לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1139711,397 עוקבים אודות עסקים

פורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אתאיזם

נהנה מדיונים עמוקים? את הבחורה בכיתה ששואלת את השאלות? יש לך שאלות אמונתיות? חושבת שיש לך תובנות על חיי הדת והחיים בכלל שפשוט חייבות להתפרסם?

הגעת למקום הנכון! הכנס לפורום והחל להשתתף באופן פעיל בו! כולנו מחכים לך!

מומלץ להסתכל בסקשן "מאמרים" שמתעדכן ומתרחב בימים אלו,כמו כן בסקשן "מילון מונחים" וב"שאלות נפוצות".

שימו לב להודעות הנבחרות המוצגות מעל דף הפורום! מומלץ לקרוא אותן!

כמו כן יש לקרוא את תקנון הפורום.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אתאיזם!
פעם ראשונה בפורום? נא לקרוא את התקנון.
המשך >>

לצפיה ב-'הרב אסר לדלל עוברים, נולד ילד עם פיגור ומי ישלם? בית החולים'
הרב אסר לדלל עוברים, נולד ילד עם פיגור ומי ישלם? בית החולים
16/08/2017 | 08:29
11
21
לצפיה ב-'פסק דין מבזה ביותר!'
פסק דין מבזה ביותר!
16/08/2017 | 09:02
10
11
אני מקווה שבית החולים יערער, ושהערעור יתקבל.

השופטת למעשה פסלה עדות מקצועית של רופאים בנושא רפואי, וקבע שבתי חולים צריכים לנהוג לפי הוראות אנשי דת, ולא לפי שיקול דת של רופאים.

התקדים הזה מאוד מסוכן לכולנו, הרבה מעבר לנושא של כסף:
בית המשפט, הלכה למעשה קבע, שלרבנים, ולא לצוות הרפואה יש את המילה מכריע בעניין טיפולים רפואיים!

לבתי החולים לא צריך להיות רב, וגם אם יש רב שיושב בבית חולים, לא צריכה להיות לו שום סמכות בענייני טיפול, והוא צריך להיות שם רק עבור מי שמרגיש טוב מזה.
כמו ליצנים רפואיים (מקצוע אמתי וחשוב, כמה שזה נשמע מצחיק) שמשמחים ילדים חולים ועוזרים להם פסיכולוגית לעבור את הטיפולים, אבל לא רשאים לומר מילה בעניין אותם טיפולים.

באשר לרבנים:
עמדתם ברורה - הם עדיין עובדים לפי שיטות שפותחו בימים עתיקים בהם אנשים פשוט לא שרדו - תינוקות וילדים מתו מכל מיני סיבות, ואפילו הרבה נשים מתו בלידה.
אז הם לקחו שיטה מחיות אחרות - כל הזמן, כמה שיותר, בלי אבחנה, מתוך תקווה שאם יהיו הרבה ניסיונות, אז לפחות חלק ישרוד לבגרות.

זו גם הסיבה שחרדים מתחתנים כמה שיותר מוקדם - צריך להתחיל להתרבות לפני שיקרה משהו.

בנוסף, לרבנים של היום טוב שנולדים ילדים עם פיגור שכלי - ככה קל לוודא שהם יישארו מאמינים נאמנים לשימוש הרבנים.
לצפיה ב-'מקריאת הכתבה עולה שאכן היתה בעיית הסברה.'
מקריאת הכתבה עולה שאכן היתה בעיית הסברה.
16/08/2017 | 10:37
6
10
"השופטת קבעה כי דווקא בשל האמונה הדתית של ההורים ודווקא בבית חולים כמו "ביקור חולים" שפונה לקהילה הדתית והחרדית ומתהדר בפיקוח רבני־הלכתי יוצא דופן, היה על הרופאים להסביר להורים שאם ייקלט ההיריון של כל שלושת העוברים תהיה זו תוצאה בלתי רצויה ואז תינתן המלצה חד־משמעית לדילול של אחד העוברים - המלצה שהורים חרדים לא יכולים לעמוד בה."

וכמה שזה מדאיג אותי שבית חולים מתהדר בפיקוח רבני-הלכתי, הרבה יותר מדאיגה אותי הפסקה הבאה :

"השופטת קיבלה את עדות ההורים ודחתה חלק ניכר מאוד מעדויות של ארבעת הרופאים הגניקולוגים ב"בביקור החולים" וקבעה כי "ההחלטה להחזיר לתובעת שלושה עוברים היתה שרירותית, בלתי מבוססת ברמה הרפואית ובלתי מוצדקת. כמו כן, לא ניתן הסבר המפרט את הסיכונים של היריון מרובה עוברים"."

מדוע השופטת החליטה לדחות עדויות מארבעה רופאים מומחים? האם היא עצמה גניקולוגית? סביר להניח שלא.

כאשר מסתכלים על מה שנכתב על כבוד השופטת בדימוס בויקיפדיה (https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%9C%D7%99%D... - אפשר להבין שככל הנראה לשופטת הנ"ל יש אי אילו השקפות עולם חריגות, וכנראה משהו כנגד רופאים באופן כללי.

לצפיה ב-'חוסר בהסברה? אולי, אבל התביעה היא על "רשלנות רפואית"'
חוסר בהסברה? אולי, אבל התביעה היא על "רשלנות רפואית"
16/08/2017 | 11:14
5
7
ומהכתבה די ברור ששום רשלנות לא היית כאן!

הרופאים ניסו פעמיים הליך עם פחות עוברים, והוא לא צלח.
הם הציעו למטופלת הליך אחר, עם סיכויי הצלחה גדולים יותר, ואפשרות לבעיה מסוימת אך לא מסכנת חיים.

כשהבעיה אכן התרחשה, הרופאים זיהו אותה בזמן, והציעו למטופלת את הפתרון המקובל והבדוק לאותה בעיה.
כשהם הציעו את התיקון, הם גם הסבירו מה המשמעות של הסירוב, ומה התוצאות האפשריות.

האם היה עדיף אם היו מסבירים מראש שייתכן סיבוך כזה וצורך בפתרון כזה?
בהחלט.
האם יש כאן רשלנות שדורשת פיצוי של מליונים? לחלוטין לא!
בטח לא לפי ההגדרה של "רשלנות רפואית":

רשלנות רפואית פירושה מתן שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה, כאשר סטייה זו גרמה נזק למטופל, שלא היה נגרם אלמלא סטייה זו, בעוד כל רופא סביר לא היה רושם אותה בנסיבות המקרה, וגרימת נזק לחולה עקב נטילתה.

הרופאים לא סטו מנורמה טיפולית, ולא גרמו נזק למטופל.
המטופלת, היא שבחרה לסטות מהנורמה המומלצת ע"י הרופאים וכך גרמה נזק לתינוקה.

אי אפשר להפיל על רופא אחריות על נזק שנגרם כתוצאה מסירוב של מטופל לקבל טיפול, במיוחד היות ולמטופל הזכות המלאה לסרב לטיפול.
לצפיה ב-'לא כתבתי שאני מסכים עם פסק הדין.'
לא כתבתי שאני מסכים עם פסק הדין.
16/08/2017 | 11:43
4
20
ולמעשה, אני גם לא חושב שלי, לך, או לנירובי1 יש את כל המידע הדרוש על מנת להסכים או לא להסכים עם פסק הדין. צריך לזכור שאף אחד מאיתנו לא ישב בבית המשפט במהלך הדיונים, ולא יודע את כל מה שקרה. כולנו נסמכים על המידע באותה כתבה - ואכן, על פי המצוין בכתבה הרופאים אכן לא הסבירו כנדרש למטופלת את כל מה שכרוך בטיפול הספציפי הזה - והם ללא ספק היו אמורים לעשות את זה.
אני מסכים איתך שבין זה לבין רשלנות רפואית יש מרחק רב - אבל שוב, נסיבות המקרה הספציפיות אינן ידועות לנו מספיק על מנת לקבל החלטה מושכלת האם פסק הדין הוא סביר או לא.

לצפיה ב-'בחיאת, בוא נסגור את הפורום!'
בחיאת, בוא נסגור את הפורום!
16/08/2017 | 12:45
3
9
תראה, אנחנו לא ערכאת ערעור שאמורה לדון מחדש בתיק הזה.
אנחנו סתם אנשים בפורום אינטרנטי שדנים בידיעה חדשותית, ולכן המידע שמובא בידיעה הוא מספיק ביותר כדי לבנות דעה ולקחת צד.

אם יש לך מקורות אחרים שיכולים לערער או לחזק דעה לכאן או לכאן, סבבה, בוא תוסיף אותם לדיון, אבל אל תגיד שאנחנו לא באמת יודעים מספיק, כי אתה די אומר שאין שום טעם בשרשור הזה.

וזה נכון שלא אמרת שאתה מסכים עם פסק הדין, אבל הכותרת של ההודעה הקודמת, והחיזוק של העמדה שלך בהודעה האחרונה, גורמים לי לחשוב שאתה כן רואה כאן בעיה.

איני לא רואה - כי לדעתי, אף אחד לא חייב להתחשב באמונות תפלות של האחר.
המידע שהרופאים החסירו, רלוונטי רק בגלל שהמטופלת חרדית - כלומר, רק בגלל שהיא בוחרת להאמין ולנהוג לפי אמונות מטופשות, פרימיטיביות, חסרות בסיסי, גזעניות, סקסיטיות, מזוגניות, ומסוכנות לציבור ככלל.

בעוד שמצער אותי מאוד מצבו של הילד, לה אישית ולבעלה מגיעה בצדק גמור כל פגיעה שהם מקבלים כתוצאה מהאמונות האלה, ולא מגיע להם שום התחשבות באמונתם!
לצפיה ב-'זה פשוט לא נכון. '
זה פשוט לא נכון.
16/08/2017 | 13:08
2
10
דילול עוברים, כמו הפלה, היא החלטה לא פשוטה בכלל בלי כל קשר לדת.
למעשה, לאתאיסטים גמורים היא קשה יותר כי הם אשכרה צריכים להחליט (במקום חרדים שפשוט עושים מה שהרב אומר).

אני ממש לא מסכים איתך שהמידע שהרופאים החסירו רלוונטי רק בגלל שהמטופלת חרדית.
הוא רלוונטי לכל מטופל באשר הוא.
אני גם מסכים עם השופטת שקבעה שלא משנה הסיבה שבגללה המטופלת החליטה שלא לבצע דילול עוברים. הנקודה שלי היא שהרופאים היו צריכים ליידע אותה שזה יידרש.

עם זאת, אני חושב שפיצויים בסדר גודל כזה לא מגיעים למטופל שסירב לקבל את הטיפול שהוצע לו ע"י הצוות המקצועי.
לצפיה ב-'אני לא חושב שאתאיסט, או בכלל אדם שחושב בהגיון'
אני לא חושב שאתאיסט, או בכלל אדם שחושב בהגיון
16/08/2017 | 14:56
1
7
ושוקל עובדות ומידע, היה מתקשה בהחלטה בין דילול עוברים לבין גרימת נכות חמורה לכל החיים לילד שלו.

אדם מושכל בר דעת היום מבין שעובר בשבוע ה-6 אינו "ילד" עם מחשבות, רגשות, וכו' כי בכלל אין לו עדיין מוח ומערכת עצבים.

ואני לא מסכים שהסיבה לא משנה.
בבית משפט, סיבה יכולה להיות הבדל בין הרשעה ברצח, לבין זיכוי על בסיס "הגנה עצמית".

גם כאן - הזוג בחר את הטיפול הרפואי שלו על בסיס הוראות של אדם שלא מבין דבר ברפואה, במקום על בסיס המלצות של רופאים.
לכל היותר, הרב הוא זה שצריך לשלם להם פיצויים על עצה פוגענית, ולא הרופאים שיעצו את הטיפול הנכון שהיה מונע את התוצאה המצערת.

ראה את הציטוט הזה:
אלא שהתובעת אמרה כי הסיכונים לא פורטו בפניה: "לא הוזכר ולו ברמז שבמקרה שייקלטו כל שלושת העוברים אז ייתכן שיומלץ לי לבצע דילול עוברים, אשר לא הייתי מוכנה לבצע בשום פנים ואופן!"

כל קו התביעה מתבסס על זה שהם דתיים ואין להם ברירה - הם לא יכולים לבצע דילול לא משנה מה.

גם השופטת בפסק הדין שלה מייחסת חומרה לעובדה שהזוג דתי, אז אינך יכול לטעון בשום צורה שהסיבה לא משנה!

לסיבה משקל כבד בתיק הזה הן בעיני התביעה והן בעיני השופטת!

שים לב גם להתנסחות בתובעת:
"במקרה ש...", "ייתכן ו..."
נראה, כי הוסבר לתובעת שהמקרה אליו נקלעה לא היה וודאי כלל, וזו כנראה הסיבה שהרופאים לא הזהירו מפניו בשלב מוקדם יותר.

חבל שלא הביעו לפחות קטע מהעדות של אותם רופאים, ייתכן מאוד שהם הסבירו בדיוק מה היה הסיכוי שהמצב הנתון יקרה...
לצפיה ב-'כן, טוב, הסיבה *במקרה הזה* לא משנה.'
כן, טוב, הסיבה *במקרה הזה* לא משנה.
16/08/2017 | 15:15
7
אני לא מדבר על מקרים אחרים.
ואם כבר נמשיך עם הציטוט שהדגשת - "לא הוזכר ולו ברמז שבמקרה שייקלטו כל שלושת העוברים אז ייתכן שיומלץ לי לבצע דילול עוברים, אשר לא הייתי מוכנה לבצע בשום פנים ואופן!" - שוב, גם אתאיסט נאור ומשכיל עשוי להחזיק בעמדה שדילול עוברים הוא רצח. (ואל תבין אותי לא נכון, גם אני לא חושב שעובר בן שישה שבועות הוא ילד). ואם אכן הנושא לא הוזכר בפני התובעת, אז כן, בהחלט יש כאן כשל של הצוות הרפואי.

בסופו של דבר, מה שבאמת חשוב בכתבה זה הפסקה הזו:

"בפסק הדין דחתה השופטת את טענת ביה"ח כי להורים יש אשמה בהולדתו של הילד הפגוע מאחר שהם סירבו, בעצת הרב המלווה אותם, לבצע בשבוע ה־6 להיריון דילול של אחד העוברים כדי לצמצם את הסיכוי שייוולד תינוק פגוע בשל לידה מוקדמת - וזאת בשל אמונתם הדתית."

לדעתי להורים בהחלט יש אחריות (ולפיכך גם אשמה) בנושא הזה, והעובדה שהשופטת דחתה את טענת בית החולים מלמדת אותנו יותר על השופטת ועל עורכי הדין מאשר על המקרה שקרה בפועל. עם זאת, הצוות הרפואי אינו פטור מאחריותו להסביר את משמעות הטיפול למטופלים - על מנת שהמטופלים יוכלו לקבל החלטה מושכלת ככל האפשר לגבי האופציות הטיפוליות שעומדות בפניהם. (כלומר, אם אכן הצוות לא יידע את המטופלת שבמידה ושלושה עוברים יקלטו יהיה צורך לבצע דילול - בהחלט יש כאן אחריות (ולפיכך גם אשמה) של הצוות למצב).

על סמך המעט שידוע לי על המקרה הזה (כלומר, מהכתבה בלבד), ובניגוד לפסק הדין, אני לא חושב שהאחריות נופלת כולה על הצוות, אלא שהיא מתחלקת בין הצוות למשפחה המטופלת. (אבל לא אתיימר לקבוע את אחוזי האשמה)
לצפיה ב-'באשר לרבנים: הם פשוט לקחו את תפקיד האלוהים ויודעים הכי טוב'
באשר לרבנים: הם פשוט לקחו את תפקיד האלוהים ויודעים הכי טוב
16/08/2017 | 10:42
2
4
לצפיה ב-'התכוונת "את תפקיד הישות הדמיונית..." '
התכוונת "את תפקיד הישות הדמיונית..."
16/08/2017 | 10:48
4
לצפיה ב-'הם מוסיפים תמיד "בעזרת השם"'
הם מוסיפים תמיד "בעזרת השם"
16/08/2017 | 11:46
2
לצפיה ב-'עוד ראיה להר הראיות שמוכיח אבולוציה:'
עוד ראיה להר הראיות שמוכיח אבולוציה:
15/08/2017 | 14:18
13
35
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5003033,00...

גולגולת קוף מלפני 13 מיליון שנה נמצאה בקניה: "מאבותיו של האדם"
בקניה התגלתה גולגולת קוף צעיר שמת בגיל שנה וארבעה חודשים. גודל הגולגולת כלימון, והחוקרים טוענים: זוהי תגלית פורצת דרך

תזכירו לי: מתי פעם אחרונה נמצאו ראיות למתכנן, או לתוכנית כלשהי?
לצפיה ב-'לפי ההגיון הזה משאיות התפתחו ממכוניות כיון שהופיעו קודם לכן'
לפי ההגיון הזה משאיות התפתחו ממכוניות כיון שהופיעו קודם לכן
15/08/2017 | 18:12
12
39
גם אם היו קיימות משאיות משתכפלות בעולם זה לא היה משנה את העובדה שמשאיות לא התפתחו ממכוניות. אז מדוע שביצורים החיים ההיסק יהיה שונה? יותר מזה, אם דמיון משותף מעיד על מוצא משותף מה נאמר על מקרים בהם דמיון משותף התפתח ללא מוצא משותף גם לפי האבולוציה?

לצפיה ב-'כי ליצורים החיים אין גלגלים ולכן הם לא דומים למשאית?'
כי ליצורים החיים אין גלגלים ולכן הם לא דומים למשאית?
15/08/2017 | 21:22
14
אתה לא מתבייש לנסות לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה?

לפני רגע זרקת כאן את טיעון השעון, בניסיון לשכנע אותנו ש-"דמיון = הוכחה".
עכשיו, אתה יוצא נגד שימוש בדמיון. מה יהיה איתך?
לצפיה ב-'אגב, משאיות דווקא כן התפתחו ממכוניות:'
אגב, משאיות דווקא כן התפתחו ממכוניות:
15/08/2017 | 21:26
5
24
פשוט לקחו מכונית, ובמקום מושבים לנוסעים שמו עליה ארגז למטען.
ראיתה פעם את המשאיות הראשונות?

לא היה הבדל אמתי בינן לבין מכוניות נוסעים.

עם הזמן, מהנדסים פיתחו בהדרגה את המשאיות לכיוון קצת שונה, אבל לא שונה בהרבה.
בסה"כ, גם משאית וגם פרייוט הן מכוניות - שייכות לאותה משפחה, אם אתה מתעקש להשוות לעולם הביולוגי...
לצפיה ב-'פשוט לקחו מכונית, ובמקום מושבים לנוסעים שמו עליה ארגז למטען'
פשוט לקחו מכונית, ובמקום מושבים לנוסעים שמו עליה ארגז למטען
15/08/2017 | 22:32
4
27
בטח, מאוד פשוט. אבל מי לקח, ומי שם? חשבנו שאין מתכנן.
:)

כבר יעצתי לך לכתוב פחות כי אתה עושה מעצמך צחוק, לא שמעת בעצתי וזה מה שיצא, בראבומן שוב עושה בושות.

גם כאלה שנחשבים למומחים בהבל האבולוציה נופלים בכשל הפשוט הזה, אז אתה יכול למצוא בזה חצי נחמה.

לצפיה ב-' Feonor75 - התוכל לציין מהו ה"כשל" שגילית אצל בראבומן ???'
Feonor75 - התוכל לציין מהו ה"כשל" שגילית אצל בראבומן ???
15/08/2017 | 23:47
1
18
נכון שאינך מסוגל ???
לצפיה ב-'הכשל הוא שמשאיות לא באמת התפתחו ממכוניות'
הכשל הוא שמשאיות לא באמת התפתחו ממכוניות
16/08/2017 | 13:42
6
אלא נוצרו בנפרד ע'י מתכנן. יותר מזה, אני גם לא בטוח שיש מעבר הדרגתי ממכונית למשאית (זה לא כזה פשוט כפי שזה נשמע), מה שמגדיל את הבעיתיות.
לצפיה ב-'באמת שצריך סוג מאוד מסוים של מטומטם, כמוך, כדי לחשוב'
באמת שצריך סוג מאוד מסוים של מטומטם, כמוך, כדי לחשוב
16/08/2017 | 00:00
1
22
שכתבתי איפשהו כאילו אף אחד לא תכנן משאית...
לצפיה ב-'הטמטום המטופש שלכם שכל ניפלאות היקום באו מפיצוץ'
הטמטום המטופש שלכם שכל ניפלאות היקום באו מפיצוץ
16/08/2017 | 00:36
19

לצפיה ב-'צודק. ההיסק לא צריך להיות שונה -'
צודק. ההיסק לא צריך להיות שונה -
15/08/2017 | 23:39
25
יצורים חיים הם משאיות. 
לצפיה ב-'נו, אבולוציה מתכנסת. שאלת וענית בעצמך.'
נו, אבולוציה מתכנסת. שאלת וענית בעצמך.
16/08/2017 | 10:22
3
22
כמו שמתכנן יכול להשתמש באותם פתרונות כדי לפתור את אותן בעיות,
כך גם תהליך אבולוציוני עשוי לשמר ולהדגיש את אותן התכונות שעוזרות למקסם את הפיטנס מול אותן בעיות, גם ללא מוצא משותף.
אבל כמובן שאתה כבר יודע את זה.

בנוסף, דמיון חיצוני אינו מעיד על מוצא משותף. האינדיקטור המודרני הוא דמיון גנטי.
אבל כמובן שאתה כבר יודע את זה.

תזכיר לי, מה התירוץ הבריאתני למסלול שעושה העצב הלרינגיאלי בג'ירפות?
אכן, המתכנן עובד בדרכים מסתוריות (שלא לומר, מטופשות לחלוטין).
לצפיה ב-'גם אתה(קוקו) אכלת את הלוקש של הפיצוץ, תתעורר לוזר'
גם אתה(קוקו) אכלת את הלוקש של הפיצוץ, תתעורר לוזר
16/08/2017 | 11:52
11

לצפיה ב-'"האינדיקטור המודרני הוא דמיון גנטי."'
"האינדיקטור המודרני הוא דמיון גנטי."
16/08/2017 | 13:54
1
13
אם כך הכתבה אליה קישר בראבומן מופרכת מיסודה, שהרי היא מתייחסת נטו לדמיון מורפולוגי. אז יפה שאנו כבר מסכימים על משהו. בנוסף, לפי האבולוציה אבולוציה מתכנסת יכולה לבוא לידי בטוי גם ברמה הגנטית. כך שגם דמיון גנטי לא בהכרח מעיד על מוצא משותף.

לגבי העצב הלרינגיאלי כבר ניהלתי בעבר דיון עם איזה ד'ר, אז הנה פשוט העתק של תשובתי: ראשית, יש חוקרים הטוענים כי לעצב זה גם תפקידים אחרים בגוף, אבל גם אם נתעלם מעובדה זו, הטיעון כולו הוא למעשה טיעון מחוסר ידע. בעבר למשל הועלתה טענה דומה לגבי הרשתית המעוצבת הפוך אצל החולייתנים (קולטני האור פונים אחורה במקום קדימה כלפי האור). טענה זו הועלתה במשך שנים רבות ועדיין מועלית. אך רק לפני מס' שנים פורסם מחקר מפתיע שגילה כי דווקא העיצוב הלכאורה הפוך דווקא משפר את הראיה:

https://www.newscientist.com/article/mg20627594-00...

ושים לב למשפט הפותח:

"it looks wrong, but the strange, “backwards” structure of the vertebrate retina actually improves vision"

או במילים אחרות: טעינו במשך עשרות שנים כשטענו כי יש כאן ראיה לתכנון לקוי. דוגמא זו ממחישה עד כמה תומכי האבולוציה רחוקים מהאמת המדעית ולמעשה מוכיחה ששום אדם לא יכול באמת לקבוע כיצד מזהים תכנון לקוי. אם היינו מקשיבים לתומכי האבולוציה והיינו משנים את כיוון הקולטנים יתכן שבכלל היינו מתעוורים. אגב, אצל הדיונון הקולטנים דווקא מסודרים לכיוון האור ותומכי האבולוציה תמיד שואלים מדוע המתכנן לא יכל לסדר את הקולטנים אצל האדם כמו אצל הדיונון. מה שהם שוכחים להזכיר זה שהדיונון הוא בכלל עיוור צבעים.

לצפיה ב-'אתה קושר דברים שאינם קשורים ואז מתפלא שהם לא מתאימים למציאות'
אתה קושר דברים שאינם קשורים ואז מתפלא שהם לא מתאימים למציאות
16/08/2017 | 14:15
10
קודם כל, לגבי  המשפט הראשון - אכן, דמיון גנטי הוא אינדיקטור חזק הרבה יותר מאשר דמיון מורפולוגי. זה לא אומר שדמיון מורפולוגי כבר אינו יכול לשמש כאינדיקטור בכלל, אלא שהוא אינדיקטור חלש יותר.
דבר שני, אני אמנם לא ביולוג, אבל גם אם אבולוציה מתכנסת באה לידי ביטוי ברמה הגנטית, היא בטח לא באה לידי ביטוי ברמה כזו שלא תאפשר להבדיל בינה לבין מוצא משותף, אחרת אתה יכול לקחת את כל בדיקות האבהות הגנטיות ולזרוק אותן מהחלון.
כאשר מדובר על מוצא משותף אתה מצפה למצוא אחוז מסויים (בתלות במרחק מהפיצול) מהגנים שיהיה זהה - בדיוק כמו שאתה מצפה למצוא זהות של חמישים אחוז בין הגנים של האבא לאלו של הילד).

דבר שני - מה הקשר בין הרשתית לבין העצב הלרינגיאלי?
זו בסך הכל טקטיקת התחמקות עלובה שמראה שלמעשה אין לך, כנציג הבריאתנים בפורום, שום הסבר בריאתני מתקבל על הדעת למסלול שבו העצב הזה עובר.

"יש חוקרים הטוענים כי לעצב זה גם תפקידים אחרים בגוף" - נו באמת. איזה חוקרים? מה הם טוענים? האם הטענות שלהן עמדו לביקורת עמיתים? באותה מידה יכולתי לומר לך שאני מחזיק את יהוה בכלוב קטן על אדן החלון.

"הטיעון הוא כולו למעשה טיעון מחוסר ידע" איזה טיעון? שאלתי אותך שאלה, לא טענתי שום טענה.

אגב, הלינק למחקר לגבי הרשתית שציטטת מתחיל במשפט
"Evolution gave flawed eye better vision". אז פתאום "תומכי האבולוציה" יודעים על מה הם מדברים? כלומר, כאשר זה משרת את המטרה שלך?

תעשה לעצמך טובה ותתחיל להשתפר. אפילו לשקר צריך לדעת.
לצפיה ב-'אותי זה מצחיק. המשטרה הגיעה לפנות בוקר לביתו של תושב שכונת '
אותי זה מצחיק. המשטרה הגיעה לפנות בוקר לביתו של תושב שכונת
16/08/2017 | 11:07
6
 שערים בירושלים ועצרה 2 חשודים כי שלקחו חלק בהפרות הסדר האלימות שהתקיימו בשכונה בשבוע שעבר.
הרי כל בר דעתו יודע שעוד יומיים הם יהיו בבית ושום כתב תביעה לא יוגש נגדם בדיוק כמו מאות  החרדים שנעצרו השנה בגין הפרות סדר
לצפיה ב-'אימוני הסיירת הנבחרת של חב"ד (וזה בישראל)'
אימוני הסיירת הנבחרת של חב"ד (וזה בישראל)
14/08/2017 | 14:56
10
23
ובבוא היום הסיירת הזו תופנה כנגד החילונים בארץ ישראל - הכתובת על הקיר
לצפיה ב-'הגזמת, אלא דווקא יחסית רגועים, רק מה:'
הגזמת, אלא דווקא יחסית רגועים, רק מה:
14/08/2017 | 15:41
5
17
זו עוד מכה בראש לכל אלה שמתווכחים וטוענים שיהדות אינה מיסיונרית.

הנה בבקשה: האם אמא של המיסיונריות!
לצפיה ב-'מאמיני הישות הדמיונית מזדעזעים לשם המילה "מסיונריות" מאחר '
מאמיני הישות הדמיונית מזדעזעים לשם המילה "מסיונריות" מאחר
14/08/2017 | 15:48
4
16
ובעבר היא הייתה נחלתם של הנוצרים

מאז שהחילונים הקימו את ישראל, החלו המאמינים לנקוט אף הם בשיטות מיסיונריות הרבה יותר גרועות מאשר של הנוצרים
לצפיה ב-'רגע, נוצרים לא מאמינים ביישות דמיונית?'
רגע, נוצרים לא מאמינים ביישות דמיונית?
14/08/2017 | 16:12
3
25
כי אתה עושה פה הפרדה שממש לא ברורה לי...
לצפיה ב-''
14/08/2017 | 17:32
13

לצפיה ב-'בוודאי. מה שניסיתי להגיד זה שתופעת המסיונריות היתה קיימת '
בוודאי. מה שניסיתי להגיד זה שתופעת המסיונריות היתה קיימת
14/08/2017 | 18:41
12
מימים ימימה בנצרות, ולכן כשהמאמינים היהודים שומעים שאומרים עליהם שהם נוקטים בפעולות מסיונריות הם מזדעזעים. אבל בפועל הם עוסקים במיסיונריות (פיצה וקולה תמורה הקשבה לדברי תורה וכו')
לצפיה ב-'זאת לא "יישות דימיונית" אלא *ה*ישות הדמיונית'
זאת לא "יישות דימיונית" אלא *ה*ישות הדמיונית
15/08/2017 | 18:05
11
נירובי משתמש במונח הזה באותה צורה בה חיזבאללה, איראן וכו' משתמשים ב"הישות הציונית".
לצפיה ב-'הזמן פועל לטובתנו , יא אימפוטנטים עלובים חסרי חיים'
הזמן פועל לטובתנו , יא אימפוטנטים עלובים חסרי חיים
14/08/2017 | 17:41
3
33

לצפיה ב-'נשארתם בורים וסתומים כמו לפני 2000 שנה...'
נשארתם בורים וסתומים כמו לפני 2000 שנה...
15/08/2017 | 23:54
2
8
לצפיה ב-'העובדות שחושפות את כל האמת '
העובדות שחושפות את כל האמת
16/08/2017 | 00:59
21

לצפיה ב-'לימוד גמרא משפר את ההישגים בלימודים '
לימוד גמרא משפר את ההישגים בלימודים
16/08/2017 | 01:03
3
לצפיה ב-'אז ככה הם עולים במרכבה?'
אז ככה הם עולים במרכבה?
15/08/2017 | 13:58
27
"בן למשפחה חרדית נעצר בחשד לסחר בסמים............בין הרוכשים, היו גם קליינטים חרדים".

http://www.bhol.co.il/122887/בן-למשפחה-חרדית-נעצר-בחשד-לסחר-בסמים.html
לצפיה ב-'אז ככה החרדים סוחרים בתינוקות'
אז ככה החרדים סוחרים בתינוקות
13/08/2017 | 07:55
19
35
לצפיה ב-'בדיוק רציתי להביא את זה תחת הכותרת'
בדיוק רציתי להביא את זה תחת הכותרת
13/08/2017 | 08:54
1
23
"חיי אדם קדושים? לא בדת היהודית!".

נו, למה כבר אפשר לצפות מנבלות כאלה שמעמידים את עצמם מעל לשאר האנושות בתירוץ של דת...
לצפיה ב-'הכסף הוא האלוהים של מאמיני הישות הדמיונית'
הכסף הוא האלוהים של מאמיני הישות הדמיונית
13/08/2017 | 09:31
4
לצפיה ב-'אין לי ספק שלא כל החרדים סוחרים בתינוקות...'
אין לי ספק שלא כל החרדים סוחרים בתינוקות...
13/08/2017 | 12:24
16
5
לצפיה ב-'בוודאי, אין שום ספק בכך'
בוודאי, אין שום ספק בכך
13/08/2017 | 14:05
4
לצפיה ב-'זו הבעיה שווינט רוצים להנחיל את הרושם שכן'
זו הבעיה שווינט רוצים להנחיל את הרושם שכן
14/08/2017 | 01:02
14
21
אולי לא כל החרדים סוחרים בילדים אבל כל החרדים אשמים ביחד עם החרדי שכן.
ביחד עם שאר הידיעות הכמעט יומיומיות נגד הציבור החרדי הקורא הנאמן של האתר בהכרח יגיע למסקנה שהחרדים הם ציבור של פושעים.
ווינט נמצא במסע נגד הציבור החרדי כבר הרבה זמן ובעיני הם הגיעו לרמה של הסתה והפכו מסוכנים לחברה הישראלית.
במקרה המתואר למשל מדובר בעבריין אבל העבירה היא בלי קורבנות. אפילו להפך - הוא מסייע לפתור מצב שאחרת היה יותר קשה לפתור ומעביר כספים למי שבשום מקרה אחר לא היתה מקבלת כסף עבור מסירת הילד שלה לאימוץ.
בפני עצמו יש סיפור אבל לא שראוי לכותרת ראשית, ואני בטוח שלא היה זוכה לכותרת ראשית אם המעורבים לא היו חרדים.
לצפיה ב-'מה שמסוכן לחברה הישראלית זה הציבור החרדי,'
מה שמסוכן לחברה הישראלית זה הציבור החרדי,
14/08/2017 | 11:08
13
15
ולא צריך את ynet כדי להבין זאת!
מספיק ללכת בשכונה כמו מאה שערים, או בבית שמש.

עבירה בלי קרבנות???
האם שמעת את האמהות הבוכות???

יש פה נשים שמנצלים את מצוקתן ולוקחים להן את היקר להן מכל!
איך אתה היית מרגיש עם היו מבטיחים לעזור לך, אבל בפועל היו גונבים לך את הילד???

עצם זה שאתה לא קולט את הפשע האיום שנחשף בכתבה הזו, מראה שאתה נבלה כמו רוב הציבור החרדי.
הציבור הזה בהחלט אשם יחד עם העבריין, כי הציבור הזה הוא שיצר, כקבוצה, כקהילה, את המצוקה אצל אותן נשים מנוצלות.
העבריין רק מרוויח מהיחס של הציבור.

בוא נודה באמת - אתה מתעצבן ש-ynet חושפים את כל הזוועות של הציבור הזה.
אינך יכול להצביע על שום שקר או חוסר דיוק במאמרים שלהם, ופשוט לא נעים לך שמישהו סוף סוף אמיץ מספיק להראות שהחלאות האלה אינם "דמותו של היהודי", אלא חבורת עבריינים, פרימיטביים, רשעים ולא מוסריים שמסכנים את כל העם שלנו.
לצפיה ב-'המועצה הלאומית לכלכלה הכינה דו"ח הצופה שבשנת 2040 כחמישית '
המועצה הלאומית לכלכלה הכינה דו"ח הצופה שבשנת 2040 כחמישית
14/08/2017 | 11:39
12
22
מהאוכלוסייה תהיה חרדית (לעומת 11% בלבד היום) - והם טועים. ואם החלק השפוי בעם לא יתעורר בהקדם האחוז של הם יהיה הרבה יותר גבוה ! אלא פרים ורבים ללא הכרה וללא היגיון, העיקר לייצר זכרים.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
14/08/2017 | 18:00
11
83

לצפיה ב-'לא פוטושופ, תמונה עכשווית '
לא פוטושופ, תמונה עכשווית
14/08/2017 | 18:03
9

לצפיה ב-'אתאיסטים תתחילו לארוז'
אתאיסטים תתחילו לארוז
14/08/2017 | 18:06
9
5
לצפיה ב-'נו, לפחות מזל שלא כולם סוחרים בתינוקות ואונסים ילדים '
נו, לפחות מזל שלא כולם סוחרים בתינוקות ואונסים ילדים
14/08/2017 | 18:36
8
16
לצפיה ב-'איך אתה יודע ?'
איך אתה יודע ?
14/08/2017 | 18:43
7
4
לצפיה ב-'זה כתוב בתורה שבעל פה.'
זה כתוב בתורה שבעל פה.
15/08/2017 | 08:10
6
8
לצפיה ב-'אינך יהודי '
אינך יהודי
15/08/2017 | 09:00
5
4
לצפיה ב-'דעתך לא נחשבת. מעולם לא נחשבה. '
דעתך לא נחשבת. מעולם לא נחשבה.
15/08/2017 | 12:21
4
8
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/08/2017 | 12:47
3
21
עובדה, אינך מכחיש
לצפיה ב-'אינך יודע מה משמעות המילה "עובדה".'
אינך יודע מה משמעות המילה "עובדה".
15/08/2017 | 13:01
2
36
חוץ מזה, לנהל איתך דיון זה כמו לזרוק כדורים קטנים של צמר גפן לחור שחור.
שום תועלת לא תצמח מזה אף פעם.
לצפיה ב-'אני לא כ"כ בטוח!'
אני לא כ"כ בטוח!
15/08/2017 | 13:32
19
אם פיתחת טכנולוגיה שמאפשרת לך להגיע מספיק קרוב לחור שחור כדי לזרוק אליו כדורי צמר גפן קטנים ולהישאר בחתיכה אחת ולצפות בכדורים האלה מתקרבים ל-event horizon, אני חושב שהמון תועלת יכולה לצאת מהטכנולוגיה הנ"ל.

שלא לדבר על עצם הגילויים שייתכנו מבדיקה מדוקדקת של מה שקורה כשזורקים דווקא צמר גפן לתוך חור שחור.
(אחרי הכל, כבר ידוע שיש חלקיקים שכן נפלטים החוצה מהחורים האלה).

לאומת זאת, אני לא יכול לחשוב על שום תועלת בניסיון להשיב להודעות של דוג'י...
לצפיה ב-'איך אתה יודע, עפ"י תושב"ע?'
איך אתה יודע, עפ"י תושב"ע?
15/08/2017 | 20:09
3
לצפיה ב-'המנון האתאיסטים '
המנון האתאיסטים
15/08/2017 | 09:04
1
29

הי חברים, נתקלתי בשיר יפה מאוד בנושא אתאיזם.
הוספתי כתוביות בעברית והעלתי אותו ליוטיוב.
חפשו ביוטיוב "המנון האתאיסטים", או פשוט לחצו על הליק מטה.
ואל תשכחו לשתף כמה שיותר אנשים.

תודה!

https://www.youtube.com/watch?v=pYp4ZcQvH8E

לצפיה ב-'לא הייתי בוחר דוקא בו בתור "המנון האתאיסטים".'
לא הייתי בוחר דוקא בו בתור "המנון האתאיסטים".
15/08/2017 | 12:44
29
כלומר, הוא שיר לא רע והכל, אבל יש שירים הרבה יותר טובים לדעתי -
הנה רשימה מאוד חלקית של שירים אתאיסטיים שאני אישית אוהב יותר:

לצפיה ב-'הכסף הוא האלוהים והם ימשיכו לסחוט אותנו עד האגורה האחרונה'
הכסף הוא האלוהים והם ימשיכו לסחוט אותנו עד האגורה האחרונה
15/08/2017 | 10:33
9
הרבנות הראשית והוויסקי
ומגיע לנו על השאננות והאדישות
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 15:59
2

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'התגלתה השיטה של החרדים לקבלת פטור מהצבא'
התגלתה השיטה של החרדים לקבלת פטור מהצבא
14/08/2017 | 07:46
17

...הוא הסביר לי איך לשחק אותה משוגע....אם אתה רוצה שהשמוק שלך פעם ייעשה בו שימוש (כלומר תתחתן) - אתה צריך לעשות מה שאני ......לא ביקשתי שתלך ותמלא את כולך בפיפי, שכל הבולבול שלך יהיה מלא שתן. יש בחורים שזה מה שעושים כדי לקבל פטור...
ואני טוען שהם ממש לא צריכים לשחק משוגעים
תקראו את הכתבה​ - מזעזע ולו רק בגלל שברור שהרשויות במדינה יודעות זאת ולא עושות שום פעילות שעשוייה להרגיז את החרדים/דתיים כדי שממשלתו של ביבי לא תיפול

לצפיה ב-'ילדים חרדים מתאמנים בקייטנה בתקיפת חיילי צה"ל'
ילדים חרדים מתאמנים בקייטנה בתקיפת חיילי צה"ל
13/08/2017 | 15:39
1
16
לצפיה ב-'לפחות זה לא בארץ...'
לפחות זה לא בארץ...
13/08/2017 | 17:41
13
נחמה קטנה, אבל זה מה יש...
לצפיה ב-'ומי קרא לרצח חילונים?'
ומי קרא לרצח חילונים?
13/08/2017 | 10:33
22
בפסק הלכה של הרמב"ם יד החזקה – הלכות ממרים פרק ג הלכה ב אומר הרמב"ם: "והאומרין אין תורה מן השמים והמוסרין והמומרין שכל אלו אינם בכלל ישראל ואין צריך לא לעדים ולא התראה ולא דיינים אלא כל ההורג אחד מהן עשה מצוה גדולה והסיר המכשול".
וזה רק עניין של זמן - הכתובת על הקיר
לצפיה ב-'נוכלים בחסות האלוהים'
נוכלים בחסות האלוהים
13/08/2017 | 10:06
18

רשם העמותות במשרד המשפטים קובע כי קיימת עילה לפירוק עמותת אור הזוהר הקדוש וישועות הרשב"י., ולמה? כי היא גייסה תרומות במיליונים אבל 57% הלכו להנהלה, המנכ"ל גזר קופון בס, 375 אלף ש"ח ששילם לעצמו
הכסף הוא האלוהים

לצפיה ב-'חרדים לשעבר תבעו פיצויים מהמדינה שמנעה מהם לימודי ליבה'
חרדים לשעבר תבעו פיצויים מהמדינה שמנעה מהם לימודי ליבה
11/08/2017 | 17:41
3
32
ועוד אומרים שאין להם חוש הומור - אותי זה מצחיק
ובית המשפט עוד מתנצל ואומר שחלה התיישנות על כך.
כשזה מגיע לכסף אין להם אלוהים - חוצפה
לצפיה ב-'דווקא מאוד חבל!'
דווקא מאוד חבל!
11/08/2017 | 18:09
1
27
התיק הזה היה יכול להיות תקדים מצוין, שהיה מראה לממשלה שמה שהם נותנים לרבנים ועסקנים חרדים לעשות הולך לעלות להם ביוקר.

תבין - אלה אנשים שהפסיקו להיות פרזיטים, ואכן קשה להם, כי בזמנו המדינה נתנה למנהיגים שלהם להתעלל בהם.

בית המשפט היה צריך למצוא בצדקתם, ולא לגלגל אותם מכל המדרגות!
רק מה?
פסק דין אמיץ כזה היה אומר שחייבים לכפות לימודי ליבה, או לקחת את התקציב מבתי ספר חרדים דמיקולו שמלמדים ילדים רק שטויות (מה שהיה חוסך למדינה הרבה יותר כסף ממה שהיו עולים לה הפיצויים!).

ולשופט לא היו ביצים למהלך כזה...
חבל מאוד!
לצפיה ב-'זה לא רק השופט. בכל תקופת שלטונו של ביבי, המערכת כולה.......'
זה לא רק השופט. בכל תקופת שלטונו של ביבי, המערכת כולה.......
13/08/2017 | 09:33
15
המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט מגלים סלחנות יתר כלפי הדתיים/חרדים.

רק שים לב כמה חרדים נעצרו בשנים האחרונות על עבירות כאלו ואחרות, ומה יצא מזה? כלום, כולם שוחררו. ולמה? כי הם מחזיקים את הכסא של ביבי. אם הוא רק קצת ירגיז אותם הם מפילים אותו מהשלטון
לצפיה ב-'חוזר בשאלה יוצא קרח מכאן ומכאן'
חוזר בשאלה יוצא קרח מכאן ומכאן
12/08/2017 | 16:18
29
מצד אחד לא מקבל מימון מהמדינה כמו כל חרדי
מצד שני אינו מצליח להתערות בשוק העבודה החילוני

לצפיה ב-'ככה החל הנאציזם עד שהשלתלט על כל גרמניה'
ככה החל הנאציזם עד שהשלתלט על כל גרמניה
11/08/2017 | 10:26
38
37
לצפיה ב-'ימח שמם של הנאצים וכל עוכרי דת משה וישראל, אמן'
ימח שמם של הנאצים וכל עוכרי דת משה וישראל, אמן
11/08/2017 | 12:11
37
7
לצפיה ב-'למה?'
למה?
11/08/2017 | 15:09
36
37
הם הרי עושי דברו של יהוה אם הוא קיים.

הכל חלק מהתכנית אם יש כזו...

לצפיה ב-'ימח שמם של עוכרי דת משה וישראל שמקורם מזרע עמלק, ככתוב'
ימח שמם של עוכרי דת משה וישראל שמקורם מזרע עמלק, ככתוב
11/08/2017 | 15:35
35
29
"תִּמְחֶה אֶת זֵכֶר עֲמָלֵק מִתַּחַת הַשָּׁמָיִם, לֹא תִּשְׁכָּח"' אמן, 
לצפיה ב-'אבל הוא האל הרע ככתוב פה:'
אבל הוא האל הרע ככתוב פה:
11/08/2017 | 15:39
1
37

יש למחות את כל עושי דברו של יהוה מעל האדמה גם אתאיסטים שמקיימים את מנהגי הדת שמאמינה בו.

יום טוב.

לצפיה ב-'תורת משה וישראל, אמת לאמיתה, אמן '
תורת משה וישראל, אמת לאמיתה, אמן
11/08/2017 | 16:19
4
לצפיה ב-'אבל זהו רצונו הוא רצה שימותו מליון ילדים'
אבל זהו רצונו הוא רצה שימותו מליון ילדים
11/08/2017 | 22:38
19
22
רק בכדי להעניש את אלו שרצחו אותם? ולמה לא בחר למנוע את רציחתם מראש?
לצפיה ב-'נשמה של יהודי היא נצחית, גם אם גופו ניספה בשואה'
נשמה של יהודי היא נצחית, גם אם גופו ניספה בשואה
11/08/2017 | 23:22
2
21

לצפיה ב-'עובדה, עם ישראל חי, עם ישראל, עם ישראל, עם ישראל חי'
עובדה, עם ישראל חי, עם ישראל, עם ישראל, עם ישראל חי
11/08/2017 | 23:24
1
11

לצפיה ב-''
12/08/2017 | 08:51
6
לצפיה ב-'על אפכם ועל חמתכם, קמה מדינת היהודים בארץ ישראל, אמן'
על אפכם ועל חמתכם, קמה מדינת היהודים בארץ ישראל, אמן
12/08/2017 | 08:54
3
לצפיה ב-'הוא אוהב לראות דם, זה נותן לו קצת אקשן.'
הוא אוהב לראות דם, זה נותן לו קצת אקשן.
12/08/2017 | 10:54
14
5
לצפיה ב-'דבריו של גוי בנושאי הדת היהודית, ערכם כקליפת השום'
דבריו של גוי בנושאי הדת היהודית, ערכם כקליפת השום
12/08/2017 | 11:19
13
6
לצפיה ב-'דבריך כקליפת השום.'
דבריך כקליפת השום.
12/08/2017 | 12:00
1
23
אני דווקא אוהב שום.

לצפיה ב-'אתה גוי'
אתה גוי
12/08/2017 | 15:00
3
לצפיה ב-'דבריך, ערכם שקליפת הבצל...'
דבריך, ערכם שקליפת הבצל...
12/08/2017 | 13:51
10
6
לצפיה ב-'גם אתה גוי'
גם אתה גוי
12/08/2017 | 15:01
9
6
לצפיה ב-' אז מה? אנחנו "גוי גדול"!!!'
אז מה? אנחנו "גוי גדול"!!!
12/08/2017 | 15:53
8
8
לצפיה ב-'עם ישראל - העם הנבחר/עם סגולה'
עם ישראל - העם הנבחר/עם סגולה
12/08/2017 | 15:59
2
לצפיה ב-'אנחנו צריכים אותכם לשירותיו של "גוי של שבת"'
אנחנו צריכים אותכם לשירותיו של "גוי של שבת"
12/08/2017 | 16:03
6
8
לצפיה ב-'אתה משחק אותה מצוין בתור גוי של שבת - עובדה!'
אתה משחק אותה מצוין בתור גוי של שבת - עובדה!
12/08/2017 | 18:48
1
11
לצפיה ב-'ישתבח שמו, ותורתו אמת לאמיתה, אמן'
ישתבח שמו, ותורתו אמת לאמיתה, אמן
12/08/2017 | 20:23
3
לצפיה ב-'אוי לעם ישראל עם "סגולה" כמוך!!!'
אוי לעם ישראל עם "סגולה" כמוך!!!
12/08/2017 | 18:50
3
5
לצפיה ב-'עובדה, עם ישראל חי, על אפך ועל חמתך'
עובדה, עם ישראל חי, על אפך ועל חמתך
12/08/2017 | 20:51
2
3
לצפיה ב-' לא לעניין ... אוי לעם עם מציאה כמוך...'
לא לעניין ... אוי לעם עם מציאה כמוך...
12/08/2017 | 20:58
1
5
לצפיה ב-''
12/08/2017 | 22:06
3
לצפיה ב-'אלהיך רשע מעצם הודאתו'
אלהיך רשע מעצם הודאתו
12/08/2017 | 12:13
12
28
שנאמר "יוֹצֵר אוֹר וּבוֹרֵא חֹשֶׁךְ עֹשֶׂה שָׁלוֹם וּבוֹרֵא רָע אֲנִי יְהוָה עֹשֶׂה כָל אֵלֶּה".

אלהים יצר את האור, קרי יש מיש, ועשה שלום כמו ששף עושה חביתה מביצה. משמע, הטוב התקיים מלכתחילה.

את החושך והרע, לעומת זאת, אלהים ברא, קרי יש מאין. הרע לא היה עד שבבוקר יום א' אלוה קם לו, פשט את הפיג'מה, והתחיל לחרב את העולם.

יש מישהו שהבין את זה לפני שנים, שזאת הסיבה שהרבנים מפחדים כל כך מאילו המאמינים בשתי רשויות - אנשים עוד יבינו שהאל שאתם עובדים הוא האל הרע.
לצפיה ב-'חוזר בשאלה יותר גרוע מגוי'
חוזר בשאלה יותר גרוע מגוי
12/08/2017 | 15:04
10
5
לצפיה ב-'וגולם גרוע מחוזר בשאלה'
וגולם גרוע מחוזר בשאלה
12/08/2017 | 20:41
9
4
לצפיה ב-'למה?'
למה?
12/08/2017 | 20:46
8
4
לצפיה ב-'כי הגולם כלל לא כשיר להיות יהודי'
כי הגולם כלל לא כשיר להיות יהודי
12/08/2017 | 21:21
7
20
הגוי יכול להתגייר.

החוזר בשאלה יכול לחזור בתשובה.

העיוור אינו מסוגל לצייר, כי הוא חסר את החוש הדרוש. השוטה פטור ממצוות, כי הוא אינו מסוגל להבין אותן. הגולם גרוע מהם, כי בעוד העיוור והשוטה מבינים שהם שונים ומוגבלים, הגולם חושב שהוא אדם רגיל. הוא אינו מסוגל להבין שאין לו בכלל יכולת להבדיל בין יהודי, חוזר בשאלה, גר, וגוי.

לכן אתה, הגולם, גרוע מכולם.
לצפיה ב-'קשקוש, הנני מקבל תורת משה וישראל ומאמין בקב"ה אמן'
קשקוש, הנני מקבל תורת משה וישראל ומאמין בקב"ה אמן
12/08/2017 | 21:54
6
12

לצפיה ב-'בדיוק: אתה "מקבל" תורת משה וישראל, ומחלל שבת.'
בדיוק: אתה "מקבל" תורת משה וישראל, ומחלל שבת.
13/08/2017 | 06:35
5
18
אתה גולם שלא מבין מה המשמעות של לקבל עול תורה ומצוות.
לצפיה ב-'אז מה?'
אז מה?
13/08/2017 | 12:39
4
3
לצפיה ב-'אז אתה גולם גרוע מחוזר בשאלה'
אז אתה גולם גרוע מחוזר בשאלה
13/08/2017 | 17:33
3
4
לצפיה ב-'למה?'
למה?
13/08/2017 | 19:38
2
3
לצפיה ב-'הספקת לשכוח את ההסבר?'
הספקת לשכוח את ההסבר?
15/08/2017 | 18:13
1
10
לצפיה ב-'לא'
לא
15/08/2017 | 20:10
2
לצפיה ב-'אלוהים לא רשע. הוא רשע בדיוק כמו כיפה אדומה שהלכה לבדה ביער'
אלוהים לא רשע. הוא רשע בדיוק כמו כיפה אדומה שהלכה לבדה ביער
13/08/2017 | 07:58
14
שני אלו סיפורים השאובים מיד הדמיון
לצפיה ב-'איזו חיה נזרקה מתיבת נוח ומתה מטביעה? '
איזו חיה נזרקה מתיבת נוח ומתה מטביעה?
11/08/2017 | 15:34
12
62
טוענים זאת כאן בדקה 12:00, מעניין לא זכור לי דבר כזה משיעורי תנ"ך, על איזו חיה מדובר ובאיזה פסוק זה מופיע?

בכלל, זה נשמע לכם הגיוני מבחינה מדעית שניתן לזכור בעל פה תוך שבוע מאות ספרים עם כל הפרטים הקטנים שרשומים בהם?? זה הגיוני מבחינה מדעית?

לצפיה ב-'עזוב מבחינה מדעית, האם זה בכלל אפשרי?'
עזוב מבחינה מדעית, האם זה בכלל אפשרי?
11/08/2017 | 15:42
4
46
אולי אלהים מסוגל לזכור מאות ספרים עם כל הפרטים הקטנים...

לצפיה ב-'אז מה אתה אומר שהסרטון הזה הוא עבודה בעיניים?'
אז מה אתה אומר שהסרטון הזה הוא עבודה בעיניים?
11/08/2017 | 15:44
3
33
אתה יודע דרן בראון ממש לא נחשב שרלטן... להיפך הוא אדם שכמו ג'יימס רנדי חושף שרלטנים.

לצפיה ב-'הנה שיר בשבילך.'
הנה שיר בשבילך.
11/08/2017 | 15:49
2
34
לצפיה ב-'אז שוב... לפי דבריך נשמע כאילו מדובר בסיפור מפוברק'
אז שוב... לפי דבריך נשמע כאילו מדובר בסיפור מפוברק
11/08/2017 | 20:44
1
36
ומה הקשר לשיר שהבאת? להיפך בשאלה שלי שלי דווקא הבעתי פיקפוק לגבי האפשרות שזה אפשרי... אלק מאמין בהכל.

רק באלוקים ישתבח שמו אני מאמין.

לצפיה ב-'כן גם אני מאמין בו, יימח שמו וזכרו.'
כן גם אני מאמין בו, יימח שמו וזכרו.
12/08/2017 | 10:45
7
לצפיה ב-'חדקרן'
חדקרן
11/08/2017 | 21:18
11
לצפיה ב-'זה אולי לא סביר, אבל לא נשבר כאן שום "חוק טבע"'
זה אולי לא סביר, אבל לא נשבר כאן שום "חוק טבע"
11/08/2017 | 23:23
2
35

לצפיה ב-'ואם יישבר חוק טבע מה יקרה?'
ואם יישבר חוק טבע מה יקרה?
12/08/2017 | 10:50
1
36
אלהים יעניש אותנו?

לצפיה ב-'יש גילויים שסותרים את הידוע ומחייבים את המדענים לשנות כיוון'
יש גילויים שסותרים את הידוע ומחייבים את המדענים לשנות כיוון
12/08/2017 | 22:05
12
אדם עם זיכרון מופלא שכזה אינו מהווה דוגמא לגילוי כזה. במקרה הטוב (או הרע) הוא מרחיב את הידוע על יכולות המוח. לכן אני לא חושב ש"הגיוני מבחינה מדעית" הוא שיקול לשלול את הטענה המקורית.
לצפיה ב-'הוא כתב unicorn אבל זו טעות'
הוא כתב unicorn אבל זו טעות
12/08/2017 | 02:56
2
40
או שכך היה כתוב באיזה ספר שקרא או שהוא טועה.
חד-קרן מוזכר בתנ"ך אבל לא כיצור שנכחד במבול.
יש בהחלט אנשים עם זכרון צילומי שזוכרים כל מה שקראו. מקרה מפורסם הוא Kim Peek.

לצפיה ב-'הוא לא טועה אבל השאלה לא מדויקת'
הוא לא טועה אבל השאלה לא מדויקת
12/08/2017 | 03:32
31
נראה שמסתובבות אגדות לגבי החד-קרן והתיבה ולא שכתוב משהו בתנ"ך.

לצפיה ב-'ברור.'
ברור.
12/08/2017 | 10:46
4
לצפיה ב-'לפני שנתיים נרצחה שירה בנקי ע"י חרדי, ואני לא הצלחתי להבין '
לפני שנתיים נרצחה שירה בנקי ע"י חרדי, ואני לא הצלחתי להבין
12/08/2017 | 10:30
5
33
איך עובר יהודי חרדי על אחת מעשרת הדיברות.

ומסתבר שמאחר והיא היתה יהודיה חילונית היא נחשבת לגויה – הכיצד:
הרמב"ם בהלכות תשובה פרק ג הלכה ח אומר: "שלשה הן הנקראים אפיקורסין: האומר שאין שם נבואה כלל ואין שם מדע שמגיע מהבורא ללב בני האדם, והמכחיש נבואתו של משה רבינו, והאומר שאין הבורא יודע מעשה בני האדם.
כל אחד משלשה אלו הן אפיקורוסים.
אם כך, החילוני הוא כל החושב ומבין באופן מודע והכרתי שכל כתבי הקודש וההלכה יצירה אנושית הם ולא דבר אלוהים והיודע כי אין לנו שום מידע מאלוהים על רצונו מאיתנו בני האדם ואף מי שבאופן מעשי אינו מקיים תורה ומצוות וחלק מהמצוות הם בעיניו פולחן שאינו תואם את רוח הזמן והמקום הרי, בהגדרת ההלכה האורתודוקסית, הוא גם אפיקורס וגם כופר וגם מומר!
אבל מה? כאן לא נגמר הסיפור:
במסכת עבודה זרה כו' כתוב: "המינין והמסורות והמומרים – היו מורידין [ורשי מסביר שהיו מורידים אותם לבור כדי להמיתם בידיים] ולא מעלין [מהבור]".
ושוב הרמב"ם פסק בהלכות ממרים פרק ג הלכה ב: "מאחר שנתפרסם שהוא כופר בתורה שבעל פה [מורידין אותו לתוך הבור] ולא מעלין והרי הוא כשאר כל האפיקורוסין והאומרין אין תורה מן השמים והמוסרין והמומרין, שכל אלו אינם בכלל ישראל ואין צריך לא לעדים ולא התראה ולא דיינים אלא כל ההורג אחד מהן עשה מצוה גדולה והסיר המכשול". דהיינו דמו של חילוני מותר!
ככה זה שמתפלפלים בשטויות חסרות שחר מתוך טירוף הדעת והתוצאה היא רצח
ויום אחד, כשתבוא המהפיכה הדתית בכוח הנשק כנגד החילונים נבין כולנו מהיכן זה בא, וכי הכתובת היתה על הקיר.

לצפיה ב-'על איזה מעשרת הדברות חשבת שהוא עבר?'
על איזה מעשרת הדברות חשבת שהוא עבר?
12/08/2017 | 12:15
4
4
לצפיה ב-'לֹא תִרְצָח כמובן. רק שזה תקף רק לאנשים מהמגזר שלו וזה לא'
לֹא תִרְצָח כמובן. רק שזה תקף רק לאנשים מהמגזר שלו וזה לא
12/08/2017 | 16:11
3
17
תקף לגבי חילונים שהם גויים מנקודת השקפתו של הרוצח הנתעב

ורק לסבר את הדעת, איסור משכב זכר הוא איסור מהתורה כאמור בספר ויקרא "וְאֶת זָכָר לֹא תִשְׁכַּב מִשְׁכְּבֵי אִשָּׁה תּוֹעֵבָה הִיא" - נניח איכשהו
אבל מה לגבי איסור על נשים לסביות? לא קיים בתורה, וזה הכניס את החכמים הסנילים לבעיה. מה הם עשו? הם החליטו קשר מיני בין נשים כן אסור מן התורה, וזה על סמך הכתוב בספר ויקרא פרק יח "כְּמַעֲשֵׂה אֶרֶץ מִצְרַיִם אֲשֶׁר יְשַׁבְתֶּם בָּהּ לֹא תַעֲשׂוּ" ופה פה הנשגר הגדול (הרמב"ם) (הלכות איסורי ביאה פרק כא ) להתפלפל על פסוק זה והוא תרגם אותו באופן הבא: "נשים המסוללות זו בזו, אסור, וממעשה מצרים הוא שהוזהרנו עליו, שנאמר כמעשה ארץ מצרים לא תעשו" - מה הקשר בין מעשי מצרים ולסביות? להם הפתרון. ואני מקווה שאתה מבין לאיזה רמת התפלפלות מעוותת הגיעו "חכמי" ההלכה שלפיהם הולכת הדת במדינת ישראל?
ואח"כ לא מפתיע שהוא רצח צעירה בגלל מה שאמר לו הנשר הגדול המעופף בעולם שלו.
הם עוד ירצחו אותנו בגלל ההזיות שלהם - הכתובת על הקיר
לצפיה ב-'איך מתקדם תביעת הפיצויים מהמדינה, שמנעה ממך לימודי ליבה'
איך מתקדם תביעת הפיצויים מהמדינה, שמנעה ממך לימודי ליבה
12/08/2017 | 16:35
3
לצפיה ב-'למה אתה חושב שהלכתית מדובר ברצח?'
למה אתה חושב שהלכתית מדובר ברצח?
12/08/2017 | 20:43
1
18
הלכתית, לא כל הריגה היא רצח. להפך, יש הריגה שהיא מצווה.
לצפיה ב-'ואכן אתה מחזק את הציטוטים שהבאתי שמרשים לרצוח אפיקורס'
ואכן אתה מחזק את הציטוטים שהבאתי שמרשים לרצוח אפיקורס
13/08/2017 | 07:57
4
לצפיה ב-'מעוניין לקבל המלצה על ספר בנושא..'
מעוניין לקבל המלצה על ספר בנושא..
08/08/2017 | 12:57
84
392
היי,
ידוע לי על מחקרים שמוכיחים שישנם אירועים בתנך שהם הטייה מוחלטת של מיתוסים ידועים מאותה תקופה (כמו למשל סיפור נוח והמבול שחוזר בכמה תרבויות).
האם קיים ספר *בעברית* שמרכז מחקרים כאלו?

תודה
המשך>>
היי,
ידוע לי על מחקרים שמוכיחים שישנם אירועים בתנך שהם הטייה מוחלטת של מיתוסים ידועים מאותה תקופה (כמו למשל סיפור נוח והמבול שחוזר בכמה תרבויות).
האם קיים ספר *בעברית* שמרכז מחקרים כאלו?

תודה
לצפיה ב-'היום פורסם בחדשות (עוד לא קיים ברשת) שזוג הורים חרדים'
היום פורסם בחדשות (עוד לא קיים ברשת) שזוג הורים חרדים
11/08/2017 | 07:51
4
30
סרבו לקחת איתם הביתה, מבית החולים (לניאדו נתניה), תינוקת אוטיסטית שנולדה להם.

ולמה? בגלל שככה ציווה עליהם הרב, החכם באדם, נצייג הישות הדמיונית עלי אדמות.

אבל זה לא הסוף - הם דורשים מרשויות הרווחה שימצאו תינוקת משפחת אומנה אבל מרקע חרדי מהסוג שלהם.
ולמה הם סרבו לקחת את התינוקת? כי הם ממהרים לייצר תינוק חדש ואין להם זמן לתינוקת אוטיסטית.

אשרי שאתאיסט אני !
לצפיה ב-'אתאיסטים עסוקים בפורנו סוסים, עובדה'
אתאיסטים עסוקים בפורנו סוסים, עובדה
11/08/2017 | 08:39
1
48

לצפיה ב-'אתאיסט בתגובה'
אתאיסט בתגובה
11/08/2017 | 08:52
32
"גם אני רואה, מה רע?"
לצפיה ב-'הרב חולירע עם תעודות המצהירות על היותו חולירע'
הרב חולירע עם תעודות המצהירות על היותו חולירע
11/08/2017 | 22:40
5
לצפיה ב-'לא יזיק ליידע אותו שהוא יציר השטן'
לא יזיק ליידע אותו שהוא יציר השטן
11/08/2017 | 22:41
3
לצפיה ב-'אשרי שאתאיסט אני - הרב החצוצרן'
אשרי שאתאיסט אני - הרב החצוצרן
10/08/2017 | 18:11
2
16
נציגי הישות הדמיונית מפשפשים להן החצוצרות
לצפיה ב-'הדת הומצאה כדי שבני אדם מסוימים יוכלו לשלוט בבני אדם אחרים'
הדת הומצאה כדי שבני אדם מסוימים יוכלו לשלוט בבני אדם אחרים
10/08/2017 | 18:45
1
23
זו משמעות המילה "רב" - נוכל שמשתלט על חיי אחרים תחת חסותו של "סבא על ענן", שיכנס בכל מי שלא ישמע להוראות הרב.
לצפיה ב-'בזכות הדת וקיום מצוות, עם ישראל חי, על אפך ועל חמתך'
בזכות הדת וקיום מצוות, עם ישראל חי, על אפך ועל חמתך
10/08/2017 | 20:37
5

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ