לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2324923,249 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'מחיר למשתכן - כדאיות עסקה בחיפה'
מחיר למשתכן - כדאיות עסקה בחיפה
04/04/2020 | 19:58
3
שלום, לאחרונה זכיתי בהגרלה בפרוייקט בדום חיפה (מיקום הפרוייקט בתמונה המצורפת - מס 218 על המפה). מחיר למטר 10,056.15 ש"ח
האם לדעתכם העסקה כדאית? מה דעתכם על מיקום והמחיר למ"ר?
אשמח לשמוע כל עצה.
תודה
לצפיה ב-'האם יש הארכה למכירת דירה '
האם יש הארכה למכירת דירה
31/03/2020 | 16:47
2
42
בפטור למס שבח ?
לאור המצב של הקורנה מבוקשת הארכה .

לצפיה ב-'כרגע אין שינוי בחוק'
כרגע אין שינוי בחוק
01/04/2020 | 07:42
1
82
המצוקה ידועה. יש שמועות שיש דיבורים במסדרונות הגבוהים על הארכת התקופה לצורך חישוב דירה יחידה ברכישת דירה נוספת במכירת הדירה מ18 חודש ל24 אבל כאמור ברישא כרגע אין שינוי בחוק.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
02/04/2020 | 22:44
3
לצפיה ב-'קבלת חזקה על דירה יד שניה '
קבלת חזקה על דירה יד שניה
29/03/2020 | 17:23
3
46
אני צריכה לתת שיק בנקאי ( תשלום שני ואחרון ) למוכרים כנגד קבלת החזקה בדירה שנקנתה מיד שניה.
העורך דין שלי אמר שהוא לא מגיע למפגש. ( הוא כבר קיבל את כספו ) האם זהו הנוהג ?
אילו מסמכים אני צריכה לקבל ?
כמו כן המוכרים פוחדים לצאת מהבית בגלל הקורונה. ולכן אני צריכה להתנהל מול עורך הדין של המוכרים .כיצד אקבל את המפתח של הדירה? איך וכיצד נעשה העברת שמות בחברת חשמל, מים, גז וארנונה ?
אני עובדת עצות.
לצפיה ב-'עורכי הדין לא נוכחים בד"כ במעמד מסירת החזקה'
עורכי הדין לא נוכחים בד"כ במעמד מסירת החזקה
30/03/2020 | 23:31
1
29
אני נוהגת לצייד את הלקוחות שלי במסמך של אישור מסירת החזקה כנגד מלוא התמורה ובו הצדדים ממלאים גם את מס' המונים (חשמל ומים) וחותמים. אם תרצי צרי עימי קשר מחר ואעביר לך דוגמא במייל.
את המסמכים הנדרשים לצורך העברת הזכויות על שמך אמור עוה"ד של המוכרים להעביר לעורך הדין שלך אשר יגיש עבורך את המסמכים לטאבו. למען השקט שלך ודאי עם עורך הדין שלך שכך אכן הדברים נעשים.

והכי חשוב שרי, היי רגועה. אנחנו בתקופה מורכבת אבל היא תעבור ואת תהני מהבית החדש שלך :)
לצפיה ב-'תודה לעו"ד חן סרי'
תודה לעו"ד חן סרי
30/03/2020 | 23:55
24
תודה על התשובה המנומקת. נרגעתי.
לצפיה ב-'אחריותו המוחלטת של עוה"ד מטעם הקונה על כל מהלכי המכר והרישום'
אחריותו המוחלטת של עוה"ד מטעם הקונה על כל מהלכי המכר והרישום
04/04/2020 | 16:15
7
יש לי השגות לגבי עמדתה של עוה"ד חן סרי לעניין השתתפותו/מעורבותו במעמד התשלום האחרון והעברת החזקה ואנמק :

1. מועד מסירת החזקה לאחר התשלום האחרון הינו בדרך כלל השלב בו מושלמת העסקה בין הצדדים [וכך גם היא מוגדרת בחוזה המכר] המוכר מוסר את החזקה הפיזית בדירה למוכר וזאת כנגד תשלום יתרת התמורה ומסירת המסמכים הדרושים לצורך העברת הדירה בלשכת רישום המקרקעין על שם הקונה.  

2. הטכניקה המשפטית הנהוגה אינה מתנה את תשלום יתרת התמורה ברישום הדירה בלשכת רישום המקרקעין על שם הקונה אלא במסירת החזקה ובמסירת המסמכים הדרושים לשם רישום הזכויות על שם הקונה לידי עורך הדין של הקונה

3. במידה ובמועד מסירת החזקה אין בידי המוכר את כל אישורי המיסים הדרושים לשם העברת הדירה על שם הקונה: אישור מס שבח ואישור עירייה אזי בהתאם להוראות החוזה מועבר חלק מסכום התמורה, כפי שהוסכם בין הצדדים, לחשבון נאמנות שנפתח על ידי ב"כ המוכר, וזאת עד לאחר שיומצאו האישורים.

4. וכאן חשיבות השתתפותו/מעורבותו של עוה"ד מטעם הקונה בהשלמת התהליך.

מסירת חזקה פיזית אל מול מסירת חזקה משפטית 
5. יש להבחין בין מסירת חזקה פיזית בדירה למסירת חזקה משפטית .
מסירת חזקה פיזית - משמעה מסירת חזקה פיזית בדירה כשהדירה נקייה מכל אדם וחפץ למעט מחוברים של קבע ומיטלטלין שהוסכם בין הצדדים כי הם מהווים חלק מהדירה הנרכשת.
מסירת חזקה משפטית - [קונסטרוקטיבית]  משמעה מסירת חזקה רעיונית כגון במקרה בו הדירה מושכרת לצד שלישי. במקרה כזה לא ניתן למסור לקונה חזקה פיזית בדירה והמסירה הינה מסירה משפטית. המשמעות של מסירת משפטית הינה שממועד מסירת החזקה המשפטית הקונה-רוכש מועברים לקונה הזכויות  והחובות הנובעות מהסכם השכירות עם השוכר והוא זכאי לקבלת דמי השכירות מאותו מועד ואילך. יש לדאוג כי במועד מסירת החזקה יוסבו לקונה כל ההמחאות והבטוחות (שטרות, ערבות בנקאית או פיקדון) ושנמסרו למוכר על ידי השוכר בהתאם להסכם השכירות.

הפעולות הנדרשות במועד המסירה
6. במועד שנקבע למסירת החזקה נפגשים הצדדים בדירה. במעמד המסירה משולמת יתרת התמורה על ידי הקונה למוכר ובמידה וטרם התקבלו אישורי המיסים מועבר חלק מסכום התמורה כפי שנקבע על ידי הצדדים לידי ב"כ המוכר בנאמנות.

רצוי להכין פרוטקול בדור ובו ירשמו כל הפרטים הרלוונטיים לגבי התשלום, קבלת החזקה, איחור ...או כל נקודה החשובה להמשך הכללים עד לסיום המלא של העברת החזקה.
========================================================================

בעידן הנוכחי שבו יש בעייה ביצירת מפגשים רבי משתתפים או במעבר דירה ולכן יש לשקול לדחות את המעמד [במידה וניתן לדחות]  וזאת מהסיבה שהמערכות העירוניות אינן פעילות בשגרה וכך גם למיטב ידיעתי משרדי הטאבו והבנקים.

במידה וניתן מבחינה פרסונלית לדחות את השלב האחרון כדאי לגבות זאת בנספח לחוזה המכר כדי שמכלול השינוי יהיה ברור לצדדים.

לסיכום...אין לשחרר את עוה"ד מטעם הקונה מתפקידו ואחריותו ללקוחו עד לסיום מוחלט של הנושאים בהאמורים בחוזה. 

==========================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914
לצפיה ב-'סקר נדלן שחשוב לי ללימודים'
סקר נדלן שחשוב לי ללימודים
26/03/2020 | 12:11
1
42
היי ,שלום לכולם
כרגע בלימודי נדל''ן וממשל , ברשותי עבודה בנדל''ן , החלטתי לבצע אותה באמצעות סקר קצר ולעניין , אשמח לשיתוף פעולה, אשמח לשיתופים ותיוגים

https://forms.gle/xPkZTcy5bxSjo4Ud8
לצפיה ב-'הצעות ייעול'
הצעות ייעול
29/03/2020 | 07:19
36
הי אביתר,
נכנסתי לסקר לאור הערתך שמדובר ב"סקר קצר ולעניין" ורצוני לסייע למחקר שלך ואולם. להבנתי מדובר בשאלון ולא כלי מחקרי מסוג סקר בהיות השאלות פתוחות. שאלון מסוג זה דורש חשיבה וזמן רב יותר מסקר שבו יש לסמן תשובה ממאגר תשובות סגור (גם אם מדובר באופציות רבות של תשובות ואפשרות לסמן יותר מתשובה אחת נכונה).
נראה לי שהיה נכון לו אתה היית מקדיש מעט יותר חשיבה וזמן ובונה את הסקר שוב באופן שאכן יאפשר מענה קצר ולעניין של המשיבים ויסייע גם לך אחר כך במיפוי התשובות ואפשרויות הניתוח.

בהצלחה רבה!

לצפיה ב-'מהו אחוז זכויות הבניה המותרות בתכנית פת/40/1261 ?'
מהו אחוז זכויות הבניה המותרות בתכנית פת/40/1261 ?
27/03/2020 | 04:20
2
28
מהו אחוז זכויות הבניה המותרות בתב"ע מספר פת/40/1261 ?
מדובר על פתח תקווה.
יש אחוז בניה מותר שמכפילים אותו במ"ר (גודל המגרש) מחלקים ב 100 וכך יודעים כמה מהווה אחוז זכויות הבניה המותרות.
אני רוצה לחלץ את אותו מספר האחוז (אחוז זכויות הבניה המותרות) שאותו מכפילים בגודל המגרש. אודה לעזרה איך מחלצים את אחוז זכויות הבניה המותרות
בתכנית שנקראת:                פת/40/1261 
לצפיה ב-'זכויות בניה בתכנית פת/40/1261 בכלל ובפרט - התייחסות.'
זכויות בניה בתכנית פת/40/1261 בכלל ובפרט - התייחסות.
04/04/2020 | 16:54
1
5

תוכנית זו פורסמה לתוקף שנת 1992. 
מטרתה - להגדיל צפיפויות באזורי מגורים ברחבי פתח - תקווה.

בתקנון התכנית , סעיף 9 עמוד 4 מפורטת במדוייק התשובה לשאלתיך.

איזור מגורים ג' - 9 יח"ד לדונם נטו, בשטח בנייה של 110 אחוז מירבי [כלומר - 1,100 מ"ר] תנתן תוספת של 2 יח"ד דיור נוספות לדונם נטו בתמורה לבניית דירות 3 חדרים בשטח מקסימאלי של 75 מ"ר.

הערה - יש עוד סעיפים רלוונטיים שכדאי לקרוא.

במגרש ריק [לדוגמה] - ללא הריסה ופינוי , ינתנו 13 יח"ד , ראי ההתניות בהמשך.

הערה חשובה - ותיקותה של התכנית והתיישנותה הביאו למאות תוכניות חדשות המעדכנות את אחוזי הבניה ולכן כדאי לקחת אדריכל/שמאי שיבחנו את מכלול התוכניות ותקפותם ומשמעותם מבחינת אחוזי הבניה.

לשאלתך...איך מחלצים את אחוזי הבניה, רק את יודעת היכן מצויות הזכויות שלך ורק את יודעת איזה תכניות חלות על הקרקע, אינך מצפה שאדם ללא מידע יוכל לחשב במקומך .

בהצלחה.

=============================================================================================

לצפיה ב-'היי, פרל דוד, אני מודה לך מכל הלב על התשובה'
היי, פרל דוד, אני מודה לך מכל הלב על התשובה
04/04/2020 | 20:59
2
ובהזדמנות זו גם חג פסח שמח 
ושוב תודה לך על התשובה
לצפיה ב-'פטור מס רכישה על דירה ראשונה - קנייה של מס' אנשים'
פטור מס רכישה על דירה ראשונה - קנייה של מס' אנשים
24/03/2020 | 23:27
1
45
אהלן,
כולנו מכירים את הפטור ממס רכישה על דירה ראשונה יחידה.
ניסיתי לברר האם מס' אנשים רוכשים דירה זה לא יחשב להם כדירה ראשונה ע"מ לקבל את האפשרות לקנות "דירה שניה" עם אותו פטור של דירה ראשונה. 
עדיין לא קיבלתי תשובה ברורה האם הדירה שייכת לשלושה או ארבעה אנשים יתקיים הפטור.
מישהו יודע?
לצפיה ב-'התשובה בחוק'
התשובה בחוק
29/03/2020 | 07:13
25
לצורך חישוב דירה יחידה במס רכישה קיימת חזקה שהדירה הנרכשת הנה דירת המגורים היחידה של הרוכש גם אם בבעלותו דירה נוספת שחלק הבעלות אינו עולה על שליש (33%) או שמחזיק בדירה נוספת שקיבל בירושה וחלקו בה אינו עולה על מחצית (50%).
לצפיה ב-'משבר הקורונה ושוק הנדל"ן'
משבר הקורונה ושוק הנדל"ן
23/03/2020 | 07:04
1
110
משבר הקורונה שמשבש כרגע את חיינו בתחומים שונים משפיע גם על שוק הנדל"ן. מניחה שההשפעה לא תתמצה בעליית המחיר של חומרי הגלם המיובאים בד"כ מסין לשוק הבניה. אנחנו כבר חשים את קצב מתן ההלוואות הזהיר יותר מתמיד של הבנקים ואין ספק שצריכים להתאזר בסבלנות ואורך נשימה כדי לאמוד את כלל ההשפעות של המגיפה על שוק הנדל"ן. 
בינתיים אני מזמינה אותכם לשתף כאן בהשפעות הקורונה על חייכם ובעיקר על עסקאות שאתם בעיצומם או שתכננתם לבצע. 
ככל שתחפצו, נשתדל לתת כאן גם הצעות לפתרונות לאתגרים שאתם ניצבים בפניהם בעת מו"מ להסכם ו/או במהלך עסקה.   
לצפיה ב-'מאמר נחמד שקראתי בנושא הקורונה ונדל"ן'
מאמר נחמד שקראתי בנושא הקורונה ונדל"ן
23/03/2020 | 15:08
98
אשמח לשתף אתכם במאמר נחמד בנושא מגפת הקורונה ונדל"ן 

תהנו ורפואה שלמה לכולם
לצפיה ב-'המלצה: אקסל לבניית תוכנית עסקית לקנייה או מכירה דירה '
המלצה: אקסל לבניית תוכנית עסקית לקנייה או מכירה דירה
20/03/2020 | 21:06
58
לאחר חיפוש נרחב באינטרנט לאקסל שיתן לי תמונה מהירה וכללית על עלות עסקה ( קניית דירה למגורים ), הגעתי לשירות של https://www.nadlan -net.com באתר ניתן לראות את האקסל לחישוב קנייה וסימולציה של מכירת דירה בצורה פשוט ונוחה במיוחד, השירות הוא חינם, בסך הכל מכניסים מייל ומקבלים חזרה לינק להורדה !
לצפיה ב-'מוכתרי'
מוכתרי
19/03/2020 | 18:37
1
68
האם מישהו מכיר את אמיר וקרן מוכתרי?
לצפיה ב-'מי אתה אמיר מוכתרי.'
מי אתה אמיר מוכתרי.
04/04/2020 | 17:34
2
אמיר מוכתרי הוא שחקן עבר בקבוצת "גליל עליון" בכדור סל , בשנת 2011 פורסם בגלובס שהשחקן שחתם על אופציה לרכישת מגרש בשטח 8 דונם בהרצליה פיתוח תמורת 73 מיליון שקל מידי חברת יפנאוטו של גד זאבי.

תכנית מימוש הרכישה והבניה http://www.alonestate.co.il/download/2563/gallerie...

המשך הכתבה :
מוכתרי מתכנן לבנות במגרש, שברחוב המנופים 10-12, בניין בגובה חמש קומות, שיכלול קומה מסחרית וארבע קומות משרדים. את המגרש קנה באמצעות חברת KM פרויקטים, שבבעלות משותפת שלו ושל אשתו, [קרן מצקין] . KM פרוייקטים מתפקדת כמארגנת קבוצות רכישה ויזמית נדל"ן.

בעוד 2 חברות נדל"נ שהקים הוא היה שותף של עודד קטש. 

תמונה של 2 בני הזוג - http://archive.notzetz.co.il/archive/pictures/3-8-...

כותרת מאמר בעיתון דה מרקר משנת 2016
קרן ריאליטי מכרה את מבנה מרכזיית בזק בהרצליה תמורת 34 מיליון שקל
את הנכס, הנמצא על מגרש בן ארבעה דונמים, רכשה הקרן ב–2011 מבזק בכ–23 מיליון שקל ■ מאז התחילה לקדם תוכנית להקמת 112 דירות בשני בניינים בני 15 קומות, שאושרה ב–2014

הליך משפטי לפירוק שיתוף - תא"ק 51102-03-20, ארנו קפיטל מימון נדל"ן 3 נגד  גג אחד תמ"א 38 ר"ג, אמיר מוכתרי ... האפוטרופסה הכללית, בתפקידה כנאמנת קרן אסכולי...הליך זה טרם החל.
ארנו קפיטל פעילה מסוף שנת 2013, כחברת אשראי חוץ בנקאית למימון מיזמי נדל”ן בישראל כנגד בטוחות ושעבודים. ארנו מעמידה אשראי למיזמי נדל”ן בישראל במתכונת ליווי סגור (מודל בנקאי), ומספקת מעטפת אשראי מלאה ליזם, 

אמיר מוכתרי ואשתו הם מארגני קבוצות רכישה, השאלה היא מה בדיוק את מחפשת ?

לצפיה ב-'השכרת דירה ומיסוי'
השכרת דירה ומיסוי
17/03/2020 | 10:25
1
97
שלום רב,
ברצוני להשכיר את הדירה שלי בסכום של 5600 שח
בנוסף ברצוני לשכור את שירותי חברת wecheck על מנת להבטיח את תשלומי שכ"ד החודשיים, עלות השירות הוא כ200 שח בחודש.
זאת אומרת שנשאר לי ביד 5400 שח שעליהם אני צריך לשלם מס מכיוון שאני מעל הפטור (5100)
אני מבין שיש דרך לשלם מס רק על הסכום שהוא מעל 5100, למיטב הבנתי שיעור המס הוא תואם את מדרגת מס הכנסה שלי.
במקרה שלי אני עומד על מדרגת מס של 35% אבל אשתי לא מגיעה לסף המס.
רציתי לדעת איך זה עובד במקרה כזה, האם מישהו יכול לשפוך אור על הנושא?
לצפיה ב-'נראה לי שיש לך הנחת יסוד מוטעת'
נראה לי שיש לך הנחת יסוד מוטעת
17/03/2020 | 19:36
83
אני סבורה שלצורכי המס יחשבו דמי השכירות לפי הסכום של 5,600 ש"ח.

מומלץ לך להיוועץ ברואה חשבון.
לצפיה ב-'האם זכויות יזם בתמ"א 38 נותרות לעד ? [להלן תקציר פסה"ד]'
האם זכויות יזם בתמ"א 38 נותרות לעד ? [להלן תקציר פסה"ד]
14/03/2020 | 20:44
2
36
הפ (ת"א) 15581-08-18 שלמה למברג נ' עדי יעדים בע"מ (מחוזי; עינת רביד; 11/02/20) - 17 ע'

עו"ד: אהרוני, פורת, הר עוז
בית המשפט קבע כי ההסכם שנחתם בין המבקשים למשיבה לביצוע פרויקט תמ"א 38/1 בטל מחמת אי התקיימות התנאי המתלה של קבלת היתר בניה. בהתאם, יש למחוק את הערות האזהרה שנרשמו לטובת המשיבה על המקרקעין. נוכח ניסוחו של ההסכם, אין מקום לקבוע השבה הדדית של סכומים ששולמו על פי ההסכם, אלא יש לפעול לפי הסייג בעניין העדר תביעות הדדיות.

תביעה להצהיר כי ההסכם שנחתם בין המבקשים למשיבה לביצוע פרויקט תמ"א 38/1 בטל, ולהורות על מחיקת הערות האזהרה שנרשמו לטובת המשיבה על המקרקעין.
.
בית המשפט המחוזי קיבל את התביעה ופסק:
תנאי מתלה הוא תנאי המותנה בדרך כלל בהתקיימות אירוע עתידי, בלתי-ודאי שהוא חיצוני לחוזה ואינו מטיל חובה על מי מהצדדים. זאת להבדיל מתניה חוזית, שהיא חיוב שאת ביצועו נוטל על עצמו אחד הצדדים לחוזה. תנאי מתלה שלא התקיים מפקיע את החוזה מאליו, כאמור בסעיף 29 לחוק החוזים, בלא שמוטלת בשל כך אחריות על מי מן הצדדים לחוזה כלפי רעהו.

בענייננו, אי קיום התנאי של קבלת היתר בניה, לא גרם לפקיעת החוזה, אלא הותיר בידי המבקשים את הזכות לבטלו. המבקשים היו רשאים לבטל את ההסכם עת לא התקיים התנאי המתלה בעניין קבלת היתר בניה לביצוע תמ"א 38/1. שעה שההסכם בוטל, נוכח הוראות הסכם ועת לא ניתן לקיים פרוייקט תמ"א 38/1 במקרקעין, אין מקום להותרת רישום הערות האזהרה לצורך הבטחת תביעה כספית עתידית של המשיבה כלפי המבקשים. נוכח ניסוחו של ההסכם, אין מקום לקבוע השבה הדדית של סכומים ששולמו על פי ההסכם, אלא יש לפעול לפי הסייג בעניין העדר תביעות הדדיות.
לצפיה ב-'אחריותו של המשכיר לנזקי השוכר בשריפה שארעה עקב מחדל שלו.'
אחריותו של המשכיר לנזקי השוכר בשריפה שארעה עקב מחדל שלו.
15/03/2020 | 20:10
1
34

תקציר פס"ד בשלום ירושלים.

תא (י-ם) 25141-04-16 אורטל ניזרי נ' שמואל זרגרי (שלום; מרים קסלסי; 22/01/20) - [עו"ד: צבי גולנזר, שמשון שחר]

תביעה לתשלום פיצויים בגין נזקי שריפה שאירעה בדירה שהשכירה התובעת מהנתבע. נקבע כי המשכיר אחראי חוזית ונזיקית לנזקי התובעת, בכך שלא פעל כדבעי לתיקון מערכת החשמל ולתחזוקתה הנאותה.

.
תביעה ותביעה שכנגד לתשלום פיצויים בגין נזקי שריפה שאירעה בדירה שהשכירה התובעת מהנתבע.
.
בית המשפט פסק כלהלן:
אין ולא יכולה להיות מחלוקת כי בעל המקרקעין חל חובת זהירות כלפי כל מי שעלול להינזק ממצבם המפגום של המקרקעין. אומנם גם התובעת בהיותה השוכרת עשויה הייתה להיחשב כלפי צד שלישי כמי שמחזיק במקרקעין, אולם ביחסים בינה לבין בעל המקרקעין, ובהינתן האיסור המפורש בחוזה להביא כל בעל מקצוע אחר מלבד הנתבע, ברור כי מבין השניים, הנתבע הוא זה שנחשב, ביחס למערכת החשמל בדירה כמי שמחזיק במקרקעין ובעל השליטה בו.

הוכח כי מלוא השליטה על מערכת החשמל הייתה בידי הנתבע, הוא ידע אודות התקלה אולם התרשל בטיפול בה.
יתרה מזו, חוזה השכירות שנחתם בין הצדדים מטיל את האחריות על הנתבע, כמשכיר, לתקן פגמים או קלקולים אשר יתהוו במשך תקופת החוזה, אשר החובה לתקנם חלה עליו. האחריות לתחזוקת מבנה המושכר על מערכותיו (חשמל, אינסטלציה וכו') ברורה וידועה. אחריות לתחזוקת המבנה המושכר על מערכותיו מוטלת על המשכיר.

הנתבע לא התכחש לאחריותו כבעל המושכר והחל לפעול לתיקון הליקויים שפירטה התובעת בהודעת SMS ששלחה ובשיחותיהם. כישלונו בטיפול הליקוי במערכת החשמל מהווה הפרת חוזה כלפי התובעת, המחייבת בפיצוי.
אשר על כן, יש לקבוע כי הנתבע אחראי חוזית ונזיקית לנזקי התובעת, בכך שלא פעל כדבעי לתיקון מערכת החשמל ולתחזוקתה הנאותה.
לצפיה ב-'כמה מורכבת חלוקת הרכוש בגירושים שניים במגזר החרדי.'
כמה מורכבת חלוקת הרכוש בגירושים שניים במגזר החרדי.
16/03/2020 | 00:55
23

(י-ם) 860101/ פלוני נ' פלונית (בתי-הדין הרבניים; אליעזר איגרא, א' אהרן כץ, שלמה שפירא; 13/11/19) - 37 ע'
עו"ד: דוד נפתלי גולדברג, יצחק מאיר הגר, מרדכי שיינין

ביה"ד מאמץ את מסקנת ביה"ד האזורי כי מחצית הזכויות בדירה הרשומה ע"ש האיש שייכת לאישה. עם זאת ביה"ד מתערב בקביעת ביה"ד האזורי לפיה יש לקזז משווי הבית כיום עלויות הבינוי והשיפוץ שנעשו מכספי השכרת הדירה או מכוחו של חוב למשקיעים שלא הוכח קיומם. במסגרת הדיון נדרש ביה"ד להתחייבויות ב'תנאים' (במסגרת אירוסין) וטענות 'אונס'; בעלות שלא נרשמה מאילוץ או בכוונת מרמה; מעשי ידי אישה המפרנסת את בעלה.

.ערעורים הדדיים על פס"ד של בי"ד אזורי. האיש מערער על סעיף א' לפסק הדין שלפיו האישה זכאית למחצית הזכויות בדירה בי' הרשומה ע"ש האיש. לעומתו האישה מערערת על סעיף ג' לפסק הדין הקובע כי יש להפחית משווי מחצית הדירה של האישה מחצית מהשווי של החלק המבונה שנוסף בשיפוץ שנעשה בשנת 2000, וסכום נוסף של 5,000 דולר.

רקע: מדובר בזוג מהמגזר החרדי, שלשניהם היו אלו נישואין שניים. האיש לומד בכולל ומקבל מלגה חודשית והאישה היא המפרנסת העקרית (בני הזוג וששת ילדיהם); דירת י' נרכשה ע"י האיש ואשתו הראשונה. אך הרישום ע"ש השניים נעשה רק בסמוך לאחר נישואי הצדדים דכאן, מספר שנים לאחר הגירושין מהאישה הראשונה, לאחר שהאישה הראשונה כבר מכרה את זכויותיה בבית לאיש (אביו של האיש שילם סכום זה); במסגרת אירוסי הצדדים נערכו בין אבי האיש ואבי האישה, ה'תנאים' של בני הזוג שחלק מהם היה מכירת מחצית הדירה בי' והעברתה על שם האישה.

אבי האישה שילם לאבי האיש את הסך שנקבע בתנאים שעליו לשלם וכחודש לאחר מכן הצדדים התחתנו והתגוררו בב' כשדירת י' הושכרה. במסגרת התנאים נקבע גם כי בני הזוג צריכים לשלם 10,000 דולר ל"משקיעים" שמהם נקנה החלק בדירה עבור האישה. האיש טען בביה"ד שכל הדירה בי' הייתה שייכת לו, הוא לא ידע מההסכם שבין אביו לאבי האישה ולא הסכים לו וגם כשנודע לו, לא הסכים לתנאיו, ומעשים שעשה היו רק אחיזת עיניים כאילו הוא מתכוון להקנות לאישה. הוא הצדיק מעשיו בין היתר באומרו שלפני הנישואין חשש שהשידוך יתבטל ולאחריהם רצה למנוע מריבות, והוסיף שאף כל ההליך של מתנה ללא תמורה לא היה אמיתי כדי להעביר לאישה אלא לאחז את עיניה.
.
ביה"ד הרבני הגדול דחה את ערעור האיש וקיבל את ערעור האישה מהטעמים הבאים:
ביה"ד מסכים למסקנת פסק הדין שלפיה הסכם זיכרון הדברים שנחתם בין אבי האיש לאבי האישה תקף ומחייב אף את האיש, ושלפיכך מחצית הדירה בי' שייכת לאישה – בין מהטעמים שנכתבו בפסק דינו של ביה"ד האזורי ובין מטעמים שמוסיף ביה"ד הגדול.

אלא שלדעת ביה"ד הגדול מחצית הדירה כפי שהיא כיום שייכת לאישה, ללא הבחנה בין הקרקע, המבנה שהיה תחילה והחלק שנוסף או השבח שהשביח בעקבות השיפוץ והבינוי ואין האישה חייבת לשלם בעבור השיפוץ ואינה חייבת לשלם תשלום כלשהו מכוח ההתחייבות העמומה ל"משקיעים" העלומים. ולפיכך במסגרת חלוקת רכוש הצדדים ואיזון משאביהם על האיש לשלם לאישה מחצית משווי הדירה ללא קיזוז כלשהו מכוחן של עלויות הבינוי והשיפוץ או מכוחו של חוב כאמור.

בתחילת הדיון מציין ביה"ד כי התנהלות הצדדים הייתה בתרבות של שקר שבה שני הצדדים וסביבתם בוחרים להציג מצגי שווא במטרה להשיג רווחים כלכליים או אחרים. התנהלות זו המופנית בעיקרה כלפי צדדים שלישיים, השתלטה על הצדדים והם פועלים כך גם זה כלפי זה. לפיכך התנהלות ובירור העובדות על ידי ביה"ד קשה הרבה יותר כידוע מ'דין מרומה'.

כפי שביאר ביה"ד האזורי להסכם יש תוקף על פי ההלכה, אם התקיימות ההתחייבויות בהסכם – התשלום ששילם אבי האישה עבור מחצית הזכויות בדירה – קנתה האישה את הזכויות במחצית הדירה.

טענת האיש כי אביו ז"ל (שהיה רב) התחייב ב'תנאים' שלא ברשותו על נכס של בנו נדחתה תוך מתיחת ביקורת על עצם הוצאת הלעז על האב.
התחייבות זו בין האבות אינה עושק/אונס והיא דבר מקובל בענייני שידוכין בנסיבות שבהן אחד הצדדים מחזיק ברכוש, ואף אין בעובדה שאחד הצדדים נותן יותר מהצד השני כדי להוכיח איזה צד 'מוצלח' יותר או איזה צד 'הרוויח' יותר בשידוך כפי שביארנו לעיל.

ביה"ד עומד על תוקפן ההלכתי המחייב של ההתחייבויות והקניינים שנעשו בעת ה'תנאים', ושמכוחם ברור כי הדירה שייכת לשני הצדדים בחלקים שווים – הלכתית ואף חוקית (למרות העדר הרישום). בהקשר זה הראה ביה"ד כי לאור גלגולי העברת הבעלות בדירה לא היתה אפשרות מעשית לרשום את הבעלות האמיתית אלא על ידי רישום בשלבים, אף אם בשעת הרישום כבר אין הוא משקף את הבעלות האמיתית; מכיוון שלא היה ניתן לערוך רישום, הקניין נערך בכסף והרישום אינו תנאי לקביעת הבעלות. ובפרט שכספי השכירות שימשו לשכירת הדירה בב' (שם התגוררו הצדדים לאחר חתונתם) – דבר המורה על שותפות הצדדים בשכר הדירה בגין בעלותם, אף שבפועל האיש או מי מטעמו הוא שביצע הגבייה וההפקדה לחשבון הרשום על שמו.

ביה"ד מוסיף עוד בין היתר, כי התנהלות הצדדים מוכיחה שהייתה כוונה לרישום על שם שניהם, ואין לקבל טענת האיש כי פעולותיו לא היו אלא פעולות שנועדו – במכוון – ליצור את הרושם כאילו כוונתו להשלים את הרישום ולהטעות בכך את האישה.

אף ששינוי הרישום לא נערך בפועל, אין למנוע מהאישה את זכויותיה בדירה, וחיובו של האיש כלפיה אינו חיוב תשלום כספי גרידא אלא יש לאישה זכויות של בעלות
כן אין מקום להפחית מחלקה של האישה 5000 דולר, נוכח האמור בתנאים כי בני הזוג ישלמו למשקיעים 10,000 דולר. בהקשר זה ביה"ד מצטרף לקביעת ביה"ד קמא שבנידון דידן לא היו "משקיעים" אמיתיים ושלכל היותר ה"משקיעים" הם אבי האיש ששילם לאישה הראשונה עבור חלקה, ושעה שאין חולק שמעולם לא נתבעו הצדדים לשלם סכום זה.

עוד בהקשר זה, מתייחס ביה"ד באריכות למעמדן של הכנסות האישה במקרים כבענייננו שהבעל הוא אברך והמפרנסת העיקרית היא האישה. שעה שהבעל חייב במזונות אשתו וכנגדם תיקנו לו מעשה ידיה. כאשר גם דיון זה מוביל למסקנה כי אין מקום לדרוש מהאישה כעת להחזיר ל"משקיעים" 5000 דולר.

ביה"ד מוסיף חיזוק נוסף למסקנתו שמחצית הזכויות בדירה שייכות לאישה, כי בהיבט החוקי, גם ללא ההתחייבויות והקניינים הקודמים, עצם הליך הרישום שהחל בו האיש בשנת 2000 – אף שלא הושלם – מורה על כוונת שיתוף ספציפי שהוכחה גם מהחוזים והמקנה לאישה זכויות בדירה אף ללא רישום. ויש מקום לראותם גם הלכתית כקניין 'סיטומתא'; אין בעובדה שהצדדים לא גרו בפועל בדירה כדי לסתור את כוונת השיתוף הספציפי

לאור כל האמור ודאי גם שאף הכסף שהתקבל מהשכרתה שייך לשני הצדדים. משכך טענת האיש שהשיפוץ בדירה בי' מומן מכספי השכירות השייכים לו – אין בה ממש, שמכיוון שמחצית הדירה שייכת לאישה גם מחצית דמי השכירות שבהם נעשה השיפוץ שייכים לה.
לצפיה ב-'קוטג' חדש למכירה בהרצליה ב'
קוטג' חדש למכירה בהרצליה ב
15/03/2020 | 17:39
2
85
קוטג' חדש. 250 מ"ר בנוי, 5 חדרי שינה+סלון, יחידת הורים, מיני סוויטה בגג, מרתף גדול ומואר כיחידה, חצר, חניות ובריכת שחייה. 
מיקום שקט ומבוקש בהרצליה ב'. 
מחיר: 539,000 ש"ח 
0503334750 
לירן 
לצפיה ב-'קוטג' 250 מ"ר + בריכה בהרצליה עולה רק 539,000 ש"ח ?'
קוטג' 250 מ"ר + בריכה בהרצליה עולה רק 539,000 ש"ח ?
15/03/2020 | 17:55
1
33
לצפיה ב-'חיפשתי ואני חושב שמצאתי'
חיפשתי ואני חושב שמצאתי
15/03/2020 | 18:20
79
נראה שבהודעה בתפוז חסר 0.

איך דוחסים קוטג' על מגרש של 200 מ"ר ובנוסף יש בריכה לא ברור לי אבל נראה
יפה.

נראה פי 10 יותר יפה מהבית שלי שיושב על מגרש של 500 מ"ר וכמובן אין בו
בריכה.

בהצלחה

לצפיה ב-'סקר בנושא טכנולוגיה בעולם הנדל"ן'
סקר בנושא טכנולוגיה בעולם הנדל"ן
15/03/2020 | 13:04
34
שלום לכולם, אשמח אם תוכלו לענות לנו על סקר קצר בנושא טכנולוגיות בעולם הנדל"ן.
תודה רבה על שיתוף הפעולה!!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScaWjbzAY...
לצפיה ב-'הלוואי ש 9 מיליון ישראלים ימותו כדי שמחירי הנדלן יירדו'
הלוואי ש 9 מיליון ישראלים ימותו כדי שמחירי הנדלן יירדו
13/03/2020 | 07:18
2
99
לצפיה ב-'חתיכת טיפש'
חתיכת טיפש
14/03/2020 | 08:58
85
טיפש
לצפיה ב-'לא עדיף לקנות iShares IWDA בבורסה?'
לא עדיף לקנות iShares IWDA בבורסה?
18/03/2020 | 15:28
67
1672 מניות משווקים מפותחים ועכישו בהנחה של 27 אחוז מתחילת השנה
לצפיה ב-'נדל״זו בתקופה של התרסקות'
נדל״זו בתקופה של התרסקות
12/03/2020 | 21:02
141
מה קורה למחירי הנדל״ן בתקופה של התרסקות בבורסה? האם הם הולכים יד ביד?
לצפיה ב-'מה כדאי לקחת משכנתא או הלוואה על סכום נמוך יחסית '
מה כדאי לקחת משכנתא או הלוואה על סכום נמוך יחסית
12/03/2020 | 09:20
1
63
שלום אנחנו קרובים לסגור חוזה על דירה שהמחיר שלה 850 אלף
יש לנו הון עצמי של 550 אלף  

מה עדיף לנו לקחת משכנתא של 300 אלף או הלוואות   ?

ועוד נקודה אם הסכום שנשאר היה 200 אלף האם זה היה משנה ?

תודה ,  
לצפיה ב-'משכנתא מול הלוואה אחרת'
משכנתא מול הלוואה אחרת
17/03/2020 | 19:23
41
לתחושתי עדיפה משכנתא אבל צריך לבדוק את האופציות מול הגורם המלווה. אני מניחה שהתשובה תלויה גם ביכולת ההחזר החודשי ותקופת ההלוואה.
לצפיה ב-'יועץ משכנתאות מחפש לעשות שת"פ עם מתווך'
יועץ משכנתאות מחפש לעשות שת"פ עם מתווך
09/03/2020 | 08:45
65
שיתוף פעולה שמשתלם לשני הצדדים גם מבחינת השירות וגם מבחינה כלכלית.
לפרטים נוספים לשלוח הודעה.
לצפיה ב-'איחור מסירה'
איחור מסירה
05/03/2020 | 21:20
1
80
ב-8/2018 חתמנו על חוזה עם קבלן במסגרת מחיר למשתכן. תאריך מסירת הדירה ע"פ החוזה הוא 30/11/19. כשחתמנו על החוזה היה היתר על תנאי והקבלן מסר שהוא מעריך שתוך מספר חודשים יתקבל ההיתר. בפועל הוגשו מספר עררים שאחד מהם היה בגין הקלה שביקש הקבלן לעשות (תוספת של יח"ד לכל בניין). רק ב-5/2018 הערר נדחה וניתן ההיתר.
הקבלן הכניס בחוזה את הסעיף שמורה על כך שאם יחול עיכוב במסירת הדירה בעקבות גורמים שאינם תלויים במוכר, הדייר לא יהיה זכאי לפיצוי.
במכתב ששלח הקבלן עם קבלת ההיתר ציין כי תאריך המסירה המעודכן הוא 5/2020, שנתיים לאחר קבלת ההיתר.
אני תוהה אם יש לי עילה לתבוע את הקבלן. מצד אחד, הוא יכול לבוא ולטעון שהערר שהוגש לא היה בשליטתו, אך כשקבלן מגיש בקשה להקלה הוא צריך לקחת בחשבון שהדבר יכול לעורר התנגדות, ויכל, משראה שההיתר מתמהמה לבטל את הבקשה להקלה.
בין נימוקי הקבלן בבקשה לביטול הערר הוא מציין כי אם לא יבוטל הערר הוא לא יוכל לעמוד בהתחייבויות שיש לו כלפי הדיירים. להבנתי בטענה הזו ניתן להסיק שגם הקבלן יודע שדחיית תאריך המסירה יש בה משום אי עמידה בחוזה.
האם אני צודקת ויש כאן עילה לתביעה? באיזה צעדים עלינו לנקוט במידה ויש עילה- קודם מכתב המצהיר על כוונתנו לתבוע/לקזז מהתשלום האחרון לקבלן את הפיצוי בגין איחור מעל 60 יום?
תודה
טל

לצפיה ב-'איחור במסירה של דירות מחיר למשתכן - התייחסות.'
איחור במסירה של דירות מחיר למשתכן - התייחסות.
07/03/2020 | 20:54
63

במסגרת תכנית מחיר למשתכן המדינה מפרסמת מכרז לכל פרויקט. משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל מגדירים את לוחות הזמנים בהם הקבלן נדרש להתקדם בפרויקט, והקבלן מחויב ללוחות הזמנים הללו בהתאם למסמכי המכרז עליהם הוא חתום.

במילים אחרות – לקבלן יש הסכם מול המדינה, והוא מחויב לעמוד בלוח הזמנים שבהסכם.

עליך לאתר באתר רמ"י/משרד השיכון  את "חוברת המכרז" ולבחון מה לוח הזמנים הרלוונטי עבורכם שבהם אמורה היתה להמסר הדירה.
עליכם לפנות במקביל לגורם מקצועי ברמ"י/משרד השיכון שאמון על פרטי התכנית כדי לקבל תשובה מוסמכת שאכן היזם חרג מסמכותו המפורטת בהסכם.

בהסכמי המסגרת נקבעים כללים פחות או יותר דומים כמפורט :
1. בתוך 180 יום מיום החלטת ועדת מכרזים על הזוכה במכרז, הקבלן חייב לחתום עם רשות מקרקעי ישראל על חוזה הבנייה.
2. בתוך 60 יום מתאריך הזכייה במכרז הקבלן נדרש לשלם את הוצאות הפיתוח. מדובר בסכום גבוה מאוד שיכול להגיע למיליוני שקלים.
3. הקבלן חייב לחתום מול הרשות המקומית על חוזה תשתית בתוך 50 ימים מיום הזכייה במכרז.
4. עד 6 חודשים לאחר הזכייה במכרז, הקבלן מחויב להפקיד ערבות בנקאית לפקודת רשות מקרקעי ישראל. מדובר בערבות בסך של 100,000 ₪ לכל מתחם.
5. בתוך 180 יום מיום הזכייה במכרז, הקבלן מחויב לחתום עם רשות מקרקעי ישראל על הסכם הבנייה.

קבלן המפר את הוראות המכרז ולא פועל במסגרת לוחות הזמנים המוגדרים בו, מסתכן באפשרות שיינקטו כנגדו סנקציות מתאימות על-ידי המדינה. לעיתים הקבלן מסתכן גם באפשרות שהמדינה תממש את הערבות הבנקאית שהפקיד, כלומר תגבה את הפיקדון (לרוב בסכום של כ-100,000 ₪) כקנס.

משרד הבינוי והשיכון והרשות המקומית מגדירים במפורש במכרזים מהו המועד שבו הקרקע אמורה להימסר לקבלן.
המכרזים מגדירים גם לוחות זמנים נוספים:
מסגרת הזמן להשלמת עבודות הפיתוח על ידי הקבלן,
המועדים להשלמת בניית הבניין,
מסגרת הזמן בה על הקבלן לקבל טופס 4.

בעבר, נהגו קבלנים/מוכרים רבים לקבוע בהסכמי המכר כי הם רשאים לדחות את מועד מסירת הדירה מבלי לתת כל פיצוי לרוכשי הדירה.
כיום, קובע חוק המכר (דירות), פיצוי לרוכשים כאשר קבלת מפתח מתעכבת מעבר למועד המסירה ב-60 ימים.

החוק קובע כי הפיצוי בגין איחור במסירת דירה , יהיה לפי המוסכם בחוזה או לפי הקבוע בחוק ("סכום השווה לדמי שכירות של דירה דומה בגודלה ובמיקומה" – פי 1.5 בשמונת החודשים הראשונים ופי 1.25 מהחודש התשיעי ואילך).
במקרה של שוני בין החוק לחוזה, הולכים לפי הגבוה מביניהם.

החוק קובע חריגים למתן אותם פיצויים, למשל בעקבות סעיף "כוח עליון".ולהבנתי התנהגות הקבלן ונסיבות האיחור אינן כוח עליון.

מאמר הנוגע לפסיקה בנדון - על פיצוי שקיבלו דיירי מחיר למשתכן מקבלן בגין איחור מסירה - https://www.psakdin.co.il/Document/%D7%A6%D7%A2%D7...

הנה לדוגמה מקרה בו משרד השיכון תובע קבלן בגין איחור מסירה - https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0...

בהצלחה.

======================================================================================
לצפיה ב-'אתר חדש למציאת עורך דין מקרקעין '
אתר חדש למציאת עורך דין מקרקעין
05/03/2020 | 13:32
1
43
מוזמנים לבקר באחד ממדריכי האינטרנט המתקדמים ביותר למציאת עורך דין לעסקת נדל"ן
לצפיה ב-'אני מקווה שעוה"ד המפרסמים שם הם לא ב..Error כמו האתר.'
אני מקווה שעוה"ד המפרסמים שם הם לא ב..Error כמו האתר.
07/03/2020 | 20:24
24
לכאן מגיעה ההפניה [הפרסומית] שלך - Error establishing a database connection
לצפיה ב-'דירה למכירה'
דירה למכירה
03/03/2020 | 18:04
10
181
דירה יפה וטובה למכירה בת 3חדרים משופצת אינסטלציה חדשה תוספת מטבח חדשה מקלחת חדשה כולל חלונות חדשים שמורה פלוס מרפסת וגם מחסן וחניה הבנין משתתף בפינוי בינוי ניתן התגמשות במחיר לא בשבת שווה לבוא ולראות את הנכס המחיר לא סופי יש התגמשות במחיר תבואו תראו נדבר על המחיר

מתווכים לא להתקשר

https://www.yad2.co.il/s/c/mh6ugd…
לצפיה ב-'חברים ירדנו במחיר מ850 ל780 ניתן להתגמש במחיר עוד קצת '
חברים ירדנו במחיר מ850 ל780 ניתן להתגמש במחיר עוד קצת
04/03/2020 | 13:10
7
123
דירה יפה וטובה למכירה בת 3חדרים בקומה רביעית משופצת אינסטלציה חדשה תוספת מטבח חדשה מקלחת חדשה כולל חלונות חדשים לגמרי שמורה פלוס  מרפסת וגם מחסן וחניה הבנין משתתף בפרויקט פינוי בינוי שכבר מתקדם עם 80%הסכמה   לא בשבת במידה והנייד לא זמין השאירו הודעה שזה לגבי הדירה אני חזור אליכם שווה לראות ממש מציאה           
חברים ירדנו במחיר מ850 ל780 ניתן התגמשות במחיר עוד קצת לרציניים בלבד לא בשבת במידה והנייד לא זמין השאירו הודעה שזה לגבי הדירה אני חזור אליכם
מתווכים לא להתקשר 
לצפיה ב-'הלינק מוליך לדף ריק, אין פרטים.'
הלינק מוליך לדף ריק, אין פרטים.
04/03/2020 | 14:20
6
30
לצפיה ב-'חברים ירדנו במחיר מ850 ל780 ניתן להתגמש במחיר עוד קצת '
חברים ירדנו במחיר מ850 ל780 ניתן להתגמש במחיר עוד קצת
05/03/2020 | 10:43
5
84
סורי חברים הלינק לא עבד סידרתי זאת 
העלתי לכם תמונות של הדירה ואני ירחיב עליה מחדש 
דירה יפה וטובה למכירה בת 3חדרים משופצת אינסטלציה חדשה תוספת מטבח חדשה מקלחת חדשה כולל חלונות חדשים שמורה פלוס מרפסת וגם מחסן וחניה הבנין משתתף בפינוי בינוי חברים ירדנו במחיר מ850 ל780 ניתן עוד התגמשות במחיר לרציניים בלבד לא בשבת במידה והנייד לא זמין ניתן להשאיר הודעה ואני יחזור אליכם שווה לבוא לראות מציאה

מתווכים לא להתקשר

לצפיה ב-'ניתן להתקשר לנייד 0545815038'
ניתן להתקשר לנייד 0545815038
05/03/2020 | 10:46
1
27
לצפיה ב-'הודעות מדהימות'
הודעות מדהימות
05/03/2020 | 11:06
91
אתה מצפה שמישהו יתקשר אליך ?
כתבת מיליון הודעות (לא ברור למה בכלל, מי שמחפש לקנות דירה לא נכנס לפורום הזה)
ועדיין למרות אותם מיליון הודעות לא כתבת את הפרטים הכי בסיסים שאפשר
כמו למשל איפה הדירה ? בחולון ? ניו יורק ? בקריבים ?
או שזה לא חשוב...
ואת כל שאר 20 הפרטים המאד חשובים אחרים של הדירה
לצפיה ב-'סידרת את הלינק, יופי, היכן הוא ?'
סידרת את הלינק, יופי, היכן הוא ?
05/03/2020 | 12:55
2
30
לצפיה ב-'הלינק לא עובד צירפתי תמונות זה בהודעה ה3 והדירה היא באשקלון '
הלינק לא עובד צירפתי תמונות זה בהודעה ה3 והדירה היא באשקלון
05/03/2020 | 14:33
1
37
לצפיה ב-'אני חושב שאת/ה צריך לכתוב הודעה חדשה שתכלול'
אני חושב שאת/ה צריך לכתוב הודעה חדשה שתכלול
05/03/2020 | 15:21
58
את התמונות+פרטים לגבי העיר+רחוב (או לפחות אזור)+שטח הדירה+
מעלית/חניה/קומה ואז מי שמחפש דירה באזור אולי יראה את ההודעה פה
יבין על מה מדובר ומי יודע אולי תמצא קונה באמצעות הפורום.

לדעתי המקום הנכון לפרסום הוא יד 2 או כל לוח אינטרנטי אחר ואולי אף לוח
אינטרנטי של האזור/מקומון.

בהצלחה

לצפיה ב-'ב 450 קונה אם ניתן להשכיר ב 2500 (לראות חוזה שכ"ד)'
ב 450 קונה אם ניתן להשכיר ב 2500 (לראות חוזה שכ"ד)
12/03/2020 | 16:13
27
לצפיה ב-'אני חושב שמצאתי את הדירה במדלן (על פי התמונות)'
אני חושב שמצאתי את הדירה במדלן (על פי התמונות)
13/03/2020 | 13:54
44
דירת 3 חדרים - 60 מ"ר באשקלון  (שקמים, א..., אינני מכיר את אשקלון ולכן איני
יכול חוות דיעה לגבי המחיר אם כי ניתן להשוות במדלן למודעות אחרות ולהשוות
מחיר למ"ר.

אני אף פעם לא בטוח מהיכן מגיע הנתון של השטח שננקב במודעות, האם מקורו
בחשבון הארנונה או מהנתון שרשום בטאבו ויתכן שאינו כולל מרפסות.

מהסתכלות שיטחית יש דירות בטווח רחב של מחירים למ"ר אבל אני כאמור לא
מכיר את אשקלון.

לא ברור לי מדוע היה כל כך קשה לתת פרטים לגבי המודעה.

מקווה שתמצא קונה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרסום נדל
בעלי עסק בתחום הנדל"ן?
פורום דרכון פורטוגלי
זקוקים לדרכון פורטוגלי?
עו
עו"ד מייקל עידן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה