לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1916619,166 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
18/02/2018 | 07:27
12
43
לצפיה ב-'בשבת אכלנו......(עם הילדים והנכדים)...........'
בשבת אכלנו......(עם הילדים והנכדים)...........
18/02/2018 | 14:44
464

הפעם אנחנו ארחנו.
התחלנו במרק. גם הילדים הצטרפו בשמחה.
סלטים - סלט כרוב, כרובית אפויה, פלפלונים בחומץ תוצרת בית.
חמין עם בשר עוף (+ גרונות ושפונדרה להעשרת הטעמים).
שפונדרה נימוחה בפה שיצאה ממש מעולה.
שניצלים לילדים ולא רק להם.....
קינחנו בסלט פירות ופחזניות.
הי טעים טעים....
נ.ב מאחר והעלתי את התמונות בפורום אחר, קבלו את הקישורים לתמונות.

לצפיה ב-'ארוחה מוצלחת ב1910'
ארוחה מוצלחת ב1910
18/02/2018 | 15:54
431
אחרי הרבה זמן שלא הייתי שם. שינו קצת את התפריט.
למנות ראשונות: סלט ירוקים, שקדי עגל עם פירה ארטישוק ירושלמי, צלחת שרימפס ואויסטרים.
לעיקריות: קוקי סן ז'ק עם קרם פורצ'יני, פפרדלה ברוטב עגבניות וקלמרי, רביולי גבינות וצלעות טלה.
קינחנו בפבלובה וקינוח תותים עם קרם וניל.
היה ממש מוצלח.
לצפיה ב-'יום שישי לא נחשב, זה לא סופ"ש כאן.'
יום שישי לא נחשב, זה לא סופ"ש כאן.
18/02/2018 | 17:34
377
לא שיש לי סופ"ש מוגדר.
אתמול מקרל טרי בסיגנון ים תיכוני על מחבת פסים עם רביולי תרד ומוצרלה קנויים, איטלקיים,
ברוטב חמאת אגוזים (חמאה חומה שאני הכנתי, לא חוכמה גדולה).
היום צלעות חזיר שטוגנו, בושלו בבירה, טוגנו שוב ובושלו ברוטב טריאקי.
לעניין המקרל, לפני שנים הייתי בקשר עם קוואז מומחינו לענייני מאכלי ים והוא כתב לי
שמקרל טרי הוא אחד הדגים המוצלחים שיש לאחר שהבין שאני לא מתלהב מהדג הזה
שהכרתי רק בצורה הקפואה מישראל.
על המלצות של קוואז אני תמיד סומך, מאז מים רבים זרמו בצ'או פראיה והכנתי מקרל טרי
לא מעט פעמים, דג מצויין. עולה מעט יותר מסלמון טרי שאני פחות מחבב.
לצפיה ב-'אצל יוחנן בנס ציונה'
אצל יוחנן בנס ציונה
19/02/2018 | 06:27
8
438
בשישי שוב לקח אותי משחק כדורגל למקום חדש. בית"ר נורדיה שלי שיחקה נגד סקציה נס ציונה - משחק קשה ודי מכריע עבורנו, לכן היינו חייבים לאכול כמו שצריך לפניו.

עורך הדין שמשמש גם בפרשן בשידורים החיים שלנו, אמר שקיבל המלצות על מסעדה תימנית ליד קניון ישפרו סנטר - אצל יוחנן. הוא אומר, ואנחנו אחריו באש ובלחוח.

אצל יוחנן היא מסעדה שפועלת באותו מקום כבר 22 שנים, ומציעה מרקים תימנים, מנות מבושלות, ומנות חומוס.

הוא לקח מרק בשר, ואני לקחתי מרק רגל. לידנו אכלו גם חומוס ושקשוקה. הגישו לשולחן גם צלחת עם פלאפלים שזופים, צלחת עם פיתות רגילות, סלוף ולחוח ופנכות עם חילבה מוקצף.

מרק הרגל היה מצויין, חם, כהה מאד, מתובל היטב ועם עצם מצויינת שתענוג היה לאכול ממנה את המח.
עורך הדין אהב את מרק הבשר. טעמתי ממנו מעט, והוא היה לי מעט מלוח מדי.

הזמנתי גם מנה של אורז ופסוליה (שעועית לבנה). מנה של בית סבתא ואבא, שקשה לי מאד לא להזמין.
אין הרבה מה לכתוב על מנות כאלה - האורז היה רך ו"אחד אחד" כמו שצריך, השעועית הלבנה ברוטב עגבניות קל ולא מעיק ורכה (אולי שמו במי ההשרייה סודה לשתיה ).
הבעיה היחידה היתה היחס בין האורז לשעועית - ראוי היה להוסיף כף או שתיים של שעועית.

היות שנתפסנו כקוריוז בעיני בעל המסעדה, הוא הזמין אותנו לתה וקפה. קיבלנו מגש עם 3 כוסות, 3 שקיות סוכר, וכפית אחת

בסך הכל מקום נחמד, שלא הייתי נוסעת אליו במיוחד, אבל בהחלט אחזור אליו אם אהיה בסביבה שוב.

שילנו 216 ש"ח עבור 2 מרקים בשריים, מנת שקשוקה, מנת חומוס, 2 מנות אורז ושעועית ו- 4 בקבוקי שתיה.

המשחק נגמר בנצחון לא ייאמן של בית"ר נורדיה ירושלים את סקציה נס ציונה (מוליכת טבלת ליגה א' דרום). התוצאה - 3:2 לנורדיה.

לצפיה ב-'"איך תדע, אם לא תשאל ?" '
"איך תדע, אם לא תשאל ?"
19/02/2018 | 12:32
5
296
אני חייב לשאול, בשיא הנימוס  ....
מה הקשר שלך לכדורגל ככלל ולבית"ר נורדיה ירושליים בפרט  ?

לצפיה ב-'אני חברת עמותת בית"ר נורדיה ירושלים'
אני חברת עמותת בית"ר נורדיה ירושלים
19/02/2018 | 20:23
4
272
נוסעת לחלק ניכר מהמשחקים, ומשמיעה את קולי ביציע. בלי קללות, כמובן, כי אצלנו לא מקללים (לפחות לא בקול רם).

בבית שלנו, אני זו שצופה בכדורגל. הבחור לא מתעניין בכלל, ולא מבין למה אני צועקת על הטלביזיה או על השידורים החיים של בית"ר נורדיה.
לצפיה ב-'כל הכבוד. הלכתי אפילו לבדוק.....'
כל הכבוד. הלכתי אפילו לבדוק.....
19/02/2018 | 20:35
3
260
מקום עשירי המכובד.
ניצחתם את סקצית נס ציונה שבמקום הראשון. ד"א הקבוצה הזו הייתה פעם במה שנקרא היום ליגת העל. במשחק האחרון, לא אכלתם מספיק, יצאתם 0:0 עם הפועל אזור.....
האם העמותה היא גם הבעלים של הקבוצה ?
לצפיה ב-'מה מקום עשירי? מקום שישי.'
מה מקום עשירי? מקום שישי.
20/02/2018 | 07:07
2
214
סקצסיה נס ציונה היא קבוצה אגדית, עם היסטוריה מכובדת. כמוה הכח עמידר רמת גן שנמצאת במקום ה- 12.

המשחק האחרון היה נגד הסקציה וניצחנו בו 3:2. את הפועל אזור ניצחנו 1:0.

העמותה היא בעלת הקבוצה, ואני חברה העמותה ומחזיקה מניה של הקבוצה, כלומר אחת הבעלים. בפרופיל שלי בפייסבוק כתוב במפורש שאני "Co-owner of Beitar Nordia".

אתה יכול לקרוא יותר על בית"ר נורדיה כאן: https://betarnordia.co.il

בוא נסיים כאן את הדיון על כדורגל שלא ממש שייך לפורום
לצפיה ב-'מחווה לחתולית.'
מחווה לחתולית.
20/02/2018 | 11:44
1
294
בלי שום קשר למה שנכתב אתמול או היום, זה מה שקרה.
לצפיה ב-''
20/02/2018 | 20:21
16
לצפיה ב-'בפעם הבאה בנס ציונה נסי את קפה ציונה '
בפעם הבאה בנס ציונה נסי את קפה ציונה
21/02/2018 | 07:40
1
90
לצפיה ב-'לא הסגנון של החבורה שלנו'
לא הסגנון של החבורה שלנו
21/02/2018 | 07:42
257
חומוס, פלאפל, סביח, שווארמה וכדומה.

לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
18/02/2018 | 10:47
14
30
כי קורים הרבה דברים מסביב.
לצפיה ב-'האם שוק אלנבי נסגר ?'
האם שוק אלנבי נסגר ?
18/02/2018 | 10:50
267
כבר העליתי כתבה על מצב תזרים המזומנים הקשה של החברה המנהלת את שוק אלנבי.

ביום שישי (16/2) דיווחה ריטה גולדשטיין ממאקו, על כך ששוכרי הדוכנים בשוקל אלנבי רוטשילד, קיבלו הודעות פינוי רשמיות, לפיהן השוק אמור היה להיסגר אתמול.

מי נמצאים היום באזור ויכולים לדווח?

לצפיה ב-'הבראנץ' של שישי בבוקר מציל את המסעדות'
הבראנץ' של שישי בבוקר מציל את המסעדות
18/02/2018 | 10:53
1
337
שמתם לב לכך שזמן האחרון הרבה מסעדות הודיעו על פתיחת בראנץ' בסופי שבוע?

כנראה שהסיבה לכך היא שהבראנצ'ים מצילים מסעדות רבות מסגירה.

כתבה בכלכליסט מנתחת את הנושא.

לצפיה ב-'והנה כאן כתבתו של עמית אהרונסון על הבראנצ'ים'
והנה כאן כתבתו של עמית אהרונסון על הבראנצ'ים
18/02/2018 | 18:22
246
מתוך המדור שלו "שיטת השקשוקה" בערוץ 10:

לצפיה ב-'מרק שועית'
מרק שועית
18/02/2018 | 12:34
9
295
בעיתון הארץ יש מדור יומי בשם "מה מבשלים היום" ובו עשרה מתכונים סביב חומר גלם מסויים.
היום למשל הנושא הוא שפונדרה.
באחד הימים בשבוע שעבר הנושא היה שעועית והיו שם לפחות שני מתכוני מרק שעועית,
אחד של אייל שני ובנוסף אחד של ד"ר אלי לנדאו.
במתכון של אייל שני בשלב השריית השעועית הוא ציין שחשוב להוסיף סודה לשתיה.
תהיתי ביני לבין עצמי כי שעועית אינה חומוס. למעשה גם מהוספת סודה לשתיה לחומוס
אני מסתייג אבל ידוע לי שרבים וטובים עשים זאת. על סודה לשתיה בהכנת שעועית טרם שמעתי.
במתכון של ד"ר לנדאו שבד"כ יש לו מתכונים מעניינים הוא כתב במפורש שאסור להוסיף
סודה לשתיה או כימיקלים אחרים.
פלטתי אנחת רווחה.
לצפיה ב-'יש מי שמוסיפים סודה לשתיה לכל הקטניות'
יש מי שמוסיפים סודה לשתיה לכל הקטניות
18/02/2018 | 18:20
8
182
אני לא.
לצפיה ב-'גם לעדשים? '
גם לעדשים?
18/02/2018 | 19:20
7
35
לצפיה ב-'כן. עיין ערך גזים.'
כן. עיין ערך גזים.
18/02/2018 | 19:28
6
39
לצפיה ב-'עדשים יוצרות גזים?'
עדשים יוצרות גזים?
18/02/2018 | 19:48
5
181
לי גם שעועית לא.
אבל הנימוק ששמעתי תמיד לגבי הוספת סודה לשתיה לחומוס היה זמן ריכוך,
על הפחתת גזים ע"י הוספת סודה לשתיה לא שמעתי.
מתוך סקרנות קראתי עכשיו עשרה מאמרים על הקשר בין קטניות לסודה לשתיה.
בתשעה מהם דובר על ריכוך ורק באחד על מניעת גזים וגם שם דובר על הוספת
הסודה בשלב הבישול ולא בשלה ההשריה.
נראה לי שאלו שמוסיפים סודה זה בגלל שקראו את זה באיזה מתכון והמתכון
כלל שמועות ואגדות אורבניות כדרכם של מתכונים כמו האופנה של צימצום
חומץ בלסמי.
ששתיית מים שמומסת בהם סודה לשתיה מפחיתה גזים כן ראיתי.
לצפיה ב-'כאמור, אני לא משתמשת ב"פטנט" הזה'
כאמור, אני לא משתמשת ב"פטנט" הזה
19/02/2018 | 06:10
4
169
בהחלט יכול להיות שמישהו התחיל אגדה אורבנית בעניין סגולות הסודה לשתיה.

לצפיה ב-'קראתי את מה שכתבת קודם.'
קראתי את מה שכתבת קודם.
19/02/2018 | 10:16
3
153
דווקא מי שכתב על הוספת הסודה לחומוס בזמן הבישול סיפק איזשהו הסבר מדעי
לכאורה,
משהו שקשור לאיזה חומר בקליפה.
אם זה נכון או לא אני לא יודע וממש לא חשוב לי לבדוק. לא אתפלא אם זה לא נכון.
לפחות זו טענה שניתנת לבדיקה.
לצפיה ב-' במקרה נתקלתי עכשיו וזכרתי שקראתי משהו בפורום... בבקשה:'
במקרה נתקלתי עכשיו וזכרתי שקראתי משהו בפורום... בבקשה:
19/02/2018 | 22:18
2
176
"הוספת חצי כפית אבקת סודה לשתייה למי הבישול של החומוס (לסיר בינוני, כ-500 גרם חומוס מושרה) תביא אתכם לקו הסיום בזמן קצר בהרבה (קרוב לחצי מזמן הבישול ללא סודה לשתייה) ולגרגירי חומוס רכים ונימוחים במיוחד שגם קליפתם רכה ועדינה יותר. הבעיה היא שלסודה לשתייה יש יחסי ציבור רעים בקרב בשלני חומוס רבים, ולא בצדק. אז מה בעצם עושה אבקת סודה לשתייה? דווקא דברים טובים. בקליפת החומוס קיימות פחמימות מורכבות בשם אוליגוסכרידים אותן אנחנו מעכלים באופן חלקי בלבד והן הגורם העיקרי ל... ובכן, בעיות עיכול מסוימות ולא נעימות הנגרמות בעקבות אכילת קטניות. אבקת סודה לשתייה מפרקת את האוליגוסכרידים ומפחיתה את הבעיה. בנוסף – הקליפות מכילות פקטין, אותו פקטין המשמש לרקיחת ריבות. פקטין, יודע כל מי שהכין ריבה, פועל בנוכחות חום וחומציות. מכיוון שגרגירי החומוס חומציים ביסודם (חמצה, זוכרים?), בישול החומוס גורם לפקטין להיקרש ולהפוך את הקליפות לבעלות מרקם קשיח יותר. סודה לשתייה הופכת את מי הבישול לבסיסיים יותר וכך מנטרלת את פעילות הפקטין והקליפות מתקבלות רכות. לכן, אני ממליצה על בישול חומוס עם מעט אבקת סודה לשתייה. כמובן שלא כדאי להגזים. כמות גדולה מדי של סודה לשתייה תפגע בטעמו של החומוס."
לצפיה ב-'אפרופו סודה לשתיה ו"הזדקרות"'
אפרופו סודה לשתיה ו"הזדקרות"
20/02/2018 | 02:09
1
195
כשהיינו האחרונות היתה שמועה כי מוסיפים סודה לשתיה לתה ע"מ למנוע או לפחות להקטין את ההזדקרות וחששנו לפגיעה בביצועים ביציאות לחופשה
לצפיה ב-'נחשפתי לצ'יזבט הזה באיזה סרט בורקס (המשכון של אסקימו לימון?)'
נחשפתי לצ'יזבט הזה באיזה סרט בורקס (המשכון של אסקימו לימון?)
20/02/2018 | 02:22
144
מתברר שזה מיתוס שקיים גם מעבר לים:
לצפיה ב-'פורנו אוכל במיטבו - האתר של הצלם חיים יוסף'
פורנו אוכל במיטבו - האתר של הצלם חיים יוסף
18/02/2018 | 18:31
237
חיים יוסף הוא צלם אוכל (ולא רק) מוכשר, וכעת יש לו אתר אינטרנט חדש.

לא מומלץ לצפות בו רעבים:
לצפיה ב-'נורמנדי- Ici je viens'
נורמנדי- Ici je viens
18/02/2018 | 16:11
272
אמנם רק ביולי, אבל דוקא בגלל שזו העונה הבוערת אני רוצה להתכונן לפני. אשמח להמלצות על מסעדות לא. ערב- ודוקא לא ממושלנות אלא מקומיות, ביתיות. נכון שנורמנדי קצת גדולה מישראל, אבל עדין יש את נקודות התיור הידועות- מון סן מישל, ג'יברני, הונפלור, רואן, חופי הנחיתה.. אודה לכל שיתוף
לצפיה ב-' צ'מעו סיפור על חזירות לשמה'
צ'מעו סיפור על חזירות לשמה
15/02/2018 | 07:27
29
1156

בקבוצה בפייסבוק שעיסוקה העברת הזמנות במסעדות לאדם לאדם, עלתה ההודעה המצורפת בתמונה.

אדם הזמין שולחן ל- 14/2 לפחות ב- 3 מסעדות, ובבוקר ה- 14/2 הציע אותם לחברי הקבוצה.

הדבר גרר הרבה כעס ודיון סוער. מרבית חברי הקבוצה חשבו שמדובר בחזירות. הובהר שזו אינה מטרת הקבוצה, ושיש בה התנגדות גדולה להתנהלות כזאת.

הועלתה הצעה לפתיחת רשימה שחורה של אנשים שנוהגים כך.

מה דעתכם?
אתם חושבים שלגיטימי שלקוחות יתנהלו כך?
האם מסעדות צריכות לקחת מספרי כרטיס אשראי, ולחייב בדמי ביטול במקרים כאלה?

לצפיה ב-'אם לומר בכנות - הביקורת מוגזמת '
אם לומר בכנות - הביקורת מוגזמת
15/02/2018 | 13:44
8
603
זה מעט טרחני לצאת נגד אדם כזה או לעשות "רשימה שחורה".

היתה לו כוונה טובה לגבי עצמו, הוא רצה לדאוג לעצמו למקום במסעדה, ונאלץ לעשות זאת בדרך כזאת.
הוא עשה את זה במטרה לפגוע בסועד/במארחת/במסעדה? לא.
בואו לא ניתמם.
גם אני הזמנתי ליום שישי לגלריה של אלמוג לשני ימי שישי שבוע אחר שבוע ליתר ביטחון.
למה עוד?
כי גם למסעדות יש פשלות ואתה לא רוצה "להידפק".
אתה לא נוהג לעשות זאת? הכל בסדר, כל אחד לפי בחירתו, העיקר לא להיתמם ולהיות טרחנים.
זו הרי לא התנהלות קבועה של אף אחד. וזה נובע מחוסר ברירה ולא כי משעמם לך.
שהמסעדות יחייבו על דמי ביטול? הצחקתם אותי.
ואם הזמנתי שעה והם מאחרים לי במסירת השולחן- הם גם ישלמו לי? 
לצפיה ב-'זה לא אותו דבר'
זה לא אותו דבר
15/02/2018 | 15:07
7
455
מדובר בהזמנה של 3 מסעדות לאותו זמן בדיוק, באותו אזור גיאוגרפי. הרי המזמין יודע מראש שהוא ילך רק לאחת והשעה והיום ידועים וזהים, אז למה מלכתחילה לא לבחור אחת? זה כמו התחביב של ישראלים רבים להזמין בבוקינג.קום 3 מלונות לאותו לילה באותה עיר, ולהשאיר את ההחלטה לרגע התשעים ואז להשתמש באופציית הביטול חינם - מה שלא פיר כלפי המלון (שלא תמיד יצליח למכור ברגע האחרון את החדר) וכלפי מטיילים אחרים. אני מבינה שתוכניות משתנות, שלפעמים צריך לבטל, אבל מה הפואנטה בלהחזיק עד הדקה התשעים את כל האופציות ולדחות את ההחלטה על חשבון האחר?

אני גם לא בעד דמי ביטול. הדבר היחיד שצריך לבטל זה את תרבות הטיפים. 
לצפיה ב-'למה מלכתכילה? '
למה מלכתכילה?
15/02/2018 | 16:07
2
391
כי הוא יודע שהוא חייב להזמין ואם יתעכב מעט לא יהיה מקום.
בבוקינג אפשר לבטל חינם- למה לא להשתמש באופציה?
זה מה שגורם לאתר להצליח וכנראה זה משתלם להם.
גם אני בעד ביטול תרבות הטיפים.
לצפיה ב-'אבל לגבי השורה הראשונה שלך - יאללה, שיזמין, אבל אחד'
אבל לגבי השורה הראשונה שלך - יאללה, שיזמין, אבל אחד
15/02/2018 | 18:32
1
332
אין לי בעיה עם שימוש באופציית ביטול חינם - לפעמים צריך אותה. אני בעצמי רוצה להגיע לאירוע כלשהו בעיר גדולה בעונה עמוסה, וחושבת להזמין מראש מקום לינה ומקסימום אם אראה חודש לפני שאני לא באזור אז לבטל. 
אבל זה בדיוק העניין: אני אזמין ליומיים הללו מקום לינה אחד. לא שניים, לא שלושה ולא ארבעה. אם אתה רוצה ללכת למסעדה ביום X ובשעה Y ורוצה להזמין מראש, תזמין. אבל למה להזמין מקומות בו זמנית ב-3-4 מסעדות? הרי כמה שלא תתאמץ, אתה יודע מראש שתוכל ללכת רק לאחת. אתה גם יכול להזמין 5 מלונות לאותו לילה, אבל בסופו של דבר תוכל לישון רק באחד. אנשים פשוט מכורים להזמנות של כמה מקומות במקביל כדי לדחות את ההחלטה ושכולם יקפצו להם. 

אגב, בוקינג.קום היא שחקן עצום ששולט ביד רמה בתחום שלו (וגם נמצא תחת בעלות אחת עם עוד אתרי ענק בתחום כמו פרייסליין וקיאק). לא מעט מקומות לינה עובדים איתו כי השוק הוא כזה שהם תלויים גם בפרסום בו, כי חייבים, אבל הם משלמים לא מעט עמלה (היא מגולגלת עליהם, לא על הלקוח בדרך כלל). כך שיש ביניהם הרבה קולות נגד המדיניות הזו של היד הקלה על ביטולים והזמנות כפולות, אבל קשה בעיקר לעסקים עצמאיים להתמקח עם אתר בינלאומי ענק שכזה. לבוקינג.קום ברור שזה משתלם - הרי זו שורת הפרסום הקבועה שלהם, שיאללה תזמין כי אפשר לבטל. 
לצפיה ב-'מזמן הפסקתי לטרוח להגיב לאלה עם הכוכבית האדומה'
מזמן הפסקתי לטרוח להגיב לאלה עם הכוכבית האדומה
15/02/2018 | 18:57
327
שכותבים באורח חד או דו פעמי.
כוכבית אדמה שכותב באורח קבע כן אגיב לו, לאחרים חבל על הטירחה.
לצפיה ב-'כנראה הזמין ל-4 ולא ל-3...ולרביעית הוא הלך.'
כנראה הזמין ל-4 ולא ל-3...ולרביעית הוא הלך.
15/02/2018 | 17:24
3
114
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
16/02/2018 | 08:17
2
285
מדובר באדם שהזמין שולחן ב- 4 מסעדות, כי רצה להחליט ברגע האחרון לאן ללכת.

מסעדות נערכות לסרוויסים בהתאם לכמות ההזמנות. הן מזמינות חומרי גלם, נערכות עם כח אדם וכו'.

אם היתה מערכת הזמנות אלקטרונית משותפת לכל המסעדות, אנשים כמוהו היו מוכנסים לרשימה שחורה.

דרך אגב, הבחור התקשר למסעדה בה בחר, כדי לוודא שהשולחן שלו מוזמן. המסעדן שקרא את פוסט ביטול ההזמנות, הודיע לו שההזמנה שלו לא רשומה.
לצפיה ב-'לא בטוחה כי הסיבה היא החלטה ברגע האחרון לאן ללכת...'
לא בטוחה כי הסיבה היא החלטה ברגע האחרון לאן ללכת...
16/02/2018 | 09:33
1
302
אם זה היה כך, יכול היה פשוט להודיע למסעדה על ביטול, לא?
אני רק מקווה שלא מתחיל  טרנד ספסרות תמורת כסף במקומות שמורים במסעדות לתאריכים מבוקשים. כאילו זו הופעה של עומר אדם....
לגבי רשימה שחורה של שמות, לא מעשי. מה הבעיה להזמין בשם אחר?
לצפיה ב-'אנשים שנכנסים לרשימה שחורה יכולים להזמין בשמות אחרים'
אנשים שנכנסים לרשימה שחורה יכולים להזמין בשמות אחרים
16/02/2018 | 10:07
273
ויכולים לבקש מאחרים להזמין עבורם, ויכולים הרבה דברים.

יחד עם זאת, בסופו של דבר עולם המסעדנות קטן, ומי שמתנהלים כך יהיו מוכרים לכולם.

מסיפורים של מסעדנים, זה בדיוק מה שאנשים עושים - מזמינים מקומות בשתי מסעדות, כדי להחליט ברגע האחרון לאן ללכת. המקרה הספציפי הזה היה קיצוני, כי מדובר בהזמנת מקום ל- 4 מסעדות בולנטיינז, וביטול בשלוש מהן בולנטיינז עצמו.

אין טרנד ספסרות. הקבוצה הזו בפייסבוק קמה, בשביל לעזור למי שנתקעו בלי הזמנה ולמי שנתקעו בלי בייביסיטר או חלו פתאום. בסך הכל, הרעיון הוא יפה.
לצפיה ב-'גועל נפש'
גועל נפש
15/02/2018 | 18:57
9
379
התנהגות מגעילה וראויה לגנאי שלמרבה הצער אופיינית ללא מעט אנשים.
לגבי דמי ביטול- בעיני אין שום סיבה שמסעדות לא יעשו כן. הדבר נהוג בבתי מלון, בצימרים, בקולנוע בכלל משלמים מראש ולא משנה אם בסוף מגיעים או לא. בקיצור בכל מקום שהזמנה שלך היא על חשבון מישהו אחר.
למה שמסעדות לא יעשו כן ויבטחו את עצמם?
לצפיה ב-'לדעתי זה ירתיע לקוחות'
לדעתי זה ירתיע לקוחות
15/02/2018 | 19:27
7
287
תכלס, אם הזמנתי מקום, אגיע. רק פעם אחת ביטלתי בגלל מקרה חירום שלא בשליטתי, והתקשרתי ברגע שידעתי, יום מראש, להודיע כדי שישחררו את השולחן. נראה לי שזה נימוס בסיסי. 
אבל אם יהיו דמי ביטול לא אזמין - למה שאשלם אם נניח הזמנתי שבוע מראש ואושפזתי בבית חולים יומיים קודם, כשיש מלא חלופות של מסעדות אחרות שלא יגבו ממני את התשלום הזה? גם כך לדעתי המחירים במסעדות בארץ גבוהים ולא פעם לא מצדיקים את התמורה, לפעמים גם מגיעים בשעה שהזמנת ועוד אין שולחן או שהאוכל מתעכב לרמה לא הגיונית, למה שאתנדב לתת פתח לעוד גבייה? אבחר פשוט במקום אחר. יש מספיק. ולדעתי רוב הצרכנים יעשו כך. זה פשוט לא נהוג, ויש מספיק תחרות. 

לצפיה ב-'אם כל המסעדות היו נוהגות כך אז לא היתה ברירה ללקוחות '
אם כל המסעדות היו נוהגות כך אז לא היתה ברירה ללקוחות
15/02/2018 | 19:43
5
227
אלא לקבל את זה.
זה שזה לא נהוג, ושזה ירתיע לקוחות- הכל נכון. על זה נאמר יש רצוי ויש מצוי- המצוי הוא שזה לא נהוג, הרצוי הוא שזה כן יהיה נהוג.
המקרה שלך הוא נקודתי ואין לי ספק שאת נוהגת להודיע על ביטול, למרבה הצער הרבה אחרים לא נוהגים כך, קראתי כמה פוסטים בפייסבוק של ג'ורג'יו סופינו מפסטה מיה על מקרים רבים שלקוחות מזמינים שולחן ל4 ו5 ואף 8 אנשים ולא מגיעים ולא מודיעים. איך עסק יכול להתקיים במצב כזה?
אם הנוהג במסעדות היה גבית דמי ביטול, לאף אחד זה לא היה נראה מוזר. כמו בבתי מלון, טיסות וכו'. תפסת מקום של מישהו, לא הגעת ולא הודעת וגרמת הפסד למסעדה? תשלמי. הגינות בסיסית בין בני אדם
זה שאוכל מתעכב או ששולחן לא מגיע בזמן- זה  לא בסדר אבל זה לא קשור לנושא.

לצפיה ב-'אבל גם בבתי מלון זה כבר לא כך'
אבל גם בבתי מלון זה כבר לא כך
16/02/2018 | 00:23
4
229
היום רבים מזמינים בתי מלון עם אפשרות ביטול כזו או אחרת (למשל ביטול חינם עד יום או יומיים לפני ההגעה). זה מאוד נפוץ בבוקינג.קום שהם מהשחקנים המרכזיים בעולם בתחום, והיום כבר נפוץ אפילו באכסניות תרמילאים. 

לא נראה לי שמחר כל המסעדות יציגו חזות אחידה בנושא שכזה ויסתכנו לשווא. אני באופן אישי מתקשה גם כך ללכת בלב שלם למסעדות בארץ בשנתיים האחרונות לאור השהות הארוכה שלי בחו"ל שגורמת לי להתבאס כל פעם מחדש בהשוואה למה שיש בארץ. רק בשבת האחרונה אילתרתי לי איזה משהו מתוק לאכול מול הטלוויזיה בלילה, ופתאום קלטתי שזה בערך אותה מנה שחלקתי עם חברה באותו יום לצהריים במחיר מופקע של 52 שקל במסעדה תל אביבית, רק שהגרסה שלי היתה יותר טעימה. גם כך צמצמתי מאוד בשנים האחרונות את האכילה בחוץ בארץ, כך שאם יפעילו עליי עוד מס כזה (כן, אני רואה בטיפים מס מעצבן) אני אוותר - אלך רק על הגעה ספונטנית או הזמנה מהיום להיום. לא אשתף עם זה פעולה. אני מבינה ללב המסעדנים, הם לא בחרו מקצוע קל ועוד במדינה לא קלה - אבל גם לכיס שלי לא קל, ואחרי יותר מדי חוויות מבאסות, סתמיות או מרגיזות פה אני מעדיפה לשמור את מעט הכסף שלי לארוחה בחוץ במדינה אחרת, ובארץ פשוט לבשל לבד. 
לצפיה ב-'כמעט כל מה שכתבת ממש לא קשור'
כמעט כל מה שכתבת ממש לא קשור
16/02/2018 | 07:31
3
187
ולגבי השורה הראשונה שלך- "היום רבים מזמינים בתי מלון עם אפשרות ביטול כזו או אחרת (למשל ביטול חינם עד יום או יומיים לפני ההגעה)"- לזה בדיוק הכוונה
לצפיה ב-'אני לא בטוח שאנחנו מתכוונים לאותו דבר אבל הרעיון פשוט.'
אני לא בטוח שאנחנו מתכוונים לאותו דבר אבל הרעיון פשוט.
17/02/2018 | 15:19
2
136
בנאדם יכול להזמין מקומות גם ל 20 מסעדות, אין עם זה בעיה.
הוא גם יכול לבטל בכולם, ללא שום חיוב, גם עם זה אין בעיה.
אבל הללא חיוב נעשה בתלות בשתי מגבלות, כמות האנשים והאם התאריך מבוקש.
לקבוצה של 10 איש נניח, הודעה על ביטול אמורה להיות נניח 48 שעות מראש.
לתאריך כמו סילבסטר ל4 איש, 24 שעות מראש.
לסתם יום לזוג במסעדה ממוצעת, 6 שעות יספיקו, אולי רק 4.
סתם זורק מספרים, צריך לבנות מודל לזה.
חוסר ההודעה בכלל או אי מתן זמן הערכות מינימלי זה מה שפוגע בענף
וזה מה שלא הוגן כלפי המסעדנים.
אני בעד שהמודל יהיה הדדי אבל עיקר הנפגעים כרגע הם המסעדנים.
אם מסעדה מאלצת אנשים שהזמינו מקום מראש לחכות חצי שעה גם היא אמורה להפגע
ולא לתת פיצוי ע"פ החלטתה אלא ע"פ החלטת הלקוח או סכום מוסכם.
מסעדות שירצו להצטרף להסדר הזה תצטרכנה לקבל גם את זה.
אפשר בקלות לבנות מודל שכולם יחיו איתו בשלום ואנשים ימנעו מלהזמין
מקומות ולא יגיעו וגם לא יודיעו מראש.
מניח שמודל כזה לא ימנע מאף לקוח הגון להזמין מקום במסעדה אם יבנה נכון.

לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
17/02/2018 | 16:09
1
102
כפי שכבר כתבתי, אין שום הבדל בין גבית דמי ביטול בבית מלון/טיסות למסעדות. תפסת מקום של מישהו אחר ולא הגעת בלי להודיע? תשלם. הכי פשוט.
מי שהגון ממש לא אמור לפחד מזה.
מסכים איתך שצריך שיהיה מודל לפי מספר אנשים ותאריך.
אבל יותר מזה, מקומם אותי שדווקא בפורום ביקורות מסעדות, אותם אנשים שיודעים לצלוב מסעדות על העדר מלח או יותר מדי שמנת במנה, ישנם כאלה שמתנגדים לרעיון שבא לתקן עיוות ברור שפוגע אנושות בענף המסעדות
לצפיה ב-'להתקומם לא עוזר לאף אחד, צריך לחשוב על פתרונות.'
להתקומם לא עוזר לאף אחד, צריך לחשוב על פתרונות.
17/02/2018 | 16:21
107
אני לא בענף.
בישראל מעולם לא הייתי, גם בתאילנד אני לא, אבל בישראל קצת עזרתי
כי זה תחום שאני אוהב ובתאילנד אני אולי טיפה יותר מעורב כי זוגתי בתחום.
אני מתחום שונה לגמרי שכלול בו ניתוח כיצד מערכות עובדות וקהל המונים נכלל בזה
ובתור פנסיונר זה תחום עניין מבחינתי, לא עבודה.
יש לי זמן לכל תחום עניין שלי ויש כל מיני דברים שמעניינים אותי.
כשאני נתקל בבעיה שמעניינת אותי אני מנסה למצוא את הפתרון הנכון,
לא שאני חושב שהרעיון שלי יהיה תמיד האופטימלי.
לצפיה ב-'אם כל המסעדות יתאחדו, זה יהיה הנוהג'
אם כל המסעדות יתאחדו, זה יהיה הנוהג
16/02/2018 | 08:20
157
לפי הלך הרוחות שראיתי, בהחלט יכול להיות שזה יקרה בהנהגת איגוד המסעדנים.

אני יכולה להבטיח לך ששמו של הבחור הזה, רשום במסעדות רבות בתל-אביב.
לצפיה ב-'יש מסעדות שכבר עושות את זה מגודל מסוים של קבוצה'
יש מסעדות שכבר עושות את זה מגודל מסוים של קבוצה
17/02/2018 | 08:24
46
לצפיה ב-'לדעתי לא, אם אחוז קטן הם כאלה למה הרוב צריך לסבול ?'
לדעתי לא, אם אחוז קטן הם כאלה למה הרוב צריך לסבול ?
16/02/2018 | 08:16
4
213
אם נניח הזמנת מקום למסעדה ושעתיים לפני את צריכה לבטל מסיבה מוצדקת כלשהי
למה שיחייבו אותך ? , אנשים כאלה שמזמינים לכמה מסעדות רק כדיי שתהיה להם אופציה רחבה הם לא מייצגים את הרוב וחבל שיהרסו לכלל.
לצפיה ב-'זה ממש לא אחוז קטן'
זה ממש לא אחוז קטן
16/02/2018 | 08:19
2
235
מסעדנים יספרו לך איך כמעט בכל סרוויס יש כאלה שפשוט לא מגיעים. מתקשרים אליהם יום לפני כדי לוודא הגעה, מתקשרים אליהם באותו יום כדי לוודא הגעה, והם לא מגיעים ולא עונים לטלפון.

תאר לך שזה קורה גם עם שולחנות של 5, 6 ו- 10 אנשים.
לצפיה ב-'במקרים כאלה לגיטימי בעיניי שהמסעדה תגבה דמי ביטול'
במקרים כאלה לגיטימי בעיניי שהמסעדה תגבה דמי ביטול
16/02/2018 | 19:41
169
אם ההזמנה היא למועד מבוקש שבו המסעדה צפויה להיות מלאה / שולחן גדול / לקוח לא מוכר, כן. באופן קבוע אולי לא, בעיקר אם מדובר בהזמנות קטנות של 2–4 אנשים ולמועדים לא בעייתיים כך שגם ככה יהיו לקוחות מזדמנים שלא הזמינו וישמחו לקבל את השולחן. אגב, אם המסעדה מלאה גם לגיטימי בעיניי שלא יחכו הרבה ללקוח אם הוא מאחר, או יתקשרו אליו לוודא שמגיע (ואם לא מאשר שהוא בדרך או לא עונה, השולחן יימסר).
לצפיה ב-'שהמסעדה תעשה רשימה שחורה לפי מספר טלפון של חצופים כאלה'
שהמסעדה תעשה רשימה שחורה לפי מספר טלפון של חצופים כאלה
16/02/2018 | 23:58
153
פעם הבאה כשיזמין שיגידו שלא מכבדים הזמנה שלו אלא אם ייתן אשראי
לצפיה ב-'עצם העובדה שהתקשרת לבטל היא כבר לא מובנת מאליה, מתברר...'
עצם העובדה שהתקשרת לבטל היא כבר לא מובנת מאליה, מתברר...
16/02/2018 | 19:42
75
לצפיה ב-'לא לעניין, אבל גם לא מישהו שהייתי מכניסה ל"רשימה שחורה"'
לא לעניין, אבל גם לא מישהו שהייתי מכניסה ל"רשימה שחורה"
16/02/2018 | 19:54
260
הזמנה לארבע מסעדות במקביל זה קצת מוגזם, אבל אני כן מבינה אדם שמזמין גם גיבוי (וידוע שיש גם מקרים הפוכים, שמגיעים למסעדה ומגלים שמשום מה ההזמנה "התאדתה"). לזכותו יש לציין שהוא לא הבריז סתם אלא הציע להעביר לאחרים את ההזמנות, וגם לא בשנייה האחרונה אלא בבוקר, כלומר זמן מספק למצוא לקוחות אחרים שייהנו מהשולחן (ואם אין קופצים, לבטל). עוד יש לזכור שמדובר בהזמנה לזוג, כלומר לא שולחן גדול, לא שולחן שקשה לאייש, ולא משהו שמשנה מהותית את היערכות המסעדה לאחד הערבים העמוסים בשנה.

בהקשר דומה, היה מקרה שהזמנו לינה לחו"ל עם גיבוי כי לא ידענו עד הרגע האחרון לאן בדיוק נגיע וכמה נהיה, וגם לא מצאנו מקום אידאלי אלא כל אופציה הייתה פשרה אחרת... (ולכן המשכנו לחפש ולבדוק אפשרויות). מקום אחד ביטלנו ברגע שהבנו שאין סיכוי שנגיע אליו, מקום אחר יומיים-שלושה מראש, ומכיוון שזה היה בזמן ובמקום שכולם הזמינו זמן רב מראש ואפילו שלא חיכינו לרגע האחרון היה קשה מאוד להשיג חדר, אין ספק שהחדר נחטף זמן קצר לאחר שביטלנו (ואולי אפילו במחיר גבוה יותר). אחד החדרים שהזמנו פשוט "התאדה" ולא היה עם מי לדבר (וביטלנו דרך האתר ברגע שהבנו שזו משענת קנה רצוץ), ולכן טוב שהיה לנו גיבוי כי לו שמנו את כל הביצים בסל אחד היינו נתקעים, וזה באמת היה מצב קריטי.
לצפיה ב-'חבר'ה, שוק חופשי'
חבר'ה, שוק חופשי
20/02/2018 | 21:11
3
141
שבעלי המסעדות יתחילו לבקש אשראי ולחייב אדם שלא כיבד את ההזמנה שלו, מהצד השני זה עלול לגרום לזה שלקוחות מסוימים יעדיפו לוותר על מסעדה שדורשת אשראי לשם הזמנה ובסוף השוק יתייצב על מה שהרב רוצים..

הם מוזמנים להכין רשימה שחורה של אנשים שמזמינים ולא באים אבל אני טוען שזה לא יחזיק מים ויהיו מסעדות שבסופו "ידפקו" את כולם ויכבדו את הבן אדם הזה..קרטל זה משהו שלא קל להחזיק

לצפיה ב-' ובפועל הוא גם תמיד יכול להזמין ע"ש אדם אחר או בשם בדוי'
ובפועל הוא גם תמיד יכול להזמין ע"ש אדם אחר או בשם בדוי
21/02/2018 | 00:53
26
לצפיה ב-'אתה יודע שזה לא קונספט שהמציאו כאן ועכשיו?'
אתה יודע שזה לא קונספט שהמציאו כאן ועכשיו?
22/02/2018 | 12:11
1
88
מרמת מחירים מסויימת זה מקובל במקומות שונים בעולם.

לצפיה ב-'נכון, בעולם זה מקובל'
נכון, בעולם זה מקובל
22/02/2018 | 16:01
76
במיוחד בתאריכים מיוחדים כמו ולנטיינז או במסעדות שפתוחות בחג המולד.
לצפיה ב-'שבוע בניו יורק, יש המלצות לפנינה כזאת או אחרת ?'
שבוע בניו יורק, יש המלצות לפנינה כזאת או אחרת ?
14/02/2018 | 16:16
21
168
ראיתי במנוע החיפוש הרבה מסעדות אבל מחפש מקומות מיוחדים, נניח בייקרי ממש שווה ,איטלקייה ממש שווה , בית קפה כיפי וטעים או אפילו בשר מעולה...

מביקורי האחרון לפני 10 שנים אני זוכר לטובה את TAO היפנית שבטוח אחזור אליה....

לצפיה ב-'העליתי תמונה מכל מקום נדמה לי שהיינו בו'
העליתי תמונה מכל מקום נדמה לי שהיינו בו
14/02/2018 | 18:20
1
220
בנובמבר האחרון באינסטגרם שלי

https://www.instagram.com/meravbr
לצפיה ב-'הנה שיהיה למחפשים בעתיד - ניו יורק נוב' 2017 '
הנה שיהיה למחפשים בעתיד - ניו יורק נוב' 2017
18/02/2018 | 17:36
99
Dos Caminos - מקסיקנית מעולה, יש כמה סניפים
Ippudo  - יש כמה סניפים, באנים ואוכל אסיאתי ברמת מישלין למיטב ידיעתי 
Tim Ho Wan USA - דים סאם ממושלן מצוין 
Udon West  - ראמנים ולא רק. יש גם את toto ramen שלא הספקנו הפעם 
Russ & Daughters  - בייגלים עם לאקס הכי טובים בעולם. סניף בדאונטאון ובמוזיאון היהודי 
Saigon Shack - ויאטנמית חמודה בווסט וילג' 
Dominique Ansel Bakery - מאפיה בסוהו עם הקרואונט שלו 
לצפיה ב-'Fogo de Chao'
Fogo de Chao
15/02/2018 | 14:00
2
204
לא נחשבת עילית, אבל לטעמי מציעה ארוחה נפלאה ברמה גבוהה. זו צ'ורסקריה עם מגוון גדול של בשרים מעולים, מטופלים היטב ועשויים בכשרון רב. רק הפיקניה וצלעות הטלה שווים ביקור, אבל יש גם סינטה פלילית, אנטרקוט קלאסי ואפילו צוואר חזיר מצוין. בנוסף לבשר, יש ב-FDC בר "סלטים" שמכיל הרבה יותר מסלט, הכל מוקפד, איכותי ובשפע.

העסקית, ב-$40 לאדם ($20 לילד) , היא ה-VFM הכי גבוה שפגשתי.
נמצא ב- W 53rd  מספר 40, מול מומה.
לצפיה ב-'מסכימה, את ההמלצה עליה קבלתי כאן , בזמנו, מאז אכלנו שם '
מסכימה, את ההמלצה עליה קבלתי כאן , בזמנו, מאז אכלנו שם
17/02/2018 | 11:52
1
127
פעמים, למרכז השולחן מוגשות לחמניות גבינה ברזילאיות טובות, בננה מטוגנת שבברזיל וגם אני אוהבת לאכול כתוספת לבשר. כמובן מילוי חוזר לפי בקשה
אישית, מהבופה לקחתי רק סלמון מעושן , ויתרתי על הסלטים לשמור מקום לבשר.
בפעם האחרונה, בעלי שהפך צמחוני, אכל רק מבר הסלטים ושילם מחיר מופחת.
לצפיה ב-'אנחנו עכשיו ב"תפוח הגדול"'
אנחנו עכשיו ב"תפוח הגדול"
21/02/2018 | 13:30
52
נתתם לנו אחלה רעיון היכן לאכול צהריים אחרי הביקור בMOMA
מעניין יהיה להשוות לפיטר לוגר שדגמנו אמש
לצפיה ב-'כמה מקומות שאני אוהב:'
כמה מקומות שאני אוהב:
15/02/2018 | 19:06
11
208
- TOTTO RAMEN כשמה כן היא מקום מעולה לראמן (יש גם ב 51E וגם ב 52W)
- Gallaghers Steakhouse מסעדת סטיקים ב 52
- BLT PRIME - מסעדת סטיקים ב 22
- John's of Bleecker St פיצה מצויינת בחור בסוהו
- Le Pain Quotidien לארוחות בוקר (רשת)
- The Bao מסעדה סינית מודרנית בסוהו
- RED FARM מסעדה סינית ב 77
... יש עוד הרבה

לצפיה ב-'דרך אגב, אנחנו חובבי איטלקיות,יש משהו ספציפי ב little italy?'
דרך אגב, אנחנו חובבי איטלקיות,יש משהו ספציפי ב little italy?
18/02/2018 | 15:40
10
86
או שהרוב שם טובות ?
לצפיה ב-'פחות מכיר את האיזור ויש שם בעיקר מלכודות תיירים, 3 מסעדות '
פחות מכיר את האיזור ויש שם בעיקר מלכודות תיירים, 3 מסעדות
18/02/2018 | 16:10
9
110
לצפיה ב-'תודה רבה ! , צ'לסי מרקט שווה ביקור ? ,יש עוד מרקטים שווים ?'
תודה רבה ! , צ'לסי מרקט שווה ביקור ? ,יש עוד מרקטים שווים ?
18/02/2018 | 16:32
8
32
לצפיה ב-'שוק הצפון בתל אביב זה חיקוי לא רע של צלסי מרקט. בתור שילוב '
שוק הצפון בתל אביב זה חיקוי לא רע של צלסי מרקט. בתור שילוב
18/02/2018 | 17:03
3
103
של טיול באיזור צלסי וב HIGH LINE זה נחמד גם לבקר בצלסי מרקט.
המקום יותר גדול משוק הצפון ויש בו חנויות אוכל יחודיות.
שווה לעבור בו פעם אחת.

יש המון מרקטים שונים תסתכל כאן:

לצפיה ב-'עוד משהו קטן, חנות גבינות מגניבה אם אתם באיזור הוויליג''
עוד משהו קטן, חנות גבינות מגניבה אם אתם באיזור הוויליג'
18/02/2018 | 17:38
80
לצפיה ב-'צריך הרבה דמיון כדי להשוות את צ'לסי מרקט לשוק צפון...'
צריך הרבה דמיון כדי להשוות את צ'לסי מרקט לשוק צפון...
19/02/2018 | 02:56
1
85
ובלי קשר לגודל.
לצפיה ב-'התכוונתי כמובן להשוות לשרונה מרקט ..................'
התכוונתי כמובן להשוות לשרונה מרקט ..................
19/02/2018 | 09:57
71
שנבנה כחיקוי לצלסי מרקט.
שוק הצפון הוא לא בעניין.
לצפיה ב-'צ'לסי מרקט שווה, וגם מתחם eataly המצוין - גן עדן לחובבי אוכל'
צ'לסי מרקט שווה, וגם מתחם eataly המצוין - גן עדן לחובבי אוכל
18/02/2018 | 17:37
3
83
איטלקי
לצפיה ב-'מתחם eataly נמצא בצ'לסי מרקט ?'
מתחם eataly נמצא בצ'לסי מרקט ?
19/02/2018 | 10:33
2
20
לצפיה ב-'הוא על החמישית ליד הפלאט-איירון ומתברר שיש עוד סניף'
הוא על החמישית ליד הפלאט-איירון ומתברר שיש עוד סניף
19/02/2018 | 12:49
55
לצפיה ב-'לא, אלו מתחמים נפרדים'
לא, אלו מתחמים נפרדים
19/02/2018 | 14:34
8
לצפיה ב-'תודה על ההמלצות, אדפיס כמובן. יש המלצות על ברים שווים ?'
תודה על ההמלצות, אדפיס כמובן. יש המלצות על ברים שווים ?
18/02/2018 | 14:21
3
74
מקומות קלילים עם אווירה כיפית לשתות כמה דרינקים.

תודה
לצפיה ב-'אני שמתי עין על זה 230 Fifth Rooftop'
אני שמתי עין על זה 230 Fifth Rooftop
18/02/2018 | 17:43
74
לצפיה ב-'למה להדפיס כשיש סלולרי? '
למה להדפיס כשיש סלולרי?
23/02/2018 | 14:37
1
7
לצפיה ב-'same same '
same same
28/02/2018 | 17:34
2
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
15/02/2018 | 06:40
1
8
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע חמים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'חורף מתוק ברשת כספי'
חורף מתוק ברשת כספי
15/02/2018 | 06:46
167
רשת מסעדות החומוס הישראלית "כספי" משיקה תפריט קינוחים חדש.

תפריט הקינוחים מצטרף לתפריט המגוון שמוגש ב"כספי",  מעבר למנות חומוס מגוונות.

תפריט הקינוחים החדש כולל מנות קלאסיות עם הטאץ' של השף "כספי":
מלבי של כספי – מלבי מוקצף עם מי ורדים וקוקוס קלוי
סירת פבלובה – מורכב ממרנג וניל, מוגש עם קרם פטיסייר, רוטב פירות יער וקוקוס קלוי
בננה לוטי – קינוח מבצק פילאס, במילוי בננות מקורמלות וקרם פטיסייר
פאדג' שוקולד חם – עוגת שוקולד ביתית חמה ועשירה בקקאו

לצפיה ב-'הזמנת מגש סושי- מאיפה?'
הזמנת מגש סושי- מאיפה?
15/02/2018 | 11:35
3
191
עבור 8 סועדים, שלא יקרע את הכיס ועם זאת שיהיה בלי סלמונלה, תודה!!
לצפיה ב-'בתל-אביב?'
בתל-אביב?
15/02/2018 | 11:48
2
198
אם כן, אז ניני האצ'י. יפנית כשרה שמכינים בה סושי מצויין. קניתי מהם מגש סושי לשבעה שהיו דתיים וחילוניים, ועפו על הסושי שלהם.
לצפיה ב-'תא ואזור רג-גבעתיים'
תא ואזור רג-גבעתיים
15/02/2018 | 11:51
1
179
תודה
לצפיה ב-'גם נאו סושי - כצנלסון גבעתיים'
גם נאו סושי - כצנלסון גבעתיים
15/02/2018 | 16:12
189
הזמנתי מגש סושי ל-3 זוגות לחנוכת בית
לצפיה ב-'מחר יום הולדת לאשתי צריך המלצה בת"א שיהיה יקר אבל פייר'
מחר יום הולדת לאשתי צריך המלצה בת"א שיהיה יקר אבל פייר
15/02/2018 | 11:37
3
138
לצפיה ב-'זקוקים לקצת יותר פרטים כדי להמליץ'
זקוקים לקצת יותר פרטים כדי להמליץ
15/02/2018 | 11:49
2
157
איפה אכלתם וכבר נהניתם? מה אתם אוהבים לאכול?
מה הכיוון - בשר, אסייתי, איטלקי, מטבח ים תיכוני?
לצפיה ב-'אוהבים הכל'
אוהבים הכל
15/02/2018 | 11:53
1
220
רק שיהיה 
נקי וטרי
לצפיה ב-'בדוק את המסעדות הבאות'
בדוק את המסעדות הבאות
15/02/2018 | 11:57
328
משייה, פופינה, פאסטל, פרונטו, הדסון, טאיזו, הוטל מונטפיורי, קיטשן מרקט, טומפולופומפו.

מציעה לך לבדוק את התפריטים ולקוות שיש שולחן לשישי בערב.
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
13/02/2018 | 08:13
12
13
לצפיה ב-'עזרה בתיעוד ואיסוף תפריטים'
עזרה בתיעוד ואיסוף תפריטים
13/02/2018 | 11:04
11
336
שלום חברים,

אשמח לקבל את עזרתכם בתיעוד ובאיסוף תפריטים של מסעדות ישראל.

כידוע לרובכם (אני מקווה ) אני עוסק כבר תקופה ארוכה בתיעוד הסצנה הקולינארית בישראל. המידע אותו אני אוצר זמין לכולם באתר www.restdb.co.il

בחודשים הארחרונים שמתי דגש על איסוף ותיעוד של תפריטים ואני שמח לבשר שמעל 400 תפריטים כבר נאספו, קוטלגו וזמינים לצפיה באתר. מאמץ התיעוד של הקולינאריה הישראלית הוא מאמץ גדול ובלתי פוסק ולכן אשמח לקבל סיוע ועזרה מחברי הפורום ומכל אחד אחר. כל שצריך לעשות זה לצלם עם הטלפון הנייד את תפריט המסעדה (רצוי בתאורה טובה ועם יד יציבה) ולשלוח אלי. למעוניינים אפשר לקבל קרדיט על כל צילום באתר.

בתודה מראש ,
גל נחום
לצפיה ב-'מפעל אדיר'
מפעל אדיר
13/02/2018 | 17:39
201
הרבה הצלחה
לצפיה ב-'אנסה לזכור לצלם עבורך תפריטים'
אנסה לזכור לצלם עבורך תפריטים
13/02/2018 | 20:18
1
51
לצפיה ב-'תודה '
תודה
13/02/2018 | 20:24
25
לצפיה ב-'יש לי בשבילך טיפ קטן כיצד ואיך להשיג תפריטים דרך גוגל'
יש לי בשבילך טיפ קטן כיצד ואיך להשיג תפריטים דרך גוגל
14/02/2018 | 02:23
5
261
למרבית המסעדות כיום יש אתר אינטרנט ובו מתפרסמים התפריטים בפורמט PDF. לחלק מהמסעדות ששבקו חיים וכבר אינן קיימות האתר עדיין קיים.

לכן זו השיטה לצורך חילוץ התפריטים משרתי האינטרנט:

1. יש להיכנס לחיפוש המתקדם של גוגל כאן.

2. יש להשאיר את כל השדות ריקים.

3. בשדה אתר או דומיין יש להקיש את כתובת האתר ללא WWW. לדוגמה: google.co.il. ושוב, ללא ה-WWW שבהתחלה וללא ה-HTTP וללא HTTPS וללא FTP אלא רק את הדומיין בלבד. וזאת במטרה להגדיל את התוצאות האפשריות שחלקם נמצאים במתחמים שונים.

4. בסוג קובץ יש לבחור PDF. לאחר מכן אפשר לנסות גם פורמטים אחרים אבל חייבים תמיד לבחור את אחד הסוגים על מנת לסנן מתוצאות החיפוש את ה-HTML.

עכשיו תקבל בתוצאות החיפוש של גוגל את כל מסמכי ה-PDF שקיימים באתר האינטרנט.

לצפיה ב-'תשובה: תפריטים דרך גוגל'
תשובה: תפריטים דרך גוגל
14/02/2018 | 08:00
4
231
תודה 25306yosef, אני אכן משתמש בטכניקות מסוג זה ואף מתוחכמות יותר כדי לאסוף את מה שזמין באתר האינטרנט של המסעדה, בדף הפייסבוק שלה ובמקורות דומים.
יש בגישה זו מספר קשיים טכניים אך הבעיה המרכזית היא שברוב המקרים לא קיים תפריט עדכני באתר האינטרנט של המסעדה.
לצפיה ב-'הדרך הטובה ביותר לאסוף תפריטים היא צילום'
הדרך הטובה ביותר לאסוף תפריטים היא צילום
14/02/2018 | 09:58
172
של תפריטים במסעדה עצמה, במיוחד במסעדות בהן התפריט עונתי ומתחלף.
לצפיה ב-'אכן יש מסעדות שבהן התפריט באתר לא הכי עדכני, אבל'
אכן יש מסעדות שבהן התפריט באתר לא הכי עדכני, אבל
14/02/2018 | 23:26
2
140
זה עדיין פרסום רשמי מטעם המסעדה (ויש סיכוי שהוא גם מחייב חוקית, לפחות מבחינת המחירים) בשעה שצילום תפריטים מתעד מצב נתון ביום מסוים ויכול להשתנות בהמשך כמעט באותה המידה...
לצפיה ב-'בדיוק להיפך '
בדיוק להיפך
15/02/2018 | 08:19
1
125
המטרה שלי היא לתעד ומבחינה זו כמה שפחות עדכני כך יותר טוב.
אידאלית הייתי רוצה לתעד עבור כל מסעדה את תפריט ההרצה שלה, את התפריטים השוטפים לאורך השנים המראים את ההתפחות הקולינארית שלה ואת התפריטים המשתנים והמיוחדים שלה.
דרך אגב, האתר מתעד הרבה מאד מסעדות שכבר נסגרו, אתר האינטרנט שלהן כבר מזמן לא קיים, והוא בערך המקום היחידי שאפשר עדיין למצוא עליהן מידע.
לצפיה ב-'הבנתי. '
הבנתי.
15/02/2018 | 11:35
20
לצפיה ב-'אם כי אני חושבת שאתה לא צריך לעשות את העבודה במקומן'
אם כי אני חושבת שאתה לא צריך לעשות את העבודה במקומן
14/02/2018 | 23:30
1
149
מסעדה שלא מפרסמת תפריט באתר שלה (או לפחות בפייסבוק) היא מסעדה שכנראה תפסיד אותי (ולא רק אותי) כלקוחה. זה צריך להיות אינטרס של המסעדה ולא אחריות של אדם פרטי מלא כוונות טובות. ואף שאני מעריכה מאוד את המיזם וההשקעה, בתור לקוחה אני תמיד אבדוק פרסום רשמי מטעם המסעדה.
לצפיה ב-'מדובר באיסוף לא בעבודה עבור מסעדות'
מדובר באיסוף לא בעבודה עבור מסעדות
15/02/2018 | 06:44
152
כפי שיש מי שאוספים כרטיסי ביקור של מסעדות, יש מי שאוסף תפריטים.

יש משמעות לשמירה ותיעוד של תפריטים, במיוחד כאלה של מסעדות שנסגרו כבר.
לצפיה ב-'שלום לכולם, מה דעתכם על המסעדה שמונה'
שלום לכולם, מה דעתכם על המסעדה שמונה
12/02/2018 | 15:11
9
282
מסקרן אותי יותר לדעת על הסניף של אבן גבירול דווקא, אם הייתם שם, אשמח לשמוע תובנות והמלצות על המקום.
לצפיה ב-'אתה מתכוון למסעדה או לסניף של רשת ההמבורגרים?'
אתה מתכוון למסעדה או לסניף של רשת ההמבורגרים?
12/02/2018 | 15:45
2
246
המסעדה נחמדה מאד לטעמי. מטבח איטלקי וים תיכוני, תפריט משתנה עם הרבה ספיישלים ומחירים הוגנים.

ברשת ההמבורגרים לא אכלתי.
לצפיה ב-'הרשת הזו שמושיק רוט קשור אליה. '
הרשת הזו שמושיק רוט קשור אליה.
13/02/2018 | 00:02
1
64
לצפיה ב-'כאמור, לא אכלתי באף אחד מסניפי הרשת'
כאמור, לא אכלתי באף אחד מסניפי הרשת
13/02/2018 | 08:13
64
לצפיה ב-'רשת 8:'
רשת 8:
13/02/2018 | 09:17
324
רשת נחמדה .לא לצפות למשהו מעבר לרגיל.
אני אוהבת את חזה עוף בקארי\קציצות בפיתה\שניצל יותר מוצלח ההמבוגר שלהם
פחות בעיני , תוספות לא משהו מאוד מיוחד בסדר בציפות גם.
רשת נחמדה .

לצפיה ב-'הבן שלי, שהוא מתבגר לא אנין טעם, טען שממש לא טעים'
הבן שלי, שהוא מתבגר לא אנין טעם, טען שממש לא טעים
13/02/2018 | 09:40
326
הוא אכל מסניף 8 בבאר שבע.
טען שלהמבורגר היה טעם של קרטון (יותר גרוע ממקדולנד) והדבר היחיד שהציל את המנה היה הרוטב.
התרשמות דומה נרשמה בקרב חבריו.
לצפיה ב-'אכלתי שם פעם אחת'
אכלתי שם פעם אחת
13/02/2018 | 13:39
324
המבורגר סטייל מקדונלדס רק במנה קטנה.
מעדיפה להוסיף עוד 50 שקל ולקבל מנה של 220 גרם המבורגר עם צ'יפס בכל מקום אחר
לצפיה ב-'אכלתי שם פעם אחת והיה גרוע '
אכלתי שם פעם אחת והיה גרוע
14/02/2018 | 10:38
246
אתה מוכר סנדביצים - תלמד להרכיב אותם או תכשיר אנשים שיעשו את זה.
הכריך היה גרוע יבש ולא היו רטבים להוסיף לו.

לצפיה ב-'תודה רבה. השכלתי'
תודה רבה. השכלתי
14/02/2018 | 19:48
1
191
זה לא המחיר, זו האיכות.
שוב תודה.
לצפיה ב-'תראה, במחיר כזה אי אפשר לקבל מוצר איכותי'
תראה, במחיר כזה אי אפשר לקבל מוצר איכותי
15/02/2018 | 06:39
194
פשוט מפני שחומרי גלם עולים כסף.
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
11/02/2018 | 08:42
2
31
לצפיה ב-'מסעדת ללה וגלידה לג'נדה'
מסעדת ללה וגלידה לג'נדה
11/02/2018 | 10:24
301
לפני צהרי שבת נחתנו בללה (ליד שריד) שתי בנות.מיד שהתישבנו קבלנו בקבוק זכוכית עם מים קרים.
לא רצינו ארוחת בוקר והזמנו סלט עוף ופיצה עם אנטיפסטי.
עם הסלט הגיעה סלסלת לחמניות ביתיות טעימות, ממרח פלפלים וצלוחית חמאה.
היה טעים.נחמד.לא מעבר אבל יופי שפתוח בשבת.שלמנו 110 ש"ח לפני טיפ.
משם המשכנו לעפולה לגלידה לג'נדה.בחרנו 4 טעמים בכלי של קילו.88 ש"ח לטובת המטיילים האמיצים שיצאו לטיול של 13 ק"מ.לשקית הוסיפו לנו גביעי וופל, כוסות קרטון וכפיות.
טעים.
לצפיה ב-'קישן גבעת חיים - טייק 2 מוצלח'
קישן גבעת חיים - טייק 2 מוצלח
13/02/2018 | 08:52
341
חמישי בצהריים, שני חולים בדרך חזרה מביקור אצל הרופא ורכישת תרופות (מי אמר ברונכיט ולא קיבל?), רעבים ומחוסרי אנרגיה. בבית אין אוכל, ולאף אחד מאיתנו אין כח לבשל. הפתרון - עצירה באחד ממעט המקומות בדרך מהרופא הביתה.

גבעת חיים איחוד בדרך, והבחור הציע את חומוס אליהו. החומוסיה היתה מלאה, אבל היו שולחנות פנויים. התיישבנו לשולחן שעדיין לא סיימו לפנות, והמלצרית הבטיחה שהיא "כבר מפנה". אחרי רבע שעה, התייאשנו והלכנו לקישן השכנה.

הארוחה הראשונה שלי בקישן היתה די מאכזבת, אבל הארוחה הזו היתה טובה ממנה בהרבה.

המסעדה היתה ריקה לגמרי, וחבל, משום שהיא מציעה בצהריים 20% הנחה על התפריט הרגיל, תפריט בירות גדול ומגוון, ותפריט די רחב.

הזמנו כבד קצוץ אחד, ושתי מנות של שניצל עגל וינאי עם פירה (75 ש"ח).

הכבד הקצוץ הוגש עם מעט בצל ירוק כקישוט, והמרקם שלו היה שילוב מושלם בין טחינה לקיצוץ גס. שנינו חשבנו שהוא טוב מאד, ורק חסרו לנו מלפפון חמוץ או חזרת לידו

השניצל הוגש עם קערה מכובדת של פירה חלבי טוב ופנכה של איולי שמיר מצויין. הוא היה טוב לסוגו, והמנה גדולה ונדיבה. כמה גדולה? אכלנו שניצל ופירה גם בארוחת הערב.

השירות היה מצויין ונעים. המלצר הצעיר שם לב לצרכים שלנו, ניסה לעזור עם בחירת הבירות, והיה קשוב מאד.

הזמנו לנו תה עם נענע, והרגשנו צורך להתפנק בקינוח. הבחור בחר בקייזרשמרן פירות יער (35). תיאור המנה בתפריט המסעדה: פנקייק אוסטרי אפוי ואוורירי, מוגש עם פירורי קראמבל, קצפת ופירות יער. 
כמו שאפשר לראות בתמונה המצורפת, הפנקייק חתוך לריבועים, והמנה מוגשת בצלחת עמוקה. מנה מצויינת ומנחמת שהתאימה בדיוק למצב הרוח השפוף שלנו. ריבועי הפנקייק היו אכן אווריריים, וכפית שהיה בה שילוב של כל המרכיבים, היתה שילוב מושלם של מתיקות, חמיצות ומרקמים.

הבירות שבחרנו עולות 35 ש"ח לבקבוק לפני הנחת צהריים. אני שתיתי בירת בלאק וויץ' כהה ומצויינת, והוא בחר בריסטה בטעם שוקולד (רק אלוהים יודעת למה).

אחרי הנחת צהריים שילמנו 237.60 ש"ח לארוחה מנחמת וטובה. חזרנו הביתה היישר למיטה, להשתעל ברעש.
נחזור, בטח שנחזור. 
לצפיה ב-'מה שווה לקנות בבלגיה בכלל ובבריסל בפרט'
מה שווה לקנות בבלגיה בכלל ובבריסל בפרט
11/02/2018 | 10:35
5
158
בתחום האוכל והפרודוקטים.
שאין, או קשה להשיג, או מאד יקר בארץ?
בחנויות ספציפיות או בסופרמרקט?
לצפיה ב-'2 סוגי ממתקים'
2 סוגי ממתקים
11/02/2018 | 11:42
351
סוכריות ג'ינג'ר רכות במכולות אסיאתיות - https://www.facebook.com/gingerbon/ הכי טובות שטעמתי

ממרח קוטדאור 
https://fr.cotedor.be/les-produits-cotedor/autres/...{D193998A-4A6D-4EA5-BAA8-209357B27A09}&categoryId=12484
לצפיה ב-'בכלל ,השוקולד של קוט דה אור- במרכולים שם, טרי בהרבה '
בכלל ,השוקולד של קוט דה אור- במרכולים שם, טרי בהרבה
11/02/2018 | 17:06
3
268
מהמיובא לארץ שלא לדבר על המחיר
מריר עם שקדים מריר עם אגוזים 
לצפיה ב-'ולפי חברות וחברים, המגוון גדול יותר'
ולפי חברות וחברים, המגוון גדול יותר
11/02/2018 | 22:13
221
וזה די מובן
לצפיה ב-'אני בעד טעמי הפרלינה'
אני בעד טעמי הפרלינה
12/02/2018 | 08:20
59
לצפיה ב-'אנחנו מכורים גם לזה של קוטדאור, קונים גם בדיוטי בארץ'
אנחנו מכורים גם לזה של קוטדאור, קונים גם בדיוטי בארץ
12/02/2018 | 12:20
192
TRUFFÉ NOIR
https://fr.cotedor.be/les-produits-cotedor/tablett...{D193998A-4A6D-4EA5-BAA8-209357B27A09}&categoryId=12471
לצפיה ב-'מסעדות מומלצות ברומא?'
מסעדות מומלצות ברומא?
11/02/2018 | 17:36
5
91
אשמח לקבל המלצות (בעקרו ןמחפש מסעדות טובות במחיר סביר ),
תודה רבה

לצפיה ב-'Trattoria Dal Cavalier Gino'
Trattoria Dal Cavalier Gino
11/02/2018 | 20:38
127
הקרבנורה הכמעט הכי מדהימה  שאכלתי- עד לפני חודש החזיקה בפסגה.

לא יקר במיוחד אבל חובה להזמין מקום  אם אין לך מזל של אלופים כמו לנו.
לצפיה ב-'הנה קישור לסיכום שעשיתי אחרי'
הנה קישור לסיכום שעשיתי אחרי
11/02/2018 | 21:19
152
הטיול שלנו ברומא
forums/viewmsg/551/178102291/אוכל_ומשקאות/ביקורת_מסעדות
לצפיה ב-'אני מאוד לא נהנתי מהאוכל ברומא'
אני מאוד לא נהנתי מהאוכל ברומא
12/02/2018 | 06:21
192
על אף שאכלתי רק עם המלצות כפולות ומכופלות כמעט כל המקומות שהייתי בהם איכזבו. אחד המקומות היחידים שהיה מהנה ואפילו הגעתי אליו פעמיים בטיול קצר יחסית (משהו שאני לא עושה אף פעם בחו"ל) היה Emma Pizzeria Con Cucina.

לצפיה ב-'ההמלצות שלי הן מ- 2007'
ההמלצות שלי הן מ- 2007
12/02/2018 | 07:24
121
בהחלט יכול להיות שהמסעדות עדיין קיימות:

מסעדה שאכלנו בה סטייקים מצויינים והיתה מלאה בכל פעם שעברנו לידה:
Pizzeria La Giannicolenze Di Mannicci Fausto
Circonvallazione Gianicolense, 238
זו מסעדה שאינה באיזור תיירותי במיוחד.

Trattoria da Augusto
Piazza de' Renzi, 15, 00153
06-5803798
טרטוריה ותיקה ונהדרת בין סימטאות טרסטוורה. אכלנו בה פעמיים ונהננו מכל מנה.

פסטיצ'ריה נהדרת ליד פיאצה נבונה:
Paticceria Cinque Lune
Corso Rinaschimento 89
Tel: 06.68801005

לצפיה ב-'Trattoria il Tettarcllo- Rione Monti'
Trattoria il Tettarcllo- Rione Monti
12/02/2018 | 09:27
171
via dei capocci 4
064742130
טריטוריה טעימה שחזרנו אליה 3 פעמים בשכונה המקסימה  Rione monti
נמצאת בסמטה קטנה.תנור ענק שמפיק פיצו מעולות.אכלנו גם ריזוטו מעולה.
מומלץ ביותר
לצפיה ב-'המלצות למסעדה הפתוחה בשבת באיזור עין חרוד '
המלצות למסעדה הפתוחה בשבת באיזור עין חרוד
10/02/2018 | 10:29
4
119
או על הציר לחיפה ?  

אזור טבעון/רמת ישי אני מכיר.  מחפש משהו קרוב יותר לעין חרוד אם יש.

בתודה מראש
לצפיה ב-'מה שעולה על דעתי'
מה שעולה על דעתי
10/02/2018 | 11:58
2
226
בבית השיטה יש מתחם מסחרי ובו כמה מקומות פתוחים בשבת. יש מסעדה מזרחית חביבה ואחת אסייתית שלא הייתי בה, ואולי עוד כמה.
אני לא יודעת ממה דרך איפה אתם נוסעים לחיפה, אבל בבית שערים יש מקום בשם בלה נדמה לי שאמור להיות טוב.
חוץ מזה, בעליות לגלבוע יש את קימל וחוות התבלינים.
לצפיה ב-'אם עוד רלוונטי מוסיפה למה שנאמר למעלה'
אם עוד רלוונטי מוסיפה למה שנאמר למעלה
11/02/2018 | 10:20
221
רמת צבי- אילוש
צומת כפר ברוך(ליד שריד)- ללה
ברמת ישי יש כמה וכמה אופציות בשבת- לימוזין, קפה לנדוור ועוד
לצפיה ב-'בלה מצויינת'
בלה מצויינת
11/02/2018 | 22:06
109
אכלנו בה כבר פעמיים ומאד נהננו.

מעדיפה אותה על-פני לימוזין.
לצפיה ב-'תודותי להעונים'
תודותי להעונים
11/02/2018 | 17:49
137
כנראה נלך (בשבת שאחרי הקרובה) ללימוזין
לצפיה ב-'נמצא המקום המוזר ביותר ברמת החייל: שאלוט'
נמצא המקום המוזר ביותר ברמת החייל: שאלוט
08/02/2018 | 19:09
18
720
האמת שרצינו ללכת למזללה החדשה של מאיר אדוני (דוניא) בקצה רחוב הברזל, אבל טעינו והיא נפתחת רק בשבוע הבא. היות ולא כל יום אנחנו באיזור הזה של רמת החייל (עתידים זה הכי רחוק משם למעשה) אז אמרנו אם כבר הגענו עד לכאן -  נחפש מקום אחר שטרם ביקרנו בו בסביבה. הרגליים משכו למקום שנקרא שאלוט. מקבלים תן ביס? כן. יש עסקיות? כן. נכנסנו.

אחרי שכבר היינו בפנים הבנו שדברים שרואים מכאן לא רואים משם, כלומר מבחוץ. קודם כל - המקום כשר. מה זה כשר - הכי כשר שהייתי כנראה בחמש השנים האחרונות. הגלאט של הגלאט, בהשגחת הרב מחפוד, אם זה אומר משהו למישהו. כתבו את זה מאד בגדול אז כנראה שכן.

דבר שני - לא מדובר בעוד מסעדת פועלים רגילה. מדובר על מסעדה מסעדה. עם בר די גדול. מפות על השולחן. כוסות יין בשלוף. עיצוב מושקע. לרגע כבר עלתה מחשבה לברוח משם אבל היות וכבר ישבנו והיינו סקרנים - זרמנו.

התפריט הגדיר את המסעדה כקווקזית. בפועל - הוא מתחלק באופן די ברור למנות מהמטבח הרוסי ולמנות מהמטבח הגרוזיני. חלק משמעותי מהמנות הן מנות רוסיות קלאסיות, כמו סלט האוליבייה שכיכב לא מזמן במירוץ למיליון כאחת מהמנות שעוררו חלחלה אצל המתמודדים (לא שהבנתי למה - כולה סלט תפוחי אדמה...) והשאר קצת מנות מהמטבח הגיאורגי (אבל זו לחלוטין לא מסעדה גיאורגית) וקצת מאפים, אבל לא מהסוג שפגשתי במסעדות הגרוזיניות (חצ'פורי וכאלה) אלא עם בצק פריך דווקא.

התחלנו עם מרק היום. איך לא - בורשט כמובן. אישית, כשאני שומע בורשט יש לי אסוציאציה של מרק חמצמץ. כאן מה שהוגש היתה גירסה אחרת לגמרי, אבל הצלע הרוסית של הצוות שלנו אישרה שיש חיה כזאת וגם אצלם חלק עושים את הבורשט מהגירסה החמוצה וחלק דווקא יותר קרוב למה שמוגש במסעדה, עם חריפות שמסגירה יד נדיבה על השום.

המרק עצמו היה טעים, למעט שני אלמנטים. שני נתחים של בשר ששטו במנה - נלקחו כנראה מהסנדלר המקומי. קשים וסיביים להחריד. גם לא היו לי קשורים בשום צורה למרק, אז פשוט המשכתי לאכול את המרק בלעדיהם.

החלק השני - השמנת. או ליתר דיוק השמנת שהיתה אמורה להיות שם, אבל כיוון שהרב מחפוד משגיח (פיזיקלי נמצא במסעדה כל הזמן, לפי האתר!) אז אי אפשר להגיש את המרק עם שמנת, ובשביל לעשות "כאילו" הגישו אותו עם צלוחית מיונז בצד, שייראה כאילו זה שמנת.

הבעיה היא שמיונז לא יכול להחליף את תפקיד השמנת במרק כזה. זה לא שאם תבקש יפה ממיונז להתמסמס לך לתוך המרק הוא יגיד לך טוב, נו, בשביל הכשרות אני אתמוסס. הוא נופל למרק. אומר מה זה פה. מרק?1?! שמו אותי במרק???!! ואז הוא מתכווץ מרוב פחד ושוחה מסביב למרק כדי לנסות לברוח משם. לא, באמת. נו. הבורשט שלכם לא רע בלי הבשר וגם בלי השמנת. נכון ששמנת היתה מוסיפה קרימיות נחמדה אבל גם ככה זה בסדר. אתם כשרים, אז תחיו עם זה. אל תעשו ישראבלוף. עזבו. בלי שמנת. בלי מיונז. בורשט נטו. הכל טוב.

הלאה. סלט ירקות גרוזיני. מדובר ברטטוי קר. טעים למדי. גם כן קצת חריף, כי שום זה בריא. לא יודע מה גרוזיני בזה, האמת. ציפיתי לאגוזים טחונים בפנים או משהו שיעשה את זה לגרוזיני. היה יכול להיות גם נחמד לקבל עם זה איזו חתיכת בצק לאיזון המרקם. לחם או משהו כזה, אבל לחם הבית נחשב כראשונה נפרדת בעיסקית ולא רצינו "לבזבז" עליו מנה. סך הכל כסלט, למעט ההסתייגויות הנ"ל, הוא היה טעים.

החלק הכי מפתה בתפריט היו המאפים. חלק עם בשר. חלק עם ירקות. הבעיה היא שהם נחשבים כמנה ראשונה ולא ניתן לקבל אותם כעיקרית. כמנה ראשונה - הם דורשים תוספת של 18 שקל לעיסקית, וזה היה קצת מוגזם בהתחשב במחיר היקר של העסקית גם ככה (85 שקלים - כמחיר המנה העיקרית שתכף נגיע אליה).

אמרתי למלצר שאני מוכן לוותר על העיקרית ולקבל את המאפה במקום מנה עיקרית. מן הסתם הם לא אמורים להפסיד מזה, אפילו לצאת ברווח אם אני לוקח ראשונה נוספת במקום עיקרית. אבל קומבינות כאלה דורשים יותר מדי יצירתיות בשביל קווקאזים, אז הם התעקשו שלא אפשרי ואני נאלצתי לוותר.

לעיקרית הזמנתי תבשיל בשר שנקרא "חליה" ומוגש עם פולנטה. אחרי זמן לא קצר יצאה המנה. סיר מכוסה ובתוכו ארבעה נתחי בשר ענקיים ברוטב, ובצד - קערית ענקית של פולנטה שעל פי ההמלצה של המלצר אמורים לצקת את הבשר עליה.

ההיילייט של המנה מבחינתי - היה הרוטב. ממש ממש טעים. הפולנטה - בגירסה הרומנית, מגורדת למשעי, נטולת כל טעם, אבל גם ככה היא אמורה לספוג את הטעמים של הבשר והרוטב אז זה לא הפריע לי, במיוחד בהתחשב בכך שאכלתי ממנה כמות יחסית קטנה, אבל למי שרוצה כמות יותר נדיבה של פולנטה - אני לא חושב שהיה מזיק להוסיף לה בכל זאת קצת טעם. על מה מחליף בפולנטה כשרה את החמאה השתדלתי לא לחשוב...

החלק החלש במנה היה, שוב, הבשר.  יותר מוצלח מזה שקיבלנו במרק, אבל עדין קשה וסיבי מאד. קראתי את הביקורת של שגיא כהן בדיעבד. הוא מפריז כהרגלו. זה לא היה נורא כמו שהוא מתאר, במיוחד כשהבשר הוא חלק ממכלול וכשהרוטב היה כל כך מוצלח. אבל אין ספק שבשר טוב, שהיה מבושל בישול איטי וארוך, היה מקפיץ את המנה הזו והופך אותה למעדן.

כמכלול, ובהתעלם מהקשיים עם הבשר, המנה היתה מאד טעימה. הגודל, עם זאת, מטורף. הצטערתי שלא התחלקתי עם השני שהזמין את המנה הזו, כי תכלס - שנינו השארנו קרוב לחצי מנה שביקשנו לארוז. אם הייתי יודע מראש, הייתי מתחלק בעיקרית הזאת עם עוד מישהו ולוקח את אחד המאפים כמנה נפרדת שלא כעיסקית. היה יוצא גם יותר זול וגם יותר שפוי מבחינת הכמוי והמחיר. אבל מה לעשות, שכר לימוד צריך לשלם.

במהלך כל שהותנו הלא קצרה במסעדה (שעה פלוס מינוס) היינו שני הסועדים היחידים, ולא שזה מפתיע. יותר מפתיע זה שנראה כאילו המסעדה מופתעת מזה. זה לא שהם פותחים בצהרים "בקטנה". צוות שלם של עשרה אנשים לפחות נמצא שם. האחד מנגב כוסות יין. האחר מביא את המנות. השלישי הציע לנו חברות במועדון. כולם נראים מאד פעילים ומאד עסוקים. לפעמים מרוב שהם נראו דרוכים אפשר לדמיין שעוד שניה נפתחת הדלת ושלושים איש נכנסים פנימה.

היינו שם רק פעם אחת, אבל למעט אירועים שאולי אנשים חוגגים במסעדה לא ברור לאיזה קהל יעד בדיוק הם מכוונים שם בצהרים עם כל צבא המלצרים הזה.

מהצצה בתפריט הערב - רמת המחיר גבוהה למדי. היו מנות בשר בעיקרית שהגיעו ל-200 שקל, שככה יהיה לי טוב. יכול להיות שיש קהל שמחפש סוג של גלאט כושר יוקרתי וזה מתאים לו, אבל תכלס האוכל עצמו הוא לא פיין דיינינג. בקלות הייתי יכול לדמיין את האוכל הזה על מסעדת פועלים הרבה יותר צנועה. זה אפילו היה מסתדר לי יותר בראש, אבל זה מה שזה. מסעדה עם שירות ועיצוב מהמחלקה הראשונה ואוכל שבעיקרו לא רע בכלל אבל מכוון יותר לאקונומי, פלוס נפילות כואבות שמגבלת הגלאט כופה על המקום.

מה אפשר עוד להגיד... אחד המקומות המוזרים שנתקלתי בהם. סוג של דיסוננס בין מרכיבים שלא ממש מסתדר לי אחד עם השני. האוכל מושך לכיוון אחד, העיצוב והשירות לכיוון אחר. תכלס, היה מתאים לי המקום הזה יותר בתור תבשילייה בלי כל העיצוב והפאסון. אז זה גם היה מסתדר יותר טוב עם המיקום ברמת החייל.

כמקום לארוחת ערב - אולי למישהו שחשוב לו כשרות מופלגת והוא מוכן לשלם מחירים כואבים גם בפשרות באוכל וגם בחורים בכיס. בשבילי זה מן הסתם ביקור בודד שלא יחזור. אם כן, אז מן הסתם ביום מ-א-ד חורפי שהולם את סיר הבשר הזה ועם עיקרית אחת ויותר ראשונות. בתקווה שהמאפים אכן מצדיקים את הסקרנות שהותירו.

לצפיה ב-'מעניין...'
מעניין...
08/02/2018 | 20:41
5
308
אני חושב שמן הראוי היה להפנות את תשומת ליבם לאיכות הבשר, שהרי עיקרי התלונות שלך מתרכזות בדיוק שם.

לצפיה ב-'בשר טוב יותר בהחלט היה מקפיץ את הארוחה הזאת'
בשר טוב יותר בהחלט היה מקפיץ את הארוחה הזאת
10/02/2018 | 09:13
4
205
לא תמיד מרגיש לי נוח לתת פידבק למסעדה בזמן אמיתי. התחושה שלנו היתה שסוף סוף אחרי שבעה חודשים סתם מישהו מרמת החייל נכנס אליהם לצהרים, שלא כחלק מאירוע, אז למה לבאס. אפילו עשינו חבר מועדון בשביל לתת להם הרגשה טובה, כי סך הכל הם באמת היו נחמדים והשתדלו שם שנצא מרוצים.

אני מניח שהם קראו את הביקורת של שגיא כהן שחיציה התמקדו בעיקר בענייני הבשר ומגבלות הכשרות, כך שזו לא פעם ראשונה שהם שומעים על זה מן הסתם. מקווה שהם ימצאו את הדרך לשפר את זה כי זו באמת היתה החוליה החלשה.

עם יתר מגבלות הכשרות אין הרבה מה לעשות. זו הבחירה שלהם, ועם הנתון הזה צריך לעבוד. לא מתמצא עד כדי כך באופציות של בשר גלאט, לטובת מי שאוכל תחת המגבלות האלה אני רוצה לקוות שיש בנמצא בשר טוב יותר.

לצפיה ב-'בשר טוב יותר היה גם מקפיץ את המחיר.'
בשר טוב יותר היה גם מקפיץ את המחיר.
10/02/2018 | 12:21
3
69
לצפיה ב-'לפי הדוגמא שלך...'
לפי הדוגמא שלך...
10/02/2018 | 14:59
195
המנה שלהם היתה צריכה להיות מתומחרת ב-0, כיון שהבשר לא היה אכיל.
לצפיה ב-'היות ומחירי מנות הבשר שם גם ככה גבוהים מאד'
היות ומחירי מנות הבשר שם גם ככה גבוהים מאד
10/02/2018 | 20:46
1
161
אני מקווה בשבילם ובשביל שומרי הגלאט שאפשר למצוא בשר קצת יותר איכותי במחירים האלה. לשלם בערב 200 שקל על מנת בשר ולקבל בשר לא ידידותי לשיניים זו באסה כפולה...

לצפיה ב-'אולי במנות הערב ב-200 ש"ח הבשר שונה ואיכותי יותר.'
אולי במנות הערב ב-200 ש"ח הבשר שונה ואיכותי יותר.
10/02/2018 | 21:18
143
אבל בעסקית הם מרשים לעצמם להשתמש בבשר יותר זול.
לצפיה ב-'מענין ומעורר מחשבה'
מענין ומעורר מחשבה
08/02/2018 | 22:44
3
86
לצפיה ב-'מה שאצלי במיוחד מעורר מחשבה'
מה שאצלי במיוחד מעורר מחשבה
10/02/2018 | 09:22
2
254
היא בחירת המיקום שלהם. הקצה השני של רמת החייל, ליד עתידים, נטוע בתוך שכונה חרדית. לא מזמן פתחו שם חנות מאפים והקפידו שהנושא של כשרות יצעק לשמיים - ועשו בשכל רב, כי למעשה הם מרוויחים גם את הקהל של השכונה החרדית, גם את החבר'ה שעובדים באיזור ואפילו יש להם את הקהל שמגיע לבקר את בית האבות שנמצא למעלה ואני בטוח שלא מעט מהאנשים שמגיעים לבקר את המשפחות שלהם וממילא עוברים שם  (זה ממש ליד הכניסה לבית האבות) עוצרים כדי לקנות קצת מאפים נחמדים להביא לקרובים שלהם. המקום פעיל כחודש - ובינתיים הוא מפוצץ. בחירה גאונית של מקום והתאמה שלו לכל סוגי הקהל שמסתובב שם.

לשים את עצמך כמסעדה כשרה למהדרין בצד השני לגמרי של רמת החייל, לא קשור לי לכלום. אין שם שכונות מגורים. לעובדים באיזור יש אופציות טובות יותר לאכול ב-85 שקל (גוצ'ה, האדסון, הבוצ'רי, אינשאללה - אדוני בקרוב). סתם עוברי אורח אין שם. אם כבר איזור עסקים - הייתי שם מסעדה כזאת ליד הבורסה של רמת גן, שיש שם מלא חרדים שמגיעים בענייני סחר יהלומים, אין ממש אופציות למסעדות יוקרתיות באיזור (יש איזו מסעדה אחת אולי - בלקסטון, באחת המלונות). בתחילת רחוב הברזל זה לחלוטין לא ברור לי.
לצפיה ב-'גם על המסעדות באזור הבורסה כתבת בזמנו.'
גם על המסעדות באזור הבורסה כתבת בזמנו.
10/02/2018 | 11:16
1
206
שם זה באמת יותר מובן.
את אזור רמת החייל כיום אני ממש לא מכיר.
חושב שהפעם האחרונה שעבדתי בסביבה הייתה לפני יותר מ 20 שנים, זה בטח לא דומה
אפילו בקצת למה שהכרתי.
לצפיה ב-'הדבר היחיד שדומה'
הדבר היחיד שדומה
10/02/2018 | 11:57
184
זה הכביש. שתלו שם בנייני הייטק. קומפלקסים רפואיים ענקיים. וכל זה - עם אותו כביש שהיה קיים לפני עשרים שנה.
לאחרונה רצו לפחות חניון נורמאלי לעשות, אבל הוא קרס. לפחות זה קרה לפני שנפתח לציבור.

לצפיה ב-'מיונז במרק'
מיונז במרק
09/02/2018 | 10:39
2
325
סבתא שלי הייתה רוסיה שומרת כשרות ונהגה לשים מיונז במרק במקום שמנת חמוצה.
מהעובדה שהגישו לך את זה במסעדה אני מסיקה שכנראה לא הייתה היחידה שנקטה בשיטה מוזרה זו.
לצפיה ב-'כנראה שזה באמת התחליף המקובל אצל שומרי הכשרות'
כנראה שזה באמת התחליף המקובל אצל שומרי הכשרות
10/02/2018 | 09:28
1
219
ואם באמת חלק מהאנשים שמגיעים אליהם מכירים את זה אז זה בסדר שהם אימצו. אני במקומם הייתי שואל את מי שהזמין את המרק אם הוא מעוניין בזה. מי שמכיר את זה מהבית אולי יגיד כן. למי שמעולם לא פגש את זה תיחסך הרמת הגבה כי קולינארית - זה ממש לא מסתדר. לא לכל דבר יש תחליף.

לצפיה ב-'מיונז במרק נשמע לא קשור ודי נורא'
מיונז במרק נשמע לא קשור ודי נורא
10/02/2018 | 19:34
179
עוד סיבה להעדיף תמיד אופציה לא כשרה. בטח ובטח במסעדות בשריות (אם כי למרבה הצער רוב הבשר בארץ מוכשר, גם במקומות לא כשרים, וזה פוגע באיכותו). 
לצפיה ב-'כתבת נהדר. אהבתי את ההומור הדק....'
כתבת נהדר. אהבתי את ההומור הדק....
09/02/2018 | 16:11
63
לצפיה ב-'אכן מוזר'
אכן מוזר
09/02/2018 | 17:57
224
גם למי שחשובה להם כשרות מופלגת, מגיע בשר טוב ואיכותי.
לצפיה ב-'תודה על הדיווח, נהניתי לקרוא.'
תודה על הדיווח, נהניתי לקרוא.
10/02/2018 | 05:09
38
לצפיה ב-'לפחות יצא לך כתיבה משובחת מהחוויה'
לפחות יצא לך כתיבה משובחת מהחוויה
10/02/2018 | 06:38
1
46
לצפיה ב-'תודה לכל המגיבים'
תודה לכל המגיבים
10/02/2018 | 09:37
49
לצפיה ב-'אני עוזבת אתכם לטובת סין ממש עוד מעט.. '
אני עוזבת אתכם לטובת סין ממש עוד מעט..
08/02/2018 | 01:06
17
396
(אין יותר שרשור  בימי שלישי, או משהו כזה? חיכיתי לו גם השבוע וגם שבוע שעבר..)

אז... אני נוסעת עוד כשבועיים לסין. ברוב הזמן אני אשהה במחוז שאנטו, אבל בוודאי נמצא זמן לטיולים באיזורים נוספים, וכנראה שגם בהונג קונג וטיוואן.
אני אחזור בעוד כחצי שנה בערך. ואני משערת שלא תהיה לי גישה לתפוז במהלך התקופה הזו (תמיד יש לי בעיה להתחבר כשאנחנו נמצאים בחו״ל).
אבל.. אני הולכת לאכול יותר מתמיד! ואני אשמח קודם כל לשמוע על המלצות לאוכל / איזורים / טיולים / כל טיפ אחר שעולה על דעתכם. בתמורה אני אשמח להכין לכם  דיווח מצולם חדש כשאחזור (במידה ויש לכך ביקוש, כמובן) על אוכל (ואולי קצת דברים מסביב) בסין.

Xiexie, ושנת כלב שמחה לכולם! 
לצפיה ב-'ברור שיש ביקוש לדיווחים מחו"ל'
ברור שיש ביקוש לדיווחים מחו"ל
08/02/2018 | 08:32
1
191
ראשית, נסיעה טובה, בילוי נעים ותאכלי טעים.

שנית, שירשור ה- OFF הייעודי הפך קצת מיותר. אפשר להעלות הודעות OFF TOPIC גם בלעדיו.

מחכה בקוצר רוח לקרוא דיווחים
לצפיה ב-'זה ייקח כמה חודשים, אבל הם יגיעו '
זה ייקח כמה חודשים, אבל הם יגיעו
09/02/2018 | 12:55
33
לצפיה ב-'כבר מבקשת דיווח...אין המלצות(המלצות מלפני 24 שנה לא תקפות)'
כבר מבקשת דיווח...אין המלצות(המלצות מלפני 24 שנה לא תקפות)
08/02/2018 | 08:54
163
תהני-המון
לצפיה ב-'איזה כיף של נסיעה! '
איזה כיף של נסיעה!
08/02/2018 | 12:08
127
תעשי חיים, תבלי ותהני.
מחכה לדיווחים מעוררי תיאבון מעולם אחר 
לצפיה ב-'אם תגיעי לטייוואן...'
אם תגיעי לטייוואן...
08/02/2018 | 21:30
7
184
דברי איתי. האוכל שם הוא חוויה אדירה, וגם אולי אהיה שם בעצמי לביקור חוזר וארוך יותר מתיישהו בחודשים הבאים, עוד לא ידוע. טייוואן היא מעין סין, רק כזו שמחייכת, דמוקרטית ועם ראש פתוח יותר, ומזג אוויר טרופי - כיף. 

לצפיה ב-'טיוואן לגמרי בתכנון, היא הפלז׳ר אחרי הביזנס'
טיוואן לגמרי בתכנון, היא הפלז׳ר אחרי הביזנס
09/02/2018 | 12:53
2
147
אנחנו פשוט לא סוגרים שומדבר ומעדיפים להחליט יותר קרוב למועד, כי יש מצב שדברים והעדפות ישתנו כשנהיה שם, אבל כרגע טיוואן היא היעד המועדף לסיום.
לצפיה ב-'ברור, גם אני תמיד בגישה הזו'
ברור, גם אני תמיד בגישה הזו
09/02/2018 | 23:55
1
95
מה שכן, קחו בחשבון שטייוואן בקיץ (והשנה ה"קיץ" נמשך לדברי חברים גם בתחילת אוקטובר) זה חום בל ישוער, עם גשם. החברים אמרו שזה אשכרה גורם להתגעגע לתל אביב באוגוסט...
לצפיה ב-'טוב, את התאריכים לא אנחנו קבענו...'
טוב, את התאריכים לא אנחנו קבענו...
10/02/2018 | 09:37
98
.. הם נקבעו בשבילנו (ע״ע החלק של הביזנס). אבל אני בטוחה שנצליח להוציא מהם את המיטב.
לצפיה ב-'אכן טיוואן שונה מסין'
אכן טיוואן שונה מסין
10/02/2018 | 15:17
3
115
אבל גם שנחאי שונה מפקין וכוד'
בטיוואן הכיף הכי גדול זה לאכול בשווקי הלילה
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
10/02/2018 | 19:30
2
82
האמת שנסעתי לשם בלי לדעת כלום רק כי נתקלתי במקרה בכתבה על שווקי האוכל הליליים, ותוך כמה ימים כבר הייתי שם (:
חשבתי בזמנו לכתוב מעין דיווח לפורום, רשמים כלליים, אבל איכשהו נטשתי את זה. אולי אבדוק אם הקובץ עם הכמה שורות שהתחלתי עוד קיים וסביר לפרסום. 
לצפיה ב-' אני אשמח אם תפרסמי '
אני אשמח אם תפרסמי
10/02/2018 | 19:48
20
לצפיה ב-'אנחנו נסענו בעיקבות רילוקיישן'
אנחנו נסענו בעיקבות רילוקיישן
11/02/2018 | 07:57
113
של הבת ובעלה ולפיכך היתה לנו הדרכה "מקומית"
בנוסף לאוכל אל תוותרו על ביקור במוזיאון הפתוח JU MING
לצפיה ב-'יש אתר בשם "למטייל"'
יש אתר בשם "למטייל"
10/02/2018 | 00:53
3
186
יש בו לא מעט שמכירים את סין.
תציצי שם.
לצפיה ב-'מכירה, ואל דאגה, זה לא שציפיתי שתתכננו לי את הנסיעה או משהו '
מכירה, ואל דאגה, זה לא שציפיתי שתתכננו לי את הנסיעה או משהו
10/02/2018 | 09:35
2
161
אני מסתדרת מצויין לבד.

קיוויתי להמלצות מיודעי דבר, הדברים הקטנים האלה, אתה יודע, שאנשים שבאמת מכירים יכולים לתת. כאלה אני תמיד שמחה לאסוף מאי אילו מקומות. ואז אני מעבדת את המידע ומגבשת דעה משלי לגבי הדברים.

אבל אם אין, אז אין. אני מבטיחה שיש לי עוד מקורות, כולל סינים, שאני יכולה להסתמך עליהם.

אגב, הסיבה הנוספת שאני כותבת היא כאמור שאני לא אהיה נוכחת בפורום בחצי השנה הקרובה, אז אפשר לקרוא לזה גם סוג של הודעת פרידה.
לצפיה ב-'בטוח שאת מסתדרת.'
בטוח שאת מסתדרת.
10/02/2018 | 11:24
1
136
הייתי שמח לעזור לו יכולתי אבל סין זה לא מקום שאני מכיר למרות שהיא קרובה אלי.
נסיעה טובה.
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
10/02/2018 | 11:34
66
לצפיה ב-'תודה למי שהגיב! '
תודה למי שהגיב!
10/02/2018 | 09:48
20
לצפיה ב-'גרקו הרצליה - פשוט לא'
גרקו הרצליה - פשוט לא
08/02/2018 | 21:22
4
586
אז לאחר הרבה זמן של חוסר פעילות בפורום ואחרי חוויה נוראית בגרקו הרצליה הייתי חייבת לשוב ולכתוב ביקורת, כי באמת שהרבה זמן לא נתקלתי בכזה שירות גרוע במסעדה.
נתחיל בריח - איך שנכנסים למסעדה הדבר הראשון שמבחינים בו הוא הריח החזק שיוצא מהמטבחים הפתוחים. ריח של עשן, טיגון ומה לא שברור שלא יצא מהבגדים מאוד בקלות דבר שלי אישית מפריע ופוגם בחוויה הכללית. 

חיכינו כמה דקות שהמארחת תסיים לשוחח בטלפון ולאחר מכן הושיבה אותנו בשולחן אשר ממוקמם ממש על דלת יציאה כלשהי. אני באופן אישי לא נהנת לשבת על דלת שכל רגע נפתחת ולכן ביקשתי לעבור לשולחן אחר. המלצרית היתה נחמדה והעבירה אותנו לשולחן קרוב אחר. לאחר כמה דקות הגיע מנהל כלשהו ואמר שהוא מאוד מצטער אבל צריך להחזיר אותנו לשולחן הדלת שכן "הוא צריך את השולחן הזה" בלית ברירה חזרנו אל שולחן הדלת. כעבור זמן לא רב המנהל חזר ואמר שהוא טעה, הוא אינו צריך את השולחן ונוכל לשוב אליו. כמובן שעייפנו ממשחק הכיסאות הזה והחלטנו להישאר בשולחן הדלת, נקסט.

בתפריט יש 2 סוגי יין בלבד שכן הם טוענים שהם מתמקדים באוזו (ואם איני חובבת אוזו?) טעמנו את שני הסוגים שהיו בינוניים והלכנו על האדום.
לפתיחה הזמנו סלט יווני שהיה די חסר טעם ועם מלפפונים שראו ימים טריים יותר, לא נורא, גם זה קורה. החלטנו להזמין עיקריות וחשקתי במנת דג - כאן התחיל הבלאגן.
בתפריט העיקריות היו 2 מנות של דג (לברק אם איני טועה) אחד על הגריל בשלמותו בתוספת ירקות ותפוח אדמה אפוי ומנת פילה דג בתוספת תבשיל מנגולד כלשהו. מכיוון שאינני חובבת מנגולד ביקשתי בנימוס לקבל את מנת הפילה עם התוספת של מנת הגריל. המלצרית השיבה שאין לעשות שינוי במנות ואין אפשרות כזו (היא לא הייתה המלצרית שלנו היא פשוט ניגשה לקחת הזמנה לא ברור למה) אמרתי לה שבסדר ואחכה למלצרית שלנו שהיתה קצת יותר חביבה, אך לצערי גם היא אמרה שאין אפשרות כזו.
ניסיתי להסביר שזה מאוד פשוט במקום התבשיל להניח תפוח אדמה ביקשתי מאוד יפה אפילו אמרתי שאשלם על תוספת של תפוח אדמה בנפרד אם הם לא יכולים להפריד אבל נענתי בשלילה ומשום מקום הופיעה מולי עוד מנהלת (כמה מנהלים יש שם?) עם פרצוף כעוס שהגיעה על מנת להסביר לי שאין שום סיכוי שאני אקבל תוספת של תפוח אדמה עם הדג שלי כי "אין לה איך לתמחר את זה" תפוח אדמה חברים, אולי הפריט הזול בתפריט, אין לה איך לתמחר את זה (?) אוקיי... חשתי אי נוחות, אפילו קצת מושפלת על בקשתי המוגזמת שפשוט לא נותרו לי מילים וכל שנותר לי הוא לבלוע את הרוק, תיאבון דרך אגב - כבר לא נותר.
אם לא חברתי ההריונית שישבה בשולחן הייתי פשוט מבקשת את החשבון והולכת משם כי את טון הדיבור והאגרסיביות של המנהלת הזאת קשה להעביר בכתב אבל זה היה משהו באמת לא נעים שמעולם לא נתקלתי בו במסעדה. אבל לא היה לי נעים אז קיבלתי את גזר דיני, אוכל את הדג ללא תפוח האדמה.
המנות העיקריות של שתי חברותיי הגיעו, הן לא הסכימו לאכול עד שאני וחברתי השנייה נקבל את המנות שלנו דבר שלקח להערכתי יותר מ-20 דק שהמנות שלהן כבר התקררו לגמרי. לבסוף המנות הגיעו - המלצרית הניחה בפני את הצלחת ואמרה "הנה, שמתי לך תפוח אדמה" ואכן קיבלתי חצי תפוח אדמה באדיבות גרקו הרצליה. מי היה מאמין?
אז אם חשקה נפשכם באוכל יווני - סעו ליוון! גרקו, או לפחות השירות שם הוא הכי רחוק מלהיות יווני.
אה, וגם אין שם חניה.

לצפיה ב-'גרקו הרצליה זה סניף חדש? אני מכיר גרקו באיזורי חן צפון ת״א'
גרקו הרצליה זה סניף חדש? אני מכיר גרקו באיזורי חן צפון ת״א
09/02/2018 | 08:39
1
104
לצפיה ב-'סניף שנפתח לפני כחודשיים'
סניף שנפתח לפני כחודשיים
09/02/2018 | 17:59
267
באיזור ההיי טק בהרצליה.
לצפיה ב-' הייתה סיבה לבחירה דווקא בה? אני במקומכן הייתי נוטשת מזמן'
הייתה סיבה לבחירה דווקא בה? אני במקומכן הייתי נוטשת מזמן
10/02/2018 | 04:53
301
אם אני נכנסת למסעדה והיא מסריחה (מעישון, מטיגון, לא משנה ממה) אני עושה אחורה פנה. אם מושיבים אותי בשולחן שלא מתאים לי, קמה והולכת.

ישיבה במסעדה היא חוויה, וכל עוד יש ברירה (כלומר לא מדובר במסעדה היחידה באזור בזמן שאני מורעבת) אני לא רואה סיבה לסבול.
לצפיה ב-'הדיווח שלך דומה לסיפור של חברה שלי'
הדיווח שלך דומה לסיפור של חברה שלי
10/02/2018 | 17:23
340
הזמינו שולחן ל- 4 איש, קיבלו שולחן ממש סמוך לדלת המטבח, צמוד לשולחן רועש של 11 איש. כשהבת שלה ביקשה להנמיך קצת את המוזיקה, כדי שיוכלו לשמוע את עצמם מדברים, ענתה לה המלצרית או המארחת משהו בסגנון: "תשבו וכבר תתרגלו לווליום".

הם קמו ועברו לג'יראף.
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
08/02/2018 | 07:42
12
20
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע חמים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'אהבה בגליל - ארוחות רומנטיות בגליל המערבי'
אהבה בגליל - ארוחות רומנטיות בגליל המערבי
08/02/2018 | 08:23
65
מיזם 'אוצרות הגליל', מייסודה של רעיה שטראוס, ריכז מידע על ארוחות ולנטיינז דיי בגליל המערבי:

ערב ספיישלים במסעדת שותא:
המסעדה הגרוזינית שותא בקיבוץ שמרת, תתקשט ותציע ביום ד' ה- 14/2   בתפריט ולנטיינז זוגי בנוסף לתפריט הרגיל.
התפריט הזוגי כולל מנות ראשונות, עיקריות, שתייה קלה וחמה במחיר של 300 ש"ח. צוות המסעדה יפנק ביין מבעבע או קינוח מתוק. המנות בתפריט המיוחד הינן הינן לבחירה מתוך תפריט המסעדה המלא. מומלץ להזמין מקום מראש.
לפרטים והזמנות: www.ozrothagalil.org.il, טלפון- 077-9964423.

לה פמפה במצפה הילה: סעודת חמשת החושים- ארוחת בשרים מלווה בסדנת אהבה וזוגיות:
ארוחת תאוות בשרים מלווה בהנחייתם של הסקסולוגית סיגל צוקר ומומחה הגבריות אריק סגל, כאשר בין טעימת בשר אחת לשנייה, יקבלו המשתתפים מתכונים מיוחדים לזוגיות, תרגילים, חיוכים וטיפים, והפתעות נוספות. האירוע יתקיים ביום ה' ה- 15/2 החל מהשעה 19:00. עלות: 300 שקלים לאדם. בהזמנה מראש בלבד.
לפרטים והזמנות: www.ozrothagalil.org.il, טלפון- 077-9975419.

מברהטיי קיבוץ עברון - ארוחה אתיופית מסורתית וסדנת זוגות
מברהטיי (האור שלי באמהרית) הוא בית אתיופי אותנטי המארח ברוח התרבות האתיופית ועל פי מורשת יהדות אתיופיה, בקיבוץ עברון. לרגל יום האהבה הבינלאומי, תתקיים בגוג'ו (מבנה אתיופי מסורתי), ארוחה לזוגות בלבד. הארוחה תוגש על מצע של אינג'רה על בסיס בשרי/טבעוני  לצד סלטים ותוספות בתיבול עדין בנגיעות המטבח האתיופי.
עלות- 420 שקלים לזוג, לא כולל שתייה. יש להזמין מקום מראש.
לפרטים והזמנות:  www.ozrothagalil.org.il, טלפון- 077-9964470.

לצפיה ב-'מבצע וולנטיינז בטרז פזוס'
מבצע וולנטיינז בטרז פזוס
08/02/2018 | 08:24
64
בחברת טרז פזוס מייצרים ומיבאים מוצרים וחומרי גלם למטבח המקסיקני ולכבוד חג האוהבים הכינו לכם מבצע מקסיקני לוהט:
קנה טקילה 750 מ"ל וצ'ורוס 1 ק"ג או 400 גרם וקבל מתנה שוקו מקסיקני 200 גרם וקונפיטורה 250 גרם לבחירה מתוך ארבעה טעמים (תפוז וניל, חבושים, גויאבה ותות ופלפל).

מחירי המוצרים:  
טקילה קורליחו  - אנייחו 700 מ"ל 377 ₪,
טקילה קורליחו  - רפרסאדו 700 מ"ל 295 ₪,
טקילה קורליחו - בלאנקו 700 מ"ל 236 ₪,
משקה שוקולד מקסיקני 200 גרם 24 ₪,
צ'ורוס קפוא 400 גרם 15 ₪,
צ'ורוס קפוא 1 ק"ג 39 ₪,
קונפיטורות 13-27 ₪.

הרוכשים בחנות טרז פזוס יוכלו להנות מהמשך מבצע השקה של הספר החדש של השף איתמר דוידוב "מקסיקו אהובתי" אשר ימכר ב 129 ₪ במקום 180 ₪.

חנות המפעל: רחוב המרכבה 73, חולון. טלפון: 03-5597761
שעות פעילות של חנות המפעל של טרז פזוס – ראשון עד חמישי 8-16, שישי 8-12.
לינק לחנות טרז פזוס: www.trespesoshop.co.il

לצפיה ב-'וולנטיינז סושיאל קלאב סטייל'
וולנטיינז סושיאל קלאב סטייל
08/02/2018 | 08:30
55
במסעדת סושיאל קלאב יחגוגו את וולנטיינז דיי עם מנות ספיישל של השף צביקה שטראוס וספיישל קוקטיילים של המאסטר מיקסולוג מוש בודניק.

בין מנות הספיישל הזוגיות:
פלטת קרודו - מגוון דגים נאים מוגשים על קרח, לצד רטבים בניחוחות אסיאתיים 92 ₪;
פלטת בשרים - בשרים מרמת הגולן כולל צלעות טלה, אנטריקוט וסינטה ברוטב דמי גלס ותוספות מפתיעות 280-360 ₪.

בגזרת האלכוהול הסושיאל קלאב מציע תפריט יינות ואלכוהול עשיר, וקוקטיילים מיוחדים לולנטיינז דיי, ביניהם:
Lover Club – ג'ין בומבי ספייר, סירופ תותים וקמומיל שמכינים בסושיאל, לימון ואבקת סלק (46 ₪).

סושיאל קלאב, שד' רוטשילד 45/ אחד העם 54, טלפון: 03-5601114

לצפיה ב-'וולנטיינז בפופינה'
וולנטיינז בפופינה
08/02/2018 | 08:35
68
במסעדת פופינה של השף אוראל קמחי, יחגגו ב- 14/2 עם מנות ספיישל וקוקטיילים בהתאמה.

בין מנות הספיישל שיוגשו לסועדים ב- 14/2:
פחזניות עם כבד אווז, ערמונים, פולי קקאו טחונים וריבת תותים וניל, 78 ש"ח;
סשימי טונה עם ויניגרט תפוזי דם,פדרו חימנז מצומצם וקינואה פריכה, 78 ש"ח.

בין ההקוקטיילים המיוחדים:
קוקטייל אולד פשיין עם קצפת תותים ונענע, 48 ש"ח;
קוקטייל אהבה המכיל ג'ין, מחית פסיפלורה, ליים ודבש, 48 ש"ח.

מסעדת פופינה, רחוב אחד העם 3, נווה צדק, תל-אביב. טלפון:  03-5757477

לצפיה ב-'ולנטיינז במלון ממילא בירושלים'
ולנטיינז במלון ממילא בירושלים
08/02/2018 | 08:44
63
במלון היוקרה הירושלמי ממילא יחגגו את ולנטיינז דיי במסעדות המלון, בספא אקאשה ובמירור בר.

קסם זוגי בספא אקאשה
בספא אקאשה של מלון ממילא יציעו חבילת "קסם זוגי" רומנטית מיוחדת שתהיה בתוקף בתאריכים 11-20.2.
החבילה כוללת: עיסוי קלאסי של 45 דק' בחדר זוגי (לכ"א מבני הזוג), שימוש בבריכת וואטסו למשך 30 דק', 2 כוסות קאווה ופירות.
מחיר לזוג: 800 ₪.
להזמנות: 02-5482233

מסעדת רופ טופ
במסעדת רופטופ יגישו ב- 14/2 תפריט ספיישלים של השף קובי בכר.
בין המנות בתפריט המיוחד:
טרטר דג ים, גספאצ'ו עגבניות תמר, זיתי טאסוס, במיה צרובה ועלה זהב (72 ש"ח), 
כבד אווז צלוי,סלט גרנד סמית וקינואה אדומה, ציר ברווז ולחם קלוי (86 ש"ח),
שקדי עגל במסבחה דלעת (68 ש"ח),
פריים ריב 21 ימים בגריל פחמים, צ'ימיצ'ורי אגס קונפי וטוגנים (350 ש"ח),
עוגת קוקוס,קרם קוקוס,ליים ותותים (45 ש"ח).

מסעדת הפי פיש
גם במסעדת הפי פיש יגישו ב- 14/2 תפריט מיוחד של השף קובי בכר.
בין מנות הספיישל:
פטריות מוקפצות ביצה עלומה ולחם גריל (62 ש"ח),
סלט ירוק עם ויניגרט תמרים ואגוזי פקאן מסוכרים (54 ש"ח),
ניוקי תפוח אדמה עם פטריות,ערמונים ושמן כמהין (88 ש"ח),
בר ים צרוב בגריל, קרם ארטישוק ותפוח אדמה קונפי (145 ש"ח),
וכמובן קינוח לחג האוהבים -  שרלוט-ביסקוויט קולייר,מוס תות קרם שוקולד לבן ותותים (45₪).

מירור בר
במירור בר של מלון ממילא יפיקו ב- 14/2 החל מ- 21:00 מסיבה באווירת אהבה עם די.ג'י, קוקטיילים מיוחדים ומנות ספיישל.
בין מנות הספיישל:
עראייס - פיתה ממולאת בבשר טלה צרובה בגריל, סלט עגבניות חריף וטחינה (62 ש"ח),
נתח קצבים קרם ארטישוק ירושלמי וירקות צלויים (68 ש"ח),
עוגת קוקוס,קרם קוקוס,ליים ותותים (45 ש"ח).
ברשימת הקוקטיילים:
Love in Manhattan – טוויסט על קוקטייל מנהטן קלאסי הכולל וויסקי בולט שיפון, קוואנטרו תפוזי דם, ורמוט אדום, אנגוסטורה, דבש ודובדבן אמרנה (56 ש"ח),  Jimmi's Passion – מלפפון כתוש, ג'ין הנדריקס, פסיפלורה, קאווה ודובדבן אמרנה (56 ש"ח) ועוד.

להזמנות למסעדת רופטופ, הפי פיש והמירור בר: 02-5482230

לצפיה ב-'ולנטיינז במלגו מלבר '
ולנטיינז במלגו מלבר
08/02/2018 | 14:44
57
את ערב הוולנטיינז הקרוב חוגגים במסעדת השף "מלגו מלבר" בארוחה שכולה אש, עם ספיישלים זוגיים בגווני אדום וכתום.

מרק דגים אדום ושרימפס קריסטל, ברוסקטה סלמון קונפי, קוביות טונה אדומה וניוקי בשר סרטנים, הן רק חלק מהמנות שהשף מוטי טיטמן, הכניס לתפריט הספיישלים הזוגי לרגל חג האהבה.

תפריט הספיישלים יוצע ביום ד' ה- 14/2, ויוגש בנוסף לתפריט הקבוע של המסעדה.
בין מנות הספיישל בערב הוולנטיינס:
זוג אויסטרים ג'ילרדו גרניטה תות (60 ש"ח);
מרק דגים אדום ושרימפס קריסטל, כרוב סיני, פטריות יער, צ'ילי חריף וגריסיני ביתי (43 ש"ח);
ברוסקטה סלמון  קונפי עלים ירוקים, חזרת לבנה מגורדת ואיולי לימון כבוש (54 ש"ח);
קוביות טונה אדומה תפוז דם, בזיליקום תאילנדי, אפונת שלג ותות שדה  (74 ש"ח);
ניוקי  בשר סרטנים אפונה טרייה, ענני פרמזן וביסק פירות ים (125 ש"ח);
חזה ברווז מקומי בייבי לפת, גזרים גמדים, פירה ברוטב פונזו ושזיפים  (140 ש"ח);

בין הקוקטיילים המיוחדים בגווני הלהבה:
סלק ליים - וודקה גריי גוס, סלק וליים (49 ש"ח)
וויסקי אולד פאשן - בולט ויסקי ותפוז (52 ש"ח)
נגרוני - ג'ין בומבי, קמפרי, אנטיקה פורמול (52 ש"ח)
Redhead jack - ג'ק דניאל'ס, ג'ק דבש תפוז וגזר (56 ש"ח)
שמפמניה (גסטון) ותותים (88 ש"ח)

"מלגו מלבר" - רוטשילד 142, תל אביב, 03-6314214

לצפיה ב-'ולנטיינז ביקב קסטל'
ולנטיינז ביקב קסטל
08/02/2018 | 14:47
33
בוולנטיינז הקרוב יקב קסטל מזמין את האוהבים לסיור ביקב ולטעימת יינות על-יד האח הבוערת, במרכז המבקרים של היקב המשקיף על נופים מרהיבים של הרי ירושלים.

יקב קסטל עבר למשכנו החדש במושב יד-השמונה בהרי ירושלים לפני כשנתיים, ומציע לזוגות לערוך בוולנטיינז סיור רומנטי במרכז המבקרים החדש של היקב. הסיור כולל  הדרכה וטעימת יינות עם הצוות המקצועי של היקב, הצצה למרתף החביות העשיר של משפחת בן-זקן וסיור מקיף ברחבי היקב.

יש לתאם מראש את הסיורים, אשר נערכים בימים א'-ה' בין השעות 9:00-16:00, בעלות של 130 ש"ח למבקר.

לצפיה ב-'ולנטיינז במסעדות טייגר לילי'
ולנטיינז במסעדות טייגר לילי
08/02/2018 | 14:49
53
במסעדות 'טייגר לילי' התאילנדיות, יחגגו ב-14.2 את ולנטיינז דיי עם מנה זוגית מיוחדת, קינוח וקוקטייל של אהבה.

בין המנות המיוחדות שיוצעו:
ספיישל זוגי של מדליוני פילה בקר על מצע של קריספי נודלס עם ערמוני מים, בצלצלי שאלוט, באק צ'וי, פטריות אנוקי ובצל ירוק ברוטב מתקתק (109 ₪);
קינוח זוגי רומנטי – ציפוי קריספי "מתפצפץ" של שוקולד לבן ובייגלה עם קרם אנגלז קרמלי, קרם מסקרפונה וטראפלס שוקולד בלגי במרכז (45 ₪);
וקוקטייל של אהבה על בסיס וודקה, ליקר פטל, קאווה וגרגרי טפיוקה (48 ₪).

מלבד הספיישלים אותם יכינו שף מסעדות טייגר לילי, יניר גרין, וצוות הטבחים התאילנדים, ייהנו האורחים גם ממוסיקה ואווירה רומנטיים במיוחד.

יום רביעי, 14.2, החל מהשעה 18:00
טייגר לילי ת"א – הברזל 32, רמת החייל ; טייגר לילי שרונה מרקט – קלמן מגן 3, ת"א
1-700-70-70-97

לצפיה ב-'יקב ויתקין - סוף שבוע של אהבה'
יקב ויתקין - סוף שבוע של אהבה
08/02/2018 | 14:53
1
39
ביקב ויתקין אשר בעמק חפר, יחגגו סוף שבוע של אהבה בימים ה'-ו' ה- 15-16/2.
ביום חמישי 15/2/18 יחגגו אהבה ויין בערב עם שירי אהבה מכל הזמנים בניצוחו של גבריאל הדר והגיטרה שלו.
מספר המקומות מוגבל ויש להזמין כרטיסים מראש.
להזמנות: 09-8663505

ביום שישי ה-16/2/18 מרכז המבקרים של יקב ויתקין, יולבש בתפאורה מיוחדת, ובמקום ימכרו בהשקה מיוחדת סלי פיקניק להם אפשר להוסיף יין, כוסות, פותחנים ועוד.
שישי רומנטי ביקב ויתקין
פתוח לקהל הרחב בין השעות 10:00-15:00

לצפיה ב-'עדכון מיקב ויתקין - טעימת מסע ישראלי ורוד 2017'
עדכון מיקב ויתקין - טעימת מסע ישראלי ורוד 2017
09/02/2018 | 17:41
24
במסגרת שישי הרומנטי ביקב, החליטו להציע לטעימה מוקדמת את מסע ישראלי ורוד 2017.

אחרי שלושה חודשים בהם לא נמכר ולא הוטעם מסע ישראלי ורוד, יטעימו ביקב ויתקין את הרוזה הצעיר מבציר 2017.

לדברי שרונה בלוגלובסקי מיקב ויתקין, הורוד מהבציר החדש מראה עליית מדרגה ומיקוד נוסף, בעוצמה הארומתית ובאיזון בין סגנון יבש לפירותיות נפלאה. היין בעל צבע ורוד סלמון עדין, ומוכן לשתייה כבר כעת, בדיוק ליום האהבה.
לצפיה ב-'ולנטייז במסעדת המוציא'
ולנטייז במסעדת המוציא
08/02/2018 | 14:56
57
השף אבי לוי ממסעדת "המוציא" מזמין את הזוגות האוהבים לארוחה רומנטית בולנטיינז דיי. במסעדה תתקיים חגיגה רומנטית עם הופעה חיה שתהפוך בהמשך לערב שמח כמו הטברנות של יוון.

לצד התפריט הרגיל של המסעדה, יוצעו מנות מיוחדות לולנטיינז. בין מנות הספיישל בערב הוולנטיינס:
• כנאפה טלה בסירופ למון גראס ופיסטוקים – 88 ש"ח
• לבבות ושוקולדים – מגוון שוקולדים בצבעי האהבה, גלידה וקרם קוקוס -38 ש"ח

חגיגת יום האהבה הבינלאומי במסעדת "המוציא"
יום רביעי, 14.2.2018, החל מ-18:00
יש להזמין מקומות מראש
02-6310050

לצפיה ב-'יקב טוליפ - פופ אפ בר יין בוולנטיינז'
יקב טוליפ - פופ אפ בר יין בוולנטיינז
08/02/2018 | 14:58
44
יקב טוליפ השוכן בכפר תקווה פותח לראשונה דלתות בשעות הערב, ויהפוך לבר יין לערב אחד ב- 14.2, יום רביעי בין השעות 18:00-23:00.

במרכז המבקרים של טוליפ, יציעו תפריט יינות שיוגשו בכוסות, במחיר של החל מ- 19 ₪ לכוס.
כמו כן יציעו מכיבוד קל כמו פלטת גבינות בוטיק ופלטת ירקות.
לפרטים והזמנות - 04-98300573 / lital@tulip-winery.co.il

לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
07/02/2018 | 11:29
10
14
לצפיה ב-'הבראסרי מפסיקה לפעול 24/7'
הבראסרי מפסיקה לפעול 24/7
07/02/2018 | 11:31
219
הבראסרי נפתחה לפני 15 שנה ותמיד פעלה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
עכשיו מודיעים לנו שהעידן הזה הסתיים, ובימים שבת עד רביעי, המסעדה תיסגר בשעה 1:00.

בימי חמישי ושישי המסעדה תמשיך לפעול 24 שעות.

לצפיה ב-'אז גם ארז קומרובסקי פותח מסעדה בניו-יורק?'
אז גם ארז קומרובסקי פותח מסעדה בניו-יורק?
07/02/2018 | 11:41
147
לצפיה ב-'המסעדות נגד תן ביס וסיבוס ולהפך'
המסעדות נגד תן ביס וסיבוס ולהפך
07/02/2018 | 11:59
7
267
למסעדות נמאס לשלם 6-12% עמלה לדואופול של תן ביס וסיבוס (המחזיקות בכ- 80% מנתח השוק של כרטיסי האוכל).

לשם השוואה, העמלה שמשלמות המסעדות לחברות כרטיסי האשראי עומדת על 1-3%.

חברת תן-ביס טוענת שהמסעדות מציגות מצג שווא, ושבזכות תן-ביס, המסעדות מכסות עלויות.

מה אתם חושבים?

לצפיה ב-'אי אפשר להשוות בין תן ביס לכרטיס אשראי'
אי אפשר להשוות בין תן ביס לכרטיס אשראי
08/02/2018 | 13:16
6
261
אני לא יודע אם 6% או 12% עמלה זה הוגן או חזירות, אבל דבר אחד בטוח - אי אפשר להשוות בין תן ביס לכרטיס אשראי.

כרטיס אשראי הוא אמצעי תשלום ואין בו כוונה שיווקית או פרסומית שנועדה לכוון אותך להעדיף מקום זה או אחר. זה למעט מבצעים שיש בכרטיס אשראי כמו 1+1 וכו' ועליהם אני בטוח שחברת האשראי גובה תשלום אחר לגמרי.

באיזורים כמו הבורסה או רמת החייל - למסעדה שלא מקבלת תן ביס יהיה קשה מאד להתקיים, כלומר הכרטיס של התן ביס יוצר אצל עובדים באיזור העדפה ברורה בין מסעדות שמקבלות אותו לעומת מסעדות שלא מקבלות אותו.

אפילו שהתן ביס לא מכסה אף פעם ארוחות של חודש שלם (אז לכאורה בחלק מהחודש אפשר לאכול איפה שרוצים) עדין מחמת ההרגל וגם בגלל שתמיד כשאוכלים בקבוצה יש לפחות למישהו אחד יתרה בתן ביס - יוצא שאין כמעט פעמים שנאכל במסעדה שלא מקבלת תן ביס. זה פשוט לא קורה.

המאושרים בכתבה שאוכלים בסוף החודש ארוחת שחיתות ביתרה של התן ביס - ככל הנראה מביאים בחלק מהחודש אוכל מהבית. גם אצלנו יש כמה כאלה.

יוצא שתן ביס הוא לא רק כרטיס תשלום אלא גם יש לו ערך שיווקי/פרסומי, וגם על זה משלמים. זה בנוסף לכל האופרציה של הגביה מכל החברות - זה עולה כסף. אם זה עולה כסף בשביל 3% 6% או 12% אני באמת לא יודע.

עכשיו יבואו המסעדות ויגידו שהן שבויות של תן ביס, כי כל מסעדה שתפסיק לקבל תן ביס תאבל בבת אחת 90% מהסועדים שלה בצהרים ובגלל זה תן ביס מנצלים את זה ולוקחים עמלה מנופחת. יכול להיות, אבל אני רוצה לראות את המסעדות של רמת החייל מתאגדות, הולכות לכל החברות כאן, מגיעות איתן להסדר תשלום
שיאפשר לאנשים לאכול כשהתשלום יורד מהמעביד, מסדירות את עניין הזמנת המשלוחים, ונראה כמה עמלה הם יקחו על זה.

כל עוד אין אלטרנטיבה - אז המסעדות ימשיכו כנראה להתלונן ותן ביס תמשיך כנראה להרוויח. כשמישהו יציע פתרון אלטרנטיבי - אז תתחיל תחרות אמיתית.
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שמנסים לעשות כעת'
זה בדיוק מה שמנסים לעשות כעת
08/02/2018 | 15:00
5
177
להתאגד ולעמוד יחד מול תאוות הבצע של הדואופול הזה.
לצפיה ב-'זה לא מספיק לעמוד מול'
זה לא מספיק לעמוד מול
08/02/2018 | 16:00
4
219

צריך להביא פתרון אחר שיהיה מספיק נוח.
מה האלטרנטיבה שהפ מציעים? שכל עובד יתחיל לאסוף קבלות ולהתחשבן מול המעביד?
לא יקרה
בלי פתרןון נוח אחר -  גם אם 50% מהמסעדות יפרשו מתן ביס אנשים יאכלו ב 50% שנשאר והמסעדות שפרשו ישארו בלי סועדים בצהרים.

לצפיה ב-'קוויתי שג'ראר יתייחס לנושא כי הוא מבין בכך'
קוויתי שג'ראר יתייחס לנושא כי הוא מבין בכך
08/02/2018 | 19:03
172
וכתב על זה בעבר.
את הכתבה קראתי לפני כן אבל לא ידעתי אם תעלה.
נושא לא פשוט כנראה שיש לו יותר מצד אחד.
לצפיה ב-'כדי הדואופול ירוויח הוא צריך הרבה מסעדות'
כדי הדואופול ירוויח הוא צריך הרבה מסעדות
09/02/2018 | 18:01
2
125
ולהציע לעובדים הרבה אופציות באיזורים שונים.

יש משהו מאד מתנשא ומקומם בתגובה של תן-ביס, תגובה שנראה מעידה על ההתייחסות שלהם למסעדות.

אני לא יודעת מה הפתרון, אבל ברור לגמרי שחייב להמצא אחד.
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
09/02/2018 | 20:02
1
108
אבל נקודת המבט של ג'ראר שמכיר את הדברים מקרוב מעניינת גם.
אני לא חוויתי את זה.
מעניין אותי לקרוא על זה, ג'ראר כתב על כך בעבר וזה תחום שלא הכרתי.
אצלי בעבודה הכול היה שונה.

לצפיה ב-'הבחור גם מזמין אוכל עם אחד הכרטיסים הללו'
הבחור גם מזמין אוכל עם אחד הכרטיסים הללו
10/02/2018 | 17:27
117
הם עובדים במקום קצת נידח, לכן לא יוצאים לאכול אלא רק מזמינים.

יש עם העניין הזה לא מעט בעיות. הזמנה מבוצעת בעצם ממרכז הזמנות של הכרטיס, ולא ישירות במסעדה. כך שאם חסרה מנה או נוצרת בעיה כלשהי, יש "טלפון שבור", ולפעמים לוקח להזמנות זמן רב להגיע, כי הן התעכבו במרכז ההזמנות.
לצפיה ב-'מסעדה שווה בבריסל'
מסעדה שווה בבריסל
08/02/2018 | 15:40
1
90
מבקש המלצה למסעדה שווה במרכז בריסל ליום ראשון(חלק מהמסעדות סגורות ביום זה) אפשרי גם ברנץ'.
לצפיה ב-'מצאתי דיווחים בחיפוש של הפורום'
מצאתי דיווחים בחיפוש של הפורום
09/02/2018 | 18:05
346

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ