לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'גישוש דופק- פגישת פורום'
גישוש דופק- פגישת פורום
22/05/2017 | 09:43
2
180
הי חברים,
מזמן לא נפגשנו..... היו אומנם נסיונות לקבוע מפגש אך הם לא צלחו.
יחד עם זה מפעם לפעם אני מקבלת מסרים מאנשים שהיו רוצים להפגש, להכיר את הפרצופים שמאחורי הניקים, לקבל מידע ובכלל לסער מוחות יחד.

גם סוף תקופת המעבר (תיקון 76 לחוק מיסוי מקרקעין) אוטוטו בפתח והרבה אנשים שמעוניינים למכור דירת מגורים רוצים לדעת מה זה אומר בדיוק ובכלל אני פוגשת יותר ויותר אנשים שרוצים להבין ולהגיע לעסקאות כשהם יודעים יותר על המהלך שהם עומדים לבצע ועל נפקויותיו. 

אז אם מתאים לכם להפגש, מפגש ערב באיזור המרכז/שרון במחצית הראשונה של חודש יוני נא הרימו
לצפיה ב-'אני בעד '
אני בעד
23/05/2017 | 21:34
43
לצפיה ב-'טנטטיבי'
טנטטיבי
26/05/2017 | 08:31
54
תלוי בתאריך
לצפיה ב-'הסעיף שעו"ד אוהבים להכניס בחוזה, שימו לב'
הסעיף שעו"ד אוהבים להכניס בחוזה, שימו לב
25/05/2017 | 15:15
11
168
לא אחת אני עוזר ומלווה לאנשים לרכוש נכס להשקעה, מדי פעם הם מבקשים שאקרא את החוזה.

אני מבהיר להם כי אסור לי לערוך חוזה או לכתוב אחד שכזה, אך הם מבקשים שאקרא ואראה אם הוא סביר.

לא אחת (בעצם כמעט כל הזמן) אני נתקל בסעיף הזה, אשר מוריד את האחריות מעו"ד ומשית אותה על הקונה חסר הניסיון.

נשאלת השאלה, אז למה הקונים זקוקים לעו"ד אם הוא טורח להכניס סעיף שכזה?

להלן הסעיף:

הקונה מצהיר ומתחייב כי ראה ובדק את הנכס אצל הרשויות השונות ובכלל זה את תיק הבניין במחלקת ההנדסה של עיריית באר שבע, בלשכת רישום המקרקעין בבאר שבע, בדק בעיני קונה סביר את מצב הנכס בעין, על כל חלקיו וכן את מצב הזכויות בנכס ובמקרקעין ומצא אותם מתאימים לצרכיו ומטרותיו ומצא, לאחר בדיקה יסודית, כי הנכס מתאים לו as is למטרותיו ולשביעות רצונו וכי אין לו ולא תהיינה לו כל תביעות טענות ומענות בגין האמור לעיל ובגין כל הקשור לנכס. מבלי לגרוע מהאמור לעיל ועל מנת להסיר כל ספק או אי הבנה, הקונה מוותר בזאת, על כל טענה שהיא כלפי המוכר בכל האמור לעיל ובכלל זה טענת מום כלשהו או אי התאמה למעט פגמים ו/או מומים נסתרים שהיו בידיעת המוכר והוא לא גילה אותם לקונה.
כי מחיר הנכס נקבע בהתאם למצב הנכס (as is) ולקח בחשבון את כל האמור לעיל ובכלל זה הצהרותיו והתחייבויותיו של המוכר המפורטות בהסכם זה.

מטרידים אותי בעיקר המשפטים באדום!!! שהם חוזרים בהרבה חוזים.
אם כל האחריות על הרוכש, היכן האחריות של העו"ד והיכן האחרון מגן עליו הרוכש?

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'כפר נפסק (ולא פעם אחת) שהסעיף אינו מוריד אחריות'
כפר נפסק (ולא פעם אחת) שהסעיף אינו מוריד אחריות
25/05/2017 | 22:38
6
98
ביהמ"ש פסק ולא פעם אחת כי הסעיף הנ"ל אינו מוריד מאחריותו של עוה"ד.
סעיף זה לא יופיע אצל עו"ד שמכבד את עצמו, כי הרי זוהי תכליתו של עוה"ד בעסקה.
כתיבת החוזה היא החלק הפשוט ביותר.

הסיבה לדעתי שנולד הסעיף הזה הינה ריבוי עורכי הדין. שכר טרחתו של עו"ד נמצא בירידה מתמשכת וע"מ להשאר בכדאיות כלכלית, עו"ד מצמצמים את היקף העבודה.
לצערנו מי שנפגע בסופו של דבר הוא הלקוח. עו"ד יכול לקחת תיק ב0.35% ואפילו בפחות, רק כאשר אינו מבצע את הבדיקות הנדרשות.

בברכה,
עו"ד ירדני לילך,
שמאית מקרקעין

לצפיה ב-'אולי תסבירי לי משהו'
אולי תסבירי לי משהו
25/05/2017 | 23:48
3
100
עו"ד אוהבים לנקוט בשכר-טרחה באחוזים משווי העסקה אבל הרי עבודה על דירה סטנדרטית בשווי של 1M זהה לחלוטין על דירה בשווי 5M.  מאיפה הנוהג המוזר הזה?
האם ב0.35% שכ"ט מדירה של 5M העו"ד אינו מסוגל לעשות את עבודתו כראוי אבל ב0.5% מדירה של 1M הוא כן?
לצפיה ב-'העבודה אולי אותה עבודה (וגם זה לא בטוח) אבל הסיכון לא'
העבודה אולי אותה עבודה (וגם זה לא בטוח) אבל הסיכון לא
27/05/2017 | 00:15
2
36
כי טעות של העו"ד שתעלה ללקוח כסף ותחשוף אותו עצמו לתביעה תהיה יקרה יותר ככל שהדירה יקרה יותר.
לצפיה ב-'לא חושב, בשביל זה יש ביטוח, ההשתתפות העצמית תהיה זהה.'
לא חושב, בשביל זה יש ביטוח, ההשתתפות העצמית תהיה זהה.
27/05/2017 | 01:54
1
19
לצפיה ב-'ואתה חושב שמחיר הביטוח ו\או ההשתתפות העצמית לא תלויים '
ואתה חושב שמחיר הביטוח ו\או ההשתתפות העצמית לא תלויים
27/05/2017 | 12:42
28
בסכומים?
חיפוש קצר בגוגל מעלה שיש מספר סוגים של כיסויים ככל שאתה מכסה סכום גדול יותר אתה משלם יותר.
בסופו של דבר תמחור בסיסי כתלות במחיר העיסקה נשמע לי די הגיוני.

לצפיה ב-'אני לא חושב ששכ"ט בירידה, לא בתל אביב בכל אופן'
אני לא חושב ששכ"ט בירידה, לא בתל אביב בכל אופן
26/05/2017 | 06:21
80
לעורכי הדין שאני מכיר יש תעריף קבוע של 0.5% + מע"מ ולאף אחד לא חסרה עבודה. בעשור האחרון מחירי הנדל"ן עלו פי שתיים ויותר ויחד איתם שכ"ט.

זה המצב בת"א בכל אופן. אני לא עוסק בשאר הארץ.
לצפיה ב-'זה מה שחשבתי ואין לי סימוכין לכך'
זה מה שחשבתי ואין לי סימוכין לכך
27/05/2017 | 18:02
11
יש לך אולי הפניה לפסיקה הרלוונטית?

תמיד התמיהה אותי הסעיף הזה.
לפחות בכל הקשור לבדיקת התשריט, היבטים משפטיים, וכו'.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'סעיף סטנדרטי לחלוטין בעסקאות יד 2'
סעיף סטנדרטי לחלוטין בעסקאות יד 2
26/05/2017 | 06:53
84
מטרתו להגן על המוכר ולמנוע או לצמצם אפשרות של תביעות בגין ליקויים משפטיים או פיזיים בנכס.

הצד השני (הקונה) אוהב להכניס סעיף בזו הלשון "המוכר מצהיר [למיטב ידיעתו] אין בנכס ליקויים, פגמים או מומים וכי הוא בנוי עפ"י היתר [או כל דין]".

עסקאות יד 2 נעשות בדרך כלל בין אנשים שאין להם ידע תכנוני להצהיר הצהרות כאלה ולעמוד מאחוריהן. לכן אם בית משפט נדרש לדון בסעיף כזה, אחד המבחנים הוא מי הצדדים בעסקה. לאדריכל למשל קשה לטעון שלא היה מודע לחריגות בניה (ויש פסק דין בו בימ"ש הטיל אחריות על המוכר בשל היותה אדריכלית במקצועה).

יותר מזה, הדיקה "אמיתית" של נכס מצריכה גם בדיקה של שמאי או מתכנן מכיוון שלעו"ד אין את הידע המקצועי לבדוק מצבו של בניין או חריגות בניה.
לצפיה ב-'זה מעניין '
זה מעניין
27/05/2017 | 16:05
18
אגב , כשאנחנו קנינו פעם דירה, העורך דין שלנו החתים אותנו על כל מיני מסמכים.
אבל לא קיבלנו את חלקם (אני בטוח בזה).
בתכלס לדעתי העורך דין בכלל לא בודק לעומק מה באמת קורה.
אני חושב שזה הימור לא קטן כשקונים דירה, כי העורך דין לא בטוח שמחפש בכלל תקלות ובעיות בנכס
לצפיה ב-'נראה לי שהתבלבלת'
נראה לי שהתבלבלת
27/05/2017 | 23:21
1
10
ואחריך התבלבלו גם המשיבים.
הסעיף שהבאת הינו במישור היחסים שבין הקונה למוכר. מאוד מקובל בהסכמי מכר של דירות יד 2. מדובר בהצהרת הקונה שרוכש את הדירה במצבה הפיזי המשפטי והתכנוני AS-IS ולא יבוא בטענות למוכר בגין הבטחות או מצגים שהוצגו לו ו/או בגין עניינים אחרים שיכל לבדוק לאשורם.

הטענה שלך אולי יכולה לקום לגבי סעיפים שמורידים אחריות מעורכי הדין- שוב לא מדובר בסעיף הזה אבל נראה לי שאני יודעת על מה אתה מדבר.
צריך למצוא את האיזון בין השתת אחריות גורפת על עורכי הדין בכל תחום שהוא (רוב עורכי הדין הם משפטנים ולא נושאים בכל הכובעים של אדירכלים, מהנדסים, שמאים וכו') לבין הסרת אחריות משפטית שהיא כמובן אינה במקום.
לצפיה ב-'האם תגובתך מתייחסת גם להדגשות באדום?'
האם תגובתך מתייחסת גם להדגשות באדום?
27/05/2017 | 23:31
7
הרי ברור שברור מצב זכויות, רישום ברשות המקרקעין וכו', אינן על אחריות הרוכש.
הרי עורך דינו אמור לבדוק שכל אלו כשרים ותקינים, ואם לא אז לסייג בהתאם.

הרי ברור שככל הנוגע למצב AS IS העו"ד לא ביקר בדירה ולא מודע למצב, לכן הדגשתי את המשפטים באדום המופיעים תחת סעיף זה שכביכול משית אחריות על הרוכשים בהיבטים משפטיים אלו.

דעתך?

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'קבוצת רכישה מבטלת מחיר למשתכן?'
קבוצת רכישה מבטלת מחיר למשתכן?
27/05/2017 | 23:29
10
שלום,
אם אנחנו זכאים להשתתף בהגרלת מחיר למשתכן, ונרשמנו לקבוצת רכישה.
ממתי אנחנו מאבדים את הזכות שלנו למחיר למשתכן?
הרשמה לקבוצה? זכיית הקבוצה? קניית הקרקע? קבלת הדירה?
תודה!
לצפיה ב-'קבלן מודיע על איחור רב במסירת דירה '
קבלן מודיע על איחור רב במסירת דירה
27/05/2017 | 16:37
24
שלום,
לאחרונה קיבלתי מכצב מהקבלן המודיע
כי עקב קבלת היתר לבניית מרתף שיקל על החניה (תוכננו מתקני חניה בתחילה ) הם דוחים את המסירה ב10 חודשים ואנו נדרשים לחתום על חוזר מכר חדש.

אודה לעזרתכם , בשאלות הבאות:
1.האם הם מחויבים לדחות את לוח התשלומים עקב הדחייה?
2 האם  הקבלן חייב  בפיצוי עקב הדחייה? זה הרי הפסד כסף לנו הדיירים (של המשך שכירות/ משכנתא בלא שקיבלנו את הדירה)
3. מה קורה אם תשובת הקבלן לשני הסעיפים מעלה היא שלילית? יש לנו זכות לבטל את החוזה עימם?

אודה מאד לעזרתכם!!
לצפיה ב-'עסקאות נדל"ן'
עסקאות נדל"ן
24/05/2017 | 11:04
3
220
שלום רב,
אני עובד 20 שנה, וחיפשתי איפה להשקיע את ההון שלי בצורה האופטימאלית. למזלי מצאתי חברת נדל"ן איכותית עפ הרבה ניסיון בארץ ובחו"ל המתמחה בהשבחה נכסים. אני אשמח להמליץ עליה!
לצפיה ב-''
24/05/2017 | 22:30
1
103
חיפוש באינטרנט העלה שזה ניק פרסומי ולא המלצה של אדם פרטי.
לצפיה ב-''
25/05/2017 | 08:45
26
לצפיה ב-'אני נענה לאתגר, בוא "נדבר" על קבוצת רפאל ש...אולי לא תאהב.'
אני נענה לאתגר, בוא "נדבר" על קבוצת רפאל ש...אולי לא תאהב.
27/05/2017 | 01:34
42
אני מאמין שלא תאהב את הזיכרון הארגוני הנצבר כאן :
12 אפריל 2015 - איך משווקים זכות לדירה בנתניה - http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/17827015...
אוק' 2016 - איך התנפץ חלום מגדל ההשכלה - http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/17827015...
מאי 2016 - פינוי בינוי בגבעתיים - http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/18112918...

השקעה בפרסום נרחב, הפעלת חברה לקידום מכירות [שמפרסמת כאן] והדמיות אינן הופכים הצהרות למציאות.

מי רוצה ללמוד על החברה וסגנון השיווק שלה חייב לקרוא את "שיווק מגדל ההשכלה שכלל לא אושרף הקרקע לא היתה בבעלות החברה, ולבסוף האדמה נרכשה ע"י חברה מירושלים...וההבטחות ? פשוט לא קויימו.
לצפיה ב-'הפרדה בין השכרת הדירה לבין השכרת הריהוט - יש דבר כזה?'
הפרדה בין השכרת הדירה לבין השכרת הריהוט - יש דבר כזה?
25/05/2017 | 14:52
1
78
שלום
נתקלתי בכתבה היחסית ישנה הזו:
לא כל כך הבנתי את החישובים , אבל האם זה באמת משהו שאפשרי גם היום?
האם אפשר להגיד שחלק מהדירה (ריהוט, מזגן, מוצרי חשמל וכד') הם לא חלק מהשכר דירה ואז יוצא ששכר הדירה ייצא קצת נמוך, כדי לרדת עוד טיפה במס?
זה קיים?
איך מגדירים את זה?
מספיק בחוזה השכירות הפשוט?

תודה
לצפיה ב-'הרבה יותר הגיוני לשלם השכרת ריהוט 50% מ- 10% על השכרת דירה'
הרבה יותר הגיוני לשלם השכרת ריהוט 50% מ- 10% על השכרת דירה
26/05/2017 | 14:10
59
וזה גם נותן יותר פרנסה לעורך הדין.

הקמה של עסק להשכרת ריהוט תחייב פתיחת עוסק זעיר (אם אין לך)
במע"מ. לאחר מכן תשלם מע"מ, ביטוח לאומי ומס הכנסה לפי המדרגה אליה
הגעת עם שאר הכנסותיך.

אז נכון, ההכנסה מהשכרת הריהוט נמוכה יותר מאשר ההכנסה מהשכרת דירה
אך אם מתייחסים לאחוז הגבוה בהרבה ולכל המנהלות שמסביב, לדעתי לפחות
לשכיר אין שום סיכוי שזה יהיה משתלם.

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתה יעילה - http://bit.ly/rimonbook
תובנות בחינם לייעול המשכנתה שלכם: http://bit.ly/EffTovanot
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: http://bit.ly/EffNadlan
טלפון: 03-549-6611
לצפיה ב-'עוסק מורשה'
עוסק מורשה
23/05/2017 | 19:06
3
94
שלום רב.

אני מאמנת כושר אישית ואני מוציאה קבלות של עוסק מורשה. האם אני צריכה לשלם מע"מ על כל קבלה של 17 שקלים?

אני לוקחת על אימון 100 שקלים. האם צריך להפחית מה-100 17 שקל על מע"מ על כל קבלה?
ומה לגבי ביטוח לאומי?

תודה
לצפיה ב-'טעית בפורום. בכל מקרה שתקחי יעוץ ברשות המיסים/יועץ מס'
טעית בפורום. בכל מקרה שתקחי יעוץ ברשות המיסים/יועץ מס
24/05/2017 | 07:10
1
45
כי תצטרכי לדווח ולשלם.
יש מצב שאת בפורמט  של "עוסק פטור" (פונקציה של היקף העסקאות).
לצפיה ב-'נדלניסט מהבקעה,לא מבינה בפסקי'
נדלניסט מהבקעה,לא מבינה בפסקי
26/05/2017 | 10:38
30
דין ובשנת עורכי דין,בבקשה תתמצת לנו
או לי במילים מובנות מה הייתה הפסיקה.

ותודה לך מראש.
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
26/05/2017 | 11:52
28
אם את עוסקת מורשה, את חייבת להוסיף מע"מ לכל חשבונית / קבלה.
אם את גובה 100 ש"ח + מע"מ עבור כל שיעור, את צריכה לגבות 117 ש"ח שמתוכם 17 ש"ח הם המע"מ.
אם 100 ש"ח שאת גובה כוללים מע"מ, את לוקחת את הסכום ומחלקת ב- 1.17. מה שיוצא הוא התקבול שלך, ומה שנשאר הוא המע"מ. לדוגמא מ- 100 ש"ח:

100/1.17 = 85.47 ש"ח
100-85.47 = 14.53 ש"ח הם המע"מ
לצפיה ב-'סכסוך בבית משותף על חברת ניהול הגיע לביה"מ ב-2 ערכאות.'
סכסוך בבית משותף על חברת ניהול הגיע לביה"מ ב-2 ערכאות.
24/05/2017 | 10:20
74
כאן בבנין זה ברחוב בילטימור 4 בת"א [8 דיירים בבנין] התנהל לו סכסוך על הצורך בקיומה של חברת ניהול, והתשלום הנדרש מהפעלתו, הסכסוך הגיע לתביעה נגזרת ל"מפקחת על הבתים המשותפים", משם הוגש ערעור לביהמ"ש המחוזי.

סכסוך על עקרון [החלטת הרוב] ו"כסף קטן" הביא בפסה"ד להוצאות גבוהות לצד המפסיד.
בפסה"ד שבנדון ניתן למצוא את כל האלמנטים שבניהול "בית משותף", ובין היתר נשאלה השאלה אימתי נדרש רוב רגיל או רוב מיוחס [2/3 מבעלי הזכויות]  וכן מינוי נציגות [ועד],החלטות רוב המחייבות מיעוט, מחוייבות לתשלומי ועד ואחזקה.

תקציר פסה"ד במחוזי : עש"א 56894-01-17 מנדלביץ ואח' נ' נציגות הבית המשותף .

ערעור על פסק דינה של המפקחת על רישום מקרקעין, אשר חייבה את המערערים בתשלום חלקם בהוצאות חברת ניהול הבית המשותף.
בית המשפט המחוזי דחה את הערעור ופסק:
המערערים מושתקים מלטעון כי המפקחת נעדרה סמכות עניינית לדון בשאלה האם חברת הניהול הועסקה כדין, שעה שהם תרמו לכך שהדיון התמקד בסוגיה זו ולאחר שנדחתה טענתם כי ההתקשרות הייתה שלא כדין, הם מעלים טענה זו בערכאת הערעור.
לגופו של עניין, חברת הניהול היא "מתחזק" אשר שכרו כדין הוצאה שבעלי הדירות חייבים להשתתף בה. המפקחת מוסמכת לדון בסכסוכים הנוגעים להוצאות הבית המשותף ומכאן שיש לה סמכות לדון בסוגית חוקיות ההתקשרות עימו הותקפה בתקיפה עקיפה.
אשר לחוקיות ההתקשרות, אין מקום להתערב בקביעות העובדתיות של המפקחת לפיהן מדובר היה בהתקשרות רציפה עם המתחזק ולכן נדרש רוב של מחצית מבעלי הדירות. מאחר שהוצאות ההליך נגזרות ממורכבות הטיפול ומהמשאבים שהוא דרש מהצדדים ומהערכאה השיפוטית הדנה בו, המערערים יישאו בהוצאות המשיבה בסך של 10,000 ₪, אף שסכום המחלוקת הוא 1,717 ₪.

פסה"ד במלואו בקובץ המצורף.

========================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914

לצפיה ב-'הר/מק/1302/א ציר החינוך'
הר/מק/1302/א ציר החינוך
20/05/2017 | 23:07
6
100
שאלה למבינים בתכנית ציר החינוך בהוד השרון , לאחרונה עברתי באזור ואני בוחן את התכנית ועוקב אחר התפתחויות כבר זמן מה וראיתי שהעירייה הציבה שלט על תחילת עבודות תשתית במקום, משיחותיי עם אנשים מהפורום מביני עניין נאמר לי שעד שהתכנית תראה בטון יקח עד 15 שנים, האם השלט מעיד על קיצור זמנים או שהשלט יכול להשאר תקוע שם ביחד עם התכנית עוד שנים..?
לצפיה ב-'תכנית הר/מק/1302/א - סטטוס.'
תכנית הר/מק/1302/א - סטטוס.
21/05/2017 | 12:41
5
80
כבר כתבתי על תכנית זו לא מעט, תכנית זו מתקדמת לאיטה עפ"י מאפייני ההתניות החיצוניות לקידום התכנית, ראה עמודים 21 עד 23 להוראות התכנית , כאן -  http://147.236.237.215/handasa/Files/HadHasharon/7...

השאלה מתי ניתן להתחיל לבנות היא מורכבת :
אני מניח שלאחר שימצא התקציב בעיריית הוד השרון לביצוע בפועל של הכנת התשתיות/פרצלציה בשטח התכנית, יצא מכרז חיצוני לנדון , אבל...אישור לביצוע תכנון נקודתי של בעלי הזכויות כפי שנקבע עפ"י איחוד וחלוקה מותנה בעבודות תשתית "חיצוניות" כמו סלילת כבישים עורקיים, מחלפים,גשרים, המובילים אל השכונה החדשה וממנה...וזה יקח לא מעט שנים. [בעמוד 23 נכתב כ- 15 שנים ממועד אישור התכנית]  כמו לדוגמה :
סלילת רחוב הפרדס לכל רוחבו בין רחוב התכלת לכביש 402 וניתוק רחוב הפרדס הנוכחי מרחוב פרדס בתוואי החדש, פיתוח השצ"פ הצפוני בתכנית, והמיגון האקוסטי יעשו בהתאמה לסלילת הדרך הצפונית כדי למנוןע הפרעה מתושבי רחוב העמק.
 הסדרת צומת רחוב פרדס בתוואי החדש בדרך מס' 402 כולל רימזור הצומת באישור מע"צ ומשרד התחבורה.
הסדרת צומת רחוב הגיבור דרך 402 באישור מע"צ ומשרד התחבורה.
תנאי להיתר בניה ל-200 יח"ד האחרונות, יהיה חיבור בפועל של דרך 402 לדרך מס' 5 .
תנאי לחיבור דרך 402 לדרך מס' 5 הוא סגירת הכניסה ל"ירקונה" מכביש 402 בהתאם לתכנית מח/263.
ועוד....

להלן סיכום דיון בנדון של ועדת המשנה בעיריית הוד השרון.

תכנית בינוי ופיתוח: הר/בנ/מק/1302/א פרוטוקול ועדת משנה ישיבה מספר: 2017004 מתאריך: 12 פבר' 2017.
נושא: אישור תוכנית בינוי ופיתוח שטח התוכנית: 177,700,000 מ"ר.
הערות בדיקה: תכנית המתאר הר/1302 אושרה ביום 30/4/2013, התכנית המפורטת הר/מק/1302/א אושרה ביום 16/11/2016.

על פי סעיף 6,1 בהוראות התכנית, יש לאשר תכנית עיצוב ופיתוח כוללת לכל תחום התכנית, על רקע מפה מצבית, ובה יפורט מערך שלבי ביצוע התשתיות לסוגיהן והבניה למגורים, התכנית תכלול: בינוי, מפלסי פיתוח סופיים, חומרי גמר, תשתיות עירוניות, מתקני אשפה, פילרים, מתקני אספקת גז, שבילים, נטיעות וגינון, כמו כן יסומנו בתכנית מקומות לפינוי פסולת ומרכיב מחזור.

צוות התכנון בראשות מהנדס העיר, סגנית מהנדס העיר, אדריכל העיר, בשיתוף עם תאגיד המים [עופר ברש מנכ"ל, ירים ארליך- מהנדס התאגיד, ד"ר אריה אביר – יועץ], כולל את היועצים הבאים:
אינג' יוני אפרתי, אינג' אבי כהן- "אפרתי מדפיס ניהול פרויקטים"- מנהל הפרויקט.
אדר' עדן בר - "משרד בר לוי אדריכלים ומתכננים"- אדריכלות ותכנון.
אינג' אלכס דרימר- "הראל מהנדסים"- תכנון פיזי.
אדר' ליאור וולף- "משרד צור וולף "- אדריכל נוף.
יאיר דוידובסקי- מדידה.
אינג' יעקב שצופק- "משרד נתן תומר"- תנועה.
אינג' עופר ורטלסקי- "משרד בלשה ילון"- מערכות ותשתיות ITS -חשמל.

המלצות : לאשר תכנית בינוי ופיתוח.
החלטה: לאשר תכנית בינוי ופיתוח בתנאים הבאים:
הוראות תכנית הבינו יכללו הנחיות כמפורט להלן:
א. לא יותר פיצול של בנין במגרש למספר בניינים או לאגפים נפרדים של המבנה, למעט במגרשים 1010 ו- 1011.
ב. במגרשים 1010- 1011 יודגש כי הבניה במגרש תהיה בו זמנית.
ג. לבניינים הגבוהים בחלק המזרחי קו הבניה הקדמי 10 מטר יהיה קו בניין מחייב, כאשר לפחות % 10 מאורך החזית הקדמית תבנה בקו בנייה זה.
ד. החניה במגרשים תהיה תת קרקעית בלבד. עפ"י סעיף 4 .6 בתב"ע מותרת חנייה עילית של % 25 משטח המגרש, רק וככל שבוצעה חניה של שתי קומות מרתף לפחות. במידה ותאשר הועדה המקומית חנייה עילית כאמור לעיל, תמוקם החניה העילית בחזית צדדית או אחורית של המגרש, ובכל מקרה לא תמוקם במרווח הפיתוח הקדמי.
ה. בכל מגרש תישאר תכסית של % 20 משטח המגרש שאינה בנויה, אשר תאפשר חלחול של מי נגר.
ו. תיקבע הוראה בתכנית הבינוי - כחלק מהבקשה להיתר הבניה תפורט שיטת הנחת חיפוי האבן במבנה.
ז. צוות היועצים של התכנית יבחן נושא של חדרי טרפו עבור הבניינים בחלק המערבי של התכנית [אזור המבנים של 5 קומות], ובמידת הצורך תיבדק האפשרות למקם חדר טרפו בשטח ציבורי אשר ישרת את המתחם כולו.
ח. לעניין המיגון האקוסטי לאורך דרך רחוב הפרדס יש לקבל הנחיית היחידה הסביבתית לעניין סימון המיגון השקוף לצורך מניעת התנגשות בעלי כנף.

ההחלטה התקבלה פה אחד.

============================================================================

לצפיה ב-'תחילת עבודות ?!'
תחילת עבודות ?!
22/05/2017 | 08:59
4
47
ידוע לי שנבחר קבלן כבר לעבודות ואף העירייה הציבה שלט לתחילת עבודות וסליחתה על אי הנוחות לתושבים, האם זה אומר שחצי מהדרך כבר עברנו והיתרי בניה יוכלו לצאת תוך כדי עבודות התשתית ?
לצפיה ב-'על איזה זכייה במכרז אתה מכוון ?'
על איזה זכייה במכרז אתה מכוון ?
22/05/2017 | 21:21
3
23
יש כמה סוגי מכרזים [ביוב,מיים,חשמל, סלילת כבישים בשטח התכנית, סלילת כבישים אל ומשטח התכנית, צמתים, מחלפים....ועוד]

אז...לאיזה מכרז את מכוון ?
לצפיה ב-'מכרז מס' 208/17 עבודות פיתוח תשתיות בתחום תכנית 1302.'
מכרז מס' 208/17 עבודות פיתוח תשתיות בתחום תכנית 1302.
22/05/2017 | 21:58
2
25
מה אנו למדים מחוברת המכרז בהמשך ?
גם אם נבחר קבלן במכרז [ואני לא בטוח] עדיין לא עברו 30 יום לערעור [אם יש] 
שלב א' - ימשך כ-10 חודשים מיום קבלת החלטה של מהנדס העיר.
המתנה לביצוע שלב ב' - 9 חודשים.
שלב ב' - במידה וימצא תקציב, ימשך שלב זה כ - 12 חודש [שנה]
המתנה של 9 חודשים לשלב ג'.
שלב ג' - במידה וימצא תקציב ימשך שלב זה כ- 6 חודשים.
אז...במידה והכל תקין, וימצאו תקציבים בזמן, ימשכו עבודות המקדימות כ - 46 חודשים כלומר כמעט 4 שנים !!!
והשאלה היא מתי הועדה המקומית תאשר עפ"י שלביות הביצוע הגשת תכניות נקודתיות עפ"י מגרשי החלוקה.

קטעים רלוונטיים מפרסום המכרז :
מכרז משותף מספר 208/17 לביצוע עבודות פיתוח תשתיות, הנחת תשתיות מים, ביוב, סלילת כבישים, תאורת רחובות, תיעול וניקוז בתחום 1302 בהוד השרון
עיריית הוד השרון ותאגיד המים והביוב מי הוד השרון בע"מ 
מבקשים בזה לקבל הצעות לביצוע עבודות פיתוח תשתיות, הנחת תשתיות מים, ביוב, סלילת כבישים, תאורת רחובות, תיעול וניקוז בתחום 1302 בהוד השרון
הכל כמפורט במסמכי המכרז המצורפים למכרז זה ומהווים חלק בלתי נפרד הימנו. 

סיור קבלנים יתקיים ביום חמישי, ה-6.4.2017, בשעה 14:00 בחדר ישיבות מועצת העיר במתחם העירייה ברחוב יהושע בן גמלא 28 הוד השרון. 

את כתבי ההצעה בשני עותקים מקוריים, מסמכי המכרז וצרופותיו, יש להגיש , לא יאוחר מיום ראשון, ה-30.4.17, בשעה 13:00: מעטפת מכרז ו/או מסמכים שיימסרו לאחר המועד והשעה הנקובים לעיל, לא יתקבלו.

חי אדיב , ראש עיריית הוד השרון
עופר ברש, מנכ"ל תאגיד מי הוד השרון בע"מ

מתוך חוברת המכרז :
עבודות שלב א' - שווין הכספי של עבודות שלב א' לא יעלה על עשרים [20] מיליון ₪ כולל מע"מ. עבודות שלב א' יכללו, בין היתר, עבודות עפר, קווי מים, ביוב, שרוולי הכנה לתאורה, חשמל תקשורת, גידור והשקיה וכל עבודה אחרת שמהנדס העירייה ומנכ"ל מי הוד השרון יחליטו לבצע - הכל על פי המחירים הקבועים במסמך ט"ו [כתב כמויות ומחירים] ובהצעת הקבלן.
משך זמן ביצוע העבודות לא יעלה על עשרה [10]חודשים קלנדריים מיום קבלת צו התחלת עבודה לשלב א'.

עבודות שלב ב' - במידה שלעירייה ולמי הוד השרון בע"מ יהיה תקציב להמשך ביצוע העבודות, הם יורו, באמצעות מהנדס העירייה ומנכ"ל מי הוד השרון בצו התחלת עבודה על הדרישה לבצע עבודות שלב ב' שיכללו בין היתר את סלילת כביש הפרדס החדש [כביש מס' 3 ] כולל קירות תומכים, סוללות עפר, מעבר תת קרקעי וחיבורו המערבי, עד לסכום של כ - 000,000 ,26 ₪ כולל מע"מ. כל העבודות יהיו לפי המחירים הקבועים במסמך טו' [כתב כמויות ומחירים] ובהצעת הקבלן.
משך זמן ביצוע העבודות לא יעלה על שנים עשר [12] חודשים קלנדריים מיום קבלת צו התחלת עבודה לשלב ב'.

עבודות שלב ג' - במידה שלעירייה ולמי הוד השרון בע"מ יהיה תקציב להמשך ביצוע העבודות, הם יורו, באמצעות מהנדס העירייה ומנכ"ל מי הוד השרון בצו התחלת עבודה על הדרישה לבצע עבודות שלב ג' שיכללו עבודות תשתיות מים, ביוב וניקוז, עפר וסלילה עד לסכום של כ- 000,000 ,10 ₪ כולל מע"מ. כל העבודות יהיו לפי המחירים הקבועים במסמך טו' [כתב כמויות ומחירים] ובהצעת הקבלן. משך זמן ביצוע העבודות לא יעלה על ששה [6] חודשים קלנדריים מיום קבלת צו התחלת עבודה לשלב ג'.

המזמין יהא רשאי לדרוש את ביצוע עבודות שלב ב', בתוך 9 חודשים מיום סיום עבודות שלב א'. המזמין יהא רשאי לדרוש את ביצוע עבודות שלב ג' בתוך 9 חודשים מיום סיום עבודות שלב ב'. לא דרש המזמין את המשך ביצוע אחד השלבים המצוינים לעיל בתוך 9 החודשים כאמור, תבוא ההתקשרות לפי מכרז זה אל סופה, ולא תהא לקבלן כל טענה ו/או תביעה בגין כך. זהו תנאי עיקרי ויסודי במכרז זה. 

===========================================================================

לצפיה ב-'נבחר כבר קבלן מבצע לכך'
נבחר כבר קבלן מבצע לכך
22/05/2017 | 22:54
1
31
תחילת עבודה בסוף חודש יולי, במכרז רשום שתהיה עדיפות לקבלן שיעבוד על מספר שלבים במקביל, השאלה היא באיזה שלב ניתן כבר במהלך העבודות לאשר היתרי בניה במגרשים במקום ?
לצפיה ב-'מועד קבלת היתרי בניה בתכנית הר/מק/1303/ א' - התייחסות '
מועד קבלת היתרי בניה בתכנית הר/מק/1303/ א' - התייחסות
23/05/2017 | 21:30
29
להערכתי...טרם חלפו 30 יום מתום המועד האחרון למכרז הנדון ולכן למרות הזכיה הצדדים ימתינו עד תום תקופת הערעור עפ"י הדין [כלומר סוף חודש מאי]

לו היית קורא ב א מ ת את שכתבתי, יכולת למצוא את התשובות לשאלותיך.

התייחסות :
היתרי בניה ככלל ינתנו עפ"י "שלביות הביצוע" , כלומר כמפורט בתקנון התכנית, ולכן עולה שאלה...
היכן מצויים זכויותיך, כלומר מי הם שותפיך למגרש החדש שנוצר. 
מה יעוד המגרש. 
מהם זכויות הבניה.
האם נערך מפגש אינטרסים של כלל השותפים במגרש החדש. 
האם נבחר אדריכל מתכנן,קבלן בונה וכו' ?

לדוגמה : יעוד המגרשים החדשים
מגרשים ביעוד מגורים - A-1001  עד 1038.
מסחר - 2001.
מבנים ומוסדות ציבור - 3001 עד 3003.
בעמוד 16 ניתן לראות בטבלה מה הצפיפות המותרת בכל מגרש :

לדוגמה זכויות מגרש 1001 בשטח של - 2,237 מ"ר, שטח עיקרי לבניה - 7,935 מ"ר, ב-22 קומות, סה"כ 69 יח"ד.

לא יוצא היתר בניה אלא לאחר אישור הועדה המקומית את תכנית העיצוב והפיתוח בכל תחום התכנית.........
התניות נוספות ניתן למצוא בעמוד 21 [שאותם פרטתי במסמכי הקודם]

כלומר...אני מעריך שהיתרי בניה ינתנו בעוד 4 עד 5 שנים. [במידה ולא יהיו עיכובים עקב מגבלת תקציב]

לצפיה ב-'מחשבון משכנתא או קרן השתלמות '
מחשבון משכנתא או קרן השתלמות
23/05/2017 | 13:48
97
בודק את הכדאיות של פדיון הקרן לטובת הקטנת המשכנתא או גיוס הון עצמי:
לצפיה ב-'איך מחושב מיסוי על העברה ללא תמורה?'
איך מחושב מיסוי על העברה ללא תמורה?
22/05/2017 | 11:07
2
84
אני מעוניין להעביר ללא תמורה דירה לאחי שכבר יש ברשותו דירה. איך רשות המיסים מחשבת את שווי הדירה לצורך מס רכישה?
לצפיה ב-'כדאי להתייעץ עם עורך דין לפני פעולה כזו'
כדאי להתייעץ עם עורך דין לפני פעולה כזו
22/05/2017 | 14:49
65
צריך לעשות תכנון מס פרטני לאחיך בהתאם לנתוניו האישיים.
רשות המסים נעזרת בשמאים משלה בהערכת נכס.

לצפיה ב-'אתה מדווח שווי והם מבקרים.'
אתה מדווח שווי והם מבקרים.
25/05/2017 | 22:44
22
בעת דיווח העסקה אתם מדווחים שווי.
פקיד השומב בוחן עסקאות השוואה וקובע האם השווי שדיווחתם סביר.

רצוי להתייעץ לפני ביצוע העסקה.
יש לקביעת השווי כיום השפעה גדולה מאוד על מס השבח היום ובעסקה שבה אחיך ימכור את הדירה.
ניתן לחזק את הדיווח בשומת מקרקעמן מטעמכם.

בברכה,
עו"ד ירדני לילך,
שמאית מקרקעין
לצפיה ב-'איך מעריכים תוספת בניה/תמ"א של שכנים?'
איך מעריכים תוספת בניה/תמ"א של שכנים?
21/05/2017 | 18:13
4
68
בשני בניינים (א'+ב' על אותה חלקה) ליד מתוכננות תוספות - ממ"דים לצדדים (שמתקרבים מאוד לבנין שלנו) ובניין נוסף שאמור לצמח עוד 2-3 קומות.

איך בודקים שהתוכניות תואמות לחוק/תקנות?
איך מעריכים אם יש טעם לפצוח בהתנגדות?

לצפיה ב-'האם ניתן להתנגד לתמ"א 38 של הבניינים הסמוכים - התייחסות.'
האם ניתן להתנגד לתמ"א 38 של הבניינים הסמוכים - התייחסות.
21/05/2017 | 19:20
3
57
חוק המקרקעין, תקנות התכנון והבניה מחייבות פרסום תכנית בעיתונות ובנוסף שלט ליד אתר הבניה המתוכנן [למען יוכלו השכנים להתנגד במידת הצורך].

כמו כן ניתן למצוא את כל תהליכי התכנון והאישור בתיקי הועדה המקומית הרלוונטית.

לא מדובר בג'ונגל בו קם בבוקר ה"אריה"/ היזם [מחק את המיותר] ומחליט לבנות כרצונו.

יש לך השגות על התכנית ? יש לך הזדמנות עפ"י החוק לקחת עו"ד ולהגיש התנגדות [בתקופת פרסום התכנית] למשך כ- 30 יום.
השאלה היא האם כבר עבר הזמן להתנגדויות , וכבר החלו לחפור/לבנות ואז התעוררת [כמו רוב אוכלוסיית ישראל]

כשאתה כותב שהממדי"ם החלו להתקרב לבניין שלכם...למה אתה מתכוון ?
האם ראית תכנית העמדה, גרמושקה ?
האם ראית שכבר החלו לחפור ?
האם דברת בכלל עם דיירי הבניינים/היזם / אחרים ?

התשובות לשאלותיך טמונות בשאלותי כלומר סטטוס התכנית.

=========================================================================
לצפיה ב-'תוכנית אחת ראינו כתוצאה מתלית מודעה ואת השניה מצאנו על הדרך'
תוכנית אחת ראינו כתוצאה מתלית מודעה ואת השניה מצאנו על הדרך
21/05/2017 | 23:07
2
46
בכל אופן הוגשו בקשות ואנחנו מתבוננים בתוכניות ותוהים אם יש בסיס להתנגדות - או בקשה לשינויים.
התוכניות טרם אושרו.

"קרוב" = פינת ממ"ד שנמצאת כ-80 ס"מ מקו חלקה (שבמרחק 3.90 ממנו נמצא הבנין "שלנו" בחלקה הסמוכה).

כאמור "רק" פינה....

לצפיה ב-'אם מדובר ב 38/1 אז אפשר להתנגד למתן הקלות'
אם מדובר ב 38/1 אז אפשר להתנגד למתן הקלות
26/05/2017 | 09:43
1
12
יותר קל להתנגד וסיכוי רב יותר להשפיע על מתן הקלות מכוח התכנית. בתמא 38/2 אין הקלות. תבדקו למשל אם התכנית שהוגשה עשוייה למנוע ממכם בעתיד לעשות תמ"א 38 בעצמכם. אם כן, זה טיעון חזק מאד.
לצפיה ב-''
26/05/2017 | 12:14
לצפיה ב-'האם כדאי לקחת חברת ניקוי?'
האם כדאי לקחת חברת ניקוי?
19/05/2017 | 06:41
2
154

היי 
אנחנו נכנסים לבית מקבלן ומתלבטים האם יש צורך לקחת חברת ניקוי או שפשוט לנקות לבד.
כמה בערך צפויה לעלות חברת ניקוי? האם יש דברים שהם מנקים שאנחנו לא נוכל לבד?

תודה!

לצפיה ב-'מנקודת מבט כלכלית'
מנקודת מבט כלכלית
19/05/2017 | 08:45
154
גם הזמן שלכם שווה כסף וסביר להניח שלא מעט.
בנוסף, סביר להניח שאיש מקצוע שמביא איתו גם כלים וחומרים, יעשה את עבודת הניקיון הרבה יותר מהר מכם.
לכן לדעתי זה השיקול היחיד שצריך לעשות. אם לדעתך הזמן שלך/כם שווה יותר מעלות שירותי חברת הניקיון - אז כן, עדיף לקחת אותם.
יש מי שיגידו שכל תהליך הכניסה לבית כולל הניקיון הוא חלק מהחוויה... אם זה מדבר אליך, קח גם את זה בחשבון.
ותתחדש! :)
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
21/05/2017 | 21:19
67
לפעמים יש להם מכשירים מיוחדים שיכולים לנקות במקומות שקשה להגיע אליהם, או שימוש בחומר להמסת סיד לרצפה. חברות ניקיון (בניגוד לעוזר\ת בית) עולות לפחות 1000-2000 שקל. אולי כדאי לכם לנסות לבד, לראות אם יש משהו שלא מתנקה ואז להתייעץ עם החברה.

לצפיה ב-'תוקף חוק מכר'
תוקף חוק מכר
19/05/2017 | 03:54
1
76
היי,
אשמח לעזרה )

רכשנו דירה מקבלן ב-2010.
נזילות מקומה מעל טופלו בשטחיות עי טיוח  הקבלן מספר פעמים.

חוק מכר ישן (1990) מדבר על תקופת בדק של שנתיים ולפיכך יצאנו מתקופת הבדק.
תיקון לחוק המכר לגבי נזילות מ2011 (שנה לאחר חתימתנו) מרחיב את תקופת הבדק ל4 שנים - כלומר אנו עשויים להיות בתוך תקופת הבדק.

השאלה - האם כניסת תיקון חוק המכר מ2011 תופסת רטרואקטיבית לגבינו או שרק לדירות שנרכשו מ2011 ואילך?

תודה מראש לעונים

לצפיה ב-'להערכתי...במידה ויש רצף של תיקוני נזילה כושלים אז...'
להערכתי...במידה ויש רצף של תיקוני נזילה כושלים אז...
21/05/2017 | 17:20
58
אין התיישנות, ולכן תקופת הבדק טרם הסתיימה.

צריך להציג את רצף הנזילות שלא תוקן באופן מוחלט בדגש על כך שנזילות אלה נובעות מליקוי שטרם תוקן בצנרת של שכניך שמעליך. [כלומר רצף כתמי רטיבות על גג דירתך מאז הכניסה]

במידה ומדובר על נזילה במיקום חדש שאינו קשור פיזית למקום הלתיקונים הקודמים שבוצעו אזי מדובר ב"נזילה" חדשה שצריך לבחון את מקורותיה, יש לבדוק ולוודא ששכנך האמור לא ביצע שינוי במערכת הצינורות שמעליך וגרם לנזילה הנוכחית.

יתכן שבנסיבות אלה עליך לאתר את כל דפי התיקונים, את מועדי התיקונים, לתאם עם שכניך מלמעלה ולהכין את כל החומר הדרוש להוכחת אי התאמה/נזילה הקשורה לליקוי נמשך בדירה שטרם תוקנה.
==================================================================================

לצפיה ב-'קונה אג"ח קונצר' לא סחירות(כגון:אמפל,טאו,חבס,בסר ועוד)-פרוט:'
קונה אג"ח קונצר' לא סחירות(כגון:אמפל,טאו,חבס,בסר ועוד)-פרוט:
20/05/2017 | 19:56
3
64
קונה אג"ח קונצרנית לא סחירות של חברות שנכנסו לפירוק, ושאינן נסחרות יותר בבורסה,
כגון: אמפל, טאו, חבס, בסר אירופה, קמור, אפריל נדל"ן, חפציבה, סוהו נדל"ן(מלרג),סנטראל יורופיאן,  ועוד אג"ח לא סחירות של חברות רבות נוספות.
למעוניינים לקבל הצעת קנייה מחוץ לבורסה, נא לפנות למייל:
by17great@gmail.com

לצפיה ב-'מישהו יכול להסביר מדוע לרכוש מניות לא סחירות ?'
מישהו יכול להסביר מדוע לרכוש מניות לא סחירות ?
21/05/2017 | 11:18
2
66
של חברות שנכנסו לפירוק .

מה ההיגיון הכלכלי שעומד מאחרי בקשת הרכישה ?
לצפיה ב-'מדובר באג"ח לא סחירות- לא במניות...הסבר'
מדובר באג"ח לא סחירות- לא במניות...הסבר
21/05/2017 | 11:54
1
78
לאג"ח של חברה שנכנסת לפירוק, יש ערך כזה או אחר, בחלק מהמקרים. אם המפרק מצליח לממש חלק מהנכסים שנותרו- נושי האג"ח מקבלים משהו.
למי שמוכר אג"ח לא סחירות, גם אם הוא מוכר בהפסד על השקעתו- יש לפחות הזדמנות/ אפשרות לקבל מגן מס כנגד הפסדי ההון שנגרמו לו, (ככל שיש לו רווחי הון אחרים)
לצפיה ב-'רכישת אגרות חוב בפירוק.'
רכישת אגרות חוב בפירוק.
21/05/2017 | 16:49
76
אתה בוודאי מתכוון שהרוכש את האגחי"ם יוכל להתקזז בעתיד עם רווחי הון של הרוכש אל מול הפסדי ההון שנגרמו לאג"ח הנרכש בעבר ?

האם אין כאן סוג של "לאקונה" שכן מרגע המכירה לצד ג' אמור להתאפס מחיר האג"ח לפי גובה מחיר הרכישה ,לפחות ביחס לרוכש... מדוע ההפסד ההיסטורי ירשם כהפסד הוני לרוכש ?
לצפיה ב-'שאלות על מס שבח'
שאלות על מס שבח
17/05/2017 | 18:50
4
161
1. האם 18 החודשים לצורך פטור ממס שבח על דירה יחידה נספר מתאריך החתימה על הסכם רכישה (אז גם נרשמת הערת אזהרה), או רק עם סיום תהליך העברת הזכויות? (לעיתים תהליך העברת הזכויות יכול להימשך תקופה ארוכה, גם שנה).

2. במידה ואדם קונה דירה, ובתקופה של 18 חודשים נרכשת ונמכרת דירה שניה, האם לאחר אותם 18 חודשים זכאי לפטור על דירה יחידה, או שיש תנאי של מינימום זמן ממכירת דירה אחרת?

תודה!
לצפיה ב-'מס שבח- תשובות'
מס שבח- תשובות
17/05/2017 | 20:07
3
112
18 החודשים נספרים ממועד הרכישה=החתימה על ההסכם.

התנאי לפטור ממס שבח בגין דירה יחידה הינו שהדירה הנמכרת היא דירתו היחידה של המוכר בישראל ובאזור, והמוכר הוא בעל הזכות בה במשך 18 חודשים לפחות מיום שהיתה לדירת מגורים, ולא מכר, במשך שמונה עשר החודשים שקדמו למכירה האמורה, דירת מגורים אחרת כאמור, בפטור ממס לפי פסקה זו.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות'
תודה רבה על התשובות
17/05/2017 | 23:10
2
78
אז אני מבין בעצם שהדירה אינה חייבת להיות דירה יחידה לאורך אותם 18 חודשים. כלומר קיימת אפשרות במהלך תקופה של 18 חודשים (או יותר) לקנות דירה אחת, לאחר מכן לקנות דירה שניה, למכור את הדירה השניה בלי פטור ממס שבח, ולאחר מכן למכור את הדירה הראשונה ולקבל פטור ממס שבח.
לצפיה ב-'האם יש לך הורים או ילדים? אם כן, עשה מה שכל המשקיעים עושים..'
האם יש לך הורים או ילדים? אם כן, עשה מה שכל המשקיעים עושים..
20/05/2017 | 16:30
1
115

או אפילו אחים או מכרים קרובים אחרים...
פשוט העבר את הדירה על שם ואז מכור אותה תחת שמם ותזכה לפטור.

אחרי הכל, החיים הם גן עדן כששוק הנדל"ן מכיל תנאים של 0% מיסוי, ריבית ורגולציות (וגיהנום בשביל חסרי הדיור).
לצפיה ב-'תודה על העצה'
תודה על העצה
21/05/2017 | 21:12
22
לצפיה ב-'הערכת שווי לדירות בבניין- שמאות'
הערכת שווי לדירות בבניין- שמאות
19/05/2017 | 09:31
77
בניין בת"א  4 קומות. 4 דירות פונות לאותו צד. אין מעלית בבניין. שמאי העריך את הדירות בבניין כך (מבלי להתחשב במצב הפנימי ושיפוצים) - קומה 1 וקומה 3 באותו שווי ואילו דירה בקומה  2 ב-2% יותר מקומות 1 ו-3.
האם הגיוני מבחינה שמאית הערכה כזאת?     
לצפיה ב-'בדיקת בעלות של דירה'
בדיקת בעלות של דירה
17/05/2017 | 13:09
2
169
אני רוצה לבדוק בעלות של דירה להשכרה.
הפקתי נסח טאבו, אבל אין שם התייחסות למספר הדירה / תת חלקה גם שם המשכיר אינו מופיע שם כך שאני מניח שהדירה שייכת לחברה.
הבניין הוא בית דירות בן פחות משנה.
הנסח גדוש בהערות אזהרה, כנראה של הרוכשים וגם מספר צווי עיקול של הוצאה לפועל.
איך ניתן לקשר בין נסח הטאבו למספר הדירה הספציפית בבניין ולבדוק מי הבעלים ושהדירה לא מעוקלת?
לצפיה ב-'במקרה כזה מתנהל פנקס רישום לבית '
במקרה כזה מתנהל פנקס רישום לבית
17/05/2017 | 20:03
89
גם אצל עוה"ד של הקבלן והוא יכול לספק אישור זכויות.
לצפיה ב-'שאל את המשכיר לשמו המלא '
שאל את המשכיר לשמו המלא
18/05/2017 | 11:28
95
וכן אם נרשמה על שמו הערת אזהרה בטאבו?
אם לא- שיסביר למה הוא זה שמנסה להשכיר דירה.
נכון- אין קשר בין מספרי תתי החלקות לבין מספרי הדירות, מספרי דירות נקבעים בצורה שרירותית ללא מעמד רשמי על ידי הקבלן או הוועד.
רק על ידי שם הבעל הרשום תוכל לאמת ולאחר שתבדוק בתשריט בית משותף (הוצא באינטרנט) אם הדירה שאתה מעוניין זה היא אכן זו השייכת למוכר ולמספר הדירה בפועל בבניין.

לצפיה ב-'גרמניה: בנייני מגורים הוחרמו כדי לשכן מהגרים'
גרמניה: בנייני מגורים הוחרמו כדי לשכן מהגרים
16/05/2017 | 09:09
73
255
 רשויות העיר בהמבורג, העיר השנייה בגודלה בגרמניה, החליטו בשבועות האחרונים להחרים שישה מבנים במרכז העיר על מנת לשכן בהם מהגרים. המבנים המיועדים למגורים היו נטושים במשך חמש שנים ובעירייה אומרים כי לאחר שיעברו שיפוץ, יאוכלסו המבנים בדיירים אותם תבחר ועדת נאמנות מטעם העירייה. עלויות השיפוץ יחולו...
המשך>>
 רשויות העיר בהמבורג, העיר השנייה בגודלה בגרמניה, החליטו בשבועות האחרונים להחרים שישה מבנים במרכז העיר על מנת לשכן בהם מהגרים. המבנים המיועדים למגורים היו נטושים במשך חמש שנים ובעירייה אומרים כי לאחר שיעברו שיפוץ, יאוכלסו המבנים בדיירים אותם תבחר ועדת נאמנות מטעם העירייה. עלויות השיפוץ יחולו על בעלי הבניין המקוריים. 

לצפיה ב-'נדלן: ברלין, איסטנבול, אנטליה'
נדלן: ברלין, איסטנבול, אנטליה
17/05/2017 | 07:04
4
176
נדלן: ברלין, איסטנבול, אנטליה
שלום רב
אני שוקל להשקיע בנדלן באחד משלושת המקומות הבאים:
איסטנבול
אנטליה
ברלין

מה החברות המובילות בכל מקום? מה השיקולים להחלטה נכונה? מה אתם ממליצים?

תודה
לצפיה ב-'מעבר לנדלן נטו...'
מעבר לנדלן נטו...
17/05/2017 | 10:34
161
חשוב לשים לב לשינוי בשערי המטבע... תבדוק מה קרה למי שהשקיע בטורקיה לפני שנה... 
לצפיה ב-'אין סיכוי שתקבל תשובות מקיפות לשאלות אלו כאן'
אין סיכוי שתקבל תשובות מקיפות לשאלות אלו כאן
17/05/2017 | 10:36
1
120
עולם ומלואו.
איך אתה רוצה שמישהו ימליץ לך לבחור בין ברלין לאיסטנבול או אנטליה?
אני שמעתי כי שכונת קרויצברג בברלין מתחילה להיות אטרקטיבית.

לצפיה ב-'לך על איסטנבול רק קח בחשבון שהסולטאן עלול להחליט '
לך על איסטנבול רק קח בחשבון שהסולטאן עלול להחליט
17/05/2017 | 16:26
154
שהוא מלאים את כל הדירות שבידי זרים יום אחד.

או במילים אחרות, מה אתה רציני?
זו מדינה שנמצאת במלחמה בשתי חזיתות:
מלחמת אזרחים מול הכורדים שכאן לא מדווחים עליה כמעט אך היא כוללת
מחיקה של כפרים שלמים אשר בהם גרים אזרחים תורכיים.

מלחמה מול כל המוסדות הדמוקרטיים בעיר ובה כולאים עיתונאים, שופטים,
מרצים באונב' וכל מי שלא בה טוב לארדואן.
זה המקום אליו אתה רוצה כישראלי להיכנס?

לצפיה ב-'אני מקווה שאתה צוחק'
אני מקווה שאתה צוחק
17/05/2017 | 20:08
154
אם אתה רציני לגבי טורקיה אודה לך אם תפרט מהם השיקולים העומדים לנגד עינך.

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום עיזבון ואפוטרופסות
פורום עיזבון ואפוטרופסות
זוהר רוזנפלד- אדריכלות ועיצוב
זוהר רוזנפלד- אדריכלות
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה