לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2312523,125 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'ריביות בבנק והכנסה פנויה '
ריביות בבנק והכנסה פנויה
20/10/2019 | 19:27
149
חג שמח. אנחנו זוג בתחילת שנות הארבעים +2 . ברשותנו הון עצמי של 2 מיליון . והכנסה נטו  ממוצעת של 31000 שח . ( אני עצמאית מזה מספר שנים -7 וגם שכירה עם קביעות ובעלי שכיר ) .
ברצוננו לקנות בית  בשווי של 4.2 אבל עם עלויות נלוות מתארת שזה יסתכם בכ 4.6 לכן שקלנו להצהיר על הון עצמי מופחת בשווי של 30 אחוז ולקחת את היתר במשכנתא . שאלתי היא מהי ההכנסה הפנויה המחושבת (אין לנו הלוואות) האם יחושב 40 אחוז או 30 אחוז . האם העובדה שנצהיר על הון עצמי גדול יותר דוגמא 44 אחוז יבוא לטובתנו בריבית או שזה לא משחק תפקיד יותר, לאור הרפורמה שהיתה והריביות ישארו זהות עד ל70אחוז? 
אודה לעזרה 
לצפיה ב-'מי נחשב לבעל דירת יחיד למס רכישה'
מי נחשב לבעל דירת יחיד למס רכישה
20/10/2019 | 13:03
8
שלום
שתי שאלות
1) האם אני נחשב לבעל דירת מגורים יחידה לצורכי מס רכישה
כאשר יש לי דירת מגורים שלי ועוד 1/3 דירה בשתי דירות שונות בבניינים שונים
2) לבן שלי יש דירה משלו ועוד 1/3 דירה בירושה האם הוא נחשב כבעל דירת יחיד
לצורכי מס רכישה כאשר הוא ירצה בעתיד להחליף את הדירה שבה הוא גר

תודה

לצפיה ב-'קניית דירה בבניין ש"כלוא" בין שתי אתרי תמ"א'
קניית דירה בבניין ש"כלוא" בין שתי אתרי תמ"א
19/10/2019 | 09:39
2
31
בוקר טוב,
אני מתעניין ברכישת דירה בבניין שמשמאלו ( קצה רחוב) יש בניין שסיים תמ"א ומימינו יש בניין שהוגשה בקשה להיתר יחד עם הבניין שנמצא מאחורי ( ברחוב המקביל אלינו) ויחד עם הבניין שנמצא מאחורי הבניין מימיני ( באותו רחוב שמקביל אלינו)
מקווה שהסברתי את עצמי טוב - מצ"ב שרטוט במידה ולא :) :

בנוסף, ראיתי שרבים מבעלי הדירות בבניין שבה הדירה נמצאת, הגישו התנגדות להיתר. ( לרבות בעל הדירה שממנו אני רוצה לקנות)
הבקשה להיתר עבור התוכנית של 3 הבניינים נדחתה בטענה הזו:
"אי לכך, לסרב לבקשה מהנימוק שאינה תואמת למדיניות תכנית האב המקודמת
בשכונה אופי התכנון בשכונות אלו הוא מתחמי וחלקה זו אינה
חלק ממתחם מספר 56 בתוכנית האב, אשר כולל בתוכו מבנים בודדים."
ומאז - ינואר 18 שוכבת התוכנית בועדת ערר.

השאלה היא, האם במידה והם מקבלים היתר זה מחסל סופית את הסיכוי שלי לתמ"א ?
( יש לציין ששטח הבניין של הדירה בה אני מעוניין קטן מאוד)
לצפיה ב-'מצ"ב השרטוט '
מצ"ב השרטוט
19/10/2019 | 09:40
12
לצפיה ב-'הייתי מוותר ולו מהסיבה של לחץ זמנים'
הייתי מוותר ולו מהסיבה של לחץ זמנים
19/10/2019 | 20:40
29
עוד דקה וחצי בערך התמא תיפסק, ומי שלא יאושר עד אז כבר לא יוכל להיכלל בה.
אם כבר יש התנגדויות אז לא מן הנמנע שאיסוף החתימות יתארך עד מעבר לדד ליין, וזה מכניס אותך לחוסר ודאות משווע (במיוחד בגלל שאתה קונה להשקעה).
כבר ראיתי פרוייקטים שאיסוף החתימות נמשך שנים..

מה שכן, לא ציינת את המחיר... אם הוא אטרקטיבי מאומץד מאוד, אז אולי שווה לך לקחת את הסיכון למרות הסכנה שלא תהיה תמא
לצפיה ב-'ערבות של שוכר דירה'
ערבות של שוכר דירה
13/10/2019 | 16:34
1
66
שוכר דירה נדרש פעמים רבות להפקיד ערבות כלשהי בידי המשכיר כדי להבטיח את ביצוע חיוביו לפי הסכם השכירות. האם יש הגבלות כלשהן על הערבות?

לפני מספר שנים תוקן חוק השכירות והשאילה והוכנס בו פרק של שכירות הוגנת שנועד להגן על שוכרי דירות. הסעיף שנוגע לעניננו הוא ס' 25 י' -

"(ב) ביקש המשכיר מהשוכר ערובה, אחת או יותר, הכרוכה בהוצאה כספית לשוכר, ובכלל זה ערבות בנקאית או מזומן, לא יעלה גובהן המצטבר של הערובות על הנמוך מבין סכומים אלה:

(1) סכום דמי השכירות שהשוכר התחייב לשלם לפי חוזה השכירות למגורים, בעד שליש מתקופת השכירות;
(2) סכום השווה לפי שלושה מדמי השכירות לחודש שהשוכר התחייב לשלם לפי חוזה השכירות למגורים."

נשאלת השאלה למה הכוונה בערובה שכרוכה בהוצאה כספית לשוכר? ברור שערבות בנקאית או שיק בנקאי עונה לתנאי הזה, אך גם שיק רגיל  כרוך בהוצאה כספית לשוכר. פנקס שיקים עולה כסף. האם החוק התכוון לאסור גם על מתן שיק בטחון בסכום הגבוה מהסכומים שצויינו בסעיף?

לא מצאתי פסיקה בסוגיה ואנסה להשיב בכוחות עצמי.

חוק יש לפרש לפי מטרתו. כלל נוסף קובע שחוק יש לפרש בהגיון.

המאפיין את הערבויות שצוינו בחוק הוא שהן ניתנות למימוש מיידי. יוצא, שכוונת המחוקק היתה להגן על השוכר ממימוש מיידי של הערבות בלי שיוכל להתגונן בבית משפט.

התוצאה היא שההוצאה המוזכרת בסעיף היא העמלה שגובה הבנק או כל גורם  כלכלי אחר שמספק את הערבות.

התוצאה היא שאסור לדרוש ערבות שמשלמים עבורה עמלה, לרבות כסף מזומן, בסכומים שעולים על האמור בסעיף. שיק בטחון רגיל איננו מוגבל בסכום שהמשכיר יכול לדרוש.

לצפיה ב-'כלומר, אם בעל הדירה מתחייב לשלם את עמלת הערבות,'
כלומר, אם בעל הדירה מתחייב לשלם את עמלת הערבות,
14/10/2019 | 09:50
39
אז יוכל לדרוש ערבות על יותר מ 3 חודשים?
לצפיה ב-'בית פרטי מול פרדס '
בית פרטי מול פרדס
10/10/2019 | 14:23
6
93
שלום אשמח לדעת איך זה לגור מול פרדס ( יש כביש שמפריד), מבחינת מזיקים שנכנסים הביתה, ריסוס - ריחות ,לא בריא וכד.פריצות בישובים (האם יהיו יותר בגלל שהמקום יחסית פחות מאוכלס )והאם זה מוריד משווי הנכס או מעלה בגלל שזה מול נוף?
לצפיה ב-'בית במושב'
בית במושב
10/10/2019 | 15:35
4
88
שלום אשמח לדעת איך זה לגור מול פרדס ( יש כביש שמפריד) - תלוי... אם אוהבים קרקע ואדמה אז כיף גדול.... אם אוהבים מרפסת בקומה 23 אז פחות.

מבחינת מזיקים שנכנסים הביתה - ועוד איך... והרבה... פשוט לומדים לחיות איתם בסבבה (או שמרססים את עצמך לדעת).

ריסוס - ריחות ,לא בריא וכד - תלוי בסוג הריסוס:
ריסוסי קרקע (אירוסול, לא דרך השקייה) - בד"כ לא יפריע, או תוך זמן קצר יעלם.
"ריסוס" לפריחה\ הבשלה - בד"כ מסריח, אבל בד"כ גם לא מזיק.
ריסוס עלווה - שאלוהים יעזור לך... זה ענן של חומרים מסוכנים.

בד"כ החקלאי יודיע יום או יומיים קודם לריסוס (ואם לא, תגרום לו להודיע, כי הוא חייב). בערב הריסוס (כי זה בד"כ בערב) סגור את כל הבית, כל הדלתות וכל החלונות... ולך לישון בשקט. בד"כ עד הבוקר הריח יעלם.

.פריצות בישובים (האם יהיו יותר בגלל שהמקום יחסית פחות מאוכלס ) - תלוי בישוב. במרכז פחות סביר, בנגב ובגליל יותר סביר. כלב נובח זה אזעקה מצויינת (לפעמים יותר מדי טובה.), אבל כדאי כמובן לגדר, אזעקה, צ'קלקות וחברת שמירה. מקום פחות מאוכלס לדעתי מעלה את הסבירות לפריצה.
גרתי שנתיים במושב במרכז... אפילו לא היינו נועלים את הדלת.

והאם זה מוריד משווי הנכס או מעלה בגלל שזה מול נוף? הייתי מנחש שזה מוריד... אבל כנראה הייתי טועה.

לצפיה ב-'תודה על התשובה .האם יש למישהו מושג אם זה מעלה או מוריד?'
תודה על התשובה .האם יש למישהו מושג אם זה מעלה או מוריד?
10/10/2019 | 17:58
3
26
לצפיה ב-'מבוקש ומעלה'
מבוקש ומעלה
10/10/2019 | 18:08
2
56
מכל מיני סיבות
לצפיה ב-'תוכלי לפרט מדוע מבוקש ומעלה בבקשה '
תוכלי לפרט מדוע מבוקש ומעלה בבקשה
11/10/2019 | 20:31
1
43
והאם המידע מבוסס או שזו השערה ?
לצפיה ב-'עובדה קיימת לא השערה'
עובדה קיימת לא השערה
18/10/2019 | 14:09
24
מחיר בית במושב בשטחים פתוחים גבוה פי כמה ממקבילו בעיר הסמוכה, להוציא את ת״א או איזורים מבוקשים על הים וכדו׳.
עקומת עליית המחירים בצמודי קרקע חדה יותר מעקומת עליית המחירים בעיר.
המגמה בישראל היא בנייה לגובה גם במקומות שמיועדים לבניה כפרית. הנכסים צמודי הקרקע הקיימים בישראל עולים בטירוף והכמות הנבנית פוחתת יותר ויותר לעומת בנייה לגובה.
בשנים האחרונות ישנה נהירה של עשירים אל המושבים ואל הטבע.

לא צריך להיות נדלניסט כדי להבין את מה שעשירי המדינה מבינים:
תחשבי את מה היית מעדיפה לראות כשאת מתעוררת בבוקר ושותה נס מול זריחה וטרקטור חורש ברקע וצבעי טבע מרהיבים או נס מול מרפסת של שכנה וריח פיח?
כשילדייך חוזרים מבי״ס היית מעדיפה שיתרוצצו בכבישים בין מכוניות או מגרש משחקים הממוקם בחיק הטבע.

וזה רק על קצה המזלג.

כמובן שיש יוצאי דופן כמו איזורי ספר או שכן עבריין (גם הם גילו את נפלאות המושב כמובן)...
לצפיה ב-'תקח בחשבון שאם יהיו הפרעות, אין לך מה לעשות'
תקח בחשבון שאם יהיו הפרעות, אין לך מה לעשות
12/10/2019 | 10:25
45
בכל מני מקרים עבר, כשבנו שכונה חדשה ליד אזור חקלאי, לפעמים ליד לולים, דירים או שדות חקלאים, והיו בעיות קשות של ריח, זיהום, רעש, עשרות עובדים ערבים / תאילנדים או כל הפרעה אחרת.
ובהרבה מקרים אלו מטרדים קשים, לגור ליד לול בקיץ יכול להיות סיוט,
והדיירים פנו לבית המשפט,
הפסיקה היתה תמיד זהה, האזור החקלאי היה הרבה לפני הבניה,
מי שבנה או קנה היה צריך לבדוק ולדעת איפה הוא הולך לגור,
ובית המשפט לא הזיז ולא שינה כלום מהאזור החלקאי,
גם בניגוד למה שכתבו מקודם, החקלאים לא צריכים לעדכן אותך בשום פעילות שלהם, לא ריסוס ולא קטיף, גם זה בפסיקות של בית המשפט,
מצד שני, בפרדסים יש מעט מאד פעילות ומעט מאד הפרעות.
לצפיה ב-'מסתור כביסה בבית משותף'
מסתור כביסה בבית משותף
10/10/2019 | 12:56
4
55
יש לי בדירה מסתור כביסה,הכניסה אליו רק מתוך הדירה שלי(מחדר שרות שצמוד לחדר אמבטיה).
רציתי לדעתאיך יודעים אם המסתור מוצמד לדירה,או חלק מהרכוש המשותף,או שטח ציבורי?
בחוזה שלי עם היזם לא מוזכר הנושא הזה.איך יודעים?
האם לבטח אותו כחלק מהדירה?
תודה
לצפיה ב-'הצמדות, רכוש משותף וכו' מפורטים '
הצמדות, רכוש משותף וכו' מפורטים
10/10/2019 | 13:09
3
36
במסמכי הבית המשותף. תשריט, תקנון וצו.
לצפיה ב-'זה נמצא בעירייה?'
זה נמצא בעירייה?
10/10/2019 | 15:40
2
9
לצפיה ב-'בטאבו, אפשר גם אונליין לשלוף.'
בטאבו, אפשר גם אונליין לשלוף.
12/10/2019 | 10:13
1
6
לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
12/10/2019 | 19:22
2
לצפיה ב-'סיכויי זכיה במחיר למשתכן'
סיכויי זכיה במחיר למשתכן
07/10/2019 | 15:37
1
57
שלום,
בעיר שאני גר אין הגרלות, ולכן אני נרשם בערים אחרות (סדרה ג', לא בן המקום).

באתר של מחיר למשתכן מתוארים שלבי ההגרלה:

שלב א': הגרלת הדירות, המיועדות לבני מקום, עם עדיפות לסדרות 
מגרילים 50% מהדירות המיועדות לבני מקום מסדרות א'+ב'.

שלב ב': הגרלת שאר הדירות המיועדות לבני מקום
מגרילים לפחות 50% מהדירות שנותרו לבני מקום, ללא עדיפות לסדרות. בשלב זה משתתפים בני מקום מסדרה ג' וכן בני מקום מסדרות א'+ב' שלא זכו בשלב א.

שלב ג': הגרלת הדירות, שאינן מיועדות לבני מקום, עם עדיפות לסדרות
מגרילים 50% מהדירות שאינן מיועדות לבני מקום לכלל הזכאים מסדרות א'+ב'.

שלב ד': הגרלת שאר הדירות, שאינן מיועדות לבני מקום
מגרילים את שאר הדירות שנותרו משלבים קודמים בקרב כל הזכאים שלא זכו עד כה, ללא עדיפות לסדרות. 

אני מניח שאני אמתין בשקט לשלב ג'....

מכאן, נשאלת השאלה, מה בכלל הסיכוי שלי לזכות בדירה?
ניסיתי לחשב, אבל ניסוח שלב ב' לא מובן לי... (לפי המספרים להלן, האם מוגרלים 12 דירות (חצי מ25 מיועדות לבני מקום) או 38 (חצי מ75 הדירות הנותרות))

מתוך 100 דירות ש-50 מתוכן לבני המקום, על כמה אני מתמודד (בהנחה שיש 1000 בני מקום ו1000 לא בני מקום)?
לצפיה ב-'* שלב ד' :-\'
* שלב ד' :-\
07/10/2019 | 15:43
28
לצפיה ב-'דמי תיווך לדירה עם 2 מתווכים'
דמי תיווך לדירה עם 2 מתווכים
07/10/2019 | 07:47
5
65
שלום,
אם אני רואה דירה עם המתווך שלי ואת הדירה מראה מתווך אחר (של המוכר) למי אני משלמת דמי תיווך?
תודה.
לצפיה ב-'למתווך שחתמת לו על הסכם תיווך'
למתווך שחתמת לו על הסכם תיווך
07/10/2019 | 11:39
4
54
שיתופי פעולה בין מתווכים הם מקובלים.
במקרה שתארת יש מתווך מטעם המוכר (שככל הנראה יקבל את שכרו מהמוכר) ומתווך מטעמך שלו חתמת ולו את מחוייבת בתשלום.  
לצפיה ב-'דמי התיווך'
דמי התיווך
07/10/2019 | 13:02
3
57
תודה רבה,
האם יכול להיות שהמתווך של המוכר חתם איתו רק על בלעדיות והוא יוריד מההצעה שנותנים לו אחוז מסוים לעצמו וייתן למוכר פחות?
לצפיה ב-'מנסה להבין ולא כל כך מצליח'
מנסה להבין ולא כל כך מצליח
10/10/2019 | 18:11
2
26
את מתכוונת לסחר?
לצפיה ב-'לא חושבת'
לא חושבת
20/10/2019 | 02:43
1
6
אני מנסה להבין אם יש הבדל בפועל בכסף שהמוכר מקבל, אם אני קונה ממנו דרך 2 מתווכים (אחד שלי ואחד שלו) או רק עם המתווך שלו (במידה וההסכם שיש לו עם המתווך זה רק על בלעדיות בלי לשלם לו עמלה). כי אם אני משלמת רק למתווך שלי (של הקונה) ולמתווך של המוכר אין עמלה, אז ממה הוא מרוויח? 
לצפיה ב-'אולי כן ואולי לא'
אולי כן ואולי לא
20/10/2019 | 17:06
5
אולי המתווך של המוכר גובה רק ממנו עמלה?
אולי המתווכים גובים אחד מהשני?
נתקלתי במצבים (בעיקר אצל חרדים) שהמתווך גובה את ההפרש. זה נקרא סחר וזה אסור אבל קיים, בעיקר איפה שיש כסף שחור......
בקיצור כל האפשרויות פתוחות.
לצפיה ב-'השקעה - שכונת התקווה'
השקעה - שכונת התקווה
07/10/2019 | 10:11
1
66
שלום לחברי הפורום,
אני מעוניין בהשקעה בסכום של מליון שקל, אך לא בפריפריה הרחוקה.
ברור לי שזהו סכום לא גבוה.
ראיתי שבאזור שכונת התקווה בתל אביב ישנם נכסים בסדר גודל הזה.
אשמח לקבל אינפורמציה על האזור, כדאיות, רחובות עדיפים בשכונה... וכל דבר שיכול לעזור להניע את התהליך.
תודה
לצפיה ב-'אתה מכיר את השכונה?'
אתה מכיר את השכונה?
07/10/2019 | 12:12
67
צא לסיור של שעה שעתיים שם.

לצפיה ב-'שאלה מיסוי קנית דירה'
שאלה מיסוי קנית דירה
06/10/2019 | 11:03
2
91
שלום
יש לי 2 ילדים בוגרים שלכל אחד יש דירה משלו לי יש 2 דירות באחת גר והשניה להשכרה
אני רוצה לעבור דירה ומתברר שצריך לשלם מס רכישה של 8% במקום מדרגות מס
1) איזה חלק מהדירה השניה צריך להעביר לילדים כדי להחשב כבעל דירה אחת ולשלם
את מדרגות המס
2) האם הילדים ייחשבו כבעלי דירה שניה כך שבבוא היום אם ירצו לעבור דירה
לא יצטרכו לשלם מס של 8%

תודה

לצפיה ב-'התרגיל שלך יעלה לכם הרבה יותר מ8 אחוז מס רכישה'
התרגיל שלך יעלה לכם הרבה יותר מ8 אחוז מס רכישה
06/10/2019 | 11:28
74
אתה חושב שהמחוקק לא חשב על התרגיל הגאוני שלך ?
כולם חשבו, כמובן שאתה צריך להעביר את כל הדירה לילדים שלך, כי יש לך דירה על שמך בנוסף,
אבל
1. בהעברת דירה לילדים שלך יש מיסים, קודם כל מס רכישה, אין פטור ממיסים, יש רק הטבה,
בהעברת דירה ללא תמורה לילדים שלך ואחר כך חזרה, תצטרכו לשלם כל פעם שליש ממס הרכישה הקיים, בהתחלה שליש,
כשאתה תיקח אותה חזרה, אז תשלם עוד מס רכישה עוד שליש, כי יש לך עוד דירה , ולכן אתה תהיה חייב לשלם שני שליש מ8 אחוז משווי הדירה מס רכישה,
בנוסף יהיו מס שבח או מסי השבחה, אם חלים על הדירות האלו.
אתה מעביר לילדים דירה להשקעה אתה צריך לשלם מס, הם יחזירו לך את הדירה, צריך לשלם עוד מס.
כל העברה כזאת זה כאילו מכרת וקניתם דירה,
בנוסף תצטרך לעשות חוזים ולשלם לעורכי דין
2. אם אתה מעביר בלי תמורה את הדירה לילדים אסור להם למכור את הדירה ב4 השנים אחרי הקבלה או להחזיר אליך,
וכמובן אתה לא תוכל לקבל את הדירה חזרה.

לצפיה ב-'תכנון מס'
תכנון מס
07/10/2019 | 10:15
54
תוכל להעביר לכל ילד שליש דירה.
כך שבתום התהליך לכל אחד מכם תהיה דירה ושליש - מה שלא נחשב לשתי דירות לצרכי מס לאף אחד מכם.

לצפיה ב-'מה הקריטריון להיחשב בעל דירה יחיד'
מה הקריטריון להיחשב בעל דירה יחיד
06/10/2019 | 20:46
41
שלום
יש לי דירת מגורים אחת
שאלה
כמה אחוזים מדירה שנייה אני צריך להחזיק על מנת להיחשב עדיין לבעל דירה אחת לצורכי מס רכישה

תודה

לצפיה ב-'מה קרה כששותפים לקרקע במושע לא מסתדרים בניהם.'
מה קרה כששותפים לקרקע במושע לא מסתדרים בניהם.
06/10/2019 | 18:20
48

בית המשפט המחוזי בירושלים ת"א 15778-09-15  [תקציר חלקי]
התובעת 1 רשומה כבעלת מלוא זכויות החכירה במקרקעין אשר ברחוב אפשטיין 5 בירושלים וידועים גם כחלקה 43 בגוש 30343 ( להלן: "המקרקעין"). התובעת 1 מכרה בהתאם להסכם מיום 12.9.07, את זכויותיה במקרקעין לתובעת 2.

בהמשך להליך בוררות שהתקיים בפני הרב מאיר הייזלר ניתן פסק בורר ביום 6.7.09. נקבע במסגרתו כי התובעת 1 זכאית ל- 80.75% מהזכויות במקרקעין, הנתבע 1 ו/או הנתבע 2 זכאים ל-11% והנתבע 3 זכאי ל-8.25% מן הזכויות ( סך-הכול 100%).

פסק הבורר קיבל תוקף של פס"ד במסגרת תיק ה"פ 8420/09 וה"פ 8354/09 בבית משפט זה. בקשות רשות ערעור שהוגשו לבית-המשפט העליון, נדחו. עד למועד הגשת התביעה נמנעו הנתבעים מלרשום את זכויותיהם במקרקעין. לטובת התובעת 2 רשומה הערת אזהרה. הערת אזהרה נוספת רשומה על שמו של הנתבע 1, מיום 5.8.2007 ( כלומר עובר להליך הבוררות ולאישורו בפסק - דין). הצדדים אפוא שותפים במקרקעין בהתאם לחלקים המצוינים.

עיקרי עמדות הצדדים;
נראה כי אין מחלוקת בין הצדדים שיש מקום לפרק את השיתוף הקיים בניהם, עם זאת, הם חלוקים באשר לדרך בה יש לעשות כן;

התובעות - מבקשות בתביעתן כי הפרוק יבוצע בדרך של מינוי כונס נכסים מטעם בית משפט אשר יפעל למכירת המגרש לנותן ההצעה הגבוהה ביותר, או למרבה במחיר בכפוף למתן זכות סירוב לבעלי זכויות במקרקעין, או בכל דרך אחרת שתראה לבית המשפט ולחלק את התמורה בין התובעות לנתבעים לפי חלקו של כל אחד בקרקע. לטענתן לא ניתן לבצע חלוקה בעין. עוד הן טוענות כי אפילו היה ניתן לבצע חלוקה בעין, מכל מקום יגרום הדבר להפסד ניכר לשותפים ולכן אין ללכת בדרך זו.

הנתבעים 1-2 - טוענים מנגד כי את פירוק הזכויות יש לבצע בדרך של חלוקה בעין. לדידם פירוק בדרך זו ישמור על צביון כל אחד מהצדדים כבעל זכויות במקרקעין ובנוסף - כל פירוק שונה יגרום להם להפסד ניכר. הם מדגישים את מצוות המחוקק להעדיף את הדרך של חלוקה בעין על-פני פירוק בדרך של מכירה.

נתבע 3 - אומנם התנגד בתחילה לכך שהשיתוף יפורק בדרך של מכירה, אך לבסוף הבהיר ( ר' עמדה שצורפה להודעת התובעות מיום 4.7.16 ) כי הגיע למסקנה שאין תוחלת כלכלית לחלוקה בעין. בהתאם להודעתו, הדבר הוסבר לו ביחד עם יתר הנתבעים, על ידי אדריכל ירושלמי עמו נפגשו. הוא הבהיר בהודעתו כי חלוקה בעין תצריך שיתוף פעולה בין הצדדים, בעוד הוא שוכנע, בשים לב להתנהלות הצדדים, שהדבר אינו אפשרי. בכלל האמור, אף ציין כי הייתה כבר הסכמה של כל הצדדים שעו"ד דן אדלמן ישמש ככונס למכירה ובכל זאת הדבר לא יצא לפועל וכעת נתבעים 2-1 עומדים על התנגדות לעצם החלוקה בדרך המבוקשת. לטעמו, כל מתווה שיצריך הסכמה כלשהיא ולו מינורית ביותר בין הצדדים, יוביל למשיכת זמן של שנים. המצב הקיים, בו הנכס נותר כפיל לבן במשך שנים, פוגע בכל הצדדים ואין הגיון להשחית " ולו יום אחד נוסף". עמדתו הייתה כי כונס למכירה הוא הפתרון היחידי.

אעיר כי התביעה נדונה בערכאה זאת בשים לב לכך שהזכויות אינן רשומות ובהתחשב בשווי הזכויות .בתביעה מתואר כי בשנת 2008 פלש למרבית שטח הנכס, אדם בשם דוד סגל.
התובעות ניהלו נגדו הליך פינוי במסגרת תא"ק 4066/09 ( כבוד השופטת מ. שרביט) וביהמ"ש אכן הורה על פינוי. עם זאת, עת ביקשו התובעות להוציא את פסק הדין לפועל, הגישו הנתבע 1 ואחרים, בקשה למתן צו מניעה זמני, אשר יאסור על פינוי המקרקעין. הם טענו כי ככל שניתן להגיע להסכמה עם המחזיקים על תשלום דמי שכירות, יש לחתור לכך. הבקשה לסעד זמני נדחתה במסגרת ה.פ. 5602-03-14 (כב' השופטת ש. רנר) וחרף בר"ע שהוגשה על החלטה זו, לא שונתה התוצאה ( ר' החלטת כב' השופט צ. סגל מיום 3.3.14 ברע"א 5877-03-14).

נתבע 1 לא התייאש וביקש צו מניעה קבוע באותו התיק ( ה"פ 5602-03-14). נטען כי במסגרת הדיון שם המליץ בית המשפט ( כבוד השופט א. רון), לב"כ הצדדים לנקוט בדרך של פירוק השיתוף. התביעה עצמה באותו תיק, נמחקה בסופו של יום, בהמשך לבקשת הנתבע 1. נטען כי בעוד הנתבעים פועלים על מנת להקשות ולעכב את פיתוח המקרקעין, מנסות התובעות לקדם את העשייה במקרקעין.

מאחר ובהתאם להוראות התוכנית שחלה במקום, סומן מבנה הקיים במקרקעין להריסה ( מבנה בן חמש קומות ובשטח של כ- 5,800 מ"ר), פעלו התובעות גם להוצאת היתר הריסה לאותו מבנה. הועדה המקומית לתכנון ולבניה בירושלים, החליטה אכן להוציא היתר הריסה כאמור. הנתבע 1 הקשה אף כאן על דרכן של התובעות. הוא הגיש ערר על החלטת הועדה המקומית ( ערר ים 1-73/13). הערר נדחה בהחלטת ראש ועדת ערר לתו"ב מחוז ירושלים, גלעד הס, מיום 18.6.2013. כנגד החלטה זו, הגיש הנתבע 1 עתירה מנהלית במסגרת עת"מ 26456-09-13, אשר אף היא נדחתה על ידי כבוד השופטת נ. בן-אור, ביום 11.11.2013.

בעת הגשת תביעה זו, גם עמד ערר, בפני ועדת הערר לפיצויים והיטל השבחה במחוז ירושלים. הערר הוגש על ידי התובעות ואחרים בגין ירידת ערך של המקרקעין לפי סעיף 197 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: "חוק התו"ב"), מחמת תכנית 8000, המפקיעה חלק מהשטח. כפי שיובהר להלן, ההליכים שם התקדמו במקביל לתביעה זו, כאשר הכרעת השמאי המכריע בעניין ירידת הערך, הוגשה במסגרת התביעה דנן וסומנה ת/1.

התביעה הוגשה מאחר ושיחות שקיימו הצדדים טרם להגשתה, לא הועילו לקידום פירוק השיתוף.

וכל יתרת פסה"ד: בהפניה.

לצפיה ב-'פטור מהיטל השבחה - מתי יחול ? מאמר בנדון.'
פטור מהיטל השבחה - מתי יחול ? מאמר בנדון.
02/10/2019 | 20:44
3
59

פטור מהיטל השבחה ייבחן לאור מאפייניו של הבעלים וכן של חלקת המקור עת אושרה התוכנית משביחה

במסגרת התוספת השלישית לחוק התכנון והבנייה, התשכ"ה-1965 (להלן: "החוק"), נקבעו כללים לגביית היטל השבחה. בין היתר נקבע אימתי יהיה זכאי בעל מקרקעין לפטור מהיטל השבחה.
עיון בחוק מעלה כי המחוקק לא קבע לוח זמנים להגשת בקשה לפטור מהיטל השבחה.

לאחרונה, ועדת הערר בחנה מקרה בו הוצאה ושולמה שומת השבחה למקרקעין. לאחר זמן מה, ביקשו הנעברות (אשר קיבלו את המקרקעין האמורים ללא תמורה) לקבל פטור מהיטל השבחה.

בקשתן זו נדחתה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבניה שרונים הן מטעם פרוצדוראלי שכן נקבע שהבקשה הוגשה באיחור והן מטעם מהותי שכן נמצא שבמועד אישור התכנית המשביחה, לא היו הנעברות הבעלים של המקרקעין.
על כך הגישו הנעברות ערר לוועדת הערר המחוזית לתכנון ובנייה.

בהחלטתה, חזרה ועדת הערר על עמדת היועץ המשפטי לממשלה אשר אומצה על ידי בית המשפט העליון בבר"מ 5896/15 רוני אלבק נ' הוועדה המקומית לתכנון ולבניה רמת השרון (פורסם בנבו, 25.1.2017) ולפיה המועד להגשת בקשה לפטור מהיטל השבחה הוא 45 ימים מהמועד בו קיבל החייב את דרישת התשלום. זאת, למעט מקרים בהם הוכנו לוח שומה או שומה מוקדמת, או אז מועד דרישת התשלום ידחה למועד המימוש בפועל

יתר על כן, ועדת הערר ערכה דיון עקרוני בו שירטטה את הקווים המנחים לבחינת בקשות לפטור בנסיבות שבנדון תוך שקבעה שני עקרונות כדלקמן:
הראשון – הזכות לפטור של העוררות, כנעברות אשר קיבלו את הבעלות במקרקעין בדרך של מכר ללא תמורה, אינה קמה בזכות עצמן אלא מכח מי שהיה בעלים של המקרקעין במועד אישורה של התכנית המשביחה. משכך, ככל שבמועד אישור התכנית היתה זכאות לפטור אחד בלבד, אין בהעברה ללא תמורה כדי לייצר 'יש מאין' פטורים נוספים, כמספר הנעברים.
השני – אין בעצם חלוקת חלקת מקור למספר מגרשי בניה במסגרת תכנית משביחה כדי להקנות פטור חדש ונפרד לכל מגרש חדש שנוצר. מספר הפטורים יינתן, לכל היותר, בהתאם למספר הבעלים שהיו רשומים בחלקת המקור במועד אישור התכנית המשביחה ולא בהתאם למספר מגרשי המגורים שנוצרו במסגרת תכנית זו. זאת, בהינתן כמובן שאותם בעלים, כולם או חלקם, אינם מהווים יחידה כלכלית אחת, או אז מספר הפטורים מצטמצם עוד יותר.

ערר (מרכז) 265/17 יעל רוזנשטיין נ' הוועדה המקומית לתכנון ולבניה שרונים (פורסם בנבו, 15.7.2019).

כתיבה ועריכה: עוה"ד עתליה ניני, רויטל אפלבוים, עמיחי ויינברגר, ינור ברטנטל
2 אוקטובר 2019

לצפיה ב-'פטור מהיטל השבחה'
פטור מהיטל השבחה
05/10/2019 | 18:48
1
21
כדאי שתקרא את פס"ד העליון עיריית רחובות נ' לוסטרניק. שם נקבע כי לוסטרניק פטור מהיטל השבחה למרות שקנה קרקע חקלאית שהעיריה הפכה את יעוד הקרקע לבנייה
לצפיה ב-'פטור זמני [נדחה] מתשלום היטל השבחה - התייחסות.'
פטור זמני [נדחה] מתשלום היטל השבחה - התייחסות.
06/10/2019 | 18:09
10
טענתך "אמורפית"/תלושה...באם יש לך הערות על פסיקה שונה אחרת הסותרת את המאמר שבנדון אזי עליך להביאו כלשונו ולצטט מתוכו.

לדעתי לא התעמקת באמור בכתבה, ככלל כל אדם שמחזיק אדמה בסטטוס חקלאי או ללא יעוד ובמהלך השנים עברה הקרקע הפשרה שהעלתה את ערכה לא ישולמו כל היטל השבחה עד למכירתם לצד ג'.כלומר כל זמן שבעלי הקרקע לא מבצעים כל שינוי סטטוס ע"י הגשת תכנית משביחה ככל שתהיה או לחילופין מוכרים אותה אזי...תשלום ההיטל ידחה למועד שינוי הסטטוס.
הועדה כמובן תרצה את תשלום ההיטל מייד עם אישור התכנית המשביחה אך החוק מאפשר לדחות את התשלום ולא לבטלו.

ראה קטע מהמאמר :
בהחלטתה, חזרה ועדת הערר על עמדת היועץ המשפטי לממשלה אשר אומצה על ידי בית המשפט העליון בבר"מ 5896/15 רוני אלבק נ' הוועדה המקומית לתכנון ולבניה רמת השרון (פורסם בנבו, 25.1.2017) ולפיה המועד להגשת בקשה לפטור מהיטל השבחה הוא 45 ימים מהמועד בו קיבל החייב את דרישת התשלום. זאת, למעט מקרים בהם הוכנו לוח שומה או שומה מוקדמת, או אז מועד דרישת התשלום ידחה למועד המימוש בפועל
לצפיה ב-'פטור מהיטל השבחה'
פטור מהיטל השבחה
05/10/2019 | 18:54
17
כדאי שתקרא את פס"ד העליון בע"א עיריית רחובות נ' לוסטרניק. שם נקבע כי לוסטרניק פטור מהיטל השבחה למרות שקנה קרקע חקלאית ובתב"ע שהגיש שינתה העירייה את יעוד הקרקע מחקלאית לבניין.
לצפיה ב-'בירור היטל השבחה '
בירור היטל השבחה
04/10/2019 | 17:35
1
30
שלום רב מבקש לברר עבור אימי המבוגרת , גרה ברחוב יפתח 5 בקעה ירושלים גוש 30016 חלקה 30 בקומה 3 מתוך 3 חזית , שטח דירתה 107 מ"ר, לאימי זכויות בניית חדר בגג של 44 מ"ר.
כעת ניצבת לפני מכירה ורוצה לבדוק היטל השבחה?
עזרו לי היות והיא פנתה שוב ושוב ועירייה ולא קיבלה תשובה כנה
תודה
לצפיה ב-'שולחים בקשה מסודרת בכתב או באתר אינטרנט'
שולחים בקשה מסודרת בכתב או באתר אינטרנט
04/10/2019 | 22:09
23
זה עולה כמה אלפי שקלים, בת"א לפחות, ומקבלים שומה רשמית מהעירייה.
יש לציין שעלות השומה מתקזזת מהיטל ההשבחה בסוף אאל"ט.

לצפיה ב-'בירור היטל השבחה '
בירור היטל השבחה
04/10/2019 | 17:36
16
שלום רב מבקש לברר עבור אימי המבוגרת , גרה ברחוב יפתח 5 בקעה ירושלים גוש 30016 חלקה 30 בקומה 3 מתוך 3 חזית , שטח דירתה 107 מ"ר, לאימי זכויות בניית חדר בגג של 44 מ"ר.
כעת ניצבת לפני מכירה ורוצה לבדוק היטל השבחה?
עזרו לי היות והיא פנתה שוב ושוב ועירייה ולא קיבלה תשובה כנה
תודה
לצפיה ב-'תכנית תא 3700 תל אביב'
תכנית תא 3700 תל אביב
01/10/2019 | 12:55
5
89
ברצוני לקנות שטח קטן של כ-100 מטר, האם לדעתכם המחיר של 950000 שקל סביר?
אודה על תשובה.

לצפיה ב-'מה את מקבלת תמורת הסכום זה?'
מה את מקבלת תמורת הסכום זה?
02/10/2019 | 13:23
41
לצפיה ב-'שוויה של יחידת קרקע ממוצעת בתכנית תא/3700 - התייחסות.'
שוויה של יחידת קרקע ממוצעת בתכנית תא/3700 - התייחסות.
02/10/2019 | 13:34
3
101

דוגמה להערכת שווי בעסקה שבוצעה במרץ 2019 במכירה של 1,877 מ"ר מתוך חלקה 12 המהווה חלק מתכנית תא/3700, [מתוך אתר רשות המיסים] ניתן לראות את מחיר העסקה שדווחה לרשות המיסים לעומת הערכת שווי גבוהה יותר של רשות המיסים.

======================================================
פרטי קרקע גוש 6610 חלקה 12 [ שטח החלקה 230,980 מ"ר]
אזור: 50 - מק'-תל אביב
גו"ח: 661000012000 תאריך העסקה: 20/03/2019
ישוב: תל אביב -יפו\ שכונה: הגוש הגדול\ רחוב: יוניצ'מן
מחיר מוצהר 9,500,001 ש"ח,      מחיר מוערך 13,014,986 ש"ח 
שטח ברוטו במכירה -  1,877 מ"ר , 
שטח רשום [חלקה 12] -  230,980 מ"ר, יעוד מגורים
מכר 100 / 0 בלתי מסוימים 1,877 מ'ר מתוך הקרקע 

עפ"י מדדי שמאי רשות המיסים הוערך שווי הקרקע :
מחיר ממוצע - 6,934 ש"ח למ"ר.

ואילו עפ"י המחיר שדווח לרשות המיסים , המחיר הממוצע הוא 5,061 ש"ח למ"ר.

מכל האמור ניתן להעריך ששוי הקרקע עפ"י הגישה המחמירה [עמדת רשות המיסים] הוא כ- 693,400 ש"ח ומכאן שהמחיר שהוצע לך גבוה בכמעט 300 אלף ש"ח מהמחיר הממוצע באיזור [לדעתי ניתן למצוא עדיין קרקעות במחיר נוח יותר וללא ספסרות.]  

===============================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914
לצפיה ב-'עוד משהו חשוב...על זכות הקניין בכל מתחמי תכנית 3700.'
עוד משהו חשוב...על זכות הקניין בכל מתחמי תכנית 3700.
02/10/2019 | 14:36
2
65

תכנית תא'3700 חולקה ל- 5 מתחמי תכנון מפורט עצמאיים שיקודמו ויאושרו בנפרד 
כשאתה קונה יח"ד קרקע במושע אתה צריך לברר היכן מצויות זכויות המגרש החדש, יתכן שתקבל הקצאת זכויות בתכנית האיחוד וחלוקה ביעוד תעסוקה ולא למגורים, או כשצ"פ , היות הרוכש לא מאוגד יחשוף אותו בעתיד לשותפים שלא בחר ואולי אף עם אינטרסים מנוגדים מה שעלול להביא להליך של פירוק שיתוף.

רישום הרוכש בטאבו לא ישנה את העובדה שהטבלאות פורסמו ע"ש בעלי הזכות [המוכרים או חליפהם] ביום פרסום טבלאות החלוקה והזכויות חולקו כפי שחולקו ע"י שמאי התכנית ללא אפשרות תיקון.

כאמור...טבלאות האיחוד והחלוקה מאפשרות לכל בעל קרקע לדעת מה יהיה יעוד הקרקע בחלקה שבבעלותו ומה זמינותה, עם מי הוא חולק אותה , לא כל בעל קרקע יקבל זכות למגורים ויש בעלי זכות במקרקעין שיקבלו זכויות לפי אותו שווי יחסי, אבל ביעודים שונים\ כלומר...חשוב לדעת לפני רכישת הקרקע מהו היעוד המובטח בתכנית האיחוד וחלוקה.

תמיד צריך לשאול...מדוע הקרקע נמכרת לפני הדקה ה-90, ומה ידוע למוכר שלא ידוע לקונה.

המוכר אמור לשלם בין היתר היטל השבחה, ומס שבח האם סעיף זה מופיע בהסכם המכר באחריותו ?

האם ברור מהסכם המכר שמדובר על מכירת יחידת שטח נטו [כלומר לאחר הפקעה לצרכי ציבור ?] 

ראה לדוגמה באתר מנהל התכנון את כל האמור לגבי מתחם 5 בתכנית - http://mavat.moin.gov.il/MavatPS/Forms/SV4.aspx?ti...

לצפיה ב-'מקדם שמאי בהקצעת יח"ד עפ"י תכנית תא/3700'
מקדם שמאי בהקצעת יח"ד עפ"י תכנית תא/3700
02/10/2019 | 20:28
1
49
מקדמי תכנית תא/3700 מתייחסים למפתח של 5 יח"ד לדונם ברוטו [לפני הפקעה] מכאן ש - 200 מ"ר יקנו בעתיד יח"ד אחת [לפי מפתח של 120 מ"ר שטח עיקרי]. 

מבחינה של דו"ח שמאי מכריע [רינת וויס רביב] מנוב' 2018 נקבע כך..."אני מעריכה כי שווי קרקע ליח"ד במצב החדש הינו - 000,000 ,1.₪

כלומר...רכישת 100 מ"ר ברוטו מקנים כמחצית מיח"ד "רעיונית" על כל המשתמע מכך.

היטל השבחה על יח"ד מגיע ל - 334,500 ש"ח.

מכאן שמכירת 100 מ"ר במחיר הקרוב למיליון שקל הוא מחיר מופקע לכל הדעות [גם עם נמכרו כבר שטחי קרקע במחיר זה או אף גבוה יותר] וזה בלי להכנס לסוגית התשלום של היטל השבחה כפי שפרטתי להלן.

===================================================================
פרל דוד
לצפיה ב-'תודה !!!'
תודה !!!
04/10/2019 | 00:47
24
תודה לעונים. כנראה שצריך להעזר באנשי מקצוע, ברכישה מהסוג הנ"ל
מודה לכולכם.

לצפיה ב-'חשבתם לקנות דירה להשקעה? ממליצה לכם לקרוא את זה קודם'
חשבתם לקנות דירה להשקעה? ממליצה לכם לקרוא את זה קודם
03/10/2019 | 18:35
1
105
שלום לכם,
שוק ההון המטלטל מביא הרבה אנשים בתקופה האחרונה לחשוב יותר ויותר על רכישת דירה להשקעה. שוק הנדל"ן הוכיח יציבות לאורך תקופה ארוכה והוא מושך אליו בחזרה יותר ויותר משקיעים.
הבעיה היא שרוב האנשים לא יודעים איך לבצע השקעה כזו בצורה נכונה, והם עלולים להפסיד..
ממליצה לכם לקרוא את המאמר הזה: http://bit.ly/מאמר_נדלן, שיתן לכם נקודת פתיחה מעולה כהתחלה.
בהצלחה!
מיטל נתיב
מלווה משפחות לצמיחה פיננסית
http://bit.ly/לצמוח_פיננסית
לצפיה ב-'קרקעות בראש העין'
קרקעות בראש העין
03/10/2019 | 16:24
1
51
האם מישהו מכיר את פרוייקט הקרקעות טופ 10 בראש העין? דעות בעד ונגד?
מתעניינים.  תודה רבה רבה
לצפיה ב-'אין פה "פרוייקט"'
אין פה "פרוייקט"
03/10/2019 | 17:19
51
יש אדמה שאינה זמינה לבניה שמוכרים לך במחיר מפולפל.

לצפיה ב-'מחיר למשתכן'
מחיר למשתכן
01/10/2019 | 13:09
41
היי.
ההגרלה הראשונה שלי..
אני מתכנן להירשם להגרלה (רק באזור המרכז כרגע) ומנסה להבין איך אפשר לבדוק האם באמת מחיר למשתכן משתלם? אשמח להסבר או הפניה רלוונטית. ממש הולך לאיבוד במידע ולא יודע מאיפה להתחיל. האם ניתן להעריך מה יהיה מחיר הדירה הסופי? בהגרלה הקרובה יש דירות ברמלה, האם למישהו יש מידע לגבי כדאיות רכישה באזור.. וכמובן, מבין שזו הגרלה אבל רוצה להבין יותר 
לצפיה ב-'האם זוכי פרוייקט מחיר למשתכן שהיזם עדיין לא ביקש היתר'
האם זוכי פרוייקט מחיר למשתכן שהיזם עדיין לא ביקש היתר
30/09/2019 | 21:04
1
54
הם למעשה בשלב הזה (שעדיין אין היתר לבנות את כל כמות הדירות שכל זוכה זכה באחת מהן) נחשבים כ"שותפים במושע" בקרקע עצמה ? זוכי מחיר למשתכן בפרוייקט שנמצא בשלב כזה (שעדיין לא הוגשה בקשה להיתר על ידי היזם) מהווים למעשה קבוצת רכישה או שהם מהווים כשותפים במושע בקרקע של מינהל מקרקעי ישראל ?
לצפיה ב-'ממש לא, אין לך בעלות בקרקע עדיין.'
ממש לא, אין לך בעלות בקרקע עדיין.
01/10/2019 | 09:35
19

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

נדלניר - השקעות נדל
נדלניר
פורום גירושין
פורום גירושין
זוהר רוזנפלד- אדריכלות ועיצוב
זוהר רוזנפלד- אדריכלות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה