לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1300913,009 עוקבים אודות עסקים

פורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אתאיזם!
פעם ראשונה בפורום? נא לקרוא את התקנון.
המשך >>

לצפיה ב-'ירידה בכמות הנרשמים לנישואין דרך הרבנות'
ירידה בכמות הנרשמים לנישואין דרך הרבנות
14/01/2019 | 23:41
2
31
במהלך השבוע שעבר, המשרד לשירותי דת פרסם דו"ח לקראת שנת 2019 העוסק בין היתר בצורת הנישואין אותם בוחרים אזרחי ישראל. מהדו"ח עולה כי אנשים בוחרים להתחתן בחתונות קונסרטיביות, רפורמיות ואורתודוכסיות שלא במסגרת הרבנות או לחלופין, לחיות ללא נישואין. 

מידע מלא באתר על משמר הכנסת:

הארץ
המשרד לשירותי דת: מספר הנרשמים לנישואים ברבנות מצטמצם בהתמדה
על פי מחברי הדו"ח, אחת הסיבות לכך היא "עלייה דרמטית" במספר הזוגות החיים יחד מבלי להתחתן. מנכ"ל "ישראל חופשית": רכבת הנישואים האזרחיים יצאה מהתחנה ואף אחד לא יעצור אותה

ישראל היום:
צניחה במספר המתחתנים בישראל
דו"ח של משרד הדתות קובע כי ישנה ירידה של 7.5 אחוזים במתחתנים בנישואים אזרחיים, ושל 6.5 אחוזים בזוגות שמתחתנים באמצעות הרבנות

כיפה:
הרבנות: הזוגות הצעירים בוחרים להתחתן על פי ההלכה
נתוני המשרד לשירותי דת והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מעלים תמונת מצב לפיה חלה ירידה של 7.5% בכמות הזוגות שנישאו בנישואים אזרחיים שאינם לפי כללי ההלכה. הרב גלעד קריב מנכ"ל התנועה הרפורמית בישראל: "המשרד לשירותי דת עושה מניפולציה בנתונים"

לא מאמינים במוסד הנישואין: תל אביבים מתחתנים פחות
על רקע נתוני הזוגות שהתחתנו דרך הרבנות הראשית, במועצה הדתית בתל אביב הצביעו על מגמת ירידה חדה במספר צעירי העיר שנרשמו לנישואין דרכם, "משקף את הטלטלה שעוברת על מוסד המשפחה"

מעריב
ירידה בנישואים האזרחיים? פייק ניוז בחסות משרד הדתות | דעה
במקום לאתגר את עצמו ולחשוב כיצד להשתפר, הממסד מעדיף כנראה לטמון את הראש בחול ולהסתתר מאחורי נתונים כוזבים. זו בטוח לא הדרך הנכונה להתמודד עם המציאות

נראה לי שהכותב מתייחס יותר למספרים מוחלטים ומתעלם מהאחוזים, אבל יש לציין שאכן לא כל הנישאים בחו"ל נרשמים אח"כ במשרד הפנים (אם כי תמיד יהיו כאלה שיירשמו באיחור, זה היה נכון גם בשנים הקודמות, יש להניח). מכירה זוג שהתחתן בארה"ב לפני כמה שנים (אזרחית; וערכו טקס רפורמי בארץ) ורק עכשיו כשעומד להיוולד להם ילד טרחו להירשם במשרד הפנים...

לעומת זאת רוב הזוגות שאני מכירה כן טרחו להתחתן, רובם אורתודוקסית (אפילו זוג שלא מלו את בנם), זוג אחד התחתן עם רב של התנועה המסורתית (קונסרבטיבית) וחלק בחו"ל, עם טקס כלשהו בארץ. בין מכריי הקרובים כמעט שאין ידועים בציבור, למרבה ההפתעה (כולם היו כאלה כמה וכמה שנים לפני שנישאו). גם אלה שחשבתי שלא יתחתנו, התחתנו בסוף (לא כולם אורתודוקסית, כאמור). המממ.
לצפיה ב-'טוב לדעת שהמגמה מתחזקת. אולי יום אחד יאשרו נישואים אזרחיים..'
טוב לדעת שהמגמה מתחזקת. אולי יום אחד יאשרו נישואים אזרחיים..
16/01/2019 | 09:09
1
8
לצפיה ב-'נישואים אזרחיים לעולם לא יאושרו במדינת היהודים,'
נישואים אזרחיים לעולם לא יאושרו במדינת היהודים,
16/01/2019 | 19:00
22
כי הלאום היהודי כולל מרכיב דתי והרבנים לא יסכימו שיסתננו לתוך העם היהודי לא יהודים, גויים, שאינם נחשבים כבני אדם ביהדות, אלא כמין בהמות שכל מטרתן לשרת את העם הנבחר בדומה לתורת הגזע הנאצית שהכירה רק בגזע הארי הגזע העליון ושאר הגזעים, במיוחד היהודים, נחשבו לנחותים שאסור היה להתחתן איתם לפי חוקי הגזע של נירנברג, פן הם יזהמו את דמו של הגזע הארי העליון. כל מועמד לנישואין בגרמניה חייב היה להמציא הוכחה למוצאו הטהור בדיוק כמו שעכשיו נדרש כל מועמד לנישואין ע"י הרבנים, במיוחד לגבי יוצאי רוסיה ששם היו נהוגים נישואי התערובת ולכן הרבנים החשדניים דורשים תאודות על מוצא הטהור של הסבתא שלהם כמה דורות אחורנית פן דמם של הגויים הנחותים יסתנן ויזהם את דמו של העם הנבחר. נישואים אזרחיים יעמידו בסכנה את המשך קיומו של הלאום היהודי, אדוני הארץ. 
לצפיה ב-'בחירות 2019 מתקרבות...'
בחירות 2019 מתקרבות...
10/01/2019 | 08:12
17
62
סגן שר הבריאות ליצמן יוזם איחוד של המפלגות החרדיות (אך מוסיף תנאים שיהפכו את האיחוד הזה לבלתי אפשרי, כנראה).
חברת הכנסת שולי מועלם-רפאלי תומכת במדינת הלכה (היועצים מכחישים, כמובן).
ראש הממשלה בנימין נהנתניהו עומד, ככל הנראה, להיות מואשם לפחות באחד מהתיקים הפתוחים שעומדים כנגדו, ולא ברור אם יש מישהו בפוליטיקה הישראלית שמסוגל להחליף אותו כראש ממשלה.
שר ההדתה נפתלי בנט ושרת המשפטים שקד פרשו מהבית היהודי והקימו מפלגה חדשה (הימין החדש), כנראה מתוך מחשבה ששינוי האדרת יגרום לציבור להאמין שהשתנתה גם הגברת.
אבי גבאי תקע לציפי לבני סכין בגב ופירק את המחנה הציוני.
על מפלגות השמאל לא נראה שיש בכלל טעם לדבר - דומה שמלבד מר"צ בראשות תמר זנדברג והמפלגות הערביות (אגב, הרשימה המאוחדת ככל הנראה מתפרקת) אין ממש עוד מפלגות שמאל בישראל.
בני גנץ, כמו (כמעט) כל רמטכ"ל יוצא, נכנס גם הוא לפוליטיקה והקים מפלגה חדשה - חוסן ישראל. על פי בקשת רישום המפלגה ברשם המפלגות מטרות המפלגה הן המשך ביסוס וחיזוק מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית לאור החזון הציוני כפי שבא לידי ביטוי במגילת העצמאות תוך קביעת ושינוי סדר העדיפויות הלאומי בנושאים הבאים: חינוך, פיתוח תשתיות לאומיות, חקלאות, חוק משפט וביטחון פנים, מדיניות רווחה, שלום וביטחון. 

למישהו יש מושג למי הוא בכלל רוצה להצביע?
לצפיה ב-'תודה על הסקירה!'
תודה על הסקירה!
10/01/2019 | 08:55
10
37
שעמתי על חלק מהדברים בקצרה בחדשות, אבל לא יצא לי להתעמק באף אחד מהם.

באופן אישי, התוכנית שלי לא השתנת: הצבעתי מחנ"צ פעם שעברה, ואני הולך להצביע עבודה הפעם.
מצער אותי שהם התפרקו, אבל אין לי מה לעשות בנידון.

המפלגה שהייתי רוצה להצביע לה היא דווקא הליכוד, אבל זה לא יקרה כל עוד נתניהו עומד בראשה.
יש או אין מי שיחליף אותו, אני לא מוכן לסבול אותו הלאה כראש ממשלה.

נראה כי הוא הורס את המדינה כמו שמבשלים צפרדע - מעלים את החום לאט לאט, כך שהצפרדע לא שמה לב ולא קופצת מהסיר.

שחרור מחבלים ללא תמורה פה, 20 מליון פיצוי למשפחות מחבלים שם, פינויי התנחלויות מידי פעם, סירוב לפנות מאחז ערבי לא חוקי גם לאחר אישור בג"צ (ועוד מאשימים את בג"צ) בהיותו שמאלני, הבלגה על 500 טילים, והרשימה עוד ארוכה.

כל צעד כשלעצמו אינו גדול, והנזק למדינה לא מיידי בד"כ, אבל זה מצטבר, ומצטבר, ונמאס לי!

בכנות, אני חושב שמה שקורה עכשיו במערכת הפוליטית מדגים בדיוק למה צריך להעלות את אחוז החסימה ל-30%:
הפוליטיקאים כאן לא מסוגלים להקים מפלגות יציבות, ובגלל שהמערכת מאפשרת לריבוי שברי מפלגות להיכנס לכנסת, אי אפשר גם לבנות ממשלה יציבה.

בלי קואליציה נורמלית אי אפשר להעביר חוקים - לראיה, בקדנציה האחרונה עברו בעיקר חוקים פופוליסטים דפוקים כגון חוק המרכולים, אבל דברים קצת יותר חשובים, נכשלו.

במקום למנות אנשים ראויים לתפקידי שר שיוכלו לעשות את התפקיד, משתמשים בתיקים כקלפי מיקוח, ואפילו יוצרים קומבינות שוברות מערכת כמו מתן סמכויות שר לסגן שר.

אני אומר - די!
צריך לעבור פה לשיטה האמריקאית.

אולי היא אפשרה לטראמפ להיבחר, אבל לפחות מדובר במדינה שנהנית מעשורים של יציבות שלטונית, ואני לא זוכר מתי פעם אחרונה הבחירות שם הוקדמו.

למרות המחלוקת לגביו והציפיות שיודח, טראמפ כבר עבר יותר מחצי קדנציה, ולא נראה שימנעו ממנו לסיים אותה בשלום.
אולי הוא אפילו יזכה לעוד אחת
לצפיה ב-'לפי תוצאות הבחירות הקודמות ולפי הסקרים הנעשים כיום, '
לפי תוצאות הבחירות הקודמות ולפי הסקרים הנעשים כיום,
11/01/2019 | 23:59
6
30
אם יעלו את אחוז החסימה כפי שאתה רוצה אז אף אחד לא יעבור אותו. 
גם אם יעלו את האחוז הזה רק ל-20% או אפילו רק ל-15% (כפי שכבר כתבת פעם) אז רק מפלגת הליכוד תעבור אותו. כלומר הכנסת תהיה מורכבת ממפלגה אחת בת 120 מנדטים.
מצב זה איננו דמוקרטיה. אומנם אני לא בעד או נגד דמוקרטיה (כי בעיני כל משטר של בני-אדם הוא משטר גרוע (המשטר הטוב היחידי זו מלכות אלוהים)) אבל נראה שאתם כן בעד דמוקרטיה. 

גם אם אחוז החסימה ישאר כמו שהוא (3.25% שזה כמעט 4 מנדטים) יכולה להתרחש תופעה שבה יהיו יותר קולות לימין ולדתיים אבל השמאל יקבל יותר מנדטים. על פי הסקרים יש כמה מפלגות בימין ובדתיים שהם על סף אחוז החסימה או מתחתיו. לאותן מפלגות יש קולות בסך כולל של 15 מנדטים. לעומת זאת יש רק מפלגה אחת בשמאל (לא כולל המפלגות הערביות) שנמצאת על סף אחוז החסימה. 

(בגלל הפיצול הגדול החרדים צפויים לאבד את מחצית המנדטים שלהם).

לצפיה ב-'נראה שאתה לא רק מתנגד לכל משטר בני אדם'
נראה שאתה לא רק מתנגד לכל משטר בני אדם
12/01/2019 | 15:16
25
אתה גם לא מבין כלום במשטרים אנושיים...

דמוקרטיה אל אומרת דבר על מספר מפלגות.
גם מפלגה אחת בכנסת זה דמוקרטי, כל עוד היא נבחרה בהליך דמוקרטי.

ואתה גם תועה שאף מפלגה לא תעבור 30% חסימה חוץ מאחת.

מה שיקרה, בפועל, זה מה שקרה עם כל המפלגות הערביות פעם אחרונה שהעלו את אחוז החסימה:
מפלגות יתאחדו.

נכון, בסוף יהיו פה רק 2 או 3 מפלגות, כמו שיש בארה"ב ובמדינות אירופה (שאף אחד לא מאשים אותן בהיותן לא דמוקרטיות), אבל זה דווקא דבר טוב!
זה שלכל אחד יש מפלגה משלו זה לא עדות לדמוקרטיה, זה רק בלגן שלטוני גדול.

ובתור אחד שתומך בדיקטטורה האולטימטיבית, כזו שאפילו שולטת במחשבות של בני אדם  ("מלכות אלוהים"), אתה דווקא אמור להבין את היתרונות שבריכוזיות שלטונית
לצפיה ב-'אתה יכול לתת דוגמא למדינה עם מלכות אלוהים?'
אתה יכול לתת דוגמא למדינה עם מלכות אלוהים?
12/01/2019 | 15:28
4
26
איך אתה יודע שהיא כל כך מוצלחת?
לצפיה ב-'אני יכול:'
אני יכול:
14/01/2019 | 13:18
3
27

השליט רמזן קדירוב: "אלוהים ישמור, אין אצלנו הומואים. פה חיים לפי חוקי האל"
לצפיה ב-'אבל זה לא שלטון של אלוהים'
אבל זה לא שלטון של אלוהים
14/01/2019 | 14:54
2
23
יש להם שליט בשר ודם שאחראי לחוקים ולביצוע. במלכות שמיים אין צורך בשליט נוסף..
לצפיה ב-'תרם פגשתי באל שיכול לוותר על ניציגים בשר ודם, ואתה?'
תרם פגשתי באל שיכול לוותר על ניציגים בשר ודם, ואתה?
15/01/2019 | 14:01
1
7
לצפיה ב-'אני גם לא פגשתי בכאלו שלא יכולים '
אני גם לא פגשתי בכאלו שלא יכולים
16/01/2019 | 09:25
5
לצפיה ב-'אתה מאוכזב שנתניהו לא מספיק ימני, ולכן תצביע לעבודה?'
אתה מאוכזב שנתניהו לא מספיק ימני, ולכן תצביע לעבודה?
12/01/2019 | 16:25
2
30
אפשר לקבל הסבר להיגיון מאחורי הדברים?

אחוז החסימה גבוה מספיק גם ככה, ולהעלות אותו ל-30% רק יצור איחודי מפלגות שנבנו לצורך הבחירות, ויכולות להתפרק בכל דקה וכך לאיים על יציבות הקואליציה.
כדי שלהעלאת אחוז החסימה תהיה השפעה, יהיה צורך בשינוי שיטת המשטר בישראל בסדר גודל דומה למה שקרה אחרי התרגיל המסריח של פרס.
לאמץ את שיטת הבחירות בארה"ב זאת בכלל הצעה מרחיקת לכת, וקצת הזויה (בעיקר בגלל כל הבעיות בשיטת הבחירות של ארה"ב, שיוחמרו לאור המאפיינים של ישראל).
לצפיה ב-'ההגיון פשוט:'
ההגיון פשוט:
12/01/2019 | 17:14
1
33
אני מצביע נגד מי שאיני רוצה שיהיה בשלטון, היות אין לי אפשרות להצביע בעד מישהו שאני רוצה שכן.

לפי תגובתך כאן אתה תומך בשיטה. או שפספסתי משהו?
לצפיה ב-'אה, עכשיו הכל ברור'
אה, עכשיו הכל ברור
12/01/2019 | 21:53
25
אתה לא רוצה שהליכוד יהיו בשלטון כי הם יותר מדי שמאלנים, אז אתה מצביע עבור העובדה. תודה על ההבהרה.
לצפיה ב-'התשובה הרציונלית: פחות חשוב למי להצביע, העיקר שתצביעו'
התשובה הרציונלית: פחות חשוב למי להצביע, העיקר שתצביעו
10/01/2019 | 11:01
1
58
המלכודת הלא-רציונלית: מכיוון שיש מחסור קשה במועמדים אטרקטיבים יש פיתוי שלא להצביע, ואז הקול שלכם הולך לאיבוד, מול כל אותם ציבורים שמצביעים כמו רובוטים (לא בטוח שהם אוהבים את מי שהם מצביעים לו יותר ממכם, אבל להם יש משמעת).

לא משנה כמה גרועים המועמדים שאתם שוקלים להצביע בעדם, הם עדיין הרבה פחות גרועים מכמה כאלו שבטוח לא תצביעו בעדם. לכן פחות חשוב למי תצביעו, העיקר שתצביעו למישהו סביר. גם חשוב: מישהו שלפי הסקרים בטוח עובר את אחוז החסימה. לבזבז את הקול שלכם על מישהו שלא עובר זה לא-רציונלי כמו לא להצביע בכלל.

אם זה עוזר למוטיבציה שלכם להגיע עד הקלפי ולהצביע, אתם יכולים לדמיין בראש שאתם מצביעים נגד מי שבטוח לא תצביעו בעדו. זה אכן כך.

בשתי מערכות הבחירות האחרונות התלבטתי עד השניה האחרונה, ובסוף זרקתי פתק כזה ולא אחר יותר מסיבות רגשיות מאשר רציונליות. אבל ידעתי כל הזמן שזה לא כל כך משנה, כי האפשרויות שביניהן התלבטתי היו רציונליות, והעיקר: בסוף הצבעתי.

לרציונלים מתקדמים: תרשמו למפלגה שיש לה פריימריז שהכי נוח לכם להשתתף בהם, תשלמו כמה עשרות שקלים דמי חבר, ותצביעו בפריימריז. לבחירות הנוכחיות זה כבר לא רלוונטי אבל לבחירות שאחרי זה כן. מידת ההשפעה שלכם כמצביעי פריימריז גדולה בהרבה ממידת ההשפעה שלכם בבחירות הכלליות.
לצפיה ב-''
12/01/2019 | 16:28
17
אני אפילו זוכר שבבחירות הקודמות (או אלו שלפניהן) נתקלתי באתר בו אנשים יכולים לבחור *נגד* איזו מפלגה הם רוצים להבציע, והאתר הגריל באקראי מפלגה מהמפלגות שנותרו.
(מן הסתם אין צורך באתר. אפשר באותה מידה של הצלחה לזרוק מטבע או לעשות אן-דן-דינו)
לצפיה ב-'שום דבר לא השתנה'
שום דבר לא השתנה
10/01/2019 | 22:20
1
32
גוש הימין היה ונשאר חזק לפי אחוזי ההצבעה בבחירות 2013 2015 ישנה ירידה במוטיבציה להצביע לכן כל אירוע חדשותי פוליטי נועד להעיר את המצביעים הרדומים, בסיכומו של דבר רק המצביעים המאורגנים- קרי, החרדים יזכו בכל הקופה אבל הפעם זה יהיה שונה מאחר ואיבדו את היכולת שלהם לספק למצביעים שלהם כלכלה לאחר חקיקת  חוק המזומן .
כל אחד יצביע במה שהוא מאמין והתוצאה הסופית תקבע מהי תמונה המציאות היומיומית שתהיה מה שבטוח זה שיהיה יותר טוב.
לצפיה ב-'יתכן שזה כן ישתנה: '
יתכן שזה כן ישתנה:
12/01/2019 | 00:09
23
לפי הסקרים רק מפלגה חרדית אחת יהדות התורה עוברת את אחוז החסימה והיא תקבל 6 מנדטים. 
הימין והדתיים יאבדו 7 - 15 מנדטים בגלל מפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה. 
השמאל יאבד בין 0 - 4 מנדטים בגלל אותה סיבה. 
המפלגות הערביות יאבדן בין 0 - 4 מנדטים בגלל אותה סיבה. 

במצב הזה יתכן שהשמאל יוכל להרכיב ממשלה אם המפלגות הערביות יתמכו בו או אפילן יהיו נאטרליים (כלומר לא יצביעו בעד או נגד הממשלה). יתכן שאפילו השמאל יוכל להרכיב ממשלה אפילו אם המפלגות הערביות יצביעו נגדו (אם כחלון ואורלי לוי יצטרפו אילו). 
מצג שני יש גם אפשרות שהימין יוכל להרכיב ממשלה ללא החרדים.

לצפיה ב-'דווקא כל מה שהולך בפוליטיקה מקל עלי את הבחירה'
דווקא כל מה שהולך בפוליטיקה מקל עלי את הבחירה
12/01/2019 | 16:39
25
אם בבחירות קודמות התלבטתי בין כמה מפלגות, עכשיו שהורדתי את כל המפלגות שאני שולל על הסף, נותרת בדיוק מפלגה אחת.
לצפיה ב-'אני די עקבי בהצבעה'
אני די עקבי בהצבעה
14/01/2019 | 13:39
19
אצביע מרצ כמעט כמעט בכל הבחירות הקודמות. הדרך שלהם קרובה לדרך שלי ברוב התחומים, וגם אם אני לא מת על היושבת-ראש הנוכחית (והצבעתי למועמד אחר בפריימריז), הדרך היא שקובעת. אף פעם לא הבנתי איך אנשים בוגרים מצביעים שוב ושוב למפלגות אופנה, נופלים ועושים את זה שוב.
לצפיה ב-'פשיטת הרגל של הדת'
פשיטת הרגל של הדת
07/01/2019 | 14:20
42
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5442126,0...

השבת כידוע היא אחד הדברים הקדושים ביותר לעם היהודי.
רק פיקוח נפש יכול לדחות אותה.

או בעצם, גם הכנה לחכירת שב"כ, למרות שידוע ששב"כ לא הורג את הנחקרים, בטח שבטח לא נחקרים יהודים.

נו טוב, גם פשעים בשם החבר הדמיוני הם "פיקוח נפש"...
לצפיה ב-'פשיטת הרגל של האתאיזם'
פשיטת הרגל של האתאיזם
26/12/2018 | 18:09
22
93
מאמר זה דן בעלייתם של "האתאיסטים החדשים".
בלי להיכנס להשלכות קיומה של  תנועה זו, כבר רואים גם כאן בפורום וגם בשיח הציבורי שללא טיעונים ישירים כנגד התאיזם נותרו האתאיסטים בטיעונים כנגד הדת כשלעצמה .
הסיבה שאני לא רוצה להכנס לדיון בהשלכות היא  שהיסודות עליה נבנתה התפיסה המוטעית של האתאיזם -מלכתחילה- רעועים. והכוונה  היא ליסודות הפילוסופיים .
הראשון שהתייחס לקיומו של האל הוא הרמב"ם ששלל תארים לאל, לאחר מכן הגיע אחד הפילוסופים שמתוך רצון לפשט את ההבנה הזו טען שהאל "מחויב המציאות" בניגוד ל"אפשרי המציאות" . וכאן מתחילה הבעיתיות של הטיעון של "מחויב המציאות" וכאן נכנסים האתאיסטים לתמונה.
אם יש "מחויב המציאות" זה אומר שיש ההיפך שהוא שאינו "מחויב המציאות" בלי להזכיר שום מצב של "אפשרי המציאות" (טענה שמשוייכת לפוליתאיסטים ) ואם אינו "מחויב המציאות" זה אומר שהכל נתון לרצף של סיבה ותוצאה ושיש להתחלה הזו סיבה ראשונה והיא המפץ הגדול .
מה הבעיה של הטיעון הזה ? משום שהוא שולל שלילה, משום שמלכתחילה הטיעון של "מחויב המציאות" נוצר כדי להסביר "שלילת תארים" .
אני יודע זה קצת מסובך וקשה להסביר את זה יותר טוב .
ובכך למעשה האתאיסטים החדשים הכשילו את כל רעיון האתאיזם, ברגע שהפכו אותו להתנגדות לדת ובכך הפכו את עצמם לשייכים לדת בפני עצמה, עם כל המשתמע מכך .
למסקנה, לפי זה שם הפורום צריך להשתנות  מפורום אתאיזם לפורום אתאיזם חדש . 
או שלא . מה דעתכם ?

לצפיה ב-'לא.'
לא.
26/12/2018 | 18:31
7
14
לצפיה ב-'כנראה שחוץ מההודעות שלי אתה לא קורא הרבה הודעות '
כנראה שחוץ מההודעות שלי אתה לא קורא הרבה הודעות
26/12/2018 | 21:20
6
40
מעיון מהיר בחלק מההודעות האחרונות בפורום עולה שרובם ככולם עוסקים בנגד הדת .
פעם עוד היו כאן דיונים על כל מיני נושאים מעניינים ומאתגרי מחשבה אבל זה היה פעם וגם אני ניסיתי לכתוב משהו, עד שפתאום הבנתי שחושבים שאני דתי ואני נגד אתאיזם, כשבכלל כל כוונתי הייתה להעמיד נושאים לאורו של השכל הישר, דברים שלא מסתדרים עם ההגיון הבריא .
גם היום, עם תגובה לא מכבדת כמו שלך אני מבין שבכלל זו לא תגובה לגופו של עניין אלא לגופו של אדם .
בכל אופן תודה .
לצפיה ב-'מה אתה רוצה? שאלת בסוף שאלה של כן ולא, עניתי '
מה אתה רוצה? שאלת בסוף שאלה של כן ולא, עניתי
26/12/2018 | 23:35
5
20
לצפיה ב-'הבנתי את זה, אבל התשובה שלך מחריגה אותך .'
הבנתי את זה, אבל התשובה שלך מחריגה אותך .
27/12/2018 | 00:16
4
43
כי אם תגיד כן זה אומר שצריך לשנות את שם הפורום. 
ואם תגיד לא, איך אתה מסביר את התגובות בפורום (ובשיח הציבורי כפי שציינתי) שמדברות נגד הדת לפי אותו מתווה חשיבה של אותם הוגי האתאיזם החדש ?
לצפיה ב-'לא. אני פשוט לא מסכים עם מה שכתבת.'
לא. אני פשוט לא מסכים עם מה שכתבת.
27/12/2018 | 08:45
3
39
אתאיזם כשלעצמו הוא עמדה ספציפית בנושא ספציפי. יותר מזה - אתאיזם לא צריך טיעונים, וגם לא ראיות - כי אתאיזם, במהותו, הוא דחיית האמונה התאיסטית.
בשביל לדחות אמונה אין שום צורך בטיעון או בראיה. אם כבר, מי שצריך טיעונים וראיות אלו התאיסטים, לא האתאיסטים.

אנחנו כאן בפורום מדברים לרוב נגד הדת והדתיים פשוט כי זה מה שמפריע לנו.
לאף אחד לא אכפת אם מישהו בוחר להאמין בדת כזו או אחרת - כל עוד הוא לא מנסה לכפות על שאר הסביבה דברים שנובעים מהדת שלו - אלא שבישראל לצערנו זה לא המצב.

מצידי - אתה יכול אפילו להתפלל לזאוס - אבל אל תכריח אותי להמנע מחמץ בפסח או לוותר על תחבורה או בילוי בשבת רק בגלל שאתה מאמין באיזה דמות אב-מכה בדיונית מלפני 4000 שנה.

כמו שהגדיר את זה יפה ג'ורג' קרלין זצ"ל -
Thou shalt keep thy religion to thyself.

ובתרגום לעברית - שמור את הדת שלך לעצמך.

לצפיה ב-'אין כאן שום עמדה .'
אין כאן שום עמדה .
27/12/2018 | 20:17
2
30
מדובר בבסך הכל בתיאוריה. איך אתה יכול לפתח יחס כלהו לתיאוריה ומה גם שזוהי תיאוריה מופשטת בדלל זה לא צריכים שום טיעונים או ראיות .
מביך מאוד לראות אנשים מאוד רציניים שעושים צחוק מעצמם .
עמדה אפשר לפתח כנגד התנהגות או אובייקט ממשי איך זה שאתה מפתח עמדה ביחס לסיפור שאתה מספר לעצמך כדי להבין דברים ולעשות לעצמך סדר בראש ? זה בסך הכל סיפור בדיוק כמו שדתיים מספרים לעצמם .
מביך .
לצפיה ב-'עזוב, תתרכז בלמורים. '
עזוב, תתרכז בלמורים.
27/12/2018 | 21:25
1
13
לצפיה ב-'הרי זה מה שאני עושה עכשיו.'
הרי זה מה שאני עושה עכשיו.
27/12/2018 | 23:26
10
לצפיה ב-'במקום להתפלסף אולי '
במקום להתפלסף אולי
26/12/2018 | 19:19
11
43
תכתוב בקצרה מה אתה רוצה להגיד? 
לצפיה ב-'יותר קצר ממה שכתבתי לא יכול להיות .'
יותר קצר ממה שכתבתי לא יכול להיות .
26/12/2018 | 21:10
10
45
מה שאני רוצה להגיד זה שאתאיזם זה רק תיאוריה, סיפור כלשהו שאנשים מסויימים מספרים לעצמם ושמסיפור לא צריך לעשות עניין גדול כלכך ולקחת אותו למקומות שליליים, כי זה רק עושה רע לכל מי שמעורב בסיפור  .

לצפיה ב-'לא ממש '
לא ממש
26/12/2018 | 21:51
9
43
אתאיזם זו המציאות אין חבר דמיוני בשם אלוהים ( לידיעתך לכן זו אמונה בלבד ) כשהתורה נכתבה לפני 3000 שנה על משהו שאולי קרה ואולי לא לפני 6000 שנה אין בזה כל הגיון כשאפילו הסיפור הראשוני בכלל לא מחובר להיגיון כשיש לנו הוכחות וראיות לכך שהעולם קיים מיליארדי שנים והאנושות עד שני מיליון שנה נוצרו 4000 דתות ואמונות שונות בשביל לחיות אשלייה ולשלוט באחרים עם מעט אינטיליגנציה  כשלהרבה מהם המאמינים  המציאות קשה גם הרבה מהם חושבים שהם שונים מאחרים וחושבים שהם מיוחדים מהם כשהם לא חבר דמיוני ודת תמיד יכולים לעזור כשקשה מדיי לחיות במציאות של היום אתאיסט חי במציאות בלי חברים דמיוניים ובלי אמונות טיפשיות שיש לכל ילד בן 5 או חולה נפש 
לצפיה ב-'אף אחד לא יודע מהי האמת על המציאות .'
אף אחד לא יודע מהי האמת על המציאות .
27/12/2018 | 00:13
8
43
התורה כמכלול היא עובדה ממשית ויש בה הרבה מעבר להסטוריה , האמת היא שאין דבר כזה הסטוריה או עבר ועתיד כי מושג הזמן הוא מושג מופשט וממושג מופשט אי אפשר להסיק מסקנות בכלל ובטח שלא למעשה.
גם לאתאיסט כמו לכל אחד קשה לחיות במציאות, לאו דווקא  בגלל קיום או אי קיום אלוהים, אלא בגלל אי ידיעת האמת שמכניסה למצוקה את מי שחייב להיות תלוי במישהו כי זה מה שייתן לו נקודת התייחסות על המציאות שממנה יוכל להמשיך ולבנות את נקודת המבט שלו וממנה ייגזרו הפעולות שלו שמהן ישיג את מקסימום התוצאות שייטיבו עם חייו .
התורה נותנת נקודת התייחסות שלא תלויה במחשבה של אדם כלשהו ומי שרוצה לטעות שיטעה אבל שיזכור שהוא מטעה רק את עצמו .
ד.א. במקלדת ישנם חוץ מאותיות גם מקשים שמייצגים פסיק (,) ונקודה (.).
לצפיה ב-'יותר מדוייק שאף אחד לא יודע מהי האמת על כל חלקי המציאות,'
יותר מדוייק שאף אחד לא יודע מהי האמת על כל חלקי המציאות,
27/12/2018 | 23:43
7
48
כי יש חלק או שניים של המציאות שאנו כן יודעים עליהם את האמת, ומכאן גם ברור לרובנו שהתורה אינה עובדה כמכלול כפי שכתבת אלא עובדה רק בחלקה, כי לא מעט קטעים ממנה לא תואמים את חלקי המציאות שאנו כן יודעים עליהם את האמת...
לצפיה ב-'מהם חלקי המציאות לדעתך'
מהם חלקי המציאות לדעתך
28/12/2018 | 08:32
23
ואיפה הם נמצאים?
בתוכך או בחוץ איפשהו.

לצפיה ב-'מהם חלקי המציאות לדעתך'
מהם חלקי המציאות לדעתך
28/12/2018 | 08:32
5
30
ואיפה הם נמצאים?
בתוכך או בחוץ איפשהו.

לצפיה ב-'במידה רבה מוח האדם הוא תעלומה'
במידה רבה מוח האדם הוא תעלומה
28/12/2018 | 18:34
4
40
למרות כל ההתקדמות האנושית, המדע, ומענקי המחקר השמנים.
ידוע גם מעט מאוד אם בכלל על מה שקורה על פני קרקעית הים של האוקיינוסים, וידוע אפילו פחות מכך על מה שקורה בחלל החיצון כמו לדוגמה לגבי מה שקורה בתוך חורים שחורים, ושלא נדבר על מה שיכול להיות בחלל החיצון מעבר לנו ולמכשירים שלנו ואם בכלל עדיין אפשר לקרוא לזה החלל החיצון או שזה משהו שאנו לא יכולים אפילו להעלות אותו בדעתנו...

לצפיה ב-'זוהי אינה המציאות אלא הדימוי של המציאות .'
זוהי אינה המציאות אלא הדימוי של המציאות .
31/12/2018 | 06:06
3
26
ודימוי אינו הדבר כשלעצמו .
כשאתה אומר שמשהו דומה למשהו ש"זה כמו " אתה לא מתכוון שהדימוי שנתת הוא אותו הדבר והתכוונת להצביע עליו .
כל מה שמדברים עליו במדע הוא דימוי והוא אינו המציאות , אז כששאלתי מהי האמת על המציאות לא התכוונתי לשאול מהי בעינייך ? אלא על איזה בסיס אתה מתחיל לפעול ? על משהו  אמיתי או משהו דמיוני ?
לצפיה ב-'אני חושב שלא הבנת.'
אני חושב שלא הבנת.
03/01/2019 | 00:19
2
21
אבל לא משנה,בוא אני אלך לפי הראש שלך. כשאתה אומר שזאת לא המציאות אלא הדימוי שלה,אתה צריך לדעת מהי באמת המציאות אבל אני בטוח במאה אחוז שאתה לא יודע, ולכן אתה לא יכול לקבוע שזה דימוי ולא הדבר עצמו או למה שאני התכוונתי אליו שזה חלקים של המציאות שידועים לפחות לרובנו עליהם...

לצפיה ב-'אל תמהר להסיק מסקנות'
אל תמהר להסיק מסקנות
03/01/2019 | 11:07
1
49
כל מה שהוא אינו שלם הוא דימוי, למה ? כי כך השכל עובד.
מכאן שאי אפשר להגיד בנשימה אחת שהאמת על אודות המציאות נמצאת בחלקים.
לצפיה ב-'מה, אתה לא יודע את האמת על חלק המציאות שבו אתה חי?'
מה, אתה לא יודע את האמת על חלק המציאות שבו אתה חי?
08/01/2019 | 00:26
38
הרוב המכריע של בני האדם בניגוד לחיות דווקא כן יודעים את האמת על חלק המציאות שלנו וחלקנו גם יודעים להסיק מסקנות על חלקי מציאות נוספים שאנחנו יודעים שקיימים, או כאלה שמנסים לספר לנו שישנם ושטוענים שהם מעבר לנו...
בנוסף על חלק המציאות שלנו אנחנו יודעים לא מעט על חלקי מציאות שאינם בדיוק חלק המציאות שלנו כמו מה שקורה בחלל החיצון.
אבל מי אני שאשבור לך את המילה אם אתה כותב שאתה לא יודע את האמת אודות חלקי המציאות?
לצפיה ב-'דעתי האישית היא שאין קשר קוהרנתי בין דבריך'
דעתי האישית היא שאין קשר קוהרנתי בין דבריך
27/12/2018 | 08:52
39
אני כן יכול לומר שלך, שאני אישית אנטי תאיסט - לא רק שאיני מאמין שאלים קיימים, אני יודע וטוען שהם אינם קיימים, ומתוקף כך אני גם מתנגד לדתות התאיסטיות.

עם זאת, אין לי כל כוונה לדרוש שינוי בשם הפורום רק בשביל עצמי.
לצפיה ב-'צודק. לכן אני לא משייך את עצמי לשום קבוצה'
צודק. לכן אני לא משייך את עצמי לשום קבוצה
30/12/2018 | 22:31
25
באופן כללי,
יותר משמח כשלא אכפת מתיוגים, אלא מהאנשים עצמם.

המציאות אינה משנה שום דבר כי היא שונה לכל אדם.
אין כל כך מה לטעון, לגבי המציאות, כי זה לא משנה.
נכון, זה מפיק את השיעמום, ומוציא אגרסיות לאנשים "בעיתיים".

וחשוב לדעת, ששם זה נגמר.

זה הבנאדם הזה שלא מצליח להשיג דייט, אז הוא כועס על נשים.
זה הבחור הזה שאין לו רישיון וכסף, אז הוא מתבאס שאין תחבורה,
או סתם קיוסק שפתוח.

אם יהיו יותר ויותר אנשים שישמחו ממה שיש, במקום לחלום על מה שאין.
לצפיה ב-'האם הדת היתה טובה בעבר?'
האם הדת היתה טובה בעבר?
27/12/2018 | 09:14
4
65
ב 2009, פאטון אוסוולט העלה מופע סטנדאפ בשם My Weakness Is Strong.

עכשיו, נכון שמדובר על קטע הומוריסטי אבל אני לא יכול שלא לתהות האם יש באמת נקודה בדבריו - והאם אי שם, בעבר הרחוק, כאשר לא היו מוסדות שלטון, הדת עשתה שירות לציויליזציה בכך שהיא אפשרה שליטה בהמון.

מה דעתכם?
לצפיה ב-'הדת היא אמצעי שליטה גרוע מאד'
הדת היא אמצעי שליטה גרוע מאד
27/12/2018 | 13:17
36
ספק אם אי פעם היא שימשה בפני עצמה אמצעי שליטה אפילו בידי ממסדים דתיים מובהקים.
כדי לשלוט בבני אדם צריך קודם כל כוח. אנשים מצייתים לשליט לא כי הוא מאיים עליהם שיקבלו עונש בעולם הבא, אלא כי הוא מאיים עליהם שיקבלו עונש לגמרי בעולם הזה, מידי החיילים והשוטרים שלו.
שנית רצוי לתת לאנשים הנשלטים איזה מכנה משותף, איזו זהות משותפת שהם מסכימים עליה. ככה אפשר לאחד אותם ולהניע אותם מרצונם למטרות משותפות. פה הדת יכולה לעזור אבל גם לא במקום הראשון. בני אדם רוצים קודם כל ביטחון ורווחה, בסדר הזה. הם רוצים להיות בטוחים עד כמה שאפשר שלא יהרוג אותם אויב, ואז מכיון שהם בחיים הם רוצים אוכל ומים, קורת גג ובגדים. אז קודם כל אם אםשר לשכנע אותם שיש אויב שרואה בהם קבוצה אחת, הם יתאחדו למאמץ הגנה מול אותו אויב. ואם אפשר לשכנע אותם שמאמץ משותף ישפר את חייהם מבחינה כלכלית, הם יצייתו להוראות שליט שאומר להם איך יושגו מטרות אלה.
אמונה דתית משותפת היא גם מכנה משותף שיכול לאחד אנשים. אם כולם מסכימים שישו נולד לבתולה וכיפר על העוונות שלהם, הם עשויים לראות בהסכמה זו גורם מאחד. אבל מספיק שיופיע ניגוד אינטרס ביטחוני או כלכלי הכי קטן ושום אמונה דתית משותפת לא תחזיק אותם ביחד. הם בקלות ימצאו נקודות דתיות שהם לא מסכימים עליהן, אם מישהו יציע ש"כולנו נוצרים". כפי שאכן קרה בהיסטוריה לא אחת.

לצפיה ב-'תלוי איך אתה מגדיר "טובה"...'
תלוי איך אתה מגדיר "טובה"...
27/12/2018 | 16:08
33
מבחינת יעילות, דת "טובה" לשליטה בהמון גם היום.

מבחינה מוסרית \ תועלתנית, דת מעולם לא היית "טובה" לאנושות.

הקטע לא רק הומוריסטי, הקטע גם לא מדויק - וזה אי דיוק שלא מעט דתיים מתנגדי אבולוציה \ לוקחי בעלות על המוסר נוהגים לנפנף בו:
זה לא באמת נכון שהיית נקודה כלשהי בעבר שבה האדם הכי חזק עשה לבדו מה שרצה - לקח מה שרצה, אנס מי שרצה, הרג מי שרצה.

ככל שידוע לנו מחקר אמתי, בני אדם היו יצורים חברתיים עוד לפני שהתפתחנו להומוספיאנס, ואנחנו גם יודעים שיש חיות רבות שחיות בצוות, בלי שיש להן "דת".

זן חברתי שחי בקבוצות ועובד בשיתוף פעולה לצורכי הישרדות, לא צריך אוסף שקרים שיאפשר למישהו לזכות בכוח דמיוני ויצמצם את כוחם של אחרים.

אז דת לא היית נחוצה בשום שלב בהתפתחות האנושית, ומכאן שגם לא "טובה" (או יותר נכון - נסבלת, כחלופה למוסדות שתרם הומצאו).
וזה משום שאחד החורים הגדולים בדת כשיטת שלטון, זה חוסר בקרה מוחלט על מה שעושה השליט.

אם ניקח את הדוגמה מהקטע ההומוריסטי, מה ימנה ממי שהמציא את ה-sky cake, לדרוש מאחרים להכין לו earth cake ובתמורה הוא ישמור להם פרוסה יותר גדולה?
ההיסטוריה מלמדת אותנו ש... כלום, למעשה זה קורה כל פעם.
לצפיה ב-'דת קיימת בכל ציוויליזציה אנושית'
דת קיימת בכל ציוויליזציה אנושית
27/12/2018 | 18:54
28
אם היינו רואים, למשל, שלכל יצור עלי אדמות יש איבר או תכונה מסויימת, מה היינו מסיקים?
עד כמה שאני רואה, יש 4 אפשרויות:
1. דת הכרחית להתפתחות וקיומן המתמשך של ציוויליזציות אנושית - במקרה זה דת בהכרח הייתה מועילה לאנושות.
2. דת היא תופעת לוואי הכרחית בהתפתחות או המשך קיומן של ציוויליזציות אנושית - זה כבר עניין של הגדרות, אבל הייתי אומר שגם אז דת הייתה תופעה חיובית (בהשאלה, ללכת לשירותים זה לא כיף גדול, אבל היכולת להוציא חומרים לא מועילים מהגוף היא מאוד חיובית).
3. דת נוצרה בנקודת זמן אחת, כשכל האנושות הייתה במקום אחד, ולא נעלמה אלא עברה שינויים - מאוד לא סביר בעיני. בטבע, איבר לא מועיל מתנוון ומפסיק לצרוך משאבים. אולי בעוד מאה או שתיים דת תהיה שריד מנוון, אבל לפני מאה או שתיים הדת הייתה רכיב מרכזי בכל חברה אנושית (ועודנה כזאת בחלק לא מבוטל מהן).
4. זה סתם צירוף מקרים שבכל החברות האנושיות התפתחה דת, ושברובן היא שיחקה תפקיד מרכזי - האפשרות הזאת נראית לא סבירה בעליל בעיני.
לדעתי המסקנה הבלתי נמנעת היא שדת הועילה לאנושות בשלב כלשהו, בין אם באופן ישיר ובין אם בצורה עקיפה.

לכן, אני חושב שהשאלה היא לא "האם דת הייתה מועילה", אלא "כיצד דת הועילה לאנושות?"
פאטון אוסוולד מאוד קרוב לדעה שלי בנושא, אבל המטרה קצת אחרת.
חברה אנושית מבוססת על שיתוף פעולה. אם אתה חלק מהחברה שלי, ואני חלק מהחברה שלך, בהכרח יש בינינו שיתוף פעולה כלשהו, אם רק כי חלק מהמיסים שלך שילמו עבור חלק מהשירותים הציבוריים שאני צורך ולהפך.
רוב (כל?) האתרפולוגים מסכימים שחברות אנושיות פרימטיביות כללו מספר מצומצם של אנשים. נניח, לא יותר מ-200 איש. שיתוף פעולה היה יחסית פשוט, כי כולם הכירו את כולם.
אבל ככל שתרבויות אנושיות התפתחו, כך גם מספר האנשים בחברה גדל. עד שהגענו לנקודה בה כל פרט בחברה לא יכל להכיר כל פרט אחר. בעיה.
למה זאת בעיה? כי חברה מוצלחת היא חברה בה כל פרט עושה את מה שהוא הכי טוב בו, והרבה פרטים מסוגלים לשתף פעולה בפרויקטים גדולים. לכן צריך ליצור יחסי אמון.
ומה צריך כדי ליצור יחסי אמון בין אנשים שלא מכירים אחד את השני? חוקים הניתנים לאכיפה, אמון שהחוקים יאכפו בפועל ואמון שגם לצד השני יש אמון שהחוקים יאכפו בפועל.
קבלת מערכת אמונות משותפת, שכוללת סט של מצוות עשה ואל תעשה, ערכים ומתן שכר ועונש באופן וודאי (אפילו אם אין עדות לשכר ועונש הזה) עונה בדיוק על התנאים האלה.
לצפיה ב-'דת היא בסך הכל דירה בלי חלונות'
דת היא בסך הכל דירה בלי חלונות
30/12/2018 | 22:33
23
תמיד אפשר למצוא דירה טובה יותר,
ובפחות כסף.

תמיד.
לצפיה ב-'חרדי שביקש ממני לתרום לצדקה'
חרדי שביקש ממני לתרום לצדקה
20/12/2018 | 22:41
36
83
שלום לכולם, השבוע שמעתי דפיקה בדלת הבית, פתחתי את הדלת ובחוץ עמד אדם חרדי שהחזיק בידיו ערימה של ספרי דת. הוא ביקש ממני לקנות את אחד הספרים ואמר לי שהכסף הולך לצדקה.

מה אתם הייתם עושים?

לצפיה ב-'אני הייתי אומר לו יפה לא תודה וסוגר את הדלת.'
אני הייתי אומר לו יפה לא תודה וסוגר את הדלת.
20/12/2018 | 22:49
43
אבל כך הייתי מתנהג עם כל מי שדופק אצלי בדלת ומנסה למכור לי משהו שאני לא צריך ולא רוצה, בלי קשר למה המוצר עצמו או למה המוכר טוען שהכסף הולך.

אני מעדיף לבחור בעצמי למי לתרום, כמה ומתי.
לצפיה ב-'בדיוק בשביל מקרים כאלה יש לי עינית בדלת.'
בדיוק בשביל מקרים כאלה יש לי עינית בדלת.
21/12/2018 | 12:38
34
50
רואה זר חשוד - לא פותח.
אחרי כמה דקות הם בד"כ מתייאשים וממשיכים האלה.

אם זה מעניין אותך, פעם אחרונה שאיזה חרדי ברחוב הציק לי להניח תפילין, אמרתי לו "למה שלא תלך לשרת בצבא?"

פעם הייתי מנומס עם האנשים האלה, אבל יש גבול.
לצפיה ב-'דווקא הסתכלתי קודם בעינית וראיתי שזה אדם חרדי'
דווקא הסתכלתי קודם בעינית וראיתי שזה אדם חרדי
21/12/2018 | 15:10
5
44
פתחתי את הדלת סתם מתוך נימוס וגם קצת סקרנות לראות במה מדובר.

אבל אם הכסף הולך לצדקה, אז למה לא? מקסימום את הספר תוכל לזרוק אבל לפחות הכסף שתיתן יעזור לאנשים, לא ככה?

לצפיה ב-'כי אני לא מאמין שהכסף הולך לצדקה!'
כי אני לא מאמין שהכסף הולך לצדקה!
21/12/2018 | 20:05
4
48
בניגוד לעמותות רציניות שנותנות קבלה על תרומות, ומחויבות בדיווחים למדינה לאן הולכת כל אגורה ואגורה, החרדים שאוספים צדקה מדלת לדלת, או בצמתים, או בתחנות מרכזיות, הם סתם אנשים שאין לך מושג מה הם עושים עם הכסף.

גם אם נניח שהוא לא שומר את הכסף לעצמו, אם הצדקה הזו הולכת לממן איזו ישיבה או איזה רב, או בית כנסת, אני כלל לא מעוניין שהכסף שלי ילך למטרות כאלה.

בדומה לשפיפון, אני בוחר בזהירות מתי ולמי לתרום מכספי.

בנוסף, אין לחרדי הזה זכות להטריד אותי בביתי.
מבחינתי זה כמו ספאם בכל מדיה אחרת, כך שאין לי שום כבוד כלפיו, ואיני רואה שום צורך לנהוג כלפיו בנימוס.
לצפיה ב-'שיכנעת אותי, הסבר טוב'
שיכנעת אותי, הסבר טוב
21/12/2018 | 23:14
3
45
דבר נוסף שחשבתי עליו, גם אם הכסף באמת הולך לצדקה, הרי זה חלק מהשיטה שלהם לקרב אוכלוסיות חלשות לדת... ולזה אני לא רוצה לתרום.

האמת לא נתתי לו כסף והרגשתי עם זה קצת לא נעים... (אני תורם במקומות אחרים).

לצפיה ב-'אז תרגיש טוב שתרמת לסביבה!'
אז תרגיש טוב שתרמת לסביבה!
22/12/2018 | 14:31
2
36
הספרים האלה עולה כסף להדפיס אותם, ואם זורקים אותם לפח רגיל ולא למחזור זה סתם עץ מבוזבז.

חסכת ספר - תרמת לסביבה!
לצפיה ב-'חחחח יש בזה משהו '
חחחח יש בזה משהו
22/12/2018 | 14:54
9
לצפיה ב-'בדיוק! אני תורם רק אם אלה ספרי קודש דיגיטליים!'
בדיוק! אני תורם רק אם אלה ספרי קודש דיגיטליים!
22/12/2018 | 23:33
12
לצפיה ב-'דווקא אני חושב שלהציע משהו יותר הגיוני מתבקש'
דווקא אני חושב שלהציע משהו יותר הגיוני מתבקש
23/12/2018 | 09:57
4
48
פעם היה לי ויכוח עם חרדי.
הוא ניכנס למסעדה הלא כשרה שלי, ביקש שאניח תפילין.
סירבתי בנימוס. ואז הוא אמר שזה ייקח רק דקה או שתיים.
אז שאלתי אותו, האם הוא מוכן לעשות משהו שהוא לא אוהב או מאמין בו?
אם הוא יעשה, אני בשימחה אניח תפילין.

רציתי להוציא שיטעם מה זה בייקון.
אבל הוא סירב ויצא מהמקום.

אם הוא היה אוכל מהבייקון, הייתי חוזר בתשובה.
כי אם בנאדם שאני לא מכיר מוכן לשלם באמונתו כדי שאניח תפילין,
מי אני שאשפוט את כל האנושות.
לצפיה ב-'היית חוזר בתשובה בשביל דבר כזה? באמת?'
היית חוזר בתשובה בשביל דבר כזה? באמת?
23/12/2018 | 10:58
3
46
הייתי מבין (ומסכים איתך) אם היית מניח תפילין עבור דבר כזה,
אבל לחזור בתשובה נשמע לי מיותר ומטופש לחלוטין - זה שבנאדם מוכן לשלם בחטא בשביל שתניח תפילין - זה מה שיראה לך שיש אלוהים?

אבל סיפור יפה.

לצפיה ב-'ברור, זה כל מה שצריך'
ברור, זה כל מה שצריך
23/12/2018 | 12:53
2
44
למה אתה מחכה? שאלוהים אשכרה יבוא אלייך ויגיד לך שהוא קיים?
אל תהיה אבסורדי.

דת היא רעיון.
אם אתה מחפש הוכחה מוחשית,
אז תמשיך לחפש אותה.
לצפיה ב-'אני לא מחכה לכלום. אין לי תכניות לחזור בתשובה שמתעכבות...'
אני לא מחכה לכלום. אין לי תכניות לחזור בתשובה שמתעכבות...
23/12/2018 | 13:02
1
17
לצפיה ב-'גם לי אין שום תכניות'
גם לי אין שום תכניות
30/12/2018 | 22:36
18
זה כמו להחליף את הסגנון לבוש שלך.
זה כל כך לא חשוב.
לצפיה ב-'מעניין שאתם תמיד מאשימים את הדתות בכל המלחמות '
מעניין שאתם תמיד מאשימים את הדתות בכל המלחמות
23/12/2018 | 22:28
22
46
העקובות מדם (אתם אפילו מגדירים לצורך זה את הקומוניזם והנאציזם כדתות (למרות שהן תנועות חילוניות לחלוטין)). 
אבל כאשר יש דתיים פצפיסטים שלא רוצים להיות מעורבים במלחמות הלאומיות שלכם - אתם קוראים להם משתמטים ורוצים להשליכם לכלא (חלק מכם גם רוצים לירות בהם).

לצפיה ב-'לא מפתיע אותי שאדם שמאמין שזה טוב שהקריבו אדם אחר'
לא מפתיע אותי שאדם שמאמין שזה טוב שהקריבו אדם אחר
24/12/2018 | 01:49
5
35
כדי שהוא יוכל להתנער מאחריות למעשיו לא יבין את ההבדל בין פתיחה במלחמה עקובה מדם לבין הגנה עצמית.
(אני תמיד נקרה מצחוק בקטע של ה-infinite ammo)

אגב, רק שתבין: לא כל האתאיסטים מגדירים קומוניזם ונאציזם כדתות.
אני לא מגדיר אותם כך.

קומוניזם הוא אכן אידאולוגיה חילונית, אבל קומוניזם כשלעצמו אינו דורש לפתוח במלחמה, ואם כבר קומוניזם בנה את המדינה הזו שאתה נהנה מחיים טובים בה.

באשר לנאציזם, טוב, אני לא מכיר הרבה תנועות חילוניות שחיילים שלהן צועדים לקרב עם הכיתוב "Got mit uns" על אבזמי החגורות שלהם...
לצפיה ב-'כמעט כל המלחמות לא נבעו מתוך הגנה עצמית. בדרך כלל זה קרה '
כמעט כל המלחמות לא נבעו מתוך הגנה עצמית. בדרך כלל זה קרה
24/12/2018 | 20:30
4
26
בגלל סיכסוכים על שטחים. 
בכל אופן כמעט כל החיילים מכל הצבאות הולכים למלחמה כי ההנהגות שלהם אומרות להם לעשות כך. הם לא עושים זאת לשם הגנה עצמית.
הקומוניזם גרם לרצח של עשרות מיליונים. נכון שכוונת הקומוניסטים הראשונים היתה טובה אבל התוצאות היו איומות. הקומוניזם בטח שלא הביא לשיפור המצב בארצות שבהן הוא שלט. 
השלטון הנאצי היה חילוני לחלוטין. אף אחד מראשי השלטון שם לא היה דתי באופן פעיל. 

לצפיה ב-'כן, וישו נולד לבתולה, הלך על המים, מת לשלושה ימים וקם לתחיה.'
כן, וישו נולד לבתולה, הלך על המים, מת לשלושה ימים וקם לתחיה.
24/12/2018 | 20:44
2
29
כאילו, רבאק - סיפורי האגדות שאתה מאמין בהם - בוא רק נאמר שלא יפתיע אותי אם אתה עדיין חושב שסנטה קלאוס ירד מהארובה להביא לך מתנה מחר.
לצפיה ב-'כרגיל תגובה לא לענין. '
כרגיל תגובה לא לענין.
24/12/2018 | 20:47
1
7
לצפיה ב-'אם היית כותב דברים של טעם היית מקבל תגובה של טעם.'
אם היית כותב דברים של טעם היית מקבל תגובה של טעם.
24/12/2018 | 21:09
12
לצפיה ב-'ראשית, היטלר היה דתי באופן פעיל, והאפיפיור דאז תמך בו'
ראשית, היטלר היה דתי באופן פעיל, והאפיפיור דאז תמך בו
24/12/2018 | 21:31
22
שנית, בכל מלחה יש מי שתוקף, ויש מי שמתגונן.

האם לדעתך במלחמת העצמאות כשמדינות ערב החליטו לא לקבל את ההצבעה באו"מ ולתקוף אותנו הדבר הנכון היה לא להלחם בהם?
היכן היית היום לדעתך לו דורות של חיילים יהודים בארץ ישראל לא היו מקריבים את חייהם כדי שלך יהיה מדינה נוחה לחיות בה?

פעם סיפרת פה שאתה רוצה שכל אומות העולם יקצו לאנשים כמוך שטח ומשאבים שם תוכלו לחיות בשלום לפי אמונתכם.

אני תוהה: אם הדבר ההזוי הזה היה קורה, ומישהו כמו דאעש היה מחליט לקחת לכם את השטח והמשאבים, מה הייתם עושים?
פשוט נותנים להם לשחוט אתכם?
או שהייתם מצפים שאנשים אחרים ישפכו את דמם למענכם?
לצפיה ב-'מעולם לא שמעתי אף אחד מגדיר את הקומוניזם או את הנאציזם כדת.'
מעולם לא שמעתי אף אחד מגדיר את הקומוניזם או את הנאציזם כדת.
24/12/2018 | 07:40
12
29
התנועה הקומוניסטית היתה אתאיסטית לחלוטין, אולם הנאצים היו נוצרים - היטלר הרבה להזכיר בנאומיו את ישו וכחלק מהמדים של החיילים הנאצים היתה חגורה עם הכיתוב Got mit uns - כלומר - אלוהים איתנו - על אבזמי החגורות שלכם.

בנושא המלחמות - הרבה מאוד מלחמות בעולם נפתחו בגלל דתות שונות, ובהרבה מאוד מלחמות בעולם השתמשו בדתות ככלי לגיוס תמיכה.

לצפיה ב-'האמת שחנוך עושה את זה פה כל הזמן.'
האמת שחנוך עושה את זה פה כל הזמן.
24/12/2018 | 09:31
1
26
לא פעם הוא כתב ש-"דת" מבחינתו זו "כל פרוגרמה חברתית".
לצפיה ב-'טוב, נו, אבל זה חנוך, אתה יודע. יש לו קטע של הגדרות אישיות.'
טוב, נו, אבל זה חנוך, אתה יודע. יש לו קטע של הגדרות אישיות.
24/12/2018 | 10:00
10
לצפיה ב-'יש כאלו שעושים זאת. הם אתאיסטים שלא נוח להם '
יש כאלו שעושים זאת. הם אתאיסטים שלא נוח להם
24/12/2018 | 20:45
9
20
עם זה שתנועות חילוניות כמו הקומוניסטים והנאצים טבחו בעשרות מיליונים אז הם מגדירים אותם כתנועות דתיות. 
יש גם כאלו שמגדירים כל אידיאולוגיה כדת. 
הרבה מלחמות נפתחו ע"י חילוניים (זה לא רק הקומוניזם והנאציזם אלא גם נפוליאון, ביסמרק ועוד אחרים) והרבה מלחמות נפתחו ע"י דתיים כך ששני הצדדים היו גרועים מאוד בנקודה זו. הנקודה היא שיש לכם טענות על דתות שגרמו למלחמות ויחד עם זאת כאשר יש תנועות דתיות פצפיסטיות שלא רוצות להשתתף במלחמות הלאומיות של החילונים - אתם גם באים אילהם בטענות. 

לצפיה ב-'אלא שהנאציזם לא היתה תנועה חילונית (הקומוניזם כן)'
אלא שהנאציזם לא היתה תנועה חילונית (הקומוניזם כן)
24/12/2018 | 21:08
25
והחרדים שלא מוכנים להתגייס לצה"ל לא עושים זאת מטעמי פציפיזם אלא מטעמים אחרים.

ואגב, גם חילונים שלא מתגייסים שלא מטעמי בריאות מקבלים יחס רע לא פחות.

לצפיה ב-'נפוליאן היה חילוני?'
נפוליאן היה חילוני?
24/12/2018 | 21:41
7
25
אתה שוב מתחיל לשכתב פה היסטוריה.

אתה גר בעולם הזוי בו אין אימפריות חוץ מרומא ובבל, כל וויקיפדיה נכתבה ע"י בן 12, וגוגל הוא אתר לא ידוע.

אולי די כבר עם ההמצאות?

בוא נדבר ברצינות:
יש אתאיסטים שמגדירים קומוניזם כדת. כרגע, אתה לא נמצא בדיון עם כאלה.
אני ושפיפון לא מגדירים אותו כך.

קומוניזם לא דורש להרוג אף אחד, אבל דתות שונות כולל שלך דורשות.

כשסטלין הוציא להורג מליונים הוא לא טען שזה בגלל שקארל מרקס ירד אליו משמיים ואמר לו לעשות זאת, אבל כשמאמינים בישו הלכו לשחוט כל מי שנקלע בדרכם במסעות הצלב, הם בהחלט אמרו שזו הוראה שקיבלו משמים.

אגב, קומוניזם עבד לא רע בסין. יש סיבה למה אפילו האמריקאים פוחדים מהכוח שלה.

אין פה שום מלחמות לאומיות של חילונים, ואני אישית לא מצפה מאף אחד לצאת למלחמות בשבילי או בשביל מדינה שלי.
אני כן מצפה, שמי שגר כאן לצידי ולא רוצה שיהרגו אותו ואת משפחתו, יעזור לי להגן על הבית של שנינו כפי שאני מגן עליו.

ואם אינו מעוניין בכך, שילך לגור במקום אחר, שם אין צורך להגן על עצמך עם נשק.

בכנות, לא אכפת לי שתהיה פציפיסט ולא תלחם באף אחד, אבל בתנאי שאני לא אצטרך לסכן את החיים שלי להגן עליך, וכשיבוא מחבל או חייל ערבי לרצוח אותך, הוא יהיה חופשי לעשות זאת, ואני לא אצטרך לנקוף אצבע.
לצפיה ב-'נראה לי שאתה לא רק הזוי אלא גם מסלף '
נראה לי שאתה לא רק הזוי אלא גם מסלף
25/12/2018 | 06:09
2
24
דברים. 
מעולם לא אמרתי שכל הויקפדיה נכתבה ע"י ילדים בני 12. אמרתי שהויקפדיה נכתבה ע"י אנשים בלתי ידועים ולכן הידע שלהם מוטל בספק רב. בין כותבי הויקפדיה יש גם ילדים בני 12 שעליהם בטח אי-אפשר לסמוך. אבל גם על מבוגרים אלמונים שכותבים שם אי-אפשר לסמוך. אינך יודע מה הידע ומה המומחיות שלהם. 
מעולם לא אמרתי שגוגל זה אתר בלתי ידוע - זה עוד סילוף שלך. 
גם לא אמרתי שבבל ורומא אלו היו האימפריות היחידות. טענתי שהיו 7 אימפריות עקריות (מצרים, אשור, בבל, פרס ומדי, יוון, רומא (וכל אימפריות ההמשך שלה כמו ביזנטיון, האימפריה הפרנקית והאימפריה הרומית של העם הגרמני), ארנצות-הברית ואנגליה. חוץ מאימפריות אלו היו עוד אימפריות אבל אלו האימפריות העיקריות. 
הדת המשיחית מעולם לא דרשה להרוג אנשים אחרים. קריאה שטחית בברית החדשה תבהיר לך את זה. מי שבצע את מעשי הצלב זה היו כופרים שהתחזו למשיחיים. יותר מזה בברית החדשה מצויין שיהיו הרבה כופרים בעתיד ועל המשיחיים האמיתיים להתרחק מהם. 
כפי שאמרתי לך מיסדי הקומוניזם אומנם התכוונו לטובה אבל התוצאה היתה גרועה.
לצפיה ב-'No true scotsman'
No true scotsman
25/12/2018 | 08:15
16
יש כשל לוגי ידוע: כשאתה לא אוהב משהו שמאמיני הדת שלך עושים, אתה מכריז עליהם ככופרים.

אבל זה כמו הטענה שלך על קומוניזם: באותה מידה אני יכול לומר שישוע התכוון לטוב, אבל מאמיניו בכל זאת רצחו בכמויות והתוצאה היית רעה.

הגרסה שלך לנצרות היא גרסת מיעוט זעום.
מתוך כמיליארד וחצי מאמיני ישוע בעולם, הקבוצה הספציפית שלך של משיחיים פציפיסטיים לא מגיעה אפילו לשבריר אחוז. אני לא יודע כמה מכם יש בדיוק, אבל אני יודע שזה מספר שאין לו שום משמעות סטטיסטית.

רוב החיילים שארה"ב ומדינות אירופה שלחו למלחמות במאה שעברה היו נוצרים, מזן כזה ואחר, והם הלכו להילחם מתוך תחושת שליחות.

אני לא טוען שהמלחמות האלה הם באשמת הדת הנוצרית, אלא רק שהפירוש הספציפי שלך לדת הזו הוא פירוש אישי שלך ולא יותר, ואין לך שום זכות לטעון שהוא "האמת האחת והיחידה" ושמיליארד וחצי מאמיני ישוע האחרים הם כופרים.

אחרי הכל, בעיניהם אתה הכופר, ועמדתם מוצדקת (או לא) באותה מידה כמו עמדתך.

דבר אחד אני מזכיר לך: כל הדת שלך התחילה מרצח אכזרי ביותר של אדם ואתה ואחרים כמוך נוהגים עד היום לסגוד לכלי הוצאה להורג, אתם שמים גרסה קטנה שלו על הצור שלכם, והוא מוצב בבתי התפילה שלכם בשלל גדלים וגרסאות.

קצת לא מסתדר עם פציפיזם...
לצפיה ב-'נ.ב.'
נ.ב.
25/12/2018 | 08:31
15
אני לא מסלף, אני רק כותב קצת בהגזמה כדי להראות עד כמה טיעוניך מגוחכים.

פעם אחת הבאתי לך קישור לספרו של פרופסור מכובד מאוניברסיטה מכובדת שנמכר באתר הספרים של גוגל עצמה, ואתה אמרת שהספר לא אמין כי זה "אתר לא ידוע שלא קשור לאוניברסיטה".

אם היה לי כוח הייתי מחפש לך את ההודעה הספציפית, אבל אני יודע שזה בזבוז זמן.
מעולם לא הבאת כאן סימוכין לתיאור שלך של ההיסטוריה, אלא רק פסלת כל סימוכין שאני טרחתי להביא בטענות מצוצות מהאצבע על חוסר אמינות.

זה מנגנון הגנה מוכר אצל אנשים שחיים בעולם הזיה שהמוח שלהם בנה - ברגע שהם נתקלים במשהו שסותר את העולם הזה, הם מיד דוחים אותו על הסף, כדי לא לסכן את הפנטזיה.
לצפיה ב-'נפוליאון היה חילוני. זה דבר ידוע. '
נפוליאון היה חילוני. זה דבר ידוע.
25/12/2018 | 06:34
3
25
אם תבדוק במקורות היסטורים אמינים - תראה שזה כך. 
אבל במקום ללכת ולקרוא ספרים באוניברסיטה או לחפש ברשת מקורות מידע אמינים, אתה מחפש במקורות מידע לא אמינים כמו ויקיפדיה. אפשר למצוא גם ברשת מקורות מידע אמינים אבל זה דורש מאמץ ולפעמים גם עולה כסף. נראה לי שאתה לא משקיע מאמץ ולכן אתה הולך למקורות זמינים ולא אמינים. 
בכל אופן זה חידוש מרענן לראות מישהו שתומך בקומוניזם. בדרך כלל אני נתקל באנשים ששונאים קומוניזם ומאשימים אותו גם בדברים שלא בצע. 
לגבי סין: אינני יודע אם הקומוניזם עבד שם טוב או לא. יש דעות סותרות. אין ספק שהמשטר שם לפני הקומוניזם היה גרוע לתושבים ואין ספק שסין נוצלה ע"י מעצמות המערב הקפיטליסטיות והאימפריליסטיות. יחד עם זאת גם שם נטבחו אנשים באכזריות ע"י המשטר הקומוניסטי. המנהיג מאו-צה-טונג בצע שינויים שכלל הרג רב (בערך משנת 1966 ונדמה לי שכינו זאת "המהפכה הלבנה"). יש כאלו שטוענים שנרצחו שם 70 - 80 מיליון איש (זו עובדה לא בדוקה בכלל ויתכן שנטענה ע"י גורמים אנטי-קומוניסטים שרצו להשמיץ). 
בכל אופן מעולם לא דרשתי ממך להלחם בשבילי. 

לצפיה ב-'אני מודה שהיחס שלי לקומוניזם די דומה ליחס שלך לנצרות:'
אני מודה שהיחס שלי לקומוניזם די דומה ליחס שלך לנצרות:
25/12/2018 | 08:44
25
הרעיון טוב, המימוש גרוע.

כפי שאתה חושב שמיליארד וחצי נוצרים בעולם הם בעצם כופרים ולא מאמיני ישוע אמתיים, כך אני חושב שהבעיה במדינות שניסו לאמץ קומוניזם כגון ברית המועצות, קובה, קוריאה הצפונית ועוד, לא היה הקומוניזם עצמו, אלא הצורה בה מימשו אותו המנהיגים באותן מדינות.

ולשנינו יש את אותה הבעיה:
העמדות שלנו לא מציאותיות. (בניגוד אליך אני מודע לזה)

שלך מבוססת על סיפור דמיוני, ושלי על מערכת אידאולוגית שלא ניתן, או לפחות לא היה ניתן במאה הקודמת לממש בקנה מידה גדול ללא אלימות וכפיה רחבה.

קפיטליזם קורץ לאנשים הרבה יותר מקומוניזם, וכשקיימתי דיון על זה עם כמה מחברי הם טענו שקומוניזם מנוגד לטבע האנושי.

מה שיכול לעבוד לא רע בקנ"מ של קיבוץ עם כמה עשרות משפחות, לא בהכרח ניתן להרחיב על מדינה עם מליוני אזרחים ותשתיות מורכבות בהרבה.

סין לא נוצלה ע"י מדינות המערב אלא הצליחה לנצל אותן כדי לצמוח למה שהיא היום.
בתור מי שעובד מקרוב עם יצרני אלקטרוניקה סיניים וביקר שם באופן אישי, אני רואה די טוב את התכסיס הפיננסי שהם עושה:

הם ניצלו אוכלוסייה ענקית של כפריים צעירים שהתקשו להתפרנס מאדמותיהם כדי לספק לחברות עתירות ידע מהמערב כוח עבודה זול שמעולם לא היו מקבלות במדינות מערביות.

בתמורה, הם קיבלו את הידע של אותן חברות שאזרו להם לבנות את מפעלי יצור האלקטרוניקה הגדולים בעולם, והם גם קיבלו שליטה על המערב שהפך להיות תלוי לחלוטין בתוצרת הטכנולוגית של סין כדי לקיים את אורח החיים המודרני שלו.

אני מניח שקראת על כל הדיונים בקונגרס האמריקאי שרוצים לאסור שימוש בטלפונים, נתבים ודברים אחרים עם שבבים שמגיעים מסין.
אך יש להם בעיה - אין לזה תחליף.

רמת החיים של הרבה סינים עלתה פלאים בעשור וחצי האחרונים.
אם כאשר אייפון רק יצא סיני ממוצע היה צריך למכור כליה (באמת היה סיפור כזה) כדי לרכוש אחד, היום לא נדיר לפגוש בערים סינים שמתהדרים במכשירים יקרים יותר (וכל איבריהם עדיין איתם).

אותם צעירים שיצאו מהכפרים לעבוד במה שאתה ואני היינו מכנים "תנאי עבדות" הצליחו דרך זה לבנות לעצמם עתיד, ולבסס מעמד כלכלי גבוה מזה שהיו זוכים לו לו נשארו בכפר כל חייהם.

אתה ואני מפונקים מדי כדי לעבור מסלול כזה, אבל להם יש את הפוטנציאל והם בהחלט מנצלים אותו.

אני לא בהכרח תומך בדרך הזו, אבל עובדה היא שאם תבקר בסין היום, לא תמצא מדינת עולם שלישי נכשלת, אלא מדינה מתקדמת וחזקה, שאפילו טראמפ, עם כל החוצפה שלו, לא ממהר לריב איתה.
לצפיה ב-'אם כבר מדברים על טבח המוני בסין'
אם כבר מדברים על טבח המוני בסין
26/12/2018 | 18:54
1
34
מרד טאיפינג שהתחולל בסין במאה ה-19 נפתח ע"י כת נוצרית משיחית, בהנהגת הונג שיוצ'אן שהאמין שהוא האח הצעיר של ישוע, והחליט להקים את מלכות שמיים בסין. יש הטוענים שהמרד הזה הוא הארוע הקטלני בהיסטוריה (100 מיליון הרוגים, מן הסתם הגזמה. הערכה ריאלית יותר: "רק" 20 עד 30 מיליון הרוגים).

אבל לא, גם אני לא טוען שכל המלחמות הן באשמת הדת. האידאולוגיות הקטלניות ביותר הן בדרך כלל אותן אידאולוגיות שמאמינות בחזון אוטופי כלשהו של צדק מוחלט, למשל מלכות שמים בנצרות או נצחון הפרולטריון בקומוניזם. חזון כזה מאפשר להצדיק כל מעשה בכדי להגיע אליו, בדרך כלל חיסול המוני של "כופרים".
לצפיה ב-'No one's head has ever been cut off in the name of atheism.'
No one's head has ever been cut off in the name of atheism.
26/12/2018 | 19:09
20
לצפיה ב-'ואגב, החרדים של מתגייסים זה לא בגלל פציפיזם.'
ואגב, החרדים של מתגייסים זה לא בגלל פציפיזם.
24/12/2018 | 07:52
2
30
אבל למה שתתן לעובדות לבלבל אותך?
לצפיה ב-'אולי אתה צודק. אבל אם זה כך '
אולי אתה צודק. אבל אם זה כך
24/12/2018 | 20:50
1
26
אז תסביר למה הם לא מתגייסים? 
בכל אופן לא התכוונתי לתנועות יהודיות פצפיסטיות.

לצפיה ב-'הם לא מתגייסים משום שהרבנים שלהם מורים להם לא להתגייס'
הם לא מתגייסים משום שהרבנים שלהם מורים להם לא להתגייס
24/12/2018 | 21:45
25
הרבנים של החברה החרדית מבודדים את מאמיניהם ע"מ שיישארו בורים וצייתנים ובכך צוברים כוח.

* הם לא נותנים להם לראות טלוויזיה, לשמוע רדיו, לגלוש באינטרנט או אפילו לקרוא עיתונים.
* הם לא נותנים להם ללמוד לימודי ליבה, ובטח שלא לימודים גבוהים.
* הם לא נותנים להם לצאת לעבוד בעבודות רגילות
* והם לא נותנים להם להתגייס לצבא

כי אם חלילה המאמינים האלה יחשפו לעולם החיצון, ויבינו שמי שאינו כמוהם אינו איש רע ולא מוסרי, ואם יהיה להם חינוך ופרנסה טובה, הם עלולים להבין שהרבנים מנצלים אותם ולהפסיק לציית להם.

זה פשוט מנגנון שליטה.

אם היית פעם שומע את החרדים מסבירים למה הם לא הולכים לצבא, הרי זה משום שהם מאמינים שזה "ישחית את הנשמה שלהם, ויחזיר אותם בשאלה", מה שכמובן אינו נכון, שכן צה"ל מוכן ללכת רחוק מאוד לקראתם, אפילו עד כדי פגיעה בחיילים (ובמיוחד חיילות) שאינם חרדים.
לצפיה ב-'הלמ"ס: תשעה מכל מאה הריונות בישראל מסתיימים בהפלה מרצון'
הלמ"ס: תשעה מכל מאה הריונות בישראל מסתיימים בהפלה מרצון
18/12/2018 | 17:53
110
432
מהנתונים של הלשכה עולה כי בשנת 2016 פנו 18,032 נשים לוועדה להפסקת הריון - כתשע נשים מכל אלף בגיל הפריון - ו-99.3% מהפניות אושרו. כמעט מחצית מן הפניות (49.7%) - בגלל שההיריון היה מחוץ לנישואין

https://news.walla.co.il/item/3208029
המשך>>
מהנתונים של הלשכה עולה כי בשנת 2016 פנו 18,032 נשים לוועדה להפסקת הריון - כתשע נשים מכל אלף בגיל הפריון - ו-99.3% מהפניות אושרו. כמעט מחצית מן הפניות (49.7%) - בגלל שההיריון היה מחוץ לנישואין

https://news.walla.co.il/item/3208029
לצפיה ב-'ססטיסטיקת פשיעה של המסתננים מאפריקה'
ססטיסטיקת פשיעה של המסתננים מאפריקה
16/12/2018 | 10:31
112
130
באחד השרשורים פה, הואשמתי בכך שאני גזען, משום שאני בעד לגרש את כל המסתננים ממדינות אפריקה, אפילו למדינות המוצא שלהם, אם אין שום מדינה שמוכנה לקבל אותם.

העמדה שלי בנושא פשוטה:
אלה לא פליטים מסכנים שמבקשים מקלט.
אלה מסתננים לא חוקיים שמביאים איתם את אותה האלימות שהרסה את מדינת המקור שלהם.

ועכשיו,...
המשך>>
באחד השרשורים פה, הואשמתי בכך שאני גזען, משום שאני בעד לגרש את כל המסתננים ממדינות אפריקה, אפילו למדינות המוצא שלהם, אם אין שום מדינה שמוכנה לקבל אותם.

העמדה שלי בנושא פשוטה:
אלה לא פליטים מסכנים שמבקשים מקלט.
אלה מסתננים לא חוקיים שמביאים איתם את אותה האלימות שהרסה את מדינת המקור שלהם.

ועכשיו, דלפו לתקשורת נתונים רשמיים של משטרת ישראל, שהיא ניסת לשמור בשקט כדי לא להצדיק זעם של אנשים כמוני:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5426603,0...

אחוז הפשעים האלימים שהמסתננים מבצעים, גבוהה משמעותית מחלקם באוכלוסיה!

עכשיו, מי שחושב שהסטטיסטיקה הזו "גזענית", מוזמן לנמק למה...
לצפיה ב-'נוסע בזמן, רוח רפאים וחיזר נפגשים בבר.'
נוסע בזמן, רוח רפאים וחיזר נפגשים בבר.
15/12/2018 | 11:24
21
66
חושבים שיש דבר כזה מסע בזמן?
מה לגבי רוחות רפאים?
ומה חדש לגבי חיזרים ועב"מים?

האם אתם מאמינים לזה?
למה אתם מאמינים לזה?

יש כל כך הרבה תיעודים, בכל מדייה אפשרית, 
שאני אף פעם לא קניתי, אבל זה כי זה אני.
סרטונים ותמונות אפשר למצוא באינטרנט,
עונות שלמות בערוץ ההיסטוריה, אפילו בנשיונל ג'אוגרפיק ודיסקברי,
האם מדובר בקונספירצייה נוספת? 

מבקש לא להתייחס לכל מה שקשור לדת בשירשור הזה,
להימנע מזה בכוח אם אפשר. ואפשר.
לצפיה ב-'מה אכפת לך?'
מה אכפת לך?
15/12/2018 | 19:50
3
11
לצפיה ב-'שים מוצץ ותהיה בשקט.'
שים מוצץ ותהיה בשקט.
16/12/2018 | 00:25
2
24
הרבה זמן לא החליפו לך טיטול, תינוקי.
לצפיה ב-'אה, מה קרה טרול קטן חביב - שברתי אותך?'
אה, מה קרה טרול קטן חביב - שברתי אותך?
16/12/2018 | 08:29
1
8
לצפיה ב-'חח לא. חח'
חח לא. חח
16/12/2018 | 09:46
6
לצפיה ב-'רוחות? לא נראה לי.'
רוחות? לא נראה לי.
15/12/2018 | 22:12
14
31
מסע בזמן? לא סביר. חייזרים? אולי, אבל לא נראה לי סביר שהגיעו לכאן. אולי אפרט יותר ביום אחר.
לצפיה ב-'דווקא כיצור ימי שאולי רק בטיפה יותר חכם מדג המעמקים הממוצע'
דווקא כיצור ימי שאולי רק בטיפה יותר חכם מדג המעמקים הממוצע
15/12/2018 | 23:56
4
34
היית צריך להבין ששכניך יצורי מעמקים שחיים מתחתיך לא מודעים לשום דבר מחוץ למעמקים. לא לנו. לא ליבשה. בטח שלא לחלל החיצון וליקום העצום. לא לשום דבר שמחוץ למעמקים. אבל אנו יודעים שכל אלה קיימים גם קיימים. אם יכלת להגיע אליהם היית נראה להם לא שונה ממה שאנו קוראים להם שדים, רוחות, חייזרים, וכולי.
אם היינו מגיעים אליהם בצוללת זה היה נראה להם כמו שאמורה להיראות לנו חללית של חייזרים.
אם היית מדבר בשפת דגי המעמקים האלה ושואל אותם אם הם מאמינים בקיומנו ובכל הדברים שהם מעולם לא ראו הם בטח היו עונים לך ש"לא נראה להם", ש"לא סביר" ותשובות כגון אלה שאין בהם הרבה חכמה ויש בהם צרות אופקים רבה שלא דגי המעמקים ולא אתה כשפיפון או בן אדם אפילו מודעים להם...
לצפיה ב-'כן, אבל קל מאוד להגיד את זה.'
כן, אבל קל מאוד להגיד את זה.
16/12/2018 | 00:31
1
30
וזה לא בדיוק אותו דבר.
הים לא כל כך שונה מהיבשה הכל כך רחוקה.

וכן יש בכדור הארץ, עוד מלא מקומות שהאדם עדיין לא הצליח לדרוך בהם,
שלא לדבר על לצלול בכלל.

הים החשוך העמוק מאוד שונה, מהיבשה המוארת.
אבל הם לא כל כך רחוקים אחד מהשני ולכן מרגישים מאוד גם.

יקום אחר שנמצא כמה שנות אור טובים, המכיל חיים, לא ירגיש בחסרוננו,
כמו שאנו לא נרגיש בחסרונם.

לצפיה ב-'זה בדיוק אותו הדבר'
זה בדיוק אותו הדבר
21/12/2018 | 17:34
16
לגבי זה שכמו שיש חלקי מציאות שהם שונים מהמעמקים (גם אם לא מאוד שונים כדבריך...) ומעבר למודעותו של דג המעמקים, כך קרוב לוודאי יש חלקי מציאות שהם שונים מחלק מחלקי המציאות שאנו מודעים להם (גם אם לא מאוד שונים...) ושהם מעבר למודעותו של האדם.
לצפיה ב-'איך הגבב הזה מחזק את הטענה על ביקורי חייזרים?'
איך הגבב הזה מחזק את הטענה על ביקורי חייזרים?
16/12/2018 | 09:24
1
7
לצפיה ב-'אם היית מבין את הגבב הזה'
אם היית מבין את הגבב הזה
21/12/2018 | 17:47
99
היית יודע שאני לא בא להוכיח שום דבר, אלא רק להראות שאפשר שיש חלקי מציאות שהם מעבר לאדם כמו שיש חלקי מציאות שהם מעבר לדג המעמקים, ולכן לפני שפוסלים דברים בנחרצות צריך לבחון כל דבר לגופו.
דוגמה לבחינה כזאת לגופו של עניין היא האמונה של אנשים באלוהים שהוא רחמן וחנון, אבל מאחר וקרו ועדיין קורים דברים קשים ביותר אז אני יכול לומר בביטחון של מאה אחוז שאלוהים שהוא רחמן וחנון לא יכול להיות קיים.
ולגבי חייזרים. אנו יודעים שבחלק המציאות שאנו מודעים לו יש חיים, ומאחר וחלק מציאות זה הוא ממש גדול ויש בו מספר רב ביותר של אותו הדבר אז חייזרים קיימים בהסתברות גבוהה מאוד, והאם ביקרו פה או לא זאת כבר שאלה אחרת שגם אותה יש לבדוק לגופה.
לצפיה ב-'אולי אנחנו באמת לבד ביקום הזה'
אולי אנחנו באמת לבד ביקום הזה
16/12/2018 | 00:28
8
24
ואולי, קרה המזל שיש כוכב אחד בכל היקום הזה שמסוגל להכיל חיים,
ואנחנו בתוכו.
שום דבר לא מספיק לנו, אז אנחנו מחפשים חיים נוספים.
לא מספיק לנו כדור הארץ, אז אנחנו מחפשים עוד מקומות להתרחב בהם.

אנחנו כנראה, לא נמצא.

בעיניי, כל תיעוד חייזרי שהיה וישנו, זו המצאה אחת גדולה.

לצפיה ב-'לא מזמן ראיתי הרצאה לא רעה ביו-טיוב בנושא הזה של חייזרים.'
לא מזמן ראיתי הרצאה לא רעה ביו-טיוב בנושא הזה של חייזרים.
16/12/2018 | 09:41
7
23
המרצה הוא אחד  Stephen Webb והוידאו נקרא ?Where are all the aliens 
הוא העלה נקודה מעניינת שאני מודה שלא חשבתי עליה לעומק לפני שראיתי את הסרטון הזה - והנקודה הזו היא מחסומים. 

בשנות החמישים אנריקו פרמי שהיה פיזיקאי שאל שאלה שלימים התפתחה למה שנקרא הפרדוקס של פרמי. השאלה היתה "אם אכן ישנם חיים תבוניים ביקום, אז היכן הם?"
בגדול, הפרדוקס טוען שבהתחשב בקצב התפתחות הטכנולוגיה (האנושית), סביר להניח שתוך כ 5 מליון שנה האנושות תוכל ליישב את כל הגלקסיה - ומכיון שהגלקסיה שלנו קיימת כבר 12 מליארד שנים, היה מספיק זמן, לכאורה, לגזע חייזרי להשתלט על כל כוכבי הלכת המאפשרים חיים בגלקסיה הזו - אז איפה הם?

סטפן ווב דיבר על מחסומים - כמובן שיש את המחסום של המרחקים העצומים - השמש הקרובה ביותר לשמש שלנו (פרוקסימה קנטאורי) נמצאת במרחק של כ 4.2 שנות אור - בעוד שהחפץ המלאכותי המהיר ביותר שנוצר עד כה (הגשושית ג'ונו שנשלחה לחקור את צדק) הגיע למהירות העצומה של 265,000 קמ"ש (שהם 73,800 מטרים בשניה) - וזה בסך הכל 0.00023 ממהירות האור. כלומר - לו החללית הנ"ל היתה נשלחת לפרוקסימה קנטאורי היה לוקח לה למעלה מ 18 אלף שנים.

אז זה מחסום אחד שאני מניח שכל מי שאי פעם חשב על הנושא חשב גם עליו - אבל יש עוד די הרבה מחסומים אחרים בדרך:
1. שכיחותם של כוכבי לכת או ירחים המאפשרים חיים.
2. היווצרות החיים עצמם - אנחנו יודעים רק על כוכב לכת אחד שיש בו חיים, נכון להיום. אין לנו שום דרך לדעת כמה המאורע הזה (של היווצרות החיים) נדיר או נפוץ).
3. התהליך האבולוציוני שצריכים החיים הללו כדי לפתח ציויליזציה.
4. האם בכלל הרצון לחקור את החלל ושאר הכוכבים קיים אצל הציוילזיות התיאורטיות הנ"ל
5. האם הציוילזציות הנ"ל יצליחו להגיע לשלב שבו הם יכולים, טכנית, לבצע מסע בין כוכבי (יש טענה ידועה שגורסת שכל ציויליזציה מתקדמת "מדי" משמידה את עצמה)

ובטח יש עוד כמה מחסומים שלא חשבתי עליהם.

הנקודה היא, בסופו של דבר - שיכול מאוד להיות שבכל היקום העצום שאנחנו נמצאים בו - כדור הארץ הוא המקום היחיד שנוצרו עליו חיים, או שהוא המקום היחיד שהתפתחה בו ציויליזציה, או שפשוט שאר הציוילזציות נמצאות בגלקסיות רחוקות כל כך, שאין סיכוי שיצליחו להגיע לכאן אי פעם - לנו אין שום דרך לדעת.

בשורה התחתונה - אני חושב, כמוך, שחיזרים מעולם לא הגיעו לכדור הארץ. 
האם קיימים חיים מחוץ לכדור הארץ? אינני יודע. אני נוטה להאמין שכן, אבל זה יותר אמונה מאשר כל דבר אחר.

לצפיה ב-'שמע הגזע שלנו מתפתח מבחינה טכנולוגית, מאוד מהר.'
שמע הגזע שלנו מתפתח מבחינה טכנולוגית, מאוד מהר.
16/12/2018 | 09:52
4
26
רק לפני קצת יותר מ100 שנה, לא היה כלום ושום דבר,
לא מחשבים, ולא מהדקים.

אני רק ממש רוצה שנתחיל כבר לזוז מהר, מבחינה טכנולוגית.
לצפיה ב-'הפטנט הראשון על מהדק נרשם בשנת 1867'
הפטנט הראשון על מהדק נרשם בשנת 1867
16/12/2018 | 10:39
3
27

את המחשב הדיגיטלי הניתן לתכנות המציא לראשונה צ'רלס בבאביץ' אי שם בשנת 1822.
לצפיה ב-'בגלל זה כתבתי 100 וקצת'
בגלל זה כתבתי 100 וקצת
16/12/2018 | 11:14
2
31
את הקצת אפשר לעוות כמו שבא לי,
למקרה שמישהו ירצה להתחכם איתי, ללא הצלחה רבה, כפי שאתה רואה.

ואגב, זו הייתה דוגמא מפגרת לשם הדיון. חבל שחיפשת את המושגים.
אבל לפחות למדת משהו.

צ'רלס, הגה את הרעיון למחשב, אבל המכשיר לא נבנה בחייו בכלל,
כך שיצאת חומוס בפעם המי יודע כמה.

השירשור הזה לא לאייקיו שלך. 

אני כמובן מדבר על מחשבים שמסוגלים לחשב ספרות,
וחישובים שונים. זה החל במאה ה20.
לצפיה ב-'סביח בפיתה בבקשה!'
סביח בפיתה בבקשה!
16/12/2018 | 11:56
1
27
לצפיה ב-'אבל סביח של עובד, או של הקוסם.'
אבל סביח של עובד, או של הקוסם.
16/12/2018 | 13:27
5
לצפיה ב-'למעט מהירות האור, אני לא חושב שנכון לקרוא לדברים האלה'
למעט מהירות האור, אני לא חושב שנכון לקרוא לדברים האלה
16/12/2018 | 10:47
1
23
"חסמים".

העמדה שלי לגבי נושאים בהודעה הפותחת היא כזו:
1. רוחות רפאים - קשקוש מוחלט.
2. מסע בזמן - אינשטיין הוכיח שזה אפשרי (ראה "פרדוקס התאומים"), אבל לא בצורה שספרי מד"ב מציגים לנו.

האם אפשר להגיע לעבר ממש?
לפי הפיזיקה המודרנית לא, אבל אנחנו יודעים שאנחנו לא יודעים הכל, רחוק מזה.

אז הייתי רוצה לחשוב שיש סיכוי, כי זה מגניב ויכול לענות על הרבה שאלות, אבל כמובן שאין לי על מה לבסס את זה.

3. חייזרים - הסטטיסטיקה אומרת שכמעת וודאית יש עוד חיים ביקום.
האסטרונומים היום מגלים כוכבים דמויי כדור הארץ (במיקום הנכון מהשמש, ועם מסה קרובה) בכמויות עצומות.

אז אני די בטוח שיש חייזרים, אם כי כמובן שוב - לא בהכרח כמו שמתארים אותם בספרי מד"ב.

4. ביקורי חייזרים - זה כבר נושא נפרד.
האם ייתכן שציביליזציותיה אחרת הגיע לבקר אותנו?

אני חושב שכן. אומנם זה עדיין תאורטי, אבל הפיזיקה המודרנית כבר מכירה בכך שיש אפשרויות מסוימות לעקוף את מחסום מהירות האור.

מצד שני, תרם ראיתי ראיה משכנעת באמת שאכן היה מפגש בין בני אדם לחייזרים.

אז העמדה שלי היא - אולי.
לא יכול לפסול, אבל גם לא משוכנע.
לצפיה ב-'אני משוכנע שציוויליזצייה אחרת מהחלל מעולם לא הייתה כאן'
אני משוכנע שציוויליזצייה אחרת מהחלל מעולם לא הייתה כאן
16/12/2018 | 11:06
24
לגבי מסע בזמן, ההוכחה היא תאורטית מאוד,
ולכן גם קל לבטל אותה.

האם יש חייזרים? הסטטיסטיקה אומרת שיש. 
אבל אני משער שאנחו ביקום גדול מאוד שאנחנו היוצאים מן הכלל,
וחוץ מאיתנו, יש רק חושך וכוכבים שהחיים בהם בלתי אפשריים.
לצפיה ב-'יהודי, נוצרי ומוסלמי נכנסים לבר'
יהודי, נוצרי ומוסלמי נכנסים לבר
18/12/2018 | 10:33
1
31
אומר להם הברמן: מה זה פה, בדיחה?
לצפיה ב-''
18/12/2018 | 21:59
1
לצפיה ב-'האם ברית מילה זהו תהליך טוב או רע מבחינה בריאותית? '
האם ברית מילה זהו תהליך טוב או רע מבחינה בריאותית?
07/12/2018 | 14:22
589
2916
אני מניח שאתם חושבים שזה רע. אבל האם יש לכם הוכחות? 
המשך>>
אני מניח שאתם חושבים שזה רע. אבל האם יש לכם הוכחות? 
לצפיה ב-'פרסומת לשליש גן עדן'
פרסומת לשליש גן עדן
08/12/2018 | 23:04
4
48
זה רק לי הדוגמנית נראית מוכרת מאיזשהו מקום?
לצפיה ב-'הלו!'
הלו!
09/12/2018 | 09:47
3
36
יש כאן מישהו (שמתעניין במשהו חוץ מעורלה)?

או עליי לשאול בפורום מתמטיקה איך מחשבים שליש גן עדן?
לצפיה ב-'מה ת'רוצה?!'
מה ת'רוצה?!
09/12/2018 | 09:55
2
7
לצפיה ב-'את מה שרציתי השגתי.'
את מה שרציתי השגתי.
09/12/2018 | 10:43
1
41
רציתי לסחוט ממך תגובה, כדי שתשתתף!
כולם כותבים, כותבים, ורק אתה לא משתתף, אז רציתי לגרום לכך שגם אתה תשתתף, והנה הצלחתי!

טוב, אם כולם כאן כאלה רציניים, אז לא אפריע לכם.
לצפיה ב-'שוב נפלתי בפח'
שוב נפלתי בפח
10/12/2018 | 21:35
7
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:16
5
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'שוחררו נתונים רשמיים על גיוס חרדים'
שוחררו נתונים רשמיים על גיוס חרדים
02/12/2018 | 10:39
84
562
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5417914,00.html

לא רק שפחות מעשירית הפרזיטים האלה מתגייסים, העמידה ביעדים תוך התחשבות בפתורים ודחיות היא פחות מחצי לאורך השנים!

לא... המשך>>
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5417914,0...

לא רק שפחות מעשירית הפרזיטים האלה מתגייסים, העמידה ביעדים תוך התחשבות בפתורים ודחיות היא פחות מחצי לאורך השנים!

לא פעם נתקלתי באנשים שאומרים שצריך לבוא למגזר החרדי בנועם ולהגיע להסכמות הדדיות במקום בכוח, ושכבר עכשיו יותר ויותר חרדים מתגייסים.

אך המספרים הרשמיים לא משקרים: אם לא ניתן לפרזיטים האלה בעיטה בתחת ובקרוב, שום דבר לא ישתנה, ועשרות אלפי חיילים לא יגיעו לצה"ל, בעוד שאנשים כמוני שעשו את שלהם עדיין צריכים להפסיק את חייהם פעם בשנה או יותר (תלוי אם יש מבצע) וללכת למילואים, תוך נזק משמעותי למשק!
לצפיה ב-'המדע מאשר! הסיפור המקראי על סדום ועמורה הוא אמיתי ומדויק '
המדע מאשר! הסיפור המקראי על סדום ועמורה הוא אמיתי ומדויק
30/11/2018 | 23:51
7
64
לצפיה ב-'איזו כותרת מטומטמת! '
איזו כותרת מטומטמת!
01/12/2018 | 01:53
40
כדי שסיפור סדום ואמורה יהיה אמתי ומדויק, צריך להוכיח את הדברים הבאים:
1. קיים אל.
2. אל זה פעל להרוס 2 ערים.
3. בערים העל פעל להרוס כולם היו חוטאים, חוץ מאדם בשם לוט.
4. באחת מאותן ערים באותה תקופה חי אדם בשם לוט עם בנותיו ואשתו, שאותו אל תקשר איתו ואמר לו להתחפף משם לפני שהוא משמיד את העיר.
5. אשתו של אותו לוט הפכה לעמוד מלח בדרך החוצה.

אז מה כן מסופר בכתבה:
שנמצאו שרידים של כמה ישובים בבקעת הירדן (יותר מ-2), שיש ראיות לכך שהם הושמדו ע"י פיצוץ אווירי של מטאוריט לפני כמה אלפי שנים.
כמובן, אפילו גפרית לא נמצאה שם, אבל בטח - "מדויק" מאוד

אני לא פוסל, שהיו עדים חיים מאותו אזור באותה תקופה שהאירוע שימש להם השראה ליצור סיפור שלימים הפך לסיפור סדום ואמורה שאנחנו מכירים.
אבל לקרוא לזה "מדויק", חורג מכל הגדרה שפויה של "הגזמה".
לצפיה ב-'כיצד פיצוץ אווירי של מטאור מהווה ראיה למעשייה התנ"כית?'
כיצד פיצוץ אווירי של מטאור מהווה ראיה למעשייה התנ"כית?
01/12/2018 | 02:58
30
עלילת הקומיקס 'ספיידרמן' מתרחשת בעיר ניו יורק. ניו יורק זאת עיר שקיימת במציאות. מכאן שכל עלילת הקומיקס 'ספיידרמן' היא אמיתית, מדויקת ופיטר פארקר הוא איש אמיתי בעל "כוחות על עכבישיים".
לצפיה ב-'בכל זאת, אפשר ללמוד מהתגלית "המדעית" משהו'
בכל זאת, אפשר ללמוד מהתגלית "המדעית" משהו
01/12/2018 | 14:55
2
31
כשתאוריות כמו האבולוציה גרמו לאנשים לפקפק באמת של מה שכתוב
בכתבי הקודש, אבל במקביל עדיין לא ברור מה מדעי ומה לא
מה שבטוח, שבכל מקום יהיה שרלטן מדעי שימצא דרך לעשות כסף ופרסום
לצפיה ב-'השרלטנים היחידים הם אלה שמקדמים את הדת.'
השרלטנים היחידים הם אלה שמקדמים את הדת.
01/12/2018 | 15:25
1
41
אין שום קשר בין הכתבה המקושקשת באתר המקושקש שבקישור לבין המחקר או הממצאים המדעיים האמתיים עליהם מנסים לספר.
המדענים לא כתבו את הכתבה ולא ביקשו אותה.

אבלוציה היא עובדה מוגמרת. כמות הראיות והתצפיות שמוכיחות אותה כ"כ ענקית, שמי שחושב שאבולוציה היא שקר יכול גם לחשוב שכדור הארץ שטוח!

לעשות כסף - זה עניין ל-"מקובלים"
לצפיה ב-'אתה צודק, אתר צהובון שמפרסם פייק ניוז בשביל כסף ופרסום'
אתה צודק, אתר צהובון שמפרסם פייק ניוז בשביל כסף ופרסום
01/12/2018 | 17:17
22

לצפיה ב-'ארכאולוג מאוניברסיטה נוצרית הוא לא מדען'
ארכאולוג מאוניברסיטה נוצרית הוא לא מדען
02/12/2018 | 11:16
6
לצפיה ב-'"...ולמחרת היום כתבו בסמרטיתון משהו מוזר..."'
"...ולמחרת היום כתבו בסמרטיתון משהו מוזר..."
02/12/2018 | 12:23
5
לצפיה ב-'נגר הולנדי בנה העתק נאמן למקור של תיבת נוח'
נגר הולנדי בנה העתק נאמן למקור של תיבת נוח
28/11/2018 | 12:59
24
48
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5415688,0...

ועכשיו הוא רוצה להשית אותה לישראל.

אני אישית מאוד מקווה שהוא יצליח לגייס את הכסף!
אני מת לראות איך הדבר הזה מתפרק לחתיכות ברגע שהוא נכנס למים, ומוכיח לכל המטומטמים הדתיים שלוקחים את התנ"ך מילולית כספר היסטוריה, שזה בולשיט גמור!

לאורך אלפי שנים של בניית ספינות עץ, למדנו היטב שלא ניתן לבנות ספינה בגודל של תיבת נוח מבלי שזו תפרק את עצמה לגורמים בגלל לחצי המים והרוחות השונים על חלקי הספינה השונים.

יש מגבלה פיזיקלית לגודל של ספינה שקשורה לחומרים ממנה היא עשויה.
והתיאור התנכ"י של תיבת נוח חורג הרבה מעבר למגבלות של ספינות עץ.
לצפיה ב-'גימיק תיירותי, יוהאן הויברס מהנדס בנייה הולנדי שבנה ספינה'
גימיק תיירותי, יוהאן הויברס מהנדס בנייה הולנדי שבנה ספינה
28/11/2018 | 13:57
27
שזכתה לכינוי "תיבת יוהן". היא פעלה כספינה המכילה מסעדה 
מוזיאון, תערוכה אינטראקטיבית רבת קומות, שני אולמות קולנוע,
גלריה המציגה תערוכות, אטרקציות, ואפילו משחקייה
אך יקח זמן רב עד שיוכל הויברס להחזיר לעצמו את ההשקעה
ולהתחיל להרוויח כסף מיצירתו

לצפיה ב-'התנ"ך הוא אכן ספר היסטורי, אולי מוגזם'
התנ"ך הוא אכן ספר היסטורי, אולי מוגזם
29/11/2018 | 02:20
27
אבל הוא כזה.
הרי היסטורייה רשומה, תמיד הייתה כתובה,
מה ההוכחה לקיום אלכסנדר הגדול? קבר או שתיים, הרס של משהו,
איזה מקדש כלשהו איפשהו,
אותו דבר...

אנשים בוחרים למה להאמין ולמה שהיה פעם,
אז להאמין שאלכסנדר הגדול היה זה סבבה אבל לא להאמין לזאוס וכל מיני,
באותו הזמן זה לא? 
אין לי מושג...

אני בכל מקרה לא מהנדס ולא מבין בעצים וזה,
אבל שווה לבדוק אם זה יצליח.
מקווה שהוא יבנה אותה והיא תצוף, האם זה מוכיח את סיפור המבול?
זה לא, אבל זה כן בשבילהם, ומה אני יכול להגיד,
סבבה.
לצפיה ב-'רק שזה לא העתק נאמן למקור, ולכן עשוי לצלוח את השייט.'
רק שזה לא העתק נאמן למקור, ולכן עשוי לצלוח את השייט.
29/11/2018 | 12:53
21
31
הפסקה האחרונה בכתבה היא:
"על פי הסיפור התנ"כי, אורך התיבה היה 300 אמה, רוחבה 50 אמה וגובהה 30 אמה. הויברס המיר את המידות העתיקות וקבע כי אורך התיבה שלו יהיה כ-137 מטר. התיבה בנויה מעץ אורן שבדי והיא מחוזקת בפלדה, ומשקלה מוערך בכ-3,000 טון."

אז א' היא מחוזקת בפלדה (מה שאומר שהיא עשויה אכן להצליח לשוט),
וב' המידות שלה מבוססות על הערכה. אף אחד היום לא באמת יודע מה בדיוק היחס בין אמה למטרים.

לצפיה ב-'אוקיי פספסתי את עניין החיזוק, אבל האורך עדיין בעייתי:'
אוקיי פספסתי את עניין החיזוק, אבל האורך עדיין בעייתי:
29/11/2018 | 13:22
2
30

הספינה עליה דיברתי, ושמעתי לראשונה מוזכרת ע"י ביל נאי, היית באורך 140 מטר:

הבדל של 3 מטרים בלבד.
לפי הוויקי, לספינה הזו היו משאבות, והיא נבנת מאוחר יחסית 1909, ועדיין, לא הצליחה לשרוד, בגלל עיוותים של קורות העץ הארוכות.

אני מניח שב-1909 כבר היית להם טכנולוגיה לחזק ספינות עץ עם פלדה.

עדיין, יהיה מעניין לראות אם התיבה הזו נבנת יותר נכון.
לצפיה ב-'הוואיומינג שטה במשך 15 שנה עד שטבעה'
הוואיומינג שטה במשך 15 שנה עד שטבעה
01/12/2018 | 09:32
1
36
אמנם במשך הזמן הזה הייתה צריכה להפעיל משאבות כל הזמן ע"מ להוציא את המים שדלפו פנימה. את המשאבות צריך להפעיל עם מנוע או בעבודת אנשים . ייתכן שנוח היה יכול לרתום את הסוסים, החמורים, הפרים וכדומה...

אני מעריך שהוואיומינג לא חוזקה בשלד פנימי מפלדה כי אז זה היה עולה כהסתייגות לשיא שלה כאוניית העץ הגדולה בהיסטוריה. הטכנולוגיה בהחלט הייתה קיימת בשנת 1909 אבל כנראה לא עשו בה שימוש כי הייתה יקרה, ומן הסתם מקטינה את הנפח והמשקל של המטען שהאונייה יכלה לשאת. כל הרעיון של סקונרים גדולים בנויים מעץ ומונעים במפרש בתקופה שבה כבר היו אוניות פלדה מונעות בקיטור הייתה לחסוך בעלויות. הבעלים של הוואיומינג למעשה הימר בחיי הצוות שלו לטובת שולי הרווח. אני מניח כיום לא היה עובר תקנות בטיחות, או גומר בבית משפט ובכלא.
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
01/12/2018 | 16:28
20
עכשיו אני רואה שבערך ויקיפדיה מופיע המשפט:
Wyoming was built of yellow pine with 6" planking and there were 90 diagonal iron cross-bracings on each side.
כלומר וואיומינג כן הייתה מחוזקת בשלד פנימי מברזל. לא נאמר שם באיזה גודל הוא היה ובאיזה חלק מן העומס הוא נשא. כנראה שלא מספיק...
לצפיה ב-'אורך של אמה זה'
אורך של אמה זה
29/11/2018 | 15:46
17
23
מאורכה של היד מהמרפק ועד קצה האצבע האמה. כ45 סמ אולי אפילו 50סמ זה יוצא

תעשה תחישוב על המידות ועל פי הפרשנות המדוייקת,
אז 300 אמה זה בכלל 15000 סמ, שזה יוצא 150 מטר בערך.

השאלה היא אם בתקופה של נוח המסמרים ושאר חיזוקים היו עשויים מפלדה.
קשה לדעת.

היום דווקא יודעים מה האורך של האמה. 
לצפיה ב-'היד של מי? זו בדיוק הבעיה....'
היד של מי? זו בדיוק הבעיה....
29/11/2018 | 16:45
16
21
אנחנו יודעים שהאדם הממוצע היום גבוה מהאדם הממוצע מלפני 4000 שנים (שזה התארוך של המבול פחות או יותר על פי המאמינים).

לפני 4000 שנה לא היתה פלדה. אני בספק אם ידעו להתמודד עם ברזל.
לצפיה ב-'יש תמונה להמחשה.'
יש תמונה להמחשה.
29/11/2018 | 17:13
15
27
אני גם בספק רב. 

למרות שידוע שהיה שימוש במסמרים גם בתקופה הרומית,
ובעבר היה שימוש במסמרי חלודה לבניית אוניות...

לצפיה ב-'מה הקשר?'
מה הקשר?
29/11/2018 | 17:43
14
25
אתה מבין שהאורך של האמה משתנה מאדם לאדם, כך שלא באמת ניתן לקבוע שאמה היא 50 ס"מ או 40 ס"מ. מה גם שהגובה הממוצע (ומן הסתם גם אורך הידיים) של בני האדם השתנה במהלך השנים. אכן, הערכה סבירה מדברת על על בין 40 ל 60 ס"מ - אבל אתה מבין שמדובר בהערכה, נכון? בכל מקרה זו לא הנקודה החשובה - הנקודה החשובה היא חיזוק הפלדה שלא יכול היה להיות קיים לפני 4000 שנה. תחילת תקופת הברזל מוערכת בסוף האלף השני לפני הספירה - ואנחנו בתחילת האלף השני אחרי הספירה - כלומר - תקופת הברזל התחילה כ 1000 שנים אחרי סיפור המבול.
פלדה, למיטב ידיעתי, נוצרה לראשונה רק במאה השישית לפני הספירה.

לצפיה ב-'למעשה הפלדה כפי שאנחנו מכירים היום הומצאה במאה ה19'
למעשה הפלדה כפי שאנחנו מכירים היום הומצאה במאה ה19
29/11/2018 | 19:43
9
לצפיה ב-'עניין ההערכה הוא הבעיה'
עניין ההערכה הוא הבעיה
29/11/2018 | 22:45
12
18

כי אנשים מעריכים שכל סיפור התנך וההתרחשות שלו קרתה לפני 5000 ומשהו שנים.
עכשיו אם זו הערכה גסה בלבד, אז מתי מה קרה והאם קרה...

ואם זה לא קרה, אז לקחת בניית תיבה ממקור כלשהו עם הערכות עד להודעה חדשה, זה לא רלוונטי.

אז מה זה משנה בכלל.
שיבנה תתביתה שלו וישים קצת פלדה או ברזל או נחושת או מה שזה לא יהיה. 
אני בכל מקרה חושב שנוח בנה את התיבה בתקופה שבה הברזל היה כבר קיים.
ואנשים שתקפו אותם את נוח ואת משפחתו, היה להם נשק, אז אולי ברונזה.
לצפיה ב-'אני לא יודע על איזה אנשים אתה מדבר.'
אני לא יודע על איזה אנשים אתה מדבר.
30/11/2018 | 10:20
11
24
את המספר 4000 שנה לקחתי על פי חישובים תיאולוגיים - על פי המדור "שאל את הרב" באתר כיפה - "מבול התרחש בשנת 1656 מבריאת העולם. כלומר מדובר על על שנת 2105 לפני הספירה (מאה 22 לפני הספירה)."
על פי פרסום של הפקולטה למדעי יהדות בבר אילן - המבול התרחש ב 2,345 לפני הספירה.
אגב, יש גם פרשנויות אחרות - על פי Creation.Com המבול התרחש דוקא ב 1447 לפני הספירה - זה כבר הבדל משמעותי בהערכה.

אגב, יש עוד המון בעיות עם סיפור המבול מעבר לשאלה האם התיבה חוזקה בברזל, פלדה או whatever - למשל - איך אדם אחד, ללא נסיון בבנית ספינות, הצליח לבנות ספינת עץ בגודל כזה בזמן כזה (רק 120 שנה ע"פ חז"ל!), תוך שימוש רק בחומרים וכלים שהיו זמינים בתקופתו? לשם השוואה, ב 2016 נפתח לקהל בקנטאקי מיזם בשם Ark Encounter - שמכיל שחזור (מדויק, לטענת הבעלים) של תיבת נח. על בניית התיבה עבדו למעלה מ 1000 בעלי ממקצוע, במשך למעלה מ 4 שנים, תוך שימוש בטכנולוגיות וכלי עבודה מודרניים. נשאלת השאלה - איך אפשרי שאדם אחד יספיק ב 120 שנה לבנות משהו שבכלל מתקרב לסדר הגודל הזה? (שלא לדבר על כך שהמבול על פי המקרה החל בשנת 600 לחיו של נח - כלומר - לא רק אדם אחד, אלא אדם בן 500 שנה)

אישית, אני חושב שסיפור המבול, כפי שהוא מתואר במיתולוגיות השונות, הוא סיפור שאנשים המציאו כדי להסביר לעצמם ארוע הצפה קטסטרופלי אמיתי שקרה - בנסיבות טבעיות לחלוטין ובקנה מידה קטן הרבה יותר מאשר ניתן להבין מן הכתובים - ובוודאי שלא כלל איסוף של זוגות של כל החיות בעולם אל תוך תיבת עץ (ופיזורם חזרה למקומות הגידול הטבעיים שלהם כאשר נקוו המים). 

לצפיה ב-'אני חושב שאפילו מקרה הצפה אמתי לא היה'
אני חושב שאפילו מקרה הצפה אמתי לא היה
30/11/2018 | 10:41
9
14
לפחות, לא ראיתי ממצא ארכאולוגי שנותן אינדיקציה לאחד כזה.

בשנות ה-50 של המאה הקודמת היית התפוצצות של סרטים על פלישה ממאדים.
אם בעוד 2000 שנה ארכאולוגים יגלו תיעוד לתופעה, האם יהיה הגיוני להם להניח שהריבוי הסרטים הנ"ל הוא "הד" למפגש בעייתי כלשהו עם חייזרים?

בפועל, פסיכולוגים של ימינו מייחסים את התופעה למלחמה הקרה, כאשר פולשים ממאדים - אנשי הכוכב האדום, מייצגים את הקומוניסטים - "האיום האדום" האנושי לגמרי.
לצפיה ב-'תראה, אני לא ארכיאולוג, ולמען האמת הנושא לא מספיק מעניין '
תראה, אני לא ארכיאולוג, ולמען האמת הנושא לא מספיק מעניין
30/11/2018 | 11:01
8
19
בשביל לחקור עליו לעומק.
עם זאת, כחלק מדיונים בנוגע לשקר הקרוי דת, הספקתי לקרוא כמה וכמה דברים גם בנושא הזה - כך שגיבשתי דעה שמבוססת על מספר מקורות - וברוב המקורות שקראתי, הטענה היא שהים השחור היה פעם אגם של מים מתוקים, עד שנפתחו מיצרי הבוספורוס (טענות על רעידות אדמה, המסת קרחונים, כל מיני כאלה, אני לא יודע אם יש הסכמה כללית לגבי הגורם הספציפי) - אז הוצף הים השחור במימיו של הים התיכון וגדל משמעותית. יש טענות לגבי המצאות שרידים של ישובים בעומק הים השחור.

זה לא נשמע בלתי סביר - בטח שלא בהשוואה לקיצוניות הדתית שטוענת שהיה מבול כלל עולמי ותיבת נח היא אמת היסטורית.
לצפיה ב-'אגם מים מתוקים במפלס נמוך מהים התיכון? מעניין...'
אגם מים מתוקים במפלס נמוך מהים התיכון? מעניין...
30/11/2018 | 11:13
7
10
לצפיה ב-'כמו, למשל, הכנרת?'
כמו, למשל, הכנרת?
30/11/2018 | 11:39
6
8
לצפיה ב-'לכינרת יש מוצא'
לכינרת יש מוצא
30/11/2018 | 12:03
5
38

לצפיה ב-'שוב, זה לא תחום העיסוק שלי. מדובר על ידע כללי בלבד. לא אתפלא'
שוב, זה לא תחום העיסוק שלי. מדובר על ידע כללי בלבד. לא אתפלא
01/12/2018 | 08:46
24
אם הוא לא מדויק.
לצפיה ב-'הכנרת לא מקבלת מים מהים התיכון המלוח, אומנם במוצא הדרומי'
הכנרת לא מקבלת מים מהים התיכון המלוח, אומנם במוצא הדרומי
02/12/2018 | 00:47
3
28
הוא קשור לים הכי מלוח בעולם, גם שם מימיו מתוקים
לצפיה ב-'לא הבנתי מה לא הבנת'
לא הבנתי מה לא הבנת
02/12/2018 | 11:18
2
16
לצפיה ב-'ניסיתי לעזור, אם ניפגעת, אני מתנצל'
ניסיתי לעזור, אם ניפגעת, אני מתנצל
02/12/2018 | 23:41
1
5
לצפיה ב-'עד עמקי נשמתי'
עד עמקי נשמתי
03/12/2018 | 12:29
3
לצפיה ב-'אני חושב שמדובר בפנטזייה פשוטה'
אני חושב שמדובר בפנטזייה פשוטה
30/11/2018 | 14:43
21
אבל אני מכבד את הדת הזו, ואת האנשים שמאמינים והפכו את זה למציאות.
אין לי שום בעיה עם זה.

זה מעסיק אנשים, זה גורם לאנשים לפתח מקצועות חדשים, 
כמו חקר המה שזה לא יהיה,
אנשים מוצאים תכלית בלחפש את הלא נודע, את הלא מציאותי, המיתולוגי.

מי אני שאעמוד בדרכם.

לצפיה ב-'כשסלוגן הופך למציאות: "איראן זה כאן!"'
כשסלוגן הופך למציאות: "איראן זה כאן!"
30/11/2018 | 11:39
1
22
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5417254,0...

משטרת ישראל עצרה במאה שערים חתונה בין ילד בן 16 לילד בת 13!

מי שיסתכל על התמונות, יראה אוסף נשים בשקים שחורים - בורקות.

התמונות, והסיפור על חתונה כפויה (אם הילדה חטפה והסתירה אותה) של קטינה, נראים במבט ראשון כאילו נלקחו מאחת ממדינות ערב השכנות שלנו.

אבל לא - אלה יהודים דתיים בליבה של מדינת ישראל!
לצפיה ב-'מה הבעיה? איך היא תספיק להביא 20 ילדים אם לא תתחיל מוקדם?'
מה הבעיה? איך היא תספיק להביא 20 ילדים אם לא תתחיל מוקדם?
30/11/2018 | 11:56
4
לצפיה ב-'נבואות של ספר דניאל:'
נבואות של ספר דניאל:
26/11/2018 | 19:44
77
276
בפרק ב: מסופר על חלום נבוכדנאצר מלך בבל. הוא חלם על צלם שמורכב מ-5 חלקים שונים: זהב, כסף, נחושת, ברזל, ברזל + חרס. דניאל אחד מהגולים שהגלה נבוכדנאצר מיהודה (קצת לפני שהוא החריב את הבית הראשון) סיפר למלך נבוכדנאצר את פרוש הנבואה.
ההסבר הוא שכל אחר מהחלקים מייצג מעצמה. הזהב לפי דברי דניאל...
המשך>>
בפרק ב: מסופר על חלום נבוכדנאצר מלך בבל. הוא חלם על צלם שמורכב מ-5 חלקים שונים: זהב, כסף, נחושת, ברזל, ברזל + חרס. דניאל אחד מהגולים שהגלה נבוכדנאצר מיהודה (קצת לפני שהוא החריב את הבית הראשון) סיפר למלך נבוכדנאצר את פרוש הנבואה.
ההסבר הוא שכל אחר מהחלקים מייצג מעצמה. הזהב לפי דברי דניאל מייצג את בבל. הכסף מייצג מעצמה שתבוא אחריה. היום ידוע לנו שזו פרס. הנחושת מעצמה שלישית שהיום ידוע שזו יוון. אח"כ הברזל שזו רומא ולבסוף ברזל + חרס שזו כנראה המעצמה שבימנו אנגלו-אמריקה. 
איך ידע דניאל לחזות את העתיד? 
יש כאלו שטוענים שספר דניאל נכתב יותר מאוחר. אבל התאריך המאוחר ביותר שהחילוניים מייחסית לכתיבת ספר דניאל, זו תקופת החשמונאים. אז אף אחד לא יכל לדעת שתקום מעצמה נוספת אחרי יוון שתהיה חזקה כברזל. רומי באמת היתה חזקה יותר מהמעצמות שקדמו לה וגם התקיימה הרבה יותר זמן מאשר המעצמות האחרות. 
בפרק ז: שוב דניאל מדבר על 4 חיות שמייצגות מעצמות ששולטות\ישלטו בעולם. היום ידוע לנו שהן: בבל, פרס, יוון ורומי. כאשר רומי מתוארת כחיה חזקה במיוחד ומתוך חיה זו יוצאות 10 קרניים והכוונה שמתוך רומי נוצרות ממלכות חדשות (כפי שבאמת קרה. ביזנטיון, האימפרית הפרנקית, גרמניה של ימי הביניים כונתה הקייסרות הרומית של העם הגרמני, קיסר אוסטריה נקרא עד שנת 1806 "קיסר רומי", בעצם כל עמי אירופה המערבית הם המשכה שלרומי). 
איך דניאל יכל לדעת את כל זה בזמנו?

לצפיה ב-'גנב שיוצא בלי עונש נשאר גנב!'
גנב שיוצא בלי עונש נשאר גנב!
20/11/2018 | 13:16
23
42
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5409986,0...

אריה דרעי הורשע בעבר במרמה והפרת אמונים, ובעוד שהוא ישב על זה בכלא, אחרי מספר שנים הוא חזר בדיוק לאותו תפקיד שאפשר לו את הפשע הזה מההתחלה.

למה?
כי בארץ אין חוק שמונע מעבריינים מורשעים, ועוד בעברה שיש בה קלון לכהן כשר בממשלה.

ועכשיו המשטרה שוב תפסה אותו לוקח שוחד ומקדם חברים שלו על חשבון הציבור.

לא תגנוב אלק...
לצפיה ב-'היה עונש. האיש ישב בכלא. מה רצית שיהרגו אותו חח'
היה עונש. האיש ישב בכלא. מה רצית שיהרגו אותו חח
22/11/2018 | 17:43
22
27
הכתבה לא מספיק משכנעת לצערי.
נראה שמחפשים אותו. והוא מטרה מאוד קלה, 
במיוחד מישהו שהיה בכלא בעבר על עבירות כלכליות.

לי זה מרגיש שמחפשים אותו
כמו שמחפשים את ביבי. כי קל לשנוא את ביבי.

קל לשנוא את הדתיים...

עוד יום במחלקת מפחדים מהדתה.
לצפיה ב-'מה רציתי? שלא יתנו לפושעים להיבחר לכנסת ולכהן בממשלה!'
מה רציתי? שלא יתנו לפושעים להיבחר לכנסת ולכהן בממשלה!
22/11/2018 | 23:42
21
17
זה כ"כ הרבה לבקש?

לא מחפשים אותו ולא בטיחה. מה יש לחפש אותו?
הוא גנב. אז הוא ישב באיזה כלא "צווארון לבן" ועכשיו הוא בדיוק באותו מקום ממנו התחיל ויכול להתחיל לגנוב שוב.

תגיד מה שתרצה, אבל אני מאמין במשטרת ישראל יותר מאשר בפוליטיקאי כלשהו, ובטח שבטח יותר מאשר בפוליטיקאי עם "רקורד" (תרתי משמע).
לצפיה ב-'אני לא מאמין במשטרת ישראל'
אני לא מאמין במשטרת ישראל
23/11/2018 | 00:55
6
29
כי משטרת ישראל עושה המון טעויות,
גורמת לאנשים חפים מפשע לשבת בכלא במשך שנים,
ואני לא מדבר על הרוסי המסכן שישב בכלא על רצח הילדה תאיר,
אני מדבר על כמה, אתה קורא את זה? כמה...
עכשיו, אולי אני מגזים, לפעמים המשטרה עושה את העבודה,
אבל רק כשממש מתחשק לה,
אבל רוב הזמן, זה בולשיט אחד גדול...
פעם היו אנשים טובים במשטרה, היו תקציבים גדולים,
היה זמן בשביל לפתור תיק, כל תיק...
היום? אין תקציבים בכלל, המשכורות התקטנו משמעותית,
להב עסוקים בלחקור פוליטיקאים.

אני לא מבין מה אתה בכלל מבקש?
גונבים מהכסף שלנו? 
שיגנבו. יש קארמה. הכל טוב.

אתה יודע מה זה קארמה?
אולי זה יגרום לך לעזוב את האנשים בשקט.
מי שפוגע, מי שגונב, מי שמטריד וכד', יש קארמה.
הכל חוזר בחזרה...

אתה תצליח בזכות עצמך,
אולי יש כמה חרדים ודתיים שנולדו עם כפית שמנת,
וכנראה שיילך להם טוב עד שהם ימותו... וגם הצאצאים שלהם.
אבל אתה תצליח בזכות עצמך, תנגב תדמעות.

אתה יודע,
היום הייתה אפשרות ללכת לקולנוע ולראות סרט ב10 שקלים בלבד,
ראית?
מה ראית?

לצפיה ב-'יש משהו שאתה כן מבין?'
יש משהו שאתה כן מבין?
23/11/2018 | 13:46
5
25
נכון, משטרת ישראל רחוקה מלהיות מושלמת, ועדיין היא עושה עבודה טובה יותר מהכנסת והממשלה שלנו.

המשטרה אולי טועה לפעמים, ויש פה ושם כמה שוטרים מושחתים, אבל הכנסת משוחטת כולה, כל אחד שם דואג לתחת שלו במקום לעשות את עבודתו, וקשה להיזכר בפעם אחרונה שבה העבירו חוק שטוב לאזרחים.

אתה כל הזמן כותב פה שהכל על הז** שלך, ולא אכפת לך מכלום.
אז למה אתה בכלל שורף את הזמן בפורום הזה?

קח את בת זוגתך (טענת שיש לך), וצא איתה לבלות במקום.

לי אכפת שגונבים ממני.
הורי עבדו קשה בשביל כל פרוטה שהם אי פעם הרוויחו, ואני עובד קשה בשביל כל פרוטה שאי פעם הרווחתי.

אבל אם זה היה סתם גנב קטן זה היה חצי צרה.
אבל פה מדובר בגנב שיכול לחוקק חוקים. גנב שלא רק גונב ממני, אלא גם יש לו שליטה רצינית על חיי.

ואני לא מוכן לזה.
מה לעשות, שאני לא טופס תחת, ולשם ז כמוך, כי אני מבין שיש מציאות ושאני צריך לחיות בה.

אז שוב, מה אני רוצה?
פשוט!
חוק אחד קטן שאומר שאדם שהורשע בעבר בפלילים לא יכול לרוץ לכנסת.
זה הכל.
חוק פשוט והגיוני שאומר שפושעים לא יכולים לנהל את המדינה שלנו.

האם מוגזם לבקש את זה?
אני חושב שלא!
לצפיה ב-'עזוב את ההורים שלך בשקט'
עזוב את ההורים שלך בשקט
23/11/2018 | 16:15
4
27
לכולנו יש הורים שעבדו קשה,
הם עבדו בשביל שלך יהיה עתיד יותר טוב,
עכשיו תורך לדאוג לעצמך, ולצאצאים שלך.

המשטרה היא הממשלה, אל תשכח.
ובסופו של יום, כל התיקים כל ההאשמות,
הם ספין תקשורתי פשוט.
כל פעם שמתקיפים אותנו, בגבול, מחוץ לגבול,
וההעדפה היא לא לתקוף, לשבת בצד,
אז יש כתבה על כך שיש משפט וכל מיני בולשיט,
שאני לא קונה.

מן הסתם שאני מבלה עם בת זוגתי, אני לא רואה את הקשר.

האמת שאתה כן תופס תחת, ומתלונן הרבה,
אתה כן מוזמן לעשות לגבי זה משהו במקום להתלונן הרבה.
אתה מוזמן לעשות את השינוי במקום לחכות שמישהו יעשה אותו בשבילך.

לי אכפת מאוד, אני פשוט לא מבזבז את הזמן שלי על תלונות שווא.

לי לא משנה מי מנהל את המדינה,
זה סך הכל תפקיד עם כוח,
העיקר שזה לא משפיע עליי.
כי זה לא באמת משפיע, אם אני עובד בעבודה מסכנה, לא מרוויח הרבה,
מגרד את החודש, רואה דתיים שהולך להם,
רואה אנשים שנראים טוב או סתם חוצפנים שהולך להם עם נשים,
אז כן אני אתבכיין כל היום על מר גורלי,
כי אני לא עושה כלום עם החיים שלי, מאשים אחרים,

וזה בדיוק מה שזה. אני פשוט רואה אנשים שלא הולך להם בחיים,
אז הם מתלוננים. הם מאשימים איזו חברה אחרת,
מאשימים את הנשים שלא הולך להם,
כל מיני.

מה כאילו לא גנבת לעולם, כאילו לא שיקרת,
לך תדע אולי הטרדת ויצאת מזה,
אולי העלבת אישה ועד היום לא שמת לב לזה,
אולי אתה עובד בעבודה חרא ובקושי מרוויח,
אז מי אשם? הכנסת? אריה דרעי?
אף אחד לא אשם. רק אתה אשם.
זה החיים שלך, קח אותם בידיים.
תראה את הטוב ותהפוך אותם לחיוביים. זה קל.
אתה ממעיט בערך שלך ותרשום שאני לא מכיר אותך,
במקום לקחת שבוע חופש, כמה ימים ולהבין מי אתה.

במקום להתחזק, בחיים, אתה מחליש את עצמך.
לצפיה ב-'וואו, כתבת הרבה, והכל בשביל להגיד שאתה לא חלק'
וואו, כתבת הרבה, והכל בשביל להגיד שאתה לא חלק
24/11/2018 | 14:23
3
22
מהמציאות, ושום דבר לא פוגע בטחת הגדול והכחול שלך...

לא טילים, לא תאונות דרכים, לא גלי פתורים, ולא משברים כלכליים.
אתה חסין להכל, ויכול באותה מידה לחיות בסוריה, והקרב בין המורדים לממשלה לא היה מפריע לך, כי בסה"כ תפקיד הרודן לרדות ותפקיד המורדים למרוד, ואתה בכלל סתם אזרח :D : D :D

מדהים!
לצפיה ב-'מצטער לקרוא שאתה לא חסין להכל'
מצטער לקרוא שאתה לא חסין להכל
24/11/2018 | 16:06
2
24
אתה מתעניין בתפל,
אתה מתעסק בדברים שבכלל לא קשורים אלייך.

לא יודע מה אני מרגיש לגבי סוריה, והמורדים,
אני לא חי את זה, רק קורא על זה, אין לי את הזכות לשפוט, ולקחת צד.

אני אזרח בישראל, זה כן.
אני לא יודע מה זה לחיות תחת שלטון רודני, מאמין שגם אתה לא.
אני לא יודע איך זה להיות דתי, חרדי, עם תפילות ועמידה בזמנים דתיים,
מאמין שגם אתה לא, אבל האינסטיקט שלי אומר שאתה כן יודע.
אני לא יודע, ולא מפריע לי לא לדעת.
אני לא מתכוון לדעת על דברים שאינם מעניינים אותי אישית,
כמו לדעת שאיזה גנב חובש כיפה, או איזה מישהו שפשע, הוא חובש כיפה.
מה שמעניין אותי, זה שבנאדם עשה את זה,
וזה כל מה שאתה צריך לדעת, זה בנאדם, בדיוק כמוני, בדיוק כמוך,
רק שעליו קל מאוד להשפיע, לטרטר אותו, 
בדיוק כמ ושקל להשפיע עלייך.

אתה לא שונה מפנאטים,
כי אתה קורא להם חולים והזויים, תקרא לזה חבר דמיוני,
אבל האופן שבו אתה מתעסק בהם,
לא ממש שונה מהאופן שבו הם מתעסקים בנו.

מיקרופון הופל חביבי.
אני את שלי עשיתי.
לצפיה ב-'תגיד, איך זה שאמונה שלך, ואינסטיקטים שלך, אומרים לך'
תגיד, איך זה שאמונה שלך, ואינסטיקטים שלך, אומרים לך
25/11/2018 | 00:50
1
22
דברים הפוכים?

ולא מר תחת - דרעי הוא לא סתם עוד בן אדם כמוני.
הוא שר בממשלה!
הוא יכול להעביר חוקים, אני לא.
יש לו חסינות, לי לא.
הוא נמצא במקום שמישהו ירצה לתת לו מליונים של שוחד.
אני לא.

אני תוהה אם אי פעם באמת עשית משהו חוץ מלכתוב שטויות פה בפורום...
לצפיה ב-'קח שיר '
קח שיר
25/11/2018 | 02:07
26
אני לא מאלה שמעידים על עצמם ועל העשייה שלהם.
אני לא מאלה שמנסים להוכיח משהו לאנשים.
אני לא איזה גיבור. אני לא המושא הזה שצריך ללמוד ממנו.

הם סתם עוד בני אדם. כולם.
כל מי שהוא לא אתה או היא לא אתה, הם פשוט אחרים,
אבל עמוק יש להם את אותם צרכים.

אתה מוזמן להיות במקום שלהם, אם כל כך בא לך.
אני לא.
לצפיה ב-'יש בעיה מסוימת עם מה שאתה מציע.'
יש בעיה מסוימת עם מה שאתה מציע.
26/11/2018 | 08:13
13
40
מצד אחד, זו נראית דרישה מאוד לגיטימית - אבל מצד שני - האיש כבר ישב בכלא, הורשע עם קלון (משמע, במשך שבע שנים לאחר שחרורו לא יכול היה למלא שום תפקיד ציבורי) ובקיצור - "שילם את חובו לחברה".
ההצעה שלך בעצם אומרת שקלון צריך להיות לנצח - כלומר, אין שום יכולת למורשע "להשתקם".
זה לא נשמע לך קצת מוגזם?
אפילו אנסים ורוצחים משוחררים מהכלא באיזה שהוא שלב - האם אתה חושב שלקיחת שוחד מרמה והפרת אמונים גרועים יותר מאונס או רצח?
לצפיה ב-'אתה זה שמגזים!'
אתה זה שמגזים!
26/11/2018 | 08:35
28
אין שום קשר ל-"תשלום חוב לחברה".
אני לא מבקש לכלוא אותו לכל החיים או לשלול לו זכויות יסוד.

הוא רשאי להשתקם, ולהמשיך בחיים שלו, אבל אין שום סיבה שאי פעם נבטח בו שוב עם תפקיד ציבורי רגיש.

יש עבודות נוספות, והוא בהחלט יכול להמשיך בחיים שלו, רק לא בעבודתו הקודמת, שהיא שונה מעבודות רגילות במגזר הפרטי.

העלית דוגמה של רוצחים ואנסים:
האם לדעתך צריך לאפשר למי שהורשה בפדופיליה לחזור לעבוד בגן ילדים או בית ספר?
או שזה בסדר לנהל רישום פומבי של עברייני מין כפי שעושים בארה"ב, ע"מ שמי שגר בקרבתם יוכל להיזהר?

הטענה שבתי כלא "משקמים" אנשים היא שקר, ולא חסרות סטטיסטיקות שמראות שפושעים חוזרים לסורם.
וזה משהו שצריך לקחת בחשבון כשמטפלים בעבריינים משוחררים.

החוק שאני מציע כבר קיים בארה"ב, אם כי לא בכל המדינות שלה.
עם זאת, חלק מהמדינות, כגון פלורידה אף הלכו צעד קדימה:
הם שוללים מעבריינים מורשעים זכות הצבעה לכל החיים!

אני לא מבין מה הבעיה פה?
לא לכהן כשר זה לא עונש. רוב האנשים לא יגיעו לתפקיד הזה בחיים מבלי לעשות שום דבר רע.

תחשוב רגע על כל החלקים הרגישים של התפקיד הזה - הרי דרעי יושב בקבינט הביטחוני!

כשאני חושב על זה - יש משרות בשוק הפרטי שמצריכות בדיקות רקע וסיווג בטחוני, ויכולות להיות סגורות לאנשים עם עבר פלילי.
אז למה לכל הרוחות אנחנו חייבים לפתוח את ניהול המדינה שלנו לעבריינים?

אני לא רואה פה שום בעייתיות. להפך - המקרה של דרעי הוא הוכחה לכך שחייבים חוק כזה.
לצפיה ב-'זווית אחרת:'
זווית אחרת:
26/11/2018 | 09:03
11
35
ההודעה הקודמת יצאה קצת מתלהמת, אז קבל זווית אחרת להסתכל על הנושא:

אתה רואה באיסור על אנשים עם עבר פלילי לרוץ לכנסת כעונש מתמשך לכל החיים.
אני רואה בזה כאי עמידה בדרישות התפקיד.

בחברה שלנו יש הרבה תפקידים בסקטור הפרטי והציבורי שמעמדים דרישות מסוימות, ויש אנשים שלעולם לא יעמדו בדרישות האלה ולכן לא יכולים להתקבל לתפקיד.
זה לא עונש, זו פשוט המציאות.

חבר שלי רצה להיות טייס, אך הוא צריך משקפיים. אז הוא התפשר על שרות בהגנה אווירית והיום עובד בפיתוח תוכנה.

כבר יש חוק בארץ שמאפשר לשלול רישיון נהיגה לכל החיים, וזה עבור פשעים שלרוב נעשו מרשלנות ולא מזדון.
אדם כזה יהיה מנוע מהרבה תפקידים שדורשים נהיגה, ולא משום שרוצים להעניש אותו, אלא משום שהגענו למסקנה שאנחנו לא יכולים לסמוך על אדם כזה מאחורי ההגה.

ואנחנו כמדינה גם לא רוצים להשאיר את ההחלטה האם לסמוך או לא למעסיק הפרטי ולשאת בתוצאות של החלטה שגויה של אדם כזה או אחר.

יש עבודות שדורשות הצגת תעודת יושר מהמשטרה.
מי שיש לו עבר פלילי לא יתקבל לעבודות כאלה. ושוב - לא כי העבודות האלה הן פרס או זכות שרוצים לשלול בתור ענישה.
כלל וכלל לא!
פשוט משום שאי אפשר לבטוח בבן אדם כזה למלא תפקיד כזה.

העברות של דרעי קשורות ישירות לתפקיד שהוא נשא, והוא הוכיח מעבר לצל של ספק סביר (בבית משפט) שאי אפשר לסמוך עליו לשאת תפקיד כזה.
אז אני לא רואה שום בעיה עם חוק שיאסור זאת - כי זה לא עונש, זה עניין של אמון.

הרי זה מה שהוא הורשע בו בפעם הראשונה - "הפרת אמונים". זה אפילו בשם של העברה!
לצפיה ב-'או. כשאתה מנסח את זה ככה זה נשמע הרבה יותר הגיוני.'
או. כשאתה מנסח את זה ככה זה נשמע הרבה יותר הגיוני.
26/11/2018 | 13:00
9
לצפיה ב-'אם הוא קיבל את התפקיד שמקשר את העבירות של העבר'
אם הוא קיבל את התפקיד שמקשר את העבירות של העבר
26/11/2018 | 15:12
6
20
אז יש לנו פה סיפור מדהים של כפרה, של התעלות של האופי,
ובמיוחד שינוי ולמידה מהעבר...

במקום לראות את השינוי שהאדם הזה עשה,
והרי הוא קיבל הזדמנות נוספת, ולא רק זה גם קיבל את התפקיד.

אז צריך להגיד לו כל הכבוד,
במקום להיות סתם שלילי רק בגלל שהוא דתי חובש כיפה.

זה מאוד לא הוגן מה שאתה עושה,
רק בגלל שעובדתית הוא דתי מאמין.
כי אם זה היה מישהו אחר שאינו חובש כיפה, אתאיסט אפילו,
היית כותב משהו אחר לחלוטין. 
זו צביעות.

לכל אחד מגיעה הזדמנות שנייה כדי להוכיח שינוי,
לא משנה מה היו הפשעים, צריך להוכיח פשוט,
ובגלל התפקיד שיש לו,
אז הוא הוכיח אחרת. זה מוכיח שהוא עבר שינוי.

מה כבר אתה יכול להגיד על זה? 
שום דבר.
לצפיה ב-'איזה הזוי אתה '
איזה הזוי אתה
26/11/2018 | 16:38
5
17
קודם כל יש כאן הוכחה ברמת בית משפט שבן אדם הספציפי הזה לא למד כלום וחזר מיד לסורו ברגע שיכל.

שנית, אתה מוזמן להראות לי מקרה דומה של ח"כ חילוני שפשע, ישב בכלא, וחזר לכנסת, ואראה לך שאתה טועה \ משקר בעניין היותי צבוע.

אני יכול להגיד על זה עוד הרבה דברים, אבל לא נראה לי שאתה תהיה מסוגל לשמוע או להבין אותם...
לצפיה ב-'על איזו הוכחה אתה מדבר?'
על איזו הוכחה אתה מדבר?
26/11/2018 | 19:50
4
21
כי כתבה זו לא הוכחה,
לפתוח תיק בבית משפט לא אומר שהאדם אשם עד שמוכיחים את האשמה...

נראה לי שאתה זה שלא מבין...

אני לא יכול להראות לך את מה שאתה מבקש מסיבה די פשוטה,
אני לא מספיק אובססיבי כדי לחפש איזה אחד שלא מאמין,
או מאמין קצת שישב בכלא וחזר או מה שזה לא יהיה,
אם אריה דרעי יכול לחזור לכנסת, אפילו שהוא ישב בכלא  בעבר,
אז כל אחד יכול לעשות את זה, לא משנה מאמין או לא...
את זה אתה מבין?
אז ברגע שיהיה בנאדם כזה, לדעתי אתה תהיה בסדר עם זה,
אתה מתבכיין רק בגלל שהאיש, אריה דרעי, הוא דתי.
זה כל העניין.
בגלל זה אני אומר שזו צביעות...
זה עדיין לא קרה, אבל מאמין שאם זה ייקרה,
אז אתה תגלה שכל הבכיינות הזו,
שפושע לשעבר, שקיבל איזה תפקיד בכנסת, קיבל תיק.

אתה מבזבז זמן יקר, ואם אתה מקריח אני לא אופתע.
אני אולי הזוי, אבל כל מה שרשמתי נכון.
עדיין נכון. 

ביזבוז תגובה.
לצפיה ב-'אם היית לך יכולת הבנת הנקרא, או סתם היית טורח לקרוא'
אם היית לך יכולת הבנת הנקרא, או סתם היית טורח לקרוא
26/11/2018 | 21:35
3
11
במקום להטריל, היית מבין שאני בעד חוק שיאסור על מי שהורשע בפלילים להיבחר לכנסת.

חוק כזה אומר שזה לא משנה אם האדם דתי, חילוני, חרדי, אתאיסט או ערבי - אם הורשע בפשע, הוא לא יהיה חבר כנסת.

בקיצור, אתה משועמם, אז אתה ממציא עלי שקרים בלי קשר למה שכתבתי...
לצפיה ב-'אתה כותב שטויות.'
אתה כותב שטויות.
26/11/2018 | 23:03
2
15
לי לא משנה מה הבנאדם עשה בעבר, העיקר שהשתקם והוכיח שהוא יכול.

אז משועמם תמיד הוא אתה.

כל מה שכתבת אני מבין, אני רק אומר שאתה סתם נטפל לבנאדם כי הוא דתי.
ואתה עושה את זה הרבה. 

לצפיה ב-'כשדרעי יכנס פעם שניה לכלא, אני אזכיר לך את השרשור הזה.'
כשדרעי יכנס פעם שניה לכלא, אני אזכיר לך את השרשור הזה.
26/11/2018 | 23:48
1
6
לצפיה ב-'אין צורך, כי אם הוא יכנס לכלא, אז יתגלה'
אין צורך, כי אם הוא יכנס לכלא, אז יתגלה
27/11/2018 | 00:22
21
שהוא עוד בנאדם שלא יודע לקבל הזדמנות שנייה...

זה הכל.

עד אז... אין סיבה לשפוט אותו, בפורום הזה, רק בגלל שיש לו כיפה על הראש.
לצפיה ב-'ניטפוק'
ניטפוק
26/11/2018 | 17:06
2
33
הוא נבחר כח"כ ולא כשר. למשרת שר הוא מונה ע"י רה"מ (כנראה לשם גיבוש קואליציה).

בגדול, לדעתי אתה צודק. שלא כמו הזכות לבחור ולהיבחר, משרת שר לא מובטחת כזכות אזרח. אם היה איסור בחוק על מינויו לשר זה לא היה מונע ממנו למצוא משרה אחרת ולהמשיך בחייו.
לצפיה ב-'לא הבנתי:'
לא הבנתי:
26/11/2018 | 21:42
1
24
אתה בעד איסור עבור עבריינים לכהן כשרים, אבל עדיין נגד איסור על אותם עבריינים להיבחר לכנסת?
לצפיה ב-'לא בדיוק נגד'
לא בדיוק נגד
27/11/2018 | 18:18
21
אני לא אצביע לרשימה שיש בה מתמודד כזה. אין לי עמדה מוחלטת לגבי איסור בחוק על מועמדות לבחירות לכנסת.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ