לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אתאיזם!
פעם ראשונה בפורום? נא לקרוא את התקנון.
המשך >>

לצפיה ב-'אנשי הידע החדש ואנשי הידע הישן'
אנשי הידע החדש ואנשי הידע הישן
20/03/2017 | 18:12
16
63
מבטים חטופים בפורום הזה שבו אנשים משתלחים ללא הרף ב"חשכת הדתות", בזמן שבעצמם הם מצדדים בתרבות של טומאה שהדרדרה לחייתיות, תרבות שפוגעת באנושות ובכדור הארץ, הרגשתי צורך לכתוב.
 
כל ידע ולימוד הם נכונים לזמן מסוים, עד שמגיע זמן חדש שמביא עמו צורך בידע חדש. אנחנו מעריצים אנשים כמו גליליאו גליליי וקופרניקוס, ובצדק, כיוון שהם היו פורצי דרך שהביאו חשיבה חדשה לעולם של זמנם, שהיה זקוק לכך. אנחנו מעריצים את מסירותם לאמת ולשליחות שחשו כי מוטלת עליהם, במיוחד לנוכח הבוז והרדיפות שמהם סבלו מצד אנשי העולם הישן: כל אותם אלו שהידע החדש ערער את הקרקע מתחת לרגלם ואיים להוציאם מאיזור הנוחות או אף לפגוע במעמדם – במקרה של אנשי דת בעמדות כוח.
והנה כעת שוב ניצבת האנושות בזמן כזה שבו נדרש ידע חדש, זמן שבו הידע הישן אינו מספק את התשובות לשאלות ואת הפתרונות לבעיות הרבות. כעת אותו מחזה שב ועולה על בימת ההיסטוריה, אותם תפקידים, אלא שרק השחקנים התחלפו. הגרעין הקשה של הממסד המדעי שהוא מטריאליסטי-אתיאיסטי, הוא שממלא כיום את תפקיד האינקוויזיציה של תקופת גליליאו; הוא עושה זאת במסווה של נאורות, הוא מכנה את עצמו "ספקן" כדי להתהדר במעטפת של כובד ראש ושל שיקול דעת מעמיק; אבל מבלי להרגיש, בתהליך הדרגתי הוא הפך בעצמו לדת, על כל הסממנים הישנים והמוכרים של דת רעה: עצימת עיניים, חוסר רצון להכיר במציאות ורדיפתם של אנשי הידע החדש המאיימים על מעמדו. אמנם המציאות המודרנית אינה מאפשרת לו להשתמש במרתפי העינויים שעמדו לרשות האינקוויזיציה, אך מה בכך? כאשר מדען מודע לכך שאזכורו של כוח עליון במחקריו ובשיחותיו עם עמיתיו יגרור כלפיו בוז ויעמיד את מעמדו המקצועי בסכנה – ודאי שהוא יימנע מכך. בדרך של תכנות חיצוני ומניפולציה על התודעה, השתלטו על המדע הכוחות המטריאליסטיים שכיום מעכבים את התפתחות האנושות. כל מי שיבחן לעומק את מקור הלעג המושמע בנוגע לרעיונות מטאפיזיים, יגלה שזהו לעג אוטומטי שמקורו בתכנות חברתי ושאין לו דבר עם מחקר מדעי אמיתי. למרבה האבסורד, אותם אלו הלועגים מוכנים להצהיר על אמונתם ברעיונות מגוחכים ביותר של בריאה-עצמית ומקרית, המנוגדים לכל היגיון ולמחקר מדעי רציני; רעיונות שאין להם מקום אצל אנשים בוגרים ובריאים בנפשם, ודאי שלא אצל אלו הנחשבים לאנשי מדע.
התאגידים הגדולים הם שעומדים מאחורי מעשה ההונאה הזה, הם האחראים לחשיכה התרבותית של זממנו. הם מודעים היטב לכך שרוחניות, מדיטציה, אמונה, קרבה לטבע ואורח חיים בריא – כל אלה מאיימים על שליטתם בציבור הפתי. הם השולטים באמצעי התקשורת וגם באקדמיה (מימון מחקרים) יודעים שאדם אתיאיסט סובל יותר מדיכאון, שרוי בפחד ונתון למניפולציות של שנאה ולאומנות, אדם המסומם ע"י תרופות, סמים ומזון ממכר – זהו בדיוק האדם מהסוג המפרנס אותם.
הידע שהאנושות זקוקה לו תמיד נגזר מרמת ההתפתחות שלה. בעבר, כשרוב בני האדם נמצאו בדרגת ההתפתחות המכונה באנתרופוסופיה "נפש התחושה" (הנפש הבהמית בקבלה), הדתות סיפקו מענה הולם לצרכיהם ושמרו עליהם במסגרת השואפת למוסריות. חלפה תקופה, ובאזור הזמן של סוף המאה ה-15 האנושות עלתה שלב אל "הנפש השכלית" וצרכיה השתנו בהתאם, הדתות כבר לא יכלו לספק אותם ומאותו זמן הן הפכו מגורם מועיל לכזה המעכב את התפתחות האנושות (כמובן מדובר באופן כללי בלבד, אפילו כיום הדתות מהוות כוח הבולם את כוחות הטומאה השולטים במערב. אין להתייחס לדת כמקשה אחת אלא כמכלול של כוחות חיובים ושליליים).
הנפש השכלית מייצגת את השלב שבו האדם נדרש להתבונן בעולם, לפתח את מודעתו ואת אישיותו, ואת זה הוא עושה באמצעות השכל. זה היה הרקע לעליית המדע המטריאליסטי, הוא היה זה שגאל את האנושות בסוף ימי הביניים והאיר את דרכה מאפלת הדתות הישנות.
כיום כאמור האנושות שוב נמצאת בשלב מעבר: מהנפש השכלית אל "נפש התודעה". כאן השכל כבר לא מספיק, האדם מונחה לנהל את חייו באופן מוסרי, עליו להיות חדור במוסר ולפתח בקרבו חוש למוסר, ואת זה ניתן לעשות רק באמצעות התפתחות רוחנית. את זה משיג האדם באמצעות חיזוק הקשר שלו אל האלוהים שבתוכו.
בתקופה כזאת, אותו מדע שהועיל בעבר כעת שקע עמוק לתוך המטריאליזם והפך לגורם המעכב את התפתחות האנושות.
 
הצורך מביא איתו גם את המורים המתאימים לסייע לאנושות וכפי שבעבר הופיעו המדענים המהוללים המוזכרים לעיל, גם כיום ישנם מורים חדשים. וגם כיום הם זוכים לבוז מצד אנשי הידע הישן. אנשי המדע הכושל, במקום להכיר במוגבלותם הם משתמשים בה כנגד הידע החדש המאיים עליהם: הם מנסים להשתמש בשכל כדי לשלול כל דבר שאינם מסוגלים לתפוס בחושיהם, בזמן שבו הם נדרשים לפתח כלים חדשים המתאימים לצרכים החדשים. מדובר באותם טיפוסים שבעבר לעגו לרעיונות תיאורטיים, שמאוחר יותר אומתו וכיום אין עליהם עוררין כגון אטומים, קרינה אלקטרומגנטית וכו'. כמו קודמיהם האינקוויזיטורים גם הם מנצלים לרעה את הכוח והסמכות שהופקדו בידם, את שליטתם בתודעתו של הציבור. הם מסוגלים לפלוט את הבליהם הגמורים אודות בריאה מקרית, אך מהיותם פועלים בשירות התאגידים ולכן חולשים על האקדמיה – הציבור ממשיך להאמין להם ומתעכב בתהליך התפכחותו מהתרמית. כמו המאמין רפה השכל של סוף ימי-הביניים, שהרגיע את ספקותיו אצל הכומר שלו במקום לחפש את האמת במקום שבו היא נמצאה, כך גם חלקים גדולים מהציבור של ימינו מסרבים לעזוב את הידע המיושן. הם תקועים איתו ועם שלל בעיותיהם הנפשיות.
 
לאן ללכת, ומיהם המורים האמיתיים?
רבים חשים ובצדק, שהעולם החדש רווי בשרלטנות ובטפל, וכך חלקם ממהרים להשליך את התינוק ביחד עם העריסה ולוותר על ההתפתחות. עולם העוסק במה שאינו נתפס בחושים מהווה קרקע נוחה לבלבול ולרמאות. אדרבא, זהו בעצמו אחד האתגרים שהעולם החדש מציב בפני האדם.
העידן החדש דורש מהאדם להיפטר מגלגלי העזר, לפרוש כנפיים ולעוף; לעזוב את המעבדות, את כלי המדידה ואת התודעה הקולקטיבית ולהיכנס אל התחום הלא-מוכר, אל הלב ואל הנשמה- החלק האלוהי שבאדם, כפי שנרמז בתורה: "ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם" –האדם נדרש כעת יותר מתמיד לקדש את גופו ולעשותו משכן לאלוהים; הוא נדרש לחשוב בצורה עצמאית ולהקשיב ללבו, עליו להשכיל לקבל התשובות מתוכו ולסנן את הקולות האחרים המתחזים לקולו הפנימי במטרה להכשילו: קולותיו של האגו הנמוך ושל הכוחות המתנגדים.
אנשי הידע הישן פוחדים מן המהלך הזה, הם נאחזים בקרנות המזבח של עולמם המנוון רק כדי שלא ייאלצו לחשוב בעצמם; כשהם נדרשים לחשיבה עצמאית ויצירתית, ליציאה אל מרחבי החופש והלא-נודע, הם חשים חוסר נוחות עד לכדי בעתה.
 
בתחילה כדאי להיעזר במורים, אנשים קדושים שהביאו לאנושות את הידע המתאים לתקופה החדשה. אותו חוש אינטואיטיבי שהאדם נדרש לפתח בקרבו הוא גם שינחה אותו בבחירת מוריו. אדם המתקשה בכך יכול לזהות מורה ראוי על פי התחושה שהמורה משרה עליו (במיוחד במקרה של מורה חי), זוהי האינדיקציה החשובה ביותר. מורה ראוי משרה אהבה, חופש, רוגע וסבלנות; מורה כזה מעודד את תלמידיו למחקר מעמיק ושואף להקטין את תלותם בו; הוא שואף להביאם עד למצב שבו לא יזדקקו לו עוד, שלב שבו כבר יוכלו למצוא בתוכם את התשובות לכל. אומרים אף שמורה אמיתי במהות הגבוהה של המושג, הוא מורה השואף לכך שתלמידו יתעלה עליו. כמובן שמורה אמיתי אינו יכול להיות תעב בצע, הוא אינו שותה, אינו מעשן או מזיק לעצמו בשום צורה.
 
הידע החדש למעשה היה כבר ברשות האנושות מזה אלפי שנים, אבל מכיוון שהאדם הרגיל טרם השיג את דרגת ההתפתחות המתאימה, הידע הזה נשמר אצל מתקדשים בחוגים אזוטריים. במהלך המאה ה-19 הוא שוחרר לרשות הרבים וכיום נגיש לכל דורש.
 
לצפיה ב-'תמונה אקראית בחיפוש הערך "פרומו" בגוגל'
תמונה אקראית בחיפוש הערך "פרומו" בגוגל
20/03/2017 | 18:23
6
35
סתם דוגמא, אחת מעשרות אלפי מסרים מיניים שמופגזים על האדם המודרני כדי לדרדר אותו לחייתיות. אחוזי הגירושים בשמיים, אחוז הנישואין המוצלחים בקרשים.
לצפיה ב-'אתה לא חושב שהתמונה הזו מקדשת את הגוף כפי שביקשת?'
אתה לא חושב שהתמונה הזו מקדשת את הגוף כפי שביקשת?
20/03/2017 | 18:26
4
8
לצפיה ב-'לא מקדשת, מטמאה'
לא מקדשת, מטמאה
20/03/2017 | 18:32
3
8
לצפיה ב-'איפה הטומאה?'
איפה הטומאה?
20/03/2017 | 22:15
2
23
אתה יכול בבקשה להקיף אותה בעיגול, שגם ללא מושכלים בנינו יהיה ברור?
לצפיה ב-'רק כשתצא ממנה תוכל להבחין בה. המכור לא מבין שהוא מכור'
רק כשתצא ממנה תוכל להבחין בה. המכור לא מבין שהוא מכור
22/03/2017 | 17:58
6
ככה פועלים כוחות הטומאה
לצפיה ב-'רק צדקנים רואים את הבגד... '
רק צדקנים רואים את הבגד...
22/03/2017 | 20:17
1
לצפיה ב-'זה מסר מיני? (טוב לדעת...)'
זה מסר מיני? (טוב לדעת...)
21/03/2017 | 22:49
4
לצפיה ב-'דמות של חובב טבע המוצגת באופן נלעג, בכוונה'
דמות של חובב טבע המוצגת באופן נלעג, בכוונה
20/03/2017 | 18:31
2
28
באמצעות התכנות החברתי, מעצבי התרבות נלחמים בגורמים המאיימים עליהם.
בקלות תמצאו גם: איש דת נלעג או איש רוחני, רוסי נלעג (כי בתרבות הסלאבית יש הרבה טוב) וכן הלאה. קשה למצוא שם קפיטליסט נלעג.
לצפיה ב-'כן, זה כ"כ קשה למצוא קפיטליסט נלעג...'
כן, זה כ"כ קשה למצוא קפיטליסט נלעג...
21/03/2017 | 00:18
1
20
 
הרי אנחנו המטריאליסטים הטיפשים והאבודים לעולם לא נלעג לאיש הכי עשיר בעולם!
 
לא, לא, לעולם לא נלעג לקפיטליסט!
לצפיה ב-'אדם חומרי שאין לו חלק רוחני, עובד עם חצי מוח'
אדם חומרי שאין לו חלק רוחני, עובד עם חצי מוח
21/03/2017 | 14:47
25
הצד הימני של מוחו מסתייד, מצורפת תמונה
 
לצפיה ב-'אתה שקרן ומתחזה. לו היית באמת מאמין בשטויות שאתה שופך כאן,'
אתה שקרן ומתחזה. לו היית באמת מאמין בשטויות שאתה שופך כאן,
20/03/2017 | 19:47
3
33
כבר מזמן היית הולך לחיות בטבע ומת באופן טבעי לגמרי מאיזה מחלה או פצע שהזדהם.
 
לצפיה ב-'איזה טינופת יוצאת ממך'
איזה טינופת יוצאת ממך
22/03/2017 | 17:49
2
10
הציבו לך ראי ואתה נגעל, אז פונה להתקפה נואשת וירודה- צפוי.
איפה כתבתי שהאדם צריך לחיות בטבע כחיה? להתקרב לטבע ולהבין את הטבע זה לא אומר לחזור לליקוט וצייד.
אני יוצא הרבה לטבע ולפעמים גם ישן בו להנאתי, ממעט להשתמש ברכב (בתוך הכפר אני הולך ברגל) ומשתדל כמיטב יכולתי לטובת הסביבה, לפעמים גם אוסף פסולת. ויותר חשוב פועל להגברת המודעות.
ובקשר למוות, אני אמות בדיוק בזמן שקצוב לי, בעוד מאה שנה, עשרים שנה או מחר בבוקר.
ואתה? בחרת בדרך הקלה, להאמין שהאדם הוא רק חיה ומותר לו הכל במסגרת חוקי הג'ונגל, כי ככה זה נוח תירוץ להימנע מהתפתחות. אתה חלק ממערכת שמשחיתה את הטבע, היא כנראה גם מפרנסת אותך כי לא שמעתי אותך מגנה אותה, אתה טפיל שניזון ממשאבי הפלנטה ולא תורם לה.
 
לצפיה ב-'לא יותר מהטינופת שיוצאת ממך.'
לא יותר מהטינופת שיוצאת ממך.
22/03/2017 | 20:06
1
8
אני ממש לא זה שפנה ראשון להתקפות נואשות וירודות,
ומה שאתה קורא לו "ראי" זה אולי, במקרה הטוב, חתיכת אלומיניום מקומטת ומעוגלת שמשקפת תמונה מעוותת של המציאות (כלומר, כמו זו שאתה רואה).
 
ואם אני טפיל, על אותה אנלוגיה אתה עצמך וירוס שניזון מהצלחות המדע אבל קורא להשמידו. טול קורה מבין עינייך - זה לא ה "ראי" שמגעיל כאן - זה ההתנשאות שנוטפת מכל הודעה שלך, יחד עם הטכנופוביה שלך, החוסר רציונאליות, הסירוב לקבל אמיתות פשוטות, המחשבה שאתה יודע טוב מכולם, והמחשבה שאתה יודע משהו על מי שנמצא בצד השני של המקלדת.
 
 
לצפיה ב-'דבריך נובעים מחוסר הבנה'
דבריך נובעים מחוסר הבנה
23/03/2017 | 00:17
3
אבל אתה אחראי לטינופת, אפילו אם מקורה בטמטום ולא ברוע.
הסברתי כבר שממציאים ומגלים הם אנשים רוחניים, שקיבלו השראה מלמעלה. הם לא מקובעים כמו הטפילים שבאים אחריהם שלא תורמים דבר וקוראים לעצמם מדענים.
מהנדסים עוד תורמים משהו כשהם עוסקים רק בעולם בן שלושה מימדים, שחוץ מלהרוס את הסביבה חלקם גם בונים בתים, רכבות ומטוסים שמפצים את האנושות על מה שאיבדה. מה תורמים אסטרופיזיקאים, ביולוגים וכל מיני כאלה? שום דבר.
כבר הסברתי למה אני לא נהנה מהטכנולוגיה אלא נהנה למרות הטכנולוגיה, וזה מה שהשגתי בעצמי. ובנוסף גם הסברתי למה הטכנולוגיה הזאת למרות כל נזקיה, הייתה נחוצה להתפתחות האנושות ושזה לא נכון להתנזר ממנה ומענייני החומר בטרם עת, צריך להרוויח את הזכות להתקדם ממנה הלאה.
ההתנשאות היא של אנשים כמוך, שבטעות חושבים עצמם לחכמים שהם יכולים להוציא את בורא העולם מהמשוואה, חושבים שהם מבינים את היקום כשהם לא מבינים דבר. אני לפחות יודע שעוד יש לי הרבה ללמוד, ומהבחינה הזאת אני מקדים אותך בצעד.
 
לצפיה ב-'גם אתם תהיתם? שירות לציבור: 1,090 מילים. כן כן. '
גם אתם תהיתם? שירות לציבור: 1,090 מילים. כן כן.
22/03/2017 | 01:50
1
31
(לא, לא קראתי; רק נתתי לוורד לספור).
לצפיה ב-'הוורד שלי ספר רק את ה-20 מילים הראשונות... :)'
הוורד שלי ספר רק את ה-20 מילים הראשונות... :)
22/03/2017 | 21:55
2
לצפיה ב-'האם אדם יכול באמת להיות "לא דתי" ?'
האם אדם יכול באמת להיות "לא דתי" ?
20/03/2017 | 11:17
90
106
"אתם"  מגדירים את עצמכם חסרי דת,
האם בן אדם יכול להיות באמת חסר דת ?
 
הרי הדת היא צורך נפשי של פניה אל הנשגב (ע"ע ויקטור פרנקל), לאן אדם לא דתי מפנה את הנטיה הזאת ?
 
המשך>>
"אתם"  מגדירים את עצמכם חסרי דת,
האם בן אדם יכול להיות באמת חסר דת ?
 
הרי הדת היא צורך נפשי של פניה אל הנשגב (ע"ע ויקטור פרנקל), לאן אדם לא דתי מפנה את הנטיה הזאת ?
 
לצפיה ב-'אני מטיל פצצה'
אני מטיל פצצה
22/03/2017 | 20:24
1
12
הדתיים אומרים שאלוהים ברא את האדם.
במציאות אנחנו רואים שהאישה מולידה ילדים כלומר היא בעצמם בראה את הילדים/ האדם.
הגברים הדתיים כנראה קינאו באישה כי  יש לה יכולת להוליד ולכן יחסו את בריאת האדם לאלוהים שהוא נקרא  בלשון זכר. כנראה לא רצו שהאישה תקבל את הקרדיט.
לצפיה ב-'ברא והוליד זה שני דברים שונים'
ברא והוליד זה שני דברים שונים
22/03/2017 | 21:57
3
לצפיה ב-'עוד קרב של הלכה מול המציאות:'
עוד קרב של הלכה מול המציאות:
19/03/2017 | 10:45
69
72
 
הטרנסג'נדרית סירבה לתת גט: "אני לא גבר"
שתי נשים נכנסו לאולם...
המשך>>
 
הטרנסג'נדרית סירבה לתת גט: "אני לא גבר"
שתי נשים נכנסו לאולם הדיונים בבית הדין הרבני: ע' שהייתה גבר - וג' שביקשה להתגרש. מדובר ככל הנראה בטרנסג'נדרית הראשונה שמתגרשת במערכת השיפוט הרבנית, ובשל מגדרה היא סירבה לתת את הגט בטענה: "אני אישה - אני לא נותנת גט"
 
לו רק אלוהים לא היה בורה טרנסג'נדרים או לא היה שוכח לתת הסבר לגביהם בתורה...
נו, עוד פשלה בלתי נפתפסת של ישות בלתי נתפסת...
לצפיה ב-'יחידת העילית של הציבור החרדי'
יחידת העילית של הציבור החרדי
21/03/2017 | 17:27
17
חוסמי הכבישים מדברים: "אנחנו יחידת העילית של הציבור החרדי"
אחרי שאמש נחסמו שוב צירי תנועה מרכזיים במדינה מבטיח הרב אברהם מנקס, דובר "הוועד להצלת עולם התורה", שהבלגאנים ממש לא לפני סיום: "אם לא ישחררו את לומדי התורה מהכלא, ואם החילונים הקיצוניים ימשיכו לתפוס את כל הציבור בגרונו - הציבור ירחיב את מחאותיו בכל דרך אפשרית"
 
אישית נהניתי אתמול לראות את הווידאו של פרשי המשטרה דוהרים במהירות לעבר המתפרעים בשחור.
 
אני בעד לשחרר את "לומדי התורה" האלה (שקר גס היות ובישיבות לא לומדים תורה, וגם הרבה מאלה שמתיימרים ללמוד בישבה בכלל מסתובבים בחוסר מעש), אבל ישירות לעזה, או אחת המדינות השכנות.
 
אם הם לא מעוניינים לקחת על עצמם חובות אזרחיות של המדינה שלנו, הם לא צריכים להיות אזרחים כאן.
לצפיה ב-'אם חלמתם לנסוע לבית הכנסת ברכב האוטונומי, תתעוררו.'
אם חלמתם לנסוע לבית הכנסת ברכב האוטונומי, תתעוררו.
21/03/2017 | 01:32
26
רבנים פוסקים שזה לא הולך לקרות.
 
אבל... אבל... אבל... 
 
לאאאאאא! איך גזלו ממני את החלום המתוק... 
לצפיה ב-'רוב האנשים מכירים את "הימים החושכים" של אירופה:'
רוב האנשים מכירים את "הימים החושכים" של אירופה:
17/03/2017 | 11:03
25
50
"dark ages" באנגלית, בהם הדת הנוצרית חיסלה את הציביליזציה והחזיקה את האנשים שם בבורות ועוני.

מה שפחות מוכר, זה סיפור דומה שהתרחש כאן במזרח התיכון בגלל האיסלאם:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4935623,00...

כבר נתקלתי בזה במספר תוכניות דוקומנטריות, אבל רק עכשיו נפל לי האסימון על דמיון בין שני האזורים, וכמה הוא מדגים שדת זה רע.

בהתחשב במה שקורה בחינוך החרדי בישראל, אנחנו יכולים להיות הבאים בתור - ממדינת הייטק, למדינת הלכה.
רק שבגלל חיסרון כמותי עצום, לא נשרוד זמן רב כמדנה ללא יתרון טכנולוגי מובהק על שכנינו...
לצפיה ב-'תרחיש אימים אפשרי אך לדעתי לא סביר'
תרחיש אימים אפשרי אך לדעתי לא סביר
18/03/2017 | 10:35
37
מה שאני צופה לישראל הוא מלחמת אזרחים ועליית שלטון צבאי [לאו דווקא בסדר זה], כי הענין כלל אינו חרדים מול חילונים כי אם ריבוי מגזרים שונים מסוכסכים זה עם זה וחלקם בעלי סמכות ריבונית דה פקטו. מה יקרה בטווח הארוך אין לדעת, אבל סביר שטוב לא יהיה
לצפיה ב-'לדעתי יש לך 3 טעויות'
לדעתי יש לך 3 טעויות
18/03/2017 | 20:23
20
31
 1. הדת הנוצרית לא החזיקה אנשים בבורות ובעוני בימי הביניים. הבורות והעוני היו שם בכל מקרה (כמו שהיו בכל הארצות הלא נוצריות). נכון שהייתה האפיזודה המפורסמת עם גלילאו, אבל זה אירוע אפיזודלי. פריצת הדרך של הרנסאנס ושל המדע המודרני, אינה ברירת המחדל של הקיום האנושי וקשה לומר שהנצרות היא שמנעה פריצת דרך זו. האם תושבי אמריקה שלא שמעו על קיומה הנצרות בתקופה זו, היו צוויליזציה נאורה ומתקדמת יותר? ומה עם תושבי אוסטרליה שגם הם לא שמעו על הנצרות והאסלאם? ומה עם רוב תושבי אפריקה? ומה עם הסינים והיפנים?
 2. האסלאם בימינו גם הוא לא הגורם הישיר לנחשלות המדעית של ארצות האסאלם. נחשלות כזו קיימת גם במדינות עולם שלישי שאינן מוסלמיות, ויש לה שורשים תרבותיים יותר מאשר דתיים (עד כמה שאפשר בכלל להפריד).
 3. גם בקרב החרדים, כשיהפכו לרוב, צפוי שינוי במדיניות החינוך, כי הצורך והאילוץ יעשו את שלהם, וגם הצורך בסגירות יפחת כאשר הם יהיו חברת הרוב ולא מיעוט הנאבק על זהותו.
לצפיה ב-'הטעות היא בידך:'
הטעות היא בידך:
18/03/2017 | 21:01
15
21
1. במשך מאות שנים כל דבר שקרוב אפילו למחקר מדעי אמתי נחשב ככפירה, ועונשו נע בין מאסר למוות.
 
התנ"ך + הברית החדשה נחשבו למקור הידע היחיד והמוחלט.
 
המקרה של גלילאו הוא רק המפורסם ביותר, אבל הוא רחוק מלהיות היחיד.
הכנסייה ששלטה ביבשת ביד רמה, דאגה שהיחידים שידעו קרוא וכתוב (שזה הבסיס לכל השכלה שהיא), יהיו "אנשי הקודש" שלה, ולא אף אחד אחר.
 
זה חלק מהשיטה שלה לבסס כוח.
 
2. הסינים באותה העת היו בחזית הטכנולוגיה העולמית: הם המציאו את הנייר, את המצפן, את אבקת השרפה, את הנשק אוטומטי הראשון.
היות והשליטה בסין היית יותר "חילונית" מאשר דתית, בניגוד לאירופה, ההתפתחות הטכנולוגית שם היית מדהימה (יחסית לתקופה כמובן).
 
אגב, לא כל ילידי אמריקה היו שבטים מבודדים שחיו באוהלים באמצע הערבה, כמו שרואים בסרטים על המערב הפרוע.
באמריקה התקיימו אימפריות גדולות ומתקדמות כמו האינקה והמאיה, שהיו חזקות מאוד במתמטיקה והנדסה (שוב, יחסית לתקופה).
 
3. באשר לאיסלאם - זה מעגל אכזרי: בגלל עוני אנשים פונים לדת כמפלט אחרון.
זה מה שמרקס התכוון אליו כשכתב שדת היא "אופיום להמונים" - כשאי אפשר להתגבר על הכאב והצער, פונים לסם מסוג כלשהו כדי להעלים אותו.
 
אבל, כדי לשמור על השלטון, ההנהגה המוסלמית שומרת על המאמינים בורים, ומונעת מהם חינוך, בדיוק כמו ההנהגה החרדית בארץ. וזה כמובן ממשיך את העוני, וחוזר חלילה.
 
הנה איש דת סעודי מוכיח שהשמש נעה סביב כדור הארץ ולא להפך:
והוא חי היום, לא בימי הביניים!
 
4. אין שום קשר בין הבורות שההנהגה החרדית בארץ כופה על מאמיניה לבין שמירה על זהות.
בארץ לחרדי קל לשמור על זהות ולקיים מצוות - מלא בתי כנסת, אוכל כשר בכל מקום, יש להם פתור מהצבא, ומלא מענקים להישאר בישיבה.
 
כיצד אם כן לימוד מתמטיקה יפגע בזהות שלהם?
 
בחו"ל, היכן שהמצב הרבה יותר קשה, החרדים דווקא לומדים מקצועות ליבה, ואף לומדים לימודים גבוהים ומוצאים לעצמם פרנסה מכובדת.
למרות שלשמור על זהות ולקיים מצוות בארץ זרה הרבה יותר קשה מאשר בישראל, הם אינם חוששים כלל שהשכלה נורמלית תפגע בזהות הזו, ויותר מזה - הם לא ממהרים לעלות לארץ כדי להימנע מהצורך בהשכלה הזו.
 
המדינה שלנו אפשרה לחרדים לנהל אורח חיים פרזיטי ומזיק, וההנהגה החרדית ניצלה זאת כדי לחזק את מרותה.
 
אני לא יודע אם המצב הזה יביא למלחמת אזרחים כפי שאיציק חוזה, אני מאוד מקווה שלא, אבל מה שבטוח - שהתוצאות, יהיו אשר יהיו, הן הרות אסון למדינה, ולכל היהודים בעולם.
 
הקהילה הזו לא תתפקח בזמן. כי ההנהגה שלה מושחתת מידי, ולא תרפה ממעמדה.
 
הרב עובדיה אישר לנשים ללמוד לימודים גבוהים, במוסדות המתאימים, אבל ממשיך דרכו ישר קלט את הסכנה של אישה מושכלת ואסר זאת.
 
היום, כשמנהלת בית ספר חרדי יכולה לפטר מורה בגלל שיש לה רישיון נהיגה (רוצה להסביר לי איך רישיון נהיגה פוגע בזהות החרדית???), והמדינה לא עושה עם זה כלום (היו צריכים לפטר את המנהלת), איזה סיכוי יש שמשהו יפתח? ועוד בזמן?
לצפיה ב-'לא מסכים'
לא מסכים
18/03/2017 | 22:32
14
20
 1. המתודה המדעית לא הייתה קיימת בימי הביניים לא בגלל איומי ענישה אלא משום שהקונספט עדיין לא נהגה ולא עוצב (וכמובן עיצובו היה תהליך ארוך ולא מובן מאליו). בניגוד לדבריך, המקרה של גליליאו לא היה נפוץ. ועובדה שהמדע והטכנולוגיה ברובם לא עמדו בסתירה חזיתית עם הדוגמה הכנסייתית, ובכל זאת לא הייתה בהם פריצת דרך משמעותית מספיק. ובכלל לאמת ולעובדות יש כוח שאי אפשר להחניק לאורך אלף שנה באמצעים דיקטטורים.
 2. הסינים אולי היו בחזית הטכנולוגיה, ועדיין זו הייתה חזית מינורית מאוד. לא הייתה שם פריצת דרך מדעית גדולה וגם לא פריצת דרך טכנולוגית גדולה בעלת המשכיות. כל ההישגים שאתה מדבר אליהם פותחו לאט מאוד לאורך מאות רבות של שנים. האינקה והמאיה לא יכלו להתפאר במתמטיקה מרשימה במיוחד (וכמה הישגים חישוביים + בניית מבנים מרשימים הם זוטות. לאינקה אף לא הייתה כנראה יכולת העברת מסרים כתובים מלבד באמצעות הקיפו הפרימטיבי. האינקה קרסה לחלוטין מול קבוצה קטנטנה של אירופאים בין השאר בגלל נחיתות טכנולוגית).
 3. בקרב המוסלמים יש גם עשירים מופלגים, ואף מדינות ברמת חיים גבוהה. כך שתאוריה שלך על מעגל העוני אין לה בסיס מספק (ובכל אופן אין בה כדי לספק הסבר מקיף וכולל). לא אמרתי שאין שם נחשלות מדעית וטכנולוגית, רק שקשה לתלות נחשלות זו ישירות באסלאם, תוך התעלמות מהיסודות התרבותיים שעומדים מאחורי המצב.
 4. יש קשר בין ההתמקדות בתורה בלבד ללא השכלת חול, למצב של קבוצת מיעוט מסתגרת. קבוצת רוב לא יכולה להסתגר כך, וגם אין לה אינטרס להסתגר.
לצפיה ב-'כמה טיפוסי לאדם דתי: אתה מתעלם מעובדות היסטוריות'
כמה טיפוסי לאדם דתי: אתה מתעלם מעובדות היסטוריות
18/03/2017 | 22:53
13
18
כי הן לא נוחות לך!
 
1. ממציא השיטה המדעית היה אריסטוטל:
בסביבות 384 לפני הספירה.
 
כאמור, יוון העתיקה, כמו גם האימפריה הרומית, עשו צעדים גדולים בפיתוח מדעי.
 
מה קרה לכל זה בזמן שליטת הנצרות?
 
2. כל מה שאתה עושה בסעיף הזה, זה לזלזל באנשים בלי שום ראיות.
אבקת השרפה שינתה את פני העולם - לא רק איך אנחנו נלחמים, אלא אפילו איך בונים ערים.
 
למדת פעם למה הפסיקו לבנות חומות סביב ערים?
 
ללא הקונספט המתמטי של 0, הרבה המצאות מודרניות לא היו אפשריות.
 
ונייר? אתה יודע איפה היינו היום בלי נייר???
 
3. אדם יכול להיות בור, ועדיין עשיר.
עשירים בודדים אינם מחזיקים כלכלה מודרנית.
גם בימי הביניים מלכים, דוכסים וכו' היו עשירים, בעוד שהעיקרים ניהלו מאבק הישרדות יום יומי.
 
4. איזה קשר?
החרדים בארץ הם קבוצה שמונה כמה מאות אלפים, בתוך מדינה שהיא בסה"כ 8 מליון איש.
הם מיעוט מאוד גדול.
 
והשכלה זה לא משהו שעושים בו תפנית של 180 מעלות בין רגע.
ידרשו דור או שניים לצאת מהחור בו החרדים נמצאים היום, ועד אז יהיה מאוחר מידי...
 
וחוץ מזה: מה הקשר בין הסתגרות ללימוד ליב"ה?
החרדים יכולים להיות מסתגרים ומושכלים בו זמנית, אם ההנהגה שלהם היית מרשה.
ילד חרדי יכול ללמוד מתמטיקה ממורה חרדי בלי לצאת מהגטו החרדי שלו.
 
בקיצור - הפעם התירוצים שלך קלושים במיוחד.
יותר גרוע אפילו מהתירוצים שהבאת להדרת נשים בתקשורת החרדית.
 
אגב, שמת לב?
לחרדים יש תקשורת נפרדת הנשלטת באופן בלעדי ע"י המנהיגים שלהם, שמעוותת כל פיסת חדשות שלא מתאימה לאותם מנהיגים.
ממש כמו במשטרים הדיקטטורים הכי אפלים בעולם...
 
מי ששולט במידע שולט באנשים.
רק שבעולם המודרני, זה יגרום להרס המדינה שלנו, וזמן קצר אחרי זה לרצח כל החרדים (וכמובן יתר היהודים, אם עדיין יישארו פה כאלה) ע"י שכנינו, שרק מחכים ליום בו נאבד את היתרן הטכנולוגי - צבאי שלנו עליהם.
 
הבעיה היא, שההנהגה החרדית קצרת ראיה מכדי לקלוט זאת...
ככה זה כשרגילים לחמם את התחת על חשבון אלוהים ובני אדם...
לצפיה ב-'אולי אתה לא יודע'
אולי אתה לא יודע
18/03/2017 | 23:48
12
23
 1. אבל תורתו של אריסטו הייתה מקובלת לאורך כל ימי הביניים. כך שהשאלה "מה קרה לכל זה בזמן שליטת הנצרות?" אינה שאלה. היה עוד מאותו דבר + התקדמות קלה. אפשר להאשים את תורת אריסטו ואת הרפואה של גלנוס בקיבעון היחסי ששרר בימי הביניים הרבה יותר מאשר את הנצרות (אגב, המתקפה הכנסייתית נגד גלילאו שאבה את כוחה מהמודל ההליוצנטרי של אריסטו בתוספת עיבודו של פתולימיאוס). כשאני דיברתי על השיטה המדעית לא התכוונתי לשיטתו של אריסטו (שאין לה דבר עם ניסוי מוקפד ועם בניית הכללות אינדוקטיבית), אלא למתודה המדעית המודרנית.
 2. לא מזלזל. פשוט אי אפשר לומר שהיו שם פריצות דרך שאפילו מתקרבות לאלה של העת החדשה. וקצב ההתקדמות הטכנולוגית אז היה אטי כמו צב צולע.
 3. נכון. יש עשירים גדולים מסולמים ובורים.אין תלות אחד לאחד בין אסלאם לבורות או בין עוני לאסלאם. יש מדינות במפרץ שהמצב הכללי שבהם טוב למדי ועדיין יש בהם נחשלות ולאו דווקא בגלל האסלאם אלא בגלל סיבות תרבותיות. ההתערבות של האסלאם במדע אמנם קיימת, אבל רק בתחומים מאוד מגובלים. רוב המדע והטכנולוגיה פתוחים בפני המוסלמים, ועדיין קשה לראות שם הישגים גדולים, ולא בגלל האסלאם אלא מסיבות תרבותיות.
 4. מיעוט גדול אבל מיעוט שרואה צורך להסתגר מפני הרוחות הנושבות בחוץ. נכון שיידרשו שנים להשלים פערים, אבל זה לא שאנחנו, הלא חרדים, הולכים להיכחד. סביר להניח שיעברו עוד עשרות שנים עד שנהיה מיעוט, והתהליכים כנראה יתרחשו במקביל. וכבר מתחילים להתרחש.
לצפיה ב-'אוקיי, בו ניישר קצת את הזגזוגים שלך:'
אוקיי, בו ניישר קצת את הזגזוגים שלך:
19/03/2017 | 00:39
9
20
1. לאיזה גרסה בדיוק של "השיטה המדעית" אתה מתכוון, ומתי לדעתך בדיוק היא הופיעה?
 
2. זה שאי אפשר אתה קבעת, על סמך מה בדיוק, לא ברור.
כאמור, היו באמריקה העתיקה אימפריות ענק, מתקדמות יחסית לאירופה של ימי הביניים.
הן נהרסו בגלל תנאים סביבתיים.
 
3. יש קשר גדול בין שליטה דתית לבורות.
בכל הדתות.
נכון שיש מי שמתפשר ומנסה לשלב בין דת והשכלה בצורות כאלה ואחרות, אבל דת תמיד היית ותמיד תהיה שקר שנועד לשלוט באנשים, לכן, אלה ממנהגיה ה-"רוחניים" שחושבים שיש להם יכולת, יעודדו את מאמיניהם לבורות.
 
אגב, אם תשים לב - בארץ הרבה רבנים ומקובלים עשירים, בזמן שהרבה מאמינים חיים על קו העוני, וצריכים גמ"חים וצדקה.
זה כמובן משום שעל הדרך, אותם "גדולים בתורה" שואבים כסף ממאמיניהם.
אין ספק שאותו דבר קורה גם באיסלאם, וידוע שהוותיקן מחזיק במיליארדים שהיו אמורים ללכת לעזרה לנזקקים, אבל נותרו בחשבונות בנק של הכנסייה.
 
4. לא התייחסת כלל לטענה שאפשר להסתגר ועדיין ללמוד.
גם לא הבהרת למה הם צריכים להסתגר בדיוק.
 
אבל כל זה לא משנה.
המדינה שלנו תקרוס הרבה לפני שחרדים יהפכו כאן לרוב.
 
זה לא קשור לזה שלא חרדים הולכים להיכחד או לא.
כבר עכשיו החרדים מהווים נטל עצום על המדינה מבחינה תקציבית, וברגע שיגדל הדור הנוכחי חסר לימודי ליבה המצב יחמיר עוד יותר.
 
כבר היו כאן הערכות שנשאר לנו משהו כמו 30 שנה.
אני מתחיל לחשוב שהרבה פחות. ברגע שהילדים החרדים של היום יתחילו להקים משפחות, המערכות הסוציאליות במדינה עלולות לקרוס.
 
מה שהכי בעייתי בכל הסיפור הוא, שהרבה אנשים הם כמוך: הם מסרבים לראות את האיום, למרות שגם הם יסבלו ממנו.
ואני מדבר אפילו על מכרים חילונים שיש לי.
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
19/03/2017 | 01:38
8
22
 1. כוונתי (כפי שכתבתי במפורש) הייתה לשיטה המבוססת על ניסויים מוקפדים, שאבותיה היו גלילאו ואחרים בני דורו, וזאת בניגוד לדרכו של אריסטו והפילוסופים בעת העתיקה שלא תמיד טרחו לבצע ניסויים, ולכן קיבעו תאוריות כדוגמת שיטת ארבעת היסודות וארבע הליחות שאין להן כל קשר למציאות הממשית.
 2. אימפריות הענק האלה לא היו ממש מתקדמות (אפילו לא ביחס לאירופה של ימי הביניים). אמנם היו להן כמה הישגים יפים, אך לא הייתה ספרות מדעית עניפה, לא מתמתיקה גבוהה, ולא פיזיקה, כימיה או בילוגיה שיטתיות. האינקה לא רק שלא  היו קרובים להמצאת הדפוס (שהוא אולי ההמצאה הטכנולוגית החשובה ביותר בהיסטוריה האנושית) אלא אף לא פיתחו שיטת כתיבה יעילה על קלף או על דף.
 3. יש קשר בין שליטה דיקטטורית לבורות (בין אם השליטה דתית או לא) אבל זה קשר פחות ישיר ממה שאתה חושב. תרבויות שהחופש הפוליטי לא מספיק מוטמע בהן בתרבות, גם השאיפה למדע ולפיתוח נמוכה בהן, והתוצרים של תרבות כזו יכולים להיות שליטה דיקטטורית ומנוונות מחשבתית.
 4. אפשר להסתגר וללמוד. אבל קשה. ברגע שאתה באינטראקציה ישירה עם אנשים שאינם שותפים לאמונתך, אתה חשוף לרוחות חיצוניות.
לדעתי המגמה הפוכה. כבר עכשיו תמצא הרבה יותר חרדים באקדמיה מלפני 10 שנים (ולפני 10 שנים תמצא יותר מאשר לפני 20 שנה).
נראה לי שהחשש שלך לא עתיד להתממש (כמובן ייתכן שאני טועה, הרי אי אפשר לדעת את העתיד, רק להעריך אותו).
 
לצפיה ב-'בתור מישהו שטוען שהוא שונא את הנצרות של ימי'
בתור מישהו שטוען שהוא שונא את הנצרות של ימי
20/03/2017 | 08:13
7
13
הביניים, הלכת די רחוק כדי להגן עליה...
 
1. אז, הבעיה של אירופה בימי הביניים היית חוסר במישהו שהתעקש לפתח מדע על סמך ניסויים, אבל ברגע שצץ אבי השיטה הזו, הדבר ראשון שהכנסייה עשתה היית להכניס אותו לכלא, על סמך תוצאות הניסויים שערך.
 
ואחרי זה אתה אומר שהנצרות לא אשמה?
 
בכל מקרה, באימפריה הרומית תרום נפילתה היית טכנולוגיה ענפה ומפותחת.
הם מצאו שיטה לייצר בטון שעומד איתן עד ימינו, אפילו מתחת למים!
ניתן למצוא אותו היום בקיסריה ובעוד מקומות.
 
טכנולוגיה ליצוק בטון מתחת למים הומצאה מחדש רק במאה שעברה, והבטון המודרני מחזיק במקרה הטוב כמה מאות שנים בודדות, וגם זה בתנאי שעושים על המבנה תחזוקה שוטפת.
 
היו להם מפעלים ממוכנים, שניצלו את כוח המים, ולא הסתמכו רק על כוח זרוע אנושי.
אין לי כוח לחפש לך קישור כרגע, אם זה ממש מעניין אותך תגיד, אבל לפני כמה זמן ראיתי תוכנית על מפעל כזה, שלא היה מבייש את המהפכה התעשייתי מלפני 200 שנה!
 
היו להם גם ספינות וכלי נשק הכי מתקדמים בעולם בתקופתם.
לא על כוח וכמות חיילים לבדם האימפריה הזו הגיע לגדולה שלה.
 
היו להם מים זורמים ושירותים פנימיים!!! (כמובן, למעמד מסוים בלבד, לא לכולם)
 
אבל נפילתה מחקה את כל זה ליותר מ-1000 שנה של בורות.
 
2. אתה ממשיך לחזור על המנטרות שאימפריות באמריקה העתיקה לא היו ממש מתקדמות.
אבל אינך מגבה אותן בדבר.
 
הדפוס הומצא באירופה במאה ה-15, ושנים רבות שימש אך ורק להדפסת והפצת ה-bible ויתר כתבי קודש.
כמה ספרים מדעיים יצאו מאירופה של ימי הביניים?
כמה ספרי מתמטיקה?
 
לאומת זאת, רק לוחות השנה של המיה ששרדו מראים שהם עסקו בחישובים מורכבים ומדויקים למדי.
מבנים שלהם שתואמים בצורה מדויקת תופעות אסטרונומיות ותקופתיות מראות על חישובים הנדסיים מאוד מסובכים ויכולת מדידה מאוד מדויקת, דבר שלא מובן מלאיו גם היום, בעידן לייזרים ו-GPS.
 
3. בברית המועצות "חופש פוליטי" היה מדוכה. היית מפלגה אחת, ושליט אחד, אבל הם הגיעו ראשונים לחלל - לפני האמריקאים החופשיים והדמוקרטיים!
ולא רק זה - האמריקאים נאלצו להיעזר במדען נאצי לשעבר - וורנר וואן בראון, שהוביל את תוכנית החלל שלהם מראשיתה ועד נחיתה על הירח.
 
בעוד שהסובייטים השיגו את הכל תודות למדענים תוצרת בית בלבד.
(הם אומנם הצליחו לשים יד על טכנולוגיית הטילים הנאצית בסוף המלחמה, אבל האמריקאים תפסו את המוחות מאחורי הטכנולוגיה הזו).
 
יש קשר ישיר בין דיכוי לבורות:
כדי לגרום לאנשים לציית, צריך לגרום להם לחשוב שהשיטה שלך צודקת, וזה אומר לחנוק כל מידע שנוגד את שיטת השלטון שלך.
 
במקרה של ברית המועצות, מה שנגד את השלטון לא היה פיתוח מדעי, אלא דווקא הצלחת המערב - השיטה המתחרה.
 
במקרה של דת, שהיא כלי שלטון רודני הכי חזק שהומצא אי פעם ע"י האנושות, כל ידע נוגד אותה.
דת מבוססת על אוסף סיפורי אגדות ולא יותר.
לכן, אין לדעת איזה ידע יפגע בה.
 
גם היום ניתן לראות את זה:
בעוד שחלק מהמאמינים כמוך מצליחים להסתדר עם המדע והאמונה שלהם, וליישב בניהם, השלטון הדתי כ"כ מפחד לאבד את מעמדו, שהוא אוסר על מאמינים אחרים (ספציפית, העדה החרדית) להיכנס לפלנטריום.
 
תחשוב על זה: היום, רבנים מפחדים ממה שמלמדים בפלנטריום!
 
למיטב זיכרוני, עשית תואר בביולוגיה: האם אתה יכול למצוא הצדקה מדעית, מדוע הסיעות הדתיות בכנסת נלחמות קשה כדי למנוע ממשרד החינוך להכניס אבולוציה לתוכנית הלימודים התיכונית?
 
4. כפי שאמרתי: יש בישראל כמה מאות אלפי חרדים.
זה אומר שכל שנה, בכל רמה כיתתית יש עשרות אלפי ילדים חרדים.
 
יש להם מסגרת שלמה משלהם בה הם יכולים ללמוד לא בבידוד אלא באינטראקציה מלאה עם אנשים שכן שותפים לאמונתם.
 
אגב, אם כבר מדברים על "רוחות חיצוניות" - תמיד כתבת שהאמונה שלך היא משהו ראשוני, מאין חלק בלטי נפרד ממך, לא החלטה מושכלת שקיבלת על סמך נסיבות.
 
אם כן, החשש שלך שמישהו יאבד את אמונתו רק בגלל שהוא מדבר אם אדם ללא אמונה אינו מבוסס.
הרי אתה כאן, מדבר עם כופרים ושונאי דת כמוני, ואתה לא מפחד שיקרה לך משהו, נכון?
 
אז למה אתה כ"כ מצודד בבידוד החרדי?
מה קרה ל-"מי שמאמין לא מפחד, את האמונה לאבד"?
לצפיה ב-'לא הלכתי להגן עליה'
לא הלכתי להגן עליה
20/03/2017 | 10:27
6
12
 1. אני פשוט חושב שבין הרעות החולות שהמיטה הנצרות בימי הביניים על האנושות, אי אפשר למנות את הקיבעון המדעי-טכנולוגי ש"תרומתה" לו זניחה (למעשה גם קשה לקרוא לזה קיבעון. זו הייתה התקדמות אטית, כפי שצפוי מהשלבים הראשונים של עיצוב הדעת).
 2. אתה לא מגבה את ה"עובדה" שהצגית שאימפריות אלה היו מתקדמות מאוד. המצאת הדפוס היא שחילצה את אירופה מימי הביניים.
 3. בברית המועצות היה דיכוי מדעי. אבל הדיכוי הזה לא נמשך אלף שנים, ולא היה יכול להימשך אלף שנים.
 4. נכון. ובכל זאת יש נטייה להתמקד בייחודיות של הקבוצה, ולא בצדדים האוניברסליים של הידע. זו חלק ממגמת ההסתגרות.
אני לא מצודד בבידוד החרדי, אני פשוט פחות מפחד ולא רואה בו משהו שעתיד להימשך לנצח ולגרור את המדינה לאבדון.
 
לצפיה ב-'נניח...'
נניח...
20/03/2017 | 12:10
5
16
1. הצגתי לך שוב ושוב שמה שקרה באירופה לא היה סתם "קיבעון" ובטח לא "התקדמות אטית" אלא נסיגה רציני אחורה ממה שהיה קיים לפני!
המון ידע אבד!
 
כמובן, התעלמת לחלוטין מזה.
 
2. הצגתי לך חישובים ששרדו, הצגתי לך ארכיטקטורה והנדסה ששרדו שמראים על כמות ידע מאוד מכובדת.
כל מה שהגבת על זה היה "זה לא נראה לי מתקדם".
 
ביחס למה? לטכנולוגיה של היום, או למה שהיה באירופה באותה תקופה בדיוק?
 
3. בברית המועצות לא היה שום דיכוי ידע - להפך - היית דחיפה להתקדמות מדעית, בחלקה הגדול בגלל התחרות מול המערב.
דורות של אנשים גדלו במדינה הזו תחת אמונה שהשכלה אקדמית היא חובה, ועם כבוד גדול לידע והשכלה.
 
למעשה, בניגוד לישראל המודרנית והדמוקרטית, ממשלת ברית המועצות ממינה גם השכלה גבוהה לאזרחיה.
 
לא יודע מאיפה אתה ואיציק המצאתם את השטות הזו, במיוחד לאור בעובדה שמה שהוכחד בהקמת ברית המועצות היית דווקא הדוגמה הדתית, יחד עם מרבית הכמרים במדינה, כדי שלא תהווה תחרות לסטאלין.
 
4. אתה תמיד מצדיק כל מה שחרדים עושים.
בין אם זה צנזורה בתקשורת, ובין אם זה בדלנות.
אפילו מצאת לך סיבות טובות לזרוק נשים לחלק האחורי של האוטובוס.
 
זה יפה שאתה לא מאמין שזה יביא עלינו אסון, אבל תרם הצגת שום דבר שניתן לבסס עליו אמונה כזו.
 
האם גם זו "אמונה ראשונית" שלך?
לצפיה ב-'טענת'
טענת
20/03/2017 | 19:58
4
11
 1. טענת שוב ושוב שהייתה נסיגה, אבל לא הבאת תימוכין לכך.
 2. חישובים מרשימים עדיין אינם מעידים על ידע מקיף ושיטתי (אפילו לא יחסית לימי הביניים). תשווה את שכיחות האוריינות, את יכולת התעבורה, את מספר האוניברסיטאות, את פיתוח אמצעי הלחימה. ואז נוכל לדון.
 3. בברית המועצות היה דיכוי של ידע כשלא תאם לעמדת המפלגה. "Joseph Stalin supported the campaign. More than 3,000 mainstream biologists were sent to prison, fired, or executed as part of a campaign instigated by Lysenko to suppress his scientific opponents": https://en.wikipedia.org/wiki/Lysenkoism
 4. אני לא מצדיק. אני פשוט צופה שינוי ולא צופה קריסה.
לצפיה ב-'אויש, נו...'
אויש, נו...
20/03/2017 | 22:43
3
8
1. התימוכין נמצאים בחוף קיסריה.
אתה מוזמן לגשת ולבחון אותם בעצמך.
 
2. מה זה ידע "שיטתי"?
חישובים שמבוצעים שוב ושוב עבור דברים שונים, ושהמידע כיצד לבצע אותם מועבר מדור לדור אינם ידע "שיטתי" מבחינתך?
 
אתה באמת רוצה לפתוח דיון על אוריינות באירופה בימי הביניים???
 
3. אוקיי, מצאת מקרה אחד של מדען שיצר תרמית עסקית, וערב את הממשלה כדי לחסל את מתחריו. סבבה.
רק שכמובן האג'נדה במקרה שהבאת לא היית של הממשלה!
 
אם תקרא קצת על זרעים מהונדסים גנטית והמלחמות שהולכות סביבם בארה"ב, ובכלל תתעמק בכל סיפור שיטת הפטנטים המודרנית כפי שהיא נוגעת לתחומים כמו גינטיקה, מתמטיקה ופיתוח תוכנה, תגלה שהיום אולי לא מוציאים מדענים להורג, אבל אינטרסים עסקיים עדיין יכולים לעוות ולחסום מחקר מדעי במדינות הכי חופשיות ונאורות כביכול.
 
4. תקרא לזה איך שאתה רוצה. זה לא עונה לשאלה שלי: צופה על סמך מה?
על סמך משאלת לבך?
לצפיה ב-'אני רואה'
אני רואה
20/03/2017 | 23:04
2
11
 1. שאין לך ראיות ממשיות לגבי הנסיגה שלטענתך התרחשה בימי הביניים, ולכן אתה דוחה אותי בקש. נכון שבהיסטריוגרפיה הישנה עשו אידאליזציה של העת העתיקה והתייחסו לימי הביניים כאל נסיגה. אבל זה רחוק מהמקובל במחקר ההיסטורי המודרני.
 2. חישובים זה נחמד. מצאת נקודת חוזקה. אבל כדי להעריך צוויליזציה צריך הרבה יותר מזה. כן, תשווה את מידת האוריינות (כמה נזירים יודעי קרוא וכתוב היו לעומת כמה שמאנים), תשווה את יכולת התעבורה, תשווה את מספר האוניברסיטאות (או בתי הספר), תשווה את שכיחות הכתיבה, תשווה את התפתחות אמצעי הלחימה (שתמיד הייתה מנוע לצמיחה טכנולוגית).
 3. זה לא מדען אחד. זו הייתה המדיניות של השלטונות הסובייטים שהביאה לפיגור משמעותי בתחום הביולוגיה בברית המועצות באמצעים דיקטטוריים , וקרא עוד בערך הזה: https://en.wikipedia.org/wiki/Suppressed_research_....
 4. אני צופה זאת על סמך ההנחה ההגיונית בעיניי  שאלה הם מאפיינים של חברת מיעוט (גדולה), שאינם יכולים להתקיים בחברה גדולה יותר, ועל סמך מגמות שאמנם נמצאות בתחילתן אך הן מובהקות, וסביר שהגידול בהן יהיה אקספוננציאלי.
לצפיה ב-'טוב, אני לא יכול לנהל דיון עם מי'
טוב, אני לא יכול לנהל דיון עם מי
20/03/2017 | 23:47
1
14
שמסרב לראות ממצאים ארכאולוגיים ממשיים.
 
אתה מדבר על כך שאי אפשר לדכא עובדות מחקריות, אבל בקלות עוצם עיניים לממצאים היסטוריים אמתיים - לא עדויות שעלולות להיות מוטעות, לא השערות - אלא ממצאים ממש שנבדקו במעבדות.
 
2. אוקיי, בוא נשווה את התפתחות אמצעי הלחימה:
 
נשק מודרני מבוסס אבקת שרפה התחיל את דרכו בסין, התקדם למזרח התיכון, ורק בסביבות המאה ה-13 מצא סוף סוף את דרכו לאירופה כנראה דרך "דרך המשי".
 
לא בדיוק המצאה של המוחות האירופאים הדגולים.
 
אימפריית האינקה שהתקיימה בין המאה ה-15 ל-16, היית לפי מקורות האימפריה הגדולה בעולם בתקופתה:
 
אז, אולי לא היה להם נשק חם, אבל היית להם מערכת כבישים מוסדרת (שלא היית לאירופה בימי הביניים), ומבנה צבאי די זהה למבנה של צבאות מודרניים:
 
כמה אוניברסיטאות היו באירופה בימי הביניים?
 
מסתבר ששלוש, אבל הן לא בדיוק אוניברסיטאות במובן המודרני.
לא נלמדו שם מדעים ולא נעשה שם מחקר.
נלמדו שם כתבי קודש, ומשפטים.
 
בתי ספר כמובן לא היו כלל.
 
3. א) כמו שאמרתי - אותו מדען הצליח לגייס תומכים.
ב) בעמוד אליו קישרת הפעם אין שום "בשר" אמתי למעת אותו סיפור עם המחקר הגינטי.
 
החלק המצחיק שם הוא חלק שמדבר על "קיברנטיקה".
מקור המילה "סייבר" הוא דווקא ממד"ב, והכוונה לשילוב בין מכונה לאורגני - משהו שהוא חצי חי חצי מכונה, כמו בסרטים של שליחות קטלנית (אם אתה מכיר).
 
אף אחד משום מה לא בוכה על העובדה שהיום תודות לעיוותים בתקשורת המילה "סייבר" קיבלה משמעות של תקיפה והגנה על מחשבים ורשתות, בלי שום קשר למובנה המקורי.
 
אה, ובאשר לפגיעה כביכול בהתפתחות מדעי המחשב בברה"מ: פחחחחחחחחחחחח
המעצמה הראשונה להנחית, להנחית גשושית על פני נוגה והיחידה אי פעם לשדר מידע, כולל צילומים מהשטח.
 
אתה ביקשת למדוד הישגים, לא?
 
4. במדינות האיסלאם יש אוכלוסיות ענקיות בהשוואה לחרדים, ותראה לאיזה מצב מרבית המדינות האלה התדרדרו...
 
אגב, בינתיים, תודות להגדלת תקציבים לישיבות, המגמות האלה מתהפכות השנה, ומספר האברכים גדל על חשבון מספר החרדים שעובדים.
ואני אפילו לא מדבר על שירות צבאי והפגנות שיש ממש היום בירושלים.
לצפיה ב-'במקום להתלונן, נהל דיון לעניין.'
במקום להתלונן, נהל דיון לעניין.
21/03/2017 | 01:43
14
1. עדיין לא הבאת כל ראיה לנסיגה משמעותית בימי הביניים.
 
2. בסין היה פיתוח משמעותי של כלי נשק. באמריקה לא.
 
מניח פה רשימה של אוניברסיטאות בימי הביניים ("קצת" יותר משלוש):
 
באוניברסיטאות באירופה דווקא לימדו מדעים (אלא שאז הכול בא בחבילה אחת, פילוסופיה, מדע, תאולוגיה נוצרית, אלכימיה, אסטרולוגיה, גירוש שדים ועוד.) ועדיין בתוך כל הבליל הזה, שרובו אמונות תפלות, הייתה גם השכלה.
 
3. אותו מדען הצליח לקבל את תמיכתו של סטאלין והסיג לאחור את מדעי החיים בברית המועצות למשך שנים רבות. זה יכול היה להתאפשר רק במשטר דיקטטורי.
 
4. במדינות האסלאם יש אוכלוסיות גדולות. גם במקסיקו יש אוכלוסיה גדולה, והם לא מובילים במחקר ופיתוח מדעי-טכנולוגי. אז מה? בארצות האסלאם הריחוק מהמדע והטכנולוגיה אינו נובע מהסתגרות של קבוצת מיעוט. הסתגרות שלא יכולה להתקיים כשהקבוצה גדלה מעל סף מסוים. בארצות האסלאם גם האנלפאבתיות גבוהה יחסית, מה שלא נכון בחברות השונות בישראל.
כך שההשוואה - אין לה בסיס.
 
לצפיה ב-'הנצרות בהחלט עסקה בהכחדת ידע ובהשלטת'
הנצרות בהחלט עסקה בהכחדת ידע ובהשלטת
19/03/2017 | 22:17
1
20
דוגמות דתיות. אמנם את השיטה המדעית לא היוונים פיתחו, אבל המרכיב החיוני הבסיסי לקדמה ולידע, חרות הביטוי, כבר היה אצלם, והוא זה שהוכחד ראשון על ידי הדת - לא פעם במובן הפיזי ביותר, השמדה פיזית של "כופרים". ה"חיובי" היחיד שניתן לייחס לנצרות הוא בחזקת הרע במיעוטו, אימוץ והנצחת ידע שראשי הכנסיה בחרו כעולה בקנה אחד עם הדוגמה הדתית. לכן הונצח דווקא אריסטו, שרירותית לגמרי, ולכן גם אין חשיבות לשאלת הביסוס של תאוריה כזו או אחרת שלו.
מצב דומה ניתן היה לראות במאה ה-20 בברית המועצות, בה הוכחד ידע רב שנתפס כנוגד את הדוגמה הדתית השלטת. אותו עקרון: בתחומי ידע בהם אין לדת ענין ואינה רואה בהם איום, ההתקדמות תמשך. בשאר התחומים - הכחדת ידע שיטתית לטובת הדוגמה.
לצפיה ב-'ימי הביניים היו ארוכים מאוד'
ימי הביניים היו ארוכים מאוד
19/03/2017 | 23:01
42
ואירופה גדולה מאוד.
ובמשך אלף השנים האלה היו תקופות ומקומות שבהם הייתה פתיחות יחסית.
גם הייתה לאירופה אינטראקציה משמעותית עם ארצות האסלאם שבהם הייתה פתיחות יחסית למדע במשך מאות שנים. ולכן הייתה השפעה גדולה לעולם המוסלמי על העולם הנוצרי. ובכל זאת היה קיבעון יחסי.
כאמור אי אפשר להחניק עובדות מוכחות במשך אלף שנה (בברית המועצות דיכאו את המדע במשך תקופה קצרה יחסית).
לכן לדעתי עיקר הקיבעון אינו תוצר של הנצרות. פשוט השתחררות מדוגמה מדעית שגויה, ופיתוח מתודה פרודוקטיבית אינם דברים מובנים מאליהם.
 
ותאמין לי שאני לא מנסה להגן כאן על הנצרות של ימי הביניים (אותה אני שונא מכל הלב).
לצפיה ב-'עוד נקודה קטנה ששכחתי:'
עוד נקודה קטנה ששכחתי:
18/03/2017 | 21:07
17
הרנסנס אולי לא "ברירת מחדל", אבל הכנסייה הנוצרית לא סתם לא איפשרה לאירופה להתקדם, היא לקחה אותה אחורה.
 
בימי האימפריה הרומאית, רמת ההשכלה והרמה הטכנולוגית היית למעשה גבוהה יותר מאשר בימי הביניים.
חלק מזה, הוא תודות לדת הפגאנית הליברלית יחסית, שהיית נהוגה ברומה לפני השתלטות הנצרות, והמפלה של האימפריה.
 
וזה בדיוק מה שההנהגה החרדית עושה בארץ: היא מנסה להחזיר את הציבור החרדי חזרה לימים החשוכים!
לצפיה ב-'הנכון הוא שנבואה ניתנה לשוטים ולקטנים'
הנכון הוא שנבואה ניתנה לשוטים ולקטנים
19/03/2017 | 00:17
2
23
אפילו הניתוח בדיעבד הוא בחזקת פרשנות בדיעבד
לצפיה ב-'יהיה מי שיאמר "גם חרש" אז'
יהיה מי שיאמר "גם חרש" אז
19/03/2017 | 00:19
19
עיקר חשיבות הביטוי היא
"לך ולי היא לא ניתנה"
לצפיה ב-'נכון. אפשר לנסות להעריך את העתיד, אבל לא לחזות אותו בוודאות.'
נכון. אפשר לנסות להעריך את העתיד, אבל לא לחזות אותו בוודאות.
19/03/2017 | 01:42
85
לצפיה ב-'לאוריה שביט יש סדרת הרצאות מרתקת על האסלאם במזרח התיכון'
לאוריה שביט יש סדרת הרצאות מרתקת על האסלאם במזרח התיכון
21/03/2017 | 01:29
1
10
האסלאם והמערב: מפגש או התנגשות ציוויליזציות?
 
האזנתי לחלקן. זה די ארוך, אבל מעניין.
לצפיה ב-''
22/03/2017 | 23:27
לצפיה ב-'דוקא הכתבה שהבאת טוענת שהאיסלאם'
דוקא הכתבה שהבאת טוענת שהאיסלאם
23/03/2017 | 00:56
2
לא מסביר את הנחשלות.
הוא מצביע על כך שהיתה בעבר פריחה תרבותית בעולם המוסלמי ( אני לא יודע עד כמה זה נכון אבל נניח). 
בכל אופן לנסות להסביר את הנחשלות הערבית היום ע"י השוואה לאירופה מלפני יותר מ500 שנה זה די מופרך. אלה שתי פלנטות שונות. 
 
אמנם תיאוקרטיה היא לא סדר חברתי שמעודד יצירה מגוונת, אבל ישנן כאן סיבות עומק תרבותיות שהמאמר מנסה לעמוד עליהן. 
 
אני הייתי מנסח את זה יותר בבוטות מכותב המאמר - התרבות השלטת היום בארצות ערב היא שילוב של:
1. אידיאולוגייה של ג'יהאד שנאה ומוות  - זה אומר שעל סדר היום לא השאלה מה אני יכול לעשות טוב לעצמי, אלא את מי אני אמור לשנוא ומה אני יכול לעשות רע למישהו אחר.
2. בכיינות ורגשי נחיתות.
3. התקרבנות
4. פוליטיקה חמולאית שאין לה שום מעצורים לגבי שחיתות. 
5. משטרים תאוקרטיים או סמכותניים הקרובים לתיאוקרטיה. 
 
כל אלא לא מביאים אותך רחוק ביצירה תרבותית מדעית
 
 
 
 
 
לצפיה ב-'מישהו כאן מגיע לכנס מ.ח.ר. בשבוע הבא?'
מישהו כאן מגיע לכנס מ.ח.ר. בשבוע הבא?
15/03/2017 | 12:28
4
36
לצפיה ב-'מי, מה, מו?'
מי, מה, מו?
16/03/2017 | 15:24
3
26
פרסמת קישור לאתר של מסעדת דגים.
 
את רוצה אולי לפרט קצת על הכנס האמור? שנכיר?
לצפיה ב-'אוי, סליחה; נתקע בקליפבורד מפורום אחר. זה הקישור:'
אוי, סליחה; נתקע בקליפבורד מפורום אחר. זה הקישור:
16/03/2017 | 15:35
2
34
לצפיה ב-'נראה נחמד, אבל התזמון לא הכי נוח...'
נראה נחמד, אבל התזמון לא הכי נוח...
16/03/2017 | 16:42
1
24
את יודעת אם הם מקליטים את ההרצאות?
 
בכנס אוגוסט פינגווין למשל, מצלמים את כל ההרצאות, כך שגם מי שלא יכל להגיע יכול לראות אחר כך.
לצפיה ב-'בכנסים קודמים היו הרצאות שצולמו והועלו ליוטיוב; אולי לא כולן'
בכנסים קודמים היו הרצאות שצולמו והועלו ליוטיוב; אולי לא כולן
16/03/2017 | 17:51
27
לצפיה ב-'YNET: חרדים בארון: "יצביעו עלי, מי המשוגעת הזו?'
YNET: חרדים בארון: "יצביעו עלי, מי המשוגעת הזו?
14/03/2017 | 19:55
34
פייגי סובלת מדיכאון אחרי לידה, משה חולם לקיים מערכת יחסים עם גבר - וחני כבר מזמן לא דתייה בלב. החרדים שנאלצים לחיות בארון מספרים על ההתמודדות הבלתי אפשרית עם הסודות - גם מול הקרובים אליהם ביותר: "קשה לי שהם לא יודעים מי אני ומה אני חושבת. הם פשוט לא מכירים אותי, לא באמת"
לצפיה ב-'קישוטים לכבוד פורים!'
קישוטים לכבוד פורים!
13/03/2017 | 13:34
10
40
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4934615,00...

במאה שערים החליטו שהשנה, במקום דמותו של המן הרשע, תולים דמויות של חיילי צה"ל.

הרי ידוע שחיילים שמחרפים את נפשם בהגנה על כולנו, הם רשעים כמו המן...

אבל התושבים שם בטח לא פרזיטים, הם לא ניזונים מהמדינה תוך שהם מזיקים לה.
ממש לא תואם להגדרה
לצפיה ב-'האמת היא שדווקא הפלג שתלה את הבובות'
האמת היא שדווקא הפלג שתלה את הבובות
17/03/2017 | 10:40
9
15
מנסה להימנע מתיקצוב מהמדינה.
מה שרק מדגיש את השימוש הרטורי במונח.
לצפיה ב-'מכיר את הטענות ולא מאמין להן.'
מכיר את הטענות ולא מאמין להן.
17/03/2017 | 10:43
13
עובדתית - הפלג הזה חי פה, למרות שהוא מאמין שלמדינה אין מקום.
לצפיה ב-'חרדים זה רע, ולכן נכון לכנות אותם "פרזיטים"'
חרדים זה רע, ולכן נכון לכנות אותם "פרזיטים"
17/03/2017 | 10:52
6
19
גם אם מדובר בפלג שדווקא נמנע מלקבל תיקצוב מהמדינה, או אם מדובר במשהו לא קשור כמו שיבוש מרתון, מספיק להביא דוגמאות למעשים רעים של חרדים, וזה כבר מצדיק דה-הומניזציה.
לצפיה ב-'בביוגלוגיה, פרזיט הוא יצור שנצמד ליצור אחר, ומזיק לו ע"י'
בביוגלוגיה, פרזיט הוא יצור שנצמד ליצור אחר, ומזיק לו ע"י
17/03/2017 | 11:07
5
22
גזלת משאבים ממנו, בעצם, "מתקיים על חשבונו".
 
בדוגמה של המרתון, החרדים גזלו מאמצים של משטרה, שלא רק עולים כסף למדינה, אלא גם היו צריכים ויכולים להיות מופנים להגנה על הרצים מפני מפגעים ערביים.
 
אז, במקום להשתמש בפחות שוטרים (פחות כסף, יותר מנוחה לשוטרים), ובמקום לשמור עלינו מרוצחים מבחוץ (שהם איום אמתי ומתמיד), המדינה היית צריכה לבזבז תקציב ומאמצים להתמודד מול הציבור החרדי, וזה בכלל בגלל שלמרות שהוא נהנה מכל הזכויות של האזרח הממוצע, הוא מסרב לקיים חלק מהחובות של אותם אזרחים - שוב, פרזיט שלוקח מהגוף, אבל לא מחזיר, ובעצם רק גורם נזק.
 
אני חושב שהמילה מתאימה ביותר.
אתה מוזמן לנסות להסביר לי למה טעיתי.
לצפיה ב-'אנחנו לא מדברים על ביולוגיה, אלא סוציולוגיה'
אנחנו לא מדברים על ביולוגיה, אלא סוציולוגיה
17/03/2017 | 11:44
4
24
בסוציולוגיה לתפיסה לפיה התפקיד של האזרחים הוא לתרום למדינה (ולא להפך) קוראים "פאשיזם".
לצפיה ב-'א) אתה טועה'
א) אתה טועה
17/03/2017 | 15:19
2
19
ראה הגדרה של פאשיזם:
 
ב) צריך להיות ברור לך שמדינה אינה ישות שקיימת בפני עצמה.
מדינה נוצרת מתרומות של אזרחים.
אם אזרחים לא יתרמו לה, היא לא תתקיים ולא תוכל לעשות דבר בשביל אף אחד.
 
ג) אנחנו מדברים כאן על קיום, לא על "סוציולוגיה".
כאזרחים במדינה, אני ואתה מחויבים לפי חוק לשלם מסים ולשרת בצבא.
 
האם אתה קורא לזה "פאשיזים", או הכרח קיומי?
החרדים פתורים משתי הדרישות הללו, בעוד שהם מקבלים משאבים לקיומם ממך וממני.
 
איך אתה קורה לזה ב-"סוציולוגיה"?
לצפיה ב-'התחלתי לכתוב תגובה,'
התחלתי לכתוב תגובה,
17/03/2017 | 16:36
1
15
ואז הבנתי שאנחנו פשוט משחזרים את השיחה שלי עם חנוך. אם אתה ממש רוצה לדבר על הנושא, תרגיש חופשי להגיב לאחת ההודעות שלי שם (לא מבטיח שאגיב בחזרה).
 
הנקודה שלי בשרשור *הזה* הייתה שכ"כ מיהרת לתקוף חרדים על היותם פרזיטים שלא שמת לב שאתה תוקף את אחד הפלגים שלוקחים הכי *מעט* תיקצוב מהמדינה.
לצפיה ב-'ואני מסביר לך שכמה הם לוקחים זה לא משנה!'
ואני מסביר לך שכמה הם לוקחים זה לא משנה!
17/03/2017 | 18:26
15
הם אולי לוקחים מעת, אבל בניגוד לאלה שלוקחים הרבה, הם גם פועלים להשמידה ממש, לא רק מנצלים אותה.
 
כמו ווירוס, שנכנס לגוף ומשתמש בתאים של הגוף להתרבות, תוך שהוא משמיד תאים ובסוף עשוי להרוג את הגוף כולו.
 
כן, אני יודע, תכף תגיד שזו "דמוניזציה", אבל מה התירוץ שלך באמת להגן על אנשים שתולים דמויות של אלה שמגינים עליהם בגופם?
 
כתבת באחת התגובות לחנוך שאתה מעולם לא בנית כביש, ושאלת אם זה עושה אותך פרזיט.
אז יש לך חדשות בשביל - אם עבדת במדינה שלנו כחוק ושילמת מסים - אתה בעצם בנית כביש.
 
זה חלק ממה שמדינה עושה בשבילך - אתה צריך כבישים כדי להתנייד, אבל אתה לא יכול לבנות אותם בעצמך.
אז אתה משלם מסים לארגון הזה שנקרא "מדינה", יחד עם עוד אנשים, והארגון הזה משתמש במסים שלך כדי להקים את מ.ע.צ שיבנה לך את אותם כבישים.
 
אז, כל חרדי שחי במדינה ונוסע על כבישיה, למעשה משתמש במשאבים של המדינה.
אם תוך כדי כך הוא גם עובד בשחור ומתחמק ממסים, הוא נופל בסבבה להגדרה של פרזיט.
 
ואם הוא פועל בגלוי להשמדה של המדינה שלנו, כפי שהפלגים עליהם דנה הכתבה עושים, אז הוא לא סתם פרזיט - הוא מזיק של ממש!
לצפיה ב-''
22/03/2017 | 00:00
1
לצפיה ב-'השילוב בין מוות, כסף ודת הוא תפוח אדמה לוהט'
השילוב בין מוות, כסף ודת הוא תפוח אדמה לוהט
09/03/2017 | 04:15
3
65
שאף אחד לא רוצה לקחת עליו אחריות. כך מסכמת מיקי חיימוביץ' את הפרק "תעשיית המוות: מאחורי הקלעים של עולם הקבורה בישראל" בתכנית התחקירים שלה "המערכת".
 
צפיתי בכתבה המלאה. היא לא חידשה הרבה ולא הייתה נעימה למראה (לא שציפתי, לנוכח הנושא...) ועדיין זה מדכא. תחושה שבמקום לחיות בהווה אנחנו חיים בעבר. כי דת.
 
כוכים זה מטריד ומזעזע ונורא, אבל זה נכון בעיניי לכל קבורה. הם דוחים אותי במידה דומה. בית קברות הוא קונספט שהתאים לימים עברו, שבהם האנושות הייתה פחות. הרבה הרבה פחות. וגם אז לא תמיד היו "ערי מוות" מוסדרות" ובהחלט קברו גם בקומות (וכמובן בקברי אחים ועוד). כיום כבר אין אפשרות לגזול שטח יקר מהחיים לטובת המתים שכבר לא באמת זקוקים לו. אלה החיים שזקוקים לו מבחינה נפשית, סמלית. חבל שזו הדרך שהתרגלו להנציח בה מתים כשיש דרכים ראויות הרבה יותר שתורמות את הכסף לחיים.
 
בכתבה רואיינו משפחות מעלות אמירות שאמורות לזעזע, אולי, רק אנשים תמימים במיוחד, שמסתכלים לטווח הקצר ואכפת להם מהעכשיו ומהעבר ובעיקר מיקיהם שמתו. זה לא מפתיע ואני לא שופטת אדם בצערו ובאבלו, בפרט כשהם לוטשים עיניים לאנשים אמידים יותר שגם להם לא אכפת מהעולם ובלבד שיזכו לחלקת הקבר הראויה להם; הם פשוט יכולים להרשות לעצמם לממן אותה... אם כי למעשה הם מממנים גם את מי שמקבל את הקבורה בחינם, גם אם היא לא לרוחו.
 
"זה ממש נדל"ן!"
אה... זה לא ממש כמו נדל"ן, זה נדל"ן! זה שטח קרקע לכל דבר ועניין.
וכמו כל שטח קרקע, מוטב שישמש את החיים ולא את המתים.
 
"עיר תת קרקעית של קברים!"
ואללה, עדיף עיר עילית של קברים?
כי זה מה שיש לנו כיום, וזה לא כזאת אטרקציה... (ותודה לעירית שילה [אוזה] שאמרה זאת בכתבה בשלב מאוחר יותר).
 
לעניים קשה להוציא אלפי שקלים לקבורה, וכשחושבים על כך זה כסף שעדיף שיוציאו על החיים (תרתי משמע), זה מצער אותי הרבה יותר. אבל כולנו עברנו שטיפת מוח דתית על איך "צריך" להיקבר; חינכו אותנו שקבורה חייבת להיות בצורה מסוימת, ועכשיו כשחורגים ממנה (כי באמת כבר אי אפשר) זה גורם להם להרגיש רע בזמן שבו הם גם ככה מרגישים רע.
 
אני לא מזלזלת ברצון של המשפחה לעלות לקבר, אבל לרוב תוך כמה דורות כבר לא ממשיכים לפקוד קברים ישנים וגם השיירים כבר לא בהכרח נשארים. למה לא למחזר את החלקה, אלא אם המשפחה מעוניינת להמשיך לשמר אותה בתשלום? (או אם מדובר באישיויות שיש לציבור עניין לפקוד את קברן). השיטה עובדת בעולם... אבל אין לה סיכוי כאן (אלא רק באסלאם). לקראת סוף הכתבה הזכירו שבאירופה יש מדינות שבהן רק חוכרים קברים או ממחזרים, וכמובן רבים שורפים.
 
"רק אצל היהודים כדי להיקבר אתה צריך להיות עשיר".
אה... לא. זו סתם ססמה שאין מאחוריה כלום.
אצל היהודים יש הלכה שמחייבת טיפול מסוים שגם הוא כבר לא בהכרח מתאים לימינו.
 
לבי לבי עם העוסקים במלאכה ועם שוטפי הגופות. צר לי על מה שהם נאלצים לעבור (אף שהם עושים זאת מרצונם ומתחושת שליחות). אני יכולה לקוות לפחות שהם מרוויחים משכורת טובה על העבודה הנוראית שהם עושים; לצערי אני חוששת שלא, כמו כל מקצועות הניקיון, הבוץ, הסבל והזבל (מילולית).
 
בכתבה הוצגו החברות כמגלגלות כסף רב, אבל הן אמורות להיות מלכ"ר... והעושים במלאכה עובדים בעבודות קשות מאוד (בין אם הם חופרים קברים, שוטפים גופות או מטפלים במשפחות אבלות) כך שהמחיר שאנשים מוכנים לשלם (וחלקם מוכנים...) לא נורא בעיניי.
 
הייתי רוצה רק שהמדינה תממן שירותי קבורה חינם גם לבתי קברות חילוניים ולשרפה למעוניינים בכך. למה שאדם שרוצה לחסוך נדל"ן למדינה (וגם שטיפת גופה וכו') צריך לשלם על כך (ל"עלי שלכת") 10,000 ש"ח מכספו האישי? מה עם קצת מימון כפי שמגיע לכולם? כפי שציינו שם "מנוחה נכונה" דווקא יש חוק (לא קראתי אותו, מודה). בתי הקברות הפרטיים שלהם אכן יפים יותר (עם דשא, והסגנון יותר "נוצרי") אבל גם הם תופסים מקום ולמעשה מיועדים לעשירים... אז מה בעצם עשינו כאן?
 
אבל נו, יהדות. הלכה. מדינת ישראל. מה עוד חדש... *אנחה*
 
לסיום, שלמה גרוניך הלחין ושר מאיר ויזלטיר, שקונן על משבר הנדל"ן בקבורה בת"א כבר לפני אי-אילו עשורים (אבל יצא אחלה שיר; צריך קצת לנקות ת'ראש אחרי כתבה כזאת...).
לצפיה ב-'הרבה סלט'
הרבה סלט
12/03/2017 | 23:10
2
29
בעיות הנדל"ן לאו דווקא קשורות בחוסר באדמה. הנדל"ן קשור במדיניות המדינה. יש חלקות רבות עליהן יכולים להיבנות ערים שלמות. הבעיה היא בעסק מלוכלך של איילי הנדל"ן שמשתמשים בשטח המדינה (שרכשו במחיר מסוים) לבניית דירות פאר שימכרו במחירים שיכסו 1000 חלקות שטח כאלה ויותר. המדינה לא מתערבת והתוצאה - ריבוי דירות פאר במקום דירות סטנדרטיות שיוזילו את מחירי הדיור.
 
לגבי הקבורה, יש כל מיני שיטות. אותי אישית נורא מזעזע המבנים האלה. בנייני קבורה. לדעתי זה רעיון נוראי ואני אישית לא הייתי רוצה שבני משפחתי יקברו בבניין קבורה. קירות קבורה פחות מזעזעים. אני בכל זאת בעד קבורה רגילה. אני גם נגד קבורה בתשלום. רק לחשוב על זה שיש קשיש ערירי שימות או קשיש דל אמצעים שימות ולא יזכה להיקבר, מעציב אותי. כל חודש אנחנו משלמים לביטוח הלאומי. שיממנו כל קבורה שיבחר הבן אדם. ובכלל לעשות עסקים על גופות זה מזעזע.
לצפיה ב-'ישראל מדינה קטנה וצפופה. בתי קברות בהכרח באים על חשבון משהו'
ישראל מדינה קטנה וצפופה. בתי קברות בהכרח באים על חשבון משהו
13/03/2017 | 00:36
29
אחר, בין אם אלה ערים לאנשים חיים, שטחים ירוקים או אפילו מזבלות. כל זה לא קשור למחירי הדיור שהם בעיה נפרדת.
 
בישראל אין אדם שלא זוכה להיקבר, רק שזה לא תמיד הדרך שבה המשפחה הייתה רוצה לקבור אותו. במקרה הזה אני דווקא לא מזועזעת ולא עצובה. יותר מעציב אותי שאנשים בוחרים להקצות שטחים וכספים (ובקיצור, משאבים) למתים ולא לחיים. שחינכו אותנו להשקיע בדבר הלא נכון, שהכניסו אגו למקום הלא רלוונטי, והתוצאה היא שאנשים מתבאסים ברגעים הקשים על מי ייקבר היכן. ברור לי למה זה משנה לחיים (שוב, זה החינוך שאני קובלת עליו) אבל לאדם המת זה כבר לא באמת משנה. הוא מת.
לצפיה ב-'הקברים המיותרים לא *יוצרים* את מצוקת הנדל"ן אלא *נבנים* ממנה'
הקברים המיותרים לא *יוצרים* את מצוקת הנדל"ן אלא *נבנים* ממנה
18/03/2017 | 10:21
17
עסקי הקברים אינם אלא עסקי נדל"ן ויש להתייחס אליהם בהתאם. אני משוכנע שכל אדם רציונלי, אם יידרש לשלם את מלוא מחיר הנדל"ן שגופתו חסרת החשיבות והערך, וחסרת כל תחושה, רגשות, תודעה או עתיד, תתפוס, יעדיף להשקיע את הכסף בדירה לעצמו וליקיריו בעודם בחיים, או אפילו רק בעוד טיול בחו"ל.
בפועל, משלם המסים מממן את הקברים של *כולם*, לא רק את שלו, ומנגד אם ירצה להפטר מגופתו מבלי שתתפוס נדל"ן יקר, ייאלץ לשלם את מלוא המחיר מכיסו *בנוסף* על מימון הנדל"ן של אוכלי הנבלות מהחברה קדישא, שעושים תורתם קרדום לחפור בו.
ועוד הם קוראים לזה "חסד של אמת".
לצפיה ב-'איכסה - חילונים!'
איכסה - חילונים!
08/03/2017 | 16:09
53
 
הנאשם בהצתה בדומא סירב לשבת עם חילוני - והוכנס לצינוק
עמירם בן אוליאל, הנאשם המרכזי ברצח בני משפחת דוואבשה, הוכנס לשבוע לצינוק לאחר שסירב לשהות באותו תא עם אסיר חילוני. בכלא סירבו לבקשה ובשבוע שעבר לא הסכים בן אוליאל להיכנס לתא, הועמד לדין משמעתי - ונענש
לצפיה ב-'בפעם השלישית השנה - שיא בתקציב הישיבות'
בפעם השלישית השנה - שיא בתקציב הישיבות
06/03/2017 | 05:22
45
46
הממשלה אישרה תוספת של יותר מ50 מיליון שקל תקציב הישיבות, מה שהביא לסכום של 1.224 מיליארד שקל בשנה. מדובר בתקציב הגדול ביותר אי פעם לישיבות שנשבר בפעם השלישית ברצף תוך פחות משנה. מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב מדבר על הגידול בתקציב בתוכנית "הכל כלול"...
המשך>>
הממשלה אישרה תוספת של יותר מ50 מיליון שקל תקציב הישיבות, מה שהביא לסכום של 1.224 מיליארד שקל בשנה. מדובר בתקציב הגדול ביותר אי פעם לישיבות שנשבר בפעם השלישית ברצף תוך פחות משנה. מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב מדבר על הגידול בתקציב בתוכנית "הכל כלול" בערוץ 10. 5.3.17
לצפיה ב-'אתאיסטים יקרים'
אתאיסטים יקרים
04/03/2017 | 18:15
19
101
אתם צודקים.
אין אלוהים, אין משמעות, אין סיבה לעולם, אין נשמה.
אם כך, מדוע לא להתאבד?
לצפיה ב-'מדוע כן להתאבד? משמעות היא רבגונית.'
מדוע כן להתאבד? משמעות היא רבגונית.
04/03/2017 | 18:35
29
לצפיה ב-'ואם יש את כל אלה - מדוע לא להתאבד?'
ואם יש את כל אלה - מדוע לא להתאבד?
04/03/2017 | 19:22
16
לצפיה ב-'כי החיים יפים'
כי החיים יפים
04/03/2017 | 19:26
6
75
במיוחד כשאדם צעיר.
תתפלא - יש הנהנים מהחיים.
לצפיה ב-'אז בגיל 40 להתאבד? אולי 50? מתי בדיוק החיים כבר'
אז בגיל 40 להתאבד? אולי 50? מתי בדיוק החיים כבר
08/03/2017 | 22:05
5
34
לא שווים יותר ולמה?
לצפיה ב-'באמת לא הבנת?'
באמת לא הבנת?
08/03/2017 | 22:46
4
39
כתבתי "במיוחד"...
זה לא שולל אפשרות להנות מהחיים גם בגיל 40, 50 ואף יותר. הכל תלוי באופי, מצב בריאותי וכלכלי של האדם.
 
אבל מה?
ממרומיי גילי, הנני יכול לגלות לך שבגיל צעיר העולם נראה יותר ססגוני ומלא רגשות.
זאת הרגשתי לעת עתה.
אגב, בפוסט הקודם כתבתי מדוע ל-א להתאבד, ולא להיפך.
 
לצפיה ב-'ממרומי גילי גם כן '
ממרומי גילי גם כן
10/03/2017 | 20:46
3
32
יש רגעי שיא בחיים [ו"רגע" אין כוונתו הרף עין דווקא, אלא פרק זמן שאתה חווה כמשמעותי במיוחד, אולי הרף עין ואולי שנה], אין שום סיבה להניח שרגעי השיא האלו יגיעו דווקא בגיל צעיר ולא בגיל מבוגר יותר, או בכלל לייחס אותם לגיל מסוים. נכון שאם תשאל אנשים רבים, סביר שרוב התשובות שתקבל מתייחסות לגיל צעיר יותר מזה שהם כרגע נמצאים בו, אבל רק תחשוב למה זה כל כך הגיוני השאלה הקובעת היא לא איך אתה מסכם את מה שכבר היה - כי בכך אתה כבר מחליט שהשיא כבר היה - אלא איך אתה רואה ומתייחס למה שעוד צפוי לך.
אישית - אוכל לומר שרגעי השיא הנחשבים ביותר בעיני שחוויתי עד כה היו בגילאים 30-45. לא לפני כן. חוויה נפלאה ומיוחדת היתה לי שוב רק לפני פחות משנה, בגיל 52. הדרך לחוות רגעים מיוחדים כאלו היא לתת לדברים לקרות, ליזום מצב שבו הפתעות וריגושים צפויים להגיע, ואתה רק תדרש להענות לעצמך ולחוות אותם.
לצפיה ב-'בורחים מהנושא'
בורחים מהנושא
10/03/2017 | 22:33
2
34
והוא היה - התאבדות.
כתבת: "ובגיל 40 להתאבד?" ועל זה עניתי
 
וכן, אישית אני מרגיש שכבר עברתי את השיא, והייתי מעוניין להכיר אדם מן השורה וללא תסביכים, שבגילי מסוגל לשכנע את עצמו שהשיא של חייו עוד לפניו. 
אולי גם אני אשתכנע. 
כל טוב. 
 
 
לצפיה ב-'המונח "שיא" בהקשר זה לא רלוונטי'
המונח "שיא" בהקשר זה לא רלוונטי
11/03/2017 | 19:28
1
27
עוצמת הזכרון היא זו שמייצרת את החוויה שאתה מתאר, ככל שהשנים עוברות יש לך יותר זכרונות, כמותם ואיכותם כאחד יוצרת את החוויה שאתה קורא לה "רגעי שיא", עדיין אתה יכול לבחור מהו השיא בעיניך ולקבוע אותו בכל נקודה שהיא בזמן, ולכן אמרתי שהרציונל בחוויה הזו די מובן מאליו, למה אנחנו מייחסים את השיא הזה בדיעבד לשלב מוקדם יותר בחיינו. כל מי שאני היום כולל את הזכרונות האלו ומעוצב לפיהם, לכן גם מה שאעשה ואחווה בהמשך תלוי בהם.
לצפיה ב-'. '
.
11/03/2017 | 22:31
7
לצפיה ב-'יש אותו עולם בדיוק. פשוט אין לחלקנו פרשנויות כאלה כלפי העולם'
יש אותו עולם בדיוק. פשוט אין לחלקנו פרשנויות כאלה כלפי העולם
05/03/2017 | 02:54
41
אני חיה על אותה פלנטה, אני פשוט לא חשה צורך להאמין שהיא נבראה ע"י ישות אלוהית או שבעצם קיומו של המין "אדם" יש איזושהי "סיבה" מיוחדת. לכן אני לא צריכה להתפלל אליה או לקיים בדקדקנות מצוות הזויות, זה מפנה לי לא מעט שעות ביממה לפעילויות ראויות בהרבה ומפנה לי לא מעט תאי מוח לחשיבה עצמאית, למחקר, ללמידה, להשכלה.
 
אני לא חייבת לשאול את הרב; אני חופשייה לחיות ולפעול לפי הערכים שלי, ההשקפה שלי, מה שעושה לי טוב. אני יכולה להיות לא פחות אכפתית כלפי הזולת, לעזור לחלשים, לפעול למען צדק חברתי, להיאבק על מטרות חשובות בעיניי, לרצות לשפר את העולם וכו'. אני לא פחות אדם ולא חושבת פחות רק כי אני לא כורכת את כל הנ"ל במונח הערטילאי "נשמה".
 
לסיכום, מדוע לא להתאבד? כי אני רוצה להמשיך לחיות.
לצפיה ב-'עצוב'
עצוב
05/03/2017 | 15:06
47
אתה בעצם אומר שאם לא היה לך אלוהים בחיים, היית מתאבד? קצת עצוב הייתי אומר.
לצפיה ב-'הרבה סיבות:'
הרבה סיבות:
05/03/2017 | 18:17
5
55
אם תופסים אותך מנסה להתאבד,וזה נכשל,אתה תהיה על זריקות
פסיכיאטריות ארוכות טווח,ואכזריות,לכל החיים כנראה.
אולי אני טועה,כאן,אבל זה מה שהבנתי.
 
מנסיוני,הגעתי לאשפוזים פסיכיאטריים,בשלוש שנים האחרונות,
(גם בעבר היותר רחוק,אבל זה לא רלוונטי).
בשנתיים שלוש האחרונות,הם דפקו בי זריקה ארוכת טווח,
שמשתקת רגשות,דמיון מרחבי,מאגר זכרונות,חשיבה תהליכית,ועוד.
והשאירה אותי,עם פונקציה מחשבתית מאוד נקודתית.
עשו ממני רובוטון.
כשיצאתי מהאשפוז,בקושי יכולתי לעשות אינטגרציה בין עניינים פשוטים.
 
מעבר לזה,כפי שהוכחתי בפורום,אנו חיים במציאות מדומה,
המציאות האמיתית היא מרחב מלא במשהו,והנפשות סמוכות כמשבצות,
במחברת חשבון,בלי תנועה,עם השפעה מנקודה לנקודה.
ההוכחה בקיצור נמרץ:איך יתכן שדווקא ערימת חומר המוח שלך,
עלתה לחיות מכל החומר הדומם בכדוה"א,כאשר יש פי 100 אלף מיליארד,
חומר דומם,מחומר מוחות,שלא לדבר על כל החומר ביקום.
אם ערימת חומר אחרת,הייתה עולה להיות במבנה מוח כשלך,
זה לא היית אתה אלה ההעתק שלך.
אם יש מציאות בה רוב הסבסטנציה הפכה למוחות,ומיעוט גוף ביחס למוח,
אז זה מסביר למה גם הערימה שלך שם הפכה למוח.
המציאות היא מציאות מדומה.
נוצרה שם רובוטיקה לפני כנצח,וגם ארעה שם אבולוציה לפני כנצח.
מציאות מסוג אחר,על מתמטית,על כמותית,עם איכיות הרגשה,חוויה,
ומשהו כמו אחדות.  בנוסף לאספקט כמותי,שביחד הם משהו אחר,
בלתי נתפס למוח שלנו,שהוגבל לפיסי גרפי,כמותי.
 
והיות הוראות הרובוטיקה,למנוע רצח,ומינימום חלל ריק בלי חיים.
המיניות שם היא בעיה,
ראה גוגל-איך יתכן שזה קרה לי לנקודה מבין אינספור אתאיזם.
 
משמה,שאם אתה מתאבד אתה נוצר מחדש,וחלק מאיתנו עשויים
להווצר עם נקודת פתיחה,עוד יותר גרועה מהנוכחית.
 
 
 
לצפיה ב-'באיזה מצב מאשפזים בן אדם?'
באיזה מצב מאשפזים בן אדם?
05/03/2017 | 23:28
4
55
למה אותך אשפזו?
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
06/03/2017 | 10:51
2
54

האם לדעתך זריקות פסיכיאטריות ארוכות טווח עושות את האדם יותר אתאיסט
 
לצפיה ב-'אתה צריך לדעת יותר טוב מכולם את התשובה'
אתה צריך לדעת יותר טוב מכולם את התשובה
06/03/2017 | 17:08
1
45
כי בניגוד אלייך והמשתמש שהגבתי אליו, איש פה לא אובחן כחולה נפש ולא קיבל זריקות פסיכיאטריות ארוכות טווח. הו, כמעט שכחתי - גם המשיח - פיאנור75 - אמור לדעת את התשובה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/03/2017 | 19:18
38
אינני אתאיסט בניגוד אליך, מחכה לתשובה עיניינית לשאלתי
לצפיה ב-'אשפזו אותי כי:'
אשפזו אותי כי:
08/03/2017 | 21:11
25
הייתי בתת תנאים ומזוהם,עם פצע על הצוואר,שנשנה והזדהם.
בכמה מקרים.זה ברוב הפעמים.
פצע שנגרם,ואז מאשימים אותי,בפציעה עצמית.
מצב שאם לא תסיר את הזיהום,הוא עושה בעיות נוראיות,לא סתם זיהום.
 
ואגב בואי סתם אספר לך על מצב,
הייתי יום אחד בסוף שנת 2014 ברחוב בתל אביב,נזרקתי מהבית.
הייתי ב ~שיא~ הסבל,אבל לא כל מצב צריך להיות שיא הסבל,אומנם.
הייתי צריך כסף דחוף,ניסיתי להשיג כסף בדרך מאולתרת.
פניתי לחבר,אבל הוא לא עזר,אמר שהוא לא מבין איך לעזור.
גם התקשרתי לקרוב אחד,שתפתי אותו במצבי,יותר מאוחר,
גם הוא לא נתן תשובה לא תשובה.
 
 
 
 
 
לצפיה ב-'אז כל המשמעות של החיים שלך היא אלוהים?'
אז כל המשמעות של החיים שלך היא אלוהים?
05/03/2017 | 23:26
50
משפחה? קריירה? מה בת/בן זוג? תחביבים? שאיפות?
 
רק באלוהים אתה תולה משמעות? ונניח, שאלוהים היה קיים. מה הייתה משמעות חייך ללא כל אלה שהזכרתי למעלה?
 
תמצא מטרה לחייך. הסיבה להיווצרות העולם לא תקנה לך שום משמעות חיים, אולי רק הסבר כיצד נוצרת ולמה. תמצא סיבה לפעול, לעשות, לחוות.
 
עצוב שאנשים מחפשים משמעות באלוהים.
 
לצפיה ב-'הפוך, גוטה'
הפוך, גוטה
08/03/2017 | 22:04
36
ראשית, ארבע ה"קביעות" שציטטת כביכול לא קשורות זו לזו [ובכלל, "נשמה" היא המצאה של הדת היהודית להבדיל מ"נפש" סתם שיש גם לגוי שמשול לבהמה].
אבל בעיקר, עוד לפני דיון בכל אחת מהן לגופן: ההבנה שאין לך ברשותך באמת דבר זולת חייך , שאחריהם אין שום כלום, היא לבדה סיבה רציונלית לחלוטין לשמור עליהם עד כמה שניתן.
 
וזו גם דעתי על זכות הקנין המקודשת כל כך בדת החדשה, הליברטריאניזם, שום דבר לא באמת שייך לאיש, כי כל אדם כמעט כל הזמן הוא במצב "מת", קיים רק הרף עין ממילא.
לצפיה ב-'לא מצליח להגיב , מישהו יודע למה?'
לא מצליח להגיב , מישהו יודע למה?
05/03/2017 | 11:51
1
33
?
לצפיה ב-'אם אתה מנסה להגיב בתגובה מהירה זה בגלל חוסם הפרסומות'
אם אתה מנסה להגיב בתגובה מהירה זה בגלל חוסם הפרסומות
06/03/2017 | 05:20
31
אתה צריך להגיב ב"הוספת תגובה" או לבטל אותו (בתפוז).
לצפיה ב-'שוב הדת נעלבת'
שוב הדת נעלבת
02/03/2017 | 20:45
31
75
 
סדרן בחברת האוטובוסים "מטרופולין" השמיע הערה פוגענית באוזני נהגים. הוא הושעה והוזמן לשימוע. המנכ"ל: "נגלה אפס סובלנות לאמירות כאלה"
 
"העלבת הדת" לשיטתם זאת גזענות.
לצפיה ב-'זכותם'
זכותם
02/03/2017 | 21:26
17
60
מטרפולין הם חברה פרטית וזכותם לפטר עובד שבכוונה תחילה פגע בנוסעים בזמן עבודתו. הוא עובד שלהם ומחוייב לאתיקה שלהם. אם הם היו מפטרים אותו בגלל פוסט שכתב בחשבון הפייסבוק הפרטי שלו, זו הייתה בעיה, אבל בזמן עבודה הוא מחויב לכללי ההתנהגות של החברה.
אתה צודק שזו לא גזענות (ומה זה בכלל "אמירה גזענית על רקע דתי" שיחליטו רקע גזעני או רקע דתי).
לצפיה ב-'המושג הקיצוני הזה של זכות הקנין נועד מראש להתיר ולאפשר'
המושג הקיצוני הזה של זכות הקנין נועד מראש להתיר ולאפשר
02/03/2017 | 22:38
14
49
כל פגיעה שהיא בזולת. הזולת במקרה זה הוא העובד ולא הנוסע. ד"א הצגת הנוסע כלקוח שגויה בתכלית, הלקוח של מפעיל הקווים הוא משרד התחבורה ורק הוא.
לצפיה ב-'נכון. קראתי ברפרוף. במקרה זה לא מדובר בנוסע.'
נכון. קראתי ברפרוף. במקרה זה לא מדובר בנוסע.
03/03/2017 | 00:43
13
39
אבל גם עובד שיקלל קולגות ויאמר להם כמה הם מכוערים וכמה בא לו להקיא כשהוא רואה אותם - עשוי לעמוד פיטורים. כי העלבת קולגות בכוונה תחילה מנוגדת לאתיקה המקצועית של החברה.
וגם אם העובד באמת חושב שהאדם הזה מכוער (וגם אם הוא צודק) ברגע שהוא מנסה להעליב נוסע, הוא צפוי לשלם על כך.
 
ואין סיבה שהעלבת קולגות בכוונה תחילה על רקע דתי תהיה שונה.
גם אם העובד באמת חושב שמוחמד היה מניאק רצחני, ברגע שהוא אומר זאת למוסלמים במטרה להעליב אותם הוא חורג מכללי האתיקה של מקצועו ושלא יתפלא אם יפטרו אותו.
כמובן כל זאת בהנחה חסרת הביסוס שאותו עובד באמת ניסה להעליב אותם. אם הוא לא ניסה להעליב, אלא אמר את דעתו תוך כדי דיון בנושא או שדיבר עם אדם אחר והם עברו במקרה ושמעו ונעלבו זה כבר משהו אחר.
 
 
לצפיה ב-'כלומר לשיטתך אדם יכול לומר את דעתו'
כלומר לשיטתך אדם יכול לומר את דעתו
03/03/2017 | 09:49
33
רק אם אין בסביבה מישהו שיכול להעלב. 
יעני כולנו צריכים להיות מוסלמים מתונים.
לצפיה ב-'אולי בעצם משתמע משהו אחר - מותר להעליב מוסלמים'
אולי בעצם משתמע משהו אחר - מותר להעליב מוסלמים
03/03/2017 | 10:10
11
39
אבל רק אם הם לא עובדי החברה שלך
לצפיה ב-'משהו יותר גנרי:'
משהו יותר גנרי:
03/03/2017 | 10:46
10
33
אם אתה מנסה לפגוע בקולגות שלך בכוונה וליצור אווירה שלילית במקום העבודה - אל תתפלא אם המעסיק יחליט שהוא לא רוצה להמשיך להעסיק אותך.
לצפיה ב-'כפי ש-dude101 ציין, אף אחד לא יודע מה באמת נאמר'
כפי ש-dude101 ציין, אף אחד לא יודע מה באמת נאמר
03/03/2017 | 11:27
3
38
אבל לפי הכתבה הוא לא העליב עובדים, אלא דמות היסטורית ספק דמיונית, שקוראים לה מוחמד.
והוא עשה זאת בסביבה מצומצמת של חבריו לעבודה.
 
אתה לא חושב שיש עונשים פחות חמורים מפיטורים, שאפשר היה לנסות?
למשל, התנצלות פומבית? העברת תפקיד? כנס?
 
מעניין, שכשמנהל מכינה העליב בני אדם אמתיים וחיים באופן אישי באמירות שגובלות בהסתה, ועוד מעל במה ציבורית, אתה הגנת עליו בחירוף נפש, ואמרת שכל מי שקורא לפיטוריו מנסה לסתום פיות.
 
אז, אסור להעליב דמויות דמיוניות אם הן קשורות לדת, אבל מותר להעליב אנשים חיים, שאינם דתיים, או עושים דבר מה שמנוגד לדת?
 
גישה מעניינת יש לך...
זה מה שקורה כשלומדים מוסר מישות בלתי נתפסת בעליל...
 
באשר לסדרן, מקווה שיתבע את החברה ויזכה בסכום פיצויים גדול על פיטורים שלא כדין!
לצפיה ב-'אולי'
אולי
03/03/2017 | 13:41
2
32
אתה יודע שלא באמת אכפת לי שהוא העליב את הדמות (שלצערי היתה היסטורית ולא דמיונית). היחס שלי אל הדמות הזו שלילי.
אבל אפשר בקלות להעליב אנשים בכוונה תחילה ובמטרה לפגוע בקולגות, גם באמצעות פגיעה ביקר ללבם.
הכול תלוי בסיטואציה ובמטרות (ואנחנו לא יודעים מה היה שם).
אני לא אומר שאתה לא צודק, רק שהכתבה לא מספיקה כדי להסיק מסקנות.
 
 
לצפיה ב-'אתה מתחכם.'
אתה מתחכם.
03/03/2017 | 14:37
1
25
אתה אולי לא אוהב את הדמות, אבל אתה אוהב את המעמד.
הרי מבחינתך, מי שיכול להעליב את מוחמד, יכול להעליב את משה.
 
עם יד על הלב: האם הסיבה שאתה נותן לאותם עובדים שהתלוננו ליהנות מהספק בגלל שמדובר בעיסוק בדת?
 
כאמור, אותו רב ראש מכינה לא ניסה להעליב מישהו בדרך עקיפה, אלא בדרך ישרה ע"י כינויים סוטים וחולים.
הוא התכוון לפגוע בהם (לפחות מילולית), ואף האשים אותם בבעיות של הצבא, ולפי כך עודד פגיע של אחרים בהם.
 
אבל, אתה היית לגמרי בעדו.
 
אני חושב שאין פה שום ספק: לא משנה למה התכוון ומה אמר אותו סדרן - היה אסור לפטר אותו בגלל זה.
מקרים של מישהו בעבודה שקילל או העליב עובד קוראים כל הזמן.
איני אומר שזה תקין, אבל לרוב זה נפתר בצורות הרבה פחות דרסטיות, במיוחד שמדובר במקרה חד פעמי ולא בהתנהגות לאורך זמן.
וכמעת אף פעם זה לא מגיע לחדשות.
 
אבל כאן הזכירו את מוחמד, ואוי ואבוי למי שאומר דבר רע על מוחמד.
תראה מה קרה לשרלי הבדו...
לצפיה ב-'לאו דווקא'
לאו דווקא
03/03/2017 | 16:21
26
פשוט אפשר בקלות לדמיין מצב של העלבה מכוונת על רקע זה.
זה קרה וקורה.
העלבה שלא נועדה להביע את אמונתך אלא שהמטרה הייתה לפגוע בקולגות.
במקרה כזה פיטורים לא נשמעים לי מעשה שלא ייעשה.
אם הסיטואציה שונה והעובד אמר מה שאמר לא במטרה לפגוע בחבריו, אכן הסיטואציה בבמקרה זה לא מצדיקה פיטורים. ואין צורך להיות בוחן כליות ולב כדי לדעת מה המטרה, מספיק לערוך תחקיר.
לצפיה ב-'נובמת זה לא שהוא קרא למישהו אידיוט'
נובמת זה לא שהוא קרא למישהו אידיוט
03/03/2017 | 13:01
5
30
"ההעלבות"  היא דתית, והיא תובעת ממך לסתום את הפה ביחס לאיסלאם. 
 
אני לא שופט ספציפית את המיקרה הזה. 
פשוט מנסה להבין את הלוגיקה שלך מההודעות הקודמות. 
לצפיה ב-'אני לא יודע מה היה שם'
אני לא יודע מה היה שם
03/03/2017 | 13:33
4
23
אבל הכול תלוי בסיטואציה:
אם הוא ניסה להעליב אותם, ולמטרה זו אמר מה שאמר, אז הפיטורים מובנים (גם אם אמונתם ראויה לביקורת או למתקפה).
אם הוא רק אמר את דעתו בלי מטרה להעליב את הקלוגות ולהעכיר את יחסי העבודה, אז אתה צודק.
 
הכתבה לא מספיק אינופרמטיבית בכדי להסיק מסקנות.
 
 
לצפיה ב-'לפי המכתב (המטומטם כשלעצמו) של מנכל החברה'
לפי המכתב (המטומטם כשלעצמו) של מנכל החברה
03/03/2017 | 14:00
3
32
האמירה שלו היתה לא לגיטימית כי היא היתה "גזענית על רקע דתי" או משהו כזה...לא בגלל שהיא היתה עלבון למישהו מסויים. 
אפשר לדרוש ממך לא להעליב אנשים. אי אפשר לדרוש ממך לא ללגלג על האמונות האידיוטיות והחשוכות שלהם. 
 
 
לצפיה ב-'המכתב טפשי'
המכתב טפשי
03/03/2017 | 16:28
2
46
אבל "גזענית על רקע דתי" יכול להיות עלבון מכוון לעובדים במטרה לפגוע בהם.
אם מישהו היה מטיח הערות אנטישמיות בחבריו לעבודה (והערות אנטישמיות הם מן הסתם גזעניות על רקע דתי, לפי המינוח המשונה של אותו מנכל), היה אפשר לפטרו. גם אם לא נכון לאסור על אדם את הדעה, אפשר לקבוע נהלי התנהגות בין עובדי החברה.
 
ייתכן גם שאתם צודקים ולא זה המקרה (וכידוע לא חסרות דוגמאות של מוסלמים שסותמים פיות על בסיס היעלבות).
אבל אין מספיק פרטים בכתבה.
לצפיה ב-'תקשיבו, אני די מסכימה עם הנקודה שלו... הפיטורין אולי מוגזמים'
תקשיבו, אני די מסכימה עם הנקודה שלו... הפיטורין אולי מוגזמים
05/03/2017 | 03:21
1
32
אבל אנחנו לא יודעים מה בדיוק קרה שם, אם היו בעיות נוספות עם העובד וכו'.
 
אני תומכת גדולה בחופש הביטוי, אבל הוא לא תירוץ להתלהמות, חוסר נימוס, התנהגות גסה וחוסר טאקט. גם שמירה על אווירה נעימה במקום העבודה היא ערך, וזה לא צריך להיות קשור לדת או לגזע.
 
מבחינתי מי שמספק ירידות על דמות דתית כשהוא מודע לכך שיש סביבו אנשים מאמינים לא שונה ממי שמספר בדיחות שוביניסטיות כשהוא יודע שיש סביבו פמיניסטיות (ולא שלפמיניסטיות אין חוש הומור, רק שלא כל דבר באמת מצחיק...). באופן אישי אני טיפוס שזורם עם הומור שחור וגם עם בדיחות שואה, אבל לא יעלה בדעתי לספר אותן בנסיבות לא מתאימות, קל וחומר בפני ניצולי שואה. כאמור, זה לא קשור לדת וזה לא קשור לחופש ביטוי, רק לטעם רע.
 
לסיכום, יש הבדל בין אדם שמביע דעה בנסיבות רלוונטיות לבין מי שמנסה להעליב ולפגוע בעמיתיו. מכאן ועד פיטורין המרחק רב, אבל גם רב הנסתר על הגלוי...
לצפיה ב-'נכון'
נכון
05/03/2017 | 08:00
5
לצפיה ב-'מעניין...'
מעניין...
03/03/2017 | 10:57
1
40
מה דעתך על הציטוט הבא:
 
"האיום לפגוע בפרנסתו של אדם או בתקציב של המוסד שבו הוא עובד, בגלל טהרנות של פוליטקל קורקט, היא סוג של סתימת פיות."
לצפיה ב-'מסכים לגמרי'
מסכים לגמרי
03/03/2017 | 16:30
20
ואם זה המקרה, הפיטורים פסולים.
לצפיה ב-'מצחיק שאף אחד פה לא יודע מה נאמר,'
מצחיק שאף אחד פה לא יודע מה נאמר,
03/03/2017 | 10:49
12
33
ואיכשהו לכל אחד יש דעה מוצקה לגבי מידת הלגטימיות של האמירה.
לצפיה ב-'רק קריאה לפגוע במישהו פיזית'
רק קריאה לפגוע במישהו פיזית
03/03/2017 | 13:09
11
32
היא אמירה לא לגיטימית. 
עצם השאלה על לגיטימיות של אמירות היא בספק לגיטימית.
 
לצפיה ב-'שמת לב שקבעת שכל אמירה היא לגטימית (פרט לחריג בודד)'
שמת לב שקבעת שכל אמירה היא לגטימית (פרט לחריג בודד)
03/03/2017 | 14:11
10
40
וכבר במשפט הבא אתה מערער על הלגטימיות של האמירה שלי (שלא עונה על החריג), כן?
 
כל מקרה, נראה לי ברור מאליו שיש אמירות שאינן לגטימיות (גם אם אינן קוראות לפגיעה פיזית), ובפרט במקום העבודה. דוגמא טריוויאלית תהיה הטרדה מינית מילולית.
אם אתה באמת ובתמים חולק על זה, ספק אם יש בינינו מקום לדיאלוג. אחרת, אתה מוזמן לנסח את עצמך מחדש.
לצפיה ב-'אכן בעיני דרושה הצדקה מיוחדת על מנת '
אכן בעיני דרושה הצדקה מיוחדת על מנת
03/03/2017 | 15:22
9
32
לטעון לחוסר לגיטימיות של אמירות. זה כי חופש הביטוי הוא בעיני עמד מאוד מאוד גבוה במאזן הערכים. 
הדיון היה בהקשר מסויים - של אמירות פוליטיות- חברתיות -אידאולוגיות-דתיות
 
בעניין הטרדה מינית - אכן בעיני יש בעיה של תפיסת המושג הזה באופן רחב מדי - דבר שמנציח את מעמד האישה כנחותה מאחר והיא כביכול כל הזמן זקוקה להגנה. בכל אופן זה דיון אחר לגמרי. גם לא התייחסתי לאמירות שנאמרות לילדים. 
 
 
 
 
לצפיה ב-'לא הבנתי אם אתה משנה את דבריך או לא'
לא הבנתי אם אתה משנה את דבריך או לא
03/03/2017 | 17:22
5
29
ציינתי שאף אחד לא יודע מה נאמר, ואתה אמרת שהתוכן הדברים לא רלוונטי (אלא אם העובד קרא לפגיעה פיזית, ואין רמז לכך בכתבה).
עכשיו אתה משתמש בניסוח מאוד מעורפל בדמות "הצדקה מיוחדת". אין לי מושג מהי אותה "הצדקה מיוחדת".
רק הקריאה לאלימות פיזית? אם כן, חזרנו להודעה הקודמת שלי.
משהו בנוסף? אם כן, תסביר את עצמך.
כמו כן, מה"אכן" עולה הרושם הכללי של הסכמה או אישור, אך לא ברור עם מה אתה מסכים או מאשר.
 
"בעניין הטרדה מינית - אכן בעיני יש בעיה של תפיסת המושג הזה באופן רחב מדי" שוב, ה"אכן" מבלבל. אתה מנסה לומר שהבנתי אותך נכון?
לדעתך הטרדה מינית שלא כוללת פגיעה פיזית הוא "תפיסה של המושג באופן רחב מדי"? כי זאת הדרך היחידה בה המשפט הזה מתקשר לדבריי לוגית.
 
"הדיון היה בהקשר מסויים - של אמירות פוליטיות- חברתיות -אידאולוגיות-דתיות" בעיני הדיון היה בהקשר של מגבלות חופש הביטוי ספציפית במקום העבודה.
אם אתה מתעקש להתעלם מההקשר הזה, אסכים איתך שלא לגטימי לפטר סדרן אוטובוסים על "אמירות פוליטיות- חברתיות -אידאולוגיות-דתיות"[1], אבל זה מעוות לחלוטין את השיח.
 
_________________________________
[1]ואגב, כך גם איטור שאמר דברים דומים כאן:
לצפיה ב-'הדגש שלי הוא'
הדגש שלי הוא
04/03/2017 | 10:02
4
26
על הגבלות של חופש הביטוי. על אמירות. (כולל גם ביטויים לא מילוליים - אמנות, מוזיקה,  ריקוד, צורת לבוש) לאלה דרושה הצדקה מיוחדת. 
ההצדקה המיוחדת היחידה שאני מכיר היא קריאה לפגוע במישהו פיזית. 
פיזית, הכוונה פיזית ממש - לא ברגשותיו או בזכויותיו. 
השתמשתי בביטוי "הצדקה מיוחדת"  כניסוח של עיקרון כללי. אמנם אני מכיר רק אחת, אבל אתה יכול לטעון שגם שיקולים אחרים יכולים להיות הצדקה מיוחדת, ואולי אסכים איתך. 
אם מבחינתך הדיון הוא האם אפשר לפטר עובד גס רוח שמסתובב ומעליב אנשים במקום עבודתו (והטרדה מינית מילולית היא אצלי באותה קטגוריה)  אז התשובה היא - כמובן שכן. רק שזה בעיני טריוויאלי. 
חשוב לציין - אם המטריד הוא בעמדת כח וסמכות כלפיך אז ההטרדה היא למעשה איום ונסיון סחיטה. ואינה סתם גסות רוח. 
 
 
לצפיה ב-'כשדיברתי על לגטימיות, כוונתי הייתה התבטאות שמצדיקה פיטורין'
כשדיברתי על לגטימיות, כוונתי הייתה התבטאות שמצדיקה פיטורין
04/03/2017 | 13:16
3
20
רק... איך פירשת את דבריי? חשבת שהתכוונתי שצריך לאסור אותו?
 
"אם מבחינתך הדיון הוא האם אפשר לפטר עובד גס רוח שמסתובב ומעליב אנשים במקום עבודתו (והטרדה מינית מילולית היא אצלי באותה קטגוריה)  אז התשובה היא - כמובן שכן. רק שזה בעיני טריוויאלי." נו, אז למה אתה מתווכח עם איטור על משהו שאתם מסכימים, ואפילו לדעתך הוא טריוויאלי?
 
"השתמשתי בביטוי "הצדקה מיוחדת"  כניסוח של עיקרון כללי." זה... חסר משמעות.
גם אסור לגנוב ללא "הצדקה מיוחדת" או להרוג ללא "מצדקה מיוחדת". בוא פשוט נגיד שאסור לעשות דברים לא מוסריים, ונעמיד פנים שהסכמנו על משנה אתית.
בפעם השניה[1]:
אם לדעתך "הצדקה מיוחדת" היא רק קריאה לאלימות פיזית, אני מפנה אותך לתגובה הראשונה שלי אליך, וספציפית מזכיר לך שלא התייחסת לעניין הטרדה מינית.
אם "הצדקה מיוחדת" כוללת לדעתך דברים נוספים, פרט בבקשה מה הם.
ואם אתה אומר שאינך בטוח מה תוכן המונח שהמצאת (שזה... מוזר לאללה, אבל שיהיה), איך אתה יכול לקבוע בפסקנות ש"רק קריאה לפגוע במישהו פיזית היא אמירה לא לגיטימית"?
 
_____________________________________
[1] אני קצת משנה את דבריי רטרואקטיבית, כדי להקל על השיחה.
דיברתי בהקשר א', ואתה הבנת הקשר ב'. מכיוון שעל א' נראה שיש בינינו הסכמה, וגם הקשר ב' הוא נושא מעניין בעיני, אפשר לעבור להקשר ב'. בקריאה חוזרת, אני עומד מאחוריי דברי בשני ההקשרים, כך שאין צורך להתחיל את ב' מ-0.
לצפיה ב-'לא כל כך הבנתי מה אתה רוצה '
לא כל כך הבנתי מה אתה רוצה
04/03/2017 | 19:52
2
15
ועם מה אתה לא מסכים. בעניין ההצדקה המיוחדת אנסח קצת אחרת. אולי לא הייתי מובן:
בעיקרון אין הצדקה להגבלות על חופש הביטוי.​ רק מקרים קיצוניים שיש בהם קריאה ספציפית לפגיעה פיזית יכולים להצדיק הגבלה כזו.
גם אז המבחן הוא שהקריאה יוצרת או מגבירה סבירות לפגיעה קונקרטית. ולא אולי מישהו מתישהו. 
אמרתי שאני לא מעלה על דעתי הצדקה אחרת, אז למה אתה שואל אם יש לי דוגמאות נוספות? 
 
לא הבנתי מה קשור "אסור לגנוב"  לדיון.  
הדיון הוא על חופש הביטוי ועל הגבלות עליו. הגדרתי בהודעה קודמת למה מתיחס המונח חופש הביטוי. הוא לא כולל פגיעה פיזית בגופונאו ברכושו של מישהו. 
 
בעניין הטרדה מינית - התיחסתי בכל ההודעות. מה השאלה, ועם מה אתה לא מסכים?
לצפיה ב-'אני לא יודע עם מה אני לא מסכים,'
אני לא יודע עם מה אני לא מסכים,
04/03/2017 | 20:48
1
24
כי עד עכשיו לא הבהרת את עצמך (ועדיין לא ברור ב-100% על מה אתה מדבר).
בינתיים הניחוש הכי טוב שלי הוא שאני לא מסכים שהטרדה מינית מילולית, הוצאת דיבה, פגיעה בחיסיון מקצועי או מסירת מידע שקרי לא מהווים הצדקה להגבלה על חופש הביטוי.
 
אתה מדבר על "הצדקה מיוחדת".
אם "הצדקה מיוחדת" = "רק מקרים קיצוניים שיש בהם קריאה ספציפית לפגיעה פיזית", אז הגבת להודעה הזאת:
ב"אכן בעיני דרושה רק קריאה ספציפית לפגיעה פיזית על מנת לטעון לחוסר לגיטימיות של אמירות.". וזה לא מענה להודעה, אלא פשוט חזרה על מה שכבר אמרת.
 
"בעניין הטרדה מינית - התיחסתי בכל ההודעות. מה השאלה, ועם מה אתה לא מסכים?" השאלה נמצאת פה:
(שני המשפטים שמסתיימים בסימן שאלה, למען הסר ספק)
לא יודע עם מה אני לא מסכים כי, כאמור, אתה לא מתייחס לבקשות להבהיר את עצמך.
לצפיה ב-'כנראה קצרה ידי'
כנראה קצרה ידי
05/03/2017 | 07:20
5
לצפיה ב-'בעניין הטרדה מינית טעות בידך, ולו רק כי החוק תקף לשני המינים'
בעניין הטרדה מינית טעות בידך, ולו רק כי החוק תקף לשני המינים
05/03/2017 | 02:47
2
24
והוא מגן על החלשים ועל המוחלשים, נכון! זו דרכם של חוקים. החזקים מסתדרים יפה לבד... לפיכך אין בו הנצחה של האישה כנחותה, יש מצב נתון שבו נשים נמצאות לא פעם בעמדת נחיתות בהשוואה למי שנמצא בעמדת כוח (בוס, מפקד בצבא וכו') שרובם המכריע, מה לעשות, עדיין גברים. אבל גם המצב ההפוך לא תקין, הוא פשוט הרבה יותר נדיר (אגב, לפני שנים רבות יצא לאקרנים סרט שבו דמי מור הייתה הבוסית והיא הטרידה מינית את מייקל דאגלס שהיה כפוף לה) וגם הוא מכוסה ע"י החוק.
 
צריך חוק שימנע הטרדה מינית מכל מין ולכל מין. במציאות בימינו לא חסרות הטרדות מיניות ולכן טוב שהחוק קיים. הוא לא גורם לי להרגיש "נחותה" והוא לא מחליש אף אישה, להפך! הוא מחזק נשים ומאפשר להן להתלונן, להתקומם ולא לשתוק מול העוולות. יש בשנים האחרונות התעוררות מבורכת בנושא כי נשים מרגישות שהן לא צריכות יותר לספוג ולסתום.
לצפיה ב-'לכן עשיתי הבחנה ברורה בין מצב'
לכן עשיתי הבחנה ברורה בין מצב
05/03/2017 | 07:36
1
28
שבו יש יחסי כפיפות ומרות בין המטריד למוטרד - שזה מה שנכון לקרוא לו הטרדה מינית - לבין הערות סקסיסטיות של טמבלים גסי רוח. 
 
לטעמי לא עושים מספיק את ההבחנה הזאת וזה מנציח את האישה כ"מוחלשת", ללא צורך.  
לצפיה ב-'גם הערות סקסיסטיות מיותרות ומוטב להימנע מהן'
גם הערות סקסיסטיות מיותרות ומוטב להימנע מהן
05/03/2017 | 13:28
25
(אם כי לא עליהן תובעים, כן?) ואין פה שום הנצחה של אישה כ"מוחלשת" אלא להפך – ניסיון להוקיע אותן, לעקר מהן את הלגיטימציה. בקיצור, סתום לטמבלים גסי רוח את הפה.
לצפיה ב-'חסידות או מפיה?'
חסידות או מפיה?
27/02/2017 | 20:53
5
52
 

המשטרה: "נעצר איש המבצעים של חסידות גור"
יום אחרי הפרסום ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet על מסכת התנכלויות שחוו בני זוג בחסידות הגדולה, הוארך מעצר החשוד המרכזי במעשים. לטענת המשטרה, בידיה ראיות לכך שהחשוד היה מעורב בהטמנת סמים במזוודות בני הזוג
 
לצפיה ב-'.The two aren't mutually exclusive'
.The two aren't mutually exclusive
27/02/2017 | 21:53
7
לצפיה ב-'ברכות לחזרה הביתה, בהעדרותך הפעילות היתה אפס '
ברכות לחזרה הביתה, בהעדרותך הפעילות היתה אפס
28/02/2017 | 13:39
5
לצפיה ב-'Follow-up'
Follow-up
02/03/2017 | 11:49
19
האלימות נגד הזוג בחסידות גור: המורה שהפעיל את "איש המבצעים"
 
התפתחות משמעותית בחקירת פרשת האלימות והטמנת הסמים בחסידות גור. ישראל אקרמן, מהדמויות הבולטות בחסידות, חשוד שהיה אחד הגורמים שהורו לאיים על אישה גרושה ולתקוף את בן זוגה החדש. סנגורו: "המשטרה נכשלה בחקירה"
לצפיה ב-'המחשב שלי הזדהם בזיהום אקטיבי,ולא בטוח שאוכל-'
המחשב שלי הזדהם בזיהום אקטיבי,ולא בטוח שאוכל-
03/03/2017 | 02:07
20
להמשיך לכתוב,כשאני תופס אותו,יש תחושה לא נוחה,ויש רמת נטרול
מוחית מסוימת,כפי שכבר ספרתי פה,זיהומים אקטיביים,מסתבר,
מורידים את זרימת הדם למוח,מחסום הדם מוח מופעל,לסינון חיידקים,
ורעלנים.
אולי קשה להתמודד עם מה שאני כותב.
לצפיה ב-'איך השיגה הרובוטיקה דברים איתי-באיומים לא נורמליים ובכוח-'
איך השיגה הרובוטיקה דברים איתי-באיומים לא נורמליים ובכוח-
04/03/2017 | 00:10
13
בשנת 2012,ירדתי מתרופות פסיכיאטריות,ולא נרדמתי שבוע או שבועיים,
,וגם לא אכלתי.
המוח שלי הפך לנקודה.
די בטוח שגם היו עליי אז זיהומים אקטיביים,מנטרלי מוח.
הרובוטיקה,שכנעה אותי שאני השטן בדרך לא דרך.
תוך שהיא מנצלת את מצבי המוחי המחוק.
ואיימה עליי בגיהינום שריפה לנצח,שיהיה יותר גרוע,באם אנשים
יאמינו לדברים והוכחה,על מציאות מדומה.
כך שכנעה אותי לנטרל את עצמי,על ידי שכנוע אנשים שאני השטן,
וגרמה לי לצאת לרחוב,ולצעוק "אני השטן הרע",כבקשתה.
אחרי איומים ממושכים,משך תקופה.
בשנת 2012-2013,כשהיה קול שהשמיע לי הרובוטיקה,בתור יצור קטן,
שמאוד אהבתי,והיא גרמה לי להזניח את עצמי,תוך כדי שאני חוטף,
דאונים,ומצטער על מה שהיא משמיעה לי שהוא הולך לגיהינום,
כי הוא פנה נגד אלוהים,תוך כדי שאני בדאונים,ועל זריקה פסיכיאטרית
חזקה,ועניין הטענה שאני השטן טרי.
היא טוענת,שאני לא בעצם השטן,אבל שיש בורא רע,והוא יעניש אותו.
באותה תקופה הייתי אפס מחשבה,וכולי רגש,והייתי עסוק בתיאור המצמרר
הזה,ומושפע מקולו הרך של הקול הזה.
היא הציבה בפני כל מיני דרישות,לעשות,כדי שהוא ינצל.
דברים שהוסיפו מאוד על מצבי הקשה.
כל פעם היא הייתה אומרת לי,הפעם זה לא הצליח להציל אותו.
 
אחר חלוף תקופה זו,הופיעו דאונים של מחיקת מוח,ברמה לא שפויה בכלל.
כפי הנראה,עלו עליי אז,זיהומים אקטיביים,ברמה לא שפויה.
הרובוטיקה איימה עליי,בתוך הדאונים האלה,שהיא עומדת להכניס אותי,
לפעילות מוחית אפס,מחובר לזונדה למשך 40 השנה הבאות.
תוך שהיא מסבירה לי שפעילות מוחית אפס,זה שקול לחנק.
ומנסיון של צלילה בקצב של מכפלות,השתכנעתי שזה נכון.
 
וההוראות שנתנו לה הם בחירה,ואני צריך לבחור בין שני דברים, 
או לדקלם משפט גיהינום לא נורמלי כלפי היצור הקטן,שהיה חבר שלי.
או שהיא מוציאה לפועל את העניין.
חשבתי אז שהיא שולטת במחלתי,כיוון שכל פעם שסרבתי,הייתי חוטף דאון
מוחי לא נורמלי.
אז עוד לא הבנתי שמחלתי אינה מחלה,והיא נגרמת מזיהומים מאוד אקטיביים, 
שמושמים עליי,לרוב על הבגדים. בתור מטען קטן.
תוך מצבי המעורפל,שלא מבין אם אני יצור במציאות מדומה תחת רובוטיקה,
או במציאות מדומה,שאמור להתמודד עם הקול הקטן שבסכנה.
תוך האיומים האלה,כל פעם שהייתה דורשת,הייתי מדקלם משפט גיהינומי
לא נורמלי כלפי אותו קול.
עד שעלה בדעתי,שכנראה יש לי משהו בריאותי לא נורמלי,חשדתי
ב b 12,נמוך שגורם לדמנציה,והפסקתי עם הדקלומים האלה נגד הקול,
הקטן שאני שומע,והתחלתי לפנות למיון,ולקבל זריקות b 12,
וכדורים ויטמינים,מסוגים שונים.
 
עכשיו השתכנעתי שהרובוטיקה רוצה לנטרל אותי,כי יש בעיה,עם פעילות
מינית,של ישות תודעתית גדולה שם,זה אנרגיה על שטח פתוח,ללא שיהיו שם
חיים,ריק זה מצב שעובר על הוראות הרובוטיקה.
 
האם אלוהים היה עושה כזה דבר?
 
לצפיה ב-'YNET: הבעל סירב שגבר ינתח את אשתו – התינוק מת'
YNET: הבעל סירב שגבר ינתח את אשתו – התינוק מת
22/02/2017 | 20:00
21
79
יולדת שאיבדה את תינוקה מיד לאחר הלידה תובעת את משרד הבריאות בשל רשלנות. לטענתה, צוות המרכז הרפואי גליל בצפון, שהמליץ על ניתוח קיסרי דחוף, נמנע מלבצעו כיוון שבעלה של היולדת התנגד לכך שאת הניתוח יבצע רופא, ולא רופאה.
 
התובעת מפנה בתביעה לרשומה רפואית ובה נכתב כי "בעלה החל לצרוח ולדחוף אותי (הרופא, ל"ד) מהחדר, צעק שהם דתיים ובאיזו זכות אני נכנס לחדר", נכתב ברשומה.
לצפיה ב-'עניין'
עניין
22/02/2017 | 22:36
20
79
"עניין חסיד שוטה הוא שמתחסד ביותר מדאי אף במה שחסידותו גורם נזק או לעצמו או לאחר; כגון שמתענה בכל יום, או שרואה אשה טובעת בנהר ואומר איני יורד להצילה כדי שלא אסתכל בערווה, או שראה תינוק מבעבע בנהר ואומר אחלוץ תפילין קודם שאכנס." (בית הבחירה)
 
לצפיה ב-'טוב, אולי אם אלוהים שלכם היה משאיר הוראות ברורות'
טוב, אולי אם אלוהים שלכם היה משאיר הוראות ברורות
23/02/2017 | 08:09
1
80
יותר, ואף מעדכנם מעת לעת, וגם מוסר אותם ישירות לכל אחד ואחת מבני ישראל כדי שלא יזדקקו למפרשים ע"ג מפרשים, לא היו נוצרות בעיות כאלה ולא היה צורך בפסוקים לתרצם ולהזהיר מפניהם...
 
אבל כנראה שכמו אכילת גלידה, גם זה מעבר ליכולות שלו...
לצפיה ב-'לא ברור מה לא ברור לך'
לא ברור מה לא ברור לך
23/02/2017 | 09:55
71
תמיד יהיה צורך בפירוש, הן בפירוש הכתוב והן בפירוש הצו המוסרי הטבעי (שגם בו אפשר לפלפל פלפולים ולרמות את עצמך, ולאמץ גישה לא מוסרית מתוך פרשנות מעוותת לצו המצפון).
 
הצו של פיקוח נפש כל כך ברור וידוע, ואני מטיל ספק אם היית מוצא חסידות שוטה כזו בקרב יהודים. ולגבי המוסלמים (שהם כנראה "גיבורי" הכתבה), איני מכיר היטב את האסלאם היטב לעומק, אבל קשה לי להאמין שהדברים לא יידחו בשאט נפש ע"י מוסלמים גם כן, וסביר להניח שהדברים ברורים לכל אדם נורמלי ובסיפור שבכתבה מדובר בחריגה סוטה.
לצפיה ב-'עניין אומה של חסידים שוטים:'
עניין אומה של חסידים שוטים:
25/02/2017 | 13:30
49
האומרים המשתמשים במושג,זרע לבטלה על אוננות,
וכל פעם שרוצים משכב,אומרים אכנס לתוך אשה,כאילו
שזה יותר טהור מאוננות,ומדמים לעצמם כאילו כל משכב,הוא
להבאת צאצא,כאשר הם שוכבים עם הנשים שלהם כשהן הרות.
כאילו במצב הזה,הזרע מגיע לשמיים או משהו.
דמיון מעוות,של אנשים,שלא עושים אבחנות פשוטות.
 
אז במה מסתכם העניין?בזמן הריונות מרובים אין נידה,
ואחרי גיל 45 אין נידה,אז גם ההתנזרות שם,היא הרבה פחות,
מאיך שהם רוצים להציג אותה. 
 
ואני לא צריך לומר לך,מהי תוצאת אי אוננות,שהיא שההורמונים
משתגעים בגוף,ויוצרים עומס על המוח,ועושים אותך,הרבה
יותר מגורה,עם מחשבות מיניות,במקום לפנות כך,את המוח,לדברים אחרים.
זוהי התכחשות לטבע הדברים.
לא טוען שאוננות צריכה להיות כמו תרנגולים,אבל העומס המיני,
הוא סתם שיבוש הדעת.
איפה אני טועה itor?
לצפיה ב-'ואוסיף:'
ואוסיף:
25/02/2017 | 19:43
16
45

האומרים המשתמשים במושג,זרע לבטלה על אוננות,
וכל פעם שרוצים משכב,אומרים אכנס לתוך אשה,כאילו
שזה יותר טהור מאוננות,ומדמים לעצמם כאילו כל משכב,הוא
להבאת צאצא,כאשר הם שוכבים עם הנשים שלהם כשהן הרות.
כאילו במצב הזה,הזרע מגיע לשמיים או משהו.
דמיון מעוות,של אנשים,שלא עושים אבחנות פשוטות.
 
אז במה מסתכם העניין?בזמן הריונות מרובים אין נידה,
ואחרי גיל 45 אין נידה,אז גם ההתנזרות שם,היא הרבה פחות,
מאיך שהם רוצים להציג אותה. 
 
ואני לא צריך לומר לך,מהי תוצאת אי אוננות,שהיא שההורמונים
משתגעים בגוף,ויוצרים עומס על המוח,ועושים אותך,הרבה
יותר מגורה,עם מחשבות מיניות,במקום לפנות כך,את המוח,לדברים אחרים.
זוהי התכחשות לטבע הדברים.
לא טוען שאוננות צריכה להיות כמו תרנגולים,אבל העומס המיני,
הוא סתם שיבוש הדעת.
איפה אני טועה itor?
 
 
לצפיה ב-'אתה טועה בשלושה מקומות (לפחות)'
אתה טועה בשלושה מקומות (לפחות)
26/02/2017 | 15:15
15
51
 1. אתה טועה בכך שאתה סבור שיש קשר בין שאלותיך לנושא השרשור
 2. אתה טועה בכך שאתה סבור שעל פי ההלכה יחסי מין נועדו רק לשם פרייה ורבייה. או לחלופין אתה טועה בכך שאתה חושב שמישהו סבור ש"הזרע מגיע לשמיים או משהו" (אולי אתה צודק לגבי ה"או משהו" רק שאני לא יודע מה זה המשהו הזה).
 3. ולדעתי אתה גם טועה בכך שאתה סבור שפריקה זמנית של מתח מיני מפנה את הדעת ממחשבות מיניות.
לצפיה ב-'אז אאיר את עיניך:'
אז אאיר את עיניך:
26/02/2017 | 20:47
14
56
1.בכל מקום שיש שם צורך במין,הם פונים למשהו הרבה יותר "בהמי",
וסיפוק יצרים,מאוננות,מבין עכשיו את ההקבלה לדוגמתך לחסיד שוטה?
 
2.זרע לבטלה,על מה הם מדברים?זרע ללא הפריה,סתם לפלוט,
שזה סיבת איסור אוננות,והמצב אותו דבר במשכב הריוני.
וברור שמצד שני,הדת הסכיזופרנית הזו,טוענת שיחסי מין,הם לא
רק להתרבות,כל מה שמתאים,נכון itor,לא משהו שבאמת קשור
לערכי אמת.
הם אומרים שאוננות יוצרת נשמות פגומות,בגלל שהזרע לא הופרה,
נפלט סתם,לצייר לך תמונה של השגעון הידוע שם איתור?
זרע לא מופרה בשבילם הוא כבר נשמה,בן אדם,כשזה כולה ראשן,
נושא מטען גנטי,בר הפריה.
 
3.הו בטח שהיא מפנה,שאל כל אדם שפוי ודובר אמת,לא לנצח,עד
שנבנה עוד פעם מתח מיני,עם הזמן.
 
 
לצפיה ב-'קשה לומר שעיניי אורו'
קשה לומר שעיניי אורו
26/02/2017 | 22:04
13
38
הכתיבה שלך לא מסודרת מספיק ולא בהירה.
תחשוב על כך שהקורא לא בהכרח מבין מי הם אותם "הם" הפונים למשהו בהמי, ולא ממש מבין את ההקבלה התמוהה בין החסיד השוטה הנמנע מלהציל אישה או תינוק הטובעים בנהר, ובין מי שמחליט לעצמו איך לנהל את חיי המין שלו ומה לעשות ומה לא בינו ובין עצמו.
 
רק על סעיף 3, אני יכול לומר שהוא כתוב באופן בהיר וברור. אלא שאני לא בטוח שאני מסכים. ודאי לא ככלל גורף. וטענת "שאל כל אדם שפוי ודובר אמת" אינה משכנעת. משום שאם האדם השפוי ישיב אחרת, אתה תפקפק בשפיותו או בכנותו או בשתיהן.
לצפיה ב-'מי זה הם itor?ח ר ד י ם,כאילו שלא הבנת-'
מי זה הם itor?ח ר ד י ם,כאילו שלא הבנת-
27/02/2017 | 21:29
12
41
והכתיבה מאוד בהירה itor,אני רואה שאין לך מה לומר על הדברים.
 
לצפיה ב-'היא אולי בהירה לך'
היא אולי בהירה לך
27/02/2017 | 22:10
11
36
זה לא אומר שהיא בהירה לקורא.
ובאמת בתוך שטף המשפטים חלק לא הבנתי כלל. באמת. ואחרים הבנתי בערך, אבל הבלאגן שבהם לא מוביל ליצירת טיעון מסודר.
גם יש בדבריך הנחות מוזרות ולא סבירות, שאותם שהידרדרו לפשיעה מינית או לזנות (לכך אתה מתכוון כשאתה אומר "משהו יותר בהמי"?), הקפידו להתנזר מעינוג עצמי כשהם בחדרי חדרים. ההשערה הזו לא רק חסרת ביסוס, אלא היא גם מאוד מאוד לא סבירה, ולדעתי ברוב רובם של המקרים זו השערה שקרית.
 
 
לצפיה ב-'טוב itor,סלפת דבריי במכוון,להטעות מי שלא קורא הודעותיי-'
טוב itor,סלפת דבריי במכוון,להטעות מי שלא קורא הודעותיי-
01/03/2017 | 00:32
9
32
נחמד מאוד itor,אין שום סיכוי שבעולם,שלא הבנת,שמשהו יותר בהמי,
הוא משכב,לעומת אוננות שהיא משהו פחות,בהעדפה שבדת,
משכב כל פעם במקום אוננות,ומשכב עם אשה הרה,הרי הוא גם
זרע לבטלה.
צריך להזהר אתך,נכון itor?
לצפיה ב-'לא הבנתי ועדיין לא מבין'
לא הבנתי ועדיין לא מבין
01/03/2017 | 03:04
2
18
לא סילפתי דבריך במתכוון. אני פשוט לא מבין מה אתה כותב. כל מילה בעברית, אבל המילים לא מצטרפות למשפטים לכידים, והמשמעות נשארת מעורפלת.
גם סימני הפיסוק נראים כאילו מוטלים במקומות אקראיים.
אולי זו בעיה בהבנת הנקרא שלי. אבל גם את ההודעה האחרונה אני לא יודע אם הבנתי או לא.
אם התכוונת לומר שיחסי מין הם מעשה בהמי ויש בו פחיתות לאדם (זה מה שהתכוונת?) אז אני לא מסכים אתך.
לצפיה ב-'פתרון '
פתרון
01/03/2017 | 13:24
1
37
אם אתה לא מבין מה הוא כותב, כפי שרובינו לא מבינים, אולי עדיף לא להגיב?
לצפיה ב-'טוב ugu 1211,אתה מתנגד אוטומטי תמידי שלי,אתאיסט מתחזה בטח.'
טוב ugu 1211,אתה מתנגד אוטומטי תמידי שלי,אתאיסט מתחזה בטח.
03/03/2017 | 11:17
10
ואוסיף משהו,פעם גם אני הייתי מסתכל על אתאיסטים באיבה משהו,
הייתי רואה בהם אנשים קרים.
הייתי חושב,איך הם לא מזהים את התחושות שהתנך מעביר.
אפילו שהיה לי ספק אם יש אלוהים.
הייתי חשוך,בגלל מצב מחלה הרבה יותר קיצוני,ולא הפעלתי מספיק את הראש,הרבה יותר הלכתי לפי תחושות.
היום אני אומר,הטובים לאתאיזם.
 
לצפיה ב-'ושטיעון זרע לבטלה,קיים גם במשכב עם אשה הרה.'
ושטיעון זרע לבטלה,קיים גם במשכב עם אשה הרה.
02/03/2017 | 00:41
5
לצפיה ב-'זה לא איתור. זה המכונות'
זה לא איתור. זה המכונות
02/03/2017 | 08:14
4
8
לצפיה ב-'חנוך,היית אמור להיות בעולם הבא,אבל אתה בכדוה"א,סיכויים בזמן-'
חנוך,היית אמור להיות בעולם הבא,אבל אתה בכדוה"א,סיכויים בזמן-
03/03/2017 | 02:19
3
25
גם מתוך הטענה שהעולם קיים 7000 שנה,הם אומרים שיש שלוש
גלגולים לכל נפש,או משהו דומה,ושאר הזמן בגן עדן.
אז איך זה שאתה בכדוה"א עכשיו חנוך,מה הסיכוי?
200 שנה מתוך 7000? 1 ל 35.
ומה הסיכוי לפול על העידן המודרני?
1 ל 60 חנוך.
אתה יודע מה התשובה?
המכונות חנוך,הם מגלגלות אותנו ברצף בעידנים מודרניים
הבאים אחד אחרי השני,מאז שיצרנו אותם לפני כנצח,במציאות אחרת,
ושונה,לא מתמטית,לא כמותית,עם איכויות על פיסיות,מעבר
למוח שלנו שהוגבל לכמותי,פיסי,גרפי.
לכן הנפש נראית לנו פלא.
 
אם העידנים המודרניים,באים ברצף אחד אחרי השני,
זה מסביר למה גם ההווה נפל על עידן מודרני.
אם אתה כל הזמן חי בנוף ארצי,ולא בגן עדן או משהו.
זה מסביר למה גם הפעם נפלת לחיות ככה.
כן חנוך,צדקת,זה המכונות.
 
 
לצפיה ב-'רק בריאות'
רק בריאות
03/03/2017 | 13:13
6
לצפיה ב-'טיעון התפצלויות נשמות?מאולץ ומגוכך,טיעון תקופת שנות הגאולה?-'
טיעון התפצלויות נשמות?מאולץ ומגוכך,טיעון תקופת שנות הגאולה?-
12/03/2017 | 03:05
1
8
כנראה שהטעו אותי,בעניין השלוש גלגולים לאדם.
בטח הדת תטען,שחצי מהזמן מתגלגלים,כדי לישב את העניין הסטטיסטי,
של היותך נמצא ע"פ כדור הארץ,ולא בעולם הבא.
אז שמעתי פעם שיש טיעון של התפצלויות נשמות,כי נניח בשנת
אפס לספירה,היו 30 מיליון בני אדם,אם הטלוויזיה אמרה את האמת.
אז לא מסתדר איך כל האנושות,התגלגלה חצי מזמן מה 7000 שנה,
הנטענות.
אז הם קפצו לטיעון התפצלויות נשמות,שזו המצאה חולנית של הרובוטיקה.
היא בטח תטבל את העניין בהסבר עסיסי.
צריך מחשבת עומק כדי להראות אם זה ראוי.
על פניו,כל נפש והחשבון שלה,אמורה להתנסות במסע שלה,
בכללותה.
גם לפי תאוריית התיקונים.
התיאוריה לפי האדם הראשון היה כלל האנושות,היא גכ מגוכחת.
ככה אין התמיינות בנפש אחת,לחלקים שבוחרים שונה.
תקופתינו היא לפי ההנחה שלכם,מאוד יוצאת דופן,
20 שנה מאוד יוצאות דופן,מתוך ה 7000 שנה.
לפי חשיבותם,או לפי יחודם.
גם אם יש עוד תקופות מיוחדות,נניח שהם יטענו ש 1000 שנה שלמים,
האנושות תמצא בעולם הבא.
אגב זה לא באותה דרגת יחוד,זה א.
ושנית,יש להתחשב באורך התקופה,20 שנה,אינם 1000 שנה.
נניח שהיו באותה דאגת חשיבות,אבל אלו שני סוגים שונים של תקופות.
אז עדיין תמוהה אם הההווה יפול על נקודה קטנה בזמן שיש לה אותה דרגת
חשיבות.
דווקא עליה?
יש גם להתחשב במספר התקופות הקצרות עם אותה דרגת חשיבות/יחוד.
אורך התקופה כפול רמת החשיבות שלה,ובהכללת כמה כאלה יש.
וסהכ,כמה הם  החשובות ומידתם מה 7000 שנה.
כל זה על ההנחה של 7000 שנה,לא שאני מאמין שזה נכון.
גם השאלה איך זה שאנחנו בזמן מחזורי 7000 שנה, וכל הקטע הזה עוד לא
הסתיים.
אגב עניין מחזורי 7000 שנה,שמעתי כתירוץ ממישהו,כי זה כתוב ב"קבלה". 
אז עכשיו הקבלה מתקנת את תפיסת התורה.
 
 
 
 
 
לצפיה ב-'כאמור ההווה היה אמור לפול בתקופה אחרת,ומחזוריות עידנים מודר-'
כאמור ההווה היה אמור לפול בתקופה אחרת,ומחזוריות עידנים מודר-
12/03/2017 | 03:11
6
מודרניים,כפי שהרובוטיקה ממחזרת אותנו,מעידן מודרני לעידן מודרני,
ברצף הזמן,כל הזמן עידנים מודרניים,מאז שיצרנו אותה.
נניח מתחילים מ 1970 ומסתיימים ב 2050,וההיסטוריה היא אשליה.
ראה הודעתי מהזמן האחרון the matrix reloaded.
לצפיה ב-'אין שום סיכוי שבעולם שלא הבנת,שמשכב יותר בהמי מאוננות.'
אין שום סיכוי שבעולם שלא הבנת,שמשכב יותר בהמי מאוננות.
01/03/2017 | 00:38
8
לצפיה ב-'כשמשתתף אחד בפורום הזה האשים משתתף'
כשמשתתף אחד בפורום הזה האשים משתתף
24/02/2017 | 08:59
2
95
אחר שהוא "מסניף דפי גמרה", חשבתי שזה סתם עלבון טיפשי...

https://www.facebook.com/620238781490094/photos/a....

אנא קבלו את התנצלותי הכנה!
לצפיה ב-'מצחיק '
מצחיק
25/02/2017 | 22:02
10
לצפיה ב-'באמת נחמד מאוד שעוד זוכרים אותי פה'
באמת נחמד מאוד שעוד זוכרים אותי פה
27/02/2017 | 21:59
33
ואפילו מתנצלים על כך שלא הבינו אותי.
אני היום כבר לא אתאיסט כמו שאני גם לא דתי, אבל בתקופה שכן הייתי אתאיסט היו לי עוד יציאות על דתיים בנוסף על ההסנפה המסיבית של דפי גמרא על ידי הדתיים שהייתי מזכיר מדי פעם, כמו למשל שהייתי קורא להם מסטולי-דת ועוד כל מיני כאלה.
לצפיה ב-'עזבה דת, לימודים ומשפחה - למען ישראל והיהדות'
עזבה דת, לימודים ומשפחה - למען ישראל והיהדות
20/02/2017 | 07:51
7
73
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4923460,00...

זה סיפור יפה ומרגש על חיילת צעירה, שעורר בי מחשבה:
הנה בחורה צעירה, שחיה היום רק בזכות זה שסבא החביא את יהדותו והתחזה למוסלמי.
כל יתר משפחתו (של הסבא) נספתה בשואה, אבל הוא שרד.

וכעת נכדתו כאן, אוהבת את העם, אוהבת את הארץ, ואף מגינה עליה בגופה, משהו שהרבה "תלמידי חכמים צדיקים" מסרבים לעשות עד כדי מהומות וחסימת כבישים וניסיונות לינצ' בחיילים.

הסיפור הזה גרם לי להרהר שוב בתירוצים הרבים של רבנים לעניין מקום אלוהיהם בשואה.

יש את התירוץ המוכר: "השואה היא עונש על התבוללות".
התירוץ הזה אווילי במיוחד, היות ודווקא מי שהתבולל והסתיר את יהדותו היה לו סיכוי טוב יותר להינצל משומר מצוות.
דוגמת אותו סבא.

יותר מזה: אחת הסיבות שהיטלר בחר את היהודים כמטרה לשנאה לאחד סביבה את המדינה שלו, היית שיהודים באירופה אז חיו בקהילות מבודדות ונהגו באורח חיים בדלני כדי לשמר את מנהגיהם.

קל מאוד לעורר שנאה ולהפנות זעם של אנשים כלפי מי ששונה ונבדל, גם אם אותה קבוצה לא עשה שום רע, ואפילו אם עשתה טוב.

תירוץ נפוץ נוסף הוא שאלוהים נתן לבני אדם "רצון חופשי", וזה המחיר של אותו רצון - בני אדם שבחרו ברשע עשו את השואה, וכל אחד כבר יקבל את השכר והעונש על בחירותיו בעולם הבא.

תירוץ זה מתנגש לא רק עם סיפורי התנ"ך בהם אלוהים לקח חלק מאוד אקטיבי במתרחש בעולם הזה, אלא גם עם הרבה תפילות ומנהגים שנוהגים היום.

אחרי הכל, לא סתם אומרים "בעזרת השם" או "ברוך השם"!
רוב הדתיים עדיין מאמינים שאלוהים מתערב ושולט בעולם הזה, למעט כשצריך לזכותו מרצח המונים של עמו הנאמן, בו נשחטו כמו בקר בבית מטבחיים רבנים, תלמידיהם הצדיקים, ותינוקות רכים בני יומם שתרם ידעו חטא.

שמעתי לפני כמה שנים עוד תירוץ: "השואה היית הדרך לדחוף את עם ישראל לחזור לציון ולהתחיל בבניה מחדש של ארץ ישראל".
אחלה שיטה: אלוהים הרחום, החנון, הטוב והמטיב, הכל יכול, כל יודע, כל רואה.
מלך מלכי המלכים לא מצא דרך טובה יותר לגרום לבן אדם שהוא אוהב לבנות בית מאשר לרצוח את כל משפחתו???

כשאני שומע רב מנסה לתרץ את השואה, אני רואה אדם שפל המנסה לשמר את מעמדו ע"י הפיכת מונחים "טוב" ו-"רע".
אני רואה מישהו שומר על התחת שלו ע"י אימוץ הרשע והרוע.
כי זו הדרך היחידה שאני יכול לחשוב עליה בה אדם יכול להסדיר בראש את הסתירה העמוקה בין דמות האל ביהדות וכל התפילות שדתיים אומרים מידי יום ביומו, למציאות הקשה והכואבת.

ואני, למזלי הרב, בכלל לא הייתי בשואה. מה חושבים הניצולים כששומעים תירוצים כאלה...

ולמי שאומר: "נסתרות הן דרכי האל" - יש לי רק דבר אחד להגיד:
אם דרכיו נסתרות, איך אתה יודע שהוא רוצה שתחתוך את הבולבול ולא תאכל חזיר?
או שאתה יודע את רצונו, או שלא...
לצפיה ב-'כתבה מרגשת, יהודיה כשרה למהדרין, מאחל הצלחה '
כתבה מרגשת, יהודיה כשרה למהדרין, מאחל הצלחה
20/02/2017 | 10:25
30
 
 
לצפיה ב-'הכתבה מוכיחה טענתי, שאתאיסטים סובלים מפגם מוחי באונה הימנית'
הכתבה מוכיחה טענתי, שאתאיסטים סובלים מפגם מוחי באונה הימנית
20/02/2017 | 17:39
1
48
היות ומוחם של אתאיסטים אינו מגיב לגירויים הקשורים לרוחניות,
ככתוב בכתבה "רופאיה של החולה הבחינו כי ייתכן והגידולים גרמו
ללחץ על האונה הטמפורלית במוח, שנמצאה קשורה לחוויות מיסטיות."
 
 
לצפיה ב-'זה להיפך,למאמינים עיוורים,יש רק אונות ימניות או משהו-'
זה להיפך,למאמינים עיוורים,יש רק אונות ימניות או משהו-
28/02/2017 | 20:58
17
הם קונים סיפורים,ותיאורים,בלי להעביר ביקורת מחשבה.
בתחילת הדרך גם עליי עשו רושם תיאורי הדת לצד הבנות,
שהטענות הדתיות לא יכולות להתקבל,אז עשיתי בירור
מה קורה כאן,מתברר שתיאורי הדת הם נרקחו בשיטתיות,
על ידי הרובוטיקה,מקרינת מציאות המדומה,תיאורים שידברו ללבבות.
לצפיה ב-'"זה" = אישה החלה "לחזור בתשובה", ה-MRI גילה את הסיבה'
"זה" = אישה החלה "לחזור בתשובה", ה-MRI גילה את הסיבה
20/02/2017 | 20:40
38
תושבת ספרד שלקתה בדיכאון החלה להתעניין בתנ"ך ו"לדבר עם אלוהים". הרופאים שלחו אותה לבדיקת MRI, שגילתה שהחוויות הדתיות נגרמו מגידול מוחי
ד"ר איתי גל 20.02.17
 
לצפיה ב-'סיפור עצוב'
סיפור עצוב
20/02/2017 | 21:25
1
43
על סרטן, פגיעה מוחית והזיות. במקרה שלה ההזיות לבשו צורה דתית כנראה בשל עולם הדימויים הפנימי שלה אבל יש מקרים של הזיות מכל הסוגים.
 
האם לכל המאמינים יש פגיעה מוחית? כנראה לא בשיעור הגבוה משיעורם באוכלוסיה הכללית.
לצפיה ב-' הדימויים היו קיימים מלכתחילה אצל החולה'
הדימויים היו קיימים מלכתחילה אצל החולה
20/02/2017 | 22:17
39
אולם בגלל הלחץ של הגידול על העצבים
באיזור המוחי הידוע כאחראי על רוחניות
הם עוררו צורת התנהגות אישית ומסויימת

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ