לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אגדות רוק

הפורום עוסק באומני והרכבי רוק שהחלו להקליט לפני 1990 

"Music is the best" (פראנק זאפה)

ברוכים הבאים לפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אגדות רוק

הפורום עוסק באומני והרכבי רוק שהחלו להקליט לפני 1990 

"Music is the best" (פראנק זאפה)

ברוכים הבאים לפורום

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ערוץ היוטיוב של הפורום עם פלייליסטים נבחרים מהדיונים שבו 
מקורות המידע של חברי הפורום- חדשות, מידע, הוצאות חדשות ומחודשות, וכיו"ב
רדיו יקי (WYKI 106FM) בחל"ת. את רדיו יקי וינטאג', לעומת זאת, אפשר למצוא ב iCast

המשך >>

לצפיה ב-'מזהים את הסבא החביב?'
מזהים את הסבא החביב?
27/06/2017 | 19:23
17
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:13
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'וואו מגניב שהפורום הזה עוד קיים'
וואו מגניב שהפורום הזה עוד קיים
22/06/2017 | 17:42
2
42
לא הייתי כאן שנים (ובכלל בתפוז), לתומי חשבתי שהפורומים נסגרו כליל...
כיף לדעת על עוד מקור לדיוני מוזיקה אינטליגנטים.
שתי שאלות (לא קשורות):
1. למה בעצם אתם לא עוברים לקבוצה בפייסבוק? (אני אגב בעד לצמצם את כוחו של צוקרברג אבל סתם מעניין)
2. איך אתם עם פרסומים למופעי מחווה שרלוונטים לקבוצה? מותר / אסור / צריך אישור מקדים?
לצפיה ב-'זה קצת כמו עם כל המצאה חדשה'
זה קצת כמו עם כל המצאה חדשה
22/06/2017 | 19:37
40
יש את הרוב שממשיכים עם העדר, ויש את הקומץ שנשאר מאחור, על קרחון מבודד, נאמן לטכנולוגיה הישנה. לפעמים זה מבחירה, לפעמים זה כי אין ברירה אחרת. בכל מקרה, לא תגיד לבנאדם שבוחר להאזין רק לרדיו, שייתקדם כבר ויעבור לצפות בטלוויזיה, בטח לא בימינו... אז בדומה לזה,  לי נראה, מההסתכלות הקצרה שלי,  שהפורום הזה משמר איזושהי תמימות , טרום העידן הדורסני והשופוני שאנו חיים בו היום. מה גם שלא תוכל להתחמק מזה- כשאתה כותב משהו בפייסבוק אתה מתעסק בהמון בולשיט שלא קשור למוזיקה, הרבה  לפני שכתבת אפילו מילה אחת על מוזיקה. זה מדכא את הסיכוי לדיון החכם והמעניין באמת- דיון בו שני אנשים שונים בטעמם, אישיותם והשקפותיהם, נפגשים ולומדים אחד מהשני (איך לגדף טוב יותר צפרדעי פרוג / ניאנדרטלי pאנק / מסריחוני פופ צ'יזי / מי שבא לך... :) ) .
לצפיה ב-'לא נשארו פה הרבה, אז אולי כל האחרים בפייסבוק'
לא נשארו פה הרבה, אז אולי כל האחרים בפייסבוק
22/06/2017 | 23:27
31
אפשר אולי פעם לנסות לארגן שרשור קבוצות מומלצות

חוששני שגם המנהל הוריד הילוך, מה שקצת מוריד את הקטע של אישור מקדים. אם זה פרסום על מוזיקה, שיהיה. יותר גרוע מכלב שמנדנד את הראש זה בטח לא יהיה.
לצפיה ב-'לא בדיוק המקום לשאול אבל.....'
לא בדיוק המקום לשאול אבל.....
19/06/2017 | 12:07
5
54
שלום לכולם
אני מחפש מנגינה מתוך סרטון שרץ בעיקר בפייסבוק, אדם מנגן על גיטרה וכלב לבן לא יודע איזה גזע מתחיל להנהן עם הראש לפי הקצב, נדמה לי שהיה רשום שזה קטע משיר של איירון מיידן, ואני כחובב רוק כבד לא מכיר אותם בכלל (התחלתי לשמוע, מזכירים לי מעט את rainbow עם הסולן DIO) ׂ
אשמח אם תוכלו לומר לי באיזה שיר מדובר. 
לצפיה ב-'יכול לשים קישור ?'
יכול לשים קישור ?
21/06/2017 | 08:41
1
11
לצפיה ב-'זהו שאין לי וגם אני מחפש '
זהו שאין לי וגם אני מחפש
22/06/2017 | 12:11
14
לצפיה ב-'ראיתי את הקליפ....'
ראיתי את הקליפ....
21/06/2017 | 18:00
34
לא זיהיתי את השיר אבל אולי מי שהעלה כתוב באיזה שיר מדובר?
לצפיה ב-'כלב עושה Headbanging לצלילי נירוונה נחשב?'
כלב עושה Headbanging לצלילי נירוונה נחשב?
22/06/2017 | 23:23
1
38
לצפיה ב-'בדיוק זה תודה'
בדיוק זה תודה
23/06/2017 | 12:14
8
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:34
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:34
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'50 שנה ועכשיו גם תערוכה'
50 שנה ועכשיו גם תערוכה
18/06/2017 | 01:12
30
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:03
2
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-' אניטה פאלנברג'
אניטה פאלנברג
14/06/2017 | 09:50
31
ברשת מדווח על מותה של פאלנברג, אם כי הודעה רשמית טרם יצאה.
פאלנברג היתה ה"פאם פאטאל" האולטימטיבית, שמשכה בחוטי הרולינג סטונס במשך שנים רבות. היא נולדה ברומא להורים גרמניים, בשנת 1944. (מה הם עשו שם במלחמה? שאלה). מגיל 16 היא החלה להסתופף בחוגי האמנות והאופנה האירופיים, והיתה חלק ממה שנקרא אז "חוג הסילון" - צעירים עם הרבה כסף פנוי, שלא נזקקו לעבוד ונדדו ממוקד בילוי אחד לשני: סן טרופז, אתרי סקי באלפים, איי יוון וערי צפון ומערב אפריקה. פאלנברג השתלבה בחיי הזוהר כדוגמנית וכוכבנית. בין היתר שחקה ב"ברברלה", הסרט ה"שערורייתי" (לזמנו) של ג'יין פונדה.

את הסטונס היא פגשה במינכן בשנת 1965, כאשר באה לצפות בהם בהופעה. בשנתיים הבאות היא היתה חברתו של בריאן ג'ונס כאשר במקביל השפעתה במעגל הקרוב של הסטונס הלכה וגדלה. היא זו שתיווכה בין הסטונס לבין עולם האופנה והאמנות הלונדוני הדקדנטי, ודחפה אותם - ובעיקר את ג'ונס - להתנהגות יותר ויותר פרובוקטיבית, במונחים של אותם ימים. בשלב כלשהו היא וג'ונס הצטלמו במדים נאציים, לאיזה מוסף אופנה.

בשנת 1967 היא עזבה את ג'ונס לטובת קית' ריצ'ארדס, לאחר שג'ונס - שגם ככה לא היה יציב נפשית - נהיה אלים כלפיה. ריצ'ארדס היה מאוהב בה בסתר מזה זמן מה. בסצינה שנכנסה להיסטוריה, ומן הסתם ייעשה עליה גם סרט מתישהו, השניים "ברחו" למרוקו בלימוזינה של ג'ונס, כשהם מותירים אותו מאחור.

ב-12 השנים הבאות, פאלנברג היתה "ידועתו בציבור" - תכלס, אשתו - של ריצ'ארדס ואם שלושת ילדיו הגדולים, מארלון (נולד 1969), אנג'לה (נולדה 1972? שמה המקורי היה Dandelion, כשם הפרח, וגם שם של שיר נהדר של הסטונס מ-1967), וטארה, שנקרא על שם טארה בראון ומת כמה שבועות לאחר לידתו. במשך רוב התקופה הזו, פאלנברג וריצ'ארדס היו מכורים להרואין. הם הסתבכו, פעם אחר פעם, עם המשטרה הבריטית, והמשטרה הצרפתית (כאשר הסטונס עברו לצרפת, מאימת רשויות המס, בתחילת שנות השבעים), ולבסוף עם המשטרה הקנדית, ב-1977. בעקבות מעצרם בטורונטו, הם נאלצו להתחיל בתהליכי גמילה. אבל בעוד ריצ'ארדס היה מחוייב לתהליך, פאלנברג היתה פחות מחוייבת. הם נפרדו סופית בסוף העשור.

ריצ'ארדס חידש במרץ את הקריירה שלו לאחר שנגמל מהרואין, ואף התחתן מחדש ונהיה אב לשתי בנות נוספות. פאלנברג עוד הספיקה להיות מעורבת בסקנדל נוסף, כאשר מאהב שלה, ילד בן 17, ירה בעצמו בחדר השינה בביתה. המשטרה חשדה שהשניים שחקו ברולטה רוסית, אך לא הצליחו להוכיח דבר. היא נגמלה לבסוף מהרואין רק ב-1987, וחזרה לעסוק באופנה ועיצוב, על אש קטנה. בשנות התשעים הופיעה, יחד עם מריאן פייתפול, בפרק של absolutely fabulous.

פאלנברג נשארה ביחסים טובים עם קית' ריצ'ארדס במשך כל השנים, וקית' הציג אותה כחלק מהמשפחה המורחבת שלו.
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:49
7

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-' Waters - Is This The Life We Really Want ? full album'
Waters - Is This The Life We Really Want ? full album
04/06/2017 | 23:05
5
98
25 שנים אחרי, רציתי לקבל לפחות אלבום כפול ... יחד עם זאת מסתתרים שם כמה מהיפים שווטרס כתב

When We Were Young 1
2 Déjà Vu
3 The Last Refugee
4 Picture That
5 Broken Bones
6 Is This the Life We Really Want?
7 Bird In A Gale
8 The Most Beautiful Girl
9 Smell The Roses
10 Wait for Her
11 Oceans Apart
12 Part of Me Died
לצפיה ב-'אחח ווטרס ווטרס'
אחח ווטרס ווטרס
05/06/2017 | 16:11
56
סיבכת אותי.

הרי אני ועצמי יודעים שאני מאוד אוהב את גוף היצירה שלך. מאוד. ויש לי המון המון סיבות מצוינות, כלומר שירים, לכך.
אז מה אתה מסבך אותי עכשיו, אתה רוצה שאני יריב עם עצמי? כן/לא? מה? פיצול אישיות זה מה שאתה רוצה להפיל עלי? לא מספיק אני צריך ללבוש מסכות שונות בהתאם לאנשים שאני מדבר איתם בעולם האמיתי?
אתה יודע כמה סבל רגשי על בסיס יומי זה, רוג'ר? לומר לאנשים מה שהם רוצים לשמוע או להנהן 'כן' לשטויות או לשקרים שהם פולטים לאויר מסביבי, כי אין ברירה אחרת שצריך לשרוד ולהמשיך קדימה. אז כן רוג'ר, תענוג זה לא.

וכן רוג'ר אני מסכים איתך, אלה לא החיים שאני בהכרח רוצה.  
לא רוצה לחרטט את עצמי ולומר שהאלבום החדש שלך הוא באמת חדש. כי הוא לא מרגיש כזה יותר מדי, אלא מרגיש כאילו הבאסה העכשווית עטופה בשטיקים של פעם. ואגב זה לא אלבום רע בכלל, ההפקה טובה, ההגשה המוכרת שלך מצויינת כאילו לא עברו עשרות שנים מהפעם האחרונה אבל כל זה בכל זאת לא משאיר אותי צמא לעוד.
האלבום נפתח טוב מאוד עם רצף שירים מכובד מאוד - שישה במספר, כלומר חמישה - מגיע לפסגה, מוקדמת אמנם אבל מגיע, ואז פתאום נופל וצונח באלגנטיות וחינניות נוסטלגית שכנראה כבר לא תעבוד ללא גילמור ורייט. ואני נשאר אדיש שכל החצי השני יבש ושומם בהשוואה לאלבומים קודמים, ושום צליל לא נשאר איתי עד סוף האלבום.
וזו אולי הבעיה העיקרית מבחינתי.
ב-AMUSED TO DEATH החצים המחודדים פוגעים כל כך עמוק ובמרכז המטרה כיוון שהמוסיקה עוזרת ממרכזת ומנחה את האוזן ולוקחת נפח חשוב בשירים, ואילו כעת את החלל הזה ממלאים טריקים מוכרים ונוסטלגים מדי שלא מרימים את האלבום גבוה כמו שיכולה מוסיקה להישאר עמוק בפנים. והשיר הכי 'רוקיסטי/להיט' (SMELL THE ROSES) חסר מלודיה טובה, או אפילו מרגיש לי כאילו לקוח מהאלבום הכי חלש של ווטרס (RADIO KAOS).

מבחינתי אחרי 25 שנים היה אפשר לוותר על אלבום מישמש נוסטלגי מופק כהלכה, וללכת הפוך. הרי אין לזה באמת סיכוי להגיע לרמה של AMUSED TO DEATH או אפילו למעללי הטרמפיאדה. או לפיינל קאט והסבנטיז.
אם כבר אלבום חדש, ביננו רוג'ר, היה יכול להיות לא פחות נוקב והרבה יותר מעניין אם היית מוריד את ההפקה של נייג'ל בשתי דרגות ואז לוקח את 2 הרצועות הכי טובות באלבום, אלה עם הנגיעות האפלות של הסינתיסייזר והצ'לו והבאס המדמם, עם המלודיה הרזה במעלה השנים אבל הכל כך כואבת, ואותן משריש ומנתב הלאה אל עבר החושך במינימליזם ראוי עם יחידת קצב אפלולית ולא בשטיקים מהעבר.

אבל זה בסדר, במציאות של היום ובאי וודאות של מחר, 2 רצועות מעולות הינן גם מתנה ראויה מאוד.

לצפיה ב-'במקרה של ווטרס חייבים להודות שהוא לא הדרדר למוסיקת מעליות '
במקרה של ווטרס חייבים להודות שהוא לא הדרדר למוסיקת מעליות
05/06/2017 | 21:28
1
52
כגילמור.
מצד שני, בדיוק על זה נאמר חלאס.
אם כל מה שאתה יכול לייצר זה משהו שיזכיר שיר ישן שלך, צא לפנסיה.
לצפיה ב-'אני מוכן להיתקע במעלית של גילמור כמה שעות כל יום כל השנה '
אני מוכן להיתקע במעלית של גילמור כמה שעות כל יום כל השנה
08/06/2017 | 01:00
48
לצפיה ב-'הניתוח שלי לחדש של ווטרס ברשותכם '
הניתוח שלי לחדש של ווטרס ברשותכם
05/06/2017 | 23:26
93

באופן כללי מדובר באלבום טוב, אולי לא טוב מאוד אבל ללא ספק טוב.
החולשה העיקרית של האלבום שאותו הפיק נייג'ל גודריץ (רדיו הד), הוא עדר השתתפות של נגנים גדולים. בעבר ב The Pros and Cons היה  זה קלפטון על הגיטרה וב Amused to Death גף בק. זה לא אלבום קונספט קלאסי כמו הקודמים שלו וגם לא בנמצא שירים שעוברים את מחסום חמש או שש הדקות. באלבום ניכרים השפעות משלושה אלבומים בולטים של ווטרס :
 animals , The Pros and Cons of,  Radio K.A.O.S .                           

אבל למה בכל זאת מדובר באלבום טוב... ראשית, ווטרס נשמע נהדר, הקול אותו קול והצעקה אותה צעקה, ממש כמו בימים הטובים. עדיין, הטקסטים חזקים ונוקבים והמלודיות יפיפיות. מילים ומוסיקה הוא לא שכח לכתוב ולהלחין. הוא נשמע נפלא בשירים האקוסטים. הקול חודר עמוק לנשמה והסאונד של האקוסטית נשמע נהדר. "חלק ממני מת" "דז'ה וו"  "הפליט האחרון" מהיפים שווטרס כתב.

תפיסת עולמו הקודרת של ווטרס כמו גם האקלים הפוליטי העכשווי ניכרים היטב : הגפיים התותבות באפגניסטן הנשיא חסר השכל : "תדמיין מנהיג בלי שכל"  "יש כלב משוגע שמושך את השרשרת שלו"  "האם זה החיים אותם אנחנו באמת רוצים?" הוא שואל ומזכיר את : המל"טים, הסמארטפונים, והטלוויזיה המציאותית. גם הזיקנה לא נעלמת מהאלבום :" הייתי מסדר מחדש את הוורידים בפנים כדי להפוך אותם עמידים יותר לאלכוהול ופחות נוטים להזדקנות"
האלבום נסגר ב "חלק ממני מת" המקסים, ווטרס ממשיך עם קדרות החיים והעולם ומתנחם באהבת אישה.

הוא עוד לא אמר את המילה האחרונה בזה אני בטוח.

התקשרו הערב מדיסק סנטר... מסרו לי שהתקליט של ווטרס שהזמנתי הגיע יחד עם the war on drugs שעליו המליץ צביקה.

לצפיה ב-'מוחרם'
מוחרם
08/06/2017 | 15:46
9
לצפיה ב-'אולי זה הפורום הלא נכון, אבל בכל זאת אנסה'
אולי זה הפורום הלא נכון, אבל בכל זאת אנסה
04/06/2017 | 08:31
1
45
אני לפני קניית גיטרה חשמלית (מנגן הבי מטאל מהיר). למישהו פה יש המלצות/דיס-המלצות על רכישת גיטרה מחו"ל? האם אפשר ליפול על זיופים? יש המלצות לאתר בטוח?
מצאתי באיביי דגם של איבנז ב 1200$. ייתכן? לא נישמע הגיוני. מה אתם אומרים?
תודה
לצפיה ב-'ממליץ לך לקנות בארץ'
ממליץ לך לקנות בארץ
04/06/2017 | 21:56
40

המיסוי בארץ על כלי נגינה נמוך ובכלל גיטרה מומלץ לקנות רק אחרי שמנסים ...
יש לך את כלי זמר ויש את חללית, אתה יכול למצוא אחלה איבאנז באחלה מחיר או אולי משהו אחר.
אני מנגן על סטראט
לצפיה ב-'אגדת הרוק יצא בשיר חדש! (לא תאמינו מה קרה לו באמצע הסרטון)'
אגדת הרוק יצא בשיר חדש! (לא תאמינו מה קרה לו באמצע הסרטון)
01/06/2017 | 03:47
48
לצפיה ב-'For one night only on September 13th 2017'
For one night only on September 13th 2017
31/05/2017 | 16:39
62

ההופעה בפומפי שזכיתי לראות בקיץ שעבר

http://www.davidgilmour.com/

אצלנו בסינמה סיטי

לצפיה ב-'כרטיסים להופעה של רוד סטיוארט'
כרטיסים להופעה של רוד סטיוארט
29/05/2017 | 11:51
1
51
זוג כרטיסים להופעה על הדשא ב500 ש"ח במקום 600
לצפיה ב-'לא משתלם'
לא משתלם
29/05/2017 | 16:39
45
בשביל שעתיים רוד סטיוארט אני דורש לפחות 600 שקל.
לצפיה ב-' פורום הישרדות ישראל נפתח מחדש '
פורום הישרדות ישראל נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
28/05/2017 | 12:39

הישרדות 2017 עלתה לאוויר, בערוץ 2- רשת, אתם מוזמנים לעקוב, לשתף ולהגיד כל מה שאתם חושבים על העונה השמינית של הריאלטי המצליח 
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1935

צופים מכורים? חושבים שאתם יכולים לנהל את הפורום? שלחו לנו   פרטי

לצפיה ב-'גרג אולמן ז"ל'
גרג אולמן ז"ל
27/05/2017 | 23:07
42
לא בדיוק הפתעה גדולה, המצב הבריאותי שלו הידרדר בשנה האחרונה והוא ביטל סיבוב הופעות, והיו שמועות שהמצב לא טוב, ועדיין מדובר בבשורות עצובות.

לא עולה בדעתי שיר ראוי יותר לזכרו משיר הפתיחה של Eat a Peach, שיר שרוחו של דוויין אולמן שרתה עליו, עם המסקנה ההכרחית שאין לנו זמן לבזבז את הזמן.
לצפיה ב-'אהלן רוג'ר '
אהלן רוג'ר
22/05/2017 | 21:24
3
111
התגעגעתי...
מסתתרת שם מחווה לבואי עם התיפוף של Five Years ?
אולי ...
לצפיה ב-'להתראות רוג'ר'
להתראות רוג'ר
24/05/2017 | 06:12
2
57
לצפיה ב-'הראשון לבני דורי'
הראשון לבני דורי
24/05/2017 | 13:36
1
47
זה היה הג'ימס בונד הראשון שראיתי בקולנוע בזמן אמת, מה שקיבע את רוג'ר כבונד האמיתי והראוי ביותר.

לצפיה ב-'וזו ההזדמנות להזכר'
וזו ההזדמנות להזכר
24/05/2017 | 21:38
54
בנעימת הנושא הטובה ביותר בכל הזמנים: "המשכנעים". זו היתה סדרה קצרת-מועד (רק עונה אחת, צולמה 1970 והוקרנה 1971-72), קו-פרודוקציה בריטית-צרפתית, עם מור וטוני קרטיס בתפקידים הראשיים. מור דחה הצעה להחליף את שון קונרי בתור בונד, לטובת צילומי הסדרה. העלילה עצמה היתה במשקל נוצה (או פחות מזה) ועסקה בשני פלייבויז הרודפים אחרי גנבי יהלומים וכדומה, בריביירה הצרפתית. בין לבין הם מטרידים נשים.

למרות ההצלחה באירופה (כולל ישראל) מפיק הסדרה, לו גרייד, התקשה לממן עונה שניה: האמריקאים, עליהם הוא בנה שיכסו את העלויות העצומות של ההפקה - בעיקר שכרם של השחקנים - לא ממש חיבבו את הסדרה, בגלל הניחוח הצרפתי של הלוקיישנים והתרבות. בעוד הוא מחפש משקיעים, לקרטיס ומור נמאס לחכות, והם המשיכו הלאה. מור, כמובן, הסכים לקחת על עצמו את תפקיד בונד, אותו גילם לטעמי בצורה הכי מוצלחת (יחד עם דניאל קרייג), ובוודאי הכי משעשעת.

אה, ונעימת הסדרה הולחנה כמובן ע"י ג'ון בארי האגדי.
לצפיה ב-'מסתובבת ידיעה על כך שכריס קורנל הלך לעולמו'
מסתובבת ידיעה על כך שכריס קורנל הלך לעולמו
18/05/2017 | 10:50
10
61
ויקיפדיה כבר מעודכנת.

לצפיה ב-'אכן אבידה קשה'
אכן אבידה קשה
18/05/2017 | 13:38
4
52
אחד הסמלים הגדולים של דור הגראנג' של תחילת ה-90.   למזלנו המוזיקה לא יכולה למות והיא שורדת את המוות של מי שיצר אותו(דבר שלצערי קורה באופן די תדיר)

לצפיה ב-'שלושה מתוך ארבעת הגדולים של סיאטל כבר אינם איתנו'
שלושה מתוך ארבעת הגדולים של סיאטל כבר אינם איתנו
18/05/2017 | 22:01
3
73
קורנל, קוביין, סטיילי (ואפשר להוסיף גם את סקוט וויילנד, אם כי הוא לא היה מהסצינה בסיאטל).

פתאום גם נזכרתי שהיום ה-18.5 - יום השנה (ה-37) למותו של איאן קרטיס. ושניהם הלכו באותה דרך. לא מקרי, ככל הנראה.
לצפיה ב-'את חושבת?'
את חושבת?
18/05/2017 | 23:21
2
45
לא נראה לי שקורנל היה מעריץ גדול של קרטיס, זה לא ניכר במוזיקה שלו לפחות.

לצפיה ב-'אין לי מושג בוודאות מה עבר עליו '
אין לי מושג בוודאות מה עבר עליו
18/05/2017 | 23:42
1
50
אבל התזמון מעלה תהיות.
לצפיה ב-'לדעתי זה סתם היה מקרי'
לדעתי זה סתם היה מקרי
19/05/2017 | 02:55
47
אני גם לא חושב שכשבן אדם מגיע למצב נפשי שהוא מוכן להתאבד,מה שעובר לו בראש זה "אני אחכה עם זה לתאריך מסויים כדי שזה יפול על ההתאבדות של הגיבור שלי"

תשמעי יש כולה 365 ימים בשנה, בלא מעט מהם אנשים מפורסמים התאבדו,ובפרט מוזיקאים, סקטור שהוא יותר אובדני מהרגיל.  לא כזה מופרך ששני מוזיקאים יתאבדו באותו יום.
לצפיה ב-'קורע לב.'
קורע לב.
18/05/2017 | 22:50
4
58
זאת לא תקופה קלה לחיות בעולם הזה. אני ממש לא מדבר על הביביזם וטראמפיזם והקיצוניזם באופן כללי שפשט בכל. מגדלורי תרבות ענקיים קורסים אחד אחרי השני עלינו, ואין לנו מי שיחליפם. וזה חברים, השונה מכל תקופה אחרת שידעה האנושות.
התרבות שלנו היום היא תרבות פח אשפה. ריגוש מהיר. היא פה קצת להיום, ומחר כבר נפנה ונשכח ממנה. האומנים שצומחים פה, הם לא שוחרי תרבות, הם שוחרי כסף ואולי את התחת של בר רפאלי. תאגידים כלכליים שחולמים להיות נשיאי מדינה מושחתים יום אחד.  לכן כל אבדה כזאת- מפילה קיר לבנים על הראש שלנו.

לאנשים שגדלו בניינטיז, קשה למצוא מוזיקאי גדול מקורנל. כן, הוא היה הסולן הגדול של זמנו, אבל יותר מזה- מוזיקאי אמיץ, אוהב מוזיקה על כל צדדיה, כולל סול ובלוז, פסייכ, מטאל pאנק fאנק ופרוג וג'אז ומה שלא תרצו, והכל נכנס לצליל של סאונדגארדן העצומה, ולמה כל כך אהבתי אותם. הם היו המגוונים האמיצים והבלתי צפויים מלהקות הניינטיז, ויש סיבה טובה לשמוע כל אחד מהאלבומים שלהם גם היום וגם בעתיד המאד רחוק (אם צפוי לנו אחד כזה בכלל).

לפחות חצי מהשירים של קורנל היו אפלים בטירוף; עמוסי מוות, דכאון קליני, סמים,  לולאות יפות לתלייה, רובים לחיסול עצמך, אהובתך ופיצוץ העולם כולו. הדברים האלה תמיד רחפו באוויר, החל מהמוות המוקדם של חברו הטוב אנדרו ווד, הראשון לגראנג'יסטים לחסל עצמו, ועד האלבום האיחוד האחרון של סאונדגארדן. ייתכן שכמו ליין סטיילי, וסקוט ויילנד זה היה רק עניין של זמן. לפחות ככה הרגשתי תמיד לגביו. אם כי, היו רגעים שהרגשתי שהוא דווקא הצליח להתגבר על הסמים והקללה שרובצת עליו ועל דורו (היי, לפחות אדי וודר אני בטוח שהתגבר),  הדור שגדל להיות האנטי-בייבי-בום. הסוייסייד בום של אמריקה, זה כנראה התיאור המדוייק. שברון החלום האמריקאי התנפץ עליהם ישירות, והם שימשו כשובר הגלים של הדורות שבאו אחריהם, שלמזלם (או שלא?) כבר לא מרגישים באותה עוצמה את המוות האיטי שעובר על אמריקה, בעיקר כי הם כבר לא מרגישים דבר...

לזכרו של גיבור ילדות, ואומן ענק, הנה שיר מאלבום השני או השלישי הטוב ביותר שלהם, אם כי, בימים מסויימים, כמו זה, הוא ללא ספק הטוב, המחניק והאפל ביותר. .

לצפיה ב-'כתבת יפה מאוד'
כתבת יפה מאוד
19/05/2017 | 07:00
3
37
אין הרבה מה לומר, אני מסכים איתך לא מעט. זה הולך ונהיה יותר יותר עצוב.
אני מזדהה עם התחושה הבלתי נראית משהו אבל מאוד מורגשת של מוות איטי וזוחל, ושקיימת בלא מעט נושאים בתקופת החיים הנוכחית והכיוון הכללי. 
אינני יודע אם זה באמת כך או אולי אנחנו מרגישים את מה שאנחנו מרגישים (ושהטבת לתאר בהודעתך) כיוון שתרבות שלמה שהיתה חלק חשוב מאיתנו הולכת ונעלמת מול עיננו ללא שום אלטרנטיבה ברורה נטולה ציניות או אופורטוניזם שאפשר לראות בכל מקום כיום. בכל מקרה העצב קיים בהחלט. 

אני מכיר רק שלושה מתוך ששת האלבומים של סאונדגארדן, והם בהחלט יצקו המון דברים לתוך המערבולות המוסיקליות האנרגטיות המצויינות שלהם. 
אני מאוד מאוד גם אוהב את TEMPLE OF THE DOG שיצא בול על תקופת התיכון שלי וחרשתי עליו המון. אולי האלבום הכי גראנג'י מבחינתי ותמיד שאני חוזר אליו אני מיד מתמלא בנוסטלגיה לתקופה של תחילת הניינטיז וכל החברים מהתיכון.
איזה כיף היה פעם וכמה הכל כל כך השתנה בחלוף השנים. 
המון שירים נפלאים באלבום הזה REACH DOWN, SAY HELLO TO HEAVEN, TIMES OF TROUBLE, FOUR WALL WOURLD, ALL NIGHT THING, HUNGER STRIKE

והנה עוד אחד נפלא: 

לצפיה ב-'מהרגעים היותר עדינים של קורנל'
מהרגעים היותר עדינים של קורנל
20/05/2017 | 22:59
2
46
ה Temple. פרוייקט שנועד להנצחת זכרו של ידידו הטוב אנדרו ווד, אחד ממקימי הסצנה הסיאטלית שנפטר מאוברדוז של הרואין (חלק מהשירים כתובים לזכרו). מעניין שהוא הגיע שנה בערך אחרי הרגע הכי רועש של סאונדגארדן- האלבום louder than love , אבל אולי זה רק מסביר את הגדולה והורסטליות והחיפוש התמידי של האומן והלהקה הזאת.

לסאונדגארדן יש שלושה אלבומי מופת. מי שלא מחזיק אותם בבית, לא מחזיק שלושה מאלבומי הרוק הגדולים ביותר שיצא לי להכיר:

הראשון Badmotorfinger מ91. אלבום המופת הראשון של סצנה הסיאטלית (עלה במוחי הרעיון שסאונדגארדן אולי היו לגראנג' מה שהדאמנד היו לסצנת הפאנק הבריטיים- תמיד ראשונים, תמיד מעניינים ומתוחכמים מהאחרים, תמיד מחוברים יותר לשטח ונקיים ממניירות ,ועדיין תמיד האחרונים לקבל את כבודם ותהילתם מהעולם הגדול). זה אלבום שרירי, אפל וקטלני, וחשוב מזה- קפיצה קוונטית לעומת קודמו מבחינת כתיבה מלודית. עם כמה קטעים שכיכבו ב MTV, ואחד שלא (למיטב הבנתי) אבל הוא הטוב מכולם - mind riot. למה הוא לא מוכר כמו Outshined וראסטי קייג' (הענקים גם הם כמובן) ? . אין לי מושג, לחצו על הלינק והסבירו לי בבקשה . אגב, עושה לי טוב המחשבה על הבנאדם שיקשיב לראשונה לשיר הזה, ויגלה עכשיו את אחד השירים הכי טובים של הניינטיז...  
 דבר נוסף שחשוב לציין הוא סגנון השירה של קורנל, שגם היה צריך לעבור איזושהי אבולוציה, ואני חושב שרק בזכות ה temple הוא גילה את הרג'יסטר הנמוך שלו. בבדמוטורפינגר הוא הפך כבר לאשף ווקלי שכמעט אין שני לו.

אבל זה לא סיפק אותם. כי  עם Superunknown מ 94, הם הצליחו לעלות אפילו שלב אחד נוסף בסולם ההעזה, והגיוון, והכל בעצם. בעיני, אין עוד להקה סיאטלית שהגיעה להשיג הזה, של שיפור תמידי ועקבי ביכולות שלהם עם כל הוצאה. סופר-אן-נוון, הוא פשוט סופר. עזבו את הלהיטים המוכרים, מדובר באוקיינוס מוזיקלי שלם של 70 דקות. מי שניכנס אליו עד לעומק, יהפוך למעריץ הלהקה לנצח. הוא מתנהל כמו כל האלבומים הגדולים של הסבנטיז שהמציאו יקום משלהם, אבל עושה את זה בסטייל משלו. תמיד חשבתי שהאקסטרא-גדולה של הלהקה הזאת טמון בשורשי הסול של קורנל.  וזה לא משנה על מה הוא היה שר. המחוייבות שלו לקטע שהוא מבצע היא מחוייבות קדושה, בערך כמו שאוטיס רדינג מתיך את הנשמה, עם שיר פרידה פשוט. עכשיו עם נוסיף לזה את הדכאון הקיומי של הבחור, והריפים הסבאת'יים של קים טאיל בקצב של קינג קרימזון, אנחנו עולים על סופרנובה שמאיימת להתפוצץ עליך כל פעם שאתה שומע את האלבום הזה מחדש (והנה קטע סופר לא מוכר מספיק ממנו).

אבל הפיצוץ האמיתי קורה רק במופת השלישי. Down on the updise  מ 96. האחרון לפי הפירוק. אלבום שתוכנן להערכתי כפצצה מתקתקת. הורסטליות של האלבום הזה לחוצה על כפתור המקסימום (מבלי להזניח את המלודיה כמובן, ראו את noose הלהיט הגדול ביותר שנכתב על לולאת חבל תלייה..). עם נתקלנו בהשפעות פסייכ הודיות באלבום הקודם, פה אנחנו מקבלים בנוסף לזה בלדות דת'-סאות'רן רוק, קאנטרי והארדקור-ט'ראש-פאנק מעוכים אחד לתוך השני באותה השיר (ty cobb- קטע ענק), וזה רק טעימה קטנה. הכתיבה נהייתה אפלה עוד יותר. סאונגדארגדן שכאמור הייתה קשורה בטבורה לסצנה ממנה הגיעה, כנראה בשלב זה התאבלה על משהו גדול יותר ממותו של קוביין. אני רק יודע שאם היו סוגרים את השאלטר על הדבר הזה שנקרא רוקנרול ב 1996, זה היה האלבום לסגור איתו. Applebite המערבולת הכמעט-אינסטרומטלית ששואבת את הרצון לחיות,  tighter & tighter שסוגר וסוגר עליך,  ועם Boot Camp לסיום סיומת, העליה מושלמת ומזככת על המדרגות להתחלה החדשה שם למעלה (אחרי הטירונות 05 המהנה של החיים כמובן).

מי שצריך עוד- יכול לנסות את אלבום האיחוד (מעולה, גם אם פחות מהשלושה הנ"ל) ואלבומי הסולו של קורנל. אבל עם זהירות מסויימת, כיוון שקורנל ניסה תמיד להיות יותר פופי באלבומי הסולו שלו. אני חושב שרק באופוריה מורנינג , הראשון שלוהוא הגיע לאיזון הנכון, וגם זה , לא בכל אחד מהשירים. בשיאו, בכל אופן, הוא אלבום רגיש, מלודי ומשובח בהחלט.
לצפיה ב-'הוספת לי אלבום'
הוספת לי אלבום
21/05/2017 | 07:33
1
33
השלושה שאני מחזיק אי שם בחדר בבית של ההורים הם
SUPERUNKNOWN
BADMOTORFINGER
LOUDER THAN LOVE

לא שמעתי אותם במלואם המון המון זמן, ומבין שלושת אלה את SUPER אני ממקם במקום השלישי. BMF הוא כנראה האלבום שבו סאונדגארדן שידרגה את עצמה, כמו שכתבת, והפכה להיות... סאונדגארדן. BMF אלבום משובח ואני ממקם אותו במקצת מעל ל-SUPER.
מה שמוביל אותי לאלבום LTL. לא מעט אנשים לא אוהבים את האלבום הזה, אבל אני מת על האלבום הזה. זה קילר של אלבום שמאוד עושה לי את זה.
האלבום הזה אשכרה מרגיש כאילו אפשר למקם אותו בדיוק בין MASTER OF REALITY ל-VOLUME 4 בדיסקוגרפיה של בלאק סאבאת'. כן, זה הכבוד האדיר שאני מחזיק ל-LOUDER THAN LOVE. הסאונד הסלדג'-דיסטורשני הזוחל הזה של קים והיללות והזעם של כריס - זה לא הטראש או הספיד של המטאל של ה-80s - זו המתכתיות של איומי ואוסבורן ומהנתח הכי משובח של התקופה הכי אדירה של סאבאת' (ששת הראשונים מן הסתם).
כן, המלווינס אולי לקחו את הסלדג' הסאבאת'י לכוון קצת יותר משוייף מסוייט ועשו אותו יותר 'שלהם', אבל LTL של סאונדגארדן הוא רגע יחודי לא פחות מבחינתי.

אגב מאוד מעניין שמסתכלים על הגראנג' וסיאטל תמיד מיקמו את סטיילי וקוביין בצד אחד ואת אדי וודר וכריס קורנל בצד השני הפחות דיכאוני ומסוייט. כנראה בגלל ששני הראשונים חתכו מוקדם ושני האחרונים שרדו יפה את הניינטיז. אבל נירוונה הייתה כל כך שונה מ ALICE IN CHAINS שכל כך שונים מפרל ג'אם (שהיו הראשונים שהפסקתי להתעניין בהם) שכל כך שונים מסאונדגארדן. 
הקיצור הניינטיז היו אולי הגרזן האחרון של הרוקנרול, ומוסיקלית הרגשת האבדון והסיום בהחלט מורגשת בהמון אלבומים שם, בנוסף להתרחשויות במציאות. 

לצפיה ב-'דווקא אם אהבת את LTL'
דווקא אם אהבת את LTL
21/05/2017 | 18:41
33
נראה לי שיהיה יותר דחוף עבורך לשמוע את הראשון שלהם Ultramega OK.   אני בגדול מסכים מאוד אם מה שאמרת על Louder, רק שיש לי בעיה אחת איתו וזה האוקטבה הגבוהה שקורנל "נתקע" עליה לאורך האלבום. משהו שצורם לי באוזן יותר מדי (אני מניח שלמי שיש קצת יותר נסיון במטאל ממני כנראה לא יפריע כמו שלי זה מפריע). לכן את האיזון בין ההשפעות המטאליות המוקדמות של סאונדגארדן עם ההתלהבות המדליקה הזאת של ההתחלה, אני מקבל הכי חזק מהאולטרה מגה.
נכון שהוא בוסרי מוזיקלית לעומת LTL, אבל הוא גם תופס משהו בזמן ובמקום (נבכי סצנת המועודנים המעופשים של סיאטל בסוף האייטיז) שמעט אלבומים תפסו. אולי רק מדהאני עשתה את זה כל כך טוב באותו זמן . קורנל מחרחר נמרצות בערך כמו מייק ארם בחלק מהשירים ,ובחלק אחר הסאונד מזכיר אפילו את מה שעתידים לעשות נירוונה בבליץ' (בכל זאת שני ה Ep's הראשונים של סאונדגארדן יצאו גם בלייבל האגדי sub pop,  כך שאפילו שקוביין נהג להכחיש את הקונקשן לסאונדגארדן והסצנה בסיאטל, הרי שיש לא מעט). וגם יש שם קאבר מרענן למדי לסמוקסטק לייטנינג. כדאי מאוד לנסות,
ואחרי זה גם לחזור ל EP's הראשונים שלהם אם אהבת (ורצוי שאני בעצמי אחזור לשמוע אותם שוב כי עבר הרבה זמן מאז הפעם האחרונה..).
לצפיה ב-'מישהו קנה מאייטונס אלבומים?'
מישהו קנה מאייטונס אלבומים?
18/05/2017 | 22:27
18
שלום
אני מעוניין לרכוש סט כל אלבומי הדורס מהאייטונס וכבר קניתי אחד מהדיסקים שלהם כבר לפני כמה כמה חודשיים כי לא רציתי את האלבומים האחרונים שלהם בלי מוריסון נראה לי מיותר.
האם יהיה לי כפל אלבומים ואהיה מחויב על אותו אלבום שוב או יזהו שהוא נרכש אז לא יכללו אותו.

תודה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ