לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ייעוץ הנקה

שמי ליאת ארנון וביחד עם סילבי גינסברג אנו מנהלות את הפורום.
אני מיילדת ויועצת הנקה מורשת מטעם משרד הבריאות, מלווה התפתחותית לתינוקות.
שותפתי סילבי גינסברג מדריכת הנקה מוסמכת ומומחית בהפגת פחדים והכנה להנקה לפני הלידה.הבחירה בהנקה אינה דבר מובן מאליו, מדובר בבחירה מאתגרת שדורשת מהאם המניקה הקרבה, מחויבות, למידה. יחד עם זאת ההנקה היא שלב התפתחותי משמעותי במעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים. ההנקה הינה מקור הזנה מושלם, מותאם ויעודי לרך הנולד ומספקת את כל צורכי התינוק לגדילה והתפתחות תקינים.  פורום המומחים נועד לספק מענה לכל שאלה, בעיה, התלבטות בתחום ההנקה. אנחנו כאן לעזור לך בתקופת ההסתגלות ובפתרון משברים/ מכשולים שבהם את עשוייה להיתקל במהלך הדרך.  אני מאמינה שכל אישה שמעוניינת להניק ומקבלת את הידע והתמיכה המתאימים יוכלה להצליח והצלחה היא כל מקום שגורם לך האם הטרייה להרגיש שאת עושה הטוב ביותר עבור ילדך בהתאם לרצונך ותפיסת עולמך. מחכות לכן.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ הנקה

שמי ליאת ארנון וביחד עם סילבי גינסברג אנו מנהלות את הפורום.
אני מיילדת ויועצת הנקה מורשת מטעם משרד הבריאות, מלווה התפתחותית לתינוקות.
שותפתי סילבי גינסברג מדריכת הנקה מוסמכת ומומחית בהפגת פחדים והכנה להנקה לפני הלידה.הבחירה בהנקה אינה דבר מובן מאליו, מדובר בבחירה מאתגרת שדורשת מהאם המניקה הקרבה, מחויבות, למידה. יחד עם זאת ההנקה היא שלב התפתחותי משמעותי במעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים. ההנקה הינה מקור הזנה מושלם, מותאם ויעודי לרך הנולד ומספקת את כל צורכי התינוק לגדילה והתפתחות תקינים.  פורום המומחים נועד לספק מענה לכל שאלה, בעיה, התלבטות בתחום ההנקה. אנחנו כאן לעזור לך בתקופת ההסתגלות ובפתרון משברים/ מכשולים שבהם את עשוייה להיתקל במהלך הדרך.  אני מאמינה שכל אישה שמעוניינת להניק ומקבלת את הידע והתמיכה המתאימים יוכלה להצליח והצלחה היא כל מקום שגורם לך האם הטרייה להרגיש שאת עושה הטוב ביותר עבור ילדך בהתאם לרצונך ותפיסת עולמך. מחכות לכן.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
קוראים לי ליאת ארנון, אני מיילדת ויועצת הנקה מורשת מטעם משרד הבריאות, נמצאת כעת בלימודי תעודה בתחום התפתחות הילד מגיל 0-6 חודשים. הבחירה בהנקה אינה דבר מובן מאליו, מדובר בבחירה מאתגרת שדורשת מהאם המניקה הקרבה, מחויבות, למידה. יחד עם זאת ההנקה היא שלב התפתחותי משמעותי במעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים.
ההנקה הינה מקור הזנה מושלם, מותאם ויעודי לרך הנולד ומספקת את כל צורכי התינוק לגדילה והתפתחות תקינים. פורום המומחים נועד לספק מענה לכל שאלה, בעיה, התלבטות בתחום ההנקה. אני כאן לעזור לך בתקופת ההסתגלות ובפתרון משברים/ מכשולים שבהם את עשוייה להיתקל במהלך הדרך. אשתדל להיות זמינה עד כמה שניתן ולתת לכל שאלה את המענה הראוי ביותר. אני מאמינה שכל אישה שמעוניינת להניק ומקבלת את הידע והתמיכה המתאימים יוכלה להצליח, ואם אתן שואלות אותי מה זו הצלחה? הצלחה היא כל מקום שגורם לך האם הטרייה להרגיש שאת עושה הטוב ביותר עבור ילדך בהתאם לרצונך ותפיסת עולמך. איתי בפורום שותפה סילבי גינסברג מדריכת הנקה מוסמכת. בהצלחה לכולן ושתהיה שנה טובה ופורייה
המשך >>

לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:13
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:34
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:34
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:03
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:49

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'שינויים בהרגלי הצריכה '
שינויים בהרגלי הצריכה
05/06/2017 | 18:16
1
11
שלום!

התינוקת שלי בת 3 חודשים. עד לאחרונה הייתה יונקת ביום כל 3 שעות בערך (לפעמים אפילו 4) וקמה פעמיים לאכול בלילה. בחודש האחרון התקצרו הארוחות מחצי שעה פלוס לכרבע שעה (יש לי עודף חלב ומניקה כל פעם מצד אחד בלבד).
לאחרונה החלה להתעורר רק פעם אחת לאכול בלילה ומצד שני במהלך היום נראה שרעבה לעיתים יותר תכופות (שעתיים-שעתיים וחצי). וגם הארוחות ארוכות יותר שוב (כחצי שעה) וגם ביומיים האחרונים התחלתי להניק משני הצדדים בכל ארוחה כי נראה שכאילו לא מספיק לה מצד אחד.
הגיוני שהיא "מפצה" ביום את מה שכביכול לא אוכלת בלילה?
חשבתי בהתחלה שזו קפיצת גדילה של 3 חודשים אבל זה נמשך כבר יותר מכמה ימים...

תודה רבה!
לצפיה ב-'שינוי הרגלים'
שינוי הרגלים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 01:38
6
הי,
בהחלט יש מצב שאם מספר ההנקות בלילה הצטמצם, תהיה השלמה במהלך היום.
מה שכן הייתי שמה לב, האם במהלך היום כל הצעה להנקה היא אכן מענה לצורך (לרעב).
לעיתים כשתינוק גדל ויש השתנות בצרכים ההתפתחותיים, יש נטיה "לפספס" או לא להיות מדוייק במענה לרצון שמציג התינוק.
למשל , לא כל בכי של תינוק משמעו רעב ולא כל הכנסת ידיים לפה. ייתכן כי מדובר בעייפות, בצורך בתשומת לב, עזרה בהוצאת אנרגיה, פורקן רגשי.
חשוב לנסות ולהבין מתי מדובר ברעב וצורך בהנקה.
בגיל 3 חודשים תינוק אמור לינוק בין 6-7 פעמים ביממה, משך ההנקה בהחלט יכול להתקצר.
אם יש לך ספק האם הבקשה היא להנקה או לא, את תמיד יכולה לעשות נסיון ולגוון
את הפעילות המשותפת לפני הצעת השד. לשחק ביחד על מזרן פעילות, לצאת לטיול בעגלה, להניח את התינוק במנשא.
בהצלחה,
ליאת ארנון יועצת הנקה
לצפיה ב-'הפסקת הנקה וניסיון לחזרה'
הפסקת הנקה וניסיון לחזרה
04/06/2017 | 12:43
1
18
הבן שלי בן 8 חודשים ופיתאום הפסיק להניק. כל מה שניסיתי היה לשוא.לאחר הפסקה של שלושה שבועות בערך אני מנסה שוב. האם צריך להוציא חלב מהפיתמה ולישפוך בפעם הראשונה ואז להמשיך להניק? או שאפשר פשוט לתת את מה שיש כרגיל?
לצפיה ב-'חזרה להנקה'
חזרה להנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 01:21
9
הי,
לא, אין מניעה לחבר את התינוק להנקה גם כעבור הפסקה ממושכת.
החלב אינו "עומד" בשד אלא נוצר כאן ועכשיו כתגובה לגירוי.
בהצלחה,
ליאת ארנון
לצפיה ב-' פורום פוריות הגבר '
פורום פוריות הגבר
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2017 | 13:23
 כיום המדע והטכנולוגיה מאפשרים להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות. בפורום פוריות הגבר יתנו מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה, אתם מוזמנים להיכנס    
לצפיה ב-'לא יונק מצד ימין'
לא יונק מצד ימין
25/05/2017 | 04:24
18
היי לכולן!!!!  אני ממש על סף בכי מי יכולה לעזור לי להבין למה הוא לא יונק מצד ימין מאתמול כואב לי מאוד הציצי, הוא קשה ואני מנסה לתת לו והוא פשוט צורחחחחחחח 

לצפיה ב-'ישן ולא יונק'
ישן ולא יונק
21/05/2017 | 11:31
23
שלום,
תינוקי הבכור והראשון בן החודש בלבד, ישן/מנמנם באמצע היום למשל כ- 4-5 שעות בהם לא אכל. האם פרק הזמן הזה ללא הנקה צריך להדאיג אותי? התינוק אינו בוכה או מראה סימני/בכי רעב, עליי להעיר אותו? הוא עולה יפה במשקל
לצפיה ב-'הנקה ללא הפסקה'
הנקה ללא הפסקה
17/05/2017 | 03:07
31
שלום וברכה.
ביתי בת 7 שבועות וכל הזמן מחוברת לשד. היא לא מצליחה להירדם ללא השד, אני מוצאת את עצמי כל יום החל מהשעה 6 בערב ועד בערך בסביבות 2 בלילה יושבת ומניקה. כמובן שהיא ישנה לי על השד ומידי פעם עושה תנועות מציצה. כשאני מנסה להניח אותה בשיא העדינות בעריסה היא מתחילה לצרוח ובוכה בכי היסטרי. אני מרגישה כבר ממש שעוד שניה אני מתמוטטת!!!! לפני כמה ימים הייתי באירוע והיא שתתה חלב שאוב אך לא הצליחה להירדם עד שהוצאתי לה את השד והיא נרדמה. אציין שניסיתי לתת חה כל סוג של מוצץ אך היא מסרבת וברגע שאני מציעה לה מוצץ היא פוצחת בבכי היסטרי. אשמח ואודה מאוד לייעוץ.
לצפיה ב-'לא יונקת בערב'
לא יונקת בערב
16/05/2017 | 21:32
18
אני אמא ל 4 הנקתי את כולם בלי בעיות כמעט הבת שלי בת 3 ח׳ כבר שבוע מ 7 בערב היא לא כ"כ רוצה לינוק ובוכה הרבה ואני נאלצת לתת בקבוק שאוב או תמ"ל בלילה וביום יונקת כרגיל ובשמחה ללא שינוי לדעתי ומנסיוני נראה דווקא שהיא כבר לא סובלת מגזים,מה עושים?אני פוחדת לאבד את ההנקה.
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:29
6
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'שילוב הנקה ובקבוק'
שילוב הנקה ובקבוק
27/04/2017 | 14:56
1
47
שלום,
בתי בת 5 חודשים והיא יונקת אני רוצה לשלב לה הזנה מבקבוק והיא בשום אופן לא רוצה זה מלווה בצרחות והיא אפילו לא מנסה לטעום אני מאוד מודאגת קניתי את הבקבוק דמוי שד  וזה לא עוזר. אשמח אם תייעצו לי מה לעשות"
לצפיה ב-'שילוב הנקה ובקבוק'
שילוב הנקה ובקבוק
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2017 | 10:15
30
הי ליסה,
קשה לפעמים להעביר תינוק יונק להאכלה מבקבוק.
צורת היניקה היא שונה וחדשה לה וכמו כל דבר צריך לפתח את המיומנות וללמוד אותה.
בשלב ראשון ממליצה לך שלא את תתני לה את הבקבוק. בן זוגך/אמא/חברה. כשאת נותנת לה היא מריחה אותך ולא מבינה למה היא לא מקבלת את מה שהיא רגילה לקבל ממך ואז מגיעות הצרחות.
בנוסף - אל תגיעו למצב שהיא ממש רעבה ותנו לה להכיר את הבקבוק מוקדם יותר, כשהיא רגועה. ועדיף כשאת לא בסביבה.
כדאי שהבקבוק יהיה חלב שאוב שזה הטעם שאותו היא מכירה, אבל כמובן שניתן גם לשלב תמ"ל.
בהצלחה
לצפיה ב-'גזים ביניקה'
גזים ביניקה
22/04/2017 | 06:19
1
40
הי,

התינוקת שלי בת חודשיים.
בגלל עודף חלב (או רפלקס שחרור מהיר) אני מניקה אותה בהישענות קלה לאחור כך שהיא מונחת מעלי ולמעשה אמורה כך לשלוט יותר בקצב היניקה.
למרות זאת זורם לה המון חלב לפה וחלקו הגדול (בתחילת היניקה) מוצא את עצמו זולג מטה.
לתינוקת יש מגיל שבועיים המון גזים. אני מוציאה לה גרעפסים בכל ארוחה וכמה פעמים בכל ארוחה.
האם יכול להיות שהגזים קשורים לתנוחת ההנקה? הבנתי שאצל תינוקות יונקים לרוב יש פחות גזים...
אם כן, האם ישנה תנוחת הנקה אחרת שמתאימה מצד אחד לעודף חלב ומצד שני מפחיתה גזים? היא סובלת מזה נורא לאורך כל היום.

תודה רבה!
לצפיה ב-'גזים בהנקה'
גזים בהנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2017 | 10:04
22
הי מלאכית הים,
התנוחה בה את מניקה עם עודף חלב היא הנכונה, אך בנוסף הייתי ממליצה לך לפני שאת מחברת אותה לסחוט מעט מהשד חלב לתוך בקבוק (לשמירה) או לתוך חיתול טטרה רק כדי להפחית את הזרמים החזקים בתחילת ההנקה. כך התינוקת לא תקבל את השפריצים החזקים, היא תאכל בצורה יותר רגועה, ולא יזלוג החוצה חלב.
זה גם מה שאמור לעזור עם בליעת האויר. כנראה בגלל המהירות בה החלב מגיע לפה, היא עוצרת ופותחת את ואקום היניקה ונכנס יותר אויר שגורם ליותר גזים.
תנסי ואשמח לשמוע אם זה עוזר.
בהצלחה
לצפיה ב-'תינוק יונק שפתאום מתקשה לאכול מבקבוק'
תינוק יונק שפתאום מתקשה לאכול מבקבוק
18/04/2017 | 11:25
1
23
היי,

אשמח לכל עזרה/עצה..
התינוק שלי בן 3 חודשים. במשך 5 שבועות היה בהנקה מלאה ואז בגלל שלא עלה במשקל התחלנו לשלב בקבוקים של חלב שאוב ופורמולה.
בדרך כלל לא היתה לו בעיה לעבור מהנקה לבקבוק ובחזרה (גם באותה האכלה).
מדי פעם דווקא היתה בעיה עם הבקבוק וביומיים האחרונים יש לו בעיה אחרת: הוא מוצץ את הבקבוק אבל לא מוציא חלב. זה נראה כמו מוצץ פחות או יותר. למרות שנראה שהוא כן רעב וכן רוצה לאכול, והוא פשוט לא מצליח. אחרי הרבה דקות ועם הרבה ניסיונות, שינויי תנוחה וסבלנות הוא מצליח אבל אנחנו מאד חוששים שהוא לא יצליח פתאום או לא יאכל מספיק (וההנקה בלבד לא משביעה אותו).

בתודה מראש לכל מי שיכולה לעזור או נתקלה בזה :)
לצפיה ב-'קשיים באכילה מבקבוק'
קשיים באכילה מבקבוק
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2017 | 10:35
11
הי אנני,
קשה לי להבין את שאלתך. את כותבת שאחרי כמה דקות וניסיונות הוא מצליח לאכול מהבקבוק - אז בעצם אין סיבה שהוא לא יאכל מספיק.
אולי את נותנת לו את הבקבוק לפני שהוא רעב ואז הוא קצת משחק איתו כמו מוצץ?
האם את ממשיכה לשלב הנקה או שהוא אוכל רק מבקבוק?
האם קצב העלייה במשקל עכשיו תקין?
מצטערת על העיכוב בתשובה ואולי כבר הסתדרת.
אשמח לשמוע אם יש לך שאלות נוספות או פרטים נוספים.

לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:59
2
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'עזרה בהנקה'
עזרה בהנקה
01/04/2017 | 21:05
1
41
סליחה מראש על האורך וריבוי השאלות... אני ממש זקוקה לסיוע. יועצת שהייתה אצלי לא ממש שיפרה את המצב...

התינוקת שלי בת חודש.
עד כה ינקה מעולה כולל עלייה מרשימה במשקל והרבה חיתולים רטובים (על אף שההנקות היו מאוד קצרות - דקות בודדות).
הבעיה שאין זמני הנקה קבועים ולמעשה היא יונקת כמעט כל היום: לפעמים כמה פעמים בשעה אחת כי בכל פעם יונקת קצת (כי מתחילה מהר להשתולל ולבכות), לפעמים היניקות רגועות, ארוכות מאוד (יותר מחצי שעה) ומרווחות יותר (בין שעה וחצי לשלוש).

ביניקות שבהן היא משתוללת ובוכה - אנחנו מפסיקות, מרימים לגרעפס אבל לא תמיד היא נרגעת אחריו.
לפעמים נדמה לי שהחלב שלי פשוט עושה לה רע - היא ממש צווחת אחרי כמה שלוקים.
אציין שהיא גם סובלת מאוד מגזים לאורך כל היום.
כנראה יש לי הרבה חלב כי אני רואה הרבה פעמים שהפה שלה מלא וגם הרבה נוזל עלי...
בלילה היא דווקא פותחת מרווחים יפים וההנקות רגועות (כנראה חצי ישנה).

עד לפני שבוע בערך הייתה נרדמת על הציצי לאחר ההנקה (ההנקות היו קצרות מאוד). השבוע הפסיקה להירדם כך (לפחות במהלך היום). ההנקות הפכו ארוכות מאוד מאז שאני מנסה לרווח אותן, בסוף היא נרדמת אך מהר מאוד מתעוררת שוב. הגיוני שהיא פתאום עירנית יותר? או שזה הגזים?

אני חוששת שאולי אני מאכילה אותה גם כשהיא לא רעבה (לא בטוחה תמיד מתי זה רעב ומתי בכי אחר) ואז מחמירה לה את הגזים?
ואולי היא פשוט לא יכולה להתמודד עם כמות החלב?
או שהיא אלרגית לחלב שלי?

זה נורא מייאש... אני חוששת שאני עושה לה רע עם ההתעקשות על ההנקה כשהיא סובלת מזה בבירור.
אני כל הזמן חושבת לעבור לתחליף, אבל מפחדת שזה יחמיר לה את הגזים (אם זה אפשרי שיהיה חמור יותר מעכשיו בכלל).

אשמח להבין מדוע היא משתוללת ולא נרגעת? והאם זה הגיוני שעדיין אין כ"כ ריווח בהנקות במהלך היום?
האם אני עושה משהו לא בסדר?

תודה רבה!

לצפיה ב-'ניהול הנקה'
ניהול הנקה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/04/2017 | 00:13
42
שלום מלאכית,
אני מבינה את המצוקה שאת מתארת, אחד הדברים הקשים להתמודדות זה החוסר ידיעה או הבנה של המצב וזה מאוד מתסכל. אני אנסה לעשות סדר אך יחד עם זאת חשוב להבין שמאוד קשה לדייק בתשובה על סמך תאור בלבד.
קצת על סדר יום בהנקה, מרבית התינוקות לפחות עד גיל 6-8 שבועות ידרשו הנקה בין 8-12 פעמים כלומר כל שעתיים/שלוש, משך ההנקה עשוי להיות מ-10 דקות ועד שעה ויותר, מרבית התינוקות ידרשו הנקה משתי השדיים. עדיין מדובר בתקופה שבה ההנקה מתבססת ועל כן מאוד קשה למצוא סדר יום, בעיקר צריך לדעת, להבין ולזהות סימנים שמעידים על רעב, עייפות, כאב "גזים", אי נוחות.  
לתינוקות יש עולם שלם של רגשות ותחושות שמפעיל אותם ופעמים רבות מצבים של בכי מתורגמים ע"י האמא כסימן לרעב, אך לא תמיד זה אכן המצב. בכי אצל תינוקות זה שפה, זה האופן שבו התינוק מתקשר אם הסביבה וחשוב לנסות ולהבין מה עומד מאחורי הבכי. כאשר המענה לא תואם לצורך של התינוק הבכי והאי שקט יכולים להתגבר ולקחת חלק ניכר מהיום. נכון, יש מקום לנסות לברר האם הסיבה "להשתוללות" בהנקה מקורה בהספקה עודפת של חלב אולי רפלקס שחרור חלב חזק או זרימה חזקה של חלב. ייתכן מצב של ריפלוקוס שבו יש חזרה של תוכן הקיבה לושט מה שגורם לתחושה של כאב, מעין "צרבת" לכל אחת מהסיבות יש את המאפיינים שלה ונכון יהיה שאשת מקצוע תתרשם מההנקה ותוכל לתת לך מענה מותאם. בכל מקרה אני מציעה לך לנסות ולהבין מה עומד מאחורי הבכי, למשל - התינקות התעוררה משינה, קיבלה הנקה, סיימה הנקה, כעבור פרק זמן קצר יחסית מדגימה אי שקט, עצבנות, חוסר נוחות לפני שאת מציעה הנקה תנסי להבין מה היא מבקשת.... זה יכול להיות צורך בקרבה ויידים, צורך בתנועה, גזים, עייפות. תינוקת שמיומנת בהנקה ועד כה הציגה הנקה טובה ויעילה אין סיבה לחשוב שמשהו "לא טוב" בחלב צריך לחשוב מה היא עוד צריכה שזה לא הנקה.
אני כן הוסיף, פעולת המציצה היא רפלקס מולד, המציצה שלעצמה היא פעולה מרגיעה ומעט מאוד תינוקות "יסרבו" להתחבר לשד.
לכן זה יכול להיות מאוד מבלבל להבין איפה קיים הצורך בהנקה לצורכי הזנה ואיפה לצורכי הרגעה ולכן חשוב לנסות ולהבין את הסיטואציה בכללותה ואם הצורך הוא במציצה לשם מימוש הרפלקס אפשר להציע מוצץ או לבחור בדרכי הרגעה מגוונים.
מקווה שקצת עשיתי סדר, אם עדיין יש שאלות את מוזמנת לשלוח.
בהצלחה,
ליאת ארנון ,יועצת הנקה מורשת
לצפיה ב-'הנקה לתינוקת עם פטריה בלשון'
הנקה לתינוקת עם פטריה בלשון
22/03/2017 | 13:06
1
27
שלום, יש לי תינוקת בת 5 שבועות בהנקה מלאה בינתיים. לפני כשבועיים התחילה לה פטריה בלשון ואחרי שהחמירה התחלתי למרוח לה דקטרין ג'ל 3 פעמים ביום ומזה כמה ימים מנקה אחרי כל ארוחה(כמעט) את הלשון עם חיתול טטרה טבול במים (שהורתחו).
הבעיה שמאז הופעת הפטריה היא מנתקת ואקום כל הזמן - יש רעשים של כמו צ'וק בכל יניקה שלה,
מפחדת שאם היא לא יונקת טוב היא תהיה חלשה ולא אדע את זה
האם זה יכול להיות מהפטרייה? איך אפשר לשפר ההנקה?

תודה רבה!
לצפיה ב-'פטריה בלשון '
פטריה בלשון
( לעמוד שלי בתפוז )
03/04/2017 | 00:30
11
הי,
מצטערת שלא עניתי קודם לכן, לצערי לא הייתי זמינה.
מקווה שכבר קיבלת מענה הולם לבעיה.
בכל מקרה אני אענה.
ראשית חשוב לדעת כאשר יש פטריה מקובל לטפל הן באם והן בתינוק, הפטריה יודעת להיות עקשנית ומדבקת ומכיוון שבהנקה יש כל הזמן מגע בין פה התינוק לפיטמה הכרחי שהטיפול יהיה משולב ובו זמני בכדי להימנע מהעברות חוזרות ונשנות. לגבי הקולות, אין בספרות תאור שקושר בין פטריה לשבירת ואקום או קולות ציקצוק, לרוב כאשר מופיע פטריה מי שסובל מהסימפטומים זו האם ופחות התינוק.
שבירת ואקום וקולות ציקצוק לרוב מקורם באיזושהיא שונות מבנית כדוגמאת : לשון קשורה או חך גבוה, מה שמקשה על התינוק לשמור ואקום לאורך זמן ויש התנתקויות חוזרות. ייתכן גם מצב של הספקת חלב עודפת מה שגורם לתינוק להתנתק לעיתים קרובות ולעיתים מלווה בקולות.
לכן חשוב להבין את הסיבה להתנתקויות ולתת מענה הולם מכיוון שמצב זה יכול להוביל להנקה לא מאורגנת, עליה לא מספקת במשקל ובסופו של דבר לירידה בתפוקת החלב.
אם עדיין התופעה נמשכת ולא מצאת פתרון אני ממליצה בחום להיפגש עם אשת מקצוע על מנת להבין את הסיבה.
בהצלחה,
ליאת ארנון, יועצת הנקה מורשת 

לצפיה ב-'התבלטות לגבי הנקה'
התבלטות לגבי הנקה
16/02/2017 | 08:58
1
57
בוקר טוב,
אני לקראת לידה ראשונה, שבוע 32 ודי מתלבטת האם להניק. ראיתי חברות שסובלות בעיקר בשבועות הראשונים ( פצעים, כאבים) . בקיצור לט בטוחה שרוצ הלעבור את הסבל הזה כאשר היום בתחליפים מעולים.
גם המידע באינטרנט כל כך מבלבל..
אשמח לשמוע את דעתך
שירי
לצפיה ב-'האם לבחור בהנקה? '
האם לבחור בהנקה?
( לעמוד שלי בתפוז )
20/02/2017 | 17:42
36

הי שירי,
האם להניק או לא? אני חושבת שלא כאן ההתלבטות צריכה להיות.
לדעתי כל אם צריכה לתת את הניסיון להנקה לאחר לידה וזה במידה ולא ידוע על בעיה כלשהי עוד
בתרם הלידה.
ההנקה בתחילת הדרך יכולה להיות בהחלט מאתגרת, היא דורשת אימון, ידע, התמדה,
עקשנות. התמודדויות הן רבות גם ברמה הפיזית וגם ברמה הרגשית, את כל זה מלווה תהליך
ההחלמה של הגוף מההיריון והלידה ולא נשכח את חוסר שעות השינה....
אז בטח את שואלת את עצמך "למה בכלל להתחיל"?
כי אני מאמינה שזה מהלך נכון יותר להתחיל להניק ואם לא הולך וממש קשה תמיד אפשר להפסיק.
נכון שהפסקת הנקה דורשת יותר "התעסקות" אך אם הדרכה נכונה לא צריכה להיות בעיה.
ובכל זאת למה להתחיל? כי לכול אישה יש את סיפור ההנקה שלה, ועל כל סיפור קשה ששמעת או
ראית יש סיפור הנקה מוצלח. כמו שרשמת האינפורמציה סביבנו יכולה להיות מבלבלת, לא מדויקת
ובעיקר סובייקטיבית ולאו דווקא מייצגת את סיפור ההנקה שלך.
אני לא מנסה לצייר תמונה ורודה, הימים ואף השבועות (בעיקר שבועיים) יכולים להיות מאוד לא
פשוטים, כן יש נשים שיחוו כאב, פצעים, גודש (זה השכיח).
יש גם אתגרים שלא ניתן לצפות אותם, למשל: תפוקת חלב לא מספקת, מבנה אנטומי של הפטמה
ועוד...
יחד עם זאת, כשעולים על דרך המלך וההנקה הופכת לחלק מהשגרה זה דבר נפלא ומרגש, חוויה
מאוד ייחודית שמכילה בתוכה רבדים רבים לתינוק ולאם.
אני בכוונה לא נכנסת ל"רשימת המוכלת" של יתרונות ההנקה וגם לא להבדל בין הנקה למתן
בקבוק. היה לי יותר חשוב לפתוח את המקום של ההתלבטות, להכניס פרספקטיבה אחרת ואת
ההבנה שלכול אישה יש את סיפור ההנקה שלה והוא לא חייב להיות מייסר.
מה אני כן ממליצה – להגיע מוכנה עד כמה שניתן לקראת ההנקה, לקבל ידע נכון ומקצועי.
לאחר הלידה לדאוג ליעוץ והדרכה , לדאוג שהסביבה תהיה תומכת ומאפשרת.
ולזכור התחלות הן לפעמים מורכבות וקשות, אך יחד עם זאת הן זמניות ומרגע שההנקה מתבססת
ההתמודדות הופכת לפשוטה.
בהצלחה רבה, אם תזדקקי לעוד עזרה אשמח לענות.
ליאת ארנון, יועצת הנקה מורשת

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי ליאת ארנון נשואה ואם ל-5 ילדים מקסימים. יועצת הנקה מוסמכת מטעם משרד הבריאות, אחות מוסמכת ומיילדת בביה"ח "ליס" ליולדות, ת"א. (איכילוב) מדריכת שינה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת ארנון -מנהלת פורום ייעוץ הנקה
להתייעצות עם מנהלת הפורום
סילבי גינסברג  -מדריכת הנקה
סילבי גינסברג מדריכת הנקה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה