לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2186521,865 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'מגמת שוק הנדל"ן טווח קצר-בינוני'
מגמת שוק הנדל"ן טווח קצר-בינוני
16/01/2018 | 19:36
22
לאחרונה אני מתעניין ברכישת דירה ראשונה למגורים באזור חיפה. לפי הערכות קיימת אפשרות לירידת מחירים משמעותית בחלק מהאזור, לאור הקיפאון בשוק ופרויקט מחיר למשתכן.
אשמח לשמוע את דעתכם, תוך התייחסות להיתכנות ואחוז הירידות הצפוי. אם ישנו טיפ נוסף שעולה לכם לראש, תרגישו חופשי לשתף.
תודה למשיבים 
לצפיה ב-'פורומים אחרים על נדל"ן'
פורומים אחרים על נדל"ן
15/01/2018 | 14:54
1
83
האם אתם מכירים/משתתפים בפורומים אחרים על נדל"ן?
איזה מקורות הייתם ממליצים לזוגות צעירים להיות "מחוברים" כדי להתעדכן, ללמוד ולשאול שאלות/לקבל תשובות?
תודה!
לצפיה ב-'תלוי מה המטרה שלכם?'
תלוי מה המטרה שלכם?
16/01/2018 | 16:37
25
מגורים?
השקעה?
קרקעות?
בניה פרטית?

תמקדו את השאלה.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'שאלה על דירות מכונס נכסים'
שאלה על דירות מכונס נכסים
14/01/2018 | 00:45
5
112
האם גם היום רכישת דירה דרך כונס נכסים זה חיסכון של 30 אחוז משווי השוק?? כי אני שומע יותר ויותר שאומרים שכבר לא.. ראיתי אחלה דירות באתר kones4u ואני ממש מתלבט אם שווה לי, תודה למבינים והעוזרים...
שבוע טוב
לצפיה ב-'בדיוק הפוך'
בדיוק הפוך
14/01/2018 | 08:23
4
89
היום דירות בכינוס נמכרות ביותר משווי השוק.

לצפיה ב-'יש הוכחות לכך? מזעזע לשמוע'
יש הוכחות לכך? מזעזע לשמוע
14/01/2018 | 09:50
3
46
לצפיה ב-'מנסיון'
מנסיון
14/01/2018 | 12:00
1
75
תיגש להתמחרויות ותראה בעצמך...

לצפיה ב-'תודה רבה לך אחי'
תודה רבה לך אחי
14/01/2018 | 12:31
34
לצפיה ב-'בהחלט קשה להוציא עסקאות טובות בכינוס נכסים'
בהחלט קשה להוציא עסקאות טובות בכינוס נכסים
15/01/2018 | 14:34
46
רוב הפעמים העסקאות שם נגמרות באזור שווי שוק.
במקרים הנדירים שרוכשים מתחת למחיר שוק, זה בתנאי שאין הרבה מציעים, פעם קרה לי שרכשתי נכס, שקיימו לגביו כמה וכמה פרסומים וההארכת מועדים, ואני הייתי המציע היחיד אז זכיתי בו במחיר של כמה ארגזי בירה.

אבל זה נדיר מאוד....

משקיע בב"ש

לצפיה ב-'יצירת קשר עם הכנסיה בקשר להארכת חכירה'
יצירת קשר עם הכנסיה בקשר להארכת חכירה
13/01/2018 | 19:25
5
71
שלום רב,
ברשותי דירה בחיפה שיושבת על אדמת הכנסייה, סוף מועד החכירה הוא 2035,
עם מי אני צריכה ליצור קשר ואיך.. 
על מנת לנסות להאריך את תקופת החכירה?

מאיה
לצפיה ב-'מניסיון- תשובה תהיה שלילית'
מניסיון- תשובה תהיה שלילית
14/01/2018 | 09:11
63
הארכה רק ממש לפני תום התקופה כלומר במהלך 2035
חפשי החוזה המקורי וראי מי חתום שם ובדקי איתם.

לצפיה ב-'את מציפה נושא שעלול להתברר כבעיה לאומית'
את מציפה נושא שעלול להתברר כבעיה לאומית
14/01/2018 | 12:47
3
60
תפוגתן של עסקאות חכירה רבות שנחתמו עם הכנסיות עומדת ממש מעבר לפינה, בטווח של 20-30 שנה מהיום. אין שום ערבות שהכנסיה תסכים להארכות חכירה. בעניין זה פעלה חברת הכנסת רחל עזריה והגישה הצעת חוק פרטית המבקשת להפקיע את הקרקעות שהיו בבעלות הכנסייה ונמכרו אחרי תש"ע. לפי הצעת החוק תשלם המדינה פיצוי לרוכשי קרקעות הכנסייה ושר האוצר הוא זה שיקבע את גובה הפיצוי.
לצפיה ב-'כל כנסיה וחוזיה'
כל כנסיה וחוזיה
14/01/2018 | 13:58
1
48
הצעת חוק מעניינת מאד.
הפקעת קרקעות פרטיות ללא קשר ליעוד? והותיקן יישב בשקט?
הרבה מהומה שרק תזיק למדינה.

לצפיה ב-'אין קשר לותיקן'
אין קשר לותיקן
14/01/2018 | 18:28
44
הקרקעות הם לא של הכנסיה הקתולית.

לצפיה ב-'יצירת קשר עם הכנסיה'
יצירת קשר עם הכנסיה
15/01/2018 | 11:51
27
הי,
ובכל זאת..
למי ניתן לפנות בנושא?
טלפון?
לצפיה ב-'פרוייקט האומנים בקרית מוצקין.'
פרוייקט האומנים בקרית מוצקין.
10/01/2018 | 17:30
17
136
זה עתה בני הקטן הודיעני שהודיעו לו מחברת אפי קפיטל שהוא ואישתו זכו בדירה למשתכן [עקב ויתור זוכה שלפניו בתור] בפרוייקט "האומנים" בקרית מוצקין.

אני מכיר באופן אישי את הבעלים של החברה ואשוחח איתו .

המחיר המבוקש בפרוייקט נע בסביבות ה - 1.2.000.000 ש"ח + לדירות 4 עד 5 חדרים במכלול הדירות והקומות הפנויות באחד מתוך 3 בניינים רבי קומות. [903/4/5]

בבדיקה מול יד 2 לדירות "דומות" באיזור, נראה שניתן למצוא בקרית מוצקין דירות דומות [יד שניה] במחיר ממוצע של -  800 אלף ש"ח ועד 1.2 מיליון ש"ח, בלי הגדרתם כדירות למשתכן שאמורות להוזיל את המחיר לתפיסתי בכ- 200 אלף ש"ח לפחות, ואני שואל את עצמי...מה הדיל ? היכן מעורבות האוצר בהורדת מחירי הדירות לזוגות הצעירים ?

אני מעוניין לשמוע מכאלה ששמעו / היו מעורבים/בעלי תובנות לגבי הפרוייקט הנוכחי, ובכלל קרית מוצקין.

אשמח לקרוא מגוון דיעות.

בבדיקה בפרוייקטים דומים באותו איזור [ללא מחיר למשתכן] ב-  חברת שרביב - URBAN TOWER מבקשים מחירים בין 1.3 מיליון ל- 1.4 מיליון ש"ח, גם מחירים אלה מופקעים לדעתי ונובעים ממחיר בסיס לקרקע גבוה מהסביר.

לצפיה ב-'מחיר הדירות הזולות הוא ברחובות הרבה פחות טובים'
מחיר הדירות הזולות הוא ברחובות הרבה פחות טובים
11/01/2018 | 09:16
3
107
כמו קדיש לוז וחשמונאים.
זו השכונה הכי חדשה בקרית מוצקין ויש לה ביקוש גדול.
שכונה די מטופחת ומקבלת תשומת לב.
לצפיה ב-'ל - arieciub - התייחסות .'
ל - arieciub - התייחסות .
11/01/2018 | 23:29
73
מכתיבתך אני מסיק שאני ואתה ניזונים מחומרים סותרים.

מהיכן "לקחת" את עניין הביקוש ? 
לתשומת לבך...הבניה כבר החלה באתר, ועד כה נרכשו פחות מ-20 אחוז מכלל הדירות שהוצאו למכירה, ורק הדירות הקטנות של 3 חדרים נרכשו שמחירם להבנתי נע בסביבות ה-800 עד 850 אלף ש"ח.

בפרוייקטים שיש בהם ביקוש, נמכרים כ-70 אחוז מכלל היצע הדירות עוד בשלב תכניות "הנייר", כאן המצב שונה בתכלית.

לכן בוא נסכים שאין ביקושים לדירות בינוניות וגדולות [4,5,6]...עובדה.

ועוד דבר...החברה הקבלנית המבצעת היא "אורתם מליבו" היא חברת בת של אורתם סהר הבורסאית עם היסטוריה מאוד בעייתית [קריסת המרפסות בחדרה בסוף 2016, קריסת מנוף ב-2017...] ונכון שהחברה החליפה בעלים במהלך 2017.

אגב...בכתבה בגלובס מדובר לכאורה על חברת ביצוע אחרת - https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...
לצפיה ב-'מהיכן אתה מסיק שזו שכינה טובה כאשר היא טרם נבנתה?'
מהיכן אתה מסיק שזו שכינה טובה כאשר היא טרם נבנתה?
13/01/2018 | 14:15
1
15
לצפיה ב-'השכונה קיימת כבר כמה שנים והיא כל הזמן מתרחבת.'
השכונה קיימת כבר כמה שנים והיא כל הזמן מתרחבת.
14/01/2018 | 08:59
32
יש כל הזמן קבלנים אחרים שבונים שם.
לצפיה ב-'ממליץ בחום לוותר'
ממליץ בחום לוותר
13/01/2018 | 14:06
60
אכן בפרויקט הנ"ל לא מגולמת הנחה של ממש כאשר המחיר שם הוא ₪9,238.32 למטר בטרם ההצמדה למדד התשואות. לדעתי העיתונות הכללית מפספסת את הנושא שהעניין בהגרלות הללו זה לא העיר אלה המחיר. יש הנחות צנועות עד לא קיימות באיזורי הביקוש כמו למשל ברעננה, והנחות מפלגות למדי בפריפריה, כמו למשל אחת ההגרלות בב"ש במחיר של 7060 ש"ח. למרבה הצער כאן זה לא המקרה. אני חושב שספציפית בקרית מוצקין היו 2 הגרלות שגילמו הנחה של ממש, שתיהן מתחת ל-8000 ש"ח למטר.
לצפיה ב-'כאחד שמקים בניין בשכונה זו במסגרת התוכנית של המשתכן '
כאחד שמקים בניין בשכונה זו במסגרת התוכנית של המשתכן
14/01/2018 | 15:18
11
56
אני יכול לומר לך בלב שלם שזו אחת השכונות היותר טובות בכל הקריות, במיקום אולי הכי טוב ובאזור נגיש שכל השירותים החברתיים שאתה יכול לבקש נמצאים שם.

אני מכיר את המקום כמו כף ידי והחברה שאתה מדבר עליה בונה רבי קומות והם מקימים אותם ממש ממול המבנה אותו אנחנו מקימים. 

בכללי אל תאמין לכל סיפור, המפרט של המשתכן לא נופל מהמפרט של שוק חופשי ואם היום מעלים את הרמה של המפרט בשוק הפרטי זה רק בגלל שהם לא יכולים להשוות את המפרט של המשתכן במחיר גבוה יותר, יחד עם זאת בהרבה מקרים המפרט די דומה למפרט שבפרטי למעט אולי המטבח שאני מודה שהוא אולי ברמה נמוכה יותר אבל מטבח אני לא חושב שווה 200-300 אלף ש"ח.

לגבי המחיר של הפרויקט הוא אולי מהגבוהים בשכונה אך חשוב להבין מה אתה מקבל... 3 מעליות, דירות של סדר גודל של 120-125 מ"ר + מרפסת + מחסן + חניה.
בהכירות שלי עם התוכנית המקומית, הרבה מהדירות של החברה המקימה את הבניין יביטו על הפארק שצפוי להבנות שם ובדירות הגבוהות מאמין שיהיה נוף יפה מאוד.

בתחשיב של עלות תועלת כדאי לבחון מה אתה מקבל ומה האלטרנטיבה שלך... אני יכול לומר שהדירות שמכרנו הם במחיר נמוך יותר אך הבניין שלי הוא גם נמוך יותר ועלויות הבניה נמוכות יותר.

בכל אופן לא הייתי ממהר לבטל את הזכיה בלי לבדוק הכל לעומק.

אני יכול לומר לך שבן דוד שלי זכה בפרויקט הזה והוא צפוי לרכוש בפרויקט הזה דירה.

בברכה,
אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין מוסמך. 

לצפיה ב-'רוב הזוכים מחליפים את המטבח שהוא ברמה נמוכה'
רוב הזוכים מחליפים את המטבח שהוא ברמה נמוכה
14/01/2018 | 15:56
5
45
תוסיף 30K מטבח.
תוסיף  מדד תשומות בניה של שנה לפני החתימה על החוזה.
עוד 20K לדירה של מליון שח.
תוסיף מזגנים עוד 20-30K.
תוסיף ריבית משכנתא של שנתיים עד הכניסה לדירה.....(
או שכירות)

יכול להגיע ל 200K תוספת בכללי  למחיר הדירה.

לצפיה ב-'אתה יכול להוסיף גם פרארי למטה '
אתה יכול להוסיף גם פרארי למטה
14/01/2018 | 16:52
45

בחניה ואז תוסיף עוד שני מיליון.

היום מטבח ב-10-15 אלף אתה מקבל יופי של מטבח, ב-7-8 אלף אתה קונה יופי של מזגן וכן הלאה. 

לא צריך להשתולל וליריית פתיחה אפשר להסתפק בדירות ״קטנות״ יותר במחיר נמוך יותר

לצפיה ב-'כל מה שאתה אומר תקף גם לכל דירת קבלן אחרת'
כל מה שאתה אומר תקף גם לכל דירת קבלן אחרת
14/01/2018 | 18:35
3
18
לצפיה ב-'אך הגעת לזה?בדירת קבלן רגילה אתה משלם על מדד תשומות הבניה'
אך הגעת לזה?בדירת קבלן רגילה אתה משלם על מדד תשומות הבניה
15/01/2018 | 08:54
2
27
מרגע חתימת החוזה ולא שנה לפני(רטרו).
דירת קבלן אתה יכול לקנות מוכנה ולא על הנייר כמו במחיר למשתכן שאתה ללא יכולת לשנות ולשדרג משהו במפרט.וצריך לחכות שלוש עד חמש שנים לאכלוס.
ובדירת קבלן רגילה אתה יכול לקבל הטבה זו או אחרת ..כמו מזגן או שדרוג כלשהו ,ללא תוספת מחיר..תלוי ביכולת המיקוח שלך.
לצפיה ב-'אתה לא "מקבל" שום דבר'
אתה לא "מקבל" שום דבר
15/01/2018 | 21:22
17
הכל מגולם במחיר.
כל דירת קבלן נורמאלית צריכה שדרוג מסטנדרד הקבלן, הוא עלוב מאד בכל קנה מידה.

לצפיה ב-'הטיעונים הללו לא מחזיקים מים אל מול גובה ההנחה'
הטיעונים הללו לא מחזיקים מים אל מול גובה ההנחה
16/01/2018 | 08:38
11
אלה מה... כל הגרלה לגופה, וכל מקרה לגופו. נניח מישהו זכה בגליל ים ועל פניו מקבל הנחה של 700,000 ש"ח. אולי בפועל בגלל שהפרוקטים בשוק החופשי בסטנדרט גבוה יותר - קצת פחות. גם הנחה של חצי מיליון זה הרי מאוד יפה. אלה מה... זה מאוד יפה למי שבא עם 2 מיליון מהבית. ומי שלא, מי שנוטל חוב מפלצתי מין הסתם עלול להפסיד את ההנחה בעקבות עלות המימון. הרי לא סביר שמישהו עם הון עצמי של חצי מיליון בלבד יחפש דירה חדשה בהרצלייה.

יחד עם זאת היו ההגרלות עם היקף ההנחות גבוה יותר מגליל ים והמחירים נמוכים יותר. למשל בראשון, במודיעין, בבית דגן, במבשרת ציון, בבאר יעקוב. מי שזכה שם, ויש לו הון עצמי של חצי מיליון ומעלה אכן עשה קופה, למראות היעדר מזגן והמתנה של 5 שנים. עשה  נכון להיום, כי לך תידע מה יהיה בעוד 5 שנים.

ומי שאים לו הון עצמי של חצי מיליון ומעלה - גם שם לא עושה עסקת חייו, כי שוב, החלק הארי של ההנחה תבוזבז על עלות המימון, כי הוא פשוט לא בשל לרכישת דירה במרכז. למקרים הללו מתאימות ההגרלות השוות בפריפריה. למשל זו של כ- 7000 ש"ח למטר בב"ש, של כ-5000 ש"ח למטר בעפולה ואופקים וכולה. למראות שבאופן אבסולוטי ההנחות שם אינן גבוהות בהשוואה לגליל ים, ההיקף היחסי גדול יותר ועלות המימון בהתאם. אז כל הגרלה וכל מקרה לגופו.

ובנוגע להגרלה ספציפית בקרית מוצקין, גם המחיר לא זול, וגם היקף ההנחה קטן. לו היה מקום בעירייה הפותחת, קומה גבוה, נוף יפה, אז אולי היה שווה מחשבה. אבל מקומות האחרונים ספק גדול אם הדבר הזה גליק גדול. אולי כדאי להמשיך בהגרלות.

ובכלל הייתי ממליץ הסרה עצמית מרשימת ההמתנה של ההגרלות הפחות כדאיות. כי הרי ברגע שהזוכים הקודמים מוותרים ואתם נכנסים בפנים (מין הסתם במקומות האחרונים), כל שאר ההגרלות מתבטלות, וזה חבל.

כך או כך, הוויתור החד פעמי לא אומר הסרה מסדרה א, סביר להניח שיהיו עוד הגרלות טובות. אולי כדאי להמשיך לחפש את המזל.
לצפיה ב-'אתה מתעלם מדבר אחר'
אתה מתעלם מדבר אחר
14/01/2018 | 16:53
4
41
מי שזכה במקומות הראשונים ייקח את הדירות הטובות. אינני בקיא בפרטים, אולי זו קומה גבוה, אולי נוף יותר טוב, וכדומה. זה כמובן גם שיקול. מי שנכנס בעקבות הביטולים מין הסתם יהיה במקומות האחרונים וסביר להניח שלא יהנה מכל הנ"ל. מי שגר בעיר וממילא מחפש שם דירה, גם סיפור אחר. אבל באופן כללי ההגרלה הזו לא מציאה גדולה.

לצפיה ב-'לא מתווכח על עניין ההגרלה'
לא מתווכח על עניין ההגרלה
14/01/2018 | 23:22
3
42
אבל מי שנכנס לזכיה והוא רוצה את הדירה למגורים עבורו תאמין לי הוא ייקח כל דירה.

אנשים שכחו שלפני שלוש שנים על כל דירה הייתה תחרות ואם לא היו מתיישרים לרצון הקבלן/משווק הם פשוט לא היו במשחק ומי שכן היה במשחק היה משחק של מכירה פומבית....

אני מכיר באופן אישי לא מעט אנשים ששיחקו איתם ואמרו להם אם לא תחתמו היום על זכרון דברים (שהוא מחייב לכל דבר) כבר לא ישאר לכם...

לך בלחץ הזה בלי לבדוק לעומק בלי להתווכח בלי אפשרות אמיתית לבדוק משכנתא וכו לך תקנה דירה.

היום מי שזוכב מקבל את כל המידע עוד לפני, יודע למה הוא הולך ומה האפשרות שלו... עכשיו תחשוב מה עדיף? קומה פחות גבוהה או דירה בלי נוף או להיות חייל על לוח השחמט? 

לדעתי ההגרלה זו לא ההמצאה הכי טובה אולי אבל אין ספק שזה נותן לזוכה את השקט לבצע בדיקות מוקדמות לרכישה בלי לחץ שיקחו לו  את הדירה ממש מתחת לידיים.
זו דעתי לפי מה שאני רואה את הדברים היום.

אילן אלואשוילי,
שמאי מקרקעין מוסמך.
לצפיה ב-'הלוואי שההגרלה היתה הבעיה'
הלוואי שההגרלה היתה הבעיה
15/01/2018 | 16:06
2
21

הבעיה היא לא ההגרלה כהגרלה. אלא מיקומים בעייתיים, מפרטים נמוכים, המתנה ארוכה, סיאוב בירוקרטי ומשפטי. חלק מהפרויקטים צפויים להמתנה של חמש שנים... עדיף לרכוש דירה להשקעה כמו למשל פרי ברחובות ולשכור איפה שמעוניינים לגור
לצפיה ב-'עדיף כבר ללכת לקזינו'
עדיף כבר ללכת לקזינו
15/01/2018 | 21:23
4
לצפיה ב-'בכל דבר ניתן למצוא את הבעיה, החכמה לדעתי היא למצוא את הפתרון'
בכל דבר ניתן למצוא את הבעיה, החכמה לדעתי היא למצוא את הפתרון
16/01/2018 | 12:17
8
נכון, לא כל המיקומים אטרקטיבים אבל רקע המדינה היא לא רק אזור גוש דן.

המפרטים לא בהכרח נמוכים, אני מזמין אותך לראות מפרט של שוק פרטי מלפני 3 שנים לעומת מפרט של מחיר למשתכן היום ותולכו לראות שברוב המקרים באיזורי הפריפריה ולא באזורי היוקרה המפרט הוא כמעט זהה רק בהבדל מחיר משמעותי מאוד.

לגבי ההמתנה זה משהו מורכב יותר, העניין מתי היזם/קבלן מקבל את הקרקע, יעילות הוועדה בהוצאת היתר בניה וכדומה. 

אני יכול להעיד שבמוצקין לקח שנה וחצי עד קבלת הקרקע מהמדינה שבזמן הזה עבדנו על הוצאת היתר בניה והשלמנו את כל מה שהיינו נדרשים להשלים כגון תשלומים וכדומה. הוועדה עובדת יפה מאוד ומתקתקת את הדברים. העירייה השתדלה לעזור בכל מה שרק ניתן ויצא שברגע שקיבלנו את הקרקע באופן די מיידי התחלנו לעבוד ולבנות.

היום אחרי 7 חודשים אנחנו בשלב סיום השלד של 9 קומות + השלמת פרטי הגמר בקומות התחתונות, ויש דירות שממש כמעט עומדות מוכנות.מבחיתנו אנו עושים את המיטב לסיים בהקדם, וזו אחת הסיבות שלא מאשרים שידרוגים. 

רק לחשוב על שידרוגים של 34 דיירים רק זה היה לוקח עוד שנה בערך לסיופ הפרויקט. 

הצפי היום בלי שידרוג הוא שעד סוף השנה האזרחית נמסור את הבניין כלומר המתנה של 3 שנים מיום ההגרלה. (אוקט' 15)

היום קונים מקבלן על הנייר, מישהו מבטיח לך מסירה תוך שנה? ומה עם השידרוג? כל שידרוג דוחה את המסירה באופן די אוטומטי. בכללי ההמתנה אותה המתנה. ההבדדל היחידי שלא ניתן למכור וזה די הגיוני.

אילן אלואשוילי,
שמאי מקרעין מוסמך
לצפיה ב-'דרושה מתווכת לשת"פ'
דרושה מתווכת לשת"פ
11/01/2018 | 08:04
84
אני מתווך מאזור המרכז מעוניין 
בשת"פ עם מתווכחת בעלת ניסיון
מומלץ דוברת שפות.
noambm5gmail.com
לצפיה ב-'איך להעריך מחיר השכרת חניה'
איך להעריך מחיר השכרת חניה
09/01/2018 | 20:41
2
131
אני מעוניין להשכיר חניה (עזרה למשפחה) ברחוב יוקרתי עם ביקוש לחניה מצד בעלי עסקים באזור, אבל אין לי ממש נתונים. במודעות ביד 2 ברחוב הסמוך ראיתי שתי מודעות בסביבות 1000 שקל, אז פרסמתי בסכום דומה. ויש גם אדם שהתקשר וכנראה מעוניין. אבל אחר כך התברר לי ממידע פנימי שברחוב שלי מושכרות חניות ב-500 וב-600, פער של חצי מחיר, אז לא כ"כ מבין מה קורה.
אני לא מעונין לקחת מחיר מופקע מאנשים. משרד תיווך מהאזור לא ידע להעריך.
האם יש הבדל במחיר בין סוגי חניות, אם זו חניה מקורה או פתוחה? האם יש בה מחסום מכאני או חשמלי?
מה כדאי לעשות במצב כזה?
לצפיה ב-'1000 זה הרבה 500 זה מעט בקש 700'
1000 זה הרבה 500 זה מעט בקש 700
10/01/2018 | 13:33
1
98
ביחוד אם מקורה ויש מחסום
רק עשה חוזה מסודר.
לצפיה ב-'תודה, רעיון טוב'
תודה, רעיון טוב
10/01/2018 | 17:56
33
לצפיה ב-'הערכת נכס בחו"ל'
הערכת נכס בחו"ל
10/01/2018 | 09:28
1
47
קיבלתי אתמול הצעה דרך חברת נדל"ן ישראלית ידועה לרכוש קרקע ולבנות עליו בית בפרויקט שאורכו 6 חודשים. עלות העסקה 150,000$ (הנכס נרשם על שמי בטאבו).
עם מי ניתן ליצור קשר על מנת לברר (מאחורי הקלעים) מה עלות הקרקע, עלות בניית הנכס, גובה ערך הנכס במקום לאחר הבנייה ודמי השכירות הריאליים במקום?
האם כדאי ליצור קשר עם משרד תיווך מקומי? סוכן אחר?
לצפיה ב-'בכל מדינה מודרנית יש שמאי מקרקעין'
בכל מדינה מודרנית יש שמאי מקרקעין
10/01/2018 | 12:11
45
חפש בגוגל
לצפיה ב-'לאן נעלם חלקה 11 בגוש 6604? ואיפה אתה רואה שהבעלים הם עדיין '
לאן נעלם חלקה 11 בגוש 6604? ואיפה אתה רואה שהבעלים הם עדיין
10/01/2018 | 11:50
1
71
הבעלים?
לצפיה ב-'היתה פרצלציה'
היתה פרצלציה
10/01/2018 | 12:10
61
חולקה ל-3 חלקות 37, 38,39 באותו גוש.

לצפיה ב-'מחפש יועץ נדלן באיסטנבול.'
מחפש יועץ נדלן באיסטנבול.
06/01/2018 | 16:59
5
81
מחפש יועץ נדלן באיסטנבול.
לצפיה ב-'מניחה שכדאי לחפש בפורומים המקבילים'
מניחה שכדאי לחפש בפורומים המקבילים
07/01/2018 | 11:43
2
79
בטורקית.
בהצלחה.
לצפיה ב-'יש לי בשבילך יועץ.'
יש לי בשבילך יועץ.
09/01/2018 | 00:56
1
105
שמו - רג'פ טאיפ ארדואן [Recep Tayyip Erdoğan]

כאן תוכל להפגש איתו - https://youtu.be/ouCnd73OaeE

בהצלחה.

לצפיה ב-''
09/01/2018 | 07:36
12
לצפיה ב-'טוב שלא בסוריה '
טוב שלא בסוריה
09/01/2018 | 23:44
22
לצפיה ב-'עסקת מכר משנת 1942 באדמות בית איכסה - חידוש רישום.'
עסקת מכר משנת 1942 באדמות בית איכסה - חידוש רישום.
09/01/2018 | 00:08
2
53
הודעה על בקשה לחידוש רישום לפי חוק המקרקעין, התשכ״ט-1969
מודיעים בזה, כי הוגשה בקשה לחידוש רישום של המקרקעין המתוארים בתוספת דלהלן. כל אדם המעונין בדבר רשאי להגיש התנגדות לחידוש הרישום תוך ששים יום מתאריך פרסום הודעה זאת.

ההתנגדות תוגש בכתב במשרדי אגף הרישום והסדר המקרקעין, רחוב חשין 1 ,ירושלים, בשני עותקים, ובצירוף עותק אחד נוסף לכל אדם שיש לו זכות במקרקעין, בהתאם לבקשה.
התוספת מס׳ סידורי: חר/87/5 ירושלים;
תיק מס׳: פעולה זמני 87/2 ירושלים.
העיר או הכפר: ירושלים, בית איקסה
הרובע או השכונה: קורקן אל חמרה.
סוג המקרקעין: וקף חסקי סולטן.
תיאור הנכס: מגרש של -  19,624 דונם.
גבולות הקרקע:
צפון - יורשי סלים אל שעב ואיברהים זהרן:
דרום - מוחמד איסחק סלים ועבדול רחים מוחסין:
מזרח - נחלת ישראל;
מערב - מוסטפה חופה.
פרטי הרישום: כרך 3 בית איקסה; דף: 81. מס׳ השטר: 3774 מיום 1942 .10 .21 השמור בתיק מס׳ .2167/42 .
מהות הפעולה: מכר.
המזכה: אלכסנדר אמדור.
הזוכה: נתן בן חיים רגק.
החלק - .34/1960 : [ 340,4 מ"ר במושע מתוך הקרקע]

הערות:
1 (נרשמה הערת אזהרה לפי סעיפים 5 ו־7 לפקודת הקרקעות (רכישה לצרכי ציבור), 1943 - עיין הודעה בילקוט הפרסומים 1656 מיום 1970 .8. 30 .
הבקשה הוגשה על ידי יורשי המנוח נתן בן חיים רגק.

כ״א בשבט התשמ׳יז [20 בפברואר 1987]
                                                                         ס' ביזבהר - מפקח על רישום מקרקעין 

לצפיה ב-'סיפורה של אגודת נחלת ישראל [מוזכרת מצד מזרח]'
סיפורה של אגודת נחלת ישראל [מוזכרת מצד מזרח]
09/01/2018 | 00:10
1
29
אגודת 'נחלת ישראל' (שיוסדה ונקראה ע"ש מייסדה היהודי האמריקאי ישראל רובינשטיין), נוסדה בשנת 1886, בעת שביקשו יהודים להקים יישוב בקרבת נבי סמואל. עם מייסדיה נמנו הרב יעקב מנדלבוים, יצחק רובינשטיין ויצחק צבי ריבלין.

60 המייסדים היו ברובם בני היישוב הישן בירושלים, וקבעו כי היישוב יפעל לפי המסורת היהודית,אורתודוקסית חרדית.

עם הקמתה פנתה האגודה לתנועת חובבי ציון ברוסיה ודיווחה כי רכשה 3,500 דונם אדמה פורייה שמעיינות מפכים בה, וכי קיבלה שטרות מקנה מהשלטונות הטורקיים על חלק מהקרקע. מאוחר יותר מסרה החברה כי קנתה לפי שעה רק 50 דונם במקום, ובשנת 1888 טענו ראשיה כי קנתה 500 דונם.

האגודה החלה למכור קרקעות ליהודים רוסים. הקרקעות חולקו על פי גורל, אולם ב-1890 קבעו שליחים של הקונים מהעיר סטילאוו, שבאו לבחון את המקום, כי הוא אינו ראוי לעיבוד.

ב-1895 בסיוע רבי יעקב משה מן עלתה על הקרקע קבוצה של 13 משפחות תימניות ששכרו בית בכפר בית איכסא והחלו לעבד את הקרקע. אולם, מחסור בבתים בכפר בית איכסא, המרחק בין הבית לבין החלקות המעובדות, שנת שמיטה והתנכלויות בלתי פוסקות של ערביי נבי סמואל, שהיו עוקרים את החלקות הזרועות והנטועות, הביאו לעזיבת המקום. על פעילות האגודה כותב בזיכרונותיו הרב שלום אלשיך, אשר היה הרב הראשי וראב"ד ליהודי תימן בירושלים "...כי רוטשילד קנה הרבה מקומות בארץ ישראל וכי הרשות נתונה מאת המלך ליהודים אשר בכל תפוצות העולם לבוא ולהתיישב בארץ ישראל". השמועה עוררה התרגשות רבתי בקרב יהודי תימן, ורבים מכרו בחופזה את מטלטליהם ורכושם כדי לזכות ולעלות לארץ הקודש. הם כינו את עלייתם אעלה בתמר.

בשנת 1904 נתקבל פירמאן (זיכיון) מהשלטון העות'מאני לבניית בית מלון במקום, אולם גם יוזמה זו לא התממשה.

בשנים 1910–1914 נעשה ניסיון נוסף להחיות את האגודה ולרכוש קרקעות נוספות בעזרת ד"ר יצחק לוי ובמימון אפ"ק, אולם עם פרוץ מלחמת העולם הראשונה נעזבו הקרקעות, ובגלל רישום מעורפל של המקרקעין אבד חלק מרכוש האגודה.

בשנת 1921, שבה חברת "נחלת ישראל - רמה" לפעול, נרשמה ברשם האגודות השיתופיות בשם 'נחלת ישראל - רמה' כ"חברה קואופרטיבית לקנית קרקעות בארץ ישראל" ופעלה לגייס כספים לשם הקמת יישוב במקום.
בכספים שגייסה רכשה בית בכפר בית איכסא הסמוך לנבי סמואל. באוגוסט 1922 ביקר בנבי סמואל הנציב העליון הרברט סמואל ומושל ירושלים רונלד סטורס, בכדי לחנוך את מבנה הקבר לאחר ששופץ בעקבות הנזקים הקשים שנגרמו לו במלחמת העולם הראשונה.

אנשי "נחלת ישראל - רמה" נפגשו איתו וביקשו שיפעל למען סלילת כביש למקום. בנובמבר 1922 הודיע חברת "נחלת ישראל -רמה" כי 7 משפחות מירושלים יבואו להתיישב בבית שרכשה ולשתי משפחות נוספות תקים החברה "בתי פח". במאי 1923, ערכה החברה הגרלת מגרשים בין בעלי המניות.

לנוכח העובדה שקרקעות האגודה לא היו ממוקמות ברצף אלא היו בשני ריכוזים עיקריים, האחד בשטח 500 דונם על גבול היישובים אל ג'יב ונבי סמואל, ואילו השני היה על אדמות טרשים ובחלקו בבעלות משותפת עם ערבים, נמצא קושי בתכנון היישוב.

לאחר דיונים ארוכים בין חברי האגודה, הוסכם כי יירכש אתר מרכזי נוסף לתחילת התיישבות חברי האגודה, תוך ניסיון להמשיך ולרכוש את רצף החלקות המצויות באזור החלקות שבבעלות האגודה. המקום שנרכש הוא אל בורג', בו היה כבר היה מבנה קיים (שרידי מבצר צלבני). בראשית 1924 הוכשר הבית למגורים, והתיישבו 15 חברי האגודה (תימנים ואשכנזים). החברים קיבלו נשק להגנה עצמית, והאגודה המשיכה ורכשה עוד כ-1,500 דונם במקום.

לא ברור אם הנקודה ננטשה לאחר חצי שנה, עקב בעיות נגישות, לא היתה דרך סלולה מירושלים וניתן היה להגיע למקום רק על גבי חמורים או בשנת 1929, בעקבות פרעות תרפ"ט.

הערבים הרסו את הבתים וסילקו את אבני הגבול. חברת "נחלת ישראל - רמה" לקחה הלוואה מ"בנק משכנתאות ואשראי א״י" שאותה לא יכלה להחזיר והחל הליך הוצאה לפועל . בשנת 1931, נמכר הבית וחלקת האדמה לתושב הכפר בית איכסא. [הערת פ.ד. יש כנראה טעות , כי יש עדיין בעלות רשומה]

בשנת 1943 פנה ועד האגודה אל הקק"ל בבקשה כי תעזור לו ליישב את המקום. בתמורה הציע ועד האגודה להסכם עם הקק"ל, כי ימכור לה 500 דונם באזור נבי סמואל תוך שהקק"ל מתחייבת להקים במקום יישוב דתי תוך שנתיים וחצי. הקק"ל לא הקימה את היישוב, והאגודה תבעה את הקק"ל בדין תורה, אולם הקק"ל סירבה להתדיין בדין תורה עם האגודה.

עוד פיסת היסטוריה.
לצפיה ב-'הודעה לחברי אגודת "נחלת ישראל רמה" מאפריל 1921. '
הודעה לחברי אגודת "נחלת ישראל רמה" מאפריל 1921.
09/01/2018 | 00:38
25

בין יתר האדמות שנרכשו ע"י האגודה נמצאים :
מחנה גבעון [מחנה צבאי ירדני שמשמש היום כשכונה בגבעת זאב.
הישוב לשעבר "חדשה" שגם הוא הפך לשכונה בגבעת זאב.

כתבה על ביקור הנציב העליון ב-1922  - http://jpress.org.il/Olive/APA/NLI_Heb/SharedView....

הודעה ממשרדי ההוצל"פ בדבר מכירת "אחוזת נחלת ישראל" - http://jpress.org.il/Olive/APA/NLI_Heb/SharedView....

לצפיה ב-'משתלם לעשות קורס להשקעה לנדלן?'
משתלם לעשות קורס להשקעה לנדלן?
06/01/2018 | 21:17
2
98
אתם מכירים את הקורסים האלה שהמטרה שלהם לתת לך ידע וכלים כדי להפוך למשקיע נדלן? אלה שגם יוצאים איתך לשטח ומלמדים אותך למצוא מציאות\עיסקאות כדאיות, מה לבדוק , מה להגיד למתווכים\מוכרים, מה לבדוק בעירייה וכ"ו...

כדאי לעשות קורס כזה?
הכוונה אחרי שכבר חרשת את האינטרנט וקראת את הספרים הממולצים של השקעות בנדלן שכולם קראו.

אני לא יודע אם מותר לי לתת קישור לקורס כזה לדוגמה אולי אני רק אציג סיליבוס כדי שתבינו במה מדובר.
זה תוכן קורס כזה לדוגמה:
"...קורס בנוי מהרצאות פרונטאליות, מדיונים בהשתתפות התלמידים והן מעבודה קבוצתית בשטח. (ניתן לבחור לעבוד בשטח לבד). הכיתה תחולק לקבוצות עבודה ויוטלו משימות על כל קבוצה, תוצאות עבודת השטח ינותחו בכיתה. כל קבוצה תידרש להגיש פרויקט מסכם בטרם הסתיים קורס בנדל"ן ויש אפשרות לגבש קבוצה מתוך קורסי נדל"ן לביצוע השקעות משותפות ושיתופי פעולה..."

נשמע חרטה?
לצפיה ב-'קורס ההמשך של הקורסים האלה הוא'
קורס ההמשך של הקורסים האלה הוא
07/01/2018 | 11:49
1
152
איך לעשות זהב מקורסים כאלה.

לא יודעת מה לומר... מאז ומתמיד אני מאמינה בעבודת שטח מעמיקה ובקפיצה למים והתנסות אישית תוך ליווי באנשי מקצוע טובים.
לצפיה ב-'סליחה, לא הבנתי את התגובה'
סליחה, לא הבנתי את התגובה
08/01/2018 | 22:39
34
לצפיה ב-'זיקת הנאה ותמ"א 38'
זיקת הנאה ותמ"א 38
04/01/2018 | 12:11
5
93
שלום,
בבעלותי דירה ישנה בבניין דירות רגיל בעל 4 קומות .
הבניין הוקם ב 1974.בנסח טאבו מופיעה הערה של זיקת הנאה כך:
מהות הפעולה: זיקת הנאה
מהות הזיקה :חלקה נהנית
תיאור הזיקה:
מזכות גישה ומעבר חופשי להולכי רגל ולכלי רכב בשטח
של 82.5 מ"ר בחלקה המותחם בצבע תכלת והמסומן באות ב'.

לאחר מכן יש שורה נוספת  אותו הדבר  ובמהות הזיקה כתוב :חלקה כפופה  ...אותה חלקה ואותה הערה.
בפועל  בשטח  נגרעו 83.5 מ"ר מצד הביניין לטובת חנייה ציבורית .

היום אנחנו מתעניינים בתמ"א38  ,ונראה שבגלל שטח זה  צד זה של הבניין לא נוכל לבנות ממ"ד  .
האם יש לנו עילה  משפטית להחזיר שטח זה לחזקתנו בפועל ולממש את תמ"א 38 ?
מה ניתן לעשות כדי שמגבלה זו תוסר ושטח זה יחזור לחזקתנו?
תודה רבה
מנגו
לצפיה ב-'סתירה'
סתירה
07/01/2018 | 11:18
4
50
אם בטאבו נרשמה זיקת הנאה למעבר הולכי רגל וכלי רכב, השטח אינו יכול לשמש חנייה לא פרטית ולא ציבורית כי אז אין גישה לחלקה השנייה.
צריך לבדוק בוועדה המקמית, בתיק הבית המשותף את תשריט היתר הבנייה, את הרשיון עצמו ומה נכתב בו לגבי זיקת המעבר ובתשריט הבית המשותף כיצד נרשם השטח הזה.
בהחלט סביר שבתשריט הבית המשותף יירשם משהו הסותר את הוראות היתר הבנייה.
רק לאחר שתקבל תמצונה שלמה ניתן לזהות את הבעייה ולתור אותה.
האם לחלקה הנהנית יש גישה להולכי רגל ורכבים ממקום אחר? הכוונה לגישה חוקית.

לצפיה ב-'אסביר.ההערה כפי שכתבתי בהודעה מעל.בפועל ,השטח שציינתי משמש'
אסביר.ההערה כפי שכתבתי בהודעה מעל.בפועל ,השטח שציינתי משמש
08/01/2018 | 16:27
3
21
כחנייה ציבורית .יש גישה  לחלקה שלנו ויש גישה לחלקה השנייה וכל מי שגר באיזור  יכול לחנות בשטח הזה.
(כשלא חונים בשטח  אפשר  ללכת בו לאן שרוצים ,וגם כשחונים אפשר ללכת בן המכוניות לאן שרוצים.

לצפיה ב-'אני לא מדבר על שימוש שפועל אלא סטטוס רשמי'
אני לא מדבר על שימוש שפועל אלא סטטוס רשמי
09/01/2018 | 10:33
2
14
מה יעוד השטח בתשריט הבית המשותף, בתשריט היתר הבנייה.
אתה מבקש עילה משפטית וזו נסמכת ראשית על המצב החוקי סטטוטורי.

לצפיה ב-'בהיתר הבנייה של הבניין ובתסריט ,זה שטח החצר שסביב הבניין '
בהיתר הבנייה של הבניין ובתסריט ,זה שטח החצר שסביב הבניין
09/01/2018 | 10:50
1
8
ובמקום היתה גינה ,דשא וקצת צימחיה.

צצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצצ
לצפיה ב-'בדוק בתשריט ובצו הבית המשותף'
בדוק בתשריט ובצו הבית המשותף
09/01/2018 | 13:05
10
אתה צריך למצוא מסמכי האסמכתא לזיקת הנאה למעבר למגרש הסמוך.
לצפיה ב-'חניה לא תקנית בדירה מקבלן'
חניה לא תקנית בדירה מקבלן
05/01/2018 | 22:05
8
125
ברשותי חניה תת קרקעית בבניין מקבלן, תקופה לאחר אכלוס.
בדו"ח מהנדס נכתב שנגרמה ירידת ערך, שכן:
1. רוחב החניה 2.5 בעוד שהתקן מחייב 2.7 ליד קיר (מצד אחד).
2. הציבו ארון כיבוי אש ומונים בתוך שטח החניה הפרטית.
בקרוב תהיה לי פגישה עם הקבלן בנושא, ואני לא בטוח איך נכון לפעול.
ראשית מצאתי באינטרנט מידע שרוחב חניה מינימלי כשמצד אחד קיר הוא 2.55 (2.3 רוחב מינימלי + 25 ס"מ בשל הקיר), אז לא ברור לי מדוע נכתב בדו"ח 2.7. האם זו טעות של הבודק?
ובמידה שאכן יש חריגה של 5 ס"מ בלבד האם זה באמת משמעותי וגורם לירידת ערך או שעדיף לוותר? 
לגבי ארון הכיבוי - הוא נמצא בתוך החניה (מול החלק הקדמי של הרכב), אז בהחלט נראה שרכב החונה שם חוסם את פתיחתו וזה לא תקין. השאלה היא כיצד בכלל ניתן אישור כיבוי אש במצב כזה?
אשמח להכוונה כיצד להתנהל לפני פגישה עם הקבלן...שמאי נתן לי הערכת מחיר של 1700 ש"ח לבדיקת חניה, והופתעתי מאד מהסכום הגבוה :/.
אני לא רוצה להוציא סכום כזה ולגלות בסוף שאין ירידת ערך...
אני תוהה מי בדיוק הגורם שעליי לברר מולו את התקניות של החניה אם לא שמאי.
מצד שני, החניה קרובה מאד לכניסה לבנין, מה שיכול לגלם עליית ערך.
מעבר לעניין הזה, בדירה היו ליקויים קלים שטופלו בהגינות, אז הרושם מהקבלן עד כה בסדר. אני גם מעדיף לפתור את הבעיה ברוח טובה, עד כמה שניתן...
אשמח לעצות או מידע...
לצפיה ב-'בדוק בוועדה המקומית את היתר הבנייה'
בדוק בוועדה המקומית את היתר הבנייה
07/01/2018 | 11:13
1
56
וראה מה מתאים למה.
חוקית אסור לו להתקין בשטח הפרטי שלך מערכות כלשהן הקשורות לרכוש המשותף ובודאי לא כיבוי אש בצורה שאתה מתאר אשר מונעת שימוש במערכת הכיבוי.
תעריף השמאי סביר כי מדובר בהערכת שמאי שתוכל להביא לבית משפט.
רק שמאי יכול לקבוע ירידת ערך ולא מהנדס בניין.
אתה גם יכול לבקש מכיבוי אש לבוא לבדוק, עולה כסף אבל תהיה לך תשובה מוסמכת.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/01/2018 | 21:16
18
לצפיה ב-'לגבי השמאי: הוא כותב דו"ח שהינו מסמך משפטי לכל דבר'
לגבי השמאי: הוא כותב דו"ח שהינו מסמך משפטי לכל דבר
10/01/2018 | 13:21
36
והמחיר נובע מכך וכנראה גם בהתאם לאיזה תעריף מגובה באגודה המקצועית שלו.
לצפיה ב-'תבדוק את כל האפשרויות ואם אתה שואל אותי'
תבדוק את כל האפשרויות ואם אתה שואל אותי
14/01/2018 | 15:26
4
11
אם תמצא חניה אחרת שיכולה להתאים לך אולי שווה לך להחליף אותה בחניה שהנוכחית שלכאורה לא תקנית.

מניסיון אני אומר לך תביעות, בתי משפט, ריצות, כאבי ראש ולב... לפעמים יש שביל זהב, מהיר וטוב לכל הצדדים.

אם עדיין לא נפגשת עם הקבלן ואתה צפוי להפגש עימו בקרוב, ממליץ לך לנסות להגיע להסדר, בכל מקרה אם לא תצליח להסתדר עם הקבלן זה כבר סיפור אחר ואז תחשוב איך לפעול כדי לעמוד על הזכויות שלך.

בהצלחה,
אילן אלואשוילי,
שמאי מקרקעין מוסמך.

לצפיה ב-'תודה רבה, אנסה באמת להגיע להסדר, ושאלה נוספת'
תודה רבה, אנסה באמת להגיע להסדר, ושאלה נוספת
14/01/2018 | 21:16
3
9
כיצד אפשר לדעת מה רמת השירות של חניון תת קרקעי של בניין מסוים. היכן זה נקבע?
אם מדובר ברמת שירות 1, החניה חורגת ב-20 ס"מ, וזה משמעותי. אם מדובר ברמת שירות 2 או 3, החניה עומדת בתנאי המינימום.
מעבר לרוחב, מה שחשוב לי בעיקר זה שיעתיקו את המתקנים לשטח ציבורי. מקווה שהקבלן יסכים לזה...
לצפיה ב-'אפשר לקבל תשובות לשאלה הזו בעירייה/וועדת התכנון '
אפשר לקבל תשובות לשאלה הזו בעירייה/וועדת התכנון
14/01/2018 | 23:30
2
10
בו ממוקם הבניין.

למיטב הבנתי מה שמפריע לך זה בעיקר המתקנים הקיימים בסמוך לחניה שלך..
למיטב הבנתי וניסיוני להעתיק אותם הם כנראה בלתי אפשריים.
כל היתר בניה לוקח בחשבון את כל המתקנים שאתה רוצה לשנות את מקומם והם מקבלים אישור של... כיבוי אש, חברת חשמל, תאגיד מים, עירייה, לעיתים פיקוד העורף, יס/הוט/בזק ועוד ועוד

אין לי מושג מה המתקנים האלה אבל סביר להניח שהמתקן הזה הוא תחת פיקוח של אחד הגורמים שציינתי מעלה לא רק שצריך את האישור של אותו כגורם הקבלן גם יידרש אולי להגיש בקשה לשינוי היתר קיים.... ספק ענק אם יסכים לכך... אני לא הייתי מסכים בכל הכנות. יותר פשוט להחליף מקום חניה.

בהצלחה,
אילן אלואשוילי,
שמאי מקרקעין מוסמך
לצפיה ב-'תודה, נשמע הגיוני'
תודה, נשמע הגיוני
15/01/2018 | 23:15
1
5
וגם מאכזב שיהיה קשה להעתיק אותם למיקום אחר :/ אז אם אין אפשרות להחליף חניה, איזה פיצוי כדאי לדרוש עבור הימצאותם של המתקנים האלה? האם הם בהכרח גורמים לירידת ערך, במידה ואכן אושרו ע"י הרשויות?
ואם יש ירידת ערך, האם המיקום הטוב שלהם ליד פתח הבניין מנטרל את ירידת הערך?
לצפיה ב-'קצת קשה לתת תשובה עניינית בלי לראות את המקרה '
קצת קשה לתת תשובה עניינית בלי לראות את המקרה
16/01/2018 | 12:26
2
או במציאות או לפחות על גבי תוכנית.

לשאלתך... 
קודם צריך לבחון אם אכן החניה היא על פי תקן או לא. לעניות דעתי קשה לי להאמין שהחניה לא לפי התקן כי חניה זה משהו שלא עושים שלא על פי תקן לכן אני ממליץ לבדוק דבר ראשון מול העירייה את הנושא ואז להחליט לגבי הפיצוי אם בכלל.

כמו בהודעה הראשונה שלי אני ממליץ לנסות להחליף את החניה אם המטרד הוא כזה שקשה לך לחיות איתו אך אם אין אפשרות כזו תנסה להבין מה כן אפשרי ואז מבחינת הקבלן.

באופן כללי בכל פרויקט צריך ל היות חניות "אקסטרא" אלא במקרים חריגים, לכן אני לא רואה סיבה שלא תינתן לך האפשרות להחליף חניה.

לגבי ירידת ערך וכל השאר אני באמת לא יכול לתת תשובה חד משמעית בלי שאני יודע ומכיר את המקרה. מה שכן על פניו אני לא רואה סיבה שהוועדה (שאני לא יודע איזו וועדה זו) הייתה מאשרת משהו שייהווה סכנה למישהו.

בהצלחה,
אילן אלואשוילי,
שמאי מקרקעין מוסמך
לצפיה ב-'שטח מסחרי ~ כיצד ואיך ניתן לפצל?'
שטח מסחרי ~ כיצד ואיך ניתן לפצל?
07/01/2018 | 00:53
1
52
בבעלותי שטח מסחרי בגודל 18 מטר במידות של 3X6. אורך החזית 6 מטרים. לאורך כל החזית יש ויטרינות עם דלת יציאה. השטח מסחרי נמצא בבניין מגורים משותף.

ברצוני לפצל את השטח ל3 יחידות משרדים קטנות. מה שמצריך ממני הוספת קירות מחיצה בלבד ושתי דלתות נוספות בחזית. 

האם אני  צריך  אישור לחלוקה מהעירייה או לפתיחת דלתות נוספות במבנה? 
לצפיה ב-'כן לשתי השאלות'
כן לשתי השאלות
07/01/2018 | 11:09
34
מדובר בשינוי חזית המחייב היתר בניה לפי חוק התכנון  וגם אישור מדיירי הבניין באמצעות הגשת בקשה לוועד שיביא את הבקשה לפני אסיפת הדיירים וזאת לפי חוק המקרקעין.
אתה משנה יעוד השטח המסחרי בבנין על ידי הוספת 2 יחידות מסחר שלא היו קודם, מעמיס על תשתיות המבנה, אולי יוצר מטרד בהוספת תנועת אנשים שיגיעו למשרדים הנ"ל דרך הרכוש המשותף, חניות, רעש, לכלוך וכדומה.
איך התכוונת לפתור את ענין הארנונה? מים? שרותים משותפים? חשמל משותף?ביטוח?

לצפיה ב-'איך מרוויחים בנדלן בשוק יורד? מה האסטרטגיה שלכם?'
איך מרוויחים בנדלן בשוק יורד? מה האסטרטגיה שלכם?
06/01/2018 | 21:11
2
106
נגיד וקרה משהו שהרוב לא מאמינים שיקרה ומחירי הדירות נבלמים ואפילו יורדים בקצת. (ירידה של עד 10%) וככה גם מחירי השכירות...
לא משנה כרגע למה... עודף היצע, ירידה בביקוש, חוקים שמגבילים מחירי שכירות... לא משנה...
איך מרווחים בשוק נדלן במצב כזה? שזה בעצם שוק יורד.
די ברור שיש האומרים: מחירים למטה = זמן לקנות ובכל מקרה לא למכור.
אבל במקביל יש שווקים שיתחילו להתעורר, לדוגמה שוק ההון כי כולם ינהרו לשם ואז בעצם יהיה מצב שבזה שנשארים עם הנדלן - מפסידים המון כסף באפיק השקעה אלטרנטיבי.

מה אתם הייתם עושים?
לצפיה ב-'יש בכלל דרך להרוויח בשוק יורד?'
יש בכלל דרך להרוויח בשוק יורד?
10/01/2018 | 20:45
1
27
לצפיה ב-'אין שוק אחד בארץ, יש הרבה שווקים...'
אין שוק אחד בארץ, יש הרבה שווקים...
10/01/2018 | 20:54
60
עדיף לא להסתכל על ממוצע ארצי אלא על אזורים מסוימים.
ויש אזורי ביקוש שיעלו גם אם תהיה ירידת מחירים ארצית.
לצפיה ב-'ק.א.322/א שאלה למבינים בתחום'
ק.א.322/א שאלה למבינים בתחום
03/01/2018 | 21:30
1
72
האם כדאי למכור?
הקונה יאלץ לשלם מס רכישה 6%
יאלץ לשלם היטל השבחה
יאלץ לשלם מס שבח לכשימכור דירה/ זכות לדירה.
מתי לדעתכם יתחילו בא'?
בב' רסקו כבר תכף מסיימים לשווק
לצפיה ב-'תכנית קא 322/א' ,שכונת אריאל שרון - סטטוס.'
תכנית קא 322/א' ,שכונת אריאל שרון - סטטוס.
05/01/2018 | 20:13
63
אני מלווה את שלבי מימוש תוכנית זו כבר מס' שנים ולכן יש לומר באופן ברור, 

2 יזמים ידועים בעלי החברה הבורסאית "קנדה ישראל" באמצעות חברה פרטית בשם "פנטהאוז תווך רעננה נכסים והשקעות (1995) בע"מ" , אסף טוכמאיר וברק רוזן הגישו תכנית להפשרת קרקע חקלאית לבניה לצרכי מגורים ומסחר, שטח התכנית כולל את גוש - 6178 חלקות -  173 , 181.
הליכי איחוד וחלוקה בוצעו בהסכמה בין בעלי הזכויות בקרקע.

מקריאה של תקנון התכניתhttp://apps.land.gov.il//IturTabotData/takanonim/t...
ניתן למצוא לא מעט מגבלות מקדימות שמעכבות את פיתוח הקרקע.
סעיף 7,2,1 בעמוד 23 קובע שמימוש התכנית תבוצע כ-15 שנים מאישור התכנית.

להלן טבלאות ההקצאה - http://apps.land.gov.il//IturTabotData/nispachim/t...

התכנית אושרה ב- דצמבר 2014, מה שנותר הוא לגולל יומן ולהמתין.

ראה התייחסות בנדון ממרץ 2017http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/18205907...

ממה שאני מבין, יש בחלקים מהקרקע פולשים, ראו הליך משפטי בנדון [שלא צלח] - file:///D:/%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%93%D7%95%D7%AA/5741c8e8-1ec8-47a6-a2db-486958e7c769-801477964e010000090037f68f2ae26d_f_original_copy.pdf
נציגי הועדה המקומית הגיעו כנראה "זחוחים" ולא הכינו את הנדרש להוכחת הפלישה [כמו לדוגמה החתמת כל בעלי הקרקע ] ולכן הפולש זכה בהליך בשלב הביניים הנוכחי.

בית משפט השלום בתל אביב - יפו , עמ"א 14 06 39585 ששון נ' ועדה מקומית לתכנון ובניה קריית אונו בפני כבוד השופט נמרוד אשכול 
בקשה לביטול צו הריסה מנהלי 
1 יו"ר הועדה המקומית בקריית אונו הוציא צו הריסה לפי סעי 238א' לחוק התכנון והבניה תשכ"ה 1965  בצו ההריסה מפרט יו"ר הועדה כי בוצעו העבודות ללא היתר כמפורט להלן: 
א. הקמת מבנה מחומר קל המשמש כאורוות סוסי'.
ב. הקמת גדר בגובה של ממטר עד מטר וחצי ובאור כולל של 120 מטר.
ג. הקמת שער בגדר בצד המזרחי מלוחות איסכורית באורך של 8 מטר.
2. המבקש הגיש בקשה לביטול הצו וטען כי מדובר במתחם ומבנה הקיים מזה הרבה שנים ומאוכלס בסוסים, כבשים וחיות משק אחרות. המבקש ציין כי לא מתקיים התנאי של בניה חדשה  כקבוע בסעיף 328 א (א)[3] לחוק. לדבריו מדובר במתחם המנוהל, מאוכלס ומוחזק על ידו כדין מזה שנים רבות. 
............
סוף דבר
23. מהצו המקורי שכלל בתחילתו מספר מבנים התברר , במהל הדיונים , שנותר לדון רק בשאלת הגדר. בענין זה התברר שבשנת 2013 הגדר היתה במקום. הגדר נהרסה על ידי גורם עלום שלא הוכחה בשלב זה זיקתו למקרקעין והבסיס החוקי למעשיו. עוד יש להביא בחשבון טענותיו של המבקש כי בכל הקשור בהקמת גדר בגובהה הנוכחי אין צורך בקבלת היתר בנייה וזאת בשים לב לתיקון 101 לחוק התכנון הבנייה. 
24. הגם שחזקת התקינות המנהלית עומדת לזכותה של העירייה לא ניתן להתעלם מהנסיבות אותן תיאר המבקש בבקשתו וסמיכות האירועים כאשר המבנים נהרסו ע"י ומטעם גורמים פרטיים ובסמוך לכך הוצא ע"י הרשות צו הריסה נשוא בקשה דנן . צו הריסה מנהלי מקנה סמכות רחבה בידי הרשות וזאת לצורך מיגור תופעות של בנייה בלתי חוקית אולם יש להשתמש בסמכות זו במקרים מתאימים.
25. בנסיבות העניין ומהנימוקים שפורטו לעיל ,אני מקבל את הבקשה ומורה על ביטולו של צו ההריסה המנהלי שניתן ביום ה- 2014.06.18 על ידי הועדה המקומית לתכנון ובנייה בקרית אונו. 
26. זכות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 45 יום.
לצפיה ב-'ועדת החקירה לשינוי הגבולות ישובי גוש דן הופעלה שוב.'
ועדת החקירה לשינוי הגבולות ישובי גוש דן הופעלה שוב.
05/01/2018 | 14:25
1
55
בשנים האחרונות גדלו עיוותי ההכנסות/הוצאות של לא מעט רשויות עירוניות וכפריות כתוצאה מחלוקה לא מאוזנת של קרקעות המדינה, רובם שריד היסטורי של שלטון מפא"י וההפליה המובנית של קיבוצים ומושבים ביחס לישובים עירוניים מקבילים.

בעקבות פיתוח הולך וגדל של איזורי תעשיה עתירי הכנסות ומגורים באיזורים שהיו עד לאחרונה חקלאיים, הסתבר שריבוי קרקעות חקלאיות של המועצות האיזוריות הכפריות יוצא יתרון פיננסי עצום לאותם מועצות איזוריות ביחס לישובים עירוניים צמודי דופן, וכך ישובים עירוניים מוגבלי קרקעות מפסידים הכנסות מארנונה ואילו המועצות האיזוריות מכניסות רווחים לא שיויוניים ביחס לגודל האוכלוסיה.

לדוגמה : מתחם ה"אירפורט סיטי" ממזרח לשדה התעופה, המתחם התפתח ומביא להכנסות עצומות למועצה האיזורית חבל מודיעין שלה עוד איזור תעשיה מצליח ממזרח לשוהם , ראו לדוגמה את דו"ח משרד הכלכלה לשנת 2017 - http://economy.gov.il/Publications/PressReleases/Pages/2017-0045-170.aspx

מאידך, ערים גובלים כמו לוד, יהוד ועוד...סובלים מרעשים בלתי פוסקים של המראות ונחיתות מטוסים, הגבלות גובה בניינים בגללה קרבה לשדה התעופה שמתבטא בארנונה מופחתת, ולצידם מועצה איזורית [חבל מודעין] שהכנסותיה אינם פרופורציונליות, ולכן זה אך סביר שתהיה חלוקה חדשה בנדון.

ראו גם את האיום בשביתת עובדי רשות שדות התעופה בגין כוונת הממשלה לחייבם בתשלום ארנונה לרשויות שבהיקף [אור יהודה, יהוד/מונסון, לוד] ולדעתי מדובר על צדק היסטורי מאוחר. 

קיימים עיוותים נוספים הנובעים מגבולות עירוניים שנקבעו בתקופת המנדט הבריטי ואינם תואמים גיאוגרפית את יכולת הפיתוח של ישוב גובל זה או אחר, לדוגמה הגבול העירוני בין רמת גן לקרית אונו ועוד...

אז...במאי 2017 מונתה ועדה לבחינת גבולות כדי לעשות צדק חדש ולחלק את משאבי המדינה בצורה צודקת יותר, מתחת לפני השטח אני בטוח שעל הועדה יופעלו לחצים עצומים ע"י לוביסטים ואחרים כדי להשאיר את המצב ללא שינוי שהרי בסך הכל מדובר כאן על כסף...והרבה.

יו"ר הועדה הוא : גבריאל מימון , רוא"ח ומשפטן ואיש מפלגת ש"ס,[איש אמונו של דרעי] שהיה בעברו מנכ"ל משרד הפנים ומכל משרד התעשיה והמסחר, ב-18 באוקטובר 2010 נעצר מימון בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, במסגרת מכרז מינהל מקרקעי ישראל בו הוקצו חלקות עבור מפוני גוש קטיף ביד בנימין. מימון נחשד בשימוש באנשי קש באמצעותם רכש שתי חלקות במכרז, ובעקבות כך התפטר מתפקידו, באפריל 2014 נסגר התיק מחוסר אשמה.
ראו כתבה בעיתון הארץ בנדון - https://www.haaretz.co.il/news/law/1.1932506

חברי הועדה :
 צביה אפרתי - מתכננת, ועובדת משרד השיכון בעברה,ופנסיונרית : - http://www.aepi.org.il/index2.php?id=20&member=8103

יהודה וולמן :  יו"ר ועדה מקומית,הגליל העליון,חבר קיבוץ מרום גולן ובעברו ראש המועצה האיזורית גולן.

ד"ר גל טלית - מרצה בחוג למדיניות ציבורית באוניברסיטת ת"א, בביה"ס למדעי המדינה, במכון ללימודים עירוניים ואזוריים על תפקידה של הרשות המקומית בשיח הציבורי ועוד.

נשאת כיוף -  סגן הממונה על מחוז תל-אביב, משרד הפנים

דוגמה לצורך במינוייה של הועדה :
משרד הפנים בוחן העברת אוניברסיטת בר-אילן לתחום גבעת שמואל [גלובס] - https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001192062

===========================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914
לצפיה ב-'תכנית מתאר כוללת לשטח עירית רמת גן מאי 2017.'
תכנית מתאר כוללת לשטח עירית רמת גן מאי 2017.
05/01/2018 | 15:14
26
להלן חוברת שבה מציגה עירית ר"ג בשיתוף הציבוא את עקרונות תכנית המתאר של העיר ר"ג - https://handasa.ramat-gan.muni.il/tichnun/Document...
לצפיה ב-'תגובת מנכ"ל קו מנחה לפנייתי/תלונתי מהבוקר.'
תגובת מנכ"ל קו מנחה לפנייתי/תלונתי מהבוקר.
02/01/2018 | 02:50
5
212
פחות משעה לאחר פנייתי במייל להנהלת חברת "קו מנחה" חזר אלי מנכ"ל החברה ומסר לי שזכויותיה של חברת קו מנחה באתר תפוז, נמכרה 

במסגרת עבודתי, במהלך היום לא יכולתי לברר עוד פרטים, אך לאחר שחזרתי נכנסתי לדוחו"ת החברה בבורסה , להלן הממצאים :-
לשון ההודעה לבורסה :
ביום 12 במרס 2017 הודיעה החברה על מכירת כל זכויותיה של קו מנחה תפוז בע"מ באתר האינטרנט "תפוז" ואתר האינטרנט "Flix "הפועלים בשמות המתחם [Names Domain ] 
flix.tapuz.co.il - ו www.tapuz.co.il
לרבות האתרים המותאמים הסלולאריים שלהם. 
לפרטים ראה דוח מיידי שפרסמה החברה ביום 12 במרס 2017 [אסמכתא מס' -01-2017 , 023394 ] 

שינויים בהיקף הפעילות בתחום וברווחיותו 
החל משנת 2012 השתנה תמהיל הפרסום באינטרנט לטובת פרסום מכירתי (פרסום במנועי חיפוש, פרפורמנס וכו') על חשבון פרסום מותגי (דיספליי - באנרים). מגמה זו המשיכה והתחזקה עם השנים. בעקבות השפעות אלה פחתו הכנסות ורווחיות הקבוצה מהתחום.  

....התמורה בגין מוצרי הפרסום המוצעים ללקוחות החברה נקבעת, בין היתר, על פי מחיר קבוע למוצרי הפרסום המופיעים באתר לפרק זמן מסוים, מחיר מוגדר למספר חשיפות של גולשי האתר למוצרי הפרסום וכן לפי צפי לחשיפות של הגולשים למוצרי הפרסום או מספר הקלקות על פרסום מסוים. המעקב אחר מספר החשיפות של הגולשים למוצרי הפרסום באתרים ªעשה הן באמצעות מערכת ממחושבת המופעלת על ידי החברה והן באמצעות קוד המושתל במוצרי הפרסום על ידי הלקוחות עצמם. בגין מוצרי הפרסום לעסקים הקטנים התמורה היא בדרך כלל שנתית ותלויה בחבילה שבחר הלקוח.  
......
 צירופי עסקים:
1 (ביום 29 באוגוסט 2013 התקשרה חברה בת של החברה - קו מנחה מדיה בע"מ ) עבור חברה בהקמה בבעלותה המלאה) עם תפוז אנשים בע"מ (להלן: "תפוז אנשים") על הסכם לרכישת הפעילות הקיימת של תפוז אנשים בתחום האינטרנט, לרבות אתרי האינטרנט "תפוז" ו-"Flix) "להלן: "פעילות האינטרנט") וכן % 1.50 ממניות הדף הראשון. העסקה הושלמה ביום 24 באוקטובר 2013 ,לאחר שהתקבל אישור הממונה להגבלים עסקיים לביצוע העיסקה. בתמורה לפעילות הנרכשת, שילמה החברה לתפוז אנשים סך של כ- 405 ,3 אלפי ש"ח, וכן סך של כ- 679 אלפי ש"ח השווה לחלק היחסי של המוכרת (% 1.50 (בסכום ההון החוזר של הדף הראשון על פי דוחותיה הכספיים הסקורים ליום 30 בספטמבר 2013 . באשר לסכומים שנזקפו בגין העסקה לסעיפים השונים בדוחות - ראה נספחים ב' ו-ג' לדוחות על תזרימי המזומנים. לפרטים בדבר ירידת ערך המוניטין שנבע מהעסקה הנ"ל - ראה ביאור 11ד'.
לפרטים בדבר מכירת פעילות האינטרנט ראו ביאור 25 

ביאור 25 -
אירועים לאחר תאריך המאזן:
א. ביום 12 במרס 2017 הודיעה החברה על מכירת כל זכויותיה של קו מנחה תפוז בע"מ, חברת בת בבעלות מלאה של החברה, באתר האינטרנט "תפוז" ואתר האינטרנט "Flix ,"לרבות האתרים הסלולאריים המותאמים שלהם (להלן: "אתרי האינטרנט"), וכל הנכסים והזכויות שלה באתרי האינטרנט או בקשר ישיר עמם, וזאת בתמורה לסך כולל של 500 ,1 אלפי ש"ח בתוספת מע"מ כדין (להלן: "ההסכם").

בנוסף, צפויה החברה לקבל תשלומים נוספים בתמורה למתן שירותי ניהול ומכירות בהתאם להסכם (כמפורט ביאור 22 ). כתוצאה מהמכירה צפויה החברה לרשום רווח הון בסך של כ- 600 עד 850 אלפי ש"ח בדוח רווח והפסד לשנת 2017 . לפרטים בדבר רכישת אתרי האינטרנט ראה ביאור 5ג'1 . לפרטים בדבר ירידת ערך המוניטין מרכישת פעילות האינטרנט שנרשמה בדוח על הרווח הכולל לשנת 2015 ראו ביאור 11ד'. 

מתוך דו"ח רבעון 2 לשנת 2017 לבורסהhttp://mayafiles.tase.co.il/rpdf/1118001-1119000/P...
...הרווח מפעולות של מגזר המדיה והתוכן בתקופת הדוח הסתכם בסך של כ- 920 ,1 אלפי ש"ח לעומת רווח מפעולות של כ- 512 אלפי ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול ברווח מגזר זה נובע בעיקר עקב מכירת פעילות תפוז. לפרטים ראו ביאור 7 לדוחות הכספיים ליום 2017/ 6/ 30 .

לצפיה ב-'מי הם בעלי אתר תפוז ? בקרוב נגלה '
מי הם בעלי אתר תפוז ? בקרוב נגלה
02/01/2018 | 20:17
4
145
מרבעון 2 של קו מנחה עולה שאתר תפוז לא נשא רווחים של ממש, רק מכירתו יצרה גידול ברווח ממגזר המדיה והתוכן [כהגדרתו בדו"ח]

מעניין מדוע הרוכשים [קבוצת אנשים מהענף] מסתירה את רכישתה ?
מה יש להם להסתיר ?
לצפיה ב-''
02/01/2018 | 22:55
14
לצפיה ב-'האתר היה מוצלח מאוד'
האתר היה מוצלח מאוד
04/01/2018 | 19:43
2
114
ניהול לא נכון ריבוי תקלות מסמס אותו.
והפרסום התזזי מעצבן וגורם לבריחה.
בקצב הזה יתפוגג. חבל.
לצפיה ב-'לאתי - התנהלות "הנהלת הפורומים" - התייחסות.'
לאתי - התנהלות "הנהלת הפורומים" - התייחסות.
05/01/2018 | 09:32
1
94
אני כמובן לא ה"סניגור" של "הנהלת הפורומים" ובוודאי אין כל חיבה ביני לבין הגוף האנונימי הפועל ברקע ומחליט החלטות חד צדדיות מעל ראשי הכותבים שאחראים בפועל לרייטינג של הפורום.

מאידך...ברור לי שהפעלת אתר שכזה מביאה בעיקבותיה הוצאות לא מעטות, יש פיקוח פיננסי של בעלי האתר בכלל ועל הפורום הנוכחי בפרט.

מתוך הדו"ח של המוכרים [חברת קו מנחה] ברור לי שמדובר על אתר מפסיד לכאורה. [האתר נמכר במחצית ממחירו/שוויו לפני 4 שנים]

ולכן גם ברורה לי הנטיה להפוך את האתר בכלל והפורום בפרט למכשיר המייצר הכנסות ע"י פרסום אגריסיבי "מכל כיוון" , כולל חלונות קופצים, הגורם להטרדה של כולנו, ומאידך ביטלו את החותמת האישית שהיתה בעבר לכל כותב [בתחתית כל מאמר שהיה בעבר] 

הקטנת רוחב הדף לכתיבה שאינו טועם את רוחב הדף שלאחר הפרסום יוצר בעייה ויזואלית לכותב [לעיתים משפיע על התצורה הסופית בתוכן] היא יותר בעייתית.

אני יודע שבשנים האחרונות אכן ירד היקף הכותבים באופן משמעותי וכנראה שנוצרה לבעלי הפורום בעייה בעקבות זאת ולכן הוא נמכר לאחר 3,5 שנים ע"י "קו מנחה" לגוף חדש ואנונימי שיתכן ששוקל לבצע "ברגעים אלה" שינויים נוספים באתר ובפורומים וזו זכותם כבעלים.

בל נשכח שבעלי אתר תפוז מתפרנסים מ"הקלקות" וכניסות שמביאות מפרסמים ו...כסף או לחילופין מרחיקות אותם.

הבעייה שלי ככותב ותיק שמביא לא מעט רייטניג לפורום זה היא שהנהלת הפורומים הנוכחית נוהגת עפ"י מתכונת של תקשורת חד צדדית [מעל ראשי הכותבים הקבועים] וכך גם בהתנהגותם כלפי "מנהלי הפורום"  הפועלים בהתנדבות , יחס כזה לאורך זמן מביא להרחקת מנהלים מצויינים  [כמו "חייט" כדוגמה] וכותבים מקצועיים מהפלטפורמה הנוכחית ובעקבות זאת יביאו אף לנזקים פיננסיים שאנחנו חווים כנראה בימים אלה.
לצפיה ב-'אני פרשתי מניהול מפורום שהקמתי עם עוד 4 ב1997'
אני פרשתי מניהול מפורום שהקמתי עם עוד 4 ב1997
05/01/2018 | 09:45
89
זכויות בעלי מגבלה.
הפורום היה שטקק. ניסו להכניס פוליטיקה לפורום זכויות ו-4 מנהלים סרבנו. אמרנו או שתנתן במה לכל המפלגות או לאף אחת. לא הסכימו. אנחנו חשבנו שזכויות בעלי מגבלה אינן פולייקה ועזבנו ברגע.
היום נמצא על מערכת וורדפרס בלי טובות. יש פרסום זניח. של האתר עצמו. בקצב זה לדעתי תפוז לצערי יעלם.
מקווה שיש לך גיבוי.
על מערכת וורדפרס ניתן לשים פורום שאישית לא הכנסתי כי לבד זה קשה. ויש הרבה כניסות.
חשובה העברת המידע . מי שרוצה יכול לשאול ומקבל תשובות.
חומר למחשבה.
נ.ב שמעת משהוא לגבי אוצר מפעלי ים?
סוף שבוע חמים.
לצפיה ב-' תמה תקופת המעבר נכנסנו לתקופת הקבע 2018'
תמה תקופת המעבר נכנסנו לתקופת הקבע 2018
01/01/2018 | 21:25
3
158
לצפיה ב-'מה זה אומר בכלל?'
מה זה אומר בכלל?
01/01/2018 | 21:28
2
159
במסגרת הוראת השעה שהונהגה בין השנים 2014-2017 ניתן היה למכור באמצעות הפטור הלינארי (מס מוטב) לכל היותר שתי דירות בלבד לכל תא משפחתי.
החל מיום 1.1.2018 אין מגבלה על מספר הדירות שיכול תא משפחתי אחד למכור בפטור הלינארי.

לצפיה ב-'ועוד משהו חשוב'
ועוד משהו חשוב
03/01/2018 | 21:29
1
83
סע' 49ה', המעניק פטור חד פעמי במכירת 2 דירות מגורים לצורך רכישת דירה שלישית, בהתקיים התנאים הקבועים בסעיף ישוב להיות בר שימוש.

לצפיה ב-'מישהו אולי רוצה לחשוב ולהסביר'
מישהו אולי רוצה לחשוב ולהסביר
03/01/2018 | 21:30
88
מדוע בתקופת המעבר אוינה למעשה האפשרות להשתמש בפטור של ס' 49ה?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות
משרד עו
מנהל נכסים בקנדה?
R.M רונן מטלון- משרד עו
R.M רונן מטלון- משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה