לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2139721,397 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:17
1

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'עוד שאלה- על טופס 4 ומסירת מפתח'
עוד שאלה- על טופס 4 ומסירת מפתח
17/09/2017 | 21:40
3
50
הקבלן הציע לנו לקבל מפתח לפני טופס 4 ולשלם לו. האם כדאי לשלם לפני טופס 4? קבלת המפתח עכשיו תעזור לנו להתכונן לקראת המעבר, ומצד שני- מה אם יהיה עיכוב? האם כך נהוג?
לצפיה ב-'המלצתי הגורפת ללקוחותיי הינה לשלם את התשלום האחרון רק כנגד'
המלצתי הגורפת ללקוחותיי הינה לשלם את התשלום האחרון רק כנגד
18/09/2017 | 11:05
50
טופס 4 אישור איכלוס ומסירת חזקה.
לצפיה ב-'(חצי) חתול-בשק'
(חצי) חתול-בשק
19/09/2017 | 09:40
1
24
הקבלן רוצה כסף, אתה רוצה דירה, ועדין יש בינכם תהום גדולה שקוראים לה טופס-4. מטרתו סגירה ובקרה הרמטית של כל הליך הבניה שבוצע - הצהרות ובדיקות שכל הבניה בוצעה לפי ההיתר, חיבור תשתיות באופן רשמי לרשויות הנדרשות כגון חשמל, מים, אינסט', תקשורת וכו', תקינות ממ"ד וכו'.. - בקיצור לקבל בניין ודירה כשרים למהדרין. קבלת הדירה וחתימה לקבלן תוך התעלמות מקבלת טופס-4 כתנאי להשלמת התשלום האחרון היא מצב לא בריא שעדיף להמנע ממנו ככל האפשר עד בכלל. 
לצפיה ב-'ומה המשמעות עכשיו של חתימה על פרוטוקול מסירה לפני קבלת טופס '
ומה המשמעות עכשיו של חתימה על פרוטוקול מסירה לפני קבלת טופס
19/09/2017 | 10:18
17
האם יש לה משמעות? מה זה בדיוק אומר? 
תודה על עצותיכם המחכימות!
לצפיה ב-'שתי נשים,2 בנים,משק אחד... מי נקבע כבן הממשיך ?'
שתי נשים,2 בנים,משק אחד... מי נקבע כבן הממשיך ?
18/09/2017 | 23:09
29
"הבן הממשיך" ניצח את האישה השנייה ובנה
בימ"ש לענייני משפחה הוציא צו מניעה לטובת "בן ממשיך" במשק, במסגרתו אסר על המשפחה השנייה של אביו לבצע פעולות שירוקנו את זכויותיו מתוכן
[עו"ד מיה רשל ארבל] כלכליסט. 

תקציר פסק הדין
אביו של התובע הגיע לישראל בשנת 1950 במבצע "מרבד הקסמים", כשהוא נשוי לשתי נשים. בשנת 1957 הוא חתם על הסכם עם הסוכנות היהודית, כבר רשות במשק, שחולק לשתי יחידות מגורים: אחת לכל אישה וילדיה.

בשנת 1978, לאחר שאשתו נפטרה, חתמו האב והאישה השנייה על הצהרה שלפיה בנו מאשתו המנוחה יהיה "בן ממשיך" במשק.

ב-1985 נפטר האב, ופרץ סכסוך בין "שתי" המשפחות שהקים. הבן ביקש להכיר בו כבן ממשיך. האישה השנייה וילדיה התנגדו. המחלוקת המשפטית נסבה בעיקר סביב השאלה אם המתנה שהאב והאישה השנייה נתנו לתובע הושלמה. הנתבעים טענו שהסוכנות לא אישרה סופית את התובע כבן ממשיך, ולכן מדובר רק בהתחייבות לתת מתנה, ממנה רשאית הנתבעת לחזור.

שלוש ערכאות דנו בסכסוך. בסופו של דבר, בית המשפט העליון ניתח את המסמכים והכריע לטובת הבן. העליון קבע שבינו לבין האישה השנייה הושלם "חוזה המתנה", ולכן היא איננה יכולה לחזור בה.

אלא שגם בכך הסכסוך לא הסתיים, ובשנת 2009 הגיש הבן תביעה לצו מניעה בבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב נגד האישה השנייה ובנה, בה טען שהם מנסים "לעקוף" את פסיקת העליון, על ידי העברת הזכויות במשק לבן. הנתבעים מצדם הגישו תביעה שכנגד לפינוי התובע ומשפחתו מהמשק, וכן לתשלום דמי שימוש.

התובע טען, בין היתר, כי עמדת הנתבעים מנוגדת לפסיקת ביהמ"ש העליון שבה נקבעו סופית זכויותיו במשק. לטענתו, זכות זו מבססת זכות לקבל זכויות במשק שהנתבעת תלך לעולמה, ולכן היא מנועה מלבצע כל פעולה שנועדה לסכל זכות זו.

הנתבעים טענו כי המושג "בן ממשיך" שייך לתחום דיני האגודות השיתופיות, ונועד להסדיר את מעמדו של הבן הממשיך מול המושב בלבד. לשיטתם, כיוון שבהסכם המשבצת "הישן" משנת 1978 – שהיה רלוונטי בעת חתימת התחייבות ההורים – אין זכר למונח "בן ממשיך במשק", הרי שלתובע אין זכויות כלשהן, וממילא הנתבעת רשאית לעשות ככל העולה על רוחה.

השופט שמואל בר יוסף הסביר שפסיקת בית המשפט העליון מהווה "מעשה בית דין", כלומר מעשה שסיים את הפרשה, ואין יותר אפשרות משפטית להתדיין בעניין. בהקשר זה השופט ציטט את בית המשפט העליון שציין בפרשה אחרת: "נתבע אינו רשאי לשמור טענות, על מנת לנקוט הליכים נוספים לאחר שההליך הראשון כבר הוכרע".

יתרה מכך, השופט הבהיר כי "הימנעות הנתבעים מלהעלות בהליכים הקודמים את טענתם דהיום, טענה שלו התקבלה הייתה חוסכת התדיינות ארוכה ביותר משך שני עשורים בשלוש ערכאות, מוכיחה כי הנתבעים ידעו והסכימו, שהכרה בתובע כבן ממשיך משמעותה הכרה בזכויותיו במשק, ולא מעין "בן ממשיך של כבוד".

לאחר מכן השופט הבהיר שגם לגופו של עניין, בעיניו, הבן הממשיך מקבל אגד זכויות וחובות, הכוללות גם זכות להחזיק במשק יחד עם ההורים למשך חייהם, וגם את הזכות לקבל את הזכויות שהיו להם ערב פטירתם. בהתאם לכך, "הנתבעת איננה זכאית לנקוט פעולות שיסכלו את זכויותיו, שתבשלנה במלואן לאחר אריכות ימים", כתב השופט.

בסיכומו של דבר, כפי שביקש התובע, השופט נתן צו מניעה האוסר על הנתבעים לבצע כל דיספוזיציה במשק. התביעה הנגדית נדחתה, והשופט חייב את הנתבעים בשכ"ט עו"ד בסך 10,000 שקל.

לצפיה ב-'שווי מ"ר של דירה רגילה מול שווי מ"ר של "פנטהאוז" באותו בניין'
שווי מ"ר של דירה רגילה מול שווי מ"ר של "פנטהאוז" באותו בניין
18/09/2017 | 01:56
5
61
שלום לכולם,

במסגרת הסכם קומבינציה מוצעות לי שלוש דירות תמורת השטח של הבית הפרטי הקיים, הנמצא בקריות.

הבניין יהיה בן 4 קומות.
בהסכם הקיים אקבל 3 דירות- שתי דירות 95 מ"ר בשתי הקומות הראשונות ודירת "פנטהאוז" של 125 מ"ר כשמדובר במספר חדרים פלוס מדרגות לחדר קטן למעלה- זה נקרא קוקיה.
היזם שינה את התוכנית ומציע לי במקום זה שלוש דירות של 105 מ"ר- בקומות 1,2,3-כלומר השטח הכולל הוא אותו שטח.

אני טוען שהשווי נמוך יותר כיוון שמדובר בקומה גבוהה יותר ומ"ר של פנטהאוז שווה יותר. אשמח אם מישהו יכול להעריך בכמה שווה יותר מ"ר של פנטהאוז.

מישהו אמר לי שמדובר בכ-12% אותם עליי לכפול ב-125 מ"ר.
מחיר מ"ר סטנדרטי באזור הוא כ-12 עד 14 אלף ש"ח.

אשמח לשמוע חוות דעת.

תודה
לצפיה ב-'מהיכרותי את הקריות + העובדה שמדובר במיני פנטהאוז או פנטהאוז'
מהיכרותי את הקריות + העובדה שמדובר במיני פנטהאוז או פנטהאוז
18/09/2017 | 08:57
57
עם קוקיות.

לדעתי העסקה עם 3 דירות שטוחות מיטיבה עמך.
לצפיה ב-'חתימה על הסכם קומבינציה - התייחסות.'
חתימה על הסכם קומבינציה - התייחסות.
18/09/2017 | 14:59
2
64
האם יש עו"ד מטעמכם [שאינו מייצג גם את היזם]
יש נושאים חשובים לא פחות ביחסכם המשפטיים מול היזם ומכאן החשיבות של עו"ד מבין עניין מטעמכם.

ע"מ לתת חוו"ד צריך לבחון את כל ההסכם בכללותו [כמה דירות ליזם וכמה לכם]
כדאי שתקרא את הסכם הקומבינציה שצרפתי בתקווה שכל הסעיפים ממושים שם אחד לאחד [כלומר הגנת זכויותיכם בכל שלב ושלב]

מה נאמר בהסכם לגבי תחולת הדירות שלכם [מפרט - איכות הגמר, חשמל, אינסטלציה, נגרות, שיש ועוד] 

האם נחתם הסכם קומבינציה והוצגו לכם תוכניות הבניין שהוגשו לועדה המקומית [גרמושקה] ולאחר מכן היזם מבקש שינויים ?

האם היזם מתכוון להוסיף מעליות ? [עניין של שווי]

באיזה שלב נמצאת הכנת התוכנית מול הועדה המקומית ?

האם בדקתם מול עו"ד מטעמכם שהיזם פועל עפ"י התב"ע המקומית או שהוא מתכוון להגיש בקשה לועדה המחוזית [חריגה בשטחי בניה] ואז מדובר על המתנה של מס' שנים ואין התחייבות שהתכנית תאושר .

מי משלם היטלי השבחה ?

לצפיה ב-'תודה על העזרה'
תודה על העזרה
18/09/2017 | 16:42
1
39
יש עו"ד אחר שבחן את החוזה ואמר שהוא בסדר.

על תכולה ומפרט כבר סוכם.

אני שמעתי שהעסקה עם הפנטהאוז שווה עוד כ-250 אלף ש"ח, אבל חשבתי שאשאל גם פה.
לצפיה ב-'מורכבות עסקת קומבינציה - התייחסות.'
מורכבות עסקת קומבינציה - התייחסות.
18/09/2017 | 22:49
41
כמובן שזה לא ענייני באם לדוגמה תפסיד בעסקה ...אבל מתוך סקרנות.
עסקת קומבינציה הופכת את בעל הזכויות במגרש לשותף רעיוני עם יזם שלא ברור מה מצבו הפיננסי האמיתי ויכולותיו להכנס לעסקה מסוג שכזה, האם הוא מסוגל לעמוד בכל התנאים המוקדמים הנדרשים מבלי לסכן את זכויות בעלי הקרקע.

שאלתי אותך האם יש לך עו"ד וממה שהבנתי...אין לך עו"ד שליווה אותך במו"מ ודאג להכין הסכם ששומר על זכויותיך הקנייניות מפני לדוגמה יזם שיתקע באמצע הבניה, כשהוא משעבד את זכויותיך, ומוכר דירות רעיוניות לצדדי ג', ואז ללא הגנות נדרשות ההסכם יתקע לך כמו עצם בגרון...לא לבלוע לא להקיא.

אתה "ילד גדול" והבאתי לך לדוגמה הסכם מפורט הכולל את כל ההגנות הנדרשות בהסכם מסוג זה, ו...לא התייחסת.

אתה מתעקש לשאול על זוטות שאינן רלוונטיות , עניין הפנטהאוז הוא כמובן עניין כספי חשוב, אבל בחרת להתעלם משאלותי כדי לתת לך תשובה מוסמכת.

אני בימים אלה עוסק בחיבור עסקת קומבינציה מורכבת עם 3 בני משפחה מבוגרים המחזיקים קרקע באחד האיזורים היקרים בירושלים עם יזם רציני ובעל יכולות פיננסיות, הפגישות עוסקות בניסוח ההסכם שהוא המרכיב החשוב שעליו מתדיינים... כמובן ששאלת הדירות תעלה בעתיד לכשתתקבל התכנית הנקודתית, בשלב זה מדובר על אחוז הקומבניציה בעסקה שיקבלו הצדדים ומהם ניתן לקבוע בעתיד אלה דירות יקבלו הצדדים עפ"י האחוזים שנקבעו מול שווי הדירות "עד מפתח". 
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
18/09/2017 | 17:11
43
גם ה105 מ"ר וגם ה95 מ"ר הם דירות 4 חדרים, נכון יותר מ"ר אבל התוספת לשווי של כל מ"ר בין ה95 ל105 הוא קטן יותר כיוון שלא נוספים חדרים והשוק אוהב לתמחר גם לפי חדרים ולא מטרים,  בנוסף לכך לPH יש ערך מוסף גדול שהוא לא רק גדול יותר ועם עוד חדר אלא גם עם גג גדול אני מניח.
לי אין ספק שההסכם המקורי רווחי לך יותר.
אם יש לך ספקות תביא שמאי מטעמך.

לצפיה ב-'שחרור מהתחייבות לרישום משכנתא'
שחרור מהתחייבות לרישום משכנתא
17/09/2017 | 21:19
5
51
קניתי דירה שלא רשומה בטאבו, עדיין.
סיימתי לשלם את המשכנתא וקיבלתי מהבנק מסמך "שחרור מהתחייבות לרישום משכנתא" שאני צריכה לשלוח ל"בינוי והשקעות ש.ט.א.י בע"מ" כדי להוריד את משכון הדירה.
הבעיה היא שאני לא מצליחה למצוא את בינוי והשקעות ש.ט.א.י בע"מ.
בכתובת שמצאתי אין אף אחד כזה והטלפונים לא מחוברים.
מה אני יכולה לעשות?
איך אני מורידה את המשכון מהדירה?
לצפיה ב-'מי הגורם המטפל ברישום הבניין '
מי הגורם המטפל ברישום הבניין
18/09/2017 | 11:06
29
כבית משותף?
בדקת באתר משרד השיכון?
לצפיה ב-'"רישום זכויות" בדירה וביטול רישום משכנתא - התייחסות. '
"רישום זכויות" בדירה וביטול רישום משכנתא - התייחסות.
18/09/2017 | 13:30
3
37

חברת בינוי והשקעות אחזקות ש.ט.א.י בע"מ ו...חברת בינוי והשקעות ש.ט.א.י. בע"מ הם חברות המצויות בהליכי פשיטת רגל / כינוס נכסים מאז שנת 2000, שכנראה הסתיימו זה מכבר. [ראי החלטות בנדון בקבצים מצורפים] 

בעלי תפקידים שפעלו כמנהלי החברות ככונסי נכסים :
עו"ד רוני א. כהן מרחוב יגאל אלון 96 [בית אמפא, כניסה א' טלפון - 5638888 , בתפקידו כמפרק חברת בינוי והשקעות ש.ט.א.י. בע"מ.
עו"ד שמואל ינקוביץ מרחוה ברימון 2 קיראון, טלפון - 5343937 ,בתפקידו ככונס נכסים של חברת בינוי והשקעות אחזקות ש.ט.א.י בע"מ

הסיבה שהדירה טרם נרשמה בטאבו נעוצה בפשיטת הרגל של החברה הקבלנית [אני מניח שמדובר על בניה באשדוד - שם היה איזור הפעילות המרכזי של החברה] 
כלומר...כל הליכי הרישום והעברת הבעלות אמורים להתבצע דרך "רישום זכויות" בחלף החברה המשכנת , כלומר ברמ"י. [שנכנסה כבעלת הקרקע תחת כובעה של החברה פושטת הרגל]

להערכתי המקצועית , במצב בו לא נרשם בית משותף והבית לא נרשם בטאבו, מספיק שחרור ממשכנתא בבנק כדי לבטל הרישום גם ברמ"י ואם נרשם גם ברשם המשכונות, אישור הבנק מספיק לבטל גם שם.

לא ציינת זאת...אבל עולה שאלה...האם הדירה רשומה ע"ש הקונה [שמכר לך] בחלף חברה משכנת כלומר ברמ"י, האם ראית/עוה"ד שלך טופס אישור זכויות על שם המוכר ? האם תמורת הבניין שולמה במלואה לבנק המלווה ? מה מופיע תחת רישום גוש- חלקה בנסח טאבו ? 

לצפיה ב-'הדירה אכן באשדוד'
הדירה אכן באשדוד
18/09/2017 | 13:42
2
29
לא משנה לי שהיא כרגע לא בטאבו. זה לא העניין.
השאלה היא לאן אני אמורה להגיש את האישור מהבנק.
הבנק אמר להגיש לשטאי אבל הם כבר לא קיימים.
הדירה רשומה על שמי ואני הקונה. יש לי אישור על זה במהלך הקניה.ההלוואה שולמה במלואה.
איפה אני בודקת את רישום החלקה?
הבעיה היא שאין לי מושג מה עושים.
הבנק פשוט נתן לי טופס ואמר להגיש לשטאי.
לצפיה ב-'מה לעשות - ומס' שאלות.'
מה לעשות - ומס' שאלות.
18/09/2017 | 14:34
1
33
מס' שאלות :
1. מתי רכשת את הדירה ?
2. האם יוצגת ע"י עו"ד מטעמך ?
3. האם הוצגו לך בזמנו כל המרכיבים השונים בעת רכישה בבנין שטרם הסתיים בו רישום בית משותף, האם יש ברשותך דף "אישור זכויות" ?
4. מדוע לא נעשה ניסיון ע"י המוכרים יחד עם שאר דיירי הבניין לרשום בית משותף ?
5. צריך לבחון את כל מרכיבי חוזה המכר מהקבלן, יתכן שעוה"ד של הקבלן היה אמור לבצע בהמשך את תהליכי הרישום כבית משותף, והוא התחמק מחובתו עם קריסת החברה. [יתכן שכספו שולם כבר לטובת הרישום]
6. עלייך לבקש מהבנק להוציא ביטול משכנתא לרשם המשכונות וגם לחברה המשכנת [במקרה זה רמ"י] 
7. רישום החלקה...עפ"י כתובת הבניין ניתן להוציא גוש חלקה ובאינטרנט להוציא נסח טאבו, כאן בחלון הימני עליון לרשום את הכתובת - http://beta.govmap.gov.il/Default.aspx
ולסמן גוש וחלקה בשכבות ואז יתקבל הגוש והחלקה [אגב...זה רשום גם בחוזה המכר]
8. זה לא סתם טופס...זה אישור לכל מאן דבעי שהמשכנתא שולמה במלואה.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/09/2017 | 15:07
19
1. 5-6 שנים
2. כן
3. כנראה שכן
4. הבנתי שהבית עוד לא מופיע בטאבו. גם להית של ההורים שלי לקח כ20 שנה להירשם בטאבו.
5. הקבלן התחלף במהלך הבניה ואני יודעת שלא שולם כסף על הרישום בטאבו.
6. זה לא האישור שאת שמו כתבתי בהודעה הראשית?
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום השקעות בקנדה '
מחכים לכם בפורום השקעות בקנדה
18/09/2017 | 13:13
2

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ משפטי מעו"ד קנדי וישראלי
היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2575

לצפיה ב-'פיצוי איחור במסירת דירה- שאלה לעורכי דין'
פיצוי איחור במסירת דירה- שאלה לעורכי דין
17/09/2017 | 16:34
4
65
שלום!
קראתי לאחרונה שלפי חוק מכר אם קבלן מאחר מעל 60 יום מהמועד המוסכם- עליו לשלם פיצויים בערך של פי 1.5 משכר דירה באזור והתשלום הוא גם רטרואקטיבי. בחוזה של הקבלן כתוב שהם לא משלמים רטרואקטיבי, והם נקבו סכום נמוך בהרבה. האם החוזה תופס, למרות שסותר את חוק המכר? 
תודה!

לצפיה ב-'חוק גובר על חוזה. '
חוק גובר על חוזה.
17/09/2017 | 17:23
3
62
או במילים אחרות, יהיה קשה לאכוף בבית משפט
חוזה לחלוקת שלל של שוד.

לצפיה ב-'��'
��
17/09/2017 | 17:55
9
לצפיה ב-'הפעם זה נכון אבל זה לא תמיד ככה'
הפעם זה נכון אבל זה לא תמיד ככה
18/09/2017 | 11:03
1
37
בחוק מכר דירות יש סעיף הקובע כי : אין להתנות על הוראות חוק זה, אלא לטובת הקונה ולכן תשובתך מתאימה כאן.
הצורך בכתיבת סעיף כזה בחוק רק מדגיש ומוכיח שלגבי חוקים אחרים ניתן להתנות בין הצדדים בהסכם. חוק שלא ניתן להתנות עליו בהסכם נקרא חוק קוגנטי.

לצפיה ב-' עוד הדגמה לחוק קוגנטי'
עוד הדגמה לחוק קוגנטי
18/09/2017 | 11:04
22
הדוגמה המובהקת היא חוק שכר מינימום , גם אם כאשר ישנו הסכם בין מעביד לעובד על שכר שהוא הינו פחות משכר מינימום, הסכם זה לעולם לא יהיה לו תוקף, בשל חוק שכר מינימום אשר הינו קוגנטי.
לצפיה ב-'להראות דירה ללקוח'
להראות דירה ללקוח
14/09/2017 | 16:42
6
185
איפה נהוג לההחתים את הלקוח לפני שאני מראה לו את הדירה אם אין לי משרד?

בדירה עצמה האם אני צריכה להסביר לו על הדירה או שבעל הדירה?

אחרי שהלקוח ראה את הדירה מה עושים איך העניין מתגלגל?
לצפיה ב-'למלכה - אישי.'
למלכה - אישי.
14/09/2017 | 18:46
2
158
אינך בשלה/מוכנה לעבודת התיווך, בוודאי אינך יכולה לעבוד לבד ללא כל הכנה מתאימה, ולהתייעץ כאן באנשים אנונימיים שאינם בהכרח רוצים את טובתך.

המעשה שלך משול לחייל שיוצא למלחמה לפני שהיה בטירונות ושואל את מפקדו מה עושים עם הרובה.

אני ממליץ לך "לעצור בצד" ולהפסיק עם חוסר השיטה והכאוס שאת יוצרת ביחסים הרגישים במילא בין מתווכים ללקוחותיהם. 
את חייבת להכנס למשרד תיווך [שאינו קשור ברשת כל שהיא] ולעבוד שם מס' חודשים עם ניירות שלהם, עד שתלמדי ותחליטי באיזה צורה את רוצה לעבוד.

תעבירי לי במסר אישי באיזה איזור את רוצה לעבוד ואדבר עם חברים כדי שיעסיקו אותך במשרדי תיווך ראויים ומקצועיים.

באם תרצי...אולי בשבוע הבא נוכל להפגש ואסביר לך את רזי המקצוע במידת האפשר.

אני מעוניין בהצלחתיך אבל בהתנהלות הקיימת את עובדת על "זמן שאול".
לצפיה ב-'זה טרול, חבל על המאמץ'
זה טרול, חבל על המאמץ
15/09/2017 | 15:15
1
54
לצפיה ב-''
15/09/2017 | 22:05
20
לצפיה ב-'התייחסות ישירה לשאלותייך.'
התייחסות ישירה לשאלותייך.
14/09/2017 | 19:33
2
133

החתמת הלקוח :
את קובעת עם הלקוח/ות לדוגמה בבית קפה , ושם תוך ישיבה בבית הקפה את מחתימה אותו/ם על טופס הזמנת שירותי תיווך, ממלאת את פרטי ההזמנה ומסבירה לו/הם על הנכס [שכבר ראית ושהחתמת את בעליו על הסכם תיווך למכירת הנכס]
במידה ויש לך מס' נכסים דומים עם תקציב מתאים , הציגי לו והוסיפי בדף ההזמנה.
לאחר שהצגת את הפרטים הכלליים [ללא כתובת] שתוסיפי לאחר החתימה, את מחתימה אותו על טופס ההזמנה , נותנת לו העתק ראשון, ויוצאת איתו להצגת הנכסים בכלי רכב אחד.
חשוב לשמוע וללמוד מהלקוח מה הוא מחפש בדיוק, מה התקציב שלו, האם הוא כבר מכר את ביתו ? לפני מכירה ? אחר, ואז ניתן להתאים ללקוח נכס. [או להשתחרר מהם כדי למנוע את בזבוז זמניך]
באם הלקוח נשוי, לעולם לא לצאת איתו לבד, גבר לעולם לא יחליט לרכוש דירה ללא אשתו, וחבל לבזבז זמן על סיורים אין סופיים ללא בני הזוג , אין בת זוג ולהיפך, נפרדים לשלום. [יש מקרים של זוגות צעירים שהוריהם הם הקובעים ולכן צריך לצרף גם אותם]
ככל שתשאלי יותר שאלות מקצועיות לפני, יהיה לך יותר קל ופשוט לעבוד.
לקוחות שראו עשרות דירות [לאחר תחקור שלך] ושטרם מכרו את דירתם, הם שורפי זמן מקצועיים , לרכוש דירה הם לא ירכשו, וחבל על זמניך.

הצגת הנכס :
לעולם אל תלכי לנכס ללא שתאמת עם בעליו, ללא שבקרת בנכס ביקור מקדים, למדת את הנכס וסביבתו, והכנת לעצמיך טופס/תיק נכס ובו פרטים חשובים על הדירה כולל תמונות במידת האפשר [זה יוסיף לך נקודות לפני הלקוח] 
בביקור המקדים שלך בדירת המוכר חשוב לראות ה.כ.ל [גם פגמים ולרשום בתיק] לשאול את המוכר עם הכין תיק מכירה משלו עם חוזה המכר שלו, נסח טאבו,[לבחון שהוא אכן הבעלים] אישור תשלומים עירוניים, חשמל מיים ועוד, לשאול האם יש זכויות בניה [משמעות שיהיה תשלום היטל השבחה במכירה] גילוי מאוחר של התשלום יגרום לפיצוץ העסקה.
עלייך לתדרך את המוכרים להכין את דירתם לביקור [לפתוח חלונות, לנקות מה שנדרש, ועוד.] ככלל רושם ראשוני מדירה הוא גם רושם סופי בדר"כ.
לפני הכניסה לדירה תדרכי את הרוכשים לא לבקר ו"לפתוח את הפה" בפני בעלי הדירה ולא לפגוע בכבודם, ביקורת תאמר רק לאחר היציאה.
בעלי הדירה לא יתלוו אלייך לביקור הרוכש [אלא עם יסכימו להיות ברקע ולא להפריע] את מציגה את הדירה ומסבירה בצורה אובייקטיבית את מה שניתן לראות, ולבסוף במידה ויש עניין לצדדים ניתן לשבת בנינוחות בסלון ולנהל שיח הכרות ראשוני בין הצדדים כש"הקלפים מונחים בחיקך".
במידה והרוכשים יישבו זה סימן לנכונות ראשונית לקראת רכישה שאחרת הם יהיו קצרי רוח להסתלק מהמקום.
חשוב לעדכן את בעלי הדירה על הלך הרוח של הקונים הפוטנצאליים ולשמר אותם להמשך.

לאחר יציאת הרוכשים :
נפרדים לשלום מהמארחים ומתחייבים לטלפן לעדכון בהמשך.
לא ניתן לבצע מו"מ של ממש בפגישה ראשונה. [ברכישת דירה מעורבים לא מעט גורמים כמו הורים, גורמים חיצוניים לא ידועים לך, בנק ועוד] ולכן יש לשוחח לאחר היציאה עם הרוכשים ולשמוע חוו"ד אמיתית כדי להבין לאן פני הדברים.
במידה והם מעוניינים לראות עוד פעם , יתכן שיש לך קונים, במידה ולא, המשיכי איתם בסיור [לעולם לא יותר מ-2 עד 3 דירות] לאחר סיום הביקורים, עלייך לשבת איתם בשקט ולתחקר אותם על מסקנות הסיור, מה התרשמותם, מהם הבעיות , והאם ניתן לגשר על פערים במו"מ.
בהמשך את תפתחי חושים שיאפשרו לך ללמוד מה בדיוק רוצים הלקוחות , האם הם בשלים לרכישה, ואיך לסגור עסקת מכר.

בהצלחה. 
לצפיה ב-'שלחתי לך הודעה פרטית'
שלחתי לך הודעה פרטית
15/09/2017 | 12:48
1
85
אם תוכל לענות בהקדם תודה רבה!!!!!!!!!!!!!
לצפיה ב-'עניתי לך זה עתה.'
עניתי לך זה עתה.
17/09/2017 | 08:53
24
לצפיה ב-'ביטול התקשרות עם מתווך'
ביטול התקשרות עם מתווך
13/09/2017 | 23:53
2
113
באילו תנאים ניתן לבטל הסכם בלעדיות עם מתווך?

חתמתי בלעדיות למתווך, המתווך דואג לומר לי כל הזמן כמה האיזור לא מוצלח ואין ביקוש לדירות באיזור זה, בו בזמן שנמכרות באיזור דירות.
כבר לושה חודשים וטרם קיבלתי ממנו הצעה רצינית אחת.
אשתי חתומה על הסכם הבלעדיות, ושתינו חתומים על הסכם שירותי תיווך.
אשתי אינה בעלים בדירה.
מישהו יכול לסייע לי במתן הכוונה/עצה?
לצפיה ב-'החוק ותקנות המתווכים קובעים מסגרת ברורה ליחסי לקוח - מתווך.'
החוק ותקנות המתווכים קובעים מסגרת ברורה ליחסי לקוח - מתווך.
14/09/2017 | 18:30
106
ראשית אתחיל מרמיזותיך :
גם אם אשתך אינה בעלת הנכס ואפילו אם גם אתה לא הבעלים אלא לדוגמה אביך גם אז חלה עליכם לפי הדין הקיים אחריות שילוחית שכן ברור שהחתימה בוצעה בהסכמת הבעלים.
כלומר, לא ניתן ביום מן הימים לאמר שאשתך פעלה וחתמה ללא סמכות ובניגוד לעמדתך ולכן להסכם הבלעדיות יש תוקף ואשתך היא ברת תביעה אם לדוגמה הנכס ימכר בתקופת הבלעדיות.
מדוע שמתווך "הגיוני" יאחוז ב"קצוות המזבח" ויתעקש על המשך הבלעדיות כשהוא מקטר בפניך שאין ביקוש לדירות באיזורך...שלו אני במקומך הייתי אומר לו "אתה צודק" בוא נבטל את הסכם הבלעדיות"...אבל כנראה אלה הם לא פני הדברים, הוא בודאי מנסה לשכנע אותך להוריד במחיר הדירה, ויתכן שהוא צודק . [אני לא קובע עובדות, איני מכיר אותך או אותו ובוודאי לא את דירתך] 

יחסיך המשפטיים עם המתווך :
חוק המתווכים קובע מסגרת ליחסים המשפטיים בין המתווך למזמין השרות :
1. המתווך חייב להחתים על 2 מסמכים, הראשון הסכם הזמנת שירותי תיווך, והסכם שיווק בבלעדיות הקובע מהם הפעולות שהמתווך מחוייב בהם על מנת שיוכר בתקופת הבלעדיות כגורם יעיל.
2. במידה והמתווך לא עמד בפעולות שנקבעו בין הצדדים, אזי ההסכם הופר ומכאן יש חלון יציאה לביטול הסכם הבלעדיות.
השאלה היא מה נרשם בהסכם השיווק בבלעדיות [ראה תקנות המתווכים בהמשך] ומהם חלונות היציאה מההסכם

סעיף 9 לחוק המתווכים :
דרישה להזמנה בכתב
9.    (א)  מתווך במקרקעין לא יהא זכאי לדמי תיווך, אלא אם כן חתם הלקוח על הזמנה בכתב לביצוע פעולת תיווך במקרקעין, שבה נכללו כל הפרטים שקבע השר, באישור ועדת הכלכלה.
           (ב)  מתווך במקרקעין רשאי להסכים עם לקוח בדבר מתן עסקה מסויימת לטיפולו הבלעדי (להלן – בלעדיות), ובלבד שמתן הבלעדיות ותקופתה –
(1)   יאושרו בחתימת הלקוח על גבי מסמך נפרד;
(2)   שבמהלך תקופת הבלעדיות יבצע המתווך פעולות שמטרתן תיווך במקרקעין (בחוק זה – פעולות שיווק).
           (ב1) ניתנה למתווך במקרקעין בלעדיות לענין מקרקעין המוצעים למכירה על ידי מוכר שלא במהלך עסקיו, יחולו נוסף על הוראות סעיף קטן (ב), גם הוראות אלה:
(1)   תקופת הבלעדיות, למעט לענין דירה, לא תעלה על שנה אחת מהיום שבו חתם הלקוח על ההזמנה (בסעיף זה – יום ההזמנה); לא קבעו הצדדים במסמך האמור בסעיף קטן (ב)(1) את משך תקופת הבלעדיות, תסתיים הבלעדיות בתום תשעה חודשים מיום ההזמנה;
(2)   תקופת הבלעדיות לענין דירה לא תעלה על שישה חודשים מיום ההזמנה.
           (ב2) תקופת הבלעדיות תסתיים בתום שליש מתקופת הבלעדיות כאמור בסעיף קטן (ב1), לפי הענין, אם המתווך במקרקעין לא ביצע, עד לאותו מועד, את פעולות השיווק שנקבעו לפי סעיף קטן (ד).
           (ג)   ניתנה למתווך במקרקעין בלעדיות כאמור בסעיף קטן (ב) לענין דירה, ולא נקבעה בה תקופת הבלעדיות, תסתיים תקופת הבלעדיות לאותו מתווך בתום 30 ימים מן היום שבו חתם הלקוח על ההזמנה. בסעיף זה, "דירה" – חדר, מבנה או מערכת חדרים שנועדו למגורים או המשמשים בפועל למגורים, ולרבות חדר, מבנה או מערכת חדרים כאמור שיוקמו או ייבנו בעתיד.
           (ד)  השר, באישור ועדת הכלכלה, רשאי לקבוע פעולות לשיווק כאמור בסעיף קטן (ב), שמתווך במקרקעין יהיה חייב בביצוען, כולן או חלקן, בתקופת הבלעדיות.

תקנות המתווכים במקרקעין (פעולות שיווק), תשס"ה-2004.
בתוקף סמכותי לפי סעיף 9(ד) לחוק המתווכים במקרקעין, התשנ"ו-1996 (להלן – החוק), ובאישור ועדת הכלכלה של הכנסת, אני מתקין תקנות אלה:
פעולות שיווק
1. (א) ניתנה למתווך במקרקעין בלעדיות כאמור בסעיף 9(ב) לחוק, יבצע המתווך שתי פעולות שיווק לפחות מבין הפעולות המנויות בפסקאות (1) עד (6), אלא אם כן סוכם שתבוצע פעולת שיווק כאמור בפסקה (7), יחד עם פעולה מהפעולות המנויות בפסקאות (1) עד (6) או בלעדיה, הכל כפי שיוסכם עם הלקוח:
(1)  פרסום באמצעות שילוט באחת או יותר מן הדרכים שלהלן:
(א)  הצבת שלט על הנכס או בקרבתו;
(ב)   הצבת שלט על גבי לוח מודעות ציבורי;
(ג)   הצבת שלט במרכז קהילתי;
(ד)   כל שלט אחר כפי שיוסכם בין המתווך ללקוח.
(2)  פרסום בקרב קהל לקוחות מסוים, המופיע במאגר של המתווך, באמצעי אלקטרוני, באמצעות דיוור ישיר או באמצעי אחר כפי שיוסכם, או פרסום מודעה באתר אינטרנט או באמצעי ממוחשב אחר אשר יועדו לשיווק נכסי מקרקעין;
(3)  פרסום בעיתון יומי נפוץ אחד לפחות;
(4)  פרסום בעיתון מקומי או בעיתון המיועד לקהל יעד מסוים בהתאם לבחירתו של הלקוח;
(5)  הזמנת רוכשים פוטנציאליים או מתווכים נוספים לבקר בנכס במועד שיוסכם עליו;
(6)  הזמנתם של חמישה מתווכים אחרים לפחות, הפעילים ביישוב שבו מצוי הנכס העומד למכירה, לשתף פעולה לשם מכירת הנכס;
(7)  כל פעולת שיווק שאינה מנויה בפסקאות (1) עד (6), כפי שתוסכם בין הצדדים.
      (ב) המתווך יפרט בטופס, הנפרד מההזמנה לתיווך במקרקעין, את כל הפעולות הקבועות בתקנת משנה (א)(1) עד (6) וכן יציין כי המזמין רשאי להסכים עם המתווך על פעולות השיווק שיבצע המתווך; החליטו המתווך והלקוח על פעולת שיווק כאמור בתקנת משנה (א)(7), תצוין גם פעולה זו בנפרד וכן יצוין האם הוחלט כי המתווך יבצע פעולה זו יחד עם אחת הפעולות המנויות בפסקאות (1) עד (6) כאמור או בלעדיה.
* פורסם ק"ת תשס"ה מס' 6348 מיום 17.11.2004 עמ' 159.

לצפיה ב-'שלושה צעדים מאוד פשוטים'
שלושה צעדים מאוד פשוטים
15/09/2017 | 01:00
85
א. תבדוק בחוזה מה רשום לגבי סיום ההסכם.
ב. פנה למתווך ותגיד לו שאתה רוצה לסיים את ההתקשרות איתו. (רצוי בכתב ותתעד את הפניה והתגובה שלו).
ג. אם לא מצאת פתרון, פנה לעו"ד עם החוזה שיסייע לך לצאת ממנו.

לצפיה ב-'רכישת דירות בפריפריה ובארה"ב'
רכישת דירות בפריפריה ובארה"ב
14/09/2017 | 10:52
2
118
שלום רב,

אשמח לשמוע קצת דעות מאנשים שיש ברשותם דירה/דירות להשקעה בפריפריה (והם בעצמם לא גרים קרוב), איך ההתנהלות, כמה פעמים יוצא לכם לנסוע לשם ובאיזה מקרים ובאופן כללי איך מפחיתים את ההתעסקות למינימום.

לגבי ארה"ב, החברה שדרכה הרכישה מתבצעת היא פסיפיק הולדינגס, אשמח לחווד במידה ומישהו שמע עליה ומעבר לזה אם יש לכם דגשים על מה לבדוק כדי להפחית את הסיכון, אשמח לשמוע.

תודה רבה
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
14/09/2017 | 14:20
1
121
1. יש לי מספר דירות שרחוקות ממקום מגוריי ב 100 ק”מ.
ההתעסקות הגדולה זה אם צריך לשפץ. אז צריך ללכת כל כמה ימים לפקח מה קורה.
חשוב מאוד שיהיו לך כמה אנשי מקצוע שאתה סומך עליהם.
במקרה של תקלה , אתה מדבר עם בעל המקצוע ומקשר בינו לבין השוכר.
איש המקצוע מתקן את התקלה. מבחינת תשלום זה שאן הדייר משלם ואתה עושה ךו העברה. או שאתה עושה העברה לבעל המקצוע. באמת לא מסובך.

במידה והדירה לא מושכרת יש לך אופצייה לתת את המפתח למתווך או להראות בעצמך.
בדר”כ אני מראה בעצמי. או שלוקח יום חופש מהעבודה. או שאחרי שעה 17:00 נוסע 100 ק”מ ומגיע ליעד. לי זה לא בעיה אני אוהב לנהוג ונהנה מכל החוויה של זה. בקיצור לא סיפור גדול.

בנוגע לפסיפק הולדינגס. השתעשעתי עם הרעיון שלרכוש דירה בארה”ב.
אני אומר לך דבר כזה. לא לקנות דרך מתווך ישראלי.
דוגמה ספציפית על בית שבדקתי שפסיפיק פירסמו ב 100.000 דולר למכירה.
הדירה נמכרה בפועל ב 40.000 דולר.
משמע החברה לוקחת רווח מטורף על מחיר הקנייה ובגלל זה היא יכולה להבטיח לך תשואה ל 4 שנים.
בפועל אתה משלם על התשואה של עצמך וקונה נכס לפעמים בפי 2 ממה שהוא שווה בפועל.
לצפיה ב-'תודה רבה! עזרת לי מאוד'
תודה רבה! עזרת לי מאוד
14/09/2017 | 14:56
72
שלחתי לך ה"פ, אשמח אם תעיף מבט.
לצפיה ב-'חתימה על שטר משכנתא עי מיופה כוח'
חתימה על שטר משכנתא עי מיופה כוח
14/09/2017 | 09:37
2
44
שלום
אני מתגוררת בחול,לאבי יש ייפוי כוח נוטריוני מלא שהשארתי לו
התעניינתי בהגדלת משכנתא בבנק לאומי ונאמר לי שם שאין אפשרות למיופה כוח לחתום בשמי ואני חייבת להתייצב שם (לא גרה בארץ)
לא מצאתי מידע על זה ברשת
האם זה נכון?
תודה
לצפיה ב-'חוק השליחות קובע כי אדם אשר מסוגל לבצע פעולה מסוימת'
חוק השליחות קובע כי אדם אשר מסוגל לבצע פעולה מסוימת
14/09/2017 | 14:36
54
יכול גם להיות מיופה כח של אחר לביצוע אותה פעולה.
מצד שני החוק לא קובע כי הבנק חייב להגדיל לך את המשכנתה.
לבנקים יש היסטוריה של אי כיבוד חוק השליחות גם במקרה פשוט יותר
של יועץ משכנתה המבקש הצעת מחיר בשם לקוח המייפה את כוחו לכך.

לדעתי פניה לבנק ישראל תחזיר את בנק לאומי למסילה ממנה ירד זמנית.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתה יעילה - http://bit.ly/rimonbook
תובנות בחינם לייעול המשכנתה שלכם: http://bit.ly/EffTovanot
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: http://bit.ly/EffNadlan
מערכת לתכנון משכנתה - http://bit.ly/morplanner
טלפון: 03-549-6611
לצפיה ב-'מנסיוני, קרוב לוודאי שהבנק יסכים '
מנסיוני, קרוב לוודאי שהבנק יסכים
18/09/2017 | 11:12
18
שאביך יחתום בשמך לפי יפוי כח בנוסח הבנק שחתמת עליו בפני קונסול ישראל במקום מושבך.

מובן שאם את כבר ניגשת לקונסול, את יכולה כבר לחתום על הסכם ההלוואה והשטרות בפניו
לצפיה ב-'תוספות בניה של הפרט ללא אישור ברכוש המשותף '
תוספות בניה של הפרט ללא אישור ברכוש המשותף
13/09/2017 | 11:42
3
75
תוספות בניה/שינויים אגרסיביים של הפרט ברכוש המשותף ללא אישור השכנים מהווה בעייה יום יומית בבתים משותפים ברחבי המדינה, יש לא מעט בעלי דירות הנוהגים מנהג בעלות ברכוש המשותף ללא התחשבות בחוק הקיים בנדון.

בלא מעט מקרים נתקלתי כאן בפורום בשאלות בנדון ...בעלי הרכוש המשותף לא תמיד יודעים מה צריך לעשות, ו...איך לעשות.
אז...הנה מקרה בוחן שמאפשר מבט לתרחיש דומה שהגיע לפתחו של ביהמ"ש.

תמצית המקרה :
לשמואל שריקי משרד תיווך הנמצא בחזית בית משותף בין 3 דיירים ברחוב הרצוג 9 בירושלים, המשרד הוא בעצם 2 חניות בחזית הבית המשותף.
הנתבע "שריקי" ביצע ברכוש המשותף מס' שינויים ותוספות , כמו פריצת דלת מהמשרד לחדר המדרגות, קיר בחדר ההסקה המשותף ובנה שם תא שירותים עבור המשרד, כמו כן סיפח לעצמו חלק מרחבת הבניין המשותף, השתמש במקלט הבניין כמחסן, השתלט על החניות בחזית הבית.

שכניו של שריקי, הגישו נגדו תביעה ודרשו לסלק את שריקי מהרכוש המשותף.

בית המשפט קבע כי פעולותיו של הנתבע ברכוש המשותף חרגו מהדין הנהוג בבית משותף ולכן מחייבים הריסה והשבתם למצבם הקודם.

תיק אזרחי בשלום ירושלים , א' 5717-09 - רבינוביץ ואחרים נגד שריקי, מיום 11/12/12 פסה"ד במלואו ראה בקובץ המצורף.

==================================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914

לצפיה ב-'מעניין למה לא פנה למפקח אלא לבי"מ השלום? '
מעניין למה לא פנה למפקח אלא לבי"מ השלום?
13/09/2017 | 21:23
1
33
אולי בגלל שאין ועד בבניין? הרי כל דייר יכול לתבוע באותה צורה אצל המפקח.

לצפיה ב-'סמכויות המפקח על הבתים המשותפים לעומת בימ"ש השלום/מחוזי.'
סמכויות המפקח על הבתים המשותפים לעומת בימ"ש השלום/מחוזי.
14/09/2017 | 14:26
35
קיימת חפיפה בסמכויות המפקח ובימ"ש השלום ,אלא שעוה"ד תמיד יעדיפו את ביהמ"ש , שם נמצא "מגרש המשחקים" שלהם.
הם תמיד יראו את המפקח כמין עו"ד כמותם שמתנשא מעליהם, ונכון שניתן להגיש תביעה למפקח גם ללא עו"ד, והדיון מתנהל בדומה לת"ק, זו לדעתי הסיבה האמיתית.

סמכויות המפקח על הבתים המשותפים - http://www.justice.gov.il/Units/LandRegistration/B...

המפקח על הבתים המשותפים- דן אך ורק בסכסוכים הבאים:
השתתפות בעלי דירות בהוצאות הדרושות לאחזקתו התקינה של הרכוש המשותף, ניהולו והבטחת השירותים לפי דין או נוהג.
סכסוכים בין בעלי דירות לפי תקנון המצוי שבתוספת לחוק המקרקעין.
סכסוכים בין בעלי דירות לפי התקנון המוסכם של הבית המשותף נשוא הסכסוך, סכסוכים בין בעלי דירות בדבר הסגת גבול מצד בעל דירה לגבי דירה אחרת, או לגבי הרכוש המשותף (תביעה זו אפשר להגיש גם לבית משפט השלום).
סכסוכים בין בעלי דירות בקשר להרחבת דירה
סכסוכים בין בעלי דירות בקשר למתקנים משותפים אחרים לרבות מעלית, כבלים וצלחות לווין. בהתאם לאמור בסעיף 6 לחוק הבזק והתאמות הרכוש המשותף לשימושם של אנשים עם מוגבלויות
סכסוכים בנוגע לחיזוק הבית המשותף בפני רעידות אדמה עפ"י תמ"א 38.

הנה דוגמה [מהעיר חיפה] איך "חלפו מעל ראש המפקח ופנו לביהמ"ש המחוזי כדי לדון באי הסכמות לעניין חיזוק הבניין לפי תמ"א 38 - http://tabar.org.il/Content_tabar/editor/%D7%90%D7...
ואז...הערעור כבר הגיע לעליון.
לצפיה ב-'תוספות בניה ללא היתר בנכס משותף'
תוספות בניה ללא היתר בנכס משותף
19/09/2017 | 09:51
1
השכנים בנכס לא צריכים לרוץ מיד לבית משפט כברירת מחדל. לכל בעל נכס (לא חייב וועד בית) יש זכות לפנות ל"פיקוח על הבניה" בעיריה של העיר בה הם גרים. יש פיקוח על הבניה אגרסיבים יותר ויש פחות. פגשתי מספיק בעלי נכסים שיודעים למרר יופי-טופי את החיים של השכנים שלהם בגלל בניה לא חוקית, חלק מוצדק וחלק מוגזם. ככלל, ככל שיציקו יותר ככה הפיקוח יבין שהוא חייב לתת מענה, אם יש בעיה ניתן לפנות על שרות לקוי ליועצת המשפטית של העיריה או אפילו למבקר שלה. 
לצפיה ב-'רכישת דירה להשקעה...2'
רכישת דירה להשקעה...2
11/09/2017 | 12:58
11
294
שלום לכולם, אקדים ואומר שכבר כתבתי כאן הודעה דומה אבל הדיון קצת יצא מהקשרו וההתלבטות שלי רק גדלה מאז. אני "על הגדר" כבר די הרבה זמן, ממשיך לעבוד ולחסוך כרגיל ולא בטוח למה בדיוק אני מחכה. בינתיים ההון העצמי כבר מעל 450 אש"ח, אולי אפילו אגרד את החצי מליון עד סוף השנה, משכורת קבועה יש, גיבוי מההורים יש, חובות אין. רק לקום ולקנות. אני באמת מנסה להתעלם מכל הכותרות על "קיפאון" וכו' ולהתייחס לנתונים רלוונטיים כמו הלמ"ס ורשות המיסים ועסקאות שבוצעו בפועל. לא קל. כל הדעות והעצות נראות כאילו באות ממקום אינטרסנטי או של משאלות לב, וזה ברור - בעלי הנכסים שקנו טוענים לעליות, אלו שלא קנו טוענים לירידות. מזמן הפסקתי להתייחס לטוקבקים ולעמוד המחאה הזו שבעצמו נראה כמו טוקבק אחד גדול ששם אחד תומך בשני ומתאמצים בכל הכוח לשכנע שהבועה מתפוצצת ושזה הזמן הגרוע ביותר לקנות. אישית אני לא לוקח אותם ברצינות אבל נראה ש80 אלף איש דווקא כן וככל שהם גדלים כך אולי יצליחו להשפיע במידת מה על השוק. אני לא רואה את המחירים יורדים וחושב שהביקוש לדירות להשכרה יהיה קיים כל הזמן. גם בשוק יורד אגב.
רק מה, אני מפחד על ההון העצמי שלי שנחסך במשך שנים רבות של עבודה קשה ש"אפסיד" אותו אם באמת ירדו המחירים, שכן יכולתי לחכות ואז לקנות בפחות. אי אפשר להגיד "היום העסקה כדאית ולא מעניין אותי מה יהיה מחר". לא הייתי רוצה לגלות עוד כמה שנים שהייתי יכול לרכוש את הדירה הזו במאות אלפי שקלים פחות ובעצם כל הכסף שחסכתי הלך לאיבוד בגחמות השוק. אני עוד יותר לא רוצה לומר עוד חמש שנים "איך לא קניתי לפני חמש שנים" ממש כמו שהרבה אנשים אומרים היום. נדמה שאם לא הייתה לי האפשרות והייתי גר בשכירות שאוכלת לי חצי המשכורת וללא כל חסכונות בצד אז לא הייתה שום התלבטות (ואז בשמחה הייתי מצטרך למחאה כלפי החוצפנים שיש להם מיליון שקלים יותר ממני) וזה רק מראה על המהות שם. 
בדיון ענייני קצר וקולע בלי אינטרסים ומשאלות לב האם אפשר לומר שהמחירים "לא יתרסקו"? או שאנחנו לקראת ירידה? אני פשוט לא רואה את זה קורה למרות שאני בצד המחוסר דירה כרגע ושאמור לקוות שכן ירדו המחירים. אני מקווה שאני לא הולך לכתוב כאן עוד שנתיים "עדיין על הגדר" ועכשיו הדירה עולה 100-200 אלף יותר - בדיוק מה שחסכתי בינתיים.
לצפיה ב-'רון, האם ספקולציות של גולשים באמת יעזרו כאן?'
רון, האם ספקולציות של גולשים באמת יעזרו כאן?
11/09/2017 | 13:23
192
לענ"ד תשובתו של אף אחד לשאלה הזו לא יותר טובה משלך.

לצפיה ב-'תראה'
תראה
11/09/2017 | 13:39
6
201
נכון לרגע זה השוק באמת דיי בקפאון.
אנשים לא מוכרים היום דירה במהירות.
כמו שאתה אומר כולם יושבים על הגדר ומחכים ל ... ? ( אף אחד לא יודע.. )
בכל מקרה ההיסטוריה מוכיחה שבישראל היו ירידות בעבר.
אבל בסופו של דבר גם אם יש עצירה או ירידה במחירי הדירות , תמיד בסוף יש תיקון כלפי מעלה.
אומר לך דבר כזה. אם אתה מחפש דירה לשנה , שנתיים , לעשות סיבוב ולמכור זה לא הזמן הכי טוב. ( נכון לימים אלה )
אם אתה מחפש השקעה להרבה שנים . השקעה בנדל”ן הוכיחה את עצמה כהשקעה נכונה וסולידית. ( התשואות לא גבוהות היום ).
דווקא לדעתי נכון לרגע זה שהשוק דיי בקפאון , זה הזמן למצוא מציאות. יש המון אנשים שצריכים למכור מכל מיני סיבות והם לא מצליחים. זה הזמן לתפוס עסקה טובה ממישהו לחוץ למכירה.

בהצלחה !
לצפיה ב-'אני יודע שהניחוש של כולם טוב כשלי. אני מחפש יותר משהו בכיוון'
אני יודע שהניחוש של כולם טוב כשלי. אני מחפש יותר משהו בכיוון
13/09/2017 | 08:06
5
136
של "מה אתם הייתם עושים" מפני שיש פה אנשים בעלי יותר ידע וניסיון מדג קטן וחדש בעולם הנדל"ן כמוני
אינני מחפש לעשות סיבוב להיפך אני רוצה למצוא נכס במיקום אסטרטגי עם ביקוש ולשמור אותו לשנים רבות.
ובכן, הנה שני תרחישים אפשריים ומה יהיה מצבי בכל אחד מהם. שניהם לדעתי סבירים באותה המידה:
השנה היא שנת 2020, לא קניתי והחיסכון שלי כבר באזור ה700 אש"ח שפשוט יושבים להם בעו"ש. 
א- מחירי הדירות ירדו מאז הקיפאון של 2017 והיום אפשר למצוא דירות נהדרות בפחות ממיליון שפעם היו עולות 1.2-1.4 ואני מוצא דירה רלוונטית וקונה בקלות עם מעל ל70 אחוז הון עצמי בעזרת הלוואה קטנה יחסית. 
ב- בניגוד לכל הפנטזיות והמחאות המחירים המשיכו לעלות והיום דירה עלובה ביותר עולה 1.5, אין שום מקום מגורים ראוי בפחות משני מיליון. כל חסכונותיי ייבלעו באחת בקניית דירה ואמשיך לשלם משכנתה לשנים רבות.
ואם אני קונה היום? בתרחיש א' זו טעות מרה, בתרחיש ב' פעלתי בחכמה ואני כבר משלם במרץ את הההלוואות בדרך לסילוק כל החוב. 
הכיוון שלי הוא דירה במרכז הארץ במעגל ראשון או שני לתל אביב. אולי על תוואי הרכבת הקלה שבעוד 5-10 שנים תהנה גם מנגישות.

ברור לי שאין בקריאה בפורום המלצה או אחריות. אני רק רוצה כמה שיותר דעות שאפשר.
לצפיה ב-'חביבי , תקפוץ למים !'
חביבי , תקפוץ למים !
14/09/2017 | 14:11
4
96
אין יותר מידי סכנות. זה השקעה סולידית.
גם אם תחכה לשנת 2020 בשנתיים האלה אתה מפסיד הכנסות משכירויות של לפחות 80.000 ש”ח.
בהתשחב שבסכום שאתה מחפש אפשר לקבל שכירות שבין 3500 - 4000 בטח אם במעגל שני בגוש דן.

עכשיו זה הזמן למצוא מציאות !
לדעתי התרחיש היחידי שבאמת בגללו אולי יוכלו לרדת מחירי הדירות. זה משהו יותר בירוקטי.
אם בנק ישראל יאשר מימון של 50 אחוז לדירה ראשונה. אז באמת יהיה ירידה במחירים. אבל זה לא יקרה...

אין לי שום אינטרס אם תקנה או לא.
אני תמיד אומר לעצמי שלחשוב זה טוב , אבל צריך לקבל החלטה בסוף.
אין מה לשבור את הראש יותר מידי.

” אם ואם ואם “ זה לא יגמר בחיים.

בהצלחה !
לצפיה ב-'אמת...אבל זה כאילו כל יום אני קם בבוקר עם דעה אחרת מאתמול'
אמת...אבל זה כאילו כל יום אני קם בבוקר עם דעה אחרת מאתמול
18/09/2017 | 07:55
16
נכנס למדורי הנדל"ן - "עלייה במדד מחירי הדירות"..."ירידה בכמות העסקאות"..."ירידה במחירה הממוצע של דירה באיזור X"..."עליות מחירים למרות פעולות האוצר"..."קיפאון מוחלט בשוק הנדל"ן"...איך אפשר לגבש ככה דעה? האם אני לא סתם נגרר אחרי העדר אל הנדל"ן? אני באישזהו מקום מחפש מה לעשות עם הכסף אחרת הוא סתם ישב שם עוד הרבה שנים, אין לי שום הוצאה גדולה בתכנון (רכב/ריהוט/טיול וכו') להיפך אני רק ממשיך לחסוך עוד כמה אלפי שקלים כל חודש בערך חצי משכורת...
אם אני קונה עכשיו דירה במיליון שקלים ועוד שנתיים המחיר יורד ל750 אלף נניח, זה אומר ש"הפסדתי" 250 אש"ח לא כך?
לצפיה ב-'רגע רגע.. מה לקפוץ למים? על ניהול סיכונים שמעת?'
רגע רגע.. מה לקפוץ למים? על ניהול סיכונים שמעת?
18/09/2017 | 11:18
2
23
ניהול סיכונים. האם, לדעתך, הסיכוי לירידת מחיר גבוה או נמוך מהסיכוי לעליית מחיר?
סתם דוגמא לאיך להתחיל:
עשה רשימה של פרמטרים המשפיעים על השוק (רמז: היצע\ביקוש נוכחי ועתידי, רמת ריבית נוכחית ועתידית, פעילות ממשלה, מיסוי, אטרקטיביות אלטרנטיבות השקעה אחרות וכ'). תן משקל לכל אחד מהפרמטרים (נגיד 0-10), תן גבולות לכל אחד מהפרמטרים (נגיד ריבית 0-4 כש2 ניטרלי, ביקוש\היצע 0-2 כש1 ניטרלי וכ) ותן מדד לסיכוי עליה או ירידה (נגיד מעל 5 עליה, מתחת ל5 ירידה).
לצפיה ב-'זה חשבון מעולה ולא רחוק ממה שעשיתי'
זה חשבון מעולה ולא רחוק ממה שעשיתי
19/09/2017 | 08:11
1
9
רק בניסוח קצת אחר אבל על אותו עיקרון, זה הכל הערכות. אפשר לומר שהתוצאה טובה אבל ידוע שכשאנחנו באים להעריך משהו שנכנסים אליו יש נטייה לאופטימיות. אלטרנטיבות השקעה אחרות לא מעניינות אותי, אולי מחוסר הבנה אולי אפקט העדר, אבל ממכרים שהשקיעו בנדל"ן הם רק שמחים על ההחלטה. כמובן שהיום במבט לאחור הייתי צריך לעשות את זה לפני שנים אבל אי אפשר היה לדעת, בדיוק כמו שהיום אי אפשר לדעת מה נאמר בעוד כמה שנים. אם היית במצבי מבחינה כלכלית האם היית מתחיל עם איזו דירה קטנה? 
לצפיה ב-'להערכתי, במצב הנוכחי, הסיכוי לירידה גבוה מהסיכוי לעליה. '
להערכתי, במצב הנוכחי, הסיכוי לירידה גבוה מהסיכוי לעליה.
19/09/2017 | 10:47
8
והסיכוי לקיפאון גבוה מהשניים (מה שאומר ירידה איטית במחירים לאורך שנים רבות). 
הכל כמובן בניטרול גורמים מקומיים וגלובלים... (מלחמה, אסון טבע, משבר פיננסי וכיו"ב) 

בהצלחה.
לצפיה ב-'כמעט באותו המצב'
כמעט באותו המצב
13/09/2017 | 13:27
2
132
אני נמצא כמעט באותו המצב ועם בערך אותן ההתלבטויות. באופן אישי אני חותר לרכישת נדל"ן אבל רוצה לצאת מהקופסה. אסביר:
אני לא רוצה לרכוש נדל"ן ישן (הוצאות, תיקונים וכו'), לא מעוניין בדירות למשפחות (דירה למשפחה זאת "סכנה" כלכלית - אי אפשר לפנות משפחה שנמצאת בקשיים כלכליים ולכן הקושי שלהם עובר להיות הקושי של בעל הדירה) ואני לא מעוניין כרגע בנדל"ן עסקי (משרדים וכו').
לכן חשבתי על דירות לקהל יעד ספציפי - דירות לסטודנטים - לרוב שוכרים אחראיים, משלמים בזמן (בגלאים האלה לא רוצים להסתבך) ומתחלפים כל שנתיים-שלוש (ככה הנכס נשמר טוב יותר כי בכל תחלופה מבצעים "שיפוצון").
הבעיה שלי היתה שבתל אביב יקר מידי, ב"ש רחוק מידי ובחיפה דירות ישנות מידי.
ואז ראיתי את הפרסומת של פרי נדל"ן - דירות המיועדות לסטודנטים ברחובות עם הון עצמי של 320,000 ש"ח - עד שחשבתי והתלבטתי - נגמרו הדירות...
לצפיה ב-'ירידה חדה במכירת דירות חדשות 16%'
ירידה חדה במכירת דירות חדשות 16%
13/09/2017 | 13:31
1
128
לצפיה ב-'בגלל מחיר למשתכן": מכירות הדירות של דמרי צנחו ב-37%, '
בגלל מחיר למשתכן": מכירות הדירות של דמרי צנחו ב-37%,
13/09/2017 | 13:34
126
 אך ההכנסות והרווח זינקו.
בחברת י.ח. דמרי (5,773 -1.06%) מצביעים על תוכנית מחיר למשתכן כעל הגורם העיקרי שפגע בקצב מכירות הדירות שלה ברבעון השני של 2017. החברה מכרה ברבעון זה 116 יחידות דיור בלבד בישראל (121 יחידות דיור כולל פעילות ברומניה) תמורת 159 מיליון שקל בלבד, לעומת 185 יחידות דיור שנמכרו בתמורה ל-229 מיליון שקל ברבעון המקביל. שיעור הירידה בקצב המכירות במחצית הראשונה של השנה הוא דומה, כ-40%, כשהחברה מכרה בתקופה זו 210 דירות בלבד בישראל, לעומת 350 דירות במחצית הראשונה של 2016.
לצפיה ב-'התקנת צלחת לווין על גג בית משותף'
התקנת צלחת לווין על גג בית משותף
12/09/2017 | 17:31
3
38
וועד הבית בבנין בו גרה חמתי מתנגדים להתקנת צלחת לווין פרטית.
האם זה לפי החוק או לא.
תודה מראש
אריה
לצפיה ב-'לעניין התקנת צלחת , מה כתוב בתקנון הבניין ובחוזה המכר ?'
לעניין התקנת צלחת , מה כתוב בתקנון הבניין ובחוזה המכר ?
12/09/2017 | 23:33
2
37
בבניינים משותפים חדשים מקימים צלחת אחת מרכזית לצופי חברת יס כולל תשתיות המחוברות לכל דירה, מתוך כוונה שהגג יהיה פנוי מצלחות שונות.

ולכן התקנון המצוי וחוזה המכר מגדירים איזה סוג תשתיות קיימות בבניין ועל הגג, ומה מותר ואסור להתקין על הגג.

לכן צריך לברר לאיזה סוג צלחת אתה מכוון, ולמה הדיירים או הועד המנהל בבניין מתנגדים לבקשתך זו.

האם מדובר על בניין חדש בהגדרה ? האם יש עוד צלחות מותקנות על הגג ?
האם מדובר על גג משותף ?

עירוב המפקח על הבתים המשותפים בסכסוך, סמכויות :
72.   (א)  סכסוך בין בעלי דירות בבית משותף בדבר זכויותיהם או חובותיהם לפי התקנון או לפי סעיפים 58, 59 או 59א עד 59ח, לפי חוק המקרקעין (חיזוק בתים משותפים מפני רעידות אדמה), התשס"ח-2008 או לפי סעיפים 6נט עד 6סא, 21ב ו-27ג לחוק הבזק, תשמ"ב-1982 יכריע בו המפקח.

התקנת מיתקן גישה אלחוטית בבית משותף
27ג.   (א)  ביקש בעל דירה בבית משותף (בסימן זה - המבקש), התקנת מיתקן גישה אלחוטית על גג הבנין, במקום שאינו רכוש משותף, רשאי המפקח להתיר את ההתקנה בהתקיים כל אלה:
(1)   המבקש ובעל הזכויות במקום המיועד להתקנה (להלן - בעל הזכויות) לא הגיעו להסכמה על עצם ההתקנה, או על התנאים להתקנה, בתוך 30 ימים מהיום שהמבקש פנה בבקשה בכתב לבעל הזכויות;
(2)   המבקש פנה אל המפקח בכתב בבקשה להתיר את  ההתקנה;
(3)   המבקש הוכיח כי ההתקנה ברכוש המשותף אינה אפשרית, או שהיא תפגע באופן מהותי בעצם השידור או הקליטה, אלא אם כן הוכיח בעל הזכויות כי ניתן לבצע את ההתקנה, באופן סביר, במקום אחר מחוץ לבית המשותף;
(4)   המבקש הציג היתר מטעם המשרד לאיכות הסביבה כאמור בסעיף 27ב(ג);
(5)   מיתקן הגישה האלחוטית נועד, בין השאר, לספק שירותי בזק למבקש.
           (ב)  (1)   פנה המבקש למפקח כאמור בסעיף קטן (א)(2), ימציא העתק הפניה מיד לנציגות הבית המשותף; נציגות הבית המשותף, וכל בעל דירה בבית המשותף רשאים, בתוך 30 ימים ממועד הודעת המבקש, להצטרף לדיון אצל המפקח בענין קביעת תנאים והוראות באשר להתקנה או בבקשה למנעה;
(2)   המפקח רשאי להתיר את התקנת מיתקן הגישה האלחוטית, ולהתנותו בתנאים והוראות שיקבע, לרבות במקרה שבעל הזכויות יהיה מעוניין בהסרת מיתקן הגישה האלחוטית או בהעתקתו למקום אחר, כדי לאפשר את ביצוען של עבודות בניה מכוח היתר בניה על פי הוראות חוק התכנון והבניה.
           (ג)   החליט המפקח בענין התקנת מיתקן גישה אלחוטית בהתאם להוראות סעיף קטן (ב), ניתן לפנות למפקח בבקשה לשנות את החלטתו, אם השתנו הנסיבות שעמדו ביסוד ההחלטה.
           (ד)  הוראות סימן ד' לפרק ו' לחוק המקרקעין יחולו על הדיון לפני מפקח גם לפי סעיף זה.

קרא כתבה בה נדונה תביעה מהסוג המדוברhttp://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000...
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
13/09/2017 | 10:45
1
23
זהו בניין חדש בן שנתיים.
יש צלחת יס, חמותי רצתה להוסיף צלחת לקליטת ערוצים פולניים.
אני אנסה לבדוק מה כתוב בחוזה המכר ואם יש תקנון.
לצפיה ב-'עליך להוציא צו הבית המשותף'
עליך להוציא צו הבית המשותף
13/09/2017 | 11:13
27
הזמן דיסק הבית המשותף מהטאבו וראה מה  כתוב בצו אם יש מגבלה כלשהי לגבי הקמת אנטנות על הגג.
אם אין, אתה יכול להניח אנטנה כל עוד לא תפריע לשימוש אחר על הגג או שתהווה מטרד אסטתי.
הנחת אנטנה זו מהווה שימוש סביר ברכוש משותף ואינה מחייבת החלטת אסיפת דיירים ולא נחוץ בכלל לקבל הסכמת הוועד.
לצפיה ב-'הכפר הארמני ב"שייח בוריק" ליד קיבוץ עין כרמל-פיסת היסטוריה.'
הכפר הארמני ב"שייח בוריק" ליד קיבוץ עין כרמל-פיסת היסטוריה.
12/09/2017 | 10:11
1
56
בעקבות פעילות שלי בגנזך הלאומי בירושלים, נגלו לעיני עשרות מסמכים שכללו בקשות של ארמנים נוצרים לחכירת קרקעות חקלאיות באיזור עתלית ממשרד החקלאות בתחילת שנות ה- 50, הסתקרנתי מהנדון והתחלתי בחיפוש , להלן התוצאות :

שייח בוריק :
על רכס הכורכר הנושק לכביש החוף ניצב עד היום מבנה עתיק המוקדש לצדיק עלום בשם "שייח בוריךּ". אין זה מבנה קבר אלה "מקאם" [כלומר - מבנה זכרון] שם המקום מופיע במפות כבר מהמאה ה-19. 

הקמת הכפר :
בעקבות רצח העם הארמני בזמן מלחמת העולם הראשונה, נמלטו פליטים ארמנים ללבנון, סוריה וארץ-ישראל. בשנת 1926 השתקעו על רכס הכורכר בשייח בוריק כמה משפחות ארמניות שמקורן באזור אדנה שבדרום מזרח טורקיה. כאן הקימו את בתיהם ועסקו בחקלאות כאריסים על אדמתו של אנטון חמודה - ערבי נוצרי מחיפה תמורת מחצית מיבולם.

בשיאו מנה הכפר 30 משפחות - כמאה וחמישים נפש.
בשנת 1939 הוקמה על הקרקע מערבית לכפר, קיבוץ המעפילים שבשנת 1947 שינה שמו לנוה-ים. היחסים עם חברי הקיבוץ היו טובים ואף הונח קו מים מן הקיבוץ אל הכפר.

במלחמת העצמאות בשנת 1948, נמלט בעל הקרקעות אנטון חמודה מחיפה ללבנון ומאות הדונמים שבבעלותו עברו לבעלות מדינת ישראל עפ"י חוק נכסי נפקדים.
הארמנים שעבדו במשך שנות דור את הקרקעות, נותרו חסרי זכויות בקרקע. הקיבוצים בסביבה קיבלו את אדמות חמודה ואדמות הכפרים האחרים.

ועד הקהילה הארמנית פנה במכתב מיום 14 באוקטובר 1948 למשרד היועץ לעניני מיעוטים בחיפה. בפניה עליה חתומים נשיא הקהילה זכריאן ומזכירה מנג'יקיאן, הוא מציין כי כרגע בכפר 15 משפחות המונות 95 נפש שעיבדו במשך 22 השנים האחרונות 580 דונם מתוך אלף דונם שהיו בבעלות חמודה באזור. לאחרונה הם מציינים החלו חברי קיבוץ עין הים (שהיה ליד המושבה עתלית וששנתיים אחר כך הקימו אנשיו את קיבוץ עין-כרמל) חורשים את האדמה שהיתה בחזקת הארמנים ובקרוב מאוד מתעתדים לזרוע אותה.
"אנו מבקשים שהארמנים יזכו לצדק והגינות לגבי זכויות עיבוד הקרקע" - הם מסיימים את מכתבם.

התעלמות ו"גרירת רגליים" של משרד החקלאות בראשות השר "קדיש לוז" [פניות אנמיות לקק"ל שהקרקעות הועברו לבעלותו "מעל גבם של הארמנים"] לא הביאו לתוצאות של ממש, רשויות המדינה פשוט התישו את תושבי הכפר.

במהלך שני העשורים הראשונים למדינה הלך הכפר שיח` בוריךּ ודעך. הכפר שהיה ללא כל מעמד מוניציפלי, לא זכה לתשתיות כביוב, חשמל, טלפון ודואר. מבנה רעוע ומט ליפול שימש ככנסיה וכומר מיפו ביקר לעיתים בימי ראשון. הילדים למדו בבית ספר בחיפה. שרותים רפואיים ניתנו במרפאת נוה-ים. מספר משפחות הגרו לארמניה, ארה"ב וקנדה.

ב-10 בדצמבר 1965 כותב תלמי במעריב על הכפר בכתבה שכותרתה "כפר ארמני עצוב". "אפילו שלט אין במקום כדי לומר מה שמו של כפר זה ומה טיבו.. דומה כי השעונים עצרו מלכת.. צעירות המגיעות בכפר לפרקן ממתינות לחתנים מיפו וחיפה שיבואו לגאול אותן... עצוב בשיח-בורייק. תושביו נראים כמשלימים עם גורל שאין להפר אותו. חיים בנמיכות, ללא תקוות, ללא יומרות, אהודים על שכניהם בשל צניעותם ויושרם."

בשנת 1981 נטשו אחרוני התושבים את הכפר לאחר שקיבלו פיצוי של 40 אלף דולר לתושב כדי שיוכלו להשתלב או להגר כפי שיחליטו.
עם עזיבתם הוכרז המקום כשמורת טבע כדי למנוע חזרה לכפר.

כתבה בשנת 2003 העיתון הארץ - https://www.haaretz.co.il/misc/1.881536

הערה חשובה.
לו תושבי הכפר היו מכירים את חוק הקרקעות העות'מאני באדמות "מירי" הם יכלו להמשיך להחזיק באדמות אלה כחוכרים בפועל בזכות עיבוד הקרקע מעל 10 שנים ברציפות [סעיף 78 לחוק הקרקעות העות'מאני]

============================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914
לצפיה ב-'איך חולקו אדמות חקלאיות לצרכי עיבוד חקלאי בשנות ה- 50.'
איך חולקו אדמות חקלאיות לצרכי עיבוד חקלאי בשנות ה- 50.
12/09/2017 | 19:39
35
מהמשך קריאה במאות מסמכים של משרד החקלאות בשנת 1955 עולה התמונה הבאה :
שוררת היסטריה סביב הקרקעות הנטושות ["מבורות" בהגדרתם מלשון "בור"] בתחומי מ"י, מוקמים ישובים חקלאיים וניתנים להם מגרשים "מבורים" ללא בדיקה בטאבו כדי לברר למי הם שייכים.

השיטה פשוטה, נחקקו חוקי חרום המאשרים למשרד החקלאות להחכיר את האדמה לחקלאים כאלה ואחרים ובלבד שהאדמה אינה מעובדת, החכירה לתקופות קצרות המתארכות מעת לעת..
במידה ותגיע תלונה מבעלי הקרקע האמיתיים שיציגו קושנים/מסמכי בעלות יטפל האחראי על הקרקעות במשרד החקלאות בהשבת הקרקע לבעליה עם תום חוזה החכירה.

וכך אני מוצא עשרות תלונות המוגשות למנכ"ל משרד החקלאות דאז להשבת קרקעות.

ראו תכתובות שכאלה בתיק האדמות המבורות - http://www.archives.gov.il/archives/#/Archive/0b07...

לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 12:59
11

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'התראה - גיא מונסונגו ,שינה את שמו לגיא שטראוס.'
התראה - גיא מונסונגו ,שינה את שמו לגיא שטראוס.
10/09/2017 | 19:39
5
168
והוא ממשיך עם חברה חדשה.

מכתבה שפורסמה זה עתה בהקדמה לאנליסט בחדשות 2000 בערוץ 10 נראה גיא מונסנגו "מיודענו" עם זקן ומשקפים ו...שם משפחה חדש, הוא אפילו הציג ת.ז. עם שם משפחתו החדש "שטראוס".

יש להתרחק ממנו כמו מאש...ראו הוזהרתם.

השתלשלות מעשה הנוכלות - http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/18141379...
לצפיה ב-'תיקון - השם החדש הוא חגי שטראוס.'
תיקון - השם החדש הוא חגי שטראוס.
10/09/2017 | 20:50
4
107
וה"לוק החדש" כולל זקן צרפת ומשקפיים, אבל מעבר לשם ...הוא החל למכור דירות במתחם מרכזיית בזק ברחוב שופן ברחביה ,  תחת חברה בשם "ברזיל ספרא ישראל" [כדי ליצור תחושה שמדובר על המיליארדר ממשפחת ספרא מברזיל].

זכויות הבניה במקום הם -  24 דירות על פי תוכנית בנייה בתוקף, ולפי הערכות שווי המגרש הוא כ-90 מיליון שקל, בזק אגב מנהלת מו"מ עם יזמי בניה וטרם נפלה החלטה למי למכור.

יש כבר רוכשים שנפלו בפח.

רקע :
חגי שטראוס / גיא מונסונגו פנה לאחרונה לחברת בזק כדי לרכוש "לכאורה" את מתחם מרכזיית בזק הישן ברחוב "שופן" ברחביה תחת השם "רפאל ספרא" [שם בדוי] בליווי עו"ד ירושלמי.

גיא/חגי לא ממתין...הוא מעתיק הדמיה של אתר בניה אחר ומייד יוצא למכירה...וכן...כבר יש קונים שמבינים שרומו.
וכך גם בזק שהגישה תלונה למ"י.
לצפיה ב-'גיא מונסונגו - תיקים פתוחים.'
גיא מונסונגו - תיקים פתוחים.
10/09/2017 | 23:46
3
93
אלה התיקים שאוחדו לכדי תיק אחד בתביעות האזרחיות נגד גיא מונסונגו ואחרים.

ת"א 881-03-16    לרנר נ' לין ויהונתן השקעות בע"מ ואח' תביעה כספית אחרת שלום תל אביב - יפו פתוח איחוד תיקים
ת"א 937-04-16 הרמל נ' לין ויהונתן השקעות בע"מ ואח' תביעה כספית אחרת שלום תל אביב - יפו פתוח איחוד תיקים
ת"א 16402-05-16 בן פזי נ' לין ויהונתן השקעות בע"מ ואח' תביעה כספית אחרת שלום תל אביב - יפו פתוח איחוד תיקים
ת"א 48162-09-16 דור נ' לין ויהונתן השקעות בע"מ ואח' תביעה כספית אחרת שלום תל אביב - יפו פתוח איחוד תיקים
ת"א 63411-12-16 ליבוביץ ואח' נ' לין ויהונתן השקעות בע"מ ואח' תביעה כספית אחרת שלום תל אביב - יפו פתוח איחוד תיקים
ת"א 25858-02-17 חכימי נ' לין ויהונתן השקעות בע"מ ואח' תביעה כספית אחרת שלום תל אביב - יפו פתוח איחוד תיקים

הדיון הבא בתאריך ה-  02/10/2017 בתיק המאוחד 33050-05-16 , השופט א' רונן בביהמ"ש השלום בת"א.

ההליך הפלילי נגד גיא מונסונגו מתנהל לו בעצלתיים, ומאפשר לנוכל לשנות את שמו ולהפיל בפח אנשים נוספים והפעם בירושלים.

לצערי...גם לאחר הזכיה בעתיד בתביעות האזרחיות נגדו, הסיכויים שהתובעים יראו כסף...הוא "אפס"...

מצער אבל...חשוב לאמר.

לצפיה ב-''
11/09/2017 | 02:52
12
לצפיה ב-'תאגיד הכיסוי - ספרא ברזיל וישראל נדל"ן ואחזקות בע"מ'
תאגיד הכיסוי - ספרא ברזיל וישראל נדל"ן ואחזקות בע"מ
11/09/2017 | 10:49
1
89
תחת מעטה ערפל לכאורה , כך פעל גיא מונסונגו [חגי שטראוס בשמו החדש] למכור זכות לדירה במתחם בזק ברחוב שופן ברחביה...כשהמתחם כלל אינו שלו וטרם נמכר.

שימו לב למודעת מכירה של חגי שטראוס [גיא מונסונגו] - http://www.ad.co.il/ad/5226440

ברחביה מול בית הנשיא באזור הכי יפה בעיר דירה מעוצבת בצורה מושלמת המחיר לא טעות כי זו יחידה קטנה. אכלוס משוער 2020 המרפסת היא בגודל 6 מ"ר ויחד איתה מקבלים 56 מטר דירה.
 חגי שטראוס
 055-9685548
מקור המודעה: יד2
תאריך יצירה: 06/06/2017, תאריך הקפצה אחרון: 11/07/2017

עוד מודעה - http://www.ad.co.il/ad/5278555
הפעם...רק השם הפרטי "חגי" [גיא מונסונגו] 

ברחביה דירת גן מהממת אכלוס אמצע 2020 התחלת בנייה בעוד כחצי שנה יש את כל ההיתרים ישנה רק דירה אחת המחיר לא כולל חנייה ומחסן המחיר לא טעות 1.8 מיליון ש"ח ניתן להוסיף 150 אלף ש"ח ולקבל בריכה
 חגי
 055-9685548
מקור המודעה: יד2
תאריך יצירה: 29/06/2017, תאריך הקפצה אחרון: 11/07/2017

שם אחר אבל אותם שיטות... נוכל נשאר נוכל.
====================================================================
שם התאגיד : ספרא ברזיל וישראל נדל"ן ואחזקות בע"מ
מספר תאגיד : 515700482
כתובת התאגיד : הרצליה,רחוב יורדי ים 1.
תאריך הרישום : 02/08/2017  

האתר שלהם - https://www.safra-group.com/
רחוב שופן 12 , רחביה , ירושלים - https://www.google.co.il/maps/place/%D7%A9%D7%95%D...

יש לשים לב למוניטין ולניסיון שבה מתהדרת החברה שבפועל הוקמה לפני פחות מחודש..

==============================================================
מכרז בזק למכירת מבנה המרכזיה הישן - http://nadlan.bezeq.co.il/FileDownload.aspx?file_n....

אישור תכנית הבניה ברחוב שופן 12 שקודמה ע"י בזק בשנת 2007 - http://www.tabainfo.co.il/entity/%D7%91%D7%99%D7%A...

לצפיה ב-'ראיתי פרומו על תחקיר עליו באחד הערוצים שרץ כרגע, אולי מבשר'
ראיתי פרומו על תחקיר עליו באחד הערוצים שרץ כרגע, אולי מבשר
12/09/2017 | 07:46
76
את סוף הסיפור.

לצפיה ב-'דירה להשקעה ליד מוסד אקדמי'
דירה להשקעה ליד מוסד אקדמי
10/09/2017 | 18:29
9
211
שלום,
דירהלהשקעה ליד מוסד אקדמי ,
מה המרחק  המקסימלי של הדירה  מהמוסד והוא עדיין טוב להשכרה?
ברור  שאם הדירה במרחק הליכה קצר  ,זה אידיאלי ,
3-4 דקות עם רכב למוסד ,זה יהיה סביר?
שנה טובה
מנגואית
לצפיה ב-'בדר”כ'
בדר”כ
11/09/2017 | 12:51
4
205
מומלץ שהמרחק בהליכה יהיה פחות מ 10 דקות. ככה יהיה סיכוי גבוה יותר להשכיר.
מצד שני אם המרחק גבוה יותר מ 15 דקות הליכה. מחיר הדירה יהיה נמוך יותר באופן משמעותי. התשואה יכולה להיות גבוה יותר. אך קיים קושי גדול יותר בהשכרת הדירה.

פחות הייתי בונה על נסיעה עם רכב ללימודים.
כי מדובר על סטודנטים ובדר”כ הם באים בלי רכבים. בנוסף הם לא רוצים להתעסק עם חניות.
מעדיפים מרחק הליכה סביר.

אגב כגימיק וכמשיכה לשוכרים, גם אם הדירה רחוקה מ 15 דקות הליכה.
אפשר לקנות קורקינט חשמלי לשוכרים. זה עדיין יוצא משתלם.

בהצלחה !
לצפיה ב-'איזה רעיון יצירתי וחמוד. אהבתי'
איזה רעיון יצירתי וחמוד. אהבתי
11/09/2017 | 13:24
86
לצפיה ב-'וואו,רעיון גאוני,במקרה יש לי אופניים חשמליות לא בשימוש'
וואו,רעיון גאוני,במקרה יש לי אופניים חשמליות לא בשימוש
11/09/2017 | 15:52
1
135
שהם תקינות ,המרחק ברכב הוא 4-5 דקות נסיעה ,עם אופניים  בערך אותו זמן .
רעיון מצוייןןןןן.(תחזוקה וטיפולים על השוכר).
שנה טובה 
מנגואית
לצפיה ב-'שמח לעזור ! :-)'
שמח לעזור ! :-)
11/09/2017 | 15:57
53
לצפיה ב-''
12/09/2017 | 07:41
24
לצפיה ב-'השקעה ליד מוסד אקדמי זה בהחלט גאוני'
השקעה ליד מוסד אקדמי זה בהחלט גאוני
11/09/2017 | 17:34
3
150
השקעה ליד מוסד אקדמי זה בהחלט רעיון מעולה.
הסטודנטים לרוב ממושמעים, משלמים בזמן ובגלל שהם מתחלפים כל שנתיים שלוש זה נותן אפשרות לרענן את הנכס (הם מחוייבים להחזיר נכס צבוע ונקי)
באופן אישי התענייתי בנכס כזה בפרוייקט של פרי נדלן ברחובות - אבל לצערי התלבטתי יותר מידי ופספסתי כי הכל נמכר
לצפיה ב-'פרסום סמוי לא אמור להיות סמוי? כי שלך לא ממש...'
פרסום סמוי לא אמור להיות סמוי? כי שלך לא ממש...
11/09/2017 | 17:44
73
לצפיה ב-'בפרי נדל"ן לא מוכרים דירות אלא ניירות'
בפרי נדל"ן לא מוכרים דירות אלא ניירות
11/09/2017 | 18:41
1
144
אם "פספסת" כנראה הרווחת.
זה נראה לך טפשי לפרסם באופן כזה כאשר
לאחר כל פרסום מופיעה האמת הפחות שיווקית?
לצפיה ב-''
12/09/2017 | 07:42
20
לצפיה ב-'כיצד לאתר שותף בתחום התיווך למיזם עסקי'
כיצד לאתר שותף בתחום התיווך למיזם עסקי
11/09/2017 | 16:05
1
62
שלום,
אשמח לעצתכם.
ברצוני להקים מיזם עסקי הכולל, בין היתר, שירותי תיווך.
אומנם אני בעל תעודת מתווך אך מעולם לא עסקתי בתחום ומשכך  ראוי ורצוי שאחבור לשותף בעל ניסיון בתחום ובעל תחומי ניסיון נוספים נשוא המיזם.
אני תוהה כיצד אוכל לאתר שותף שכזה. מישהו מכיר פורום מקצועי בעניין. כיצד ניתן לפרסם את ההצעה מטעמי? לא זהיתי באתר ארגון המתווכים כלי פרקטי לעניין זה. כל עצה תתקבל בברכה ובהערכה רבה.
לצפיה ב-'נשמח לשמוע '
נשמח לשמוע
18/09/2017 | 11:14
5
על המיזם העיסקי שאתה מעוניין לקדם.
מי יודע אולי תקבל כאן עצות ותובנות טובות.
לצפיה ב-'מישהו כאן מכיר טוב את חולון והסביבה?'
מישהו כאן מכיר טוב את חולון והסביבה?
11/09/2017 | 10:51
55
יש לי חבר טוב שמהגר לאזור חולון לאחר שקיבל מינוי בחברה שיושבת בעזריאלי חולון. הוא משכיר את ביתו בירושלים ויש לו תקציב שכירות של 12K עד 14K עם אפשרות גם לעלות. עדיפות חזקה לצמוד קרקע. מחפש סביבה טובה ובתי ספר טובים (גם יסודי גם תיכון). הוא לא רוצה מערב ראשון. אני לא מכיר טוב את חולון ולא יכול לעזור לו. רעיונות?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ש. גרוס חברת עורכי דין
ש. גרוס חברת עורכי דין
יריב פז, מנהל פורום השקעות נדל
יריב פז, מנהל הפורום
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה