לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1189811,898 עוקבים אודות עסקים

פורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

כללי הכתיבה בפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות"
אני אשמח אם תשאלו שאלות, תענו על שאלות, תציעו רעיונות, תשתפו מהידע שלכם, תבקשו בקשות וכו'.
כמו כן, אני אשמח לקבל רעיונות לתכנים שאתם רוצים שיהיו בפורום ופינות קבועות. 
אני פה בשבילכם, לנסות לסייע לכם במידת הצורך ולפי יכולתי.
ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני.
אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים.
הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.
גלישה נעימה והשתתפות פוריה ומפרה בפורום!

המשך >>

לצפיה ב-'שנת לימודים טובה ומוצלחת'
שנת לימודים טובה ומוצלחת
01/09/2016 | 09:21
20
חזרתי מהחופשה, כל שאלה שיש ניתן לשאול בפורום או לפנות בפרטי.

בהצלחה לכל מי שילדיו נכנסו/חזרו לבית ספר היום, ובהצלחה לאנשי המקצוע בהתמודדויות החדשות, והילדים החדשים שיפגשו בשנת הלימודים הנוכחית.

לצפיה ב-'הודעה מנהלתית'
הודעה מנהלתית
21/08/2016 | 10:41
2
90
אני לא אהיה פה בשבועים הקרובים כי אני מתחתנת וטסה לירח דבש. 
למקרה שיש בעיה כלשהי ניתן לפנות לאחד הגולשים הקבועים בפורום, או להנהלת הפורמים.
שיהיה שבוע טוב!
לצפיה ב-''
22/08/2016 | 23:18
1
30
תהני בחתונה ובירח הדבש, והכי חשוב- שתזכו להמשך חיים זוגיים מאושרים!

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'תודה רבה!! '
תודה רבה!!
24/08/2016 | 16:12
10
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
11/08/2016 | 14:24
3
107
היי, אני חדש כאן:)
שמי אלון, בן 29, דיסלקט וסטודנט לתואר ראשון שמעוניין לעבור ללימודי רפואה.
החלום שלי זה להיות רופא אך זה נראה עבורי כאתגר בלתי אפשרי בעיקר בגלל האנגלית. 
הרי בתור דיסלקט, יש לי קשיים בשפה העברית, אז איך אתמודד עם האנגלית להגעה לרמה גבוהה מאוד? שהרי לימודי הרפואה והקבלה אליהם הם בין היתר במבחנים שכתובים כולם בשפה האנגלית...
לכן רציתי להתייעץ איתכם לגבי נושא זה, והאם אתם מכירים מכון ללימודי (שיפור) האנגלית שמותאם לדיסקלטים באזור ירושלים?
אני אובד עיצות ואודה לכם מאוד על כל עזרה שהיא!

לצפיה ב-'שלום אלון'
שלום אלון
12/08/2016 | 09:10
66
קודם כל, כל הכבוד על השאיפות שלך ועל הרצון למצוא פתרונות למרות הקשיים בעברית ובאנגלית.
ישנם מוסדות להשכלה גבוהה שבאים מאוד לקראת סטודנטים שיש להם לקות למידה (סטודנטים שקשה להם לקרוא ומקריאים להם סיכומים שלמים לפני מבחנים, סטודנטים שעונים על מבחנים בעל פה וכותבים ומשכתבים להם ועוד כל מיני התאמות ודרכי למידה למבחנים).
חשוב מאוד שתברר באיזה מוסד ללימודי רפואה יש תמיכה נרחבת יותר בסטודנטים שיש להם לקות למידה.
לגבי עזרה ספציפית באנגלית, אני לא מכירה מכון, אבל אני מכירה מישהי שמובילה שיטה של הוראה מתקנת באנגלית ללקויי למידה ומתגוררת בירושלים. אם תרצה אברר לך פרטים ואשלח לך בפרטי

לצפיה ב-'מרשה לעצמי להציג עמדה אחרת-'
מרשה לעצמי להציג עמדה אחרת-
19/08/2016 | 22:02
1
56
חלילה אינני רוצה לרפות ידיך.
יחד עם זאת, בעיניי, רצוי לחפש תחום לימודי ותעסוקתי שהולם את יכולות האדם ואת כישוריו, ולא לקפוץ מעל הפופיק.
קח בחשבון שאתה בן 29, שלימודי הרפואה הם לימודים קשים ביותר (!!!!!!!), ולאחריהם, יש מספר שנות התמחות שבעיניי הן ממש בלתי נסבלות בהקשר של תנאים לא הגיוניים, כמו משמרות של 30 שעות. הזוי.
כך שאתה עלול לשלם מחיר יקר על החלום הזה.
גם מי שאין לו לקויות למידה ולומד רפואה- הלימודים קשים ביותר, ומצריכים השקעה בלתי סופית, כולל סופי שבוע, כולל הכל. אז מי שיש לו לקות למידה- זה עלול להיות ממש בלתי נסבל, מתסכל ומייאש.

יש הרבה תחומים שנושקים לרפואה, טיפוליים (סיעוד, רפלקסולוגיה, דיקור...) ואחרים (ביולוגיה, כימיה, תועמלנות רפואית...). גם תחומים אלו מצריכים לימודים קשים, אך בעיניי- יותר נסבלים מאשר לימודי רפואה.

האם הלכת לאיזושהי הכוונה מקצועית על- ידי איש/ת מקצוע כמו פסיכולו/ית תעסוקתי/ת?
מה אתה לומד כעת? היכן?באיזו שנה אתה של הלימודים? ומה עשית לפני שהתחלת ללמוד? (עבודה כלשהי, השלמת בגרויות, טיול ארוך של כמה שנים...).

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'עוד שאלה מאוד פרקטית-'
עוד שאלה מאוד פרקטית-
19/08/2016 | 22:05
44
האם אתה מתקבל ללימודי הרפואה? תנאי הקבלה מאוד מאוד גבוהים...
האם זה בכלל ראלי בהיבט הזה?

סליחה שאני מנחיתה אותך לארץ. אתה יכול להיות רגוע- גם אני בזמנו לא הייתי מתקבלת, גם אם הייתי רוצה:)

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'לפני לימודים באקדמיה-זמן לחדש אבחונים?'
לפני לימודים באקדמיה-זמן לחדש אבחונים?
06/08/2016 | 22:27
3
87
לאחר סיבוכים רבים בעבודה שלי(נאלצתי להתפטר) וגם במציאת עבודה, אני חושב ברצינות על לימודים.
אבל הבנתי שאבחון שעשיתי בכיתה ז' בשנת 2006 לא יהיה מוכר בימינו...

אני יודע שיש את מת"ל שבעיקרון אמורים לעשות ככה(לפחות ברוב המוסדות), אבל אם הבנתי נכון זה מאבחנים של מרכז הפסיכומטרי שידועים בהיותם מאוד שמרנים ומחמירים לגבי הקלות...
אבל מה שלא הבנתי זה האם ה"פסיקה" שלהם מחייבת או שלכל מוסד יש זכות להחליט מה לתת ומה לא לתת. אם כן זה עשוי להיות פקטור קובע באיזה מוסד ללמוד.

ונגיד את זה ככה, למרות שדי ברור שאצא "חיובי" לגבי דיסגרפיה, אם מסיבה כלשהי לא אוכל לעשות מבחנים במחשב(למשל המוסד לא יכיר בזה משום מה) אז אין לי כל סיכוי להצליח בתואר ריאלי!
אז אסביר בקצרה מה השאלות שיש לי:
1. האם מקומות כמו אלה של מת"ל(שלמיטב הבנתי בן גוריון והעברית מתחשבים בהם וזה שני המקומות שאני מתלבט לגביהם כרגע) רק מאבחנים או גם ממליצים על אילו הקלות לתת(בהתאם לאבחון) או שזה גם מחייב את המוסדות?
2. האם מוסדות הלימוד יכולים לתת הקלה גם אם משום מה אין אבחון רשמי בנושא(הבהרה-זה לא המצב אצלי)?
3. הבנתי שבחלק מהמקומות למשל טכניון(וגם תל אביב ואריאל) הם עושים את האבחון די עצמאית או לפחות בלי תלות במכון כזה או אחר. האם "עדיף" למקרים מסויימים להשתמש בהם או באבחון היותר גנרי של מת"ל?

הבהרה-הדיון הוא לא על איך אני משפר את המצב, לצורך הדיון תניחו פשוט שאני חייב את ההקלה ואני רוצה לדעת כיצד אני מוודא שתהיה לי אותה גם באקדמיה.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
07/08/2016 | 14:18
2
59
קודם כל אבחון תקף ל7 שנים, וצריך לעשות אבחון חדש על מנת שיקבלו אותו במוסדות השכלה גבוהה (יש מכללות למיניהן ששמעתי שכן קיבלו אבחון ישן, להארכת זמן וכאלה, אבל לא הייתי מסתמכת על זה).

אבחון מת"ל הוא מבחן ממוחשב שהמרכז הארצי לבחינות והערכה בנה אותו, אבל המאבחנים אינם עובדי המרכז הארצי לבחינות והערכה... הם מאבחנים מוסמכים לכל דבר ועניין (יש מקומות שבהם את האבחון עצמו מעביר בוחן ולא מאבחן, ושיחת הסיכום היא עם מאבחן).
הם יכולים להמליץ על מלא התאמות והקלות למיניהן (לפי טבלה מובנית, ושיקול דעת של המאבחנים- אולי יש לי אותה איפשהו מהלימודים).
אם אתה רוצה הקלות במבחן פסיכומטרי, ולא רק לצורך הלימודים, זה כבר סיפור אחר. פה האחריות היא רק של המרכז הארצי לבחינות והערכה, צריך לשלוח לנציגים שלהם את האבחון והם מחליטים איזה התאמות לתת.
במוסדות להשכלה גבוהה לצורך לימודים, הם אמורים לכבד את כל ההתאמות שרשומות לך באבחון, ואין להם כל כך בחירה מה לתת ומה לא לתת. ואם עושים לך בעיות עם התאמה כלשהי, יש מרכז תמיכה לסטודנטים ליקויי למידה בכל מוסד השכלה גבוהה שמכבד את עצמו, ותגיד להם שידאגו לך לכל הזכויות שלך.

ראיתי בת"א סטודנטיות שהשתמשו במחשב במבחנים, יש מחשב בכל כיתה, ופשוט היא ישבה על השולחן של המרצה וענתה על הבחינה באופן ממוחשב.. בעברית ובבר אילן פחות ראיתי את זה.
בבר אילן יש כיתות בחינה מיוחדות לסטודנטים עם הארכת זמן וכיוצא בזה, אז אני מניחה שדואגים גם למחשב.
בעברית לא יצא לי לראות התאמות במבחנים באופן ספציפי, אבל הכרתי את המת"ל ואת המרכז לסטודנטים לקויי למידה שם ואני יודעת שהם עושים מעל ומעבר ומאוד מקצועיים.

1. לגבי העברית, אני למדתי שם את התואר השני והתנסיתי שם במת"ל במסגרת הלימודים. יש מערכת תמיכה מאוד גדולה לסטודנטים לקויי למידה. מנסים למצוא את הפתרון שמתאים לסטודנט, במסגרת המגבלות של האוניברסיטה.

2. הרבה פעמים במבחנים במוסדות לימוד נותנים הארכת זמן כללית לכולם של 15 דקות, אם רואים שיש צורך והרבה סטודנטים מבקשים, גם ללא התאמה מאובחנת. אם לזה התכוונת.

3. גם באוניברסיטת תל אביב וגם באוניברסיטת אריאל יש מכון מת"ל שעושה אבחוני מת"ל. לגבי הטכניון אני לא יודעת. אז גם בתל אביב וגם באריאל לא אמורה להיות לך בעיה אם אתה עושה אבחון מת"ל במקום אחר. לעומת זאת בבר אילן אני יודעת שיש להם אבחון פנימי כלשהו, אני לא בטוחה אם הם מקבלים אבחוני מת"ל או לא. (ואם לא, זה נטו עניין כלכלי, שהם רוצים להכניס יותר כסף למכון באוניברסיטה ולא מסיבות אמיתיות).

מקווה שעזרתי לך, אם יש עוד שאלות אשמח לענות.
לצפיה ב-'תודה רבה! ורק הבהרה אחת'
תודה רבה! ורק הבהרה אחת
07/08/2016 | 15:18
1
56
בפסיכומטרי אין בעיה, עשיתי כבר לפני 5 שנים(זה 7 שנים תוקף) כזה עוד היה אמריקאי אז הצלחתי בלי בעיה.
לצפיה ב-'יופי'
יופי
07/08/2016 | 16:14
35
אז אין לך צורך שישלחו את האבחון למרכז הארצי לבחינות והערכה, והאבחון נסגר בתוך מכון האבחון שתבחר בו.
בהצלחה בכל מה שתחבר לעשות ולאן שתבחר לפנות!

אם תרצה דוגמאות לאיך המרכז תמיכה יכול לסייע לך באופן ספציפי אוכל לתת לך דוגמאות בהתאם להתאמות שיהיו לך לפי האבחון או בלי קשר.
לצפיה ב-'הפרעות קשב וריכוז'
הפרעות קשב וריכוז
07/08/2016 | 10:41
1
101
יש לי ADHD למי שלא יודע מזה זה הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות אובחנתי בכיתה א ועד היום יש לי את אותם קשים שהיו לי אז עכשיו אני עולה לכיתה יא ואני ממש צריכה לעזרה למצוא שיטות לימוד יותר יעילות כי אחרת אני לא הצליח במבחני בגרות אני לוקחת קונצרטה אבל דבר ראשון זה עד שעה מסוימת ודבר שני זה לא תמיד הכי עוזר לי בלהתרכז ולהיות קשובה לשיעור יש הצעות איך להתמודד עם זה?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
07/08/2016 | 14:24
50
קודם כל, יכול להיות שהמינון שאת לוקחת לא אפקטיבי עבורך, או שתרופה אחרת תהיה יותר יעילה.
שנית, את צריכה למצוא מה עוזר לך להתרכז ולהיות קשובה בשיעור, זה משתנה בין ילדים ואנשים. יש ילד שאם הוא יצייר על דף הוא יצליח להקשיב בריכוז, וילד אחר זה יסיח אותו. תנסי כל מיני נסיונות במהלך השבועות הראשונים בשנת הלימודים הקרובה ותראי מה אפקטיבי עבורך במהלך שיעורים בבית הספר.
ולגבי שיטות לימוד אפקטיביות למבחנים, שוב את צריכה למצוא מה מתאים לך.. אבל קודם כל חשוב מאוד לדאוג שיש את כל החומר של המבחן, ולארגן את הזמן בצורה שתספיקי ללמוד למבחן (תוך התחשבות בכך שיהיו הסחות דעת, ואולי תצטרכי יותר זמן להשקיע במשהו ספציפי). שנית, תמצאי את הדרך היעילה בשבילך ללמידה (קריאה, שמיעה, כתיבה וכו'). יש שאלוני סגנון למידה שאולי יעזרו לך.
שלישית, אולי את צריכה ללמוד אסטרטגיות למידה ואסטרטגיות הבנת הנקרא ואסטרטגיות בחשבון שיהפכו את זמן הלמידה לקצר יותר.. אני לא יודעת אבל אם למדו אותך את זה מתישהו או לא.. אבל אלה דברים שחשוב מאוד ללמוד במיוחד שיש הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות.
לצפיה ב-'לפעמים חלומות מתגשמים'
לפעמים חלומות מתגשמים
03/08/2016 | 08:32
70
אתמול מישהי שלחה לי הודעה שהיא צלמה בצילום מסך, ואין לי מושג מאיפה..
בהודעה היה מסופר על מישהי שהחלום שלה היה להיות רופאה, אבל היה לה קושי בחשבון ובזיכרון העבודה, והיא כמעט ויתרה על החלום שלה בגלל שהיא פחדה מהפסיכומטרי..
בסופו של דבר, היא יצרה איכשהו קשר עם מורה שלמדה אותה כמה חודשים, והיא קיבלה בפסיכומטרי ציון גבוה והתקבלה ללימודי רפואה.
זה רק מוכיח שעם הכוונה נכונה, עם מוטיבציה ורצון להצליח. אפשר למרות כל הקשיים..
אני מכירה עוד אנשים שלא למדו בגלל הפסיכומטרי, בגלל קשיים באנגלית או בחשבון שנבעו מסיבות שונות..
חשוב לי להגיד לכם, שלפעמים המאמץ משתלם. לפעמים צריך למצוא את הדרך הנכונה המתאימה לתלמיד או למבוגר המדובר, ופתאום שדברים יראו לו אפשריים ולתת לו תקווה ויכולת..
אם אנשי מקצוע שונים או אפילו ההורים יאבדו תקווה בילד, הוא יאבד תקווה בעצמו, ואז הוא לא יגיע לשום מקום.
לצפיה ב-'דרושה מטפלת אשת חינוך'
דרושה מטפלת אשת חינוך
20/07/2016 | 14:49
3
70
שלום, שמי קרן ואני מחפשת מטפלת לידיי המתמחה בהוראה מתקנת, ליקויי למידה. לא חובה הכשרה פורמאלית. אפשר גם כסטודנטית. 

לצפיה ב-'ההודעה לא ברורה-'
ההודעה לא ברורה-
20/07/2016 | 18:38
34
מה את מחפשת בדיוק? לאיזה גיל? באיזה איזור? באיזה תחום של הוראה מתקנת?

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'שלום קרן'
שלום קרן
20/07/2016 | 21:28
33
באיזה תחום ילדיך צריכים הוראה מתקנת? קריאה, כתיבה, חשבון? בכל התחומים? בני כמה הם? איפה את מתגררת? האם את רוצה מישהי שתגיע לביתכם או שאת מוכנה להגיע לבית שלה? האם הם מאובחנים עם לקות למידה או קשב וריכוז?
אם תתני עוד מידע, אשמח לנסות לסייע לך.
לצפיה ב-'נסי כאן'
נסי כאן
26/08/2016 | 16:08
25
מיזם חברתי שנקרא דרושים בחינוך
נועד לעזור בדברים האלו. חינמי.
בהצלחה.
לצפיה ב-'עזרה במחקרים'
עזרה במחקרים
18/07/2016 | 11:58
3
27
לצפיה ב-'ניסוי בתשלום מבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז'
ניסוי בתשלום מבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז
18/07/2016 | 11:58
32
**ניסוי בתשלום**
לניסוי באוניברסיטת ת''א הבודק קשר בין תנועות עיניים לקשב, דרושים נבדקים ונבדקות מאובחנים עם ADD\ADHD להשתתפות בתשלום! 
על המשתתפים להיות בני 18-30 ובעלי ראיה תקינה או מתוקנת. 
המחקר כולל שני מפגשים של כשעה, במסגרתם מבצעים מטלות ממוחשבות וממלאים שני שאלונים קצרים. התשלום עבור ההשתתפות הוא 80 ש"ח. 
לפרטים נוספים: y.dankner@gmail.com
לצפיה ב-'אשמח לעזרתכם במחקר שלי'
אשמח לעזרתכם במחקר שלי
07/08/2016 | 17:12
1
8
הי, 
אני עורכת מחקר על הקשר בין הפרעות קשב למסוגלות עצמית ולאופטימיות, במסגרת לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה. 
אם אתם מעל גיל 18 ובעלי אבחון של הפרעות קשב ו/או ליקויי למידה, אשמח שתעזרו לי במילוי שאלון קצרצר בלינק הזה
ההשתתפות במחקר היא אנונימית. 
תודה מראש!!
לצפיה ב-'שאלון בנושא ליקוי למידה ותחושות תקווה ומצב רוח'
שאלון בנושא ליקוי למידה ותחושות תקווה ומצב רוח
20/12/2017 | 10:05
1
שלום לכולם, 
אשמח לעזרתכם בשאלון הבא:
https://goo.gl/forms/GwaWhGyvSgyY6Eoq2

תודה על עזרתכם 
לצפיה ב-'עבודה על כתב יד'
עבודה על כתב יד
07/07/2016 | 14:00
12
112
שלום,
ראיתי הודעה של אפרת ותשובה של שירה.
ובכל זאת שואלת - איך עובדים על כתב יד?
יש לי שני בנים עם כתב יד איום... לגבי הבכור התייעצתי פה, עם PDD, ADHD ולקות למידה שפתית. הקושי בקריאה (מצרפת ואיטית) וכתיבה (כתב יד גדול, מסורבל ואיטי). מעולה בחשבון. בעיות ויסות חושי. סיים כיתה ד. קיבל שעתיים הוראה מתקנת בבית ספר.
השני "רק" עם ADHD, רואים גם סירבול מוטורי (לא גדול במיוחד), אי-שקט בגוף, סירבול במחשבות ובביטוי מילים. קורא מצויין, חשבון - מבין מצויין, אבל קשה היה ללמוד את לוח הכפל בעל-פה. כתב יד גדול, מסורבל, בלגניסטי, נמהר ואיטי בו-זמנית (האם מוכר הפרדוקס?). סיים כיתה ג'.
אין לי כח לטיפולים והתרוצצויות נוספות. אבל רוצה לעבוד קצת עם הילדים על כתב יד. חשבתי לתת להם להעתיק מהספר בתוך מחברת חכמה או מחברת משובצת.
האם יעיל?
יש עוד רעיונות לעבודה ביתית?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
07/07/2016 | 16:24
60
שירה תוכל אולי לתת יותר כלים לגבי עבודה על כתב יד.
לגבי הבכור, בקריאה תנסו לעבוד איתו כמה שיותר בקיץ, קריאת צל/הד (שורה את שורה הוא, קוראים ביחד, שורה את קוראת והוא חוזר על מה שקראת), זה יכול לעזור לו קצת.
גם משחקים דידקטיים שונים יכולים לסייע לו.
לגבי הכתיבה לשניהם, אפשר לתרגל כתיבה בקצף גילוח בעיניים עצומות, אפשר לתרגל כתיבה על שקף (כשמתחתיו דף כתוב), ויש חוברות עבודה שעובדות על כתיבה (משטרת הכתב, למשל), כתיבה במחברת משובצת ואח"כ לעבור למחברת שורות גם יכולה לסייע.
העתקה סתמית מספר, לדעתי תהיה משעממת עבורם והם יתמרדו. אפשר שיכתבו ביחד סיפור, כל אחד כותב שורה ומקפלים, ורושמים מילה אחרונה בשורה מתחת והשני ממשיך. כל מיני משחקי כתיבה כאלה, שיעודדו אותם לכתוב, לחשוב קצת, ויתרגלו את הכתיבה שלהם תוך כדי.
אם אצליח לחשוב על עוד רעיונות אכתוב לך.
בהצלחה!

לצפיה ב-'יעיל אבל לשים לב לשלבי התרגול ולאורכו של כול תרגול'
יעיל אבל לשים לב לשלבי התרגול ולאורכו של כול תרגול
09/07/2016 | 16:57
48
ציטוט:חשבתי לתת להם להעתיק מהספר בתוך מחברת חכמה או מחברת משובצת.
האם יעיל?
זה יעיל מאוד . בתחילה מספר שורות מעט ואחר כך מעט יותר. 
אחרי תרגול במחברת חכמה או משובצת צריך לעבור.....למחברת שורות  ואחר כך שורה אחת (בהתאם לגיל) 
שימי לב : לא להושיב ילד לעבודה כזו יותר מ 15 עד 20 דקות!
אפשר לחזור על דקות אלו פעמיים שלוש ביום , אך לא ברצף . זה מות התרגול!
בהצלחה !
לצפיה ב-'מנסה להתייחס- '
מנסה להתייחס-
09/07/2016 | 17:14
9
47
האם הילדים מטופלים בנושא הקשב והריכוז? לא ציינת עובדה חשובה זו.

לגבי הכתיבה- יקירתי- תשובה אחת לי אלייך- לימוד כתיבה במחשב!!!! גם זו מיומנות קשה לילדים עם סרבול מוטורי ולקויות קשב וריכוז, אבל הסיכוי להצלחה גבוה יותר. זאת לעומת 0 סיכויים לשפר את כתב היד ולהגיע לכתיבה יעילה ותפקודית.
אל תתני להם להעתיק, ואל תתרגלי איתם כתיבה בקצף, ותעזבי אותם במנוחה בהיבט הזה. יש להם לקויות מורכבות. והם צריכים קביים. גם ללמד אותם כתיבה יעילה במחשב זהו אתגר מורכב מספיק עבורם.
ובטח ובטח מומלץ טיפול תרופתי לנושא הקשב והריכוז, אחרת- יהיה קשה ביותר ללמד אותם כל דבר שהוא, לא רק מיומנויות מוטוריות כמו כתיבה במחשב.

הדבר היחיד שאני עדיין לא מכירה עבורו פתרון קשור לכתיבה בתחום החשבוני. אולי מישהי פה תפתיע אותי, ותכתוב שיש תוכנה כזו ומאוד אשמח. אם אין כזו- יש לתרגל איתם את הכתיבה במחברות החשבון ולהשתמש במחברות חכמות לצורך כך.

מצטערת שזוהי תשובתי החד משמעית, אבל כך הם פני הדברים.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'עוד תוספת חשובה-'
עוד תוספת חשובה-
09/07/2016 | 17:20
1
47
לשם הבהרה-
1. עבודה על כתיבה מומלצת כבר מגיל הגן (מוכנות לכתיבה) וגם בכיתה א'.
2. כיתות ג-ד והלאה- קשה ביותר לעבוד על שיפור הכתיבה בהיבט הטכני (בכתה ב' עוד אפשרי...).
3. שיפור כתב היד מותנה במוטיבציה גבוהה מאוד (!!!!!!) של הילד, ובתרגול רב מאוד (!!!!!). לא נשמע לי שזה המצב אצלך- הילדים כבר סיימו כיתות ג-ד, לא ציינת שיש מוטיבציה מאוד גבוהה לשיפור, כתבת שאת כבר עייפה מריצות, ואין לך חשק וכוח לקחת לטיפולים, ציינת שאת רוצה "קצת" לתרגל איתם, ובנוסף- יש לשניהם לקויות נוספות....

לפיכך- הומלץ על-ידי מעבר לכתיבה במחשב. וגם זה יצריך תרגול רב, אגב:(

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'תודה שירה'
תודה שירה
10/07/2016 | 12:51
26
גם אני אאמץ את ההמלצה הזו עבור בתי.. שעולה לכתה ד. עם ADHD ודיסלקטית.
לצפיה ב-'ובתחום החשבוני יש לכם את ה"מומחה"-אותי'
ובתחום החשבוני יש לכם את ה"מומחה"-אותי
10/07/2016 | 10:45
4
46
*אני לא באמת מוסמך כמומחה, סתם עשיתי בגרות במתמטיקה 5 יחידות במחשב(ממוצע 97) ככה שאני מכיר את זה טוב.
באופיס 2007 ומעלה יש בוורד אופציה נחמדה מאוד, עושים alt = (אלט ושווה) ואז נפתח סוג של אובייקט קטן שאפשר לעשות בו כל סימן מתמטי. יש גם קיצורים רבים(למשל / עושה חלקי) ואפשר ליצור נוספים. אפשר להגיע ככה לקצב מהיר מאוד-יותר מהיר מאנשים שכותבים ביד! במיוחד אם כל הקיצורים הנחוצים קיימים או קונפגו.
לגבי שרטוטים-קצת מכשול אבל אפשרי, במיוחד אם יש תוספת זמן. יש צורות מובנות הרי ולגבי האותיות(נקודה A למשל) יש תיבות טקסט.
לגבי גרפים-אפשר עם אופציית ה"רשת"(grid באנגלית), ואם רוצים גרף "לא מדוייק"(יש כזה בחשבון דיפרנציאלי) אז יש אפשרות לקו מתפתל שמתעקל בלחיצת עכבר ומאוד נוח.

קיצר הכל אפשרי ואחרי אימון(לא יותר מידי) זה נהיה קל וטבעי לגמרי.
לשאלות בנושא אפשר לשאול אותי(אולי אדע) או יותר טוב-גוגל.

לצפיה ב-'וואלה, תודה. שומרת את שמך, ברשותך'
וואלה, תודה. שומרת את שמך, ברשותך
10/07/2016 | 15:29
23
לשנים הבאות, כשהבנים יגיעו לרמת לימוד זו...
לצפיה ב-''
11/07/2016 | 16:23
2
19
רעיונות טובים, תודה רבה לך!

ואני מצטרפת להסבר, יש אפשרות בוורד 2007 ומעלה בהוספה אפשרות של הוספת משוואה, ואז אפשר לכתוב משוואות ולפתור אותן דרך המחשב.

בהצלחה!
לצפיה ב-'גם ב2003 יש, פשוט הוא לא משהו'
גם ב2003 יש, פשוט הוא לא משהו
13/07/2016 | 09:03
1
22
ב2003 האובייקט הוא סוג של יישות זרה לWORD, כלומר אין אפשרות להעתק-הדבק ממשהו חיצוני, תמיכה גרועה בעברית(אם צריך לשלב), אין אפשרות לחפש והכי גרוע: לעיתים האובייקט משום מה "מתחרפן" בזמן העריכה שלו ונעלם ככה שלא ניתק לתקן(למעט לטעון משמירה-ואי אפשר לשמור בזמן עריכה!). יש דרכים לעקוף את זה(הרבה אובייקטים קטנים) אבל זה עושה צרות משלו.
ב2007 זה פשוט תוסף "טבעי" לווורד, שזה קצת מוזר כי בשני המקרים זה רשמי של מיקרוסופט ומובנה בתוכנה...
לצפיה ב-''
13/07/2016 | 10:03
12
תודה על ההסבר המפורט!
אני כבר לא זוכרת איך דברים עובדים ב-2003, שנים שאני עם 2007.
לצפיה ב-'תודה. שניהם מטופלים תרופתית בקשר לקשב וריכוז'
תודה. שניהם מטופלים תרופתית בקשר לקשב וריכוז
10/07/2016 | 15:24
1
29
בלי זה - "אין עם מי לדבר"
קצת להצטדק: "אין לי כח לטיפולים והתרוצצויות נוספות" - הכוונה שלי שבשנה שעברה היו 7 טיפולים פרא-רפואיים בשבוע במשפחה שלנו. אין לי כוח לטיפולים נוספים, קריא לחפש איש מקצוע שיעבוד איתם.
אני עדיין לא התייאשתי מהם, לא מבכור, ובטח - לא משני.
אעבוד איתם גם על הקלדה - זה נדרש גם בכללי, ועובדה שלא פשוט להם.
לצפיה ב-'מעולה, טוב שהם מטופלים בנושא הקשב והריכוז'
מעולה, טוב שהם מטופלים בנושא הקשב והריכוז
10/07/2016 | 18:23
27
ואין לך צורך בכלל להצטדק. זה היה לי ברור שהילדים טופלו ללא סוף...ובגלל זה כתבתי מה שכתבתי. יש גבול למה שטיפולים מסוגים שונים יכולים לעשות, ומגיע רגע מסויים שבו צריך לקבל החלטות לאן ממשיכים ובאיזו דרך, ומה המטרות הטיפוליות הבאות וכיצד משיגים אותן.
לא צריך ואסור ללכת עם ראש בקיר. כל הזמן צריך לחשוב ולטכס עיצה.

שיהיה בהצלחה!
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'מבקשת המלצה לתוכנה ללימוד הקלדה'
מבקשת המלצה לתוכנה ללימוד הקלדה
07/07/2016 | 14:50
4
41
לילדים בני 9-11
לצפיה ב-'את מתכוונת להקלדה מהירה?'
את מתכוונת להקלדה מהירה?
07/07/2016 | 16:26
3
32
אם כן, יש אתרים כאלה בגוגל. אם את צריכה עזרה, אעזור לך למצוא.
אם לא, תחדדי ואשמח לעזור לך.
לצפיה ב-'כן, אשמח להמלצות ספציפיות'
כן, אשמח להמלצות ספציפיות
07/07/2016 | 16:37
2
31
אני מודעת שבאינטרנט יש הרבה זבל,
וכל ילד שלמד לתכנת קצת - מוציא תוכניות לשימוש הכהל הרחב...
לצפיה ב-'שלום'
שלום
07/07/2016 | 17:57
1
42
פעם הכרתי, היום אני פחות מכירה.
ניסיתי כמה דברים עכשיו, האתר הזה נראה נחמד.
מקווה שיעזור לך.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/07/2016 | 15:29
5
לצפיה ב-'סוף שנה'
סוף שנה
26/06/2016 | 15:32
5
70
איך מסכמים שנה?
איך גורמים לילדים להמשיך לקרוא, לכתוב וכו' על מנת שיתקדמו ולא ישארו במקום או יחזרו אחורנית אחרי העבודה הקשה בבתי ספר או באופן פרטי?

לצפיה ב-'קודם כל תבדקי מה המורות "סידרו" להם לחופש'
קודם כל תבדקי מה המורות "סידרו" להם לחופש
28/06/2016 | 12:16
2
51
בתיכון שלי וגם ביסודי בחלק מהשנים(אין אצלי חטיבת ביניים בעיר) נהגו לתת לא מעט שיעורי בית לחופש הגדול, לפעמים ברמות מעצבנות ובנושאים לא רלוונטיים להמשך, ולפעמים ברמות שפויות ואפילו מועילות במידה כלשהי.
תבדקי את המצב פרטנית אצל כל אחד-גם מבחינת עומס וגם מבחינות נוספות ייתכן שהמורות כבר עשו בשבילך את העבודה.

באופן פרטי אני אישית לא רואה קשר לזה שיש חופש ולהיפך אם יש רצון לשתף פעולה ואין מלא שיעורי בית אז החופש הגדול זו הזדמנות מצוינת להשקיע כי יש זמן.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/07/2016 | 09:20
17
אני מסכימה איתך שהחופש הגדול זו הזדמנות טובה להשלמת פערים, לחיזוק ידיעות. לרוב לצערנו זה יוצא הפוך, אין השקעה ואין כלום, ואז חוזרים אחרונית.

אני בתור מורת שילוב בבית ספר, לא נתתי שיעורי בית לחופש הגדול. אבל כן הכנתי משחק למידה שמסכם נושא שלמדנו במהלך השנה. בתקווה שהם ישחקו ויתרגלו בו במהלך החופש. תרגול בצורה יותר חוויתית וכיפית מחוברות עבודה.

לצפיה ב-'הוספה על תגובתי הקודמת '
הוספה על תגובתי הקודמת
09/07/2016 | 17:18
10
ברצוני לציין שאני עוסקת בהוראה מתקנת ועזרה לבעלי לקויות למידה , ילדים ובוגרים יותר.   לא סתם כך  כתבתי את שכתבתי .

שוב בהצלחה .
לצפיה ב-'איזה כיף...חופש אבל ..... להמשיך לתרגל, במשורה כמובן'
איזה כיף...חופש אבל ..... להמשיך לתרגל, במשורה כמובן
09/07/2016 | 17:08
1
15
די קשה לגרום לילדים לעשות משהו במיוחד בימים טרופים אלו של הרגשת חופש 'משכרת' .
לכן צריך לקבוע כללים. גבולות . לדבר ולסכם עם הילד/ה. לקבוע שמתרגלים כול יום עשרים דקות או שלושים דקות או לחילופין פעם בשלשה ימים אך פעמיים באותו יום . זה מקל על הילדים ומקל על ההורים ...וגם מציאותי יותר בסדר היום של המשפחה.
רצוי וכדאי לתרגל בזמן מועט בכול פעם ,ואם רוצים מספר פעמים ביום (לא יותר משלוש) . זה נכון וטוב יותר מלהושיב ילד לתרגל שעה.
אפשר לעשות עבודה בחוברות למידה שקונים ובוחרים יחד (פחות למראית עין עם הקטנים)
אפשר להוריד דפי עבודה מהאינטרנט.
אפשר להשלים את 'החורים' בחוברות ובספרים שנלמדו במשך השנה.

אם צריך להשלים פערים בידע ולא רק תרגול נכון יותר לנצל את זמן הפגרה ולהשקיע במורה פרטי (או מורה פרטית) מבינים ואמפטיים לילדים .  מורה שיוצר כימיה עם הילד. 

בהצלחה
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
09/07/2016 | 19:14
10
זה מה שאמרתי לתלמידים שאני מלמדת, שימשיכו לעבוד ולהתקדם בחופש הגדול.
אמנם אין בית ספר, אבל העבודה צריכה להמשיך.
הבאת רעיונות ממש טובים, ואני מקווה שהורים ותלמידים יישמו את זה.
לצפיה ב-'האם תואר שני בלקויות למידה בבר אילן מקנה גם תעודת מאבחן דידק'
האם תואר שני בלקויות למידה בבר אילן מקנה גם תעודת מאבחן דידק
26/06/2016 | 21:11
1
90
שלום לכולם, אשמח לדעת על פי ניסיונכם האישי האם לימודי תואר שני בבר אילן מאפשר לאבחן לקויות למידה? האם ניתנת תעודת מאבחן דידקטי? במידה ולא באיזה מוסד ניתן לעשות תואר שני בשילוב עם תעודת מאבחן דידקטי?
אשמח לתשובתכם:)
לצפיה ב-'שלום'
שלום
27/06/2016 | 16:28
68
בשום מוסד אקדמאי לא מקבלים תעודה נפרדת של מאבחן דידקטי (חוץ מאוניברסיטת תל אביב בה משלמים בנפרד על הכשרה להעביר אבחונים דידקטיים).
בכל יתר המקומות (בר אילן, האוניברסיטה העברית, חיפה וכו') מקבלים תואר שני בלקויות למידה, התואר כולל הכשרה באבחון ובטיפול בלקויות למידה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
14/06/2016 | 07:07
7
130
שלום רב
בעבר התייעצתי פה לגבי בתי האמצעית, שהיא לקויית למידה ועם הפרעת קשב.
היום אני מבקשת להתייעץ בנוגה לבתי הבכורה. עם ADHD ולדעתי ללא לקויות למידה.
אז ככה - היא עולה לחטיבה. והבנתי שאם ברצוני שתקבל התאמות כמו הארכת זמן במבחנים והבחנות בחדר שקט.. אני צריכה לעשות לה אבחון פסיכודידקטי. האם נכון? האם חשוב שזה יהיה בקיץ?
כשהתקשרתי לתאם הבנתי שהאבחון תקף רק לכלל המקצועות למעט מתמטיקה ואנגלית, אלא אם אשלם על אבחון עבורם. האם נכון? כלומר - אם לילדה יש קשיי התארגנות וקשב... זה לא רק במדעים ובשפה.. האם אני צריכה לשלם תוספת?
בנוסף - היא תלמידה מצטיינת.. כשהיא לומדת. היא מקבלת טיפול תרופתי בבית ספר אבל עדיין פזורה מאוד. אין לה מחברות, אין לה ספרים. היא מודעת לקשיים ובאמת מנסה.. אבל קשה לה. אין לה אפילו מקצוע אחד השנה שלא הורידו לה ציון על אי הגשת עבודות או על כך שאין לה מחברת מסודרת.
כשמבחנים רשומים בלוח המבחנים - אני יודעת מזה ומתזכרת אותה ללמוד.. היא לומדת לבד.. אבל ההשגחה והדרבון הם שלי (אםילו את החומר אני אומרת לה, כי לרוב אין לה מושג). ואז היא מצליחה מעולה. כל המבחנים שלה מעל 90.
אני פוחדת שבחטיבה אני כהורה אוריד הילוך (וזה בסדר.. אני אשמח..) אבל זה יפגע בה כי גם עם טיפול תרופתי שמאפשר לה לשבת בכתה... (ועברנו הרבה סןגי תרופות) היא לא קשובה מספיק לאורך זמן.
בקיצור, האם אני יכולה לבקש שישלחו לה חומר מסודר? לפחות שיהיה לה חומר ללמוד ממנו (השנה המחנכת היתה אמורה לדאוג לזה ולא דאגה לזה.. מבחינתה הכל היה בסדר כי הציונים במבחנים מעולים).
האם זו התאמה לגיטימית?
יש לציין שבשנה האחרונה הילדה נעזרת במרפאה בעיסוק ויש שיפור בהתארגנות.. אבל עדיין לא משהו שמאפשר לה להיות עצמאית בלמידה..
סליחה על האורך... תודה!
מיכל
לצפיה ב-'מתייחסת-'
מתייחסת-
15/06/2016 | 15:00
6
66
אנסה לתמצת את התשובה שלי לנקודות, כדי שיהיה לנו יותר קל:

1. עוד לא פגשתי ילד שיש לו הפרעות קשב וריכוז (עם אמפולסיביות והפראקטיביות או ללא...), שאין לו סוג כלשהו של לקות למידה. ייתכן שביתך מאוד מאוד מוכשרת, ואין קשיים בזיכרון, שפה, גרפו-מוטוריקה, וכן הלאה, אבל לקות הלמידה שלה מתבטאת בקשיים משמעותיים בהתארגנות. וזה כשלעצמו הוא חלק מלקויות למידה, שכן משפיע מאוד (כפי שאת נוכחת לדעת), על הלמידה.

2. אין דבר כזה התאמה שקשורה לכך שישלחו לה חומר מסודר. זה לא מקובל ולא קיים, ובטח אין שום התאמה שכזו.

3. העובדות שנקטת לגבי האבחונים נכונות, עד כמה שידוע לי.

4. אני שואלת עצמי, למה ילדה מוכשרת ואינטליגנטית, שמטופלת תרופתית להפרעות הקשב וריכוז, ומטופלת אצל מרפאה בעיסוק שבוודאי עובדת איתה על נושא ההתארגנות- מדוע ילדה כזו בכל זאת- אין לה מחברות, אין לה ספרים....
לא ברורה לי הנקודה הזו. משהו פה לא עובד. או שהטיפול התרופתי לא מספיק עבורה מבחינת המינון, או שלא נעשית עבודת אימון מספקת במסגרת הריפוי בעיסוק, או שהמוטיבציה שלה ללמידה מאוד נמוכה.

5. אשמח אם תתארי מה המרפאה בעיסוק עושה איתה, ואילו כלים של התארגנות היא נותנת לה. כמה זמן היא בטיפול? מה מינון הטיפול?- פעמיים בשבוע, פעם בשבוע? ומהן מטרות הטיפול? וכיצד המרפאה בעיסוק מסבירה את אופן התנהלותה. מדוע אין שיפור? מדוע אין מחברות? מדוע אין רישום מדויק של דברים ביומן שלה?....האם המרפאה בעיסוק חושבת שהטיפול התרופתי מתאים ומספק מבחינת המינון?

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'ראשית - תודה על ההתייחסות '
ראשית - תודה על ההתייחסות
15/06/2016 | 15:13
5
54
אני לא מערערת על כך שהקשיים בהתארגנות מאוד משפיעים על הלימודים. יתרה מכך - גם משפיעים על האווירה בבית... חשוב לי מאוד לשפר את העניין.
לגבי הטיפול.. היא מטופלת תרופתית בהצלחה חלקית בלבד. ניסינו כבר אי אילו סוגים של תרופות (בסל ומחוץ לסל) ובחודשים האחרונים.. כמעט חצי שנה, היא עם מינון מסויים של ויואנס שעוזר. אבל.. לא מושלם. רחוק מזה.
התרופה עוזרת לה, כפי היא מגדירה, לא להתנדנד על הכסא למשל. ולהקשיב קצת יותר. היא אפילו מצליחה לכתוב.. לפעמים.
אבל כשהיא חוזרת הביתה... כבר לא תחת השפעה תרופתית.. הדפים מהקלסר נעלמים. השיעורים נעלמים. הספרים מזמן לא בתיק. היא לא זוכרת אם בכלל ידעה במה היו שיעורים..
המינון לא משהו. אני יודעת. אבל כרגע זה הרע במיעוטו ואחרי תרופות אחרותת שעשו לה ממש רע אני פוחדת לשנות.. כרגע.
אולי אחרי המעבר לחטיבה.. אחרי שניכנס לשגרה.. אעשה איתה נסיון עם מינון חדש.
לגבי מה שנעשה עם המרפאה בעיסוק עד עכשיו. נעשתה עבודה רצינית על סידור התיק והחדר. יש שיפור.. אבל לא מספיק.
לגבי תכנון לוח זמנים - גם. נעשתה עבודה. עדיין נעשית. הבעיה.. שתחת טיפול תרופתי היא מצליחה יותר לעמוד בלו"ז ובעדכון ובמעקב אחרי התכנית. שלא תחת התרופה - אין עם מי לדבר...

לצפיה ב-'נכון, "תחת טיפול תרופתי היא מצליחה יותר '
נכון, "תחת טיפול תרופתי היא מצליחה יותר
15/06/2016 | 15:45
4
51
לעמוד בלו"ז ובעדכון ובמעקב אחרי התוכנית. שלא תחת התרופה- אין עם מי לדבר".
נכון. את צודקת. זה מאוד מאוד מאפיין ילדים (וגם מבוגרים...) עם הפרעות בקשב וריכוז. נשמע שחלק משמעותי מהלקויות שלה בא לידי ביטוי בקושי משמעותי בתפקודים הניהוליים.
נראה שצריך כן לחזור לנוירולוג ולבדוק שינוי המינון התרופתי, ולהמשיך בעבודה הסיזיפית שקשורה לאימון התפקודים הניהוליים, כפי שמתבצע על-ידי המרפאה בעיסוק.

אין פה פתרונות קסם. רק עבודה קשה, והרבה, ולאורך זמן, עם המון המון סבלנות (שאני יודעת שלפעמים היא כבר פוקעת...).

שיהיה בהצלחה!
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'נראה לי ששלי כבר פקעה '
נראה לי ששלי כבר פקעה
16/06/2016 | 06:19
3
36
אני אחזור לנוירולוג... מניחה שאין ברירה.
וכמובן שנמשיך עם המרפאה בעיסוק.
תודה רבה!
לצפיה ב-'כן, אני ממש יכולה להבין אותך-'
כן, אני ממש יכולה להבין אותך-
16/06/2016 | 17:47
2
32
בעבר, ללקויות הלמידה קראו גם בשם נוסף: "נזק מוחי מזערי" (בתרגום). ובעצם- כמה שזה נשמע מפחיד, הרי כולנו יודעים שאכן מדובר במשהו מבני מוחי מולד, שגורם ללקויות הלמידה.
מה שאת מתארת, קשור לתפקודים הניהוליים, עליהם אחראית האונה הפרונטאלית (הקדמית). ולכן, צריך להיעזר בטיפול התרופתי כדי למצוא את האיזון הכימיקלי, ובאימון קוגניטיבי, כדי לנסות וללמד את הבת כיצד לנהל עצמה...אבל זה באמת מאוד מורכב וקשה.

אני כותבת כל זאת, כדי שכאשר את מרגישה שהסבלנות שלך פוקעת, תזכירי לעצמך, שהיא לא עושה את זה בכוונה, אלא שבאמת יש לה לקות קשה בתפקודים של ההוצאה לפועל, שהיא תולדה של משהו מבני מוחי.

מקווה שעזרתי, ושלא הלחצתי.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-''
18/06/2016 | 10:04
1
21
אני מצטרפת למה ששירה כתבה לך בכל ההודעות.
לצפיה ב-'תודה רבה לכן!'
תודה רבה לכן!
19/06/2016 | 06:32
6
לצפיה ב-'מבקשת רעיונות '
מבקשת רעיונות
04/06/2016 | 14:58
2
124
אני אמורה להתחיל ללמד ילד שעולה לכיתה ה
כתיבה נכונה.
הוא כותב בכתב לא קריא בכלל.
אשמח לרעיונות.
תודה רבה
לצפיה ב-'יקירתי- ככה לא בונים חומה!'
יקירתי- ככה לא בונים חומה!
04/06/2016 | 22:40
1
100
לא כתבת מי את ומה את, אבל השאלה שלך היא דומה למקרה בו עורך דין ישאל בפורום של עורכי דין איך מכינים חוזה...
זה לא רציני, לא מקצועי, וחבל.
האם את מומחית ללקויות כתיבה? כי אם לא- אז חבל שקיבלת את הילד לטיפולך.
צריך להבין מה הקשיים, ממה הם נובעים, והאם בכלל ניתן לטפל. אולי הוא דיסגרפי על רקע כזה או אחר? אולי צריך להעביר לכתיבה במחשב? (שזה גם סיפור מורכב לילדים עם לקויות למידה).
לא ניתן לתת הדרכה שכזו דרך האינטרנט.

אנא גלי אחריות מקצועית, ותקבלי לעבודה ילדים שאת יודעת כיצד לאבחן אותם וכיצד לקדם אותם. ואם לא- אל תקבלי אותם לטיפולך.
בינתיים- מציעה לך שאם נושא של לקויות כתיבה מעניין אותך, כדאי לך לעשות קורס שנוגע ללקויות כתיבה, ולאחריו לקחת הדרכה צמודה.
כך מגלים אחריות מקצועית.

שיהיה בהצלחה!
שירה.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-''
05/06/2016 | 23:10
20
לצפיה ב-'ילד בכיתה ב' לקראת אבחון'
ילד בכיתה ב' לקראת אבחון
29/05/2016 | 20:54
2
103
שלום,
החל מתחילת השנה שמתי לב כי בני מתקשה בקריאה וכתיבה. הוא מגיע למצב שלא אוהב יום מסוים בשבוע משום שביום זה לומדים כמה שעות שפה.
הוא עושה את כל השיעורים שלו מידי יום, לא מוותר לעצמו, אך זה לוקח לו שעות רבות - שוב בשל קשיים בקריאה ובכתיבה. אם אני מקריאה לו, הוא עונה במהירות, לעיתים מגיע לתשובה מהר יותר ממני , אך כשהוא עושה את הדברים בעצמו, הוא יכול לשבת עד שבע ושמונה בערב על שיעורים שהחל בשעות הצהריים.
בשורה התחתונה החלטתי לקחת אותו לאבחון דידקטי. דברתי עם קופח כללית וקבלתי רשימה אפשרית, השאלה איזה מקום מומלץ.
רלוונטי מבחינתנו איזור חולון בת ים, ראשלצ. אם יש מקום מומלץ גם בת"א, אז גם רלוונטי.
חלק מהרשימה שקבלנו: מכון אלמה, מכון תושיה, מרכז גלאי, ניצן.
אני רק שמעתי על ניתן מכל אלה, השאלה מה מומלץ.

תודה מראש.

לצפיה ב-'שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
30/05/2016 | 12:43
1
61
לצפיה ב-'תודה, עניתי לך. אודה לתגובות נוספות. מוסיפה פרט שלא ציינתי:'
תודה, עניתי לך. אודה לתגובות נוספות. מוסיפה פרט שלא ציינתי:
30/05/2016 | 22:59
55
אנחנו אחרי שיחה עם המחנכת, היועצת והמורה המטפלת בקשיי למידה בביה"ס.
לאחר שהפניתי את תשומת לבן, הן הסכימו איתי שיש בעיה ושיש לאבחן את הפער שנוצר בינו לבין ילדים אחרים.
התרעתי על כך כבר בתחילת השנה, אך הן הציעו לתת זמן. מקווה שלא מאוחר מידיי..
תודה מראש.
לצפיה ב-'הוראה מתקנת לילד בתיכון וביסודי'
הוראה מתקנת לילד בתיכון וביסודי
25/05/2016 | 20:47
1
93
האם למישהו יש המלצות?
אזור ראשון לציון
תודה
לצפיה ב-'שלום לב'
שלום לב
25/05/2016 | 22:41
51
אשמח לשמוע עוד פרטים על הילדים שזקוקים להוראה מתקנת בני כמה, באיזה תחומים הם זקוקים.
האם אתם רוצים הוראה מתקנת בבית או שלא אכפת לכם להגיע לבית המורה?

בנוסף, חל איסור על פרסום עצמי בפורום, ועל מנת לשלוח המלצות על מורות להוראה מתקנת שיענו על הצרכים שלכם, צריכה להיות תקשורת דרך מסר או מייל.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מתקשה לשבת ללמוד (בן 23)'
מתקשה לשבת ללמוד (בן 23)
21/05/2016 | 20:25
5
54
שלום
בתחילת חודש מאי התחלתי קורס פסיכומטרי ואני אמור לגשת לבחינה בתאריך 7 ליולי. אני מגיע לכל השיעורים ומקשיב במהלך כל השיעור למעט בריחות קשב פה ושם. בתיכון היה לי מאוד קשה לשבת בשקט בכיתה ולהקשיב. אחד הקשיים הגדולים שאני לא יודע איך להתמודד איתם זה הלמידה העצמית. אני מקבל שיעורי בית ואני מנסה לשבת בבית ולפתור אותם וכמעט תמיד דעתי מוסחת *גם אם אני לא ליד מחשב/טלפון* ויש מקרים לא מעטים בעיקר בכמותי שאני יושב שעה מול תרגיל ולא מצליח להבין אותו. אני מרגיש כאילו נפגעה לי החשיבה. המטרה שלי היא לא לקבל ציון גבוהה אלא שתהיה לי היכולת לשבת וללמוד. מבחינתי זה יותר חשוב כרגע מהכול בייחוד אם ארצה בעתיד להגיע ללימודים גבוהים.
יש לי אבחונים מהבית היסודי ומחטיבת ביניים.
מיותר לציין שזה משפיע מאוד על המצב רוח ומקשה עליי להדביק את הקצב למהלך הקורס.
אני מאמין שיש תלמידים שסובלים מאותה הבעיה. איך אתם מתמודדים איתה? יש הצעות לפתרון?
לצפיה ב-'האם הלכת לאבחון קשב וריכוז?'
האם הלכת לאבחון קשב וריכוז?
22/05/2016 | 14:45
4
43
האם טופלת בטיפול תרופתי כזה או אחר? לא ציינת זאת, והנקודה לא ברורה לי.
תסביר טוב יותר, ואז אוכל להמשיך ולהתייחס.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
22/05/2016 | 15:09
3
52
יש לי אבחונים מגיל צעיר כפי שציינתי. אם זה יעזור לך אוכל להעלות את האבחון לפה.
קיבלתי מרשם לריטלין (בהתחלה השתמשתי בקונצטרה). השתמשתי בו מספר פעמים בודדות (הוא מאוד עזר) אבל העדפתי שלא לקחת את הכדור באופן קבוע.
לצפיה ב-'תראה-'
תראה-
22/05/2016 | 19:17
2
52
אם יש לך לקויות בקשב וריכוז, אז הפיתרון עבורך מתבסס על שני דברים עיקריים:
1. טיפול תרופתי הולם, שינתן על-ידי נוירולוג, לאחר אבחון מחודש+מעקב אחר יעילות הטיפול, ושינויו בהתאם לצורך (מבחינת סוג התרופה והמינון).

2. למידה ותרגול אצל מומחית בלקויות למידה שעובדת גם עם מבוגרים. מטרות הטיפול ייקבעו לאחר היכרות עימך והערכת הצרכים שלך. בגדול- מדובר על תרגול ואימון של אסטרטגיות למידה, כגון: ארגון זמן, ארגון חומר, חלוקת חומר ללמידה, דרכי שינון חומר, ועוד ועוד, לפי הצרכים והמצב.

רק השילוב בין שני הדברים יביא לשיפור המצב ולשיפור התפקוד שלך.
לא כל כך הבנתי למה לא לקחת את הכדור באופן קבוע. למרות שאני חייבת לסייג, שטיפול תרופתי בלבד, ללא ליווי מקצועי וללא תרגול ואימון של אסטרטגיות למידה, לא יתן את המענה למצבך. כאמור- השילוב בין השניים- הוא שילוב מנצח!

באיזה איזור בארץ אתה נמצא? האם יש תמיכה מצד ההורים? אני מתכוונת גם לתמיכה רגשית, וגם לתמיכה כלכלית. האם הם יסייעו לך, לדוגמא, במימון עזרה לאורך זמן?

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
לצפיה ב-'שלחתי לך הודעה בפרטי'
שלחתי לך הודעה בפרטי
22/05/2016 | 23:18
1
17
כיוון שמדובר במידע קצת אישי והעדפתי לא לפרסם אותו פה.

לצפיה ב-'הגבתי לך בפרטי.'
הגבתי לך בפרטי.
23/05/2016 | 00:15
11
לצפיה ב-'שלום רב שמחה להצטרף ואובדת עיצות'
שלום רב שמחה להצטרף ואובדת עיצות
16/05/2016 | 08:44
5
122
אני אם יחידנית לשני בנים בגילאי 18 שמתגייס בעוד 4 חודשים והצעיר כבן 10 שניהם עם לקויי למידה והפרעות קשב.
לא אכנס לפרטים יותר מידי עם הבכור עברתי תקופה מאד קשה הן לימודית והן התנהגותית והיום אנחנו במקום אחר לשמחתי.
עם הבן הצעיר שלומד בבה"ס רגיל בכיתה ד' בחודשיים האחרונים חלה ריגרסייה משמעותית אצלו וזה מתבטא בכך שקשה לו מאד ללכת לבה"ס,,סובל מבעיות רגשיות ואולי גם חרדות) לפני 3 שנים חליתי בסרטן השד ועברנו תקופה לא קלה אבל תודה לאל החלמתי. אני מנסה כל הזמן לשוחח איתו ולהבין אם יש משהו שעבר,קרה לו משהו חריג ולטענתו זה בגלל קשיים בבה"ס ושנמאס לו ושהוא באמת רוצה לעבור לכיתה קטנה ומסגרת שיעזרו לו,
כל זה לא היה לפני חצי שנה,היו קשיים בלימודים,מקבל הוראה מתקנת בשפה,התקדם קצת אבל תמיד ידעו בבה"ס שהכיוון בה"ס ללקויי למידה עבורו כמו עם הבכור שלמד שם כי שם יש משאבים,תקציב,טיפול רגשי ועוד והכי חשוב לא צריך לשבת בכיתה 7 שעות וללמוד רק עיוני.
ממש קשה לו כל בוקר להתעורר,,,אני חשה משהו רגשי אצלו ולא יודעת להצביע על מה חוצמיזה שאני רואה את ניצני גיל ההתבגרות אצלו שמתבטא בתעוזה,בבטחון קצת וואני רואה שגדל,
דיון בבה"ס עם הצוות הטיפולי היה,,ועכשיו יש תהליך להעבירו לבה"ס אחר שנה הבאה וממתינה לוועדת השמה.
אשמח לעיצות,,הארות בנושא,
תודה ויום נפלא.
לצפיה ב-'דבר נוסף גם חשוב'
דבר נוסף גם חשוב
16/05/2016 | 08:48
55
עבר אבחון דידקטי ופסיכולוגי ובין שאר הקשיים שלו קיימת לקות שפתיח משמעותית,ועוד.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
17/05/2016 | 10:22
3
37
קודם כל אני הצטערתי על התקופה הקשה שעברתם, ומאחלת לך בריאות!
האם בנך מקבל טיפול רגשי במסגרת הבית ספרית או במסגרת שעות אחר הצהריים?
האם ההוראה המתקנת בשפה היא במסגרת הבית ספרית בשעות שילוב או אחר הצהריים?
לצפיה ב-'שלום ותודה על המשוב|'
שלום ותודה על המשוב|
17/05/2016 | 14:55
44
בני אינו מקבל טיפול רגשי בבה"ס משום שאין שם ומעבר לכך ניסיתי ללכת איתו אחרה"צ לפני שנה לטיפול רגשי אצלינו במרכז והוא לא שיתף פעולה.
בנוגע להוראה מתקנת היא מתקיימת בבהס 3 פעמים בשבוע וגם אם זה לאחרונה לא מתמיד בשיעורים.
בהטלבטות רצינית בנוגע למסגרת אחרת..כיתה קטנה כי שם אם ימשיך בכיתה של 29 תלמיד ילך לאיבוד ועכשיו דרשתי מהמפקחת של החינוך המיוחד וועדה השמה חריגה.
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות'
תודה על ההתייחסות
17/05/2016 | 15:02
1
39
בני אינו מקבל טיפול רגשי בבהס כי אין דבר כזה וגם כשניסיתי מחוץ לבה"ס הוא לא שיתף פעולה.
הוראה מתקנת בבהס כ 3 שעות בשבוע. כרגע החלטתי על וועדת השמה חריגה באישור המפקחת כי לדעתי אם ימשיך שם בכיתה של 30 ילדים .עוד מקצועות ומחנכת חדשה שלרוב לא יודעות להכיל ילדים עם לקויות אני סקפטית במיוחד לאור הקשיים שלו כרגע שכנראה מודע להם יותר.
בקרוב נהיה גם אצל הנוירולגית ומקווה לטוב
תודה לך.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
20/05/2016 | 16:11
30
טיפול רגשי או לימודי, כל סוג שהוא וכל אינטראקציה כלשהי כוללת כימיה בסיסית. אולי כדאי לנסות עם מטפל/ת רגשית אחר/ת, או תרפיה למיניהן. משהו שיתן ביטוי לקושי הרגשי שלו.
צריך גם לברר למה הוא לא מתמיד בהוראה מתקנת בבית ספר? האם יש סיבה מסוימת או סתם כי לא בא לו.
את צודקת שהוא ילך לאיבוד בכיתה כזאת, אני מקווה שועדת השמה חריגה תוביל אותך לנקודה שאת חושבת שמתאימה לבנך.
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
15/05/2016 | 12:10
3
5
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
21/07/2016 | 09:54
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
26/07/2016 | 11:55
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
03/08/2016 | 14:11
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'כתיבה'
כתיבה
13/05/2016 | 17:50
8
86
רקע מדובר בילדה עם בעיות מורכבות. שיש הפרעות ריגשיות. הפרעת תקשורת. הפרעת קשב וליקויי למידה. עם סייעת 24 שעות. מצד שני היא ילדה מאד חכמה ויש לה יכולת שפתית גבוה כשהיא בוחרת לשתף פעולה.

רק בשנה שעברה השתלטה על הקריאה . וחלה התקדמות רבה בכתיבה - גם כתבה יותר וגם כמעט ולא הפכה אותיות.
 אבל השנה אחרי שהוחלפו גם המורה וגם הסייעת חלה התדרדרות בהתנהגות. כתוצאה מכך התוכנית שנבתה היתה רק התנהגותית חברתית והכתיבה הוזנחה. כתוצאה מכך היא פשוט מסרבת לכתוב בית הספר ויתרו לה והיא אולי מכתיבה . אבל מהניסיון שלי בשיעורי הבית בערך במחצית הפעמים היא נותנת תשובה לא מלאה והניסוח הוא שלי. 

השנה הזו אבודה. לי אין כח להתמודד עם שיעורי הבית שלה (גם לי יש קושי בכתיבה) . אם היא מכתיבה או רק עונה יש פער זמן עד הכתיבה ביד או במחשב וזה מוציא את שתינו מריכוז  וזה מאט 
את העבודה.

שנה הבאה זו בעיה המליצו לנו על חינוך מיוחד . אבל למרות הקשיים אני מתקשה לראות אותה משתלבת שם היא . יש גם קושי למצוא מקום מתאים אנחנו גרים בישוב קטן בדרום.

אני בעיקר רוצה לדעת
האם להתעקש איתה על כתיבה?
על מיומניות הקלדה? קשה לה גם עם זה.
על מיומניות ניסוח והכתבה?
מה איש המקצוע המתאים לעבוד איתה מחוץ לבית הספר .מורה להוראה מתקנת.
או מרפאה בעיסוק?

לצפיה ב-'שלום'
שלום
14/05/2016 | 11:15
6
44
קודם כל כמה שאלות על מנת שניתן יהיה לתת לך תשובה מקצועית ועניינית.
בת כמה הילדה? הילדה עם סייעת 24 שעות בבית ספר, מה קורה ביתר השעות? 
מה עם הקריאה? רשמת שהיא השתלטה על הקריאה? מה זה כולל? קריאת מילים/משפטים/טקסטים והפקת משמעות?
ומה הקושי בכתיבה? היא כותבת אותיות הפוך?
איזה טיפולים נעשו עד כה בכתיבה? מה עזר לילדה שלך?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
14/05/2016 | 11:45
5
40
ילדה בת 12 מסיימת כיתה ו.
הקריאה שלה שוטפת אני לא יודעת בדיוק באיזו רמה אבל היא קוראת ברצף. קוראת ספרים כמו אמרלד ילדת פיות וקומיקס . הבנה והפקת משמעות מטקסט עשתה מאז ומתמיד בקלות

האמת שעד  לפני שנה  היו לה 16 שעות סייעת. אבל המחנכת היתה מורת חינוך מיוחד שגם לימדה אותה לכתוב ולקרוא בשיטת רביב ובשילוב טכניקות נוספות אני לא יודעת בדיוק איזה וגם לא ויתרה לה בכיתה שהסייעת לא היתה.

מה עושים בשאר השעות. יום אחד בשבוע אני נמצאת . יש גם 5 שעות שילוב. שעה שביעית שויתרו לה. ושיעורי מדעים שהיא מסתדרת בלי סייעת.
מה עזר לה בעבר . אני יודעת שעבדו איתה בכל מיני שיטות. אבל כתיבה לא נשארת אם לא מתרגלים אותה והשנה ויתרו לה כל כך הרבה .שעכשיו כל כתיבה דורשת מאבק .
לצפיה ב-'שלום'
שלום
17/05/2016 | 00:05
4
33
אני כן חושבת שצריך להתעקש איתה על כתיבה, כל החיים אנחנו ממלאים טפסים שונים בכתב יד ולא תמיד אפשר להקליד. אך בנוסף, כן הייתי מתרגלת איתה הקלדה, ומשפרת את המיומנות שלה גם בזה.
בנוסף, את אומרת שהתשובות שלה לא מלאות, הייתי מלמדת אותה אסטרטגיה של מתן תשובה מלאה לשאלה עם כרטיס ניווט. את יכולה לעשות את זה גם לבד, וגם המורה בכיתה והסייעת יכולות לתרגל איתה את זה.
אם תצטרכי אנסה לחפש ולשלוח לך במסר כרטיס ניווט + דפי עבודה לתרגול מענה על שאלות.
בכיתה ו' לא מגיע כבר ריפוי בעיסוק דרך קופות החולים ממה שאני יודעת, אבל את יכולה באופן פרטי. אני לא יודעת כמה זה יעזור או ישפיע בשלב זה, אולי שירה תוכל לתת תשובה יותר מדויקת בתחום הזה.
אני הייתי לוקחת הוראה מותאמת בנוסף או רק הוראה מותאמת בכתיבה, אך חשוב מאוד לא להזניח את הקריאה ואת הבנת הנקרא אלא לשלב ביניהם.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/05/2016 | 07:21
3
21

להחלטתי שאני אחזק את הכתיבה  שלה. נבדוק את כל הסוגים ויחד נראה מה יותר נכון לה. נעשה את זה לאט לאט תוך שימוש אמיתי בכתיבה להבהיר למה כתיבה חשובה. נתחיל משפט - או מספר מילים ביום ונתקדם משם.

היא גם ביקשה לכתוב סיפור. שזה נחמד אבל זו לא מטרה בפני עצמה.
לגבי תשובות מלאות - אני חושבת שהיא מסוגלת פשוט לפעמים נמאס לה (לרב השאלות באמת מעצבנות)

תודה על העזרה בכל מקרה

לצפיה ב-'שלום'
שלום
17/05/2016 | 10:18
21
רעיון לכתיבת סיפור, אם זה מה שהיא רוצה ודרכו היא תתרגל כתיבה, זה מצוין. אפשר לשחק משחק כל אחד כותב שורה (משפט) ואת המילה הראשונה במשפט הבא בשורה הבאה, והשני ממשיך.
תתחילו ממילה אחת, אפשר גם לכתוב על דף ושהיא תעתיק על שקף את מה שכתבת. תרגול כתיבה נכונה ותקינה.
גם לעבור על הכתב שלך, ואז כתיבה עצמאית. יש כל מיני אפשרויות, תלוי מה היכולות ומה הקשיים שלה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'‏איזה אבחון מתאים?'
‏איזה אבחון מתאים?
18/05/2016 | 08:10
1
18
ריפוי בעיסוק
או דידקטי
לצפיה ב-'תלוי לשם מה האבחון'
תלוי לשם מה האבחון
20/05/2016 | 16:07
19
אם את רוצה אבחון על מנת לדעת דרכי טיפול, לא מבצעים אבחון אלא הולכים למרפאה בעיסוק/מורה להוראה מותאמת.
אני מניחה גם שבצעתם אבחונים שונים בעבר, לא?
אם היה טיפול אצל מרפאה בעיסוק ולא עזר, הייתי מנסה גישה אחרת. אם לא היה, הייתי שוקלת גם ריפוי בעיסוק וגם הוראה מותאמת בכתיבה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'אני יכול להביע דעה גם בתור לקוי(ולא מומחה)? אבל רק לגבי כתב'
אני יכול להביע דעה גם בתור לקוי(ולא מומחה)? אבל רק לגבי כתב
17/05/2016 | 21:01
34
בתור לקוי(דיסגרפי קשה, מאובחן) שעבר לכתיבה במחשב בערך בגיל של הילדה המדוברת ומאז כמעט ולא כותב, אני חושב שמדובר בטעות.
כיום לצערי, עדיין חלק גדול מהטפסים ודברים נוספים לא מוכנו/מוחשבו, וגם אם משיגים הקלות לכתיבת בגרויות במחשב(כפי שאני עשיתי) זה עדיין לא מאפשר חיים עצמאיים בעידן המודרני.
כיום אני לא מסוגל לכתוב בעצמי כמו שצריך בכתב יד וצריך להיעזר באנשים או לבזבז זמן רב מאוד או לקחת סיכון סביר מאוד שלא יבינו אותי ויקרו טעויות בעקבות זה.
מצד שני, בלימודים זה יכול מאוד לעזור ולעשות הבדל.

אז קיצר, הדעה שלי היא ככה:
קודם כל, ללכת לאבחון בהקדם האפשרי, ועד אז לא להתאמן או להשתפר בנושא! למה? כי זה לא ישקף, וכי אני מאמין שאתם רוצים את האבחון(אם מגיע לכם) ולכן לא כדאי לפגוע בסיכויים שלכם.
לאחר האבחון, אם קיבלתם הקלה משמעותית בנושא, לא להפסיק לכתוב לחלוטין אלא לשמור את זה על אש נמוכה איכשהו. אם לא קיבלה(לא סביר)-אז זה כבר לא התחום שלי...
איך להמשיך לכתוב ולהפיק מזה משהו? אני לא יודע, אין לי רעיונות, לא מבחינת עניין(זה נשמע משעמם) ולא מבחינת משוב/ביקורת. בשביל זה, יש את המומחיות פה...
אבל שתי הנקודות החשובות הן(אני חוזר): לא להתשפר עד לאבחון, ולא להפסיק לכתוב לחלוטין(לפחות לא עד שנגיע למצב ש-99% מהטפסים למילוי בארץ ממוחשבים).
עוד דבר-אם היא לא התחילה עדיין ללמוד ערבית, אז אני ממליץ בחום לעשות את האבחון לפני שהיא תתחיל כי זה כאב ראש ענק ללקויי כתיבה(מניסיון). ופה אין מניעה שלא לדעת לכתוב כי נדיר שתצטרכו את זה(ברוב המקרים).

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום