לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אתאיזם!
פעם ראשונה בפורום? נא לקרוא את התקנון.
המשך >>

לצפיה ב-'חוק יסוד- כבוד האדם'
חוק יסוד- כבוד האדם
27/07/2016 | 09:51
44
66
"זכויות היסוד של האדם בישראל מושתתות על ההכרה בערך האדם, בקדושת חייו ובהיותו בן-חורין".

האם יש משמעות למילים האלה בהשקפת עולם מטריאליסטית-דטרמיניסטית (שאני מאמין שהאתאיסט השמרני אוחז בה) ?
המשך>>
"זכויות היסוד של האדם בישראל מושתתות על ההכרה בערך האדם, בקדושת חייו ובהיותו בן-חורין".

האם יש משמעות למילים האלה בהשקפת עולם מטריאליסטית-דטרמיניסטית (שאני מאמין שהאתאיסט השמרני אוחז בה) ?
לצפיה ב-'עוד דבר בנוגע לאבולוציה'
עוד דבר בנוגע לאבולוציה
28/07/2016 | 20:32
19
41
לא כלכך ברור לי מדוע הסתבכתם בהבנת פרדוקס פשוט בהודעה הקודמת שלי .
זה יותר פשוט ממה שאתם חושבים -
אחרי שאדם נוכח שהוא הגיע לעמוד בראש הסולם ההתפתחותי,
הוא לא אמור לומר שהוא התפתח ממשהו נחות .
אלא שהיה בסיס טוב וחזק (כלשהו ) ועל גביו  בנה את המדע אומנות וכן הלאה.
אבל, לא חשוב, נעזוב את זה עכשיו (לא אכפת לי אם הבנתם, אני לא בא לייצג שום טענה ).

יש עוד דבר בנוגע לאבולוציה -
פרימטים חיים במשפחות או להקות שבראשן עומד מה שנקרא *זכר אלפא*. שהוא זכר חזק ששולט ומנהיג את הקבוצה ואפילו יש  לו  שניים או שלושה סגנים שמסייעים לו לשמור על הסדר. 
כלומר רואים מכאן שיש היררכיה בטבע . 
נשים בימנו רוצות שיוויון זכויות וכן שומעים הרבה בתקשורת הציבורית על יציאה מהארון של הומואים ולסביות ועל קבלתם בחברה .
אם תיאוריית האבולוציה רוצה לשייך את מין האדם כחלק משרשרת הטבע ולא כבעל יחודיות בפני עצמו,
 אזי שההסבר היחיד של רצון בשיוויון הוא,,,---> ייחודיות האדם .
שוב פעם פרדוקס -המסקנה במציאות סותרת את הנחת היסוד .
הייתי שמח אם זה היה נשאר בגדר של משחק מילים כמו שהיה מי טען .
אלא שהחיים בפרדוקס גולשים לכל תחום בחיים עד כדי מצב של תוהו ובוהו חברתי אין מי שיהיה אחראי (זכר אלפא ) אין סדר והיררכיה דברים בסיסיים שמובילים לפירוק כל חברה שהיא ופיזורה לכל הרוחות .
לצפיה ב-'זאת מיסקונספציה של המושג 'אלפא' (בהקשר הנוכחי)'
זאת מיסקונספציה של המושג 'אלפא' (בהקשר הנוכחי)
28/07/2016 | 20:57
4
31
לצפיה ב-'בהקשר הנוכחי מי ששורד הוא מי שמציית לסדר, להיררכיה .'
בהקשר הנוכחי מי ששורד הוא מי שמציית לסדר, להיררכיה .
29/07/2016 | 00:06
3
17
אני זורם איתך, אני אומר נגיד ונקבל את השערות תיאורית האבולוציה איך זה מסתדר עם המציאות הנוכחית ? ובמקום להסביר לי איך זה מסתדר, כל מה שיש לך לומר זה  שיש לי תפיסה שגויה ואתה גם שולח אותי ללמוד, זה קצת מעליב. 

הטיעון שלי הוא כזה -
אם האדם הינו חלק ממהלך אבולוציוני אזי שבחירתו ביציאה מהסדר הינה אבסורד דווקא בראיה אתאיסטית .

ועכשיו לשם שינוי תגיב ביותר ממשפט אחד .

לצפיה ב-'המסקנה שלך מבוססת על מיסקונספציה של המושג 'אלפא''
המסקנה שלך מבוססת על מיסקונספציה של המושג 'אלפא'
29/07/2016 | 08:42
2
17
התנהגות בעלי חיים שונה ממין למין. אתה מניח שהומו סאפיינס סאפיינס אמור להתנהג כפי שמתנהג מין אחר ומייחס את ההנחה שלך לתורת האבולוציה (לא ברור מדוע). צר לי שנעלבת, אולם דבר בזה לא אמור להעליב אותך.
לצפיה ב-'המסקנה שלי מבוססת על תפיסת המציאות כפי שהיא .'
המסקנה שלי מבוססת על תפיסת המציאות כפי שהיא .
29/07/2016 | 15:20
1
7
הפרימטים נמצאים בראש סולם ההתפתחות האבולוציונית ,
זו עובדה ולא הנחה .
יש בהתנהגות הפרימטים מאפיינים שמצביעים על היררכיה,
זו עובדה ולא הנחה .

התנהגות קשורה לפסיכולוגיה שכביכול יש מאחריה מניעים רציונליים, אבל בכל הנוגע לעולם החי מדובר באינסטינקט ופה נמצאת הטעות של כל אלו שמנסים לקבל את מסקנות תיאוריית האבולוציה בהקשר להצבת האדם בשלב הסולם מעל למין החי כהמשך לשרשרת ההתפתחות האבולציונית.

ייחודיות האדם באה לידי ביטוי בעשיית צדק שנדרש בכל מקום שיש חזקים וחלשים ובשביל לעשות צדק צריך שיהיה שופט שהוא לא המנהיג .

המציאות היום, אם תופסים אותה לא בצורה שגויה דרך תיאוריות לא מבוססות, מצביעה על שאיפה לצדק שלא נמצא בעולם החי , אז ידידי היקר, אם אתה מאוד  רוצה להיות מנותק מהמציאות, יש כלכך הרבה דרכים נוחות לעשות את זה במקום התפתלויות מילוליות מסובכות .
לצפיה ב-'פרימטים זאת סדרה'
פרימטים זאת סדרה
29/07/2016 | 18:42
5
קודם תראה שההתנהגות של כל המינים ששייכים לסדרה הזאת היא זהה ותמשיך משם. עד אז אי אפשר לקבוע מה הקשר בין התפיסה שלך והמסקנה שנובעת ממנה לבין המציאות.
לצפיה ב-'1. "נחות" ו"בסיס טוב וחזק" אלה מושגים של בריאתן.'
1. "נחות" ו"בסיס טוב וחזק" אלה מושגים של בריאתן.
28/07/2016 | 21:36
6
27
הקוף לא "נחות" ממך. גם הנמלה לא. 
(אולי אתה נחות מהקוף. בכל זאת, הוא היה כאן קודם.)

2. תאוריית האבולוציה אין לה מטרות אידאולוגיות של "לשייך" או "לייחד".
אלה מטרות של בריאתן.

לצפיה ב-' ככתוב, כולם כבהמות נידמו'
ככתוב, כולם כבהמות נידמו
28/07/2016 | 22:01
18

לצפיה ב-'אם כך לדעתך גם שופט בית המשפט המחוזי דניאל פיש הינו בריאתן ?'
אם כך לדעתך גם שופט בית המשפט המחוזי דניאל פיש הינו בריאתן ?
29/07/2016 | 00:13
4
20
1. http://www.haaretz.co.il/news/science/1.2019509
וכן, אם נאלץ לפסוק בשאלה של זכויות בעלי החיים משמעות הדבר שאפילו לפי תפיסתו בעלי חיים במהות הם נחותים מבני האדם ונתונים לחסדם והפסיקה באה לשנות יחס עליון של האדם על בעל החיים הנחות בהגדרה..
שים לב זוהי הגדרה משפטית .

2.אם תיאוריית האבולוציה לא נועדה מלכתחילה לשייך את האדם לטבע אז מה משמעות המילים (ציטוט) *ברירה טבעית שהובילה להתפתחות המינים*  
לצפיה ב-'1. לא, הוא לא נשמע לי בריאתן. למה?'
1. לא, הוא לא נשמע לי בריאתן. למה?
29/07/2016 | 00:41
3
24
איפה לפי תפיסתו של פיש בעלי החיים הם נחותים? 
אם מישהו נתון לחסדך זה אומר שהוא נחות ממך? 

2. "נועדה מלכתחילה לשייך את האדם לטבע"? :) - למה, לפני זה הוא היה שייך למישהו אחר ?
האבולוציה מסבירה איך נוצר מגוון של חי וצומח. היא לא מחלקת לנחותים ועליונים (זה אלוהים ודובריו מחלקים).  רק למוקדמים ומאוחרים.

לצפיה ב-' ההפך מטענתו של pozetiv'
ההפך מטענתו של pozetiv
29/07/2016 | 09:12
18
"המשמעות המשפטית תהיה שחובותיהם של בני אדם לא יימדדו מכוח הפגנת חמלה המתחייבת ממעמד של אדנות כלפיהם, אלא על פי קריטריונים הנובעים ממעמד של אפוטרופסות".

"פיש טוען שיש סיבות מדעיות ותועלתניות למתן מעמד משפטי עצמאי. לדבריו, תורת האבולוציה של דרווין כבר הוכיחה שאין הצדקה רציונלית לראיית מין כזה או אחר כמין עליון".
לצפיה ב-'תגובה .'
תגובה .
29/07/2016 | 15:36
1
10

איפה לפי תפיסתו של פיש בעלי החיים הם נחותים? 
מעצם העובדה שהוא מציג את הפסיקה שיש להכיר  בזכויות המשפטיות של בעלי החיים מעיד על כך שעד כה לא היו זכויות משפטיות לבעלי חיים .

אם מישהו נתון לחסדך זה אומר שהוא נחות ממך? 
 כן , ברור .

2. "נועדה מלכתחילה לשייך את האדם לטבע"? :) - למה, לפני זה הוא היה שייך למישהו אחר ?
לאדם יש ייחודיות שלא קשורה  למין החי וכאשר באים לתאר את מוצא החיים מתכוונים בסופו של דבר למוצא האדם, גם אם תקח את הקוף הכי מפותח גנטית הוא לא יהיה דומה בצורה שהיא  לאדם הכי פחות מפותח אינטלקטואלית .

האבולוציה מסבירה איך נוצר מגוון של חי וצומח. היא לא מחלקת לנחותים ועליונים (זה אלוהים ודובריו מחלקים).  רק למוקדמים ומאוחרים.
זה נכון ולא חדש, מה שאני מחדש כאן זה את הקשר השגוי בין התנהגות היררכית במין הפרימטים להתנהגות בני אדם .
לצפיה ב-'1. אתה מתכוון שבעלי החיים נחותים'
1. אתה מתכוון שבעלי החיים נחותים
29/07/2016 | 18:40
4
במובן של זכויותיהם המשפטיות? זה ברור. זאת עובדה. גם ילדים. 
חשבתי שאתה מדבר על נחיתות שלא קשורה לסדר חברתי אנושי דוקא.

2. לכולם יש יחודיות. קח את האדם הכי מפותח גנטית הוא לא יהיה דומה בשום צורה לקוף הכי פחות מפותח טיפוס-עצימית. 

3. פסקה אחרונה לא הבנתי, אבל אם חידשת משהו בתחום התנהגות בעלי החיים או האדם - תבורך על תרומך לידע האנושי.
לצפיה ב-'זה מה שקורה כשלומדים ביולוגיה מרבנים מטומטמים'
זה מה שקורה כשלומדים ביולוגיה מרבנים מטומטמים
28/07/2016 | 22:25
6
30
שרק מחפשים לסכסך!

נכון להיום, ידוע על כ-1500 זנים של חיות שונות, מפרימטים עד תולעים, שמציגים התנהגות הומוסקסואלית.

האדם רחוק מלהיות יחיד ומיוחד בתחום הזה, ולא משנה מה איזה רב אומר כדי להצדיק את דברי השטנה שלו.
לצפיה ב-' לא הישלמת לימודי ליבה, לידיעתך'
לא הישלמת לימודי ליבה, לידיעתך
28/07/2016 | 23:39
23
רבנים לא מלמדים ביולוגיה
לצפיה ב-'גם לפרטים חלשים בחברה יש מקום בתנאי שיהיו כפופים להיררכיה .'
גם לפרטים חלשים בחברה יש מקום בתנאי שיהיו כפופים להיררכיה .
29/07/2016 | 00:21
4
21
רבנים הם חלק מהשלטון 
וזה בדיוק מה שהשלטון אמור לעשות לחשוף ולהוציא לאור את החלשים בחברה  שעלולים להתאחד ולהתמרד ולתת להם מקום מוגדר בחברה .

כשאתה  מדבר על שלטון כדאי שתשקול מילים .
לצפיה ב-'ואם לא ישקול מילים?'
ואם לא ישקול מילים?
29/07/2016 | 07:06
2
לצפיה ב-'אתה מאיים עלי?'
אתה מאיים עלי?
29/07/2016 | 11:12
2
14
שאני אבין, כמה כוח בדיוק אתה חושב שיש לדיקטטורה רבנית בישראל?

אני לא אומר שהיא לא דיקטטורה או שהיא לא כוחנית, אבל האם אתה באמת הזוי מספיק כדי להאמין שהיא הגיע כבר לדרגה להעלים אנשים בגלל הודעות בפורום?
לצפיה ב-'אם תעמוד על ראש הר בזמן סופת ברקים תקבל כבר את העונש שלך'
אם תעמוד על ראש הר בזמן סופת ברקים תקבל כבר את העונש שלך
29/07/2016 | 13:45
1
3
לצפיה ב-'להביא מוט מתכת?'
להביא מוט מתכת?
29/07/2016 | 14:48
9
לצפיה ב-'הגיע הזמן לנטוש את תורת דארווין'
הגיע הזמן לנטוש את תורת דארווין
28/07/2016 | 16:01
53
83
בנוסף לנקודות שהועלו פה בשרשור קודם, הכנתי מאמר שמראה שתורת דארווין בלתי אפשרית, הנהו לפניכם.

חורים בתיאוריה
תיאוריית דארווין מלאה בחורים ובטלאים. קפיצות אבולוציוניות לא זוכות להסבר ולתשומת לב מניחים את הדעת, כמו גם העובדה שמשך החיים על פני הפלנטה בסופו של דבר...
המשך>>
בנוסף לנקודות שהועלו פה בשרשור קודם, הכנתי מאמר שמראה שתורת דארווין בלתי אפשרית, הנהו לפניכם.

חורים בתיאוריה
תיאוריית דארווין מלאה בחורים ובטלאים. קפיצות אבולוציוניות לא זוכות להסבר ולתשומת לב מניחים את הדעת, כמו גם העובדה שמשך החיים על פני הפלנטה בסופו של דבר אינו ארוך דיו מכדי לספק את מגוון האפשרויות הדרוש ליצירת מופת המורכבת בגאונותה מעל לכל תבונה אנושית (גם אילו הערכת המדע המטריאליסטי את גיל העולם ב 4 מיליארד שנים הייתה נכונה). ההיגיון הבריא מתקומם כנגד הרעיון.
במציאות של ברירה טבעית מקרית, על כל איבר שימושי היה כל בעל חיים סוחב איתו כמה וכמה איברים חסרי תכלית שאינם פוגמים בכושר הישרדותו. בפועל, גופם של בעלי החיים הוא אסתטי ושימושי להפליא. ההנחה לפיה "מה שאינו שימושי אינו שורד" עומדת בסתירה לתיאוריה עצמה.

אלמוות
אילו האבולוציה הייתה מקרית, באופן בלתי נמנע חייבת הייתה להופיע מדי פעם אצל כל מין בן תמותה, מוטציה שמבטלת את הזיקנה והמוות. אף על פי שמדובר במוטציה פשוטה למדי מבחינה גנטית, היצורים היחידים שאצלם היא התגלתה הם הלובסטר, מדוזה זעירה "בת האלמוות" והידרה. הלובסטר מהווה הוכחה לכך שגבול הייפליק - מגבלת מספר שכפולי התא עקב התקצרות הטלומרים בשכפול הכרומוזום לקראת החלוקה -אינו מהווה סיבה למניעת אלמוות בצורות מורכבות בעלות רבייה מינית.
אפילו במעבדה הצליח פרופסור רונלד דה פיניו בשנת 2010 להאריך את חייהם של עכברים ע"י החדרת אנזים הטלומראז לגופם, אז מדוע האבולוציה שיצרה את הלובסטר, את העכברים וגם את פרופסור דה פיניו אינה מסוגלת לעשות זאת בעצמה?!

כאשר תומכי התיאוריה מניחים הנחות כגון זו שלפיה הרבייה המינית החליפה את האלמוות כדי לאפשר גיוון גנטי נרחב, הם יורים לעצמם ברגל, שכן בלי משים הם מייחסים לאבולוציה ראיה של תמונה כוללת ופעולה לפי תוכנית, יד מכוונת.

מאמציו של המדע המטריאליסטי לנצח במאבק כנגד הזיקנה והמוות מלמדים על חוסר הבנתו את החיים ותכליתם. הרצון לחיי נצח בעולם זה דומה לרצון של אדם להימנע משינה בסוף היום. זהו רצון חולני שנובע בעצם מכך שהאדם (המטריאליסט) אינו חי בצורה תקינה, מרגיש שאינו מצליח למלא את חייו במשמעות ומבקש ארכת זמן לצורך כך. אדם שחי בצורה תקינה וממלא את ייעודיו, אדם כזה נחרד מהרעיון לחיות לנצח בעולם הפיזי. 
כשלונו החרוץ של המדע המטריאליסטי בזירה שבה היה אמור להשיג ניצחון קל- המאבק כנגד ההזדקנות והמוות, הינו כשלעצמו ראיה נוספת למציאותה של יד מכוונת.

המדע המטריאליסטי מתייחס כאקסיומות לתופעות שאינו מסוגל או שלא נוח לו להתמודד ולחקור אותן. למשל: כיצד נקבעו כללי הבסיס, הכוחות הפועלים ביקום ומהווים תנאים להיווצרות חיים (מדוע שאטומים יימשכו אחד לשני ולא ידחו זה את זה?). מדובר במספר תנאים שכל אחד מהם הכרחי לקיום החיים, ושילובם יחד הינו ראיה ליד מכוונת.
המדע המטריאליסטי, למרות ההילה שאופפת אותו הוא בסופו של דבר מדע ספקולטיבי בלבד. הכנים שמבין המדענים עשויים להודות: "אנחנו לא יודעים הרבה".

לזכותו של צ׳ארלס דארווין יש לציין את כנותו ויושרו המקצועי שהוכיח כאשר נסוג מהתיאוריה שהגה לנוכח גילוי המאובנים משכבת הקמבריון. למרבה הצער ממשיכי דרכו לא ירשו ממנו את כנותו והגיונו הבריא והם כיסו על החור הענקי בשלל "עדכוני גירסה" שאף אחד מהם אינו מניח את הדעת וחלקם עומדים בעצמם בסתירה לתיאוריה.

סיכום:
מציאותה של יד מכוונת ניכרת בכל מקום בטבע. מחקר רציני והגיוני חייב להוביל למסקנה שאבולוציה אכן קיימת ושלפי כל הראיות היא מונחית ע"י תבונה על-אנושית. מחקר רציני יזהה את המגמה הברורה, שהייתה ידועה כבר זמן רב בתורות הנסתר, שהאבולוציה פועלת בכיוון רוחני: 
מינראל- חומר בלבד
צמח- חיים 
חיה- נפש
אדם- בעל תודעת אני (נשמה).
כל שלב כולל בתוכו את השלבים הנמוכים יותר והמגמה היא בכיוון של חוכמה, מוסר וחופש. אין למגמה זו דבר וחצי דבר עם סיכויי הישרדות של גנים.

תיאוריית הברירה הטבעית עתידה להיזכר כאחת האמונות המגוכחות ביותר שהופיעו במין האנושי במהלך ההיסטוריה. היא ממשיכה להילמד בבתי ספר מכיוון שהיא מסייעת להמשך קיומן של המערכות הקיימות, הנשלטות ע"י גורמים בעלי עניין כמו תעשיית התרופות.
לצפיה ב-'איך התחילו החיים בכדור הארץ ?'
איך התחילו החיים בכדור הארץ ?
29/07/2016 | 17:22
12
אם נצליח לענות על שלושת השאלות הבאות,
(בשיטה מעשית ולא בשיטת צירופי האותיות)
אז נדע איך התחילו החיים בכדור הארץ.

ואלה הם השאלות:
צירוף האותיות...א י ך ...זה שם של מה ?
צירוף האותיות...ה ת ח ל ה ..זה שם של מה ?
צירוף האותיות ...ח י י ם ..זה שם של מה ?

חל איסור מוחלט לענות על שאלות אלו עם צירופי אותיות, מכיוון שהתפקיד היחיד שצירוף אותיות יכול למלא, הוא תפקיד של שם.
המענה חייב להיות בדרך של מעשה, שבעקבותיו תבוא אל עולמו הפנימי של האדם ידיעה פלאית, שצירוף האותיות ( איך , התחלה , חיים ,) הוא השם שלה.

אם אכן תבוא הידיעה הפלאית, אז נדע איך התחילו החיים בכדור הארץ
ואם היא לא תבוא ?  אז לא נדע.

א.עצבר
לצפיה ב-'בנוגע לאבולוציה'
בנוגע לאבולוציה
25/07/2016 | 17:42
59
284
הרעיון שאדם התפתח ולא ייחודי, סותר את רעיון האבולוציה.
מכיוון שאם האדם התפתח, המציא המצאות, מדע אומנות וכן הלאה (בפרק זמן כלכך קצר ) ובנוסף לזה גם את המציא  את הרעיון של האבולוציה שהוא תוצר של התפתחות , זה קצת חזרה לאחור, במקום התפתחות שכלכך רוצה להצביע על הכיוון של קדימה ולא אחורה,...
המשך>>
הרעיון שאדם התפתח ולא ייחודי, סותר את רעיון האבולוציה.
מכיוון שאם האדם התפתח, המציא המצאות, מדע אומנות וכן הלאה (בפרק זמן כלכך קצר ) ובנוסף לזה גם את המציא  את הרעיון של האבולוציה שהוא תוצר של התפתחות , זה קצת חזרה לאחור, במקום התפתחות שכלכך רוצה להצביע על הכיוון של קדימה ולא אחורה, לא כן ?
לצפיה ב-'אין גבול כמה מנובלים רבנים יכולים להיות?'
אין גבול כמה מנובלים רבנים יכולים להיות?
28/07/2016 | 00:56
1
33
אז, היו לנו רבנים שהטיפו לשנאת השונה.

ניחה.

עכשיו מגיעה דוגמה לרבנים שגוזלים השכלה מילדים, ואז מפחידים אותם שיהפכו ל-"מתדלקים חסרי השכלה" אם יחזרו בשאלה - והכל כדי שלא יברחו תחת שלטון אותם רבנים!

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4833143,00...

הנה סיפור מדהים של בחור שהצליח לשים את הכלא וההבל הדתי בפח, ועשה משהו מעצמו.
חסר השכלה הוא כבר לא - והכל תודות לצה"ל!

באשר למתדלקים - חסרי השכלה או לא הם נחוצים מאוד, אחרי הכל לא סתם זו "עבודה מועדפת"!
ואני אומר - עדיף מתדלק חסר השכלה שעובד לפרנסתו ומועיל לחברה, מאשר חרדי בור ופרזיט.
לצפיה ב-'ניראה כמו פגוע חיידר שהחליט לצאת מהארון'
ניראה כמו פגוע חיידר שהחליט לצאת מהארון
28/07/2016 | 16:52
17
מקווה שיצטרף אלינו לפורום
לצפיה ב-'בעייה עתיקה בגישה חדשה - בעיית האדם וגופו.'
בעייה עתיקה בגישה חדשה - בעיית האדם וגופו.
25/07/2016 | 12:04
26
58

בעיה עתיקה בגישה חדשה , בעיית האדם וגופו.

גוף האדם קיים בעולם החיצוני הפיזיקלי .
האדם קיים בעולמו הפנימי שלו.

גוף האדם זקוק לאוויר, למים, למזון , למחסה.
האדם זקוק לתשובות על שאלותיו.

העולם החיצוני - מספק מעצמו תשובות - של אמת ושקר..
העולם הפנימי - מספק מעצמו תשובות - של טוב ורע .

הקשר הפלאי בין העולם החיצוני לעולם הפנימי.
הקשר בין עולמו הפנימי של האדם לעולם החיצוני, מתרחש דרך מעשה בעולם החיצוני.
בעקבות מעשה כזה , באה אל עולמו הפנימי של עושה המעשה - ידיעה .
וכאשר באה ידיעה אל עולמו הפנימי של האדם, רק אז הוא יודע.

חברה טבעית.
כאשר חברת בני אדם  - עושים אותם מעשים בעולם החיצוני -  בהכרח הם משיגים  ידיעות זהות הבאות אל עולמם הפנימי.  
חברה כזו ראויה לשם..... חברה טבעית.

חברה טבעית  יוצרת באופן טבעי שפה טבעית.
שפה טבעית היא שפה של שמות, וכל שם הוא רק צירוף של אותיות.
כל צירוף אותיות נבחר, יכול למלא תפקיד של שם ( פללו , מיסביקו , ללקו, .....)
חברה טבעית מעניקה צירוף אותיות ייחודי, לכל ידיעה שבאה אל העולם הפנימי.
בהענקה זו, מתחילה להופיע במציאות..... שפה טבעית.

וכך מתנהלת לה תקשורת בשפה טבעית
ראובן מתרגם ידיעות מעולמו הפנימי לצירופי אותיות המופיעים בעולם החיצוני.
לוי שומע צירופי אותיות בעולם החיצוני, והוא מתרגם אותם לידיעות בעולמו הפנימי שלו.
תרגום כפול נדרש, כדי לתקשר בין עולמו הפנימי של ראובן לעולמו הפנימי של לוי.
זהו תרגום בלתי מודע , אוטונומי, המתרחש מעצמו בזמן אמיתי.
התרגום פועל, רק אם ראובן ולוי שייכים לאותה חברה טבעית, שיצרה שפה טבעית.

בשפה טבעית, לא שואלים ...מה זה ?   צירוף האותיות  ר מ ח ח ר ק ( כי זה רק שם )
בשפה טבעית שואלים....שם של מה ? הוא צירוף האותיות  ר מ ח ח ר ק
על שאלה זו אי אפשר לענות עם צירופי אותיות אחרים, כי הם רק שמות.
על שאלה זו עונים בתיאור של מעשה שיש לעשותו בעולם החיצוני , והוא מביא ידיעה אל עולמו הפנימי של האדם. ( הידיעה שבאה היא התשובה לשאלת...שם של מה ? )

שפה טבעית מקיימת את הכלל  ....., עשית – ידעת.

א.עצבר

לצפיה ב-'האדם הוא בהמה, רק מי שחש בקיומו של הבורא הוא אדם'
האדם הוא בהמה, רק מי שחש בקיומו של הבורא הוא אדם
25/07/2016 | 14:50
23
66
הבורא לא קיים אצל בהמות
לצפיה ב-'שפיפון, ברוו, מחכה לתשובה, אין תגובה סימן שאני צודק '
שפיפון, ברוו, מחכה לתשובה, אין תגובה סימן שאני צודק
26/07/2016 | 10:23
2
10
לצפיה ב-'ואם הם יגיבו סימן שאתה טועה'
ואם הם יגיבו סימן שאתה טועה
26/07/2016 | 10:32
1
10
לצפיה ב-'אולי'
אולי
26/07/2016 | 10:57
7
לצפיה ב-'קודם כל - לפי התורה שלך,האדם נברא בצלם אלוהים... כל אדם.'
קודם כל - לפי התורה שלך,האדם נברא בצלם אלוהים... כל אדם.
26/07/2016 | 11:54
18
31
אבל אם בבהמות עסקינן, הבהמות מועילות לאנושות: חלב, בשר, כוח עבודה - לפני שהמציאו את הטרקטור חקלאים נהגו לחרוש את השדות בעזרת בהמות, כך שהבהמות תרמו לאנושות לא מעט...
מה אתה מועיל לאנושות?... כלום - נאדה - גורנישט... לפיכך, רמתך פחותה מזו של בהמה...רחמנא לצלן..
...אז כדאי שתשמור על לשונך, פן תפגע...
לצפיה ב-'"וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם בְּצַלְמוֹ" - אתאיסט מושלם'
"וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם בְּצַלְמוֹ" - אתאיסט מושלם
26/07/2016 | 13:55
17
40
עם מוח טאבולה ראסה ככתוב "כבהמות נידמו" התפתחותו הרוחנית של האדם
מביאה אותו לגילוי הבורא ומבדילה אותו מהבהמה

לצפיה ב-'עדיף להיות בהמה מאשר לפחד מחברים דמיוניים...'
עדיף להיות בהמה מאשר לפחד מחברים דמיוניים...
26/07/2016 | 13:59
1
15
לצפיה ב-'בחירה לגיטימית שלך '
בחירה לגיטימית שלך
26/07/2016 | 14:42
10
לצפיה ב-'כל המלל ההזוי שהשרצת כאן... '
כל המלל ההזוי שהשרצת כאן...
26/07/2016 | 21:03
14
37
אינו אלה הלך מחשבה פרימיטיבי שהלבישו עליך פגועי מוח וחולי רוח, שהפכו אותך  
לאחד מהם...כבר כתבתי לך איזו דרגה יש לך בעולם החי...  אין צורך להוסיף יותר...
לצפיה ב-'דבריך דברי בלע הכפשה וניבולי פה, אינך ראוי להיקרא אדם'
דבריך דברי בלע הכפשה וניבולי פה, אינך ראוי להיקרא אדם
26/07/2016 | 21:11
13
17
לצפיה ב-' עלוב נפש כמוך אינו נחשב כמוסמך לקבוע, מי נקרא אדם.'
עלוב נפש כמוך אינו נחשב כמוסמך לקבוע, מי נקרא אדם.
26/07/2016 | 23:42
1
18
לצפיה ב-'צירוף האותיות א ד ם ..זה שם של מה ? המענה על שאלה זו ירגיע '
צירוף האותיות א ד ם ..זה שם של מה ? המענה על שאלה זו ירגיע
27/07/2016 | 07:47
7
לצפיה ב-'נו, לשיטתך איננו אדם מלכתחילה, אז למה זו בעיה?'
נו, לשיטתך איננו אדם מלכתחילה, אז למה זו בעיה?
27/07/2016 | 09:42
10
38
אגב 1: זה שאני לא מגיב לשטויות שלך זה פשוט כי לא כל שטות שאתה כותב בפורום ראויה לתגובה. זה בטח לא אומר שאני מסכים איתך, ובוודאי לא אומר שאתה צודק.

אגב 2: מרק טווין כתב פעם "האדם הוא החיה היחידה שמסמיקה, או צריכה להסמיק."

אגב 3: קוהלת, פרק ג': "יט כִּי מִקְרֶה בְנֵי-הָאָדָם וּמִקְרֶה הַבְּהֵמָה, וּמִקְרֶה אֶחָד לָהֶם--כְּמוֹת זֶה כֵּן מוֹת זֶה, וְרוּחַ אֶחָד לַכֹּל; וּמוֹתַר הָאָדָם מִן-הַבְּהֵמָה אָיִן, כִּי הַכֹּל הָבֶל.  כ הַכֹּל הוֹלֵךְ, אֶל-מָקוֹם אֶחָד; הַכֹּל הָיָה מִן-הֶעָפָר, וְהַכֹּל שָׁב אֶל-הֶעָפָר."

אגב 4: אני חושב שמדור יסכים איתי על כך שאין שום חיה שמסוגלת לזוועות נוראיות יותר מאשר זו הנקראת אדם, ולרוב זועות אלו נעשות בשם הדת.

לצפיה ב-'איננו אדם משמעותו בהמה, השתמשתי בניסוח עדין כלפי מדור'
איננו אדם משמעותו בהמה, השתמשתי בניסוח עדין כלפי מדור
27/07/2016 | 11:22
1
11
לצפיה ב-'.'
.
27/07/2016 | 12:34
5
לצפיה ב-'בהחלט מסכים אתך!'
בהחלט מסכים אתך!
27/07/2016 | 11:57
7
29
העובדות מדברות בעד עצמן!
לצפיה ב-'גם שפיפון למד בחיידר'
גם שפיפון למד בחיידר
27/07/2016 | 12:36
6
12
לצפיה ב-'אחותך.'
אחותך.
27/07/2016 | 14:59
5
10
לצפיה ב-'קוהלת, פרק ג': "יט כִּי מִקְרֶה בְנֵי-הָאָדָם וּמִקְרֶה...'
קוהלת, פרק ג': "יט כִּי מִקְרֶה בְנֵי-הָאָדָם וּמִקְרֶה...
27/07/2016 | 17:52
4
35
תמשיך לתת ציטוטין מהלימודין בחיידר
מנסה לעבוד על אנשין שלא מבינין

לצפיה ב-'"מותר האדם מן הבהמה אין" זה סוד מהחיידר? דביל.'
"מותר האדם מן הבהמה אין" זה סוד מהחיידר? דביל.
27/07/2016 | 18:18
3
12
לצפיה ב-'מנסה לעבוד על אנשין שלא מבינין'
מנסה לעבוד על אנשין שלא מבינין
27/07/2016 | 21:28
2
29
חחח חחח חחח חחח חחח חחח חחח חחח חחח חחח חחח חחח 
לצפיה ב-'אולי מחדר המיטות של אמא שלך.'
אולי מחדר המיטות של אמא שלך.
28/07/2016 | 06:33
1
7
לצפיה ב-'אתה לא אשם, הוריך לא איפשרו לך לימודי ליבה,יא פגוע חיידר'
אתה לא אשם, הוריך לא איפשרו לך לימודי ליבה,יא פגוע חיידר
28/07/2016 | 10:53
5
לצפיה ב-'הבורא לא קיים גם לא אצלך, '
הבורא לא קיים גם לא אצלך,
28/07/2016 | 19:11
9
אתה"חש" אותו בדמיון הפרימיטיבי והבלתי מציאותי שלך, כי כך הכניסו לך לראש, כמו את יתר ההבלים הדתיים, ואתה מאמין, מבלי לבדוק. אין שום סימן וזכר לקיומו. אז לבטח כמו כל בור תשאל : "אז איך נוצרת"? אז אומר לך רק זאת:  "בלי אלוהים" היו לי אבא ואמא ז"ל,  כפי אולי עדין יש גם לך (שיהיו בריאים)
באשר לבהמות שאתה כלכך מרבה להזכיר אותם - הם יותר טובים ממך.
לצפיה ב-'ספר בראשית נפתח בתיאור הבריאה, ובבחירת צירופי אותיות עבור '
ספר בראשית נפתח בתיאור הבריאה, ובבחירת צירופי אותיות עבור
26/07/2016 | 14:59
1
17

שמות לבריאה.

ספר בראשית נפתח בתיאור הבריאה,
ובבחירת צירופי אותיות עבור שמות לבריאה.

מכאן ברור כי צירוף אותיות נבחר, יכול למלא תפקיד אחד ויחיד,
והוא תפקיד של שם.

שם של מה ??  של המציאות שנבראה

השפה האנושית הטבעית היא שפה של שמות
כל צירוף אותיות נבחר...הוא רק ממלא תפקיד של שם.

אין טעם לשאול ...מה זה צירוף האותיות הזה....פלמורינוקי .....  כי זה רק שם.
 יש טעם לשאול...שם של מה ? הוא צירוף האותיות הזה......פלמורינוקי

המענה לשאלת...שם של מה ?  לא יכול להיות עם צירופי אותיות אחרים.
המענה לשאלת ..שם של מה ? הוא בתיאור מעשה שיש לעשותו, ובעקבות העשייה
באה אל עולמו הפנימי של עושה המעשה...ידיעה.
ידיעה זו היא התשובה.

לכן נשאל

צירוף האותיות  א ד ם   הוא שם של מה ?

א.עצבר

לצפיה ב-'מכאן קצרה הדרך אל הקשר המופלא בין עולם פנימי לחיצוני.'
מכאן קצרה הדרך אל הקשר המופלא בין עולם פנימי לחיצוני.
26/07/2016 | 15:21
15

גוף האדם קיים בעולם החיצוני הפיזיקלי .
האדם קיים בעולמו הפנימי שלו.

גוף האדם זקוק לאוויר, למים, למזון , למחסה.
האדם זקוק לתשובות על שאלותיו.

העולם החיצוני - מספק מעצמו תשובות - של אמת ושקר..
העולם הפנימי - מספק מעצמו תשובות - של טוב ורע .

הקשר הפלאי בין העולם החיצוני לעולם הפנימי.
הקשר בין עולמו הפנימי של האדם לעולם החיצוני,
מתרחש דרך מעשה בעולם החיצוני.
בעקבות מעשה כזה , באה אל עולמו הפנימי של עושה המעשה - ידיעה .
וכאשר באה ידיעה אל עולמו הפנימי של האדם, רק אז הוא יודע.
האדם יודע לעשות, וכאשר הוא עושה מעשה, באה אל עולמו הפנימי ידיעה.

האדם נולד יודע, והוא יודע כי הוא יודע.
הידיעה באה אל עולמו הפנימי של האדם,
בעקבות מעשה שהוא עושה בעולם החיצוני.
הידיעה באה אל עולמו הפנימי של האדם, ללא מלים.
אין צורך במלים כדי לדעת, יש צורך במעשים.

אבל עד עתה נכתבו הרבה מלים, ומאיפה הם הופיעו ?
איך אפשר להסביר את הופעת המלים שנכתבו עד עתה ?
התשובה היחידה האפשרית היא....האדם יודע ליצור מלים.

תשובה זו מובילה למלכודת. 
איך מסבירים את הופעת המלים, במלים שעוד לא נוצרו ?
והתשובה היא......באמצעות מעשים.
האדם יודע לעשות.

חברה טבעית ושפה טבעית
כאשר חברת בני אדם  - עושים אותם מעשים בעולם החיצוני - 
בהכרח הם משיגים  ידיעות זהות הבאות אל עולמם הפנימי.  
חברה כזו ראויה לשם..... חברה טבעית.

חברה טבעית  יודעת ליצור  שפה טבעית.
שפה טבעית היא שפה של שמות, וכל שם הוא רק צירוף של אותיות.
לכל צירוף של אותיות יש צליל ייחודי וצורה ייחודית.
האדם יודע ליצור אותיות  וצירופי אותיות.
הצליל של צירוף אותיות, ( פללו , מיסביקו, קורניטו ....) הוא השם של הצירוף.
שם של צירוף אותיות, יכול להיות שם מוסכם של ידיעה שבאה אל העולם הפנימי.
לאחר הסכמה כזו , מתחילה להופיע במציאות..... שפה טבעית.

וכך מתנהלת לה תקשורת בשפה טבעית
ראובן מתרגם ידיעות מעולמו הפנימי לצירופי אותיות המופיעים בעולם החיצוני.
לוי שומע צירופי אותיות בעולם החיצוני, והוא מתרגם אותם לידיעות בעולמו הפנימי שלו.
תרגום כפול נדרש, כדי לתקשר בין עולמו הפנימי של ראובן לעולמו הפנימי של לוי.
זהו תרגום בלתי מודע , אוטונומי, המתרחש מעצמו בזמן אמיתי.
התרגום פועל, רק אם ראובן ולוי שייכים לאותה חברה טבעית, שיצרה שפה טבעית.

בשפה טבעית, לא שואלים ...מה זה ?   צירוף האותיות  ר מ ח ח ר ק ( כי זה רק שם )
בשפה טבעית שואלים....שם של מה ? הוא צירוף האותיות  ר מ ח ח ר ק
על שאלה זו אי אפשר לענות עם צירופי אותיות אחרים, כי הם רק שמות.

על שאלה זו עונים בתיאור של מעשה שיש לעשותו בעולם החיצוני , והוא מביא ידיעה אל עולמו הפנימי של האדם.
( הידיעה שבאה היא התשובה לשאלת...שם של מה ? )

צירוף האותיות צ ו ר ה זה שם של מה ?
זה שם של ידיעה שבאה אל העולם הפנימי, בעקבות מבט.
ידיעה זו באה ללא מלים, ואי אפשר לתאר אותה עם מלים .
בשפה טבעית כל מלה היא רק צירוף של אותיות, ותפקיד הצירוף הוא רק שם.

צירוף האותיות צ ל י ל  זה שם של מה ? 
זה שם של הידיעה שבאה אל העולם הפנימי, בעקבות שמיעה.
ידיעה זו באה ללא מלים, ואי אפשר לתאר אותה עם מלים .

צירוף האותיות  כ מ ו ת  זה שם של מה ? 
זה של הידיעה שבאה אל העולם הפנימי בעקבות ניסיון מעשי .
יש כמות של פרות בעדר, וכמות של תפוזים בארגז, וכמות של זמן בין שתי פעימות לב.
כמות זה שם של ידיעה טבעית הבאה אל עולמו הפנימי של האדם, בעקבות ניסיון מעשי.

ידיעת הכמות היא חשובה מאוד, והאדם המציא לה שפה.
בשפה זו  יש צירופי ספרות  במקום צירופי אותיות.
שפה זו מבוססת על הידיעה הטבעית, ששמה המוסכם הוא כמות.

א.עצבר

לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:56
8
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'גואל רצון...תגידו זה רק אני?'
גואל רצון...תגידו זה רק אני?
21/07/2016 | 23:35
57
312
בית המשפט המחוזי ועכשו אחריו העליון, נתנו 30 שנה לבן אדם על אישומים של בעילה אסורה בהסכמה. על רצח בכוונה תחילה בדם קר מקבלים פחות.

ואיפה כל הנשים שאיפשרו מעשים מגונים בבנותיהן? אף אחת לא הועמדה לדין. 
יש כאן למעשה מסר שובניסטי מאוד חמור. שנשים הן יצורים...
המשך>>
בית המשפט המחוזי ועכשו אחריו העליון, נתנו 30 שנה לבן אדם על אישומים של בעילה אסורה בהסכמה. על רצח בכוונה תחילה בדם קר מקבלים פחות.

ואיפה כל הנשים שאיפשרו מעשים מגונים בבנותיהן? אף אחת לא הועמדה לדין. 
יש כאן למעשה מסר שובניסטי מאוד חמור. שנשים הן יצורים לא עצמאיים חסרות שיקול דעת וחסרות אחריות למעשיהן.
הייתי מצפה שאירגוני הנשים יגנו בחריפות את גזר הדין הזה. אבל לא שמעתי כלום. 
יש כאן חוסר סבירות קיצוני בעיני. אני לא מבין משהו?

לצפיה ב-'עוד שקר של מר itor מתגלה:'
עוד שקר של מר itor מתגלה:
21/07/2016 | 16:40
119
325
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4831502,00.html

בזמנו, itor כתב לי ששליסל היה מעורער בנפשו כשיצא לפגוע בצועדים במצעד הגאווה, ושהוא מכיר מישהו שראה שניצלו את מצבו הלא יציב ודחפו לו... המשך>>
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4831502,00...

בזמנו, itor כתב לי ששליסל היה מעורער בנפשו כשיצא לפגוע בצועדים במצעד הגאווה, ושהוא מכיר מישהו שראה שניצלו את מצבו הלא יציב ודחפו לו סכין ליד, והוא בכלל לא התכוון לדקור אלא רק להשחית שלטים.

אובכן, מר itor היקר, שוב יצאת שקרן: שליסל תועד מנסה לארגן שוב פיגוע במצעד הגאווה, הפעם מהכלא.
זה לא מה שעושה אדם מעורער בנפשו שפגע במישהו בלהט הרגע!
זה מה שעושה מחבל מנוסה או ראש משפחת פשע, שהיית לו מראש כוונה, וכשלא הצליח, מנסה להמשיך ולממש את תוכניתו בשלט רחוק.
לצפיה ב-'"החרדים לא עובדים, ולא עושים צבא"'
"החרדים לא עובדים, ולא עושים צבא"
19/07/2016 | 22:35
22
99
האם הטענה הזו עדיין נכונה ותקפה גם בשנת 2016 ? עשיתי חיפוש מהיר בגוגל והתברר לי שרוב החרדים כן עובדים, ואחוז המועסקים שם נראה לי דיי קרוב לאחוז המועסקים בציבור החילוני.

אז מה דעתכם ? האם הטענה שהחרדים אינם עובדים למחייתם עדיין רלוונטית ? ומה לגבי שירות צבאי? למיטב ידיעתכם איזה אחוז מהציבור החרדי משתמט משירות צבאי, ולשם השוואה - איזה אחוז בציבור החילוני? מישהו יודע ?

לצפיה ב-'נכון ועוד איך!'
נכון ועוד איך!
19/07/2016 | 22:59
17
73
לא יודע על איזו מתוצאות החיפוש הסתכלת, אבל הנה כתבה שמסכמת את בדיקת הלמ"ס (שהיא די סמכות בעניין) מהשנה שעברה:

אכן, היית עליה, אבל עדיין 46% מגברים חרדים מובטלים, בעוד שרק כ-10% מגברים לא חרדים מובטלים.

לגבי השירות הצבאי, לא רק שהנבלות האלה משוחררים - זו הבעיה - הם לא משתמטים, הם מקבלים פטור אוטומטית, והחוק שהיה אמור לסדר את זה נקבר, אלא הם עוד מעזים לעשות לינצ' בבודדים מהמגזר שלהם שכן התגייסו (בהתנדבות):

אה, והנה קצת בעניין החוק המדובר:
לצפיה ב-'מוזר, אז התוצאות סותרות אחת את השנייה ...'
מוזר, אז התוצאות סותרות אחת את השנייה ...
20/07/2016 | 00:45
15
55
1. הנה כמה מהכותרות שאני רואה בתוצאות החיפוש אצלי:

- "ynet הלמ"ס: 56% מהגברים החרדים מועסקים - כלכלה"
 - "יוצאים מהכולל: לראשונה רוב החרדים עובדים - חינוך וחברה - הארץ"
 - "חרדים 2015: כמחצית מהגברים ו-70% מהנשים עובדים - Nrg"
 - "56% מהחרדים מועסקים על פי הלמ"ס - דוסים"
 - "דו"ח חדש: 73% מהגברים החרדים עובדים - וואלה! יהדות"
 - "רגע היסטורי? שיעור הגברים החרדים העובדים חצה את רף ה-50%"

קצת מוזר לא ?

2. עזוב רגע את ההגדרה משתמטים/משוחררים לפי חוק, תכלס - איזה אחוז מהחרדים לא עושה צבא? ולשם השוואה איזה אחוז מהחילוניים אינו עושה צבא? זה המדד האמיתי.

לצפיה ב-'סליחה טעיתי, חשבתי לרגע שאמרת 46% מועסקים...'
סליחה טעיתי, חשבתי לרגע שאמרת 46% מועסקים...
20/07/2016 | 00:48
12
לצפיה ב-'אם תשים לב טוב טוב לאחוזים'
אם תשים לב טוב טוב לאחוזים
20/07/2016 | 01:01
13
51
בכל התוצאות, תראה שהמספרים די קרובים.
למעט המחקר שפורסם ב-walla אבל הם משנים את הסטטיסטיקה ע"י שינוי הגדרה של מי נחשב חרדי (כנס לכתבה וקרא על זה).

ועדיין אצלם 17% פחות עובדים במגזר החרדי מאשר בשאר המגזרים!

שים לב גם, שיותר נשים אצלם עובדות, וזה לא חדש - זה חלק ממנהגי הקהילה שהגבר מתבטל (סליחה, לומד תורה), והאישה מחזיקה את המשפחה גם מבחינה כלכלים וגם מבחינה לוגיסטית.
(הבעיה שלגודל משפחה שלהם הכנסה אחת לא מספיקה, והנשים האלה לרוב גם משתכרות קרוב למינימום אפילו אם הן עובדות בהייטק)

2. בעניין שירות צבאי תמיד קשה למצוא מספרים מדויקים, כי בסופו של יום צבא לא ממש רוצה לגלות לכל העולם כמה חיילים יש לו, וכמה ממתינים להתגייס. מקווה שברור לך למה.

בכל אופן, מבחינת חילונים, מדובר במאות בודדות:

שים לב!
ההפרדה בין משתמט לבין מי שניתן לו פתור חוקי היא הפרדה חשובה מאוד!
אם כל אחד היה יכול לבחור להתגייס או לא, היה מקום לנהל דיון באיזה מגזר מתגייסים יותר.
אבל, חילוני שמשתמט, ירדפו אחריו משטרה צבאית והוא יוכנס לכלא.
בעוד שחרדי אינו משטמת כלל וגם לא יופיע בסטטיסטיקה של משתמטים - הוא קיבל פתור חוקי, אף אחד לא ירדוף אחריו, והצבא לא סופר אותו כמשתמט.

יש היום כ-60 אלף! חרדים שפתורים לפי "תורתו אומנותו", וזה האי צדק הגדול - חוסר השוויון בחובות!
(ראה גרף נחמד בסוף הכתבה)

לצפיה ב-'תשובה טובה'
תשובה טובה
21/07/2016 | 22:34
12
38
תודה, זה דיי עונה על מה שרציתי לדעת.

אתה אומר שיש היום "60 אלף חרדים שפתורים לפי תורתו אומנותו", האם זה לא אומר שבעצם ישנם 60 אלף חרדים שלא עושים צבא? קל לחשב איזה אחוז הם מהווים מהציבור החרדי.

לצפיה ב-'לא. התשובה היא שכמעט כל הציבור'
לא. התשובה היא שכמעט כל הציבור
21/07/2016 | 23:15
11
45
החרדי, גברים ונשים,לא עושים צבא. (ולא מילואים כמובן)
60 אלף, או וואטאבר, זה רק הגברים שנמצאים היום בגיל הגיוס. 
אתה יכול לשאול איזה אחוז זה מכלל הגברים החרדים בגיל הגיוס , ותקבל כנראה קרוב ל-100%.
אין שום משמעות לשאלה כמה הם מכלל האוכלוסיה החרדית.

לצפיה ב-'ואיפה באמת אני רואה את הנתון הזה ?'
ואיפה באמת אני רואה את הנתון הזה ?
22/07/2016 | 20:35
10
24
יש לך איזו אסמכתא (עדיף מהשנה שנתיים האחרונות) שמראה שכפי שאתה טוען קרוב ל 100% מהגברים בגיל גיוס בקרב הציבור החרדי אינם עושים צבא?

כלומר מאיפה הנתונים ?

לצפיה ב-'אין לי מספרים מדוייקים, והדיוק לא עקרוני כאן'
אין לי מספרים מדוייקים, והדיוק לא עקרוני כאן
22/07/2016 | 20:41
9
30
אתה צריך מספרים מדוייקים בשביל לדעת שמעט מאוד חרדים עושים צבא? 
ומה עם הבנות החרדיות? 
לצפיה ב-'בשביל לדעת צריך נתונים'
בשביל לדעת צריך נתונים
23/07/2016 | 00:04
8
33
לא ביקשתי נתונים מדוייקים, אבל לפחות משהו שאפשר לעשות ממנו אומדן, אתה לא יכול סתם לטעון ״כמעט 100% מהחרדים לא עושים צבא״ אם אין לך נתונים להתבסס עליהם.

לצפיה ב-'איזה נתון אתה כבר צריך חוץ מהידיעה שהם פתורים, באופן גורף'
איזה נתון אתה כבר צריך חוץ מהידיעה שהם פתורים, באופן גורף
23/07/2016 | 13:24
22
משירות צבאי?

יש גדוד חרדי או שניים בצבא. מן הסתם, צה"ל לא יפרט בתקשורת פומבית כמה חיילים יש בגדוד כזה או אחר.

אבל צריך להיות ברור לך, שמדובר בעשרות או מאות בודדות של מתנדבים מתוך מחזור גיוס שעומד על 50 - 60 אלף גברים כשרים לגיוס.

שוב - אתה דורש נתונים מדויקים על נושא בטחוני, זה לא משהו שתוכל לקבל בפורום, או בכלל אם אתה לא בעמדה מתאימה.

הנקודה החשובה באמת שאתה מסרב להכיר בה משום מה, היא שחרדי לא חייב לשרת, והחילוני או דתי לאומי כן.
לצפיה ב-'יפה. בשביל אומדן יש לי מספיק נתונים.'
יפה. בשביל אומדן יש לי מספיק נתונים.
23/07/2016 | 19:40
6
38
כי אני רואה אנשים ברחוב.
לפי האומדן שלי זה 99.3%, סבבה?
לצפיה ב-'וואו כמה שטויות אתה מדבר'
וואו כמה שטויות אתה מדבר
24/07/2016 | 23:17
5
11
לצפיה ב-'וואו כמה שטויות אתה מדבר.'
וואו כמה שטויות אתה מדבר.
24/07/2016 | 23:43
4
8
לצפיה ב-'מה אתה קופץ כמו איזה תיש לגבות אותו'
מה אתה קופץ כמו איזה תיש לגבות אותו
25/07/2016 | 23:12
3
21
חשבתי שדווקא בפורום כזה אנשים מבינים כמה חשוב להתבסס על נתונים ולא על תחושות בטן, אתה לא יכול להגיד "קרוב ל 100% מהחרדים לא עושים צבא" אם אין לך נתונים מוצקים להתבסס עליהם.

לא שאני אומר שזה לא נכון, גם אני חושב שזה כנראה המצב, אבל הייתי רוצה לראות נתונים מול העיניים ולא רק תחושות ונדמה לי.

לצפיה ב-'אני? גיביתי? היכן בדיוק? סה"כ הודעה זהה לשלך'
אני? גיביתי? היכן בדיוק? סה"כ הודעה זהה לשלך
25/07/2016 | 23:56
2
20
תגובתך דווקא ממחישה שהבנת מה לא בסדר בה.
לצפיה ב-'אם אתה אומר שאני מדבר שטויות, סימן שאתה מצדיק אותו'
אם אתה אומר שאני מדבר שטויות, סימן שאתה מצדיק אותו
26/07/2016 | 00:16
1
21
מוזר שזה לא ברור לך.

לצפיה ב-'הודעתי לא הצדיקה אותו כפי שהודעתך לא שללה את הודעתו'
הודעתי לא הצדיקה אותו כפי שהודעתך לא שללה את הודעתו
26/07/2016 | 00:49
20
אתה רוצה נתונים? תביא נתונים. "וואו כמה שטויות אתה מדבר" זה לא נתון. את ציטוט הכביכול טענה "החרדים לא עובדים, ולא עושים צבא" אתה ציטטת. מי המצוטט?
לצפיה ב-'הרים לך להנחתה.'
הרים לך להנחתה.
20/07/2016 | 12:56
8
לצפיה ב-'לוחמות הסייבר החדשות: 40 בוגרות אולפנה'
לוחמות הסייבר החדשות: 40 בוגרות אולפנה
22/07/2016 | 10:09
3
41
בני עקיבא
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
22/07/2016 | 20:36
2
17
לצפיה ב-'אין לך מה להבין.'
אין לך מה להבין.
22/07/2016 | 21:44
1
57
אתה עונה לתוכנת בוט שמישהו בוחן בפורום שלנו, אין מאחורי הודעה שהגבת עליה בן אדם שתוכל לשוחח איתו.
לצפיה ב-''
23/07/2016 | 01:39
35
לצפיה ב-'המתכנן התבוני הוא מהנדס מה זה גרוע!'
המתכנן התבוני הוא מהנדס מה זה גרוע!
20/07/2016 | 12:24
74
292
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4830815,00.html

תראו את זה: הוא בא לתכנן מנגנון איתות, לא לקח בחשבון חוקי אווירודינמיקה, ובטעות לגמרי עפו לו מלא יצורים!

בטח לא מוצאים אותו... המשך>>
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4830815,00...

תראו את זה: הוא בא לתכנן מנגנון איתות, לא לקח בחשבון חוקי אווירודינמיקה, ובטעות לגמרי עפו לו מלא יצורים!

בטח לא מוצאים אותו היום בשום מקום כי פתרו אותו מתפקידו אחרי כל הפשלות בתכנון...

וברצינות:
זו דוגמה מצוינת למה כל הקשקושים הבריאתניים על "מערכות", "מנועים" ו-"שעונים" הם הבל הבלים.
איננו יודעים לאיזו מטרה אם בכלל נוצרו הדברים שאנו רואים בטבע, ולכן לא ניתן לטעון שהם תוכננו לעשות משהו.
לצפיה ב-'נשמה או בהמה?'
נשמה או בהמה?
21/07/2016 | 13:01
20
64
הבוקר בדרך לעבודה שמעתי ברדיו עוד רב שמפיץ שקרים ושנאה בחסות "דברי תורה וחכמה".

זאת כמובן בקשר למצעד שעומד להתקיים בירושלים.
הרב אמר: "בהמות עושות זוגיות זכר זכר? אפילו בהמות לא עושות זאת!"

אז, קודם כל מי שיודע קצת על הטבע, יודע שהומוסקסואליות קיימת במספר לא קטן של מיני חיות, ואין לבני אדם מונופול עליה.
אז הרב או בור או שקרן או יותר סביר - שניהם.

אבל השאלה הגדולה כאן היא:
מה קרה לנשמה?

אחת הטענות המרכזיות בדת היהודית היא שאדם נברא מיוחד בצלם אלוהים, ושיש לו נשמה שהיא מעבר לגוף הגשמי והזמני.

איך אם כן יכול רב לטעון שנישואים קיימים רק לצורך הבאת ילדים - פעולה ביולוגית בלבד, ולפסול כל אהבה בין בני אדם שאין בה מראש יכולת להביא ילדים?

אני אפילו לא נכנס כאן לשאלה: "האם לפי אותם רבנים שטוענים שנישואים נועדו לייצר ילדים אנשים עקרים אינם זכאים להינשא ולחיות אם אהוביהם?"

אני שואל שאלה אחרת:
אם יש באדם נשמה (מה שזה לא יהיה) שהיא מעבר לגוף הפיזי, והיא שמרגישה וחושבת, איך אפשר לפסול קיום אהבה חד מינית?
הרי הגבלת אהבה לצורך ביולוגי היא למעשה הורדה של אדם לרמת בהמה, דבר שרב אינו אמור לעשות!
לצפיה ב-'איפוא הרב שיקר, דיבר על בהמות, הינך טיפש ושקרן'
איפוא הרב שיקר, דיבר על בהמות, הינך טיפש ושקרן
21/07/2016 | 14:55
2
14
לצפיה ב-'אם לא היית תוכנת בוט שרק מסוגלת לבחור'
אם לא היית תוכנת בוט שרק מסוגלת לבחור
21/07/2016 | 17:20
1
34
מילות מפתח ולהרכיב מהם משפט חצי קריא, אולי היית מצליח להתייחס לשאלה המרכזית...
לצפיה ב-'אין ערך לשאלתך המבוססים על שקריך'
אין ערך לשאלתך המבוססים על שקריך
21/07/2016 | 19:30
9
לצפיה ב-'פשוט, כי זאת לא אהבה אלא תאווה שהיא ההפך מאהבה'
פשוט, כי זאת לא אהבה אלא תאווה שהיא ההפך מאהבה
26/07/2016 | 13:04
16
9
לצפיה ב-'לא הבנתי:'
לא הבנתי:
26/07/2016 | 14:30
8
14
אתה טעון שגבר לא מסוגל לאהוב גבר אחר, וכל הזוגיות ההומוסקסואלית מסתכמת בסיפוק ביצרים פיזיים?

על סמך מה אתה טעון דבר כזה?
לצפיה ב-'אהבה של משיכה מינית אינה אהבה אלא תאווה'
אהבה של משיכה מינית אינה אהבה אלא תאווה
26/07/2016 | 16:10
7
12
הוא לא אוהב את האדם, חושק בו אלא באקט המיני שיבוא ממנו...
לצפיה ב-'ומה גורם לך לחשוב שאהבה של הומואים היא רק של'
ומה גורם לך לחשוב שאהבה של הומואים היא רק של
27/07/2016 | 08:23
6
8
משיכה מינית?

הרי גם בזוגיות בין גבר ואישה יש אלמנט רציני של משיכה מינית, ועדיין נראה שאתה מאמין שזוגות "גבר-אישה" מתבססים לרוב או בעיקר על אהבה.

אז מה גורם לך לחשוב שזה שונה אצל הומואים ולסביות?
לצפיה ב-'אדם שמתאווה לאישה אינו אוהב אותה אלא תאב לה'
אדם שמתאווה לאישה אינו אוהב אותה אלא תאב לה
27/07/2016 | 10:37
5
5
לצפיה ב-'לא ענית על השאלה שלי כלל!'
לא ענית על השאלה שלי כלל!
28/07/2016 | 00:40
4
6
נראה שאינך מסוגל לענות.
כנראה שאין לך מושג על מה אתה מדבר...

ננסה שוב:
למה לשיטתך זוגיות המוסקסואלית (או לסבית לצורך העניין) אינה כוללת אהבה אלא רק תאווה?
למעט ביולוגיה, במה זוגיות כזו שונה מזוגיות בין גבר ואישה?
לצפיה ב-'לא רק הומואים ולסביות אלא כל מי שמתאווה לדבר שאין בו תועלת'
לא רק הומואים ולסביות אלא כל מי שמתאווה לדבר שאין בו תועלת
28/07/2016 | 10:03
3
12
מלבד עצם ההנאה, הוא תאוותן וזו מידת נפש מגונה.
לצפיה ב-'תועלתנות...? (שאלה רטורית) '
תועלתנות...? (שאלה רטורית)
28/07/2016 | 14:25
9
הנאה זה פיכסה! רע רע רע רע!  
לצפיה ב-'מגונה בעיניך. ההדוניסטים לא יסכימו איתך כלל, להפך.'
מגונה בעיניך. ההדוניסטים לא יסכימו איתך כלל, להפך.
28/07/2016 | 15:00
1
4
לצפיה ב-'נו, אז אני טוען שהם טועים'
נו, אז אני טוען שהם טועים
29/07/2016 | 09:35
1
לצפיה ב-'בטח. שלך זה אהבה ושלו זה תאווה '
בטח. שלך זה אהבה ושלו זה תאווה
26/07/2016 | 17:14
6
20
ואיך אני יודע את זה? מה ז'תומרת איך? כי אתה אמרת...
לצפיה ב-'הכל תלוי בכוונה, אם אתה רוצה רק להתענג זו תאווה אם אתה רוצה'
הכל תלוי בכוונה, אם אתה רוצה רק להתענג זו תאווה אם אתה רוצה
26/07/2016 | 17:40
5
21
באדם זאת אהבה...
לצפיה ב-'ומה ידוע לך על כוונות של אנשים שאינך מכיר?'
ומה ידוע לך על כוונות של אנשים שאינך מכיר?
26/07/2016 | 17:50
4
21
אם אתה רוצה באדם זאת רכושנות.
לצפיה ב-'לא דיברתי על אדם מסוים אלא על נטייה נפשית'
לא דיברתי על אדם מסוים אלא על נטייה נפשית
26/07/2016 | 18:00
3
7
לצפיה ב-'אין לי מושג לאיזו נטייה כוונתך'
אין לי מושג לאיזו נטייה כוונתך
26/07/2016 | 18:07
2
24
ואיך זה קשור לנושא ש-BravoMan העלה.
לצפיה ב-'לא יודע זרמתי עם עצמי'
לא יודע זרמתי עם עצמי
27/07/2016 | 09:14
1
6
לצפיה ב-'בוודאי, כי לא נראה שיש לך יכולת לדון בצורה מכובדת'
בוודאי, כי לא נראה שיש לך יכולת לדון בצורה מכובדת
28/07/2016 | 00:43
9
עם אנשים אחרים...
לצפיה ב-'בעיה הסתברותית קשה באבולוציה- אנלוגית החלקים החסרים'
בעיה הסתברותית קשה באבולוציה- אנלוגית החלקים החסרים
19/07/2016 | 16:55
41
98
כידוע, רוב הטיעונים כנגד האבולוציה הם בעיקר ברמה הסטטיסטית. טיעון נוסף המצטרף לרשימה זו מבוסס על העובדה שלא סביר בצורה מדהימה למצוא חלקים שיתאימו ככפפה ליצירת מערכת מורכבת. אנלוגיה טובה תהיה ע'י מציאת חלקי שעון שיתאימו ככפפה אחד לשני ליצירת שעון מתפקד. העניין הוא שכל החלקים אמורים להתפתח בצורה...
המשך>>
כידוע, רוב הטיעונים כנגד האבולוציה הם בעיקר ברמה הסטטיסטית. טיעון נוסף המצטרף לרשימה זו מבוסס על העובדה שלא סביר בצורה מדהימה למצוא חלקים שיתאימו ככפפה ליצירת מערכת מורכבת. אנלוגיה טובה תהיה ע'י מציאת חלקי שעון שיתאימו ככפפה אחד לשני ליצירת שעון מתפקד. העניין הוא שכל החלקים אמורים להתפתח בצורה טבעית, ללא מתכנן. נניח שלאדם כלשהו מוצב אתגר המזכה אותו במליון דולר- האתגר שלו יהיה למצוא בטבע חלקים שנוצרו באופן טבעי וליצור מהם שעון מחוגים הנראה ממש כמו שעון מחוגים טיפוסי. מהם הסיכויים שיצליח לעמוד במשימה זו? גם אם נניח שהסיכוי שלו למצוא כל חלק בנפרד גבוהים יחסית- נניח כ-50%. הסיכוי שלו למצוא כעשרה חלקים משלימים הינו אחד ל10^2 לערך. ולמציאת כ-100 חלקים משלימים כבר מדובר במס' הזוי-100^2.  באופן דומה- מערכת ביולוגית סטנדרטית יכולה להיות מקודדת בכ-100 גנים שונים המשלימים אחד את השני. מכאן שהסיכוי להתפתחות אותה מערכת בצורה טבעית אפסי ביותר, גם אם תיתכן התפתחות הדרגתית.
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:54
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'אבני גרניט מוכיחות שכדור הארץ צעיר ?'
אבני גרניט מוכיחות שכדור הארץ צעיר ?
17/07/2016 | 22:05
43
106
היי, נתקלתי בטענה שהייתי רוצה להבין את פישרה. בסרטון הזה, החל מדקה 6:40 ועד דקה 8:20 (פחות משתי דקות) טוען הדובר כי אבני גרניט מוכיחות שכדור הארץ נוצר תוך זמן קצר ביותר ולא תוך מיליוני שנים.

האם...
המשך>>
היי, נתקלתי בטענה שהייתי רוצה להבין את פישרה. בסרטון הזה, החל מדקה 6:40 ועד דקה 8:20 (פחות משתי דקות) טוען הדובר כי אבני גרניט מוכיחות שכדור הארץ נוצר תוך זמן קצר ביותר ולא תוך מיליוני שנים.

האם המקרה שהוא מספר עליו מוכר לכם? עד כמה הטענות שם נכונות?

תודה מראש.

לצפיה ב-'מטורף בודד? כנראה שלא!'
מטורף בודד? כנראה שלא!
20/07/2016 | 15:54
3
31
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4830887,00...

נעצר אחיו של שליסל בחשד שתכנן לפגוע בצועדים במצעד הגאווה בירושלים.

ממש לא מפתיע אותי, שבניגוד לתירוצים שנתנו לי פה בפורום שמדובר במטורף בודד שאינו מייצג שומרי הלכה, למעשה מדובר באחד מיני רבים, שפועל כפי שלימדה אותו.
לצפיה ב-'נו, ההורים שלהם כנראה לא חינכו אותם לפי ההלכה... '
נו, ההורים שלהם כנראה לא חינכו אותם לפי ההלכה...
20/07/2016 | 16:55
5
לצפיה ב-'לא הבנתי את תגובת ניר ברקת'
לא הבנתי את תגובת ניר ברקת
20/07/2016 | 17:25
1
30
"הקהילה ההומו-לסבית מקבלת שירותים בעיר ירושלים לשביעות רצונה. בוודאי שזכותם לצעוד. עיריית ירושלים, אני והמשטרה נעשה כל מה שאנחנו יכולים בשביל לאפשר להם לממש את זכותם, אבל הם צריכים לדעת שזה פוגע באחרים. סובלנות זה לא רק לתת לאנשים לצעוד, זה גם לחפש את הדרך להשיג את מבוקשך מבלי לפגוע בדעות של אחרים או רגשות של אחרים. בירושלים יש אוכלוסייה גדולה שמאוד קשה לה עם המצעד".

מה זה אומר? שזכותם לצעוד בירושלים כל עוד הם נמנעים מלממש אותה?
לצפיה ב-'האמת, רציתי לכתוב גם על זה'
האמת, רציתי לכתוב גם על זה
20/07/2016 | 17:44
21
אבל בסוף לא היה לי כוח.

הוא פוליטיקאי טיפוסי ושפל - הוא לא רוצה להגיע למצעד כדי לא להכעיס את המצביעים החרדים שלו.
למרות שיהיה לפחות רב אחד, ומלא חברי כנסת, שלא לדבר על נשיא המדינה, שיגיעו.

כפי שאני מבין את הדברים שלו, הוא בעצם אומר: "אנחנו מחויבים לתת להם לצעוד, כי זו זכותם, ואין לנו מה לעשות עם זה, אבל אני אישית לא אתן לזה לגיטימציה, ולא אציג את זה כדבר מקובל, כי אני כמוכם (מצביעים יקרים) חושב שזו תועבה שיש לאסור אותה, וכמובן שאני לא אשתמש במילים האלה בתקשורת כדי לא לחטוף על הראש מכל האנשים השפויים במדינה (סליחה בוחרים יקרים, התכוונתי כופרים סוגדי פריצות וטומאה)".

מה שמעניין אותי זה, האם הוא גם היה נמנע מלהופיע מעל במה בטקסי יום העצמאות, לו היה ממש רוצה קול של בוחרים ממזרח ירושלים, הרי אין ספק שהחגיגות האלה פוגעות ברגשות שלהם
לצפיה ב-'הלל גרשוני משעשע את קוראיו '
הלל גרשוני משעשע את קוראיו
19/07/2016 | 18:29
1
51
שימו לב למסקנתו בסוף הקטע 
לצפיה ב-'לא יודע מי הבחור, ולא לגמרי ברור'
לא יודע מי הבחור, ולא לגמרי ברור
19/07/2016 | 18:56
37
אם הכתבה סרקסטית או רצינית, אבל אישית אני תמיד חושב שפונדמנטליסטים דתיים (לא משנה של איזו דת), הם הכי אותנטיים והכי כנים עם עצמם ועם אחרים.

וכל השאר? סתם אפולוגיסטים שמנסים לטייח את זוועת הדת שלהם.
לצפיה ב-'תשובה של אמנון יצחק לגבי הסתירה בסדר הבריאה בין בראשית א'-ב'
תשובה של אמנון יצחק לגבי הסתירה בסדר הבריאה בין בראשית א'-ב
16/07/2016 | 17:50
6
76
לצפיה ב-'(מסתיים בדקה 2:20)'
(מסתיים בדקה 2:20)
16/07/2016 | 17:52
14
לצפיה ב-'כן ו...'
כן ו...
16/07/2016 | 18:04
63
מה בדיוק אתה רוצה לומר בסרטון הזה?
שמר אנטנה הוא דמגוג דגנרט? זה אנחנו יודעי היטב, תודה.

שבתורה יש מלא סתירות שצריך כל מיני פלפולים והמצאות כדי ליישב אותם, במקום לומר את האמת: זה אוסף סיפורים לא קשורים שבמקרה פורסמו יחד?

יש כבר כמה שרשורים בעמוד הראשי שמתווכחים על זה.

שאין קשר בין סיפורי התורה למה שאנחנו יודעים על העולם?
בקור טוב אליהו!
לצפיה ב-'"...There's no business like show business like no business"'
"...There's no business like show business like no business"
16/07/2016 | 22:40
1
46
לצפיה ב-'צודקים, באמת נשמע כמו תירוץ דחוק...'
צודקים, באמת נשמע כמו תירוץ דחוק...
17/07/2016 | 21:53
10
לצפיה ב-'תשובה דמגוגית וחירטוט ברמה מאוד גבוהה'
תשובה דמגוגית וחירטוט ברמה מאוד גבוהה
19/07/2016 | 15:32
1
30
קרא את פרק ב' בעצמך ושים לב איך הכתוב מתאר את סדר יצירת הדברים, ולא רק מסביר אותם בסדר אחר.
לצפיה ב-'אני לא מבין למה אתה כ"כ מסתבך, ע"פ הפשט במקרא'
אני לא מבין למה אתה כ"כ מסתבך, ע"פ הפשט במקרא
26/07/2016 | 13:47
11
בפרק הראשון מסופר על מעשה הבריאה של העולם והפרק השני מספר על האדם שנברא, ואומר שבעולם שהאל ברא היה אדם ולא היה לו נקבה.

מה עוד שהפסוקים מדברים בלשון עבר 'וייצר' 'וייטע' וכו'

מה התסבוכת לומר שמדובר על סופרים שונים בתקופות שונות ???

לצפיה ב-'חולים, נכים, משפחה נורמטיבית...'
חולים, נכים, משפחה נורמטיבית...
17/07/2016 | 20:40
1
74
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4829513,00...

אוי אוי אוי, המצעדים האלה עוד יהפכו מישהו להומו! זהירות, זה מדבק!

בואו נודה באמת - לולא זה היה מכניס אותו לכלא ויוצר המון זועם ששונא אותו, הוא לא היה בכלל טורח לומר שמעשה הרצח של שליסל היה נתעב, כי אדם שחושב שהמצעדים האלה מסכנים בני נוער והופכים אותם לנכים, לא יכול באמת להתנגד בעמקי ליבו למי שיצא לעצור את המצעדים ולרצוח את המשתתפים בהם.
לצפיה ב-'לא מפתיע'
לא מפתיע
18/07/2016 | 10:00
43
על הציטוטים של יעקב אריאל עפ"י הכתבה הכוללים אבחנות סוציולוגיות, פסיכולוגיות ורפואיות יש לי רק דבר אחד לומר: אד ורקונדיאם.

פנינת חכמה: "...מה הגאווה של נכים?..."

סתירה עצמית: "...אני לא נכנס לשאלה אם זה מולד או שזה נוצר במשך החיים. ברור שיש כאלה ויש כאלה. הרבה מקרים זה תוצאה מתקלות שאירעו במשפחה בגיל הילדות". (אני לא נכנס לשאלה אם... אבל אני כן נכנס לשאלה אם... ועונה עליה ).

תגובת ארגון חותם שבסוף הכתבה תמוהה עוד יותר. האם ומי מנסים להכניס את "המשפחה הטבעית" (Whatever that is) לארון? לא ברור. מי בדיוק סתם לרבנים פיות? עובדה שחלקם מביעים בחופשיות את דעותיהם השוביניסטיות על קהילת הלהט"ב. ערכי הפתיחות וקבלת האחר לא מחייבים איש להנהן בחיוך למשמע דעות שוביניסטיות.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עמי לי נזר - היועצים לעסקים בישראל
עמי לי נזר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו