לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ייעוץ הנקה
קוראים לי ליאת ארנון, אני מיילדת ויועצת הנקה מורשת מטעם משרד הבריאות, נמצאת כעת בלימודי תעודה בתחום התפתחות הילד מגיל 0-6 חודשים. הבחירה בהנקה אינה דבר מובן מאליו, מדובר בבחירה מאתגרת שדורשת מהאם המניקה הקרבה, מחויבות, למידה. יחד עם זאת ההנקה היא שלב התפתחותי משמעותי במעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים. ההנקה הינה מקור הזנה מושלם, מותאם ויעודי לרך הנולד ומספקת את כל צורכי התינוק לגדילה והתפתחות תקינים. פורום המומחים נועד לספק מענה לכל שאלה, בעיה, התלבטות בתחום ההנקה. אני כאן לעזור לך בתקופת ההסתגלות ובפתרון משברים/ מכשולים שבהם את עשוייה להיתקל במהלך הדרך. אשתדל להיות זמינה עד כמה שניתן ולתת לכל שאלה את המענה הראוי ביותר. אני מאמינה שכל אישה שמעוניינת להניק ומקבלת את הידע והתמיכה המתאימים יוכלה להצליח, ואם אתן שואלות אותי מה זו הצלחה? הצלחה היא כל מקום שגורם לך האם הטרייה להרגיש שאת עושה הטוב ביותר עבור ילדך בהתאם לרצונך ותפיסת עולמך.איתי בפורום שותפה סילבי גינסבורג מדריכת הנקה (מתמחה). בהצלחה לכולן ושתהיה שנה טובה ופורייה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ הנקה

קוראים לי ליאת ארנון, אני מיילדת ויועצת הנקה מורשת מטעם משרד הבריאות, נמצאת כעת בלימודי תעודה בתחום התפתחות הילד מגיל 0-6 חודשים. הבחירה בהנקה אינה דבר מובן מאליו, מדובר בבחירה מאתגרת שדורשת מהאם המניקה הקרבה, מחויבות, למידה. יחד עם זאת ההנקה היא שלב התפתחותי משמעותי במעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים. ההנקה הינה מקור הזנה מושלם, מותאם ויעודי לרך הנולד ומספקת את כל צורכי התינוק לגדילה והתפתחות תקינים. פורום המומחים נועד לספק מענה לכל שאלה, בעיה, התלבטות בתחום ההנקה. אני כאן לעזור לך בתקופת ההסתגלות ובפתרון משברים/ מכשולים שבהם את עשוייה להיתקל במהלך הדרך. אשתדל להיות זמינה עד כמה שניתן ולתת לכל שאלה את המענה הראוי ביותר. אני מאמינה שכל אישה שמעוניינת להניק ומקבלת את הידע והתמיכה המתאימים יוכלה להצליח, ואם אתן שואלות אותי מה זו הצלחה? הצלחה היא כל מקום שגורם לך האם הטרייה להרגיש שאת עושה הטוב ביותר עבור ילדך בהתאם לרצונך ותפיסת עולמך.איתי בפורום שותפה סילבי גינסבורג מדריכת הנקה (מתמחה). בהצלחה לכולן ושתהיה שנה טובה ופורייה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
קוראים לי ליאת ארנון, אני מיילדת ויועצת הנקה מורשת מטעם משרד הבריאות, נמצאת כעת בלימודי תעודה בתחום התפתחות הילד מגיל 0-6 חודשים. הבחירה בהנקה אינה דבר מובן מאליו, מדובר בבחירה מאתגרת שדורשת מהאם המניקה הקרבה, מחויבות, למידה. יחד עם זאת ההנקה היא שלב התפתחותי משמעותי במעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים. ההנקה הינה מקור הזנה מושלם, מותאם ויעודי לרך הנולד ומספקת את כל צורכי התינוק לגדילה והתפתחות תקינים. פורום המומחים נועד לספק מענה לכל שאלה, בעיה, התלבטות בתחום ההנקה. אני כאן לעזור לך בתקופת ההסתגלות ובפתרון משברים/ מכשולים שבהם את עשוייה להיתקל במהלך הדרך. אשתדל להיות זמינה עד כמה שניתן ולתת לכל שאלה את המענה הראוי ביותר. אני מאמינה שכל אישה שמעוניינת להניק ומקבלת את הידע והתמיכה המתאימים יוכלה להצליח, ואם אתן שואלות אותי מה זו הצלחה? הצלחה היא כל מקום שגורם לך האם הטרייה להרגיש שאת עושה הטוב ביותר עבור ילדך בהתאם לרצונך ותפיסת עולמך. איתי בפורום שותפה סילבי גינסבורג מדריכת הנקה (מתמחה). בהצלחה לכולן ושתהיה שנה טובה ופורייה
המשך >>

שאלה לגבי יועצות הנקה
10/02/2016 | 13:37
2
הי, מישהי יודעת אם ד"ר לייבוביץ והמרכז באודים עוד פועלים?  תודה
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:46
1
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

מפגשי לה לצ'ה
01/02/2016 | 19:12
1
21
היי,

האם מומלץ לפני לידה להגיע למפגש כזה? מה זה תורם?

יש עוד היריוניות שהולכות?
מפגשי הכנה להנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2016 | 09:29
14
הי מיץ פז זהב 1, 
המטרה המרכזית בקורסי הכנה להנקה זה לעשות תאום ציפיות ומתן ידע,
בד"כ הקורס כולל מידע על יתרונות ההנקה לאם ולתינוק, ניהול ההנקה בימים הראשונים ובתקופת ביסוס ההנקה, סימני רעב, תנוחות הנקה והצמדה לשד. 
יש נטיה לחשוב שהנקה זה דבר טבעי ושאין סיבה לא להצליח או שאת הידע אפשר להשלים ולקבל אחרי הלידה, זה בסדר ומקובל וגם נכון עבור חלק מהנשים. אבל..... יש לא מעט אתגרים בהנקה, מבנה השד והפטמה, מבנה אנטומי של פה התינוק, עיכוב במעבר לחלב, עייפות לאחר לידה, אין בנמצא דמות מקצועית שתספק מידע (למשל - ילדת במשמרת לילה). 
המידע הקודם אמור לספק קרקע בטוחה ויציבה לימים הראשונים, נכון זה לא בא על חשבון מפגש עם יועצת הנקה לאחר הלידה ומתן מענה יותר אישי במעבר להנקה פעילה. 
הבחירה היא ביידים שלך, אם את מעוניינת להניק זה בהחלט יכול לספק בסיס טוב לימים הראשונים לאחר הלידה שגם ככה נחשבים לימים מאוד עמוסים ומבולבלים. 
אני באופו אישי לא מכירה את נהלי יעוץ ההנקה של לניאדו או את ההדרכות של ארגון לה ל'צה, אך אני בטוחה שכל המידע קיים באינטרנט. 
אם את מתקשה להגיע למפגש יש המון מידע כתוב על תחום ההנקה שאפשר להגיע דרך האינטרנט ודרך ספרות שיכול לתת לך טעימה של הנושא. 

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:17
1
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

איך ייעוץ ההנקה בבי"ח לניאדו?
01/02/2016 | 19:17
9
מבחינת משמרות, זמינות, אדיבות?
תזונה מומלצת במהלך הנקה
27/01/2016 | 10:49
2
18
בוקר טוב. בשעה טובה אחותי הבכורה ילדה לפני כשבוע את בנה הבכור.
היא מאוד מתקשה עם כל עניין ההנקה. יש לה מעט מאוד חלב וזה מתסכל אותה. היא שוקלת להפסיק להניק. אני מנסה להסביר לה עד כמה זה חשוב להניק ומנסה לעודד אותה, אך היא על סף ייאוש.
אילו מאכלים מומלצים לאישה במצבה? מה יגביר את החלב?
הגברת ייצור חלב
( לעמוד שלי בתפוז )
28/01/2016 | 13:11
1
17
מזל טוב!!!
שבוע עבר וטוב שאת תומכת ומעודדת את אחותך. חשוב לא ללחוץ ולהלחיץ אותה אלא פשוט להיות שם בשבילה, לעזור, להרגיע ולעודד (סטרס יכול להוריד את כמויות החלב).
האם היא קיבלה ייעוץ מקצועי? האם התינוק מצליח להתחבר אליה? כדאי לבדוק אם באמת יש קושי בייצור חלב או שזו הרגשתה. האם התינוק רגוע לאחר שאכל? צריך לעקוב אחרי חיתולים רטובים פיפי/קקי וקצב עלייה במשקל של התינוק - ניתן לעשות זאת על-ידי שקילה לפני ואחרי האכלה בטיפת חלב או במרכזים מקצועיים בהם יש משקל מותאם לתינוק. 
חשוב שהאם תנוח ותאכל בצורה מאוזנת, עדיף אוכל חם ומזין (מרקים עשירים בקטניות ודגן יהיו מאוד טובים ומתאימים לעונה הקרה) לשתות הרבה מים, אפשר להוסיף לתפריט אגוזים למינהם. כדאי להוסיף שאיבות לאחר כל הנקה לכמה דקות כדי לאותת לגוף לייצר עוד חלב, כדאי להצמיד את התינוק עור לעור לאמא כמה שיותר.
ישנם כמה תוספי מזון כמו חילבה, מורינגה ועוד שיוכלו להגביר את החלב אבל לדעתי צריך שמישהי תראה אותה ותדע איזה תוסף להמליץ לה שיעזור ויהיה טוב לה אישית (חילבה לדוגמא אסורה למי שסובלת מלחץ דם) והאם באמת יש צורך בו.
בהצלחה.
התינוק נראה רגוע, אולם לא כל הזמן
01/02/2016 | 16:19
5
כשאת אומרת שכדאי שמישהי תראה אותה, את מתכוונת לדיאטנית? האם עליה לעשות בדיקות כלשהן לפני?
הנקה בלילה
24/01/2016 | 18:00
1
24
שלום רב,
בני בן חודשיים וחצי, עד כה יונק בלבד.
שוקל כעת 5.180, סה"כ עולה טוב במשקל, בערך 160-170 גרם לשבוע (נמצא באחוזון יחסית נמוך).
ביום יונק כל שעתיים, יונק טוב ורגוע בין לבין.
בלילה פותח פער של 6-7 שעות, האם עליי להעיר אותו להנקה? או שזה בסדר?

תודה רבה!
הנקה בלילה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/01/2016 | 12:37
22
הי Shniz5,
נשמע שבנך עולה יפה במשקל והוא רגוע.
זה בסדר גמור!
תינוק מעל 3 ק"ג לא אמורים להעיר לאכול לא ביום ובטח לא בלילה.
שינה היא חלק חשוב מתהליך הגדילה והצמיחה שלו. חשוב שתתני לו לישון ותהני מהשעות האלו למנוחה בשבילך וצבירת כוחות להמשך.
הנקה היא דינמית ויכולה להשתנות כל הזמן.
תינוק אמור להכפיל את משקלו עד גיל 6 חודשים. באיזה משקל הוא נולד?
המשיכי לשים לב לחיתולים רטובים פיפי/קקי ושהוא רגוע.
ותהני.

שאלת מליון הדולר
24/01/2016 | 14:24
1
24
אז זהו, ילדתי לפנ י כ-7 שבועות והצלחתי לבסס את ההנקה למרות הקשיים שהיו והיו הרבהההההה,,,
מאחר ואני בת 50.5 ויש לי עוד 2 מוקפאים שאני לא מתכוונת להשאיר "יתומים בהקפאה",,,אני רוצה מצד אחד לחזור לסיבוב נוסף של טיפולים בתקווה לעוד הריון אבל אני גם רוצה להמשיך להניק את הגוזל,,,אז מבקשת להתייעץ לגבי הנקה והריון, למרות שבגדול אני יודעת את התשובה ודבר נוסף זה איזה משאבה כדאי לרכוש, אני לא ממש יודעת אם לדשאיבות מזדמנות או אנטסיביות לקראת החזרה לעבודה,,,אז רוצה משהו ביניים כי  אני באמת לא יודעת לכוון את המטרה שאליה היא מיועדת.
אני רק יודעת שאני רוצה להמשיך להניק אבל גם צריכה לחזור לעבודה מתי שהוא ואני גם רוצה עוד הריון,,,,
הממממ,,,,מקווה שהצלחתי להסביר את מה שהכי קשה לי לצפות ולתכנן,,,,

הנקה והריון
( לעמוד שלי בתפוז )
24/01/2016 | 19:20
25
מזל טוב וכל הכבוד על ההתעקשות וההצלחה
אין תשובה חד משמעית, לגבי הנקה במהלך ההריון. 
יש נשים מניקות שמגלות שהן בהריון ובוחרות להמשיך להניק ולא נתקלות בקשיים מיוחדים. הספרות בנושא מגוונת ואפשר למצוא בעד ונגד.
המחשבה של למה לא קשורה בעובדה שההורמון שמשתחחר במהלך ההנקה ונקרא אוקסיטוצין הוא גם ההורמון שאחראי על התכווצויות הרחם והצירים בלידה. 
נשים שמוגדרות כהריון בסיכון, נשים שילדו בשבועות מוקדמים ההמלצה תהיה לא להניק מכיוון שאף אחד לא רוצה לאתגר את משך ותקינות ההריון. 
זה נושא אחד שחשוב להתייחס אליו, הנושא השני זה האם תהליך הכניסה להריון דורש  שילוב של טיפולים תרופתיים וחשוב לבדוק לפני האם הטיפולים בטוחים במהלך הנקה. 
לדעתי הדבר הנכון עבורך זה למצוא רופא נשים שאת סומכת עליו שילווה את התהליך וידע לעזור לך בתהליך קבלת ההחלטות. 
בינתיים מכיוון שילדת רק לפני 7 שבועות תהני מהרגע, תהני מהתינוק, מההנקה. 
תני לגוף שלך להחלים מההריון והלידה עד לרגע שבו הדברים יתממשו לידי פעולה. 
לגבי משאבה, יש לך אפשרות לשכור משאבה מיד שרה בעלות לא גבוה ולהתחיל לבחון מה הצרכיים העתיידים שלך. 
בהצלחה, 
ליאת ארנון 

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:41
1
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

התאהבות מידית בילוד - או שלא?
11/01/2016 | 17:27
4
882
היי לכולם. אני בהריון בשלב מתקדם. מאוד מחוברת לעובר שלי ומחכה שכבר יצא אל העולם. הריון ראשון 
קראתי אתמול בידיעות אחרונות על כך שלא כל אם "מתאהבת" בתינוק שלה במידי - איך שהוא יוצא לאור העולם ושלפעמים זה לוקח כמה שבועות.
אם אחרי מספר שבועות זה לא משתנה, אז יכול להיות שיש כאן דיכאון של אחרי לידה.

אני מודה שהדברים שקראתי הלחיצו אותי מעט. זו לידה ראשונה. אני מאוהבת בדבר הזה עוד לפני שראיתי את פניו. אני ובן זוגי כל כך מתרגשים ומחכים שייצא. כשאני רואה ילדים ברחוב- אני מתאהבת בהם מבלי להכיר אותם - אך איך לא אתאהב בייצור הקטן שלי?
יש סיכוי כזה בכלל? ואם כן, מה אפשר לעשות בכדי לא יתפתח אצלי דיכאון של אחרי לידה?

התאהבות מידית בילוד? כן/לא
( לעמוד שלי בתפוז )
13/01/2016 | 00:33
1
204
הי מאוהבת, 
אומנם הפורום נועד לשאלות בתחום ההנקה אך אני מרשה לעצמי לענות כאימא וכמיילדת שמלווה שנים רבות אימהות ותינוקות. 
ראשית אין שום סיבה להעסיק את עצמך כבר היום במחשבות על דיכאון אחרי לידה, תהני מההריון ומהעובר ההולך וגדל ברחמך, תהני מהמחשבה שבקרוב את הופכת לאימא, תתכיני את נפשך וגופך לקראת הלידה, לקראת ההנקה... יש הרבה במה להתעסק. 
תתרחקי מפוסטים או מאמרים מפחידים. 
כשתינוק נולד ההתרגשות היא עצומה זו חוויה מדהימה וחד פעמית. 
נכון מספר ימים לאחר לידה ישנם שינויים הורמונליים, יכולה להופיע תנודתיות במצב הרוח מתחושת אושר גדול עד לבכי לא מוסבר,  יש הרבה משימות ואחריות חדשה, יש עייפות והחלמה מהלידה אכן ימים מורכבים. זו חוויה שמרבית הנשים יחוו בדרך זו או אחרת ובערך מדובר בשבועיים הראשונים לאחר הלידה. זה מצב תקין לחלוטין, אין צורך לנסות ולהשפיע עליו או להתעלם ממנו פשוט להעזר בבעל, במשפחה, בחברה טובה. לפעמים כתוצאה מהשינויים הכל כך דרמטיים בחיי האישה והצורך להיות משימתית בכדי להבין ולספק את צורכי התינוק המקום של "אהבה" או "התאהבות" כאילו נדחקים, אבל זה ממש לא אומר שאין תהליך של התחברות וקשר ודאגה אמיתית וצורך לגונן ולשמור על העולל הטרי. כשהימים חולפים ומתחילה סוג של שגרה והפניות של האם עולה וההכרות עם צורכי התינוק ועולמו הולכים ומעמיקים קח גם תחושת ההתאהבות הולכת ומתעצמת אבל הניצוץ שם מהרגע הראשון. 
בסוגריים - דיכאון לאחר לידה זה אכן מצב קליני שדורש התייחסות והתערבות אך לאו דווקא המאפיין העיקרי יחווה כחוסר התאהבות בתינוק, יש עוד מאפיינים לדיכאון. 
שתהיה לידה קלה והרבה אהבה. 
תסמכי על עצמך. 
ליאת ארנון 

זה מאוד מרגיע לקרו את מה שכתבת
13/01/2016 | 14:11
155
תודה והמשך יום מקסים.
מה ביכולתנו לעשות כדי למנוע דיכאון
14/01/2016 | 11:36
1
155
לעסוק במחשבות השמחות (ויש לך הרבה כאלה, ברוך ה').
לצחוק ולגחך על החששות המלחיצים. כי אלו מחשבות דמיוניות לחלוטין. הסיכוי לקבל דיכאון אחרי לידה הוא קטן מאוד, וברוב המקרים מדובר בנשים עם רקע קודם או רקע משפחתי, כך שהסיכוי לאחרות קטן עוד יותר.
כשאדם נותן הרבה כוח במחשבה לדברים מפחידים, הם ישלטו בו. ואם הוא צוחק עליהם, הם יעלמו או יתגמדו. אופטימיות, תקווה ואמונה הם הסוד הגדול לחיים. 

בדיוק כשם שאינך לחוצה מתאונת דרכים, מגרעין איראני או מצרות אחרות שקיימות בחלד, כך אין לך מה להילחץ משאר הבעיות. אל תחשבי עליהן כי הן לא רלוונטיות לך.
הכתבה שקראת אינה מיועדת כדי למנוע בעיות, אלא כדי להסביר למי שכבר בבעיה מה היא צריכה לעשות. מי שלא בבעיה לא צריכה לחשוב עליה. 
יכולה לספר לך מהנסיון שלי
24/01/2016 | 14:14
9

כשהראשון נולד, למרות שעבדתי עליו כ-4 שנים, לא התחברתי אליו מיד, לקח לי לא מעט זמן להתחבר אליו,,,ולא סבלתי מדכאון לידה. זה פשוט קורה ואומרים שלפעמים זה קשור לחווית הלידה,,,
עכשיו כשנולד השני, התחברתי אליו מהשניה שהוא יצא,,,
אז ראשית דעי שאין לנו שליטה על התופעות השונות ובמיוחד אם זה באמת קשור ללידה עצמה, מה שחשוב זה לעלות מדרגה מדרגה, להרוג תורכי ולנוח (סתם ביטוי), תהני מההריון עצמו ותחוווי את הרגע באותו הרגע כי אינך יודעת לעולם מה צופן בחובו הרגע הבא,,,

ציוד להנקה
11/01/2016 | 19:48
1
26
מה מומלץ להכין ללידה (מבחינת משחות מומלצות, פדים להנקה וכו')?

של אלו חברות?
ציוד להנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/01/2016 | 00:45
24
הי, 
את יכולה להכין שתהיה לך משחה שמותאמת למריחה על הפטמות לימים הראשונים, יש מספר חברות בשוק שמייצרות משחה יעודית לפטמות בזמן ההנקה כולן מבוססות על לנולין טהור.
אבל אין צורך ממשי להכין ציוד,  חבל על ההוצאה את לא יודעת מה האתגרים שצפויים לך. וגם אם יתעוררו קשיים ותזדקקי לעזרים נוספים הכל זמין היום בבתי המרקחת ובפארמים השונים. 
את יכולה לברר מה הסניף של יד שרה הקרוב לביתך והאם יש אפשרות להשכרת מכונת שאיבה במידה ויעלה צורך ,אבל גם כאן קודם תתחילי את ההנקה בבי"ח ותחליטי האם את זקוקה למשאבה. 
לגבי רפידות , לא כל הנשים זקוקות לרפידות ובטח לא מיד בהתחלה. 

ליאת ארנון 

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 16:04
3
 נמצאים בשנות העשרים לחייכם ומחפשים מקום לדבר בו על הכול?
פורום עשרים פלוס הוא המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו!

מתעניינים בשייט יאכטות? חולמים על חוויה רומנטית או הרפתקה כיפית לכל המשפחה?
היכנסו עכשיו לפורום יאכטות ותקבלו את המידע הדרוש

מתכננים אירוע משפחתי ומעוניינים באטרקציות מגניבות וייחודיות?
בפורום אטרקציות לאירועים תקבלו רעיונות שיהפכו את האירוע שלכם למושלם!

יש לכם שאלות לגבי מערכת אבטחה טובה ואיכותית לעסק שלכם או לבית המגורים?
היכנסו לפורום מערכות אבטחה ותקבלו מידע מקצועי ואמין!

מתלבטים אילו צמחים כדאי לשתול בעונה הנוכחית? יש לכם שאלות לגבי השקייה או דישון?
בפורום צמחים לגינה ולבית תוכלו לשאול ולשתף!
יועצת הנקה
05/01/2016 | 09:42
1
40
בוקר טוב,

לקראת לידה שניה, מחפשת המלצה ליועצת הנקה- תומכת ומכילה רצוי כזו שעובדת עם הכללית (מושלם זהב) ומגיעה הביתה.

האם מומלץ להיפגש למפגש הכנה להנקה? מה זה נותן (מלבד הנחיות טכניות)?

יועצת הנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2016 | 00:09
22
הי מיץ פזזהב1
הכנה להנקה נועדה לתת חשיפה ומידע ראשוני לאישה על מנת שתדע למה לצפות בתחילת תקופת ההנקה. הידע בד"כ כולל פרטים על יתרונות ההנקה לאם ולתינוק, אופן ניהול ההנקה בימים הראשונים לחיים, קולסטרום ומעבר לחלב אם, תנוחות הנקה שונות. ידע הוא כלי חשוב ולכן אם מדובר בלידה ראשונה שאין ניסיון קודם בהנקה, או נסיון עבר לא מוצלח כדאי ורצוי להשתתף בקורס הכנה להנקה. 
הימים הראשונים לאחר הלידה הם ימים לא פשוטים של הסתגלות, שינוי, עייפות וככל שאישה תדע למה לצפות יש סיכוי שהתנהלות תהיה יותר יעילה ומקדמת הנקה. כמובן שאין שום דרך לנבא את מידת ההצלחה של ההנקה עד לרגע האמת ולמפגש בין האם לתינוק,יש לא מעט אתגרים שיכולים להופיע בתחילת הדרך ורצוי להתערב ולטפל בהקדם האפשרי. 
לכללית יש שרות של יועצות שמגיעות עד לבית האישה, את יכולה לפנות לנציג טלפוני או לאתר לברר זכאות ואופן התקשרות.
בהצלחה, 
ליאת ארנון
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2015 | 16:00
 מחפשים פעילויות נחמדות לילדים בימים הגשומים של השנה?
היכנסו עכשיו לפורום יוצרים עם ילדים וקבלו רעיונות מקוריים!

מתעניינים בבר אקטיבי לאירוע מושלם? יש לכם שאלות לגבי בחירת האלכוהול?
היכנסו עכשיו לפורום בר אקטיבי ותקבלו תשובות להכל!

ההתמכרות שלך מפריעה לך לנהל אורח חיים תקין?
בוא לדבר על זה עכשיו בפורום התמכרות למין

מחפשים מטפל סיעודי עבור היקרים לכם מכל? יש לכן שאלות לגבי זכויותיו?
היכנסו עכשיו לפורום טיפול בקשישים ותקבלו מענה לשאלותיכם!

מתעניין בקרב מגע ומעוניין לקבל פרטים נוספים?
היכנס עכשיו לפורום קרב מגע הגנה עצמית ותקבל תשובות לכל השאלות!

האם הנקה גורמת לדיכאון אחרי לידה?
28/12/2015 | 14:44
5
62
יש קשר בין שני הדברים?
אני הבנתי שכן...
28/12/2015 | 14:49
1
58
יש קשר מאוד ישיר. כאשר האישה רואה שהשד שלה משנה צורה בגלל היצור שיונק, זה גורם לה לדיכאון. עדיף להמנע מהנקה וכך הדיכאון יהיה הרבה פחות מהותי.
ההנקה בריאה מאוד גם לאם המיניקה, לגוף שלה ולמצבה הנפשי
14/01/2016 | 11:44
25
השד שינה צורתו כבר בהריון. אם שינוי הצורה לאחר ההנקה גורם לאם לדיכאון, אז יש לה בעיה של דימוי גוף לפני ההנקה, ולא ההנקה גורמת לה לדיכאון. 
אם היא לא תיניק, גם אז השד יתדלדל, כי הוא כבר היה גדוש קודם לכן.

אין אם שמיניקה יצור (אלא אם כן לקתה בדיכאון עקב מבנה הנפש שלה ונסיבות חיים קשות). האם מיניקה תינוק שהוא עצמה ובשרה, מתוק לחלוטין, ונפשה הבריאה נקשרת בו לבלי הכר, מה שגורם לה הרבה שמחה, ומפצה אותה על שינויים פיזיים בגופה. סדרי העדיפויות בחייה של אם בריאה משתנים באופן טבעי, והצער על מבנה השד החדש (וכן כל שאר הקשיים הכרוכים בטיפול בתינוק) מתגמד לנוכח הרווחים הגדולים שזכתה בהם. 

מי שחוויתה כלפי התינוק קשה ושלילית, היא בדיכאון ואינה בריאה, ולא בגלל ההנקה. 
זה לא מדויק
28/12/2015 | 16:49
1
46
אישה שנכנסת לדיכאון אחרי לידה, אז קשה לה להתחבר אל התינוק וחלק מזה מתקשר להנקה. עם זאת, אי אפשר לטעון שההנקה גורמת לדיכאון! קודם יש דיכאון ואז ההנקה יכולה להגביר.
זה כמו שתשאלי מה היה קודם - הביצה או התרנגולת
28/12/2015 | 16:50
9
דיכאון והנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/12/2015 | 23:10
35
הי מיכאלה, 
התקופה שלאחר הלידה הינה תקופה משמעותית בחיי האישה ומשפחתה. המעבר לאימהות כרוך בשינויים פיזיים, רגשיים ונפשיים רבים. בימים שלאחר הלידה נשים רבות עשויות לחוש תחושות של דכדוך, שינויים במצב הרוח, התקפי בכי ללא סיבה נראית לעין, דאגנות, כעס ועוד. המחשבה  היא שמדובר בתופעה שקשורה לשינויים ההורמונליים שמתרחשים בגוף האישה לאחר לידה, לרוב ייתרחש בין היום השלישי ללידה ועד שבועיים מהלידה ויחלוף באופן עצמוני. 
יש אחוז נשים מסויים שאצלן התופעה לא תחלוף ואף תחמיר וכאן המצב יוגדר  כדיכאון לאחר לידה. כאשר במצב של דיכאון הסימנים יהיו-
מצב רוח ירוד או עצבות במשך רוב שעות היממה, אובדן עניין והנאה, חוסר תאבון, קשיי הירדמות, תחושת ערך עצמי נמוך, רגשות אשם , תחושת ריחוק מהתינוק ועוד. המצב כמובן דורש התערבות ותמיכה של גורמים רפואיים ופרארפואיים. 
אז איך דיכאון מתחבר להנקה? 
לאו דווקא, 
יש נשים שחווית הדיכאון יכולה להיות עבורן כל כך קשה שהן יחוו חוסר בטחון ביכולתן להניק או קושי בהתמודדות עם האתגרים השונים שעשויים להופיע בתחילת הדרך, ייתכן שלאם לא יהיו מספיק כוחות ומשאבים להתמודד עם ההנקה. 
אולי הקשר הוא דווקא מהמקום שהאם מאוד רוצה להניק אך היא חווה קשיים רבים בדרך שעשויים להוביל לתחושות של תסכול, אכזבה,.
מצד שני יש נשים שחוות דכדוך או דיכאון לאחר לידה ונקודת האור היחידה עבורן היא היכולת שלהן להמשיך ולהניק את תינוקן. 
הנושא הוא בהחלט רגיש ומורכב אני מצרפת לך קישור למאמר שמצאתי באינטרנט ששופך מעט אור על הנושא
ממליצה לך לקרוא. בכל מקרה חשוב לדעת, אם יש בסביבתך מישהי שמתמודדת עם מצב של דכדוך או דיכאון חשוב לפנות לעזרה , לא להתמודד לבד עם המצב, לשתף אנשים קרובים לשתף את בן הזוג, יש מה לעשות ויש דרכים לעזור. 
מקווה שהמידע עזר, אם יש צורך בהברה נוספת אשמח לענות. 
ליאת ארנון

מכשיר לשאיבת חלב אם
29/12/2015 | 13:49
2
28
מתעניינת במכשיר לשאיבת חלב אם. הייתי שמחה לדעת על איזה מכשיר בנות הפורום הכי ממליצות.
תודה.
בחירת משאבת חלב
( לעמוד שלי בתפוז )
30/12/2015 | 10:37
31
בוקר טוב חופית,
קיימים סוגים שונים של משאבות. לפני שאת מחליטה איזו משאבה לרכוש את צריכה להחליט מה הצרכים שלך האישיים לשימוש בה:
האם זה שימוש מזדמן מדי פעם כשאת יוצאת,
האם השימוש יום יומי כשאת חוזרת לעבודה
או האם ייצור החלב מתבסס ברובו על שאיבה ללא הנקה.
ישנן משאבות ידניות, חשמליות, חד-צידי, דו-צידי והמחירים שונים.
לאחר שתדעי מה צרכייך המבחר הוא רב ותוכלי להתמקד במה שיתאים לך.
אשמח לעזור בהמשך, 
סילבי
משאבת לנסינו
30/12/2015 | 22:19
27
הי, אני קניתי משאבת דו צדדית של לנסינו לפני שבועיים, והיא מדהימה! יש לה פונקציה שלא ראיתי באף משאבה אחרת. ממליצה בחום
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2015 | 14:15
 כותב עבודה סמינריונית? צריך עזרה במציאת מקורות ביבליוגרפים?
היכנס עכשיו לפורום כתיבת עבודות אקדמיות ותקבל תשובות לכל השאלות!

סובלים ממחלת הקרוהן והקוליטיס? אתם לא לבד.
היכנסו עכשיו לפורום קרוהן וקוליטיס – תמיכה ותוכלו לשתף באנונימיות מוחלטת

עומדת ללדת? מתלבטת איך לבחור את הדולה המושלמת עבורך?
בפורום לקראת לידה – רופא ודולה תוכלי לשאול ולהתייעץ על הכל

מכורים לסדרה צעירים חסרי מנוח? עדיין רוצים להתעדכן בכל מה שקורה?
מוזמנים להיכנס עכשיו לפורום צעירים חסרי מנוח ולדבר על כל מה שחם!

סובלים מבעיות זיכרון? רוצים ללמוד תרגילים לשיפורו וחיזוקו?
היכנסו עכשיו לפורום שיפור הזיכרון וגלו דרכים להתמודדות!

פטריה בשד- כואב... עזרה
17/12/2015 | 21:51
2
32
היי, אשמח לעזרה. 
ביתי אובחנה עם פטריה על הלשון, מטופלת בדקטרין אורל ג'ל מזה מספר ימים וזה משתפר - שכבה דקה יותר, לשון נראית נקיה יותר. 

אני חוששת שגם אני זכיתי בעונג המפוקפק - פטמה ורודה מאוד (רק הפטמה לא העטרה) רגישה למגע מאוד, ההנקה כמובן כואבת.  לפעמים סוג של תחושת שריפה בפטמה, דקירות בפטמה וגם כאבים פנימיים בשד עצמו וסוג של זרמים.

אני מורחת אגיסטן  - אבל לא מרגישה שום שיפור. האם יש סיכוי שזה לא פטריה? מתי אמור לחול שיפור? איך נפטרים מהדבר הנוראי הזה. אני מניקה חודש וחוששת שההנקה לא מספיק מבוססת וזה יתן את אותותיו.. 

ממש אודה לעזרה כלשהי שתעזור לי להבין שזו הבעיה באמת ואיך נפטרים ממנה..
פיטריה בהנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2015 | 01:26
1
31
הי, 
כאשר קיימת אבחנה של פטריה בלשון או כאשר האם מדווחת על כאב שורף/דוקר,
עם או בלי קשר להנקה, רגישות למגע בגדים, מגע מגבת, מקלחת. כאב שמקרין לעומק בית החזה, סביר להניח כי אכן מדובר בפטריה. 
בד"כ תינקות לא סובלים מהתופעה, כפי שציינת אפשר לראות לשון מכופה בשכבה לבנה, אזור פי הטבעת יכול להיות אדום אבל ממש לא מחייב. 
מבחינת המלצות לטיפול אכן הטיפול המקובל בתינוק הוא ע"י משחת אורל ג'ל שבמקביל לטיפול בתינוק האם צריכה לטפל ע"י משחה שנקראת דקטרין לרוב אינה דורשת מרשם רופא. הטיפול הוא ל10 ימים 3 פעמים ביום ובמקביל לתינוק. 
להקפיד על סטרלזציה של כל מוצרי התינוק - בקבוק, מוצץ, שטיפת ידים. השיפור צריך להגיע תוך יומיים/ שלושה. 
תתחיל את הטיפול מקווה שתראי במהרה מגמת שיפור , אם יש צורך בעוד הבהרות אשמח לענות.
ליאת ארנון
שאלות נוספות
20/12/2015 | 11:04
27
תודה ליאת.
הרוקח המליץ על אגיסטן לשד (??) מקווה שזה גם בסדר.. כבר פחות כואב שוטפת היטב.

כמה שאלות נוספות:
1. איך יודעים שהפטריה בשד עוברת? מבחינה ויזואלית (בנוסף להפגת הכאב)? הצסע הורוד אמור להעלם?
2. התינוקת שלי בת חודש - אנימנסה למרוח את האורל גל כמה שיותר טוב אבל קשה לי להכניס לה את האצבע לפה.. האם לא לחשוש? האם יש טריקים? חל שיפור בקדמת הלשון אבל בחלקה האחורי לא מספיק.  (לא לוקחת מוצץ או בקבוק)

תודה

חיידק טורף בחדר הלידה
16/12/2015 | 10:55
1
35
אני קצת בלחץ ממה שעולה בכותרות לגבי החידק הטורף שהיה בחדר הלידה. מה הסיכוי שדבר כזה יקרה? זה נפוץ?
חיידק טורף בחדר לידה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2015 | 01:39
26
הי מורי, 
אכן סיפור מצער ואני בהחלט מבינה את הלחץ שיכול להיווצר סביב הנושא. 
התופעה קיימת אך אינה נפוצה, חשוב לזכור שאנחנו כציבור מודעים רק לתוצאה הסופית אך אנחנו לא מכירים את כל המהלך של ההתרחשות וכיצד הנשים הגיעו עד למצב של כריתת רחם. כבר בשלב הפרסום דיברו על כך שעדיין מחכים לתשובה וודאית אם אכן סוג החיידק שהתגלה אצל המטופלות זהה לחיידק שנמצא אצל הרופא. לכן כמו הרבה ידיעות עיתונאיות צריך לפעמים לקחת את הדברים בערבון מוגבל. נכון נוצר פה צירוף מקרים מצער וייתכן והוא קשור וייתכן גם שלא. 
מה חשוב לדעת, רחצת יידים של אנשי צוות ושמירה על חיטוי ע"פ נהלים מקובלים אמורה לפתור ארועים של הדבקה ע"י אנשי צוות. אם את אכן חוששת זו זכותך לברר האם המטפל רחץ יידים לפני כל פעולה חודרנית כגון - הרכבת עירוי, בדיקה גניקולוגית ועוד. ועוד חשוב לדעת נשים בהריון ולקראת לידה הן נשים בריאות ואם מהלך הלידה הוא תקין אין סיבה לחשוש מהדבקה של מזהמים. 
ליאת ארנון

אם עדיין התשובה אינה מספקת כדאי לפנות לרופא מטפל לקבל הסבר יותר מפורט. 
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/12/2015 | 17:52
2
 יש לך פחד במה? נתקל בקשיים לעמוד מול קהל ולהעביר מסר בצורה ברורה?
בוא לדבר על זה עכשיו בפורום פחד במה חרדת קהל

רוצה לשיר ולא רק באמבטיה? סובל מצרידות ולא מצליח למצוא לזה פתרון?
היכנס עכשיו לפורום פיתוח קול בריאות הקול ותוכל לשאול ולהתייעץ!

מחפשים מוהל לרגל הולדת הבן? מתלבטים לגבי ההשלכות של ברית המילה?
מוזמנים להיכנס לפורום מוהל ברית מילה ולהתייעץ עם מוהל מוסמך

סובלת מורידים בולטים ברגליים? מעוניינת למצוא לכך פתרון יעיל ואמין?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום העלמת ורידים

האזור האינטימי נפגע לאחר הלידה?
היכנסי עכשיו לפורום פלסטיקה וגינאלית וגלי את האפשרויות שעומדות לרשותך

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי ליאת ארנון נשואה ואם ל-5 ילדים מקסימים. יועצת הנקה מוסמכת מטעם משרד הבריאות, אחות מוסמכת ומיילדת בביה"ח "ליס" ליולדות, ת"א. (איכילוב) מדריכת שינה
עוד...
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
ליאת ארנון -מנהלת פורום ייעוץ הנקה
להתייעצות עם מנהלת הפורום
סילבי גינסברג  -מדריכת הנקה
סילבי גינסברג מדריכת הנקה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה