לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2265322,653 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה בנושא תשלום עמלה למתווך'
שאלה בנושא תשלום עמלה למתווך
17/11/2018 | 20:25
26
הזמנתי ממתווך שירותי תיווך . לא בבלעדיות. המתווך קבל כמה הצעות מחיר וייעץ לי לשם קידום המשא ומתן על המחיר לנהל גם את המשא ומתן עם קונים שהגיעו אלי שלא דרכו. העברתי לו את שם הקונים והוא דיבר איתם מספר פעמים בטלפון אך ללא שינוי בהצעת המחיר שלהם. הם לא חתמו על הזמנת שירותי תיווך. במידה ואסגור עסקה עם קונים אלה, האם בגלל פעולה זאת של העברת שם הקונים למתווך, אצטרך לשלם עמלה למתווך?. 
לצפיה ב-'שאלה בנושא מחיר למשתכן'
שאלה בנושא מחיר למשתכן
16/11/2018 | 20:18
28
בתור חסר דירה נרשמתי למחיר למשתכן במסגרת סדרה א'.
המתנתי והמתנתי, זכיתי בפריפריה הרחוקה עם הנחה אפסית ויזם חסר ניסיון ואחרי שבדקתי לעומק ויתרתי על הזכייה פחות או יותר יחד עם כל שאר הזוכים.
באותה תקופה עוד לא היו ההגרלות הגדולות במרכז הארץ והיה סיכוי מאד נמוך לזכות באזור הביקוש ולא תליתי תקוות בתוכנית. בעקבות זאת ובזכות סכום כסף גדול שהרווחתי באותה תקופה החלטתי לא לבזבז זמן ולקנות דירה.
אח"כ היתה הגרלה גדולה שהתפרסמה בתקשורת, מתוך סקרנות נרשמתי ואכן זכיתי במרכז הארץ עם חברת בנייה טובה.
כבר שנה ומשהו אין להם היתר ורק שולחים מייל פעם בכמה חודשים.
חשבתי לאחרונה מה יקרה אם יקבלו היתר וישלחו לי זימון לכנס זוכים, ואחליט לממש את זכאותי.
השאלה היא האם עורכים בעת הרכישה בדיקת זכאות חוזרת לבדוק אם יש לי דירה נוספת? האם חלה עליי חובה משפטית להימנע מלממש את הזכייה בעקבות שינוי הססטוס שלי?
האם יש חשש לקנס כבד?
האם היה תקדים כזה?
בכל מקרה אני בטוח שרשות המיסים תשלח לי מס רכישה בגובה 8%, אבל אני משער שזה לא מעניין את רשות המיסים אם זו דירת מחיר למשתכן או דירה אחרת. 
באופן כללי לא התרשמתי לטובה ממחיר למשתכן, במיוחד גם שראיתי את ההתנהלות הרשלנית מול דירות בפרויקט הקודם. אבל במקרה זה מדובר באזור טוב במרכז הארץ, ופרויקט של מס' קטן של דירות, ומחיר אטרקטיבי למטר אז זה כיוון מפתה...
אשמח לשמוע את דעתכם בנושא...(לא מההיבט המוסרי בבקשה, איתו אין לי בעיה) 
לצפיה ב-'מנהל הפורום'
מנהל הפורום
15/11/2018 | 15:21
53
היי
בעבר היה פה מנהל פורום מאד נחמד שליווה משקיעים בארה"ב. יש לך פרטים שלו?
לצפיה ב-'שאלה מציקה ממבחן מתווכים וקריטית עבורנו'
שאלה מציקה ממבחן מתווכים וקריטית עבורנו
14/11/2018 | 14:55
3
136
היי ,
עשו טובה.
 יש התלבטות בין תשוב א' ל ג'. מה דעתכם התשובה הכי טובה ומדוע והאם התשובה נחרצת לפי חומר לימוד הנדרש ממתווכים (חוקים ותקנות מסויימים) או שהוא הלכה פסוקה? מצ"ב
לצפיה ב-'התשובה הנכונה היא - ד'.'
התשובה הנכונה היא - ד'.
15/11/2018 | 09:30
40

כאשר זכות המוריש או המורישה כפופה להערת אזהרה
 עליכם לצרף הסכמת הזכאי לפי ההערה או להוכיח שאין מניעה לרישום הירושה.
לצפיה ב-'נוהל 1.8.2070 מתוך קובץ נוהלי הטאבו מלמד על כמה אפשרויות'
נוהל 1.8.2070 מתוך קובץ נוהלי הטאבו מלמד על כמה אפשרויות
15/11/2018 | 12:26
20
אף אחת לא נחרצת.
(.נוהלי רישום והסדר מקרקעין)
לצפיה ב-'האם מתווך יכול להזיק למכירה'
האם מתווך יכול להזיק למכירה
12/11/2018 | 18:26
8
137
מוכרת דירה. מעדיפה למכור בלי מתווך כדי לחסוך בעלויות. האם עצם זה שאני פונה למתווך ומסכימה שיביא לקוחות יכול להזיק? כלומר האם יכול להיווצר מצב שבו לקוח שרצה לקנות בלי תיווך יגיע עם מתווך כי מתווך מספר ללקוח אמת חלקית ( נניח מבטיח מחיר יותר זול ממה שאני רוצה לקבל וככה מחתים לקוח)
לצפיה ב-'כל בעל מקצוע '
כל בעל מקצוע
13/11/2018 | 11:04
79
שלא עושה עבודתו נאמנה עלול לגרום לנזקים.
לצפיה ב-'את "רוצה להיות עם אבל...להרגיש בלי".'
את "רוצה להיות עם אבל...להרגיש בלי".
14/11/2018 | 10:40
61
באם את רוצה שרותי תיווך, אז צריך לשלם ע"ב הצלחה,

במידה ואת לא מעוניינת לשלם דמי תיווך ומתווך יסכים לייצג אותך מול רוכשים שהוא יביא ושמהם "יגזור" את עמלתו , אז לא אמורה להיות כל בעייה מבחינתך.

ככלל אין כל רשות למתווך להוריד מחיר מעבר למה שנקבע ע"י המוכר שכן המחיר הסופי נקבע במו"מ,

אז...מה שנותר למפרע הוא להכין הסכם [לא בלעדי] עם אותו מתווך שבו ירשם בבירור שעמלתו תשולם ע"י הקונה בלבד , במקרה של חתימה עתידית על חוזה מחייב.
לצפיה ב-'ככקונה, דירה מתיווך הינה חסרון עבורי'
ככקונה, דירה מתיווך הינה חסרון עבורי
14/11/2018 | 12:58
1
65
ובבואי לבצע שיקלול ירשם מינוס (מסוים) מול דירות שאינן מתיווך. לשיקולך.
לצפיה ב-'דבריך בכותרת ובתוכן ההודעה'
דבריך בכותרת ובתוכן ההודעה
17/11/2018 | 16:13
6
הם דבר והיפוכו.....
לצפיה ב-'ניסיון חיובי דווקא'
ניסיון חיובי דווקא
14/11/2018 | 22:14
1
66

אני כבר שלוש שנים משכירה את הדירה שלי בחיפה, ואני לא צעירה, אני לא גרה בחיפה ואני לא יכולה להגיע לשם כל פעם, לכן פניתי למשרד תיווך. קיבלתי יחס מעולה, אישי, חם, לא של בעל עסק שמנסה לעשות עלי עוד כמה שקלים, יחס של אדם שבאמת אכפת לו ורוצה לעזור לי. בסופו של דבר הגעתי לחיפה רק לחתימת החוזה. רוצה לומר שהנסיון שלי הם מתווכים הוא דווקא לא רע..
ואם כבר פרגנתי לו, אז זה דני..

לצפיה ב-'נראה לי ש"שכחת לספר" שאת עושה לו יח"צ בתשלום'
נראה לי ש"שכחת לספר" שאת עושה לו יח"צ בתשלום
14/11/2018 | 22:44
24
לצפיה ב-'מתווך או לא?'
מתווך או לא?
16/11/2018 | 14:04
20
היי אמא מודיעינית 1,

דעתי האישית היא שבעת מכירת נדל''ן צריך להיעזר במתווך.

מתווך מכיר קבל לקוחות ומתעסק כל היום במכירת נדל''ן. הוא יידע להגיד לך מחירים של נכסים דומים בסביבה כי הוא נוגע בדבר.

כמובן, אני לא לוקח את המתווך הראשון שפגשתי. עושים ''ראיון'' למספר מתווכים. ברגע שמצאת מישהו/י שמתאימה לך - קחי אותו/ה. 

תגדירי להם מחיר שאת לא מוכנה למכור בפחות.

תגדירי כמה זמן את נותנת לו/ה למכור.

להסביר כי בסוף פרק הזמן את תחליפי מתווך.

את יכולה גם לעבוד איתם במודל מתגמל - אם תמכרו במחיר יותר גבוה נתחלק בהפרש... או מודל אחר בכדי לתת להם מוטיבציה.

בהצלחה
לצפיה ב-'קחי בחשבון שהשוק בקיפאון'
קחי בחשבון שהשוק בקיפאון
17/11/2018 | 14:11
31
קיפאון בשוק זה מלחיץ ומתווכים עוטים על אנשים בלחץ.....
עד לפני שנתיים הייתי יכולה למכור בית תוך שבוע, והיום זה עלול לקחת גם שנה. אז קודם כל בלי לחץ אמא מודיעינית. זה שבא מתווך זה לא אומר שהוא קוסם. השוק פשוט קפוא.
אז יכול להיות שאם את בלחץ כדאי לשקול שכירת מתווך אבל עלייך לבחון את דרכי שיווקו כי בואי נהיה כנים: הדבר הראשון שכל קונה עושה זה כניסת לאתר יד 2 וחיפוש, כך שאת הצעד המשמעותי אני בטוח שעשית.
עלייך לבחון את דרכי השיווק ואת השווקים שאליהם המתווך מכוון. לדוגמא, נניח ואת חיה באשדוד/נתניה אז המתווך יפנה לשוק הצרפתי וכו וכו.
אבל הכי חשוב זה שאל תתפתי ללחץ ואל תפלי למלכודות.
יש מתווכים שגוזרים קופון גדול יותר ע״י העלאת המחיר ולקיחת חלק מההפרש ועם כל הכבוד, זה לא תיווך אלא סחר ואת לא פראיירית של אף אחד. אם המתווך רוצה לגזור רווח מההפרש שיקנה בעצמו וימכור. אל תתפתי לחזירות שלהם (אגב, זה גם לא חוקי ושלא יסבנו אותך).
לא כולם כאלה והרוב ישרים אבל יש כאלה שינצלו את המצב.
בגדול? לדעתי בתקופה זו כדאי להעזר במתווך אחרי שמיצית חודשיים באתר יד 2.

לצפיה ב-' בא לך עליה בסגירת עסקאות ה70%?! תלמד מטעויות..'
בא לך עליה בסגירת עסקאות ה70%?! תלמד מטעויות..
14/11/2018 | 11:17
61
5 טעויות המכירה הקריטיות בתיווך, 
שהורסות לך סגירת עסקאות
לצפיה ב-'חתימה על הצעה לרכישת דירה'
חתימה על הצעה לרכישת דירה
13/11/2018 | 12:19
3
102
היי, הוריי התעניינו בדירה מסויימת דרך מתווך. הם חתמו על מסמך שנקרא הצעה לרכישת דירה ובה כתוב שהם מציעים סכום מסויים על הדירה ואם הם חוזרים בהם מההצעה הם ישלמו פיצוי של 10% מערך המחיר המוצע . האם זה חוקי להחתים על דבר כזה? הם אנשים מבוגרים ועכשיו הם לא בטוחים שהם רוצים את הדירה הזאת. תודה
לצפיה ב-'הצעה לרכישת דירה'
הצעה לרכישת דירה
13/11/2018 | 16:46
61
חסר פרטים מלאים.
אי אפשר להשיב על השאלה כפי שהוצגה ללא לימוד ובדיקת כל התשתית העובדתית.
ההורים צריכים לפנות לעורך דין שילמד את הנושא העובדתי לפרטיו - ובהתאם לממצאים העובדתיים יינתן הייעוץ המתאים ונקיטת דרכי פעולה.
לצפיה ב-'לפי חוק המתווכים אסור למתווך להחתים על מסמכים משפטיים'
לפי חוק המתווכים אסור למתווך להחתים על מסמכים משפטיים
13/11/2018 | 20:54
66
ובלשון החוק: מתווך במקרקעין לא יערוך ולא יסייע לערוך מסמכים בעלי אופי משפטי הנוגעים לעסקה במקרקעין ולא ייצג לקוח במשא-ומתן משפטי לקראת עריכת מסמך כזה; מתווך המפר הוראת סעיף זה לא יהיה זכאי לדמי תיווך.

מסמך ההצעה הזה בהחלט נשמע כמו מסמך משפטי שעלול למנוע מהמתווך את דמי התיווך. נראה לי שקיבלת פה קלף חזק במו"מ מול המתווך.

לגבי מישור היחסים עם המוכרים וככל שהוריך התחרטו כדאי לקבל ייעוץ משפטי פרטני בהקדם שכן יתכן שכדאי שימשכו את הצעתם (יבטלו אותה בהודעה מסודרת בכתב) בטרם יבצעו המוכרים "קיבול" או ישנו את מצבם לאור ההצעה.

כדאי להיוועץ פרטנית.
לצפיה ב-'טופס "הצעת רכישת דירה" עם דמי רצינות ע"י מתווכים אינה חוקית '
טופס "הצעת רכישת דירה" עם דמי רצינות ע"י מתווכים אינה חוקית
14/11/2018 | 10:28
46
שמעתי לאחרונה על מתווכים שמתנהלים בצורה מעוותת ובניגוד לחוק המתווכים , ההתניה לקבלת פיצוי במקרה של נסיגה מרכישת דירת יד שניה אינה חוקית.

הרעיון ה"הזוי" נלקח מנוהל שתופס תאוצה של קבלנים מסויימים באמצעות אנשי המכירות שלהם שמחתימים רוכשים פוטנציאליים המעוניינים ברכישת דירה חדשה [ומבוקשת] על מסמך הקרוי "הצעה לרכש דירה מקבלן" [או "טופס רישום"]שבה הם נדרשים להפקיד סכום הקרוי "דמי רצינות" , לכאורה יצירת "היצע וקיבול" בחוק החוזים , ובה מוגדר שדמי הרצינות לא יוחזרו באם הרוכש יסוג מהצעתו, התנייה זו אינה עומדת לעיתים בהגדרת החוק, ולעיתים היא מחייבת, תלוי בניסוח המשפטי.

ראו הצעת רכש דירה מקבלן שבה שולמו דמי רצינות לקבלן[ומודגש שלא יוחזרו] - http://www.anetkin.co.il/Engelman/pershkobski/Janu...

ראו בהפנייה של טופס מהסוג הזה שאינו חוקי - https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?6024...

יש הצעה לרכש המוגדרת "בלתי חוזרת" וממנה יש להזהר כי היא מחייבת [מתייחסת לסוג אחר של הצעת רכש] , ראו לדוגמה טופס שכזה - https://hashava.org.il/download/files/%D7%98%D7%95...

הצעות רכש בלתי חוזרות מקובלות ברכש דירה מכונס נכסים ושם סכום "דמי הרצינות" יוחזרו לרוכש אם הצעתו לא תקובל - https://hashava.org.il/download/files/%D7%98%D7%95...

לסיכום :
1. חתימה על טופס "הצעת רכישת דירה" בתיווך [יד שניה] אינו מקובל ויש להמנע ממנו בעיקר עקב ההתניה המחייבת תשלום בכל מקרה של נסיגה מההצעה.
2. במקרה של הסכמת הצדדים לחתימה על "הצעת רכישת דירה" יש להוציא את הסעיף המחייב תשלום המציע במקרה של חזרה מהרכישה. כלומר...חייב להיות סעיף המקנה לכם אפשרות לחזור מההצעה ללא התחייבות כספית כלשהי.
3. תנאים מקפחים במסמך בקשת הרישום - היועמ"ש לממשלה,הקודם יהודה וינשטיין  והן הפסיקה -  קבעו כי מסמך רישום מקדמי הדורש מהלקוחות להסכים לתנאים עתידיים שאינם ידועים במעמד ההצעה , אינם מחייבים.
4. יש להתייעץ עם עו"ד לפני כל חתימה על הסכם שעלול להשתמע כסוג של זכרון דברים המחייב כהסכם מכר.
5. בחוק המתווכים מצויין שמתווך זכאי לדמי תיווך במס' התניות מצטברות:
    א. רישיון תיווך בתוקף.
    ב. חתימה של הלקוח על טופס הזמנה לפעולת תיווך.
    ג. המתווך היה "הגורם היעיל שהביא להתקשרות הצדדים בהסכם מחייב".
והסכם מחייב הוא חוזה המכר ולא מסמך "הצעת רכישה" מקדים שטרם הבשיל לכדי הצהרת כוונות מחייבת.
6. במצב הנוכחי שבו הוריך כבר חתמו על הסכם שכזה כדאי לערב עו"ד כדי לבטל בעתיד כל אפשרות להגשת תביעה לביהמ"ש . [איני מכיר את נוסח הטופס ולכן לא ניתן לתת חוו"ד ספציפית]

=============================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914

לצפיה ב-'פרקטיקה בנדלן'
פרקטיקה בנדלן
14/11/2018 | 10:10
45
מדריך המלא להשקעה בנדלן
לצפיה ב-'לקוח שרוצה לעבוד עם מתווך'
לקוח שרוצה לעבוד עם מתווך
13/11/2018 | 22:22
2
69
נניח שיש אדם שמתעקש לקנות דירה עם מתווך. רואה מודעה מפרטי שבה כתוב "לא למתווכים בבקשה". האם במצב כזה מתווך של קונה יפנה למוכר פרטי ויספר שהוא מייצג לקוח שמחפש דירה לקניה? כלומר למעשה הניסיון למכור בלי תיווך לא יכול להזיק לי, האם אני מבינה נכון? מבינה שמתווך יכול לעזור במשא ומתן , אך בשלב זה רוצה לנסות למכור עצמאית. האם הדרך חשיבה שלי הגיונית?
לצפיה ב-'יש רק בעיה אחת בכל הסיפור'
יש רק בעיה אחת בכל הסיפור
14/11/2018 | 05:49
46
מתווך פונה למוכר גם אם כתוב ללא תיווך זה לגיטימי. זכותו של המוכר לדחות אותן.
קונה מגיע דרך תיווך כי לא ראה את המודעה. הגיוני.
מתווך יעזור במשא ומתן? כן ולא. האינטרס שלו זה שתתבצע עסקה וגם יש לו ניסיון.
את חייבת לשלם תיווך? לא. את מחליטה אם להסכים או לא.

הבעיה בסיפור היא כזאת: הלקוח ראה את המודעה באופן עצמאי ועדיין הגיע דרך תיווך? מנסים לעקוץ אותך בדמי תיווך. למרות שלא נראה לי שזה הסיפור.
לצפיה ב-'מעמדו של המתווך המייצג צד אחד בלבד.'
מעמדו של המתווך המייצג צד אחד בלבד.
14/11/2018 | 08:57
28
רוכש פוטנציאלי שמעוניין לראות דירה יחד עם מתווך שאמון עליו יכול להגיע יחד איתו לראות דירה למכירה ובלבד שיהיה ברור לצדדים שעמלתו תשולם ע"י הקונה בלבד. 

מעמדו של המתווך המלווה [קונה] הוא כסטטיסט בלבד מבחינת המוכר כיוון שאינו מייצג אותו ועמדתו של המתווך אינה מחייבת את המוכר.

אני מבין שאת כמוכרת נכס נדלנ"י מתלבטת האם לצרף מתווך מטעמך שיסייע במכירת דירתך ובלבד שאת עמלתו יקבל מהקונה ? האם הבנתי נכון ?

לצפיה ב-'סליחה מראש...הגיע הזמן למחאה אזרחית '
סליחה מראש...הגיע הזמן למחאה אזרחית
14/11/2018 | 08:38
90
אני מבקש סליחה מחברי הפורום אבל...לעיתים חייבים לחרוג ממטרות הפורום ולומר את שעל ליבנו ולשתף גם אתכם...

האירועים והטראומות הנילוות להתרחשויות שארעו בחודשים האחרונים בישובי עוטף עזה, בדגש על הימים האחרונים הביאו אותי להגיב גם כאן ואני מתנצל מראש.

================================================================

חברי הקבינט הבטחוני בממשלת ישראל  - מאסנו בכם !

אדוני ראש הממשלה, שר הבטחוןן, שר החינוך, שר האוצר, ושאר חברי הקבינט הבטחוני...מאסנו בכם.

הפקרתם לנפשם זה מכבר את גורלם של תושבי עוטף עזה, והיום נתתם חותם סופי לכך כשהחלטתם להימנע מפעולת גמול מסיבית נגד ארגון החמאס ושותפיו לשלטון הטרור.

איכות חייהם ומותם של עשרות אלפי תושבי העוטף הועלו על קורבן "פוליטיקה" צרת אופק של פוליטיקאים "קטנים" שרואים אך ורק את שרידותם הפוליטית , חסרי יכולת מנהיגות או לחילופין חסרי "חוט שדרה" ואומץ ציבורי.

לראות ולשמוע את אנשי החמאס מדברים שוב על נצחון לאחר פעולת גמול מוגבלת של צה"ל כשברור שלמפקדי צה"ל "נקשרו הידיים".

כ- 500 רקטות נורו לתוך תחומי מדינה ריבונית ע"י ארגון טרור ללא תגובה הולמת , אני שואל את עצמי , מה היה קורה עם היה נורה טיל לתל אביב , האם התגובה היתה אחרת ? האם גורלם של תושבי הפריפריה פחות חשוב ?

ידעו תושבי ישראל שהפקירו גורלם בידי פוליטיקאים שאינם ראויים לכך.

אינכם ראויים להנהיג, לכו הביתה...כי בבחירות הבאות כולנו נחפש מנהיגות אחרת.

דוד פרל· יום רביעי, 14 בנובמבר 2018
לצפיה ב-'חברות ניהול נכסים- המלצות?'
חברות ניהול נכסים- המלצות?
13/11/2018 | 19:48
25
שלום, בבעלות משפחתי בנין מגורים קטן יחסית בירושלים. לאחרונה עברתי להתגורר בחו"ל ואני מחפשת חברת ניהול עבור הבנין. אני יודעת שיש הרבה גורמים מפוקפקים בתחום, ניסינו לעבוד עם חברת קנדור והנציג שלהם שהיה אמור לעבוד עם הבנין הותיר אותנו ואת הדיירים ללא מענה זמן ארוך, ובסוף התברר לנו שהתפטר ולא הוא ולא החברה טרחו להודיע לנו. הכסף לא נגבה כראוי וכסף שכן נגבה לא הועבר לחשבוננו. בעקבות התקרית המצערת הזאת אני מחפשת עכשיו חברת ניהול מוצלחת שפועלת באיזור ירושלים, רציתי לדעת אם למישהו יש המלצות? תודה!

לצפיה ב-'בדיקה הנדסית לדירה'
בדיקה הנדסית לדירה
10/11/2018 | 14:58
2
70
קניתי דירה חדשה מקבלן. השבוע אמורה להגיע ולחתום על קבלתה לאחר טופס 4. האם כדאי להזמין חברה לבדיקה הנדסית, על מנת לבדוק ליקויי בניה לפני קבלת הדירה או לאחריה?
לצפיה ב-'חברת בדק'
חברת בדק
12/11/2018 | 08:14
48
האידאלי הוא להזמין את בדיקת חברת הבדק:
לפרוטוקול הראשוני (ככה הקבלן יכול לתקן את הדרוש תיקון עד למסירה)
למסירה
ובהמשך בתקופת הבדק ככל שיש בכך צורך.
לצפיה ב-'בדק ראשוני ומקצועי מומלץ לפני קבלת מפתחות.'
בדק ראשוני ומקצועי מומלץ לפני קבלת מפתחות.
14/11/2018 | 10:56
16
בארה"ב ואני מניח שגם בעוד מדינות מתקדמות במערב שבהם תחום שיווק הנדל"נ מפותח ומתקדם בהרבה מהקיים אצלינו, שם נהוג שכל הצעת רכש ש"קובלה" ע"י 2 הצדדים מחייב תוך תקופת זמן שנקבעה בהצעה ובתנאי שנערכה בדיקה שהנכס עומד בתנאי ההצעה שנקבעו כולל כמובן מצבו הפיזי.

לכן לדעתי יש להביא למפרע איש מקצוע שיאבחן את המפרט הטכני מול הקיים בפועל ויחפש פגמים נסתרים שעלולים לצוץ בעתיד.
לצפיה ב-'נדלן ברומניה דרך חברת אגם נדלן בינלאומי'
נדלן ברומניה דרך חברת אגם נדלן בינלאומי
11/11/2018 | 09:01
1
66
היי
רציתי לברר האם יש אנשים מרוצים מדירות שיש להן בבוקרשט רומניה ?
לאחרונה נסעתי לבוקרשט בירת רומניה בעקבות המלצות של חברים שרכשו דרך חברה בשם " אגם נדל"ן " דירות בבוקרשט חדשות מקבלן במחיר מגוחך של 200 אלף שח .
אני עומד לרכוש ורגע לפני רציתי לברר על ניסיון אנשים.
מישהו מכיר את הפרויקט בפארק קרול בבוקרשט ואו את חברת השיווק אגם נדלן בינלאומי שמתמחה ברומניה ?
אודה לעזרתכם המהירה
לצפיה ב-'טיפ'
טיפ
11/11/2018 | 15:00
71
אם נדל"ן ברומניה מעניין אותך, תקנה מקבלן רומני שמוכר לשוק הרומני, או עוד יותר טוב: תקנה דירה יד-2 מרומני.

לצפיה ב-'רישום בטאבו'
רישום בטאבו
09/11/2018 | 09:24
4
92
בידי צו ירושה מהרבנות
ברצוני להבין מה התהליך להעברת הרישום בטאבו ואם אפשר לבצע לבד או חייב עו"ד
איזה מסמכים חייבים להביא
איזה תשלום זה כרוך..אגרות וכולי
האם יש מס שבח או מס אחר בהעברת דירה מהורה לבן
האם חייבים ללכת לטאבו בעיר בו נמצאת הדירה או אפשר ללכת לטאבו הקרוב בעיר מגורי
ובכלל היכן הטאבו בת-א

לצפיה ב-'רישום ירושה בטאבו'
רישום ירושה בטאבו
09/11/2018 | 12:00
3
47

איזה מסמכים חייבים להביא: צו ירושה + בקשת רישום ירושה + קבלה על תשלום אגרה.
איזה תשלום זה כרוך..אגרות וכולי: 157 ₪.
האם יש מס שבח או מס אחר בהעברת דירה מהורה לבן: אין מס בירושה מההורה המנוח לבן היורש.
האם חייבים ללכת לטאבו בעיר בו נמצאת הדירה או אפשר ללכת לטאבו הקרוב בעיר מגורי: הטאבו בעיר בו נמצאת הדירה..25 תל אביב.

לצפיה ב-'רישום ירושה בטאבו'
רישום ירושה בטאבו
09/11/2018 | 12:03
2
47

איזה מסמכים חייבים להביא: צו ירושה + בקשת רישום ירושה + קבלה על תשלום אגרה
איזה תשלום זה כרוך..אגרות וכולי: 157 ₪
האם יש מס שבח או מס אחר בהעברת דירה מהורה לבן: אין מס בירושה מההורה המנוח לבן היורש.
האם חייבים ללכת לטאבו בעיר בו נמצאת הדירה או אפשר ללכת לטאבו הקרוב בעיר מגורי: הטאבו בעיר בו נמצאת הדירה.
ובכלל היכן הטאבו בת-א: דרך מנחם בגין 125 תל אביב

לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/11/2018 | 18:12
10
לצפיה ב-''
12/11/2018 | 08:21
100
לצפיה ב-'איך זוגות צעירים או רווקים יכולים לרכוש דירה '
איך זוגות צעירים או רווקים יכולים לרכוש דירה
06/11/2018 | 18:11
24
199
כשמחירי הדירות עולים ואם אנשים מרווחים מינימום או 4000 שקל איך ניתן לרכוש הרי גם הלוואה הם לא יכולים להחזיר או משכנתא !
מה אתם אומרים על זה ? .
לצפיה ב-'יש 5 אפשרויות'
יש 5 אפשרויות
06/11/2018 | 18:41
7
190
1. מקבלים כסף מאבא / אמא / סבא / סבתא - או בקיצור יורשים כסף
2. זוכים בלוטו / מוכרים סטארטאפ שהקימו - או בקיצור זוכים בכסף
3. גונבים כסף
4. עוברים למדינה שבונה דיור לזוגות צעירים ועל ידי תשלום שכר דירה נמוך בסוך הדרך הדירה תעבור לבעלות הזוג.
5. לא קונים דירה, אלא שוכרים כל החיים.

מי שמרויח 4000 או 8000 שח לחודש ואין לו כסף ממקור אחר, לא יכול לקנות דירה, הוא בקושי יכול לקנות אוכל.
לצפיה ב-'תגובה !'
תגובה !
06/11/2018 | 19:13
6
158
1. לא כל ההורים יכולים לתת כסף לילדים !  2. לא כל אחד יכול לזכות בלוטו או למכור סטארטאפ 3. גונבים כסף זה לא חוקי 4 שמענו על הרבה פרוייקטים בחו"ל שהם רמאות 5. אם אין לאנשים כסף הם לא יכולים לשכור הרי בעלי הדירות לא ירחמו על הזוגות או הרווקים שאין להם לשלם אפילו פחות שקל מה שכתבת בסוף זה נכון 

לצפיה ב-'ויש אפשרות אחת שהמצב ישתנה'
ויש אפשרות אחת שהמצב ישתנה
06/11/2018 | 20:46
5
155
זה שהישראלים יפסיקו להצביע לביבי והימין,
אבל כרגע הישראלים בוחרים שהכסף יעבור לחרדים והתנחלויות,
ושרק מי שעשיר יהיה לו בית,
זה מה שאתה ואחרים בוחרים
מצד שני הציבור גם בוחר שמותר לגנוב, אז תצטרף לשאר עם הגנבים ותגנוב.
לצפיה ב-'קודם כל מאיפה את יודעת '
קודם כל מאיפה את יודעת
06/11/2018 | 23:04
4
129
מאיפה את יודעת שכל האנשים עושים את זה שאת מכלילה והזוגות הצעירים לא שואפים להיות עשירים רוצים רק בית וקורת גג ומאיפה את מכלילה שכולם גנבים 

לצפיה ב-'סליחה ?'
סליחה ?
06/11/2018 | 23:50
3
161
מאיפה יודעים שהישראלים מצביעים לימין ? תסתכל על הכנסת
מאיפה יודעים שהימין משקיע בהתנחלויות ולא נותן לצעירים לקנות בתים ?
זה פשוט, ביבי היה זה שהפסיק את הבניה הממשלתית לזוגות צעירים,
ואת חלוקת אדמות בחינם לבניה רבויה,
עד שהימין היה בשלטון, לפניו, ישראל חילקה אדמות בחינם לבניה,
היה סבסוד ממשלתי.
נכון זה היה לפני הרבה שנים, אבל זאת אידאולוגיה,
לימין יש אידיאולגיה של קפיטלזם, לקחת מעניים ולתת לעשירים,
זאת אידיאולוגיה,
היום ישראל היא המדינה שנותנת הכי פחות לאזרחים ולוקחת הכי הרבה.

לא יהיה עזרה לצעירים לקנות בתים כל עוד הימין בשלטון,
אתה יכול להסכים או לא, זה לא משנה, זאת עובדה.
וזה שישראל היא מדינת הגנבים, לא צריך ללכת רחוק, לך לכלא, ראשי הממשלה בישראל, הנשיא, שרים כולם או היו בכלא, או בדרך לשם.

והקשקוש שאפשר לחסוך לבד לבית, זה קשקוש,
שאלת על אדם שמרויח 4000 שח לחודש,
גם אם הוא יחסוך 1000 שח כל חודש, יהיה לו 12 אלף אחרי שנה
120 אחרי 10 שנים,
הוא צריך לחסוך 30 שנה לפני שיוכל לקחת משכנתא,
אבל אז הוא כבר יהיה בן 60
בן 60 לא לוקח משכנתא,
אם אין לך כסף מהבית, אתה לא גנב ולא תמכור סטארטאפ
לא יהיה לך בית

לצפיה ב-'משפשפת את העיניים ולא מאמינה'
משפשפת את העיניים ולא מאמינה
07/11/2018 | 08:32
1
177
לא מאמינה איך שנים ספורות לאחר תום השואה בה נטבחו שישה מליון(!) מבני עמנו זכינו להקים מדינה בארץ אבותנו. משתאה אל מול הפלא האדיר הזה שבחלוף שבעים שנה עומד בשורה אחת עם המדינות המפותחות ביותר בעולם ואף מוביל אותן בתחומים רבים.

נכון יש עוד דרך ולא הכל מתוקן או תקין אבל הי, בשביל זה אנחנו פה.
גברת יום טוב, האם עצרת לרגע את סערת המירמור שבה את נתונה ושאלת את עצמך מה את יכולה לעשות כדי להיטיב עם המדינה שלך? כדי להביא לתיקון עולם? האם את אכן עושה משהו? פועלת?

אם הפעילות שלך מסתכמת בהרצת פוסטים זועפים ומכפישים ברשת; נגד המדינה שלך, הבית של כולנו, אז כדאי שתחשבי שוב.
לצפיה ב-'שרית צודקת'
שרית צודקת
08/11/2018 | 22:26
63
לא מצאתי בדבריה מילה אחת שאינה אמת. נסי להשאיר את הרגשות בצד ולנתח רק את המציאות הקיימת, אני סבור שתגיעי לאותן מסקנות אליהן שרית הגיעה.
לצפיה ב-'המסר נכון אבל טעית במספר הגדרות'
המסר נכון אבל טעית במספר הגדרות
08/11/2018 | 22:44
56
לקחת מעניים ולתת לעשירים זה לא קפיטליזם אלא עושק החלשים (או אם תרצי, המדיניות הכי קרובה לזה היא פיאודליזם). קפיטליזם זה מדיניות שוק חופשי וזו לא המדיניות של הימין בישראל. רק מדברים על זה, לא עושים את זה. גם העדפת תאגידים על פני הצרכנים זה לא קפיטליזם, זה קורפורטיזם. חוץ מההגדרה ההזויה שלך לקפיטליזם מה שכתבת נכון. לגבי קפיטליזם יש לך המון מה ללמוד.
לצפיה ב-'זה אומנם לא פשוט'
זה אומנם לא פשוט
06/11/2018 | 21:05
6
152
אבל יש זוגות שעובדים קשה, חוסכים מעצמם את מנעמי החיים (חו"ל, מסעדות, מותגים וכו'), לעיתים אפילו מתפשרים וגרים עם ההורים בשנים הראשונות וכעבור מס' שנה יהיה בידהם ההון העצמי הנדרש לשם רכישת דירה.
לצפיה ב-'מסכים איתך חן סרי '
מסכים איתך חן סרי
06/11/2018 | 23:07
1
113
ולא עם המגיבה הקודמת !
לצפיה ב-'מ4000 ש״ח לחודש לא תגיע לדירה לעולם'
מ4000 ש״ח לחודש לא תגיע לדירה לעולם
08/11/2018 | 22:37
63
אפילו אם תגור ברחוב ותאכל מפחי הזבל. אם אתה חושב שבאמצעות הימנעות ממנעמי החיים 4000 ש״ח לחודש יספיקו לך אתה חי באשליות.
לצפיה ב-'סתם שאלה, ואם להורים יש דירה קטנה ו-3 ילדים'
סתם שאלה, ואם להורים יש דירה קטנה ו-3 ילדים
07/11/2018 | 13:50
3
110
אז שלושת הזוגות יגיעו לגור איתם?.
לא מעשי.
הגברת לא ממורמרת פשוט מתארת מצב קיים ועובדות.
האם לא הימין הפסיק בנייה ציבורית לפני 30 שנים?
האם לא ביבי העביר כספי חסכונות מהבנקים לשוק הפרטי?
ואני לא מדבר על בנייה בשטחים. כי זה באמת אידאולוגיה ולא סתם החלטות אומללות.
לומר את האמת לפותח השרשור זה לא מרמור.

לצפיה ב-'אם להורים (שהיו אמורים, לפי שרית, להנות ממנעמי הסוציאליזים '
אם להורים (שהיו אמורים, לפי שרית, להנות ממנעמי הסוציאליזים
07/11/2018 | 16:48
2
105
בזמנו) יש דירה קטנה ושום יכולת לעזור לילדהם שגם הם אינם משתכרים יפה בעצמם אז אולי לא המדינה אשמה? אולי זה לא הימין שמתעדף לא נכון? יכול להיות שביבי לא אשם בכל הצרות שלנו?

אני כותבת את זה ממש ממש מבלי להביע עמדה פוליטית אלא מתוך אג'נדה שהאדם צריך וראוי שבתפיסתו יהיה אחראי לגורלו *ויפעל* לטובת עצמו ולטובת החברה בה הוא חי.
לצפיה ב-'אני מסכים שאדם אחראי לגורלו'
אני מסכים שאדם אחראי לגורלו
08/11/2018 | 08:12
1
68
אבל הדברים אמורים להיות נכונים גם לגבי עידוד אוכלוסיות להגיע ל"שטחים".
שם כן הממשלה בונה על חשבונה ומעודדת ע"י תנאים טובים כאלה ואחרים.
לא רואים את העידוד הזה לגבי אזורים אחרים.
אז אולי המדינה כן אשמה.
וביבי לא אשם בכל הצרות, זה בטוח. בחלקן כן. באלו שלא הוא לא מנסה לעזור.
לצפיה ב-'בוודאי שהיא מעודדת'
בוודאי שהיא מעודדת
08/11/2018 | 08:55
54
ישנם אזורים רבים בארץ (עוטף עזה לדוגמא) שבהם אתה מקבל הטבות גדולות במס הכנסה, ישנם אזורים נוספים שאתה מקבל גם מענק בקניית דירה חדשה של 50K ש"ח.

לצפיה ב-'מי שמרוויח 4000 ש"ח'
מי שמרוויח 4000 ש"ח
07/11/2018 | 08:38
163
עובד במשרה חלקית. שכר המינימום למשרה מלאה (במשכורת חודשית) עומד מדצמבר 2017 על 5,300 ש"ח לחודש.
מי שרוצה להתקדם צריך להתאמץ והדבר נכון לכל עניין.
לצפיה ב-'אין אף מדינה שבה כולם יכולים לרכוש דירה'
אין אף מדינה שבה כולם יכולים לרכוש דירה
07/11/2018 | 16:38
1
127
גם בישראל לא כולם יכולים לרכוש דירה.
סך המחזיקים בדירות בבעלותם (כ- 70%) גבוה
משמעותית ממדינות אחרות במערב.
עדיין, אדם המרוויח את שכר המינימום הוא עני
ויש מוצרים רבים ובכללם דירות שאינו יכול לרכוש.
עצוב אבל זה המצב.
מהי הסיבה לכך שהשכר לא יעלה בעתיד?
רימון חייט, MBA
יועץ מימון לדיור (משכנתה) רשום בהתאחדות יועצי המשכנתאות
פרקים ראשונים מהספר משכנתה יעילה בחינם - https://bit.ly/2KbXBBm
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-'גבוה, אבל לא משמעותית'
גבוה, אבל לא משמעותית
08/11/2018 | 22:29
62
הממוצע במערב עומד על 62%, זה לא מי יודע מה רחוק מ70%.
לצפיה ב-'איך לקנות? לא לקנות!'
איך לקנות? לא לקנות!
08/11/2018 | 12:31
93
היי,

אני אישית ממליץ לא לא לקנות דירה למגורים. אם המטרה היא לגור איפה שיקר יחסית, צא לפריפריה קנה נכס שיעזור לך בהכנסות ותגור בשכירות בנכס שמחירו יקר יחסית.

הנה וובינר שיעזור לך ברעיון:

לצפיה ב-'להפסיק להתפנק'
להפסיק להתפנק
08/11/2018 | 18:03
103
לרכוש דירה קטנה, ישנה, בבנייני רכבת, בקומה גבוהה, באזורים פחות טובים ביישוב ומחוץ למדינת תל אביב.

בכל עיר מחוץ לת״א והמעגל הצמוד לה ואפילו לא בפריפריה הרחוקה יש דירות כנ״ל החל מסכומים של 400 - 500 אלף ₪ ואילך לדירות 2.5 - 3 חדרים (אם יש ילדים אפשר גם לישון בסלון כמו שהרבה אנשים בדורות עבר עשו וכמו שקורה עם דיירי הדיור הציבורי שמקבלים דירות קטנות מאד) ובתקציב 600 - 800 אלף ₪ אפשר למצוא גם דירות 3.5 עד 4 חדרים.ריביות הלוואת המשכנתה נמוכות ואפשר גם לקחת הלוואת משכנתה לטווח ארוך כך שההחזר החודשי יהיה נמוך.

במחיר למשתכן אפשר למצוא בפריפריה דירות 4 חדרים גם ב- 650 אלף ₪ ובמעגלים קרובים יותר למרכז במחיר של כ- 850 אלף ₪ (עם 100% משכנתה בפועל למעט אולי הון עצמי של 100 אלף ₪).

אפשר אכן גם להשכיר את הדירות הקטנות (צריך לבדוק שמדובר באזור שיהיה בו ביקוש לשכירות ולא אזור עם הצפה של דירות להשכרה) ולשכור בהפרש לא גדול דירה טובה יותר ו/או באזור מתאים יותר.

יש חיים גם מחוץ למדינת תל אביב, יש פרנסה, תרבות ואיכות חיים.

הכנסה של שכר מינימום אפשר למצוא בכל מקום בארץ.

יש לעשות מאמץ ללימודים ו/או הכשרה מקצועית כדי להגדיל את ההכנסות.

לצפיה ב-'אתה צריך לשאול שאלה אחרת'
אתה צריך לשאול שאלה אחרת
08/11/2018 | 22:33
81
איך אפשר לחיות מ4000 ש״ח ולמה אותו אחד שמרוויח כל כך מעט לא עובד במשרה מלאה, כי שכר המינימום למשרה מלאה עומד על 5300 ש״ח לחודש וממנו אפשר להגיע לדירה, אם תרצה אוכל להסביר לך כיצד. מ4000 ש״ח לחודש אי אפשר אפילו לאכול נורמלי (אוכל סביר, לא ג׳אנק, ג׳אנק אפשר גם בפחות) בהנחה שלא מעוניינים להיכנס לחובות.
לצפיה ב-'אין פתרונות קסם'
אין פתרונות קסם
10/11/2018 | 13:14
1
92
אבל יש את הדרך הארוכה והקשה שדורשת הרגלים חדשים לאורח חיים אחר.
להניח את הרגשות של התסכול והכעס בצד. זה לא הזמן לחפש אשמים אלא לקחת אחריות אישית על חייך.
להבין על מה מוציאים כסף, מה הכרחי ומה לא, על מה אפשר לוותר, היכן ניתן לצמצם. כמו למשל להכין אוכל בריא בבית ולא TAKE AWAY או מסעדות, לצמצם הוצאות על מותרות כמו צימרים, חו"ל, הופעות, תיאטרון, קוסמטיקה, מספרה, בתי קפה, ביגוד והנעלה שבקושי משתמשים. להחליף סלולרי רק שמתקלקל ולא כל שנה. לא להשתעבד לסמלי סטטוס.
אם ניתן להקריב ולוותר על רכב, להשתמש בתחבורה ציבורית
לא לבזבז זמן בפייסבוק ואינסטגרם, תוכניות ריאליטי וסדרות
לקום מוקדם בבוקר, לקדם פעילות ספורטיבית כלשהי, לקרא ספרים
לתאם ציפיות ריאליות, אין הרבה אנשים שקפצו משכר של 4000 לשכר של 20000 בזמן קצר ובהשקעה מועטה.
לגור בפריפריה שהתחבורה אליה נוחה וזמינה. לא חייבים לחיות בלב מטרופול יקר.
ללכת ללמוד מקצוע. לא כולם חייבים הייטק/ רפואה/ הנדסה. צריך להשקיע חשיבה וחקירת התחום בו מתמקדים כדי לעשות את הבחירה הנכונה. 
להתמקד בדברים חיוביים כמו בריאות, קרבה לאנשים שאוהבים...

דברים אלו לא נכתבו מתוך התנשאות אלא מנסיון אישי ועבודה קשה.
בהצלחה בדרך חדשה.

לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
12/11/2018 | 08:22
54
בעיקר עם המוטו שהאדם צריך לקחת אחריות על חייו.
לצפיה ב-'ככה:'
ככה:
11/11/2018 | 15:39
68
לחסוך 10 שנים יחד 5,000 שח כל חודש ולהשקיע אותם בתיק פאסיבי שעושה 5% בשנה, תגיעו להון של 800,000 שח, תקנו דירה במעגל השני של ת״א ואז תתחילו להביא ילדים
לצפיה ב-'דודי שמש בבניין משותף'
דודי שמש בבניין משותף
06/11/2018 | 12:19
3
98
שלום,
אני גרה בבניין בן 3 קומות בקומה האחרונה,
בקומה יש דייר נוסף בלבד שהגג מעל דירתו מוצמד בטאבו והוא בנה עליית גג.
כל הדודים (6 במספר כולל הדוד של הנ"ל) נמצאים על הגג שמעל דירתי.
אני בונה עכשיו באישור עליית גג מעל דירתי,
האם אני יכולה לדרוש מהשכן להעביר את 3 הדודים של הדיירים בצד שלו מעל הגג שלו?
אשמח לקבל חוות דעת משפטית בנושא.
תודה רבה.
לאה.

לצפיה ב-'בדקי מה קובעים מסמכי הבית המשותף '
בדקי מה קובעים מסמכי הבית המשותף
06/11/2018 | 21:06
1
63
לפי התיאור שלך נשמע שהגג שמעל דירתך הוא רכוש משותף המיועד למתקני כלל הדירות בבניין.
לצפיה ב-'וכך גם הגג של תוספת הבנייה של השכן- היא גג משותף'
וכך גם הגג של תוספת הבנייה של השכן- היא גג משותף
08/11/2018 | 18:59
39
כפועל יוצא מכך את יכולה לדרוש הצבה של דודי השמש בחלוקה שווה על שטח כל הגגות של תוספות הבניה, שלך ושל השכן.
לצפיה ב-'מה רשום בנסח הרישום'
מה רשום בנסח הרישום
10/11/2018 | 23:19
19
האם הגג מעליך צמוד אליך?
יש כאן הסכמה בעל פה וצריך לפתור את העניין עם כל מי שקיבל רשות. מניח שלא היתה הסכנה בכתב.
מצד שני צריך למצוא פתרון למיקום  דוודי השמש
לצפיה ב-'שכט עורך דין במכירת דירת ירושה'
שכט עורך דין במכירת דירת ירושה
05/11/2018 | 14:48
4
124
4 יורשים חתומים על הדירה.
האם יכול להגיע ל13000 שקל?
מדובר בדירה של 950000 .
לפי מה שידוע לי נהוג לקחת 2 % +מע"מ למכערה רגילה.
אשמח להבין.
לצפיה ב-'אתן לך קנה מידה הנהוג במשרדי'
אתן לך קנה מידה הנהוג במשרדי
05/11/2018 | 21:21
3
122
שכ"ט עו"ד במכירת דירה נע בין 0.5% ל1% בתוספת מע"מ תלוי במורכבות העסקה ועם מחיר מינימום של 6000 ש"ח לעסקה.
על פניו נשמע לי שקיבלתם הצעת מחיר גבוהה אבל אני לא מכירה את הנסיבות ויתכן שישנה מורכבות המצדיקה זאת.

לצפיה ב-'יש שם מס שבח של אחד המוכרים'
יש שם מס שבח של אחד המוכרים
05/11/2018 | 22:47
2
93
ויש גם חוזה משני של חלוקת רכוש.
חוצמזה לא מכיר עוד משו שנעשה.
תוכלי להעיר את עיני על בעיות שיכולות צצוץ בחוזים כאלה.
לצפיה ב-'אם מדובר בשכ"ט'
אם מדובר בשכ"ט
06/11/2018 | 21:09
1
78
הן עבור ייצוג בעסקה והן עבור הסכם חלוקת עזבון אז נשמע שמדובר בהצעה הוגנת.

בעיות יכולות לצוץ בכל אחד מסעיפי ההסכם או בהעדרם ולכן חשוב מאוד להיוועץ בעו"ד שתחום התמחותו מקרקעין.
לצפיה ב-'היה כבר הסכם חלוקת עזבון '
היה כבר הסכם חלוקת עזבון
07/11/2018 | 21:50
49
בזמן העברת בעלות מההורים ליורשים.
נעשה דרכו הסכם חלוקת הכספים בנינו כי לא הרישום בטאבו לא היה שווה בשווה.
לצפיה ב-'וואו אני רוצה להזמין אותם להנות מהרבה מידע על פינוי בינוי'
וואו אני רוצה להזמין אותם להנות מהרבה מידע על פינוי בינוי
06/11/2018 | 15:50
3
80
לחצו על הקישור ותקבלו הרבה מידע על התחדשות עירנוית 
לצפיה ב-'מדריך פינוי בינוי – שלב אחרי שלב'
מדריך פינוי בינוי – שלב אחרי שלב
11/11/2018 | 16:56
1
24
איזה שלבים צריך לעשות וכמה זמן כל הפרטים במאמר הבא חובה קריאה 
לצפיה ב-'תמ"א 38 תל אביב – האזור המבוקש ביותר'
תמ"א 38 תל אביב – האזור המבוקש ביותר
10/11/2018 | 01:05
51
תמ"א 38 תל אביב – האזור המבוקש ביותר מעניין מאוד לא?
לצפיה ב-'yosiagam מה לגבי השתתפות אמיתית בפורום?'
yosiagam מה לגבי השתתפות אמיתית בפורום?
12/11/2018 | 08:20
28
במקום הפניות לאתרים אחרים?
נשמח לשמוע מידיעותיך ולהחכים.
לצפיה ב-'איך אלפי משקיעים ישראלים נהנים משוק הנדל"ן בקפריסין ? '
איך אלפי משקיעים ישראלים נהנים משוק הנדל"ן בקפריסין ?
05/11/2018 | 19:48
78
איך אלפי משקיעים ישראלים נהנים משוק הנדל"ן בקפריסין
ואיך גם אתה יכול להצטרף אליהם כבר מעכשיו!
גלה איך תוכל לייצר לעצמך הכנסה פסיבית ומשמעותית מנכסים בקפריסין!
ובנוסף!  מהו הפרוייקט הגדול של 2020 ואיך הוא הולך לעזור לך להרוויח בצורה משמעותית? 
הנך מעוניין לחץ כאן : https://t.dingdongaffiliates.co.il/SignalsServer/v...

לצפיה ב-'הלוואה'
הלוואה
03/11/2018 | 01:35
9
147
האם הלוואה כנגד קרן השתלמות זולה יותר מלקיחת משכנתא?
לצפיה ב-'כן (ולא). ומהי ההגדרה זול יותר? האם זה סה"כ התשלומים שתשלם'
כן (ולא). ומהי ההגדרה זול יותר? האם זה סה"כ התשלומים שתשלם
03/11/2018 | 08:05
8
84
או שהתשלום החודשי נמוך יותר?

האם זה בגלל שהריבית של ההלוואה נמוכה יותר (אבל יכולה להיות גם גבוהה יותר)?

האם זה בגלל שקרן ההשתלמות תפסיד וגם תשלם דמי נהול גבוהים יותר ולא תוכל להעביר את הכסף בקרן ההשתלמות למסלול יותר נכון או לבית השקעות אחר?
לצפיה ב-'קרן השתלמות'
קרן השתלמות
03/11/2018 | 11:08
7
93
המטרה היא רכישת נכס. 
אני צריך לקחת משכנתא של כ 200 אלף שח. 
אני יכול לקחת משכנתא או הלוואה על קרן השתלמות- לדעתי נותנים את זה בפריים מינוס חצי אחוז.
לפי הבנתי הלוואת משכנתא היא בסביבות 4 אחוז בחלק מהמסלול (לא פריים)
לגבי זה שלא ניתן להעביר את קרן ההשתלמות מסלול-זה נכון. אבל הכוונה לשמור את זה לטווח ארוך ולא להעביר את זה (מסלול כללי). 
לצפיה ב-'הנה שיקולים שלא הכנסת למשוואה.'
הנה שיקולים שלא הכנסת למשוואה.
03/11/2018 | 11:28
82
נניח שהכי נכון עבורך (לטווח ארוך) זה לעבור למסלול IRA
או למסלול מניות , אז המגבלה של בחירת המסלול יכולה להוסיף לך אפילו 2.5% הפסד .
יוצא מכך שההלוואה על קרן ההשתלמות עלתה לך 3.6 אחוז התחלתי ולא 1.1 וזה לפני שהזכרנו את דמי הנהול בקרן ההשתלמות ואת זה שאינך יכול להעביר את הקרן לבית השקעות אחר
לצפיה ב-'חשוב לאמר, אני החלטתי לקחת הלוואה על חשבון קרן השתלמות'
חשוב לאמר, אני החלטתי לקחת הלוואה על חשבון קרן השתלמות
03/11/2018 | 11:34
63
בחודש האחרון.
אני בסהכ מעלה גם שיקולים בעד ונגד וגם pitfalls שצריך לנסות להזהר מהם (נפלתי בהם בעבר)
לצפיה ב-'חסרונות ויתרונות של הלוואת משכנתא לרכישת דירה (מלבד הריבית)'
חסרונות ויתרונות של הלוואת משכנתא לרכישת דירה (מלבד הריבית)
03/11/2018 | 11:59
4
71
חסרונות
1. דמי פתיחת תיק (דורשים 0.25%)
2. עלות שמאי (1000 ש"ח)
3. כמה מאות שקלים של עלויות רישום הערה ומשכנתא ומישכון
4. מחייבים לעשות ביטוח נכס וביטוח חיים.
5. עמלת פרעון מוקדם (קנס היוון), ועמלה תפעולית (כ 60 ש"ח)
6. לא ניתן לקחת 100% פריים

יתרונות:
1. יש ביטוח חיים וביטוח נכס
2. אפשר לקחת לתקופה יותר ארוכה מ 7 שנים.
3. יש אפשרות להחזר התחלתי חודשי נמוך (מצד שני - מה שיוצר בסה"כ יותר תשלום על ההלוואה)
4. רק 1/3 מההלוואה בריבית משתנה שמשפיעה מאוד על ההחזר החודשי.(פריים)

לצפיה ב-'קרן השתלמות'
קרן השתלמות
03/11/2018 | 12:38
1
69
תודה רבה על התשובה!
הלוואה על קרן השתלמות מוגבלת בזמן? 7 שנים? או שניתן לקחת אותה גם ליותר..?
לצפיה ב-'לכל בית השקעות יש מדיניות אחרת'
לכל בית השקעות יש מדיניות אחרת
03/11/2018 | 12:55
50
1. לגבי הריבית הצמודה לפריים (יש כאלה שנותנים לכולם p-0.5%  ויש גם ריביות אחרות)
2. לגבי מסלולים נוספים לא בדקתי (יש גם מסלולים צמודי מדד ואולי גם ריבית קבועה)
3. יש כאלה שנותנים ל 5 שנים ויש אפילו 7. לא נתקלתי ביותר.
4. אפשר לקחת בגרייס מלא (משלמים את הקרן והריבית רק בסוף התקופה) או בגרייס חלקי (משלמים רק את הריבית כל חודש, ואת הקרן בסוף התקופה או לשלם לפי שפיצר כהלוואה לעד 7 שנים (ואז ההחזר החודשי יחסית גבוה)
.5. תיאורטית לאחר 7 שנים אפשר לנסות למחזר אותה ולקבל לעוד 7 שנים.
לצפיה ב-'ביטוח חיים וביטוח נכס אינם יתרון של המשכנתה אלא חיסכון'
ביטוח חיים וביטוח נכס אינם יתרון של המשכנתה אלא חיסכון
05/11/2018 | 17:44
1
45
אינם יתרון כי איש לא מפריע לך לעשות ביטוחים אלו
בכל מקרה. חיסרון כי אין לך גמישות לגבי השאלה אם לבצע או לא.
כך למשל אתה נאלץ לבטח בן זוג שלא עובד למרות שלכאורה מותו לא יגרום
לנזק כלכלי.
רימון חייט, MBA
יועץ מימון לדיור (משכנתה) רשום בהתאחדות יועצי המשכנתאות
פרקים ראשונים מהספר משכנתה יעילה בחינם - https://bit.ly/2KbXBBm
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-'היתרון הוא שיש לך את הביטוח . החסרון זה שחייבים לעשות אותו.'
היתרון הוא שיש לך את הביטוח . החסרון זה שחייבים לעשות אותו.
05/11/2018 | 18:07
31
ברגע שהוא קיים כבר זה יתרון שמקל עליך כשקורה ארוע ביטוחי (במצב הנוכחי שאתה צריך לתבוע את חברת הביטוח בבית משפט כדי לקבל את זכויותיך בפוליסה זה הופך את היתרון לחסרון)

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הובלות ויקטור
המוביל אותו חיפשתם!
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
פורום שיש ואבן
פורום שיש ואבן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה