לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ייעוץ הנקה

שמי ליאת ארנון וביחד עם סילבי גינסברג אנו מנהלות את הפורום.
אני מיילדת ויועצת הנקה מורשת מטעם משרד הבריאות, מלווה התפתחותית לתינוקות.
שותפתי סילבי גינסברג מדריכת הנקה מוסמכת ומומחית בהפגת פחדים והכנה להנקה לפני הלידה.הבחירה בהנקה אינה דבר מובן מאליו, מדובר בבחירה מאתגרת שדורשת מהאם המניקה הקרבה, מחויבות, למידה. יחד עם זאת ההנקה היא שלב התפתחותי משמעותי במעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים. ההנקה הינה מקור הזנה מושלם, מותאם ויעודי לרך הנולד ומספקת את כל צורכי התינוק לגדילה והתפתחות תקינים.  פורום המומחים נועד לספק מענה לכל שאלה, בעיה, התלבטות בתחום ההנקה. אנחנו כאן לעזור לך בתקופת ההסתגלות ובפתרון משברים/ מכשולים שבהם את עשוייה להיתקל במהלך הדרך.  אני מאמינה שכל אישה שמעוניינת להניק ומקבלת את הידע והתמיכה המתאימים יוכלה להצליח והצלחה היא כל מקום שגורם לך האם הטרייה להרגיש שאת עושה הטוב ביותר עבור ילדך בהתאם לרצונך ותפיסת עולמך. מחכות לכן.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ הנקה

שמי ליאת ארנון וביחד עם סילבי גינסברג אנו מנהלות את הפורום.
אני מיילדת ויועצת הנקה מורשת מטעם משרד הבריאות, מלווה התפתחותית לתינוקות.
שותפתי סילבי גינסברג מדריכת הנקה מוסמכת ומומחית בהפגת פחדים והכנה להנקה לפני הלידה.הבחירה בהנקה אינה דבר מובן מאליו, מדובר בבחירה מאתגרת שדורשת מהאם המניקה הקרבה, מחויבות, למידה. יחד עם זאת ההנקה היא שלב התפתחותי משמעותי במעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים. ההנקה הינה מקור הזנה מושלם, מותאם ויעודי לרך הנולד ומספקת את כל צורכי התינוק לגדילה והתפתחות תקינים.  פורום המומחים נועד לספק מענה לכל שאלה, בעיה, התלבטות בתחום ההנקה. אנחנו כאן לעזור לך בתקופת ההסתגלות ובפתרון משברים/ מכשולים שבהם את עשוייה להיתקל במהלך הדרך.  אני מאמינה שכל אישה שמעוניינת להניק ומקבלת את הידע והתמיכה המתאימים יוכלה להצליח והצלחה היא כל מקום שגורם לך האם הטרייה להרגיש שאת עושה הטוב ביותר עבור ילדך בהתאם לרצונך ותפיסת עולמך. מחכות לכן.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
קוראים לי ליאת ארנון, אני מיילדת ויועצת הנקה מורשת מטעם משרד הבריאות, נמצאת כעת בלימודי תעודה בתחום התפתחות הילד מגיל 0-6 חודשים. הבחירה בהנקה אינה דבר מובן מאליו, מדובר בבחירה מאתגרת שדורשת מהאם המניקה הקרבה, מחויבות, למידה. יחד עם זאת ההנקה היא שלב התפתחותי משמעותי במעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים.
ההנקה הינה מקור הזנה מושלם, מותאם ויעודי לרך הנולד ומספקת את כל צורכי התינוק לגדילה והתפתחות תקינים. פורום המומחים נועד לספק מענה לכל שאלה, בעיה, התלבטות בתחום ההנקה. אני כאן לעזור לך בתקופת ההסתגלות ובפתרון משברים/ מכשולים שבהם את עשוייה להיתקל במהלך הדרך. אשתדל להיות זמינה עד כמה שניתן ולתת לכל שאלה את המענה הראוי ביותר. אני מאמינה שכל אישה שמעוניינת להניק ומקבלת את הידע והתמיכה המתאימים יוכלה להצליח, ואם אתן שואלות אותי מה זו הצלחה? הצלחה היא כל מקום שגורם לך האם הטרייה להרגיש שאת עושה הטוב ביותר עבור ילדך בהתאם לרצונך ותפיסת עולמך. איתי בפורום שותפה סילבי גינסברג מדריכת הנקה מוסמכת. בהצלחה לכולן ושתהיה שנה טובה ופורייה
המשך >>

לצפיה ב-'אני חייבת לציין שאחרי שקיבלתי במתנה כרית הנקה של מאמי ויקי נ'
אני חייבת לציין שאחרי שקיבלתי במתנה כרית הנקה של מאמי ויקי נ
17/12/2016 | 19:29
1
77
אין דברים כאלה! שווה ביותר
לצפיה ב-'תנוחות הנקה'
תנוחות הנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2016 | 12:21
19
תודה מירי על ההמלצה,
ובהמשך להמלצה מספר טיפים רלוונטים כיצד למנוע כאבי צוואר וכתפיים.
נשים רבות שמתחילות את תקופת ההנקה עסוקות בחיבור והצמדה של התינוק לשד. לעיתים התהליך אינו פשוט ויכול להיות מלווה בכאבים, בפצעים בפטמות, בקשיי חיבור שהתינוק מציג או פטמה מאתגרת ועוד.
אין ספק שיכולת החיבור וההצמדה הם חלק חשוב ומחוייב במציאות לצורך הצלחת ההנקה, אך חשוב גם לא לשכוח את עצמך ואת גופף.
פעמים רבות ביעוצי הנקה אני מזהה אימהות מכווצות, לא נושמות, כאובות, כתפיים וצוואר דרוכים, מנחי גוף לא הגיונים והכל במטרה להצליח ולחבר את התינוק לשד.
אז בכל זאת מה אפשר לעשות,
חשוב לדעת - מי שמתאים את עצמו להנקה זה התינוק, מבנה הפטמה והזווית של הפטמה אינם יכולים להשתנות זה מצב נתון, מי שכן יכול לשנות את המנח שלו זה התינוק. מאוד חשוב להסתכל לראות לאן הפטמה מופנת לכיוון בית השחי או מרכז בית החזה, מרכזית או אם נטיה כלפי מטה. ברגע שזהית תכווני את התינוק לעבר הפטמה באופן כזה שפיו יהיה מול הפטמה למשל במקרים בהם נטיית הפטמה היא כלפי מטה חשוב להביא את התינוק לעבר השד מזווית יחסית נמוכה, במקרה כזה אולי כרית הנקה תפריע ולא תועיל או אם הפטמה אם נטיה לעבר בית השחי יהיה נכון להביא את התינוק בתנוחה אנכית וצדית כך שפיו יהיה מול הפטמה.
לאחר שעיקרון זה ברור חשוב להכיר את סוגי התנוחות הקימיים, אין תנוחה אחת.
יש רפוטאר שלם של תנוחות אפשריות זה נכון שפעמים רבות נשים מתוודעות בעיקר לתנוחה הקלאסית אך קיימות עוד תנוחות רבות , חשוב למצוא את התנוחה שתתאים לך.
לאחר שמצאת את התנוחה המתאימה כמובן חשוב לשים לב - שהתינוק מונח בטן לבטן כלפיך, פותח פה גדול, שהפטמה וחלק יחסי של העטרה נכנסים לעומק פה,
שאין תחושה של כאב (מעבר לדקה הראשונה של החיבור), שבסוף ההנקה הפטמה יוצאת עגולה וורודה ולא פחוסה ולבנה.
לאחר שחיברת את התינוק בהצלחה, תתחילי להרפות להוריד כתפיים, לנשום, לוודא שהרגליים נוגעות בקרקע בנוחות ולא על קצות האצבעות (אם יש צורך הניחי דרגש קטן), שיש לך מספיק כריות שתומכות בזרועות ומאפשרות מנוחה לפרקי הידיים.
ומכאן והלאה פשוט תהני מהחוויה,
תדאגי להכין לך מבעוד מועד שתיה ואוכל.
שמרי על קשר עין עם תינוקך ותהני מהפלא
בהצלחה לכולן,
ליאת ארנון , יועצת הנקה מורשת
 
 
לצפיה ב-'הנקה'
הנקה
17/12/2016 | 19:27
27
אני חייבת לציין שאחרי שקיבלתי במתנה כרית הנקה של מאמי ויקי נעלמו לי הכאבים בכתף!!
לצפיה ב-'המשך'
המשך
14/12/2016 | 03:22
1
22
הי, תודה רבה על התשובה!
אני אשמח רק אם תוכלי יותר לעזור לי בעניין של הלילה. היא אוכלת כל פעם צד אחד בערך 10 דקות-רבע שעה ואז היא קמה לי כל שעה וחצי לאכול והיא לא פותחת פערים גדולים יותר. יש לי דרך לשפר את זה? 
לצפיה ב-'הנקות תכופות במהלך הלילה'
הנקות תכופות במהלך הלילה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/12/2016 | 18:00
10
בכיף,
אין פתרונות קסם שיכולים להאריך את משך הזמן בין הנקה להנקה.
מה שאת יכולה זה במהלך ההנקה כשאת מזהה את פעולת הלסת והיניקה להוסיף
סחיטה של השד מה שיגביר במעט את כמות החלב שנכנסת בכל בליעה.
חשוב לא לחוץ באופן קבוע על השד מכיוון שזה עלול לגרום לחסימה של צינוריות
חלב, אלא בכל מספר יניקות להוסיף סחיטה ולשחרר ולחזור על הפעולה מספר פעמים. בנוסף, את יכולה לנסות להעיר אותה ע"י הורדה של הבגדים הרבה פעמים
שיש חוויה של חוסר נוחות הם מתעוררים למשל להחליף חיתול במעבר בין שד לשד. 
מה שעוד כדאי לדעת מה שעבורנו לילה הוא לאו דווקא לילה עבור התינוק, שעות הפעילות של התינוק בשלב זה זהות לשעות הפעילות ברחם, זו עדיין תקופת מעבר
והסתגלות לחיים מחוץ לרחם ומדובר בתהליך ארוך.
עוד, במהלך ההנקה התינוק מושפע מהורמון האוקסיטוצין שמופרש בחלב האם, הדבר גורם לתחושה של אופריה ונמנום עמוק, הרבה פעמים זה נראה כאילו התינוק סיים את ההנקה אך בעצם הוא תחת השפעה של ההורמון וברגע שההשפעה חולפת התינוק דורש את המשך ההנקה. אפשר לנסות לדגדג בכפות הרגליים, הידיים, אזור האוזניים הפנים ואולי הדבר יגרום לעוררות גבוה יותר.
בהצלחה ותזכרי זה עניין של זמן ככל שתתקרבו לגיל 6 שבועות ההנקה תקבל יותר סדר והגיון.
ליאת ארנון, יועצת הנקה מורשת
לצפיה ב-'הנקות קצרות והתעוררת לעיתים קרובות'
הנקות קצרות והתעוררת לעיתים קרובות
09/12/2016 | 22:21
1
37
הי, התינוקת שלי בת 3 שבועות,ילדה ראשונה,  על הנקה בלבד מרגע הלידה. נולדה 3.250, ירדה ל3 וכעבור שבוע חזרה ל3.250, שבוע לאחר מכן עלתה ל3.660. יש יציאות בערך פעמיים בלילה, ועוד פעמיים-שלוש במהלך היום, וגם פיפי תקין.היא עוד לא לוקחת מוצץ ואני גם עוד לא שאבתי אף פעם. יש לי מספר שאלות: 
1. היא אוכלת בכל הנקה בצד אחד ובהנקה הבאה אני נותנת מהצד השני (ממש קשה לזכור באמצע הלילה..), מאוד קשה לי להצליח לתת לה באותה הנקה משני הצדדים (בעיקר בלילה כי היא פשוט נרדמת). האם זה בכלל תקין? 
2. יש דרך לגרום לה לאכול משני הצדדים? אני מנסה להעיר- קצת להפשיט, לדגדג, מגע עם העור, אם אני מצליחה קצת להעיר אז אוכלת ממש דקה-שתיים מהצד השני ונרדמת.
3. בגלל שאוכלת רק מצד אחד משך הזמן הוא בדרך כלל 10-15 דקות ואז היא נרדמת. הבעיה שהיא מתעוררת כל שעה וחצי לאכול ואני משערת שזה בגלל העמויות היחסית קטנות שהיא אוכלת. יש דרך לגרום לה לפתוח פערים גדולים יותר בין הנקה להנקה?
4. מתי אפשר להתחיל לשאוב ומה הדרך הכי נכונה לעשות את זה? וכנ"ל לגבי המוצץ.
5. בגלל שהיא סובלת מגזים, לפעמים מתחילה לאכול ואז אחרי כמה דקות פורצת בבכי ולא רגועה. יש לי דרך לעזור לה להתמודד עם זה? כי היא רעבה אבל אני גם מרגישה את הבטן שלה בפעילות וזה נראה לי מתסכל.
תודה מראש וסליחה על האורך..
לצפיה ב-'ביסוס תקופת ההנקה'
ביסוס תקופת ההנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/12/2016 | 19:50
21
הי מיטל,
מהנתונים ששלחת הרושם הוא כי ההנקה מתנהלת בדיוק כפי  שמצופה.
יש מספר קרטריונים שעל פיהם אנו מעריכם את איכות ההנקה:
1. מספר הנקות - אנחנו מצפים לכ 8-12 הנקות ב 24 שעות, כאשר הפער בין הנקה להנקה נמדד מתחילת ההנקה ועד תחילת ההנקה הבאה. יש תינוקת שיזדקקו להנקה .
2. משך ההנקה - הטווח הוא משתנה יכול להיות מ 20 דקות ועד שעה +.
3. מספר חיתולים של שתן וצואה ( 3 יציאות ומעלה , 5-6 חיתולי שתן לפחות).
4. עליה במשקל.
שוב, על פי התאור שלך כל הנתונים מתקיימים.
לגבי הנקה מצד אחד בכל הנקה, חשוב להקשיב לצורכי התינוק אם זה הצורך אז אין טעם לנסות ולהתעקש על מתן השד השני.
ככל שתינוק "מנהל " את ההנקה בצורה המתאימה ומספקת את צרכיו, כך הסיכוי
להנקה איכותית ולאורך זמן תתאפשר.
לגבי שאיבה, אין זמן נכון להתחיל לשאוב זה תלוי מה הצורך.
אם את יודעת שאת צפויה להיעדר מהבית, מעוניינת שבן זוגך יקח חלק בהאכלות אז כמובן אפשר להתחיל לשאוב.
לרוב ההמלצה שלנו להתחיל שאיבה כעבור 40-50 דקות מההנקה האחרונה, מכיוון שאת מתארת מצב של הנקה משד אחד את יכולה לנצל את ההזדמנות ולשאוב מהשד השני בסמוך או במקביל להנקה.
לגבי מוצצים או מה שנקרא "פטמות מלאכותיות" (בקבוקים) העדפה היא להתחיל רק כאשר ההנקה היא מבוססת, כלומר תפוקת החלב תואמת לצורכי התינוק, והמיומנות של האם והתינוק בחיבור והצמדה היא טובה.
לרוב מעבר לגיל חודש.
לגבי התמודדות עם גזים, צריך להבין שמדובר בשלב התפתחותי תקין,
לרוב בזמן התקף גזים דווקא ההנקה יכולה להחמיר את ההתמודדות עם כאב הבטן.
לכן אם את מתחילה להניק והתינוקת מתפתלת ומתנתקת תנסי לשנות את האווירה, לא להחזיק את המחשבה שהיא רעבה. בהתמודדות עם גזים תנועה מאוד יכול להקל, אפשר ללמוד לשים את התינוקת במנשא לשים מוזיקה בחדר ולרקוד, אפשר להעזר במגע בטן אל בטן, עיסוי בטן, ישיבה על כדור פזיו בתנוחת ערסול ולייצר תנועה מונטונית.
מקווה שקיבלת מענה לשאלותייך, אם יש צורך בהברות נוספות אשמח לעוד שאלות  
ליאת ארנון, יועצת הנקה מורשת
 
לצפיה ב-'הנקה ודכדוך'
הנקה ודכדוך
08/12/2016 | 12:20
1
25
היי
ילדתי לפני 3 שבועות ומאז אני מניקה הנקה מלאה, משום מה כל פעם שהתינוק יונק מתחילה בי תחושה פיזית של דכדוך, אין לי ספק שזה משהו הורמונלי. האם זה יעבור לבד או שיש צורך לעשות עם זה משהו?
 
תודה!
 
לצפיה ב-'הנקה ותחושת דכדוך'
הנקה ותחושת דכדוך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/12/2016 | 21:40
17
הי,
את מתארת תופעה שנקראת בספרות D-MER (Dysphoric Milk Ejection Reflex)
חשוב לדעת מדובר בתופעה שהרקע שלה פזיולוגי ולא פסיכולוגי,
לרוב התחושה מתרחשת מספר רגעים לפני הופעת רפלקס שחרור החלב והרקע הוא הורמונלי. מופעי התופעה משתנים מאישה לאישה ויכולים להיות מתגובה קלה שחולפת בן רגע ועד למצב  בו נשים יחוו תחושות קשות שימשכו לאורך כל ההנקה. התחושות שבהן מדובר - מועקה, חוסר נוחות, דכדוך, עצבנות, חרדה, ריקנות,חוסר אונים ועוד.
ושוב חשוב לי להדגיש מדובר בתופעה פזיולוגית שהרקע שלה הוא הורמונלי.
אין שום קשר בין התופעה הזו לדיכאון אחרי לידה.  
התופעה יכולה להופיע בהנקה, בשאיבה ואף בסחיטה ידנית של השד.
משך התופעה משתנה מאישה לאישה ובקרב נשים רבות זה יכול לחלוף או להיות מוקלסביב גיל 3 חודשים אך לא בהכרח יש נשים שהמצב ילווה אותן עד הגמילה מהנקה.
מבחינת טיפול, בתחום התרופתי אין לי את הידע והסמכות ליעץ לך ונכון יהיה לגשת לאיש מקצוע בתחום הפסיכלוגיה / פסיכאטריה (גם כדי לאבחן שאכן בזה מדובר).
מבחינת ההתמודדות בבית אל תשארי לבד עם התחושה שתפי את בן הזוג והאנשים הקרובים לך, תמצאי דברים שיכולים להסיח את דעתך במהלך ההנקה(להסתכל בטלווזיה, לקרוא ספר, לדבר בטלפון, לאכול משהו).
לדבר על המצב, לשתף בתחושות.
זה לא שמהו שיש לך שליטה עליו.
בהצלחה, אם תזדקקי לעזרה נוספת אשמח לענות תחזיקי מעמד
ליאת ארנון, יועצת הנקה מורשת
 
 
לצפיה ב-'תאומים שיונקים ומפסיקים'
תאומים שיונקים ומפסיקים
21/11/2016 | 23:01
1
27
שלום!
נולדו לי תאומים, כעת בני חודשיים. בהתחלה הם שתו רק מבקבוק וכעת אני מנסה לבסס הנקה.
המצב בשבועיים האחרונים הוא שבתחילת הארוחה הם יונקים אך בשלב מסויים (אחרי 2 עד 8 דקות) הם מפסיקים למצוץ וכשמנסים להחזיר אותם לינוק הם בוכים, ואז אני נאלצת להשלים את הארוחה מבקבוק.
זה לא גרפס - מהבקבוק הם שותים בלי בעיה אך אם שמה אותם בתנוחת הנקה הם מיד בוכים.
יש לך רעיון מה הבעיה? מה לעשות?
תודה רבה!
לצפיה ב-'הנקת תאומים'
הנקת תאומים
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2016 | 21:44
21
הי אוסי,
כל הכבוד על הנסיון לבסס הנקה לתאומים בני חודשיים, זה לא מובן מאליו.
השאלה הראשונה החשובה האם במהלך התקופה הקפדת על ביצוע שאיבות סדירות
ומה מצב תפוקת החלב? זה הבסיס להצלחה.
אפשרויות נוספות שיכולות לבוא בחשבון:
תינוקות בני חודשיים הם תינוקות סקרניים,
כל מה שמתרחש בסביבתם מושך את תשומת ליבם. גם בתינוקות שעד שלב זה ינקו בהנקה מלאה אנחנו לפעמים מזהות התנהגות "לא רגועה" "עצבנית" , פעולת היניקה דורשת מהתינוק להפנות את פניו לבית החזה של האם, אין לו את היכולת להסתכל על מה שמתרחש בסביבתו וזה לפעמים גורם לתסכול.
סיבות נוספות קשורות בהבדל שבין האכלה מבקבוק לבין פעולת היניקה על השד.
כאשר תינוק יונק מהשד מתרחש תהליך של גירוי השד, שחרור רפלקס חלב וקצב
זרימה החלב, זה נכון שככל שההנקה מבוססת כך הזמנים מתקצרים באופן משמעותי, אך במקרה שלך במהלך החודשיים הראשונים לחייהם הם בעיקר ניזונו מבקבוק וזה פער משמעותי.
שתינוק מקבל הזנה מבקבוק התהליכים שתארתי אינם מתקיימים, החלב מטפטף כבר מהרגע הראשון, אין צורך בפעולת גירוי, החלב מטפטף באופן חופשי ולא מגיע בפולסים ובנוסף הקיבה "מתרגלת" לתחושת מלאות שמגיעה מהר יותר.
כאשר הם מתחברים לשד וכעבור מספר דקות בודדות מתנתקים, זה יכול להעיד על כל אחד מהמצבים שתארתי - תפוקת חלב לא מספקת, זמן שחרור חלב מאורך וקצב זרימה איטי.
אם המוטיבציה לחזור להנקה על השד הייתי בהחלט בוחרת ביועצת הנקה שתלווה את התהליך, קודם כל בשביל לאבחן מה הסיבה לקושי ושנית בכדי להציע פתרונות שיאפשרו מעבר הדרגתי מבקבוק להנקה.
יש פרקטיקה שנקראת SNS את יכולה להתסכל בסרטונים ביוטיוב, זו בהחלט פעולה שיכולה לצמצם את הפער בין הזנה מבקבוק להנקה מהשד.
בהצלחה,
ליאת ארנון יועצת הנקה
 
לצפיה ב-'הנקה בהריון'
הנקה בהריון
19/11/2016 | 20:00
1
37
עובדים על אח או אחות לקטן שלנו שעדין יונק. הבנתי שהטעם של החלב משתנה בהריון ויש תינוקות שמפסיקים לינוק. אשמח לדבר עם מישהי בעלת ניסיון וגם לקבל עצה במידה וירצה להפסיק איזה פורמולה מומלץ לתת. הקטן בין7 חודשים. תודה
לצפיה ב-'הנקה והריון'
הנקה והריון
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2016 | 22:04
21
הי איריס,
הנושא של הריון והמשך הנקה הוא מאוד אישי ותלוי בהחלטה שלך ולפעמים גם בהחלטה של התינוק.
כן יכול להיות שינוי בטעם החלב או בתפוקת החלב אך מה תהיה התגובה של התינוק זה לא משהו שניתן לצפות מראש.
נכון לעכשיו אם אני מבינה נכון את עדיין לא בהריון אז ההנקה יכולה להימשך כסדרה, תהני ממנה כל עוד את יכולה וברגע האמת תבחרי את הדרך המתאימה והנכונה ביותר עבורך ועבור תינוקך.
כיועצת הנקה אין לי האפשרות להמליץ על פורמולה מסויימת אך חשוב לדעת שכל הפורמולות כפופות לתקן של ארגוני הבריאות בעולם ובארץ.
אם יש בנות בפורום עם נסיון שמשלבות הנקה והריון, נשמח לשיתוף.
בהצלחה,
ליאת ארנון יועצת הנקה
 
לצפיה ב-'הפחתת הנקה ושילוב תמ״ל'
הפחתת הנקה ושילוב תמ״ל
14/11/2016 | 15:38
1
84
 
 
היי, 
התינוק שלי בן 3 חודשים ומאז שנולד רק יונק ומידי פעם לוקח בקבוק עם חלב שאוב (פעמיים בשבוע בערך). 
בעוד כחודשיים בעלי ואני מתכננים לטוס לכמה ימים לחופשה בלי התינוק ולהשאירו עם הסבתא. זמן קצר לאחר מכן אני גם אשוב לעבודה. לכן, אני רוצה להתחיל להרגיל אותו ולהיערך מראש להפחתת הנקה ושילוב תמ״ל. אני רוצה להגיע למצב בו אניק פעמיים ביום בוקר וערב כשאשוב לעבודה. 
השאלה שלי כיצד אני מתחילה לשלב תמ״ל או חלב שאוב שיש לי הרבה קפוא בפריזר ולהגיע למצב של 2 הנקות ביום מבלי לסבול מגודש וכאבים. אציין שכבר למעלה מחודש הוא אוכל ב 19 בערב ושוב רק לפנות בוקר (בין 4-7) ואני נאלצת לשאוב לפני השינה למנוע גודש. גם מזה אני מעוניינת להיגמל.כיצד עליי להיערך לחודשים הקרובים? תודה 
 
לצפיה ב-'הפחתת הנקה'
הפחתת הנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2016 | 10:25
32
הי,
ראשית, שאיבות אינן מורידות את כמויות החלב אלא מגבירות אותו. הגוף מקבל איתות שיש דרישה נוספת לחלב והוא מייצר.
לכן, לדעתי, את השאיבה שאת עושה לפני השינה כדאי להפסיק (אלא אם את רוצה להמשיך ולהקפיא מנות לקראת החזרה לעבודה). כדי להוריד את הגודש שנוצר בלילה כשהתינוק ישן ופותח פערים, אני ממליצה לך לנסות לסחוט ידנית רק עד כדי הקלה, אפשר תוך כדי מקלחת חמימה. לאחר מכן לקרר קצת את השד. ייקח כמה לילות והגוף יבין שאין דרישה בשעות האלו לחלב נוסף והוא יפחת.
לגבי הנסיעה והחזרה לעבודה - בעוד חודשיים זה הרבה זמן, אין צורך להתחיל כבר עכשיו בהפחתת ההנקות.
אני מפנה אותך למאמר המקסים והחשוב שליאת פירסמה בפורום זה לפני כמה ימים ובו מפורט בצורה ברורה התהליך לפני חזרה לעבודה, כדאי לקרוא אותו.
אם יהיו לך עוד שאלות את כמובן מוזמנת להעלות אותן.
בהצלחה וחופשה נעימה.
לצפיה ב-'חזרה לעבודה בקרב נשים מניקות - מאמר חדש!'
חזרה לעבודה בקרב נשים מניקות - מאמר חדש!
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2016 | 11:52
1
80
חזרה לעבודה לאחר חופשת לידה בקרב אימהות, היא עניין מורכב שדורש לא מעט הכנה והתארגנות. בקרב אימהות שבוחרות להניק - החזרה למעגל העבודה יכולה להיות מאתגרת אף יותר. 
מוזמנות לקרוא מאמר חדש שהעליתי:
http://www.tapuz.co.il/forums/articles/article/556...
 
לצפיה ב-'חזרה לעבודה לאחר חופשת הלידה'
חזרה לעבודה לאחר חופשת הלידה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2016 | 08:43
23
מאמר מעניין וחשוב מאוד לכל אמא ובמיוחד למניקות שביננו.
ליאת - תודה!
לצפיה ב-'פיטמה תמיד יוצאת מעוכה וההנקה כואבת'
פיטמה תמיד יוצאת מעוכה וההנקה כואבת
29/10/2016 | 16:49
1
41
תינוקת בת שבועיים,ההנקה כואבת מאוד.בכל תנועה שהתינוקת עושה עם הלסת התחתונה אני מרגישה מעין שיוף כנראה על גבי הפיטמה וזה כואב מאוד,וההנקה נמשכת לא פחות משעה עד שעה וחצי.ניסיתי את כל התנוחות האפשריות,לנתק ולהחזיר שוב על מנת להשיג חיבור עמוק יותר לעומק החיך העליון  אבל זה לא עוזר,בכל הזויות האפשריות שאני מנסה.ההנקה תמיד כואבת.בנוסף-בשד הימני כואב לי גם במגע של החלק העליון של פי התינוקת במיפגש עם העטרה.
הפיטמה תמיד יוצאת לי מעוכה לצד כמו מיגדל פיזה עם פס לבן שחוצה את הפיטמה לאורכה.
מה הבעיה? האם זה החיך של התינוקת שלא מאפשר היצמדות יעילה??? האם זה ישתפר עם הזמן???
אני כבר שוקלת לוותר כי זה עינוי לסבול ככה בכל הנקה ואני נאלצת לתת בקבוק כשאני מותשת לגמרי מנסיונות החיבור.
יועצת הנקה בדקה את התינוקת,אין לשון קשורה,אין פטרייה.היא עולה יפה במישקל ומרטיבה טיטולים,יש יציאות כנדרש אבל אני סובלת...
יש לי פיטמות שטוחות יחסית ורחבות..יש לציין שעם הבת הגדולה שהנקתי לא הייתה בעיה בחיבור.
לצפיה ב-'כאבים בהנקה'
כאבים בהנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2016 | 18:28
25
הי,
על פי התאור שלך והאופן בו  הפטמה נראית לאחר ההנקה אני מאמינה שהסיבה לכאב היא חיבור שאינו מיטבי.
כאשר מתקיים כאב לאורך כל ההנקה (ולא רק בדקה/שתיים הראשונות) והפטמה יוצאת בסוף ההנקה מעוכה (כפי שתיארת פס לבן) זה בהחלט סימנים שמעידים על חיבור לא תקין.
אני מבינה שיש לך נסיון בהנקה וכבר נפגשת עם יועצת ששללה אפשרויות כגון לשון קשורה.
הרבה פעמים "נתפסים" לתנוחה מסויימת בה מנסים לחבר את התינוק והיא לאו דווקא המתאימה. מאוד חשוב להסתכל היכן נמצאת הפטמה, יש נשים שהפטמה
אצלן יותר צידית או יותר תחתונה והנכון הוא לא לנסות להתאים את השד/פטמה אל פה התינוק אלא לדאוג שהתינוק יגיע לפיטמה בזווית כזו שתאפשר חיבור ממקום יותר מותאם לצורכי השד.
אחד החיבורים שאני מוצאת כיעלים הוא החיבור האנכי, צירפתי קישור שמדגים את אופן החיבור http://www.biologicalnurturing.com/,
המיוחד בחיבור הזה שהאימא יכולה להרפות את הגוף ולהוריד את מתח השרירים והרבה מהאחריות עוברת לתינוק.
בכל מקרה אני ממליצה לך לעשות נסיונות לגוון את אופן החיבור לאחר שהתבוננת בשד וזהית את הכיוון אליו פונה הפיטמה.
מבחינת משך ההנקה, נכון לעכשיו הנקות של שעה ושעה וחצי הן הנקות שתואמות לתקופת החיים הראשונה. זוהי תקופה של ביסוס ההנקה והגברת תפוקת החלב בהתאם לצורכי התינוק. במהלך ההנקה מתרחשים תהליכים נוספים שהם מעבר להזנה כגון מימוש רפלקס המציצה, מנוחה, מגע, תחושת ביטחון. ככל שהתינוק יגדל ויחצה את גבול 6-7 שבועות (אולי עוד קודם) את תזהי כי משך ההנקה יתקצר וההנקה תהפוך להיות יותר פונקציונלית. מבחינת ניהול הנקה כל עוד תינוק יונק בין 8-12 הנקות ביממה, נותן 5-6  חיתולי שתן רטובים ומינמום של 3 יציאות צהבהבות תפוקת החלב מספקת.
מבחינת ההתמודדות עם הכאב ישנן מספר משחות שמסייעות בהקלה וריפוי, ישנן רפידות טיפוליות שניתן לרכוש בבתי המרקחת אבל אין ספק שברגע שתמצאי את אופן החיבור המתאים ביותר עבורך הכאב יחלוף.
בהצלחה,
ליאת ארנון יועצת הנקה
לצפיה ב-'רוצה לתרום חלב אם'
רוצה לתרום חלב אם
25/10/2016 | 12:26
2
47
הבנתי שזה יכול לסייע לחולי סרטן.
רציתי לשאול האם זה עלול לפגוע בכמות החלב שאני מעניקה לתינוק שלי.
יש לציין שהוא כבר גדול יחסית- בן 9 חודשים, אך עדיין יונק.
לצפיה ב-'תרומת חלב אם'
תרומת חלב אם
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2016 | 08:56
1
38
הי *may
קודם כל - כל תרומה היא מבורכת וכל הכבוד על המחשבה!
לשאלתך האם זה עלול לפגוע בכמות החלב של תינוקך אז התשובה היא לא.
בגיל כזה (9 חודשים) ייצור החלב הוא ייצור מקומי לפי דרישה, מה שאומר שגופך יודע לייצר חלב בזמנים בהם את מניקה או שואבת. אם תוסיפי שאיבות, לאט לאט גופך יקלוט שיש דרישה נוספת לחלב ויעלה את הכמויות בהתאם לדרישה.
כמובן לאורך התהליך, שימי לב שההנקות ממשיכות כסדרן והתינוק לא רעב ולאחריהן תוסיפי את השאיבות, בהתחלה ייצא מעט אך עם המשך השאיבות - הכמות תגדל ותוכלי לאסוף מנות לתרומה.
בהצלחה!
 
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
27/10/2016 | 09:30
7
לצפיה ב-'סיום הנקה?'
סיום הנקה?
22/10/2016 | 02:04
2
68
שלום,
בני בן כמעט 11 חודשים. אני מניקה אותו באהבה ובגאווה ללא שילוב תחליפי חלב מאז שנולד.
בימים האחרונים התחלתי לחשוב על סיום פרק ההנקה בסביבות גיל שנה, עם לבטים גדולים אבל גם עם הרגשה שהגיע הזמן מבחינתי.
מאז שאני חושבת על העניין נדמה לי שהבן שלי מסיים את ההנקות פחות רגוע וגם בזמן קצר יותר, ועולה לי המחשבה (המופרכת??) שבעצם ההסתייגות שלי מהמשך ההנקה, אני בעצמי מביאה לירידה בכמות החלב. האם יתכן??
וגם - איך מסתדרים עם רגשות האשם האלה? אני מרגישה קצת שאני עושה לו עוול וגוזלת ממנו את התזונה, ההגנה החיסונית וכמובן החום והקרבה שהוא רגיל אליהם. איך עושים את זה נכון?
בכל מקרה אני מתכוונת בערב הבא לנסות בקבוק חלב שאוב כדי לוודא שהוא אוכל, כי לדעתי כבר כמה לילות הוא הולך לישון רעב.
אציין שהוא יונק 3 פעמים ביום: בוקר, אחה"צ אחרי הגן וערב לפני השינה. בנוסף כ-3 ארוחות מוצקים.
מעולם לא היו לי בעיות של חלב, להיפך, מתי שהוא רצה היה חלב בשבילו.
המון המון תודה מראש!
לצפיה ב-'סיום הנקה'
סיום הנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2016 | 23:17
1
41
הי,
הקו המנחה של ארגוני הבריאות השונים בארץ ובעולם מתייחס להנקה בלעדית עד גיל חצי שנה והמשך הנקה בשילוב טעימות ומעבר למוצקים עד גיל שנה לפחות ואף יותר, אין כאן תשובה של נכון לא נכון, זה באמת עניין של יכולת, רצון, זמן, מציאות ועוד.
כפי שאני רואה את הדברים את עשית את המקסימום והענקת לתינוקך את הבסיס הטוב ביותר מבחינה תזונתית והתפתחותית. 
אני בהחלט מבינה את הקושי שבקבלת ההחלטה לסיים את תקופת ההנקה, מדובר בשינוי וכל שינוי מביא איתו התמודדות חדשה, מאתגרת, קלה/קשה. 
אני יכולה להבטיח לך שזו רק ההתחלה ככל שתינוקך יגדל ככה מספר ההתמודדויות והצורך בקבלת החלטות ילך ויגדל וזהו מהלך טבעי וחלק מהתפקיד החשוב והמשמעותי של להיות הורה. 
לדעתי את יכולה  להסיר את החלק השיפוטי לשחרר את רגשות האשם, ללכת אם  תחושת הבטן שלך. את יודעת הכי טוב מה נכון לעשות גם עבור עצמך וגם עבור תינוקך ואם הגיע הזמן להמשיך הלאה עשי זאת בלב שלם ובידיעה שעשית את הטוב ביותר. 
אם מתח יכול לפגוע בתפוקת החלב? מן הסתם כן, אך נראה על פי התאור שההתלבטות של כן / לא היא זו שפוגעת בהנאה ומעלה ספקות ורגשות אשמה.
כן הייתי מעלה את מספר הארוחות המוצקות במהלך היממה, מוסיפה ארוחות ביינים של פרי, מעדן, ירק. חשוב לזכור שבגיל הזה עדיין הכמויות שתינוק אוכל יכולות להיות קטנות עם ערך קלורי יומי לא מספק וחשוב להקפיד על העשרה של התפריט. 
מקווה שעזרתי ולו במעט להתסכל על הדברים בפרספקטיבה יותר רחבה. 
שיהיה בהצלחה בכל החלטה  שתקחי 
ליאת ארנון, יועצת הנקה
 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
27/10/2016 | 23:51
15
ליאת היקרה תודה רבה! על ההתייחסות ועל התמיכה.
בינתיים אני ממשיכה להניק, כנראה שאנחנו עוברים רגרסיה קלה באיכות השינה שאינה בהכרח קשורה להנקה.
אני לוקחת לתשומת ליבי את נושא המוצקים. הקטנטן התחיל לאחרונה להיות קצת בררן ולדבוק במעט הדברים שהוא כבר מכיר ואוהב, אבל אני ממשיכה לנסות עוד דברים וכמובן שגם אנסה להוסיף עוד מבחינת כמות.
שוב, תודה רבה!
לצפיה ב-'התייעצות לגבי צמצום הנקה'
התייעצות לגבי צמצום הנקה
18/10/2016 | 19:42
2
43
שלום.
הקטנה בת שמונה חודשים וחצי.
בבית אוכלת שתי ארוחות ביום ובשאר הזמן יונקת.
במשפחתון, כיוון שמסרבת לקחת בקבוק, אוכלת שלוש ארוחות.
ביום של משפחתון יוצא שיונקת בבוקר, כשחוזרת הביתה, לפני השינה ובלילה (עוד 2-3 פעמים).
כרגע אני עוד שואבת, למרות, שכאמור, לא לוקחת בקבוק. אנחנו משתמשים בחלב לדייסה, אבל זה רק בימים שבבית ולא במשפחתון.
אחרי כל הרקע, שאלותי הן:
1.  האם זה בסדר שהיא אוכלת שלוש ארוחות מוצקים?
2. האם אני יכולה להפסיק לשאוב במהלך היום? או שזה עלול לפגוע בייצור החלב?
3. איך להפסיק לשאוב בלי שייווצר לי גודש? (במהלך כל תקופת ההנקה אני רגישה מאד לגודש וסובלת מכך הרבה).

תודה רבה מראש
וחג שמח.
לצפיה ב-'צמצום הנקה'
צמצום הנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2016 | 21:13
1
33
הי,
המעבר למוצקים הוא אכן תהליך שיכול להימשך לאורך זמן וכל עוד הערך הקלורי היומי אינו מספק חשוב לשמר את ההנקה גם כמקור תזונתי וכמובן כחוויה רגשית התפתחותית. 
יחד עם זאת אין בעיה לעלות את מספר הארוחות המוצקות ביממה, להעשיר את המגוון ולעלות את הכמות. 
לגבי המשך שאיבות את יכולה להתחיל בהדרגה לצמצם את מספר השאיבות שאת מבצעת במהלך השעות בהן את בנפרד מבתך מבלי לפגוע בתפוקת החלב בשעות בהן את מניקה, בשלב זה ייצור החלב הוא ייצור מקומי ולפי דרישה מה שאומר שגופך יודע לייצר חלב בזמנים בהם את מניקה (בוקר לפני משפחתון, אחה"צ, לפני שינה, לילה).
מכיוון שאת מתארת מצב בו קיימת נטייה לפתח גודש, הייתי ממליצה לך להתחיל את התהליך במספר השאיבות להן את רגילה  ורק להפחית את משך השאיבה כך שהשד לא יתרוקן באופן מלא. כעבור מספר ימים לראות האם את יכולה להגדיל את הפער בין שאיבה לשאיבה מבלי שהדבר יוביל לאי נוחות, כאב וגודש. ככל שמשך השאיבה יפחת והפער בין שאיבה לשאיבה יפחת כך הצורך בשאיבות ירד. 
בעצם המלאות של השד היא זו שמשדרת למוח להפחית את הצורך בייצור חלב. 
בימים בהם את בבית את יכולה להוסיף קומפרסים קפואים על השד לאחר השאיבה מה שמכווץ את כלי הדם ומפחית את קצב סינון החלב. בעבודה זה פחות ריאלי, את יכולה לקחת פדים להרטיב ולהקפיא. 
בהצלחה, 
ליאת ארנון יועצת הנקה
 
לצפיה ב-'תודה רבה. '
תודה רבה.
18/10/2016 | 21:45
3
לצפיה ב-'יציאות בגיל 3 חודשים'
יציאות בגיל 3 חודשים
13/10/2016 | 11:10
1
31
שלום רב, בני בן 3 חודשים, ניזון מהנקה מלאה.
לאחרונה חלו שינויים ביציאות שלו. ממספר יציאות ביום הוא החל לרדת הדרגתית, עד שהשבוע הייתה לו יציאה אחרי שלושה ימים ועוד פעם אחרי יומיים.
גם הצואה נראית יותר משחתית ופחות נוזלית.
חשוב לציין שחיתולים רטובים יש הרבה.
האם אלו הם שינויים נורמלים?

תודה מראש על המענה.
לצפיה ב-'שינוי בהרגלי יציאות'
שינוי בהרגלי יציאות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2016 | 20:51
21
הי סוניה, 
את מתארת מהלך תקין לחלוטין, 
תינוקות יונקים כבר מגיל 6-8 שבועות משנים את אופי היציאות גם מבחינה כמותית מספר היציאות יורד ויכול להיות מפעם ביום ועד פעם בכמה ימים וגם במרקם שיכול להפוך להיות יותר מוצק.  
כל עוד התינוק חש בטוב, נינוח, יונק כהרגלו אין סיבה לדאגה. 
המשך המעקב מעתה והלאה כולל מספר חיתולי שתן ביום שצריך לנוע בין 5-6 חיתולים ליממה ומגמת עליה במשקל. 
בהצלחה, 
ליאת ארנון יועצת הנקה
לצפיה ב-'אשתי מתקשה להניק'
אשתי מתקשה להניק
13/10/2016 | 09:17
1
54
בשעה טובה נולדה בתי הבכורה. אשתי ניסתה להניק יומיים והתייאשה. לי מאוד חשוב שהיא תניק.
מה אפשר לעשות בכדי להקל עליה? בכדי לשכנע אותה לחזור להניק בשנית? אני כמובן לא רוצה להקשות עליה.
תודה
לצפיה ב-'קושי בהנקה'
קושי בהנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2016 | 20:44
33
הי בר, 
סליחה שלא הייתי זמינה בימים האחרונים. 
אני רואה שהפנייה הייתה כבר לפני כשבוע, במידה ואתה עדיין מעוניין בעזרה  אשמח לענות. 
בהצלחה
ליאת ארנון יועצת הנקה
לצפיה ב-'הכנה לפני הלידה'
הכנה לפני הלידה
28/09/2016 | 22:03
1
44
אני בהריון ראשון ומאד מקווה שאצליח להניק. אני מודעת ליתרונות אבל גם מודעת לקשיים ושלא כל אחת מצליחה. חברות רבות שלי רצו וניסו ואחרי סבל רב ודיכאון הגיעו למסקנה שעדיף אמא שפויה מאמא מניקה. יש משהו שאני יכולה לעשות כהכנה לפני הלידה? אם כן, מתי מומלץ להתחיל?
לצפיה ב-'הכנה להנקה'
הכנה להנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 22:18
27
הי כירבולית, 
כמה המלצות, 
1. לא לקבל החלטות, כמו שיש נשים שנתקלות בקושי משמעותי בתחילת דרכן כמניקות כך יש נשים שמהרגע הראשון ההנקה זורמת..... תשארי עם ראש פתוח.
2. השתתפי בקורס הכנה להנקה, יתן לך מושג לקראת מה את הולכת. מהנסיון שלי חלק גדול מהקושי נובע מחוסר הבנה של התבססות ההנקה וניהול ההנקה בתחילת החיים, ידע זה כוח ובטחון. 
3. לנשום עמוק, לידת תינוק זה שינוי משמעותי בחיים אם לא ה - שינוי בחיי אישה/ זוג. התחלות כהתחלות יכולות להיות מאתגרות, מעבר להנקה יש עייפות ,תהליך החלמה של הגוף, שינויים רגשיים ועוד...... 
זה לוקח זמן, תדאגי שיהיו לך מקורות תמיכה טובים, תפעלי ע"פ סדרי עדפויות ותתני לזמן לעשות את שלו.... 
המון בהצלחה, 
ליאת ארנון יועצת הנקה
לצפיה ב-'כמות החלב לא עולה..'
כמות החלב לא עולה..
27/09/2016 | 21:33
2
77
היי כולן :)
אני חמישה שבועות אחרי לידה (מוקדמת- שבוע 35+4)
בבי"ח הצלחתי להניק, אך כיוון שהילדה ירדה משמעותית במשקל הוספנו סימילק.
כיוון שהיינו צריכים לדעת כמויות מדוייקות של אכילה התחלתי לשאוב 8 פעמים ביום.
אחרי בערך 3 ימים הגעתי לכמות של 25 מ"ל - וזה נשאר בסביבות 25-30 כשבוע.
לפי הדרכה של יועצת הנקה התחלתי לשאוב פעם בשעה.
לאחר שבועיים של מרתון כזה, עדיין אני עומדת על 40-50 מ"ל לשאיבה. כאשר אני שואבת כל שעה (כלומר- 3 שאיבות לכל ארוחה) אני מגרדת את ה60
זה בערך חצי ממה שהבת שלי אוכלת..
יש לציין שאני לא מניקה כמעט כי הילדונת לא יונקת יעיל כ"כ - מהתחלה זה היה לה מאוד קשה בגלל שהיא נולדה קטנה, ורק בגיל חודש היא הגיעה ל3 ק"ג ומאז אני מנסה יותר להניק אבל זה נורא מתסכל אותה ולוקח המון זמן..
 
אני לוקחת 9 כדורי חילבה , והתחלתי לפני יומיים מוליטיום
מה עוד אפשר לעשות? אני נואשת.. כבר על סף לוותר
לצפיה ב-'הגברת תפוקת החלב'
הגברת תפוקת החלב
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 22:07
57
הי, 
כל הכבוד על ההשקעה והמאמץ שאת עושה, זה ממש לא מובן מאליו להתחייב בצורה כל כך משמעותית למרתון שאיבות כפי שאת מתארת. 
האמת שמעבר למה שאת עושה אין לי המלצות נוספות, תמשיכי לקחת את המותליום ולשאוב בתקווה שאכן תראי שינוי בשבוע- שבועיים הבאים. 
כן שאלות לבדיקה - 
האם עברת ניתוח בשד הקטנה/הגדלה, ביופסיה, חבלה ? 
האם היה דימום בלידה משמעותי ומה רמת ההמוגלובין שלך כעת? 
האם היה מצב של שארית שליה והוצאה ידנית לאחר לידה? 
כדאי לבצע אולטראסאונד אצל רופא נשים לוודא שאין שארית שליה? 
האם את מקפידה על כמות שתיה מספקת? 
האם את מבצעת שאיבות גם במהלך הלילה בין השעות 24:00 - 05:00? 
האם הרגשת גדילה של השד במהלך ההריון? 
האם כיומיים - שלושה אחרי הלידה הרגשת התמלאות של השד? 
מה סוג המשאבה ובאיזה אופן את שואבת? 
כמובן יש עוד סוגיות נוספות שאפשר לברר, אך בתור התחלה אלו שאלות שכדאי 
לבדוק.
לצערי יש אחוז נשים מסויים שמסיבה שאינה ידועה ולאחר שנעשו כל המאמצים ומוצו כל האפשרויות הן לא יצליחו לייצר כמות חלב ששתאים לצורכי התינוק.
מאחלת לך המון בהצלחה, עדיין אל תתיאשי
ואם תזדקקי להתייעצות נוספת את מוזמנת לפנות. 
ליאת ארנון, יועצת הנקה
 
 
לצפיה ב-'אל תתיאשי. הייתי במצב דומה'
אל תתיאשי. הייתי במצב דומה
04/10/2016 | 21:17
47
הי ושנה טובה,
הייתי במצב דומה. העלייה בתפוקת החלב היתה איטית וארכה כחודש, אבל בסוף הגעתי לכמות הרצויה. 
בנוסף לחילבה:
1. לקחתי (ואני לוקחת גם היום, שלשה חודשים אחרי) גם מורנגה- 6 כמוסות ביום. 
2. שאבתי עם משאבה טובה ששכרתי לצורך העניין PUMP IN STYLE
3. שאבתי ב 12 בלילה ועוד פעם ב 3 לפנות בוקר, שאז תנובת החלב היתה הכי טובה (פי 4 מבשעות היום)
3. פעם בשבוע עשיתי דיקור סיני אצל מדקת שמתמחה בנשים. 
4. נעזרתי ביועצת הנקה נפלאה שגם תמכה בי מורלית ולא רק בעצות. אני כבר איבדתי את הבטחון בגוף שלי, ולא האמנתי שיש חלב, גם כשכבר היה, והיא הגיעה אליו הביתה בעשר בלילה כדי להוכיח לי שהתינור אכל מספיק ושיש חלב. 
 
אם תרצי המלצות לגבי המדקרת וועצת ההנקה שלחי לי מסר.
בהצלחה ואל תתיאשי. זו העצה הכי חשובה שלי. להתמיד. גם אם זה אורך יותר זמן מהמצופה- סכוי גבוה שיסתדר. 
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:28
2
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.
 
כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'הפסקת ייצור חלב'
הפסקת ייצור חלב
22/09/2016 | 12:55
1
69
שלום,
אני 4 ימים לאחר לידה (מס 3) 36 שעות לאחר הלידה לקחתי כדור לייבוש החלב. אך עדיין נוצר לי גודש. סחטתי מעט תחת זרם מים חמים כדי להקל, האם אני לא מבלבלת את הגוף, ושולחת :מסר" להמשך ייצור חלב ומבטלת או פוגעת בהשפעת הכדור?

תודה על המענה
לצפיה ב-'התמודדות עם גודש'
התמודדות עם גודש
( לעמוד שלי בתפוז )
23/09/2016 | 18:57
39
הי,
לרוב מקובל לקחת את הכדור ליבוש חלב כבר ביממה הראשונה לאחר הלידה בכדי
שהשפעה תהיה מקסימלית.
בהתמודדות עם גודש הרעיון הוא להשאיר את השד מלא יחסית ויחד עם זאת לא להגיע למצב של גודש קיצוני. על מנת לעשות זאת יש צורך כל פרק זמן של 2-3 שעות לבצע עיסוי של השד וסחיטה של מספר טיפות במידה ויש לך משאבה אפשר להעזר במשאבה רק להקפיד שזה יהיה עד למקום של הקלה ולא לריקון של השד.
תחושת המלאות היא זו שתעביר שדר למוח להפחית את תהליך היצור, לרוב נדרש בין יום לשלושה עד לתחושת הקלה משמעותית.
בנוסף את יכולה להכין פדים קפואים (חיתול בד טטרה, פדים של מחזור להרטיב ולהניח במקפיא) לאחר שביצעת את הסחיטה / שאיבה להניח את הפד הקפוא על השד מה שיעזור לכווץ את כלי הדם ובכך להפחית את קצב הסינון של הדם.
חשוב לא להגיע למצב של גודש משמעותי גם בשל תחושת הכאב וגם להימנע ממצב שבו הגודש יוביל לדלקת.
יש לשים לב שאין סימנים של אודם על השד והרגשה כללית רעה וחום.
את יכולה לשתות תה עם נענע ומרווה שנחשבים למייבשי חלב.
בהצלחה,
ליאת ארנון  
 
לצפיה ב-'הרדמות תוך כדי הנקה'
הרדמות תוך כדי הנקה
20/09/2016 | 15:02
1
149
אני שבוע וחצי אחרי לידה. מותשת מאוד ומניקה.
אני חוששת להרדם תוך כדי ההנקה בלילה.
מה אתם מציעים לעשות?
לצפיה ב-'הנקה והרדמות'
הנקה והרדמות
( לעמוד שלי בתפוז )
23/09/2016 | 18:07
92
הי מטי,
מזל טוב
זו בהחלט תקופה קשה ואינטנסיבית, הגוף עדיין נמצא בתהליך התאוששות מההריון והלידה ויחד עם זאת יש צורך לתפקד במשרה של 100% +.
אין פתרון קסם כיצד לשמור על ערנות במהלך ההנקה,
הנכון הוא לא להניק במיטה ובחדר חשוך מה שמעודד את ההרדמות.
כדאי לעבור לסלון להכין מראש בקבוק מים, אפשר קערה של פרות וירקות חתוכים, אגוזים למינהם. טלווזיה / מוסיקה ברקע..
הנקות בתחילת הדרך יכולות להימשך לאורך זמן ולכן חשוב לארגן את התנאים, זו משימה שבן זוגך יכול לקחת על עצמו.
כמובן ההמלצה המקובלת במהלך היום והלילה שהתינוק ישן את מיד מנצלת את הזמן ונכנסת לשינה, מודא זה לא פשוט וכנראה מעטות מביננו אכן יכולות לקיים את ההמלצה.
ואם המצב ממש קשה תבקשי מבן זוגך שיהיה לצדך במהלך ההנקה.
המון בהצלחה, ליאת ארנון
 

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי ליאת ארנון נשואה ואם ל-5 ילדים מקסימים. יועצת הנקה מוסמכת מטעם משרד הבריאות, אחות מוסמכת ומיילדת בביה"ח "ליס" ליולדות, ת"א. (איכילוב) מדריכת שינה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

סילבי גינסברג  -מדריכת הנקה
סילבי גינסברג מדריכת הנקה
ליאת ארנון -מנהלת פורום ייעוץ הנקה
להתייעצות עם מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ