לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'קניית דירה על הנייר - פרויקט שדה דב'
קניית דירה על הנייר - פרויקט שדה דב
25/07/2017 | 17:44
מתי לדעתכם יהיה צפי לראות מבצעי Pre Sale לדירות?

תודה רבה
לצפיה ב-' אירוח בנושא קצבת הבטחת הכנסה '
אירוח בנושא קצבת הבטחת הכנסה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2017 | 14:44

קצבת הבטחת/השלמת הכנסה משולמת ע"י ביטוח לאומי למי שאין להם הכנסות או שהכנסתם נמוכה. 

יש לכם שאלות בנושא
ביום שני, 31.7, נארח בפורום ביטוח לאומי את הגב' בתיה כהן, מנהלת בכירה בתחום הכנסה בביטוח לאומי.

מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו בשרשור האירוח

לצפיה ב-'שאלה בנושא שמאות דירות'
שאלה בנושא שמאות דירות
25/07/2017 | 14:42
12
בניין בת"א 3 קומות. ללא מעלית. שמאי העריך 3 דירות, בעלות שטח זהה ופונות לאותו צד בלי קשר למצבן הפיזי (שיפוץ וכו). קומה 1 וקומה 3 אותו שווי. קומה 2 כ-3% יותר מקומות 1 ו-3. בהנחה שתותקן מעלית איך לערך ישתנו הערכות השווי של 3 הדירות (כאמור ללא קשר למצבן או לנוף).  כלומר ההשפעה של המעלית על מחירי הדירות בקומות השונות
לצפיה ב-'ארונות חסיני אש לניירת '
ארונות חסיני אש לניירת
25/07/2017 | 12:02
1
13
לאחרונה בעקבות שריפה של בית עסק ליד המשרדים שלנו החלטנו לבנות 
ארונות חסיני אש לניירת
כדי להבטיח שהחומר הרגיש בעסק לא יינזק במקרה אסון בסייף ברטל קיבלנו את ההצעות והשירות הטוב ביותר ואני בהחלט ממליץ לכל מי שצריך שירותים מן הסוג הזה יבצע זאת מולם.
לצפיה ב-'נראה לי שחלק גדול מהנזק לניירת מגיע ממים ולא מאש במקרה שריפה'
נראה לי שחלק גדול מהנזק לניירת מגיע ממים ולא מאש במקרה שריפה
25/07/2017 | 12:30
8
לצפיה ב-'חדרה 1800 אזור תעשייה'
חדרה 1800 אזור תעשייה
25/07/2017 | 11:15
14
היי, 
הציעו לי לקנות קרקע חקלאית בגודל 200 מטר במחיר של כ320 אלף דרך חברת e.l.g.
לטענתם הקרקע בשלבים מתקדמים בתהליך הפשרה ובניית מתחם משרדים.
מה דעתכם?
תודה
לצפיה ב-'פרי פלייס רחובות'
פרי פלייס רחובות
23/07/2017 | 14:18
10
131
אשמח לשמוע את דעתכם על פרויקט פרי פלייס רחובות.
מישהו רכש שם דירה ? מה הולך שם?
לצפיה ב-'פרי פלייס'
פרי פלייס
24/07/2017 | 10:53
1
93
פרי היא חברה שבנתה הרבה פרוייקטים. למיטב ידיעתי מכרו כבר שני בניינים בפרוייקט. צפי לתשואה טובה. לדעתי פרוייקט שמתאים להשקעה (פונה לסטודנטים- פלח שוק אחראי וקבוע שמחפש דירות במתחמים שגרים בהם סטודנטים). השקעה לזוגות צעירים (כך יכולים להגיע לדירה ראשונה במהירות) ו/או כהשקעה כדירה שניה.
לצפיה ב-'האם יש כאן אדם בפורום שדרך בבנין אחד שנבנה ע"י פרי נדל"נ ?'
האם יש כאן אדם בפורום שדרך בבנין אחד שנבנה ע"י פרי נדל"נ ?
24/07/2017 | 11:43
95
שירים את ידו ויכתוב תגובה...ו...יציג תמונה של הבניין.

לפרסם הדמיה...כל אחד יכול.
לצפיה ב-'נכון להיום...'
נכון להיום...
24/07/2017 | 14:30
82
שוחחתי איתם קצרות בטלפון היום.
הם טוענים שיש ברשותם את כל האישורים והבנייה תחל בקרוב.
איך ומה צריך לבדוק? גם אותי הפרוייקט מעניין?
מה כדאי לשאול בפגישה?
לצפיה ב-'היתר אני חושב שהם כבר קיבלו ועולים על הקרקע בסוף החודש'
היתר אני חושב שהם כבר קיבלו ועולים על הקרקע בסוף החודש
24/07/2017 | 15:49
49
לצפיה ב-'הייתי שם לפני שבוע בפגישה'
הייתי שם לפני שבוע בפגישה
24/07/2017 | 15:48
3
112
הם בונים 750 יח' דיור לסטודנטים (3 מגדלים של 250 יח' כ"א)
השאלה הגדולה: האם יש ביקוש לכל כך הרבה דירות סטודנטים באזור?!?
לקנות דירה "זולה" נחמד, אבל אח"כ להתקע עם עוד 200 דירות פנויות ...
לטענתם ישנם 18 אלף סטודנטים ברחובות. הגיוני?
יש מישהו שלומד באזור ויכול לשפוך אור?

לצפיה ב-'נשמע כמו הגזמה'
נשמע כמו הגזמה
25/07/2017 | 09:20
39
בפקולטה לחקלאות לומדים 2300 סטודנטים (לפי האתר שלהם)
במכון ויצמן לומדים בהערכה גסה כ 1500 סטודנטים.
לא ברור לי איך הגיעו למספר של 18000?!?!?
לצפיה ב-'פרוייקט מעונות הסטודנטים לא אושר וטרם הוגשה בקשה להיתר'
פרוייקט מעונות הסטודנטים לא אושר וטרם הוגשה בקשה להיתר
25/07/2017 | 11:00
1
48
זה עתה סיימתי "חפירה וחיפוש" בכל הפרוטוקולים של ועדות הבינוי בעיריית רחובות מהשנים 2016-7 כדי למצוא שביב מידע על בקשה להיתר עבור בניית מעונות סטודנטים בכלל, ועל אישור נקודתי לבניית 3 מגדלי מעונות סטודנטים בפרט במתחם שלטענת פרי נדל"נ הם בבעלותו לאחר מימוש האופציה לרכישתם מהבעלים. [עפ"י הפרסומים - מעל 150,000,000 ש"ח]

להלן תוצאות הבדיקה :
לא נמצאו כל מסמכים או בקשה כל שהיא של חברת פרי נדל"ן להיתר בניה בפרוייקט פרי פלייס - מעונות סטודנטים, ו/או לדיון כל שהוא בועדה המקומית לרישוי  או ועדת המשנה לרישוי של העיר רחובות.

שיחה עם האדריכלית אולגה פורשציק/סגל ממחלקת מהנדס העיר רחובות :
בשיחה מלפני מס' דקות עם המידענית/האדריכלית העוסקת במתן מידע תכנוני עפ"י החלטות הועדות השונות - אולגה פורשצ'יק סגל טל: 08-9392228 נמסרו הפרטים הבאים לאחר תשאול שלי :

1. עד כה מעבר לבקשה ראשונית למידע על עמדת מחלקת מהנדס העיר לעניין שינוי/עדכון התב"ע לא הוגשה כל בקשה אחרת.

2. טרם הוגשה כל בקשה לקבלת היתר בניה למעונות הסטודנטים ומכך גם לא ניתן כל אישור לבניית מעונות סטודנטים.

3. עמדת אנשי המקצוע במח' מהנדס העיר רחובות ועפ"י התב"ע במתחם המוצג כ- "פרי פלייס - מעונות סטודנטים" לא לאשר חריגה מהתב"ע שמשמעותה , גם אם בעתיד יאושרו מעונות סטודנטים, הם לא יחולו על כל זכויות המגרשים, והיזם יחוייב לשלב יעודים שונים המוגדרים בתב"ע כמו לדוגמה : אולמי שמחות, מרפאות, מתקני ספורט,אולמות תרבות, מכללות, מרכזי הדרכה, מוסדות פיננסים,בתי החלמה, מרכז רפואי ועוד [יעודים ציבוריים]

4. כפי שאמרה האדריכלית אולגה - "הבקשה הראשונית בחיתוליה" ואין בכלל לדבר על מעונות סטודנטים, כי טרם הוגשה בקשה להיתר בניה, ולכן הועדה המקומית כלל לא דנה בבקשה שאינה קיימת.

5. לעמדתה...גם עם היזם יעבור את השלב לקבלת מידע, יגיש בקשה להיתר, מדובר על תקופת זמן של מעל 5 שנים לקבלת היתר עפ"י הקריטריונים שהוצגו. [יעודים שונים]

המסקנה מהשיחה עם האדריכלית אולגה  , לא השתנה כל נתון מהאמור בכתבה משנת 2015 באתר "מאקו" - http://www.mako.co.il/news-money/consumer-q4_2015/Article-7c2f963b2c86051004.htm

כל מי שמשקיע בדירת סטודנטים שלא אושרה, שם לכאורה את כספו על קרן הצבי.

================================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914
לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
25/07/2017 | 12:05
14
לצפיה ב-'נשמע מעניין בתיאוריה, אבל'
נשמע מעניין בתיאוריה, אבל
24/07/2017 | 23:25
73
כתבות לא מחמיאות על היזם ושיווק אגרסיבי הבריחו אותי.

לצפיה ב-'רישום כבית על מגרש'
רישום כבית על מגרש
23/07/2017 | 12:42
7
82
שלום
רכשתי מגרש שרשום מינהל וקק"ל המגרש עבר על שמי.
בנסח טאבו ובמינהל. נשאר רשום רק קק"ל.הבנתי שזה עיניין של
זמן שזה גם יפטר זה רק עיניין של המינהל וקק"ל.
המינהל נתן לי אגרת על שמי לרשויות אשר אני יוכל ליבנות .
אני בניתי בית קיבלתי טופס 4 ואני גר בבית.

איך אני רושם את המגרש בתור בית?
העו"ד אמר שאני לא חייב לעשות את ההליך הזה.ושאני יוכול
להישאר עם זה כך וזה לא מפריע.
האים זה נכון?
או שמומלץ בכול מקה לרשום כבית?
בתודה מראש
לצפיה ב-'כל מה שניתן לומר זה...שיש לך עו"ד לא מקצועי/עצלן.'
כל מה שניתן לומר זה...שיש לך עו"ד לא מקצועי/עצלן.
23/07/2017 | 21:58
4
56
חכרת מגרש בבעלות קק"ל ובטיפול רמ"י למשך 49 שנים, שלמת היוון לתקופה זו, האם שילמת דמי הסכמה לרמ"י  ?

בנית בית צמוד קרקע ? [אני מניח] שילמת היטל השבחה לרשות העירונית, ושאר מיסוי מחייב,פיתוח,תיעול/ביוב ועוד... קיבלת טופס גמר .

מה שנותר הוא לבצע הליך של פרצלציה סופית עם הבית על הקרקע, עם מודד שהכין את התצ"ר, ואדריכל [זה שתכנן וזה שמדד]  ולהעביר את החומר עפ"י פורמט של הטאבו כדי לרשום את הבית ובהמשך אף לבצע הליך של רישום בעלות במקום חכירה מוגבלת זמן.

אין מצב שעו"ד נורמאלי ימליץ ללקוח שלו להשאיר בית בנוי ללא פרצלציה וללא הכנת תיק לטאבו לישום זכויות הקניין של הבית החדש כנדרש בחוק.

לצפיה ב-'מה שנאמר לי שצריך לעשות תיקון בית משותף'
מה שנאמר לי שצריך לעשות תיקון בית משותף
24/07/2017 | 06:01
3
39
האים זה אליך מחייב?
או שאפשר לחיות עים זה כך
לצפיה ב-'לאחר בניה על מגרש חייבים לעדכן את הרישום על המבנה הבנוי.'
לאחר בניה על מגרש חייבים לעדכן את הרישום על המבנה הבנוי.
24/07/2017 | 09:07
2
31
קשה להבין אותך, ולא ענית על השאלה שתאפשר לתת לך תשובה. [בית משותף רושמים במקרה של 2 דירות ויותר]

האם נבנו על המגרש מס' דירות [רוויה] או בית צמוד קרקע בודד ?

בכל מקרה...חייבים להסדיר את הרישום כחוק, וההליך מחייב. [ביתך אינו קיים מבחינה רישומית]

לדוגמה...
האם אפשר לנסוע עם רכב ללא טסט וללא רישיון - אפשר... האם מותר ? לא .
לצפיה ב-'תודה בנוסף'
תודה בנוסף
24/07/2017 | 14:09
1
16
על המיגרש  בנוי בית ישן שהוא דו עם שכן.
אני רכשתי את החלק האחורי ובניתי.
יש לי כניסה מאחור ברחוב אחר ותשתיות שונות משל הבית הישן.
לפי מה שאבנתי אני צריך לעשות תיקון בית משותף.
האים זה נחוץ לעכשיו . או לחכות שהשכן גם יבנה?
לצפיה ב-'סליחה זה בית צמוד קרקע'
סליחה זה בית צמוד קרקע
24/07/2017 | 14:11
5
לצפיה ב-'בעלות על מגרש\אדמה משמעותה בעלות על מה שבנוי על אותה אדמה'
בעלות על מגרש\אדמה משמעותה בעלות על מה שבנוי על אותה אדמה
24/07/2017 | 12:03
19
אם יש יותךלר מיחידה אחת על המגרש רצוי לבצע רישוםך בית משותף להסדיר את חלוקת המגרש בין בעליו.
חוץ מזה אין פעולה רישומית שעליך לבצע.
לצפיה ב-'ככל שמדובר ביחידה אחת על אותה חלקה '
ככל שמדובר ביחידה אחת על אותה חלקה
25/07/2017 | 10:05
12
אין צורך לבצע רישום או תיקון של רישום הזכויות בטאבו שכן הזכויות הן בקרקע ובכל מה שהיא נושאת.

אם בנית יותר מיחידה אחת ואתה רוצה לשמור את האפשרות למכור את הזכויות בכל יחידה בנפרד הרי שעליך לערוך הסכם שיתוף ולרשום הערה בטאבו. במקרה שמדובר בזכויות בעלות ניתן לרשום את הזכויות כבית משותף ולכל יחידה לייחד תת חלקה.

כמובן שמדובר בהמלצות כלליות ולפני כל פעולה יש להיוועץ פרטנית.
לצפיה ב-'חוק שכירות הוגנת'
חוק שכירות הוגנת
23/07/2017 | 10:36
1
74
האם החוק כשיכנס לתוקף יגבר על חוזה קיים?
ספציפית לגבי אפשרות לצאת באמצע החוזה - הבנתי לפי החוק צריך להודיע חודשיים מראש . לפי החוזה שכירות קיים אין אפשרות לצאת באמצע החוזה. אז האם הוראות החוק יגברו על מה שכתוב בחוזה?
לצפיה ב-'הבנת החוק'
הבנת החוק
24/07/2017 | 20:46
49
האם בחוזה יש לבעל הדירה אפשרות לסיים את החוזה בהודעה מראש ולך אין?
במידה ולא, החוזה תקף.

בחוק עצמו כתוב שאם לבעל הנכס ישנה אפשרות לסיים את החוזה בהודעה מראש, חייבת להיות גם אופציה לשוכר לעשות אותו דבר, וזמני ההודעה מראש הם 90 יום לסיום ע"י המשכיר ו-60 יום ע"י השוכר.

אם אין אופציה לאף אחד מכם לסיים את החוזה בהודעה מראש אז החוק לא מכריח.
לצפיה ב-'תוצאות מבחן מתווכים יולי 2017 למי יש תוצאות רשמיות?'
תוצאות מבחן מתווכים יולי 2017 למי יש תוצאות רשמיות?
24/07/2017 | 12:46
21
? ולא כל מיני השערות וניחושים!
לצפיה ב-'קרקע לקראוון או יחידת דיור'
קרקע לקראוון או יחידת דיור
23/07/2017 | 20:45
6
49
היי לכולם

יש לי שאלה למי שיש לו יחידת דיור או קראוון: אני מעוניינת לקנות קרקע ולשים אחד מהנ"ל עליו. הבנתי שדרך מכרזים של רשות מקרקעי ישראל (אפילו של קרקע צמוד בית למגורים)אי אפשר כי אחרי הזכייה צריך לבנות בית עם יסודות וכו'.
אז כיצד עושים זאת? באיזה דרך? ברור שיש, הרי לכמה ממכם יש יחידת דיור או קראוון.
לצפיה ב-'האפשרות היחידה להשתמש בקרוואן הוא לטיולים.'
האפשרות היחידה להשתמש בקרוואן הוא לטיולים.
23/07/2017 | 22:07
5
50
לכל קרקע יש יעוד עפ"י תכנית בניין ערים ,חקלאי, תעשיה, מסחר, מגורים צמוד קרקע, רווי ועוד.

אף ועדה מקומית לא תאשר הנחת "מבנה יביל" או "קרוואן" על קרקע הנמצאת בסמכותו שלא עפ"י תכנית בניין ערים ובכלל לא משנה האם יש חיבור לתשתיות.

מבנים יבילים מונחים רק בתיאום עם הועדה המקומית ולתקופה מוגבלת לשלב ביניים זה או אחר,[הבקשה חייבת לעבור דיור סדור בועדה] , בנחלות חקלאיות לעיתים מאשרים שימוש מוגבל במבנים יבילים כהיתר חריג ומוגבל לטובת מגורי עובדים , אחר.

אין קיצורי דרך.
לצפיה ב-'בלי קשר לקיצורי דרך'
בלי קשר לקיצורי דרך
23/07/2017 | 22:24
4
43
אני אוהבת קראוון ולכן אני מעוניינת לקנות אותו ולגור שם דרך קבע. מה שמוזר הוא מדוע אם אני קונה קרקע למגורים אינני יכולה לגור בקראוון? זה ברור לא למטרת מסחר, חקלאות ועוד. אז מדוע אי אפשר בדרך זו?
פרט לכך נאמר לי שגם אם אני קונה יחידת דיור ולא קראוון ומעבירה אותו לקרקע שנועדה למגורים אי אפשר. מדוע? ואם קראוון כל כך בעייתי באיזה דרך אני יכולה לשים יחידת דיור?
לצפיה ב-'מבנים יבילים וקרוואנים - התייחסות.'
מבנים יבילים וקרוואנים - התייחסות.
24/07/2017 | 12:00
3
34
יש חוקים ויש תקנות בתחום הבניה המגדירים מותר ואסור... קרוואן אינו נמנע ומוגדר כבית סטנדרטי למגורים. [מותר כמובן לגור בו כל זמן שהוא מתנייד ממקום למקום]

גם את לא היית רוצה שבשכונת מגורייך יגורו כמה בעלי קרוונים/מבנים יבילים לאורך זמן...כי זה פוגע בערך הכספי של השכונה.

יש אגב שכונות שלמות ביו"ש של מבנים יבילים כמגורים זמניים [שמקבלים אישור לתקופת זמן שמתארכת עד למועד בו יאשרו ויבנו מגורי קבע...אבל בנסיבות הפוליטיות הקיימות הפכו המבנים האלה לקבועים זמניים.

דברי הסבר תקנות התכנון והבנייה (עבודות ומבנים הפטורים מהיתר), התשע"ד – 2014

ובפסיקה : [כבר כתבתי על כך בעבר]
בע"פ 191/05 נבארי נ' הוועדה המחוזית לתכנון ובניה , אשר אושרה בהחלטת ביהמ"ש העליון, קבע ביהמ"ש כי גם אוטובוס, משאית ועגלה אשר הוצבו על קרקע חקלאית, מהווים "בניין": "במקרה שבפנינו מדובר בכלי רכב גדולים ובעגלה, .... נראה כי המדובר "בבנין" ". [על כמה וכמה קרוואן או מבנה יביל - הערת פ.ד.]

למען הסר ספק, ביהמ"ש הוסיף עוד: "ודוק, על מנת שמבנה יחשב לבנין כאמור לעיל, אין צורך להוכיח חיבורו לחשמל ולאנטנת טלוויזיה ואין צורך להוכיח כי הוא משמש לאכסון או למגורים, אך הוכחתם של הנדבכים דלעיל מאששת את הקביעה כי אכן בבנין עסקינן".
יוצא מכך שגם הצבת מבנה על נגרר והצבתו על מקרקעין, תיחשב כ"בניין" המחייב בהיתר.
לצפיה ב-'אין בעייה עם קרוואן כל עוד הוא בהיתר'
אין בעייה עם קרוואן כל עוד הוא בהיתר
24/07/2017 | 12:08
2
24
מבחינצת הוועדה המקומית- היא הגוף המוסמך לתת תשובה וכל ועדה והמדיניות שלה.
אם הקרוואן יונח בהיתר בנייה כנדרש בחוק אין בעייה איתו.
בדוק במינהל אישית עם הפקיד במקום מה מותר מבחינת מכרז.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/07/2017 | 12:28
8
לצפיה ב-'יש בעיה: ממ"ד'
יש בעיה: ממ"ד
24/07/2017 | 12:32
21
גם אם יקבל אישור למבנה יביל הוא יאלץ לבנות ממ"ד וכל התשתיות הכרוכות בכך.

לצפיה ב-'גוש 4338 חלקה 51 - 2,000 מ"ר בגבול לוד רמלה - הצעה'
גוש 4338 חלקה 51 - 2,000 מ"ר בגבול לוד רמלה - הצעה
23/07/2017 | 18:48
2
65
בחלקה 51-  25.046 דונם עם בעלות של מס' משפחות ,בחלק מהשטח פועל מפעל לאיסוף וגריטה של ברזל.
על מגרש זה חלה תכנית מתאר חדשה של עירית לוד שהופקדה ע"י הועדה המחוזית במרץ 2015.[לד/10000] לד/2030.

הוראות התכנית -  file:///D:/%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%93%D7%95%D7%AA/File.pdf
תשריט מופקד - file:///D:/%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%93%D7%95%D7%AA/File.pdf
נספח הוראות בינוי - file:///D:/%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%93%D7%95%D7%AA/File.pdf

מטרות התכנית :
א. התווית מסגרת תכנונית כוללת לעיר לוד המאפשרת איכות חיים טובה לכלל תושבי העיר, סביבת מגורים ראויה, חיים עירוניים תוססים, מסחר, תרבות, שירותים קהילתיים ותעסוקה בסביבה בת קיימא.
ב. ציפוף הבניה ומתן מענה לתוספת יח''ד עבור קהילות השונות בעיר במגוון טיפוסי בניה.
ג. פיתוח מרכז העיר באזור ההיסטורי, התווית עקרונות להתחדשותו, תוך הפיכת מרכז העיר למוקד צמיחת העיר כולה ולשינוי תדמיתה.
ד. שימור אתרי מורשת והאתרים היחודיים לעיר וניצולם לחיזוק מרכז העיר והגדרת ייחודיותי.
ה. יצירת רצף אורבני לחיבור חלקי העיר ורשת עירונית המשכית. דגש על חיבור השכונות המערביות והמזרחיות השוכנות מעבר לפסי הרכבת ומעבר לכביש 40 אל מרכז העיר.
ו. יצירת מסגרת תכנונית שתאפשר מתן מענה לצרכי ציבור בתחום כל שכונה בהתאם למאפייניה ומתן מענה לצרכי ציבור כלל עירוניים בדגש על מרכז העיר.
ז. חיזוק הבסיס הכלכלי של העיר באמצעות פיתוח אזור התעסוקה הצפוני, תוך ניצול יתרונות המיקום במרכז הארץ בסמוך לצומת תנועה ראשי המחבר את מטרופולין ת''א לירושלים ואת הצפון עם הדרום ובסמוך לנתב''ג. 
ח. יצירת מערך שטחים פתוחים ופארק מרכזי לעיר, תוך שמירה על ערכי טבע ונוף הייחודים לעיר.
ט. פיתוח מערך הדרכים בעיר והתחבורה תוך דגש על תחבורה ציבורית וקישורה אל מערך תחנות הרכבת בעיר, לרבות שבילי אופניים ומדרכות להולכי רגל.
י. חיבור חלקי העיר משני צידי המסילות, לשם יצירת נגישות להולכי רגל ולכלי רכב לסוגיהם כדי לאפשר רצף של המרקם העירוני, הכל בהתאם להוראות התכנית ויתר מסמכיה.
יא. קביעת הוראות להתוויית חלקים מהטבעת התחבורתית ההיקפית לעיר לרבות התווית דרך שרות משני צידי כביש 40 והתווית כביש 200, בחלקים הכלולים בתכנית זו, חיבור מערכת תשתיות עירוניות למערות אזוריות וארציות.

למתעניינים ברכישת זכויות במגרש [כקבוצה או יחדים] נא לפנות אלי במסר אישי.

לצפיה ב-'פרטים נוספים על גוש 4338 חלקה 51 בלוד והפוטנציאל.'
פרטים נוספים על גוש 4338 חלקה 51 בלוד והפוטנציאל.
24/07/2017 | 11:25
1
24

בעקבות שאלות מתעניינים להלן כל הפרטים :
החלק היחסי בקרקע [2,000 מ"ר] שייכת ליורשים ערבים שטיפלתי עבורם בקרקע מול הרשויות עם עו"ד מזה כשנה, מעוניינים למכור עקב צורך פיננסי . 
המוכרים [מס' יורשים די צעירים ואמם] מבקשים כ- 4 מיליון ש"ח, אבל ניתן לסגור במו"מ להערכתי על כ- 3 עד 3,5 מיליון ש"ח. [הם מאוד לחוצים למכור]
עפ"י תכנית מתאר לד/10,000 [לד/2030] יעוד הקרקע הוא מגורים [בניה רוויה],מסחר, ותעסוקה.
המגרש נמצא מדרום למסעף מסילות הברזל ולתחנת הרכבת של לוד, ומשוייך עפ"י תכנית המתאר ל"שכונת רסקו" , גבול המגרש הדרומי נמצא בצמוד לגבול הצפוני של העיר רמלה ולכביש רמלה - צריפין - ת"א .
 החלקות האחרות מרובות בעלים [מושע] כשבפועל קיימת חלוקה פיזית וכמחצית מהחלקה משמשת לגריטת מתכות וחנות מוצרי בניין, אנו נמצאים בתהליך משפטי להסדרת החלוקה בפרצלציה מול השותפים הנוספים. 

עפ"י תקנון התכנית : [ראו בהמשך]
במידה וזכויות הבניה הסופיות יתקבלו בסביבת מסילת הברזל , תבוצע באחריות הועדה המקומית עבודות  לשיקוע מסילת הברזל [כמו בכניסה לשכונת בת גלים בחיפה ] התב"ע מאפשרת לבנות בקרבת המסילה [עפ"י התב"ע] עם קירות אקוסטיים ושיקוע המסילה.
 הבניה באיזור דרום העיר לוד  מתירה בניה עד 18 קומות [יאושר נקודתית לפי שטח הקרקע] לפי הפרוט : 
1. שטחי שרות תת קרקעיים [חניות/מחסנים] - 400 אחוז משטח המגרש.
2. בכל שכונה תותר תוספת יח"ד של 10 אחוז מהקבוע בתב"ע .

המגרש הקיים נמצא בתחומי "שכונת רסקו" [עמוד 39 בחוברת התכנון]

פוטנציאל רוכשים : [יחיד וקבוצה]
אני מתלבט עם עצמי לגבי קהל היעד, מחד, יזם שקונה את הזכויות [2,000 מ"ר] כיחידה אחת הוא עדיף לכאורה ,אבל יתכן שמכירה ל- 10 משקיעים עם סבלנות [כל אחד רוכש כ- 200 מ"ר מהקרקע] ובעלי אינטרס משותף לקדם את תהליך הבניה היא מעניינת בפני עצמה.

ההשקעה ליחיד נעה בסביבות ה-350 עד 400 אלף ש"ח לרוכש. [המחיר הסופי ברכישה יקבע לאחר מו"מ עם המוכרים] 

למען השקיפות, אני במו"מ עם מס' משקיעים לרכישת הזכויות במגרש שטרם הבשילו למכר.

זכויות בניה במקרקעין לאור תכנית מתאר מקומית לד/10,000 [לד/2030]
סביר מאוד שבעתיד לאחר הכנת תכנית מפורטת בסמכות ועדה מקומית יבוצע באיזור"איחוד וחלוקה" ללא רשות הבעלים ויוקצו מגרשי זכויות חדשים וכך יהיה ניתן למקסם את התכנון הנקודתי וזכויות הבניה.

פוטנציאל רווח מרכישת המגרש :
הערכה שלי -
מחיר ממוצע למ"ר במגרש הנדון בימים אלה, כ - 1,750 ש"ח.
 עם קידום התב"ע - כ- 3,000 ש"ח למ"ר.
 עם אישור תכנית נקודתית - כ- 5.000 ש"ח למ"ר.
לאחר סיום בניה - בין 12.000 ש"ח ל- 15.000 ש"ח למ"ר בנוי [תלוי בעיקר באיכות הבניה והביקושים במועד המכירה]

===================================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914

לצפיה ב-'דיון בועדה המחוזית מרכז בעניין תכנית לד/ 10000'
דיון בועדה המחוזית מרכז בעניין תכנית לד/ 10000
24/07/2017 | 12:31
15
פרטי סעיף: תוכנית לד/10000  
מבקש / יזם: ועדה מחוזית - מרכז

מהות / מטרת דיון:
א.    התווית מסגרת תכנונית כוללת לעיר לוד המאפשרת איכות חיים טובה לכלל תושבי העיר, סביבת מגורים ראויה, חיים עירוניים תוססים, מסחר, תרבות, שירותים קהילתיים ותעסוקה בסביבה בת קיימא. 
ב.    ציפוף הבניה ומתן מענה לתוספת יח"ד עבור הקהילות השונות בעיר במגוון טיפוסי בניה.
ג.    פיתוח מרכז העיר באזור ההיסטורי. התווית עקרונות להתחדשותו, תוך הפיכת מרכז העיר למוקד צמיחת העיר כולה ולשינוי תדמיתה.
ד.    שימור האתרים והמתחמים הייחודיים לעיר וניצולם לחיזוק מרכז העיר והגדרת ייחודיותו.
ה.    יצירת רצף אורבני לחיבור חלקי העיר ורשת עירונית המשכית. דגש על חיבור השכונות המערביות והמזרחיות השוכנות מעבר לפסי הרכבת ומעבר לכביש 40 אל העיר. 
ו.    לאפשר חיי קהילה נפרדים לכל קהילה בהתאם לצרכיה תוך יצירת מפגש לכלל האוכלוסיות במרכז העיר ופיתוח פעילויות משותפות תרבותיות וחברתיות למען קיום חברה רב תרבותית בקהילות החיות בשלום ובשוויון.
ז.    חיזוק הבסיס הכלכלי של העיר באמצעות פיתוח אזור התעסוקה הצפוני, תוך ניצול יתרונות המיקום במרכז הארץ בסמוך לצומת תנועה ראשי המחבר את ת"א לירושלים ואת הצפון עם הדרום. 
ח.    יצירת מערך שטחים פתוחים ופארק מרכזי לעיר, תוך שמירה על ערכי הטבע והנוף הייחודיים לעיר. 
ט.    פיתוח מערך הדרכים בעיר והתחבורה תוך דגש על תחבורה ציבורית וקישורה אל מערך תחנות הרכבת בעיר, לרבות שבילי אופניים ומדרכות להולכי רגל.
י.    צמצום המטרד הנובע ממעבר מאסיבי של רכבות נוסעים ומשא דרך העיר:
      1] שיקוע המסילות במרכז העיר כדי לאפשר המשך המרקם העירוני.
      2] הסדרת תוואי חלופי לרכבות המשא וחומ"ס והוצאתם מהעיר. 

החלטה:
1. לאשר פה אחד להפקיד את תכנית המתאר בועדה המחוזית.
2. הערות ותיקונים למסמכי התכנית יועברו בתוך חודש.
3. מסמכי התכנית יוצגו באתר האינטרנט העירוני לעיון ולהתייחסות הציבור.

סעיף 85 - החלטת הועדה המקומית על הפקדת תכנית מתאר/מפורטת.
לצפיה ב-'מכרז למגרש בכרמית'
מכרז למגרש בכרמית
22/07/2017 | 21:40
3
55
אנחנו שוקלים לגשת למכרז שפורסם בישוב כרמית.
מדובר ב מגרש חצי דונם שעלות הפיתוח היא 380k
איזה מחיר ריאלי להגיש למכרז ?
והאם במידה וניזכה אנינו מחוייבים לבניה תוך זמן מסויים?

לצפיה ב-'מכרז בש/184/2016 מועצה מקומית מיתר/כרמית - התייחסות.'
מכרז בש/184/2016 מועצה מקומית מיתר/כרמית - התייחסות.
22/07/2017 | 23:07
2
51
האם לא כדאי...פשוט לקרוא את חוברת המכרז ?

מכרז מס' - בש/184/2016
הזמנה לקבלת הצעות לחכירת מגרשים לבניית 26 יחידות דיור ב-2 מתחמים - במועצה מקומית מיתר, בשכונה/ישוב - כרמית
מועד פתיחה -31/01/2017    מועד סגירה -  14/08/2017

סרטון פרסום ישן - https://www.youtube.com/watch?v=2hhDxDeADAo

מסמך הנחות בקרקע לחיילי מילואים - http://www.land.gov.il/PirsumMichrazim/Aspx/image.aspx?misMichraz=1842016%e1%f9&misRatz=2

אני מניח שאחרי קריאה של תנאי המכרז יתייתר הצורך שלך בהבהרות, אני ממליץ להתייעץ בשלב הבא עם עו"ד.
לצפיה ב-'נדלניסט אתה קצת טועה'
נדלניסט אתה קצת טועה
23/07/2017 | 06:57
1
58
זה לא ב כרז הזה למרות שאני מניחה שהחוברת לא מישתנה בהרבה.
היה באתר עוד מכרז נוסף שכלל 3 מגרשים בלבד. חוברת המכרז לא פורסמה עדיין ותפורסם באמצע אוגוסט.
קראתי כמה חוברות בהן ראיתי שיש לסיים בניה 3 שנים אני מניחה שזה דיי דומה בכל המכרזים.
מה שניסיתי לשאול זה האם יש דרך להתחמק מכך ולהתחיל לבנות
שנתיים לאחר הקנייה?
(כיוון שאין בידי תקציב לבנייה כרגע)

לצפיה ב-'טועה ? הבאתי דברים כלשונם מאתר משרד השיכון.'
טועה ? הבאתי דברים כלשונם מאתר משרד השיכון.
24/07/2017 | 12:22
22
בסופו של עניין מדובר על מכרז. [זה החוק] אחרת מדובר על שחיתות.

יתכן שיש כאן מרכיב נוסף של ועדת קבלה ?
לצפיה ב-'מחפשת עו"ד לרכישת נכס בספרד - מקווה שזה המקום'
מחפשת עו"ד לרכישת נכס בספרד - מקווה שזה המקום
24/07/2017 | 11:52
3
30
היי
אשמח אם תוכלו להמליץ על עו"ד שייצג אותנו ברכישת נכס בספרד.
תודה רבה.

לצפיה ב-'באתר של ישראלים הגרים בספרד'
באתר של ישראלים הגרים בספרד
24/07/2017 | 12:00
1
30
רצוי עו"ד מקומי שעובד עם ישראלים.
לצפיה ב-''
25/07/2017 | 10:07
3
לצפיה ב-'חפשי כאן.'
חפשי כאן.
24/07/2017 | 12:06
32
לצפיה ב-'הסיפור לא חשוד'
הסיפור לא חשוד
21/07/2017 | 18:32
3
175
זה איזה בת דודה שלא מוכנה להגיד לי איפה היא גרה

לצפיה ב-'קודם זה היה מישהו.... פתאום זה בת דודה'
קודם זה היה מישהו.... פתאום זה בת דודה
23/07/2017 | 17:56
2
47
לצפיה ב-'כן התכוונתי שזה היה מישהי שהיא בת דודה שלי '
כן התכוונתי שזה היה מישהי שהיא בת דודה שלי
23/07/2017 | 18:04
63
והיא לא מוכנה לומר איפה רכשה !
לצפיה ב-'אבל איתרתי אותה דרך הטלפון '
אבל איתרתי אותה דרך הטלפון
23/07/2017 | 18:08
61
והיא אמרה ל י אז אתם יכולים למחוק את ההודעה !
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2017 | 17:51
6

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'צלליכין- High Park חדרה'
צלליכין- High Park חדרה
23/07/2017 | 15:18
52
למישהוא יש דיעה בעניין, באם שווה לקנות זכות ליחידה לאחר שיש לה תקן 22?
זה נמצא בחדרה
*הקרקע פרטית ונרשמת על שמך בטאבו
*ליווי צמוד לאורך כל התהליך על ידי משרד עו"ד מהמובילים בארץ
*התקן ע"פ משרד המשפטים
לצפיה ב-'המלצה לזוג צעיר לקראת חתונה'
המלצה לזוג צעיר לקראת חתונה
19/07/2017 | 18:55
52
570
שלום, אני וארוסתי מתחתנים עוד שבועיים, כרגע גרים אצל ההורים. יש לנו הון עצמי של מיליון ש"ח והכנסות של 18 אלף ש"ח נטו. יש לנו 3 אופציות:
1. להשכיר דירה (3,000-3,500 ש"ח), וכל ההון העצמי למנף ל 2-3 דירות בפריפריה.
2. לקנות דירה למגורים עם חצי מההון העצמי, וחצי מההון...
המשך>>
שלום, אני וארוסתי מתחתנים עוד שבועיים, כרגע גרים אצל ההורים. יש לנו הון עצמי של מיליון ש"ח והכנסות של 18 אלף ש"ח נטו. יש לנו 3 אופציות:
1. להשכיר דירה (3,000-3,500 ש"ח), וכל ההון העצמי למנף ל 2-3 דירות בפריפריה.
2. לקנות דירה למגורים עם חצי מההון העצמי, וחצי מההון העצמי הנוסף לקנות דירה להשקעה עם מימון נמוך.
3. להשכיר/לקנות דירה ובכל השאר לפתוח תיק השקעות (מה שפחות נראה לי רלוונטי).

אשמח לשמוע דעות בעד ונגד
תודה
לצפיה ב-'מיקום וגישה למחסן צמוד דירה'
מיקום וגישה למחסן צמוד דירה
20/07/2017 | 09:47
3
80
שלום,

דירה חדשה מקבלן.
עקב אילוצים תכנונים, קיבלתי הצמדה של מחסן הנמצא בשטח החניות, פתח הדלת (שנפתחת פנימה) מצוי על קיר הצמוד לצידה ולאורכה של חניה של דייר אחר בבנין.

המרחק אגב, בין מפתח הדלת בקיר לבין סיום החניה בצידה השני (קו לבן) הוא 2.5 מטר.

האם מחסן שמוצמד לדירה (לפני מסירה) שהכניסה אליו חייבת לעבור דרך חניה של דייר אחר מהווה בעיה מבחינה משפטית?
הכוונה שבכדי להיכנס למחסן שבבעלותי יהיה עליי לדרוך על החניה שלו ואו להעביר דברים דרכה לתוך/מחוץ למחסן שלי.

האם אתם יודעים שעלולה להיווצר בעיה?
כמובן שאני לא מתכוון להחנות את מכוניתי על חנייתו
או לחסום את הדייר ללא רשותו.

מה דעתכם? האם קיימים מקרים כאלה וזה תקין?
תודה
לצפיה ב-'כניסה למחסן בבעלותי דרך חניית שכן. '
כניסה למחסן בבעלותי דרך חניית שכן.
22/07/2017 | 01:13
2
56
האם מעבר דרך חניית שכן, על מנת להכנס למחסן שבבעלותי מהווה הסגת גבול?
תודה
לצפיה ב-'חייב להיות פתרון רישומי בטאבו'
חייב להיות פתרון רישומי בטאבו
24/07/2017 | 12:06
1
22
שיתיר לך זכות מעבר בחנייה של אותו דייר.
לי נראה מוזר כי מה תעשה אם תחנה שם מכונית ותרצה להכניס חפצים גדולים למחסן?
בקש לראות תשריט הבית המשותף או כל תשריט ומסמך רשמי אחר אשר יסדיר את העניין הזה ואולי יראה מספיק רווח למעבר בין החנייה לדלת המחסן.
אל תסכים לכזה מצב.

לצפיה ב-'רוחב החניה '
רוחב החניה
24/07/2017 | 19:42
15
תודה על תגובתך.
רוחב החניה הצמודה לפתח המחסן הוא 2.5 מטר מסימון קו לבן עד קיר פתח הדלת.
אני יודע שמינימום רוחב חניה בבית משותף הוא 2.3מטר. רוחב מכונית ממוצעת 1.8 מטר אז יכול להשאר מקום השאלה איך יחנה..

מאמין שאף אחד לא חונה צמוד לקיר במרווח שלא מאפשר מעבר (גם אם זה לא צמוד לדלת הנהג), אלא אם כן אוהב להסתכן בשריטות..

יש אפשרות שאחליף את המחסן שלי עם השכן הזה ולו תהיה חניה עם מחסן צמוד הבעיה שהמחסן הזה ממש גדול ומרובע יחסית למה שיש לו ולכן אני מעדיף לוותר..

על איזה פתרון רישומי בטאבו אתה מתכוון? אין שם יותר מידי מקום...

שוב תודה

לצפיה ב-'שלום '
שלום
20/07/2017 | 17:54
4
158
יש מישהו שרכש דירה והוא לא מוכן בשום אופן להגיד איפה רכש דירה האם יש דרך לאתר זאת אני לא יודע את תעודת הזהות שלו רק את השם הפרטי ושם המשפחה כי אני רוצה להזמין אותו לחתונה שלי איך מאתרים זאת תודה אם מישהו יכול לעזור
לצפיה ב-'שלח לו הזמנה במייל או בפייסבוק'
שלח לו הזמנה במייל או בפייסבוק
21/07/2017 | 07:35
3
46
לצפיה ב-'אין לו פייסבוק '
אין לו פייסבוק
21/07/2017 | 17:10
2
63
איך ניתן לאתר כתובת על פי שם ושם משפחה
לצפיה ב-'תזמין אותו בטלפון (הסיפור שלך קצת חשוד)'
תזמין אותו בטלפון (הסיפור שלך קצת חשוד)
21/07/2017 | 18:17
1
40
לצפיה ב-'הסיפור לא חשוד'
הסיפור לא חשוד
21/07/2017 | 18:34
103
איתרתי דרך מספר הטלפון ועכשיו אוכל להזמין  ! הכל הסתדר למרות שאנשים לא עזרו כל כך

לצפיה ב-'מאמר מומלץ על ערך הדירה'
מאמר מומלץ על ערך הדירה
21/07/2017 | 00:08
88
הי חברים, משיטוט ברשת מצאתי מאמר שאני חושב שיעזור מאד לאנשים כאן
כיצד למקסם ערך ממכירת דירה? 
קריאה מהנה. 

הי חברים, משיטוט ברשת מצאתי מאמר שאני חושב שיעזור מאד לאנשים כאן
כיצד למקסם ערך ממכירת דירה? 
קריאה מהנה ומועילה. 
http://bostsite.blogspot.com/2017/07/blog-post.htm...
 מאוד מסקרן אותי אם אנשים נעזרים בזה. אשמח לתגובות כאן למי שנעזר בזה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
עו
גר במתחם משותף?
פרסום נדל
בעלי עסק בתחום הנדל"ן?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה