לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2307223,072 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'מס על השכרת דירה יחידה'
מס על השכרת דירה יחידה
22/08/2019 | 17:08
1
18
שלום,
האם צריך לשלם מס על השכרת דירה יחידה?
כלומר משכירים דירה קטנה שלנו ושוכרים דירה גדולה יותר?
ראיתי שיש איזה פטור ממס של 5000 שח
אבל אצלנו מדובר בהשכרה מעל 5000( וגם משלמים יותר על הדירה שאנחנו שוכרים)
אם צריך לשלם, איך משלמים את המס?

תודה
לצפיה ב-'כן יש מס'
כן יש מס
22/08/2019 | 20:03
17
אפשר לשלם אונליין באתר של מס הכנסה.
יש כמה מסלולים לחישוב המס, אתם יכולים לחשב מה המסלול המשתלם ביותר בשבילכם.

לצפיה ב-'החזר מס שבח על עסקת נדל"ן'
החזר מס שבח על עסקת נדל"ן
21/08/2019 | 12:08
24
היי,

לפני כשנתיים וחצי בערך רכשתי דירה שעליה שילמתי מס שבח, לפני מספר ימים שמעתי שישנה אופציה לקבל החזר מס שבח על עסקת נדל"ן שבוצעה בארבע שנים האחרונות, במידה וזה אכן אפשרי, למי עליי לפנות על מנת לקבל את ההחזר?

תודה מראש לעונים/ות
לצפיה ב-'שאלת נסח טאבו למתקדמים'
שאלת נסח טאבו למתקדמים
21/08/2019 | 01:08
36
הוצאתי נסחי טאבו ל 2 חלקות שונות באותו גוש.

בשני הנסחים רשום:
"מהות הפעולה-  רישום בעלות לאחר הסדר"
באותו תאריך בדיוק.

בשני הנסחים מופיע אותו מספר שטר:
xxxx/1969

רק באחד הנסחים רשום "הבעלים- לא הוסדר"

מה המשמעיויות האפשריות?
האם אותו מספר שטר יכול לרמז על אותם בעלים?
אם כן, מה צריכים להיות הצעדים הבאים בכדי להוכיח זאת?
פנייה לטאבו? גישה לארכיון כלשהו?

אין ברשותי כרגע מסמכים נוספים- חוזה רכישה, תשלום ארנונה וכו

לצפיה ב-'לדירה שרכשתי בבניין, קיבלתי מינהל מהוון.'
לדירה שרכשתי בבניין, קיבלתי מינהל מהוון.
20/08/2019 | 23:32
22
הזכויות רשומות גם בחברה משכנת.
מתי ואם  בכלל, מנהל מקרקעי ישראל/החברה המשכנת מחויבים להעביר את הרישום לטאבו?
איך אפשר לזרז את התהליך (אם ניתן)?
לצפיה ב-'שמאות לדירה חסר תיק בניין '
שמאות לדירה חסר תיק בניין
15/08/2019 | 19:19
1
47
שלום, אני מעוניין לרכוש דירה בצפון וברצוני לקחת משכנתא  40% .
אך בבדיקה  נמצא שאין תיק בניין  בשל  גיל הבניין  50  שנה . ויש אישור  על זה מהוועדה המחוזית.  האם זה יכול להיות לי בעייה לקבל שמאות על הבית? לפני שאני סוגר  הסכם קנייה
תודה לעונים  
לצפיה ב-'שמאות מוקדמת'
שמאות מוקדמת
20/08/2019 | 09:39
23
על מנת להסיר ספק מומלץ להזמין שמאות מוקדמת משמאי המופיע ברשימת השמאים של הבנק ממנו אתה מתעתד ללוות הלוואה מובטחת במשכנתא.
לצפיה ב-'ייעוד המבנה'
ייעוד המבנה
15/08/2019 | 12:35
30
שלום
אני מעונינת לרכוש  נכס שייעוד המבנה שלו הוא"לאןכלוסיה המסוגרת".אבל כבר 15 שנה ,מאז שבנו אותו,הוא מושכר באופן שוטף  לכול מי שרוצה.
כיוון שמדובר על  דירות קטנות-מטבע הדברים החא מושך אליו בעיקר סטודנטים ובני זוג צעירים.
התקשרתי לעיריה למחלקת הנדסה וקבלתי תשובה מעורפלת ביותר .
לא הצלחתי להבין אם הייעוד שלו הוא אכזה אז למה נותנים להם להתגורר ואם נותנים לכול אחד להשכיר ולא מפנים אז למה  לא משנים כבר את הייעוד.

בכול מקרה,השאלה שלי מה זה אומר מבחינה משפטטית?ומ  בדיוק יכול לקרות לי ולדירה שלי יום אחד אם העיריה תחליט משום מה לשנות את הכייוון?

לצפיה ב-'פאונדר - לוקיישן'
פאונדר - לוקיישן
12/08/2019 | 12:43
5
142
שלום לכולם,
אני לא מתווך ולא עסק אבל עלה לי עניין לשדך בין רשת ענקית לבעל נכס מסחרי מסויים בנוגע להשכרת/רכישת נכס. גודל הנכס כדונם בנוי, 2 קומות.

האם בעסקה/היכרות מסוג זה אהיה זכאי לעמלה מסויימת? אם כן, על כמה היא יכולה לעמוד? איך הולך המיסוי בעסקה מסוג זה?

לצפיה ב-'יש פסק דין: מתווך לא מורשה בעסקה אקראית זכאי לדמי תיווך'
יש פסק דין: מתווך לא מורשה בעסקה אקראית זכאי לדמי תיווך
12/08/2019 | 15:51
2
56
אבל כל מקרה לגופו.
אם נקלעת לעסקה במקרה אז כן על פי פסקי דין בעבר.
לצפיה ב-'ואם אני יוזם את העסקה?'
ואם אני יוזם את העסקה?
12/08/2019 | 16:39
1
24
לצפיה ב-'תחפש פסקי דין ותקרא.'
תחפש פסקי דין ותקרא.
14/08/2019 | 09:10
29
יש יותר מפסק דין אחד בנושא.
כל מקרה הוא פרטני מאחר וזה לא חוקי.
תרשום בגוגל ״עמלת תיווך על עסקה חד פעמית״ או ״עסקה אקראית״ ותקרא.

לדעתי? אם אתה יוזם את העסקה אז היא לא כזאת אקראית, לא? אבל אני לא שופט....
לצפיה ב-'יתכן שזו עסקה שעבורה כדאי לך לעשות רשיון תיווך'
יתכן שזו עסקה שעבורה כדאי לך לעשות רשיון תיווך
14/08/2019 | 10:16
38
לא מדובר במבחן קשה במיוחד.
מומלץ לך לפעול: "לפי הספר" ולהסיר מעצמך כל חשש.
לצפיה ב-'לשרון - התייחסות.'
לשרון - התייחסות.
15/08/2019 | 09:18
36
כאן בפורום דנו בנושא בשנים 2008/9, ראה ותפנים :

ןמה שאני כתבתי בשנת 2009 בהתייחסות לשואל :

ציטוט לא מחייב מהמאמר שלי :
גישת בית משפט השלום-

בית המשפט השלום קבע כי חוק המתווכים במקרקעין אינו מבחין בין "עסקת אקראי" לבין עסקה שהיא עניין שבשיגרה.

משכך, דחה בית המשפט השלום את תביעת המתווך לתשלום דמי התיווך, מאחר ושם היה ברור שהמתווך לא עמד בקריטריונים שנקבעו בחוק. על פסק דין זה הוגש ערעור. בית המשפט המחוזי קיבל את הערעור (ברוב של שניים מתוך שלושה) .

גישת בית  המשפט המחוזי-

בית המשפט המחוזי קבע כי תכליתו  של חוק המתווכים במקרקעין היא להגביל את מי שמבקש להיות מתווך, במובן מקצועו של האדם כמתווך, ולא איסור על פעולת התיווך כשלעצמה.גם עיון בדברי ההסבר לחוק מראים כי המטרה היתה להגביל את עיסוקו של האדם, ולא בפעולת התיווך כשלעצמה.

במילים אחרות, תכליתו של חוק המתווכים במקרקעין איננה באיסור על פעולת התיווך לכשלעצמה אלא כאיסור על עיסוק שבמקצוע התיווך.

אז מיהו אותו אדם שעיסוקו במקרקעין עליו חל חוק המתווכים במקרקעין?

לאור גישת בית המשפט המחוזי, נשאלת השאלה מי ייחשב כמי שעיסוקו בתיווך מקרקעין- האם המבחן הוא כמותי או אכותי? כך למשל, יש מי שיבצע מספר עסקאות אך שכר נמוך בצידן, ויש מי שיבצע עסקה אחת חד פעמית ורווח גדול בצידה. מי מבין שני אלו הינו "מתווך" לפי חוק המתווכים במקרקעין אשר יהיה זכאי לשכר רק אם הוא עומדת בדירשות החוק ומיהו זה אדם אשר ביצע פעולה של תיווך, ואשר חוק המתווכים במקרקעין לא חל עליו ולפיכך אכן יהיה זכאי לשכר?

על כך משיב בית המשפט המחוזי, כי המבחן איננו כמותי בלבד אלא איכותי. כך למשל, גם אם מדובר בעסקה חד פעמית, אך היא בוצעה על ידי מי שמקצועו הוא תיווך במקרקעין- יכולה ותיחשב כעיסוק בתיווך אשר חוק המתווכים חל עליו.

במבחן האיכותי יש לשקול פרמטרים כגון: עיסוקו הכללי של אותו אדם, האם הוא קשור לתחום המקרקעין, היקף העסקה, ההכרות שבין הצדדים ועוד.

בית המשפט המחוזי החזיר את הדיון לבית המשפט  השלום כדי שידון בשאלה האם בנסיבות אותו מקרה, האם מדובר באדם שעיסוקו בתיווך במקרקעין, או האם מדובר בפעולת תיווך במקרקעין.בהתאם לתשובה לשאלה זו יוכרע האם זכאי המתווך לשכ"ט או לא.

בהצלחה.
נ.ב. תמיד תוכל לצרף אליך מתווך עם רישיון [שיבצע את המוטל עפ"י הדין] שאתה סומך עליו ולסגור איתו הסכם חתום וכך לא תצוץ הסוגיה שאתה מעלה.
לצפיה ב-'רכישת דירה מאדם מבוגר'
רכישת דירה מאדם מבוגר
14/08/2019 | 07:34
10
110
שלום רב,
אני מתעניין ברכישת דירה מאדם מבוגר מאוד (80 פלוס)
הגענו לסיכום על המחיר , הוא ביקש 1.7 וסיכמנו על 1.6
כעת החלטנו להתקדם ולהעביר את המו״מ לעורכי הדין

הבעיה היא כזו, האדם נראה צלול יחסית אך הילדים לא בתמונה של העסקה בכלל ואני מפחד שהילדים יטענו בעתיד שאבא שלהם לא היה צלול בעת העסקה
בנוסף, הוא מתנה את פינוי הדירה רק ברגע שהוא ימצא דירה.(7-8 חודשים)
אני חושש כי הוא לא נראה מתפקד ברמה שהוא מסוגל עכשיו למצוא דירה בעצמו ,וגם אם החוזה יגן עליי אני לא יודע אם יהיה לי מצפון לפנות אדם מבוגר מהדירה ומתאר לעצמה שזה עשוי ללכת לערכאות משפטיות שידרשו ממני זמן וכסף  
בנוסף לזאת המו״מ על המחיר איתו נערך כשנייה וחצי
נתתי את המחיר שלי וסיכמנו וזה מאוד מוזר לי ( הוא אמר שהוא סומך על המתווך)
המתווך של הדירה סידר לו עו״ד ואנחנו מחכים כרגע שהוא יפגש עם העו״ד שלנו
מה אומרים האם העובדה שהיותו קשיש והילדים לא בתמונה זו סיבה לרדת מהעסקה?
האם יש כאן חשש שהוא לא יפנה את הנכס?

לצפיה ב-'למה שלא תפנה לילדיו?'
למה שלא תפנה לילדיו?
14/08/2019 | 09:05
70
למה שלא תפנה לילדיו בסוגיה?
עליך לשפוך את טענותיך וחששותיה בפני העו״ד ולהבהיר את המצב.
עליך להסדיר את עניין התשלום על פי ההתפנות שלו מהדירה. זה לא קבלן שאתה משלם לו על פי התקדמות בבניה.
לצפיה ב-'האיש בן 80,מו"מ נמשך 1.5 שניות,המתווך סידר לו עו"ד'
האיש בן 80,מו"מ נמשך 1.5 שניות,המתווך סידר לו עו"ד
14/08/2019 | 09:06
2
87
בשניה וחצי ירדו 6% מהמחיר המבוקש (מענין מהיכן קיבל את המחיר).
לא מתפקד ברמה שיכול למצוא דירה אבל כן מתפקד ברמה שיכול למכור דירה ????

לא פלא שאתה מוטרד וחושש, יש עוד פרטים  מענינים ?
עד כמה קרוב המחיר שסיכמתם עליו למחיר שאתה הצעת ועד כמה הוא קרוב למחיר השוק ?

ונניח שאין ילדים או שהם לא יתעוררו, האם אתה תרגיש נוח עם עסקה כזו ?

מענין מה דעתם של מומחי הפורום (עו"ד/מתווך).

אינני מומחה בתחום ולכן אין לראות בדברי המלצה
לצפיה ב-'ומוסיף: למה אדם בן 80 נכנס לעסקת נדלן?'
ומוסיף: למה אדם בן 80 נכנס לעסקת נדלן?
14/08/2019 | 09:22
70
מצד אחד אני פרסמתי ומכרתי את דירתי וחיפשתי וקניתי בית אחר תוך שבוע. מהירות אור.....
מצד שני למה קשיש בן 80 מוכר את ביתו? מצוקה? קושי תיפקודי? באמת נשאלות פה הרבה שאלות.
לצפיה ב-'אתה לא בכיוון חבר'
אתה לא בכיוון חבר
14/08/2019 | 19:37
71
הבנאדם תלה שלט ובנוסף לזאת המתווך פרסם את הדירה באינטרנט
אני הגעתי למודעה דרך המתווך (לצערי)  - אין לי שום רקע מוקדם מה היה בין המתווך לבעל הדירה. 
הורדתי 100K מהסכום כי זה גבול היכולת שלי - אין כאן שום עושק מהצד שלי או משהו כזה.

הדירה הזו הייתה נמכרת בכל מקרה ואני בטוח ש90% מהאנשים היו מנסים להוריד את המחיר
לגיטימי בעסקת נדל"ן , לא?
אני אמרתי שאין לי מוסר לפנות אדם מבוגר מביתו בעת הצורך ולכן אני תוהה האם להכנס לעסקה או לא.
מה שגם רציתי לברר כיצד ניתן להגן על הכסף שלי ועל הטרטור הפוטנציאלי והמצפוני  ( בכל זאת גם אני בן אדם שזו דירתו היחידה)

לצפיה ב-'החושים שלך בריאים וטובים'
החושים שלך בריאים וטובים
14/08/2019 | 10:14
5
97
ובמקרה של ספק בכשרותו של אדם לבצע עסקה יש לנהוג במשנה זהירות.
דאג לערב את בני משפחתו של המוכר ובמקרה הצורך ניתן לדרוש גם אישור פסיכאטרי על צלילות וכושר קבלת החלטות.

לצפיה ב-'נגררת לשיח שמבזה את הקשישים ומחזק דעה קדומה שהם לא כשירים'
נגררת לשיח שמבזה את הקשישים ומחזק דעה קדומה שהם לא כשירים
14/08/2019 | 14:48
2
69
תקשיבי טוב, לא מכירה אותך אבל מעריכה אותך כי פעם בשנה נכנסתי לאתר הזה שלך וקראתי שאת עונה ואהבתי תשובות שלך. הפעם ממש הרגשתי שפותח הפוסט עושה מתיחה לגולשים שמטרתה לבחון אם הם מבינים שהם תקועים ומקובעים בדעה קדומה שגורמת לתוצאה העגומה של זילזול בקשישים, דיבור לקשישים כאילו הם ילדים קטנים חסרי הבנה והיחס המחפיר הזה בקשישים מגיע למצב שפוסלים בקלות את הרצון האחרון שלהם (צוואות) מחמת גיל מבלי שהם מוכרזים כחסרי יכולת בצו בית משפט.
אני מבינה שקראת מה שכותבים כאן, ואז נגררת, התבלבלת לרמה הנמוכה שלהם והם גרמו לך לשכוח שהם למעשה מדברים על אדם שלא הוכרח כפסול דין.
אני מבקשת ממך לרענן לגולשים שכל עוד לא הוצא לאדם צו מבית משפט שהוא פסול דין אז שיואילו האנשים לכבד את האדם הקשיש ויפסיקו לייחס לו דעות קדומות כאילו הוא בלתי שפוי.
ואהבת לרעך כמוך, מה ששנואי עליך את תעשה לחבריך. כשם שאתם לא רוצים שיזלזלו בכם, אז תזלזלו באחרים. אם תעודדי זילזול בכשרות המשפטית של קשישים רק מפאת הגיל, אל תתפלאי אם תמצאי את עצמך באותו מצב שבו מזלזלים בך. העולם הוא קארמה, כל פגיעה שתפגעי באדם הפגיעה הזאת בסוף תחזור אליך כבומרנג. אני מבקשת שתתקני את התשובה כאן כי האנשים שכתבו את הפוסט לוקחים אותך ברצינות ואת מהווה דוגמה אישית מכורח המציאות שאת עורכת דין.
לצפיה ב-'יודעת כמה קשישים מנוצלים בישראל?'
יודעת כמה קשישים מנוצלים בישראל?
14/08/2019 | 19:39
57
לרוב הקשישים בישראל אין צו המורה על פסילתם ועדיין מנצלים אותם, עושקים וגונבים מהם, מרמים ושודדים אותם.
אני בטוח שזה קרה להרבה מהפורום (כולל להוריי הקשישים).
לצפיה ב-'וכמובן חן מקווה שהתעלמת מגיבובי השטויות כאן באלגנטיות'
וכמובן חן מקווה שהתעלמת מגיבובי השטויות כאן באלגנטיות
14/08/2019 | 20:01
35
לצפיה ב-'סליחה על כל השגיאות כתיב בתגובתי הקודמת'
סליחה על כל השגיאות כתיב בתגובתי הקודמת
14/08/2019 | 14:51
55
אין אפשרות לערוך ולתקן.
סליחה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/08/2019 | 19:59
58
האמת שאנחנו רוצים לערב את הילדים בכל זאת מיוזמתנו על מנת להימנע מאי נעימויות בעתיד. 
לצפיה ב-'מס שבח על דירה מירושה מתוך שתי דירות שירשתי'
מס שבח על דירה מירושה מתוך שתי דירות שירשתי
09/08/2019 | 10:07
2
90
היי,
ירשתי שתי דירות
- דירה שנרכשה ב 30,000 דולר במאי 1986 
- דירה שנרכשה עוד קודם לכן בשנות ה 70
הדירה שעלתה 30,000 דולר עכשיו עולה מליון מאתיים אלף שקל
אני מתכוון למכור אותה ואת הדירה השנייה להשאיר.
כמה מס שבח אני אמור אם בכלל לשלם על עסקת המכירה ?

שאו ברכה

לצפיה ב-'עשיתי את החישוב, יצא 3 אחוז מהסכום מקסימום. עוד שאלה .......'
עשיתי את החישוב, יצא 3 אחוז מהסכום מקסימום. עוד שאלה .......
10/08/2019 | 10:07
1
68
עבור אותו מקרה, אם לדירה יש יותר משלושה יורשים, האם יש פטור מלא ממס שבח ?

למי שלא יודע לעשות את החישוב - עד שנת 2014 יש פטור מלא ממס שבח, משנת 2014 יש מס 25 אחוז
מחלקים את היחס משנת הקנייה עד עכשיו לבין 2014 עד עכשיו (5 שנים) ועל החלוקה הזאת עושים 25 אחוז
את מה שנותר מכפילים בהפרש מכירה קנייה וזה מס השבח שמשלמים.
ככל שהדירה עתיקה יותר, מס השבח נמוך יותר. ככל שמתמהמהים במכירה, מס השבח יעלה.

לצפיה ב-'תנאים לקבלת פטור ממס שבח בגין דירת ירושה'
תנאים לקבלת פטור ממס שבח בגין דירת ירושה
14/08/2019 | 13:11
26
המוכר דירת מגורים מזכה יהא זכאי לפטור ממס במכירתה אם המכירה היא של דירת מגורים מזכה שקיבל המוכר בירושה, ובלבד שהתקיימו כל אלה:

(א)   המוכר הוא בן זוגו של המוריש, או צאצא של המוריש, או בן זוגו של צאצא של המוריש;

(ב)   לפני פטירתו היה המוריש בעלה של דירת מגורים אחת בלבד;

(ג)    אילו היה המוריש עדיין בחיים ומוכר את דירת המגורים, היה פטור ממס בשל המכירה.
לצפיה ב-'פטור ממס שבח - שאלות '
פטור ממס שבח - שאלות
08/08/2019 | 00:50
2
89
אהלן חברים שאלה בקשר לפטור ממס שבח .

כידוע יש פטור ממס שבח לדירה יחידה אם הוחזקה יותר מ18 חודשים . 

יש לי דירה יחידה שקניתי אותה לפני 3 שנים , נקרא לה דירה 1 , היום כמובן יש עליה שבח של סביבות 300 אלף שקל . 

מה קורה המצב שאני קונה דירה 2, בלי למכור דירה מס 1 כרגע או ב18 חודשים הבאים ( זמן החפיפה ) ומוכר דירה 1 בעוד 4 שנים נניח לצורך העניין . האם אשלם מס שבח על השבח מדירה 1 מכיוון שיש לי 2 דירות באותו זמן נתון  ? האם הפטור ממס שבח "נאבד" למי שמחזיק 2 דירות . 

תודה !
לצפיה ב-'לא עורך דין'
לא עורך דין
08/08/2019 | 22:11
1
65
אבל נראה לי שברגע שיש לך יותר מדירה אחת, אין פטור ממס שבח.
בנוסף על כך תשלם על הדירה השניה מס רכישה בגובה 8% מהשקל הראשון, בניגוד למס מדורג כמו על דירה ראשונה.
לצפיה ב-''
14/08/2019 | 13:18
10
נכון לנסיבות השאלה
לצפיה ב-'מס שבח- ממתי??'
מס שבח- ממתי??
07/08/2019 | 14:30
1
54
שלום יש לי דירה יחידה שחתמתי על פרוטוקול המסירה שלה מקבלן באמצע מרץ האחרון. טופס 4 עבור הדירה התקבל בינואר האחרון(3 חודשים לפני פרוטוקול המסירה).האם הספירה של 18 החודשים כדי לקבל את הפטור ממס השבח מתחיל מפרוטוקול המסירה של הדירה או מקבלת טופס 4?תודה לעונים! :)
לצפיה ב-'במקרה שלך מקבלת הדירה '
במקרה שלך מקבלת הדירה
14/08/2019 | 10:18
9
03/19
לצפיה ב-'ביטול בלעדיות'
ביטול בלעדיות
05/08/2019 | 10:23
3
75
היי,
אני בבלעדיות עם מתווך (נשארו עוד חודשיים לסיום ההסכם), בינתיים אחי החליט לקנות ממני את הדירה וכמובן שלא אשלם עמלה למתווך כשאני מוכר את הדירה לאח שלי.
האם תהיה למתווך עילה לתביעה? האם אני צריך לחכות לסוף ההסכם בינינו?
לצפיה ב-'בהסכם בלעדיות ניתן להחריג '
בהסכם בלעדיות ניתן להחריג
05/08/2019 | 12:34
1
74
כלומר ניתן לכתוב כי עסקה עם בן משפחה עד דרגה שניה תוחרג, שעסקה עם קונה פוטנציאלי מסויים שראה את הנכס לפני החתימה על הבלעדיות תוחרג וכו' וכו'.

אם לא החרגתם עסקה עם בן משפחה ולהסרת ספק מומלץ להמתין עד תום תקופת הבלעדיות.
לצפיה ב-'במידה ובכל מקרה אחתום על חוזה המכירה'
במידה ובכל מקרה אחתום על חוזה המכירה
07/08/2019 | 14:14
37
לאחר שתסתיים הבלעדיות, האם גם במקרה כזה אני מסתכן בתביעה? 
אני פשוט רוצה להיות הוגן ולהודיע על כך מראש למתווך על מנת שלא יעבוד לחינם בינתיים בניסיון למצוא לי קונה.

לצפיה ב-'המתווך לא זכאי לדמי תיווך אם לא היה הגורם שהביא להסכם'
המתווך לא זכאי לדמי תיווך אם לא היה הגורם שהביא להסכם
05/08/2019 | 12:49
65
אם המתווך לא היה הגורם שהביא לעיסקה
ואם אחיך ראה את הדירה לפני תחילת ההסכם עם המתווך
אזי המתווך לא זכאי לדמי תיווך
אבל, כדי להמנע מבעיות רצוי לחכות לסיום התקופה

לצפיה ב-'החזר משכנתא לבנק'
החזר משכנתא לבנק
07/08/2019 | 00:23
1
64
שלום,
שאלה תיאורטית:
מי שלוקח משכנתא ל-20 שנה נאמר, ולאחר מספר שנים, 5-6 שנים, רואה שמתקשה בתשלומים ורוצה למכור את הדירה, (אולי לקנות דירה קטנה יותר - בעלות נמוכה יותר) ולהחזיר את המשכנתא לבנק.
האם אפשרי ? חסרונות, יתרונות ? 
תודה !
לצפיה ב-'אין בעיה בכלל'
אין בעיה בכלל
12/08/2019 | 14:22
24
ועדיף בהחלט לעשות זאת ולא להגיע למצב שלא מצליח לשלם לבנק והבנק ממש את הדירה.
לפני חתימת חוזה המכירה מבקשים מהבנק מכתב כוונות בו כתוב כמה כסף יש להחזיר כולל הצמדה וקנסות אם יש כדי לסלק את המשכנתא, הרוכש משלם, העודף נשאר אצל המוכר.

פשוט.
לצפיה ב-'האם עיריית אור יהודה מוטה לטובת יזם מסויים ?'
האם עיריית אור יהודה מוטה לטובת יזם מסויים ?
05/08/2019 | 21:50
42
מתוך כתבה באתר "המקום הכי חם בגיהנום" -
מה קורא בעיריית "אור יהודה" ?
האם יש יחס מועדף ליזם מסויים על פני אחרים ?

קטעים מכתבת התחקיר :
הפעם האחרונה שאור יהודה עלתה לכותרות בענייני שחיתות היתה בתקופתו של ראש העיר הקודם דוד יוסף שנדון ל-38 חודשי מאסר בגין עברות מין ועברות שחיתות. קשה לשכוח את סמטת באלי הידועה לשמצה, שנקראה על שם המאהבת של יוסף. האם העובדה שיוסף כבר אינו ראש העיר הביא לניקוי השחיתות מהעיר?
דיון בוער שמתקיים בימים אלה בעניין פרויקט העצמאות בעיר חושף פתח הצצה להתנהלותו ומידת השפעתו של אחד הקבלנים המוכרים בעיר, אליהו עזרא, או עזרא אלה כפי שהוא מכונה בעיר.  

אלה  נכנס לאור יהודה לפני כשני עשורים ובנה בה עשרות פרויקטים, הכוללים שני מתחמי בילוי גדולים, תחנות דלק, בית כנסת על שם אימו, חניות וחנויות פרטיות, שטחים להשכרה ועוד, בשווי המוערך בעשרות מיליוני שקלים. 

אלה נחשב לטייקון מקומי.  הוא בעל מניות בחברה להשקעות בארץ ובחו"ל, יש לו חברת כנסים ואירועים, הוא בעליו של מלון אוויה ביהוד, הוא שותף בחברות נדל"ן ודלק, וכן שותף בחברת השקעות ויזמות מקומית בשם א. דורי אור יהודה אותה הוא חולק עם יו"ר מנהל מקרקעי ישראל לשעבר,  אבי דרקסלר שהורשע בעברות מס ועםהקבלן עמוס לוזון שהורשע בעברות בנייה.  

על האהדה שזכה לה במסדרונות עיריית אור יהודה, שוודאי לא הזיקה לקידום אותם פרויקטים, ניתן למשל ללמוד מהשיחה הבאה. בפרוטוקול הועדה לתכנון ובנייה משנת 2006 שהגיע לידינו מעלה חבר מועצת העיר יוסף סבח תהייה על אופן התנהלותו של אלה בעיר: "אני מקווה שהוא לא יתחיל לבנות או לעשות … דברים לא חוקיים, בלי לקבל היתר מהעירייה, כי כבר נוכחנו שהוא התחיל לעשות עבודות בלי לקבל היתר מהעירייה ופלש לשטח ציבורי… (הכוונה לאזור התעשייה החדש של אור יהודה. א"א). 

על כך השיב לו ראש העיר המורשע דאז דוד יוסף:  "הלוואי והיו לנו עוד מספר בעלי עסקים כמו אליהו עזרא … כפי שהספקתי להכיר אותו בקדנציה הקודמת ולאורך השנים הבאות, מר עזרא נוהג על פי המוטו "חיה ותן לחיות".

מעבר לעובדה שדוד יוסף משבח את פועלו של אלה, ייתכן ששפע החברות והקשרים העסקיים של אלה אולי מעוורת את עיני עיריית אור יהודה, שכן זו מעלימה עין מפלישתו לכאורה לשטחים ציבוריים באופן עקבי. כך למשל עולה הדבר במתחם העסקים והקניות הטרמינל שבבעלותו, שם קיבלה העירייה תלונות על כך שאלה סגר שטח ציבורי והפך אותו לחניה פרטית של הבניין. בפרוטוקול ועדת משנה לתכנון ובנייה משנת 2018 מתריע על כך היועץ המשפטי החיצוני לועדה עו"ד גל אוהב ציון כי סגירת השטח אינה חוקית. הוא קובע כי "יש פה התנגשות בין האינטרס הציבורי לאינטרס הפרטי … קיים ספק בכלל אם זה נכון לחסום דרך ציבורית באמצעות שער". 

אבל לא רק תושבים מתלוננים על פועלו של עזרא בעיר. בהקלטה שהגיעה לידינו נשמע יוסי גנון, מנהל מחלקת נכסים בעירייה, ואחראי על ניהול מקרקעי הציבור – שהוא אובד עצות בנוגע ליחס האוהד שאלה מקבל מהעירייה וככל הנראה בתוך כך מזאת שעומדת בראשה עו"ד ליאת שוחט. כך הוא מתבטא למשל בעניין סגירת הכביש במתחם הטרנימל. "אנו זועקים יום יום על זה שהוא גנב לנו כביש. כביש. זה רחוב בבעלות עריית אור יהודה, אני ביקשתי כחול לבן שמה ולהעיף את המחסום… הוא זוכה להגנה ושלא מטפלים בעניין הזה, אז אני כבר התייאשתי".
"מה שהכי מפריע לנו זה שיתוף הפעולה של העירייה עם היזם"

אבל הכסף הגדול עבור אלה נמצא בפרויקטים לפינוי בינוי ברחבי אור יהודה שבהם הוא מעורב, והאתגר הנוכחי של אלה הוא פרויקט שכונות העצמאות הישנה. הסיפור מתחיל ב-2010, אז הונחה על שולחן ועדת תכנון ובנייה באור יהודה בקשה לתהליך הקפאה עבור הגשת תוכניות. הליך הקפאה המוגדר מטעם יזם פרטי שבעצם מביע נכונות להשקיע במקום ומחייב את העיריה לשמור על המצב הקיים, כלומר לא לאפשר כל בנייה באזור שעלולה לייקר את עלות ההשקעה. היזם המגיש הוא עזרא אלה, שמתכנן פרויקט חדש במקום.

וכל יתר הכתבה בהפניה למעלה.

לצפיה ב-'האפ שינוי ביעוד שטח מופקע מחייב פיצוי'
האפ שינוי ביעוד שטח מופקע מחייב פיצוי
05/08/2019 | 15:52
32
לכל אורך חלקתי הופקעה דרך שיעודה היה גישה לחלקות המיועדות למגורים. ע"פ תכנית x

מסיבות שונות, התכנית הנ"ל בוטלה, במקומה נערכה תכנית חדשה y, בה שונה יעוד השטח שבעבורו הופקעה הדרך, מבניה לחניה. כך גם יושם בפועל.

השינוי ייתר באופן ברור את הצורך שהיה בהפקעה המקורית של הדרך מחלקתי.

השטח משמש אמנם דרך גם בתכנית החדשה, אבל זו דרך שניתן היה לממש אותה בלי כל צורך בהפקעה.

האם אני זכאי לפיצוי?
הערה, חלפו מאז כ- 8 שנים.

לצפיה ב-'היטל השבחה'
היטל השבחה
04/08/2019 | 11:08
3
60
מכרנו לאחרונה דירה של סבתי בת"א. היום קיבלנו מהעירייה דרישת תשלום של היטל "השבחה" (המרכאות בכוונה), בגובה 138,000 ש"ח.
נתקלתי בכתבה הזו:
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3765146

האם הדרך היחידה להיאבק בזה היא ע"י הגשת עירעור, או שאפשר לגשת לעיריה ו-"להפוך שולחנות" (לא בצורה אלימה, אבל כן באסרטיביות)?
מה עוד ניתן לעשות בנידון?
לצפיה ב-'יש דרך לערער'
יש דרך לערער
05/08/2019 | 12:32
2
36
והיא עוברת דרך הגשת שומה נגדית וקביעה של שמאי מכריע.
מנסיון של לקוחות שייצגתי אכן הסכומים מופחתים משמעותית.
העזרו בשמאי בעל נסיון מול עיריית תל אביב.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/08/2019 | 22:06
1
11
יש לך שמאים מומלצים?
לצפיה ב-'יש'
יש
12/08/2019 | 21:41
6
דני טרשנסקי, עשה כבר מאות אם לא אלפי שמאויות כאלה.

לצפיה ב-'ממה מתחילים כשרוצים להשקיע בנדל"ן?'
ממה מתחילים כשרוצים להשקיע בנדל"ן?
04/08/2019 | 12:18
73
היי,

אם אתם רוצים לקנות דירה להשקעה, ולא יודעים בכלל מאיפה מתחילים, אני אגלה לכם שהדבר הראשון ממנו אתם מתחילים, עוד לפני שבכלל התחלתם לראות דירות - זה להכין תוכנית מטרה.
מה התוכנית הזו צריכה לכלול ואיך עושים את זה - תוכלו לקרוא כאן:
http://bit.ly/מאמר_נדלן

אתם יכולים גם להוריד בחינם את המדריך שלי, הכולל 7 שלבים קריטיים שחייב לעבור בדרך לרכישת דירה להשקעה: http://bit.ly/מדריך_חינמי

בהצלחה!

מיטל נתיב

לצפיה ב-'דמי תיווך'
דמי תיווך
02/08/2019 | 16:57
1
87
אם מתווכים מפרסמים בפייסבוק דירות ואני מבקשת פרטים .הם שולחים לי פרטים בפרטי . מתווכים רבים מפרסמים אותה דירה. האם אני מחוייבת להם במידה וארכוש ישירות מבעל הדירה?
לצפיה ב-'אני לא מאמין שמתווך ישלח פרטים בפייסבוק בלי להחתים אותך'
אני לא מאמין שמתווך ישלח פרטים בפייסבוק בלי להחתים אותך
04/08/2019 | 10:54
48
כעיקרון, כל עוד אין לו מסמך חתום, הוא לא יכול לבוא אלייך בדרישות.
לצפיה ב-'הצעה מפתה'
הצעה מפתה
01/08/2019 | 13:59
5
156

היי חברים
מחפשת שותפים המוכנים לרכוש בית בארהב בחברה שפעילה בשוק הנדל"ן האמריקאי עם וותק של 8 שנים בעולם הנדלן . ברגע שמצטרפים כקבוצה של משקיעים מקבלים הנחה בהוצאות הנלוות . כל אחד רוכש נכס לעצמו . לחברה יש פרוייקטים ועשרות נכסים והיא מלווה מאות משקיעים וכל משקיע מקבל את היחס האישי המגיע לו . בבעלות החברה נכסים בגודל בין 150 ל 200 מטר היושבים על חצי דונם בסאות בנד  .הבתים משופצים מהיסוד ומגיעים עם שוכרים ומנוהלים . התמורה מהשכירות 9-11 אחוז אחרי מיסים מתקבלת מהרגע שהשם שלכם נרשם בטאבו האמריקאי תהליך שלוקח כחודש ימים . שימו לב שער הדולר יורד וזה בדיוק הזמן הנכון להשקיע כי אחרי כל ירידה יש עליה . במידה ומעוניינים להשקיע צרו קשר עוד היום בטלפון 0515017878 אשמח לשיתוף פעולה איתכם ולשמוע ממכם בהקדם . אפשר גם במייל likalika4949@gmail.com
(בתמונה דוגמא לנכס שנמכר)

לצפיה ב-'אין חברה בעולם כולו שתמכור לך נכס שמניב 10% אלא תשקיע בעצמה'
אין חברה בעולם כולו שתמכור לך נכס שמניב 10% אלא תשקיע בעצמה
01/08/2019 | 21:07
1
94
אפילו אילי נדלן לא מגיעים לתשואות כאלה מהשכרת נכסים.
אפילו טראמפ לא הגיע לתשואות כאלה מהשכרת נכסים ומשרדים..

תשאלי עצמך שאלה. למה שהחברה לא תיקח הלוואה ותגרוף את הרווחים.

אני לא שולל רווח והצלחה מנכסים בארה״ב ואפילו מכיר כאלה שמושקעים שם באופן אישי, אבל 10%? דחילק.
לצפיה ב-''
01/08/2019 | 21:59
24
לצפיה ב-'תחשבי עוד פעם'
תחשבי עוד פעם
03/08/2019 | 02:06
86
למה לתת לך 10% אם החברה יכולה לקחת מימון ב 5%-6% בלי שום בעיה ולגזור על העסקה עוד 5% רווח בלי לבלבל לעצמה את המוח עם משקיעים, חוזים, עורכי דין, דיווחים, אוסף של לקוחות על הראש, משרד שיווק, ועוד מריעין בישין.

כנראה שהדברים נראים "קצת" אחרת במציאות.
לצפיה ב-'השקעה בעיר "סאות בנד" אינדיאנה - התייחסות.'
השקעה בעיר "סאות בנד" אינדיאנה - התייחסות.
05/08/2019 | 23:05
1
66
התייחסתי במלוא הרצינות להצעתך , בחנתי וחקרתי , העיר מצוייה בהליך של התאוששות הדרגתית אך טרם יצאה מהשפל הגדול בנדל"נ של שנת 2009.

מחירי השכירות הממוצעת הם כ- 600 דולר לחודש, מאחר שאת מדברת על 9 עד 11 אחוז תשואה את מכוונת בעצם לרכישת בתים בסדר גודל של כ- 70 אלף דולר.

הבתים שאת מציגה כאן הם בתים ישנים בתוך שכונה ותיקה מאוד עם בניה מעץ, צפופים וללא מרווח סביר בין בית לבית, התמונה העליונה עוותה במכוון כדי להציגה כגדולה יותר כשבפועל החדרים קטנים מאוד.

רואים בית [בכתובת -   1227 Sorin St, South Bend, IN 46617 ] במחיר המוצג אבל...גדול בהרבה, עם שטח קרקעי גדול, מרווח גדול לבתים הסמוכים,  כניסה לתוך פרטי הבית וההיסטוריה מגלים ששוי הבית עלה בכ- 90 אחוז מאז 2009 אך גובה השכירות נותר בעינו.
ניתן לראות מקריאה באתר שיש מיסים ועלויות קבועות לרוכש שאינן מותנות בקיומו של שוכר ושעלולות להפוך את ההשקעה בקלות להפסד כואב וצורב.

איני פוסל השקעה באיזור, אבל...כדי להשקיע , יש לטוס למקום ולהפגש עם הברוקרים באיזור ולהתייעץ איתם בלווי עו"ד [מומחה למיסוי אמריקני]מטעם הקונה.

בית נוסף ב- 55 אלף דולר - https://www.realtor.com/realestateandhomes-detail/...

והבית האחרון [לדעתי הכי מרשים] במחיר של 39.900 דולר - https://www.realtor.com/realestateandhomes-detail/...

בקיצור...יש היצע עצום של דירות שמצביע על כך שהמשבר עדיין שם.
לצפיה ב-'שכונות זנוחות ונטושות ב"סאות בנד".'
שכונות זנוחות ונטושות ב"סאות בנד".
05/08/2019 | 23:17
60
אתר נוסף בשכונת - Haney Ave

שוב... לא להסתפק ברכישה מרחוק, השקעה מחייבת נסיעה למקום והתרשמות מברוקרים מקומיים וכמובן רמת הפשע במקום [מוגדרת בינונית]
לצפיה ב-'מה דעתכם על התוכנית על שוכרי הדירות שלא מפנים את הדירה?'
מה דעתכם על התוכנית על שוכרי הדירות שלא מפנים את הדירה?
02/08/2019 | 23:40
84
מדהים שאם אלך לקיוסק, אקח טילון ולא ארצה לשלם, יזמינו שוטר והוא יעצור אותי, אך כאן מדובר בסכומים גדולים יותר והמשטרה לא מתערבת.

ראיתי את התכנית אתמול והזדעזתי!

עכשיו, לאחר שידור התכנית, שוכרים שהיו בסדר, יגידו, למה אנו צריכים להיות פריירים וגם לא ישלמו.

יופי, נחמה ...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
זוהר רוזנפלד- אדריכלות ועיצוב
זוהר רוזנפלד- אדריכלות
נדלניר - השקעות נדל
נדלניר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה