לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1189511,895 עוקבים אודות עסקים

פורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

כללי הכתיבה בפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות"
אני אשמח אם תשאלו שאלות, תענו על שאלות, תציעו רעיונות, תשתפו מהידע שלכם, תבקשו בקשות וכו'.
כמו כן, אני אשמח לקבל רעיונות לתכנים שאתם רוצים שיהיו בפורום ופינות קבועות. 
אני פה בשבילכם, לנסות לסייע לכם במידת הצורך ולפי יכולתי.
ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני.
אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים.
הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.
גלישה נעימה והשתתפות פוריה ומפרה בפורום!

המשך >>

לצפיה ב-'חיפוש תוכנה שתעביר קובץ שמע לכתב'
חיפוש תוכנה שתעביר קובץ שמע לכתב
06/04/2018 | 15:18
1
29
שלום אני לקויה למידה ובעלת הפרעת קשב. לומדת באוניברסיטה.מקליטה את השיעורים ובהגעתי הביתה אני יושבת שעות על עברה את החומר שאני מקליטה לכתב. מחפשת תוכנה טובה גם בתשלום שיעביר קבצים שמע שנמצאים במחשב לכתב( תמלול החומר). מנסה הרבה זמן למצאו משהו שיעבוד. כרגע כל התוכנות מפסיקות לכתוב אחרי כ50 מילים. בבקשה אשמח לכל עזרה  מאנשים המבינים.תודה רבה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
10/04/2018 | 16:32
29
אני לא מכירה תוכנה כזאת לצערי..
כשאני הייתי סטודנטית הייתי מקליטה את השיעורים אבל כותבת תוך כדי בשיעור, ואם איבדתי את הריכוז או לא הספקתי, אז הייתי כותבת לי בסיכום להקשיב מדקה X עד דקה Y בהקלטה.. ואז הייתי מוצאת את עצמי יושבת בבית ומקשיבה לחלק מאוד קטן מההרצאה ולא לשעה וחצי עם מלא עצירות וזה היה נמשך נצח..
בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלה לגבי מחשב נייד/טאבלט בתוך הכיתה'
שאלה לגבי מחשב נייד/טאבלט בתוך הכיתה
06/03/2018 | 23:04
1
36
הבן שלי בכיתה ח. הרמה המילולית שלו והידע שלו הרב המעל הממוצע, אבל בגלל בעיה בכתיבה (קיבל מעט מאד ריפוי בעיסוק בגיל צעיר ולא קיבל עזרה בכלל בבי,ס יסוד, כי לא חשבתי לעשות אבחון. ישבתי איתו לפני מבחנים והזכרון שלו עזר לו להצליח בכל המבחנים שהיו בשיטה אמריקאית או עם כתיבה מועטת.
קיבלנו אישור לשימוש במחשב.
על איזה מחשב אתם ממליצים לקנות לשמוש בכיתה (כיתה רגילה, אבל יש כמה בעייתיים שעלולים לגעת במחשב, כך שהוא יצטרך לסחוב אותו איתו בשיעורים שבהם יצטרך להשתמש בו לסיכומים וכד'- שיעורים רבי מלל)?
מחשב של 13 אינטש, כדי שיהיה מספיק נוח להקלדה? מחשב נייד שהוא גם טאבלט (יקר בטירוף)?
בעלי לא חושב שהמחשב ישרוד יותר משבוע.
הילד גם לא יכול להבטיח שהוא אכן יסכם את השיעורים. אני מקווה שהוא ילמד להקליד מהר כדי שלא יבזבז זמן על הקלדה באצבע אלא בשיטה עיוורת.
אשמח גם לשמוע אם העצה היא מתוך ניסיון/ בכיתה/ מלימודים/ניסיון עם הילד הפרטי שלך.
בתודה מראש
לצפיה ב-'שלום'
שלום
10/03/2018 | 20:44
35
אני רושמת את התשובה בתור אשת מקצוע וגם מהניסיון שלי כבר מעל עשור עם מחשבים ניידים והשתמשתי בהם כמעט עשור בתור סטודנטית.

יש כמה משתנים חשובים כשבוחרים מחשב נייד לשימוש יומיומי בכיתה, מעבר למשתנים הרגילים בבחירת מחשב נייד..
1. מחשב שיהיה קל לסחוב אותו
2. אני בתור סטודנטית קניתי מחשבים עם 10 אינטש ו-11.6 אינטש.. עניין של הרגל אבל בהחלט אפשרי..
3. אופציה אחרת- יש טבלטים שאפשר לחבר להם מקלדת אלחוטית (לי יש טבלט ומקלדת אלחוטית יכולה לרשום לך את החברה/דגם של המקלדת האלחוטית אם יעזור), ואז צריך להתקין שם רק אופיס והוא יכול להשתמש בו בבית הספר.
4. מחשב שיהיה נוח לו.. וכדאי לחסום בו איכשהו את המסיחים למיניהם (משחקים, צייר וכו')..

לגבי הקלדה מהירה- יש אתרים שאפשר לתרגל בהם הקלדה עיוורת.. ואישית עם הזמן אני למדתי הקלדה עיוורת בלי לימודים פורמליים.. וכל פעם שאני מחליפה מחשב לוקח לי מעט מאוד זמן להתרגל למקלדת החדשה.
מצרפת לך כמה קישורים:

לגבי תלמידים שעלולים לגעת לו במחשב, צריך להיות פה הסבר של הצוות החינוכי, שאם מישהו נוגע לו במחשב הנייד/בטבלאט ופוגע בו, האחריות היא על הנוגע והוא יצטרך לשאת בעלויות התיקון/לקנות חדש..

בהצלחה!
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום פסיכומטרי '
מחכים לכם בפורום פסיכומטרי
04/03/2018 | 13:25
5

חוזרים לפעילות עם מנהל מצוין בפורום המוקדש לאחת הבחינות הקשות והמאתגרות - בחינת הפסיכומטרי
בפורום, שיהווה סוג של "קבוצת תמיכה" לנבחנים, יינתן מענה מקצועי לשאלות הגולשים, יועלו טיפים ללמידה ושאלות מאתגרות, וכן יהיה ניתן להתלבט בכל הקשור ללימודים גבוהים.
היכנסו עכשיו לפורום פסיכומטרי

לצפיה ב-'בבקשה מספר שאלות , עזרה דחופה - הצילו !!!'
בבקשה מספר שאלות , עזרה דחופה - הצילו !!!
14/02/2018 | 11:46
6
160
1}האם בית הספר יסודי יכול להכריח אותי לעשות לילד איבחון פסיכודיאגנוסטי ?

2} במה בית הספר יכול עזור לילד {כיתה ג} עם קשיי למידה מבלי שיעבור אבחון כל שהוא ?

3} במידה ואני כן יעשה לבן שלי אבחון פסיכדיאגנוסטי האם בית הספר יכול להוציא את הבן שלי ולשלוח אותו לבית ספר חינוך מיוחד מבלי שנסכים לכך ?

4} מה הזכויות של הילד / שלנו ?

בבקשה שמשהו יעזור לי ! תודה
לצפיה ב-'התכוונתי לאבחון פסיכודידקטי '
התכוונתי לאבחון פסיכודידקטי
14/02/2018 | 11:49
80
.
לצפיה ב-'שלום אלין'
שלום אלין
14/02/2018 | 17:53
3
104
1. בי"ס לא יכול להכריח אותך לעשות אבחון דידקטי לבן שלך, אך אם יש לבנך קשיים אבחון דידקטי יכול לסייע לו..
2. בלי אבחון דידקטי/אבחון פסיכודידקטי, היכולות של בי"ס הן מוגבלות, בעיקר שעות פרטניות מהמורות המלמדות בכיתה.. אך להן יש מעל 30 תלמידים וצריך לזכור את זה.
3. אבחון דידקטי לא אומר שאוטומטית הילד עובר לחינוך מיוחד... על מנת להעביר ילד לחינוך מיוחד צריך לקיים וועדת השמה.. בוועדה זאת נמצאים מנהל/ת בי"ס, מחנכת הכיתה, אתם- כהורי התלמיד, נציגה מהמתי"א, מפקחת וכו'.. צוות מקצועי שתפקידו לחשוב על המסגרת האידיאלית עבור הילד. אם תגיעו לשלב הזה, תוכלו להגיד את עמדתכם בוועדה זאת.
4. הזכויות של הבן שלך כרגע הן כמו הזכויות של כל תלמיד ותלמיד.. לאחר שיעבור אבחון דידקטי ייתכן ויהיו לו עוד זכויות. אולי תהיה המלצה על שעות שילוב למשל במסגרת בית ספר ואז תהיה ועדת שילוב.. אולי יתנו לו שעות הוראה מתקנת בקבוצות שאינה במסגרת שילוב.. וכו'..

למה את כל כך מתנגדת לאבחון דידקטי? אם לבנך יש קשיים.. אבחון דידקטי ידע לזהות אותם ולהבין את המקור לקשיים ואיך ניתן לסייע לו. האבחון הוא בשבילו, ולא בשביל בית הספר..

אשמח לענות על עוד שאלות.. אם יהיו..
בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלה נוספת בבקשה '
שאלה נוספת בבקשה
15/02/2018 | 07:52
1
86
כשאני עושה לילד אבחון {לא דרך השפ"ח} אלה באופן פרטי האם תשובה מגיעה אלי ? או באופן ישיר לבית הספר ? 

לצפיה ב-'שלום אלין'
שלום אלין
15/02/2018 | 13:20
65
התשובה אמורה להגיע אליך בשיחת סיכום שנעשית במכון..
בד"כ מביאים לכם העתק לבית הספר, ואתם מעבירים לבית הספר..
בהצלחה!
לצפיה ב-'אוסיף גם'
אוסיף גם
16/02/2018 | 06:50
75
שבית ספר יכול לכנס ועדת השמה גם אם לא יהיו לילד אבחונים. מתוך אמירה כי הילד אינו עומד בדרישות חינוך רגיל. רק שאופציות לרשות הועדה לחיפוש מסגרת מתאימה יהיו פחותות יותר.
לצפיה ב-'מצטרפת לכל מה שכתבו לך ומוסיפה- '
מצטרפת לכל מה שכתבו לך ומוסיפה-
17/02/2018 | 15:43
83
נשמע שאת מאוד מודאגת מתגובת המערכת החינוכית. 
ממליצה לך בחום פחות להתעסק עם בית הספר, ויותר להתעסק בלהבין מהם הקשיים של בנך וכיצד לסייע לו. 
בכל אופן, ההחלטות הן תמיד אך ורק של ההורים. 
אם בית הספר לוחץ עליכם לקיים אבחון, כנראה שיש סיבה לכך. 

את רוצה לספר על הבן שלך? מה הקשיים שאת רואה? מה הקשיים שבית הספר רואה?....האם הוא מקבל סיוע כלשהו אחר הצהריים אצל אשת מקצוע מתאימה? האם מאובחן מגיל צעיר יותר?...

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן
09-7749028

לצפיה ב-'האם מישהו התנסה באבחון במרכז גלאי'
האם מישהו התנסה באבחון במרכז גלאי
13/02/2018 | 10:33
2
65
הבן שלי עולה לכיתה י וקופת חולים ממנת דרך מרכז גלאי האם מישהו התנסה איתם?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
13/02/2018 | 18:56
63
אני לא מכירה אותם..
אבל כשבאים לבחור מכון אבחון כדאי לבדוק מספר דברים:
1. מי המאבחנת/מאבחנים? מה הכשרתם? רצוי שהאבחון יתבצע על ידי שני אנשי מקצוע: מאבחנת דידקטית בעלת תואר שני באבחון וטיפול בלקויות למידה, ופסיכולוגית חינוכית (כמובן שגם מאבחן דידקטי בעל תואר שני באבחון וטיפול בלקויות למידה ופסיכולוג חינוכי).
2. כמה זמן ייערך החלק הדידקטי וכמה זמן החלק הפסיכולוגי. והאם ישנו מצב בו בנך יישאר לבד במהלך האבחון? (אם כן, אני לא ממליצה ללכת למכון אבחון כזה.. לפעמים לילדים יש שאלות תוך כדי ביצוע מטלות באופן עצמאי ויש לכך משמעות אבחונית ולכן יש צורך בנוכחות המאבחן בכל חלקי האבחון, למעט הפסקות לאוכל/שתייה וכו' לילדך ולהם).
3. קבלת דו"ח האבחון ושיחת סיכום. חשוב שיקיימו אתכם שיחת הסבר בנוכחות ילדכם על מנת להסביר על קשייו ועל יכולותיו.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מכון גלאי'
מכון גלאי
06/03/2018 | 22:54
81
עשיתי שם שנה האחרונה אבחון פסיכודידקטי. למה? כי קופ"ח משתתפת. הייתי מרוצה מהתוצאות ומהפירוט.
המלצות: לא לשלם להם תוספת של 300 ש"ח על אבחון באנגלית או מתמטיקה, בלי לתאם מראש זמן לאבחונים הללו.
הם שאלו את הילד מס. תרגילים קלילים (לפי ההערכה שלו כמה דקות בלבד), על חשבון הזמן של האבחון הדידקטי. לכן, אם את בכל זאת מחליטה- נראה לי שכדאי לבדוק מקום שמתמחה באבחון מתמטי או באנגלית דווקא, או לבדוק אם אפשר לקבל את מלוא הזמן לזה.
ממילא, אם הילד יקבל תוספת זמן, אין סיבה שלא יקבל באנגלית. אם יש לו שגיאות כתיב בעברית, יכול להיות שתקבלו התעלמות גם באנגלית. אם יש לו בעיה המתמטיקה- צריך לבחון את זה לחוד. נראה לי שחלק מהאבחון צריך להיות בכל זאת קשור לחשבון (אם יש בעיה קשורה לנושא, אין סיבה שלא יוסיפו משפט אחד, כמו שגיאות כתיב באנגלית).
חשוב לי לציין שיש לי קצת רקע בנושא (תיאורטי בלבד), כך שיש לי בסיס לביקורת על התוספות.
כמו כן, את חוסכת סכום כסף על אבחון בחסות קופ"ח אז אם צריך, תוציאי את הסכום על מקור מוסמך שמתמחה דווקא במתמטיקה (או אנגלית).
לצפיה ב-'לימודים'
לימודים
10/02/2018 | 22:06
1
83
האים יש קריטריונים מסוימים כדיי להיתקבל לחטיבת בייניים?
לצפיה ב-'שלום רועי'
שלום רועי
11/02/2018 | 07:32
50
אתה צריך לבדוק בבית ספר הספציפי שמעניין אותך, אם זה בי"ס מיוחד.
אם זה בי"ס רגיל שכל תלמידי השכבה עוברים לבי"ס הזה, אני לא חושבת שאמורים להיות קריטריונים מסוימים..
במעבר לתיכון/קבלה למגמה מסוימת כבר יש תנאי קבלה וצריך לבדוק מה תנאי הקבלה הנהוגים במוסד הלימודים.
בהצלחה.
לצפיה ב-'בלבול בין פלוסים למינוסים'
בלבול בין פלוסים למינוסים
10/02/2018 | 01:43
2
69
היי,
אני בת 30. כבר בתיכון הייתי כל הזמן מתבלבלת בין פלוסים למינוסים, וזה ממשיך עד היום. בשורה אחת של המשוואה היה מינוס, ובשורה הבאה הוא היה הופך "באורח מסתורי" לפלוס או להיפך. אם אני אבדוק את התרגיל השגוי כנראה שאעלה על זה, אבל זה עדיין קורה ממש כל הזמן. קורות לי טעויות טיפשיות אחרות מדי פעם, אבל הרבה הרבה פחות מזו. קשה לי להאמין שיש לי הפרעת קשב וריכוז כי אני מתרכזת מאוד טוב בשיעורים, בקריאה, במטלות לימודיות וכו' והציונים שלי טובים (מלבד במתמטיקה...).
למה זה קורה? יש לזה שם? כי זה מאוד ספציפי... מה אני יכולה לעשות כדי שלא אצטרך לבדוק פעמיים כל שורה בתרגיל? 

תודה!
לצפיה ב-'שלום'
שלום
11/02/2018 | 07:30
45
אני לא אהיה מקצועית אם אתן לך שם לתופעה, כי יכולות להיות הרבה סיבות. על מנת את צריכה לפנות לאבחון מקצועי.
אם יש לך אפשרות להשתמש במרקר/עט צבעונית סמני את סימני החיבור והחיסור בתרגיל, ואז בהעתקה הם יבלטו לך יותר מהרגיל ואני מניחה שכמות הטעויות בהעתקה לשורה הבאה יפחתו.. לא בטוח שיעלמו לגמרי אבל זה יכול לסייע לך..
אבל בשורה התחתונה גם אם את מסמנת בדרך כלשהי, חשוב לבצע בדיקה ולוודא שהעתקת נכון את הסימנים (חיבור וחיסור).

אם את סטודנטית, אני ממליצה לפנות לאבחון מת"ל, האבחון יעשה לך סדר ויגיד לך סיבות אפשריות לבעיה הזאת וגם התאמות במידת הצורך..
בהצלחה!
לצפיה ב-'איך היית בשעורי לשון?'
איך היית בשעורי לשון?
11/04/2018 | 18:24
19
לא התבלבלת בין הצורות, הבנינים, והכללים? לא היו לך טעויות "אופס"?
למרות שאת מרגישה שאין לך הפרעות קשב, אחרי בדיקה הבנתי שטעויות כאלו שאני עושה תמיד, הן טעויות שנובעות מהפרעת הקשב שלי.
לך כדאי לסמן את הסימנים במרקר, ולבדוק שוב ושוב.
לצפיה ב-'התאמות ביסודי'
התאמות ביסודי
02/02/2018 | 14:38
1
79
בני בכיתה ה', מאובחן עם לקות שפתית,  מקבל את כל התאמות בכל המקצועות חוץ מ ..... שפה . עד כמה שזה מגוחך , מגיע לו התאמות בהכל חוץ ממה שהוא מתקשה בו הכי הרבה. הוא קורע את עצמו ועדיין לא מסגל כמובן לעשות את המיצב ה מגוחך של 32 עמודים . זה כל כך ברור שהוא לא מסוגל כי אם הוא כן היה מסוגל אז הוא לא היה לקוי . יוצא שיש לו ציונים יפים בכל המקצועות והוא נכשל בשפה והבית ספר לא יכול לעשות כלום. מה אפשר לעשות? הילד מתוסכל וגם אני . מה אפשר לעשות עם ההנחיות המגוחכות האלו?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
03/02/2018 | 13:44
57
לצערי אי אפשר לעשות כלום..
ההנחיות אומרות שאין התאמות בשפה כי בשפה בוחנים את יכולותיו בקריאה והבנה ולא בהבנת הנשמע..

האם הוא מקבל הוראה מתקנת במסגרת הבית ספרית או באופן פרטי? אם כן, חשוב ללמד אותו אסטרטגיות שיעזרו לו במבחני השפה, אבל גם לחזק אותו ולהראות לו את ההתקדמות שלו ביחס לעצמו ולרמה ההתחלתית שלו והמקום שבו הוא נמצא כרגע..
ולהסביר לו שמבינים לו את החשיבה שעומדת מאחורי הנהלים, ומה עמדתכם לגביה, ומה אתם חושבים על זה.. ואיך אתם מתייחסים להצלחות ולקשיים שלו בסיטואציה הזאת..
אני הייתי מחזקת אותו על הניסיון למרות הקושי, וכל נקודה שהוא קיבל זה כאילו הוא קיבל 100...
בהצלחה!
לצפיה ב-'לקות למידה - הצורך במורה או אדם מבוגר כדי לבצע מטלה לימודית'
לקות למידה - הצורך במורה או אדם מבוגר כדי לבצע מטלה לימודית
17/01/2018 | 00:20
1
111
שלום,
ברצוני לדעת האם הוגדרה לקות למידה הכוללת את הצורך במורה/אדם מבוגר שימצא בקירוב לתלמידה בזמן ביצוע מטלה, בעיקר בכדי לתת מענה לשאלות בעת הצורך ולעידוד? 
לצפיה ב-'שלום'
שלום
18/01/2018 | 16:59
83
ממה שאני יודעת יש לקויות שונות (למשל, אוטיזם, שיתוק מוחין ועוד כאשר הילד לומד בבית ספר רגיל) שמלוות בסייעת אישית/משלבת.. אך לקות למידה אינה אחת מהן.
לצפיה ב-'עזרה במחקרים'
עזרה במחקרים
11/01/2018 | 08:15
2
35
לצפיה ב-'עזרה במחקר על ילדים הלוקים בדיסלקציה'
עזרה במחקר על ילדים הלוקים בדיסלקציה
11/01/2018 | 08:15
1
48
אני משתתפת בתוכנית שנקראת "נס טכנולוגיות" ובמסגרתה אני וחבריי לקבוצה מפתחים מוצר שאמור לסייע ללוקים בדיסלקציה לקרוא.
לצורך פיתוח המוצר אנחנו צריכים אנשים שיענו לנו על השאלון.
השאלון מיועד לילדים הלוקים בדיסלקציה ואשמח מאוד אם תוכלו לענות עליו!
השאלון: 
לצפיה ב-''
13/01/2018 | 09:13
7
לצפיה ב-''פורום לקויות למידה ואסטרטגיות''
'פורום לקויות למידה ואסטרטגיות'
08/01/2018 | 16:55
1
111
שלום,
כיצד ניתן לעקוב אחר התשובות שניתנות בפורום?
תודה.

לצפיה ב-'שלום ספיר'
שלום ספיר
11/01/2018 | 07:45
43
על מנת לעקוב אחרי התשובות שניתנות בפורום, את צריכה להירשם לתפוז או להכניס כתובת מייל ולבקש עדכונים.

לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:12
22

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'בהמשך להודעה קודמת...'
בהמשך להודעה קודמת...
11/12/2017 | 16:18
2
68
לאחר שקראתי מעט בפורום, ברצוני לקבל ממנהלת הפורום המלצה לאבחון פסיכודידקטי לבני אשר נמצא בכיתה ב באזור קרית אונו והסביבה
שוב המון תודה
לצפיה ב-'המלצה להוראה מתקנת בקרית אונו, פתח תקווה והאזור'
המלצה להוראה מתקנת בקרית אונו, פתח תקווה והאזור
11/12/2017 | 15:56
1
57
שלום רב
>בני בכיתה ב. לא ברור מדוע מתקשה לשבת ולהכין שיעורים בשפה ובחשבון. פשוט לא רוצה לשבת ונמנע. אינו מאובחן כרגע עם לקות למידה או הפרעת קשב. מחפשת עבורו מורה מותאמת לשפה וחשבון אבל אשמח אם היא גם מאבחנת דידקטית או כזו שיודעת להתמודד עם
>אודה על כל סיוע
טל
לצפיה ב-'שלום טל'
שלום טל
14/12/2017 | 15:30
48
קודם כל, אבחון פסיכודידקטי אני ממליצה לערוך רק ממרץ כיתה ב'. הנורמות איתם עובדים לפחות בכל הקשור לקריאה וכתיבה מבוססות על ילדים שנבדקו במרץ כיתה ב' ולא קודם.
שנית, אני מכירה מורה מצויינת שהיא גם מאבחנת דידקטית בעלת תואר שני באבחון וטיפול בלקויות למידה ושמעבירה אבחונים פסיכו-דידקטיים עם פסיכולוגית חינוכית. אך היא מלמדת בפתח תקווה והיא כרגע בחופשה ותחזור עוד מספר שבועות.
אם רלוונטי אשמח לתת לך פרטים במייל (את יכולה לשלוח לי מייל לכתובת dikla.dt.ld@gmail.com). אם את מעדיפה מורה שהיא גם מאבחנת דידקטיית שפנויה מעכשיו, אוכל לברר לך על מישהי שנמצאת כרגע בארץ.
לצפיה ב-'מחפשת מורה מתקנת '
מחפשת מורה מתקנת
06/12/2017 | 15:00
1
72
שלום,

מחפשת מורה מתקנת לבת שלי בכיתה ' בשפה וחשבון ברשאון לציון.
אודה להמלצות.
לצפיה ב-'באיזו כיתה היא?'
באיזו כיתה היא?
06/12/2017 | 15:50
29
לצפיה ב-'האם אי ידיעת שפה מספיקה זה לקות למידה?'
האם אי ידיעת שפה מספיקה זה לקות למידה?
21/11/2017 | 19:13
1
85
שלום,

אני לא יודע אם יש לי ליקוי למידה. אני 20 שנה בארץ. נשאלת בבית הספר ואמרתי שלא כי לא אמנתי שיש לי. עכשיו בגיל מבוגר יותר אני מניח שיש לי ולרוב זה בשפה. הייתי אומר שיש לי שליטה בסיסית בשפה. הכתיבה יותר טובה מדיבור אבל יש בעיה בהבנת דיבור ונקרא לדעתי. אני מבין מה אומרים לי אבל יש לי בעיה לפעמים לחבר דברים בשביל לראות תמונה שלמה מהר. יש כאילו עיכוב באיבוד מידע ולפעמים אני לא מספיק לאבד הכל. האם זה מתייחס לליקוי למידה?

האם רמה בסיסית מספיקה בשביל לימודים אקדמאיים? האם היא מספיקה בשביל לימודים של קורסי למקצוע שונים?

תודה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
21/11/2017 | 21:26
46
קשה מאוד לענות לך על גבי הפורום תשובה מקצועית אם זו לקות למידה או לא.
מהתיאורים שלך נראה כי יש לך קושי כלשהו, לא ברור אם זאת לקות למידה או לא.

האם הרגשת ואתה עדיין מרגיש את הקשיים הללו גם בשפת האם של או רק בעברית?

בכל מקרה, אם אתה מעוניין בלימודים אקדמיים או לימודי קורס כלשהם, יש לך אפשרות לפנות למכוני אבחון דידקטי לסטודנטים ולעבור אבחון דידקטי. באבחון יראו אם יש לך לקות למידה או לא, ובמידת הצורך ימלצו על התאמות בדרכי ההיבחנות שהמוסד האקדמי בו תלמד קורס או תואר יצטרכו להתחשב בהם.

בהצלחה!
לצפיה ב-'קושי בכתיבה וארגון'
קושי בכתיבה וארגון
15/11/2017 | 08:17
1
110
שלום,
ביתי לומדת בכיתה ד'. היא אותרה כמחוננת בכיתה ב'.
לומדת בכיתה רגילה.
היא מתקשה בכתיבה, מוסיפה אותיות למילים ואינה מצליחה ללמוד להכתבות. מתקשה לחלק משימות גדולות לשלבים.
היא קוראת בצורה שוטפת אבל נראה שקריאה אסוציאטיבית. תחליף מילים במילים שיכולות "לשבת" טןב במשפט.
כרגע הדבר אינו פוגע בלימודים אבל אני מרגישה שאנחנו מפספסים משהו. חשבנו לעשות לה אבחון כדי שנוכל לעזור לה להתגבר על הקשיים אבל אין לנו מושג איזה אבחון צריך.
אשמח אם תכוונו אותי.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
15/11/2017 | 11:34
67
אתם יכולים לפנות לאבחון דידקטי, אבחון כזה יעריך את יכולותיה בקריאה, כתיבה, ויבדוק מנגנוניים בסיסיים נוספים.
במידה ויעלה צורך ההמלצות באבחון יהיו לפנות להערכת קשב וריכוז או להשלים אבחון פסיכולוגי.

אתם יכולים גם לפנות למורה להוראה מתקנת מקצועית שיכולה לערוך אבחון לימודי בתחומי הקריאה והכתיבה ולבנות תוכנית טיפולית. זהו אבחון שאינו רשמי.

בהצלחה!
לצפיה ב-'מורה להוראה מתקנת'
מורה להוראה מתקנת
13/11/2017 | 17:58
1
80
שלום, אני חדשה בפורום.
אני מחפשת בנרות מורה מעולה להוראה מתקנת באזור ישובי גזר (ליד לטרון) או מודיעין) בשפה ובארגון חשיבה לילד בן 7 עם בעיית קשב וריכוז.
אשמח לקבל המלצות.
תודה!

לצפיה ב-'שלום'
שלום
14/11/2017 | 21:17
45
אני מכירה כמה אפשרויות מומלצות במודיעין. איך אפשר ליצור איתך קשר על מנת להעביר לך פרטי התקשרות?
לצפיה ב-'קושי בקריאה וכתיבה ילד בכתה ג'
קושי בקריאה וכתיבה ילד בכתה ג
07/11/2017 | 15:35
1
92
שלום,
בני מתקשה בקריאה וכתיבה, לומד בכתה ג'.
אשמח להמלצה למורה שתוכל לעזור באיזור הוד השרון - כפר סבא.
מורן
לצפיה ב-'שלום'
שלום
09/11/2017 | 16:29
51
אני אנסה לברר לך אם מישהי שאני מכירה שמעה על מורה מומלצת באזור.
לא מבטיחה שתהיה לי תשובה.

ממליצה לך לשאול בבית הספר, לחפש המלצות בפורום של העיר, ובאתרים אחרים.
בהצלחה
לצפיה ב-'אסטרטגיות למידה'
אסטרטגיות למידה
06/11/2017 | 13:48
5
926
שלום שמי דקלה חדשה כאן (: בהיכרות עם הלקות (:
לילדה שלי יש לקות למידה כנראה על רקע שפתי וקשב לומדת בכיתה א'
מצליחה לזהות ולשיים אותיות שלמדה שיטת 'פשוט לשלוף' של אפרת אטיה.
עכשיו אני מחפשת תומכי למידה ללמידת מספרים...
אשמח להמלצות תודה

לצפיה ב-'שלום'
שלום
06/11/2017 | 16:33
2
166
יש את האתר של שלומית אולצ'יק שהוא מצויין, יש לה מצגות עם סיפורים על הספרות, בדומה לשיטה של אפרת אטיה עם האותיות.
בנוסף, יש ספר שאני לא זוכרת איך קוראים לו, אך יש בו ציורים שמתחברים לספרות, למשל ברווז או ברבור לספרה 2 וכו'.
קצת דומה לשיטה של אפרה אטיה עם האותיות.
אפשר גם להמציא ציורים וסיפורים כאלה לבד עם הילדה שלך.
חוץ מהשיטה הזאת, יש תומכי זיכרון לספרות עם נקודות/אצבעות וכו' שמראות את הכמות המוחשית ואת הספרות, אם את רוצה קובץ כזה אחפש במחשב ואשלח לך קובץ שיש לי.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה '
תודה
06/11/2017 | 19:02
1
71
אני באמת חיפשתי משהו שקיים ופחות להמציא. כי אני מניחה שזה יהיה מונח קבוע שנשתמש בו לאורך זמן עד הפנמה...  ועדיף שיהיה נכון וטוב (: 
אני מכירה את תומכי הזיכרון שאת מתארת    משהו כמו 'דסי סגל'  התכוונת? 
אשמח לקבל קובץ   תודה    
בכל מקרה אבדוק גם את האתר שהמלצת עליו.
אם אתקל בעוד משהו מעניין אשתף כאן 
לצפיה ב-'כן'
כן
06/11/2017 | 19:31
54
התכוונתי לדסי סגל, לאצבעות וכו'. יש קובץ שמאגד בתוכו את כל האפשרויות ואת יכולה לבחור לבד או ביחד עם הילדה מה עדיף.
אני צריכה לחפש וכשאמצא אותו אשלח לך לכתובת המייל שלך.

תודה! אם תמצאי משהו אשמח לשמוע על רעיונות נוספים שאני לא מכירה.
לצפיה ב-'תומכי למידה'
תומכי למידה
06/03/2018 | 23:57
1
91
חשוב מאד ללמוד לאיזה כיוון הילדה שלך מתחברת. יש כאלו שציור של אצבעות מתאים להם. יש כאלו שלומדים בשיטות האחרות (קוביה עם נקודות וכד'). ברגע שאת מוצאת למה היא מתחברת וקולטת יותר מהר, תוכלי לסייע לה לזכור יותר מהר.
את גם יכולה להשתמש במשחקים מוכנים כמו פיקולו כדי שהיא תזכור לצרף מס.
ולהכין משהו דומה עם אצבעות או עם נקודות.
את גם יכולה לקחת חפצים של ממש ולהוסיף להם את הצורות המספריות. למשל, להשתמש במטבעות שוקולד וכד'. לפי מה שהא אוהבת ומתחברת אליו, כך שהיא תצלם במוח את התמונה של 3 מטבעות שוקולד מול המס. 3 (כמובן שצריך לתגמל אותה בנוסף)
לצפיה ב-'פשוט לשלוף מספרים'
פשוט לשלוף מספרים
10/04/2018 | 22:40
477
אם רלוונטי יצאה בדיוק עכשיו ערכת 'פשוט לשלוף מספרים' גם כן של הקלינאית אפרת אטיה. 
לצפיה ב-'קושי בארגון זמן עילה להארכת זמן?'
קושי בארגון זמן עילה להארכת זמן?
04/11/2017 | 20:53
1
58
היי, יש לי אבחון מהתיכון שמקנה לי הארכת זמן, העילה בסיכום כתובה כקושי בניהול זמן (וגם כתוב חוסר הבחנה בין עיקר לטפל והמלצה לאבחון קשב וריכוז) סיפרתי את זה במכון האבחון שעושה מת"ל ואמרו לי שזה שטויות שזה דברים נלמדים ולא מקנה עילה להארכת זמן ובתיכון כולם מקבלים. מכיתה א' עד יב תמיד סיימתי את המבחן בין האחרונים, תמיד הייתי תלמידה מצטיינת ולכן המאבחנת לא רצתה להפנות אותי והבהירה לי שלא נראה לה שאקבל שום דבר, היא צודקת?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
06/11/2017 | 07:36
34
לצערי, היא צודקת.
ישנה טבלה מאוד מאוד ברורה באבחוני מת"ל שמתארת מי זכאי לאיזו התאמה.
על בסיס קשיי ניהול זמן, לא ניתנת הארכת זמן.
לעומת זאת, ייתכן כי אבחון קשב וריכוז, במידה ובאמת יש לך קשיי קשב וריכוז, כן יקנה לך זכאות להתאמה של הארכת זמן.

ממליצה לך, ללמוד דרכים לניהול זמן, יש ספרים שמתייחסים לניהול זמן, ואולי הם יעשו לך קצת סדר על איך לנהל זמן. ואולי ספר על מענה על שאלות שילמד אותך איך כדאי לך לנהל את זמנך באת מענה על מבחנים.

בהצלחה!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
I-Immigrate
I-Immigrate
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה