03
13
אגב, האם אתה עובד בתחום (מתווך?), ואם כן, באיזה אזורים?
לצפיה ב-'העלאת ארנונה בגלל עידכון שטח הדירה'
העלאת ארנונה בגלל עידכון שטח הדירה
17/09/2018 | 22:43
2
91
שלום, אני גר בשכירות ושנים משלם ארנונה עבור שטח דירה של 61 מטר.
לאחרונה קיבלתי מכתב מהערייה שמדבר על כך ששטח הדירה עודכן ל-89 מטר והארנונה עולה בצורה משמעותית.
איך ניתן לערער על ההחלטה בצורה מושכלת?
אין סיכוי שנוסף יש מאין כמעט 30 מטר לשטח הדירה.
לצפיה ב-'אם הארנונה על שמך'
אם הארנונה על שמך
19/09/2018 | 22:47
62
גש לעירייה ובקש הסבר. אולי מדדו חיצונית ועידכנו את בשטח.
אם לא על שימך בקש מבעל הדירה שיבדוק.אני הייתי דורש ממנו שישלם את ההפרש.אולי תצטרך יעוץ עורך דין.
לצפיה ב-'תוספת 28 מ"ר לדירה בבנין בחישוב הארנונה , מה לעשות, המלצה.'
תוספת 28 מ"ר לדירה בבנין בחישוב הארנונה , מה לעשות, המלצה.
23/09/2018 | 18:53
18
ראשית עליך לפנות לבעל הדירה , מה שטח הדירה הכתוב בחוזה בניית הבית מהיזם.
עליך לבצע גם מדידה ידנית של הדירה ולבדוק מהיכן נוספו לדירה 30 מ"ר.

כבר היו מקרים שחברה קבלנית [בעיר בת ים] מדדה דירה מקומת העמודים בבניין דירות ללא כניסה לאותם דירות , היה ערעור של הדיירים שהתקבל.

צריך לבדוק גם בצוו הארנונה את עקרונות החישוב לארנונה ועליו לבסס את הערעור לעיריה.
לצפיה ב-'מכירת דירה באיזור פלורנטין'
מכירת דירה באיזור פלורנטין
17/09/2018 | 10:12
2
155
שלום רב, השאלה למי שמבינים בשוק בתל אביב אנחנו רוצים למכור דירה חדשה בקומה 7 ברחוב סלמה 70 מר פלוס מרפסת 12מר פונה לנוף מיזרחי. כמה אפשר לקבל? 
לצפיה ב-'זה סלמה 54?'
זה סלמה 54?
17/09/2018 | 16:28
119
יש חניה?
בערך 2.6

לצפיה ב-'בבניין שלך נמכרה לאחרונה'
בבניין שלך נמכרה לאחרונה
17/09/2018 | 21:59
123
דירה זהה בקומה 2 ב2.53, ואתם מפרסמים ב3.1?
ב3 מליון קונים דירת 3 חדרים בלב העיר או הצפון הישן
חיים בסרט
לצפיה ב-'לכמה זמן ניתן לקבל מימון ע״ח נכס קיים לטובת רכישת נכס שני'
לכמה זמן ניתן לקבל מימון ע״ח נכס קיים לטובת רכישת נכס שני
14/09/2018 | 17:19
2
86
יש לי דירה ששווה 3 מליון עם יתרת משכנתא של חצי מליון. אני מעוניין לקחת 600,00 ש״ח ע״ח הדירה הזו ולקנות באמצעותם דירה נוספת.
לכמה זמן מקסימלי אוכל לקבל את ההלוואה? האם ניתן לפרוס אותה ל20-25 שנה כמו משכנתא רגילה?
ברור לי שהריביות תהיינה גבוהות יותר.
לצפיה ב-'עד 30 שנה אפשר לקחת משכנתא'
עד 30 שנה אפשר לקחת משכנתא
16/09/2018 | 08:08
1
35
לצפיה ב-'תלוי בגיל'
תלוי בגיל
16/09/2018 | 10:31
73
יש חובה לסיים את תשלום המשכנתא עד גיל 75.
בנוסף בגילאים מבוגרים הביטוח בריאות שחייבים לעשות נורא מייקר את הכל ככה שהכדאיות הכלכלית בכך בגיל מבוגר יורדת פלאים.

לצפיה ב-'פינוי בינוי בבניין ישן - מספר שאלות'
פינוי בינוי בבניין ישן - מספר שאלות
15/09/2018 | 21:57
71
אהלן,

בבניין של הוריי הדיירים נמצאים בשלבים מתקדמים מאוד לחתימת הסכם לפינוי בינוי עם חברת אשדר.

רציתי לדעת:
1) האם בנוסף לעורך דין שמייצג את כל הדיירים מול הקבלן, מומלץ לשכור עורך דין שייצג רק את הוריי?, אם כן מהי העלות המשוערת של עורך דין כזה והאם חשוב שיתמחה בפינוי בינוי או שמספיק שיתמחה רק בנדלן?.

2) הוריי מבוגרים, ובגילם אני קצת חושש שאולי זה לא הדבר הכי חכם לעשות, הבעיה שמבחינה חוקית הבנתי שאם יש רוב מכריע שמעוניין, אין מנוס מלהסכים גם אחרת עלולים לתבוע את הוריי על סכום גבוהה, עד כמה הדבר נכון? והאם אין שום התייחסות בחוק לגיל הדייר? איך ייתכן שיכריחו מישהו מבוגר מאוד להתחיל לעבור דירה פעמיים (שכירות ואח"כ חזרה לדירה החדשה) ולהכנס למשהו מסובך כזה לגילו?.

תודה רבה.
לצפיה ב-'אתמול בחר שר כהאוצר כחלון להטעות'
אתמול בחר שר כהאוצר כחלון להטעות
15/09/2018 | 15:46
1
161
את עוקביו בפייסבוק.
הוא בחר לסלף נתונים, לצייר גרפים לא נכונים ולהטעות בכוונה בפירוש משמעות הנתונים.

החלטתי לעזור לו.

להלן הפוסט המתוקן (בתמונה).
המדהים בעיני שמישהו ביצע עבורו נגזרת על הנתונים, וגם שם הוא הצליוח לא להבין את הנתונים.
קצב/תאוצה/שיעור השינוי = נגזרת.

משקיע בב"ש

לצפיה ב-'שר אוצר פח עם אגו גדול ומוח קטן...'
שר אוצר פח עם אגו גדול ומוח קטן...
21/09/2018 | 16:59
22
לצפיה ב-'קנית דירה חדשה עם מערכת כיבוי אש גלויה ללא סגירה עם גבס'
קנית דירה חדשה עם מערכת כיבוי אש גלויה ללא סגירה עם גבס
12/09/2018 | 19:29
5
102
שלום רב
האם ראשי הקבלן למסור דירה כשיש מערכת גילוי אש גלויה בכל הבית ומעל הראש יש צנרות אדומות בכל הדירה? לא נשמע לי הגיוני ואני לא מוצא חומר שקשור לכך.
השאלה שלי מתיחסת לדירה חדשה בתמ"א ודירה חדשה בפרויקט שאינו תמ"א(רגיל)
אגב הוא מבקש 5000 ש"ח על מנת לסגור את זה בכל הבית עם גבס או שנעשה בעצמנו...הגיוני לקבל דירה חדשה בצורה כזו?
לצפיה ב-'מה שקובע זה מה שבמפרט מכר'
מה שקובע זה מה שבמפרט מכר
12/09/2018 | 22:56
72
זה כלל לא משנה מה מקובל.
תתפלא אבל יש אנשים שאוהבים את זה חשוף.

לצפיה ב-'אתה בוודאי לא מכוון לכך שבדירתך הותקנו ספינקלרים וצנרת.'
אתה בוודאי לא מכוון לכך שבדירתך הותקנו ספינקלרים וצנרת.
14/09/2018 | 08:27
2
86
שכן בדירת מגורים כחלק מבניין אין כל צורך בהתקנת מערכת כיבוי מורכבת.
האם אתה מכוון לכך שהמערכת הותקנה בחנייה התת קרקעית של הבניין ?

במבנה מגורים פרטי [צמוד קרקע] אשר שטחו הפנימי אינו עולה על 500 מ"ר חובה לעמוד בתנאים הבאים : 
1. מטף 3 ק"ג – בסמוך לכניסה לבית. 
2. גלאי עשן עצמאי – יותקן בחדרים הנמצאים ברחבי הבית .
3. גלגלונים – גלגלון כיבוי ¾ המחובר ישירות אל מערכת המים ימוקם בחצר.

אתה חייב בהסבר.
לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
14/09/2018 | 09:14
1
89
בבניין גבוה עפ"י תקנות כיבוי אש יש חובה כיום להתקין ספרינקלרים גם בתוך הדירות עצמן.

לצפיה ב-'אכן, היום זו דרישת רשות הכבאות לצורך קבלת טופס 4'
אכן, היום זו דרישת רשות הכבאות לצורך קבלת טופס 4
18/09/2018 | 17:30
18
לצפיה ב-'הצמרת האדומה בד"כ רצה בתוך הנמכת הגבס של מערכת המיזוג'
הצמרת האדומה בד"כ רצה בתוך הנמכת הגבס של מערכת המיזוג
24/09/2018 | 19:31
2
כאשר רק ראשי המתזים מציצים מסגירת/הנמכת הגבס.
יש לכם הכנה או מערכת מיזוג מרכזית? האם זה ככה בכל הדירות האחרות בבנין?
לצפיה ב-'העברת דירה במתנה מיסים'
העברת דירה במתנה מיסים
13/09/2018 | 10:16
4
137
שלום
רכשתי דירה נוספת יד שניה , והצהרתי כי אמכור את הדירה בבעלותי תוך 18 חודשים , מכיוון ששוק הדיור די קפוא בתקופה האחרונה אינני מצליח למכור את הדירה ותקופת 18 החודשים עומדת להסתיים ואז יהיה עלי לשלם מס רכישה מוגדל + ריבית.
מספר שאלות:
האם ניתן להעביר את הדירה במתנה בין האחים שלי שלכול אחד יהיה שליש ככה זה לא יחשב שיש להם דירה נוספת?
אם להורי יש 2 דירות (רשומות על שניהם ביחד) האם אני יכול להעביר את הדירה שלי כמתנה לאימי בלבד ? האם זה פתור ממס מכירה? האם זה יחשב לה דירה שלישית?
לצפיה ב-'יש היבטים שלא חשבת עליהם '
יש היבטים שלא חשבת עליהם
13/09/2018 | 10:44
2
132
לפעמים בנסיון לחסוך סכומים קטנים מהמדינה עלולים להחשף לסיכונים גדולים הרבה יותר.
לקחת בחשבון לדוג' את תקופת הצינון שתחול על מקבל המתנה?
אתה מודע לכך שמכר ללא תמורה לאח אינו פטור ממיסים מאז 08/2013?
ומה לגבי האפשרות שלמקבל המתנה יקום נושה? שלא נדבר על מקרה של גרושין או פטירה לא עלינו?

לצפיה ב-'ברור'
ברור
13/09/2018 | 14:36
1
102
את הדברים שאת העלת לוקח בחשבון ויכנסו כהתניות בחוזה , מה לגבי השאלה עצמה?
לצפיה ב-'לחיים - אין דירה שלא ניתנת למכירה.'
לחיים - אין דירה שלא ניתנת למכירה.
14/09/2018 | 08:12
110
יש מוכר שמתעקש לקבל מעל מחיר השוק ולכן דירתו אינה נמכרת.

יש לי תחושה שאתה סבור שניתן לתחמן את רשות המיסים בהסכמי מתנה מפוברקים והכל כדי להמנע מתשלום מס הנובע מהתנהגותך שלך, מבלי לבחון את משמעות התוצאה לנהנים מ"המתנה" או לכל המעורבים.
לצפיה ב-'במסירת דירה "ללא תמורה" לקרובי משפחה מקרבה ראשונה משלמים'
במסירת דירה "ללא תמורה" לקרובי משפחה מקרבה ראשונה משלמים
17/09/2018 | 07:57
61
1/3 מס רכישה (וזה כמובן בהנחה שפקיד שומה לא מחליט אחרת).
ובנוסף לעלויות רישום בטאבו כדאי גם לשלם לעו"ד (מעניין שלא חייבים לערב עו"ד בתהליך מכירת דירה, מה שחייבים זה לעשות את העסקה בכתב)
לצפיה ב-'מה זה אומר פינוי בינוי '
מה זה אומר פינוי בינוי
13/09/2018 | 07:19
1
114
וואו כל המידע על פינוי בינוי באזור שונים.
חוקים וכל המידע שמגיע לנו 
לצפיה ב-'מקווה שחלק מהמידע שאתה אוסף הוא על קישורים מתפוז'
מקווה שחלק מהמידע שאתה אוסף הוא על קישורים מתפוז
13/09/2018 | 19:14
78
אשר לא נותנים לך כלום בהיבט של קידום אתרים.
לצפיה ב-'האם מקובל שמתווך מפרסם באמצעות סרטון?'
האם מקובל שמתווך מפרסם באמצעות סרטון?
11/09/2018 | 15:15
2
163
שלום לכולם,
איני רוצה לעשות פרסומת לעצמי או משהו כזה, מאד מקווה שזה גם לא נראה ככה.
אנו משרד תיווך מוכר ומנוסה בעיר חיפה, בעלי מוניטין, המלצות וכו'. לאחרונה, בשיחת שישי בערב, אמר לי אחד מבני המשפחה היותר צעירים שלנו, שבתקופה שהכל הופך דיגיטלי, אני צריך להעלות סרטון המקדם את המשרד שלנו. כמובן שאין לי מושג איך עורכים או מכינים סרטון ולשלם למישהו שיעשה את זה לא נראה לי כלכלי, אז ויתרתי על הרעיון. בן משפחתי, בניגוד אלי, הכין סרטון כזה בתוך 40 דקות.. 
השאלה היא האם מקובל לפרסם את המשרד באמצעות סרטון כזה? מצרף כאן קישור לסרטון שהוא הכין.
שאלה נוספת היא האם זה יכול להפוך כלכלי מספיק כדי שאפנה למישהו המתמחה בתחום שיכין סרטון רציני יותר? 
תודה מראש לעונים,
חג שמח ושנה טובה!
לצפיה ב-'שחקת אותה ופרסמת '
שחקת אותה ופרסמת
11/09/2018 | 15:54
122
שנה טובה.
לצפיה ב-'"איני רוצה לעשות פרסומת אבל התקשר עכשיו...."'
"איני רוצה לעשות פרסומת אבל התקשר עכשיו...."
12/09/2018 | 16:32
138
למרות שלדעתי לא הייתה לך כוונה לקבל תשובה, אנסה לעזור לך.
ראשית כל משונה שמישהו שיום ולילה משכנע אנשים שכדאי לשלם
עשרות אלפי שקלים למתווך כי יש ערך לעבודה מקצועית, בסוף
לא מוכן לשלם לבעל מקצוע שכר שיוחזר על ידי פחות מחצי לקוח
ובמקום זה מעדיף סרטון של בן משפחה. למה שלקוח שלך לא יילך ל"בן משפחה"
כדי שיימצא לו דירה?
הסרטון שלך לא עושה שום דבר שמרמז על זה שאתה איש מקצוע ששווה לתת לו
נניח 50,000 שקלים כדי שיסייע לסגור עסקת רכישת דירה.
סרטון טוב היה שם אותך בתוכו מסביר מדוע כדאי לפנות אליך, נותן איזשהו
ערך כדי שיובן שאתה מישהו שכדאי לעבור איתו. סרטון של תמונות סתמיות
במקרה הטוב לא יעשה כלום ובמקרה הרע יגרור אותך לתביעת זכויות יוצרים
של מי שצילם התמונות אם זה לא אתה או קרוב המשפחה שלך.
לא מתיימר להיות איש השיווק של השנה אבל שים לב להבדל בין הסרטון שלך
לבין סרטון שהכנתי פעם עם חבר - https://youtu.be/89_It4EQfj0
וכן, הדור הצעיר אוהב וידאו. בערוץ שלי צופים בממוצע כ- 35,000 דקות בחודש
(מקווה לעבור עוד מעט את מספר הדקות שיש בחודש ואז אוכל לומר שאין דקה
בלי צפיה). חשוב כמה קל יותר לפעול מול מישהו שלמד "להכירך" לאחר צפיה של
נניח שעה בתכנים שלך.

בהצלחה,

רימון חייט, MBA
פרקים ראשונים מהספר משכנתה יעילה בחינם - htt://bit.ly/2KbXBBm

לצפיה ב-'שמח לדעת שיש פורום נדלן'
שמח לדעת שיש פורום נדלן
11/09/2018 | 08:58
10
255

חג שמח ברצוני להעלות פה תמונות וסרטונים המתעדים את התקדמות פרוייקט שער העיר רחובות "פרי פלייס רחובות".מדובר על פרוייקט בכניסה הצפונית לעיר הכולל מגורי סטודנטים שטחי מסחר ומלונאות(עירוב שימושים)
מדובר בקבוצת רכישה כמו רוב הפרוייקטים של פרי נדלן.לא ידוע לי על נציגות של הרוכשים בקבוצת הרכישה בפרוייקט דבר חשוב בפני עצמו כדי לעמוד מקרוב על התקדמות הפרוייקט וכדי להבטיח את זכויות הרוכשים מול הקבלן.אם יש פה בפורום מי שרכש אשמח שיצור איתי קשר נשמח להתעדכן על הפרוייקט.לצערי מאז שהכריזו על תחילת העבודות לפני למעלה מ8 חודשים הנחת אבן הפינה והריסת המבנים הישנים לא התקדמו העבודות למרות הבטחות פירסומים והצהרות של החברה שהעבודות בשטח החלו.אני מעלה פה סרטון ותמונות שמתעדים שערמות החול לא מעידות על שום התקדמות.אשמח אם גם תשתפו ותפיצו בעמוד שלהם .לא מובן למה העיכוב נובע אשמח אם יש למישהו מידע בנושא.בכלל פרי נדלן זאת חברה מאוד מצליחה אבל ידועה באי עמידה בזמנים בפרוייקטים.
אשמח לתגובות בהתאם.תודה וחג שמח

לצפיה ב-'אל תסיר אחריות'
אל תסיר אחריות
11/09/2018 | 09:04
3
184
כשאתה קונה דירה ויש חוזה רכישה עם תאריך יעד
אתה יכול לדבר על אי עמידה בתאריך עם סוג של האשמה.
בחרת לא ללכת בנתיב זה אלא בקבוצת רכישה.
בקבוצת רכישה א ת ה הוא היזם ואם יש בעיות
אתה מוזמן להסתכל על שירות הלקוחות הנמצא אצלך בראי.
כשאין התחייבות חוזית לתאריך מסירה (גם גם אי התחייבות למחיר או למפרט)
אי אפשר לדבר על אי עמידה בתאריכים.
אתה ממשיך בקו זה ומבקש מאחרים לעשות את עבודתך ולהעלות
תמונות, לפנות לחברה וכו'.
ניהול חיים תוך הסרת אחריות הוא לא מפתח טוב להתקדמות בחיים.
בהצלחה,
רימון חייט, MBA
לצפיה ב-'מתקן אותך אני לא רכשתי'
מתקן אותך אני לא רכשתי
11/09/2018 | 09:16
2
145
ולא השקעתי.אגב כן הייתי כדי לקהל הצעת מחיר וגם ראיתי את החוזה.יש התחייבות למסירת מפתחות תוך שלוש שנים מתחילת העבודות.יש תחנת יציאה אחת בשלב היתר הבנייה .מעבר לזה בשטח לא ניראה שהם עומדים בזמנים בשטח.
לצפיה ב-'שמח לשמוע שאינך חלק מזה. האם גם עו"ד ראה את החוזה או רק אתה?'
שמח לשמוע שאינך חלק מזה. האם גם עו"ד ראה את החוזה או רק אתה?
11/09/2018 | 13:02
96
התחייבות למסירה במועד מסוים נוגד את
רעיון קבוצת הרכישה. איך אפשר להתחייב על תאריך מסירה
אם הקבוצה יכולה לקיים אסיפת חברים ולקבל החלטה על שינוי שמשמעותו
דחיה בתאריך?
רימון חייט, MBA
לצפיה ב-'ונקודה נוספת, על סמך מה קבעת כי פרי נדלן היא חברה מצליחה?'
ונקודה נוספת, על סמך מה קבעת כי פרי נדלן היא חברה מצליחה?
11/09/2018 | 13:13
101
ראית דוחו"ת כספיים?
ראה כאן, מה ענתה החברה כשנשאלה לגבי הצלחתה (פסקה אחרונה) - https://www.themarker.com/markerweek/1.2733291
בשבילי, מי שמכנה עצמו דוקטור אך מסרב לומר היכן למד ומה למד
(ככתוב במאמר) זה היה מספיק כדי להתרחק.

בהצלחה,
רימון חייט, MBA

לצפיה ב-'סרטון'
סרטון
11/09/2018 | 09:07
3
64
לצפיה ב-'קבוצת פרי נדל"ן - פרוייקט ה"סטודנטים" ברחובות.'
קבוצת פרי נדל"ן - פרוייקט ה"סטודנטים" ברחובות.
12/09/2018 | 14:21
2
114
על חברה זו נכתב ונחקר כאן לא מעט במהלך השנים, גם העיתונות העלתה שאלות ותהיות בתחקיריה לגבי החברה ובעליה, אני יכול לומר שהפרסומים שלה מאוד אגריסיביים, לי לא ידוע מה מצבה הפיננסי.

אני יכול לומר ש/מהפרסום בחודש שעבר [אוג' 2018] פרש ליאור ברדוגו מנכ"ל החברה מתפקידו ויצא לדבריו לדרך חדשה של יזמות, ובמקומו מונה "יצחק לקס" יו"ר עמידר לשעבר, ראה כתבה בנדון - http://www.maariv.co.il/business/realestate/Article-653772

החברה מזוהה עם לא מעט פרויקטים של עסקאות אופציה שבהם שולבו כספי משקיעים כחברי קבוצת רכישה. לדברי החברה יש לחברה מעל 2,000 יח"ד ,מבני משרדים ומסחר בתהליך תכנון ובניה ואיתנותה הפיננסית של הקבוצה תבחן עתה לאחר שכספי המשקיעים בקופתה ובשלבים הבאים יהיו הוצאות גדולות להליכי הבניה.

רקע על פרוייקט הסטודנטים ברחובות.[נכון ליולי 2017]

כלומר...אני מניח שבשלב מסויים יחלו עבודות הבניה , אבל...השאלה היא באיזה היקף תאשר הועדה המקומית עפ"י התב"ע המאושרת.

לצפיה ב-'גוש 3696 חלקות 8,9 סיכום ועדת משנה לבינוי ערים, אוק' 2017 '
גוש 3696 חלקות 8,9 סיכום ועדת משנה לבינוי ערים, אוק' 2017
12/09/2018 | 15:01
1
70
להלן דיון שהתקיים באוק' 2017 בבקשת היזם לשינוי תכנית המקור.

שם: תכנית עיצוב אדריכלי לתכנית רח/2005/ט
שטח התוכנית:  39,188.000  מ"ר
סמכות:ועדה מקומית
יחס לתכנית שינוי ל - רח/2005/ט [משנת 2012]
בעלי עניין: יזם:  אלדד פרי נדל"ן בע"מ
מתכנן:  טיטו אדריכלים
גושים וחלקות - 3696 , חלקי חלקות: 8-9
מגרשים בתכנית
1000  בשלמותו מתכנית : 2005/ט 
 1000 A  בשלמותו מתכנית : 2005/ט 
1001  בשלמותו מתכנית : 2005/ט 
1001 A  בשלמותו מתכנית : 2005/ט 
1001 B  בשלמותו מתכנית : 2005/ט
1002  בשלמותו מתכנית : 2005/ט 
1002 A  בשלמותו מתכנית : 2005/ט
1004  בשלמותו מתכנית : 2005/ט 

מטרת הדיון:  הצגת התכנית המתוקנת.
מטרות התכנית: תכנית עיצוב אדריכלי לתכנית רח/2005/ט, תכנית מעונות סטודנטים.
דברי הסבר
תכנית רח/2005/ט אושרה ב-16.05.12. התכנית הגדירה 3 מגרשי בניה ביעוד "מגרש מיוחד" לשימושים שונים של משרדים, תעשיה עירונית נקיה, מסחר, בילוי ועוד.
התכנית הגדירה במגרש מספר 1000 שהינו בשטח 15,834 מ"ר, 50,076 מ"ר זכויות בניה עיקריות, מתוכם עד 1250 מ"ר למסחר, ועוד שטחי שירות.
גובה הבניה המותר במגרש זה הינו  24 קומות מעל פני הקרקע. הוראות התכנית קובעות מגבלות והתניות שונות כתנאי לקבלת היתר הבניה. אחת ההתניות הינה הגשת תכנית עיצוב אדריכלי ופיתוח סביבתי לאישור הועדה המקומית. תכנית כזו הוגשה והינה מובאת לאישור הועדה המקומית.

הוראות התכנית רח/2005/ט מגדירות את המרכיבים אשר יש לכלול בתכנית זו, כדלקמן: (כמו כן על התכנית לכלול את המרכיבים לביצוע תשתיות עד למועד אכלוס המבנים בתחום התכנית):
1. פירוט הפיתוח של הדופן לכיוון מסילת הרכבת.
2. פירוט של חומרי גימור הבניינים.
3. פתרון ארכיטקטוני לשילוב מתקני מזוג אויר.
4. פתרון ארכיטקטוני למתקני אנרגיה סולרית.
5. פתרון ארכיטקטוני למיקום אנטנות רדיו וטלוויזיה וצלחות לוין.
6. פתרון נאות לשילוט מבחינת מיקום, תאורה, גודל, צורה, צבע וסוג הכתב.
7. פתוח המדרכה והשבילים הגובלים.
8. פתרונות לחניה, לרבות פרטי קירוי.
9. גדרות, קירות תומכים, משטחים משופעים (רמפות).
10. פתרונות למתקנים לאספקת חשמל וגז, ברכות מים ושעוני מים, חדרי מכונות מסוגים שונים במקומות פתוחים. כל חבור החשמל והתקשורת לבניינים יהיו קרקעיים. כל מערכות הצנרת לסוגיה לרבות מים קרים וחמים, ביוב, ניקוז, מרזבים וכיו"ב יהיו מוסתרים ולא ייראו. כל המתקנים של רשת המים וההשקיה יבוצעו עם פקוד אלחוטי על בסיס של מרכז הפעלה.
11. פתרונות לאגירה וסילוק אשפה לפי סעיף 25.1.1.
12. פתרונות לחלחול מי נגר לפי סעיף 25.1.2.
13. מתן התייחסות לממשק בין התכנית לבין קו הרכבת הקלה שאמור לעבור במרכז רח' הרצל.
התכנית המוגשת כוללת שתי אלטרנטיבות למגרש 1000 בלבד:
 אלטרנטיבה ראשונה
 א. 3 בניינים של מעונות סטודנטים - סה"כ 810 יח"ד. גובה הבניה המוצעת:
     22 קומות + קרקע. שטחי מסחר: ס"כ 588 מ"ר מחולק בשלושת המבנים.
ב.  מגדל משרדים: 17,108 מ"ר למשרדים, 2247 מ"ר מסחר. גובה הבניה המוצעת: 7 קומות + מסחר.
ג. בית מלון: 22 קומות + קרקע, 364 חדרים.
ד. חניה: לפי תקן של 1:80 למסחר ומשרדים - 245 מקומות חניה. תקן של 1:6 למלון - 61 מקומות חניה. תקן של 1:3 למעונות סטודנטים סה"כ 270 מקומות חניה. בנוסף 398 מקומות חניה ציבוריים - (750     0.53) ׂ
אלטרנטיבה שניה
א. 3 בניינים של מעונות סטודנטים, סה"כ 919 יח"ד. גובה הבניה המוצעת: 22 קומות + קרקע. שטחי מסחר: 743 מ"ר מחולק בשלושת הבניינים.
ב. מגדל משרדים: 17,108 מ"ר למשרדים. 2247 מ"ר מסחר.  גובה הבניה המוצעת 7 קומות + מסחר.
ג. חניה: לפי תקן של 1:80 למסחר ומשרדים - 245 מקומות חניה.
ד. תקן 1:3 למעונות סטודנטים ס"כ  270  מקומות חניה. בנוסף 398 מקומות חניה ציבוריים -  ( 750       0.53).

הערות :
ראו בדף הבא.

לצפיה ב-'המשך הדיון בועדת המשנה לבינוי ברחובות - דף 2.'
המשך הדיון בועדת המשנה לבינוי ברחובות - דף 2.
12/09/2018 | 15:15
57
בסיכום...הועדה לא קיבלה חלקים מתכנית היזם ואישרה 750 יח"ד ולא 919 יח"ד ועוד שינויים שונים שנדחו ע"י ועדת המשנה כפי שניתן לראות להלן :

הוחלט בישיבת ועדת משנה לבינוי ערים 2016001: שנערכה ב:19/01/16
לאחר קבלת פירוט מהצוות המקצועי לגבי מה נדרש בהוראות התכנית התקפה לעומת מהשהוצג בתכנית העיצוב האדריכלי, מחליטה הוועדה לאמץ את "חוות דעת מינהל הנדסה והיועצים המשפטיים לתכנית עיצוב אדריכלי לתכנית רח/2005/ט" ולדחות את תכנית העיצוב האדריכלי, מהסיבות המפורטות בחוות הדעת.

חברי הועדה : "מתן דיל", "יעל בק" והיועצת המשפטית לועדה עו"ד מיכל דגן לא משתתפים  בדיון
בסעיף זה
.

הוחלט בישיבת ועדת משנה לבינוי ערים 2017007: שנערכה ב:27/06/17
הועדה, לאחר שהוצגה בפניה תכנית הבינוי והעיצוב האדריכלית מאשרת את הפרוגרמה לעניין השימושים המוצעים כדלקמן:
 750 דירות עבור סטודנטים בשטח של כ-38 מ"ר לכל יחידה. מסחר, בית מלון ובו כ-216 חדרים, משרדים ומבנה לצרכי ציבור.
הועדה תשוב ותדון  בתכנית העיצוב האדריכלית בתוך 30 יום לאחר התיקונים ובתנאים הבאים:
1. יש להתאים את תכנית העיצוב לכלל סעיפי סעיף 19.1 "תכנית עיצוב אדריכלי  ופיתוח סביבתי".
2. יש להציג תכנית פיתוח ועיצוב אדריכלי לכל המתחם, (לכל המגרשים הכלולים
בתכנית הראשית).
3. במבני המעונות המבנים מוצגים ללא בסיס, יש להציג חלופות תכנון הכוללות שני
מגדלים בגובה עד 121+ ובסיס מגדלים בגובה 71.5+. ניתן יהיה למקם את המעונות גם בבסיס המגדלים.
4. יש להציג את אופן החיבור לכל הדרכים / שפ"פ וחיבורם עם העיר הקיימת. כולל
הפרדה מפלסית והאצ"ל הקיים, הן בתכנית והן בחתך באופן שיהיה ברור מה קיים
ומה מוצע.
5. יש להציג תכנית הצללה ורוח התומכת בהעמדת המבנים המוצעת.
6. יש להציג חישובי שטחים בהתאם לשטחים המותרים בתכנית.
7. יש להציג את תקן החניה בהתאם בהתאם לסעיף 14.1 לתכנית הראשית ופרוט מלא ע"פ תקן של 1:80 ובנוסף חניה ציבורית בהתאמה לגודלי המגרשים.
8. בדיקה תנועתית, תנאי להגשת היתר בניה יהיה אישור מקדים ע"י יועצת החניה העירונית ואגף התנועה לעניין כניסה ויציאה ותקן החניה המוצע.
9. יש להציג התייחסות לממשק בין התכנית לבין קו הרכבת הקלה שאמור לעבור ברחוב הרצל.
10. יש להציג בתכנית התנועה את החיבור לרחוב האצ"ל ע"י האצ"ל הקטן  במתכונתו הקיימת של רח' האצ"ל.
11. תוגש מפת קומפילציה הכוללת התחברות הפרוייקט לתכניות נוספות בסביבה
12. כל שלב בבניה יהווה שלמות אדריכלית ויבטיח פתרונות חניה, פריקה וטעינה  באישור מהנדס העיר או מי מטעמו.
13. יש להציג פרוט השפ"פ הפנימי והשפ"פ לאורכו של רחוב הרצל, אופן פיתוח  וחומרי הגמר המוצעים ולאשרו באגפי העיריה הרלוונטיים.
14. יש להציג את הפיתוח המוצע לדופן מסילת הרכבת.
15. יש להציג תכנית גדרות, קירות תומכים ומשטחים משופעים.
16. יש להציג את יתרון החלחול המוצע בהתאם לסעיף 25.1.1 שבתכנית הראשית
17. יש להציג מפלסים וקווי בנין בכל הקומות המוצעות, חזיתות וחתכים.
18. להקטין חתכים לקנ"מ 1:250 + קווי בנין.
19. יש להציג חזיתות לכל המבנים.
20. יש להציג חתך ואופן החיבור של האצ"ל הקטן להפרדה המפלסית לתאום מול חברת הל"ר.
21. יש להציג את כל חומרי גמר המבנים המבוקשים.
22. יש להציג פתרונות למתקנים לאספקת חשמל, גז בריכות מים ושעוני מים,  מיקום הפילרים המבוקשים וכו'...
23. יש להציג תכנית לשלביות הביצוע, הריסת מבנים קיימים והסדרי תנועה  בהתאמה לשלבי הבנייה השונים.
24. יש להציג את זיקות ההנאה בהתאם לתכנית הראשית.
25. שטח מבנה הציבור יהיה בחלקו הדרומי של המתחם בקרבת רחוב הרצל  וברחבת הכיכר העילית ולא יפחת מ-600 מ"ר.
26. יחתם הסכם בין היזם והעירייה בדבר ביצוע מטלות ציבוריות בידי היזם.
27. היטל השבחה יוטל ויגבה על-פי כל דין.
28. יש להגיש חוו"ד סביבתית לאישור איגוד ערים לאיכות הסביבה.

לצפיה ב-'לא רוצים בפורום לשמוע על פרי נדל"ן. נמאסתם עם ההצפה.'
לא רוצים בפורום לשמוע על פרי נדל"ן. נמאסתם עם ההצפה.
11/09/2018 | 21:43
104
לא נראה לי שיש כאן מישהו שמתעניין בפרויקטים שלכם.

לצפיה ב-'נציגות'
נציגות
15/09/2018 | 09:54
50
אשמח לקבל פניות מרוכשי דירות בפרוייקט.עליכם להקים נציגות מול הקבלן כדי להבטיח את זכויות הרוכשים וגם כדי לעקוב על התקדמות הפרוייקט ובמידת הצורך להפעיל לחץ.במידה ואין נציגות מה שנהוג בקבוצות רכישה זה גרוע וזה רק משרת לטובה יותר את האינטרס של הקבלן. יש לכם זכות לדרוש את רשימת הרוכשים כדי ליצור עמם קשר ומפגש לבחירת נציגות.כדאי גם להתייעץ ולמנות עו"ד לנציגות.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
רענן גל - משרד עו"ד
פורום ועד הבית
מתמודדים עם סכסוכי שכנים?
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה