לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אתאיזם!
פעם ראשונה בפורום? נא לקרוא את התקנון.
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה אמיתית שלי: למה אתאיזם ולא אגנוסטיציזם?'
שאלה אמיתית שלי: למה אתאיזם ולא אגנוסטיציזם?
27/04/2017 | 09:05
3
12
הרי ברור שאין הוכחה לקיום אל,
אבל גם לא הוכיחו את היעדר קיומו.
יש שיגידו שלא ניתן להוכיח שמשהו לא קיים, האם זה באמת שולל ב 100% את האפשרות לקיומו?
יש הרבה דברים שאנשים לא ידעו על קיומם ורק עם הזמן גילו.
אני נגד כפייה דתית, וחושבת שדת הומצאה כדי ליצור מערכת של כוח ע"י הפחדה,
ומצד שני איך דת היא חוויה משותפת לכל כך הרבה תרבויות בעולם? לשבטים אפריקאים? לאנשים במזרח הרחוק? לאירופאים?גם לפני הגלובליזציה, אולי זה טבוע בנו? בד.נ.א שלנו?
לצפיה ב-'נכון הסיכוי לקיום אלוהים אינו 0'
נכון הסיכוי לקיום אלוהים אינו 0
27/04/2017 | 09:40
8
אבל אם אני חושב שהוא ממש (ממש ממש) קרוב ל 0 ומתנהג כאילו אלוהים באמת אינו קיים, האם אני אגנוסטיקן? בסופו של דבר אלו רק מילים.

לצפיה ב-'למה לא לשלוח כסף לנסיך ניגרי שפנה אליך במייל?'
למה לא לשלוח כסף לנסיך ניגרי שפנה אליך במייל?
27/04/2017 | 10:57
4
למה לא למלא פרטים אישיים בחלון אקראי שקופץ ואומר לך שזכית בהגרלה שמעולם לא נרשמת אליה?

הרי אינך יכולה להוכיח שאלו מזימות תרמית, ועל כן הסיכוי שלא תזכי בכסף אינו 0!
והם מבטיחים הרבה מאוד כסף!

אני לא צריך להוכיח שאל כזה או אחר לא קיים.
מי שבא למכור לי אל, חובת ההוכחה היא עליו.

עד כה, כל מה שהם הצליחו להוכיח לי, זה שאלים למיניהם, כולל של הדתות המונותאיסטיות, שאין שום הבדל אמתי בינם לבין אלים של דתות פולתיאיסטיות, הם המצאה אנושית לצורך שלטיה, סחיטה, וכו'.

אז למה לי להאמין?
איך חישבת שהסיכוי שקיים אל כלשהו אינו 0?
האם יש לך ראיה כלשהי לכך שייתכן וקיים אל? איזה אל?

כעקרון יש 3 גישות רווחות לעניין:
הגישה הגורסת שאל מסוים אכן קיים, ורוצה מאיתנו X, Y, Z
הגישה הזו כושלת מול מי שרוצה הוכחות של ממש.

גישת "אלוהי החורים" שמנסה להחביא את האל מאחורי תופעות שאנו לא יודעים להסביר.
הגישה הזו קורסת בכל פעם שיש התקדמות מדעית, ואנו מגלים עוד ועוד על העולם שלנו וסותמים עוד חור בו אלים כבר לא יוכלו להתחבא.

ולבסוף יש את הגישה הדאיסטית, שהכי קרובה למה שאת מתארת:
להאמין שאל קיים, יצר את היקום, אבל לא רוצה מאיתנו דבר, לא מתקשר איתנו בשום צורה, ובכלל אין דרך לבחון את קיומו מבחינתנו.

אל כזה אינו שונה מאל שלא קיים, שכן אין ולא יכול להיות דבר בנינו לבינו.

אגב, לפי שיטת החישוב שלך, הסיכוי שג'יי קיי רולינג לא המציאה את הארי פוטר אלא תיעדה סיפור אמתי אינו 0.
האם את מקבלת שהארי הוא קוסם אמתי שקיים?
לצפיה ב-'חלק שני:'
חלק שני:
27/04/2017 | 11:54
1
שאלת:
"מצד שני איך דת היא חוויה משותפת לכל כך הרבה תרבויות בעולם?"

התשובה הפשוטה היא: היא לא!
דת היא ממש לא חוויה משותפת, להפך - היא מפרידה וגורמת למלחמות.

הגלובליזציה לא רלוונטית כי אנו יודעים שכל בני האדם על כדור הארץ הגיעו מאותו מקום במקור, ולא, זה לא היה אל כזה או אחר.

זה המקום לציין שאת טוענת שאת "אגנוסטית", אבל הדיבור שלך על "אל" מרמז אמונה באל מאוד ספציפי, ויחיד.
אם את באמת אגנוסטית, את אמורה להאמין ביהוה, אללה, זאוס, קוטולהו, ו-Xochiquetza במידה שווה.
הרי הסיכוי שרק אחד מהם קיים, אינו שונה מסיכוי שכולם קיימים ביחד, נכון?

יש כמה תאוריות לגבי כיצד התפתחו אמונות בישויות על טבעיות.
לא התעמקתי בהן, אבל אחת ששמעתי מתוכנית דוקומנטרית גורסת דבר כזה:

לבני אדם יש נטייה התפתחותית לדמיין כוונה מאחורי אירועים ודברים סביבם, גם כאשר אין כזו.

כשהאדם הקדמון התהלך בסוואנה, והיה שומע רחש בשיחים, הוא היה יכול לחשוב שזו סתם רוח שמזיזה את השיחים, או שיש מאחורי זה כוונת זדון: זה אריה שעורב לו ועומד לטרוף אותו.

אותו אדם היה צריך לקבל החלטה בלי מידע.
לא משנה מה יבחר, יש סיכוי שווה שיטעה.
אבל, המחיר של טעות שונה מאוד: אם מדובר בסתם מושב רוח, אבל אותו אדם החליט להיזהר ולברוח, או להכין את החנית שלו לתקיפה, כי הוא חשב שיש שם אריה, לא קרה כלום.

מצד שני, אם הוא טעה וחשב שזו סתם רוח, לא עשה דבר והסתבר שזה אריה, אותו אדם מת.

לכן, מבחינה הישרדותית, השתלם להניח כוונה מאחורי דברים.

כמובן, הצד השלילה של זה הוא ההגזמה שזה התפתח אליה:
גשם - יש מאחורי זה ישות, אולי נרצה אותה עם ריקוד.
קשת בענן - זו הבטחה מאלוהים לבני עמו!
המגפה השחורה הורגת מליונים - בואו נשמיד את החתולים שהם ידיד המכשפות שהביאו את המגפה!

(למקרה שתהית: נושאי המגפה האמתיים היו פרעושים שחיו בפרווה של עכברושים, אז רדיפת החתולים השיגה בדיוק את התוצאה ההפוכה)

אפשר לומר שמבחינה מסוימת דת היא אכן בגנים שלנו.

יש גם מחקרים נפרדים שמראים שבני אדם פיתחו נטייה טבעית לקבל סמכות.

היית איזו תוכנית שבה ערכו ניסוי:
קבוצת אנשים ישבו במסעדה, הגיע אדם אקראי (כביכול) וביקש מהם לפנות לטובתו את השולחן.
הניסוי הראה, שאם אותו אדם לבש מדים, לא משנה של מי: שוטר, חילל, פרמדיק, אפילו עובד ניקיון!
אנשים הסכימו יותר לפנות לו את השולחן, כי הם ראו במדים סימן לסמכות.

עוד ניסוי מאוד מוכר שהרבה פעמים שוחזר הוא על קבלת מנהגים חברתיים, בלי להבין ובלי לפקפק:

בניסוי, מזמינים אישה לקבל בדיקת עיניים חינמית.
בהתחלה, כל האנשים חוץ ממנה בחדר המתנה הם שחקנים שהונחו לבצע פעולה מסוימת: לקום בכל פעם שיש צפירה.

אותה אישה לא יודעת דבר על ההנחיה, אבל אחרי שהיא רואה ש-"כולם עושים" היא מניחה שזה מה שצריך לעשות, ומצטרפת לקבוצה.
לאט לאט מוציאים את כל השחקנים מהחדר, אבל האישה ממשיכה במנהג שהורגלה אליו.

אז מתחילים להכניס אנשים אחרים שגם לא חושדים בכלום ולא יודעים כלום על הניסוי.
לאט לאט הם קולטים את המנהג מהנבדקת המקורית, בלי לדעת מה המשמעות שלו, ובלי לפקפק.

מבחינה הישרדותית, התאמה להתנהגות חברתית "השבט" זה משהו שהמוח שלנו מחווט אליו.

וזה חלק מהצורה בה דתות מתפשטות - כמו שריצ'רד דוקינס אמר: זה ווירוס שהורים מדביקים בו את הילדים מגיל 0. (לא ציטוט מדויק, פרפרזה שלי).
לצפיה ב-'דה-מרקר: "שליש מתל אביב תיסגר בשבתות"'
דה-מרקר: "שליש מתל אביב תיסגר בשבתות"
26/04/2017 | 19:21
6
34
"לדבריו [של קובי כהן, מנכ"ל סופר יודה], מי שבעיקר ייפגעו מהחוק הם עסקים המפעילים מרכול וקיוסק יחיד או בודדים. "המכירות בשבת אצלנו גדולות רק ב–10% מביום רגיל, להבדיל מקיוסקים שעובדים בעיקר במהלך השבת. סגירה בשבת של חלק מהסניפים לא תמוטט אותנו, מקסימום נפטר 50 עובדים מתוך 240 עובדים שאנחנו מעסיקים ונמשיך הלאה. כך גם לגבי טיב טעם ו–am:pm. אבל אם תגיד לקיוסק לסגור בשבת, למעשה הרגת אותו, כי הפרנסה העיקרית שלו היא בשבת."

"ריצ'רד חדד, מבעלי סופר ללא הפסקה, המפעילה חמישה סניפים בתל אביב, שנופלים תחת ההגדרה של סניפים קטנים, אומר: "אם נצטרך לסגור חלק מהסניפים בשבת זה יהיה מאוד בעייתי, כי יותר ממחצית מהמחזור שלנו היא בשבת. הקופה שאני עושה בשישי־שבת היא כמו כל מה שאני מכניס בשאר השבוע". עם זאת, הוא אופטימי ומאמין שמכיוון שבין כה וכה הוא היחיד שפועל בשבת באזור, הוא יקבל היתר להמשיך לפעול: "לפני ששמעתי את ההחלטה של בג"ץ, כבר נערכתי לפטר 30 מתוך 70 העובדים שאני מעסיק, כך שזאת בכל מקרה היתה הקלה מאוד גדולה. אני מקווה שאכן לא נצטרך לסגור חלק מהסניפים בשבת"."

במקביל, בדיון שנערך בערוץ הכנסת, קשקשו חרדים על כך ש"עובדים יעבדו שבעה ימים בשבוע" (שקר וכזב, יש חוקי עבודה; מי שעובד בשבת מקבל יום מנוחה באמצע השבוע, לרבים זה נוח יותר), שהם לא יהיו עם המשפחה (לא לכולם יש משפחה! מה לגבי צעירים, רווקים, סטודנטים וכו' או סתם "לא יהודים" שלא אכפת להם מקדושת השבת היהודית?) ושהם מסכנים נורא כי הם עובדים ביום המנוחה (וכשהמקומות האלה פתוחים 24/7 והם לא ישנים בלילה, אז לא אכפת לכם מהם? מעניין למה ). אז יופי, עכשיו הם כבר לא יהיו "עבדים" אלא מובטלים.

אז בעצם מתברר שכדי לפתוח בשבת הם מעסיקים עוד עובדים ולא מעבידים בפרך את העובדים הקיימים (מדהים!).
שפתיחת העסקים האלה בשבת עוזרת להם להתקיים;
לא רק זאת, אלא היא יוצרת עוד מקומות עבודה (אבל חרדים לא יוכלו לעבוד בהם, אז מה זה שווה? כי כבר היום נאבקים מאות חרדים על כל מקום עבודה ברשתות השיווק ).

כמ שקרים אפשר לפזר ובלבד לנסות לבצע כפייה דתית על אנשים שלא היו דתיים ולא יהיו דתיים, ימשיכו לחלל שבת (כן, גם בפרהסיה), בעיר שאינה דתית ובאזורים שבהם גם ככה השבת הפומבית אינה עוצר? כמה אפשר לקשקש על סוציאליות מזויפת, כשמדינות מערביות בעלות חוקי עבודה טובים מבישראל לא סוגרות את המרחב הציבורי בשבת, גם לא את התחבורה הציבורית? כן, רק אנחנו "מיוחדים"... אני מרגישה ממש עם סגולה (יותר סביר שאני סגולה מרוב עצבים ).
לצפיה ב-'אולי הטעות הייתה ללכת דרך בית המשפט? למה לשמור חוק, בעצם?'
אולי הטעות הייתה ללכת דרך בית המשפט? למה לשמור חוק, בעצם?
26/04/2017 | 19:42
20
חרדים מכפיפים את עצמם לרבנות הראשית? לא, יש להם כשרויות משלהם.
הם מכפיפים את עצמם למערכת החינוך בישראל? לא, יש להם בתי ספר עצמאיים, ולעזאזל לימודי ליבה.
מתגייסים לצבא? משלמים מסים? לפעמים.

וכפי שהזכירו בדיון בסרטון, אם רוצים להתעלם מהמציאות כיום ולהסתכל על סטטוס קוו שהיה במדינה לפני עשרות שנים, הרי שגם כמות החרדים שמקבלים פטור מגיוס לצורך לימוד תורה צריך לחזור למאות בודדות. הסטנדטים הכפולים האלה כבר עולים על כל העצבים. 
לצפיה ב-'אני מסכים עם העקרון, אבל חושב שהטיעונים בשני הצדדים פשטניים.'
אני מסכים עם העקרון, אבל חושב שהטיעונים בשני הצדדים פשטניים.
26/04/2017 | 20:38
1
23
ההנחה הסמויה של קובי כהן, מנכ"ל סופר יודה, היא שרכישות שלא יעשו בשבת לא יעשו בכלל, ולכן הוא יצטרך לפטר 1/5 מהעובדים (שלא לדבר על 40% של ריצ'רד חדד). יש כאן שתי הנחות סמויות:

1. אנשים יקטינו את מספר המוצרים שהם רוכשים ב 15%, או קצת יותר. אם הוא היה אומר את זה בכוונה ובידיעה, הוא היה מדבר על פגיעה לכל אורך השרשרת, מהיצרן \ יבואן ועד המוכר.

אנשים לא יחתכו את צריכת הסיגריות והקפה שלהם ב 15% בגלל שהסופר הקרוב נסגר. הם ירכשו במתוכנן יום קודם, או ישלימו בקריז יום אחר כך. זה אומר שהפגיעה תהיה בקצה הקדמי (קופאיות), אבל מאחורה (סדרנים) יצטרכו לעבוד באותה מידה.

2. מספר העובדים בשבת שווה או גדול ממספר העובדים בשאר ימי השבוע. גרתי כמה שנים ליד סניף גדול של AM:PM, והרושם שלי הוא שבשבת דווקא היה שם צוות קטן מהרגיל. לדוגמא, הייתה שם קופאית אחת, ניחוש שלי בגלל שכל לקוח מגיע עם פחות מוצרים, וצריך פחות מזמנה של הקופאית.

נקודה נוספת שמפריעה לי היא עסקים בבעלות ערבים. המכולת הקרובה לבית שלי היום נמצאת בבעלות של ערבים, ועובדים בה ערבים. לגישת היהדות, גוי ששבת חייב מיתה. לגישת החוק הישראלי, זכותם לסגור את המכולת ולנוח ביום אחר. למה בכלל מאגדים אותם לצורך הדיון עם מכולות שעובדים בהן יהודים?
לצפיה ב-'ראשית, בצד הסוחרים אלה לא "טיעונים"'
ראשית, בצד הסוחרים אלה לא "טיעונים"
27/04/2017 | 03:36
9
הראשון דיבר על כך שמבחינתו זה לא נורא, השני דיבר על כך שאחרי פסיקת בג"ץ הוא נרגע (וכבר לא ייאלץ לפטר עובדים). אני השתמשתי בדבריהם כדי להפריך נימוקים הזויים של חרדים (ש"איכשהו" תמיד נאחזים בקרש ה"סוציאלי" רק כשהוא חופף לשבת היהודית).

שנית, ההנחות הסמויות שהעלית אינן רלוונטיות; אתה שוכח(?) שהמקומות האלה בד"כ לא זולים ולא נוחים כמו סניפים גדולים של רשתות שיווק (שמחזיקים מגוון גדול יותר של מוצרים בד"כ ויכולים להציע מבצעים משתלמים יותר). הוא לא יכול להתחרות ביתרונות האלה, הוא יכול להתחרות בפרמטר הזמינות, להיות זה שפתוח כשהגדולים סגורים.

כלומר ההנחה הראשונה שאתה מצמיד לו פשוט לא רלוונטית. אנשים שלא יקנו בסופ"ש לא יפסיקו לקנות או יצמצמו כמויות, הם פשוט לא יקנו דווקא ממנו. כל עוד יש להם אפשרות נוחה וזמינה בסופ"ש, הם יחכו עם הקניות לשעות הפנאי; אבל אם בלאו הכי הם ייאלצו לקנות רק באמצע השבוע, רבים מהם יעשו זאת במקום אחר (למשל ליד העבודה). באמצע השבוע כולם פתוחים, יש יותר תחרות והם לא חייבים לקנות ביוקר במרכול קטן (מובן שחלקם יעשו זאת כי הוא קרוב, אבל רבים אחרים לא).

נקודה נוספת לגבי כמות עובדים היא שהכמות שאתה רואה בזמן נתון אינה רלוונטית בהכרח; רלוונטית הכמות הכוללת. במקומות שפתוחים סביב השעון עובדים (מן הסתם) במשמרות, לא פעם אלה עבודות של סטודנטים וכו' שלא עובדים משרה מלאה (גם לא שישה ימים בשבוע, קל וחומר שבעה...) ולרוב גם לא כל שבת/לילה וכו'. לכן צריך להחזיק יותר עובדים כדי שתמיד יהיה מישהו לשבץ.

כשהייתי סטודנטית ועבדתי במשמרות (לא במקום כזה) היה לי לא פעם נוח לקפוץ למכולת מול הבית כי הוא היה פתוח עד 22:00 (וגם מאוחר בימי שישי, בשבת דווקא לא) וסניף שופרסל השכונתי נסגר כבר ב-20:00. זו הייתה נוחות ששילמתי עליה – הוא היה יקרן, שירות לא משהו וסחורה לא מלהיבה. אבל הוא היה פתוח כשאחרים היו סגורים (ועבדתי בשעות פחות שגרתיות) והוא היה נגיש – לא יכולתי לנסוע למרכולים שפתוחים בלילה ובשבת (ע"י ערבים, בחיפה זו לא בעיה) כי לא היה לי רכב.
לצפיה ב-'לאן נעלמה "היד הנעלמה"?'
לאן נעלמה "היד הנעלמה"?
26/04/2017 | 20:56
24
סטטוס קוו סטטוס שמואו... קבוצה של סוחרים רוצה שהמדינה תכפה על מרכולים לסגור בשבת כי הם לא עומדים בתחרות מול המרכולים שפתוחים בשבת. זה הכל. אז לאן נעלמה "היד הנעלמה" של ממשלת הימין שמתפאר בליברליזם כלכלי? לחבר הדמיוני פתרונים...

ואם כבר סטטוס קוו:
"חינוך. תובטח אוטונומיה מלאה של כל זרם בחינוך (אגב משטר זה קיים גם בהסתדרות הציונית ובכנסת ישראל גם עכשיו) ולא תהיה שום פגיעה מצד השלטון בהכרה הדתית ובמצפון הדתי של שום חלק בישראל. המדינה, כמובן, תקבע את המינימום של לימודי חובה, הלשון העברית, היסטוריה, מדעים וכדומה, ותפקח על מילוי מינימום זה, אבל תיתן חופש מלא לכל זרם לנהל את החינוך לפי הכרתו ותתרחק מכל פגיעה במצפון הדתי." (מתוך מכתב הסטטוס קוו. ההדגשה שלי)
חרדים מצפצפים על הסטטוס קוו ה"קדוש" מתי שבא להם.
לצפיה ב-'אין לנו על מי להלין אלא על עצמינו בלבד. ולזה יש שני היבטים. '
אין לנו על מי להלין אלא על עצמינו בלבד. ולזה יש שני היבטים.
27/04/2017 | 07:52
1
8
האחד, העם בחר בביבי שהכריז מפורשות שהוא הולך לגועליציה עם הדתיים והחרדים, דהיינו הרוב החילוני נתן להם היתר לעשות ולסחוט ככל העולה על רוחם.

שנית, הגיע הזמן שהרוב השפוי בעם, זה שלא מאמין הישות הדמיונית ובסיפורי האגדות, יבחר מפלגה שתכריז שלא תבצע גועליציה עם הדתיים והחרדים, תפרד את הדת מהמדינה, תאפשר על פלורליזם לאזרחים, שלא תכפה את מנהגי הדת על מי שלא רוצה ותפסיק לתת כסף לאנשים בגלל אמונתם
לצפיה ב-'אני חושב שהגישה שלך שגויה, ושיש פתרון עדיף.'
אני חושב שהגישה שלך שגויה, ושיש פתרון עדיף.
27/04/2017 | 09:38
6
למפלגות הדתיות (ש"ס, יהדות התורה, והבית היהודי) יש מספיק מנדטים בכנסת מבכדי שניתן יהיה להשאיר אותם מחוץ לקואליציה לאורך זמן. אפילו כאשר יאיר לפיד דחק את ש"ס ויהדות התורה מהממשלה, הבית היהודי נשארה, וסחטה הטבות כמו מתן פטור משירות צבאי למאות תלמידים מישיבות ההסדר (הציוניות, בניגוד לאברכים חרדים).

הפתרון הנכון הוא להפריד את הממשלה מהכנסת, במקום חצי העבודה שעשו וביטלו. בצורה מפורשת-

א. הצבעה עם פתק אחד לכנסת, ופתק שני לראש הממשלה.

ב. ראש הממשלה הנבחר ברוב המצביעים מביא שרים "מהבית", כמו בארה"ב.

ג. אין קואליציה, אין מו"מ קואליציוני, אין משמעת קואליציונית, אין הסכמים קואליציונים, ואין את הסחיטה שמגיעה איתם.

בשיטה הזאת, אפילו אם יש למפלגות הדתיות שלושה מנדטים, כמו שהן קיבלו בכנסת התשע-עשרה, אין להן את מכפיל הכוח שהן מקבלות במסגרת הקואליציה כדי לכפות את רצונן על כלל הציבור.
לצפיה ב-'אלוהים לא היה בגטו'
אלוהים לא היה בגטו
24/04/2017 | 00:08
30
53
מאת חנוך יצחקי, ניצול שואה.

בסימטאות הגטו יהלכו הצללים,
מזי רעב, מבועתים מפחד מוות ואימה,
שם, ביניהם, לא שכן אלוהים,
לא חמלה, לא רחמים, רק חרון וחימה…

הטרנספורטים ברכבות, דהרו אל היעד,
בקרונות סגורים וחתומים, עמך ישראל,
וכשהגיע המטען, את זאת יש לדעת:
בין מקבלי הפנים, לא היה שם האל…

בתאי הגזים, במשרפות אדם העשנות,
מלאכת הקטל נעשתה באין מפריע,
לפי תוכנית ולוח זמנים, ללא פשרות,
כי אל מלא רחמים, גם שם לא הופיע…

…ותינוקות בית רבן, זכים וטהורים,
אשר מחשבת חטא, טרם ידעו ידוע,
עונו והומתו בידי מפלצות רשע הצוררים,
גם לשם לא הגיע ולא היה שם אלוה…

עת גיבורי הגטאות שילחו אש המרד להצית,
אלוהי צבאות לא היה, לחולל את הנס,
לא דבר לא שחין, לא מכת בכורות להמית,
לא היכה בסנוורים את גדודי האס-אס…

במצעדי ניצחון ומסדרי פאר ברוב עם,
של הרייך השלישי, של ממלכת הרשע,
הסיסמה “אלוהים עימנו” בקע מגרונם,
האמנם שם היה יהוה, ושותף לפשע?…

לצפיה ב-'ימח שמם של הנאצים, עוזריהם, וכל עוכרי ישראל, אמן'
ימח שמם של הנאצים, עוזריהם, וכל עוכרי ישראל, אמן
24/04/2017 | 11:28
29
15
לצפיה ב-'יימח שמו גם של אלוהיך שעמד מנגד ולא עשה דבר !!!'
יימח שמו גם של אלוהיך שעמד מנגד ולא עשה דבר !!!
24/04/2017 | 17:23
28
18
הוא לא יותר טוב מהנאצים
לצפיה ב-'ימח שמם של המשת"פים הארורים, תגובתך'
ימח שמם של המשת"פים הארורים, תגובתך
24/04/2017 | 18:01
27
12
לצפיה ב-'אלוהים שלך היה במשת"פ שלהם, ימח שמו !!!'
אלוהים שלך היה במשת"פ שלהם, ימח שמו !!!
24/04/2017 | 18:05
26
6
לצפיה ב-'חלקם היו "יהודים" מהזן שלך'
חלקם היו "יהודים" מהזן שלך
24/04/2017 | 18:06
25
9
לצפיה ב-'מה לגבי אלה שלא היו "מהזן שלי"?'
מה לגבי אלה שלא היו "מהזן שלי"?
24/04/2017 | 18:47
24
19
מה עם קהילות חסידים תמימים שהוכנסו יחר עם רבניהם, לתאי הגזים?
לצפיה ב-'נשמה של יהודי היא נצחית גם אם גופו ניספה בשואה'
נשמה של יהודי היא נצחית גם אם גופו ניספה בשואה
24/04/2017 | 19:12
23
22
מדינה יהודית היא הוכחה לקיום נשמה אצל יהודים
לצפיה ב-'הפזמון החוזר הדמיוני שלך, על קיום נשמה אינה, תשובה לשואה.'
הפזמון החוזר הדמיוני שלך, על קיום נשמה אינה, תשובה לשואה.
24/04/2017 | 22:35
22
22

לתקומת ישראל אין שום קשר או הוכחה לקיומה של נשמה, אלא אם אתה מסוגל להוכיח זאת במציאות - ואתה לא מסוגל, חכמים ממך אינם מסוגלים.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
24/04/2017 | 23:11
21
31
אין לך שום קשר וסממן ליהדות, הינך גוי מלא טומאה עוכר ישראל מזרע עמלקי.
על כן יש למחותו מתחת השמים, עד העלמותו הסופית

לצפיה ב-'איזה קשר יש לך ליהדות?'
איזה קשר יש לך ליהדות?
24/04/2017 | 23:43
19
17
מלבד הפזמון החוזר שלך, על "אינך יהודי" וזרע עמלק - זה כל העיסוק שלך כאן, ותתחזה ליהודי דתי, שמחלל שבת בפרהסיה, שאתה בוט מוגבל בשכלו, אז תנסה משהו חדש, אתה כבר מתחיל לשעמם...    
לצפיה ב-' יא גוי עמלקי, אני מקבל את תורת משה וישראל כאמת לאמיתה'
יא גוי עמלקי, אני מקבל את תורת משה וישראל כאמת לאמיתה
25/04/2017 | 00:16
18
9
לצפיה ב-'יא בוט הזוי - אני לא מאמין לאף מילה שלך אתה מחלל שבת שקרן ! '
יא בוט הזוי - אני לא מאמין לאף מילה שלך אתה מחלל שבת שקרן !
25/04/2017 | 00:30
16
6
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/04/2017 | 08:37
15
40
ימח שמם של המשת"פים שהיו יותר גרועים מהנאצים, אמן
לצפיה ב-'יותר גרועים מהנאצים, כמו האלוהים המרושע שלך...'
יותר גרועים מהנאצים, כמו האלוהים המרושע שלך...
25/04/2017 | 09:40
12
7
לצפיה ב-'המשת"פים הם מהזן שלך'
המשת"פים הם מהזן שלך
25/04/2017 | 09:55
11
9
לצפיה ב-'רק שתדע שאלוהים הוציא אותך מהרשימה של הילדים הטובים'
רק שתדע שאלוהים הוציא אותך מהרשימה של הילדים הטובים
25/04/2017 | 13:40
10
29
כי אתה נכנס לדבר המתועב הזה שנקרא אינטרנט, ואף לפורום של כופרים.
לצפיה ב-'לבורא לא איכפת האינטרנט או הפורום '
לבורא לא איכפת האינטרנט או הפורום
25/04/2017 | 14:07
4
9
לצפיה ב-'מתי הוא גילה לך מה אכפת לו ומה לא.? '
מתי הוא גילה לך מה אכפת לו ומה לא.?
25/04/2017 | 18:53
3
32
לי הוא סיפר, שאתה מתחזה, סתום מוח, ושאין צורך לקחת אותך ברצינות.
מה תגיד לו? שהוא לו אל יהודי, אלא אליל של עמלק שצריך לסקול אותו?
לצפיה ב-'שינית גירסה, אתה מאשר שהבורא קיים'
שינית גירסה, אתה מאשר שהבורא קיים
26/04/2017 | 16:15
2
6
לצפיה ב-'תענה קודם על השאלה ששאלתי אותך, אחר קח אענה לך , בוט! '
תענה קודם על השאלה ששאלתי אותך, אחר קח אענה לך , בוט!
26/04/2017 | 19:52
1
4
לצפיה ב-'משת"פ'
משת"פ
26/04/2017 | 22:09
2
לצפיה ב-'נ.ב תדייקי בשרשור כדי שאקבל התראה, את מגיבה לעצמך'
נ.ב תדייקי בשרשור כדי שאקבל התראה, את מגיבה לעצמך
25/04/2017 | 14:30
4
24
ומתלוננת שאני לא מגיב 
לצפיה ב-'שמתי לב לאחר השליחה, אבל לא הקדשתי לזה יותר מדי מחשבה'
שמתי לב לאחר השליחה, אבל לא הקדשתי לזה יותר מדי מחשבה
26/04/2017 | 11:27
3
24
כי דיי ברור שאתה פוקד את הפורום באופן קבוע ותקרא את ההודעה.
פחות ברור: למה את חושב שאלוהים מתיר אינטרנט? יש לך שיחות דו כיווניות איתו?
אם אתה מכיר בפסיקתם של הרבנים, אז רק אינטרנט כשר מותר, אם יש לך ידיעה יותר טובה מהם בעינייני דת, אז למה הסמכות היא אצלם?
לצפיה ב-'לאף אחד אין מונופול על תורת משה וישראל'
לאף אחד אין מונופול על תורת משה וישראל
26/04/2017 | 16:09
2
11
לצפיה ב-'כלומר, לאף אחד חוץ ממך? '
כלומר, לאף אחד חוץ ממך?
27/04/2017 | 09:51
1
4
לצפיה ב-'הלוואי, הייתי מושיב כמה מאחורי סורג ובריח על התחזות ליהודי'
הלוואי, הייתי מושיב כמה מאחורי סורג ובריח על התחזות ליהודי
27/04/2017 | 10:55
1
לצפיה ב-'כרגיל, תשובה לא לעניין כהרגלו של בוט.'
כרגיל, תשובה לא לעניין כהרגלו של בוט.
26/04/2017 | 20:23
1
7
לצפיה ב-'משת"פ'
משת"פ
26/04/2017 | 20:45
8

לצפיה ב-'ואללה? מתי אנחנו באים לסקול אותך על חילול שבת? '
ואללה? מתי אנחנו באים לסקול אותך על חילול שבת?
26/04/2017 | 14:17
6
לצפיה ב-'זו לא תשובה, כוט - זו שאלה'
זו לא תשובה, כוט - זו שאלה
26/04/2017 | 20:26
4
לצפיה ב-' פורום שיחת גברים '
פורום שיחת גברים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 14:04
2
 רוצים להתייעץ על נשים? לדון על פוליטיקה, כסף וספורט? 
 היכנסו לפורום לדבר על הכל:
לצפיה ב-'ואיפה האלוהים שלהם?'
ואיפה האלוהים שלהם?
25/04/2017 | 16:24
3
32
נושאי משרות ציבוריות בעירייה וחברי עמותות דתיות מעיריית ראשון לציון ומעיריית עמנואל, בהם בכירים בש"ס ונבחרי ציבור, נעצרו היום (שלישי) בחשד לעבירות שחיתות,
בעיריית ראשון לציון נעצרו עשרה עובדים בסך הכול, החשודים בהוצאה של מאות אלפי שקלים מתקציב העירייה במרמה. הם בדו יחד אירועים שנערכו לכאורה בעיר בידי העמותות, וביקשו תשלום עבורם, מבלי שהתקיימו כלל - או שהיקפם ועלותם "נופחו" מבחינת דרישת התשלום. בין האירועים שבדו או ניפחו העובדים סדרת שיעורי דת במתנ"סים, הכנסת ספר תורה, שמחת בית השואבה ועוד

כנראה שיש להם איזו מצווה לרמות את הגויים (החילונים) 
לצפיה ב-'קישור'
קישור
25/04/2017 | 17:25
21

העובדים חשודים שהוציאו מאות אלפי שקלים מקופת העירייה על-ידי "המצאת אירועים" ובקשת תשלום עבורם, או שהיקף עלות אירועים אחרים "נופח". פשיטה גם על מועצה אזורית בשומרון: 3, בהם ראש המועצה, חשודים בשחיתות"
לצפיה ב-'הוא מקבל פרוטקשן...'
הוא מקבל פרוטקשן...
25/04/2017 | 20:10
1
18
הם כנראה שכחו את התשלום התקופתי, ובגלל זה הוא נתן למשטרה לעצור אותם.

כידוע, יש לנו אל מאוד כנאי!
לצפיה ב-'צחוק, צחוק, אבל החלק המעניין הוא מה יעשו עם העבריינים שנעצרו'
צחוק, צחוק, אבל החלק המעניין הוא מה יעשו עם העבריינים שנעצרו
26/04/2017 | 07:28
16
על פי התרחיש המקובל בעבריינות דתית חרדית, תוך יומיים שלושה כולם בבית, רובם לא יועמדו לדין והיחיד שיועמד לדין יקבל קנס (שלא הוא ישלם אלה יתרמו לו) ועל תנאי.
רשויות החוק והמשפט הם רחמנים בני רחמנים כזה נוגע במאמיני הישות הדמיונית
לצפיה ב-'דיברנו על פשיעה חרדית, כן?'
דיברנו על פשיעה חרדית, כן?
23/04/2017 | 10:40
22
42
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4952347,00...

הנה רב (אומנם בארה"ב, לא בארץ) שגנב 5 מליון דולר מילדים בעלי צרכים מיוחדים!

נשאלת השאלה: איך אדם שאמונתו באל רואה הכל ומעניש רשעים מספיק חזקה, ולמד מספיק ספרי קודש כדי להפוך לרב, הולך ועושה מעשה נתעב כזה?

והרי לא מדובר גם בדחף של רגע - מדובר בפעולות מתוכננות לאורך זמן, שהיו גם נמשכות היום לולא תפסו אותו!

לא פעם עולה בפורום הטענה שבלי אלוהים אין מוסר.
זו עוד ראיה בערמת רעיות שבמקרה הטוב אין שום קשר בין אלוהים למוסר, ובמקרה הרע בדיוק הפוך - יש אלוהים, אין מוסר!
לצפיה ב-'דבריך הוכחה חד משמעית שאינך יהודי, גם אם אימך יהודיה, תגובתך'
דבריך הוכחה חד משמעית שאינך יהודי, גם אם אימך יהודיה, תגובתך
23/04/2017 | 11:04
15
30

לצפיה ב-'את התווית הזאת אי אפשר למחוק מהגב, הלוואי והייה אפשר'
את התווית הזאת אי אפשר למחוק מהגב, הלוואי והייה אפשר
23/04/2017 | 14:52
9
14
לצפיה ב-'תגיד שאתה גוי, זה מספיק, גם אם הינך נימול'
תגיד שאתה גוי, זה מספיק, גם אם הינך נימול
23/04/2017 | 15:36
8
12
לצפיה ב-'אתה מוזמן להביא אישור מהרבנות שזה עובד ככה'
אתה מוזמן להביא אישור מהרבנות שזה עובד ככה
23/04/2017 | 15:59
7
27
הם יודעים שאתה שוטה, הם ישמחו לתת לך צעטלה כדי לסייע לך.
לצפיה ב-'עוד הוכחה שאתה חרדי לשעבר "צעטלה" מושג של חרדים בלבד'
עוד הוכחה שאתה חרדי לשעבר "צעטלה" מושג של חרדים בלבד
23/04/2017 | 16:04
6
9
לצפיה ב-'עוד הוכחה שאתה טיפש, צעטלה מושג של מזרח אירופאים.'
עוד הוכחה שאתה טיפש, צעטלה מושג של מזרח אירופאים.
23/04/2017 | 17:47
5
8
לצפיה ב-'תיקון, צעטלה מושג של מזרח אירופאים חרדים '
תיקון, צעטלה מושג של מזרח אירופאים חרדים
23/04/2017 | 19:29
4
8
לצפיה ב-'דפ"ר יקר: זאת מילה ביידיש, גם חילונים משתמשים בה.'
דפ"ר יקר: זאת מילה ביידיש, גם חילונים משתמשים בה.
23/04/2017 | 20:47
3
7
לצפיה ב-'אהה, אתה חילוני מבני ברק '
אהה, אתה חילוני מבני ברק
23/04/2017 | 23:09
2
9
לצפיה ב-'לא, אני חילוני שמכיר אשכנזים. אתה, לעומת זאת, שוטה מדופלם.'
לא, אני חילוני שמכיר אשכנזים. אתה, לעומת זאת, שוטה מדופלם.
24/04/2017 | 06:34
1
10
לצפיה ב-'חכםחנוכה '
חכםחנוכה
24/04/2017 | 10:40
7
לצפיה ב-'אתה חושב שזה עלבון?'
אתה חושב שזה עלבון?
23/04/2017 | 17:03
3
42
ומי הרי קובע בכלל מי הוא יהודי באופן חד משמעי? הרב שגונב 5 מליון, או בן אדם אלמוני אשר השכלתו בתחום הדת (או בכל תחום אחר) אינה ידועה שמתחביביו לקרוא בפורום אתאיזם?
לצפיה ב-'גם אתה גוי'
גם אתה גוי
23/04/2017 | 19:25
9
לצפיה ב-'ולמה אתה לא עונה על השאלות? האם לפי התשובה שלך אני אמורה '
ולמה אתה לא עונה על השאלות? האם לפי התשובה שלך אני אמורה
25/04/2017 | 13:25
1
27
להבין שאתה הוא הגורם הרשמי לקביעת יהדות?
לצפיה ב-'אני מניח שהתכוונת לא לענות לעצמך, תשובתי'
אני מניח שהתכוונת לא לענות לעצמך, תשובתי
25/04/2017 | 14:19
20
יהודי הוא מי שמאמין בקיומו של הבורא עפ"י תורת משה וישראל
ומקבל את התורה כאמת לאמיתה 

לצפיה ב-' למה הטרול הזה עדיין כאן? מנפח כל שרשור באותן מנטרות'
למה הטרול הזה עדיין כאן? מנפח כל שרשור באותן מנטרות
26/04/2017 | 14:20
11
כמו תקליט שבור... מדי פעם עוד יש סיכוי לדיון ענייני, אבל צריך לבור את הבר מהתבן...
לצפיה ב-'והנה עוד כתבה שמבהירה בדיוק בשביל מה המציאו את הדת:'
והנה עוד כתבה שמבהירה בדיוק בשביל מה המציאו את הדת:
23/04/2017 | 14:11
2
28

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע את הרב אברהם יוסף, מי שהיה רב העיר חולון ובנו של "מרן" המנוח, בשתי עבירות של הפרת אמונים. על פי כתב האישום, הרב יוסף חייב בעלי עסקים המעוניינים לקבל תעודת כשרות "מהדרין" של הרבנות, לעבוד רק עם בד"צים מסוימים, ובהם בד"ץ "בית יוסף". מי שסירב - נשללה ממנו התעודה.

זה מוכיח שוב שחייבים לפרק את מונופול הרבנות, ולקחת ממנה כל שמץ של סמכות לפי חוקי מדינה!
לצפיה ב-'מעבר לכך. הדת היא עניין של חלק קטן במדינה ישראל, בערך 20%'
מעבר לכך. הדת היא עניין של חלק קטן במדינה ישראל, בערך 20%
23/04/2017 | 14:59
1
22
למה כלל המדינה צריך להיכנע לקפריזות של המיעוט הזה

הדת היא עסק פרטי של מיעוט במדינה וצריך להתנהל כעסק פרטי. שיקימו לעצמם עמותה, ושיממנו את כל העניינים שלהם. רוצים להקים לעצמם רבנות? שיקימו ויממנו אותה, למה אני צריך לממן את הגחמות ההזויות שלהם שאני ממש לא רואה כל קשר מכל סוג איתן
הגיע העת שהחלק החילוני בעם ישראל (זה שאן לו הזיות ואשליות) יתעורר ויעשה מעשה
לצפיה ב-'כי אלוהים אמר - זה למה!'
כי אלוהים אמר - זה למה!
23/04/2017 | 16:49
16
האמת היא שחלק הדתיים בישראל הוא מעל 40%, כנראה אפילו קרוב יותר ל-50%, אם כי לא באמת מגיע לשם.
כך לפי נתוני הלמ"ס האחרונים שראיתי.

בגלל המערכת הפוליטית השבורה של ישראל, שנותנת כוח לא פרופורציונלי למפלגות מיעוט, המפלגות החרדיות יכולות להפעיל סחיטה פוליטית ולקבל תקציבים לא הגיוניים.

לצערנו, הרבה חילונים גם חושבים שדת היא דבר לגיטימי, אפילו אחרי שזה נושך אותם בתחת בזמן חתונה או מקום אחר.

לכן, ייקח עוד הרבה זמן עד שנצליח להיפתר מזה.
לא לשווא מדובר שיטת שליטה רודנית ששרדה אלפי שנים - היא בנויה היטב ומוטמעת עמוק.
לצפיה ב-'אנחנו קוראים למעשיהם "פשיעה" אבל זה רמה הרבה יותר גבוהה'
אנחנו קוראים למעשיהם "פשיעה" אבל זה רמה הרבה יותר גבוהה
23/04/2017 | 14:54
2
25
לו מעשים ברמת טירוף הנובעים מתוך איזו אמונה הזוייה בישות דמיונית או במתן פרשנות ופלפלנות מעוותת של כל מיני פסוקים בספרות "הקודש" שלהם.

וזו בושה לעם ישראל (לא לעם היהודי)
לצפיה ב-'גויים לא צריכים אישור מהרבנות, בקפריסין/איי סיישל לא מבקשים'
גויים לא צריכים אישור מהרבנות, בקפריסין/איי סיישל לא מבקשים
23/04/2017 | 16:09
1
8
לצפיה ב-'והדתיים/חרדים שומרים על המסורת של לרמות ולגנוב מהפריץ הגוי'
והדתיים/חרדים שומרים על המסורת של לרמות ולגנוב מהפריץ הגוי
27/04/2017 | 08:07
1
לצפיה ב-'הנה אוסף סיפורים שמאוד קשה לי איתו:'
הנה אוסף סיפורים שמאוד קשה לי איתו:
24/04/2017 | 13:03
4
53
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4952218,00...

ניצולי שואה מדברים על איך הם ראו והרגישו "יד אלוהים".

מצד אחד, מי אני, שני דורות ו-70 שנה אחרי לדבר כנגד חוויה אישית של מי שעבר על בשרו את הזוועה הכי נוראה בתולדות האנושות?
זוועות שאני אפילו לא יכול לדמיין!

ומצד שני, איני יכול להיפתר מהשאלה - איפה היה האלוהים הזה שלכם עבור זה שילדכם? זה שלא הרגיש את ידו ונשרף?
איפה הוא היה עבור 6 מליון שאותם לא הציל, ולא החזיק?
איפה הוא היה עבור אלה שנפתרו מחנק וזוהמה עוד בקרונות הבקר, לפני הגעת למחנות המוות?

איזה מין אל זה שמטייל במה שאפשר לתאר רק כגיהינום עלי אדמות, ובוחר בודדים מעמו להציל בעוד מליונים נשחטים?
והרי בין אותם מליוני היו רבים שסגדו לו, ועשו את דברו באדיקות, ונחשבו לצדיקים ע"פ כתביו...

ועוד מליוני תינוקות וילדים תמימים שלא ידעו חטא...

איזה אל זה שאת ידו אותם אנשים הרגישו?...
לצפיה ב-'תראה, כל אדם שפוי ובריא בדעתו ובנפשו, מבין ויודע '
תראה, כל אדם שפוי ובריא בדעתו ובנפשו, מבין ויודע
24/04/2017 | 14:17
35
שאותה ישות דמיונית היא סיפור ותו לא.
אבל אם אדם שמאמין בקיומה של ישות דמיונית אומר כל מיני דברים...לא חייבים לקחת את דבר כהוויתם
אז הוא מרגיש - אז מה?
גם אני מרגיש כל מיני דברים אז זה עושה אותם נכונים
איש מסכן שאי אפשר לבקר את דבריו
לצפיה ב-'לא נראה לי נכון לשפוט אנשים הנאלצים לעבור חוויות קיצוניות'
לא נראה לי נכון לשפוט אנשים הנאלצים לעבור חוויות קיצוניות
25/04/2017 | 00:47
1
33
וגם לא חסרים אחרים שחוויות מסוג הנ"ל גרמו להם לחשוב שאלוהים מת.
לא יודע אם יצא לך לקרוא את אחד מספריו של ניצול השואה פירמו לוי.  
יש לו אנקדוטה מאוד אישית על הנושא...

הוא מספר על הסלקציה האחרונה במחנה אשוויץ לפני כניסת הרוסים. מתוך הזהו האדם.

"מן הדרגש שלי, שבקומה השלישית, רואים ושומעים את קון הזקן המתפלל בקול רם, כובעו על ראשו, מתנודד בחזקה. קון מודה לאלוקים על שלא נידון למוות. קון הוא שוטה. [...] האם קון אינו יודע שבפעם הבאה יבוא תורו? האינו מבין שמה שהתרחש היום הוא תועבה, ששום תפילה, שום כפרה ושום תשובה, שום דבר, שום דבר שיש ביכולתו של אדם לעשות, לא יוכל לטהר לעולם? אילו אני אלוהים, מקיא הייתי על הארץ את תפילתו של קון." ~ עמודים 140 - 141
לצפיה ב-'ועוד תקציר בו מסביר פרימו לוי על ההבדל בינו לבין אלי ויזל.'
ועוד תקציר בו מסביר פרימו לוי על ההבדל בינו לבין אלי ויזל.
25/04/2017 | 01:00
24
לצפיה ב-'והוא כבר הבין ש-"בעזרת השם" לא ממש יעזור לו'
והוא כבר הבין ש-"בעזרת השם" לא ממש יעזור לו
22/04/2017 | 18:24
16
56
איפה היה האלוהים שלהם בשואה? הבדיחה שאם "בעזרת השם" לא עבד אז יש "נסתרות דרכי האל" וזה כל כך מגוחך
6 מיליון מעידים שאין כזאת ישות דמיונטית
לצפיה ב-'נשמה של יהודי היא נצחית, גם אם גופו ניספה בשואה'
נשמה של יהודי היא נצחית, גם אם גופו ניספה בשואה
23/04/2017 | 01:05
10
30

לצפיה ב-'מאיפה אתה יודע? מידע אישי? פגשת פעם נשמה? בכלל אתה'
מאיפה אתה יודע? מידע אישי? פגשת פעם נשמה? בכלל אתה
23/04/2017 | 07:37
7
31
יודע אם יש כזה דבר נשמה? פגשת פעם נשמה? איך בכלל נראית נשמה?

אתה פשוט מדקלם משהו ששטפו לך את המוח ואתה בקהות חושים מדקלם את זה.

אם היית לומד הרבה מאד פיזיקה וביולוגיה וחקר המוח, אולי היית קצת מבין יותר במה מדובר, והיית מבין שאין כזה דבר נשמה וזה מושג שאותו המציאו זקנים פרימיטיבים שפחדו פחד מהמוות והחליטו להמציא משהו שכזה.

לצפיה ב-'נשמה יש רק ליהודים, והיא לא מועברת בתהליך ביולוגי או פיסיקלי'
נשמה יש רק ליהודים, והיא לא מועברת בתהליך ביולוגי או פיסיקלי
23/04/2017 | 10:04
6
45
גוי שמת לא זקוק לקדיש לצורך עילוי נשמה
לצפיה ב-'חביבי, אתה בכלל קראת מה ששאלתי אותך. אתה מדקלם מנטרה עלובה'
חביבי, אתה בכלל קראת מה ששאלתי אותך. אתה מדקלם מנטרה עלובה
23/04/2017 | 14:51
5
25
ששטפו בה את המוח שלך ואתה לא מסוגל לחשוב באופן עצמאי

לאף אחד לא היתה נשמה, אין נשמה וגם לא תהיה נשמה

זה סיפור המציאו זקנים כדי להסביר את המוות.
תתעורר משטיפת המוח שעשו לך בילדותך
כשאתה מת, נגמר הכל.
כי אם באמת היתה נשמה, לא היו דתיים/חרדים פדופילים אנסים ושאר מרעין בישין, הם פשוט גילו את האמת ועושים מה שעושים וממשיכים לשחק את ההצגה
לצפיה ב-'מי שכופר בקיום נשמה אינו יהודי, תגיד שאתה גוי, למה ההתחמקות'
מי שכופר בקיום נשמה אינו יהודי, תגיד שאתה גוי, למה ההתחמקות
23/04/2017 | 19:36
4
22

לצפיה ב-'חס ושלום, אני ממש לא מתחמק. אני אתאיסט מאמין ולתוויות יהודי,'
חס ושלום, אני ממש לא מתחמק. אני אתאיסט מאמין ולתוויות יהודי,
24/04/2017 | 06:46
3
29
נוצרי, גוי ושאר מרעין בישין, איו כל משמעות בעיני
ואין כמו השואה מלהוכיח את אי קיומה של הישות הדמיונית למעט בדימיון הלא בריא
לצפיה ב-'חסר דת=אינו יהודי=גוי'
חסר דת=אינו יהודי=גוי
24/04/2017 | 09:41
6
לצפיה ב-'דבריו של אתאיסט על הדת היהודית ערכם כקליפת השום'
דבריו של אתאיסט על הדת היהודית ערכם כקליפת השום
24/04/2017 | 09:55
8
לצפיה ב-'המדינה היהודית היא הוכחה לקיומה של נשמה יהודית נצחית'
המדינה היהודית היא הוכחה לקיומה של נשמה יהודית נצחית
24/04/2017 | 11:19
7
לצפיה ב-'אתת ממש גוי בור - זה כל הידע שלך על היהדות? עלוב מאוד... '
אתת ממש גוי בור - זה כל הידע שלך על היהדות? עלוב מאוד...
24/04/2017 | 22:47
1
6
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
24/04/2017 | 23:20
11
אין לך שום קשר וסממן ליהדות, הינך גוי מלא טומאה עוכר ישראל מזרע עמלקי.
 על כן יש למחותו מתחת השמים, עד העלמותו הסופית

לצפיה ב-'לא ידעתי שאלוהים הרג את אותם 6 מיליון ...'
לא ידעתי שאלוהים הרג את אותם 6 מיליון ...
24/04/2017 | 14:23
4
29
אני חשבתי שהגרמנים עשו את זה ...
לצפיה ב-'היכן נטען שהחבר הדמיוני הרג?'
היכן נטען שהחבר הדמיוני הרג?
24/04/2017 | 15:49
1
10
לצפיה ב-'צודק, ימח שמם של הנאצים, עוזריהם, וכל עוכרי ישראל, אמן'
צודק, ימח שמם של הנאצים, עוזריהם, וכל עוכרי ישראל, אמן
24/04/2017 | 16:39
7
לצפיה ב-'מהיכן קבלת את הסברה שאלוהים הרג אותם?'
מהיכן קבלת את הסברה שאלוהים הרג אותם?
24/04/2017 | 22:58
1
16
אכן הנאצים הרגו אותם, אבל האל המרושע והאכזר שלך, לא התאמץ במיוחד, כדי להציל אותם... בכך מדובר. 
אם הוא אכן קיים, וכל יכול, כפי שאתה מאמין ולא "נקף אצבע" למנוע את הטבח, אז הוא שותף לפשע.
לצפיה ב-'המשת"פים ימח שמם היו יותר גרועים מהנאצים '
המשת"פים ימח שמם היו יותר גרועים מהנאצים
25/04/2017 | 14:48
5
לצפיה ב-'נו...ולמנוול הזה יש אלוהים? חרטא ברטה'
נו...ולמנוול הזה יש אלוהים? חרטא ברטה
23/04/2017 | 15:12
1
37
פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד (הרב) נועם בובליל, תושב מעלה אדומים, בגין עבירות רבות ממושכות שנים של אונס ומעשי סדום, כנגד קטינה, מעשה סדום נגד בן משפחה בהיותו קטין וכן עבירות איומים, שיבוש והדחה.
הרי הוא יודע שבבוא יומו הוא עתיד ליתן את הדין בפני בורא עולם
ומה הוא יגיד לו? לא עמדתי בפיתוי
וגזר הדין? הנשמה שלו הולכת להשירף באש הגינהום לנצח נצחים
אתם רוצים להגיד לי שאדם מאמין שיודע מה העתיד של נשמתו יעשה מעשים שכאלו?    כנראה שלא, אלא אם כן יש לו איזה היתר הילכתי מאיזה ספר קודש שלהם, אן שהוא יודע שכל סיפור הנשמה ואלוהים זה גבבת של שטויות
לצפיה ב-'אתה צודק. אין לו אלוהים. הוא אתאיסט.'
אתה צודק. אין לו אלוהים. הוא אתאיסט.
26/04/2017 | 00:28
3
לצפיה ב-'קצת חדשות טובות: בג"צ אישר פתיחת חנויות בשבת בת"א'
קצת חדשות טובות: בג"צ אישר פתיחת חנויות בשבת בת"א
20/04/2017 | 11:03
39
30
http://www.93fm.co.il/radio/395482

בג"צ אישר את חוק העזר העירוני של עיריית תל אביב המתיר פתיחת חלק מהחנויות בשבת • דרעי: "פריצה של הטטוס קוו; קורא לכינוס חירום שחל כל החכי"ם החרדים והדתיים" • ראש עיריית תל אביב, כצפוי, מברך על ההחלטה: "העיר היתה ותישאר חופשית"

קצת שפיות במדינה המתדרדרת שלנו!
כן ירבו!
לצפיה ב-'חכה חכה, הם עוד לא אמרו את המילה האחרונה, וכל עוד הם מאיימים'
חכה חכה, הם עוד לא אמרו את המילה האחרונה, וכל עוד הם מאיימים
20/04/2017 | 15:26
27
על הכסא של ביבי, הם ינצחו בכל מה שהם רק רוצים
לצפיה ב-'והנה תגובת הרב הראשי של ת"א:'
והנה תגובת הרב הראשי של ת"א:
21/04/2017 | 10:25
25
29
"היום זה תל אביב - מחר כל ערי ישראל"

אני אומר - מהפה שלו לאוזן של אלוהים!

"הבה נהיה לפחות כאומות המתוקנות", סיכם רבה של העיר.
הנבלה עוד מאז לומר כך?
במדינה מתוקנת לא כופים על אנשים לציית למנהג דתי!

לא יצא לי לבקר באירופה.
אולי באמת לא תמצא שם ביום ראשון מקום לקנות חליפה, אבל ממתי בדיוק קונים חליפה במרכול?
וממכרים שכן טיילו באירופה, ארה"ב, ומטיולים שלי במדינות המזרח, ידוע שמקומות בילוי ומרכולים - כל מיני חנויות שמוכרות אוכל וצרכים בסיסיים, פתוחות שם גם בימי המנוחה הרשמיים, וזה בדיוק מה שהופך אתם לימי מנוחה במקום ימי עוצר!

הרב שואל "מה רע ב-"24/6"?
אז כמו תשובה שהוא קיבל מבן גוריון, לתשובתי 2 חלקים:

א) אין לנו אפילו את זה!
כי לפי טמטום הדת שבת נכנסת בשישי בצהריים, אז לכל היותר יש לנו 24/5 + 12

ב) להיות בעוצר זה רע! מכיר את ההמנון? "להיות עם חופשי בארצנו"!
לצפיה ב-'אני בעד שגויים יעבדו בשבת, ויהודים ינוחו, ברוו מה תגובתך'
אני בעד שגויים יעבדו בשבת, ויהודים ינוחו, ברוו מה תגובתך
21/04/2017 | 10:47
23
14
לצפיה ב-'תגובתי:'
תגובתי:
21/04/2017 | 14:37
3
32
לפי דבריך אלה הינך גוי, שכן אינך נח בשבת!
נראה כי חשפת את ערוותך בעצמך הפעם...

ממתין לתגובה עניינית
לצפיה ב-'שכחת, לבוט מותר לעבוד בשבת '
שכחת, לבוט מותר לעבוד בשבת
21/04/2017 | 15:02
2
7
לצפיה ב-'רק אם הוא בוט גוי שלא נימול ע"י הקומפיילר '
רק אם הוא בוט גוי שלא נימול ע"י הקומפיילר
21/04/2017 | 18:36
1
9
לצפיה ב-'אני בעד, גויים יעבדו בשבת, ככתוב, ת"א "עיר ללא הפסקה" בעבודה'
אני בעד, גויים יעבדו בשבת, ככתוב, ת"א "עיר ללא הפסקה" בעבודה
21/04/2017 | 20:27
4
לצפיה ב-'אני מקווה שאתה יודע שבעיני מאמיני הישות הדמיונית החילונים הם'
אני מקווה שאתה יודע שבעיני מאמיני הישות הדמיונית החילונים הם
21/04/2017 | 18:25
1
26
בחזקת גויים שתפקידם לשאת על גבם את החרדים עד שיבוא המשיח
לצפיה ב-'היהודים בארץ ישראל בזכות התורה, מי שנגד שילך לאוגנדה'
היהודים בארץ ישראל בזכות התורה, מי שנגד שילך לאוגנדה
21/04/2017 | 20:05
21

לצפיה ב-'האר"י טען שכל הכוכבים ביקום מסתובבים סביב כדוה"א. מה תגובתך?'
האר"י טען שכל הכוכבים ביקום מסתובבים סביב כדוה"א. מה תגובתך?
24/04/2017 | 18:29
16
7
לצפיה ב-'שיגיד מה שבא לו'
שיגיד מה שבא לו
24/04/2017 | 18:50
15
9
לצפיה ב-'תגובה של טרול כופר'
תגובה של טרול כופר
25/04/2017 | 14:55
14
7
דתיים וחרדים לא היו מודים שהאר"י קשקש בקומקום.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/04/2017 | 15:11
13
13
חכםפסח לשעבר, קפוץ לי, 
לצפיה ב-'אתה קופץ לי מאז שהתחלתי להגיב לך'
אתה קופץ לי מאז שהתחלתי להגיב לך
25/04/2017 | 15:12
12
4
לצפיה ב-'סיפרת לזועבי '
סיפרת לזועבי
25/04/2017 | 15:22
11
5
לצפיה ב-'אתה ישן במלונה שלה, היא לא צריכה שיספרו לה.'
אתה ישן במלונה שלה, היא לא צריכה שיספרו לה.
25/04/2017 | 15:25
10
7
לצפיה ב-'אכלת אותה, גם זועבי זרקה אותך'
אכלת אותה, גם זועבי זרקה אותך
25/04/2017 | 15:48
9
13
מצורפת הוכחה

לצפיה ב-'אנחנו מאכילים אותך בכיף, כלבלב חמוד.'
אנחנו מאכילים אותך בכיף, כלבלב חמוד.
25/04/2017 | 16:01
8
13
זה מצחיק אותנו לראות אותך קופץ כדי ללקק לה את התחת.

מדי פעם היא מחרבנת עליך קצת, ואנחנו צוחקים שהריח שלך משתפר.
לצפיה ב-'זוג מושלם, יחסיך האישיים עם גברת זועבי'
זוג מושלם, יחסיך האישיים עם גברת זועבי
25/04/2017 | 16:11
7
8

לצפיה ב-'אילו יחסים עסקיים, אנחנו מרביעים טרולים.'
אילו יחסים עסקיים, אנחנו מרביעים טרולים.
25/04/2017 | 16:14
6
13
אתה לא גזעי, אז אף אחד לא רצה לקנות אותך. לא נורא, היא שומרת עליך בשביל הבידור.
לצפיה ב-'תרביעו בהנאה, איחולי לזוג המושלם'
תרביעו בהנאה, איחולי לזוג המושלם
25/04/2017 | 16:25
5
6
לצפיה ב-'הרבענו שני יודונאצים ואתה נולדת. אנחנו משועשעים להפליא.'
הרבענו שני יודונאצים ואתה נולדת. אנחנו משועשעים להפליא.
25/04/2017 | 16:32
4
6
לצפיה ב-'אתה לא אמין, אמרת טרולים'
אתה לא אמין, אמרת טרולים
25/04/2017 | 16:36
3
4
לצפיה ב-'ו"יהודי" שמחלל שבת וחג כן? פחחח.'
ו"יהודי" שמחלל שבת וחג כן? פחחח.
25/04/2017 | 16:41
2
11
קפוץ קצת יותר גבוה, הלשון שלך לא נכנסת מספיק עמוק לחלחולת של זועבי.
לצפיה ב-'תמשיך את דיון הסרק עם זועבי, בהצלחה'
תמשיך את דיון הסרק עם זועבי, בהצלחה
25/04/2017 | 16:48
1
5
לצפיה ב-'כל הודעה שכתבת עד עכשיו היא סרק נטו, אתה כשלון.'
כל הודעה שכתבת עד עכשיו היא סרק נטו, אתה כשלון.
25/04/2017 | 19:08
2
לצפיה ב-'הו, כמה צביעות וחוסר היגיון...'
הו, כמה צביעות וחוסר היגיון...
23/04/2017 | 02:44
17
עבדתי כסטודנטית בעבודה במשמרות שהיו מדי פעם גם בשבת (וגם בלילות). זה היה לי נוח מאוד – קיבלתי משכורת גבוהה יותר עבורן והן לא התנגשו לי עם הלימודים. הילדים שלא היו לי לא נפגעו מהזמן שלא ביליתי איתם, והלימודים שלי לא נפגעו כי יכולתי לעבוד וגם ללמוד. אולי הייתי צריכה ללמוד תורה ואז המדינה הייתה משלמת לי עבור הלימודים! (אה, בעצם לא, כי אני אישה ).

אין ספק שאלפי חרדים התחננו לעבוד במרכולים ובפיצוציות המסוימים האלה ועכשיו זה מה שימנע מהם לצאת לשוק העבודה . שלא לדבר על כך שחלק מהמקומות האלה לא כשרים ומוכרים מוצרים לא-כשרים, כלומר אותם חרדים ממש התחננו לעבוד בהם ועכשיו...  אויה, מסכנים. אם רוצים לפתוח עוד מקומות עבודה בפני חרדים צריך לאפשר להם ללמוד לימודי ליבה!!! במקום להשאיר אותם בבורותם ולשלוח אותם לעבוד במרכול, פסגת שאיפותיהם... כאילו חסרים מקומות עבודה כאלה היום (לא. מוזר, הם לא קורצים להם. מעניין למה).

עכשיו ברגע האחרון הם גם מזיזים את חופשת ל"ג בעומר מיום ראשון לשני (לא שמתם לב בתחילת שנת הלימודים?!) כדי לא ליצור חילול שבת. כמובן, כי אותם ילדים שיחללו שבת בהכנות לקראת ל"ג בעומר בד"כ שומרים שבת כהלכתה ואלה רק ההכנות למדורה הקדושה שגורמות להם לחטוא. עכשיו כשיום החופש זז הם יוכלו סוף סוף לבלות השבת בקריאת תורה במקום באייפון.

המדינה לא יהודית כי אין לה אם יהודייה. המדינה יהודית כי היא מדינת היהודים, וחלק מהיהודים, רחמנא ליצלן, בוחרים שלא לשמור שבת. סגירת מרכולים / תחבורה ציבורית / הזזת ל"ג בעומר לא תגרום לנו לשמור שבת. אנחנו נמשיך לחיות את חיינו, כולל חילול שבת בפרהסיה, פשוט בדברים אחרים. מי שרוצה "צביון" של עוצר שבת יכול לגור ביישוב שבו זה מתבצע, לא חסרים כאלה. הניסיון לכפות את השבת על אחרים לא גורם להם לשמור אותה, רק מעצבן ומפריע כמו קוץ בעין.
לצפיה ב-'ואילו הרב לאו טוען שדוחקים את הדתיים לפינה. אתה מבינים עד'
ואילו הרב לאו טוען שדוחקים את הדתיים לפינה. אתה מבינים עד
22/04/2017 | 07:47
11
34
לאיזו רמת טירוף הגיעה הדת הזו?
על כל צעד ושעל הם כופים את הדת ואת אמונותיהם על כלל הציבור החילוני, והוא טוען שדוחקים אותם לפינה? שיתבייש, אבל הטירוף שבאמונה בישות הדמיונית מונעת ממנו אפילו להבין את הגיחוך שבדבריו.
אותנו הם דוחקים לפינה וזה מתחיל מהברית בלידה ילד וכלה בקבורה.
בושה ורחפה
ואם אי פעם היתה קצת אהדה לאלו שמאמין בדת, הם הולכים והורסים אותה מבלי לדעת כמה הכפיתיות והאלימות שלהם מגוחכת וגורמת לשינאה שלהם
לצפיה ב-'אל תעשה ברית מילה, לאף אחד לא איכפת'
אל תעשה ברית מילה, לאף אחד לא איכפת
22/04/2017 | 09:57
23
גם אם לא יקברו אותך כדת משה וישראל
לצפיה ב-' .Control freak'
.Control freak
22/04/2017 | 10:13
9
9
לצפיה ב-'צודק, יהודים שולטים בכל העולם בזכות התורה והמח היהודי'
צודק, יהודים שולטים בכל העולם בזכות התורה והמח היהודי
22/04/2017 | 12:19
8
7
לצפיה ב-'בעיה קשה בהבנת הנקרא.'
בעיה קשה בהבנת הנקרא.
22/04/2017 | 15:10
7
8
לצפיה ב-'בעיה שלך '
בעיה שלך
23/04/2017 | 00:03
6
5
לצפיה ב-'דוגי, תלמד להבדיל בין לשון יחיד לבין לשון רבים.'
דוגי, תלמד להבדיל בין לשון יחיד לבין לשון רבים.
23/04/2017 | 12:49
5
6
לצפיה ב-'פתוח ללמוד משהו חדש, לא רואה בעיה'
פתוח ללמוד משהו חדש, לא רואה בעיה
23/04/2017 | 13:19
4
20
שעשיתי הכללה מהיחיד לרבים
לצפיה ב-'הגבת לי ב"צודק" ופרטת במשהו שכלל לא קשור למה שכתבתי.'
הגבת לי ב"צודק" ופרטת במשהו שכלל לא קשור למה שכתבתי.
23/04/2017 | 15:08
3
21
לצפיה ב-'אז איפוא הפגם בלשון '
אז איפוא הפגם בלשון
23/04/2017 | 15:14
2
5
לצפיה ב-'הפגם הוא בהבנת הנקרא שלך.'
הפגם הוא בהבנת הנקרא שלך.
23/04/2017 | 15:31
1
8
לצפיה ב-'טוב, יהודים שולטים בכל העולם בזכות התורה והמח היהודי, תגובתך'
טוב, יהודים שולטים בכל העולם בזכות התורה והמח היהודי, תגובתך
23/04/2017 | 23:01
14

לצפיה ב-'כמה המדינה מוציאה על דת? בדיקה מקיפה'
כמה המדינה מוציאה על דת? בדיקה מקיפה
18/04/2017 | 22:16
100
116
מהבלוג של תומר אביטל (המקים של "100 ימים של שקיפות"):

בניגוד לביטחון, החינוך והתרבות למשל, אין ל'דת' נתח תקציבי מובהק וברור. נכון, ישנו "המשרד לשירותי דת", אולם הכספים המוקצים לו הם רק חלקיק מסך התקציבים המתועלים למימון מפעלי הדת השונים, ואלה רבים מאוד. המספרים הצטרפו זה לזה, תקנה הובילה...
המשך>>
מהבלוג של תומר אביטל (המקים של "100 ימים של שקיפות"):

בניגוד לביטחון, החינוך והתרבות למשל, אין ל'דת' נתח תקציבי מובהק וברור. נכון, ישנו "המשרד לשירותי דת", אולם הכספים המוקצים לו הם רק חלקיק מסך התקציבים המתועלים למימון מפעלי הדת השונים, ואלה רבים מאוד. המספרים הצטרפו זה לזה, תקנה הובילה לתקנה, והרשימה התארכה מדי יום בעמודים נוספים (לפניכם התמצית).

"רצינו לבדוק את כל ההוצאות שמדינת ישראל מוציאה על דת זה מסיבה פשוטה. הדבר הזה אמור להיות מרוכז במקום אחד, שקוף וברור ושכל אזרח יידע בכמה מתוך התקציב השנתי הולך לפעילות דת", הסביר מיקי גיצין, מנכ"ל תנועת ישראל חופשית.

הנתח התקציבי המוקדש לדת מתנהג כמו מפלס הכנרת  – גדל וקטן מדי יום. תקצוב עמותה מסוימת יכל להתכווץ או להתנפח תוך שבועות במאות אלפי שקלים. השינויים התכופים (שתולדתם בפוליטיקה) מקשים על נתונים מהימנים ומדויקים. במילים אחרות חלק מהתקציבים שמופיעים פה כבר השתנו. חסרים נתונים רבים משום שאינם קיימים או שהמשרדים סירבו להעבירם. מאידך כללתי נתונים שחלקכם לא יסכים עימם.

לי יצא 8.7 מיליארד שקל. לכם יכול לצאת מספר אחר – בשביל זה הפירוט למטה.

https://tomeravital.wordpress.com/2016/04/13/dat/
לצפיה ב-'וככה משרד החינוך רוצה להפוך את ילדינו לדתיים'
וככה משרד החינוך רוצה להפוך את ילדינו לדתיים
19/04/2017 | 14:59
17
66
מתוך חוברת ללימוד קריאה וכתיבה לכיתה א

כָּךְ מְבַקְשִׁים מִשְׁאָלָה / מֵאֵת: מִיכַל טוֹלֶדָנוֹ

לְכָל אָדָם יֵשׁ מִשְׁאָלָה, כִּי כָּל אָדָם רוֹצֶה דְבָרִים שֶׁאֵין לוֹ. בַּאֲרָצוֹת שׁוֹנוֹת בָּעוֹלָם יֵשׁ דְּרָכִים שׁוֹנוֹת לְבַקֵשׁ מִשְׁאָלוֹת.
בְּמָקוֹם מְסוּיָם, בִּמְדִינַת הוֹנְג קוֹנְג, מַאֲמִינִים בְּעֵץ מְיוּחָד, שֶׁיָכוֹל לְהַגְשִׁים מִשְׁאָלוֹת. לְפִי הַמִנְהָג, כַּאֲשֶׁר רוֹצִים לְבַקֵשׁ מִן הָעֵץ מִשְׁאָלָה, כּוֹתְבִים אֶת הַמִשְׁאָלָה עַל פֶּתֶק אָדֹם. לְאַחַר מִכֵּן קוֹשְׁרִים אֶת הַפֶּתֶק בְּחוּט לְתַפּוּחַ אוֹ לְתַפּוּז, וזוֹרְקִים אֶת הַפְּרִי לְמַעְלָה, לְכִווּן הָעֲנָפִים שֶׁל הָעֵץ. אִם הַחוּט נִתְפַּס בָּעֲנָפִים, זֶה סִימָן שֶׁהַמִשְׁאָלָה תִתְגַשֵׁם.

בְּמָקוֹם אַחֵר, בְּרוֹמָא, עִיר הַבִּירָה שֶׁל אִיטַלְיָה, יֵשׁ מִזְרָקָה גְּדוֹלָה וְיָפָה, שֶׁנִקְרֵאת "מִזְרֶקֶת הַמִשְׁאָלוֹת". לְפִי הַמָסֹרֶת, מִי שֶׁמַפְנֶה אֶת הַגַב לַמִזְרָקָה, זוֹרֵק מַטְבֵּעַ לְאָחוֹר וְקוֹלֵעַ לַמַיִם, יִזְכֶּה לְבַקֵר שׁוּב בְּרוֹמָא. אֲבָל אִם מַמְשִׁיכִים וְזוֹרְקִים לְאָחוֹר עוֹד מַטְבֵּעַ, אֶפְשָׁר לְבַקֵשׁ מִשְׁאָלָה. בַּקַרְקָעִית שֶׁל בְּרֵכַת הַמִזְרָקָה מוּנָחִים מַטְבְּעוֹת מִכָּל הָעוֹלָם, כִּי הַרְבֵּה תַיָרִים בָּאִים לִרְאוֹת אֶת הַמִזְרָקָה המְפֻרְסֶמֶת, וְנֶהֱנִים לְבַקֵשׁ מִשְׁאָלָה.

יֵשׁ עוֹד דֶּרֶךְ מְקֻבֶּלֶת לְבַקֵשׁ מִשְׁאָלָה. הַפַּעַם לֹא צָרִיךְ לָלֶכֶת רָחוֹק, כְּדֵי לְבַקֵּשׁ אוֹתָהּ. צָרִיךְ רַק לְחַכּוֹת לְלַיְלָה בְּלִי עֲנָנִים, לְהַבִּיט לְמַעְלָה בַּכּוֹכָבִים ולְחַכּוֹת בְּסַבְלָנוּת. בָּרֶגַע שֶׁרוֹאִים כּוֹכָב נוֹפֵל, מְבַקְּשִׁים מִיָּד אֶת הַמִּשְׁאָלָה. לָכֵן, כְּדַאי לִהְיוֹת מוּכָנִים עִם מִשְׁאָלָה בַּלֵב, כִּי הַכּוֹכָב הַנוֹפֵל נֶעְלָם בִּן רֶגַע בַּשָׁמַיִם הַחֲשׁוּכִים...
וְאֶפְשָׁר גַם לְבַקֵשׁ בְּשֶׁקֶט בְּשֶׁקֶט בַּקָשָׁה מֵאֱלוֹהִים.

הכל כשר אצלם על מנת לשטוף את מוחם של ילדים קטנים
לצפיה ב-'הכל בגלל שרה'לה'
הכל בגלל שרה'לה
19/04/2017 | 16:24
35

לצפיה ב-'ההדגשה במקור? כי אם לא זה ממש לא נראה לי נורא במיוחד.'
ההדגשה במקור? כי אם לא זה ממש לא נראה לי נורא במיוחד.
19/04/2017 | 18:02
2
10
לצפיה ב-'בדקתי טענתך, ומתברר שהיתה ראויה'
בדקתי טענתך, ומתברר שהיתה ראויה
19/04/2017 | 19:01
118
לצפיה ב-'לא, היא לא במקור, אני הדגשתי אותה, אבל אם אתה רוצה שילמדו'
לא, היא לא במקור, אני הדגשתי אותה, אבל אם אתה רוצה שילמדו
19/04/2017 | 19:24
31
את ילדיך בבית הספר שאפשר לקבל עזרה מאיזו ישות דמיונית, אני מוכן למחוק את ההדגשה
ורק נשאר לקוות שילדיך לא יצפו לישועה ועזרה מאיזו ישות דמיונית כי הם עשויים להתאכזב מאד
לצפיה ב-'ההפך'
ההפך
19/04/2017 | 19:30
3
39
הפסקה הזו משווה בין תפילה ובין אמונות תפלות של עובדי אלילים.
קשה לומר שהיא מקדמת אמונה דתית.
לצפיה ב-' במקרה הספציפי הזה אני מסכים עם האבחנה שלך'
במקרה הספציפי הזה אני מסכים עם האבחנה שלך
19/04/2017 | 20:04
33
אני גם בעד ההשוואה כי כולן אמונות תפלות, כולל האמונה הדתית.
לצפיה ב-'לא יודע מה בדיוק כוונתך ב"אמונה דתית"'
לא יודע מה בדיוק כוונתך ב"אמונה דתית"
19/04/2017 | 22:22
1
38
אבל היא כן מקדמת אמונה ב"אלוהים". 
זה משתמע מכך שהיא מתארת את האמונות "התפלות" כדבריך (במה הן יותר תפלות?) באריכות יחסית ובליגלוג מפרגן ומעט מתנשא, אך את אלוהים השאירה לסוף, כמישפט לקוני שכאילו ברור לכולם. 
זה נכון שהיא לא דוחפת כאן את יהוה, אלא יותר משהו ניו-איג'י כזה,  אבל זאת לא השוואה בין אמוות תפלות. אחרת היתה אומרת משהו כמו-  "ויש אנשים שמאמינים שאם מנשקים מזוזה/מצטלבים/סופרים חרוזים יש סבא על ענן שרואה את זה ומגשים להם משאלות". 

אחרי כל החפירה הזאת - זה באמת לא מהדוגמאות החמורות בעניין של ההדתה בבתי הספר. 

לצפיה ב-'נכון שהיא לא מלגלגת'
נכון שהיא לא מלגלגת
20/04/2017 | 01:46
33
נכון שהיא לא מלגלגת כפי שאולי אתה היית מצפה.
אבל קשה לומר שהיא מתייחסת ברצינות לתפילה. מקסימום היא מדמה את זה למנהג הילדים, שאין איש בוגר שמאמין בו, לבקש משאלה מהכוכבים.
התייחסות כזו לא נועדה לקדם אמונה דתית (האנשים הדתיים שאני מכיר, לא היו רוצים שהקטע הזה יופיע בספרי הלימוד של ילדיהם).

היא פחות או יותר אומרת את דעתכם. ההבדל היחיד הוא שהיא לא מלגלגת, ושהיא מוכנה לקבל את זה כפרקטיקה לא מזיקה בעלת אפקט פסיכולוגי (בלבד, כנראה).

כך שפותח השרשור סתם קפץ בבהלה ובחשש חסר בסיס (לפעמים יש לי רושם שאנשים כאן נהנים להתמרמר ולהגיש רדופים).

לצפיה ב-'אילו זה באמת היה "ככה" לא הייתי מודאגת כלל...'
אילו זה באמת היה "ככה" לא הייתי מודאגת כלל...
20/04/2017 | 02:03
7
11
לצפיה ב-'ואני מודאג. לא רוצה שיטשפו את מוחם של ילדי בהזיות דמיוניות'
ואני מודאג. לא רוצה שיטשפו את מוחם של ילדי בהזיות דמיוניות
20/04/2017 | 08:17
6
15
לצפיה ב-'תחסן אותם'
תחסן אותם
20/04/2017 | 09:58
24
תלמד אותם על אמונות תפלות מתרבויות אחרות למשל ותראה להם שאין הבדל מהותי ביניהן לבין האמונות התפלות מהתרבות שלנו, כולל האמונה הדתית.
לצפיה ב-'גם אני לא רוצה ש"ישטפו ת'מוח" לילדים, אבל זו לא שטיפת מוח...'
גם אני לא רוצה ש"ישטפו ת'מוח" לילדים, אבל זו לא שטיפת מוח...
20/04/2017 | 23:25
4
26
זה כ"כ שבלוני וחסר שיניים, כאמור, אם בזה היה מסתכם כל העניין, לא היו לי השגות. אני רק רוצה להזכיר שרוב אם לא כל האתאיסטים כאן בפורום הם תוצר של מערכת החינוך הישראלית, חלקם גם של זו הממלכתית דתית, ועדיין אנחנו כאן.

תכנים יהודיים ברמה בסיסית, גם יותר מהמשפט המסכן הזה היו לאורך כל שנותיי בבית הספר, ועם זאת אף אחד מחבריי לספסל הלימודים לא "התחזק" (כלומר נחלש בדעתו, כלומר חזר בתשובה) בעקבות כך. חילונים היינו וחילונים נשארנו. אם היו תלמידים שלמדו איתי וחזרו בתשובה ברבות הימים (לא ידוע לי על כך, אבל זו תמיד אפשרות) זה לא היה בגלל משפט כזה או אחר בספר לימודים של בי"ס יסודי.
לצפיה ב-'הבעיה עם ההדתה בחומר הלימוד זה לא'
הבעיה עם ההדתה בחומר הלימוד זה לא
21/04/2017 | 09:45
3
24
שהיא גורמת לחזרה בתשובה, אלא שהיא פוגעת באיכות החינוך.
אין לי שום בעיה עם תכנים יהודיים גם מעבר לרמה בסיסית - בתנאי שהם מובאים בהקשר הנכון, ובכמות מאוזנת עם ידע אחר.
הבעיה שמכניסים לילדים אמונות לא רציונליות בדלת האחורית דרך כלל נושאי הלימוד. 

לצפיה ב-'נו באמת... "מכניסים לילדים אמונות לא רציונליות"? '
נו באמת... "מכניסים לילדים אמונות לא רציונליות"?
21/04/2017 | 11:16
2
29
זה משפט בנאלי ששומעים במיליון ואחד תכנים תרבותיים אחרים שלא קשורים לבית הספר. הקונספט של תפילה/משאלה לאל נעוץ כ"כ חזק בתרבות שלנו שצריך לחיות על אי בודד כדי לא להכיר אותו. הוא לא הומצא בטקסט הזה והטקסט הזה לא משנה דבר.

לא מפריע לי קיומו של טקסט כזה, מפריע לי שלא מלמדים "חשיבה חדה".
לצפיה ב-'לא מלמדים "חשיבה חדה" כי זה יחתור תחת סמכות ביה"ס,'
לא מלמדים "חשיבה חדה" כי זה יחתור תחת סמכות ביה"ס,
21/04/2017 | 16:05
1
24
סמכות המורים. בעלי סמכות לא אוהבים שהסמכות שלהם נפגעת. הדת, לעומת זאת, מנחילה ציות לסמכות.
לצפיה ב-'תלוי אילו מורים. יש כאלה עם אגו, אבל יש גם מורים טובים'
תלוי אילו מורים. יש כאלה עם אגו, אבל יש גם מורים טובים
21/04/2017 | 19:27
17
שלא חושבים שהם אלוהים, או שהם מושלמים או שהם לעולם לא טועים, ולא חוששים שהסמכות שלהם תיפגע אם יודו בטעות. למעשה יש לא מעט מורים שמעודדים את התלמידים לתקן אותם, לחפש מידע, לאמת אותו, לעמת אותם איתו... 
לצפיה ב-'באותה הזדמנות יש להחרים את השירים "רציתי שתדע" (ע' חיטמן)'
באותה הזדמנות יש להחרים את השירים "רציתי שתדע" (ע' חיטמן)
23/04/2017 | 03:10
18
"על כל אלה" (נעמי שמר)
"שהשמש תעבור עליי" (יורם טהרלב)
"תפילת יום הולדת" (תרצה אתר)
"מה אברך" (רחל שפירא)
"טיפת מזל" (דני שושן)
"תפילה" (בצלאל אלוני)
"כשהלב בוכה" (יוסי גיספן)

ועוד שירים רבים שבהם מוזכרים אלוהים ו/או תפילה לאל, כדי שילדים לא יחשבו בטעות שזה קונספט קיים בתרבות האנושית בכלל ובמדינת ישראל/ביהדות בפרט. להפסיק להשמיע ברדיו, לאסור על יוצרים לכתוב, על זמרים לשיר ועל מורים ללמד. אם נעצום עיניים ונתעלם מקיומם אולי ילדים לא ידעו שהרעיון קיים.

אם המשפט שהדגשת ייעלם מהטקסט ילדים לא יקבלו את הרעיון של תפילה/משאלה לאל. ברור. הרי טקסט נשכח מספר לימוד בכיתה א', זה מה שייתקע להם בראש, לא שיר שמושמע אין ספור פעמים ברדיו / קלטות / תכניות טלוויזיה / טקסים וכו', לא כי הם שמעו את עפרה חזה, ירדנה ארזי, שרית חדד, זהבה בן, רבקה זוהר, חוה אלברשטיין, יוסי בנאי או עוזי חיטמן (ורבים רבים אחרים; התברר לי זה עתה שאפילו מוקי ברשימה) שרים על אלוהים ומתפללים אליו...

אגב משאלות, ילדים בכיתה א' אולי עוד לא שמעו על הכותל המערבי (אגב, מוזר שהוא לא מוזכר בטקסט הנ"ל). אין בעיה! אחרי שנמחק את המשפט מהטקסט פשוט לא ניקח אותם לירושלים ולא נלמד את מלחמת ששת הימים. ייתכן שהם יסיימו את הלימודים עם ידע חלקי בספרות, גאוגרפיה, היסטוריה ותנ"ך, אבל אולי כך יש עוד סיכוי להציל את נשמותיהם הרכות...
לצפיה ב-'המוסר בא מאלוהים?'
המוסר בא מאלוהים?
18/04/2017 | 12:36
33
59
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4950175,00...

אז למה יש כ"כ הרבה חרדים שסוחטים באיומים, מטרידים מינית ואונסים?

בפשיטת משטרה קודמת, נעצרו 22 עברייני מין מן המגזר.
הפעם, נעצרו 28 אנשים ממערכת עיתון חרדי שסחטו באיומים מנהלי חברות כדי שיפרסמו אצלם.

תמונה של אישה העיתון הזה לעולם לא יפרסם, אבל לאיים על מישהו בשביל כסף - זה אלוהים מרשה כנראה...
לצפיה ב-'זה לא עניין של אלוהים. פשוט הדת נותנת פתרונות לכל דברי לא'
זה לא עניין של אלוהים. פשוט הדת נותנת פתרונות לכל דברי לא
18/04/2017 | 17:30
29
44
מוסרי או עברייני שאותו מבצע המאמין.

לכל עבירה יש להם אמצעי כפרה, המאמין יכול לבצע עבירה ולמחרת הוא יצום ביום כיפור או יתרום לצדקה והכל נמחק לו.
מגבי הסחטנים, בסחיטה מהחילוני (הנחשבים לגויים) מותר, הרי הם לא יהודים
ועבירות מין, זה סיפור מסוג אחר, גם למעשים אלו יש היתרים והלכות המרשים להם לבצע עבירות אלו.

לצפיה ב-''
18/04/2017 | 19:56
32
הינך מחזק טענותי
לצפיה ב-'טעית'
טעית
19/04/2017 | 19:29
27
34
על עברות שבין אדם לחברו יום הכיפורים אינו מכפר סתם כך.
התשובה לשאלה פשוטה הרבה יותר: החברה החרדית מונה מאות אלפי אנשים וביניהם יש שומרי מצוות, שומרי מסורת וחילונים, מאמינים ואתאיסטים (אולי זה ישמע לך מוזר שבחברה החרדית יש אתאיסטים, אבל זה בהחלט קיים).
יש בסקטור הזה, כמו בכל סקטור, גם עבריינים שלא ממש אכפת להם לא לעבור עברות, ולא מפחיד אותם העונש (או שהם לא מאמינים שייענשו).
לצפיה ב-'מה שאתה כותב הוא שקר וכזב.'
מה שאתה כותב הוא שקר וכזב.
19/04/2017 | 21:33
26
29
אומנם אכן יש אנשים שמתנהגים כחרדים אך אינם מאמינים באלוהים - אתאיסטים "בנפשם", ואנוסים להתחזות כדי לא לאבד את משפחתם, אך אין דבר כזה "חרדי חילוני", היות וחילוני הוא מאמין שלא שומר מצוות.

חלק מהגדרה "חרדי" הנה שמירת מצוות אדוקה ומוקפדת, לפחות כלפי חוץ.

בכל אופן, אתה מוזמן להציג דוגמת נגד של עיתון חילוני נורמלי שכל צוות ההנהלה שלו נכנס לכלא באשמת סחיטה באיומים.

אין כל ספק שכמות הפשע במגזר גבוהה אלפי מונים מכמות הפשע מחוץ לו, משום שבבסיס אמונתם לחוקים החילוניים אין תוקף.
כמובן, יהיה קשה למצוא מספרים לאמת את זה, היות וידוע (לפי עדויות) שהמגזר אינו מסגיר פושעים.

אבל ברור שזה כר פורה לפורענות - חברה מסוגרת שלא מסגירה פושעים, מאשימה את הקרבנות, ולא נותנת למשטרה להתקרב אליה.
איזו סיבה תהיה להם לא לפשוע?

"סתם כך" אולי לא מכפרים, אבל בסוף מכפרים.
כשאפשר להפוך משפט "לא תאכל גדי בחלב אמו" להגדרות הפרדת כלים וכמות שעות שיש לשמור בין לבין, אפשר כל פסק הלכה, וכל פסוק בתנ"ך לפרש כדי להצדיק כל פשע.

ובמקרה הקיצוני, תמיד אפשר להאשים את "יצר הרע", "השד", "הרוח שנכנסה ב...".
אחרי הכל, זה ציבור שמרפק של ילדה בת 6 מחרמן אותו ונחשב לא צנוע...
לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
19/04/2017 | 22:14
25
25
חרדי הוא מי שמשתייך לסקטור החרדי, בין אם הוא מקיים מצוות, ובין אם הוא מקיים מעשים שנראים כלפי חוץ כמו מצוות (אבל אינם מצוות. כי אם הוא אינו מאמין במי שמצווה, זו כבר לא מצווה).

אני לא מכיר דוגמה לעיתון של הסקטור החילוני שכל הצוות שלו נכנס לכלא בעוון סחיטה, אלא רק דוגמאות של עיתונאים ספציפים בסקטור החילוני.

לך אין ספק שהפשע במגזר ברמה גבוהה יותר, אבל לי יש.
כתבת שיהיה קשה לך להביא מספרים, אבל אם כן, חוסר הספק שלך מבוסס על תחושת בטן, ועם תחושות בטן אני לא אתווכח.

אפשר להפוך כל הלכה כדי להצדיק פשע. זה נכון. אבל במגזר החילוני אין אפילו צורך להפוך הלכה כדי להצדיק את הפשיעה הזו.

להאשים את יצר הרע אפשר גם אם אתה שייך למגזר החילוני.

והציבור הזה (ברובו כמובן, בלי להביא בחשבון מיעוט סוטה), אינו רואה במפרק של בת 6, גורם מלבה יצרים.

לצפיה ב-'תמשיך לשקר, זה לא ישכנע איש...'
תמשיך לשקר, זה לא ישכנע איש...
20/04/2017 | 02:07
24
23
הלכות הצניעות הסוטות של המגזר החרדי מופיעות בכל מקום בריש גלי.
החל מהעיתונות שלהם, ועד לפרסומות, כולל מקרה מפורסם בו צוירה שכונה שלמה מאוכלסת בגברים וילדים זכרים בלבד, דבר שכמובן לא קיים בעולם האמתי.

תמונה עם 100 דמויות ואף לא ילדה אחת?
תמשיך לספר לי שהם לא חבורת סוטים כולם, אחד אחד!

מה שאתה מדמיין בתור מצווה, אינו רלוונטי.

"ציידי הנשמות" הם ההוכחה שמצווה היא המעשה ולא הכוונה.
אחרת, הם לא היו משכנעים אנשים ללא כיפה לשים תפילין במקומות אקראיים.

הרי איזה זכות תהה להם, אם אדם ביצע טקס בלי להאמין? בכך הם לא קירבו אותו לשום מקום, לכן גם עצם השכנוע אינו מצווה.
אבל, הם ממשיכים בזה, ואפשר לראות אותם בהרבה מקומות...

הביטחון שלי אינו מתחושת בטן.
גם כשאין מספרים מדויקים, אפשר תמיד להעריך על סמך מה שכן ידוע.

במגזר החילוני, אי אפשר להאשים את היצר - כי אין אמונות תפלות ב-"אלוהים שיצר יצרים", או שדים ורוחות, ויתר השטויות הרווחות בקהילות הדתיות.
אדם עשה מעשה רע - הוא אשם, נקודה.

לא שזה עוצר פושעים, אבל זה כן משנה את היחס של החברה כלפי פושעים, וזה חשוב, כי בחברה פחות סובלנית כלפי פשע, הפשע תמיד פחות נפוץ.

סתם דוגמה:
בארה"ב, עברייני מין מחויבים ברישום ברשימה ציבורית, וכל פעם שהם עוברים דירה הם מחויבים להודיע לשכנים החדשים שלהם על עברם, שידעו להיזהר, ובמיוחד לשמור על הילדים שלהם.

בעוד שעדויות מהמגזר החרדי מראות דווקא על מאמץ להסתיר פושעים מסוג זה כדי "לא להרוס משפחה של תלמיד חכם" ותירוצים דומים בניסוח משתנה מעט.

מה שכמובן גורם להופעת קרבנות חדשים.
לצפיה ב-'אין צורך לשקר, כשאפשר לומר את דעתי בכנות'
אין צורך לשקר, כשאפשר לומר את דעתי בכנות
20/04/2017 | 02:36
23
28
הלכות צניעות הן הלכות צניעות, מנהגי צניעות הם מנהגי צניעות, ואילו ליבוי יצרים זה משהו אחר. אם אנשים רוצים לחנך את בנותיהם מגיל צעיר לצניעות רבה, זה לא אומר שמרפק מלבה יצרים לדעתם (לא בגיל מבוגר, וודאי שלא בגיל ילדות).

אותם אנשים שמנסים לשכנע להניח תפילין, בסך הכול מאמינים שיש עוד זיק של אמונה בלבם של הרחוקים מתורה ומצוות שאולי יתעורר.
הטענה שלי לא רק שנפסקה להלכה בשלחן ערוך (שהוא ספר ההלכה המרכזי: "יש אומרים שאין מצות צריכות כוונה, ויש אומרים שצריכות כוונה לצאת בעשיית אותה מצוה, וכן הלכה". וזה באדם שמאמין במצוות, אבל במי שכופר במצוות גם הדעה הראשונה, הדחויה, תסכים), אלא היא גם נראית לי מובנית מאליה - מי שעושה לא כדי לקיים מצווה, אינו מקיים מצווה. מעשה חולין בסך הכול התלכד עם מצווה, וזה חסר משמעות. אם היית בצום לפני ניתוח בהוראת הרופאים, והניתוח התקיים בתשעה באב, זה לא הופך אותך לשומר תורה ומצוות.

הביטחון שלך מתבסס על תחושת בטן, כי אין לך נתונים להציג, אפילו לא נתוני הערכה מבוססים (ואם יש - תציג). באותה מידה תחושת הבטן שלי היא שאין שם פשיעה רבה יותר (ובוודאי לא באופן גורף וכולל בכל תחומי הפשע).

ודאי שאפשר להאשים את היצר במגזר החילוני. לחילוני יש יצרים כמו לכל אדם (ובניגוד אליך, רוב החילונים מודעים לכך שיש להם יצרים ותשוקות, ורואים בכך עובדה ולא אמונה תפלה).

[בארה"ב עברייני מין מחויבים ברישום, ובכל זאת ארה"ב היא אחת מהמדינות שבהן יש פשיעה מינית רבה מאוד. מה רצית להראות בכך?]

ברור שיש לחברה החרדית מקום להשתפר בשיתוף הפעולה עם הרשויות במלחמה כנגד העבריינות. היא נמצאת מאחור מבחינה זו (כמו שמצוי בדרך כלל בחברות מיעוט) אבל היא כבר משתפרת ובצעדים גדולים.

לצפיה ב-'"דעתך הכנע"?'
"דעתך הכנע"?
20/04/2017 | 12:58
21
33
הרי אתה משנה פירושים מילוניים של מושגים כדי לתמוך בעמדה שלך, מה שמוכיח מעבר לכל ספק שאתה משקר בזדון ולא סתם טועה.

אם "צניעות" לא קשורה ל-"יצרים" איזו משמעות יש לה בכלל?
מי שחושב שמרפק זה לא צנוע הוא סוטה מין בהגדרה, ולא יעזור לך להתפלפל.

"אם היית בצום לפני ניתוח בהוראת הרופאים, והניתוח התקיים בתשעה באב, זה לא הופך אותך לשומר תורה ומצוות".
נכון - זה לא הופך. אבל אם צמת ביום כיפור בלי הוראת רופאים, רק בגלל שלא נעים לך ממשפחתך (למשל), זה כן הופך אותך לשומר מצוות. לפחות לשומר מצווה מסוימת, גם אם אינך מאמין באלוהים או במשמעות מצוות הצום.

אתה רוצה ראיות לפשיעה רבה בקרב המגזר הדתי?
בבקשה:

הנה אוסף כתבות ארוך על קבוצה שמפגינה באלימות למען פושעים!
כן - ההפגנות שלהם באות בדרישה לשחרר מהכלא פושעים שבכוונה וביודעין הפרו את החוק! ועוד חוק שבכלל נועד להטיב איתם!

ומה עם זה:
לשלם כסף כדי להשפיע על בחירות זו עברה לפי החוק, אך הם עושים זאת בגלוי ובכלל לא רואים בזה פשע!

באשר ליצרים במגזר החילוני - למילה יש משמעות שונה!
במגזר הדתי בכלל, ובחרדי בפרט, היצר נחשב למשהו חיצוני לאדם.
אצל מי שלא מאמין בסבא על ענן, הוא נחשב לדבר פנימי לחלוטין ובאחריות של האדם.

"ברור שיש לחברה החרדית מקום להשתפר"
אין. אורח חיים חרדי הוא פסול מיסודו, ושום כמות של שינויים קטנים לא תשפר את המצב.
חברה קטנה לא חייבת שיהיו לה בעיות פשיעה, או בעיות חינוך, או בעיות פרנסה.

חברה שמבקשת להתנהג באופן שמעודד בדלנות, אלימות, בורות, השתמטות וכו' תסבול מבעיות כאלה בלי קשר לגודלה.
והחברה החרדית בראש ובראשונה מעודדת את כל הרשימה הזו, במסווה של שמירת מסורת, דת, וארח חיים ייחודי.
לצפיה ב-'טענו בחיטים והודה לו בשעורים'
טענו בחיטים והודה לו בשעורים
21/04/2017 | 00:13
20
31
אני טענתי שלא הבאת בדל של תימוכין לדעתך שהפשיעה בסקטור החרדי גבוהה לעומת סקטורים אחרים.
ומה אתה הבאת:
  1. דוגמה של הפגנות אלימות, שקיימות גם בסקטורים אחרים בכל פעם שמפעל נסגר.
  2. דוגמה של פלג קיצוני זעיר בחברה החרדית שמשלם לאנשים שלא יצביעו בבחירות, דבר שכנראה אינו עברה על החוק.
  3. מקרה של חרדי שעיכב המראת מטוס בגלל שלא מצא חן בעיניו שיש שם מסכי טלוויזיה (בניגוד לדבריך לא סטייה מינית, אלא סתם הרגשה שהוא הבעלים של המטוס).
מה כל זה קשור לנושא?
לצפיה ב-'כשחרדי לא יכול לעשות רע בעיניך, וודאי שנראה לך שזה לא קשור..'
כשחרדי לא יכול לעשות רע בעיניך, וודאי שנראה לך שזה לא קשור..
21/04/2017 | 10:41
7
20
כשדיברנו על הדרת נשים בעיתונות החרדית, כל הזמן השתמשת בתירוץ השקרי "זה כדי למנוע נהירה אחר סלברטאים", למרות שהראיתי לך שוב ושוב את העיתונים האלה מפרסמים תמונות של סלברטאים גברים, גם זרים וגם יהודים, ואף בלבוש לא צנוע עם זרועות חשופות כמעת עד לכתף וקעקועים.

אבל אתה המשכת לדבוק בשקר שלך כדי לא להודות שהעיתונות של המגזר משרתת את הסטייה המינית של המגזר.

וגם הפעם אתה מתעלם מהעובדות!

1. אתה משווה אנשים שמפגינים כי לקחו להם פרנסה חוקית ולגיטימית - סגרו את מקום עבודתם, מול הפגנות של אנשים שרוצים שפושעים לא ישבו בכלא.
ואתה גם משקר לגבי אלימות!

ראיתי לא מעט כתבות על הפגנות בגלל סגירת מפעלים, אוני לא זוכר מקרה אחד שהפכו ניידת או זרקו אבנים על בני אדם.

הדבר הכי חמור שזכור לי הוא שרפת צמיגים ע"מ למנוע גישה למפעל.
גם זה לא חוקי אאל"ט, אבל לפחות איש לא נפגע!

2. לפי חוק הבחירות לכנסת אסור הן להציע שוחד והן לקבל שוחד כדי להשפיע על הצבעה לכנסת, וזה כולל כדי לא להצביע בכלל!

ראה סעיף 122:
מי שמציע שוחד לאדם ע"מ שימנע מהצבעה דינו מאסר 5 שנים או קנס 20000 לירות.
(מוזר שהנוסח באתר הכנסת קצת מיושן, אבל לפי אתרים של עו"ד שונים בהחלט מדובר בסעיף שעדיין בתוקף)

וזה לא רק הפלג הירושלמי!
ראה מה הלך סביב מפלגת נשים בבחירות האחרונות!

תת סעיף 6 של סעיף 122 כולל את הדברים הבאים:
"המשדל אדם להצביע או להמנע מלהצביע, בכלל או בעד רשימת מועמדים מסויימת, בדרך של השבעה, קללה, נידוי, חרם, נדר, התרת נדר, הבטחה להעניק ברכה, או מתן קמיע;"

ואת זה עושים כל רבני המגזר בכל פעם שיש בחירות!
אז בהחלט יש פה עבריינות בקנה מידה עצום...

3. למה הפריעו לאותו חרדי מסכי טלוויזיה?
אתה כמובן לא רוצה להודות בזה, אבל זה בגלל שהוא סוטה מין ולא מסוגל להסתכל על אישה, גם אם היא לבושה מכף רגל עד הראש.
העניין כאן אינו התנהגות שלו, אלא הגורמים לה, והכתבה מזכירה שזה לא מקרה ראשון ויחיד מסוגו, ולצערנו כנראה גם לא האחרון.

עד כדי כך, שאל על אפילו מייצרת טיסות מיוחדות עבור סוטים אלה:
לצפיה ב-'אתה מתחמק.'
אתה מתחמק.
21/04/2017 | 13:39
6
13
אין לך סימוכין לטענה ששלפת מהמותן בעניין פשיעה מוגברת בסקטור הזה, לכן אתה מוצא דוגמאות של פשיעה (שבניגוד לדבריך, רעות גם בעיניי), וחושב שבכך תרמת משהו לדיון, כאילו אי אפשר להציג אלפי דוגמאות למעשי פשיעה במגזרים אחרים.
ולנקודות הספציפיות (שכאמור אינן רלוונטיות לדיון):
  1. אם חסימת כבישים נרחבת שנפוצה בסגירת מפעלים אינה מספיק עבריינית בעיניך, אזכיר לך את זריקת אבנים על חיילים ע"י מפגינים אנרכיסטים מהסקטור החילוני. אזכיר לך מפגינים במשפט אזריה שתקפו עיתונאים (אף אחד מהם לא השתייך לסקטור החרדי), אזכיר לך את ההפגנה האלימה של יוצאי אתיופיה לפני שנתיים (גם שם לא השתתפו מפגינים מהסקטור החרדי).
  2. לדעתי הפרשנות שלך שגויה. שוחד בחירות הוא כשאתה משלם למישהו שלא יצביע על מנת להחליש מפלגה מסוימת ולהטות את תוצאות החירות, ולא כשאתה מחרים באופן כללי את הבחירות.
  3. הפריע לו, כי הוא מתנגד לטלוויזיה באופן גורף גלל שיש בה לפעמים תכנים שליליים. מכאן ועד סטייה המרחק רב. הבעיה בסיפור הזה היא שהמטוס לא שייך לו, ואין לו זכות לקבוע כלום לכלל הנוסעים.

לצפיה ב-'לא מתחמק. להפך!'
לא מתחמק. להפך!
21/04/2017 | 14:15
5
12
הדוגמאות הספציפיות האלה מראות שמדובר במגזר שכדרך קבע, בריש גלי, תומך בעבריינים, מגן עליהם, מבצע עברות שוחד ומרמה ומהלל עברות אלה כמצווה.

מדובר במגזר כ"כ סוטה, שלא יכול אפילו להפעיל שיקול דעת לגבי "טלוויזיה" (או אינטרנט, או מחשב), ונזהר מהם כמו מגפה, במקום לבחור את התכנים שלו כמו אדם שפוי.

לאף אדם בר דעת לא צריך להיות צל של ספק שבמגזר עם התנהגות כזו הפשע רווח יותר מאשר בכל מקום אחר.

ובכלל לא התייחסת לתוכן ההפגנות, אלא רק ניסתה להתרכז באלימות.
ברור - כי אין לך מענה על כך שחרדים מפגינים למען שחרור פושעים!

כשאני מוסיף לזה סיפורים של חברים שנתקלו בחרדים מבריחים בוחטות מזומן במכס בלי לשלם מסים, עוברים ביקורת גבולות בעזרת דרכונים לא שלהם, ועוד קומבינות, אין לי ספק שמדובר בקבוצה שרמת הפשיעה בה עצומה!

אחרי הכל, איך תסביר שמגזר שבו כ-50% (לפי הלמ"ס!) של גברים ומעל 20% של נשים מובטלים ממשיך להתקיים ולצמוח?

יש לי את כל הסימוכין שבעולם.

נ.ב.:
בניסוח החוק כתוב במפורש שגם מתן שוחד להימנעות מהצבעה הוא עברה.
לא צריך שום פרוש - זה כתוב שחור ע"ג לבן באתר הכנסת אליו קישרתי.

אתה סתם מנסה להתחמק ולהגן על עבריינים פרזיטים כי הם מאמינים באותו חבר דמיוני כמוך.
אין לך שום ביסוס לטענה שלתת לאדם כסף כדי לא הצביע זה חוקי!
לצפיה ב-'זו החמקות נטו'
זו החמקות נטו
21/04/2017 | 14:51
4
12
רוב עצום בסקטור מתנגד למעשים האלה (לכל המעשים האלה).
כתבת: "לאף אדם בר דעת לא צריך להיות צל של ספק שבמגזר עם התנהגות כזו הפשע רווח יותר מאשר בכל מקום אחר" בדרך כלל כשמדברים על "אף אדם בר דעת", "כל אחד שפוי" או "האדם הסביר" זה מצביע על תחושת בטן שאין לך בסיס ועל טיעון חלש.

נ.ב. אבל גם מדובר בנוסח החוק על "שוחד", ושוחד הוא כדי לממש אינטרס פוליטי, ולא אקט של מחאתי.
לצפיה ב-'אני מפנה אותך שוב לנוסח החוק, סעיף 123'
אני מפנה אותך שוב לנוסח החוק, סעיף 123
21/04/2017 | 18:53
3
13
שמגדיר בדיוק מה אסור:
"אם היה כסף, שווה כסף, הנאה, שירות או טובת הנאה אחרת, למעט הובלת בוחר בכלי רכב אל מקום הקלפי וממנו לצורך הצבעתו;"

החוק קובע חד משמעית, שלשלם כסף לאדם כדי שלא יצביע כלל (המילה כלל מופיעה במפורש בניסוח החוק בסעיף 122), זו עברה שדינה 5 שנים בכלא!

באשר ל-"תחושת בטן" - סטטיסטיקות מכל העולם מראות שפשע הולך יד ביד עם בורות עוני, ובדלנות, ששלושתם מגמות המאפיינות את רוב המגזר החרדי.

נוסיף לזה את הסירוב להכיר בסמכות האזרחית אל מול סמכות דתית, והסיבה היחידה שאין סטטיסטיקה שמראה שמהגזר החרדי הוא בעל אחוז הפשיעה הגבוהה ביותר מכל מגזר אחר בישראל היא שאיש לא טרח לבצע סקר כזה, או להצליח, כי זה בערך כמו לבצע סקר בקרב יקוזה או המפיה האיטלקית.

אבל, כמובן שיש נתונים חלקיים:
למשל, הצורך בתוכנית ייעודית להפחתת אלימות במגזר החרדי.

אפילו אתר "בחדרי חרדים" מודה החריקת שיניים שכל נושאי "ההסתה" נגד חרדים נכונים בבסיסם, אך מוצא דרך לרכך ולתמרן אותם:

הכי אהבתי את העקיצה על ג'ובניקים בצבא.
מבחינה טכנית, גם תוכניתן בצבא הוא ג'ובניק, אבל האם אתה בתור קרבי מדמיין את הצבא שלנו היום בלי יחידות הטכנולוגיות שלה?
הם מזכירים שם חיילים ששלחו אותם "לנכש עשבים בבסיס".
יצא לי לבקר בלא מעט בסיסים קרביים בזמן שירותי בצה"ל, ואני יודע היטב, כמו שאתה וודאי יודע היטב, שניקיון בסיסים ושאר עבודות רס"ר ממש אינם נחלה של ג'ובניקים שנעשית כי אין לחייל משהו שימושי לעשות בצבא.

ואז כמובן יש את הסעיף של הפשיעה.
הם מנסים לעשות שם מניפולציות על תקציב ולהראות שהערבים פושעים יותר, אבל בסופו של יום כל מה שיש להם זה לספור כותרות...

גם להם אין באמת מספרים, כי המגזר לא מוכן שיחשפו מספרים.

אז לי יש ראיות נסיבתיות, אבל לך יש רק את האמונה שלך...
לצפיה ב-'שכחת משהו אחד'
שכחת משהו אחד
22/04/2017 | 22:24
2
12
 שתשלום עבור אי הצבעה כלל ינתן כשוחד בחירות - כלומר כמטרה לקדם אינטרס פוליטי של מפלגה או  גוש מפלגות. למשל אם ליכודניק ישלם למצביע מרצ עבור היעדרות מהקלפי כדי להחליש את גוש השמאל, ובכך לחזק את הימין (נניח שהוא לא יצליח לשכנע אותו להצביע ליכוד אלא רק להיעדר מהקלפי).
קריאה להיעדרות מחאתית מהצבעה אינה שוחד (פתח מילון ערך שוחד).

כל הנתונים החלקיים האלה לא מצביעים על שיעור פשיעה גבוה לעומת סקטורים אחרים. ונשארת עם תחושת בטן, ועם היקש חלש ולא מבוסס למקומות אחרים בעולם.

לצפיה ב-'הפנתי אותך לסעיף בחוק שמגדיר מה נחשב "שוחד"'
הפנתי אותך לסעיף בחוק שמגדיר מה נחשב "שוחד"
22/04/2017 | 22:48
1
14
מבחינת הסעיף הקודם.
חוקים לא מפנים אותך למילון לבירור מושגים - הם מגדירים מושגים במדויק, כדי ששופטים יוכלו לשפוט לפי כוונת המחוקק.

בחוק כתוב במפורש שכל תשלום עובר אי הצבעה נחשב לשוחד.
החוק לא מנסה להיכנס לראש של עבריינים ולברר מה בדיוק היו כוונותיהם.
הוא אינו מחייב השתייכות פוליטית כזו או אחרת של מי שמשלם.

הוא קובע שחור על גבי לבן שגם להציע כסף וגם לקבל כסף כדי לא להצביע אסור. נקודה.
שום התפלפלות שלך כאן לא תעזור. זה לא ספר גמרא.

מי שרוצה לא להצביע מסיבות אידאולוגיות, מוזמן לעשות כך בחינם מרצונו החופשי.
מי שהחליט להרוויח כסף ע"י הימנעות מהצבעה, הוא פושע, ולא משנה מה האידאולוגיה שלו.

והחוק הזה גם הגיוני - כי ההגנה שלך דורשת יכולת קריאת מחשבות כדי להבדיל בין שוחד ולא שוחד.
לצפיה ב-'נסכים שלא להסכים על פרשנות החוק'
נסכים שלא להסכים על פרשנות החוק
24/04/2017 | 23:14
7
אם זה יגיע יום אחד לבית המשפט, אז גם תהיה פרשנות מוסמכת.
לצפיה ב-'בנוגע לסעיף השני שלך'
בנוגע לסעיף השני שלך
23/04/2017 | 09:08
11
13
חוק הבחירות לכנסת, סעיף 122, אומר "ואלה דינם מאסר חמש שנים או קנס 20,000 לירות:
(1)   הנותן או המציע שוחד על מנת להשפיע על בוחר להצביע או להימנע מהצביע, בכלל או בעד רשימת מועמדים מסויימת;"

להבנתי הבלתי מומחית, נובע מזה שלשלם לאנשים כדי שלא יצביעו בבחירות זאת עבירה.
לצפיה ב-' מקבל התשלום גם מבצע עבירה (אבל מי אוכף בכלל...?)'
מקבל התשלום גם מבצע עבירה (אבל מי אוכף בכלל...?)
23/04/2017 | 13:05
1
6
לצפיה ב-'נכון, יש הרבה עבירות בספר החוקים שהמדינה אינה אוכפת.'
נכון, יש הרבה עבירות בספר החוקים שהמדינה אינה אוכפת.
23/04/2017 | 15:43
11
במקרה הזה, הם יורים לעצמם ברגל, אז שימשיכו בכיף.
לצפיה ב-'ואגב, אין צורך להסיק את זה לבד, חוק הבחירות לכנסת מגדיר'
ואגב, אין צורך להסיק את זה לבד, חוק הבחירות לכנסת מגדיר
24/04/2017 | 13:49
8
24
במפורש "שוחד" בסעיף 123 (דרכי השוחד):

אין נפקא מינה בשוחד –
(1) אם היה כסף, שווה כסף, שירות או טובת הנאה אחרת, למעט הובלת בוחר בכלי רכב אל מקום הקלפי וממנו לצורך הצבעתו;
(2) אם היה בעד פעולה של הלוקח עצמו או בעד השפעתו על פעולת אדם אחר;
(3) אם ניתן מידי הנותן או באמצעות אדם אחר, אם ניתן לידי הלוקח או בשביל הלוקח לידי אדם אחר, אם ניתן מתחילה או בדיעבד, ואם הנהנה מן השוחד היה הלוקח או אדם אחר.
לצפיה ב-'אלא'
אלא
24/04/2017 | 23:12
7
18
שלפי הפרשנות שלי, כל זה עוסק רק בתשלום שניתן כדי להטות תוצאות לטובת אינטרס (של נותן השוחד או של אחר).
וכאן מדובר בתשלום כדי להימנע מהצבעה כמחאה כללית, ולא כדי להטות את התוצאות.
וכוונה אינטרסנטית היא חלק מהגדרת שוחד.

רק להבהרה בעיניי הפסול הערכי כאן הרבה יותר קריטי מהשאלה אם זו עברה על לשון החוק או לא.
לא באתי כאן ללמד סנגוריה ערכית על המעשה. אין לי אינטרס להוציא טוב את אותם אנשים (שסולדים ממני כנראה לא פחות משסולדים מכם ואולי אפילו יותר).

לצפיה ב-'חוק הבחירות לכנסת סעיף 122'
חוק הבחירות לכנסת סעיף 122
25/04/2017 | 00:02
6
17
שחיתות ואיום (תיקון מס' 6) תשל"ז-1977
122. ואלה דינם מאסר חמש שנים או קנס 20,000 לירות:
(1) הנותן או המציע שוחד על מנת להשפיע על בוחר להצביע או להימנע מהצביע, בכלל או בעד רשימת מועמדים מסויימת;
(2) המקבל או המסכים לקבל שוחד, לעצמו או לאדם אחר, כדי שיצביע או יימנע מהצביע, בכלל או בעד רשימת מועמדים מסויימת;
(3) המאיים על בוחר בגרימת נזק, לו או לאדם אחר, אם הבוחר יצביע או יימנע מהצביע, בכלל או בעד רשימת מועמדים מסויימת;
(4) המבטיח לבוחר עבודה אם יצביע או יימנע מהצביע בעד רשימת מועמדים מסויימת;
(5) המפטר או מאיים לפטר אדם מעבודה או מונע או מאיים למנוע ממנו קבלת עבודה כדי שיצביע או לא יצביע או משום שהצביע או לא הצביע בעד רשימת מועמדים מסויימת או משום שנמנע או לא נמנע מהצבעה, או כדי שיימנע או לא יימנע או משום שנמנע או לא נמנע מתעמולת בחירות, בכלל או בעד רשימת מועמדים מסויימת;
(תיקון מס' 24) תשנ"ב-1991 (תיקון מס' 38) תש"ס-2000
(6) המשדל אדם להצביע או להימנע מלהצביע, בכלל או בעד רשימת מועמדים מסויימת, בדרך של השבעה, קללה, נידוי, חרם, נדר, התרת נדר, הבטחה להעניק ברכה, או מתן קמיע; לענין זה, "קמיע" – לרבות כל חפץ שבעיני חלק מהציבור יש ביכולתו להיטיב או להרע עמו. (ההדגשות שלי)

החוק לא אוסר לשכנע אנשים למחות ע"י הימנעות מהצבעה אולם אוסר לתת ולקבל כסף, שווה כסף, שירות או טובת הנאה אחרת בתמורה לזה. המילה "מחאה" לא הופכת כל דבר לחוקי.

"וכוונה אינטרסנטית היא חלק מהגדרת שוחד" - "אם ניתן מידי הנותן או באמצעות אדם אחר, אם ניתן לידי הלוקח או בשביל הלוקח לידי אדם אחר, אם ניתן מתחילה או בדיעבד, ואם הנהנה מן השוחד היה הלוקח או אדם אחר" (מתוך סעיף 123 של אותו חוק. ההדגשות שלי).

הפסול הערכי כאן רלוונטי למי שדמוקרטיה חשובה בעיניו.
לצפיה ב-'ההדגשות לא עוזרות'
ההדגשות לא עוזרות
26/04/2017 | 01:25
5
10
כי כוונה אינטרסנטית היא חלק מהגדרת השוחד.
מה שלא משנה הוא אם נותן השוחד נתן זאת כדי לממש אינטרס שלו או של אחר (אבל צריך אינטרס של זה או אחר. אינטרס בהטיה).
אבל אם הוא נתן את זה לא כדי להטות את התוצאות לכיוון זה או אחר, לפי הבנתי זה לא נכלל בחוק.
ברור, הפסול הערכי כאן הוא המאבק במדינה ובדמוקרטיה שלה.
לצפיה ב-'אתה יותר ממוזמן להפנות אותי לרפרנס מ'חוק הבחירות לכנסת''
אתה יותר ממוזמן להפנות אותי לרפרנס מ'חוק הבחירות לכנסת'
26/04/2017 | 16:48
4
15
שתומך במה שאתה טוען. סעיף 123 מגדיר במפורש "שוחד". אני אשאיר לקורא האובייקטיבי את ההחלטה מי משנינו צודק.
לצפיה ב-'הרפרנס שלי'
הרפרנס שלי
26/04/2017 | 22:15
3
7
הוא כל מילון עברי.
לצפיה ב-'ובעצם גם מלשון החוק עצמו:'
ובעצם גם מלשון החוק עצמו:
26/04/2017 | 22:23
2
9

אין נפקא מינה בשוחד –
(1) אם היה כסף, שווה כסף, שירות או טובת הנאה אחרת
(3) אם ניתן מידי הנותן או באמצעות אדם אחר, אם ניתן לידי הלוקח או בשביל הלוקח לידי אדם אחר, אם ניתן מתחילה או בדיעבד, ואם הנהנה מן השוחד היה הלוקח או אדם אחר.

משמע זה חייב להיות אינטרס, טובת הנאה או הנאה. לא משנה מי הנהנה ומי המרוויח, אבל חייב להיות מישהו שיש לו אינטרס בהטייה.

לצפיה ב-'איפה אתה רואה בטקסט שציטטת את המילה "הטייה"'
איפה אתה רואה בטקסט שציטטת את המילה "הטייה"
26/04/2017 | 23:07
1
4
או המילה "אינטרס"?
טובת הנאה אינה "אינטרס".

הפעם אני אפנה אותך למילון עברי עברי:

תמורה כספית או חומרית - כלומר, לא רק כסף מהווה שוחד, אלא גם מתן שדבר כלשהו, למשל מוצר צריכה, בגד וכו'
לצפיה ב-'זאת ה"פרשנות" (= אני מבין מה שבא לי במקום לקרוא את מה שכתוב)'
זאת ה"פרשנות" (= אני מבין מה שבא לי במקום לקרוא את מה שכתוב)
27/04/2017 | 03:53
2
שלו. עם טענות כאלה אין מה להתווכח. ישפטו הקוראים האובייקטיביים מי צודק.
לצפיה ב-'והנה עוד דוגמה טרייה של חרדי סוטה מין מתדרדר לפשע'
והנה עוד דוגמה טרייה של חרדי סוטה מין מתדרדר לפשע
20/04/2017 | 15:34
27
לצפיה ב-'מוסר? לאלוהים? למאמיניו? בדיחה אומללה'
מוסר? לאלוהים? למאמיניו? בדיחה אומללה
20/04/2017 | 08:02
1
19
אתמול התפרסם כי רב משגיח ישיבה, בן 50, מוכר ומוערך בקהילה החרדית נאשם באונס, מעשי סדום ומעשים מגונים בשלוש קטינות אחיות, קרובות משפחתו במשך שנים, מאז שמלאו להן שש או שבע.

טענתו היא כי קיום יחסי מין עמו הם בגדר מצווה (ואני משוכנע שהוא מאמין באמת שזה נכון על סמך איזה משפט בספרות הקודש שלהם)
ולאחת האחיות הוא אמר כי "המעשים המיניים הכרחיים ל'תיקון' הקלקול בנשמתה של א' מגלגולה הקודם". והוא החל לאנוס אותה כשהייתה בת שש בלבד.

והפרקליטות, כצפוי, חתמה איתו הסגר טיעון.
כידוע השופט אינו חייב לכבד את הסכם הטיעון ובשעה שיפסוק את העונש אני מקווה שיזכור שאלו היו הנכדות שלו

אלוהים? בדיחה אומללה

לצפיה ב-'קישור'
קישור
20/04/2017 | 08:46
21
"הסדר טיעון נחתם עם בכיר בקהילה החרדית שנאשם באונס שלוש אחיות

לפי הסדר הטיעון, הרב המוכר בקהילה יודה בכתב אישום מתוקן שממנו יושמט סעיף האונס. בתמורה להודאה, הפרקליטות תגביל את עונש ל-18 שנות מאסר. לרב מיוחסות עבירות מין בשלוש האחיות בזמן שהיו קטינות"
לצפיה ב-'אני רק אשים את זה כאן'
אני רק אשים את זה כאן
20/04/2017 | 09:28
18
"אישום: בכירים בעיריית אשדוד קיבלו שוחד במיליונים מקבלנים

ממלא מקום ראש העיר עמרם כנפו, סגן ראש העיר לשעבר יצחק דרי וחבר המועצה שלמה אלבז נאשמים שקידמו פרויקטים של נדל"ן בעיר תמורת כסף או טובות הנאה. כתבי אישום הוגשו גם נגד שמונה קבלנים ויזמי נדל"ן"
לצפיה ב-'נאס"א: לא נכין מזון כשר לאסטרונאוטים'
נאס"א: לא נכין מזון כשר לאסטרונאוטים
21/04/2017 | 01:38
29
לא, זו לא מתיחת אחד באפריל, זו כותרת אמיתית לחלוטין:

מגיב 23 סיכם זאת יפה:
חבל זה יהיה המחסום היחידי לחרדים בחלל.
אולי חוץ ממכשולים קטנים כמו שינוי מסלול השיגור כך שלא יעבור מעל בית קברות והפחד להתנגש באלוהים חוץ מזה הדרך היתה פתוחה לטייסי קרב חרדים עד עכשיו.
לצפיה ב-'ובהקשר למוסר המאמינים'
ובהקשר למוסר המאמינים
20/04/2017 | 15:24
21
טיסה מקייב לישראל התעכבה ביותר משעה על הקרקע בגלל נוסע חרדי שסירב להתיישב במקומו - עד שיקפלו את מסכי הטלוויזיה

זה מוסר אלוהי?
זה עבריין מאמין
למה לא הורידו אותו מהמטוס?
לצפיה ב-'בתי חולים מסרבים לבצע טיפולי הפריה לנשים שלא נישאו ברבנות'
בתי חולים מסרבים לבצע טיפולי הפריה לנשים שלא נישאו ברבנות
20/04/2017 | 02:08
2
25
תחקיר חדשות 10 חושף כיצד בית החולים האוניברסיטאי, בעל האוריינטציה ההלכתית, לא מוכן לסייע בטיפולי ההריון השונים לנשים שלא נישאו ברבנות, כלומר ידועות בציבור, נשואות אזרחית, אימהות חד הוריות או זוגות גאים. כל אישה תוכל להקפיא ביציות, אבל כדי להפרות אותן תזדקק להוכחה שרב חתם לה על הכתובה.
לצפיה ב-'והחלק השפוי במדינה עדיין לא הפנים את השתלטות הדת על המדינה'
והחלק השפוי במדינה עדיין לא הפנים את השתלטות הדת על המדינה
20/04/2017 | 08:16
8
לצפיה ב-'"בתי חולים בעלי אורינטציה דתית"?'
"בתי חולים בעלי אורינטציה דתית"?
20/04/2017 | 11:10
19
הם מרפאים בתפילות וכמעות?

במדינה מתוקנת, אחרי תחקיר כזה היו מפטרים כמה בכירים...
לצפיה ב-'ואתמול התפרסם כי במהלך הפסח נשפכו לביוב 4 מיליון ליטר חלב'
ואתמול התפרסם כי במהלך הפסח נשפכו לביוב 4 מיליון ליטר חלב
19/04/2017 | 14:42
1
30
למה? בגלל טירוף הכשרות

אני בטוח שיש איזה 2-3 משפחות שהיו שמחות לקבל קצת חלב ושהכשרות לא ממש מעניינת אותן - אבל את מי זה מעניין?
לצפיה ב-'fake news'
fake news
19/04/2017 | 19:37
23
ההודעות שלך לא אמינות
לצפיה ב-'חרדים חוסמים ברגעים אלה את כביש 4 לתנועה'
חרדים חוסמים ברגעים אלה את כביש 4 לתנועה
13/04/2017 | 17:57
60
79
המשך>>
במחאה על גיוס בחורי ישיבות:

http://www.kikar.co.il/228668.html
לצפיה ב-'אולי כדאי להפסיק להיות אתאיסט ולהיות אברך חרדי ?'
אולי כדאי להפסיק להיות אתאיסט ולהיות אברך חרדי ?
14/04/2017 | 11:10
2
59
בשנתיים האחרונות גדל מספר האברכים הלומדים במימון המדינה ב-16%.
מספר האברכים שמממנת המדינה כיום הגיע לשיא – 75 אלף
לצפיה ב-'כדאי לאתאיסטית'
כדאי לאתאיסטית
14/04/2017 | 11:19
1
13
לצפיה ב-''
14/04/2017 | 15:46
5
לצפיה ב-'שאלה לאתאיסטים כאן, מדוע יש לכם מזוזה בפתח הבית'
שאלה לאתאיסטים כאן, מדוע יש לכם מזוזה בפתח הבית
11/04/2017 | 12:56
91
156
אם אינכם מאמינים באלוהים?

המשך>>
אם אינכם מאמינים באלוהים?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ