לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נדל"ן

תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.
פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.
אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.
נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.
ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.
שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.
פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

אילן אלואשוילי
שמאי מקרקעין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*המידע בפורום הינו כללי בלבד; אינו מהווה ייעוץ משפטי, אין להסתמך עליו (אפילו אם ניתן במענה לשאלה עניינית) ואין לראות באמור בו המלצה לפעול לפיו.

נהלי פורום נדלן:

*על מנת לשמור על אווירה נעימה בפורום כל משתמשי הפורום מתבקשים לכבד אחד את השני ולשמור על תרבות דיון נאותה.

*הודעות פוגעות שאינן עומדות ברמת דיון הולם תמחקנה מהאתר. הודעות הגובלות בגזענות, אלימות מילולית הלבנת פני החברים בפורום ועוד תמחקנה.

*נושא מחירי הדיור - מחירי הדיור הינו נושא חם ומעניין שזוכה לעניין רב בקרב הגולשים. מאחר והנושא גורר אחריו תגובות רבות לעיתים נפתחים מספר שירשורים בעניין. מעתה שימו לב לשרשר הודעות בנושא מחירי הדיור לשרשור שכבר פתוח בנושא. כל הודעה הקשורה לנושא שתפתח בנפרד תשורשר באופן אוטומטי לנושא מחירי הדיור!

הבהרה - כותרות של עליית או ירידת מחירים או כל ציטוט של כתבה בנוגע לנושא מחירי הדיור בארץ מהווים נושא אחד.

פורום נדלן אינו לוח מודעות לכן אבקש שכל הודעה בדבר פרסום לצורך מכירה/רכישה או לצורך חיפוש עבודה או עובדים  מהפורום תעלה בלוחות המודעות באתר. כמו כן אסור לפרסם ולהציע שירותים עבור באי הפורום אלא דרך המסרונים בלבד. 

פורום נדלן אינו מקום להתגוששויות לכן אבקש בדיונים לשמור על מקצועיות ולא לסטות מהנושא לפסים אישיים. 

בפורום זה נשמח לשמוע דעות שונות ולעלות נושאים חשובים ומעניינים לדיון ולקבל רעיונות לשיפור הפורום.

חשוב לנו להבהיר!!

המשך >>

לצפיה ב-'לנדלניסט מהבקעה- אשמח לשמוע דעתך המנומקת ומקצועית!'
לנדלניסט מהבקעה- אשמח לשמוע דעתך המנומקת ומקצועית!
27/04/2017 | 15:59
29
1.פלוני רכש בשנת 2010 מיזם הבניין  חנות + חניה + 2 מחסנים והדבר מתואר בהסכם המכר.
2.. במחלקת ההנדסה רשום כי שטח 2 המחסנים שנמכרו הם למעשה "חללים מלאי חול". ולא מחסנים כרשום בחוזה המכר (ראה תמונה מצורפת)
3. הבניין הוקם בשנת 1999. היזם מנשים את החברה המשכנת אך בפועל היא חברה מונשמת ללא נכסים כלל. ולכן תביעה כספית חסרת טעם
4. דיירי הבניין מקדמים משנת 2016 את רישום הבניין בטאבו באופן עצמאי. הדיירים ביקשו מפלוני לחתום על מסמך בו הוא מייפה את כוחו לעורך הדין לשאת ולתת בשמו, וכן התחייבות מהחתומים להסדיר את החריגות במשכנם בהתאם לתוכניות המופיעות במחלקת ההנדסה של העירייה.
5.ליזם ישנה ערבות של 300,000 שקל בעירייה המשמשת כערובה לרישום הבניין.
6.באופן טבעי, על מנת לרשום כדת וכדין את הבניין בטאבו, יש להתאים את המציאות בשטח לתוכניות הרשומות שהוגשו דאז במחלקת ההנדסה של העירייה. 
7.בבניין יש מספר חריגות של מספר דיירים שונים: דירות שאוחדו (2 דירות אוחדו לאחת), גניבת פרוזדורים מהשטח המשותף וסיפוחם אל שטח הבית וכיוצ"ב.
8. בהסכם המכר של היזם מול כל דיירי המשכן, מובהר בצורה חד משמעית כי כל שטח משותף שאינו משכן ביתו וכן ההצמדות, שייכות ליזם עד לרישום הבית המשותף.
9. כחלק מלקחי מלחמת לבנון השניה, בשנת 2007 הותרו לבנות ממ"ד לכל בית בגודל מינמילי של 9 מ"ר. כאמור, בבניין הנבנה בשנת 1999, נבנה ממד בשטח של 5 מ"ר. 
10. בהמשך לסעיף 9, נוצרו עודף זכויות בניה רעיוניות כתוצאה מתקנה שיתקבלה לאחר בניית המבנה
11.בבניין יש כ12 דירות. משמעות הדבר, יתרת שטח הנוצרו מתקנה עומדת על 4 מ"ר * 12 דירות = 48 מ"ר. 

שאלות:
1. האם ישנה יכולת לממש זכויות בניה שהתקבלו לצורך בניית ממדי"ם ולניידם לחללים אחרים בבניין?
2. האם שטחים אלו שייכים ליזם שאיננו רשם עדיין את הבניין בטאבו?
3. נניח שתרחיש ניוד זכויות הממד למחסנים שגודלם המצטבר הינו 24 מטר, לא יכול להתממש. האם קיימת אופציה לאשר תוספת זכויות לשטחי שירות (מחסנים) כ"יש מעין"? 
4. אם ישנם חללים גדולים שאינם מנוצלים בבניין, האם ניתן לסגור אותם בקיר, ולאפשר ניוד זכויות של שטח החלל שנסגר בבניין למחסנים של פלוני?
5. האם ישנה יכולת לתבוע את היזם ולנסות לקבל פיצוי על אובדן המחסנים מהפיקדון שהושאר בעירייה בשעתו? יצויין, כי הדיירים בבניין מתכוונים לתבוע כספים אלו, מאחר והם אלו שרשמו את רישום הבניין. עם זאת, למיטב הבנתי, לעירייה יש נטיה לחלט כספים אלו ולא לשחרר לדיירים. 

אודה לך לתשובותיך הידעניות והמקצועיות! 

לצפיה ב-'מס שבח'
מס שבח
27/04/2017 | 15:57
8
שלום, יש לי שאלה בנושא מס שבח. להלן משפט לגבי המס שאני מבקשת להבהיר "ולגבי דירה יחידה - כאן יש עדיין פטור ממס על רווח הון/ מס שבח, בתנאי שמוכר הדירה החזיק את דירתו היחידה  במשך לפחות 18 חודשים."
השאלה היא ממתי מתחילה ספירה של 18 חודשים? מיום הרכישה (יום חתימת החוזה) או מיום האכלוס? כנ"ל לגבי המכירה - האם נחשב מיום המכירה או מיום מסירת הדירה לדיירים החדשים?
לצפיה ב-'קניית דירה זמנית לאחר קניית שטח לבנייה'
קניית דירה זמנית לאחר קניית שטח לבנייה
25/04/2017 | 17:17
3
88
שלום רב.
לאחרונה זכיתי במכרז רמ"י, אך את השטח אקבל רק בעוד מספר שנים,עקב חוסר תשתיות (שכונה עתידית- כרמי גת בכרמי גת). ברשותי דירה בעיר אחרת (ללא משכנתא). לקחתי משכנתא על חלק מסכום השטח והפיתוח של השטח, ואת עלות הבנייה אממן ממכירת הדירה. שאלתי: אני מעוניין לעבור לקריית גת כבר מעכשיו, ואי פחות מעדיף אופציה של השכרת דירתי הנוכחית ושכירת דירה בקריית גת. באם אבחר למכור את דירתי, ולקנות אחרת בקריית גת- ולמכור אותה עם קבלת השטח לבנייה- האם אצטרך לשלם אחוזי מיסוי על סוגי מיסוי כמו מס רכישה/שבח כאשר בכל מקרה אמכור את הדירה לפני תחילת בניית הבית הפרטי?
לצפיה ב-'רכישת דירה זו עסקה עם עלות כניסה ועלות יציאה גבוהים ולכן '
רכישת דירה זו עסקה עם עלות כניסה ועלות יציאה גבוהים ולכן
25/04/2017 | 22:35
2
60
אני מתקשה להבין את ההיגיון.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתה יעילה - http://bit.ly/rimonbook
תובנות בחינם לייעול המשכנתה שלכם: http://bit.ly/EffTovanot
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: http://bit.ly/EffNadlan
טלפון: 03-549-6611
לצפיה ב-'אני פשוט חייב לעבור לקריית גת בקרוב'
אני פשוט חייב לעבור לקריית גת בקרוב
26/04/2017 | 20:54
1
41
עקב אילוצי עבודה ומשפחה. את השטח אקבל בערך בעוד 3 שנים לבנייה. עלות שכירות תעלה לי בערך 100k ל3 שנים. אינני מעוניין להשכיר את דירתי הנוכחית במרכז. האם אתה סבור שמכירת דירתי, קניית דירה אחרת בקריית גת אינה עדיפה מכירת דירתי ושכירת אחרת בקריית גת ל3 שנים? האם אשלם מס רכישה או שבח?
לצפיה ב-'אני לא חושב שמכירה-קניה-מכירה עדיפה על השכרה-השכרה'
אני לא חושב שמכירה-קניה-מכירה עדיפה על השכרה-השכרה
27/04/2017 | 07:29
33
יש להסתכל על מלוא העלויות ולא להיתפס לעלושת שכירות או למס כזה או אחר.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'הקבלן בועז דודאי הוא נוכל ורמאי - מה עושים?'
הקבלן בועז דודאי הוא נוכל ורמאי - מה עושים?
26/04/2017 | 12:35
2
110
חברים, זו גם אזהרה וגם שאלה משפטית.

שכרנו לעבודות בנייה את הקבלן בועז דודאי ולצערנו הוא לא סתם קבלן גרוע במיוחד, אלא מסתבר שהוא נוכל, גנב שקרן ורמאי ויש לנו הוכחות רבות.

זה האתר של הקבלן בועז דודאי - www.boazdudai.com

השאלה - מה עושים הלאה? גם כדי להזהיר אחרים, שחלילה לא יקחו אותו ויפלו קשה גם כן. ובכלל - למי מדווחים כזה דבר?

תודה חברים!
לצפיה ב-'דווקא נראה שיש לו ממליצים'
דווקא נראה שיש לו ממליצים
26/04/2017 | 15:08
96

קל מאד להכפיש שם של אדם על גבי הרשת. הנזק לשמו הטוב של המוכפש הוא אדיר ןבלי לשמוע את שני הצדדים (תפקידו של בי"מ) לא ניתן לברר את האמת
לצפיה ב-'שוכרים עורך דין'
שוכרים עורך דין
26/04/2017 | 18:25
69
במידה והוא יחליט לתבוע אתכם, אתם עלולים להידרש לתשלום
של 50,000 שקלים עבור לשון הרע.
עדיף לכם להסתפק בתיאור העובדות ולא הפרשנות של "רמאי גנב" וכו'.

לצפיה ב-' פורום שיחת גברים '
פורום שיחת גברים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 14:04
13
 רוצים להתייעץ על נשים? לדון על פוליטיקה, כסף וספורט? 
 היכנסו לפורום לדבר על הכל:
לצפיה ב-'האם מישהו התנסה או ממליץ על מודל ה CMA של פסיפיק הולדינגס?'
האם מישהו התנסה או ממליץ על מודל ה CMA של פסיפיק הולדינגס?
26/04/2017 | 01:25
7
72
הרוכש מקבל תשואה קבועה (בתשלומים חודשיים), למשך ארבע שנים לפי המפתח הבא:
9% תשואה שנתית קבועה למשך ארבע שנים וחלוקה שווה (50/50) של רווחי ההון העתידיים.
8% תשואה שנתית קבועה למשך ארבע שנים וחלוקה של 70% - 30% לטובת הרוכש מרווחי ההון העתידיים.
7% תשואה שנתית קבועה למשך ארבע שנים ללא כל חלוקה של רווחי ההון העתידיים.
לצפיה ב-'מהם ראשי התיבות של "מודל CMA"? '
מהם ראשי התיבות של "מודל CMA"?
26/04/2017 | 06:28
3
82
לדעתי מדובר על מודל פ.ל.מ. - פריירים לא מתים.
איש אינו יכול להבטיח לך תשואה. ראשית תמיד
החברה יכולה לסגור שעריה וההבטחה לא תהיה שווה
את הנייר. מה ששכיח הרבה יותר הוא שמכרו לך נכס במחיר של
נניח 50% מעל מחיר השוק ואז אין כל בעיה להבטיח תשואה של 10%
לחמש שנים. למעשה גם במקרה הכי רע בו הנכס יעמוד ריק חמש שנים
החברה רק מחזירה לך את הכסף ששילמת.
כל שאר הקשקושים "9% למשך 4 שנים X% למשך Y שנים וכו' "
זה רק כדי לזרות חול בעיניים ולגרום לך לחשוב על "מודל" השקעה מתוחכם.
עוד על שיטות שיווק לשגיאות כלכליות תוכל לקרוא במאמר שפרסמתי
לאחרונה - http://bit.ly/effPassover
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'גיא מונונגו המהולל פעל באותה שיטה.'
גיא מונונגו המהולל פעל באותה שיטה.
26/04/2017 | 09:19
64
ואנחנו יודעים מה קרה לצ'קים [עבור השכירות]  שנתן לרוכשים, והיכן הוא נמצא היום.
לצפיה ב-'גרמת לי לצחוק עם מודל הפל"מ'
גרמת לי לצחוק עם מודל הפל"מ
26/04/2017 | 11:14
1
56
קראתי גם את המאמר שלך. הוא טוב ונכון לטעמי.
תודה!
לצפיה ב-'תודה רבה רבה'
תודה רבה רבה
27/04/2017 | 07:30
7
לצפיה ב-'גם לי יש מודל CMA אבל בעפולה'
גם לי יש מודל CMA אבל בעפולה
26/04/2017 | 07:46
1
81
אתה קונה דרכי דירה בעפולה (3 חדרים, 65 מטר, קומה שלישית בלי מעלית, בלי ממ"ד וחנייה) ב 1.4 מיליון ומקבל שכ"ד של 3000 ל9 שנים עם ערבות בנקאית!
לצפיה ב-''
26/04/2017 | 08:50
19
לצפיה ב-'השקעות בארה"ב והבטחות לתשואה קבועה - התייחסות.'
השקעות בארה"ב והבטחות לתשואה קבועה - התייחסות.
26/04/2017 | 12:54
60

מדובר כאן על השקעה בקרן בבעלות עו"ד יובל זיו , תוכנית CMA - ["הכל כלול"] מוגדר כדרך שבה קונים נכס קבוצתי והיחיד מקבל בחבילה אחת אחזקת הנכס, ארנונה, תיקונים, השכרה, ביטוחים ועוד, ע"י חברת ניהול מקומית [בבעלות החברה] 

התחייבות תזרימית קבועה לטווח של לפחות 4 שנים מזכירה לי את חברת tgi [שמכרה באותה שיטה לקבוצת רוכשים מאוגדת, נכסים של חברת בת שלה בקנדה במחיר מופקע ולבסוף לא עמדה בהחזרים שהבטיחה], ואת גיא מונסונגו [שהבטיח תזרים חודשי לרוכשי נכסים מוחכרים שהושכרו לצד ג' וכלל לא היו בבעלות המוכר,ההמחאות שלו חזרו] המאחד אותם הוא שהבטיחו תזרים מזומנים קבוע עפ"י חוזים, אך לא עמדו בהבטחות.

כלומר...יש לגלות זהירות ולבדוק ל"רוחב" את מקור ההשקעה וההיסטוריה שלה, האם הנכס מוצע במחירו הריאלי, האם איזור ההשקעה "חי ותוסס" , מיהו קהל היעד ? האם יש מקומות עבודה באיזור ?
מה אומרים מתווכים מקומיים ? מהן מחירי השכירות באיזור ?

לצפיה ב-'המלצה לדירה שניה'
המלצה לדירה שניה
23/04/2017 | 12:54
9
230
נתונים
הכנסות כ20K יציב שלי ושל אישתי
ברשותינו דירה בשווי מליון ש"ח לפחות
עליה נותרו משכנתא של 220 אלף ש"ח
כמו כן חיסכון בצד של 250 אלף ש"ח
כל חודש אנחנו שמים בצד 7000 ש"ח משכנתא (עוד שנתיים וחצי נגמרת)
כמו כן עוד 5000 ש"ח נוספים לחיסכון
עוד 1000 ש"ח + לחיסכון צדדי על כל מיני הוצאות שאינם שוטפות
איפה היית ממליצים לי לקנות דירה שניה א באיזה סכום
כמו כן אולי כדאי לי בכלל לסגור תמשכנתא שקיבלתי בתנאים מאוד טובים לפני כשלוש שנים
לצפיה ב-'מהן המטרות שלך בחיים? '
מהן המטרות שלך בחיים?
23/04/2017 | 16:30
3
162
אתה בן 65 או 25?

רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר משכנתא יעילה - http://bit.ly/rimonbook
תובנות בחינם לייעול המשכנתא שלכם: http://bit.ly/EffTovanot

לצפיה ב-'אני בן 30 נשוי +1 כסף לעתיד ובעיקר שלא ירבוץ בעו"ש'
אני בן 30 נשוי +1 כסף לעתיד ובעיקר שלא ירבוץ בעו"ש
23/04/2017 | 23:48
2
105
לצפיה ב-'כלומר אם אתן לך 1M בתנאי שתשאירם בעו"ש אתה תוותר? '
כלומר אם אתן לך 1M בתנאי שתשאירם בעו"ש אתה תוותר?
24/04/2017 | 07:20
1
155
אם התשובה שלילית אז "שלא ישכב בעו"ש" אינה מטרה אלא אולי אמצעי.

"כסף לעתיד" זה משהו סתמי מידי. בכל אופן מתוך התנהלותכם עד עתה
אני מציע לכם לרכוש דירה בכ- 600,000 שקלים באחת מערי הפריפריה.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'על אילו אזורים בארץ אתה ממליץ?'
על אילו אזורים בארץ אתה ממליץ?
24/04/2017 | 23:10
55
לצפיה ב-'השקעה בנכס מניב - התייחסות.'
השקעה בנכס מניב - התייחסות.
24/04/2017 | 13:08
4
139
אני הייתי ממליץ בשונה מעמדתו של רימון חייט , קודם כל לסגור את ההלוואה הקיימת, ורק אז כשאין כל החזרים למשכנתא, מצב תזרים המזומנים ברור, להכנס להשקעה בדירה זולה בפריפריה [אני באופן אישי הייתי פונה לאילת]

בהצלחה. 
לצפיה ב-'שאלה לנדלניסט מהבקעה'
שאלה לנדלניסט מהבקעה
24/04/2017 | 13:40
2
121

למה אתה חושב שעדיף לסגור תהלאווה הקיימת הרי את אותו סכום אני יוציא בתנאי המשכנתא הקיימים היום שבכל מקרה תיהיה בריביות ממש גרועות יחסית
ב. אילת רחוקה ממני מאוד למה לדעתך כדאי להשקיע שם (או שאתה קרוב ולכן זה כתובת עבורך) ?
אולי תוכל לכוון יותר לסוגי ההשקעה שם.

לצפיה ב-'אילתץ עומדת בפני תנופת פיתוח בשנים הקרובות'
אילתץ עומדת בפני תנופת פיתוח בשנים הקרובות
25/04/2017 | 13:04
92
ולכן יש כאלו הרואים בכך הזדמנות.

אישית אני חושב שיחסית מסוכן להשקיע שם, לא רחוק היום והירדנים יבינו טוב יותר את הפוטנציאל התיירותי הגלום בעקבה, וישווקו אותה בהרבה יותר אגרסיביות ואסרטיביות. המחירים שם אטרקטיבים יותר מבחינה תיירותית.

אם כבר להשקיע בנכס רחוק, הייתי ממליץ על משהו בסגנון חיפה/ב"ש/ קרית שמונה/ נהריה/ עפולה/נתיבות/אופקים.
חלק מהמקומות הללו יזכו לעדנה בשנים הקרובות, הם אמנם רחוקים יחסית ממרכז הארץ (לפחות תודעתית) אבל רק 40 דק' עד שעה נסיעה אם אתה ממוקם במרכז.

ולאחייבים להיות צמודים לנכס, אך עדין נסיעה לאילת במקרה של בעיות אקוטיות, קשה יותר מניסעה לפריפריה הקרובה.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'דעתי על חיסול משכנתאות, והשקעות בעיר אילת. '
דעתי על חיסול משכנתאות, והשקעות בעיר אילת.
25/04/2017 | 22:44
74
אני חסיד לדרך שבה הולכים על הקרקע ביציבות על 2 רגליים, לעומת הליכה על חבל.

כל אדם סביר מן הישוב [לתפיסתי האישית] לא ילך להרפתקה של הוספת הלווא/ות על הקיימת והשתעבדות הבנויה על ספקולציות, יש לך כסף מזומן ? סגור את השעבוד הקיים על דירתך, ואז תוכל לתכנן את צעדך הבאים ללא לחץ.

אני בצעתי פעולה שכזו אך לפני כשנתיים ומאז אני מרגיש חופשי, ויכול לתכנן את צעדי הבאים כרצוני.

אני מודה, אני שמרן, השקעותי מדודות במגרשים שונים ולא בדירות.

למה אילת ?
אילת היא עיר התיירות מס' אחת בישראל, טרם מוצה בה הפוטנציאל כיעד לתיירות חו"ל,ניתן לקנות בה עדיין דירות מניבות במחיר סביר,ובניהול של גופי ניהול שתבחר, אני סבור שאם סיום עבודות בניית שדה תעופה רמון שיפתח ליד תימנע והגעת מטוסים ישירים מאירופה הקפואה, תהיה קפיצה במחירי הדירות באילת.
לא נשכח את תכנית סלילת קוו הרכבת לאילת, ואולי יום אחד גם יפתחו אולמות קזינו ?

צריך לחפש דירות עם פוטנציאל לבינוי פינוי,התחדשות עירונית, ויש כאלה לא מעט באילת.

כתבה באתר עיריית אילת
פינוי בינוי במתחם הסינג סינג [משנת 2010]
מתחם הסינג סינג – פרויקט פינוי בינוי הגדול ביותר בארץ (מצב קיים 194 דירות), הוגשה תוכנית כתמים מהנדס העיר אשר מוגשת בימים אלו לאישור והמלצת הוועדה המקומית.

מדובר בתוכנית גדולה ונרחבת אשר יישומה משנה את כל המרקם העירוני בשכונות הוותיקות דקל, יעלים, ואת המבנה האורגני במרכז העיר, המינהלת פועלת כבר שלוש שנים בקידום התוכנית מול החברה המנהלת, בעלי הנכס וגורמים רלוונטיים, הרשות המקומית. 
חשוב לציין, כי אישורה של התוכנית בוועדה הקרובה הינו נדבך חשוב מאוד בקידום הפרויקט במסגרת ההתחדשות העירונית.    

כתבה נוספת על הסינג סינג משנת 2014https://michaelarch.wordpress.com/2014/12/16/%D7%A...

סרטון ביו טיוב - https://www.youtube.com/watch?v=hvVIPgyXUnk
כתבה נוספת משנת 2015 - http://www.ereverev.co.il/article.asp?id=24478

פינוי בינוי נוסף של בניית 310 דירות במקום 43 קיימות במתחם "שכונת הדקל" - http://www.ria.co.il/%D7%A4%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%9...

======================================================================================
פרל דוד , סלולרי - 052-8964914

לצפיה ב-'השקעה בנכס מניב- בשונה מעמדתו של הנדלניסט מהבקעה'
השקעה בנכס מניב- בשונה מעמדתו של הנדלניסט מהבקעה
24/04/2017 | 22:53
119
כמשקיעים בנדל"ן יש לכם הזדמנות להנות מכוחו של המינוף.
לסגור משכנתא עם ההון שלכם, זה בזבוז כסף ואי ניצול יעיל של ההון העומד לרשותכם.

אני בהחלט הייתי זורם עם המלצתו של רימון חייט במקרה זה, מחפש לרכוש נכס בפריפריה אשר שישאיר תזרים מזומנים עבורכם אשר ישמש להורדת תשלומי המשכנתא שלכם.

אין טעם לקחת כסף ולקבוא אותו במשכנתאף כאשר ניתן לתת לאחרים לשלם אותה בעבורכם, או לפחות להקטין אותה.

כך שהתוצאה הסופית הרצויה (והאפשרית) היא:
1. רכישת נכס נוסף עם משכנתא, השכירות תשלם את המשכנתא.
2. תזרים המזומנים (העודף מהנכס המושכר) ילך לכיסוי חלק המשכנתא שלכם להקטנת ההחזרים שלה.

תנו לאחרים לשלם את החובות שלכם. היום כאשר הריביות עדין נמוכות יחסית (בטוח במשכנתא שכבר יש לכם) חבל לקבור את הכסף כדי לסגור אותן.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'דירה בלי משכנתא בעזרת ההורים - האם כדאי?'
דירה בלי משכנתא בעזרת ההורים - האם כדאי?
24/04/2017 | 00:42
7
141
שלום,

האם במצב השוק המתעתע והבעייתי של היום כדאי לקנות דירה למגורים בהנתן שאתה רווק צעיר ויכול לקנות דירת 3 חדרים בלי משכנתא באזור המרכז בזכות עזרה נדיבה מאוד של ההורים?.

האם כדאי לעשות את המהלך למרות שיתכנו ירידות במחירים?, הרי גם אם אשאר בשכירות, הרבה כסף ילך לפח בישיבה על הגדר עד שהמחירים ירדו אם בכלל, וגם כשירדו המחירים, ככל הנראה ההפסד מהירידות יתקזז עם כך שלא שילמתי שכירות.

מצד שני, אני רווק, וכמעט כל האנשים שקונים דירה למגורים הם זוגות, זה צעד דיי חריג ואי אפשר לדעת לאן החיים יתגלגלו כאשר אתחתן ואביא ילדים, אולי יהיה מניע לעזוב את האזור בו אקנה דירה?.

מה הייתם עושים במצב כזה?.

תודה.
לצפיה ב-'מתנה מותנית כדאי לקחת'
מתנה מותנית כדאי לקחת
24/04/2017 | 07:15
3
135
כלומר, אם ההורים מתנים את מתנתם ברכישת דירה
כדאי לרכוש.
מעבר לכך, כל כך הרבה דברים בלתי רלוונטיים ושגויים ממלאים
את ראשך וזה חבל מאד.

א. שכירות אינה זריקת כסף לפח. אם תבדוק כמה תשואה אפשר
לעשות עם הכסף שעולה הדירה אתה עשוי לגלות שההכנסה עולה
דמי השכירות.

ב. איזו משמעות יש לעובדה ש"כמעט כל מי שרוכש הם זוגות"? האם כתוצאה
מכך אנשים אלו מאושרים יותר? עשירים יותר? האם הם עשו זאת מבחירה או
שלא הייתה להם ברירה אחרת?

החיים נתנו לך סוכריה גדולה בצורה של כמה מאות אלפי שקלים.
ממליץ לך לא לבזבזה על מחשבות לגבי אחרים או הימורים לגבי השוק.
הרי גם אם השוק יירד ב- 15% אתה תשאל אם לקנות אם לחכות שיירד עוד.

במקום זאת, נסה לחשוב איך חוץ מדירה אתה מגדיל את ההון והביטחון
הכלכלי שלך. דירה היא אמצעי בתחילת הדירה וממש לא מטרה.

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
25/04/2017 | 01:35
2
78
א) הסכום אינו מתנה מותנית, כי ההורים שלי שומרים אותו בצד בכדי לעזור לי בשלב בו אצטרך דירה למגורים, זה לא שאני קונה עכשיו או לעולם לא, אבל גם אם זו מתנה, אני לא רוצה סתם לקנות בצורה טיפשית ולגרום להורים שלי להפסיד מאות אלפי שקלים.

ב) בכדי שתשואה על הכסף שמיועד לדירה תהיה גבוהה יותר משכר הדירה שאשלם, הכסף יצטרך לעשות בערך 20% רווח לשנה, שאלו השקעות בסיכון מאוד גבוהה אם אני לא טועה.

אני לא מבין בתחום, אבל נראה לי תמוה שישנם השקעות ברמת סיכון סבירה בהן אפשר לעשות 20% בשנה בממוצע, אחרת שוק הנדלן לא היה כ"כ רותח כמו שהוא היום, ושוב מדובר בסכום כסף עצום, אם כוונתך להשקיע אותו באפיקים מאוד מסוכנים, זה לא דבר שארצה לעשות.

ג) העובדה שרוב הרוכשים הם זוגות צעירים פשוט גורמת לי לתהות: האם בשלב בחיים בו לגור בשכירות זה הרבה יותר פשוט מאשר כשאתה נשוי עם ילדים כדאי להכנס להרפתקאה כזו של קנית דירה כשהשוק בסימן שאלה גדול, ולא לחכות לשלב בו באמת 'אהיה חייב' כמו שציינת, כי שכירות עם ילדים זה לא כיף גדול, ועד אז אולי המחירים ירדו...אבל שוב, הכל כאמור ספקולציות.
לצפיה ב-'תיקון:טעיתי לגביי סעיף ב, חישבתי בטעות ל10 שנים, העייפות'
תיקון:טעיתי לגביי סעיף ב, חישבתי בטעות ל10 שנים, העייפות
25/04/2017 | 02:21
58
עושה את שלה ;)
לצפיה ב-'נראה לי שיש בעיה בחישוב התשואה'
נראה לי שיש בעיה בחישוב התשואה
25/04/2017 | 07:09
63
גם ההבהרה לגבי 10 שנים או 20 שנים אינה רלוונטית.
תשואה אינה תלויה במשך זמן ההשקעה אלא נמדדת שנתית.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'הייתי במצב דומה לשלך וקניתי'
הייתי במצב דומה לשלך וקניתי
24/04/2017 | 23:34
2
103
לא רציתי שהכסף יישחק, ובעיניי אין כרגע אלטרנטיבה טובה יותר מנדל"ן. רק שמראש החלטתי לקנות דירה להשכרה ולהמשיך לשכור. בכל מקרה, אני לא חושב שדירת מגורים לרווק זה צעד חריג. על ירידות מחירים מדברים כבר הרבה שנים. בינתיים זה לא קורה, ויש תשואות טובות משילוב של עליית ערך ושכירות. גם אם תהיה ירידה, יש סיכוי טוב שתהיה בהמשך עליה. אם תמצא אזור עם פוטנציאל להשבחה זה יגן עליך מירידת מחירים. בנוסף, אם יש לך אפשרות לקנות באזור המרכז, זה הרבה יותר בטוח. מי שייפגע במרכז אם יהיו ירידות מחירים אלה דירות גדולות או דירות יוקרה. דירות 3 חדרים במרכז תמיד יהיו יותר מבוקשות. 
לצפיה ב-'תודה על התגובה, כמה דברים'
תודה על התגובה, כמה דברים
25/04/2017 | 01:28
1
81
1) לגביי פונטנציאל להשבחה, האם אתה מתכוון לאזורים בהם יש בניה ענפה והרבה התחלות של תמ"א\פינוי בינוי?. למשל כמו נווה יהושע ברמת גן?.

2) מה נחשב כדירת יוקרה?. אני מכוון לדירה בסדר גודל של 1.7-1.8M עם ממ"ד חניה ומעלית בת כ4-10 שנים (חדישה), זו אמנם לא דירה 'פשוטה' אבל היא נחשבת יותר 'יוקרתית' בגלל הנתונים.

3) מדוע דירות 3 חדרים יותר מבוקשות?. הרי נראה לי שבדר"כ זוגות צעירים מעדיפים לקנות 4 חדרים כדי שהדירה תשאר להם ליותר זמן מבלי צורך למכור ולקנות או לעבור לשכירות עם ילדים ולהשכיר את הדירה שלהם, לא?.
לצפיה ב-'לגבי השאלות'
לגבי השאלות
25/04/2017 | 21:52
96
תמ"א\פינוי בינוי זו אפשרות מעניינת. צריך להכיר את הנושא, כי יש גם סיכונים מסוימים ולפעמים יש פרויקטים שלא יוצאים לפועל, והפוטנציאל כבר היה מגולם במחיר. אני התכוונתי יותר לאזורים שמיועדים להתפתח - לדוגמא, אזורים מסוימים בדרום תל אביב. אני בטוח שיש אזורים כאלה בהרבה ערים במרכז.
לגבי דירת יוקרה, מה שאתה מתאר זו דירה סטנדרטית במרכז. אני מדבר על שוק של דירות יקרות יותר, ב3 מיליון ומעלה, כי מתמעטים האנשים שיכולים לקנות אותן, בין השאר גם לאור הגזירות של כחלון שמבריחות משקיעים.
לגבי דירות 3 - הן מתאימות לרווקים, זוגות צעירים, או זוגות עם ילד. לא כולם מתכננים להתרחב משפחתית. ברור שגם דירות 4 מבוקשות וגם זו אופציה טובה. זה תלוי לדעתי באזור, אם זה אזור של צעירים או אזור של משפחות.
עוד סיבה שדירות 3 הן מבוקשות, כי הן טובות להשקעה. יש יותר ביקוש שכירות ל-3 חדרים, יותר סחירות. לדעתי זה לא נכון שרוב האנשים יעדיפות לקנות דירת 4 חדרים בגלל שיקול הילדים העתידי. יש עוד שיקולים שנכנסים לתמונה. 
לצפיה ב-'מחכה לתשובה'
מחכה לתשובה
24/04/2017 | 14:04
16
155
צהריים טובים
כתבתי כאן לפני כמה ימים ולא ממש נענתי.
האם לימודי נדל"ן ייתנו לי משהו ויעזרו בהבנת תהליכי רכישות ומכירות, אני בתחילת דרכי וללא מושג בכלל בתחום.
האם הלימודים יתנו לי הבנה בנושאים של השקעה בארץ או בחו"ל?
והאם הלימוד יעזור לי לייצר עוד מהכסף שיש לי, לדוגמא 700 האם לקנות 1 בפריפריה או 2 ועל אחת מהן לקחת משכנתא?
האם יש כאן מישהו שעבר את הקורסים האלו שהמכללות מציעות?
מודה על כל תשובה
בדילמות רציניות!!!

לצפיה ב-'אם תפרסמי את תכנית הלימודים אפשר יהיה להתייחס'
אם תפרסמי את תכנית הלימודים אפשר יהיה להתייחס
24/04/2017 | 16:45
6
70
"לימודי נדל"ן " זה דבר כללי מידי.

לצפיה ב-'תכנית לימודים'
תכנית לימודים
24/04/2017 | 19:22
5
91
באפיק - 18 מפגשים של עולם הנדלן הכוללים הערכת שווי נכס,תמא ופינוי בינו,רכישת נכסים ללא הון,סוגי נדלן מניב,שיטות הערכה,מערכות מידע אינטרנטיות,קבוצות רכישה,עסקאות במקרקעין,משפטי,חוקים,תיווך (הכנה למבחן המתווכים+תירגולים),נדל"ן בארה"ב,משכנתאות,שיווק ופרסום.
יהיו עד 3 סיורי שטח ועבודת גמר. 

פסגות - 22 שיעורים
1.קשר בין עולם הנדלן למשקיע (עסקאות נדלן מניב,ניתוח פרופיל השקעה,אפשרויות השקעה,חישובי תשואה).
2.בחירת העיר לפעילות וניתוח פוטנציאל (שלבים לבחירה וניתוח אזור,עבודה מול הרשויות המקומיות,ניתוח שוק,).
3.האותיות הקטנות בדיני מקרקעין,קריאה וניתוח של נסח טאבו,מלכודות משפטיות בעסקאות,חוזה מכר,שכירות,זיכרון דברים,דוגמאות מהשטח.
4.מימון בנקאי לנדלן,להתנהל נכון מול הבנק,חיתום מקדים,סוגי הלוואות ותמהילים נכונים,לוחות סילוקין
5.מימון נדלן ומסלולי הלוואות,עקרונות לבניית תמהיל,בניית אסטרטגיה לרכישה ללא הון.
6.איתור הזדמנויות עסקאות exit,והשבחה,הכוללים מכרזים כינוסיםוהוצל"פ.
7.כלים להערכת שווי נכסים.
8.סימולציות בניתוח משותף,ניתוח עסקאות,הערכות שווי,תב"ע,
9.תהליכי רכישות,איסוף נתונים וניתוח ממצאים,בחינת פוטנציאל כלכלי.
10.מיסוי ומקרקעין,הכנסות משכ"ד,מיסוי ברכישה ובמכירה,הטבות ופטורים.
11.כניסה לעסקאות ללא הון,מינוף ההשקעה,הלוואות ללא שיעבוד.
12.בחינת ולימוד פוטנציאל הרווח בתמא,יתרונות וחסרונות לדיירים וליזם,ביצוע פרוייקט תמא מקצה אל קצה (מכובע היזם),דוגמא מפרוייקט פעיל.
13.רישוי תכנון ומודעות משפטית מתוחכמת,חוק מכר,קבוצת רכישה,רפורמה וחוקים התכנון והבנייה,פרצלציה,בחינת השקעה בקרקע חקלאית.
14.סיכום תהליך רכישה מקצה אל הקצה,שיתוף מידע הצגה וניתוח של עסקאות,שיתוף בחוויות נדלניות של משתתפי הקורס.

שאר השיעורים הם על כל נושא התיווך והכנה למבחן - 
חוק המתווכים,הוצל"פ,עונשין,חוזים,רישוי,מקרקעי ישראל,מכירת דירות,הגנת דייר,ירושה,מקרקעין,חיזוק מבנים,מיסוי,הגנת הצרכן,נכסים בבלעדיות,טיפים לעבודה המתווך.

העלות של 2 המכללות היא 7000 ש"ח.
האם יש דרך כל שהיא ללמוד את הנ"ל מספר, או שעדיין עדיף קורס?
תודה לכם

לצפיה ב-'אין שום מידע שאי אפשר להשיג לבד מספר'
אין שום מידע שאי אפשר להשיג לבד מספר
25/04/2017 | 14:32
4
38
החוויה של לימוד מספר לעומת לימוד ממורה היא שונה.
את אמורה לדעת איזו חוויה מתאימה לך יותר.
אין כל טעם לשמוע מה מתאים לנו יותר.

בגדול, לימוד במסגרת עם עוד אנשים כוללת את יתרון הרישות (שרת / נטוורקינג).
יכול להיות שהכרות עם אדם אחד מתוך הכתה תהיה שווה לך בסופו של יום
יותר מכל עלות הקורס פי 5. לי זה קרה כמה פעמים בחיים ואת זה אף ספר
לא נותן.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'תודה רבה עזרת מאוד'
תודה רבה עזרת מאוד
25/04/2017 | 17:30
3
13
לצפיה ב-'בעקרון זו שאלה של זמן'
בעקרון זו שאלה של זמן
25/04/2017 | 18:14
2
68
אפשר ללמוד נדל"ן לבד, השאלה כמה זמן זה ייקח לך.

מאידך, לימוד בקורס (בהנחה שהוא טוב) מקצר משמעותית את הזמן והידע שאת רוכשת.

בכל מקרה, עם קורס או בלי קורס, נדל"ן עושים רק בשטח.
חייבים להסתובב, לראות, להתנסות.

לבד פשוט ייקח לך המון זמן וההתגברות על הפחדים והחששות תהיה קשה יותר.

אני מלווה משקיעים רבים בתחילת דרכם, ואני חווה זאת ברמה יומיומית.

בכל מקרה, 
המון בהצלחה.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'ליווי'
ליווי
25/04/2017 | 19:31
1
17
אתה מלווה אותם רק בארץ?
לצפיה ב-'היום כן, בעבר גם בחו"ל'
היום כן, בעבר גם בחו"ל
25/04/2017 | 20:55
14
הפסקתי עם חו"ל כי מצאתי שזה לא מתאים למשקיעים מתחילים.
מי שרוצה להשקיע בחו"ל אני ממליץ לו שישקיע קודם כל בארץ, ירכוש ניסיון בהתנהלות מול נכס, בעיות של נכס, טיפול בבעיות, התנהלות מול שוכרים.

מי שנכנס לחו"ל ללא ניסיון, לא יודע איך לנהל את ההשקעה וללא צד נאמן וכן מעבר לים, מריחים את חוסר הניסיון ומנצלים את המשקיע.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'בעקרון תלוי, מי מעביר את הקורס והיכן?'
בעקרון תלוי, מי מעביר את הקורס והיכן?
24/04/2017 | 19:15
3
74
אני יכול לומר לך שפנו אלי כמה מכללות ולאחר שראיתי את היחס לתכנים ולתלמידים החלטתי לוותר.
היום אני בשלבי סגירה באחד המוסדות הנחשבים לתחום זה (לא כותב כדי לא להחשד בפרסום).

ייתכן ואת גם לא צריכה או מחוייבת בקורס, תלוי מה המטרה שלך?
אם את רוצה לשוחח ואנסה לסייע את מוזמנת ליצור קשר.

אני זמין דרך האתר שלי.

בכל מקרה בהצלחה,

משקיע בב"ש

לצפיה ב-'לא יכול לענות במסרים הפרטיים'
לא יכול לענות במסרים הפרטיים
24/04/2017 | 20:21
2
49
תפוז חסמו לי את האפשרות לפני אי אילו שנים.
יכול לענות רק דרך האתר או כאן.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'דרך איזה אתר לא הבנתי'
דרך איזה אתר לא הבנתי
24/04/2017 | 23:06
1
21
לצפיה ב-'דרך האתר שלי'
דרך האתר שלי
25/04/2017 | 13:06
28
מופיעה בהודעות מתחת לחתימה שלי.

או שתכתבי בגוגל 'נדלניסט בדרכים' זה כבר יביא אותך למחוז חפצך.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'לימודי נדל״ן'
לימודי נדל״ן
24/04/2017 | 22:05
4
48
אני בגדול מאמין שניתן ללמוד את כל החומר לבד, הכל נמצא באינטרנט ואין צורך להוציא על זה כסף, קיימים ספרים מעולים שנכתבו על כל מה שניתן לעשות ממנו כסף בנדל״ן וכמובן יש הרבה אנשים שיישמחו לסייע ולייעץ

בהצלחה
לצפיה ב-'אוקיי תודה רבה'
אוקיי תודה רבה
24/04/2017 | 23:07
19
לצפיה ב-'יש לך אולי הפניות לאתרים או קורסים באינטרנט?'
יש לך אולי הפניות לאתרים או קורסים באינטרנט?
24/04/2017 | 23:12
2
23
לצפיה ב-'הנה'
הנה
25/04/2017 | 13:36
1
40
the propertu hub ביוטויב - נדלן UK
bigger pockets ביוטיוב - נדלן US
דרור סמואלוב - נדלן ישראל יוטיוב

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
25/04/2017 | 21:54
6
לצפיה ב-'מה עושים כשדמי הניהול מופרזים?'
מה עושים כשדמי הניהול מופרזים?
23/04/2017 | 14:26
6
122
מה ניתן לעשות כאשר קיים פער מהותי בין שירותים שדיירים אמורים לקבל לבין מה שמתקבל בפועל תמורת דמי ניהול?

בניגוד מוחלט להצהרות בעת האכלוס ובחירת חברת הניהול, אין שומר, אין חד"כ והנקיון מבוצע לעיתים רחוקות ברמה מאוד נמוכה. אילו צעדים עומדים לרשות הדיירים, במידה ו-ועד הבית לא נוקט שום פעולה?
לצפיה ב-'יש בחירות לועד אחת לשנה. הצע את מועמדותך ותוכל לקבל החלטות'
יש בחירות לועד אחת לשנה. הצע את מועמדותך ותוכל לקבל החלטות
23/04/2017 | 15:21
4
80
שונות מהועד הנוכחי.

לצפיה ב-'האם ע"פ החוק'
האם ע"פ החוק
23/04/2017 | 16:25
2
76
הדיירים מחויבים לשלם כל תשלום שהועד מחליט לגביו?
לצורך העניין תחזוקת הבניין עולה כרגע 35,000 לחודש, נניח והועד מחליט להעלות את הסכום ל80,000, האם צריך לחכות לבחירות או שיש צעדים חוקיים שדיירים יכולים לנקוט?
לצפיה ב-'לוועד אין מנדט להעלות תשלום עבור תחזוקה ללא אסיפת דיירים'
לוועד אין מנדט להעלות תשלום עבור תחזוקה ללא אסיפת דיירים
24/04/2017 | 09:21
1
59
עליו לכנס אסיפה ולהסביר מהלכיו.

לצפיה ב-'וגם לקבל את הסכמתם'
וגם לקבל את הסכמתם
24/04/2017 | 11:40
21
לצפיה ב-'לא חייבים להחליף את הועד'
לא חייבים להחליף את הועד
25/04/2017 | 02:16
36
אם יש הסכמה של שליש מבעלי הדירות ניתן לחייב לזמן אסיפת דיירים שלא מן המניין ושם ניתן להצביע על החלטות (כמו למשל החלפת חברת ניהול).
לצפיה ב-'מעמד נציגות הבית המשותף - סמכויות.'
מעמד נציגות הבית המשותף - סמכויות.
25/04/2017 | 11:04
26
האם מדובר על בניין רב קומות ?
מתי בוצע איכלוס הבנין [טופס הגמר]
האם קיים אישור ל"בית משותף" והדירות רשומות בטאבו ?
האם בבנין יש "תקנון מצוי [ברירת מחדל] או מוסכם מחייב" [שנוסח ע"י רוב הדיירים בבניין] ?
האם הועד מונה זמנית ע"י היזם/המפקח [מוגדרת כנציגות ראשונה] ? עד לקבלת כל האישורים המחייבים [בית משותף] ועד לביצוע בחירות לועד הבנין כנדרש ב"חוק המקרקעין" ?
האם פועלת בבנין חברת ניהול מטעם היזם, וזו הוגדרה בחוזה המכר ?
האם הועד הנוכחי מפרסם בלוח המודעות את ההכנסות והוצאות בצורה גלויה וכנדרש בחוק ?

ראה תוספת : תקנון מצוי של בעלי הדירות בבית משותף [סעיף 64]

הנציגות
15.  (א)  האסיפה הכללית הרגילה תבחר בנציגות בת אחד או יותר, אך לא יותר מחמישה חברים; בנציגות של יותר מאחד ייבחר אחד מחבריה כגזבר.
          (ב)  אסיפה כללית שלא מן המנין רשאית להחליף את הנציגות, לשנות את הרכבה, או להשלימה, אם ירד מספר חבריה מכל סיבה שהיא; נקבע מספר חברי הנציגות ומספר חבריה ירד מכל סיבה עד למטה ממספר זה, יועידו חברי הנציגות הנשארים, תוך עשרה ימים, אסיפה כללית שלא מן המנין לשם השלמת הרכב הנציגות.
          (ג)   תקופת כהונתה של הנציגות, כולל חבריה שנבחרו לפי סעיף קטן (ב), היא עד לבחירת הנציגות החדשה באסיפה הכללית הרגילה הבאה.
          (ד)  החלטות הנציגות יתקבלו ברוב דעות; היו הדעות לגבי הצעה מסויימת שקולות, רואים את ההצעה כנדחית.

חשבונות (תיקון מס' 14) תשנ"ב-1992
16.  (א)  הגזבר יקבל חשבון לכל הוצאה, ימסור קבלה לכל הכנסה וינהל פנקס הכנסות והוצאות; הגזבר יביא לאישור האספה הכללית הרגילה את הפנקס וכן יביא עמו את החשבונות והקבלות שקיבל, העתקי הקבלות שמסר והמסמכים הנוגעים להם.
          (ב)  הגזבר יערוך דין וחשבון כספי אחת לששה חדשים; הדין וחשבון יכלול גם את פירוט ההשקעות של ההכנסות שהצטברו.
          (ג)   בעל דירה רשאי בכל עת סבירה לעיין בפנקס ההכנסות וההוצאות, בחשבונות, בקבלות ובמסמכים הנוגעים להם ובדין וחשבון הכספי.
          (ד)  הגזבר יפקיד את ההכנסות בחשבון בנק על שם הבית המשותף.
          (ה)  שנת הכספים של הבית המשותף תתחיל ביום 1 בינואר, ותסתיים ביום 31 בדצמבר של אותה שנה; שנת הכספים הראשונה תתחיל ביום רישומו של הבית בפנקס הבתים המשותפים ותסתיים ביום 31 בדצמבר הראשון שלאחר יום הרישום.

לצפיה ב-'חוב של אמיגור '
חוב של אמיגור
24/04/2017 | 19:06
4
52
שלום חברים אני שואל בשביל חבר  .
מדובר במשפחה של 4 נפשות בבית לאמא נכה וילדים נוספים נשואים בבית משלהם שכירות וכו' .

לאמא יש הטבה של אמיגור להתגורר בבית במחיר סמלי חודשי או קניה של הנכס במחיר מוזל מאוד !

המשפחה מרובת ילדים בערך 5-6 אחים ואחות .

לפני כחודש הוחלט לקנות הבית במחיר המוזל X , ולרשום את הנכנס על האח בן 23 שחתם, אותו בחור ויתר האחים שחכו שיש חוב של קרוב לחצי מיליון שקל לארנונה חוב שלא קשור לבית הנוכחי אלה לבית הקודם של הגברת יותר נכון של בעלה (גרוש)

הבחור מפוחד ומה אפשר לעשות בנידון ?
לא מזמן עזר אומץ והחליט לגור לבד בשכירות וגם עבודה חדשה .

לצפיה ב-'כמה דברים לא ברורים'
כמה דברים לא ברורים
25/04/2017 | 09:14
2
22
לא הבנתי אם זה חוב על שמה או חוב על שם הבעל? זה לא אמור להיות עקרונית קשור לעיסקה.
או במילים אחרות איזה הצדקה תהיה לגבות את החוב מהבן שמה שנשמע מתוכן שאלתך שאין כל קשר לחוב.

לצפיה ב-'חוב'
חוב
25/04/2017 | 09:31
26
עוד שההורים היו נשואים היה להם חוב (על שם בעלה ) עברו לעיר חדשה כבר גרושים החוב היה קיים תמיד אבל משום מה לא טיפלו בו .

כיום לאחר תהליך רכישת הדירה נשלח מכתב שקיים חוב וכי בגלל שקונה הדירה קרוב ממקום ראשון (בן) יהיו חייבים לשלם את החוב לארנונה ומים .
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/04/2017 | 09:52
13
א. אביו לא בחיים ?
ב. אם לא והבן לא ירש מאביו כלום אז העייריה למיטב הבנתי לא יכולה להפיל 
את זה לא משנה, אם זה שהבן קנה דירה באות העיר אין קשר לאביו.
ג. גם אם כן איפה העירייה היתה עד היום שא ניסתה לגבות את החוב אני מאמין שחצי מליון זה הרוב ריביות את זה ודאי הוא לא יהיה חייב (יתכן ורק אחרי בית משפט) לשלם בהנחה שאת הקרן הוא כן חייב לשלם.
ד. אני לא עו"ד זה נשמע סיפור פשוט שווה אולי לקחת עו"ד (גילוי נאות אני לא עו"ד רק היה לי סיפור דומה)
לצפיה ב-'דרישה לתשלום חוב ארנונה בתהליך מכר דירה - התייחסות.'
דרישה לתשלום חוב ארנונה בתהליך מכר דירה - התייחסות.
25/04/2017 | 10:16
23
כמה עובדות שיש לנתץ/לברר :
5-6 ילדים אינה משפחה מרובת ילדים בהגדרה.
אתה בוודאי מתכוון לחברת "עמיגור" ולא "אמיגור". [עמיגור ניהול נכסים בע"מ היא חברה-בת של הסוכנות היהודית]

ארנונה.
חוב לארנונה בסכומים שציינת נשמע לי הזוי מאוד, לכאורה בני הזוג [האשה ובעלה] לא שילמו כלל ארנונה לרשות העירונית, ובוודאי יש תיק הוצל"פ , החוב היה גלוי וידוע לצדדים...ולא יתכן שהמעורבים "הופתעו".
מי הנושה ? הרשות העירונית ? או עמיגור ששלמו את החוב לרשות המקומית ועכשיו תובעים את הכסף מהחייבים ?
חייבים לברר את העובדות על היקף החוב במדוייק, על כמה שנים מדובר ? האם נעשה הסדר כל שהוא שלא כובד ? מי הם בעלי החוב ? מי הם החייבים הרשומים ? והאם קיים תיק בהוצל"פ , עוד...
סביר להניח שהחוב לנושים נחשב כ"חוב אבוד" או כקשה לגביה ויתכן שניתן לצמצמו/להסדירו לגובה חוב הבסיס / התיישנות . 

ראה הגדרות חוק ההתיישנות לארנונה:
רשות מקומית אינה רשאית לגבות חוב ארנונה אם חלפו 7 שנים ממועד היווצרות החוב והיא לא נקטה פעולה לגביית החוב במהלך תקופה זו
כאשר הסיבה להיעדר פעולות גבייה של הרשות המקומית היא אי ידיעתה על עילת הגבייה, רשאית הרשות לגבות את החוב גם כעבור 7 שנים
לרשות מקומית אסור למנוע הנפקת תעודה המאשרת היעדר חובות על נכס, בשל חוב אשר חלפה לגביו תקופת ההתיישנות

אז...כדאי לברר את העובדות הנכונות ולבדוק באמצעות עו"ד , מה ניתן לעשות ?

לצפיה ב-'נדלן מסחרי בגבול תל אביב - יפו. כדאי?'
נדלן מסחרי בגבול תל אביב - יפו. כדאי?
24/04/2017 | 18:45
29
שלום,

יש בידי אופציה לרכישת נדל"ן מסחרי במתחם הבניינים של דן פנורמה-בית שרבט - בית גיבור - בית הטקסטיל.
מחד, המקום נראה מאוד קוסם בשל הקירבה לים, ולמרכז ת"א (שד' רוטשילד וכו'), אך מצד שני, שמעתי שמקומות שניסו להתחדש באיזור (כגון 'מתחם התחנה') לא הצליחו בסופו של דבר.

האם לדעתכם הפוטנציאל במקום עדיין קיים?
האם יש קושי תחבורתי להגיע לאיזור זה? (שמעתי כ"כ הרבה דעות שונות...)
מה הדעה הרווחת לגבי מיקום זה לצרכי משרד? לעומת הרצליה, מתחם הבורסה ומקומות פרמיום אחרים?

אודה לכל עצה בעניין

לצפיה ב-'רכישת סוויטה במלון בחו"ל להשקעה'
רכישת סוויטה במלון בחו"ל להשקעה
23/04/2017 | 20:18
5
68
שלום לכולם,
האם מישהו מכיר או התנסה במודל ההשקעה של רכישת חדר במלון בחו"ל ויכול להמליץ או להזהיר?
לפי מה שקראתי המחיר, שמתחיל מ 55k יורו כולל גם תחזוקה ותיקונים עתידיים במידה ויהיו ולכן אין לי הוצאות עתידיות. התשואה (8-12%) מחולקת על פני כל המשקיעים, כך שאם לא גרו בחדר שלי בחודש מסויים לא הפסדתי.
ואני יכול לגור בו באוף סיזן.
זה נשמע יותר מדי "בטוח", ואין כמעט מאמרים או מחקרים בנושא מכיוון שזה תחום יחסית חדש.
האם למישהו יש יותר ידע?
תודה
לצפיה ב-'אתה שואל אותנו לגבי רכישה של משהו שאין לך כל דרך '
אתה שואל אותנו לגבי רכישה של משהו שאין לך כל דרך
24/04/2017 | 16:36
4
50
למכור או לשלוט בתשואה שתקבל?
סתם מסקרנות, המשפט "התשואה מחולקת על כל משקיעים כך שאם
לא גרו בחדר בחודש מסוים לא הפסדתי"  , איך הוא מסתדר עם מצב
בו 80% מהחדרים לא מושכרים בחודש מסוים?
מה אתה יודע על חוקי המס או חוקי פשיטת הרגל במדינה בה אתה
מתחיל צעדיך כאיש תיירות?
אם זו מדינה מערבית, אני מניח שבפשיטת רגל לא תקבל כלום
בתור בעלים.
מצד שני אולי אני סתם ציני וישנה חברת תיירות אשר מעדיפה לשלם לך
12% ריבית בשנה במקום כמחצית מזה לבנק. כל זאת כמובן למרות
שתשלום הריבית לבנק הוא הוצאה מוכרת ותשלום לך לא.

לצפיה ב-'בהמשך לתשובתך'
בהמשך לתשובתך
24/04/2017 | 16:48
3
40
תודה רימון.
חישוב התשואה הוא שנתי ומחושב לפי ממוצע של עונות עם תפוסה מלאה ועונות חלשות יותר. כלומר, לצורך העניין 40% תפוסה שנתי.
ע"פ החברה המשווקת אני הבעלים של החדר. כלומר גם אם החברה פושטת רגל החדר עדיין רשום על שמי בטאבו.
לגבי מכירה - אני יכול למכור בכל עת ולהנות מעליית ערך במידה ותהיה.
לגבי חוקי המס מדובר על גרמניה.
לצפיה ב-'בעלות על חדר במלון פושט רגל'
בעלות על חדר במלון פושט רגל
24/04/2017 | 16:57
2
49

לגבי מכירה "בכל עת" . התנאי למכירה
הוא שיש קונה. כלומר ממש לא מכירה בכל עת אלא אם יש לך דרך לשווק
חדר במלון בגרמניה.

לצפיה ב-'תודה, זה הריח to good to be truth'
תודה, זה הריח to good to be truth
24/04/2017 | 18:38
1
19
לצפיה ב-'true*'
true*
25/04/2017 | 08:04
8
לצפיה ב-'שאלות של צעיר רגע לפני רכישת דירה מקבלן'
שאלות של צעיר רגע לפני רכישת דירה מקבלן
22/04/2017 | 08:49
10
203
שלום,

אני מתכוון לרכוש דירה מקבלן. לצורך כך, אני אצטרך לקחת משכנתא על סך 900K מהבנק (שהם כ 60% מימון - יש לי 40% הון עצמי).
הכניסה לדירה היא עוד שנה וחצי ואני עדיין לא הגעתי לסגור עם הקבלן.

שאלות:

1. אני אמור לקחת משכנתא בעוד שנה וחצי מהיום (בהנחה ואני אסגור תנאי תשלום נוחים עם הקבלן). איך אני יכול להיות בטוח שאקבל משכנתא עד אז? מי יכול לחזות את העתיד? האם יש משהו שאני צריך לעשות היום בשביל להבטיח קבלת משכנתא? מה קורה במידה ופתאום לא מקבלים משכנתא (בדיוק מפוטרים מהעבודה וכו')? 

2. אין לי מושג איך עובד העסק. מתי נכנס העו"ד לתמונה? כאשר סוגרים חוזה? לאחר מכן? האם בפגישת המיקוח והסגירה עם הקבלן חותמים על חוזה? אני אשמח לדעת מה בדיוק קורה שם, כי אף פעם לא רכשתי דירה.

אשמח לקבל טיפים נוספים מאנשים שקנו דירות מקבלן ובעיקר את התהליך שעוברים כאשר נכונים לסגור עסקה.

תודה רבה!
לצפיה ב-'מה עושים'
מה עושים
22/04/2017 | 11:30
5
132
ראשית שיהיה לך בשעה טובה.

בנוגע לעניין קבלת המשכנתא. בדר”כ לפני שרוכשים דירה פונים לבנק בשביל לקבל אישור עקרוני על המשכנתא.
לזכרוני האישור על המשכנתא תקף ל 3 חודשים.

במידה ואתה משלם עוד שנה וחצי תצטרך לקבל אישור עקרוני כמה חודשים לפני.
במידה וחס וחלילה לא תעבוד. אתה תהייה בעיה והבנק עלול לא לאשר לך משכנתא. במידה וזה קורה הפתרון הוא להוסיף ערב נוסף למשכנתא , אבא , אמא...

הפתרון למצב הזה. זה לקחת כבר עכשיו את המשכנתא ולהעביר לקבלן.
יש בזה גם סיכון שאם הקבלן פושט רגל. חברי הפורום יוכלו לספר לך עוד סיכונים.

בנוגע לסגירה. ברגע שמיצאתם את המשא ומתן והגעתם להבנות. קובעים פגישה אצל העורך דין הוא מעביר את החוזה וחותמים עליו.
ברגע שהקבלן מעביר את החוזה רצוי שיהיה לך עורך דין.

אני אתן לך את המלצתי לרכוש רק מקבלן שיש לו מוניטין טוב. ולא דווקא מקבלן שנותן את המחיר הכי טוב.

בהצלחה

לצפיה ב-'כדאי לך לשוחח עם עורך דין כבר עכשיו'
כדאי לך לשוחח עם עורך דין כבר עכשיו
22/04/2017 | 12:53
1
129
א. שכר העורך דין לא תלוי במועד שכירתו.
ב. עורך הדין יכול לתת לך טיפים אשר ימנעו ממך
בעיות מאוחר יותר. למשל תשלום "דמי רצינות" גבוהים ,
חתימה על מסמכים שלא היית אמור לחתום עליהם וכו'.

בכל מקרה, שכור את עורך הדין לפני (הרבה לפני) ש"סוגרים חוזה".

לגבי משכנתה, אכן אם לא תהיה עם עבודה בעת שתצטרך לקחתה לא תקבלה.
תאלץ לוותר על הדירה. באותו אופן אם יש לך כבר משכנתה ואתה מספר חודשים
ללא עבודה, לצטרך למכור הדירה.

בכל מקרה, יש כמה דברים שלא כדאי לעשות בתקופה שבין רכישת הדירה
ובין המשכנתה. תוכל לקרוא עליהם כאן, בראיון שבוצע אתי ל- YNET:

בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

לצפיה ב-'למה לשכור עו"ד לפני סגירת החוזה?'
למה לשכור עו"ד לפני סגירת החוזה?
24/04/2017 | 07:41
33
יכול להיות שלא תהיה סגירה. אני מגיע עם דרישות להפחתת תשלום + תוספות. 

תודה רבה על התגובה!!!
לצפיה ב-'לפני רכישת דירה - לקחת שמאי מקרקעין'
לפני רכישת דירה - לקחת שמאי מקרקעין
24/04/2017 | 07:38
1
37
אחרי שמצאת דירה שאתה מעוניין בה - המלצתי לפני שאתה חותם על חוזה תקח שמאי מקרקעין אתה יכול לקרוא בקישור הזה:  למה להעזר בשמאי מקרקעין, ככה תקבל את היעוץ הטוב ביותר לפני רכישת הדירה ולא אחרי שתחתום על חוזה רכישה.
אם אתה יודע מאיזה בנק אתה הולך לקחת את המשכנתא עדיף שתבדוק שהשמאי עובד עם הבנק, ככה שהבנק אח"כ יוכל לקבל את חוות הדעת של הערכת דירה
לצפיה ב-'ממה שקראתי אין מקום לשמאי של הבנק על דירות חדשות'
ממה שקראתי אין מקום לשמאי של הבנק על דירות חדשות
24/04/2017 | 07:42
32
מקבלים משכנתא בהתאם למחיר הדירה. אולי הוטעתי כאן, אבל זה מה שאני מכיר.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המנומקת!'
תודה רבה על התשובה המנומקת!
24/04/2017 | 07:39
14
לצפיה ב-'תשובות לרוכש הצעיר'
תשובות לרוכש הצעיר
23/04/2017 | 10:06
1
113
בעניין המשכנתא; אכן, על מנת לקבל הלוואה מובטחת במשכנתא יש להוכיח יכולת החזר ולכן עליך לדאוג שבמועד נטילת המשכנתא תהיה מועסק בעבודה שתאפשר החזרים נאים בהתאם לאפשרויות שמציעים הבנקים.

לגבי ייצוג ע"י עוה"ד- באופן אישי לקוחותיי יודעים שכדאי לערב אותי מהרגע הראשון שבו החליטו להתקדם למו"מ רציני עם הקבלן/מוכר. הסיבה היא פשוטה, כבר במועד החתימה על ההצעה נקבעים חלק מהתנאים המהותיים של ההסכם ואף משולמים בד"כ דמי רצינות. לא כדאי לנהוג בפזיזות בצעדים הראשונים שכן אח"כ קשה עד בלתי אפשרי לשנות את ההסכמות.

כדאי לפנות לייעוץ פרטני.
בהצלחה רבה!
לצפיה ב-'רשמתי לי. לא לחתום על שום חוזה ללא עורך דין.'
רשמתי לי. לא לחתום על שום חוזה ללא עורך דין.
24/04/2017 | 07:44
41
תודה!
לצפיה ב-'אתה מבין את המשמעות של לקיחת 900k משכנתא? '
אתה מבין את המשמעות של לקיחת 900k משכנתא?
24/04/2017 | 07:31
1
33
לצפיה ב-'כן'
כן
24/04/2017 | 07:54
66
מתכנן לפרוס ההלוואה לפלוס מינוס 20 שנה. אני מבין שזה סכום יחסית גבוה ואם היית שואל אותי לפני כמה שנים, לא הייתי מאמין שאצטרך לקחת כזה סכום.

אבל מה אני יכול לעשות? שכירות עולה 50K בשנה. אני לא רואה ירידת מחירים רצינית בשנים הקרובות - בטח לא כזו שתתקזז עם דמי השכירות ותתן לי פוש גדול מאוד.
אני כבר מחכה לא מעט זמן לקנות דירה - יש לי משפחה וילדים.

בממוצע, יקח לי יותר מ4 שנים עד שאזכה במחיר למשתכן ואתאכלס, במידה ואזכה, עד אז אבזבז 200K על שכירות, אקבל תנאי תשלום לא נוחים מהקבלן, אקבל מפרט שאי אפשר לגעת בו, הכסף שלי סביר להניח לא יעשה תשואה יפה בלי סיכון, הריביות של המשכנתא בעוד 4 שנים יהיו גבוהות מהיום משמעותית. וכמעט כל "החסכון" מהמחיר של היום יתאדה.

אני גם ככה משלם סכום דומה כדמי שכירות בימינו - והסכום הזה גם עולה עם השנים (כמו הריבית).
ואני לא נהיה צעיר מיום ליום.

בכל פעם שאני מתלבט אם לקנות או לא אני קורא תגובות שמערערות לי את הבטחון העצמי.
קראתי לא מזמן שהמשכנתא הממוצעת שלוקחים אנשים היא סביב ה 700K. לא נולדתי למשפחה עשירה ואני קונה דירה אולי בתקופה הכי יקרה בכל הזמנים. לכן אאלץ לקחת משכנתא גדולה יותר מהממוצע.
לצפיה ב-'חישוב מיסים לפני קניית בית פרטי'
חישוב מיסים לפני קניית בית פרטי
21/04/2017 | 20:19
2
109
שלום,

מכרתי לא מזמן את הדירה שלי.
אני רוצה לקנות קוטג' באזור אופקים\ שדרות.
ביד 2 יש כול מיני קוטג'ים כשהנתונים על הבית והשטח הם (לדוגמא):
הבית עצמו - 110 מ"ר
שטח\גינה של הבית - 150 מ"ר
סך הכול כללי= 260 מ"ר בטאבו.

נניח ואני קונה כזה קוטג 260 מ"ר,
איך אני יודע כמה אני אשלם מיסים על כול השטח הזה?
יש אולי איזה שהו מחשבון שמחשב ונותן לי אינדקציה בערך?

תודה רבה
לצפיה ב-'חישוב מס רכישה'
חישוב מס רכישה
23/04/2017 | 10:11
61
להלן מדרגות מס רכישה לרוכש דירה שאין בבעלותו דירה נוספת אשר תוקפן עד 2018

– על חלק השווי שעד 1,623,320 ₪: 0%
– על חלק השווי שבין 1,623,320 ₪ – 1,925,460 ₪ – 3.5%
– על חלק השווי שבין 1,925,460 ₪ – 4,967,445 ₪– 5%
– על חלק השווי שבין 4,967,445  ₪ – 16,558,150 ₪ – 8%
– על חלק השווי שמעל 16,558,150 ₪ – 10%

מדרגות מס רכישה – רכישת דירה נוספת (דירה שאינה יחידה) – בתוקף עד 15 בינואר 2018

– על חלק השווי שעד 4,967,445 ₪: 8%
– על חלק השווי שמעל 4,967,445 ₪:

לצפיה ב-'מהיכן לקחת את הנתון של 260 מ"ר ?'
מהיכן לקחת את הנתון של 260 מ"ר ?
23/04/2017 | 11:22
58
בלבלת מושגים שאינם קשורים למטב הבנתי, הסבר :

שטח המגרש עליו בנוי הבית הוא 260 מ"ר ואני מניח שלבית/ים הצמודים לקוטג' שטח דומה. [מעניין עם בוצעה פרצלציה/פירוק שיתוף] האם מצאת בנסח הטאבו גוש וחלקה התואמים את השטח הרשום או שמדובר על חלק מתוך מושע [מה שקורא בדר"כ] אצל יזמים שבונים קוטג'ים במגרש, הם לא טורחים לבצע פרצלציה וחלוקה בין הבתים.

שטח הרצפה של הקוטג' הוא כנראה 55 מ"ר לקומה כפול קומה שניה [סה"כ 110 מ"ר בנוי] ? האם אין מרתף לקוטג' ? האם אין עליית גג ? היכן החניה של רכב המשפחה כל זאת בהנחה שאכן מדובר על דו קומתי ולא על קומה אחת יחידנית.

שאר שטח הגינה / החצר נובע מההפרש של שטח המגרש פחות שטח הרצפה בקוטג' , אני רוצה להדגיש...לא השטח הבנוי בכללו , אלא שטח הרצפה בקומת הקרקע.

את המיסים לרשות העירונית אתה משלם לפי שטח הבית על קומותיו.

והשאלה מתוך סקרנות היא , על איזה סוג קוטג' מדובר ?

אתה מתעניין בקוטג' בין שדרות לאופקים [למה אתה מתבייש לומר היכן ?] - https://goo.gl/7PM0aj

לצפיה ב-'מה דעתכם - על תוכנית " נטו משפחה" שום מילה על מחירי הדירות '
מה דעתכם - על תוכנית " נטו משפחה" שום מילה על מחירי הדירות
23/04/2017 | 07:18
76
יכול להיות שמתחילים לרדת מהעץ :) ?

לצפיה ב-'שלום לכולם,אני מניח שהשאלה שלי כול כך נפוצה ועדיין התשובה..'
שלום לכולם,אני מניח שהשאלה שלי כול כך נפוצה ועדיין התשובה..
20/04/2017 | 12:55
25
326
ועדיין התשובה שלה תמיד  לא פשוטה ועם המון המון משתנים.
אז אני אוטוטו בן 36,רווק,ב"ה יש לי הון עצמי של קרוב ל 600,000 ש"ח.אני כבר מת לצאת מהבית של ההורים[גר ביחידה צמודה] וכול הזמן כמו רוב העם בישראל מחכה\מאין שהמחירים אוטוטו יורדים כי....
לא בעד להתחייב למשכנתא של 700-800K.מוכן לרכוש בפריפריה[יש המון אופציות ולכן הבלבול] להשכיר ולשכור.חשבתי על צפת,ואולי על שדרות,... בגלל המכללות.אז אני חייב לעשות צעד ולהתקדם.הייתי מעדיף שכונות שעתידות להתפתח תמ"א 38,שיקום שכונות,בקיצור כמו כולם מחפש מציאה. ואשמח להמלצות.
תודה לכולם.
לצפיה ב-'המלצה ראשונה הינה לעזוב את "כמו כולם"'
המלצה ראשונה הינה לעזוב את "כמו כולם"
20/04/2017 | 13:18
5
253
"כמו כולם" משמש להסרת אחריות אבל לא מקדם אותך בכלום.
דבר שני הוא לעזוב את ה"מציאות". אין מציאות. יש עסקאות טובות ועסקאות
פחות טובות. "מציאות" הן לעתים קרובות מידי מלכודות.
אף אחד לא ימכור לך דירה שהוא יודע שתהיה תמ"א 38 בשנים הקרובות.
אף אחד לא ימכור לך אדמה חקלאית שבאמת לפני הפשרה.
מעבר לכך, דוקא יש לך פוטנציאל מסוים למציאה במסגרת מחיר למשתכן
ולא ברור אם כבר ניסית או לא ומדוע לא.
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
לצפיה ב-'אין באזור שלי מחיר למשתכן. וזה גם עוד X שנים.אני אהיה אז בן '
אין באזור שלי מחיר למשתכן. וזה גם עוד X שנים.אני אהיה אז בן
20/04/2017 | 14:13
4
174
לא מחכה להיכנס לדירה משלי בגיל 40. 
בשוק המטורף היום כול עסקה טובה זה=למציאה.לא חשוב הניסוח.
ואם יש משקיע שרכש דירה בעבר ב.. והיום הוא מתגלגל להשקעה אחרת ויש היתכנות לתמ"א אז למה שהוא לא ימכור?
לצפיה ב-'מי מבטיח לך שמה שהיה הוא מה שיהיה?'
מי מבטיח לך שמה שהיה הוא מה שיהיה?
20/04/2017 | 14:45
159
בשנים האחרונות הנדל"ן הכפיל / שילש את עצמו.
כבר היום הרוב סבורים שלא נראה את העליות שהיו בעתיד.

מי שיודע שיש לו תמא בתהליך, לא ימכור אלא רק אחרי שהתמא יסתיים,
או כמו הרוב שאומרים שהבניין יעבור תמא ומוסיפים עוד 150K בשיטת מצליח לפראייר התורן.

מה יקרה אם בעוד שנה/שנתיים מחיר הדירה ירד ב-15-20%?

אני חושב שכדאי לך להמתין עד לסוף השנה הנוכחית, בינתיים אתה גר ביחידה וחוסך כסף, מחירי הדיור כבר לא עולים כמה חודשים ברציפות ואפילו הריביות על המשכנתאות מתחילות לרדת, כך שההמתנה עדיפה לך בשלב הנוכחי.

לצפיה ב-'דיברת על צפת ועל שדרות ועכשיו "איזור שלי" ? '
דיברת על צפת ועל שדרות ועכשיו "איזור שלי" ?
20/04/2017 | 15:49
2
165
הצלחתי להתבלבל.

לצפיה ב-'הצעת מחיר למשתכן..'
הצעת מחיר למשתכן..
20/04/2017 | 18:53
1
155
אם כבר לחכות 3-4 שנים אז לפחות באזור של י [ירושלים] כדי שאוכל לגור שם.
לא מחפש מחיר למשתכן בעפולה... וגם לקחת משכנתא וגם אולי עוד 4 שנים אני אשכיר ואשלם משכנתא ושכירות.  יש לי הון עצמי ואני רוצה ממנו לקבל תשואה שאיתה אני אשכיר דירה. פשוט לא?? 
אם יש עצות בשמחה ואם אין אז לא צריך להתבלבל.
לצפיה ב-'היכן ניתן להשקיע 500 אלף ש"ח ברכישת דירות - המלצה.'
היכן ניתן להשקיע 500 אלף ש"ח ברכישת דירות - המלצה.
21/04/2017 | 17:11
176
להלן מצג מקרי של דירות בכל הארץ מיד 2 שמתאימות לכאורה להגדרותיך לרכישה, אתה כמובן חייב לבדוק/להשוות ולבחון את התאמתן לרצונותיך.

כמובן שאם לא תחליט מה בדיוק אתה רוצה , לעולם לא תוכל לברור מה מתאים לך, ותמשיך להתבכיין כאן שאתה עדיין גר עם הוריך ושהגיע הזמן לצאת לחיים עצמאיים.

וזה מזכיר לי את הבדיחה על המלאך שמבקש מאלוהים ש"משה" יזכה בלוטו כי הוא לא מפסיק לבכות לו...והתשובה בקצרה היתה ...שקודם כל יקנה כרטיס. 

דירה  בחיפה - החלוץ   550,000 ₪   4 חדרים   קומה 3     
דירה  בטבריה - הבנים   485,000 ₪   3 חדרים  קומה 3    
דירה  באילת - סמטת התלמוד   561,500 ₪   2 חדרים  קומה 5    
דירה באשקלון - יפה נוף   595,000 ₪   2 חדרים  קומה 6    
דירה  בכרמיאל - צה''ל   595,000 ₪   3 חדרים   קומת קרקע    
דירה  חיפה - החלוץ   480,000 ₪   2 חדרים  קומת קרקע    
דירה  בצפת - דוד אלעזר   490,000 ₪   3 חדרים  קומה 1    
דירה  בקרית שמונה - הצוקים  [תבל-נכסים]   595,000 ₪   3חדרים   קומה 1     
דירה  בכרמיאל - ארבל  [תיווך גשר]   490,000 ₪   3 חדרים  קומה 4     
דירה באשקלון - שני אליהו (נוף לים)   אנגלו סכסון אשקלון   600,000 ₪   4 חדרים  קומה 4    
דירה  בקרית שמונה - האצ''ל   [תיווך נדלן בשירי]   474,000 ₪   3 חדרים קומה 2  
דירה בהדר חיפה רח' הרצל 85,  2.5 חדרים, קומת קרקע מתוך 4 - 475 אלף ש"ח.

=====================================================================================

לצפיה ב-'על אמסטרדם גם חשבת?'
על אמסטרדם גם חשבת?
20/04/2017 | 20:44
1
100
לצפיה ב-'לא'
לא
20/04/2017 | 21:13
54
לצפיה ב-'יש לי קרוב משפחה עם סיפור דומה'
יש לי קרוב משפחה עם סיפור דומה
21/04/2017 | 23:36
15
170

אפילו מבוגר ממך בכ-10 שנים ועם הון עצמי דומה. ופתאום התעורר ורצה לקנות דירה כאן ועכשיו. היה קשה לשכנע אותו להירגע, לרדת מזה ולהירשם למחיר למשתכן. זה אגב קרה כמה שעות לפני סגירת סידרה א'. כבר רשמתי אותו לכ-40 הגרלות, בסוף בעזה"י גם יזכה.

השאלה הראשונה האם אתה צריך דירה בבעלותך. מי בכלל צריך אותה? במערב אירופה למשל הרוב גר בשכירות ונהנה מהחיים. ואילו בישראל שוק השכירות אכזרי ובעייתי. קשה למשל למשפחה עם ילדים להיגרר מדירה לדירה, להעביר ילדים גנים ובתי ספר ע"פ הגחמות של בעל הבית. אז להם כדאי לקחת סיכון ולהכניס ראש בריא למיטה חולה. האם זה המקרה שלך?

קל להגיד "אקנה ואשכיר". אך לא קל לבצע. כל שכן ללא הניסיון בתחום. האים אתה פתוח להתעסק עם השוכרים, לבדוק אותם, כן משלמים, לא משלמים, הורסים דירה, צוברים חובות ארנונה, מסתכסכים עם השכנים וכולה וכולה. ואל תחשוב שאם תשכיר דירה בצפת או בעפולה יבואו לך לשם הרופאים והפרופסורים. האים אתה מוכן נפשית לאינטרקציה עם בני המעמד הנמוך? (אם להוריך יש בית פרטי בירושלים מין הסתם הם כנראה לא מעניי העיר). האם אתה מוכן בהתרעה קצרה לטוס לצפת או לעפולה כי ידית מיכל האסלה נתקעה, או כי הדוד מטפטף או כי יש נזילה וכולה וכולה? וזה עוד לפני כל החישובים והערכות האם יעלה או ירד, מה התשואות וכולה.

לצפיה ב-'לא ברור לי מדוע אתה סבור שמה שנהוג במערב אירופה רלבנטי עבורו'
לא ברור לי מדוע אתה סבור שמה שנהוג במערב אירופה רלבנטי עבורו
22/04/2017 | 02:08
4
101
חוץ מזה, יש רק 3 מדינות באירופה שבהן הרוב גרים בשכירות והן שוויץ, גרמניה ואוסטריה, בכל שאר המדינות באירופה הרוב גרים בדירות בבעלותם או בדירות ממושכנות.
לצפיה ב-'תלוי לאן אתה משייך את הדיור הסציאלי'
תלוי לאן אתה משייך את הדיור הסציאלי
22/04/2017 | 06:58
3
58
לצפיה ב-'אני משייך את הדיור הסוציאלי לשכירות'
אני משייך את הדיור הסוציאלי לשכירות
22/04/2017 | 15:32
2
38
לצפיה ב-'אז אם כך תוסיף עוד כמה מדינות עם רוב שוכרים'
אז אם כך תוסיף עוד כמה מדינות עם רוב שוכרים
22/04/2017 | 18:19
1
40
לצפיה ב-'אלה המדינות היחידות באירופה עם רוב שוכרים'
אלה המדינות היחידות באירופה עם רוב שוכרים
22/04/2017 | 18:23
64
בכל שאר המדינות באירופה למעלה מ50% ממשקי הבית חיים בדירות/בתים בבעלותם או ממושכנות.
לצפיה ב-'ממליץ לקבל עצות על השכרת דירות ממי שמשכיר דירה'
ממליץ לקבל עצות על השכרת דירות ממי שמשכיר דירה
23/04/2017 | 06:44
9
78
אדם שכותב כי הוא "טס" לעפולה בשביל ידית אסלה אינו
משכיר דירה או שהינו משכיר גרוע במיוחד.
דרך אגב, אתה בהחלט יכול לרכוש דירה בצפת ולהחליט
שתשכיר אותה רק לסטודנטים מהפקולטה לרפואה בצפת
(הפתעה הפתעה) או לרופאים מבית החולים בצפת.
כמובן שהחלטה כזו תגרור ירידה בביקוש.
בהצלחה.
לצפיה ב-'נו בחייך...'
נו בחייך...
24/04/2017 | 09:25
6
32
מדבריך יוצא שכביכול מדובר שם בקולונדייק של משקיעים. כמובן יש כאלו שמכירים היטב את השוק והתנהלותו, והם מתפרנסים מזה יפה, ואני מניח שמין הסתם רכשו לא בשנת 2017 . ולגבי הידית - אתה צודק. תלוי במשקיע עצמו ומקצועייתו. אני יכול להעיד שכאשר לפני 20 שנה שכרתי דירה בב"ש מאחד שגר בת"א - אז כן הייתי מקפיץ אותו בגלל הידית. מדוע שאשלם על המים הזורמים ללא הפסקה? שיחה אחת על כך שכסום החריגה של חשבון המים + עוגמת הנפש יירד מתשלום שכר דירה וניפגש בבית משפט לתביעות קטנות - והאיש התייצב תוך שעתיים בב"ש וסידר את העניין. כמובן שאילו היה משקיע מקצועי - היה מכיר את אנשי המקצוע המקומיים אותם היה מקפיץ. בכל דבר צריך מקצועיות, ובטח בהשקעה בדירות.
לצפיה ב-'זה כי בעל הדירה שלך שלך היה אהבל'
זה כי בעל הדירה שלך שלך היה אהבל
25/04/2017 | 00:55
5
23
אינסלטור עושה את זה בפחות מ - 150 ש"ח.

אם הוא לא טיפש במיוחד אז יש לו את הצקים שלך אצלו או לפחות בטחונות ככה שלהוריד מהשכירות אתה לא באמת יכול.
כמו כן האיום בתביעה הוא איום סרק, אתה אמנם יכול לתבוע אבל:
א. לא תקבל עוגמת נפש
ב. הפיצוי המקסימלי שתקבל זה את עלות האינסטלטור שהיית אמור להזמין כי אתה מחוייב לנקוט באמצעים סבירים להקטין את הנזק או את החריגה במים, הנמוך ביניהם.
כלומר לכל היותר 150 ש"ח + הוצאות משפט שהן זניחות (וממילא הוצאת אותן).

בקיצור, די להמציא סיפורי מעשיות.
לצפיה ב-'סיפורי מעשיות'
סיפורי מעשיות
25/04/2017 | 07:07
4
18
אם הצ'קים היו ל"מוטב בלבד" ולא ניתן לפרטם בצ'נז'ים השוכר יכול לבטלם. וזה עוד במקרה הטוב. הצ'קים יכולים לחזור כי החשבון שלו במינוס ולך חפש. ואם תדרוש בשיכון מצוקה בפריפריה בטחונות כמו ברוטשילד אתה אמור להישאר עם הדירה. אינני יודע היכן אתה חי.
לצפיה ב-'צ'ק אפשר לבקש לא לכבד ולא לבטל'
צ'ק אפשר לבקש לא לכבד ולא לבטל
25/04/2017 | 23:23
3
7
אלא אם אתה טוען שנגנב ומגיש תלונה במשטרה. בשילוב עם חוזה שכירות שחתמת זה לא נשמע לי הצעד הכי חכם לעשות...

אז אם ביקשו לא לכבד את הצ'ק או שהוא חוזר בגלל חוסר כיסוי אתה ניגש איתו להוצאה לפועל ופותח בהליכי גבייה.

אני לא יודע איפה אתה חי אבל במקרה אני משכיר בשיכון מצוקה ויש לי אחלה בטחונות.

אני אחזור על מה שרימון כתב, עצות לגביי השכרת דירה מבקשים מאנשים שמשכירים דירה ולא מכאלה שמספרים סיפורים. בכל הדירות ששכרתי הדירה היחידה שבעל הדירה היה טורח להגיע בגלל תקלה הייתה יחידת דיור כשבעל הדירה גר מעבר לקיר
לצפיה ב-'אתה לא מספר את העיקר'
אתה לא מספר את העיקר
26/04/2017 | 08:42
2
6
אתה כנראה שואל ותיק בעניין הזה. ואתה מדרבן בן אדם ללא ניסיון בתחום להכניס ראש בריא למיטה חולה. להתעסק עם שכבות חלשות לא בקטע של לתרם אלה לגבות. הוצאה לפועל? ברוסית אומרים כך: "הפחדת את היצאנית בעיבר המין".
לצפיה ב-'לא כזה ותיק, רק עם קצת היגיון בריא'
לא כזה ותיק, רק עם קצת היגיון בריא
27/04/2017 | 00:39
1
2
אלה שקשה לגבות מהם הם ממש לא "חלשים" אלא פשוט רמאים מקצועיים ויש להימנע מהם מלכתחילה ע"י בחירה חכמה של שוכרים ובטחונות.

אני לא מדרבן אף אחד לעשות דבר, רק מציע לקבל עצות מאנשים עם ניסיון בתחום ולא בכאלה שרק מעודדים מהיציע.

במקרה אני גם מכיר אישית מקרה של אדם קרוב שהשכיר לאנשים עם בעיות כלכליות. דווקא לגבות לא הייתה הבעיה אלא שהוא פשוט ריחם עליהם והעדיף לספוג הפסד כספי, זכותו.
לצפיה ב-'אני מכיר מקרים של חוסר יכולת לגבות'
אני מכיר מקרים של חוסר יכולת לגבות
27/04/2017 | 11:45
4
למשל לפני כמה שנים חבר קרוב עבר לחו"ל כי אימו נכנסה לדימנציה עמוקה והיא לא קיבלה "מספר" לאישפוז בבית אבות (כאשר העלות הייתה כ-15 אש"ח לחודש) כי יש לה 2 דירות. את הדירה בראשון הייתה מושכרת לחבר אחר, ואילו את הניהול של הדירה בב"ש בה התגוררו הוא הטיל עלינו. אני כמובן גר רחוק ולא הייתי הכי מעורב, היו שם חברים אחרים. בשנה הראשונה היה בסדר, אבל בשנה השנייה הדייר הפסיק לשלם, והוא גם גרם לנזקים כבדים ולא ידענו מה לעשות ע"מ לפונותו, והייתי אף נאלץ לנסוע לב"ש לפתוח בהליכים. זה כאב ראש לא נורמאלי - במקום להתעסק בעניינים שלי לשרוף שעות בבית משפט והוצאה לפועל של ב"ש בחבורה של הבדואים. קיללתי את הרגע בו הסכמתי להיכנס לדבר הזה. אגב, הדייר פונה רק כעבור 8 חודשים. עכשיו הדירה הרוסה, יש נזקים של כ-50 אש"ח, הבלטות, האסלה והכיור שבורים, כל הברזים עקורים, הדוד הרוס, יש פיח כבד בחדרים והדירה לא מושכרת. חושבים להשכיר אותה בחינם תמורת שיפוץ, אבל איש לא מסכים להיכנס.

למוד ניסיון מר כבר הקפדתי ב-7 עיניים כאשר השכרתי את הדירה בדרום ת"א. ובאו המון אנשים. אך בבדיקות נתגלה שלאחד יש תיקים פליליים (יש לי גישה לנבו ולתקדין), אצל אחר התלושים מזוייפים, היו כאלה בלי התלושים בכלל. בסוף השכרנו אותה לאנשים שהכרנו, כי הרי גרנו שם, במחיר נמוך משמעותית משווי השוק (3400 מול כ-4000), והם משלמים, שומרים על הדירה ולא מטרידים אותנו עם קטנות. אבל להגיע למקום לא מוכר, להשכיר למנדהו... אני חוזר ואומר - מבלי ניסיון והידע - אל תכניסו ראש בריא למיטה חולה.
לצפיה ב-''
25/04/2017 | 00:47
1
16
להשכיר דירה זה לא מסובך מידי.
לצפיה ב-'ואם יש בעיה? מאוד פשוט'
ואם יש בעיה? מאוד פשוט
25/04/2017 | 01:08
14
אם אתה קרוב לדירה וזה משהו שאתה יכול לטפל בו (כמו ידית באסלה) אז אתה קופץ. כמובן שאתה עושה שקלול של עלות הזמן שלך.

במידה ולא אתה נכנס למדרג, בוחר בעל מקצוע מדורג גבוה ומעביר את הפרטים שלו לשוכרים שיתאמו איתו.

תוך מספר שנים כבר יהיו לך בעלי מקצוע טובים במספר תחומים מה שיחסוך חל אילו את החיפוש. בטח אם אתה גם שוכר והיו לך בעלי דירה שנתנו לך לבחור איש מקצוע כשהיו בעיות.

לא צריך להיות איש עסקים ממולח במיוחד, רק טיפה היגיון פשוט.
לצפיה ב-'אשמח לכוון ו/או לסייע אם את/ה צריך'
אשמח לכוון ו/או לסייע אם את/ה צריך
24/04/2017 | 19:24
23

לאחרונה סייעתי וכיוונתי  כ- 4 משקיעים לרכוש דירות במקום בו, עשיתי סקר שוק וסבירות להתחדשות עירונית.
Kשמחתי לפני כחודשיים ה,חלנו בתהליך.
אמנם התהליך ארוך מאוד 5-10 שנים מחתימות- שינוי תב"ע- תוכניות- קבלת היתרים -בניה. אך מרגע החתימות והתנעת התהליך, הדירות כבר עלו בערכן רק על בסיס ההתארגנות הראשונית וההתקשרות עם היזמים.
הן אפילו עלו בערכן עוד לפני כן על בסיס השמוע בלבד,
אשמח לנסות ולסייע,
קר/אי באתר ואם צרך עוד מידע אשמח לסייע.
משקיע בב"ש
WWW.BIALIK2.COM

לצפיה ב-'מישהו מכיר את פרויקט ההרחבה בשריגים?'
מישהו מכיר את פרויקט ההרחבה בשריגים?
22/04/2017 | 21:35
2
41
לצפיה ב-'כל כך הרבה מילים נכתבו על הרחבת לי-און שריגים.'
כל כך הרבה מילים נכתבו על הרחבת לי-און שריגים.
23/04/2017 | 00:51
1
67
הכל השתבש לפני מס' שנים, והקרקעות הגיעו לכונס נכסים ולבתי משפט, הקרקעות נמכרו במהלך השנים לרוכשים פוטנציאליים שהפכו לנושים כי לא קיבלו את הקרקע.
מהפרסום ניתן לראות שהמשווק נמצא בבית שמש [כנראה אחד הזוכים במשפט]
בעבר היה ניסיון למכור לקבוצת רכישה והפרוייקט נקרא בשם המחייב "בית ביער".
והנה שם חדש.

אל תאמין לאף אחד, בדוק, וקח עו"ד מטעמך שיבחן את הסיכונים מול הרוכשים הקודמים,רק כדי לוודא שלא תפסיד את כספך.

השאלה היא על מה מדובר ? על אותה קרקע ? האם ניתן פס"ד המבהיר את הבעלויות ? האם הקרקעות באמת פנויות לבניה ?

יש אגב לשים לב שמדובר על מחיר לא זולר עבור יחי' שטח קטנה יחסית ושנכתב במפורש שהמחיר אינו כולל מיסים ועלויות פיתוח שיכולות לעלות מאות אלפי שקלים ויותר !

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
ראה קצת היסטוריה מהעבר , כולל שאילתה שלי מלפני מס' רגעים לאלה שנושאים את השם פרוייקט גפנים [בפייסבוק] - 
פוסטים של מבקרים  : דוד פרל‏ אל פרוייקט הרחבת שריגים
לשון פנייתי בפייסבוק :
סליחה על השאלה...האם לא מדובר על האדמות ששווקו לפני מס' שנים ושהיזם פשט את הרגל ? האם לא מדובר על גוש 34331 חלקה 7. ?

ההיסטוריה של שיווק המקרקעין במקור ע"י חברת שריגים-ליאון בע"מ ובעליה רוני בן יהודה, והתביעה שהביאה לכינוס נכסים.

מתוך נתונים שהתבררו במהלך הדיון המשפטי בתביעה של עו"ד גוט ובמקשה לכינוס נכסים שהגישה חברת "המניף" לבית המשפט המחוזי בתל אביב, עולה כי מספר יחידות הדיור שאושרו לבנייה על שטח המגרש של חברת שריגים-ליאון בע"מ, עומד על 44 בלבד. שאר המגרשים בשטח ההרחבה, נשמרו על ידי המינהל לשיווק עצמי.
לפי הידוע, חברת שריגים-ליאון בע"מ, ערכה הסכמים למכירת המגרשים עם 28 רוכשים, שהעבירו לחשבון נאמנות של עו"ד החברה, עו"ד ליאור רוב, סכום של כ-6 מיליון שקל. 
בנוסף, נמכרו עוד 122 מגרשים לקבוצת רוכשים הידועה בשם "קבוצת קול", כנגד סכומי כסף בהיקף לא ידוע.

לטענת בא הכוח של "קבוצת קול", עו"ד אייל בר אליעזר, היקף הכספים שהופקדו בחשבון הנאמנות של שריגים-ליאון בע"מ, עמד על יותר מ-10 מיליון שקל. מתוכם ידוע כי 2.3 מיליון שקל הועברו לבעלי הקרקע המקוריים, חברה זרה הרשומה בישראל בשם שריגים ליאון ריל אסטייט בע"מ.

“7.77 מיליון שקל נעלמו כלא היו" אמר עו"ד בר אליעזר לבית המשפט.

חברת המניף, המשמשת כיום ככונס הנכסים של שריגים-ליאון בע"מ, הצהירה בבית המשפט, כי במהלך החודשים האחרונים שילמה יותר מ-14 מיליון שקל , מהם 8.25 מיליון שקל לבעלי הקרקע המקוריים וכ-6 מיליון שקל עבור דמי ההיתר למינהל מקרקעי ישראל. “ללא העברת הכספים הללו, לא הייתה חברת שריגים-ליאון בע"מ נרשמת כבעלת הזכויות במגרשים", אמר ל"בקיצור" מקורב לפרשה, “וכל הכספים שניתנו לה היו יורדים לטמיון".

האם ניתן לומר שההליכים הסתיימו ?

==============================================================================
לצפיה ב-'עוד אינפורמציה על גוש 34331 חלקה 7 ועוד [הרחבת שריגים]'
עוד אינפורמציה על גוש 34331 חלקה 7 ועוד [הרחבת שריגים]
23/04/2017 | 01:42
32
להלן דו"ח שמאי מכריע מחודש יולי 2014 לקביעת גובה תשלום היטלי השבחה שיחולו עליך הקונה  - http://www.justice.gov.il/Units/MoetzetShamaim/DecisiveAppraiserDecisions/29.07.14_0.pdf

לתשומת לבך...מדובר על חכירה מקק"ל הרשומים כבעלי הקרקע, התב"ע קובעת דו משפחתיים ולמיטב זכרוני מדובר על מגרשים קטנים לכל חצי יחידה דו משפחתית [כ- 300 מ"ר ?]

מהדו"ח - 
עלויות הפיתוח שהובאו בחשבון מתבססים על חוו"ד הנדסית של חברת אדר (קו) הנדסה מיום 12 .08 .29 .בהתאם לחוו"ד זו שהוצגה, עלות הפיתוח ליח"ד, כולל מע"מ מוערכת ב - 882, 281 ₪ ( כ-000, 240 ₪ ליח"ד, ללא מע"מ).....

בנוגע לטענת המבקשת כי יש להביא בחשבון פגיעה בנושי החברה, שכן תשלום היטל ההשבחה ישולם מקופת הכינוס, מקובלת תשובת המשיבה כי לא הוכחה, שכן לא הוצגה מצבת הנכסים של החברה, מצבת החובות וחיזוק כלשהו לחשש האמור. יתירה מזאת, לא ברור לי כי קיימת קדימות לנושי החברה, על פני הרשות המקומית, או כי מדובר בנימוק המצדיק סטייה מתכלית הדין לעניין הריבית (דהיינו סטייה מהצדקה עונשית). בנוגע לטענת המבקשת כי הדין החל בכינוס נכסים קובע כי להיטל השבחה, אשר קדם להליך הכינוס, אין מעמד של נושה מובטח, אין היא רלוונטית לעניין החבות עצמה של ריבית הפיגורים, אלא לאפשרות גביית החוב עצמו ע"י הרשות המקומית, על פני נושים אחרים. עצם גביית החוב אינה רלוונטית לחוות הדעת. 

שווי מגרש ממוצע - 124 ,650 ש"ח.
שווי מגרש ממוצע, ללא פיתוח - 124 ,490 ₪
שווי מגרש במעוגל לאחר הפחתות - 000 ,397 ₪

כלל יחידות הדיור (44 (נמכרו במאי 2013 תמורת 520, 217 ,22 ,₪ דהיינו לפי כ- 000, 505 ₪ למגרש ללא פיתוח, כולל הפחתה לגודל. בהתאמה למועד הקובע (35 .1 (ובתוספת וודאות לזכויות (% 5 ) מתקבל סך של כ- 000 ,393 .₪ ליח"ד.
==============================================

כמשתמע מדו"ח השמאית המכריעה , הקרקע נמכרת יותר מפי 2 משוויה הנדלנ"י כמפורט בדו"ח.

בהצלחה.

לצפיה ב-'הוראות החוק פינוי-בינוי '
הוראות החוק פינוי-בינוי
22/04/2017 | 21:25
3
48
נשמע קצת הזוי, אבל כנראה שיש יותר מדי מידע מסביב אבל לא מצליח למצוא את הוראות החוק.

בעזרת גוגל אני לא מצליח לאתר את הוראות ונוסח החוק לגבי מה זכאים הדיירים שהבניין שלהם הולך לעבור תהליך של פינוי-בינוי.

ברור שיש מו"מ מול היזם/קבלן, אך יש למיטב ידיעתי גם הוראות חוק בנושא.

מישהו נתקל בזה?
מרוב חברות ופרסומות של עוסקים בתחום,אני לא מצליח להגיע להוראות החקו הספציפיות בכל הנוגע למה מגיע לדיירים.
מישהו במקרה נתקל בזה?

משקיע בב"ש

לצפיה ב-'לא חושב שיש חוק, זה מו"מ מסחרי לכל דבר.'
לא חושב שיש חוק, זה מו"מ מסחרי לכל דבר.
22/04/2017 | 23:21
2
12
לצפיה ב-'אני לא מתכוון למו"מ מול היזם/קבלן'
אני לא מתכוון למו"מ מול היזם/קבלן
22/04/2017 | 23:58
1
27
אלא להוראות כמו:
כל דייר מקבל חניה+ ממ"ד.

לא מתכוון לענייני מטארז' או כן מרפסת לא מרפסת, אלא מהם דרישות הבסיס שיש בחוק, אם יש.

אני זוכר שקראתי משהו אבל משום מה לא מצליח לאתר מסמך רשמי.

משקיע בב"ש
לצפיה ב-'כמו שכתבתי, אין חוק כזה'
כמו שכתבתי, אין חוק כזה
23/04/2017 | 00:47
26
כמובן שהבניין החדש חייב לעמוד בכל תקני הבנייה החדשים כמו חובת ממ"ד (או ממ"ק) וגם חנייה מחייבים ברוב (כל?) הערים.

לצפיה ב-'יש אתר למצוא פרי-סיילים בת״א?'
יש אתר למצוא פרי-סיילים בת״א?
21/04/2017 | 18:24
2
90
סליחה על השאלה הצעירה/בוטה

יש הרבה קבלנים שיוצאים במבצעי פרי-סייל.
נכון - שהמקורבים מקבלים הצעות לפני כולם.

ובכל זאת - רציתי לדעת אם מישהו מכר אתר אינטרנט (סטייל כאן בונים) שאפשר דרכו לקבל הצעות לפרי סיילים באופן מרוכז או לבדוק אותו מדי פעם להצעות לפני שיווק של קבלנים בת״א.
לצפיה ב-'Free sale הוא כינוי למכירת זכות לדירה לפני קבלת אישורי בניה '
Free sale הוא כינוי למכירת זכות לדירה לפני קבלת אישורי בניה
22/04/2017 | 11:12
126

במצב זה, אתה בעצם משלם מקדמה או יותר ליזם שתוכניתו הנקודתית [על הנייר]  טרם אושרה ע"י הועדה המקומית לתכנון ואין היתר בניה ,אתה הרוכש אינך יודע באלו נסיבות לא אושרה התכנית, ואם בכלל תאושר במתכונתה הנוכחית.

המאמר שלי בא כדי שהקוראים ישימו לב לפני העברת כספים ליזם, יבחנו היטב את היזם ומצבו הפיננסי, התחיבויותיו, ידרשו לראות היתר או סטטוס תכנוני לפני הועדה, מי הבנק המלווה, זכות יציאה/ביטול ללא פיצוי ליזם במידה ותוך תקופת הזמן שנקבעה טרם התקבל היתר בניה, "מתן ערבות עפ"י חוק מכר דירות מהשקל הראשון ...ועוד.

כמו כן כדאי לקרוא בהמשך את הליכי קידום תיקון מס' 9 לחוק מכר דירות שיאסור מכירת דירות לפני אישור תכנית וקבלת היתר כחוק.

יש מס' מדדים מקדימים :
באם החלו לחפור יסודות ואת קומות התת קרקע - מצב זה מעיד על תכנית הנמצאת בשלבי מתן היתר בניה סופי,ובנתיים אושרה חפירת המרתף/חניות, מצב זה מעיד על תכנית שממתינה לבחינה סופית של הועדה לקבלת היתר בניה.
באם טרם החלו לחפור, אזי סביר להניח שליזם אין אישור או היתר לחפירה [שלב מוקדם לפני היתר בניה] ויתכן שמצבו הפיננסי אינו זוהר והוא זקוק לתזרים מזומנים מוקדמים ממך ומשכמוך.

היזם זקוק לתזרים מזומנים כדי "אולי" לשכנע בנק כל שהוא לתת ליווי פיננסי עוד לפני אישור התכניות, יתכן אף שהיזם מציע קומות שלא אושרו לו בתקווה שיאושרו בעתיד וז...אתה קונה "נייר מאוד אוורירי" [עם סיכוי שתהיה באויר]

קטעים מהמאמר :
עו"ד יוסי קליין מבהיר, נכון להיום אין מניעה חוקית למכור דירות לפני שניתן היתר בניה, וכל עוד לא אושר התיקון לחוק המכר, ניתן גם למכור דירות בפרויקט שטרם אושרה תוכנית המאפשרת את הוצאת ההיתר לפרויקט, מצב שברוב המדינות המערבי לא מתאפשר בשל העובדה שאין זה מקובל או בטוח ובמדינות מסוימות אף קיים איסור מפורש למכור דירות מגורים לפני קבלת היתר בניה. כך למשל בגרמניה, הליך הוצאת היתר מהיר ויעיל ואורך כחודש ולכן השוק לא מתפתח לכיוון הזה בכלל ונושא מכירה לפני היתר כלל לא על הפרק.

ליאור רוט, מנכ"ל משותף בחברת משגב שיווק מתחמי מגורים, מסביר כי כיום אפשרי למכור "לכאורה" דירות על הנייר גם אם אין תב"ע (כלומר תוכנית מאושרת שמכוחה ניתן להוציא היתרי בניה). המצב היום הוא כזה שלמשל יש קרקע חקלאית שהיא בתהליכי תכנון מתקדמים (למשל התב"ע של התכנית נמצאת בהפקדה בוועדה המחוזית) ועדיין לתוכנית אין תוקף. יש אפשרות ליזמים להכין "תכניות בנין ודירה" ולמכור את ה"דירות" על הנייר.....

לדבריו, הפרצה בחוק מאפשרת (בעיקר למארגני קבוצות רכישה ויזמים המוכרים "זכות לדירה" בקרקע חקלאית) ליזמים לגבות כספים ולמכור בעיקר חלומות לרוכשים.

הצעת חוק לתיקון חוק המכר (דירות) תיקון מס' 9 , התשע"ו-2016
ועדת הכלכלה בכנסת - 16 ינואר 2017

"הוספת סעיפים 1א עד 1ד
אחרי סעיף 1 לחוק העיקרי יבוא: "הגבלה על מכירת דירה לפני אישור תכנית או הקלה"
1א. לא ימכור מוכר דירה לקונה אם לא ניתן להוציא היתר לבניית אותה דירה, מכוח תכנית לפי חוק התכנון והבנייה או לפי כל דין אחר- -

אמיר פז: [ממונה על החקיקה במשרד השיכון]
 ההנחה היא שעסקת מכר צריכה להתייחס לדירה ספציפית. כאשר טרם אושרה תוכנית למעשה מבחינה חוקית, ולא רק מבחינה חוקית, גם במידה מסוימת מבחינה כלכלית, אין עדיין בנמצא דירה שאפשר בכלל למכור. אמנם זה נדיר אבל בהחלט נתקלנו במקרים שקבלנים שיווקו מה שלכאורה נקרא דירה, שהוא בעצם דירה רעיונית, בהתייחס לתוכנית שהם מקדמים, או עוד לא מקדמים, או נמצאת בשלבי קידום כאלה ואחרים. ההנחה היא שזאת לא עסקה שצריכה להתקיים בשוק. מי שמוכר דירה צריך למכור דירה מוגדרת. דירה מוגדרת יכולה להיות רק אחרי שאושרה תוכנית שמכוחה ניתן לבנות דירות.

מייד אומר גם, נדמה לי שזה כתוב גם בדברי ההסבר, אין הכוונה לאסור על עסקאות מקרקעין במקרים כאלה. יכול אדם למכור קרקע ולהגיד: אני עובד פה על קידום תוכנית, בוא תקנה ממני. זה סוג של ספקולציה במקרקעין במה שידוע לפעמים בציבור כקרקע חקלאית שיש לה פוטנציאל- - - סוף ציטוט מדיון הועדה.

למי שמעוניין לקרוא את כל הדיון בכנסת, להלן הפניה - http://main.knesset.gov.il/Activity/committees/Pag...
פרסום הצעת חוק - תיקון מס' 9, ברשומות אוג' 2016 - file:///D:/%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%93%D7%95%D7%AA/%D7%94%D7%A6%D7%A2%D7%95%D7%AA%20%D7%97%D7%95%D7%A7%20-%20%D7%94%D7%9E%D7%9E%D7%A9%D7%9C%D7%94-1077.pdf
 עמדת לשכת עוה"ד , אוק' 2016 - http://www.2all.co.il/web/files/Sites15/lalumermla...

=====================================================================================

לצפיה ב-'מי אמר שמקורבים מקבלים הצעות לפני כולם?'
מי אמר שמקורבים מקבלים הצעות לפני כולם?
22/04/2017 | 12:57
92
ומיהם ה"מקורבים"?
פרה-סייל היא עסקה מסוכנת במיוחד. אתה עשוי למצוא עצמך ממתין
שנתיים ובסוף אמנם קיבלת כספך חזרה אך מחירי הדירות האחרות
עלו ב- 20%.
אז את הבן דוד והגיס של הקבלן ככל הנראה לא תראה בעסקאות אלו.
מקסימום את זה שהיה עם איש המכירות במילואים ולא ממש אכפת לו ממנו.

ולשאלתך, איני מכיר אתר כזה ואיני ממליץ להכנס לעסקה כזו אלא אם מדובר
על הדירה החמישית שלך ואז הסיכון פחות משמעותי עבורך (מהווה רק חמישית
מהונך).
בהצלחה,
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום שמאות מקרקעין
פורום שמאות מקרקעין
פרסונה - משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי
פרסונה - משאבי אנוש
צבי שני- משרד עורכי דין ונוטריון
צבי שני- משרד עורכי דין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה