לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1863018,630 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-'בקשה להמלצות למסעדה בלונדון'
בקשה להמלצות למסעדה בלונדון
03/09/2017 | 11:51
28
160
בנובמבר הקרוב אנו יוצאות 3 אחיות ואמא לטיול בנות בלונדון לשנת חגיגות 30 לי ו40 לאחות שלי.
לאור המאורע מחפשות המלצה למסעדה אחת קצת יותר מיוחדת לחגוג בה.
כרגע, גם אחרי קצת מעבר על מנוע החיפוש, ילפ וכו'... המועמדת המובילה היא יאוצ'ה (מקווה שרשמתי נכון), אבל נשמח לעוד המלצות.
הדרישות הן שהיו מספיק אופציות שהן לא מאכלי ים (לא פירות ולא דגים), וגם לא מסעדת סטייקים, קינוחים טובים, עדיף באיזור סוהו או מרבל ארץ' ובתקציב של נגיד עד כ-200 ש"ח לסועד (על דינר של הסטון בלומנטל אין התלהבות בקרבינו).

תודה!
לצפיה ב-'מה עם המסעדות של גורדון רמזי?'
מה עם המסעדות של גורדון רמזי?
03/09/2017 | 12:44
60
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
03/09/2017 | 12:49
3
233
200 ש"ח לסועד במסעדה יחסית מיוחדת יכול להיות תקציב בעיקר לצהריים.

אם הודי בא בחשבון - Gymkhana בשכונת Mayfair מצוינת. מסעדת כוכב מישלן הודית מעולה. בצהריים זה בהחלט בתקציב שלכם (35-40 פאונד לארוחת 3 או 4 מנות). לא לוותר על קוקטיילים שם.

דיווח שלי בבלוג מיוני:
(תוכלי למצוא גם הגיגים שלי על עוד מסעדות).

בקישור הבא יש כתבה ממאי 2017 על 23 מסעדות מישלן עם אופציות צהריים יחסית זולות:

תהנו!

לצפיה ב-'לא צריך מישלן'
לא צריך מישלן
04/09/2017 | 08:27
2
165
מצד שני גם לא מזנון של אוכל רחוב.
צריך שיהיה טעים וכיף.
לצפיה ב-'לא ראוי לפסול את מישלן על הסף: מי שמחפש איכות כדאי'
לא ראוי לפסול את מישלן על הסף: מי שמחפש איכות כדאי
04/09/2017 | 10:02
1
162
לבדוק במדריך שיש בו לא רק מסעדות בעלות כוכב אלא גם מסעדות bib איכותיות והמגישות אוכל ״פשוט״ אך
מצויין וללא גינוני יוקרה וגם מסעדות המעוטרות במזלגות. בקיצור - מבחר לכל כיס ולכל חיך.
הדירוג מסתמך על ביקורות סמויות של מבקרים מקצועיים (לפחות זו הצהרת המדריך) וזה עדיף עלי
מביקורות של ההמונים האנונימיים עליהם מבוססים ילפ וטריפאדוויזר., או הקונסיירז׳ שבמלון וכאלו.

לא הייתי פוסל גם ביקורות והמלצות שבעיתונים נחשבים כמו נ״י טיימס או הטיימס הלונדוני ובתנאי שיהיו
מהשנה האחרונה.
כל זה בשביל לעודד אתכם לעשות עבודת הכנה ראויה לאספקט הקולינארי של הטיול, שרק היא עצמה
מהנה אותי כחובב אוכל גורמה עוד בטרם יצאתי למסע.
לצפיה ב-'ממש לא פוסלת, זו פשוט לא דרישה'
ממש לא פוסלת, זו פשוט לא דרישה
04/09/2017 | 10:14
42
לצפיה ב-'יאואצ'ה נהדרת בעיני'
יאואצ'ה נהדרת בעיני
03/09/2017 | 13:54
2
239
יש בסוהו איטלקיה מעניינת שאני מאד אוהבת:

מייז של גורדון רמזי גם יכולה להיות אופציה, אם המחיר מתאים.
לצפיה ב-'הסתייגות לגבי Bocca Di Lupo'
הסתייגות לגבי Bocca Di Lupo
04/09/2017 | 07:03
1
248
היינו שם במאי 2015 בהמלצת הפורום. התלהבנו מאוד מהקונספט.
הזמנו מקום ליום ראשון בערב (מבחינת הטיול לא היה לנו זמן אחר). אמנם זה ערב עמוס אבל זה לא תירוץ על התנהלות המסעדה.
הגענו בזמן והושבנו.
המקום קטן והשולחנות כל כך צפופים שההרגשה הייתה שאנחנו יושבים בשולחן של אנשים אחרים.
האקוסטיקה נוראית והיה המון רעש.
היה גם ממש חם.
בתור התחלה הזמנו 3 מנות, בשאיפה להזמין עוד .
חיכינו שעה.
כשאני אומרת שעה אני לא מתכוונת לביטוי שנועד לתאר המתנה ארוכה.
חיכינו שעה על השעון.
במהלך השעה התעניינו פעמיים בצורה מאוד מנומסת לגבי ההזמנה שלנו. נאמר לנו שהיא בדרך.
אחרי שעה איבדתי מעט מהנימוס שלי, קראתי למלצר ואמרתי לו שהמתנה של שעה למנות שהזמנתי פשוט לא מקובלת עליי.
תוך כמה דקות קיבלנו סלט על חשבון הבית (שהיה טעים).
תוך עוד 10 דקות הגיעו המנות.
כולן יחד.
אני כמובן כבר לא זוכרת את המנות המדויקות ואת המחירים, אבל ממה שזכור לי הזמנו מספר כדורי גבינה שהיו חביבים ושתי מנות פסטה שאחת הייתה מאוד טעימה והשניה סתמית.
אחת המנות של פסטה הגיעה ממש קרה אבל חששנו להחזירה למטבח שמה יקח עוד שעה עד שנראה אותה שוב.
לא היינו שבעים אבל לא רצינו לחכות עוד שעה למנות נוספות.
הסתכנו והזמנו קינוחים. הקינוחים הגיעו תוך רבע שעה והיו נחמדים.
היו לנו ציפיות גבוהות, הקונספט נשמע מעניין אבל ההתנהלות הייתה לא ראויה.
לא שוקלת לחזור.
לצפיה ב-' התנהלות איומה'
התנהלות איומה
04/09/2017 | 08:34
165
אכלתי שם פעמיים, שתיהן על הבר. השירות היה מצויין, והאוכל היה מאד לטעמי. אהבתי את האפשרות לטעום מנות קטנות, מאזורים שונים באיטליה.

את מתארת התנהלות לא מקצועית, ולא שירותית וכשל שלא מצופה ממסעדה ברמה כזאת.
לצפיה ב-'אני מצטרפת להמלצה על yauatcha'
אני מצטרפת להמלצה על yauatcha
04/09/2017 | 11:59
2
179
סעדנו שם בספטמבר שנה שעברה, אני ואימי.
אמנם זו לא הייתה ארוחה שהגדרנו אותה בחגיגית אבל הטיול היה מתנה לאימי לכבוד יום הולדתה אז השתדלתי לתכנן ארוחה מושקעת יחסית כל יום.
המקום יפה, האוכל ממש טעים ומוגש בצורה מאוד אסתטית, המלצר שלנו היה מאוד אדיב ויחד עם זה ידידותי. זו אחת הארוחות המהנות ביותר שהיו לנו בלונדון.
ממליצה להזמין מקום מראש.
אנחנו הזמנו מקום שבועיים מראש לשעה שבע והיה עמוס יחסית. בתקווה שתהיה פעם הבאה, אני שוקלת להגיע בשעה 4-5 כדי להינות באווירה פחות עמוסה.
לצפיה ב-'תודה! זו בהחלט אופציה מובילה'
תודה! זו בהחלט אופציה מובילה
04/09/2017 | 12:08
29
לצפיה ב-'גם אני. היינו שם לפני שנתיים. היה אוכל טוב ושירות מצוין.'
גם אני. היינו שם לפני שנתיים. היה אוכל טוב ושירות מצוין.
05/09/2017 | 09:22
21
לצפיה ב-'גם אני מצטרף להמלצה על יאוצ'ה, מאד נהנינו. רק קחו בחשבון שזה'
גם אני מצטרף להמלצה על יאוצ'ה, מאד נהנינו. רק קחו בחשבון שזה
04/09/2017 | 20:35
1
185
מקום די רועש והישיבה לא הכי נוחה בעולם.
אבל האוכל היה מעולה, בעיקר הדימסאמים והברווז המפורק (מעין מושו ברווז)
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
05/09/2017 | 08:29
17
לצפיה ב-'אז דווקא נראה שיש עדיפות לארוחת צהריים'
אז דווקא נראה שיש עדיפות לארוחת צהריים
05/09/2017 | 08:28
9
110
למרות שחשבתי שיעדיפו ערב, אז זה בהחלט פותח אופציה לדילים שווים של צהריים.
אם יש המלצות ספציפיות אשמח לקבל.
לצפיה ב-'בהרבה מסעדות בלונדון יש גם דילים של PRE THEATRE'
בהרבה מסעדות בלונדון יש גם דילים של PRE THEATRE
05/09/2017 | 09:46
6
131
כלומר ארוחת ערב מוקדמת. יכול להיות שגם אלה יתאימו לכם.

לגבי ארוחות צהריים, שמורה אצלי הכתבה הזאת שאולי תעזור לך:

מלבד זה, למיטב זכרוני גם ביאואצ'ה יש דיל צהריים.

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
05/09/2017 | 10:37
5
21
לצפיה ב-'בשמחה. אם אף אחת מהן לא תתאים לכם'
בשמחה. אם אף אחת מהן לא תתאים לכם
05/09/2017 | 10:55
4
96
חזרי וננסה למצוא מסעדות אחרות
לצפיה ב-'ראיתי כמה אופציות'
ראיתי כמה אופציות
05/09/2017 | 11:46
3
102
עדיין יאוצ'ה לא ירדה מהפרק (למרות שבאתר שלהם אני לא רואה תפריט לצהריים) וגם מייז של רמזי.
יעבור להצבעת הבנות.
לצפיה ב-'התפריט שלהם זהה לכל היום, ובגלל זה את לא רואה תפריט צהריים..'
התפריט שלהם זהה לכל היום, ובגלל זה את לא רואה תפריט צהריים..
05/09/2017 | 13:45
79
ודרך אגב אפשר להזמין שם מקום באתר שלהם או דרך OPEN TABLE.
בפעם האחרונה אכלנו שם לפני ההופעה בשעה 17.00 וזה עבד מעולה.
לצפיה ב-'הדיל שיש להם לצהריים זה לדעתי זה'
הדיל שיש להם לצהריים זה לדעתי זה
05/09/2017 | 21:32
1
97
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
06/09/2017 | 08:21
46
זו אופציה מאוד משתלמת אבל כיוון שאף אחת מאיתנו לא אוכלת פירות ים אז כנראה לא רלוונטית.
לצפיה ב-'שאלה על תפריטי צהריים'
שאלה על תפריטי צהריים
05/09/2017 | 14:02
1
118
האם מעבר לתפריטי הצהריים המצומצמים המסעדות מגישות גם את התפריט המלא כמו שנהוג בארץ?
לצפיה ב-'בחלק מהמסעדות כן ובאחרות לא'
בחלק מהמסעדות כן ובאחרות לא
05/09/2017 | 14:53
88
בדרך כלל זה די ברור בתפריט, ואם לא, אפשר לשלוח להם מייל עם שאלה.
לצפיה ב-'שיקגו ריבס - לא כל כך באזור שביקשת, אולי אפילו'
שיקגו ריבס - לא כל כך באזור שביקשת, אולי אפילו
06/09/2017 | 22:24
4
113
קצת רחוק..... 
 זוהי מסעדה בשרית , לא יקרה עם אוכל מעולה.

Chicago Rib Shack
Arch 642 Voltaire Rd, Clapham, London SW4 6DH

לצפיה ב-'היא עדיין קיימת?'
היא עדיין קיימת?
07/09/2017 | 06:14
3
78
אכלתי בה בשנת - 1995
לצפיה ב-'בהחלט קיימת ובועטת.....'
בהחלט קיימת ובועטת.....
07/09/2017 | 17:02
2
84
מעניין, האם כשאכלת שם ב 1995, הושיבו אותך באולם גדול, על ספסל ארוך, כרחו סינר נייר סביב צוורך וקיבלת את מנת הצלעות על צלחת אליפטית ואכלת בידיים ?
הפעם הראשונה שאכלתי שם הייתה בשנת 1986 כמו בתאור שנתתי למעלה.
נכון להיום, המסעדה שינתה את צורתה וגם את שיטת ההגשה. ניתן לראות זאת גם באתר שלהם.
לצפיה ב-'כך בדיוק היה'
כך בדיוק היה
08/09/2017 | 08:22
64
האוכל אמריקני פשוט וטעים, המסעדה רועשת מאד, ואם מזמינים צלעות (וחייבים להזמין צלעות), המלצרים קושרים לסועדים סינרים חד פעמיים.

לצפיה ב-'כרחו צ"ל כרכו....'
כרחו צ"ל כרכו....
08/09/2017 | 11:17
18
לצפיה ב-'רומניה, 2017'
רומניה, 2017
03/09/2017 | 09:44
35
273
לפני שבוע חזרנו מטיול משפחתי ברומניה. לא מאד מקורי, לפי כמויות הישראלים שנתקלנו בהם. בלי הגזמה, לא היה מקום אחד שלא שמענו עברית. לא רק באטרקציות המובהקות. בסופר. בחנויות. ברחוב. במסעדות. בכל מקום. 

לא זכורה לי אף נסיעה שבה נתקלנו בהיקפים כאלה. המסלול למפלים הרגיש כמו הבניאס. פארק החבלים כמו פארק הירקון. היו שם אולי שלוש משפחות לא ישראליות. המדריכים המקומיים כבר יודעים להגיד חלק מההנחיות בעברית. יש שלטים בעברית. אין ספק, הכיבוש הושלם.

סליחה מראש על החפירה (על אוכל נטו אני אכתוב בתגובות), אבל רומניה עצמה נמצאת בעיצומו של שינוי שעוד רחוק מלהסתיים. אני בטוח שכל אחד שחוזר לרומניה אחרי עשרים שנה רואה מדינה אחרת וזה יהיה נכון כנראה בעוד עשרים שנה. כנראה גם בעוד ארבעים.

את ההתקדמות אי אפשר לפספס. כל היפרמרקט של CARREFOUR  משאיר מאחור כל סופר שיש בארץ, כולל הגדולים. רק לראות את מקרר פירות הים ולקנא. על הרמזורים (של כלי הרכב) בערים הגדולות יש סטופר שסופר את הזמן שנותר עד לחילופי הרמזור. יש מיליון דוגמאות.

מצד שני - רמזורים הם מצרך נדיר יחסית לכיכרות מסוכנות של ארבעה נתיבים, שהרומנים נוהגים בהם כמו מטורפים. כולל אחד שנכנס בנו כי החליט לפנות פתאום מהנתיב הפנימי ימינה. תנחשו בעצמכם את מי המשטרה האשימה. בעיירות הקטנות סוס ועגלה הם עדין כלי תחבורה נפוץ. גם אנשים שמוליכים פרה ברחוב הראשי זה לא מחזה נדיר. כלבים משוטטים העליבות בכפרים צועקת מכל פינה.

מחוץ לעיר, רוב הכבישים בנויים מנתיב אחד לכל צד ועוברים דרך כל עיירה קטנה בדרך. מרחקים קטנים של מאה קילומטר הופכים לסאגה של חצי יום, וזה רק מגביר את טירוף הנהיגה שממילא מובנה שם. מספר העקיפות המסוכנות שנתקלנו בהם, כולל חציית פס לבן, מחריד. למלא אויר בתחנות דלק זו בכלל חוויה. אין את המשאבות הרגילות. יש צינור נטול פיה. אתה רוצה אויר? מגיע מתדלק עם פיה פרימיטיבית וממלא לך.

גם אתרי התיירות סובלים מהשינוי שבדרך. אחד מפלאי הטבע של רומניה הן הבבלות, תצורות סלע שחצב הרוח. הרכבל שמעלה אליהם מסיע שתי קרוניות שאוספות עשרים מאושרים אחת לעשרים דקות. אנשים מבלים שם בתור למעלה משלוש שעות לכל צד. עומדים כמו בתור ללחם. רגע לפני שהתייאשנו, אחרי קרוב לשעה, ספרתי לפנינו למעלה ממאתיים אנשים רק בתור. כל אחד מייצג עוד שנים שלושה שהלכו לנוח בצד. תעשו את החשבון ותתמהו כמוני איך לא שכללו רכבל מזדקן שמוביל לאחד מאתרי התיירות הכי פופולאריים בטרנסילבניה. 

דוגמא נוספת הוא מכרה המלח בעיירה טורדה. מאתיים מטר מתחת לאדמה שהוסבו לאטרקציית תיירות די מדהימה. בתחתית אגם עם סירות. מגניב. גלגל ענק. נחמד. אבל בזאת פחות או יותר הסתיימו לנו הדברים שיש לעשות שם. אם היו נותנים את המקום לאיזה משוגע מלאס וגאס היה שם היום לונה פארק מטורף מתחת לאדמה. פוטנציאל ענק שלא נוצל עד הסוף.

דוגמא אחרונה ארמון פלש. יש סיורים עם מדריך אבל הם עד כדי כך המוניים, שכל פעם שקבוצה נכנסת לחדר כלשהו גם הזבובים נאלצים לצאת כדי לפנות מקום. העדפנו לעשות סיור עצמאי. קראתי אפילו על אודיו גייד. אבל הוא מכסה רק את הקומה הראשונה. למה? ככה.

תכלס אפילו את זה לא השגנו. הקופאית אמרה שאין אודיו גייד. בכל חדר רשום שנים שלושה משפטים על שלט אז תוכלו לקרוא. ובאמת רשום. זה החדר של המלך. זה של המלכה. אחלה. אבל התיאור כל כך יבש, שנאלצתי להוציא גוגל באמצע כדי ללקט קצת פרטים עסיסיים על מי זה קרול הראשון ומה בכלל הסיפור שלו. כי כדי לקחת ילדה בת שבע לסיור ריהוט מהמאה הקודמת חייבים להכניס קצת צבע. ויש עליו לא מעט סיפורים, מסתבר.

על צילום בארמון הם לוקחים שלושים וחמישה שקלים נוספים. לפני מאה שנה, כשלצלם היה לוקח רבע שעה כדי להעמיד חצובה ולסדר את לוח הצילום עוד אפשר היה להבין את ההיגיון. אז גם אפשר היה לפחות לשלוט בזה. אבל לפני כמה עידנים המציאו טלפון עם מצלמה, וקצת הזוי להעמיד בכניסה לכל חדר שומר שיעיר לעשרות אנשים עם טלפון לא לצלם. לשעה קלה הפכתי לדוגמן מקומי.  בכל חדר השומר הצביע על התג שהצמידו לי לצווארון כדי להמחיש לכל הסוררים מה הוא רוצה מהם.

מעניין מתי יגיע השפוי שיבין שצריך לעדכן את הנוהל הזה מהמאה הקודמת. כי כרגע, לפי ההתרשמות שלי, אנשים שם רחוקים מלהפנים את השינוי שהארץ שלהם עוברת.

אנגלית, למשל. נושא כאוב. גם מי שלא מגיע לרומניה לטיול שורשים כשהוא מצויד בסבא דובר רומנית יכול לשרוד ברומניה לא רע עם אנגלית. במיוחד אם הוא משתדל לתקשר עם הדור הצעיר. השליטה באנגלית, כמו בהרבה מקומות באירופה, היא ביחס הפוך לגיל.

הבעיה היא שבכל מקרה של אי הבנה או בעיה בתקשורת – האנגלית מושלכת הצידה לטובת אוסף נביחות ברומנית עם פרצוף כועס ונפנופי ידיים. אני עוד איכשהו מסוגל להבין למה צרפתים מצפים שאנשים יבינו צרפתית. אבל למיטב ידיעתי מאז המפץ הגדול ועד היום, רומנית לא הייתה שפה גלובאלית באף פלנטה קרובה.

אני לא מצפה שכל מקומי יידע אנגלית. אני כן מצפה שאדם שעובד במקום שפונה לתיירים ידע אנגלית סבירה, או לפחות יבין שמי שלא בסדר זה הוא. חלק מההפנמה של השינוי שהזכרתי היא להבין שרומניה היא כבר לא המדינה הסגורה שהכרתם מלפני ארבעים שנה. באים אליה תיירים, וכל תייר זה כסף שנכנס לקופת המדינה ויחסי ציבור אצל חברים שלו אחרי שהוא חוזר הביתה. זה אינטרס שלכם להסביר פנים לתייר. אתם לא עושים לאף אחד טובה.

בארץ תייר רק נראה קצת אבוד וכבר מתנפלים עליו שלושה מקומיים להראות לו את הדרך, גם אם זה יהיה בפנטומימה. אתם לא מצליחים? תעשו לי פרצוף של סורי, אני לא מדבר אנגלית, כמו בהרבה מקומות באירופה. אבל לנבוח עליי ברומנית רק בגלל שאני לא דובר את השפה שלכם? הלו?!?!

בארצות הברית כשאתה עולה ברכבל תמיד יש בפנים מישהו שמדקלם לך בחיוך מאולץ שהרכבל עולה לגובה שמונה מאות מטר, ושהוא פועל כבר מאה חמישים שנה, ושלמעלה יש תצפית וגם כמה מסלולים שאפשר ללכת. ואם יש למישהו שאלות אשמח לענות.

הרכבל של בראשוב. לפחות חמישים אחוז ממי שעולה הם תיירים. זה פשוט לא נתפס בעיניי שמי שליווה אותנו בקרון לא ידע מילה אחת באנגלית. הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב שהוא קיבל את התפקיד היא שהוא זה שהכין את החוט של הרכבל בזמן שהוא היה חבר בגילדת האורגים. אני לא יכול לחשוב על שום סיבה אחרת.

בתוך הקרון עומד כיסא שהוא כנראה קיבל מחבר שלו מגילדת הנגרים. אני לא יודע מה הקטנה שלנו עשתה לא נכון אם הכיסא. אם הבעיה הייתה שהיא הזיזה אותו. או סתם נגעה בו. אם הוא היה מסביר, גם בתנועות ידיים, היינו לא רק מבינים אלא אפילו מתנצלים, כי באמת שלא ידענו. נכנסנו ראשונים. היה שם כיסא. נעמדנו לידו. לא חשבנו יותר מדי.

בסוף הנסיעה כשיצאנו הוא נזף בנו ברומנית. כשאמרנו שאנחנו לא מבינים מה הוא אומר הוא עבר לנביחות עם נפנופי הידיים. ניסינו שוב להסביר לו שאנחנו באמת לא מבינים מה הוא אומר. העסק אבוד. בשלב כלשהו כל פעם שמישהו נבח עלינו ברומנית ענינו לו חזרה בנביחות בעברית. גילינו שזה גם מסיים יותר מהר את העניין וגם מסייע לשחרר לחצים. 

על נהגי מוניות בכלל אפשר למלא אנציקלופדיה. הם נרשמו כיצורים העצבניים ביותר עלי אדמות וכמובן, אפס אנגלית. לפחות הנסיעה זולה, כמו כל דבר שם.

אם זה נשמע כאילו ממש סבלנו שם – אז זה לא המצב. אמנם לא היה מקום שממש התאהבנו בו כמו, למשל, ברוז', אמסטרדם, קופנהגן או אפילו, להבדיל, ניו יורק. אבל הייתה חופשה נחמדה שגולת הכותרת שלה מסתכמת במילה אחת: טבע.

השילוב של הרים, יערות, ירוק, שפע של מים ומזג אויר נוח הוא נוסחה מנצחת. למי שאוהב לעשות טראקים רומניה היא גן עדן, עם אינסוף מסלולים בכל דרגה ואורך אפשריים. רובם מסומנים לא רע, אם כי צריך להכפיל לפחות פי שתים את הזמן המשוער שרשום על השלטים.

אנחנו, מן הסתם, עשינו שני מסלולים משפחתיים בהגדרתם, שהשני היה מאתגר יותר ממה שאתה מצפה ממסלול למשפחות, והתגאינו מאד לסיים אותו. חוץ מזה הולך שם חזק פארקים של חבלים, סוג של אטרקציה שמפתיע אותי שלא הגיעה לארץ באותה מידה. אפילו שהיערות בארץ זה לא היערות של רומניה.

גם הכביש המשוגע מדהים. ושמורת הדובים היא מקום מקסים ומרגש שיגרום לכל בנאדם לחשוב פעמיים לפני שהוא משלם שני באט ברחוב בשביל להצטלם עם קופים או לרכב על פילים. כך שלמרות המפגש המאוד מאתגר עם האומה הרומנית יש בהחלט מה לעשות ולראות שם.

השאלה היחידה שנותרה פתוחה היא – איך האוכל?  על זה בנפרד.

לצפיה ב-'KELLER STEAK HOUSE, בראשוב'
KELLER STEAK HOUSE, בראשוב
03/09/2017 | 09:49
3
353
את היום של הטיסה ניצלנו לנסיעה מבוקרסט לבראשוב. יותר נכון בזחילה בפקקים. בדרך עצרנו במסעדה במלון ריביירה שבסינייה. בחרנו שלוש מנות מהעמוד של האוכל הטרנסילבני בתפריט וכמסעדה שהסיבה היחידה שנכנסנו אליה היתה שהיא נפלה עלינו בדיוק כשהפקק עבר למהירות אפס – זה היה סביר.

את היום השני עשינו במסלול מפלים מקסים שנקרא "שבעת הסולמות", והתחשק לנו בשר. מהרשימה שהכנו קפצה לעין מסעדה בשם keller steak house, שמומלצת כמעט בכל רשימה של "המסעדות הטובות של בראשוב". המסעדה נמצאת באחד מהמדרחובים שמובילים לככר הראשית של העיר. את הפנים מילאה קבוצה ישראלית גדולה (עיין ערך "הכיבוש הושלם"). אנחנו ישבנו בחוץ.

המנה שלי, נתחי בקר ברוטב גבינת רוקפור, היתה כנראה המנה הטובה בארוחה, אפילו שהבשר היה עשוי קצת יותר מדי. אמנם רוקפור זה רוקפור, ואי אפשר להמלט לגמרי מההשתלטות שלה על כל מנה שהיא משתתפת בה, אבל כאן זה דווקא השתלב טוב עם הבשר כך שגם אם המנה לא היתה מושלמת לפחות היא קיבלה ציון "עובר". כתוספת ביקשתי ירקות על הגריל וקיבלתי אותם בסלסלת הבצק שאפשר לראות בתמונה. סביר גם כן.

ככלל, המסעדות ברומניה עובדות בקצב שבארץ היה גורם לאנשים להפוך שולחן. מחכים ומחכים ומחכים, וזה לא יוצא דופן לקבל אוכל גם אחרי שעה מרגע שמזמינים. כאן לפחות הסיבה היתה ברורה. ניסיון של המסעדה להוציא את כל המנות של המגה-שולחן בפנים באותו זמן, מה שכנראה השתלט על כל המטבח.

חבל רק שפחות מדקה אחרי שהאוכל יצא אליהם התפתחה מריבה בין שני אנשים על משהו שקשור בילדים שלהם. המריבה התלקחה חיש קל למכות, וכמי שהבין את השפה שהם דוברים הרגשתי שבא לי לקבור את עצמי מרוב בושה. הניצים הופרדו די מהר, אבל בזאת גם הסתיימה הארוחה שלהם. תוך שתי דקות מסיום המריבה כל השולחן על כל עשרים וכמה יושביו התרוקן.

לא יודע אם זה השפיע במשהו על המטבח, אבל הפילה מיניון שהאישה הזמינה ברמת צליה מדיום-רייר הגיע כשחציו ברמת בלו מינוס. כאילו נכנס המלצר שאל את המטבח נו מה קורה עם הסטייק של האישה משולחן שבע הם כבר עצבנים שם, והטבח אמר לו יאללא תוציא אותו איך שזה וזהו. כך הגיע אלינו נתח שלא זכר אפילו שהוא היה על המחבת. חציו לא עשוי וחציו לא לעיס.

אם לפחות היו מביאים סכין נורמאלית (steak house  כאילו?) היה צל של סיכוי נגד הנתח הלא נגיש הזה. אולי בהשראת המריבה פחדו להוציא סכינים חדות לישראלים, אחרת אני באמת לא מבין איך סטייק האוס לא מגיש סכין בשר והמלצר מתעקש שזו הסכין שהם תמיד נותנים עם המנה.

לבקשתנו הביאו סכין נורמאלית, אבל גם היא לא הצליחה להוציא מהנתח יותר מרבע ביס. כיוון שלא בא לנו לחכות שעות למנה נוספת ויתרנו. המלצר אפילו לא שאל למה הנתח חזר כמעט כמו שיצא. כישלון מוחלט.

לקטנה הזמנו חזיר עטוף בבייקון. טוב. נו. הכיוון שם לא היה ברור. זה לא היה רע כמו הסטייק, והאישה הסתפקה בזה כי הקטנה גם לא התעלפה על המנה, אבל זה באמת לא היה משהו. את האורז שהוגש כתוספת לא טעמתי אבל את הפירה כן, וגם הוא היה סתמי.

סעיף האוכל בחשבון היה בסביבות 200 שקל. כדי להשוות לארוחה בארץ תכפילו פי שתים. מבאס שהארוחה היקרה ביותר בטיול היתה גם המאכזבת ביותר. לא מבין איך המסעדה זוכה לקונצנזוס כל כך רחב של שבחים. אולי היא הידרדרה. אולי יחסי ציבור טובים. גם את שונאיי לא הייתי שולח לשם, אלא אם הם מחפשים מקום ללכת מכות.

לצפיה ב-'וואללה? אכלתי שם סטייק ממש טוב'
וואללה? אכלתי שם סטייק ממש טוב
03/09/2017 | 14:16
2
175
ומנות ראשונות טובות. הקינוח לא היה משהו.
לצפיה ב-'האמת שהמקום קיבל ביקורות טובות אבל '
האמת שהמקום קיבל ביקורות טובות אבל
03/09/2017 | 14:33
1
175
כאמור הסטייק שלי היה הגרוע שאכלתי EVER...

פשוט לא אכיל
וזה סטייק פילה מיניון שאמור להיות הכי רך וקל לחיתוך...
קיבלתי משהו לא "חתיך" ולא לעיס בעליל..
לצפיה ב-'מרגיז ולא נעים'
מרגיז ולא נעים
03/09/2017 | 14:43
41
לצפיה ב-'SERGIANA, בראשוב'
SERGIANA, בראשוב
03/09/2017 | 09:54
198
בערב הבא בבראשוב החלטנו לחזור למקורות. הכי טרנסילבני שיש. הזמנו במסעדה בשם סרג'יאנה, שנמצאת בכניסה למרכז. יש חניה באיזור, רק צריך להזהר לא להשאב לתוך המבוכים של המרכז.

המסעדה ענקית. מורכבת משני איזורים שנמצאים מתחת לקרקע. האחד בעיצוב יותר מודרני. השני, שבו ישבנו, מחולק לחללים פרטיים. יצא לנו להפגש לערב אחד עם המשפחה של אחות של האישה שגם הם נסעו לרומניה קצת אחרינו (הכיבוש פעם שלישית), ולכן קיבלנו את אחד מהחללים הפרטיים האלה.

התפריט ענק לא פחות מהמסעדה. עמודים על גבי עמודים בתוך כריכה של כל מאכל שכנראה אי פעם מצא את מקומו למטבח הטרנסילבני.

על השולחן הוגשו לפתיחה נתחי בטן חזיר מצופים בפירורים. שמנוני עד מאד ויכול להיות שהייתי ממש רעב אבל זה היה לי די טעים למרות שעל פניו אני באמת מתקשה להאמין שזללתי צלחת שלמה מזה (פשוט לא היו קופצים נוספים על המציאה, אז חיסלתי בעצמי).

כיוון שאי אפשר רומניה בלי מרק אז ביקשתי לפתוח במרק שנשא את השם "מרק טרנסילבני", מרק צהבהב עם נתחי חזיר. היו היה מסוג המרקים החמצמצים, האלה עם הטאראגון, שהאישה לא מחבבת, אבל כמי שאין לו בעיה עם בורשט ושאר המרקים החמוצים – הוא היה לא רע. דפינטלי לא מרשימת המרקים הטובים ביותר שיצא לי לאכול, בעיקר בגלל שמעבר לחמיצות לא היה בו איזה טעם מיוחד שיחבר אותו לנתחי הבשר ששחו בפנים. אבל לא רע.

במנה העיקרית המשכתי את קו החזיר, שהולך חזק ברומניה. שילוב של נקניקיות חזיר וצואר חזיר ברוטב שמנתי מעושן. כבד מאד. שמנתי מאד. נעדר כל תיחכום. אבל לסיגנון הזה - היא היתה סבירה.

התוספת, איך לא, ממליגה. אם בבלגיה התוספת הדיפולטית זה הצ'יפס, ברומניה הדיפולט זה ממליגה. לצערי גם כאן, בדומה לריביירה של היום הראשון, היא היתה מאד גרגרית ונטולת טעם. מה שהציל אותה היה רק העירבוב עם הרוטב של הבשר. במסעדות הטרנסילבניות הקלאסיות מאד התאכזבתי מהממליגה. סתם גרידת תירס חסרת טעם. אני מעדיף את הגירסה האיטלקית שהיא רכה ו"קרמית" יותר.

האישה לקחה כרוב ממולא, עוד ספינת דגל רומנית. גם הוא היה מעט חמצמץ. הוא היה אמור להגיע עם בייקון. מקריאת התפריט חשבתי שהוא יהיה עטוף בבייקון, אבל בסופו של דבר היתה חתיכת בייקון בצד שלא היתה משהו. לטענת האישה דווקא במסעדה של היום הראשון, זאת שנפלנו עליה במקרה, הכרוב היה טעים יותר גם בלי בייקון. יש הפתעות בחיים.

לקינוח הלכנו על הקלאסיקה שבקלאסיקות הרומניות: פאפאנאשי. סופגניות ענק שהוגשו עם פירות יער. בביס הראשון אמרתי מה זה, חנוכה? אבל האמת שעם הביסים הבאים למדתי לחבב את המנה. הציפוי של הפאפאנאשי היה עבה ופריך יותר משל הסופגניות הרגילות, הרגיש קצת כומ סוכר גס, ויחד עם הקרם ופירות היער זה היה קינוח כבד (איך לא), אבל די מהנה. לא משהו שהייתי מזמין על בסיס קבוע, אבל בשביל מיצוי החוייה הרומנית זה היה בסדר.

עם המסעדה הזו, פחות או יותר, את הפרק של האוכל הרומני הקלאסי. אישית, מדובר על מטבח שרחוק מאד מהסיגנון שאני מחפש באוכל, אבל כיוון שאנחנו מנסים בכל ארץ לטעום לא רק את החידושים אלא גם את הקלאסיקות, אז השתדלנו לטעום מדגם מייצג של המנות הקלאסיות והמראנו משם לכיוונים קצת אחרים של מה שיש לרומניה להציע.

כיוון שכאמור היינו עם משפחה והיו מלא ילדים ובלאגן, אז צילומים מהארוחה הזו אין לי.

לצפיה ב-'BISTRO DE'LARTE, בראשוב'
BISTRO DE'LARTE, בראשוב
03/09/2017 | 09:57
221
לאחר סיור בעיר בראשוב, חיפשנו מקום נחמד לארוחת צהרים. הפעם הלכנו לפי העיניים ולא לפי הרשימות (פלוס בדיקה בגוגל כדי לא ליפול על איזו מלכודת טריביאלית), ובחרנו במסעדה קטנה שנחבאה ברחוב צדדי, Bistro de l’Arte. תפריט לא גדול, שרשום עליו "המיוחדים שלנו", עם לא מעט אופציות שנראו מעניינות.

לקטנה – קרפ ממולא בראגו בקר (28) שעובר טיגון עמוק ומצופה בפירורי לחם, מוגש עם רוטב עגבניות ושמנת חמוצה בצד. הקרפ עצמו, יאממי. לא יודע איך הם עושים את זה טכנית בלי שזה יתפרק. הטעם הזכיר קצת לזניה בשרית. על התפריט היה מצויין שמדובר במתכון מקומי. זה היה מקורי ומוצלח מאד. על השמנת החמוצה הקטנה העדיפה לוותר. ממה שאני טעמתי – טעות שלה. לטבול כל ביס בקצת שמנת ממש "הקפיץ" את המאכל והוסיף משהו מעבר. כך או כך – מנה מוצלחת מאד.

המנה שלי – נקניקיות בקר מעושנות (21) בקרם פולנטה עם קצת "נגיעות" של עגבניה. כל המוטיבים של המנות הקלאסיות נכנסו גם למנה הזו, אבל בגלל ה"קרמיות" של הפולנטה זה הפך להיות משהו אחר לגמרי, מעודן יותר. ממש ממש אהבתי.

לאישה -  נתחי בקר עם גראטן תפוחי אדמה בשמנת. זו היתה המנה הכי קרובה למנות הקלאסיות, אבל "רגועה" יותר. התפוחי אדמה "עשו" לדעתי את המנה.

במקום הכירו לנו את הצ'וק, בירה בהירה מקומית, שפגשנו גם במקומות נוספים.

המנות לא ענקיות, אבל לתיאבון סביר הן מספיקות. המחיר ממש מגוחך והארוחה היתה מוצלחת ממש. מאד אהבתי את היכולת שלהם לקחת את המנות הקלאסיות ולתת להם את הטאץ' העדכני כך שהמקור נמצא שם אבל בצורה הרבה יותר מעודנת.

ביג לייק.

לצפיה ב-'LA PLACENTA, סיביו'
LA PLACENTA, סיביו
03/09/2017 | 10:05
5
244
עיר נוספת ששהינו בה שני לילות היתה סיביו. בעיננו – יפה וציורית יותר מראשוב. המדרחוב הראשי משובץ בהמון חנויות שמוכרות בייגלעך עם סומסום, דגנים ושאר ציפויים, ושמחנו לשדרג איתם את ארוחות הבוקר שלנו. היו שם גם מאפים מתוקים, אבל את אלו לא ניסינו.

גם כאן השארנו את הרשימה מהבית בצד, והעדפנו לחפש בעיניים. במקום בשם la placenta התפריט נראה מעניין, אבל תמונות של המנות הרתיעו אותנו. תפריט עם צילומי מנות זה אחד הסימנים המובהקים למלכודות תיירים.

מצד שני, האישה הסתכלה בצלחות של האנשים והאוכל נראה טוב. גם הסבלנות של הקטנה מוגבלת. החלטנו להמר בכל זאת. כנראה שההימור היה מאד מוצלח, כי אכלנו במסעדה גם בלילה השני שלנו שם, וזה די נדיר שנחזור לאותה מסעדה פעמיים בטיול בחו"ל.

גם כאן התפריט פרט על אותם מיתרים של המטבח הרומני/טרנסילבני, בכל זאת אי אפשר להמלט מזה לחלוטין שם, אבל גם כאן, לשמחתנו, זה הרגיש קצת אחרת מאשר במקומות האקסטרה קלאסיים. אני אשלב את המנות משתי הארוחות על פי הסקציות בתפריט.

מאפים 
מעין בורקס ממולא בנתחי עוף וחזיר (18), הוגש עם שמנת חמוצה. בתפריט כתוב שהמקור ממולדביה. המעטפת של הבורקס לא היתה מבצק עלים וגם לא מבצק פילו. מדובר על מעטפת בצק דקה שבעיקר החזיקה את המילוי. הפעם השמנת החמוצה היתה מיותרת לדעתי, אז השארתי אותה בצד. המאפה עצמו – טעים מאד, והרגיש מאד "ביתי". ביום השני הזמנו את הפלצ'נטה הקלאסית עם גבינה ותבלינים (18). גם היא היתה טעימה, אבל הבורקס ניצח.

סלטים
איך לא – סלט רומני (18). הגיע עם ירקות חתוכים בצד. לא לצחוק עלי אבל היות ואין לי שורשים רומנים אני מכיר בעיקר את הסלט הרומני מהקופסא שמוכרים בסופר. כאן זה היה ליגה אחרת לגמרי. רק מהתמונה שצילמתי אפשר לראות עד כמה הוא נראה סופר טרי. הוכן על המקום. עם יחסית הרבה בצל לבן, שמאד הוסיף לו. עכשיו סוף סוף הבנתי מה זה באמת נקרא סלט חצילים רומני. בערב השני התחשבנו בקטנה שלא אהבה את הסלט חצילים והזמנו סלט פלפלים (18). שגם הוא היה משובח.

תבשילים חמים
קרפ עם עוף טחון (32). הפעם לא קרפ מגולגל כמו שזה היה בארטה, אלא הוגש בתבנית עם רביחה מלמעלה ולאחר שעבר אפיה בתנור והפך למעין פשטידה.

בזכות האפיה זה היה הרבה יותר קליל ומהנה מהמנות הקלאסיות הכבדות, וגם הטעם היה מוצלח כך שמאד אהבנו וכמעט הזמנו פעם נוספת גם ביום השני אבל בסוף העדפנו בכל זאת לגוון, ובחרנו בתבשיל של פרוסות חציל ממולאות בבקר (20). קצת הופתענו שהבקר היה בחתיכות ולא כמו שציפינו שזה יהיה טחון כמו העוף מהיום הראשון. היה טעים, אבל בגלל שהחתיכות השתלבו פחות טוב מאשר בשר טחון – הקרפ מנצח.

מנה נוספת מהז'אנר – נתחי חזיר עם תפוחי אדמה ופטריות, עם שמנת וגבינה (32). גם התבשיל הזה עבר בתנור כדי להוציא אותו פשטידתי יותר, אבל מכל המנות שטעמנו במסעדה היא היתה זו שהזכירה יותר את המנות הקלאסיות הכבדות, וגם כאן אפשר לראות את זה אפילו בתמונה שצילמתי, אז פחות חיבבתי אותה.

מהגריל
כשהגענו לדירה וביקשנו המלצות מהבעלים שאלנו על קבב, שלא יצא לנו לאכול עדין. להפתעתנו הבעלים של הדירה אמר שהוא מעדיף את הקבב התורכי על פני זה הרומני, ושלח אותנו למקום של קבב רומני. אבל כיוון שטורכי זה טורכי ורומני זה רומני, יצא שהמקום היחיד שבו יצא לנו לנסות קבב רומני זה במסעדה הזאת (21).

הקבב היה בסדר, עם שומניות בולטת, אבל לא משהו מעבר ולא הוזמן ביום השני. יכול להיות שזה לא הצד החזק של המסעדה הזו, או שאולי באמת הבעלים צדק.

לסיכום
מי היה מאמין שמסעדה עם תמונות בתפריט תתגלה כמסעדה ממש ראויה. כל המנות היו מוצלחות, חלק קצת פחות חלק קצת יותר, והיו גם הברקות של ממש כמו ה"בורקס", סלט החצילים והקרפ.

יש לציין שהתמונות בתפריט ממש שיקפו את המנות, להבדיל מהרבה מסעדות שהתמונות צולמו בשנת תרפפו ובקושי אפשר להבין מהן משהו או להבדיל שהביאו צלם שהפיח רוח חיים חדשה במנות שעל הצלחות נראות שונה לגמרי.

בעיקר אהבתי שהצליחו לנטרל את אלמנט הכבדות מרוב המנות. זה איפשר לבטן לנשום לרווחה.

לצפיה ב-'תיקון טעות'
תיקון טעות
03/09/2017 | 10:25
138
התכוונתי לכתוב שהבעלים שלח אותנו למקום של קבב תורכי, אז ויתרנו.
בכל זאת רומניה.

לצפיה ב-'ה"בורקס" ממולדובה...'
ה"בורקס" ממולדובה...
03/09/2017 | 11:17
1
208
נקרא במקור "בליני" אמור להיות מין בלינצ'ס ממולא בבשר מסוגים שונים.
הבצק בתמונה באמת נראה שונה ממה שאני מכיר.

אגב, בסיביו צריכים היתם לטעום מהנקניק המקומי המפורסם !
אין רומני אחד שמגיע לסיביו וחוזר לארץ בלי כמה "מקלות".
אבא שלי תמיד מספר שסיביו טוב מכיל בתוכו אחוז מסוים של בשר סוס.
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאמרו לנו -:)'
זה בדיוק מה שאמרו לנו -:)
03/09/2017 | 14:23
122
אחרי שאכלנו בבוקרשט עם חברים רומנים נקניק מסיביו.
לצפיה ב-'זאת רשת מסעדות'
זאת רשת מסעדות
03/09/2017 | 14:21
1
137
ברומניה, אחת הפופולאריות, שבעצם התחילה במולדובה - אחותה של רומניה (יש כמה סניפים בקישינב). האוכל שם טוב מאוד, המחירים סבירים עד זולים והשיורת מהיר. האוכל רומני ומולדובי והתפריטים אכן מכוסים תמונות שממש מייצגות את מה שמקבלים.
דרך אגב - הרשת שייכת לבן של נשיא או ראש ממשלת מולדובה או משהו כזה...
לצפיה ב-'צודק- ותיקון האיות- LA PLACINTE'
צודק- ותיקון האיות- LA PLACINTE
03/09/2017 | 14:30
36
לצפיה ב-'שתי קטנות: פיצה וקיורטוש'
שתי קטנות: פיצה וקיורטוש
03/09/2017 | 10:06
4
198
קיורטוש
יש לא מעט דוכני קיורטוש ברומניה. חלק גדול מהן אופה את הבצק על גריל פחמים. ניסינו פעם אחת קיורטוש כזה והתאכזבנו לגלות שהבצק מאד חסר טעם. אפילו שזה היה קיורטוש שוקולד, השוקולד כמעט לא הורגש, ונאלצנו לשדרג את זה עם נוטלה. בארץ לצערי הרבה מהקיורטוש שמוכרים בשנים האחרונות לא נאפים על המקום, אלא מבלים כמה שעות בשקית עד שמגיעים לפה. זה נותן תוצאה הרבה פחות טובה מאשר הקיורטוש שיוצא חם מהתנור. אבל אלו שכן יוצאים מהתנור טעימים לי הרבה יותר מאשר הניסיון הבודד שעשינו בסיביו.

פיצה דודו 
כשביקרנו בקניון הגדול של בראשוב (הפעם קניון של חנויות, לא של טבע) חיפשנו משהו לאכול בקטנה, והעיניים של האישה נפלו על מקום של פיצה שנראה מאד מיוחד. הם עובדים בסרט נע, שאפשר לראות ממש מול העיניים, ועל לוח אלקטרוני (מי אמר שלא מתקדמים ברומניה) כתוב כמה דקות נשאר לכל הזמנה. להזמנה ממוצעת לוקח שש דקות בערך מרגע שהיא מתקבלת ועד שהיא הופכת לפיצה לוהטת מהתנור. הבחירה היא מתוך תפריט של פיצות קבועות, אי אפשר להתחיל לעשות קסטומיזציה, אבל יש להם די הרבה קומבינציות כך שזו לא בעיה למצוא משהו מתאים. לקטנה לקחנו פיצת גבינות עם ריבועי פטה. לנו פיצת קרניבורים. שתיהן היו מאד מוצלחות, ועל פי מה שראיתי ביתר דוכני האוכל שיש בקניון – האישה בהחלט הימרה נכון. 

לצפיה ב-'הקיורטוש בשוק חג המולד בבוקרשט היה מצויין'
הקיורטוש בשוק חג המולד בבוקרשט היה מצויין
03/09/2017 | 14:24
2
136
וגם הבייגלה שקנינו כמה פעמים.
לצפיה ב-'הבייגלה באמת טעים'
הבייגלה באמת טעים
03/09/2017 | 14:28
1
131
קנינו מס' פעמים בשביל הכריכים שהכנו בתור ארוחות צהריים...
התרשמתי מהמגוון הרחב ומהטריות...והריח שהיה ליד כל מאפייה היה משכר ממש..
לצפיה ב-'ניסיתי לעבור ליד מאפיות ולא לקנות בייגלה'
ניסיתי לעבור ליד מאפיות ולא לקנות בייגלה
03/09/2017 | 14:47
125
אבל זה היה בלתי אפשרי
לצפיה ב-'באופן מפתיע, בבודפשט לא נתקלתי בקיורטוש'
באופן מפתיע, בבודפשט לא נתקלתי בקיורטוש
03/09/2017 | 17:40
109
מקווה שייצא לי להעלות דיווח בקרוב על בודפשט 
לצפיה ב-'AUBERGENE, ישראלית בבוקרשט?'
AUBERGENE, ישראלית בבוקרשט?
03/09/2017 | 10:12
260
לבוקרשט הקדשנו רק יום אחד, וטוב שכך. לא אהבתי את העיר הכעורה, עם מלונות הקזינו שדחסו לתוכה. האיזור העתיק הוא היחיד שבאמת עשה רושם חיובי. הוא יפה יחסית לאפרוריות של העיר, ובשעות אחר הצהרים והערב פעילים בו מאד מקוומת של אוכל, רובם יותר בכיוון של פאבים מאשר מסעדות של ממש. קצת מציק שכל מקום שאתה רק מתקרב אליו כבר קופצת אליך המארחת עם התפריט ביד ומנסה לשדל אותך להכנס, אבל בהתעלם מזה מדובר על רובע עתיק עם אוירה שמחה וטובה.

אחרי שמיצינו את המטבח הרומני חיפשנו בנרות משהו קצת אחר. נפלנו על מסעדה בשם אוברג'ין, שנשאה את השלט: אוכל ישראלי בריא. זו היתה אולי המסעדה היחידה שלא הקפיצה עלינו מארחת, ומקריאת התפריט זה היה נשמע מעניין יותר מהגירוס היווני ומאלף המקומות האחרים עם אוכל של פאב וענני עשן סיגריה אז החלטנו לנסות אותה.

שף המסעדה הוא בחור ישראלי בשם רונן. את שם משפחתו לא הצלחתי למצוא. לא מדובר במסעדה שפונה לישראלים שומרי כשרות שמחפשים בחו"ל חומוס ושיפודים. גם המנות הקלאסיות (חומוס פלאפל וכו') מוגשות עם טייק מסויים (עיין ערך נור של אדוני, להבדיל) ואת הכשרות מחקו מנות של פירות ים. הכיוון הזכיר לי מאד את זה של מסעדת ברטי ז"ל. התפריט הוגש על טאבלט, רומניה המודרנית פעם נוספת.

פתחנו עם מנה שכונתה קוייאר חצילים. פעם ראשונה שאני פוגש מנה כזאת, למרות שמחיפוש בגוגל מסתבר שיש לה מיליון גירסאות ומתכונים. בגירסה של אוברג'ין מדובר על גוש דחוס של חציל עם הרבה טחינה, צנוברים, פטרוזיליה ותבלינים נוספים שנדחסו לרינג והוגשו קר. מנה מוצלחת מאד (25). בצד קיבלנו קערה עם שני סוגי לחמים.

עד פה – סבבה. מכאן והלאה – נכנסנו להמתנה האינסופית שחזרה בכל כך הרבה מסעדות, רק כאן שברה כל שיא. עברנו להיות כל כך שקופים מבחינת המסעדה שאפילו את הצלחת של המנה הראשונה נאלצנו לבקש שיפנו. אחרי קרוב לשעה שאלנו על האוכל. הבטיחו שממש ממש אוטוטו. הגיע אחרי קרוב לשעה.

העיקרית שלי: תבשיל של חציל עם נתחי אנטריקוט, טחינה ועלים. העיקרית היחידה שהיתה מוצלחת לטעמי.

העיקרית של האישה: מיקס פירות ים ברוטב יין לבן. זאת היתה נפילה קשה בלי מזרון. מבין פירות הים השרימפס היו היחידים שהיו בכיוון. היה שם אוקטופוס עם מרקם שלרגע לא הייתי בטוח שזה לא צעצוע גומי שילדים שמים באמבטיה. קלאמרי מזעזעים. חלק מהמולים היה בכלל סגור. הרוטב היה בגבולות הבסדר, אבל לא משהו שבשבילו שווה לצאת מהמזגן של המלון. מנת פירות ים שלא ראוי להגיש.

העיקרית של הקטנה: קוסקוס עם עוף. הכי אלמנטרי כמו שמכינים בבית. רציתי לפרק לה את העוף, והוא קר לגמרי. קר ברמה של הרגע הוצאנו מהמקרר. קראנו למלצר. הוא עשה פנים נבהלות ולקח את המנה פנימה. חיכינו כמה דקות. מה קורה? עוד שתי דקות. אחרי רבע שעה ביקשנו לבטל את המנה.

המלצר בניסיון להציל את הטיפ שלו ניסה להצטדק שהוא לא אמור להכניס אצבעות למנה שלנו לבדוק. נשבע לכם שהוא אמר את זה. נכון, זה באמת לא תפקיד שלו. זה תפקיד של המטבח. אבל לתת לילדה קטנה לשבת שעה שלמה במסעדה בלי לאכול כלום חוץ מכמה ביסים מהלחם (בקוויאר חצילים היא לא נגעה, ומן הראוי היה שבכל מקרה יוציאו לה את הקוסקוס עם העוף - כמה זמן כבר לוקח להכין את זה?) וגם אחרי שכבר מתגלית בעיה במקום להטריף את המטבח שיחממו לה את זה הכי מהר שאפשר לתת לה עוד פעם לחכות לנצח – הותיר לנו רק ברירה אחת: 0 שקלים טיפ, משהו שכבר מזמן לא היה לי.

קשה לי להוציא סיכום על המסעדה. מצד אחד מנות החציל היו טובות. יכול להיות שאם מנת הקוסקוס היתה מוצלחת (לא הספקנו לטעום אפילו את הקוסקוס) אז הייתי מסכם בכך שזו מסעדה שכנראה צריך לבחור בה את המנות הישראליות היותר מובהקות ולא לאתגר אותם עם פירות ים.

זמן ההמתנה הוא בכל מקרה הרבה מעבר למה שאני יכול להמליץ למישהו לקחת סיכון, אם כי יש לציין שעל הרבה מסעדות שם קראתי דיווחים על זמני המתנה של למעלה משעה. בקיצור הבוטום ליין שאין ממנו מנוס כנראה זה שצריך לוותר על בוקרשט
לצפיה ב-'אמנם נולדתי לא רחוק משם...'
אמנם נולדתי לא רחוק משם...
03/09/2017 | 10:36
2
205
וכל החיים שמעתי את אותם הסיפורים וזו בדיוק הסיבה שמעולם לא רציתי לחזור לשם (אפילו לא לביקור קצר).
לפני שנתיים/שלוש הזדמן לי לבקר פעמים במוסקווה בענייני עבודה, כל פעם לשבוע.
נסעתי בלי חשק, לא הלכתי לראות שום אטרקציה (כולם מסתכלים עלי כמו על משוגע כשאני מספר את זה) וכשחזרתי היתי המאושר באדם.
למרות שאני דובר את השפה, מעולם לא הצלחתי להתחבר למנטליות המזרח ארופאית. הסביבה האפורה והקודרת שם פשוט מגעילה אותי. גם אופי האנשים זר לי.
יצא לי להיות בענייני עבודה ב"מזרח" גרמניה של פעם, לרוב בעיר יינה ודרזדן, היתי בכל אחת מהן אולי 10 פעמים. יינה תמיד מזכירה לי את רוסיה/בריה"מ, עיר אפורה ומגעילה, דרזדן, לעומת זה, הרבה יותר יפה ומתקדמת- יותר מערבית.

את האוכל הרוסי אני דוקא כן מאוד אוהב. לפי דעתי בארץ לא מעריכים אותו מספיק !
הדבר היחיד שאני זוכר לטובה מאותן שתי הנסיעות למוסקווה, היא אותה המסעדה במלון ליד שדה התעופה "שרמייטבו". מלון בוטיק קטן (MONA BOUTIQUE HOTEL) בעיירה עוד יותר קטנטנה עם מסעדה פשוט מטורפת. שמרתי עד היום את התמונות של המנות שאכלתי שם כל יום (כל פעם משהו אחר). לבסוף נשברתי וביקשתי אחרי כמה ימים לדבר עם השף. יצא בחור צעיר ומאוד נחמד ודיברתי איתו שיחה ארוכה. לא אשכח את אותן המנות שאכלתי שם עוד שנים רבות.
לצפיה ב-'הרבה תלוי על איזה חצי כוס מסתכלים'
הרבה תלוי על איזה חצי כוס מסתכלים
03/09/2017 | 11:29
1
157
אם מסתכלים על חצי הכוס הריקה, אז רואים מנטליות של אנשים שהתרגלו לחיות במדינה קומוניסטית סגורה, על כל המשתמע מזה, וכמובן שתיירים בשבילם זה משהו שהרבה מהם עוד לא לגמרי הסתגלו אליו.

אם מסתכלים על חצי הכוס המלאה, אז אפשר להביא כדוגמא את בעלת הדירה שלנו בבראשוב (דירה מומלצת מאד למי שמחפש). צעירה יחסית. אנגלית מצויינת. גישה טובה לאירוח. ברור שיש לה אינטרס להיות נחמדה ותקשורתית כי זה מקור פרנסה שלה. אבל גם לשומר ברכבל של בראשוב אמור להיות אינטרס לזה, אפילו שהוא לא מכניס את הכסף הזה ישירות לכיס שלו. 

אי אפשר לדעת מה יקרה בעוד עשרים או שלושים שנה, אבל אם הם ימשיכו בתהליך הקידמה - אני מקווה שהדור הצעיר של היום יהפוך את הביקור העתידי שם להרבה יותר נגיש לתיירים.

לצפיה ב-'זה גם עניין דורי לדעתי'
זה גם עניין דורי לדעתי
03/09/2017 | 14:50
112
הצעירים מתנהלים אחרת מהמבוגרים יותר.

אנחנו נהננו מאד בבוקרשט וגם בטיול לסיניה ובראשוב, אבל זה בעיקר כי היינו עם חברים מקומיים. אי אפשר היה שלא להבחין בהבדלים בין הצעירים לבין הדור של הוריהם וסביהם. זה התבטא לא רק בידיעת השפה האנגלית, אלא גם בגישה אלינו כתיירים בשירותיות גם כשהיינו עם חברים מקומיים, בנהיגה ועוד.
לצפיה ב-'תודה...עדיין ממשיך לקרוא'
תודה...עדיין ממשיך לקרוא
03/09/2017 | 17:45
31
לצפיה ב-'על דיווח מאד מפורט וכתוב ביד אומן '
על דיווח מאד מפורט וכתוב ביד אומן
03/09/2017 | 20:30
1
113
לי, הוצאת את החשק לנסוע לשם 
לצפיה ב-'חבל, רומניה יפה וטעימה '
חבל, רומניה יפה וטעימה
04/09/2017 | 06:17
36
לצפיה ב-'קראתי בשקיקה כל מילה ולעיתים פרצתי '
קראתי בשקיקה כל מילה ולעיתים פרצתי
03/09/2017 | 22:50
1
196
גם בצחוק !
אני ילידת רומניה. עליתי לארץ בגיל שנה וחצי ויש לי משפחה שאני מבקרת כל שנה. לא טיילתי ברומניה בבגרותי - רק כילדה עם הסבים וגם כשבגרתי ונסעתי לשם, עדיי התמקדתי במשפחה ולא יצאתי לתור את הארץ מעבר לקומפורט זון הכפרי בו נמצאת המשפחה.
אולם... כבר כתבתי בעבר על מסעדה שאני פוקדת כל ביקור, ענקית, מתפקדת גם כאולם אירועים ועדיין, רק טבח אחד אמון על המלאכה.
התפריט אינסופי ולא רק זאת אלא גם כתוב בסוג של רומנית עתיקה - כפרית -היתולית כך שבעצם אין לי מושג מה אני קוראת.
ועדיין, על אף כל ההמתנה, כל המנות מרגישות ונראות טריות, טעימות (הייתה לנו תקלה עם שניצל שנזרק כנראה קפוא לשמן ורק קיבל ציפוי. מפנים היה נא) והמחירים - אני כל פעם בשוק מחדש מכמה שזול.

אני מבינה שבסופו של דבר נהניתם ואתם כן ממליצים?
לצפיה ב-'אין שחור ולבן'
אין שחור ולבן
04/09/2017 | 15:14
119
ברור שלמי שיודע את השפה ואוהב טבע - אין בכלל שיקול. מכאן והלאה זה תלוי במה שאת מחפשת בטיול. עד כמה את נכונה להתחכך עם אוכלוסיה שחלקה לא הסתגלה עדיין להכנסת אורח לתייר. וכן הלאה וכן הלאה... זה באמת לא שחור ולבן. 

סובייקטיבית מבחינתנו למרות שזה לא היה הטיול הכי קל שהיה לנו בחיים - יצאנו מרוצים, ואת התלאות נקח הלאה בתור חוויות שזוכרים

לצפיה ב-'תענוג לקרוא את הדיווחים שלך! אנחנו חזרנו משבועיים בצ'כיה'
תענוג לקרוא את הדיווחים שלך! אנחנו חזרנו משבועיים בצ'כיה
05/09/2017 | 07:22
4
143

גם בפראג רואים הרבה קריוטוש על גחלים, שהוא חסר טעם ומשמש בעיקר כגביע לגלידה וקצפת.
היינו יומיים בפראג, ואז נסענו לאזור ליפנו בדרום צ'כיה,  ומשם לברנו ואז לצפון  צ'כיה (אזור ליבריץ).  קינחנו  ביומיים וחצי בדרזדן  ובפארק המים המופלא "טרופיקל איילנד".

בתחושה שלנו  צ'כיה נמצאת בעיצומו של תהליך.  עדיין האוכל מאוד מאוד זול (ארוחה לארבעה אנשים,  כולל מנות ראשונות ובירה הסתכמה במאה שקל,  לדוגמא), אבל לרוב מסתדרים עם אנגלית  והמלונות שהיינו בהם  למעט אחד היו ברמה גבוהה,  נעימים ומודרניים.

מאוד נהנתי לקרוא את התאורים שלך!  לא טרחתי לתעד את המסעדות שאכלנו בהם,  אולי חבל.
לצפיה ב-'תודה! בנוגע למלונות'
תודה! בנוגע למלונות
05/09/2017 | 09:38
3
136
ברוב הטיול התגוררנו בשתי דירות airbnb שהאישה היטיבה למצוא לנו. אחת זכתה אצלנו לציון 10/10. השניה 9.5/10 רק בגלל כמה חוסרים קטנים של ציוד (טוסטור קופץ במטבח למשל )

בשני הלילות האחרונים ישנו לילה אחד בכל מלון. שניהם היו בסדר גמור. המלון בבוקרשט בכלל היה מושלם. מיקום מצויין ממש ליד האיזור העתיק וסוויטה ענקית עם חדר נפרד לנו והקטנה בסלון. המטראז' שהיה לנו שם זה חצי מהדירה שלנו בארץ  

לילה קודם המלון גם כן היה בסדר גמור, אפילו עם בריכת שחייה מחוממת שהיה כיף להרגיע בה את הגוף אחרי יום שלם של נסיעה בכביש המשוגע. אבל שם היה לנו עוד אחד מהקטעים הרומניים.

בהזמנה כתבנו במפורש 2 מבוגרים וילדה. שאלנו את פקידת הקבלה אם הכינו מיטה לקטנה והיא אמרה לא, אם אתם לא משלמים על אקטרה מיטה אנחנו מניחים שהיא ישנה אתכם במיטה. הצבענו על הקטנה שהיא כבר לא כל כך קטנה ושאלנו אותה אם נראה לה הגיוני שילדה בת שמונה תישן עם ההורים שלה במיטה... והיא בלי למצמץ אמרה ככה זה, אם אתם רוצים מיטה אקסטרה תשלמו אקסטרה.

לא יכלתי להמנע מהמחשבה שרק במדינות כאלה עם בתים עלובים שרואים בכפרים לצד הדרך, שלא מן הנמנע שבחלק מהן ישנים שלושה ילדים בחדר ואת השנים היותר קטנים משכנים בחדר של ההורים, יכול להראות להם טבעי לגמרי שההורים יארחו במיטה שלהם ילדה בת שמונה

בכל מקרה הוספנו להם את ה-35 שקל הנוספים וקיבלנו את המיטה המיוחלת.

אבל מעבר לזה - במחיר של 300 שקל ללילה ואפילו פחות אפשר להשיג מלונות ברמה של 120 יורו בגרמניה. כך שגם מבחינה זו - רומניה היא די מציאה.
לצפיה ב-'אוי, הזכרת לי'
אוי, הזכרת לי
05/09/2017 | 10:59
1
164
מלון נובוטל במרכז בוקרשט - מיקום מושלם סמוך לעיר העתיקה ולכיכר האוניברסיטה בה מתקיים שוק חג המולד המסורתי; ארוחת בוקר טובה; WIFI סביר חינם; חדר מודרני ונעים; ו... ארון קטנטן, פיצי פיצפון.
סידרנו את המזוודות כך שיהיו כמו ארונות בגדים, והסתדרנו ככה.

בצ'ק אאוט אמרנו לפקידת הקבלה שהחדר נחמד ונעים אבל הארון קטנטן ולא מספיק אפילו לאדם אחד. היא בתורה אמרה משהו כמו: למה לא ביקשתם ארון נייד? יש לנו כאלה במלאי.

למה? אם אתם יודעים שהארונות קטנטנים, הציעו אחד כזה כשאתם רואים זוג שבא לשבוע עם מזוודות. לא שאלתי אותה אם הארון הנייד עולה כסף, אבל אני מנחשת שכן.
לצפיה ב-'זה בדיוק סוג הקטעים של רומניה'
זה בדיוק סוג הקטעים של רומניה
05/09/2017 | 17:40
104
ארון נייד. מי שנע על דבר כזה בבית מלון. זה רומניה. 
לצפיה ב-'אם צ'כיה תהיה על הפרק אצלכם, דבר איתי ואמליץ על מקומות לינה'
אם צ'כיה תהיה על הפרק אצלכם, דבר איתי ואמליץ על מקומות לינה
05/09/2017 | 11:16
105
ליד ליבריץ  מצאנו מקום שהיה מדהים,  במיוחד עם ילדים,  כולל (בין שאר הדברים) בור צליה בחצר שהבנים נהנו מאוד להקים בו מדורה קטנה ולצלות עליו נקניקיות שקנינו בעיירה.
לצפיה ב-'תודה על כל הדיווחים! אמנם אין לי כוונה לנסוע בקרוב'
תודה על כל הדיווחים! אמנם אין לי כוונה לנסוע בקרוב
05/09/2017 | 21:07
94
לרומניה אבל תמיד מעניין לקרוא.
לצפיה ב-'תודה על שלל הדיווחים'
תודה על שלל הדיווחים
06/09/2017 | 18:21
52
כרגיל, תענוג לקרוא את הדיווחים שלך, גם בענייני אוכל וגם בנושאים אחרים.
לצפיה ב-'תודה על הדיווח ממקום של כל כך לא מדווח.'
תודה על הדיווח ממקום של כל כך לא מדווח.
07/09/2017 | 02:05
1
75
אני דובר השפה ,הייתי עם המשפחה לפני כמה שנים לא בתקופת החופש הגדול ,
חוץ מבוקרסט לא נתקלנו בכלל בישראלים.
לגבי האוכל והיינו מלווים באדם מקומי שדי מבין הייתי נותן ציון ממוצע 5 מעשר ואני די מתמחה הן בבישול והן באכילת אוכל רומני.
הנוף והטבע בהחלט עוצרי נשימה הרומנים שנתקלנו בהם היו חביבים ונעימים עד מאד.
יכול להיות ששטפון הישראלים החל מעט אחרי שהיינו והיינו שם 3 שבועות.

לצפיה ב-'תודה. לגבי האוכל'
תודה. לגבי האוכל
07/09/2017 | 08:16
73
לגבי האוכל הייתי עושה הבחנה בין המקומות הקלאסיים למקומות היותר מודרניים. 

אני לא יודע לתת מספרים ולהגיד חמש או שבע אבל אם נניח הייתי גר שם - מהמקומות הקלאסיים הייתי מתרחק. אלו מקומות שלוקחים חומרי גלם פשוטים ולא עושים איתם יותר מדי. לקחת חזיר. להוסיף שמנת. לשים בצד גרידת תירס. לא בשביל זה אני אתלבשציפה ואלך למסעדה. 

המקומות המודרנים יותר שהוכיחוו שאת אותם חומרי גלם אפשר לזקק למנות עם יותר עידון, ולפעמים גם קצת יותר תיחכום, ואלו השאירו את התקווה שאולי עוד עשרים שנה הדור הצעיר של היום יביא את רומניה לפסגות גבוהות יותר. 

באשר לישראלים תקופת השיא היא החופש הגדול, ואנחנו היינו בשיא של השיא. הטיולים האלה הם בעיקר טיולי משפחות ולכן כל האתרים שפונים לקהל הזה - מפוצצי ישראלים. 

לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
03/09/2017 | 06:32
29
34
לצפיה ב-'מתחבאת בבית'
מתחבאת בבית
03/09/2017 | 14:53
299
נשבר לי מהקיץ. ניצלתי את השקט בבית לעצלנות, למנוחה ולבישול: 
לחם כוסמין מלא, קוואקר מלא, בירה, אגוזי מלך ודבש.
לארב גאי - יש לי קרייבינג לאחרונה לסלט התאילנדי הזה, אז אני מכינה בתכיפות גבוהה. עוף קצוץ, הרבה ירוקים (נענע, כוסברה, בצל ירוק, בזיליקום תאילנדי) ואבקת אורז קלוי. לא לגמרי אותנטי כי הצ'ילי בבית קרוב לסיום אז אני מכינה פחות חריף, ואת רוטב הדגים מחליפה בסויה. 
פנקייק עם מאצ'ה, שוקולד מריר ופטל. 
ההתמכרות שלי בחודש האחרון (אבל נשארתי היום עם המנגו האחרון! אבוי!): שייק ענקי משני מנגו בשלים, חלב וחלב קוקוס, לפעמים עם קצת ג'ינג'ר - אם יוצא יותר מדי אני מקפיאה בתבניות עם קצת פטל כדי ליצור מיני קרטיבים לימים החמים. 
פיצות - רגילה ואחת ירוקה עם מוצרלה, פסטו שאני מכינה, זוקיני ואגוזי מלך. 
צלחת של שניצלים שמצופים בשילוב של פירורי לחם-אגוזים גרוסים-סומסום-טימין וששהו בבלילת ביצים מתובלת, עם צ'יפס בטטה וסלט ירוקים ואגסים. 

האמת שאני אוכלת במנות קטנות, כי החום הורס את התיאבון. אבל כבר מסתכלת לא מעט ברשת לסמן לי פייבוריטים קולינריים טעימים אך זולים לנסיעות עתידיות, בברצלונה ובפריז בין השאר.
לצפיה ב-'חומוס פראג' בשבת עם שני חידושים -'
חומוס פראג' בשבת עם שני חידושים -
03/09/2017 | 17:37
279
את הקובה הכינו מול עינינו.  קבלנו טרי טרי.  הקובה שלהם גם ככה טעים.  אבל זה היה מדהים.

ובירה גולדסטאר slowbrew החדשה - 10%.  הבת שלי הזהירה אותי יומיים לפני שזה לא טעים.  המלצר בפראג' לא עדכן שזו הבירה שתוגש כשבקשתי גולדסטר.  בדיעבד - אחלה בירה.  מרירה מהרגילה בצורה מורגשת.

סה'כ 4 מנות חומוס למיניהן + סלט ירקות + 4 קובה + 2 גולדסטאר = 200 ש'ח.
לצפיה ב-'אם יום ד' גם נחשב - אז המסעדה בסירקין 28 בשוק בחיפה'
אם יום ד' גם נחשב - אז המסעדה בסירקין 28 בשוק בחיפה
03/09/2017 | 17:42
1
204
היינו שלשה (אשתי, הבת הצעירה ואני).

4 מנות ראשונות לפי בחירת המלצרית.  3 מנות עיקריות.  2 מנות אחרונות.  הכל היה מצד הים.  מחירי המנות ניו בין 28 ל 60 ש'ח שזה נראה סביר - אבל המנות קטנות יחסית.  מנת החסילונים ברוטב (מדהים!) של לימון סיני היתה החריג - 115 ש'ח.

אוכל טוב מאד.  מנות מעניינות מאד שלא נתקלתי בהן במקומות אחרים.  VFM נמוך.  סה'כ כולל בירה אחת היה 500 ש'ח.

שווה לבוא ולטעום ולהנות ממשהו שונה מתוך הבנה שלמרות המראה הזול זה מקום יקר.
לצפיה ב-'למסעדה קוראים מסעדת תלפיות או החמארה של אילן'
למסעדה קוראים מסעדת תלפיות או החמארה של אילן
04/09/2017 | 10:41
41
לצפיה ב-'הוטל מונטפיורי וארוחה משפחתית '
הוטל מונטפיורי וארוחה משפחתית
03/09/2017 | 20:28
5
335
בצהרי ששי, שעה עשרה לשלש הגענו להוטל מונטיפיורי , מקום הוזמן לשעה שלש והודיעו שהשולחן יהיה שלנו לשעה וחצי. הקדמנו. מסעדה הומה מאד, סידרו לנו שתי כורסאות לשבת בכניסה, ישבנו ישבנו , השעה כבר שלש ועשרה ומקום אין...הרעב כבד - באתי ישר מהעבודה. לקראת שלש ורבע הושיבו אותנו . כל זמן שישבנו לא הציעו שתיה 
אבל המלצר היה מאד נחמד ובהמשך השיגו לי מרשם לתפוחי האדמה כך שיצאתי בחיוך . לפני האוכל הביאו, כרגיל, 3 בגטונים לוהטים וחמאה מלוחה רכה- האמת - עם טעם של מרגרינה....
ומה אכלנו- לי לראשונה טורטילני בשר סרטנים עם קונסומה עגבניות- לא כתוב שהמנה מכילה פרוסות צ'ילי בכמות נאה, מיהרתי לשלוף אותן מהמרק -נוזל שקוף אותו יצק המלצר על הטורטליני ובכל זאת נשארה לי צריבה בפה בסיום האכילה. 
הערתי למלצר שצריך להזהיר את מזמינ המנה- לדבריו הזמנתי בכזה בטחון שהיה בטוח שאני מכירה את המנה. בעלי אכל סלט ירוק עם צנוניות בוינגט גזר- נחמד מאד , פרוסות הצנונית עזרו להקל את הצריבה בפה

עיקריות- לו טורטליני במילוי גבינה כחולה על קרם תירס ותאבנים צלויות- אמר שהמנה מצוינת, לי שיפוד סינטה עם תפוחי אדמה - תפוחי האדמה היו נפלאים, שחומים נימוחים במלוא מובן המילה , לאחר שקבלתי את המתכון- גם לימונים כבושים חתוכים שהוסיפו המון ועגבניות שרי. הבשר היה עשוי יותר ממדיום, לדעתי אבל רעבה הייתי ואכלתי הכל 

לקינוח- קינוח ותיק- לימונשלי- הפעם פחות התחברתי- על עוגיולת קשות יבשות (וחבל) קרם לימון מצוין עליו תועפות קצפת שאני פחות מחבבת 

החשבון - לא זוכרת בדיוק  - סביב 350 שח 

עכשו כשאני קוראת את הדיווח - היו לא מעט פגמים במנות ובכל זאת יצאנו מרוצים ..ומאד שבעים. וסכמנו שתמיד טעים שם...

בשבת אחהצ התכנסנו למיפגש משפחתי לחגוג 60 שנות נישואים לדוד ולדודה
היה המון אוכל  במזנון- כבד קצוץ קנוי טעים, גרבדלקס -קנוי אצל מוכר הדגים מצוין , שפע סלטים, לזניה . לחם שאופה אחד מבני הדוד בסיר ברזל - טוב מאד, גלידות שהוכנו במכונה חדשה- אהבתי את פירותיער ונענע 
אני הכנתי עוגת ליים, עוגת שוקולד מקסיקאית, מאפינס בננה ומאפינס גזר ללא סוכר לסכרתיים הלא מעטים ...
בירה, יין לבן , סודה . כייף 
לצפיה ב-'הייתי בהוטל מונטיפיורי בערב '
הייתי בהוטל מונטיפיורי בערב
04/09/2017 | 07:54
236
לגבי הכורסאות בכניסה...להגיד לך את האמת- לא היה אכפת לי לשבת שם כל הערב. שקעתי בתוך זה בזמן שהמתנתי ולא רציתי לקום...
הלימונשלי גם אני אכלתי- היה טוב כמו פעם קודמת שהזמנתי כאן את הקינוח, העוגיות לא היו יבשות.
הבגטונים, חוץ מאחד, היו  קשים ויבשים, כרגיל. כאילו חוממו במיקרו. בעיניי זה מביך. 
קצת מאכזב- צ'יקן טיקה מאסלה, היה חריף הרבה יותר מאותו צ'יקן טיקה שאכלתי לפני שנתיים, אז החריפות היתה מרומזת בלבד וכל שאר הטעמים בלטו. כאן החריפות היתה שתלטנית מדי. פעם הבאה כבר לא אזמין את זה.
מצוין כרגיל- צלע חזיר עם מנצגו ואפרסקים.
בנוסף הזמנו פילה בקר שהיה טוב מאוד
בסך הכל היה טוב וטעים, למרות  ההערות
לצפיה ב-'אגב לימונשלי - ראית את הטארטים הקטנים של הלימון שמוסיפים'
אגב לימונשלי - ראית את הטארטים הקטנים של הלימון שמוסיפים
04/09/2017 | 11:48
3
216
לגלידה של R2M בדיזינגוף? (Creme)
לצפיה ב-'הם קצת ביאסו אותי, ועוד בלי שאכלתי שם...'
הם קצת ביאסו אותי, ועוד בלי שאכלתי שם...
04/09/2017 | 12:08
2
198
היה לי יום נורא, הלכתי המון ברגל והייתי חייבת להגיע לאנשהו לפגישה, אבל הנחתי שיהיו לי את ה-15 דקות (לא כולל הארכת מסלול ההליכה בצהרי יום רותח בשביל להגיע למקום) לקנות גלידה כדי לאושש את נפשי ולאכול אותה בעודי צועדת הלאה. 
משהו שם התנהל לגמרי בעצלתיים. שזה אולי חביב כשנעים בחוץ, אבל חם מאוד במקום, הישיבה גם כך בחוץ, ובחייעת - זו גלידה, זה מקום שמעוצב כדוכן גלידה לקנות ולקחת, תנו כבר לקנות ולקחת. אין אפילו פירוט של מה יש בצורת תפריט מחירים על הקיר (היו איזה 2 פתקיות קטנות עם פירוט של 2-3 אופציות אבל יש הרבה יותר מנות ואפשרויות שלא מופיעות בהן)  ויש המון אפשרויות עם שילוב עם הקינוחים, אז כשסוף סוף מי שהיה במקום התפנה מהסידורים ונזכר לדבר איתי, הוא נזקק לדקות ארוכות לפרט מהזיכרון את כל התפריט והמחירים, בינתיים הגיעו עוד 3 אנשים אז היה צורך לחזור על הכל עבורם  ולענות על כל השאלות על הדברים הלא מובנים בהסברים הבלתי נגמרים ו... נגמר לי הזמן. היו שני עובדים בדוכן, אפילו חייכניים למדי, אבל הכל הלך אטי מדי בזמן שאני נוזלת ונמסה כגלידה שהושארה בחוץ. לא היתה לי סבלנות לחכות, ובטח לא זמן. 
לצפיה ב-'כשהייתי שם לפני כחודש זכור לי תפריט לוח גדול בכניסה מימין...'
כשהייתי שם לפני כחודש זכור לי תפריט לוח גדול בכניסה מימין...
04/09/2017 | 12:21
1
43
לצפיה ב-'זה היה לפני חודש וחצי, אולי חודשיים'
זה היה לפני חודש וחצי, אולי חודשיים
04/09/2017 | 18:10
26
לצפיה ב-'ניצול חלון מזג אוויר שפוי איפשר לי:'
ניצול חלון מזג אוויר שפוי איפשר לי:
04/09/2017 | 10:13
1
254
לאפות נגלה של בייגלך (מחמצת וגם קמח מלא), לפתוח גריל ולהכין מחצילים-על-האש סלט חצילים בטחינה ומקישואים
שנצלו על אותה אש הכנתי ממרח דמוי כבד קצוץ.
אמבט הסו ויד עבד שעות נוספות: עוגת גבינה בטעם קפה - מ ע ו ל ה. סלמון טרי שפילטנו בבית - השתכשך
בסו ויד ונאכל בתענוג עם רוטב הולנדז (שגם הוא הוכן באמבט.  
והיין: היד בחרה בקסטל פטיט 2008 שבאמת מגיעה לו אמירת וואוו.
לצפיה ב-'עוגה בצנצנות, סלמון והולנדיז ופטיט קסטל'
עוגה בצנצנות, סלמון והולנדיז ופטיט קסטל
04/09/2017 | 10:17
201
לצפיה ב-'שלושה ימים שלוש ארוחות'
שלושה ימים שלוש ארוחות
04/09/2017 | 12:36
16
885
בביום חמישי הוזמנו למסיבה של חברים בבר השכונתי שלנו 223. האמת שזה הבר הקבוע והקוקטיילים שם מצויינים. אני בדרך כלל לוקחת נוט א פליפ או את הספייסי אפל מרטיני כי אלה המתוקים יותר שלהם, הפעם ניסיתי משהו מהתפריט החדש, קוקטייל עם אצות חריפות. Not a shrub והוא חריף מאוד באופן מפתיע, אבל גם מתוק ומעניין. אין לו טעם של ים או אצות. לקחנו גם המבורגר, שני מיני המבורגרים עם גבינה והומפרייז מטורפים ומושחתים. בדרך כלל אנחנו באים להאפי האוור ויושבים לדבר עם הברמנים הנחמדים שלהם על הבר אבל בגלל המסיבה היינו קבוצה וישבנו בחוץ. השירות על הבר מקסים, השירות בחמישי היה נורא. הביאו לנו הכל אחרי המווון זמן, לתפוס מלצר היה בלתי אפשרי, טעו בהרבה הזמנות כולל הפתעה של צ׳יקן בורגר שהופיע במקום ההמבורגר, וחיוב לא נכון של כרטיסי האשראי בסוף הערב שגרמה לנו להתחשבן בינינו כדי לא להתעסק איתם יותר... אז זה עדיין הפייבוריט שלי, אבל לא לקבוצות. 
ביום שישי הלכנו לזוזוברה לארוחה משפחתית, התחלת חגיגות יומולדת לאחותי. האמת שהציפיות שלי היו נמוכות מההתחלה, שמעתי דברים לא טובים ובאופן כללי האסייתיות המעולות בתל אביב העלו את הרף לדעתי בשנים האחרונות. רוב המנות היו בסדר, לראשונות לקחנו סלט פפאיה ושני סוגי אגרול, האגרולים היו נחמדים וסתמיים, מלווים ברטבים תעשייתיים ומתוקים בטירוף, סלט הפפאיה היה בינוני ומטה והרגיש לא טרי. מהעיקריות שטעמתי הקמבודית הייתה מאכזבת כי כל מה שהרגשנו היה חריף. וזהו. הפאד תאי היה אחד מהגרועים שנתקלתי בהם, טעם מטורף של שום שלא יצא לי מהפה עד סוף הארוחה, וראמן חסר טעם עם עוף מכובס שהיה נוראי. השירות היה מהיר מאוד, אבל לא יכולנו לדבר בכלל בגלל הרעש ומשפחות רשעניות מסביבנו הרסו קצת את האווירה. קינוח בבוזה שיפר את מצב הרוח, עם גלידה של שוקולד ים ופיסטוק שגם הוא מלוח.  
גולת הכותרת הגיעה למחרת עם ארוחת הצהריים בגוז ודניאל. זוהי הפעם הראשונה שהיינו שם והגענו בעקבות ביקורות חיוביות. האווירה שם מאוד נעימה, ישבנו במרפסת עם נוף לגינה. לראשונות לקחנו רק לחם וסלט הבית ששמו כשם המסעדה, נחמד וקליל, אחד מהלחמים היה קצת לא אפוי עד הסוף אבל סהכ הם היו טובים. לעיקריות לקחנו שניצל וינאי שהיה מושלם, לא דק מדי עם פירורי לחם נהדרים ולא שמנוניים, פירה שנטחן בבלנדר או משהו דומה והיה חלק וטעים החליף את השפצלה שלא אהובים על אף אחד אצלנו. פילה לבן עטוף בביקון שגרם לי לשקול מחדש את היכולת לעשות פילה לבן כרך- עד עכשיו נתקלתי רק בכאלה במרקם של סנדל אבל זה היה רך ועסיסי. פפרדלה ראגו הייתה טעימה מאוד ועדינה למרות שטעם העגבניות היה טיפה חזק והשתלט על הבשר, אבל זו כבר העדפה אישית... היה דג שלא טעמתי אבל נאמר לי שהוא טוב. יהקינוחים גם הם היו נהדרים, עם קראק פאי שלא היה בדיוק קראק פאי אלא פאי דחוס של שקדים ביצים וסוכר מכוסה בשכבה דקה של שמנת חמוצה שהצליחה לשבור את המתיקות. שוקולד קפה היה קינוח קצת מבולבל, קצפת חמה שדמתה למרק שוקולד עם פטיפורים קטנים וטעימים, וקינוח ספיישל של עוגת גבינה עם תחתית שיבולת שועל שהתגלתה כעוגת קצפת יותר מעוגת גבינה, מתאים לחובבים של הסגנון...קיבלנו גם מתנה עוגייה עם גלידה לכבוד יום ההולדת. היא הייתה בינונית ולא מאוד טעימה. השירות היה מקסים והאוכל מאוד טעים. נחזור שוב בטוח,  
לצפיה ב-'מרגיז ומאכזב כשמגישים לחם לא אפוי! ראיתי שגם הצילומים שלך'
מרגיז ומאכזב כשמגישים לחם לא אפוי! ראיתי שגם הצילומים שלך
04/09/2017 | 12:46
1
215
סובלת מהיפוך לא רצוי של הצילומים שלך.
לצפיה ב-'זה באמת קצת מאכזב'
זה באמת קצת מאכזב
04/09/2017 | 12:47
178
וההיפוך הוא תוצאה של העלאת התמונות מהטלפון.../:
לצפיה ב-'תמונות מגוז׳ ודניאל'
תמונות מגוז׳ ודניאל
04/09/2017 | 12:48
235
לצפיה ב-'אכלנו עיסקית בג'וז ודניאל - הבטיחו שעוגת הגבינה '
אכלנו עיסקית בג'וז ודניאל - הבטיחו שעוגת הגבינה
04/09/2017 | 20:30
4
273
הקרה מוגשת עם תאנים, אבל הוגשה עם חצאי ענבים תפלים . אכזבה. העוגה עצמה מז'נר גבינה עם ג'לטין, לא להיט 
מצד שני משום מה צ'יפרו אותנו סלט עגבניות שרי ועליו נתחי חציל מטוגן כמו שניצל. מחווה נחמדה , אלא שבעלי הזמין למנה ראשונה סלט עגבניות ....שרי כך 
שיצא עם רמת לוקופן גבוה באופן חריג בדמו 
לצפיה ב-'אם זו אותה עוגה'
אם זו אותה עוגה
04/09/2017 | 22:36
168
אז אצלנו זה הגיע עם תאנים, למרות שהעוגה עצמה הייתה ממש גוש קצפת... מוזר לפצות על קינוח עם מנה מלוחה, כאילו החזירו אתכם אחורה במנות....
לצפיה ב-'זו העוגה שהמלצתי עליה'
זו העוגה שהמלצתי עליה
05/09/2017 | 11:01
2
144
אנחנו קיבלנו אותה עם תאנים טריות וטעימות ואהבנו אותה.

צ'יפרו אתכם בסלט בגלל עוגת הגבינה?
לצפיה ב-'לא לא מנת הצ'ופר הגיעה עם המנות הראשונות...ולא ברור מדוע'
לא לא מנת הצ'ופר הגיעה עם המנות הראשונות...ולא ברור מדוע
05/09/2017 | 19:51
1
111
על עוגת הגבינה דיווחה המלצרית שמגיעה עם תאנים- לכן ורק לכן הזמנתי אותה , ואז הוגשה עם ענבים, מלצרית אחרת הניחה  ו...הלכה. לא הספקתי למחות 
כשהמלצרית פינתה את הצלחת - הערתי לה 
את התרעומת הבעתי הפעם בטיפ - 10 אחוז בדיוק 
לצפיה ב-'לא תמיד יש סיבה למנת צ'ופר'
לא תמיד יש סיבה למנת צ'ופר
06/09/2017 | 09:23
82
לפעמים מכינים בטעות במטבח מנה, ואז היא יוצאת לאחד השולחנות כצ'ופר. בסך הכל, ניסו לעשות משהו נחמד, ויצא קצת עקום.

עניין הפירות בעוגת הגבינה לא תקין. הצוות אמור לדעת ממה מורכבת המנה, ואם שינו אותה באותו יום, לעדכן את הלקוחות. במקרה כזה, לא הייתי מחייבת אתכם על הקינוח, למרות שאכלתם אותו.
לצפיה ב-'תסלחי לי שאני שואל.'
תסלחי לי שאני שואל.
04/09/2017 | 23:35
7
353
גם פיקס כתב על מנות מושחתות.
אפשר לדעת למה הכוונה?
למנות מנחמות כבר מזמן הבנתי שלא אצליח להבין את הכוונה.
לצפיה ב-'הסקירה שלו נראתה לי די מוזרה.'
הסקירה שלו נראתה לי די מוזרה.
04/09/2017 | 23:38
5
254
צ'יזבורגר עם בייקון זה דבר די סטנטרטי, בטח שלא חריג או מושחת.
לצפיה ב-'מדובר בדימויים שאמורים לשמש העברת מסרים'
מדובר בדימויים שאמורים לשמש העברת מסרים
05/09/2017 | 05:59
4
209
מהכותב לקוראיו (במקרים דנן).
כדי להבינם צריך להיות מצוי בעגה (״הזורמת״), כלומר לחיות ברחוב הישראלי ו/או בקריאת הטוקבקים באופן
תדיר.  
נכון, למצער, חלקנו נופלים לפרקים בכך שאנו משתמשים במושג כזה או אחר שלא במקומו.
המתעניין במקור מוצאם של דימויים ימצא, בין השאר, את המצב בו אנו חיים: מנה פגז, פצצות לגבות, מנה אש,
ואפילו ניוקי עננים (תפילת הגשם?) וכמובן מנה (ממשלה) מושחתת. (:

אין ספק שהשפה המדוברת השתלטה על השיח האינטרנטי לטוב או לרע.
לצפיה ב-'אם תרשה לי להגיב,'
אם תרשה לי להגיב,
05/09/2017 | 08:10
3
196
לי זה נשמע יותר לרע.
אני מניח שגם לך.
זו לא ממש עברית ואני כן דובר עברית.
לצפיה ב-'נשמע רע או טוב - שיפוטיות המסגירה את הקבוצה החברתית של השופט'
נשמע רע או טוב - שיפוטיות המסגירה את הקבוצה החברתית של השופט
05/09/2017 | 08:23
169
בכל מקרה, זו המגמה אם נרצה או שלא. (:
לצפיה ב-'אלו תרגומים של ביטויים שמשמשים לתיאור אוכל גם באנגלית'
אלו תרגומים של ביטויים שמשמשים לתיאור אוכל גם באנגלית
06/09/2017 | 13:18
1
88
decadant, indulgent.

אין שום דבר לא נכון לשונית או ספרותית בשימוש שלהם בעברית לתיאור אוכל ולא צריך לחיות בישראל בשביל להבין אותם. להיות נגד התפתחות שפה (תקינה) זה כבר באמת קלישאה (מצטער שאני "נופל" עליך, אבל לקחת ביומיים האחרונים בפורום איזה עמדה של איש נרגן שמתעצבן על כל חידוש ואין לזה שום בסיס לוגי או עובדתי מוצק. אין לי משהו נגד נרגנות, אבל בוא ננסה לבסס אותה בצורה יותר מוצלחת)

לצפיה ב-' מילים "חוקיות" ולגיטימיות'
מילים "חוקיות" ולגיטימיות
06/09/2017 | 13:23
72
שכבר שנים עושים בהן שימוש בתחום הקולינרי. מבחינתך יש בזה משהו מוזר, ואני לא מבינה למה.

כאוהבי אוכל, אנחנו אמורים לשמוח על התפתחות התחום הקולינרי בישראל, והתפתחות השפה היא חלק מהעניין. אני לא רואה סיבה למצוא בזה משהו שלישי.
לצפיה ב-'מושחת = עשיר, שומני, לא בריא, משמין לאללה '
מושחת = עשיר, שומני, לא בריא, משמין לאללה
05/09/2017 | 07:55
33
לצפיה ב-'כמה קצרים '
כמה קצרים
04/09/2017 | 08:10
11
66
לצפיה ב-'טיטו- גבעתיים'
טיטו- גבעתיים
04/09/2017 | 08:16
5
565
מסעדה איטלקית בגבעתיים, שנפתחה לפני שנה וחצי.
מה שהיה שונה בה הוא גודל המנות- מנות ענקיות המיועדות ל3-4 סועדים. מאז שנפתחה נמנעתי ללכת, למרות הקרבה לבית, בגלל שלא בא לי להזמין מנה אחת בלבד. אם כבר אני בא למסעדה אני רוצה להנות ולאכול יותר ממנה אחת. לאחרונה השתנה הקונספט, ובחלק מהמנות נוספה אופציה  לחצאי מנות. חצאי המנות, הן בעצם מנה עיקרית רגילה. או גדולה יחסית
ביקרתי שם פעמיים, פעם בעסקית ופעם בשבת.

בלטו לטובה- סלט פנצנלה נהדר (67 שקל)- המון עגבניות בכל מיני צבעים, לחם, בצל סגול וזיתי קלמטה. הטריות זעקה מכל המרכיבים, העגבניות היו מתוקות וטעימות והתיבול מצוין. לא נשאר אף פירור בצלחת. 67 שקל זה מחיר די מבהיל לסלט, אבל אחרי שאכלתי אותו ממש לא חשבתי שהמחיר גבוה מדי, ביחס לסלטים דומים במקומות אחרים. הכמות לפחות משולשת אם לא יותר ומבחינת הטעם- אין תלונות.

ירקות ירוקים- (31 בעסקית) אפונה, ברוקולי, זוקיני, אספרגוס- מנה שהוגשה לוהטת, חיכיתי כמה דקות שיתקרר. היה טעים, כל הירקות היו במרקם אל דנטה, תיבול פשוט וטוב של שום שמן זית. כמה פשוט ככה טעים. 

ריגטוני בולונז (67 שקל) גם היה מוצלח, אהבתי שהבשר והיין אדום בלטו בטעמם, מה שהרבה פעמים לא קורה במנות דומות במסעדות אחרות. גם כאן גודל המנה נדיב מאוד.

בינוני מינוס- רביולי עיזים עם שמנת ופסטו- הרבה יותר מדי שמנת במנה. הרוטב הפך את הבצק של הרביולי לקצת מושי. למה להרוס מנה לא רעה עם כמויות שמנת אסטרונומיות? אחרי שהסרתי כמה שיותר שמנת מהרביולי אכלתי אותו והוא היה בסך הכל חביב אבל לא מעבר.

פוקצ'ה- שחסרה תיבול בסיסי של שמ"ז והרגישה יבשה, גם השמ"ז בצד לא הציל אותה.

לסיכום- בסך הכל מדובר במסעדה ראויה. המנות מאוד נדיבות. מבחינת אווירה- למרות שהמסעדה בקניון, בקומת המזון, יש ניתוק מהקניון. המסעדה נראית כמו דיינר אמריקאי והאווירה טובה ונעימה. היה קצת רועש אבל לא בצורה חריגה. מבחינתי הקרבה למסעדה והעובדה שיש חניה בקניון זה יתרון גם כן. סביר להניח שאחזור לשם, אבל אמנע ממנות עם שמנת. 

לצפיה ב-'זה נשמע כמו קונספט מאוד מטופש כשהם פתחו'
זה נשמע כמו קונספט מאוד מטופש כשהם פתחו
04/09/2017 | 18:02
2
294
כאילו חיקוי של Carmine's בניו יורק וכל קונספט ה-Family serving. אבל למי יש רצון להזמין חזה עוף ב-120 שקל? 

זה מתאים אולי למשפחות מאוד גדולות עם ילדים ואני מניח שיש לזה איזשהו שוק, אבל היה לי ברור שמתישהו הם יצטרכו לשבור חזרה לכיוון נורמלי.
לצפיה ב-'מסכים בהחלט וקינוחי עוגות שלמות...'
מסכים בהחלט וקינוחי עוגות שלמות...
04/09/2017 | 21:54
215
טוב לדעת שהם התגמשו, נקרא מקום עם פוטנציאל
לצפיה ב-'הם עשו פניית פרסה כך שהם גם הבינו את הבעייתיות בזה'
הם עשו פניית פרסה כך שהם גם הבינו את הבעייתיות בזה
05/09/2017 | 06:29
197
אני יכול להבין את ההיגיון בכך. הם רצו למשוך משפחות וקבוצות גדולות. אבל מההתחלה הייתי סקפטי לגבי העניין הזה. מצד אחד הם מושכים משפחות (אולי), מצד שני בכל האזור יש הרבה מאוד זוגות צעירים ומשפחות קטנות שהקונספט הזה לא מדבר אליהם. 
עם הקינוחים הם עדיין נשארו באותו קונספט- עוגה שלמה ב120 שקל. כמובן שלא הזמנתי. 
לצפיה ב-'שינוי מבורך וחכם'
שינוי מבורך וחכם
05/09/2017 | 07:34
1
170
ישראל היא לא ארה"ב. דווקא מנת הירקות הירוקים קורצת לי.
לצפיה ב-'יופי של מנה'
יופי של מנה
05/09/2017 | 17:16
107
לא נתקלתי בדומה לה באף מסעדה אחרת. אולי אנסה לשחזר בבית
לצפיה ב-'חומוס זיתון שכונת התקווה'
חומוס זיתון שכונת התקווה
04/09/2017 | 08:22
204
חומוס שפתוח מספר שנים. נמצא ממש בכניסה לשוק התקווה. הייתי שם ביום שישי, יום עמוס בחומוסיות, ודווקא שם לא היו הרבה אנשים. יתכן שהמיקום קצת בעוכריהם אבל מבחינתי זה יתרון שלא היה צפוף ורועש. 

המקום מתמחה כמובן בחומוס אבל יש גם מנות נוספות כגון תבשילים. אני התמקדתי בחומוס. יש אופציה למנה קטנה או רגילה. הזמנתי מנה מוקטנת של חומוס ומנה של מסבחה.
החומוס היה טוב בהחלט. קצת סמיך מדי אבל טעים, עם טעם בולט של שום. הגרגירים והטחינה היו טובים אף הם
מנגד המסבחה היתה בינונית, לא כל כך רעה אבל חסרת נוכחות. היא הוגשה פושרת וגם זה לטעמי פגע בה.
לקחתי גם קופסת חומוס הביתה שגם ביום למחרת אחרי לילה במקרר היתה טעימה.
ועוד משהו שבעיניי- בעל המקום נתן שירות לבבי וכיפי. ניכר שהוא אוהב אנשים ולתת שירות. אם כבר לפרנס מישהו- אני מעדיף לפרנס אדם כזה.

בסך הכל מדובר  בחומוסיה ראויה, לא הייתי הולך אליה במיוחד אבל למי שבסביבה כדאי לקפוץ. יש לציין שחוץ מחומוס יש תבשילים ומנות אחרות. 
לצפיה ב-'חומוס הבוטקה- החשמונאים תל אביב'
חומוס הבוטקה- החשמונאים תל אביב
04/09/2017 | 08:29
209
קפצתי לשם בצהרי אמצע שבוע .
ההזמנה שם נעשית הקופה בשירות עצמי. בצהרי היום עמוס שם ועמדתי כ-10 דקות אולי אפילו יותר עד שהזמנתי.

הזמנתי מנת חומוס גרגירים- 28 שקל. יקר מאוד (הכי גבוה שנתקלתי עד היום היה 27 שקל בבהדונס) אבל יש לציין שיש רפיל.

מאחורי הקופה נמצא המטבח וניתן היה לראות איך טוחנים את החומוס במעבד מזון כל הזמן. בזמן שעמדתי בתור ראיתי פעמיים  את המעבד מזון טוחן את החומוס.
הגיע תורי וראיתי שהחומוס הוגש מיידית מהמעבד מזון ישר לצלחת.
טעמתי אותו, הוא היה חם חם. מבחינת הטעם- סתמי וחסר נוכחות.
מבחינת המרקם, זה הרגיש לי כמו לאכול מרק/דייסה. חומוס לטעמי צריך לתת לו זמן להתקרר ולהגיש חמים ולא חם כמו מרק. גם מבחינת הטעם וגם מבחינת מרקם זה עדיף. גם חומוס אליהו בשדרות יהודית חוטאים בזה. למה לא לחכות קצת שיתקרר אני לא מבין 
בקיצור- עוד חומוס תל אביבי סתמי. לא מומלץ

לצפיה ב-'קפה ג'ו טיילת בת ים'
קפה ג'ו טיילת בת ים
04/09/2017 | 08:35
242
הבעיה הגדולה בקפה ג'ו היא דווקא  לא האוכל. לפחות בעיניי, שאין לי שום ציפיות לקבל משהו מעבר לאכיל ברשתות מהסוג הזה.
הבעיה הגדולה היא חניה. טיילת בת ים עמוסה לעייפה בשבת, והחניון היחיד שיש בטיילת באזור סגור בשבת. בהוראת המשטרה. אחרי חיפושים אינסופים של חניה בסוף מצאתי  איפשהו במרחק רבע שעה הליכה, ואחרי הליכה במרחץ הזיעה של אוגוסט הגעתי לקפה ג'ו. 

הזמנו בייגל סלמון מעושן (39 שקל) ופסטה עגבניות (45 שקל)
בייגל סלמון עם גבינת שמנת היה לא רע למעט הירקות שהיו מתים. אולי הם מתו מהחום מי יודע. גם לא היה מזיק אם היו מוסיפים איזה סלט קטן בצד ומגישים מנה קצת יותר גדולה מבייגל קטן ומסכן שאשכרה תשביע.

הפסטה עגבניות היתה מסוג הפסטות שהייתי מכין לפני למעלה מ-10 שנים בימי כסטודנט בלי שמץ של ידע במטבח- פסטה מבושלת הרבה יותר מדי עם רוטב עגבניות בעל טעם תעשייתי. לפחות זה היה אכיל

נקודת האור היחידות- המזגן והחברה שהיתה מאוד נעימה. 
לצפיה ב-'קפה לואיז רמת החייל'
קפה לואיז רמת החייל
04/09/2017 | 08:51
1
292
רציתי בלהזמין מסעדה לבופה בשבת. ניסיתי את קלארו וסילו (על משייה ויתרתי מראש בהתראה כה קצרה)- הבעיה בשתיהן שבשבת השהות מוגבלת לשעתיים. לא התאים לי וויתרתי. חבל שהם לא נותנים עוד חצי שעה-שעה שנוכל לאכול בנחת.
בסוף איכשהו זכרתי את קפה לואיז שהייתי בעבר בסניף שלה ברוטשילד לפני שנסגר והחלטתי להזמין לסניף ברמת החייל.

הזמנו
בוקר פועלים- שזה מעין טורטיה (בתפריט רשום לאפה אבל זה דק ומזכיר יותר טורטיה) עם תבשיל חומוס עדשים ועגבניות שרי- המנה שלי. לא מנה מוצלחת- התבשיל היה בעל טעם מתוק מדי. לא התחברתי לטעמו והרוב נשאר בצלחת. העגבניות היו חמוצות מדי וגם הן נשארו בצלחת. 
רק שחזרתי הביתה ראיתי שבתפריט מופיע סלט ירוק- לא קיבלתי אותו. 

שאר יושבי השולחן הזמינו ארוחת בוקר רגילה וארוחה טבעונית.

ארוחת הבוקר הטבעונית כללה חומוס עדשים, טופו ירוק, טחינה, זיתים ועוד. בנוסף מקבלים לביבות בטטה אגוזים. החומוס עדשים היה אותו חומוס עדשים מהמנה שלי, אני לא אהבתי אבל מי שהזמין כן אהב אותו. הטופו הירוק כלל טעם שתלטני של שמיר, גם פה נחלקו הדעות- אני פחות אהבתי, אחרים אהבו יותר. 
הלביבות בטטה היה קונצנזוס- יבשות וסתמיות. 

הארוחת בוקר הרגילה היתה די סטנדרטית, אין הרבה מה להרחיב. בלט לטובה- ממרח שום טעים. 
ביג נו היה הלחמים- היו כמה לחמים ולחמניות מחוממות- הלחמניות היו קשות והרגישו לא טריות במיוחד. הערנו למלצרית , שהשיבה שאלה הלחמניות שיש והן נאפו בבוקר. ביקשנו לחם רגיל במקום הלחמניות האלה.

נקודת האור הכי גדולה– שייק טחינה ובננה (ועוד כמה מרכיבים על פי התפריט) נהדר, הטעם הוא טעם של חלבה ובננה- מאוד אהבתי, שילוב טעים ביותר שסגר את הפינה של הקינוח. בתוספת 10 שקל לארוחת הבוקר (במקום מיץ רגיל). שווה בהחלט.

לסיכום- לא היה מוצלח, יחד עם זאת מגיעה מילה טובה לקפה לואיז על הניסיון לצאת מהשגרה המשעממת לעייפה של אוכל בתי קפה גנרי של רוב הרשתות. לא פוסל לחלוטין חזרה לשם, רק אבחר מנות אחרות (בסניף ברוטשילד שנסגר בינתיים אכלתי מנות אחרות שהיו כן טעימות)
לצפיה ב-'נשמע מבאס.'
נשמע מבאס.
05/09/2017 | 05:24
134
גם אנחנו עברנו לאחרונה שתי מסעדות לא מוצלחות בעיר ושניו מכירים את בנגגוק היטב.
איכשהו פיספנו. על הפיצה כבר כתבתי.

לצפיה ב-'מחפש המלצה למסעדות SOUS VIDE'
מחפש המלצה למסעדות SOUS VIDE
04/09/2017 | 11:44
6
236
שלום,
עקב מספר ניסיונות כושלים של בישול SOUS-VIDE, באופן עצמאי.
החלטתי שלפני המשך ניסיונות אני חייב לקבל עדות אישית של איך אמור לצאת בישול בוואקום. כלומר, עדות שלי
מחפש המלצות למסעדות המכינות מנות מבוססות סו-וויד.
בהעדפה גדולה למקום המכין נתחים מבוססי בשר בקר, אך כמובן כל המלצה תתקבל בברכה גדולה ובתיאבון רב.

תודה
לצפיה ב-'לא מידע מבוסס'
לא מידע מבוסס
04/09/2017 | 11:46
229
אבל הבנתי בעבר שככה מכינים את הסטייקים ב מקום של בשר בנווה צדק
לצפיה ב-'א. אתה מוזמן ליצור איתי קשר לגבי בישול בסו ויד ולגבי מסעדות'
א. אתה מוזמן ליצור איתי קשר לגבי בישול בסו ויד ולגבי מסעדות
04/09/2017 | 12:39
1
189
אכלנו עוף ובשר סו ויד בקיטשן מרקט.
פשוט שם טרחו לציין זאת בתפריט.
אני יודע שבמסעדות רבות  מבשלים עם סו ויד גם בגלל הנוחות.
אבל לא מציינים זאת משום מה.
אכלנו מנות סו ויד גם בפאסטל והיה מצויין.
תוכל ללמוד רבות על בישול בסו ויד
בקבוצת הפייסבוק: סודות המעשנה והסו ויד.
לצפיה ב-'תודה על המלצות ועל ההפנייה '
תודה על המלצות ועל ההפנייה
05/09/2017 | 13:11
81
תודה על המלצות ועל ההפנייה
בטוח אני אנסה.
מעניינת הנקודה שציינת שהשימוש של זה נפוץ במסעדות, אך לא מציינים.
נראה לי באמת הגיוני להשתמש בזה במסעדות שצריכות קלות ולפעמים דברים בהכנה חלקית לפני קבלת הזמנה.

לצפיה ב-'אופס...'
אופס...
04/09/2017 | 20:33
31
לצפיה ב-'בדוק את התפריט בגריג'
בדוק את התפריט בגריג
04/09/2017 | 22:32
1
33
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/09/2017 | 13:12
13
לצפיה ב-'יא-פן הארוחה שלא הייתה'
יא-פן הארוחה שלא הייתה
02/09/2017 | 22:51
13
472
חיכיתי עד שוך ההייפ סביב יא-פן, והזמנתי מקום לחמישה אנשים לשישי (אתמול) בערב, לשעה עשר.
הגענו בעשר. המארחת אמרה שהשולחן שלנו עדיין לא קם ושנחכה בצד. בעשר ועשרה הגיע מישהו שנראה כמו האחמ"ש והתנצל. שאל אם נרצה להזמין משהו בינתיים. אמרתי שאנחנו רוצים להתיישב קודם.
בעשר עשרים וחמש עזבנו והלכנו לקפה נואר הצמוד היה טעים, נעים ושירותי, כמו תמיד. אפרט על מה שאכלנו אם תרצו.
לגבי יא-פאן - זה נחמד שהאחמ"ש יצא להתנצל, אבל אני לא מחכה 25 דקות למסעדה, במיוחד כשהזמנתי מקום מראש. לשם אני (וארבעת חברי) בהחלט לא נחזור.
לצפיה ב-'אשמח לקרוא על קפה נואר.'
אשמח לקרוא על קפה נואר.
03/09/2017 | 02:58
6
291
המון שנים שלא אכלתי בה.
פעם גרנו ברחוב ליד ואכלנו בה די הרבה אבל זה היה לפני למעלה מעשור.
יהיה נחמד לקרוא מה קורה שם עכשיו.
לצפיה ב-'האוכל בקפה נואר תמיד טוב ומדויק'
האוכל בקפה נואר תמיד טוב ומדויק
03/09/2017 | 08:16
5
337
הדבר היחיד שמתנדנד שם הוא השירות - הפעם היה אחלה שירות. פעם קודמת, לפני שבועיים, היה שירות על הפנים.
למנות ראשונות חלקנו שתי סלסלות לחם וחמאה (הייתי יכולה לחיות רק מהלחם שלהם), סלט שורשים וסלט ירקות לבנוני. היה טעים מאוד. לעיקרית אני לקחת מנה מהספיישלים - קבב דג ים על מצע עדשים שחורות עם יוגורט. מנה מצויינת, ובגודל מכובד. מסביבי אכלו שניצלים ושאר מנות בשריות שלא טעמתי. כולם היו מרוצים מאוד. לקינוח לקחנו שטרודל פרג שיכול להתחרות אפילו בשטרודל המיתולוגי של וייס.
יחד עם משקה לכל אדם ותשר של 12 אחוזים, יצא 152 שקלים לאדם. לא זול, אבל איכותי וטעים. יש סיבה שאנחנו ממשיכים לחזור לשם.
לצפיה ב-'תודה על העידכון.'
תודה על העידכון.
03/09/2017 | 08:52
4
258
באמת ששנים לא אכלתי שם.
בביקור הקרוב שלנו בישראל ננסה אותם שוב.
לצפיה ב-'היה שם סיפור ארוך ולא נעים'
היה שם סיפור ארוך ולא נעים
03/09/2017 | 08:56
3
351
עם צוות המלצרים שרצה להתאגד לצורך קבלת זכויות סוציאליות, דבר שההנהלה לא ראתה בעין יפה, והוביל (למיטב הבנתי) לפיטורי מלצרים ותיקים. זה השפיע רבות על השירות, ולא לטובה (כפי שניתן לצפות). אבל האוכל שם תמיד מצוין, אין ריגושים, אבל גם אין פספוסים. אוכל פשוט המבוצע למופת. גם האווירה מאוד נעימה, בעיני. בהחלט מסעדת הבית שלי כבר כמה שנים טובות.
לצפיה ב-'עדיין לא הסתיים הסיפור הזה'
עדיין לא הסתיים הסיפור הזה
03/09/2017 | 13:47
2
245
ובינתיים צוותים של מסעדות נוספות מצטרפים לגל ההתאגדות, וטוב שכך.
לצפיה ב-'מסכימה אתך לגמרי'
מסכימה אתך לגמרי
03/09/2017 | 14:30
1
173
מקווה שבעתיד זה יהיה הסטדרנט בעסקי המסעדות, גם אם קשה לי להאמין בכך (לקוות תמיד מותר).
לצפיה ב-'תקווה היא דבר חשוב '
תקווה היא דבר חשוב
03/09/2017 | 15:06
32
לצפיה ב-'איפה חיכיתם בזמן שהשולחן שלכם היה תפוס?'
איפה חיכיתם בזמן שהשולחן שלכם היה תפוס?
03/09/2017 | 06:36
1
250
הציעו לכם משקה על-חשבון הבית בינתיים?

בעיה לא פשוטה - מצד אחד, לא נוהגים לבקש מאנשים לקום כי תם הזמן שלהם; מצד שני, אתם המתנתם עשרים וחמש דקות והם הפסידו לקוחות.
לצפיה ב-'חיכינו ב"פסאודו" עמדת קוקטיילים'
חיכינו ב"פסאודו" עמדת קוקטיילים
03/09/2017 | 08:12
290
אבל בעצם - באמצע הרחוב. לא הציעו לנו שומדבר על חשבון הבית. האחמ"ש שאל אותנו אם אנחנו רוצים להזמין משקאות, כדי "ללכוד" אותנו, אבל ממש לא הציע שומדבר על חשבונם. כנראה שלא היה להם אכפת כל כך להפסיד לקוחות. התנהגות יהירה בעיני, במיוחד כשהם יושבים בשכנות למסעדה טובה כמו "קפה נואר".
לצפיה ב-'עדכון - קבלת מסר ממנהל המסעדה'
עדכון - קבלת מסר ממנהל המסעדה
03/09/2017 | 13:26
3
360
חושבת שראוי לעדכן שמנהל המסעדה פנה אלי במסר אישי וביקש להזמין אותי לארוחת פיצוי. סירבתי. אני לא רוצה ארוחות פיצוי או ארוחות חינם, אלא שירות מקצועי וענייני באותו הזמן, ולא בדיעבד. בכל זאת, יפה מצידם שהם עשו זאת. מראה על תודעת שירות כלשהי, שלא נכחה בזמן המתואר. חבל שהם לא התקשרו להתנצל אחרי שעזבנו את המסעדה, אלא רק אחרי שפירסמתי ביקורת בפורום, זה היה מראה לי שאכפת להם גם מהחוויה שלי כסועדת, ולא רק מהביקורת השלילית בפורם.
בכל מקרה, תיארתי לפניכם את השתלשלות העניינים המלאה, כדי שתוכלו לגבש דעה בעצמכם. 
לצפיה ב-' על העדכון'
על העדכון
03/09/2017 | 13:46
2
255
אני מסכימה שהיו צריכים לטפל בזמן אמת, ולהתנצל בזמן אמת. יחד עם זאת, היות שהתקשרו ובכל זאת מנסים לתקן, אם התפריט מעניין אותך, הייתי נותנת להם צ'אנס.

הייתי נוהגת כך עם כל מסעדה, מלבד עם מסעדה שיש לי בה נסיון לא טוב מתמשך .
לצפיה ב-'לא יודעת, האמת שפשוט לא ככ בא לי לחזור לשם'
לא יודעת, האמת שפשוט לא ככ בא לי לחזור לשם
03/09/2017 | 14:32
1
294
וגם לא אוהבת את כל הקונצפט של לאכול בחינם. לא חסרות מסעדות בתל אביב, אני לא ארעב :)
לצפיה ב-'אה, הייתי חוזרת לשם בלי לקבל ארוחה חינם'
אה, הייתי חוזרת לשם בלי לקבל ארוחה חינם
03/09/2017 | 14:57
294
אבל אני מבינה למה את מעדיפה שלא.
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
05/09/2017 | 07:53
3
לצפיה ב-'נונו. אחלה כמו תמיד'
נונו. אחלה כמו תמיד
04/09/2017 | 09:58
2
247
תקופה מוזרה של מעברים עוברת עלינו... היה בייביסיטר ורצינו נואשות להתאוורר קצת. הזמנו מקום וכשהגענו התפנה מקום על הבר בפנים. הידד.

כרגיל חלקנו פיצה וסלט.
סלט סוג של קיסר מהספיישלים היה נחמד וטעים, אם כי לא מספיק בועט לטעמי שכן נעדר ממנו אנשובי. אבל היה טעים.
פיצה פפרוני לוהטת אך טיפה שמנונית עשתה את העבודה. עם הייתי מרעננת אותה עם קצת ארוגולה או משהו כי רמת השומן בה גבוהה מאד.
שתינו 3 כוסות של יין אדום כלשהו שהיה טעים ונחמד.
פונקנו עי צמד הברמנים המשעשע בטירמיסו טעים. אכן מחווה נאה.
החשבון היה 210 של אם אינני טועה. בהחלט שווה.
היה כיף משעשע וטעים. מה צריך יותר מזה.
לצפיה ב-'טוב לקרוא שהרמה נשמרת'
טוב לקרוא שהרמה נשמרת
05/09/2017 | 06:25
76
נונו זו המסעדה האיטלקית היחידה שאני מכיר שיש בה פיצה טובה. אבל יש בתפריט דברים אחרים מפתים הרבה יותר כך שקשה לבחור..
לצפיה ב-'טוב שהיה משעשע וטעים'
טוב שהיה משעשע וטעים
05/09/2017 | 07:30
88
יפה שפונקתם, והכי טוב שלמרות שלא היה מדויק היה לכם כיף.
לצפיה ב-'המלצות לאמסטרדם?'
המלצות לאמסטרדם?
01/09/2017 | 15:53
10
130
שבת שלום,
בן זוגי כרגע באמסטרדם. מחפש מאד המלצות למסעדות. בגדול כל הז'אנרים הולכים, אבל פחות בכיוון של ממושלנות. חיפוש בפורום העלה מעט מאד תוצאות, אז אשמח לעוד המלצות להעביר לו. 
תודה מראש.
לצפיה ב-'בביקור האחרון היינו באינדונזי , הודי וסושי'
בביקור האחרון היינו באינדונזי , הודי וסושי
01/09/2017 | 19:23
5
244
אם את רוצה ארשום, בפעם באחרונה שרשמתי פה לא נרשמו תגובות
לצפיה ב-'אשמח'
אשמח
01/09/2017 | 22:17
2
50
לצפיה ב-'הנה סליחה על העיכוב קשה לי להגיב בנייד:'
הנה סליחה על העיכוב קשה לי להגיב בנייד:
03/09/2017 | 11:16
1
309
Taj (הייתה טאג' מהל) - ישבנו בצהרים מאוחרים (למעשה תחילת סרויס ערב) ולקחנו את אחד ה set menu - לי צמחוני ולו - לא, והיה ממש מצוין  http://www.tajmahal-amsterdam.nl/
Kantjil & de Tijger - אינדונזית, לקחנו רייסטאפל על בסיס דגים (יש כמה סוגים). שהיה מעניין ברובו. 
shabu shabu סושי אכול כפי יכולתך ב- Rembrandtplein  - פעם שלישית שאני שם, אוהבת מאד. גם מחיר באמת מצחיק בצהרים לסושי.

ציפס - המליצו פה על Manneken Pis שליד הדאם. אני אהבתי יותר את הגרסא של Vleminckx

תמונות באינסטוש שלי (חודש אחורה)
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
03/09/2017 | 11:34
21
לצפיה ב-'מספר המגיבים לא קובע. מספר הקוראים -כן'
מספר המגיבים לא קובע. מספר הקוראים -כן
02/09/2017 | 12:55
1
60
לצפיה ב-''
03/09/2017 | 11:20
5
לצפיה ב-'חיפשת בקישורי הפורום'
חיפשת בקישורי הפורום
02/09/2017 | 18:29
2
112
ובאמצעות החיפוש של Gרר?
לצפיה ב-'כן.מצאתי תוצאה אחת בלבד.'
כן.מצאתי תוצאה אחת בלבד.
03/09/2017 | 11:35
1
26
לצפיה ב-'תוכלי להסתייע בקישור הזה'
תוכלי להסתייע בקישור הזה
04/09/2017 | 09:27
56
לצפיה ב-'בקישורי הפורום יש המלצות'
בקישורי הפורום יש המלצות
03/09/2017 | 15:08
72
נסי את הקישור הזה:

לצפיה ב-'לנדוור אושילנד כפר סבא. לא טוב.'
לנדוור אושילנד כפר סבא. לא טוב.
03/09/2017 | 11:21
2
246
לא ידעתי שיש הבדלים בין הלנדוורים.. אנחנו הולכים סדרה לסניף ברמתיים בהוד השרון ותמיד מאד טעים וטרי שם.
היינו עם הקטנה לשעתיים בין גנים לבתי ספר ביום שישי שנכנסנו לסניף באושילנד.
הזמנו כרגיל אומלט איכרים.
הגיעה חביתה יבשה ושרופה בלי טעם וריח...180 מעלות ממה שקורה בהוד השרון שם מקבלים אומלט נהדר עשוי למופת כולל שאר הפרודוקטים תמיד טריים וטובים..
כאן הסלט לא מתובל ולא טעים....הכל היה פשוט לא טעים. נעשה בחפיף.
חבל.
ברור שלא נחזור.
לצפיה ב-'כל הרשתות האלו - לנדוור, קפה קפה, קקאו שפועלות בזכיינות - '
כל הרשתות האלו - לנדוור, קפה קפה, קקאו שפועלות בזכיינות -
03/09/2017 | 11:47
1
221
לדעתי איכס אחד גדול מבחינת האוכל. רק קפה (ואולי עוגה) וללכת. חבל לבזבז בהם את הכסף על אוכל. 
לצפיה ב-'דווקא הייתי בסניף של קפה קפה'
דווקא הייתי בסניף של קפה קפה
04/09/2017 | 03:18
166
אני חושב, בהוד השרון אני חושב או איזו עיר בסביבה, לא בטוח איזו אבל זה היה איזשהו קניון,
הזמנו שתי ארוחות בוקר שאחת כללה אומלט והשניה שקשוקה, דווקא היה בסדר גמור.
אבל אולי זה לא היה קפה קפה, אבל זו כן הייתה איזושהי רשת בזכיינות. לא צריך לפסול על הסף.
את הסניף הסופר כשר שלהם בנמל ת"א אני יודע שאני מתעב.
קפה נמרוד בנמל דווקא נחמד, אבל שוב, גם כאן אני מכיר את האימא של בעל המקום,
היא הזמינה אותי לשם בפעם הראשונה, מאז חזרתי בעצמי עוד פעמיים או שלוש.
נמרוד לא חזר. הוא נהרג בלבנון.
לצפיה ב-'אברטו - פוטנציאל גדול בגדרה'
אברטו - פוטנציאל גדול בגדרה
01/09/2017 | 00:01
53
508
מאז פתיחת אברטו בגדרה לפני מספר חודשים יצא לי להיות בה 3 פעמים, ולראות את ההתפתחות שלה. בקיצור אציין שחרף אתגרים של מסעדה חדשה בתחומי השירות, האחידות וגם הגיון בתמחיר באיזורים מסויימים, ניכר שמבחינה קולינרית יש באברטו יכולות...
המשך>>
מאז פתיחת אברטו בגדרה לפני מספר חודשים יצא לי להיות בה 3 פעמים, ולראות את ההתפתחות שלה. בקיצור אציין שחרף אתגרים של מסעדה חדשה בתחומי השירות, האחידות וגם הגיון בתמחיר באיזורים מסויימים, ניכר שמבחינה קולינרית יש באברטו יכולות גבוהות מאד, יצירתיות לא מעטה ובעיקר אהבה אמיתית לתחום. לדעתי עם עוד קצת ניסיון וזמן, אברטו תקבל מקום מכובד יותר ברשימת המקומות המבטיחים / נחשבים / מעניינים - בטח בהתחשב בכך שמדובר במסעדה בגדרה.

המסעדה ממוקמת במה שאמור להיות בעתיד מלון בוטיק, וניכר בה שהושקע בה המון - קודם כל מדובר במסעדה די גדולה, ובנוסף לכך יש סביבה חללים נוספים רבים - לאונג' קטן, בר חביב, חדר פרטי וכד' והיא מעוצבות ביד כבדה. הכניסה למסעדה מעוררת מיד על דיסוננס משמעותי ביחס לסביבה של שכונת מגורים שקטה בגדרה, ומרזמת על ניסיון ליצר אווירת חו"ל, אך בהצלחה חלקית. עדין יש פספוסים קטנים שמסייעים לחזור לקרקע המציאות, כדוגמת החדר הפרטי שכרגע נראה קצת כמו משרד או חדר מורים שעבר שדרוג קוסמטי קל.

הצוות שעובד במסעדה ידידותי מאד ואנרגטי, ונראה שכל המלצרים / ברמנים / מנהלי משמרת נהנים מאד מהעבודה, וחשוב להם מאד שכל לקוח יהנה. אולם, ההתנהלות היא לעיתים מבולבלת ולא רציפה, כך שנראה שיש עוד מקום להשתפר.

האוכל מהנה ומשמח מאד, ונע בין השגרתי אך מבוצע היטב למעניין ויצירתי. כרגע אין קו אחיד וברור - מנות בהשפעה אסיאתית, דרום אמריקאית, מרוקאית, ים-תיכונית בערבוביה גדולה. אמנם זאת "מסעדת שף" אבל עוד רואים תהליך של ניסוי וטעיה ולטעמי התפריט הנוכחי יעבור עוד גלגולים. היום אפשר למצוא שם יצירות מופת אסטטיות בהשפעות המטבח המולקולרי לצד גיבובים לא ברורים (אך טעימים). מנות פשוטות וקטנות במחירים גבוהים, לצד מנות מדהימות ויחודיות בVFM טוב מאד ועוד. בכל ניכר ללא ספק שימוש בחומרי גלם מצויינים והקפדה על הפרטים בתכנון הטעמים ושילוביהם, ומעל לכל כשרון אמיתי של השף וצווותו.

בראשונות

רול ויאטנמי (67 ש"ח) - מנה מדהימה שהייתה יכולה בקלות להיות מוגשת במסעדה כמו טאיזו. דפי אורז במילוי סלט פפיה וסלמון נא. מלאכת מחשבת של הגשה עם עושר של צבעים וטעמים אסיאתים מתפרצים בכל ביס. 

סשימי של אביב (67 ש"ח) - מנה ים תיכונית מצויינת עם דג ים (אכלתי גם עם מוסר וגם עם לברק), יוגורט, שאלוט, זוקיני צלוי ועוד.

באבא גנוש (49 ש"ח) -  מבוצעת באופן מושלם ובאסטטיקה יחודיות. אולם, אם אני הייתי השף או הבעלים הייתי אומר לעצמי שבמסעדת שף עם שאיפות כה גבוהות, אין מקום לעוד מנה של חציל בטחינה, טובה כלל שתהיה.

סלט קפרזה - להבדיל מהחציל, כאן חומרי הגלם כל כך טובים, והסלט כל כך יוצא דופן שאני יכול להבין למה השף בחר להכניס אותו לתפריט, ולמה שמישהו יבוא לאברטו כדי לאכול סלט.

אכלתי עוד מנות ראשונות טובות, כשהבולטת בניהן הייתה טרטר טונה אדומה עם מנגו וצ'ילי שהייתה יוצאת דופן אך תומחרה ב-75 ש"ח מעט מוגזמים לדעתי.
הלחם שמוגש (תמורת תשלום) לעומת זאת אינו עומד ברף של שאר המנות. 

בעיקריות:
לזניה דג ים (89 ש"ח) היא מנה מופלאה שאשמח לאכול שוב ושוב - מעט מורכבת מידי להיקרא לזניה, וכוללת עלי פסטה טריים עם תבשיל תרד בעל טעמים עמוקים, קציפת פרמזן (שהיא בעצם רוטב סמיך ומלא מלא טעם) ודג צלוי שמתחבא בין כל הטוב הזה. התיאור בכתב עושה עוול, וזאת מבחינתי המנה שמדגימה בצורה הטובה ביותר את העובדה שאכן יש בשורה במטבח של אברטו.

סלמון וריזוטו (125 ש"ח) - סלמון צלוי בגריל פחמים (כל מה שיוצא מהגריל הזה וטעמתי ממנו היה מצויין). הדג איכותי וכך גם הצלייה, והוא יושב על ריזוטו פטריות עשוי כהלכה. מנה טעימה וגדולה  אבל אין בה שום בשורה, וענן קצף שמוגש על עור הדג מרגיש לי מעט כמו להטוט מיותר.

פסטה פרימוורה (77 ש"ח) - פסטה עבודות יד עשירה בחלמונים עם שלל ירקות צלויים (עגבניות, זוקיני, ארטישוק ועוד) וביצה עלומה. אחלה מנה לחובבי הז'אנר.

לא טעמתי ממנות הבשר הרבות שבתפריט אבל אלו שאכלו איתי נהנהו מאד. בגזרת הקינוחים המצטיין הוא "נקמות של שוקולד" (45 ש"ח) שמוכתר על-ידי  כקינוח השוקולד שהכי מתחשק לי לאכול כרגע: עוגת נמסיס כבדה ומנחמת, קרמל מלוח, קציפת מרשמלו צלוייה, גלידת שמנת ופירורי קרמבל קפה. יפה וטעים בדיוק כמו ששילוב נכון של כל הנ"ל יכול להיות.
תפריט היין מאד מגוון וכולל אופציות ברמות מחיר רבות מאד.

בשורה התחתונה אני ממליץ בחום לקפוץ לגדרה ולהתמקד בכך שבאברטו פשוט יודעים לעשות אוכל טעים מאד ובמובנים רבים המסעדה והצוות שלה צעירים מאד ועושים את מלאכתם באהבה והנאה. עם הזמן, ובעיקר עם השתפשפות רבה יותר של המלצרים, לדעתי היא תתייצב להיות מסעדה שתסומן כמקורית וחדשנית ותכנס למועדון מצומצם מאד של מסעדות שמספקות חוויה יוצא דופן. 
לצפיה ב-'מסעדה לערב ראש השנה בגליל המערבי'
מסעדה לערב ראש השנה בגליל המערבי
31/08/2017 | 22:19
3
111
היי,
אני ומשפחתי נהיה קבוצה גדולה של כ20 איש כולל ילדים קטנים שתתארח בצימרים בערב ראש השנה באיזור בצת. אני מחפשת עבורנו מסעדה טובה לאכול בה את ארוחת החג, כזו עם הרבה אוכל טוב ומנחם, ומתאיצה לילדים ולא פלצנית מדי. אשמח מאוד להמלצות. תודה!!
לצפיה ב-'אולי רנה בסנטר כרמיאל'
אולי רנה בסנטר כרמיאל
01/09/2017 | 15:13
76
יש שם סלטים מיוחדים, כריכים גדולים ומעניינים, מיץ תפוזים סחוט ועוד.

לצפיה ב-'מסעדות של יהודים כנראה תהינה סגורות בערב החג.'
מסעדות של יהודים כנראה תהינה סגורות בערב החג.
01/09/2017 | 17:14
84
מה שאנחנו עשינו כשהיינו צריכים מסעדה בערב חג, הזמנו אוכל מבשלנית דרוזית מהאיזור, אספנו את האוכל בצהריים וחיממנו בערב. היה יותר טוב מטוב והשאריות הספיקו לנו גם למחרת.
לצפיה ב-'רוב המסעדות בבעלות יהודית סגורות בערב ראש השנה'
רוב המסעדות בבעלות יהודית סגורות בערב ראש השנה
02/09/2017 | 18:28
76
אם אתם שוהים בצימרים, אתם יכולים לקנות אוכל מוכן ולערוך ארוחה בצימרים.

אפשרות נוספת, היא לבדוק את המסעדות הערביות בסביבה בה תלונו, למשל במעיליא או תרשיחא. מדובר בנסיעה של כ- 20 דקות לכל כיוון.
לצפיה ב-'האם יש רשימת מסעדות הפתוחות בערב ראש השנה?'
האם יש רשימת מסעדות הפתוחות בערב ראש השנה?
01/09/2017 | 18:01
3
105

לצפיה ב-'באזור המרכז.'
באזור המרכז.
01/09/2017 | 20:23
64
לצפיה ב-'יש כמה שפתוחות כבר שנים באופן מסורתי'
יש כמה שפתוחות כבר שנים באופן מסורתי
02/09/2017 | 17:05
1
188
אינדירה ההודית, חיים נלו גריל וחג' כחיל.

מסעדות אחרות מציעות אוכל מוכן הביתה.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
02/09/2017 | 20:38
16
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
31/08/2017 | 06:23
8
12
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'פסטיבל EAT TLV בבאר שבע'
פסטיבל EAT TLV בבאר שבע
31/08/2017 | 06:35
110
פסטיבל Eat TLV הבאר שבעי הראשון יוצא לדרך – נציגות ראשונה של מיטב מקומות הבילוי בתל-ביב מגיעה לבאר שבע. בין התאריכים 10/9/2017 ל- 19/9/17 יגישו במסעדות המשתתפות בפסטיבל, מנות דגל של המסעדות התל-אביביות המארחות.

• מסעדת קמפאי - במסעדת קמפאי יארח השף דרור שושן את השף שבתאי ממסעדת ניטן תאי התאילנדית.
  • מסעדת קפאסה תארח את מסעדת סנטה קתרינה של השף תומר אגאי.
  • מסעדת כפרה תארח את מסעדת דלידה עם השף דן זוארץ.
  • הספריה תאריח את האוזריה של אביבית פריאל
  • בטי בר בוטיק יארח את המיקסולוגג מוש בודניק מבעלי הסושיאל קלאב.
בין המנות שיוגשו למבלים והסועדים מהדרום:
  • מנת "סטייק" בריוש ומח עצם של מסעדת דלידה, המוגשת בציר בקר ופרחי היביסקוס. ערמונים. קרם ארטישוק ירושלמי (66 ₪),
  • מנת גירוס טלה על חצי פיתה קלוייה ,טחינה , סלט ירקות צלויים ועשבי תבלין של השף תומר אגאי ממסעדת סנטה קתרינה,
  • הכרובית המפורסמת של אביבית פריאל מהאוזריה (24 ₪).

פסטיבל Eat TLV בבאר שבע 10-19/9/2017 כל ערב מ 18:00

לצפיה ב-' ג'יאקונדה חוגגת יום הולדת'
ג'יאקונדה חוגגת יום הולדת
31/08/2017 | 06:38
37
מחר, יום שישי ה- 1/9 ג'יאקונדה חוגגת שלוש שנים לחנות הדגל ואחת-עשרה שנים להקמתה.

בין השעות 10-17, ספריית היין תהיה פתוחה, עם יינות מבעבעים ונישנושים.
.
לכבוד החגיגה - יום אחד של מכירה בהטבת מחיר משמעותית:
ברכישת 12 תריסר בקבוקים - 20% הנחה על כל היינות בחנות.

ג'יאקונדה - פרישמן 73 תל אביב, מול הכניסה לכיכר מסריק.

לצפיה ב-' קלואליס - ארוחת טעימות חדשה'
קלואליס - ארוחת טעימות חדשה
31/08/2017 | 06:46
3
163
מסעדת קלואליס חוגגת 16 שנים של פעילות, ומציעה ארוחת טעימות של מנות הדגל, אשר תוגש בחודשים חודשים ספטמבר אוקטובר.
תפריט הטעימות מציע מפגש עם מנות הדגל של השף ויקטור גלוגר.

הארוחה כוללת פתיח, 4 מנות (חלקן לבחירה), מרענן חיך וקינוח ב- 215 ₪ לסועד.

תפריט ארוחת הטעימות:
* פתיח - לחם מחמצת שיפון עם אגוזי מלך ובאגט צרפתי קלאסי לצד חמאה צהובה, איולי שום, מלפפונים חמוצים מתוצרת בית וזיתים סורים.

* מנה 1 - גספאצ'ו אנדלוסי חלק בשני צבעים – עגבניות אדומות , עגבניות ירוקות וצ'ילי.

* מנה 2 (לבחירה): דואט נורווגי - סלמון נורווגי בעישון ביתי עם בליניס ומטבל שמנת חמוצה, גרבדלאקס עם רוטב חרדל וסוכר דמררה,
או 
סלט ירוק בויניגרט דבש לימון, עם ברוסקטה מנצ'גו , פטריות פורטבלו צלויות ודבש כמהין.

* מנה 3 - רביולי תוצרת קלואליס במילוי ירקות העונה ברוטב הדרים ושמן זית.

* מנה 4 - סורבה הדרים עם שמפנייה.

* מנה 5 (לבחירה): פילה פורל צרוב על ניוקי ריקוטה ברוטב חמאה ויין לבן, עגבניות שרי ובזיליקום, 
או
פילה בקר בגריל עם רוטב ציר בקר ויין אדום מוגש עם פירה צרפתי קלאסי,
או
קלמארי ואספרגוס ירוק במחבת עם פלפלים צבעוניים קטנים, בצל מעושן, עלים ירוקים ובזיליקום,

* מנה 6 - קרם ברולה או סמי פרדו פיסטוק עם מרנג קוקוס ודובדבני אמרנה.

המחיר לסועד 215 ₪  לא כולל שירות ושתייה מכל סוג שהוא.
תפריט טעימות מוגש לשולחנות של עד 6 סועדים , התפריט מוגש לכל השולחן בלבד.
לצפיה ב-'מענין מהיכן הידיעה- במסעדה לא יודעים - יבררו....'
מענין מהיכן הידיעה- במסעדה לא יודעים - יבררו....
03/09/2017 | 14:20
2
23
לצפיה ב-'הידיעה ממשרד יחסי הציבור של המסעדה'
הידיעה ממשרד יחסי הציבור של המסעדה
05/09/2017 | 17:36
1
23
כל המידע שעולה בשירשור השבועי מגיע ממשרדי יחסי ציבור או מהמסעדות עצמן.

אם לא חזרו אליך, אנא הודיעי לי בפרטי ואיידע את משרד יחסי הציבור. להביא כדאי לפנות אלי בפרטי בעניין כזה, כי לא תמיד אני מצליחה לעקוב אחרי תגובות.
לצפיה ב-'זה בסדר, ביום א , אחהצ - שוב בררו ואישרו . אדווח איך היה '
זה בסדר, ביום א , אחהצ - שוב בררו ואישרו . אדווח איך היה
05/09/2017 | 19:53
10
לצפיה ב-'בר א וין - חוגגים את סוף הקיץ'
בר א וין - חוגגים את סוף הקיץ
31/08/2017 | 06:49
110
היום, יום חמישי ה- 31/8, יחגגו בבר א וין בתל-אביב, את סוף הקיץ.

לכבוד החגיגה יגישו אויסטרים במחיר של  18 ש"ח ליחידה לאורך כל הערב, ויציעו יינות מבעבעים במחירים הכי זולים בעיר.
לצפיה ב-'חיליק גורפינקל מארח את יאיר גרבוז בברוט'
חיליק גורפינקל מארח את יאיר גרבוז בברוט
31/08/2017 | 06:53
112
ביום רביעי ה- 13/9 יתקיים בברוט בנחלת בנימין בת"א, מפגש יוצא דופן של שלושה אנשים לא אופנתיים: יאיר גרבוז, חיליק גורפינקל ויאיר יוספי.

גרבוז יתרום את האמנות שלו ואת אהבתו לאוכל ויין; יוספי יתרום את האוכל שלו ושל עומר בן גל, ואת אהבתו לאמנות;  וחיליק גורפינקל ינסה לשדך ביניהם.

גרבוז וגורפינקל  ידברו על יינות גליליים ואחרים שגרבוז אוהב, על אוכל שהוא זוכר, על אמנות שהוא עושה ובכלל, על מה שיצא. יוספי ועומר יתרמו מנות קלות, כמיטב המסורת של ברוט, וביחד ינסו לייסד מסורת חדשה: מועדון התרבות של ברוט. או בקיצור, תרברוט.

חיליק גורפינקל מארח את יאיר גרבוז בברוט (בחדר הפרטי ב'מקונג')
13.9, 20:00. נחלת בנימין 36. מספר המקומות מוגבל.
פרטים והרשמה אצל ג'מה 052-3292511
לצפיה ב-'מסעדת לוניו- קדימה'
מסעדת לוניו- קדימה
31/08/2017 | 22:09
3
326
לא  זוכרת היכן קראתי על פתיחת חנות ומסעדת דגים בקדימה 
קבענו להיפגש עם זוג חברים, כרגיל עלתה השאלה היכן , ניזכרתי במסעדה החדשה 
יום קדם התקשרתי להזמין מקום לארבעה ובשעה היעודה יצאנו לדרך 

המסעדה שוכנת במתחם מסחרי של קדימה , צמודה לקפה לנדוור 
ברחבה החיצונית היו שולחנות עץ עם ספסל מחובר כמו ביערות קקל , נכנסנו למסעדה ו...שני שולחנות כאלה בתוך המסעדה, ליד כל שולחן ישוב זוג. בחור צעיר אומר לי שזו מסעדה בהגשה עצמית ולא מזמינים מקומות. היינו המומים , לא לזה פיללנו 
אחרי שהסברתי שהוזמן מקום ואף זכרתי את מבטא הבחור איתו דברתי , הגיע איש מבוגר , בקש מזוג נשים לפנות שולחן והתישבנו לפיקניק 
התפריט מנוילן , מבחר לא גדול- דג מטוגן או פילה דג , שווארמה דג ועוד משהוא
הגישו לנו סכום חד פעמי , הבחורים נישלחו להזמין 
אני קבלתי מגש מתכת עליו פיתה ובה נתחי דג מטוגן בתבול צהבהב , בצד צלוחית חד פעמית עם רוטב יוגורט. מנת השווארמה כללה בחירה של סלט קבלתי , שוב צלוחית חד פעמית עם קוביות עגבניה ופלפל חריף, 
החבר בקש מנה שמוגשת עם פירה כמהין- הפירה היה מרוח על המגש עצמו - אבל היה טעים 
בעלי שלא אוכל דגים לקח "פלטת סלטים" וצ'יפס- הצ'יפס היה טוב 
עם 2 סודה קרה קרה- 100 שח החשבון שלנו 
היה לנו טעים אבל מוזר ו..הגב כאב לשבת  על ספסל ללא משענת , שלא לדבר על הקושי להכנס לשבת כי הספסל מחובר לשולחן 
במסעדה גם מקרר גדול עם דגים קפואים , סלטים של פרודג, פסטות, גבינות ואף מיגוון תבלינים ורטבים . 

היות ולא סיימנו לשוחח- עברנו לקפה לנדוור- הזמנו את מנת הרוזלך המפורסמת - בעצם רולדת בצק חם עם נוטלה- 15 יחידות !!! מנה משפחתית -44 שח נדמה לי 
מושחת וטעים 

ללוניו- לא נראה שנחזור במהרה 
ואם  בקנית דגים עסקינן- החברה קונה קבוע באשת הדיג בהוד השרון וממליצה בחום 

לצפיה ב-'רק אני נזכר בתכניתו של אסף גרניט להצלת מסעדות כושלות?'
רק אני נזכר בתכניתו של אסף גרניט להצלת מסעדות כושלות?
01/09/2017 | 06:30
211
לגבי הזמנת שולחן טלפונית: לא אחת קרה לנו, בטיול האחרון בצפון איטליה שהזמנו
שולחן ונענינו בנימוס. כשהגענו - המסעדה כמעט ריקה. הרגשתי די כמו להזמין תור לפלאפל.  
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
01/09/2017 | 07:37
125
חסכת לי נסיעה לקדימה.
לצפיה ב-'ניתן לקנות דגים מצוינים במרחק של שתי דקות משם, אגדת ים'
ניתן לקנות דגים מצוינים במרחק של שתי דקות משם, אגדת ים
03/09/2017 | 10:14
27
לצפיה ב-'ארט דה קוקו'
ארט דה קוקו
30/08/2017 | 15:20
8
405
אמנות בשוקולד. מסעדה יקרה ואיכותית מאד, עם פינוקי שוקולד שונים ומעוטרים, מאכלים מטוגנים, פונדו, פסטות טובות ועוד מיני מעדנים.

לצפיה ב-'זה דיווח על ארוחה?'
זה דיווח על ארוחה?
30/08/2017 | 15:40
7
70
לצפיה ב-'לא, זה דיווח על מסעדה'
לא, זה דיווח על מסעדה
30/08/2017 | 15:41
6
264
בשם ארט דה קוקו. אלה מהדברים שיש בה.

לצפיה ב-'אם אכלת שם, ספר לנו על מנות ספציפיות'
אם אכלת שם, ספר לנו על מנות ספציפיות
30/08/2017 | 15:43
5
222
ומחירי המנות. איפה היא נמצאת?

קשה להתרשם מדיווח או המלצה, בלי פרטים.
לצפיה ב-'הייתה בכרמיאל ונסגרה'
הייתה בכרמיאל ונסגרה
30/08/2017 | 15:52
4
307
לא יודע איפה עוד יש. המנות יקרות כמו שכתבתי. אהבתי לקנות שם ארוחה ב102 שקלים של מאפה גבינות בנוסח פרובנס ופסטה ביזנסיו עם פרמזן, שמן זית ובזיליקום. לפעמים הייתי אוכל שם פונדו שוקולד, פנקייק או לחם מטוגן ופעם קניתי שם ופל בלגי. יש שם עוגות קטנות משוקולד עם ציורי שוקולד עליהן, ויש פבלובה שזה פינוק מלא דברים מתוקים בתוך ספל. לפעמים גם הייתי קונה שם חלב חם עם קינמון וסוכר.
לצפיה ב-'אתה ממליץ על מסעדה שנסגרה לפני יותר משנה? אוקיי'
אתה ממליץ על מסעדה שנסגרה לפני יותר משנה? אוקיי
30/08/2017 | 16:09
3
89
לצפיה ב-'ואוו, רעיון נהדר: שירשור דיווחים על מסעדות אהובות שנסגרו '
ואוו, רעיון נהדר: שירשור דיווחים על מסעדות אהובות שנסגרו
31/08/2017 | 05:54
2
215
אפשר גם לעשות ״חיתוך הדבק״.
לצפיה ב-'בבקשה, אתה מוזמן לפתוח שירשור'
בבקשה, אתה מוזמן לפתוח שירשור
31/08/2017 | 06:25
1
208
לפני כמה שבועות היה שירשור בו כתבתנו לאילו מסעדות אנחנו מתגעגעים.
לצפיה ב-'אחת לחמש שנים, במחזוריות'
אחת לחמש שנים, במחזוריות
01/09/2017 | 06:45
190
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/551/15857434...אוכל_ומשקאות/ביקורת_מסעדות

לצפיה ב-'זה לא קצת אירוני...'
זה לא קצת אירוני...
29/08/2017 | 13:48
24
590
שהפסטה הכי טובה בארץ מוגשת בפסטה בסטה?

חוץ מזה, דיווח קצרצר על הוונג ברוטשילד בה הייתי ביום הולדתי. אין לי תמונות ומחירים ואני אולי לא זוכר הכל אבל הייתי חייב לכתוב כמה מילים כי היא הייתה כ"כ טובה. ובאמת אקצר במילים כי אני בטוח ש99% ממבקרים הפורום כבר היו בה.

ראשית אני רוצה להגיד שנהניתי מכל האוכל שם, שהיה מפוצץ בטעמים שונים ומיוחדים. שנית... אעבור על המנות: דאמפלינגס - כופתאות ממש מיוחדות ומגניבות, איכשהו הן מגיעות סליימיות כאלה ואתה מרגיש שאתה ממש אוכל ארוחת שחיתות של מלך. נטבלות ברוטב מלוח חרפרף טעים במיוחד!

סלט ירקות ירוקים עם שרימפס : שוב, שילוב של טעמים שקשה לתאר, טעים ברמות.

באן בשר: הלחמניות פה לפי דעתי לוקחות את הלחמניות בבאן (המסעדה בשוק הכרמל) בהליכה. ממש ממש מרגישים את הבישול הארוך, ויש עוד טעמים והם יותר עשירים. רק חבל לי שלא לקחתי גם את הבאן דג כי הקריספי דג בבאן (שוב, המקום) זה הדבר אחד הטעימים שאכלתי בחיי.

המנות העיקריות היו כבר יותר סטנדרטיות ופחות עשירות בטעמיהם, אז לא איכנס אליהן - אך יש לציין שהן היו בסדר.
לצפיה ב-'פסטה בסטה בירושלים?'
פסטה בסטה בירושלים?
29/08/2017 | 14:44
325
אכלתי בסניף הירושלמי. הפסטה היתה מבושלת מדי, והרוטב היה מלוח להחריד.

טוב שנהנית בארוחת יום ההולדת שלך. המנות שתיארת מעוררות תיאבון וחשק.
לצפיה ב-'כל מה שאפשר להגיד הוא'
כל מה שאפשר להגיד הוא
29/08/2017 | 14:55
21
379
שאוכל הוא לא הצד החזק שלך.
פסטה בסטה היא זבל בביטוי העדין ביותר.
באן הן לחמניות מאודות,. ממש לא בבישול ארוך.
אם אתה מתעקש לכתוב על משהו, כתוב על דבר שאתה מבין בו.
העיקר שניגנבת
לצפיה ב-'לדעתי הבישול הארוך מתייחס לבשר'
לדעתי הבישול הארוך מתייחס לבשר
29/08/2017 | 15:06
19
275
אפשר גם קצת עדינות וסובלנות בהתייחסות למי שנהנים מאוכל ובאים לספר לנו.
לצפיה ב-',תודה.'
,תודה.
29/08/2017 | 15:22
279
ואכן התכוונתי לבשר.

בקשר לפסטה בסטה, דיברתי על זו בתל אביב. לדעתי הרבה מקומות בארץ שמים שלט של "פסטה עשוייה ביד!!!" ואז מבשלים אותה 2 דקות יותר מדי. בבסטה, בגלל שזה מפעלי, יש להם תמיד את כל המידות וזה ת-מ-י-ד יוצא מדוייק. זוכר שאפילו התחלתי לדבר עם איזה מישהו שם אחרי שאכלתי והוא הסכים איתי, והוא שף שפעם הייתה לו מסעדה איטלקית.
לצפיה ב-'מצטער, אבל בבאן'
מצטער, אבל בבאן
29/08/2017 | 19:17
17
310
גם הבשר לא אמור לעבור בישול ארוך אלא אידוי קצר.
זו מוטציה, לא באן.
לצפיה ב-'באן משמש כלחמניה'
באן משמש כלחמניה
29/08/2017 | 19:58
16
261
ובתוכה בשר שעבר בישול ארוך. זו מנה שמגישים במקומות רבים בארץ ובעולם.
לצפיה ב-'רק אל תצטער יותר מדי, זה בסה"כ אוכל.'
רק אל תצטער יותר מדי, זה בסה"כ אוכל.
30/08/2017 | 06:23
1
65
לצפיה ב-'אתה צודק לגמרי.'
אתה צודק לגמרי.
31/08/2017 | 14:05
247
לצפיה ב-'באן זו לחמניה מאודה'
באן זו לחמניה מאודה
31/08/2017 | 14:03
13
154
שגם הבשר שבתוכה עבר אידוי.
אכלתי מספיק באן בחיי במספיק מקומות בעולם אם כי לא בישראל כי זה לא נראה מספיק מפתה
כדי שאדע איך זה אמור להיעשות.
דווקא בתאילנד הרחיבו את המושג וגם לחמניה רגילה נקראת באן אבל לא במסעדות הסיניות או הטאייווניות.
בהן רק הלחמניה המאודה נקראת באן.והיא ממולאת בבשר חזיר מאודה.
מה שיש לכם הוא מוטציה, לא באן.
בקשי באן בצ'יינה טאון בניו יורק ותראי מה תקבלי. שום בשר בבישול ארוך.
או לחילופין תחליטי לבקר כאן אז אנחנו נזמין אותך לאחת המסעדות הסיניות שאנחנו מחבבים
ותראי מה רב המרחק בין באן בישראל לבאן אמיתי.

לצפיה ב-'אז מה זה באו ?'
אז מה זה באו ?
31/08/2017 | 14:24
12
155
תמיד ידעתי שבאו זה הממולא ובאן זה רק הלחמניה המאודה שאח"כ ממלאים כמו כריך
לצפיה ב-'תצטרכי לחכות כמה דקות.'
תצטרכי לחכות כמה דקות.
31/08/2017 | 14:40
1
173
התאי שלי רחוקה מלהיות מושלמת אז צריך לחכות שבת הזוג תחזור כדי שאשאל אותה.
אבל שולח כבר מסר לחבר שכן שולט בתאי כדי להבין את ההבדל בין באו לבאן. נראה אם הוא ידע לענות.

לצפיה ב-'אלה שני דברים שונים לגמרי'
אלה שני דברים שונים לגמרי
31/08/2017 | 15:35
146
באו הוא סוג של כיסון מאודה ואילו באן היא לחמניה מאודה.

הבאו אכן מאודה עם המילוי שלו, כך שגם הבשר מאודה. הבאן, היא כאמור, לחמניה ואפשר למלא אותה באינספור דברים, כולל בשר בבישול ארוך.
לצפיה ב-'השאלה היא מה זה באן'
השאלה היא מה זה באן
31/08/2017 | 16:40
9
145
באו הוא אכן הממולא למיטב ידיעתי.

הלחמניה הסינית המאודה, ללא מילוי, נקראת מאנטו.

לגבי באן - בשיטוטיי הרבים בערוצי יוטיוב של בשלנים ממזרח אסיה לא נתקלתי יותר מדי במילה הזו, מלבד במטבח הוייטנאמי ששם ככל שהבחנתי משתמשים בה באופן די כללי בשמות של מאכלים עם בצק (היא מקבלת משמעות ספציפית כאשר אל ה"באן" מתווסף עוד משהו, כמו למשל ב-"באן מי").
יתכן שגם הסינים משתמשים בה, מי יודע, או שהיא פשוט אומצה אצלנו מפני שהיא קליטה ואנחנו ממילא מזהים אותה עם לחמניות בגלל המילה האנגלית bun.
לצפיה ב-'אתה צודק (בערך)'
אתה צודק (בערך)
31/08/2017 | 18:40
1
107
באו הוא סוג של בצק ממולא - בצק תפוח שבתוכו יש בד"כ בשר. ממה שאני מכירה הפופולרי ביותר (כנראה כיוון שהגיע מדרום מזרח סין, איזור שתושביו קרויים היהודים של אסיה בגלל נדודיהם בעולם) הוא באו במילוי חזיר ברוטב צאר סיו. הבשר נצלה לפני המילוי - מן הסתם כי הלחמניה "שמנה". כל המילויים שאני מכירה לבאו מבושלים לפני האידוי. יתכן שיש גם אחרים, אישית לא נתקלתי. בכיסונים בהם הבצק דק אכן המילוי הוא של בשר נא.
באן באנגלית - לחמניה. כמו שכתבו כאן, זו גם המילה המשמשת לתיאור לחם בוויטנאם banh. באו יקרא שם באן באו. באגט ממולא - באן מי.
דייויד צ'אנג, שהתחיל את הטרנד של לחמניות מאודות ממולאות, קורא להן bun - כלומר המילה האנגלית. הוא סיפר שלקח השראה ממספר מטבחים שונים על מנת ליצור את המנה.
לצפיה ב-'נדמה לי שהבלבול הוא כי...'
נדמה לי שהבלבול הוא כי...
31/08/2017 | 20:43
103
... כי באן זו מילה כללית ללחם בכמה וכמה שפות במזרח. "באן מי" זה לחם בוייטנאמית (לאו דווקא מאודה אלא לחם בכללי), בקוריאנית אומרים Pang שמבוטא מאוד דומה לבאן, וכו'. בנוסף, זה גם מזכיר את המילה לחמניה באנגלית, ולחם ("פאן") בספרדית. 

באו Bao מגיע כמדומני מהמילה Baozi, ואלו הם אכן סוג של ממולאים בצקיים, מאודים בדרך כלל. הם לא נראים כמו סנדביץ', אלא מעין כדורים פחוסים שבהם הבצק עוטף את כל המילוי שמאודה יחד עם הבצק (אין לי מושג אם המילוי גם מבושל לפני כן, מניחה שזה תלוי בסוג המילוי - נתקלתי גם בבשר וגם במילוי צמחוני). 

מה שמוכרים בארץ בחלק מהמסעדות כלחמניית באן מאודה, נראה יותר כמו מעין סנדביץ' שעשוי מבצק דומה לבאו שראיתי בטייוואן, נדמה לי שקוראים לו Gua bao. 
לצפיה ב-'מאנטו הוא הגרסה האוזבקית לבאו.'
מאנטו הוא הגרסה האוזבקית לבאו.
01/09/2017 | 15:24
6
23
לצפיה ב-'תודה על המידע.'
תודה על המידע.
01/09/2017 | 17:03
3
83
אני נפגשתי עם מאנטו רק במסעדות בוכריות.
טוב ללמוד שהמקור הוא בעצם אוזבקי.
מסעדות אוזבקיות אני לא ממש מכיר, בוכריות כן.
די התבאסתי לראות שפינת המפגש ברח' קינג ג'ורג' בת"א הפכה את עורה וממסעדה בוכרית 
הפכה להיות שניצליה.
למשיח בן דויד לא יצא לי להגיע.
לצפיה ב-'בוכרה היא עיר באוזבקיסטן...'
בוכרה היא עיר באוזבקיסטן...
02/09/2017 | 09:31
2
17
לצפיה ב-'אני בכלל חצי אפגני,'
אני בכלל חצי אפגני,
03/09/2017 | 03:32
1
40
אז אל תצפי ממני ליותר מדי ידע על בוכרה.
ידידה שלי כן בוכרית אבל גם היא לא יודעת על המקום יותר מדי כי אמא שלה עלתה בעצם בכלל מעיראק כנראה.
את אבא שלה שהיה כורדי אמיתי לא הכרתי, הוא מת לפני שהכרנו למרות שאנחנו מכירים 20 שנה לפחות.
אבל לא חסרים לי חברים כורדים בירושלים, היא מלאה בכורדים.
לצפיה ב-'כלומר אמא שלה בוכרית שעברה לעיראק? מעניין'
כלומר אמא שלה בוכרית שעברה לעיראק? מעניין
03/09/2017 | 10:34
24
מרחק גדול בין אוזבקיסטן לעיראק. אבל שתיהן מוסלמיות. וכנראה שהגיוני, גאוגרפית, בשביל בוכרי לעצור בעיראק בדרך לא"י.
לצפיה ב-'גם. אבל זהו גם שמן של הלחמניות המאודות מסין'
גם. אבל זהו גם שמן של הלחמניות המאודות מסין
01/09/2017 | 17:59
1
63
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
02/09/2017 | 01:29
49
זה לא בדיוק סוג הבאן שאני מכיר,
אני מכיר בעיקר ממסעדות סיניות, אנחנו אוכלים באחת כזו פעם בשבוע בערך,
אבל תודה על המידע.
לצפיה ב-'יש פסטות טובות יותר אבל לא בVFM'
יש פסטות טובות יותר אבל לא בVFM
31/08/2017 | 23:17
140
מנה של פסטה טרייה עם רטבים חביבים למדי, במחיר שמתחיל ב-21 ש"ח לארוחה מספקת למדי. לדעתי מדובר באחת מהעסקאות הטובות בארץ, בטח בהשוואה ל85% ממנות הפסטה המוגשות בארץ בבתי קפה, רשתות למינהן ואפילו מסעדות איטלקיות רבות במחירים כפולים לפחות. 

אכלתי מעט מנות פסטה מעולות בישראל במחיר של 80 שקל ומעלה.
רוב הפסטות שאכלתי בפסטה בסטה במחירים של 21-35 ש"ח היו הרבה יותר מהנות ומספקות ולטעמי האישי איכותיות יותר ממה שנחשב "פסטה טובה" במסעדות. לא הייתי משווה את המוצר של פסטה בסטה למנה של מסעדה איטלקית איכותית בישראל - אבל "זבל בביטוי העדין" זאת הגזמה פרועה.
לצפיה ב-'לפני שבוע אכלתי מנת פסטה בלוינסקי '
לפני שבוע אכלתי מנת פסטה בלוינסקי
29/08/2017 | 18:11
377
שהיתה לא פחות מטובה מאוד, אבל לא הייתי מתיימר להכריז הכרזה כשלך.
מזכיר לי שוב את מגדל האספרגוס הצרפתי המהולל שהגיב לשאלה האם הירק שהוא מגדל
״הכי טוב בעולם״. הוא ענה: לא  אבל אני חושב שאין טוב ממנו.

בתמונה פסטת לוינסקי, עבודת יד והכנה לפי הזמנה
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
29/08/2017 | 10:16
20
10
לצפיה ב-'המלצה למיקסר? גם ללחמים וגם לעוגות'
המלצה למיקסר? גם ללחמים וגם לעוגות
29/08/2017 | 13:45
13
133
לא אופה המון, אבל כשכן - ברצינות
לצפיה ב-'כשחיפשתי מיקסר בחרתי בקיטשן אייד'
כשחיפשתי מיקסר בחרתי בקיטשן אייד
29/08/2017 | 13:50
153
כל האופות והאופים המליצו עליו, וסמכתי על ההמלצות. בינתיים הוא לא אכזב אותי.
לצפיה ב-'אישתי משתמשת כבר כמה שנים עם K-MIX של קנווד...'
אישתי משתמשת כבר כמה שנים עם K-MIX של קנווד...
29/08/2017 | 14:01
162
מאוד מרוצה וללא שום תקלות.
לצפיה ב-'קיטשןאייד'
קיטשןאייד
29/08/2017 | 20:11
155
ואם יש תקציב אז החצי מקצועי:

לי יש את הרגיל כבר 16 שנה. סה"כ עובד. חלק פלסטיק של המחבר בין הבסיס למנוע נשבר לפני כמה שנים. הוא סוחב.
היו שנים שבאמת קרעתי לו את הצורה עם בצקי לחם. ק"ג קמח קורע אותו.

וגם בגלל העיצוב
לצפיה ב-'קנווד'
קנווד
31/08/2017 | 11:44
9
126
לי יש קנווד חצי תעשייתי ואני משתמשת בו ה-מ-ו-ן כולל בצקים לעוגות שמרים וללחמים, בצקי מחמצת וכולי. הוא, למשל, מתמודד בקלות גם עם בצק שמובסס על קילו קמח.
לאמא שלי יש דגם אחר של קנווד שנקנה לפני שנה לערך(הקודם שבק חיים אחרי 46 שנים!) וגם בו אני מכינה בצקים בקלות.
הניסיון שלי עם קיטשן אייד אצל חברה היה פחות מוצלח והרגשתי שהוא הרבה יותר מתאמץ בהכנת בצקי שמרים.
בסופו של דבר, ההתלבטות היא בין קנווד לבין קיטשן אייד - לכל אחד מהם עדת מעריצים בקרב האופים.
בזמנו היה גולש בפורום מתכונים בשם פוקסי שכתב מדריך לבחירת מיקסר. אולי הוא יסייע לך בהחלטה.

לצפיה ב-'מסכים איתך.'
מסכים איתך.
31/08/2017 | 14:12
101
גם לדעתי קנווד שלא התקשה להתמודד עם קילו בצק. אבל יש את חסידי הקיצ'ן אייד וכבודם במקומו מונח.
הדבר היחיד שאני יכול להגיד לזכותו זה העיצוב. הוא באמת יפה. הקנווד נראה משעמם לעומתו.
פוקסי לדעתי עדיין בפורום מתכונים.
לצפיה ב-'תודה - אני מניחה שיש לך את המייג'ור - שמעתי שהוא '
תודה - אני מניחה שיש לך את המייג'ור - שמעתי שהוא
31/08/2017 | 18:42
6
104
בעייתי בהקצפת ביצים ובכמויות קטנות. מה הנסיון שלך עם זה?
תודה
לצפיה ב-'אני לא זוכרת שנתקלתי בבעיה'
אני לא זוכרת שנתקלתי בבעיה
03/09/2017 | 11:47
5
28
שאלתי את אמא שלי והיא חושבת כמוני.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
03/09/2017 | 12:00
4
8
לצפיה ב-'אם אני אזכור אני אנסה היום להקציף כמו קטנה '
אם אני אזכור אני אנסה היום להקציף כמו קטנה
03/09/2017 | 14:46
3
19
סיפרתי לקולגה על מהש כתבת לגבי כמויות קטנות וגם הוא שמע את מה שכתבת...עכשיו אני סקרנית.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/09/2017 | 16:24
2
13
במסרים נשלחה לי הודעה :
"בקנווד ניתן לשנות את הגובה של האביזרים. מסיבה כלשהי הם מכוונים לא טוב ובאמת לא מגיעים לתחתית הקערה. אבל זה ניתן לשינוי בקלות.

לי יש k-mix. הוא עושה את העבודה אבל רוקד בצורה ממש קיצונית. "

וגם בעמוד של קנווד באנגליה מדברים על שינוי גובה המקצפה, נשמע לי הגיוני.
לצפיה ב-'חלבון אחד הוקצף בקלות'
חלבון אחד הוקצף בקלות
03/09/2017 | 20:08
1
22
בשביל הניסוי, הקצפתי כעת במקיסר של אמי(קנווד מייג'ור פרמייר) חלבון של ביצה קטנה והתוצאה מצוינת.
לצפיה ב-'תודה רבה! עזרת לי מאוד'
תודה רבה! עזרת לי מאוד
05/09/2017 | 15:18
4
לצפיה ב-'רק שימו לב שכתבתי ק"ג קמח'
רק שימו לב שכתבתי ק"ג קמח
31/08/2017 | 20:58
81
מבצק של ק"ג קמח יש 1.6-2 ק"ג בצק
לצפיה ב-'עוגת לימון ופירות יער של מאפית לשה- מצפה רמון '
עוגת לימון ופירות יער של מאפית לשה- מצפה רמון
29/08/2017 | 20:06
3
255
אם אתם בדרך לאילת, הכביש דרך מצפה פחות עמוס 
עצרו ב"לשה"- לקפה, כריכים משובחים- קממבר עם ריבת שזיפים, למשל 
קבלתי משלוח של עוגת לימון ופירות יער- מעולה ! רכה, לימונית ובתוכה פירות יער חמצמצים אף הם. פשוט שיר של עוגה !
חבל שמצפה כל כך רחוקה...
לצפיה ב-'איך הלחמים של לשה?'
איך הלחמים של לשה?
30/08/2017 | 05:57
1
44
לצפיה ב-'מצויינים'
מצויינים
30/08/2017 | 08:20
40
לצפיה ב-'לרגע לא הבנתי את הפוסט'
לרגע לא הבנתי את הפוסט
30/08/2017 | 06:47
228
ואז הגעתי ל"קבלתי משלוח"
לצפיה ב-'חם מהתנור. זהירות צבע טרי......'
חם מהתנור. זהירות צבע טרי......
01/09/2017 | 12:13
1
492
ספר של אירית שנקר.
לצפיה ב-'קראת את הספר?'
קראת את הספר?
01/09/2017 | 14:44
96
הוא יצא לאור אתמול, וכמה אנשים שאני מכירה כבר קיבלו אותו ואמרו שהוא מצויין.

להבא, אנא שרשר לשירשור המתאים .
לצפיה ב-'שלום, נא המלצתכם על מסעדת דגים במרכז '
שלום, נא המלצתכם על מסעדת דגים במרכז
30/08/2017 | 18:14
5
132

מתכננים ללכת למסעדת דגים
מעדיף לא ללכת לשקד
לא כי יש לי טענות פשוט הארוחה ידועה ומשעממת .

מצד שני כן בא לי מקום עם פלטת סלטים אבל שיהיה מעניין יותר

גם לא רוצה דגיות מפונפנות ויקרות כמו קלואליס ושילה

חשבתי על "שבתאי היפה"  כי הסלטים בכיוון יותר יווני כמו סקורדלייה

מה דעתכם ?

לצפיה ב-'בטיילת יפו ודאי יש הרבה חנויות דגים'
בטיילת יפו ודאי יש הרבה חנויות דגים
30/08/2017 | 19:27
124
וגם נדמה לי שמגישים שם פלטת סלטים.

לצפיה ב-'ההיצע הוא פחות או יותר אותו היצע כבר שנים'
ההיצע הוא פחות או יותר אותו היצע כבר שנים
30/08/2017 | 20:09
160
הסטנדרטיות: השקד. ברבוניה. שצ'ופק. הזקן והים. מאנטה ריי. בני הדייג. דרבי בר דגים. ג'קו. קלמטה ביפו.
מבין אלה אני מעדיף את השקד, אבל שבתאי היפה נראית כמו חלופה ראויה.

ה"שפיות" או הפחות סטנדרטיות: קלואליס, שילה, מילגו ומלבר. גוצ'ה. טורקיז.

אם אשדוד מקובלת - שמעתי דיווחים טובים על פסקדו.

2 מסעדות די חדשות:
פיש מרקט הכשרה (ליד מיתוס). 
קפה אל נור שבחודשים האחרונים החליפה שף והפכה למסעדת דגים פירות ים.
מחר בערב אני שם. אשוב לדווח.
לצפיה ב-'אם אתם הולכים על הכיוון הפשוט יותר'
אם אתם הולכים על הכיוון הפשוט יותר
30/08/2017 | 20:40
1
172
ברבוניה מעולם לא אכזבה אותי. לא תמצא כאן הפתעות, אבל כן סלטים טובים וטריים ודגים ופירות ים כנ"ל.

קפה אל נור מעט שונה, יקרה יותר, הסלטים יהיו קצת יותר מעניינים, וכך גם המנות העיקריות.

על מאנטה ריי הייתי מוותרת. הארוחה האחרונה שלי שם לפני שנה וקצת היתה די עצובה, עד ויתור על מנה עיקרית.
לצפיה ב-'בברבוניה אכלתי פעמיים בחודשים האחרונים.'
בברבוניה אכלתי פעמיים בחודשים האחרונים.
31/08/2017 | 14:32
126
הם היו מוצלחים, גם הגישו מליטות שזה דג לא מאוד מצוי במסעדות דגים. גם הסלטים היו טובים וטריים.
דווקא גוצ'ה איכזבה.זכרתי אותה כמוצלחת יותר. אבל אחרי שהתיישבנו, הגענו מוקדם יחסית,
בערך בשש בערב, נוצר תור של כמה עשרות אנשים שציפו למקום ישיבה.
הידידה שלי יותר סלחנית ממני אז היא כן נהנתה, אני פחות.
לא זוכר מה הייתה המנה שלי, איזשהו דג על הגריל, אבל שלה הייתה איזשהו דג עם רוטב קוקוס.
לה זה מספיק כדי להגיד שזה נהדר. זכותה. מזמן למדתי לא להתווכח למרות שהם קראו למנה "תאילנדית"
ואני יודע שלא קיימת מנה כזו בתאילנד.

לצפיה ב-'אם הרצליה באה בחשבון - שורי בורי תענה על כל מה שציינתם.'
אם הרצליה באה בחשבון - שורי בורי תענה על כל מה שציינתם.
30/08/2017 | 21:48
46
לצפיה ב-'מסעדת סילו בפארק פרס בחולון - הופתענו לטובה'
מסעדת סילו בפארק פרס בחולון - הופתענו לטובה
30/08/2017 | 12:00
3
308
אכלנו עסקית (מנה ראשונה, מנה עיקרית ושתייה במחיר העיקרית).
פרט למנות עם הפטריות, שלא הורגשו בהן הפטריות והפטריות עצמן היו חסרות טעם, הכל היה טוב ממש - הפוקצ'ה, הניוקי עם שרימפס וקלמרי וגם זה עם הערמונים והפטריות (אם כי, כאמור, הפטריות לא הורגשו), והפנה בולונז שנלקח כמנת ילדים. שרימפס וקלמרי לראשונות גם היו טובות. הקינוח שהוזמן היה קראמבל תפוחים שלא כל כך אהבנו כי פירורי הקראמבל עצמם הכילו בוטנים (מה שקצת מוזר) - אבל רוטב פירות היער היה משובח, ואני מניחה שיש מי שהיה גם אוהב את הקראמבל.
בסך הכל היה מוצלח, ומומלץ למי שנמצא באזור ומחפש מקום לאכול שהוא לא פאסט פוד.
לצפיה ב-'מתי הייתם שם? איך היה מבחינת האווירה?'
מתי הייתם שם? איך היה מבחינת האווירה?
31/08/2017 | 07:44
2
111
רציתי ללכת כמה פעמים אבל דיווחים מאנשים על הרבה רעש ובלאגן שם גרמו לי לוותר. 
לצפיה ב-'הייתה מוסיקה די חזקה, אבל לא מאוד בעייתית.'
הייתה מוסיקה די חזקה, אבל לא מאוד בעייתית.
31/08/2017 | 10:27
1
129
ישבנו די בקצה (בתוך המסעדה, ליד המטבח) אז אולי היה רעש ובלגן ולא שמנו לב, אבל לנו היה בסדר. הקטנה (3 וחצי) אפילו נרדמה...
זה היה בצהריים (בסביבות 14:30-15:00?) ביום שני (כלומר, בזמן החופש).
כן היו משפחות עם ילדים שם (כולל אותנו), אבל לא שמתי לב להתרוצצויות או רעש  מצדן (אבל, שוב, המוסיקה עצמה די רועשת).
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/09/2017 | 06:42
8

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית
לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה