לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1173011,730 עוקבים אודות עסקים

פורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

כללי הכתיבה בפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות"
אני אשמח אם תשאלו שאלות, תענו על שאלות, תציעו רעיונות, תשתפו מהידע שלכם, תבקשו בקשות וכו'.
כמו כן, אני אשמח לקבל רעיונות לתכנים שאתם רוצים שיהיו בפורום ופינות קבועות. 
אני פה בשבילכם, לנסות לסייע לכם במידת הצורך ולפי יכולתי.
ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני.
אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים.
הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.
גלישה נעימה והשתתפות פוריה ומפרה בפורום!

המשך >>

לצפיה ב-'מכון תושיה'
מכון תושיה
19/05/2019 | 15:38
5
היי, הבן שלי צריך לעשות איבחון והמליצו לי על מכון תושיה בראשון לציון, יש למישהו חוות דעת ?(השאלה באה בעיקבות חבר שנפל לתרמית )
לצפיה ב-'תוספת זמן למבחנים באוניברסיטה'
תוספת זמן למבחנים באוניברסיטה
14/04/2019 | 11:15
4
23
היי, אשמח להמלצה על מאבחנת דידקטית שעובדת עם מבוגרים.
יש לי קושי לעמוד בזמני המבחנים ולדעתי גם הפרעת קשב וריכוז. עם זאת מעולם לא אובחנתי ויש לי ציוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים, דבר שאני חוששת שיגרום להרמת גבה באיבחון..
מחפשת מאבחנת מקצועית שתוכל לסייע לי. יש המצלות?
לצפיה ב-'אני לא מכירה, אבל בכל מקרה- לא כדאי שתכתבי איזור בארץ? '
אני לא מכירה, אבל בכל מקרה- לא כדאי שתכתבי איזור בארץ?
15/04/2019 | 23:42
1
5
לצפיה ב-'גמישה לכל מיני מקומות, אשמח להמלצות בכל הארץ :)'
גמישה לכל מיני מקומות, אשמח להמלצות בכל הארץ :)
16/04/2019 | 00:18
3
לצפיה ב-'סקרנת אותי- '
סקרנת אותי-
16/04/2019 | 08:08
17
רוצה קצת לפרט? מה קורה לך במבחנים? למה לדעתך יש לך הפרעת קשב וריכוז? כלומר- כיצד זה בא לידי ביטוי ומתי?

הנושא שהגדרת הוא תוספת זמן למבחנים באוניברסיטה. אני לא בקיאה בנושא, אך עד כמה שידוע לי, לכל מוסד לימודי אקדמאי יש מקומות ספציפיים של אבחון. כדאי לברר במוסד האקדמאי שבו תרצי ללמוד מהו מקום האבחון שבו הוא מקיר כבעל הסמכות המקצועית. 

שירה דוד 
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'שלום'
שלום
21/04/2019 | 11:16
8
את צריכה לעבור אבחון מת"ל במוסד האקדמי בו את לומדת, ברוב המוסדות קיים מרכז אבחון כזה.
באוניברסיטאות שאין, יש להם את מרכז האבחון שלהם, ומומלץ לברר איזה אבחון הם מקבלים ואיזה לא, כי הם לא מקבלים כל אבחון של כל מאבחנת דידקטית יש קריטריונים מאוד מדויקים.
אם תגידי באיזו אוניברסיטה אוכל לכוון אותך אם יש שם מת"ל או משהו אחר.
בהצלחה
לצפיה ב-'המלצה למאבחנת דידקטית'
המלצה למאבחנת דידקטית
05/04/2019 | 10:19
1
26
שלום רב, זקוקה להמלצה למאבחנת דידקטית מצויינת, אנושית וקשובה מאיזור השפלה, לילד בן 10. ( אפשר גם מהמרכז והדרום) תודה רבה!
לצפיה ב-'שלום'
שלום
21/04/2019 | 11:18
15
קודם כל כדאי להבין אם את זקוקה לאבחון דידקטי או פסיכודידקטי, ואז אוכל לנסות להמליץ לך על מקום מתאים.
מה הקשיים של הילד שלך?
מה המטרה באבחון?
לצפיה ב-'תוכלו בבקשה לעשות לי סדר לגבי אבחון?'
תוכלו בבקשה לעשות לי סדר לגבי אבחון?
26/03/2019 | 10:16
5
32
בוקר טוב,
בתי בכתה ח עם לקות למידה. בועדת השילוב השנה והתבקשתי על ידי בית הספר לחזור על אבחון שעשתה בשנות היסודי ותקפו פג.
אני רוצה לבצע אבחון שיתאים עד הבגרות.

בבית הספר אמרו לי לעשות אבחון פסיכודדקטי. דברתי עם סניף ניצן והבנתי שעושים דידקטי ורק אם מתגלה שיש צורך באבחון הדידקטי אז נעשה אבחון פסיכולוגי.
מודה שהתבלבלתי. מישהו יכול בבקשה לעזור לי להבין מה דרישת משרד החינוך ואיזה אבחון (דידקטי או פסיכודידקטי) דרוש לחטיבה ולתיכון? בית הספר הנוכחי מסתיים לפני שנות התיכון.

תודה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
26/03/2019 | 13:15
4
27
אני ממליצה לעשות אבחון פסיכודידקטי. ישנן התאמות שניתן לקבל רק אם יש אבחון פסיכודידקטי. וגם ככה משרד החינוך עושה קשיים בהתאמות עם כל הרפורמות החדשות. לכן מומלץ להגיע עם האבחון המקסימלי הדרוש, על מנת שיהיה את כל המידע הדרוש לוועדה הבית ספרית ולמשרד החינוך על מנת להחליט איזה התאמות ביתך תקבל.
לצפיה ב-'תודה. אם הבנתי נכון'
תודה. אם הבנתי נכון
26/03/2019 | 18:25
3
22
אבחון כזה נעשה על ידי שני בעלי מקצוע - מאבחנת דידקטית ופסיכולוג? שמעתי בעבר המלצה לחכות עם החלק הפיסכו לשלב שהילדה תגדל. מודה שלא הבנתי את הרציונל. האם אכן כדאי?
אשמח להמלצה בצפון תל אביב והסביבה. ראיתי שיש בסמוך אלינו סניף ניצן ומכון מרום אבל אין לנו גם בעיה להרחיב את טווח החיפוש.
ושוב תודה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
26/03/2019 | 18:41
2
20
אני ממליצה שהאבחון יעובר על ידי מאבחנת דידקטית ופסיכולוגית חינוכית על מנת שהוא יהיה מקצועי.
אני לא הייתי מחכה עם החלק הפסיכולוגי, אלא עושה הכל ביחד.
אני לא מכירה את מכון מרום, וניצן אמרו לך שהם עושים רק אם יש צורך, אם הם יעשו גם וגם אז הם מומלצים.
אם תרצי אנסה לברר לך על מקומות, אני פשוט לא מכירה בת"א.
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
28/03/2019 | 11:23
1
14
בררתי אתם שוב וכנראה שלא הבנתי נכון,  אז נעשה פסיכודדקטי. תודה
לצפיה ב-'יופי, בהצלחה!'
יופי, בהצלחה!
28/03/2019 | 13:47
7
לצפיה ב-'מורת שילוב'
מורת שילוב
13/03/2019 | 09:17
1
33
האם מורת שיוב כותבת תוכנית שבועית?איך?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
16/03/2019 | 08:41
18
לא ברור בתור מי את שואלת. בתור מורת שילוב? בתור אמא לילד/ה שמקבל שעות שילוב בבית ספר וכו'..

בכל זאת אנסה לענות, מורת שילוב בתיאוריה יחד עם מחנכת הכיתה כותבת תח"י- תוכנית חינוכית יחידנית לילד, ועובדת לפי המטרות שכתובות בתוכנית.
יש מורות שיכתבו לעצמן תוכנית שבועית, ויש מורות שלא.. כל אחת ודרך העבודה שלה. אבל הבסיס לכל פעילות שעושים עם הילדים אמורה להיות קשורה לתח"י של הילד.
לצפיה ב-'ילד עם פוטנצייאל להצלחה אבל רוב הזמן עם מוטיבציה נמוכה'
ילד עם פוטנצייאל להצלחה אבל רוב הזמן עם מוטיבציה נמוכה
01/03/2019 | 18:25
2
40
שלום רב
אודה לעזרתכם יש לנו ילד מקסים בן 11 עוד מעט
סהכ ילד מקסים חברותי וחייכן.מצד שני מכיתה א ועד ה הרבה בעיות באי רצון ללמוד או שיעורי בית ומבחנים.הרבה פעמים קם מהשולחן ומאבד עניין.לפני כמה חודשים עשינו אבחון בניצן,ונרמז על חשד לקושי רגשי,או קשב וריכוז עם פוטנצייאל אדיר ברמ המשכל.בחודש דצמבר הבן שלנו לא הלך שבועיים וחצי לבית הספר עשה לנו בעיות לאחר התערבות בית ספרית,קצינת מיון ופסיכולוג ילדים חזר ללמוד.עדיין בבוקר מתקשה לקום,הרבה זמן עד היציאה.בבית הספר יש מורים שמתלוננים לפעמים על הפרעות למורים.מבחינה חברתית קשרים חברתיים ארעיים עם ילדים מכיתות נמוכות,לפעמים מעט עם הכיתה שלו.עדיין בבית היום קשה לו לעשות שיעורים,הרבה ויכוחים,תסכולים.מעדיף לשחק ולא ללמוד.היו כמה מבחנים לאחרונה שבקושי למד עם ציונים בינוניים.יש תחושה של חוסר מוטיבציה ללימודים.לאחרונה לקחנו לו מורה חדשה להוראה מתקנת עשינו כרגע שיעור אחד.אינו נוטל תרופות.מפעם לפעם אומגה שלוש.בבית הספר יש לו כרגע הקלות מניצן ואם נרצה לקבל עוד הקלות מבית הספר להוראה מתקנת,המליצו על אבחון נוסף,מבחן דידקטי רגשי בסוף השנה,כדי לקבל עוד הקלות ומורה להוראה מתקנת לכיתה ו.
בעבר גם היינו עימו בחוג של לימודי אסטרטגיה ולא רצה להתמיד,אחרי חודש ימים.
בבית הרבה פעולות בסיסיות,כרוכות לפעמים בהרבה בקשות נשנות וחוזרות.
1.מה מומלץ לעשות במצב של חוסר מוטיבציה ללימודים,שיעורים?
2.לגבי העניין החברתי אנו שמחים שמזמין חברים אבל לא מקדם את הקשר הלאה מה מומלץ?
3.אמנם נמצא בשיחות עם פסיכולוג ילדים,שאמר שהעיקר שחזר ללימודים,האם שווה לשים דגש על זה?
4.לאחרונה הייתי בסניף של תבונה ברמת גן בני ברק,ושולחים לי טיפים למייל,וספר שרכשתי על קשב וריכוז האם מומלץ שכהורה שלו אהיה סוג של מנטור של מוטיבציה בלי קשר למורה להוראה מתקנת?
אודה לעזרתכם רוני לב
לצפיה ב-'היי רוני,'
היי רוני,
03/03/2019 | 22:42
29
כפי שלא היית מבקש סיוע משפטי דרך אינטרנט, כך גם פה...
עם כל הרצון הטוב, אין לי את היכולת לסייע באופן מקצועי, אחראי ורציני על גבי האינטרנט, ולהכריע ולתת עיצות במלוא האחריות מבלי להכיר אתכם ואת הילד.
המלצתי החמה היא לפנות לאיש או אשת מקצוע, שיהיו "מנהלי המקרה", ויתנו חוות דעת מקצועית ורצינית באשר למצב, יתנו המלצותיהם ויענו לכל שאלותיך המשמעותיות וכבדות המשקל. זה יכול להיות פסיכולוג חינוכי שמבין בתחום לקויות הלמידה (או פסיכולוגית חינוכית), או איש או אשת מקצוע מתחום לקויות הלמידה שמבין/ה גם בתחום הרגשי. מישהו/י עם ראש על הכתפיים ולב רחב, שי/תקח אתכם ואת הילד תחת חסותו/ה המקצועית. 

שיהיה בהצלחה!
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
06/03/2019 | 11:17
20
קודם כל אני אתייחס לנקודה האחרונה שלך, אני לא חושבת שנכון שתהיה המנטור שלו תחת כובע והכשרה מקצועית. התפקיד שלכם כהורים הוא לתמוך בו ולהיות שם בשבילו ולתת לו מוטיבציה אבל לא להיות אנשי המקצוע שמטפלים בו, אלא לתת לאנשי המקצוע את המקום שלהם ואת האפשרות לעשות הכי טוב עבור הילד שלכם.

איזה אבחון עשיתם? אבחון דידקטי? אבחון פסיכודידקטי?
האם הלכתם לאבחנה אצל פסיכולוג/פסיכיאטר לצורך האבחנה המבדלת אם יש קשיי קשב וריכוז או קשיים רגשיים או גם וגם?

חשוב קודם כל ללכת לעשות את כל הצעדים האלה.

צריך להבין מאיפה החוסר מוטיבציה שלו ללימודים ושיעורים, האם זה בגלל הקשיים שנצפו באבחון? אם כן, צריך לתת לו לחוות חוויות של הצלחה ולהתקדם איתו בקצב שלו- על ידי הוראה מתקנת.
בתחום החברתי-רגשי צריך לדעת מה אמרו לכם באבחון אם הלכתם, ולפעול לפי זה. אולי ימליצו על קבוצות חברתיות או משהו שיסייעו לו בתחום החברתי רגשי. ומה אומר הפסיכולוג שמלווה אותו? הוא איש המקצוע ועליו צריך להפנות את כל השאלות שלכם.

לצערי אין לי אפשרות לראות את כל התמונה השלמה, אני ממליצה שאם לא עשיתם הבחנה מבדלת בין קשב וריכוז לרגשי זה הזמן לעשות, ובנוסף להתייעץ עם הפסיכולוג ולראות מה הוא ממליץ בתחום החברתי-רגשי.
בתחום הלימודי גם כן לשאול את הפסיכולוג, אם הילד לא פנוי ללמידה לא יעזור שום דבר, ורק יווצר אנטי וחוסר רצון.
לצפיה ב-'הוראה מתקנת - אנגלית'
הוראה מתקנת - אנגלית
18/02/2019 | 07:46
8
36
שלום לכולם
בני בן 11 מאובחן כבעל הפרעות קשב וריכוז.
מחפש המלצה/רעיון/אסטרטגיה (ולא בדרך המקובלת של לשבת לו על הראש) כיצד ללמד אותו באנגלית את הדברים הבאים:
- אוצר מילים
- דקדוק של present simple  
- קריאת טקסט עם שאלות

מחפש משהו שהוא פחות סטנדרטי ויותר חוויתי עבורו - אשמח לכל המלצה

תודה רבה
לצפיה ב-'מבינה את הרצון לגרום לעלייה במוטיבציה'
מבינה את הרצון לגרום לעלייה במוטיבציה
19/02/2019 | 15:12
6
29
באמצעות דרכי לימוד חוויתיות. 
יחד עם זאת, לא הכל בחיים חוויתי, וצריך ללמוד להתמודד גם עם משהו שהוא לא חוויתי...הרי בבית הספר, שזו הסביבה שבה נמצא ולומד- יש גם הרבה דברים לא חוויתיים. איך הוא מתמודד שם? 
לא כתבת האם הבן מטופל בטיפול תרופתי להפרעות הקשב והריכוז? מה קורה עימו במקצועות הלימוד השונים? האם חווה קשיים רק באנגלית או במקצועות נוספים, ומה מסייע לו במקרים אלו? 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
19/02/2019 | 17:17
5
18
הוא לא מטופל בתרופות כרגע (הייתה תקופה שניסינו ולאחר מספר שבועות החלטנו להפסיק).
מקצועות שבהם הדברים מגיעים לו בקלות יתרה (הוא ילד עם אינטיליגנציה מאוד גבוהה) - פחות קשה לו. זה עדיין לא מתבטא בהכנת שיעורי בית רציפה אבל לפחות מבחינת הדבקת החומר הוא בסדר.
אני לא מחפש לשנות את שיטת הלימוד בבית הספר אני מחפש דרך לעבוד איתו יחד על מנת שהוא יקצור הצלחה מסויימת במקצועות מאוד מסויימים שהחלטנו שהם חשובים (מתמטיקה ואנגלית למשל) וההצלחה הזו תחזק אותו ותראה לו הוא מסוגל בכלל להתגבר על קשיים.

ושוב אני אומר - כרגע תרופה לא תהיה חלק מהעניין.

תודה  
לצפיה ב-'מודה שאני לא מסכימה עם הגישה של לא לטפל תרופתית,'
מודה שאני לא מסכימה עם הגישה של לא לטפל תרופתית,
21/02/2019 | 07:45
4
22
וגם לא מסכימה עם הגישה שמה שהכי חשוב זה אנגלית ומתמטיקה...
אתה מספר שדווקא מקצועות אחרים מגיעים לו בקלות יתרה, אז למה לא לנצל את זה בשביל להוכיח לו שהוא מסוגל ויכול? ...
ואולי הוא באמת לא מסוגל להתגבר על הקשיים?- אם יש לו הפרעות קשב וריכוז, אז זה אומר שיש לו גם לקויות למידה כאלו ואחרות, בדרגות מורכבות כאלו ואחרות. ואם הוא לא מטופל להפרעות הקשב והריכוז, אז זה בכלל לא הוגן לדרוש ממנו הגעה לשיפור כלשהו. 
האם אתה מצפה מאדם עיוור להתגבר על העיוורון שלו? מאדם חירש להתגבר על החרשות שלו? 
לקויות למידה משפיעות על הילד בכל ההיבטים- לימודיים, רגשיים והרבה פעמים גם חברתיים. אי אפשר סתם להתגבר על זה. 
צריך עזרה, עזרה משמעותית, מאנשי מקצוע שמומחים לעניין.
ממליצה לפנות לאשת מקצוע (או לאיש מקצוע) מתאימים, ולהתחיל לעבוד תוך הסתכלות על כל ההיבטים. 

אני יודעת שזו לא היתה סיבת הפנייה שלך והשאלה שלך, אך זה מה שיש לי לכתוב.

בהצלחה!
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'מבין מה שאת אומרת '
מבין מה שאת אומרת
24/02/2019 | 15:54
3
14
יש בזה מין ההיגיון אני לא אומר שלא אבל כרגע יותר חשוב היה לנו לקחת החלטה ולעמוד מאחוריה במאה אחוז מבלי להסס ולייצר מחשבות שאנחנו לא עושים מספיק כהורים ולהתפנות בעצמנו להיות איתו הן ברמה הרגשית (חיזוקים) הן ברמת הצבת הגבולות ( היכולת להציב גבול ללא הססנות) והן ברמת הלימודים (להתחיל לשבת איתו על תכנים של בית הספר). 
אגב ברמה החברתית הוא לא מצוי בבעיה, נהפוכו.
אגב הוא ברכיבה טיפולית כמענה נוסף.
אגב, אשמח אם תוכלי לתת לי דוגמא לאיש מקצוע רלוונטי לסיוע בלקות למידה או לחלופין מה את עושה מתוקף תפקידך.

תודה
לצפיה ב-'איש מקצוע רלוונטי- '
איש מקצוע רלוונטי-
24/02/2019 | 18:56
2
17
ממליצה לשאול ולהתייעץ עם יועצת בית הספר או עם פסיכולוגית בית הספר לגבי איש או אשת מקצוע שמומחים באבחון וטיפול בלקויות למידה באיזור מגוריכם. 

מה אני עושה מתוקף תפקידי?- יכולה לכתוב על זה מגילות...
בקיצור נמרץ- מאבחנת את הילד באבחון מקיף ביותר ובונה תוכנית טיפולית בהתאם לממצאי האבחון. מתייחסת לכל התחומים התפקודיים- הלימודי, הרגשי, החברתי. מעצימה את העוצמות, ומסייעת להתמודד עם הקשיים תוך שימוש בטכניקות ושיטות של הריפוי בעיסוק, ההוראה מתקנת, אסטרטגיות למידה, והכל תוך התייחסות גם למצבו הרגשי של הילד, נותנת הדרכת הורים בהתאם לצורך. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'תודה על ההסבר'
תודה על ההסבר
25/02/2019 | 08:52
1
10
שאלה נוספת - האם יש התמקדות בנושא מסויים שאת בוחרת או שמא הילד מביא איתו את עולם התוכן המועדף עליו ואת לוקחת את זה משם ?

אני יודע שאני שואל שאלות רבות אבל אני חייב להגדיל את הידיעה שלי בתחום.

תודה
לצפיה ב-'גם וגם- זה משתנה. אין פה חוקים. מדובר באומנות הטיפול...'
גם וגם- זה משתנה. אין פה חוקים. מדובר באומנות הטיפול...
25/02/2019 | 09:00
6
לצפיה ב-'שלום'
שלום
24/02/2019 | 21:22
15
מסכימה עם שירה.
יש אנשי מקצוע שהתפקיד שלהם הוא לעזור באסטרטגיות שונות בתחומים בהם הוא מתקשה.
ומומלץ לתת לאיש מקצוע לעשות חשיבה על איזה תחומים יש לשים את המוקד ולא להכתיב לאיש המקצוע.
איש מקצוע טוב יערוך אבחון/מיפוי בכל התחומים ויראה איך לסייע ולקדם את בנך בתחומים החשובים, גם אם הם לא נראים לכם חשובים כרגע יכול להיות שהם יותר חשובים כרגע מאוצר מילים, דקדוק וכו'..
לצפיה ב-'קושי אורתוגרפי חמור + דיסקלקוליה'
קושי אורתוגרפי חמור + דיסקלקוליה
14/02/2019 | 11:27
2
34
שלום,

בתי בת ה10 וחצי לומדת במערכת חינוך אנתרופוסופית. 
לאחר אבחון דידקטי השנה נמצא כי היא סובלת מלקות אורתוגרפית חמורה המקשה עליה בקריאה וכתיבה, בנוסף אובחנה עם דיסקלקוליה חמורה. 
כרגע מקבלת שיעור פרטי אחד בשבוע בשיטת אותיות מדברות והמורה טוענת שלא צריך יותר. בבית הספר אין עזרה.

אני מרגישה שהילדה במצוקה קשה למרות שיש לה מוטיבציה ללמד ולהצליח להתגבר זה פשוט לא עובד. 
מה הדרך הכי טובה לטפל בנושא? כמה פעמים בשבוע? שיעור אצל המורה או בבית? 
אין מגבלה כספית רק למצא עבודה את העזרה הכי נכונה.

רב תודות,
מיכל
לצפיה ב-'שלום מיכל,'
שלום מיכל,
16/02/2019 | 08:24
31
לא ברור לי מה זה הנוהל החדש הזה של מורות להוראה מתקנת של עבודה פעם בשבוע. 
העבודה בגילאי בית ספר צריכה להיות של לפחות פעמיים בשבוע, שעה בכל פעם, כדי להגיע לתוצאות. במידה ויש הפרעות קשב וריכוז- ללא טיפול תרופתי הולם- גם לא תהיה התקדמות והתסכול רק ילך ויתגבר.
הילדה במצוקה משום שהיא לא מתקדמת, ומרגישה מאוד מתוסכלת. 

ממליצה לך למצוא אשת מקצוע (או איש מקצוע) רצינית בתחום לקויות הלמידה, שתיתן חוות דעת תוך הסתכלות הוליסטית על כך תפקודי הילדה, ותציג תוכנית טיפול הולמת. 

שיהיה בהצלחה!
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'שלום'
שלום
24/02/2019 | 21:17
19
שיטת אותיות מדברות היא שיטה מצויינת, אך על מנת שהיא תהיה אפקטיבית צריך חזרות ותרגול בבית מעבר לשעה בשבוע של הוראה מתקנת (ולצורך העניין גם אם זה היה פעמים בשבוע). אם אין תרגול יומיומי, היא תהיה פחות אפקטיבית מהניסיון שלי.
האם היא מתרגלת בבית? קוראת במחברת (בהנחה שיש כזאת כמו שאמורה להיות בשיטה הזאת) האם העבודה בשיטה היא רק בשיעורים או גם במהלך השבוע בו היא לא נמצאת בשיעור?

במקביל אל תזניחו את התחום החשבוני, ממליצה מאוד על הוראה מתקנת בחשבון על מנת לסייע לה גם בתחום הזה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'התייעצות...'
התייעצות...
12/02/2019 | 11:23
2
50
שלום לכולם,
החלטתי לפנות לפלטפורמה הזו, להתייעץ.. בני בכיתה ו, אובחן בסוף כיתה ב' עם לקות למידה והפרעות קשב. לקח שנה שעברה ריטלין, לא הרגיש טוב מזה, ניסה אטנט, גם לא עשה טוב. הילד לא מגיע בכלל להישגים בלימודים וחסר כל מוטיבציה לנסות. בביה"ס ייעצו לי לשחרר, להוריד לחץ ממנו וכך אני עושה. אנא עצתכם כיצד לגשת ולעזור לו להתמודד (מזכירה שהוא ללא כל מוטיבציה, לא רוצה הוראה מתקנת). בבקשה דעתכם.
חשוב להדגיש כי הילד מאוד חברותי- נמצא בכדורגל , צופים וכו.
גם לוקחת אותו לרכיבה טיפולית על סוסים.

לצפיה ב-'שלום תותית,'
שלום תותית,
16/02/2019 | 08:18
28
עם כל רצוני לנסות ולסייע, קשה מאוד לייעץ באופן רציני ומקצועי על גבי האינטרנט. 
באופן מאוד כללי- יש מספר תרופות להפרעות קשב וריכוז, ממספר משפחות. נשמע שניסה שני סוגי תרופות, ושזו לא סוף הדרך במובן הזה.
לא ברור אם בנך טופל במהלך השנים על ידי אשת מקצוע (או איש מקצוע) שמומחית בלקויות למידה. 
מעבר לכך- אני לא יכולה בפורמט זה לייעץ או לכוון. כל אמירה שלי של המלצה, תחשב לא מקצועית. כמו שלא היית מבקשת ייעוץ משפטי אינטרנטי, כך בוודאי ובוודאי לגבי בנך. 
פני לאשת מקצוע שאת סומכת עליה (או איש מקצוע) וקבלי חוות דעת והמלצות- לכאן או לכאן. 

שיהיה בהצלחה!
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'שלום'
שלום
24/02/2019 | 21:13
12
מסכימה עם שירה.
ניתן לנסות סוגי טיפול אחרים, מעבר לכדורים שניסיתם.
אני חושבת שעל מנת לעורר אצל בנך מוטיבציה, צריך לגרום לו לחוויות הצלחה. האם הוא חווה הצלחות בתחומים מסוימים בחייו?
האם יש התקדמות בשנים האחרונות?
האם הוא היה בהוראה מתקנת ועכשיו הוא לא רוצה?
האם הוא מקבל שעות שילוב בבית הספר?
לצפיה ב-'אבחון לתוספת זמן'
אבחון לתוספת זמן
12/02/2019 | 01:32
1
24
שלום

יש לי אבחנה מפסיכיאטר של חרדות לפי DSM 5 .
בעקבות כך רשם המלצה על תוספת זמן בבחינות .
המכללה לא מקבלת אישור בטענה שנדרש אבחון ולא המלצה

1) האם ניתן להכליל שיחה עם פסיכיאטר כשוות ערך לאבחון?

2) אם לא, איזה אבחונים נדרש לצורך קביעת בעיות חרדה לצורך תוספת זמן בבחינות.

תודה

לצפיה ב-'שלום'
שלום
24/02/2019 | 21:10
14
את צריכה לפנות ליחידה שתומכת בסטודנטים עם לקויות ולברר איזה אבחון הם רוצים.
יכולים להיות הבדלים במסגרות שונות, הכי טוב לפנות למרכז סיוע לסטודנטים ולהסביר להם את המצב בדיוק ולראות מה הם ממליצים לעשות.

בהצלחה!
לצפיה ב-'איבחון לקויות למידה'
איבחון לקויות למידה
11/02/2019 | 09:09
1
43
היי ,
 לבני בן ה9.5 יש קושי מאוד גדול בשפה.
קריאה ,כתיבה והבנת הנקרא.
הוא מאוד טוב בחשבון אבל..... צריך לקרוא את ההוראות.
אשמח להמלצה על מאבחן/ת .
אנחנו גרים בגליל.

לצפיה ב-'שלום'
שלום
24/02/2019 | 21:08
15
קודם כל חשוב להבין מה המטרה שלכם באבחון.
האם המטרה היא להבין את הקשיים שלו ולעזור לו באופן פרטי או המטרה היא להבין את הקשיים שלו ולקבל תמיכה בבית הספר (שעות שילוב). אם המטרה היא גם עזרה בבית וגם שעות שילוב בבית ספר, יש צורך באבחון פסיכודידקטי.
אם תכווני אותי איזה סוג אבחון אתם רוצים, אוכל לברר לכם על המלצה.
לצפיה ב-'האם מי שהוא מכיר מורה להוראה מתקנת מאזור פתח תקווה? '
האם מי שהוא מכיר מורה להוראה מתקנת מאזור פתח תקווה?
25/01/2019 | 14:17
1
18
אבל מי שהיא ממש טובה!
לצפיה ב-'שלום'
שלום
03/02/2019 | 19:27
19
לצערי אני לא מכירה
לצפיה ב-'אבחון פסיכודידקטי'
אבחון פסיכודידקטי
03/01/2019 | 15:24
1
49
אשמח לקבל המלצה על מקום לאבחון פסיכודידקטי לילד בן 9 באזור חולון
תודה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
03/01/2019 | 16:40
38
בראשון יש את ניצן שאני יודעת באופן אישי שמומלצים.
בחולון יש את מאור, שאני לא יודעת באופן אישי אבל יודעת שמבצעים שם אבחונים פסיכודידקטים והרבה ילדים מחולון עושים שם את האבחונים שהם צריכים.
בהצלחה
לצפיה ב-'מורה לאנגלית ללקיות למידה'
מורה לאנגלית ללקיות למידה
30/12/2018 | 18:56
4
30
אני מחפשת מורה לאנגלית מהמרכז

תודה

נטע
לצפיה ב-'שלום'
שלום
31/12/2018 | 16:46
3
30
לצערי אני לא מכירה מורה להוראה מתקנת באנגלית.
אם תגידי אזור ספציפי, אנסה לברר לך.
לצפיה ב-'איזור המרכז אני מחפשת (רמת גן)'
איזור המרכז אני מחפשת (רמת גן)
31/12/2018 | 17:26
2
15
לצפיה ב-'אנסה לברר לך'
אנסה לברר לך
01/01/2019 | 13:23
11
לצפיה ב-'אני לא יודעת אם זה רלוונטי לך או לא'
אני לא יודעת אם זה רלוונטי לך או לא
01/01/2019 | 18:08
31
אבל בגבעתיים יש את חגית להב.

לצפיה ב-'מקום להשלמת 3 יחל מתמטיקה לליקוי למידה '
מקום להשלמת 3 יחל מתמטיקה לליקוי למידה
29/12/2018 | 21:54
1
25
שלום,
אני בת 27, ללא תעודת בגרות עקב קשיים במתמטיקה שלא הצלחתי לעבור את בחינות הבגרות- ב 3 השאלונים על ציונים נמוכים כשבשלישי הציון נמוך מ 15 נק'. בשאר המקצועות הצלחתי איך שלא יהיה לעבור עם ציונים סביב ה 75-80 אך כמובן שהיה קשה. בוצעו מספר אבחונים בילדות בכיתה ד' ואח"כ בכיתה ט' וגם ב י' . נמצא קשיים במתמטיקה דיסקלקוליה הומלץ לי על פטור אך האמנתי שארצה להגיע רחוק וללמוד באקדמיה ואני רציתי גם ללמוד כמו כולם ולא להיות חריגה. אבל כאמור נכשלתי . צריכה לחדש אבחון שוב ולגשת שוב לבחינה בתקווה שהפעם אצליח. מחפשת מקומות מומלצים להשלמת 3 יח"ל מתמטיקה לאנשים ליקוי למידה עם קשיים וכן פחד מהמקצוע באזור המרכז.
( ת"א חולון ראשון לציון וכו) לא זינוק כי הם לא מכינים לבגרות כנ"ל איזי ווי.

אודה ממש לעזרה חיפשתי ברשת ולא ממש מצאתי משהו.

לצפיה ב-'שלום'
שלום
03/01/2019 | 16:36
19
לצערי אני לא מכירה מקום כזה.
אולי כדאי לך ללמוד במקום רגיל שמלמד ולקחת שיעורים פרטיים שיתנו לך ביטחון.
או ללכת למורה פרטי וללמוד איתו בלי מקום מסודר.

בהצלחה
לצפיה ב-'הדפסת מבחנים במסגרת החינוכית'
הדפסת מבחנים במסגרת החינוכית
17/12/2018 | 12:39
2
27
ביתי בכיתה יא, לומדת בחינוך רגיל בתוכנית 07, ישנה מורה שקבוע מגישה מבחנים בכתב יד, לביתי מאוד קשה להתמודד עם הבנת הכתב ובמקביל עם הבנת השאלה. ביקשנו שהמבחנים יודפסו אך אין הענות. המורה מסכימה לבחון אותה רק בע"פ, אבל הבת שלי טוענת שקשה לה להבין רק משמיעה, היא צריכה לראות את הטקסט מול העיניים.
האם יש הוראות ברורות לכך במסגרת החינוך? יש טופס רישמי שאני יכולה להגיש למסגרת שיוכיח שהמורה מחוייבת להגיש המבחן מודפס?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
17/12/2018 | 16:01
14
מצטרפת לך את מסמך ההתאמות

אני חיפשתי ולא מצאתי שם הנחיה ברורה לגבי איך הבחינה בעל פה צריכה להתבצע, אלא יותר איך ניתן לקבל בחינה בעל פה.
מוזמנת אבל לקרוא ואולי תמצאי משהו שלא ראיתי.

ממה שאני יודעת כאשר מקריאים לתלמיד בחינה, הבחינה כן מול העיניים שלו.
וממה שאני זוכרת מלימודי בתיכון זה שילדים עם בחינה בעל פה היו יושבים בבחינה מול המבחן, ובשלב מסוים שהמורה הבוחנת היתה מתפנה היו קוראים להם.

אנסה לברר לך מהי המדיניות בבתי ספר תיכון, אם אקבל תשובות או אמצא מסמך נוסף אעדכן.

בהצלחה!
לצפיה ב-'ביררתי לך'
ביררתי לך
17/12/2018 | 17:43
21
את יכולה לפנות לרכזת התאמות בתיכון/ליועצת בית הספר ולבקש שהילדה תקבל את הבחינות.
בנוסף, מורה בתיכון שאני מכירה אמרה שכל תלמיד מקבל את הבחינה ויכול לרשום לעצמו הערות על הבחינה עד שקוראים לו לבחינה בעל פה. ותוך כדי לו יש בחינה ולבוחן יש בחינה וזה לא אחד על חשבון השני.

לצפיה ב-'התמודדות עם לימודים'
התמודדות עם לימודים
17/12/2018 | 10:48
2
45
שלום , אני אמא לילדה בת 10 המאובחנת כלקויית למידה. שאלתי היא כמה צריך או לא צריך להתעקש על לימודים (שיעורי בית, בדיקת מחברות). אני ובעלי החלטנו "לרדת" מהעניין לאחר שכל נסיון לאינטראקציה עם הילדה בנושא למידה נגמר בפיצוץ וריב. כרגע ביתי מקבלת מתי"א 4 שעות בבית הספר, הוראה מתקנת פעם בשבוע באופן פרטי, וישנה סטודנטית שבאה פעם בשבוע לעבור איתה על שיעורים (גם זה לאחרונה יוצר מצבי לחץ)

לצפיה ב-'שלום'
שלום
17/12/2018 | 15:54
28
באיזה מקצועות היא מקבלת שיעורי בית?
אם היא מקבלת שיעורי בית משעות השילוב או ההוראה המתקנת, אלה השיעורים הכי חשובים.
לגבי תחומים אחרים, חשבון מאוד חשוב לתרגל, שפה מאוד חשוב לתרגל.
שיעורי בית במדעים נגיד, הייתי יותר מקלה. אפילו שואלת אותה שתענה בעל פה וכותבת את התשובה בשבילה (אבל לסכם איתה ועם המורה שאתם עושים את זה בשביל להקל על הקשיים שלה, עד שהקריאה והכתיבה שלה תשתפר).
לעבוד הרבה על חיזוקים חיוביים, להראות לה את התקדמות שלה, גם אם נראה שזה צעדים קטנים לתעד הכל שהיא תראה את ההתקדמות וההשתפרות שלה ויתן לה מוטיבציה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'ממליצה לך להתייעץ עם הגורמים המקצועיים'
ממליצה לך להתייעץ עם הגורמים המקצועיים
31/12/2018 | 12:26
24
שעובדים עם הילדה. הם הכתובת לכל התייעצות לגביה.
השאלה שאת שואלת הינה משמעותית מאוד וחשובה, ומלמדת על הקושי של הילדה ושלכם להתמודד עם הלקויות.
השאלה נדרשת לתשובה מעמיקה, ולחשיבה מעמיקה מצד הגורמים המקצועיים והחינוכיים. 

שיהיה בהצלחה!
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'מורה לאסטרטגיות למידה'
מורה לאסטרטגיות למידה
09/12/2018 | 22:24
3
42
שלום, מחפשת נואשות אחר מורה לאסטרטגיות למידה בראשון לציון - מערב. תודה מראש! 
בהזדמנות זו אשאל - ביתי קיבלה הקלות לאחר אבחון שביצענו, בין היתר הקראה. האם נכון שבשפה לא מקריאים? באבחון נראה שיפור מקצה לקצה בין הבנת הנקרא להבנת הנשמע
לצפיה ב-'שלום מיכל'
שלום מיכל
10/12/2018 | 10:22
2
29
מבחן בהבנת הנקרא בוחן את הבנת הנקרא של ביתך, לכן אין אפשרות להקריא לה את המבחן כי המבחן הופך להיות מבחן בהבנת הנשמע ולא הבנת הנקרא.
התאמות במבחנים ניתנות כל עוד הן לא משנות את מה שהמבחן בודק, אלא רק עוזרות להתמודד עם קושי מסוים שיש לילד.

את מחפשת מורה שמגיעה לבית או שלא משנה לך?
בת כמה ביתך?
לצפיה ב-'מורה לאסטרטגיות למידה'
מורה לאסטרטגיות למידה
10/12/2018 | 20:22
1
52
תודה על התשובה. 
מה שלא מסתדר לי הוא - העובדה שיש לביתי קושי בהבנת הנקרא, זה ברור וידוע לכל וזו סיבת האבחון. ואם האבחון מצא שבהבנת הנשמע יכולותיה יבואו לידי ביטוי באופן משמעותי והרבה יותר טוב, אז למה לא מאפשרים לה להוכיח מסוגלות. הרי זה לא שאין לה כישורי שפה כלל. ומעניין מדוע לא לבדוק הבנת הנשמע אלא רק הנקרא. אני יודעת שאת לא הכתובת. אני פשוט חווה דרכה את התסכול ומרגישה שיש פה חוסר הוגנות שעשוי לדפוק לילדים האלה את הדימוי והבטחון העצמי וחבל. זה עוול של המערכת. 
לעניין המורה, ביתי בת עשר וחצי. רצוי שיגיעו אלינו הביתה. 
לצפיה ב-'שלום מיכל'
שלום מיכל
13/12/2018 | 16:30
18
אני מבינה את החשיבה שלך ואת התסכול שלך. אבל שוב בודקים את הבנת הנקרא של ביתך ולא את הבנת הנשמע שלה.
לדעתי כן יש מקום לצמצם את השאלות, לסוג מסוים של שאלות, או לתת לה לענות על פחות שאלות. על מנת לתת לה יכולת יותר טובה להתמודד עם השאלות שעומדות בפניה. או להקריא לה את השאלה למשל.
מערכת החינוך פחות באה לקראת לצערי.
אברר לך, מכירה בעיקר מורות שמלמדות אצלן ולא מגיעות לבתים.
לצפיה ב-'שיפור הכתיבה'
שיפור הכתיבה
18/11/2018 | 00:09
3
49
אני מחפש קורס שמלמדים שם איך לכתוב.

יש לי המון בלאגן ככתיבה
הייתי רוצה להתחיל בדגש ממש מהרמה הבסיסית כמו פסיקים מתיי לרדת בשורה כותרת  עד לרמה של כתיבת מאמרים איך להשפיע חשוב לי שיהיה המון תירגול בכתיבה ש המון קורסים שונים של כתיבה ואין לי מושג מה מתאים לי. תודה
לצפיה ב-'אתה סטודנט?'
אתה סטודנט?
19/11/2018 | 16:02
2
44
במוסדות האקדמיים יש קורסים כאלה בד"כ לסטודנטים שנה א' שאפשר להירשם.
לצפיה ב-'ואם אני לא סטודנט?'
ואם אני לא סטודנט?
24/11/2018 | 00:21
1
38
ואם אני לא סטודנט?

לצפיה ב-'אני לא יודעת'
אני לא יודעת
25/11/2018 | 21:48
36
אולי יש באוניברסיטה הפתוחה, תבדוק.
לצפיה ב-'הוראה מתקנת- אסטרטגיות למידה'
הוראה מתקנת- אסטרטגיות למידה
11/11/2018 | 08:13
1
66
שלום,

אשמח לקבל על המלצה למורה לאסטרטגיות למידה לכיתה ו לילדה עם קשי שליפה והבנת הנקרא.

תודה,
לצפיה ב-'באיזה יישוב/עיר/איזור? '
באיזה יישוב/עיר/איזור?
16/11/2018 | 21:41
22

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום  ויזה ואזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
I-Immigrate
I-Immigrate

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה