לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2288522,885 עוקבים אודות עסקים

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, משכנתא, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

עורכת דין חן סרי

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'גוש 10004 חלקה 53'
גוש 10004 חלקה 53
22/04/2019 | 22:56
1
האם מישהו יודע במקרה מה הייעוד של חלקה 53 לפי התכנית של הפיתוח באיזור?
תודה
לצפיה ב-'התייעצות על מחיר למשתכן בשהם'
התייעצות על מחיר למשתכן בשהם
22/04/2019 | 21:51
4
היי לחכמי הפורום. אני קורא שקט ולומד הרבה, אז תודה.

זכינו במחיר למשתכן בשהם. המחיר למטר הוא 14.5K, מה שיוצר דירות שלשה חדרים, 80 מ', ב1.3M, ודירות ארבעה חדרים, 110 מ', ב1.8M.

נתונים למשכנתא: בגדול, ההון העצמי שלנו הוא חצי מליון, וההכנסה החודשית סביב 18K.

נתונים נוספים: אנחנו לא בטוחים אם הדירה מיועדת להשקעה או למגורים, אבל בשלב הראשון היא דירה להשקעה (אנחנו מתכוונים להשכיר אותה ואולי למכור אותה בעוד חמש שנים).

כיון שאנחנו במחיר למשתכן, לא בטוח שישארו לנו דירות שלשה חדרים (שנראות כמו השקעה כדאית). אנחנו מתלבטים אם גם דירות 4 חדרים, ומשכנתא של 1.2 מליון (אם לא יותר), זו עדיין השקעה כדאית.

נשמח לכל עצה חכמה בנושא.
תודה!
לצפיה ב-'גוש 3924 חלקה 45'
גוש 3924 חלקה 45
21/04/2019 | 15:54
18
שלום לכם
האם ידוע מה קורה בגוש 3924 חלקה 45
תש"ח בראשון לציון
אבי
לצפיה ב-'מעוניינים להגדיל את מעגל המשקיעים והלקוחות שלכם?'
מעוניינים להגדיל את מעגל המשקיעים והלקוחות שלכם?
21/04/2019 | 13:04
22
היכנסו והשאירו שם וטלפון לקבלת פרטים נוספים http://bit.ly/2VrOX4g ,
אנחנו מתמחים בייצור של לידים (רלוונטים בלבד) של מתענייני השקעות בארץ ובחו"ל!
לצפיה ב-'מפרט לדירות בהסכם קומבינציה מלפני חמש שנים- איך לשפר?'
מפרט לדירות בהסכם קומבינציה מלפני חמש שנים- איך לשפר?
17/04/2019 | 14:00
4
40
שלום.

לפני חמש שנים וקצת חתמנו על הסכם קומבינציה עם קבלן.
מקבלים שתי דירות וסכום כסף תמורת הבניה במגרש.

הסיפור נתקע בכל משוכה אפשרית.
כרגע נראה שלא יתחילו לבנות לפני תחילת או אמצע השנה הבאה.

בהסכם היה כלול גם מפרט הדירות שנקבל.
להבנתי המפרטים מתעדכנים כל כמה שנים והסטנדרטים עולים.
זה אומר שלקבלן המפרט יעלה כנראה פחות והתמורה שלי תקטן.

האם זה לגיטימי לדרוש מהקבלן שישפר את המפרט?
אם כן, איך כדאי לעשות זאת ואיך אדע מה לדרוש?

עם המפרט הקודם עזר לי מישהו שהלך לעולמו לצערי.
אשמח לכל עזרה.
לצפיה ב-'לדרוש תמיד אפשר, לקבל זה כבר יותר מסובך'
לדרוש תמיד אפשר, לקבל זה כבר יותר מסובך
17/04/2019 | 16:22
1
31
אתם חתומים על חוזה והחוזה הזה תקף, במקום לריב ולהפסיד לקבלן הייתי בודק מולו איך אפשר לשפר את המפרט בתשלום, זה אגב משהו שאמור להיות מוסדר גם הוא בחוזה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/04/2019 | 12:04
16
אין בעיה לשפר את המפרט בתשלום.

העניין הוא שהעיכוב מיטיב עם צד אחד ופוגע בשני.
נראה מה ניתן לעשות.
לצפיה ב-'הסכם קומבינציה עם יזם - התייחסות.'
הסכם קומבינציה עם יזם - התייחסות.
18/04/2019 | 20:10
1
32
ראשית מס' שאלות...
האם בהליכי החתימה על העסקה השתתף עו"ד מטעמכם שאינו עוה"ד של היזם ?
האם לדעתכם לאחר בדיקה מקצועית חיצונית יתכן שהיזם התרשל בקידום התב"ע הנקודתית . [ממניעים זרים אולי]
האם נקבעה מסגרת זמן מחייבת לקבלן לאשרר את תכנית בכל הערכאות הנדרשות ונקבע מועד מוחלט לתחילת בנייה ?
האם נקבע פיצוי במקרה של אי עמידה בול"ז שנקבע לתחילת בניה ?

לשאלותיך, התייחסות.
5 השנים שעברו לא שינו במאומה את איכות מרכיבי הבניה לסוגיהן, ולגבי המפרט ניתן לעדכן לבקשתך [לאחר בדיקה שבכלל יש צורך בכך] ללא כל תוספת מחיר ובלבד שאתה מקזז את עלות את הפריטים/אביזרים שסוכמו ושאותם בכוונתך לשדרג, כלומר לדוגמה : גרניט פורצלן מסוג מסויים, בצבע/דוגמה מסויימת יכול להתחלף ללאריח/קרמיקה/גרניט - אחר... וכך גם כל אביזר אחר שסוכם עליו במפרט...
ככלל להערכתי לא אמורות להיות בעיות.

לצפיה ב-'תודה רבה ותשובות'
תודה רבה ותשובות
20/04/2019 | 01:46
18
האם בהליכי החתימה על העסקה השתתף עו"ד מטעמכם שאינו עוה"ד של היזם ?
לא היה עורך דין מטעמנו. היה (ועדיין יש) עורך דין "של העסקה" שאמור לייצג את שני הצדדים, אותו אני הבאתי.
כיום אני יודע שזאת הייתה טעות.

האם לדעתכם לאחר בדיקה מקצועית חיצונית יתכן שהיזם התרשל בקידום התב"ע הנקודתית . [ממניעים זרים אולי]
לא ביצענו בדיקה מקצועית חיצונית.
פרק הזמן אכן נראה לא סביר, אבל אני יודע ששינו את חוקי התמ"א מזמן החתימה.
כמו כן היו עיכובים נוספים בשל בעיה של אפוטרופסות.
לא ברור מה יכול להיות המניע- אולי כי זו קומבניציה אז לא אכפת לו לשבת עליה?

האם נקבעה מסגרת זמן מחייבת לקבלן לאשרר את תכנית בכל הערכאות הנדרשות ונקבע מועד מוחלט לתחילת בנייה ?
בחוזה מופיע שכל צד רשאי לבטל אם לא ניתן אישור בנייה תוך 18 חודשים.
הבנתי שהתמורה עדיין טובה ולכן לא ביטלתי.

האם נקבע פיצוי במקרה של אי עמידה בול"ז שנקבע לתחילת בניה ?
לא.

תודה על העזרה.
לצפיה ב-'הערכת שווי דירה מלפני 50 שנה'
הערכת שווי דירה מלפני 50 שנה
15/04/2019 | 11:15
7
83
שלום,
מכרתי לאחרונה דירה שקיבלתי בירושה. הדירה נקנתה ב-1969/70, וכמובן שאין לי העתק של החוזה כדי לדעת באיזה סכום הדירה נרכשה על מנת לחשב מס שבח.
פניתי לטאבו כדי לקבל העתק של הנסח ההיסטורי בתקווה ששם יהיה רשום (לא היה רשום), כמו כן פניתי למשרד למיסוי מקרקעין, אך גם שם לא מצאו את התיק של הבניין. פניתי גם למחלקת הארנונה בת"א, ושם הפנו אותי לארכיב, אך אמרו שהסיכוי קלוש.
אילו עוד אופציות עומדות בפניי?
האם מישהו יכול להפנות אותי לשמאי שמתמחה במתן עומדן למחיר דירה מלפני 50 שנה? האם זה קביל, וכמה עולה עומדן שכזה?

חג שמח.
לצפיה ב-'לא בטוח ששווי הרכישה באמת נצרך לך'
לא בטוח ששווי הרכישה באמת נצרך לך
16/04/2019 | 12:18
6
62
בשל תקופת ההחזקה הארוכה והחישוב המוטב המחשב את השבח באופן לינארי ואינו ממסה את התקופה שעד 2014 ובשל האפשרות לניכויים לפי סעיף 39 לחוק; יתכן שגם אם תכניס שווי רכישה מינמאלי תגיע לסכום מס בלתי משמעותי.

מה שאני בעצם אומרת היא שיתכן שהמאמץ לאתר את סכום הרכישה יתברר כלא נצרך. כדי לדעת אם כדאי להתאמץ ולהזמין שמאות היסטורית, כדאי לערוך תחילה סימולציות עם שווים מינימאלים.  
לצפיה ב-'הייתי שוב בטאבו, והם אמרו שיש להם העתק של שטר המכר'
הייתי שוב בטאבו, והם אמרו שיש להם העתק של שטר המכר
16/04/2019 | 15:43
5
53
הזמנתי צילום, אבל הפקיד אמר לי שמחיר הקניה היה 83,796 לירות, כלומר 8.38 ש"ח.
מכיוון שהחלק שלי בדירה הוא 1/6, מחיר הקניה של החלק שלי הוא 1.4 ש"ח.
לפי השווי הזה העו"ד שלי חישב שאני צריך לשלם בסביבות 13,500 ש"ח מס שבח. זה לא ממש בלתי משמעותי ...
לצפיה ב-'באופן יחסי לשבח שנצבר לתקופה '
באופן יחסי לשבח שנצבר לתקופה
16/04/2019 | 15:53
1
49
לא מדובר בסכומים משמעותיים.

לא צריך להיות איינשטיין כדי להבין שהכל יחסי :)
לצפיה ב-'לפי איזה מדד מחשבים את הערך העדכני שבה נקנתה הדירה?'
לפי איזה מדד מחשבים את הערך העדכני שבה נקנתה הדירה?
16/04/2019 | 16:04
29
לצפיה ב-'תוכל אולי להוסיף פרטים לגבי האזור (אני מניח ת"א)'
תוכל אולי להוסיף פרטים לגבי האזור (אני מניח ת"א)
17/04/2019 | 01:05
2
41
ולגבי שטח הדירה ?

נאמר לי בעבר ואינני יודע עד כמה זה מדויק שדירה ברמת אביב הישנה
עלתה לאחר מלחמת ששת הימים כ 20,000 לירות .

תודה

לצפיה ב-'זה בצפון-מרכז ת"א, ליד העירייה'
זה בצפון-מרכז ת"א, ליד העירייה
17/04/2019 | 06:36
1
42
דירת 66 מ"ר + 3 מרפסות וחניה.
רמת אביב בזמנו לא נחשבה בזמנו לשכונה יוקרתית כמו היום, אלא לשכונה ש"מעבר להרי האופל".
לצפיה ב-'צודק,תחבורה ציבורית לאזור היתה דלילה בתחילת שנות ה 60'
צודק,תחבורה ציבורית לאזור היתה דלילה בתחילת שנות ה 60
17/04/2019 | 10:41
39
חצי דונם באפקה בתחילת שנות ה 60 עלה 20,000 ל"י,הבניה של הבית עלתה משמעותית יותר.

קשה לדעת מה הצעד הנכון בהשקעות בנדלן.

תודה

לצפיה ב-'פוטנציאל הרווח במכרזי המגשרים של רמ"י, שווה לדעת'
פוטנציאל הרווח במכרזי המגשרים של רמ"י, שווה לדעת
16/04/2019 | 13:29
56
אחד האפיקים הטובים שניתן להפיק מהם הרבה מעבר ל- 10% תשואה (עד לרמות תשואה של 40-50%) זה אפיק ההשקעה במגרשים לבניה פרטית.
אחת הטכניקות הטובות לתשואות מעין אלו היא רכישה של מגרשים ישירות מרמ"י, במחירי הזדמנות, הבעיה הניצבת בפני המשקיעים היא: אי היכולת להעריך את עלות המגרשים, ואיזו הצעה יש לתת בכדי שתהא מספיק גבוהה כדי לזכות, ומאידך נמוכה בכדי להשאיר את הרווח הגדול.

אז הנה ההזדמנות שלכם ללמוד, ישירות ממני, את המתודה שעובדת עבורי בשנים האחרונות, בזכיה של מכרזים רבים, וגריפת רווחים נאים מהנישה המופלאה הזו.
רק בשבילכם סדנת 'ה'-סדנאות: כיצד להגיש ולזכות במכרזי רמ"י ולהרוויח כסף

בסדנה תלמדו, כיצד אני ניגש למכרזי מקרקעין, כיצד אני בוחר את מכרזי המקרקעין שאני ניגש אליהם, כיצד אני מגיש את ההצעה ועל איזה סכום אני מגיש אותה❗
לזכות במכרז זה לא הגרלה בלוטו❗ אלא זו יכולה להיות ממש משנה סדורה להשקעות בנדל"ן, לאחר זכיות מרובות במכרזים של רמ"י, אני גאה ומתכבד לשתף אתכם בניסיוני, אם אני מצליח אין סיבה שאתם לא תצליחו.
הסדנה כולה ולוקחת אתכם יד ביד בצורה מתודית ודדקטית, דרך הצעות אמיתיות שלי וזכיות שלי במגרשים, עפ"י אותה המתודה.

בא לכם❓
מידע בסיסי וטופס התענינות בקישור, מלאו פרטים בקישור: סדנה להשקעה במגרשים וזכיה במכרזי רמ"י

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'העברת זכויות בנכס על שם האח '
העברת זכויות בנכס על שם האח
15/04/2019 | 11:11
1
58
ברשותו של דודי נכס שהיה רשום ע"ש אימו , לאחרונה היא נפטרה והוא מעוניין להעביר את הזכויות בנכס לאח שמתגורר בנכס .. מה הפרוצדורה ? ואם יש לאח  שהתגורר עם האם כבר נכס ברשותו יש מיסוי ? 
לצפיה ב-'השאלה לא ברורה '
השאלה לא ברורה
16/04/2019 | 12:20
26
האם הדוד הוא יורש לפי צוואה?
האם רישום הזכויות ע"ש הדוד הושלם בטאבו?
יש עוד שאלות שישפיעו על האפשרויות העומדות בפני דודיך בשלב זה.
לצפיה ב-'בבקשה התייחסותכם לאזורי נופש מטרופוליני'
בבקשה התייחסותכם לאזורי נופש מטרופוליני
13/04/2019 | 16:00
3
79
לחברי הפורום שלום,

אני מנסה להבין את משמעות ההשקעה באזור נופש מטרופוליני, כהשקעה לטווח ארוך מאוד.

לאחר קריאה של תכית המתאר מחוז מרכז, תממ/21/3, סעיף 7.6.2 סעיף קטן 6 - ניתן לראות כי יותר בינוי בשטח עד 15% , וזה בתנאי והוא גובל ומקיים רצף מבונה.

נשמע אם כך - כי בתכניות המתאר המקומיות הקיימות התייחסו כבר לכל השטחים המבונים, והשאירו את אזורי הנופש המטרופוליני (אנ״מ) כרזרוות עתידיות שלא הולכות להשתנות בקרוב.

אף על פי כן, נשמע כי לאור זאת - בעתיד הרחוק - אלו הם השטחים אשר ירחיבו את הערים הקיימות, בתכניות המתאר המקומיות הבאות (או אפילו קודם לכן באם רזרוות השוחים המאושרים יגמרו).

בדקתי לצורך התעניינות שטח לדוגמא, גוש 3768 חלקה 65, 1/3 דונם במושא.
השטח צמוד לרחובות וקרוב לנס ציונה, מחירו כ-250 אלף ש״ח לערך (לצורך החישובים והלמידה).

ועכשיו לשאלות / הבהרות:
1) האם ניתן להגיד כי בסבירות גבוהה השטח יותר לבניה (אפילו בטווח של 15%, כ-אנ״מ) בעתיד הרחוק?
2) האם יש סיכוי שיהפוך לאזור פיתוח עירוני/כפרי?
3) האם יש משמעות לכך שהשטח נמצא בתחום שיפוט נס ציונה אך יהווה רצף מבני עם רחובות ולא עם נס ציונה?
4) האם נכון לומר ששטחי אנ״מ הקרובים לרצף מבני יותרו לבניה ב40 שנים הקרובות?
5) היה וקרקע כזו נרכשה, והיה והועדה המחוזית אישרה בינוי 15% בשטחים הרלוונטים, האם יהיה איחוד וחלוקה בגושים עצמם, או שמא רק החלקות הצמודות ממש יהנו מההיתרים ועליית השווי?

יש בידי עוד שטח לדוגמא - גוש 3755, רחוק מרצף עירוני, צמוד לכביש 42, מחירו כ250 ש״ח למטר היום.
מה טווח הזמן שהייתם מעריכים לשטח כזה להפשרה (האם אישור 15% בשטח אנ״מ נקרא גם כן הפשרה)?

המון תודה

לצפיה ב-'דוד פרל - אשמח להתייחסותך.'
דוד פרל - אשמח להתייחסותך.
13/04/2019 | 16:01
42
תודה ושבוע נפלא!
לצפיה ב-'נופש מטרופוליני - התייחסות.'
נופש מטרופוליני - התייחסות.
15/04/2019 | 02:33
1
53
בתחילת שנות ה-2000 החל נושא השימור לעלות לכותרות , ונחקקו חוקים שנועדו לשמר "ריאות ירוקות" שבחלקן אף גובלות במתחמים עירוניים קיימים או מתוכננים, ונקבע שם מחייב  - איזור "נופש מטרופוליני" , היא תכנית תמ"מ 21/3 שהתגברה על כל תכנית אחרת שהיתה בתוקף עד לחקיקתה.

"אזור נופש מטרופוליני". כשמו -  ייעוד הקרקע המשתרע על פני שטחים רבים ברחבי מחוז מרכז , ומטרתו, בין היתר, להתוות ולהגדיר אזורים שיהוו "ריאה ירוקה" לתושבי המחוז בפרט ומדינת ישראל בכלל.

זהו ייעוד השונה במהותו מגן לאומי או שמורת טבע, מקרקע חקלאית או מאזור חוף הים.

השימוש בקרקע מייעד את מרבית השטח למטרות שטחים פתוחים ונופש בשטחים פתוחים ושירותים נלווים להם בלבד, בראיה אזורית".

זה המצב לדוגמה ביובלי הירקון [הוד השרון, פתח תקווה ועוד] קח לדוגמה את מתחם הקניות ירקונים שבוטל ונסגר לאחרונה לאחר שנים של משפטים בכל הערכאות בהיותו ביעוד הקיים.

על תבנה על שינוי תב"ע בעתיד...זה בדר"כ לא יקרה ומדובר בהשוואה לכרטיס לוטו בודד

כוונת עורכי התכנית בהגדירם ייעוד זה הם ניסו להעביר מסר ברור ולמנוע הפשרות מסיביות של קרקעות חקלאיות [בשמן שלפני תמ"מ 21/3] ושמירתן כאזור נופש, [אין הכוונה כמובן להקמת בתי מלון או מבנים בכלל] 

הכוונה בחקיקה זו היתה למנוע הפיכת איזורים רגישים אלה למשטחי אספלט ובטון. או כהגדרתם של עורכי התכנית :"שטח בעל חשיבות על-מקומית המיועד בעיקרו לפעילות נופש, פנאי וספורט בשטחים פתוחים ולעיבוד חקלאי, וכן למטרות משלימות ותואמות של בינוי גובל".[לדוגמה - מסלולי אופניים, מסלולי ריצת שדה,שולחנות פיקניק ועוד...

שווי קרקע בהגדרתה כ"נופש מטרופוליני" הוא כ - 75 עד 100 שקל למ"ר ואף פחות  .

לעניין מחירים לקרקעות שכאלה ואחרים...
ריצת ה"אמוק" של הישראלי לחיקם של משווקי קרקעות מתוכמים כדי לקנות נדל"נ  בכל מחיר אינה מעידה בהכרח על יעודם העתידי או שווים השמאי הנכון, לצערי יש שמאים שחוטאים לתפקידם ובדו"ח עפ"י תקן 22 הם מפריזים בהגדרת "צופה פני העתיד" וע"י כך יוצרים הטעייה מובנית לקונים פוטנציאליים.

לסיכום :
קרקע בייעוד אזור נופש מטרופוליני היא קרקע חקלאית ללא פוטנציאל לשינוי ייעוד לשימושים עירוניים.
שוויה של קרקע חקלאית נגזר משני מרכיבים
הראשון נוגע לעיבודים חקלאיים ואמצעי ייצור של תוצרת חקלאית.
השני - הפוטנציאל הגלום בקרקע לשינוי ייעודה ביום מן הימים ולכן צריך להזהר מחוו"ד מוזמנות מטעם.

============================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914

לצפיה ב-'המון תודה דוד, '
המון תודה דוד,
18/04/2019 | 20:21
9
אם כך - האופציה לעליית ערך קרקעות היא רק במידה ויעבור תממ/3 חדש? בו יכנסו שטחי פיתוח עירוני?

האם לועדה יש סמכות בתכנית המתאר המקומית להמיר מטרופוליני לפיתוח עירוני, או שמא זה אך ורק במעמד שינו תכנית מתאר מחוזית?

חג שמח.
לצפיה ב-'מעוניינים להגדיל את מעגל המשקיעים והלקוחות שלכם? '
מעוניינים להגדיל את מעגל המשקיעים והלקוחות שלכם?
14/04/2019 | 14:00
57
היכנסו והשאירו שם וטלפון לקבלת פרטים נוספים http://bit.ly/2VrOX4g
אנחנו מתמחים בייצור של לידים (רלוונטים בלבד) של מתענייני השקעות בארץ ובחו"ל!
לצפיה ב-'רכישת דירה או משרד להשקעה?'
רכישת דירה או משרד להשקעה?
13/04/2019 | 11:13
3
74
שלום לכולם,

ברשותנו 200 אלף שח זמינים להשקעה. גרים בשכירות ואין ברשותנו דירה, אך אופק ההכנסה שלנו גבוה מאוד.
מאחר ושנינו התחלנו מאוחר בחיים (רופאים), אנחנו בני 40 ובעלי משפחה, וחייבים להתחיל להשקיע בהקדם.
מאחר ואני בעלת עסק חשבנו שיהיה נכון לרכוש משרד להשקעה, עם שוכרים יציבים. החשש הוא שלא נצליח למכור בעתיד.
בגדול, אסטרטגיית ההשקעה היא השבחה ולא הגדלת תקציב חודשי, כך שמבחינה זו אולי דירה עדיפה?

נשמח לתובנות!

תודה
לצפיה ב-'מוסיפה שאנחנו זקוקים להשקעה לפרק זמן של כשנתיים'
מוסיפה שאנחנו זקוקים להשקעה לפרק זמן של כשנתיים
13/04/2019 | 11:19
40
לצפיה ב-'בעת הזו משרדים זו טעות....'
בעת הזו משרדים זו טעות....
16/04/2019 | 13:03
45
וגם דירות להשקעה של שנתיים זה בעייתי.
אלא אם כן תמצאי משהו לאקזיט מהיר עם רווחים גבוהים.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'שוק המשרדים נשמע מסוכן לחסרי ניסיון'
שוק המשרדים נשמע מסוכן לחסרי ניסיון
17/04/2019 | 23:46
26
שוק הדירות למגורים יחסית סולידי וצפוי ובארץ אין הרבה אנשים שהפסידו מהשקעה בדירת מגורים ככל הידוע לי. לגבי משרדים יש הרבה גורמי חוסר ודאות (בין השאר במכירה כמו שציינת, ועליית ערך בסימן שאלה), ישנם טרנדים, והיבטי מיסוי לא סימפטיים.
מכיוון שזו דירה ראשונה ואין לכם מס רכישה, שווה לנצל את ההטבות ולהשקיע בארץ במקום עם פוטנציאל להתפתחות. זה לפחות מה שאני הייתי עושה במצב דומה. 
לצפיה ב-'איך מתחילים'
איך מתחילים
09/04/2019 | 18:32
2
117
ברצוני לעזור להורים קשישים במכירת דירה

איפה אפשר לקבל מידע על מכירות אחרונות בשכונה?
אשמך לקבל המלצות כלליות על מה לשים לב
לצפיה ב-'מידע על עסקות שבוצעו בתקופה האחרונה באותו איזור'
מידע על עסקות שבוצעו בתקופה האחרונה באותו איזור
11/04/2019 | 19:21
63
תוכל למצוא באתר הממשלתי:

שים לב שהאפיונים של הדירות איתם אתה משווה דומים לדירה של ההורים.
לצפיה ב-'איך מתחילים'
איך מתחילים
12/04/2019 | 13:28
52
יש לך מלא אתרים בהם אתה יכול לפרסם את הדירה בחינם.
יד2
KOMO
ONMAP
וכו'.
תצלם את הדירה כשהי מסודרת ונקיה.
השתדל להשתמש מזווית רחה כדי לתת פרספקטיבה טובה יותר.
בהצלחה,
לצפיה ב-'קרקע חקלאית אזור י"ז אשדוד'
קרקע חקלאית אזור י"ז אשדוד
10/04/2019 | 13:07
4
46
שלום לכולם , 
אשמח להתעייצות ועזרה, 
הוצע לי להכנס כהשקעה בקרקע חקלאית באשדוד אזור י"ז ודרומה , 
יש שם 900 דונם שההלך רוח בעיר אומר שיופשרו בקרוב , חשוב לציין שאני קונה ממישהו שאני מכיר כי הוא צריך כסף כביוכל ולא מאיזה משרד מכירות , אין שום משרד שמוכר שם קרקעות . הקרקע כמובן במושע. 
איך אפשר לבדוק לבררר מה קורה ? 
תודה אשמח לתשובה !
לצפיה ב-'הדרך הטובה ביותר'
הדרך הטובה ביותר
10/04/2019 | 14:32
53
היא לקחת שמאי מטעמך שיתן לך חוות-דעת.
תוכל גם לנסות לפנות למחלקת ההנדסה בעירייה ולשאול אותם, אולי תיפול על מישהו נחמש.
קח בחשבון שקרקעות לא מופשרות על סמך הלכי רוח וגם כשהם כן מופשרות לבסוף התהליך הוא מאד ארוך ורווי מיסים והפקעות שהמחזיק הקרקע משלם.

לצפיה ב-'רובע י"ז - התייחסות.'
רובע י"ז - התייחסות.
11/04/2019 | 18:22
2
46
אתה בוודאי מכוון לרובע י"ז, ו...לא ניתן תשובה מוסמכת ללא התייחסות לגוש חלקה, כלומר מיקומה המדוייק של החלקה ומה בדיוק מציעים לך .
לצפיה ב-'כן רובע י"ז'
כן רובע י"ז
12/04/2019 | 10:17
1
36
גוש 2000
חלקה 22 עד 30
לצפיה ב-'גוש 2000 חלקות 22 - 30 - התייחסות.'
גוש 2000 חלקות 22 - 30 - התייחסות.
15/04/2019 | 01:46
20
מבדיקה מעמיקה, גוש 2000 אינו קיים, ואם היה קיים בעבר אזי הוא היה מצוי מחוץ לתחומי העיר אשדוד. [אני מניח שמדובר על קרקע ללא שיוך למועצה זו או אחרת]

רובע י"ז היא שכונה דרומית , שגובלת בגבול העירוני של אשדוד, כל מה שמדרום לה מהוים סוג של שמורת טובע [איזור פארק הדיונות הכולל את הדיונה הגדולה ] איני רואה בעתיד הקרוב כל פיתוח לכיוון דרום.

לצפיה ב-'שוק תלפיות בחיפה'
שוק תלפיות בחיפה
12/04/2019 | 00:01
41
אהלן

יצא לי לשמוע במספר מקומות שאזור שוק תלפיות בחיפה יכול להציע דירות במחירים נמוכים יחסית (סביב 500 אשח) ובעל תשואה מכובדת (כ4 אחוז).
רציתי לשאול את באי הפורום המכובדים מה דעתם לגבי האזור בנוגע לקניית דירה להשקעה.
ובאותה הזדמנות להבין האם יש המלצה על מתווך טוב מהאזור (אני יודע שמתווך טוב זה משהו שקשה למצוא ושווה זהב)

תודה!
לצפיה ב-'כיצד קונים דלות פנים לבית ?'
כיצד קונים דלות פנים לבית ?
10/04/2019 | 15:28
39
מה משפיע על מחיר דלתות פנים?
מומלץ לצפות גם בסרטון הזה :

https://www.youtube.com/watch?v=SiCOvTY-NEo

מחיר דלתות פנים מורכב באופן כללי ממספר גורמים:
חומר הגלם של הדלת – מחיר דלתות פנים מושפע בעיקר מחומר הגלם של הדלת. דלתות פנים מתייקרות ככל שאיכותן מתקרבת לעבר העץ המלא היוקרתי.
משקופים – המשקוף הוא חלק בלתי נפרד מקניית דלת. משקופים מיוחדים כגון משקופים מעוגלים או משקופים הממשיכים בקו אחיד עם הקיר, ייקרו את המחיר.
פרזול – אנו מציעים מגוון ידיות זולות אך ידיות מיוחדות או מנגנון נעילה מגנטי עולים מעט יותר.
ציפוי הדלת – דלתות פנים מגיעות במגוון ציפויים כמו פורמייקה, למינציה, צביעה בתנור ועוד. עיצוב מיוחד – ניתן לרכוש דלתות מעוצבות בפיתוחי עץ, חלון זכוכית חלבית משולב בדלת, תוספות של עיטורי מתכת ועוד. ככל שעיצוב הדלת דורש יותר עבודה כך מחירה יעלה.אנו ממליצים לרכוש דלתות איכותיות בעלות ציפוי עמיד אשר יחזיק שנים רבות. תוספות ושכלולים עיצובים הם בונוס מרהיב אך לא תמיד הכרחי בכל אחת מן הדלתות בחלל הבית.
לצפיה ב-'השפעה של הקו האדום על נדלן מחוץ לת"א'
השפעה של הקו האדום על נדלן מחוץ לת"א
09/04/2019 | 16:01
42
שאלת תם (אולי מי שיודע מנסיון העבר בירושלים)
לדעתי, הקו האדום לא באמת יעלה בצורה דרסטית מחירים של דירות מסביב לתל אביב אלא של דירות בתל אביב עצמה לא?
הרי מרכזי התעסוקה לא נמצאים ליד מרכזי המגורים והבילוי (אולי רוטשילד זה ההבדל היחיד אבל זה בעיקר לבנקים ועו"ד).
כלומר איזו סיבה תהיה לאנשים נניח שגרים על ג'בוטיסנקי ברמת גן להשתמש בקו האדום יום יום (נניח במקום רכב)? אין להם מה לחפש במרכז ת"א בכל בוקר.
ונניח שהם רוצים לצאת בערב. הרי הרכבת לא תפעל כל הלילה. וגם אז - קו רכבת ליציאה בערב יעלה נכס דירה ברמת גן?
אם כבר מי שגר בתל אביב יוכל סופית לוותר על רכב כי יוכל לנסוע למרכזי התעסוקה בלי רכב. שרונה. מגדלי אלון (רמת החייל בעתיד).
לא?
שואל מנקודת מבט של משיקע נדלן או רוכש נדלן למגורים. מחפש סביב הקו האדום ולא בטוח למה
לצפיה ב-'האם השכרת דירה לשלושה חודשים יכולה להיחשב למטרת מגורים?'
האם השכרת דירה לשלושה חודשים יכולה להיחשב למטרת מגורים?
08/04/2019 | 03:24
56
שלום,
האם השכרת דירה לשלושה חודשים יכולה להיחשב למטרת מגורים, או שרק השכרה למשך שנה ומעלה נחשבת למטרת מגורים?

בתודה.

לצפיה ב-'נדל'ן'
נדל'ן
07/04/2019 | 23:53
2
77
אם יש ברשותי נכס ששווה 1.500.000 והנכס השני שאותו אני רוצה למכור שווה 800.000 אני צריך לשלם מס כולשהו על המכירה? במידה וכן איזה וכל פרט נוסף יתקבל בברכה...
 תודה מראש לכולם :)

לצפיה ב-'אם זה למגורים אז כן: מס שבח ואולי היטל השבחה.'
אם זה למגורים אז כן: מס שבח ואולי היטל השבחה.
08/04/2019 | 18:26
1
26
לצפיה ב-'נכון כדאי לבדוק תחילה'
נכון כדאי לבדוק תחילה
11/04/2019 | 19:44
28
ברשויות התכנון את החבות בהיטל השבחה וכן לערוך סימולציית מס שבח.
גובה מס שבח מושפע מפרמטרים של שווי הרכישה ומועד הרכישה, האם הדירה היתה מושכרת, האם ניתן לנכות ניכויים לפי סעיף 39, שווי ומועד המכירה.
לצפיה ב-'איפה מפרסמים באינטרנט משרד להשכרה ?'
איפה מפרסמים באינטרנט משרד להשכרה ?
07/04/2019 | 18:48
21
תודה!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

זוהר רוזנפלד- אדריכלות ועיצוב
זוהר רוזנפלד- אדריכלות
פורום ועד הבית
מתמודדים עם סכסוכי שכנים?
פרסום נדל
בעלי עסק בתחום הנדל"ן?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה