לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1101711,017 עוקבים אודות עסקים

פורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לקויות למידה ואסטרטגיות

שלום לחברי הפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות".
אני אשמח לעמוד לשרותיכם ולענות על שאלותיכם, ולנסות לסייע לכם.
כמו כן, אני אשמח אם נשתף ידע, רעיונות וכיוצא בזה הקשורים בלקויות למידה ואסטרטגיות. 
בנוסף, אני אשמח לקבל מכם הצעות, בקשות לתכנים שהייתם רוצים לראות בפורום.

ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני. אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים. הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.

גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

כללי הכתיבה בפורום "לקויות למידה ואסטרטגיות"
אני אשמח אם תשאלו שאלות, תענו על שאלות, תציעו רעיונות, תשתפו מהידע שלכם, תבקשו בקשות וכו'.
כמו כן, אני אשמח לקבל רעיונות לתכנים שאתם רוצים שיהיו בפורום ופינות קבועות. 
אני פה בשבילכם, לנסות לסייע לכם במידת הצורך ולפי יכולתי.
ולפני שמתחילים,
כמה כללים שנהיה חייבים לשמור עליהם, כללי "תפוז" וכללים אנושיים. הימנעות משימוש בסגנון בוטה או תוקפני אחד כלפי השני.
אל תפרסמו בפורום פרטים כגון:  כתובת וטלפון, בשביל זה יש לוח מודעות, כרטיסים אישיים בתפוז אנשים וכמובן ערוצים פרטיים.
הודעות מסחריות, פוליטיות ופרסומיות (הצפות) כנ"ל הודעות לא בהתאם לכללי האתר- יימחקו.
גלישה נעימה והשתתפות פוריה ומפרה בפורום!

המשך >>

לצפיה ב-'בקשה להשתתף במחקר ( שאלון ) '
בקשה להשתתף במחקר ( שאלון )
27/05/2018 | 18:53
3
שלום רב, שמנו ספיר ושושי ואנו עורכות מחקר במסגרת עבודה סמינריונית מטעם אוניברסיטת בר אילן, מחלקת חינוך מיוחד.

המחקר מתעניין בשאלה:  "האם יש קשר בין סגנון הסמכות ההורית לבין
                                   התפקוד   ההתנהגותי של ילדים בעלי צרכים מיוחדים?".
השאלון הוא לילדים בכיתה א' או ב' .
מצורפים להלן שני שאלונים, עליהם אתה מתבקש לענות. חשוב להדגיש, כי במחקר זה אין תשובות נכונות או לא נכונות, התשובה הנכונה היא זו שמשקפת את רגשותיך.
  חשוב לציין, כי תשובות כנות חשובות להצלחת המחקר.
נדגיש, כי השאלון נשאר בעילום שם, שם הנחקר אינו נרשם בגיליון התשובות, התשובות מוזנות למחשב ללא כל נתון    המזהה את הנחקר.
אנו מודות לך מראש על שיתוף הפעולה ונכונותך להשתתף במחקר.

בברכה , שושי וספיר .
לצפיה ב-'אבחון דידקטי או פסיכודידקטי'
אבחון דידקטי או פסיכודידקטי
17/05/2018 | 06:37
3
19
שלום,
בני בן תשע, מסיים כיתה ג׳, הוא ילד עם הפרעת קשב וריכוז, מאז כיתה ב׳, הוא בעצם לא מתפקד כתלמיד, יש לו המון קשיים בכל הקשור בלמידה, מוטיבציה ללמידה, ביצוע משימות, מבחנים וכד׳. מתקשה מאד בחשבון ובכתיבה. הוא לא כותב בכיתה בכלל וגם בבית מסרב לבצע משימות, אפשרי מבחינתו הכל בעל פה, סה״כ הוא ילד נבון ויצירתי אבל לא עומד בשום דרישה לימודית של בית הספר, גם הטיפול התרופתי לא סייע עד כה בתחום הלימודי. כמובן שכל זה גורם לו להשתעמם בכיתה וכתוצאה מזה הוא מפטפט ומפריע. הוא לא מקבל כרגע בבית ספר שעות שילוב או פרטני לכן חשבתי לעשות לו אבחון, השאלה היא איזה אבחון יהיה נכון לעשות לו? ואיך בעצם יהיה מסוגל לשתף פעולה עם כל הקשיים שלו? אשמח להמלצה על מאבחן או מאבחנת באיזור הצפון שיוכלו לסייע. בברכה, רינת.

לצפיה ב-'שלום רינת'
שלום רינת
19/05/2018 | 11:56
2
18
על מנת לקבל שעות שילוב בבית הספר יש צורך באבחון פסיכודידקטי.. ניתן לערוך בהתחלה אבחון דידקטי ואח"כ להשלים את החלק הפסיכולוגי.. אבל מתישהו תצטרכו לעשות אותו אז אני ממליצה לבצע ביחד..
לצערי כבר פספסתם.. בתקופה זו יש ועדות שילוב בית ספריות לגבי שנה הבאה.. בתחילת שנה הבאה תוכלו לנסות לבקש אבל רק בתחילת השנה.. אז כדאי לנצל את הזמן לפני תחילת השנה על מנת לערוך את האבחון.

אני ממליצה בחום לחפש מאבחנת דידקטית בעלת תואר שני באבחון וטיפול בלקויות למידה ופסיכולוג/ית חינוכי/ת שעובדים ביחד על מנת שהאבחון יהיה הכי מקצועי שיכול להיות..
באבחון יעלו ככל הנראה קשיי קשב וריכוז.. ויבחנו את התפקוד שלו עם בעיות הקשב וריכוז שלו.. (אם הוא מטופל תרופתית, יש להגיע להודיע מראש למאבחנים ולשאול אם יש להגיע עם טיפול תרופתי או ללא)..
אם תגידי באיזה אזור בדיוק בצפון, אולי אוכל להמליץ לכם על מאבחנים מתאימים.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה, אנחנו גרים בכרמיאל'
תודה, אנחנו גרים בכרמיאל
21/05/2018 | 08:46
1
42
איזור נהריה, משגב, קריות ואפילו חיפה יכול להתאים לנו. המון תודה.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
22/05/2018 | 16:56
8
אתם יכולים לגשת לניצן בקרית ביאליק או בנהריה.
לקלינקה ללקויות למידה באוניברסיטת חיפה- קהיל"ה- הקליניקה האוניברסיטאית ללקויות למידה.
או לבית רות בחיפה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'המלצה על מורה להוראה מתקנת באזור רמת גן'
המלצה על מורה להוראה מתקנת באזור רמת גן
01/05/2018 | 15:56
2
21
שלום לכולם,

אני מחפש המלצות על מורים בנושא הוראה מתקנת לילדה בת 9 עם לקויות למידה באזור רמת גן.

תודה מראש
לצפיה ב-'שלום'
שלום
02/05/2018 | 19:02
1
16
אם רמת גן וגבעתיים רלוונטי יש לי כמה המלצות חמות עבורך
לצפיה ב-'שלחתי לך מייל בפרטי'
שלחתי לך מייל בפרטי
08/05/2018 | 10:36
6
לצפיה ב-'הודעות חשובות'
הודעות חשובות
01/05/2018 | 11:39
22
אם אתם מפרסמים הודעת התייעצות, תכתבו הכי הרבה פרטים שאתם יכולים.
ובנוסף תחזרו לקרוא את התגובות ותתייחסו, אנשים השקיעו בשבילכם ומצפים להתייחסות חזרה.

בימים האחרונים אני לא מרגישה כל כך טוב ולא הייתי פה כמה ימים..
פתאום נכנסתי היום וראיתי מלא מחקרים..
אסור לפרסם מחקרים בהודעה חדשה, רק כתגובה לשרשור הקיים!!
ואם אין שרשור קיים, יש לפתוח שרשור חדש ולהגיב בו.
לצפיה ב-'אבחון פסיכו-דידקטי לקראת התיכון (באזור כפר סבא)'
אבחון פסיכו-דידקטי לקראת התיכון (באזור כפר סבא)
28/04/2018 | 13:28
2
46
שלום לכולם,
בני עומד להתחיל את לימודיו בתיכון בשנה הקרובה.
לקראת המעבר - אנו מאד מעוניינים לערוך לו מבחן פסיכו-דידקטי, על מנת לאבחן קשיים שונים ולקבל הקלות והתאמות בהתאם.
ידוע לנו שניתן לעשות זאת במסגרת השפ"ח או ניצן, אך מאד נשמח לשמוע על המלצות אחרות...!
תודה רבה על כל עזרה בעניין...!!!
לצפיה ב-'אשמח להמלצה גם באזור רעננה / הוד השרון... תודה!'
אשמח להמלצה גם באזור רעננה / הוד השרון... תודה!
29/04/2018 | 21:26
1
6
לצפיה ב-'שלום'
שלום
01/05/2018 | 09:16
19
לצערי אני לא מכירה..
אך אנסה לברר לכם
לצפיה ב-'המלצה למאבחנת דידקטית מעולה'
המלצה למאבחנת דידקטית מעולה
25/04/2018 | 23:47
2
37
אשמח להמלצה למאבחנת דידקטית טובה באיזור כפר סבא רעננה לילד בכיתה ג'.
לצפיה ב-'לצורך מה האבחון? -'
לצורך מה האבחון? -
29/04/2018 | 14:09
16

כי אם אתם זקוקים לאבחון על-מנת להבין ולנתח את עוצמותיו של הילד ואת קשייו, וזאת כדי לבנות עבורו תוכנית טיפולית ולימודית הולמת ולקדמו- אני יכולה להיות כתובת מתאימה. 
אם אתם זקוקים לאבחון רק כדי לקבל "הקלות" רשמיות (למרות שבבית הספר היסודי אין צורך בכך), אז זה פחות מתאים. 

שיהיה בהצלחה!
שירה. 

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן

ליווי ותמיכה לנשים לאחר אובדן הריון
09-7749028

לצפיה ב-'שלום עמית'
שלום עמית
01/05/2018 | 09:15
21
מה מטרות האבחון? על מנת לקבל שעות שילוב למשל יש צורך באבחון פסיכו-דידקטי ואבחון דידקטי איננו מספיק..

אני לא מכירה מקום בכפר סבא, אבל אני יודעת שחשוב לשים לב, מי המאבחן..
אני ממליצה ללכת על מאבחנת דידקטית בוגרת תואר שני באבחון לקויות למידה. ואם אין כזאת, אז מישהי שעברה קורס רציני ולא קורס של שני מפגשים וזהו.. אז כדאי לשאול מה ההכשרה של המאבחנת הדידקטית.
בהצלחה!
לצפיה ב-'אבחון דיסלקציה'
אבחון דיסלקציה
22/04/2018 | 10:50
1
31
אשמח לשמוע חוות דעת על אבחון לילד בכיתה ג' במכון "פוטנציאל"
לצפיה ב-'שלום'
שלום
01/05/2018 | 09:12
14
אני לא מכירה את המכון הזה..
אם תציינו איפה אתם גרים, אוכל לנסות להמליץ על מכון אחר שאני כן מכירה.
בהצלחה
לצפיה ב-'מחפשת מורה בשיטת יפה אקסלרוד '
מחפשת מורה בשיטת יפה אקסלרוד
16/04/2018 | 23:16
1
25
ערב טוב מחפשת מורה שמלמדת בשיטת יפה אדסלרוד קריאה וכתיבה , באיזור נתניה פרדסיה , קרית השרון וכ"ו 
ליצירת קשר 0525848762
לצפיה ב-'אפשר לשאול למה דווקא את השיטה הזו? '
אפשר לשאול למה דווקא את השיטה הזו?
29/04/2018 | 14:11
7
לצפיה ב-'מורה להוראה מתקנת לילד בראשון'
מורה להוראה מתקנת לילד בראשון
15/04/2018 | 19:13
1
20
שלום מחפשת עבור מטופל מורה להוראה מתקנת לפעמיים  בשבוע שתגיע הביתה. ילד בן 8 בכיתה ב', המתקשה ברכישה מיומנויות שפה. נדרש חיזוק גם בחשבון.ילד מוכשר, חכם ,מלאה מוטיבציה ללמוד, רוצה ללמוד ולהתגבר.
מתגוררים בראשון לציון. 
תודה רבה.

לצפיה ב-'שלום ציפי'
שלום ציפי
16/04/2018 | 16:06
18
אני מראשון, אך אני לא מגיעה לבתים. אשמח לסייע לך ולתת לך המלצה על מורה שמגיעה הביתה.. אך אני לא אוכל לתת לך פה פרטים אלא רק בהודעה פרטית/במייל..
אנא בחרי את הדרך העדיפה לך ותעדכני אותי על מנת שאוכל לשלוח לך.

לצפיה ב-' שרשור עזרה במחקרים '
שרשור עזרה במחקרים
16/04/2018 | 11:16
1
27
שלום לכולם,

שמי רוני ואני סטודנטית לפסיכולוגיה וחינוך באוניברסיטה הפתוחה.
לקראת סיום התואר עלי להגיש עבודה סמינריונית מחקרית בנושא "השפעת סגנון ההורות על תחושת המסוגלות העצמית האקדמית בקרב לקויי למידה".
השאלון פונה גם לאנשים שלא אובחנו כבעלי לקות למידה.
אודה לכם אם תקדישו מספר דקות לענות על השאלון.

להלן הקישור:
https://goo.gl/forms/3R27a5ZobNT453eH3

רוב תודות,
רוני.

לצפיה ב-'השפעות של לקות למידה על רווחה נפשית סובייקטיבית'
השפעות של לקות למידה על רווחה נפשית סובייקטיבית
19/05/2018 | 21:52
6
שלום לכולם!
במסגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך אני עורכת מחקר על השפעות של לקות למידה על רווחה נפשית סובייקטיבית. 
השאלון המצורף מיועד לכל מי שבין הגילאים 18-40 (ולא רק למאובחנים בלקות למידה), אודה לכם אם תוכלו להקדיש מספר דקות מזמנכם ולענות עליו.
כמו כן , אני מודה לכל מי שיוכל להפיץ אותו ולעזור לי לסיים את התואר:)

שירה

לצפיה ב-'פשוט אין כוח יותר'
פשוט אין כוח יותר
12/04/2018 | 16:00
1
45
הבן שלי מסיים כיתה ה' , מאבחן עם לקות למידה שפתית והפרעת קשב (מטופל) . מכיתה א הוא מקבל הוראה מתקנת , החלפנו כבר 3 מורות שונות , כולן מסכימות שהוא נבון וחכם אבל שום דבר לא עוזר. הוא בקושי משתפר. קורא מאוד מאוד לאט (בערך 30 מילים בדקה) , עושה טעויות רבות , מתקשה מאוד בהבנת הנקרא. 3 פעמים בשבוע כבר 5 שנים וכלום .איטי בטירוף . מבחן שכולם עושים שעתיים הוא עושה 4 שעות.  אני פשוט מתוסכלת . אגב בחשבון ואנגלית אין בעיה. 
לצפיה ב-'שלום'
שלום
13/04/2018 | 16:49
29
קודם כל אני מבינה את התסכול שלך, אני מבינה את אפיסת הכוחות שאת מתארת..
צריך להבין כמה דברים, באיזו רמה הבן שלך? לפי המורה בבית הספר/המורות להוראה מתקנת? איזה פער קיים בינו לבין תלמידי הכיתה שלו? מעבר לאיטיות בקריאה, האם הוא קורא טקסטים של כיתה ה' או טקסטים של כיתה ג' למשל בקצב של 30 מילים בדקה?
אם הוא קורא טקסטים של כיתה ג' ובוחנים אותו עם טקסטים של כיתה ה'.. ברור שיקח לו הרבה יותר זמן ויהיה לו הרבה יותר קשה..
אני לא יודעת כמה זמן אתם עם המורה החדשה, ואני לא יודעת באיזו שיטה היא מלמדת והאם השיטה בה היא משתמשת בשיעורים היא אותה שיטה בה השתמשו המורות הקודמות שלו.. אולי צריך להחליף את השיטה שמשתמשים בה.. אולי צריך לכתוב לו יותר תומכי זיכרון ולאפשר לו להסתכל בהם בבחינה..
האם במבחנים באנגלית ובחשבון הוא לא איטי?
לצפיה ב-'מישהו יודע מדוע הורידו את כל ההרצאות של ריצ'ארד לבוי מהרשת?'
מישהו יודע מדוע הורידו את כל ההרצאות של ריצ'ארד לבוי מהרשת?
11/04/2018 | 18:18
1
15
לצפיה ב-'שלום'
שלום
13/04/2018 | 16:44
22
מכיוון שאני לא הורדתי אותן מהרשת.. אין לי דרך לדעת למה הורידו אותן..
אני יודעת אבל שההרצאות שלו מדברות על כלכלת אסימונים וחיזוקים חיובים על התנהגות טובה..
אולי תחפשי סרטונים/הרצאות אחרות בנושא.
בהצלחה!
לצפיה ב-'אסטרטגיות למידה'
אסטרטגיות למידה
11/04/2018 | 00:18
3
51
מחפשת המלצה איך ללמד ילד בכיתה ח תיכנון זמן, התארגנות, הכנה למבחן,...

איך ללחוץ עליו להתכונן לקראת התיכון ולהשלים חומר שהכיתה לעולם לא תגיע אליו בזמן שנשאר לנו 
(אתר, ספר, משחק,...)

לצפיה ב-'שלום'
שלום
13/04/2018 | 16:43
2
27
מי את בשבילו?

איזה חומר את רוצה שהוא יספיק ללמוד לפני התיכון, ולמה הכיתה לא תגיע אליו בזמן?
האם הוא מסוגל ללמוד לבד? יש ילדים ואנשים שלא יכולים ללמוד ללא עזרה..

לצפיה ב-'מתמטיקה, אנגלית'
מתמטיקה, אנגלית
14/04/2018 | 23:28
1
88
מדובר בילד מחונן, אבל עם פער בין החשיבה שלו וההצלחה במתמטיקה לבין היכולת של הכתיבה 
השנה בחטיבה ולכן יש בעיה של תלמידים בעייתיים שכפו על ההנהלה לקבל. בשנה הבאה אני שולחת אותו לתיכון ברמה לימודית גבוהה, ומחפשת דרכים להקל עליו- מחשב לסיכום החומר במקצועות רבי מלל (כרגע אני נלחמת איתו על לימוד שיטה עיוורת).
הוא מסוגל ללמוד רק כשהוא מאד רוצה. אם יהיה אתר מאתגר במתמטיקה (אפשרי בתשלום), אוכל לעודד אותו ללמוד.
באנגלית- הקטע של כתיבה חופשית (מיצ"ב, בתוך האנסין) קשה לו מאד.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
16/04/2018 | 16:04
11
אני לא יודעת מי את בשבילו כי לא ענית על זה..
אני הייתי מחפשת מורה להוראה מתקנת שמתמחה בחטיבות ביניים ותיכונים במתמטיקה ואנגלית, ככה הוא ילמד בדרכים יצירתיות ומותאמות ליכולותיו, קשייו, תחומי העניין שלו וכו'.
אני לא חושבת שאתר או תרגילים או טקסטים שתוציאו מהאינטרנט יעזרו, אם רוצים לתת לו פוש עדיף הוראה פרטנית מקצועית ואיכותית..
בהצלחה!
לצפיה ב-'עברית שפה קשה(?)'
עברית שפה קשה(?)
09/04/2018 | 19:50
2
28

בת 8.5, לפני כמעט שנה עברנו לארה"ב, היא מסתדרת עם האנגלית פשוט מעולה,
אבל אנו שמים לב שמתחילות להיות לה לא מעט טעויות כתיב בעברית.
חשוב לציין שבמדובר בילדה חכמה, מצטיינת בלימודים (ברמה ארצית בישראל) ללא קשיי למידה,
אני מציין זאת רק בהקשר של ריבוי טעויות הכתיב בעברית, כדי לשים דגש על כך שלא מדובר בקשיי למידה, אבל אולי שיטות הלימוד שמוכרות לכם יכולות לסייע.
(כנראה שההתמקדות באנגלית והזמן שעובר, משכיח ממנה את מה שנתפס כרגע כפחות חשוב)

האם מישהו יודע מה כדאי לעשות כדי לשפר את הנושא?
אנו חוששים שכאשר נחזור לישראל, הפערים יגדלו ויהוו בעיה אמיתית.
חשוב לציין שהיא קוראת המון בעברית וזה לא עוזר (מסתבר).
חשבנו אולי שהיא תכתוב כל יום דף בעברית (סיפורים שהיא תמציא) ואנו נתקן שגיאות,
או אולי דווקא לתת לה להעתיק עמוד בעברית יהיה יעיל יותר?

בעקרון השאלה רלוונטית יותר לאנשי מקצוע (ננסה במקביל),
אבל אם מישהו יודע ויכול להציע, נשמח לקרוא.

לצפיה ב-'שלום'
שלום
10/04/2018 | 16:37
1
32
אני לא יודעת אם יש לכם אפשרות להשיג שם חוברות עבודה בעברית..
יש חוברות שמתמקדות בשגיאות כתיב, ומלמדות כללים שיכולים לסייע לה..
יש גם מלא קבצים באינטרנט שיכולים לסייע לכם..
נתקלתי גם לא מזמן ב100 תרגולים אינטרנטיים של כתיב נכון עם המילים הנפוצות בשפה העברית והיא יכולה לתרגל דרכם דרך האינטרנט..
אם תכתבו לי כתובת מייל אשלח לכם קישורים..

אבל קודם כל חשוב להבין את האופי של השגיאות כתיב שלה, אם יש לה שגיאות בשורש של המילה, או במוספות או סיומיות של מילים, אם היא מוסיפה או משמיטה אותיות אהו"י וכו'..  ואם השגיאות הן הומופוניות ע-א-ה, ו-ב, ט-ת וכו'.. או אחרות..
לפי אופי השגיאות אפשר להבין איך כדי לסייע לה..
אולי תתנו לה לכתוב קטע ותבדקו את סוגי השגיאות ואז תחזרו עם תשובות או דוגמאות ואז יהיה הרבה יותר קל לנסות לסייע לכם מרחוק.

לצפיה ב-'הומופוניות, שלחתי לך גם מסר, תודה רבה!'
הומופוניות, שלחתי לך גם מסר, תודה רבה!
10/04/2018 | 22:26
10
לצפיה ב-'חיפוש תוכנה שתעביר קובץ שמע לכתב'
חיפוש תוכנה שתעביר קובץ שמע לכתב
06/04/2018 | 15:18
1
13
שלום אני לקויה למידה ובעלת הפרעת קשב. לומדת באוניברסיטה.מקליטה את השיעורים ובהגעתי הביתה אני יושבת שעות על עברה את החומר שאני מקליטה לכתב. מחפשת תוכנה טובה גם בתשלום שיעביר קבצים שמע שנמצאים במחשב לכתב( תמלול החומר). מנסה הרבה זמן למצאו משהו שיעבוד. כרגע כל התוכנות מפסיקות לכתוב אחרי כ50 מילים. בבקשה אשמח לכל עזרה  מאנשים המבינים.תודה רבה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
10/04/2018 | 16:32
13
אני לא מכירה תוכנה כזאת לצערי..
כשאני הייתי סטודנטית הייתי מקליטה את השיעורים אבל כותבת תוך כדי בשיעור, ואם איבדתי את הריכוז או לא הספקתי, אז הייתי כותבת לי בסיכום להקשיב מדקה X עד דקה Y בהקלטה.. ואז הייתי מוצאת את עצמי יושבת בבית ומקשיבה לחלק מאוד קטן מההרצאה ולא לשעה וחצי עם מלא עצירות וזה היה נמשך נצח..
בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלה לגבי מחשב נייד/טאבלט בתוך הכיתה'
שאלה לגבי מחשב נייד/טאבלט בתוך הכיתה
06/03/2018 | 23:04
1
20
הבן שלי בכיתה ח. הרמה המילולית שלו והידע שלו הרב המעל הממוצע, אבל בגלל בעיה בכתיבה (קיבל מעט מאד ריפוי בעיסוק בגיל צעיר ולא קיבל עזרה בכלל בבי,ס יסוד, כי לא חשבתי לעשות אבחון. ישבתי איתו לפני מבחנים והזכרון שלו עזר לו להצליח בכל המבחנים שהיו בשיטה אמריקאית או עם כתיבה מועטת.
קיבלנו אישור לשימוש במחשב.
על איזה מחשב אתם ממליצים לקנות לשמוש בכיתה (כיתה רגילה, אבל יש כמה בעייתיים שעלולים לגעת במחשב, כך שהוא יצטרך לסחוב אותו איתו בשיעורים שבהם יצטרך להשתמש בו לסיכומים וכד'- שיעורים רבי מלל)?
מחשב של 13 אינטש, כדי שיהיה מספיק נוח להקלדה? מחשב נייד שהוא גם טאבלט (יקר בטירוף)?
בעלי לא חושב שהמחשב ישרוד יותר משבוע.
הילד גם לא יכול להבטיח שהוא אכן יסכם את השיעורים. אני מקווה שהוא ילמד להקליד מהר כדי שלא יבזבז זמן על הקלדה באצבע אלא בשיטה עיוורת.
אשמח גם לשמוע אם העצה היא מתוך ניסיון/ בכיתה/ מלימודים/ניסיון עם הילד הפרטי שלך.
בתודה מראש
לצפיה ב-'שלום'
שלום
10/03/2018 | 20:44
23
אני רושמת את התשובה בתור אשת מקצוע וגם מהניסיון שלי כבר מעל עשור עם מחשבים ניידים והשתמשתי בהם כמעט עשור בתור סטודנטית.

יש כמה משתנים חשובים כשבוחרים מחשב נייד לשימוש יומיומי בכיתה, מעבר למשתנים הרגילים בבחירת מחשב נייד..
1. מחשב שיהיה קל לסחוב אותו
2. אני בתור סטודנטית קניתי מחשבים עם 10 אינטש ו-11.6 אינטש.. עניין של הרגל אבל בהחלט אפשרי..
3. אופציה אחרת- יש טבלטים שאפשר לחבר להם מקלדת אלחוטית (לי יש טבלט ומקלדת אלחוטית יכולה לרשום לך את החברה/דגם של המקלדת האלחוטית אם יעזור), ואז צריך להתקין שם רק אופיס והוא יכול להשתמש בו בבית הספר.
4. מחשב שיהיה נוח לו.. וכדאי לחסום בו איכשהו את המסיחים למיניהם (משחקים, צייר וכו')..

לגבי הקלדה מהירה- יש אתרים שאפשר לתרגל בהם הקלדה עיוורת.. ואישית עם הזמן אני למדתי הקלדה עיוורת בלי לימודים פורמליים.. וכל פעם שאני מחליפה מחשב לוקח לי מעט מאוד זמן להתרגל למקלדת החדשה.
מצרפת לך כמה קישורים:

לגבי תלמידים שעלולים לגעת לו במחשב, צריך להיות פה הסבר של הצוות החינוכי, שאם מישהו נוגע לו במחשב הנייד/בטבלאט ופוגע בו, האחריות היא על הנוגע והוא יצטרך לשאת בעלויות התיקון/לקנות חדש..

בהצלחה!
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום פסיכומטרי '
מחכים לכם בפורום פסיכומטרי
04/03/2018 | 13:25
4

חוזרים לפעילות עם מנהל מצוין בפורום המוקדש לאחת הבחינות הקשות והמאתגרות - בחינת הפסיכומטרי
בפורום, שיהווה סוג של "קבוצת תמיכה" לנבחנים, יינתן מענה מקצועי לשאלות הגולשים, יועלו טיפים ללמידה ושאלות מאתגרות, וכן יהיה ניתן להתלבט בכל הקשור ללימודים גבוהים.
היכנסו עכשיו לפורום פסיכומטרי

לצפיה ב-'בבקשה מספר שאלות , עזרה דחופה - הצילו !!!'
בבקשה מספר שאלות , עזרה דחופה - הצילו !!!
14/02/2018 | 11:46
6
108
1}האם בית הספר יסודי יכול להכריח אותי לעשות לילד איבחון פסיכודיאגנוסטי ?

2} במה בית הספר יכול עזור לילד {כיתה ג} עם קשיי למידה מבלי שיעבור אבחון כל שהוא ?

3} במידה ואני כן יעשה לבן שלי אבחון פסיכדיאגנוסטי האם בית הספר יכול להוציא את הבן שלי ולשלוח אותו לבית ספר חינוך מיוחד מבלי שנסכים לכך ?

4} מה הזכויות של הילד / שלנו ?

בבקשה שמשהו יעזור לי ! תודה
לצפיה ב-'התכוונתי לאבחון פסיכודידקטי '
התכוונתי לאבחון פסיכודידקטי
14/02/2018 | 11:49
46
.
לצפיה ב-'שלום אלין'
שלום אלין
14/02/2018 | 17:53
3
63
1. בי"ס לא יכול להכריח אותך לעשות אבחון דידקטי לבן שלך, אך אם יש לבנך קשיים אבחון דידקטי יכול לסייע לו..
2. בלי אבחון דידקטי/אבחון פסיכודידקטי, היכולות של בי"ס הן מוגבלות, בעיקר שעות פרטניות מהמורות המלמדות בכיתה.. אך להן יש מעל 30 תלמידים וצריך לזכור את זה.
3. אבחון דידקטי לא אומר שאוטומטית הילד עובר לחינוך מיוחד... על מנת להעביר ילד לחינוך מיוחד צריך לקיים וועדת השמה.. בוועדה זאת נמצאים מנהל/ת בי"ס, מחנכת הכיתה, אתם- כהורי התלמיד, נציגה מהמתי"א, מפקחת וכו'.. צוות מקצועי שתפקידו לחשוב על המסגרת האידיאלית עבור הילד. אם תגיעו לשלב הזה, תוכלו להגיד את עמדתכם בוועדה זאת.
4. הזכויות של הבן שלך כרגע הן כמו הזכויות של כל תלמיד ותלמיד.. לאחר שיעבור אבחון דידקטי ייתכן ויהיו לו עוד זכויות. אולי תהיה המלצה על שעות שילוב למשל במסגרת בית ספר ואז תהיה ועדת שילוב.. אולי יתנו לו שעות הוראה מתקנת בקבוצות שאינה במסגרת שילוב.. וכו'..

למה את כל כך מתנגדת לאבחון דידקטי? אם לבנך יש קשיים.. אבחון דידקטי ידע לזהות אותם ולהבין את המקור לקשיים ואיך ניתן לסייע לו. האבחון הוא בשבילו, ולא בשביל בית הספר..

אשמח לענות על עוד שאלות.. אם יהיו..
בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלה נוספת בבקשה '
שאלה נוספת בבקשה
15/02/2018 | 07:52
1
48
כשאני עושה לילד אבחון {לא דרך השפ"ח} אלה באופן פרטי האם תשובה מגיעה אלי ? או באופן ישיר לבית הספר ? 

לצפיה ב-'שלום אלין'
שלום אלין
15/02/2018 | 13:20
36
התשובה אמורה להגיע אליך בשיחת סיכום שנעשית במכון..
בד"כ מביאים לכם העתק לבית הספר, ואתם מעבירים לבית הספר..
בהצלחה!
לצפיה ב-'אוסיף גם'
אוסיף גם
16/02/2018 | 06:50
43
שבית ספר יכול לכנס ועדת השמה גם אם לא יהיו לילד אבחונים. מתוך אמירה כי הילד אינו עומד בדרישות חינוך רגיל. רק שאופציות לרשות הועדה לחיפוש מסגרת מתאימה יהיו פחותות יותר.
לצפיה ב-'מצטרפת לכל מה שכתבו לך ומוסיפה- '
מצטרפת לכל מה שכתבו לך ומוסיפה-
17/02/2018 | 15:43
51
נשמע שאת מאוד מודאגת מתגובת המערכת החינוכית. 
ממליצה לך בחום פחות להתעסק עם בית הספר, ויותר להתעסק בלהבין מהם הקשיים של בנך וכיצד לסייע לו. 
בכל אופן, ההחלטות הן תמיד אך ורק של ההורים. 
אם בית הספר לוחץ עליכם לקיים אבחון, כנראה שיש סיבה לכך. 

את רוצה לספר על הבן שלך? מה הקשיים שאת רואה? מה הקשיים שבית הספר רואה?....האם הוא מקבל סיוע כלשהו אחר הצהריים אצל אשת מקצוע מתאימה? האם מאובחן מגיל צעיר יותר?...

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן
09-7749028

לצפיה ב-'האם מישהו התנסה באבחון במרכז גלאי'
האם מישהו התנסה באבחון במרכז גלאי
13/02/2018 | 10:33
2
48
הבן שלי עולה לכיתה י וקופת חולים ממנת דרך מרכז גלאי האם מישהו התנסה איתם?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
13/02/2018 | 18:56
39
אני לא מכירה אותם..
אבל כשבאים לבחור מכון אבחון כדאי לבדוק מספר דברים:
1. מי המאבחנת/מאבחנים? מה הכשרתם? רצוי שהאבחון יתבצע על ידי שני אנשי מקצוע: מאבחנת דידקטית בעלת תואר שני באבחון וטיפול בלקויות למידה, ופסיכולוגית חינוכית (כמובן שגם מאבחן דידקטי בעל תואר שני באבחון וטיפול בלקויות למידה ופסיכולוג חינוכי).
2. כמה זמן ייערך החלק הדידקטי וכמה זמן החלק הפסיכולוגי. והאם ישנו מצב בו בנך יישאר לבד במהלך האבחון? (אם כן, אני לא ממליצה ללכת למכון אבחון כזה.. לפעמים לילדים יש שאלות תוך כדי ביצוע מטלות באופן עצמאי ויש לכך משמעות אבחונית ולכן יש צורך בנוכחות המאבחן בכל חלקי האבחון, למעט הפסקות לאוכל/שתייה וכו' לילדך ולהם).
3. קבלת דו"ח האבחון ושיחת סיכום. חשוב שיקיימו אתכם שיחת הסבר בנוכחות ילדכם על מנת להסביר על קשייו ועל יכולותיו.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מכון גלאי'
מכון גלאי
06/03/2018 | 22:54
33
עשיתי שם שנה האחרונה אבחון פסיכודידקטי. למה? כי קופ"ח משתתפת. הייתי מרוצה מהתוצאות ומהפירוט.
המלצות: לא לשלם להם תוספת של 300 ש"ח על אבחון באנגלית או מתמטיקה, בלי לתאם מראש זמן לאבחונים הללו.
הם שאלו את הילד מס. תרגילים קלילים (לפי ההערכה שלו כמה דקות בלבד), על חשבון הזמן של האבחון הדידקטי. לכן, אם את בכל זאת מחליטה- נראה לי שכדאי לבדוק מקום שמתמחה באבחון מתמטי או באנגלית דווקא, או לבדוק אם אפשר לקבל את מלוא הזמן לזה.
ממילא, אם הילד יקבל תוספת זמן, אין סיבה שלא יקבל באנגלית. אם יש לו שגיאות כתיב בעברית, יכול להיות שתקבלו התעלמות גם באנגלית. אם יש לו בעיה המתמטיקה- צריך לבחון את זה לחוד. נראה לי שחלק מהאבחון צריך להיות בכל זאת קשור לחשבון (אם יש בעיה קשורה לנושא, אין סיבה שלא יוסיפו משפט אחד, כמו שגיאות כתיב באנגלית).
חשוב לי לציין שיש לי קצת רקע בנושא (תיאורטי בלבד), כך שיש לי בסיס לביקורת על התוספות.
כמו כן, את חוסכת סכום כסף על אבחון בחסות קופ"ח אז אם צריך, תוציאי את הסכום על מקור מוסמך שמתמחה דווקא במתמטיקה (או אנגלית).
לצפיה ב-'לימודים'
לימודים
10/02/2018 | 22:06
1
58
האים יש קריטריונים מסוימים כדיי להיתקבל לחטיבת בייניים?
לצפיה ב-'שלום רועי'
שלום רועי
11/02/2018 | 07:32
37
אתה צריך לבדוק בבית ספר הספציפי שמעניין אותך, אם זה בי"ס מיוחד.
אם זה בי"ס רגיל שכל תלמידי השכבה עוברים לבי"ס הזה, אני לא חושבת שאמורים להיות קריטריונים מסוימים..
במעבר לתיכון/קבלה למגמה מסוימת כבר יש תנאי קבלה וצריך לבדוק מה תנאי הקבלה הנהוגים במוסד הלימודים.
בהצלחה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות
פורום פסיכומטרי
פורום פסיכומטרי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה