לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1221812,218 עוקבים אודות עסקים

פורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אתאיזם!
פעם ראשונה בפורום? נא לקרוא את התקנון.
המשך >>

לצפיה ב-'בטוחים שאתם יהודים?'
בטוחים שאתם יהודים?
22/02/2018 | 12:08
3
34
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5124385,0...

הרבנים הראשיים יוזמים: בתי הדין יוכלו לנהל רשימת "ספק יהודים"
המדינה הודיעה לבג"ץ כי הרבנים יצחק יוסף ודוד לאו מקדמים מהלך חקיקה שיאפשר לבתי הדין הרבניים לערער על יהדותו של אדם - גם אם כלל לא נרשם לנישואים, לא פנה לקבלת שרותי דת ולא מתקיימים הליכים בעניינו

אז, עכשיו הגוף הזה, שלא נבחר ע"י אף אחד, ואינו חלק מהמערכת הדמוקרטית, יוכל לשלול יהודותו של כל אדם, גם כזה שבכלל לא פנה אליהם, ולא ביקש מהם כלום.

עבור ישראלים רבים שלא נולדו בארץ, המשמעות יכולה להיות שלילת אזרחות וגירוש!

חוק כזה יהיה שבירה סופית של המערכת הדמוקרטית, והפיכת ישראל למדינת הלכה, שבה לא שלטון נבחר, אלא רבנים קובעים מי אזרח ומי נבעט החוצה.

נותר רק לקוות, הראש הממשלה הנוכחי יועמד לדין על השחיטות שלו, כדי שלחוק הזה לא יקרה מה שקרה לחוק המרכולים.
כי במערכת שלנו בה הדמוקרטיה גם ככה שבורה, אין מה שיגן עלינו מפני חוקים כאלה!
לצפיה ב-'חסידי המיתוסים הרבניים חושבים שאנחנו יוצאי חלציהם של שנים'
חסידי המיתוסים הרבניים חושבים שאנחנו יוצאי חלציהם של שנים
22/02/2018 | 12:35
18
עשר בני יעקב שפרו ורבו והפכו לעם מיוחד שבורא העולם בחר מכל העמים ועשה אותנו עם סגולה. הם טועים. אין בימינו שום גזע עברי. בשלושת אלפי השנים האחרונות עם ישראל איבד את רוב דמו הגזעי וקלט לתוכו כמויות אדירות של דם נוכרי. כתוצאה מכך, בימינו  כל בני ישראל נושאים בורידיהם הרבה יותר דם זר מאשר דם עברי וכל מי שמאמין שהוא שייך לעם נבחר כלשהו כנראה מעדיף מיתוסים על פני עובדות ואשליות רבניות על פני האמת ההיסטורית.
במשך כ-3,700 שנה, מימי האבות ועד ימינו אנו, בני ובנות ישראל נישאו בנישואי תערובת, הטמיעו גרים, עיברו שפחות והולידו ילדים לאנסים זרים.
משנה, קידושין ד:א: ”עֲשָׂרָה יוֹחָסִין עָלוּ מִבָּבֶל, כַּהֲנֵי (כהנים), לְוִיֵּי (לויים), יִשְׂרְאֵלֵי (ישראלים), חֲלָלֵי (כאלו שנולדו מנישואים פסולים של כהנים, למשל, נישואי כהן וגרושה), גֵּרֵי (גרים), וַחֲרוּרֵי (חרורים, עבדים משוחררים), מַמְזֵרֵי (ממזרים), נְתִינֵי (נתינים – הגבעונים שנותרו מימי יהושע בן נון), שְׁתוּקֵי (אלו שמכירים את אמם ואינם מכירים את אביהם), וַאֲסוּפֵי (אלו שאינם מכירים את אמם או את אביהם).
כַּהֲנֵי לְוִיֵּי וְיִשְׂרְאֵלֵי, מֻתָּרִים לָבוֹא זֶה בָזֶה.
לְוִיֵּי יִשְׂרְאֵלֵי חֲלָלֵי גֵּרֵי וַחֲרוּרֵי, מֻתָּרִים לָבוֹא זֶה בָּזֶה.
גֵרֵי וַחֲרוּרֵי מַמְזֵרֵי וּנְתִינֵי שְׁתוּקֵי וַאֲסוּפֵי, כֻּלָּם מֻתָּרִין לָבוֹא זֶה בָזֶה"
גם אם נניח שהכוהנים, הלווים, הישראלים והחללים היו בעלי דם עברי טהור הרי שהגרים, הממזרים, הנתינים, השתוקים (ילדים שנולדו מתרומת זרע) והאסופים (מאומצים שמוצאם אינו ידוע) מן הסתם הביאו עימם הרבה מאד דם זר וכיוון שהם הורשו להתחתן עם בני ישראל, נהיה חייבים להניח שכעבור כמה דורות אף ישראלי, לוי או כהן כבר לא היה מסוגל לטעון שבורידיו זורם רק דם יהודי טהור.
כל תינוק יורש את מחציתו של כל גן מאביו ואת המחצית השנייה מאימו. נוכל לפשט את הדיון אם נשתמש במושג 'דם' לציון המטען הגנטי שהילוד מקבל מהוריו ולכן ניתן לומר שכל ילוד נושא עימו 50% מהדם של אביו ו-50% מהדם של אימו. באוכלוסייה טהורת גזע שני ההורים ישאו דם מאותו מקור ולכן גם כל הילדים ישאו רק דם גזעי. כשבאוכלוסייה נטמעים זרים, כל בן תערובת ישא 50% דם גזעי טהור ו-50% דם זר ובדורות הבאים, יחס הדם הטהור לדם הזר ישתנה בהתאם לשיעורי הדם הזר של כל הורה. לאורך זמן, תמהיל הדמים באוכלוסייה יתייצב וישקף את היחס המספרי בין בני הדם הטהור לבני הדם הזר ששרר בעת ששתי האוכלוסיות התחילו להתמזג זו בזו.
את כותבי הרשימות יש לרשום בתחילת הספר המבחיל שלהם !!!
לצפיה ב-'מנסים להפוך את ישראל ממדינה יהודית למדינה יודונאצית.'
מנסים להפוך את ישראל ממדינה יהודית למדינה יודונאצית.
22/02/2018 | 13:11
20
באמת הגיע הזמן להחליט אם ישראל היא מדינה יהודית או שהיא דמוקרטיה.
מלכתחילה היה ברור שאי אפשר שניהם ביחד, והשנים האחרונות רק מאששות את המסקנה הזו.
לצפיה ב-'לא בטוח שדי בכך כדי לשלול אזרחות ולגרש ישראלים שלא נולדו'
לא בטוח שדי בכך כדי לשלול אזרחות ולגרש ישראלים שלא נולדו
22/02/2018 | 20:50
14
בארץ, זה יותר רלוונטי להגדרתם כ'יהודים' עפ"י האורתודוקסיה המקצועית.
לצפיה ב-'ועדת החינוך אישרה את חוק עריצות שר החינוך בנט'
ועדת החינוך אישרה את חוק עריצות שר החינוך בנט
19/02/2018 | 15:37
14
32
לצפיה ב-'לא מבין למה אתה כ"כ מתנגד לחוק הזה'
לא מבין למה אתה כ"כ מתנגד לחוק הזה
19/02/2018 | 16:23
13
36
וכ"כ מתלהב מהסיקור האולטרה שמאלני המגעיל שאתה מביא כאן?

יש לך משהו נגד צה"ל?
אתה מההזויים שחושבים ש-"פלסטינים" הם אנשים מסכנים משוללי זכויות אדם, ולא טרוריסטים צמאי דם?

הרי אם יש מישהו ששולל מהאספסוף הערבי בעזה והשטחים זכויות, זה ארגוני הטרור שלהם!

אני לא רואה שום רע בלחנך לשירות משמעותי בצה"ל.
חבל רק ששר ההדתה טורח לחנך לזה את החילונים, שגם ככה לרוב בעד, ולא את החרדים הפרזיטים המשתמטים...
אבל כמובן שלזה אין לו ביצים. גם לא לצאת נגד כל הרבנים שמכפישים את צה"ל, חייליו ומפקדיו.
לצפיה ב-'מה פירוש ה"משמעותי" ב"שירות משמעותי בצה"ל"?'
מה פירוש ה"משמעותי" ב"שירות משמעותי בצה"ל"?
19/02/2018 | 17:35
11
30
יש שירות לא משמעותי בצה"ל?

(ואם כבר, לדעתי המילה 'שירות' לא כ"כ מתאימה למצב של גיוס חובה.)
לצפיה ב-'כתבתי הסבר למה זה "משמעותי" לפי הדעה האישית'
כתבתי הסבר למה זה "משמעותי" לפי הדעה האישית
19/02/2018 | 18:57
10
29
שלי (אני לא יכול לדבר בשם אותו שר), אבל העמוד התרפרש והכל הלך לפח.

אז עד שיהיה לי כוח לשחזר את התשובה, תוכל לומר לי בבקשה:
1. למה "שירות" צבאי היא מילה שלא מתאימה למצב?
למיטב ידיעתי, "שירות" אינו בהכרח התנדבותי, ונכון לומר בשפה העברית שעבד משרת את אדונו.
2. איזו מילה כן מתאימה לדעתך?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
19/02/2018 | 19:41
9
41
1. קלעת בדיוק לדעתי. משום שהגיוס הוא חובה ולא התנדבותי. "עבד משרת את אדונו" בחברה פאודלית (אולי), לעומת זאת, בחברה שמתיימרת להיות דמוקרטית (במובן המודרני של המילה) לא אמורים להיות עבדים. אני לא שירתי בצה"ל אלא גויסתי לצה"ל בלי יותר מידי התחשבות ברצוני ודעתי בעניין.

2. המילה שמתאימה לדעתי היא 'גיוס' (שבמקרה שלנו הוא כאמור חובה). זה תיאור מדויק של המציאות בנושא הזה.

(עכשיו כשאני חושב על זה) אני לא כ"כ מבין את ההיגיון של חינוך לגיוס לצה"ל כשהחוק ממילא מחייב בגיוס. זה לא שמערכת החינוך מחנכת לציות של כל חוק וחוק מחוקי מדינת ישראל בנפרד, אז מדוע 'חוק שירות ביטחון' אמור לקבל כזאת התייחסות מיוחדת במערכת החינוך?
לצפיה ב-'האמת שכן. מערכת החינוך מחנכת לציות לחוקי המדינה.'
האמת שכן. מערכת החינוך מחנכת לציות לחוקי המדינה.
20/02/2018 | 08:26
2
28
החינוך הוא לערכים מסויימים. לאו דוקא לחוקים מסויימים. 
החוקים הם הביטוי המעשי לערכים של החברה (לפחות בחברה דמוקרטית). 
לצפיה ב-' דווקא לא מעט בתי ספר מעבירים שיעורים על ציות לחוקי'
דווקא לא מעט בתי ספר מעבירים שיעורים על ציות לחוקי
20/02/2018 | 08:35
17
התנועה באופן ספציפי.
לצפיה ב-'הוא שאמרתי'
הוא שאמרתי
20/02/2018 | 21:20
19
מערכת החינוך לא עוסקת בחינוך לציות של כל חוק וחוק באופן פרטני. משום שאני לא ממש יודע מה כוונתו של יוזם החוק ב"משמעותי" (או מה בדיוק ההבדל בעיניו של יוזם החוק בין "שירות משמעותי בצה"ל" לבין "שירות בצה"ל") שאלתי את מי ששיערתי שכן יודע.
לצפיה ב-'וכאן בדיוק קלעת בול לדעתי בנושא "שירות משמעותי":'
וכאן בדיוק קלעת בול לדעתי בנושא "שירות משמעותי":
20/02/2018 | 08:34
5
22
אישית, במובן המילוני של המילה, אני מבין "גיוס" כפעולה ראשונית להכניס אותך לצבא, ו-"שירות" זה מה שאתה עושה שם ברגע שהגעת במשך 3 שנים (או כמה שיוצא לך).

וכאן בדיוק נכנס לתמונה "משמעותי":
אתה יכול לנסות להגיע לתפקיד הכי קל או לקבל פתורים ולקצר שירות, או בקיצור לראות בזה משהו שאין לך ברירה לעשות, ואז לנסות לצמצם כמה שפחות, לעשות כמה שפחות, והעיקר להעביר כמה שיותר מהר את הזמן העיקר לצאת לדי חובה.

זה שירות לא משמעותי.
בלי לזלזל יותר מידי בכל מיני "עובדי" מזכירות (יש בצבא מזכירות משני המינים), מש"קי ממטרות ועוד תפקידים שהצבא היא כנראה שורד בלעדיהם (והיום לפעמים למד לעשות להם outsourcing לאזרחות) זה לא שירות משמעותי.

לאומת זאת יש תפקידים שדורשים מאמץ, עושים בהם דברים חשובים מאוד, מאתגרים מאוד, ולפעמים מעניינים מאוד, ומי שנותן את המאמץ ומגיע לתפקידים כאלה לא רק שתורם הרבה למדינה, אלא לא פעם יצא נשכר בעצמו.

לא יודע אם אתה מכיר את התופעה הישראלית, אבל יוצאי יחידות טכנולוגיות כמו 8200 מאוד מבוקשים בהייטק בארץ, ויכולים להגיע לעבודות טובות מאוד אפילו אם אין להם תואר רלוונטי.
יש דיונים על "שרשרת המזון" בפורום 308 - עבודה בהייטק.
תואר של מי נחשב יותר, איזה ציון צריך כדי שיסתכלו על קורות חיים שלך וכו'.

בקיצור - זה שירות משמעותי מבחינתי - שירות שהשקעת בו, ויצאת עם משהו טוב ממנו.

באופן אישי לא שרתתי בשום יחידה עלית, והתגייסתי רק כי הייתי חייב.

לא סבלתי את זמני בצבא, אבל אני חייב להודות שיצאתי ממנו עם 2 דברים טובים:
1. היכולת וההרגל לחיים עצמאיים (פעם ראשונה בחיים שיצאתי מהבית לתקופה של יותר מיומיים)
2. רישיון נהיגה בדרגה הכי כבדה (אם אי פעם לא אוכל למצוא עבודה כמתכנת, יש לי גיבוי )

אז הנה הסיבה שאני חושב שצריך לחנך לשירות משמעותי:
היות ואין ברירה וחייבים להתגייס, צריך לחנך את הילדים שהצבא לא צריך להיות "סבל" ולא צריך להיות משהו שצריך "להיפתר ממנו כמה שיותר מהר".
אלא שהצבא יכול להיות משהו שאפשר להשקיע בו, ואז גם המדינה, אבל יותר חשוב - גם אתה כאזרח, תצא נשכר, ואולי אפילו תבטיח לעצמך עתיד מקצועי.

אגב, אני לא רואה שום דבר שסותר דמוקרטיה בגיוס חובה.
כל מדינה דמוקרטית בעולם מגייסת חובה (בארה"ב קוראים לזה draft) כשהיא נמצאת במצב מלחמה וצריכה עוד חיילים להגן על עצמה.
כאמור, ארה"ב עשתה זאת לא פעם.

בישראל אין באמת חוק גיוס חובה. יש "צו השעה". הבעיה היא כמובן שהצו הזה נותר בתוקף מקום המדינה ועד היום, ובכנות לא קשה להבין מדוע.

אפשר לנהל דיון האם ישראל יכולה לשרוד עם צבא קטן יותר ומקצועי יותר שבמקום לגייס מתוקף חוק כל מי שרק אפשר, מזמין אנשים להתגייס אליו בתור קריירה.
אבל לדעתי זה יהיה דיון סרק. בעוד שעקרונית אני בעד צבא כזה, אין לי את הנתונים האסטרטגים לקבוע אם ישראל יכולה להרשות זאת לעצמה, או לא.

אני מזכיר לך, שבניגוד לרוב הדמוקרטיות בעולם, אנחנו מוקפים מכל הצדדים במשטרים מאוד לא יציבים, ומאוד עוינים.
זוכר מה קרה בניסיון לעשות שלום בהסכמי אוסלו, ומה קיבלנו בתמורה להסרת הכיבוש בהתנתקות?

כל עוד יש כ"כ הרבה גורמים מסביב שלא יתרצו משום דבר פחות ממחיקה מוחלטת של מדינת ישראל מהמפה, אני בספק שנוכל לוותר על גיוס חובה.

אז כל מי שיש לו בעיה עם גיוס כזה, מוזמן לעבור למדינה אחרת שאינה נמצאת בסכנה קיומית.
לצפיה ב-'לא טענתי שגיוס חובה סותר דמוקרטיה (אמנם יש הטוענים כך, אבל'
לא טענתי שגיוס חובה סותר דמוקרטיה (אמנם יש הטוענים כך, אבל
20/02/2018 | 19:49
4
23
זה לא מה שטענתי). אני טענתי שבדמוקרטיה (במובן המודרני של המילה) לא אמורים להיות עבדים. בדמוקרטיה אדם לא אמור לשרת משום שזה נכפה עליו (כמו "עבד משרת את אדונו") אלא מרצונו (דמוקרטיות לא קובעות לאזרח את מקום עבודתו למשל).

את דעתי לגבי חינוך לגיוס לצה"ל כבר כתבתי. בסופו של דבר גם אלה שאותו חינוך לשירות משמעותי בצה"ל כלל לא ישפיע עליהם יתגייסו כי... החוק מחייב אותם (או שהם יערקו או יסרבו).

שאלתי אותך מה פירוש ה"משמעותי" כי כתבת שאתה בעד "חינוך לשירות משמעותי בצה"ל". חשבתי שכתבת את זה כי אתה יודע למה כוונתו של יוזם החוק ב"משמעותי", מסכים איתו ובגלל זה אתה בעד.
לצפיה ב-'אני חושב שמן הראוי היה שאתה, וגם נירובי, תקראו את'
אני חושב שמן הראוי היה שאתה, וגם נירובי, תקראו את
21/02/2018 | 11:49
3
16
הצעת החוק עצמה במקום הכתבה המתלהמת, אם בכוונתכם לדון בנושא.
למעשה, הכתבה מביאה קישור להצעת החוק באתר הכנסת, והמסמך קצר מאוד, כך שזה לא היה אמור להיות מעיק.

ההצעה מבהירה בדיוק את מי מותר לשר לא להכניס, ולמה הוא מצפה שבתי ספר יחנכו.

אחסוך לשניכם הקלקות:
תיקון סעיף 2
1.
בחוק חינוך ממלכתי, התשי"ג–19531, בסעיף 2 –

(1) האמור בו יסומן "(א)", ובו, אחרי פסקה (12) יבוא:

"(13) לחנך לשירות משמעותי בצבא הגנה לישראל, ולשמור על מעמדו וכבודו של צבא הגנה לישראל בחברה הישראלית."

(2) אחרי סעיף קטן (א) יבוא:
"(ב) שר החינוך יקבע כללים למניעת כל פעילות במוסד חינוך, על ידי כל אדם או גוף חיצוני שפעילותו עומדת בסתירה חמורה ומשמעותית למטרות החינוך הממלכתי לפי סעיף קטן (א), או שבשל פעילותו מחוץ לישראל קיים חשש שחיילי צבא הגנה לישראל יועמדו לדין, בערכאות בינלאומיות ובמדינות זרות, על פעולה שביצעו במסגרת תפקידם."

כלומר, השר אכן רוצה לחנך לערכים, לא סתם ציות לחוק ספציפי, והוא גם רוצה לנוע מארגונים שחותרים תחת המדינה ואזרחיה להיכנס לבתי ספר.

לדעתי זו מטרה ראויה וחוק נכון.
אולי אתה כ"כ ליברלי שהיית מוכן לתת גם לאיש חמס להרצות בבית ספר של ילדיך ו-"להסביר את הסכסוך מנקודת מבטו", אבל על רוב האנשים זה ממש לא מקובל.
לצפיה ב-'כפי שמשתקף מהודעותיי'
כפי שמשתקף מהודעותיי
21/02/2018 | 20:52
2
25
לא דנתי כלל בכניסה של גופים כאלה ואחרים לבתי ספר. בפתיל הזה בסה"כ שאלתי לפשר ה"משמעותי" ב"חינוך לשירות משמעותי בצה"ל". משום שכתבת שאתה בעד חשבתי שידוע לך מה כוונתו של יוזם החוק ב"משמעותי" (כלומר מה לשיטתו ההבדל בין "שירות משמעותי בצה"ל" לבין "שירות בצה"ל").
לצפיה ב-'האמת שדווקא משתקף מהודעתך שיש לך בעיה עם גיוס'
האמת שדווקא משתקף מהודעתך שיש לך בעיה עם גיוס
22/02/2018 | 13:34
1
10
חובה, ואולי בכלל בעיה עם שירות בצה"ל.
אחרת קשה לי להבין למה יש לך בעיה עם שימוש מקובל במילים "גיוס" ו-"שירות".

הצעת החוק אינה קובעת מה הוא "שירות משמעותי" וגם לא מקנה לשר סמכות לקבוע זאת, על כן ייתכן שהפירוש יהיה נתון בידי כל מנהל בית ספר.

אישית, אני די בטוח שבנט חושב כמוני בעניין, ושהפירוש שלי מתיישר עם פירוש שלו.
לצפיה ב-'לא ברור לי איך מה שכתבת משתקף מהודעותיי'
לא ברור לי איך מה שכתבת משתקף מהודעותיי
22/02/2018 | 15:58
7
אכן כתבתי שבהקשר של גיוס חובה המילה 'שירות' לא כ"כ מתאימה לדעתי (עד כאן נכון), אבל היכן טענתי שיש לי בעיה עם המילה 'גיוס'? להפך אפילו, כששאלת אותי איזו מילה מתאימה לדעתי למצב כזה עניתי שהמילה שמתאימה לדעתי היא 'גיוס' (אין לי מושג איך הבנת שיש לי בעיה עם מילה שבבירור כתבתי שלדעתי מתאימה יותר למצב שאנו דנים בו).

לא כתבתי גם שיש לי בעיה עם גיוס (חובה או התנדבותי) לצה"ל, אלא שלא מובן לי מה ההבדל בין "שירות משמעותי בצה"ל" לבין "שירות בצה"ל" לשיטתו של יוזם החוק (אני יכול להעלות כל מיני אפשרויות לפשר ה"משמעותי" אבל אין לי באמת מושג איזה מהן קולעת לשיטתו של יוזם החוק).
לצפיה ב-'מאד פשוט, אף גורם חוץ מהמסיונרים לא יכנס לבתי הספר החילונים'
מאד פשוט, אף גורם חוץ מהמסיונרים לא יכנס לבתי הספר החילונים
20/02/2018 | 06:23
4
לצפיה ב-'אי....אי...אי, ועכשיו ננחש מי עושה דברים כאלו'
אי....אי...אי, ועכשיו ננחש מי עושה דברים כאלו
21/02/2018 | 17:51
18
יהודים גנבו כבשים מפלשתינים ושחטו אותם
לצפיה ב-'ככה זה התחיל באיראן'
ככה זה התחיל באיראן
21/02/2018 | 08:21
23
ממש אין הדתה שמדתה בצה"ל - רק שטיפת מוח של חיילים צעירים ועייפים שמנגונני החשיבה שלהם מצויים במצב אפסי, והארס מטפטף למוחם
לצפיה ב-'וככה במקרה, בלי שום כוונה, מחצית ממשתתפי קורס העיתונאים '
וככה במקרה, בלי שום כוונה, מחצית ממשתתפי קורס העיתונאים
20/02/2018 | 17:40
1
21
בתחנת גלי צה"ל הם דתיים.
ולביבי לא היתה שום מעורבות, והוא ממש לא נכנע לבנט.
כדי לשמור על הסע שלו הוא יהפוך את ערוץ 10 לערוץ שכולם שם דתיים. רק לשמור על הכסא.
לצפיה ב-'הסע = הכסא'
הסע = הכסא
21/02/2018 | 07:29
3
לצפיה ב-'עונת הפסטיבלים והתחפושות החלה בעולם. רק היהודים חושבים שהם '
עונת הפסטיבלים והתחפושות החלה בעולם. רק היהודים חושבים שהם
20/02/2018 | 16:47
17
המציאו את פורים והתחפושות, וזה חג יהודי מקורי.
ההתחפשות לא רק שלא הייתה חלק מהחג היהודי, היא אפילו הייתה בגדר מוקצה בקרב מנהיגי היהדות לאורך שנים. למעשה,  עד סוף המאה ה-13 יהודים פשוט לא התחפשו וגם לאחר שהמנהג השתרש בקרב מספר קהילות הושמעו כלפיו אין ספור גינויים עד המאה ה-17.
מנהג התחפושות הגיע בכלל מאיטליה. הקרנבלים בנסיכויות הצפון התקיימו בתאריכים דומים לאלו של חג הפורים ובהם השתרשו מנהגים פגאניים של שתייה לשוכרה, אכילת בשר ו....התחפשות. היהודים באותן קהילות עמדו על הדמיון והחליטו שאם הם שותים כמו הגויים, ואוכלים ארוחות פאר כמו הגויים, אז למה שגם לא יתחפשו כמו הגויים? האמת, אין סיבה.
והמאמינים חייבים למצוא לזה צידוק והם אומרים שלמנהג ההתחפשות יש רמזים כבר במגילת אסתר (שזה סיפור בפני עצמו). המוטיבים העיקריים במגילה הם ההיפוך וההסתר. ההיפוך הוא בגורל היהודים - "והחודש אשר נהפך להם מיגון לשמחה ומאבל ליום טוב", וההסתר מרומז בשם "אסתר" (הסתר) עצמו, המלמד על גודל ההסתר שקיים לאורך המגילה כולה. גם שם ה', כידוע, נעדר ממנה באופן מפתיע, אך ריבונו של עולם מסתתר מאחורי הקלעים ומושך בחוטים כל הזמן. מעבר לכך במגילת אסתר מתואר, שבזמן מרדכי ואסתר, התרחש מצב של "ונהפוך הוא, אשר ישלטו היהודים המה בשונאיהם", כלומר, המצב התהפך.
חכמי יהדות ההלכה לא הסתפקו במנהגי החג כפי שהם מוצגים במגילת אסתר והוסיפו מסורות ומצוות משלהם, בהשראת קרנבלים ונשפים פגאניים. דהיינו, נמצא כי חגיגות הפורים המסורתיות, הושפעו במידה ניכרת מהילולות פגאניות מימי הביניים ובעיקר מהקרנבל הנוצרי העירוני באירופה. הנה כמה דוגמאות למקבילות בין הפורים הרבני לבין הנשף והקרנבל הפגאני:
א.   מנהג לבישת המסכות בחג הפורים אומץ על ידי חז"ל מנשפי המסכות הפגאניים באירופה העתיקה כמו למשל, נשף ה"קלנדס", המוזכר אף בתלמוד (בבלי, עבודה זרה ו' ע"א, ח' ע"א).
ב.    מסורת תהלוכת ה"עדלידע" הודבקה לחג הפורים מתוך תהלוכת הרחוב הקרנבלית אשר היתה שכיחה בימי הביניים, בעיקר בפסטיבלים החילוניים ואף בקרב חוגים נוצריים. גם תהלוכות אלו כללו חגיגות של תחפושות אשר תכליתן היתה לשם בידור, צחוק ולעג לעולם הרשמי והשגרתי.
ג.     בנוסף למצעדים ולתחפושות, כלל הקרנבל הפגאני שתייה מופרזת של אלכוהול. לא באופן מפתיע, שורשי הקרנבל נעוצים בעת העתיקה, בחגיגות ביוון העתיקה (במאה ה- 6 לפנה"ס) לכבוד אל היין. חז"ל אמצו זאת בחפץ לב ואף קבעו הלכה מחייבת לחג: "מיחייב איניש לבסומי בפוריא עד דלא ידע בין ארור המן לברוך מרדכי"
ומהיכן מנהג אוזן המן? בגרמניה קיים מאפה בצורה משולש הקרוי בשם מוֹן-טאשֶה (Mohntasche), כלומר "כיס פרג", היהודים, כמקובל, גנבו את המאפה הזה ועשו לו הסבה ובאידיש הם קוראים לו "הומאן טאַש ("כיס המן", נהגה: homen tash).

לצפיה ב-'ככה מגדלים ילדים שיהיו חרדים: כך הוכו דורות של ילדים בחינוך '
ככה מגדלים ילדים שיהיו חרדים: כך הוכו דורות של ילדים בחינוך
20/02/2018 | 06:21
12
לצפיה ב-'לא רק חרדים:'
לא רק חרדים:
16/02/2018 | 12:17
33
43
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5116526,0...

למרות שנירובי1 תמיד טוען שמערכת המשפט בישראל מקלה על פושעים חרדים, אני חושב שזו טענה לא נכונה.

מערכת המשפט בישראל מקלה עם הרבה עבריינים, וזו הסיבה שהמדינה שלנו מתדרדרת.

ניקח את המקרה שבכתבה:
מדובר בנהג משאית בעל וותק של יותר מעשור.
אבל, גם בעל 115 הרשאות על עברות נהיגה.

נהג נורמלי במצבו היה צריך להיות מסוגל להתמודד ללא בעיה עם שיירת ההאמרים שעצרה ולא להרוג אף אחד.

אבל הוא, כמו רבים מהמגזר שלו, נהג (ולא בפעם הראשונה) איך שמתחשק לו, והעיקר לסיים את הנסיעה כמה שיותר מהר.

ועכשיו 3 חיילים מתים.

אני יודע שלפי החוק לא ניתן להרשיע אותו בפעולת טרור, אבל צריך להיות ברור לכל שאין מקום להוריד חשד הריגה מאדם כזה ולשחרר אותו למעצר בית.

מדובר ללא ספק באדם שהרג אנשים כי לא שם ז', ולשם כך בדיוק הוגדר בחוק פשע הריגה.

אבל, כמו עם נהגים רבים אחרים שגרמו לאובדן חיים רב במשך שנים, המערכת המשפטית שוב מקלה איתו.

כמו שהיא הקלה עם המחבל שרצח את המשפחה מחלמיש:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5114786,0...
כאן אגב, לא היה ספק לגבי זה שמדובר במסע רצח מכוון, וגם לא בזהות הרוצח, ועדיין השופטים, מסיבה לא ברורה לחלוטין, סרבו להטיל עונש מוות.

בקיצור, זה לא החרדים שמחזיקים את הכיסא של ביבי.
זה שופטים חסרי עמוד שדרה בישראל.

מצער אך נכון...
לצפיה ב-'אגב, בתחום התחבורה יש בהחלט משהו מוזר עם התייחסות השלטונות'
אגב, בתחום התחבורה יש בהחלט משהו מוזר עם התייחסות השלטונות
16/02/2018 | 12:38
17
לנהגי מרובי עבירות.

ולגבי שופטים חסרי עמוד שידרה - למרות שרוצים להציג את מערכת המשפט כגוף בלתי תלוי בשליט, זה בלוף גדול. השופטים הם בשר ודם ורוצים לרצות את מי שמשלם להם את המשכורת
לצפיה ב-'לצערי הרב, חוקי התעבורה בישראל הם בדיחה עצובה,'
לצערי הרב, חוקי התעבורה בישראל הם בדיחה עצובה,
16/02/2018 | 13:34
18
21
והאכיפה הסלקטיבית של המשטרה היא בדיחה עוד יותר עצובה.
שום נהג לא אמור לצבור כזו כמות של הרשאות על עברות נהיגה.
לו זה היה תלוי בי, ברגע שהגעת בזמן קצוב ל x הרשאות על עברות נהיגה - אתה צריך לשלם ברשיון הנהיגה שלך, וכדי לקבל אותו מחדש אתה צריך לעבור לא רק קורס "נהיגה מונעת" אלא שיעורי נהיגה, תיאוריה וטסט מחדש. נתפסת נוהג בשלילה במצב כזה? לכלא.

אין לי נתונים סטטיסטיים כדי לגבש המלצה לכמות הזמן או לכמות ההרשאות, אבל ככה אני רואה את הדברים.

לצפיה ב-'מה שאתה מציע קיים. זה נקרא שיטת הניקוד. '
מה שאתה מציע קיים. זה נקרא שיטת הניקוד.
16/02/2018 | 14:15
17
21
שאגב נותנת משקל לא פרופורציוני לעברות מהירות. פשוט כי את זה קל למדוד, 
אבל לא תורם להפחתת תאונות. 
לצפיה ב-'פעם השתתפתי בוויכוח בפורום אחר על עניין עכיפת מהירות.'
פעם השתתפתי בוויכוח בפורום אחר על עניין עכיפת מהירות.
16/02/2018 | 15:00
2
25
למדתי, שמבחינת סטטיסטיקה רשמית בישראל (נדמה של הרלב"ד), מכל התאונות הקטלניות, רק 3% נגרמות בגלל מהירות מופרזת, וגם זה אם כוללים "מהירות מופרזת ביחס לתנאי הדרך", שזה שונה ממהירות מופרזת ביחס לתמרור שלרוב אינו מייצג באמת כמה אפשר לנסוע בבטחה בכביש נתון.

סטטיסטיקות אכיפה לאומת זאת, מראות באופן עכבי שעברות מהירות הן הנאכפות ביותר במדינה!

כמו שאמרת - כי זה קל, ואני אוסיף - כי זה רווחי.

אבל הבעיה שלי עם שיטת הניקוד היא, שללא בתי משפט שיאכפו אותה עם עונשים מתאימים, היא שווה לתחת.
לצפיה ב-'יש בעיקרון אכיפה כי בתוך השיטה '
יש בעיקרון אכיפה כי בתוך השיטה
16/02/2018 | 16:27
1
22
מובנה גם שלילת רשיון מעל כמות מסויימת של נקודות.
זה נכון שיש כאלה ששלילה לא מרתיעה אותם והם פשוט נוהגים בשלילה. נדמה לי שיש גם סנקציה של החרמת רכב ל30 יום. 
בכל אופן נדמה לי שאין מתאם בין ריבוי עברות לבין מעורבות בתאונות.
אני לא אומר שתקנות התעבורה מיותרות. רק שריבוי עברות מעיד כנראה יותר על שהיה בכביש/נסועה ולא על מסוכנות דוקא. 

לצפיה ב-'לא יודע לגבי מתאם בין ריבוי עברות לתאונות'
לא יודע לגבי מתאם בין ריבוי עברות לתאונות
17/02/2018 | 16:27
6
אבל לפי הסטטיסטיקה הרשמית (ראה הודעה למטה) מרבית התאונות בארץ הן בגלל עברות ולא בגלל תשתיות לקויות.
לצפיה ב-'אני מכיר היטב את שיטת הניקוד. זה לא זה.'
אני מכיר היטב את שיטת הניקוד. זה לא זה.
17/02/2018 | 08:34
13
21
כלומר, שיטת הניקוד בבסיס היא לא רעה, אבל היא חסרת שיניים יחסית למה שאני מציע. אנשים נוהגים בשלילה, נתפסים, משלמים קנס וממשיכים לנהוג. פשוט ביזיון. וזה עוד לפני שהתחלתי לדבר על ההכשרה של נהגים (שיעורי הנהיגה הם בדיחה לעומת ההכשרה שכדאי שנהגים יעברו - מי שלומד נהיגה בקיץ לא יודע לנהוג בגשם, למשל).
לצפיה ב-'העניין הוא שאולי אתה מציע לנעוץ שיניים במקום הלא נכון. '
העניין הוא שאולי אתה מציע לנעוץ שיניים במקום הלא נכון.
17/02/2018 | 10:53
11
17
אני מסכים שעל נהיגה בשלילה העונש צריך להיות חמור (אני לא יודע מה בדיוק נותנים על זה), כי אחרת זה מפיל את כל ההרתעה של הענישה.
אבל אם מסתכלים על מעורבות בתאונות - אין לעניות דעתי מתאם לריבוי עברות. 
בכלל - כל ההתמקדות בהרתעה וענישה - כלומר התמקדות בנהג - היא במידה רבה פופוליזם של פוליטיקאים.
הנהג זה הפקטור שהכי קשה לשנות אבל הכי זול לטרטר. עוד תקנה עוד מצלמת מהירות, ועוד קנס. יש מזה הכנסות בכסף אבל לא בשיפור הבטיחות. 

ההתמקדות צריכה להיות במה שדי קל לשנות - התשתית והמכונית -  אבל זה עולה ביוקר. 
גם הדרישות אצלנו לקבלת רשיון הן לא מהמקילות בעולם. אבל בעניין הזה אני איתך - אם אפשר היה להעביר את כולם אימוני נהיגה מתקדמים,  מגרשי החלקה, מסלולים, וכו', שמהם יש מעט מאוד אצלנו....זה שוב חוזר לעניין ההשקעה בתשתיות. 

לצפיה ב-'אתה כותב שטויות!'
אתה כותב שטויות!
17/02/2018 | 16:26
9
28
הבעיה אינה תשתיות. אני נמצא בכל יום בין 2 ל-3 שעות בכביש.

ונחש איפה אני נתקל בתאונות הכי בעייתיות? במקום בו התשתית הכי טובה!
כביש ישר, חדש, 3 נתיבים לכל כיוון עם הפרדה. ואנשים נכנסים אחד בשני כמו מכוניות מתנגשות בלונפארק.

רק שכשזה קורה במהירויות מעל 100 קמ"ש, התוצאה ממש לא נחמדה!

ולמה? כי אני כל יום רואה אנשים שמים ז' בכביש!
זה לא שהם לא יודעים לנהוג, זה שהם חושבים שהכללים לא חשובים.

אני רואה נשים מתאפרות. אני רואה גברים מתעסקים בטלפון. פעם ראיתי מישהו משתלב בכביש מהיר תוך שהוא מחזיק חמגשית ואוכל ממנה!

אם תסתכל על כל התאונות הקשות מספיק להתפרסם בתקשורת בשנים האחרונות, תראה שבכל פעם מצאו שלנהג יש עשרות או מאות הרשאות.
ועל מה? בדיוק על התעלמות מכללים - עקיפה בפס לבן, אי עצירה בעצור, וכו'.

היום, הנהג הוא הבעיה הכי גדולה בישראל.
קח את הנהג בכתבה ממנה פתחתי את השרשור - לא היית תקלה ברכב שלו, ולא היית בעיה בכביש - הוא פשוט החליט "לגנוב רמזור" ונסע באדום.
ואתה מספר לי שהתשתיות הן הבעיה???

נניח שהיה לך כסף אין סופי - מה היית מציע?
להפוך כל צומת למחלף? להפוך כל מעבר חציה לגשר או מנהרה? הפרדה בכל רחוב?

אבל אזוב התלהמות שלי, בוא נדבר על מספרים בשטח:

זו הסטטיסטיקה הרשמית למשך עשור.
הנתונים המעניינים הם בעמוד 6:
41% מכלל הנהגים המעורבים בתאונות ביצעו עברת תנועה בשעת התאונה.

תחשוב רגע מה זה אומר: אם בממוצע יש 2 כלי רכב פר תאונה, וכמעת מחצית מהנהגים ביצעו עברה, זה אומר שכמעת כל תאונה שהתרחשה היית באשמת אחד הנהגים שביצע עברה, ולא בגלל תשתית לקויה!

דווקא לפי מה שסיפורו לי אנשים שלמדו נהיגה ברוסיה, הטסטים בישראל הם בדיחה.
כל אחד יכול לעבור.

זה נחמד לחלום על היום בו המכוניות ינהגו בעצמן, אבל היום הזה עוד רחוק.
במיוחד אם אתה רוצה מכוניות שלא נותנות בכלל לבן אדם לנהוג. (מה שיוצר מגוון בעיות משלו, אבל זה נושא לדיון אחר).

בינתיים, הגורם האנושי על הכביש הוא בעיה.
והמערכת המשפטית, שלא מנצלת אפילו את החוק הקיים במלואו, מחמירה את הבעיה הזו.
לצפיה ב-'אתה מפספס את הנקודה שלי'
אתה מפספס את הנקודה שלי
18/02/2018 | 10:31
6
19
ברור שכל תאונה היא באשמת הנהגים - זה בהגדרה.
רק תאונות שנופל עליך מטאור הן תאונות שלא ניתן היה למנוע. 
השאלה לא מי אשם אלא על מה אפשר להשפיע. יש גבול להשפעה של הרתעה ותקנות.
ומה שקורה אצלנו שאכיפת המהירות הפכה לחזות הכל. יש לי חבר שהוא שופט תעבורה והוא אומר אותו הדבר. 

כמו שמראה גם הסטטיסטיקה שהבאת - רק 41% הן תאונות עקב עברת תנועה. ולא ראיתי  סטטיסטיקה של קשר בין ריבוי עברות קודמות למעורבות בתאונות - (למעשה צריך לבדוק אם יש קשר בין מעורבות בתאונות לריבוי עברות פר ק"מ נסועה או שהיה על הכביש, ולא סתם מספר העברות.) 
שים לב שיש בגדול מגמה של ירידה בנפגעים. וזאת למרות הגידול באוכלוסיה, בנסועה, ובצפיפות. לכן צריך לייחס זאת לשיפור התשתית והמכוניות. לא שפתאום כולם נוהגים יותר טוב.
ואגב הנהג הישראלי לא יותר גרוע מכל נהג אחר, ואני גם לא טוען שהתשתית אצלנו גרועה. בקטע של תחבורה ציבורית אנחנו אכן די חלשים, אבל גם תחבורה ציבורית מעולה תוריד מהכביש רק כ10% מהמכוניות. 

לצפיה ב-'אני לא מכיר סטטיסטיקה רשמית בנושא ריבוי עברות בכלל.'
אני לא מכיר סטטיסטיקה רשמית בנושא ריבוי עברות בכלל.
18/02/2018 | 10:50
2
15
וגם אם תמצא שאין מתאם סטטיסטי בין ריבוי עברות למעורבות בתאונות (וקשה לי להאמין שאם מישהו אשכרה יטרח לעשות את הסטטיסטיקה הזו לא ימצא מתאם כזה - מכיון שמי שיש לו הרבה עבירות תנועה, כנראה שהוא מצפצף על החוק ועל שאר המשתמשים בדרך).
אבל נניח, לצורך העניין, שאין כזה.

אם תוריד מהכביש 10% מהמכוניות,
ותוסיף לזה הכשרה איכותית,
ותוסיף לזה עונשים מרתיעים ואכיפה איכותית,
אני בטוח שתסכים איתי שזה כנראה יוריד משמעותית את כמות התאונות ואת כמות הנפגעים בתאונות.

לצפיה ב-'כאמור - צריך לבדוק ריבוי עברות פר ק"מ. '
כאמור - צריך לבדוק ריבוי עברות פר ק"מ.
18/02/2018 | 11:05
1
16
וגם את סוג העברות.
עברת המהירות היא עברה טכנית. כשלעצמה אינה מסכנת. למעשה הנהג המהיר מפחית את העומס מהכביש. אני זוכר איזשהו מחקר גרמני לפני כמה שנים שהראה שנהגים מהירים פחות מעורבים בתאונות. הם הסבירו זאת ע"י כך שהנהג המהיר -על מנת להיות יותר מהיר מהממוצע- שומר על יותר ערנות ויש לו תמונת כביש יותר טובה. 
מסכים לגמרי שאם תוריד 10% זה יהיה שיפור דרמטי בצפיפות - זה תשתיות של תחבורה ציבורית. 
מסכים לגמרי שהכשרה איכותית חשובה - זה השקעה בתשתיות. 
מסכים לגמרי שאכיפה של עברות שגורמות להרבה תאונות - ישפיע, רק שזה לא נאכף כי קשה למדוד ולהוכיח. 
עונשים - גם עוזר, כאמור עד גבול מסויים. אבל פחות מכל הגורמים האחרים. 
לצפיה ב-'כמובן, סוג העבירה הוא קריטי.'
כמובן, סוג העבירה הוא קריטי.
18/02/2018 | 11:11
11
יותר מזה - מעבר באור אדום בצומת של כבישים ראשיים בשעות העומס זה לא אותו הדבר כמו מעבר באור אדום בשכונה שכוחת אל בשתיים בלילה כאשר כל הכבישים ריקים. לא שאני ממליץ להפעיל שיקול דעת בנושא הזה - רמזור אדום הוא אדום ואין לחצות את הצומת עד שיתחלף לירוק - אבל המקרה הראשון מסכן חיים, השני פחות.
לצפיה ב-'למה מטאור?'
למה מטאור?
18/02/2018 | 11:55
2
11
יש הרבה מאוד גורמים ארציים למדי לתאונות, שאינן אשמת הנהג.
למשל, שלל תקלות מכניות ברכב, מפיצוץ צמיג עד כיבוי סוויטץ' בנהיגה.

למעשה, ג'נרל מוטורס חטפו בראש כי יותר מ-100 בני אדם נהרגו בגלל מנגנון סוויטש פגום שהחברה יצרה ולא עשתה לו ריקול בזמן.

חבר שלי חזר מיפן, וסיפר על תרבות הנהיגה שם - שמיים וארץ ביחס למה שהולך בארץ!
אז כן - הנהגים אצלינו בהחלט גרועים, ואם אתה צריך תזכורת, הנה אחת תריאה מהבוקר:

אני חושב שאם הבחור הזה יבלה עשור בכלא, ולעולם לא יורשה יותר לגעת במכונית, זה ישנה את הגישה שלו לחיים, ואולי של הבאים בתור.
לצפיה ב-'בסדר תמיד יהיו מקומות ששם יש תרבות נהיגה יותר טובה.'
בסדר תמיד יהיו מקומות ששם יש תרבות נהיגה יותר טובה.
18/02/2018 | 18:12
1
9
עניין של פרופורציות. מעניין מה העונשים ביפן.  
לפי הסטטיסטיקה שהבאת אנחנו למשל במצב יותר טוב מארה"ב. ושם דוקא הנורמה לנסוע במהירות המותרת (עד כדי שזה מביא את הקריזה). 

תפעול תקלות זה גם הנהג. אם שומרים מרחק, שתי ידיים על ההגה, ומתפעלים נכון פנצ'ר אפשר למנוע את התאונה. גם מצב של כיבוי מנוע פתאומי. 
לא אומר שזה קל, אבל לא בלתי נמנע כמו במיקרה של מטאור. 

וכרגיל - יש לנו ויכוח על מידת הרגולציה והענישה. למה רק עשור בכלא? אולי עונש מוות? אני די בטוח שרמת ענישה מסויימת היתה פוטרת את כל בעיות הפקקים. מעטים היו מחזיקים מכוניות אם בכל יציאה לכביש היית מסתכן במאסר ממושך. 
לצפיה ב-'לא יודע מה העונשים ביפן'
לא יודע מה העונשים ביפן
18/02/2018 | 18:48
11
אבל כל ההתנהגות בישראל, בהרבה בחינות, היא איך נאמר...

אני יודע שאנחנו במזרח התיכון, אבל אנחנו הרי רוצים להיות שונים.

אני לא יודע למה אתה רוצה לבלבל בין יכולת של נהג לתפעל מצב חירום שלא נגמר באשמתו, לבין נהג שבכוונה מפר כללי בטיחות ומסכן את כולם.

באחד מסרטי מד"ב האהובים עלי, אכן יש עונש מוות על עברות בכביש, גם כאלה ללא נפגעים, והממשלה דנה האם כדאי להחיל עונש כזה גם על non moving vilotions כלומר גם על עברות חניה

אז אולי יש בזה משהו...
לצפיה ב-'רמזור? בכביש 6?'
רמזור? בכביש 6?
18/02/2018 | 17:43
1
5
לצפיה ב-'טעות שלי - התבלבלתי עם כתבה אחרת מהזמן האחרון'
טעות שלי - התבלבלתי עם כתבה אחרת מהזמן האחרון
18/02/2018 | 18:43
9
על זה שדרס 3 נשים ברמזור.
לצפיה ב-'אין ספק שהתשתיות בארץ גרועות. '
אין ספק שהתשתיות בארץ גרועות.
17/02/2018 | 16:26
18
אבל ראש הממשלה רואה מחלפים חדשים (שלא פותרים במאומה את בעית הפקקים וכנראה גם לא את בעיית תאונות הדרכים). השקעה זולה יחסית בתשתיות תשפר את רמת הבטיחות בדרכים בצורה משמעותית - ואני מדבר, כמובן, על תשתיות תחבורה ציבורית איכותיות. במידה ותהיה תחבורה ציבורית טובה, זולה, אמינה וזמינה (כן, גם בלילה ובסופי שבוע, והייתי אומר בעיקר בלילה שבין שישי לשבת) כמות הרכבים על הכבישים תרד, כמות הנהגים העייפים והשיכורים תרד, ורמת הבטיחות תעלה. אלא ששום ממשלה כאן עוד לא העיזה להעלות את הנושא לדיון מחשש להרגיז את החבר הדמיוני ובאי כוחו.
לצפיה ב-'נ.ב. - כל הדיון סביב "איך לחנך את הנהג"'
נ.ב. - כל הדיון סביב "איך לחנך את הנהג"
17/02/2018 | 11:19
24
הולך כנראה להתייתר בקרוב - בעידן המכונית האוטונומית. 
החשש שלי שבעידן הזה האופנועים יוצאו מחוץ לחוק על הכביש הציבורי. 
אולי אני אהיה כבר זקן מדי בכדי לרכב, ממילא :)
לצפיה ב-'תן לשופטים לעשות את עבודתם'
תן לשופטים לעשות את עבודתם
18/02/2018 | 17:40
12
17
העובדות נמצאות לפניהם ולא לפניך. אתה החלטת כבר שהוא אשם על סמך המגזר אליו הוא משתייך. מה הקשר בכלל לטרור? זה רק בדמיון המתלהם שלך. על סמך מה אתה אומר שהוא לא שם ז'?
לצפיה ב-'על סמך הווידאו מזירת התאונה.'
על סמך הווידאו מזירת התאונה.
18/02/2018 | 18:54
11
48
יש לי דווקא הרגשה שאתה יוצא להגנתו בגלל המגזר שלו.

יש כאן נהג שאמור להיות מקצועי - משהו שמורה לנהיגה שלי פעם אמר לי: ההבדל בין נהג רגיל לנהג מקצועי (כמו של רכב משא כבד), הוא שנהג רגיל דואג לעצמו על הכביש.
נהג מקצועי חייב לדאוג לכל הסובבים אותו בכביש.

יש כאן כביש חדש וישר - תשתית טובה.
תנאי מזג האוויר היו טובים - יום, לא גשום, לא רטוב, לא ערפל.

לא היית שום סיבה לנהג הזה לגרום לתאונת שרשרת עם 3 הרוגים.

יש כאן 2 אפשרויות:
1. הוא התרשל, ואז הוא אשם בהריגה.
2. הוא ראה הזדמנות לרצוח חיילים, ואז הוא מחבל.

היות לא ראיתי ראיות ל-2, אני לא יכול לטעון שזה המצב, אבל די ברור ש-1 תופס.
לצפיה ב-'מהוידאו אי אפשר להבין כלום'
מהוידאו אי אפשר להבין כלום
18/02/2018 | 19:50
10
16
ורשלנות של הנהג לעתים רחוקה מגיעה לכדי הריגה. נהג שיכור שחוצה רמזור באור אדום - זה הסדר גודל של התרשלות שעשוייה להוביל להרשעה כזאת. אבל במקרה של כביש 6 אי אפשר לדעת מהדייוח בעיתון אם היתה בכלל התרשלות, את זה המשטרה או השופט יצטרכו לקבוע. אני לא בא להגן עליו כי הוא מהמגזר דווקא - אתה התקפת אותו על הרקע הזה, שלא קשור בכלל לתאונה, מה שמעיד עליך בלבד.
לצפיה ב-'אתה לא נשמע כמו אחד שאי פעם נהג במשאית'
אתה לא נשמע כמו אחד שאי פעם נהג במשאית
18/02/2018 | 22:16
9
17
או הסתובב באזורים בארץ בהם יש הרבה נהגים מהמגזר.

או שאתה בוחר לעצום עיניים כדי לשמור על חזות "אולטרה ליברלית נאורה".

בתור אחד שנהג במשאית, וראה המון פעמים מה נהגים "מהמגזר" עושים בכביש, אין לי ספק לגבי מה שקרה שם.
וגם לא שלנהג הזה מגיע לבלות את שארית חייו בכלא.

אגב, הסטטיסטיקה של הלמ"ס לגבי עברות בכביש בקרב יהודים ולא יהודים די משקפת את הנושא.
לצפיה ב-'לשיטתך, המשטרה ובית המשפט מיותרים'
לשיטתך, המשטרה ובית המשפט מיותרים
19/02/2018 | 10:32
8
13
ניתן למחשב לעשות חתך דמוגרפי, ולפיו להכריע ולגזור דין. זה יהיה חיסכון אדיר של משאבים, לא? אם הנאשם אתיופי המחשב גם יכול לשחרר עליו טייזר, לפי הסטטיסטיקה זה מגיע לו כנראה..
אגב, מרשים בעיני שאתה מאבחן את ההשתייכות הדמוגרפית לפי הצצה חטופה בקבינה בזמן שאתה אמור להתרכז בנהיגה ובכביש לפניך. ולא, אם תהית, אין לי רישיון לנהיגה במשאית, יצא שהקריירה שלי התפתחה בכיוונים אחרים.
לצפיה ב-'זו כבר פעם שניה שמישהו שנוטה יותר מידי שמאלה שולף'
זו כבר פעם שניה שמישהו שנוטה יותר מידי שמאלה שולף
19/02/2018 | 12:01
7
19
לי דמגוגיה בגרוש במקום תגובה רצינית.

אבל נזרום:
לא, אני לא אמרתי שמשטרה ובתי משפט מיותרים, אני אמרתי שיותר מידי פעמים הם לא עושים את עבודתם כנדרש לפי החוקים הקיימים היום במדינה

באשר להצצה בקבינה - אין צורך.
יש מתאם סטטיסטי מאוד גבוהה בין אזורים מסוימים במדינה (כן, גם בגבולות הקו הירוק!), סוג רכב, התנהגות על הכביש, והמוצא של האדם מאחורי ההגה.

כאמור, מי שנמצא מספיק זמן בכבישים בארץ לומד זאת על בשרו...
לצפיה ב-'אתה מספק דוגמה יפה להגיון מעגלי'
אתה מספק דוגמה יפה להגיון מעגלי
19/02/2018 | 12:20
6
15
מהתנהגות על הכביש אתה מסיק על השתייכות למוצא, וממוצא אתה מסיק על התנהגות על הכביש. ככה אתה כל פעם צודק, ואפילו מחזק את דעתך.

ובקשר לדמגוגיה, נדמה לי שאתה פשוט לא מבין את המושג. מתוך ויקיפדיה: "דמגוגיה היא שיטת שכנוע מניפולטיבית, המשמשת להעברת מסרים נכונים או שקריים בהתבסס על פנייה לרגש ובפרט לפחד"
לא פניתי לרגש ולא לפחד,ובטח שלא השתמשתי במניפולציה. להיפך, אתה זה שמלבה רגשות של שנאה. מה שעשיתי הוא שכתגובה לדבריך המתלהמים, שאתה כבר יודע שהנהג אשם וצריך לבלות את חייו בכלא, אמרתי "אז בוא נבטל את המשטרה ובתי המשפט". זו תגובה מתבקשת, הנחתה קלאסית לכדור הכל כך קל ונוח שהרמת לי.
לצפיה ב-'אה, וזה לא מניפולטיבי?'
אה, וזה לא מניפולטיבי?
19/02/2018 | 13:45
5
14
לשלול בלי לשלול את הטענה שלי שרואים אשמה ברורה מתמונות זירת התאונה, ושבהתחשב בנסיבות - 3 בני אדם מתים, אין זה נכון לשחרר את הנהג הפוגע למעצר בית, ושלול, עוד לפני המשפט, את סעיף ההריגה?

אתה בהחלט פונה לרגש - אתה מנסה להראות כאילו אני גזען ומגזים, כאשר בפועל לא תוכל להצביע על משהו שיזכה את הנהג הזה.
לצפיה ב-'עכשיו לפחות אתה מעלה טיעונים הגיוניים'
עכשיו לפחות אתה מעלה טיעונים הגיוניים
19/02/2018 | 15:02
4
15
אם כי שגויים בעיני. אני לא ראיתי כלום בוידאו לא יודע איך הצלחת להסיק מזה משהו. יש מורכבות משפטית גדולה בתחום של מעצרים ומעצרי בית, תן לשופט להחליט. מעצר אולי מספק את יצר הנקמה שלך אבל זה רק במקרה שהנהג יצא זכאי, הרי ימי המעצר מתקזזים מעונש המאסר.אם אין בחשוד סכנה לציבור או לחקירה אין שום סיבה למעצר, בעיקר כשהיום יש את הכלי של מעצר בית עם אזיק אלקטרוני, שפותר את הבעיה, בלי להעניש מישהו שעדיין עומדת לו חזקת החפות, ובלי להוסיף הוצאות וצפיפות על חדרי המעצר. 
בשום שלב לא טענתי שהנהג זכאי. יש סיכוי גבוה שלא שמר מרחק, ואולי גם דעתו היתה מוסחת. מכאן ועד כל מה ששפכת עליו המרחק גדול. ובכל מקרה מי שיחקור היא המשטרה ומי שישפוט הוא השופט, אנחנו יכולים לקשקש עד מחר אבל לשנינו ידוע מעט מאוד על התאונה הזאת. 
לצפיה ב-'מצד אחד אתה טוען שאנחנו יודעים מעט מאוד'
מצד אחד אתה טוען שאנחנו יודעים מעט מאוד
19/02/2018 | 16:18
3
14
מצד שני אתה קובע בצורה ברורה ובטחון מלא שאין חשד לציבור או לחקירה מכך שהנהג הזה יסתובב ללא השגחה (ולא, אני לא ממש סומך על אזיקים אלקטרוניים למיניהם).

הסיבה היחידה שאתה לא רואה שום דבר, היא שאתה בוחר לעצום עיניים...
לצפיה ב-'זה לא אני קבעתי, זה השופט'
זה לא אני קבעתי, זה השופט
19/02/2018 | 17:14
2
5
לצפיה ב-'אז מבחינתך שופט בישראל הוא חזות הכל שלא ניתן להעביר'
אז מבחינתך שופט בישראל הוא חזות הכל שלא ניתן להעביר
19/02/2018 | 17:25
1
10
עליו ביקורת?
אם השופט היה קובע שיש חשד שהנהג הזה מחבל ודרס את החיילים בכוונה, לא היית מספר לכל חבריך שמתנכלים למסכן רק בגלל שהוא "מהמגזר"?
לצפיה ב-'מותר לך להעביר ביקורת'
מותר לך להעביר ביקורת
19/02/2018 | 17:34
15
ואני בסך הכל ציינתי שהשופט והמשטרה יודעים הרבה יותר ממך, ולכן הביקורת שלך מבוססת ככל הנראה על דעות קדומות ונטייה להתלהמות. במהלך השירשור נתת הרבה ראיות נוספות שתומכות בדעתי על דעתך.
לצפיה ב-'זוועה, אין מילה אחרת לתאר את החוק החדש של בנט. והחוק אומר:'
זוועה, אין מילה אחרת לתאר את החוק החדש של בנט. והחוק אומר:
17/02/2018 | 08:04
15
36
"לשר החינוך את הסמכות לאסור על אישים או ארגונים לקיים פעילות בתוך מוסד חינוכי"
דהיינו, לגופים מסיונרים דתיים וחרדים יהיה מותר להיכנס לבתי הספר ולאירגונים אחרים לא. ומנהל שלא  ילך בתלם של שר ההדתה, ישלם על כך ביוקר.
לצפיה ב-'כתבה שמאלנית מגעילה!'
כתבה שמאלנית מגעילה!
17/02/2018 | 16:34
13
29
שים לב שהחוק מאפשר לשר לאסור, אבל לא לכפות הכנסה של גוף כזה או אחר.
המיסיונרים הדתיים אומנם בעיה, אבל בעיה לא פחות קטנה הם ארגוני שקר דוגמת "שוברים שתיקה", שממומנים ע"י אויבים של המדינה שלנו, ומפיצים שקרים נגד המדינה, וחייליה במסווה של "חשיפת האמת".

הארגונים האלה עסוקים בדליגיטימציה, והם מנסים להיכנס לבתי הספר כדי לתפוס ילדים צעירים לא פחות מהדתיים.

והחוק הזה נועד לבלום אותם. לכן אין לי בעיה איתו.
החוק לא יאפשר לשר להכריח מנהל להכניס ארגון דתי כזה או אחר.

אז מבחינה זו, הוא נייטרלי. הרי גם לפניו לא היית מצליח להכניס ארגון חילוני שיטיף לחזרה בשאלה לבית ספר דתי. אז מה זה משנה?

צריך להיזהר עם זעקות "פשיסטים" כמו בכתבה!
להגן על המדינה שלך מפני אויבים שרוצים להשמיד אותך, ולחנך את ילדיך להמשיך בהגנה הזו, זה לא פשיזם. זה הישרדות, וזו זכות יסוד!
לצפיה ב-'מנהל שלא יכניס מי שמשרד החינוך ממליץ, ישלם על כך ביוקר'
מנהל שלא יכניס מי שמשרד החינוך ממליץ, ישלם על כך ביוקר
17/02/2018 | 16:48
1
10
לצפיה ב-'מאפה הוצאת את זה?'
מאפה הוצאת את זה?
17/02/2018 | 17:04
6
לצפיה ב-'בנט ממש ניטרלי'
בנט ממש ניטרלי
17/02/2018 | 20:24
10
27
את עמותות האינדוקטרינציה הדתית\פוליטית בזרם החינוך הממלכתי-כללי המשרד שהוא עומד בראשו מתקצב בנדיבות.
לצפיה ב-'לא דיברתי על בנט. דיברתי על החוק הספציפי.'
לא דיברתי על בנט. דיברתי על החוק הספציפי.
17/02/2018 | 20:56
9
7
לצפיה ב-'הבנתי שהוא יזם את החוק (אבל אולי לא הבנתי נכון)'
הבנתי שהוא יזם את החוק (אבל אולי לא הבנתי נכון)
17/02/2018 | 22:12
8
20
דרך אגב, לאיזה ארגון שממומן ע"י אויבים של מדינת ישראל כוונתך? (בניגוד לאויבים של דעה פוליטית מסוימת)
ואם יש ראיות שארגון ממומן ע"י מדינת אויב או ארגון טרור עוינים למדינת ישראל מדוע לא ממצים עם אותו ארגון את הדין? (אני לא מומחה... אבל זה נשמע לי כמו מינימום "מגע עם סוכן חוץ" או משהו כזה)
לצפיה ב-'זה שבנט יזם את החוק, לא הופך את החוק עצמו לרע.'
זה שבנט יזם את החוק, לא הופך את החוק עצמו לרע.
17/02/2018 | 22:29
7
21
גם פוליטיקאי אינטרסנט (כאילו, יש פוליטיקאי שאינו אינטרסנט?) לפעמים מתיישר עם האינטרס של האזרחים.

איזה ארגון ממומן ע"י אויבים?
שאלה מצוינת!
זוכר את חוק העמותות:

מדוע כל ארגוני השמאל, כמו אותם "שוברים שתיקה" שהזכרתי, כ"כ התנגדו לחשוף את מקורות המימון שלהם?
מדוע התנגדו לסעיף שיכריח נציגיהם לענוד תגי זיהוי?

בתור ארגון שמנסה לחשוף את האמת (), מפתיע אותי לראות אותם מנסים להסתיר כ"כ הרבה...
לצפיה ב-'אולי שאלה מצויינת... רק שמענה אין'
אולי שאלה מצויינת... רק שמענה אין
17/02/2018 | 23:19
6
17
נו...? אז...? חוק העמותות עבר? (כאילו שמלכ"ר לא היה חייב בדיווח על תרומות לפני הצעת החוק הזאת) עכשיו מחייבים לענוד תלאי... סליחה! תג? ו...? כמה סוכני אויב התגלו בעמותות שאני לא מסמפט?

שוב אשאל, לאיזה ארגון שממומן ע"י אויבים של מדינת ישראל כוונתך? (בניגוד לאויבים של דעה פוליטית מסוימת)
ואם יש ראיות שארגון ממומן ע"י מדינת אויב או ארגון טרור עוינים למדינת ישראל מדוע לא ממצים עם אותו ארגון את הדין? (אני לא מומחה... אבל זה נשמע לי כמו מינימום "מגע עם סוכן חוץ" או משהו כזה)

התנגדות להצעת חוק כלשהי כשלעצמה היא לא ראיה למגע עם סוכן חוץ (או משהו כזה) או לעוינות כלפי מדינת ישראל. ...Just saying
לצפיה ב-'אני חושב שכתבתי כבר פעמיים "שוברים שתיקה" בשרשור הזה.'
אני חושב שכתבתי כבר פעמיים "שוברים שתיקה" בשרשור הזה.
18/02/2018 | 00:12
5
12
אם זה לא מספיק ברור, אז הנה פעם שלישית.

למה לא ממצים איתם את הדין אני לא יודע.
אולי מאותה סיבה שיש חברי כנסת שנסעו למדינות אליהן אסור לישראלים להיכנס, ונפגשו שם עם מחבלים מוכרים, ועדיין לא עשו להם כלום.
או עלו על ספינת מחבלים שניסתה לחדור למרחב שלנו, ובה הותקפו חיילים ישראלים.

בקושי הצלחנו לשפוט חבר כנסת שנתפס על חם מעביר טלפונים למחבלים בכלא...

כנראה יש קושי להילחם באויבים מבית...
Just saying...
לצפיה ב-'ומה הראיות לכך ש"שוברים שתיקה" ממומנים ע"י אויבים של מדינת'
ומה הראיות לכך ש"שוברים שתיקה" ממומנים ע"י אויבים של מדינת
18/02/2018 | 01:00
4
18
ישראל?
לצפיה ב-'בבקשה:'
בבקשה:
18/02/2018 | 02:12
3
19

מה שמצחיק, שהידיעות האלה מתפרסמות באתרים שדווקא די מזוהים עם השמאל, אבל כנראה לא שמאל קיצוני מספיק כדי לחתור תחת המדינה שלנו...
לצפיה ב-'נו... מצויין'
נו... מצויין
18/02/2018 | 02:35
2
22
אין לי ספק שהראיות שנאספו ע"י תחקירני "מידה" ישמשו במהרה (לפחות בטווח מאה השנים הבאות...) לפעולה כלפי פעילי ארגון "שוברים שתיקה" בזירה החוקית\משפטית, בניגוד לזירת דעת הקהל.

כל הגופים האלה שמועלים בסקירה שבאתר "מידה" אלה גופים שמוגדרים ע"י גוף רשמי של מדינת ישראל כאויבים של מדינת ישראל ויש איזשהו מסמך רשמי של רשויות מדינת ישראל שמגדיר אותם כאויבים של מדינת ישראל, שמגע איתם אסור עפ"י החוק הישראלי, כן? (אני אשמח להתוודע למסמך רשמי כזה) לא סתם גופים שאני לא מסמפט אותם, נכון?
לצפיה ב-'טוב בסדר...'
טוב בסדר...
18/02/2018 | 08:29
1
21
כשקראתי איך אתה משווה בין כרטיס עובד לתלאי צהוב באחת ההודעות הקודמות, ידעתי שלא נוכל להתקדם בדיון הזה.

ובכל זאת, ממליץ לך להציץ גם בשני הקישורים הנוספים שהבאתי, חוץ מהראשון, וגם להיזכר בכך שארגון ה-BDS הוכרז כלא חוקי ע"י ממשלת ישראל, עד כדי כך שפעיליו אינם רשאים להיכנס למדינה.

אבל אזוב, ברור שאלה סתם ארגוני "זכויות אדם" שרק רודפים אותם אנשים רעים שלא מסכימים לעמדה הפוליטית שלהם.
הרי בני אדם יש רק בעזה ויו"ש, לא במדינת ישראל חלילה .
לצפיה ב-'נו...? מה אתה רוצה? אני שמח על הצלחתם הכבירה של "מידה"'
נו...? מה אתה רוצה? אני שמח על הצלחתם הכבירה של "מידה"
18/02/2018 | 18:34
19
ו"אם תרצו". ודאי שאיסוף הראיות שלהם לכך ש"שוברים שתיקה" מנהלים מגע עם ארגון שהוכרז כלא חוקי ע"י ממשלת ישראל יביא לחקירה משטרתית, הגשת כתבי אישום ומשפט של פעילי "שוברים שתיקה", בניגוד לקמפיין בזירת דעת הקהל בלבד, לא?
לצפיה ב-'למה בכלל לתת לאישים או ארגונים לקיים פעילות בתוך מוסד חינוכי'
למה בכלל לתת לאישים או ארגונים לקיים פעילות בתוך מוסד חינוכי
18/02/2018 | 07:32
10
חוץ ממורים של אותו מוסד אף אחד לא צריך להיכנס ולהרצות או ללמד שם.

יש אפילו לאסור כניסה של מורים מבתי ספר אחרים - בנט עוד עשוי להביא לשם מורים מבתי ספר דתיים על מנת שירצו שם
לצפיה ב-'גבר בן 39 אב ל-7 מצפת נעצר בחשד לביצוע שורה ארוכה של עבירות'
גבר בן 39 אב ל-7 מצפת נעצר בחשד לביצוע שורה ארוכה של עבירות
18/02/2018 | 17:57
5
"חמורות" בילדים וילדות ממשפחתו ואחרים.
לצפיה ב-'בן 40 מביתר עילית ביצע מאות עבירות מין בקטינות'
בן 40 מביתר עילית ביצע מאות עבירות מין בקטינות
18/02/2018 | 17:51
6
מיכאל שרביט, בן 40 מביתר עילית, הואשם בביצוע מאות עבירות מעשי סדום, אינוס ומעשים מגונים בשתי קטינות בין הגילאים 11-15. 

לצפיה ב-'עובד לשעבר בישיבה בשפלה חשוד במעשה סדום בתלמיד'
עובד לשעבר בישיבה בשפלה חשוד במעשה סדום בתלמיד
18/02/2018 | 17:48
4
עד חובב זיוני ישבנים).
לצפיה ב-'חרדי תושב בני ברק, כבן 60, נעצר בחשד שביצע מעשה מגונה בקטין '
חרדי תושב בני ברק, כבן 60, נעצר בחשד שביצע מעשה מגונה בקטין
18/02/2018 | 17:45
5
 שהלך ברחוב בבני ברק.
לצפיה ב-'חרדי נעצר בחשד לפדופיליה ברשת האינטרנט'
חרדי נעצר בחשד לפדופיליה ברשת האינטרנט
18/02/2018 | 17:43
6
לצפיה ב-'והצדיק הזה רק שלח ידיים'
והצדיק הזה רק שלח ידיים
18/02/2018 | 17:34
5
לצפיה ב-'ועוד אחד שזיין ילד קטן וטען שזה היה בהסכמה'
ועוד אחד שזיין ילד קטן וטען שזה היה בהסכמה
18/02/2018 | 17:33
7
לצפיה ב-'זו תוצאה כשמתקלחים בלי סבון - סוטים חולים'
זו תוצאה כשמתקלחים בלי סבון - סוטים חולים
18/02/2018 | 17:31
9
לצפיה ב-'יהדות ומדע-לכל המשיבים'
יהדות ומדע-לכל המשיבים
15/02/2018 | 13:24
11
51
לכל המשיבים בשרשור האחרון...

קודם כל תודה על התייחסותכם. 

נושאים שהועלו נובעים מכך שלא קיבלתם את התמונה הכוללת. מי מאיתנו שבאמת מחפש את האמת מוזמן לעבור על כלל נושאי מדע ותורה, ואז לחוות דעה. הנה כלל הסרטונים בערוץ:
או מי שרוצה לראות את זה כהרצאה אחת רצופה, הנה חלקים א' ו-ב':
לא חייבים לקבל, אבל לפחות לשמוע את כלל התכנים ואז להתייחס. 

אפשר לדון על כל נושא בנפרד, אבל אשמח לדון דווקא עם מי שראה את כל התמונה ואז מעלה שאלות, אחרת לא נצא מזה... 

ושוב אומר, אחרי שעסקתי בנושא לא מעט, חותם לכם שהכול אמת.

לצפיה ב-'חותם לנו, באמת? חותם לנו שגם דיברת עם אלוהים שלך?'
חותם לנו, באמת? חותם לנו שגם דיברת עם אלוהים שלך?
15/02/2018 | 13:30
6
33
מה זה השטות הזו?

אתה הבאת לפה סרטונים, שאין שום סיבה שיהיו סרטונים בכלל, כי הם מציגים רק טקסט, שהיה יותר נוח לקרוא בתור מאמר מסודר.

הראינו לך, שהטענות שנטענות שם שגויות עובדתית בהמון מקומות.

ואתה בא ואומר לנו "בואו תראו עוד סרטוני זבל כאלה, ואני חותם לכם שהכל אמתי?"

בוא קודם תן התייחסות למה שכתבתי על על סדר הבריאה הדפוק בסיפור בראשית מול סדר אמתי שלמדנו ממספר מדעים מדויקים, ואז אפשר יהיה להתקדם.

אם אתה לא מסוגל להתמודד אפילו עם אי דיוק אחד, איזה דיון בדיוק אתה מצפה לפתח כשיהיו לך עוד אלף כאלה?
לצפיה ב-'סדר הבריאה'
סדר הבריאה
18/02/2018 | 00:44
5
22
קודם כל, נושא הדיו ןהוא הדברים העל טבעיים שיש ביהדות בכלל ובתורה בפרט. כך שמי שצריך לתת התייחסות לטיעונים זה אתה לטיעונים שאני מביא, ולא להפך...

לעצם העניין, לגבי הטיעונים על הכוכבים, הוספתי התייחסות בתגובות על הסרטון עצמו, אעתיק אותה להלן בסוף ההודעה. 

עדיין מחכה להתייחסות לדברים מספריים מובהקים וחד משמעיים שאין דרך להסביר אותם בלי להכיר בכך שיש כאן משהו מעל הטבע: ראה למשל זמן סיבוב הירח סביב כדור הארץ, וגיל העולם. להלן (אלה לא קישורים חדשים, אותם קישורים ששלחתי קודם):

לגבי מספרי הכוכבים, הנה התגובה מ-youtube:

שאלה – לגבי הטענה הראשונה בסרטון, לפיה מספר הכוכבים על פי המדע ועל פי היהדות דומים, זה לכאורה לא נכון, שהרי המספר של המדע גדול פי 100 מהמספר של היהדות: 10 בחזקת 20 לעומת 10 בחזקת 18.
תשובה – ראשית, המדע עצמו מודה שהמספרים שלו הם הערכות גסות בלבד. אפילו בין ההערכות המדעיות של NASA להערכות המדעיות של סוכנות החלל האוסטרלית יש פער של פי 10. שנית, אם התלמוד היה סתם ממציא מספר, למה לא לכתוב "אלפי כוכבים"? זה כבר נשמע מרשים. הרבה יותר ממה שאפשר לראות מכדור הארץ. מאיפה הגיע התלמוד למספר מסדר גודל כזה של 18 אפסים? ושלישית ומה שאולי ממחיש את העניין בצורה הטובה ביותר: תאר לך שהיית יושב על חוף הים בלילה בהיר לפני 1500 שנה, מסתכל אל השמים, ורואה כמה מאות כוכבים. והנה מופיעים על החוף שני אנשים לידך ודנים ביניהם. האחד אומר שמספר הכוכבים האמיתי הוא 1 עם 20 אפסים אחריו - אבל בערך, הוא לא בטוח בדיוק. השני אומר שהמספר הוא 1 עם 18 אפסים אחריו – אבל זה היה בבריאת היקום, עד עכשיו יכול להיות שזה השתנה. אלה הטענות המדויקות של שניהם. כעת, ברצינות, ןתהיה כן עם עצמך: האם לא היה ברור לך ששניהם מדברים על אותו דבר בדיוק?

שאלה – לגבי הטעה השנייה שבסרטון, מספר הכוכבים בגלקסיה, הרי המספר של היהדות קטן פי 10 מהמספר של המדע: 3.65 מיליארד מול עשרות מיליארדים. תשובה – ראשית, גם כאן המדע עצמו מודה שהמספר שלו הוא הערכה גסה בלבד. שנית, משהו שלא מופיע בסרטון, שימו לב שהמספר של היהדות (3.65 מיליארד) נופל בתוך טווח הגודל המדעי של גלקסיה: בין 10 מיליון ל-100 טריליון כוכבים. ראו ויקפדיה בערך "גלקסיה". מדהים כשלעצמו. מי יכול היה סתם כך לשבת על כדור הארץ לפני 1500 שנה, ו-"לנחש" מספר בתוך התחום הנכון של גודל גלקסיה? ושלישית, נחזור למשל של חוף הים. אתה יושב לפני 1500 שנה בלילה בהיר לחוף הים, ורואה בשמיים כמה מאות כוכבים. והנה מגיעים שני אנשים ודנים ביניהם. האחד אומר שבעצם בשמיים יש קבוצות ענק של כוכבים, בגודל ממוצע של 50,000,000,000 (עשרות מיליארד) כוכבים – אבל בערך, הוא לא בטוח בדיוק. השני אומר שנכון, יש קבוצות ענק של כוכבים, אבל הגודל הנכון הוא בערך 4,000,000,000 (קרוב ל-4 מיליארד) כוכבים. דיון. כעת, ברצינות, האם לא היה ברור לך ששניהם מדברים על אותו דבר בדיוק...? הרי אם אחד היה אומר שגודל גלקסיה הוא 100 כוכבים, והשני היה אומר שגודל גלקסיה הוא 10 עם 14 אפסים אחריו, טוב כאן יש ויכוח. אבל בפערים האלה של המספרים, כששניהם מדברים במונחים של כמה מיליארדים, הרי ברור ששניהם מסכימים למעשה על אותו יקום ואותן גלקסיות.

לצפיה ב-'נו, שוב אתה בורח, יש לך תשובות בכלל?'
נו, שוב אתה בורח, יש לך תשובות בכלל?
18/02/2018 | 01:56
4
19
לא דיברתי איתך על כוכבים!

באחד הסרטונים שהבאת נטען שסדר הבריאה בספר בראשית תואם לסדר היווצרות היקום ע"פ המדע.
גם אתה כתבת את זה באחת ההודעות שלך.

אז נתתי התייחסות לכך והראיתי לך שזה לחלוטין לא נכון, ואין שום קשר בין סדר הבריאה בבראשית לסדר היווצרות היקום ע"פ המדע.

בוא תסביר בבקשה למה לפי בראשית דשא נוצר לפני השמש???

בעניין הכוכבים:
עובדתית התלמוד טועה ובגדול.

זה שאתה מנסה למרוח את הטעות כדי שיראה כאילו התלמוד צדק, זה שקר.
אני לא יודע אם אתה משקר רק לנו, או גם לעצמך...
שפיפון כתב שלך שסדר גודל של הטעות הוא בין 1000 ול-10000 ממש לא 100.
(לא שסדר גודל של 100 זה מעט).

אם הספר שלך היה "על טבעי", הוא היה צריך לדייק.

זה שמישהו לפני כמה זמן זרק ניחוש, והניחוש נראה לך נכון, לא הופך אותו לעל טבעי.
זה רק בדמיון שלך!
לצפיה ב-'אני עונה לך...'
אני עונה לך...
18/02/2018 | 02:30
3
17
סדר הגודל של ההפרש הוא פי 100: 10 בחזקת 18 אל מול עשר בחזקת 20. 
ותזכור שבמדע בעצמו אומר שזאת הערכה מאוד לא סופית. 

דשא לפני שמש - בדיוק נתתי לך תשובה על זה בשרשור אחר, מעתיק אותה לכאן למי שירצה לקרוא:

לא כתוב שדשא נברא לפני השמש. שים לב טוב, המילים מדוייקות מאוד. הפועל "ברא", כלומר יצירה יש מאין - 'לא היה ופתאום יש' - מופיע אך ורק בשלושה מקומות: בפסוק הראשון (כל החומר נברא ברגע הראשון. קונסיסטנטי עם המפץ הגדול של המדע), ואחר כך עוד פעמיים, בהקשר של היווצרות החיים (החיים זה משהו שחדש שבאמת לא היה ברגע הראשון של היקום, גם זה קונסיסטנטי לגמרי עם המדע). בשאר המקומות הפעלים הם "ויצר" לשון לתת צורה, או "ויבדל", וכולי, כלומר הוא עושה סדר בחומר שכבר קיים. שוב, בדיוק כמו שהמדע אומר: כל החומר קיים ברגע הראשון של המפץ, ומכאן והלאה רק מתארגן ומסתדר במקומו עד שהיקום נראה כמו שהוא נראה היום. 

עד כאן באופן כללי, עכשיו לגבי הדשא והשמש. שים לב שכל תיאור הבריאה בששת הימים מדבר על איך שהדברים נראים מכדור הארץ. ואכן, בכדור הארץ הצמחייה נוצרה עוד לפני שהשמש נראתה (היה כאן אור, אך השמש לא נראתה - האטמוספירה היתה סמיכה מדי. אם אתה צריך אשלח לך קצת קישורים על זה). הסדר מדויק להפליא, קונסיסטנטי עם המדע. 

אגב, המדהים באמת הוא שבאותם פסוקים בדיוק, שמדברים בכלל על סדר הבריאה בכדור הארץ, מקודדים לך גם סדר היווצרות היקום, די מדהים. תראה בסרטון על גיל העולם, מתמטיקה שאי אפשר להתווכח איתה... הנה:

לצפיה ב-'עובדות לא ממש מעניינות אותך, נכון?'
עובדות לא ממש מעניינות אותך, נכון?
18/02/2018 | 08:48
15

לפי ESA - אותה סוכנות החלל האירופאית שהזכרת, יש בין 10 בחזקת 22 ל-10 בחזקת 24 כוכבים ביקום.

זה אומר לפחות פי 1000 ממה שכתוב בתנ"ך.

זו אכן הערכה גסה, אבל כזו שמבוססת על תצפיות.
לו ההערכה המדעית היית נמוכה מזו בתנ"ך, יכולת עוד לטעון שהמדע פשוט לא גילה את כל הכוכבים עדיין, וזו היית הוכחה שלך לכך שהתנ"ך על טבעי.
אבל הבעיה (שלך) היא שיש יותר! פי 1000 יותר, וזה לפי חישובים ותצפיות.

אז אם התנ"ך מדויק עד כדי כך שהוא על טבעי, למה חסרים שם כ"כ הרבה כוכבים?

לגבי דשא ושמש:
וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, תַּדְשֵׁא הָאָרֶץ דֶּשֶׁא עֵשֶׂב מַזְרִיעַ זֶרַע, עֵץ פְּרִי עֹשֶׂה פְּרִי לְמִינוֹ, אֲשֶׁר זַרְעוֹ-בוֹ עַל-הָאָרֶץ; וַיְהִי-כֵן.  יב וַתּוֹצֵא הָאָרֶץ דֶּשֶׁא עֵשֶׂב מַזְרִיעַ זֶרַע, לְמִינֵהוּ, וְעֵץ עֹשֶׂה-פְּרִי אֲשֶׁר זַרְעוֹ-בוֹ, לְמִינֵהוּ; וַיַּרְא אֱלֹהִים, כִּי-טוֹב.  יג וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר, יוֹם שְׁלִישִׁי.

אלוהים שלך לא "יצר" את הדשא, ולא "בידל" אותו.

הוא פשוט גרם לו לצמוח.

אבל יש עוד 2 בעיות עם ההסבר שהמצאת פה:
1. לשיטתך, כל הצומח - דשא, עץ וכו' אינו חיים, ואינו נברא יש מאין עם חיים, אלא סתם "חומר שסודר" לפני.
האם זה תואם למדע? לא ממש, כי כל הצמחים והעצים הם... חיים!

2. צמחים התפתחו להשתמש בפוטוסינטזה. למה? כי השמש היית זמינה!
אתה מוזמן לשלוח לי קישור ל-"עידן" הזה שהמצאת בו היית אטמוספרה כ"כ "סמיכה", שלא ניתן היה לראות את השמש, אך היה אור מספיק להתפתחות צמחייה.

כמה אור? מאיזו בחינה לא היה ניתן לראות את השמש? בעין אנושית שעוד לא היית קיימת?

הסרטון החדש שהבאת מכיל טעות רצינית:
כתוב שם שהאדם הנבון קיים 6000 שנה, אבל זה ממש לא נכון.

האדם הנבון, הומוספיאנס - קיים כ-200000 (מתאיים אלף) שנה!
אפילו את החקלאות המצאנו לפני כ-10 אלף שנה.

הסרטון מנסה לבלבל בין קיומו של האדם לבין המצאת הכתב.
ככל שידוע לנו ממצאים ארכאולוגים, הכתב הראשון אכן הומצא לפני 6000 שנה, אבל מצאנו הרבה דברים די מתוחכמים מעשה ידי אדם שיוצרו לפני.

שום דבר לא מקודד בתנ"ך.
קוד אמתי ניתן לפענח בלי לדעת את התוכן המוצפן, אבל בכל המקרים בהם "נמצא" צופן כלשהו בתנ"ך זה היה אחרי שגילו את התוכן ותהליך ה-"פיצוח" כלל רק עיוות הטקסט כדי להגיע לתוצאה ידוע מראש.

רשמתי לך הודעה די ארוכה ומושקעת בה פירטתי את כל הבעיות בסיפור הבריאה, לא רק סדר דשא ושמש.
(אגב, מה זה התירוץ המטומטם הזה "ככה הדברים נראו מכדור הארץ"? אנחנו מדברים פה על סדר היווצרות מדעי, לא על נקודת מבט של סופר דמיוני!)

אבל לא נראה שיש לך מה לומר בעניין. חבל.
ביקשת התייחסות והשקעתי, יכולת לפחות להתייחס...

בינתיים "מדויק להפליא" ו-"קונסיסטנטי עם המדע" הם רק בדמיון שלך!
לצפיה ב-'אני קצת מבולבל לגבי מספר הכוכבים'
אני קצת מבולבל לגבי מספר הכוכבים
18/02/2018 | 10:13
16
התדמה ממספר הכוכבים שמופיע לכאורה בתלמוד אמורה לנבוע מכך שהוא קלע למספר שהמדע הגיע אליו, אבל מוקדם הרבה יותר. כלומר המדע (לטענתך) אישש את הכתובים. אבל עכשיו אתה טוען שהמדענים מודים שמדובר בהערכה בלבד! אז איפה האישוש והבסיס לתדהמה?
לצפיה ב-'אז, פרופסור חיים שור, הא?'
אז, פרופסור חיים שור, הא?
18/02/2018 | 11:06
17
הנה קישור לדיון הקודם שעשינו לגבי הסרטון של חיים שור.

אגב, הרבה דברים שנכתבו שם אפשר לומר על שאר הסרטונים שקישרת אליהם -
למשל:
  • פרסומים מדעיים מתפרסמים בכתבי עט מדעיים, לא בסרטוני יו-טיוב.
  • פרסום מדעי כפוף לביקורת עמיתים. איפה הביקורת על ה "תגלית" הזו?
  • לו המדע היה מוכיח את קיומו של אלוהים, זה לא היה מתפרסם באיזה סרטון ביו-טיוב, זה היה פותח את כל מהדורות החדשות בעולם.

בשורה התחתונה, כל מה שיש בסרטון הזה הוא להטוטנות מתימטית ומוזיקה דרמטית שנועדו לשכנע את ההדיוט המצוי שיש אלוהים והוא רוצה שנחתוך לתינוקות את הבולבול.

לצפיה ב-'האמת היא שאתה ושאר העולם לא קיימים.'
האמת היא שאתה ושאר העולם לא קיימים.
15/02/2018 | 14:04
32
אתם כולכם יצירי הדמיון שלי.
עכשיו בוא נראה אותך מוכיח, באמת, שזה לא נכון.
טיפ קטן - קרא קצת על אפיסטמולוגיה וסוליפסיזם לפני שאתה מנסה.
לצפיה ב-'לשם מה? 'האמת' באיזה הקשר?'
לשם מה? 'האמת' באיזה הקשר?
15/02/2018 | 15:08
23
לצפיה ב-'לא התייחסת לאמונה של חכמי ישראל במודל הגיאוצנטרי. שותק כמודה'
לא התייחסת לאמונה של חכמי ישראל במודל הגיאוצנטרי. שותק כמודה
20/02/2018 | 06:20
8
בשגיאתם.
לצפיה ב-'גם אם כל תורת היחסות היתה כתובה בספר עתיק כלשהו'
גם אם כל תורת היחסות היתה כתובה בספר עתיק כלשהו
20/02/2018 | 08:18
11
זה היה רק צרוף מיקרים.
העניין הוא לא מה הידע, אלא - באיזה דרך הגעת לידע. 

לצפיה ב-'אם האבולוציה נכונה מדוע שמכונית לא תהפוך למטוס?'
אם האבולוציה נכונה מדוע שמכונית לא תהפוך למטוס?
14/02/2018 | 18:07
19
47
לפי ההגיון האבולוציוני שינויים קטנים מצטברים עם הזמן לשוני גדול. אז אם ללכת לפי ההגיון הנ'ל, מאחר ואנו רואים שינויים קטנים המצטברים על מכונית (פסולת ציפורים, בוץ, שלג, חלודה, התעקמות, פנצ'ר) עלינו להסיק שמכונית תהפוך בסופו של דבר למטוס או חללית. למה לא בעצם?
לצפיה ב-'למה החלטת שלא?'
למה החלטת שלא?
14/02/2018 | 18:29
1
35
הרבה זנים של מטוסים שהתפתחו ממכוניות דרך אוסף שינויים נצפו בטבע:

כל אלה הן הוכחה ניצחת שאבולוציה עובדת! גם לפי הגיון של outrigger!
לצפיה ב-'Samuel Butler's "Darwin among the Machines" June 13, 1863'
Samuel Butler's "Darwin among the Machines" June 13, 1863
14/02/2018 | 19:23
7
לצפיה ב-'לא. אבולוציה באמצעות ברירה טבעית '
לא. אבולוציה באמצעות ברירה טבעית
14/02/2018 | 19:59
37
מדברת על שינויים בעיקבות הורשת גנים ומוטציות וסביבה.
אז אין בעיה שמכונית תשתנה להרבה דברים אם היא תתחיל להוליד מכוניות תינוקות והם יתפזרו לסביבות שונות.
בעצם יש מצב שזה כבר קורה..הנה אחת שהפכה לצוללת...

לצפיה ב-'זה כמו לומר שאם גרביטציה נכונה, מדוע ג'ון גודמן'
זה כמו לומר שאם גרביטציה נכונה, מדוע ג'ון גודמן
14/02/2018 | 20:12
9
34
לא נחשב לגבר מושך?
לפי ההיגיון של הגרביטציה, גופים נמשכים לגופים בעלי מסה גדולה. אם ללכת לפי ההיגיון הנ"ל, מאחר ולג'ון גודמן יש מסה גדולה...
(ואני חושב שמגיע לי פרס על איפוק שלא הפכתי את זה לבדיחת yo mama)

אבל ברצינות - אבולוציה לא פועלת ככה. ואתה *יודע* שאבולוציה לא פועלת ככה, כי אין מצב שאתה מתעסק בזה יותר מעשור, קיבלת איזה 999 הסברים ולא הצלחת להבין, לפחות בקווים כלליים, את הרעיון של ברירה טבעית.
אז מה הקטע?
אתה מקווה שלאף אחד לא יהיה כח לתת לך תשובה רצינית בפעם ה-1000, ואולי תתפוס איזה קורא חדש?
משעמם לך, ובא לך וויכוח?
אה חייב לפרסם לפחות הודעה אחת לתקופה נגד אבולוציה אחרת מסלקים אותך ממועדון הבריאתנים?
לצפיה ב-'מי דיבר על אבולוציה?'
מי דיבר על אבולוציה?
14/02/2018 | 21:28
7
32
דיברתי על ההגיון האבולוציוני לפיו אוסף שינויים קטנים לאורך זמן יצטברו לבסוף לשינוי גדול. אז מאחר ואנו רואים שמכונית צוברת שינויים קטנים למה שלא נסיק כי היא תתפתח לבסוף למטוס?
לצפיה ב-'למה דווקא למטוס?'
למה דווקא למטוס?
14/02/2018 | 21:40
4
27
טיפות הבוץ שיצטברו אכן יביאו לשנוי גדול. ממכונית חדשה ונוצצת תקבל מכונית מטונפת.
(חומצזה איזה מין תירוץ מטופש זה "לא דיברתי על אבולוציה אלא על היגיון אבולוציוני"?)
לצפיה ב-'אתה צודק'
אתה צודק
15/02/2018 | 08:26
3
25
היא יכולה להתפתח לכל מנגנון מורכב שונה שתבחר- צוללת, חללית, מחשב נייד וכו'. אבל כמובן שזה לא יקרה. ואם זה נכון לגבי מכונית למה שזה לא יהיה נכון לגבי בע'ח?
לצפיה ב-'ובכן, אם היה מישהו שבודק את השינויים הקטנים שהבוץ יצר'
ובכן, אם היה מישהו שבודק את השינויים הקטנים שהבוץ יצר
15/02/2018 | 11:02
2
25
במבחר מכוניות, בוחר כמה מכוניות שמוצאות חן בעיניו, שולח אותן לשכפול ואת השאר לגריטה וממשיך בתהליך במשך אלפי מחזורים, אולי באמת מכונית היתה הופכת למשהו אחר. אבל זה לא ממש התהליך שתארת...
לצפיה ב-'נו, אז אם נאמץ את גישתך'
נו, אז אם נאמץ את גישתך
15/02/2018 | 14:18
1
26
ונברר בקפידה כל צעד שהוא בדרך למטוס (או צוללת וכו') לדעתך המכונית תהפוך בסופו של דבר למטוס?
לצפיה ב-'לא. אין סיכוי שזה יקרה.'
לא. אין סיכוי שזה יקרה.
15/02/2018 | 15:46
26
המכונית, המטוס, האופניים והקורקינט כולם נבראו בבת אחת בצורתם הנוכחית.

לצפיה ב-'אין בעיה, רק שמסתבר שהן כולן רוצות להפוך לגרוטאות.'
אין בעיה, רק שמסתבר שהן כולן רוצות להפוך לגרוטאות.
15/02/2018 | 08:57
31
זה סותר "הגיון אבולוציוני"? 
לצפיה ב-'נכון, אתה באמת לא מדבר על אבולוציה. או "היגיון אבולוציוני"'
נכון, אתה באמת לא מדבר על אבולוציה. או "היגיון אבולוציוני"
17/02/2018 | 10:56
18
אתה מדבר על איזו קריקטורה של אבולוציה שהמצאת.

ואתה צריך לברוח לפנטזיות כאלה כי "היגיון אבולוציוני" פועל. זאת עובדה שלא ניתן להתכחש לה.
למידת מכונה היא סוג של "היגיון אבולוציוני" - לוקחים הרבה בוטים, נותנים להם "מבחן", בוררים את הבוטים הכי טובים, משנים את הקוד שלהם קצת באופן אקראי, נותנים להם את המבחן שוב וחוזר חלילה עד שבסוף מתקבל בוט שטוב במה שהוא עושה. אתה חושב שכל העוסקים בלמידת מכונה בעצם מתכנתים את הבוטים כרגיל, ומשקרים לכולם?
הסבר (קצת) יותר מעמיק ו(הרבה)יותר טוב על למידת מכונה:
לצפיה ב-' אד נאוסאם.'
אד נאוסאם.
15/02/2018 | 07:47
7
לצפיה ב-'כי האבולוציה היא לא מה שאתה טוען שהיא, ואתה יודע את זה היטב.'
כי האבולוציה היא לא מה שאתה טוען שהיא, ואתה יודע את זה היטב.
15/02/2018 | 07:24
24
ושינויים קטנים עשויים להצטבר עם הזמן לשינויים גדולים ועשויים גם לבטל אחד את השני, וזה לא "לפי ההגיון האבולוציוני" אלא פשוט משהו שקורה במציאות.

למשל - אם אתה הולך ברגל מהבית למכולת, כל צעד אתה עושה שינוי קטן במיקום שלך, וביחד הם מצטברים לשינוי גדול. כאשר אתה הולך חזרה, כל צעד שאתה עושה מצמצם את השינוי הגדול שעשית קודם עד שהוא מתבטל לחלוטין כשאתה מגיע חזרה הביתה.

לצפיה ב-'רק בעל היגיון דתי יכול לעשות השלכה בין גוף ביולוגי לעצמים. '
רק בעל היגיון דתי יכול לעשות השלכה בין גוף ביולוגי לעצמים.
15/02/2018 | 15:07
4
9
לצפיה ב-'היגיון דתי זה אוקסימורון. '
היגיון דתי זה אוקסימורון.
15/02/2018 | 16:54
6
לצפיה ב-'גם פרופ' ריצ'ארד דוקינס '
גם פרופ' ריצ'ארד דוקינס
15/02/2018 | 20:13
2
32
משווה בין יצורים חיים לאובייקטים דוממים (למה אתה חושב שהוא קרא לספרו "השען העיוור"?). האם לדעתך דוקינס הוא אדם בעל הגיון דתי? ובכלל, אם זה מה שמונע ממך להשוות בין יצור חי לאובייקט דומם אז מה תגיד לגבי השוואה בין יצור חי לבין שעון בעל מאפיינים של יצור חי? (מתרבה ובעל DNA). האם לדעתך שעון היפותטי שכזה יהווה הוכחה לתכנון או לתהליך טבעי כיון שהוא בעל מאפיינים של יצור חי?
לצפיה ב-'שעון כזה יהווה הוכחה לקיומה של מפלצת הספגטי המעופפת.'
שעון כזה יהווה הוכחה לקיומה של מפלצת הספגטי המעופפת.
15/02/2018 | 21:29
5
לצפיה ב-'ההשוואה בין שעון לטבע היא בריאתנית'
ההשוואה בין שעון לטבע היא בריאתנית
16/02/2018 | 09:42
32
מן הסתם דוקינס בחר בהשוואה הזאת כהתכתבות עם טיעון השען של פיילי.
אבל עצם ההשוואה היא קבלת הטענה הבריאתנית - שיש תכלית לטבע.

אבל תשאל את דוקינס. מצידי אתה יכול לרשום אותו כבריאתן.

לצפיה ב-'רק תקראו את התגובות, ומה חושב הציבור על הרב הצדיק הזה'
רק תקראו את התגובות, ומה חושב הציבור על הרב הצדיק הזה
16/02/2018 | 07:45
2
27
לצפיה ב-'הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...'
הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...
16/02/2018 | 08:07
22
זכותו של הרב לומר את דעתו - שגויה ומעוותת ככל שתהיה.
זכותו של כל אדם שרואה עצמו נפגע מדבריו להגיב, עד כדי תביעה בבית משפט (לא שאני חושב שיש כאן קייס).
ובל נשכח שאותו רב מקבל גיבוי מהמכינה שלו (ומספיק לקרוא את הפסקה האחרונה בכתבה).

הבעיה העיקרית שלי עם הכתבה היא שמדינת ישראל מממנת את הפצת השנאה הזו.

לצפיה ב-'חוסר צניעות'
חוסר צניעות
17/02/2018 | 01:36
18
כלומר לוינשטיין עף על עצמו מול קהל בחוסר צניעות משווע (בניגוד לעיסוק האובססיבי והמגוחך של הכת המשיחית\לאומנית-דתית במראה חיצוני שהם מכנים בטעות "צניעות").

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ