לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1211612,116 עוקבים אודות עסקים

פורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אתאיזם!
פעם ראשונה בפורום? נא לקרוא את התקנון.
המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בתפוז בנושא טיפולי פוריות '
אירוח בתפוז בנושא טיפולי פוריות
18/01/2018 | 15:31
1

ביום ה', 25/1, נארח בפורום פוריות את ד"ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא רמת החייל.
במהלך האירוח ישיב ד"ר שביט על שאלות בנושא סיבה לאי פוריות ואפשרויות הטיפול השונות.

העלו את שאלותיכם לד"ר שביט על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-'ועוד רוצח בשם הישות הדמיונית'
ועוד רוצח בשם הישות הדמיונית
18/01/2018 | 14:21
4
ולמה הוא ברח? הוא כבר לא שם את מבטחו באל?

לצפיה ב-'וככה יעשה צדיק ירא שמים לאשתו. הוא חזר בתשובה ודרש מאשתו'
וככה יעשה צדיק ירא שמים לאשתו. הוא חזר בתשובה ודרש מאשתו
18/01/2018 | 14:07
3
שתחזור אף היא, ואם היא לא תעשה זאת הוא ישבור לה את הידים והרגלים
מעניין במצוות איזה רב הוא עושה את זה
לצפיה ב-'והכל בשם בורא עולם - חלאות'
והכל בשם בורא עולם - חלאות
18/01/2018 | 12:30
7
הם נעצרו ועד מחר הם בבית
לצפיה ב-'והם מעיזים לומר שלנו אין ערכים:'
והם מעיזים לומר שלנו אין ערכים:
16/01/2018 | 16:26
5
29
http://www.ch10.co.il/news/414241/#.Wl4KbfaYOkA

נראה שכמה נערים באשדוד עקרו מזוזות מבתי חרדים.
והדבר מיד זכה לדיון בכנסת והתלהמות שמדובר בציבור שאין לו ערכים.

לאומת זאת, כל פעם שחרדים עשו לינצ' בחייל, זרקו חיתולים על עוברי אורח בשכונות שלהם, שרפו צמיגים ופחים תוך חסימת מרחב ציבורי, אף אחד בכנסת לא פצה פה, ולא טען שמדובר בציבור שאין לו ערכים.

אני לא יכול להצדיק את מה שהנערים באשדוד עשו, אחרי הכל מדובר בעברה על החוק, ועוד חוק שאני מסכים איתו.

ועדיין, אולי כדאי לציבור החרדי להבין שהוא זה שמדגים ששימוש באלימות וונדליזם יעיל יותר לקידום מטרות והשפעה על אורח החיים במדינה מאשר שימוש בשיטות חוקיות ודמוקרטיות, ואם הוא לא יפסיק לעשות זאת, לא מן הנמנע שביום מן הימים גם הצד השני יאמץ את השיטה בכל הכוח, והחרדים יאכלו את הדייסה שהם בישלו.

ואז באמת תהיה בכייה לדורות...
לצפיה ב-'רק שכל מה שהם עושים מקבל היתר אוטומטי מאלוהים ומהמשטרה'
רק שכל מה שהם עושים מקבל היתר אוטומטי מאלוהים ומהמשטרה
16/01/2018 | 16:35
4
לצפיה ב-'הלינצ'ים הם התוצאה של ערכים'
הלינצ'ים הם התוצאה של ערכים
17/01/2018 | 08:54
3
22
לנערים הללו אכן אין ערכים.

הקהילה היהודית החרדית שומרת על הערכים שלה, ולפעמים זה נורא קיצוני.
לצפיה ב-'אם לינצ' יכול להיות תוצאה של ערך, למה עקירת מזוזה לא?'
אם לינצ' יכול להיות תוצאה של ערך, למה עקירת מזוזה לא?
17/01/2018 | 16:47
4
לצפיה ב-'לכולם יש ערכים.'
לכולם יש ערכים.
17/01/2018 | 18:40
1
21
ואני בטוח שהנערים האלו לא יוצאים מהכלל.
אתה רשאי לא להסכים עם המעשה שהם עשו,
אתה יכול לטעון שהוא מנוגד לערכים שלך,
אתה אפילו יכול לטעון שהוא לא מוסרי.
כל אלו טענות לגיטימיות.
אבל לטעון שאין להם ערכים זו טענה שגויה, עובדתית.

ואגב, אני לא חושב שתלישת מזוזה היא מעשה חיובי.
לצפיה ב-'לתפישת העולם של מאמיני הישות הדמיונית, רק למאמינים כמוהם'
לתפישת העולם של מאמיני הישות הדמיונית, רק למאמינים כמוהם
17/01/2018 | 19:12
15
יש ערכים, האחרים ריקים מתוכן ומכל דבר ובכלל אין להם נשמה
לצפיה ב-'בר-לב צודק, אבל חי בסרט'
בר-לב צודק, אבל חי בסרט
17/01/2018 | 19:09
15
אצל ביבי הדתיים יכולים להשתין לו על הראש והוא לא יגיד מילה
העיקר שישמרו לו את הכסא יציב
לצפיה ב-'כרוזים נגד רופא ערבי בקריית ארבע - בשביל מה הם צריכים רופא?'
כרוזים נגד רופא ערבי בקריית ארבע - בשביל מה הם צריכים רופא?
17/01/2018 | 18:09
2
11
שאלוהים ירפא אותם, הרי הוא ככתוב: "כִּי אֵל רוֹפֵא נֶאֱמָן וְרַחֲמָן אָתָּה. בָּרוּךְ אַתָּה ה', רוֹפֵא חוֹלֵי עַמּוֹ יִשְׂרָאֵל"

לצפיה ב-'כשאני רואה כרוזים אני מתחיל לחשוב שאולי'
כשאני רואה כרוזים אני מתחיל לחשוב שאולי
17/01/2018 | 18:57
1
12
בכל זאת יש לנו תרומה לסכסוך הישראלי "פלסטיני"...

מצד אחד, אני יכול להבין ולהזדהות עם שנאת ערבים: אחרי הכל, הם טובחים בנו בכל הכוח כבר יותר מ-70 שנה, עוד לפני קום המדינה.

מצד שני, השימוש במילה התבוללות בכרוז ועוד ביחד עם "דו קיום" (כאילו דו קיום הוא דבר שלילי) חושף את הגזענות המובנית בדת היהודית, וסביר להניח שהרופא הספציפי לא באמת עשה משהו רע למישהו, ולא משתייך לשום ארגון טרור.
לצפיה ב-'אין ספק שלמאמיני הישות הדמיונית יש תרומה גדולה מאד לסכסוך'
אין ספק שלמאמיני הישות הדמיונית יש תרומה גדולה מאד לסכסוך
17/01/2018 | 19:11
3
לצפיה ב-'קריאה של רב לסירוב להתגייס בגלל החרמנות'
קריאה של רב לסירוב להתגייס בגלל החרמנות
17/01/2018 | 07:52
2
11
לצפיה ב-'אין קשר לחרמנות. '
אין קשר לחרמנות.
17/01/2018 | 08:48
1
17
זו ביקורת לא נכונה על החברה.
לצפיה ב-'ברור שיש.'
ברור שיש.
17/01/2018 | 16:49
11
כל עמדת ההפרדה בין המגדרים ביהדות יוצאת מנקודת הנחה שגברים יהודיים הם כמו חיות בתקופת ייחום מתמדת, ולא מסוגלים להימצא ליד אישה בלי להיכנע למחשבות זימה בלתי פוסקות.
לצפיה ב-'החברה הישראלית - פאזל בלתי אפשרי .'
החברה הישראלית - פאזל בלתי אפשרי .
16/01/2018 | 22:43
4
35
החלוקה המוכרת בחברה הישראלית של אתאיסטים חילוניים דתיים וחרדים (וערבים ) לא נכונה .
החלוקה הנכונה היא בארץ ישנן שלוש קבוצות עיקריות יהודים, תושבי הארץ הערבים, וגרים, חשוב להבין בדיוק מה זה גרים, כי הגרים הם המפתח להבנת יחסי הכוחות של החיים ביחד, ואיך הדתות קשורות לכל העניין הזה .
לפני הכל קצת הסטוריה, אלכסנדר מוקדון התחיל לנסות לכבוש את המזרח התיכון אבל נעצר במצרים, הוא המנהיג היחיד שהתחיל לצאת מגבולות ארצו אחרי אחשוורוש שנעצר גם הוא ביוון.
למה זה כלכך חשוב ? כי עד אז ארצות היו חיות בשלווה אף אחד לא היה מאיים על קיומם ועל אחדותם.
מה קרה מאז ? התחילו להתפתח יחסי מסחר בין ארצות מרוחקות ויחד איתן אמצעי תחבורה יותר ויותר משוכללים, זה הביא איתו הגירה של אנשים מארץ אחת לארץ אחרת, בהתחלה אלו היו בעיקר הסוחרים בעיקר בגלל יחסי חיתון  ואחר כך גם משפחותיהם ואחר כך גם אנשים אחרים מסיבות שונות. מה הבעיה ? אותם אנשים הביאו איתם את התרבות שלהם מהארץ שחיו בה .
וכאן נכנס עניין הדתות, כל ארץ התחילה לראות במהגרים החדשים איום על האחדות של התרבות שלהם, ובכלל עדיין לא מדובר על דת, לכן החליטו שכל מהגר חדש שמגיע חייב לקבל את התרבות של הארץ אליה הוא מגיע, בהתחלה זה היה אימוץ של קוד התנהגות מסוים ועם הזמן נוספו עוד ועוד מנהגים והנהגות וכל זה הצטרף עם הזמן למשהו שנקרא דת, כמובן שאז לא קראו לזה דת , כך היה ברור לכולם היה ברור מי תושב הארץ ומי מהגר.
במזרח הקרוב התפתח האסלאם כי הם הראשונים שהרגישו איום מהמערב ואחרי כן במערב הקרוב התחילה להתפתח הנצרות בדיוק בגלל הסיבה שציינתי ואם כבר מדברים על אלוהים אזי שבמערב הייתה יותר סובלנות לקבל תרבויות שונות לכן בנצרות אין בעיה שכל מהגר יביא עמו וימשיך להחזיק בתרבות שלו .
ובמזרח הקרוב האסלאם שהיא דת מונותאיסטית היה קשה יותר לקבל תרבויות אחרות לכן אמרו שהם מאמינים רק באלוהים אחד כלומר בתרבות אחת וכל מהגר שמגיע חייב לקבל את האסלאם .
אחרי שהבחנו בתושבים והבנו שמהגרים וגרים זה אותו דבר, אז מה זה אתאיסטים? אחר כך נדבר גם על יהדות וגרים ביהדות, שזה החלק היותר מעניין לימנו .
אתאיסט בהגדרה לא מאמין באל או באלים בהקשר לניתוח שעשינו קודם מה זה אומר ? שלאתאיסט אין תרבות ולא מעוניין לקבל שום תרבות אם ננסה להתאים את הגישה הזאת לאחת מן הקבוצות נגלה שאתאיסט זה הלוקסוס של תושבי הארץ ומצד שני הפרדוקס של מי שחי בלי כלום.
ואם נסתכל על אתאיסטים, הם בכלל לא שייכים לשום הגדרה של תושבי הארץ, אין להם בעלות בלתי מעורערת על קרקעות ואין להם משפחות שנאחזו באותה ארץ במשך שני דורות או יותר .
טוב ועכשיו לחלק העיקרי - מיהם הגרים בימנו ביהדות ? אני חושב ויש לי יסוד סביר להאמין שהגרים ביהדות הם החרדים והם ממלאים שני תפקידים בו זמנית האחד לקלוט  גרים מארצות אחרות כך שלא יאיימו על אחדות התרבות בישראל כמו שציינתי למעלה ומצד שני מונעים מכל מי שהמדינה לא חפצה ביקרו להתקרב לארץ .
אחרי שמבינים את התמונה הזאת, ברור שחלוקה של אתאיסטים חילוניים דתיים וחרדים היא חלוקה מופרכת מיסודה שנובעת מאי הבנה בסיסית של המציאות .
במחשבה שניה אולי לא בדיוק בטעות, אלא החלוקה הוירטואלית הזאת נעשית באופן באופן מכוון על ידי החרדים / גרים כדי לשמור על כוחם מול תושבי הארץ, כך שכל סכסוך ערבי ישראלי הוא טוב מבחינתם .
לסיכום, נראה כאילו האתאיסטים הם נגד הדת ונגד דתיים אבל בעצם הם נמצאים לצד החרדים/ הגרים.
הם לא בדיוק מתנגדים  לדת או לדתיים אלא לתושבי הארץ המקוריים וכך הם ממצבים את עצמם כאותם גרים הנ"ל  שרוצים לשמור על כוחם.
לצפיה ב-'אפילו הפוסטים שלך על אבולוציה יותר הגיוניים'
אפילו הפוסטים שלך על אבולוציה יותר הגיוניים
16/01/2018 | 23:05
1
10
לצפיה ב-'אתה פונה לאדם הלא נכון .'
אתה פונה לאדם הלא נכון .
16/01/2018 | 23:19
21
אבל אם כבר הזכרת אבולוציה,
בוודאי שאפשר לראות כאן אבולוציה חברתית, החל מהאב הקדמון כולל כל חוליות החסרות .
לצפיה ב-'אבל.... מה עם הלמורים?'
אבל.... מה עם הלמורים?
17/01/2018 | 07:31
5
לצפיה ב-'רציתי להתייחס לדבריך, אבל זה חסר טעם'
רציתי להתייחס לדבריך, אבל זה חסר טעם
17/01/2018 | 07:54
4
לצפיה ב-'קצת ווידאו מעניין על נזקי טבעונות:'
קצת ווידאו מעניין על נזקי טבעונות:
13/01/2018 | 12:48
12
43
https://www.youtube.com/watch?v=RyNmgSefNA4

זה לא קשור לדתות פרופר, אבל זכור לי כאן וויכוח עם משתמש מסוים לגבי הצד המוסרי, הבריאותי, והסביבתי של טבעונות מול אכילה רגילה שכוללת בשר.

הווידאו הזה, שנתקלתי בו במקרה, מרכז 10 מחקרים שמראים שלטבעונות, יש לא פחות, אם לא יותר השלכות שליליות הן על הטבעונים עצמם והן על בני אדם אחרים שנחוצים לייצר את האוכל הטבעוני, מאשר השלכות חיוביות.

כך למשל, מסתבר שמשהו פשוט ותמים כמו אגוזי קשיו מוביל לתנאי עבודה לא הומנים בעליל בהודו ווויטנאם, כאשר עובדי מטעים שורפים את הידיים שלהם בחומר החומצי שעוטף את האגוזים הללו.

אין לי ספק שיש טבעונים קיצוניים שיעדיפו פגיעה בהודים מאשר בתרנגולי הודו, אבל אני אישית חושב שזה בדיוק מסוג ה-"מוסר" שדתות מכתיבות לנו, ולא מסוג המוסר מבוסס "well being" שאתאיסטים שפויים צריכים לשאוף אליו.
לצפיה ב-'מה עם שחיטה כשרה היהודית, יש לך מושג עליה?'
מה עם שחיטה כשרה היהודית, יש לך מושג עליה?
13/01/2018 | 18:43
1
23
זה נראה לי לקוח מגיהינום!
לצפיה ב-'ידוע, ובנקודה זו אני מסכים איתך:'
ידוע, ובנקודה זו אני מסכים איתך:
13/01/2018 | 19:04
22
שחיטה כשרה היא מנהג מגונה שראוי שיחלוף מהעולם.
אותו כנ"ל לגבי מילת תינוקות, למקרה שתהית.
לצפיה ב-'זה אוסף של שקרים והטעיות'
זה אוסף של שקרים והטעיות
14/01/2018 | 10:09
8
31
  1. הנזק האקולוגי בתעשיית המזון מן החי ויתרונות המזון מן הצומח עליו ידועים ומפורסמים במאות מחקרים. להשוות את מספר הקלוריות שמשיגים בגידול חסה למשהו זו בדיחה שמתאימה לבורים מוחלטים - בחסה אין קלוריות, ואף אחד לא חי ולא יכול לחיות על חסה בלבד - זו פעם הראשונה שאני חושב שאיזה קרניסט הבין את הבדיחה הקבוע "אז על מה אתם חיים - חסה?" באופן מילולי.
  2. החשדות נגד הפיטואסטרוגנים הוסרו מזמן, לפני יותר מעשור. פיטואסטרוגנים הם רכיבי תזונה מצויינים, שהוכחו כמונעי מחלות לב ומאריכי חיים, ואין בהם שום סכנה, גם לא לילדים כפי שחששו לפני עשור או שניים. להיפך, אסטרוגנים אמיתיים שמצויים בחלב ובשר הם שגורמים לשדיים אצל גברים וכו'.
  3. אין לי נתונים מדוייקים על ייצור שקדים - גידלתי שקד כמה זמן והוא לא עץ בזבזני במיוחד במים - אבל גידול קילוגרם אחד של בשר בקר דורש 20000 ליטר מים, שזה פי 50 מהדרוש ליצור קילו קמח חיטה.
  4. כל כך יפה מצד מי שיצא את הוידאו הזה לדאוג לחקלאים במקסיקו ולצרות שעושים להם ארגוני הפשע. הם כל כך רוצים לעבור לטבעונות, אבל הבעיה הזאת מונעת מבעדם... נו באמת. אם מישהו רוצה להחרים תעשיות שנשלטות ע"י המאפיה במקסיקו שיעשה את זה אבל זה לא קשור לטבעונות, בטח שלא בארץ.
סלח לי שלא טרחתי להמשיך לראות, צריך גם לעבוד. ואגב, אין דבר כזה "טבעונים קיצוניים" כמו שאין "לא-אנסים קיצוניים". טבעונות היא מתינות, קרניזם הוא קיצוניות.
לצפיה ב-'אתה דוגמה מצויינת ל-"טבעוני קיצוני" - טבעוני שאומר:'
אתה דוגמה מצויינת ל-"טבעוני קיצוני" - טבעוני שאומר:
14/01/2018 | 10:45
7
31
או הדרך שלי או כלום.
אתה רחום ומתון כלפי חיות מכל זן, חוץ מזה אליו אתה שייך בעצמך.

את הזן הזה אתה רוצה להכריח לחיות בדרך לא טבעית לו, שככל הנראה גם מזיקה לו ולסביבה, וכל מי שחולק עליך הוא אויב \ לא מוסרי \ אכזר \ טיפש \ לא מבין \ whatever.

בכנות - אני במצב די דומה בעניין דתות, ואם מישהו היה אומר לי שאני "אתאיסט קיצוני" לא הייתי מתווכח איתו יותר מידי כי למעשה אני רואה בעצמי אנטיתאיסט, שזו אכן עמדה קיצונית יותר מאתאיזם רגיל.

אגב, יש שם טענה מרכזית אחת שלא התייחסת אליה:
מחסור בוויטמינים, ובמיוחד ב-B12 בתזונה של טבעונים.
יש לך מה לומר בנושא?
לצפיה ב-'אתה דוגמה מצויינת ל"מתנגד קיצוני לשוד"'
אתה דוגמה מצויינת ל"מתנגד קיצוני לשוד"
14/01/2018 | 11:01
6
34
או הדרך שלך - התנגדות לשוד על כל צורותיו, בין שיהיה בנשק קר או בנשק חם, בין של בנק או של תחת דלק או כל מוסד אחר - או כלום. כמה קיצוני ולא פלורליסטי מצדך.

"אתה רחום ומתון כלפי חיות מכל זן, חוץ מזה אליו אתה שייך בעצמך" טעות בידיך. אני אוהב בני אדם, בראש וראשונה את עצמי משפחתי וילדי, ורוצה עבורם את הטוב ביותר. שזה בין השאר טבעונות.

"את הזן הזה אתה רוצה להכריח לחיות בדרך לא טבעית לו" - כן, כי לקנות ציפור קפואה ומרוטה בסופר היא דרך הטבע. בכלל - כל אורח חייך הוא לפי הטבע - נכון? אתה מקליד כרגע ערום ורטוב באיזו מערה?

"מעשה אני רואה בעצמי אנטיתאיסט" - גם אני. תראה, יש שתי הגדרות של המילה "קיצוני". הראשונה היא סטטיסטית - בקצה ההתפלגות. להגיד שטבעונים קיצוניים במובן הזה זו קביעת עובדה שהיא די נכונה, אם כי המרכז נע לכיווננו בצעדי ענק, ולעומת המצב לפני שמונה שנים כשהפכתי לטבעוני, אני כבר מרגיש מיינסטרים. אבל יש גם מובן אחר - קיצוני הוא מי שמקדש עיקרון מסויים ומוכן לפגוע באחרים ובעצמו עבורו. במובן הזה טבעונות היא בדיוק ההיפך, אני מקדש את עקרון האי-אלימות ולכן בהגדרה אינני יכול להיות קיצוני.

לגבי מחסור בוויטמינים, הוויטמין היחיד שחסר (או לפחות לא קיים בצורה אמינה) בתזונה טבעונית הוא B12. יש לזה פתרון פשוט, נטילת טבליית B12 פעמיים בשבוע, זה פשוט וזול מאוד (כמה עשרות שקלים בשנה). אגב זה רצוי גם לקרניסטים, בעיקר בגילאים המבוגרים יותר. אז מה העניין?
לצפיה ב-'אתה בטוח שאני מתנגד לשוד "על כל צורותיו"?'
אתה בטוח שאני מתנגד לשוד "על כל צורותיו"?
14/01/2018 | 15:45
5
27
אולי למשל אני תומך בהפרת "זכויות העתקה", שרבים מכנים אותה שוד, כי אני חושב שדווקא החוקים בנקודה הזו אינם טובים ואינם מוסריים?

בכל מקרה, אני תוהה:
כשאתה כתוב לי "כי לקנות ציפור קפואה ומרוטה בסופר היא דרך הטבע" - האם אתה מרמז שלו הייתי מגדל ושוחט תרנגולות בעצמי, לא היה לך טיעון מוסרי כנגד אכילת הבשר שלי?

כי קשה לי להאמין שאתה כ"כ לא אינטליגנט, שאתה לא מבין את ההבדל בין להשתמש בכלים בסיסיים לשימור האוכל לבין ניסיון להכריח את מערכת העיקול שלנו לעבוד בצורה שונה בכוח רצון בלבד.
לצפיה ב-'חבל שאתה יורד לפסים אישיים'
חבל שאתה יורד לפסים אישיים
14/01/2018 | 16:18
4
24
עם אמירות כמו "קשה לי להאמין שאתה כ"כ לא אינטלגנט". בוא נשמור על רמה סבירה של דיון.

לגבי השוד, אני מאמין שהבנת את הדוגמה, והבנת שהיא דוגמה, כך שסטייה לעניין "זכויות העתקה" היא רד הרינג קלאסי.

לגבי "דרך הטבע": ראשית, אתה לא מגדל ושוחט בעצמך, כך שעוד פעם אתה משתמש ברד הרינג. אבל אם לא שמת לב, אני בכלל כופר בתקפותו של הטיעון "זאת דרך הטבע". למעשה זהו כשל לוגי ידוע https://en.wikipedia.org/wiki/Appeal_to_nature

לגבי מערכת העיכול, היא עובדת נהדר בלי מזונות מהחי. מחקרים רבים, שמונה שנים שלי, נסיון חיים של רבים מחברי ומכרי ובכלל מיליוני אנשים ברחבי הפלנטה, מוכיחים שמערכת העיכול לא רק שמסתדרת עם תזונה מהצומח נהדר, אלא מסתדרת איתה טוב בהרבה מאשר עם תזונה מהחי, והגוף כולו מרוויח איכות חיים ותוחלת חיים. 
לצפיה ב-'בסדר, תתעלם מהמשפט האחרון בהודעה הקודמת,'
בסדר, תתעלם מהמשפט האחרון בהודעה הקודמת,
14/01/2018 | 18:34
3
19
ותבין שלא ברור איך הדוגמה עם שוד היא דוגמה למשהו.
לא בחרת בנושא שאינו נמצא במחלוקת חברתית, גם יצאת מנקודת הנחה שיש לי עמדה מסוימת לגבי אותו נושא למרות שמעולם לא דיברנו עליו.

ובעוד שאתה מאשים אותי בשימוש ב-"רד הרינג" וכשל לוגי, בפועל אתה זה שמנסה להשתמש בדוגמה אישית אנקדולטלית כדי להוכיח טענה, שסותרת ידע ביולוגי מבוסס.

הטיעון שלי אינו שאכילת בשר "טובה" כי היא טבעית, הטיעון שלי הוא שמבחינה ביולוגית גוף האדם התפתח לצרוך הן בשר והן ירקות באיזון מסוים, וכל שינוי תזונה יגרור בהכרח שינויים בגוף.

ותרם ראיתי הוכחה מספקת שהשינויים האלה אכן לטובה.

כפי שאתה מתגאה בשנים של בריאות על בסיס דיאטה טבעונית, יש אנשים שמתגאים בשנים של בריאות בעודם מעשנים.

לגבי אותם "מליוני אנשים" מה אתה באמת יודע על מצבם הבריאותי?

וכמובן, התעלמת מלענות על השאלה שלי בעניין השחיטה.
למה יותר קל לך לפסול אותה בתור "רד הרינג" מאשר לענות עליה?

למיטב הבנתי, טענות הטבעונים בעד אי אכילת בשר מבוססות בעיקר על העניין המוסרי.
לא מדובר בעוד דיאטה, אלא בעיקרון.

אם כך, מדוע אתה נמנע מדיון בנימוקים המוסריים לעמדה שלך?
לצפיה ב-'מתעלם מההערה ההיא'
מתעלם מההערה ההיא
14/01/2018 | 18:48
2
27
אם כי נתקלתי כבר בהתנצלויות יותר אלגנטיות.
"מבחינה ביולוגית גוף האדם התפתח לצרוך הן בשר והן ירקות באיזון מסוים, וכל שינוי תזונה יגרור בהכרח שינויים בגוף"
אתה חוזר על הטענה הזאת, אבל לא מגבה אותה בשום צורה. אם יש שינוי בגוף, הוא לטובה. אין לך כאן נקודה לרעת הטבעונות אלא בעדה. אני לא השתמשתי באנקדוטה על הגוף האישי שלי לבדו - ציינתי שיש מיליונים כמוני, ושיש מחקרים רבים שתומכים בתזונה הטבעונית כמתאימה לגוף האדם. כתוצאה מכך, זוהי גם עמדתו של אחד הגופים המוסמכים ביותר לתת עמדה בנושא - ארגון הדיאטנים האמריקאי.
"It is the position of the American Dietetic Association that appropriately planned vegetarian diets, including total vegetarian or vegan diets, are healthful, nutritionally adequate, and may provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases"

על איזו שאלה בנושא השחיטה אתה מדבר? חזור שוב כדי שיהיה לי ברור.
אני בכלל לא מתחמק מלדון בנושא המוסרי, אשמח לעשות את זה.
לצפיה ב-'בוא נראה:'
בוא נראה:
16/01/2018 | 07:59
1
31
1. אתה זה שגיבית את הטענה שלי שצריכת מוצרים מן החי נחוצה לפעולה תקינה של הגוף, כשהודית שטבעונים חייבים לצרוך תוספי תזונה מלאכותיים מיוחדים, כגון גלולות B12, כדי לשמור על בריאותם.

גם המחקר שקישרת אליו מאשר זאת, ולמעשה שם דגש משמעותי על כך שצריכת מוצרים מהצומח כשלעצמה אינה מספיקה.

2. לגבי הסטטיסטיקה שלך:
התקשיתי למצוא ב-Google נתונים אמינים לגבי כמות טבעונים (או אפילו צמחונים) בעולם, אבל אכן נראה שיש כמה מליון כאלה:

מה שהיה הרבה יותר קל למצוא, זה נתונים של WHO לגבי כמות המעשנים בעולם, וכמות אלה שמתים מאישון מידי שנה:

בעולם יש מיליארד מעשנים, למרות שכבר עשורים יש הר של ראיות מדעיות וקומפיינים של מודעות לגבי נזקי העישון.
מידי שנה מתים 7 מליון בגלל אישון, שזה בערך פי 7 מכמות טבעונים בארה"ב בשנה שעברה.
מתוכם 0.89 מליון מתים בגלל אישון למרות שלא מעשנים בעצמם.

אז, הטיעון הכמותי שלך ("יש מליונים כמוני") הוא לא ממש תופס.

3. בקישור שהבאת אין מחקר שמוכיח משהו.
אין לי מנוי, אז קראתי רק את הסיכום, אולי יש קצת נתונים בפנים.

אבל מקרה, לא מדובר במחקר, אלא בנייר עמדה.
גם הניסוח שלהם זהיר מאוד, ונוטה יותר לכיוון של "לא מזיק" מאשר "מועיל".

נראה שאתה מנסה לבצע פה "פנייה לסמכות".

אבל היא לא מוצלחת במיוחד.

הארגון עצמו אגב, לפי האתר שלהם לפחות, לא מנסה כלל להעביר אנשים לטבעונות.

4. ניסיתי להבין למה זרק את כל עניין "עופות קפואים בסופר".
חשבתי שניסית לפתח טענות לכיוון של "לו היית צריך להרוג את העוף בעצמך לא היית עושה זאת".
אין לי באמת שאלות בנושא מוסריות שבאכילת בעלי חיים.

כי נכון להיום לא נתקלתי באף נימוק משכנע שאכילת בעלי חיים אינה מוסרית.

אני מסכים, שצורות גידול ושחיטה מסוימות שהתפתחו בתעשייה מודרנית, כמו גם כמה שיטות מסורתיות כגון שחיטה כשרה יהודית, אינן מוסריות וראוי לשנותן, אבל זה לא קשור לשאלה של לאכול או לא לאכול.

5. שמת לב שאתה מעוות מושגים בשיח הזה כדי לנסות להצדיק את עמדתך?
למשל, קראת לי "קרניסט", אבל אני למעשה "אומניבור".
לא שאני נעלב מהכינוי, אבל אני מקבל רושם שמטרתו היא אחכן לשמש כסוג של כינוי גנאי.

בנוסף, שים לב שניגוד לשפה האנגלית, בעברית המילה vegan תורגמה כ-"טבעוני".
אני תוהה למה? האם יש פה ניסיון לרמוז שזה "טבעי"? (זוכר שהאשמת אותי בכשל לוגי על זה?)

6. תזונה היא סקלה.
אפשר לצרוך יותר מוצרים מהחי ואפשר פחות.
למיטב הבנתי, אתה מתנגד לצריכת מוצרים מן החי באופן כללי, גם כאלה שלא מצריכים הרג של החיה, וגם כאשר החיה גודלה בתנאים הומניים - כלומר, אפילו "ביצי חופש" לא מתאים לעמדה הטבעונית.

וזה מה שעושה אותך, וטבעונים אחרים שנוהגים כמוך לקיצונים - לא הסטטיסטיקה של הכמות שלכם, אלא שאתם לוקחים את הרעיון המסוים הזה עד למימוש הכי מוחלט שאפשר, ובדיעבד מחפשים הצדקות בכל מיני מחקרים.
כלומר - לקחתם את הרעיון לקצה שלו.
לצפיה ב-'ובכן'
ובכן
16/01/2018 | 10:54
18
1. לא, צריכת מוצרים מהחי אינה הכרחית, אפשר לצרוך B12 מטבליות. נכון שזה  "מלאכותי", אבל גם לצרוך בשר של פרה שהכניסו לה B12 או קובלט למזון (וגם עשרות חומרים מלאכותיים אחרים, הכל חוץ ממרעה נורמאלי) זה מלאכותי. שוב ושוב אתה מנסה להדביק לי את הטענה על ה"טבעיות" שבאורח החיים הטבעוני, שלא טענתי מעולם. עכשיו, בבקשה תחשוב על העניין הזה נקי, מאפס, בלי וכחנות לשמה. מדוע הצורך ב-B12 הוא טיעון כנגד טבעונות? 

2. יש שפע של מאמרים שמלמדים על היתרונות הבריאותיים בטבעונות, ושפע מאמרים שמלמדים על הסכנה שבעישון. לא רציתי להיכנס ללינקים של מאמרים כי יש כל כך הרבה מהם וזה כל כך מסובך. שולח אותך ללמוד לבד, אם מטרתך ללמוד ולא סתם להתווכח.

3. למה פניתי לסמכות? כיוון שנושא התזונה מסובך כ"כ ויש שפע של מאמרים, אי אפשר לצאת מזה. גם לחפש ולברור ולצרף להודעה יקח זמן, וממילא אם אתה רוצה לעשות זאת, אתה יכול לעשות זאת לבד. כעת, אף אחד מאתנו אינו תזונאי, ואין לו זמן לגבש לבד דעה על סמך אלפי מאמרים מדעיים. את זה עשה איגוד התזונה האמריקאי - אוסף אנשים שמכיר את כל גוף המחקר ומסוגל להביע דיעה. אני מניח שאתה מבין את המשקל שיש לזה. הרי דיעותינו בנושאים מדעיים הן לרוב העתק של הקונצנזוס המדעי. אף אחד מאתנו לא קרא את המאמרים של איינשטיין או ההוכחה של המשפט האחרון של פרמה. אנחנו פונים לסמכות בעניין הזה.

4. ברור שיש לך שאלות מוסריות בנושא אכילת בשר ומוצרים מהחי. אתה פשוט מעדיף לא להתמודד איתן. גם אני הייתי שם, אני מכיר את זה. מאוד נוח לא להתמודד אם שאלות מוסריות שהתמודדות איתן עלולות לגרום לנו לשנות את אורח החיים. כולנו שונאים שינוי.
עד היום לא נתקלת בנימוק? צפה בוידאו של פר צעיר נשחט, אפרוחים נגרסים או כל אחת משלל הזוועות שקורות שם. הזעזוע העמוק שנגרם לכל אדם שפוי הוא הנימוק הטוב ביותר.

5. אתה פשוט לא מכיר את המונח קרניזם כנראה https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%A8%D7%A0%D7%99%D7%96%D7%9D
בעניין המילה טבעוני, צריך לזכור שהיא רק מילה, ובמקרה הזה, לא מוצלחת במיוחד. היא לא תרגום של VEGAN, אלא נוצרה באופן עצמאי בעברית. 

6. כדאי שתדע את העובדות על "ביצי חופש" לפני שאתה קורא לי קיצוני. האפרוחים באים ממדגרה רגילה. כלומר ביום הראשון לחייהם עושים מיון, כל הזכרים והאפרוחות ה"לא תקינות" נגרסים באופן מכאני. התרנגולות ששרדו נשלחות ללול, שתנאיו משופרים ביחס לכלוב סוללה, אבל הם עדיין תנאים שכל אדם שיגדל בהם חיית מחמד יחשב מתעלל. ולקינוח, כאשר התרנגולות מגיעות לגיל שנתיים, מחשמלים אותן למוות. מה קיצוני יותר בעיניך - הפרקטיקות האלה, או הפרקטיקה של לא לאכול ביצים?
לצפיה ב-'הפגיעה היא בלתי נמנעת, כי מדובר בקליפה רעילה'
הפגיעה היא בלתי נמנעת, כי מדובר בקליפה רעילה
14/01/2018 | 10:32
38
ולכן הקשיו יקר מאוד. הטבעונים לא אשמים שהאוכלוסייה הכלליל אוהבת את אגוזי הקשיו. ולצערנו אין דרך אחרת להפיק את אגוז הקשיו לאכילה.
לצפיה ב-'הם מפחדים !!! הוראה חדשה בגור לאברכים מתחת לגיל 30: '
הם מפחדים !!! הוראה חדשה בגור לאברכים מתחת לגיל 30:
16/01/2018 | 10:49
17
 אל תתנדבו בארגוני הצלה
ולמה?
כי האברכים נחשפים לאורח חיים שאינו תואם את אורח החיים הנוקשה של חסידות גור
לצפיה ב-'The Effects of Internet Use on Religious Belief, Behavior, a'
The Effects of Internet Use on Religious Belief, Behavior, a
15/01/2018 | 22:40
16
לצפיה ב-'איש צדיק ירא שמים וישר דרך. רק גנב 60 מיליון דולר'
איש צדיק ירא שמים וישר דרך. רק גנב 60 מיליון דולר
15/01/2018 | 17:04
17
לצפיה ב-'וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ - ולאלא יש אלוהים? בדיחה'
וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ - ולאלא יש אלוהים? בדיחה
15/01/2018 | 16:15
11
לצפיה ב-'רק תראו לאיזה רמה הטירוף יכול להגיע'
רק תראו לאיזה רמה הטירוף יכול להגיע
15/01/2018 | 08:17
1
32
לצפיה ב-'חלאה ובור, אבל נראה שגם לרקוד על דם יהודים תמימים'
חלאה ובור, אבל נראה שגם לרקוד על דם יהודים תמימים
15/01/2018 | 11:11
25
שנרצחו באכזריות ושיטתיות שלא נראתה כמוה זה כשר, כשצריך להחזיר מישהו בתשובה...

דוגמה מצוינת למה כל אדם שפוי ומוסרי צריך להישמר ולהתרחק מהדת היהודית, ודתות בכלל.
לצפיה ב-'היום בערוץ 10, "פנים אמיתיות דת הצניעות" עם אמנון לוי'
היום בערוץ 10, "פנים אמיתיות דת הצניעות" עם אמנון לוי
14/01/2018 | 17:48
12
לצפיה ב-'הם לא טרמפיסטים!'
הם לא טרמפיסטים!
13/01/2018 | 19:39
1
29
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5070334,0...

חרדים מהווים רק רבע מאוכלוסיית אשדוד, אך מצליחים להפעיל לחץ על העיריה להפר את הסטטוס קוו בעיר, ולהתחיל באכיפה מוגברת נגד עסקים הפותחים בשבת היכן של היית קודם.

מי שחושב שחרדים במדינת ישראל הם רק "טרמפיסטים" שלא יכולים לקבוע לאן נוסע הרכב - צריכם להתעורר דחוף!
מדובר בחברה מלוכד בעלת כוח סחיטה עצום שמשפיע על כל תחומי החיים הציבוריים שלנו, ואף מנסה בכל הכוח לדחוף אצבעות לחיינו הפרטיים!
לצפיה ב-'הם טרמיטים'
הם טרמיטים
14/01/2018 | 07:46
3
לצפיה ב-'אתמול בערוץ 8 הוצג סרט של רינו צרור "יהודים, פעם שלישית"'
אתמול בערוץ 8 הוצג סרט של רינו צרור "יהודים, פעם שלישית"
11/01/2018 | 07:52
27
39
סרט מדהים שמראה היסטורית למה גורמת הדת לעם היהודי במהלך ההיסטוריה ואיך שזה חוזר על עצמו כיום.
לצפיה ב-'לא ראיתי את הסרט, אבל אני מתאר לעצמי'
לא ראיתי את הסרט, אבל אני מתאר לעצמי
12/01/2018 | 12:50
26
34
מה גורמת היהדות למאמיניה ויש לי תאוריה על כך משלי. בינתיים אני ממליץ לצפות בסרטון מאת הגנרל הרוסי פטרוב עם תרגום לאנגלית ובו הוא מסביר איך נוצר לדעתו העם היהודי: Russian general on the Jewry

לצפיה ב-'אני מבין שיחד עם זאת דעתך על איסלאם ונצרות ומה'
אני מבין שיחד עם זאת דעתך על איסלאם ונצרות ומה
12/01/2018 | 14:06
25
29
שהדתות האלה עושות למאמינים שלהן שונות, ואין לך בעיה איתן?
לצפיה ב-'עם הנצרות אכן אין לי בעיות = זו דת אוניברסלית'
עם הנצרות אכן אין לי בעיות = זו דת אוניברסלית
12/01/2018 | 18:44
24
28
בהשוואה עם היהדות והאיסלאם. כל היהודים בעלי דעות דומות לשלי עברו לנצרות ובהזדמנות הזאת אני גאה להציג אחד מהם - האח נתנאל השנון:
הוא דוגמה ומופת לכל יהודי שמכבד את עצמו.

לצפיה ב-'דת אוניברסלית?'
דת אוניברסלית?
13/01/2018 | 01:32
23
29
יש לך מושג בכלל כמה נזק הנצרות גרמה לאנושות?

* הכרזה על מדע ככפירה ועצירת כל מחקר במשך מאות שנים.
* רדיפת אנשים חפים מפשע ע"י האינקוויזיציה.
* רצח המוני במסעות הצלב.
* ציד מכשפות (מילולית, לא המונח המטפורי המודרני).
* רדיפה של הומוסקסואלים וקידום חוקים נגדם.
* מניעת מחקר על תאי גזע שמנעה תרופות רבות למחלות מודרניות נוראיות.
* פעילות נגד שימוש בקונדומים שעזרה להתפשטות איידס במדינות אפריקה.

והרשימה עוד ארוכה.

מה גם, שאין באמת "נצרות" אחת, יש לה המון זרמים, אבל זה כבר פחות מעניין.

נראה, שאתה לא באמת אתאיסט, ולמרות שאתה מגיע לפה לדבר כביכול נגד דת, בפועל אתה פשוט נגד יהודים.
למעשה, אני חושב שאתה תתחבר יפה לנאו נאצים או ל-KKK ולא ברור לי מה אדם כמוך עושה בישראל...
לצפיה ב-'מילים כדורבנות!'
מילים כדורבנות!
13/01/2018 | 18:37
22
22
כל מה שרציתי לומר על היהדות אתה כיהודי שופך על הנצרות! זה לא מפתיע, כי היהדות שונאת נצרות ואתה בוודאי זכית משך חייך לשטיפת מוח הגונה נגד הנצרות, בבית או בב"ס. רק תסביר לי, אישי היקר, למה הרבנים או חברי הסנהדרין בזמנו כה שנאו את ישוע שלא עצרו בעינויו ובצליבתו? יש לי במקרה סרטון על מה קרה אז ואני אשמח להגישו על מנת להרגיע אותך במקצת:

יש לך דמיון עשיר ואתה ישר רשמת אותי לקו קוקס קלאן ולנאו נאצים בזמן שאני טוען שדווקא היהדות היא תורת הגזע העתיקה ממנה למדו הנאצים והעתיקו את חוקי הגזע של נירנברג! אגב, האם לא ידעת שרוב צמרת הנאצית, החל מהיטלר עצמו, הייתה ממוצא יהודי? אני חושב שאינך יודע עוד כמה עובדות על היהדות ואני אשמח לעזור לך, רק שאל תכעס עלי!
לצפיה ב-'ואני חושב שאתה לא יודע שהיטלר היה נוצרי,'
ואני חושב שאתה לא יודע שהיטלר היה נוצרי,
13/01/2018 | 19:03
21
23
ציטט מהברית החדשה במיין קאמף, והיה ביחסים טובים עם האפיפיור בזמנו.

תבין דבר פשוט:
בתור אנטיתאיסט, אני נגד כל הדתות.

יהדות, נצרות, איסלאם - כולן גרועות, פחות או יותר באותה מידה.

לגבי ישוע:
לא באמת ידוע על מי בדיוק מבוססת הדמות הזו, ויש כמה מועמדים.

מה שכן ידוע, זה שבעצם היה מדובר ברב יהודי, אבל סוג של מה שהיום מכנים "רפורמי".
הוא הנהיג כת, והיה בלגניסט, ולכן השלטון החליט להיפתר ממנו כדי לשמור על שקט.

זה נכון שיהודים דתיים לא סובלים נצרות וכל סממן שלה, אבל באותה מידה נוצרים רבים מאשימים יהודים ברצח ישוע ושונאים אותם.
ומהצד השלישי מוסלמים שונאים כל מי שלא מוסלמי ורוצים להמיר או להשמיד אותם.

כל הדתות, ללא יוצא מן הכלל, מובילות לבידול, שנאה ומלחמות.

זה שאתה בחרת להצטרף לדת אחת ולשנוא אחרת לא הופך אותך לשונה בכלום מכל אותם יהודים דתיים שאתה מלכלך עליהם יומם וליל.
לצפיה ב-'דתות מונותאיסטיות באמת לא סימפטיות,'
דתות מונותאיסטיות באמת לא סימפטיות,
13/01/2018 | 19:26
5
23
חוץ מהנצרות המיסטית שעליה למדתי הרבה ויש לי כמה קישורים בשפה האנגלית כגון זה:

יש גם דתותממוצא הודי שמחנכות לסובלנות ולרחמים, כמו בודהיזם וג'ייניזם ועוד, אם אתה מעוניין. אני כעיקרון אינני תאיסט או אתאיסט ומאמין שיש איזה כוח עליון שעומד מאחרי העולם הזה שאפשר להבינו לאו דווקא בשיעורי דת. יש אפילו תכנית בערוץ היסטוריה הישראלי שטוענת שישנם בני ציוויליזציות עליונות לנו שמנהלות את האנושות והם חוצנים או חייזרים שבאו מכוכבים אחרים ביקום וכדה"א משמש להם כמיו מעבדה בפעילות שלהם. מי יודע - אולי זה נכון? האל לא חייב להיות בלתי נראה ובלתי מוחשי כמו שטוענת היהדות.
לצפיה ב-'למה שאהיה מעוניין?'
למה שאהיה מעוניין?
13/01/2018 | 19:31
4
25
מה הטעם להאמין בשטויות שברור שהן שקר?

אם אתה רוצה להיות אדם טוב, אתה לא צריך שום דת, אתה לא צריך שום "רוחניות", ואתה לא צריך שום אמונה ב-"ישויות עליונות".

אף דת אינה "סימפתית" כי היא דורשת מאנשים להאמין בלי ראיות, ולפעמים אף להתכחש למציאות.
והתוכניות בערוץ ההיסטוריה על חייזרים?
ראיתי כמה וכמה מהן, ולמרות שרעיון של מבקרים מכוכבים אחרים מאוד קוסם לי, נראה שכל מה שמוצג בתוכניות האלה הם שקרים ובמקרה הטוב בדיחה עצובה.

ראיות של ממש לביקור חוצנים?
תרם ראיתי...
לצפיה ב-'פשוט מאוד - אינך מעוניין לדעת!'
פשוט מאוד - אינך מעוניין לדעת!
14/01/2018 | 12:42
3
14
בטלויזיה מסבירים לך למה זה יתכן, אבל צריך גם רצון להיפתח לדברים חדשים וגם קצת אינטואיציה וא רק מראה עיניים. פירמידות, למשל, למה הן נבנו ואיך? יש הסבר מניח את הדעת בתכניות. ברור שהאנושות קיבלה עזרה מהחוצנים, נציגי ציוויליזציות גבוהות יותר והם נראוה אז בזמנו עבור בני אדם כאלים עם כל הידע שלהם.
לצפיה ב-'אני דווקא מעוניין לדעת ולא להאמין סתם, זו בדיוק הסיבה'
אני דווקא מעוניין לדעת ולא להאמין סתם, זו בדיוק הסיבה
14/01/2018 | 14:06
2
16
שאני אתאיסט.
התוכניות המרתקות ביותר על הפירמידות הן תוכניות עם ארכאולוגים אמתיים, שעל סמך ראיות אמתיות בשטח שחזרו את שיטות הבניה העתיקות ואף עשו ניסויים כדי להראות שזה עובד.

זה הרבה יותר מעניין ללמוד על איך באמת נבנו פירמידות, מאשר להקשיב לכמה אנשים שלא מבינים כלום בהנדסה או אדריכלות מכסים על הבורות שלהם בסיפורי מעשיות על חייזרים.

כי ברור שלציוויליזציות מתקדמות אין שום דבר יותר טוב לעשות מאשר לטוס לכוכב נידח ולערום שם אבנים אחת על השנייה...

אני מוצא שב-Star trek ו-Star gate יש סיפורים הרבה יותר מרתקים על חייזרים, כי הם לא מוגבלים ע"י ניסיונות לכופף את המציאות לדמיון שלהם, ובתוכניות ארכאולוגיות אמתיות יש מידע הרבה יותר מעניין על איך בנו את הפירמידות, ודברים אחרים.
לצפיה ב-'מה זה בעצם אתאיסט? אמונה שהכל בעולם'
מה זה בעצם אתאיסט? אמונה שהכל בעולם
14/01/2018 | 19:26
1
18
מתנהל בעצמו ולא מנוהל ע"י כוחות עליונים יותר? אדם, למשל, בונה מכונות מסובכות, מחשבים או רובוטים בזכות האינטליגנציה שלו - הן לא נוצרות לבד ופועלות בזכות עצמן. אדם למעשה גם מכונה, ביו רובוט בדומה לרובוטים מכניים שהוא עצמו יוצר, רק שהם חסרים נשמה בזמן שלהייררכיות יצירתיות שבראו אותנו יש את היכולת לברוא יצורים חיים, בדומה לאדם ושאר בע"ח. אם אתה חפץ להתעמק בתהליך הזה - יש לי ספר באנגלית שמסביר את העבר ואת העתיד של האנושות וכמובן שאי אפשר לעבור עליו ביעף במסגרת הפורום ויידרש זמן ארוך יותר להבנתו וגם לא כל אחד מסוגל לזה:

לצפיה ב-'אתאיסט זה אדם שלא מאמין בקיומם של אלים כלשהם.'
אתאיסט זה אדם שלא מאמין בקיומם של אלים כלשהם.
14/01/2018 | 22:25
16
כשם שאתה לא מאמין ב-999 אלים, ומאמין רק בישוע, כך אתאיסטים לא מאמינים בכל 1000 האלים שהאנושות המציאה, כלומר - גם אותו זרקו לפח.

לרוב, אתאיסטים הם בעלי סקפטיות בריאה, ולא יקבלו טענות ללא ראיות תומכות.

ובאשר לספר שלך?
מעניין שאף אחד שקרא או כתב אותו לא תרם דבר לאנושות...
לא המציא מכונה מסובכת, לא בנה רובוט, כלום.

מי כן עושה את כל זה?
לרוב אנשים שלא מתעסקים עם שטויות כמו "נשמה", ולא מדמיינים שחייזרים בראו אותם (מה זה תסביך הנחיתות הזה שלכם מאמינים? אתה חייבים איזה "סבא על ענן \ חללית"?)

ובטח שבטח מי שהמציא את רוב הדברים שמאפשרים לנו לשוחח כאן בפני כל העולם לא בזבזו ולו דקה על ספר השטויות שלך...
לצפיה ב-'ממה שאני זוכר, ישו היה יהודי טוב, ולא סתם טוב, הוא הטיף '
ממה שאני זוכר, ישו היה יהודי טוב, ולא סתם טוב, הוא הטיף
14/01/2018 | 07:55
14
24
לחזרת היהודים בתשובה "כי מלכות שמים קרובה לבוא", הוא הטיף ל-ואהבת את רעך כמוך, והבעיה העיקרית שלו שעוררה את זעם היהודים בירושלים היה ההתנגדות העזה שלו לשחיתות הקיימת בקרב כוהני המקדש - והשחיתות של המכהנים ב-"קודש" כיום לא השתנתה, אבל למי יש את האומץ להגיד להם משהו ולעשות מעשה?
לצפיה ב-'כנ"ל גם היום - למי יש האומץ לומר את האמת על היהדות?'
כנ"ל גם היום - למי יש האומץ לומר את האמת על היהדות?
14/01/2018 | 12:50
13
25
ישר מתייגים אותך כאנטישמי וניאו נאצי, כמו שעושה ברוו מן וכל יהודי אחר שמכבד את עצמו! יש פרנויה יהודית חזקה על אמירת אמת על דתם! והרי הדת במפורש מחנכת את מאמיניה להתנשאות ולשנאה כלפי כל מי שאינו יהודי!
לצפיה ב-'מה הבעיה שלך עם התיוג אנטישמי?'
מה הבעיה שלך עם התיוג אנטישמי?
17/01/2018 | 00:52
12
10
הרוסים האנטישמים האחרים שהכרתי דוקא היו גאים בזה. 
לצפיה ב-'שמתי לב שהיהודים אינם יכולים לסבול ביקורת על דתם'
שמתי לב שהיהודים אינם יכולים לסבול ביקורת על דתם
17/01/2018 | 12:21
11
10
ובתובה תמיד מתייגים אותה כאנטישמיות, למרות ששמיות קשורה בעצם לגזע ולא לדת. פשוט אין להם מה לומר בתגובה והם מתמסרים לתגובה טבעית - לפרנויה יהודית שמפותחת מאוד בקרבם. מחד - הם אינם מסוגלים לעכל ביקורת ולהודות בבנחיתותה ובגזענותה של דתם, מאידך הם חושבים שהם הכי נבחרים, סוג א' א' של האנושות, רק הם בעצם בני אדם ושאר העמים הם אפילו לא בני אדם, אלא בהמות שנועדו לשרתם. על כך לא פעם דיברו הרבנים ושאר חז"ל הנערצים עליהם. זה לא רק הרוסים מותחים ביקורת על היהדות, אבל הם הכי כנים. יש לי הרבה סרטונים על כך, אם אתה מעוניין
לצפיה ב-'נו אז אתה אנטישמי כן וגאה...לא ככה?'
נו אז אתה אנטישמי כן וגאה...לא ככה?
17/01/2018 | 13:45
10
12
לצפיה ב-'אני אנטי של הדת היהודית ולא של הגזע השמי:'
אני אנטי של הדת היהודית ולא של הגזע השמי:
17/01/2018 | 18:48
9
12
כמה פעמים צריך להגיד ששם "שמי" משייכים לגזע ולא לדת? מי שיוצא נגד גזע מסוים נחשב לגזען, אבל מי שיוצא נגד דת מסוימת - תמצא לזה שם אחר. היהדות היא בעצם אפילו לא דת - זו כת שטנית ופנאטית של גזענים. איך היא נוצרה? הנה, הגנרל הרוסי דווקא מסביר זאת בסרטון עם כתביות באנגלית:
לצפיה ב-'קרא ולמד:'
קרא ולמד:
17/01/2018 | 19:02
5
15

אתה שונא יהודים באופן כללי, עם דת כתירוץ בלבד.
שנאת יהודים על רקע דתי היא עדיין אנטישמיות. בהגדרה

ובוא נודה באמת:
הדת היהודית, עם כל מגרעותיה, אינה הדת הרצחנית ביותר בעולם כיום, אבל למרות שהרבה יותר צ'צ'נים מוסלמים רצחו רוסים, ובכלל זה חיילים של הצבא הרוסי, נראה שהגנרל מודאג הרבה יותר מהדת היהודית.

בפועל, המקום היחיד שבו הדת הזו מהווה בעיה משמעותית היא מדינת ישראל, שנותנת לה יותר מידי כוח.
בכל מקום אחר בעולם, חוקי מדינה קודמים לדתם של יהודים, כך שאין יותר מידי בעיות איתה.

להוציא מה שקרה באירופה עם חוקים נגד שחיטה כשרה ומילת תינוקות.
לצפיה ב-'אני למדתי בחיי הרבה על הדת היהודית, הגיע הזמן שגם אתה תלמד.'
אני למדתי בחיי הרבה על הדת היהודית, הגיע הזמן שגם אתה תלמד.
17/01/2018 | 19:29
4
10
במקרה קיבלתי כרגע עדכון באנגלית על דתך ואני ממהר לשלוח לך אותו:
Jews- Neither Race nor Religion but Cult 
אתה גם כל הזמן עושה חשבון - מי הרג יותר בני אדם נוצרים או גויים אחרים. יש לי חדשות עבורך - מי שהרג יותר הם אתאיסטים היהודים שתפסו שלטון ברוסיה ב-1917. אתה הריאתאיסט יהודי ואלה הם בדיוק חבריך לדעה - הם הרגו עשרות מיליונים של רוסים!
לצפיה ב-'שמת לב שאתה סותר את עצמך, כן?'
שמת לב שאתה סותר את עצמך, כן?
17/01/2018 | 23:36
3
8
לפני הודע אחת בלבד ניסית לשכנע אותי שאתה נגד דת יהודית ולא נגד יהודים, והנה אתה יוצא נגד יהודים אתאיסטים בטענה שהם הרבה יותר רצחניים מהנצרות האהובה עליך.

בכנות, אני לא מבין אותך:
רוב שונאי יהודים לא מתביישים בזה שהם שונאים יהודים - הם גאים בזה, הם מאמינים במוסריות עמדתם.

אתה, מצד אחד שונא יהודים, והרגע הודית שגם כאלה שאינם דתיים, ומצד שני מנסה לשכנע אותנו שאתה לא שונא יהודים.

תתאפס על עצמך.
ואני לא צריך איזה משוגע קונספירציות שיסביר לי מה זה אומר "להיות יהודי".
מסתדר מצוין בלעדיו
לצפיה ב-'אנסה להסביר את עצמי, למרות שאינני רואה סיכויים רבים'
אנסה להסביר את עצמי, למרות שאינני רואה סיכויים רבים
18/01/2018 | 12:44
2
7
שתבין אותי. קודם כל אסור להתכחש לעובדות היסטוריות. המשטר הבולשביקי היה אחד מהרצחנים ביותר בהיסטוריה ועכשיו תנסה להבין מי בנה אותו ברוסיה. היו אלה המהפכנים הבולשביקים עם מנהיגיהם ממוצא יהודי - לנין וטרוצקי שאגב קיבלו מימון מבעלי הון יהודים מבית רוטשילד כגון יעקב שיף. כל זאת אתה בוודאי אינך יודע - אז אני כאן כדי לרענן את זכרונך. אז מה - כל מי שטוען זאת הוא אנטישמי שונא יהודים? אגב, דבר שאינך יודע - גם היטלר וכל צמרת התנועה הנאצית היו ממוצא יהודי והועלו בזמנו לשלטון במימון בעלי הון יהודים. יש על כך עדויות רבות שקראתי באינטרנט. כן, הם לא היו יהודים דתיים, אבל אבותיהם כנראה שכן והם ספגו מילדותם את בשנאה ובוז שכל יהודי שמכבד את עצמו חש לגויים ובמיוחד לנוצרים וזה כנראה עובר ל-DNA בדם. מרגישים זאת היטב גם עליך - התנשאות ובוז!
לצפיה ב-'לא הסברת כלום.'
לא הסברת כלום.
18/01/2018 | 13:37
3
כל מה שעשית בהודעה הזו זה לאשר, שלפי אמונתך, אותה ביססת על תאוריות קונספירציה מרחבי הרשת, יהודים, מעצם היותם יהודים מבחינה גינטית ולא דתית, מתארגנים ביחד כדי לממן משטרים רצחניים.

אם זו לא אנטישמיות פר אקסלנס, אני לא יודע מה כן...

הודעה למטה בתשובה לחנוך כתבת שיש לך בעיה עם מוסד הנישואים בישראל.
אבל למה?
אם אתה גינטית יהודי, צריך להיות לך מספיק שליטה במשטר כדי לשנות את זה!
הרי נולדת לתוך קונספירציית שליטה עולמית אחת ענקית!

אגב, אם אתה מאמין בנצרות, למה אינך נרשם במשרד הפנים כנוצרי?
זה יפתור אותך מצרת הרבנות, ותוכל להתחתן חופשי.

אם אתה מאמין שלהיות יהודי מבחינה גינטית זה רע, ולפי מה שכתבת למעלה זו אכן אמונתך, למה כ"כ חשוב לך שיכוירו ביהדותך?
לצפיה ב-'תחזור תחזור להקשיב לגנרל שלך יא קוקו '
תחזור תחזור להקשיב לגנרל שלך יא קוקו
18/01/2018 | 14:06
4
לצפיה ב-'תראה, אני מניח שלא תשנה לך העובדה '
תראה, אני מניח שלא תשנה לך העובדה
17/01/2018 | 20:02
2
13
שמאמיני הדת היהודית (שקיימת במתכונת של דת הלכה נגיד כ1,500 שנה) היו אלה שגרמו באופן יחסי להרבה הרבה פחות סבל אנושי לעומת הנצרות והאיסלאם, אלא דוקא היו קורבנות של רדיפות מצד נוצרים ומוסלמים.

"גזע שמי" זה מונח שהומצא ע"י אנטישמים כדי לא לקרוא לילד בשמו - שנאת יהודים. אין שום "גזע שמי" כזה ובכלל חלוקה ל"גזעים" היא שרירותית לגמרי.

אז מה לעשות חביבי, ביקורת סלקטיבית כלפי הדת היהודית שמתעלמת מהמציאות וההיסטוריה, היא שנאת יהודים, כי יהודים דתיים יש רק יהודים.

ועדיין אני לא מבין מה הבעיה שלך עם זה...

לצפיה ב-'הבעיה שלי עם הדת היא כזאת:'
הבעיה שלי עם הדת היא כזאת:
18/01/2018 | 12:56
1
4
אני כידוע יוצא רוסיה ויהודי רוסיה, למרות שהגו את הרעיון הציוני והשתתפו ביישומו, חשודים לפי ההלכה היהודית הגזענית הדבילית שהם אינם יהודים, אלא גויים נחותים בגלל שברוסיה היו נהוגים נישואי התערובת רבים והם נרדפים ומושפלים ע"י הממסד הדתי המאובן בבואם להינשא אצלם, כי הרי בישראל אינם מקובלים נישואין אזרחיים כיאה למדינה דתית-גזענית. מי שמכיר היסטוריה יודע שמצב דומה היה בגרמניה הנאצית אחרי קבלת חוקי גזע של נירנברג - היהודים לא הורשו להתחתן עם הגרמנים בכדי לא לזהם את דמו של הגזע הארי הטהור. זו הבעיה שלי ואני תוהה למה זה לא מטריד את מנוחתם של יהודים אתאיסטים כמוך.
הגיע הזמן לשים לזה קץ!
לצפיה ב-'אהה, אז אתה אנטישמי כי היהודים לא מוכנים לצרף כל אחד. '
אהה, אז אתה אנטישמי כי היהודים לא מוכנים לצרף כל אחד.
18/01/2018 | 14:04
5
אז אתה בטח אנטי בריבוע צרפתי/אנגלי/אתיופי/גרמני/ספרדי/רוסי/ברזילאי - כי לפי ההלכה שלהם הם לא מוכנים לצרף אף אחד.
נכון?
לצפיה ב-'וביבי בלי כל בושה ממשיך לקנות את יציבות הכסא שלו'
וביבי בלי כל בושה ממשיך לקנות את יציבות הכסא שלו
12/01/2018 | 17:14
15

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ