לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לשמאי/מודד--איתור מספר גוש חלקה חדש'
שאלה לשמאי/מודד--איתור מספר גוש חלקה חדש
14/01/2017 | 11:28
7
65
גוש 6212 חלקה 460 בת"א. זהו מספר ישן של החלקה . אני מעוניין לאתר את המספר החדש. אני לא מצליח להבין לפי האתר של מיפוי ישראל מהי החלקה החדשה https://www.topocad.gov.il/
האם יכולים לעזור לי? תודה
לצפיה ב-'אתה יכול לקבל תשובה מוסמכת '
אתה יכול לקבל תשובה מוסמכת
15/01/2017 | 13:39
3
28
מ-מפ"י.
לצפיה ב-'בעבר ניסיתי ולא עזרו אנסה שוב אולי הפעם כן.תודה'
בעבר ניסיתי ולא עזרו אנסה שוב אולי הפעם כן.תודה
15/01/2017 | 13:45
2
11
לצפיה ב-'הם מחזיקים במידע'
הם מחזיקים במידע
16/01/2017 | 11:03
1
12
ובכל פעם שהייתי זקוקה לאסמכתא כתובה על גוש חלקה עדכניים סיפקו לי ללא כל בעיה.
בכל מקרה המידע כמובן מצוי גם אצל הגופים התכנוניים (וועדות התכנון והבניה).
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
16/01/2017 | 11:23
13
החלקות החדשות הן  1327 או בסבירות נמוכה  1154.
היתה פרצלציה חדשה בשטח  עקב תכנית בנין ששינתה מספרי החלקות.
אם אה יודע מיקום מדויק של המבנה או השטח המבוקש כנס לאתר גובמפ והעלה שם שכבת גושים וחלקות ונסה לזהות.
תשובה מדויקת תמיד תוכל לקבל בוועדה המקומית תל אביב.

לצפיה ב-'גוש 6212 חלקה 460 - סטטוס לאור שינוי מס' החלקה.'
גוש 6212 חלקה 460 - סטטוס לאור שינוי מס' החלקה.
16/01/2017 | 12:08
2
23
גוש  6212    חלקה - 460     חלקה מבוטלת        סטטוס    שטח רשום (מ"ר) - 0
תצר - תהליך יוצר  -שנה / מספר -  899/1944
תצר - תהליך יוצר - שנה / מספר - 700/1971

הסבר מהעולה מהרישום הנ"ל - [באתר מפ"י]
ב-1 מרץ 1933 בוצע הסדר מקרקעין באיזור ונקבע המספר היסודי של החלקה והגוש.
הקרקע נמדדה ע"י מודד, הוסדרה לקראת בניה ונרשמה ע"י תצ"ר בשנת 1944 שמספרו - 899.
בוצע תצ"ר נוסף ובו סביר להניח נעשתה פרצלציה מחודשת עקב בניה מחודשת, ושונו מספרי חלקת המקור - בשנת 1971 , תצ"ר מס' 700.

כלומר במפ"י יש מפות וחומר המבסס את שינוי מס' היסוד.

תצ"ר מס' 700 משנת 1971 נמצא במאגר האינטרנטי -גודל הקובץ -  80,103

אבל בניסיון להביט בו באתר - להלן התגובה :
מוצר זה הינו בתשלום לשימוש מנויים בלבד. נא פנה למפ"י להסדרת הנושא.
הצפייה במסמך סרוק מתוך מערכת תצפית נתמכת רק בדפדפני אקספלורר 9 ומטה

מה שעליך לעשות [בפשטות] הוא לפנות "פיזית" למודד המחוזי בת"א [נציגות מפ"י] לתת לו את הפרטים הבאים ובתמורה לסך של כ - 60 ש"ח להערכתי תקבל מפה  של החלקה עפ"י מצבה לפני הפרצלציה.

==============================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914
לצפיה ב-'הערה - חברת "גאולה" [שכתבתי עליה] רכשה קרקעות בגוש 6212.'
הערה - חברת "גאולה" [שכתבתי עליה] רכשה קרקעות בגוש 6212.
16/01/2017 | 13:01
9
וסביר להניח שהבעלות הראשונית במקרקעין שבנדון היו בבעלותה כחברה "גואלת קרקעות". [והיא זו שמכרה את זכויותיה בהמשך ליחידים]
לצפיה ב-'תודה רבה לכולכם'
תודה רבה לכולכם
16/01/2017 | 14:50
2
הייתי בטאבו ואתרתי את החדשה זה 1327
לצפיה ב-'עירית בני ברק שינתה מעמד נדל"נ מפרטי לציבורי ללא סמכות.'
עירית בני ברק שינתה מעמד נדל"נ מפרטי לציבורי ללא סמכות.
16/01/2017 | 12:52
6
רוכש של נכס גילה בדיעבד שהעירייה רשמה עליו בטאבו הערה לפיה ישמש כמקלט ציבורי. העניין הגיע לבית המשפט שהורה באחרונה למחוק את ההערה לאחר שנמצא כי העירייה לא הוכיחה שהייתה אסמכתא חוקית לבקש אותה.

ראו תקציר  - עש"א 8212-07-15 בר אילן נ' רשם המקרקעין פתח תקוה ואח'

ביולי 2014 נרשמה לטובת עיריית בני ברק הערת ייעוד על מחסן השוכן בסמוך למעונות הסטודנטים של אוניברסיטת בר אילן, ולפיה הנכס ישמש כמקלט ציבורי לשעת חירום. חודש לאחר מכן, חתמה אוניברסיטת בר אילן על הסכם למכירת המחסן לרוכש פרטי.

כשהרוכש פנה לרשום הערת אזהרה על שמו בנכס, הוא גילה את ההערה מטעם העירייה ודרש למחוק אותה. משרשם המקרקעין סירב והרוכש חשש שההערה הזו תפגע בזכויותיו בנכס, הוא הגיש ערר לממונה על המקרקעין.

הרוכש טען כי גילה על ההערה בהפתעה, רק לאחר חתימת הסכם המכר. הוא טען כי העירייה עשתה בעצם פעולת הפקעה במסווה, ורשמה את ההערה שלא כחוק, מבלי שהציגה לרשם מסמכים רלוונטיים כמו תכניות בנייה או היתרים תכנוניים שמאפשרים לייעד את הנכס לצורכי ציבור.

ערר זה נדחה ביוני 2015 לאחר שסגנית הממונה קבעה כי ההערה נרשמה כדין, וזמן מה לאחר מכן, החליטה האוניברסיטה – כמי שבעצמה נפגעה מההחלטה – לערער על ההחלטה בבית משפט המחוזי בתל אביב.

האוניברסיטה טענה, כי הרשם פעל בניגוד לתקנות המקרקעין שעה שרשם את הערת הייעוד מבלי שהוכח בפניו שיש לייעוד הציבורי מקור חוקי כלשהו כמו תכנית בנייה.

בתגובה,  טענה העירייה כי ההערה נרשמה באופן חוקי לאחר שהוצגו לרשם המסמכים הדרושים. לטענה זו הצטרפו גם רשם המקרקעין והוועדה המקומית לתכנון ובנייה בני ברק. העירייה הוסיפה וטענה כי המערערת ידעה עוד מאז הקמת המבנה בשנות ה-60, שתכליתו לשמש כמקלט ציבורי, אך נמנעה מלעדכן את הרוכש.

איפה נכתב שהנכס מיועד לצרכי ציבור?
השופטת יהודית שיצר דחתה את טענות העירייה והגיעה למסקנה כי הדין עם המערערת. השופטת הסבירה כי רשם אינו יכול לרשום הערת ייעוד לטובת רשות מקומית מבלי שהוכיחה כי פעולה זו הכרחית מכוח חוק או תוכנית בנייה שמאשרים כי הנכס מיועד לצורכי ציבור.

השופטת קבעה כי במסמכים שצירפה העירייה אין כל אסמכתא תכנונית כזו שמאפשרת להסיק הנכס יועד לשמש כמקלט ציבורי, ובנסיבות אלה – ההערה נרשמה שלא כחוק ויש למחוק אותה.

יודגש, כי מאחר שמדובר בערעור על החלטת הרשם, השופטת נדרשה להכריע רק לגבי העניין הרישומי של ההערה והרוכש יצטרך להגיש תביעה רגילה ככל שיש לו טענות בנוגע לזכויותיו הקנייניות בנכס.

מכל מקום, בסיכומו של דבר רצונו של הרוכש התגשם וההערה תימחק. רשם המקרקעין, הממונה, עיריית בני ברק והוועדה המקומית חויבו כל אחד ואחת בהוצאות משפט של 5,000 שקל.

===================================================================================
לצפיה ב-'אך מבררים סטטוס של פינוי בינוי בבני ברק?'
אך מבררים סטטוס של פינוי בינוי בבני ברק?
15/01/2017 | 15:38
2
22
הי,

אני מנסה לברר סטטוס של פינוי בינוי בבנין מסוים בבני ברק.

יש דרך לבצע זאת דרך האינטרנט?
הפרויקט הוא של חברת ענב.

תודה

לצפיה ב-'אתר מדל"ן- תרשום בחיפוש את הכתובת של הבניין'
אתר מדל"ן- תרשום בחיפוש את הכתובת של הבניין
15/01/2017 | 17:08
15
לצפיה ב-'חיפוש לפי גוש וחלקה באתר המידע של'
חיפוש לפי גוש וחלקה באתר המידע של
16/01/2017 | 11:14
39
לצפיה ב-'קרן השתלמות לצורך הון עצמי של משכנתא.האם כדאי?'
קרן השתלמות לצורך הון עצמי של משכנתא.האם כדאי?
15/01/2017 | 14:09
5
65
שלום.
אני רוצה לקחת משקנתא, חלק של הון עצמי אני רוצה לקחת מקרן השתלמות,שאני יכול לקחת בלי מס. (אחרת אין לי מספיק כסף להון העצמי).
כאשר הגשתי טפסים לצורך שיחרור קרן השתלמות,התקשר אליי פקיד מחברת ביטוח, ואמר שלא כדאי למשוך את הקרן, כי היא רווחית. במקום זה הוא הציע להשאיר את קרן ההשתלמות  ולקחת הלווה של 85% של הקרן בתנאים טובים.
החשיבה שלי: מצד אחד הקרן מביא תשואה, מצד שני כל עוד אני מביא הון עצמי יותר ופחות לוקח הלוואות, ככה אני משלם פחות ריביות ומדובר פה בסכומים די גדולים וריבית של הבנקים על משכנתא עלו בזמן אחרון.
מה כדאי לעשות?
תודה.
לצפיה ב-'לא לגעת בקרן ההשתלמות התשואה שלה גבוהה מהריבית על ההלוואה'
לא לגעת בקרן ההשתלמות התשואה שלה גבוהה מהריבית על ההלוואה
15/01/2017 | 21:52
2
46
הריבית על הלוואה מקרן ההשתלמות צפויה להיות נמוכה יותר מהתשואה על סכום זהה שתשאיר בקרן ההשתלמות ולא תמשוך אותו.

כך שלא רק שבפועל לא תשלם ריבית על ההלוואה שתיקח אלא אפילו תרוויח הפרשי ריבית.

לצורך הדוגמה, נניח שסכום הריבית שתשלם בהלוואה בכל התקופה יהיה 1000 ₪, בקרן ההשתלמות התשואה שתקבל על אותו סכום (אותו סכום שהשארת בקרן ההשתלמות ולא נגעת בו) יהיה 1,500 ₪, כך שהרוחות 500 ₪ מהפרשי התשואה.

מעבר לכך ישאר בידך הון עצמי שיוכל לשמש אותך לרכישת דירה אחרת או להשקעה אחרת.

בנוסף לכך הרווחים בקרן ההשתלמות פטורים ממס, על כן למה למשוך אותם ולהמיר אותם באפיק ממוסה.

לצפיה ב-'הבעיה שהם נותנים רק 85% הלוואה.'
הבעיה שהם נותנים רק 85% הלוואה.
15/01/2017 | 23:58
1
32
הבעיה שהם נותנים רק 85% הלוואה מקרן השתלמות. ואז חסר לי קצת כסף של הון עצמי וז אני צריך לקחת עוד הלוואה ממקום אחר.
לצפיה ב-'וגם מבחינת בנק'
וגם מבחינת בנק
16/01/2017 | 00:01
27
אם יש לך כבר הלוואה, אז אתה בסיכון יותר גבוה והבנק יכול לתת משכנתא בתנאים פחות אטרקטיביים.
לצפיה ב-'צודק הפקיד! ק. ההשתלמות רווחית לחברת הביטוח ותהיה רווחית אף '
צודק הפקיד! ק. ההשתלמות רווחית לחברת הביטוח ותהיה רווחית אף
16/01/2017 | 06:19
33
יותר אם בנוסף לדמי הניהול תשלם גם ריבית על ההלוואה.
עבורך, התשובה פחות חד משמעית.

אם נעזוב את כל הכינויים המסחריים - קרן השתלמות וכו',
אתה נדרש לקחת הלוואה כדי לממן כסף שנמצא בבורסה.

לחלק מהאנשים זה מתאים מבחינת ניהול סיכונים ולרוב
האנשים כאשר אני שואל אותם, במידה ולא הייתה קרן השתלמות
ולא היית זקוק למשכנתה, האם היית לוקח משכנתה כדי לשים הכסף בבורסה?
הם עונים בשלילה. אתה מבין שזה אותו דבר נכון? לעובדה שקרן
ההשתלמות הייתה קיימת ועכשיו אתה לוקח הלוואה כדי להחזיקה זה זהה
ללקיחת הללוואה כדי לייצר את הקרן.
לפני נאמר שהקרן עושה תשואה גבוהה מאשר עלות הריבית שלה. יתכן אך
זה במחיר של עליית הסיכון. בשנה האחרונה עשו הקרנות בממוצע 2.6%
תשואה. הפחת מכך 1% ריבית ונשארנו עם 1.6% תשואה. שווה הסיכון?
עבור חלק מהאנשים כן ועבור חלקם לא.
דרך אגב דמי הניהול והריבית ייגבו גם בשנה כמו 2008 בה רבות מהקרנות
הפסידו 50% מערכן.
בהצלחה
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתא יעילה - http://bit.ly/EffeBook
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://bit.ly/EffTips
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: http://bit.ly/EffeLecture
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-'הריבית על ההלוואה ידועה וקיימת, התשואה יתכן ותהיה ויתכן ולא.'
הריבית על ההלוואה ידועה וקיימת, התשואה יתכן ותהיה ויתכן ולא.
16/01/2017 | 07:56
17
לצפיה ב-'בירור לגבי פרויקט+בניין (ואין לי שום אינטרס נסתר!)'
בירור לגבי פרויקט+בניין (ואין לי שום אינטרס נסתר!)
16/01/2017 | 00:49
31
היי,
אני ממשיך בחיפושיי אחר דירה בפלורנטין וסביבתה.
באמת שאין לי שום אינטרס(האשמה זו עלתה בעבר) - אני אדם פרטים, בעל דירה אחת, שבסה"כ מחפש לעבור לדירה אחרת.

מצאתי שתי דירות שאשמח לשמוע דעתכם בהקשר ל:
1. פרויקט אלוף בצלות 10: הדירה פונה לחצר - החצר הזו היא מגרש שביום מן הימים יבנה שם בניין. 
ברגע שזה יהיה נראה כי צד הבניין הזה יהיה "חנוק" מכל הכיוונים.
מפני שאף פעם לא נתקלתי בכך - יש לכך משמעות מבחינת נוחות המגורים?
כלומר, עד כמה יש חוסר נוחות בכך שאין זרימת אוויר ואולי אור?

2. בניין בי.ל פרץ פינת צ'לנוב: בשלבי בנייה ראשוניים(סיימו מרתף וקומה 1).
הדירה כולה נפרסת לאורך רח' צ'לנוב - אמנם רחוב ללא אוטובוסים, אך בכל זאת,
האם זה סביר עד "רגיל" לגור בחזית לרחוב זה?

אציין כי שתי הדירות בקומה 1!
המיקום בפלורנטין נהדר.
אך לדעתי המיקום בי.ל פרץ-צ'לנוב יהיה עוד יותר טוב משום הסמיכות ללבנוטין ורוטשילד (וכבר כיום הרחוב מעולה בחלק שקרוב לעלייה)

החלוקה בדירה 3 החדרים בי.ל פרץ טובה יותר.

וכי בסה"כ התרשמתי לטובה מהפרטים היבשים.
אולי לפורום יש כל מיני פרטים שלא ידועים לי ועשויים לעזור.

אודה מאד לתשובתכם ולכל פיסת מידע.
המשך שבוע טוב!
לצפיה ב-'שותף/ה להשקעה'
שותף/ה להשקעה
15/01/2017 | 18:01
32
שלום לכולם, 
אני מחפש שותף/ה להשקעת נדל"ן, כחלופה ללקיחת משכנתא. 
התקציב שלי כחצי מליון ש"ח. 
גמיש מבחינת איזור. 
 אני אחראי ואמין, מכבד את המילה שלי, ומחפש גם שותפים כאלו.
לצפיה ב-'דרוש לי דחוף עו''ד נדל''ן'
דרוש לי דחוף עו''ד נדל''ן
15/01/2017 | 14:17
1
51
על מנת לשלוח מכתב התראה לשכן שבנה מחסן בשטח משותף מבלי לבקש ולקבל אישור.
לצפיה ב-'יש פה בפורום 2-3'
יש פה בפורום 2-3
16/01/2017 | 07:52
3
לצפיה ב-'חישוב ראשוני למכירת דירה'
חישוב ראשוני למכירת דירה
15/01/2017 | 11:07
4
61
אני בחובות גדולים ושוקלת למכור את הדירה בה אנחנו גרים ולקנות תמורתה אחת קטנה יותר.
פרטים: רכשנו אותה לפני שנתיים במחיר של 1,200,000 (700,000 משכנתא) + 200,000 שיפוצים.  כיום ניתן למכור את הדירה הזאת ב-1,800,000.
הדירה הקטנה יותר, מחירה 1,350,000.
לצערי הרב, אין לי קבלות על השיפוצים ולכן נצטרך לשלם מס שבח למדינה...
האם נוכל לגרור את המשכנתא ועם כמה כסף נשאר ביד?

תודה על תשומת הלב.
לצפיה ב-'אם זו דירתכם היחידה, תוכלו לנצל פטור מס שבח.'
אם זו דירתכם היחידה, תוכלו לנצל פטור מס שבח.
15/01/2017 | 12:40
2
34
לצפיה ב-'אז למה, כשלא היתה לנו דירה ומכרנו שטח שקנינו, כן חוייבנו?'
אז למה, כשלא היתה לנו דירה ומכרנו שטח שקנינו, כן חוייבנו?
15/01/2017 | 12:47
1
36
לצפיה ב-'הפטור חל רק במכירת דירת מגורים'
הפטור חל רק במכירת דירת מגורים
15/01/2017 | 13:03
20
לצפיה ב-'פטור ממס שבח במכירת דירת מגורים יחידה'
פטור ממס שבח במכירת דירת מגורים יחידה
15/01/2017 | 13:36
42
המוכר דירת מגורים מזכה יהא זכאי לפטור ממס במכירתה אם הדירה הנמכרת היא דירתו היחידה של המוכר בישראל ובאזור כהגדרתו בסעיף 16א, והמוכר הוא בעל הזכות בה במשך 18 חודשים לפחות מיום שהיתה לדירת מגורים, ולא מכר, במשך שמונה עשר החודשים שקדמו למכירה האמורה, דירת מגורים אחרת כאמור, בפטור ממס לפי פסקה זו.

לצפיה ב-'מתחם אלקו רמה"ש'
מתחם אלקו רמה"ש
14/01/2017 | 22:15
50
שבוע טוב,
חברת קנדה ישראל מוכרת זכויות לדירה במתחם אלקו ברמה"ש במה שנקרא "רמה"ש החדשה". 
האם מישהו מכיר את הפרוייקט? האם בוצע שינוי ייעוד? אשמח לשמוע דעות בעד ונגד, וכן תובנות נוספות למי שיש.

תודה רבה
לצפיה ב-'דרושים משקיעי נדל"ן / שותפים להשקעה תשואה מוכחת של עד %15'
דרושים משקיעי נדל"ן / שותפים להשקעה תשואה מוכחת של עד %15
13/01/2017 | 16:26
90
מצורפים הוכחות בסרטוני וידאו
youtube videos:
דירות סטודנטים בסיכון נמוך עם חברת ניהול (פופולרי במיוחד)
https://youtu.be/H2JY5FRHelg

סרטונים נוספים :
https://youtu.be/L5dtfVU8GSg
https://youtu.be/kSQ2Vs-fNSQ
https://youtu.be/mrIiOD7r4Nw

אתר החברה

נכסים לדוגמא באתר האינטרנט של החברה
http://bencasperinvestments.co.uk/he/%d7%a0%d7%9b%...

לצפיה ב-'גרף היסטורי עליית מחירי דירות בישראל ?'
גרף היסטורי עליית מחירי דירות בישראל ?
10/01/2017 | 15:21
8
154
שלום לכולם,

אני מחפש אתר שדרכו ניתן לפלח גרף שמראה עליית/ירידת מחירי דירות לפי תקופה ואיזור. מכירים משהו בסגנון ?
לצפיה ב-'יש באתר מדלן'
יש באתר מדלן
11/01/2017 | 11:50
55
לצפיה ב-'פורסמו כאן לא מעט גרפים עם מחירים היסטוריים.'
פורסמו כאן לא מעט גרפים עם מחירים היסטוריים.
11/01/2017 | 14:43
98
תוכל למצוא באתר הלשכה לסטטיסטיקה או באתרים דומים [בנק ישראל] ועוד.
לצפיה ב-'יש לך באתר מדלן או באתר ad'
יש לך באתר מדלן או באתר ad
11/01/2017 | 16:50
72

תוכל לראות כאן:

או כאן:

לצפיה ב-'למחפשים הבאים, כתבה מעולה בנושא עם גרפים'
למחפשים הבאים, כתבה מעולה בנושא עם גרפים
12/01/2017 | 22:09
4
75
לצפיה ב-'זה כללי מדי'
זה כללי מדי
13/01/2017 | 19:30
2
49
אפשר באתר של הלמ״ס לפלח את אותו גרף אבל לפי איזורים ושנים ?
לצפיה ב-'גם הלינק שאתה נתת כללי ומוטה אג'נדה מסוימת'
גם הלינק שאתה נתת כללי ומוטה אג'נדה מסוימת
13/01/2017 | 22:11
1
48
אני מאמין שללמ"ס יש מידע לפי איזור אבל אז טווחי הזמן יהיו קצרים יותר,
לדעתי אם לא יורדים לרזולוציה של שכונה,המידע לא יעיל.
לצפיה ב-'לא אמרתי שהלינק שלי ״טוב״ יותר'
לא אמרתי שהלינק שלי ״טוב״ יותר
14/01/2017 | 21:04
136
להיפך, הוא לא ואני עדיין מחפש, לפי שכונה או לכל הפחות לפי עיר.
לצפיה ב-'שיפרתי דיור - התחייבתי למכור את דירתי הנוכחית כדי להמנע מתשל'
שיפרתי דיור - התחייבתי למכור את דירתי הנוכחית כדי להמנע מתשל
13/01/2017 | 02:44
1
159
מס 8% מס רכישה.

האם אני יכול להעביר ללא תמורה את הדירה חצי לאמא שלי וחצי לאמא של אישתי?

האם ההעברה הזאת תחשב כמכירת הדירה?

תודה.
לצפיה ב-'יתכן. קח בחשבון שאתה עלול (טפו טפו אחרי 120 וכו') למצוא '
יתכן. קח בחשבון שאתה עלול (טפו טפו אחרי 120 וכו') למצוא
13/01/2017 | 12:54
134
את הדירה בבעלות האחים שלך או של אשתך.
אין דבר כזה להעביר בעלות בלי להעביר בעלות.
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתא יעילה - http://bit.ly/EffeBook
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://bit.ly/EffTips
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: http://bit.ly/EffeLecture
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
13/01/2017 | 07:39
2
128
ראיתי תוכנית באיזה ערוץ לא זוכרת...
אנשים שגרים בחו"ל נגיד במקסיקו, קנדה, אמריקה ועוד כאלה...
לקחו מבנים נטושים כמו סתם דוגמא כנסיה/בנק נטוש/בניינים והפכו מהבניינים הנטושים האלה דירות מהממות ומדהימות.

האם גם בישראל אפשר לעשות דבר כזה לקחת בניינים נטושים/חנויות ולהפוך מהם לדירות?
לצפיה ב-'לכל נכס נטוש [וסיבותיו] יש בעלים.'
לכל נכס נטוש [וסיבותיו] יש בעלים.
13/01/2017 | 09:52
1
111
את לא יכולה פשוט ביום בהיר לפלוש לנכס נטוש של זרים ולהחליט שאת משכמת אותו. [גם במדינות שמנית יש חשיבות לבעלים של הנכס]

נוסף...יש משהו "קטן" שנקרא בארץ תב"ע [תוכנית בנין ערים] שקובע את יעודו של הנכס [מגורים,מסחר,תעשיה, ציבורי ועוד] יעוד הנכס לא משתנה בין לילה אם בכלל.

אז...חלומות לחוד ו...מציאות לחוד.
לצפיה ב-'מבאס :( ותודה '
מבאס :( ותודה
13/01/2017 | 15:36
33
לצפיה ב-'נס ציונה - אשמח לשמוע ממי שמכיר'
נס ציונה - אשמח לשמוע ממי שמכיר
09/01/2017 | 23:01
4
136
שלום לכולם, אנחנו מתעניינים לגבי מעבר לנס ציונה.
התרשמנו לטובה משכונת הדרי סמל, סביוני נצר ולב המושבה.
נשמח לדעת יתרונות וחסרונות של שכונות אלו, אם מישהו מכיר.
האם זה נכון שמערב נס ציונה, בסביבות הקניותר, נחשב כאזור יקר יותר ואם כן מדוע? תודה רבה מראש.

לצפיה ב-'מהשכונות שציינת - הדרי סמל הכי מוצלחת'
מהשכונות שציינת - הדרי סמל הכי מוצלחת
10/01/2017 | 09:24
3
109
בניה חדשה יחסית (8-10שנים), אוכלוסיה ברמה גבוהה, בתי ספר טובים מאוד, קרובה למרכז.
לעומת הדרי סמל שבמערב נס ציונה, השכונות האחרות הן במזרחה. קטגורית אפשר לומר שמערב נס ציונה אזור יותר יוקרתי ומוצלח מהמזרח. השכונות המזרחיות שציינת אף רחוקות יותר ממרכז נס ציונה (הקניותר), וצריך להתנייד יותר עם רכב (מהדרי סמל אפשר ברגל). לא מכיר את בתי הספר במזרח אבל היות שהאזור המזרחי כולל שכונות קשות למדי (יד אליעזר, רח' מרגולין) נראה שהם קולטים לא מעט משם וזה לא טוב.
לסיכום לו הייתי רוכש דירה בנס ציונה הייתי בהחלט קונה בצד המערבי.
לצפיה ב-'בית פרטי למכירה '
בית פרטי למכירה
10/01/2017 | 20:37
104
מעוניין בבית פרטי בשכונה . צור קשר ? 052-6084416 
לצפיה ב-'אבל שכונות לב המושבה וסביוני נצר סירני נחשבות טובות'
אבל שכונות לב המושבה וסביוני נצר סירני נחשבות טובות
12/01/2017 | 22:19
1
66
עם אוכלוסייה צעירה, בית ספר, מרכז מסחרי, קאנטרי, גן שעשועים גדול קרוב, 
אז מה שאתה כותב מעודכן לימינו או שכך זה היה פעם? תודה רבה. 
לצפיה ב-'מה שכתבתי הכי מעודכן שיש'
מה שכתבתי הכי מעודכן שיש
15/01/2017 | 09:55
15
לא אמרתי שאלה שכונות רעות. פשוט שכונות פחות טובות מהשכונות המערביות. גם בהדרי סמל שכונה צעירה ובתי ספר מעולים וגם שם יש את הגו אקטיב שיש שם בריכה וכל מה שצריך (אמנם יותר קטן מהקאנטרי). המערב נחשב חד משמעית מקום יותר טוב ובהתאם גם יעלה יותר.
לצפיה ב-'הארכת מועד מסירת דירה'
הארכת מועד מסירת דירה
10/01/2017 | 08:31
8
96
בוקר טוב
בהסכם מכר קבלן הכניס סעיף בהארכת מועדים שאומר:
"הודעת היזם על דחיית מועד מסירת החזקה לתקופה אשר לא תעלה על 60 יום "
מועד מסירה מאוחר לפי סעיף זה לא יחשב כאיחור במסירת דירה.
האם סעיף הוא חוקי?
האם מדובר על 60 ימים נוספים לעבר ל 60 ימים שיש אפשרות איחור לקבלן לפי חוק המכר? תודה רבה
לצפיה ב-'איחור במסירת דירה ע"י היזם - עקרונות החקיקה בנדון.'
איחור במסירת דירה ע"י היזם - עקרונות החקיקה בנדון.
11/01/2017 | 17:29
7
74
יזם יכול לנסח הסכם ככל שאינו סותר את האמור בתיקון מס' 5 לחוק מכר דירות.
והיזם בסך הכל מסביר ש...איחור של 60 יום מהמועד שנקבע בהסכם כמועד המסירה לא יחשב כאיחור...
בחלק הזה אין בעייה, אבל...איחור מהיום ה-61 יחושב  כאיחור שיספר לצורך פיצוי החל מהיום שבו היתה אמורה להמסר הדירה. 

מאמר בגלובס על מתן החלטה בעליון לעניין איחור מסירת דירה - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...

בית המשפט העליון העניק חיזוק לרוכשי הדירות וקבע שקבלנים לא יוכלו לציין בחוזי מכר סעיפים שסותרים את חוק המכר וקובעים "תנאים" הפוטרים אותם מתשלום פיצויים בגין  איחור במסירת דירות.
ההחלטה ניתנה על רקע סכסוך שנתגלע בין חברת נדל"ן לבין רוכשי דירה בפרויקט חדש בקריית אתא. 
ופסה"ד בעליון שהפך את ההחלטה לטובת הרוכשים - http://elyon1.court.gov.il/files/15/050/066/a05/15...

חוק המכר (דירות), תשל"ג-1973*
פיצוי בשל איחור במסירה (תיקון מס' 5) תשע"א-2011
5א.     (א)  לא העמיד המוכר את הדירה לרשות הקונה לאחר שחלפו שישים ימים מתום המועד הקבוע לכך בחוזה המכר (בסעיף זה – המועד החוזי), זכאי הקונה לפיצויים, בלא הוכחת נזק, בסכום כמפורט להלן, בעבור כל חודש או חלק ממנו מהמועד החוזי ועד להעמדת הדירה לרשותו, או לפיצויים בסכום שהוסכם עליו בחוזה המכר בשל איחור במסירת הדירה, לפי הגבוה:
(1)   סכום השווה לדמי שכירות של דירה דומה בגודלה ובמיקומה כשהם מוכפלים ב-1.5 – בעבור התקופה שתחילתה במועד החוזי וסיומה בתום שמונה חודשים מאותו מועד;
(2)   סכום השווה לדמי שכירות של דירה דומה בגודלה ובמיקומה כשהם מוכפלים ב-1.25 – בעבור תקופה שתחילתה תשעה חודשים לאחר המועד החוזי ואילך.
           (ב)  הפיצויים הקבועים בסעיף זה ישולמו בתום כל חודש בעד אותו חודש; הפיצויים בעד שישים הימים שתחילתם במועד החוזי ישולמו בתום שישים הימים האמורים.
           (ג)   על אף האמור בסעיפים קטנים (א) ו-(ב), הצדדים לחוזה המכר רשאים להסכים כי הסעיפים הקטנים האמורים לא יחולו על איחור במסירה שנגרם כתוצאה מנסיבות שאינן בשליטת המוכר ושהסיכון להתרחשותן ולתוצאותיהן אינו מוטל עליו.

שיעור מרבי של ריבית פיגורים (תיקון מס' 8)  תשע"ד-2014
5ב.     (א)  נקבע בחוזה המכר כי איחור בתשלום יזכה את המוכר בריבית פיגורים, לא יעלה שיעור הריבית על השיעור שקבע השר, בהתייעצות עם שר האוצר ובאישור ועדת הכלכלה של הכנסת; בסעיף זה, "ריבית פיגורים" – לרבות כל סכום שהקונה נדרש לשלם בשל תשלום שלא שולם במועד שנקבע בחוזה המכר.
           (ב)  החובה לשלם ריבית פיגורים תחול מהיום שבו חלף המועד לתשלום שנקבע בחוזה המכר, ובלבד שחלפו שבעה ימים מהיום האמור.
לצפיה ב-'תודה !!! ושאלת המשך )'
תודה !!! ושאלת המשך )
12/01/2017 | 08:56
6
59
תודה רבה !!!
רציתי רק לוודא שאני מבין נכון,
האם מדובר על 60 ימים שקבלן יכול לאחר, לפי מה שנכתב חוזה, ועוד 60 ימים לפי חוק מכר או בסה"כ ב 60 ימים ללא תשלום פיצוי?
תודה רבה
לצפיה ב-'לא ! באמת לא הבנת.'
לא ! באמת לא הבנת.
12/01/2017 | 18:11
54
ליזם יש אפשרות לאחר במסירה עד 60 יום נקודה.
מהיום ה-61 ישלם על איחור כל ה-61 יום.

שאלותיך נובעות מכך שרצית לחסוך עו"ד מטעמך, שילמת שכר לעוה"ד של היזם שאינו מייצג אותך [ואסור לו עפ"י החוק לייצג אותך] ועכשיו אתה שואל שאלות שעו"ד מטעמך היה אמור להשיב עליהם.

אני מקווה שלא שילמת לעוה"ד של היזם מעבר ל-5000 ש"ח שאמורים לספק לך מטריה בכל הליכי רישום הבית על שמך עד הרישום בטאבו כולל.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך ונקודה קטנה'
תודה על תשובתך ונקודה קטנה
13/01/2017 | 08:36
4
34
חבל לי רק שאתה לוקח את זה למקומות לא נעימים כאלו...
היה לי עו"ד משלי ששילמתי לו לא מעט כסף וקבלתי עליו המלצות מעולות, רק מה, איש חלה ופרש מעיסוק בעריכת דין,
אז בפעם הבא שאתה תוקף מישהו תנשום רגע לפני ותשאל.
ועוד פעם תודה על ההסבר
לצפיה ב-'עו"ד מלווה בעסקת מכר בניין חדש מול יזם בניין. '
עו"ד מלווה בעסקת מכר בניין חדש מול יזם בניין.
13/01/2017 | 10:05
3
43
אני לא תוקף אותך,וצר לי אם הנך מרגיש כך, אני מציין נקודה מרכזית וחשובה שבגינה הגעת לא מיוצג להסכם היקר ביותר שבצעת בחייך.

עו"ד שחלה אינו מייצג אותך בפועל ואינו פועל לטובת האינטרסים שלך, שאלה חשובה היא באיזה שלב הסתיים הייצוג שלך,  שכן הליך הבניה על מורכבותו ומסירת הנכס כמובן שטרם הסתיימו,

אני מניח שגם בעתיד יהיו אי אלו חוסר בהירויות בינך לבין היזם שכן גם לאחר המסירה יש תהליכים לא פחות חשובים שמחייבים פתרונות.
ושאלה ...למה לא לקחת עו"ד אחר שילווה אותך ?.

נושאים שעלולים לצוץ בהמשך - כמו לדוגמה :
רישום בית משותף, רישום דירתך כתת חלקה בטאבו, האם ברור לך שכבר שילמת על תהליך זה ?

אי התאמה בין המפרט לבין הקיים בפועל.

תוספות/שינויים.

מינוי ועד זמני, חברת ניהול...אחזקת הבניין .

שטחים ציבוריים . 
לצפיה ב-'עוד'
עוד
13/01/2017 | 10:21
2
43
עו"ד ליווה אותי בחתימה על ההסכם, עד עכשיו דירה הייתה בבניה אז לא היו שאלות ובינתיים הוא חלה, עכשיו שהגיע שלב סופי   של הבניה ומסירת הדירה, כנראה בחודש הקרוב, התעוררו שאלות ולצערי כפי שאמרתי לא היה לי למי להפנותם.
לדעתך, אני מבין,שצריך לקחת עו"ד חדש כי יהיו עוד דברים.
אני רוכש דירה בפעם הראשונה ולצערי לא בדיוק יודע ומכיר איך עושים את זה נכון.
לכן פניתי להתיעצות כאן, ואתה עוזר לי מאוד, ועל זה אני רוצה להודות לך.

לצפיה ב-'העו"ד לא העביר את הטיפול בתיק לקולגה? '
העו"ד לא העביר את הטיפול בתיק לקולגה?
15/01/2017 | 08:18
1
11
לצפיה ב-'לא'
לא
15/01/2017 | 11:15
7
האמתי, כפי שאמרתי, הצורך התעורר רק עכשיו
לצפיה ב-'מחיר חניה ירושלים'
מחיר חניה ירושלים
11/01/2017 | 16:55
4
90
בפרוייקט חדש בירושלים, דירה שנמסרה כבר לפני חצי שנה, הקבלן הציע לי עכשיו לקנות מכפיל חניה במקום החנייה הבודדת שיש לי (חניה כפולה) בתוספת של 11 אלף ש"ח. אין לי מושג איך לתמחר דבר כזה...בכמה דבר כזה יכול להעלות את מחיר הדירה? 

תודה
לצפיה ב-'אין תמחור לחניה, הכל נתון למו"מ עם היזם.'
אין תמחור לחניה, הכל נתון למו"מ עם היזם.
11/01/2017 | 17:44
2
67
היזם תמחר לקראת הבניה את עלויות החפירה ובניית החניון התת קרקעי וסביר להניח שתמחר את מכלול החניות שנוצר  .
אבל כעת לאחר שהבנין כבר אוכלס ניתן להתמקח עם היזם באם אתם באמת רוצים את תוספת החניה.
לצפיה ב-'זאת דירה להשקעה'
זאת דירה להשקעה
11/01/2017 | 18:17
1
65
השאלה שהתכוונתי היא כמה שווה חניה פרטית פחות או יותר? בכמה זה יכול להעלות את מחיר הדירה?
לצפיה ב-'זה בדיוק כמו השאלה כמה עולה דירה בבניין פחות או יותר.'
זה בדיוק כמו השאלה כמה עולה דירה בבניין פחות או יותר.
11/01/2017 | 19:30
36
לצפיה ב-'מכפיל חניה זה לא כמו חניה נוספת ויש בו גם סיכונים'
מכפיל חניה זה לא כמו חניה נוספת ויש בו גם סיכונים
12/01/2017 | 12:40
77
על פניו המחיר הנדרש נשמע סביר , כנראה שחניה נוספת רגילה תעלה הרבה יותר.
אבל לדעתי זה לא נכון להשוות למחיר של חניה רגילה באזור כי החניה הנוספת שתקבל ממכפיל חניה נחותה משמעותית מחניה נוספת רגילה (מקבילה)  וגם מחניה נוספת טורית.
השימוש במכפיל חניה  מסורבל וגם כאשר לא משתמשים ביכולת ההרחבה שלו נוחות השימוש בחניה הרגילה (התחתונה) נפגעת , הסיכון עולה (מה אם הגג של המכונית התחתונה נפגע מהמתקן?) והוצאות התחזוקה למתקן יעלו ככל שיתיישן.
מתקן תקוע יכול להשבית מכונית שנמצאת עליו עד שיבואו לתקן.

לצפיה ב-'המתווכים באנגליה : במה הם שונים מאיתנו בארץ ?'
המתווכים באנגליה : במה הם שונים מאיתנו בארץ ?
11/01/2017 | 14:34
119

An estate agent is a person or business that arranges the selling, renting or management of properties, and other buildings, in the United Kingdom and Ireland or other countries around the world. An agent that specialises in renting is often called a letting or management agent. Estate agents are mainly engaged in the marketing of property available for sale and a solicitor or licensed conveyancer is used to prepare the legal documents. In Scotland, however, many solicitors also act as estate agents, a practice that is rare in England and Wales.
It is customary in the United Kingdom and in Ireland to refer to real estate or real property simply as property.
The estate agent remains the current title for the person responsible for the management of one group of privately owned, all or mostly tenanted, properties under one ownership. Alternative titles are Factor, Steward or Bailiff depending on the era, the region and the extent of the property concerned.

Origin[edit]
The term originally referred to a person responsible for managing a landed estate, while those engaged in the buying and selling of homes were "House Agents", and those selling land were "Land Agents". However, in the 20th century, "Estate Agent" started to be used as a generic term. Estate agent is roughly synonymous with the United States term real estate broker.
Estate agents need to be familiar with their local area, including factors that could increase or decrease property prices. e.g. if a new road or airport is to be built this can blight houses nearby. Equally, the closing of a quarry or improvement of an area can enhance prices. In advising clients on an asking price, the agent must be aware of recent sale prices (or rental values) for comparable properties.[citation needed]
Regulation[edit]
The full legal term and definition of an estate agent within the UK can be found on the Office of Fair Trading (OFT) website. Enforcement of these regulations is also the responsibility of the OFT.
In the United Kingdom, residential estate agents are regulated by the Estate Agents Act 1979 and the Property Misdescriptions Act 1991 which is due to go in October 2013, as well as, the more recently enacted Consumers, Estate Agents and Redress Act 2007.
In September 2012 CPRs (consumer protection regulation) was introduced which now regulates the residential sales process.[1]
For residential property, there are also a few trade associations for estate agents, INEA The Independent Network of Estate Agents and National Association of Estate Agents (NAEA). NAEA members can be disciplined for breaches of their code of conduct.[2] Their disciplinary process includes everything from cautions and warnings right through to more severe penalties of up to £5,000 for each rule breached.[3]
Some estate agents are members of the Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), the principal body for UK property professionals, dealing with both residential, commercial and agricultural property. Members, known as "Chartered Surveyors", are elected based on examination and are required to adhere to a code of conduct, which includes regulations about looking after their clients' money and professional indemnity insurance in case of error or negligence.
The Ombudsman for Estate Agents Scheme,[4] which obtained OFT approval for the Code of Practice for Residential Sales in and, as of November 2006 claims to have 2,532 member agencies.[citation needed]
There is a legal requirement to belong to either organisation to trade as an estate agent. Agents can be fined if they are not a member of a redress scheme. The redress scheme was brought in alongside and to govern agents in reference to the HIP (Home Information Pack).
לצפיה ב-'באילו ערים מרכזיות בעולם יש דירה חדשה עד 550K ש"ח?'
באילו ערים מרכזיות בעולם יש דירה חדשה עד 550K ש"ח?
11/01/2017 | 13:02
4
97
הכוונה לדירות לא יותר מבנות 15 שנה.
באילו שכונות סבירות בערים מרכזיות (בחו"ל) אמצא דירות שכאלו?
רצוי באירופה ..  תודה רבה !!
לצפיה ב-'תפנה למתווכים/פרסומים באירופה...כאן כמדומני מדינת ישראל.'
תפנה למתווכים/פרסומים באירופה...כאן כמדומני מדינת ישראל.
11/01/2017 | 13:55
87
לדוגמה , כתבה פרסומית מכוונת בעיתון גלובס - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001159645

ואולי תוכל להעזר באתר זה - http://www.realigro.com/guide-home-sellers/real-estate-agent-europe.php

ו...אולי כאן - http://www.cepi.eu/index.php?hl=en

אולי בסלובניה - http://www.sloveniaestates.com/
לצפיה ב-'משרד תיווך ב- Nottingham אנגליה.'
משרד תיווך ב- Nottingham אנגליה.
11/01/2017 | 14:10
2
90
ואולי תוכל למצוא גם את רובין הוד ביערות שרווד - http://www.euro-properties.co.uk/

We are one of Nottingham's fastest growing estate agencies in Nottingham. Situated just outside the City Centre, in Sherwood, we are ideally located amongst the best residential areas of Nottingham as well as ample commercial property opportunities.
Euro Properties Sales & Lettings can offer you everything you need from an estate agent. Whether you are selling, renting or looking to buy we can provide excellent customer service that is second to none
Please browse through our website and contact us should you need any further advice or assistance
לצפיה ב-'אולי...בקרואטיה.'
אולי...בקרואטיה.
11/01/2017 | 14:14
1
72
לצפיה ב-'או דווקא בספרד .'
או דווקא בספרד .
11/01/2017 | 14:22
76
לצפיה ב-'חברת "גאולה" - החברה הציונית הראשונה שעסקה ברכישת קרקעות.'
חברת "גאולה" - החברה הציונית הראשונה שעסקה ברכישת קרקעות.
11/01/2017 | 13:41
61
"חברת גאולה" הוקמה בשלהי שנת 1902 כחברה פרטית ע"י הנהגת "חובבי ציון הועד באודסה , היא היתה החברה הציונית הראשונה שרכשה קרקעות בארץ ישראל. 
בראש ועד הפעולה עמד אוסישקין ודיזנגוף מונה כמזכיר . 

החברה החלה לפעול כ-8 שנים לפני תחילת פעילותה של חברת "הכשרת הישוב", שהחלה רק בשנת 1910 ו- 3 שנים לפני הקרן הקיימת לישראל.
מכיוון שלא היתה ניתן בשלהי השלטון העות'מאני לאזרחים רוסיים לרכוש אדמות בתחומי א"י ולרשמם ע"ש גופים כמו אפ"ק ואחרים שלהם אותר לרשום קושאנים על שמם.

כמובן שלפני הקמתה של החברה נערכו רכישות מקרקעין ע"י בעלי ממון יהודים כמו הברון רוטשילד, ד"ר מנחם מרק שטיין,  ואחרים.

הבסיס להקמת החברה נבע מניסיון ועד חובבי ציון באודסה להמנע מהעברת תמיכות כספיות למתיישבים בא"י בטענה ששיטה זו היא "שורש הרע" והיא בעצם יוצרת סוג של "פרזיטיות" וחוסר רצון ליזום ולהתקדם, ולכן יש  להתמקד ביצירת מתיישב חדש הפועל מתוך יוזמה עצמית, 
המחשבה היתה לסלק את תופעת האפוטרופסות על המתיישבים מגורמים פרטיים כמו הברון רוטשילד ואחרים.

קיימים מסמכים בארכיון הציוני על פעילותה של החברה בא"י 

שכונת "גאולה" בת"א קרוייה על שמה של חברה זו שבשלהי שנות ה-50 של המאה הקודמת פורקה.

==========================================================================

לצפיה ב-'מה דעתכם על "תשובה אברהם ובניו" בע"מ לצורך פינוי בינוי?'
מה דעתכם על "תשובה אברהם ובניו" בע"מ לצורך פינוי בינוי?
11/01/2017 | 10:49
49
הארות והערות יתקבלו בברכה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מקרקעין
פורום מקרקעין
פורום מאמן אישי- זוגיות
פורום מאמן אישי לחיים
פורום שיש ואבן
פורום שיש ואבן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה