לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1016510,165 עוקבים אודות עסקים

פורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

כללי הכתיבה בפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות"
אני אשמח אם תשאלו שאלות, תענו על שאלות, תציעו רעיונות, תשתפו מהידע שלכם, תבקשו בקשות וכו'.
כמו כן, אני אשמח לקבל רעיונות לתכנים שאתם רוצים שיהיו בפורום ופינות קבועות. 
אני פה בשבילכם, לנסות לסייע לכם במידת הצורך ולפי יכולתי.
ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני.
אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים.
הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.
גלישה נעימה והשתתפות פוריה ומפרה בפורום!

המשך >>

לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:17

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'חייבת את עזרתכם!!!'
חייבת את עזרתכם!!!
18/09/2017 | 02:53
4
בבקשה תמלאו את השאלון ותעזרו לי לסיים את התואר. זה לא ייקח לכם יותר מ-8 דקות:
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 12:59
1

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'מחברות לכתה ג'
מחברות לכתה ג
02/09/2017 | 15:22
1
15
שלום לנמצאים
התבקשנו לקנות לכתה ג מחברות גדולות, שורה אחת
האם מתאים ונכון???
תודה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
02/09/2017 | 22:38
15
אם ביקשו יש סיבה לכך ככל הנראה.. 
אני מסכימה שיכול להיות שלילד/ה הפרטי שלך (ולהרבה ילדים אחרים) מחברת גדולה עדיין לא מתאימה בגלל ההתארגנות בדף וכתיבת האותיות. אבל זה חלק מהלמידה. 
ואני מקווה שיעשו את המעבר בצורה מסודרת ויסבירו איך כותבים במחברת החדשה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מורה להוראה מתקנת '
מורה להוראה מתקנת
26/07/2017 | 16:53
3
76
מחפשת מורה להוראה מתקנת תותחית באזור רחובות. הילד עולה לכיתה ה׳ , עבר כבר כמה וכמה מורים ולא רואים שיפור למרות עבודה קשה בבית. 
לצפיה ב-'שלום'
שלום
27/07/2017 | 21:27
2
32
את מחפשת הוראה מתקנת בשפה (קריאה וכתיבה) או בחשבון או גם וגם?
לצפיה ב-'רק בשפה '
רק בשפה
14/08/2017 | 10:45
1
17
קריאה וכתיבה
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
15/08/2017 | 10:45
6
לצפיה ב-'אבחון פסיכודידקטי'
אבחון פסיכודידקטי
22/06/2017 | 09:43
1
80
שלום,
בתי בכתיה ד ובקשו מבי"ס שאבצע לה בדיקה פסיכודידקטית. 
יש 2 מכונים שאני מתלבט לגביהם: 1) ניצן 2) מרכז חדד.
הסכום למרכז חדד גבוה ב- 700 ש"ח. 
רציתי לדעת האם מישהו  יודע לגבי ניצן? האם מישהו ממליץ ? האם האיכות במרכז חדד שווה את העודף של ה- 700 ש"ח ?
אם מישהו יכול לעזור במידע אודה לו, תודה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
23/06/2017 | 09:00
48
שני המכונים טובים, בהצלחה!
לצפיה ב-'מדרש תמונה'
מדרש תמונה
17/06/2017 | 07:24
3
41
שלום
זקוקה למינוח באנגלית ל"מדרש תמונה".
תודה מראש
לצפיה ב-'שלום'
שלום
17/06/2017 | 10:45
2
21
אני לא יודעת אם יש מינוח אחר, בתרגום פשוט באנגלית רושמים 
Midrash picture.
אם את מחפשת עבורך תמונות למדרשי תמונה, יש מלא בגוגל.. אפשר גם תמיד לקחת תמונות מסיפור תמונות ברצף ולדבר רק על אחת מהן.
בהצלחה
לצפיה ב-'בהשלכה לתחום אחר'
בהשלכה לתחום אחר
17/06/2017 | 10:52
1
16
צריכה מינוח באנגלית כדי להשתמש בכלי כדי לנתח תצלומים ולהסיק מסקנות אפשריות לגבי אורח החיים של המצולמים.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
17/06/2017 | 10:57
11
אם את צריכה תמונות של אנשים בכל מיני סיטואציות אז אני חושבת שיהיה לך יותר קל לחפש סיטואציות מסוימות ולנתח את מי שמצולם בהן.
אולי בפורום צילום או משהו יוכלו יותר לסייע לך.
לצפיה ב-'מורה להוראה מתקנת מומלצת בראשלצ שפה וחשבון'
מורה להוראה מתקנת מומלצת בראשלצ שפה וחשבון
15/06/2017 | 11:17
1
37
שלום
מחפשת מורה נעימה חברותית ושיודעת לקדם ילדה שעולה לכיתה ג בשפה ובחשבון אנא עזרתכם בדחיפות
תודה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
17/06/2017 | 10:43
25
אני מלמדת הוראה מתקנת בשפה וחשבון בראשון לציון.
מוזמנת ליצור איתי קשר במסר או במייל dikla.dt.ld@gmail.com ואעביר לך מספר טלפון.

לצפיה ב-'מבחן IELTS ומבדק להקלות בזמן שאלה דחופה'
מבחן IELTS ומבדק להקלות בזמן שאלה דחופה
09/06/2017 | 19:33
4
49
שלום רב
ברצוני לדעת איזה מבדק אני אמורה לעבור על מנת לקבל הארכת זמן במבחן רמת אנגלית IELTS
הבנתי שיש איבחון  פסיכודידקטי מקיף
ויש איבחון קשב וריכוז +הרחבה מסוימת 
איבחון דידקטי רגיל
איזה לעשות על מנת שיכירו לי בארכת זמן ספציפית לבחינת איילטס?\
תודה
האם יש המלצה למכון מסויים?
לצפיה ב-'שלום אירית'
שלום אירית
11/06/2017 | 14:20
1
22
גלגלתי את המבחן, וראיתי שזה מבחן מיון בריטי כזה. 
אני לא יודעת בדיוק איזה אבחון הם מקבלים. במוסדות להשכלה גבוהה בארץ מתקבל אבחון המת"ל (אין צורך באבחון פסיכולוגי). במסגרת האבחון הזה ישנן מטלות קשב וריכוז, אך הוא אינו מאבחן קשב וריכוז, רק נוירולוג יכול לאבחן זאת.
אני מציעה לצלצל למכון שיש בו קורס למבחן הזה ולברר איתם איזה אבחון מתאים.. אם הם לא יודעים, אז לצלצל למכון מת"ל ולברר אם הם יודעים אם מקבלים אותו במבחן שאת צריכה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/06/2017 | 06:43
9
תודה 
לצפיה ב-'Ielts test ואבחוו'
Ielts test ואבחוו
10/06/2017 | 22:00
1
17
שלום רב 
איזה איבחון צריך לעשות כדי לקבל הארכת זמן באיילטס?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
11/06/2017 | 14:22
14
הגבתי לך על ההודעה הקודמת שרשמת כאורחת.
בהצלחה
לצפיה ב-'תא לחץ'
תא לחץ
04/06/2017 | 15:18
1
66
בשבוע שעבר ראיתי כתבה בערוץ 2 לגבי טיפול בתא לחץ בה הראו שתא לחץ יכול לשפר תפקודים קוגניטיביים . מישהו ניסה במקרה? מאוד מסקרן.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
08/06/2017 | 18:02
38
לא שמעתי על זה, אנסה לברר על זה.
לצפיה ב-'אבחון פסיכודידקטי '
אבחון פסיכודידקטי
28/05/2017 | 08:54
1
58
שלום אל איזה מכון היייתם ממליצים לאיבחון פסיכודידקטי למבוגרים, להתאמות בתעסוקה.
אשמח לדעת מה הן העלויות ואם יד גורמי מימון 
כמו כן רצוי אזור ירושלים 

לצפיה ב-'שלום'
שלום
28/05/2017 | 20:06
41
איזה התאמות אתה רוצה בעבודה?
אני לא מכירה בכלל אופציה כזאת של התאמות בעבודה.
יש התאמות בדרכי היבחנות בלימודים אקדמיים בעקבות אבחון דידקטי- אבחון מת"ל.

לצפיה ב-'התאמות ללימודים אקדמיים'
התאמות ללימודים אקדמיים
27/05/2017 | 17:19
2
41
שלום, אני מעט חוששת מלימודים אקדמיים, אני יודעת שיש לי יכולות (כי התקבלתי ללא פסיכו' על סמך בגרות גבוהה לאחד המוסדות הנחשבים) אבל תמיד קיבלתי הארכת זמן וסיימתי בין האחרונים מבחנים... עשיתי אבחון בעבר לפני הבגרויות וקיבלתי הארכת זמן (לפני זה, זה היה רצון טוב של מורים) בלבד, עכשיו חברים אמרו לי שכל מי שניגש לאבחון מקבל הארכת זמן והסיבה הייתה "קשיי התארגנות ואיטיות בעיבוד המידע" (והמלצה לגשת לאבחון קשב וריכוז) ובצבא לא קיבלו את האבחון, יש טעם לגשת לאבחון?
תמיד הייתה לי בעיה לסכם וגם האבחון מעלה בעיה בלהבחין בין עיקר לתפל, יש דרך "לעבוד על זה" ולהרגיע את עצמי לפני הלימודים? כי תיקון אסטרטגיות למידה בדרך כלל עושים לתלמידי יסודי...
לצפיה ב-'שלום'
שלום
28/05/2017 | 19:55
1
25
ישנן התאמות של הארכת זמן וכו' על בסיס קשיי התארגנות ואיטיות, ובשל חשד לקשיי קשב וריכוז.
השאלה אם שווה לך להשקיע 1,500 שקל (נראה לי שזאת העלות) לאבחון מת"ל על מנת לבחון אם יתנו לך או לא.
אישית במקומך, אני כן הייתי מנסה אם זו הדרך שעזרה לך להצליח בבגרויות.
ולגבי אסטרטגיות להבחנה בין עיקר לתפל, ואסטרטגיות למידה באופן כללי. אני בגישה שאף פעם לא מאוחר מדי, למרות שזה נכון ולרוב עובדים על אסטרטגיות למידה בגיל צעיר יותר. אבל בכל גיל יש מורים להוראה מתקנת שיכולים לסייע לך, אם יש לך רצון, מוטיבציה ותתמידי אני לא חושבת שמאוחר מדי לרכוש  אסטרטגיות למידה.
אני למדתי למבחנים באוניברסיטה באופן שונה ממה שלמדתי לבגרויות, והצלחתי באותה מידה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
30/05/2017 | 00:32
9
לצפיה ב-'שלום לכולם, אני חדשה כאן... ברשותכם - שאלה קצרה:'
שלום לכולם, אני חדשה כאן... ברשותכם - שאלה קצרה:
24/05/2017 | 22:53
2
86
(מקווה ששאלתי מתאימה לפורום הזה)
בני הבכור מסיים בקרוב את לימודיו בכיתה י', וזאת לאחר 10 שנים ארוכות במערכת החינוך - 10 שנות סבל בל יתואר מבחינת הקושי להתמודד עם הנטל הלימודי.
אציין שציוניו נאים בסה"כ, אך הושגו עם השקעת אנרגיות בלתי אנושית - הן עבורו והן עבור משפחתנו כולה!
לנוכח הסבל הכבד מנשוא, החלטנו "לצאת מהקופסא" ומהקיבעון המחשבתי, ולחפש אלטרנטיבה לשנה"ל הבאה.
כרגע - ידועים לנו 3 בתי"ס (אנו מכפר סבא):
1. בית אקשטיין בכפר מלל,
2. בי"ס מרום בכפר הירוק,
3. תיכון אנקורי ברעננה.

אשמח ביותר ואודה לכם עד מאד - באם תוכלו לחוות דעתכם על בתיה"ס הנ"ל.
האם ידוע לכם אם הם אכן כל כך מוצלחים (כפי שהם מעידים על עצמם)?
אשמח לכל מידע / דעה /  וכיו"ב...
תודות רבות רבות!!!!!!!
לצפיה ב-'שלום'
שלום
26/05/2017 | 10:16
1
45
האם בניך מאובחן עם לקות למידה?
אם כן, יכול להיות שבית אקשטיין או בי"ס מרום יתאימו לו.
אני לא מכירה מספיק את בתי הספר הללו, שמעתי כמה דברים טובים אבל לא יותר מדי.
את רשת אנקורי אני גם מכירה, אבל אני לא יודעת איך הגישה שלהם כלפי תלמידים עם לקויות למידה.. 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
28/05/2017 | 17:56
17
לצפיה ב-'עזרה במחקרים'
עזרה במחקרים
23/05/2017 | 11:22
2
19
לצפיה ב-'עזרה במחקר על הפרעת קשב'
עזרה במחקר על הפרעת קשב
23/05/2017 | 11:27
1
19
שלום :) במסגרת תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית אני עורכת מחקר על היבטים אישיים של אנשים עם ובלי הפרעת קשב או לקות למידה. אם אתם בין הגילאים 18-35 אשמח אם תוכלו להקדיש כ 15 דקות ולענות על השאלון המצורף. תודה!  
לצפיה ב-''
23/05/2017 | 17:27
5
לצפיה ב-'איטיות רבה'
איטיות רבה
19/05/2017 | 15:08
6
71
בני בן 9 וחצי מאובחן עם הפרעת קשב שמטופלת תרופתית ולקות למידה. הולך להוראה מתקנת 3 פעמים בשבוע ועדיין עם כל העבודה הקשה הוא קורא וכותב ובכלל מתנהל באיטיות רבה. המורה בחנה אותו בקריאה בתחילת שנה ועכשיו ולא היה שיפור בקצב הקריאה למרות שכן היה שיפור בדיוק. 
שנה שלמה של הוראה מתקנת והוא לא השתפר בכלל בקצב קריאה ?? האם יכול להיות שהוא פשוט איטי ואין דרך לשפר את הקצב שלו ?? המורה להוראה מתקנת אמרה לי שהיא ניסתה עליו כל אסטרטגיה אפשרית וזה לא עובד . יכול להיות דבר כזה שאף אסטרטגיה לא עובדת?
לצפיה ב-'כן, בהחלט יכול להיות שהוא איטי ואין דרך לשפר זאת-'
כן, בהחלט יכול להיות שהוא איטי ואין דרך לשפר זאת-
20/05/2017 | 03:32
2
44
נשמע שבנך מטופל היטב, מכל הכיוונים- גם טיפול תרופתי להפרעת הקשב והריכוז וגם הוראה מתקנת אינטנסיבית. 
האיטיות שאת מתארת היא חלק מהדסלקציה שלו. יש גם הרבה מבוגרים שהינם דיסלקטים וקוראים לאט.
במקום לשגע אותו (ואתכם) לגבי קצב הקריאה, תנו לו עידוד על ההתמדה והחריצות ועל השיפור ביכולת הדיוק בקריאה. זה הרבה יותר חשוב מאשר לתסכל אותו סביב מהירות הקריאה. עיזרו לו לקבל את עצמו- על חוזקותיו ועל קשייו. 
כתבת שהוא גם כותב באופן איטי ומתנהל לאט. 
הוא כזה. צריך לקבל זאת בהבנה, להבין שזה חלק מהלקות שלו, ולסייע לו לקבל עצמו. 
זה מסוג הילדים שתוספת זמן במבחנים היא דבר שמסייע והכרחי. 

המשיכו לתת לו את הסיוע והטיפול הדרושים. 
אגב, האם מישהו מכם הוא לקוי למידה, והאם האיטיות הזו מוכרת לכם גם מעצמכם? 

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028
לצפיה ב-'אף אחד אצלינו לא איטי'
אף אחד אצלינו לא איטי
20/05/2017 | 17:51
1
32
ההפך, הבכור שלנו הוא מחונן ומצטיין וגם אנחנו אומנם לא מחוננים אבל גם לא איטיים וזה מקשה עוד יותר כי מאוד קשה לנו לקבלת התנהלות כזו.
לצפיה ב-'אני בהחלט מבינה את הקושי,'
אני בהחלט מבינה את הקושי,
20/05/2017 | 20:06
32
ואני כמובן לא יודעת דרך האינטרנט לומר מה גורם ללקויות הלמידה שלו ולאיטיות שלו, כחלק מזה.
אין לי כל מידע על מהלך ההריון, על מהלך הלידה, על ההסטוריה ההתפתחותית שלו, וכן הלאה. 
איטיות יכולה לנבוע כתוצאה ממסורבלות מוטורית, היפוטוניה, קשיים בעיבוד מידע, הפרעות קשב וריכוז, בעיות התארגנות, קשיים בתפקודים של הוצאה לפועל (תפקודים אקזקוטיביים), לקויות של תפיסה חזותית, לקויות שפתיות וכן הלאה. 
אפשר ללמד אסטרטגיות התארגנות- עם ציוד וכן ללמד ניהול לוח זמנים.
אבל איטיות שנובעת ממשהו אורגני- אי אפשר לשפר אותה, והסביבה צריכה, בלית ברירה ללמוד לקבל את הלקות הזו ולהתייחס בסובלנות.  

אגב, למחוננות אין כל קשר לכך. יש גם מחוננים שהם בעלי לקויות למידה ואיטיים....
אם אף אחד מכם אינו בעל לקות למידה, אז ייתכן שזה נובע כתוצאה ממשהו במהלך ההריון ו/או הלידה. הסיבה אינה ממש חשובה, אלא ההתמודדות עם הלקויות. 

שיהיה בהצלחה!
שירה. 

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז

09-7749028
לצפיה ב-'אני מסכימה עם שירה'
אני מסכימה עם שירה
21/05/2017 | 16:53
2
35
הרבה יותר חשוב להתמקד בקריאה וכתיבה מדויקת..
יכול להיות שבעתיד כאשר יהיה שיפור נוסף בדיוק בקריאה ובכתיבה הקצב ישתפר.. אך יכול להיות גם שלא..
יש מגוון נרחב של גורמים ומאפיינים שונים ללקות למידה בקריאה וכתיבה (דיסלקסיה ודיסגרפיה) והפרעת הקשב והריכוז שלו, וצריך לדעת לעומק מה הגורמים אצל הבן שלך על מנת לדעת מה גורם לו לאיטיות הזאת..
יכול להיות שהיא תשתפר עם הזמן (עם תמשיכו בטיפול כמו עכשיו), ויכול להיות שלא.. צריך ללמד אותו כלים להתמודד עם האיטיות, ולא להתמקד רק בשיפור הקצב. 
אסטרטגיות כמו ניהול זמן, התארגנות, אסטרטגיות להבנת הנקרא ואסטרטגיות לכתיבה נכונה יכולות לגרום לדברים מסוימים להיות אוטומטיים יותר ולכן מהירים יותר, אך צריכים לבחור את השיפור וההתקדמות ביחס לעצמו ולא ביחס לנורמות כי זה יגרום לתסכול מיותר..

עוד כמה נקודות חשובות למחשבה: איך הוא במתמטיקה? במקצועות אחרים? האם גם בהם קיימת איטיות או רק בקריאה וכתיבה. איך הוא בהתארגנות בבוקר? בלילה? בהתארגנות לבית הספר? התארגנות לשיעור בכיתה? וכו'..
לצפיה ב-'איך בדיוק נמצא את הגורם'
איך בדיוק נמצא את הגורם
21/05/2017 | 23:38
1
24
לאיטיות? האם לקות למידה זה לא גורם מספיק? הילד עבר אבחונים רבים ואנחנו לא מוצאים את הגורם .
במקצועות אחרים הוא בסדר , עדיין איטי יחסית לבני גילו אבל עם תוספת זמן הוא מסתדר, בשפה אפילו עם תוספת זמן לא מספיק.
יש לו חשיבה מתמטית טובה והוא מצוין באנגלית אז אני יודעת שיש לו יכולות להצליח בלימודים אבל אנחנו לא מצליחים למצוא את המפתח להצלחה.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
22/05/2017 | 14:08
19
לקות למידה יכולה להיות גורם לאיטיות, ויכול להיות שיש משהו אחר שגורם לאיטיות..
למשל, בעיה בזיכרון המילולי לטווח קצר\ארוך, יכולה לגרום לכך שכל פעם מחדש הוא יצטרך לפענח מילה שהוא נתקל בה 1000 פעם... ואז עדיף לעבוד על אסטרטגיות זיכרון מילולי/חזותי וכו'... ויכול להיות שהן יסייעו לשיפור בקצב הקריאה..
יכולים להיות הרבה גורמים, ובפורום אני לא יכולה לדעת בדיוק מה הבעיה. נתתי לך דוגמה.. אני ממליצה לך לקרוא בעיון את האבחונים שהוא עשה ולדעת בדיוק מה הבסיס ללקות שלו.. (ואולי גם שהמורה להוראה מתקנת תקרא אותו) זה יכול לעזור ולכוון איזה אסטרטגיות יעילות עבורו ואיזה אינן יעילות עבורו או יעילות פחות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'קבלת הקלות לקראת לימודים במכללה'
קבלת הקלות לקראת לימודים במכללה
16/05/2017 | 21:57
3
36
שלום
נרשמתי למסלול הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ברופין.
אני רוצה להגיש בקשה לקבלת הקלות במבחנים.
באתר של מה״ט ראיתי את סוג ההקלות הקיימות ובדקתי איזה אבחון כדאי לעשות.
יש לי אבחונים מגיל צעיר (החל מכיתה ז) שכולל אבחון נוירולוגי, פסיכו-דידקטי, t.o.v.a, ועוד נוספים. הממצאים מראים כי אני סובל מבעיות קשב וריכוז וגם מלקויות למידה.
ע״פ הכתוב באינטרנט מומלץ לבצע אבחון מת״ל.

אשמח לקבל המלצות לגבי האבחון עצמו וטיפים להגבלת הסיכויים לקבלת הקלות.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
19/05/2017 | 10:50
2
28
על מנת לקבל הקלות/התאמות ברוב המוסדות להשכלה גבוהה, נדרש אבחון מת"ל (אבחון בגיל צעיר תקף ל-7 שנים בערך). 
לפי הנתונים שאתה מתאר, ככל הנראה ממצאי אבחון המת"ל יעידו גם כן על בעיות בקשב וריכוז ועל לקויות למידה. במקרה כזה תקבל הקלות מסוימות.
חשוב להביא למכון המת"ל את כל האבחונים הקודמים, וכן להגיד להם בשאלון או בשיחת הסיכום איזה הקלות עזרו לך בתיכון להצליח בבגרויות.
אם יהיו לך עוד שאלות על אבחון המת"ל אשמח לענות לך, בהצלחה!
לצפיה ב-'המון המון תודה!!!'
המון המון תודה!!!
19/05/2017 | 19:06
1
12
הפורום עזר לי המון עברתי גם על שאלות של אנשים אחרים!
לגבי השאלון אישי של האבחון מת"ל - דיברתי עם היועצת השכלה גבוהה במרכז צעירים (מטעם הקרן להכוונת חיילים משוחררים) וביקשתי ממנה עזרה במילוי השאלון. אם יש לך טיפים כלליים לגבי זה אשמח לשמוע.

שבת שלום :)
לצפיה ב-'שלום'
שלום
21/05/2017 | 16:44
11
אני מציעה לך למלא את השאלון באופן אמיתי וכנה, ולענות על שאלות האבחון אח"כ בצורה אמיתית..
אם יש לקות אמיתית היא תבוא לידי ביטוי ויתנו לך את ההקלות/התאמות שמגיעות לך.. לא כדאי להקצין שום דבר.

אם יהיו שאלות ספציפיות לגבי השאלון או האבחון, או כל שאלה אחרת אשמח לענות לך.
בהצלחה ושבוע טוב!
לצפיה ב-'פסיכולוג'
פסיכולוג
08/05/2017 | 10:13
4
61
שלום האם מישהו מכיר פסיכולוג מומלץ רצוי שיעבוד עם מכבי בחיפה? אני צריכה לילד עם לקויות למידה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
08/05/2017 | 10:16
3
26
לטיפול פסיכוטרפיה
לצפיה ב-'שלום נינה'
שלום נינה
09/05/2017 | 18:31
2
22
אשמח אם תתני קצת יותר מידע, בן כמה הילד? איזה לקויות למידה מאובחנות יש לו? ואיזה טיפול את מחפשת?
זה יעזור לנסות למצוא לך איש מקצועי רלוונטי
לצפיה ב-'המשך'
המשך
14/05/2017 | 10:23
1
21
תודה
ילד בן 9 וחצי עם לקות שפתית. הופנינו לטיפול פסיכוטרפיה לטיפול בחרדה. 
לצפיה ב-'שלום'
שלום
19/05/2017 | 09:42
9
אני מצטערת אני לא מכירה וניסיתי לברר לך ולא קיבלתי בינתיים המלצות עבורך.
לצפיה ב-'בקשה שמנהלת הפורום תיצור עימי קשר'
בקשה שמנהלת הפורום תיצור עימי קשר
25/04/2017 | 10:53
1
51
שלום
אודה אם מנהלת הפורום תחזור אליי בנוגע לנושא שהייתי רוצה להעלות בפורום. בברכה היילי
טלפון 0546982869
לצפיה ב-'שלום היילי'
שלום היילי
27/04/2017 | 07:50
51
ניתן ליצור איתי קשר דרך מערכת המסרים של תפוז או דרך המייל:
אם אחרי זה תצטרכי עדיין שנשוחח בטלפון, נשוחח.
יום טוב 
לצפיה ב-'מתמטיקה וקשיים'
מתמטיקה וקשיים
08/04/2017 | 09:51
3
81
שלום לכולם , שמי אלי ואני בן 26, סיימתי מכינה של מתמטיקה באחת המכללות בארץ והחלטתי ללכת ללמוד מתמטיקה באונ' הפתוחה, בחרתי בפתוחה בגלל שלא היו תנאי קבלה, הצורת למידה והרמה גבוהה.

היום אני שנה ו- 5 קורסים אחרי שהתחלתי וחוץ מקורס אחד שעברתי כל השאר הציונים לא היו טובים ואני נמצא כרגע במשבר.
אני משקיע בלימודים יושב שעות יום יום אבל החומר לא בא לי בקלות בכלל וקונספטים שבאים לאחרים בזמן מסויים לי לוקח יותר זמן לעכל.

מצד אחד אני רוצה ללמוד מתמטיקה כי זה תחום שברצוני לרכוש את כליו והשאיפה שלי להיות הכי טוב במה שאני אעשה בעתיד עם הכלים הללו.
מצד שני מרגיש לי שאני סתם מבזבז את הזמן במקצוע שאני פשוט לא מתאים אליו, אם אני צריך לעבוד כל כך קשה אז כנראה שאני לא "gifted" ביכולות מתמטיות גבוהות ואם אני רוצה להיות טוב במשהו אולי עדיף ללכת לכיוון אחר של לימודים.

שמעתי בפסיכולוגיה על שתי גישות שאומרות מצד אחד אם אתה ממש לא טוב במשהו עדיף לוותר על זה, כי אולי זה מגניב למשל שבסרטים משרת הופך למלך בסוף ויש "הפי אנד" אך זה לא תואם למציאות,
מצד שני יש את הגישה שאומרת שאפשר להגיע לרמה גבוהה בכל דבר עם מספיק עבודה קשה.
ליבי נוטה לכיוון הגישה השניה אך לא ידוע מי מהן באמת נכונה.

אני רוצה לקבל מכם טיפים איך אני אמור להתנהל במצב הזה, אולי זה סביר שנכשלתי וזה קשה לכולם ומה שחשוב זה שבסוף אני רוצה את זה ואני אשקיע מספיק, או אולי זה נורה אדומה לכך שכדאי לי לחפש קריירה אחרת, כי כנראה להצליח אני לא אצליח, וכשאני מתכון להצלחה אני מתכוון גם לקריירה.

אז סיפורים על אנשים שנכשלו שנה ראשונה ובסוף סיימו מצטיינים או שהצליחו בחיים יתקבלו בברכה כמובן :)..

בסופו של דבר אני רוצה להצטיין במה שאני עושה ולא לסיים עם ממוצע 65 ולסחוב רגל כל התואר, אני רוצה להיות הכי טוב במה שאני עושה, אם אני טייס אז אני רוצה להטיס F16 ולא מטוס ריסוס, זאת הגישה שלי.
לצפיה ב-'שלום אלי'
שלום אלי
10/04/2017 | 09:55
36
קודם כל, איך הלך לך במכינה? האם כאשר הלימודים היו יותר אינטנסיביים ולא למידה עצמאית הצלחת יותר? יכול להיות שצורת הלימוד באוניברסיטה הפתוחה לא מתאימה לך ואתה צריך תרגול נוסף ויותר הסברים. אני יודעת שבאוניברסיטה הפתוחה יש אופציה של הנחיה מוגברת, האם לקחת קורסים כאלה? האם הם עזרו לך?
מה גרם לכך שתצליח בקורס האחד הזה? האם זה המנחה? סגנון ההנחייה? החומר שלו? 
אני חושבת שכדאי שתענה לעצמך על השאלות האלה, ואולי הן יעזרו לך לדעת איך להתקדם.
אני חושבת באופן אישי, שצריך להילחם עד השלב שבו מבינים שזה לא בשבילך.. או שזה כבר לא נהיה משמעותי וחשוב לך. כל עוד זה חשוב, תמצא את הדרך להצליח.. אם זו הנחיה מוגברת, ואם זה מורה פרטי שישב איתך ויעזור לך לפני מבחנים.. יש כל מיני דרכים, השאלה כמה אתה מוכן להשקיע וכמה זה חשוב לך.

כל זה בהנחה, שאין לך לקות למידה במתמטיקה (דיסקלקוליה), אם יש לך אז כנראה שזה לא תחום לימודים רלוונטי עבורך..

חג שמח ובהצלחה!
לצפיה ב-'מתמטיקה זה מקצוע כזה חמקמק מבחינת קריירה...'
מתמטיקה זה מקצוע כזה חמקמק מבחינת קריירה...
10/04/2017 | 10:47
38
לדעתי, יש משמעות ללמוד מתמטיקה בכמה מצבים:
1. אתה באמת מוכשר ואתה מחפש עתיד במחקר
2. אתה אוהב את המקצוע ואת הילדים וחושב על הוראה
3. זו מקפצה למקצועות סמוכים, כמו תכנות, ביוטכנולוגיות, הנדסה, שאתה מתכוון להשלים עם קורס הסבה קטן או בלנידה עצמית
4. חשובים לך חינוך, השכלה ותואר ראשון בכלל
בטח יש עוד שעכשיו לא עולים לי לראש. אבל הפואנטה היא שלימודים עצמם זה לא מספיק, חשוב לדעת מה אתה מתכוון לעשות עם זה בעתיד.
(אני למדתי מדעי מחשב ומתמטיקה ועם מתמטיקה לא עושה כלום, אבל זה בהחלט עזר לי לפתח מחשבה)

מצד שני אני מאד מתחברת לשאלה של lollt87 - האם צורת הוראה של אונ' פתוחה שכוללת הרבה למידה עצמית מתאימה לך? לי, אני יודעת, זה לא התאים...
גם באונ' רגילה יש הרבה למידה עצמאית, לאוניוורסיטה מגיעים אנשים מספיק בוגרים, אבל יש גם למידה קבוצתית, הרבה אינטראקציה והחלפת "מידע" עם סטודנטים אחרים. אני ראיתי הבדל גדול בין הקורסים שהייתי מחוברת לסטודנטים אחרים ולמדתי איתם לבין אלה שלמדתי לבד. וזה לא שהם הסבירו לי את מה שהמרצה לא הסביר, אלא באמת, חשיבה משותפת (דווקא כן הייתי בין המבינות מהר ומסבירות לאחרים).
אתה נשמע לי אדם חרוץ ושאבתן, חשוב שתבין מה המנגנון הלמידה שמתאים לך.
וכן, מה השאיפות המעשיות שלך!
בכל מקרה - בהצלחה

לצפיה ב-'יכול להיות שהקושי הוא בבחינות עצמן?'
יכול להיות שהקושי הוא בבחינות עצמן?
05/09/2017 | 10:51
2
היי אלי יש לך שאלות כל כך חשובות 
אני אשאל אותך כמה שאלות חשובות שאולי יביאו אותך לתובנות עוד יותר חשובות
האם בממנים אתה מצליח ומגיע לציונים גבוהים?
האם אתה כן מבין את החומר הנלמד ומצליח לתרגל אותו במהלך הקורס?
איך הייתה מתמודד עם בחינות בעבר ? בתיכון למשל?
האם יכול להיות שאתה נלחץ בבחינות וזה משפיע על התפקוד שלך בבחינה?
חשוב שתבין איך אתה מתפקד בבחינות כי יכול להיות שלחץ הוא גם גורם מכריע בעניינך , אני מגיעה מתוך ניסיון בהנחייה להתמודדות עם חרדת בחינות אם  תרצה להתייעץ תוכל להוסיף אותי בפייסבוק קוראים לי מור שרגא 
שיהיה לך המון המון בהצלחה ואני איתך אם עובדים קשה ונכון וידעים להתמודד עם אתגרים בדרך מצליחים !
לצפיה ב-'מרגיש מיואש'
מרגיש מיואש
07/04/2017 | 20:16
1
76
שלום רב כולם, שמי ירדן בן 24. אתמול נבחנתי בבחינת הפסיכומטרי בפעם השלישית שלי, והיה ממש רע... גם בפעמים הקודמות היה ככה ונמאס לי מהמבחן הזה, אני מחפש דרכים חלופיות להיכנס לתואר שאני מעוניין בו, מבלי לעבור ולו פרק פסיכומטרי אחד נוסף. למה אני כותב פה? למה אני בדילמות? כמו שאני מכיר את עצמי, אני אדם רגוע מאוד, יכול להתרכז לעיתים קרובות, אף על פי שמדי פעם יכולות להיות לי הסחות דעת, פה ושם ואני חוזר לתפקד כרגיל. אני אדם סקרן, נבון וידידותי (אם זה רלוונטי למשהו)
בעברי בלימודים הבית ספריים הייתי תלמיד ממש גרוע, למרות שהוצאתי תעודת בגרות, ויתרתי על פיסיקה כי הרגשתי שזה היה יותר מדי בשבילי. באותה תקופה הייתי שרוי בדיכאון, בעיות זהות שעם השנים התמעטו והגעתי לשלווה בחיי ומצבי הרבה יותר טוב מבעבר. הביטחון העצמי שלי לא גבוה במיוחד, מעולם לא הייתי בזוגיות (שוב, אם זה רלוונטי) אני מפחד לעשות צעדים מסוימים בקשר לזוגיות, וזה דבר שחסר לי מאוד. בלימודים שלי כרגע במכינה אני במצב מצוין, ציונים מאוד גבוהים- בזכות העובדה שלמדתי לבד את כל החומר עוד לפני תחילת הלימודים)... לאור מה שכתבתי קשה לי להסביר, למה כשאני ניגש למבחן הפסיכומטרי אני מוצא את עצמי חסר ריכוז ומיואש כל פעם! אני מעולה במתמטיקה, יש לי יכולת אנליטית מספיקה (אפילו שאני לא אייזיק ניוטון) יש לי היגיון, אבל במבחן, ברגע האמת, תמיד המחשבה שלי נודדת למקומות אחרים למשל :לאם המשגיחים מסתכלים עלי, מה הם חושבים עלי, אני יכול להיתפס לרעש מסוים ומיד לאחר מכן לחזור לקרוא את הטקסט במבחן מהתחלה. ככה אני מוצא את עצמי קורא פסקה עלובה בלופים עשרות פעמים מבלי שיהיה לי קצה של חוט מה קראתי. לקראת סוף המבחן התחלתי לזרוק קצת, אז ריפרפתי בחוסר יעילות על דפים המבחן וניסיתי למצוא מה אני יכול לעשות, ופשוט לא ידעתי, שום קצה של חוט. המבחן נגמר והרגשתי שבא לי לבכות ולהוציא הכל, כמה שאני מתוסכל מהמבחן הזה, שעולה לי בבריאות יקרה, השקעתי את כל מרצי במבחן הזה לטובת אי הגעות לשיעורים סדירים בלימודי המכינה, ובפעילות בחדר הכושר. זנחתי הכל לטובת העניין הזה, והתאכזבתי שוב פעם. הרגשת תבוסה כזאת לא הייתה לי הרבה זמן, ואני מיואש ומפוחד מהמבחן הזה שהפך למפלצת בעיני. החלטתי להתגמש ואני מנסה למצוא דרכים אחרות להגיע לתואר שאני רוצה (הנדסת חשמל בתל אביב)... יותר משאני מאוכזב , כעוס ופגוע ( על המרכז הארצי לבחינות והערכה, שבא לי לשרוף אותם ואת המבחנים שלהם) אני יוצא חסר ביטחון בקשר ליכולות שלי, ואני מתחיל לחשוב שאולי תואר זה דבר שגדול עלי באמת בגלל המבחנים והלחץ... בכל אופן, שפכתי פה את ליבי משום שאני זקוק להדרכה, מה ניתן לעשות במצבי? אבחון פסיכודידקטי כדאי- אפילו שאני לא מאמין שיש לי בעיות קשב וריכוז, זה רק במבחנים ותחת לחץ... ( שמתי לב בלי קשר, שיש לי טעויות בזיכרון, למשל לקראת המבחן הפסיכומטרי הזה בדקתי איפה אני נבחן בהזמנה של המרכז הארצי, הלכתי לכיתת הבחינה כדי להקל עלי ברגע הבחינה, מה מסתבר? זאת לא הכיתה בכלל, וזה לא הבניין הנכון! ועשיתי שם סימולציות כמה פעמים כדי להקל על עצמי, וכל העניין הזה ירד לטמיון)... שמתי לב שהבעיות קשב וריכוז והטעויות האלה קורות כשאני בלחץ...
בכל אופן אם זה לא בעיות קשב וריכוז, מה ניתן לעשות? אני לא יודע
אשמח לעצה, תודה רבה וחג שמח 
לצפיה ב-'שלום ירדן'
שלום ירדן
10/04/2017 | 09:48
34
קודם כל, בתור מישהי שגם מצאה את עצמה נבחנת יותר מפעם בפסיכומטרי, זה מבחן נוראי ומעצבן..אבל כיום עדיין אין דרך מיון יותר טובה ללימודים אקדמיים (לא שאני חושבת שזו דרך טובה, אבל זו המציאות). 
אי אפשר לאבחן על גבי הפורום, אני לא יודעת כמה אבחון מת"ל (אבחון שהמרכז הארצי לבחינות והערכה מכירים בו וגם אוניברסיטת תל אביב בהמשך), יהיה רלוונטי עבורך, כי התאמות בבחינת פסיכומטרי זה דבר מאוד לא שכיח, ונותנים רק לאנשים עם לקות מאוד רצינית.
אני קיבלתי התאמה פעם אחת בפסיכומטרי הראשון שלי, כי היתה לי דלקת ביד ולא יכלתי להשחיר את כל העיגולים האלה.. אבל בשביל זה הייתי צריכה להביא להם אישור רפואי מאורתופד וכו'. בכל אופן, היו איתי בבחינה נבחנים אחרים שקיבלו התאמות מסוגים שונים (מחשבון כיס פשוט, וכו'). 
מצד אחד אני חושבת שאין לך מה להפסיד, ואם אתה מחליט לגשת לבחינה עוד פעם אז כן כדאי לגשת לאבחון מת"ל ולראות אם יש דרך שהם יתנו לך התאמה כלשהי, אבל לא כדאי לבנות על זה. יכול להיות שיפנו אותך למפגש או שניים להתמודדות עם לחץ בבחינות, דבר שיכול לסייע ולא תצטרך התאמות.. 
מנסה להציע לך אופציה אחרת, אם אתה נגיד יכול להתקבל לתחום אחר שיש לו קורסים חופפים לפחות בשנה א' עם הנדסת חשמל, לפעמים אם מתחילים במסלול מסוים ומצליחים בלימודים, הם נותנים לעבור למסלול אחר גם ללא פסיכומטרי (צריך להירשם מחדש אבל אתה בא עם נקודת פתיחה יותר טוב מזאת שהיית שנה קודם לכן, וגם התקדמת קצת בלימודים כי עשית קורסים חופפים).

לגבי כל יתר הדברים, אם מפריע לך הביטחון העצמי שלא גבוה, זה שלא היית בזוגיות, אז אתה יכול לפנות לקאוצינג או תרפיה כלשהי או טיפול פסיכולוגי. אבל זה לא רלוונטי להצלחה או אי הצלחה בבחינה.

בהצלחה! וחג שמח!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דובי צ'יזיק- יועץ קריירה ומאמן להגשמה
לא מוצא עבודה בגילך?
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום אוטיזם- גישה ביו רפואית
היכנסו לפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה