לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1256012,560 עוקבים אודות עסקים

פורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אתאיזם!
פעם ראשונה בפורום? נא לקרוא את התקנון.
המשך >>

לצפיה ב-'האם מותר לקנות אישה?'
האם מותר לקנות אישה?
14/06/2018 | 19:09
65
388
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5287124,00.html

צפו בסרטון שבכתבה.
יש בו אימות בין 2 נשים: אחת שמתנגדת לחוק הפללת צרכני זנות בטענה שמכירת שירותי מין היא חלק מזכותה של אישה על... המשך>>
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5287124,0...

צפו בסרטון שבכתבה.
יש בו אימות בין 2 נשים: אחת שמתנגדת לחוק הפללת צרכני זנות בטענה שמכירת שירותי מין היא חלק מזכותה של אישה על גופה, ואחת שתומכת בחוק בטענה "זה לא מוסרי, ולא הגיוני שיהיה חוקי במדינת ישראל לקנות אישה".

בלי להיכנס לוויכוח על מוסריות וחוקיות של שירותי מין, אני חושב שיש בעיה עקרון בטיעון של תומכת החוק:
בישראל לא רק מותר, אלא מוסרי ומקובל לקנות נשים.

קוראים לזה "נישואים כדת משה וישראל".

בעוד שבמקרה של זנות, הלקוח משלם ומקבל רק אקט מיני מזדמן, ולאחר מכן נפרד מאותה אישה ואין לו כל שליטה, זיקה, או בעלות עליה, במקרה של חתונה לפי ההלכה, האישה הופכת לרכוש הבעל ממש, ואין לה כל דרך להשתחרר ממנו אלא אם יועיל ברוב טובו לשחררה.

אפילו בית הדין הרבני אינו יכול לספק גט ללא הסכמת הבעל, לא משנה מה הבעל עושה - בין אם מתעלל באשתו, בוגד בה, או סתם זרק אותה וברח.

אז אם רכישת נשים זה חלק כ"כ מרכזי בתרבות היהודית, איך אפשר לתמוך באיסור שלו???
לצפיה ב-'גם ברגעים הכי קשים הביטוח הלאומי אתכם'
גם ברגעים הכי קשים הביטוח הלאומי אתכם
12/06/2018 | 03:52
50
217
אז הביטוח הלאומי עידכן את הנהלים שלו, בכך שכבר כמה חודשים אם יש בנאדם שנפטר מחוץ לבית חולים, ועל פי בקשת משפחתו או אפילו שלו, להיקבר קבורה לא דתית, הוא עדיין יהיה זכאי מחברת קדישא הובלה ממקום הפטירה למקום שיקרר אותו ל24 שעות ומשם לבית הקברות...

"כחלק...
המשך>>
אז הביטוח הלאומי עידכן את הנהלים שלו, בכך שכבר כמה חודשים אם יש בנאדם שנפטר מחוץ לבית חולים, ועל פי בקשת משפחתו או אפילו שלו, להיקבר קבורה לא דתית, הוא עדיין יהיה זכאי מחברת קדישא הובלה ממקום הפטירה למקום שיקרר אותו ל24 שעות ומשם לבית הקברות...

"כחלק משיפור השירות, החל ב–1.12.2017 העברת נפטר לשמירה בקירור נעשית ללא תשלום בכל שעות היממה, כולל בשבתות וחגים, ולא רק בשעות העבודה הרגילות כפי שהיה עד כה. בשעות הערב והלילה וכן בשבתות וחגים, הפנייה להעברת הנפטר היא דרך נתב 0120* המופעל באחריות המשרד לשירותי דת. העברת הנפטר לשמירה בקירור נעשית מיידית וללא שום התניה בעריכת טקס דתי כזה או אחר בזמן ההעברה. מיד עם פנייתך העברנו אותה למנכ"ל המשרד לשירותי דת. בבדיקה שנעשתה שללו את הדברים נציגי החברות המעבירות את הנפטרים, והודיעו שאין הנחיה שלהם ואין שום אסמכתה הלכתית לבצע טקס דתי בהעברה. בימים הקרובים יכונסו כל העוסקים בדבר ויחודדו הנהלים בנושא".

בשורה משמחת מאוד.
יכולים לנוח בשלווה כשהם ימותו ואינם יהיו מעוניינים בקבורה דתית, או אקט דתי אחר, כדי לכבד את הרצון שלהם... וזה מה שחברת קדישא עושה, למרות שמדובר בגוף מאוד דתי.

לצפיה ב-'תיקון קטן לחוק הגיור:'
תיקון קטן לחוק הגיור:
05/06/2018 | 18:55
64
243
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5279253,00.html

בזמנו כשדיברתי על החוק, אמרו לי:
מה רע? זה בדיוק מה שרצית - פירוק מונופול הרבנות, לקיחת שליטה ממנה על נושא מסוים.

אז זהו,... המשך>>
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5279253,0...

בזמנו כשדיברתי על החוק, אמרו לי:
מה רע? זה בדיוק מה שרצית - פירוק מונופול הרבנות, לקיחת שליטה ממנה על נושא מסוים.

אז זהו, שלא, והנה ההוכחה: תראו מי הולך למנות את ראש הרשות.

כמובן, זה היה צפוי.
ממשלת ישראל פשוט לא מסוגלת להגביל את הרבנות, שלא לדבר על לבטל אותה.
פשוט אין לה כוח שכזה.
לצפיה ב-'יש לי שאלה, האם אסור ללמד ילדים בבית ספר קצת תורה'
יש לי שאלה, האם אסור ללמד ילדים בבית ספר קצת תורה
04/06/2018 | 01:19
55
579
יהדות ומסורת יהודית? האם זו "הדתה" בעיניכם?

האם לא נראה לכם שילדים צריכים לדעת קצת על הדת והמסורת של העם היהודי שהם שייכים אליו?

אשמח לתשובה.
תודה.

המשך>>
יהדות ומסורת יהודית? האם זו "הדתה" בעיניכם?

האם לא נראה לכם שילדים צריכים לדעת קצת על הדת והמסורת של העם היהודי שהם שייכים אליו?

אשמח לתשובה.
תודה.

לצפיה ב-'וביום השביעי שבת הפורום ויינפש'
וביום השביעי שבת הפורום ויינפש
02/06/2018 | 08:27
87
939
מזכיר שוב את אבחנתי בין אתאיזם כרעיון כללי מופשט לבין אתאיזם בהקשרו הדתי בלבד:
אלוהים כלל אינו מוגדר, כדי שניתן יהיה לשלול את קיומו, אלא בהקשרו הדתי בלבד. רעיון מופשט, כללי ובלתי מוגדר, של אלוהות לא ניתן לשלול, ויתרה מזאת, גם אין ענין מיוחד [לא לי לפחות]. והיה וישנה יישות ערטילאית מופלאה...
המשך>>
מזכיר שוב את אבחנתי בין אתאיזם כרעיון כללי מופשט לבין אתאיזם בהקשרו הדתי בלבד:
אלוהים כלל אינו מוגדר, כדי שניתן יהיה לשלול את קיומו, אלא בהקשרו הדתי בלבד. רעיון מופשט, כללי ובלתי מוגדר, של אלוהות לא ניתן לשלול, ויתרה מזאת, גם אין ענין מיוחד [לא לי לפחות]. והיה וישנה יישות ערטילאית מופלאה ולא מוגדרת, שאולי בראה את היקום, ואולי מנהלת אותו בדרך כלשהי - למה זה חשוב?
זה חשוב בגלל הצורך האנושי בחוויית השליטה, שהוא יסוד הדת - גם שליטה במציאות שסביבנו, וגם - וזה העיקר - שליטה זה בזה. הטענה שבהנחת קיום יישות כזו, יש לה רצון כלשהו מבני האדם, רצון שבני האדם נדרשים למלא, ושיש לבני האדם אפשרות להמרות רצון זה, ואלוהים אז יכעס ויעניש, ושניתן לפנות אליו בבקשות אישיות [ולמאמיניו עלי אדמות יש גישה לרצון הזה שלו ודרך לפנות אליו] - רעיון ההשגחה הפרטית - כל כך בלתי סביר לייחס ליישות כזו, ומנוגד בתכלית לכל הידוע לנו על המציאות, ומנגד כל כך סביר לייחס לחולשות אנוש כלומר לבני האדם עצמם - לכן רק מתבקש הוא שאין זו אלא הזיה ככל הזיה אחרת, אלא רק חזקה יותר מאחרות.
לצפיה ב-'מנחה לסופ"ש: Matt Dillahunty and AronRa Rickrolled'
מנחה לסופ"ש: Matt Dillahunty and AronRa Rickrolled
01/06/2018 | 15:03
38
לצפיה ב-'outrigger, מה נחשב לדבר "טבעי" בעינך?'
outrigger, מה נחשב לדבר "טבעי" בעינך?
31/05/2018 | 13:22
24
58
בדיון האחרון שלנו כתבת, בין היתר, את הפנינה הבאה:

"הם לא טבעיים. אתה מניח שהם כן משום שמדובר ביצורים חיים. אבל זו שוב הנחת המבוקש."

כלומר - לשיטתך - יצורים חיים אינם טבעיים.

בנוסף, כמו שכתבת כבר בעבר בפורום, "על סמך מה אני קובע שמשהו מהווה הוכחה לתכנון? על סמך הסבירות האפסית להתפתחות אותו משהו באופן טבעי."

כלומר, גם מבחינתך, מה שהתפתח באופן טבעי איננו מתוכנן.
לפחות על זה אנחנו מסכימים.

מה שמשאיר אותו עם השאלה - אז מה בעצם נחשב "טבעי" בעינך? הרי כבריאתן, לשיטתך *הכל* מתוכנן, החל באטום ההליום וכלה בצבירי גלקסיות - אז מה בעצם נחשב ל "טבעי"?

לצפיה ב-'באמת, מה לא ברור?'
באמת, מה לא ברור?
31/05/2018 | 14:51
33
אנחנו לא יודעים מראש מה טבעי.
אנחנו כן יודעים מה לא טבעי. אנחנו יודעים שחפצים לא טבעיים אינם טבעיים כי ההסתברות שהם יווצרו בתהליך טבעי היא אפסית.
כידוע, ההסתברות שששעון יווצר בתהליך טבעי היא 0.000000000124%, וההסתברות שמכונית תיווצר בתהליך טבעי היא 0.000000000097%. לפני פיתוחה של תורת ההסתברות לא ניתן היה לקבוע אם שעון הוא טבעי או לא.
מכיוון שלא מצאנו שום חפץ שהסיכוי שלו להיווצר באופן טבעי אינו זניח, השערת האפס תמיד תהיה שהכל טבעי.
אם לטענתך אטום ההליום טבעי, אתה זה שצריך להראות מה הסיכוי שהוא יווצר בתהליך טבעי, אחרת זאת הנחת המבוקש.
לצפיה ב-'טבעי הוא בעקרון כל מה שיכול להווצר ללא תכנון'
טבעי הוא בעקרון כל מה שיכול להווצר ללא תכנון
31/05/2018 | 17:41
14
46
ואני לא מתכוון כרגע להכנס להגדרות מדוייקות כי כמדומני כל מה שמהווה חלק מהטבע הוא טבעי פר הגדרה (מה שיביא אותנו למסקנה שגם מכונית רגילה היא טבעית כיון שהיא חלק מהטבע). אז אם נלך לפי ההגדרה הנ'ל יד אינה טבעית כיון שהיא נדרשת לתכנון, ואנו יודעים זאת על סמך הכרותינו עם יד רובוטית המשוכללת פחות מיד רגילה, ובכל זאת מצריכה תכנון לכל בר דעת. לכך יש להוסיף שיד אנושית, בניגוד ליד טבעית, יכולה לשכפל את עצמה (ע'י מנגנון חיצוני). מה שהופך אותה למורכבת ומסובכת אף יותר מיד רובוטית, ומה שמגדיל את הסיכוי שהיא תוכננה אף יותר ממנה.
לצפיה ב-'"יד אנושית, בניגוד ליד טבעית, יכולה לשכפל את עצמה"'
"יד אנושית, בניגוד ליד טבעית, יכולה לשכפל את עצמה"
31/05/2018 | 19:10
6
48
אז מה זו "יד טבעית"??? אני כבר במתח...

לא "יד אנושית" הבנתי, אז אולי יד של קוף? האם יד של קוף יכולה "לשכפל את עצמה"? אז אולי יד טבעית זו יד של בובה בחלון ראווה? גם לא? אז מה זה יד טבעית???

אגב, אף פעם לא שמתי לב שהיד שלי "יכולה לשכפל את עצמה (ע"י מנגנון חיצוני)". איזה מנגנון חיצוני? מדפסת 3D? לא נראה לי שזה יעבוד.

בכל אופן זה נשמע קצת מפחיד. האם בלילה כשאני ישן היד שלי תופסת פיקוד על עצמה והולכת למקום כלשהו שבו ידיים משכפלות את עצמן? ומה קורה לשכפולים? נתרמים להשתלת איברים?

חשבתי שאולי פינוקי מתכוון ליד של ילד, אבל יד של ילד לא שוכפלה על-ידי היד של אבא. אני די בטוח שלא עושים ילדים ביד... וחוץ מזה יד של ילד היא לא שכפול היד של אבא. חצי מהדנ"א שלה בא מאמא. בעצם יותר מחצי (הדנ"א המיטוכונדרי בא רק מאמא).

יותר מבלבל מווסטוורלד, הסיפור הזה עם היד הטבעית.
לצפיה ב-'Idle hands are the devil's workshop '
Idle hands are the devil's workshop
31/05/2018 | 20:32
24
לצפיה ב-'עדיין לא הגענו לטכנולוגייה שמסוגלת לעשות את זה'
עדיין לא הגענו לטכנולוגייה שמסוגלת לעשות את זה
31/05/2018 | 20:33
2
30
אבל אני משער שאנחנו נגיע לשם מתישהו, אני מאמין שלא עוד הרבה זמן.
ההסבר של טריגר הוא מאוד בדיוני אמנם אבל בר ביצוע, בעתיד הלא רחוק.

קיצר אל תהיה דוש.

צריך לדעת לקרוא פשוט, אני לא יודע מאיפה הטריגר הזה צץ פתאום ומה עפיפון רוצה ממנו, אבל די הבנתי למה הוא התכוון, וזה כי יש לי דברים מה לעשות ואני לא חסר חיים כמוכם, רק מחפשים על מה להתווכח ועל מה לריב...

מבחינת הרובוטיקה העכשווית אנחנו הבני אדם במצב מאוד טוב, כן מצליחים ליצר רובוט, אבל איננו מסוגלים לייצר סייבורג, או מה שזה לא יהיה... כמו שאמרתי, בעתיד.
כולנו יודעים מה זה טבעי, צריך פשוט שכל בשביל להבין לפעמים מה כולם כותבים פה, ובזה, בפורום הזה, ובהרבה מקומות רבים, אנחנו עדיין בעידן הקדמון.
לצפיה ב-'לא, לא הבנת בכלל למה הוא מתכוון.'
לא, לא הבנת בכלל למה הוא מתכוון.
31/05/2018 | 20:45
1
28
הוא מתכוון לזה שהטבע עצמו לא טבעי. הבחור בריאתן נלהב.
אין שום קשר לרובוטיקה ולא לטכנולוגיה, הטענה שלו היא שבגלל שיש ידיים רובוטיות, אז גם ידיים אנושיות חייבות להיות מתוכננות, כלומר - שהטבע עצמו (או לפחות בעלי החיים שבו) מתוכנן.

לצפיה ב-'אותי זה משעשע שאני לא מכיר תבנאדם'
אותי זה משעשע שאני לא מכיר תבנאדם
01/06/2018 | 00:05
29
ואתה בטח ניהלת איתו שעות של שיחות כי אני מכיר כמה אתה חופר, ועדיין לא הצלחת להבין למה הוא מתכוון, ואני הצלחתי להבין אותו מאיזה פוסט מטופש, שאתה פרסמת.
בעיניי, אין לזה, מחיר. המוח שלך עובד בדרכים מסתוריות, או חשיבה, תקרא לזה איך שבא לך.

לצפיה ב-'התכוונתי כמובן ל-"יד רובוטית"'
התכוונתי כמובן ל-"יד רובוטית"
31/05/2018 | 21:06
26
ולא ליד "טבעית", אם זה לא היה מובן מאליו. וכן, אכן אין מדובר בשכפול מושלם (לפחות כ-100 מוטציות חדשות לכל דור נוסף) אבל זה עדיין סוג של שכפול. וכן, מדובר בראיה מוחצת לתכנון, ללא שום הסבר טבעי, אבולוציוני או לא. אם יש לך הסבר שאינו מגובה באמונה, אתה מוזמן לפרט אותו.
לצפיה ב-'מה לא הבנת? זה הכל עניין של הסתברויות'
מה לא הבנת? זה הכל עניין של הסתברויות
31/05/2018 | 23:43
29
ההסתברות שיד רובוטית היא טבעית, יותר גבוהה מההסתברות שיד אנושית היא טבעית - בגלל הקטע של השכפול. 
ההסתברות שיד של בובה היא טבעית,  יותר גבוהה מההסתברות שיד רובוטית היא טבעית - בגלל הקטע של המורכבות. 
לגבי מסמר למשל אפשר לקבוע די בוודאות שהוא טבעי. הוא לא משתכפל והוא פשוט. כל הראיות מצביעות שהוא טבעי. 
לצפיה ב-'עכשיו בלבלת אותי לגמרי.'
עכשיו בלבלת אותי לגמרי.
31/05/2018 | 19:31
5
34
יד אנושית, בשר ודם, כזו שאין לאף אדם את הידע הדרוש לייצר בשום מפעל, או אפילו להדפיס במדפסת תלת מימד, היא לא טבעית, אבל מכונית, כזו שאנחנו יודעים בדיוק שמיוצרת במפעלים, היא כן טבעית?

לולא הייתי יודע שיש דבר כזה "בריאתנות", ומה זה בדיוק, ושאתה בריאתן אדוק, הייתי חושב שנטרפה עליך דעתך. למעשה, העמדה הזו שאתה מציג כאן כל כך מפתיעה אותי שאני חושד שזו המצאה אישית שלך ולא איזה עמדה בריאתנית כוללת.
לצפיה ב-'הסתברויות אחי, הסתברויות. '
הסתברויות אחי, הסתברויות.
31/05/2018 | 23:51
4
26
פינוקי לא אומר שמכונית היא בוודאות טבעית.
רק שההסתברות שהיא טבעית יותר גבוהה מההסתברות שיד אנושית היא טבעית. 
לא מסתדר לך? כי אין פה ממש חידוש...
לצפיה ב-'בינתיים אין חידוש. אני טיפוס אופטימי מטבעי....'
בינתיים אין חידוש. אני טיפוס אופטימי מטבעי....
01/06/2018 | 00:59
3
29
בכל זאת, הבאתי את האיש להודות שמה שטבעי איננו מתוכנן, כבר יותר מפעם אחת...
לצפיה ב-'זה כן, רק שהוא לא נתן אף פעם דוגמא למשהו טבעי. '
זה כן, רק שהוא לא נתן אף פעם דוגמא למשהו טבעי.
01/06/2018 | 08:33
1
25
אפילו על מסמר הוא מתעקש שהוא מתוכנן :)
לצפיה ב-'כמו שאמרתי, התקדמות הושגה, אני מנסה להתקדם עוד.'
כמו שאמרתי, התקדמות הושגה, אני מנסה להתקדם עוד.
01/06/2018 | 08:38
5
לצפיה ב-'התכוונת וודאי שתוכננת להיות אופטימי '
התכוונת וודאי שתוכננת להיות אופטימי
01/06/2018 | 09:18
5
לצפיה ב-'תשובה מעגלית זה לא מספיק טוב.'
תשובה מעגלית זה לא מספיק טוב.
31/05/2018 | 22:36
21
הגדרה פשוטה וברורה, בבקשה, בלי קשקושים.
אם אפשר, גם דוגמה או שתיים למשהו טבעי, ודוגמה למשהו לא טבעי.
לצפיה ב-'אתה ניכנס לתוך שם משתמש ולוחץ שלח מסר'
אתה ניכנס לתוך שם משתמש ולוחץ שלח מסר
31/05/2018 | 20:24
7
33
חסכתי לך בפתיחת שירשורים אישיים לכל משתמש פה...

לצפיה ב-'תודה, באמת. לא יודע איפה הייתי בלעדיך.'
תודה, באמת. לא יודע איפה הייתי בלעדיך.
31/05/2018 | 20:40
6
11
לצפיה ב-'אין על מה. קורה לכולם.'
אין על מה. קורה לכולם.
31/05/2018 | 20:44
5
6
לצפיה ב-'טוב, הפעם זו לא אשמתך אלא אשמתי. חשבתי שהסרקאזם מובן מאליו.'
טוב, הפעם זו לא אשמתך אלא אשמתי. חשבתי שהסרקאזם מובן מאליו.
31/05/2018 | 20:47
4
7
לצפיה ב-'אתה עדיין לא מצחיק, אבל לפחות אתה מנסה.'
אתה עדיין לא מצחיק, אבל לפחות אתה מנסה.
01/06/2018 | 00:06
3
29
גם זה משהו.

לצפיה ב-'תגיד, לא שורף לך התחת בבוקר?'
תגיד, לא שורף לך התחת בבוקר?
01/06/2018 | 00:55
2
36
כי אם לא, אז כנראה שבניגוד למה שאתה חושב, השמש לא זורחת דווקא משם.

אני יודע שאתה דביל שטחי ומטומטם שלא מסוגל לקרוא פסקה עם יותר משני משפטים אז אקצר בדברי:

יש סיבה מאוד ברורה למה אני שואל את outrigger את השאלות שאני שואל אותו, והיא לא בגלל שאני לא מבין למה הוא מתכוון, זה בגלל שאני מעוניין לחשוף את השקר התורן.

תאורטית, לו היית מכיר את ההיסטוריה שלו בפורום יש סיכוי שהיית מבין זאת גם בלי שאצטרך להסביר, אך מצד שני - מכיון שאתה לא מסוגל, כאמור, לקרוא ולהבין יותר משני משפטים ברצף - הסיכוי נראה קלוש  למדי.

בקיצור, כהרגלך בקודש הוכחת שוב את המשפט של ברטרנד ראסל -

"The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt."

לצפיה ב-'לא קראתי בכל מקרה.'
לא קראתי בכל מקרה.
01/06/2018 | 01:50
1
7
לצפיה ב-'מ.ש.ל.'
מ.ש.ל.
01/06/2018 | 06:44
8
לצפיה ב-'הנה תזכורת שה-"כנסייה" בישראל עושה מה שהיא רוצה'
הנה תזכורת שה-"כנסייה" בישראל עושה מה שהיא רוצה
29/05/2018 | 08:12
48
129
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5272898,00.html

היות ויש לה מנדט מלא מהממשלה וחלק מאוד תוקפני של הציבור לצפצף על חוקי המדינה!

פרסום ראשון: למרות הכחשות הרבנות הראשית,...
המשך>>
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5272898,0...

היות ויש לה מנדט מלא מהממשלה וחלק מאוד תוקפני של הציבור לצפצף על חוקי המדינה!

פרסום ראשון: למרות הכחשות הרבנות הראשית, כולל בפני בית המשפט - מזכר פנימי של בתי הדין הרבניים שהגיע לידי ynet חושף כי המדינה פוסלת על בסיס אישי שורה של רבנים מקהילות יהודיות אורתודוכסיות בעולם. הרבנות ובתי הדין מגלגלים את האחריות אלה על אלה. מכון עתים: גורמים קיצוניים השתלטו על הרבנות

בניגוד למשרד התחבורה, או משרד הבינוי, הרבנות אינה נתונה לבקרה ולא כפופה למנגנונים הרגילים אליהם כפוף כל משרד ממשלתי, ולכן לולא הדלפות לתקשורת הליברלית, לא היה איש יודע או יכול לעשות משהו נגד מקרים כאלה.

לצפיה ב-'מחשב והוכחות'
מחשב והוכחות
27/05/2018 | 10:02
275
1551
בדיון הקודם בקשתי מכם להוכיח לי שהמחשב* שלי נוצר במפעל ולא בצורה אקראית. כל הראיות שהצגתם הסתכמו ב: מספר סידורי, ארץ ייצור, שם מפעל, אישור של פקידים סיניים (למרות שאף אחד לא נימק למה זה מוכיח שהמחשב נוצר במפעל אבל נעזוב את זה כרגע)

לכן רציתי לשאול אתכם. נניח מבחינה היפוטתית...
המשך>>
בדיון הקודם בקשתי מכם להוכיח לי שהמחשב* שלי נוצר במפעל ולא בצורה אקראית. כל הראיות שהצגתם הסתכמו ב: מספר סידורי, ארץ ייצור, שם מפעל, אישור של פקידים סיניים (למרות שאף אחד לא נימק למה זה מוכיח שהמחשב נוצר במפעל אבל נעזוב את זה כרגע)

לכן רציתי לשאול אתכם. נניח מבחינה היפוטתית שמצאתם מחשב שיש לו יכולות יוצאות דופן הרבה יותר מכל מה שמוכר לנו. צבירת זכרון מדהימה, מהירות יוצאת דופן, כוח עיבוד הרבה יותר מכל מחשב שמוכר לנו וכו'. אין למחשב הזה לא מספר סידורי, לא ארץ ייצור ואין אף פקיד שמוכן לאשר שהמחשב הזה נוצר במפעל שלו. ויתרה מזו, עד כמה שידוע לכם אין אף מפעל בעולם שבכלל מתקרב לרמה וליכולת של המחשב הזה. 

אתם מסוגלים להוכיח לי שהמחשב הזה נוצר על ידי יישות תבונית ולא בהתפתחות אקראית? אבקש ראיות מנומקות.

* בגלל שיש פה כאלו שאוהבים לעסוק במניפולציות מילוליות במקום במהות ולכן אבהיר שבמסגרת הדיון הזה הכינוי מחשב מתייחס לאובייקט המבצע את הפעולות המוכרות והידועות של מחשב. צבירת זכרון, עיבוד נתונים וכו' אין הכוונה בהכרח למשהו מלאכותי. מי שזה לא מוצא חן בעיניו מוזמן לא להתייחס.
לצפיה ב-'לקרוא ולצחוק: נשיא איראן מול הרב הראשי'
לקרוא ולצחוק: נשיא איראן מול הרב הראשי
27/05/2018 | 13:05
12
66
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5271626,0...

הציגו לכמה ילדים תמונה של חסן רוחאני, נשיא איראן - והרב הראשי, יצחק יוסף, וביקשו מהם לזהות מי האיראני.

וכמובן שהילדים ענו ששניהם איראנים - נראים אותו הדבר.

אבל החלק המצחיק ביותר בכתבה הוא זה:
בכלי התקשורת החרדיים התעוררה מחאה: "מהכיס שלי מממנים את 'הדבר האחר' הזה"

כיס של מי בדיוק? של מאות אלפי אברכים בטלנים שחיים על חשבון המסים שלי???
לצפיה ב-'התשובה בכתבה בסוף: הכיס של העיתונאי החרדי ישי כהן'
התשובה בכתבה בסוף: הכיס של העיתונאי החרדי ישי כהן
27/05/2018 | 13:46
8
34
אבל מתאים לווינט למסגר בכותרת ציוץ של חרדי אחד כאילו הוא התבטאות של רבים, הם הרי יודעים שהקורא הטיפוסי שלהם לא יגיע לסוף הכתבה.
לצפיה ב-'ואיך אתה יודע את מי הוא מייצג ואת מי לא?'
ואיך אתה יודע את מי הוא מייצג ואת מי לא?
27/05/2018 | 13:48
7
27
לפי זה שאתה מגיב כאן בשבת, אני די בטוח שאינך חרדי...
לצפיה ב-'עזוב, לא קראת את הכתבה עד הסוף ורצת לכתוב בפורום'
עזוב, לא קראת את הכתבה עד הסוף ורצת לכתוב בפורום
27/05/2018 | 14:03
6
25
הודעה אנטי חרדית על סמך כותרת בלבד. לא אשמתך אלא אשמת ווינט שטומנים לקוראים אנטי חרדיים קצרי קשב כמוך מלכודות פעם אחר פעם. קבל שהם סידרו אותך עוד פעם ותמשיך הלאה.
לצפיה ב-'למה אתה מתחמק מתשובה?'
למה אתה מתחמק מתשובה?
27/05/2018 | 15:33
5
6
לצפיה ב-'לא התבזית מספיק היום? פעם הבאה קרא את הכתבה ולא רק כותרת '
לא התבזית מספיק היום? פעם הבאה קרא את הכתבה ולא רק כותרת
27/05/2018 | 15:40
4
6
לצפיה ב-'היחיד שמתבזה כאן הוא אתה - טענת טענה, שאינך יכול לעמוד'
היחיד שמתבזה כאן הוא אתה - טענת טענה, שאינך יכול לעמוד
27/05/2018 | 16:27
3
21
מאחוריה!
לצפיה ב-'אתה שאלת שאלה שהתשובה לה בגוף הכתבה'
אתה שאלת שאלה שהתשובה לה בגוף הכתבה
27/05/2018 | 16:33
2
24
אני עזרתי לך למצוא את התשובה לשאלה שאם היית קורא את הכתבה לא היית צריך לשאול אלא אם אתה ממש טיפש. ואתה לא. אתה פשוט עצלן.
מעבר לכך אין שום נושא לדיון אלא אם אתה רוצה לדון בשאלה אם אתה אכן טיפש.
לצפיה ב-'ענית בשיא הרצינות לשאלה רטורית, ואתה רוצה לדון האם אני טיפש?'
ענית בשיא הרצינות לשאלה רטורית, ואתה רוצה לדון האם אני טיפש?
27/05/2018 | 16:45
1
5
לצפיה ב-'אם אתה רוצה לדון בשאלה אם אתה טיפש אני מוכן לשתף פעולה'
אם אתה רוצה לדון בשאלה אם אתה טיפש אני מוכן לשתף פעולה
27/05/2018 | 16:49
27
כרגע נראה מרגע לרגע שהתשובה היא כן.
החל מפתיחת שרשור שלם על כלום, הצגת שאלה שהתשובה לה נמצאת בכתבה אליה קישרת, ועכשיו הצעה לדון בשאלת טיפשותך.
כל הסימנים מכוונים לתשובה חיובית.
לצפיה ב-'מקרה קלאסי של אותה גברת בשינוי אדרת.'
מקרה קלאסי של אותה גברת בשינוי אדרת.
27/05/2018 | 15:21
27
שני ההבדלים היחידים* בין השנים הוא השם שבו הם קוראים לחבר הבדיוני שלהם והאידיאולוגיה שהם מחזיקים בה בשמו.

* למעט כמובן ההבדלים הקבועים בין כל שני אנשים (להוציא תאומים זהים) - גנטיקה, חינוך, תרבות וכו'.

(כתבתי גם אותו דבר בתגובה לכתבה בלמהנט, מעניין אם הם יפרסמו את זה ואם כן, האם זו ראיה לכך שהם אנטי חרדים)
לצפיה ב-'אנחנו מממנים רב ראשי שלא יודע מה ההבדל בין "כושי" לקוף'
אנחנו מממנים רב ראשי שלא יודע מה ההבדל בין "כושי" לקוף
27/05/2018 | 19:51
54
והחרדים מממנים (נניח) תוכנית שבה ילדים לא יודעים מה ההבדל בין הרב הראשי לנשיא איראן. שאלה: מי נדפק כאן יותר?

ואגב, שתי הילדות החמודות הן (אם להשתמש בטרמינולוגיה של הרב הראשי) כושיות. מעניין אם מארגני התוכנית היו מודעים לאירוניה.
לצפיה ב-'זה לא הכיס שלך...'
זה לא הכיס שלך...
28/05/2018 | 03:08
30
חשבו ששניהם איראנים רק בגלל הזקן וצורת הלבוש, כי לדתיים יש צורת לבוש מסויימת, אם הי ושואלים אותם מי מהם דתי או יהודי הם היו עונים את אותה התשובה, ששניהם.

והנה למה זה לא הכיס שלך.
קריאה מהנה לך. כולם חושבים שמדובר ברשות ממשלתית, אבל היא לא, מדובר ברשות פרטית. התאגיד "כאן" הוא פרטי לכל דבר, אפילו הייתה תקופה שראש הממשלה שלנו ניסה לסגור את התאגיד, ללא הצלחה רבה.
וגם כתוב לך שמדובר בתכנית הומוריסטית.
וחוץ מזה כבר ממזמן אני לא לוקח את האתר הזה שאתה מפרסם ממנו לעיתים קרובות ברצינות רבה, כי הוא כל כך דרמטי וצהוב ופח אשפה... כאילו אנשים אשכרה קוראים את זה ומקבלים שטיפת מוח. טוב, לא תודה.

לצפיה ב-'קיום או לא קיום'
קיום או לא קיום
20/05/2018 | 02:49
332
1480
אתאיסטים לא יכולים להוכיח שאלוהים לא קיים.
דתיים לא יכולים להוכיח לקיום של אלוהים.

זה ויכוח שיהיה נוכח לנצח נצחים, מהסוג הלמי יש יותר על מה להסתמך.
מהסוג של עניין של טעם אפילו, אותו סוג של לשכנע להצטרף אל צד המאמינים או לא מאמינים.

מדוע לאתאיסטים יש את הצורך להוכיח לאדם מאמין שכל...
המשך>>
אתאיסטים לא יכולים להוכיח שאלוהים לא קיים.
דתיים לא יכולים להוכיח לקיום של אלוהים.

זה ויכוח שיהיה נוכח לנצח נצחים, מהסוג הלמי יש יותר על מה להסתמך.
מהסוג של עניין של טעם אפילו, אותו סוג של לשכנע להצטרף אל צד המאמינים או לא מאמינים.

מדוע לאתאיסטים יש את הצורך להוכיח לאדם מאמין שכל חייו היו שקר? אירוני. והפוך? למטבע יש שתי צדדים.
לצפיה ב-'מדינת הלכה - הלכה המדינה!'
מדינת הלכה - הלכה המדינה!
17/05/2018 | 15:52
84
161
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5263073,00.html

הגיור יקבל מעמד חוקי שימנע התערבות משפטית של בג"ץ, תוקם רשות גיור חדשה ובלתי תלויה, לרפורמים והקונסרבטיבים לא תהיה דריסת רגל -... המשך>>
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5263073,0...

הגיור יקבל מעמד חוקי שימנע התערבות משפטית של בג"ץ, תוקם רשות גיור חדשה ובלתי תלויה, לרפורמים והקונסרבטיבים לא תהיה דריסת רגל - אבל גם הצד השמרני לא מרוצה. טיוטת חוק הגיור הגיעה לידי ynet. כך זה ייראה בדרך למשבר הבא

זו אומנם רק טיוטת חוק, אבל שימו לב מה מוצע שם - לייצר רשות, שלא תהיה כפופה למערכת החוקית בארץ, אבל מצד שני תקבע לאנשים מעמד שיש לו משמעויות מרחיקות לכת מבחינת זכויות אזרחיות במדינת ישראל.

נו, חנוך, הכל טוב, נכון? מי שנפגע שיגיש בג"צ!
אה, אי אפשר נכון?

מה עכשיו?
לצפיה ב-'הודעה לחברי הפורום'
הודעה לחברי הפורום
17/05/2018 | 09:26
40
70
פתחנו עכשיו דיון בנושא של הוכחות לגבי מעמד הר סיני. אתם טוענים טיעונים שחלקם טיעונים טובים מאוד שצריך לתת עליהם את הדעת ולתת להם תשובות.

אני באמת מתנצל ומבקש שתסלחו לי שאני לא מתייחס לדבריכם אלא רק לדבריו של ברבו-מאן. כמו שאמרתי לברבו-מאן, הייתי בחופשת מחלה והיה לי יותר זמן. ב"ה הבראתי ואני אדם עסוק מאוד וכשאני עונה תשובה אני לוקח אותה ברצינות רבה ובאמת שאין לי זמן לענות לכולם. 

מכיוון שהייתי באמצע דיון ארוך עם ברבו-מאן והוא פתח את השרשור החלטתי לקיים את הדיון איתו. אני מאמין שלאורך הדיון ייענו גם הטיעונים שלכם. 
תודה על ההבנה.
לצפיה ב-'איפה לוקחים מספרים?'
איפה לוקחים מספרים?
17/05/2018 | 10:59
4
50
שאלה לי אליך אריה, לא בקשר לטיעון הכוזרי. השאלה שלי היא מה לדעתך הסיכוי שלך לשנות את דעתו של מישהו? יש לך ניסיון בשינוי דעתם של אנשים?
לצפיה ב-'אנסה להציע לך איך להגדיל את הסיכוי לשנות דעה'
אנסה להציע לך איך להגדיל את הסיכוי לשנות דעה
17/05/2018 | 12:50
36
אם אתה טוען טענה, אתה צריך להביא לה סימוכין.
אחרת, זה לא יותר מאשר טענה, אפילו אם היא נכונה.
לא התרשמתי בשרשור המדובר שהוצג משהו שעשוי לתמוך בטענה שנטענה. אשמח אם תדגים שאני טועה.
לצפיה ב-'המטרה היא לא לשנות דעה, אלא לשכנע את המאמין'
המטרה היא לא לשנות דעה, אלא לשכנע את המאמין
17/05/2018 | 13:06
2
37
יש לפחות מחקר אחד שבדק איך מושפעות אמונות (לא רק דתיות) של אנשים מכתיבה בפורומים מנוגדים אידאולוגית לטמונתם, ומצאו שהאמונה שלהם התחזקה כתוצאה מהכתיבה.
יש כמה מחקרים שמצאו שחשיפה לטענות מנוגדות לאמונה של הנחקרים גרמו להם "להתחזק" באמונתם.
הרציונל הוא שהמאמין נחשף לטיעונים של המתנגדים, "הצליח" לא להשתכנע, ולכן זאת מהווה ראיה לטובת האמונה.
לצפיה ב-'אני מסכים, ומוסיף'
אני מסכים, ומוסיף
17/05/2018 | 13:38
1
31
שההתמודדות עם טיעוני המתנגדים גם עוזרת למאמין לשכלל את הטיעונים של עצמו.
בסה"כ מדובר בתהליך חיובי שבו כל אחד לומד משהו על האמונות שלו.
לצפיה ב-'אם זה חיובי או לא תלוי כבר במאמין עצמו'
אם זה חיובי או לא תלוי כבר במאמין עצמו
18/05/2018 | 10:19
9
לצפיה ב-'מי ביקש את ההוכחה? לא הבנתי...'
מי ביקש את ההוכחה? לא הבנתי...
18/05/2018 | 15:16
33
35
אתה בתור בנאדם מאמין צריך להוכיח בכלל משהו למישהו?
לא הבנתי בשביל מה צריך להוכיח משהו בכלל.
לצפיה ב-'ביקשו ממנו הוכחה כפי שאתאיסטים בדרך כלל מבקשים הוכחות'
ביקשו ממנו הוכחה כפי שאתאיסטים בדרך כלל מבקשים הוכחות
19/05/2018 | 04:34
30
28
אבל בהחלט לא כי הם שוקלים להשתכנע באמיתות הדת אלא כי הם רוצים להראות איך הם יודעים להפריך את ההוכחה, וככה לשכנע את עצמם שהאתאיזם שלהם עומד באתגרים.
לצפיה ב-'קיומן של דתות היא עובדה. '
קיומן של דתות היא עובדה.
19/05/2018 | 10:49
29
27
לעובדות אין ערך של אמיתות /שקריות. 
הדתיים רוצים לשכנע שגם אלוהים הוא עובדה. האתגר הוא שלהם. לא של האתאיסטים. 
לצפיה ב-'נו גם האתאיסטים רוצים לשכנע שאלוהים הוא שקר'
נו גם האתאיסטים רוצים לשכנע שאלוהים הוא שקר
19/05/2018 | 11:23
28
29
ולשם כך האתאיסטים רוצים להתעסק בהפרכת הוכחות תאיסטיות, כי אחת הדרכים לשיטתם להוכיח שאלוהים הוא שקר היא להפריך אחת לאחת כל הוכחה תאיסטית אפשרית. אם לא תיוותר הוכחה תאיסטית בלתי מופרכת אחת, כך הם חושבים, יוכח סופית אי קיומו של אלוהים.
אגב גם תאיסטים אוהבים לבקש שיוכיחו להם את הדת האתאיסטית העיקרית - תורת האבולוציה - שוב כדי להראות שהם יודעים להפריך את ההוכחות. שוב התוצאה העיקרית היא שהם מתחזקים באמונתם. אבולוציוניסטים לא יזוזו מאמונותיהם בדיוק כמו כל דתי אחר.
לצפיה ב-'שטויות במיץ.'
שטויות במיץ.
19/05/2018 | 13:15
9
33
אתאיזם לא דורש הוכחות יותר מאשר אי איסוף בולים דורש זמן,
ואבולוציה איננה דת, היא מדע.
אני לא מכיר אתאיסט אחד שמתייחס לאבולוציה כאל דת,
ואני לא מכיר אתאיסט אחד שבמידה והביולוגים יכריזו מחר שהאבולוציה היתה טעות ושיש בידיהם תיאוריה טובה יותר ילחם בהחלטה הזו באותה הצורה שבריאתנים נלחמים במדע.

כתבתי זאת כאן בפורום כבר יותר מפעם אחת ואכתוב את זה כנראה עוד כמה פעמים - מבחינתי, אם המדע יזנח את האבולוציה לטובת תיאוריה מתחרה זה לא ישנה כלום בתפיסת העולם שלי, ולא רק שלא אתעצב אלא להיפך, אשמח כי מבחינתי זה אומר שהאנושות מתקרבת עוד צעד להבנת הטבע. כך היה בכל פעם שתיאוריה מדעית ננטשה לטובת תיאוריה מדעית חדשה, שמסבירה טוב יותר את המציאות, וכך גם יהיה בעתיד.

זו הדרך שבה המדע מתקדם - ואני לא מכיר שום אתאיסט שיש לו בעיה עם זה, להפך.
לצפיה ב-'אם האי-אספן טוען שבולים לא קיימים'
אם האי-אספן טוען שבולים לא קיימים
19/05/2018 | 14:20
7
30
רצוי שישקיע זמן כלשהו בביסוס טענתו במיוחד שאספני בולים מציגים בפניו הוכחות לקיומם של בולים.
האמון המוחלט של אבולוציוניסטים במנהיגים הדתיים שלהם רק מחזק את היותם מאמינים דתיים. כמו כל מאמין שמצהיר שכל מה שהמנהיג שלו יחליט מקובל עליו, כך גם האבולוציוניסט שמצהיר שכל מה שביולוגים דווקא יחליטו מקובל עליו, אינו אלא מפגין אמונה עיוורת וחוסר יכולת לחשיבה ביקורתית ועצמאית.

לצפיה ב-'תוכל להציג בפנינו מנהג דתי אבולוציוניסטי?'
תוכל להציג בפנינו מנהג דתי אבולוציוניסטי?
19/05/2018 | 14:29
3
12
לצפיה ב-'בטח, הנה שלושה'
בטח, הנה שלושה
19/05/2018 | 14:44
2
30
אתם חוגגים את יום הולדתו של נביאכם.
אתם מציינים באדיקות כל מאובן שנמצא וכל גילוי גנטי וכיוצא באלה כעוד "הוכחה" לאמיתות אמונתכם.
אתם ששים להתווכח ואם אפשר גם להתקוטט עם כל מי שכופר באמונתכם. זו מצווה חשובה באבולוציוניזם.
וכבונוס נזכיר את המצווה של האבולוציוניזם לחזור ולהגיד בכל הזדמנות "האבולוציה היא עובדה. האבולוציה היא עובדה"
לצפיה ב-'ואו, נראה לי אני הולך לחטוף בראש מאלוהי האבולוציה...'
ואו, נראה לי אני הולך לחטוף בראש מאלוהי האבולוציה...
19/05/2018 | 14:55
1
24
שכחתי לגמרי לחגוג את יום הולדתו של הצדיק דארווין, מעולם לא התקוטטי עם מכחישי אבולוציה למרות שפגשתי כמה שבאמת מגיע להם מכות, והשארתי את כל תיוג המאובנים לאנשים שזה המקצוע שלהם.

או אולי בעצם האחרון בסדר? רק לכמרים, סליחה, פלאונטולוגים, מותר לקטלג את המאובנים הקדושים, נכון?

טוב, לפחות בוודאות אמרתי כמה פעמים "אבולוציה זו עובדה", כי זו אכן עובדה.
תגיד, זה עובד כמו Hail Mary? אם אגיד את זה מספיק פעמים זה יכפר על החטאים האחרים שלי ואלוהי האבולוציה יסלח לי ויקבל אותי לחכו?
לצפיה ב-'אתה בסדר, אל תדאג, העיקר שחשבת על נביאך'
אתה בסדר, אל תדאג, העיקר שחשבת על נביאך
19/05/2018 | 15:09
7
לצפיה ב-'יחי ההבדל הקטן. ביולוגיה היא מדע. דת היא לא.'
יחי ההבדל הקטן. ביולוגיה היא מדע. דת היא לא.
19/05/2018 | 23:37
2
29
האבולוציוניסט שמצהיר שכל מה שביולוגים יחליטו מקובל עליו עושה את זה מתוך ביטחון בדרך המדעית, לא מתוך אמונה עיוורת במדען כזה או אחר. במדע יש אמנם סלבריטאים ומומחים, אבל אין מקובלים ורבנים. מי שיציג תיאוריה חדשה, או הפרכה לתיאוריה קיימת, יצטרך לעבור ביקורת עמיתים ועשויות לעבור שנים עד שהתיאוריה או ההפרכה יתקבלו כ "אמת" מדעית - ראה מקרה פרופסור דן שכטמן והקוואזי גבישים עליהם קיבל פרס נובל.

במדע, הסמכות לא נובעת מאדם כזה או אחר, אלא מראיות. תיאוריה שניתן לאשש בראיות מתקבלת, ותיאוריה שהראיות סותרות אותה נדחית. המדע מכיל כלים לבדיקה עצמית, וזו גם הסיבה שהמפעל המדעי הצליח כל כך היכן שכל מפעל אנושי אחר נכשל - בחיפוש אחר ידע.  

זאת בניגוד גמור לדתות למיניהן - למשל בנצרות האפיפיור הוא הסמכות העליונה, ביהדות הרבנים ופוסקי ההלכה הם הסמכות, וכו'. אף רב או כומר מעולם לא נדרש להציג ראיות לטענות שלו, אלא לכל היותר להסתמך על פסיקות של רבנים וכמרים קודמים.
לצפיה ב-'שטויות'
שטויות
20/05/2018 | 04:16
1
21
האפיפיור הוא מנהיג הכנסיה הקתולית. בנצרות יש עוד זרמים רבים שמתנגדים לכנסיה הקתולית. היהדות היא דת של ויכוחים אינסופיים, ויש רבנים ופוסקי הלכה בלי סוף, שכל אחד בלי בעיה אומר את ההפך מחברו.
תיאוריה שהראיות סותרות אותה פשוט עוברת תיקון, ולפעמים התיקון נדחה לזמן לא ידוע בזמן שמדענים מודים שהם לא יודעים. אם תיאוריות היו ישר נידחות כי יש ראיות שלא מתאימות להן המדע לא היה יכול לפעול. מעבר לכך המושג "ראיות" מכיל בעיקר פרשנות, עם מרכיב שולי של "עובדות" שגם עליהן לא חייבת להיות הסכמה. והאנושות השיגה ידע והמציאה המצאות הרבה לפני המדע. למעשה התגליות וההמצאות החשובות בתולדות האנושות בוצעו לפני אלפי ואף עשרות אלפי שנים: המצאת הגלגל, גילוי האש, חקלאות, מתכות, חומרי נפץ. המדע המודרני תורם לידע ולטכנולוגיה - שכאמור התפתחו גם לפניו ובלעדיו - אבל מתעסק גם בכל מיני תחומים שבהם הידע לא ברור, לא סגור, ולא חשוב. אבולוציה היא בהחלט אחד העיקריים שבהם.
לצפיה ב-'בנוגע לזרמים בנצרות אתה צודק.'
בנוגע לזרמים בנצרות אתה צודק.
20/05/2018 | 07:39
20
בנוגע לויכוחים ביהדות אתה גם צודק.
בנוגע למדע, לעומת זאת, כנראה שאין לך מושג על מה אתה מדבר.

לצפיה ב-''
19/05/2018 | 14:26
7
לצפיה ב-'למה שירצו לשכנע שאלוהים הוא שקר?'
למה שירצו לשכנע שאלוהים הוא שקר?
20/05/2018 | 00:12
16
24
אם זה אלוהים טוב אני אשמח אם יסתבר שהוא קיים (אני בטח אכעס שהוא לא שם ז' אבל זה בלי קשר), ואשמח גם לחיי נצח...כאילו, אשמח שתהיה לי האופציה. מי לא ישמח?
רק שקשה לי לרמות את עצמי, ולכן לפני שאני מתלהב אני בודק את הטענות והראיות (כמו בכל עניין אחר) אבל בינתיים הכל אכזבות ותקוות שווא. 

לצפיה ב-'כי אנשים רוצים להצדיק את דרך חייהם'
כי אנשים רוצים להצדיק את דרך חייהם
20/05/2018 | 03:49
15
23
לפחות בעיני עצמם והקרובים להם, אם לא בעיני זרים. 
את בדיקת הראיות שלך אנחנו מכירים כבר. אתה לא בודק אלא פשוט מפרש ראיות כך שיתאימות להשקפתך ויחזקו אותה. "אתה" במובן הכי רחב שיש - כולם פועלים כך. גם אלה שמשנים לכאורה את דעתם בעקבות בדיקה - למשל חוזרים בתשובה או יוצאים בשאלה - עושים זאת לא בגלל הראיות אלא מסיבות אחרות, רגשיות, חברתיות, וכולי. הבדיקה שהם לכאורה עושים באה לאחר היווצרות הדחף לצאת מאיפה שהם נמצאים וללכת למקום אחר.
לצפיה ב-'אם אתה רוצה לטעון שאתאיזם '
אם אתה רוצה לטעון שאתאיזם
20/05/2018 | 09:47
14
28
הוא דרך חיים או אידאולוגיה אתה צריך להצביע על ערכים שהאתאיזם דוגל בהם, או שנגזרים מ"אתאיזם". 
אני מסכים שאם אתאיסט הוא אתאיסט בגלל שאלוהים כלשהו לא מוצא חן בעיניו אז יש כאן אידאולוגיה. אבל למעשה זה כבר לא אתאיזם. 
לצפיה ב-'אתאיזם הוא עמדה בנוגע לאלוהים, כמו כל עמדה אחרת לגביו'
אתאיזם הוא עמדה בנוגע לאלוהים, כמו כל עמדה אחרת לגביו
20/05/2018 | 12:31
13
22
הוא תשובה לשאלה "האם אתה מאמין באלוהים", שיכולה לבוא בכל מיני צורות כמו למשל "האם אתה הולך ביום ראשון לכנסיה", או "האם אתה צם ביום כיפור". יש אנשים שיענו "כן" ויש שיענו "לא, אני לא מאמין באלוהים". האחרונים הם אתאיסטים.
מכך נגזרת צורת חיים לא-דתית שיש לה משמעות בעולם של רוב דתי. כשאתה חי במקום שבו הרוב הולכים ביום ראשון לכנסיה, ואתה לא, אתה חי בצורה מסוימת שהיא שונה משלהם.
בנוסף אתאיסטים גם יחזיקו בדרך כלל בעמדות נוספות שהם חושבים שנגזרות מאי אמונה באלוהים. הם יהיו אבולוציוניסטים במידה זו או אחרת, יעניקו חשיבות וסמכותיות מיוחדת למדע, ויהיו אנטי-דתיים כנגד "הדת" כמושג כולל (בשונה ממאמינים שהם נגד דתות מסוימות, אלה שלא שלהם).
לצפיה ב-'אני אתאיסט שצם ביום כיפור, מה עכשיו?'
אני אתאיסט שצם ביום כיפור, מה עכשיו?
20/05/2018 | 12:34
3
9
לצפיה ב-'שלב הבא אתאיסט ששומר שבת'
שלב הבא אתאיסט ששומר שבת
20/05/2018 | 13:31
2
19
אתאיסט ששומר כשרות, אתאיסט שמניח תפילין, וכן הלאה.
תתיעץ עם הרב השכונתי או רב היישוב. אני בטוח שהוא יעזור לך כאתאיסט לשמור כמה מצוות שאתה רוצה.
לצפיה ב-'בקיצור, אין לך תשובה... כמה מפתיע '
בקיצור, אין לך תשובה... כמה מפתיע
20/05/2018 | 15:10
1
7
לצפיה ב-'עניתי לך. לא מפתיע שלא הבנת. בדרך כלל אתה לא מבין'
עניתי לך. לא מפתיע שלא הבנת. בדרך כלל אתה לא מבין
20/05/2018 | 15:23
6
לצפיה ב-'לא. הוא לא "עמדה בנוגע לאלוהים".'
לא. הוא לא "עמדה בנוגע לאלוהים".
20/05/2018 | 22:03
8
30
הוא דחיית הטענה שיש אלוהים. 
מי ששואל אם אתה צם ביום כיפור ומנסה לגזור מתשובתך לגבי אמונתך באלוהים עושה טעות לוגית. אנחנו יודעים שיש כאלה שמאמינים ולא צמים וכאלה שלא מאמינים וכן צמים. 
אם אני לא הולך לכנסיה ביום ראשון זה לא שאני מקיים "מצוות אי-הליכה לכנסיה".
אני גם לא הולך לכנסים של מעריצי סטאר טראק. זה לא אומר שיש לי "עמדה בנוגע לחיזרים". 
אנטי-דתיות היא אכן עמדה ערכית.
ויכול להחזיק בה או לא להחזיק בה גם תאיסט וגם אתאיסט. 

לצפיה ב-'דחיית טענה זו עמדה לגבי הטענה'
דחיית טענה זו עמדה לגבי הטענה
21/05/2018 | 12:45
7
21
עמדתו של האתאיסט לגבי אלוהים היא שהוא לא קיים.
נכון שגם מי שלא מאמין יכול לצום ביום כיפור (אף שאפשר לשאול אותו למה דווקא ביום כיפור ולא בראש השנה או בפורים או סתם כל שלישי בחודש). לא התכוונתי שצום ביום כיפור מעיד על אמונה אלא שהשאלה - שאין ספק שהיא מניחה אמונה - מובילה להסבר "אני לא מאמין באלוהים".
אם שואלים אותך אם אתה הולך לכנס של מעריצים של משהו, ואתה אומר "לא, כי אני לא אוהב את הנושא", אתה מביע עמדה על הנושא.
לצפיה ב-'לא. עמדתו של האתאיסט שלא הוצגו ראיות שאלוהים קיים. '
לא. עמדתו של האתאיסט שלא הוצגו ראיות שאלוהים קיים.
21/05/2018 | 21:42
6
21
ולכן עמדתו, כמו לגבי כל טענה שרירותית, שאין סיבה לקבל אותה.

"לא, כי אני לא אוהב את הנושא" - אבל האתאיסט לא אומר את זה. אתה שם לו מילים בפה.
בשביל האתאיסט עוד לא הגענו לשאלה. עוד אין "נושא" לאהוב או לא לאהוב. 

לצפיה ב-'לא הוצגו ראיות לקיומו של אלוהים, ומה הלאה?'
לא הוצגו ראיות לקיומו של אלוהים, ומה הלאה?
22/05/2018 | 07:33
5
25
מי שאומר "אי לכך אלוהים לא קיים" הוא אתאיסט.
מי שאומר "אי לכך אי אפשר לדעת אם אלוהים קיים" הוא אגנוסט.
בשני המקרים זו עמדה לגבי קיומו של אלוהים. או שלילה גמורה, או הענקת אפשרות כלשהי לקיומו. שאלת קיומו של אלוהים עומדת לדיון - תרצה או לא תרצה זו המציאות בחברה שבה אנו חיים - וכל אחד מחזיק בעמדה כלשהי. גם "לא יודע" זו עמדה.
לצפיה ב-'לא הוצגו ראיות לקיומו של אלוהים, אז אפשר להמשיך לחיות-'
לא הוצגו ראיות לקיומו של אלוהים, אז אפשר להמשיך לחיות-
22/05/2018 | 21:46
24
לאור ההנחה שהוא לא קיים.
לצפיה ב-'אתאיזם זאת עמדה מעשית. '
אתאיזם זאת עמדה מעשית.
24/05/2018 | 02:03
3
21
גם הוא אומר שאי אפשר לדעת אם אלוהים קיים. רק שהוא לא מייחס לקיומו סבירות שיש לה משמעות מעשית כלשהי.
לגבי האלוהים של הדתות אתה לא יכול לדחות שיפוט. כי האלוהים הזה דורש ממך משהו כאן ועכשו. 
לגבי אל דאיסטי אפשר לדחות שיפוט. אבל זה סתם לא מעניין. 
לצפיה ב-'וודאי שאפשר לדעת שאלוהים לא קיים'
וודאי שאפשר לדעת שאלוהים לא קיים
24/05/2018 | 03:44
2
32
יש הוכחות חיוביות, כלומר שטוענות משהו ולא רק שוללות טיעונים אחרים, לאי קיומו של אלוהים. נכון שאפשר להתווכח איתן אבל עם כל הוכחה אפשר להתווכח. אנשים מתווכחים בלהט גם עם ההוכחות לכדוריות הארץ.
לצפיה ב-'נהדר, המצב אם כן הרבה יותר טוב משחשבתי'
נהדר, המצב אם כן הרבה יותר טוב משחשבתי
24/05/2018 | 11:05
5
לצפיה ב-'מה שאתה מדבר עליו זאת *הוכחה מעבר לספק סביר*. '
מה שאתה מדבר עליו זאת *הוכחה מעבר לספק סביר*.
24/05/2018 | 18:20
21
ביחס למציאות אין ידע אחר. זה מה יש. ביחס למציאות ספק כלשהו תמיד קיים.
רק במיבנה מושגי-לוגי כמו מתמטיקה יש "הוכחות" ללא כל ספק.
לגבי המציאות יש תאוריות - שנדרשות גם הן רק להוכחה מעבר לספק סביר. 

העניין הוא שבאופן מעשי אתה חייב להכריע. גם אם ספק פילוסופי תמיד קיים. 
אתאיזם אומר שבאופן מעשי אי-קיומו של אלוהים הוכחה מעבר לספק סביר. לא יותר מזה. 
לצפיה ב-'אתאיסטים מפריכים הוכחות תאיסטיות כדי להראות-'
אתאיסטים מפריכים הוכחות תאיסטיות כדי להראות-
21/05/2018 | 12:57
26
שתאיסטים לא הוכיחו את קיומו של אלוהים. אין בכך הוכחה לאי קיומו של אלוהים. האם אתה מבין את העניין הבסיסי הזה?
לצפיה ב-'לא הבנת כי לא קראת את השרשור הרלוונטי, אז למה אתה דוחף את'
לא הבנת כי לא קראת את השרשור הרלוונטי, אז למה אתה דוחף את
19/05/2018 | 12:02
1
28
האף?

חשבתי שלא אכפת לך בכלל מדברים כאלה
לצפיה ב-'כן לא אכפת לי. בהחלט. '
כן לא אכפת לי. בהחלט.
19/05/2018 | 17:27
7
לצפיה ב-'"אלו הם חוקי הפורמט"'
"אלו הם חוקי הפורמט"
20/05/2018 | 08:08
27
בפורום מתנהל דיון פומבי וכל אחד יכול להגיב בו. דיון פרטי אפשר לנהל במקומות אחרים ואינו מעניין את הכלל.
לצפיה ב-'הר סיני והוכחות'
הר סיני והוכחות
13/05/2018 | 13:06
153
711
בשרשור אחר כאן בפורום הדיון מתחיל לזלוג לכיוון הוכחה לכך שמעמד הר סיני התקיים, ולא רק שהתקיים אלא שאכן במעמד זה נגלה אלוהים לעם ישראל ונתן להם את התורה.

בכנות, מעניין אותי לראות את סבב ההוכחות החדש, אבל לפני כן הבה נסכם מה היא הוכחה:
יש בעולם שלנו 2 סוגים של "הוכחות".

1. הוכחה פורמלית...
המשך>>
בשרשור אחר כאן בפורום הדיון מתחיל לזלוג לכיוון הוכחה לכך שמעמד הר סיני התקיים, ולא רק שהתקיים אלא שאכן במעמד זה נגלה אלוהים לעם ישראל ונתן להם את התורה.

בכנות, מעניין אותי לראות את סבב ההוכחות החדש, אבל לפני כן הבה נסכם מה היא הוכחה:
יש בעולם שלנו 2 סוגים של "הוכחות".

1. הוכחה פורמלית שקיימת רק במתמטיקה, והיא בעצם נוסחה שיוצאת נכונה לפי כללי מתמטיקה.
כל עוד לא נמצאה טעות בחישוב, הוכחה כזו היא חד משמעית ועומד בעינה.

2. הוכחה "משפטית" שהיא שימוש בראיות ועדויות לשכנע בני אדם שמשהו אכן נכון.

חיסרון בהוכחה כזו הוא שמצד אחד ניתן עם מספיק מאמץ לשכנע אנשים בדברים שאינם נכונים, ומצד שני לפעמים נכשלים לשכנע אנשים בדברים שאכן נכונים.

הסוג השני של "הוכחה" והבעייתי הזה הוא סוג ההוכחה בו נעסוק כאן.

בגלל הבעייתיות שתיארתי, נהוג להציב "רף" להוכחה כזו.

רף ההוכחה תלוי למעשה בכושר השכנוע של הצד המוכיח, ובספקנות של הצד שלו מנסים להוכיח.

במערכת המשפט הפלילי יש נם כללים שקובעים רף מסוים שהוא "מעבר לספק סביר", אבל אפילו שם בסופו של יום "להוכיח" משמעו לשכנע את השופט, או את חבר המושבעים במידה והמשפט מתנהל מול מושבעים.

אז, כדי לדון בהוכחה למעמד הר סיני, רצוי לקבוע רף הוכחה שנוכל להסכים עליו, ואם יוצגו ממצאים שעומדים ברף הזה, הרי שנצטרך לקבל את המעמד כדבר אמתי.

הנה הצעה שלי לרף כזה:
1. מצאים ארכאולוגים מאומתים ומקובלים בקהילה המדעית המעידים על מחנה בגודל 3 מליון איש סביב הר מתקופה תואמת לזמן המעמד.

2. לכל הפחות כמה מאות עדויות ממקור ראשון, אשר תואמות בניהן בפרטים העיקריים, אך גם מקיימות את השוני שצפוי להיות בעדויות של אנשים נפרדים שצפו באירוע משותף מנקודות מבט שונות.

3. הפריטים מ-1 ו-2 צריכים להתאים לתיאור המעמד שמבקשים להוכיח, כגון להראות שכל הנוכחים אכן בני אותו עם ונוכחו שם באותו זמן ממש (ולא עבור במשך מאות שנים באותו מקום תרבויות שונות), ושמה שמתואר בעדות אכן נראה כהתגלות אלוהית ולא שום דבר אחר.

4. שתהיה לנו אפשרות לאמת, לכל הפחות בחיפוש באינטרנט, את הממצאים (כלומר, לא לכתוב סתם "הנה קיים", אלא לתת קישור למקור).

יש מי שמרים את הכפפה להוכיח?
מסכימים עם הרף שהצבתי?
לצפיה ב-'מהי דת ומהי חקיקה דתית ? '
מהי דת ומהי חקיקה דתית ?
04/05/2018 | 10:22
183
653
נשלף מהדיון "מאחל להם כשלון חרוץ" שפתח ברבו -
מנסה לחדד מושגים על חשבון סיסמאות מעורפלות :

דוגמא 1- לפי הלכת הספגטי, שאלוהיה הוא "מפלצת ספגטי מעופפת", מאוד חשוב לשתות בירה. כנסיית הספגטי ומאמיניה עשו לובי לסיבסוד דרמטי של מחירי הבירה. התקציב לסיבסוד הזה נגרע מהתקציב...
המשך>>
נשלף מהדיון "מאחל להם כשלון חרוץ" שפתח ברבו -
מנסה לחדד מושגים על חשבון סיסמאות מעורפלות :

דוגמא 1- לפי הלכת הספגטי, שאלוהיה הוא "מפלצת ספגטי מעופפת", מאוד חשוב לשתות בירה. כנסיית הספגטי ומאמיניה עשו לובי לסיבסוד דרמטי של מחירי הבירה. התקציב לסיבסוד הזה נגרע מהתקציב לסלילת כבישים.
דוגמה 2 - לפי הלכת ההומניזם, שאלוהיה הוא "האדם", אסור להורים להתעסק עם אברי המין של תינוקות. הלובי ההומניסטי שכנע את הפרלמנט לאסור זאת בחקיקה.
דוגמה 3 - לפי הלכת הפמיניזם, שהשטן שלה הוא "הפטריארכיה", נשים צריכות לקבל זכויות יתר בכל תחומי החיים. על חשבון הגברים. הלובי הפמיניסטי שכנע את הפרלמנט להזרים כספים להצמדת רכב ונהג צמוד לכל אישה על חשבון המדינה (כי הנשים צריכות הגנה מפני הגברים בגלל שטן הפטריארכיה). התקציב בא על חשבון סלילת כבישים ובניית בתי כנסת, הגדלת מיסים דרמטית על בירה, מכנסי ג'ינס לגברים, אופנועים, ואפטרשייב.

באילו דוגמאות מדובר בחקיקה דתית, והאם היא פוגעת בחופש דת או חופש אחר.

לצפיה ב-'מישהו ביקש הוכחה שאין אלוהים?'
מישהו ביקש הוכחה שאין אלוהים?
04/05/2018 | 10:28
10
81
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5250395,0...

ההילולה בהר מרון:
600 אלף איש!
כן 600000 יהודים, באים לחגוג בהילולה לכבוד רב - אדם בשר ודם שמת לפני קצת פחות מ-2000 שנה.
והם באים לסגוד לו בקבר שלו.

לצורך השוואה, רק 50 אלף, פחות מעשירית, באים להתפלל סליחות בכותל, למרות שהכותל מסמל את "משכן השכינה" - מה שהם מאמינים היה פעם בית הנופש של "אלוהים" שלהם (כשנמאס לו מהשמיים ורצה קצת לבלות בארץ).

אה, ואיך ממנים אוכל חינם שם?
19 מליון שקל נתרמו!
זה 19000000 ש"ח.

ולמה תורמים את הכסף הזה?
כי התחיל מנהג של מאמינים שמי שתורם יין ומשקה את אלה שבאו לחגוג, יזכה לברכה מהרב המת!

כמובן, ההילולה במירון היא לא היחידה מסוגה.
יש את ההילולה השנתית באומן, והילולות יותר קטנות לצדיקים יותר קטנים כמו הבבא סאלי.

לפי שטרולים מתחכמים ישאלו פה "מה מפריע לך שחוגגים?" - התשובה היא: "לא מפריע לי!"

שיחגגו לבריאות!

רק שיודו בעובדות: אין אלוהים. רוב היהודים הדתיים סוגדים לא לאיזה אל בלטי נתפס בשמיים, אלא לגופות של רבנים בשר ודם שמזמן נרקבות באדמה.

ויש לא אחד כזה, אלא פנתאון שלם - בדומה לדתות הפגניות של העבר.

אז אם האנשים שאמורים להאמין באלוהים אחד ויחיד, שאוסר בעשרת הדיברות - הבסיסי של הבסיס של הדת שלו, לסגוד למישהו חוץ ממנו, עסוקים כל השנה בסגידה לאלילים בשר ודם - איזו הוכחה טובה מזה יכולה להיות שאלוהים זה אינו קיים?

הרי אם מאמיניו למעשה מתחזים ולא מאמינים בו, וודאי הוא פיקציה מוחלטת!
לצפיה ב-'זו הוכחה מהסוג שהיה מפרסם פה נירובי'
זו הוכחה מהסוג שהיה מפרסם פה נירובי
04/05/2018 | 13:46
7
54
שלו היו יותר משכנעות.
איפה הוא באמת, מאז שהפסיק להביא חדשות אנטי דתיות אני נאלץ לחפש אותן בעצמי, ומגלה שהוא היה הרבה יותר מוכשר ממני בתחום.
לצפיה ב-'ברגע שאחד המשתתפים הקבועים בפורום הנוכחי, החליט שדעתי'
ברגע שאחד המשתתפים הקבועים בפורום הנוכחי, החליט שדעתי
06/05/2018 | 16:53
6
49
על דבר מסוים היא שקרית וקרא לי שקרן - אני לא רואה את עצמי כראוי להשתתף בפורום הזה. הגעתי לגילי המופלג מבלי שקראו לי אי פעם שקרן, כך שאני לא רואה סיבה לקבל את התואר הזה כאן.
לצפיה ב-'הפורום לא אותו דבר בלעדיך'
הפורום לא אותו דבר בלעדיך
07/05/2018 | 04:00
5
15
לצפיה ב-'צר לי, אבל אין שום צידוק שמישהו כאן יקרא לי שקרן'
צר לי, אבל אין שום צידוק שמישהו כאן יקרא לי שקרן
07/05/2018 | 07:30
4
13
לצפיה ב-'אין כאן משטרת דיבור. אף אחד לא פוגע פיזית באף אחד. '
אין כאן משטרת דיבור. אף אחד לא פוגע פיזית באף אחד.
07/05/2018 | 07:43
3
10
לצפיה ב-'לא תודה. לא נעים לי לההשתתף בפורום שקוראים לי בו שקרן'
לא תודה. לא נעים לי לההשתתף בפורום שקוראים לי בו שקרן
08/05/2018 | 18:24
2
8
לצפיה ב-'קח את עצמך בידיים.'
קח את עצמך בידיים.
08/05/2018 | 23:26
1
36
זה כמו שאני מוסר לך כדור במשחק כדורגל ואתה מפספס גול מול שער ריק, אני קורא לך בן זונה. זה לא אומר שאתה בן זונה...

וחוץ מזה, זה אומר הרבה על בנאדם שעוזב בגלל שקוראים לו שקרן, אולי אתה באמת שקרן. אולי מבושה החלטת לעזוב...

אתה מכיר את עצמך טוב לא? אל תיתן לבני אדם שלא מכירים אותך להשתלט על חוט המחשבה שלך.. או כמ ושהאוס אומר, כולם משקרים, בכל מקרה.
לצפיה ב-''
23/05/2018 | 19:17
7
לצפיה ב-'יפה מאוד שאתה שם לב לזה אבל אם '
יפה מאוד שאתה שם לב לזה אבל אם
05/05/2018 | 13:08
1
41
היית קורא את התנ"ך היית רואה שהתנהגות כזו היא אסורה. 
בדברים י"ח פסוקים 9-15 כתוב "לא ימצא בכך מעונן (חוזה את העתיד לפי העננים), מכשף ...... ודורש אל המתים". 
בקוהלת פרק ט פסוק 5 כתוב "כי החיים יודעים שימותו והמתים אינם יודעים מאומה
הליכה לקברי הצדיקים כמו להתפלל לקדושים הנוצריים היא אסורה בהחלט. 
תתפלא יש אנשים ואירגונים דתיים שמבינים זאת ולא עושים דברים כאלו.

לצפיה ב-'אני יודע מצויין שהתנהגות זו אסורה, ולא רק ההילולות'
אני יודע מצויין שהתנהגות זו אסורה, ולא רק ההילולות
05/05/2018 | 13:43
38
מדגימות אותה:
כבר בעשרת הדיברות כתוב "לא תעשה לך פסל ומסכה".

אבל תסתכל על היחס שיש ליהודים לספרי תורה שכתובים על קלף:
לפי הדת, מה שאמור להיות חשוב שהתוכן של התורה - "דברי אלוהים חיים".
לא החומר הממשי עליו כתובים הדברים.

דין מגילת קלף אמור להיות כדין אתר השומר את המלל בצורה דיגיטלית, אבל זה לחלוטין לא מה שקורה!

בעוד שכבר הרבה שנים טכנולוגיית דפוס מאפשרת לכל יהודי "ירה שמיים" להחזיק העתק של החומש בביתו במחיר שווה לכל נפש (ולא חסר מקומות שאפשר לקבל את כל התנ"ך בחינם), עדיין מייחסים חשיבות רבה לכתיבת תורה על קלף.

ולמה?
למה עושים עם זה "הקפות" וחוגגים הכנסה של עותק כזה לבית כנסת?
האם זה לא מזכיר את ההתנהגות כלפי עגל הזהב, שהיה חטא נוראי?
האם לא כך התייחסו עובדי אלילים, שיהדות סולדת מהם, לאותם פסלים שאסורים לפי עשרת הדיברות?

אותו כנ"ל מזוזות ותפילין:
בתורה מצווים בני ישראל לזכור תמיד וללמוד ולהעביר הלאה את הדברים שרשומים בתוך התפילין והמזוזות.

אבל החפצים האלה כפי שמשתמשים בהם בפועל בנויים כך שאי אפשר לדעת אם בכלל יש בפנים קלף עם כיתוב, בלי שאדם מוסמך לכך יפרק אותם בצורה מיוחדת ויבדוק!

אלה חפצים אטומים, ואיני רואה הבדל בין השימוש שנעשה בהם, לשימוש שעשו דתות פגאניות בכל מיני פסלונים וסמלים.

וכל זה למה?
כי אנשים צריכים משהו ממשי כדי לשמור על האמונה שלהם.
אלים לא קיימים. אין להם ביטוי בעולם הזה, וכל דתי שטוען שיש לו הוכחה לקיום האלה שלו, יודע היטב בתוך תוכו שזה שקר.
אבל החפצים הגשמיים הם מטרה קלה לעגן בה את האמונה, והם מחזקים אותה יום יום.
לצפיה ב-'מצעד הגאווה 2018 בתל אביב. כל מה שצריך לדעת. '
מצעד הגאווה 2018 בתל אביב. כל מה שצריך לדעת.
04/05/2018 | 22:01
41
לצפיה ב-'זה איש חינוך???'
זה איש חינוך???
30/04/2018 | 15:42
117
359
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5246370,00.html

מוזאון טבע בירושלים הסתיר תצוגה על אבולוציה למען מבקרים חרדים.

המוזאון הזה ממומן ע"י משרד החינוך ועיריית ירושלים במיליון וחצי... המשך>>
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5246370,0...

מוזאון טבע בירושלים הסתיר תצוגה על אבולוציה למען מבקרים חרדים.

המוזאון הזה ממומן ע"י משרד החינוך ועיריית ירושלים במיליון וחצי שקלים.

אז ברור שעל דברים כאלה צריך לשלול לו את המימון הזה.
אם הם רוצים לספר שקרים של חרדים לילדים החרדים, שיעשו זאת מכספי החרדים, לא מכספי משלם המסים.

אבל מה שהכי עצבן אותי בכתבה, זה הציטוט הבא:

ד"ר רוזניצקי מציין כי "אם יש דרישה ממבקר או מגוף להסתיר משהו למען הביקור, אני כאיש חינוך חושב שזה כדאי".

אשי חינוך???
למה הוא מחנך בדיוק - שאפשר לעוות את האמת כמה שרוצים בשביל עוד כמה גרושים?

ביזיון שלאדם כזה יש דוקטורט!
לצפיה ב-'"השכינה משכה אותו לתוך המים"'
"השכינה משכה אותו לתוך המים"
26/04/2018 | 13:42
237
152
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5241767,00.html

אני תוהה מה חושבים בקהילה החרדית על המקרה הזה?
אחרי הכל, אלוהים שלהם ידוע כרוצח תינוקות סידרתי.

זוכרים מה הוא עשה למצרים?
ממש... המשך>>
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5241767,0...

אני תוהה מה חושבים בקהילה החרדית על המקרה הזה?
אחרי הכל, אלוהים שלהם ידוע כרוצח תינוקות סידרתי.

זוכרים מה הוא עשה למצרים?
ממש פשעי מלחמה
לצפיה ב-'פינוקי, פספסת גילוי מהפכני!'
פינוקי, פספסת גילוי מהפכני!
26/04/2018 | 15:09
59
https://www.youtube.com/watch?v=kOqBlU8SzRE

בסרטון זה שומעים את Ray Comfort מסביר שמצאו עקבות בני אדם מעורבבים יחד עם עקבות דינוזאור!!!

תגלית מדהימה שראויה ללא ספק לפרס נובל בפלאונטולוגיה, ועשויה לערער כל מה שאנו יודעים על אבולוציה והיסטוריה ואולי עוד כמה תחומים כמו גאולוגיה.

איך לא שמענו על זה עד עכשיו????

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ