לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'חברת "פרי נדל"נ".'
חברת "פרי נדל"נ".
24/02/2017 | 00:13
1
91
היום פנה אלי רוכש בשאלה לגבי החברה שבנדון, אני טענתי שיש לגלות זהירות ולדרוש בטחונות מוחלטים לכל סכום כסף שמושקע, אבל לפני כן, יש לבדוק היטב על מה מדובר והאם הקרקע הופשרה לבניה.

יש לא מעט טענות לגבי התנהלות החברה , אביא כאן מקרה בוחן ממרץ 2014.המצביע על התנהלות בעייתית בחברה זו לכאורה.

אתר כיפה.
חברת פרי-נדל"ן - מישהו קנה\קונה מהם ? הם אמינים ? רציניים? - 24/03/14 20:18
הם דווקא רציניים... מיני35  - 24/03/14 20:48

תודה   עוד מישהו ?   moyshe1   - 28/04/14 18:50
• פרי נדלן   - yochi04
אני נרשמתי לפרוייקט בדרך ירושלים רחובות אך הוא לא קיים כלל. את כספי חזרה אני לא מקבלת כלל. מגישה תביעה נגדם. רוצה לדעת אם קיימים עוד אנשים שנפגעו מהם. אנא צור קשר טל. 03-559-7642 או לטל. 050-7945698 תודה.
עוד ציטוט - • בתור מי שקיבל שם חוזה ליד - דוב הקוטב
והעביר אותו לעו"ד בתחום הנדל"ן, אשר המליץ באופן חד משמעי להתרחק מחוזה מסוג זה. יכול להיות שספציפית המוכר של של השטח בשדרות ירושלים היה בעייתי אבל החוזה היה שערוריתי ונראה כאילו כל מטרתו היתה לקחת את דמי הרישום

פניתי היום לכותב, ותגובתו היתה שפרוייקט הבניה לא החל מעולם, כל המצטרפים דרשו את כספם ובשלב ראשון לא נהנו, רק לאחר תקופת זמן ארוכה הם קיבלו את כספם.
אומר לי המתלונן הנ"ל, "נראה לי שחברת פרי נדל"ן מקבלת הלוואות חינם ללא ריבית ולבסוף מחזירים את הכסף לבעליו שכנראה/לכאורה מניב רווחים למישהו". 

ככלל אני רוצה להזהיר כל רוכש פוטנציאלי..."לא להכנס עם ראש בריא למיטה חולה", כלומר...
יש לבחון היטב את שטח הקרקע שמוצע לרכישה במסגרת קבוצה כזו או אחרת, [סיכויי הפשרתו]
לא להתרשם ממצגות, הדמיות וחישובי רווח, ומרעש הקרקע של משרדים מפוארים...תמיד תזכרו את גיא מונסונגו, אורן קובי, אור נדל"ן ואחרים.
בחנתם והחלטתם להצטרף...דאגו לקבלת בטחונות לכל ש"ח שאתם שמים בפרוייקט. [קודם כל חשבון נאמנות נפרד]
לקבוצת רכישה אמור להתמנה ועד מנהל מטעם הרוכשים, ודאו שמתקיים תקנון סדור שקובע את זכויות הרוכשים מול היזם ומהם אחוזי הרווח היזמי שלו [ראו ענבל אור]
 קחו עו"ד מומחה לנדל"נ, הוא אומנם עולה כסף אבל יחסוך לכם את אובדן כספיכם.
מכיוון שמדובר על אדמה חקלאית, דרשו דו"ח שמאי עפ"י תקן 22 המחייב.

כתבה בגלובס ממאי 2016 - "חברי קב' רכישה אלדד פרי הפקידו כספים ללא בטוחה" - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...

===================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914.

לצפיה ב-'האם יש בפורום רוכשים שנכנסו לדירות של פרי נדל"ן ?'
האם יש בפורום רוכשים שנכנסו לדירות של פרי נדל"ן ?
26/02/2017 | 01:31
6
כמות הפרסומים והיקפם מצביעה על תכנית קידום אגרסיבית, אבל...סיום של פרוייקטים ניתן לספור כנראה על יד אחת.

האם יש מישהו שרכש וקיבל מפתח ? או ששמע על מישהו שרכש ונכנס לדירתו ? אשמח לשמוע תגובות.

פרסום מטעם...והדמיות מטעם לא מוכיחות מאומה.
לצפיה ב-'מישהו שמע על הישוב החדש עומרית?'
מישהו שמע על הישוב החדש עומרית?
24/02/2017 | 12:07
3
69
יש פרסומים ברשת על חצי דונם ב164,000 בישוב עתידי בשם עומרית ליד ב''ש. על פנוי נשמע מבטיח. מישהו שמע משהו בנושא? יכול להמליץ או לשתף מידע?
לצפיה ב-'תקרא כתבות באינטרנט'
תקרא כתבות באינטרנט
25/02/2017 | 13:10
44
"עומרית: היישוב שהמדינה לא מתכננת אבל כבר מוכרים בו קרקעות".
נשמע כמו הבטחה להפסיד 164 אלף שקל...
לצפיה ב-'הגדר "עתידי". אם יש לך סבלנות ל- 50 שנים למשל, לך על זה'
הגדר "עתידי". אם יש לך סבלנות ל- 50 שנים למשל, לך על זה
25/02/2017 | 23:20
5
לצפיה ב-'הישוב "עומרית" היטוריה וסטטוס עדכני.'
הישוב "עומרית" היטוריה וסטטוס עדכני.
26/02/2017 | 01:24
8
הכל כבר נכתב כאן בפורום [בשנת 2015 - איך שהזמן רץ] ו...שום דבר לא השתנה,גם ההדמיות נשארו על הנייר

פוסט ראשון , ספט' 2015http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/17932284...

פוסט שני, נוב' 2015http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/17961189...

כתבה בכלכליסט [בעקבות התחקיר שלי] בפברואר 2016 - http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,...
תקציר וכותרות :
עומרית: היישוב שהמדינה לא מתכננת אבל כבר מוכרים בו קרקעות
משהב וא.לוי מכרו זכויות בנייה בעומרית, יישוב שלטענתן יקום בכביש 25 בדרום. אלא שמשרד הבינוי אומר במפורש: "אין כל החלטה על הקמת היישוב, וכך גם נאמר לאזרחים שפנו אלינו"
אמיתי גזית -  כלכליסט 18.02.16[לפני שנה]

משהב וא.לוי מוכרות בחודשים האחרונים קרקעות לבנייה בעומרית, יישוב שלטענתן עתיד לקום בשנים הקרובות על כביש 25, בסמוך לבסיס נבטים. אלא שעל פי משרד הבינוי והשיכון, הקמת היישוב הזה ירדה מהפרק. נוסף לכך, בשטח המוקצה לכאורה ליישוב מצוי כפר בדואי לא מוכר, שמציב סימן שאלה נוסף בנוגע לסיכויי ההיתכנות של עומרית.
לפי עמותת "במקום" - שפנתה לשר הבינוי והשיכון יואב גלנט בבקשה להורות לחברות להפסיק את שיווק הקרקעות - "פעילות השיווק מנוגדת לדין, ועלולה "להטעות את הציבור וליצור ציפיות כוזבות בקרב הרוכשים". באתר האינטרנט של משהב נטען כי החברה "מתכננת להקים שכונה ולתכנן תב"ע ליישוב חדש במיקום האטרקטיבי בנגב". נציגת המכירות של משהב אומרת למתעניינים כי "בתוך שבע שנים תכניס את המפתח לדלת. הצפי שלנו הוא שבתוך חמש שנים נתחיל את עבודות הפיתוח, זה ייקח שנה–שנה וחצי. אחרי זה, זה כבר תלוי בזמן הבנייה שלך".

אלא שמתגובת משרד הבינוי והשיכון אין ספק כי התוכנית נדחתה: במסגרת הקמת יישובים חדשים נסקרה האפשרות להקים התיישבות חדשה על ציר 25 דימונה־באר שבע. על ציר זה קיימת גם קרקע פרטית לאיתור יישוב חדש המכונה עומרית. עם זאת, בשלב זה משרד הבינוי והשיכון אינו מקדם כל תכנון או החלטת ממשלה לקידום ההתיישבות במקום. הרינו להדגיש, למען הסר ספק, כי כדי להקים יישוב חדש - בין שעל קרקע פרטית ובין שעל קרקע ציבורית - נדרשת החלטת ממשלה, המקודמת בדרך כלל על ידי משרד הבינוי והשיכון. במקרה זה לא קודמה כל החלטה, ואין כל החלטה על הקמת היישוב. אלה הם הדברים שנאמרו גם לאזרחים אשר פנו בעניין למשרד הבינוי והשיכון", מסר משרד הבינוי והשיכון ל"כלכליסט"......

לסיכום...תחשוב מעט, למה שחברת בניה [משאב] תמכור אדמות המיועדות לבניה לכאורה,[ובמחיר נמוך מאוד]  שכן במצב נורמאלי מדובר על "עתודה קרקעית של חברת בניה" , וכשחברת משאב נכשלה בקידום התב"ע/הפשרת הקרקע , היא מנסה להיפטר מהקרקע, צריך להבין שההדמיה שפורסמה לא אושרה מעולם ע"י שום גורם תכנוני.

נקודה נוספת...ראה כמה קשה לפנות פולשים בדואים מהקרקעות שהם גרים בהם, ראה פרשיית הישוב הלא מוכר שפונה כדי להקים ישוב מתוכנן יהודי באיזור [לא עומרית].

==========================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914

לצפיה ב-'אישורי מס לצורך רישום בטאבו'
אישורי מס לצורך רישום בטאבו
23/02/2017 | 16:41
4
43
לפני כ-4 שנים קנינו מגרש לבניה עצמית ממנהל מקרקעי ישראל (דרך מכרז).
כרגע אני בתהליך של רישום הנכס בטאבו, אמור לקבל חוזה חכירה מהמנהל ואז לגשת לטאבו איתו ולבצע את הרישום.
התקשרתי לטאבו לוודא מה בדיוק אני צריך להציג להם והם אמרו שאני צריך להביא אישור תשלום על:
- מס רכישה
- מס שבח
- מס רכוש

מאיפה אני מביא\מפיק את האישורים האלו?
מס רכישה שילמתי , אבל מה זה מס רכוש? ולמה אני צריך בכלל לשלם מס שבח ולהציג אישור על כך?

לצפיה ב-'כל האישורים מאותו המקום: מיסוי מקרקעין'
כל האישורים מאותו המקום: מיסוי מקרקעין
23/02/2017 | 17:06
3
10
לצפיה ב-'מה זה מב רכוש?'
מה זה מב רכוש?
23/02/2017 | 17:07
2
16
ולמה אני צריך להציג אישור תשלום מס שבח?
לצפיה ב-'מס רכוש זה מס שהיה פעם'
מס רכוש זה מס שהיה פעם
23/02/2017 | 17:10
1
20
מס שבח לא חושב שרלוונטי במקרה שלך.

לצפיה ב-'גם מס שבח רלוונטי'
גם מס שבח רלוונטי
25/02/2017 | 22:42
6
פנה למשרד מיסוי מקרקעין במחוז הרלוונטי.
לצפיה ב-'מה קורה בשוק המחרים ירדו או עלו ? מה קורה פה?'
מה קורה בשוק המחרים ירדו או עלו ? מה קורה פה?
23/02/2017 | 19:46
11
137
להמשיך לחכות לקניית דירה אל לקנות ?

בנתיים רק אכלתי אותה מההמתנה הארוכה 

לצפיה ב-'שאלת מיליון הדולר'
שאלת מיליון הדולר
23/02/2017 | 20:44
118
השוק כל כך דינמי, שמה שנכון היום לא יהיה תקף מחר.

ב- 15 לחודש הלמ״ס פירסמו ירידת מחירים בחודש דצמבר של 1.2 אחוזן.

יום, יומיים לאחר מכן איגוד השמאים פירסם נתונים על עליית מחירים של 1.7 אחוז והסביר כי הלמ״ס לראשונה הכלילו במדידות שלהם את נתוני מחיר למשתכן ומכאן נובעת הירידה.

סביר להניח כי גם בחודשים הבאים שתי התחזיות הנ״ל יחזרו על עצמם עקב השוני במתודות (אם תשאל אותי הלמ״ס איבד את תקפות נתוניו ומדובר פשוט בהטעיה מכוונת של הציבור. צריכים להגיש עתירה לבג״צ נגד הלמ״ס).

מיסוי ריבוי נכסים נידון בעתירה בבג״צ ועוד לא ידוע מה יהיה בסופו של דבר ואולם ממש היום ח״כ מיקי זהר הגיש הצעת חוק לתיקון חוק ריבוי נכסים לפיה מי שישכיר דירה למשך חמש שנים במחיר קבוע צמוד למדד יהנה מפטור ממיסוי ריבוי נכסים בכל מקרה. בעוד מספר ימים ניתן יהיה לדעת האם תהיה תמיכה של הכנסת בחוק.

השוק כרגע בקיפאון, אנשים יושבים על הגדר וממתינים לתוצאות בנוגע למיסוי דירה שלישית. זה כל הסיפור. בינתיים נוצרים ביקושים כבושים כמובן.

אני לא רואה טעם להתנבא כרגע, עוד כמה ימים נהייה חכמים יותר (עד השפן הבא שישלף מהכובע)

במקביל כחלון וגלנט פועלים להגדלת היצעי הדירות ואולם לפעולות אלו תהיה השפעה עוד כמה שנים, אם בכלל הם יצליחו ולא הייתי מכליל פעולות אלו במערכת השיקולים שלי.

לצפיה ב-'אל תמהר לקבוע ש"אכלת אותה"'
אל תמהר לקבוע ש"אכלת אותה"
24/02/2017 | 01:19
4
115
להחזיק בדירה על שמך בכל מחיר, זה לא בהכרח דבר טוב. מחיר הדירות כרגע הוא הגבוה ביותר בכל הזמנים ולא פרופורציונאלי לשום פרמטר אחר. לקחת משכנתא גבוהה בכל מחיר מתוך אמונה שזה רק ימשיך לעלות, זה מהלך שיכול לפגוע לך באיכות החיים בצורה מאוד משמעותית!

לדעתי, מחירי הדירות ירדו בקרוב וזה בגלל שמה שהעלה את המחירים מלכתחילה היה מסחר ספקולטיבי/בורסאי. דירות הפכו ל"סחורה" יציבה ומניבה כשכל שאר האפיקים היו קפואים. אבל בבורסה יש כלל מאוד פשוט - כשההמון נכנס, זה סימן שצריך לצאת כי תהיה מפולת.
היום, כשאני שומע אנשים שהכיסים שלהם לא עמוקים במיוחד, רוצים למשכן את עתידה הכלכלי של משפחתם בשביל לקנות "דירה להשקעה" בפריפריה - זה כנראה תחילתו של הסוף.
לצפיה ב-'אם מס ריבוי נכסים יבוטל או יעוקר- עליות המחירים ימשיכו'
אם מס ריבוי נכסים יבוטל או יעוקר- עליות המחירים ימשיכו
24/02/2017 | 13:40
3
74
מר בחור מה שאתה אומר אמרו הרבה לפניך בכל השנים האחרונות והעליות המשיכו, אתה לא מחדש דבר וחבל להטעות אנשים בססמאות.

מה שמעניין הוא מה שיהיה בעתיד ולא מה שהיה בעבר, במילים אחרות זה שהמחירים כיום הם הגבוהים בכל הזמנים, לא מעניין אם עליות המחירים ימשיכו ובכל שנה מהשנים הבאות המחירים שוב יהיו הגבוהים בכל הזמנים.

אני צופה כמעט תרחיש וודאי של המשך עליות המחירים בשנים הבאות אם מיסוי ריבוי נכסים יבוטל או יעוקר במסגרת העתירה לבג״ץ או יעוקר במסגרת הצעת החוק של מיקי זהר. ריבית המשכנתאות שעלתה והמחירים הגבוהים שכבר קיימים לא ישנו את התרחיש הזה. ההיצע הנמוך של הדירות והריבית הנמוכה במשק יתמכו בהמשך העליות.

אם מס ריבוי נכסים יעבור, התרחיש כבר מורכב יותר, לדעתי הקפאון ימשיך עד חודש ספטמבר, אנשים ימתינו לראות האם יהיה גל מכירות של משקיעים מרובי נכסים כדי לזכות במענק מס שבח,  לאחר מכן יתפרצו ביקושים כבושים של אנשים שהמתינו מסוף שנת 2016 שמחכים לתפוס ״מציאות״, ייתכנו ירידות בטווח הקצר, בסופו של דבר הביקושים של המשקיעים ישארו בטווח נמוך וקבוע וסך הביקושיםויתאימו פחות או יותר להיצעים, דבר שיביא ליציבות מחירים עם תנודתיות וכן הבדלים בין אזורים שונים בישראל לכמה השנים הבאות. זה מה שאני צופה ואולם לגבי התרחיש הזה יש פחות וודאות,  בניגוד לתרחיש הקודם שציינתי שהוא כאמור כמעט וודאי לדעתי.

לצפיה ב-'חוקר בבנק ישראל: "הריבית היא המשפיעה ביותר על מחירי הדיור״'
חוקר בבנק ישראל: "הריבית היא המשפיעה ביותר על מחירי הדיור״
24/02/2017 | 14:49
1
52

״חוקר במחלקת המחקר של בנק ישראל כתב מסמך שלפיו בשורה של מדינות, ובהן ישראל, הורדת הריבית לקרוב לאפס הובילה לעליות חדות במחירי הדירות ■ המשמעות - מאמצי משרד האוצר להגדלת היצע הדירות עשויים להתברר כחסרי תועלת...״
לצפיה ב-'היו"ר החדש של לשכת השמאים יבחן את המשך פרסום סקירות המחירים״'
היו"ר החדש של לשכת השמאים יבחן את המשך פרסום סקירות המחירים״
24/02/2017 | 14:54
52
http://www.themarker.com/realestate/1.3883662

״חיים מסילתי נבחר ביום חמישי ליו"ר הלשכה החדש, במקומו של אוהד דנוס. עם כניסתו, דחה מסילתי טענות, כי הוא מקורב לשר האוצר משה כחלון, אך הודיע כי ישקול מחדש את פרסום סקירות המחירים שהוציא קודמו, ואשר עוררו ויכוחים רמים בין משרד האוצר ללשכת השמאים.״

אם יופסק הפרסום של לשכת השמאים לגבי מחירי הדירות, אנו ניוותר עם הפרסום המעוות של הלמ״ס ללא מידע אמת, סין זה פה.
לצפיה ב-'הדינאמיקה בשטח'
הדינאמיקה בשטח
24/02/2017 | 20:23
48
אני מפעם לפעם עובר על מודעות יד 2 בשכונה שלי וגם בודק עסקאות חדשות באתר רשות המיסים. התמונה היא כדלקמן...

במהלך חצי שנה אחרונה מופיעות אותן הדירות שנמכרו ב-2005 סביב 0.9 וב-2012 סביב 1.5 וכיום אין אף אחת בפחות מ-2. הדירות כמעט ולא נמכרות. אבל חלק מהמוכרים לא מוריד ויש אף כאלה שמעלים. כך למשל יש דירה אחת 3.5 חדרים 72 מטר בטאבו ברחוב פחות טוב שאני מזהה אותה לפני תמונת המטבח. ניסו למכור אותה ב-2013 ב-1.8 - מחיר שהיה אז הזוי לחלוטין. מפורסמת ב-2.3, שזה עוד יותר הזוי. יש עוד כמה שהעילו. לעומת זאת אחד שפירסם ב-2.05 פתאום נשבר, פירסם ב-1.79 ותוך יום הדירה נעלמה. בקרוב נראה אם הוא מכר או ויתר.

לערכתי ייקח למוכרים כשנה להחליט אם הם רוצים למכור או להשאר עם הדירות. אני צופה הורדות מחירים לקראת אוקטובר-נובמר. כך זה היה גם ב-2012, כאשר לקח להם כשנה לאחר הקיפאון של מחאה חברתית להתחיל להוריד. אבל אז בא להם גלגל הצלה בדמות ירידת הריביות. הפעם זה לא יקרה.
לצפיה ב-'כצפוי,מחירי הדירות ישאפו לחזור ליחס נורמלי לשכר'
כצפוי,מחירי הדירות ישאפו לחזור ליחס נורמלי לשכר
24/02/2017 | 16:26
3
76
הרי מצב של 160 משכורות לדירה ממוצעת הוא מצב חולני שלא יכול להמשך לנצח.
ואגב,160 אלה משכורות ממוצעות ולא חציוניות כמו שרובנו מרוויחים כך שהנתון האמיתי אף חמור יותר.
ההשקעה בנדל"ן הפכה ללא אטרקטיבית גם ללא המס החדש של כחלון.
מי רוצה להתעסק עם שוכרים,הוצאות שונות על דירה וסיכון שהדירה תישאר ריקה בשביל תשואה כ"כ נמוכה?
לצפיה ב-'הבדיקה הנכונה היא הכנסה למשק בית שעלתה כפי שניים משנת 2003'
הבדיקה הנכונה היא הכנסה למשק בית שעלתה כפי שניים משנת 2003
24/02/2017 | 17:31
1
64

״שוק הנדל״ן רחוק מלהיות בועתי, משקי הבית לא ממונפים, ובניגוד למה שמקובל לחשוב - לא חל ניתוק בין מחירי הנדל"ן לבין ההכנסה של משקי הבית ובטח שאין בנייה מאסיבית שתביא לכך שדירות יישארו ריקות לאחר 'התפוצצות הבועה'. נהיה אמיצים ונאמר שאנו לא רואים בועה שמתנפחת ובטח לא כזו שעשויה להסב נזק כלכלי מהותי למשק" כך כותב היום יהודה בסקירה שפרסם״

״הדוגמה שמביא יהודה: בשנת 2003 המחיר הממוצע של דירה לפי הלמ"ס עמד על 647.5 אלף שקלים והשכר הממוצע עמד על 7,271 שקלים, כלומר צריך 89 משכורות לצורך רכישת דירה. בשנת 2015 מחיר הדירה הממוצע זינק לפי הלמ"ס ל-1.37 מיליון שקלים והשכר הממוצע טיפס ל-9,877 שקלים, כלומר צריך 141 משכורות. לכאורה הרעה דרמטית עבור הרוכשים. עם זאת, יהודה מציין כי ב-2003 ההכנסה נטו למשק בית עמדה על 8,710 שקלים וזה אומר 74 חודשי הכנסה נטו למשק בית לצורך רכישת דירה ואילו ב-2015 ההכנסה נטו למשק בית כבר עמדה על 15,427 שקלים, וזה אומר שצריך 90 חודשי הכנסה נטו לצורך רכישת דירה. לפתע הגידול במספר המשכורות לצורך רכישת דירה לא נראה כזה מאיים. חלה הרעה, אבל לא נוצר ניתוק של ממש בין השכר למחירי הדירות״

״הנתונים מראים שקצב עליית המחירים צפוי להתמתן משמעותית. הקצב היום הוא קצת יותר מ-8% השנה וזה לא קצב שלדעתנו יימשך. אנחנו לא חושבים שתהיה ירידות מחירים, ממש לא, אלא צופים עלייה בקצב של 3%-4% בשנה"

מעבר לכך כשאין אלטרנטיבות השקעה, אנשים מוכנים להתעסק עם כל מה שאמרת, מה עוד שמדובר בהשקעה היחידה שאפשר למנף אותה באמצעות הלוואה בסכומים גדולים, ריבית נמוכה (הריבית עדיין נמוכה) ולטווחים ארוכים.

עוד מעבר לכך, חלק גדול מהמשקיעים כבר לא מסתכלים על תשואה, אלא על פוטנציאל עליית ערך כתוצאה מתמ״א 38 שצובר תאוצה רבה וזאת תופעה שכבר מזמן רווחת בתל אביב ובאזור המרכז, שהתשואות שם כבר מזמן מאד נמוכות

לצפיה ב-'הפוטנציאל היחיד הוא לירידת ערך,לא עליית ערך.'
הפוטנציאל היחיד הוא לירידת ערך,לא עליית ערך.
24/02/2017 | 17:37
59
עליה של 120% ב8 שנים ועדיין בונים על עליות? לאן נגיע?
תמ"א 38 זה נחמד אם זה יוצא לפועל.במציאות יש ים בירוקרטיה ומכשולים בדרך.
לצפיה ב-'כמוב שזה ביחס לשכר ממוצע, הרי אתה משווה למחיר דירה ממוצעת'
כמוב שזה ביחס לשכר ממוצע, הרי אתה משווה למחיר דירה ממוצעת
25/02/2017 | 18:49
20
רוצה שכר חציוני, תשווה למחיר דירה חציונית.
וכפי שכתבו לך, זה לא המדד היחיד.
עדיין קל להשיג תשואה טובה על שכירות (4 ומעלה).
לצפיה ב-'חשוב לשים לב מי הכותב'
חשוב לשים לב מי הכותב
25/02/2017 | 13:02
42
בעלי אינטרסים להציג ירידת מחירים:
כחלון, משרד האוצר, הלמ"ס, מנהלים בשוק ההון

בעלי אינטרסים להציג עלית מחירים:
קבלנים, חברות בניה, מתווכים, שמאים

אתה יכול לעקוב לבד במדלן ולבחון מה קורה בשוק באזור שבו אתה שוקל לקנות.
אזורים שונים בארץ מתנהגים בצורה שונה מבחינת ביקוש והיצע.
אני קניתי ממש לאחרונה באזור ביקוש במרכז כדי להפחית את הסיכונים, באזור מתפתח שצפויה בו השבחה. בבדיקה שלי התרחשה שם לאחרונה עליית מחירים. לא הייתי קונה בימים אלה בפריפריה כי אם תהיה ירידת מחירים וירידה בביקוש, זה יתבטא בעיקר בפריפריה. למרות שלדעתי האישית (ואני לא איש מקצוע), לא תהיה ירידת מחירים אפילו בפריפריה, אני מאמין שתהיה התמתנות בעליות המחירים ובאטרקטיביות של הפריפריה בגלל התשואות שיורדות, מחיר למשתכן שהוא בעיקר בפריפריה, ומס דירה שלישית. בסופו של דבר כל הפעולות של כחלון רק מכניסות כסף למדינה, מחלישות את הפריפריה, יוצרות משקיעים צעירים (אחוז גבוה של משקיעים במחיר למשתכן), פוגעות בצעירים וסטודנטים (פחות היצע דירות קטנות להשכרה), ופגיעה רטרואקטיבית במשפחות ממעמד הביניים שחסכו בעמל ומשכירים דירות קטנות.
לצפיה ב-'היטל השבחה שיעמיד בספק כדאיות תמ"א 38'
היטל השבחה שיעמיד בספק כדאיות תמ"א 38
23/02/2017 | 09:49
3
53

מישהו יכול לתמצת את זה בשורה פשוטה
לצפיה ב-'בקצרה: הכתבה זו חרטוט'
בקצרה: הכתבה זו חרטוט
23/02/2017 | 17:10
46
(כמו רוב הכתבות של התשקורת), לא יחולו שום היטלי השבחה בגין התוכנית הזו כל עוד המטרים שמתקבלים זה במסגרת תקנות התמ"א.
ואגב תוכנית הרבעים עוד לא התקבלה בכלל...

לצפיה ב-'באם היית קורא את כל הכתבה, היית מבין שהתשלום מוכחש.'
באם היית קורא את כל הכתבה, היית מבין שהתשלום מוכחש.
23/02/2017 | 23:16
1
40
להלן ציטוט מסוף המאמר
מעיריית תל אביבי נמסר: "בניגוד לנטען, אין קשר בין אישור תוכניות הרבעים לבין כדאיות כלכלית לקידום פרויקטים של תמ"א 38. גם לאחר שיאושרו תוכניות הרבעים, יחול פטור מהיטל השבחה להיתרים מכוחן או מכח תמ"א 38, שימשיך לעודד יזמים ודיירים לחזק את המבנים בעיר. לנוכח זאת, כאשר נמכרות דירות ולא מוכח חיזוק לבניין, אין הצדקה למתן פטור מהיטל השבחה. נדגיש כי בשנים האחרונות מובילה עיריית תל אביב-יפו עשרות תוכניות להתחדשות עירונית ביניהן תוכניות מכח תמ"א 38, שנועדו לשרת את התושבים בהליכי התחדשות עירונית. עמדת העירייה הינה לעודד ולתמוך בתוכניות להתחדשות עירונית. תוכניות אלו מהוות פתרון לצורך בתוספת יחידות דיור וכן לשטחים פתוחים ובנויים לצרכי ציבור וליצירת שכונות מקיימות בעלות פתרונות תנועה וחנייה".

תגובת העיריה בצדק יסודה, באם בונים תוספת עפ"י תכנית מתאר [חדשה או ישנה] אין סיבה לאי תשלום היטל השבחה.
אבל באם מדובר על בניה עפ"י נהלי תמ"א 38 המחייבים חיזוק המבנה והיסודות, אזי אין לעיריה כל סמכות חוקית לגבות היטל השבחה [במסגרת אחוזי הבניה המותרים עפ"י התמ"א]

כך...שמדובר על "סערה בכוס מיים" ועו"ד חסרי הבנה .
לצפיה ב-'והריסה ובינוי?'
והריסה ובינוי?
24/02/2017 | 18:59
5
לצפיה ב-'עורך דין זול ויסודי (אפשרי ביחד?) בחיפה'
עורך דין זול ויסודי (אפשרי ביחד?) בחיפה
23/02/2017 | 19:58
2
62
מחפש עורך דין לרכישת דירה קטנה בחיפה, שלוקח מחיר שפוי

לצפיה ב-'זול ויסודי ? [יש כאן לכאורה סתירה]'
זול ויסודי ? [יש כאן לכאורה סתירה]
23/02/2017 | 22:53
54
זול ? הגדר מהו מחיר זול לעו"ד.
יסודי ? ככל שתשלם פחות [לעו"ד ממוצע ומטה] העבודה תהיה פחות יסודית, גם בגלל הכישורים ובעיקר בגלל שכר טירחתו.

האם יש מתווך זול בעסקה ?
לצפיה ב-' ממליץ בחיפה לדירות על עו"ד חי שוורץ, נייד 052-5320777 '
ממליץ בחיפה לדירות על עו"ד חי שוורץ, נייד 052-5320777
24/02/2017 | 05:35
24
לצפיה ב-'שאלה לגבי תוכנית הר 1202 בהוד השרון '
שאלה לגבי תוכנית הר 1202 בהוד השרון
23/02/2017 | 09:03
3
60
הייי מישהוא יכול להמליץ או לא לגבי תוכנית הר1202 חלקה 6409 ו 6410 ?
מישהוא יוןדע מה המצב שם ?
צפי ?
סטטוס ?

תודה רבה
לצפיה ב-'תכנית מומלצת ביותר - למוכר'
תכנית מומלצת ביותר - למוכר
23/02/2017 | 09:42
88
מעבר לכך יש אפילו בעמוד זה דיון על הלוטו המכונה
זכות לדירה, קרקע חקלאית "לפני הפשרה" / "בסיכוי גבוה להפשרה" /
"בתהליך הפשרה" וכמובן המאסטרפיס "בדיון בועדה".
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתא יעילה - http://bit.ly/myehila
תובנות בחינם לייעול המשכנתא שלכם: http://bit.ly/effteam
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: http://bit.ly/EffeLecture
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-'מצויינת לגידול תותים (עדיף הדברה ביולוגית)'
מצויינת לגידול תותים (עדיף הדברה ביולוגית)
23/02/2017 | 10:01
34
לצפיה ב-'הר/ 1202 הוד השרון - העבר וההווה, סטטוס. '
הר/ 1202 הוד השרון - העבר וההווה, סטטוס.
23/02/2017 | 20:53
45
כך "זה החל" בשאלה כאן בפורום בשנת 2010, להלן התייחסותי ...אזhttp://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/14378731...

במאי 2014 "פוסט" נוסף כאן בפורוםhttp://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/17499931...

פוסט נוסף כאן בפורום ביוני 2014http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/17527581...

פוסט נוסף באוג' 2015 כאן בפורוםhttp://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/17910842...

ביולי 2016 נשאלה שאלה זו בפורום - 
שלום לכולם,
"האם לדעתכם בתוכנית הר 1202 גוש 6409 חלקה 27 - 125 מטר יספיקו לדירת 5 חדרים או שיהיו עוד הפקעות מהחלקה שכיום מיועדת למגורים עבור מסחר\תעסוקה\מבני ציבור?"
שאלה זו לא נענתה בזמנו...
אבל בתשובה נכונה לימים אלה - לא !

ובכן...מה קרה מאז, איך התקדמה התכנית, אם בכלל ?
לתכנית המתאר המחוזית שתוקנה ופורסמה להפקדה מחדש בשנת 2014 - הוגשו "רק" שבע התנגדויות - כולל מטעם עיריית הוד השרון וחלק מבעלי הקרקע בתחום התוכנית ובסמוך אליה.
עיקר טענות העירייה היו כי יש להגדיל את היקף שטחי התעסוקה בתחום התוכנית,[ע"ח קיזוז הדירות למגורים]
טענות בעלי הקרקע לעומת זאת היו שיש להגדיל את היקף שטחי המגורים.

מאחר והליך התכנוני היה ממושך לפי כל קנה מידה, החליטה הועדה המחוזית כי יש לדחות את הדרישות השונות לשינוי היקפי הבנייה, כלומר לא לאפשר לתכנית להמשיך להגרר ולאשר את התוכנית.

סוגיה נוספת שבה נדרשה הוועדה להכריע היא טענתם של בעלי קרקעות פרטיים - שמבחינה היסטורית הם נכללו בגבול התוכנית, אך בינתיים קרקעותיהם הופקעו לטובת סלילת כביש 531, המחבר בין כביש 6 וכביש 4 -הם טענו כי יש להכליל אותם בתוכנית ה"איחוד וחלוקה", באופן שבו גם הם ייהנו מזכויות הבנייה החדשות בקרקע ומהרווח הטמון בהן.
בתגובה לבקשה - הוועדה קבעה כי הקו הכחול של התוכנית יתוקן באופן שבו ייכלל בתחומו כביש 531 כפי שהיה בתוכנית המקורית, אך הדגישה כי "במצב המשפטי הנוכחי, השטחים בתחום כביש 531 אינם אמורים להיכלל בתוכנית איחוד וחלוקה". [כלומר סוגייה זו טרם נפתרה, ויש משמעות בתוספת זכויות למאות בעלי קרקעות בציר הכביש שיגרמו לקיזוז משמעותי בזכויות בעלי הקרקעות בתחום התכנית]

התוצאה...עד כה טרם קודמה תכנית מפורטת של הועדה המקומית הוד השרון.
ראש העיר הודיע שאינו מתכוון לקדם תכניות מקומיות מפורטות עד לאישור תכנית המתאר העירונית של הוד השרון שמעוכבת כבר שנים בועדה המחוזית.

כך שבצפי אופטימי מדובר על תהליך שכנראה יסתיים עוד 5 עד 10 שנים והיד עוד נטוייה. [טרם פורסמו הטבלאות ע"י שמאי הועדה] ולכן התהליך הוא בכלל בראשיתו.
בשלב זה אין "זכות לדירה" [ומי שמבטיח הוא נוכל] וצריך מאוד להזהר משרלטנים.

חשוב לקרוא את כל הנאמר גם בפוסטים הקודמים כדי לקבל תמונה רחבה על התהוות התכנית...ראו הוזהרתם.

==================================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914.

לצפיה ב-'חידה למביני עניין לגבי שטח דירה מקבלן'
חידה למביני עניין לגבי שטח דירה מקבלן
22/02/2017 | 19:55
7
94
בידי תשריט הדירה שמתפרסם ע"י קבלן רציני וידוע. וכתוב כך: "לפי חוק מכר התשל"ד 1974 תיקון התשס"ח 2008" ... שטח הדירה 136.48 מטר. בתשריט ישנם מימדים פנימיים של חדרים וזה מגדיר את הסקאלה. אני מכניס את התשריט לתוכנה שמודדת שטחים, מעביר קווים על קורות פנימיים, מחריג את מרפסות השירות והשמש, ויוצא לי 117.15 מטר. מעביר דרך קירות חיצוניים ויצא לי 119 מטר. שאלה: איך זה קשור ל- 136 מטר? כמה מטר יירשם בטאבו?
לצפיה ב-'חלקך בשטחים המשותפים'
חלקך בשטחים המשותפים
22/02/2017 | 21:40
1
73
זו נקודת מאוד חשובה בנוסח המדוייק של החוזה. לפי מה שאתה מתאר ולפי המספר הלא עגול, נראה לי שהחוזה שלך מדבר על חלקך "בשטח הבנוי של הבניין". כלומר הדירה שלך פלוס כלל השטחים המשותפים לחלק למספר הדירות.

אני מציע שתקרא את הנוסח המדוייק ואם החוזה מבטיח לך שטח דירה בסך 136.48 מ"ר, אז פנה לקבלן בדחיפות לקבלת הבהרות. ממליץ לך בחום לעשות את כל הפעולות הללו בהתיעצות עם עורך הדין שליווה את חתימת החוזה.

אגב, סתם מתוך סקרנות, אשמח אם תוכל לשתף את הנוסח המדוייק שמופיע בחוזה שלך (רק את החתיכה המתייחסת לשטח).
לצפיה ב-'אני מנסה לפצח את השיטה'
אני מנסה לפצח את השיטה
22/02/2017 | 22:31
64
חוק המכר אומר "שטח רצפה כולל קירות חיצוניים", וע"פ הבנתי זה מה שאמור להיות גם בטאבו. ומה שאני מודד זה תשריט מאלון הפרסומי. האם יתכן שהקונים חושבים שהם רוכשים 132 מטר ואילו בטאבו יירשם 118?
לצפיה ב-'תודה רבה, מתחיל להבין קצת יותר ועדיין נשארו נושאים לא ברורים'
תודה רבה, מתחיל להבין קצת יותר ועדיין נשארו נושאים לא ברורים
23/02/2017 | 08:26
3
61
ע"פ מה שכתוב משלל החומרים, חוק המכר מדבר על שטח רצפה כולל קירות חיצוניים אך לא כולל מרפסת מקורה (שירות). הבעיה בתשריט של העלון הפרסומי היא אי-סומון הולם של הקירות החיצוניים. כאשר התחשבתי בהן בצורה מדוייקת יותר, אכן יצא לי כ-136 מטר. כך שהמידע שם איננו מטעה. לעומת זאת הטאבו הולך לפי הקירות הפנימיים.

נשארה לי שאלה הבאה. בערך כתוב ש"טאבו 2" אשר לא כולל את מרפסת השירות היה נהוג עד סוף שנות ה-80. הדירה שלי היא משנת 1996 והשטח שלה על פניו עדיין חושב ע"פ "טאבו 2", דהיינו ללא מרפסת שירות. או שהמרפסת הנ"ל איננה נחשבת ל"מקורה"?

ואם בדירה החדשה לא יכללו בטאבו את מרפסת השירות - הרוכשים אכן עלולים להיות מופתעים בהקטנת הדירתם בכ-15 מטר, הכול ע"פ חוקים ותקנות. אך אם המרפסת הנ"ל תכלל - הדירה בכול זאת "תקטן" - בכ-10 מטר.
לצפיה ב-'...........'
...........
23/02/2017 | 12:01
2
26
לדעתי מרפסת שמש ,כלומר מרפסת שלא ניתן לסגור עם תריסים ולהפוך אותה לחדר-לא נספרת בשטח הדירה אבל הקבלן צריך לציין את השטח בנפרד.
מרפסת שירות -כמו שאני מבין הכוונה לאיזור מקורה שבד"כ תמצא בו מכונת הכביסה והמייבש ואיזור התלייה של הכביסה.הואיל והאיזור מקורה, הוא אמור להספר ולהכנס כחלק מהשטח שהקבלן מצהיר עליו.
לצפיה ב-'לא, ע"פ חוק המכר הקבלן לא אמור להכליל את המרפסות המקורות'
לא, ע"פ חוק המכר הקבלן לא אמור להכליל את המרפסות המקורות
23/02/2017 | 12:55
1
34
אבל ה"טאבו 3" הן כן נכללות (ע"פ הערך הויקיפדיה). דהיינו יתכן המצב שבטאבו השטח יהיה אף גדול יותר מהקבלן. למשל כאשר לדירה מוצמד מרפסת שמש מקורה. כמובן שטוב יהיה לקבל הבהרות ממביני עניין.
לצפיה ב-'להיפך,חוק המכר מסדיר את ההבדל בין מרפסת מקורה ללא מקורה'
להיפך,חוק המכר מסדיר את ההבדל בין מרפסת מקורה ללא מקורה
23/02/2017 | 17:53
23
מרפסת מקורה -תחשב חלק משטח הדירה
מרפסת לא מקורה (מרפסת שמש) לא נכללת בשטח הדירה.

שם לב להערה בסעיף 2 בסוף הטבלה:
"בכל השיטות נכלל שטח הרצפה הכלוא בין קירותיה החיצוניים והפנימיים של הדירה ובכולן לא נמדד שטח בלתי מקורה כגון מרפסת שמש או גג צמוד"

לצפיה ב-'רמת השרון הצעירה זכות לקרקע קנדה ישראל'
רמת השרון הצעירה זכות לקרקע קנדה ישראל
21/02/2017 | 21:47
7
150
הציעו לי לרכוש יחידת קרקע בסכום של 570 אש"ח, כאשר לדבריהם ניתן לקבל מהבנק 50%.
כיום הקרקע עם תב"ע למשרדים, ונציג החברה טוען כי החברה לבצע שינוי ייעוד למגורים.
לדבריהם יחידת קרקע מופשרת לבניה שווה לפחות 1,500 אש"ח.
אודה לדעו ותגובות מהמבינים.
לצפיה ב-'הגלגל מסתובב ופריירים לא מתים...'
הגלגל מסתובב ופריירים לא מתים...
21/02/2017 | 22:19
76
לצפיה ב-'מה שלא מאושר לא מאושר'
מה שלא מאושר לא מאושר
21/02/2017 | 23:09
113
בדוק היטב המצב התכנוני להיום ואל תסמוך על הבטחות באויר
לצפיה ב-'גוש 6413 חלקות 36/81 - כך עושה "קנדה ישראל" אקזיט על פריירים'
גוש 6413 חלקות 36/81 - כך עושה "קנדה ישראל" אקזיט על פריירים
22/02/2017 | 11:43
3
113
חברת קנדה ישראל היא חברה ציבורית ויזמית בניה , שאל את עצמיך מדוע חברה שכזו מוכרת אדמה חקלאית בעלת פוטנציאל לשינוי יעוד... לטענות אנשי המכירות, בנזיד עדשים...
אגב...הפשרת הקרקע [במידה ותופשר] צפוייה בעוד כ-20 שנה.

חברת קנדה ישראל היא ככלל חברה מאוד ממונפת בהלוואות וחייבת להזרים כספים לקופת החברה ומכאן האיסטרטגיה.

שים לב...לאמת שמאחרי המכר, החברה רכשה קרקע חקלאית בספט' 2015 ב- 1 מיליון ש"ח לדונם בממוצע, ומוכרת כ-100 מ"ר [באם מדובר על יחי' קרקע גדולה יותר, אנא תקן אותי]  ב- 570 אלף ש"ח כלומר הקרקע נמכרת במחיר של 5,700,000 ש"ח לדונם , כמעט פי 6 ממחיר הקניה. 

רקע לרכישת הקרקע -
כתבה על רכישת הקרקע בהוד השרוןhttp://www.news1.co.il/Archive/001-D-379020-00.htm...
תשלם למשפחת אהרוני 104 מיליון שקל בעד 104 דונם קרקע חקלאית   
התוכנית: שינוי יעוד למגורים   50%% מתמורת  המכירה תועבר לבית החולים איכילוב, לקניית מכשירים רפואיים, על-פי צוואתה של אחת המוכרים
▪  ▪  ▪
חברת ישראל-קנדה השלימה (יום ג', 17.5.16) רכישת מתחם בן כ-104 דונם קרקע חקלאית בהוד השרון. היא שילמה למוכרים, משפחת אהרוני, 104 מיליון שקל - כ-1 מיליון לדונם. ישראל-קנדה מתכננת לשנות את יעוד הקרקע למגורים, ולבנות דירות למכירה על המתחם, הצמוד לבנייני מגורים קיימים. 

ישראל-קנדה מכרה עד עתה לפרטיים 68 דונם בכ-100 מיליון שקל, שהם כ-1.45 מיליון שקל בממוצע לדונם. הפער בין מחיר הרכישה למחיר המכירה משקף הוצאות השבחה, מימון ותכנון, תמורה בעד סיכון עסקי ורווח יזמי מקובל. ב-45 הימים האחרונים נמכרו 11 דונם בכ-1.7 מיליון שקל לדונם. 

הקרקע הייתה שנים רבות בבעלות משפחת החקלאים הוותיקים אהרוני. המוכרים הם אהרוני ומנהל העיזבון של אחותו המנוחה, 50 אחוז לכל אחד. האחות קבעה בצוואתה, שתמורת המכירה תועבר לבית החולים איכילוב (מרכז סוראסקי) בתל אביב היא גם קבעה בצוואה, שהכסף ישמש לרכישת מכשירים רפואיים; הדבר יסייע מן הסתם להעלאת רמת הטיפול הרפואי ולהצלת חיים. 

ישראל-קנדה נמצאת בשליטת אסף טוכמאיר וברק רוזן. היא נחשבת לאחת החברות המובילות בבניה למגורים באיור תל אביב והמרכז.

כיצד פועלת השיטה ? ראה הליך המכירה בקדימה צורן - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...
ואגב... כתבתי על כך לא מעט כאן בפורום.

לצפיה ב-'אתה בוודאי מתכוון לפרוייקט כל שהוא ברמת השרון.'
אתה בוודאי מתכוון לפרוייקט כל שהוא ברמת השרון.
22/02/2017 | 16:00
2
77
"שותפות לפיתוח רמת השרון הצעירה" - שותפות מוגבלת, עם ח"פ נפרד- http://www.companies.org.il/company/550260079/%D7%...
כתובתה של החברה - במשרדי "ישראל קנדה".

לידיעה על רכישת קרקע במורשהhttp://www.themarker.com/markets/1.2579067
אלקו מוכרת קרקע ברמת השרון ב-180 מיליון שקל
המכירה היא לקנדה ישראל, ועם השלמתה תיהנה אלקו מתזרים חופשי של 132 מיליון שקל. 

חברת אלקו החזקות שבשליטת משפחת זלקינד דיווחה אתמול כי חתמה על הסכם למכירת זכויותיה  בקרקע ברמת השרון, "מתחם אלקו", הסמוך לצומת מורשה לחברת קנדה ישראל של ברק רוזן ואסי טוכמאייר תמורת 181 מיליון שקל. מתוך סכום זה תשלם קנדה ישראל לאלקו 135 מיליון שקל. הצדדים כבר ניהלו בעבר מו"מ בקשר לקרקע זו, אך הוא לא הבשיל לכדי עסקה.
סכום נוסף של 46 מיליון שקל ישמש את אלקו לצורך החזר הוצאות שאמורה אלקו לשלם לרשות מקרקעי ישראל בגין דמי היתר לשינוי ייעוד הקרקע. עם השלמת העסקה תקבל אלקו תזרים חופשי של 132 מיליון שקל, ותרשום רווח לפני מס של 67 מיליון שקל.
תמורת העסקה תשולם ברובה לאלקו בתקופה של שנתיים החל במועד החתימה על ההסכם. סוכם גם כי הרוכש ישלם לעיריית רמת השרון או לגורם מטעמה סכום של 22 מיליון שקל, המייצג את היטל ההשבחה הנגזר משווי העסקה. בקשר לקרקע הנרכשת, הוארכה תקופת החכירה מול רשות מקרקעי ישראל לתקופה של 49 שנה. לקרקע בוצע שינוי ייעוד מתעשייה לתעסוקה ומסחר.

הקרקע שנרכשה במתחם "אלקו" היא בשטח כולל של 64 דונם כך שעלות רכישת הקרקע היא 2,5 מיליון ש"ח לדונם !!!

מה מהות ההצעה במכר ?

לצפיה ב-'לנדלניסט מהבקעה'
לנדלניסט מהבקעה
22/02/2017 | 20:36
1
70
יש אפשרות ליצירת קשר
לצפיה ב-'כן.'
כן.
23/02/2017 | 23:18
5
לצפיה ב-'יש מערכת השקייה מוכנה? '
יש מערכת השקייה מוכנה?
23/02/2017 | 08:44
55
אם כן אפשר אולי לגדל קישואים.
יש עלייה ממש בצריכת קישואים בישראל. 
לצפיה ב-'כתמי רטיבות בתקרה'
כתמי רטיבות בתקרה
19/02/2017 | 11:08
4
186
שלום, כשרכשנו דירה לפני כשלוש שנים, סיידנו אותה, כולל תקרות. לפני מספר חודשים נמכרה הדירה שמעלינו ועברה שיפוץ מקיף. השבוע הבחנו בתקרות של שלושה חדרים, בכתמי רטיבות יבשים, בקוטר 20-30 ס"מ.
כיצד ניתן / צריך לפעול מול בעלי הדירה שמעל? (מעבר לאפשרות של סיוד חוזר של התקרות). תודה מראש עבור תשובה.

לצפיה ב-'לשכן מלמעלה, לא?'
לשכן מלמעלה, לא?
19/02/2017 | 11:51
81
לצפיה ב-'סיפור מאוד מורכב....'
סיפור מאוד מורכב....
19/02/2017 | 20:51
138
1. להתקשר לשכן
2. להגיד לו שכתוצאה מהשיפוץ יש לך נזק רטיבות
3. להגיד לו לדאוג לתקן את זה

לצפיה ב-'ביטוח מבנה יש?'
ביטוח מבנה יש?
20/02/2017 | 00:56
63
לצפיה ב-'כתמי רטיבות יבשים?'
כתמי רטיבות יבשים?
21/02/2017 | 18:39
74
רטוב או יבש? אם יבש אין בעיה
אם רטוב- לבקשם מידית לרדת אליכם לראות הנזק .
ראשית שיבדקו אצלם מה קרה כי אצלך זו רטיבות ואצלם זו צנרת מתחת לריצוף חדש.
האם זו בניה טרומית? ידוע שבבניה טרומית המים זורמים לנקודות רחוקות ממיקום הנזק בצנרת ומסובך לאתר הנזילה.
לכשיאותר מקור הנזק בוודאות יש לסכם על תיקון ותשלום.
אין מה לתקן לפני איתור ופתרון בעיה כי אם לא תטופל -הרטיבות תחזור.
אם יש  כאן חס וחלילה ענין עם שכן שלא משתף פעולה-מיד לשלוח מכתב עורך דין, להודיע שתביאו איש מקצוע להעריך הנזק ואם לא ישתפו פעולה ייתבעו.
לצפיה ב-'חתימה על חוזה דמי ניהול'
חתימה על חוזה דמי ניהול
19/02/2017 | 18:06
2
112
רכשתי דירה מקבלן במגדל, ובחוזה הרכישה היה סעיף שהקבלן ינהל גם את הביניין בלי שיהיה מצורף לחוזה הרכישה את החוזה הניהול, אפילו לא שם חברת הניהול (שהיא על שם אישתו) ולא עלות הדמי ניהול. נאמר לי רק בעל פה שדמי הניהול יהיה בסביבות 500שח לחודש.
אחרי כשנה וחצי ממועד הרכישה, הוזמנתי לחתום על חוזה דמי הניהול (כתנאי לקבלת המפתח) שהו בגובה של 1500 שח לחודש במשך 5 שנים.
אחרי מסע ומתן בין הוועד לקבלן ,ירד דמי הניהול ל-1300 שח לחודש למשך 3 שנים.
1)  האם אני מחויבת לחתום על החוזה דמי הניהול בתנאים האילו?
2) האם הקבלן יכול להתנאות מסירת המפתח עם חתימת חוזה דמי הניהול?
3) האם הוא יכול להיתנקם בי בצורה כלשהי? (גם לא יש בית בביניין)
תודה מראש

לצפיה ב-'את מיוצגת על ידי עורך דין?'
את מיוצגת על ידי עורך דין?
21/02/2017 | 18:33
54
אם כן, זו שאלה שעלייך לשאול אותו.
בעיקרון הבטחה בעל פה על "בסביבות ..." היא מתכון לבעיות
שאני מניח שעורך דין מטעמך לא היה מקבל.
אם חסכת על עורך דין, אז יש כאן שיעור חשוב לגבי הרכישה הבאה (כותב זאת בשביל
הקוראים האחרים ולא חלילה כדי לזרות מלח)

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'מדובר על פרטים חסרים ולא ניתן לתת חוו"ד יסודית.'
מדובר על פרטים חסרים ולא ניתן לתת חוו"ד יסודית.
23/02/2017 | 23:27
10
אבל...
נראה שמדובר על דרישה "דרקונית" ויקרה למדי...היזם עושה הכל להשאיר את הכסף "בבית" [חברה ע"ש אישתו] 

כל הסכם חד צדדי שכזה מאפשר לוועד הזמני של הבנין [אני מניח שטרן נרשם בית משותף] להלחם ולא להסכים לחתום על הסכם מחייב למס' שנים .

כדאי להביא קבלן/ני  אחזקה אחר/ים שיתן/נו הצעה כדי לתת ליזם להבין שאינכם בכיסו.

עכשיו זה הזמן לעצור את מהלך החתימה עם חברת ניהול , באם יש צורך כדאי לאיים בהליך משפטי [לאחר שתקבלו הצעות זולות יעותר מחברות אחזקה נוספות]

לא לחתום !!!
לצפיה ב-'קנייה מכונס נכסים'
קנייה מכונס נכסים
19/02/2017 | 10:25
5
148
בוקר טוב ,

האם לדעתכם יש עדיין הזדמנויות בדירות מכונס נכסים ?
האם התהליך באמת כזה מסובך ?

לצפיה ב-'מנסיוני בת"א לפחות'
מנסיוני בת"א לפחות
19/02/2017 | 12:43
158
אתה תקנה במחיר יקר יותר משווי השוק שלו.
זה לא יאומן איזה פריירים מגיעים לזה וקונים בכל מחיר רק כי זה כינוס.

לצפיה ב-'תלוי בגובה החוב לבנק, אבל לא ממש'
תלוי בגובה החוב לבנק, אבל לא ממש
20/02/2017 | 07:29
2
66
לצפיה ב-'לא הבנתי '
לא הבנתי
20/02/2017 | 14:18
1
111
לצפיה ב-'מי שלקחו לו את הדירה, אבל הייתה לו משכנתא קטנה יחסית'
מי שלקחו לו את הדירה, אבל הייתה לו משכנתא קטנה יחסית
21/02/2017 | 07:33
113
אז קל לכסות את החוב לבנק - ולכן יתכן שהבנק ימכור את הדירה במחיר נוח לקונה.

מי שיש לו חוב ענק, לא יעזור כלום והבנק לא ימכור את הדירה גם לא במחיר השוק.
לצפיה ב-'אתה יכול למצוא דירה במחיר מצוין מכונס'
אתה יכול למצוא דירה במחיר מצוין מכונס
22/02/2017 | 16:02
42
לצפיה ב-'קבוצת רכישה עיקלה כספים מחברת א' דורי בגין איחור מסירה.'
קבוצת רכישה עיקלה כספים מחברת א' דורי בגין איחור מסירה.
21/02/2017 | 01:08
1
100
עיקולים לחברת א. דורי בגין איחור במסירת הדירות לרוכשים

רוכשי דירות בפרויקט "מגדלי ת"א C ו-D" טענו כי א. דורי הפרה את הסכם הבנייה ואיחרה באופן משמעותי במסירת הדירות לידיהם, באופן המקנה להם פיצוי כמוסכם בהסכם ביניהם, עד לסך של כ-8.8 מיליון שקל

רשמת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, נועה גרוסמן, הטילה עיקולים על נכסיה של א. דורי בנייה בע"מ בגין איחור במועד מסירת הדירות לרוכשים. 
המבקשים הם 63 רוכשי דירות בפרויקט בשם "מגדלי תל-אביב C ו-D". מדובר ב-38 בתי-אב הזכאים להירשם יחד עם אחרים כבעלי הזכויות במגדל DD.

לטענת המבקשים, א. דורי בנייה בע"מ הפרה את הסכם הבנייה ואיחרה באופן משמעותי במסירת הדירות לידיהם, באופן המקנה להם פיצוי מוסכם בהתאם להסכם הבנייה  שנחתם בין הצדדים.

בית המשפט המחוזי בתל-אביב קבע כי העיקול שהוטל ביום 15.1.17 יישאר על כנו עד לגובה הסך של 8,891,636 שקל, סכום הפיצוי המוסכם. 

נציין כי א. דורי טענה כי עילת התביעה מוטלת בספק, שכן המבקשים "אינם דיירים גרידא בפרויקט אלא מזמיני עבודה בהיות חלק מקבוצת רכישה", ועל כן כיזמים הם אינם רשאי לתבוע פיצויים מוסכמים ממנה - ואולם בית המשפט דחה את טענתה זו. 

לצפיה ב-'טענה מקורית של א.דורי.'
טענה מקורית של א.דורי.
21/02/2017 | 07:35
35
לצפיה ב-'אישור עקרוני לקבלת משכנתא וייעוץ משכנתאות'
אישור עקרוני לקבלת משכנתא וייעוץ משכנתאות
17/02/2017 | 21:05
2
161
היי - מבקשת לעשות סדר:

הבנתי ממספר אנשי מקצוע בתחום הנדל"ן שכדאי לקחת יועץ משכנתאות.
מצד שני, הבנתי שאפשר בשיחת טלפון אחת לקבל אישור עקרוני למשכנתא מהבנק.

שאלתי היא:
מה מהם צריך לבוא קודם?
האם אחד בא על חשבון השני?
והאם יועץ משכנתאות יכול לעזור גם אם כבר דיברתי עם הבנק וביקשתי לקבל אישור עקרוני למשכנתא בטלפון?

מבולבלת מאוד,
תודה
לצפיה ב-'אין כאן פתרונות קסם'
אין כאן פתרונות קסם
18/02/2017 | 11:21
121
יועץ אמור לעשות 2 דברים:
1) לבנות את התמהיל "האופטימאלי" עבורכם.
2) להתמקח עם הבנקים על ריביות.

לגבי הסעיף הראשון ... איש אינו יודע מה תיהיו האינפלציה ושערי אג"ח בשנים הבאות. בדיוק כמו בפנסיה - לאף אחד אין מושג לגבי תוחלת החיים והתשואות העתידיות. לו אותם היועצים היו יודעים - כבר היו מולטי-מיליונרים ובטח לא היו מעניקים שירותים באלפי ש"ח בודדים. כמובן שיש להם הערכות כאלו ואחרות, שכל אחד יודע לזרוק. וכל בר דעת שיודע להשמתמש במשבון יכול ללמוד על המסלולים השונים (יש בסה"כ 5 עיקריים), להקדיש כמה שעות קריאה בפורום משכנתאות, לחשוב בינו לבין עצמו עד כמה הוא אוהב או שונא סיכונים, מהו הצפי להכנסות והוצאות, ולבנות לעצמו תמהיל בהתאם. לדעתי האישית רק לבעלי IQ נמוך במיוחד שאינם מסוגלים להתמודד עם הסוגיות הנ"ל כדאי להוציא אלפי שקלים על השירות הזה.

ההתמודדות עם הבנקים מין הסתם מורכבת יותר. אם יש לכם זמן פנוי לכתת בין הסניפים, להמתין בתורים, להתמקח על ההצעות - דבר שבקלות יכול לקחת שבוע עבודה - לדעתי אפשר לוותר על היועץ לגמרי. אבל אם זמנכם יקר - עדיף שהיועץ יעשה את העבודה. רק שינו לב - יש המון חאפרים ורמאים בתחום, שלא תיפלו במלכודת.
לצפיה ב-'אין קשר בין אישור עקרוני ליועץ משכנתא פרטי'
אין קשר בין אישור עקרוני ליועץ משכנתא פרטי
20/02/2017 | 15:37
71
אישור עקרוני הוא בסך הכל מסמך שקובע שאת עומדת בדרישות מינימום של הבנק
לקבל משכנתא.

יועץ המשכנתא יאמר לך האם כדאי לך לקבל משכנתא: רווחתך בעוד 5/10 וכו'
אינה מעניינת כלל את הבנק.
בהמשך יועץ המשכנתאות יאמר לך מהם המסלולים המתאימים לך ביותר
על בסיס הנתונים שלך.
או במילים אחרות, מוכר המשכנתאות של הבנק מתוגמל על שיפור ברווחיות
הבנק, כלומר על כך שאת תשלמי יותר.
לעומת זאת יועץ מטעמך , תפקידו לדאוג שתשלמי פחות ושתקחי רק סיכונים
שתוכלי לעמוד בהם בעתיד על בסיס הנחות עבודה סבירות אותם הוא אמור לחלוק איתך.

בהצלחה רבה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'תשלום אחרון בקניית דירה'
תשלום אחרון בקניית דירה
19/02/2017 | 14:43
3
106
בחוזה הרכישת דירה מקבלן רשום שהתשלום האחרון (10%) ישולם בתמורה להצגת טופס 4.
הקבלן איחר מסירת הדיר ב10 חודשים ולא שילם עבור דמי שכירות  לשום חודש. טופס 4 ישנו והקבלן הזמין אותי לסיים בתשלום האחרון מבלי להתקזז עם דמי השכירות.
ישנה קבוצה של רוכשים שגם הם לא קיבלו דמי שכירות ,אבל הם שילמו הכל. הקבוצה רוצה להתארגן ולתבוע את הקבלן עבור דמי שכירות.
שאלה:
 האם אני יכולה לדחות את התשלום האחרון כדי לכזז עם דמי השכירות, או עדיף לשלם את הכל ואחרי זה להצתרף לתביעה ולדרוש דמי השכירות?
בתודה

לצפיה ב-'קיזוז תשלום לדירה בעקבות איחור במסירת הדירה - התייחסות. '
קיזוז תשלום לדירה בעקבות איחור במסירת הדירה - התייחסות.
19/02/2017 | 15:34
1
92
נושא שאלתך מורכב היות ובמקרה הנדון יש חובות לא מקבילים של הצדדים, זה לזה כשאחד מוגדר בחוזה מכר והשני יקבע לאחר פסיקה בביהמ"ש המתאים או בהסכמה בין הצדדים.

מחד...יש הסכם מכר ובו אתה מחוייב לשלם בפועל לפני מסירת הדירה את אותם 10 אחוז המהווים את התשלום האחרון לפני רישום הבית המוגמר על שמך, ולאחריו לא תהיה טענה ליזם שקיים חוב שלך ליזם .
כל איחור בתשלום הסופי מהווה הפרת ההסכם על ידך באופן חד צדדי.[יתכן אף שהתשלום אמור להגיע ישירות לבנק המלווה]

מאידך...היזם מחוייב לשלם לך/כם פיצוי הולם ושכירות חודשית בגין איחורו במסירת הנכס עפ"י חוק,  במקרה הנדון רק ביהמ"ש רשאי לקבוע מהו הסכום המדוייק שהיזם ישלם בגין האיחור כולל השכירות הנילווית.

ולכן התוצאה היא שיש 2 חובות [מכל צד] [אחד מוכח והשני לא] שאינם קשורים זה בתוצאה של זה.

לא ברור לי מה מצבו הפיננסי של היזם ? [שהרי האיחור מצביע על בעייה פיננסית כל שהיא] לא ברור האם בדקתם נזילות/נזקים בדירתכם הנובעים מאיכות הבניה הקשורים ל"חוק הבדק".

אני ממליץ להגיש תביעה מיידית נגד היזם ולבקש מביהמ"ש להפקיד את אותם 10 אחוז בקופת ביהמ"ש במקום ישירות ליזם במסגרת הקיזוז שלטענתכים מגיע מהיזם עבור האיחור במסירה. [להערכתי ביהמ"ש ידרוש מכם לשלם את אותם 10 אחוז ליזם בתמורה לקבלת המפתח וללא קשר להליך בביהמ"ש] 

עקב המצב המורכב אני סבור שעליך להפגש אם עוה"ד שלך [אני מקווה שהיה לך כזה בחתימה על ההסכם]
לצפיה ב-'תשלום אחרון'
תשלום אחרון
19/02/2017 | 16:13
64
תודה על התשובה
יש לציין שליזם יש בנק מלווה ועל כל תשלום אני קיבלתי ערבות בנקאית, כך שאני חושבת שאפשר לשלם את ה-10% ולקבל את הערבות ללא שום קשר למצבו הכלכלית. האם זה נכון?
תודה רבה מראש
לצפיה ב-'רק באמצעות עו"ד'
רק באמצעות עו"ד
20/02/2017 | 09:05
56
קודם כל, יש לא מעט חוזים שמתייחסים באופן מפורש לזכויות קיזוז של התשלומים השונים. יתכן וסעיף כזה מופיע גם בחוזה שלך.
מעבר לזה, אני לא חושב שתוכלי לקבל תשובה באינטרנט. כמו שענו לך לפני, את צריכה להתייעץ עם עו"ד ולבקש ממנו לפעול בשמך מול הקבלן ומול הבנק. היות ויש סכום מאוד מוגדר במחלוקת, כדאי מאוד שהבנק המלווה יקבל על זה מידע בהקדם האפשרי ולפני קבלת המפתח. כך במידה והקבלן לא יציב כלכלית, יהיה לך את הערבויות של הבנק עדיין בתוקף.
שוב, הכל רק דרך עו"ד!

ושיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'שאליה בנוגע למיסוי על שכירות'
שאליה בנוגע למיסוי על שכירות
20/02/2017 | 00:19
75
שלום לכולם.
הבנתי שתקרת הפטור על הכנסה חודשית משכירות נכון ל 2017 הינה 5010 שקלים לחודש.
השאלה שלי האם החישוב הוא שנתי או חודשי, כלומר האם סך כל ההכנסות שיש לי משכירויות בשנה מחולק ב 12 ועל פי סכום זה נקבע השכירות שאני מקבל או שהחישוב הוא פר חודש.
אני שואל מכיוון שכרגע יש לי דירה אחת שמניבה 3100 שקלים בחודש ואני רוצה לרכוש דירה נוספת שתעלה לי את ההכנסה החודשית מעל ל 5010. אך סך כל ההכנסות השנתיות שלי לא יעבור את הסכום של תקרת הפטור אם מחלקים את זה ל 12 חודשים כי קיבלתי שכירות שמעל לתקרה רק בחלק מחודשי השנה..
תודה לעוזרים
לצפיה ב-'חישוב מס רכישה עם בעלות חלקית בדירות.'
חישוב מס רכישה עם בעלות חלקית בדירות.
18/02/2017 | 21:38
56
הבנתי שאם יש לי בעלות של 1/3 בדירה אחת ואני מעוניין לקנות דירה שניה, אשלם מס מופחת כי בעלות של 1/3 דירה קיימת אינה נחשבת לצורך חישוב מס רכישה.

מה קורה במקרה של מספר דירות, האם החישוב הוא פר דירה או מצטבר?
לדוגמא: אם יש לי 2 דירות - בכל אחת בעלות של 1/3 - ואני רוצה לקנות דירה שלישית. האם מס הרכישה יהיה מופחת, כאילו זו דירתי הראשונה או שאדרש לשלם מס בגובה 8% כי החישוב קובע שיש לי בעלות קיימת של 2/3 (1/3 + 1/3)?

תודה.
לצפיה ב-'נדל"ן, איך אני מוצא משקיעים?'
נדל"ן, איך אני מוצא משקיעים?
17/02/2017 | 14:54
1
180
יש לי רעיון שיכול לפטור את בעיית מחירי הדירות והשכירות.
חשבתי על פרויקט גדול.
שכירות זולה, דירות מרווחות.
אין לי מושג מאיפה למצוא משקיעים ויזמים שיכולים לשמוע את הרעיון שלי ולהשקיע בו כסף אם הם יחשבו לנכון.
מאיפה אני מתחיל?
לצפיה ב-'עיצה: תתמקד בנסיון ליצור חלופה השקעה אטרקטיבית אמיתית ומעשית'
עיצה: תתמקד בנסיון ליצור חלופה השקעה אטרקטיבית אמיתית ומעשית
20/02/2017 | 20:05
70
ואז ? לא תידרש "למצוא משקיעים". כי הם - משקיעים אמיתיים וחכמים - ככל הנראה ועל פי רוב - כבר ימצאו אותך.. ב ה צ ל ח ה !!

לצפיה ב-'מיסוי וצרות אחרות'
מיסוי וצרות אחרות
16/02/2017 | 16:23
158
שלום

בבעלותי 2 דירות באזור המרכז

1 שווי 1600 משכנתא 500
2 שווי 1100 משכנתא 500

דירה 2 צפויה לפינוי בינוי
מהם האופציותהעומדות לרשותי הכי טובות מבחינת מיסוי?
רכישה ושבח?
אני מעוניין למכור את דירה 1 ולהשתדרג
מהם הדרכים הכי טובות מבחינת מיסוי ?

או שאולי כדאי לקנות דירה 3

לצפיה ב-' עו"ד שמבין במכרזי המנהל'
עו"ד שמבין במכרזי המנהל
16/02/2017 | 15:13
1
73
שלום!
לטובת התייעצות לפני הגשה למכרז של המנהל
אשמח לדעת אם יש פה בפורום עו"ד שמכיר ומבין בתחום
אשמח לקבל המלצות
תודה רבה!
דותן
לצפיה ב-'עזרה מישהו? תודה...'
עזרה מישהו? תודה...
18/02/2017 | 23:50
13

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

צבי שני- משרד עורכי דין ונוטריון
צבי שני- משרד עורכי דין
פורום שיש ואבן
פורום שיש ואבן
פרסונה - משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי
פרסונה - משאבי אנוש

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה