לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1189511,895 עוקבים אודות עסקים

פורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.
 
ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.
 
גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.
 
ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.
 
גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 
כללי הכתיבה בפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות"
אני אשמח אם תשאלו שאלות, תענו על שאלות, תציעו רעיונות, תשתפו מהידע שלכם, תבקשו בקשות וכו'.
כמו כן, אני אשמח לקבל רעיונות לתכנים שאתם רוצים שיהיו בפורום ופינות קבועות. 
אני פה בשבילכם, לנסות לסייע לכם במידת הצורך ולפי יכולתי.
ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני.
אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים.
הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.
גלישה נעימה והשתתפות פוריה ומפרה בפורום!
 
המשך >>

לצפיה ב-'מתמטיקה וקשיים'
מתמטיקה וקשיים
08/04/2017 | 09:51
3
107
שלום לכולם , שמי אלי ואני בן 26, סיימתי מכינה של מתמטיקה באחת המכללות בארץ והחלטתי ללכת ללמוד מתמטיקה באונ' הפתוחה, בחרתי בפתוחה בגלל שלא היו תנאי קבלה, הצורת למידה והרמה גבוהה.
 
היום אני שנה ו- 5 קורסים אחרי שהתחלתי וחוץ מקורס אחד שעברתי כל השאר הציונים לא היו טובים ואני נמצא כרגע במשבר.
אני משקיע בלימודים יושב שעות יום יום אבל החומר לא בא לי בקלות בכלל וקונספטים שבאים לאחרים בזמן מסויים לי לוקח יותר זמן לעכל.
 
מצד אחד אני רוצה ללמוד מתמטיקה כי זה תחום שברצוני לרכוש את כליו והשאיפה שלי להיות הכי טוב במה שאני אעשה בעתיד עם הכלים הללו.
מצד שני מרגיש לי שאני סתם מבזבז את הזמן במקצוע שאני פשוט לא מתאים אליו, אם אני צריך לעבוד כל כך קשה אז כנראה שאני לא "gifted" ביכולות מתמטיות גבוהות ואם אני רוצה להיות טוב במשהו אולי עדיף ללכת לכיוון אחר של לימודים.
 
שמעתי בפסיכולוגיה על שתי גישות שאומרות מצד אחד אם אתה ממש לא טוב במשהו עדיף לוותר על זה, כי אולי זה מגניב למשל שבסרטים משרת הופך למלך בסוף ויש "הפי אנד" אך זה לא תואם למציאות,
מצד שני יש את הגישה שאומרת שאפשר להגיע לרמה גבוהה בכל דבר עם מספיק עבודה קשה.
ליבי נוטה לכיוון הגישה השניה אך לא ידוע מי מהן באמת נכונה.
 
אני רוצה לקבל מכם טיפים איך אני אמור להתנהל במצב הזה, אולי זה סביר שנכשלתי וזה קשה לכולם ומה שחשוב זה שבסוף אני רוצה את זה ואני אשקיע מספיק, או אולי זה נורה אדומה לכך שכדאי לי לחפש קריירה אחרת, כי כנראה להצליח אני לא אצליח, וכשאני מתכון להצלחה אני מתכוון גם לקריירה.
 
אז סיפורים על אנשים שנכשלו שנה ראשונה ובסוף סיימו מצטיינים או שהצליחו בחיים יתקבלו בברכה כמובן :)..
 
בסופו של דבר אני רוצה להצטיין במה שאני עושה ולא לסיים עם ממוצע 65 ולסחוב רגל כל התואר, אני רוצה להיות הכי טוב במה שאני עושה, אם אני טייס אז אני רוצה להטיס F16 ולא מטוס ריסוס, זאת הגישה שלי.
לצפיה ב-'שלום אלי'
שלום אלי
10/04/2017 | 09:55
48
קודם כל, איך הלך לך במכינה? האם כאשר הלימודים היו יותר אינטנסיביים ולא למידה עצמאית הצלחת יותר? יכול להיות שצורת הלימוד באוניברסיטה הפתוחה לא מתאימה לך ואתה צריך תרגול נוסף ויותר הסברים. אני יודעת שבאוניברסיטה הפתוחה יש אופציה של הנחיה מוגברת, האם לקחת קורסים כאלה? האם הם עזרו לך?
מה גרם לכך שתצליח בקורס האחד הזה? האם זה המנחה? סגנון ההנחייה? החומר שלו? 
אני חושבת שכדאי שתענה לעצמך על השאלות האלה, ואולי הן יעזרו לך לדעת איך להתקדם.
אני חושבת באופן אישי, שצריך להילחם עד השלב שבו מבינים שזה לא בשבילך.. או שזה כבר לא נהיה משמעותי וחשוב לך. כל עוד זה חשוב, תמצא את הדרך להצליח.. אם זו הנחיה מוגברת, ואם זה מורה פרטי שישב איתך ויעזור לך לפני מבחנים.. יש כל מיני דרכים, השאלה כמה אתה מוכן להשקיע וכמה זה חשוב לך.
 
כל זה בהנחה, שאין לך לקות למידה במתמטיקה (דיסקלקוליה), אם יש לך אז כנראה שזה לא תחום לימודים רלוונטי עבורך..
 
חג שמח ובהצלחה!
לצפיה ב-'מתמטיקה זה מקצוע כזה חמקמק מבחינת קריירה...'
מתמטיקה זה מקצוע כזה חמקמק מבחינת קריירה...
10/04/2017 | 10:47
54
לדעתי, יש משמעות ללמוד מתמטיקה בכמה מצבים:
1. אתה באמת מוכשר ואתה מחפש עתיד במחקר
2. אתה אוהב את המקצוע ואת הילדים וחושב על הוראה
3. זו מקפצה למקצועות סמוכים, כמו תכנות, ביוטכנולוגיות, הנדסה, שאתה מתכוון להשלים עם קורס הסבה קטן או בלנידה עצמית
4. חשובים לך חינוך, השכלה ותואר ראשון בכלל
בטח יש עוד שעכשיו לא עולים לי לראש. אבל הפואנטה היא שלימודים עצמם זה לא מספיק, חשוב לדעת מה אתה מתכוון לעשות עם זה בעתיד.
(אני למדתי מדעי מחשב ומתמטיקה ועם מתמטיקה לא עושה כלום, אבל זה בהחלט עזר לי לפתח מחשבה)
 
מצד שני אני מאד מתחברת לשאלה של lollt87 - האם צורת הוראה של אונ' פתוחה שכוללת הרבה למידה עצמית מתאימה לך? לי, אני יודעת, זה לא התאים...
גם באונ' רגילה יש הרבה למידה עצמאית, לאוניוורסיטה מגיעים אנשים מספיק בוגרים, אבל יש גם למידה קבוצתית, הרבה אינטראקציה והחלפת "מידע" עם סטודנטים אחרים. אני ראיתי הבדל גדול בין הקורסים שהייתי מחוברת לסטודנטים אחרים ולמדתי איתם לבין אלה שלמדתי לבד. וזה לא שהם הסבירו לי את מה שהמרצה לא הסביר, אלא באמת, חשיבה משותפת (דווקא כן הייתי בין המבינות מהר ומסבירות לאחרים).
אתה נשמע לי אדם חרוץ ושאבתן, חשוב שתבין מה המנגנון הלמידה שמתאים לך.
וכן, מה השאיפות המעשיות שלך!
בכל מקרה - בהצלחה
 
לצפיה ב-'יכול להיות שהקושי הוא בבחינות עצמן?'
יכול להיות שהקושי הוא בבחינות עצמן?
05/09/2017 | 10:51
8
היי אלי יש לך שאלות כל כך חשובות 
אני אשאל אותך כמה שאלות חשובות שאולי יביאו אותך לתובנות עוד יותר חשובות
האם בממנים אתה מצליח ומגיע לציונים גבוהים?
האם אתה כן מבין את החומר הנלמד ומצליח לתרגל אותו במהלך הקורס?
איך הייתה מתמודד עם בחינות בעבר ? בתיכון למשל?
האם יכול להיות שאתה נלחץ בבחינות וזה משפיע על התפקוד שלך בבחינה?
חשוב שתבין איך אתה מתפקד בבחינות כי יכול להיות שלחץ הוא גם גורם מכריע בעניינך , אני מגיעה מתוך ניסיון בהנחייה להתמודדות עם חרדת בחינות אם  תרצה להתייעץ תוכל להוסיף אותי בפייסבוק קוראים לי מור שרגא 
שיהיה לך המון המון בהצלחה ואני איתך אם עובדים קשה ונכון וידעים להתמודד עם אתגרים בדרך מצליחים !
לצפיה ב-'מרגיש מיואש'
מרגיש מיואש
07/04/2017 | 20:16
1
106
שלום רב כולם, שמי ירדן בן 24. אתמול נבחנתי בבחינת הפסיכומטרי בפעם השלישית שלי, והיה ממש רע... גם בפעמים הקודמות היה ככה ונמאס לי מהמבחן הזה, אני מחפש דרכים חלופיות להיכנס לתואר שאני מעוניין בו, מבלי לעבור ולו פרק פסיכומטרי אחד נוסף. למה אני כותב פה? למה אני בדילמות? כמו שאני מכיר את עצמי, אני אדם רגוע מאוד, יכול להתרכז לעיתים קרובות, אף על פי שמדי פעם יכולות להיות לי הסחות דעת, פה ושם ואני חוזר לתפקד כרגיל. אני אדם סקרן, נבון וידידותי (אם זה רלוונטי למשהו)
בעברי בלימודים הבית ספריים הייתי תלמיד ממש גרוע, למרות שהוצאתי תעודת בגרות, ויתרתי על פיסיקה כי הרגשתי שזה היה יותר מדי בשבילי. באותה תקופה הייתי שרוי בדיכאון, בעיות זהות שעם השנים התמעטו והגעתי לשלווה בחיי ומצבי הרבה יותר טוב מבעבר. הביטחון העצמי שלי לא גבוה במיוחד, מעולם לא הייתי בזוגיות (שוב, אם זה רלוונטי) אני מפחד לעשות צעדים מסוימים בקשר לזוגיות, וזה דבר שחסר לי מאוד. בלימודים שלי כרגע במכינה אני במצב מצוין, ציונים מאוד גבוהים- בזכות העובדה שלמדתי לבד את כל החומר עוד לפני תחילת הלימודים)... לאור מה שכתבתי קשה לי להסביר, למה כשאני ניגש למבחן הפסיכומטרי אני מוצא את עצמי חסר ריכוז ומיואש כל פעם! אני מעולה במתמטיקה, יש לי יכולת אנליטית מספיקה (אפילו שאני לא אייזיק ניוטון) יש לי היגיון, אבל במבחן, ברגע האמת, תמיד המחשבה שלי נודדת למקומות אחרים למשל :לאם המשגיחים מסתכלים עלי, מה הם חושבים עלי, אני יכול להיתפס לרעש מסוים ומיד לאחר מכן לחזור לקרוא את הטקסט במבחן מהתחלה. ככה אני מוצא את עצמי קורא פסקה עלובה בלופים עשרות פעמים מבלי שיהיה לי קצה של חוט מה קראתי. לקראת סוף המבחן התחלתי לזרוק קצת, אז ריפרפתי בחוסר יעילות על דפים המבחן וניסיתי למצוא מה אני יכול לעשות, ופשוט לא ידעתי, שום קצה של חוט. המבחן נגמר והרגשתי שבא לי לבכות ולהוציא הכל, כמה שאני מתוסכל מהמבחן הזה, שעולה לי בבריאות יקרה, השקעתי את כל מרצי במבחן הזה לטובת אי הגעות לשיעורים סדירים בלימודי המכינה, ובפעילות בחדר הכושר. זנחתי הכל לטובת העניין הזה, והתאכזבתי שוב פעם. הרגשת תבוסה כזאת לא הייתה לי הרבה זמן, ואני מיואש ומפוחד מהמבחן הזה שהפך למפלצת בעיני. החלטתי להתגמש ואני מנסה למצוא דרכים אחרות להגיע לתואר שאני רוצה (הנדסת חשמל בתל אביב)... יותר משאני מאוכזב , כעוס ופגוע ( על המרכז הארצי לבחינות והערכה, שבא לי לשרוף אותם ואת המבחנים שלהם) אני יוצא חסר ביטחון בקשר ליכולות שלי, ואני מתחיל לחשוב שאולי תואר זה דבר שגדול עלי באמת בגלל המבחנים והלחץ... בכל אופן, שפכתי פה את ליבי משום שאני זקוק להדרכה, מה ניתן לעשות במצבי? אבחון פסיכודידקטי כדאי- אפילו שאני לא מאמין שיש לי בעיות קשב וריכוז, זה רק במבחנים ותחת לחץ... ( שמתי לב בלי קשר, שיש לי טעויות בזיכרון, למשל לקראת המבחן הפסיכומטרי הזה בדקתי איפה אני נבחן בהזמנה של המרכז הארצי, הלכתי לכיתת הבחינה כדי להקל עלי ברגע הבחינה, מה מסתבר? זאת לא הכיתה בכלל, וזה לא הבניין הנכון! ועשיתי שם סימולציות כמה פעמים כדי להקל על עצמי, וכל העניין הזה ירד לטמיון)... שמתי לב שהבעיות קשב וריכוז והטעויות האלה קורות כשאני בלחץ...
בכל אופן אם זה לא בעיות קשב וריכוז, מה ניתן לעשות? אני לא יודע
אשמח לעצה, תודה רבה וחג שמח 
לצפיה ב-'שלום ירדן'
שלום ירדן
10/04/2017 | 09:48
41
קודם כל, בתור מישהי שגם מצאה את עצמה נבחנת יותר מפעם בפסיכומטרי, זה מבחן נוראי ומעצבן..אבל כיום עדיין אין דרך מיון יותר טובה ללימודים אקדמיים (לא שאני חושבת שזו דרך טובה, אבל זו המציאות). 
אי אפשר לאבחן על גבי הפורום, אני לא יודעת כמה אבחון מת"ל (אבחון שהמרכז הארצי לבחינות והערכה מכירים בו וגם אוניברסיטת תל אביב בהמשך), יהיה רלוונטי עבורך, כי התאמות בבחינת פסיכומטרי זה דבר מאוד לא שכיח, ונותנים רק לאנשים עם לקות מאוד רצינית.
אני קיבלתי התאמה פעם אחת בפסיכומטרי הראשון שלי, כי היתה לי דלקת ביד ולא יכלתי להשחיר את כל העיגולים האלה.. אבל בשביל זה הייתי צריכה להביא להם אישור רפואי מאורתופד וכו'. בכל אופן, היו איתי בבחינה נבחנים אחרים שקיבלו התאמות מסוגים שונים (מחשבון כיס פשוט, וכו'). 
מצד אחד אני חושבת שאין לך מה להפסיד, ואם אתה מחליט לגשת לבחינה עוד פעם אז כן כדאי לגשת לאבחון מת"ל ולראות אם יש דרך שהם יתנו לך התאמה כלשהי, אבל לא כדאי לבנות על זה. יכול להיות שיפנו אותך למפגש או שניים להתמודדות עם לחץ בבחינות, דבר שיכול לסייע ולא תצטרך התאמות.. 
מנסה להציע לך אופציה אחרת, אם אתה נגיד יכול להתקבל לתחום אחר שיש לו קורסים חופפים לפחות בשנה א' עם הנדסת חשמל, לפעמים אם מתחילים במסלול מסוים ומצליחים בלימודים, הם נותנים לעבור למסלול אחר גם ללא פסיכומטרי (צריך להירשם מחדש אבל אתה בא עם נקודת פתיחה יותר טוב מזאת שהיית שנה קודם לכן, וגם התקדמת קצת בלימודים כי עשית קורסים חופפים).
 
לגבי כל יתר הדברים, אם מפריע לך הביטחון העצמי שלא גבוה, זה שלא היית בזוגיות, אז אתה יכול לפנות לקאוצינג או תרפיה כלשהי או טיפול פסיכולוגי. אבל זה לא רלוונטי להצלחה או אי הצלחה בבחינה.
 
בהצלחה! וחג שמח!
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
09/04/2017 | 16:59
10
4
חג פסח שמח וכשר לכולם 
 
בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-' פורום שיחת גברים '
פורום שיחת גברים
26/04/2017 | 14:03
6
 רוצים להתייעץ על נשים? לדון על פוליטיקה, כסף וספורט? 
 היכנסו לפורום לדבר על הכל:
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
15/05/2017 | 12:29
1
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!
 
 צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!
 
המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
07/06/2017 | 13:49
1

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 
 
 זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569
 
 חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

 בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

 מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198
 
 הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
15/06/2017 | 13:03
2
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם
 
 
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
21/06/2017 | 12:34
5
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם
 
נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית
 
העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם
 
הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם
 
בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 
 
 הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
18/06/2017 | 10:34
2
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.
 
 
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
09/07/2017 | 12:58
1
 
אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...
 
 פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק
 
 כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 
 
 בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת
 
 מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 
 
 אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 
 
 רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם
 
המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
26/06/2017 | 13:13
1
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
23/07/2017 | 17:51
 
לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 
 
 מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם
 
 זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 
 
 מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי
 
 בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל
 
 מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד
 
 צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו
 
 
 
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 15:59
1
 
פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'אני מתחילה להתייאש '
אני מתחילה להתייאש
03/04/2017 | 23:27
5
161
אננ הבן שלי בן 9 וחצי לומד בכתה ד רגילה ויש לנו איבחון של לקות שפה . אני עובדת איתו מגיל גן , יש לו הוראה מתקנת 3 פעמים בשבוע (החלפנו כמה מורים במשך השנים) ועדיין אנחנו לא מצליחים לעלות לדרך המלך : הקריאה שלו מאוד איטית , גם הכתיבה ואני כבר מותשת רגשית : כבר מעל ל 5 שנים של עבודה אינטנסיבית ויש מעט מאוד פירות . למה ? למה אנחנו לא מצליחים ? זה כמובן פוגע גם בדימוי העצמי וגם חברתית .
אני כותבת ובוכה לתוך המקלדת : באמת שאני עושה כל מה שאומרים , אבחנתי מוקדם , נתתי טיפול אינטנסיבי מוקדם , למה הוא לא מצליח? אננ מאוד חרדה לעתידו.
לצפיה ב-'אויש....אכן נשמע מאוד קשה ומתיש-'
אויש....אכן נשמע מאוד קשה ומתיש-
04/04/2017 | 08:17
121
כמובן שאינני יכולה לענות לשאלותייך באופן מדויק דרך האינטרנט...אבל אנסה לענות ככל שניתן-
חשוב לדעת שלקויות למידה אינן משהו שאפשר "להרפא" ממנו. זו אינה מחלה, והלקויות ממשיכות להיות קיימות עד 120 שנה, כאשר בכל פעם לובשות צורה אחרת ומשפיעות על מגוון התיפקודים של הילד/האדם.
יחד עם זאת, עבודה מאומצת בוודאי שצריכה להניב פירות, ולאפשר תפקוד למרות קיום הלקויות.
 
 ישנן כמה אופציות אפשריות לחוסר הנבת הפירות:
1. הפרעות בקשב וריכוז שאינן מטופלות.
2. מסגרת חינוכית שאינה מתאימה עבור הילד.
3. אנשי מקצוע לא מספיק מקצועיים...
4. טיפול לא נכון ולא מתאים.
5. חוסר שיתוף פעולה של הילד.
6. חוסר שיתוף פעולה בין הגורמים השונים שאמורים לקדם את הילד- ההורים, אשת המקצוע והצוות החינוכי והטיפולי שבבית הספר.
7. יש התקדמות, אך היא מועטה יחסית, עקב מורכבות הקשיים והלקויות.
8. רמת אינטליגנציה נמוכה (מה שלא אמור להתאים לילד עם לקויות למידה, כי רמת האינטלינגציה אמורה להיות תקינה).
 
מי מבין האפשרויות היא הנכונה? לא יודעת. יכול להיות שיש עוד סיבות שאינני חושבת עליהן כרגע.
 
מה את חושבת? מה המורה להוראה מתקנת חושבת? מה הצוות בבית הספר חושב לגבי חוסר ההתקדמות של הילד? האם מישהו מהם נותן לך איזושהי תשובה או השערה?
 
 
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'אני מסכימה עם התגובה המפורטת והמקצועית של שירה'
אני מסכימה עם התגובה המפורטת והמקצועית של שירה
04/04/2017 | 22:27
3
73
ומוסיפה לך עוד טיפה..
קודם כל, כל הכבוד על האבחון המוקדם, על העבודה האינטנסיבית איתך ועם מורים באופן פרטי.
הייתי גם מנסה לשנות את דרך ההוראה, לדוגמה ילד שלא רכש עדיין את הקריאה אם עובדים איתו כבר כל כך הרבה שנים על קמץ פתח, חיריק, חולם וכו' וזה לא עובד.. אז לעבור לשיטה אחרת של מילים גלובליות או לנסות את שיטת אותיות מדברות, שיש בה הצלחות (יש מורות להוראה מתקנת שעברו השתלמות בשיטה ויכולות ללמד ילדים בעזרתה).
כמובן שכל ההצעות כלליות לחלוטין, ולא מחליפות את ההצעות של אנשי המקצוע שמלווים את ילדך כל השנים..
נקודה נוספת, מתי היה האבחון של הילד? מי אבחן את הלקות השפתית? אולי כדאי לעבור אבחון נוסף ועדכני, שיתן מידע גם על תפקודי הקשב- אם יש חשד לקשיי קשב וריכוז, ויבדקו את הזיכרון החזותי, והזיכרון המילולי שלו שמאוד חשובים לשפה - קריאה וכתיבה.
לא כתבת איך הוא בחשבון, האם בחשבון הוא מצליח? במקצועות אחרים? תמיד תסתכלי גם על נקודות האור, כי זה מאוד מתסכל שאין צעדים גדולים, אבל צריך להסתכל גם על הצעדים הקטנים... אני ממליצה על מנת לחזק אותו ואותך ביחד, להתחיל לכתוב מחברת הצלחות בשיתוף עם הילד. למשל, "הצלחתי היום לקרוא מילה/שתי מילים/משפט ברצף בלי טעות", "הצלחתי לכתוב מילה אחת בצורה נכונה", לא להסתכל על אי ההצלחות אלא על ההצלחות, גם אם הן קטנות הן יתנו מוטיבציה לשניכם.
בהצלחה!
לצפיה ב-'קצת תשובות'
קצת תשובות
05/04/2017 | 16:55
2
76
א. יש אבחון קשב והוא מטופל תרופתית ואנחנו במעקב מתמיד אז זו לא הבעיה.
ב . הוא. תקדם , אני יודעת שכן והוא כן קורא וכותב אבל מאוד איטי לא תואם גיל בכלל.
ג. בחשבון הוא אלוף (כל עוד אין שאלה מילולית) ובצורה מפתיעה גם באנגלית הוא לא רע בכלל , רק ברבי מלל יש בעיה.
ד. המורה להוראה מתקנת אומרת שיש התקדמות אבל יש לו קצב משלו וזה טמפרמנט אבל הוא לא איטי בחשבון או אנגלית אז אני לא מבינה את זה.
ה. האבחון עדכני ואנחנו עובדים בהתאם להמלצות ולכן לא ברור לי למה אין התקדמות משמעותית.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
06/04/2017 | 11:11
59
השאלה גם איזה אבחון עשו לו, ולא רק אם האבחון הוא עדכני או לא. איזה אבחון עשו לו? אבחון דידקטי או פסיכו-דידקטי?
מאוד יכול להיות שיש לו לקות בקריאה וכתיבה, והכל בסדר בחשבון, ובחשבון הוא עונה מהר.. 
האיטיות הזאת בקריאה וכתיבה הרבה פעמים באה בגלל הקושי, ואולי בגלל חוסר ביטחון (בגלל הקושי).. הוא צריך לחוות חוויות של הצלחה, הן גם יעלו לו את המוטיבציה, מה שבסופו של דבר יגרום להתקדמות כלשהי (אבל איטית ככל הנראה).
מהניסיון שלי הרבה פעמים ההתקדמות היא איטית, והרבה פעמים ההתקדמות היא בשני צעדים קדימה, צעד אחורה. מה שצריך זה הרבה סבלנות, והרבה מוטיבציה (שלו, של אנשי המקצוע שעובדים איתו, שלכם כהורים שלו). והרבה פעמים זה מתסכל, אבל צריך לקחת את התסכול הזה כמוטיבציה למצוא דרכים נוספות ויצירתיות לנסות לעזור לו ולקדם אותו בקצב שלו ובדרך המתאימה לו.
לצפיה ב-'קודם כל כל הכבוד על ההתמדה והעזרה הגדולה והמעמיקה שאת מעניקה'
קודם כל כל הכבוד על ההתמדה והעזרה הגדולה והמעמיקה שאת מעניקה
05/09/2017 | 11:06
21
שימי לב כמה הוא מתקדם וכמה הוא מעולה בתחומים מסוימים , כל תלמיד גם מאובחן קשב וריכזו וגם לא טוב יותר בתחום מסוים ופחות טוב בתחומים
אחרים , לדעתי תחזקי אותו איפה שהוא טוב תשקפי לו כל הזמן כמה הוא מעולה בתחומים הללו (שבנינו תחומים אלו כל כך חשובים להצלחה העתידית שלו)
תקדמי אותו איפה שהוא חזק ותראי כמה הוא מתפתח גם איפה שהוא פחות ברגע שתחזקי את ביטחונו בעצמי ותשקפי לי כמו הוא מעולה באנגלית ובמתמטיקה , זה ישפיע גם על המקצועות רבי המלל כי  הביטחון שלו בעצמו יתחזק
מור שרגא
מומחית להתמודדות עם חרדת בחינות לבני נוער וסטודנטים
0546610989
 
לצפיה ב-'אני צריכה דוגמה שתמחיש ותעזור לי להבין משהו פשוט'
אני צריכה דוגמה שתמחיש ותעזור לי להבין משהו פשוט
01/04/2017 | 05:00
1
144

אני לא יודעת איך זה שצריך להיות ברור לכולם שאם אדם השקיע 10 מיליון בחברה לפי שווי לפני הכסף של 90 מיליון אז למעשה הוא קיבל 10 אחוזים מהחברה.
 
ואיך זה שצריך להיות ברור שאם אדם אחר משקיע 5 מיליון בחברה לפי שווי לפני הכסף של 45 מיליון אז למעשה הוא מקבל 10% מהחברה.
 
 
זה אמור להיות ברור לכולם, אבל משום מה אצלי במוח אני לא מצליחה לקלוט ולהבין כיצד, ולכן אני מבקשת עזרה בהבנה על ידי דוגמה שתמחיש לי ותעזור לי בהבנה.
 
והכי חשוב לדעת מהי נוסחת החישוב שהביאה לתוצאה של 10% כאשר
אדם השקיע 10 מיליון בחברה לפי שווי לפני הכסף של 90 מיליון (ולמעשה קיבל 10% מהחברה) ?
ומהי אותה נוסחת חישוב שהביאה לתוצאה של 10% כאשר אדם אחר משקיע 5 מיליון בחברה לפי שווי לפני הכסף של 45 מיליון (ולמעשה קיבל 10% מהחברה) ?
 
תדמיינו שאני ילדה בת 6 וצריכה להבין את זה, איך הייתם ממחישים לי דוגמה שתעזור לי להבין את זה ?


לצפיה ב-'את אמיתית?!'
את אמיתית?!
03/04/2017 | 14:05
52
לצפיה ב-'אפשר חוות לגבי מכון תושיה למבחן פסיכודידקטי'
אפשר חוות לגבי מכון תושיה למבחן פסיכודידקטי
24/03/2017 | 13:06
2
183
כיוון שהוא הרבה יותר זול ממכוני מאור וניצן
אשמח לחוות דעת
לצפיה ב-'כמה דברים:'
כמה דברים:
24/03/2017 | 18:40
1
138
1. לא "מבחן פסיכודידקטי", אלא "אבחון פסיכו-דידקטי".
2. לא מכירה את המכון הספציפי שציינת.
3. לא משנה המכון, אלא מה שמשנה זה מיהי/ו המאבחן/ת. מה הידע שלהם, מה הניסיון שלהם, עד כמה הם יודעים להעביר את האבחונים ולנתח אותם לא רק מבחינה כמותית, אלא בעיקר מבחינה איכותית, עד כמה הם יודעים להמליץ המלצות רלוונטיות.
4. אשמח אם תפרטי יותר- למי את צריכה את האבחון, לאיזה גיל, באיזה הקשר.
אולי אפשר יהיה לתת עוד טיפים רלוונטיים.
 
בהצלחה!
שירה.
 
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'צ'
צ
26/03/2017 | 12:04
59
תודה רבה
לצפיה ב-'ללא לקויות לפי האבחון'
ללא לקויות לפי האבחון
11/03/2017 | 19:09
10
161
שלום רב לכולם
תודה על הפורום הזה, שמאפשר לי לקבל מעט אינפורמציה.
יש לי ילדה בת 9 (בת שלישית מותך 4) בכיתה ד. כבר מכיתה ד היא מתקשה בלימודים, בעיקר בחשבון. בעברית ושפה היא בסדר, למעט שגיאות כתיב מרובות שלמיטב הבנתי זה עדיין בגדר הנורמה. הילדה אומרת לי שהיא יושבת בכיתה ומקשיבה ולדבריה "לא מבינה כלום!" הציונים שלה בחשבון כבר מכיתה א לא טובים. למשל בכיתה א כתבו לה בתעודה "רכשה חלקית ..." "שולטת חלקית" והגדרות דומות לגבי שליטה בחשבון. היום, בכיתה ד' ההערכה שלה היא "כמעט טוב". הציונים לא מעניינים אותי אלא החוויה שלה שהיא כאמור אומרת שהיא לא מבינה כלום. כל שנה מכיתה א פניתי למורות ואמרתי שאני חושדת בלקות למידה ותמיד נעניתי בשלילה. גם השנה פניתי למורה מספר פעמים והיא שללה לקות למידה. בכל זאת החלטתי לקחת את בתי לאבחון דידקטי ב"ניצן". מרגע שהחלטתי לאבחן ועד תאריך האבחון עבר חודש. במקביל, התחלתי לחפש וללמוד באופן אוטודידקטי טכניקות ללמידה מתקנת/מותאמת בחשבון והתחלתי ללמד אותה. היא קלטה בשניות למשל את לוח הכפל בעזרת האצבעות, ועד אז לא שלטה בלוח הכפל. (היא עדיין לא שולטת אבל קל לה לחשב).
אני רוצה לתת דוגמאות לבעיות שהדליקו אצלי מנורה אדומה לגבי לקות לימודית בחשבון (דיסקלקוליה):
1)אם אשאל את בתי כמה זה שתיים ועוד שתיים היא תדע לענות אבל אם אגיד לה או אכתוב לה: לדני יש שני תפוחים, לרוני יש שני תפוחים. כמה תפוחים יש לשניהם יחד? היא לא תדע אפילו מאיפה מתחילים.
2) היא איטית מאוד בחישוב של חיבור פשוט (למשל 8+ 6) ולרוב משתמשת באצבעות, אך לאחרונה (כמה שבועות) אני שמה לב שהיא משתמשת פחות באצבעות ופשוט חושבת בראש.
3. היא לא מבינה כלל את הרעיון של המרה- למשל כסף, היא שאלה אותי כמה פעמים וביקשה שאסביר לה את עניין השקל והאגורות. ניסיתי המון שיטות וגישות ללא הצלחה ולבסוף הסברתי לה את זה באמצעות עוגות ועוגיות. דימיתי שקל לעוגת אוראו מורכבת מ 100 עוגיות אןוריאו קטנות. היא הבינה את זה וידעה לומר לי כמה צלחות של 10 עודיות (שהשוויתי למטבע 10 אגורות) יש בעוגה אחת וכמה צלחות של 50 עוגיות יש. אבל כשחזרנו לשקל ולאגורות היא איבדה את היכולת ולא הצליחה להבין, להמיר ולחשב.
ביום ב' האחרון הילדה עברה אבחון ב"ניצן". שוחחתי עם המאבחנת לפני בטלפון וגם בפגישה של האבחון. המאבחנת ישבה איתה שעתיים וארבעים דקות ובסופן קראה לי . היא אמרה שהאבחון יהיה מוכן עוד שבוע (כלומר עדיין אין לי אותו) אבל היא רוצה להסביר לי כמה דברים. היא אמרה שהיא "חפרה וחפרה" וחיפשה מה שאני כתבתי והסברתי. היא אמרה שלילדה אין שום לקות למידה!! בנוסף היא הראתה לי דברים מסוימים שהילדה עשתה איתה, למשל סוג של דגם מאוד מורכב שהילדה ציירה וחזרה לאחר רבע שעה מהזכרון על הדגם ללא אף טעות!! היא אמרה שרק אחוז אחד מהאוכלוסיה יכול לענות על השאלות שהילדה שלי ענתה עליהן ולהצליח. היא אמרה שהילדה בעלת כישורים לימודיים הרבה הרבה מעל לממוצע!!
אני יודעת שהילדה מאוד חכמה וגם ציינתי בפניה שהיא חושבת "מחוץ לקופסא" ויש לה חשיבה מאוד ייחודית והיא מאוד מאוד חכמה, אבל זה לא סותר לקות למידה. היא הסבירה לי שבאבחון בודקים כישורים ספציפיים ללמידת חשבון ושיש לה את כל הכישורים הללו כאמור הרבה מעל לממוצע.
אבל השאלה שלי היתה ונשארה- האם לא זו בדיוק הלקות? זה שיש לאדם את כל הכישורים הנפרדים, למשל: זכרון חזותי, הבנה מרחבית וכו'... אבל אין את היכולת לחבר את כל הכישורים הללו לצורך פתירת תרגיל? לא זו כל הלקות? האם לא בזה עסקינן?
היא אמרה שכשהאבחון יהיה מוכן היא תשב איתי אם יהיו לי עוד שאלות (ברור שיהיו לי). וגם אמרה שהילדה כן תצטרך הוראה מתקנת. אבל האם אין קשר בין הוראה מתקנת בחשבון ללקות למידה בחשבון? אני לא מדברת על שיעורי חיזוק לילד חלש, אני מדברת על לימוד טכניקות למידה.
מאוד אשמח לעצת חכמים בנושא. האם ייתכן והמאבחנת פיספסה בגדול? ומה מקום ההוראה המתקנת?
תודה רבה
דגנית
לצפיה ב-'שלום דגנית'
שלום דגנית
12/03/2017 | 10:14
2
101
אני אתחיל קודם כל מכך שאגיד לך, שעד שאין לך דו"ח אבחון ביד ועד שהמאבחנת לא תסביר לך בדיוק מה יצא באבחון.. את צריכה לקחת כל תשובה פה בערבון מוגבל. אחרי שיהיה לך הכל, אם עדיין יהיו לך שאלות את מוזמנת לשלוח לי במייל את האבחון ואנסה להסביר לך בדיוק מה מצאו ומה לא מצאו ומה המשמעות של זה.
בינתיים אנסה לתת לך כמה נקודות/כמה הבהרות שאולי יסייעו לך. קודם כל יש גישה עם ילדים לא לאבחן לקות למידה בקריאה/כתיבה/חשבון, אלא להגיד שיש חשד ל... (אני לא יודעת אם זאת הגישה של המאבחנת בניצן או לא, אבל זו גישה שקיימת). יש ילדים שבגלל הוראה לא מתאימה, יש להם קשיים (עובדה שלימדת אותה לוח הכפל בצורה אחרת ממה שלימדו בבית ספר היא הצליחה ללמוד את לוח הכפל), וגישה שאומרת שמאבחנים רק אחרי שרואים אם התערבות לימודית הצליחה או לא..
ובאופן כללי, באבחון דידקטי בודקים מנגנוניים בסיסיים שקשורים ללמידה (זיכרון חזותי- הדגם שהזכרת, זיכרון מילולי- רשימת מילים, סיפור וכו').
אני לא יודעת איזה אבחון עשו לה בחשבון, אבל בחשבון בעיקר בודקים אם יש קושי בסיסי בפתירת תרגילים בסיסיים כמו 2+2 (לא שאלות מילוליות כמו שנתת בדוגמה, שקושי בזה זה כבר יכול להיות קשור גם להבנת הנקרא), אם הבסיס ישנו.. יכול להיות שעדיין יהיה קושי ברמות הגבוהות, אבל הקושי הוא בגלל הוראה לא מתאימה או דברים אחרים, אבל זאת לא לקות.. 
ובגלל שכן יש קושי, והוא בטח גם נצפה באבחון אבל ברמות היותר גבוהות, הוראה מתקנת יכולה לעזור. כי בהוראה מתקנת המורה עורכת מיפוי נוסף בשיעורים הראשונים ובונה הוראה מותאמת לילדה לפי סגנון הלמידה שלה ולפי יכולתה ומתקדמת איתה בצעדים לפי הקצב שלה.
אני יכולה לעשות לך הקבלה לקריאה והבנת הנקרא אם יהיה לך יותר קל להבין.. למשל ילד שקורא בצורה איטית אבל די מדויקת, אבל ברגע שהוא צריך להפיק מידע מטקסט ושבודקים אם הוא מבין את הנקרא, רואים שיש לו קושי. ילד כזה יצטרך אסטרטגיות להבנת הנקרא, אבל לא ילמדו אותו קריאה. ולא יאבחנו אותו כילד עם לקות למידה בקריאה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/03/2017 | 10:34
1
43
תודה רבה עבור בתשובה המהירה והמקצועית.. אתמול קיבלתי את האבחון וקראתי בו שוב ושוב. 
קצת קשה להבין את הרעיון, הקונספט כולו של לקות למידה. גם בדוגמא שנתת לי לגבי קריאה והבנת הנקרא התקשיתי להבין את הרעיון עצמו- זה שילד יודע את הקריאה אבל מאוד איטי ויש לו קושי בהבנה, זה לכשעצמו לא מעיד על לקות? אני חושבת שאני מתחילה להבין- לקות משמעה שהילד לא רכש קריאה? או אין לו מיומנויות בסיסיות להבנת החשבון? ההגיון שלי אומר שילד שיש לו את מיומנויות הקדם אך עדיין לא מצליח לחבר את כל המיומנויות לכדי פתירת תרגיל או שאלה- זו לקות! אבל אני מתחילה להבין שזו לא לקות ע"פ הגדרה, אם כך, מה זה?  קושי בלימודים? הסברת לי שיתכן והוראה לא מתאימה יכולה להוביל לקשיים. האם זה מרמז על כך שבתי תצטרך תמיד, כל החיים עזרה בהוראה מתקנת? הרי בבית הספר תמיד ילמדו לפי שיטות וגישות מסוימות- שכפי הנראה לא מתאימות לה. ועדיין אני תוהה אם אין סיכוי שהמאבחנת טעתה בגדול? האם יש טעם לערוך אבחון נוסף?
 
תודה רבה על תשובתך,
דגנית 
לצפיה ב-'שלום'
שלום
14/03/2017 | 14:11
43
אם יש ברשותך את האבחון, אם תשלחי לי אותו במייל או במסר, אוכל לנסות להסביר לך יותר לפי מה שכתוב וגם לראות את ההכשרה של המאבחנת ולראות אם יש לה הכשרה מספקת או לא. 
לצערי, יש מלא מכונים ומלא מאבחנים לא מקצועיים בשוק, ועד שלא אקרא את דו"ח האבחון לא אוכל להגיד לך את דעתי המקצועית על האבחון.
מה שכן, להבדיל משירה אני לא חושבת שצריך 3-4 שעות עם ההורים, אבל בהחלט צריכה להיות שיחה עם ההורים של מינימום שעה ועוד כחמש שעות אבחון. יש מאבחנים שעושים אבחונים יותר קצרים, השאלה החשובה היא איזה מבחנים הם כללו בתוך האבחון במסגרת הזמן ואיך הם הסתכלו על כל הממצאים וניתחו אותם. ולאחר האבחון צריכה להיות שיחה של שעה וחצי לפחות על מנת להסביר את הממצאים, להביא את דו"ח האבחון זה ממש לא מספיק ולא מקצועי.
לצפיה ב-'בואי אני אגיד לך את האמת-'
בואי אני אגיד לך את האמת-
13/03/2017 | 16:52
102
הרבה מאוד אנשי מקצוע, לצערי הרב ומנסיוני, לא יודעים על מה הם מדברים, ולא יודעים לאבחן בצורה נכונה.
לא יודעת מי זו המאבחנת, ומה המומחיות שלה, והאם היא מומחית בנושא אבחון דידקטי בתחום החשבון, והאם היא יודעת להעביר אבחונים, לנתח אותם ולהסיק מסקנות.
נשמע לי, על פניו, שאת יודעת הרבה יותר מהמאבחנת. את נשמעת לי מאוד אינטליגנטית, מתמצאת ויודעת. זה שהילדה ציירה סוג של דגם מהזיכרון, עוד לא עושה אותה כן עם לקויות למידה בתחום החשבוני או לא לקוית למידה בתחום החשבוני.
מודה שהדוגמאות שנתת בהחלט גורמות לי לחשוד בכיוון, אבל כמובן שלא ניתן לומר דברים כאלו ואחרים באופן מוחלט דרך האינטרנט.
הסיפור החשבוני שנתת הוא אפילו נכנס לקטגוריה של מוכנות לחשבון, וילדים בני 5 צריכים לדעת להגדיר את התרגיל ולפתור אותו.
מצטערת שאינני יכולה לתת יעוץ משמעותי יותר דרך האינטרנט, אבל לו אני במקומך- הייתי ממליצה שתסמכי על האינסטינקטים שלך כאמא ולא מסתכמת על מאבחנת שאינני יודעת את טיבה.
אם ברצונך לפנות אליי במערכת המסרים, את מוזמנת לעשות זאת.
 
בהצלחה!
שירה.
 
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'עוד דבר חשוב- '
עוד דבר חשוב-
13/03/2017 | 16:58
5
59
ציינת שבעברית ושפה היא "בסדר", ואני לא יודעת מה זה בדיוק אומר...וגם כתבת שיש לה הרבה שגיאות כתיב ושלמיטב ידיעתך זה בגדר הנורמה.
אז זהו - שזה לא בדיוק כך. בכיתה ד' כמעט לא אמורות להיות שגיאות כתיב, ואם הן קיימות- אז באותיות ההמופוניות (אלו שנשמעות זהות, כמו כ-ק וכן הלאה).
יש כל מיני סוגים של שגיאות כתיב, ובתהליך האבחון צריך לעשות מיפוי שלהן, ולראות מה תואם לגיל ומה לא תואם לגיל.
 
כתבת שהאבחון נערך במשך קרוב ל-שלוש שעות. רק לסיבור האוזן- אצלי אבחון בגיל הזה כולל- שלוש-ארבע שעות אינטייק עם ההורים, 8-10 שעות עם הילד (לא ברצף, כמובן), שיחה בת שעה עם המחנכת, ושיחת סיכום בת שעתיים עם ההורים.
תערכי השוואה קלילה בין זה לבין מה שקיבלת, ותסיקי את המסקנות לגבי רצינות האבחון שהילדה עברה.
 
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'תודה '
תודה
13/03/2017 | 20:12
4
41
תודה רבה שירה על המענה המקצועי והמקיף. אני מאוד מבולבלת וצריכה קצת לתת לדברים לשקוע. אשמח ליצור עמך קשר בפרטי בעוד מספר ימים.
תודה רבה והמשך חג שמח
דגנית
לצפיה ב-'ברור שאת מבולבלת,'
ברור שאת מבולבלת,
13/03/2017 | 20:23
3
54
אני בכלל לא מתפלאת. רק תחשבי על כך, שאם את מבולבלת, מה קורה עם הבת שלך...
תפקיד האבחון הוא לתת תשובות על השאלות ולא לבלבל.
אגב, המאבחנת חייבת לתת לך הסבר על כל הדוגמאות שנתת לה- איך היא מסבירה את כל הדברים- אם אין לקות למידה בחשבון, אז מה כן יש? מהי הסיבה לכל הדברים שתיארת?
אם אין לה תשובות ברורות, או יש לה תשובות מתחמקות, זה יעזור לך לפנות הלאה כדי לקבל תשובות לשאלות עד שתהיי לא מבולבלת ותדעי כיצד לסייע לביתך.
 
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'תודה שירה'
תודה שירה
14/03/2017 | 18:35
2
36
אכן המאבחנת אמרה שהיא חושבת שזה יושב על בעיות קשב וריכוז ללא היפראקטיביות (ADD).
אני חוקרת קצת את נושא הקשב באינטרנט. 
תודה רבה
דגנית
לצפיה ב-'אה, היא חושבת?'
אה, היא חושבת?
15/03/2017 | 07:56
1
55
היא אמורה לדעת בוודאות על מה היא מדברת.
מעבר לזה- קיימות לקויות למידה על רקע של הפרעות קשב וריכוז. בהחלט יכול להיות מצב של דסקלקוליה על רקע של הפרעות קשב וריכוז.
זה שיש הפרעות קשב וריכוז עוד לא אומר שאין לקויות למידה. להפך. עוד לא היכרתי ילד אחד שיש לו הפרעות קשב וריכוז ואין לו לקויות למידה כלשהן.
 
לגבי המחקר באינטרנט- תיזהרי מזה. יש מידע מעולה ונפלא, ויש מידע כוזב והפחדות נוראיות לגבי הטיפול התרופתי.
יש פורום שממליצה לך להיכנס- פורום הפרעות קשב וריכוז (של תפוז).
יש את ד"ר איריס מנור שהיא מומחית בעניין. חפשי דברים שלה באינטרנט.
 
בהצלחה!
שירה.
 
 
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'מסכימה עם שירה'
מסכימה עם שירה
16/03/2017 | 07:33
41
הרבה פעמים הפרעת קשב וריכוז ולקויות למידה באות ביחד.
ולהסתכל באינטרנט לא יתרום יותר מדי...
האם לדעתך יש לה הפרעת קשב וריכוז מהיכרותך איתה והתנהלותה בבית ובבית ספר? אם כן, כדאי ללכת לאבחון נוירולוגי להפרעת קשב וריכוז, אך זה לא במקום לקות למידה במתמטיקה, אלא יכול להיות בנוסף.. (שוב, צריך לראות את האבחון על מנת לדעת בדיוק ולתת לך את המידע המדויק ביותר על סמך המבחנים והממצאים שהתקבלו באבחון, ללא הפרשנות של המאבחנת).
בהצלחה!
לצפיה ב-'מוכנות לכיתה א'
מוכנות לכיתה א
13/03/2017 | 10:18
2
49
הי,
הילד שלי עולה לכיתה א' בשנה הבאה.
הוא מתבלבל בין המספרים 6 ו9 ויש לו קצת שגיאות בדיבור כמו שוחך במקום חושך...
האם זה בסדר ? האם זה אומר שיש לו לקות למידה מסוימת? איך אוכל לעזור לו?
הוא ילד מאוד מאוד רגיש והפחד העיקרי שלי הוא שיצחקו עליו בגלל השגיאות...
תודה.
לצפיה ב-'מנסה לענות-'
מנסה לענות-
13/03/2017 | 16:45
38
לא כתבת באיזה חודש נולד (כלומר- האם קטן במחזור שלו או גדול...).
לא נתת מספיק אינפורמציה כדי שנוכל לכוון אותך, ובוודאי שאי אפשר לקבוע קיום או אי קיום לקות למידה דרך האינטרנט.
האם יש במשפחה מישהו עם לקויות למידה- מישהו מכם ההורים, אחים/ות, בני דודים?
מציעה לך, אם את באמת רוצה הכוונה, לפנות לאשת מקצוע בשר ודם, ולא בעולם הוירטואלי, ולבקש סיוע והכוונה. זו יכולה להיות מרפאה בעיסוק או קלינאית תקשורת או מורה להוראה מתקנת- העיקר שזו תהיה מישהי שהיא מקצועית ומנוסה, אשר מתעסקת בכל הנושא הענקי הזה של מוכנות לכיתה א'.
 
בהצלחה!
שירה.
 
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'מוסיפה שאלות'
מוסיפה שאלות
14/03/2017 | 14:13
26
האם הוא עבר מתישהו אבחון קלינאית תקשורת/ריפוי בעיסוק/התפתחות הילד?
האם הגננת המליצה מתישהו על אבחון כלשהו?
האם הגננת המליצה שישאר עוד שנה בכיתה א' או לא?
 
לצפיה ב-'אבחון MOXO'
אבחון MOXO
14/03/2017 | 09:24
2
69
שלום רב,
האם כתיבת אבחנה וסיכום נוירולוג לאחר מבחן MOXO מספיקה ע"מ לקבל הקלות בחטיבת ביניים?
תודה מראש,
שרון
לצפיה ב-'רכזת שילוב בחטיבת ביניים'
רכזת שילוב בחטיבת ביניים
14/03/2017 | 10:50
109
הי,
לגבי התאמות בחטיבת ביניים...
הרפורמה החדשה בחטיבה עליונה לא מאפשרת לתת התאמות בחטיבת ביניים. החשיבה היא להפוך את המענה בכיתות לטוב יותר ומתאים בהוראה אוניברסלית לכל התלמידים בכיתה על מנת ללמד אותם כלים ואסטרטגיות למידה מותאמות ובכך להימנע משימוש בהתאמות לימודיות במבחני הבגרות בחטיבה עליונה.
לגבי חטיבה עליונה יש צורך באבחון פסיכודידקטי מלא והגשת מבחנים לועדת ההתאמות על מנת לקבל זכאות להתאמות ברמות השונות. רק 6% מתלמידי השנתון זכאים לקבלת התאמות.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
14/03/2017 | 17:22
8
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
07/02/2017 | 20:31
2
98
כיום שנה וחצי אני לומד לתואר במנהל עסקים ואחרי כשלונות רבים וציוני מכינה נמוכים עשיתי אבחון מתברר שיש לי קשיי קשב וריכוז ויכולת מטמטית נמוכה לא יודע מה לעשות כעת ניסיתי עוד סמסטר וכנראה שאצטרך להחליף תחום לא יודע מה לעשות
לצפיה ב-'עונה כמרפאה בעיסוק המתמחית בלקויות למידה-'
עונה כמרפאה בעיסוק המתמחית בלקויות למידה-
08/02/2017 | 10:58
98
תראה- גם אם אני הייתי הולכת בזמנו ללמוד מנהל עסקים, סביר להניח שלא הייתי מצליחה, למרות שאין לי קשיים בקשב וריכוז והיכולת המתמטית שלי היא טובה מאוד...
לכל אחד העוצמות שלו ולכל אחד החולשות שלו. לכל אחד תחומים שיהיה בהם נפלא, ותחומים שיהיה בהם כושל.
 
מה בעצם אני שואלת אותך? המון שאלות-
1. בן כמה אתה?
2. האם גם בעבר היו קשיים בלמידה? איך היית בתור תלמיד לאורך כל שנות הלימודים בבית הספר?- התנהגותית ולימודית. האם קיבלת סיוע כלשהו לאורך השנים?
3. מדוע בחרת ללמוד דווקא תואר במנהל עסקים? מה המטרה שלך לטווח הרחוק?
4. האם קיבלת הכוונה מקצועית לפני שהחלטת לגבי כיוון הלמידה?
5. מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול? האם אתה יודע מה הכיוון שלך המקצועי בחיים?
6. קשיים בקשב וריכוז לא באים לידי ביטוי רק בלמידה, אלא במכלול תחומי החיים. האם אה יודע להצביע כיצד באים לקויות הקשב והריכוז לידי ביטוי בשאר התחומים?
 
מדובר כמובן על שאלות רבות ומעמיקות, שאי אפשר באמת להתייחס אליהן באינטרנט. מציעה לך לבדוק שאלות אלו ועוד רבות אחרות בתהליך אבחוני/טיפולי- אולי עם פסיכולוגית תעסוקתית, אולי אם מרפאה בעיסוק או עם כל גורם מקצועי שיכול לסייע לך, לקדם אותך ולתת לך כלים להבנה ולהתפתחות הלאה.
 
אתה כותב שאתה זקוק לעזרה. העזרה תבוא בעקבות תהליך טיפולי ולא מתוך שאלה באינטרנט. יש דברים שגם האינטרנט לא יכול לתת עליהם תשובה.
פנה לסיוע משמעותי.
 
בהצלחה!
שירה.
 
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'מסכימה עם שירה'
מסכימה עם שירה
11/02/2017 | 09:52
40
ומוסיפה כמה חידודים או תוספות למה שהיא כתבה לך..
 
האם אתה יודע במה אתה רוצה לעבוד אחרי הלימודים? האם בדקת במה תוכל לעבוד אחרי התואר ואם זה מתאים בכלל לרצונות שלך?
האם יש לך אותם קשיים שהיו לך במכינה גם בתואר או שהקשיים הם אחרים?
אם כן, אז ממליצה להתאמץ ולנסות הכל על מנת להצליח. אפשר לפנות לעזרה למורים, למורה להוראה מותאמת שמלמדת סטודנטים וכו'..
גם קצת לא ברור לי, היו לך קשיי קשב וריכוז גם בילדות או רק עכשיו? ויכולות מתמטיות נמוכות רק עכשיו או עוד קודם לכן?
אם כל אלה היו כבר קודם, מה עזר לך ללמוד לבגרות במתמטיקה ובכלל לבגרויות?
לצפיה ב-'כמה חידודים והבהרות'
כמה חידודים והבהרות
02/02/2017 | 17:02
1
88
הפורום לא בא בשום פנים ואופן להחליף איש מקצוע. הפורום בא כדי לתת מענה ראשוני לשאלות ומחשבות שלכם.
אי אפשר לתת את מלוא התשובה משתי סיבות:
א. חסר מידע, ולא משנה כמה מידע תכתבו, תמיד תהיה עוד שאלה שאפשר לשאול. כדאי שתפרטו כמה שיותר וגם הכי חשוב שתחזרו לענות על שאלות נוספות על מנת שהייעוץ האינטרנטי יהיה הכי יעיל שיכול להיות במסגרת הזאת.
ב. לא משנה איזו תשובה מפורטת אני או אחת משנות המקצוע האחרות שמגיבות פה (וגם אחרים שמגיבים פה ומנסים לסייע לאחרים מדי פעם), תמיד אפשר להרחיב עוד ולהסביר עוד דקויות ועוד מונחים מקצועיים אבל אי אפשר לכתוב פה את הכל.

אני אשתדל בימים הקרובים להעלות הודעה עם מושגים שכיחים שיהיה יותר קל לכם להבין מה המשמעות שלהם, גם אם אתם לא אנשי מקצוע.

אתם מוזמנים תמיד להעיר הארות והערות, לתת רעיונות ועצות גם פה וגם בפרטי. לא בטוח שאני אקבל את הכל, כי גם אם הרעיונות שלכם טובים, לפעמים אין לי את הזמן לבצע אותם או את האפשרות.
לצפיה ב-''
04/02/2017 | 06:22
7
לצפיה ב-'התבלטות לימודים אקדמיים'
התבלטות לימודים אקדמיים
24/01/2017 | 16:01
5
108
שלום,
יש לי שאלה
אני בת 22 והתחלתי לימודים לתואר ראשון במדעי ההתנהגות ומשאבי אנוש
רוב הלימודים הם הומיאניים ושנים ריאליים
יש לי אבחונים כבר מגיל צעיר שהצביעו על מגוון קשיים בקריאה ובזיכרון היה לי כמעט את כל ההתאמות במהלך הבגרויות
ועשיתי אבחון מתל לפני שנה ושם נאמר לי שיש לי דיסקלסיה אבל באבחוניים הקודמיים לא הגדירו דיסלקסיה ובנוסף אני מאובחנת עם הפרעת קשב
אני מאוד מתלבטת האם להמשיך בלימודי התואר אני מרגישה שאני בפיגור יחסית גדול משאר הסטונדטים שלומדים איתי ובמיוחד עכשיו לפני התקופת מבחנים שאני מבינה שאני בכלל לא זוכרת את החומר שלימדו אותי בתחילת הסמסטר או שהמרצה מדברת על החומר בכיתה ואז אני נזכרת בפרטים הכללים או הנושא שדיברו עליו
היה לי מאוד קשה במהלך בית ספר ובעזרת הרבה מורים פרטיים הצלחתי להוציא תעודת בגרות
אני לא כל כך יודעת מה לעשות ואשמח לעזרה אולי עדיף קורס מקצועי ולא תואר?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
24/01/2017 | 17:48
2
67
קודם כל, אם התואר מעניין אותך אז תמשיכי למרות כל הקושי (אולי להוריד קורסים ולפרוש ליותר שנים מסטודנט אחר, זו לא בושה. אני למדתי תואר ראשון 4 שנים ולא 3 שנים כי היה לי עומס בחיים הפרטיים שהשפיע). אם התחום לא מעניין אותך, אז תחפשי משהו שמעניין אותך יותר (תעודה או תואר אחר).
איפה את לומדת? יש מוסדות שיש מערך תמיכה בסטודנטים עם לקויות למידה ואולי יוכלו לתת לך ליווי במהלך לימודיך ולסייע לך להמשיך את לימודיך.
תנסי להיזכר מה עזר לך בבגרויות, מה המורות עשו איתך שעזר לך? אם את יכולה תעשי את זה בעצמך עכשיו. אם לא, ואין תמיכה במוסד בו את לומדת, את יכולה לפנות למורה להוראה מותאמת (מתקנת) לסטודנטים ויסייעו לך.
אני לא יודעת אם זה יעודד אותך או לא. אבל אני יכולה להעיד על עצמי, לא זכרתי מה לימדו בקורסים, ישבתי ולמדתי למבחנים ואז נזכרתי. והרבה פעמים אחרי המבחן שכחתי את החומר.
בהצלחה!!
לצפיה ב-'תודה על התשובה המהירה'
תודה על התשובה המהירה
25/01/2017 | 22:27
1
45
המורים חזרו איתי על החומר שלמדתי בכיתה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
30/01/2017 | 16:01
33
לא ענית על יתר השאלות שלי ושל שירה..
 
אם התואר מעניין אותך ומשרת את המטרות שלך בעתיד, הייתי ממליצה להשקיע בהוראה מתקנת לסטודנטים ושיסייעו לך להתכונן למבחנים ולהכין עבודות.
לצפיה ב-'שואלת מספר שאלות כדי לנסות ולסייע-'
שואלת מספר שאלות כדי לנסות ולסייע-
24/01/2017 | 21:29
67
1. מה את רוצה לעשות כאשר תהיי גדולה? במה את רוצה לעסוק?
2. למה בחרת דווקא את המסלול הזה של לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות ומשאבי אנוש?
3. האם קיבלת לפני תחילת הלימודים איזושהי הכוונה מקצועית? הלכת ליעוץ מקצועי כלשהו? (כמו פגישות עם פסיכולוגית תעסוקתית).
4. האם את מטופלת באופן תרופתי לנושא הפרעות הקשב והריכוז?
5. מהן העוצמות שלך? האם העוצמות באות לידי ביטוי בלימודים או תוכלנה לבוא לידי ביטוי בעבודה המיועדת?
 
ועוד ועוד עוד שאלות...את לא אמורה כמובן לענות עליהן, ולי אין אפשרות אמיתית לסייע לך מבעד לאינטרנט, אבל אלו הן בהחלט שאלות כבדות משקל, שאת צריכה לראות אם את יודעת לענות עליהן.
 
כפי שאת מבינה, אני מסתכלת על המטרה לטווח הארוך- מה את רוצה לעשות בחיים? במה את רוצה לעסוק? במה את רוצה לעבוד, כך שהעוצמות והיתרונות שלך יבואו לידי ביטוי.
לאחר קביעת המטרה לטווח הארוך, אפשר לרדת לרזולוציות, ולהבין כיצד מגיעים להגשמת המטרה- ואז קובעות מטרות לטווח קצר- אלו הם הצעדים הקטנים שצריכים לעשות כדי להגיע למטרה הגדולה.
 
בקיצור- אני חושבת ופועלת כמו מרפאה בעיסוק טובה, כפי שלימדו אותי לפני המון שנים באוניברסיטה:)
 
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'גם אותך אני שואלת- אפילו לא תודה קטנה? כלום? שום תגובה? '
גם אותך אני שואלת- אפילו לא תודה קטנה? כלום? שום תגובה?
31/01/2017 | 13:32
21
לצפיה ב-'להלחץ מיזה ???'
להלחץ מיזה ???
23/01/2017 | 18:20
9
147
הי , בתי בת ה 5 יודעת למנות כמויות אף מנסה לפתור תרגילים בע"פ , ( 4+2..וכו') אך היא לא מצליחה לזהות את הספרות , כלומר רק אחרי שאני אומרת לה את התרגיל היא פותרת בעזרת האצבעות שלה ועונה על התשובה . ושלא נדבר על כתיבת השם שלה . האם זה מותאם גיל ? או שאני צריכה לבדוק ? ועוד משהו לא פחות מדאיג היא עדין לא מצליחה לצייר כפי שכולם בני גילה בגן כן מציירים דמות אנוש וכדומה , מרגיש לי שעדין נמצאת בשלב השרבוט האורכי , האם מומלץ לעשות לה איבחון בשלב הזה ? אשמח מאוד לתשובות ולהכוונה בנושא . תודה לעוזרים 
לצפיה ב-'שלום לילושה6'
שלום לילושה6
24/01/2017 | 17:43
6
79
האם היא עתידה לעלות שנה הבאה לכיתה א'?
אם היא אמורה לעלות לכיתה א', יש ילדים שנמצאים במצב הזה ואפילו יודעים פחות ממנה ויש ילדים שיודעים יותר.
לפני אבחון, הייתי מנסה לשחק איתה משחקים (בהמשך אפרט איזה משחקים).
ואם עדיין את מרגישה/חושבת שיש צורך, את יכולה לפנות למורה להוראה מותאמת (מתקנת) שתערוך "אבחון"- מיפוי כזה של מוכנות לכיתה א' או למאבחנת דידקטית לאבחון רשמי יותר.
יש ערים/בתי ספר שיש בהם קורסי הכנה לכיתה א' סמוך לשנת הלימודים, אפשר לברר ולרשום אותה לכמה מפגשים כאלה שיסייעו לה.
אם היא לא עתידה לעלות לכיתה א' בשנת הלימודים הבאה, אז יש לה עוד שנה שלמה ללמוד את כל הדברים הללו ועוד רבים אחרים..
משחקים שאת יכולה לשחק איתה והם חשובים לא משנה אם היא עולה לכיתה א' או לא:  משחקים של מודעות פונולוגית- אות פותחת, חרוזים, אות סוגרת, צליל פותח (אות+תנועה), חלוקה לצלילים (א-ב-טי-ח), זיהוי אותיות, תיאור תמונה, סידור תמונות ברצף וכו'. וגם ללמד אותה לכתוב את השם. יש הרבה אפליקציות לטלפונים הסלולריים שיש בהן משחקים בחלק מהתחומים האלה.
 
בהצלחה!
לצפיה ב-'הי, '
הי,
24/01/2017 | 21:42
5
27
ראשית כל תודה לך על תשובה מאוד עניינית ומספקת .
היא נשארת עוד שנה בגן חובה , אקח לצומת ליבי את רוב מה שכתבת למעט טכנים דיגיטלים למינהם , אוכל לאמר בפה מלא שהיא כל כך עסוקה במשחק הסציו דרמתי שלה ובמשחקי דמיון מפותחים . שאולי בעצם היא לא פנויה ללמידה .. ואולי כדי להניח לזה ולא לרדוף אחרי "מה שכולם מספיקים בגילה" , החשש היחיד שלי ומקווה שלא , שאני אפספס בשבילה והיא תרגיש קושי מסוים בעתיד 
לצפיה ב-'שלום'
שלום
30/01/2017 | 16:04
4
22
במקביל שחקי איתה במשחקי שפה וחשבון.
חשפי אותה לאותיות וצליליהן (חרוזים, צליל פותח, צליל סוגר, אות פותחת, אות סוגרת, רצף האותיות וכו').
חשפי אותה לספרות ולערך הכמותי שלהן, השוואת כמויות וכו'..
כיוונים, הבחנה בין קבוצות וכו'.
בהצלחה
לצפיה ב-'הארה ל-lolly87-'
הארה ל-lolly87-
31/01/2017 | 13:36
3
27
כשאת כותבת את ההצעות לפעילויות, את צריכה לשים לב שמה שעבורינו, כנשות מקצוע, זה דברים ברורים ומובנים- עבור ההורים זה ממש לא ברור. כל אחד מתחומי העבודה שכתבת- לאנשים מן הישוב, שאינם עוסקים בתחום דידקטי-חינוכי-טיפולי- זה לא אומר כלום, ובטח ובטח הם לא מבינים ממה שכתבת מה עליהם לעשות תכלס...
 
מעבר לזה- כפי שכתבתי לך בעבר- אשמח מאוד אם תוכלי להוסיף את החתימה שלך- מי את? מה שמך? מה מקצועך?...מן הראוי שמנהלת פורום מקצועי תכתוב מי היא ומה היא. אני מתפלאת שהנהלת הפורומים לא דורשת זאת.
 
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'שלום שירה'
שלום שירה
31/01/2017 | 23:10
2
15
אני מסכימה איתך שיש מושגים שלא ברורים לאנשים שכן ברורים לאנשי מקצוע. אבל אני חושבת שכן צריך לתת קצת קרדיט לאנשים. ולמשל, אות פותחת של מילה או אות סוגרת.. הרבה הורים יבינו. צליל פותח אולי לא.
 
לגבי החתימה, הערת לי ולקחתי לתשומת ליבי והגדרתי כזאת מזמן וכשעשו את אחד השינויים היא נמחקה לצערי.
אם את יודעת איך להגדיר מחדש אשמח אם תסבירי לי בפרטי וארשום שוב. הסתכלתי כמה פעמים בעמוד העולם האישי ולא מצאתי דרך כזאת...
לצפיה ב-'מתייחסת-'
מתייחסת-
01/02/2017 | 11:01
1
17
אנשים אולי יכולים להבין מה זה צליל פותח וסוגר, אבל לא יודעים איך לעבוד על זה באופן מדורג- מושגים כמו "זיהוי צליל פותח", "בידוד צליל פותח", "שליפה לפי צליל פותח"- אני למדתי זאת בקורס...ולא ידעתי מהאויר.
מעבר להבנת המושג- לרוב האנשים אין ידע איך לעבוד על זה בתכלס, אילו פעילויות לתת, איך לדרג את הפעילויות על-מנת להשיג למידה, איך לתרגל כך שהתרגול יהיה גם הנאה וגם אתגר...אלו דברים שלנו נראים טריוויאלים, אך הם ממש ממש ממש לא.
כל אחד עם תחום הידע הספציפי שלו. כמו שהורה שהוא מתכנת מחשבים לא ילמד אותי באינטרנט איך לתכנת...אי אפשר לעשות זאת כך.
הדרכה צריכה להינתן ספציפית לכל ילד וילד, לאחר תהליך היכרות שלנו איתו, עם יכולותיו ועם צרכיו.
כך שההמלצה הכי טובה כאשר נשאלות שאלות כאלו פה, היא לומר- לפנות לאשת מקצוע כדי לקבל הכוונה והנחייה.
 
לגבי החתימה- אינני יודעת איך מוסיפים. אני פשוט מעתיקה ממסמך שיש לי ובכל סוף תשובה מעתיקה את החתימה שלי...
 
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
01/02/2017 | 22:26
13
וארשום מחר הודעה כללית לכולם לגבי כמה דברים.
לצפיה ב-'מסכימה באופן חלקי עם התשובה שניתנה לך-'
מסכימה באופן חלקי עם התשובה שניתנה לך-
24/01/2017 | 21:17
48
אנא כתבי את גילה המדויק של הילדה, ילידת איזה חודש היא והאם אמורה לעלות לכיתה א' בשנת הלימודים הבאה.
 
זיהוי ספרות- תלוי מה. עובדים על זה בגני הילדים וחושפים את הילדים כבר מגיל 3 בערך. כן הייתי מצפה בגיל הזה לזיהוי ספרות 1-10, עם בלבול אפשרי ותואם גיל בין 6 ל-9, (אולי גם בין 4 ל-7 וגם בין 2 ל-5).
 
כתיבת שם- כן הייתי מצפה לכתיבה- כתיבה בכתב ראי, אפשרי גם משמאל לימין, אפשר שתכתוב את האותיות לא בכיוונים הנכונים, אבל כן שתכתוב את השם.
 
ציור חופשי- לא יודעת מה זה שירבוט אורכי. בגיל 5 מצפים לציור ברמה טרום סכמטית. מה שמאפיין את הציורים של הילדים זה הרבה צבעוניות, שימוש בצורות הנדסיות מיוחדות ומעניינות, מתן משמעות לציור, עיסוק ממושך בעבודת הציור והצביעה ועוד ועוד.
 
ציור ילד- מצופה לצייר ראש, עיניים, אף, פה, שיער, שתי ידיים, כפות ידיים עם אצבעות, גוף, שתי רגליים.
 
אי אפשר ולא ניתן לענות לך האם מומלץ לעשות אבחון או ללכת לאיזשהו תהליך של עבודה עימה. ממש לא יכולה לדעת את זה דרך האינטרנט.
 
קודמתי כתבה לך על מורות להוראה מתקנת לגיל הרך. מוסיפה גם שמרפאות בעיסוק מתמחות בנושא של אבחון בגיל הרך ובעבודה בגיל זה.
לא אוהבת בכלל את כל נושא הסדנאות למוכנות לכיתה א'. זה לרוב לא רציני ולא מספיק מקצועי. וחוץ מזה- שמוכנות לכיתה א' מתבצעת עוד מהתקופה העוברית, ואי אפשר ב-12 מפגשים להכין ילד לכיתה א'...
 
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'מה? שום כלום? אפילו לא תודה קטנה?'
מה? שום כלום? אפילו לא תודה קטנה?
31/01/2017 | 13:30
19
לצפיה ב-'מורה לאסטרטגית למידה'
מורה לאסטרטגית למידה
22/01/2017 | 15:08
1
120
שלום,
מבקשת לברר, האם שיעורים עם מורה לאסטרטגית למידה - אמורים להימשך ולהתפרס על המון זמן? לפי מיטב הבנתי, אלו בעצם כלים שמעבירים לתלמיד.
כמו כן, אשמח לקבל המצלות למורה לאסטרטגית למידה באזור פתח תקווה.
תודה רבה
 
לצפיה ב-'שלום חיה'
שלום חיה
23/01/2017 | 10:09
76
שיעורים עם מורה לאסטרטגיות למידה לאיזה גיל? לאיזו מטרה? האם יש לקות מסוימת או רק חיזוק ולימוד אסטרטגיות ללא לקויות?
 
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
21/01/2017 | 15:27
3
100
היי שלום לכולם יש לי בעיות קשב וריכוז בנוסף לזה יש לי גם דיסלקציה אני לא יכולה לקחת ריטלין כי זה לא עושה לי טוב שמעתי על שיטת טומטיס שיכולה לשפר לי את כל הבעיות שציינתי רציתי לשאול אם משהוא מכאן שמעה או עבר את הטיפול הזה כי הוא עולה המון כסף וחבל לי להוציא על כסף על בולשיט אן באינטרנט יותר מידי חוות דעת על השיטה אשמח אם תשטפו אותי בדעות שלכם 
לצפיה ב-'שלום'
שלום
23/01/2017 | 10:04
47
לא היכרתי את השיטה הזאת, אז לקח לי קצת זמן לברר עבורך.
אני שולחת לך שני קישורים בפרטי ואת חוות הדעת שקיבלתי על זה. כי אני לא רוצה לפרסם פה טיפול מסוים.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
21/01/2017 | 19:42
40
הי הייתי מעוניינת לשמוע אם משהוא עבר את שיטת טומטיס ויכול להמליץ לי  האם היא עובדת יש לי גם דיסלקציה וגם add והם טוענים שזה עוזר לשנהם 
 
 
 
 
לצפיה ב-'לא מאמינה בשיטה הזו, מצטערת-'
לא מאמינה בשיטה הזו, מצטערת-
24/01/2017 | 21:33
46
כן מאמינה בטיפול תרופתי הולם+ריפוי בעיסוק קוגניטיבי ללקויות למידה/הוראה מתקנת/אסטרטגיות למידה.
יש הרבה סוגים של תרופות להפרעות קשב וריכוז. אם ריטלין לא עושה לך טוב, ניתן להתייעץ עם רופא/ה נוירולוג/ית שמומחים בתחום, ולקבל חוות דעת באשר לסוג אחר של תרופה.
 
לא כתבת שלום על עצמך. בת כמה את? לומדתבתיכון? עובדת? סטודנטית?....איפה את מרגישה שהלקויות מפריעות לך...במה זה בא לידי ביטוי?
 
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'מחסום למידה'
מחסום למידה
18/01/2017 | 18:29
7
112
היי,
במהלך למידה (או ניסיון למידה) אני נתקלת בקושי רב להתמיד לקרוא/לפתור. לאחר זמן קצר אני מאבדת ריכוז, ובמקרה של אי-הצלחה אני מתייאשת מהר מאוד וקשה לי לחזור להמשיך בתהליך הלמידה. אציין שעשיתי בתיכון אבחון פסיכו-דידקטי ולא נמצאו ליקויי למידה או הפרעות קשב וריכוז. המאבחנת הציעה שאולי הבעיות הן על רקע רגשי. היום אני לאחר שירות צבאי ועדיין מתקשה ללמוד לפסיכומטרי/להשלים בגרויות, ברב הפעמים אף פורשת באמצע הקורס.
האם ידוע לכם על איש מקצוע שיוכל לעזור לי? פסיכולוג/פסיכותרפיסט/מטפל CBT או NLP?
תודה רבה!
לצפיה ב-'שלום'
שלום
19/01/2017 | 17:21
6
53
האם בדקת בתיכון את הפן הרגשי כפי שהמאבחנת הציעה?
באיזה אזור את נמצאת?
לצפיה ב-'בדקתי'
בדקתי
19/01/2017 | 17:53
5
47

בדקתי, באותן שנים סבלתי ממצבי רוח כמו הרבה מתבגרים ואף הייתי נפגשת עם פסיכולוג. כיום אני במצב נפשי יציב, איני מטופלת אך עדיין מתקשה ללמוד. לאיזה איש מקצוע היית ממליץ לי לפנות/איזה טיפול יכול לעזור לי? 
המון תודה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
20/01/2017 | 11:52
4
37
אני חושבת שקודם כל צריך להבין מה מפריע לך, ועל מנת לדעת את זה כדאי לערוך קודם כל אבחון אצל איש מקצוע כלשהו..
אם את חושבת שהקושי הוא לימודי או קשב וריכוז, אז את יכולה לפנות לאבחון מת"ל שלפעמים מאשרים התאמות ממנו בפסיכומטרי. הם גם מנסים לעשות אבחנה מבדלת בין רגשי, לימודי לקשב וריכוז, אך ההכשרה של המאבחנים היא או תואר שני באבחון וטיפול בלקויות למידה או פסיכולוגיה חינוכית. ולא תוכלי לדעת מראש מי המאבחנת שלך..
אם את חושבת שהקושי הוא רגשי, אז הייתי הולכת לפסיכולוג, פסיכותרפיסט וכו' לאבחון אצלם והם יציעו לך איך להמשיך בהתאם למה שהם יחשבו. NLP יכול להיות שגם יעזור אם הקושי הוא מחשבתי/תפיסתי/רגשי, הכל תלוי לאיזה סוג טיפול את מתחברת..
אם תגידי באיזה אזור את גרה, אנסה להמליץ לך על מקום לאבחון דידקטי וגם על מקום/ איש מקצוע לאבחון/טיפול רגשי ותוכלי להחליט מה את רוצה לנסות קודם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/01/2017 | 13:03
3
15
תודה רבה לך :)
גרה בחיפה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
21/01/2017 | 17:53
2
17
האם את רוצה המלצה על פסיכולוג/פסיכותרפיסט/NLP או על אבחון דידקטי?
לפי תשובתך אברר לך ואעדכן אותך
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
22/01/2017 | 03:25
1
24
היי, אשמח להמלצה על פסיכולוג/פסיכותרפיסט וכדומה. אם מכירה באזור מרכז הכרמל/חורב/הדר עליון אפילו עוד יותר טוב :)
לצפיה ב-'שלום'
שלום
23/01/2017 | 09:59
15
שלחתי לך בפרטי טלפון של מטפלת.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מכון לאיבחון בחיפה'
מכון לאיבחון בחיפה
10/01/2017 | 22:32
5
61
נינה
שלום
יש לכם המלצות לאיבחון פסיכודידקטי בחיפה לילדה בת 9?
לצפיה ב-'שלום נינה'
שלום נינה
13/01/2017 | 17:02
4
53
בית רות
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
15/01/2017 | 11:17
3
34
שמעתי על מכון קהיל"ה באוניברסיטת חיפה. האם יש הבדל באיבחון ואיפה כדאי יותר?
תודה
 
 
 
 
 
 
 
 
לצפיה ב-'שלום'
שלום
15/01/2017 | 14:56
2
36
אם מבצעים באוניברסיטה אבחון פסיכודידקטי אז זו גם אפשרות.
ההבדל היחידי שאולי מעבירים את האבחון סטודנטים, אבל יש הדרכה מאוד מקצועית ומקיפה.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
15/01/2017 | 16:52
1
22
שלום שוב
יש שם גם אפשרות לאיבחון על ידי מאבחני בעלי תואר שני וזה מה שהכתוונתי
האם יש לבית רות או לקהיל"ה יתרון אחד על השני?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
15/01/2017 | 17:09
24
אין יתרון שאני יודעת
לצפיה ב-'האם ידוע לכם על פורום של הורים לילדים עם לקויות למידה? '
האם ידוע לכם על פורום של הורים לילדים עם לקויות למידה?
10/01/2017 | 09:25
1
102
אם ידוע, אשמח לקבל פרטים.
תודה
לצפיה ב-'שלום רוני'
שלום רוני
10/01/2017 | 12:35
106
יש את הפורום הזה, יש פה כמה הורים לילדים עם לקויות שמגיבים מדי פעם.
פורום שמיועד רק להורים, אני לא יודעת אם קיים כזה. אולי יש קבוצה כזאת בפייסבוק.
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
09/01/2017 | 17:44
12
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:
 
לצפיה ב-'חיפוש עבודה'
חיפוש עבודה
01/01/2017 | 20:38
1
69
אני בעלת לקות למידה ,רוצה לדעת איך אני יכולה  לחפש עבודה במזכירות שאין בה לחץ 
 
 
 
 
 
 
לצפיה ב-'שלום מיטל'
שלום מיטל
02/01/2017 | 10:02
41
אין לי תשובה או רעיונות מיוחדים כל כך..
אני חושבת שאם זו חברה קטנה, אולי יהיה פחות לחץ או אם יש כמה מזכירות שעובדות ביחד אז גם הלחץ מתחלק..
בהצלחה!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום  ויזה ואזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
I-Immigrate
I-Immigrate

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ