לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1337713,377 עוקבים אודות עסקים

פורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

אודות הפורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אתאיזם!
פעם ראשונה בפורום? נא לקרוא את התקנון.
המשך >>

לצפיה ב-'המדע שמאחורי בריאת האדם הראשון.'
המדע שמאחורי בריאת האדם הראשון.
20/11/2019 | 20:55
6
25

בספר בראשית כתוב שהאישה נבראה מצלע שנלקחה  מהאדם.

כולם יודעים שתינוקת נולדת בדיוק כמו שתינוק נולד, מזרע ומביצית.
אף אחד לא חושב ואפילו לרגע שהאיש היה קודם ואחר כך האישה או שיש עדיפות לאחד מהם מבחינת הסדר או הבדל מבחינה כלשהי  או שאחד עיקר והשני טפל .

אז למה בספר הכי חשוב זה מה שכתוב ועוד בהתחלה, בפרק הראשון ?

כדי לעשות סדר בדברים - יש גברים בעולם ויש נשים בעולם והם נולדים והם מולידים וזה לא נגמר ולא יגמר .
אי אפשר לדעת איך ומתי התחיל כל הסיפור .
למה ? כי אנחנו בתוך הסיפור .
אבל אנחנו יכולים להניח שכמו שגבר ואישה נפגשים לראשונה ויש להם מחשבות טובות אחד על השני והמחשבות האלו יגמרו בלידה של תינוק חדש בעולם - תינוק או תינוקת, זה לא משנה לצורך העניין - בדיוק כמו שכך, אנחנו יכולים להניח שכך נברא האדם והאישה הראשונים .

אין לנו דרך אחרת לדעת מה קרה לפני כן כי אנחנו בתוך הסיפור אבל אנחנו יכולים להניח שכמו שהסיפור של תינוק חדש מתחיל, כך כל הסיפור של האדם והאישה הראשונים התחיל. 

אז איך הסיפור של האדם והאישה הראשונים התחיל ? התחיל במחשבה.
ואותה מחשבה הפכה לחומרים שהתארגנו כדי ליצור אדם ואותו אדם יש בתוכו יכולת ליצור זרע ממחשבות.
אבל, על מי ? הוא היה לבד. אז הייתה מחשבה שלא תוכננה מראש שחלק אישיות ניקבי שלו יופרד ממנו. בגלל זה כתוב צלע וכולם יודעים שצלע זה צד, צד באישיות, כמו שאומרים צלע של משולש או צלע המשכן או הבניין, כולם יודעים שצלע זה צד, אז למה שכאן צלע לא יהיה צד ? צד באישיות, והצד הזה הוא צד ניקבי כדי שיעורר את האדם למחשבות שיהפכו לזרע ואותו דבר האישה, יש לה יכולת להפוך מחשבות לביצית, אותו דבר בדיוק, אבל צד אחר באישיות.

היום, לכל איש יש באישיות צד ניקבי והרבה לא מצליחים להשליך את צד האישיות הזה על האישה והם נקראים הומוסקסואליים הגוף גברי אבל ההתנהגות נשית. אותו דבר לגבי אישה, אישה שלא הצליחה להפריד את הצד הגברי שבאישיות שלה נקראת לסבית, הגוף נשי אבל ההתנהגות הפוכה, גברית. בגלל זה גם חשוב להתחתן, זה חלק מהתהליך של הפרדת הצד באישיות. לא כולם מצליחים. בגלל זה יש היום המון, המון, המון הומוסקסואליים ולסביות.

אז תשאלו - למה כל התהליך התחיל מלכתחילה ? תשובה -כי אותה המחשבה יודעת כל וניצחית, מאותה מחשבה נוצרים חומרים.
 בדיוק כמו שנוצרים חומרים מהמחשבות של האדם דמעות מלוחות מרגשות סוערים, זרע ממחשבות על אישה, גם חומרים כמו דם, זיעה, שתן, hnc.

זה לא אומר שאלוהים שהוא כל יודע וניצחי הוא חומרי. חשוב לא להתבלבל.
כמו שהמחשבות הם לא חומריות, הם כמו אוויר, כך גם אלוהים שהוא המודעות שכוללת הכל, לא חומרית, מתגבשת רק בסוף התהליך למה שנקרא אדם שיש בו זרע שיוצא ממנו זרע בתהליך שלא נגמר.
ואותה מודעות שיש לאדם, שרק נדמה לו  שהיא בבעלותו, היא רק חלק מהמודעות הכוללת הניצחית והיודעת כל,  האדם הוא זה שנמצא בבעלותה, והיא חיה דרך האדם את החיים כאן, דרך כל מה שהוא חושב.

ככה זה עובד.
זה מדע.  

לצפיה ב-'כיצד ממאגר גנטי של שני פרטים נוצר כזה מגוון אדיר של תכונות ג'
כיצד ממאגר גנטי של שני פרטים נוצר כזה מגוון אדיר של תכונות ג
21/11/2019 | 03:13
1
20
"אז איך הסיפור של האדם והאישה הראשונים התחיל ? התחיל במחשבה.
האישה נבראה מצלע שנלקחה  מהאדם."
סוף ציטוט
כיצד ממאגר גנטי של שני פרטים נוצר כזה מגוון אדיר של תכונות גנטיות (צבעי עיניים, שיער, סוגי דם וכו')? ומי שבאמת רוצה מדע מרוכז ידרש לסיפור תיבת נח
 הערכות זהירות מדברות על כ-3.6 מיליון מינים, הערכות ריאליות על כ-10 מיליון מינים שונים של בע"ח, והערכות פרועות על כ-100 מליון. כל זאת מבלי להתחשב במינים שנכחדו כתוצאה משינוי הסביבה על ידי האדם. בואו נניח לרגע שההנחות הזהירות הן הנכונות כלומר ישנם כיום כ-3.6 מיליון מינים, וכי מספר המינים שנכחדו מתקזז עם מספר המינים הימיים (שלכאורה שרדו את המבול), וכמובן שנכפיל את מספר (הרי היו שניים מכל מין, ואני מוכן להזניח את כל אותן בהמות טהורות שזכו ל-7 נציגים), אזי יהיו לנו כבר כ7.2 מליון פרטים. חשוב לקחת בחשבון את קיומם של מינים תופסי נפח כמו פילים, ג'ירפות היפופוטמים, קרנפים, דובים ועוד (ובל לנו לשכוח שיש כיום יותר ממין אחד של ג'ירפות, פילים, קרנפים ועוד).
זה היה רגע ב
"המדע מאחורי הבריאה"
לצפיה ב-'ניסויים גנטיים.'
ניסויים גנטיים.
21/11/2019 | 16:10
15
מה שהיום ידוע בתחום הגנטיקה הוא רק על קצה המזלג ביחס למה שאלו שקדמו לנו לפני אלפי שנים ידעו .
כל הזמן הכליאו בין זרעים מכל מיני סיבות ויצאו להם תוצאות מאוד מאוד מוזרות כמו חתול מנמר מבויית או כלב מזאב מבויית. ואלו, המבוייתים, גם הם התרבו ויצאו מהם עוד ועוד צאצאים ממינים שונים ומשונים.
הפרמידות היו כמו מכלאה לייצור בני כילאיים כאלו בגלל זה יש הרבה חיות שרגישות לאור לכן הן טורפות בלילה, ידוע גם שלבקנים רגישים לאור, כלבים רואים הרבה פחות צבעים מהאדם.
מי שהעלה את הרעיון של תיבת נוח היה מודע לזה הרבה יותר ממה שאתה חושב.

כדי לחזק את תכונות שונות אצל האדם, הכליאו עם קוף, והתוצאה מזה, שתי קבוצות של סוגי דם RH+פוזטיב  RH-נגטיב  עם סיכויי הישרדות שונים O .A .B .AB.
יש גם גמדים ולבקנים, צבעי עור שונים, כל זה מניסויים גנטיים.
אצל קוף למשל יש זוג כרומוזומים נוסף יתר על האדם, 24 זוגות כרומוזומים. 
ויש גם למשל תסמונת דאון במקום 23 זוגות כרומוזומים אצל אדם, אצלם יש 21 זוגות כרומוזומים.
אולי זאת *החוליה החסרה* שכולם מחפשים בין הקוף לבין אדם ?
לצפיה ב-'הקודם היה יותר טוב.'
הקודם היה יותר טוב.
21/11/2019 | 11:52
19
אם אתה רוצה את עצתי - המשך עם פואמות, סיפורת פחות מתאימה לך.

לצפיה ב-'פוזי, אתה חייב לעבור להסנפות של משהו חזק יותר...'
פוזי, אתה חייב לעבור להסנפות של משהו חזק יותר...
21/11/2019 | 21:18
2
9
למה לא תתחיל להסניף דפי קבלה?
בהודעה קודמת כתבת ש"מחשבות הופכות לחומרים", ופה אתה כותב "שהמחשבות הם לא חומריות, הם כמו אוויר"
הדברים שלך מדברים בעד עצמם ואין מה להוסיף.
לצפיה ב-'נתחיל מההתחלה.'
נתחיל מההתחלה.
21/11/2019 | 22:01
1
6

אתה חושב על משהו או על מישהו, זה מעורר בך רגש כלשהו, הרגש מעורר את הגוף לייצר חומרים.
כמו שמים שהם מימן וחמצן שהם גזים מתחברים מעצמם ומתעבים בתופעה שנקראת עיבוי והופכים אחר כך לגשם שהוא משהו חומרי.
מדענים ניסו לחבר חמצן ומימן ביחד כדי לקבל מים ובמקום זה קיבלו פיצוץ .
גם בהודעה הקודמת הסברתי את זה, אבל משום מה קשה לך לתפוס את זה,
ואני לא מבין למה ?
לצפיה ב-'הרגש מעורר את הגוף לייצר חומרים מחומרים אחרים שיש בגוף...'
הרגש מעורר את הגוף לייצר חומרים מחומרים אחרים שיש בגוף...
21/11/2019 | 23:05
4
המימן והחמצן הם חומר בעצמם שהופכים לחומר אחר... וכן הלאה לגבי כל השטויות שלך.
זה לא שמכלום נוצר חומר. זה לא יכול להיות.
אם שמעת על חוק שימור החומר-אנרגיה אולי תבין אבל גם אז זה בספק.
לצפיה ב-'המדע שמאחורי אלוהים'
המדע שמאחורי אלוהים
19/11/2019 | 23:12
14
61

מים מתאדים הופכים לגז וגז מתעבה והופך למים .
אדם מתחיל בזרע וביצית.
זרע מתחיל במחשבה של הגבר. 
ביצית מתחילה במחשבה של האישה .
מחשבות יוצרות  חומרים, חומרים הופכים למחשבות .
בדיוק כמו שרגשות סוערים יכולים להפוך לדמעות. 

לכל אדם יש זמן חיים, הזמן הוא אינדיבידואלי.
לכל אדם יש מרחב, בתוך המרחב שלו נמצא השכל שלו, המרחב הוא אינדיבידואלי. 

הזמן של האדם הוא חלק מכל הזמן האפשרי, הנצח.
המרחב של כל אדם הוא חלק מכל המרחב האפשרי, כל השכל האפשרי, כל יודע .

אלוהים הוא כל יודע וניצחי .
לאדם יש רק חלק מהכל יודע וחלק מהנצח.

המודעות של האדם עולה מהשינה כמו שהשמש זורחת 
והמודעות של האדם יורדת לתת ההכרה כמו שהשמש שוקעת .

יש שבע קבוצות של חוליות עמוד השדרה -
חוליית אטלס. 
חוליית ציר. 
חוליות צוואר. 
חוליות חזה. 
חוליות מותניים. 
חוליות העצה. 
וחוליות עצם העוקץ .

כל שבוע המודעות עולה לחוליית האטלס ומתחילה לרדת כל יום קבוצת חוליות כמו בימי הבריאה,
ביום השביעי נחה בחוליות עצם העוקץ לכן כתוב בתורה שחייב לשבות ביום שבת .

החומרים שנחים בחוליית עצם העוקץ שוב הופכים להיות מחשבות,
וכן הלאה, 
וכן הלאה .

מים מתאדים הופכים לגז וגז מתעבה  והופך למים ,
זה מדע .

מחשבות הופכות לחומרים,
זה מדע .

לצפיה ב-'אחת היצירות המשובחות ביותר שלך, ללא ספק. '
אחת היצירות המשובחות ביותר שלך, ללא ספק.
20/11/2019 | 11:21
7
13
לצפיה ב-'יש לך את זה בקצת יותר ציניות ?'
יש לך את זה בקצת יותר ציניות ?
20/11/2019 | 14:28
6
18

אני מבין שעברת על כל מה שכתבתי ולא מצאת ולו טעות אחת .
או שהכל טעות ?
לצפיה ב-'זה המקום לציין שיש 5 קבוצות של חוליות, ולא 7?'
זה המקום לציין שיש 5 קבוצות של חוליות, ולא 7?
20/11/2019 | 19:01
1
16
(יש עוד המון טעויות, פשוט זאת הטעות שהכי קל לבדוק)
לצפיה ב-'כשאומרים אדם חסר עמוד שדרה לזה בדיוק מתכוונים. '
כשאומרים אדם חסר עמוד שדרה לזה בדיוק מתכוונים.
20/11/2019 | 19:43
6
לצפיה ב-'טעויות הן תלויות מטרה. אם רצית לכתוב הייקו, למשל, טעית בהכל.'
טעויות הן תלויות מטרה. אם רצית לכתוב הייקו, למשל, טעית בהכל.
21/11/2019 | 11:57
3
13
אני לא מבקר ספרות וקשה לי למצוא את הטעויות (אם יש) בכתיבה שלך.

בעיני זו פואמה מוצלחת ביותר.
לצפיה ב-'לא יודע מה קראת או מה קרה לך, אבל זה לא מה שכתבתי.'
לא יודע מה קראת או מה קרה לך, אבל זה לא מה שכתבתי.
21/11/2019 | 15:39
2
9
במדע חייבת להיות משוואה שכל הגורמים נמצאים ויש סימטריה ואיזון מנומק.
עולות פה הרבה טענות שאין לאלוהים שום עניין עם מדע אבל פה הוכחתי שהכל זה מדע, מאחורי כל משפט יש תצפיות רבות ושום דבר ממה שכתבתי לא נמלט מעיני המדע .
אני לא יודע מה מלמדים בבית ספר אבל זה היסוד ובלי היסוד הזה אי אפשר להבין מדע . 
הייקו מיועד להעביר אותך למצב תודעה של מחשבה ללא מילים, כמו המחשבות שהיו לך  לפני שלמדת שפה, באיזה שפה חלמת אז חלומות ?
ולמה ? כי מחשבה ללא מילים היא התחלת האמת כשמלבישים אותה במילים אפשר להטות פרספקטיבה לכאן או לכאן וזה נקרא שקר .
מדע לעומת זאת צריך לקחת הרבה גורמים בחשבון ולעקוב שלב אחר שלב על הקשרים והאנלוגיות ולא להשאר באנלוגיות כי זה בסך הכל חיים בלי מילים, ואנלוגיות הם מילים- משהו דומה למשהו - דמיון שנועד להסביר משהו מורכב יותר.

תסתכל שוב ותראה כמה מדע יש פה מים גזים חמצן מימן התרבות זמן מרחב מודעות עמוד שדרה חומרים שעוברים מחזוריות בגוף האדם, לזה אתה קורא פואמה? ואני עוד חשבתי שאתה ציני בקטע טוב.
מצד שני, אתה צודק, יותר מדי אינפורמציה שצריכה להסביר את המדע שמאחורי אלוהים לא הועילה אף פעם לאף אחד ובכלל  אין מה לעשות עם זה, אבל לבא ולהגיד שאין אלוהים בעוד שסביב זה סובבים כל החיים שלך זה קצת תמוה .
זה מדע הרבה יותר גבוה מכל מדע שאי פעם חשבת עליו כמדע .

לצפיה ב-'אפשר לכתוב על זה הרבה דברים, אבל מדע זה לא.'
אפשר לכתוב על זה הרבה דברים, אבל מדע זה לא.
21/11/2019 | 16:38
1
8
למעשה, זה כל כך רחוק ממדע שזה אפילו לא מדע בדיוני.
לצפיה ב-'אבחנה מבריקה אך חסרת עומק מחשבתי.'
אבחנה מבריקה אך חסרת עומק מחשבתי.
21/11/2019 | 18:16
1
לצפיה ב-'יצירה פואטית יפה למדי.'
יצירה פואטית יפה למדי.
20/11/2019 | 12:00
2
23
היא גם מסבירה דברים אחרים שכתבת פה - אם כל השבוע השכל שלך יורד לתחת, ומשם באות המחשבות, כל מה שכתבת עד עכשיו הגיוני!

לצפיה ב-'לפחות שלי עולה למעלה ושלך ככל הנראה נשאר שם.'
לפחות שלי עולה למעלה ושלך ככל הנראה נשאר שם.
20/11/2019 | 12:03
1
8
לצפיה ב-'Thats the pozetiv we all know an love!'
Thats the pozetiv we all know an love!
20/11/2019 | 12:05
9
לצפיה ב-'פוזי, עוד פעם הסנפת מנת יתר של דפי גמרא?'
פוזי, עוד פעם הסנפת מנת יתר של דפי גמרא?
20/11/2019 | 19:35
2
9
לצפיה ב-'אני מקווה שאתה צוחק כך במציאות - הצחוק יפה לבריאות.'
אני מקווה שאתה צוחק כך במציאות - הצחוק יפה לבריאות.
20/11/2019 | 19:45
1
7
לצפיה ב-'כמעט לגמרי אני כותב פה בגלל הצחוקים.'
כמעט לגמרי אני כותב פה בגלל הצחוקים.
20/11/2019 | 20:06
12
אם כבר כתבתי הודעה, תגיד, אתה שם לב למה שאתה כותב? לדוגמה:
"מחשבות יוצרות  חומרים, חומרים הופכים למחשבות .
בדיוק כמו שרגשות סוערים יכולים להפוך לדמעות."

אתה מבין מה אתה אומר פה בעצם?
לצפיה ב-'ושוב עולה לכותרות הנושא "מי הוא יהודי"'
ושוב עולה לכותרות הנושא "מי הוא יהודי"
20/11/2019 | 13:29
5
27
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5628876,0...

תקדים: אם שביקשה לקבוע את מעמד בנה הקטין סורבה, בטענה שהחיסיון על זהות התורמת מונע חקירת יהדות. היועמ"ש, שצורף כמשיב בתיק בגלל המשמעות הציבורית, טען כי יש להתבסס על מרשם האוכלוסין - אך הדיינים דחו את עמדתו, בניגוד לדעת פוסקי הלכה בכירים, ודרשו: בירור יהדות לכל תורמת ביצית. החשש: ההחלטה תמנע מישראלים רבים הכרה כיהודים.

חז"ל שתיקנו את ההלכה לא ידעו בכלל מה זו ביצית.
אבל הדיינים המודרניים מחפשים כל תירוץ כדי לשמור על "טוהר הגזע"...

לצפיה ב-'בדיקת DNA .'
בדיקת DNA .
20/11/2019 | 14:18
4
18
 לא תהיה תירוץ כדי לשמור על "טוהר הגזע" ? נו, באמת תחשוב כבר .
לצפיה ב-'ואתה יודע איזה DNA הוא יהודי?'
ואתה יודע איזה DNA הוא יהודי?
20/11/2019 | 15:33
3
14
רמז: DNA לא עובד כמו שאתה חושב ש-DNA עובד
לצפיה ב-'שכחת שאתה העלית קשר בין טוהר הגזע לבין דיינים ?'
שכחת שאתה העלית קשר בין טוהר הגזע לבין דיינים ?
20/11/2019 | 16:16
2
14
אין דבר כזה DNA  יהודי כי יהדות היא לא גזע והסברתי את זה פה פעם יהודים הם מהגרים אם נלך לפי המקור המקראי והתרבויות המשותפות שנמצאות כאן בארץ ונקראות בשם כולל עם ישראל..
מצד שני אפשר למצא קשר בין הילוד לבין התורמת.
ואותה, את התורמת  אפשר לבדוק, את יהדותה, על פי קריטריונים של הרבנות בתחום הגיור.
לצפיה ב-''
20/11/2019 | 16:20
1
8
לצפיה ב-'לא הבנתי את האימוג'י, עכשיו אתה אומר "שמע ישראל" ?'
לא הבנתי את האימוג'י, עכשיו אתה אומר "שמע ישראל" ?
20/11/2019 | 18:58
5
לצפיה ב-'לפני שנים הגעתי למסקנה שיש אלוקים.'
לפני שנים הגעתי למסקנה שיש אלוקים.
16/11/2019 | 15:30
75
218
איך? אנטישמיות.
שנאת העם היהודי היא הוכחה ניצחת שיש אלוקים בעולם.
אני לא מכירה עוד תופעה חולה שכזו שהיא כה עמידה, תהומית, המונית ומתמשכת. אין עוד מחלה בעולם שמחזיקה מעמד כל-כך הרבה זמן. אנטישמיות כשלעצמה היא פולחן שנאה כלפי עם אחד. דת שלמה של שנאה שמחסה לבנים ושחורים, נוצרים ומוסלמים, דתיים וחילונים,...
המשך>>
איך? אנטישמיות.
שנאת העם היהודי היא הוכחה ניצחת שיש אלוקים בעולם.
אני לא מכירה עוד תופעה חולה שכזו שהיא כה עמידה, תהומית, המונית ומתמשכת. אין עוד מחלה בעולם שמחזיקה מעמד כל-כך הרבה זמן. אנטישמיות כשלעצמה היא פולחן שנאה כלפי עם אחד. דת שלמה של שנאה שמחסה לבנים ושחורים, נוצרים ומוסלמים, דתיים וחילונים, עשירים ועניים, משכילים ובורים, חשוכים ונאורים, עם הארץ ומנהיגי אומות.
וכמה שאירוני שהשנאה הזו היא-היא מה שמחזיקה את העם הזה בחיים.  והמסקנה היא שיש כוח עליון שמניע אותה. כוח שהוא בהכרח מרושע כי הוא משתמש בשנאה כדי לשמר את העם שמייצג את האינטרסים שלו בעולם הזה.
הלוואי ולא הייתי מגיע למסקנה הזו, הלוואי והייתי תמימה כמוכם.
הידיעה שיש אלוקים היא בוודאי הרבה יותר קשה מהאמונה שאיננו קיים.
לצפיה ב-'ושוב חוקר מוצא ראיות לכך'
ושוב חוקר מוצא ראיות לכך
13/11/2019 | 11:26
7
45
שהמצב עם החרדים הולך ומחמיר, וכל הסיפורים על "לא צריך ליבה, אפשר להשלים אחר כך, הילדים האלה לומדים איך ללמוד" הכל שקר וכזב.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5623506,0...

נראה שכל עליה בחרדים שלומדים לימודים גבוהים או יוצאים לעבודה הוא רק בגלל עליית כמות החרדים באוכלוסייה.

אין באמת עליה מבחינת אחוז הציבור החרדי שמפרנס את עצמו, וזו בעיה רצינית למשק הישראלי!
לצפיה ב-'הכי גרוע שהם ברובם לא עושים צבא,'
הכי גרוע שהם ברובם לא עושים צבא,
15/11/2019 | 18:23
20
ואחרי זה שהצעירים הבריאים והחזקים שלהם לומדים תורה וחיים על חשבון משלם המיסים, במקום לשלב עבודה ולימודי תורה.
לצפיה ב-'ישראל היא המקום היחידי בעולם אשר בו חרדים לא מפרנסים את עצמם'
ישראל היא המקום היחידי בעולם אשר בו חרדים לא מפרנסים את עצמם
15/11/2019 | 22:36
19
 ה-MEME היא יחידת מידע תרבותי, שעוברת ממוח אנושי אחד למישנהו ומועתקת לאורך שנים ודורות. MEME יכול להיות כמעט כל מידע: פתגמים, אמונות טפלות, מנהגים מסורתיים דת ועוד ועוד. האמונה היא דוגמא מצוינת ל-MEME: ההורים מעבירים את ה"לפיד" לילדיהם וילדיהם  הלאה. המסר פשוט וקליט מאוד, המילים ברורות וקלות לזכירה- וזה בעצם כל מה ש-MEME זקוק לו: הוא צריך להיות בעל תכונות שיאפשרו לו להכנס לנו לראשו בקלות ולהשאר שם מספיק זמן כדי שאנחנו נעביר אותו למישהו אחר.
ישראל היא המקום היחידי בעולם אשר בו חרדים לא מפרנסים את עצמם - בכל מקום אחר העולם הם עובדים. 
 עולם התורה הלך ונעלם עד לשואה, ולולא האסון הנורא שאירע לעם היהודי, ייתכן והחרדיות לא הייתה קיימת עוד בדורנו.
החרדיות כמעט ונכחדה. תנועות ההשכלה, הציונות והסוציאליזם נגסו בה, והסחף היה אדיר. על פי הערכה, בתקופה שלפני המלחמה היו רק אלפים בודדים של תלמידי ישיבה, במזרח אירופה.
מדוע לא חייבים לעבוד בישראל? פשוט מאד כי אפשר
צודק BRAVOMAN אכן בעייה רצינית למשק

לצפיה ב-'מה שווה אם יש יותר בהמות עם תואר אקדמי, מאשר בני אדם'
מה שווה אם יש יותר בהמות עם תואר אקדמי, מאשר בני אדם
16/11/2019 | 07:44
4
12
לצפיה ב-'אנשים משתמשים במילה "בהמה" בתור אלבון, כמו גם במילה "כלב"'
אנשים משתמשים במילה "בהמה" בתור אלבון, כמו גם במילה "כלב"
16/11/2019 | 10:41
3
29
אבל בפועל מדובר בחיות מאוד שימושיות וטובות שקידמו את האנושות לאין שיעור!

בהמה היית הטרקטור המקורי שאפשר חקלאות, וללא נאמנות של כלב בתור חיית שמירה וראיית צאן, בני האדם הקדמונים לא היו מסתדרים.

הבעיה האמתית היא בורים עלובים כמוך, שלא מבינים שהסיבה היחידה שיש לך קול פה בפורום טכנולוגי היא אותם "בהמות" עם תואר.
הסיבה היחידה שיש לך חיים נוחים מספיק כדי שיהיה לך בכלל זמן לחשוב על ההבל שאתה פולט פה, הם אותם "בהמות" עם תואר.

אז כן - שווה מאוד שיהיו יותר "בהמות" עם תואר, מאשר "בני אדם" כמוך!
לצפיה ב-'הנחתי שאתאיסט לא נעלב אם הייתי כותב "חיות" "קופים" וכו '
הנחתי שאתאיסט לא נעלב אם הייתי כותב "חיות" "קופים" וכו
16/11/2019 | 11:16
2
10
לצפיה ב-'הנחתי, וצדקתי בהנחה שלי שאין לך מספיק IQ להבין את ההודעה שלי'
הנחתי, וצדקתי בהנחה שלי שאין לך מספיק IQ להבין את ההודעה שלי
16/11/2019 | 12:53
1
12
לצפיה ב-'תגובתך "אלבון" ל‏אינטליגנציה'
תגובתך "אלבון" ל‏אינטליגנציה
16/11/2019 | 15:47
7
לצפיה ב-'"אל תדרסו את השבת, תלמדו לאהוב אותה"'
"אל תדרסו את השבת, תלמדו לאהוב אותה"
11/11/2019 | 01:27
77
171

המשך>>
לצפיה ב-'האם אלוהים קיים ולמי מתפללים ?'
האם אלוהים קיים ולמי מתפללים ?
31/10/2019 | 19:42
64
161

מי שישאל מדען מאיפה מתחילים החיים התשובה תהיה שיש חומר ואנטי חומר ומשם מתחילים החיים . 
חומר מתחיל מאטום. באטום יש פרוטון וניוטרון. פרוטון מורכב מקוורקים שניים  למעלה אחד למטה. ניוטרון מורכב מקוורקים אחד למעלה שניים למטה. סביבם מסתובב האלקטרון.
...
המשך>>

מי שישאל מדען מאיפה מתחילים החיים התשובה תהיה שיש חומר ואנטי חומר ומשם מתחילים החיים . 
חומר מתחיל מאטום. באטום יש פרוטון וניוטרון. פרוטון מורכב מקוורקים שניים  למעלה אחד למטה. ניוטרון מורכב מקוורקים אחד למעלה שניים למטה. סביבם מסתובב האלקטרון.
למי שהספיק לשכוח , עדיין מדברים על מאיפה התחילו החיים? כלומר מדברים על ביולוגיה .
אנטי חומר זה בדיוק אותו דבר אבל המטען החשמלי הפוך, אנטי פרוטון עם מטען שלילי ואנטי אלקטרון עם מטען חיובי .
שוב. זה הבסיס של החיים חומר ואנטי חומר .
תא חי מורכב ממולקולות ומולקולות מורכבות מאטומים .
בעולם הטבע יש את ממלכת הפטריות, בכל רגע נתון קיימים באוויר נבגים שהם תאים חיים שנישאים עם הרוח ומתבייתים בכל מקום שיש שם אורגניזם שיכול לספק להם מזון ביחד עם תנאים סביבתיים נוספים יכולה להתקיים פעילות רבה בצומח ובחי .
נבגים תורמים הן לבניית תאי זרע וביצית ומעורבים בתהליך הגדילה של הצמח  ומצד שני גם אחראים לריקבון .
רואים שגם פה יש חומר ואנטי חומר, מצד אחד גדילה ומצד שני ריקבון. על ידי אותו נבג , אז אפשר להגיד נבג ואנטי נבג .
החיים התחילו מחומר ואנטי חומר ובכל מקום יש נבגים .
איך זה קשור לאלוהים ?
כל אורגניזם שמתנתק מהמקור שמחייה אותו נבגים משתלטים עליו ומתחיל תהליך הריקבון , זה בדיוק הרעיון של להרוג חיה כדי לאכול אותה .
נבג ואנטי נבג. הרעיון שנכנס לראש של הבן אדם להרוג חיה לא בא מהאדם אלא מממלכת הפטריות שצריכה את המזון שלה. הממלכה הזו עתיקה יותר מהאדם והיא מקושרת בכל מקום ונושאת בין היתר מחשבות מכל סוג .
אז יש את המחשבות של נבג שתפקידו לגדל .
ויש את המחשבות של אנטי נבג שתפקידו לנתק ממקור החיים .
השאלה עכשיו היא לאיזה סוג מחשבות האדם יבחר להתחבר ?
וזה יקבע אם הוא במודעות של אלוהים או במודעות של שטן .
ולמי מתפללים ?
בתפילה מנסים להתחבר לסוג המחשבות המגדל .
כי יש מי שלא מתפלל שמתחבר לסוג המחשבות ההורס .

לצפיה ב-'מישהו יכול להסביר לי בצורה הגיונית איך סיפור כמו יציאת מצרים'
מישהו יכול להסביר לי בצורה הגיונית איך סיפור כמו יציאת מצרים
29/10/2019 | 21:17
111
199
שלטענתכם לא התרחש במציאות, התקבל בקרב עם שלם למרות שיש בו טענות רבות לגבי אבותיהם של מי שקיבלו את הסיפור הזה? איך יתכן שיום אחד בא מישהו וסיפר לעם סיפור כל כך מפורט על כך שאבותיהם היו כביכול עבדים במצרים, ועל עשרת המכות ומעמד הר סיני, ואנשים פשוט האמינו לו למרות שהם מעולם הם לא שמעו את הסיפור הזה...
המשך>>
שלטענתכם לא התרחש במציאות, התקבל בקרב עם שלם למרות שיש בו טענות רבות לגבי אבותיהם של מי שקיבלו את הסיפור הזה? איך יתכן שיום אחד בא מישהו וסיפר לעם סיפור כל כך מפורט על כך שאבותיהם היו כביכול עבדים במצרים, ועל עשרת המכות ומעמד הר סיני, ואנשים פשוט האמינו לו למרות שהם מעולם הם לא שמעו את הסיפור הזה מהוריהם?

אני יודע שיש עוד סיפורים על התגלויות המוניות אבל אף אחד מהם לא מגיע לרמת פירוט גדולה כל כך כמו הסיפור על יציאת מצרים ומעמד הר סיני. איך אתם מסבירים שעם שלם קיבל את הסיפור הזה כאמת אם הוא לא באמת נכון?

זה פשוט לא נשמע הגיוני.

לצפיה ב-'איזה מן אתאיסטים אתם שמגיע לכאן כבר שנים outrigger '
איזה מן אתאיסטים אתם שמגיע לכאן כבר שנים outrigger
29/10/2019 | 20:13
29
63
עם התכנון התבוני שלו ואתם לא מוצאים לו תשובות שיוציאו לו את החשק להמשיך לבוא לכאן?
הנה, כאן התפתח לו דיון בין outrigger לביני שכדאי להמשיך אותו בפוסט חדש שכל מי שנכנס לפה יראה אותו ויוכל גם להגיב:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/570/184466006/%D7%90%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D_%D7%95%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%94/%D7%90%D7%AA%D7%90%D7%99%D7%96%D7%9D
לצפיה ב-'לא הבנתי אתה אתאיסט או מאמין באלוהים?'
לא הבנתי אתה אתאיסט או מאמין באלוהים?
29/10/2019 | 21:40
3
32
בחלק מההודעות אתה יוצא נגד האבולוציה ותכנון תבוני, ובחלק מההודעות אתה תוקף את האתאיסטים, אז במה אתה מאמין?

אתה חושב שחייזרים יצרו אותנו?

לצפיה ב-'האם המקובל שמאמין שאלוהים=הטבע הוא אתאיסט?'
האם המקובל שמאמין שאלוהים=הטבע הוא אתאיסט?
29/10/2019 | 21:53
2
31
לא, נכון?
אז שמע, אני אתאיסט של אלוהים כסבא על ענן כפי שדיברנו גם כאן או של אלוהים שמעל לטבע ולמציאות, אבל אני מאמין באלוהים שהוא המציאות עצמה, ובמילים אחרות אני מאמין באלוהים שהוא מה שקיים כפי ההגדרה של המילה מציאות.
ואני חושב ששום דבר לא יצר אותנו, על כל המשתמע מזה...
לצפיה ב-'אז לדעתך נוצרנו באבולוציה?'
אז לדעתך נוצרנו באבולוציה?
30/10/2019 | 07:32
1
12
לצפיה ב-'באבולוציה לא נוצר כלום.אבולוציה זה תהליך שינוי בחיים '
באבולוציה לא נוצר כלום.אבולוציה זה תהליך שינוי בחיים
31/10/2019 | 01:59
23
שכבר קיימים.
אביוגנזה זה לפי המדע תהליך שבו נוצרו החיים מדומם.
בראשון יש ראיות רבות ומי שלא מקבל את האבולוציה הוא או בור או טיפש או שניהם.
בשני, אין שום ראיה למרות שעשו כל מיני ניסויים כמו כל מיני מרקים קדומים שהיו כביכול על כדור הארץ הקדום, וכלום,לא הצליחו אפילו ליצור את התא החי הבסיסי ביותר מדומם.
את הראשון אני קונה. את השני לא.
אז איך נוצרו החיים אתה שואל אם לא ע"י אלוהים ולא בתהליך האביוגנזה? ובכן, אענה לך בשאלה שתבהיר מה אני חושב: וכי למה ומדוע ומי קבע שהחיים היו חייבים להיווצר או להיברא?
לצפיה ב-'שמתי לב לדבר מאוד מעניין וזה לא אישי .'
שמתי לב לדבר מאוד מעניין וזה לא אישי .
29/10/2019 | 23:06
12
36

יש רק שני צדדים או אבולוציה או תכנון תבוני ,
וכל מי שרוצה נופל לצד אחד .
זה בדיוק כמו כדור ארץ או ארץ שטוחה, או זה או זה 
חשבת פעם שאולי יש עוד אפשרות ?
אולי יש גורם כלשהו ששותל לכולם את הרעיונות האלה בראש כדי שלא תהיה אפשרות לבחון עוד  אפשרויות .
חשבת פעם בכיוון הזה ? לא!!! לא נראה לי, אין סיכוי שתהיה עד כדי כך חכם .
עוד פעם, זה לא אישי .
יש עוד אפשרות שהיא לא זה ולא זה .
האפשרות הזאת נמצאת כלכך קרוב מול העיניים שלך שאתה לא מצליח לראות אותה כי אתה לא מאוזן בנפש.

אבולוציה, תכנון תבוני אלו שני צדדים של אותו מטבע ,
אבולוציה מתרחשת ברחם ותכנון תבוני מתרחש במחזורי חיים גדולים כלכך, בעונות ותקופות שכל מי שיותר מידי תקוע בתחת של עצמו,
לא יכול לראות אותם, להבין איך הם פועלים ולחיות בתוכם.
ואז הוא רק חושב שהוא חכם.

לצפיה ב-'שאלתי אותך כבר ואשאל שוב בצורה קצת שונה...'
שאלתי אותך כבר ואשאל שוב בצורה קצת שונה...
29/10/2019 | 23:20
11
25
תאמר לי פוזי, נולדת ככה סתום?
אין עוד אפשרות אידיוט מסניף דפי גמרא שכמוך.
כן, זה או אבולוציה או תכנון תבוני. ואני אומר זאת למרות שאני חושב שלחיים בבסיסם אין שום תכנון ולא כלום אלא תמיד היו ויהיו ורק מתפתחים במקומות המתאימים מהבסיס הזה שהוא תאים חיים ראשונים, בתהליך אבולוציוני לצורות חיים מורכבות יותר.
לחליופין, אם אין את התהליך האבולוציוני אז הכל נוצר כך כמו שהוא ע"י מתכנן תבוני.
עכשיו תבחר מה אתה חושב שנכון למרות שחשיבה דבר קשה לך.
גם שים לב שגם אם יש מי ששותל לכולם את הרעיונות האלה כמו שכתבת זה עדיין קשור לתכנון, ולזה גם טמבל כמוך חייב להסכים.

לצפיה ב-'לא , לא . מה שכתבתי לא קשור לתכנון תבוני.'
לא , לא . מה שכתבתי לא קשור לתכנון תבוני.
29/10/2019 | 23:37
10
16

האבולוציה היא רעיון נכון או תיאוריה נכונה אבל מוסבר בצורה הלא נכונה.
אם לחיים לא היה תכנון אז איך זה שלכל דבר יש את הדבר ההפוך ממנו ?
אתה לא מצליח להבין דברים פשוטים כי אתה לא מאוזן בנפש, ישר תוקף בלי לחשוב שבעצם עכשיו קראת את הדבר הכי חכם שמעולם לא הייתה לך אפשרות לקרא ועכשיו יש לך גם זמן לחשוב עליו.
לצפיה ב-'באמת? עכשיו קראתי את הדבר הכי חכם?...'
באמת? עכשיו קראתי את הדבר הכי חכם?...
30/10/2019 | 00:08
9
37
אתה כותב בין היתר על מתכנן ורומז על מתכנן תבוני ופתאום "לא, לא"? שמע, בנוסף על היותך מסניף דפי גמרא וטיפש גמור גם יש לך שיגעון גדלות.
תראה פוזי, יכול להיות שהאבולוציה לא מוסברת בצורה הכי טובה, אז למה לא תכתוב לנו פה את הצורה הנכונה ואולי תקבל איזה פרס נובל על הדרך?
לגבי הדבר וההפוך ממנו, זה פשוט, המציאות היא מציאות נצחית של הפכים ללא תכנון כמובן ושמזוהה בגלל הדבר והפוכו (כמו שללא רע לא תזהה את הטוב) כשיש לך עלייה יש לך גם ירידה, כשיש אור יש גם חושך, כשיש טוב יש גם רע, וכשיש לך X ללא היפוכו אתה לא תזהה אותו בכלל ואני בטוח שיש גם יש דברים כאלה שאין אנו מזהים כי אין את ההיפוך שלהם, ולכן המציאות מבחינתנו היא מציאות של הפכים.
לצפיה ב-'אז מה ההיפך של ג'ירפה?'
אז מה ההיפך של ג'ירפה?
30/10/2019 | 10:41
8
9
לצפיה ב-'ברור לא? ג'ירף.'
ברור לא? ג'ירף.
31/10/2019 | 01:35
7
22
ללא כל אחד משני ההפכים האלה אף אחד מהם לא היה.
ובגדול ההפך מנקבה זה זכר.
לצפיה ב-'אוקי, אז מה ההיפך משבלול? (שבלולים הם הרמאפרודיטים)'
אוקי, אז מה ההיפך משבלול? (שבלולים הם הרמאפרודיטים)
31/10/2019 | 15:12
6
16
לצפיה ב-'במקרה של השבלול ההפכים הם בו עצמו.'
במקרה של השבלול ההפכים הם בו עצמו.
31/10/2019 | 20:39
5
8
לצפיה ב-'היית צריך לשאול מה ההפך מג'ירף וג'ירפה גם יחד,'
היית צריך לשאול מה ההפך מג'ירף וג'ירפה גם יחד,
31/10/2019 | 22:52
4
17
ואז הייתי עונה לך שאלה יצורים חיים שההפך מהם הוא הדומם, והייתי ממשיך אם כבר ואומר שבמידה רחבה יותר כל היצורים החיים האלה, הדומם, כל מה שיש, הוא ההפך מהאין.
לצפיה ב-'יש לך הגדרה מוזרה למושג "ההיפך מ"...'
יש לך הגדרה מוזרה למושג "ההיפך מ"...
01/11/2019 | 06:23
3
13
לצפיה ב-'תגיד מה'
תגיד מה
01/11/2019 | 17:36
2
6
לצפיה ב-'תפוח אדמה'
תפוח אדמה
01/11/2019 | 17:46
1
25
ההיפך מישר זה עקום. ההפך מגבוה זה נמוך. ההפך מזכר זה נקבה, אבל ההיפך מג'ירפה זה הפריג'.
לצפיה ב-'בסדר, ההפך מג'ירפה זה הפריג''
בסדר, ההפך מג'ירפה זה הפריג'
01/11/2019 | 18:01
8
לצפיה ב-'למה אתה רוצה להוציא למישהו את החשק לבוא לכאן?'
למה אתה רוצה להוציא למישהו את החשק לבוא לכאן?
30/10/2019 | 03:19
3
29
וזאת מעבר למחשבה המופרכת שאתה יכול לגרום למישהו להפסיק להחזיק בעמדתו. יכול להיות שיש אנשים שמסוגלים לשנות את דעתם של אחרים, אבל לא אתה - ולא אני - כלולים בהם.
לצפיה ב-'dudeIQ101 מתחתיך שאל אותו הדבר וכבר עניתי לו.'
dudeIQ101 מתחתיך שאל אותו הדבר וכבר עניתי לו.
31/10/2019 | 01:44
2
19
ודבר בשם עצמך, אולי אתה לא מסוגל לשנות דעתם של אחרים, אבל אני כבר שיניתי דעתם של כמה גם אם לא רבים עדיין.
לצפיה ב-'אתה מוזמן להמשיך לנסות לשנות פה את דעתם של הגולשים'
אתה מוזמן להמשיך לנסות לשנות פה את דעתם של הגולשים
31/10/2019 | 02:27
1
19
במיוחד את דעתם של בריאתנים, זה יהיה משעשע מאד לראות אותך מיואש, וגם ילמד אותך שיעור בצניעות.
לצפיה ב-'מנסים. מה איכפת לי? גם ככה צריכים להרוג כמה דקות משעממות.'
מנסים. מה איכפת לי? גם ככה צריכים להרוג כמה דקות משעממות.
31/10/2019 | 02:39
19
האמת זה יותר בידור מרציני כל העניין הזה בפורום הזה.
וצניעות? כן, צניעות זה טוב ואני רציני הפעם.
אבל אני בן אדם ואני חוטא בזה לפעמים.
לצפיה ב-'לא הבנתי,'
לא הבנתי,
30/10/2019 | 16:25
7
32
אתה מתרברב בכך ששיחה איתך מוציאה לאנשים את החשק לנהל שיחות דומות?
זה לא שאני חולק עליך, פשוט מודעות עצמית ברמה כל כך גבוהה זה דבר די נדיר.
לצפיה ב-'באמת לא הבנת.'
באמת לא הבנת.
31/10/2019 | 01:40
6
26
הכוונה שיצא לו החשק להמשיך לבוא לכאן עם אותם טענות שהביא משך שנים כמו השעון והמתכנן שלו וכאלה.
הבן אדם דווקא אחלה, אף פעם אתה לא שומע ממנו לא קללה ולא שום ניבול פה. מדבר לעניין (למרות שהעניין כאמור נשחק כבר עד דק)
לצפיה ב-'אבל גם אתה בא עם אותן טענות במשך שנים :)'
אבל גם אתה בא עם אותן טענות במשך שנים :)
31/10/2019 | 07:53
1
8
לצפיה ב-'אז תפריך אותן ואפסיק לבוא...'
אז תפריך אותן ואפסיק לבוא...
31/10/2019 | 20:41
7
לצפיה ב-'טעות שלי, אני לוקח בחזרה את ההערה על מודעות עצמית'
טעות שלי, אני לוקח בחזרה את ההערה על מודעות עצמית
31/10/2019 | 15:31
3
10
לצפיה ב-'בסדר. מה שתגיד,'
בסדר. מה שתגיד,
01/11/2019 | 00:06
2
25
מר dudeIQ101 הנכבד
לצפיה ב-'אני רואה שערכת את ההודעה שלך,'
אני רואה שערכת את ההודעה שלך,
01/11/2019 | 10:40
1
26
ועכשיו אני תוהה מה כתבת שהיה כל כך גרוע ש"מר dudeIQ101 הנכבד" מהווה שיפור.
לצפיה ב-'יצא לי dudeIQ10...'
יצא לי dudeIQ10...
01/11/2019 | 17:20
6
לצפיה ב-'ילדים הופרדו מאימם והועברו לחזקת אביהם כי האם לא מספיק דתיה'
ילדים הופרדו מאימם והועברו לחזקת אביהם כי האם לא מספיק דתיה
29/10/2019 | 17:23
32
45
קצת רקע:
בישראל ניתן להגיש תביעת גירושין לבית דין הרבני או לבית משפט אזרחי. דהיינו, יש אנשים שהמדינה כופה עליהם להישפט בבית דין דתי (אגב, זאת הסיבה בגללה לפעמים בהשוואות בינלאומיות מחשיבים את שיטת המשפט בישראל כדתית בחלקה).
לבית הדין יש את הסמכות לקבוע אצל מי מבני הזוג הילדים ישארו.
לא אחת הצד הדתי יותר מקבל העדפה בעת קביעת תנאי הגירושין, ונפוץ לראות ידיעות שעוסקות באפליה הזאת.

מסתבר שלאחרונה בית המשפט החליט להעביר ילדים מחזקת אימם, אליה הם הועברו בתנאי שהיא תשמור על אורח חייהם הדתי, לחזקת אביהם. זאת בניגוד לחו"ד של שירותי הרווחה ולמרות שהרקע לגירושין הוא אלימות מצד האב כלפי האם.
https://www.mako.co.il/news-israel/2019_q4/Article-028beb3ad531e61027.htm
https://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-1.8030192
אני מביא את הכתבה הזאת, בין השאר, בהקשר לדיון שתפתח על כפיה דתית בישראל.
בד"כ כשמדברים על כפיה דתית עוסקים בסוגיות מופשטות, כלכליות או כאלה שגורמות לאי נוחות (קטנה או גדולה). צריך להזכיר שלפעמים לכפיה דתית בישראל יש השלכות שיכולות לשנות חיים של אנשים באופן מיידי וקיצוני.
לצפיה ב-'קח מקרה הפוך ,'
קח מקרה הפוך ,
29/10/2019 | 18:09
29
זוג עם ילדים שקיימו אורח חיים חילוני ולאחר הגירושין 
האישה שהילדים היו בחזקתה חזרה בתשובה וכופה על הילדים אורח חיים דתי/חרדי.

במקרה זה האם עשתה שינוי חד באורחות חייה וצירפה אליה את הילדים הקטנים המשותפים וגורמת להם נזק  של בלבול ומבוכה. 
האם גם במקרה זה שטובת הילדים הקטינים נפגעת, האם בית הדין שבסמכותו ומתפקידו ואף מחובתו לדאוג לשלומם וטובתם של הילדים.יחליט להעביר את הילדים לחזקת האב שמקיים אורח חיים חילוני ?.
אם התשובה שלך תהיה שלילית 
האם גם  מקרה זה יחשב  כפיה דתית ?

לצפיה ב-'טובת הילד לא מחייבת בהכרח אורח חיים דתי'
טובת הילד לא מחייבת בהכרח אורח חיים דתי
29/10/2019 | 19:59
24
ולכן אין בכלל ספק שגם פה יש סוג של כפייה דתית.
הבעיה היא אם טובת הילד שווה הן אצל האבא והן אצל האמא ולכן מחליטים על סמך מידת הדתיות למי להעביר אותו, האם גם כאן זאת תהיה כפיה דתית?
אני חושב שכן, גם אם הרבה הרבה פחות מכל מה שדיברנו עליו פה מפני שבכל זאת צריך לקבל החלטה על סמך משהו כי הרי לא יחליטו פה בהטלת מטבע...
לצפיה ב-'הכתבות האלה אף פעם לא מוסרות את הסיפור האמיתי'
הכתבות האלה אף פעם לא מוסרות את הסיפור האמיתי
30/10/2019 | 03:10
6
31
אין בכלל טעם להביא כתבות כאלה לדוגמה לאיזה משהו, לא לצד הדתי ולא לצד החילוני. אתה שומע פה רק את הצד של האמא, שבוודאי קיבלה ייעוץ איך להציג את הצד שלה ככה שהיא תצא הכי מסכנה והאבא יצא הכי רע שאפשר. בית הדין לא יכול להגיב כי הפרטים חסויים, ואת תגובתו של האב לא ראיתי.
אבל גם אם נסתמך על הודעתה של האמא, היא בעצמה מודיעה שהסכימה לגדל את הילדים באורח דתי, וטוענת שגם עמדה במשימה. אז כפיה דתית מצד בית הדין בטוח אין פה, כי שני ההורים מסכימים שהילדים צריכים להתחנך באופן דתי. השאלה (לפי הכתבה) היא אצל איזה הורה יקבלו את החינוך הדתי שעליו ההורים הסכימו.

לצפיה ב-'לא, השאלה צריכה להיות אצל איזה הורה הילדים לא יעברו התעללות'
לא, השאלה צריכה להיות אצל איזה הורה הילדים לא יעברו התעללות
30/10/2019 | 13:15
15
עובדה שקיימת המלצת גורמי רווחה, מה שאומר שהנושא נבדק ע"י גורם חיצוני ונמצא שהאב אכן מתעלל, פיזית, בילדים.

במצב כזה, אסור היה להעביר אותם לחזקתו, גם אם האם אתאיסטית, אנטיתאיסטית, מנסה להעביר אולם לנצרות או איסלאם או מה שלא יהיה.

ניתן בהחלט ללמוד מהכתבה, שבית הדין הרבני מעדיף שמירה והפצה של הדת, על פני שלומם ובריאותם של ילדים, והטענות שלך אינן יותר מניסיון התחמקות בזוי למדי.

נראה שקל לך להתעלם ממה שלא נוח:
"בית הדין קיבל את ההחלטה חרף הבקשות של מפקחות הרווחה, הטענות של עורכי הדין על מצבו הנפשי של האב ומצבם של הילדים כשהם נמצאים אצלו.
לצפיה ב-'או - והנה הצעה מהפכנית - אפשר לתרגל חשיבה ביקורתית'
או - והנה הצעה מהפכנית - אפשר לתרגל חשיבה ביקורתית
30/10/2019 | 16:06
4
15
תוך כדי שלוקחים את הכתבה בערבון מוגבל.
אם לא סומכים על עיתונאות בכלל, אין בכלל טעם לדון על שום דבר שמופיע בחדשות וזהו.
אחרת, אומנם לא צריך לקחת את מה שמופיע בכתבה בתור תורה מסיני, אבל בוודאי שניתן לקחת בחשבון את המידע שמופיע בכתבה, לשקלל אותו עם מידת האמון באתר בו הידעה התפרסמה ולהגיע למסקנות בעלות ערך.
זאת גם חלק מהסיבה שהבאתי את אותה ידיעה מכמה מקורות, כדי לאפשר להשוות את הפילטר של "הארץ" לפילטר של "מאקו".
ובאופן כללי - וזאת הצעה אפילו יותר מהפכנית - כדאי לעשות את תהליך הסקת המסקנות הזה עם כל פרט מידע שמגיע מכל מקור.

אני לא מתיימר להכתיב את המסקנות מהידיעות לאחרים (אולי ארחיב אח"כ, אבל המטרה כאן לא הייתה להציג את הדעה האישית שלי).
אם מישהו רוצה לחלוק על המסקנות שלו, אשמח לשמוע.

לתוכן הכתבות - אם תקרא את ההבהרה שלי, תראה שהתייחסתי לחלק מהדברים שאתה אומר (בפרט לעניין הסכמת האם ומהות הכפיה).
בנוסף, שים לב שעל פניו בית הדין חרג מסמכותו. ב"הארץ" מצויין שהעליון הנחה את בתי הדין הרבניים לא לקחת בחשבון שיקולים של מידת דתיות כשבאים לקבוע מי יקבל משמורת על הילדים.
ותרגיל בחשיבה ביקורתית: לא טרחתי לבדוק אם באמת הייתה הנחיה כזאת. באופן אישי אני סומך מספיק על "הארץ" כדי להניח שהם מוטים נגד הממסד הדתי, אבל לא עד כדי כך שימציאו פסקי דין של בג"צ. אני מזמין כל אחד להחליט בעצמו אם הוא מוכן להאמין ל"הארץ" או לא (לאחר מכן, אפשר גם לבדוק את זה עצמאית).
לצפיה ב-'הארץ נמצא מאחורי חומת תשלום ולא זמין'
הארץ נמצא מאחורי חומת תשלום ולא זמין
30/10/2019 | 16:24
3
15
בכל אופן הבעיה היא לא עם אמינות אתר זה או אחר אלא עם העובדה ששומעים רק צד אחד, ואותו צד מוסר לכתבים גרסה שמתאימה לקדם את האיננטרס שלו. הכתב פונה לקבל גרסה נוספת אבל בית הדין לא יכול למסור גרסה ואל האב או לא פנו או שפנו ולא נענו.
באופן כללי אפשר לדון בחדשות אבל כאשר יש גרסה יחידה באמת אין טעם לדיון. אפשר להשתמש בגרסה היחידה בשביל להתלהם, להכפיש ולהשמיץ, ורבים עושים זאת, אבל דיון לא מתאפשר.
לצפיה ב-'רוב החשיפה שלך למידע היא במעמד צד אחד'
רוב החשיפה שלך למידע היא במעמד צד אחד
30/10/2019 | 16:43
2
14
למשל, כשאישתך חוזרת הביתה ומתלוננת שמישהו כמעט דרס אותה במעבר חציה, אתה כנראה לא עונה לה "למה שאת אומרת אין ערך כל  עוד לא שמעתי את הצד השני".

זכותך המלאה להחליט שאין לך מספיק כלים לנהל דיון כי נחשפת רק לצד אחד של סיפור (לא רק הסיפור הזה, באופן כללי). ואם אתה ממש רוצה, אתה גם יכול לומר "אני לא מרגיש שיש לי משהו לתרום לדיון".
אבל זה מגוחך כשאתה מנסה לקבוע לאחרים ש*להם* אין מספיק כלים לנהל דיון בעל ערך.
לצפיה ב-'לחלוטין אין לך כלים לנהל דיון על בסיס גרסה יחידה'
לחלוטין אין לך כלים לנהל דיון על בסיס גרסה יחידה
30/10/2019 | 16:50
1
16
אני חוזר ומדגיש זאת. כל מה שתגיד על סמך הסיפור של האמא לבדה הוא חסר כל ערך, מלבד אולי הערך שמגולם בהתלהמות. אם זו מטרתך אז בבקשה, אבל ראוי שתגיד זאת מראש כך שאנשים שקולים לא יבזבזו זמן וטרחה על התייחסות לדבריך.

לצפיה ב-'אנשים שקולים לא צריכים אותך שתחליט עבורם לאיזו דעה יש ערך'
אנשים שקולים לא צריכים אותך שתחליט עבורם לאיזו דעה יש ערך
30/10/2019 | 17:03
7
לצפיה ב-'מצטרף להערות של קלייטון. כמו כן - כשמדובר בילדים'
מצטרף להערות של קלייטון. כמו כן - כשמדובר בילדים
30/10/2019 | 07:56
26
המושג של "כפיה דתית" עוד פחות רלוונטי. ברור שהורים כופים על ילדיהם אורח חיים מסויים. כל ההורים הדתיים עושים  "כפיה דתית"? כן.
כל ההורים החילוניים עושים "כפיה חילונית" ? כן.
כל ההורים העירוניים עושים כפיה עירונית? כן. וכו'

לצפיה ב-'הבהרה על כפיה דתית'
הבהרה על כפיה דתית
30/10/2019 | 15:52
20
18
זה נראה לי ברור מאליו, אבל כנראה הייתי צריך להבהיר:

הכפיה הדתית לא נובעת מפסק הדין של בית המשפט. היא נובעת מכך שכופים על האישה והילדים להיות תחת המרות של בית דין דתי, ואין לה יכולת לחמוק מהמרות הזאת פרט לפניה לבית המשפט העליון.

לצורך העניין, כפיה דתית הייתה קיימת גם אם בית המשפט הרבני היה פוסק לטובת האם או אפילו לא מכניס סייג של שמירה על חינוך דתי מלכתחילה.
הכשל אינו בהחלטה הנקודתית של בית הדין, אלא בכך שלבית דין רבני בכלל יש סמכות שאינה וולנטרית. הסיבה שהבאתי דווקא את הידיעה הזאת היא בגלל ההשלכות של הכפיה, לא עצם קיומה.
לצפיה ב-'בישראל יש שתי סמכויות מקבילות לדיון בדיני משפחה'
בישראל יש שתי סמכויות מקבילות לדיון בדיני משפחה
30/10/2019 | 16:36
19
17
בית המשפט למשפחה ובית הדין הרבני, והדיון מתנהל תחת הסמכות בה נפתח לראשונה התיק, מה שקוראים "מירוץ סמכויות". לא ברור מי במקרה זה פתח את התיק בבית הדין הרבני, ואם זו האשה אז בכלל אין מה לבוא בטענות על כפיה עליה. אבל אם התיק היה נפתח בבית המשפט למשפחה אז היתה "כפיה חילונית", בדיוק מאותה סיבה, והצד הדתי היה נאלץ לנהל דיון בערכאה חילונית עם ערכים חילוניים. אנשים נדרשים להתייצב בפני בית המשפט או בית הדין כי הוגשה נגדם תביעה, וזו אכן כפיה אבל ככה זה בחוק שלנו: כשאתה מסתכסך עם מישהו והוא מגיש נגדך תביעה אתה צריך להתייצב בפני הערכאה בה הוגשה נגדך התביעה. אחרת יתקבל פסק דין בהעדרך והוא בטוח לא יהיה לטובתך. זו לא כפיה חילונית או כפיה דתית, אלא כפיה כללית.
לצפיה ב-'שמע, אתה מעלה נקודה טובה'
שמע, אתה מעלה נקודה טובה
30/10/2019 | 16:58
18
19
בכתבה לא נאמר מי פתח את התיק, ואם זאת האישה אין לה מה לבוא בתלונות. כל הכבוד, הצלחת לשפוט את הכתבה באופן ביקורתי ולהסיק מסקנות בעלות ערך. אפילו הצלחת לשנות את דעתי קצת.

לגבי השאר, הייתי אומר שבית המשפט בישראל אינו חילוני אלא ממלכתי, אבל אפשר לומר שזה הבדל רטורי. מה שחשוב זה ש"חילוניות" בהקשר הזה לא לא אנטי-דת, אלא מסגרת בה שיקולים הלכתיים לא באים בחשבון.
כמו שאמרתי במקום אחר, כפיה היא חלק מהגדרת התפקיד של מדינה (למצב בו המדינה לא כופה שום דבר על האזרחים קוראים "אנרכיה"). אין עם זה בעיה לכשעצמה.
בעיני מדינה מתוקנת לא צריכה לכפות *דת* על האזרחים. אם דעתך שונה, זה פשוט אומר שיש בינינו מחלוקת.
לצפיה ב-'ישראל לא כופה דת על אף אחד'
ישראל לא כופה דת על אף אחד
30/10/2019 | 17:10
17
14
יש פה מסלולים גם לאנשים חילונים וגם לאנשים דתיים, וכל אחד בוחר את המסלול שלו. במקרה של בית הדין הרבני או בית המשפט למשפחה יכול להיות שלא אתה תבחר את המסלול בו תנהלו את הפרידה שלכם, אלא אשתך, אבל את הטענות תפנה אליה ולא אל המדינה. המדינה סיפקה שתי אפשרויות, אשתך (או בעלך במקרה של אשה) הם שבחרו, ואם הבחירה שלהם לא מוצאת חן בעיני הצד השני לגירושין, זו לא אשמת המדינה.
לצפיה ב-'לא "כל אחד בוחר את המסלול שלו",'
לא "כל אחד בוחר את המסלול שלו",
30/10/2019 | 17:19
16
24
כמו שהבהרת, המסלול נבחר על ידי אחד מהצדדים. אם צד מסוים בוחר לדון בבית דין רבני, עליו אין כפיה.
אבל אם הצד השני לא רוצה להיות נתון למרותה של מסגרת דתית הדיון יתנהל במעמד צד אחד, והפסיקה תקבל מעמד משפטי. גם את זה אמרת, אז עד כאן אין מחלוקת.
מי שיבוא ויאכוף את הפסיקה הזאת בכח אינו הבעל/האישה, אלא המדינה דרך מוסדותיה. אני מניח שזה לא מחדש לך שום דבר, כך שלא ברור לי על בסיס מה קבעת שהבעל/האישה הם הצד הכופה.
לצפיה ב-'הצד השני יכול גם לא לרצות לנהל את המשפט בערכאה החילונית'
הצד השני יכול גם לא לרצות לנהל את המשפט בערכאה החילונית
30/10/2019 | 17:44
15
22
במקרה ההפוך יכול להיות שהצד השני רצה לנהל את המשפט בבית הדין הרבני, אבל הראשון השיג במרוץ הסמכויות והגיש ראשון בחילוני. גם זו כפיה אבל לא חילונית, והמסלול האחר הוא לא כפיה דתית.
הצד שהגיש את התביעה הוא שבוחר את המסלול ולכן הוא שכופה את המסלול על הצד האחר. זאת במסגרת הכללית של כפיית הליכים ומשפט. מי שנתבע בבית המשפט בדרך כלל לא רצה את התביעה. יכול להיות שהצד השני בכלל לא רוצה להתגרש ולא רוצה שום הליכים משפטיים. למרות זאת אין לו ברירה כי הוגשה נגדו תביעה והוא צריך להתמודד. זו כפיה אבל לא של המדינה אלא של בן הזוג שהחליט לפתוח בהליכים משפטיים. המדינה לא יוזמת הליכים משפטיים בין תושבים. התושבים שיש להם סכסוך הם שיוזמים. המדינה מעניקה תמיכה למי שיש לו סכסוך עם מישהו, בין שזה סכסוך עסקי או סכסוך משפחתי וכיוצא באלה, היא מספקת מערכת משפט ואחרי כן מערכת הוצאה לפועל, וזאת כדי להסדיר סכסוכים בין התושבים במדינה וזאת בדרכי שלום (יחסי). אבל המדינה (בדרך כלל) היא לא זו שאומרת לזוגות לכו תתגרשו. מכיון שהם החליטו להתגרש היא עוזרת להם לעשות זאת בצורה מסודרת.
לצפיה ב-'כפיה היא מצב בו מישהו מכריח אדם לעשות (או לא לעשות) דבר מה'
כפיה היא מצב בו מישהו מכריח אדם לעשות (או לא לעשות) דבר מה
31/10/2019 | 15:40
14
24
לבחור או ליזום תהליך אינה כפיה.
אני יכול לבחור מה שבא לי. אני אפילו יכול לבחור *בשמך* מה שבא לי. לדוגמא - בחרתי שהיום תאכל שקשוקה בארוחת ערב. לדעתך כפיתי משהו עליך?

דוגמא קצת יותר קרובה למקרה המדובר:
בחרת לנהל נגדי דיון בבית משפט על שם קלייטון. בינתיים הייתי אני בבית, גולש באינטרנט. כפית עלי משהו?
ניהלת את הדיון. בזמן הזה הייתי במסעדה (ואכלתי שקשוקה!). כפית עלי משהו?
אחרי דיונים אל תוך הלילה החלטת לפסוק נגדי. קבעת שאני חייב לשלם לך פיצויים ע"ס 5,000 ש"ח, הוצאות דמי משפט ע"ס 500 ש"ח וקנס בגובה 500 ש"ח נוספים כי לא הופעתי לדיון. כבר הספקתי ללכת לישון. כפיה?
למחרת בבוקר הגעת אלי הביתה במטרה לדרוש את הכסף. עד שהגעת כבר יצאתי לסידורים. כפיה?
פרצת לי לבית, חיטטת בדברים שלי ולקחת רכוש בשווי 6,500 ש"ל (500 ש"ח נוספים בתור תשלום על הטרחה בפריצת הבית. ניהלת דיון בזק על המקום).בינתיים אני מסיים את הקניות בסופר[1]. האם עכשיו, סוף סוף, כפית עלי משהו?
אתה מוזמן לשים לב מתי אתה מתחיל לענות בחיוב, ולהשליך על המקרה עליו אנחנו מדברים.

31/10/2019 | 15:59
13
22
בשביל להגיע אליך הביתה אני צריך לדעת איפה אתה גר, ואני לא יודע.
לצפיה ב-'you brute forced it'
you brute forced it
31/10/2019 | 18:27
12
27
החלטת להגיע ולפרוץ לבתים אקראית עד שתגיע אלי.

בצירוף מקרים מדהים התחלת דווקא מהבית שלי.
רק חבל ששרפת על זה את הסיכוי-אחד-למיליון היחיד בחיים שלך, במקום למלא לוטו. או להתנצר.
לצפיה ב-'אני פועל במסגרת חוק המדינה ואני צריך לזהות את החייב'
אני פועל במסגרת חוק המדינה ואני צריך לזהות את החייב
01/11/2019 | 03:00
11
26
לפני שאני מבצע נגדו הליכי הוצאה לפועל, וזאת בזיהוי וודאי.
אלא אם הסיפור שלך מתרחש במקום נטול חוקים ואז לא ברור למה הייתי צריך לנהל נגדך משפט. 
(בסיכוי של אחד למיליון וכנגד מחיר החיפוש של הבית והסיכון שבפריצה לבית לא נכון, הכדאיות של השיטה שלך בשביל להשיג 6000 ש"ח היא אפסית.)
לצפיה ב-'אני בכנות מבולבל'
אני בכנות מבולבל
01/11/2019 | 10:35
10
15
ההדועה הזאת אמורה להיות בדיחה, או שהחלטת להגיב על בדיחה באופן רציני?
או שחשבת שההודעה האחרונה שלי נכתבה ברצינות?
ואם כן, זה אומר שההודעה שכותרת "אתה מפספס" הייתה אמורה להיות רצינית?
לצפיה ב-'חצי בדיחה'
חצי בדיחה
01/11/2019 | 10:59
9
16
הנקודה שלי היתה שכמו שאתה יכול להתחמק מלהשתתף בהליך משפטי נגדך - כלומר באמת אי אפשר לכפות עליך התדיינות בבית משפט - כך אתה יכול להתחמק מהליכי הוצאה לפועל (התיאור שלך של פריצה לביתך), כי לשם כך צריך לדעת בוודאות ובאופן רשמי איפה אתה גר, ואתה יכול להסתיר זאת בקלות. לכן אי אפשר לכפות עליך גם הליכי הוצאה לפועל. כלומר בסיפור שלך באמת אין כפיה בשום שלב, וזו עובדת חיים שאנשים יכולים להיתבע לדין, להפסיד במשפט, להפוך לחייבים על פי פסק הדין, ובכל זאת אי אפשר לכפות עליהם ציות לפסק הדין.
מעבר לנקודה זו היתר הוא באמת שעשוע.
לצפיה ב-'ההנחה המובלעת בסיפור היא שאתה יודע איפה אני גר'
ההנחה המובלעת בסיפור היא שאתה יודע איפה אני גר
01/11/2019 | 11:17
8
23
לא באמת חשוב איך גילית את זה. מה שעשית היה סתם לנטפק את הסיפור (ולכן חשבתי שאתה צוחק).
עריכה: במחשבה שניה, זה אפילו לא היה ניטפוק. זה היה לשכתב את הסיפור כדי שתוכל להתחמק מלהגיב עליו.

אם הנקודה שלך היא שאין כפיה כל עוד לא ניתן להוציא לפועל את פסק הדין, אתה הרי מסכים איתי - המוציא לפעול (המדינה) היא זאת שכופה, לא הבעל/האישה.
לצפיה ב-'זה לא נכון'
זה לא נכון
01/11/2019 | 12:00
7
18
הזוכה הוא שמפעיל את ההוצאה לפועל, ולכן הוא שכופה את ההליך על החייב. רשות האכיפה והגבייה לא יוזמת הליכי גביה. הזוכה במשפט הוא שיוזם הליכי גביה אחד לאחד, והוא יכול להניע אותם ולעצור אותם כרצונו. הרשות היא שליחה של הזוכה, היא הזרוע או הכוח שלו. בדיוק כמו שהגובים עצמם, והמשטרה, הם שליחים של רשות הגבייה. הרי לא תגיד שהשוטר בשטח הוא הכופה, למרות שבפועל הוא זה שעושה את העבודה השחורה. השוטר בשטח רק ממלא הוראות. אתה רוצה להגיד שהמדינה כיישות כללית היא הכופה. אבל במקרה של הוצאה לפועל זה כאמור פשוט לא נכון. המדינה ממלאת הוראות של הזוכה כמו שהשוטר ממלא הוראות של רשות האכיפה והגבייה.
לצפיה ב-'המדינה לא ממלאת את הוראות הזוכה'
המדינה לא ממלאת את הוראות הזוכה
01/11/2019 | 12:25
6
19
המדינה ממלאת את הוראות בית המשפט.
כשפוסקים לטובת צד מסוים בבית משפט, הזוכה לא מקבל קארד בלאנז' (carte blanche). הזוכה מקבל סעד ספציפי שנקבע ע"י בית המשפט. *מבחינה פרוצדוראלית* הזוכה צריך ללכת להוצאה לפועל על מנת לקבל את הסעד הזה. זה הכל.

ואם לקשר את זה לכתבה, אני די בטוח שהאב לא צריך לפנות לרשויות הרווחה, אלא פסה"ד מועבר לביצוען דרך בית הדין הרבני. אז אפילו לפי ההיגיון של עצמך אתה טועה.

לצפיה ב-'שוב לא נכון'
שוב לא נכון
01/11/2019 | 12:56
5
13
רשות האכיפה ממלאת את הוראות הזוכה, אבל במגבלות שקבע בית המשפט. הזוכה יכול לא לבצע שום פעולת גבייה, ורבים עושים בדיוק זאת. הרבה פעמים אין טעם לנהל הליכי גבייה נגד החייב כי ברור שאין להם סיכוי. אם הזוכה בוחר לבצע פעולת גבייה הוא צריך להגיש בקשות, ואלה יאושרו ככל שהן מתאימות לפסק הדין, ולא יותר - אבל בהחלט כן פחות. ההחלטה היא בידי הזוכה. 
המקרה של הילד שונה מהסיפור שאתה הבאת, כי במקרה הראשון מדובר בצד שלישי שהוא גם ילד, ובסיפור שלך מדובר רק בכסף. אבל גם במקרה של הילד האב יכול להודיע שוויתר על הזכייה שלו במשפט. נגיד שהגיע בעצמו להבנה עם האמא והם הסתדרו ביניהם כך שהיא תמשיך לגדל את הילד. אולי בכלל הם חוזרים לחיות ביחד. פסק הדין שניתן לטובת האב הוא זכות שלו שהוא יכול לעשות בה כרצונו. גם לוותר עליה. אם פסק הדין לא קבע שהאמא בכלל לא כשירה (ולא עולה מהכתבה שכך נקבע) אז ככל שהאבא מסכים אין מניעה שהאמא תמשיך לגדל את הילד. 
לצפיה ב-'כפיה היא מצב בו מישהו מכריח אדם לעשות (או לא לעשות) דבר מה'
כפיה היא מצב בו מישהו מכריח אדם לעשות (או לא לעשות) דבר מה
01/11/2019 | 13:20
4
25
מי שמכריח את החייב לשלם היא ההוצאה לפועל.
אני מסכים שהזוכה יכול לוותר על זכייתו, ואז באמת אין שום כפיה. כי במקרה זה לא מפעילים את ההוצל"פ.
לצפיה ב-'מי שמכריח את החייב לשלם הוא הבנק שלו'
מי שמכריח את החייב לשלם הוא הבנק שלו
01/11/2019 | 13:31
3
12
שהוא משתלט על כספים בחשבונות החייב. או אם עוקלה המשכורת אז מי שמכריח את החייב לשלם הוא המעסיק שלו, שמפחית מהנטו את הסכום המעוקל.
אם מבוצע עיקול של מטלטלין בבית החייב אז מי שמכריח את החייב למסור את המטלטלין הם השוטרים והבריונים בשטח.
זו הלוגיקה שלך והיא כאמור שגויה. כל אלה - מההוצאה לפועל דרך הבנקים והמעסיקים ועד הבריון הסופי - הם כולם שליחים וכלים בידי הזוכה.
לצפיה ב-'מה שהבאתי לא הייתה הלוגיקה שלי,'
מה שהבאתי לא הייתה הלוגיקה שלי,
01/11/2019 | 13:48
2
10
אלא ההגדרה של המילה "כפיה".
אתה מוזמן לבקש ממני לינק או אפילו לבדוק בעצמך במילון אם אתה לא מאמין לי.
לצפיה ב-'הבעיה היא לא בהגדרת המילה אלא בזיהוי הגורם הכופה'
הבעיה היא לא בהגדרת המילה אלא בזיהוי הגורם הכופה
01/11/2019 | 13:58
1
12
אם לשיטתך הגורם שבפועל מכריח מישהו לעשות משהו הוא הגורם הכופה, אז כמו שהראיתי לא ההוצאה לפועל היא הכופה אלא הבנק והמעסיק והבריון בשטח. בשיטה הזו המדינה לא כופה שום דבר כי תמיד יש איזה בריון או בנק או מעסיק שעושה את פעולת הכפיה בפועל. מדינה היא יישות מופשטת והיא לא יכולה לעשות בפועל שום דבר. בשיטה הזו המדינה גם לא כופה תשלום מיסים, כי מי שלא משלם מיסים החשבונות שלו מעוקלים ושוב הבנק הוא שמבצע את הכפיה.
לצפיה ב-'הגורם הכופה הוא מי שיש לו כח. זה לא ברור מאליו?'
הגורם הכופה הוא מי שיש לו כח. זה לא ברור מאליו?
02/11/2019 | 10:08
18
כפיה היא משהו כוחני, נכון? אין כפיה בלי כח.
לזוכה אין כח לכפות שום דבר. הכח היחיד שיש לו הוא *לא* לכפות. אם אתה חולק על זה, תסביר בבקשה איך הזוכה יכול לגבות את הכסף בלי הפעלת הכח של המדינה.
הזוכה הוא כמו נוסע באוטובוס - הוא לא חייב לנסוע מהתחנה הראשונה עד התחנה הסופית, והוא גם לא חייב לעלות על האוטובוס, אבל אין לו שליטה על האוטובוס (זה היה רק כדי להמחיש את הנקודה. לא צריך להתחיל דיון על הכשלים הפוטינציאלים באנלוגיה. אם לא הבנת את האנלוגיה, תגיד. אחרת בבקשה תגיב ישירות לטיעון).

גם כשהבנק מעביר את הכסף, עדיין הכח של המדינה הוא זה שמופעל. להכניס את הבנק לשיחה זה סתם להוסיף חוליה בשרשרת. לא משנה כמה חוליות תוסיף, מי שמושך בשרשרת היא המדינה.
דיברתי על הוצל"פ כי זה מקרה נח בו המדינה מפעילה את הכח שלה באופן ישיר (בלי שרשרת).
לצפיה ב-'המקרה לא מתקשר בשום צורה לכפיה דתית '
המקרה לא מתקשר בשום צורה לכפיה דתית
01/11/2019 | 13:11
13
בגלל זה אתה מסתבך ומתפתל בכל מיני ספקולציות .
תתחיל מההתחלה נכון ותראה איך הכל מסתדר לך ,
בכתבה כתוב בפירוש בכותרת 
בית הדין הרבני העביר ילדים לחזקת אב - "כי האם לא שומרת מצוות"
מה עניין שמירת מצוות לכפיה דתית ?
דיון על כפיה דתית צריך להתחיל בסוגיית הגיור, בסוגיית הנישואין מלכתחילה ,
אלו הנושאים שעליהם סובב הדיון בעניין כפיה דתית .
עכשיו , אם אתה לא רוצה להצטרף לתרבות מסויימת מלכתחילה אז מה הבעיה שלך ? זה לא שייך אלייך ואם כבר אתה בתרבות היהודית אז זהו אתה בתרבות היהודית ויש חוקים ויש כללים, מה בדיוק לימדו אותך בבית הספר כשהיית קטן ?

לצפיה ב-'מתגבשת קבוצה לרוחניות חילונית'
מתגבשת קבוצה לרוחניות חילונית
28/10/2019 | 14:01
28

למי שמעוניין. מתגבשת קבוצה שתתעסק ברוחניות חילונית, פילוסופיה, NLP, פיתוח השכל והחשיבה ...
אזור המרכז.
נפגשים לדיונים בראש פתוח.
מנסים לאתגר הנחות יסוד.
דיונים על כל נושא שבעולם.
אווירה פתוחה וחברית.
על כוס קפה...
מעין קהילת חברים ...
למי שמעוניין לפתוח לאימייל :
d881818@walla.co.il

לצפיה ב-'האם קיימת כפייה חילונית?'
האם קיימת כפייה חילונית?
24/10/2019 | 07:27
123
172
שלום, שמעתי טענה שלפיה קיימת כפייה חילונית במרחב הציבורי. הטענה מתייחסת בעיקר לשלטי חוצות גדולים שבהם מוצגות דוגמניות בלבוש חושפני שלא לומר פרובוקטיבי.

כשאדם דתי נוסע בכבישים כאלו או הולך ברחוב ומול עיניו מוצב שלט כזה, הוא לא יכול פשוט להסיט את מבטו הצידה, השלט נמצא מולו,...
המשך>>
שלום, שמעתי טענה שלפיה קיימת כפייה חילונית במרחב הציבורי. הטענה מתייחסת בעיקר לשלטי חוצות גדולים שבהם מוצגות דוגמניות בלבוש חושפני שלא לומר פרובוקטיבי.

כשאדם דתי נוסע בכבישים כאלו או הולך ברחוב ומול עיניו מוצב שלט כזה, הוא לא יכול פשוט להסיט את מבטו הצידה, השלט נמצא מולו, מול העיניים שלו וזה פוגע ברגשותיו.

מה דעתכם על הטענה הזו?

לצפיה ב-'באיזה אלוהים אתה מאמין ?'
באיזה אלוהים אתה מאמין ?
19/10/2019 | 22:06
32
63

לפני שמישהו אומר אני לא מאמין באלוהים, קודם כל צריך להבין מיהו אלוהים כדי לא להאמין בו .

בשביל להבין מיהו אלוהים מגוף ראשון ולא כמשהו שמישהו אחר אמר לך, צריך להסתכל על מה שקורה בחיים, ממש לחקור, ולשים לב לכל פרט .

עובדה ידועה היא כאשר הולכים לישון עייפים, קמים עם כוחות חדשים כמו שמטעינים בטריה .

בדרך כלל במשך היום לאדם יש מודעות למה שקורה סביבו זה נקרא הכרה ויש לו שכל שמנתח את מה שהוא רואה והוא מחליט החלטות לגבי מה לעשות עם מה שהוא רואה.

לעומת זאת בלילה אין הכרה, השכל לא עובד, אין לו חומרים להיתפס בהם, הרי זה חלום, זה לא מוחשי, וכל דבר מתחלף בדבר אחר במהירות, כך שלא ניתן להחליט החלטות ומה יעזרו החלטות במצב כזה ?

אלו עובדות ידועות שכול אחד מכיר .

כדי להבין מהו אלוהים צריך להסתכל על התפר שבין שינה לעירות, וזה דבר מאוד חשוב .

בשניה שמתעוררים ולפני שמתעוררים, המיקוד הולך מבפנים לבחוץ, המיקוד הוא השכל כמו עדשה שמקבלת פוקוס, לפני שהתעוררנו התודעה השתמשה בנו כדי לחלום ואחרי שהתעוררנו התודעה משתמשת בנו כדי לחשוב.

אין לנו שליטה על התודעה הזאת, היא באה והולכת, עוברת דרכנו, זאת תודעה שמכילה הכל ונמצאת בזמן הווה, כל הזמן, וכל זה קורה דרכנו.

ברגע שהתעוררנו התודעה של כל אחד מתחילה לראות דואליות, כל אחד כמו שהוא רוצה לראות, טוב רע רוצה לא רוצה וכן הלאה. זה לא היה שם קודם, לפני שהתעוררנו, ועכשיו הדואליות נמצאת, כי כך השכל עובד, השכל התעורר.

אחר כך, בלילה, השכל נרדם והתודעה לוקחת את כל החוויות ומשתמשת בהם ואף אחד לא יודע בשביל מה, אבל לדעת את זה, זה כבר התחלה טובה במקום להיות נשלט על ידי מחזוריות של שינה ועירות.

זה המסר שאלוהים רוצה שנשים לב אליו, כמו שהשמש זורחת ושוקעת ולאף אחד אין שליטה על זה, כך השכל מתעורר ונרדם ולאף אחד אין שליטה על זה .

אלוהים התודעה או איך שלא תקרא לזה -כי אין לזה שם - הוא זה שעומד מאחורי הקלעים בזמן שאנחנו בתוך הגלגל ענק הזה והוא זה שנותן לך את האופציה הזאת בכלל להרגיש חי או להבין דברים כאלה.

אז להגיד אני לא מאמין באלוהים זה כמו להגיד שמרוב שאני עסוק בכל מה שקורה בעירות ובחלום לא שמתי לב שיש מישהו שהיה פה לפני ויהיה פה אחרי .

לצפיה ב-'תגיד, התחלת להסניף עוד דברים חוץ מדפי גמרא?'
תגיד, התחלת להסניף עוד דברים חוץ מדפי גמרא?
19/10/2019 | 22:31
24
42
סתם, אני אענה לך.
האתאיסטים הם אתאיסטים בעיקר של האלוהים שברא את היקום ב-6 ימים למרות שהוא כל-יכול, ושגורם לדברים רעים מאוד למרות שהוא רחמן וחנון וכיוצא באלה דברים.
גם אני אתאיסט של האלוהים הזה. ואני גם אתאיסט של אלוהים שעכשיו הסברת עליו. אבל אני תאיסט בכל לבי כשמדובר באלוהים כמו שהמקובלים אומרים שאלוהים= הטבע או כמו שאני אומר שאלוהים=המציאות, ואני חושב שגם האתאיסטים המושבעים ביותר ברובם יכולים לקבל אלוהים כזה ואפילו להבין אותו כמו שאנחנו מבינים אותו.
לצפיה ב-'על זה בדיוק אני מדבר '
על זה בדיוק אני מדבר
20/10/2019 | 11:23
21
28

הניחוחות של הטיפשות שלך שאני מסניף בתדירות גבוהה לאחרונה, ממסטלים אותי כלכך, אני כבר לא יכול יותר.

תראה כמה טיפש אתה יכול להיות - המקובלים אומרים, המדענים אומרים, ההם אומרים וזה כתוב שם ,,
ומה אתה אומר? שום דבר.
אף אחד לא צריך אותך פה כדי שתגיד מה שמישהו אחר אומר.
אתה חושב שיש פה חמורים שלא יודעים לכרות מידע ולהצליב את התוצאות ?

להגיד אלוהים הוא הטבע או המציאות או מה שלא יהיה, זה עדיין  נמצא בטווח  של ההכרה שלך, בזמן שאתה ער. ואתה מפרש את המציאות איך שאתה רוצה. וכל אחד מפרש איך שהוא רוצה. אז לא יכול להיות שאלוהים הוא הטבע או המציאות, כי זאת רק פרשנות, אתה מבין את ההבדל ?

ועוד דבר, כל מה שאתה קולט, שבה מבחוץ, הוא בסך הכל אותות אלקטרומגנטיים שהמוח הופך אותם לאינפורמציה, אז מה אתה חושב שהאותות האלקטרומגנטיים האלו שאתה קולט כמו שכל אחד קולט הם אלוהים ?
אולי תשאל את המקובלים מה הם חושבים על זה.

אלוהים שהוא אותות אלקטרומגנטיים זה הדבר הכי מטופש שבן אדם יכול לחשוב עליו .

לצפיה ב-'מרוב הסנפות נדפק לך המוח ונהפכת למטומטם כמו האידיוטמן חברך'
מרוב הסנפות נדפק לך המוח ונהפכת למטומטם כמו האידיוטמן חברך
20/10/2019 | 19:33
20
19
כרגע כתבתי שבשבילי אלוהים=המציאות וזה לא להגיד רק מה שמישהו אחר אומר.
ובנוסף פוזי המסניף דפוק השכל, אלוהים=הטבע או אלוהים=המציאות זאת לא פרשנות זה =.זה בדיוק מה שהוא אלוהים כמו שלזוז, לנוע,לזוע, זה לא פרשנות אלא אותו הדבר.
ועכשיו לך תסניף עוד כמה שורות שידפק לך השכל עוד יותר.
לצפיה ב-'אלוהים = טבע, זה משוואה ?'
אלוהים = טבע, זה משוואה ?
21/10/2019 | 19:01
19
15
אם כך, אתה צריך לדעת מהם הגורמים שבכל צד של המשוואה .

מהו אלוהים ומהו טבע .

כמו שלדוגמא במשוואה E=mc² שבטח אתה מכיר על בוריה, 
בצד אחד של המשוואה יש E שמסמל אנרגיה ויש כמה צורות של אנרגיה 
ובצד השני של המשוואה יש מאסה כפול מהירות האור בריבוע ואתה בטח יודע שמאסה זה לא משקל ומהירות האור שהיא בעצם דרך לחלק לזמן  ולמה בכלל צריך להעלות את המהירות בריבוע שמתייחס לשטחים, אתה בטח ובטח יודע .

כל זה קשור לטבע .[=טבע]

כמו שאתה צריך לדעת דברים כאלה כך אתה צריך לדעת מה נמצא בצד השני של המשוואה[ = אלוהים ].

או שאתה סתם מנחש ומשחק בנדמה לי .
עדיין לא ברור לי מעל לכל ספק אם עומד מולי גאון או אחד שרוצה להיות כזה.

לצפיה ב-'יצא שבת ויצאת מההסגר?'
יצא שבת ויצאת מההסגר?
21/10/2019 | 19:30
18
18
איפה כתבתי את המילה "משוואה"? אתה יכול להראות לי?
מה שכן כתבתי זה שכמו שהמילים לנוע לזוע ולזוז מתארים אותו הדבר כך בשבילי אלוהים והמציאות מתארים את אותו הדבר.
פוזי ידידי, כתבתי כבר מאמרים שחלק מהם פורסמו באינטנרט ועם תגובות מצויינות ובמקומות שלא מפרסמים כל דבר, אבל אין לי בעיה שתחשוב עליי מה שאתה רוצה. לא מפריע לי.
לצפיה ב-'המילים לנוע לזוע ולזוז משמשים בתחביר לתיאורים שונים לגמרי '
המילים לנוע לזוע ולזוז משמשים בתחביר לתיאורים שונים לגמרי
21/10/2019 | 20:48
15
14
תנועה - שינוי במיקום של גוף במהלך הזמן. הקוף עושה תנועות משונות בידיים.

תזוזה  - שינוי במצב או במיקום של דבר. כמו תזוזה של חוליה בגב .

תזוע היא בכלל מילה בארמית
פרקי אבות 
בֶּן בַּג בַּג אוֹמֵר, הֲפָךְ בָּהּ וַהֲפָךְ בָּהּ, דְּכֹלָּא בָהּ. ובָהּ תֶּחֱזֵי, וְסִיב וּבְלֵה בַהּ, וּמִנַּהּ לָא תְזוּעַ, שֶׁאֵין לְךָ מִדָּה טוֹבָה הֵימֶנָּה. 
משמעות מילה זו לפי ההקשר היא לא להרפות אפילו לרגע שזה בדיוק ההיפך התיאור שניסית להמחיש .

אני כבר לא יודע. אולי אני המטומטם פה שמסביר דברים בסיסיים למי שכתב כבר מאמרים שחלק מהם פורסמו באינטנרט ועם תגובות מצויינות ובמקומות שלא מפרסמים כל דבר, בלה, בלה, בלה .

לצפיה ב-'פוזי היקר המסניף אותיות מדפי הגמרא, תסתכל במילון'
פוזי היקר המסניף אותיות מדפי הגמרא, תסתכל במילון
21/10/2019 | 21:19
14
12
קח:
יש שם אפילו עוד מילים שמתארים אותו הדבר כמו מש.
לגבי המטומטם, פה יצאת מטומטם.
אבל בדרך כלל קשה להחליט לגביך כי לפעמים אתה מקשקש שטויות מטומטמום כמו הטמבלמן ולפעמים אתה כותב דברים לעניין ופחות מנסה להיות מקורי. אז קשה להחליט.
לצפיה ב-'הקישור מפנה לאתר של מילים נרדפות '
הקישור מפנה לאתר של מילים נרדפות
21/10/2019 | 21:32
13
11

אז אתה אומר שטבע הוא מילה נרדפת לאלוהים ?
כמו שאווירון הוא מילה נרדפת למטוס .
תסביר לאט כדי שאבין מהר.
לצפיה ב-'מה יהיה פוזי? עוד לא הבנת מה אני אומר?'
מה יהיה פוזי? עוד לא הבנת מה אני אומר?
21/10/2019 | 22:08
12
12
מבחינתי המציאות מילה נרדפת לאלוהים. שתי מילים שהן אותו הדבר בעצם.
הנה, הסברתי לאט,בקצרה, ולא מסובך, עכשיו הבנת?
לצפיה ב-'אז אם אין מציאות אין אלוהים ?'
אז אם אין מציאות אין אלוהים ?
21/10/2019 | 22:52
11
10
ומה קורה כשחולמים גם אין אלוהים ? 

לצפיה ב-'היית צריך להבין זאת כבר.'
היית צריך להבין זאת כבר.
21/10/2019 | 23:21
10
16
בטח, אם אין מציאות אין אלוהים כי באין מציאות נשאר האין. כלום.
והיית אמור גם להבין כבר שהחלומות הם חלק מהמציאות אז גם כשחולמים יש אלוהים.
לצפיה ב-'לפני שיש לך זיכרונות אתה חייב להיות ער .'
לפני שיש לך זיכרונות אתה חייב להיות ער .
22/10/2019 | 00:40
9
14

ורק אחר כך אתה בוחן ומתבונן בזיכרונות שלך .
זיכרון לא יכול להתבונן בזיכרון אלא רק מי שער יכול להתבונן בזיכרונות וזיכרונות הם חלק מהמציאות.

אז אחד מן השנים או שאתה לא ער או שאין לך זכרונות. 

כשאתה אומר אין מציאות אין אלוהים אתה בעצם מצביע על מצב שאתה לא נמצא בו לא היית בו ואין לך שמץ של מושג לגבי מה שאתה טוען.
ואולי בכלל מדובר בבעיה הרבה יותר חמורה
לא חושב שיש פיתרון לבעיה הזאת אולי עד שלא תתנקה מהדברים החזקים שלקחת, כי התחלת הפיתרון חייבת להיות במודעות לבעיה.

לצפיה ב-'עוד פעם אתה משחק אותה את הפסיכולוג המסניף?'
עוד פעם אתה משחק אותה את הפסיכולוג המסניף?
22/10/2019 | 00:51
8
16
מה עכשיו קשור ער וזיכרונות לזה שהמציאות שהיא האלוהים נמצאת מעליך, תמיד, כשאתה ער,ישן, חולם, יש לך זיכרונות,אין לך זכרונות, מסניף שורות מדפי גמרא, בהפסקה מההסנפות...
מה הקשר בכלל?
לצפיה ב-'מה נסגר איתך ?'
מה נסגר איתך ?
22/10/2019 | 01:15
7
14
אתה חייב להחליט -
או
שהמציאות שהיא האלוהים נמצאת מעליך
או ש-
ציטוט מדויק שלך -* שאלוהים= הטבע או כמו שאני אומר שאלוהים=המציאות*

אם אלוהים =המציאות  ואתה =המציאות  אז אלוהים לעולם לא יכול להיות מעלייך.

או שאתה לא המציאות, ואתה לא קיים, ונמצא באין, בכלום .

אתה רואה אפילו אותי הצלחת לבלבל .
תסביר לי כמו למטומטם ואני אבין כמו חכם.

לצפיה ב-'פוזי, התבלבלת, זה פשוט. '
פוזי, התבלבלת, זה פשוט.
22/10/2019 | 01:30
6
21

לא רק אני=המציאות. אלא מה שקיים,הכל=המציאות.
וביותר ברור, כשאני אומר מציאות אני מתכוןן לכל שיש,היה ויהיה. לכן, המציאות מעליך כי היא שם תמיד גם כשאתה אינך, עדיין לא נולדת, כשאתה מת, כשאתה ער או ישן,עם זיכרונות או בלי זיכרונות, מסניף או לא מסניף...
עכשיו הבנת כמו חכם או עוד לא?
לצפיה ב-'מה שהיה נמצא רק בזיכרון'
מה שהיה נמצא רק בזיכרון
22/10/2019 | 20:59
5
11
וזיכרון הוא רק פרשנות אחת לגבי מה שהיה.
מה שיהיה,,, מי יודע מה יהיה ?

זה אומר שהמציאות היא ההווה בלבד, נקודה עם סימן קריאה.
לצפיה ב-'לא פוזי, אתה טועה.'
לא פוזי, אתה טועה.
23/10/2019 | 02:23
4
18
אם המציאות היא ההווה בלבד אז גם העבר היה פעם הווה ולכן הוא חלק מהמציאות וגם מה שיהיה יהיה הווה כמו ממש מה שאני אכתוב עוד שנייה, "עכשיו", הוא נהיה הווה, ולכן המציאות היא מה שהיה,הווה,ויהיה...
עכשיו הבנת סוף סוף כמו חכם או שעדיין לא ויש עוד קושיות ושאלות שהתשובות עליהן באמת פשוטות ורק אתה מסבך אותן?
לצפיה ב-'המציאות היא איפה שאתה נמצא .'
המציאות היא איפה שאתה נמצא .
23/10/2019 | 18:32
3
11
אתה לא נמצא בעבר וגם לא בעתיד, אתה נמצא בהווה, זאת המציאות שלך .

אולי לא שמת לב, במקום להוכיח אותי על טעותי, מה שאתה בעצם עושה זה, להגיד שהעבר היה פעם הווה.
ואפילו לא שם לב שאתה מצדיק אותי בזה שאני אומר שהמציאות היא ההווה .
ואם המציאות היא ההווה זה אומר שהמציאות אינה אלוהים כי אלוהים היה הווה ויהיה .

רוצה שאני אצייר לך את זה על פלקט גדול בצורה יותר ברורה ?

לצפיה ב-'קשה לך להבין. אני יודע.'
קשה לך להבין. אני יודע.
24/10/2019 | 02:13
2
16
לא משנה.
המציאות היא לא איפה שאתה נמצא אלא מה שקיים.
רוצה קישור למילון אולי יעזור לך להבין?
ברגע שהמציאות היא מה שקיים וכל עבר היה קיים והעתיד יהיה קיים אז גם הם חלק מהמציאות, וזה בלי שנכנס לדברים יותר עמוקים (שיהיה לך עוד יותר קשה להבין...) כמו שבמציאות בהחלט אפשרי ואפילו יותר מכך שכל הזמנים, עבר, הווה ועתיד מתרחשים יחד, אבל כאמור אני חושב שזה ממש גדול עליך.
לצפיה ב-'אתה חייב באיזשהו שלב להתאפס על עצמך '
אתה חייב באיזשהו שלב להתאפס על עצמך
24/10/2019 | 16:18
1
14
אבל מהר, ברצינות .
ולהתחיל לענות תשובות רלוונטיות. 

לקרקר כמו תוכי אלף פעם *המציאות היא מה שקיים*  לא יעזור לא לך. ולא לאף אחד אחר להבין מהי המציאות,
כי זאת תשובה  לא רלווטית.

זה לא רלוונטי לאף אחד לדעת שכל מה שקיים זאת המציאות. את מי זה מעניין כל מה שקיים אם עכשיו הוא סובל מסרטן ובדוגמא הפוכה אתה על חוף הים נהנה מהרוח ושותה כוס מים קרים מה זה מעניין אותך כל מה שקיים .
המציאות שלך היא המקום שאתה נמצא בו אם אתה סובל או נהנה זאת המציאות שלך ולא כל מה שקיים .
אם אתה סובל יופי לך אתה במציאות של שטן .
אם אתה נהנה מהחיים יופי לך אתה במציאות של אלוהים .
מה חשבת לעצמך שהחיים זה משחקים במילים ? 

אז מה המציאות שלך hnc ?
לצפיה ב-'תגיד פוזי, נולדת ככה מטומטם?'
תגיד פוזי, נולדת ככה מטומטם?
24/10/2019 | 23:13
23
בטח שאני אחזור אלף פעם אם אתה לא מבין שבהגדרה המציאות היא "מה שקיים", וגם בהקשר שאני מדבר עליו של אלוהים=המציאות זאת בדיוק ההגדרה הנכונה.
עכשיו מה המציאות שלי עצמי, אתה לא מצפה שאני אספר לך כאן מהי המציאות שלי או מה שקיים לגביי, מה שכן אפשר לומר זה שהמציאות שלי היא חלק מהמציאות היותר רחבה של כל מה שקיים.
רק בגלל שיש רגעים משעממים וצריך להרוג אותם אני בכלל עוד מגיב לך.
לצפיה ב-'יצא שבת ??? היום יום שני.'
יצא שבת ??? היום יום שני.
21/10/2019 | 21:01
1
6
לצפיה ב-'טעות. יצא החג.'
טעות. יצא החג.
21/10/2019 | 21:08
16
מרוב שבת וחג וחג ושבת התבלבלו לי המוצאי שבתות והמוצאי חגים.
אבל גם בחג אתה לא כותב, נכון?
לצפיה ב-'מה הטעם באלוהים=מציאות?'
מה הטעם באלוהים=מציאות?
20/10/2019 | 15:13
1
20
הרי המילה מציאות כבר קיימת..
לצפיה ב-'אז מה אם המילה מציאות קיימת?'
אז מה אם המילה מציאות קיימת?
20/10/2019 | 19:39
24
אבל עדיין רוב בני האדם מתייחסים לאלוהים כמעבר למציאות הזאת ומעליה עם סתירות רבות ולכן יש אתאיסטים רבים.
ברגע שאלוהים=מציאות זה הופך אותו לפחות מעורפל וככה גם אפשר להבין דברים רבים שקורים ולא מבינים אותם כשמתייחסים לאלוהים ככל יכול, כרחמן וחנון, וכאלה, וכך גם אתאיסטים רבים כבר לא ישארו אתאיסטים כמו שלי קרה כאשר הבנתי זאת ונהפכתי מאתאיסט מושבע לתאיסט מושבע.
לצפיה ב-'אני לא מאמין באלוהים הוא לא היה פה לפני ולא יהיה פה אחרי '
אני לא מאמין באלוהים הוא לא היה פה לפני ולא יהיה פה אחרי
21/10/2019 | 21:43
4
27

באיזה אלוהים אתה מאמין ?
<font>עצם השאלה מסביר לקורא שאין לערער על עצם העובדה שקיימים אלפי "אלים ואלילים" נשאר רק לבחור בסיפור הטוב ואתה מסודר.</font>
<font>מעניין שבעיתונים דתיים (לפעמים מציץ) לא ראיתי מעולם בדל של ערעור על "עובדת ה"חבר הדמיוני" מסרים ולו רק מרומזים לגבי ערכים המנוגדים לערכים המסורתיים אפילו לגבי שיוויון גברים ונשים כמשל אינם קיימים.</font>
<font>ידידנו השלילי בעל השם "חיובי" משתלח כאן ללא שום בסיס עובדתי </font>
"אלו עובדות ידועות שכול אחד מכיר" - הוא מסביר
מדובר בשטיפת מוח שלא תורמת מאומה 
אני לא מאמין באלוהים
הוא לא היה   פה לפני ולא יהיה  פה אחרי .
לצפיה ב-'שטיפת מוח מטרתה לבלבל בין הכרה לבין תת הכרה.'
שטיפת מוח מטרתה לבלבל בין הכרה לבין תת הכרה.
21/10/2019 | 22:08
2
23

האם זה מה שעשיתי ?
העובדות שהצבעתי עליהן הן הכרה, תת הכרה וההתאמה  שלהם למחזוריות זריחה, שקיעה. שינה, עירות .

אפשר לערער על קיומן של עובדות אלו ?

ברגע שתבדיל בין הכרה לבין תת הכרה שלך, ממש במציאות הפיסית שלך ולא סתם כך בהגדרה מילונית. אף אחד לא יוכל למכור לך שום סיפור .

לצפיה ב-'כשתבין את ה"עובדות" שלך אף אחד לא יוכל למכור לך אף סיפור'
כשתבין את ה"עובדות" שלך אף אחד לא יוכל למכור לך אף סיפור
22/10/2019 | 00:32
1
18
התת מודע הוא "המרתף של המוח"
כך ולא אחרת למדתי מהרצאתו המלומדת של הרב ה"גאון" זמיר כהן
מה השכלתו?
 למד בישיבת פורת יוסף. למד בכולל והוסמך לרבנות.[3] בתקופה זו למד בחברותא עם הרב דוד לאו.[4] למד גם קבלה מהרב דוד בצרי.[5]
ברגע שתבין מאין אתה שואב את ה"עובדות" שלך 
אף אחד לא יוכל למכור לך שום סיפור .
לצפיה ב-'אלו אינן העובדות שלי.'
אלו אינן העובדות שלי.
22/10/2019 | 01:01
24

אני לא מבין למה אתה שופך עלי את הצרות של אחרים ?

כשהמודעות באה אליך זה נקרא יום ואתה ער. זה אומר שאתה בהכרה .
וכשהמודעות עוזבת אותך זה נקרא לילה ואתה ישן. זה אומר שאתה בתת הכרה .

אין שום מרתף במוח .

המודעות באה והולכת כמו שהשמש זורחת ושוקעת .
המודעות  עוזבת אותך בלילה לפי הדינמיקה של הירח במהלך חודש שלם מתמלאת ומתרוקנת כמו מחזור של אישה .

היום בגלל אמצעי התאורה המתקדמים הרבה אנשים ערים בשעות החשכה הם נמצאים במצב של תת הכרה כמו בחלום, בזמן הזה, מה אתה חושב שהם עושים הם עושים ? מתעסקים בדברים דימיוניים לא מציאותיים כמו בחלום, זאת עובדה.

לצפיה ב-'אלוהים נתן ליהודים את ארץ ישראל, כתוב בתורה'
אלוהים נתן ליהודים את ארץ ישראל, כתוב בתורה
26/10/2019 | 13:53
6
לצפיה ב-'זאוס. לא, ת'ור. בעצם, שיווה. רגע, רגע - אנוביס. סופי.'
זאוס. לא, ת'ור. בעצם, שיווה. רגע, רגע - אנוביס. סופי.
22/10/2019 | 08:05
16
לצפיה ב-'בדת היהודית יש הרבה שמות וכינויים לאלוהים'
בדת היהודית יש הרבה שמות וכינויים לאלוהים
23/10/2019 | 06:25
27
אבינו
אדוני
אדון עולם
אדונו של עולם
אדושם
אֶהְיֶה
אחד ויחיד
אין עוד מלבדו
אֵל קַנָּא
אל ועליון
אֱלוֹהַ
אלוהים
אלוקים
בורא
דיין אמת
ה
האל
הבורא
הגדול מכולם
ההשגחה
הכול יכול
המלך הקדוש
המקום
הקב'ה
הרחמן
השם
חי וקיים
יה
יהווה
יושב הכרובים
יָי
ישתבח שמו
יתברך
כבוד מלכותו
כבודו
מגן אבות
מלכותו
מלך מלכי המלכים
מלך העולם
מלכנו
עליון
צבאות
צור ישראל
קב"ה
קונה ארץ אלוהי יִשְׂרָאֵל
רוח הקודש
ריבון העולמים
ריבונו של עולם
שדי - שומר דלתות ישראל
שוכן מרומים
שכינה
שִמשו של עולָם

לצפיה ב-'אם למישהו היה ספק שאנו חיים בתאוקרטיה:'
אם למישהו היה ספק שאנו חיים בתאוקרטיה:
17/10/2019 | 20:24
36
61
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5608818,0...

הוארך מעצר דורס איתי: "בכיפור החוק לא עומד על הפרק"

בית המשפט האריך בארבעה ימים את מעצרו של אמיר אבו לבן שחשוד בדריסתו למוות של איתי מרגי בן ה-8. המשטרה טענה בדיון כי אין להתחשב בכך שחצה את הצומת באור ירוק כי "כל ישראלי יודע שבכיפור רק במקרים חריגים נוסעים על הכביש". סנגורו טען: "הוא נסע כחוק וטען שנסע בזהירות"

על פניו, המקרה נראה פשוט: סוחר סמים דרס ילד.
נמצאו מספיק ראיות ברכב וליד הרכב כדי להאריך את מעצרו, אך הן המשטרה והן בית המשפט החליטו על סיבה אומללה הרבה יותר:
לבטל חוק מדינה למען מנהג דתי.

וזה סממן ברור של תאוקרטיה!

אין שום חוק בחוקי מדינת ישראל שאוסר על נסיעה בכבישי הארץ ביום כיפור, או כל יום אחר בשנה.
מצער המקרה ככל שיהיה, אסור להשהות את החוק למען מנהג דתי!

הרי השלב הבא יהיה להוציא זכאי חרדי שיזרוק אבן ויהרוג מחלל שבת!
לצפיה ב-'אין ספק שאנחנו חיים בגיהנום .'
אין ספק שאנחנו חיים בגיהנום .
17/10/2019 | 20:56
1
30

נהרג ילד וזה מה שמעניין אותך ? תיאוקרטיה...
תאר לך שמשפחתו תקרא את דברייך המחכימים ועוד זה קרה רק לפני כמה ימים.

נהג שהורג אדם בתאונה לא חוזר יותר לכביש הוא פשוט לא מסוגל ועכשיו אותו צעיר בן 20 יצטרך לעשות חשבון נפש נוקב לאן הביאו אותו ההחלטות שלו בחיים, על זה אתה לא חושב ?

לא צריך חוק כדי לכבד רגשות של אחרים  אתה יודע את זה טוב מאוד, כי אתה נפגש עם הרבה אנשים ברמה גבוהה ,
אבל אם כבר אתה מחפש חוק כזה אז יש .

לצפיה ב-'כרגיל, כל מה שיש לך זה שקרים וקשקושים.'
כרגיל, כל מה שיש לך זה שקרים וקשקושים.
17/10/2019 | 21:25
28
החוק אליו קישרת אינו אוסר על נסיע בשבת, בטח לא באזורים שאינם שכונות דתיות.

אותו צעיר לא יעשה שום חשבון נפש.
הוא סוחר סמים לכל הפחות, ואולי אף יש לו עברות חמורות יותר, ואם בית המשפט לא ידאג לשלוח אותו לכלא לזמן רב, הוא כנראה יחזור לכביש במהרה.

רגשות של אחרים לא צריך לכבד בחברה חופשית, אבל אתה כמובן לא מסוגל להבין את זה.
או שאתה מסוגל, אבל מבין שבלי הטיעון הריגשי, אין לך איך לגרום לאנשים לכבד את מנהגיך הפסולים.

ובאשר למשפחתו של הילד:
אני בספק שיש להם זמן או עניין לקרוא כאן, אבל גם אם כן, שיקראו.
כן, מה שמעניין אותי זה פגיע בחוק.
מה שמעניין אותם, זה שהם איבדו ילד.

האם יעשה כאן צדק? אני בספק.
אם אתה מעורה באקטואליה, אתה וודאי יודע שאנשים שדורסים למוות בישראל מקבלים עונשים קלים יחסית.
לצערנו, המשטרה משקיע יותר מאמצים להצדיק מצלמות מניבות כסף, מאשר לטפל במי שבאמת נוהג מסוכן, ובתי המשפט לא ממהרים לתת עונשים מקסימליים למי שהרג אחר בכביש.

אם אתה מאמין שלבחור הזה מגיע לשבת בכלא, ואתה רוצה שהצדק יעשה, תקווה שכל ראיות הסמים יוצגו בבית משפט, כי רק על זה יש לו סיכוי לקבל עונש ראוי!
לצפיה ב-'בתקנות התעבורה יש דבר שנקרא חובת הזהירות הכללית.'
בתקנות התעבורה יש דבר שנקרא חובת הזהירות הכללית.
17/10/2019 | 23:54
27
35
אני לא מכיר את פרטי המקרה, אבל אור ירוק לא מחייב אותך לנסוע. רק מתיר לך לנסוע.
אם אתה יודע שאנשים מסתובבים על הכביש אתה לא אמור לנסוע עליהם כשהאור ירוק.
כמובן שחובת הזהירות חלה גם על הולך הרגל, אבל הרבה יותר על הנהג מאחר ובידיו הכלי הקטלני.

אז אם דיברת על תיאוקרטיה - זאת הדוגמא הכי לא רלוונטית.
לצפיה ב-'איך בדיוק הדוגמה לא רלוונטית?'
איך בדיוק הדוגמה לא רלוונטית?
18/10/2019 | 00:07
26
22
אם אכן קיימת אותה חובה, מדוע היא לא הוזכרה בטענות בבית משפט?
שים לב שהציטוט העלוב על כך שהחוק אינו חל ביום כיפור לא מופיע רק בכותרת, אלא גם בגוף הכתבה, כציטוט מפני גורם ממשטרת ישראל.

איזו עוד הוכחה אתה צריך לכך שמדובר בתאוקרטיה, אם המשטרה - כוח האכיפה החמוש, טוענים שבמקום לאכוף חוקי מדינה, הם יאכפו מנהג דתי?

הרי אתה בעצמך כתבת לי בעבר, שמשהו כמו "משמרות צניעות חמושות" יחשב באינך תאוקרטיה, אז הנה בבקשה - כוח חמוש שאוכף מנהג דתי במקום חוק מדינה.

אגב, בשום מקום לא טענתי שהדורס חף מפשע רק בגלל שנסע בירוק.
רק טענתי, שבמדינה שפויה היו מוצאים סיבה הרבה יותר טובה להאריך את מעצרו מאשר "יש חג דתי עכשיו, אז חוקי המדינה לא חלים".

איזה עוד חוקים לא חלים ביום כיפור? מותר לי לזרוק אבן על מי שבוחר לנסוע ברכב?
לצפיה ב-'אז אולי התובע המשטרתי דיבר שטויות. זאת לא הנקודה. '
אז אולי התובע המשטרתי דיבר שטויות. זאת לא הנקודה.
18/10/2019 | 00:29
9
30
ועל איזה מנהג דתי אתה מדבר? יש "מצווה" לרכב על אופניים בכיפור?

ועל איזה אכיפה אתה מדבר? איזה מנהג דתי המשטרה אכפה כאן לשיטתך?

לצפיה ב-'אם בית המשפט קיבל את זה, אי אפשר להתעלם בטענה'
אם בית המשפט קיבל את זה, אי אפשר להתעלם בטענה
18/10/2019 | 12:19
8
30
שזה שטויות...

המצווה היא לא לנסוע ביום כיפור.
ולמרות שהחוק האזרחי מרשה זאת, המשטרה מבקשת להעריך מעצר של בן אדם לא בגלל שהוא לא נזהר, לא בגלל שהוא לא נסע לפי החוק, ולא בגלל שנמצאו סמים ברכבו.

אלא בגלל שהוא העז בכלל לנסוע ביום כיפור, וזאת בטענה גלויה ולא משתמעת לשני פנים שהחוק האזרחי לא חל ביום כיפור, ומי שלא מציית למצווה הדתית לא לנסוע דמו בראשו.
לצפיה ב-'מה פתאום? אם הוא לא היה פוגע בילד אף אחד לא היה עוצר אותו. '
מה פתאום? אם הוא לא היה פוגע בילד אף אחד לא היה עוצר אותו.
18/10/2019 | 14:36
6
לצפיה ב-'טומטומן, אתה אומר שעצרו אותו'
טומטומן, אתה אומר שעצרו אותו
18/10/2019 | 22:49
6
15
 "בגלל שהוא העז בכלל לנסוע ביום כיפור" אה ?
שמע, אתה יותר חמור וסתום ממה שחשבתי.
אם היה לך טיפת שכל, רק טיפה, היית מבין שעצרו אותו כי הוא הרג ילד בן 8 שלא חשב שיהיו מכוניות בכביש בכיפור.
לצפיה ב-'ואם לך היה טיפת שכל, ויכולת לקרוא ולהבין, היית יודע שאנו'
ואם לך היה טיפת שכל, ויכולת לקרוא ולהבין, היית יודע שאנו
18/10/2019 | 23:35
5
17
דנים בהארכת מעצר, ולא במעצר עצמו.
לצפיה ב-'כרגיל טיפשמן פספסת את המהות של הדברים.'
כרגיל טיפשמן פספסת את המהות של הדברים.
19/10/2019 | 00:08
4
21
ופספסת שוב את עיקר הדברים.
חוץ מזה כתבת "להעריך מעצר"...
לצפיה ב-'אם היה לך שכל להפעיל היית מבין שהעבריין הזה'
אם היה לך שכל להפעיל היית מבין שהעבריין הזה
19/10/2019 | 20:18
3
19
צריך להעריך שעצרו אותו במקום לסקול אותו
לצפיה ב-'בנוסף על היותך טמבלמן אתה גם לא ישר.'
בנוסף על היותך טמבלמן אתה גם לא ישר.
19/10/2019 | 21:12
2
18
ב"להעריך את המעצר" התכוונת ל"להאריך את המעצר".
אבל אם נתעלם לרגע מהטמטום וחוסר היושר שלך אז כן, העבריין הזה שהרג ילד קטן שרק רצה לנסוע בכיפור על אופניו צריך להעריך ולהגיד תודה שהוא רק עצור ושהמשפחה של הילד המיסכן לא פוצצו אותו במכות.
לצפיה ב-'אויש, אפילו בדיחות של בית ספר יסודי אתה לא מבין...'
אויש, אפילו בדיחות של בית ספר יסודי אתה לא מבין...
20/10/2019 | 11:01
1
18
נו, כן, למה כבר אפשר לצפות מחסר שכל שרק לכתוב כללות יודע...
לצפיה ב-'כללות?... '
כללות?...
20/10/2019 | 19:44
17
אמרתי לך כבר, תטפל בדיסלקציה שלך (למרות שהטמטום יישאר...) תתחיל להבין מה שאתה קורא, תתחיל לכתוב בלי טעויות, ואז תדבר על חסרי שכל.
לצפיה ב-'מה הקשר חג דתי?'
מה הקשר חג דתי?
18/10/2019 | 08:39
15
31
אם המקרה היה קורה בראש השנה, לדעתך נציג מהשטרה היה בראש השנה שבת החוק לא חל"?
רק חבל שזאת שאלה תיאורטית, ו... לא, רגע, חכה, הוא מסביר בדיוק מה ההיגיון שלו "כל ישראלי שנוסע ביום כיפור יודע שרק במקרים חריגים נוסעים על הכביש ויש שם הרבה ילדים שרוכבים על הכביש".
אז בוא ננסה שוב: המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו כי יש חג דתי?
מה המשטרה אמרה, ומה אתה מדמיין שהמשטרה אמרה?

ותסביר לי בבקשה מה אתה טוען בדיוק.
המשטרה בעצמה אמרה שעיקר הסיבה להחזיק אותו במעצר היא בגלל הסחר בסמים, אז כי *כבר* מצאה סיבה טובה יותר.
ואם הדורס לא היה סוחר סמים? לדעתך היו צריכים לשחרר אותו? לא לתבוע? לא להרשיע?
לצפיה ב-'למה, יום כיפור הוא חג חילוני?'
למה, יום כיפור הוא חג חילוני?
18/10/2019 | 12:40
14
27
אם המקרה היה קורה בראש השנה, לדעתך נציג מהשטרה היה בראש השנה שבת החוק לא חל"?
אולי. למה לא בעצם? אם זה עובד במדינה שלנו בחג מסוים, אין סיבה שלא יעבוד בכלל החגים!

"כל ישראלי שנוסע ביום כיפור יודע שרק במקרים חריגים נוסעים על הכביש ויש שם הרבה ילדים שרוכבים על הכביש".

מה הבסיס לטענה הזו?
ישראלים חילוניים לא יצאים לטבע לטייל ביום כיפור?
היכן כתוב שמותר לנסוע רק במקרים חריגים? מה נחשב חריג מספיק?

זו לא טענה שמבוססת על חוק או תקנה, או אפילו כלל כתוב כלשהו. זו משאלת ליבו של נציג המשטרה.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו כי יש חג דתי?
כן. כתוב שחור ע"ג לבן, הם טענו שהחוק של מדינת ישראל לא חל ביום כיפור!

ותסביר לי בבקשה מה אתה טוען בדיוק.
אני טוען, שהמשפט האומלל "החוק לא חל ביום כיפור" לעולם לא היה צריך להיאמר בבית משפט, ובטח שלא להתקבל ע"י שופט כטענה מוצדקת.

אם הוא לא היה סוחר סמים, היו צריכים לבדוק אם יש סיבות אחרות להאריך את המעצר.
יש הרבה סיבות לגיטימיות להאריך מעצר חשודים:
האם הוא היה שיכור?
האם הוא נהג במהירות מופרזת או בצורה מסוכנת?
האם יש סכנה שיברח ולא יתייצב למשפט?

לא מדובר בתאונה קטלנית ראשונה, ולצערנו בוודאי לא האחרונה.
האם כל נהג שגורם לתאונה קטלנית זוכה להארכת מעצר?

אם תטען שצריך שכל אחד יקבל, לא אתווכח איתך, אבל הסיבה צריכה להיות חוק מדינה לגיטימי שחוקק בתהליך מקובל. לא השהיית חוק למען קיום מנהג דתי.

ולתביעה והרשאה אין בכלל קשר לסיפור!
עוד לא הגענו לשלב הזה. רק בגלל שלא מאריכים מעצר של חשוד, לא אומר שלא הולכים לתבוע אותו, ובטח שלא אומר שהוא לא יורשע בסוף.

ושאלה לי אליך:
אם המקרה היה קורה ביום חול, והתירוץ של יום כיפור לא היה עומד לרשות המשטרה, האם לדעתך היו צריכים לשחרר אותו, כי נהג לפי כל הכללים?
לצפיה ב-'נו ...'
נו ...
18/10/2019 | 14:47
6
24
"יש הרבה סיבות לגיטימיות להאריך מעצר חשודים:
האם הוא היה שיכור?
האם הוא נהג במהירות מופרזת או בצורה מסוכנת?"

אם הרגת מישהו יש מצב שנהגת במהירות מופרזת ובצורה מסוכנת?
אם הרגת מישהו ביום כיפור (או בכל יום אחר) יש מצב שנהגת בצורה מסוכנת גם אם זה היה במהירות המותרת?

לא מבין מה אתה רוצה

לצפיה ב-'שמשטרה ובתי משפט לא יכריזו שיש ימים בהם חוקי מדינת ישראל'
שמשטרה ובתי משפט לא יכריזו שיש ימים בהם חוקי מדינת ישראל
18/10/2019 | 15:51
5
16
יוצאים לחופשה!
לצפיה ב-'הוא נעצר, לא? מתוקף אילו חוקים? של יהווה?'
הוא נעצר, לא? מתוקף אילו חוקים? של יהווה?
18/10/2019 | 21:36
4
7
לצפיה ב-'איך זה קשור? גם אתה פתאום אבדת יכולת הבנת הנקרא'
איך זה קשור? גם אתה פתאום אבדת יכולת הבנת הנקרא
18/10/2019 | 23:37
3
22
כמו hnc?

מדובר על דיון בהארכת מעצר, לא מעצר עצמו.
לא האם יש תיק וצריך לעלות למשפט, לא האם זכאי או לא זכאי, ולא האם לעצור אותו בכלל או לא לעצור אותו.

מדובר בדיון מאוד ספציפי. דיון שעדיין צריך להתקיים לפי חוקי מדינת ישראל.

מה לא ברור?
לצפיה ב-'טומטומן,כשדנים בהארכת מעצר הבן אדם כבר במעצר'
טומטומן,כשדנים בהארכת מעצר הבן אדם כבר במעצר
19/10/2019 | 00:21
23
ורק רוצים להאריך לו את המעצר, ולא להעריך את המעצר כפי שכתבת.
חוץ מזה הדיסלקט שלא מבין כלום בהבנת הנקרא מדבר על הבנת הנקרא, אה דיסלקטמן?
לצפיה ב-'מה שלא ברור...יותר נכון מה שמוזר,'
מה שלא ברור...יותר נכון מה שמוזר,
19/10/2019 | 12:23
1
22
שלדעתך האריכו את המעצר בגלל הנסיעה בכיפור ולא בגלל שהוא הרג רוכב אופניים או סוחר בסמים.
כי אני די בטוח שאתה יודע שלפי חוקי מדינת ישראל אסור להרוג רוכבי אופניים (אפילו ביום כיפור ואפילו אם הרמזור ירוק), ואסור לסחור בסמים.

לצפיה ב-'כי זה הטיעון שנציג המשטרה העלה והשופט קיבל -'
כי זה הטיעון שנציג המשטרה העלה והשופט קיבל -
19/10/2019 | 15:11
20
לא טיעון הסמים, ולא טיעון "הוא הגר ילד", אלא טיעון "החוק לא חל ביום כיפור"...
לצפיה ב-'אוקי, לא הבנת את הכתבה'
אוקי, לא הבנת את הכתבה
18/10/2019 | 15:11
6
33
א. הארכת המעצר היא בעיקר בגלל הסמים, לא בגלל הדריסה.
ב. הטענה של הסנגור היא שהחשוד נסע בהתאם לחוק - מתחת למהירות המותרת, לא עבר ברמזור אדום וכו'. על כך נציג המשטרה אמר שבכיפור החוק לא עומד על הפרק. זה בגלל ש:
ג. "כל ישראלי שנוסע ביום כיפור יודע שרק במקרים חריגים נוסעים על הכביש ויש שם הרבה ילדים שרוכבים על הכביש" אינו תיאור נורמטיבי (מה ראוי להיות), אלא תיאור פוזטיבי (מה קורה במציאות). ולכן:
ד. הנהג נסע באופן מסוכן שלא תאם את המצב בכביש, אפילו אם הוא עבר את הצומת באור ירוק ולא נסע מעל למהירות המותרת.
לצפיה ב-'מעניין שאתה מדבר שפה משפטית הרבה יותר רהוטה'
מעניין שאתה מדבר שפה משפטית הרבה יותר רהוטה
18/10/2019 | 15:57
5
38
מאשר נציג משטרה שתפקידו להתווכח בבית משפט.

הייתי מצפה מאנשים כאלה לא לזרוק מונחים כמו "החוק לא עומד על הפרק".
מזכיר לך, שבמדינה מתוקנת (מה שישראל לא), החוק תמיד עומד על הפרק.

אז כן - הבנתי את הכתבה.
אדם שתפקידו לטעון טענות משפטיות זרק משפט אומלל שמשחק על רגשות דת של רוב הציבור וזה הצליח לו, והוא קיבל את שלו.
מה שאומר שדת ולא חוק שולטים במדינה, ומכאן תאוקרטיה.
לצפיה ב-'אני לא. פשוט אתה היחיד שלא מבין את דבריו'
אני לא. פשוט אתה היחיד שלא מבין את דבריו
19/10/2019 | 11:47
4
9
לצפיה ב-'אם כך, מדוע אנחנו לא רואים כותרת:'
אם כך, מדוע אנחנו לא רואים כותרת:
19/10/2019 | 15:13
3
20
"הוערך מעצר חשוד בדריסה בגלל המצאות סמים ברכב" במקום "החוק לא עומד על הפרק ביום כיפור"?

כנראה שאני לא היחיד...

אולי היחיד בפורום הזה, ועצוב שכך...
לצפיה ב-'אתה שואל למה הכותרת לא מנוסחת כך שתבין את הידיעה?'
אתה שואל למה הכותרת לא מנוסחת כך שתבין את הידיעה?
19/10/2019 | 16:10
2
23
כי המטרה של הכותרת היא לגרום לכמה שיותר אנשים ללחוץ על הלינק, ולא לגרום לבראבו בפרט להבין את כל הידיעה.

אם כולם אומרים לך שאתה שיכור, לך הביתה לנוח במקום לצעוק "אני לא שיכור, אתם שיכורים!".
לצפיה ב-'כן, רק ש...'
כן, רק ש...
19/10/2019 | 18:08
1
24
אתה מעלה תאוריה, ומצפה ממני להתייחס אליה כעובדה מוגמרת.
זאת מבלי להציג סימוכין כלשהו שהפירוש שלך הוא אכן נכון.
לצפיה ב-'קודם כל, אני לא מצפה ממך לכלום'
קודם כל, אני לא מצפה ממך לכלום
20/10/2019 | 09:28
36
שנית, אני לא מעלה "תיאוריה" אלא מפרש טקסט.
אין פה "סימוכין", אלא הסתמכות על הטקסט. הדרך לפרש את הטקסט נובעת מתוך הטקסט עצמו, ולשם כך הבאתי מספר ציטוטים מבוארים. התעלמת מהם.

מכיוון שמדובר בטקסט שמתאר אירוע שקרה, אפשר אולי להביא "סימוכין" בדמות כתבות אחרות שמסקרות את הדיון או אפילו לנסות למצוא את פרוטוקול הדיון עצמו.
אם הייתי חושב שאתה מעוניין להבין מה נאמר, אולי הייתי מביא חלק מזה. מנגד, אם *לך* היה חשוב להבין מה נאמר, במקום לקפוץ למקסנה שמתאימה לך, היית עושה את זה בעצמך כבר קודם.
לצפיה ב-'שאלה לי אליך אידיוטמן.'
שאלה לי אליך אידיוטמן.
18/10/2019 | 02:16
5
24
אם היית יכול לנסוע בזמן לעתיד והיית רואה שהבן שלך ידרס כפי שנדרס איתי מרגי ז"ל אם החוק לא ישתנה, היית בעד לשנות את החוק, כן או לא?
לצפיה ב-'לא. כרגיל אתה יצאת אידיוט!'
לא. כרגיל אתה יצאת אידיוט!
18/10/2019 | 12:27
4
31
מה יעזור לי לשנות את החוק?
מישהו מבטיח לי שהנבלה שידרוס את בני בעתיד יציית לחוק?
מזכיר לך שהדורס במקרה הנ"ל הוא סוחר סמים - עבריין כבד ששם זין על החוק בכל מקרה.

אתה נותן לי יכולת מופלאה לנסוע ולראות את העתיד, וכל מה שאתה יכול לחשוב עליו הוא בירוקרטיה מטופשת שתפריע לאנשים חפים מפשע?

אין לך דמיון בגרוש?

ראשית, בחיים לא הייתי מלמד את הבן שלי לרכב על אופניים באמצע כביש בין עירוני, גם אם מדובר ביום כיפור, ואפילו אם היה חוק שאוסר לנסוע והמשטרה היית אוכפת אותו באדיקות.

אין לי מושג מאיפה המנהג המטומטם הזה צמח, אבל זה ראיון גרוע להרגיל ילדים לרכב על כביש גם אם זה יום אחד ספציפי בשנה, ותמיד יש אפשרות שיהיה רכב חירום דוהר שיסכן אותו.
אם היית לך טיפת שכל היית יודע שמד"א עובד קשה ביום כיפור, בגלל כל המטומטמים שפוגעים בעצמם עם הצום.

שנית, אם היית לי היכולת המופלאה לנסוע לעתיד ולראות שבני יידרס, הייתי עושה משהו שבוודאות יציל אותו, למשל אוסר אליו לצאת מהבית באותו יום, או לוקח אותו באופן אישי לטייל במקום אחר.

אם הייתי ממש אכזרי, אולי הייתי מחסל את הדורס מבעוד מועד, סטייל שליחות קטלנית
לצפיה ב-'אני מסכים איתך...'
אני מסכים איתך...
18/10/2019 | 14:47
23
המנהג לנסוע עם אופניים ביום כיפור ממש מטומטם

לצפיה ב-'בגלל שאתה דיסלקט טמבל שוב פספסת את הנקודה'
בגלל שאתה דיסלקט טמבל שוב פספסת את הנקודה
18/10/2019 | 22:34
2
25
ושלשלת בלגן שלם של שלשול מסריח שלא קשור.
לצפיה ב-'כואב אה?'
כואב אה?
18/10/2019 | 23:34
1
8
לצפיה ב-''
18/10/2019 | 23:56
3
לצפיה ב-'אתם מתייחסים לאלוהים כסבא על ענן ולכן אתם אתאיסטים.'
אתם מתייחסים לאלוהים כסבא על ענן ולכן אתם אתאיסטים.
14/10/2019 | 19:03
31
54
גם רוב המאמינים באלוהים אף הם יחשבו אתאיסטים אם יהיה מדובר על אלוהים בצורה הילדותית שאתם מדברים עליו כסבא על ענן.
לדוגמה, עבור המקובלים אלוהים הוא פשוט הטבע כמו שמסביר כאן המקובל המפורסם ביותר כיום הרב הד"ר מיכאל לייטמן:
https://laitman.co.il/%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%98%D7%91%D7%A2/
גם אצלי האמונה היא משהו קרוב לזה. אני מאמין שאלוהים הוא המציאות השלמה האינסופית והנצחית כולה שאנו עדיין לא מבינים את מרביתה ושהיא מעל כולנו. ממנה נברא העולם. מופלאה, שאין לתפוס את כולה ושמי שמודע לה בצורה מסויימת ומבין ממנה יותר מהאתאיסט או ממאמינים מזוייפים למיניהם מקבל את גמולו כמו חיזוקים  או דברים הרבה יותר גדולים שבשלב הזה לא אלה ולא אלה יבינו על מה אני מדבר בכלל.
לצפיה ב-'זה "פנתאיזם"'
זה "פנתאיזם"
15/10/2019 | 02:38
10
13
לצפיה ב-'לא בדיוק, כי אם כן הייתי מזכיר את המילה "פנתאיזם".'
לא בדיוק, כי אם כן הייתי מזכיר את המילה "פנתאיזם".
18/10/2019 | 02:47
9
27
למרות שלפי הקבלה אלוהים הוא הטבע הוא עדיין אינו חומרי בלבד. הוא גם מעבר לנו ולטבע שאנו תופסים בחושנו ובמכשירים שלנו. ובנוסף וחשוב מאוד זה שלפי הקבלה ניסים קורים גם אם בגלל התפיסה שאלוהים=הטבע זה לא ניסים כמו אלה שלא תופסים את אלוהים כטבע.
ובקשר אליי ולאלוהים שהוא בשבילי המציאות כולה אז גם אני כמו בקבלה יותר קרוב כמובן לפנאנתאיזם גם אם אצלי זה לא ממש בדיוק ולא נכנס עכשיו להבדלים האלה.
לצפיה ב-'אגב, התפיסה שאלוהים הוא הטבע או המציאות יכולה להסביר לאתאיסט'
אגב, התפיסה שאלוהים הוא הטבע או המציאות יכולה להסביר לאתאיסט
18/10/2019 | 03:08
15
 (שהוא כבר לא בדיוק אתאיסט כאשר אלוהים הוא הטבע או המציאות...) מדוע יש רע וזה כאשר רואים שהטבע או המציאות היא מציאות של הפכים (יש פרק בשם זה של מאמר שלי שמסתובב באינטרנט) וכשם שיש חושך ואור, זכר ונקבה וכולי, יש גם טוב ורע אחרת לא היו שניהם...
לצפיה ב-'בפנתאיזם אלוהים הוא לא שווה לטבע החומרי'
בפנתאיזם אלוהים הוא לא שווה לטבע החומרי
18/10/2019 | 04:36
7
19
הטבע החומרי הוא התגלמות של אלוהים אבל אלוהים עדיין קיים כיישות על-טבעית. פנתאיזם אינו השקפה אתאיסטית.
לצפיה ב-'מי אמר שהפנתאיזם השקפה אתאיסטית?'
מי אמר שהפנתאיזם השקפה אתאיסטית?
19/10/2019 | 00:17
6
12
בפנתאיזם האל והטבע אחד הם. לפיכך, הפנתאיזם למעשה דוחה את האמונה באלוהים על-טבעי.
לצפיה ב-'הבעיה היא בשימוש במילה "חומרי"'
הבעיה היא בשימוש במילה "חומרי"
19/10/2019 | 02:18
5
15
נכון שאלוהים הוא אחד עם הטבע, אבל לא עם הטבע ה"חומרי". כלומר הטבע החומרי - אבנים, עצים, ימים וכולי - הם אלוהים. אבל הם לא הדבר היחיד שיש בטבע. יש גם "על טבעי" במובן של "על חומרי". 
לצפיה ב-'מה יש "על חומרי" אם כמובן במילה חומרי מתכוונים גם לאנרגיה'
מה יש "על חומרי" אם כמובן במילה חומרי מתכוונים גם לאנרגיה
19/10/2019 | 17:14
4
15
שהיא והחומר כידוע רק שתי צורות של אותו הדבר, של היש?
במילים אחרות, במילה "חומרי" מתכוונים להכל. לכל מה שהוא יש.
גם המילה על-טבעי מתייחסת לדברים שאנו עדיין לא קולטים ולא מבינים ואני בטוח שיש דברים רבים כאלה.
ברגע שנבין אותם נראה שגם הם טבעיים.

לצפיה ב-'או כמו שניסח את זה Sir Arthur C. Clarke:'
או כמו שניסח את זה Sir Arthur C. Clarke:
19/10/2019 | 21:33
1
14
magic is just science we don't understand yet

לצפיה ב-'צודק'
צודק
19/10/2019 | 21:38
3
לצפיה ב-'נפש, נשמה, רוח. הם קיימים גם בפנתאיזם הקלאסי'
נפש, נשמה, רוח. הם קיימים גם בפנתאיזם הקלאסי
20/10/2019 | 02:13
1
5
לצפיה ב-'בקשר לנשמה אני חושב שזה כבר שייך לפנאנתאיזם'
בקשר לנשמה אני חושב שזה כבר שייך לפנאנתאיזם
20/10/2019 | 19:57
4
לצפיה ב-'היהדות ברובה היא לא פנתאיסטית אלא פנאנתאיסטית.'
היהדות ברובה היא לא פנתאיסטית אלא פנאנתאיסטית.
15/10/2019 | 08:04
2
14
לצפיה ב-'כן,אבל גם,היהדות ברובה בטח לא מאמינה באלוהים שהוא סבא על ענן'
כן,אבל גם,היהדות ברובה בטח לא מאמינה באלוהים שהוא סבא על ענן
18/10/2019 | 02:35
1
15
והסבר קצת יותר ארוך בקשר לכל כתבתי למעלה לקלייטון.
לצפיה ב-'לכל=לכך'
לכל=לכך
18/10/2019 | 02:51
5
לצפיה ב-'זה לא כלכך פשוט.'
זה לא כלכך פשוט.
15/10/2019 | 21:11
1
26

מה זאת אומרת *אלוהים הוא הטבע* ? הטבע של מה ...
כשאומרים הטבע של החיה, הטבע של האדם, מתכוונים לומר איך החיה מתנהגת, מה האישיות של האדם .
כשמדברים על הטבע מדברים על האישיות , אז כשאומרים *אלוהים הוא הטבע* משהו חסר פה, זה משפט בעייתי מאוד, הטבע של מה ? 
הסיבה שיש אנשים שחושבים שאלוהים הוא הטבע היא בגלל שהטבע נראה כמו מקום בחיים, נמצא שם בחוץ, בעוד שהטבע הוא האישיות של החיים, הדרך שהחיים מתקיימים, הדרך שהאדם קיים ואיך שהוא מתנהג, הטבע של החיה הוא  הדרך שהחיה פועלת בתוך החיים, המציאות שאנחנו חיים בתוכה זה הטבע, להיות אחד עם הטבע, זה להיות בתוך החיים, להגיד שהטבע בחוץ זה להגיד שהטבע הוא רק אספקט של החיים בעוד שהטבע הוא החיים .
אדם לובש בגדים, חיה לא צריכה בגדים, חיה זורמת עם הטבע עם החיים לעומת זאת אדם  צריך בגדים בחורף ופחות בגדים בקיץ וזה מה שצריך לשים לב אליו אדם לא מצליח להתאים את עצמו לחיים אף פעם כל הזמן צריך להיות ערני לשינויים כמו שתינוק נמצא ברחם של אימא שלו הוא מרגיש בדיוק מה שהיא מרגישה אוכל מה שהיא אוכלת ובזה יתרון האדם על החיה.
זה לא מסובך להבין את הדברים האלה אז למה לקפוץ ולנסות להבין את  -*המציאות, השלמה, האינסופית, הניצחית, כולה, שאנו עדיין לא מבינים את מרביתה, ושהיא מעל כולנו. ממנה נברא העולם. המופלאה* - , בלה, בלה, בלה, בלה .

לצפיה ב-'אתה מתוסבך אז אתה מסבך הכל'
אתה מתוסבך אז אתה מסבך הכל
18/10/2019 | 01:27
12
הטבע של מה? מן הסתם בקבלה הכוונה היא לטבע של הכל. לכל.
ובקשר למציאות השלמה האינסופית וכולי, זה גדול על גדולים ממך שלא מבינים, אז אתה מסניף הגמרא הלאומי תבין?
לצפיה ב-'כל עוד אתה מדבר במונחים של "בריאה" ו"גמול" אתה '
כל עוד אתה מדבר במונחים של "בריאה" ו"גמול" אתה
15/10/2019 | 22:10
12
30
חוזר לסבא.
לצפיה ב-'תלוי איך ולמי אתה מסביר מונחים אלו '
תלוי איך ולמי אתה מסביר מונחים אלו
15/10/2019 | 23:01
30

בריאה זה שדבר שיוצא מתוך דבר, דוגמא: צבע לבן יוצא מתוך צבע שחור אחרי שהשחור נהיה רווי בכל הצבעים, אור יוצא מתוך החושך, אחרי הלילה יש יום, הכל בצורה מחזורית.
אלו עובדות שנחקרו פיסיקאלית וגם אתה יכול לצפות בהם ומה קשור פה סבא שבשמים ?
אין . ולא תמצא בכל ספר התורה, רעיון של גמול. לעומת זאת, יש רעיון של חקלאות, זרעת? יהיה גשם? יהיה לך אוכל - הגמול הוא המעשה .
זה כמו בדוגמא הפוכה, אחד שמתמכר לסמים, המעשה הוא הגמול ולא סבא שבשמים זה שמעניש אותו, הוא בעצמו מעניש את עצמו .
לצפיה ב-'אולי אבל בפנתאיזם כולנו הסבא והסבא הוא כולנו'
אולי אבל בפנתאיזם כולנו הסבא והסבא הוא כולנו
16/10/2019 | 03:03
10
19
לצפיה ב-'If were all god's children, whats so special about Jesus?'
If were all god's children, whats so special about Jesus?
16/10/2019 | 10:08
7
24
לצפיה ב-'אני מקווה שלא יופיע פה מישהו מאלה שמסתובבים, ויענה לך'
אני מקווה שלא יופיע פה מישהו מאלה שמסתובבים, ויענה לך
16/10/2019 | 10:46
48
ואם יופיע אז מגיע לך.
לצפיה ב-'רואים שאתה חלש באנגלית, למה לגלות בפומבי'
רואים שאתה חלש באנגלית, למה לגלות בפומבי
16/10/2019 | 16:42
5
14
לצפיה ב-'טרול טיפש.'
טרול טיפש.
17/10/2019 | 23:03
4
33
The fact that I've had a typo on a message I've written in this forum doesn't say anything about my English skills. I work in English, I'm running a professional blog in English, and I spend most of my online time on English websites. True, It's not my native language but I'll bet you a pint of beer I can write English better than you can read it, so piss off and go bark on someone else, you miserable troll.
אם אתה צריך תרגום, רק תגיד.
לצפיה ב-''
17/10/2019 | 23:55
7
לצפיה ב-'לדעתי זאת לא טעות הקלדה, אין סיבה לחשוב כך'
לדעתי זאת לא טעות הקלדה, אין סיבה לחשוב כך
18/10/2019 | 11:23
2
12
לצפיה ב-'במקרה שלך, לא נראה שסיבה זה מה שחסר לך בשביל לחשוב...'
במקרה שלך, לא נראה שסיבה זה מה שחסר לך בשביל לחשוב...
18/10/2019 | 14:08
1
16
לצפיה ב-'ידעתי שלא תוותר על המילה האחרונה '
ידעתי שלא תוותר על המילה האחרונה
18/10/2019 | 14:22
9
לצפיה ב-'מי/מה זה "כולנו"? '
מי/מה זה "כולנו"?
16/10/2019 | 10:25
1
11
לצפיה ב-'זה סבא על ענן'
זה סבא על ענן
16/10/2019 | 10:30
12
לצפיה ב-'אז פשוט תגיד טבע'
אז פשוט תגיד טבע
04/11/2019 | 14:28
1
4
כמו שאתה לא אומר כיסה ו chair , אלה פשוט אומר כיסא (כי המילה chair מבטאת את אותו הדבר..), ככה אין צורך גם לומר אלוהים וגם לומר טבע.
פשוט אמור טבע וחסל בלבול המוח ... 
ואגב אם אלוהים הוא הוא הטבע אז אלוהים הוא כל מה שיש ולכן לא תוכל לומר שממנו נברא העולם כי אז כבר חילקת ל 2 : אלוהים (או הטבע) עצמו ומשהו חדש שנברא ממנו .. (והמשהו הזה הוא לא טבע.. ?!?...)
הקיצר - פשטני ולא מעמיק כלל 
לצפיה ב-'ואם בהקשרים מסויימים תגיד אלוהים מה יקרה?'
ואם בהקשרים מסויימים תגיד אלוהים מה יקרה?
07/11/2019 | 03:03
6
כשאדם במצוקה הוא לא יגיד טבע עזור לי.
תגיד, ממה נברא העולם אם לא מהטבע גם אם כמובן לא ב-6 ימים וכל הסיפורים האלה?
ופשטני אתה אומר? יאללה שיהיה,פשטני זה טוב, הכי טוב, ראה "תערו של אוקאם"...
לצפיה ב-'אתאיסטים, טיפשותכם נגזרת מעצם העובדה שאתם אתאיסטים'
אתאיסטים, טיפשותכם נגזרת מעצם העובדה שאתם אתאיסטים
11/10/2019 | 19:53
146
639
ויותר מטיפשות, ממש סתימה מוחית, זה אצל אתאיסטים כמו הטיפשון ים סינגפורי והאידיוטמן ואני אסביר.
המאמינים לא לוקחים שום סיכון והם פשוט מאמינים למרות שאני בטוח שלרובם אם לא לכולם יש ספקות לפעמים. הם לא רוצים שבגלל כמה דברים זניחים ביותר שהם מוותרים עליהם בחיים הם יסכנו את העולם הבא.
במקרה...
המשך>>
ויותר מטיפשות, ממש סתימה מוחית, זה אצל אתאיסטים כמו הטיפשון ים סינגפורי והאידיוטמן ואני אסביר.
המאמינים לא לוקחים שום סיכון והם פשוט מאמינים למרות שאני בטוח שלרובם אם לא לכולם יש ספקות לפעמים. הם לא רוצים שבגלל כמה דברים זניחים ביותר שהם מוותרים עליהם בחיים הם יסכנו את העולם הבא.
במקרה הגרוע מבחינתם של המאמינים הם לא הפסידו דבר ובמקרה הטוב שבו אלוהים אכן קיים הם הרוויחו בגדול.
ישנם גם האגנוסטים שהם אנשים חכמים מאוד ומשאירים עניינים כאלה פתוחים, הם מבינים את האמת כפי שהיא לגבי האדם וזה שאין להניח בהקשר של אלוהים שהוא איננו קיים או להיצמד לאמונה שהוא אכן קיים. אין שלילה מוחלטת של קיומו האפשרי של האלוהים ובטח שלא ללכת נגד האלוהות כמו שאתאיסטים עושים, למרות שאין באפשרות האדם והמדע להוכיח אם דבר כמו אלוהים,שהוא מעבר לטבע ולתפיסה החושית  קיים או לא, ולא סוגרים דלתות בחכמה.
וישנם האתאיסטים שהם הסתומים שבבני האדם כי להם אין מה להרוויח בכל מקרה. אם אלוהים קיים אז הם "אכלו" אותה בגדול ובעיקר מי שבכל הזדמנות הולך נגדו לרוב בלי להבין (כמו הטמטומון ים סינגפורי והדיסלקטמן,וכמו לדוגמה ששאלו פה לגבי הרוע ומדוע הוא ישנו אם קיים אלוהים, ומכאן המסקנה שלהם שאלוהים רע) ואם אלוהים לא קיים אז פה לא הרוויחו דבר ואפילו הפסידו גם כאן את החיזוקים שהאמונה באלוהים נותנת בחייו של האדם אבל הם בטיפשותם הרבה לא מבינים שגם אם עכשיו הם חושבים שהם "מעצמות" אז יבוא יום שהם יהיו שבר כלי ומי שיכול לעזר להם שם זה האמונה באלוהים.
בגלל כל זה האתאיסטים לא חכמים במיוחד בלשון המעטה כמובן.
לצפיה ב-'תפילות ורגשות אשמה לכבוד יום כיפור'
תפילות ורגשות אשמה לכבוד יום כיפור
10/10/2019 | 03:17
12
35
מה הן ההשלכות של אמונתו  השגויה בחבר הדמיוני  של אדם דתי?
האמונה מכתיבה כמעט את כל חייו. היחס  לחיים האמונה בחים לאחר המוות האמונה בעולם ש"כולו טוב" האמונה ב"בביאת המשיח" גלגול נשמות ועוד. הדת דורשת אנרגית עצומות מהמאמין - תפילות רגשות אשמה וחרטה איסורים הגבלות דינים תקנות כסף זמן יקר
כל האנרגיה מופנית לדבר שאינו קיים.
אכן יופי של עגלה
לצפיה ב-'נו ואתה מפנה אנרגיות אל הפניית אנרגיות אל משהו לא קיים'
נו ואתה מפנה אנרגיות אל הפניית אנרגיות אל משהו לא קיים
10/10/2019 | 04:06
27
כל אחד והאנרגיות המיותרות שלו ומה שהוא מפנה אותן כלפיו.

לצפיה ב-'להפך, הדת חוסכת אנרגיות'
להפך, הדת חוסכת אנרגיות
10/10/2019 | 17:34
23
שאלה רצינית - כמה היית מוכן לשלם עבור יועץ מוסרי שאתה סומך עליו בלב שלם?
לכל אדם הדתי יש יועץ כזה. ההלכה מכתיבה אמות מידה מוסריות, ואם נתקלים בבעיה שאין לה תשובה פשוטה בהלכה, אפשר להתייעץ עם סמכות הלכתית והיא כבר תיתן תשובה.
אבל אוקי, נגיד שלא אכפת לך ממוסר. כמה שווה לך הידיעה שבסוף הכל יהיה בסדר? לא משנה מה קורה בחיים שלך, תמיד תדע שהכל יסתדר על הצד הטוב ביותר. ואם לא בעולם הזה, אז בעולם הבא. גם כזה יש לדתיים.
לדתי גם יש סביבה חברתית הרבה יותר תומכת מאשר לחילוני. בפרט, וזאת יכולה להיות נקודה בפני עצמה, היחס לדור המבוגר הרבה יותר טוב (בין השאר עקב ריבוי ילדים, כך שהתמיכה יכולה להתפזר על פני יותר אנשים, אבל לא רק).
הדתי גם יודע שכשהוא לומד תורה, הוא עוסק - מילולית - בדברים ברומו של עולם.
שלא לדבר על כך שבישראל דת גם מגיעה עם סט שלם של הטבות והקלות כלכליות וחברתיות (אפילו למי שלא חרדי).
לא פלא שדתיים חיים יותר ומדווחים על מידת אושר יותר גדולה בגין כל פלח של האוכלוסיה.

לא חסרות בעיות בגישה הדתית, אבל אם שופטים רק מבחינת תמורה עבור אנרגיות בהחלט עדיף להיות דתי.
לצפיה ב-'אתה מציג את היהדות רק על קצה המזלג. '
אתה מציג את היהדות רק על קצה המזלג.
10/10/2019 | 22:59
6
22

בעוד שיהדות היא הרבה יותר ממה שכתבת .
שמעת פעם על חג האסיף ? על חקלאות ? על ארבע עונות שבנויות על בסיס  המספר שבע שבלעדיו לא היתה אפשרות לתכנן חקלאות.
לעשות מעשה טהור כמו ילד קטן שהיה חייב לעשות בלי שום פניות  ונגיעות עצמיות, אומר לך משהו ? 
יום כיפור הוא יום טהרה קבוע אחד בשנה בתאריך מאוד מסויים, עשערי בחודש תשרי זה אומר לך משהו ? .

טוב, טוב, עכשיו נפל לי האסימון, אני מבין פחות או יותר מה הבעיה שלך .
אתה לא מבדיל בין התורה שבכתב לבין התורה שבע"פ .
חרדים הם גרים ויש להם את התורה שבע"פ וטוב שכך .
בן גוריון והחזון איש שניהם גרים כלומר הצטרפו ליהדות מסיבות שלהם והם מייצגים שתי קבוצות גדולות ושונות ביהדות, כל המהלך הזה נועד לאפשר למי שחי לפי התורה שבכתב, כלומר שהוא במקור יהודי ולא ככזה שהצטרף אליה, להגיע ולחיות בארץ .
משל העגלה המלאה הינו עקיצה מרומזת של החזון איש לבן גוריון המתייחסת לקרב בית חורון  שכביכול בן גוריון קשור יותר לכוחות הרומאים והחזון איש הוא כביכול בעל הבית של הארץ  קשור למכבים, רבי עקיבא וכל אותה חבורה שאגב גם הם היו גרים או בני גרים אני לא זוכר בדיוק .
על קצה המזלג אי אפשר להבין שום דבר ואי אפשר להתייחס לשום דבר וזה רק גורם ליותר בילבול .

לצפיה ב-'אני מאמין בחיים עצמם.'
אני מאמין בחיים עצמם.
11/10/2019 | 19:51
5
21
אני מכיר אנשים דתיים החשים בתוככי ליבם כי למעשה אין אל אך בוחרים להדחיק הרגשה זו. לרובם אסור להעלות הרגשה זאת על דל שפתיהם.
האמונה כמושג היא קבלת אמיתות הטענה ללא שום סימוכין.
אפילו כאשר העובדות סוטרות אותה.
המושג אמונה הוא הודאה בכך שטענות הדת אינן יכולות לעמוד איתן על רגליהם
אחרת לא היתה נדרשת אמונה.
כל סחריר של חג אסיף ותורות לא יוצר בלבול.  
אלפי שעות שהולכות לאבדון ע"מ לייצר קביים למשחקי נדמה לי זה בסדר - זכותכם.
אני מאמין בחיים עצמם.
במדע,  בהומניזם,  בקהילה,  בחופש (הבחירה יצירה ביטוי מאשמה  אמונות טפלות)  אהבה  עולם הטבע,  אמנות,  פיתוח, רציונליות,  טוב לב,  לקיחת אחריות.

לצפיה ב-'בחיים לא צריך להאמין .'
בחיים לא צריך להאמין .
12/10/2019 | 19:50
4
17
כי החיים הם חיים והם קיימים .
עושה רושם שאתה לא מבין מהם חיים כי כל מה שכתבת שאתה מאמין בו הם אידיאלים  שהם מחשבות שאדם מייצר ויש הרבה כאלה .

אתה לא עובר דרך החיים החיים עוברים דרכך ומעצבים אותך לפי מה שאתה בוחר לקחת .
לצפיה ב-'אנשים מדמיינים שדתיים מאושרים. זה בלוף'
אנשים מדמיינים שדתיים מאושרים. זה בלוף
13/10/2019 | 06:18
3
21
 אני יכול להגיד שאני מאושר 
אנשים מדמיינים שדתיים מאושרים. זה בלוף. הם לא מאושרים, הם מנותקים מעצמם.
אדם מאושר, לפי החוויה שלי, הוא רק אדם שיכול לחיות את החיים שלו ואת הרצונות שלו.  אני מבין שצריך לתפוס את היום, לנצל את הפוטנציאל ולהגשים את עצמי.
לאדם דתי, החיים  הם גשר. לכן אני חושב שחברה אתאיסטית היא חברה מאושרת יותר, זו חברה שרוצה לחיות בחיים האלה ולא בעולם הבא".   
אתה לא בנוי להבין       
לצפיה ב-'אמונה מאריכה חיים,,,'
אמונה מאריכה חיים,,,
13/10/2019 | 10:23
2
25
לצפיה ב-'אלוהים לא קשור לזה. '
אלוהים לא קשור לזה.
13/10/2019 | 15:22
1
27

הגיוני.
אלוהים לא קשור לזה.
דת אולי מונעת מכם לקבל החלטות רעות בחיים, אך אין זה אומר שאלוהים קיים. זה פשוט שחרדת האל יכולה להשפיע על ההחלטות שלך.

לצפיה ב-'מדובר על אמונה באלוהי החרדים'
מדובר על אמונה באלוהי החרדים
13/10/2019 | 21:12
11
לצפיה ב-'למי שאין קשר ליהדות, ולא עשו לו ברית מילה'
למי שאין קשר ליהדות, ולא עשו לו ברית מילה
12/10/2019 | 12:52
2
32
אינו ראוי להיקרא יהודי
לצפיה ב-'"ראוי"? אפשר לחשוב שמדובר בהישג להיות יהודי'
"ראוי"? אפשר לחשוב שמדובר בהישג להיות יהודי
12/10/2019 | 16:18
1
18
לצפיה ב-'מח יהודי יודע לעשות הרבה כסף'
מח יהודי יודע לעשות הרבה כסף
12/10/2019 | 22:35
14
לצפיה ב-'ושוב פרסום שלאדם השפוי בא להקיא ממנו:'
ושוב פרסום שלאדם השפוי בא להקיא ממנו:
11/10/2019 | 11:11
1
40
"הלכות צניעות" שיש ללמד ילדות בנות 3!!!

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4326091,0...

מעניין אם הציבור הזה אי פעם יתעורר, וישקול להחליף את המנהיגים הרקובים שלו...
לצפיה ב-'זה היה נכון פעם .'
זה היה נכון פעם .
11/10/2019 | 17:56
26

היום אישה מפיצה מחלות מין 
גורמת לבעיות נפשיות ולתסכולים כשהיא עוזבת מתי שהיא רוצה עם מי שהיא רוצה.
גורמת לבעיות כלכליות לוקחת את כל הכסף שעבדת עליו.
אם במקרה פספסת והיא בהריון הלך עלייך .
בקיצור העיסוק בפדופיליה הוא הנושא הכי חם היום בתקשורת ההמונים.
ועדיף לשמור על הילדים הקטנים רחוק מעין כל . 

לצפיה ב-'בכלא אין אתאיסטים'
בכלא אין אתאיסטים
03/10/2019 | 23:26
40
43

עובדה מוזרה אך מעניינת היא שבכלא אין אתאיסטים.
לא , זה לא בגלל שעבריינים הם בעיקר אנשים שמאמינים באלוהים אלא מהסיבה שאתאיזם הוא דת וכמו שלכל דת יש תורה יש חוקים  יש מקומות כינוס  ויש מנהיגי קהילות כך גם לאתאיזם.
מי שעובר על אחד מהחוקים נזרק מדת האתאיזם ומורחק ומבודד  בבית כלא. באותו זמן ממשיכה הכשרתם של צעירים וצעירות באוניברסיטאות שמנוהלות בהיררכיה קפדנית ביותר שלצורך מימונה מחוייבים הצעירים להעביר את מיטב כספם, בעיקר של הוריהם ולתת את מיטב זמנם בתוך אותם מקומות הכינוס לצורך שינון ספרים שנכתבו על ידי אנשים שאינם עוד בחיים עם סיפורים פנטסטיים על עולמות רחוקים גדולים מאוד ועולמות קרובים קטנים מאוד, בעיקר  אינפורמציה שאבד עליה הקלח. המתנגדים לסיפורים הפרימיטיביים האלו ופיתחו הסברים יותר רלוונטיים ירדו למחתרת מחשש להטלת ספק בשפיות דעתם מול דעת הרוב.
עם הזמן, קמו גם מתנדבים בהשראת דמות מצחיקה מקומיקס  שעל חשבון זמנם החופשי החליטו לקדם את דת האתאיזם באמצעות המצאת מתנגד ואפילו שתלו נציגים מטעמם שיזמרו זמירות באותה הדת שכביכול מתנגדת לדת האתאיזם, יביאו להכפשתה וגם להלעגתה  ובכך יאדירו את שם  דת האתאיזם בעיני כל .
בסופו של דבר, האסטרטגיה השיגה ההיפך, במקום שאתאיזם יהפוך אצל הצעירים להיות הדת השולטת, צעירים וצעירות טמנו ראשם במסכים קטנים ומרובעים והפכו להיות אפתיים לכל רעיון שהוא. תשובות כמו - מה, אתאיזם? מה זה ? זה לא מעניין אותי, אני לא יודע במה אני מאמין, מתי טסים עוד פעם לחו"ל ? -הפכו להיות  המטריה שמתחת לה מסתתרים חסרי עמוד שדרה, נטולי יכולת החלטה וזהות עצמית .
וזה דבר עצוב מאוד, יותר עצוב מכך שאין אתאיסטים בכלא. 

לצפיה ב-'אתאיזם הוא דת כמו שאי איסוף בולים הוא תחביב.'
אתאיזם הוא דת כמו שאי איסוף בולים הוא תחביב.
04/10/2019 | 00:33
30
19
לצפיה ב-'אתאיזם הוא כמו *התנגדות* לאיסוף בולים'
אתאיזם הוא כמו *התנגדות* לאיסוף בולים
04/10/2019 | 01:42
25
37
שזה תחביב בפני עצמו. שואלים את הבנאדם איך הוא מגדיר את עצמו, הוא מודיע "אני מתנגד לאיסוף בולים". ואז הוא ממשיך ומסביר בהתלהבות למה איסוף בולים זה דבר פסול. יש אנשים שאוספים בולים, ויש אנשים שיש להם בעיה עם אותם אספני בולים, והם מקדישים מרץ ומחשבה להפריך את תחביב איסוף הבולים. הם לומדים את תחביב איסוף הבולים, כדי שיוכלו להפריך אותו בהצלחה, וכתוצאה מכך הם מבינים באיסוף בולים אפילו יותר מאספני הבולים עצמם.

לצפיה ב-'אתאיזם מתייחס לטענה שיש סבא על ענן. '
אתאיזם מתייחס לטענה שיש סבא על ענן.
04/10/2019 | 09:18
33
הטענה עצמה היא טענה על ה"יש" ובפני עצמה אינה אינה מהווה שום אידאולוגיה או דת. הרבה חילוניים הם תאיסטים.
לכן גם האתאיזם הוא לא אידאולוגיה.
באופן כללי יותר האתאיזם הוא דחיית בולשיט. גם זאת לא אידאולוגיה.
טכנית אדם יכול להיות דתי (כי הדת הספציפית היא אידאולוגיה טובה בעיניו) ולהיות בו בזמן גם אתאיסט (כי אינו חושב שיש סבא על ענן)
לצפיה ב-'לא. זה אנטי תאיזם. אתאיזם לא מחייב אנטי תאיזם.'
לא. זה אנטי תאיזם. אתאיזם לא מחייב אנטי תאיזם.
04/10/2019 | 09:41
23
28
למעשה, רוב האתאיסטים שאני מכיר לא מקדישים לכך אפילו מחשבה אחת ביומיום שלהם - אלא פשוט לא מאמינים שיש אלוהים.
מתוך האתאיסטים שכותבים כאן בפורום - אני מניח שרובם גם אנטי תאיסטים.

לצפיה ב-'אנטי תאיזם הוא העמדה שהתאיזם מזיק, שהוא רע'
אנטי תאיזם הוא העמדה שהתאיזם מזיק, שהוא רע
04/10/2019 | 10:43
22
26
אתאיזם לא בהכרח יחזיק בעמדה שהתאיזם מזיק, אבל הוא כן מחזיק בעמדה שהתאיזם שגוי, שהוא טוען טענות שאינן מציאותיות. גם אם יש להן יתרונות אלה ואחרים מבחינה חברתית או פסיכולוגית וכיוצא באלה.
לגבי איסוף בולים בדרך כלל לא נמצא מי שחושב שאיסוף בולים הוא דבר שגוי, ובוודאי לא תהיה לו משנה סדורה. אין לו עמדה לגבי ערך האמת של איסוף בולים (וגם לא צריכה להיות). הוא לא אוסף בולים כי זה לא מעניין אותו, הוא לא מבין בבולים וזה הכל.
לאתאיסט - לאו דווקא אנטי-תאיסט - כן אמורה להיות איזו משנה לגבי מה לא נכון בתאיזם.
מה שנוגע ל"פשוט לא מאמינים", לאי-אמונה באלוהים יש מספר צורות. יש אגנוסטים, שהם לא יודעים, יש אלה שלא מאמינים באלוהים מסויים, למשל היודו-נוצרי, אבל כן יש להם איזו תפיסה לגבי קיום על-טבעי, וכן הלאה. אני מניח שיש גם את אלה שסתם לא חשבו על זה, כמו אלה שלא חשבו על איסוף בולים. אבל לא נכון לכרוך אותם ביחד עם אתאיסטים שכן חושבים וכן יש להם דעה מסודרת על התאיזם ועל למה הוא לא נכון (אבל לא בהכרח מזיק). לאלה האחרונים צריך לתת איזה כינוי אחר. 
לצפיה ב-'לא מדויק. האתאיסט לא מקבל את העמדה התאיסטית,'
לא מדויק. האתאיסט לא מקבל את העמדה התאיסטית,
04/10/2019 | 11:36
21
29
אבל זה לא בהכרח אומר שהוא מחזיק בעמדה הפוכה.
ההדגמה החביבה עלי היא צנצנת של הסוכריות הקטנות לקישוט עוגות.
התאיסט אומר שיש מספר זוגי של סוכריות בצנצנת, האגנוסטי טוען שלא ניתן לדעת האם המספר הוא זוגי או לא זוגי, ואילו האתאיסט פשוט לא מקבל את הטענה שיש מספר זוגי של סוכריות בצנצנת. נכון שעובדתית, או שיש מספר זוגי או שיש מספר אי-זוגי ואין אופציות אחרות, אבל העובדה שהאתאיסט לא מקבל את הטענה התאיסטית לגבי המספר הזוגי לא בהכרח מצביעה על כך שהאתאיסט טוען שהמספר הוא אי זוגי.

דוגמה אחרת, שאולי יהיה קל יותר להבין - במערכת המשפט האמריקנית המושבעים נדרשים לקבוע האם הנאשם אשם או לא אשם. בשום שלב ובשום מקום לא נטען שמי שאינו אשם הוא בוודאות זכאי - אלא שיש ספק סביר באשמתו ולכן לא ניתן להאשים אותו על פי חוק. התאיסטים קובעים שאלוהים קיים, כלומר, "אשם", בעוד האתאיסטים טוענים שאלוהים "לא אשם" - כלומר, יש ספק סביר בשאלה האם הוא קיים.
לצפיה ב-'בסדר אבל גם לא לקבל עמדה כלשהי צריך לפעול'
בסדר אבל גם לא לקבל עמדה כלשהי צריך לפעול
04/10/2019 | 11:57
20
22
אדם חושב שלא מקבל עמדה עושה זאת על סמך נימוקים כלשהם. הוא חשב על הדברים ויש לו מה להגיד נגד העמדה שהוא לא מקבל. הוא לא פשוט נמנע ממשהו שלא מעניין אותו, כמו מי שלא אוסף בולים. הנושא מעניין אותו והוא מתנגד. נכון שיש אנשים שיקראו לעצמם "אתאיסטים" ואם תשאל אותם למה הם אתאיסטים לא יהיה להם מה להגיד. אבל מכיון שיש אתאיסטים שכן יש להם מה להגיד - ולדעתי זה הרוב, צריך להפריד ולתת לקבוצה של אלה שאין להם מה להגיד איזה שם אחר.
(לדעתי הקבלה האוטומטית של השקפה מסוימת בהקשר לתאיזם מאפיינת הרבה יותר דתיים מאשר אתאיסטים. לא סתם מסתמן שאתאיסטים מאופיינים באינטליגנציה יותר גבוהה. בשביל להיות אתאיסט צריך לחשוב על הנושא, ולו במידה מינימלית כלשהי.)
לצפיה ב-'הבעיה שלך היא שאתה מנסה לכתוב מחדש את המילון'
הבעיה שלך היא שאתה מנסה לכתוב מחדש את המילון
04/10/2019 | 12:41
2
18
כדי להצדיק את הטענה המגוחכת שלך ש-"אתאיזם הוא דת".

לפי הגדרה מילונית, כל מי שלא מאמין שיש אלים בכלל הוא אתאיסט.
גם אם הוא לא מאמין בלי סיבה ואין לו מה לומר נגד, גם אם הוא יוצא למחאות נגד דת, כל הקשת הזו כלולה תחת המונח "אתאיסט" בדיוק כמו שכל הלאומים, הדתות, העדות, וארצות המוצא כלולות תחת המונח "ישראלי" כל עוד יש לאדם ת"ז כחולה הוא אזרח ישראל, גם אם הוא מנטורי קרתא שרוצים להשמיד את המדינה שלנו.

הנה פירוט (מקווה שאתה קורא אנגלית):

כמו שכבר רשמו כאן, מי שספציפית מתנגד לדתות, הוא "אנטי-תאיסט", אבל הוא גם אתאיסט, כמו שמשאית היא גם כלי רכב.
אבל, כמו שטוסטוס הוא גם כלי רכב למרות שלא ניתן להעמיס עליו טונות של מטען כמו שאפשר על משאית, כך גם אדם שלא מאמין באלים, ואין לו "משנה סדורה" לגבי "למה דת לא נכונה" הוא עדיין אתאיסט.
לצפיה ב-'נו יש כאלה שהתנ"ך קדוש להם, ויש כאלה שהמילון קדוש להם'
נו יש כאלה שהתנ"ך קדוש להם, ויש כאלה שהמילון קדוש להם
04/10/2019 | 14:03
1
18
אלה כמו אלה דתיים ואלה כמו אלה לרוב לא מבינים את הכתבים המקודשים להם.
לצפיה ב-'שוב אתה משחק בקקה?'
שוב אתה משחק בקקה?
04/10/2019 | 16:05
21
לפני כמה הודעות, כתבת בעצמך לחנוך שאם לא נסכים על משמעות הצלילים לא נוכל לקיים שיחה.

עכשיו, פתאום זה לא נוח לך, ואתה מאשים אותי שהמילון זה התנ"ך שלי?

ילד, תתאפס על עצמך!
לצפיה ב-'מה שיש להם להגיד זה - תביאו ראיות לתאוריה הזאת, '
מה שיש להם להגיד זה - תביאו ראיות לתאוריה הזאת,
05/10/2019 | 20:45
16
24
כמו לכל אחת אחרת.
האתאיסט פשוט דוחה את הspecial pleading לגבי סבא על ענן.
לצפיה ב-'כן ולעומת זאת אי-אספן בולים לא מבקש שום ראיות'
כן ולעומת זאת אי-אספן בולים לא מבקש שום ראיות
06/10/2019 | 02:24
15
24
לנכונותו של איסוף בולים. רק מי שמתנגד לאיסוף בולים יבקש ראיות לנכונותו של איסוף בולים.
(ובהמשך האתאיסט לא רק מבקש ראיות אלא מכיון שמוצגות ראיות הוא פונה להפריך אותן, ולשם כך הוא לומד אותן ולמעשה נעשה מבין בתאיזם יותר מהתאיסט עצמו)
לצפיה ב-'אם נדייק, בהקבלה הזו אי-אספן בולים יאמר משהו בסגנון '
אם נדייק, בהקבלה הזו אי-אספן בולים יאמר משהו בסגנון
06/10/2019 | 11:16
5
16
"אני לא אוסף בולים כי אין לי שום סיבה לעשות זאת. אם אתה רוצה שאאסוף בולים, תן לי סיבה טובה אחת לאסוף בולים."
לצפיה ב-'האי אספן הזה מחזיק בדעות מסוימות לגבי איסוף בולים'
האי אספן הזה מחזיק בדעות מסוימות לגבי איסוף בולים
06/10/2019 | 11:38
4
14
ראשית הוא מחזיק בדעה שבשביל לאסוף בולים צריך סיבה. זה לא ברור מאליו. בנוסף נראה שהוא חשב על איסוף בולים והוא לא מוצא בעצמו סיבה טובה לעשות זאת. הוא מחזיק גם בדעה שבשביל שהוא יאסוף בולים, מוטלת אחריות על מישהו אחר, אולי אספן בולים כלשהו, לשכנע אותו שיש סיבות טובות לאסוף בולים. אלה כבר עמדות די מתקדמות בקשר לאיסוף בולים שמעידות כאמור שהאי-אספן חשב על הנושא, וכנראה הוא גם מוכן כבר להפריך את הסיבות שיוצגו בפניו ליתרונות באיסוף בולים.
זה שונה מאד מאי-אספן שבחיים לא חשב על איסוף בולים, ואין לו שום עמדה בנושא, ואם אספן בולים נלהב יפנה אליו לשכנע אותו לחבור לתחביב (אולי זה סוחר בולים), האי-אספן בכלל לא ירצה לשמוע. הנושא וכל מה שקשור אליו מכל בחינה משעמם אותו מהיסוד.
לצפיה ב-'באופן כללי בשביל לעשות דבר מה צריך סיבה.'
באופן כללי בשביל לעשות דבר מה צריך סיבה.
06/10/2019 | 18:24
3
18
לא בהכרח סיבה רציונאלית ולא בהכרח סיבה טובה, אבל צריך סיבה.
בהקבלה שלנו, הסיבות לאיסוף בולים מקבילות לראיות לקיומו של אלוהים.
תאמר שסיבות אינן דומות לראיות - ואני מסכים עם זה, אבל גם אמונה אינה דומה לאספנות.
לצפיה ב-'זו דעתך שבאופן כללי צריך סיבה לעשות דבר מה'
זו דעתך שבאופן כללי צריך סיבה לעשות דבר מה
07/10/2019 | 02:14
1
18
אני למשל כבר לא מסכים איתך. אז האי-אספן או האתאיסט שמחפש סיבות מחזיק בדעה מסויימת שהוא הגיע אליה אחרי מחשבה, גם אם קצרה.
לענין ההקבלה לדעתי רוב התאיסטים לא מאמינים בגלל שהוכיחו להם שיש אלוהים. אלוהים הוא מובן מאליו עבורם ולא משהו שצריך להוכיח את קיומו. האתאיסטים הם שרוצים ראיות והוכחות לקיומו של אלוהים אז יש תאיסטים (שהם מיעוט מכלל התאיסטים) שינסו לעמוד באתגר שהציב האתאיסט (או הלא-מאמין בדת שלהם, שהרי כל תאיסט שמאמין באל מסויים הוא אתאיסט לשאר האמונות).

לצפיה ב-'ברור שזו דעתי, מה רצית, שאכתוב את דעתך?'
ברור שזו דעתי, מה רצית, שאכתוב את דעתך?
07/10/2019 | 08:15
19

אני מסכים איתך שרוב התאיסטים לא מאמינים בגלל הוכחה כזו או אחרת. רובם מאמינים כי כך הם גדלו וכך הם חונכו. מעטים מהם ממירים את האמונה באל אחד לאמונה באל אחר, ועוד פחות מגיעים לאמונה מאתאיזם.

לצפיה ב-'גם אם לא יודעים מה הסיבה'
גם אם לא יודעים מה הסיבה
08/10/2019 | 10:23
28
לפעולה יש סיבה. ככתוב, סוף מעשה במחשבה תחילה
לצפיה ב-'לא. ההקבלה היא שיבקש ראיות לקיומם של בולים'
לא. ההקבלה היא שיבקש ראיות לקיומם של בולים
06/10/2019 | 11:52
7
11
לצפיה ב-'גם, אפשר, אבל זה בגלל שהוא מתעניין בנושא'
גם, אפשר, אבל זה בגלל שהוא מתעניין בנושא
06/10/2019 | 12:05
6
20
לאי-אספן של משהו שלא מעניין אותו לא אכפת אם יש משהו כזה או אין.
יש אנשים שאוספים זהבים של שוקולד שוויצרי. יש אנשים שלא אוספים. אלה האחרונים לא אכפת להם איך שוקולד שוויצרי עטוף, אם הוא בכלל עטוף, ואם אתה טוען ששוקולד שוויצרי עטוף בסוג מסויים של אלומיניום דקיק וצבוע, אז שיהיה. הנושא לא שווה להשקיע בו מאמץ אינטלקטואלי.
לצפיה ב-'שוב, לפני שאני מתעניין בעטיפה של שוקולד אני מתעניין אם יש '
שוב, לפני שאני מתעניין בעטיפה של שוקולד אני מתעניין אם יש
06/10/2019 | 21:26
5
21
בכלל דבר כזה שוקולד.
למה אני בכלל מתעניין? זה עניין כללי כמו ביחס לכל דבר. אנחנו מנסים להפיק תועלת לעצמנו מכל ידע ומכל דבר.
אם יש שוקולד אולי כדאי לי לטעום? אולי זה רעיל?
אם יש סבא על ענן אולי יצא לי ממנו משהו?  אולי צריך להזהר ממנו?

האתאיסט עוד לא הגיע לשלב העטיפות והתכונות.

לצפיה ב-'בסדר גמור, הנקודה שיש משהו שעקרונית מעניין אותך '
בסדר גמור, הנקודה שיש משהו שעקרונית מעניין אותך
07/10/2019 | 02:17
4
21
בתחום בו אתה עוסק, ולא שאתה אדיש אליו לגמרי.
ניסו להקביל אתאיזם לאי-איסוף בולים, למשל.
הנקודה שלי היא שבעוד שאי-איסוף בולים מהווה אדישות גמורה לנושא הבולים ואיסופם, אתאיזם אינו מגלם אדישות, אלא התנגדות שדורשת פעולה (מנטלית) כלשהי.

לצפיה ב-'טוב ויפה, אלא שהנקודה שלך שגויה.'
טוב ויפה, אלא שהנקודה שלך שגויה.
07/10/2019 | 08:35
2
22
אדם (תיאורטי) שלא מכיר את הקונספט של אלים ממילא לא יכול להאמין שהם קיימים - והוא בהחלט נופל תחת הקטגוריה של "אתאיסט".

בשביל לא להאמין בנכונותה של טענה כזו או אחרת אין שום סיבה לפעולה מנטלית.

אגב, מי אמר לך שאי-איסוף בולים מהווה אדישות גמורה? אולי ישנם אנשים שלא אוספים בולים שמסתכלים על אלו שכן אוספים אותם בזלזול, או בקנאה? אולי יש כאלו שהיו רוצים לאסוף בולים אבל לא יכולים מסיבה כזו או אחרת? ובוודאי יש כאלו שמעולם לא שמעו על בולים - ולכן ממילא לא יכולים לאסוף אותם.

לצפיה ב-'הקונספט של אלים '
הקונספט של אלים
07/10/2019 | 18:15
1
21

אם תרצה ואם לא תרצה, כל אדם מכיר את הקונספט של כוחות מנוגדים שנכללים בדבר שלם אחד כמו יום ולילה. טוב ורע. גבריות ונשיות. עצב ושמחה.

מי שלא תופס שיש שני צדדים לכל מטבע יש לו בעיה רצינית של היכולת המנטלית הבסיסית של ההבדלה שאגב פוטרת אותו מאחריות פלילית.

אז אתה יכול להגיד-נו טוב, אלה לא אלים-אבל אתה לא יכול להגיד שכוחות אלו אינם קיימים, ושהם כוחות, ושניתן לרתום כוחות אלו לפעולות שיש להם תוצאות ממשיות במציאות, אפשר  לצפות להם, לייחל להם, לחגוג עבורם חגים וכן הלאה.

מצד שני, אפשר גם ללהג כמו ילדים קטנים על איסוף בולים ולהיות מבסוטים עד הגג מיכולת הלהטוטנות של הקפצת המילים ובאותה נשימה גם לומר שזאת לא אדישות.

לצפיה ב-'ואפשר גם לכתוב דברים שאין בינם קשר ולחשוב שאתה חכם.'
ואפשר גם לכתוב דברים שאין בינם קשר ולחשוב שאתה חכם.
08/10/2019 | 08:23
9
לצפיה ב-'מאוד מעניין אותי. היקף התופעה, הדיסוננס הקוגנטיבי, '
מאוד מעניין אותי. היקף התופעה, הדיסוננס הקוגנטיבי,
07/10/2019 | 23:28
29
השלכות חברתיות...ובאופן כללי מעניין אותי מה אנשים חושבים.
אין בזה "התנגדות". זה עניין אנטרופולוגי ואיטלקטואלי כמו ביחס להרבה עניינים תרבותיים.

לצפיה ב-'בנאדם, על מה אתה מדבר?'
בנאדם, על מה אתה מדבר?
06/10/2019 | 13:33
28
מה זה "יבקש ראיות לנכונותו של איסוף בולים"?
אתה טוחן את האנלוגיה עד שהיא מאבדת משמעות.

אתאיסט הוא מי שלא מאמין באל או אלים. זהו. נקודה. זאת המשמעות של המילה.
יש אתאיסטים שעוסקים באתאיזם ומסתובבים בפורום אתאיזם, ויש כאלה שלא.
אומנם מאוד נח לבוא לפורום אתאיזם ולטעון שאתאיסט "אמיתי" הוא רק כזה שעוסק באתאיזם ומסתובב בפורום אתאיזם, אבל זה כמו לומר שרק מי שמסתובב בפורום מכוניות הוא בעל מכונית "אמיתי", ולכל השאר צריך למצוא תיאור אחר.
אם אתה רוצה להגדיר מחדש מיהו אתאיסט, לכל הפחות תצטרך להציג איזשהו רציונל חוץ מ"ככה החלטתי וכל מי שלא מסכים איתי הוא דתי, אז הא לכם!".
לצפיה ב-'אולי לשם שינוי תכתוב משהו מקורי'
אולי לשם שינוי תכתוב משהו מקורי
04/10/2019 | 02:39
3
36
Penn Jillette —
'Atheism is a religion like not collecting stamps is a hobby.'
האם אתה באמת מרגיש כמו הבן שלו ?
אתה באמת מוכרח להעביר ולהפיץ את דבריו חינם אין כסף ?

אין דבר, בלי לשים לב שימשת דוגמה חיה לכל מה שכתבתי .
רק שתדע שזה לא כלכך קשה לכתוב משהו מקורי , צריך פשוט להפסיק להיות שלוחה או התרחבות של מישהו אחר .

לצפיה ב-'אתה הכי מקורי שיש, מה שאומר שמקוריות מוערכת יתר על המידה.'
אתה הכי מקורי שיש, מה שאומר שמקוריות מוערכת יתר על המידה.
04/10/2019 | 09:36
2
35
ואענה לך בציטוט נוסף: אצטט את האמת בכל מקום שאמצאנה.

לצפיה ב-'זה לא העניין של להיות מקורי בכל מחיר.'
זה לא העניין של להיות מקורי בכל מחיר.
04/10/2019 | 16:49
1
30

זה עניין של לתפוס את האמת.
יש דואליות ויש  טעם אישי או פרספקטיבה .
דואליות היא אמת, אתה יכול למצוא את הדואליות בכל מקום בחיים.
כשאתה מצטט מישהו אחר אתה מביא את הפרספקטיבה שלו על האמת, על הדואליות ובאותו זמן הוא גם תופס צד בדואליות וכך כל אדם מקבל את הטעם שלו הטבע שלו, האישיות שלו .
פרספקטיבה היא רק צד הסתכלות /הבנה אחד מיני רבים .
בגלל שאתה לא מסוגל לחשוב לבד, אתה בודק מה אחרים אומרים ופה הבעיה שלך - למה אתה לא יכול לחשוב לבד ולהגיד מה הפרספקטיבה שלך ?

לצפיה ב-'לדעתי פן ג'ילט צדק כשהוא אמר את זה.'
לדעתי פן ג'ילט צדק כשהוא אמר את זה.
04/10/2019 | 22:15
30
בדיוק כמו שלדעתי שלי בין המציאות לבין מה שאתה כותב בפורום אין שום קשר.

אגב, פרספקטיבה היא נקודת מבט, לא טעם אישי ולא דעה. אבל למה שתתן לעובדות לבלבל אותך?

לצפיה ב-'ככל הנראה יש'
ככל הנראה יש
06/10/2019 | 08:39
7
35
אבל הם לא יצהירו על זה.
קשה לבדוק את זה אבל אני מניח שמן הסתם בכל אוכלוסיה (כולל חרדים) יש כאלה שלא מעוניינים/חוששים להצהיר שהם לא מאמינים.
לצפיה ב-'אף אחד לא טורח להצהיר על אי איסוף בולים, בשום מקום, אף פעם.'
אף אחד לא טורח להצהיר על אי איסוף בולים, בשום מקום, אף פעם.
06/10/2019 | 18:17
6
36

על פני השטח, המציאות היא שיש שני סוגי אנשים :-
נוצרים ומוסלמים .
הנוצרים לא מחוייבים לשום דבר המוסלמים מגזימים עד הקצה האחרון .
עכשיו, אל תקפוץ ותאמר- "נו, אז מה עם היהודים?" יש לך מספיק שכל להבין לבד איזה מנטליות כל אחד תופס .
ד.א. תפקיד החוכמולוג שחושב שכל מה שאני כותב מנותק מהמציאות כבר תפוס אז אל תטרח .
לצפיה ב-'אספני בולים לא זוכים להטבות בבתי כלא...'
אספני בולים לא זוכים להטבות בבתי כלא...
07/10/2019 | 11:57
5
29
וגם לא מקימים מפלגות ומנסים לגרום לשאר האוכלוסייה לאסוף בולים
וגם לא מקימים דוכנים בכניסה לקניונים ומשכנעים את העוברים ושבים ללקק בול
בשום מקום, אף פעם
לצפיה ב-'אתה כלכך צודק שיש לי ספק בכלל שאתה אתאיסט.'
אתה כלכך צודק שיש לי ספק בכלל שאתה אתאיסט.
07/10/2019 | 17:53
4
32
אתה צודק . בגלל שהחברה שייכת לאתאיסטים אז מה פתאום שיבוא מישהו וישכנע אחרים שיש אליל אחר מאשר אליל  הכסף  .

שתבין, אין לי בעיה עם שום אליל שאחרים מאמינים בו אבל אל תיתמם ותאמר שהכסף הוא לא אליל שלך .
הכסף עונה לכל הגדרה שהיא של אליל- הוא מופשט- חוגגים עבורו חגים, יש פולחן שלם סביבו קוראים לזה קפילטיזם, הקיבוצים מחוץ לכלל הזה, יוצאים למלחמות עבורו, מי שיש לו יותר כסף זוכה למעמד כמעט קרוב לאליל ויש גם כוכבים, אז אל  תיתמם ותתחבא מאחורי דמעות תנין של אכלו לי, שתו לי .
לצפיה ב-'בוא נעשה עסק:'
בוא נעשה עסק:
08/10/2019 | 01:38
3
25
כשאוכל להחזיק את האליל שלך ביד, כמו שאני יכול להחזיק חבילת מזומנים, אני אקבל שדבריך אמת.

מסכים?
לצפיה ב-'אהבתי'
אהבתי
08/10/2019 | 04:48
19
לצפיה ב-'כסף מייצג תקשורת בין בני אדם .'
כסף מייצג תקשורת בין בני אדם .
08/10/2019 | 10:50
1
22
אי אפשר להחזיק ביד תקשורת בין בני אדם .
חבילת מזומנים או אותם ניירות שכתובים עליהם מספרים זה לא כסף, אפילו שאתה קורא לו כך, אתה חייב להבין מה זה כסף לפני שאתה רוצה לעשות עסק עם מישהו אחר, כסף זה יחסי גומלין ואפילו יותר מזה, אתה נותן משהו שהוא צריך והוא בתמורה נותן לך משהו אחר שאתה צריך, זה כלכך פשוט להבין את הדבר הזה שאני לא מבין איך ניסחת הצעה כלכך מגוחכת שעושה הקבלה בין חבילת מזומנים לבין אליל.
אבל אם נזרום עם הצעה שלך. אם להחזיק חבילת מזומנים עושה לך הרגשה טובה אז אתה אדם מסכן. כי מה יקרה אם לא תהיה לך את אותה חבילה ביד ?
אתה מבין ? אתה תולה את האושר שלך בדברים חיצוניים שאף פעם לא יהיו שלך.
לעומת זאת לי יש שכל ואני יודע שלנסות להיות יותר ממישהו אחר בכך שיהיה לי יתרון על מישהו אחר, זה כבר מוציא אותי ממודעות של אלוהים למודעות של שטן שהם שני דברים בדבר אחד . מודעות זה לא משהו מוחשי שאפשר להחזיק ביד כמו אליל, זה מצב שאתה יכול להיות בו .
לצפיה ב-'וכרגיל אתה מגלה את ה-"עגלה הריקה" שלך...'
וכרגיל אתה מגלה את ה-"עגלה הריקה" שלך...
08/10/2019 | 12:52
29
"אתה נותן משהו שהוא צריך והוא בתמורה נותן לך משהו אחר שאתה צריך" - זה לא כסף, זה נקראת "סחר חליפין", וזה מה שבני אדם עשו לפני המצאת הכסף.

כמובן, הראיון של "כסף" הוא מופשט אבל הוא שייך לקבוצת ראיונות שיש להם גם מימוש ספציפי, שאינו מופשט.

חבילת מזומנים היא ממימוש ספציפי של כסף.

יהוה, אללה, שיבא ועוד הם מימושים ספציפיים של אלילים.
למעשה, אפילו לא אלילים אלא אלים, כי "אליל" זה מונח שנועד לצמצמם את ראיון האל המופשט למשהו יותר ספציפי שיאפשר הפרדה, על בסיס יכולות, בין מימוש אחד של ראיון האל לאחר.

להחזיק חבילת מזומנים ביד לא עושה לי טוב, למעשה היום זה לא פעם לא נוח.
אבל, זה נותן לי ראיה פשוטה והגיונית, לכך שהכסף אכן קיים ומאפשר לי לעשות את הדבר הזה שלשמו הומצא, יוצר, והשקעתי מאמץ בהשגתו.

למרות שיותר אנשים רוצים למכור לי את המימוש שלהם לראיון האל מאשר רוצים לתת לי מימוש לראיון הכסף, עד היום אף אחד מהקבוצה הראשונה לא הצליח להביא דבר.

במקרה הטוב, יש להם תירוצים למה הם לא יכולים להביא את מה שהם מבטיחים.

אני, באופן אישי, לא תולה את האושר שלי בכלום.

יכולתי כמובן לבחור בדרך שלך, לתמון את הראש בחול ולהאמין במימוש כלשהו של ראיון האל ע"מ להשלות את עצמי שהכל טוב גם כשהמצב הכי גרוע.

אבל זה כמו לקחת סמים - זה אולי יביא אושר רגעי, אבל אם אשרוד, בסוף תמיד יגיע ה-"דאון", והצורך העז לעוד ועוד ועוד, ושאר כאבים וצרות שקשורים להתמכרות לסמים.

במקום זה, אני שמח בחלקי, ואני לוקח את הדברים לידיים כשיש לי יכולת, ופועל לשפר.
ולא פעם זה מביא לשיפור אמתי, ולאושר ועושר אמתיים.

זה המצב שגם אתה יכול להיות בו, אם רק תמצא את הכוח הפנימי לקום מהתחת ולהפסיק לסמוך על הסם הזה שהוא מימוש האל הפרטי שלך.

גמר חתימה טובה!
ותזכור להראות לי את העמוד חתום אחר כך
לצפיה ב-'סיפור נחמד.'
סיפור נחמד.
09/10/2019 | 12:34
22
דווקא יש הרבה אתאיסטים בכלא, במעצרים. אמנם החזרה בתשובה יכולה להוריד קצת מהעונש. אבל זה לא אומר הרבה.
זה אומר שאנשים יעשו הכל בשביל להציל את עצמם.
לצפיה ב-'פתחתי בלוג.'
פתחתי בלוג.
28/09/2019 | 20:28
42
בין היתר עוסק באתיאיזם.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ