לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אתאיזם!
פעם ראשונה בפורום? נא לקרוא את התקנון.
המשך >>

לצפיה ב-' הידעתם שדוד ופולה בן גוריון התחתנו בנישואים אזרחיים?'
הידעתם שדוד ופולה בן גוריון התחתנו בנישואים אזרחיים?
26/06/2017 | 22:20
24
31
הם לא טסו במיוחד (וזה היה כמובן הרבה לפני קום המדינה) אבל הם כבר היו בניו יורק (לא עיר שקשה להשיג בה רב...) ונישאו בעירייה בנוכחות פקידים בלבד.
לצפיה ב-'היה גם חיים כהן, שהיה בין השאר שופט בעליון'
היה גם חיים כהן, שהיה בין השאר שופט בעליון
27/06/2017 | 02:47
16
22
הוא התחתן עם גרושה בנישואין קונסרבטיביים בחו"ל כי בהיותו כהן הוא לא יכול לפי ההלכה לשאת גרושה.
לצפיה ב-'לא ממש אותו המצב...'
לא ממש אותו המצב...
27/06/2017 | 03:17
15
8
לצפיה ב-'אין שני מצבים שהם בדיוק מוחלט אותו דבר'
אין שני מצבים שהם בדיוק מוחלט אותו דבר
27/06/2017 | 03:25
14
20
תמיד אפשר למצוא הבדל אפילו בין דברים מאד דומים.
לא ידעתי שבתגובות צריך לקלוע בדיוק למטרה מדויקת שאת מסמנת, אבל אם כך רצוי שבפעם הבאה תסמני מטרה כזו.
לצפיה ב-'מה דיבר על דיוק מוחלט? הכוונה ליהודים שבוחרים בחתונה אזרחית'
מה דיבר על דיוק מוחלט? הכוונה ליהודים שבוחרים בחתונה אזרחית
27/06/2017 | 04:27
13
19
לא מכיוון שהם לא יכולים להינשא הלכתית (זו תופעה ידועה של פסולי חיתון) אלא כי הם בוחרים לעשות זאת (אף שיש להם אפשרות אחרת). כיום זה לא דבר של מה בכך, אבל בן גוריון עשה זאת בתקופה שבה זה לא היה באופנה להתחתן אזרחית בחו"ל ולכן חשבתי שזה משהו ראוי לציון. נראה היה לי ברור שזו הנקודה (נישואים אזרחיים) ולא ידעתי שעל כל נקודה שאני מעלה כאן תעלה טריוויה כלשהי, קשורה או לא קשורה...
לצפיה ב-'תודה לך על סימון מדוייק של המטרה'
תודה לך על סימון מדוייק של המטרה
27/06/2017 | 04:52
12
19
בהעדר סימון כזה התייחסתי לבחירה להינשא ולחיות שלא בזרם המרכזי המקובל, ובמיוחד לבחירה כזו שנעשתה ע"י אישיות חשובה.
כלומר אני הבנתי שהמטרה היא לדבר על "אנשים חשובים שעשו זאת אחרת" ושהנושא הוא "לא חייבים להינשא לפי ההלכה".
אבל אם המטרה היא לדבר בדיוק על נישואין אזרחיים ובדיוק על מצב שיש לזוג אפשרות להינשא הלכתית, אכן התגובה שלי לא מתאימה.

לצפיה ב-'אבל שוב, זה לא המצב בדוגמה שנתת. שום דבר ממה שכתבת.'
אבל שוב, זה לא המצב בדוגמה שנתת. שום דבר ממה שכתבת.
27/06/2017 | 05:21
11
19
אין לזה קשר ל"לא בזרם המקובל" ו"עשו זאת אחרת". נתת דוגמה לסיטואציה מוכרת: כוהן שרצה זוגיות עם גרושה. כידוע, היהדות האורתודוקסית לא מאפשרת זאת*. פסולי חיתון הם בעיה מוכרת (שהיהדות יוצרת) ויש אין ספור זוגות כאלה גם כיום (מסיבה זאת ואחרות). אין כאן משהו מיוחד. אדם דתי כנראה היה מוותר על הזיווג (זה אסור ויש לכך השלכות), אבל חילונים לא מוותרים כ"כ בקלות על אהבה, ולכן גם למי שרוצה להינשא בישראל ומוכן לחתונה דתית (בשמחה גדולה או באדישות וחוסר בררה) אין אפשרות כזאת. כלומר מלכתחילה האפשרויות הן לחיות ללא נישואין כלל (בחירה הרבה יותר נועזת, ודאי אז) או להינשא אזרחית (או לפחות לא אורתודוקסית). בשורה התחתונה, זה לא "עשו זאת אחרת" אלא עשו זאת בדרך האפשרית שנותרה להם. דווקא יחסית לאדם שבלאו הכי אינו דתי, חתונה קונסרבטיבית היא דווקא האפשרות הסולידית יותר.

* אגב, הסיבה לכך היא שספר ויקרא נכתב ע"י הכוהנים והם דאגו בו למצוות שהיטיבו עמם. כלומר (גם) מצוות שהניבו להם זכויות. בין היתר הזכות לשאת אישה סוג א', שזה אומר, רק שלהם, לא משומשת. לא אחת שגבר אחר כבר בדק (ואולי זרק). כלומר בתולה. לא גרושה, אנוסה, זונה או אפילו אלמנה, במקרים מסוימים (ויש עוד איסורים).

כמובן, כי הכוהנים הם קדושים וטהורים ואילו נשים הן סחורה, לא בני אדם שצריכים להישפט בהתאם לאדם שהן. זו גישה בזויה שהייתה מקובלת לפני אלפי ומאות שנים; העובדה שעדיין ממשיכים את האיסורים האלה היום (כשרוב הכוהנים כבר מזמן לא משרתים בקודש, ואין בית מקדש, ורבים מהם חילונים גמורים שמעולם לא ביצעו שום פעולה כהנית טקסית) היא תעודת עניות ליהדות (וזה בלי לדבר על ממזר ).
לצפיה ב-'הנישואין שלהם אז היו מאד חריגים'
הנישואין שלהם אז היו מאד חריגים
27/06/2017 | 09:19
10
23
ועוררו תשומת לב בינלאומית.
לא רק שהציפו את העובדה שהחוק בישראל לא מאפשר לשופט בעליון להינשא לאהובתו (שהיא בת לשופט בעליון), אלא יותר מכך שהשופט המכהן בעליון בחר לצאת נגד החוק במדינה ולהינשא לביתו של שופט אחר בעליון מחוץ למדינה.
הם יכלו בלי בעיה לחיות בשקט כידועים בציבור. שניהם היו אנשים מבוגרים, הוא גרוש והיא גרושה פעם שלישית. החברה היתה סולחת להם על הפשע הזה אם סלחה להם על הגירושין. דווקא במקרה שלהם, בגילם ומעמדם, נראה לי שלחיות כידועים בציבור היתה הבחירה היותר מתאימה לאפשרויות בחברה. בוודאי יותר מתאימה מלצאת נגד החוק ולעורר תשומת לב בינלאומית.
לצפיה ב-'באיזה אופן הם "יצאו נגד החוק"?'
באיזה אופן הם "יצאו נגד החוק"?
27/06/2017 | 13:37
8
17
(למיטב הבנתי) נישואי החו"ל שלהם אינם עבירה על חוקי מדינת ישראל. אז אולי זה היה חריג, אבל לא כל חריגות היא עבירה על החוק.
לצפיה ב-'יצאו בהתרסה'
יצאו בהתרסה
27/06/2017 | 13:47
7
20
או יצאו במופגן, וכיוצא באלה ביטויים.
לא עברו על החוק, וודאי.
לצפיה ב-'אין לי מושג אם במקרה הזה התרסה הייתה המניע'
אין לי מושג אם במקרה הזה התרסה הייתה המניע
27/06/2017 | 14:20
6
20
או שהם פשוט מימשו את האופציה הריאלית הסבירה ביותר שעמדה לרשותם (כפי שכתבה trilliane לפני). אם זה נתפס אצל אחרים כהתרסה זה לא אומר שזה היה המניע של הזוג.
לצפיה ב-' זה ממש לא נשמע המקרה.'
זה ממש לא נשמע המקרה.
27/06/2017 | 14:38
14
וצריך גם לזכור שהמעמד החוקי (או ליתר דיוק מכלול הזכויות המשפטיות) של ידועים בציבור זחל אט אט לכיוון זה של הנשואים בגלל פסיקות של בית המשפט (בגלל אוזלת היד של הרשות המחוקקת) וזה לא היה המצב לפני חמישים שנה.
לצפיה ב-'איך נישואין שלא במסגרת החוק היו האפשרות הכי סבירה'
איך נישואין שלא במסגרת החוק היו האפשרות הכי סבירה
28/06/2017 | 03:46
4
14
אם בעקבות הבחירה בהם השופט חיים כהן חשב שראוי שיפרוש מכהונתו?
נראה שהוא עצמו חשב שיש בעיה בבחירה הזו ושהיא לא מתאימה לשופט בעליון.
לצפיה ב-'מאוחר מידי'
מאוחר מידי
28/06/2017 | 05:35
3
13
סיכמנו כבר שאין פה מקרה של עבירה על חוקי מדינת ישראל.

נראה שעמיתיו, ששכנעו אותו לחזור בו מהתפטרותו, דווקא חשבו שאין עם זה בעיה. הוא אכן חזר בו מהתפטרותו והמשיך לכהן (איזה קטע... גם אני יודע לברור את הפרטים שמתאימים לטענה שלי ).
לצפיה ב-'אז זו לא היתה האפשרות הכי סבירה'
אז זו לא היתה האפשרות הכי סבירה
28/06/2017 | 06:57
2
14
האפשרות הסבירה היתה להמשיך לחיות כמו שחיו עד הנישואין.
שהרי אף אחד לא חושב שהם התנשקו פעם ראשונה אחרי הקידושין ועד אז כל אחד גר אצל ההורים.
ואז לא היה צריך לא סיפור בינלאומי, ולא סיפור על התפטרות של שופט בעליון.

השאלה של עבירה על החוק בכלל לא עלתה. אני מעולם לא אמרתי שזו עבירה על החוק, לא היה שום דיון בשאלה הזו, ולכן לא היה שום "סיכום" שלא היתה עבירה. 

לצפיה ב-'*אתה כתבת* "נישואין שלא במסגרת החוק..."'
*אתה כתבת* "נישואין שלא במסגרת החוק..."
28/06/2017 | 07:36
1
11
אתה חופשי להבהיר למה כוונתך ב"שלא במסגרת החוק" (אם אתה רוצה).

"האפשרות הסבירה היתה להמשיך לחיות כמו שחיו עד הנישואין" - זאת אולי האפשרות הסבירה בעיניך (ואתה חופשי לבחור בה לעצמך). האפשרות הסבירה יותר בעיני אותו זוג הייתה להינשא בחו"ל.

כאמור, בסופו של דבר הוא לא התפטר והמשיך לכהן. אני לא באמת יודע איזה תגובות זה עורר בזירה הבינלאומית, אבל אם התגובות היו משהו בסגנון של סלידה מהרעיון שהוא לא היה יכול להינשא במדינתו אז אלו תגובות מוצדקות.
לצפיה ב-'החוק בישראל מכתיב ליהודים נישואין לפי ההלכה'
החוק בישראל מכתיב ליהודים נישואין לפי ההלכה
28/06/2017 | 09:39
5
אם יהודי בא לחוק ואומר שהוא רוצה להינשא החוק אומר לו לך לרבנות ותעשה מה שהם אומרים.
לנישואין שלא לפי ההלכה אין משמעות מבחינתו, הם לא תקפים.
החוק לא אומר ש*אסור* להינשא בצורה שונה ממה שהוא מכתיב. כי מה הוא יאסור? על גבר ואשה לעשות איזה טקס ומסיבה? לקרוא זה לזו בעלי ואשתי?
אם הוא לא מכיר בנישואין אלא לפי המסגרת שהוא מכתיב אין לו מה לאסור.
*אנחנו* כפרטים וחברה כן מכירים בנישואין שלא לפי ההלכה. לכן אפילו החוק אומר שבני הזוג לא נשואים כחוק, מבחינת הזוג והחברה הם נשואים, רק לא במסגרת החוק.
ולזה התכוונתי כשאמרתי שנישאו שלא במסגרת החוק. נישאו במסגרת שונה מהמסגרת שהחוק הישראלי סיפק.
כידוע כיום המצב השתנה ונישואין לפי חוקים של מדינות אחרות כן תקפים וחוקיים גם בישראל.
בסופו של דבר חיים כהן לא התפטר אבל לדעתי עצם העובדה שהוא כן חשב שהתפטרות היא במקום מעידה על ההבנה שלו וההתייחסות שלו לבחירה להינשא שלא במסגרת החוק הישראלי. ההחלטה שלו להמשיך בתפקיד לא מעידה ששינה את דעתו בקשר לנישואין אלא שהסכים שיש עוד שיקולים לכהונת שופט בעליון מלבד התחושות האישיות שלו.
וההחלטה להינשא שלא במסגרת החוק לא מעידה שזו היתה האפשרות הסבירה בעיניהם אלא, כמו שאמרתי בהתחלה, כפעולה של התרסה או הפגנה נגד החוק.

לצפיה ב-'מן הסתם, ועדיין, לא הנקודה...'
מן הסתם, ועדיין, לא הנקודה...
27/06/2017 | 14:07
12
ואם חתונה בחו"ל מושכת תשומת לב ציבורית (וזה לא שרדפו אחריו פפרצי...) לא ברור לי למה אתה חושב שחיים עם אישה לא היו עושים זאת. אם הוא אדם שמשך את תשומת לב התקשורת זה היה נכון בכל מקרה. אין ספק שהאירוניה העגומה היא שרבים מאזרחי ישראל לא יכולים להינשא בה, אבל זו לא הייתה הנקודה שלי (בפרט שבן גוריון נישא הרבה לפני קום מדינה).
לצפיה ב-'האופציה הזו חייבת להיות זמינה בישראל לכל מי שרוצה'
האופציה הזו חייבת להיות זמינה בישראל לכל מי שרוצה
27/06/2017 | 07:48
4
לצפיה ב-'אם יש לך מקור אמין לכך'
אם יש לך מקור אמין לכך
27/06/2017 | 13:09
5
19
אני ממליץ לעדכן את ערכי וויקיפדיה של דוד בן-גוריון ופולה בן-גוריון בנושא. בהתחלה את וויקיפדיה העברית ובהמשך אולי גם האנגלית. כרגע כתוב שם שהם התחתנו בניו-יורק, אבל לא כתוב שזו הייתה חתונה אזרחית. במידה ואת נתקלת בקשיים (אני רואה שיש הגנה על הערך של דוד בן-גוריון אבל לא בטוח איזו) אני רשום בוויקיפדיה ויכול לעשות את העריכה בעצמי, אבל אני צריך את המקור.
לצפיה ב-'כתוב בערך של בן גוריון שנישאו אזרחית, אפילו פעמיים'
כתוב בערך של בן גוריון שנישאו אזרחית, אפילו פעמיים
27/06/2017 | 13:54
3
6
לצפיה ב-'אני מוצא עכשיו אבל זה מוסתר טוב'
אני מוצא עכשיו אבל זה מוסתר טוב
27/06/2017 | 14:22
2
22
ואני עדיין לא מוצא את זה בכלל בערך של פולה בן-גוריון. גם אין שום פירוט או הסברים. אם במקור יש מידע שמסביר למה התחתן אזרחית אז אפשר להרחיב על כך יותר בערך.
לצפיה ב-'זה מוסתר כ"כ טוב שמצאתי את זה בקלות כבר בקריאה ראשונה... '
זה מוסתר כ"כ טוב שמצאתי את זה בקלות כבר בקריאה ראשונה...
28/06/2017 | 03:24
9
ולא יודעת אם זה חשוב לציין בערך על פולה; אני מניחה שזו הייתה בחירה ויוזמה שלו ולכן ציינו זאת בערך עליו (אני מניחה שהיא לא הייתה זוכה לערך אלמלא הייתה אשתו).

לגבי מידע נוסף, יש שם הפניות לסימוכין, כאמור. משום מה התעלמת מתגובתי.

לצפיה ב-'זה מוזכר בדרך אגב ובצדק'
זה מוזכר בדרך אגב ובצדק
28/06/2017 | 03:40
10
לא עובדה חשובה או מעניינת במיוחד.
ויקיפדיה גם טורחים לציין (שוב) בדיון על התנהלותו של בן גוריון בענין הסטטוס קוו שהוא פעל כפי שפעל "על אף שהוא עצמו התחתן בנישואין אזרחיים". לדעתי זו הבעת דעה ולא ציון עובדה (כלומר זו דעה ולא עובדה שצורת הנישואין של בן גוריון היתה צריכה להיות בעלת משקל בשיקולים הפוליטיים שלו) ואם כבר את המשפט הזה צריך למחוק, מעבר לכך שיש כאן חזרה על עובדה שנמסרה כבר. גם ההכוונה למאמר של תומר פרסיקו כמקור היא לא ראויה לדעתי לאנציקלופדיה. מדובר במאמר דעה (לפרסיקו יש דעה וגם סדר יום ברורים לטובת נישואין אזרחיים) גם אם הוא כולל סיכום היסטורי.
לצפיה ב-'אין מה לעדכן, זה כבר מופיע בערך על בן גוריון (כולל סימוכין)'
אין מה לעדכן, זה כבר מופיע בערך על בן גוריון (כולל סימוכין)
27/06/2017 | 14:03
18
"החיזור נמשך כשנה, וב-5 בדצמבר 1917 נישאו השניים בטקס אזרחי אצל רשם הנישואים בעיריית ניו יורק, בנוכחות הפקידים בלבד." [12]

"במכתב הבטיח בן-גוריון להפוך את יום השבת ליום המנוחה הרשמי של המדינה לכשתוקם, להימנע מנישואים אזרחיים (על אף שהוא עצמו התחתן בנישואים כאלה)[32]"
לצפיה ב-'האויב מבפנים......או מה מלמדים את ילדי החרדים'
האויב מבפנים......או מה מלמדים את ילדי החרדים
28/06/2017 | 07:42
1
9
לצפיה ב-'dude101 - זה במיוחד בשבילך!'
dude101 - זה במיוחד בשבילך!
28/06/2017 | 08:41
8
תסביר בבקשה לאחד עם בעיות הבנה כמוני, איך מה שמתואר שם אינו גזענות?
לצפיה ב-'קצת חדשות טובות (חלקית): צה"ל יאפשר קבורה צבאית חילונית'
קצת חדשות טובות (חלקית): צה"ל יאפשר קבורה צבאית חילונית
26/06/2017 | 02:57
10
23
בזכות בג"ץ שהוגש. עוד אין פתרון לקבורה קונסרבטיבית / רפורמית, אבל לפחות משפחות שלא ירצו בכך לא יחויבו לקבור את יקיריהן בבית קברות צבאי בטקס אורתודוקסי.
לצפיה ב-'ריאיון נוסף של הרב אורי רגב בנושא + התייחסות לגיור ולכותל'
ריאיון נוסף של הרב אורי רגב בנושא + התייחסות לגיור ולכותל
26/06/2017 | 13:44
13
לצפיה ב-'ולחדשות הרעות: נותנים להם אצבעות והם רוצים את כל היד '
ולחדשות הרעות: נותנים להם אצבעות והם רוצים את כל היד
27/06/2017 | 16:08
8
15
לכל מי שחושב שאלה לא מאבקי כוח פוליטיים... עכשיו החרדים מנסים לבטל קווי אוטובוס ספורים שפועלים בשבת בערים חילוניות כמו חולון, רמת השרון והרצליה:
לשרשור בפורום תח"צ:

לא מדובר כאן על מאבק למען האוכלוסייה שלהם, הרי החרדים כבר חיים בדיוק כפי שהם רוצים... הם חיים באזורים שסגורים לתחבורה בשבת, אבל צריכים לסגור את התחבורה הציבורית גם בערים שבהן הם לא חיים. הם משתמשים באין ספור כשרויות משלהם, אבל צריכים לכפות על כולנו את זו של הרבנות הראשית. הם מתחתנים עם הרבנים שלהם, אבל כופים עלינו את אלה של הרבנות הראשית. הם משתמשים במערכת חינוך עצמאית ולא מלמדים לימודי ליבה כחוק, אבל מקבלים תקציב מהמדינה. הם לא משרתים בצבא אבל מתנפלים על חיילים חרדים כן. הם לא בהכרח משלמים מסים, אבל סוחטים קצבת ילדים ושלל קצבאות אחרות למשפחות ולבני ישיבות. ועוד לא דיברנו על קווי מהדרין ושלל עניינים אחרים.

אבל לא די להם בכך שרבים מהם חיים כרצונם (על חשבוננו!) הם צריכים שגם אנחנו נחיה כרצונם במקומות שבהם הם גם ככה לא גרים. למה? ככה! כי שבת. אז מה אם השבת לא רק שלהם, אז מה אם יש בישראל אזרחים רבים שרוצים לחיות אחרת בשבת? הם תפסו ראש ממשלה שאפשר לטפס עליו ולחלוב ממנו כמה שרק אפשר, אז למה לא? בואו נשבית כל מה שרק אפשר! הם לא מאמינים בלחלוק או להתפשר או ב"זה נהנה וזה אינו חסר". הם נהנים כשלנו חסר, כשהם יכולים לכפות כמה שהם יכולים את הרצון שלהם גם על חלקים רבים באוכלוסייה שחיים במקום אחר ולא מפריעים להם בשבת (כי הם לא שם!) אבל ברמת העיקרון, ככה בא להם, ככה מתאים להם. אז מה אם זה לא מתאים לנו?

בדיוק כמו במתווה הכותל, לא די להם בכך שקיבלו את הרחבה המרכזית כמו שהיא והיא תמשיך לפעול, הם צריכים לסכל את זכותם של אחרים ליהנות מהכותל ברחבה נפרדת, גם אם זה בצד, בפינה. דווקא מאנשים שגדלו במשפחות מרובות ילדים הייתי מצפה לדעת לחלוק ולהתחשב, אבל אולי זה הפיצוי על ילדות עשוקה...?
לצפיה ב-'שימי לב למשפט מתקציר הכתבה בטמקא:'
שימי לב למשפט מתקציר הכתבה בטמקא:
27/06/2017 | 17:26
18
בידי השר להפחית את חילול השבת הציבורי
זה מראה בדיוק עד כמה itor, וכל אחד אחר שמדבר על "צביון" שקרנים!

זה לא נעשה למען "צביון" זה נעשה למטרה אחת בלבד: כפייה דתית!
לצפיה ב-'ועוד נקודה:'
ועוד נקודה:
27/06/2017 | 17:40
1
11
הכתבה ב-news1 מתייחסת לחקירה נגד ההסעות השיתופיות.

זוכרת שדיברנו על workarounds?
אז זו הסיבה שאני לא אוהב workarounds - היום הם פה, מחר לא.
במקום זה, עדיף להלחם ביחד על דרך המלך.

איך להילחם?
שאלה טובה שאין לה תשובה פשוטה. לפחות לטעמי. הלוואי והיית לי.

אני מתחיל חשוב שהציבור החילוני צריך להתאגד ולהזרים מנדטים למפלגת "תריס" (wedge) משלו, שתוכל להשתמש בסחטנות פוליטית בה משתמשים החרדים כיום.

כי בינתיים נראה שזו השיטה היחידה שמאפשרת לייצר שינוי אמתי במדינה שלנו.
לו רק הייתי פעיל חברתי, או בעל השפעה וכריזמה
לצפיה ב-'אני זוכרת שדיברנו על *מעקפים* (אני דוברת עברית ) וטעות'
אני זוכרת שדיברנו על *מעקפים* (אני דוברת עברית ) וטעות
28/06/2017 | 02:20
6
בידיך לחשוב שהנסיעות השיתופיות בסכנה. החרדים מוחים נגד תחבורה ציבורית; ההסעות השיתופיות הן הסעות פרטיות והן לא בשליטת משרד התחבורה או הרשויות המקומיות או המדינה. אני לא חושבת שהן דרך המלך ואני בהחלט בעד המשך המאבק על תחבורה ציבורית אמיתית בשבת, אבל למרבה האירוניה דווקא העובדה שהן לא כפופות לשר התחבורה או להחלטות ממשלה גורמת להן להיות הרבה יותר בטוחות מפני לחץ החרדים...

הן חוקיות כי הן לא תחבורה ציבורית. ולחרדים לא שווה להשתולל יותר מדי לגבי הסעות פרטיות כי מי שגר בבית מזכוכית (כלומר משתמש בהסעות פרטיות, חלקן "למהדרין" כלומר בהפרדה מגדרית לא חוקית) לא יכול להרשות לעצמו לזרוק אבנים. אם הם ינסו, הם עלולים לחטוף בעצמם.
לצפיה ב-'פשרנות כנראה נתפסת אצלם כחולשה'
פשרנות כנראה נתפסת אצלם כחולשה
27/06/2017 | 20:46
4
21
(ולא רק אצל חרדים) לכן פשרנות מצד חילונים בסוגיות דת ומדינה זאת טעות טקטית.

כבר הקדים אותי מישהו שכתב על "מאבקי השבת": "יש כוח, אין אחריות".
לצפיה ב-'"כנראה"? את הסיפא לא הבנתי; אשמח להסבר.'
"כנראה"? את הסיפא לא הבנתי; אשמח להסבר.
28/06/2017 | 02:16
3
3
לצפיה ב-'זה משפט מכותרת של מאמר שקישרת אליו בעבר'
זה משפט מכותרת של מאמר שקישרת אליו בעבר
28/06/2017 | 02:41
2
8
לצפיה ב-'לא זכרתי את הכותרת ואת ההקשר שבו נכתבה'
לא זכרתי את הכותרת ואת ההקשר שבו נכתבה
28/06/2017 | 02:55
1
10
לא הכי מוצלחת בעיניי, אבל אני חושבת שהדברים ממחישים היטב את הכפייה הדתית שנעשית לצורך כפייה ושרירים פוליטיים פר אקסלנס (בניגוד למה ש-itor מתעקש לטעון בתמימות או בשקרים). זה גם מזכיר לי את מה שאמר אי-אז ראש עיריית בית שמש, על כך שלא יכולה להיות עיר חרדית בלבד כי לא יהיה מי שישלם מיסים... אם זו לא הייתה המדינה שלנו כנראה היינו צוחקים.
לצפיה ב-'אלי ישי אמר את זה על בית שמש כשהיה שר הפנים'
אלי ישי אמר את זה על בית שמש כשהיה שר הפנים
28/06/2017 | 06:10
7
צורי קריספל, ראש עיריית אלעד דאז, אמר אותו דבר על אלעד.
לצפיה ב-'דמוקרטיה במיטבה:'
דמוקרטיה במיטבה:
25/06/2017 | 16:48
21
49
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4980550,00...

ראשי הקואליציה אישרו את הצעת החוק שתשאיר את סמכויות הגיור בידי הרבנות הראשית בלבד. קודם לכן החליטו רה"מ והשרים, בלחץ המפלגות החרדיות, להקפיא את "מתווה הכותל" במסגרתו הייתה אמורה לקום רחבת תפילה מעורבת. חשש למשבר מול ארגונים יהודיים בעולם

אני מניח שכל מצביעי ביבי בבחירות האחרונות ידעו מראש שהוא הולך להתפשר על יהדותם של חיילי צה"ל יקרים שלנו, ועל המקום החשוב ביותר לכ היהודים בעולם כדי לרצות כת של סוטים חולי מין!

למה סוטים חולי מין?
זה למה:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4979621,0...

בלי נשים, עם אמנים חילונים - אבל בעיקר עם המון מוזיקה יהודית. 7,000 קליפים, ליתר דיוק: הכירו את "הידברוטיוב", פלטפורמת המוזיקה שנראית כמו יוטיוב, עובדת כמו יוטיוב, אבל בהכשר חרדי מהודר: "על 'והאמת' של שלמה ארצי וישי ריבו ויתרנו בגלל כמה שניות של תמונות שלא עברו אצלנו"

לצפיה ב-'אם הם רק רוצים ביבי יבנה להם בית מקדש, רק שיחזיקו לו את הכסא'
אם הם רק רוצים ביבי יבנה להם בית מקדש, רק שיחזיקו לו את הכסא
25/06/2017 | 18:23
6
לצפיה ב-'חלאות שקרנים סחטנים כפייתיים'
חלאות שקרנים סחטנים כפייתיים
25/06/2017 | 21:01
31
ראשי המפלגות החרדיות בירכו על ההחלטה ואמרו כי היא משקפת את רצון רוב העם המעוניין לשמור על קדושת הכותל ומעמדו, כפי שהיה מימים ימימה.

מנין לכם מה רוצה רוב העם? רוב העם אפילו לא מצביע לכם!

שר הבריאות יעקב ליצמן: "החלטת הממשלה להקפאת מתווה הכותל מעבירה מסר ברור לכל העולם כי אין ולא תהיה לרפורמים דריסת רגל והכרה בכותל המערבי. פעילות הנציגות החרדית באחדות ובשיתוף פעולה זוכה לסייעתא דשמיא ולהצלחה. הוקרתי לרב הכותל שמואל רבינוביץ ולרבנים הראשיים לישראל. בזכותם הגענו לקדש שם שמיים".

ואח"כ הם מתלוננים שהעם מפולג ושאין אחדות... אתם המפלגים! כמו ילדים קטנים שלא מסוגלים לחלוק בשום דבר. רק "אני אני אני" כל היום, רק מה שהם רוצים. חולי שליטה כפייתיים. עד שהוסגה פשרה בעמל רב הם פוצצו אותה וסוחטים את כולם כאילו הכותל רשום על שמם בטאבו. בחוצפתם הם מתייחסים למתווה הכותל כאילו הוא "הונחת" עליהם ע"י החלטת ממשלה וזה שקר וכזב; הוא גובש לאורך שנים בשיתוף המפלגות החרדיות ורב הכותל, אלא שהאחרונים חזרו בהם בדיעבד.

את הכותל המערבי מנהל מאז שחרורו בשנת 1967 רב הכותל והמקומות הקודשים, וכך קבוע בחוק. מדובר אמנם באתר ממלכתי, אבל בגלל האופי הדתי שלו ושליטת הרבנים עליו, המקום אימץ עם השנים מנהגים שמרניים, כמו בבית כנסת אורתודוכסי: יש בו הפרדה מוחלטת בין המינים ברחבת התפילה ולנשים אסור לקיים מצוות שמזוהות כ"גבריות", כמו הנחת תפילין והתעטפות בטלית.

בשנים האחרונות הושגה פשרה היסטורית בין הזרמים הליברלים ונשות הכותל משמאל, לבין הגורמים הדתיים השמרניים מימין. שני הצדדים הסכימו שהרחבה הקיימת תישאר נפרדת, אך לצדה תוקם רחבה נוספת שבה יובטח חופש דת לכל מתפלל ומתפללת. כעת, בעקבות החלטת הממשלה מהיום, כל ההסדרים הללו ככל הנראה כבר לא יבוצעו בפועל.

ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל: "העובדה שראש הממשלה, שבעצמו יזם והוביל את מתווה הכותל, מתקפל וחוזר בו מההחלטה ההיסטורית היא תעודת עניות לממשלה ובמיוחד לשרות שהתגלו במלוא קלונן כשהשתמשו בקולן נגד ציבור הנשים. זה יום רע מאוד לנשים בישראל, כשראש ממשלה מוותר על זכויותיהן תוך התרפסות כלפי קומץ זעיר של גברים כוחניים הכופים את הנוהג הדתי שלהם תוך פגיעה מכוונת והתעלמות ביותר מ-51 אחוזים מהאוכלוסייה. נשות הכותל ימשיכו להתפלל כדרכן בעזרת הנשים בכותל עם ספר תורה, טליתות ותפילין עד שהשוויון לנשים יגיע גם לכותל. כמו שלא תבקשו מחובש כיפה להסיר אותה אל תבקשו מאתנו להימנע מלהתפלל לפי צו מצפוננו".

ולגבי הגיור, ת'אמת? למועדון הזה לא הייתי מנסה בכלל להיכנס. כמו להכניס ראש בריא למיטה חולה. מי רוצה להיות חלק מדת או ממדינה שאלה האנשים העומדים בראשה? אני אוהבת את ישראל אבל במקום לקרב לבבות הם זורעים שנאה ופילוג וגורמים לרבים להרהר אם הם בכלל רוצים להמשיך לחיות פה.
לצפיה ב-'ליברמן: בגלל חוק הגיור נאבד מאות אלפי יהודים'
ליברמן: בגלל חוק הגיור נאבד מאות אלפי יהודים
25/06/2017 | 21:55
44
יאללה, תתחילו לארוז מזוודות
לצפיה ב-'ליברמן: ישראל הופכת למדינת הלכה'
ליברמן: ישראל הופכת למדינת הלכה
26/06/2017 | 19:11
24
ברוומן, האם אתה ישן טוב בלילה ?
לצפיה ב-'YNET: הישגי החרדים בממשלה (ויש עוד על הכוונת...)'
YNET: הישגי החרדים בממשלה (ויש עוד על הכוונת...)
26/06/2017 | 23:27
16
מלימודי הליבה ועד למתווה הכותל וחוק הגיור: הישגי החרדים בממשלה
המפלגות החרדיות מעלות הילוך במאבק למחוק את "מורשת לפיד". מביטול הדרישה ללימודי ליבה, דרך העלאת תקציב הישיבות ועד ביטול ההסדר בין הזרמים השונים בנוגע לכותל - אלו הניצחונות של הפוליטקאים החרדים

ובשעה שיהדות התפוצות עדיין המומה ושוקלת את תגובתה ואתה צעדיה, בש"ס וביהדות התורה כבר מסמנים את היעדים הבאים: עוד סמכויות לבתי הדין הרבניים וחוק עוקף "בג"ץ המרכולים" – הפסיקה שהכשירה את פתיחתם בשבת של בתי העסק בתל אביב. ואם זה לא מספיק – גם חוק עוקף בג"ץ הכשרות כבר מוכן ומעוגן בהסכמים הקואליציוניים, למקרה שיהיה צורך.

לצפיה ב-'סיפור קצר על גיור שלא היה מאת ג'ודי שלום ניר מוזס'
סיפור קצר על גיור שלא היה מאת ג'ודי שלום ניר מוזס
26/06/2017 | 23:29
14
29
רונן הוא הבן של אחת החברות הכי טובות שלי. שלוש שנים הוא יוצא עם אלונה, לכולנו היה ברור שזו חתונה. אלונה עלתה לארץ מאוקראינה בגיל שנה, אביה יהודי ואימא שלה לא. כשאתה מגיע למדינה בגיל שנה, אתה ישראלי בדיוק כמו הבן שלי. מכיוון שלהוריו זה היה חשוב, הם החליטו שאלונה, שחיה כל חייה בארץ, תעבור הליך גיור.

המילים הראשונות שהרב מטעם הרבנות אמר לרונן - כשאלונה ניצבת לידו - היו: "למה אתה צריך את השייקסע הזאת? אין מספיק יהודיות כשרות? אני מוכן להכיר לך מישהי יפהפיה". כך, כאילו אלונה היא אוויר. רונן ענה לרב, במסר שעדיף שלא ייכתב כאן, והשניים עזבו בכעס את הרבנות.

ההחלטה שנפלה: נוסעים לברלין להינשא שם. הילדים שלהם, שיהיו צברים, לא יהיו יהודים, בגלל רבנים גזענים וטיפשים.
לצפיה ב-'גם אמא שלי לא היתה יהודיה'
גם אמא שלי לא היתה יהודיה
27/06/2017 | 02:54
11
17
היא חיה בישראל הרבה שנים וגם נפטרה כאן ומעולם לא דיברה על גיור. לא זוכר שהנושא בכלל עלה בבית ולא זוכר שהפריע למישהו.
לצפיה ב-'והנקודה שלך היא...?'
והנקודה שלך היא...?
27/06/2017 | 03:16
10
5
לצפיה ב-'שמהניסיון שלי ונקודת המבט שלי'
שמהניסיון שלי ונקודת המבט שלי
27/06/2017 | 03:21
9
17
אם יורשה לי להביע אותה, דלה ככל שהיא, להיות לא יהודי בישראל זו לא בעיה בכלל, בטח לא טרגדיה, כפי שיכול להשתמע מהסיפור שהבאת.

לצפיה ב-'סבבה, רק שזו ממש לא הנקודה של הסיפור...'
סבבה, רק שזו ממש לא הנקודה של הסיפור...
27/06/2017 | 04:23
8
8
לצפיה ב-'קודם כל יופי אם זו לא הנקודה'
קודם כל יופי אם זו לא הנקודה
27/06/2017 | 04:57
7
14
אם המצב ש"הילדים שלהם, שיהיו צברים, לא יהיו יהודים" הוא לא טרגדיה, אז אנחנו מסכימים והכל מצוין.
אבל אם זו לא הנקודה, אולי תבהירי את הנקודה מבחינתך. 

לצפיה ב-'הנקודה אינה שלי, אבל חשבתי שהיא ברורה: ביקורת על הרבנות'
הנקודה אינה שלי, אבל חשבתי שהיא ברורה: ביקורת על הרבנות
27/06/2017 | 05:30
6
17
רבים מרבני הרבנות מתנהגים בצורה די דוחה. אנשים שמקבלים משכורת מהמדינה ואמורים לשרת אותה, את אזרחיה, לטפח את היהדות, ובמקום זה משניאים אותה ומבריחים דווקא את אלה שמעוניינים לקבלה. כלומר לא מטפחים ומגדילים את העם היהודי אלא להפך.

אף אחד לא אמר שזה טרגדיה להיות אזרח לא יהודי בישראל (מבחינתי ודאי שלא) ולי ממש לא אכפת אם אדם הוא יהודי או לא, זה לא האופן שבו אני שופטת בני אדם. אבל יש אנשים שאכפת להם, יש אזרחים שבאים ורוצים ואז יורקים להם בפנים. זו תעודת עניות לרבנות, ובתור משלמת מיסים שמממנת את החלאות האלה, זה נראה לי כמו סיפור שממחיש מצוין את הנזק שהם גורמים.

כלומר מדינת ישראל ביטלה חוק קודם ונתנה להם מונופול בלעדי ומוחלט על התחום שבו הם עושים שירות רע ועולבים באזרחים של המדינה. אותה בחורה שהרב השפיל היא אזרחית ישראלית והמשכורת שלו משולמת גם מכספי המיסים שלה. אז את הכסף הם יודעים לקבל, אבל שירות הם לא יודעים לתת, אפילו ממי שחפץ לקפוץ דרך החישוקים הבוערים שלהם. גועל נפש.
לצפיה ב-'אם זו לא טרגדיה להיות לא-יהודי'
אם זו לא טרגדיה להיות לא-יהודי
27/06/2017 | 09:10
5
21
אז אני לא רואה מה החשיבות של יחס הפקידים ברבנות ללא-יהודים.
לכן הנקודה שאני העליתי כן שייכת במידה מסויימת לנקודה של הסיפור.
פקידים חסרי אנושיות יש בכל משרד ממשלתי. למשל במשרד הפנים מתייחסים ללא-יהודים אפילו יותר גרוע מאשר ברבנות, וממשרד הפנים אי אפשר להתחמק.
גם ביטוח לאומי מפורסם ביחס הלא אנושי של פקידים, לכל מי שבא בפניהם, וגם מהם אי אפשר להתחמק.
מהפקידים ברבנות אפשר להתחמק בקלות, פשוט לוותר על שירותיהם המיותרים מכל וכל. כי כאמור אפשר להיות פה לא יהודי יופי.
עם זאת אני מקבל שבפורום הזה מקובל להעביר ביקורת על הרבנות (ולא על משרד הפנים או ביטוח לאומי, אלה פורומים אחרים), וכל הזדמנות ראויה לכך.  

לצפיה ב-'הנקודה היא'
הנקודה היא
27/06/2017 | 10:00
1
22
ישנם אנשים שאין להם שום קשר לדת היהודית, כולל ערלים
שנידבקו לעם היהודי, תופעה שזכתה לכינוי "ערב רב"

לצפיה ב-'יש כאלה אבל ממש מעטים'
יש כאלה אבל ממש מעטים
27/06/2017 | 10:57
15
בסה"כ היהודים לא נחשבים בעולם כעם שכדאי להשתייך אליו. הפוך לגמרי.
רוב המתגיירים בימינו עושים זאת כי ישראל היא מדינת רווחה מתקדמת, בכל אופן יחסית למדינות שהם באים מהן, והם רוצים לחיות בה כאזרחים. מאחר וישראל נותנת בחוק יחס מעדיף ליהודים, הם צריכים להפוך ליהודים. לא כי הם מאמינים בדת היהודית או אפילו כי הם רוצים להשתייך לחברה היהודית.
לכן אני מבין את משרד הפנים ואת הרבנות והדתיים שהם מתנגדים לגיורים האלה ועוינים ללא יהודים. הם מבינים שרוב אלה פשוט מחפשים לחיות במדינה מתקדמת, יחסית, ולא כי הם פתאום מקבלים את הדת היהודית.
לצפיה ב-'שוב, לא הנקודה... וצא שנייה מהבועה שלך'
שוב, לא הנקודה... וצא שנייה מהבועה שלך
27/06/2017 | 13:59
2
13
העובדה שזה לא טרגי (בעיניך או בכלל) לא אומרת שזה תקין. לא חייבת להיות טרגדיה כדי שתהיה ביקורת מוצדקת. באופן אישי אני לא מתכוונת לצרוך שום שירות מהרבנות הראשית (לא בחיי וגם לא במותי, במידת האפשר) אבל יש אזרחים שבכל זאת מעוניינים לצרוך שירותי דת במדינה ומכריחים אותם לקבל אותם מהמונופול הגרוע הזה שממומן מכספי המיסים שלהם ושלנו.
לצפיה ב-'כשאני אומר "לא טרגי" אני מתכוון "ממש אחלה"'
כשאני אומר "לא טרגי" אני מתכוון "ממש אחלה"
27/06/2017 | 14:10
1
11
זו צורת התבטאות שמשתמשת בביטויים שוללים כדי לומר בעצם משהו חיובי.
כמו שאומרים "לא היה כל כך נורא" ומתכוונים להגיד "נהנו מאד"
לדעתי הסגנון הזה הוא השפעה בעיקר של הסגנון הבריטי, הם מאד אוהבים להגיד דברים הפוך, להגיד מה לא במקום להגיד מה כן. 
וטוב לי בבועה שלי, לא יוצא ממנה בשום אופן.

לצפיה ב-'אני מכירה אירוניה בכלל ולשון סגי נהור בפרט; זה לא זה...'
אני מכירה אירוניה בכלל ולשון סגי נהור בפרט; זה לא זה...
27/06/2017 | 14:24
13
כבר הבנתי שאין בינינו תקשורת בסיסית, לא נורא. תישאר בבועה שלך, נראה לי שכך ייטב לשנינו.
לצפיה ב-''
27/06/2017 | 15:26
1
18
"Why would you want a nigger for a wife? Aren't there enough white women around?"

למען הסר ספק, המשפט הזה לא מייצג את עמדותיי אלא מציג וריאציה לשאלות שנשאל הבחור באנקדוטה מהכתבה.
לצפיה ב-'היהדות אפילו לא מנסה להסוות את הגזענות האינהרנטית שבה...'
היהדות אפילו לא מנסה להסוות את הגזענות האינהרנטית שבה...
27/06/2017 | 15:41
12
ואין לי שאיפות או יומרות לחנך אותם לערכים הומניסטיים מקובלים במאה ה-21; אבל כשזה מגיע מעובד ציבור בתפקיד כלפי אזרחים במדינה (שמשלמים לו את המשכורת!) זה לא משהו שאפשר או צריך לעבור עליו בשתיקה.
לצפיה ב-'אגב, בנושא גיור וקיום מצוות, בהקשר לדיונים מהחודש האחרון'
אגב, בנושא גיור וקיום מצוות, בהקשר לדיונים מהחודש האחרון
26/06/2017 | 23:36
20
הרב שלמה עמאר מתמצת את הגישה האורתודוקסית:
"מי שנולד יהודי הוא יהודי גם כשהוא לא מקיים מצוות. אבל מי שבא להתגייר, אז הדרך לקבל את התואר יהודי, זה בקיום מצוות. גם אנחנו התגיירנו במעמד הר סיני, כאשר קיבלנו על עצמנו עול תורה ומצוות, ואמרנו: נעשה ונשמע. אחרי שהתגיירנו נשארים יהודים, גם אלה שלא מקיימים מצוות. אבל להכניס מלכתחילה גוי לקדושה בלי תורה ובלי מצוות, זה לא גיור".
לצפיה ב-'ועבדי הישות הדמיונית ממשיכים לתקוף חיילים'
ועבדי הישות הדמיונית ממשיכים לתקוף חיילים
27/06/2017 | 12:07
1
9
ובצדק.

ממילא לא עושים להם כלום, ובלימוד תלמוד משעמם אז מחפשים בידור

לצפיה ב-'היי, אולי תשקול לרכז את כל החדשות יחד, זה קצת מציף...'
היי, אולי תשקול לרכז את כל החדשות יחד, זה קצת מציף...
27/06/2017 | 14:40
4
לצפיה ב-'ככה מחנכים ילדות חרדיות'
ככה מחנכים ילדות חרדיות
27/06/2017 | 12:03
11
ולאלו יש אלוהים? מגוחך

לצפיה ב-'ועוד מאמין בישות הדמיונית שמזיין ילדים'
ועוד מאמין בישות הדמיונית שמזיין ילדים
27/06/2017 | 12:00
6
לצפיה ב-'רב יהודי קורא לבצע מהפכה בארץ ישראל '
רב יהודי קורא לבצע מהפכה בארץ ישראל
27/06/2017 | 07:46
10
ולא תהיינה ספקות, המועד בו תהיה מהפכה דתית בכח הנשק במדינת ישראל אינו רחוק......אלא אם כן, הציבור השפוי בדעתו, זה שלא מאמין בישויות דמיוניות ובסיפורי אגדות, יקום ויעשה מעשה.
והוא עוד אומר שיש לו אלוהים - בדיחה אומללה

לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:13
1
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'המרחב הציבורי מתחלן? ספרו זאת לתושבים שהחרדים פלשו לשכונתם'
המרחב הציבורי מתחלן? ספרו זאת לתושבים שהחרדים פלשו לשכונתם
23/06/2017 | 02:46
61
67
ושינו בה את הצביון (הו, גם אני יכולה להשתמש במילה הזאת!) עבור אנשים שעד אז חיו בשלום ובהנאה בשכונה חילונית. לו היו באים לחיות בשכונה חילונית בכיף ומתוך קבלת אורחות השכונה, ניחא; אבל ברגע שהם מתחילים להיות הרוב הם כופים על המיעוט שנשאר את דריכהם.

מישהו מצליח לדמיין מצב...
המשך>>
ושינו בה את הצביון (הו, גם אני יכולה להשתמש במילה הזאת!) עבור אנשים שעד אז חיו בשלום ובהנאה בשכונה חילונית. לו היו באים לחיות בשכונה חילונית בכיף ומתוך קבלת אורחות השכונה, ניחא; אבל ברגע שהם מתחילים להיות הרוב הם כופים על המיעוט שנשאר את דריכהם.

מישהו מצליח לדמיין מצב הפוך שבו חילונים היו משנים צביון של שכונה חרדית? בלתי נתפס... אבל בכיוון השני זה "בסדר" וקורה כל הזמן. בהתחלה רק מבקשים "בית כנסת" ואז "ישיבה" או "כולל" ואז "גן"... ואז שלא יפריעו בשבת או רק לסגור איזה רחוב... נו הרי גם ככה כבר רובו חרדי, מה זה משנה אם עושים עוצר בית לתושבים שגרים שם כבר שנים ולא יכולים להרשות לעצמם לברוח?

עכשיו הם עדיין מיעוט אז הם עוד מנסים להיות נחמדים ומקשקשים על "הידברות", אבל למה מלכתחילה לצפות להתחשבות משכונה חילונית במקום לגור בשכונות קיימות שכבר מנהלות את אורח החיים הזה? נכנסת לשכונה עם אופי מסוים, שהוקמה ע"י קהילה מסוימת, למה שלא תכבד ותקבל את אורחותיה? הרי זה מה שהחרדים עצמם דורשים (וגם כופים) בשכונות שלהם. נאה דורש נאה מקיים, לא?

לבי לבי על תושבי הגבעה הצרפתית, לא הייתי רוצה להיות במצבם.
לצפיה ב-'הורים מתלוננים" מסיבות הסיום של בתי הספר היו משיחיות '
הורים מתלוננים" מסיבות הסיום של בתי הספר היו משיחיות
25/06/2017 | 18:35
1
19
לאומניות ופוליטיות

תקראו לבד:
לצפיה ב-'מתברר שיש בתי ספר שהחליטו להמשיך עם זה גם בקייטנה'
מתברר שיש בתי ספר שהחליטו להמשיך עם זה גם בקייטנה
25/06/2017 | 21:05
18
משרד החינוך הבהיר שהוא לא התכוון שכל פעילויות הקיץ יהיו על ירושלים והוא ממליץ על פעמיים בשבוע. אני ממליצה על אפס. חאלס, טחנתם לתלמידים את ירושלים כל השנה, כמה אפשר? תנו להם חופש בקיץ. ירושלים היא בירת ישראל, זה לא עומד להשתנות והיא לא הולכת לשום מקום. תרגיעו.
לצפיה ב-'ומאמיני הישות הדמיונית זורקים אבנים על חיילי מדינת ישראל'
ומאמיני הישות הדמיונית זורקים אבנים על חיילי מדינת ישראל
25/06/2017 | 18:25
11
בשמה של הישות הדמיונית
חלאות

לצפיה ב-'הפורום הזה הוא בדיחה'
הפורום הזה הוא בדיחה
25/06/2017 | 15:57
1
28
75% מההודעות בו זה לינקים לכתבות השמצה נגד חרדים ע"י אותם משתמשים
25% זה שרשורי-פלצת שהם 100% טחינת מים
ודיונים מעניינים? 0% עגול
לצפיה ב-'ברוך הבא לשמורה!'
ברוך הבא לשמורה!
25/06/2017 | 16:12
25
כאן לא יגרשו אותך על היותך טרול.

כמובן, אתה גם מוזמן להראות לנו איזה משתמש חכם אתה, ולפתוח דיון מעניין.
אולי אפילו נרבעה את האפס
לצפיה ב-'"תגיד, כבוד השר, כשבית הספר אומר לי איך להיות יהודייה'
"תגיד, כבוד השר, כשבית הספר אומר לי איך להיות יהודייה
23/06/2017 | 11:18
5
64
זה לא פוליטי?" (הילי צודקת. זה לגמרי פוליטי )

"אני תלמידה חילונית. מערכת החינוך מוחקת אותי

הילי קופרשטיין, בת 15 מתל אביב, היתה אמורה להיפגש עם תלמידים מבית ספר דתי – ואז דרשו ממנה להתלבש צנוע ולשבת בנפרד מהבנים. עכשיו, אחרי שהמפגש פוצץ, יש לה מסר לשר החינוך: אני גאה במי שאני, תפסיקו ללמד אותי שאני יהודייה סוג ב'"

יש הטוענים (והתלמידה מהסרטון כנראה ביניהם) שהמפגש בין תלמידי בית הספר הממלכתי-כללי לבין תלמידי בית הספר הממלכתי-דתי לא התקיים (במקרה הזה). אני חושב אחרת. למיטב הבנתי דווקא כן התקיים מפגש וזה תקצירו: בית הספר הממלכתי-דתי התנה את המפגש בסגרגציה מגדרית ובהתחפשות התלמידות החילוניות ל"לבוש צנוע" (הדרישה מהתלמידות החילוניות להתחפש לא כ"כ מובנת לי כשממילא דרשו גם סגרגציה מגדרית). מועצת התלמידים של בית הספר הממלכתי-כללי סירבה (ובצדק) לתנאים שהתנה בית הספר הממלכתי-דתי. בית הספר הממלכתי-דתי ויתר על המפגש. זה היה המפגש (זה גם כן סוג של מפגש).
לצפיה ב-' צודקת*. דתיים תמיד מצפים שיתחשבו ברגשותיהם'
צודקת*. דתיים תמיד מצפים שיתחשבו ברגשותיהם
23/06/2017 | 14:36
29
ובאורחות חייהם, שהרי ידוע שרגשות דתיים נעלים יותר, ואנחנו "סתם" חילונים חסרי לב, עם "עגלה ריקה", תינוקות שנשבו. אין לנו ערכים, רגשות או אורחות חיים שצריך להתייחס אליהם. צריך ללמד אותנו איך להיות יהודים וללמד אותנו איך לכבד את היהודים "האמיתיים".

25/06/2017 | 04:10
2
32
השולטים בכיפה: איך הצליח ארגון דתי המקורב לבנט להיכנס למרבית בתי הספר החילוניים?
 בשבועות האחרונים עלו לרשת לא מעט סרטונים ופוסטים שמשקפים את התסכול הגובר של הנוער החילוני ממגמת ההדתה שעוברת על החינוך הממלכתי בישראל. מתברר שהדתה היא רק ההתחלה, כי במסגרת הכותרת "חינוך יהודי" מקדמת עמותת-על דתית ימנית בשם "זהות" המקורבת לשר בנט את המשנה הפוליטית של "הבית היהודי"
לצפיה ב-' '
25/06/2017 | 08:40
32
מזמן טענתי שזאת פוליטיזציה של מערכת החינוך (משלם המסים החילוני מממן את הפעילות נגדו).

הסאבטקסט של "היהודי האחרון" (לא הספר של יורם קניוק אלא הטקסט שצוטט בכתבה) זאת דוגמה לאינדוקטרינציה דתית (אחת מני רבות).
לצפיה ב-'תומר פרסיקו מגיב לכתבה:'
תומר פרסיקו מגיב לכתבה:
26/06/2017 | 13:24
20
צריך לשים לב היטב: לא מדובר ב"החזרה בתשובה". רוב רובם של התלמידים לא יחזרו בתשובה וזה ברור לכולם. מדובר בהפיכת הציונות הדתית למודל הלגיטימי היחיד של היהדות עבור אותם תלמידים. וזאת מתוך מניע פוליטי כפול: ראשית ובפשטות, עבור הגדלת האלקטורט של הבית היהודי. לא סוד הוא שהמפלגה מעוניינת במצביעים שאינם שומרי מצוות, ועל כן שיבוצם של חילונים ברשימה וכו'. ושנית, המאמץ נועד על מנת לבצר עמדות המתנגדות לויתור על שטחים כבר בגיל צעיר. כדי להנחיל ולהטמיע תפיסה של 'ארץ ישראל השלמה'.
לצפיה ב-'ועדת החינוך בכנסת על האינדוקטרינציה הדתית'
ועדת החינוך בכנסת על האינדוקטרינציה הדתית
28/06/2017 | 08:57
3
בחינוך הממלכתי-כללי (אני ממליץ להקפיץ את הוידאו לדקה 06:00, לוקח זמן עד שכולם מתיישבים).

לצפיה ב-'וגם לכימיה הם דחפו את הטירוף החולני שלהם'
וגם לכימיה הם דחפו את הטירוף החולני שלהם
24/06/2017 | 16:37
1
32
התפרסם בפורום החילוני

לצפיה ב-'זה ישן וכבר נידון בפורום מספר פעמים, אפילו אחרי שהגעת'
זה ישן וכבר נידון בפורום מספר פעמים, אפילו אחרי שהגעת
24/06/2017 | 18:20
9
לצפיה ב-'בלחץ החרדים: נתניהו וכץ סיכמו על ביטול עבודות הרכבת בשבת'
בלחץ החרדים: נתניהו וכץ סיכמו על ביטול עבודות הרכבת בשבת
23/06/2017 | 14:25
7
25
בישיבה, שבה נכחו ראש הממשלה, שרי התחבורה והרווחה וראשי הסיעות החרדיות, נטען כי עבודות הרכבת שתוכננו בדרום "מרחיבות את חילול השם", והוחלט כי "יישמר הסטטוס קוו" ■ העבודות בוטלו על ידי אנשי המקצוע במשרד העבודה והרווחה

סוכם כי יישמר הסטטוס קוו בנושא שמירת השבת וכי הגורמים "יפעלו למנוע את ההתרחבות שהייתה לאחרונה בחילולי השבת בתחום התחבורה והעבודות בשבת".

ראשי הסיעות החרדיות קיימו בתחילת השבוע ישיבה משותפת בכנסת לאור טענות כי בשבועות האחרונים קיימים חילול שבת ברחבי הארץ בעבודות תשתית של רכבת ישראל ותחבורה ציבורית של חברות פרטיות. שר הבריאות יעקב ליצמן טען כי "מדובר בהפרה של ההסכם הקואליציוני ולא בטוח שנוכל להמשיך לשבת בממשלה. ראש הממשלה חייב להתערב". גפני הוסיף כי "בתקופה האחרונה שבת הפכה ליום שבו רכבת ישראל משדרגת את המסילה ואותו דבר עם חברות פיראטיות שמפעילות באופן לא חוקי תחבורה ציבורית בשבת". יו"ר ש"ס אריה דרעי הוסיף כי "השבת חשובה מעל כל שיקול".

משעשע, ביומיים האחרונים אני רק נתקלת בעוד ועוד דוגמאות לשקרים של itor לגבי ה"חילון" שהוא מקשקש עליו. שינוי בסטטוס קוו, עאלק. שוב סחטנות דתית פרופר של התעקשות על עיקרון כדי להראות מי הבוס. הרי לא מדובר בעבודות שנעשות בשכונות מגורים בכלל או מול אזורים דתיים בפרט. לא מדובר בפוליטיקאים שמגנים על העובדים (שדווקא מעוניינים לבצע אותן בשבת) או בהסתכלות ממלכתית רחבה. להפך, הם מתעלמים מהאינטרס המובהק של הציבור כולו שעבודות התשתית יבוצעו בשבת, כשאין נסיעות ברכבת (בכלל הכפייה הדתית!) ולא יהיו עיכובים ושיבושים בנסיעות בימי חול. אבל כל זה לא משנה, העיקר ש"השבת תישמר". לא שלהם, הרי את שלהם הם שומרים בכל מקרה; גם של אחרים. שבעצם לא שומרים שבת בלאו הכי...

רוצים, לא רוצים, מתאים, לא מתאים, מה זה משנה? העיקר שאפשר להמשיך לכפות את הכפייה הדתית במסגרת הלחץ הפוליטי שאפשר להפעיל על ראש ממשלה שחרד לכיסאו. מהמם.
לצפיה ב-'לא מפתיע, הרי אם הוא לא נותן להם מה שהם רוצים, הם מפילים לו'
לא מפתיע, הרי אם הוא לא נותן להם מה שהם רוצים, הם מפילים לו
23/06/2017 | 14:46
1
14
את הממשלה, מתוך בטחון מוחלט שגם אחרי הבחירות הם יהיו בשלטון.

ובעיית העבודה בשבת תפתר די בקלות בשבועות הקורבים. ביבי יגדיל לא את האתנן והם יעלימו עיין לעוד כמה חודשים
לצפיה ב-'אכן אם כי נראה לי שכרגע לא בא להם להפיל את הממשלה'
אכן אם כי נראה לי שכרגע לא בא להם להפיל את הממשלה
23/06/2017 | 15:10
13
ראשית, כי הם לא יכולים להיות בטוחים שאם השלטון יתחלף הם אכן ישבו בממשלה (וכזכור, בממשלה הקודמת הם לא ישבו, למגינת לבו של ביבי). שנית, כי הם מעדיפים את ביבי על פני פוליטיקאים עם עמוד שדרה שאולי לא יתקפלו כ"כ בקלות כמוהו; שלישית, כי רובם בכ"ז ימנים ומעדיפים ממשלת ימין על פני ממשלת מרכז/שמאל וכיו"ב.

לא לחינם צוטט בכתבה ח"כ מקלב שאמר "בינתיים אין סיבה לפרוש מהממשלה,  אנחנו צריכים להשפיע מבפנים". גם להם יש אינטרס כרגע לא למהר ולירוק לבאר שהם שותים ממנה.
לצפיה ב-'בוקר טוב!'
בוקר טוב!
23/06/2017 | 14:55
2
26
זה לא משעשע כלל.

זה עלול להיות הסנונית הראשונה של מלחמת אזרחים, שאו שתציל או שתחרב את מדינת ישראל.

הדברים האלה קורים כי המנהיגים הציבור החרדי רוצים להראות למאמינים השוטים והאלימים שלהם את "כוח הזרוע של אלוהים".
כדי שהציבור הזה ימשיך לתת להם כוח וכסף.

הם בונים לעצמם מדינה בתוך מדינה, וזה לא יכול להימשך לעד או להיפתר בצורת הידברות.
זה יכול להיפתר מוקדם בצורה חוקית, או מאוחר בצורה של מאבק אלים...
לצפיה ב-'לא בוקר ולא טוב; בשום שלב לא הסכמתי איתו על כך'
לא בוקר ולא טוב; בשום שלב לא הסכמתי איתו על כך
23/06/2017 | 15:04
17
מה ש"משעשע" מבחינתי (וזו אירוניה, כן?) הוא העיתוי – בשבוע שבו הוא לא הפסיק לחפור על כך (מולי; אני מניחה שהוא חפר על כך בעבר, פשוט בדיונים שלא השתתפתי בהם או עקבתי אחריהם) נתקלתי בשפע דוגמאות בתקשורת שסותרות את דבריו. הסחטנות החרדית אינה חדשה לי, מיותר לציין.
לצפיה ב-'אם לא ימצא פתרון להתשלטות הדת על המדינה, אין לי ספק שפה'
אם לא ימצא פתרון להתשלטות הדת על המדינה, אין לי ספק שפה
23/06/2017 | 18:22
13
תהיה מהפיכה אזחרית דתית בכל הנשק

נותר לקוות שהשלטון הבא ידע למצוא פתרון לזה.
לצפיה ב-'הצד החיובי של התמונה'
הצד החיובי של התמונה
23/06/2017 | 21:24
20
איזו זריזות ויעילות של רכבת ישראל בביצוע!

לצפיה ב-'קישור לשרשור בפורום תחבורה ציבורית:'
קישור לשרשור בפורום תחבורה ציבורית:
24/06/2017 | 01:35
14
לצפיה ב-'אני רק אניח את זה כאן'
אני רק אניח את זה כאן
22/06/2017 | 16:41
4
39
לצפיה ב-'קודם כל, היה נחמד אם היית מסכמת במה מדובר'
קודם כל, היה נחמד אם היית מסכמת במה מדובר
22/06/2017 | 17:10
3
37
במקום סתם לזרוק.

היות וכבר בזבזתי זמן על הקשקוש הזה, אעשה זאת בעצמי למען הבאים בתור:

הקישור הוא להודעה בפורום פסיכולוגיה, שיוצאת כנגד התאבדות לא משנה מה מצבך (כלומר גם נגד המתת חסד מבחירה לחולים סופניים שעוברים או עומדים לעבור סבל נורא).

הטיעון המרכזי הוא שזה לא שפוי לחיות לפי "דמיונות הזויים של אנשים".
ותחילת ההודעה מסבירה שאנחנו לא בשליטה מתי נמות, אלא אלוהים בשליטה.

כרגיל מצחיק אותי לראות מישהו שמאמין באלוהים יוצא נגד "לחיות בדמיונות הזויים של אנשים".

באשר לעניין הסבל, בתור אחד שמכיר מישהו שנאלץ לנסוע למדינה נאורה יותר כדי להתמודד עם מחלה נוראה וסופנית בתנאים שלו (ולא של המחלה \ חבר דמיוני), דעתי היא פשוטה:
מוסר שמבוסס על "אלוהים אמר" מעולם לא הביא שום דבר טוב לאנושות, אלא תמיד רק הגדיל את הסבל והרועה!
לצפיה ב-' לא סובלת קישור ש"רק שמים". אל תשימו ותלכו, תפתחו דיון!'
לא סובלת קישור ש"רק שמים". אל תשימו ותלכו, תפתחו דיון!
23/06/2017 | 02:32
22
כלומר תִּפְתְּחוּ דיון וּתְפַתְּחוּ אותו. אם יש לכם מה לומר תגידו, ואם לא, למה באתם?
לצפיה ב-'אין לי מושג מה קורה בפורום פסיכולוגיה (לא הקלקתי)'
אין לי מושג מה קורה בפורום פסיכולוגיה (לא הקלקתי)
23/06/2017 | 12:05
1
29
אני לא הייתי מאמץ ייעוץ פסיכולוגי תיאוצנטרי (כזה שהחשיבות של "רצון האל" בו חשובה מבריאותו ורווחתו של המטופל). זאת, כמובן, החלטה שכל אחד אמור להחליט בעצמו. השקפת עולם תיאוצנטרית שוללת את ריבונות הפרט על חייו (וההפך).
לצפיה ב-''
23/06/2017 | 14:12
2
לצפיה ב-'רבי, המשימה בוצעה במלואה'
רבי, המשימה בוצעה במלואה
21/06/2017 | 11:04
9
62
לצפיה ב-'לא תיקראו זאת בווינט, האתר של הגויים מרוסיה'
לא תיקראו זאת בווינט, האתר של הגויים מרוסיה
21/06/2017 | 14:12
2
22
לצפיה ב-'מסתבר שאפילו לווינט יש לאן להתדרדר'
מסתבר שאפילו לווינט יש לאן להתדרדר
21/06/2017 | 14:22
1
14
לצפיה ב-'כן, אל-'
כן, אל-
21/06/2017 | 15:13
29
ג'זירה
לצפיה ב-'לא לחינם הלך זרזיר אצל עורב אלא מפני שהוא מינו.'
לא לחינם הלך זרזיר אצל עורב אלא מפני שהוא מינו.
22/06/2017 | 00:49
5
15
לצפיה ב-'תפנים'
תפנים
22/06/2017 | 01:45
4
40
נשמה של יהודי לא עוברת בגנים
לצפיה ב-'למה אתה מתכוון באומרך "נשמה"? והיכן נתקלת בה במציאות?'
למה אתה מתכוון באומרך "נשמה"? והיכן נתקלת בה במציאות?
22/06/2017 | 23:56
1
11
לצפיה ב-'רק ליהודי יש נשמה אלוקית, שאלתך מוכיחה שאינך יהודי'
רק ליהודי יש נשמה אלוקית, שאלתך מוכיחה שאינך יהודי
23/06/2017 | 01:04
21
ולכן יש פטור מלומר עליך קדיש לעילוי נשמה
לצפיה ב-'אני מוותר כרגע על הדיון המרתק בלפרקונים, פיות ונשמות.'
אני מוותר כרגע על הדיון המרתק בלפרקונים, פיות ונשמות.
23/06/2017 | 09:03
1
12
לצפיה ב-'חבל מאד, יש סיכוי שלא תחזור ?'
חבל מאד, יש סיכוי שלא תחזור ?
23/06/2017 | 11:26
12

לצפיה ב-'יזהר הס על הקפאת מתווה הכותל בגלי צה"ל'
יזהר הס על הקפאת מתווה הכותל בגלי צה"ל
23/06/2017 | 02:40
22
איפה אתה itor, אולי תרצה גם לחרדים על "פשרה"? או על שיקולים פוליטיים? אתה ממש טוב בזה, אולי לך הם יקשיבו, בתור גבר דתי אורתודוקסי.

כי הם משתינים על שאר העולם בקשת, והכוונה ליהודים בכל העולם ולא רק בישראל. אחרי שכבר הושגה פשרה בעמל רב, אחרי שנים של דיונים (בשיתוף נציגי המפלגות החרדיות ורב הכותל!) הם נסוגו ממנה בצורה מכוערת וממשיכים בכפייה, בהדרה, באפליה, בגזענות ובגישה דורסנית ואלימה.

בוא, בוא תמשיך להצדיק את השיטה הפוליטית, את המסחרה הפוליטית הדוחה הזאת בשם הערכים הנוחים לך. אח"כ תספר לנו שכולם "בוחרים" ב"פשרה" ולכן מקבלים את מה שהם רוצים והם פשוט "לא רוצים מספיק". בוא תספר לנו שהסטטוס קוו הוא לכיוון החילוני בלבד. תמשיך לאכול סרטים ולכתוב שקרים.
לצפיה ב-'החרמנות מטריפה את דעתם'
החרמנות מטריפה את דעתם
22/06/2017 | 15:12
22
דיילי 'אל על' לא יבקשו יותר מנשים להחליף מקום לבקשת חרדי

חרדי כבן 50, עלה לטיסה ו-גילה פתאום" שהוא יושב ליד אשה בת 83. מאחר ומדד החרמנות שלו עלה, הוא ביקש שיעבירו אותה למקום אחר.

החרדי החרמן הזה לא היה יכול לבקש בשלב הכרטוס לבדוק ליד מי שהוא יושב? או שפשוט לא עניין אותו וידע שאם זו אשה יזיזו אותה ולא אותו, כי הרי אל על מטיסה הרבה מאד חרדים ומתפרנסת יפה מהם.
זוועה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ