לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1158011,580 עוקבים אודות עסקים

פורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

כללי הכתיבה בפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות"
אני אשמח אם תשאלו שאלות, תענו על שאלות, תציעו רעיונות, תשתפו מהידע שלכם, תבקשו בקשות וכו'.
כמו כן, אני אשמח לקבל רעיונות לתכנים שאתם רוצים שיהיו בפורום ופינות קבועות. 
אני פה בשבילכם, לנסות לסייע לכם במידת הצורך ולפי יכולתי.
ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני.
אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים.
הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.
גלישה נעימה והשתתפות פוריה ומפרה בפורום!

המשך >>

לצפיה ב-'הוראה מתקנת - אנגלית'
הוראה מתקנת - אנגלית
18/02/2019 | 07:46
3
9
שלום לכולם
בני בן 11 מאובחן כבעל הפרעות קשב וריכוז.
מחפש המלצה/רעיון/אסטרטגיה (ולא בדרך המקובלת של לשבת לו על הראש) כיצד ללמד אותו באנגלית את הדברים הבאים:
- אוצר מילים
- דקדוק של present simple  
- קריאת טקסט עם שאלות

מחפש משהו שהוא פחות סטנדרטי ויותר חוויתי עבורו - אשמח לכל המלצה

תודה רבה
לצפיה ב-'מבינה את הרצון לגרום לעלייה במוטיבציה'
מבינה את הרצון לגרום לעלייה במוטיבציה
19/02/2019 | 15:12
2
7
באמצעות דרכי לימוד חוויתיות. 
יחד עם זאת, לא הכל בחיים חוויתי, וצריך ללמוד להתמודד גם עם משהו שהוא לא חוויתי...הרי בבית הספר, שזו הסביבה שבה נמצא ולומד- יש גם הרבה דברים לא חוויתיים. איך הוא מתמודד שם? 
לא כתבת האם הבן מטופל בטיפול תרופתי להפרעות הקשב והריכוז? מה קורה עימו במקצועות הלימוד השונים? האם חווה קשיים רק באנגלית או במקצועות נוספים, ומה מסייע לו במקרים אלו? 

שירה דוד 
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. 
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
19/02/2019 | 17:17
1
7
הוא לא מטופל בתרופות כרגע (הייתה תקופה שניסינו ולאחר מספר שבועות החלטנו להפסיק).
מקצועות שבהם הדברים מגיעים לו בקלות יתרה (הוא ילד עם אינטיליגנציה מאוד גבוהה) - פחות קשה לו. זה עדיין לא מתבטא בהכנת שיעורי בית רציפה אבל לפחות מבחינת הדבקת החומר הוא בסדר.
אני לא מחפש לשנות את שיטת הלימוד בבית הספר אני מחפש דרך לעבוד איתו יחד על מנת שהוא יקצור הצלחה מסויימת במקצועות מאוד מסויימים שהחלטנו שהם חשובים (מתמטיקה ואנגלית למשל) וההצלחה הזו תחזק אותו ותראה לו הוא מסוגל בכלל להתגבר על קשיים.

ושוב אני אומר - כרגע תרופה לא תהיה חלק מהעניין.

תודה  
לצפיה ב-'מודה שאני לא מסכימה עם הגישה של לא לטפל תרופתית,'
מודה שאני לא מסכימה עם הגישה של לא לטפל תרופתית,
21/02/2019 | 07:45
6
וגם לא מסכימה עם הגישה שמה שהכי חשוב זה אנגלית ומתמטיקה...
אתה מספר שדווקא מקצועות אחרים מגיעים לו בקלות יתרה, אז למה לא לנצל את זה בשביל להוכיח לו שהוא מסוגל ויכול? ...
ואולי הוא באמת לא מסוגל להתגבר על הקשיים?- אם יש לו הפרעות קשב וריכוז, אז זה אומר שיש לו גם לקויות למידה כאלו ואחרות, בדרגות מורכבות כאלו ואחרות. ואם הוא לא מטופל להפרעות הקשב והריכוז, אז זה בכלל לא הוגן לדרוש ממנו הגעה לשיפור כלשהו. 
האם אתה מצפה מאדם עיוור להתגבר על העיוורון שלו? מאדם חירש להתגבר על החרשות שלו? 
לקויות למידה משפיעות על הילד בכל ההיבטים- לימודיים, רגשיים והרבה פעמים גם חברתיים. אי אפשר סתם להתגבר על זה. 
צריך עזרה, עזרה משמעותית, מאנשי מקצוע שמומחים לעניין.
ממליצה לפנות לאשת מקצוע (או לאיש מקצוע) מתאימים, ולהתחיל לעבוד תוך הסתכלות על כל ההיבטים. 

אני יודעת שזו לא היתה סיבת הפנייה שלך והשאלה שלך, אך זה מה שיש לי לכתוב.

בהצלחה!
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'קושי אורתוגרפי חמור + דיסקלקוליה'
קושי אורתוגרפי חמור + דיסקלקוליה
14/02/2019 | 11:27
1
10
שלום,

בתי בת ה10 וחצי לומדת במערכת חינוך אנתרופוסופית. 
לאחר אבחון דידקטי השנה נמצא כי היא סובלת מלקות אורתוגרפית חמורה המקשה עליה בקריאה וכתיבה, בנוסף אובחנה עם דיסקלקוליה חמורה. 
כרגע מקבלת שיעור פרטי אחד בשבוע בשיטת אותיות מדברות והמורה טוענת שלא צריך יותר. בבית הספר אין עזרה.

אני מרגישה שהילדה במצוקה קשה למרות שיש לה מוטיבציה ללמד ולהצליח להתגבר זה פשוט לא עובד. 
מה הדרך הכי טובה לטפל בנושא? כמה פעמים בשבוע? שיעור אצל המורה או בבית? 
אין מגבלה כספית רק למצא עבודה את העזרה הכי נכונה.

רב תודות,
מיכל
לצפיה ב-'שלום מיכל,'
שלום מיכל,
16/02/2019 | 08:24
8
לא ברור לי מה זה הנוהל החדש הזה של מורות להוראה מתקנת של עבודה פעם בשבוע. 
העבודה בגילאי בית ספר צריכה להיות של לפחות פעמיים בשבוע, שעה בכל פעם, כדי להגיע לתוצאות. במידה ויש הפרעות קשב וריכוז- ללא טיפול תרופתי הולם- גם לא תהיה התקדמות והתסכול רק ילך ויתגבר.
הילדה במצוקה משום שהיא לא מתקדמת, ומרגישה מאוד מתוסכלת. 

ממליצה לך למצוא אשת מקצוע (או איש מקצוע) רצינית בתחום לקויות הלמידה, שתיתן חוות דעת תוך הסתכלות הוליסטית על כך תפקודי הילדה, ותציג תוכנית טיפול הולמת. 

שיהיה בהצלחה!
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'התייעצות...'
התייעצות...
12/02/2019 | 11:23
1
21
שלום לכולם,
החלטתי לפנות לפלטפורמה הזו, להתייעץ.. בני בכיתה ו, אובחן בסוף כיתה ב' עם לקות למידה והפרעות קשב. לקח שנה שעברה ריטלין, לא הרגיש טוב מזה, ניסה אטנט, גם לא עשה טוב. הילד לא מגיע בכלל להישגים בלימודים וחסר כל מוטיבציה לנסות. בביה"ס ייעצו לי לשחרר, להוריד לחץ ממנו וכך אני עושה. אנא עצתכם כיצד לגשת ולעזור לו להתמודד (מזכירה שהוא ללא כל מוטיבציה, לא רוצה הוראה מתקנת). בבקשה דעתכם.
חשוב להדגיש כי הילד מאוד חברותי- נמצא בכדורגל , צופים וכו.
גם לוקחת אותו לרכיבה טיפולית על סוסים.

לצפיה ב-'שלום תותית,'
שלום תותית,
16/02/2019 | 08:18
11
עם כל רצוני לנסות ולסייע, קשה מאוד לייעץ באופן רציני ומקצועי על גבי האינטרנט. 
באופן מאוד כללי- יש מספר תרופות להפרעות קשב וריכוז, ממספר משפחות. נשמע שניסה שני סוגי תרופות, ושזו לא סוף הדרך במובן הזה.
לא ברור אם בנך טופל במהלך השנים על ידי אשת מקצוע (או איש מקצוע) שמומחית בלקויות למידה. 
מעבר לכך- אני לא יכולה בפורמט זה לייעץ או לכוון. כל אמירה שלי של המלצה, תחשב לא מקצועית. כמו שלא היית מבקשת ייעוץ משפטי אינטרנטי, כך בוודאי ובוודאי לגבי בנך. 
פני לאשת מקצוע שאת סומכת עליה (או איש מקצוע) וקבלי חוות דעת והמלצות- לכאן או לכאן. 

שיהיה בהצלחה!
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'אבחון לתוספת זמן'
אבחון לתוספת זמן
12/02/2019 | 01:32
10
שלום

יש לי אבחנה מפסיכיאטר של חרדות לפי DSM 5 .
בעקבות כך רשם המלצה על תוספת זמן בבחינות .
המכללה לא מקבלת אישור בטענה שנדרש אבחון ולא המלצה

1) האם ניתן להכליל שיחה עם פסיכיאטר כשוות ערך לאבחון?

2) אם לא, איזה אבחונים נדרש לצורך קביעת בעיות חרדה לצורך תוספת זמן בבחינות.

תודה

לצפיה ב-'איבחון לקויות למידה'
איבחון לקויות למידה
11/02/2019 | 09:09
15
היי ,
 לבני בן ה9.5 יש קושי מאוד גדול בשפה.
קריאה ,כתיבה והבנת הנקרא.
הוא מאוד טוב בחשבון אבל..... צריך לקרוא את ההוראות.
אשמח להמלצה על מאבחן/ת .
אנחנו גרים בגליל.

לצפיה ב-'האם מי שהוא מכיר מורה להוראה מתקנת מאזור פתח תקווה? '
האם מי שהוא מכיר מורה להוראה מתקנת מאזור פתח תקווה?
25/01/2019 | 14:17
1
9
אבל מי שהיא ממש טובה!
לצפיה ב-'שלום'
שלום
03/02/2019 | 19:27
8
לצערי אני לא מכירה
לצפיה ב-'אבחון פסיכודידקטי'
אבחון פסיכודידקטי
03/01/2019 | 15:24
1
36
אשמח לקבל המלצה על מקום לאבחון פסיכודידקטי לילד בן 9 באזור חולון
תודה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
03/01/2019 | 16:40
23
בראשון יש את ניצן שאני יודעת באופן אישי שמומלצים.
בחולון יש את מאור, שאני לא יודעת באופן אישי אבל יודעת שמבצעים שם אבחונים פסיכודידקטים והרבה ילדים מחולון עושים שם את האבחונים שהם צריכים.
בהצלחה
לצפיה ב-'מורה לאנגלית ללקיות למידה'
מורה לאנגלית ללקיות למידה
30/12/2018 | 18:56
4
22
אני מחפשת מורה לאנגלית מהמרכז

תודה

נטע
לצפיה ב-'שלום'
שלום
31/12/2018 | 16:46
3
20
לצערי אני לא מכירה מורה להוראה מתקנת באנגלית.
אם תגידי אזור ספציפי, אנסה לברר לך.
לצפיה ב-'איזור המרכז אני מחפשת (רמת גן)'
איזור המרכז אני מחפשת (רמת גן)
31/12/2018 | 17:26
2
9
לצפיה ב-'אנסה לברר לך'
אנסה לברר לך
01/01/2019 | 13:23
6
לצפיה ב-'אני לא יודעת אם זה רלוונטי לך או לא'
אני לא יודעת אם זה רלוונטי לך או לא
01/01/2019 | 18:08
22
אבל בגבעתיים יש את חגית להב.

לצפיה ב-'מקום להשלמת 3 יחל מתמטיקה לליקוי למידה '
מקום להשלמת 3 יחל מתמטיקה לליקוי למידה
29/12/2018 | 21:54
1
22
שלום,
אני בת 27, ללא תעודת בגרות עקב קשיים במתמטיקה שלא הצלחתי לעבור את בחינות הבגרות- ב 3 השאלונים על ציונים נמוכים כשבשלישי הציון נמוך מ 15 נק'. בשאר המקצועות הצלחתי איך שלא יהיה לעבור עם ציונים סביב ה 75-80 אך כמובן שהיה קשה. בוצעו מספר אבחונים בילדות בכיתה ד' ואח"כ בכיתה ט' וגם ב י' . נמצא קשיים במתמטיקה דיסקלקוליה הומלץ לי על פטור אך האמנתי שארצה להגיע רחוק וללמוד באקדמיה ואני רציתי גם ללמוד כמו כולם ולא להיות חריגה. אבל כאמור נכשלתי . צריכה לחדש אבחון שוב ולגשת שוב לבחינה בתקווה שהפעם אצליח. מחפשת מקומות מומלצים להשלמת 3 יח"ל מתמטיקה לאנשים ליקוי למידה עם קשיים וכן פחד מהמקצוע באזור המרכז.
( ת"א חולון ראשון לציון וכו) לא זינוק כי הם לא מכינים לבגרות כנ"ל איזי ווי.

אודה ממש לעזרה חיפשתי ברשת ולא ממש מצאתי משהו.

לצפיה ב-'שלום'
שלום
03/01/2019 | 16:36
12
לצערי אני לא מכירה מקום כזה.
אולי כדאי לך ללמוד במקום רגיל שמלמד ולקחת שיעורים פרטיים שיתנו לך ביטחון.
או ללכת למורה פרטי וללמוד איתו בלי מקום מסודר.

בהצלחה
לצפיה ב-'הדפסת מבחנים במסגרת החינוכית'
הדפסת מבחנים במסגרת החינוכית
17/12/2018 | 12:39
2
23
ביתי בכיתה יא, לומדת בחינוך רגיל בתוכנית 07, ישנה מורה שקבוע מגישה מבחנים בכתב יד, לביתי מאוד קשה להתמודד עם הבנת הכתב ובמקביל עם הבנת השאלה. ביקשנו שהמבחנים יודפסו אך אין הענות. המורה מסכימה לבחון אותה רק בע"פ, אבל הבת שלי טוענת שקשה לה להבין רק משמיעה, היא צריכה לראות את הטקסט מול העיניים.
האם יש הוראות ברורות לכך במסגרת החינוך? יש טופס רישמי שאני יכולה להגיש למסגרת שיוכיח שהמורה מחוייבת להגיש המבחן מודפס?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
17/12/2018 | 16:01
10
מצטרפת לך את מסמך ההתאמות

אני חיפשתי ולא מצאתי שם הנחיה ברורה לגבי איך הבחינה בעל פה צריכה להתבצע, אלא יותר איך ניתן לקבל בחינה בעל פה.
מוזמנת אבל לקרוא ואולי תמצאי משהו שלא ראיתי.

ממה שאני יודעת כאשר מקריאים לתלמיד בחינה, הבחינה כן מול העיניים שלו.
וממה שאני זוכרת מלימודי בתיכון זה שילדים עם בחינה בעל פה היו יושבים בבחינה מול המבחן, ובשלב מסוים שהמורה הבוחנת היתה מתפנה היו קוראים להם.

אנסה לברר לך מהי המדיניות בבתי ספר תיכון, אם אקבל תשובות או אמצא מסמך נוסף אעדכן.

בהצלחה!
לצפיה ב-'ביררתי לך'
ביררתי לך
17/12/2018 | 17:43
15
את יכולה לפנות לרכזת התאמות בתיכון/ליועצת בית הספר ולבקש שהילדה תקבל את הבחינות.
בנוסף, מורה בתיכון שאני מכירה אמרה שכל תלמיד מקבל את הבחינה ויכול לרשום לעצמו הערות על הבחינה עד שקוראים לו לבחינה בעל פה. ותוך כדי לו יש בחינה ולבוחן יש בחינה וזה לא אחד על חשבון השני.

לצפיה ב-'התמודדות עם לימודים'
התמודדות עם לימודים
17/12/2018 | 10:48
2
35
שלום , אני אמא לילדה בת 10 המאובחנת כלקויית למידה. שאלתי היא כמה צריך או לא צריך להתעקש על לימודים (שיעורי בית, בדיקת מחברות). אני ובעלי החלטנו "לרדת" מהעניין לאחר שכל נסיון לאינטראקציה עם הילדה בנושא למידה נגמר בפיצוץ וריב. כרגע ביתי מקבלת מתי"א 4 שעות בבית הספר, הוראה מתקנת פעם בשבוע באופן פרטי, וישנה סטודנטית שבאה פעם בשבוע לעבור איתה על שיעורים (גם זה לאחרונה יוצר מצבי לחץ)

לצפיה ב-'שלום'
שלום
17/12/2018 | 15:54
22
באיזה מקצועות היא מקבלת שיעורי בית?
אם היא מקבלת שיעורי בית משעות השילוב או ההוראה המתקנת, אלה השיעורים הכי חשובים.
לגבי תחומים אחרים, חשבון מאוד חשוב לתרגל, שפה מאוד חשוב לתרגל.
שיעורי בית במדעים נגיד, הייתי יותר מקלה. אפילו שואלת אותה שתענה בעל פה וכותבת את התשובה בשבילה (אבל לסכם איתה ועם המורה שאתם עושים את זה בשביל להקל על הקשיים שלה, עד שהקריאה והכתיבה שלה תשתפר).
לעבוד הרבה על חיזוקים חיוביים, להראות לה את התקדמות שלה, גם אם נראה שזה צעדים קטנים לתעד הכל שהיא תראה את ההתקדמות וההשתפרות שלה ויתן לה מוטיבציה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'ממליצה לך להתייעץ עם הגורמים המקצועיים'
ממליצה לך להתייעץ עם הגורמים המקצועיים
31/12/2018 | 12:26
20
שעובדים עם הילדה. הם הכתובת לכל התייעצות לגביה.
השאלה שאת שואלת הינה משמעותית מאוד וחשובה, ומלמדת על הקושי של הילדה ושלכם להתמודד עם הלקויות.
השאלה נדרשת לתשובה מעמיקה, ולחשיבה מעמיקה מצד הגורמים המקצועיים והחינוכיים. 

שיהיה בהצלחה!
שירה. 

שירה דוד 
09-7749028

לצפיה ב-'מורה לאסטרטגיות למידה'
מורה לאסטרטגיות למידה
09/12/2018 | 22:24
3
35
שלום, מחפשת נואשות אחר מורה לאסטרטגיות למידה בראשון לציון - מערב. תודה מראש! 
בהזדמנות זו אשאל - ביתי קיבלה הקלות לאחר אבחון שביצענו, בין היתר הקראה. האם נכון שבשפה לא מקריאים? באבחון נראה שיפור מקצה לקצה בין הבנת הנקרא להבנת הנשמע
לצפיה ב-'שלום מיכל'
שלום מיכל
10/12/2018 | 10:22
2
23
מבחן בהבנת הנקרא בוחן את הבנת הנקרא של ביתך, לכן אין אפשרות להקריא לה את המבחן כי המבחן הופך להיות מבחן בהבנת הנשמע ולא הבנת הנקרא.
התאמות במבחנים ניתנות כל עוד הן לא משנות את מה שהמבחן בודק, אלא רק עוזרות להתמודד עם קושי מסוים שיש לילד.

את מחפשת מורה שמגיעה לבית או שלא משנה לך?
בת כמה ביתך?
לצפיה ב-'מורה לאסטרטגיות למידה'
מורה לאסטרטגיות למידה
10/12/2018 | 20:22
1
47
תודה על התשובה. 
מה שלא מסתדר לי הוא - העובדה שיש לביתי קושי בהבנת הנקרא, זה ברור וידוע לכל וזו סיבת האבחון. ואם האבחון מצא שבהבנת הנשמע יכולותיה יבואו לידי ביטוי באופן משמעותי והרבה יותר טוב, אז למה לא מאפשרים לה להוכיח מסוגלות. הרי זה לא שאין לה כישורי שפה כלל. ומעניין מדוע לא לבדוק הבנת הנשמע אלא רק הנקרא. אני יודעת שאת לא הכתובת. אני פשוט חווה דרכה את התסכול ומרגישה שיש פה חוסר הוגנות שעשוי לדפוק לילדים האלה את הדימוי והבטחון העצמי וחבל. זה עוול של המערכת. 
לעניין המורה, ביתי בת עשר וחצי. רצוי שיגיעו אלינו הביתה. 
לצפיה ב-'שלום מיכל'
שלום מיכל
13/12/2018 | 16:30
11
אני מבינה את החשיבה שלך ואת התסכול שלך. אבל שוב בודקים את הבנת הנקרא של ביתך ולא את הבנת הנשמע שלה.
לדעתי כן יש מקום לצמצם את השאלות, לסוג מסוים של שאלות, או לתת לה לענות על פחות שאלות. על מנת לתת לה יכולת יותר טובה להתמודד עם השאלות שעומדות בפניה. או להקריא לה את השאלה למשל.
מערכת החינוך פחות באה לקראת לצערי.
אברר לך, מכירה בעיקר מורות שמלמדות אצלן ולא מגיעות לבתים.
לצפיה ב-'שיפור הכתיבה'
שיפור הכתיבה
18/11/2018 | 00:09
3
42
אני מחפש קורס שמלמדים שם איך לכתוב.

יש לי המון בלאגן ככתיבה
הייתי רוצה להתחיל בדגש ממש מהרמה הבסיסית כמו פסיקים מתיי לרדת בשורה כותרת  עד לרמה של כתיבת מאמרים איך להשפיע חשוב לי שיהיה המון תירגול בכתיבה ש המון קורסים שונים של כתיבה ואין לי מושג מה מתאים לי. תודה
לצפיה ב-'אתה סטודנט?'
אתה סטודנט?
19/11/2018 | 16:02
2
35
במוסדות האקדמיים יש קורסים כאלה בד"כ לסטודנטים שנה א' שאפשר להירשם.
לצפיה ב-'ואם אני לא סטודנט?'
ואם אני לא סטודנט?
24/11/2018 | 00:21
1
31
ואם אני לא סטודנט?

לצפיה ב-'אני לא יודעת'
אני לא יודעת
25/11/2018 | 21:48
29
אולי יש באוניברסיטה הפתוחה, תבדוק.
לצפיה ב-'הוראה מתקנת- אסטרטגיות למידה'
הוראה מתקנת- אסטרטגיות למידה
11/11/2018 | 08:13
1
59
שלום,

אשמח לקבל על המלצה למורה לאסטרטגיות למידה לכיתה ו לילדה עם קשי שליפה והבנת הנקרא.

תודה,
לצפיה ב-'באיזה יישוב/עיר/איזור? '
באיזה יישוב/עיר/איזור?
16/11/2018 | 21:41
18
לצפיה ב-'אבחון פסיכודדקטי בחטיבה\ תהיות לקראת תיכון '
אבחון פסיכודדקטי בחטיבה\ תהיות לקראת תיכון
07/11/2018 | 09:06
5
50
בוקר טוב,
אנחנו צריכים לחזור על האבחון (בעבר עשינו דידקטי). הצוות בחטיבה מאוד מליץ ללכת לנטעים בעירית תל אביב. שמעתי גם המלצות על מאבחנים פרטיים ספצפים - מתקשה להחליט. מישהו יודע משהו על נטעים?

חוץ מזה מחפשת המלצה על תיכון בתל אביב ש"רואה ילדים" עם לקויות למידה. מדובר בילדה מבריקה עם קשיי למידה וכתיבה ברמה של תחילת יסודי. המלצות או רעיון למי שאפשר להתיעץ אתו בנושא יתקבלו בברכה. 
תודה!
לצפיה ב-'שלום'
שלום
07/11/2018 | 17:39
4
51
אני לא מכירה את נטעים בעיריית תל אביב.
אני באופן אישי ממליצה ללכת למקום בו האבחון הפסיכודידקטי נעשה על ידי שני אנשי מקצוע- מאבחנת דידקטית בעלת תואר שני באבחון וטיפול בלקויות למידה ופסיכולוג/ית חינוכי/ת.
ומקום בו המאבחן/מאבחנת נמצאים עם הילדה לאורך כל זמן האבחון ולא משאירים אותה לבד בחדר (למעט הפסקות שירותים וכו').
אם בנטעים האבחון מבוצע על ידי שני אנשי מקצוע, והמאבחנים נמצאים עם הילדה במהלך מטלות האבחון אז הוא עולה על הקריטריונים להמלצה שלי.

לגבי תיכון באזור ת"א, אני לא מכירה אך אוכל לנסות לברר לך.
לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
07/11/2018 | 17:52
3
27
אנסה להבין איך מתבצע שם האבחון. 
תודה על ההצעה לנסות ולברר לגבי תיכון, זה לא מובן מאליו. אשמח אם תצליחי. 

לצפיה ב-'מצטערת שלקח לי הרבה זמן'
מצטערת שלקח לי הרבה זמן
27/11/2018 | 15:47
2
30
הבית של תמר
לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
27/11/2018 | 20:58
1
20
האמת שבשלב זה אני מחפשת תיכון (עירוני או פרטי) שנותן יחס הוגן לתלמידים לקוי למידה ולא בית ספר המיועד רק ללקוי למידה. 
לצפיה ב-'מתנצלת ממש על הדיליי'
מתנצלת ממש על הדיליי
03/01/2019 | 16:33
6
לצערי אני לא מכירה.
מקווה שתמצאי מקום מתאים.
לצפיה ב-'המלצה לאבחון '
המלצה לאבחון
06/11/2018 | 06:41
9
60
שלום,
בת ה-14 מקבלת במתמטיקה ציונים שאינם משקפים את יכולותיה. יודעת את החומר היטב אבל הדבר לא מתבטא במבחנים, בין היתר בגלל טעויות של החלפת פלוס במינוס, העתקה לא נכונה של התרגילים וכדומה. מתסכל מאוד כמובן. בשאר המקצועות מצטיינת.
אשמח לדעתכם האם אבחון יוכל לתת מענה ומאיזה סוג, ואם אפשר אשמח להמלצות במרכז-דרום.
תודה!
לצפיה ב-'שלום'
שלום
06/11/2018 | 18:20
8
41
האם כל השנים היה לבת שלך קושי במתמטיקה? קושי בהעתקה של התרגיל, החלפה של פלוס במינוס וכו'?
האם הקושי הזה מתקיים רק במבחנים או גם בשיעורי בית/תרגול בכיתה?

על מנת לאבחן קשיים בחשבון יש לערוך אבחון דידקטי עם הרחבה במתמטיקה. על מנת לבדוק תפקודים ניהוליים (זיכרון עבודה, זיכרון חזותי וכו') וגם את היכולות החשבוניות.
לצפיה ב-'תודה על התשובה '
תודה על התשובה
07/11/2018 | 06:10
7
23
אכן, הקושי היה קיים כל השנים אבל כעת בלימודים בחטיבה התחדד.
אני רואה שזה קורה גם בבית בהכנת השיעורים לעיתים תכופות, אבל כמובן במבחן זה יותר קריטי, ומטבע הדברים היא לחוצה יותר וקשה לה למצוא את הטעות ולתקן.

ראיתי שבאזור הדרום יש המלצה על דליה לוי (מלאך) ועל עדי אדר- האם ההמלצות בתוקף? האם יש המלצות אחרות באזור?

תודה !

לצפיה ב-'שלום'
שלום
07/11/2018 | 06:50
6
21
אני לא מכירה אותן, אז אני לא יודעת. אם ההמלצה היא ממישהו שאת מכירה שעשה אבחון אצל אחת מהן אז תלכי.
באופן אישי אני נוטה להמליץ על מאבחנות דידקטיות בוגרות תואר שני באבחון וטיפול בלקויות למידה כי זאת ההכשרה הכי מקצועית שקיימת היום בתחום הזה.
אם תכתבי את האזור המדויק, אוכל לתת לך המלצה אם אני מכירה מישהי מהאזור.
לצפיה ב-'אם זו מישהי טובה מוכנה גם לנסוע..'
אם זו מישהי טובה מוכנה גם לנסוע..
07/11/2018 | 07:24
5
27
אנחנו בדרום, אבל גם המרכז אפשרי בהחלט- כך שכל מה שבין ב"ש לת"א בא בחשבון. אבל העיקר שזו מישהי שבאמת תיתן מענה טוב ומדויק.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
07/11/2018 | 17:34
4
28
שולחת לך במסר טלפון של מאבחנת מומלצת מהדרום.
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
10/11/2018 | 08:06
6
לצפיה ב-'אשמח גם להמלצה - הבת שלי באותו מצב'
אשמח גם להמלצה - הבת שלי באותו מצב
11/11/2018 | 10:48
2
20
הבת שלי בכיתה ט, ואצטרך הרחבה למתטיקה ולאנגלית.
עדיף באזור מודיעין, אבל ניתן בהחלט גם בתל אביב. 
עדיפות למישהו שנמצא בהסדר עם כללית
לצפיה ב-'אנסה לברר לך באזור מודיעין'
אנסה לברר לך באזור מודיעין
19/11/2018 | 16:00
1
9
לצפיה ב-'שלום'
שלום
27/11/2018 | 15:48
11
אני לא מכירה לצערי במודיעין כל כך, יודעת שיש מכון אותיות שהוא מומלץ אבל אנגלית יש שם ברמה בסיסית.
לצפיה ב-'שיטת רביב'
שיטת רביב
04/11/2018 | 23:47
1
37
מכירים את שיטת רביב? ידוע לכם מניסיון האם השיטה שטוענת לשיפור הקשרים במוח אכן עזרה לילדכם??

לצפיה ב-'שלום נטע'
שלום נטע
06/11/2018 | 18:17
42
אני מאמינה בעוד בשילוב ולא ללכת שבי אחרי גישה טיפולית אחת, אלא לקחת את כל הטוב מכל גישה ולהתאים אותה לקשיים וליכולות של הילד/ה..

ומעבר לזה, אני לא יודעת מה הקושי של ילדך/ילדתך ומה את רוצה להשיג בעזרת הטיפול בשיטת רביב.
אם תתני יותר מידע אוכל אולי יותר לעזור לך.
לצפיה ב-'שלום,'
שלום,
04/11/2018 | 13:06
1
32
יש לי ילד עם הפרעות קשב וריכוז, ולקויות למידה. דיסלקציה בכתיבה, קריאה וכמובן הבנת הנקרא. דווקא במתמתיקה הוא טוב.
הוא לומד בכיתה ו' ואני עכשיו מחפשת לו מסגרות מתאימות יותר לילדים עם לקויות למידה לחטיבת הביניים.
אשמח להמלצות.
אזור נס ציונה והסביבה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
04/11/2018 | 19:07
24
יש בראשון לציון את בית אקשטיין- בית ספר חינוך מיוחד ללקויות למידה כיתות ז'-יב'.
אני לא מכירה אותו באופן אישי, רק יודעת על קיומו.
לצפיה ב-'מורה ומאבחנת דידקטית לילד בן 9-קרית אונו'
מורה ומאבחנת דידקטית לילד בן 9-קרית אונו
28/10/2018 | 14:07
9
37
שלום רב
אני אובדת עצות וזקוקה לעזרה
בני בן 9, ללא אבחון עדיין אך נראה כי קיים קושי דידקטי, נמנע מללמוד, ככל הנראה מחשש שלא יצליח. אנו גרים בקרית אונו ואני ממש זקוקה להמלצות בנוגע למורה גם בתחום השפה וגם בחשבון, אשמח אם גם באנגלית. פתוחה להגיע לאזורים קרובים- פתח תקווה-גני תקווה-אור יהודה, רמת גן.
המון תודה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
28/10/2018 | 20:44
8
38
ממליצה לך לחפש בפייסבוק את העמוד של מיכל איסר, היא מאבחנת דידקטית ומורה להוראה מתקנת בשפה ובחשבון מקבלת בגני תקווה.
בהצלחה!
לצערי אני לא מכירה מורה להוראה מתקנת באנגלית. אם את רוצה אנסה לברר לך. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/10/2018 | 20:50
7
18
את נהדרת
המון תודה
יש לי הרגשה שאני חייבת גם לאנגלית��
לצפיה ב-'מצאתי לך'
מצאתי לך
28/10/2018 | 21:18
6
31
המלצות של מורות מפ"ת יש את עדי שפירא  0522995760 ואת אורית מזור- 0522945651

בהצלחה
לצפיה ב-'אין כמוך'
אין כמוך
28/10/2018 | 21:31
5
18
שאלה לי אלייך, האם סכום של 350 שח לשיעור הוראה מתקנת הוא ריאלי? אם צריך פעמיים בשבוע לשני מקצועות לימוד��
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
28/10/2018 | 21:49
4
20
הכל תלוי בהכשרה של המורה, בניסיון שיש לה וביכולת שלה לקדם את הילד ובכימיה של הילד איתה, וכמה זמן השיעור (45 דקות, 50 דקות, 60 דקות, 90 דקות וכו'), אם היא עוסק פטור או עוסק מורשה (אם היא עוסק מורשה אז המורה צריכה לקחת מע"מ כי היא משלמת מע"מ).
יש מורות יותר זולות, ויש גם מורות יותר יקרות.
אני חושבת שמה שחשוב הוא ההשכלה של המורה, והיכולת שלה לקדם את הילד, ואם יש כימיה בינה לבין הילד.
אם אין לך אפשרות למחירים כאלה אז תבדקי עם אורית מזור היא מורה להוראה מתקנת גם בשפה ובחשבון.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
28/10/2018 | 22:01
3
16
שיעור של 45 דקות. נשמע ונראה כי מדובר בתותחית, העניין הוא שזה יוצא 2800 שח לחודש רק לשפה וחשבון. האם אולי יש לך שם נוסף שמשלב הוראה מתקנת ויכולת לערוך אבחון שהיא ייחודית אבל שהתשלום הוא 250 שח ל-45 דקות? (נראה לי שפשוט זה סכום חודשי שנצליח לעמוד בו לאורך זמן). זה באמת חשוב, דחוף והכרחי ולא אכפת לי לנסוע קצת.
מצטערת שאני חופרת, העניין חשוב לי מאוד
לצפיה ב-'שלום'
שלום
28/10/2018 | 22:06
2
25
כמו שכתבתי לך אורית מזור מורה להוראה מתקנת בשפה, בחשבון ובאנגלית בפתח תקווה.
מאבחנת דידקטית אחרת באזור אני לא מכירה, אבל אם את רוצה אנסה לברר לך
לצפיה ב-'המשך...'
המשך...
29/10/2018 | 12:03
1
20
היי שוב
אני צריכה המלצה למורה שיש לה התמחות בלקויות למידה ושיש לה מבחר אסטרטגיות למידה וזאת על מנת שתוכל למצוא מה שמתאים עבור עידו. אני לא רוצה להתחיל אצל מישהי שבסוף תהיה תחושת אכזבה והחמצה. אני באמת זקוקה למישהי יצירתית ומגוונת כדי שהחוויה תצליח הפעם. השאלה אם יש כזו מתוך היכרות וידיעה? ושתיקח סכום הגיוני שניתן לעמוד בו בפעמיים בשבוע.
שוב תודה
טל
לצפיה ב-'שלום'
שלום
29/10/2018 | 16:22
16
אני מכירה את מיכל באופן אישי והיא מצוינת אבל יקרה.
את המורות שרשמתי לך באנגלית אני לא מכירה, אבל מישהי שאני מכירה מכירה אותן והמליצה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלה לגבי הגישה המירוהתפתחותית'
שאלה לגבי הגישה המירוהתפתחותית
25/10/2018 | 17:35
1
25
שלום אני אימא לילדה דיסלקטית והפרעת קשב אמרו לי שטיפול בגישה הנירוהתפתחותית עטזרת למישהו יש ניסיון 
לצפיה ב-'שלום ורד'
שלום ורד
25/10/2018 | 18:39
22
זאת שיטת טיפול, וכמו כל שיטת טיפול יש כאלה שהיא מתאימה להם ויש כאלה שהיא פחות מתאימה להם.
גם הכימיה בין המטפל למטופל היא חשובה, ולעיתים היא יותר חשובה מהשיטה עצמה.
אני מכירה מטפלות בשיטה הזאת שיש להן הצלחות.

באופן אישי, אני בעד שילוב בין שיטות שונות, כי לפעמים בתחום X שיטה מסוימת עדיפה, בתחום Y שיטה אחרת וכו'.

בשורה התחתונה, את צריכה לחשוב מה טוב לילדה שלך, איזו שיטה מתאימה לה או שילוב של שיטות. מה מתאים ליכולות שלה ולקשיים שלה.
גם חשוב לדעת איזה שיטות ניסיתם, ומה לא עבד שם.. אם זה קשור למטפל או קשור בבשלות של הילדה או סיבות אחרות.

בהצלחה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
שמשי פסיכומטרי
מכון שמשי פסיכומטרי
פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה