לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2280922,809 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'ערבות כספית'
ערבות כספית
23/02/2019 | 02:31
2
אני מתכנן להשכיר דירה בסכום של 7500 ש"ח לחודש.יש לי
נוסח של חוזה שכירות שהורדתי מהאינטרנט אני מבקש ערבות
כספית של 3 חודשים 22500 ש"ח איפוא סכום זה צריך להיות
בחשבון עו"ש שלי, בחשבון אחר, סגור?
אשמח לשמוע הצעות
לצפיה ב-'שכירות דירה לאחר מכירה'
שכירות דירה לאחר מכירה
22/02/2019 | 03:53
5
24
מכרתי דירה שהייתה בבעלותי בנתניה והייתה מושכרת. הקונה הפקיד

מחצית מסכום המכירה בתאריך חתימת החוזה והמחצית השניה שולמה 3

חודשים מאוחר יותר.

מי זכאי לתשלום השכירות עבור ה 3 חודשים.

הדבר לא הוזכר בחוזה.
לצפיה ב-'הקונה.'
הקונה.
22/02/2019 | 09:11
3
12
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/02/2019 | 18:41
9
ז"א שהקונה הוא בעל הדירה מיום חתימת זכרון הדברים וצריך להודיע לשוכר
שמהיום יעביר את דמי השכירות למי שחתם על זכרון הדברים מבלי שעדיין שילם
את כל התשלום. ומי יהיה אחראי לנזקים שיגרמו לדירה עד התשלום האחרון.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
22/02/2019 | 20:55
1
9
הקונה הפקיד 10000 ש"ח בחתימה על זכרון הדברים, האם הוא מיד
זכאי לגבות שכר דירה של 4000 ש"ח לחודש למרות שיש עוד 3 חודשים
לתשלום סופי?
לצפיה ב-'זה כבר תלוי בניסוח של הזכרון דברים'
זה כבר תלוי בניסוח של הזכרון דברים
22/02/2019 | 21:04
6
וזה גם לא שחור ולבן, זה נתון לפעמים לפרשנות.
מה אומר העו"ד?
לצפיה ב-'נהוג שעבור התקופה שלאחר תשלום השקל האחרון בעסקה '
נהוג שעבור התקופה שלאחר תשלום השקל האחרון בעסקה
22/02/2019 | 09:17
21
מועברים דמי השכירות לרוכש. אין קשר למועד שבו שילמו השוכרים את דמי השכירות.
לצפיה ב-'המלצה למתווך דירות'
המלצה למתווך דירות
22/02/2019 | 12:19
7
שלום רב

מבקשת המלצה למתווך דירות.

גרה בבת ים-רוצה לעבור לנס ציונה.
תודה
רות

האם לבוא להעריך את שווי דירתי יעלה לי כסף?

לצפיה ב-'משפטפטת- פרדוקס המתווך'
משפטפטת- פרדוקס המתווך
21/02/2019 | 14:58
4
35
חברים יקרים,
כבעלי עניין בשוק הנדל"ן בוודאי נחשפתם לפרדוקסים שהמתווכים עומדים בהם במהלך עבודתם ועליהם הייתי רוצה שניתן את הדעת ואולי אף יעלה בידנו ליצור יחד רעיונות למנגונים מעניינים לתיקון העניין.
אז ראשית הנכם מוזמנים לעלות את הנקודות שלדעתכם כדאי שנידרש להם. הכוונה הן מנקודת המבט של הלקוח הרוכש מוכר/קונה והן מנקודת המבט של המתווך. 
לצפיה ב-'דוגמא ראשונה וכה בסיסית לפרדוקס'
דוגמא ראשונה וכה בסיסית לפרדוקס
21/02/2019 | 14:58
3
33
בייצוג רוכשי דירה אל מול בעל דירה, האינטרס של הלקוחות לרכוש במחיר נמוך עומד בסתירה לאינטרס של המתווך אשר עמלתו הינה נגזרת של גובה העסקה.
לצפיה ב-'אין פה כל פרדוקס'
אין פה כל פרדוקס
21/02/2019 | 18:23
2
26
ההפרש בשכר טרחה של מתווך כתוצאה מהנחה כזו או אחרת בטלה בשישים לעומת הסכום שהוא עומד לקבל אם תסגר עסקה.  אם לא תסגר עסקה אז הוא יקבל 0 עגול.

לצפיה ב-'שמעתי את התרוץ הזה כבר ממתווכים ובכל זאת מדובר בפרדוקס מובנה'
שמעתי את התרוץ הזה כבר ממתווכים ובכל זאת מדובר בפרדוקס מובנה
22/02/2019 | 09:15
1
10
לצפיה ב-'זה לא תירוץ זה האמת...'
זה לא תירוץ זה האמת...
22/02/2019 | 09:22
12
וזה גם לא פרדוקס, זה לכל היותר ניגוד אינטרסים קטן שדי מתאיינת אם מסתכלים על התמונה הגדולה.

אגב את יכולה לומר את אותו הדבר לגבי שכר-טרחה של עו"ד שגם היא באחוזים משווי הנכס.

לצפיה ב-'דירות להשכרה לסטודנטים ליד מכללת עמק יזרעאל'
דירות להשכרה לסטודנטים ליד מכללת עמק יזרעאל
22/02/2019 | 06:37
8
היי לכולם,
אבקש לדעת על דירות להשכרה באזורים לסטודנטים שקרובים למכללת עמק יזרעאל.
רק כאלה שקרובים!!!
אשמח לתגובות!!!
תודה רבה
לצפיה ב-'דירות להשכרה ליד מכללת עמק יזרעאל'
דירות להשכרה ליד מכללת עמק יזרעאל
22/02/2019 | 06:34
13
היי,
מישו יודע איזה רחובות/ שכונות סמוכות וקרובות למכללת עמק יזרעאל?
אשמח לתגובות!!!
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
21/02/2019 | 09:46
2
42
רציתי לדעת אדם שהוא לא מפולפל כדאי לו להיות חבר טוב של מתווך דירות?
אני מדבר על קנית דירה חדשה או יד שניה,האם מתווך בגלל נסיונו  ישיג תנאי רכישה יותר טובים?
ב.האם קונה זכאי לקבל מהקבלן רשימת דיירים שהולכים לגור בבניין?זאת בכדי שלא יהיה שכן של איש פשע וכו
ג.האם זה נכון שכל רוכש דירה צריך עורך דין משלו ולא של הקבלן בקניה?
ד. מהן כל הנקודות והתשומת לב כיום למי שהולך לרכוש דירה חדשה ויד שניה כיום ,בכדי שלא יהיה הפתעות
תודה לכם

לצפיה ב-'תמיד טוב חברים'
תמיד טוב חברים
21/02/2019 | 11:23
1
37
כדאי לכל אחד שיהיה לו חבר מתווך, וחבר עורך דין, וחבר רואה חשבון, ואחד קרדיולוג, וראש עיר, ומנהל בנק, וטייס וטייקון ושף וזונת צמרת וערבי.
לצפיה ב-'זונת צמרת '
זונת צמרת
21/02/2019 | 20:59
19
זה חבר או חברה?
לצפיה ב-'רשם הקבלנים ומספרי ח.פ'
רשם הקבלנים ומספרי ח.פ
20/02/2019 | 12:38
6
32
לאור ליקוי בניה (עליו רשמתי למטה) ערכתי בירור ברשם הקבלנים.
הופתעתי מאד לגלות שיש קבלנים גדולים (כמו גינדי, לדוגמא) שאין להם מס' ח.פ ולכן תלונות על ליקויי בניה בפרויקטים שלהם לא ניתן בכלל להפנות לרשם הקבלנים.
זאת ממש פירצה עצומה ברגולציה לדעתי.
בנושא הקבלן ממנו רכשתי - מדובר בקבלן מוכר, ולא אנונימי. בחוזה המכר כתובים שם החברה ומס' ח.פ, אך ברשם הקבלנים נמסר לי שמס' ח.פ כבר לא מעודכן מ-2004 והשם בכלל לא מופיע כפי שמופיע בחוזה מכר.
כלומר, החברה חתמה על חוזה מכר ובו מס' ח.פ שאינו תקף בכלל.
אשמח לדעת מה המשמעויות המשפטיות של זה
לצפיה ב-'האם החברה ממנה רכשת היא חברה יזמית?'
האם החברה ממנה רכשת היא חברה יזמית?
20/02/2019 | 13:51
5
24
אם כן אין היא חייבת להיות גם חברה קבלנית. האם היא שימשה גם כקבלן המבצע של הפרוייקט?
לצפיה ב-'לא, קבלן הביצוע הוא חברה אחרת'
לא, קבלן הביצוע הוא חברה אחרת
20/02/2019 | 22:37
4
18
מהי המשמעות של לכתוב מס' ח.פ לא תקף בחוזה מכר?
לצפיה ב-'אז אין לך עניין עם רשם הקבלנים'
אז אין לך עניין עם רשם הקבלנים
20/02/2019 | 22:54
17
רשם הקבלנים מתעסק עם קבלנים,
לך אין תלונה על הקבלן שבנה את הבית,
אלא עם היזם, לא קנית דירה מקבלן, ולכן אין לך מה להתלונן אצלהם.
לצפיה ב-'המקום הנכון לבדוק את זה '
המקום הנכון לבדוק את זה
21/02/2019 | 09:03
2
14
הוא ברשם החברות ולא ברשם הקבלנים.
הזמן תדפיס.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/02/2019 | 13:20
1
14
כנראה שטעיתי...הם לא מופיעים ברשם הקבלנים, אך אכן רשומים כחברה לפי בדיקה באתר
לצפיה ב-'גיא יקירי המלצתי לך על פניה להליך גישורי בעינה עומדת'
גיא יקירי המלצתי לך על פניה להליך גישורי בעינה עומדת
21/02/2019 | 13:32
17
מהיותנו בני אדם, אנו מושפעים מדפוסי חשיבה, קבעונות והטיות קוגניטביות אשר גורמים לנו לעיתים לחוש שהצד השני הוא השטן בהתגלמותו "אין עם מי לדבר" ולכן רק תביעה בבית משפט או ויתור מוחלט על האינטרסים שלנו יביאו לסוף הסיפור. ממרומי גילי ונסיוני כעו"ד ומגשרת אני יכולה לומר לך שברוב המקרים גישור יעיל מפתיע את הצדדים במידה שהם נחשפים לצרכים חופפים בינם לבין הצד השני המאפשרים להגיע לפתרונות יצירתיים לטובת שני הצדדים.
לצפיה ב-'מכירת דירה'
מכירת דירה
21/02/2019 | 11:10
2
35
 בתחילת תהליך מכירת הבית היינו במגעים עם לקוחות ובאחרונה מסרנו את הבית לתווך בלעדיות לתקופה קצרה במהלך התקופה חזרו לקוחות לסיכום דברים האם יש לערב את המתווך והאם שני הצדדים אמורים לשלם דמי תווך
לצפיה ב-'ברור'
ברור
21/02/2019 | 11:21
19
בזמן שהייתם חתומים על הסכם עם מתווך,
הגיעו לקוחות אליכם דרך מתווך,
ברור שכל הצדדים שחתמו עם המתווך צריכים לערב אותו ובטוח לשלם לו.
אתם כמובן יכולים לנסות להסתיר את זה,
אבל אם הוא יעלה עליכם אז הוא יתבע אתכם ובית משפט יחייב אתכם לשלם לו.
לצפיה ב-'האם לא החרגתם בהסכם עם המתווך את הרוכשים הפוטנציאלים'
האם לא החרגתם בהסכם עם המתווך את הרוכשים הפוטנציאלים
21/02/2019 | 12:59
16
איתם באתם "במגעים" כלשונכם, טרום עידן הבלעדיות?
לצפיה ב-'התייעצות עם מביני נדל"ן- מכירה או בנייה '
התייעצות עם מביני נדל"ן- מכירה או בנייה
18/02/2019 | 13:40
3
74
שלום למומחים 
אשמח לשמוע מה דעתכם :
מגרש באיזור הדרום שנקנה לפני מספר שנים בכ-300 א"ש .
הון עצמי נוכחי - 1 מיליון ש"ח ( השאיפה לא לחרוג מסכום זה באופן משמעותי ) 
האופציות : 
אופציה 1 - מכירת המגרש ברווח של כ- 300 א"ש ( לפני מיסים ) .
אופציה 2 - לבנות בית עם שתי קומות והשכרת כל קומה בנפרד ( מעריכה שכל קומה תושכר ב- 2,500 - 3,000 ש"ח )
אופציה 3 - לבנות בית ולמכור  ( מעריכה שיימכר בלא פחות מ- 2 מיליון ש"ח. 
מה אתם אומרים ?
לצפיה ב-'באופציות2-3 חסר הנתון של עלויות הבניה'
באופציות2-3 חסר הנתון של עלויות הבניה
19/02/2019 | 08:55
2
41
ולכן קשה להתייחס גם באופן היפותטי לשאלה.
לצפיה ב-'עלויות בנייה - משו כמו 1,200,000 ש"ח '
עלויות בנייה - משו כמו 1,200,000 ש"ח
19/02/2019 | 09:23
1
31
לצפיה ב-'אם אלו המספרים אז אופציה 3 יורדת לדעתי '
אם אלו המספרים אז אופציה 3 יורדת לדעתי
21/02/2019 | 09:10
18
כי אני לא מוצאת בה יתרון על אופציה 1. זאת אלא אם כשאת כותבת מעל 2 מליון, את מתכוונת ל2,200,000 וצפונה ואז אולי כדאי להחזיר את האופציה הזו לשולחן. צריך כמובן גם לקחת בחשבון שיקולי מס שבח במכירה.
תבדקי את אופציות 1 ו-3 גם בהתאמה למי שאת, לזמן שאת מוכנה להשקיע בפרוייקט, ולחלופות ההשקעה שאופציה מס' 1 פותחת בפניך.

אגב, חבות בהיטל השבחה כבר בדקת?

לצפיה ב-'התייעצות לגבי בעיות עם חנייה וקבלן'
התייעצות לגבי בעיות עם חנייה וקבלן
19/02/2019 | 01:10
7
76
כתבתי כאן בעבר על קבלן שמכר לי חניה פרטית תת קרקעית בה מוצבת עמדת כיבוי אש (רכב שחונה בה ייאלץ לחסום את העמדה). העמדה אינה מופיעה בחניה בהיתר החתום בעירייה, אלא במיקום אחר, אך הקבלן מסרב להזיזה בכל תוקף, תוך התעלמות מהחוקים החלים עליו.
החניה המקורית ממוקמת כ-5 מטר מהכניסה לבניין, בעוד שהוצעה לי על ידי הקבלן חניה חלופית הממוקמת באותו חניון, כ-60 מ' מהכניסה (קרובה לכניסה של בניין רחוק יותר). כל שאר בעלי הדירות בבניין חונים במרחק של עד 10 מ' מהכניסה.
מצד אחד יש לי "קייס" משפטי אבל יש גם מחיר נפשי וכספי כבד בלהיאבק בקבלן הכוחני שמנסה ככל יכולתו להתיש אותי.
אני תוהה כיצד כל אחת מהחניות הבעייתיות תשפיע על סחירות הדירה בעת מכירה בעתיד, ומה תהיה ירידת הערך הצפויה בכל אחד מהמקרים - מצד אחד, חניה קרובה לבניין שמרחף מעליה עניין חוקי שלא כ"כ ברורות משמעויותיו כתוצאה מעבריינות של קבלן. מצד שני, חניה תקינה אבל מרוחקת.
האם חלה ירידת ערך באיזשהו מצב מהשניים, ואם כן, בכמה זה מוערך? 
מה מומלץ לעשות לדעתכם?
תודה רבה!
לצפיה ב-'לא ראיתי הבדלים משמעותיים בערך דירות '
לא ראיתי הבדלים משמעותיים בערך דירות
19/02/2019 | 08:57
6
60
בשל מיקום החניה. אני מסרבת להאמין שאלה שתי האפשרויות היחידות שיש לשים על השולחן ואני לא מתכוונת לחניות נוספות אופציונאליות להחלפה אלא ליכולת של הקבלן להציע הצעות של WIN WIN עבור שני הצדדים.

מקרה קלאסי לגישור.
לצפיה ב-'לצערי אין עם מי לדבר בצד השני'
לצערי אין עם מי לדבר בצד השני
19/02/2019 | 16:22
5
46
הקבלן כוחני, משקר, מתעלם, מכחיש שהחניה אינה חוקית, ומציג את החניה החלופית הבעייתית כמחווה יוצאת דופן של "רצון טוב". טען שזו החניה היחידה שנשארה, כאשר מבירור מדובר בשקר.
לצפיה ב-'מכתב תביעה יחזיר את הקבלן מהר מאוד לשולחן המו"מ'
מכתב תביעה יחזיר את הקבלן מהר מאוד לשולחן המו"מ
19/02/2019 | 17:08
4
44
השאלה אם יש לך הצעה נגדית שאתה חושב שהיא הוגנת ?
לצפיה ב-'אני מציע'
אני מציע
20/02/2019 | 12:31
3
31
לקבל חניה חלופית סבירה (יש כאלה אך הקבלן שומר אותן לדירות שלא נמכרו), או הזזת העמדה למיקומה ע"פ ההיתר. נראה לי הוגן.

לצפיה ב-'אין לך שום קייס'
אין לך שום קייס
20/02/2019 | 12:55
2
33
הקבלן מציע לך חניה במרחק 60 מטר,
לפי כל החוקים, 60 מטר הם מרחק סביר,
גם אם תיגש לבית משפט לא תקבל יותר.
אתה יכול לנסות להציק לקבלן בכל מני דרכים, אבל מבחינה חוקית הוא בסדר,
אגב, בהודעה הקודמת שלך, נתת דוגמא לקבלנים לא רשומים כמו גינדי, גינדי לא בונים את הבנינים שלהם ,הם לא הקבלן אלא היזם, הם לא צריכים להיות רשומים כקבלנים.
לצפיה ב-'האם את עורכת דין?'
האם את עורכת דין?
20/02/2019 | 13:12
1
32
האם את עצמך היית מוכנה לרכוש דירה שהחניה שלה מרוחקת פי 6 ויותר מכל שאר החניות בבניין?
האם היית מוכנה לקבל פשרה שיש בה ירידת ערך של עשרות אלפי שקלים? (כך נאמר לי מבירור עם שמאי)
את שמה לב לשפה שלך שבה את כותבת ("אתה יכול להציק לקבלן שלך"). מי בדיוק מציק למי? זו האשמת קורבן קלאסית...
אני הייתי מעדיף שלא תהיה חניה חלופית, אלא שהחניה תוסדר בדיוק כפי שהיא צריכה להיות על פי ההיתר. הדבר אפשרי מבחינה פיזית, זריז, ולא יקר. זה שזה פותח עבורם תיבת פנדורה מול היתרים ואישורים שהם השיגו בדרכים לא כשרות, זה לא באמת עניין שלי.

לצפיה ב-'הקבלן דואג לך'
הקבלן דואג לך
20/02/2019 | 20:54
24
ללכת ברגל זה טוב לבריאות.
לצפיה ב-'מה העמלה המקובלת שנותנים למתווך?'
מה העמלה המקובלת שנותנים למתווך?
20/02/2019 | 06:19
1
30
מה המינימום והמקסימום?
כמו כן, כיצד ניתן לדעת שבמחיר דירה שהמתווך נוקב בפניי הוא לא סיכם עם המוכר על בונוס מאחורי גבי ושלעולם לא אדע אם אני משלם עליו?

לצפיה ב-'רב המתווכים מחתימים בשגרה על הסכם תיווך '
רב המתווכים מחתימים בשגרה על הסכם תיווך
20/02/2019 | 08:38
41
שבו עמלת המתווך במכירה מופיעה כ-2%+מע"מ. לאחרונה ראיתי גם הסכמים של 2.5%+מע"מ. חשוב לדעת שכמו ברוב הדברים ניתן ורצוי לנהל מו"מ על העמלה.
סביר שככל שלדירה יש שוק טוב יותר המתווך יטה פחות להתפשר.
לצפיה ב-'דירה שניה לנכה'
דירה שניה לנכה
20/02/2019 | 01:09
1
26
האם נכה שקונה דירה שניה במס רכישה מופחת חייב לעבור לדירה השניה שקנה?
תודה.
לצפיה ב-'תקנות מס רכישה קובעות '
תקנות מס רכישה קובעות
20/02/2019 | 08:35
27
את ההקלה במס רכישה (שיעור 0.5%) לנכים עבור דירה הנרכשת לשם שיכונם.
לתשומת ליבך התקנות גם קובעות שהקלה זו לא תינתן לאדם אחד אלא שתי פעמים בלבד.
לצפיה ב-'קליטה לקיבוץ כפיתרון למצוקת הדיור'
קליטה לקיבוץ כפיתרון למצוקת הדיור
19/02/2019 | 12:02
48
שלום,
אנחנו זוג צעיר, שני ילדים, עובדים כעצמאים וכבר מעל עשור לא מצליחים לצבור הון עצמי לבית משלנו. שני זוגות חברים סיפרו שהתחילו תהליך קליטה לקיבוצים בצפון. זוג אחד בגליל והשני בעמק המעיינות-ליד בית שאן. 
המחירים הנמוכים על הקרקע ממש מפתים.
נשמח לשמוע חוויות ממישהו שנמצא / היה בתהליכי קליטה לקיבוץ.
יותר ברמת החוויה, שיקולים בעד ונגד, קשיים ובעיקר יתרונות.
תודה

לצפיה ב-'מכירת דירה שזקוקה לשיפוץ יסודי'
מכירת דירה שזקוקה לשיפוץ יסודי
15/02/2019 | 22:56
9
131
שלום רב
יש לי דירה בת 3 חדרים במקום שקט ברמת גן.
הדירה מוזנחת , זקוקה לשיפוץ יסודי שיעלה בסביבות 200.000 שקל.
אם הדירה שווה 1.800.000, כמה צריך להוריד בגלל מצבה המוזנח?

בתודה מראש
         שראלה
לצפיה ב-'שווי של דירה נקבע על ידי מצבה'
שווי של דירה נקבע על ידי מצבה
15/02/2019 | 23:52
8
96
אם אתה אומר שהשווי שלה הוא 1.8 אז תמכור ב1.8
אם אתה אומר שמחיר הדירה בתור משופצת הוא 1.8 אז צריך לבדוק, יתכן והשווי שלה הוא 1.6 או אולי 1.7, אפשר להשוות לדירות אחרות במצבה.
אגב שיפוץ יסודי אתה לא תעשה ב200,000 ש"ח.

לצפיה ב-'מה כולל אותו שיפוץ יסודי שעליו מדובר ?'
מה כולל אותו שיפוץ יסודי שעליו מדובר ?
16/02/2019 | 02:46
1
74
שיפוץ מטבח+אמבטיה+שירותים(החלפת צנרת+קרמיקה)+החלפת חלונות לזכוכית כפולה+צבע ,
האם 200,000 לא יספיקו לשיפוץ אמבטיה+מטבח ?

אני מניח שהחלפת ריצוף/פרקט תייקר את הפרויקט.

לצפיה ב-'כל מקרה לגופו'
כל מקרה לגופו
16/02/2019 | 17:34
65
וזה גם מאד תלוי באיזה גמרים וסטנדרד מדובר ואם לוקחים מעצב או אדריכל, בתקציב כזה אני מניח שלא.
דווקא ריצוף זה לא כ"כ יקר כי אפשר להדביק על הקיים, זה לא החלק היקר והשדרג פה גדול.

לצפיה ב-'לדירות של 85 מ"ר אני עושה שיפוץ יסודי '
לדירות של 85 מ"ר אני עושה שיפוץ יסודי
16/02/2019 | 15:33
5
96
ב- 70,000 ש"ח.

אתם פשוט רגילים למחירי השחיטה שלוקחים לכם במרכז.
תביאו קבלן מהפריפריה שישן בדירה וחסכתם כמעט 505 מעלות השיפוץ.

אתם משלמים פרמיה על הדברים הללו במרכז, למה לא לעשות דברים בשכל ולחסוך כסף רב?

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'כנראה שההגדרה שלנו ל"יסודי" מעט שונה'
כנראה שההגדרה שלנו ל"יסודי" מעט שונה
16/02/2019 | 17:20
2
54
לצפיה ב-'דוגמאות'
דוגמאות
17/02/2019 | 20:00
1
75

2. שיפוץ עוד יותר גדול מהקודמת:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.34500618...

אם תרצו לאתגר אותי עוד יש לי הרבה דוגמאות שכאלו.....

מש'קיע בב"ש
לצפיה ב-'עוד דוגמאות'
עוד דוגמאות
17/02/2019 | 20:29
63
שימו לב לעבודת האיטום שהיתה חבדר הרטוב, כולל רולקות כולל חומרי אטימה, החלפת צנרת וכיו"ב.

זה השיפוץ הכי יקר, למ"ר שהיה כי כלל גם חצר והרמת הריצוף הישן.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'שיפוץ יסודי עולה לי מינימום 1500 שקל למטר'
שיפוץ יסודי עולה לי מינימום 1500 שקל למטר
17/02/2019 | 17:07
1
78
אחרת זה קוסמטיקה
יסודי - כולל דלתות, אלומיניום,מיזוג, תשתיות ריצוף וכו'. הכל חדש.
1500 שקל למטר וגם זה אחרי מאמץ לחסוך.
לצפיה ב-'כשאני אומר יסודי, אני מתכוון ליסודי'
כשאני אומר יסודי, אני מתכוון ליסודי
17/02/2019 | 19:51
91
1. חיווטי חשמל חדשים + ארון חשמל חדש.
2. אינסטלציה חדשה, כולל העברת מטבח והוספת אסלות/כיורים אם יש צורך.
3. ריצוף הדבקה לרוב או פרקט לבחירת המשקיע, אם מדובר בביצוע ריצוץ מחדש והרמת הישן אז זה מייקר טיפה.
4. שינויי חלוקה פנימית בלוק/גבס אותו מחיר, אם זה גבס אז דאבל גבס שתי וערב+ צמר סלעים.
5. ביצוע אלומיניום וחלונות חדשים (לא חשמלי)
6. ביצוע מטבח חדש
7. דלתות פנים חדשות לבחירת המשקיע (עד ל 1200 ש"ח לדלת) מעוצבות, כולל משקופים עיוורים.
 ועוד.....ניתן להכנס לאלבומים אצלי בפייסבוק ולראות את השיפוצים.

כמה סייגים:
 ויקלוס- אתה משקיע בחיפה, שם המחירים יותר יקרים, בהרבה (לא יודע למה) מאשר כאן בדרום, לכן לרוב בשיפוץ מקיף אני מביא את הקבלן עם הצוות שלו שישנו בנכס ויעבדו בו, זה הרבה יותר זול לי. מהדרום.

במרכז המחירים גם יותר יקרים, גם בבניה בפרטית נחשפתי שעל אותו בית המחירים גבוהים יותר, כי המעמד הסוציואקונומי משפיע על תמחור בעלי המקצוע, למרות שהחומרים/בלוקים עולים זהה אני כמובן מדבר על אותם המפרט.

אבל אם הבחור כאן מהמרכז, רוצה  מהצעת השיפוץ שהוא יביא במרכז בר"ג, אני אוריד לו 10-15% ואקח את היתרה אלי.....

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'200 אלף שקל נזיל'
200 אלף שקל נזיל
14/02/2019 | 22:01
10
138
לקנות דירה קטנה להשקעה או לסגור משכנתא או אפיק אחר?
אשמח להצעות?
לצפיה ב-'סגור משכנתא'
סגור משכנתא
14/02/2019 | 22:15
9
119
לא תמצא תשואה כזו ברמת סיכון כזו (סיכון 0).

לצפיה ב-'אם כך...איזה מסלול כדאי לסגור'
אם כך...איזה מסלול כדאי לסגור
17/02/2019 | 00:44
8
57
יש לי 3 מסלולים בסכום של 490 אלף שמחוחק שליש שליש שליש.
קלצ
משתנה כל 5 שבעוד 3 חודשיים מועד שינוי ריבית
פריים.
תודה
לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
17/02/2019 | 10:17
7
53
צריך לבדוק את הריבית בכל מסלול, את עמלת הפירעון המוקדם ומהו העוגן במסלול המשתנה כל 5.
בגדול בדרך כלל הכי כדאי לסגור את הקל"צ, במקרה שלך יתכן ויהיה עדיף לפרוע קודם כל את המשתנה כל 5 בתחנה שלו.
עוד צעד שאולי שווה לעשות זה לגייס עוד קצת כסף כמו לפרוע קרן השתלמות נזילה אם יש או לקחת הלוואה מקרן פנסיה/גמל/השתלמות לא נזילה בריבית מאד נמוכה ולפרוע את המשתנה כל 5 והקל"צ לחלוטין.

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
17/02/2019 | 23:14
6
38
אין קרן נזילה
משתנה בעוגן -0.6 החזר של 800
קלצ ב4.7 נשאר עוד 15 שנה החזר של 1200
פריים -0.75 החזר של 700
אני חושב לכיוון הקלצ כי הוא ממש גבוה.
אבל הכל תלוי בריבית המשתנה המעודכנת
לצפיה ב-'אין שאלה בכלל'
אין שאלה בכלל
17/02/2019 | 23:29
5
49
רק קל"צ, אם נשאר כסף אחרי החזר הקל"צ חכה לתחנה וסגור חלקית את המשתנה כל 5.

לצפיה ב-'אם אני יכול לשדרג את הריבית שלי בקלצ לפחות מ4 אחוז ולסגור'
אם אני יכול לשדרג את הריבית שלי בקלצ לפחות מ4 אחוז ולסגור
18/02/2019 | 22:43
4
21
את המשתנה כל חמש...מה עדיף?
כמו כן איך אוכל לדעת מה יהיה עם המשתנה כל 5?
תודה
לצפיה ב-'זה קל'
זה קל
19/02/2019 | 00:11
3
18
תבדוק מה העוגן היום, תבדוק מה המרווח שלך מהעוגן ותראה מה הריבית.
עדיין ככל הנראה יהיה עדיף לך לסגור את הקל"צ.

לצפיה ב-'איך אני בודק את העוגן?'
איך אני בודק את העוגן?
19/02/2019 | 01:21
2
14
כאילו העוגן של מה בדיוק?
לצפיה ב-'זה משתנה, תבדוק מול טפסי המשכנתא או מול הבנק.'
זה משתנה, תבדוק מול טפסי המשכנתא או מול הבנק.
19/02/2019 | 15:51
4
לצפיה ב-'נכנסתי לאתר הבנק'
נכנסתי לאתר הבנק
19/02/2019 | 23:25
13
לפי מה שאני הבנתי העוגן ירד ב0.2 אחוז...
לצפיה ב-'מס שבח על דירה ראשונה'
מס שבח על דירה ראשונה
15/02/2019 | 18:30
2
65
שלום!
אני רכשתי דירה מקבלן בתחילת 2015, הדירה נרכשה "על הנייר"
אני אמור לקבל את הדירה למגורים החודש-2/2019
לי ולבת זוגתי זו הדירה הראשונה שלנו- בעבר לא היתה ברשותינו דירה.
החלטנו שאנו מעדיפים למכור אותה ולקנות דירה אחרת למגורים.
מחיר הדירה עלה מעט בין הקניה ב2015 למצב היום (עלותה פחות ממליון ש"ח)
שאלתי היא, האם אנו חייבים להחזיק בדירה 18 חודשים מרגע קבלת המפתח כדי להימנע מתשלום מס השבח(25%)?
האם הקנייה ב2015 כשהדירה היתה על הנייר נחשבת במניין 18 החודשים ואז אין צורך במס שבח?

תודה על העזרה!

לצפיה ב-'18 חודשים מרגע שהיא נהפכה להיות דירת מגורים - טופס 4'
18 חודשים מרגע שהיא נהפכה להיות דירת מגורים - טופס 4
15/02/2019 | 19:24
1
29
לצפיה ב-'25% על השבח'
25% על השבח
19/02/2019 | 09:00
27
כשהדירה עלתה "רק במעט" כלשונך ועדיין עלותה פחות מ1 מליון ש"ח?
כדאי לדבר אל עצמך במספרים וכך לשקול את האפשרות לבצע מכירה עם קבלת המפתח או לדחות למועד שתוכל לקבל פטור.
לצפיה ב-'בניין ישן משנות החמישים, הדיירים שיפצו והתקינו מעלית'
בניין ישן משנות החמישים, הדיירים שיפצו והתקינו מעלית
15/02/2019 | 15:10
1
92
הבניין איבד זכאות לתמא?
לצפיה ב-'לא'
לא
15/02/2019 | 17:38
25
לצפיה ב-'לב מלא שבח 'תפילת עמו של אלוהים' (סרטון מוסיקלי רשמי)'
לב מלא שבח 'תפילת עמו של אלוהים' (סרטון מוסיקלי רשמי)
14/02/2019 | 06:19
1
32
לב מלא שבח 'תפילת עמו של אלוהים' (סרטון מוסיקלי רשמי)
אנשי אלוהים נאספים בפני כס מלכותו, תפילות רבות בלבבותיהם.
אלוהים מברך את אלה ששבים אליו; כולם חיים באור.
התפללו שרוח הקודש תאיר את דברי אלוהים כדי שנכיר את מלוא רצונו.
מי ייתן וכל האנשים יוקירו את דברי אלוהים ויבקשו להכיר את אלוהים.
מי ייתן ואלוהים יעניק לנו עוד מחסדו, כדי שטבענו ישתנה.
מי ייתן ואלוהים יביא אותנו לידי שלמות, כדי שנהיה עמו בעצה אחת.
מי ייתן ואלוהים יקנה לנו משמעת, כדי שנוכל למלא את חובותינו כלפיו.
מי ייתן ומדי יום רוח הקודש תכוון אותנו להטיף ולהעיד לאלוהים.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=v9...
לצפיה ב-'ואין שום משפט או ברכה לנדל"ן?'
ואין שום משפט או ברכה לנדל"ן?
14/02/2019 | 17:24
8
לצפיה ב-'קבלן /יזם לעיסקת קומבינציה'
קבלן /יזם לעיסקת קומבינציה
13/02/2019 | 12:44
1
118
אני מחפש קבלן לביצוע עיסקת קומבינציה בישוב כפרי קהילתי שקט במרכז. בתמורה לשרותי בנייה, הקבלן מקבל שטח ותוכניות מאושרות עם היתרי בנייה לבניית שתי הוילות. מס השבחה שולם וכל יתר המיסים שנדרשתי להם. ביצוע מידי השלמה תוך 12 עד 14 חודשים.. 0528357887
לצפיה ב-'חלוקת זכות ליזם -קומבינציה במקרקעין - התייחסות.'
חלוקת זכות ליזם -קומבינציה במקרקעין - התייחסות.
17/02/2019 | 22:19
16
במרכז...בין נס ציונה בדרום לחדרה בצפון, פערי המחירים גבוהים [עד מאות אחוזים פער] ואילו עלויות הבניה דומות [תלוי כמובן באיכות החומרים] ולכן חשוב להבין , כמה אחוזים אתה מציע ליזם, מה מיקום הנכס ? מה המפרט הנדרש ?

ההבדלים שמניתי הם אלה שיקבעו אם ימצא לך היזם הנכון. 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
פורום שמאות מקרקעין
פורום שמאות מקרקעין
פורום ירושה עיזבון ואפוטרופסות
פורום ירושה ועיזבון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה