לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אתאיזם!
פעם ראשונה בפורום? נא לקרוא את התקנון.
המשך >>

גילוי יבשת אמריקה
09/02/2016 | 11:49
2
מעניין אותי איך דתיים מסבירים את גילוי יבשת אמריקה.
תושבי אסיה ואירופה לא ידעו על יבשת אמריקה לפני
הופעת קולומבוס ולא ידעו על האינדיאנים שחיו שם לפי ההשערות
כמה עשרות אלפי שנים.
מן הסתם חכמי הדת לא ידעו על יבשת אמריקה. ואם ידעו למה לא
גילו לכולם שיש יבשת גדולה בצד השני של כדור הארץ?
מתקשה לבחור כותרת...
09/02/2016 | 11:00
3
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4763910,00...

ושוב המון חרדי זועם התפרע, הפעם באשדוד, ויצא להגן על פושע שהפר את החוק.
ההמון תוקף נציגים של החוק עם אבנים, הופך מכונית, ורק במזל לא היית פגיע בנפש.

ולא רק זה, אלא שבמקרה מדובר בחוק שלא רק שומר על חיי כולנו, אלא גם שאמור להיות שוויוני, אך דווקא לפרזיטים לובשי השחורים נתנו להימלט ממנו בעשרות אלפים.

מטריד מאוד שחי בקרבנו ציבור גדול, שחושב שאין סיבה לציית לחוקי המדינה, כי יש לו ספר חוקים משלו שקודם לכל.

אפילו פושע רגיל יודע שמה שהוא עושה זה פשע, שאנשים נורמטיביים לא יסכימו לזה, שאם הוא יפשל בהסתרת מעשיו והתחמקות רשויות החוק יגיעו אליו ויזרקו אותו לכלא.

אבל לא האנשים האלה. הם לא רואים דבר פסול במעשי האלימות שלהם, בדיוק כמו המחבלים של דאעש.
הם פועלים למען התורה וזו כל ההצדקה שהם צריכים.

איך כתב פה משתמש אחד: עולם הרוחני והעולם הגשמי לא מצטלבים בשום מישור?
אובכן, באשדוד אתמול העולם הרוחני כיסח את הצורה לעולם הגשמי, ורק במזל זה נגמר ללא פגיע רצינית...
אבולוציה מתכנסת או תכנון מתכנס?
06/02/2016 | 20:52
51
158
לפי האבולוציה יצורים רבים נראים דומים להפליא, לא בגלל מוצאם המשותף אלא בגלל שהתפתחו ע'י אבולוציה מתכנסת. לדוגמא: הדולפין והאיכתיוזאור פיתחו קרוב ל20 תכונות בצורה מקבילה:

המשך>>
לפי האבולוציה יצורים רבים נראים דומים להפליא, לא בגלל מוצאם המשותף אלא בגלל שהתפתחו ע'י אבולוציה מתכנסת. לדוגמא: הדולפין והאיכתיוזאור פיתחו קרוב ל20 תכונות בצורה מקבילה:

רבות מהן כלל אינן תלויות אחת בשניה (למשל צורת ההולדה מול מבנה הזנב או החרטום). כך שאם מנסחים זאת בצורה מתמטית, נניח שהסיכוי של כל תכונה להתפתח בנפרד הוא אחד ל-100(כלומר אחד ל100 סוגי דגים יפתח אחת מהתכונות הנ'ל, מה שפחות או יותר רואים בטבע), הרי שהסיכוי להתפתחות כ-20 תכונות משותפות באותו היצור עומד על אחד ל20^100. למישהו יש נתונים הפכיים?

איך חרדי /דתי קונה דירה בגיל צעיר
07/02/2016 | 13:39
15
31
בגיל 18-22 ,בהתחשב בזה שהוא לא עבד מימיו,
בהתחשב בזה שהחברה החרדית לא מקדשת את ערך העבודה?

איך הורים חרדים שלא מקדשים את ערך העבודה יכולים לקנות דירה לילדים הרבים שלהם בעוד חילוני גם בגיל 30 לא יכול לקנות דירה למרות שהוא עובד? שאלות קשות שאיש לא שואל במדינה האבסורדית.
אני לא מכיר אפילו בנאדם אחד שקנה דירה בגיל כזה.
08/02/2016 | 09:26
11
21
אתה יכול להראות איזה נתונים שיתמכו בטענה שלך?
אתה מנותק
08/02/2016 | 11:35
10
19
מהחיים.

אתה לא חיי בקרבת חרדים. הנתונים לא כלולים בסטטיסטיקה
רשמית כיאה בחברה סגורה.

איך זוג צעיר חרדי מפציץ בילדים?  הרי הזוג הצעיר לא יכול לגור עם ההורים
כי לכל משפחה הרבה ילדים. גם הזוג הצעיר  (שגם להם ילדים משלהם) יגור עם המשפחה?

נראה לי שמישמנותק קצת זה אתה...
08/02/2016 | 12:02
2
18
ראית פעם איך חרדים חיים? תתפלא!
מנותק 2
08/02/2016 | 12:06
1
21
איך חרדי שלא עובד יכול לקנות דירה?

ברור שהם מקבלים סיוע נדיב שחילונים לא מקבלים !
כמה חרדים לא עובדים שקנו דירה
08/02/2016 | 16:10
11
אתה מכיר באופן אישי?
לא ביקשתי סטטיסטיקה רשמית.
08/02/2016 | 13:53
6
19
ביקשתי נתונים כלשהם.
ועם כל הכבוד, זה בכלל לא משנה אם אני מנותק מהחיים, אם אני חרדי, אתאיסט, חי במרכז תל אביב או בשולי בני ברק. אני לא העניין כאן בכלל - העניין הוא שאתה טוען טענה, ואם אתה רוצה שיקחו אותה ברצינות אתה צריך להיות מסוגל לגבות את הטענה שלך.
בשכונה שלי יש חדירה של חרדים
08/02/2016 | 14:15
5
25
ובבנין שלי יש זוג חרדי צעיר שקנו דירה והם מפציצים בילדים.
את הדירה הם קנו ולא השכירו כי הם משתתפים בכינוסים של הדיירים
בבניין בנושא פינוי בינוי.

מן הסתם בתור אתאיסט אתה גר הרחק מחרדים ואתה לא יודע נתונים.

זו גם התפיסה של שמאלנים שחושבים שערבים זה בעיות של ישובי פריפריה
ולא מתעוררים עד שזה מגיע לישוב/לשכונה שלהם עצמם.
טוב שאתה יודע מה חושבים השמאלנים
08/02/2016 | 15:00
38
כנראה שהם סיפרו לך...
אבל איך הצלחת להכניס שמאלנים לדיון על דירות של חרדים?

מזוג חרדי צעיר אחד אתה עושה סטטיסטיקה?
08/02/2016 | 15:17
20
מן הסתם אני בתור אתאיסט לא מאמין בקיומם של אלים. כל שאר הקשקושים שכתבת בקשר אלי לא רק שלא נכונים אלא גם לא רלוונטיים בכלל. כבר הסברתי לך, אין שום קשר אלי, השאלה היחידה היא האם אתה יכול לגבות את ההצהרות שלך בנתונים.
בינתיים, לא נראה שאתה עושה את זה, ובכך אתה לא טוב יותר מאלו שטוענים שאלוהים ציווה עליהם לחתוך בולבולים של תינוקות.

איזה יופי:
08/02/2016 | 16:14
2
15
איך אתה יודע שהזוג החרדי הזה לא עובד?
האם אתה גם יודע שהם לא עובדים בשחור?

האם הם אשכרה הצהירו בכינוסים שהם רכשו את הדירה, או רק מעצם זה שהם באים לכינוס החלטת שהם קנו?

אתה יודע, להיות אתאיסט זה לא לשנוא אדם סתם כי הוא חרדי.
נכון, יש לא מעט חרדים בעייתיים, אבל אם אתה כבר בא בטענה כזו, גבה אותה עם עובדות בשטח.

למשל, אני כותב על חרדים בעייתיים על סמך מקרים של ממש שפורסמו בתקשורת, כגון ניסיונות תקיפה של חיילים חרדים.
רבים השתתפו בניסיונות לינצ' אלה.
לכל משפחה יש 8-9 ילדים
09/02/2016 | 00:13
1
8
והם מתחתנים בגיל צעיר. איפה הם גרים? לא סביר שהם גרים עם ההורים.

אפילו שכירות הם לא יכולים לשלם.

המסקנה שהם מקבלים סיוע מהמדינה בלי שתרמו כלום למדינה.
לך לבני ברק או מאה שערים.
09/02/2016 | 00:42
6
אחרי שתבקר שם ותראה איך הם חיים - אתה כבר תבין...
קודם כל תשאל את זה על חילונים
09/02/2016 | 00:00
2
11
כמה חילונים יש שההורים קונים להם דירה, או ירושה, או שיש למשפחתם ולהם עסק שרובו ללא הצהרות מס, או שהם התברגו בפרוטקציות לארגון ציבורי (כמו נמל אשדוד או עירייה או רשות הרכבות וכו') - נו אז צא ולמד שגם החרדים בדיוק באותו מצב, והם חיים באופן צנוע מאד יחסית לחילונים לא טסים לחו"ל ויושבים במסעדות כל יום, אז יש להם יותר כסף למשכנתא וילדים....הם חיים 7 נפשות בדירות 3 חדרים, בזמן שמגזרים אחרים (ובעיקר הערבים) בונים וילות של 10 חדרים גם אם יש להם רק 2 ילדים...
החילונים מניעים את הכלכלה
09/02/2016 | 00:21
1
7
גם אם הם קיבלו תפקיד בפרוטקציה, עדיין עובדים ותורמים לעצמם ולמדינה ולא תלויים
בעזרה של המדינה.

חילוני יכול להוריש או לקנות דירה לבן שלו כי אותו חילוני עובד כל החיים
ולכן היגיוני שהוא יכול לקנות דירה לילדים.
אצל החרדים לא חדש שהרבה מהם לא עובדים (לפי סטטיסטיקה). אז איך הם קונים דירה? 
לא משהו אישי אבל אתה פשוט מקשקש.
09/02/2016 | 06:27
7
יש בחור חרדי שעובד איתי, בגיל 28, עם ארבע ילדים, שחי בשכירות.
במהלך העבודות השונות שעשיתי בחיי, עבדתי עם עוד כמה חרדים.
למעשה, באחת החברות שעבדתי בה היתה מחלקה שלמה של מתכנתות חרדיות.
יש לי אפילו חרדים במשפחה, ונחש מה? הם עובדים!
אז הנה, הפרכתי את הטענה שלך.
אתה מונע מדמגוגיה, בין אם אתה מייצר אותה בעצמך ובין אם אתה קורבן לה.
למיטב זכרוני על פי הסטטיסיטקות כמעט בכל משק בית בישראל יש לפחות מפרנס אחד.
וכאשר הגבר החרדי עסוק בישיבה כל היום מי שמפרנסת זו אישתו, וברגע שהילדים מספיק גדולים גם הם עוזרים בפרנסה.

אז לפני שאתה מפריח משפטים לאוויר כמו "אצל החרדים לא חדש שהרבה מהם לא עובדים (לפי סטטיסטיקה).", ובמיוחד כאשר כמה הודעות קודם כתבת את הפנינה הזו: "אתה לא חיי בקרבת חרדים. הנתונים לא כלולים בסטטיסטיקה רשמית כיאה בחברה סגורה." - כדאי שתבדוק את עצמך טוב טוב ותוודא שאתה יכול להוכיח את מה שאתה כותב, אחרת זה סתם בולשיט.

אל תשכח - את זה אני כותב כאתאיסט מבטן ומלידה. אין לי שום סנטימנטים לדת או לחרדים, ואין לי שום דבר אישי נגדך.

הבעיה היחידה שלי עם ההודעות שלך היא שהן לא מבוססות על שום דבר קונקרטי. בדיוק כמו שהצד הדתי צריך להוכיח את הטענות שלו, כך גם הצד האתאיסטי.
״אם הייתי ראש ממשלה, אף יהודי לא היה נוהג בשבת, ומי
06/02/2016 | 18:37
3
66
שהיה נתפס היה מקבל דו״ח של 25000₪ משוטר גוי״

עוד דוגמה לקיצוניות הדתית ולסכנות שבדת.

נמחקה תגובה אימפולסיבית לא לעניין
06/02/2016 | 21:02
15
מזל שהוא זמר ולא פוליטיקאי.
07/02/2016 | 08:55
30
ומזל שישראל היא עדיין מדינה בערך דמוקרטית, לפחות מספיק דמוקרטית כדי שראש ממשלה לא יוכל להחליט לבד על חוקים כאילו זו דיקטטורה.
מה אתה לא מבין??הבן אדם רוצה להכתיב לך מה לעשות...
07/02/2016 | 17:53
23
היום כל אחד שרק הוציא את ראשו מהביצה,רוצה להכתיב את אוולתו,לרבים
אתה לא בעמדה שאתה יכול לתת שיעורי בית למישהו.
07/02/2016 | 14:12
1
30
כל מה שכתבתי בנוגע לאקס "אני רק עובר" כתב לפני ולמעשה אני מצטט אותו.
את הטענות שיש לך לגבי זה אתה מוזמן להפנות אליו.
באג תפוזי. זו תגובה לפינוקי. אפשר למחוק.
07/02/2016 | 14:13
6
הבהרה לגבי ההודעה -"על ההתמודדות במציאות מדומה"
06/02/2016 | 10:54
39

הבהרה לגבי ההודעה-"על ההתמודדות במציאות מדומה"

ראשית מטען ביולוגי זעיר מהסוג המדובר-יכול להיות:
בסביבת ישיבתך-מפיץ לאוויר
על חפציך
מחובר לבגד או לנעל
והאפקט היותר חזק זה-במזון,אבל השאר הם עם השפעה מתמשכת
עד להפטרות מהמטען

השתיה המוגזת שהזכרתי-אולי בהרבה מקרים אפשר בלעדיה
בכל מקרה הפחיות של בלו ואקס אל   עוזרות  במצבים   אבל גכ יש בהם דאונר מוחי שמשאיר אחר הנקיון שלו
הרכב מחשבתי  מצומצם פעיל

מעבר לכל זה:
אבהיר מיהם הרשעים שדברתי עליהם בהודעה:
הם האנשים שמפיצים על אנשים אחרים את החומרים הביולוגייים החיידקיים הנל
הרבה פעמים הם לובשי שחורים
ועליהם אמורים העונשים הקיצוניים המדוברים
ולא מדובר על עוד אדם שמקלקל את המציאות ברמות פחות משמעותיות

אוסיף שכפי הנרמז לי מגורמים רבים-יש טרור ביולוגי כזה ברחובות ולזה התיחסתי
כפי הנראה הדבר לא בטוח בכלל שמסרו לי עדות אמת ביחס למה שקורה ברחובות
"הכותל הפסיד"
03/02/2016 | 10:15
18
73

זו הכותרת של מאמר הדעה של רב הכותל שמואל רבינוביץ' שפורסמה היום ב-ynet.

הרב בוכה על הרחבה החדשה, שתאפשר שוויון.

שיווין מגדרי בדת היהודית?
אסון כמו חורבן בית מקדש!

בתוך הכתבה, הרב חוזר מספר פעמים על המשפט:
"לו היו אבותינו ואמותינו משתתפים בדיון, הייתה ההצעה מושלכת מן השולחן בשאט נפש."

האם אפילו לרב הכותל לא מפריע לשקר כדי להעביר את המסר שלו?

הרי ברור לכל שאמותינו לא היו משתתפות בדיון, ובטח שלא בהצבעה!
הן עד היום לא יכולות!

כעוד ביזיון חמור לדמוקרטיה הישראלית, המפלגות החרדיות לא מאפשרות לנשים להגיע לכנסת - לא כחברות של מפלגות קיימות ולא כמפלגה נפרדת.

מי יודע, אולי אם הדת היהודית היית באמת שוויונית כמו שמישהו כאן ניסה לשכנע אותי, ואם אותם חרדים היו מאפשרים לנשים שלהם גם להיות חברות כנסת במקום לנסות להסתיר את קיומן בכל מקום, היו להם מספיק קולות למנוע את הקמת הרחבה החדשה...
המדינה יצרה את הרבנים האלה
03/02/2016 | 13:35
36
והגולם קם על יוצרו חחחחח
אוי, כמה מביך ועיוור. הפוסל במומו פוסל...
04/02/2016 | 03:10
1
44
חשבתי לצטט כמה משפטים, אבל מרוב אירוניה עגומה קשה לבחור.

אז במקום זאת אצטט מגיב בשם מיקי (מס' 9) שכתב קצר, פשוט ולעניין:
הוא מייצג נאמנה את שנאת החינם
פשרה: בואו נעשה ביחד את מה שאני מאמין בו
אחדות: בואו נקבל כולנו את דעתי
התחשבות באחר: הערכים שלכם נחותים, אתם צריכים להתחשב בערכיי הנעלים יותר.
כל כך נכון.
04/02/2016 | 08:36
31
זו כנראה הסיבה שככל שאני מתבגר אני יותר ויותר מסכים עם היצ'ינס.
God Is Not Great: How Religion Poisons Everything
הציונות החילונית הפסידה בששת הימים את הכותל .
05/02/2016 | 00:41
4
35
מששת הימים כבר לאף אחד לא יכולה להיות טענה שאלוהים לא עוזר ליהודים כמו שהנוצרים הקניטו את היהודים בזמן ששהו בארצותיהם כאורחים , ממש הכנסת אורחים מכובדת .
אלוהים עוזר ליהודים שלא הולכים להתערב עם עמים אחרים על ידי נישואין עם הנשים שלהם דבר שמכניס ללחץ עצום כל עם שהוא מהמזרח ועד למערב , והראיה לכך היא כל מי שנמצא בארץ בתקופה הנוכחית .
.

כן, ממש עוזר האלוהים שלך...
05/02/2016 | 00:50
3
34
את הכותל פדינו בדם לוחמינו, רק שהיום לומדי תורה צדיקים שכחו את זה ומסרבים להתגייס כמו פרזיטים אמתיים.

אני חולם על אפשרות לייצא כמה ישיבות מלאות צדיקים כאלה לעזה ולראות איך אלוהים, ולא צה"ל עוזר להם לשרוד שם.

באשר ל-"כל מי שנמצא בארץ ולא מתחתן עם נשים זרות", ספר את זה לרב נחמיה לביא שנרצח בפיגוע בירושלים כשירד להציל משפחה יהודית טובה שהיו בדרכם לתפילה בכותל.

מעניין איפה היה אלוהים שלך אז?
בתהליכים רחבי היקף יכולים להיות הפתעות
05/02/2016 | 13:43
2
28
וההפתעות לא מעידות על התהליך ועל כיוונו , זה קצת מבלבל לחשוב על תהליך בכיוון אחד ופתאום רואים מקרה ספציפי שמעיד על ההיפך , זה בדיוק מקרה שנועד לאתאיסטים שאומרים אין אלוהים אין השגחה והנה תראו אנחנו צודקים ומממשיכים להציץ דרך החריר שממנו הם מקבלים את האינפורמציה על המציאות .
וזאת בניגוד לדתי החי באשליה מתמדת
05/02/2016 | 15:17
26
ומפרש כל מציאות לפי השקפת עולמו ההזויה.

לא משנה אם שלושה יהודים צדיקים או שש מליון נרצחו באכזריות.

לא משנה אם טוב לרשעים ורע לצדיקים.

לא משנה אם כל הספרים שלהם מלאים שקרים מטופשים.

קודם נקבע שאלוהים קיים, ואז נמציא הצדקות כדי להתאים את מציאות לטענה הזו.
בתהליכים רחבי היקף אין "הפתעות", אלא "מאפיינים"
05/02/2016 | 22:50
16

בשואה, שהיא לבטח "תהליך רחב היקף" ראינו את מה שמאפיין את אלוהים:
אזלת יד - לא יד חזקה ולא זרוע נטויה, אבד כוחו.
הוא מת מבושה בשואה, יחד עם ששת המליונים, כי הוא לא הצליח להציל מהשמדה כמחצית מעמו הנבחר. עובדה - שמעת ממנו מאז?

הגורל הציני והאכזרי רצה ...
05/02/2016 | 00:58
30
שבחורה צעירה שהתגייסה לשמור על ירושלים ובפרט על העיר העתיקה, נהרגה כשהגנה ממש בגופה על המקום הזה, שבו עשרות אלפי בחורים חסונים פחדנים ופרמיטיביים לא מוכנים להתגייס, משאירים בחורות למות בשבילם ...בושה וחרפה
בני רבינוביץ'[1] לשחר אילן[2]: "תגיד לי במה אתה יהודי"
05/02/2016 | 01:53
6
43
רגע, אז אם יהודייה זה כבר לא מספיק?
כי אם הוא אתאיסט (לא בדקתי אם זה נכון, אבל כך הוא הטיח בו) ולכן פחות (או לא) יהודי בשל כך, למה לחתן ולגרש אותו דרך הרבנות הראשית?

נמאס לי מהחזקת החבל משני קצותיו.
טוב, מבחינתם זו כנראה גישת "אתם לא יהודים מספיק כפי שהייתם אמורים להיות, אז נכפה עליכם את היהדות שלנו על אפכם ועל חמתכם ונחזיר אתכם למוטב".

יש איזושהי אירוניה מרירה שהיהדות האורתודוקסית היא מצד אחד מועדון סגור, מתנשא ואליטיסטי, שעורך "גיבושון" למבקשים להצטרף אליו, ומצד שני ממרר את חייהם של אלה ש"זכו" בו מן ההפקר וכלל לא מעוניינים לקחת בו חלק...

אגב, הערב, בעודי נוסעת ברכבת ומשחקת במשחק מטופש בסלולרי, הופיעה לי פרסומת בתחתית המסך "תפילות עובדות, התפלל לאלוהים". שועשעתי ולחצתי עליה; הגעתי לאתר מלא בהשתפכויות חמות ודביקות על אהבת האדם, אהבת האל... ומיד הבנתי שאני באתר נוצרי (ואכן אחרי כמה שניות קפצה איזושהי חלונית שהציעה לי לקבל את ישו או משהו כזה; לחצתי על "לא תודה, אחר כך" או שקר כלשהו...). אבל הנקודה היא לא רק הסגנון המיסיונרי המוכר, אלא באמת ה"חיבוק" שיש באתרים כאלה, ופשוט לא קיים ביהדות. אפילו כשרוצים להטיף לך על חזרה בתשובה, זה "להרביץ בך תורה", תמיד יש תחושה שאתה מין ילד נזוף שמסתכלים עליו מלמעלה בצקצוק תמידי.

05/02/2016 | 12:07
32
אלא אם אתה המוסקסואל \ בי סקסואל \ טרנסקסואל, או אישה שרוצה להפיל, או, וזה כבר תלוי בישוע המסוים, סתם אדם שחושב שהיקום הוא בן 14 מיליארד שנה ומגוון החיים התפתח בתהליך האבולוציה.

אבל חוץ מזה - אוהבים את כווווווווווווווווווולם!

השיטות המיסיונריות אולי שונות, אבל תחלס, כשמסתכלים על הזרמים הפונדמנטליסטים יותר בכל שלושת הדתות האברהמיות, ההבדלים מטשטשים...

הרבנות היא מוסד ממשלתי
05/02/2016 | 13:45
4
23
אף אחד לא מפריע לך ללכת למוסדות פרטיים , כמו למשל בחינוך אף אחד לא מכריח אותך לששלוח את ילדייך לחינוך ממשלתי וכן הלאה לגבי כל מוסד ממשלתי .
הרבנות היא מוסד מדיני, לא ממשלתי, והיא מפריעה לי להתחתן
05/02/2016 | 15:10
3
40
במדינה שלי כראות עיניי ובהתאם לאמונתי (או לאי-אמונתי). היא גם מפריעה לאנשים להתגרש, אפילו אם הם לא יהודים, לידיעתך.

בחודש האחרון הנושא עלה בתכנית הרדיו "יהיה בסדר" (גל"צ): זוג של יהודי וגויה שהתחתנו בחו"ל (מן הסתם; הרי בישראל לא ניתן...) והיא תושבת ישראל ורוצה להינשא כיום לגבר אחר (ובהמשך כנראה להתגייר) אבל היא לא יכולה להתגרש, כי כדי להתגרש (לבצע התרת נישואין) בבית הדין לענייני משפחה צריך שבית הדין הרבני יאשר שהיא לא יהודייה (כן, גם זה את צריך לאשר! ) וכרגע אין שם דיינים, כולם פרשו.

ולמה אין דיינים חדשים? כי הוועדה למינוי דיינים מונעת מלחצים פוליטיים (אלא מה...) בעיקרון שליש מהדיינים הם חרדים ספרדים, שליש חרדים אשכנזים, ושליש מהציונות הדתית. אבל החרדים, לא די להם בשני השלישים שלהם, הו לא! הם רוצים לקבוע גם מה יהיה השליש הנותר, שלא "ישתחלו" לשם, למשל, רבני צוהר, רחמנא ליצלן.

כתוצאה מכך הזוג הזה תקוע כבר חודשים בלי גירושין, בגלל הטמטום של מדינת ישראל.

ועוד לא נכנסנו לענייני כשרות... ולעובדה שהרבנות היא מונופול שמאיים על מסעדות ועל מלונות בשמירת שבת ועוד בנושאים שכלל לא קשורים לאוכל...

אז הרבנות לא מפריעה? מפריעה מאוד!
הרבנות היא חלק מהכפייה הדתית במדינה הזאת. לו הייתה מוסד רשות שניתן לקבל את מלוא הזכויות האזרחיות בלי להיתקל בו לעולם, לא הייתה לי בעיה עם זה. אבל זה רחוק מלהיות המצב. יופרטו שירותי הדת לאלתר!
את מבינה איפה הטעות שלך ?
06/02/2016 | 19:45
2
27
ממש בתחום הידע שלך, בהגדרות הבסיס - במנהל ציבורי בישראל, רשות היא יחידה ממשלתית-, בעוד שאת חושבת אותה כיחידה מדינית .
וההבדל הזה עושה את כל השוני .
אז או שאת סתם טועה או שאת מנסה לסנוור את כולם בניפנופי מילים .

בכל מקרה אתייחס לדברייך - נישואין זה עניין מאוד מאוד רציני ובשביל זה המדינה מקימה מוסדות כדי למנוע בעיות מאוחר יותר , בדיוק את הבעיתיות הזו שהצגת , זה לא משחק ילדים, יש חוקים שאפילו נכתבים בדם ואת באה ומנפנפת אותם ככה, אוףףף המדינה הזואתי .
כן, בכך שטרחתי להגיב לך ובזבזתי על כך זמן... מיותר
06/02/2016 | 19:55
13
רואים שאין לך השכלה תיכונית.
06/02/2016 | 21:23
20
השכלה היא עניין מאוד מאוד רציני, ולכן כולנו צריכים לפעול כדי שהמדינה תכריח את כל הציבור ולא רק חלק ממנו לתת לילדיו השכלה בסיסית ראויה.

לא אנסה לחנך אותך על מבנה הרשויות (מחוקקת, שופטת, מבצעת), אציין רק שמי שאלוף בנפנופי מילים בפורום הוא אתה, ונישואין הוא עניין פרטי בין אנשים, שלמעט ענייני מס וקצת ביורוקטיה שנפתרים ע"י רישום פשוט בעירייה כפי שעושים בארה"ב אין ולא צריכה להיות למדינה שום נגיע בו!

ואם אתה מאלה שחושש שלא ימצא לו למי להינשא, אם דורות של יהודים לא יתחתנו כדת חרדים בישראל - ברכותיי! ככל שתכחדו מהר יותר, כך ייטב יותר לעם שלנו!
רשמי מפי הרב שלום ארוש: "אלוהים הוא מפיונר שסוחט אותנו!"
06/02/2016 | 15:40
26

לפי דברי הרב, גל הטרור שפוקד אותנו זה מצב שאין לו פתרון שיצר בורא עולם כדי שנזעק אליו.

כלומר, כמו כל מפיונר טוב שרוצה פרוטקשן, ברגע שלא משלמים מספיק, הוא שולח בריונים לשבור רגליים...
ולמה נלחצו החרדים? האם אכן בגלל בג"ץ? (כפי ששמעתי בריאיון)
06/02/2016 | 16:18
28
יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית, סיפר לאילנה דיין על שלוש שנים של מו"מ חשאי (שלא כלל פגישות ישירות עם רב הכותל...) והסביר [02:30] שהיה חשש אמיתי משפיכות דמים ו... החשש שייפול ספר תורה על הרצפה באחת ההתגוששויות.

אז הפתרון הגיע מתוך המלכוד שבאמונה?
יש פה אירוניה ספק מרירה ספק משעשעת...
סתירות בין התורה למציאות
04/02/2016 | 22:37
9
53
תורה ומדע נמצאים בשני מישורים שאינם נפגשים
05/02/2016 | 00:33
7
39
 תורה ומדע הם שתי מערכות התייחסות שונות ולכל אחת כלים ומגמות שונות  לגמרי האחת מהשניה  לכן אי אפשר להשליך מהאחת על השניה .
כל מי שמנסה בכל זאת לעשות כן מקטין את ערך התורה ומגדיל את ערך המדע שהוא בסך הכל תיאוריות, הסברים כלשהם לתופעות שנצפו .
עדיין לא נמצא המדען שהלך להשוות את ממצאיו עם ממצאים אחרים, הרי אין לזה סוף , אלו ממצאיו וזהו  זו לא דרך של שיטת מחקר .
אין ספק כי חכמי התלמוד קבלו ידע ממקור שהכיר את הטבע בצורה אינטימית ולא הייתה לו שום כוונה להטעות אותם .
אם זה עושה לך טוב לגלות  סתירות, בעתיד תגלה שדווקא הרמוניה ויישוב סתירות יעשו לך חיים יותר טובים , כי כל הסכסוך הפנימי שלך עכשיו שמשתקף בחיפוש סתירות בסוף תגלה שיבואו תיאוריות חדשות שגם אותם יסתרו וסתם בזבזת זמן וכוחות .
אני חושב שזה היה המסר של החכמים ביחס לטבע להתחיל בנקודת יחוס משוערת וממנה לבנות ואם אין דיוק מי יודע מה, זה לא כלכך חשוב, כי מה שחשוב זה לא הממצאים אלא ההלכה למעשה .

מי שמקטין את ערך התורה הם קנאים דתיים כמוך
05/02/2016 | 00:40
4
33
שגורמים לאחרים לחשוב שמדובר בספר שנוצר לצורך רמאות וערכו 0.

לתורה בהחלט יש ערך, שאינו תלוי בצורך המפגר להאמין שהיא "אמת מאלוהים", אבל הניסיון שלך ושלך מחב"תים אחרים לדחוף אותה ככזו פוגע קשות בערך הזה.
projection
05/02/2016 | 00:46
3
10
וואו, אתה יודע לכתוב אנגלית?
05/02/2016 | 00:53
2
36
או שהצלחתה לעשות "העתק \ הדבק" מ-google translate?

שמע, חשבתי ש-dojee גרוע עם תשובות כתורת בלבד חסרות משמעות שלו, אבל נראה שאתה מחפש להתעלות עליו עם תשובה עוד יותר חסרת משמעות שמכילה מילה אחת בלבד.

יש לך מה לומר לי?
כתוב תגובה ראויה! אם אתה מסוגל...
חשבתי שכבר נגמלת מהצורך שלך לעשות השלכה פסיכולוגית
05/02/2016 | 13:33
1
22
אז מפאת כבודך רק רמזתי ואתה שוב ממשיך לקשקש בלי קשר .

ד"א היום כבר לא צריך לדעת דברים, כל הידע כבר קיים, החכמה זה להבין מה אתה מפיק מהידע, מה אתה מבין, מה הקשר בין דברים, מה היחס בין דבר אחד לשני וכן הלאה .

בכל דור ודור היו טיפשים חסרי מעוף כמוך
05/02/2016 | 15:21
24
שאמרו שכל הידע כבר קיים ולא נותר מה לגלות.

ובכל פעם הופיע איש סקרן וחכם והוכיח את טיפשותם וטעותם.
אז תמשיך לזרוק מונחים עלי ולחיות באשליה שלך. אתה לא הראשון ולצערי לא תהיה האחרון, אבל זה לא משנה דבר בסופו של יום.
הפוך גוטה, הפוך!
05/02/2016 | 18:39
24
עדיין לא נמצא המדען שהלך להשוות את ממצאיו עם ממצאים אחרים, הרי אין לזה סוף , אלו ממצאיו וזהו  זו לא דרך של שיטת מחקר .

ודאי שמדענים משווים את ממצאיהם לממצאים אחרים. 
פוזטיב?,המדע זה לא קארוסלה שמשנה כל פעם תמונה-
05/02/2016 | 22:32
26
המדע הוא התקדמות לאורך זמן בתובנות,נבנות תובנות נכונות,לצד שגויות אומנם,
ולאט לאט נפסלות יותר ויותר מהשגויות,

ונוספות אחרות נכונות להשלמת התמונה,

סהכ מדובר במערכת שמתקדמת לעבר האמת,ולא איזה גופה שמשנה
את זוויתה בקבר כל פעם מחדש.

זוהי טעות נפוצה שאתה עושה ומטעה,וספק אם לא הרגשת בהטעייתך,

כנות פוזיטיב-כנות!!!
פוסט מעולה ושימושי!
05/02/2016 | 00:36
34
אם אפשר רק שני ניתפוקים קטנים:
1. היה מאוד נחמד עם לחלק מהדברים היו קישורים למקורות חיצוניים, כמו למשל למידע שנחשי פיתון או תרנגולי הודו יכולים להתרבות ברביית בתולים.

ברור שמי שרוצה יגיע למקורות כמו Wikipedia תוך גיגול קצר, אבל קישור בתוך המאמר עצמו היה הופך את הקריאה לחלקה ונעימה יותר.

2. בנקודה האחרונה על דולפינים כתוב:
"במציאות אין לשום אדם אפשרות להתערבב עם דגים"

זה נכון שמבחינה ביולוגית בני אדם לא יכולים להתרבות עם דולפינים, אבל אם כבר מדייקים בעובדות חשוב להדגיש שדולפינים אינם דגים אלא יונקים.

זה אגב, עוד דבר שלחז"ל כנראה לא היה מושג בו.
ואני חשבתי שרק רבנים עושים שטויות כאלה...
04/02/2016 | 18:11
3
46

הנה בא מישהו עם דוקטורט, ולא אחד קיקיוני אלא שאשכרה מועסק במרכז רפואי בישראל, ושם את שמו על כתבה קיקיונית שכזו.

מה עושה הכתבה?
שולפת משפטים אקראיים מהמקרא, כמו "בזעת אפיך תאכל לחם", ומפרשת אותם בצורה שתאפשר לחבר כל משפט לאיזה ממצא רפואי מוכר.

כך לדוגמה, זה הפירוש שהם בחרו להצמיד למשפט הנ"ל:
"פרשני המקרא סבורים כי קודם האכילה ראוי לעסוק במלאכה המחממת את בעליה. למרות הירידה במסת השריר ובעיות בריאות שמלוות אותך, ככל שתכנס עמוק יותר בשערי הזקנה, חשוב שתקיים פעילות גופנית בכל גיל ותחת כל מצב רפואי. "

מעניין שהוא לא בחר משפט אחד קודם "וְאָכַלְתָּ, אֶת-עֵשֶׂב הַשָּׂדֶה".
אולי אם הוא היה מוכר איזו דיאטה טבעונית או תוצרת "אורגנית".

ויש שם עוד אוסף פנינים כאלה.

לתומי חשבתי, שנחוץ רב, כהן, או ממציא דת מסוג כלשהו כדי לקחת משפט כמו "לא תאכלו גדי בחלב אמו", ולהגיע ממנו לכל דיני כשרות הענפים.

מאוד מצער לראות כשאיש רפואה משתמש באותו תכסיס, ולמה?
מה יש לו להרוויח מזה?
כנראה שבנוסף להיותו רופא הוא גם דתי מאמין
04/02/2016 | 18:51
10
ככה זה כשקודם יורים את החץ ואז מציירים סביבו את המטרה...
05/02/2016 | 01:57
1
29
חכמינו ידעו הכול, ואנחנו נפרש את דבריהם בהתאם למה שידוע כיום (בזכות המדע) כדי להראות שהם בעצם ידעו זאת כבר אז.
האמת שזה לגיטימי בעיני
09/02/2016 | 10:27
1
אם לא טוענים שלא צריך את המדע כי התורה כבר ידעה את זה קודם.

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:18
3
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

האם התנ"ך הוא באמת העדות היחידה לסיפור יציאת מצרים?
01/02/2016 | 19:40
8
84
שלום רב,

פעמים רבות שמעתי את הטענה שלפיה התנ"ך הוא העדות היחידה לסיפור יציאת מצרים בשונה למשל מהשואה שלה עדויות רבות שמאששות אותה. אבל אז בזמן ויכוח על הנושא נאמר לי שהמסורת היהודית המכונה "התורה שבעל-פה" (שבשלב מסויים הועלתה על הכתב) כוללת בתוכה אוסף גדול של טקסטים המתארים בפירוט רב את יציאת מצרים ומעמד הר סיני, והטקסטים האלו כוללים פרטים רבים שאינם מופיעים בתורה! נאמר לי שמדובר בעדויות רבות שהועברו בעל פה, ולא בפרשנות לדברים שכתובים בתורה! (כלומר לא מדובר על פירושים של חז"ל לתורה, אלא בעדויות אמיתיות)

אז רציתי לשאול מדוע בעצם הסיפורים הנ"ל אינם נחשבים כעדות נוספת ובלתי תלויה לסיפור יציאת מצרים? לפי מה שנאמר לי מדובר בעדויות רבות שעברו בעל פה מאב לבן כחלק מהמסורת היהודית עד שלבסוף הועלו על הכתב (חלקם לפני 1500 שנה וחלקם לפני יותר מ 2000 שנה). מדוע לא ניתן להתייחס לעדויות אלו כחיזוק נוסף ובלתי תלוי לסיפור המקראי?

אשמח להבין את העניין הזה, תודה מראש.

טענה מעניינת!
01/02/2016 | 20:34
56
תוכל להפנות אותנו לטקסט של עדות כזו?
יציאת מצרים נתמכת בהרבה ממצאים
01/02/2016 | 22:42
3
49
ואולי הבולט שבהם הוא: הקוראן. אכן המוסלמים כולם באזור סעודיה-מצרים ידעו תמיד שלמרות שנאתם העזה ליהודים, הרי שסיפור התגבשותו של "עם ישראל"כולל גם את הבריחה ממצרים אל כנען (ולא ניכנס כרגע לאגדות על "אלוהים") - זה אמור כבר לתת לך תשובה לשאלתך.
ויש לך דוגמה לממצא שאינו סיפור שנכתב
02/02/2016 | 08:29
2
37
אלפי שנים אחרי?

למשל, כיצד תסביר שאף ארכאולוג עוד לא מצע שום שריד שהשאיר אחריו עם שלם בגודל מאות אלפי אנשים שהסתובב 40 שנה בשטח יחסית קטן כמו חצי האי סיני?

או כיצד תסביר שדווקא המצרים הקדמונים - אלה שתיעדו הכל ואפילו הוציאו קבלות כתובות על כל מיני עסקאות, והיו מעורבים הרבה יותר ממחברי הקוראן באירוע יציאת מצריים לא השאירו ולו אף תיעוד אחד קטן של המאורה הזה?
המצרים תיעדו הכל?
02/02/2016 | 20:08
1
40
לא נראה לי שאפילו המצרים תיעדו משהו מלפני 3500 שנה הרי איזה נייר היה אז ואפילו נייר של היום לא יחזיק עוד 3500 שנה...יש כמה כתובות אבן בודדות מאותה תקופה ובין השאר "פפירוס איפוואר" המכונה גם פפירוס ליידן ובו תיאור הפיכת מעמדות "העבדים ברחו מהמערב" משום שבני ישראל ישבו ממערב לנילוס באזור שנקרא עד היום "באחר יוסף" ...ויש עוד כמה ממצאים כרגע לא אכנס לזה, כי עוד תחשוד בי שאני דתי, סך הכל אני חושב שיש תיעוד היסטורי בתנ"ך שמבוסס על אירועים אמיתיים, אני לא מסכים לתיאוריות שאומרות שהכל שקרים על שקרים ושום דבר כלל לא קרה. 
אני באמת מתפלא עליך!
02/02/2016 | 21:24
38
בתור חובב היסטוריה ובמיוחד חובב מזימות חייזרים, הייתי מצפה שתכיר יותר טוב את כמות החומר הכתוב - על אבן, חימר, וכו', וששרד מצוין, שיצא מהממלכה העתיקה.

ואין לי סיבה לחשוד שאתה דתי אם תביא ממצאים ארכאולוגיים של ממש.

השאלה האם יציאת מצריים התרחשה או לא היא שאלה נפרדת מ-"האם אלוהים קיים?" או "האם אלוהים התגלה לבני ישראל בהר סיני?".

מעניין אגב, שבוויקיפדיה כתוב שבאותו פפירוס איפוואר שהזכרת דווקא יש לא מעט סתירות לתיאור בספר שמות, סתירות שספרות פופולרית נוהגת להתעלם מהן.

לא נכנסתי לרפרנס הרלוונטי, אבל הסתירה הכי גדולה שהם מצטטים היא שה-"אסייתים" (אני מניח שאלה אנשי המערב עליהם דיברת) ברחו דווקא למצריים ולא ממנה - כיוון הפוך!

זה גם לא ממש עוזר שמדובר ביצירת משורר ולא תיעוד של היסטוריון.
זה בערך כמו לשלוף אמת היסטורית מהאודיסאה...

אני לא טוען שכל התנ"ך הוא שקרים ע"ג שקרים. לספרים מאוחרים יותר יש מספיק ראיות ארכאולוגיות כדי לאושש שסיפורים מסוימים מהם מבוססים על אמת.

אבל, צריך להיות ברור לכל שהחומש עצמו הוא אוסף סיפורי אגדות ותו לו, חלקן, כמו סיפור הבריאה, אפילו חוזרים על עצמם במספר גרסאות.

אם מספיק דמיון, ניתן לטעון שכל אגדה היא מציאות - גן עדן = פרויקט חייזרי.
פסלים מהלכים בהארי פוטר שמגיבים למילים קסומות? כל צבא בעולם עובד על חיילים רובוטים, והם לא כ"כ רחוקים מהתיאור של הארי פוטר.

והטלת קסם על מצלמה כדי שהיא תצלם תמונות קסומות זזות?
לו רולינג כתבה את הסיפור שלה כמה שנים מאוחר יותר, כשמצלמות דיגיטליות הפכו למיינסטרים, היא בטח היית חושבת על משהו יצירתי יותר.

אם אי פעם ימצאו ראיות של ממש שהחומש מציאותי יותר מהארי פוטר, זה יהיה מעניין, עד אז, לשניהם מגיע אותו יחס...
איך מסירה מדור לדור יכולה להיות עדות???
02/02/2016 | 10:52
43
בן אדם שלא שמע מפי אביו שאביו ראה את הדברים,
כבר אינו עדות,

אנשים יכולים פתאום להמציא סיפור שלא היה,ולומר שהיה השתלשלות מדורות,

ויכולים גם לאט לאט עקב סיפור תנכי,כל דור מתווספים יותר שמדווחים
על כזה דבר,

יכול לומר אבי ספר לי שאביו וכו,כיון שהוא משוכנע בדבר,

וכולם או מעצימים איזה גרעין,או שמתחכים אחר האגדה,

בהקצנה (או שלא)- האם עדות של עשרה שקרנים אמינה יותר-
02/02/2016 | 13:33
41
מעדות של שקרן אחד?
קשה לומר לתורה שבעל פה בתור עדות נוספת.
03/02/2016 | 13:28
32
אלה שמסתמכים על כתובי התורה והתורה שבעל פה זה אותם אנשים שבאים מהדת היהודית. 
קשה לומר שזו עדות חיצונית.
"זיקה"- הבלוף החדש של תעשיית התרופות
31/01/2016 | 13:06
39
191
אחד הטייקונים רוצה עוד מיליארד לאוסף שלו, וכולם מגויסים: המדע, משרדי הבריאות, התקשורת- כל מי שמקבל ממנו פרנסה. המערכת עובדת.
שפעת, שפעת העופות, שפעת החזירים, שפעת האתיאיסטים, סארס, ועכשיו קבלו את הכוכב החדש: זיקה. העיקר שתמשיכו לפחד ולפרנס אותם.
כן, זאת המציאות שלנו ב 2016. רק כשאנשים ישתחררו מחשיבת העדר ויתחילו לחשוב בעצמם הדברים יתחילו להשתנות.

כן - כי עדיף לאנשים להקשיב לאיזה משתמש
31/01/2016 | 13:16
2
53
אנונימי בפורום עלום שלא יודע מה קורה סביבו, אבל מבין יותר טוב מכולם!
המטרה שלי אינה ללעוג לאתיאיסטים, רק לפקוח עיניים לאנשים
31/01/2016 | 13:48
1
18
ואיך אתה מצפה לפקוח עיניים למישהו, אם לא נתת לאף אחד
31/01/2016 | 14:45
45
סיבה להאמין לשום דבר שאתה כותב?
אם יש קשר בין חוסר אמונה באלוהים לתמיכה בתעשיית התרופות-
31/01/2016 | 13:24
53
הוא סטטיסטי בלבד.
אבל לחוסר אמונה באלוהים ולאמונה ברפואה מבוססת ראיות בהחלט יש בסיס משותף...
האינטרס של תעשיית התרופות להאריך את תוחלת החיים
31/01/2016 | 13:57
1
41
במצב של חולה כרוני הזקוק לטיפולים בדיקות, חיסונים, ותרופות
כל ימי חייו.

האינטרס העיקרי של התעשיינים הוא ליצור רווחים
02/02/2016 | 22:18
16
תעשייני התרופות אינם יוצאים מן הכלל. 
אתה רוצה להגיד ששפעת היא המצאה?
31/01/2016 | 18:08
25
48
שאין נגיפים אלימים וחיידקים מזיקים שתוקפים את הגוף שלך?
כמה אנשים יכולים להתמודד עם חום גבוהה, נזלת, כאבי ראש, ושלשולים ללא תרופות שמציעה תעשיית התרופות?
זה לא בדיוק מה שאני אומר
31/01/2016 | 18:46
7
42
אלא הפאניקה שתעשיית התרופות מעוררת בציבור כדי לגרום לאנשים ללכת ולהתחסן, להכניס רעל לגוף שלהם. לעומת זאת אני לא שולל לגמרי את האפשרות שהם גם יוצרים בעצמם חלק מהמחלות, יש מלא קונספירציות ואני כבר לא פוסל אוטומטית את כולן כמו בעבר.

ולגבי שאלתך השנייה, כמה אנשים? בעיקרון כל האנשים יכולים, בתנאי רק שהם חיים ואוכלים נכון.

ערב טוב

מה זה ה"נכון" הזה, מי יודע אותו ומי קובע אותו ואיך
31/01/2016 | 21:02
1
35
אינך יכול שלא לתת אמון באותה מערכת רפואית עצמה ממש, שיטותיה, מחקריה ופרסומיה, בבואך לקבוע מהו ה"נכון" הזה. אלא אם תשגה באשליות ותאמץ איזו דיאטת שקר כלשהו שאיזה מהרישי מאינדונזיה המליץ עליה כי הוא חכם אזהוא יודע.
רודולף שטיינר.
01/02/2016 | 09:30
8
אני לא מבין גדול ברפואה
01/02/2016 | 16:43
4
37
אדם שיש לו אלרגיות או חולה באיידס לא יכול להתמודד עם המחלה ללא תרופות. בשני המצבים הבעיה במערכת החיסונית. איך זה קשור למזון שאתה צורך? למה לאדם מודרני לחכות שבועות בשביל להתמודד עם מחלה בכוחות עצמו כשהוא יכול לקצר את תקופת מחלתו לכמה ימים בודדים ולשפר את איכות חיו?
זה בסדר, גם הרופאים לא
01/02/2016 | 18:42
3
10
כן, רפואה כזו עדיפה בוודאי:
04/02/2016 | 08:41
2
20
אל תשייך אליי. וגם זה עדיף על קונוונציונלי
06/02/2016 | 13:20
1
14
קודם תלמד מהי רפואה ומהי מחלה ואז תחזור
לפני שאתה שולח אנשים ללמוד כדאי שתלמד מהי מציאות.
07/02/2016 | 08:00
3
לדעת מר בחור כאן, החיידקים לא גורמים למחלות.
01/02/2016 | 08:23
1
11
וודאי שלא!
01/02/2016 | 13:28
37
חיידק הוא בסה"כ דיקטטור קטן עם אף אדום שרוקם כל מיני מזימות.

שאלה חשובה, אני אסביר
01/02/2016 | 18:28
14
44
תרופות לא מרפאות, הן רק מדכאות את הסימפטום. אצל מי שלוקח תרופה הבעיה נשארת בגוף וממשיכה להרוס אותו, היא תהפוך מאקוטית לכרונית, ומכרונית עד לרמה של ניוון שמוביל כבר למחלות רציניות. המערכת החיסונית לא סתם חלשה, אלא כתוצאה מהרגלים רעים ורעלים שמצויים בגוף. את זה אני גם יכול לומר מניסיון, בתור מי שסבל כל החיים מאלרגיות, בעיקר נזלת וקדחת השחת. כששיניתי את התזונה האלרגיה דעכה.
נזלת: חומר רירי שהגוף מייצר כדי לעטוף פסולת ולפריש החוצה. הנזלת היא מתנה גדולה כי מדובר בניקוי הגוף. מי שייקח תרופה נגד נזלת ממש יורה לעצמו ברגל.

למעשה כל הגורמים הם נפשיים, אבל זה כבר ברמות עמוקות יותר שחוקרים את התופעות. למשל תאווה לא מרוסנת גורמת לאכילה לא מבוקרת של מזון מזיק, תאווה היא בנפש ולא בגוף.

חיידק טורף לא יבוא לאדם שגופו בריא, כי בגוף כזה אין לו מה לטרוף. הוא יבוא לאדם שבגופו יש אזורים מנוונים, רקמות מתות, כתוצאה מחיים לא נכונים. יכול להיות מצב שאדם כבר הגיע למצב חירום כזה שמחייב טיפול, אפילו טיפול של תרופות, אבל העניין הוא שהוא לא היה אמור להגיע למצב כזה. עדיף טיפול טבעי כל עוד אפשר. שיטת ההגיינה הטבעית- מזון טבעי וצום, מרפאים דברים שהרפואה המודרנית מחשיבה כחשוכי מרפא, כמו למשל דלקת פרקים.
כל התורה היא מאוד פשוטה: הגוף מסוגל לרפא את עצמו מהכל, רק צריך לתת לו את התנאים לכך.
אנטיביוטיקה שמחסלת את החיידקים
02/02/2016 | 14:25
1
23
פותרת אותך מהגורם למחלה שהוא החיידק ולא רק מהתסמינים שלה.
התייחסתי לכך
06/02/2016 | 13:44
10
יש מצבי חירום שבהם התרופות עוזרות לתקן את נזקי המדע והקידמה. אנטיביוטיקה- אפילו הרופאים כיום נזהרים משימוש בה לאחר שהבינו את נזקיה. העניין הוא שאדם לא אמור להגיע למצב של חולי, וזה רק בידיים שלו והוא גם יכול לרפא עצמו מכל דבר.
אז איך זה שתינוקות בני יומם חולים ?
02/02/2016 | 14:40
2
23
הם רק נולדו...

בקיצור - שטויות.
ההורים שלהם חיו חיים לא נכונים :)
02/02/2016 | 16:23
1
11
אתה לא יודע שהיריון משפיע על העובר?
06/02/2016 | 13:36
4
חיידקים פתוגניים פולשים לגופנו בכל עת
02/02/2016 | 22:15
1
27
אולם הם מזיקים רק לאורגניזם אשר לא פיתח נוגדנים לאנטיגנים המצויים על-פני שטחם.
זה לא מדויק, למערכת החיסונית יש שלל תגובות אפשריות
05/02/2016 | 13:09
16
לפתוגנים מסוגים שונים, חלקן יעילות יותר, חלקן יעילות פחות, הנזק שהפתוגן גורם לפני התגברות המערכת החיסונית עליו נע בין זניח ובלתי מורגש [במקרה של התגברות מלאה ומהירה] לבין נזק בלתי הפיך ואף מוות, ויש גם שלבי ביניים כמו נשאות. בנוסף, תתכן תגובה של המערכת החיסונית כנגד הגוף עצמו - מחלות אוטואימוניות, ללא שום פתוגן חיצוני שהוא.
מסקנה - אם רק תיתן לבני אדם את התנאים המתאימים יחיו לנצח
05/02/2016 | 13:27
6
6
חיי נצח- קלי קלות אם רק היה צורך בכך. אפילו ביולוגית
06/02/2016 | 13:32
5
18
יש עדיין אנשים שמאמינים בשטות של המוטציות והברירה הטבעית (חלקם אפילו נחשבים למדענים..). הם צריכים לשאול את עצמם: איך זה שפגמים שונים קורים כל הזמן, כמו תאים שמנגנון השכפול שלהם משתבש והם הופכים לסרטניים, אבל אף פעם לא קרה מעולם בכל ממלכת החי, מאז שהמיניות החליפה את האלמוות, שינוי שהביא לכך שהתא ימשיך להשתכפל לנצח? מכאן צריך להסיק שיש מטרה מאחורי הדברים.
אדם יכול לחיות לנצח בלי בעיה, אבל המציאות היא שכעבור כ 75 שנה הנשמה מרגישה עייפות מהחיים הפיזיים ושהגוף הפיזי כבר לא מועיל לה, והיא מזמינה מוות כדי להשתחרר מהגוף ולהמשיך במסע. כל עוד היא מפיקה תועלת אמיתית מהחיים אז הגוף שהיא נמצאת בו ימשיך לחיות, גם 1000 שנה וכמה שצריך.
המדע מפגין טמטום יוצא דופן אפילו יחסית לסטנדארטים שלו, כשהוא מחפש דרך לחיי נצח, והוא מחפש אותה בגוף.
רגע, איך קפצנו פתאום ל-75 שנה?
06/02/2016 | 14:01
4
16
כתבת לא מזמן שאנשים צריכים למות אחרי 40 שנה, ובגיל 70 הם כבר זומבים מסוממים!
איך הנשמה לא עייפה מזה?
לא כתבתי דבר כזה
06/02/2016 | 18:24
3
13
אלא שעדיף להם כבר למות מאשר להיות זומבים. 75 שנה אני מתכוון של חיים אמיתיים, לא של הזומבים, שאצלם הנשמה כבר לא נמצאת ולכן הם לא באמת חיים.
הנשמה היא חלק אלוהי, אני חושב שהיא לא יכולה לסבול את הנוכחות של דבר טמא כמו סם. כך הוא פועל: הוא משחרר את האדם מהקול האלוהי שמכוון אותו להתגברות על פיתויים ולהתפתחות, האדם מדרדר לדרגה של חיה. בהתחלה הוא נהנה מהשחרור הזה אבל אחר כך כמובן הוא משלם ביוקר. זה מה שאתה עושה כשאתה נוטל תרופה\סמים.

בשביל השעשוע, אני אתן 20 ש"ח ש"ח לכל מי שימצא סתירה בדבריי או יוכיח אותי -לפחות בתחומים שיש לי הבנה בהם.
איזה רמאי!
06/02/2016 | 21:05
2
13
אין לך הבנה בשום תחום, אז במה כבר אפשר לדון איתך?

אתה אפילו סותר את עצמך - פעם אתה כותב שברגע שהנשמה עוזבת האדם מת, ופעם אתה כותב שתרופות מבריחות את הנשמה והופכות את האדם לזומבי - כלומר, הוא לא מת רק חסר לו משהו.

לפחות תסדר את האגדות שלך בקו ישר לפני שאתה מתערב עם אנשים!
אתה יכול לחסוך מעצמך בושה אם תצליח לרסן את הטימטום שלך
06/02/2016 | 21:44
1
12
למה אתה כל הזמן נופל בזה?
זומבי אינו חי
מת אינו חי
מה לא ברור?
החשיבה שלך גסה מדי ורדודה מדי. אפילו בזמן החיים הנשמה לא נמצאת במלואה בתוך הגוף.
כשהיא עוזבת לגמרי, ואפילו כשהגוף האתרי מתפרק- הגוף הפיזי מת בתוך כמה דקות.
בושה וטמטום?
06/02/2016 | 21:50
9
אני מתכתב פה עם אדם שמכחיש את כל המוות והסבל שחיסון לפוליו חסך.
אלה אם אתה חי בתוך קהילה חרדית ממש חשוכה, אני לא רואה איך תוכל לדון פנים מול פנים עם מישהו על זה כמו שאתה כותב פה, מבלי שהוא יחשוב שאתה אידיוט גמור...

אבל אם אתה כבר חושב שאתה כזה חכם, בו תסביר לי: למה מת רגיל לא זז, אבל מת זומבי זז?
הכל טוב ויפה, רק בעיה קטנה -
02/02/2016 | 20:06
6
37
לוירוס הזיקה אין לא תרופה ולא חיסון, אז לחברות התרופות אין מה למכור. אפילו באתר ה-CDC כתוב שם פחות או יותר "תנוחו הרבה ותשתו מים". אולי הוירוס הוא קונספירציה של מי עדן ויצרני המצעים...
תן לי רגע להביא את כובע נייר האלומיניום שלי...
02/02/2016 | 22:10
4
34
אוקי, קודם כל, תעשיית התרופות והמדענים ומשרד הבריאות וכו' לא רוצים חיסונים, אלא חולים כרוניים (אתה מבין, בגלל זה הם כולם תומכים בתנועות שמתנגדות לחיסונים).
לגבי תרופה, בטח שיש תרופה. היא יושבת לה במחסנים ל "טבע", אבל לא משחררים אותה לציבור במטרה לזרוע פאניקה ולהעלות את המחיר שאנשים יהיו מוכנים לשלם.
בהחלט
02/02/2016 | 22:44
3
38
תעשייני התרופות שואפים להנציח את תלותנו בתרופות שהפירמות שלהם מייצרות. 
תהיה תמיד צעיר ובריא
03/02/2016 | 16:06
2
37
כשתזדקן ותצריך תרופות, נראה איזה גיבור תהיה.
אינני מתנגדת לתרופות
03/02/2016 | 17:32
1
32
כי אם לשיווק האגרסיבי שלהן. 
כמובן שאת יכולה להתנגד לכל דבר שתבחרי
03/02/2016 | 18:49
44
רק שתוך כדי התנגדות והתלהבות כדאי לזכור שאין דבר בעולם הזה שהוא מושלם.
ולצערי, איני זוכר איך היה עם הסוגייה הזאת בעולם הבא.
בטח עוד יהיה
06/02/2016 | 13:40
15
אבל זה פחות חשוב. יש להם הרבה דרכי פעולה, אפילו זה שאתה חי בפחד מתמיד זו מטרה בפני עצמה בשבילם. פוליו, שפעת לסוגיה וכל השאר, יצרו פאניקה בציבור, לא רק כדי למכור חיסונים אלא גם כדי להרעיל את הציבור.
חישוב ההסתברות לאבולוציה של בעלי חיים
30/01/2016 | 11:35
261
920
ראיתי שהרב כאן עושה חישוב שמוכיח שבעל חיים אחד לא יכול להשתנות לבעל חיים אחר גם אם התהליך נמשך מיליארדי שנים.

(מתחיל בדקה 23:30)

האם החישוב שלו נכון...
המשך>>
ראיתי שהרב כאן עושה חישוב שמוכיח שבעל חיים אחד לא יכול להשתנות לבעל חיים אחר גם אם התהליך נמשך מיליארדי שנים.

(מתחיל בדקה 23:30)

האם החישוב שלו נכון ?

סוף עידן האידאליזם
01/02/2016 | 19:30
3
35

הטיעון :- עליית האסלאם הקיצוני הנו תוצאה של מחדל במציאת האמת והעדר מייצגה .
לפני איינשטיין אף אחד לא ידע להתבטא במושגים יחסיים ורק כאשר הוכיח שכל מסה היא יחסית לאנרגיה שלה, צורת הביטוי גלשה אף לדיבור היומיומי, נוצר  פחות דיבור מוחלט, ויותר דיבור יחסי ,  כל דבר נמדד ביחס לדברים אחרים, גם אם לא היה כלכך קשר, לפחות נעשה ניסיון לחפש יחס בין דברים.
מאז איינשטיין היחסיות הפכה להיות האמת החדשה, היום כבר יודעים דברים חדשים, למשל שיש התאבכות ואור יכול להיות גם גל וגם חלקיק , פתאום האמת של איינשטיין התערערה, כך התחיל עידן הפוסטמודרניזם  בו אין אמת כל דבר הוא תלוי הקשר ואם אין לו הקשר הוא *הזוי* ואם יש לו הקשר אזי ההתבטאות הנפוצה היא *לגמרי* או השאלה *זה אמיתי* *אתה אמיתי* כל אלו מעידים על כך שכל אידאל שהוא מאבד משמעות כולל כל סוגי האיזמים שהם כמו אתאיזם וכן הלאה.
אתה באמת חושב שחזרה על שמו של אינשטיין
01/02/2016 | 20:45
2
28
תוסיף כבוד או אמינות לבליל השטויות המוחלט שרשמת כאן?

ה-"אמת" של אינשטיין לא התערערה, להפך, היא נמצאת בכיס של רובינו מדי יום ביומו ומשרתת כל אדם שמחפש להתחכם ולהימנע מפקקים.

ובאשר לאיסלאם הקיצוני - אין שום הבדל בינו לבין הקיצוניים בדת שלך, ולמען האמת, האחרונים מפחידים אותי יותר כי הם חיים כאן לצידי, ואף אחד עדיין לא מכוון כלפיהם נשק, גם כאשר הם זורקים אבנים על אנשים חפים מפשע, או מציתים פחים ומתפרעים בהמוניהם.

אפילו מתקשים לכפות עליהם את חוקי המדינה - הם יכולים להתחמק עם דברים עליהם אני הייתי מזמן נכנס לכלא!
האמת היא שאין דבר כזה אסלאם קיצוני .
01/02/2016 | 21:46
1
28
לאתאיזם בהגדרה אין לו תוכן והיות והאסלאם נלחם באתאיזם גם הוא מרוקן מתוכן  והוא יכלה את עצמו מאיליו ברגע שיבין שהוא נלחם בכלום .

אם יימצא אי פעם בית כלא שיוכל  להכיל אותך היית נמלט אליו בריצה .
אל תדאג לי!
01/02/2016 | 22:01
22
המחבלים המוסלמים לא נלחמים באתאיסטים. אולי יום אחד הם יגיעו לזה, אבל זו לא המטרה הראשונה שלהם וגם לא השניה.

למזלנו הרב (גם למזלך!) הם כרגע עסוקים בעיקר במלחמה נגד מוסלמים אחרים, שגרסת האיסלאם שלהם טיפה שונה.

ברגע שיסיימו עם אלה, אם יסיימו, הם וודאי יתפנו לאויב היהודי, שהוא אויב מאוד מקובל של האיסלאם, רק מה - מי שיהודי בעיניהם זה מי ששם על עצמו סממנים דתיים יהודיים.
רק תסתכל מה קורה בצרפת.

אז, למי שהייתי ממליץ למצוא מקום לברוח אליו, זה דווקא לך...
למען האמת אתה לא באמת צריך לברוח. כי למרות שאני חושד שאתה שייך למגזר הפרזיטי, המדינה הזו עדיין תגן עליך מפני האויב המוסלמי.

ולמרות שהיא לא כ"כ מצטיינת בזה, היא עדיין מצליחה יותר משאר העולם...
העיקר שזה כשר למהדרין!
31/01/2016 | 13:00
9
76
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4759964,00...

בני ברק: 5 טון בשר מקולקל הוחרמו
אנשי השירות הווטרינרי של גוש דן החרימו 5 טון בשר פג תוקף שנתפס בחנות האטליז "כל הקפואים" בבני ברק. במקום נמצאה גם מדפסת ששימשה ככל הנראה לזיוף תאריך התפוגה ותעודות המשלוח
אז טחנו בשר בשירותים, מה הביג דיל?
31/01/2016 | 15:29
37
ממילא הוא יגיע לשם...
אבל יש אנשים שלא רוצים בשר מעורבב עם סוס שמת ממחלה....
31/01/2016 | 16:03
2
48
תתבייש ותתנצל, הישתוותה לברוו ראה תגובתי אליו
01/02/2016 | 01:15
1
8
לי אין במה להתבייש ובטח לא על מה להתנצל. לך, לעומת זאת...
01/02/2016 | 07:49
8
שקרן ומסית איפוא כתוב "כשר למהדרין" תבדוק
01/02/2016 | 01:08
4
14
בדף הפייסבוק שלהם הם כותבים "כל הכשרויות".
01/02/2016 | 07:42
2
20

שקרן ומסית אתה בעצמך.
והנה דיון בעניין החנות באתר "בחדרי חרדים"
01/02/2016 | 07:46
1
26
"קניתי אצל כל הקפואים יותר מכמה פעמים, ובא נעשה קצת סדר, ונשים לב! ראשית נתחיל בחיובי, יש להם מגוון לא קטן של מוצרים, ואפילו במחירים טובים, שקשה למצוא ברשתות המובחרות, לדוגמא לא מזמן ויתכן שגם עדיין יש להם מבצע מאוד זול על עופות בכשרות עד"ח, אם איני טועה המחיר היה 20 ש"ח לק"ג עוף עד"ח שמי שיודע זה זול מאוד, כ"כ ראיתי מבצעים מעניינים בירקות קפואים אם זכרוני אינו מטעה אותי היה 2 ב-15 ש"ח , לא כל הסוגים, אבל היה כמה סוגים פופולאריים, כמו אפונה וגזר, וכו', שוב מי שמכיר, המחיר בהחלט זול, "

ודבר אחרון - אטליז לא כשר במרכז בני ברק?!? על מי אתה מנסה לעבוד? הרי כבר שרפו בעבר חנויות לא כשרות בפתח תקוה, נראה לך שבבני ברק היו עוברים על זה בשתיקה?
זה כמו לנסות למכור ביקיני במרכז טהרן...

באופן מופרך, נתקלתי בדתיים שפנו לצמחונות עקב אי אמונם
05/02/2016 | 13:18
10
בכל השגחה שהיא, עצם רעיון השגחת הכשרות - הרי במקור, כשרות היתה באחריות ובסמכות האנשים עצמם, לא קנית בשר שאדם זר שחט ואדם זר "השגיח" עליו, אנשים שחטו בעצמם.
תתבייש ותתנצל dojee.
01/02/2016 | 08:41
9
חיזון
31/01/2016 | 00:19
30
היה לי חזיון שאני המשיח ואני עף לשמים בתוך החלום ורואה את ישו מנגן בחלילית ואת מוחמד תוקע בשופר ויש אש ומים וחשמל והכל מתערבב שם ביחד, ומשה הלך ותקע את עצמו בשערי שמים ויש מלא רבנים יושבים ובוכים על אומללות העם היושב בציון, ואני אמרתי " מה טוב לרשע ביום עמלו" ואז בא שלמה המלך ונתן לי כפות בוטחס ובכיתי הרה וצחקתי מעט, ואלוהים ממש הסניף ממני כל מיני חלקים קטנים, גדולים, בהירים ואז ראיתי את אנריקו מחזיק את אנדררי וצועקים " אוי אוי גורצ בתותלך גומרת" ויש הרבה עשן ועננים שחורים ומים זורמים, וגמרתי מהר וראיתי נימפות מעלות גירה והופכות לחמורים וראיתי את משיח בן דוד עם פסל של מיכאנגלו ואמרתי " גוריס מציעה טוב לנשמה" ואז קמתי וראיתי שאני אזוק למיטה ונמצא במחלקה 6 א ברבי בבת ים ודחופים לי זריקות והדקטור ההנמוך קומה אומר " אין לך עתיד אין תקווה אישפוז לכל החיים" זהו זה מה שקרה מה לפי דעתכם עלי לעשות? האם זה מצביע על עתידי? על מציאת זיווג? הרב אומר שיש לי נשמה גבוהה והחלמות מסברים שאני צריך לחזור בתשובה, הוא גם נישק אותי ואמר שזה כשר כי הוא המדריך שלי בעולם הזה " ועשה לך רב והסתלק מהספק" הראי כמו שכותב במסכת אבות, זהו תודה למי ששמע אהבתי לספר, הלכרתי לשירותיים, אני חייב לשחרר...
מה זה תורת הסוד או תורת הנסתר?
27/01/2016 | 20:17
20
77
לדעתי אין דבר כזה.

אם אני אבקש הוכחות על תורת הנסתר יגידו לי שרק חכמים גדולים מהיהדות יודעים את הסודות ואת הנסתר. הבעיה שאין אפשרות להוכיח את הטענות הללו.
אם אתה לא יכול להוכיח או להראות הרי שניתן להתייחס לדברים האלה כאל דברים שלא קיימים כלל.
מי שמשתמש במושגים ''סוד'' ו ''נסתר'' בעצם פותר את עצמו מלהביא הוכחות בפועל. אם זה נסתר איך אנשים ידעו שיש משהו מאחורי המושג הזה? ואם זה סוד הרי שאותם חכמי דת שכביכול יודעים את הסודות יטענו שהם אמורים לשמור עליהם.
תורה וסוד זה אותו הדבר .
27/01/2016 | 20:38
7
58
כל המאמץ של חכמים להסתיר את הסוד הוא כדי להגן על מי שאינו ראוי לדעת את הסוד .
למעשה כל התורה והתורה שבעל פה /התלמוד נועדו כדי להסתיר את הסוד וגם מה שנקרא תורת הנסתר, מה שמדברים על זה כמו על קבלה, נועד להסתיר את הסוד, מה גם שהצנזורה הנוצרית במשך מאות שנים העלימה חלקים חשובים ממנו.

הסוד באופן עקרוני הוא לגבי אופן ההנהגה של הבורא את המציאות ואת האדם ואופן הסינכרון בינהם.

אחת הדרכים הקשות ביותר לגלות את הסוד של התורה היא ללמוד את כל התורה ואת כל התורה שבעל פה ולקיים מצוות ואז אולי יתגלה בפנייך הסוד , בדגש על אולי , ואם לא יתגלה בפנייך הסוד,  סימן שאינך ראוי, זה לא אומר שמשהו אצלך לא בסדר, אלא אתה עדיין לא מוכן, לא בשל לתפוס אותו .
הבעיה הגדולה של ידיעת הסוד היא שמאותו רגע שאתה יודע את הסוד, אין לך יותר בחירה חופשית כמו שהיתה לך לפני ידיעת הסוד ואין דרך לחזור אחורה, זה כמו שאתה נכנס למקום שאתה לא יכול להתחבא בו, לא יכול להסתיר שום דבר, אפילו לא את המחשבות שלך  .

מי הם האנשים שיודעים את הסוד והנסתר? איפה הם נמצאים היום?
27/01/2016 | 21:30
3
49
מבחינתי דבר שלא גלוי הוא לא קיים ואני לא יכול להתייחס אליו. 

מדובר בהתעסקות בדברים מופשטים.

מה יקרה לי אם אני אדע את הסוד? אהפוך למשוגע?
אמשול לך משל -
27/01/2016 | 22:27
1
41
ילד  שנמצא  בתוך רכב נוסע מה שנגלה לו זה רק מה שיש בתוך הרכב ואולי הוא מספיק להבחין במה שמתרחש מחוץ לרכב .
האם גם לגביו ניתן לומר שכל מה שאינו גלוי לא קיים ?  או דבר מופשט ?

הילד יגלה את העולם תוך כמה שנים שהוא יגדל.
28/01/2016 | 20:09
27
והוא יגלה את המציאות של העולם.
הוא לא צריך לחכות אלפי שנים כמו הדתיים בשביל לראות איזה 
נס או גילוי נסתרות.
לדאלטון
28/01/2016 | 13:01
61
במידה ויתגלה לך הסוד, אתה תהפוך ל-POZITIV. 

משוגע? חס וחלילה! 
אין שום סוד
30/01/2016 | 02:26
2
23
ואין גם שום צורך בסוד. ההשוואה של הילד היושב ברכב ולא מודע למה שנמצא
מחוצה לו. מאד לא מוצלחת, כי מה שנמצא מחץ לרכב, נמצה שם באופן גלוי והילד יכול לראות הכל.
את הסוד המדומה, המציאו חז"ל כדי לשוות לעצמם בשקר ובתחבולה , חכמה יתרה, שאין כביכול לבורים ועמי ארץ.
מה שנקרא בלשון עממית "עבודה בעינים" ומאמינים כמוך נופלים בפח הזה.
אז...שיבושם לך...
הכל הבל הבלים
30/01/2016 | 16:47
1
12
כתוב בתורה, והדרת פני זקן
30/01/2016 | 23:26
10
אם יש הוכחות זה לא ניסתר ולא סוד, תילמד פיסיקה
28/01/2016 | 00:32
2
51
גם שם יגידו לך שאין הוכחות, אלא ראיות
יפה שאתה שולח אחרים ללמוד פיזיקה
28/01/2016 | 14:53
37
כאשר הם שואלים על "תורת הנסתר".
זה כמו שתשלח אותם ללמוד הנדסת מכונות כאשר שואלים על חדפים.

מה לפי מיטב ידיעתך...
30/01/2016 | 23:51
17
מה ההבדל בין "הוכחות" ו- "ראיות" ?
זאת רמת העברית שלך?
להפך, יש בהחלט דבר כזה.
28/01/2016 | 09:00
6
39
וזה אחד הכלים החזקים ביותר של הדת.

הרעיון הוא מאוד פשוט - הסוד, כמו שרמז לך פוזטיב, הוא לגבי "אופן ההנהגה של הבורא את המציאות ואת האדם ואופן הסינכרון בינהם.".

עכשיו, תחשוב מה היה קורה לכל בעלי הסוד והחכמים בתורת הנסתר אם הסוד הזה היה גלוי - הם היו הופכים למיותרים! אף אחד לא היה צריך אותם כי כולם היו יודעים את הסוד.
ברגע שאתה מציב את עצמך במקום שבו לך יש ידע הכרחי שאין לאחרים, אתה אוטומטית הופך להיות הכרחי בעצמך. ברגע שהידע הזה מופץ לכולם, אתה כבר לא הכרחי יותר.

מכיון שאנחנו יודעים שדת היא אמצעי להשתלט על ההמון הנבער (ולכן גם אם תשים לב בכל הדתות אחת המטרות היא להשאיר את ההמון נבער ככל האפשר, אחרת מדוע להתנגד ללימודי ליב"ה?), תורת הסוד היא אחד מהכלים החשובים שבעזרתה הדת מצליחה לשגשג.
להיפך, הדת נגד תורת הסוד והניסתר
28/01/2016 | 13:38
5
48
על כן כל הטיעונים שלך מופרכים
להפך, תורה וסוד זה אותו הדבר. לא קראת מה ש pozetiv כתב?
28/01/2016 | 14:48
4
15
אני מפריך את הטיעונים שלך, תתמודד
28/01/2016 | 15:18
3
9
לא, אתה סתם כותב משפטים לא מבוססים.
29/01/2016 | 13:50
2
38
לו היית נותן איזה שהוא בדל של ראיה שתאשש את מה שאתה כותב אז ניחא, אבל כרגע אתה לא מפריך את הטיעונים שלי יותר מאשר אגודת הארץ השטוחה מפריכה את הטיעון שהעולם הוא כדור.
אחשוף בפרהסיה אווילותך המעוותת וטיעונך המגוחכים
29/01/2016 | 23:38
1
42
נסיונותיך הכושלים לקבל בדל מידע ללמדך לא יצליחו
חל איסור ללמד גוי תורה 
כשתוכל להוכיח את הטענות שלך נדבר. עד אז אתה לא ראוי ליחס.
30/01/2016 | 11:08
15
יש לך טעויות
28/01/2016 | 15:19
41
תורת הסוד כבר מזה למעלה ממאה וחמישים שנה אינה סוד אלא גלויה לכולם. כמו שהסבירו לך פה, זה נשמר בסוד כדי שלא יגיע לידיים לא נכונות, של אנשים שישתמשו בזה לרעה או ייפגעו מזה. הקבלה היהודית היא רק אחת מתורות הסוד, יש הבדלים לא גדולים בין כל תורות הסוד, מפרס העתיקה, הקבלה, סופיות, יוון העתיקה ועד התיאוסופיה והאנתרופוסופיה של שטיינר. חכמי קבלה באירופה כעסו על שטיינר שפעל להפוך את הידע מאזוטרי לאקזוטרי, אבל הוא עשה זאת מכיוון שהזמן לכך הגיע, האנושות התפתחה מספיק ואני משער גם בגלל הסכנה שידע אזוטרי מסולף יופץ בעידן התקשורת. לבסוף גם אצלם הוחלט לשחרר את הידע לרשות הכלל, כמדומני קשור לכך הרב יהודה אשלג.

אנשים שעדיין מאמינים במדע המודרני, שחושבים שאין דבר חוץ מחומר, אחרי שמקבלים הסברים מפורטים על הבריאה ועל ההיגיון שעומד מאחורי הכל, אני חושב שהם די סתומים. אמנם הם נתונים להשפעות מסוימות שגורמות להם לאמונה שלהם, אז יש להם נסיבות מקילות אבל זאת אחריותם לחפש אחר האמת.

למה שדברים שמרבים אמונה,ותומכים בטענה האלוהית יהיו סוד??
02/02/2016 | 13:57
15
צריך גם להסביר את זה,

ולמה שהטענה האמיתית תשמר בסוד?

אלה שאין בה שום דבר שבאמת תומך בטענה התיאולוגית,

חוץ מסתם מוניטין ריק,שבא להלך גדולות על הדמיון התיאולוגי...

אגב אמרו לי מספר אנשים שהסרט מאטריקס שעוסק במציאות מדומה,

הוא עפ הקבלה,איך זה מסתדר עם הטענה האלוהית?   זה לא!!!

אז אם זה הסוד...      אוי ואבוי...

אני משתין על יהוה - האל המדומיין של היהודים
24/01/2016 | 22:38
26
88
יהוה לא קיים , הוא אף פעם לא היה קיים , הוא המצאה של היהודים.
אין כזה דבר "אלוהים" , כל הדתות כולל ובמיוחד היהדות הן המצאת מא' עד ת'.

אנחנו התפתחנו מהקופים כמו שצ'ארלס דרווין הדגול הוכיח. 

אז על מי אתה משתין? :)
24/01/2016 | 22:47
4
23
נכון צודק , אני בעצם משתין על שום דבר ...
24/01/2016 | 22:51
3
58
כי "יהוה" זו המצאה של היהודים, שקיים רק במוח המעוות שלהם.
אני בעצם משתין על הרעיון היהודי שיש אל שקוראים לו יהוה וכל הבולשיט הזה...
ומה עם המצאות של עמים אחרים?
24/01/2016 | 22:58
2
17
משתין עליהם גם...
24/01/2016 | 23:23
1
52
כולם המצאות בדיוק כמו יהוה ... "אללה" הערבי המסריח , זאוס , בודהה  ,ישו והאלים ההודים ...

ואני רוצה להקדיש את השיר הזה לכולם ובמיוחד ליהוה : 
אני דוקא בד"כ משתין בשירותים, אבל השיר לא רע. קח עוד אחד:
25/01/2016 | 09:00
48
אין לך כבוד לשום דבר,ואתה מתנהג כמו קוף-
25/01/2016 | 08:52
13
60
אתה לא צריך להאמין ביהדות,ואף אחד לא כפה עליך שום אמונה,

ככה לא מדברים,אתה אחוז אמוק בדיבור שלך,

וסופה של המציאות היא שישתינו עליך...
ברור שיתנהג כמו קוף, זה בגלל שהוא קוף. גם אני ואתה. כולנו.
25/01/2016 | 09:02
2
14
האם אתה גכ תתחיל להתנהג כמו קוף עכשיו?
25/01/2016 | 15:41
1
18
מה זאת אומרת "תתחיל"? התחלתי כשנולדתי (ואפילו קצת לפני).
25/01/2016 | 15:49
17
אין לי כבוד לדברים שלא קיימים
25/01/2016 | 09:04
8
59
ותפסיק עם הבולשיט היהודי הזה, סופך למות ולהירקב באדמה ולהבין ( או בעצם לא להבין) שבזבזת את החיים שלך על יהוה האל המדומיין והמסריח של היהודים שקיים רק במוח היהודי המסריח ומלא האמונות התפלות שלהם...
אתה לא יהודי?
25/01/2016 | 11:40
2
20
ככה אתה מעליב אותי??
25/01/2016 | 13:50
1
56
אני לא יהודי מסריח ולא ערבי מסריח...
אה, אז אתה סתם מסריח?
25/01/2016 | 14:41
20
שום בולשיט יהודי,יש דרך לדבר ודרך להתיחס-
25/01/2016 | 13:24
3
56
אני לא מבזבז חיי על שום אלוהים,ואני לא מאמין באלוהות,
אבל הדרך שלך היא לא דרך להתיחס,

קרא דבריי בפורום תחת כינויים שונים-corrector,ערפל לובש צורה,
וכו,

נחמד להיתקע במשוגע גדול ממך, אה קורקטור?
25/01/2016 | 15:53
2
82
זה נדיר, אבל עובדה - קורה...
אם אתה מאמין ביהוה המדומיין אתה המשוגע פה...
25/01/2016 | 16:46
47
מאמין באלים מדומיינים וקורא לי משוגע ....בדיחה טובה יהודי וערבי מסריח שכמוך.
*אין משוגע*,יותר גדול ממני,רק אני ואנוכי נורמלי מכולם-
25/01/2016 | 19:35
47
זה תלוי מאיפה אתה מסתכל...

ואגב אני פניתי כאן בפורום זה ליובל אליו מתנקזים כל משוגעי עולם,

דהיינו יודע היכן לחפש את אותם,

שאני רק לא אתקיל אותך עם סטטיסטיקה שוב אהההה?
גם כסף וקנין לא קיימים אלא מדומיינים
27/01/2016 | 17:20
25
וממש כמו האלהויות השונות באמצעות כתבי הקודש שלהם, כל קיומם הוא באמצעות נייר שמצהיר על קיומם. וממש כמותם, היישות המדומיינת, מהיותה מדומיינת, לא ניתן לפגוע בה, לא פיזית ולא אחרת.
אתה לא חייב להאמין אבל תכבדדד!!!!1
26/01/2016 | 09:28
15
לינק שאולי יעניין אותך:
25/01/2016 | 17:17
42

אגב, אני היחיד שחושד שהניק הזה ונתנאל 123691 זה אותו בחור?
מרגיז שדתיים אומרים למי שלא דתי בכינוי כופר
25/01/2016 | 20:50
2
39
הפכו הדוברים של אלוהים למרות שלא ראו אותו ולא שמעו אותו מעולם.

זה כמו לדבר אל הקיר.
אני נהגתי לקרוא לקורא לי כך-כופר במציאות:
25/01/2016 | 21:37
1
17
אני כבר טענתי טענה חכמה ומתריסה
25/01/2016 | 21:49
34
כלפי דתיים שאומרים שהעולם הזה , זה עולם השקר, והעולם הבא עולם האמת.

אני טענתי את ההיפך: שהעולם הזה הוא עולם האמת כי זה עולם ממשי ומציאות
ממשית. אנשים חווים את המציאות של העולם הזה. העולם הבא זה עולם השקר
כי זה בגדר דמיון של אנשים. איש לא ראה את העולם הבא, עולם האמת, ולכן 
זה עולם של שקר כי הוא נמצא רק בדמיונם של אנשים מסויימים.

לא פשוט יותר להזמין שרברב ולסגור עניין?
27/01/2016 | 02:27
13
תיזהר
28/01/2016 | 05:11
28
יש אומנית שחירבנה על הדגל ומירי רגב מחפשת אותה

עצרו אדם על שמיעת שיר
תושב ירושלים האזין לשיר סאטירי שנכתב על רכז מודיעין במשטרה. נשוא השיר שמע את הפזמון שמוכר לו היטב, התעמת עם שכנו ואף הוביל לחקירתו בגין העלבת עובד ציבור. התושב, ששוחרר בערבות, התלונן נגד רכז המודיעין במח"ש: "נדהמתי שבגלל דבר כזה חוקרים אנשים באזהרה". 
ניבולי פה, לא עושים אותך צודק יותר...
30/01/2016 | 13:10
27
הם רק מרמזים על רמה התרבותית הנמוכה שלך.
אתאיסט תרבותי אינו משטין על אף אחד, ובטח לא על דבר שאינו קיים.
אם אתה מכריז שאתה משתין על אלוהים, סימן הוא, שאתה מאמין בו, אבל מבזה אותו וזה לא משכנע , אלה רק מראה מי אתה, וזה בכלל ללא מחמיא.
מחיקת ההודעות
27/01/2016 | 09:09
1
70
לחנוך, מנהל הפורום, שלום רב,
אבקש לברר, מדוע נמחקו 2 הודעות שלי , מתאריך .25.01.15
האם היה משהו פסול , לרמת הפורום, בתוכן ההודעות? 
שמא הסיגנון של אחד הכותבים בפורום, במילים "אני משתין על אלוהים",
המפארים מזה כמה ימים את דף הפורום,, הנו הסגנון היותר מקובל?
למרות שאני אתאיסט בהכרתי, לא הייתי מתבטא בשפה נלעגת כזאת.
העובדה היא, שלא נמצא בהם פסול לעומת ההודעות שלי, שנכתבו בשפה נורמטיבית,  נמחקו. מדוע?  
אודה לך אם אוכל לקבל הסבר לשאלתי זו, והאם אני צריך להסיק מסקנה,
שלא להתכתב יותר בפורום זה?
בברכה, מדור 26.
הי מדור. א. הודעות כאלה צריך לשלוח בפרטי.
27/01/2016 | 13:38
53
ב. אני מניח שאתה מתכוון ל25.1.2016 
לא מחקתי בימים האחרונים שום הודעה, לא שלך ולא של אף אחד אחר. 
אם הייתי מוחק הייתי גם מסביר למה.
תנוח דעתך ואינך צריך להסיק שום מסקנות. 

אם ההודעות אכן נעלמו איני יודע מה הסיבה. בכל אופן אתה מוזמן כמובן לשחזר אותן ולהעלות אותן שוב. 
חנוך

חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
לירז בנגו יחסי ציבור
עד כמה העסק שלך מוכר?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו