לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2309523,095 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'האם "להזדרז" ולקנות במחיר למשתכן'
האם "להזדרז" ולקנות במחיר למשתכן
18/09/2019 | 09:04
9
שלום
זכיתי במחיר למשתכן וכעת אני לפני פגישה לבחירת דירה ומסירת צ'ק על סך 2000 ש"ח שלא יוחזר במידה ולא אשלים את הרכישה. עברתי על מפרט הדירות שנותרו ומצאתי כמה שעונות לדרישותיי למרות שהמחיר נראה די גבוה. מבדיקה זריזה מצאתי שאין פער מחירים משמעותי בין עסקאות באזור לבין מחירי הדירות בפרוייקט בהתחשב במפרט ושטח הדירה ואף מצאתי דירה אחת זהה לחלוטין במחיר דומה במרחק של כ-400 מ' מהפרוייקט! עכשיו אני מתלבט אם למהר ולנצל את ה"הטבה" שכן עם מעט מאמץ ומיקוח אוכל לקבל תמורה זהה לכספי בשוק החופשי.
האם ניתן להתמקח עם הקבלן על המחיר בתוכנית או שהוא כפוף למחירים ע"י משרד השיכון? הלא מחירי הדירות במחיר למשתכן אמורים להיות זולים משמעותית (יש שאומרים 30 אחוז) ממחירי דירות באזור?
יש לציין שאם אני "מוותר" על זכייתי או לא בוחר דירה בתאריך שנקבע לי הזכות עוברת לבאים בתור ולא אוכל עוד לרכוש את הדירה!
לצפיה ב-'חוזה שכירות '
חוזה שכירות
15/09/2019 | 11:18
11
78
(שאלה היפוטטית).
אני בעל דירה ואני משכיר את הדירה לאדם. אדם זה הפסיק את התשלומים באמצע החוזה ולכן הוצאתי אותו מהדירה אך ורק משום שלא שילם לי שכ''ד וכדי שהחוב שלו לא יגדל. השאלה שלי: האם אני זכאי לפיצוי לא רק על הזמן שהיה בדירה ולא שילם לי שכ''ד אלא גם פיצוי על זמן עתידי - שהרי הוא שבר חוזה, הוא לא שילם לי ויש לי עכשיו דירה ריקה שיעברו כמה חודשים, אולי, עד שאצליח להשכיר אותה.
שאלה נוספת באותו עניין: אם אני מנסח את כל הנ''ל בחוזה, שמגיע לי פיצוי בעבור שבירת החוזה. - האם פיסקה כזאת היא חוקית או דרקונית?, כלומר אינה חוקית.
האם מקרה כזה מחוייב להגרר לבית משפט או שאפשר לפתור זאת בצורה אחרת - פשוט ע''י פירעון של שיק הבטחון שנכתב בחוזה שבמקרה של אי תשלום - יהיה פרעון של השיק (בסכום שנכתב מראש בשיק).
לצפיה ב-'אין בזה שום תועלת כמובן'
אין בזה שום תועלת כמובן
15/09/2019 | 11:36
5
56
הרי אתה מדבר על מקרה, של אדם ששכר ממך דירה, נתן לך צקים על כל התקופה,
ואז ביטל את הצקים או הם לא מכובדים על ידי הבנק,
מה ההבדל בן צק הביטחון שקיבלת לבן כל שאר הצקים האחרים שקיבלת ואתה לא יכול לפרוע אותם ?
אין שום הבדל, צק ביטחון זה צק רגיל בדיוק כמו שאר הצקים שקיבלת,
ואין שום תועלת ברעיון שלך.
יותר חשוב לדאוג למצוא שוכר טוב שישלם לך, לגבי גובה הפיצוי או הנזק שנגרם לך, החוק כמובן לא מגדיר שום הגדרות מה הפיצוי המגיע לך , כי זה תלוי בנזק שנגרם לך.
לצפיה ב-'אסביר את עצמי'
אסביר את עצמי
15/09/2019 | 12:27
4
49
התשלומים בהוראת קבע של השוכר. שיק הבטחון הוא שיק החתום ע''י ערב לשוכר שאני מאשר אותו.
וודאי שאני עושה מאמצים למצוא שוכר טוב, אולם מידי פעם כששוכר חדש קורא וחותם על חוזה, עולה איזו שאילתה חדשה.
השאלה שלי היא פשוט פליאה על מדינת חוק. אדם שכר אצלי דירה ורוצה לעזוב באמצע חוזה. כל מה שהוא צריך לעשות זה לא לשלם שכ''ד, לגרום לי להעזיב אותו ואז אני צריך להיגרר לבית משפט כדי לשכנע את בית המשפט שהאדם שבר חוזה ונגרם לי נזק כי אני לא מצליח להשכיר את הדירה - זה לא ברור מאליו? - הוא התחייב בפני לשלם עד תום החוזה - למה חוסר ההבנה שהוא לא בסדר?.
השאלה שלי נובעת בעקבות סעיף אחר בחוזה שהוא מקובל בפי כל - שאם אדם רוצה לעזוב את הדירה הוא צריך להביא מישהו אחר שיכנס בנעליו וישלם את שכ''ד במקומו ואם הוא לא עושה את זה אז הוא מחוייב לשלם שכ''ד עד תום החוזה אפילו שהוא לא גר בדירה. למה הפיסקה הזאת כל כך ברורה לכולם, ושמישהו מחליט לא לשלם והוא מוצא בכח מהדירה - זה לא ברור שצריך לשלם שכ''ד עד תום החוזה.
לצפיה ב-'למשכיר הלא היפוטטי - התייחסות.'
למשכיר הלא היפוטטי - התייחסות.
15/09/2019 | 14:02
44
סוגיות של הפרת חוזה שכירות [איך,מתי, כמה, ולמה] נתונות לפסיקתו של ביהמ"ש והוא בלבד, המשכיר אינו רשאי לבצע פעולות חד צדדיות, מכיוון שנקבעו על ידך מס' פעולות חד צדדיות כמו פינוי השוכר אתה עלול להתבע בגין כך .

לעניין סעיפים הקיימים בחוזה השכירות אך בוטלו לאחרונה בעקבות הרפורמה בחוק השכירות\ לדוגמה :
סוגיית סיום החוזה שונתה ותוקנה ולכן סעיפים שסותרים את התיקון לחוק אינם תקפים. [גם אם תדגיש אותם בטוש שחור]
שוכר שמסיים חוזה חד צדדים מחוייב לתת התראה של 60 יום ולפנות ללא מחוייבות להביא שוכר תחתיו.
התשלום כפי שציינתי קודם יחול עד לתום אותם 60 יום המוקנים לשוכר לצורך פינוי הנכס לאחר הודעה למשכיר.
זה שאתה כותב עובדות מופרחות לא הופך אותם לנכון , כדאי שתקרא את התיקון לחוק \ תפנים אותו ותשתמש בשרותחיו של עו"ד.

לצפיה ב-'ההיגיון שלך ומה שמקובל עליך לא הגיוני ולא מקובל'
ההיגיון שלך ומה שמקובל עליך לא הגיוני ולא מקובל
15/09/2019 | 14:06
2
52
רוב מה שכתבת כאן, לא מקובל ברוב חוזי השכירות בישראל,
זכותך לדרוש מה שאתה רוצה, אבל שאר העולם לא חייב להסכים איתך,
למשל אתה דורש צק בטחון של אדם שלישי, ברוב חוזי השכירות בישראל, את הצק ביטחון נותן השוכר עצמו, ואם תדרוש מישהו נוסף, רוב השוכרים ימשיכו הלאה, זכותך לבקש, אתה גם יכול לבקש ערבות בנקאית, או תשלום מראש לשנה שלמה, יש כאלו שעושים את זה, בעולם מחוץ לישראל מקובל לתת מראש 3 חודשי שכר דירה שמופקדים בחשבון נפרד,
כל אלו לא מקובלים בישראל,
או לחלופין אתה דורש שהשוכר יתחייב למצוא לך שוכר חלופי, וזה קיים בחלק מהמקרים, אבל לא נפוץ, אם כבר, ואם מדובר על צדק, הגיוני וקיים בהרבה חוזים שכל צד יכול לצאת מהחוזה בהתראה של חודש מראש,
אם אדם נקלע לקשיים כלכלים, זה לא אומר שהוא עבריין,
אבל אתה רוצה להפוך אותו לעברין, אין לו כסף, זאת עובדה, ואתה רוצה להכריח אותו לשלם לשנה שלמה על מוצר שהוא לא מקבל, כי הוא לא גר בדירה כבר, וזה לא מוסרי.
ולכן הדרישות שלך מהחוק , זה עקומות,
ברוב העולם החוק בא להגן על החלש,על השוכר, וברוב המקרים לא קל להוציא דייר שלא משלם.
לצפיה ב-'ולהתחייבות של שוכר לחוזה שהוא שובר בקלות אין משמעות?. '
ולהתחייבות של שוכר לחוזה שהוא שובר בקלות אין משמעות?.
15/09/2019 | 14:25
1
35
אז לחוזה אין שיניים. צריך להגרר לבית משפט על הליך שהו פרוצדורלי?. אין פה הוכחת רצח, יש פה עניין טכני של אי עמידה בחוזה.
לצפיה ב-'אם החוזה לא חוקי...'
אם החוזה לא חוקי...
15/09/2019 | 14:36
31
כל מה שאתה צריך לשנות, זה את המחשבה שלך ואת חוזי השכירות שאתה מחתים,
תשנה את החוזה שכל צד יכול לבטל את החוזה בהתראה של חודש והכל יהיה בסדר,
הרי אם השוכר יהיה מרוצה מהדירה וממך, הוא ימשיך לשכור את הדירה, וכשהוא לא יהיה מרוצה, או אתה לא תהיה מרוצה זה יתבטל,
למה להיות מקובע על חוזים לשנה ? אם הכל טוב הוא יהיה לשנים, ואם לא הוא יפסיק קודם,
הבעיה מתחילה במחשבה שלך הלא צודקת שצריך להכריח שוכר לשלם לשנה.
לצפיה ב-'תשובה היפוטטית לשאלה היפוטטית.'
תשובה היפוטטית לשאלה היפוטטית.
15/09/2019 | 13:46
4
53
מתוך שאלתך אני מבין שלא עירבת עו"ד היפוטטי בהכנת חוזה השכירות ההיפוטטי על כל חלקיו וההגנות שהוא אמור להקנות למשכיר.

ראשית \ אני מופתע שהשוכר ההיפוטטי שלך הסכים לפנות/פונה בכוח ? [מחק את המיותר] ללא כל הליך משפטי ??? אתה כנראה משכיר היפוטטי רב עוצמה.

סוגיית הפיצוי /נזק היפוטטי שנגרם למשכיר :
לו היית לוקח עו"ד היפוטטי אזי לא היו לך שאלות בנדון בפורום זה, הוא היה פותר באמצעים משפטיים את בעיותיך ומשיב לך את כל חובות השוכר המגובים בהמחאות לגורמי העיריה השונים, לחברת חשמל ואחרים, וכמו כן היה דואג להפעיל את שטר הבטחון של 3 הערבים וזה עוד לפני שהפעלת את ההמחאה שניתנה לך לבטחון.
חובותיו של השוכר ההיפוטטי הינם "קשיחים" פחות או יותר וניתן לקמט אותם מספרית לגבי הרשויות השונות והתשלום החודשי החסר עד לתשלום מלוא החוב.
עפ"י החוק ניתן לבטל חוזה תוך כ- 60 יום מקבלת הודעה מוסכמת מהשוכר למשכיר ומכאן ניתן להסיק שזכותך ההיפוטטית היא לקבל תמורה של כ- 60 יום נוספים מיום הוצאתו של השוכר מהדירה. 
ביהמ"ש הוא הגורם היחידי שמוסמך לקבוע גובה פיצוי/תשלומי השוכר למשכיר.

ככלל :
לבעל נכס [היפוטטי] נשמרת הזכות ללא צורך לבקש אישור מיוחד של בית המשפט להגיש תביעה נזיקית נפרדת לקבלת פיצוי על הפסדים כספיים ונזק לדירה.

לאחר הפינוי וצמצום הנזקים, בעל הנכס המושכר רשאי להגיש תביעה לקבלת החזר כספי עבור הנזקים שנגרמו לו בראש שקט. [ובלבד שנוסחו היטב בחוזה השכירות שאם לא כן יהיה תלוי בחסדי ביהמ"ש שכן חובת ההוכחה על גובה הנזקים מוטל על התובע.

הליכים משפטיים לא היפוטטיים :
השוכר תובע השבת הפיקדון - https://www.law.co.il/media/computer-law/finkelste...

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914

לצפיה ב-'לכמת ולא לקמט'
לכמת ולא לקמט
16/09/2019 | 09:42
10
לצפיה ב-'יש לך טעות בעניין ביטול החוזה'
יש לך טעות בעניין ביטול החוזה
16/09/2019 | 13:47
2
26
לא כתוב בחוק שכל חוזה שכירות ניתן לבטל תוך 60 יום.
מה שכן כתוב בחוק שאם למשכיר אפשרות לביטול החוזה היא תהיה בהתרעה של 90 יום לפחות ואז חייב שתהיה גם לשוכר אפשרות ביטול בהתראה של 60 יום.
אבל בהחלט אפשר גם ללא אפשרות ביטול לכאן או לכאן.
לצפיה ב-'התייחסות להערותיך.'
התייחסות להערותיך.
16/09/2019 | 20:12
1
36
רישום החוק בילקוט הפרסומים - https://www.nevo.co.il/law_word/Law14/law-2649.pdf

כדאי שתשים לב לתיקונים הבאים :

ראה סעיף 25 י' ענייני ערובה כספית.
המשכיר חייב להעביר הודעה לשוכר שהוא מתכוון להפעיל את הערובה שבידו. [במקרה של יצירת חובות כאמור בחוזה השכירות] 
סעיף 25יג.
[א] תניה בחוזה שכירות למגורים המאפשרת למשכיר לבטל את החוזה שלא בשל הפרתו בטלה, אלא אם כן קיימת גם לשוכר זכות ביטול כאמור.
[ב] המשכיר יודיע לשוכר על ביטול חוזה שכירות למגורים בהתאם לתניה כאמור בסעיף קטן [א], 90 ימים מראש, לפחות, והשוכר יודיע למשכיר על ביטול החוזה בהתאם לתניה כאמור, 60 ימים מראש, לפחות.

איסור התניה 25יד.
על אף האמור בסעיף 2[ג], בחוזה שכירות למגורים -
[1] אין להתנות על הוראות סעיף 25ו;
[2] אין להתנות על הוראות סעיפים 6 ,8 עד 10 ,15 ,21[ב] ו–[ג], 23 עד 25ה, 25ח[א]1 ,[ב] ו–[ג] ו־25ט עד 25יג, אלא לטובת השוכר.

תוספת שנייה [סעיף 25ג]
חוזה שכירות למגורים יכלול, בין השאר, את אלה:
[1] כתובת הדירה המושכרת;
[2] שמות הצדדים לחוזה, מספרי תעודת הזהות שלהם ומענם;
[3] תיאור הדירה המושכרת, הריהוט והאביזרים שבה, ובכלל זה תיאור חלקי הרכוש המשותף הצמודים לדירה, שהושכרו;
[4] תקופת השכירות, קיומה של ברירה להארכת התקופה ותנאי הברירה כאמור, וקיומה של זכות לביטול החוזה ותנאי הביטול;
[5] דמי השכירות, מועד תשלומם ואופן התשלום;
[6] תשלומים נוספים החלים על השוכר שאינם דמי שכירות, אם ישנם, וגובהם;
[7] פגם, או ליקוי אחר בדירה המושכרת שאינו קל ערך, הידוע למשכיר בעת כריתת החוזה, וכל דבר אחר בדירה המושכרת או בסביבתה או בנכס המשמש אותה הגורם או העלול לגרום הפרעה של ממש לשימוש בדירה המושכרת והידוע למשכיר בעת כריתת החוזה;
[8] פרטים נוספים שקבע שר המשפטים..

כלומר...כאמור בסעיף משנה 4 במילא מחוייבת הכנסת סעיף ההתניה ולכן חל בין הצדדים סעי הודעה ופינוי.

בסעיף 25 ד' [2] - נרשם שבמידה ובחוזה השכירות נשמטו סעיפים הכלולים בתוספת השניה, [כאמור בסעיף 35[ב] ובתנאי שלא סוכמו סעיפים חליפיים,  יחול החוזה המצוי.

לצפיה ב-'לטעמי זו פרשנות מאולצת'
לטעמי זו פרשנות מאולצת
18/09/2019 | 13:37
6
וכוונת המשורר היא בבירור "האם קיימת" זכות הביטול.
גם אם נלך לפי פרשנותך, הרי ניסוח כמו - השוכר יוכל לבטל את החוזה בתנאי שישלם בעת ביטול החוזה את כל דמי השכירות שנותרו עד תום התקופה - יעמוד בפרשנותך ולא יואיל לשוכר במאום.
לצפיה ב-'המשך השקעות'
המשך השקעות
13/09/2019 | 10:48
38
שלום

ברשותי 2 דירות להשקעה, בנוסף לנכס שגר בו}
כמובן שעל כל הנכסים יש משכנתא

את הנכס בו אני גר וההתנהלות הכלכלית שלנו כזוג משאירים מחוץ למשחק ההשקעות. הדירות כרגע משלמות את עצמן( והחשבון בו מתנהלות כולל קופה לחירום, מס, תיקונים וכו)

כרגע קיימת דירה שבה כל המסלולים ל27 שנים
ודירה אחרת בה מחצית מהמשכנתא לעוד 10 שנים( מרכיב הקלצ)
ו2 המסלולים האחרים לעוד 25 שנים.( מלצ ופריים)

ברגע שרכשתי את הנכס השני נכנסתי לתחום בו אני משלם מס על שכירות( 10 אחוזים), מתוך הבנה כי זו ירידה לצורך עליה.... אני מתכוון לרכוש עוד נכסים בעתיד

איך אני ממשיך מפה? כיצד עלי להתקדם עמ להגיע לנכס הבא?
כדאי לרכוש עוד נכס מכסף "שמביא מהבית"?
כדאי לקחת הלוואות עמ להגיע לסכום הראשוני?
מתי אוכל לקחת משכנתא שניה על אחת המדירות להשקעה?

מה הטקטיקה שבה עלי לבחור כרגע, מתוך זה שהאסטרטגיה היא אולי להרוויח פחות, אבל ליצור מצב שבו עוד 25 יש לי דירות מניבות ועד אז הדוכרים משלמים את המשכנתא....

תודה לעונים
וסופש מצויין
לצפיה ב-'מה הריבית המומלצת היום למשכנתא?'
מה הריבית המומלצת היום למשכנתא?
13/09/2019 | 08:19
27
בשלושת המסלולים
לצפיה ב-'מחיר למשתכן-האם בונים דירות 2 חדרים?'
מחיר למשתכן-האם בונים דירות 2 חדרים?
12/09/2019 | 22:51
19
מה השטח המרובע של דירות 2 חדרים במחיר למשתכן?
לצפיה ב-'מחפש ירושלמי שמבין בנדלן בעיר תודה'
מחפש ירושלמי שמבין בנדלן בעיר תודה
08/09/2019 | 09:51
31
לצפיה ב-'האם מחסן יכול לשמש כדירה בפועל - פס"ד בנדון.'
האם מחסן יכול לשמש כדירה בפועל - פס"ד בנדון.
07/09/2019 | 22:04
3
63
אני מצרף פס"ד שניתן לאחרונה בביהמ"ש המחוזי בת"א במסגרת ועדת ערר לפי חוק מיסוי מקרקעין [שבח ורכישה] בהרכרב שופט ו-3 רוא"ח.
פסה"ד מתייחס לערר שהוגש ע"י הבעלים במכירתו כדי שהמחסן יוכר כדירה על כל משמעויותיה החוקיות .
פסה"ד מבהיר באופן ברור שמחסן הוא מחסן גם עם שימש לא מעט שנים למגורי אדם כדירה המושכרת לצדדי ג' ע"י בעליו.

פסה"ד המפורט מסביר אחת לאחת את כל הסוגיות ההיסטוריות .הנוכחיות והעתידיות של מעמד המחסן כדירת מגורים בפועל, כשעיריית ת"א ברקע פועלת משפטית נגד מגורי אדם במחסן.

הפניה לפסה"ד במלואוhttps://www.psakdin.co.il/Files/34577-08-17.pdf%20...

ציטוטים מתוך פסה"ד : [45 עמודים]
רקע :
בשנת 1991 אביו המנוח של העורר רכש זכויות חכירה בנכס מקרקעין המצוי ברחוב ביאליק בתל אביב. הנכס הנרכש היה מוגדר על פי חוקי התכנון והבנייה כ"מחסן" ו"חדר כביסה", והוא נמצא בקומת המרתף של בניין אשר קומותיו האחרות שימשו למגורים.
לאחר רכישתו הנכס פוצל לשני חלקים והוסב לשימוש במגורים על ידי התקנת המתקנים הדרושים לכך – כל זאת מבלי שנעשה כל שינוי במעמד התכנוני של המקום.
לימים הנכס נמכר על ידי העורר והוא ביקש כי סכום מס השבח ייקבע בהתאם ל"חישוב לינארי מוטב" – הסדר שחל אך ורק על מכירתה של "דירת מגורים מזכה".

לטענת המשיב הנכס כלל איננו בבחינת "דירה" או "דירת מגורים" ולכן חישוב מס השבח צריך להיעשות באופן רגיל ומיטיב פחות. 
כבר כאן יוער כי אין למעשה מחלוקת עובדתית לגבי השימוש בנכס למגורים על פני תקופה של שנים. 
משנדחתה ההשגה שהגיש העורר, על ועדת הערר להכריע האם יחול החישוב הלינארי המוטב אם לאו. 

כאמור, הנכס מושא הערר הוא חלק מבניין המצוי ברחוב ביאליק, תל אביב [גוש 7225 ,חלקה 7] רחוב ביאליק המוכר, מתואר כ-"מאופיין בריכוז של בתי מגורים בעלי ייחודיות ארכיטקטונית [סגנון אקלקטי וסגנון בינלאומי] לצד מבנים היסטוריים..." [מתוך שומה מכרעת לעניין היטל השבחה, מוצג מש/1 ,עמוד 3 ["השומה המכרעת"]].
הבניין נבנה בשנת 1932 בסגנון הבינלאומי על פי תכנון אדריכלי של י' מגידוביץ מעל מפלס הקרקע יש בבניין שלוש קומות של דירות מגורים. 

הנכס הנדון נמצא בקומת מרתף חלקית וגלויה, כלומר רובו מצוי מתחת למפלס רחוב ביאליק אך מעל פני האדמה. הגישה לנכס היא דרך שביל צדדי וגרם מדרגות בצד האחורי של הבניין, המוביל למטה.
שטח הנכס בעת אירוע המס היה בטווח בין 53 ובין 57 מ"ר [על השטח המדוייק קיימות ראיות סותרות, אך אין לכך חשיבות לענייננו] גובה התקרה היה 2,03 מטר ובמקומות מסויימים 1.9 מטר. 

והנה בחודש אפריל 2013 ,חרף קיומה של התב"ע החדשה הנ"ל ועל אף סיווג הנכס כנכס "למגורים" לצרכי ארנונה, הוגש בבית המשפט לעניינים מקומיים בתל-אביב יפו כתבי אישום לפי חוק התכנון והבנייה, תשכ"ה-1965 ותקנות התכנון והבנייה [עבודה ושימוש הטעונים היתר], תשכ"ז-1997 ,וזאת בגין "שימוש חורג" בנכס. המאשימה היא "מדינת ישראל ע"י השירות המשפטי של עיריית תל-אביב-יפו". 

וכן הלאה...
המסקנה המתבקשת היא ...כל זמן שיעוד הנכס [מחסן לעניינינו] לא שונה באופן מפורש ברשומות למרות שבפועל שימש למגורים, הוא ישאר מחסן לתמיד.

====================================================================   

לצפיה ב-'כאשר אתה אומר "יעוד הנכס" אתה מיתכוון לרישומו בעירייה'
כאשר אתה אומר "יעוד הנכס" אתה מיתכוון לרישומו בעירייה
08/09/2019 | 00:11
2
37
או לרשומו בטאבו ?

לצפיה ב-'רק בעירייה ובהיתר הבנייה/אישור שימוש חורג'
רק בעירייה ובהיתר הבנייה/אישור שימוש חורג
08/09/2019 | 00:44
32
למה שכתוב בטאבו יש פחות משמעות.
לצפיה ב-'הבהרה לעניין "יעוד הנכס".'
הבהרה לעניין "יעוד הנכס".
11/09/2019 | 12:53
27

זה מה שכתבתי בין היתר לשאלתך בנדון - "המסקנה המתבקשת היא ...כל זמן שיעוד הנכס [מחסן לעניינינו] לא שונה באופן מפורש ברשומות למרות שבפועל שימש למגורים, הוא ישאר מחסן לתמיד"

הסבר :
כשנבנה הבניין וכל תחולתו, נקבע בתב"ע [תכנית בניין ערים] שהחלל שאליו אתה מתייחס ושימש בעבר תוך התעלמות עיריית ת"א או אי ידיעתה למגורים ,אין גם כל מניעה חוקית וכנראה אף שולמה ארנונה לעיריה כמגורים [לעיריה יש אינטרס מנוגד לכאורה להרויח יותר על המחסן כדירה במקביל לכך שאגף מהנדס העיר אינו מכיר בשינוי סטטוס המחסן] 

כלומר...תשלום הארנונה למגורים לא שינה את הסטטוס/מעמד החוקי של הנכס כמחסן.
"רישומו בעיריה" מתייחס כמובן לתב"ע ולמשתמע ממנה בתיק הבניין והנכס כמופיע בארכיון העיריה ו...תיקון מותאם בנסח הטאבו.

כך שהכל יחד אמור ליצור את האיזון המתבקש.

========================================================================

לצפיה ב-'מס רכישה ושבח לדירה שניה - מתי?'
מס רכישה ושבח לדירה שניה - מתי?
07/09/2019 | 14:54
36
שלום רב,

אני גר בדירה שבבעלותי ורכשתי דירה חדשה במחיר של 3.5 מיליון שקלים לפני כמעט שנה.
תכננתי לממן את הדירה השניה ממכירת הדירה הראשונה אבל זה הולך קצת קשה בגלל השוק כרגע.

לבינתיים, שילמתי מס רכישה כאילו יש לי דירה ראשונה ואני יודע שאם אני לא אצליח למכור את הדירה שלי אאלץ לשלם מס רכישה כאילו אני משקיע. הסכום יוצא קרוב ל 200000 שקלים.
בנוסף, קראתי קצת על מס שבח בכמה אתרים ונוצר אצלי בלבול גדול בנושא.

השאלות שיש לי:

1. תוך כמה זמן אני צריך למכור את הנכס בכדי להימנע ממס רכישה של 8% על כל העסקה? מהו נחשב התאריך הקובע? תאריך החתימה על החוזה? תאריך האכלוס? טופס 4?

2. מה בנוגע למס שבח? האם גם שם אני מקבל פטור בהנחה ואני מוכר בתוך זמן מסוים?

תודה רבה לכולם!!
לצפיה ב-'מזגן בדירת גן'
מזגן בדירת גן
06/09/2019 | 16:57
1
63
שלום,
האם בדירת קבלן חדש, יש מניעה להתקין מזגנים בודדים בגינה, ולא במרפסת השרות המיועדת לכך ?

לצפיה ב-'ראה את התקנון המצוי בו מוגדר במפורש היכן ניתן להתקין מזגנים.'
ראה את התקנון המצוי בו מוגדר במפורש היכן ניתן להתקין מזגנים.
07/09/2019 | 14:44
51
השאלה שלך ככלל היא קנטרנית [ישראלי קלאסי] אתה הרי יודע את התשובה אבל...מנסה להתחכם.

התקנות הקובעות היכן יותקנו המדחסים של המזגנים נקבעו מתוך מטרה למנוע את כיעור הבניינים במערכות עזר שניתן להסתירן [כך גם עם דודי השמש וסגירת מרפסות]

יותר מכך, גם בבתים משותפים בבניה ישנה נקבע לפני שנים ע"י ביהמ"ש שחל איסור להתקין מדחס מזגן ברכוש המשותף [במקרה זה קיר חיצוני] 

"בית המשפט המחוזי בתל-אביב הופך פס"ד של בית משפט השלום, וקובע שהתקנת מנוע מזגן ברכוש המשותף בבניין מהווה הסגת גבול ופגיעה בקניין של הדיירים האחרים, ולכן ניתן צו להסרתו".

"דירותיהם סמוכות האחת לשנייה ומצויות באותה קומה (ב'). הבניין נבנה בשנים 93' ו-94' על-ידי חברת דולינגר ושות' (להלן: החברה), אולם טרם נרשם כבית משותף. בדירת המשיבים בוטל מסתור הכביסה והמזגנים, שהיה בסמוך למרפסת השירות, אשר צורפה לדירת המשיבים".
"המשיבים התקינו את המזגן שלהם על בליטה מתקרת הלובי של קומה א', במרחק לא גדול ממטבח דירתם של המערערים ומאחד מחדרי השינה שלהם.
המערערים הגישו נגד המשיבים והחברה תובענה לבית משפט השלום בתל-אביב, ובה עתרו למתן פס"ד הצהרתי, לפיו המזגן הותקן שלא כדין וללא היתר בנייה ותוך הפרת חובה חקוקה ומהווה מטרד למערערים. המערערים עתרו למתן צו עשה להעברת המזגן למקום המיועד לו על-פי תוכניות הבניין".

הפניה לכתבה במלואה ולפסה"ד בנדון - https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=603...

בתקנון המצוי הקיים במרבית הבתים המשותפים בסעיף 2 לתקנון המצוי בחוק המקרקעין, תשכ”ט – 1969 נקבע ש“בעל דירה אינו רשאי לעשות בדירתו שינויים או תיקונים הפוגעים ברכוש המשותף או מסכנים או עשויים לסכן את קיומו או משנים או עשויים לשנות את ערכו…לענין זה, “פגיעה ברכוש המשותף” — לרבות פגיעה בחזותו החיצונית התקינה והאחידה כפי שהיתה בעת גמר הבניה.
בסעיף 52 לחוק הנ”ל רכוש משותף כולל את “כל חלקי הבית המשותף חוץ מן החלקים הרשומים כדירות, ולרבות הקרקע, הגגות, הקירות החיצוניים, המסד, חדרי המדרגות, מעליות, מקלטים, וכן מיתקני הסקה או מים וכיוצא באלה המיועדים לשמש את כל בעלי הדירות או מרביתם אפילו הם בתחומי דירה מסויימת.” [כלומר...התקנת המזגן שלא באמצעות הצבתו בתא המסתור מהווה פגיעה בחזות החיצונית של הבניין ועל כן הינה אסורה].

תקנות התכנון והבניה (בקשה להיתר, תנאיו ואגרות) (תיקון), התשס"ו-2006 - https://www.osh.org.il/uploadfiles/takanot_hatihnu...

שים לב לסעיף 6

=============================================================
פרל דוד - 052-8964914
לצפיה ב-'רישום בלשכת מקרקעין, בעלי המשכנתא שונה מהבנק ממנו לקחנו משכנ'
רישום בלשכת מקרקעין, בעלי המשכנתא שונה מהבנק ממנו לקחנו משכנ
04/09/2019 | 19:49
27
שלום, לפני כשלוש שנים קנינו דירה מקבלן, ולקחנו משכנתא מבנק לאומי.
קיבלנו השבוע מכתב על אישור ביצוע פעולה בגוש ובחלקה, אנחנו רשומים כמקבלי ההעברה. 
בנוסף מופיעה שורה של בעלי המשכנתה - בנק מזרחי טפחות (כאמור אנחנו לקחנו את המשכנתא מבנק לאומי).

כיצד זה יתכן, טעות סופר?
לצפיה ב-'מעלית - שיפוץ ברכישת דירה'
מעלית - שיפוץ ברכישת דירה
04/09/2019 | 08:45
2
64
שאלה

רכשתי דירה וטרם נכנסתי אליה אמור להכנס בדצמבר השנה.
יש שיפוץ למעלית - העלות 1500 ש"ח , מי אמור לשלם?
התשלום אמור להיות החודש.
לצפיה ב-'אתה, אא"כ החוזה מציין אחרת'
אתה, אא"כ החוזה מציין אחרת
04/09/2019 | 09:19
77
הדירה שלך, המוכר בסה"כ גר שם ברשותך, אתה בעל הנכס.
אתה גם תהנה מהמעלית המשופצת ולא המוכר.

לצפיה ב-'תלוי במס' משתנים. נתחיל בכמה שאלות:'
תלוי במס' משתנים. נתחיל בכמה שאלות:
08/09/2019 | 10:01
26
רכשת דירה זה אומר שחתמת על הסכם לרכישת הדירה או שכבר השלמת את מלוא התמורה עבורה וקיבלת חזקה בדירה?
מתי התקבלה ההחלטה על שיפוץ הדירה לפני חתימת עסקת הרכישה או אחריה?
האם בעת חתימת הסכם הרכישה ידעת על השיפוץ הצפוי? לחילופין האם הוזמנת לאסיפת הדיירים שבה התקבלה ההחלטה על השיפוץ?
לצפיה ב-'האם ניתן להשאיר לעצמי חדר אישי, מתוך הדירה שמושכרת לדיירים?'
האם ניתן להשאיר לעצמי חדר אישי, מתוך הדירה שמושכרת לדיירים?
03/09/2019 | 07:59
4
85
אני מעוניין להשכיר דירת מגורים, הדירה כוללת 4 חדרים, ואני מעוניין להשאיר לעצמי חדר, על ידי הקמה של מיסדרון בכניסה, כאשר מהמיסדרון תהיה כניסה ימינה אל החדר האישי, או שמאלה אל דירת המגורים המושכרת, אינני מתגורר בחדר, ויש לי מקום מגורים משלי, השאלה היא, האם יש משהו לא חוקי, אם אני משאיר לי חדר לימוד אישי, בתוך דירת המגורים המושכרת? כאשר אני מגיע רק בשעות היום לשבת שם ? תודה לכל התייחסות.
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
03/09/2019 | 08:23
3
81
כן - מותר להשכיר רק חלק מנכס, למרות שלא בטוח שיהיה מי שיסכים לשכור נכס כזה.
לא - מה שאתה מתאר זה לא השכרת חלק מדירה,
אלא פיצול של דירה ל2 , יש הפרדה מלאה בן 2 חלקי הדירה, וזה אסור, כי אתה הולך לפצל את הדירה ל2 יחידות נפרדות.
לצפיה ב-'לא בטוח שמדובר בפיצול'
לא בטוח שמדובר בפיצול
03/09/2019 | 09:22
2
76
המבחן המרכזי לפיצול דירה הוא קיומו של מטבח בכל יחידה מפוצלת, גם אם היחידה היא חדר לימוד.
בהתאם לפסיקה, אם בדירה מטבח אחד בלבד אך בכל חדר מצויים מיקרוגל, תנור, קומקום חשמלי וכיור – הרי שיש כאן פיצול.
לצפיה ב-'קיים מיטבח אחד בדירה המושכרת, , , '
קיים מיטבח אחד בדירה המושכרת, , ,
03/09/2019 | 09:52
65
ראשית תודה רבה על ההתייחסות, , , להבהרה ולחידוד השאלה, האם זה חוקי להשאיר ברשותי את החדר לימוד עם הכניסה הניפרדת, כאשר יש מיטבח אחד, שנימצא בדירה להשכרה, ואילו בחדר האישי אין מיטבח נוסף, אבל יש מיקלחון עם שירותים צמודים, 
לצפיה ב-'מנצל הזדמנות להרחיב - האם לשאלה אם יש קשר משפחתי'
מנצל הזדמנות להרחיב - האם לשאלה אם יש קשר משפחתי
04/09/2019 | 00:10
56
 בין דיירי החלק העיקרי לחלק המשני יש חשיבות בבחינת המקרה ?

אם הדירה העיקרית בבעלות/מושכרת ההורים והחדר היחסית גדול עם כניסה
נפרדת אבל עם חיבור גם לדירה עצמה מהווה מעין דירת מגורים עבור הבת (ללא
מטבח אבל עם שרותים/מקלחת) ?

בתודה מראש
אורח לרגע

לצפיה ב-'לא עניתם לי על השאלה '
לא עניתם לי על השאלה
02/09/2019 | 21:17
1
87
מ15/8 על יעיעוד מבנה.
אני לא מצליחה להקפיץ אותה מחדש.
תוכלו לענות לי?
לצפיה ב-'דוד פרל ואנכי'
דוד פרל ואנכי
03/09/2019 | 09:18
76
התייחסנו לשאלתך.
חפשי למטה.
לצפיה ב-'לחן סרי.'
לחן סרי.
28/08/2019 | 16:52
7
137
נראה לי שהפורום קיבל הסתיידות עורקים, אני מזהה בין 3 עד 4 כותבים קבועים והיתר מזדמנים עם "כינויים" זמניים.

יש היום מדייה ישירה בסמרטפונים לקהל ולעוקבים ורק מתוך הרגל "ישן" אני עדיין ממשיך לכתוב מפעם לפעם.
לצפיה ב-'שלום דוד נכבדי'
שלום דוד נכבדי
29/08/2019 | 10:44
6
102
מה מטרת ההודעה שלך?
בהכרותי אותך אתה אדם חיובי ששואף לתיקון עולם ולכן אני מתארת לעצמי שהיית שמח להזריק זריקת מרץ לפורום המצויין שלנו. יש לך רעיונות איך לעשות את זה?
לצפיה ב-'לי יש הצעה'
לי יש הצעה
29/08/2019 | 18:29
2
107
ישנם בתפוז מספר פורומים שעוסקים בנדל"ן:
פורום נדל"ן     (בניהולך)
1) לכל הפחות יש לכלול לינק לפורומים אלו בקטגורית הפורומים בצד שמאל של המסך
ואולי לכלול הודעה קבועה עם לינק לפורומים אלו בראש כל אחד מהפורומים העוסקים באותו תחום.

2) אולי כדאי שהמנהלים (במידה וישנם) של הפורומים יכתבו בפורומים הקשורים
ובכך יזכירו למשתתפים את קיומם.

3) אולי יש מקום לאחד חלק מן הפורומים .

4) אולי כדאי להחזיר את משקיע בב"ש .

5) באמת מענין לאן כולם נעלמו .

לצפיה ב-'אולי פשוט לאחד פורומים'
אולי פשוט לאחד פורומים
29/08/2019 | 19:36
43
לצפיה ב-'תודה רבה על ההתיחסות הרצינית שלך'
תודה רבה על ההתיחסות הרצינית שלך
03/09/2019 | 12:52
40
אפנה להנהלת הפורומים בעניין ומקווה שנוכל ליזום צעדים שאכן יעבו את הפורום שלנו.
לצפיה ב-'מטרת ההודעה היא לבחון האם ניתן לשפר או לסגת.'
מטרת ההודעה היא לבחון האם ניתן לשפר או לסגת.
30/08/2019 | 19:56
2
79
שנות דור אני כותב בפורום הזה...ממש כך, תמיד בשמי תמיד מזוהה, עברתי שנים של התקפות של טרולים, התמודדתי בהצלחה, בעובדה הם נעלמו, אני נשארתי.

המוניטין שלי קיבל תאוצה עצומה מכתיבת מאמרים מקצועיים על נדל"נ, עשרות פנו ופונים אלי בנושאים כמו איתור, חוו"ד במקרקעין ויש עבודה בשפע.

את הפורום מנהלים מרחוק חבורה עסקית אנונימית [ואין כמובן כוונתי לעו"ד חן סרי] שמסרבים לשדרג את האתר והם הפכו אותו לכר נרחב של פרסומות שפוגמות לעיתים בתצורה הסופית של הכתיבה [כמו רוחב הכתיבה שאינו תואם את המצב הסופי שמפורסם]

האינטרסים העסקיים שלהם גרמו להם להרחיק אותי יותר מפעמיים ואף חייבו אותי לשנות את הכינוי/שמי האמיתי שלי רק כי כתבתי אמת נגד חברה מסויימת ששילמה כסף כדי לפרסם בפורום.

כל זה נשכח.

תנועת הכותבים בפורום הולכת ומתמעטת, במקביל תעבורת הכותבים עוברת למערכות אודיו/סרטוני וידאו/סמרטפונים, הכל ב"חי" ומייד ,  פייסבוק ו"דומיו" נמצאים בתפוצה הולכת וגדלה, השימוש ההולך וגובר במערכות שיתוף "בין לאומיות" יוצר תחרות על הכותבים כולם. 

הפלטפורמה שאנו מזוהים איתה וכותבים בה נשארת במקום.

ולכן רואים את התוצאה בהיקף הכותבים הקבועים שהולך ומתמעט ואת הריבוי היחסי של כותבים אנונימיים חד פעמיים בדרך כלל. 
לצפיה ב-'זה בכל תפוז ככה, לא רק בפורום הזה'
זה בכל תפוז ככה, לא רק בפורום הזה
31/08/2019 | 11:11
1
63
הפלטפורמה הזו גוססת, אין הרבה מה לעשות.

לצפיה ב-'עתיד הפורום.'
עתיד הפורום.
06/09/2019 | 13:35
45
תמיד טענו כאן ובפורומים השונים שיש חובה לשמור על האנונימיות של הכותבים בכלל ובפרט, פייסבוק הוכיחה את ההיפך

והנה מגזר שלם של נדלניסטים ובעלי עסקים ודומיהם התנחלו להם ברשת החברתית ומפרסמים את מרכלותם בנדל"ן כולל מאמרים עם שמם המלא , השכלתם, "מרכולתם" ולכולם טוב.

כאן בפורום כדוגמה הכל מתנהל להיפך, הכותב הוא כלי "סמוי" בידי הנהלת הפורומים [מקטינים אותו] , רק הפלטפורמה הפרסומית בראש מעייני הנהלת הפורומים, אפילו את החתימה האישית של הכותב שהיתה בעבר הורידו.

אין כל חשיבה לעתיד לבוא או איך להתמודד עם השימוש בסמרטפון ועם הרשתות החברתיות והפוטנציאל הטמון בכניסת מאות אלפים לקריאה/כתיבה/רכילות/סרטונים ועוד ,

הפורומים בכלל ובפרט מנסים לסחוט את לימון הפרסום עד סופו ולבסוף סוג הפלטפורמה שאנחנו כותבים בה במתכונתה הנוכחית תלך לאבדון, היקף הפרסום הולך ויורד ומערך הפורומים הקפוא בתפיסת עולם מיושנת יסגר. 
לצפיה ב-'מה האחוז הנדרש להוצאות הנלוות'
מה האחוז הנדרש להוצאות הנלוות
29/08/2019 | 21:46
1
58
שלום,
רצית לדעת כמה כסף יש להשאיר "בצד", מעבר לסכום רכישת הדירה, כדי לשלם הוצאות שונות, כמו עו"ד ועוד.
האם כ-10% ? או אולי פחות מכך יספיק ?

אם מישהו יודע מניסיון, מה העלות, בערך, של שיפוץ כללי בבית: ריצוף, מטבח, מקלחות, צנרת ואולי שבירת קיר ?
הגיוני שהעלות היא סביב 100,000 ?
תודה מראש !
לצפיה ב-'אין כלל אצבע'
אין כלל אצבע
29/08/2019 | 22:48
45
בגדול עו"ד זה 0.5% + מע"מ
תיווך 2% + מע"מ
אגרות ושליחויות כמה אלפים.
שיפוץ אין כזה דבר עלות בערך, זה תלוי במיליון גורמים.

לצפיה ב-'דירה חדשב מקבלן - מסירה לפני הזמן.'
דירה חדשב מקבלן - מסירה לפני הזמן.
27/08/2019 | 10:00
3
66
שלום רב,

רכשתי דירה מקבלן ומוכר את הדירה שלי.    
התחייבתי לתשלומים לקבלן לפי יכולותיי ובהתאם לכך קבענו את התשלומים של הקונה שלי.

מה קורה אם הקבלן מקדים את מועד המסירה של הדירה החדשה ועדיין אין בידי את הסכום הנדרש?

תודה מרש,
רוני
לצפיה ב-'מה קובע הסכם הרכישה מהקבלן?'
מה קובע הסכם הרכישה מהקבלן?
27/08/2019 | 10:46
2
53
אם לקבלן הזכות להקדים את המסירה ולך אין זכות מקבילה כזו בהסכם המכר הרי שתצטרך למצוא דרך לעמוד בחיובך למשל באמצעות הלוואת גישור.
לצפיה ב-'תודה לעו"ד חן סרי.'
תודה לעו"ד חן סרי.
28/08/2019 | 10:46
1
12
לצפיה ב-''
29/08/2019 | 10:45
12
בשמחה רבה
לצפיה ב-'לא עניתם לי על השאלה '
לא עניתם לי על השאלה
27/08/2019 | 14:54
3
85
מ15/8 על יעיעוד מבנה.
אני לא מצליחה להקפיץ אותה מחדש.
תוכלו לענות לי?
לצפיה ב-'הי חלי, מנסה לעזור לך'
הי חלי, מנסה לעזור לך
27/08/2019 | 22:16
47
אך השאלה היא כללית ובהתאם גם התשובה.
תשובות פרטניות והנחיות לפעולה מטבען לא ניתנות על גבי הפורום.
יש לבדוק אם הת.ב.ע שונתה או שזה עדיין ייעוד המקרקעין.
הת.ב.ע היא התשריט והתקנון שבהם כתובים ייעוד הקרקע, אחוזי הבנייה ואופי המבנים ואחידות אדריכלית במידת הצורך.
התשריט הוא החלק הויזואלי ובו מפה של התוכנית בחלוקה למגרשים ובין היתר מצויינים ייעודי הקרקע בכל מגרש.
לצפיה ב-'לחלי - תגובה שלי במיקום הקודם.'
לחלי - תגובה שלי במיקום הקודם.
28/08/2019 | 16:47
1
37
עניתי על שאלתך למיטב הבנתי.

כמובן שיש צורך בהבהרות נוספות במידה ואת רוצה תשובה יותר מוסמכת [גם מיקום הנכס יכול לעזור]

בכבוד רב - פרל דוד.
לצפיה ב-'התגובה הקודמת.'
התגובה הקודמת.
30/08/2019 | 18:47
16
לצפיה ב-'התראות על נכסים חדשים או עדכון מחיר בנכסים קיימים'
התראות על נכסים חדשים או עדכון מחיר בנכסים קיימים
27/08/2019 | 09:32
2
67
בוקר טוב,
שמי גלעד - לפני כשלוש שנים יצרתי את התוסף Handz. שנותן היסטוריה למחירי הנכסים ביד2 וכמו כן ניתן לראות מתי המודעה באמת פורסמה.

עכשיו יצרתי שירות נוסף - התראות על נכסים חדשים והתראות על שינויי מחיר בנכסים - ישירות לאימייל. פשוט יוצרים קריטריון לפי החתך שאתם מעוניינים בו (עיר, שכונה, טווח קומות, טווח חדרים וכמובן מחיר) ותתחילו לקבל את ההתראות.

השירות הוא בתשלום, ישנם חמישה ימי התנסות ללא תשלום.

אשמח אם תתנסו ותתנו פידבק.

http://bit.ly/handzapptapuz
לצפיה ב-'כמה עולה?'
כמה עולה?
27/08/2019 | 18:03
1
19
לצפיה ב-'95 ש״ח לחודש'
95 ש״ח לחודש
29/08/2019 | 08:32
15
לצפיה ב-'מס רכישה דירה שניה שנמכרת'
מס רכישה דירה שניה שנמכרת
23/08/2019 | 22:17
7
90
שלום יש ברשותי 2 דירות אחת למגורים ואחת להשקעה
שולם בעבר 8 אחוז מס רכישה
אם ברצוני למכור את הדירה השניה למגורים ולהתקדם לדירה אחרת אצטרך לשלם שוב מס רכישה?
לצפיה ב-'כן.'
כן.
23/08/2019 | 22:59
6
24
לצפיה ב-'ואם הדירה התקבלה במתנה יש הקלות כלשהן במס רכישה ???'
ואם הדירה התקבלה במתנה יש הקלות כלשהן במס רכישה ???
24/08/2019 | 09:25
5
33
לצפיה ב-'לא.'
לא.
24/08/2019 | 10:27
12
לצפיה ב-'איזו דירה התקבלה במתנה? הדירה שאתה"קונה" או הדירה שקיבלת'
איזו דירה התקבלה במתנה? הדירה שאתה"קונה" או הדירה שקיבלת
24/08/2019 | 23:09
1
34
במתנה בעבר ועכשיו אתה מוכר?
לצפיה ב-'דירה חדשה אני קונה'
דירה חדשה אני קונה
26/08/2019 | 18:40
32
במתנה זה מה שהתקבל בעבר השאלה אם יש דרך מקובלת להפחית במס רכישה
לצפיה ב-'ברכישה ללא תמורה '
ברכישה ללא תמורה
25/08/2019 | 10:49
52
של דירה מיחיד לקרובו (בהתאם להגדרה בחוק) ישולם 1/3 מס הרכישה ממס הרכישה הרגיל שהיה משתלם לו היתה נעשית העסקה שלא בין קרובים.
לצפיה ב-'כמדומני שאם הדירה שאתה מוכר התקבלה בעבר במתנה'
כמדומני שאם הדירה שאתה מוכר התקבלה בעבר במתנה
26/08/2019 | 22:14
31
שילמת 1/3 מס רכישה אבל מס השבח הוא על כל התקופה (גם על התקופה לפני שקנית וגם על התקופה שהחזקת את הדירה)
לצפיה ב-'מחזור משכנתא'
מחזור משכנתא
25/08/2019 | 13:16
2
62
משכנתא שנלקחה לפני שנה- יש טעם למחזר?

נתונים:
סה"כ 577,500 ש"ח
185,000 - פריים מינוס 0.2% ל30 שנה
195,000 - קל"צ 4.3% ל20 שנה
197,500 - משתנה כל 5 שנים צמודה 3.25%

החזר חודשי נוכחי 2750 ש"ח

תודה..
לצפיה ב-'הכדור אל רימון חייט'
הכדור אל רימון חייט
29/08/2019 | 10:50
33
מקווה שיכנס ויגיב לך. הוא יועץ משכנתאות ותיק.
לצפיה ב-'מיחזור משכנתה'
מיחזור משכנתה
29/08/2019 | 11:35
35
שלום לך, 
מיחזור משכנתה אפשר לעשות כדי להקטין את התשלומים 
לבנק בשעה שהתנאים הכלכליים במדינה משתנים - הריבית יורדת
או בשעה שהנתונים האישיים שלנו משתנים למשל כאשר השכר 
או ערך הדירה עולים. 

על פניו הריביות שקיבלתם הינן גבוהות. 
אבל יש לזכור כי אותה ריבית לאחד היא ריבית גבוהה ולשני היא ריבית מעולה כי בנקים אחרים נמנעו בכלל מלתת לו הלוואה. איני יודע מהם התנאים הכלכליים המלאים שלכם ולכן לא יכול לקבוע האם קיבלתם ריביות סבירות ביחס לנתונים שלכם.  עניין נוסף שיש לשים לב אליו הוא כי בחרתם הלוואה ברמת סיכון גבוהה עם שני שליש מהכסף על מסלולים בתשלום חודשי עולה. אני מקווה שעשיתם סימולציות המראות כי גם לאחר עליית התשלומים תוכלו לעמוד בהם.

בהצלחה, רימון חייט

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?
פורום השקעות נדל
פורום השקעות נדל"ן ביוון
פורום מקרקעין
פורום מקרקעין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה