לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2231422,314 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'איפה היעד המועדף היום לקניית דירה להשקעה?'
איפה היעד המועדף היום לקניית דירה להשקעה?
20/06/2018 | 01:02
1
לצפיה ב-'העברת דירת ירושב במתנה ומכירת הדירה'
העברת דירת ירושב במתנה ומכירת הדירה
20/06/2018 | 00:32
2
האם תהיה פטור ממס שבח ?
אציין כי קיימת דירה בבעלותי.
וזוהי דירה שעברה לי במתנה לאחר סילוק שביצעתי מהצוואה.
תודה לעונים.
לצפיה ב-'רכישת דירת 3 חדרים במרכז - המלצות מהמומחים'
רכישת דירת 3 חדרים במרכז - המלצות מהמומחים
19/06/2018 | 16:56
12
גרושה טריה עם מיליון שקל. בני לומד וילמד בבית ספר ברמת השרון עוד מספר שנים ויש לבית ספר הסעות מכל אזור המרכז. בהנחה שיכולתי הכלכלית תאפשר תשלום משכנתה/שכר דירה של כ -3000 ש"ח לדירת 3 חדרים.
היכן הייתם רוכשים דירה במצבי? ראש העין? 1.35-1.5 פלוס מינוס
כפר סבא ? 1.4-1.7. פתח תקוה?
מקומות אחרים?
כל הצעה אחרת תתקבל בברכה לרבות דירה להשקעה.

הגרושה הטריה

לצפיה ב-'בלעדיות-שאלה למתווכים'
בלעדיות-שאלה למתווכים
18/06/2018 | 12:35
4
59
אני מתווכת ובעל הדירה לא יידע אותי שהוא מסר את הדירה לבלעדיות למתווכת אחרת. בתקופת הבלעדיות שלה הראתי ללקוח שלי את הדירה והוא החליט לקנות אותה. כמו כן הוא חתום לי על הטופס תיווך.

האם אני אמורה לקבל את דמי התווך מהלקוח שלי?
לצפיה ב-'להסכם התיווך שלך עם הקונה'
להסכם התיווך שלך עם הקונה
18/06/2018 | 14:28
3
48
אין קשר לבלעדיות שחתם המוכר עם המתווך מטעמו.
המוכר ישלם דמי תיווך למתווך בעל הבלעדיות והקונה ישלם לך דמי תיווך.
לצפיה ב-'אבל מותר לי להביא לקוחות בזמן שהדירה בבלעדיות?'
אבל מותר לי להביא לקוחות בזמן שהדירה בבלעדיות?
18/06/2018 | 15:06
2
44
?
לצפיה ב-'את עובדת מול המתווך של המוכרים?'
את עובדת מול המתווך של המוכרים?
19/06/2018 | 09:51
1
24
או שאת מנסה לעקוף אותה?
נראה לי לא חכם עבורך לעקוף את המתווך אם את רוצה להשאר יותר מיום יומיים בשוק.
לצפיה ב-'לא הבנת. הבאתי לקוח בתקופת הבלעדיות והוא רוצה לקנות את הדירה'
לא הבנת. הבאתי לקוח בתקופת הבלעדיות והוא רוצה לקנות את הדירה
19/06/2018 | 12:14
17
בו בזמן שיש מתווכת בבלעדיות. לא ידעתי מכך. האם מגיע לי דמי תיווך מהלקוח שלי למרות שלא תיאמתי עם המתווכת שבבלעדיות?
לצפיה ב-' הערב: אירוח בנושא טיפוח עור הפנים בגיל השלישי '
הערב: אירוח בנושא טיפוח עור הפנים בגיל השלישי
19/06/2018 | 11:12
1

<font> </font>הערב: ד"ר רון יניב, רופא עור, מייעץ לכם לגבי טיפוח עור הפנים!
כתמים, קמטים, נפילת העור, הזרקת בוטוקס, מיצוק העור, כל אלו ועוד הן בעיות המטרידות את הגיל השלישי.
לוחצים על שרשור האירוח וכותבים את השאלה שלכם 
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
17/06/2018 | 16:17
2
72
חושב על קניית דירה להשקעה. 
ברשותי דירה אחת , אז הדירה השנייה תהיה כמובן ממוסה מס רכישה.
יש לי תקציב 1.8 , ומחפש באזור המרכז ( נניח נס ציונה זה הכי דרומה שאני מוכן להגיע, והרצליה בצפון ) . 
מה ההמלצה? לקנות דירה אחת בסביבות 1.3-1.4 בלי משכנתא ? או 2 דירות סביב 1.1 והיתר משכנתא? 
חשוב לציין שאני מנסה להמנע ממשכנתא, אז אני פחות מעדיף את הרעיון של משכנתא , אלא אם כן אוכל למצוא 2 דירות ממש זולות שאולי יעברו פינוי בינוי ב 7-10 שנים הבאות ולאחר מכן למכור אחת ולחסל את המשכנתא במהירות האפשרית. 

תודה 
לצפיה ב-'ככל שציפיות התשואה שלך שואפות למעל 3.5%'
ככל שציפיות התשואה שלך שואפות למעל 3.5%
18/06/2018 | 14:40
1
45
נראה לי שכדאי לבחון פיצול לשתי דירות.
יש לך כבר אינפורמציה לגבי דמי השכירות שתוכל לגבות על דירה בשווי 1.4 באיזורים הרלוונטים עבורך?
לצפיה ב-'שלא יובן לא נכון'
שלא יובן לא נכון
19/06/2018 | 09:50
24
הכוונה לפיצול ההשקעה לרכישת שתי דירות ולא חס וחלילה להמלצה לפיצול דירה לשתי דירות בניגוד לדין. המלצה כזו לא תשמעו ממני.
לצפיה ב-'העברת דירה במתנה'
העברת דירה במתנה
18/06/2018 | 11:04
1
33
מה הפרוצדורה להעברת דירה במתנה מהורה לבן?
האם יש מיסים או תשלומים אחרים?
לצפיה ב-'מכר ללא תמורה בין יחיד לקרובו '
מכר ללא תמורה בין יחיד לקרובו
18/06/2018 | 14:34
33
בגדול זוהי פרוצדורה המתבצעת באמצעות תצהירים, דיווח לרשויות המס ורישום במרשם הרלוונטי.  ככל שהעסקה היא ללא תמורה מהורה לבן ניתן לקבל פטור ממס שבח כאשר הבן ישלם רק 1/3 ממס הרכישה שהיה משלם לו היה רוכש את הדירה בכסף, בהתאם למדרגות מס רכישה.

על מנת להמנע מתאונות מס ומתסבוכות כדאי מאוד לבצע את המהלך באמצעות עו"ד.
לצפיה ב-'הנבואה ניתנה לשוטים -הקרקע מופשרת'
הנבואה ניתנה לשוטים -הקרקע מופשרת
18/06/2018 | 11:13
40
כבר ב2016 הקרקע הופשרה והיום ב2018 הקרקע נמצאת בשלבי פיתוח וחלוקה למגרשים הסתיימה בחלקה 228 ולקראת סיום בחלקה 10
ומשווקת היום ב 600 אלף כלומר מי שקנה לני 3 שנים עשה 100 אחוז על הכסף-- אז עדיף שלא לשמוע לעצות אחיטופל באינטרנט ממתיימרים להיות נביאים
לצפיה ב-'דירה מעל מרכז מסחרי '
דירה מעל מרכז מסחרי
17/06/2018 | 22:35
1
46
שלום, ראינו דירה קומה ראשונה מקבלן שנבנית מעל מרכז מסחרי. הבעיה היא שחדר האשפה של המסחר נמצא מתחת למטבח שלנו, השאלה אם זה משהו שנראה לכם מטרד? יש גובה של 6 מטרים
תודה
לצפיה ב-'אחד מ-המטרדים'
אחד מ-המטרדים
18/06/2018 | 10:03
34
מעבר ללכלוך ולריח, כל בוקר בין 5 ל-6 תתעוררו לרעש מחריש אוזניים של פינוי האשפה וצעקות הפועלים, לא משנה היכן חדר השינה ממוקם בבית.
לצפיה ב-'השכרת דירה לשותפים'
השכרת דירה לשותפים
16/06/2018 | 05:48
4
79
היי ברצוני להשכיר דירה שברשותי לשותפים ויש לי מספר שאלות (בבעלותי דירה אחת בלבד)
1. האם חוקית מותר לי לעשות חוזה עם כל שותף לחוד? "השכרת חדר בדירת שותפים"
2. במידה ואני משלם על חשבונות המים והחשמל, האם אני יכול לרשום בחוזה שהתשלום הוא לצורך העניין 5,000 ש"ח + 800 ש"ח חשבונות, כך שחוקית אני לא אצטרך לשלם מס על כל שקל מעל הפטור? (5,030 ש"ח נכון ל2018)

תודה

לצפיה ב-'למה לך לעשות חוזה עם כל אחד בניפרד? תעשה מול אחד, ושהם'
למה לך לעשות חוזה עם כל אחד בניפרד? תעשה מול אחד, ושהם
16/06/2018 | 10:18
3
69
יסתדרו בינהם
וכן, בחוזה אתה יכול לכתוב כרצונך
לצפיה ב-'אתה לא נורמלי'
אתה לא נורמלי
16/06/2018 | 16:56
2
75
מציע לו להכניס דייר ללא חוזה? מה זה שיסתדרו ביניהם?

הדרך היחידה זה להחתים את שניהם על אותו חוזה בשלושה עותקים (אחד למשכיר ואחד לכל אחד מהשוכרים) ולהוסיף את הניסוח שהם מחוייבים יחד וכל אחד לחוד לכל תנאי החוזה. בצורה הזו אין שום ויכוח מי אחראי לנזקים לדירה- שניהם אחראים על כל בורג וברז בדירה בכל מחיר ובכל מצב. גם אם אחד מהם היה בחופשה ובאותו זמן השני הרס חלק בדירה- שניהם אחראים. במצב הזה- שיסתדרו.
לצפיה ב-'ביחד ולחוד'
ביחד ולחוד
18/06/2018 | 09:21
1
44
אין בעיה לחתום עם כל שוכר בנפרד. ככה במקרה ושותף אחד יוצא - אפשר להכניס מישהו נוסף בלי החתמה של השני. 
בכל מקרה הכי חשוב שבכל חוזה יהיה רשום שהם ערבים ביחד ולחוד וכך כל אחד אחראי על הנזק של השני. בכל מקרה תמיד לקחת ביטחונות ראויים. ממליץ בחום על השירות של iagree להחתמת החוזים וקבלת בטחונות אמיתיים עבור כל שוכר 
לצפיה ב-'לא רק הפרסומת זועקת'
לא רק הפרסומת זועקת
18/06/2018 | 09:46
28
מההודעה שלך, אלא גם חוסר נסיון משווע ואולי אף הטעיה מכוונת.
אם הוא עושה חוזה אחד עם כל אחד בנפרד, ברגע ששותף אחד יוצא זו אחריות בעל הדירה לחפש מחליף. מה אם השותף שנשאר מחליט להבריח כל שוכר פוטנציאלי שמגיע ע"י טינוף הדירה?
אתה תקוע עם חדר לא מושכר והוא בינתיים גר לבד בחצי מחיר.
עושים חוזה אחד לכולם, ומכאן זו אחריותם למצוא מחליפים או ששניהם עוזבים יחד.
חסוך עצות מטופשות משאר הקוראים, ולחבר'ה בiagree-חפשו עובדים חכמים יותר מהליצן שהגיב מעלי.

לצפיה ב-'שיפוי'
שיפוי
17/06/2018 | 10:45
2
52
שלום,
כאשר עושים עסקת קומבינציה, על מי מוטלת האחריות לשלם את השיפוי(במידה ויתבעו), האם על בעל המגרש או הקבלן? האם כדאי  לבעל המגרש לעשות חוזה שבו הקבלן שהוא יהיה האחראי לשיפוי?
בברכה
לצפיה ב-'נראה לי שכדאי לקחת עו"ד עם נסיון בתחום.'
נראה לי שכדאי לקחת עו"ד עם נסיון בתחום.
17/06/2018 | 11:42
16
לצפיה ב-'מרכיב השיפוי בהסכם קומבינציה - התייחסות.'
מרכיב השיפוי בהסכם קומבינציה - התייחסות.
17/06/2018 | 15:12
35
אני תקווה שאינך בעלת קרקע שחתמה על הסכם קומבינציה [מורכב ומסובך] עם או ללא עו"ד מטעמך ועכשיו לאחר החתימה מבקשת לבחון נקודות מרכזיות או לחלופין חסרונם בהסכם הקומבינציה.

עכשיו לעניין שאלתך...להלן התייחסותי.
הסכם קומבינציה הינו הסכם מהמורכבים ביותר שיש בסכמי העברת/מכירת מקרקעין, כיוון שלאחר חתימת ההסכם הופכים בעל הקרקע והקבלן/יזם שמנגד למעין שותפים [עפ"י האחוזים שסוכמו] הקשורים בקשר עבות של הסכמים מחייבים בתמורה להעברת זכויות מסויימות בקרקע ליזם, כשהיזם מתחייב לתת שירותי בניה בעבור 100 אחוז מזכויות הבניה במאושרים,עפ"י מפרט שסוכם ולו"ז מפורט.

הסכם קומבינציה מנימליסטי/חסר פרטים מחייבים יכול לגרום נזקים בלתי הפיכים לבעלי הקרקע, ההסכם אמור לסייע בהבהרת מצב היחסים המשפטיים עם היזם.
ההסכם בין הצדדים מסתיים עם קבלת אישור הגמר וה"מפתחות" [סיום בניית הבנין המדובר ,הפיתוח, אישור איכלוס] מהרשות המקומית לתכנון ורישוי ורישום תת החלקות [הדירות] ע"ש הצדדים כמסוכם, כשהיזם ממשיך להיות אחראי על התיקונים כמפורט בחוק המכר.
בכל מצב אחר בו היזם אינו עומד בסעיפי ההסכם ,אמור ההסכם להתבטל כשהקרקע מוחזרת בשלמותה לבעליה ללא רישום הערות אזהרה של צד ג' זה או אחר.

בהמשך מובא קטע רלוונטי ממחוייבות היזם כלפי בעלי הקרקע ומצורפת דוגמה של הסכם קומבינציה.

קטע מתוך "הסכם קומבינציה" הנוגע לאחריות ושיפוי.
אחריות ושיפוי
13.1   הבעלים לא ישא באחריות כלשהי לנזקים כלשהם בין נזקי גוף ובין נזקי רכוש שייגרמו לקבלן ו/או לעובדיו ו/או למועסקיו ו/או על - ידם לצד ג' כלשהו במהלך העבודה ו/או במקרקעין ו/או באתר הבניה ו/או בסמוך לו ו/או בכל מקום ו/או זמן אחר כלשהו.
13.2   על הקבלן לשמור בקפדנות על הוראות כל דין לרבות חוק התכנון והבניה ותקנותיו החל על ביצוע העבודות והקבלן משחרר בזאת את הבעלים מכל תביעה שתוגש נגדו בגין כל הפרת הוראה כזו שנעשתה ע"י הקבלן ו/או ע"י מי מעובדיו או ממועסקיו.
13.3   הקבלן מתחייב לשאת בעצמו ולשלם כל קנס שיוטל עליו בגין הפרת כל הוראות חוק ולפצות ו/או לשפות את הבעלים בכל מקרה שהקנס יוטל מסיבה כלשהי עליו והבעלים יהיה זכאי לקזז כל סכום הקנס שיוטל מכל סכום אם יגיע לקבלן.
13.4   הקבלן מצהיר כי הוא מכיר את חוק ארגון הפיקוח על העבודה תשי"ד - 1954 על תקנותיו ופקודת הבטיחות בעבודה (נוסח חדש) ותקנותיה וכי הוא מקבל על עצמו לנהוג לפיהן ונוטל על עצמו את האחריות לכל תביעה שתוגש נגדו או נגד הבעלים עקב עבירה כלשהי על ההוראות הנ"ל לצורך ביצוע העבודה הנדונה. בחוזה זה, רואה את עצמו הקבלן בלבד כ"מבצע הבניה" וכ-"מנהל העבודה" ונוטל על עצמו את כל החובות המוטלים על מבצע הבניה ומנהל העבודה לפי החיקוקים הנ"ל והוא מתחייב לפצות ולשפות את הבעלים על כל תביעה ו/או נזק שייגרם בגין האמור לעיל. תשלום שהקבלן חייב בתשלומו עפ"י סעיף זה, ישולם לא יאוחר מ__________ ימים מדרישתו ע"י הבעלים.
13.5   הקבלן מתחייב בזה לשלם בעצמו ועל חשבונו למוסד לביטוח לאומי את כל דמי הביטוח שהוא חייב בהם עפ"י חוק הביטוח הלאומי, תשי"ד - 1954 עבורו ועבור כל הפועלים המועסקים ו/או יועסקו על ידו בביצוע העבודה לפי חוזה זה ובמשך כל תקופת העבודה הנדונה.
13.6   הקבלן מצהיר כי הוא בלבד הינו המעביד של הפועלים הנ"ל והוא לבד נושא באחריות ובכל החובות המוטלים על המעביד עפ"י חוק הביטוח הלאומי או עפ"י כל חוק אחר.
13.7   להסיר ספק, מוסכם כי הקבלן ייחשב כמחזיק במקרקעין מיום קבלת היתר הבניה או היתר חפירה - המוקדם מבין השניים.

==========================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914
לצפיה ב-'שאלה למומחים שפה'
שאלה למומחים שפה
14/06/2018 | 20:41
2
92
שלום לכולם :)

1)מה זה אומר אם משהו מוכר בית  ורשום שהחכירה נגמרת ב2035
כמה עולה להעריך אותה? האם ניתן להעריך תמיד ?
2)מה החסירון והסיכון של כזה בית שהתקופה עומדת להיגמר..
בטח זה אומר שהבית ישן...
3)האם יש מכרים בישראל שמוצאים אנשים מהבית שלהם בתקופה שהחכירה נגמרת קיים?
4)אם בנאדם קונה בית איפה בדיוק רשום מתיי סיום החכירה של הבית ?

תודה רבה!
לצפיה ב-'תלמד יוונית'
תלמד יוונית
16/06/2018 | 21:45
24
לצפיה ב-'חכירה לדורות'
חכירה לדורות
17/06/2018 | 09:18
48
הסכם שכירות במקרקעין לתקופה ארוכה מ-25 שנים מכונה "חכירה לדורות".

על מנת לענות על חלק משאלותיך יש לבדוק מי הם בעלי הנכס (אין דין המדינה באחת מזרועותיה כמחכיר לבין גורמים פרטים או כנסיות)  היכן רשומה החכירה, האם היא מהוונת ועוד.

כדאי לפנות לייעוץ פרטני.

לצפיה ב-'פטור ממס שבח'
פטור ממס שבח
17/06/2018 | 01:10
1
41
אני מבין שבד"כ העניין דורש לקח רו"ח.
אבל בכל זאת שואל כדי לקבל מושג כללי:

הייתי בבעלות עם אחותי על דירה (50-50). 
מכרתי לה החודש את החצי שלי ברווח (עם תמורה בין בני משפחה) תוך שרכשתי דירה חדשה עבורי במסגרת שיפור דיור.

1) האם במכירה לאחותי השתמשתי בפטור מס שבח (או שיש חריג לגבי מכירה בין קרובים)? האם עלי לחכות 18 חודש כדי להיות זכאי לפטור שבח על הדירה החדשה שלי?
2) אם בעתיד אחזיק שתי דירות בבעלותי ואמכור אחת מהן.
האם אהיה זכאי לפטור מס שבח כלשהו? או שמי שבבעלותו שתי דירות בכל מקרה לא זכאי לפטור מס שבח.
*בהנחה שאני לא רוצה למכור את שתיהן ביחד כדי לקנות חדשה.
*בהנחה שאני רוצה למכור את שתיהן יחד כדי לקנות חדשה - אני מבין שיש פטור חד פעמי לחיים.
מודה לעונים
לצפיה ב-'האם אינך יודע על מה הצהרת בדיווח למס שבח על המכירה לאחותך?'
האם אינך יודע על מה הצהרת בדיווח למס שבח על המכירה לאחותך?
17/06/2018 | 09:00
36
סליחה אבל לא מבינה מאיפה מגיעה שאלה כמו "האם השתמשתי בפטור ממס שבח"? כדי להשתמש בפטור צריך לבקש אותו....
האם אינך מיוצג ע"י עו"ד? האם ביצעת את הדיווח עצמאית?

אגב, האם הדירה נשוא העסקה עם אחותך הועברה אליכם בירושה? אם זה המצב, יתכן שיש פטור ספציפי שהיה עדיף להשתמש בו.

בקיצור, כדאי, ראוי ורצוי לקבל ייעוץ פרטני.
לצפיה ב-'שאלה על רכישת דירה'
שאלה על רכישת דירה
15/06/2018 | 06:56
2
89
שלום,

יכול להיות מצב שבו אני חותם על הסכם מכר לקניית דירה מזוג בתאריך X והם ישארו בדירה עד X פלוס 6 חודשים (עד המעבר המשוער לדירה החדשה שלהם). ובזמן הזה אסיים לשלם להם על הדירה, אבל אני לא יכול לבקש מהם שכר דירה על השהות שלהם בדירה?

אם אני חותם על הסכם מכר, והדירה עוברת אלי בהערת אזהרה בטאבו, הדירה לא שלי? מה הקשר בין זה לבין זה שצריך להמתין עד גמר התשלום האחרון להעברת ההחזק בדירה?

לפי חוק, ואני לא מבין בחוק ולא בטוח שאני מקבל תשובות טובות מהעו"ד.. מתי הדירה באמת שלי? ואם היא שלי, הזוג יכול לסרב לבקשה שלי לשהות בדירה שהייתה שלו עד המעבר בעבור שכ"ד?

תודה
לצפיה ב-'קונה מרצון ומוכר מרצון יכולים להזכים על תנאי חוזה כרצונים'
קונה מרצון ומוכר מרצון יכולים להזכים על תנאי חוזה כרצונים
15/06/2018 | 14:59
54
גם כשהדירה שלך אתה יכול להתיר לאחרים לגור בה ללא שכר דירה.
לא רוצה? אל תחתום על החוזה שאלו תנאיו.
הערת אזהרה אינה הופכת את הדירה לשלך אלא קובעת כי אי אפשר למכור לאחרים.
במידה ואתה לוקח משכנתה אז גם לטובת הבנק תהיה הערת אזהרה ועדיין הדירה לא שלו.
אם אתה לא בטוח שאתה מקבל תשובות טובות מעורך הדין
אולי זהו זמן טוב להחליף למישהו שאיתו תהיה לך תקשורת טובה יותר.
בהצלחה,
רימון חייט, MBA
יועץ מימון לדיור (משכנתה) רשום בהתאחדות יועצי המשכנתאות
כותב הספר משכנתה יעילה - http://bit.ly/2wIEaIS
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-'הזכות להרשם כבעלי הדירה'
הזכות להרשם כבעלי הדירה
17/06/2018 | 08:53
33
היא לאחר תשלום מלוא התמורה.
מומלץ בחום לערוך הסכם שכירות מסודר ככל שבעלי הדירה נשארים לגור בה לאחר שהקונים העבירו את מלוא התמורה. על תנאי הסכם השכירות תסכמו בינכם.
לצפיה ב-'עזיבת דירה שכורה לפני תום החוזה'
עזיבת דירה שכורה לפני תום החוזה
14/06/2018 | 20:53
1
84

שלום רב, 
לפני כחודש שכרתי דירה בסמוך לאתר בנייה. 
כאשר שכרתי את הדירה לא פתחתי את חלונות חדר השינה ולא ראיתי כי חדר השינה פונה לאתר הבנייה , לאחר כניסתי לדירה גיליתי זאת, יש לציין שבעל הדירה לא דאג להראות לי שהדירה פונה לחדר שינה כאשר הראה לי את הדירה.(ואני לצערי הרב לא עשיתי זאת בעצמי ) 

לאחרונה התחילו הרעשים להפריע לשגרת חיי ואני מתעורר מוקדם מהרגיל.ברצוני לעזוב את דירה.
בחוזה כתוב כי על מנת לעזוב את הדירה עליי למצוא דייר חלופי
הדירה מפורסמת כשבועיים ובמהלכה כל אדם שהגיע לראות את הדירה ברח בגלל התמ"א 
בעל הדירה לא מוכן לוותר ולא מוכן לאפשר לי לצאת מהדירה בשום אופן ומחזיק בי כבן ערובה כאן

יש לציין כי אני משלם מחיר של דירה רגילה בשכונה שלא בסמוך לתמ"א (וגם זה באשמתי) 
אני פשוט מרגיש מרומה ולא רוצה להיות כאן. מרגיש  ש"עבדו עליי" בצורה הכי מכוערת שיש.
הן בכך שהסתירו ממני את חדר השינה שפונה לאתר בנייה והן בכך שאני משלם סכום מלא על דירה בסמוך לאתר בנייה 
מה עושים? 
שלום רב, 
כאשר שכרתי את הדירה לא פתחתי את חלונות חדר השינה ולא ראיתי כי חדר השינה פונה לאתר הבנייה , לאחר כניסתי לדירה גיליתי זאת, יש לציין שבעל הדירה לא דאג להראות לי שהדירה פונה לחדר שינה. ( בשם ההוגנות היה חייב להציג לי זאת) לאחרונה התחילו הרעשים להפריע לשגרת חיי ואני מתעורר מוקדם מהרגיל.ברצוני לעזוב את דירה.
פרסמתי את הדירה ולא התקשרו אליי כלל. 
 בעל הדירה לא מוכן לוותר ולא מוכן לאפשר לי לצאת מהדירה. 
מה עושים? 
שלום רב, 
כאשר שכרתי את הדירה לא פתחתי את חלונות חדר השינה ולא ראיתי כי חדר השינה פונה לאתר הבנייה , לאחר כניסתי לדירה גיליתי זאת, יש לציין שבעל הדירה לא דאג להראות לי שהדירה פונה לחדר שינה כאשר הראה לי את הדירה.(ואני לצערי הרב לא עשיתי זאת בעצמי ) 

לאחרונה התחילו הרעשים להפריע לשגרת חיי ואני מתעורר מוקדם מהרגיל.ברצוני לעזוב את דירה.
הדירה מפורסמת כשבועיים ובמהלכה כל אדם שהגיע לראות את הדירה ברח בגלל התמ"א 
בעל הדירה לא מוכן לוותר ולא מוכן לאפשר לי לצאת מהדירה בשום אופן ומחזיק בי כבן ערובה כאן

יש לציין כי אני משלם מחיר של דירה רגילה בשכונה שלא בסמוך לתמ"א (וגם זה באשמתי) 
אני פשוט מרגיש מרומה ולא רוצה להיות כאן. מרגיש  ש"עבדו עליי" בצורה הכי מכוערת שיש.
הן בכך שהסתירו ממני את חדר השינה שפונה לאתר בנייה והן בכך שאני משלם סכום מלא על דירה בסמוך לאתר בנייה 
מה עושים? 
שלום רב, 
כאשר שכרתי את הדירה לא פתחתי את חלונות חדר השינה ולא ראיתי כי חדר השינה פונה לאתר הבנייה , לאחר כניסתי לדירה גיליתי זאת, יש לציין שבעל הדירה לא דאג להראות לי שהדירה פונה לחדר שינה. ( בשם ההוגנות היה חייב להציג לי זאת) לאחרונה התחילו הרעשים להפריע לשגרת חיי ואני מתעורר מוקדם מהרגיל.ברצוני לעזוב את דירה.
פרסמתי את הדירה ולא התקשרו אליי כלל. 
 בעל הדירה לא מוכן לוותר ולא מוכן לאפשר לי לצאת מהדירה. 
מה עושים? 
לצפיה ב-'בעיה שלך, קח אחריות במקום'
בעיה שלך, קח אחריות במקום
15/06/2018 | 00:40
74
להתלונן ש"רימו אותך". בעל הדירה לא חייב להראות לך שום דבר שאינו פגם נסתר.
מי הסתיר ממך אתר בנייה??? חצוף וילדותי.
לצפיה ב-'מסקנות ועדת זנדברג להסדרת נדל"נ בישובי יו"ש.'
מסקנות ועדת זנדברג להסדרת נדל"נ בישובי יו"ש.
14/06/2018 | 16:18
25
שרת המשפטים בירכה על מסקנות ועדת זנדברג שפרסמה דו"ח המסכם את דרכי הפעולה המשפטיות להסדרתם של בתים ושכונות בשטחים. "עתירות השמאל הפכו למנוף להסדרת ההתיישבות"

ועדת זנדברג, הוועדה להסדרת ההתיישבות ביהודה ושומרון, שבראשה עמדה מי שמונתה לאחרונה לשופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, חיה זנדברג, פרסמה בשבוע החולף דוח המסכם את המתווה ודרכי הפעולה המשפטיות להסדרתם של בתים ושכונות ביהודה ושומרון.

הוועדה, שהוקמה כחלק מההסכם הקואליציוני בין  הבית היהודי והליכוד, כללה מומחים משפטיים מטעמם של שרי הביטחון, המשפטים, והחקלאות, והמלצותיה הוגשו ליועץ המשפטי לממשלה. בוועדה היו חברים, בנוסף לעו"ד זנדברג, היועץ המשפטי למשרד הביטחון לשעבר עו"ד אחז בן ארי, ד"ר חגי ויניצקי (מומחה לדיני קניין ולדין החל ביו"ש) , ראש מנהל התכנון לשעבר בינת שוורץ, עו"ד רונן פרץ ממשרד רה"מ וכן עו"ד ערן בן ארי ממשרד הביטחון ששימש כמזכיר הוועדה. כן השתתפו בדיוני הועדה כמשקיפים קבועים יועץ שר הביטחון להתיישבות קובי אלירז, יועץ משרד המשפטים להתיישבות עו"ד עמיר פישר, יועץ שר החקלאות עו"ד אבי מאיר, ועו"ד אריאל שמואל ממשרד ראש הממשלה.

הדוח פורש את הבעיות המשפטיות העיקריות בתחום הסדרת ההתיישבות, ואת הפתרונות הקיימים לגביהם. בשונה מהדוחות הקודמים, שעסקו בשאלה העקרונית כיצד על הממשלה לפעול ביחס להתיישבות הבלתי מוסדרת באזורים אלה (להרוס או להקפיא - כדרישת דו"ח ששון, או להימנע מהריסה קודם להסדרה - כקביעת דו"ח לוי). נקודת  המוצא של דו"ח זנדברג היא שהממשלה רשאית להסדיר את ההתיישבות ביהודה ושומרון, מעוניינת להסדיר אותה, ויש להעמיד לרשותה כלים משפטיים לצורך הסדרה זו.

חברי הוועדה ציינו שהפתרונות שהציעו עולים בקנה אחד עם פסיקות בג"ץ ומבהירים שנצמדו לשלושה עקרונות: ניסיון להביא להסדרת התיישבות ביו"ש שהוקמה בתמיכת המדינה, הקפדה מרבית על זכויות התושבים הפלסטינים בהתאם לכללי המשפט הבינ"ל ודבקות בחוק הקיים ביו"ש כיום.

בין היתר, הדוח מתייחס לבעיית "הקו הכחול" בהתנחלויות. חלק מהמבנים שבהם מדובר הוקמו ביישובים ותיקים על קרקעות שהוכרזו לפני 20 שנה ויותר כאדמות מדינה והוגדרו ככאלה באמצעות מה שמכונה "קו כחול", אלא שבדיקה של המינהל האזרחי בשנים האחרונות העלתה שחלק מהאדמות הללו אינן אדמות מדינה. בעקבות זאת שכונות שלמות הפכו ל"בלתי חוקיות". בדוח מומלץ להסדיר ולהכשיר מחדש את המבנים שנגרעו על ידי המינהל האזרחי. היועמ"ש, אביחי מנדלבליט, כבר הודיע לבג"ץ שהוא מאמץ דרך פעולה זו.

הדוח מתייחס גם לעשרות מאחזים שלהם אין רצף קרקעי ליישוב מוסדר. אחד הפתרונות שהציעו חברי הוועדה הוא באמצעות הכרזה על יישוב חדש, כריית מנהרות או בניית גשרים ליישובים שהוקמו על אדמות מדינה אך מוקפים באדמות פרטיות.

כמו כן, מחברי הדוח מציינים שהפקעת קרקע לצורך סלילת דרך גישה ליישוב באה בחשבון. הדוח מסתמך על דבריו של שופט ביהמ"ש העליון בדימוס סלים ג'ובראן, אשר קבע כי "תושבי האזור הישראלים... אף הם נמנים עם האוכלוסייה האזרחית באזור", וכי "המפקד הצבאי מחויב לפעול גם לרווחתם... גם באמצעות פגיעה בזכויות קניין של בעלי זכויות בחלקות". עמדה זו אומצה גם על ידי היועמ"ש.

עוד קובע הדוח כי הרחבות רבות של ישובים ביו"ש התרחקו מגרעין הישוב המקומי, ולעתים הן חרגו מתחום ה"אדמות המחוזקות כדין", וכי על פי רוב, הדבר נעשה בסיוע זרועות המדינה השונות. עוד מציין הדו"ח, כי מצב זה אינו ייחודי ליו"ש, וכי "גם בישראל מוכרים היטב המקרים של בניה בלתי חוקית שנעשתה בעידוד המדינה ולעתים על ידי המדינה עצמה, לרבות על גבי קרקע פרטית. במקום שיש טעמים אנושיים חזקים או התנהגות בלתי ראויה של המדינה הנטייה הברורה היא לפעול להסדרתם של ישובים אלה".

שרת המשפטים, איילת שקד, מסרה בתגובה: "עם כניסתנו לממשלה הצבנו את נושא הסדרת ההתיישבות ביהודה ושומרון כיעד חשוב ומרכזי. לצורך כך הקמנו את ועדת ההסדרה, שאכן מילאה את תפקידה נאמנה והעמידה לרשות הממשלה כלים משפטיים מצוינים, המאפשרים הסדרתם של אלפי מבנים ועשרות מאחזים, ישובים ושכונות".

כבר במהלך השנתיים האחרונות נעזרנו רבות בפתרונות עליהם המליצה ועדת ההסדרה, כמו גם בגישה החיובית שאפיינה את עבודתה, ובשיתוף פעולה פורה עם שר הביטחון שיפרנו לאין ערוך את תשובות המדינה לבג"ץ, הודענו שוב ושוב לבג"ץ על כוונת המדינה להסדיר את הישובים ולא להרוס אותם, והפכנו את עתירות ארגוני השמאל למנוף להסדרת ההתיישבות.

"עכשיו כשהדוח מונח לפנינו, כל שנותר הוא לבצע את המלצותיו. אני מקווה שצוות היישום שהוקם במשרד ראש הממשלה יפעל באינטנסיביות לאור המלצות הדו"ח, משום שהסדרת ההתיישבות ביהודה ושומרון היא צו השעה. כפי שמצוין בדוח, במקרים בהם הפתרונות המשפטיים לא יספיקו, זכותנו וחובתנו כממשלה להסדיר את הישובים בהיבט המדיני, כפי שהתחלנו לעשות בחוות גלעד".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס לפרסום הדוח: "חיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון הוא בראש ובראשונה אינטרס ביטחוני של מדינת ישראל. אנו פועלים באחריות וביצירתיות ובתוך מספר שבועות נציג תכנית פעולה מקיפה ושיטתית להסדרת המאחזים ביהודה ושומרון. אני מברך את חברי הצוות על פעילותם המקצועית והמסורה שללא ספק תסייע בהרחבת  מרחב התמרון של הדרג המדיני ותביא להקלה משמעותית בתנאי חייהם של התושבים באזור".

שר החקלאות, אורי אריאל, מסר בתגובה: "ועדת ההסדרה קמה כדי להביא פתרון לאלפי בתים בהתיישבות הנמצאים בסכנה בשל עתירות של גורמי שמאל קיצוני והרשות הפלסטינית המנצלים לרעה את מערכת המשפט כדי לפגוע ולחבל בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. הדוח מציב בפנינו, הממשלה, את האמת הפשוטה לפיה ניתן וצריך להסדיר את התיישבות ביו"ש לאחר 50 שנות התיישבות. אני קורא לראש הממשלה לאמץ באופן מיידי את הדוח ולשים סוף להרס ולחורבן המיותר והכואב של בתים וישובים ביהודה ושומרון שהוקמו בעידוד ובתמיכת ממשלות ישראל לדורותיהן".

לצפיה ב-'סגירת מרפסת בבנין שנבנה בשנות ה-70'
סגירת מרפסת בבנין שנבנה בשנות ה-70
14/06/2018 | 08:34
1
50
בנין נבנה בשנות ה-70. מצורף שרטוט הדירה. המרפסת שהיא למעשה חלק מהסלון נסגרה בויטרינה ותריסים כמו שנהוג בשנים הללו. הסגירה נעשתה בכל הבנין. האם במכירת הדירה המוכר צריך להוכיח שביקש לסגור את המרפסת? האם קיים עדין חוק שמצריך קבלת היתר לסגירת המרפסת? הדירה נמצאת בגבעתיים ברח' כצנלסון

תודה
לצפיה ב-'יש תיאוריה ויש מציאות'
יש תיאוריה ויש מציאות
14/06/2018 | 14:37
44
"האם במכירת הדירה המוכר צריך להוכיח שביקש לסגור את המרפסת? האם קיים עדין חוק שמצריך קבלת היתר לסגירת המרפסת?"

בתיאוריה התשובה ל2 השאלות שלך היא כן.
אגב בתיאוריה גם כדי להציב מנוע של מזגן מחוץ לדירה צריך היתר.
במציאות התשובה ל2 השאלות שלך היא לא.

לצפיה ב-'תיקון 89 לחוק מיסוי מקרקעין יצא לדרך.'
תיקון 89 לחוק מיסוי מקרקעין יצא לדרך.
14/06/2018 | 10:31
40
תיקון 89 לחוק מיסוי מקרקעין
התיקון מאפשר רישום נכס בטאבו במקרים אשר בהם החשש מאי תשלום המס נמוך, גם לפני שהסתיים הטיפול בידי משרד מיסוי מקרקעין.

קוצרו המועדים לטיפול בשומה על ידי משרדי מיסוי מקרקעין ומתן אישורים.
קוצרה התקופה להגשת הדיווח על עסקת מקרקעין מ- 40 יום ל- 30 יום.

לצפיה ב-'שאלה למומחי הפורום '
שאלה למומחי הפורום
13/06/2018 | 14:38
5
91
במידה וכל בעלי דירות בבניין מקבלים החלטה משותפת שמאפשרת לכל בעלי דירה (המעוניינים בכך) לחלק את דירתם - האם ההחלטה חוקית ותעבור אישור ועדות נדרשות.

(אם אני לא טועה, יצא תיקון לגבי חלוקת דירות שקובע גודל מינימלי ליחידה וכו'. נק המוצא של השאלה כי מתקיים אותו גודל ואף מעבר)

אגב, מדובר בבניין תא טיפוסי ברובע 3.

כמובן שנדרש עו"ד אך מרים בלון ניסוי להבנת התמונה הכללית.
לצפיה ב-'בקצרה: לא.'
בקצרה: לא.
13/06/2018 | 19:56
30
לצפיה ב-'פיצול דירות בבניין מגורים ובכלל - התייחסות.'
פיצול דירות בבניין מגורים ובכלל - התייחסות.
14/06/2018 | 10:05
3
55
האם אתה סבור שהחלטת רוב/כל הדיירים לבצע החלטה בלתי חוקית הופכת את התהליך לחוקי ?

היום החוק מתיר במקרים מסויימים פיצול בבית צמוד קרקע כמפורט :
הוועדות המקומיות יחויבו לאשר לעד 20% מכלל הבתים צמודי הקרקע, להוסיף יח"ד אחת להשכרה ששטחה לפחות 45 מ"ר, מתוך המבנה הקיים ובתנאי שהוא בשטח של מעל 120 מ"ר
מדובר כאן על "הוראת שעה" לחמש שנים.

ובוודאי שלא מדובר על מתן אישורים לפיצול דירות בבנין משותף.

ראה כתבה בכלכליסט בנדון - https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0...
לצפיה ב-'תודה לעונים. עו"ד סרי אעריך התיחסותך '
תודה לעונים. עו"ד סרי אעריך התיחסותך
14/06/2018 | 11:41
2
18
לצפיה ב-'היתר בנייה'
היתר בנייה
17/06/2018 | 21:53
1
12
במינימום זה מצריך היתר בנייה ליחידה נוספת, שיביא לדוגמא לכדלקמן:
אישור פיקוד העורף (יש ממד בדירה המפוצלת?)
אישור כיבוי אש (התקנות ל2018 אינן זהות לתקנות בשנת בניית הבניין. ספרינלקרים, חדר מדרגות בטוח, גלאים וכו')
אישור נגישות (הבניין נגיש?)
חניה נוספת או כופר חנייה
ועוד...
לצפיה ב-''
18/06/2018 | 10:14
3
לצפיה ב-'פטור מגמי חכירה'
פטור מגמי חכירה
11/06/2018 | 05:39
4
57
שלום, 
אבא שלי קנה דירה בשנת 1965 בבת-ים מקבלן . עברו השנים והוא לא עקב אחרי הבטחת הקבלן המוכר, שהוא הקבלן יטפל בהעברת הנכס בטאבו. 
בנתיים קיבלנו לכתובת הנכס ,דרישת תשלום על שם הקבלן !!! לתשלום דמי חכירה שבלעדיה לא ניתן להעביר את הכנס בטאבו. 
א. מי חייב בתשלום, הקבלן המוכר שכבר נפטר לפני שנים (החברה שלו עדיין קיימת) ? 
ב. לצערי, אבי הפך לחולה אונקולוגי, לשאלתי את המינהל :מדוע נכה או עיוור כן מקבלים פטור אוטומטי מדמי חכירה ברשימת הפטורים שגיבשה הרשות, ואילו חולה סרטן לא מקבל פטור ? לא זכיתי להתייחסות. 
מה לעשות?
לצפיה ב-'מה הקשר לקבלן?'
מה הקשר לקבלן?
11/06/2018 | 07:52
41
החכירה הייתה ככל הנראה ל49 שנים מה שאומר שהיא נגמרה בערך בשנת 2014.
הנכס כנראה כן רשום בטאבו אבל בחכירה, זה הכל.

לצפיה ב-'דחיית תשלום דמי היתר או דמי חכירה מהוונים לאנשים עם מוגבלות '
דחיית תשלום דמי היתר או דמי חכירה מהוונים לאנשים עם מוגבלות
13/06/2018 | 13:15
2
29
מידע חשוב מאתר רמ"י:
מי זכאי להטבה

בעל זכויות בנכס מגורים בבנייה נמוכה שהוא איש עם מוגבלות בניידות או בעל זכויות בנכס מגורים בבנייה נמוכה שעמו מתגורר דרך קבע בן משפחה מדרגה ראשונה, שהוא איש עם מוגבלות בניידות.

איש עם מוגבלות בניידות הוא מי שתנועתו או תפקודו מוגבלים לצמיתות עקב מחלה או פגיעה במערכת מוטורית או חולה במחלה מתקדמת - רתוק לכיסא גלגלים,​ מתהלך בעזרת פרוטזות, מכשירים, קביים וכדומה. המוגבלות תיקבע על ידי מוסד רפואי מוכר - בתי חולים, קופות חולים, מסגרות שיקומיות ממשלתיות, ביטוח לאומי.

תמצית ההטבה  

בעלי זכויות בנכסי מגורים בבנייה נמוכה נדרשים לשלם לרמ"י תשלום עבור תוספת זכויות (דמי היתר​) וכן תשלום עבור היוון זכויותיהם בנכס (דמי חכירה מהוונים).

רמ"י מאפשרת לזכאים להטבה זו דחייה של תשלום דמי ההיתר או דמי החכירה המהוונים בגין שטחי בנייה הדרושים לתפקודם של הזכאים (שטחים פונקציונליים), שנכותם מחייבת אותם לבצע שינויים בנכס במטרה להתאימו לצורכיהם. ההטבה מתייחסת לשטח שאינו עולה על 50 מ"ר.

התשלום יידחה עד למועד שבו תתבקש העברת הזכויות בנכס לאדם אחר, שאינו איש עם מוגבלות (בתוספת ריבית והצמדה).
לצפיה ב-'פטור מדמי הסכמה לנכים'
פטור מדמי הסכמה לנכים
13/06/2018 | 13:16
1
29
מידע חשוב מאתר רמ"י:

מי זכאי להטבה

נכה צה"ל כהגדרתו בחוק הנכים (תגמולים ושיקום), התשי"ט-1959, שדרגת נכותו לצמיתות ביום העברת הזכויות היא 50 אחוזים לפחות.

נכה שדרגת נכותו לצמיתות ביום העברת הזכויות היא 80 אחוזים לפחות; נכה כמשמעותו באחד החוקים המפורטים להלן:

חוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], התשכ"ח-1968

חוק נכי המלחמה בנאצים, התשי"ד-1954

חוק נכי רדיפות הנאצים, התשי"ז-1957

חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה, התש"ל-1970

חוק ​​​תגמולים לאסירי ציון ולבני משפחותיהם, התשנ"ב-1992

נכה בנכות כללית, שדרגת נכותו הרפואית לצמיתות ביום העברת הזכויות היא 80 אחוזים לפחות, שאינו זכאי לפטור לפי אחד החוקים המפורטים לעיל והמקבל קצבת נכות כללית מהמוסד לביטוח לאומי.

עיוור על פי אישור משרד הרווחה והשירותים החברתיים הנושא תעודת עיוור או לקוי ראייה.

הזכאות להטבה ניתנת פעם אחת בלבד.

מימוש הזכאות מותנה בהצגת מסמכים ואישורים המעידים על הנכות כמפורט בפרק "הנחיות למתן פטורים מדמי הסכמה" בהחלטת המועצה.

תמצית ההטבה

בעל זכויות בנכס מגורים לא מהוון בבנייה נמוכה או בנחלה המבקש להעביר את זכויותיו לאדם אחר, נדרש לשלם לרמ"י דמי הסכ​מה עבור הסכמתה להעברת הזכויות. דמי ההסכמה מחושבים על פי ערך הקרקע במועד העברת הזכויות.

רמ"י מעניקה לזכאים להטבה זו פטור מתשלום דמי ההסכמה עד לסכום של 30,000 ש"ח, צמוד למדד המחירים לצרכן שפורסם באפריל 1992.
לצפיה ב-'לעו"ד סרי- הערה'
לעו"ד סרי- הערה
13/06/2018 | 14:55
26
אבא של בן 80. מן המפורסמות שהביטוח לאומי לא יגדיר אותו כנכה .
אין לרמ"י ועדת ערר עליונה לדון בעניין שכזה?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עפר שחל
פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה