לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1224812,248 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ הנקה

שמי ליאת ארנון וביחד עם סילבי גינסברג אנו מנהלות את הפורום.
אני מיילדת ויועצת הנקה מורשת מטעם משרד הבריאות, מלווה התפתחותית לתינוקות.
שותפתי סילבי גינסברג מדריכת הנקה מוסמכת ומומחית בהפגת פחדים והכנה להנקה לפני הלידה.הבחירה בהנקה אינה דבר מובן מאליו, מדובר בבחירה מאתגרת שדורשת מהאם המניקה הקרבה, מחויבות, למידה. יחד עם זאת ההנקה היא שלב התפתחותי משמעותי במעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים. ההנקה הינה מקור הזנה מושלם, מותאם ויעודי לרך הנולד ומספקת את כל צורכי התינוק לגדילה והתפתחות תקינים.  פורום המומחים נועד לספק מענה לכל שאלה, בעיה, התלבטות בתחום ההנקה. אנחנו כאן לעזור לך בתקופת ההסתגלות ובפתרון משברים/ מכשולים שבהם את עשוייה להיתקל במהלך הדרך.  אני מאמינה שכל אישה שמעוניינת להניק ומקבלת את הידע והתמיכה המתאימים יוכלה להצליח והצלחה היא כל מקום שגורם לך האם הטרייה להרגיש שאת עושה הטוב ביותר עבור ילדך בהתאם לרצונך ותפיסת עולמך. מחכות לכן.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ הנקה

שמי ליאת ארנון וביחד עם סילבי גינסברג אנו מנהלות את הפורום.
אני מיילדת ויועצת הנקה מורשת מטעם משרד הבריאות, מלווה התפתחותית לתינוקות.
שותפתי סילבי גינסברג מדריכת הנקה מוסמכת ומומחית בהפגת פחדים והכנה להנקה לפני הלידה.הבחירה בהנקה אינה דבר מובן מאליו, מדובר בבחירה מאתגרת שדורשת מהאם המניקה הקרבה, מחויבות, למידה. יחד עם זאת ההנקה היא שלב התפתחותי משמעותי במעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים. ההנקה הינה מקור הזנה מושלם, מותאם ויעודי לרך הנולד ומספקת את כל צורכי התינוק לגדילה והתפתחות תקינים.  פורום המומחים נועד לספק מענה לכל שאלה, בעיה, התלבטות בתחום ההנקה. אנחנו כאן לעזור לך בתקופת ההסתגלות ובפתרון משברים/ מכשולים שבהם את עשוייה להיתקל במהלך הדרך.  אני מאמינה שכל אישה שמעוניינת להניק ומקבלת את הידע והתמיכה המתאימים יוכלה להצליח והצלחה היא כל מקום שגורם לך האם הטרייה להרגיש שאת עושה הטוב ביותר עבור ילדך בהתאם לרצונך ותפיסת עולמך. מחכות לכן.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
קוראים לי ליאת ארנון, אני מיילדת ויועצת הנקה מורשת מטעם משרד הבריאות, נמצאת כעת בלימודי תעודה בתחום התפתחות הילד מגיל 0-6 חודשים. הבחירה בהנקה אינה דבר מובן מאליו, מדובר בבחירה מאתגרת שדורשת מהאם המניקה הקרבה, מחויבות, למידה. יחד עם זאת ההנקה היא שלב התפתחותי משמעותי במעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים.
ההנקה הינה מקור הזנה מושלם, מותאם ויעודי לרך הנולד ומספקת את כל צורכי התינוק לגדילה והתפתחות תקינים. פורום המומחים נועד לספק מענה לכל שאלה, בעיה, התלבטות בתחום ההנקה. אני כאן לעזור לך בתקופת ההסתגלות ובפתרון משברים/ מכשולים שבהם את עשוייה להיתקל במהלך הדרך. אשתדל להיות זמינה עד כמה שניתן ולתת לכל שאלה את המענה הראוי ביותר. אני מאמינה שכל אישה שמעוניינת להניק ומקבלת את הידע והתמיכה המתאימים יוכלה להצליח, ואם אתן שואלות אותי מה זו הצלחה? הצלחה היא כל מקום שגורם לך האם הטרייה להרגיש שאת עושה הטוב ביותר עבור ילדך בהתאם לרצונך ותפיסת עולמך. איתי בפורום שותפה סילבי גינסברג מדריכת הנקה מוסמכת. בהצלחה לכולן ושתהיה שנה טובה ופורייה
המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בנושא תפעול העסק ואדמיניסטרציה '
אירוח בנושא תפעול העסק ואדמיניסטרציה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2017 | 13:44
 
 ביום שני, 28/8, נארח בפורום עסקים את עינת בכור, מנהלת פרויקטים בתחום אדמיניסטרציה ותפעול.
אתם בעלי עסק ואין לכם זמן פנוי לפיתוח העסק והבאת לקוחות בגלל התעסקות בתפעול הגעתם למקום הנכון
 
 באירוח אתם מוזמנים לשאול ולהתייעץ לגבי תפעול העסק: שירות לקוחות, שירותי משרד, טיפול בלידים, בק אופיס, תיאומי פגישות, רישום וגביה לכנסים, מפגשי גיבוש ועוד.
 
העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו
 
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 15:59
1
 
פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'צריבה בהנקה '
צריבה בהנקה
11/08/2017 | 20:18
19
שלום רב,
הנקתי שני ילדים עד גיל שנתיים ללא שום בעיה.
משום מה בילדה השלישית החלה תופעה מוזרה של צריבה בזמן ההנקה ופצעים פתוחים הצצים מעט לאחר ההנקה.
לא יודעת אם קשור - עד גיל חצי שנה לא נתקלתי בשום בעיות. לאחר 6 חודשים חזרתי לעבודה בלית ברירה והתחלתי בשאיבות יומיומיות.
גם התזונה מעט השתנתה. אם בבית הקפדתי על תזונה נכונה, אז לאחר החזרה לעבודה הרביתי בעוגות, קוראסונים ומתוקים כאלה ואחרים.
לאחר כחודש-חודשיים מהחזרה לעבודה התחילו העקצוצים-צריבות בזמן ההנקה. בסיום ההנקה הפטמות היו אדומות ותוך כדקה החלו להופיע פצעים שהגלידו והפכו לקילופים משונים במשך הימים שלאחר מכן.
במקביל לבת שלי הופיעו מעט פצעים בפה. רופא ילדים ורופאת משפחה רשמו לשתינו דקטרין אורל ג'ל. לביתי עברו הפצעים אך אצלי התופעה לא נעלמה.
לביתי זה לא חזר יותר ברוך השם. אך לי הבעיה צצה בכל הנקה/שאיבה. בכל פעם שזה הופיע לא היתה לי ברירה לעבור לשאיבה הידנית שהיא היחידה שלא גרמה לתוצאה זו (ההנקה הישירה והשאיבה המכנית כן גרמו).
הלכתי לבית מרקחת מיוחד שרקח לי משהו טבעי - לא עזר גם כן.
כשהגיעה לגיל 10 חודשים נכנסתי להיריון והפסקתי להניק לקראת גיל שנה, כי זה היה לי כבר קשה מדי ההנקה הידנית. היא ארכה מלא זמן והייתה מייגעת כי מתישהו הפסיק לצאת הרבה חלב.
אני מעוניינת להניק גם את הילד/ה הבא/ה שת/יוולד אך אני לא יודעת איך לבדוק אם הבעיה נפתרה.
אני מפחדת שזה יצוץ מיד עם הלידה ויפגע לי ביכולת ההנקה.
 
דבר נוסף שאולי קשור - כשבועיים שלושה לאחר שהתופעה החלה, החל לי גם גרד נוראי בפות שמסרב לעבור. הרופאה רשמה לי סוג של נרות לשים במשך 3 ימים וזה כלל לא עזר. לפעמים הגרד לא מורגש ולעיתים זה בלתי נסבל.
 
הרופאים לא ממש הצליחו לעזור. באינטרנט המידע שקיבלתי לא עזר - שתיתי חומץ תפוחים במשך תקופה ארוכה, היה מגעיל ולא עזר, אני משתדלת להוריד בכמויות הסוכרים והקמחים כמה שיכולה.
 
אולי במקרה יש פה מישהי שנתקלה בתופעה ויכולה לסייע לי לפתור את הבעיות הללו?
 
תודה מראש!
לצפיה ב-'פטמות שטוחות'
פטמות שטוחות
31/07/2017 | 16:17
1
35
היי,
אני בשבוע 38 (בהריון שלישי) ומעוניינת מאד להניק. הבעיה היא שיש לי פטמות כמעט שטוחות. אחרי הלידה הראשונה ניסיתי במשך חודש שלם שכלל פגישות עם יועצות הנקה ושאיבות רבות שגרמו לפטמות להיסדק ולהיפצע ברמה כזו שהיה אסור לי לשאוב יותר. אחרי הלידה השניה לא התחלתי לנסות כי הפטמות היו עדיין קצת פצועות. השאלה שלי היא כזאת- האם ניתן לעשות משהו לפני הלידה? שמעתי שיש מעצבי פטמות וכן עיסוי בשמנים טבעיים בכדי לרכך את הפטמות..
תודה רבה!
לצפיה ב-'פטמות שטוחות'
פטמות שטוחות
03/08/2017 | 14:31
12
הי סיוון,
אכן יש מעצבי פטמות שניתן להעיזר בהן עוד טרם הלידה, לי באופן אישי אין נסיון 
מה מידת ההשפעה והאם הן אכן מטיבות את המצב. דווקא המחשבה שלי שהן עלולות לגרום ללחץ מיותר על אזור העטרה ולהחמיר את המצב. 
אני חושבת שאין פתרון קסם שיכול לשנות את המצב ולפעמים מה שנדרש זה סבלנות.
כלומר,  הקושי שאת מתארת הוא קושי אנטומי שאינו מאפשר היצמדות יעילה של התינוק לשד אך אין קושי בייצור חלב. לכן הייתי ממליצה לך אחרי לידה להתחיל
בעיסוי וסחיטה ידני על מנת לשפעל את מנגנון ייצור החלב, ומהיום השני/ שלישי להתחיל שאיבות  אך במידת הזהירות - לא להעלות את עוצמת השאיבה למקסימום אלא להקפיד להישאר בעוצמת גירוי יחסית נמוכה, להקפיד שהחצוצרה שמתחברת לשד תהיה בגודל מתאים ולא תגרום ללחץ מיותר על הפטמה והעטרה. מכיוון שהגוף שלך ייצר חלב בעבר יש סיכוי שהפעם הגירוי שיידרש על מנת להתחיל יהיה נמוך בהרבה וייתן תמורה ב"קלות" יחסית. 
במקביל לשאיבות לא לוותר על נסיונות ההצמדה לשד ויחד עם זאת לא להגיע למצבי תיסכול משמעותיים לך ולתינוק. לצאת מנקודת הנחה ולאור הנסיון הקודם שייתכן ויהיה צורך במתן בקבוקים. 
למה אני ממליצה על סבלנות כי יש תינוקות שיודעים להיצמד לשד גם במצב של פטמות שטוחות, אומנם זה יכול לקחת זמן ואולי בתחילת הדרך יש מקום לנסות שימוש בפטמות סילקון לתקופת מעבר אך יחד עם זאת יש תינוקות שכעבור זמן מה מצליחים להיצמד בצורה טובה ויעילה על אף הקושי. 
תינוק אינו זקוק רק לפיטמה לצורך חיבור יעיל לשד אלא יש משמעות לפתיחת פה והסתמכות על העטרה כבסיס להאחזות. 
לפעמים נסיון קודם בעיקר אם משאיר בנו טעם נפגם מייצר חששות עתידיות, אני ממליצה להניח את נסיון העבר, לפנות ליועצת הנקה שתלווה את התהליך ותבצע אומדן של המצב הנוכחי (אחרי לידה) ותעזור לך לבנות תוכנית התערבות שתאפשר לך לעבור את התקופה בצורה יותר מיטיבה ומותאמת לצורך שלך ולצורך של התינוק. 
לפעמים הכוונה טובה, סבלנות ונשימה עמוקה פותרים מצבים מורכבים
בהצלחה., 
ליאת ארנון יועצת הנקה מורשת
 
לצפיה ב-'הנקה'
הנקה
28/07/2017 | 10:03
1
22
הייי
רציתי לשאול אתמול רופא משפחה נתן לי תרופה נגד כאבי בטן ספסמלגין עם התרופה הזו אפשר להניק תתינוקת או שאסור? 
לצפיה ב-'טיפול תרופתי והנקה'
טיפול תרופתי והנקה
03/08/2017 | 14:43
12
הי אלכסנדרה, 
בכל הקשור למתן מענה על שימוש תרופתי במהלך תקופת ההנקה חשוב ביותר 
להתייעץ עם גורם רפואי מוסמך. 
אנו כיועצות הנקה איננו רשאיות לתת מענה מסוג זה, אומנם יש לנו ידע רב בתחום
אך התחום התרופתי אינו נמצא באחריותנו. 
יועצות הנקה רשאיות להמליץ על תוספי תזונה שמיועדים להגברת תפוקת החלב, 
יכולות להמליץ על תרופות משככות כאב ומורידות חום שאינן נדרשות במרשם רפואי. 
לכן כאשר פונים לרופא חשוב לוודא שהוא מודע לעובדה שאת אישה מניקה ושיש בידיו את הידע לגבי בטיחות התרופה בשילוב הנקה. 
למי עןד אפשר לפנות? 
יש מספר מרכזים טראטולוגיים שעוסקים בנושא בבלינסון, אסף הרופא , מרכז הרעלות ברמב"ם אפשר לפנות למרכזים אלו לתת את שם התרופה ולקבל מענה. 
אלו מרכזים שמרכזים את הידע שנצבר ממחקרים שונים ברחבי העולם ויכולים לתת מענה לגבי מידת הבטיחות של טיפול תרופתי זה או אחר. 
בהצלחה, 
ליאת ארנון יועצת הנקה מורשת
 
לצפיה ב-'צורתו של השד'
צורתו של השד
03/07/2017 | 14:55
36
שלום לליאת ולחברות הפורום (יש פה גברים?)
 
אשמח מאוד לייעוץ מקצועי שאוכל להסתמך עליו בין היתר באופן סופי בכל הנוגע להנקה- כן / לא.
עובדתית רבים הצעירים שלא הניקו אותם כאשר היו פעוטות וכיום לא סובלים מאיזה שהם חוסרים ו/או בעיות בריאותיות.
אם הייתי יודעת על פגיעה וודאית בתינוק שעתיד להיוולד לי (אני בת 31 אם זה משנה) לא הייתי מעלה את הדילמה.
אני מאוד אוהבת את הגוף שלי ובפרט את החזה, שעושה אותי מאושרת ושלמה עם עצמי, נהנית לצאת, להתלבש, להסתכל במראה. אחרי ילד יגיעו הריונות נוספים  בעז"ה והנקות נוספות.
האם תיהיה לכך השפעה בחלוף השנים לאחר ההנקות? האם החזה ייפול? צורתו תשתנה באופן משמעותי? לא "יחזיק"? יילך לצדדים?
אני ממש לא בונה על ניתוח כפיתרון, אלא חוששת מהשינויים בגופי ומאורח החיים התובעני שגם ככה עומד להשתנות בשל היותי אמא ובלי קשר להנקה.
לצפיה ב-'להחזיר התינוקת להנקנ'
להחזיר התינוקת להנקנ
01/07/2017 | 00:05
46
הבת שלי בת חודשיים וחצי  ,, בחודש רמדאן בגלל שצמתי התחלתי לתת לה בקבוקים ביום , זה הוביל להעדפת בקבוקים יותר , ולפעמים היא תופסת רק בבקרים או לעתים רחוקות ,, אז איך להחזיר אותה לינוק
לצפיה ב-'שינויים בהרגלי הצריכה '
שינויים בהרגלי הצריכה
05/06/2017 | 18:16
1
49
שלום!

התינוקת שלי בת 3 חודשים. עד לאחרונה הייתה יונקת ביום כל 3 שעות בערך (לפעמים אפילו 4) וקמה פעמיים לאכול בלילה. בחודש האחרון התקצרו הארוחות מחצי שעה פלוס לכרבע שעה (יש לי עודף חלב ומניקה כל פעם מצד אחד בלבד).
לאחרונה החלה להתעורר רק פעם אחת לאכול בלילה ומצד שני במהלך היום נראה שרעבה לעיתים יותר תכופות (שעתיים-שעתיים וחצי). וגם הארוחות ארוכות יותר שוב (כחצי שעה) וגם ביומיים האחרונים התחלתי להניק משני הצדדים בכל ארוחה כי נראה שכאילו לא מספיק לה מצד אחד.
הגיוני שהיא "מפצה" ביום את מה שכביכול לא אוכלת בלילה?
חשבתי בהתחלה שזו קפיצת גדילה של 3 חודשים אבל זה נמשך כבר יותר מכמה ימים...

תודה רבה!
לצפיה ב-'שינוי הרגלים'
שינוי הרגלים
18/06/2017 | 01:38
28
הי,
בהחלט יש מצב שאם מספר ההנקות בלילה הצטמצם, תהיה השלמה במהלך היום.
מה שכן הייתי שמה לב, האם במהלך היום כל הצעה להנקה היא אכן מענה לצורך (לרעב).
לעיתים כשתינוק גדל ויש השתנות בצרכים ההתפתחותיים, יש נטיה "לפספס" או לא להיות מדוייק במענה לרצון שמציג התינוק.
למשל , לא כל בכי של תינוק משמעו רעב ולא כל הכנסת ידיים לפה. ייתכן כי מדובר בעייפות, בצורך בתשומת לב, עזרה בהוצאת אנרגיה, פורקן רגשי.
חשוב לנסות ולהבין מתי מדובר ברעב וצורך בהנקה.
בגיל 3 חודשים תינוק אמור לינוק בין 6-7 פעמים ביממה, משך ההנקה בהחלט יכול להתקצר.
אם יש לך ספק האם הבקשה היא להנקה או לא, את תמיד יכולה לעשות נסיון ולגוון
את הפעילות המשותפת לפני הצעת השד. לשחק ביחד על מזרן פעילות, לצאת לטיול בעגלה, להניח את התינוק במנשא.
בהצלחה,
ליאת ארנון יועצת הנקה
לצפיה ב-'הפסקת הנקה וניסיון לחזרה'
הפסקת הנקה וניסיון לחזרה
04/06/2017 | 12:43
1
52
הבן שלי בן 8 חודשים ופיתאום הפסיק להניק. כל מה שניסיתי היה לשוא.לאחר הפסקה של שלושה שבועות בערך אני מנסה שוב. האם צריך להוציא חלב מהפיתמה ולישפוך בפעם הראשונה ואז להמשיך להניק? או שאפשר פשוט לתת את מה שיש כרגיל?
לצפיה ב-'חזרה להנקה'
חזרה להנקה
18/06/2017 | 01:21
35
הי,
לא, אין מניעה לחבר את התינוק להנקה גם כעבור הפסקה ממושכת.
החלב אינו "עומד" בשד אלא נוצר כאן ועכשיו כתגובה לגירוי.
בהצלחה,
ליאת ארנון
לצפיה ב-'לא יונק מצד ימין'
לא יונק מצד ימין
25/05/2017 | 04:24
39
היי לכולן!!!!  אני ממש על סף בכי מי יכולה לעזור לי להבין למה הוא לא יונק מצד ימין מאתמול כואב לי מאוד הציצי, הוא קשה ואני מנסה לתת לו והוא פשוט צורחחחחחחח 
 
 
לצפיה ב-'ישן ולא יונק'
ישן ולא יונק
21/05/2017 | 11:31
44
שלום,
תינוקי הבכור והראשון בן החודש בלבד, ישן/מנמנם באמצע היום למשל כ- 4-5 שעות בהם לא אכל. האם פרק הזמן הזה ללא הנקה צריך להדאיג אותי? התינוק אינו בוכה או מראה סימני/בכי רעב, עליי להעיר אותו? הוא עולה יפה במשקל
לצפיה ב-'הנקה ללא הפסקה'
הנקה ללא הפסקה
17/05/2017 | 03:07
55
שלום וברכה.
ביתי בת 7 שבועות וכל הזמן מחוברת לשד. היא לא מצליחה להירדם ללא השד, אני מוצאת את עצמי כל יום החל מהשעה 6 בערב ועד בערך בסביבות 2 בלילה יושבת ומניקה. כמובן שהיא ישנה לי על השד ומידי פעם עושה תנועות מציצה. כשאני מנסה להניח אותה בשיא העדינות בעריסה היא מתחילה לצרוח ובוכה בכי היסטרי. אני מרגישה כבר ממש שעוד שניה אני מתמוטטת!!!! לפני כמה ימים הייתי באירוע והיא שתתה חלב שאוב אך לא הצליחה להירדם עד שהוצאתי לה את השד והיא נרדמה. אציין שניסיתי לתת חה כל סוג של מוצץ אך היא מסרבת וברגע שאני מציעה לה מוצץ היא פוצחת בבכי היסטרי. אשמח ואודה מאוד לייעוץ.
לצפיה ב-'לא יונקת בערב'
לא יונקת בערב
16/05/2017 | 21:32
27
אני אמא ל 4 הנקתי את כולם בלי בעיות כמעט הבת שלי בת 3 ח׳ כבר שבוע מ 7 בערב היא לא כ"כ רוצה לינוק ובוכה הרבה ואני נאלצת לתת בקבוק שאוב או תמ"ל בלילה וביום יונקת כרגיל ובשמחה ללא שינוי לדעתי ומנסיוני נראה דווקא שהיא כבר לא סובלת מגזים,מה עושים?אני פוחדת לאבד את ההנקה.
לצפיה ב-'שילוב הנקה ובקבוק'
שילוב הנקה ובקבוק
27/04/2017 | 14:56
1
74
שלום,
בתי בת 5 חודשים והיא יונקת אני רוצה לשלב לה הזנה מבקבוק והיא בשום אופן לא רוצה זה מלווה בצרחות והיא אפילו לא מנסה לטעום אני מאוד מודאגת קניתי את הבקבוק דמוי שד  וזה לא עוזר. אשמח אם תייעצו לי מה לעשות"
לצפיה ב-'שילוב הנקה ובקבוק'
שילוב הנקה ובקבוק
09/05/2017 | 10:15
50
הי ליסה,
קשה לפעמים להעביר תינוק יונק להאכלה מבקבוק.
צורת היניקה היא שונה וחדשה לה וכמו כל דבר צריך לפתח את המיומנות וללמוד אותה.
בשלב ראשון ממליצה לך שלא את תתני לה את הבקבוק. בן זוגך/אמא/חברה. כשאת נותנת לה היא מריחה אותך ולא מבינה למה היא לא מקבלת את מה שהיא רגילה לקבל ממך ואז מגיעות הצרחות.
בנוסף - אל תגיעו למצב שהיא ממש רעבה ותנו לה להכיר את הבקבוק מוקדם יותר, כשהיא רגועה. ועדיף כשאת לא בסביבה.
כדאי שהבקבוק יהיה חלב שאוב שזה הטעם שאותו היא מכירה, אבל כמובן שניתן גם לשלב תמ"ל.
בהצלחה
לצפיה ב-'גזים ביניקה'
גזים ביניקה
22/04/2017 | 06:19
1
56
הי,
 
התינוקת שלי בת חודשיים.
בגלל עודף חלב (או רפלקס שחרור מהיר) אני מניקה אותה בהישענות קלה לאחור כך שהיא מונחת מעלי ולמעשה אמורה כך לשלוט יותר בקצב היניקה.
למרות זאת זורם לה המון חלב לפה וחלקו הגדול (בתחילת היניקה) מוצא את עצמו זולג מטה.
לתינוקת יש מגיל שבועיים המון גזים. אני מוציאה לה גרעפסים בכל ארוחה וכמה פעמים בכל ארוחה.
האם יכול להיות שהגזים קשורים לתנוחת ההנקה? הבנתי שאצל תינוקות יונקים לרוב יש פחות גזים...
אם כן, האם ישנה תנוחת הנקה אחרת שמתאימה מצד אחד לעודף חלב ומצד שני מפחיתה גזים? היא סובלת מזה נורא לאורך כל היום.
 
תודה רבה!
לצפיה ב-'גזים בהנקה'
גזים בהנקה
09/05/2017 | 10:04
37
הי מלאכית הים,
התנוחה בה את מניקה עם עודף חלב היא הנכונה, אך בנוסף הייתי ממליצה לך לפני שאת מחברת אותה לסחוט מעט מהשד חלב לתוך בקבוק (לשמירה) או לתוך חיתול טטרה רק כדי להפחית את הזרמים החזקים בתחילת ההנקה. כך התינוקת לא תקבל את השפריצים החזקים, היא תאכל בצורה יותר רגועה, ולא יזלוג החוצה חלב.
זה גם מה שאמור לעזור עם בליעת האויר. כנראה בגלל המהירות בה החלב מגיע לפה, היא עוצרת ופותחת את ואקום היניקה ונכנס יותר אויר שגורם ליותר גזים.
תנסי ואשמח לשמוע אם זה עוזר.
בהצלחה
לצפיה ב-'תינוק יונק שפתאום מתקשה לאכול מבקבוק'
תינוק יונק שפתאום מתקשה לאכול מבקבוק
18/04/2017 | 11:25
1
34
היי,
 
אשמח לכל עזרה/עצה..
התינוק שלי בן 3 חודשים. במשך 5 שבועות היה בהנקה מלאה ואז בגלל שלא עלה במשקל התחלנו לשלב בקבוקים של חלב שאוב ופורמולה.
בדרך כלל לא היתה לו בעיה לעבור מהנקה לבקבוק ובחזרה (גם באותה האכלה).
מדי פעם דווקא היתה בעיה עם הבקבוק וביומיים האחרונים יש לו בעיה אחרת: הוא מוצץ את הבקבוק אבל לא מוציא חלב. זה נראה כמו מוצץ פחות או יותר. למרות שנראה שהוא כן רעב וכן רוצה לאכול, והוא פשוט לא מצליח. אחרי הרבה דקות ועם הרבה ניסיונות, שינויי תנוחה וסבלנות הוא מצליח אבל אנחנו מאד חוששים שהוא לא יצליח פתאום או לא יאכל מספיק (וההנקה בלבד לא משביעה אותו).
 
בתודה מראש לכל מי שיכולה לעזור או נתקלה בזה :)
לצפיה ב-'קשיים באכילה מבקבוק'
קשיים באכילה מבקבוק
09/05/2017 | 10:35
21
הי אנני,
קשה לי להבין את שאלתך. את כותבת שאחרי כמה דקות וניסיונות הוא מצליח לאכול מהבקבוק - אז בעצם אין סיבה שהוא לא יאכל מספיק.
אולי את נותנת לו את הבקבוק לפני שהוא רעב ואז הוא קצת משחק איתו כמו מוצץ?
האם את ממשיכה לשלב הנקה או שהוא אוכל רק מבקבוק?
האם קצב העלייה במשקל עכשיו תקין?
מצטערת על העיכוב בתשובה ואולי כבר הסתדרת.
אשמח לשמוע אם יש לך שאלות נוספות או פרטים נוספים.
 
לצפיה ב-'עזרה בהנקה'
עזרה בהנקה
01/04/2017 | 21:05
1
61
סליחה מראש על האורך וריבוי השאלות... אני ממש זקוקה לסיוע. יועצת שהייתה אצלי לא ממש שיפרה את המצב...
 
התינוקת שלי בת חודש.
עד כה ינקה מעולה כולל עלייה מרשימה במשקל והרבה חיתולים רטובים (על אף שההנקות היו מאוד קצרות - דקות בודדות).
הבעיה שאין זמני הנקה קבועים ולמעשה היא יונקת כמעט כל היום: לפעמים כמה פעמים בשעה אחת כי בכל פעם יונקת קצת (כי מתחילה מהר להשתולל ולבכות), לפעמים היניקות רגועות, ארוכות מאוד (יותר מחצי שעה) ומרווחות יותר (בין שעה וחצי לשלוש).
 
ביניקות שבהן היא משתוללת ובוכה - אנחנו מפסיקות, מרימים לגרעפס אבל לא תמיד היא נרגעת אחריו.
לפעמים נדמה לי שהחלב שלי פשוט עושה לה רע - היא ממש צווחת אחרי כמה שלוקים.
אציין שהיא גם סובלת מאוד מגזים לאורך כל היום.
כנראה יש לי הרבה חלב כי אני רואה הרבה פעמים שהפה שלה מלא וגם הרבה נוזל עלי...
בלילה היא דווקא פותחת מרווחים יפים וההנקות רגועות (כנראה חצי ישנה).
 
עד לפני שבוע בערך הייתה נרדמת על הציצי לאחר ההנקה (ההנקות היו קצרות מאוד). השבוע הפסיקה להירדם כך (לפחות במהלך היום). ההנקות הפכו ארוכות מאוד מאז שאני מנסה לרווח אותן, בסוף היא נרדמת אך מהר מאוד מתעוררת שוב. הגיוני שהיא פתאום עירנית יותר? או שזה הגזים?
 
אני חוששת שאולי אני מאכילה אותה גם כשהיא לא רעבה (לא בטוחה תמיד מתי זה רעב ומתי בכי אחר) ואז מחמירה לה את הגזים?
ואולי היא פשוט לא יכולה להתמודד עם כמות החלב?
או שהיא אלרגית לחלב שלי?
 
זה נורא מייאש... אני חוששת שאני עושה לה רע עם ההתעקשות על ההנקה כשהיא סובלת מזה בבירור.
אני כל הזמן חושבת לעבור לתחליף, אבל מפחדת שזה יחמיר לה את הגזים (אם זה אפשרי שיהיה חמור יותר מעכשיו בכלל).
 
אשמח להבין מדוע היא משתוללת ולא נרגעת? והאם זה הגיוני שעדיין אין כ"כ ריווח בהנקות במהלך היום?
האם אני עושה משהו לא בסדר?
 
תודה רבה!
 
לצפיה ב-'ניהול הנקה'
ניהול הנקה
03/04/2017 | 00:13
60
שלום מלאכית,
אני מבינה את המצוקה שאת מתארת, אחד הדברים הקשים להתמודדות זה החוסר ידיעה או הבנה של המצב וזה מאוד מתסכל. אני אנסה לעשות סדר אך יחד עם זאת חשוב להבין שמאוד קשה לדייק בתשובה על סמך תאור בלבד.
קצת על סדר יום בהנקה, מרבית התינוקות לפחות עד גיל 6-8 שבועות ידרשו הנקה בין 8-12 פעמים כלומר כל שעתיים/שלוש, משך ההנקה עשוי להיות מ-10 דקות ועד שעה ויותר, מרבית התינוקות ידרשו הנקה משתי השדיים. עדיין מדובר בתקופה שבה ההנקה מתבססת ועל כן מאוד קשה למצוא סדר יום, בעיקר צריך לדעת, להבין ולזהות סימנים שמעידים על רעב, עייפות, כאב "גזים", אי נוחות.  
לתינוקות יש עולם שלם של רגשות ותחושות שמפעיל אותם ופעמים רבות מצבים של בכי מתורגמים ע"י האמא כסימן לרעב, אך לא תמיד זה אכן המצב. בכי אצל תינוקות זה שפה, זה האופן שבו התינוק מתקשר אם הסביבה וחשוב לנסות ולהבין מה עומד מאחורי הבכי. כאשר המענה לא תואם לצורך של התינוק הבכי והאי שקט יכולים להתגבר ולקחת חלק ניכר מהיום. נכון, יש מקום לנסות לברר האם הסיבה "להשתוללות" בהנקה מקורה בהספקה עודפת של חלב אולי רפלקס שחרור חלב חזק או זרימה חזקה של חלב. ייתכן מצב של ריפלוקוס שבו יש חזרה של תוכן הקיבה לושט מה שגורם לתחושה של כאב, מעין "צרבת" לכל אחת מהסיבות יש את המאפיינים שלה ונכון יהיה שאשת מקצוע תתרשם מההנקה ותוכל לתת לך מענה מותאם. בכל מקרה אני מציעה לך לנסות ולהבין מה עומד מאחורי הבכי, למשל - התינקות התעוררה משינה, קיבלה הנקה, סיימה הנקה, כעבור פרק זמן קצר יחסית מדגימה אי שקט, עצבנות, חוסר נוחות לפני שאת מציעה הנקה תנסי להבין מה היא מבקשת.... זה יכול להיות צורך בקרבה ויידים, צורך בתנועה, גזים, עייפות. תינוקת שמיומנת בהנקה ועד כה הציגה הנקה טובה ויעילה אין סיבה לחשוב שמשהו "לא טוב" בחלב צריך לחשוב מה היא עוד צריכה שזה לא הנקה.
אני כן הוסיף, פעולת המציצה היא רפלקס מולד, המציצה שלעצמה היא פעולה מרגיעה ומעט מאוד תינוקות "יסרבו" להתחבר לשד.
לכן זה יכול להיות מאוד מבלבל להבין איפה קיים הצורך בהנקה לצורכי הזנה ואיפה לצורכי הרגעה ולכן חשוב לנסות ולהבין את הסיטואציה בכללותה ואם הצורך הוא במציצה לשם מימוש הרפלקס אפשר להציע מוצץ או לבחור בדרכי הרגעה מגוונים.
מקווה שקצת עשיתי סדר, אם עדיין יש שאלות את מוזמנת לשלוח.
בהצלחה,
ליאת ארנון ,יועצת הנקה מורשת
לצפיה ב-'הנקה לתינוקת עם פטריה בלשון'
הנקה לתינוקת עם פטריה בלשון
22/03/2017 | 13:06
1
30
שלום, יש לי תינוקת בת 5 שבועות בהנקה מלאה בינתיים. לפני כשבועיים התחילה לה פטריה בלשון ואחרי שהחמירה התחלתי למרוח לה דקטרין ג'ל 3 פעמים ביום ומזה כמה ימים מנקה אחרי כל ארוחה(כמעט) את הלשון עם חיתול טטרה טבול במים (שהורתחו).
הבעיה שמאז הופעת הפטריה היא מנתקת ואקום כל הזמן - יש רעשים של כמו צ'וק בכל יניקה שלה,
מפחדת שאם היא לא יונקת טוב היא תהיה חלשה ולא אדע את זה
האם זה יכול להיות מהפטרייה? איך אפשר לשפר ההנקה?
 
תודה רבה!
לצפיה ב-'פטריה בלשון '
פטריה בלשון
03/04/2017 | 00:30
16
הי,
מצטערת שלא עניתי קודם לכן, לצערי לא הייתי זמינה.
מקווה שכבר קיבלת מענה הולם לבעיה.
בכל מקרה אני אענה.
ראשית חשוב לדעת כאשר יש פטריה מקובל לטפל הן באם והן בתינוק, הפטריה יודעת להיות עקשנית ומדבקת ומכיוון שבהנקה יש כל הזמן מגע בין פה התינוק לפיטמה הכרחי שהטיפול יהיה משולב ובו זמני בכדי להימנע מהעברות חוזרות ונשנות. לגבי הקולות, אין בספרות תאור שקושר בין פטריה לשבירת ואקום או קולות ציקצוק, לרוב כאשר מופיע פטריה מי שסובל מהסימפטומים זו האם ופחות התינוק.
שבירת ואקום וקולות ציקצוק לרוב מקורם באיזושהיא שונות מבנית כדוגמאת : לשון קשורה או חך גבוה, מה שמקשה על התינוק לשמור ואקום לאורך זמן ויש התנתקויות חוזרות. ייתכן גם מצב של הספקת חלב עודפת מה שגורם לתינוק להתנתק לעיתים קרובות ולעיתים מלווה בקולות.
לכן חשוב להבין את הסיבה להתנתקויות ולתת מענה הולם מכיוון שמצב זה יכול להוביל להנקה לא מאורגנת, עליה לא מספקת במשקל ובסופו של דבר לירידה בתפוקת החלב.
אם עדיין התופעה נמשכת ולא מצאת פתרון אני ממליצה בחום להיפגש עם אשת מקצוע על מנת להבין את הסיבה.
בהצלחה,
ליאת ארנון, יועצת הנקה מורשת 
 
לצפיה ב-'התבלטות לגבי הנקה'
התבלטות לגבי הנקה
16/02/2017 | 08:58
1
68
בוקר טוב,
אני לקראת לידה ראשונה, שבוע 32 ודי מתלבטת האם להניק. ראיתי חברות שסובלות בעיקר בשבועות הראשונים ( פצעים, כאבים) . בקיצור לט בטוחה שרוצ הלעבור את הסבל הזה כאשר היום בתחליפים מעולים.
גם המידע באינטרנט כל כך מבלבל..
אשמח לשמוע את דעתך
שירי
לצפיה ב-'האם לבחור בהנקה? '
האם לבחור בהנקה?
20/02/2017 | 17:42
48

הי שירי,
האם להניק או לא? אני חושבת שלא כאן ההתלבטות צריכה להיות.
לדעתי כל אם צריכה לתת את הניסיון להנקה לאחר לידה וזה במידה ולא ידוע על בעיה כלשהי עוד
בתרם הלידה.
ההנקה בתחילת הדרך יכולה להיות בהחלט מאתגרת, היא דורשת אימון, ידע, התמדה,
עקשנות. התמודדויות הן רבות גם ברמה הפיזית וגם ברמה הרגשית, את כל זה מלווה תהליך
ההחלמה של הגוף מההיריון והלידה ולא נשכח את חוסר שעות השינה....
אז בטח את שואלת את עצמך "למה בכלל להתחיל"?
כי אני מאמינה שזה מהלך נכון יותר להתחיל להניק ואם לא הולך וממש קשה תמיד אפשר להפסיק.
נכון שהפסקת הנקה דורשת יותר "התעסקות" אך אם הדרכה נכונה לא צריכה להיות בעיה.
ובכל זאת למה להתחיל? כי לכול אישה יש את סיפור ההנקה שלה, ועל כל סיפור קשה ששמעת או
ראית יש סיפור הנקה מוצלח. כמו שרשמת האינפורמציה סביבנו יכולה להיות מבלבלת, לא מדויקת
ובעיקר סובייקטיבית ולאו דווקא מייצגת את סיפור ההנקה שלך.
אני לא מנסה לצייר תמונה ורודה, הימים ואף השבועות (בעיקר שבועיים) יכולים להיות מאוד לא
פשוטים, כן יש נשים שיחוו כאב, פצעים, גודש (זה השכיח).
יש גם אתגרים שלא ניתן לצפות אותם, למשל: תפוקת חלב לא מספקת, מבנה אנטומי של הפטמה
ועוד...
יחד עם זאת, כשעולים על דרך המלך וההנקה הופכת לחלק מהשגרה זה דבר נפלא ומרגש, חוויה
מאוד ייחודית שמכילה בתוכה רבדים רבים לתינוק ולאם.
אני בכוונה לא נכנסת ל"רשימת המוכלת" של יתרונות ההנקה וגם לא להבדל בין הנקה למתן
בקבוק. היה לי יותר חשוב לפתוח את המקום של ההתלבטות, להכניס פרספקטיבה אחרת ואת
ההבנה שלכול אישה יש את סיפור ההנקה שלה והוא לא חייב להיות מייסר.
מה אני כן ממליצה – להגיע מוכנה עד כמה שניתן לקראת ההנקה, לקבל ידע נכון ומקצועי.
לאחר הלידה לדאוג ליעוץ והדרכה , לדאוג שהסביבה תהיה תומכת ומאפשרת.
ולזכור התחלות הן לפעמים מורכבות וקשות, אך יחד עם זאת הן זמניות ומרגע שההנקה מתבססת
ההתמודדות הופכת לפשוטה.
בהצלחה רבה, אם תזדקקי לעוד עזרה אשמח לענות.
ליאת ארנון, יועצת הנקה מורשת
 
  
 
 
לצפיה ב-'פתאום לא יונק טוב):'
פתאום לא יונק טוב):
12/02/2017 | 11:45
1
54
שלום רב, יש לי תינוק בן 7 שבועות, הנקה מלאה. יש לציין שאת שני ילדי הנקתי הנקה מלאה עד גיל 7 חודשים. ההנקה של בני היתה בסדר עד לפני שבועיים, הוא התחיל באופן פתאומי לשחרר כל הזמן ואקום בהנקות. יוצא שעל כל מציצה בה הוא יונק הוא עושה גם כזו עם קול של שחרור ואקום, הוא לא משחרר את השד אלא יוצר כאלה קולות. יש לציין שהשירות מהתינוקיה נאמר שיש דרגה נמוכה של לשון קשורה אבל שאם זה לא יפריע בהנקה אז אין בעיה. שוב, עד עכשיו הכל היה מצויין בהנקה. מה אפשר לעשות? איך מונעים את הקולות האלה?. אני מרגישה שהוא מרוקן פחות טוב את השד וגם שהפטמות יותר רגישות כתוצאה מכך
זה מתחיל לייאש, מקווה שתוכלו ליעץ לי
תודה רבה
גלית.
לצפיה ב-'שינוים בהנקה'
שינוים בהנקה
14/02/2017 | 23:34
35
הי גלית,
אני נותנת לך תשובה מאוד כללית, כי הדבר הנכון הוא שעין מקצועית תראה את ההנקה ותנסה להבין את הסיבה ולתת לך פתרונות מתאים.
 בגדול אני יכולה לחשוב על שתי סיבות - הראשונה היא אכן לשון קשורה ,השנייה קשורה במבנה החך העליון (מקרים בהם החך גבוה).
בשני המקרים יכול להיות קושי בהחזקה של ואקום לאורך זמן ומעין קולות "צקצוק" או "קליק". בשני המקרים יכולה להיות פגיעה באיכות הריקון של השד מה שעלול להוביל לעליה לא מספקת במשקל התינוק ובירידה בתפוקת החלב.
מה שפחות מתאים לי בתאור שזה הופיע רק בגיל 5 שבועות ולא קודם לכן.
יש למשל מקרים בהם תפוקת החלב גדולה או שעוצמת השחרור של החלב חזקה ואז התינוק משחרר את עצמו על מנת להתארגן מחדש להמשך ההנקה.
בד"כ במקרה זה נצפה לסימנים נוספים כמו דליפה של חלב מצדי הפה, הטייה של הראש לאחור, קולות השתנקות. 
בנוסף חשוב להבין כיצד המצב משפיעה על התינוק, האם יש עליה מספקת במשקל? האם הוא נינוח בעת ההנקה? ועוד...
אם את רוצה לשתף בעוד פרטים, אשמח לענות.
ליאת ארנון, יועצת הנקה מורשת
 
 
 
 

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי ליאת ארנון נשואה ואם ל-5 ילדים מקסימים. יועצת הנקה מוסמכת מטעם משרד הבריאות, אחות מוסמכת ומיילדת בביה"ח "ליס" ליולדות, ת"א. (איכילוב) מדריכת שינה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ