לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'עורך דין זול ויסודי (אפשרי ביחד?) בחיפה'
עורך דין זול ויסודי (אפשרי ביחד?) בחיפה
23/02/2017 | 19:58
4
מחפש עורך דין לרכישת דירה קטנה בחיפה, שלוקח מחיר שפוי

לצפיה ב-'מה קורה בשוק המחרים ירדו או עלו ? מה קורה פה?'
מה קורה בשוק המחרים ירדו או עלו ? מה קורה פה?
23/02/2017 | 19:46
8
להמשיך לחכות לקניית דירה אל לקנות ?

בנתיים רק אכלתי אותה מההמתנה הארוכה 

לצפיה ב-'חידה למביני עניין לגבי שטח דירה מקבלן'
חידה למביני עניין לגבי שטח דירה מקבלן
22/02/2017 | 19:55
7
56
בידי תשריט הדירה שמתפרסם ע"י קבלן רציני וידוע. וכתוב כך: "לפי חוק מכר התשל"ד 1974 תיקון התשס"ח 2008" ... שטח הדירה 136.48 מטר. בתשריט ישנם מימדים פנימיים של חדרים וזה מגדיר את הסקאלה. אני מכניס את התשריט לתוכנה שמודדת שטחים, מעביר קווים על קורות פנימיים, מחריג את מרפסות השירות והשמש, ויוצא לי 117.15 מטר. מעביר דרך קירות חיצוניים ויצא לי 119 מטר. שאלה: איך זה קשור ל- 136 מטר? כמה מטר יירשם בטאבו?
לצפיה ב-'חלקך בשטחים המשותפים'
חלקך בשטחים המשותפים
22/02/2017 | 21:40
1
44
זו נקודת מאוד חשובה בנוסח המדוייק של החוזה. לפי מה שאתה מתאר ולפי המספר הלא עגול, נראה לי שהחוזה שלך מדבר על חלקך "בשטח הבנוי של הבניין". כלומר הדירה שלך פלוס כלל השטחים המשותפים לחלק למספר הדירות.

אני מציע שתקרא את הנוסח המדוייק ואם החוזה מבטיח לך שטח דירה בסך 136.48 מ"ר, אז פנה לקבלן בדחיפות לקבלת הבהרות. ממליץ לך בחום לעשות את כל הפעולות הללו בהתיעצות עם עורך הדין שליווה את חתימת החוזה.

אגב, סתם מתוך סקרנות, אשמח אם תוכל לשתף את הנוסח המדוייק שמופיע בחוזה שלך (רק את החתיכה המתייחסת לשטח).
לצפיה ב-'אני מנסה לפצח את השיטה'
אני מנסה לפצח את השיטה
22/02/2017 | 22:31
43
חוק המכר אומר "שטח רצפה כולל קירות חיצוניים", וע"פ הבנתי זה מה שאמור להיות גם בטאבו. ומה שאני מודד זה תשריט מאלון הפרסומי. האם יתכן שהקונים חושבים שהם רוכשים 132 מטר ואילו בטאבו יירשם 118?
לצפיה ב-'תודה רבה, מתחיל להבין קצת יותר ועדיין נשארו נושאים לא ברורים'
תודה רבה, מתחיל להבין קצת יותר ועדיין נשארו נושאים לא ברורים
23/02/2017 | 08:26
3
40
ע"פ מה שכתוב משלל החומרים, חוק המכר מדבר על שטח רצפה כולל קירות חיצוניים אך לא כולל מרפסת מקורה (שירות). הבעיה בתשריט של העלון הפרסומי היא אי-סומון הולם של הקירות החיצוניים. כאשר התחשבתי בהן בצורה מדוייקת יותר, אכן יצא לי כ-136 מטר. כך שהמידע שם איננו מטעה. לעומת זאת הטאבו הולך לפי הקירות הפנימיים.

נשארה לי שאלה הבאה. בערך כתוב ש"טאבו 2" אשר לא כולל את מרפסת השירות היה נהוג עד סוף שנות ה-80. הדירה שלי היא משנת 1996 והשטח שלה על פניו עדיין חושב ע"פ "טאבו 2", דהיינו ללא מרפסת שירות. או שהמרפסת הנ"ל איננה נחשבת ל"מקורה"?

ואם בדירה החדשה לא יכללו בטאבו את מרפסת השירות - הרוכשים אכן עלולים להיות מופתעים בהקטנת הדירתם בכ-15 מטר, הכול ע"פ חוקים ותקנות. אך אם המרפסת הנ"ל תכלל - הדירה בכול זאת "תקטן" - בכ-10 מטר.
לצפיה ב-'...........'
...........
23/02/2017 | 12:01
2
13
לדעתי מרפסת שמש ,כלומר מרפסת שלא ניתן לסגור עם תריסים ולהפוך אותה לחדר-לא נספרת בשטח הדירה אבל הקבלן צריך לציין את השטח בנפרד.
מרפסת שירות -כמו שאני מבין הכוונה לאיזור מקורה שבד"כ תמצא בו מכונת הכביסה והמייבש ואיזור התלייה של הכביסה.הואיל והאיזור מקורה, הוא אמור להספר ולהכנס כחלק מהשטח שהקבלן מצהיר עליו.
לצפיה ב-'לא, ע"פ חוק המכר הקבלן לא אמור להכליל את המרפסות המקורות'
לא, ע"פ חוק המכר הקבלן לא אמור להכליל את המרפסות המקורות
23/02/2017 | 12:55
1
21
אבל ה"טאבו 3" הן כן נכללות (ע"פ הערך הויקיפדיה). דהיינו יתכן המצב שבטאבו השטח יהיה אף גדול יותר מהקבלן. למשל כאשר לדירה מוצמד מרפסת שמש מקורה. כמובן שטוב יהיה לקבל הבהרות ממביני עניין.
לצפיה ב-'להיפך,חוק המכר מסדיר את ההבדל בין מרפסת מקורה ללא מקורה'
להיפך,חוק המכר מסדיר את ההבדל בין מרפסת מקורה ללא מקורה
23/02/2017 | 17:53
8
מרפסת מקורה -תחשב חלק משטח הדירה
מרפסת לא מקורה (מרפסת שמש) לא נכללת בשטח הדירה.

שם לב להערה בסעיף 2 בסוף הטבלה:
"בכל השיטות נכלל שטח הרצפה הכלוא בין קירותיה החיצוניים והפנימיים של הדירה ובכולן לא נמדד שטח בלתי מקורה כגון מרפסת שמש או גג צמוד"

לצפיה ב-'אישורי מס לצורך רישום בטאבו'
אישורי מס לצורך רישום בטאבו
23/02/2017 | 16:41
3
13
לפני כ-4 שנים קנינו מגרש לבניה עצמית ממנהל מקרקעי ישראל (דרך מכרז).
כרגע אני בתהליך של רישום הנכס בטאבו, אמור לקבל חוזה חכירה מהמנהל ואז לגשת לטאבו איתו ולבצע את הרישום.
התקשרתי לטאבו לוודא מה בדיוק אני צריך להציג להם והם אמרו שאני צריך להביא אישור תשלום על:
- מס רכישה
- מס שבח
- מס רכוש

מאיפה אני מביא\מפיק את האישורים האלו?
מס רכישה שילמתי , אבל מה זה מס רכוש? ולמה אני צריך בכלל לשלם מס שבח ולהציג אישור על כך?

לצפיה ב-'כל האישורים מאותו המקום: מיסוי מקרקעין'
כל האישורים מאותו המקום: מיסוי מקרקעין
23/02/2017 | 17:06
2
5
לצפיה ב-'מה זה מב רכוש?'
מה זה מב רכוש?
23/02/2017 | 17:07
1
7
ולמה אני צריך להציג אישור תשלום מס שבח?
לצפיה ב-'מס רכוש זה מס שהיה פעם'
מס רכוש זה מס שהיה פעם
23/02/2017 | 17:10
5
מס שבח לא חושב שרלוונטי במקרה שלך.

לצפיה ב-'היטל השבחה שיעמיד בספק כדאיות תמ"א 38'
היטל השבחה שיעמיד בספק כדאיות תמ"א 38
23/02/2017 | 09:49
1
25

מישהו יכול לתמצת את זה בשורה פשוטה
לצפיה ב-'בקצרה: הכתבה זו חרטוט'
בקצרה: הכתבה זו חרטוט
23/02/2017 | 17:10
9
(כמו רוב הכתבות של התשקורת), לא יחולו שום היטלי השבחה בגין התוכנית הזו כל עוד המטרים שמתקבלים זה במסגרת תקנות התמ"א.
ואגב תוכנית הרבעים עוד לא התקבלה בכלל...

לצפיה ב-'שאלה לגבי תוכנית הר 1202 בהוד השרון '
שאלה לגבי תוכנית הר 1202 בהוד השרון
23/02/2017 | 09:03
2
28
הייי מישהוא יכול להמליץ או לא לגבי תוכנית הר1202 חלקה 6409 ו 6410 ?
מישהוא יוןדע מה המצב שם ?
צפי ?
סטטוס ?

תודה רבה
לצפיה ב-'תכנית מומלצת ביותר - למוכר'
תכנית מומלצת ביותר - למוכר
23/02/2017 | 09:42
36
מעבר לכך יש אפילו בעמוד זה דיון על הלוטו המכונה
זכות לדירה, קרקע חקלאית "לפני הפשרה" / "בסיכוי גבוה להפשרה" /
"בתהליך הפשרה" וכמובן המאסטרפיס "בדיון בועדה".
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתא יעילה - http://bit.ly/myehila
תובנות בחינם לייעול המשכנתא שלכם: http://bit.ly/effteam
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: http://bit.ly/EffeLecture
טלפון: 03-549-6611

לצפיה ב-'מצויינת לגידול תותים (עדיף הדברה ביולוגית)'
מצויינת לגידול תותים (עדיף הדברה ביולוגית)
23/02/2017 | 10:01
19
לצפיה ב-'רמת השרון הצעירה זכות לקרקע קנדה ישראל'
רמת השרון הצעירה זכות לקרקע קנדה ישראל
21/02/2017 | 21:47
6
117
הציעו לי לרכוש יחידת קרקע בסכום של 570 אש"ח, כאשר לדבריהם ניתן לקבל מהבנק 50%.
כיום הקרקע עם תב"ע למשרדים, ונציג החברה טוען כי החברה לבצע שינוי ייעוד למגורים.
לדבריהם יחידת קרקע מופשרת לבניה שווה לפחות 1,500 אש"ח.
אודה לדעו ותגובות מהמבינים.
לצפיה ב-'הגלגל מסתובב ופריירים לא מתים...'
הגלגל מסתובב ופריירים לא מתים...
21/02/2017 | 22:19
63
לצפיה ב-'מה שלא מאושר לא מאושר'
מה שלא מאושר לא מאושר
21/02/2017 | 23:09
95
בדוק היטב המצב התכנוני להיום ואל תסמוך על הבטחות באויר
לצפיה ב-'גוש 6413 חלקות 36/81 - כך עושה "קנדה ישראל" אקזיט על פריירים'
גוש 6413 חלקות 36/81 - כך עושה "קנדה ישראל" אקזיט על פריירים
22/02/2017 | 11:43
2
92
חברת קנדה ישראל היא חברה ציבורית ויזמית בניה , שאל את עצמיך מדוע חברה שכזו מוכרת אדמה חקלאית בעלת פוטנציאל לשינוי יעוד... לטענות אנשי המכירות, בנזיד עדשים...
אגב...הפשרת הקרקע [במידה ותופשר] צפוייה בעוד כ-20 שנה.

חברת קנדה ישראל היא ככלל חברה מאוד ממונפת בהלוואות וחייבת להזרים כספים לקופת החברה ומכאן האיסטרטגיה.

שים לב...לאמת שמאחרי המכר, החברה רכשה קרקע חקלאית בספט' 2015 ב- 1 מיליון ש"ח לדונם בממוצע, ומוכרת כ-100 מ"ר [באם מדובר על יחי' קרקע גדולה יותר, אנא תקן אותי]  ב- 570 אלף ש"ח כלומר הקרקע נמכרת במחיר של 5,700,000 ש"ח לדונם , כמעט פי 6 ממחיר הקניה. 

רקע לרכישת הקרקע -
כתבה על רכישת הקרקע בהוד השרוןhttp://www.news1.co.il/Archive/001-D-379020-00.htm...
תשלם למשפחת אהרוני 104 מיליון שקל בעד 104 דונם קרקע חקלאית   
התוכנית: שינוי יעוד למגורים   50%% מתמורת  המכירה תועבר לבית החולים איכילוב, לקניית מכשירים רפואיים, על-פי צוואתה של אחת המוכרים
▪  ▪  ▪
חברת ישראל-קנדה השלימה (יום ג', 17.5.16) רכישת מתחם בן כ-104 דונם קרקע חקלאית בהוד השרון. היא שילמה למוכרים, משפחת אהרוני, 104 מיליון שקל - כ-1 מיליון לדונם. ישראל-קנדה מתכננת לשנות את יעוד הקרקע למגורים, ולבנות דירות למכירה על המתחם, הצמוד לבנייני מגורים קיימים. 

ישראל-קנדה מכרה עד עתה לפרטיים 68 דונם בכ-100 מיליון שקל, שהם כ-1.45 מיליון שקל בממוצע לדונם. הפער בין מחיר הרכישה למחיר המכירה משקף הוצאות השבחה, מימון ותכנון, תמורה בעד סיכון עסקי ורווח יזמי מקובל. ב-45 הימים האחרונים נמכרו 11 דונם בכ-1.7 מיליון שקל לדונם. 

הקרקע הייתה שנים רבות בבעלות משפחת החקלאים הוותיקים אהרוני. המוכרים הם אהרוני ומנהל העיזבון של אחותו המנוחה, 50 אחוז לכל אחד. האחות קבעה בצוואתה, שתמורת המכירה תועבר לבית החולים איכילוב (מרכז סוראסקי) בתל אביב היא גם קבעה בצוואה, שהכסף ישמש לרכישת מכשירים רפואיים; הדבר יסייע מן הסתם להעלאת רמת הטיפול הרפואי ולהצלת חיים. 

ישראל-קנדה נמצאת בשליטת אסף טוכמאיר וברק רוזן. היא נחשבת לאחת החברות המובילות בבניה למגורים באיור תל אביב והמרכז.

כיצד פועלת השיטה ? ראה הליך המכירה בקדימה צורן - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...
ואגב... כתבתי על כך לא מעט כאן בפורום.

לצפיה ב-'אתה בוודאי מתכוון לפרוייקט כל שהוא ברמת השרון.'
אתה בוודאי מתכוון לפרוייקט כל שהוא ברמת השרון.
22/02/2017 | 16:00
1
58
"שותפות לפיתוח רמת השרון הצעירה" - שותפות מוגבלת, עם ח"פ נפרד- http://www.companies.org.il/company/550260079/%D7%...
כתובתה של החברה - במשרדי "ישראל קנדה".

לידיעה על רכישת קרקע במורשהhttp://www.themarker.com/markets/1.2579067
אלקו מוכרת קרקע ברמת השרון ב-180 מיליון שקל
המכירה היא לקנדה ישראל, ועם השלמתה תיהנה אלקו מתזרים חופשי של 132 מיליון שקל. 

חברת אלקו החזקות שבשליטת משפחת זלקינד דיווחה אתמול כי חתמה על הסכם למכירת זכויותיה  בקרקע ברמת השרון, "מתחם אלקו", הסמוך לצומת מורשה לחברת קנדה ישראל של ברק רוזן ואסי טוכמאייר תמורת 181 מיליון שקל. מתוך סכום זה תשלם קנדה ישראל לאלקו 135 מיליון שקל. הצדדים כבר ניהלו בעבר מו"מ בקשר לקרקע זו, אך הוא לא הבשיל לכדי עסקה.
סכום נוסף של 46 מיליון שקל ישמש את אלקו לצורך החזר הוצאות שאמורה אלקו לשלם לרשות מקרקעי ישראל בגין דמי היתר לשינוי ייעוד הקרקע. עם השלמת העסקה תקבל אלקו תזרים חופשי של 132 מיליון שקל, ותרשום רווח לפני מס של 67 מיליון שקל.
תמורת העסקה תשולם ברובה לאלקו בתקופה של שנתיים החל במועד החתימה על ההסכם. סוכם גם כי הרוכש ישלם לעיריית רמת השרון או לגורם מטעמה סכום של 22 מיליון שקל, המייצג את היטל ההשבחה הנגזר משווי העסקה. בקשר לקרקע הנרכשת, הוארכה תקופת החכירה מול רשות מקרקעי ישראל לתקופה של 49 שנה. לקרקע בוצע שינוי ייעוד מתעשייה לתעסוקה ומסחר.

הקרקע שנרכשה במתחם "אלקו" היא בשטח כולל של 64 דונם כך שעלות רכישת הקרקע היא 2,5 מיליון ש"ח לדונם !!!

מה מהות ההצעה במכר ?

לצפיה ב-'לנדלניסט מהבקעה'
לנדלניסט מהבקעה
22/02/2017 | 20:36
48
יש אפשרות ליצירת קשר
לצפיה ב-'יש מערכת השקייה מוכנה? '
יש מערכת השקייה מוכנה?
23/02/2017 | 08:44
32
אם כן אפשר אולי לגדל קישואים.
יש עלייה ממש בצריכת קישואים בישראל. 
לצפיה ב-'כתמי רטיבות בתקרה'
כתמי רטיבות בתקרה
19/02/2017 | 11:08
4
163
שלום, כשרכשנו דירה לפני כשלוש שנים, סיידנו אותה, כולל תקרות. לפני מספר חודשים נמכרה הדירה שמעלינו ועברה שיפוץ מקיף. השבוע הבחנו בתקרות של שלושה חדרים, בכתמי רטיבות יבשים, בקוטר 20-30 ס"מ.
כיצד ניתן / צריך לפעול מול בעלי הדירה שמעל? (מעבר לאפשרות של סיוד חוזר של התקרות). תודה מראש עבור תשובה.

לצפיה ב-'לשכן מלמעלה, לא?'
לשכן מלמעלה, לא?
19/02/2017 | 11:51
71
לצפיה ב-'סיפור מאוד מורכב....'
סיפור מאוד מורכב....
19/02/2017 | 20:51
122
1. להתקשר לשכן
2. להגיד לו שכתוצאה מהשיפוץ יש לך נזק רטיבות
3. להגיד לו לדאוג לתקן את זה

לצפיה ב-'ביטוח מבנה יש?'
ביטוח מבנה יש?
20/02/2017 | 00:56
52
לצפיה ב-'כתמי רטיבות יבשים?'
כתמי רטיבות יבשים?
21/02/2017 | 18:39
62
רטוב או יבש? אם יבש אין בעיה
אם רטוב- לבקשם מידית לרדת אליכם לראות הנזק .
ראשית שיבדקו אצלם מה קרה כי אצלך זו רטיבות ואצלם זו צנרת מתחת לריצוף חדש.
האם זו בניה טרומית? ידוע שבבניה טרומית המים זורמים לנקודות רחוקות ממיקום הנזק בצנרת ומסובך לאתר הנזילה.
לכשיאותר מקור הנזק בוודאות יש לסכם על תיקון ותשלום.
אין מה לתקן לפני איתור ופתרון בעיה כי אם לא תטופל -הרטיבות תחזור.
אם יש  כאן חס וחלילה ענין עם שכן שלא משתף פעולה-מיד לשלוח מכתב עורך דין, להודיע שתביאו איש מקצוע להעריך הנזק ואם לא ישתפו פעולה ייתבעו.
לצפיה ב-'חתימה על חוזה דמי ניהול'
חתימה על חוזה דמי ניהול
19/02/2017 | 18:06
1
96
רכשתי דירה מקבלן במגדל, ובחוזה הרכישה היה סעיף שהקבלן ינהל גם את הביניין בלי שיהיה מצורף לחוזה הרכישה את החוזה הניהול, אפילו לא שם חברת הניהול (שהיא על שם אישתו) ולא עלות הדמי ניהול. נאמר לי רק בעל פה שדמי הניהול יהיה בסביבות 500שח לחודש.
אחרי כשנה וחצי ממועד הרכישה, הוזמנתי לחתום על חוזה דמי הניהול (כתנאי לקבלת המפתח) שהו בגובה של 1500 שח לחודש במשך 5 שנים.
אחרי מסע ומתן בין הוועד לקבלן ,ירד דמי הניהול ל-1300 שח לחודש למשך 3 שנים.
1)  האם אני מחויבת לחתום על החוזה דמי הניהול בתנאים האילו?
2) האם הקבלן יכול להתנאות מסירת המפתח עם חתימת חוזה דמי הניהול?
3) האם הוא יכול להיתנקם בי בצורה כלשהי? (גם לא יש בית בביניין)
תודה מראש

לצפיה ב-'את מיוצגת על ידי עורך דין?'
את מיוצגת על ידי עורך דין?
21/02/2017 | 18:33
44
אם כן, זו שאלה שעלייך לשאול אותו.
בעיקרון הבטחה בעל פה על "בסביבות ..." היא מתכון לבעיות
שאני מניח שעורך דין מטעמך לא היה מקבל.
אם חסכת על עורך דין, אז יש כאן שיעור חשוב לגבי הרכישה הבאה (כותב זאת בשביל
הקוראים האחרים ולא חלילה כדי לזרות מלח)

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'קנייה מכונס נכסים'
קנייה מכונס נכסים
19/02/2017 | 10:25
5
130
בוקר טוב ,

האם לדעתכם יש עדיין הזדמנויות בדירות מכונס נכסים ?
האם התהליך באמת כזה מסובך ?

לצפיה ב-'מנסיוני בת"א לפחות'
מנסיוני בת"א לפחות
19/02/2017 | 12:43
135
אתה תקנה במחיר יקר יותר משווי השוק שלו.
זה לא יאומן איזה פריירים מגיעים לזה וקונים בכל מחיר רק כי זה כינוס.

לצפיה ב-'תלוי בגובה החוב לבנק, אבל לא ממש'
תלוי בגובה החוב לבנק, אבל לא ממש
20/02/2017 | 07:29
2
58
לצפיה ב-'לא הבנתי '
לא הבנתי
20/02/2017 | 14:18
1
97
לצפיה ב-'מי שלקחו לו את הדירה, אבל הייתה לו משכנתא קטנה יחסית'
מי שלקחו לו את הדירה, אבל הייתה לו משכנתא קטנה יחסית
21/02/2017 | 07:33
96
אז קל לכסות את החוב לבנק - ולכן יתכן שהבנק ימכור את הדירה במחיר נוח לקונה.

מי שיש לו חוב ענק, לא יעזור כלום והבנק לא ימכור את הדירה גם לא במחיר השוק.
לצפיה ב-'אתה יכול למצוא דירה במחיר מצוין מכונס'
אתה יכול למצוא דירה במחיר מצוין מכונס
22/02/2017 | 16:02
31
לצפיה ב-'קבוצת רכישה עיקלה כספים מחברת א' דורי בגין איחור מסירה.'
קבוצת רכישה עיקלה כספים מחברת א' דורי בגין איחור מסירה.
21/02/2017 | 01:08
1
88
עיקולים לחברת א. דורי בגין איחור במסירת הדירות לרוכשים

רוכשי דירות בפרויקט "מגדלי ת"א C ו-D" טענו כי א. דורי הפרה את הסכם הבנייה ואיחרה באופן משמעותי במסירת הדירות לידיהם, באופן המקנה להם פיצוי כמוסכם בהסכם ביניהם, עד לסך של כ-8.8 מיליון שקל

רשמת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, נועה גרוסמן, הטילה עיקולים על נכסיה של א. דורי בנייה בע"מ בגין איחור במועד מסירת הדירות לרוכשים. 
המבקשים הם 63 רוכשי דירות בפרויקט בשם "מגדלי תל-אביב C ו-D". מדובר ב-38 בתי-אב הזכאים להירשם יחד עם אחרים כבעלי הזכויות במגדל DD.

לטענת המבקשים, א. דורי בנייה בע"מ הפרה את הסכם הבנייה ואיחרה באופן משמעותי במסירת הדירות לידיהם, באופן המקנה להם פיצוי מוסכם בהתאם להסכם הבנייה  שנחתם בין הצדדים.

בית המשפט המחוזי בתל-אביב קבע כי העיקול שהוטל ביום 15.1.17 יישאר על כנו עד לגובה הסך של 8,891,636 שקל, סכום הפיצוי המוסכם. 

נציין כי א. דורי טענה כי עילת התביעה מוטלת בספק, שכן המבקשים "אינם דיירים גרידא בפרויקט אלא מזמיני עבודה בהיות חלק מקבוצת רכישה", ועל כן כיזמים הם אינם רשאי לתבוע פיצויים מוסכמים ממנה - ואולם בית המשפט דחה את טענתה זו. 

לצפיה ב-'טענה מקורית של א.דורי.'
טענה מקורית של א.דורי.
21/02/2017 | 07:35
31
לצפיה ב-'אישור עקרוני לקבלת משכנתא וייעוץ משכנתאות'
אישור עקרוני לקבלת משכנתא וייעוץ משכנתאות
17/02/2017 | 21:05
2
152
היי - מבקשת לעשות סדר:

הבנתי ממספר אנשי מקצוע בתחום הנדל"ן שכדאי לקחת יועץ משכנתאות.
מצד שני, הבנתי שאפשר בשיחת טלפון אחת לקבל אישור עקרוני למשכנתא מהבנק.

שאלתי היא:
מה מהם צריך לבוא קודם?
האם אחד בא על חשבון השני?
והאם יועץ משכנתאות יכול לעזור גם אם כבר דיברתי עם הבנק וביקשתי לקבל אישור עקרוני למשכנתא בטלפון?

מבולבלת מאוד,
תודה
לצפיה ב-'אין כאן פתרונות קסם'
אין כאן פתרונות קסם
18/02/2017 | 11:21
117
יועץ אמור לעשות 2 דברים:
1) לבנות את התמהיל "האופטימאלי" עבורכם.
2) להתמקח עם הבנקים על ריביות.

לגבי הסעיף הראשון ... איש אינו יודע מה תיהיו האינפלציה ושערי אג"ח בשנים הבאות. בדיוק כמו בפנסיה - לאף אחד אין מושג לגבי תוחלת החיים והתשואות העתידיות. לו אותם היועצים היו יודעים - כבר היו מולטי-מיליונרים ובטח לא היו מעניקים שירותים באלפי ש"ח בודדים. כמובן שיש להם הערכות כאלו ואחרות, שכל אחד יודע לזרוק. וכל בר דעת שיודע להשמתמש במשבון יכול ללמוד על המסלולים השונים (יש בסה"כ 5 עיקריים), להקדיש כמה שעות קריאה בפורום משכנתאות, לחשוב בינו לבין עצמו עד כמה הוא אוהב או שונא סיכונים, מהו הצפי להכנסות והוצאות, ולבנות לעצמו תמהיל בהתאם. לדעתי האישית רק לבעלי IQ נמוך במיוחד שאינם מסוגלים להתמודד עם הסוגיות הנ"ל כדאי להוציא אלפי שקלים על השירות הזה.

ההתמודדות עם הבנקים מין הסתם מורכבת יותר. אם יש לכם זמן פנוי לכתת בין הסניפים, להמתין בתורים, להתמקח על ההצעות - דבר שבקלות יכול לקחת שבוע עבודה - לדעתי אפשר לוותר על היועץ לגמרי. אבל אם זמנכם יקר - עדיף שהיועץ יעשה את העבודה. רק שינו לב - יש המון חאפרים ורמאים בתחום, שלא תיפלו במלכודת.
לצפיה ב-'אין קשר בין אישור עקרוני ליועץ משכנתא פרטי'
אין קשר בין אישור עקרוני ליועץ משכנתא פרטי
20/02/2017 | 15:37
67
אישור עקרוני הוא בסך הכל מסמך שקובע שאת עומדת בדרישות מינימום של הבנק
לקבל משכנתא.

יועץ המשכנתא יאמר לך האם כדאי לך לקבל משכנתא: רווחתך בעוד 5/10 וכו'
אינה מעניינת כלל את הבנק.
בהמשך יועץ המשכנתאות יאמר לך מהם המסלולים המתאימים לך ביותר
על בסיס הנתונים שלך.
או במילים אחרות, מוכר המשכנתאות של הבנק מתוגמל על שיפור ברווחיות
הבנק, כלומר על כך שאת תשלמי יותר.
לעומת זאת יועץ מטעמך , תפקידו לדאוג שתשלמי פחות ושתקחי רק סיכונים
שתוכלי לעמוד בהם בעתיד על בסיס הנחות עבודה סבירות אותם הוא אמור לחלוק איתך.

בהצלחה רבה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'תשלום אחרון בקניית דירה'
תשלום אחרון בקניית דירה
19/02/2017 | 14:43
3
93
בחוזה הרכישת דירה מקבלן רשום שהתשלום האחרון (10%) ישולם בתמורה להצגת טופס 4.
הקבלן איחר מסירת הדיר ב10 חודשים ולא שילם עבור דמי שכירות  לשום חודש. טופס 4 ישנו והקבלן הזמין אותי לסיים בתשלום האחרון מבלי להתקזז עם דמי השכירות.
ישנה קבוצה של רוכשים שגם הם לא קיבלו דמי שכירות ,אבל הם שילמו הכל. הקבוצה רוצה להתארגן ולתבוע את הקבלן עבור דמי שכירות.
שאלה:
 האם אני יכולה לדחות את התשלום האחרון כדי לכזז עם דמי השכירות, או עדיף לשלם את הכל ואחרי זה להצתרף לתביעה ולדרוש דמי השכירות?
בתודה

לצפיה ב-'קיזוז תשלום לדירה בעקבות איחור במסירת הדירה - התייחסות. '
קיזוז תשלום לדירה בעקבות איחור במסירת הדירה - התייחסות.
19/02/2017 | 15:34
1
85
נושא שאלתך מורכב היות ובמקרה הנדון יש חובות לא מקבילים של הצדדים, זה לזה כשאחד מוגדר בחוזה מכר והשני יקבע לאחר פסיקה בביהמ"ש המתאים או בהסכמה בין הצדדים.

מחד...יש הסכם מכר ובו אתה מחוייב לשלם בפועל לפני מסירת הדירה את אותם 10 אחוז המהווים את התשלום האחרון לפני רישום הבית המוגמר על שמך, ולאחריו לא תהיה טענה ליזם שקיים חוב שלך ליזם .
כל איחור בתשלום הסופי מהווה הפרת ההסכם על ידך באופן חד צדדי.[יתכן אף שהתשלום אמור להגיע ישירות לבנק המלווה]

מאידך...היזם מחוייב לשלם לך/כם פיצוי הולם ושכירות חודשית בגין איחורו במסירת הנכס עפ"י חוק,  במקרה הנדון רק ביהמ"ש רשאי לקבוע מהו הסכום המדוייק שהיזם ישלם בגין האיחור כולל השכירות הנילווית.

ולכן התוצאה היא שיש 2 חובות [מכל צד] [אחד מוכח והשני לא] שאינם קשורים זה בתוצאה של זה.

לא ברור לי מה מצבו הפיננסי של היזם ? [שהרי האיחור מצביע על בעייה פיננסית כל שהיא] לא ברור האם בדקתם נזילות/נזקים בדירתכם הנובעים מאיכות הבניה הקשורים ל"חוק הבדק".

אני ממליץ להגיש תביעה מיידית נגד היזם ולבקש מביהמ"ש להפקיד את אותם 10 אחוז בקופת ביהמ"ש במקום ישירות ליזם במסגרת הקיזוז שלטענתכים מגיע מהיזם עבור האיחור במסירה. [להערכתי ביהמ"ש ידרוש מכם לשלם את אותם 10 אחוז ליזם בתמורה לקבלת המפתח וללא קשר להליך בביהמ"ש] 

עקב המצב המורכב אני סבור שעליך להפגש אם עוה"ד שלך [אני מקווה שהיה לך כזה בחתימה על ההסכם]
לצפיה ב-'תשלום אחרון'
תשלום אחרון
19/02/2017 | 16:13
60
תודה על התשובה
יש לציין שליזם יש בנק מלווה ועל כל תשלום אני קיבלתי ערבות בנקאית, כך שאני חושבת שאפשר לשלם את ה-10% ולקבל את הערבות ללא שום קשר למצבו הכלכלית. האם זה נכון?
תודה רבה מראש
לצפיה ב-'רק באמצעות עו"ד'
רק באמצעות עו"ד
20/02/2017 | 09:05
52
קודם כל, יש לא מעט חוזים שמתייחסים באופן מפורש לזכויות קיזוז של התשלומים השונים. יתכן וסעיף כזה מופיע גם בחוזה שלך.
מעבר לזה, אני לא חושב שתוכלי לקבל תשובה באינטרנט. כמו שענו לך לפני, את צריכה להתייעץ עם עו"ד ולבקש ממנו לפעול בשמך מול הקבלן ומול הבנק. היות ויש סכום מאוד מוגדר במחלוקת, כדאי מאוד שהבנק המלווה יקבל על זה מידע בהקדם האפשרי ולפני קבלת המפתח. כך במידה והקבלן לא יציב כלכלית, יהיה לך את הערבויות של הבנק עדיין בתוקף.
שוב, הכל רק דרך עו"ד!

ושיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'שאליה בנוגע למיסוי על שכירות'
שאליה בנוגע למיסוי על שכירות
20/02/2017 | 00:19
66
שלום לכולם.
הבנתי שתקרת הפטור על הכנסה חודשית משכירות נכון ל 2017 הינה 5010 שקלים לחודש.
השאלה שלי האם החישוב הוא שנתי או חודשי, כלומר האם סך כל ההכנסות שיש לי משכירויות בשנה מחולק ב 12 ועל פי סכום זה נקבע השכירות שאני מקבל או שהחישוב הוא פר חודש.
אני שואל מכיוון שכרגע יש לי דירה אחת שמניבה 3100 שקלים בחודש ואני רוצה לרכוש דירה נוספת שתעלה לי את ההכנסה החודשית מעל ל 5010. אך סך כל ההכנסות השנתיות שלי לא יעבור את הסכום של תקרת הפטור אם מחלקים את זה ל 12 חודשים כי קיבלתי שכירות שמעל לתקרה רק בחלק מחודשי השנה..
תודה לעוזרים
לצפיה ב-'חישוב מס רכישה עם בעלות חלקית בדירות.'
חישוב מס רכישה עם בעלות חלקית בדירות.
18/02/2017 | 21:38
54
הבנתי שאם יש לי בעלות של 1/3 בדירה אחת ואני מעוניין לקנות דירה שניה, אשלם מס מופחת כי בעלות של 1/3 דירה קיימת אינה נחשבת לצורך חישוב מס רכישה.

מה קורה במקרה של מספר דירות, האם החישוב הוא פר דירה או מצטבר?
לדוגמא: אם יש לי 2 דירות - בכל אחת בעלות של 1/3 - ואני רוצה לקנות דירה שלישית. האם מס הרכישה יהיה מופחת, כאילו זו דירתי הראשונה או שאדרש לשלם מס בגובה 8% כי החישוב קובע שיש לי בעלות קיימת של 2/3 (1/3 + 1/3)?

תודה.
לצפיה ב-'נדל"ן, איך אני מוצא משקיעים?'
נדל"ן, איך אני מוצא משקיעים?
17/02/2017 | 14:54
1
166
יש לי רעיון שיכול לפטור את בעיית מחירי הדירות והשכירות.
חשבתי על פרויקט גדול.
שכירות זולה, דירות מרווחות.
אין לי מושג מאיפה למצוא משקיעים ויזמים שיכולים לשמוע את הרעיון שלי ולהשקיע בו כסף אם הם יחשבו לנכון.
מאיפה אני מתחיל?
לצפיה ב-'עיצה: תתמקד בנסיון ליצור חלופה השקעה אטרקטיבית אמיתית ומעשית'
עיצה: תתמקד בנסיון ליצור חלופה השקעה אטרקטיבית אמיתית ומעשית
20/02/2017 | 20:05
55
ואז ? לא תידרש "למצוא משקיעים". כי הם - משקיעים אמיתיים וחכמים - ככל הנראה ועל פי רוב - כבר ימצאו אותך.. ב ה צ ל ח ה !!

לצפיה ב-'מיסוי וצרות אחרות'
מיסוי וצרות אחרות
16/02/2017 | 16:23
150
שלום

בבעלותי 2 דירות באזור המרכז

1 שווי 1600 משכנתא 500
2 שווי 1100 משכנתא 500

דירה 2 צפויה לפינוי בינוי
מהם האופציותהעומדות לרשותי הכי טובות מבחינת מיסוי?
רכישה ושבח?
אני מעוניין למכור את דירה 1 ולהשתדרג
מהם הדרכים הכי טובות מבחינת מיסוי ?

או שאולי כדאי לקנות דירה 3

לצפיה ב-' עו"ד שמבין במכרזי המנהל'
עו"ד שמבין במכרזי המנהל
16/02/2017 | 15:13
1
66
שלום!
לטובת התייעצות לפני הגשה למכרז של המנהל
אשמח לדעת אם יש פה בפורום עו"ד שמכיר ומבין בתחום
אשמח לקבל המלצות
תודה רבה!
דותן
לצפיה ב-'עזרה מישהו? תודה...'
עזרה מישהו? תודה...
18/02/2017 | 23:50
11
לצפיה ב-'האם אדם שאינו עובד יכול לקבל משכנתא?'
האם אדם שאינו עובד יכול לקבל משכנתא?
15/02/2017 | 21:56
12
174
למשל, במידה ומוכח כי קיימת הכנסה פאסיבית קבועה ממקור אחר, שמכסה את ההחזר החודשי ואף מאפשרת מחיה?
תודה
לצפיה ב-'בוא נשאל אותך...האם אתה תלווה מכספך לאדם שכזה ?'
בוא נשאל אותך...האם אתה תלווה מכספך לאדם שכזה ?
15/02/2017 | 22:28
5
160
הלוואה לטווח ארוך שהלווה מובטל והכספים [הפאסיביים] יכולים להפסיק ללא כל התראה.

וזו התשובה לגביך.
לצפיה ב-'כן, למה לא?'
כן, למה לא?
15/02/2017 | 22:46
4
165
נניח שלאדם יש הכנסה חודשית מדירות בסך 8000 ש"ח, והחזר המשכנתא החודשי הוא 2000 ש"ח. לא היית מוכן להלוות לו? אילו סיכונים יש בכך?
השאלה שלי היא האם הכנסה פאסיבית קבועה ובטוחה נחשבת מבחינת נותני המשכנתאות כמו עבודה קבועה.
אני לא רואה בזה שום דבר בעייתי, פרט לאיזשהי תפיסה חברתית שאדם חייב לעבוד באופן אקטיבי. השאלה שלי היא מה קורה בפועל, האם נוהגים לאשר במצבים כאלה.
לצפיה ב-'שכירות מדירות אינה מוצר קבוע בראיית הבנק.'
שכירות מדירות אינה מוצר קבוע בראיית הבנק.
15/02/2017 | 23:01
3
162
מה יקרה עם בחלק מהדירות לא יהיו שוכרים תקופת זמן ארוכה, או ששוק השכירות יקרוס ?
לבנק המלווה לא יהיו בטחונות מספקים.
לצפיה ב-'את השכירות מהדירה החדשה בד"כ לא לוקחים בחשבון'
את השכירות מהדירה החדשה בד"כ לא לוקחים בחשבון
19/02/2017 | 11:43
1
46
אבל הכנסה קבועה מנכסים מניבים אחרים בהחלט יכולים להוות בסיס להחזר הלוואה.
לצפיה ב-'התכוונת לשכירות מדירה ראשונה?'
התכוונת לשכירות מדירה ראשונה?
22/02/2017 | 22:29
9
ואם מדובר בהכנסה שגבוהה מרמת המחיה?
לצפיה ב-'תסריטים'
תסריטים
23/02/2017 | 00:30
6
אפשר להמציא תסריטים אין ספור.
אבל במציאות יש הרבה יותר סיכוי שמישהו שכל הכנסתו היא מעבודה במשרה מלאה יפוטר ולא יוכל למצוא עבודה במשך חודשים רבים ואף שנים, מאשר ששוק השכירות "יקרוס" בפתאומיות או שפתאום לא ניתן יהיה למצוא שוכרים.
לכן תשובתי לשאלתך הקודמת היא שאישית אני הייתי מעדיף להלוות כסף לאדם כזה מאשר למישהו שעובד כמו חמור וזאת הכנסתו היחידה.

לצפיה ב-'חסרים הרבה מאוד פרמטרים'
חסרים הרבה מאוד פרמטרים
15/02/2017 | 23:34
3
126
בגדול, אם אתה חושב שבנקים לא יודעים להתמודד עם מקרים כמו שלך, אתה טועה.
יש להם כלים די מדוייקים לאמוד את היכולת כלכלית שלך. יתכן ויחליטו שאתה בעל סיכון יותר גבוה ויתכן ולהפך. כאמור, חסרים הרבה מאוד פרטים.
לצפיה ב-'אוקיי, בעיקר רציתי לדעת'
אוקיי, בעיקר רציתי לדעת
16/02/2017 | 00:03
2
133
שהגישה שלהם היא פרקטית (כך הגיוני שיהיה) ולא שלילה אוטומטית של אנשים שלא עובדים. כלומר, שהכל בסופו של דבר לגופו של עניין ולא על פי איזשהם כללים מקובעים. אני כרגע עובד, וברור לי שבהמשך ארצה להפסיק לתקופה מסוימת, ויהיה לי באותה תקופה גם סכום כסף פנוי שארצה להשקיע
לצפיה ב-'כדאי לתכנן צעדיך מראש כדי לא להיות מול שוקת שבורה.'
כדאי לתכנן צעדיך מראש כדי לא להיות מול שוקת שבורה.
16/02/2017 | 08:06
114
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'תמיד יש אנשים שהם ממש לא צריכים לעבוד'
תמיד יש אנשים שהם ממש לא צריכים לעבוד
16/02/2017 | 13:26
113
יש להם בניינים ומקבלים מיליונים שכירות כל חודש ואתה יכול לחיות רק מריבית 0.3% מהסכום שיש להם בבנק..

אלו הם בדיוק האנשים... שלא יצטרכו את ההלוואה שלך
לצפיה ב-'הכנסה לצרכי משכנתא מוגדרת כ- '
הכנסה לצרכי משכנתא מוגדרת כ-
16/02/2017 | 08:04
1
181
כסף שנכנס באופן קבוע, ניתן להוכיח את "קביעותו" באמצעות מסמכים
ורואים תנועות מתאימות בחשבון הבנק.
אין כל משמעות לשאלה אם הכסף מגיע מעבודה, ממלגה, ממזונות, משכירות וכו'.
לגבי קצבת נכות של הלווה או ילדיו, יש שונות בין הבנקים.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'תודה רבה לך'
תודה רבה לך
16/02/2017 | 19:36
37
לצפיה ב-'רכישת קרקע'
רכישת קרקע
15/02/2017 | 18:27
3
152
שלום 
הציעו לי  לרכוש קרקע שנימצאת בגוש 10008 
להבנתי החלקה נמצאת על שטח ציבורי. במושע.
 אים אני יקנה והאים כאשר יעשו חלוקה אני יקבל
זכות לדירה במקום אחר? 

לצפיה ב-'ככלל לא תקבל זכות לדירה כי...אין שום זכות לדירה. נקודה.'
ככלל לא תקבל זכות לדירה כי...אין שום זכות לדירה. נקודה.
15/02/2017 | 22:25
2
110
קרא את החומר המצורף ואולי תחכים - http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/579/17168899...

כמובן שחשוב להבין על איזה חלקה מדובר ו...שלא יעבדו עליך.
לצפיה ב-'קודם תודה ובנוסף'
קודם תודה ובנוסף
16/02/2017 | 05:59
1
92
החלקה המדוברת 176 בגוש 10008
 אים אני יכנס לעשקה האים יש סיכוי לקבל זכות לדירה?
לצפיה ב-'התשובה חיובית - יש סיכוי'
התשובה חיובית - יש סיכוי
16/02/2017 | 08:02
109
תיאורטית יש גם סיכוי לזכות בלוטו.
בפועל הסיכוי לכך מהסיכוי להיפגע על ידי ברק (באמת).
אז השאלה היא האם לנוכח העובדה ש"יש סיכוי" אתה מתקדם
לעסקה שבסבירות קרובה לוודאות תביא לאובדן כספך?

ולכל אלו ש"מכירים מישהו שהרוויח". העובדה שהסבירות נמוכה מאד
אינה מעידה שהסבירות היא אפס. על כך בדיוק בונה פרסומת ה"אראלה מתקשרת...".
כל היום מראים או משמעים לנו אנשים שהרוויחו בלוטו כדי שנאמין
שהסבירות שזה יקרה גם לנו גבוהה. בשפה המקצועית זוהי "הטיית הזמינות".
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

צבי שני- משרד עורכי דין ונוטריון
צבי שני- משרד עורכי דין
זוהר רוזנפלד- אדריכלות ועיצוב
זוהר רוזנפלד- אדריכלות
יריב פז, מנהל פורום השקעות נדל
יריב פז, מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה