לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

כללי הכתיבה בפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות"
אני אשמח אם תשאלו שאלות, תענו על שאלות, תציעו רעיונות, תשתפו מהידע שלכם, תבקשו בקשות וכו'.
כמו כן, אני אשמח לקבל רעיונות לתכנים שאתם רוצים שיהיו בפורום ופינות קבועות. 
אני פה בשבילכם, לנסות לסייע לכם במידת הצורך ולפי יכולתי.
ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני.
אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים.
הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.
גלישה נעימה והשתתפות פוריה ומפרה בפורום!

המשך >>

לצפיה ב-'אפשר חוות לגבי מכון תושיה למבחן פסיכודידקטי'
אפשר חוות לגבי מכון תושיה למבחן פסיכודידקטי
24/03/2017 | 13:06
4
15
כיוון שהוא הרבה יותר זול ממכוני מאור וניצן
אשמח לחוות דעת
לצפיה ב-'כמה דברים:'
כמה דברים:
24/03/2017 | 18:40
1
14
1. לא "מבחן פסיכודידקטי", אלא "אבחון פסיכו-דידקטי".
2. לא מכירה את המכון הספציפי שציינת.
3. לא משנה המכון, אלא מה שמשנה זה מיהי/ו המאבחן/ת. מה הידע שלהם, מה הניסיון שלהם, עד כמה הם יודעים להעביר את האבחונים ולנתח אותם לא רק מבחינה כמותית, אלא בעיקר מבחינה איכותית, עד כמה הם יודעים להמליץ המלצות רלוונטיות.
4. אשמח אם תפרטי יותר- למי את צריכה את האבחון, לאיזה גיל, באיזה הקשר.
אולי אפשר יהיה לתת עוד טיפים רלוונטיים.

בהצלחה!
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'צ'
צ
26/03/2017 | 12:04
2
תודה רבה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
24/03/2017 | 23:10
1
10
אני לא ממליצה על מכון תושיה.
אם תרצי אפרט בפרטי למה, אני לא רוצה לעשות את זה בפלטפורמה הזאת.

ולגבי כל מכון אבחון, מסכימה עם שירה, צריך לבדוק מי המאבחן/ת, ומה ההכשרה שלו.
אני ממליצה על אבחון פסיכו-דידקטי שמתבצע על ידי שני אנשי מקצוע, מאבחנת בעלת תואר שני באבחון וטיפול בלקויות למידה לחלק הדידקטי ופסיכולוג/ית חינוכי/ת לחלק הפסיכולוגי.

לפעמים כדאי לשלם על אבחון קצת יותר יקר, אבל הרבה יותר איכותי ומקצועי.
לצפיה ב-'אשמח אם תיצרי איתי קשר'
אשמח אם תיצרי איתי קשר
26/03/2017 | 12:03
2
איך אוכל ליצור איתך קשר?
אשמח לתשובה מורחבת ממך
לצפיה ב-'ללא לקויות לפי האבחון'
ללא לקויות לפי האבחון
11/03/2017 | 19:09
10
34
שלום רב לכולם
תודה על הפורום הזה, שמאפשר לי לקבל מעט אינפורמציה.
יש לי ילדה בת 9 (בת שלישית מותך 4) בכיתה ד. כבר מכיתה ד היא מתקשה בלימודים, בעיקר בחשבון. בעברית ושפה היא בסדר, למעט שגיאות כתיב מרובות שלמיטב הבנתי זה עדיין בגדר הנורמה. הילדה אומרת לי שהיא יושבת בכיתה ומקשיבה ולדבריה "לא מבינה כלום!" הציונים שלה בחשבון כבר מכיתה א לא טובים. למשל בכיתה א כתבו לה בתעודה "רכשה חלקית ..." "שולטת חלקית" והגדרות דומות לגבי שליטה בחשבון. היום, בכיתה ד' ההערכה שלה היא "כמעט טוב". הציונים לא מעניינים אותי אלא החוויה שלה שהיא כאמור אומרת שהיא לא מבינה כלום. כל שנה מכיתה א פניתי למורות ואמרתי שאני חושדת בלקות למידה ותמיד נעניתי בשלילה. גם השנה פניתי למורה מספר פעמים והיא שללה לקות למידה. בכל זאת החלטתי לקחת את בתי לאבחון דידקטי ב"ניצן". מרגע שהחלטתי לאבחן ועד תאריך האבחון עבר חודש. במקביל, התחלתי לחפש וללמוד באופן אוטודידקטי טכניקות ללמידה מתקנת/מותאמת בחשבון והתחלתי ללמד אותה. היא קלטה בשניות למשל את לוח הכפל בעזרת האצבעות, ועד אז לא שלטה בלוח הכפל. (היא עדיין לא שולטת אבל קל לה לחשב).
אני רוצה לתת דוגמאות לבעיות שהדליקו אצלי מנורה אדומה לגבי לקות לימודית בחשבון (דיסקלקוליה):
1)אם אשאל את בתי כמה זה שתיים ועוד שתיים היא תדע לענות אבל אם אגיד לה או אכתוב לה: לדני יש שני תפוחים, לרוני יש שני תפוחים. כמה תפוחים יש לשניהם יחד? היא לא תדע אפילו מאיפה מתחילים.
2) היא איטית מאוד בחישוב של חיבור פשוט (למשל 8+ 6) ולרוב משתמשת באצבעות, אך לאחרונה (כמה שבועות) אני שמה לב שהיא משתמשת פחות באצבעות ופשוט חושבת בראש.
3. היא לא מבינה כלל את הרעיון של המרה- למשל כסף, היא שאלה אותי כמה פעמים וביקשה שאסביר לה את עניין השקל והאגורות. ניסיתי המון שיטות וגישות ללא הצלחה ולבסוף הסברתי לה את זה באמצעות עוגות ועוגיות. דימיתי שקל לעוגת אוראו מורכבת מ 100 עוגיות אןוריאו קטנות. היא הבינה את זה וידעה לומר לי כמה צלחות של 10 עודיות (שהשוויתי למטבע 10 אגורות) יש בעוגה אחת וכמה צלחות של 50 עוגיות יש. אבל כשחזרנו לשקל ולאגורות היא איבדה את היכולת ולא הצליחה להבין, להמיר ולחשב.
ביום ב' האחרון הילדה עברה אבחון ב"ניצן". שוחחתי עם המאבחנת לפני בטלפון וגם בפגישה של האבחון. המאבחנת ישבה איתה שעתיים וארבעים דקות ובסופן קראה לי . היא אמרה שהאבחון יהיה מוכן עוד שבוע (כלומר עדיין אין לי אותו) אבל היא רוצה להסביר לי כמה דברים. היא אמרה שהיא "חפרה וחפרה" וחיפשה מה שאני כתבתי והסברתי. היא אמרה שלילדה אין שום לקות למידה!! בנוסף היא הראתה לי דברים מסוימים שהילדה עשתה איתה, למשל סוג של דגם מאוד מורכב שהילדה ציירה וחזרה לאחר רבע שעה מהזכרון על הדגם ללא אף טעות!! היא אמרה שרק אחוז אחד מהאוכלוסיה יכול לענות על השאלות שהילדה שלי ענתה עליהן ולהצליח. היא אמרה שהילדה בעלת כישורים לימודיים הרבה הרבה מעל לממוצע!!
אני יודעת שהילדה מאוד חכמה וגם ציינתי בפניה שהיא חושבת "מחוץ לקופסא" ויש לה חשיבה מאוד ייחודית והיא מאוד מאוד חכמה, אבל זה לא סותר לקות למידה. היא הסבירה לי שבאבחון בודקים כישורים ספציפיים ללמידת חשבון ושיש לה את כל הכישורים הללו כאמור הרבה מעל לממוצע.
אבל השאלה שלי היתה ונשארה- האם לא זו בדיוק הלקות? זה שיש לאדם את כל הכישורים הנפרדים, למשל: זכרון חזותי, הבנה מרחבית וכו'... אבל אין את היכולת לחבר את כל הכישורים הללו לצורך פתירת תרגיל? לא זו כל הלקות? האם לא בזה עסקינן?
היא אמרה שכשהאבחון יהיה מוכן היא תשב איתי אם יהיו לי עוד שאלות (ברור שיהיו לי). וגם אמרה שהילדה כן תצטרך הוראה מתקנת. אבל האם אין קשר בין הוראה מתקנת בחשבון ללקות למידה בחשבון? אני לא מדברת על שיעורי חיזוק לילד חלש, אני מדברת על לימוד טכניקות למידה.
מאוד אשמח לעצת חכמים בנושא. האם ייתכן והמאבחנת פיספסה בגדול? ומה מקום ההוראה המתקנת?
תודה רבה
דגנית
לצפיה ב-'שלום דגנית'
שלום דגנית
12/03/2017 | 10:14
2
20
אני אתחיל קודם כל מכך שאגיד לך, שעד שאין לך דו"ח אבחון ביד ועד שהמאבחנת לא תסביר לך בדיוק מה יצא באבחון.. את צריכה לקחת כל תשובה פה בערבון מוגבל. אחרי שיהיה לך הכל, אם עדיין יהיו לך שאלות את מוזמנת לשלוח לי במייל את האבחון ואנסה להסביר לך בדיוק מה מצאו ומה לא מצאו ומה המשמעות של זה.
בינתיים אנסה לתת לך כמה נקודות/כמה הבהרות שאולי יסייעו לך. קודם כל יש גישה עם ילדים לא לאבחן לקות למידה בקריאה/כתיבה/חשבון, אלא להגיד שיש חשד ל... (אני לא יודעת אם זאת הגישה של המאבחנת בניצן או לא, אבל זו גישה שקיימת). יש ילדים שבגלל הוראה לא מתאימה, יש להם קשיים (עובדה שלימדת אותה לוח הכפל בצורה אחרת ממה שלימדו בבית ספר היא הצליחה ללמוד את לוח הכפל), וגישה שאומרת שמאבחנים רק אחרי שרואים אם התערבות לימודית הצליחה או לא..
ובאופן כללי, באבחון דידקטי בודקים מנגנוניים בסיסיים שקשורים ללמידה (זיכרון חזותי- הדגם שהזכרת, זיכרון מילולי- רשימת מילים, סיפור וכו').
אני לא יודעת איזה אבחון עשו לה בחשבון, אבל בחשבון בעיקר בודקים אם יש קושי בסיסי בפתירת תרגילים בסיסיים כמו 2+2 (לא שאלות מילוליות כמו שנתת בדוגמה, שקושי בזה זה כבר יכול להיות קשור גם להבנת הנקרא), אם הבסיס ישנו.. יכול להיות שעדיין יהיה קושי ברמות הגבוהות, אבל הקושי הוא בגלל הוראה לא מתאימה או דברים אחרים, אבל זאת לא לקות.. 
ובגלל שכן יש קושי, והוא בטח גם נצפה באבחון אבל ברמות היותר גבוהות, הוראה מתקנת יכולה לעזור. כי בהוראה מתקנת המורה עורכת מיפוי נוסף בשיעורים הראשונים ובונה הוראה מותאמת לילדה לפי סגנון הלמידה שלה ולפי יכולתה ומתקדמת איתה בצעדים לפי הקצב שלה.
אני יכולה לעשות לך הקבלה לקריאה והבנת הנקרא אם יהיה לך יותר קל להבין.. למשל ילד שקורא בצורה איטית אבל די מדויקת, אבל ברגע שהוא צריך להפיק מידע מטקסט ושבודקים אם הוא מבין את הנקרא, רואים שיש לו קושי. ילד כזה יצטרך אסטרטגיות להבנת הנקרא, אבל לא ילמדו אותו קריאה. ולא יאבחנו אותו כילד עם לקות למידה בקריאה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/03/2017 | 10:34
1
11
תודה רבה עבור בתשובה המהירה והמקצועית.. אתמול קיבלתי את האבחון וקראתי בו שוב ושוב. 
קצת קשה להבין את הרעיון, הקונספט כולו של לקות למידה. גם בדוגמא שנתת לי לגבי קריאה והבנת הנקרא התקשיתי להבין את הרעיון עצמו- זה שילד יודע את הקריאה אבל מאוד איטי ויש לו קושי בהבנה, זה לכשעצמו לא מעיד על לקות? אני חושבת שאני מתחילה להבין- לקות משמעה שהילד לא רכש קריאה? או אין לו מיומנויות בסיסיות להבנת החשבון? ההגיון שלי אומר שילד שיש לו את מיומנויות הקדם אך עדיין לא מצליח לחבר את כל המיומנויות לכדי פתירת תרגיל או שאלה- זו לקות! אבל אני מתחילה להבין שזו לא לקות ע"פ הגדרה, אם כך, מה זה?  קושי בלימודים? הסברת לי שיתכן והוראה לא מתאימה יכולה להוביל לקשיים. האם זה מרמז על כך שבתי תצטרך תמיד, כל החיים עזרה בהוראה מתקנת? הרי בבית הספר תמיד ילמדו לפי שיטות וגישות מסוימות- שכפי הנראה לא מתאימות לה. ועדיין אני תוהה אם אין סיכוי שהמאבחנת טעתה בגדול? האם יש טעם לערוך אבחון נוסף?

תודה רבה על תשובתך,
דגנית 
לצפיה ב-'שלום'
שלום
14/03/2017 | 14:11
13
אם יש ברשותך את האבחון, אם תשלחי לי אותו במייל או במסר, אוכל לנסות להסביר לך יותר לפי מה שכתוב וגם לראות את ההכשרה של המאבחנת ולראות אם יש לה הכשרה מספקת או לא. 
לצערי, יש מלא מכונים ומלא מאבחנים לא מקצועיים בשוק, ועד שלא אקרא את דו"ח האבחון לא אוכל להגיד לך את דעתי המקצועית על האבחון.
מה שכן, להבדיל משירה אני לא חושבת שצריך 3-4 שעות עם ההורים, אבל בהחלט צריכה להיות שיחה עם ההורים של מינימום שעה ועוד כחמש שעות אבחון. יש מאבחנים שעושים אבחונים יותר קצרים, השאלה החשובה היא איזה מבחנים הם כללו בתוך האבחון במסגרת הזמן ואיך הם הסתכלו על כל הממצאים וניתחו אותם. ולאחר האבחון צריכה להיות שיחה של שעה וחצי לפחות על מנת להסביר את הממצאים, להביא את דו"ח האבחון זה ממש לא מספיק ולא מקצועי.
לצפיה ב-'בואי אני אגיד לך את האמת-'
בואי אני אגיד לך את האמת-
13/03/2017 | 16:52
18
הרבה מאוד אנשי מקצוע, לצערי הרב ומנסיוני, לא יודעים על מה הם מדברים, ולא יודעים לאבחן בצורה נכונה.
לא יודעת מי זו המאבחנת, ומה המומחיות שלה, והאם היא מומחית בנושא אבחון דידקטי בתחום החשבון, והאם היא יודעת להעביר אבחונים, לנתח אותם ולהסיק מסקנות.
נשמע לי, על פניו, שאת יודעת הרבה יותר מהמאבחנת. את נשמעת לי מאוד אינטליגנטית, מתמצאת ויודעת. זה שהילדה ציירה סוג של דגם מהזיכרון, עוד לא עושה אותה כן עם לקויות למידה בתחום החשבוני או לא לקוית למידה בתחום החשבוני.
מודה שהדוגמאות שנתת בהחלט גורמות לי לחשוד בכיוון, אבל כמובן שלא ניתן לומר דברים כאלו ואחרים באופן מוחלט דרך האינטרנט.
הסיפור החשבוני שנתת הוא אפילו נכנס לקטגוריה של מוכנות לחשבון, וילדים בני 5 צריכים לדעת להגדיר את התרגיל ולפתור אותו.
מצטערת שאינני יכולה לתת יעוץ משמעותי יותר דרך האינטרנט, אבל לו אני במקומך- הייתי ממליצה שתסמכי על האינסטינקטים שלך כאמא ולא מסתכמת על מאבחנת שאינני יודעת את טיבה.
אם ברצונך לפנות אליי במערכת המסרים, את מוזמנת לעשות זאת.

בהצלחה!
שירה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'עוד דבר חשוב- '
עוד דבר חשוב-
13/03/2017 | 16:58
5
17
ציינת שבעברית ושפה היא "בסדר", ואני לא יודעת מה זה בדיוק אומר...וגם כתבת שיש לה הרבה שגיאות כתיב ושלמיטב ידיעתך זה בגדר הנורמה.
אז זהו - שזה לא בדיוק כך. בכיתה ד' כמעט לא אמורות להיות שגיאות כתיב, ואם הן קיימות- אז באותיות ההמופוניות (אלו שנשמעות זהות, כמו כ-ק וכן הלאה).
יש כל מיני סוגים של שגיאות כתיב, ובתהליך האבחון צריך לעשות מיפוי שלהן, ולראות מה תואם לגיל ומה לא תואם לגיל.

כתבת שהאבחון נערך במשך קרוב ל-שלוש שעות. רק לסיבור האוזן- אצלי אבחון בגיל הזה כולל- שלוש-ארבע שעות אינטייק עם ההורים, 8-10 שעות עם הילד (לא ברצף, כמובן), שיחה בת שעה עם המחנכת, ושיחת סיכום בת שעתיים עם ההורים.
תערכי השוואה קלילה בין זה לבין מה שקיבלת, ותסיקי את המסקנות לגבי רצינות האבחון שהילדה עברה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תודה '
תודה
13/03/2017 | 20:12
4
10
תודה רבה שירה על המענה המקצועי והמקיף. אני מאוד מבולבלת וצריכה קצת לתת לדברים לשקוע. אשמח ליצור עמך קשר בפרטי בעוד מספר ימים.
תודה רבה והמשך חג שמח
דגנית
לצפיה ב-'ברור שאת מבולבלת,'
ברור שאת מבולבלת,
13/03/2017 | 20:23
3
15
אני בכלל לא מתפלאת. רק תחשבי על כך, שאם את מבולבלת, מה קורה עם הבת שלך...
תפקיד האבחון הוא לתת תשובות על השאלות ולא לבלבל.
אגב, המאבחנת חייבת לתת לך הסבר על כל הדוגמאות שנתת לה- איך היא מסבירה את כל הדברים- אם אין לקות למידה בחשבון, אז מה כן יש? מהי הסיבה לכל הדברים שתיארת?
אם אין לה תשובות ברורות, או יש לה תשובות מתחמקות, זה יעזור לך לפנות הלאה כדי לקבל תשובות לשאלות עד שתהיי לא מבולבלת ותדעי כיצד לסייע לביתך.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'תודה שירה'
תודה שירה
14/03/2017 | 18:35
2
9
אכן המאבחנת אמרה שהיא חושבת שזה יושב על בעיות קשב וריכוז ללא היפראקטיביות (ADD).
אני חוקרת קצת את נושא הקשב באינטרנט. 
תודה רבה
דגנית
לצפיה ב-'אה, היא חושבת?'
אה, היא חושבת?
15/03/2017 | 07:56
1
16
היא אמורה לדעת בוודאות על מה היא מדברת.
מעבר לזה- קיימות לקויות למידה על רקע של הפרעות קשב וריכוז. בהחלט יכול להיות מצב של דסקלקוליה על רקע של הפרעות קשב וריכוז.
זה שיש הפרעות קשב וריכוז עוד לא אומר שאין לקויות למידה. להפך. עוד לא היכרתי ילד אחד שיש לו הפרעות קשב וריכוז ואין לו לקויות למידה כלשהן.

לגבי המחקר באינטרנט- תיזהרי מזה. יש מידע מעולה ונפלא, ויש מידע כוזב והפחדות נוראיות לגבי הטיפול התרופתי.
יש פורום שממליצה לך להיכנס- פורום הפרעות קשב וריכוז (של תפוז).
יש את ד"ר איריס מנור שהיא מומחית בעניין. חפשי דברים שלה באינטרנט.

בהצלחה!
שירה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'מסכימה עם שירה'
מסכימה עם שירה
16/03/2017 | 07:33
17
הרבה פעמים הפרעת קשב וריכוז ולקויות למידה באות ביחד.
ולהסתכל באינטרנט לא יתרום יותר מדי...
האם לדעתך יש לה הפרעת קשב וריכוז מהיכרותך איתה והתנהלותה בבית ובבית ספר? אם כן, כדאי ללכת לאבחון נוירולוגי להפרעת קשב וריכוז, אך זה לא במקום לקות למידה במתמטיקה, אלא יכול להיות בנוסף.. (שוב, צריך לראות את האבחון על מנת לדעת בדיוק ולתת לך את המידע המדויק ביותר על סמך המבחנים והממצאים שהתקבלו באבחון, ללא הפרשנות של המאבחנת).
בהצלחה!
לצפיה ב-'מוכנות לכיתה א'
מוכנות לכיתה א
13/03/2017 | 10:18
2
17
הי,
הילד שלי עולה לכיתה א' בשנה הבאה.
הוא מתבלבל בין המספרים 6 ו9 ויש לו קצת שגיאות בדיבור כמו שוחך במקום חושך...
האם זה בסדר ? האם זה אומר שיש לו לקות למידה מסוימת? איך אוכל לעזור לו?
הוא ילד מאוד מאוד רגיש והפחד העיקרי שלי הוא שיצחקו עליו בגלל השגיאות...
תודה.
לצפיה ב-'מנסה לענות-'
מנסה לענות-
13/03/2017 | 16:45
14
לא כתבת באיזה חודש נולד (כלומר- האם קטן במחזור שלו או גדול...).
לא נתת מספיק אינפורמציה כדי שנוכל לכוון אותך, ובוודאי שאי אפשר לקבוע קיום או אי קיום לקות למידה דרך האינטרנט.
האם יש במשפחה מישהו עם לקויות למידה- מישהו מכם ההורים, אחים/ות, בני דודים?
מציעה לך, אם את באמת רוצה הכוונה, לפנות לאשת מקצוע בשר ודם, ולא בעולם הוירטואלי, ולבקש סיוע והכוונה. זו יכולה להיות מרפאה בעיסוק או קלינאית תקשורת או מורה להוראה מתקנת- העיקר שזו תהיה מישהי שהיא מקצועית ומנוסה, אשר מתעסקת בכל הנושא הענקי הזה של מוכנות לכיתה א'.

בהצלחה!
שירה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'מוסיפה שאלות'
מוסיפה שאלות
14/03/2017 | 14:13
10
האם הוא עבר מתישהו אבחון קלינאית תקשורת/ריפוי בעיסוק/התפתחות הילד?
האם הגננת המליצה מתישהו על אבחון כלשהו?
האם הגננת המליצה שישאר עוד שנה בכיתה א' או לא?

לצפיה ב-'אבחון MOXO'
אבחון MOXO
14/03/2017 | 09:24
2
19
שלום רב,
האם כתיבת אבחנה וסיכום נוירולוג לאחר מבחן MOXO מספיקה ע"מ לקבל הקלות בחטיבת ביניים?
תודה מראש,
שרון
לצפיה ב-'רכזת שילוב בחטיבת ביניים'
רכזת שילוב בחטיבת ביניים
14/03/2017 | 10:50
16
הי,
לגבי התאמות בחטיבת ביניים...
הרפורמה החדשה בחטיבה עליונה לא מאפשרת לתת התאמות בחטיבת ביניים. החשיבה היא להפוך את המענה בכיתות לטוב יותר ומתאים בהוראה אוניברסלית לכל התלמידים בכיתה על מנת ללמד אותם כלים ואסטרטגיות למידה מותאמות ובכך להימנע משימוש בהתאמות לימודיות במבחני הבגרות בחטיבה עליונה.
לגבי חטיבה עליונה יש צורך באבחון פסיכודידקטי מלא והגשת מבחנים לועדת ההתאמות על מנת לקבל זכאות להתאמות ברמות השונות. רק 6% מתלמידי השנתון זכאים לקבלת התאמות.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
14/03/2017 | 17:22
3
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
07/02/2017 | 20:31
2
55
כיום שנה וחצי אני לומד לתואר במנהל עסקים ואחרי כשלונות רבים וציוני מכינה נמוכים עשיתי אבחון מתברר שיש לי קשיי קשב וריכוז ויכולת מטמטית נמוכה לא יודע מה לעשות כעת ניסיתי עוד סמסטר וכנראה שאצטרך להחליף תחום לא יודע מה לעשות
לצפיה ב-'עונה כמרפאה בעיסוק המתמחית בלקויות למידה-'
עונה כמרפאה בעיסוק המתמחית בלקויות למידה-
08/02/2017 | 10:58
56
תראה- גם אם אני הייתי הולכת בזמנו ללמוד מנהל עסקים, סביר להניח שלא הייתי מצליחה, למרות שאין לי קשיים בקשב וריכוז והיכולת המתמטית שלי היא טובה מאוד...
לכל אחד העוצמות שלו ולכל אחד החולשות שלו. לכל אחד תחומים שיהיה בהם נפלא, ותחומים שיהיה בהם כושל.

מה בעצם אני שואלת אותך? המון שאלות-
1. בן כמה אתה?
2. האם גם בעבר היו קשיים בלמידה? איך היית בתור תלמיד לאורך כל שנות הלימודים בבית הספר?- התנהגותית ולימודית. האם קיבלת סיוע כלשהו לאורך השנים?
3. מדוע בחרת ללמוד דווקא תואר במנהל עסקים? מה המטרה שלך לטווח הרחוק?
4. האם קיבלת הכוונה מקצועית לפני שהחלטת לגבי כיוון הלמידה?
5. מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול? האם אתה יודע מה הכיוון שלך המקצועי בחיים?
6. קשיים בקשב וריכוז לא באים לידי ביטוי רק בלמידה, אלא במכלול תחומי החיים. האם אה יודע להצביע כיצד באים לקויות הקשב והריכוז לידי ביטוי בשאר התחומים?

מדובר כמובן על שאלות רבות ומעמיקות, שאי אפשר באמת להתייחס אליהן באינטרנט. מציעה לך לבדוק שאלות אלו ועוד רבות אחרות בתהליך אבחוני/טיפולי- אולי עם פסיכולוגית תעסוקתית, אולי אם מרפאה בעיסוק או עם כל גורם מקצועי שיכול לסייע לך, לקדם אותך ולתת לך כלים להבנה ולהתפתחות הלאה.

אתה כותב שאתה זקוק לעזרה. העזרה תבוא בעקבות תהליך טיפולי ולא מתוך שאלה באינטרנט. יש דברים שגם האינטרנט לא יכול לתת עליהם תשובה.
פנה לסיוע משמעותי.

בהצלחה!
שירה.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'מסכימה עם שירה'
מסכימה עם שירה
11/02/2017 | 09:52
27
ומוסיפה כמה חידודים או תוספות למה שהיא כתבה לך..

האם אתה יודע במה אתה רוצה לעבוד אחרי הלימודים? האם בדקת במה תוכל לעבוד אחרי התואר ואם זה מתאים בכלל לרצונות שלך?
האם יש לך אותם קשיים שהיו לך במכינה גם בתואר או שהקשיים הם אחרים?
אם כן, אז ממליצה להתאמץ ולנסות הכל על מנת להצליח. אפשר לפנות לעזרה למורים, למורה להוראה מותאמת שמלמדת סטודנטים וכו'..
גם קצת לא ברור לי, היו לך קשיי קשב וריכוז גם בילדות או רק עכשיו? ויכולות מתמטיות נמוכות רק עכשיו או עוד קודם לכן?
אם כל אלה היו כבר קודם, מה עזר לך ללמוד לבגרות במתמטיקה ובכלל לבגרויות?
לצפיה ב-'כמה חידודים והבהרות'
כמה חידודים והבהרות
02/02/2017 | 17:02
1
52
הפורום לא בא בשום פנים ואופן להחליף איש מקצוע. הפורום בא כדי לתת מענה ראשוני לשאלות ומחשבות שלכם.
אי אפשר לתת את מלוא התשובה משתי סיבות:
א. חסר מידע, ולא משנה כמה מידע תכתבו, תמיד תהיה עוד שאלה שאפשר לשאול. כדאי שתפרטו כמה שיותר וגם הכי חשוב שתחזרו לענות על שאלות נוספות על מנת שהייעוץ האינטרנטי יהיה הכי יעיל שיכול להיות במסגרת הזאת.
ב. לא משנה איזו תשובה מפורטת אני או אחת משנות המקצוע האחרות שמגיבות פה (וגם אחרים שמגיבים פה ומנסים לסייע לאחרים מדי פעם), תמיד אפשר להרחיב עוד ולהסביר עוד דקויות ועוד מונחים מקצועיים אבל אי אפשר לכתוב פה את הכל.

אני אשתדל בימים הקרובים להעלות הודעה עם מושגים שכיחים שיהיה יותר קל לכם להבין מה המשמעות שלהם, גם אם אתם לא אנשי מקצוע.

אתם מוזמנים תמיד להעיר הארות והערות, לתת רעיונות ועצות גם פה וגם בפרטי. לא בטוח שאני אקבל את הכל, כי גם אם הרעיונות שלכם טובים, לפעמים אין לי את הזמן לבצע אותם או את האפשרות.
לצפיה ב-''
04/02/2017 | 06:22
3
לצפיה ב-'התבלטות לימודים אקדמיים'
התבלטות לימודים אקדמיים
24/01/2017 | 16:01
5
59
שלום,
יש לי שאלה
אני בת 22 והתחלתי לימודים לתואר ראשון במדעי ההתנהגות ומשאבי אנוש
רוב הלימודים הם הומיאניים ושנים ריאליים
יש לי אבחונים כבר מגיל צעיר שהצביעו על מגוון קשיים בקריאה ובזיכרון היה לי כמעט את כל ההתאמות במהלך הבגרויות
ועשיתי אבחון מתל לפני שנה ושם נאמר לי שיש לי דיסקלסיה אבל באבחוניים הקודמיים לא הגדירו דיסלקסיה ובנוסף אני מאובחנת עם הפרעת קשב
אני מאוד מתלבטת האם להמשיך בלימודי התואר אני מרגישה שאני בפיגור יחסית גדול משאר הסטונדטים שלומדים איתי ובמיוחד עכשיו לפני התקופת מבחנים שאני מבינה שאני בכלל לא זוכרת את החומר שלימדו אותי בתחילת הסמסטר או שהמרצה מדברת על החומר בכיתה ואז אני נזכרת בפרטים הכללים או הנושא שדיברו עליו
היה לי מאוד קשה במהלך בית ספר ובעזרת הרבה מורים פרטיים הצלחתי להוציא תעודת בגרות
אני לא כל כך יודעת מה לעשות ואשמח לעזרה אולי עדיף קורס מקצועי ולא תואר?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
24/01/2017 | 17:48
2
39
קודם כל, אם התואר מעניין אותך אז תמשיכי למרות כל הקושי (אולי להוריד קורסים ולפרוש ליותר שנים מסטודנט אחר, זו לא בושה. אני למדתי תואר ראשון 4 שנים ולא 3 שנים כי היה לי עומס בחיים הפרטיים שהשפיע). אם התחום לא מעניין אותך, אז תחפשי משהו שמעניין אותך יותר (תעודה או תואר אחר).
איפה את לומדת? יש מוסדות שיש מערך תמיכה בסטודנטים עם לקויות למידה ואולי יוכלו לתת לך ליווי במהלך לימודיך ולסייע לך להמשיך את לימודיך.
תנסי להיזכר מה עזר לך בבגרויות, מה המורות עשו איתך שעזר לך? אם את יכולה תעשי את זה בעצמך עכשיו. אם לא, ואין תמיכה במוסד בו את לומדת, את יכולה לפנות למורה להוראה מותאמת (מתקנת) לסטודנטים ויסייעו לך.
אני לא יודעת אם זה יעודד אותך או לא. אבל אני יכולה להעיד על עצמי, לא זכרתי מה לימדו בקורסים, ישבתי ולמדתי למבחנים ואז נזכרתי. והרבה פעמים אחרי המבחן שכחתי את החומר.
בהצלחה!!
לצפיה ב-'תודה על התשובה המהירה'
תודה על התשובה המהירה
25/01/2017 | 22:27
1
25
המורים חזרו איתי על החומר שלמדתי בכיתה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
30/01/2017 | 16:01
15
לא ענית על יתר השאלות שלי ושל שירה..

אם התואר מעניין אותך ומשרת את המטרות שלך בעתיד, הייתי ממליצה להשקיע בהוראה מתקנת לסטודנטים ושיסייעו לך להתכונן למבחנים ולהכין עבודות.
לצפיה ב-'שואלת מספר שאלות כדי לנסות ולסייע-'
שואלת מספר שאלות כדי לנסות ולסייע-
24/01/2017 | 21:29
40
1. מה את רוצה לעשות כאשר תהיי גדולה? במה את רוצה לעסוק?
2. למה בחרת דווקא את המסלול הזה של לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות ומשאבי אנוש?
3. האם קיבלת לפני תחילת הלימודים איזושהי הכוונה מקצועית? הלכת ליעוץ מקצועי כלשהו? (כמו פגישות עם פסיכולוגית תעסוקתית).
4. האם את מטופלת באופן תרופתי לנושא הפרעות הקשב והריכוז?
5. מהן העוצמות שלך? האם העוצמות באות לידי ביטוי בלימודים או תוכלנה לבוא לידי ביטוי בעבודה המיועדת?

ועוד ועוד עוד שאלות...את לא אמורה כמובן לענות עליהן, ולי אין אפשרות אמיתית לסייע לך מבעד לאינטרנט, אבל אלו הן בהחלט שאלות כבדות משקל, שאת צריכה לראות אם את יודעת לענות עליהן.

כפי שאת מבינה, אני מסתכלת על המטרה לטווח הארוך- מה את רוצה לעשות בחיים? במה את רוצה לעסוק? במה את רוצה לעבוד, כך שהעוצמות והיתרונות שלך יבואו לידי ביטוי.
לאחר קביעת המטרה לטווח הארוך, אפשר לרדת לרזולוציות, ולהבין כיצד מגיעים להגשמת המטרה- ואז קובעות מטרות לטווח קצר- אלו הם הצעדים הקטנים שצריכים לעשות כדי להגיע למטרה הגדולה.

בקיצור- אני חושבת ופועלת כמו מרפאה בעיסוק טובה, כפי שלימדו אותי לפני המון שנים באוניברסיטה:)

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'גם אותך אני שואלת- אפילו לא תודה קטנה? כלום? שום תגובה? '
גם אותך אני שואלת- אפילו לא תודה קטנה? כלום? שום תגובה?
31/01/2017 | 13:32
9
לצפיה ב-'להלחץ מיזה ???'
להלחץ מיזה ???
23/01/2017 | 18:20
9
75
הי , בתי בת ה 5 יודעת למנות כמויות אף מנסה לפתור תרגילים בע"פ , ( 4+2..וכו') אך היא לא מצליחה לזהות את הספרות , כלומר רק אחרי שאני אומרת לה את התרגיל היא פותרת בעזרת האצבעות שלה ועונה על התשובה . ושלא נדבר על כתיבת השם שלה . האם זה מותאם גיל ? או שאני צריכה לבדוק ? ועוד משהו לא פחות מדאיג היא עדין לא מצליחה לצייר כפי שכולם בני גילה בגן כן מציירים דמות אנוש וכדומה , מרגיש לי שעדין נמצאת בשלב השרבוט האורכי , האם מומלץ לעשות לה איבחון בשלב הזה ? אשמח מאוד לתשובות ולהכוונה בנושא . תודה לעוזרים 
לצפיה ב-'שלום לילושה6'
שלום לילושה6
24/01/2017 | 17:43
6
51
האם היא עתידה לעלות שנה הבאה לכיתה א'?
אם היא אמורה לעלות לכיתה א', יש ילדים שנמצאים במצב הזה ואפילו יודעים פחות ממנה ויש ילדים שיודעים יותר.
לפני אבחון, הייתי מנסה לשחק איתה משחקים (בהמשך אפרט איזה משחקים).
ואם עדיין את מרגישה/חושבת שיש צורך, את יכולה לפנות למורה להוראה מותאמת (מתקנת) שתערוך "אבחון"- מיפוי כזה של מוכנות לכיתה א' או למאבחנת דידקטית לאבחון רשמי יותר.
יש ערים/בתי ספר שיש בהם קורסי הכנה לכיתה א' סמוך לשנת הלימודים, אפשר לברר ולרשום אותה לכמה מפגשים כאלה שיסייעו לה.
אם היא לא עתידה לעלות לכיתה א' בשנת הלימודים הבאה, אז יש לה עוד שנה שלמה ללמוד את כל הדברים הללו ועוד רבים אחרים..
משחקים שאת יכולה לשחק איתה והם חשובים לא משנה אם היא עולה לכיתה א' או לא:  משחקים של מודעות פונולוגית- אות פותחת, חרוזים, אות סוגרת, צליל פותח (אות+תנועה), חלוקה לצלילים (א-ב-טי-ח), זיהוי אותיות, תיאור תמונה, סידור תמונות ברצף וכו'. וגם ללמד אותה לכתוב את השם. יש הרבה אפליקציות לטלפונים הסלולריים שיש בהן משחקים בחלק מהתחומים האלה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'הי, '
הי,
24/01/2017 | 21:42
5
20
ראשית כל תודה לך על תשובה מאוד עניינית ומספקת .
היא נשארת עוד שנה בגן חובה , אקח לצומת ליבי את רוב מה שכתבת למעט טכנים דיגיטלים למינהם , אוכל לאמר בפה מלא שהיא כל כך עסוקה במשחק הסציו דרמתי שלה ובמשחקי דמיון מפותחים . שאולי בעצם היא לא פנויה ללמידה .. ואולי כדי להניח לזה ולא לרדוף אחרי "מה שכולם מספיקים בגילה" , החשש היחיד שלי ומקווה שלא , שאני אפספס בשבילה והיא תרגיש קושי מסוים בעתיד 
לצפיה ב-'שלום'
שלום
30/01/2017 | 16:04
4
16
במקביל שחקי איתה במשחקי שפה וחשבון.
חשפי אותה לאותיות וצליליהן (חרוזים, צליל פותח, צליל סוגר, אות פותחת, אות סוגרת, רצף האותיות וכו').
חשפי אותה לספרות ולערך הכמותי שלהן, השוואת כמויות וכו'..
כיוונים, הבחנה בין קבוצות וכו'.
בהצלחה
לצפיה ב-'הארה ל-lolly87-'
הארה ל-lolly87-
31/01/2017 | 13:36
3
16
כשאת כותבת את ההצעות לפעילויות, את צריכה לשים לב שמה שעבורינו, כנשות מקצוע, זה דברים ברורים ומובנים- עבור ההורים זה ממש לא ברור. כל אחד מתחומי העבודה שכתבת- לאנשים מן הישוב, שאינם עוסקים בתחום דידקטי-חינוכי-טיפולי- זה לא אומר כלום, ובטח ובטח הם לא מבינים ממה שכתבת מה עליהם לעשות תכלס...

מעבר לזה- כפי שכתבתי לך בעבר- אשמח מאוד אם תוכלי להוסיף את החתימה שלך- מי את? מה שמך? מה מקצועך?...מן הראוי שמנהלת פורום מקצועי תכתוב מי היא ומה היא. אני מתפלאת שהנהלת הפורומים לא דורשת זאת.

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'שלום שירה'
שלום שירה
31/01/2017 | 23:10
2
11
אני מסכימה איתך שיש מושגים שלא ברורים לאנשים שכן ברורים לאנשי מקצוע. אבל אני חושבת שכן צריך לתת קצת קרדיט לאנשים. ולמשל, אות פותחת של מילה או אות סוגרת.. הרבה הורים יבינו. צליל פותח אולי לא.

לגבי החתימה, הערת לי ולקחתי לתשומת ליבי והגדרתי כזאת מזמן וכשעשו את אחד השינויים היא נמחקה לצערי.
אם את יודעת איך להגדיר מחדש אשמח אם תסבירי לי בפרטי וארשום שוב. הסתכלתי כמה פעמים בעמוד העולם האישי ולא מצאתי דרך כזאת...
לצפיה ב-'מתייחסת-'
מתייחסת-
01/02/2017 | 11:01
1
12
אנשים אולי יכולים להבין מה זה צליל פותח וסוגר, אבל לא יודעים איך לעבוד על זה באופן מדורג- מושגים כמו "זיהוי צליל פותח", "בידוד צליל פותח", "שליפה לפי צליל פותח"- אני למדתי זאת בקורס...ולא ידעתי מהאויר.
מעבר להבנת המושג- לרוב האנשים אין ידע איך לעבוד על זה בתכלס, אילו פעילויות לתת, איך לדרג את הפעילויות על-מנת להשיג למידה, איך לתרגל כך שהתרגול יהיה גם הנאה וגם אתגר...אלו דברים שלנו נראים טריוויאלים, אך הם ממש ממש ממש לא.
כל אחד עם תחום הידע הספציפי שלו. כמו שהורה שהוא מתכנת מחשבים לא ילמד אותי באינטרנט איך לתכנת...אי אפשר לעשות זאת כך.
הדרכה צריכה להינתן ספציפית לכל ילד וילד, לאחר תהליך היכרות שלנו איתו, עם יכולותיו ועם צרכיו.
כך שההמלצה הכי טובה כאשר נשאלות שאלות כאלו פה, היא לומר- לפנות לאשת מקצוע כדי לקבל הכוונה והנחייה.

לגבי החתימה- אינני יודעת איך מוסיפים. אני פשוט מעתיקה ממסמך שיש לי ובכל סוף תשובה מעתיקה את החתימה שלי...

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
01/02/2017 | 22:26
10
וארשום מחר הודעה כללית לכולם לגבי כמה דברים.
לצפיה ב-'מסכימה באופן חלקי עם התשובה שניתנה לך-'
מסכימה באופן חלקי עם התשובה שניתנה לך-
24/01/2017 | 21:17
37
אנא כתבי את גילה המדויק של הילדה, ילידת איזה חודש היא והאם אמורה לעלות לכיתה א' בשנת הלימודים הבאה.

זיהוי ספרות- תלוי מה. עובדים על זה בגני הילדים וחושפים את הילדים כבר מגיל 3 בערך. כן הייתי מצפה בגיל הזה לזיהוי ספרות 1-10, עם בלבול אפשרי ותואם גיל בין 6 ל-9, (אולי גם בין 4 ל-7 וגם בין 2 ל-5).

כתיבת שם- כן הייתי מצפה לכתיבה- כתיבה בכתב ראי, אפשרי גם משמאל לימין, אפשר שתכתוב את האותיות לא בכיוונים הנכונים, אבל כן שתכתוב את השם.

ציור חופשי- לא יודעת מה זה שירבוט אורכי. בגיל 5 מצפים לציור ברמה טרום סכמטית. מה שמאפיין את הציורים של הילדים זה הרבה צבעוניות, שימוש בצורות הנדסיות מיוחדות ומעניינות, מתן משמעות לציור, עיסוק ממושך בעבודת הציור והצביעה ועוד ועוד.

ציור ילד- מצופה לצייר ראש, עיניים, אף, פה, שיער, שתי ידיים, כפות ידיים עם אצבעות, גוף, שתי רגליים.

אי אפשר ולא ניתן לענות לך האם מומלץ לעשות אבחון או ללכת לאיזשהו תהליך של עבודה עימה. ממש לא יכולה לדעת את זה דרך האינטרנט.

קודמתי כתבה לך על מורות להוראה מתקנת לגיל הרך. מוסיפה גם שמרפאות בעיסוק מתמחות בנושא של אבחון בגיל הרך ובעבודה בגיל זה.
לא אוהבת בכלל את כל נושא הסדנאות למוכנות לכיתה א'. זה לרוב לא רציני ולא מספיק מקצועי. וחוץ מזה- שמוכנות לכיתה א' מתבצעת עוד מהתקופה העוברית, ואי אפשר ב-12 מפגשים להכין ילד לכיתה א'...

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'מה? שום כלום? אפילו לא תודה קטנה?'
מה? שום כלום? אפילו לא תודה קטנה?
31/01/2017 | 13:30
13
לצפיה ב-'מורה לאסטרטגית למידה'
מורה לאסטרטגית למידה
22/01/2017 | 15:08
1
62
שלום,
מבקשת לברר, האם שיעורים עם מורה לאסטרטגית למידה - אמורים להימשך ולהתפרס על המון זמן? לפי מיטב הבנתי, אלו בעצם כלים שמעבירים לתלמיד.
כמו כן, אשמח לקבל המצלות למורה לאסטרטגית למידה באזור פתח תקווה.
תודה רבה

לצפיה ב-'שלום חיה'
שלום חיה
23/01/2017 | 10:09
37
שיעורים עם מורה לאסטרטגיות למידה לאיזה גיל? לאיזו מטרה? האם יש לקות מסוימת או רק חיזוק ולימוד אסטרטגיות ללא לקויות?

לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
21/01/2017 | 15:27
3
55
היי שלום לכולם יש לי בעיות קשב וריכוז בנוסף לזה יש לי גם דיסלקציה אני לא יכולה לקחת ריטלין כי זה לא עושה לי טוב שמעתי על שיטת טומטיס שיכולה לשפר לי את כל הבעיות שציינתי רציתי לשאול אם משהוא מכאן שמעה או עבר את הטיפול הזה כי הוא עולה המון כסף וחבל לי להוציא על כסף על בולשיט אן באינטרנט יותר מידי חוות דעת על השיטה אשמח אם תשטפו אותי בדעות שלכם 
לצפיה ב-'שלום'
שלום
23/01/2017 | 10:04
28
לא היכרתי את השיטה הזאת, אז לקח לי קצת זמן לברר עבורך.
אני שולחת לך שני קישורים בפרטי ואת חוות הדעת שקיבלתי על זה. כי אני לא רוצה לפרסם פה טיפול מסוים.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
21/01/2017 | 19:42
26
הי הייתי מעוניינת לשמוע אם משהוא עבר את שיטת טומטיס ויכול להמליץ לי  האם היא עובדת יש לי גם דיסלקציה וגם add והם טוענים שזה עוזר לשנהם 

לצפיה ב-'לא מאמינה בשיטה הזו, מצטערת-'
לא מאמינה בשיטה הזו, מצטערת-
24/01/2017 | 21:33
25
כן מאמינה בטיפול תרופתי הולם+ריפוי בעיסוק קוגניטיבי ללקויות למידה/הוראה מתקנת/אסטרטגיות למידה.
יש הרבה סוגים של תרופות להפרעות קשב וריכוז. אם ריטלין לא עושה לך טוב, ניתן להתייעץ עם רופא/ה נוירולוג/ית שמומחים בתחום, ולקבל חוות דעת באשר לסוג אחר של תרופה.

לא כתבת שלום על עצמך. בת כמה את? לומדתבתיכון? עובדת? סטודנטית?....איפה את מרגישה שהלקויות מפריעות לך...במה זה בא לידי ביטוי?

שירה דוד
09-7749028
לצפיה ב-'מחסום למידה'
מחסום למידה
18/01/2017 | 18:29
7
62
היי,
במהלך למידה (או ניסיון למידה) אני נתקלת בקושי רב להתמיד לקרוא/לפתור. לאחר זמן קצר אני מאבדת ריכוז, ובמקרה של אי-הצלחה אני מתייאשת מהר מאוד וקשה לי לחזור להמשיך בתהליך הלמידה. אציין שעשיתי בתיכון אבחון פסיכו-דידקטי ולא נמצאו ליקויי למידה או הפרעות קשב וריכוז. המאבחנת הציעה שאולי הבעיות הן על רקע רגשי. היום אני לאחר שירות צבאי ועדיין מתקשה ללמוד לפסיכומטרי/להשלים בגרויות, ברב הפעמים אף פורשת באמצע הקורס.
האם ידוע לכם על איש מקצוע שיוכל לעזור לי? פסיכולוג/פסיכותרפיסט/מטפל CBT או NLP?
תודה רבה!
לצפיה ב-'שלום'
שלום
19/01/2017 | 17:21
6
29
האם בדקת בתיכון את הפן הרגשי כפי שהמאבחנת הציעה?
באיזה אזור את נמצאת?
לצפיה ב-'בדקתי'
בדקתי
19/01/2017 | 17:53
5
30

בדקתי, באותן שנים סבלתי ממצבי רוח כמו הרבה מתבגרים ואף הייתי נפגשת עם פסיכולוג. כיום אני במצב נפשי יציב, איני מטופלת אך עדיין מתקשה ללמוד. לאיזה איש מקצוע היית ממליץ לי לפנות/איזה טיפול יכול לעזור לי? 
המון תודה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
20/01/2017 | 11:52
4
19
אני חושבת שקודם כל צריך להבין מה מפריע לך, ועל מנת לדעת את זה כדאי לערוך קודם כל אבחון אצל איש מקצוע כלשהו..
אם את חושבת שהקושי הוא לימודי או קשב וריכוז, אז את יכולה לפנות לאבחון מת"ל שלפעמים מאשרים התאמות ממנו בפסיכומטרי. הם גם מנסים לעשות אבחנה מבדלת בין רגשי, לימודי לקשב וריכוז, אך ההכשרה של המאבחנים היא או תואר שני באבחון וטיפול בלקויות למידה או פסיכולוגיה חינוכית. ולא תוכלי לדעת מראש מי המאבחנת שלך..
אם את חושבת שהקושי הוא רגשי, אז הייתי הולכת לפסיכולוג, פסיכותרפיסט וכו' לאבחון אצלם והם יציעו לך איך להמשיך בהתאם למה שהם יחשבו. NLP יכול להיות שגם יעזור אם הקושי הוא מחשבתי/תפיסתי/רגשי, הכל תלוי לאיזה סוג טיפול את מתחברת..
אם תגידי באיזה אזור את גרה, אנסה להמליץ לך על מקום לאבחון דידקטי וגם על מקום/ איש מקצוע לאבחון/טיפול רגשי ותוכלי להחליט מה את רוצה לנסות קודם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/01/2017 | 13:03
3
10
תודה רבה לך :)
גרה בחיפה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
21/01/2017 | 17:53
2
10
האם את רוצה המלצה על פסיכולוג/פסיכותרפיסט/NLP או על אבחון דידקטי?
לפי תשובתך אברר לך ואעדכן אותך
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
22/01/2017 | 03:25
1
12
היי, אשמח להמלצה על פסיכולוג/פסיכותרפיסט וכדומה. אם מכירה באזור מרכז הכרמל/חורב/הדר עליון אפילו עוד יותר טוב :)
לצפיה ב-'שלום'
שלום
23/01/2017 | 09:59
7
שלחתי לך בפרטי טלפון של מטפלת.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מכון לאיבחון בחיפה'
מכון לאיבחון בחיפה
10/01/2017 | 22:32
5
37
נינה
שלום
יש לכם המלצות לאיבחון פסיכודידקטי בחיפה לילדה בת 9?
לצפיה ב-'שלום נינה'
שלום נינה
13/01/2017 | 17:02
4
35
בית רות
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
15/01/2017 | 11:17
3
21
שמעתי על מכון קהיל"ה באוניברסיטת חיפה. האם יש הבדל באיבחון ואיפה כדאי יותר?
תודה

לצפיה ב-'שלום'
שלום
15/01/2017 | 14:56
2
24
אם מבצעים באוניברסיטה אבחון פסיכודידקטי אז זו גם אפשרות.
ההבדל היחידי שאולי מעבירים את האבחון סטודנטים, אבל יש הדרכה מאוד מקצועית ומקיפה.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
15/01/2017 | 16:52
1
15
שלום שוב
יש שם גם אפשרות לאיבחון על ידי מאבחני בעלי תואר שני וזה מה שהכתוונתי
האם יש לבית רות או לקהיל"ה יתרון אחד על השני?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
15/01/2017 | 17:09
18
אין יתרון שאני יודעת
לצפיה ב-'האם ידוע לכם על פורום של הורים לילדים עם לקויות למידה? '
האם ידוע לכם על פורום של הורים לילדים עם לקויות למידה?
10/01/2017 | 09:25
1
61
אם ידוע, אשמח לקבל פרטים.
תודה
לצפיה ב-'שלום רוני'
שלום רוני
10/01/2017 | 12:35
61
יש את הפורום הזה, יש פה כמה הורים לילדים עם לקויות שמגיבים מדי פעם.
פורום שמיועד רק להורים, אני לא יודעת אם קיים כזה. אולי יש קבוצה כזאת בפייסבוק.
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:44
7
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'חיפוש עבודה'
חיפוש עבודה
01/01/2017 | 20:38
1
49
אני בעלת לקות למידה ,רוצה לדעת איך אני יכולה  לחפש עבודה במזכירות שאין בה לחץ 

לצפיה ב-'שלום מיטל'
שלום מיטל
02/01/2017 | 10:02
30
אין לי תשובה או רעיונות מיוחדים כל כך..
אני חושבת שאם זו חברה קטנה, אולי יהיה פחות לחץ או אם יש כמה מזכירות שעובדות ביחד אז גם הלחץ מתחלק..
בהצלחה!
לצפיה ב-'האם יש חנות ציוד לעזרי למידה באיזור מרכז?'
האם יש חנות ציוד לעזרי למידה באיזור מרכז?
26/12/2016 | 14:43
3
35
אני מחפשת שרגל עם זכוכית מגדלת: ראינו שלילד יותר קל לקרוא עם דבר כזה.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
30/12/2016 | 10:54
2
26
לא נתקלתי בסרגל עם זכוכית מגדלת, נתקלתי בסרגל עם אצבע שמכוון איזו מילה לקרוא.
יש חנות אינטרנטית שמוכרת כל מיני דברים שיכולים לסייע ללקויי למידה או להפרעות קשב וריכוז. אם תרצי אשלח לך קישור לאתר הזה בפרטי.
לצפיה ב-'כן, תשלחי לי בבקשה'
כן, תשלחי לי בבקשה
31/12/2016 | 21:33
1
10
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
01/01/2017 | 14:29
6
לצפיה ב-'אני בן 24 ורוצה לדעת איך להתמודד עם לקויות למידה?'
אני בן 24 ורוצה לדעת איך להתמודד עם לקויות למידה?
19/12/2016 | 21:35
4
56
אני משלים כרגע בגרות בספרות על מנת לקבל זכאות לבגרות מלאה.
עשיתי פסיכומטרי בקיץ וקיבלתי 492 - היה לי קושי רב לשבת וללמוד. ככל הנראה אני אצטרך להיבחן פעם נוספת.
השאלה שלי היא כזאת: במהלך הלמידה שלי לבגרות תהיתי האם אני לומד נכון? אני לומד דרך אתר Yschool (שיעורי וידאו). כבר מגיל קטן אובחנתי כבעל בעיות קשה וריכוז. אושר לי השימוש בריטלין אך לא לקחתי פעם רבות. היום אני מבין שכדאי לי לעבוד על זה כדי שאוכל להתקבל בעתיד למוסד אקדמי שארצה וגם שאוכל ללמוד לתואר או כל לימודים אחרים שאבחר.
תמצות השאלה- למי אוכל לפנות על מנת ללמוד איך לומדים?

תודה לכם
לצפיה ב-'שלום'
שלום
21/12/2016 | 16:03
2
43
לגבי אם אתה לומד נכון או לא, רק אתה יכול לענות. אם שיעורי וידיאו מסייעים לך (הערוץ השמיעתי שלך חזק), אז אתה לומד טוב.
אם קשה לך לענות על השאלה הזאת, יש שאלון סגנון למידה שאולי יסייע לך להבין איזה ערוצים חזקים אצלך ויהיה לך יותר קל ללמוד דרכם למבחנים.
לגבי ללמוד איך לומדים, יש ספר אסטרטגיות- ללמוד איך ללמוד, השאלה אם אתה בעניין של לקרוא ולמצוא בעצמך את האסטרטגיות שיסייעו לך ללמוד או שאתה מעוניין בהכוונה מקצועית, מורה להוראה מותאמת שתלמד אותך אסטרטגיות למידה לבגרות ובכלל ללימודים אקדמיים. ואז אתה יכול לחפש מורה באופן עצמאי (אם תרצה אחפש לך המלצות לפי המיקום שלך בארץ), או שאתה יכול לפנות ליחידות שקיימות במוסדות להשכלה גבוהה שאמורות לסייע לסטודנטים עם לקויות למידה, יש גם אבחון שנערך במוסדות להשכלה גבוהה על מנת לקבל התאמות בדרכי היבחנות במוסדות להשכלה גבוהה, אם תתקבל ללימודים אולי כדאי לך לשקול זאת.
ההחלטה האם לקחת ריטלין היא אך ורק שלך, ואני לא אמליץ לך לקחת.. אם בעבר לקחת וזה סייע לך ללמוד אז תעשה את השיקולים שלך. אם לקחת בעבר ולא חווית שינוי משמעותי אז אל תקח. אתה גם תמיד יכול ללכת שוב לנוירולוג ולבקש מינון אחר/כדור אחר שאולי יסייע לך יותר אם אתה מעוניין לקחת כדור כלשהו.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
21/12/2016 | 17:02
1
26
קודם כל תודה על המענה ועל התשובה המקצועית!
שיעורי וידאו אכן מסייעים לי ומקלים בתהליך הלמידה לעומת למידה מספר בלבד.
לגבי השאלון סגנון למידה - היכן ניתן למצוא אחד כזה?
ראיתי באינטרנט את הספר ללמוד איך ללמוד (של הוצאת מט״ח נדמה לי) והוא נראה אופציה לא רעה בכלל.
לגבי מורים אני אשמח לקבל המלצה אני גר בזכרון יעקב. לגבי היחידות שקיימות במוסדות האקדמיים זה טוב לדעת שיש כאלה וככל הנראה גם אגש אליהם שארשם ללימודים.
ריטלין - עזר מאוד אך אני עושה את המקסימום כדי להצליח ללא הכדור. אני לוקח כדורים נוספים באופן יומיומי בלית ברירה ולכן אני מעדיף להוריד כדורים שאני לא חייב לקחת.
שוב תודה על המענה - עזרת לי המון ואני מקווה שגם אחרים יצפו בתשובתך לשאלתי.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
23/12/2016 | 10:26
17
אנסה לחפש לך את השאלון ולשלוח לך אותו, תזכיר לי במסר.
לגבי מורים, אני לא מכירה באזור זכרון יעקב, אבל אנסה לברר לך עם מורות שאני מכירה, אולי מישהי מכירה. אם תהיה לי המלצה, אעדכן אותך.
בהצלחה!

לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
21/03/2017 | 13:23
1
היי,

ראשית, אני יכולה להרגיע אותך שזה אפשרי ללמוד ולהצליח גם עם הפרעות קשב וזה שאתה לא מוותר לעצמך זה מצוין :)

אני חושבת שברגע שתבחר את התחום אותו אתה אוהב ויכול להתחבר אליו וכן, חשוב לא פחות טוב בו (אומנותי/ ריאלי) אתה תצליח ללמוד יותר בקלות ולמצוא את הדרכים המתאימות. אם זה למשל, ללמוד בשעות מסוימות, להגדיר לעצמך פרקי זמן ללימוד וזמן להפסקה וכן, יש מכללות רבות שיש בהן תוכנית העוזרת למאובחנים, זה נקרא במקומות רבים פר"ח.

יש מקצועות רבים בהם תוכל לבחור גם עם הציון הזה שקיבלת בפסיכומטרי, אם בכל זאת אתה בוחר ללמוד מקצוע אחר הדורש ציון גבוה יותר, תבדוק מה היה הקושי העיקרי בפסיכומטרי ותתמקד בו בעיקר. 

יש גם ספר שיכול לכוון אותך: ספר האסטרטגיות ללמידה- ללמוד איך ללמוד של פרופסור שלמה קניאל (אפשר גם להאזין לו בכותר).

בהצלחה!

לצפיה ב-'מבקשת המלצה מהחברים בפורום למורה להוראה מתקנת.'
מבקשת המלצה מהחברים בפורום למורה להוראה מתקנת.
20/12/2016 | 22:11
5
36
מבקשת המלצה למורה להוראה מתקנת, גם סטודנט/ית, לילד בן 8.
עבר איבחון פסיכו דידקטי וזקוק לעזרה רבה בעברית.
אשמח להמלצה אני גרה בתל אביב, במחיר סביר יעזור לי מאוד!
תודה !
לצפיה ב-'שלום'
שלום
21/12/2016 | 15:43
4
23
את מחפשת מורה שתגיע לביתך או שיש באפשרותך גם להגיע לבית המורה?
לצפיה ב-'אני אשמח גם וגם..'
אני אשמח גם וגם..
21/12/2016 | 15:51
3
14
לצפיה ב-'מבררת לך ואעדכן'
מבררת לך ואעדכן
21/12/2016 | 16:04
2
15
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
21/12/2016 | 21:57
1
11
לצפיה ב-'שולחת לך מסר'
שולחת לך מסר
23/12/2016 | 10:22
14
לצפיה ב-'ריטלין - תהיות והשערות'
ריטלין - תהיות והשערות
15/12/2016 | 21:55
4
46
התחשק לי לפרסם ולשמוע קצת דעות, אני לא בטוחה שזה המקום הנכון. אבל זה נושא שיש לי איתו לא מעט חילוקי דעות הזמן האחרון. 

יש לי חברות עם ילדים בגיל הייסודי והתחלתי קצת בזמן האחרון לשמוע הרב העל תופעת הריטלין. ועולות לי בראש כל מיני מחשבות, תהיות ותיאוריות.
מההיכרות שלי, אנשים בגילי (30) שצורכים ריטלין, הם אנשים חכמים מאוד, יצירתיים מאוד, מוצלחים מאוד, אינטלגנטיים מאוד.
יש תחושה שאחוז הילדים שלוקחים ריטלין רק עולה ועולה עם השנים, האם זה נובע ממודעות למחלה שתמיד הייתה קיימת? או שזאת תופעה של הדור של היום? אני זוכרת את עצמי בגיל של בית ספר, לפי 15 שנה בערך, זכור לי שהיה בממוצע ילד אחד שממש ניכר עליו שיש לו הפרעה מסוימת. אבל בסך הכל גם הילדים הכי "מופרעים" הצליחו איכשהו להשתלב. כמובן שהם הצריכו יותר תשומת לב מילדים אחרים, אבל היה אפשרי להתמודד איתם.
הדור של היום הוא דור אחר, מגיל אפס הוא גדל לתוך מסכי טלפון, טלויזיה, אייפון, אייפודים, בזמן שהוא בונה פאזל בשקט בסלון, הוא גם רואה טלויזיה, ושנייה אחרי זה רואה שיר ביוטיוב ואז שוב חוזר לבנות את הפאזל, ואחכ עובר למחשב לשחק משחק, ואז חוזר לראות טלויזיה ששם באמצע התכנית שמים לו פרסומות כל הזמן ואז אחרי כמה דקות של פרסומות עוברים שוב חזרה לתכנית.
יכול להיות שהמוח של הילדים של היום חושב אחרת? מצריך צורת חשיבה שונה? פיתח צורת חשיבה אחרת משלנו? ואנחנו המבוגרים שבונים את מערכת החינוך מנסים בכוח לסגל להם צורות חשיבה אחרות? יכול להיות שאנחנו המבוגרים והילדים פשוט שונים באופן מהותי אחד מהשני?
מצד אחד בבית הם קופצים ממשחק למשחק, ממסך למסך, עושים מיליון דברים במקביל, מצליחים בזה בצורה לא רעה בכלל יש לציין, יש להם יכולת להכיל המון מידע בצורה מרשימה. ואז פתאום הולכים לבית ספר, ואנחנו מצפים מהם לשבת במשך כמה שעות, עם כמה הפסקות בודדות ולהקשיב בשיעור למורים שמלמדים את החומר בצורה שנשארה די פרימיטיבית. איך הם יכולים לעשות את ההפרדה הזאת מהעולם שהם מכירים בבית?
מובן שילדים צריכים את הגבולות שלהם, מובן שהם צריכים ללמוד להיות מאופקים והם לא יכולים להתפרץ בכל רגע נתון, ומובן שהם צריכים ללמוד לכבד את האחר. אבל האם אנחנו כאנשים בוגרים, שמכורים למסכים לא פחות, נהייה מסוגלים לעבור יום שלם בישיבה ולמידה ללא טלפון וללא מחשב?? זה קורה לנו בתואר בתור סטודנטים, אבל גם שם אנחנו נמצאים מתוך רצון, וגם שם אנחנו יכולים לשבת עם המחשב ולהכנס לכל אתר שנרצה תוך כדי.
האם הפתרון הנכון הוא לתת ריטלין? להתאים את הילד למסגרת? או שאולי צריך לשנות את המסגרת? יכול להיות שאנחנו המבוגרים, שיש לנו צורת חשיבה מסוימת, שהמוח שלנו מפותח בצורה שונה מזה של הילדים של היום, פשוט מנסים בכוח להתאים את הילדים שלנו למסגרת הזאת?
לפני כמה שבועות התפרסמה כתבה על חסידות גור, שנותנת כדורים לאנשים שיש להם יצר מיני חזק, נשמע לנו הזוי נכון? הרי זה צורך בסיסי לקיים יחסי מין, יש אנשים שיותר שולטים בזה ויש כאלה שפחות, האם נכון לתת כדורים כדי להרגיע את היצר הזה? כדי שאותם אנשים יוכלו לשלוט בצרכים שלהם רק כדי שיוכלו להשתלב ולהתאים את עצמם לכת הזאת? או שאולי כדאי לשנות את החשיבה של הכת הזאת מהייסוד? ברור לי שזאת השוואה קיצונית ומזעזעת, אבל יכול להיות שגם אנחנו פשוט נותנים ריטלין לילדים שלנו כדי שיתאימו למערכת שלנו?
האם בעוד 30, 40, 50 שנים, כשהילד שלנו שהיום יושב בכיתה א' ונותנים לו כדורים כל היום, יגדל ויהפוך לחבר כנסת, האם גם אז מערכת החינוך תשאר אותו דבר? או שאותו ילד כבר ינחיל ערכים שונים במערכת החינוך? ויהיה שינוי מהותי?

לצפיה ב-'שלום'
שלום
21/12/2016 | 15:54
3
24
העלית נקודות מאוד מעניינות וחשובות..
אני חושבת שיש אמת בחלק גדול מהנקודות שלך..
בעבר היתה מודעות יותר קטנה, היו פחות גירויים מסיחים, אז פחות ידעו על קיומה של הפרעת הקשב והריכוז. היום יש מודעות ויש הפצה. יש גם לצערי אבחון יתר הרבה פעמים.
וכמו כל דבר יש רצף. יש כאלה שיש להם הפרעת קשב וריכוז ברורה מאוד, ויש כאלה שהם על הגבול. לצערי יש נטייה להרבה לתת גם לילדים שהם על הגבול.
ואם שואלים אותי, כמו שכתבת, לרובינו יש מוסחות.. אני למדתי לבגרויות ולשני תארים ותעודת הוראה עם הפסקות פייסבוק, טלפונים, הודעות למיניהן וצפיתי במקביל בתוכניות טלוויזיה או שמעתי מוזיקה, כי זה מה שעזר לי להתרכז בזמן שכן הייתי צריכה להתרגז. מערכת החינוך לא מסוגלת להתמודד עם כאלה שהם קצת שונים, אין אפשרות לתת לילד לשמוע מוזיקה במהלך שיעור כדי שיוכל להתרכז ביתר השיעור (למרות ששמעתי על בית ספר שכן אישר לילד עם קשיי קשב וריכוז לשמוע עשר דקות מוזיקה ולחזור לשיעור).
הבעיה שיש גם מלא מורים עם הפרעת קשב וריכוז, ואם ילד פתאום יצייר בשיעור כי זה עוזר לו להתרכז, אז זה יפריע למורה להתרכז..
אז כן, לפעמים נותנים ריטלין כדי להתאים למערכת, וכן אפשר לשנות קצת את המערכת יש גישת חינוך פרטית בארץ שלא נותנת ריטלין לאף אחד מהתלמידים שלה והם אומרים שלא רואים תופעות של הפרעת קשב וריכוז, מצד שני הלימודים מאוד שונים ולא בהכרח מקדמים את הילדים להיות פעילים בחברה לאחר הלימודים.
אני חושבת אבל שעם טיפול, בלי טיפול, רובם כן מוצאים את עצמם אח"כ במעגל העבודה כי יש יתרונות לאנשים עם הפרעת קשב וריכוז שאין להם.
ועוד נקודה חשובה, אנחנו לא יודעים את ההשפעה של ריטלין ודומיו לטווח הארוך על המוח ועל אנשים שלוקחים אותו, זה גם משהו שאולי נתעורר יום אחד ונראה שעשינו יותר נזק מאשר תועלת.
לצפיה ב-'ריטלין בשימוש כבר 80 שנה ונחקר כל הזמן'
ריטלין בשימוש כבר 80 שנה ונחקר כל הזמן
22/12/2016 | 19:06
2
13
לצפיה ב-'אבל לפני 80 שנה'
אבל לפני 80 שנה
23/12/2016 | 10:22
1
28
לא נתנו אותו לכל כך הרבה אנשים, וזה רק ילך ויגדל..
הולכות להיות לזה השלכות, לא בריאותיות אלא חברתיות ותרבותיות.
לצפיה ב-'בעבר בעלי הפרעת קשב הופנו לעבודות כפיים, היום כבר לא'
בעבר בעלי הפרעת קשב הופנו לעבודות כפיים, היום כבר לא
03/01/2017 | 09:38
8
לצפיה ב-'התמודדות עם מתמטיקה'
התמודדות עם מתמטיקה
14/12/2016 | 16:24
6
45
שלום,
בתי, תלמידה בחטיבה העליונה בתיכון, מתקשה להתמודד בהצלחה עם מקצוע המתמטיקה זה שנים ארוכות. 
בכיתה ה ערכנו לה אבחון פסיכודידקטי שלא העלה שום בעיה לימודית למעט חרדה ממקצוע זה בלבד.
היא מלווה על ידי מורה פרטי שלטענתו יכולותיה הלימודיות בתחום תקינות לחלוטין.
חייבת לציין שבכיתה בניגוד למבחנים היא מפגינה יכולות מרשימות ולא אחת היא היחידה שמצליחה לפתור בעיות שהמורה מציגה על הלוח. מאידך, ציוניה במבחנים נמוכים מאוד
ציוניה בכל מקצועות הלימוד גבוהים.
כיצד ביכולתי לסייע לה?
תודה רבה
אמא דואגת מאוד
לצפיה ב-'שלום'
שלום
21/12/2016 | 15:42
5
25
יש הרבה תלמידים שהקושי שלהם במתמטיקה נובע לא בשל קושי במתמטיקה (דיסקלקוליה) אלא קושי שנובע בשל חרדת מתמטיקה או חרדת בחינות במתמטיקה.
אני הייתי תלמידה מהסוג השני, לא הצלחתי במבחנים במתמטיקה, קיבלתי ציונים סבירים או נמוכים מאוד, ובבית הייתי פותרת תרגילים נכון כל הזמן. בסוף, ההורים שלי שילמו על שיעורים פרטיים במתמטיקה, והיתה מורה אחת במיוחד שעזרה לי להתמודד עם החרדה שהיתה לי ולחזק לי את הביטחון.
כדאי לחשוב על רעיונות איך לחזק לה את הביטחון, לחשוב עם המורה שלה ביחד, ואיתה ביחד...
יכול להיות שתרגול נוסף יסייע בחיזוק הביטחון, עוד תרגילים, עוד שיעורי בית, פתירת מבחן דומה לפני המבחן בבית וכו'.
ואם המורה הזה לא מצליח לסייע, אולי מורה אחר/ת יותר יתאים..
חוץ מהעבודה של המורה, יש דרכים נוספות להרגיע חרדה במבחנים, אבל צריך להבין יותר ממנה מה היא עושה במהלך מבחנים, ומה מרגיע אותה ומה לא (למשל, יש תלמידים שכמה נשימות בעיניים עצומות מרגיעות אותם ועוזרות להם להמשיך את המבחן ויש ילדים שזה לא ירגיע אותם).
לצפיה ב-'האם תוכלו לסייע לי ברעיון?'
האם תוכלו לסייע לי ברעיון?
06/02/2017 | 10:49
4
3
תודה על תשובתך.
בתי מאוד מאמינה במורה הפרטי שלה, שהוא איש מיוחד שמאמין בה ומקנה לה בטחון והיא לא מעוניינת להחליפו. תדירות השיעורים הפרטיים שלה גבוהה. היא מסרבת ללכת לטיפול בגין חרדת המתמטיקה שלה ודורשת שניתן לה להתמודד.  אנו מנהלים בבית שיחות רבות אודות רגשותיה והיא אינה יודעת מה יכול להרגיעה. היא חרדה מאוד מתגובת הסובבים. עם זאת, אני רואה את תהליך השבירה וחוסר האמון שהיא הולכת וצוברת מה לדעתך ניתן לעשות כדי לעזור לה?
באפריל עליה להתמודד עם מתכונת.
תודה רבה מאוד
אמא
לצפיה ב-'שלום'
שלום
07/02/2017 | 07:55
3
3
לצערי, אם היא לא מעוניינת להחליף את המורה/ ללכת לטיפול.. אין לי כל כך רעיונות..
יש ילדים שמורה פרטי יכול לתת להם ביטחון, ויש כאלה שזקוקים לטיפול..

האם היא מכינה שיעורי בית באופן קבוע? האם היא מתרגלת ופותרת תרגילים מעבר לתרגילים שנותנים בכיתה? 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/02/2017 | 10:11
2
4
בוקר טוב,
תודה על תגובתך.
בתי לוקחת אחריות על לימודיה ומכינה שיעורים במתמטיקה באופן קבוע.
אני לא חושבת שנכון לכפות טיפול בניגוד לרצונה של נערה מתבגרת.
מורת הכיתה ציינה באוזנינו שהיא רואה שהילדה יכולה והיא לא מבינה מה קורה במבחנים. היא ביקשה שניתן לה הצעה יצירתית כיצד לאפשר לילדה להתמודד בהצלחה. לדעתה באם הילדה תצליח במבחן אחד לאחר מכן לא תהיה לה כל בעיה.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
07/02/2017 | 16:22
1
2
המורה צודקת, ככל שהילדה שלך תחווה חוויות של הצלחה (מבחן אחד, ואח"כ שני וכן הלאה) החרדה תפחת מעצמה..
אבל קודם כל צריך לטפל בחדרה, על מנת לאפשר לה לחוות חוויות של הצלחה.. 
אולי דמיון מודרך או מדיטציה בתחילת המבחן יכולה לסייע לה או כל מיני דברים אחרים.. היא צריכה למצוא בעצמה את הדרך היעילה עבורה.. (בעזרה של איש מקצוע או באופן עצמאי).
ישנו ספר על "חרדת מבחן" עם כל מיני טיפים להפחתת חרדת מבחן, אולי כדאי לכם לקרוא אותו/לה לקרוא אותו ולחפש בו מה יתאים לה.. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/02/2017 | 16:54

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דמיון מודרך ו-NLP
פורום דמיון מודרך ו-NLP
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום הגירה לאוסטרליה
פורום הגירה לאוסטרליה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה