לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ייעוץ הנקה
קוראים לי ליאת ארנון, אני מיילדת ויועצת הנקה מורשת מטעם משרד הבריאות, נמצאת כעת בלימודי תעודה בתחום התפתחות הילד מגיל 0-6 חודשים. הבחירה בהנקה אינה דבר מובן מאליו, מדובר בבחירה מאתגרת שדורשת מהאם המניקה הקרבה, מחויבות, למידה. יחד עם זאת ההנקה היא שלב התפתחותי משמעותי במעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים. ההנקה הינה מקור הזנה מושלם, מותאם ויעודי לרך הנולד ומספקת את כל צורכי התינוק לגדילה והתפתחות תקינים. פורום המומחים נועד לספק מענה לכל שאלה, בעיה, התלבטות בתחום ההנקה. אני כאן לעזור לך בתקופת ההסתגלות ובפתרון משברים/ מכשולים שבהם את עשוייה להיתקל במהלך הדרך. אשתדל להיות זמינה עד כמה שניתן ולתת לכל שאלה את המענה הראוי ביותר. אני מאמינה שכל אישה שמעוניינת להניק ומקבלת את הידע והתמיכה המתאימים יוכלה להצליח, ואם אתן שואלות אותי מה זו הצלחה? הצלחה היא כל מקום שגורם לך האם הטרייה להרגיש שאת עושה הטוב ביותר עבור ילדך בהתאם לרצונך ותפיסת עולמך.איתי בפורום שותפה סילבי גינסבורג מדריכת הנקה (מתמחה). בהצלחה לכולן ושתהיה שנה טובה ופורייה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ הנקה

קוראים לי ליאת ארנון, אני מיילדת ויועצת הנקה מורשת מטעם משרד הבריאות, נמצאת כעת בלימודי תעודה בתחום התפתחות הילד מגיל 0-6 חודשים. הבחירה בהנקה אינה דבר מובן מאליו, מדובר בבחירה מאתגרת שדורשת מהאם המניקה הקרבה, מחויבות, למידה. יחד עם זאת ההנקה היא שלב התפתחותי משמעותי במעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים. ההנקה הינה מקור הזנה מושלם, מותאם ויעודי לרך הנולד ומספקת את כל צורכי התינוק לגדילה והתפתחות תקינים. פורום המומחים נועד לספק מענה לכל שאלה, בעיה, התלבטות בתחום ההנקה. אני כאן לעזור לך בתקופת ההסתגלות ובפתרון משברים/ מכשולים שבהם את עשוייה להיתקל במהלך הדרך. אשתדל להיות זמינה עד כמה שניתן ולתת לכל שאלה את המענה הראוי ביותר. אני מאמינה שכל אישה שמעוניינת להניק ומקבלת את הידע והתמיכה המתאימים יוכלה להצליח, ואם אתן שואלות אותי מה זו הצלחה? הצלחה היא כל מקום שגורם לך האם הטרייה להרגיש שאת עושה הטוב ביותר עבור ילדך בהתאם לרצונך ותפיסת עולמך.איתי בפורום שותפה סילבי גינסבורג מדריכת הנקה (מתמחה). בהצלחה לכולן ושתהיה שנה טובה ופורייה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
קוראים לי ליאת ארנון, אני מיילדת ויועצת הנקה מורשת מטעם משרד הבריאות, נמצאת כעת בלימודי תעודה בתחום התפתחות הילד מגיל 0-6 חודשים. הבחירה בהנקה אינה דבר מובן מאליו, מדובר בבחירה מאתגרת שדורשת מהאם המניקה הקרבה, מחויבות, למידה. יחד עם זאת ההנקה היא שלב התפתחותי משמעותי במעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים. ההנקה הינה מקור הזנה מושלם, מותאם ויעודי לרך הנולד ומספקת את כל צורכי התינוק לגדילה והתפתחות תקינים. פורום המומחים נועד לספק מענה לכל שאלה, בעיה, התלבטות בתחום ההנקה. אני כאן לעזור לך בתקופת ההסתגלות ובפתרון משברים/ מכשולים שבהם את עשוייה להיתקל במהלך הדרך. אשתדל להיות זמינה עד כמה שניתן ולתת לכל שאלה את המענה הראוי ביותר. אני מאמינה שכל אישה שמעוניינת להניק ומקבלת את הידע והתמיכה המתאימים יוכלה להצליח, ואם אתן שואלות אותי מה זו הצלחה? הצלחה היא כל מקום שגורם לך האם הטרייה להרגיש שאת עושה הטוב ביותר עבור ילדך בהתאם לרצונך ותפיסת עולמך. איתי בפורום שותפה סילבי גינסבורג מדריכת הנקה (מתמחה). בהצלחה לכולן ושתהיה שנה טובה ופורייה
המשך >>

הורדת מינון חילבה
23/05/2016 | 20:12
1
2
היי,
אני מניקה ילדונת בת 11 חודשים. מאז שהיתה בת 4 חודשים היתה לי ירידה בכמות החלב ומאז אני לוקחת 9 כדורי חילבה ביום.
לקראת הכנה לגמילה מהנקה אני רוצה להפסיק לקחת את הכדורים, איך עושים את ההורדה?
הורדת מינון
( לעמוד שלי בתפוז )
24/05/2016 | 23:24
2
הי,
אין התוויה מיוחדת כיצד יש להפסיק את השימוש בכדורי חילבה.
אבל נראה שאחרי שימוש יחסית ממושך הייתי עושה את זה בהדרגה, עוברת ל2 כדורים *3 וכעבור כ - 3 ימים ל 1 כדור * 3 וכעבור עוד 3 ימים סיום. 
בדיוק כפי שעשית והעלית מינון בתחילת הדרך. 
בהצלחה ,
 ליאת ארנון
סרבן בקבוקים
22/05/2016 | 13:31
3
7
הגוזל בן 5.5 חודשים יונק מלא.
בצער רב אני צריכה להפסיק הנקה ולכן התחלתי מוצקים מוקדם יותר מהמומלץ,,,כיום הוא אוכל ארוחה אחת של מרק ירקות - חצי שעה אחרי כבר דורש ציצי ולא מוותר.
אנסה להוסיף גם ארוחת פירות בקרוב.
במקביל נסיתי להציע סימילאק ב- 4 בקבוקים שונים והוא פשוט לא מבין או לא רוצה להבין מה עושים עם הדבר הזה...גם אני וגם מישהו אחר ניסינו אך לשווא...
מה עושים?
העניין הוא שאני מנסה להיכנס להריון שוב, והבנתי שהנקה עלולה לחבל בסיכוי,,,אני ממש עובדת עיצות.
מצד אחד ממש לא רוצה להפסיק הנקה ומצד שני צריכה לגייס את כל הסיכויים להצלחה...
עוד משהו קטן
22/05/2016 | 23:04
1
5
אני מנסה לשאוב כדי לנסות לתת לו שאוב בבקבוק, אולי כך יסכים לקבל בקבוק אבל אני לא מצליחה לשאוב יותר מ- 10CC ולפעמים פחות וגם ככה מלא נוזל לי מסביב לשד,,,מה אני עושה לא נכון?? ( אני שואבת 7-5-3 ד' )..
שאיבות
( לעמוד שלי בתפוז )
24/05/2016 | 23:19
1
לא שמתי לב להמשך... 
אין סיבה שבשאיבה הרבה חלב ינזל מצידי השד.
בזמן שאיבה החצוצרה צריכה לשבת בצורה יחסית הדוקה לשד, פיטמה במרכז, צריך 
לוודא שאכן יש ואקום, את אמורה לזהות מתיחה של הפיטמה לעומק החצוצרה. 
ייתכן וההחזקה לא מספיק הדוקה ולכן חלב נוזל לצדדים, הרבה פעמים בסיום השאיבה בגלל המבנה של החצוצרה צריך להטות את הגוף מעט קדימה בכדי שהחלב ינזל לבקבוק ורק אז לשחרר. 
יכול להיות שהחצוצרה גדולה מדי עבורך ואת זקוקה לקוטר קטן יותר. 
בגדול שאיבה דורשת נסיון , יש נשים שלוקח זמן עד שהגוף שלהן לומד להגיב לגירוי המכני של המשאבה ויש צורך במספר התנסויות עד להצלחה.
כדאי את השאיבה לבצע כשעה לאחר ההנקה, אם את מניקה רק משד אחד את יכולה לנסות ולשאוב את השד השני במקביל, אומנם דורש קורדינציה אך לפעמים מקצר זמנים וקיימת השפעה של ההנקה על שחרור החלב. 
במהלך השאיבה תנסי "לא לספור טיפות" להניח חיתול בד שיסתיר את המשאבה, לקרוא, לצפות בטלווזיה, להתסכל על התינוק להריח בגד שלו. 
הכוונה בפעולות אלו לעקוף את המוח..... 
זמני השאיבה שתיארת הם מספקים, אין סיבה לשאיבה ממושכת יותר, 
לא להגזים ולעלות עם כפתור העוצמה אלא רק עד המקום שבו יש נינחות ואין כאב. 
כמובן לפני הכול הייתי בודקת את איכות המשאבה... 
האם חשמלית או ידנית? 
חדשה או משומשת? 
מייצרת ואקום תקין? 

סרבן בקבוקים
( לעמוד שלי בתפוז )
24/05/2016 | 23:06
1
הי, 
אכן בחלק מהמקרים המעבר של תינוק יונק לבקבוקים הוא עניין מורכב. 
אין פתרון קסם מלבד סבלנות, התמדה, גיוון. 
הייתי מתחילה דווקא במשחק עם בקבוק ופיטמה של בקבוק, תינוק בן 5.5 חודשים הוא תינוק סקרן, מתעניין את יכולה להכין בקבוק עם או בלי חלב בתור התחלה ופשוט לשחק, ללא קשר לארוחה למשל - פעם את מכניסה לפה ופעם הוא, להניח את הבקבוק כמשחק על המזרן פעילות הרי מתוך סקרנות הוא יושיט את היד לתפוס וינסה להכניס לפה (תואם את השלב ההתפתחותי)... בקיצור לשחק, אפשר
להיות יצרתיים. 
בשלב הבא להציע בקבוק לאו דווקא בזמנים של רעב משמעותי או לאחר קימה משינה, הלא מדובר בשינוי ושינויים מאוד קשה לעשות ממקום של עייפות, קושי, צורך. למשל את יכולה להכין בקבוק זמין, להתחיל בהנקה אך כעבור מספר דקות לשחרר את התינוק מהשד באופן יזום ואז להציע את הבקבוק ולראות האם יותר 
קל לקבל את השינוי כאשר הרעב פחות משמעותי. 
אפשר לחמם את פיטמת הבקבוק או מעט להרטיב בחלב אם על מנת שיקבל את הטעם. והעיקר להמשיך ולהציע ולנסות פעם את ופעם בעלך או סבתא/סבא.
ככל שתהיה יותר חוויה של זמן בקבוק כך השינוי יהיה פחות מאיים. 
לעשות מספר נסיונות ביום ולא רק פעם אחת ביום או בכל מספר ימים. 
בהצלחה, משימה מורכבת לפניך... 
ליאת ארנון
נושכת בהנקה
19/05/2016 | 18:40
1
13
היי, שנים מאז שביקרתי כאן. שואלת בשביל חברה, היונקת בת כמעט ארבעה חודשים ומתחילה להוציא שיניים. נושכת את האם עד זוב דם. האמא ניסתה לנתק ולגעור בקצרה, היונקת צוחקת ומיד אח"כ בוכה. חשבתי על פטמות סיליקון, אך זו יונקת שמסרבת לבקבוק ולא נלהבת ממוצץ. מה ניתן לעשות עם תינוקת כל כך צעירה שמצמיחה שיניים? 
נשיכה בהנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/05/2016 | 23:49
7
בהחלט התמודדות לא פשוטה, הרבה פעמים אימהות שעברו חוויה של נשיכה 
במהלך ההנקה יכולות ממש להיות מתוחות וחסרות מנוחה בהנקות שלאחר מכן רק מהחשש שהמצב יחזור על עצמו. 
לפעמים תינוקת אכן נושכים כאשר השיניים מתחילות לבצבץ, לפעמים נשיכה יכולה לבוא כביטוי לחנייכים כאובות, אף סתום, דלקת אוזניים. 
יש מספר דרכים להתמודדות אך אין זה מבטיח שהדבר לא יחזור בשנית. 
ראשית לדעת לזהות מתי התינוק נמצא בהנקה פעילה, כאשר תינוק מחובר לשד בצורה תקינה הפיטמה של האם נמתחת כ 3-4 ס"מ לעומק פה התינוק והלשון מגנה על הפיטמה מהחניכיים, במהלך גמיעת החלב אין אפשרות לנשיכה. 
הנשיכה תתרחש בד"כ כאשר התינוק מתחיל להרפות מהאחיזה בפיטמה אומנם הפיטמה בפה התינוק אך יותר לכיוון השפתיים. אפשר ללמוד ולנסות להבחין בהבדל בין מצב של הנקה פעילה לבין מצב של מנוחה ששם לרוב תתרחש הנשיכה. כשהאם מזהה היא פשוט יכולה באופן יזום לנתק את התינוק מהשד עד לדרישה מחודשת להנקה. 
להקפיד על חיבור והצמדה, בתינוקות מיומנים בהנקה או שמתחברים באופן עצמאי להנקה יש נטיה לא להקפיד על חיבור שהוא צמוד לעומק השד, הרי ככל שתינוק יהיה צמוד כך הפיטמה תהיה פחות חופשיה באזור החיצוני של הפה ויש פחות סיכוי לנשיכה. אז לחזור לבסיס ולהקפיד על חיבור בטן לבטן, פתיחת פה גדולה, פיטמה ועטרה, סנטר שקוע בשד. 
אם יש מצבים שבהם התינוקת "משחקת" עם הפיטמה מתחברת, מתנתקת וחוזר חלילה לא לשתף פעולה, לסיים את ההנקה במידה ותהיה רעבה היא תדע לדרוש את המגיע לה. 
זה נכון  לנתק כתגובה לנשיכה ולהביע מחאה כלפי התינוקת רק לקחת בחשבון שבגיל 4 חודשים היא בעיקר מגיבה לטון ולא למילים. 
בהצלחה
ליאת ארנון

כמות חלב
16/05/2016 | 02:32
1
20
שלום
ילדתי לפני כשבוע.
עד לפני יומיים השדיים תמיד הרגישו מלאים
ביומיים האחרונים השדיים מרגישים לי רכים וכביכול לא מלאים.
לילדה יש צואה בממוצע 2 פעמים ביום ובכל החלפה יש שתן בטיטול.
האם התחושה של השדיים הרכים אומרת שכמות החלב שלי פחתה?  אם כן מה כדאי לעשות?
אציין שאני מניקה כל מתי שהילדה בוכה לפעמים זה יכול להיות המשך שעתיים יניקה 10-15 דקות הילדה נרדמת לכמה דקות ושוב יונקת
תודה

מלאות בשדיים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/05/2016 | 21:05
19
הי מירית, 
בד"כ יומיים - שלושה לאחר לידת התינוק יש מעבר מקולסטרום לחלב, המעבר והשינוי גורמים לתחושה של מלאות (יש נשים שמתארות את התחושה כגודש אך זה אינו גודש זה המעבר לחלב) בד"כ אחרי יום - יומיים התחושה חולפת והשד מתרכך. 
את כן עשויה להרגיש מסיום ההנקה ועד לתחילת ההנקה הבאה תחושה של התמלאות מחודשת אך זה לא חייב להיות מלווה באי נוחות. 
המדד שלנו לתפוקת חלב טובה זה אכן כמות השתן והצואה, אנחנו מצפים ל 6 חיתולי שתן ולכ - 3 חיתולי צואה צהבהבה.  
המדד האוביקטיבי זה עליה במשקל, רק בשביל הסדר הטוב אנחנו נותנות בין 10 - 14 יום לתינוק יונק לשוב למשקל הלידה, אך כן נצפה לזהות מגמה של עליה במשקל.
מספר ההנקות המקובל בגיל זה הוא בין 8-12 הנקות, כל הנקה יכולה להמשך מחצי שעה ועד שעה וחצי  (לפעמים יותר), פרק הזמן בין הנקה להנקה נע בין 2-3 שעות כאשר סופרים מתחילת הנקה. למשל תינוק שהתחיל לינוק 08:00 - 09:30 , נצפה לראות אותו בהנקה הבאה כבר ב 11:00 ולפעמים עוד קודם.  
ההתחלה מאוד אינטנסיבית ובהחלט לא פשוטה, 
חלק מההנקה המטרה שלה היא לא רק הזנה, אלא מימוש של רפלקס המציצה, גירוי השד להגברת תפוקת החלב, שינה או שקיעה בעיקבות שחרור של אוקסיטוצין שגורם לאופוריה ונמנום עמוק, באופו טבעי הסביבה הבטוחה עבור תינוק היא על גוף האם או האב , שם התינוק מרגיש את תנועת הנשימה של האם, שומע את הדופק, חש את החום שמזכיר לו את הסביבה הרחמית הבטוחה והמוכרת. 
הרבה פעמים אימהות מספרות "הנקתי שעתיים רק הנחתי אותו בעריסה ותוך עשר דקות הוא התעורר" הסיבה להתעוררות היא לאו דווקא רעב אלא תגובה לסטטיות (חוסר התנועה) שבעריסה. 
נראה שאת עומדת יפה במשימה, תמשיכי לעקוב אחר השתן והצואה.
כדאי לקבוע לשקילה בשביל לראות את המגמה ולהסיר ספק. 
ולדעת שבערך סביב 5-6 שבועות לחיי התינוק ההנקה מתקצרת ומרווח הנשימה עולה. 
בהצלחה, 
ליאת ארנון

יונק צעיר וכאבים הנקה
16/05/2016 | 11:26
1
16
הי, 

זה סיבוב שני שלי כמניקה, כאשר הראשון החל עם יונק קטן (2 ק״ג) וקושי בהשגת אחיזה נכונה בפטמה אולם בהמשך הדברים הסתדרו, אני למדתי איך נכון להניק והנקתי עד גיל שנתיים עם הנאה הדדית. 
בסיבוב הנוכחי, הקטנצי׳ק קצת יותר גדול (2500) אבל כעת, שבועיים מהלידה ההנקה עדין לא חלקה. בהתחלה הוא פצע לי את הפטמות, אבל הקפדה שלי על תפישה נכונה הביאה להחלמה של הפצעים (נשאר אחד שכמעט חלף) אבל אני לא מצליחה להניק חופשי וללא כאבים גם כאשר החיבור נעשה  נכון וללא כאבים. 
-- היונק הצעיר מקטין את מפתח הפה בכל הנקה לאחר 1-2 דק׳ ואז ההנקה הופכת כואבת 
-- כשאני מנסה לתקן את האחיזה ע״י משיכה עדינה של הסנטר הוא נעלב ומקטין עוד יותר את מפתח הפה 
-- כשאני מנסה לנתק ע״י שבירת הואקום ע אצבע בזווית הפה בכדי לחבר מחדש- הוא מתנגד ממש, שולח את הלשון (ניסית משני הצדדים וזאת תגובה עקבית) ומהדק את הלסתות עד לנשיכה ממש. ככה שאני לא יודעת איך להפסיק את ההנקה, לא נתקלתי בכזאת תגובה בעבר ... 
-- הדרך היחידה להניק היא כשאני אוחזת בעדינות בסנטר כדי לנסות ולמנוע את סגירת הפה, זה מאד לא נח, אני לא מצליחה להניק ככה בחוץ ויש עוד ילד להתחייס אליו 
כרגע, כל הנקה כואבת ולאחריה יש מעים תחושת שריפה בפטמות 

אשמח לכל עצה 
כאבים בפטמות
( לעמוד שלי בתפוז )
17/05/2016 | 20:43
7
הי, 
אפשר להבין מהכתוב שיש לך נסיון עשיר ואת בהחלט עושה כל מאמץ להצליח בהנקה, כל הכבוד. 
לפעמים תינוקות במשקלים קטנים מתקשים להשאיר פה פתוח לאורך זמן, פעולת ההנקה היא פעולה שעשוייה להיות מעייפת עבור התינוק. 
אני מניחה שככל שהמשקל יעלה את תזהי הקלה בתחושת הכאב. 
האם ניסית לחבר בתנוחות שונות, למשל התנוחה האנכית http://www.llli.org/faq/positioning.html
צירפתי לך קישור למאמר ותמונות שמתארות את התנוחה, 
שווה לנסות.
אני כן ממליצה אם יש לך האפשרות להזמין יועצת הנקה, אולי יש אלמנט של לשון קשורה ששווה לבדוק. 
לגבי הכאב והטיפול בפיטמה את יכולה להעזר במשחה על בסיס לנולין טהור או רפידות טיפוליות שנמכרות בפארמים בשביל להביא להקלה בין ההנקות. 
חשוב גם לוודא שתפוקת החלב אינה נפגעת כתוצאה מחיבור שאינו מקסימלי והאם יש מקום להוסיף שאיבות, מה שיגביר את תפוקת החלב ויקל על שחרור החלב בעת החיבור של התינוק לשד. 
בהצלחה, 
ליאת ארנון
משאבת חלב
14/05/2016 | 16:45
2
13
אשמח לקבל המלצות על משאבת חלב דו צדדית.
תודה
משאבת חלב דו צדדית
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2016 | 20:17
12
הי,
יש מספר חברות בארץ שמשווקות משאבות דו צדדיות. 
המלצה מה כדאי לקנות היא לא תמיד פשוטה כי מדובר בנושא מאוד אישי והדיווחים לגבי משאבות שונות יכולות להיות מגוונות בין "הכי טוב שיש" לבין "אכזבה". 
לדעתי לפני ההחלטה של איזו משאבה לקנות כדאי לבדוק - 
מה הצורך? הגברת תפוקת חלב, חזרה לעבודה. 
שאיבה בבית או מחוץ לבית? משאבה ניידת או קבועה. 
שאיבה לתקופה ממושכת או קצרה? 
מופעל על חשמל או שיש גם אפשרות לבטריה או מצת ברכב? 
מה השרות שהחברה נותנת - משך אחריות, חלקי חילוף, מחירים, השתתפות 
ביטוח פרטי או קופת חולים. 
לכל חברה היום יש אתר מסודר ושרות לקוחות ובחלק מהמקומות יש אפשרות להגיע ולהתרשם מהמשאבה לפני שרוכשים.
כמובן מי שמעוניינת להוסיף המלצה אישית על משאבה זו או אחרת מוזמנת.
בהצלחה

ליאת ארנון

דו"צ של לנסינו
16/05/2016 | 13:45
8
המשאבה הדו צדדית של לנסינו ממש טובה וגם במחיר שפוי יחסית לדו צדדיות האחרות.. נוחה ועושה את העבודה מהר. 
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:10
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
איחוד חלב שאוב
13/05/2016 | 23:30
1
14
שלום,
ערבבתי בטעות חלב שאוב בטמפרטורות שונות, האם ניתן להשתמש בו?
תודה:)
ערבוב חלב שאוב
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2016 | 20:23
10
הי אורית, 
אכן יש המלצה לפני שמאחדים בין שאיבות לכלי איחסון אחד, לאזן טמפרטורה. 
כלומר במידה ויש לי חלב קר במקרר וכרגע שאבתי חלב טרי, קודם לקרר את החלב הטרי ואז לאחד אותו עם החלב הקר. 
אך אם החלב שנמצא במקרר עדיין נמצא בטווח הימים המקובל לאיחסון  (עד 8 ימים) ואת מתעדת לתת את החלב ולא להעבירו להקפאה אין סיבה לדאגה. 
בהצלחה, 
ליאת ארנון
מלחמה על הפורומולות לתינוקות
10/05/2016 | 10:13
1
20
מה נסגר עם ההכרזת המלחמה של ארגון הבריאות העולמי בפורומולות לתינוקות?
האם באמת תחליפי החלב לא מספקים את מה שיש בחלב אם? איך אתן הולכות לנהוג עכשיו?

מלחמה על הפורמולות - דעה אישית
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2016 | 21:22
10
אכן נושא מורכב, 
אני יכולה להגיד שכיועצת הנקה יש התמודדות כמעט יומית בין המוטיבציה, הרצון והאמונה שאין תחליף לחלב אם מבחינה תזונתית, רגשית, התפתחותית לבין המציאות. הנקה היא פעולה טבעית אך זה לא הופך אותה לפשוטה, יש אימהות שמתמודדות  עם כאב, תסכול, עייפות, קושי אוביקטבי בהתאמת תפוקת החלב לצורכי התינוק ועוד. 
כן, יש מקרים בהן קיים  צורך אמיתי במתן או בהוספת תרכובות מזון. 
לכן אני פחות מתחברת להצהרות גורפות שבהפוך על הפוך יכולות לייצר תחושה של התנגדות וביקורת כלפי מי שבוחרת אחרת או מי שמתמודדת בעל כרוכה אם מציאות יותר מאתגרת. 
אני כן מסכימה אם האמירה  שאין תחליף לחלב אם לכן השם המקובל בשפה המקצועית זה "תרכובת מזון לתינוקות" ולא כפי שנהוג להתייחס אליו כאל תחליף. זה לא תחליף זו אפשרות במקרים בהם האם אינה מעוניינת בהנקה או מתקשה בהנקה וזקוקה לתיכה או השלמה.
חלב אם הוא חומר ביולוגי מאוזן שמתואם באופן מדוייק לצרכיו של התינוק (לא משהו שאפשר להשיג בתנאי מעבדה). 
פעולת ההנקה שלעצמה ממהווה בסיס למימוש רפלקסים והתפתחות סנסומוטרית, קשר שהבסיס שלו הוא מגע וקרבה. אני לא אומרת שאי אפשר גם אחרת אבל זה דורש מודעות והבנה שבהנקה יש מעבר להזנה. 
בסופו של דבר יש להמשיך ולקדם הנקה ולעודד הנקה וכמובן לתת לנשים רשת תמיכה רחבה על מנת להפוך את התהליך לפחות מורכב, אך יחד עם זאת לא לשכוח שלכל אחת ואחת הזכות לבחור מה נכון ומה מתאים לחיים שלה. 
באופן אישי כשאני מגיעה ליעוצים אני משתדלת מצד אחד להישאר נאמנה להנקה אך יחד עם זאת להקשיב ולהתאים את היעוץ לצורכי האישה. 
הבחירה בהנקה מלאה, חלקית או בכלל לא תמיד צריכה להישאר בידייה של האישה. 
כמובן שהמילים שנכתבו כאן הם השקפת עולמי האישית, צריך לזכור כמספר היועצות כך גם השקפות העולם 

גמילה מהנקה
08/05/2016 | 21:13
1
26
היי, יש לי שאלה לגבי גמילה מהנקה.
הבן שלי בן שנה ו10 חודשים היה בהנקה מלאה בחצי שנה הראשונה אף פעם לא אהב בקבוק ולא מוצץ. 
היום הוא יונק רק לפני שינה ובלילה כשמתעורר.
אני רוצה לגמול אותו, ניסיתי פעמיים ולא הצלחתי כי זה היה מלווה בבכי ובצרחות ארוכות (כשעתיים שלוש) עד שבסוף נכנעתי לו.
אני חושבת שהגיע הזמן לגמול והוא לא..
מה עלי לעשות??? תודה לעונות
גמילה מהנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/05/2016 | 20:25
8
הי לוריין, 
גמילה בגיל הזה היא מורכבת בעיקר כי מדובר בשינוי הרגלים. גם אנחנו כאנשים בוגרים מתקשים לשנות הרגלים. לרוב הנקה לפני שינה או במהלך הלילה אינה נדרשת בגיל זה, אם מדובר בתינוק שמקבל לאורך היממה כלכלה מאוזנת ומספקת. 
על מנת להצליח בגמילה את צריכה להחליט שהגיע הזמן ולדעת שזה ידרוש כוח רצון, עקשנות והתמדה מצדך. מן הסתם זה יהיה מלווה בבכי ותסכול אבל כאן השאלה מי יותר עקשן, כמה ימים רצופים כאלה ללא מענה, השינוי יתרחש. 
את יכולה לעשות את זה בהדרגה להחליט להתחיל רק אם אחת מההנקות, לעבור כמה ימים עד להתבססות השינוי ואז לעבור להנקה הבאה. יש אימהות שיותר קל להן להתמודד ככה או ללכת בדרך הקשה ולהחליט על גמילה מוחלטת. 
אין פתרונות קסם, אולי תנסי בשישי שבת שיש יותר פניות, שבעלך יהיה שותף ויגש לתינוק במקומך, לפעמים לילה מחוץ לבית גורם לשנוי (הזדמנות לחופשה). 
בהצלחה, 
ליאת ארנון

מחפשת היכן ללמוד ייעוץ הנקה
04/05/2016 | 22:57
11
שלום :)
אני מתגוררת בירושלים ומחפשת באיזור שלי מוסד לימודים להדרכת הנקה שאפשר להתקדם ממנו לייעוץ מוסמך ואף לגשת למבחן של ibclc...
שמעתי על ד"ר ג'ינה ויסמן שהיא מדהימה ומלמדת בווינגייט בנתניה..
למישהי יש המלצות עבורי על מקום יותר קרוב וברמה טובה וגבוהה?

תודה!
גמילה מהנקה
30/04/2016 | 20:12
1
22
בני החמוד בן שנה.
ינק הנקה מלאה עד גיל חצי שנה ובערך מגיל 9-10 חודשים יונק רק בבוקר ולפני השינה.
עכשיו חזרנו מכמה ימים בחו"ל ונראה שממש לא התלהב לחזור לינוק וזה לא ממש חסר לו. כלומר, הוא ממשיך לינוק כשאני מציעה אבל לא מבקש במיוחד.
הוא אוכל יפה מוצקים ושותה מים. אף פעם לא אכל מבקבוק אבל אין בעיה לאכול מטרנה עם דייסה בכפית נגיד.

אני מרגישה שנראה ששנינו מוכנים לגמילה (אולי הוא יותר ממני ??).

אני מתכננת עוד הריון בעתיד ועדיין לא קיבלתי מחזור, אז גם זה חלק מהעניין.

תוהה האם לצמצם עוד יותר, למשל להניק רק אם מתעורר ב-4-5 או להניק רק לפני השינה, או פשוט להפסיק לחלוטין.

אשמח לעצות. בעיקר גם לגבי הגודש!
תודה
ושאלת המשך.
01/05/2016 | 06:47
10
מה להציע לאכול במקום ההנקה של 5-6 וההנקה של לפני השינה?
ממש לא בא לי לתת מטרנה עם דייסת מטרנה. השאלה אם יש משהו אחר (דייסת שיבולת שועל ופירות אוכל סביב 8 וארוחת ערב לפני המקלחת) .
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:46
1
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
חוששת מההשלכות של אי הנקה
20/04/2016 | 10:27
25
אני לא רוצה להניק.
אני חוששת מההשלכות על התינוק.
אני חייבת להודות שהצליחו להפחיד אותי.
איך להתמודד עם זה
חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:13
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
שביתת הנקה
31/03/2016 | 17:47
1
43
היי בנות, אני ממש אובדת עיצות
תינוקת יונקת בת 6 שבועות
יונקת מההתחלה יפה ועולה במשקל.
מאתמול בבוקר מסרבת לינוק וצורחת אם אני מנסה להציע לה.
בלילה חזרה לינוק פעמיים והבוקר שוב אותו סיפור.
אין לה נזלת והיא מרגישה טוב. אתמול היה לי יום מאוד לחוץ עם הרבה סטרס וכמעט ולא אכלתי, אני מניחה שזה קשור..
מישהי עברה משהו דומה? מה לעשות? זה מלחיץ אותי נורא, לא רוצה לוותר על ההנקה :(
שביתת הנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/04/2016 | 20:54
31
הי,
אני מקווה שברגע שאני כותבת שורות אלה הכל הסתדר.
גם לתינוקות יש ימים קשים, גיל 6 שבועות זה בד"כ לא גיל לשביתת הנקה, בטח לא אצל תינוק שעד עכשיו ינק יפה ועלה במשקל. מה כן חשוב לדעת, בגיל 6 שבועות מתרחש השינוי המשמעותי הראשון בהנקה, תקופת ביסוס ההנקה מסתיימת, תפוקת החלב בשיאה, התינוק מיומן בפעולת היניקה ולכן אנחנו מצפים לראות ירידה במשך ההנקה, לפעמים מגמה של עליה במשך הזמן בין הנקה להנקה, וירידה במספר ההנקות ביממה.
מבחינה התנהגותית זה אומנם קצת מוקדם ויותר מתאים לתינוקות בני חודשיים אבל תנסי לבודד, את מתארת מצב שהנקות הלילה התנהלו כסדרן,
תבדקי מה קורה אם את מייצרת סביבה יותר שקטה, אולי מעט חשוכה, ללא גירויים נלווים - טלווזיה, אנשים, שיחת טלפון בזמן ההנקה שבמשך היום, אם תזהי שיתוף פעולה תדעי שזה קשור בסקרנות ההולכת וגדלה של תינוקות ככל שגילם עולה, יש תינוקות שמביעים חוסר סבלנות להנקה מכיוון שהגירויים הסביבתיים מושכים את תשומת ליבם ובזמן ההנקה נדרש מהם להיות עם הפנים לכיוון בית החזה של האם.
אם זה לא העניין והמצב עדיין ממשיך, תנסי לתאר לי ביותר פרוט כיצד מתנהלת ההנקה.
בהצלחה, ליאת
התחלת הנקה לאחר תקופה ארוכה
01/04/2016 | 13:51
37
שלום הבן שלי בן חודשיים וחצי. הנקתי אותו למשך כמה ימים והפסקתי עקב כאבים. גם השאיבה לא יצא לי כלום ולכן התייאשתי וויתרתי ומאז ניזון מתמל. השאלה האם ניתן אחרי פרק זמן ארוך זה להתחיל להניק ולייצר חלב? אני כבר לא רואה בחזה טיפות חלב
התחלת הנקה לאחר תקופה ארוכה
01/04/2016 | 13:51
16
שלום הבן שלי בן חודשיים וחצי. הנקתי אותו למשך כמה ימים והפסקתי עקב כאבים. גם השאיבה לא יצא לי כלום ולכן התייאשתי וויתרתי ומאז ניזון מתמל. השאלה האם ניתן אחרי פרק זמן ארוך זה להתחיל להניק ולייצר חלב? אני כבר לא רואה בחזה טיפות חלב
התחלת הנקה/שאיבות לאחר תקופה ארוכה
01/04/2016 | 13:28
19
שלום, הבן שלי בן חודשיים וחצי והימים הראשונים הנקתי אך הפסקתי עקב קושי וכאבים פיזיים. לאחר הפסקת ההנקה ניסיתי לעבור לשאיבות אבל התייאשתי לאחר שלא ראיתי שיוצא. במשך זמן קצר עוד הוצאתי טיפה ידנית עד שהתייאשתי לחלוטין. רציתי לדעת האם יש סיכוי להתחיל להניק או לשאוב לאחר תקופה ממושכת כזאת. היום אני כבר לא רואה טיפות חלב בחזה. תודה 
בצער רב צריכה להתחיל לחזור לעבודה
28/03/2016 | 14:32
2
40

האפרוח שלי בן 3.5 חודשים יונק מלא,
מגיל חודש וחצי לערך התחיל לישון ליילה שלם, בהתחלה 4 שעות ולאט לאט עלה ל-10 -11 שעות.
במהלך היום הוא יונק כל שעה וחצי שעתיים, אני לא מצליחה להגדיל פערים כדי שאוכל לצאת ליותר משעה מהבית מבלי לקבל טלפונים לחוצים,,,
עכשיו צריכה לצאת לעבודה לגיחות של כ- 3-4 שעות עד ספטמבר שאחזור למשרה מלאה פלוס ואכניס למסגרת.
ולשאלות,,,אני לא מצליחה לשכנע את עצמי שתמל מידי פעם זה לא כזה גרוע ורוצה להתחיל לשאוב כדי שיהיה זמין בבית ולא יהיו לחוצים שהוא רעב והמסעדה הניידת רחוקה.
העניין הוא שעם הנסיון של המשאבה מיד שרה היה גרוע, שזה או בגלל שהייתי בהתחלת ההנקה והיא לא התבססה עדין או שיש נשים שיותר מכמה טיפות קשה להן לשאוב,,,אני יודעת שיש לי כי הוא עולה יפה במשקל ויש לו כאלה פולקס שבא לטרוף ולחיים עם חדודים שבא רק לנשק אבל זה שהוא יונק בתדירות רבה אולי באמת אין לו מספיק?? והוא כל הזמן רעב?? טיטולים רטובים יש מספיק,,,

אז איזה משאבה כדאי? שתהיה הפקטבית ולא יקרה, כי עוד ילד לא בטוח יהיה ולכן חבל לי להשקיע,,,,איך הסווינג של מדלה?? יש אותה בבית מרקחת של מכבי ואני יכולה לקבל עליה 50%....
תודה מראש וסליחה על בול השאלות
התחלת שאיבה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2016 | 20:41
1
40
הי,
משאבת  סוינג של מדלה היא בהחלט יעילה ועושה את העבודה.
את יכולה גם לשאת אותה בקלות לעבודה, אינה תופסת מקום.
זה נכון שיש מקרים בהן נשים מתקשות לשחרר חלב באמצעות משאבה, אך הרוב הגדול יעשה זאת בלי בעיה.
ההתמדה היא חשובה, ככל שתהיה חזרתיות של הפעולה כך הגוף ילמד לשחרר חלב גם כתגובה לגירוי מכני
בד"כ לאחר הנקה צריך לחכות כ - 40/50 דקות ואז לבצע את השאיבה.
בשאיבות הראשונות כדי להקפיד על מעבר בין השדיים בד"כ אנחנו מדריכות לבצע שאיבה של 7 דקות צד ראשון - 7 דקות צד שני, חזרה ל - 5 דקות צד ראשון ו - 5 דקות צד שני וסט נוסף של 3/3 דקות. יותר חשוב החזרתיות מאשר משך השאיבה.
תנסי לפני השאיבה לעשות עיסוי של השד או אחרי מקלחת במים חמימים ועיסוי..
במהלך השאיבה על תספרי טיפות, תסתכלי על התינוק, על טלווזיה, תעסיקי את עצמך במשהו אחר, זה יכול לעזור.
 לפי התאור שלך שאיבה בשעת הערב המאוחר, שהתינוק כבר נכנס לשינה יכולה לעזור לך כי זה לא בא בין ההנקות הצפופת שמתקיימות במשך היום ובאמת מקשות למצוא את הזמן המתאים.
בכל מקרה גם אם תבצעי מספר שאיבות במשך היום את יכולה לאסוף את החלב למנה יומית במקרר.
בהצלחה,
ליאת

תודה על המענה המפורט,,,,
31/03/2016 | 12:53
14
האם יניקה כל שעה וחצי שעתיים לתינוק שנושק לגיל 4 חודשיים לא מצביע על כמות החלב? האם זה אופי מסויים או שבאמת קשור לכמות חלב? בזמן האחרון נראה שהוא מתעצן על הציצי, מתחיל למשוך אותו בעצבים ולעזוב,,,כאילו שרוצה עוד ואין. הוא גם התחיל לנשוך (מזל שאין שיניים, אך עדין כואב) בעצבים,,,,אני לא מצליחה להבין למה התכוון המשורר

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי ליאת ארנון נשואה ואם ל-5 ילדים מקסימים. יועצת הנקה מוסמכת מטעם משרד הבריאות, אחות מוסמכת ומיילדת בביה"ח "ליס" ליולדות, ת"א. (איכילוב) מדריכת שינה
עוד...
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
סילבי גינסברג  -מדריכת הנקה
סילבי גינסברג מדריכת הנקה
ליאת ארנון -מנהלת פורום ייעוץ הנקה
להתייעצות עם מנהלת הפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה