לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2235822,358 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'מגורים/השכרה של דירה בבניין ישן'
מגורים/השכרה של דירה בבניין ישן
15/07/2018 | 23:26
6
39

שלום לכולם,
אני רווק ומחפש דירה שייעודה גמיש - כלומר שאוכל לגור בה, אבל אם ארצה לעבור למקום אחר, אוכל גם להשכיר אותה.
ראיתי דירה נחמדה בבניין ישן שנבנה ב-1970 אי שם בפריפריה בין דרום הכנרת לבית שאן. כידוע - אזור שהוא בסיכון גבוה לרעידות אדמה. 
הדירה היא במסגרת התקציב היחסית נמוך שלי (עד חצי מיליון בערך), כבר יש בה שוכרים, סטודנטים, שגם חותמים לשנה הבאה, ובאופן כללי נראה שיהיה יחסית קל להשכיר אותה גם בהמשך. 
עכשיו עולה השאלה - האם ארצה לגור בדירה בבניין כזה שיחסית אינו עמיד בפני רעידות אדמה?
אני יכול כמובן להחליט שהדירה תשמש רק להשכרה ולא למגורים שלי, אבל זה מעורר בי תחושה לא נעימה להשכיר דירה למישהו אחר, שאני לא הייתי גר בה בגלל הסיכון הבטיחותי.
אגב, אין שום צפי כרגע לתמ"א 38 בבניין או פינוי בינוי.

מה הייתם עושים במקומי אם הייתם מחפשים דירה למגורים?
מה הייתם עושים אם הייתם מחפשים דירה להשקעה (על מנת להשכיר אותה)? 
נראה שאם אני מוותר על הדירה הזו, למעשה אני מוותר על כל הדירות בשוק שנמצאות בבניינים ישנים (שנבנו לפני 1980) - אבל אלו בעצם סוג הדירות שמתאימות לתקציב שלי...
אשמח לשמוע התייחסותם של משקיעים שכבר קנו דירות - האם חשבתם פעם על נושא הבטיחות כאשר קניתם דירות בבניינים ישנים? האם הטריד אתכם פעם, במישור האנושי, שאתם עומדים להשכיר "דירה מסוכנת" , או שתמיד הסתכלתם רק על ההיבט הכלכלי - "משתלם לי או לא משתלם לי"?

תודה למי שקרא, ותודה לעונים!
לצפיה ב-'כמו שהרי המזוהם היה שואל do you feel lucky today? '
כמו שהרי המזוהם היה שואל do you feel lucky today?
16/07/2018 | 09:50
5
21
זאת לא שאלה אם תהיה רעידת אדמה חזקה אלא מתי. אף אחד לא יכול לענות לך. זאת החלטה שאתה תצטרך לקבל לבד.
לצפיה ב-'נכון, ההחלטה היא שלי'
נכון, ההחלטה היא שלי
16/07/2018 | 11:41
4
25

ובכל זאת ,מהפאן של רכישת דירה על מנת להשכיר אותה - מעניין אותי לשמוע איך אנשים שכבר רכשו דירות ומשכירים אותן מתייחסים לנושא.
אני מעריך שרוב המשקיעים הקטנים, בעיקר בתחילת הדרך, ישקיעו בדרך כלל בדירות בבניינים ישנים משנות ה-60 וה-70 (ואף לפני) - האם ההערכה שלי נכונה?
אם כן, מעניין אותי מה הגישה של אותם משקיעים? עד כמה הם לוקחים בחשבון את הסיכון לחיי השוכר ובריאותו בשיקולי הרכישה שלהם?
האם הם יוותרו על רכישת דירה כי היא לא נראית להם בטיחותית מספיק, או שהם יקנו וישכירו למישהו אחר דירה שהם עצמם לא היו גרים בה משיקולי בטיחות?
אני מתעניין בעיקר בפאן הערכי והאנושי של העניין, ואשמח לשמוע את המחשבות ורחשי הלב של אחרים.

לצפיה ב-'אני אותו אדם, רק שהגבתי תחת שם משתמש במקום כאורח...'
אני אותו אדם, רק שהגבתי תחת שם משתמש במקום כאורח...
16/07/2018 | 11:48
7
לצפיה ב-'אני לא חושב שזה התפקיד של המשקיע לדאוג לשלום הציבור'
אני לא חושב שזה התפקיד של המשקיע לדאוג לשלום הציבור
16/07/2018 | 16:07
2
8
הוא יכול אם הוא רוצה, אבל לא חייב. מצד שני זה כן התפקיד של המשקיע לדאוג לכספו ואני לא כל כך בטוח שזאת ההשקעה הכי טובה בסכום כזה. אבל זה נושא לדיון אחר.

אם מדינת ישראל על שלוחותיה השונות, לרבות הרשות המקומית הרלוונטית, מתירות לגור בבניין זה...

ואם השוכר בוחר מרצונו לשכור את הדירה בידיעה שזה בניין שלא תוכנן לעמוד ברעידת אדמה חזקה...

אזי מי המשקיע להגיד לא?

אתה יודע מה, בוא נשאל זאת אחרת. במידה ואתה לא תקנה את הדירה, האם היא תשאר ריקה?

חשבתי שאתה שואל לגבי האפשרות שתגור שם בעצמך. זאת כבר בחירה אינדיבידואלית. אני יודע מה התשובה הייתה לגביי.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
16/07/2018 | 17:01
1
7

שאלתי גם לגבי האפשרות לגור שם בעצמי, וגם לגבי האפשרות להשכיר.
בהמשך מיקדתי את השאלה לגבי האפשרות להשכיר.
מה שענית לי, זה סוג התשובה שחיפשתי - נקודת מבט ערכית של אנשים אחרים.
נתת לי חומר למחשבה, אז תודה.
אכן נכון שהשוכר אחראי לעצמו, ויהיו שוכרים לדירה, איתי או בלעדיי, והרשויות הן אלו שמתירות או אוסרות מגורים במבנה מסוים... אבל אני מרגיש איזו תחושה של מעורבות כלפי מי שאני עשוי להשכיר לו את הדירה. כאילו, אולי אני לא האחראי העיקרי, אבל בכל זאת אני אולי נותן יד למשהו לא טוב. אבל אולי אני מגדיל ראש יותר  או מעורב יותר מדי, זאת השאלה שלי עם עצמי, ואני מעוניין לראות אם אני יכול ללמוד משהו מזווית הראייה של אחרים.

אגב, האם אתה עצמך משכיר דירה או דירות בבניינים ישנים ולא עמידים?

ואם כבר העלית את זה, לגבי ההיבט הכלכלי - המחיר הראשוני שהמוכר מבקש על הדירה הוא חצי מיליון, שגם ככה נראה לי כסכום די מנופח, אבל משיחות איתו הבנתי שהוא זקוק לכסף יחסית מהר כי הוא רוכש בית אחר, כך שנראה שאוכל להוריד את הסכום באופן משמעותי. כרגע השוכרים משלמים 2000 ש"ח לחודש. כך שנראה שעם התמקחות ראויה זה יכול לצאת די משתלם. אשמח לשמוע דעות של בעלי נסיון גם בנושא זה.
לצפיה ב-'יש לי כמה דירות בתל אביב בבניינים משנות ה-50'
יש לי כמה דירות בתל אביב בבניינים משנות ה-50
16/07/2018 | 18:05
8
הסיכון הוא לא כן או לא. יש בניינים שיעמדו ברעידת אדמה דרגה 6, ואחרים בדרגה 7 ואחרים אפילו בדרגה 8. אין לי את הכלים או הידע לשפוט במה כל בניין יעמוד.
לצפיה ב-'שותף לרכישת נכס'
שותף לרכישת נכס
15/07/2018 | 20:23
1
41
בעלת הון עצמי מעוניינת ברכישת נכס עם שותף\ה
לצפיה ב-'כמה הון עצמי? 100K או מעל 10 מיליון?'
כמה הון עצמי? 100K או מעל 10 מיליון?
16/07/2018 | 09:02
9
לצפיה ב-'כמה זכויות מגיע לי אדמה ח-500?'
כמה זכויות מגיע לי אדמה ח-500?
14/07/2018 | 13:03
1
49
יש לי שטח 357 מ"ר טאבו בח-500 והמילצו לי להצטרף לקבוצתי יזם מול שמאי של עירייה חולון כדי להזרז בנייה ע"י קבלנים שהם אוהבים לקבל חבילה גדולה מוכנה כדי להתחיל ורציתי לדעת מה מגיע לי כי אמרו לי 357 מר שווה דירה אחד ולא היגוני??
אשמח לקבל מידע מדיוק והגון תודה על התשובה.
לצפיה ב-'תכנית ח' 500 תמומש אולי בעוד 10 שנים ויותר, אין לאן למהר.'
תכנית ח' 500 תמומש אולי בעוד 10 שנים ויותר, אין לאן למהר.
15/07/2018 | 11:01
35
תמיד טוב לחבור למס' בעלי קרקעות ליצירת מבנן עתידי, ותמיד זה נכון להזהיר מלחבור לכרישים שעלולים לרמוס את זכויותיך ו/או לשכנע אותך למכור בנזיד עדשים.
בשלב זה אני ממליץ לך לברור היטב עם מי אתה נפגש ומי מבטיח לך מה , אין לך מה לרוץ לחבור לגורמים עלומים בעלי אינטרסים שאינם רוצי טובתך אתה.

לפרקטיקה בעניין ח-500.
נא לקרוא בעיון את המאמר המוצרף כדי לקבל פרופורציה נכונה לגבי הליכי ההפשרה -  http://mynetholon.co.il/article/254411/6

ראש עיריית חולון עצמו מוריד ציפיות מבעלי הזכויות, להערכתו מימוש התכנית יחל רק לקראת 2028 והלאה , כלומר עוד 10 שנים, כשפוליטקאי אומר זאת...אני הייתי מוסיף עוד 5 שנים.
בהוראות התכנית המחוזית ראה בהמשך מצויין ש...מימוש התכנית יבוצע כ-20 שנה לאחר אישורה [עמוד 46 להוראות התכנית]

ועוד דבר, גודלה של התכנית וההתניות לביצועה [זאת עוד לפני סיום הליכי התכנון המפורט] וחלוקתה ל- 7 מתחמי בניה שונים במהותם יביא בסופו של עניין להליך שנקרא "שלביות הביצוע" כלומר 7 המתחמים לא יבנו במסוב אחד, ויהיה מדרג של מס' שנים בין בניית מתחם למשנהו, ומי אומר שהמתחם שאתה תצורף אליו יבנה בראשיתו ?

אישורה של תכנית מתאר מחוזית היא רק תחילתו של הליך התכנון בועדה המקומית לתכנון ובניה חולון ,טרם יצאה לדרכה התכנית המקומית המפורטת, המהמורות והמיכשולים טרם הסתיימו, ואף שמאי/נביא בשם עצמו לא יכול להעריך כמה שנים תמשך הכנתה של התכנית, פרסום טבלאות האיחוד וחלוקה, פיזור הזכויות במצב נכנס ויוצא, היקף ההפקעות, כמה מ"ר נטו [לאחר הפקעה] יניבו דירה רעיונית , [להערכתי כ- 250 מ"ר] אבל...אין כאן "מסמרות" 

סטטוס התכנית :
מפתח החלוקה לזכויות [כמות הדירות חלקי שטח התכנית ברוטו] מצביע על מפתח של 3 דירות ברוטו לדונם.

בהצלחה.

========================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914

לצפיה ב-'שוכר שרוצה להכניס את בת זוגו לדירה'
שוכר שרוצה להכניס את בת זוגו לדירה
11/07/2018 | 23:19
14
123
השוכר ביקש להכניס את בת הזוג לדירה ל-3 חודשים.
אין לי התנגדות לזה, אבל השאלה כיצד עליי להתנהל מול זה.
האם אפשר לעזוב את העניין תחת ההנחה שהוא כבר חתום ולכן הוא אחראי ממילא גם עליה? האם יש בזה סיכונים כלשהם?
או שעליי להחתים גם אותה?
לצפיה ב-'אם ביקש--'
אם ביקש--
12/07/2018 | 11:10
1
102
החתם אותו על התחייבות שכל נזק שייגרם בגינה- הוא האחראי.
לצפיה ב-'תודה על העצה...האם זה לא משתמע'
תודה על העצה...האם זה לא משתמע
12/07/2018 | 14:23
77
אוטומטית (בחוזי שכירות סטנדרטיים) שהשוכר הוא האחראי הבלעדי גם על נזק של אורחים המבקרים בדירה?

לצפיה ב-'החשש הוא מכך שיום אחד תגיע לדירה ותמצא רק את החברה'
החשש הוא מכך שיום אחד תגיע לדירה ותמצא רק את החברה
13/07/2018 | 07:36
5
83
תבקש שכר דירה והיא תאמר לך איני חייבת דבר. יש לך חוזה המראה אחרת?
תלך לשוכר והוא יאמר, נפרדנו ועזבתי. מדוע שאשלם?

כדי למנוע זאת מוטב להחתים על חוזה הקובע כי שניהם ביחד וכל אחד
לחוד אחראים להכל.
דרך אגב, זה שהשוכר ביקש מראה שהוא ככל הנראה הגון ולכן היה עדין.
בהצלחה,
רימון חייט, MBA
יועץ מימון לדיור (משכנתה) רשום בהתאחדות יועצי המשכנתאות
פרקים ראשונים מהספר משכנתה יעילה בחינם - htt://bit.ly/2KbXBBm
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-'אם אמצא את החברה לבד'
אם אמצא את החברה לבד
13/07/2018 | 12:23
4
97
זה נראה לי מצב השקול לכך שהשוכר יום אחד עוזב את הדירה ומפסיק לשלם.
פה אכן תהיה בנוסף סוגיה משפטית של פינוי אדם זר מדירה, שאולי מורכבת יותר משפטית מפינוי שוכר עם הסכם.
לגבי השוכר, אני לא ממש מסכים איתך שהוא יכול להגיד "נפרדנו, ועזבתי, מדוע שאשלם?". ע"פ החוזה הוא מחויב לשלם שכר דירה במשך שנה, כאשר סעיף היציאה מהחוזה הוא הבאת שוכר חלופי בהסכמת המשכיר. ודאי שקיימים גם בטחונות. אז הוא יכול לטעון כך, אך אין לטענה הזו תוקף משפטי.
לצפיה ב-''
13/07/2018 | 17:37
8
לצפיה ב-'אם הגעת לצורך ב"תוקף משפטי" כבר הפסדת. כל הרעיון של חוזה הוא'
אם הגעת לצורך ב"תוקף משפטי" כבר הפסדת. כל הרעיון של חוזה הוא
14/07/2018 | 09:51
1
54
להיות בנוי באופן שירתיע מהצורך בהגעה לערכאות.
לנצח במשפט זה ניצחון חלקי מאד לאור הזמן, העצבים והכסף שההליך עצמו עולה.  

לצפיה ב-'לגמרי '
לגמרי
15/07/2018 | 09:40
8
לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
15/07/2018 | 09:44
25
הוא יטען שפעל בתום לב. ואל תשכח שנתת הסכמתך בע"פ לכך שהיא תיכנס לדירה. הוא יגיד שלדעתו זה היה בגבולות ההסכמה שנתת. תאמין לי שאתה תיקלע למצב שאינך רוצה להיות בו.
לצפיה ב-'היא חייבת להתווסף לחוזה'
היא חייבת להתווסף לחוזה
15/07/2018 | 09:38
1
42
אתה מכין מסמך בסגנון: הואיל וקיים הסכם שכירות מתאריך כזה וכזה, והואיל והיא ביקשה להצטרף להסכם כשוכרת נוספת, והואיל ולמשכיר ולשוכר אין התנגדות, אזי [השם שלה] תתווסף כשוכרת ותקבל על עצמה את כל ההתחייבויות החלות על השוכר בחוזה המצורף בזאת כנספח א'. אתה מצלם את ההסכם ומצרף אותו כנספח ושלושתכם חותמים על תוספת השוכרת ועל ההסכם המצולם בראשי תיבות בכל דף ודף. כדאי מאד לקחת גם ממנה בטחונות למקרה והיא תהפוך לשוכרת יחידה.
לצפיה ב-'אכן גם לדעתי לא מדובר באורחת לרגע'
אכן גם לדעתי לא מדובר באורחת לרגע
15/07/2018 | 10:46
38
אלא כשוכרת נוספת לרבעון לפחות וככזו יש להסדיר את מעמדה בהסכם.
לצפיה ב-'תודה רבה לכל מי שענה, השתכנעתי לטפל בנושא. ועוד שאלה'
תודה רבה לכל מי שענה, השתכנעתי לטפל בנושא. ועוד שאלה
15/07/2018 | 23:55
3
22
האם יש אפשרות שלא להחתים אותה על החוזה אלא את הדייר שלי בלבד ולכתוב שהדייר מתחייב לשאת בכל נזק שנגרם מבת זוגו, וכן אחראי לפינוי שלה בהתאם לדרישת המשכיר.
האם ניסוח כזה יהיה בטוח? הוא מתייחס גם לנושא הנזק וגם לפינוי ולא ניתן לטעון לתום לב...
או שבכל מקרה חשוב להיות חתום מולה עם בטחונות?

לצפיה ב-'יש סיבה שאתה לא רוצה להחתים אותה? '
יש סיבה שאתה לא רוצה להחתים אותה?
16/07/2018 | 10:03
2
15
אחרת לא ברור למה אתה רוצה לעשות כזאת קומבינה עקומה ומפוקפקת מבחינה משפטית.

גם כשאתה כמשכיר מחתים דייר, שוכר, אתה לוקח סיכון לא פשוט במסגרת החוקים הקיימים בישראל. אז אתה רוצה לסבך את העניינים עוד יותר? נניח שהגרוע מכל קורה והיא נשארת שם ולא משלמת ולא מתפנה. תגיעו לבימ"ש והשוכר שלך יטען ששלח לה מכתב רשום עם דרישה להתפנות ובזה יצא ידי חובה. השופט שישקיע לא יותר משלוש דקות בתיק שלכם יגיד שהוא עשה מה שסביר וזאת אחריותך כבעל הדירה לפנות אותה. אז אתה צריך להתחיל להוכיח מה בדיוק הסטטוס שלה. דיירת? פולשת? יש לך בכלל את הפרטים שלה שתוכל לתבוע אותה? רק העורך דין יעלה לך בין 20 ל-50 אלף שקל עד הפינוי, תלוי כמה העניינים יסתבכו, כי זה לא לתביעות קטנות.

אז אני שואל שוב. יש סיבה מיוחדת?
לצפיה ב-'יש כמה סיבות לכך'
יש כמה סיבות לכך
16/07/2018 | 12:26
1
11
תודה שהגבת ותיארת תרחיש אפשרי. אתה צודק שזה בעייתי.
אני אסביר את הבעיה. המעמד שלה קצת מורכב - היא בת זוג טרייה שלו, והם רוצים "לנסות" לגור ביחד.
זה אומר בין השאר שהוא משלם עליה כרגע (דבר שדורש התאמה של החוזה למצב הייחודי), ושהיא גם יכולה לעזוב כרצונה אם לא יסתדר להם. זה יכול לקרות עקרונית גם בעוד חודש, ואז זה ייאלץ אותי בעוד חודש לטרוח ולבדוק שלא השאירה נזק וכל התהליך הלא נעים הזה של סיום שכירות, ומי מהם אחראי למה.
נקודה שניה היא שאני חושב שאין לה ערבויות או ערבים טובים ממילא בשל הסטטוס האישי שלה, ומצבה הכלכלי פחות מובן לי ופחות מבוסס מהשוכר שהוא לכל הדיעות מרוויח היטב, וכבר אמר בע"פ שהוא מוכן לשאת בנזקים שלה.
סיבה שלישית היא שמדובר בבחורה טובה ומשכילה, שעוסקת בין השאר גם בהתנדבות ובתפקידים ערכיים, ולפי האינטואיציה שלי הסיכוי שיהיו איתה בעיות של פינוי דירה אפסיות.
ברור שאם ההצעה שלי לא סבירה מבחינה משפטית ארד מזה. אבל במכלול השיקולים, כולל גם ההתעסקות הנדרשת ממני והעומס שאני שרוי בו, אני מעדיף את האופציה הפשוטה, ולהשאיר את הדברים ביני לבין השוכר.
(ואגב, צר לי לשמוע שפינוי שוכר זו הוצאה כל כך יקרה :/ שאף אחד מאיתנו לא יזדקק לזה...)
לצפיה ב-'יש לזה כל מיני פתרונות'
יש לזה כל מיני פתרונות
16/07/2018 | 13:53
6
אני לא עורך דין. יש לי די הרבה ניסיון בנדל"ן אבל אין לי השכלה משפטית. קח את מה שאומר כרעיונות בלבד ולא חוות דעת מקצועית.

לדעתי עליך לעשות את שני הדברים. גם להחתים אותה על חוזה כדי שמעמדה יהיה ברור. לתת לה בחוזה הזה אפשרות עזיבה. ובנוסף, להחתים את הדייר הנוכחי שא' אין לו זכות לצאת מהדירה ולהשאיר אותה כדיירת לבד. ב' שהוא ערב לכל התחייבויותיה עפ"י החוזה והוא גם מתחייב להחזיר בתום החוזה את הדירה ריקה מכל אדם וחפץ ואם לא יעשה כך, יפצה אותך על כל נזק שייגרם לך כתוצאה מכך.
לצפיה ב-'העברת דירה בתוך המשפחה'
העברת דירה בתוך המשפחה
13/07/2018 | 18:40
1
49
אבי מעוניין להעביר דירה שלו על שמי, זאת תהיה דירה שניה על שמי,
זאת צריכה להיות דירה שתרכש בקרוב, האם יש אפשרות לקנות אותה על שמו ולשלם מס על דירה יחידה שלו ואז להעביר אותה אלי ולשלם שליש מס רכישה או שיש זמן שצריך לעבור ?
תודה
לצפיה ב-'אפשרי בתנאים מסויימים'
אפשרי בתנאים מסויימים
13/07/2018 | 21:21
41
הוא צריך לחכות לפחות 18 חודשים אחרי טופס 4 כדי להעביר אותה בפטור ממס שבח.
אם הוא יקנה אותה על שמו וישר יעביר אותה אליכם ללא תמורה יש סיכוי סביר שמסמ"ק יראו בכך עסקה מלאכותית עם כל המשתמע.

לצפיה ב-'לשכור דירה'
לשכור דירה
10/07/2018 | 12:31
4
101
בטח מי שמשכיר יהיה לא קשה לענות לא ?

אני הולך לשכור דירה בקרוב,
1)איזה דברים לדעתכם, חשוב שיהיו רשומים בחוזה ומה לא חשוב?
2)מה קורה במצב שהבנאדם הוא לא בעל הבית הוא מתווך הוא שכן או לא יודע?
3)יש דברים שחובה עליי לצלם ? אולי ת.ז של בעל הבית?צ'ק?
4) איך אני מזהה שהבית שרשום בחוזה הוא בדיוק הבית המדובר?
חשוב שהבקשות יהיו נורמליות ולא קיצוניות
ואשמח ככה לטיפים קטנים ...

תודה,
לצפיה ב-'רק בעל זכות רשמית'
רק בעל זכות רשמית
12/07/2018 | 11:16
3
47
יכול להשכיר ולחתום על חוזה. בעל דירה הרשום בטאבו או כל מי מטעמו שיציג בפניך יפוי כוח חתום ע"י נוטריון שמאשר שהוא מיופה כוח לעניין השכרת הנכס.
כל השאר- אין להם סמכות.
לגבי החוזה והבית- בקש נסח טאבו ותעודת זנות מבעל הזכות המשכיר.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/07/2018 | 15:06
2
29
אני מבין דבר נוסף את כל מה שציינתה כרגע (ת.ז נסח טאבו יפוי כח) צריך לצלם ? אפשרי גם בטלפון?

בעל הבית אמור לחתום על החוזה או שזה בסדר גם עם זה שיש לו יפוי חותם חותם?

תודה

לצפיה ב-'הוא חייב להראות לך את זה וזכותך לצלם ולבדוק'
הוא חייב להראות לך את זה וזכותך לצלם ולבדוק
13/07/2018 | 10:00
1
23
לא בטלפון אלא לראות מסמך מקורי. אם אתה לא יודע איך זה נראה, בקש עזרה מעורך דין או מישהו שמבין
אם יש יפוי כוח , אותו אדם בעל היפוי יכול לחתום-רק  אם זה כתוב ביפוי כוח או שזה יפוי כוח לכל פעולה.
אם יש לך ספק בהבנת מסמך כזה- חפש עזרה ממי שמבין או עורך דין.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
13/07/2018 | 12:43
14
תודה רבה!
לצפיה ב-'שאלה בקשר למכירת דירה לבן'
שאלה בקשר למכירת דירה לבן
11/07/2018 | 11:24
2
82
יש לי 2 דירות, אני רוצה למכור דירה אחת לבן הבכור שלי
( 1 מתוך 3 בנים שיש לי) יש בכוונתי למכור לו בניכוי 1/3
משווי הדירה, ולהעביר לאחיו את ה-2/3 הנותרים.
האם זה חוקי ?? ובמה זה כרוך ??
כמובן שאת רוב הסכום  מתוך  ה 2/3, הבן מתכוון לקחת משכנתא,
האם הבנק יכול להתנגד /  להערים קשיים
בעיסקא הזאת ??
לצפיה ב-'זה כמובן חוקי. אדם יכול לעשות ברכושו כרצונו'
זה כמובן חוקי. אדם יכול לעשות ברכושו כרצונו
13/07/2018 | 07:40
48
זה מחייב עורך דין וסבלנות רבה.
בנקים למשכנתאות שונאים עסקאות בתוך המשפחה ולכן
קבלת המשכנתה תהיה ממושכת ועם סייג שחשוב שתדע -
הבן יקבל את הדירה והיא תירשם על שמו בלבד עוד לפני
שיעביר אליך את כספי המשכנתה. האמון בכך שבאמת תקבל
את הכסף הוא בינך לבין הבן והבנק לא רוצה להיות חלק מעניין משפחתי.

כדאי להיוועץ עם עורך דין לגבי שיקולי מס שעשויים להיות מאד משמעותיים בעסקה זו.

בהצלחה,
רימון חייט, MBA

לצפיה ב-'יש לבחון היטב את היבט המיסוי'
יש לבחון היטב את היבט המיסוי
15/07/2018 | 09:57
26
בהבדל בין עסקה לפי שווי ריאלי (ואח"כ תעביר לו כספים המתנה כרצונך) לעומת עסקה בשווי המשקף רק 2/3 מהסכום הריאלי שבה עלול מיסוי מקרקעין להתערב ולשום לפי מיטב השפיטה.

כדאי להיוועץ פרטנית.
לצפיה ב-' פיצול מגרש מנחלה, עמדת הועדה המחוזית כמקרה בוחן.'
פיצול מגרש מנחלה, עמדת הועדה המחוזית כמקרה בוחן.
10/07/2018 | 12:50
3
39
הנה לנו מקרה בוחן של עמדת הועדה המחוזית [במקרה זה מחוז חיפה] בנוגע לבקשת פיצול של מגרש מתוך שטח נחלה ללא תוספת זכויות.
אני מניח שמטרת הבקשה [שטח של 500 מ"ר] היא ליחד את המתחם המחדש בנפרד מזכויות הבן הממשיך בנחלה חקלאית ואולי אף למכור לצד ג' .

להלן פרטי המקרה כמקרה בוחן :
מדינת ישראל – יחידת סמך משרד האוצר הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז חיפה ועדת משנה לתכניות א' .הופץ בתאריך 18 .07 .02 .
שטח התכנית: 319 .29 מ"ר. 
מטרת התכנית: פיצול מגרש מנחלה בשטח של 500 מ"ר במושב מגדים, מבלי לשנות את סה"כ מספר יחידות הדיור והזכויות בשטח התכנית.

למעשה מדובר בפעולה תכנונית אשר תהווה תשתית לביצוע פעולה קניינית, כאשר המגרש "המתפצל" יוגדר כמגרש נפרד, שיקבל זכויות של יחידת דיור אחת שתגרע מיחידות הדיור של הנחלה, ללא שטח חקלאי וללא שימושי פל"ח.

רקע תכנוני מחוזי וארצי: תמ"א 1/35 - שטח התכנית נמצא במרקם חופי. תמ"א 35 ,הנחיות סביבתיות - שטח התכנית נמצא באזור בעל רגישות נופית סביבתית גבוהה.
תמ"מ 6 ,ייעודי קרקע – חלק משטח התכנית נמצא באזור פיתוח כפרי וחלקו באזור חקלאי/נוף כפרי פתוח. 
תמ"א 3 - כביש מספר 4 עובר בסמוך לגבול התכנית המזרחי.
תמ"א 34/ב/3 – עורק ניקוז משני מסומן בתחום התכנית.
תמ"א 34/ב/4 – שטח התכנית נמצא באזור רגישות א'.
תמ"א 34/ב/6 – רצועה לתכנון (קו מי מערכת) מסומנת ממזרח לשטח התכנית. עתיקות – החלק המזרחי של התכנית נמצא בשטח עתיקות.
קרקע חקלאית – שטח התכנית חל על קרקע חקלאית מוכרזת.

תכניות מתאר מקומיות: תכנית חכ/12/ח המאושרת משנת 2007 ייעדה את השטח לאזור מגורים בחלקה א' ולאזור חקלאי בחלקה א'.
עפ"י תכנית חכ/12/ח באזור המגורים בחלקה א' ניתן לבנות מבנים למגורים הכוללים שתי יח"ד בשני מבנים ועוד יח"ד קטנה למגורי הורה או בן משפחה אחר של בעל הנחלה, שתהיה צמודה וכחלק מאחד המבנים ושלא תיספר במניין יחידות הדיור המירבי המותר בנחלה (עד 220 מ"ר שטח עיקרי ליח"ד הגדולות ו-55 מ"ר ליח"ד הקטנה. בנוסף עד 60 מ"ר שטחי שירות לכל אחת מיחידות הדיור הגדולות ושטחי שירות ליח"ד הקטנה על חשבון השטח העיקרי של אותה יחידה). 

עוד צוין בהוראות התכנית, כי היחידה הקטנה איננה ניתנת לפיצול משטח הנחלה, למכירה בנפרד משטח הנחלה או להשכרה לגורם חיצוני. כמו כן, מותר לבנות בשטח זה בריכת שחייה ומבנים חקלאיים, לקיים עיבודים חקלאיים ולבנות מבנים לפעילות לא חקלאית (פל"ח בשטח של עד 500 מ"ר), בהתאם למפורט בתכנית.

באזור החקלאי בחלקה א' מתירה התכנית עיבוד חקלאי והקמת מבנים חקלאיים ואוסרת בניה למגורים. במקרים מיוחדים, בהתאם למפורט בהוראות התכנית, ניתן לאפשר בחלק מהשטח גם פעילות פל"ח. התכנית כוללת הוראות מפורטות בדבר השימושים, מיקומם, זכויות והוראות הבניה, תנאים למתן היתרי בניה ועוד. תכנית חכ/12/ח/2 המאושרת משנת 2013 חלה גם היא על השטח ומטרתה היתה דיוק גבולות אזורי מגורים בחלקה א' ב-42 נחלות במושב, ללא שינויים בזכויות

ובהוראות התכנית. שטח התכנית שבנדון מסומן בתכנית זו בייעוד עפ"י תכנית מאושרת, כלומר בנחלה זו נדרש היה לבצע דיוק של השטח. תכנית חכ/12/ח/4 המאושרת משנת 2013 חלה גם היא על השטח ומטרתה היתה התרת הקמת לולים בתחום אזור חקלאי בחלקה א' בנחלות בהן קיים משק לולים פעיל וכן הגדלת השטח המותר לאירוח כפרי מ-80 מ"ר ל-160 מ"ר, בתחום אזור מגורים בחלקה א'.

החלטת הוועדה המקומית-
הוועדה המקומית חוף הכרמל דנה בתכנית בתאריך 5 פבר' 2018 והחליטה להמליץ לוועדה המחוזית להפקיד את התכנית בתנאים שכללו:
התייחסות המשרד להגנת הסביבה לעניין פטור מהגשת נספח נופי סביבתי.
הטמעת התייחסות רשות העתיקות בהוראות התכנית.
הוספת הוראה לתקנון התכנית לעניין מרחק בין מבנים באזור המגורים.
חתימת היזם על כתב שיפוי. *תיקונים טכניים.

תקציר - 4 הגופים שבנדון אישרו את התכנית ואינם מתנגדים למימושה.

בתאריך 7 ינואר 2018  התקיימה בלשכת התכנון ישיבת עבודה בנושא פיצולי מגרשים מנחלות במושבים.
בישיבה זו הוסברו הסוגיות הנוגעות לפיצול מגרשים מנחלות במושבים וצוין כי רצוי להכין תכניות כוללות שיקבעו מתווה לפיצול מגרשים, תוך קביעת כללים תכנוניים ברורים.
לפני מספר חודשים וכן לאחרונה הועברה פניה לראשי ומהנדסי המועצות האזוריות שבתחום מחוז חיפה, בבקשה לעריכת תכנית כוללת לפיצולי מגרשים מנחלות במושבים שבתחומן של המועצות האזוריות. בפנייה זו הובהרה החשיבות הרבה בראייה כוללת למושב, תוך בחינת ההשפעות החברתיות והאחרות שיכולות להיווצר כתוצאה מפיצולי המגרשים ולאור זאת, ההעדפה לתכנון כולל, על פני תכניות נקודתיות לנושא זה. הוסבר, כי התכנית הכוללת אמורה לקבוע מתווה שיאפשר פיצולי מגרשים מנחלות בתחום המושב.
מבדיקת לשכת התכנון מול צוות התכנון של הוועדה המקומית חוף הכרמל טרם הדיון, עולה כי טרם גובשה מדיניות בנושא במועצה האזורית.
בתאריך 28 יוני 2018 התקבלה התייחסות מטעם מושב מגדים.  ועד אגודת המושב תומך בחברי האגודה המעוניינים לפצל מגרש למגורים מנחלה (בהיבטים קנייניים ומשפחתיים). עוד צוין, כי הפרדת המגרש אינה מעמיסה תשתיות על המושב ואינה יוצרת צפיפות נוספת, שכן מדובר בזכויות בניה קיימות (שיורדות מסך הזכויות של הנחלה ועוברות למגרש המתפצל). כמו כן, צוין כי התכנית נערכה בהתאם להוראות החלטת מועצת מקרקעי ישראל ונהלי רמ"י – הן בהיבט מיקום פיצול המגרש והן בהיבט גודל המגרש.

החלטה:
הוועדה שמעה את דברי הנוכחים, כולל נציגי הוועדה המקומית שנכחו בדיון וקיימה דיון בתכנית ובסוגיה של הכנת תכנית כוללת למושב לנושא זה. הוועדה סבורה כי ככלל קיימת חשיבות בראיה כוללת למושב, תוך בחינת ההשפעות שיכולות להיווצר כתוצאה מפיצולי המגרשים ויש להעדיף תכנון כולל, שיאפשר קביעת מתווה לפיצולי מגרשים מנחלות בתחום המושב.
יחד עם זאת, הוועדה שקלה את השיקול של אי פגיעה בפרט במקרה הנדון וכן בחנה את התכנית המוצעת לגופה. הוועדה מציינת, כי שטח המגורים המאושר בנחלה גדול יחסית ועומד על כ- 5 .4 דונם, כאשר חלק ניכר ממנו פנוי מבינוי, ולכן סבורה כי גודל המגרש "המתפצל" (500 מ"ר) הגיוני במקרה זה, וכן מיקומו בראש הנחלה ובצמוד לדרך גישה סטטוטורית מיטבי, כולל בהיבט של אי יצירת מטרדים לשכנים ואי הפרעה לפעילות החקלאית, והפיצול אינו יוצר שארית של שטח חקלאי ואינו משפיע על השטח החקלאי.
לאור כל זאת, סבורה הוועדה כי ניתן לקדם את התכנית הנקודתית במקרה זה, אולם פונה לנציגי הוועדה המקומית והמועצה האזורית חוף הכרמל, על מנת שיפעלו לקידום תכנית כוללת לנושא, תוך עריכת ההיוועצויות הנדרשות מבחינה משפטית וכן מול רמ"י ולשכת התכנון המחוזית.

לצפיה ב-'פיצול מגרש מנחלה - המשך. [החלטת הועדה המחוזית בנדון]'
פיצול מגרש מנחלה - המשך. [החלטת הועדה המחוזית בנדון]
10/07/2018 | 14:46
2
18
לאור כל זאת, סבורה הוועדה כי ניתן לקדם את התכנית הנקודתית במקרה זה, אולם פונה לנציגי הוועדה המקומית והמועצה האזורית חוף הכרמל, על מנת שיפעלו לקידום תכנית כוללת לנושא, תוך עריכת ההיוועצויות הנדרשות מבחינה משפטית וכן מול רמ"י ולשכת התכנון המחוזית.

לאור כל האמור לעיל, מחליטה הוועדה להפקיד את התכנית בתנאים :

1 .בהוראות התכנית יובהר כי מספר יח"ד הכולל המותר בנחלה לא ישתנה. כן יובהר כי במגרש "המתפצל" יותר שימוש למגורים בלבד (ולא יותרו שימושי פל"ח ו/או שימושים חקלאיים).

2 .המגרש המתפצל יסומן בהנחיות מיוחדות ובהוראות התכנית יצוין שמגרש זה פוצל מהנחלה.

3 .טבלת הזכויות תכלול התייחסות לנושא התכסית, בתיאום עם לשכת התכנון.

4 .יקבעו הוראות לעניין גובה לרפתות ודירים (בתחום המותר לשם כך) בתיאום עם עורכת התכנית ולשכת התכנון וככל שיידרש.

5 .השטח של ה-4 דונם הראשונים בייעוד חקלאי (מראש הנחלה לכיוון קצה הנחלה) יסומן בסימון של הנחיות מיוחדות. קו הבניין הצידי בשטח זה יתוקן מ-3 מ' ל-4 מ'. קו הבניין בתא שטח זה יסומן גם על יתרת השטח החקלאי (מעבר ל-4 דונם) כקו בניין צידי של 3 מ' ובקצה הנחלה קו הבניין יסומן במרחק של 3 מ' מעבר לדרך השירות של הנחל (בכל קטע של הדרך) לכיוון מערב.

6 .הוראות התכנית יכללו סעיף לפיו דרך השירות הצמודה לעורק הניקוז בחלק המזרחי של התכנית, תהיה פתוחה בכל עת ויתאפשר בה מעבר כלים לשם ביצוע עבודות הניקוז הנדרשות, בכל עת.

7 .שדרת הברושים שליד הנחל תסומן בסימון של עצים לשימור בתשריט התכנית.

8 .תנאי להיתר בניה יהיה אישור תצ"ר.

9 .קבלת אישור ולקחש"פ ככל שיידרש.

10 .תיקונים טכניים בהתאם להנחיית לשכת התכנון.

הוועדה מציינת בהתייחס לסעיף 3.5.7 בתמ"א 35 ,כי מימוש התכנית לא ימנע מהציבור גישה סבירה לחוף המרוחק משטחה ומעבר לאורכו.
הוועדה פוטרת את יזם התכנית מהגשת נספח נופי סביבתי לפי הוראות תמ"א 35 ,לאחר קבלת חוו"ד המשרד להגנת הסביבה מיום 18.5.7.
הוועדה פוטרת את יזם התכנית מהגשת נספח ניקוז לפי הוראות תמ"א 34/ב/3 וזאת בכפוף לתנאים שקבעה בהחלטתה ולאור חוו"ד רשות .5.12.17 מיום הניקוז

כתנאי למתן תוקף לתכנית יינתן שיפוי לוועדה המקומית חוף הכרמל, בהתאם לסעיף 197א.(א)(1 (לחוק התו"ב.
חבר הוועדה מר ויקטור פילרסקי – רשות מקרקעי ישראל הסתייג מסעיף זה בהחלטה.
לצפיה ב-'הקטע התכנוני שולי כאן, חשוב הקטע הקנייני חשוב יותר'
הקטע התכנוני שולי כאן, חשוב הקטע הקנייני חשוב יותר
12/07/2018 | 11:14
1
19
הכוונה היא שרמ"י בתמונה כאן וכל התחייבות או עיסקה כרוכה באישור רמ"י ובנוהלים שלה לגבי פיצולים כאלו, שמתרחשים במאות בכל הארץ.
לצפיה ב-'נו...ו...מה רצית להעיר ?'
נו...ו...מה רצית להעיר ?
14/07/2018 | 23:50
6
משהו כאן לא בסדר ?
לצפיה ב-'תהליך מכירת בית נוכחי וקניית בית חדש והסנכרון בינהם'
תהליך מכירת בית נוכחי וקניית בית חדש והסנכרון בינהם
11/07/2018 | 16:07
1
48
שלום,
אנחנו כרגע גרים בבית שקנינו לפני 3 שנים בערך וכמובן שיש שעדיין יש עליה משכנתא של כ-900K.
לאחרונה אנחנו שוקלים להשתדרג ולמכור את הדירה הנוכחית (בעלות 1.5M-1.6M) ולקנות אחרת בעלות של 1.7M-1.8M
השאלה שלי היא באיזה סדר כדאי לעשות זאת?
קונים קודם? מוכרים קודם?
אנשים התחילו להתעניין בדירה שלנו אבל אנחנו עדיין לא מצאנו דירה שרצינו.
אני לא יודע מה להגיד למתעניינים בהקשר של תאריך פינוי  
ואיך זה עובד מבחינת תשלומים הרי את הכסף לדירה החדשה אני אממן באמצעות חידוש המשכנתא מול הבנק. איך עובד התהליך הזה?

תודה רבה.
לצפיה ב-'עדיף הסכם גב אל גב שנחתם באותו זמן'
עדיף הסכם גב אל גב שנחתם באותו זמן
11/07/2018 | 16:39
39
אבל ברור שלעיתים נדירות זה מסתדר בצורה כל כך אופטימלית.
אם תמכור קודם, ייתכן שמחירי הדירות יעלות מעט עד שתרכוש דירה ואולי תאלץ לשלם שכר דירה.
לחלופין, אם תרכוש קודם, ואח"כ תנסה למכור, אתה עלול לקבל על הדירה שלך פחות ממה שציפית, ואולי תאלץ למכור בלחץ.
לצפיה ב-'דירה להשקעה לעומת פקמ לטווח ארוך'
דירה להשקעה לעומת פקמ לטווח ארוך
09/07/2018 | 14:50
8
138
בהתחשב בתשואות היחסית נמוכות על דירות להשקעה בזמן זה (מחירים בירידה, שכירות נמוכה יחסית למחירי הדירות), מישהו יוכל להסביר מדוע עדיפה עדיין דירה להשקעה על פקמ ל 15 שנה ב 3.8% לשנה (מוצע במזרחי) ? המס על הפקמ 15%.
לצפיה ב-'איזה פקדון של מזרחי נותן ריבית כזו?'
איזה פקדון של מזרחי נותן ריבית כזו?
09/07/2018 | 16:04
1
92
אני לא נתקלתי.
לצפיה ב-'מזרחי טפחות סברס ל 15 שנה'
מזרחי טפחות סברס ל 15 שנה
09/07/2018 | 16:54
70
לצפיה ב-'באתר האינטרנט לא מפורטים תנאי הפיקדון'
באתר האינטרנט לא מפורטים תנאי הפיקדון
09/07/2018 | 17:47
94
במיוחד חפש תשובה לשאלה כמה תקבל אם תרצה למשוך
הכסף לפני תום 15 שנים.
מעבר לכך שבדירה התשואה צמודה למדד ובפיקדון לא.
ואחרונה - אני רואה לא מעט דירות שרוכשים לקוחות שלי עם תשואה
גבוהה יותר.
בהצלחה,
רימון חייט, MBA

לצפיה ב-'בנדל"ן התשואה הכוללת הרבה יותר גבוהה, וזה הרבה יותר נזיל'
בנדל"ן התשואה הכוללת הרבה יותר גבוהה, וזה הרבה יותר נזיל
11/07/2018 | 01:17
63
בישראל עד היום התרחשו כמעט תמיד עליות ערך, בטח על פני תקופות ארוכות.
אם מחשבים ממוצע של נדל"ן (וגם השקעה במדדי מניות) לאורך תקופה כזאת ארוכה, שניהם ייצאו פי כמה יותר גבוה, כשהסיכון לא כל כך גבוה בגלל תקופת הזמן הארוכה. בשביל אנשים סופר סולידיים אולי זה פתרון הגיוני
לצפיה ב-'יש גם תשואות גבוהות יותר בנדלן'
יש גם תשואות גבוהות יותר בנדלן
11/07/2018 | 15:13
1
56

תשואה בדירה במרכז, שעולה כמליון ש"ח או טיפה יותר, יכולה להגיע ל 5%.
ראה למשל חישוב על השקעה בדירה בפרי בסט בלוד - מובטחת לך הכנסה של שכ"ד - ראיתי באתר שלהם.
לצפיה ב-'תשואה הבטחת משקיע עם שכל הברחת'
תשואה הבטחת משקיע עם שכל הברחת
11/07/2018 | 18:35
32
לצפיה ב-'בדירה ניתן לקבל הלוואה בריבית נמוכה ובשיעור של 50% עד 100%'
בדירה ניתן לקבל הלוואה בריבית נמוכה ובשיעור של 50% עד 100%
12/07/2018 | 20:51
36
בפק״מ אתה צריך להשקיע כסף שיש לך,

בדירה בתור משקיע אתה יכול לקבל הלוואת משכנתא בשיעור של 50% ממחיר הדירה הנרכשת תמורת שעבוד אותה הדירה ועוד 50% ממחיר הדירה הנרכשת תמורת שעבוד הדירה שבבעלותך.

בדירה ניתן להשיג תשואות של 5 אחוז ברוטו בכמה וכמה מקומות בישראל (ואחרי מס רכישה והוצאות נלוות סביב 4 אחוז נטו) (ניתן גם להשיג תשואות גבוהות מכך אבל לא כאן המקום ללמד כיצד להשקיע).

ריבית בהלוואות משכנתא ל- 15 שנה ניתן להשיג סביב 3 אחוז בריבית קבועה לא צמודה על כל ההלוואות (ובהרכבים אחרים של ריביות אפילו פחות, אבל מדובר במסלולים עם ריבית משתנה שיכולה לעלות). (כמובן שניתן לקחת הלוואות לתקופות אחרות, תלוי מה צורת ההשקעה שלך ויכולת ההחזר שלך).

אם יש לך הון עצמי אתה יכול להשתמש בו כדי לרכוש כמה דירות ולהגדיל את המינוף במקום להשקיע את כל הכסף בפק״מ ״טיפש״.

בשורה התחתונה אתה מרוויח תשואה על כסף של הבנק.

אני לא רואה שמחירי הדירות יורדים (בינתיים הייתה ירידה זניחה וקצרה ועקב שקלול עסקאות מחיר למשתכן. כן יש קפאון ועצירת מגמת העליות האגרסיבית שהייתה לפני כן. בסך הכל זה דבר טוב ויסיר אולי את הלחץ של כחלון  וחבורתו לעשות צעדים נגד המשקיעים)
לצפיה ב-'אם כבר אז למה לא קרן ריט כמו VNQ'
אם כבר אז למה לא קרן ריט כמו VNQ
16/07/2018 | 09:01
5

מכסה את רוב שוק הנדלן בארהב. יש סיכוי גדול לעליית ערך וכרגע dividend yiedl ש ל מעל 4 אחוז.
לצפיה ב-'רישום משכנתא'
רישום משכנתא
10/07/2018 | 21:55
2
108
שלום
קרוב רוצה להלוות לי כסף לקניית דירה (במקום שאקח מהבנק), איך הוא יכול להבטיח את הכסף שלו מלבד חתימה על הסכם הלוואה?
אני מתכוון שזה יהיה משהו דומה למה שהבנקים עושים שהם נותנים משכנתא - רישום משכנתא, מדובר על דירה בבניה ממחיר למשתכן.
תודה
לצפיה ב-'ממתין'
ממתין
12/07/2018 | 20:01
6
לצפיה ב-'ניתן לרשום הערה על משכנתא בטאבו'
ניתן לרשום הערה על משכנתא בטאבו
15/07/2018 | 10:00
9
גם בגין הסכם הלוואה מאדם פרטי אחרי שחותמים על הסכם הלוואה מסודר ושטרי משכנתא.
לצפיה ב-'מחיר למשתכן, מה עדיף רמת גן או קרית אונו?'
מחיר למשתכן, מה עדיף רמת גן או קרית אונו?
09/07/2018 | 20:49
1
81
היי,

רציתי להתייעץ איתכם מומחי הנדלן.
ישנם שני פרויקטים של המחיר למשתכן שאליהם אני חושב להירשם ורציתי לדעת באיזה איזור לפי דעתכם יהיה הכי כדאי לגור ולגדל משפחה (ואם אפשר על הדרך לעשות תשואה טובה).
איזור אחד הוא ברמת גן צפון מזרח תל השומר,
איזור שני הוא בצפון מערב קרית אונו, די קרוב לרמת גן בסמוך ממזרח לצומת בר אילן. השכונה תחומה בכביש 4 ממערב, בכביש 471 מצפון, 
ואיזור שלישי הוא בחלקה הדרומי של קריית אונו, בצמוד לצומת סביון ליד אור יהודה.
אני יודע שהחינוך בקרית אונו נחשב הכי טוב בארץ לכן אני נוטה לבחור בקרית אונו אבל אשמח לדעת עוד.
לצפיה ב-'הדרך הפשוטה ביותר לבדוק '
הדרך הפשוטה ביותר לבדוק
10/07/2018 | 08:16
72
מה השוק חושב שהוא המקום הטוב ביותר בשקלול כל הפרמטרים הוא מאד פשוט: המחיר!  ככל שהמחיר גבוה יותר ככה המקום מבוקש יותר.
הוא מבוקש יותר בין השאר כי הוא משקלל גם את הגורמים שאתה ציינת.

לצפיה ב-'שאלה למשקיעים עם ניסיון'
שאלה למשקיעים עם ניסיון
07/07/2018 | 20:59
11
170
היי לכולם,
ברשותי דירה בפריפריה שאני משכיר בסכום של 3,000 שח. מדובר בבניני רכבת שנבנו לפני עשרות שנים. בהמשך הרחוב (כ 300 מטר מהבנין שלי) לאחר לפחות 15 שנים של דיונים ודחיות החל תהליך גדול של פינוי בינוי (כבר הרסו את הבניינים).
לגבי הדירה שלי- היו דיונים לגבי פינוי בינוי כחלק ממספר בניינים נוספים אך הדבר נתקע כתוצאה מויכוחים רבים בין השכנים ועוד כל מיני סיבות שאיני מודע להם. 
אני מניח שפרויקט גדול כזה בהמשך הרחוב יכול גם להעלות את המחיר בשכונה וגם אולי לתרום לזה שפרויקטים נוספים של פינוי בינוי יתחילו להתקדם אולי.
ראיתי דירה בבנין מול הדירה שלי שאפשר לסגור עליה לדעתי באיזור 780,000 שח. יחד עם מס רכישה, עוד, שיפוץ קטן והגענו כבר לאיזור ה 880,000 שח פלוס..
שכר הדירה שאפשר לקבל כרגע הוא 2200, אם משקיעים איזה 30,000 שח אולי אפשר לקבל 2400. מדובר בדירת 2.5 חדרים-יותר כמו שני חדרים והול עם מטבח ושירותים. זה מושכר בעיקר לסטודנטים. 
מספר שאלות:
אם אני משכיר מעל 2050 שח אני כבר משלם מס וזה לא משתלם כל כך..(משכיר נניח ב 2400- יחד עם הדירה נוספת שאני משכיר ב 3000 שח זה כבר 5400 ולפי 10 אחוז מס זה 540 שח לחודש שזה כבר פחות אם אשכיר רק ב 2050...)
אני שוקל את הרכישה רק בגלל העניין שאולי עוד כמה שנים יגיע הפינוי בינוי גם להמשך הרחוב ואז 2 דירות שם יכול להיות נחמד. 
מבחינת תשואה משכירות לא מדובר במשהו יוצא דופן. סביב 3 אחוז. 
נראה לכם שווה כל הסיפור? 
לצפיה ב-'אתמול הבוס בעבוד הציע להכפיל את שכרי. סירבתי. לא רוצה לשלם '
אתמול הבוס בעבוד הציע להכפיל את שכרי. סירבתי. לא רוצה לשלם
07/07/2018 | 21:25
9
161
יותר מס.
נשמע הגיוני?
לא נכנס לכל עובי הקורה של שיקולי ההשקעה והמספרים הרבים בהודעתך.
לזה צריך לדעתי הרבה יותר מאשר פוסט באינטרנט. אבל שני דברים:
א. מס לא אמור לעצור צמיחה כלכלית שלך. אתה אמור לקוות שתשלם הרבה מאד מיסים
זה אומר שאתה מרוויח הרבה.

ב. אופן חישוב המס שלך על הכנסות משכר דירה שגוי. מומלץ לקבל ייעוץ על מיסים
ממי שזאת עבודתו לפני קבלת החלטות חשובות שנושא המס כל כך חשוב בהן.
אומר לך באופן כללי כי מערכת המס בעיקרון ממסה רווח. לא יכול להיות או לפחות איני מכיר מצב בו הגדלת פעילות עסקית כלשהי תגרום למס אשר יוריד את ההכנסה שלך לרמה נמוכה יותר מאשר אילו לא היית מגדיל הפעילות. מערכת המס נועדה לממן את פעילות הממשלה אך לצד זה, לממשלה יש אינטרס ברור בהגדלת הפעילות העסקית.

בהצלחה,
רימון חייט, MBA

לצפיה ב-'תשובה לרימון'
תשובה לרימון
08/07/2018 | 00:08
4
115
נראה לי שפספסת את הנקודה/לא הבנת.
ברור שההכנסה שלי משכד תהיה גבוהה יותר אם ארכוש את הדירה הנוספת מאשר אם לא ארכוש.
עניין המס צוין לגבי גובה שכד של הדירה השנייה. אם אקבל 2400 שח מהדירה החדשה אז אצטרך לשלם מס ולאחר ניכוי המס ארוויח כמעט אותו דבר אם אקבל רק 2000 שח על אותה דירה ולא אצטרך לשלם מס.(כי לא אעבור את התקרה).

לצפיה ב-'לא הגיוני לבחור את מסלול ה- 10% על שתי הדירות במקרה שציינת'
לא הגיוני לבחור את מסלול ה- 10% על שתי הדירות במקרה שציינת
08/07/2018 | 03:35
1
108
בדירה שעבורה אתה מקבל שכר דירה גבוה יותר אתה יכול לבחור את מסלול הפטור.
לכל דירה אתה יכול לבחור מסלול אחר. 
צריך לחשב כל שנה לגופה אם בדירה השניה כדאי מסלול הפטור החלקי או ה- 10% (תלוי אם היו לך הוצאות שוטפות ניכרות שאתה רוצה לנכות).

ר' מדריך לחישוב מס ההכנסה על השכרת דירה כאן:
לצפיה ב-'בעצם נובע שאם יש לך הכנסות של 6000 ש"ח מדירה יחידה'
בעצם נובע שאם יש לך הכנסות של 6000 ש"ח מדירה יחידה
08/07/2018 | 04:25
89
או הכנסה של 4000 מדירה אחת ו 2000 מדירה שניה
אז תוכל לשלם פחות מס במקרה השני (יש יותר גמישות)?

בנוסף כמובן על זה שמשקיע בעל שתי דירה במחירים האלו יכול להעלים הכנסות ולא לשלם בכלל מס.
לצפיה ב-'הבנתי היטב ולכן המלצתי לך לבקר יועץ מס או רואה חשבון'
הבנתי היטב ולכן המלצתי לך לבקר יועץ מס או רואה חשבון
08/07/2018 | 18:54
58
האופן שבו אתה מתייחס למס שגוי.
לצפיה ב-'מחשב את המס'
מחשב את המס
08/07/2018 | 18:55
34
לצפיה ב-'מיסוי בהחלט יכל להרוג כדאיות של עיסקה'
מיסוי בהחלט יכל להרוג כדאיות של עיסקה
08/07/2018 | 14:20
1
77
זו אמנם לא כוונת המשורר להאט התפתחו תכלכלית אבל בפועל, מיסוי משפיע דראמטית על הכדאיות של העיסקה עד העברתה לתחום של חוסר הכדאיות. במקרה הספציפי הזה צריך לעשות בדיקות עם יועץ מס
לצפיה ב-'כל מס מאיט את הכלכלה. אני קונה פחות נעליים בגלל המע"מ'
כל מס מאיט את הכלכלה. אני קונה פחות נעליים בגלל המע"מ
08/07/2018 | 18:57
59
מסכים כי הבדיקה צריכה להיות עם איש מקצוע וראשית כל לגבי אופן החישוב.
לצפיה ב-'יחי ההבדל '
יחי ההבדל
08/07/2018 | 16:38
1
64
יש הבדל בין מס מחזור (מס רכישה) למס הכנסה.
את הראשון תרצה לשלם כמה שפחות ממנו, את השני כמה שיותר.

"אומר לך באופן כללי כי מערכת המס בעיקרון ממסה רווח. לא יכול להיות או לפחות איני מכיר מצב בו הגדלת פעילות עסקית כלשהי תגרום למס אשר יוריד את ההכנסה שלך לרמה נמוכה יותר מאשר אילו לא היית מגדיל הפעילות"
טעות, זו בדיוק הבעיה במס מחזור.

לצפיה ב-'לא מדובר על מס רכישה אלא על מס ההכנסה משכירות. '
לא מדובר על מס רכישה אלא על מס ההכנסה משכירות.
08/07/2018 | 18:56
37
לצפיה ב-'המס פה הוא לא העניין'
המס פה הוא לא העניין
09/07/2018 | 22:41
51
העניין הוא האלטרנטיבות שיש לך לכסף. המס גורם לתשואה של 2.5 אחוז על הדירה הנרכשת (במקום כ3 אחוז).
באופן אישי אני לא מעוניין בהשקעות כאלו אבל זה כאמור אישי.
לצפיה ב-'שאלה כללית, עסקה דרך תיווך '
שאלה כללית, עסקה דרך תיווך
09/07/2018 | 16:39
1
78
שאלה כללית, עסקה דרך תיווך שבוטלה, האם דמי תיווך ששולם גם יוחזר?
לצפיה ב-'אל תבנה על זה.'
אל תבנה על זה.
09/07/2018 | 16:48
35
לצפיה ב-'חברת ניהול - פרוייקט פינוי ובינוי'
חברת ניהול - פרוייקט פינוי ובינוי
09/07/2018 | 15:52
32
שלום רב,
אשמח להתייעץ בעניין הנ"ל, אודה לתובנות כלשהן וממש מעריכה מראש את העזרה.
הבניין בו נמצאת דירתי נמצא במגעים מתקדמים מול חברת ניהול (לא מול קבלן או יזם). בתחילת התהליך החברה פנתה לוועד הדיירים וביקשה ממנו למצוא עו"ד אשר החברה תשלם לו. מאז החברה נמצאת בקשר ישיר עם העו"ד (מתבקש, אבל אולי יוצר ניגוד עניינים). החוזה שנכתב בין הצדדים מפורט מאוד, זאת על אף השלבים המאוד ראשוניים בהם אנו נדרשים לחתום על החוזה המפורט. כך לדוגמה, אנו נדרשים לחתום כי נמכור את זכויותינו לקבלן שיבחר ע"י נציגות הדיירים והחברה עוד לפני שהעירייה אשרה את הפרוייקט ועוד לפני שנמצא קבלן. כמו כן, אנו מחוייבים, כך על פי החוזה, לחתום מול יזם זה על חוזה שיכלול (בעתיד כמובן) את הביטחונות המקובלים ואת התמורות, כאשר מצויין כי על אף שהתמורות מצוינות בחוזה "ככל שנתקדם בתהליך התמורות יכולות להשתנות לפי התב"ע, הכדאיות הכלכלית והמו"מ מול היזם". יש עוד המון דוגמאות ברוח זו, אך השורה התחתונה היא שאינני מרגישה בנוח להתחייב על דברים כאשר הצד השני לא יכול להתחייב כלפי ולכן החלטתי שלא לחתום על החוזה. למרות שהחוזה נכתב ע"י עו"ד שמייצג את הדיירים, לתחושתי הוא מיטיב עם החברה ולא מגן על הדיירים. כרגע חתמו בערך 60% מהדיירים ואני חוששת שהאחוזים יעלו. רציתי לשאול:
1. מה הן האפשרויות שלי במצב כזה? מה יקרה אם הם ישיגו את כל החתימות הדרושות? האם לאור הדוגמאות האמורות זה נחשב סירוב סביר? האם יכולים לחייב אותי לחתום או לתבוע אותי?
2. וסתם כדי להעשיר את הידע שלי, מה הרווח של החברה במקרים כאלו? ומה האינטרס של בניין ללכת עם חברה כזו? הרי מדובר בעוד מישהו שגוזר קופון עם חשבון מישהו אחר.

תודה רבה!
לצפיה ב-'מחיר למשתכן ברמת גן וקרית אונו'
מחיר למשתכן ברמת גן וקרית אונו
09/07/2018 | 10:13
1
88
יצא לכם לשמוע על המחיר למשתכן ברמת גן- קרית אונו?  
מחיר למטר:בין 14.500 ל16.000 (+תשומות הבנייה)
תאריך זכיית הקבלן במכרז:02/07/2018
תאריך מסירת מגרש:24/12/2019 מצב היתר:טרם הוגשה בקשה להיתר
מיקום - פאתי רמת גן/קרית אונו...   תראו במפה מצ"ב בצהוב את המיקום המדויק של הפרויקט ברמת גן.
מה דעתכם? 

לצפיה ב-'תמונה...'
תמונה...
09/07/2018 | 10:15
38
לצפיה ב-'השפעת בית כנסת סמוך על מחיר נכס'
השפעת בית כנסת סמוך על מחיר נכס
08/07/2018 | 13:48
4
71
הי,

אני שוקל להשקיע בבית יחסית ישן שיושב על מגרש גדול (ביחס לשכונה) ואני בונה בעיקר על אפשרות סבירה לביצוע פרצלציה במגרש ובנית בית נוסף על המגרש (גודל המגרש מספיק לחלוקה לגם יותר משני מגרשים סטנדרטים בשכונה). אני  לא נכנס לחישובים ולהערכות אבל על פניו זו עסקה טובה עם פוטנציאל השבחה משמעותי.
הדילמה שלי היא כזו:
במגרש הצמוד לבית ישנו בית כנסת פעיל ואני חושש שאולי יעשו לי בעיות בחלוקת המגרש ובניית בית נוסף במגרש המפוצל שיהיה קרוב לבית הכנסת. יתכן שהקונה הפוטנציאלי אולי יחשוש מבית צמוד לבית כנסת (אולי יעשו ל בעיות עם מנגל בחצר בשבת, בריכה בחצר וכו') ישנו גם חשש שאנשי הבית הכנסת אולי יתנגדו יותר לפרצליה שאני ארצה לעשות ולהיתי בנייה עתידיים. יגישו התנגדויות לבניה עתידית קרובה לבית הכנסת וכו'.
מדובר בשכונה עם פוטנציאל טוב: התושבים הוותיקים הם יותר מסורתיים ויש לא מעט בתי נסת בשכונה אך יש הרבה בניה חדשה של וילות חדשות במקום בתים ישנים שנהרסו - והאולוסיה הזו בעיקר חילונית.

לדעתם החשש לי במקום? יכולה להיות לכך השפעה על מחיר הנכס? יש לכם תובנות נוספות שרלונטיות לבית צמוד לבי תכנסת?

תודה!
לצפיה ב-'לפי התיאור שלך איש לא יכול להתנגד עקרונית'
לפי התיאור שלך איש לא יכול להתנגד עקרונית
08/07/2018 | 14:48
59
למה שתעשה חוקי במגרש שלך.
אם אתה חושש לירידת ערך- שאל שמאי.
אם זו שכונה מסורתית אז למה שאיש מסורתי שאולי ירצה לקנות לא ירצה לגור סמוך לבי"כ?

לצפיה ב-'תקים '
תקים
08/07/2018 | 22:38
2
51
דיר חזירים ובריכה לגידול שרימפסים בחצר,כך במקום שתיכנע אתה לסחטנות שלהם תהיה אתה זה שקובע את התנאים.
לצפיה ב-'אין סחטנות, יש חשש עסקי'
אין סחטנות, יש חשש עסקי
08/07/2018 | 23:04
1
49
אין שום סחטנות מצידם וגם לא הייתה שום אינטרקציה עד כה, וחלילה אם זה השתמע ככה. אני איש של שלום והכוונה שלי היא לא לריב או להוכיח למישהו משהו  אלא לעשות עיסקה טובה. הבעתי סה"כ חשש האם זה יכול להרתיע רוכשים או שוכרים פוטנציאלים בעתיד כי אנשים באים למקום כדי לגור בו בכיף ולא במלחמות.
לצפיה ב-'זה כמו עם חמאס'
זה כמו עם חמאס
08/07/2018 | 23:17
47
אתה יכול להיות שוחר שלום אבל הצד השני רואה בך מקור ממון לסחיטה עתידית.
לצפיה ב-'שטח לתעשיה א - מה זה אומר ומה האופציות'
שטח לתעשיה א - מה זה אומר ומה האופציות
07/07/2018 | 01:53
1
30
שלום לכם, 
יש לי כיוון טוב לשטח המיועד לתעשיה א 
ברצוני לדעת מה אפשר לבנות על תעשיה א (מבין שתעשיה אבל מה מייצג ה "א")
יש לי חבר מתווך בארהב שמתעסק בנדלן מסחרי ותעשייתי , הוא מביא בעל קרקע מצד אחד ומצד שני מביא לקוח "GOLD" שישכור את הנכס למינימום 20 שנה 
ובתמורה בעל השטח בונה את המבנה הרצוי (ללא תכולה) 
האם יש דברים כאלה גם בארץ?

אשמח לכיוונים ועצות 

תודה רבה ושבת שלום!
לצפיה ב-'בקש מידע תכנוני מהוועדה המקומית'
בקש מידע תכנוני מהוועדה המקומית
08/07/2018 | 10:32
22
מידע מוסמך שבלעדיו לא תדע מה שווי השטח.
לגבי החוזים- שאל עורך דין שתהיה לך תשובה מוסמכת ולא תשובה שתוטל בספק כאן.
לצפיה ב-'חוזה שכירות'
חוזה שכירות
06/07/2018 | 14:45
65
אני הולך לשכור דירה ...
1. לרוב, החוזים הם מגנים יותר על המשכיר ולא השוכר..
יש סעיפים שאתם ממש ממליצים לי שיהיו רשומים בחוזה שיגנו עליי?
יש סעיפים שאתם לא ממלצים בכלל ?   חשוב לי שהסעיפים יהיו מקובלים על כולם ושלא יהיו יותר מדיי נגודים על השוכר

2. אם אני רוצה לשכור והבנאדם הוא לא בעל הדירה אבל יש לו מסמך ששחכתי מה השם שלו שמותיר לבנאדם לחתום על החוזה במקומו ...  כמו שעושים יועצי נדל"ן כשהבעלי הבית גרים רחוק.. מה דעתכם על זה?  אם זה בסדר איזה מסמכים חשוב לי לצלם ואיך לוודא שהכל כשיר?

3)איך אני מוודא שהמספר דירה שרשומה בחוזה היא בדיוק הדירה המדוברת שמראים לי?

תודה!
לצפיה ב-'האם רכישה דירה שנייה בסטטוס'
האם רכישה דירה שנייה בסטטוס
05/07/2018 | 12:45
93

האם רכישה דירה שנייה בסטטוס חכירה ל-15 שנה או דמי מפתח
פטורה ממס ?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים
פורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל
עומדים לפני פשיטת רגל?
פורום אימון למציאת זוגיות
מתייעצים בפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה