לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1939619,396 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
03/06/2018 | 07:18
12
76
לצפיה ב-'סוף שבוע ברמות נפתלי - הדרך לרמות נפתלי'
סוף שבוע ברמות נפתלי - הדרך לרמות נפתלי
04/06/2018 | 16:22
354
בחמישי בבוקר נסענו למושב רמות נפתלי, לכבוד חגיגת ארבעת היקבים שהתקיימה ביום שישי.

התכנון היה לנסוע צפונה, ולעצור בדרך לקנות לחם, גבינות ומוצרים נוספים שנאכל בצימר שהזמנו.

התחלנו באלחנן תרבות לחם בקיבוץ משמרות, שם אכלנו ארוחת בוקר שכללה מנת ביצים עלומות על רוטב הולנדז ופרפום עגבניות (48) -הביצים העלומות היו עשויות נכון, ההולנדז היה קום איל פו ופרפום העגבניות הוסיף חמיצות רעננה. רק חבל שהמנה מגיעה עם פרוסת טוסט אחת.
חלקנו גם סלט קרעי לחם, עגבניות ובצלים סגולים צלויים וטחינה (52) - סלט טבעוני, שהכיל חתיכות גדולות (אולי גדולות מדי) של לחם קלוי קלות. הטחינה חיברה את כל המרכיבים יחד והיתה מצויינת. שתינו עם האוכל קפה קר (15).

לקחנו איתנו לחם מחמצת שיפון אגוזים (50) - יקר מאד ללחם, אבל הוא הספיק לנו ל- 4 ימים, והבוקר אכלתי את הפרוסות האחרונות קלויות. עוד לקחנו סטיקי באן (16) ובוסטוק (16) - כל אחד מהמאפים נעטף לחוד בעטיפה כפולה, והם היו נהדרים גם יומיים אחרי אפייתם.

המשכנו צפונה ללטם, ושם עצרנו במחלבת שירת רועים, לרכוש גבינות.  קנינו מעין חרוד - גבינה קשה מחלב כבשים בסגנון TOMME, נירית - גבינת כבשים מצופה בפחם ערמונים, וגבינה קשה נוספת. הצלחתי לאבד את החשבון, כך שאין לי פירוט מחירים:אבל שילמנו כ- 110 ש"ח עבור שלוש הגבינות. שנינו חשבנו שהמחיר קצת יקר, והגבינות לא היו מהמשובחות שאכלנו.

עצרנו גם באיזור התעשיה דלתון ורצינו לבקר ביקב אדיר, אבל התארחה שם קבוצה גדולה של תיירים אמריקנים יחד עם יאיר נתניהו, והחלטנו לוותר.
סמוך ליקב אדיר נמצאת מאפיית פתפותים שמתמחה בלחמים, עוגות וקרקרים מקמח כוסמין. אני עוקבת אחריהם בפייסבוק כבר זמן רב, ושמחתי על ההזדמנות לקנות מהם כמה דברים. היות שהיה מבצע של שתי קופסאות קרקרים ב- 40 ש"ח, לא יכולנו לסרב לו, וקנינו קרקרי לתת טבעיים וקרקרי גרעינים עם חמאה - שני סוגי הקרקרים היו טעימים מאד, פריכים ומלאי טעם. אני ממשיכה לנשנש מהם בבית
חנות המפעל נעימה מאד, הצוות נחמד והם שמחים לספק הסברים וטעימות.

בצרכניה של רמות נפתלי קנינו חלב ודובדבנים מצויינים שנקטפו באותו בוקר.

לצפיה ב-'סוף שבוע ברמות נפתלי - בנג'ולינה'
סוף שבוע ברמות נפתלי - בנג'ולינה
04/06/2018 | 16:46
316
את ארוחת הערב של יום חמישי אכלנו בבנג'ולינה בקרית שמונה.

למסעדה יש תפריט קבוע ותפריט מתחלף אשר משתנה בערך כל חודש. המסעדה היתה די מלאה, והשירות היה מקצועי ונעים. אחרי עיון בתפריט, ניגש אלינו מלצר, הסביר מעט על המנות, וקיבל מאתנו את ההזמנה.

הבחור הזמין לראשונה שייטל על פולנטה - שייטל צרוב MR על פולנטת תירס חמאתית ומתקתקה, אגוזי מלך בקרמל-צ'ילי ובלסמי מצומצם (44 ש"ח בחשבון ובתפריט באתר מחיר המנה 46 ש"ח. לא ברור לי למה ההבדל) - המנה הוגשה בצלחת לא לגמרי שטוחה, מה שהקשה על חיתוך נתחי הבשר. התיבול היה טוב ומאוזן, אבל הפולנטה היתה דלילה מאד, ולא הורגשה במנה פיקנטיות מהצ'ילי. בסך הכל, מנה סבירה שיכולה היתה להיות טובה יותר.

אני הזמנתי את מרק היום שהיה מרק חומוס ועגבניות עם תרד (28) - נאמר לי שהחריפות היחידה בו היא מפלפל שחור, אבל כנראה שרעדה לטבח היד כשפלפל את המנה
ציפיתי למרק סמיך, וקיבלתי מרק דליל וטעים, שהיה בו רק מעט תרד. חמיצות העגבניות איזנה את החריפות שהרגשתי, והוא היה מעט מלוח מדי. שוב, מנה סבירה שיכולה היתה להיות טובה יותר.

לעיקריות הוא הזמין מהתפריט המתחלף המבורגר עגבניות ועיזים (89) - 300 ג' המבורגר משפונדרה ושייטל, עגבניות שרי צרובות, כרישה, שום, צ'ילי, מיץ עגבניות וסילאן, גבינת עיזים מנצ'גו. ההמבורגר מוגש ללא לחמניה, עם תפוחי אדמה צרובים. הוא נהנה מההמבורגר ושילוב הטעמים. ההמבורגר הוזמן צלוי מדיום, ולדעת הבחור הוגש מדיום-וול.

אני נהניתי ממנת פירות ים שחיתות (95) - שרימפס וקלמרי, חזה אווז צרוב, זוקיני וכרישה בשום ויין לבן, על פולנטה וקדאיף קראנץ. השרימפס והקלמרי היו מהזן הקפוא הגדול והטוב, והטיפול בהם היה נכון. השילוב עם חזה האווז המלוח היה מצויין, הרוטב היה גם הוא טוב והפולנטה היתה... דלילה מדי. שילוב המרקמים עושה את המנה למעניינת, ולטעמי זו היתה המנה הטובה ביותר בארוחה. זו מנה גדולה שלא יכולתי לסיים, והבחור עזר לי עם שרימפ או שניים. אבל גם הוא לא הצליח לסיים אותה

שני הגרגרנים שאנחנו, לא יכולנו לוותר על קינוח, והזמנו שוקו שוקו (42) - פאדג' שוקולד עשיר, טראפלס שוקולד ואייריש קרים, מלבן שוקולד ופאייטה, רוטב שוקולד חם וגלידת ווניל. העתקתי את תיאור המנה מהתפריט, בו גם נכתב שהכנת המנה אורכת כרבע שעה.
מנת שחיתות שוקולדית אמיתית ומשובחת. פאדג' השוקולד התגלה בסוג של פונדנט עשיר וטעים. כמובן שלא הצלחנו להתגבר עליה.

שתיתי כוס פינו גרי, אבל איני זוכרת של איזה יקב. בבנג'ולינה מגישים, מלבד הקאווה שמיובאת, רק יינות ישראלים.

עם היין שילמנו 348 ש"ח וחזרנו לצימר לישון.
לצפיה ב-'חופשה ברמות נפתלי - יין ותנורין'
חופשה ברמות נפתלי - יין ותנורין
04/06/2018 | 17:01
2
325
בשישי, אכלנו ארוחת בוקר בצימר. המישמשים שהבאנו מהבית, והדובדבנים הלכו יופי עם הגבינות, ואפילו קצת הצילו אותן. הלחם המצויין של אלחנן היה יותר מצויין עם חמאה פשוטה, ואפילו נס קפה עלית הפשוט לא הצליח לקלקל לנו את מצב הרוח.

התחלנו וסיימנו את היום ביקב נעמן, שלטעמנו היה הטוב ביותר מבין ארבעת היקבים בישוב. קנינו לא פחות משישה בקבוקי יין, ואני זוממת לפתוח אחד מהם כבר ביום שישי הקרוב.

בערב אכלנו בתנורין בצומח כח, בעיקר כי היא המסעדה הכי קרובה לרמות נפתלי, ולא היו לנו שום כוונות לבשל או לעשות על האש בצימר.

הזמנו סלט ג'רג'יר (32) וטאבולה (32) והתמוגגנו מהעשבים והתיבול הפשוט. כנראה שאחרי ארוחות מלאות פחממות וחלבונים שמנים, היינו צריכים קצת ירוק.

לעיקריות הזמנו שיש ברק טלה (49) - הכיסונים היו עשויים היטב ומרק היוגורט החם היה חמצמץ בדיוק המידה. מנה מצויינת.
עיקרית נוספת היתה קבב ענתבלי (70) - בתפריט נכתב שהיא מוגשת על פריקה, וכשהמלצר שאל איזו תוספת נרצה, הבחור ענה בלי לחשוב פעמיים: "צ'יפס". לתומו חשב שהצ'יפס יתווסף לפריקה. אז קיבלנו מנה של 4 קבבים מצויינים ועסיסיים, על רוטב סמיך של עגבניות צלויות, וצ'יפס משקית
הקבבים היו באמת מצויינים, מתובלים היטב והלואי והיו במנה יותר מהם

קינחנו בכנאפה יחסית טובה (32).
לצפיה ב-'אכן דיווח מגרה......'
אכן דיווח מגרה......
04/06/2018 | 22:36
1
265
האם המסעדה נמצאת בתחנת הדלק שבצומת ?
אמורה להיות שם גם מסעדה לבנונית לא רעה.
אבל מה שרצית לציין שממש מול תחנת הדלק עם מבט צפונה, ישנו שביל [שהיה פעם כביש] עם מחסום שניתן להרים. בהמשך השביל נמצאת "עין תאו" שנקראה מזמן "ג'חולה" כשלקירית שמונה קראו "חלסה"...
זהו אגם מים טבעי שופע. בזמנו , כאשר לקיבוצים שבסביבה לא הייתה בריכת שחיה, היו נוהגים להגיע לכאן במשאיות של הקיבוץ לשחיה....
לצפיה ב-'יש בתחנת הדלק רק מסעדה אחת והיא תנורין'
יש בתחנת הדלק רק מסעדה אחת והיא תנורין
04/06/2018 | 22:39
217
המטבח אמור להיות גלילי / לבנוני, אבל ערבי גלילי די מוכר ואפילו קצת בנאלי.
לצפיה ב-'סוף שבוע ברמות נפתלי - טאנטי באצ'י'
סוף שבוע ברמות נפתלי - טאנטי באצ'י
04/06/2018 | 17:13
389
בשבת קמנו ואכלנו יחסית מוקדם. נשארו לנו המון דברים, שאני עדיין נהנית מהם.

יצאנו לכיוון הבית בסביבות שתים עשרה וחצי, ובשלב מסויים, כבר היינו רעבים. כשעברנו ליד צומת אלונים, אמרתי שמזמן לא אכלנו בטאנטי באצ'י, ולשם נסענו.

המסעדה היתה מלאה, אבל נמצא לנו שולחן, והזמנו יחסית מהר.

סלט הקולורבי (38) היה הדבר אליו התגעגעתי בעצם, והוא היה נהדר כמו תמיד.

הזמנו גם פיצה מתפריט המיוחדים: פיצה ביאנקה ציידים (82) עם פרוסות אסאדו בבישול ארוך (כמובן), תפוחי אדמה, בצל סגול ושמן כמהין (שאפשר היה לוותר עליו בקלות). אכלנו רבע מהפיצה, ואת השאר לקחנו הביתה.

קינחנו בקנולי (22) שחלקנו בינינו. המילוי היה קרם מסקרפונה עם פירות יבשים שהעניקו לו חמצמצות מתוקה ונהדרת (אם אתם מבינים למה אני מתכוונת). קינוח מצויין לטעמנו.

חזרנו הביתה עייפים, היישר לשנ"צ, והבחור ארז מזוודה לעוד נסיעת עבודה לצרפת.
לצפיה ב-'תודה על דיווח צפוני מפורט !!!'
תודה על דיווח צפוני מפורט !!!
04/06/2018 | 18:19
1
222
ביולי נשהה בקבוץ דפנה בהרכב משפחתי , רושמת את ההמלצות שלך- בעיקר לפחמימות מהדרך....

לצפיה ב-'רק גבינות כדאי לקנות בעין כמונים או להצטייד מראש'
רק גבינות כדאי לקנות בעין כמונים או להצטייד מראש
04/06/2018 | 22:41
232
יכול להיות שהבחירות שלנו או ההמלצות של מי שמכרה לנו את הגבינות, לא היו מוצלחות.
לצפיה ב-'לא יצאתי מהמטבח ...'
לא יצאתי מהמטבח ...
04/06/2018 | 18:28
271
בששי בערב כמעט כל המשפחה (רק אחת חסרה , תורנית בבית חולים ) ואורח משוויץ - שמונה סועדים .

הכנתי- קציצות עדשים ברוטב עגבניות מהבלוג "טבעון" , הפעם הצליחו במיוחד , היו רכות , כולם שיבחו את התבול והנכד טרף .
פילטים של אמנון ברוטב עגבניות ופלפל שושקה אדום- יצא מעולה לעניות דעתי הבקורתית 
פרחי כרובית אפויים בטחינה של אליסמין מאבו גוש- באמת טובה מאד 
סלט ירקות , פירה שהוכן בטרמומיקס , חלה מצוינת מלחם ליאור 
לקינוח- מיני בקלאוות מחיפה תחתית שהביא האורח ועוגת הקרמים ביסקוויטים שלי - אס מנצח . אספרסו . 

שבת בבקר- גבינות מאדמה סניף כפר סבא. שכחתי את השם , צהובה חרפרפה מתקתקה וקממבר ככה ככה.

צהרים- שאריות מערב קדם + קיש פלפלים ממאפית ליאור שהיה חביב ושוב פירה 

מוצאי שבת, חלק מהאורחים עדין אצלי- חיש קל - רוטב עגבניות מעגבניות שרי רכות מרוסקות +קופסת עגבניות קצוצות איטלקית , שום בזיליקום שמנת. פסטה רומו שהיא באמת טובה, פרמזן מחנות אדמה וכולם שבעו.

בשבת הבאה- רק מסעדות !
לצפיה ב-'גרג קיטשן בחיפה, היה מאכזב'
גרג קיטשן בחיפה, היה מאכזב
05/06/2018 | 14:52
2
313
מסוג המקרים שבמקום לאכול את המנה וליהנות אני אוכלת ת'לב למה לא החזרתי אותה מיד כשהגיעה (כי הייתי מורעבת וכי אני לא נוהגת להחזיר מנות אלא אם הן ממש לא-אכילות מבחינתי).

הגעתי רעבה ורציתי מנה עיקרית. המלצרית סיפרה שיש ספיישל דג כלשהו שנשמע מעניין, אבל ב-₪80 בלי שום תוספת ליד זה נראה לי קצת מוגזם ולא משביע.

התלבטתי לגבי "סלמון במיסו" ("על ניוקי בקרם לימון, ירקות ירוקים"). המלצרית אמרה שזו מנה יפה. שאלתי מהם הירקות הירוקים (למה לא לכתוב, למה?) והיא ענתה ששעועית ואפונה. סבבה. תחקרתי אותה איך מכינים את הסלמון, היא אמרה שבתנור (מצוין, אני לא אוכלת דגים מטוגנים). הדגשתי שוב ושוב שלא ישרפו את הדג בשום אופן, גם לא בקטנה, גם אם זה אומר שהוא יהיה עשוי פחות. שאלתי אם מיסו זה על בסיס סויה, היא התעקשה שלא ואין שום קשר, ובכל מקרה אפשר עם הרוטב בצד. אמרתי לה מצוין; אבל אז היא אמרה שהרוטב הוא קרם לימון ממש מוצלח (ואני אוהבת לימון עם דגים) ושהסלמון מונח על זה ושבלי הרוטב בכלל זו בעיה. אחרי שהצליחה לבלבל אותי כבר אמרתי לה בסדר, שיעשו כמו שעושים, רק שהדג יהיה עסיסי ושלא ישרפו או ייבשו אותו מלמעלה, ואם צריך שיעטפו אותו לשם כך.

כשישבנו המסעדה הייתה מלאה אבל לא בהיסטריה; רוב החברים הזמינו שתייה חמה/קרה לסוגיה (וקיבלו) ובשלב הראשוני רק אני ועוד מישהו הזמנו מנות עיקריות. אחרי כ-25–30 דקות שאלתי מה קורה עם המנה (המלצרית לא באה לבדוק מיוזמתה, אף שישבנו מול שולחן ריק והתייבשנו). היא אמרה שעוד שתי דקות המנה יוצאת. זה לקח עשר, אבל מי סופר.

כשקיבלתי את המנה הסלמון היה עם פינות חרוכות (שחורות) מלמעלה . הייתי כבר כ"כ רעבה ונואשת שזרמתי. אני מאשימה את עצמי על שיקול דעת לקוי שלא החזרתי את המנה מיד למטבח. אני לא אוכלת שרוף, הייתי צריכה להתחיל לקלף את השכבה העליונה. היא אמרה שזה רק הלמעלה והוא עסיסי מבפנים (הוא אכן לא היה יבש בפנים, לפחות זה). הבעיה שאכן מרחו אותו בסויה או משהו כזה כי הוא היה מתקתק. במקום טעם של סלמון (שאני אוהבת) או לימון (שאני אוהבת מאוד עם דגים), קיבלתי משהו מתקתק שאני לא אוהבת בכלל. אבל כבר הייתי מורעבת והתנפלתי על המנה בתקווה שזה רק מלמעלה. זה לא היה.

אגב, "קרם הלימון" התגלה כשלולית צהובה של רוטב מתקתק ונטול קרמיות ובו שחו קומץ ניוקי נחמדים, שעועית, אפונה ואולי מעט תרד (היו שניים שלושה גושים ירוקים כהים שלא זיהיתי בוודאות). אולי זה "קרם לימון" בכל מקום, לא יודעת, אבל השם מטעה, כי המרקם בלתי קרמי בעליל.

באמצע הדג נשברתי; ביקשתי מהמלצרית לימון (אמיתי) וסחטתי עליו, גם המלחתי קלות בניסיון לפטור אותי מהמתיקות עם טעם אמיתי של לימון טרי. זה עזר באופן חלקי מאוד.

בשורה התחתונה, גם לו המנה הייתה יותר לטעמי, היא ממש לא שווה ₪92. תמחור מוגזם למנה סתמית ובינונית. כדאי גם לתדרך את המלצרים מה זה "מיסו" כי הם כנראה לא יודעים. יצאתי מבואסת לגמרי מכל החוויה, ואפילו לא כ"כ שבעה. בפעם הבאה אוכל בבית.
לצפיה ב-'מיסו עושים בדרך כלל מסויה'
מיסו עושים בדרך כלל מסויה
05/06/2018 | 16:39
1
234
זו משחה של שמייצרים מהתססה של פולי סויה או דגן כלשהו. היא בדרך כלל מלוחה מאד, ואין בה מתיקות.

כשלא יודעת מהו מרכיב מסויים במנה, אני תמיד בודקת במהירות בגוגל, וכבר מנעתי כך אכזבות ואי הבנות.

בדרך כלל כותבים "ירקות ירוקים", כי הם משתנים בהתאם למצאי ולעונה. כך לא צריך לשנות תפריט שאינו עונתי. מתאים מאד לרשת גרג.

במקומות כאלה, אני מזמינה סלט או כריך, ולא מעבר לכך.
לצפיה ב-'אני יודעת, לכן ביררתי; גוגל לא בהכרח עוזר כי יש הפתעות'
אני יודעת, לכן ביררתי; גוגל לא בהכרח עוזר כי יש הפתעות
05/06/2018 | 16:54
217
נתקלתי יותר מפעם פעמיים בתפריטים שבהם שם "מוסכם" התגלה כמשהו אחר. מליחות לא הייתה במנה כלל.

לגבי ירקות, הייתי מקבלת לו היה מדובר בירקות טריים או שהיה כתוב "ירקות העונה". אין שום דבר עונתי בשעועית או אפונה, אלה בד"כ ירקות שמגיעים קפואים.

חשוב לי לציין שזה לא סניף קפה רגיל של רשת גרג אלא "גרג קיטשן" שמתיימר להיות יותר מסעדתי באופיו, והתפריט שלו שונה מזה של רשת בתי הקפה. כריכים לא זכור לי שראיתי בתפריט; באתר שלהם הם מופיעים תחת "ארוחות בוקר" ולכן אולי לא מוגשים כל היום (בכל מקרה, כשאני יושבת במסעדה אני מזמינה אוכל "אמיתי" בצלחת. לא לחם או כריך שאני יכולה להכין לעצמי בבית). לא אני בחרתי את המקום, ואם זה יהיה תלוי בי לא נשב בו שוב.
לצפיה ב-'תל אביב איט 2018: בכל זאת יש בה משהו?'
תל אביב איט 2018: בכל זאת יש בה משהו?
04/06/2018 | 11:08
1
364
אחרי שנה של הפסקה חזרנו להתקבץ עם המוני בית ישראל בפסטיבל האוכל המיוזע. להפתעתנו היה הפעם לא רע, לפעמים אפילו טעים, מה תגידו.

פסטיבלים של אוכל, מאז ומתמיד, היו כאן הצלחה גדולה. למה לא בעצם? אוכל עם מותג של שף במחיר נגיש כמעט לכל כיס, נותן לכולם הרגשה שהם הרוויחו. השפים ירדו אל העם, והעם דפק את המערכת. יותר ישראלי מזה?

על האיכות לעומת זאת ניתן להתווכח. רוב רובה של הארומה העולה מהשטח של פסטיבלים כגון זה סוחבת חזק לכיוון בשר צלוי כלשהו. זה לא אומר שאין כאן אוכל לצמחונים או טבעונים. פה דואגים לכולם. זה רק מצביע על הכיוון העממי לכאורה שהשפים הולכים אליו באופן טבעי. גם זול יותר וגם משתלם. גם המנות שמשועתקות לכאורה מן המסעדה הרלוונטית מוגשות בכלי פלסטיק עממיים. אין להלין על כך. קודם כל אין ברירה ושנית זה חלק מהעניין. אם רק האיכות הייתה יציבה יותר ניתן היה לדבר על הצלחה חד משמעית. אז זהו, שלא כל כך. ביקורנו הקודם במקום לפני שנתיים חשף, כזכור, מנה אחת מצויינת (ריזוטו שורשים של אסיף) אחת בסדר גמור (סושי של ניני האצ'י) אחת סבירה מינוס (אסאדו של התרנגול הכחול) ואחת איומה למדי (גירוס של יפו תל אביב).  לפני שנה החלטנו לוותר כי לא ראינו שינוי גדול בתפריט. השנה כן חל שינוי מסויים עם ההצטרפות של כמה מותגים מסקרנים. עם זאת, הגעתי לשם נטול ציפיות, ובתחושה שאפילו לא התקרבה לאופטימיות זהירה. יותר נכון להגדיר זאת כ "אין מה להפסיד". 

איך היה? ובכן, מעל הממוצע השגור בפסטיבלים כאלו. כמה מהמנות היו טעימות באמת. זה לא דבר מובן מאליו כלל באירוע המוני שכזה. המון אנשים, הבריזה אותה בריזה, כל שתי דקות מישהו מזהה אותי מהטלוויזיה. עם ישראל במיטבו. בלי לריב, בלי דחיפות, עומדים בתור בסבלנות מפתיעה, וכמובן מושיטים לי מדי פעם יד לעזרה בתמרון בין המהמורות.

המחירים עממיים. הממוצע למנה הוא בין 30 ל 35 שקל (היקרה ביותר) כאשר אפשר לאכול גם בפחות. הפעם ניסיתי לתת צ'אנס לדברים שעדיין לא טעמתי בפסטיבל. ראשונה נדגמה מנת טורטליני כמהין, זרעי עגבנייה ופונדו בוואריאן בלו של מסה (וקוואטרו). אין ספק, פתיחה מעודדת. רק שלושה טורטליני היו במנה, מה שהופך אותה לקצת יקרה יחסית לאחרות, אבל, וזה אבל חשוב, במסה תמיד ידעו לבשל: בצק נכון, מילוי קצת אגרסיבי אבל טעים, ופונדו אופייני של גבינה כחולה עם עגבנייה שנותנת רעננות. נהנינו. מצד שני, לפני שנתיים הריזוטו שנדגם ראשון התברר כמנה היחידה שהצטיינה, כך שלא היה מקום להעלות את רף הציפיות. אחרי מסע ארוך שדרש קצת שרירים הגענו אל מנה מסקרנת שאותה סימנתי: הקבב של רחל בן אלול ממאסטר שף. האם שווה את המאמץ הבלתי מבוטל? לא ממש. פיתה מקמח מלא טובה ונדיבה להתפקע עם טחינת עמבה וטחינת סלק, שתיהן נעימות, אלא שהקבב עצמו נטחן דק מדי, דחוס מדי, ולא הרגיש כמו העגל הכי מחודד בקלמר. זה יותר הזכיר, לא נעים, משהו תעשייתי. קצת לא מתאים לבשלנית נפלאה כמו רחל בן אלול אבל ככה זה פסטיבלים. אכיל, אם ממש רעבים, אבל לא כיף בכלל.

למזלי היה שם ממש ליד דוכן של טשטש שוילי, מבית טש וטשה. החציל הבדריג'אני (10 שקלים בלבד) הציל את המצב. טיגון מדוייק ומלית טבעונית של טחינת אגוזים יצרו ביס טעים מאד מאד. שתי מנות מצטיינות משלוש? ההיינו כחולמים?
לאחר הפסקה קלה (הרבה אוכל, בכל זאת) ניגשתי אל הדוכן של טאיזו. מה משמח היה לראות שם את השף יובל בן נריה מפקד בעצמו על העניינים. לפי מה שראיתי בזמן אמת הוא השף היחידי בפועל שבאמת נכח בדוכן של המסעדה שלו. ככה צריך. לאחר התייעצות (הרי אינני מערבב בשר בחלב באותה מנה כך שהצ'יקן באטר, למשל, נפסל אוטומטית), הוחלט על לחמניית וינדאלו. לחמניה גדולה עם המון המון בשר מפורק בתבלינים חמים אדומים אופייניים לרוטב ההודי הזה. והטעם? אוקיי שכזה. יותר טוב מהאסאדו של לפני שנתיים, למשל,  אלא שהכמות עצומה והטעם החל קצת לשעמם אחרי חצי לחמניה. בן נריה אף כיבד אותנו בבירה על חשבון הבית, ובסך הכל היה נחמד לאכול את זה אם כי כאמור לא הצלחנו לסיים.

בשלב הזה כבר הייתי די שבע. אחרי התלבטות, ואולי כדי לסגור מעגל. הוחלט לתת צ'אנס חוזר בכל זאת לגירוס של יפו תל אביב. אז זו הייתה מנה עצובה חיוורת ויבשה מאד. האם חיים כהן האהוב יפשל שוב? האם הברק יכה פעמיים? ביס אחד הרגיע אותנו. הפיתה  עצמה מצויינת, הפרגית עסיסית העשבים רעננים והטחינה ראוייה. כמעט 180 מעלות מהביצוע הקודם לפני שנתיים. מי היה מאמין.

הגיע הזמן לקנח. ראשון נדגם בשל הסקרנות קרמבו אספרסו של שי גולן (15). גולן הוא זוכה בייקאוף ישראל והקרמבו אכן עשה את העבודה בכל מרכיביו. טיפונת מתוק מדי אבל המרכיבים איכותיים כולל הביסקוויט הביתי הטוב לאין ערוך מזה התעשייתי בתחתית הקרמבו שכולנו מכירים. כדי לסגור מעגל סופית חזרנו ל מסה. קינוח פירות יער (30) היה סיום מתבקש. במסעדה מדובר בקינוח מעולה שמוגש בצנצנת. כאן אין צנצנת. יש כוס פלסטיק קטנה כמו שאתם מכירים מהמנגל והקוקה קולה. הכי פושטית. חורני למדי אבל כאמור זה מה יש לטוב ולרע. גם הפעם הטעמים לא איכזבו והמסעדה של אביב משה הצליחה ככל יכולתה לעמוד בסטנדרטים של עצמה. פירות חמצמצים, פטיסייר טוב ומרנג לא מתוק מדי. אי אפשר לבקש הרבה יותר בנסיבות הקיימות.

ובכן, שערו בנפשכם, היה לנו בסדר ואפילו יותר. הארוחה המאולתרת הפעם עולה בשתי דרגות לפחות על קודמתה. שתי מנות מצטיינות,  ושתיים,או אפילו שלוש מנות טובות, הן לא מובן מאליו. אכזבה קלה נרשמה ממנה אחת אבל לו היינו מקבלים בפחות מ 200 שקלים ארוחה כזו במסעדה לא היינו מתלוננים. יחסית לפסטיבל זה הישג בלתי מבוטל. נחוזר בשנה הבאה? כנראה שכן, בתקווה להתקדמות נוספת. עם ישראל חי.

לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
04/06/2018 | 17:17
136
לא העזתי להתקרב לשם אפילו, בגלל הדיווחים על הצפיפות. שמחה שבסך הכל, החוויה היתה טובה.
לצפיה ב-'הערב אכלנו ב MEAT BAR בהרצליה.'
הערב אכלנו ב MEAT BAR בהרצליה.
02/06/2018 | 22:39
11
599
לדעתי המסעדה הזו משתבחת עם הזמן. השרות יוצא מהכלל, המון מלצרים והאוכל יוצא בקצב ראוי. 
גילוי נאות - אנחנו אוכלים במסעדה הזו דיי הרבה וחלק מהמלצרים מכירים אותנו.
היינו 4 מבוגרים ושתי ילדות .
לראשונות הזמנו:
פטה כבד [54 ש"ח] - מעדן.
סלט ביצים [38 ש"ח] - מצויין.
שרימפס ברוטב [68 ש"ח] - שילוב נהדר עם הרוטב.
נקנקיית בקר לילדות [ 44 ש"ח] - אהבו.
כבד אווז [68 ש"ח] - מנה קטנה יחסית.
הזמנו 4 מנות עיקריות.
טבעות פילה בקר 250 גרם [172 ש"ח] - עשוי W.D
פילה בקר 250 גרם [172 ש"ח] שחולק ל שתי הילדות. הקטנה קיבלה לבקשת RARE והשניה MEDIUM.
פילה רוסיני-250 גרם פילה בקר ועליו  חתיחה גדולה של כבד אווז. [212 ש"ח]
המבורגר טלה עם גבינת גאודה וביצה [94 ש"ח].
כל מנות הבשר היו מעולות, אני חייב לציין את ההמבורגר שהיה טעים במיוחד.
סיימנו בקינוחים וקפה.

סה"כ 1212 ש"ח כולל 15% טיפ.

לצפיה ב-'המשך.....'
המשך.....
02/06/2018 | 22:43
2
558
הכל היה טעים ,
לא נשארו שאריות.
המסכן TXPRXU2 יצטרך להסתפק בבית תמחוי.
MAYBE NEXT TIME......
לצפיה ב-'אתה ממש כפייתי'
אתה ממש כפייתי
03/06/2018 | 09:46
460
פגעתי לך בנקודה רגישה תמשיך לאכול זבל
לצפיה ב-' קחו את המריבות שלכם לגן הילדים הקרוב'
קחו את המריבות שלכם לגן הילדים הקרוב
03/06/2018 | 10:15
123
לצפיה ב-'אנו אכלנו המבורגר בדוכן שלהם בשרונה ולא התלהבתי'
אנו אכלנו המבורגר בדוכן שלהם בשרונה ולא התלהבתי
03/06/2018 | 07:16
7
278
ההמבורגר היה יבש מדי לטעמי ולא מוצלח.
לצפיה ב-'יש למיט בר דוכן בשוק שרונה? זה חדש?'
יש למיט בר דוכן בשוק שרונה? זה חדש?
03/06/2018 | 11:58
5
49
לצפיה ב-'כנראה שחדש, איני בטוחה מתי נפתח'
כנראה שחדש, איני בטוחה מתי נפתח
03/06/2018 | 12:20
44
לצפיה ב-'יש להם דוכן שנקרא מיט בר בורגר. [או לפחות היה כזה...]'
יש להם דוכן שנקרא מיט בר בורגר. [או לפחות היה כזה...]
03/06/2018 | 12:34
58
לצפיה ב-'לפחות שנה וחצי, רק המבורגרים'
לפחות שנה וחצי, רק המבורגרים
03/06/2018 | 15:27
2
224
המבורגר טעים אבל די קטן שמתומחר סביבות 50 שקל, לא משתלם כמו רוב המזון בשרונה מרקט, הצרכן אמור לשלם על המחירים הגבוהים שגינדי גובה מהחנויות\דוכנים...
לצפיה ב-'תודה. כנראה שכבר שנה וחצי לא הייתי שם...'
תודה. כנראה שכבר שנה וחצי לא הייתי שם...
03/06/2018 | 20:32
1
33
לצפיה ב-'לא הפסד גדול, אני מגיע מדי פעם עם הילדים'
לא הפסד גדול, אני מגיע מדי פעם עם הילדים
04/06/2018 | 12:42
160
ומבין שוב ושוב כמה אנחנו מפגרים אחרי העולם
לצפיה ב-'זה המבורגר מבשר טלה איכותי. אחד הטובים שטעמתי.'
זה המבורגר מבשר טלה איכותי. אחד הטובים שטעמתי.
03/06/2018 | 12:06
230
לצפיה ב-'אין מסתכלים בשעת הסעודה: מסעדות מתגייסות ליום ה- Blind Day'
אין מסתכלים בשעת הסעודה: מסעדות מתגייסות ליום ה- Blind Day
03/06/2018 | 12:34
246

אין מסתכלים בשעת הסעודה

מסעדות ובתי קפה מתגייסים לטובת הגברת המודעות ביום ה- Blind Day ב 6.6 למען אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל.

ביום ה- Blind Day, שיחול ביום רביעי ה-6.6.18, תתקיים פעילות חווייתית של אכילה בכיסויי עיניים בבית הקפה לולה בבאר שבע, במסעדת אוקינאווה בנווה צדק ובלבונטין שבתל אביב ובקפה ג'ו (כשר) עזריאלי תל אביב.
במסגרת הפעילות יעניקו בתי הקפה והמסעדות המשתתפות בפעילות הנחה על כל התפריט ולאורך כל שעות היום, לסועדים שיעברו את הארוחה משלב ההזמנה ועד סיומה בכיסוי עיניים.
מסעדת אוקינאווה תעניק 50% הנחה, קפה לולה יעניק 15% הנחה וקפה גו' יעניק 20% הנחה.
הפעילות נערכת לשם הגברת המודעות וליצירת הזדהות עם ציבור האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל. הסועד הרואה יוכל לחוות למשך ארוחה אחת כיצד מרגיש סועד עם עיוורון/לקות ראייה, שניתקל לאורך כל השנה במסעדות שאינן מונגשות, ולאות הזדהות גם הוא לא יראה 6:6. 
כיסוי העיניים יסופק על ידי המסעדה ובתרומתו של המרכז לעיוור בישראל, ויינתן לסועד במתנה עם סיום הארוחה. הפעילות מוגבלת ויש להזמין מקומות מראש.

ה- Blind Day הוא יום המודעות וההזדהות עם אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל. הוא מתקיים מדי שנה בתאריך הסמלי 6/6. הבליינד דיי יתקיים בשנת 2018 זו השנה השמינית.  
6/6 היא ההגדרה הרפואית לראייה תקינה. דווקא ביום הזה אנו מזמינים את החברה הישראלית למבט קרוב יותר על קהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה.
את היום מוביל המרכז לעיוור בישראל, המייצג את נושאי תעודת העיוור ומהווה את ארגון הגג של הארגונים הפועלים למענם.

הבליינד דיי נועד ליצור הזדהות והבנה בין הציבור הרחב לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, ביחס לצרכיהם וליכולותיהם וכן להקטין את הדעות הקדומות כלפי אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה.
התנסות הציבור הרחב בחוויות יומיומיות של אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה מסייעת בהפניית תשומת הלב הציבורית לפערים הקיימים בין אנשים עם עיוורון לבין שאר האוכלוסייה, ולהשמת הדגש על הפרכת דעות קדומות ומיגור הבורות, וזאת לא ממקום מחנך או ביקורתי, אלא מגישה מקרבת, תחת הסלוגן: תעצמו את העיניים, ותראו!
באמצעות ההכרה וההזדהות, נקדם בחברה הישראלית גישה פתוחה, נגישה ומכבדת כלפי אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה.

מסעדת אוקינאווה
שבזי 46, נווה צדק, תל אביב
לבונטין 11, מתחם גן החשמל, תל אביב
03-5101099

מסעדת קפה לולה
סמילנסקי 13, באר שבע
08-6288937

קפה גו' (כשר) עזריאלי
מנחם בגין 132, קניון עזריאלי, תל אביב
03-6081110                                        

לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
31/05/2018 | 06:35
16
20
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'חגיגות הגאווה במסעדת הולה'
חגיגות הגאווה במסעדת הולה
31/05/2018 | 07:07
115
במסעדת הולה יחגגו שבוע לפני ושבוע אחרי מצעד הגאווה במגוון דרכים:

החל מ 3.6 יום ראשון ועד יום שישי 15.6 - יוגש קינוח מיוחד לחגיגות הגאווה:
קינוח גאווה - בראוניס שוקולד לבן עם קרם קוקוס, קרם פיסטוק  ופירות יער ורוטב אנגלז במגוון צבעי דגל הגאווה 39 ₪.

ליין מוסיקה חיה ב"ברולה"
החל מיום ראשון ה- 3.6 ועד יום שבת 16.6, ישובצו מגוון די.ג'י שינגנו מוסיקה לכבוד חגיגות הגאווה. בין הדי.ג'אים ששובצו עד כה:
5.6 Adi Raz
6.6 Chen S
9.6 Avia Farchi
13.6 Roy Shpilman
16.6 Ziv Gabay

במהלך השבועיים ימכרו בקבוקי שמפניה קטנים, אייס רוזה ואייס בלאן במחיר 45 ש"ח במסעדה וקוקטיילים מיוחדים של מיכאל המיקסולוג ומנהל הברולה.

ביום המצעד - במהלך המצעד עצמו במרפסת של מסעדת הולה, תהיה חגיגה של מוסיקה בלונים ואלכוהול. כוס בירה ב- 10 ש"ח, בקבוק שמפניה רוזה מיני ב- 30 ש"ח ועוד.

HOLA בראסרי, רחוב הירקון 87, תל-אביב. טלפון: 03-5759060

לצפיה ב-'חגיגות הגאווה בשרונה מרקט'
חגיגות הגאווה בשרונה מרקט
31/05/2018 | 07:33
114
"שרונה מרקט" יחגוג את שבוע הגאווה ביום שלישי ה- 5/6, עם סדנאות של היוטיובר הבינלאומי אור בן אוליאל, שילמד להכין "טוסט גאווה" קשת בענן; ועם הופעה חיה במרקט של ה-דיווה, דנה אינטרנשיונל.
הכניסה חופשית!

אור בן אוליאל (29), חי כרגע על קו ישראל-מיאמי עם בעלו הטייס, אך קודם לכן למד קונדיטוריה בתדמור והחל להתפרסם ככוכב רשת בזכות סרטוני אפייה מוטרפים שזכו למיליוני צפיות בערוץ היו-טיוב.
במסגרת הסדנה שתתקיים ביום ג' ה- 5/6 בשעה 18:30 במרכז המרקט, אור ישתף עם י משתתפי הסדנה חלק מהטיפים שלו, וילמד איך מכינים את מנת הדגל שלו - טוסט קשת בענן. כמו כן, יכין שני קינוחים חדשים ובלעדיים לסדנה - גלידת קשת בענן, ומנת "טראפלס קסם", שהופכת קקאו לזהב.
כיאה לכוכב רשת, מתכוני הקינוחים החדשים יצולמו במהלך הסדנה ויעלו כסרטונים לערוץ היו-טיוב של בן-אוליאל.

החגיגה תימשך עם הופעה של דנה אינטרנשיונל, שתתחיל בשעה 21:00 ותכלול את מיטב הלהיטים הגדולים.

את חגיגות הגאווה ילווה תפריט מיוחד שיציע משקאות אלכוהוליים במחירים נוחים: כוס יין ב-10 ש"ח וצ'ייסר ב-5 ש"ח  יוצעו גם מגוון מנות ברוח השבוע החגיגי, ובהן: טפיוקה בצבעי דגל הגאווה, קרפ עם תוספות צבעוניות במארז מקושט ועוד.

הכניסה חופשית!

חגיגות שבוע הגאווה בשרונה מרקט
יום שלישי, 5.6 ,  החל מ-18:30
רחוב קלמן מגן 3 תל-אביב

לצפיה ב-'כנראה יש מחיר לטבעונות...'
כנראה יש מחיר לטבעונות...
31/05/2018 | 17:02
69
לצפיה ב-'וגם האחים קיצ'ס סוגרים את דה באן'
וגם האחים קיצ'ס סוגרים את דה באן
02/06/2018 | 18:08
11
225
הסגירה תוכננה מראש ותקרה בסוף השנה.

לצפיה ב-'ממש חבל :('
ממש חבל :(
04/06/2018 | 09:35
31
לצפיה ב-'הם נשמעים מאוד דרמטיים...'
הם נשמעים מאוד דרמטיים...
05/06/2018 | 14:21
9
145
שכר המינימום עלה מ 2011 עד היום ב 50% (לפי טענתם).
אם לדייק מ 21-22 לקצת פחות מ 28.50, אז במתמטיקה הם לא היו ב 5 יח"ל.
אבל היתי שואל אותם, בכמה הם העלו את המנה הממוצעת שהם מגישים- באותם השנתונים ?! פחות מ 50% ? לא נראה לי !
לצפיה ב-'36% עליה בשכר מינימום * 15% מס עובדים זרים = 56% העלאה'
36% עליה בשכר מינימום * 15% מס עובדים זרים = 56% העלאה
05/06/2018 | 18:00
7
38
לצפיה ב-'מנגד אפשר להזכיר ירידת מס חברות.'
מנגד אפשר להזכיר ירידת מס חברות.
06/06/2018 | 07:53
6
89
אתה רוצה להמשיך הלאה ?
לצפיה ב-'רק שמס חברות לא כל כך ירד'
רק שמס חברות לא כל כך ירד
06/06/2018 | 13:51
5
78
ב-2011 הוא היה 24%. מאז הוא בעיקר עלה, עד שלפני שנה חזר ל-24%. כיום הוא 23%. לא ממש מקזז את העלייה העצומה בהוצאות. 
לצפיה ב-'גם מחירי המנות לא זזו ?'
גם מחירי המנות לא זזו ?
06/06/2018 | 14:45
4
24
לצפיה ב-'תוקף, סותרים את הטענות שלך אז אתה עובר הלאה בשקט'
תוקף, סותרים את הטענות שלך אז אתה עובר הלאה בשקט
08/06/2018 | 17:48
3
56
בעצם עם סימני קריאה ושאלה למכביר.
אני די בספק שמחירי מנות איפשהו עלו ב-50% מ-2011.
העיקר שסבבה לך עם מה שהולך בשוק כאן.
לצפיה ב-'במה סתרו אותי ?'
במה סתרו אותי ?
08/06/2018 | 20:33
2
51
ומחירי המנות באמת לא עלו ב 50%...הן עלו ב 100% ואף יותר !!!
לצפיה ב-'בעניין העליה בשכר המינימום והירידה במס החברות'
בעניין העליה בשכר המינימום והירידה במס החברות
09/06/2018 | 14:00
1
36
כלומר, בשני הנושאים שהעלית, ואני מתעלמת מהדרמטיות שראית למרות שאיננה.

יש לך אג'נדה, ונראה שלא תיתן לעובדות לבלבל אותך.

לצפיה ב-'איזו אג'נדה בדיוק ?'
איזו אג'נדה בדיוק ?
09/06/2018 | 14:19
37
זאת שטוענת, שהמסעדות נסגרות כיון שאנשים לא יכולים לשלם יותר את המחירים המופרחים של המנות ?
כן, זאת בועה שמתנפצת ממש עכשיו !

זה לא משהו שאני המצאתי, בועות כאלה קיימות לא רק בתחום המסעדנות.
כשזה יקרה בתחום הדיור- התוצאות יהיו הרבה יותר דרמטיות מעוד מסעדה שנסגרה.
לצפיה ב-'למען האמת הם נשמעים די רגועים ומפוכחים... ואפילו מרוצים'
למען האמת הם נשמעים די רגועים ומפוכחים... ואפילו מרוצים
06/06/2018 | 16:59
83
סוגרים בנקודת זמן שנוחה להם, בתנאים שלהם.

"אני יודע שזאת שנת המס האחרונה שלנו, ואני רוצה לסיים עם המיסים בשנה הזאת. אנחנו באים מנקודת כוח כי הסגירה רחוקה, ואנחנו בטוחים שיהיו הרבה אנשים שירצו להיפרד מהמקום ולבוא לאכול כאן בפעם האחרונה. מי שיתגעגע שלא ידאג כי נחזור בעתיד עם משהו אחר וכשיהיה מה לעדכן אז נעדכן. עכשיו אנחנו רוצים לגמור את זה בכבוד ולא בלחץ ועם חובות."

"מבחינתנו זה מיצה את עצמו והגיע הזמן לחדש ולהתחדש. אני רוצה להגשים עוד חלומות ומבחינתי אני נמצא באזור הנוחות שאני חייב לצאת ממנו וללכת עד הסוף. אני מרגיש חוסר יצירתיות ואזור הנוחות הזה מנוון אותי. בא לי להמציא את עצמי מחדש. הבנתי שהמקום הזה הוא הדבר העיקרי ששואב לי אנרגיה. כשאני עם הבן שלי, כשאני עושה יוגה וכשאני הולך לים, זה נותן לי אנרגיה, אבל כמה אני כבר עושה את זה? להחזיק מסעדה זה כמו לוליין שמנסה ללהטט בכל הכדורים שיש לו ואתה מצליח לשמור על הדורים וזה מחזיק, אבל רק עד גבול מסויים כי כשאחד הכדורים נופל הכל נופל, ולא רציתי להגיע לזה. אנשים צריכים לדעת שזו המציאות".

לא שמעתי על המקום עד השבוע שעבר (כשקראתי את הכתבה), אבל בריאיון הזה הם עשו עליי רושם טוב.

לגבי הסגירות, הם טוענים שפשוט יש יותר מדי מסעדות ושרבים מפסידים כי הם לא יודעים איך להתנהל (כפי שמשתקף גם בתוכנית כמו של אסף גרניט, וכמובן, גם בשלל עסקים קטנים אחרים שנסגרים. מסעדנים לא עד כדי כך מיוחדים או שונים כפי שנדמה להם).

"היום יש יותר מסעדות מפעם. בשנת 2000 היו הרבה פחות מסעדות. היום עסקים הפכו לעסקי אוכל, תראי למשל את שוק הכרמל. הוא הפך משוק למתחם אוכל, אנשים כבר לא קונים בשוק הם הולכים לראות ולהיראות ולאכול משהו, אבל לא בשביל לקנות ולסחוב סלים הביתה. גם תרבות האינסטנט עושה את שלה - היום טבח רואה את אסף גרניט ואת החבר'ה מהריאליטי והוא חושב שהוא יעבוד יומיים במטבח ויגיע להיות מאסטר שף. הוא שוכח שהאנשים האלה הזיעו כמה שנים עד שמישהו בכלל הסתכל עליהם ואיך הם השקיעו את החיים שלהם במסעדות".

אז לדעתך המחירים במסעדות גבוהים או לא?

"גבוהים, אבל אין דרך לצוף. הרבה פעמים בכדי לכפר על התנהלות לא נכונה מסעדנים חייבים להפגיז מחירים. התנהלות לא נכונה זה אומר פוד קוסט גבוה, מלצרים שלא מוכרים, אוכל שנזרק – אז צריך להעלות מחירים בשביל שהמסעדה לא תפסיד. המחירים של מנות פה ובאירופה הם אותם מחירים אבל הגלם הוא חצי. אני מגיע למסעדות ואני רואה מול העיניים שלי את הבזבוז. עסקים נפתחים ולי נחמץ לי הלב כי אני אומר לעצמי – אתם לא מביינים מה אתם עושים."
לצפיה ב-'תל אביב EAT - מישהו היה? שווה מאמץ היום?'
תל אביב EAT - מישהו היה? שווה מאמץ היום?
31/05/2018 | 10:59
3
269
לצפיה ב-'לא יודעת אם הלכת'
לא יודעת אם הלכת
02/06/2018 | 18:06
2
302
רק יודעת ממי שעבדו שם שהיה צפוף מאד.
לצפיה ב-'הגעתי הביתה מעולפת מהעבודה, אכלתי שוגי והלכתי לישון '
הגעתי הביתה מעולפת מהעבודה, אכלתי שוגי והלכתי לישון
04/06/2018 | 09:36
1
51
לצפיה ב-''
04/06/2018 | 15:58
13
לצפיה ב-'ראיסה שוק הפשפשים. נחמד מאד ויקר...'
ראיסה שוק הפשפשים. נחמד מאד ויקר...
31/05/2018 | 20:32
1
362
יום חופש כיפי בתל אביב רגע לפני החום הגדול. אנחנו אוהבים להימרח לנו במקום נחמד הפעם ניסינו את ראיסה. לוקיישן נחמד, מגניב בפנים וגם בחוץ. ישבנו בחוץ היה מאד נעים פלוס מאווררים שעזרו לבריזה הנעימה. מוזיקה אלקטרונית מצויינת שהתאימה לנו בול בז'אנר ובווליום.
לעניינו:
אין עסקיות וגם לא הנחה וחבל מאד.
לא היינו מאד רעבים, חלקנו, קלמארי מטוגן מצויין בתמחור קצת פראי של 60 שח אם איני טועה, לצלוחית די קטנה שחוסלה תוך 3 דקות. וכן, מחבת שרימפס עם מנגולד ערק שומר וכו. הגעה מחבת קטנה עם רוטב טעים אם כי טיפה מלוח ומשהו כמו 7-8 שרימפס טעימים. הייתי שמחה לקבל איזו פרוסת לחם ליד...מנה לא גדולה שעלותה 90 שח. יקר.
נמסיס שוקולד טובה ולא כבדה ומתוקה מדי ילד עם קצפת לא ממותקת. 40 ומשהו שח.
יחד עם כוס קאווה וערק החשבון עמד על כמעט 300 שח.
מאד נהננו שם מהאווירה, האוכל היה טוב מאד עד מצויין אך המחיר יקר ולא ככ סביר, לטעמי. וחבל. סביר שנחזור כי באמת נחמד שם, אבל הייתי שמחה למצוא מחירים שפויים יותר.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
02/06/2018 | 18:05
107
לא זכרתי מחירים כאלה מהביקור שלי שם לפני כמה חודשים.
לצפיה ב-'מה המסעדות הכי טובות ברמת החייל? חייבת המלצה...'
מה המסעדות הכי טובות ברמת החייל? חייבת המלצה...
30/05/2018 | 10:44
9
111
לצפיה ב-'הכל תלוי בתקציב ובטעם האישי'
הכל תלוי בתקציב ובטעם האישי
30/05/2018 | 15:07
3
269
הדסון - מסעדת בשר לא זולה ומצויינת
מיאזקי - מסעדה / דוכן אוכל יפני של יובל בן נריה
פומו - מסעדה איטלקית
פרונטו קיוסקו - מסעדה / דוכן אוכל של דיוויד פרנקל מפרונטו

לצפיה ב-'וגם טייגר לילי וגוצה שווה לשקול. בדוכן מיאזקי אכלתי פעם אחת '
וגם טייגר לילי וגוצה שווה לשקול. בדוכן מיאזקי אכלתי פעם אחת
30/05/2018 | 15:36
2
211
והיה די נפילה. בכל מקרה לשים לב שמיאזקי ופרונטו זה דוכנים עם כסאות ולא מסעדות ממש.
לצפיה ב-'פרונטו קיוסקו נסגרה בשוק צפון'
פרונטו קיוסקו נסגרה בשוק צפון
30/05/2018 | 19:21
1
220
נפתח שם דוכן בשם אנינה בשוק במקום.
לצפיה ב-' על העדכון'
על העדכון
31/05/2018 | 06:34
26
לצפיה ב-'הדסון, אם התקציב והסגנון מתאימים לכם'
הדסון, אם התקציב והסגנון מתאימים לכם
30/05/2018 | 15:51
59
לצפיה ב-'הדסון'
הדסון
30/05/2018 | 17:48
53
לצפיה ב-'טייגר לילי, גוצ'ה '
טייגר לילי, גוצ'ה
30/05/2018 | 19:00
156
הדסון אם בא לכם בשר אבל המחיר בהתאם
לצפיה ב-'ללא ספק הדסון, מוסיף גם את דוניא לרשימה'
ללא ספק הדסון, מוסיף גם את דוניא לרשימה
31/05/2018 | 10:25
46
לצפיה ב-'גוצ'ה והדסון מהיקרות. המזנון מהזולות.'
גוצ'ה והדסון מהיקרות. המזנון מהזולות.
31/05/2018 | 14:15
176
שוק צפון על כל דוכניו, כולל מיאזאקי, לא ראויים בעיניי, למעט הדוכן ההודי שהוא עוד איכשהו, אבל גם זה בפרופורציה. עם דוניא אני בהכחשה. אכלתי שם פעם אחת והספיק לי בשביל לברוח.

בפומו טרם הייתי אבל הבנתי שזה נחמד אבל אין מה לרוץ לשם.

לצפיה ב-'ג'ונאם בשוק הכרמל וצ'אנג בה ברח' הנמל - חיפה'
ג'ונאם בשוק הכרמל וצ'אנג בה ברח' הנמל - חיפה
30/05/2018 | 22:54
2
409
בג'ונאם - דוכן חביב בשוק הכרמל אכלתי ג'ונאם קלאבסה: תבשיל קישואים וכרובית + חצילים ושעועית לימה עם סלט כרוב ועלים על מצע בצק דק. כולל מיץ אשכוליות אדומות טבעי קר. טעים. (44 ש"ח כולל השתיה).

בצ'אנג בה - תאילנדית רחוב מצויינת ברחוב הנמל בחיפה ישבנו 3 סועדים בערב  בחוץ והיה נעים עם שירות מקצועי וטוב. המנות והעלות - בחשבון המצורף.
בצהרים יש תפריט עסקי יותר זול. חייבים תמיד להזמין מקום.
לצפיה ב-''
31/05/2018 | 06:58
1
158
ג'ונאם = נשמה בפרסית, וציפיתי למשהו פרסי בתפריט
לצפיה ב-''
31/05/2018 | 07:58
21
לצפיה ב-'מסעדות באשדוד'
מסעדות באשדוד
28/05/2018 | 13:56
3
299
מישהו/מישהי מכירים איזה אתר או פורום של מסעדות באשדוד?
לצפיה ב-'מציעה לך להכנס לחיפוש היחודי של הפורום'
מציעה לך להכנס לחיפוש היחודי של הפורום
29/05/2018 | 06:26
136
תמציא קישור אליו בהודעה הנעוצה בראש הפורום.
לצפיה ב-'אתה מחפש מסעדה ספציפית באשדוד ?'
אתה מחפש מסעדה ספציפית באשדוד ?
29/05/2018 | 16:07
1
55
לצפיה ב-'נראה שהוא בעיקר מחפש הזדמנות לפרסם אתר מסוים'
נראה שהוא בעיקר מחפש הזדמנות לפרסם אתר מסוים
30/05/2018 | 15:10
49
לצפיה ב-'סיור בתרשיחא: זהו, אני יכול לפרוש בשיא'
סיור בתרשיחא: זהו, אני יכול לפרוש בשיא
26/05/2018 | 23:54
13
617
מה זה שיא? הייתי למשך חמש דקות הסו-שף של אוסמה דלאל! בסדר, זה רק לקצוץ ולגרען לסלט אבל למי אכפת. הייתי בטופ. ומכאן אפשר רק לרדת. אז... תודה לכולם. מקווה שהסלט היה לכם טעים והנה עוד סיבה אחת שאני שמח שלא יצא לי לאכול במסעדה שלו, כי איזה סיכוי היה לי לסלט איתו עם הייתי נותן עליו דיווח של פחות ממושלם. פייר? פיספוס רציני שלנו, אבל איכשהו זה לא הסתדר וכנראה שגם אם תהיה לו מסעדה בעתיד דיווח כבר לא יהיה, כי זה ירגיש לי כבר יותר מדי כמו לאכול אצל חבר, ועל חברים לא מדווחים

טוב. עד כאן סנטימנטליה לאיש, שבאמת מצליח להקסים כבר פעמיים ברציפות, ומכאן לסיור עצמו.

במעלות ו/או תרשיחא יצא לנו לעבור בערך מיליון פעם בביקורים שלנו בצימרים באיזור. עצרנו בה אולי פעמיים. פעם אחת לארוחת ערב באלומה, לפני הרבה שנים. פעם שניה בבוזה. ממש להכנס לכפר אף פעם לא נכנסנו, וקצת הופתענו לגלות שהוא מעוז חיי הלילה של האיזור, עם כמה וכמה פאבים ומקומות קטנים אחרים, שחלקם רשמנו לפעם נוספת שנהיה באיזור.

בסיור עצמו פתחנו ב Good Bread Bakery, שידוע יותר בשמו "מאפיית שאהין". מקום פיצפון. אולי שני שולחנות, אלא אם פיספסתי משהו. הוציא לנו שתי פוקאצ'ות חמות עם בצק אלוהי שהוכיחו שהבנאדם יודע לעבוד. אם זה לא היה תחילת הסיור ו/או אם הוא לא היה סוגר כל כך מוקדם הייתי חוזר ומחסל לו את כל הויטרינה. נרשם כמקום שהוא מאסט.

חוץ מאוכל פגשנו גם קצת אנשי מקצוע של פעם, שתמיד מצליחים לחם את הלב. נפח - פעם ראשונה שממש יוצא לי לראות נפחיה קלאסית, עם מפוח אורגינל. ומנגד בעל מלאכה שמכין סכינים איכותיות ומוכר אותן במחירים מגוחכים. לא האמנתי שהוא מוכר סכין מטבח (אוסאמה אמר שפילט איתה דג של 19 ק"ג)  עבודת יד ב.... שלושים שקל.

משם עברנו לשוק השבת של תרשיחא. פתחנו עם הדוכן של סמי, שמגדל בעצמו את כל השפע שהוא מוכר, ושם גם אוסמה רקח את הסלט שלו. למטה בתבנית הוא שם מראש פיתות עם לבנה שספגו את כל הלמעלה של הסלט, והאמת שיצא לי המזל לקבל פיתה מגולגלת עם לבנה וכל הסלט בפנים שהיתה אחד הביסים המנצחים של היום.

חוץ מדוכנים (זעתר מדהים, ויסלחו לי הירושלמים, שעשוי בטחינה מחוספסת יותר ממה שרגילים בדרך כלל לקבל ליד הבייגלה) נכנסנו גם לכמה מקומות.

הראשון - אל אמיר, שחוץ מחומוס לבנוני מצויין (משחה מאד בהירה וקטיפתית, מאד אהבתי) טעמנו מהם שני תבשילים: שולבאטו, תבשיל בורגול בעגבניות ומג'דרה - שניהם מאד מוצלחים.

השני - פלאפל אצל יוסף. פריך מאד מבחוץ, עם פנים ירוק משכנע מאד מבפנים. חבל רק שבשלב הזה הבטן היתה די מלאה, אחרת הייתי לוקח יותר מכדור אחד.

לאחר הפלאפל עברנו למתוקים. אצל אבו ג'ימי פגשתי פעם ראשונה בקינוח המכונה נמורה. עלי פילו. באמצע גבינה. מאד טעים, ורצינו לקחת הביתה אבל החלטנו שזה מסוג הדברים שצריכים לאכול אותם ישר מהתבנית ולא להמר על כך שישתמר עד הבית.

קינוח נוסף שהוצע שם, עטייף, היה הפיספוס היחיד של היום. המאפה היה ספוג בשמן ברמות שממש אי אפשר היה לאכול אותו. לא יודע אם משהו התפספס לו או שזה אמור להיות ככה וזה פשוט לא לטעמי, אבל מזל ש yosef לא הגיע לסיור עם מעבדת זיכוך השמנים שלו, כי נראה לי תבנית כזאת היתה גומרת עליו.

וקינוח האחרון, איך אפשר מעלות בלי גלידה בבוזה. לשמחתי הוציאו לנו חוץ מגלידות גם סורבה, שביום יום אני בדרך כלל לא יוצא לי לטעום כי תמיד איכשהו הגלידה קורצת יותר. מהסורבה המצטיינים אצלי היו המנגו והשוקולד המריר. מהגלידות - אהבתי את הפיסטוק (טוב, נו...) וקרם בוזה עם טעם שמזכיר נוטלה.

תודה לחתולית על היום המקסים, וחבל רק שהעניינים הפרוצדורלים עשו לה כאב יותר מדי בלאגן בראש ולכן לא ברור מתי יהיה טיול נוסף. נקווה שבכל זאת הכאב ראש יפנה את מקומו לזכרונות ולטעמים...

וכמובן תודה גם לנורית ואוסמה ש"עשו" לנו את היום, ולכל החברים שהגיעו.

לצפיה ב-'קצת תמונות שנורית צילמה'
קצת תמונות שנורית צילמה
27/05/2018 | 00:02
382

לצפיה ב-'אצה רצה היום, אז אכתוב ואגיב מאוחר יותר'
אצה רצה היום, אז אכתוב ואגיב מאוחר יותר
27/05/2018 | 09:04
9
305
אומר רק שהסיור היה מצויין, ושאני מקווה שכולם נהנו כמוך וכמוני.

המקום היחיד שאפשר היה לוותר עליו מבחינתי, הוא אבו ג'ימי שהמתוקים שלו, לא עומדים בשורה אחת עם המתוקים של קשאש מהסיור בעכו, או מהמתוקים בקלנסווה. העטייף היה מבחינתי, עלבון.

לגבי עוד סיורים, אני מקווה שנמצא פתרון לכאבי הראש על-ידי תשלום מראש או תשלום מקדמה. אני מאד רוצה לארגן לנו סיורים בשווקים נוספים.
לצפיה ב-'הסכמה מלאה לגבי העטייף '
הסכמה מלאה לגבי העטייף
27/05/2018 | 10:16
254
הוא באמת היה עלבון והושלך לאחר ביס מאוכזב אחד לפח הקרוב... את הנמורה פגשתי פעם ראשונה, ובפני עצמה היא היה לי מאד טעימה, אבל אין לי קריטריון להשוואה עם גירסאות אחרות.

לצפיה ב-'איזה מתוקים יש בקלנסווה ? '
איזה מתוקים יש בקלנסווה ?
27/05/2018 | 18:30
7
210
מניח שאת לא מתכוונת לאלנור שנסגר
לצפיה ב-'איך אתכוון לאלנור אם המקום נסגר לפני יותר משנה?'
איך אתכוון לאלנור אם המקום נסגר לפני יותר משנה?
28/05/2018 | 06:56
6
205
ליד סופרמרקט קינג סטור, נפתח בשנה שעברה מקום חדש. לטעמי האישי, הממתקים שם פחות טובים מאלה של אלנור, אבל הם עדיין מצויינים.
לצפיה ב-'אאהה . נראה קצת כמו "מלכודת תיירים "'
אאהה . נראה קצת כמו "מלכודת תיירים "
28/05/2018 | 21:17
5
174
מהסוג של מוטראן ודומיו , אז קצת הרתיע 
אבדוק בהזדמנות . 
תודה 
לצפיה ב-'בהחלט לא מלכודת תיירים'
בהחלט לא מלכודת תיירים
29/05/2018 | 06:24
50
לצפיה ב-'כי קלנסווה ידועה כיעד תיירותי?'
כי קלנסווה ידועה כיעד תיירותי?
29/05/2018 | 12:28
3
52
לצפיה ב-'קלנסווה ידועה שעיר שיהודים הסביבה באים לאכול בה'
קלנסווה ידועה שעיר שיהודים הסביבה באים לאכול בה
29/05/2018 | 16:07
2
168
ולעשות בה קניות.
לצפיה ב-'אבל היא לא יעד תיירותי'
אבל היא לא יעד תיירותי
29/05/2018 | 16:13
1
41
לצפיה ב-'סליחה מראש על הקלישאה . יעד "תיירותי" במרכאות '
סליחה מראש על הקלישאה . יעד "תיירותי" במרכאות
29/05/2018 | 19:22
166
לתיירים יהודים שמסתובבים בשבת ומחפשים משהו אוריינטלי
הרבה זהב ושיש (ירוק)  , הרבה פינג'אנים מנחושת , הרבה צבע מאכל כתום זרחני ובוטנים שצבועים בירוק .
אני קלישאתי לצד השני . מעדיף את הכנאפה שלי בעגלה על הכביש בפרדיס מאשר בהיכל שיש כזה .

לצפיה ב-'נשמע נהדר! כל כך חבל שלא יכולנו להגיע הפעם '
נשמע נהדר! כל כך חבל שלא יכולנו להגיע הפעם
27/05/2018 | 11:08
216
ממתינים בסבלנות לסיורים נוספים
לצפיה ב-'ז'רר כתב בפירוט ראוי לציון'
ז'רר כתב בפירוט ראוי לציון
28/05/2018 | 07:12
337
וכל הכבוד על הזכרון. אוסיף כמה תמונות שצילמתי במהלך הסיור.

נדמה לי שהגלידה שז'רר אהב היא קשיופיאה - גלידה נהדרת לחובבי שילובים של מתוק ומלוח.

השולבאטו באל אמיר היה שונה לגמרי מהשולבאטו שאכלנו בעכו. היו בו פחות ירקות, והוא היה כבד יותר. המג'דרה של אל אמיר, חומה בגלל קירמול של הבצל המטוגן.

אחרי ביקור בארבעה שווקים במהלך החודשים האחרונים - תלפיות בחיפה, עכו, ואדי ניסנאס ותרשיחא - ההבדלים ביניהם מעניינים מאד. לא רק המוצרים הנמכרים שונים, גם אופיים שונה מאד.

לחובבי השווקים, ממליצה על סיור בואדי ניסנאס.

תודה לכל מי שהצטרפו לסיור. היתה לנו קבוצה נחמדה ומגוונת.

מתנצלת מראש על סדר התמונות.
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע'
אז מה אכלתם בסוף השבוע
27/05/2018 | 09:01
6
39
לצפיה ב-'חגיגת יום הולדת לנכד'
חגיגת יום הולדת לנכד
27/05/2018 | 09:50
2
475
כרגיל שולחן עמוס
ברוח משחק גמר ליגת האלופות
זו העוגה שהוא הזמין לחגיגה
לצפיה ב-'איזו עוגה! ממש חבל לאכול... ומקווה שלא פיספסת ש...'
איזו עוגה! ממש חבל לאכול... ומקווה שלא פיספסת ש...
28/05/2018 | 09:29
186
שלחתי לך מסר
לפעמים בתפוז לא ממש שמים לב...

לצפיה ב-'כל הכבוד על העוגה המרשימה'
כל הכבוד על העוגה המרשימה
28/05/2018 | 09:54
26
לצפיה ב-'מסעדת קרוואן באבו גוש'
מסעדת קרוואן באבו גוש
27/05/2018 | 10:48
278
ביקור חייל בלטרון הוביל אותנו בשישי ב19:00 לחפש מקום קרוב לאכול.
אבו גוש כרבע שעת נסיעה היה המיקום אליו כיוונו.
חיפשנו על הרחוב הראשי מסעדה פצוחה ומצאנו את קראוון.
מכיוון שטחנו שניצלים בנסיעה, הזמנו מנות קטנות
חצילים עם טחינה
חומוס עם בשר
ציפס
פלאפל
קובה
מג'דרה
המנות הוגשו בצלחות לא גדולות אך הספיקו לנו.בקשנו עם פלאפל וציפס.
יחד עם קפה שלמנו 180 כולל טיפ ויצאנו 5 נפשות שבעות ומרוצות

לצפיה ב-'שוב כנס באהובי ,מלון דן אילת '
שוב כנס באהובי ,מלון דן אילת
27/05/2018 | 18:32
1
416
הפעם הכנס התחיל ביום רביעי , בעמדת הצליה עמד אופיר קדם שף המלון בעצמו וצלה סטייקים ממש טובים , עם תוספת צ'יפס בטטה וצ'יפס רגיל, שום צלוי , סלט דודו ועוד, כך שלא ראיתי סיבה לאכול דברים אחרים שני סטייקים, קינוחי פרווה מעולים כולל עוגיות קנטוצ'יני מופלאות 
ארוחת הבקר כבר ידועה ומהוללת, אבל יש שינוי- שני דוכנים כמו בסופרמקרט- מוגני זכוכית, באחד מגוון גבינות של גד וטבחית פורסת לך ומגישה מכל טוב בשני- מגוון דגים מעושנים מכל הסוגים, איקרה , בצל סגול, אני הסתפקתי רק בסלמון שהוגש בפרוסות עבות

בששי בערב- היה סושי מפורק- קעריות אורז סושי ועליהן שמו מה שרצית ממבחר רב של תוספות , לי הספיק סלמון טרי אבוקדו פרוסות צנונית , קצת פולי סויה , רוטב סויה וקצת חריף- שתי קעריות כאלה ו..ישר  לקינוח.

השרות היה מופתי, בכניסה לחדר אוכל עמדו 2-3 בחורים תמירים בחליפות , נראו כמנכ"לים , ועשו הכל כדי לוודא שהחברים (שומרי השבת) איתם קבענו לסעוד - טרם נכנסו לחדר האוכל. והכל במאור פנים. נפלא 

ו..החלות בששי בערב טריות וחמימות והלחמניות בשבת בבקר - טריות וקריספיות. רק אספרסו לא היה בשבת...

הזדמן לראות את הישראלי המכוער- אנשים השאירו צלחות מלאות כל טוב על השולחן והלכו. הלב כאב- היה שולחן במרכזו נשארה צלחת ענקית מלאת גבינות מכל הסוגים- מילאו בדוכן ולא נגעו. בשולחן אחר ממש ליד פינת העוגיות- צלחת מלאה עוגיות והסועדים הלכו . 
לצפיה ב-'הישראלי המכוער...'
הישראלי המכוער...
28/05/2018 | 07:48
812
שמשלם $500 או יותר ללילה, כאילו זה עתה התארח במלון 5 כוכבים בשדרה החמישית, לא אוהב להשאר פראייר.
רוצה לדפוק את המערכת, שדפקה אותו עם המחיר.

לא מבין את האנשים שעדיין נופשים בארץ.
המלונות שלנו לא אוהבים/רוצים אותנו.
הם עושים הכל שנתרחק מהם.
לא היתי באילת כבר שנים ממש לא מעטות...והאמת...ממש לא מתגעגע לשם.
שיארחו את התייר היפה והפראייר שמוכן לשלם את המחירים ההזויים.

אתמול הזמנתי מלון בדאבלין לאמצע יולי.
מלון ברמה לא פחותה מדן אילת ושילמתי כ 200 יורו ללילה (בממוצע).
מחיר שנחשב ממש לא זול לאזור.
ביוני המחירים שם כ 140 יורו.
במחירים האלה בארץ אפשר לישון אולי באכסנית נוער, או בדימונה בדצמבר.
לצפיה ב-'הזמנה: אירוח הסופרת מאירה ברנע גולדברג בפורום "חמותי ואני"'
הזמנה: אירוח הסופרת מאירה ברנע גולדברג בפורום "חמותי ואני"
25/05/2018 | 19:23
2
179

שלום לכולם,
מוזמנים להצטרף לאירוח של הסופרת מאירה ברנע-גולדברג בפורום "חמותי ואני" ביום שלישי, 29.5 בין השעות 21:00-22:00 בנושא ספרה החדש "מסעותיי עם חמותי".
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/610/18323355...

ההודעה נכתבה באישור הנהלת הפורום .

לצפיה ב-'הזכרת לי את הספר "מסעותי עם דודתי"'
הזכרת לי את הספר "מסעותי עם דודתי"
28/05/2018 | 07:15
1
149
ספר נהדר של גרהם גרין.
לצפיה ב-'מאירה שיתפה ששם הספר הוא מחווה לספר הזה '
מאירה שיתפה ששם הספר הוא מחווה לספר הזה
30/05/2018 | 17:34
12
לצפיה ב-'איך האווירה בראיסה ? '
איך האווירה בראיסה ?
24/05/2018 | 14:48
4
273
ישיבה בחוץ ? ,אווירה שמחה/רועשת ?
לצפיה ב-'ישבתי שם בשעת אחר צהריים'
ישבתי שם בשעת אחר צהריים
24/05/2018 | 15:24
2
293
יש מקומות ישיבה בפנים ובחוץ. ישבנו בחוץ, אבל זה היה לפני כמה חודשים ומזג האוויר היה נעים.

מוזיקת הרקע היתה מגוונת ולא רועשת. לא יודעת איך בערב, אבל היה לנו טעים מאד
לצפיה ב-'אנסה בקרוב , תודה'
אנסה בקרוב , תודה
24/05/2018 | 17:50
1
28
לצפיה ב-'מקווה שתהנה ושתחזור לספר איך היה'
מקווה שתהנה ושתחזור לספר איך היה
25/05/2018 | 09:01
27
לצפיה ב-'הייתי פעם אחת בצהרי אמצע שבוע '
הייתי פעם אחת בצהרי אמצע שבוע
26/05/2018 | 11:13
184
המקום חביב ונעים. ישבתי שם על הבר בשעה מתה וחוץ ממני היו שם אולי עוד 2 זוגות סועדים. המנות שאכלתי היו נחמדות אבל לא הרבה מעבר לכך. אני מניח שבערבים ובסופי שבוע, כשמתחם שוק הפשפשים מלא, הרבה יותר כיף לשבת שם. בסה"כ זה נראה כמו מקום ראוי.
לצפיה ב-'חיליק גורפינקל על מוטפאק'
חיליק גורפינקל על מוטפאק
25/05/2018 | 09:35
4
431
השווארמה התורכית שכל התל-אביבים מדברים עלי.

שורה תחתונה:
"...רק אכלתי ושילמתי וניגבתי וקיוויתי שהטעם יישאר בפי עוד זמן רב. וכך תעשו גם אתם, לפחות אם אתם יודעים מה טוב בשבילכם."

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...

כבר אכלתם במוטפאק?
לצפיה ב-'אכלתי שם'
אכלתי שם
25/05/2018 | 10:57
306
היה מאוד טעים, עם "אבל" אחד - יש משהו קצת בסיסי בטעם, כאילו חסר איזה תיבול מעניין שממש ירים את זה, אבל אני מניח שזה הטעם המקורי מטורקיה. הסך הכל של פיתה ובשר ורוטב עגבניות ויוגורט מרגיש מאוד "מנחם" כזה.
לצפיה ב-'מוטפאק טעים, חביב ונעים. לא יותר'
מוטפאק טעים, חביב ונעים. לא יותר
26/05/2018 | 11:10
346
אני מסכים לגמרי עם עם מיכאל ג. המגיב. היה לי טעים במוטפאק ולא יותר. הטעם אכן עדין (אולי עדין מדי). במנה שאני אכלתי הרגשתי שגם חסר מעט מלח. הבשר לכשעצמו גם היה לי עדין מדי והיה קשה להבחין בבירור שמדובר בבשר כבש.

להשתמש בסופרלטיבים כמו "יצירת מופת וגן עדן עלי אדמות" זו לדעתי הגזמה פראית מצדו של גורפינקל. המשך ישיר לביקורת המוגזמת בטירוף של ערן לאור בהארץ שבמרץ כתב כך: "אחרי השווארמה של "Mutfak", חייכם לא יהיו אותו הדבר" וגם כך: "מערכת היחסים ביניכם ובין שווארמה תתחלק לחיים שלפני "Mutfak" ואחריה". 

אני הייתי פעם אחת, גם במרץ ובדיוק היום העליתי פוסט בבלוג שלי על המנה הכה מדוברת, יחד עם כמה מקומות אחרים עם מנות בשר שיצא לי לטעום בשבועות האחרונים (חלקן פחות מדוברות ויותר טעימות ממוטפאק): 
http://processing-food.blogspot.co.il/2018/05/blog...

אני חושב שחבר'ה כמו גורפינקל וערן לאור אולי באים עם כוונות טובות אבל עלולים לעשות נזק לטווח הארוך. הם מייצרים באזז ומפתחים ציפיות מוגזמות בקרב הקוראים התמימים. להערכתי רוב מי שיגיע אח"כ לא יבין על מה המהומה. אז כן, זה טעים. זה נעים. זה נחמד. זה איכותי. אבל זה הכל. לא הרבה מעבר לזה.

לצפיה ב-'אני דווקא עם חיליק '
אני דווקא עם חיליק
28/05/2018 | 22:37
1
136
השווארמה היחידה בארץ שהצליחה להעלות בי זכרונות מאיסטנבול אליה אני נבצר מלהגיע. הייתה מנה דומה בסטמבול ז"ל בהרצליה פיתוח ובזמנו למיטב זכרוני (לפני כעשר שנים לפחות עלתה יותר מהמנה במוטפאק). 
לצפיה ב-'אצטרך לבדוק בעצמי בהזדמנות '
אצטרך לבדוק בעצמי בהזדמנות
29/05/2018 | 10:03
43
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
24/05/2018 | 08:47
2
21
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'שעת שקיעה במסעדת הולה'
שעת שקיעה במסעדת הולה
24/05/2018 | 08:53
203
מסעדת הולה החדשה בתל-אביב, ממוקמת מול רצועת החוף של תל אביב. ויש בה חלון  מלא ורוחבי אל רצועת החוף.

לכבוד הקיץ משיקים בהולה "שעת שקיעה" הכוללת 1+1 על כל המשקאות ליושבים על בר המסעדה ולמבלים בברולה בר, בימים ראשון עד חמישי בשעות 18:30-20:30 .

בנוסף לכך, הורכב תפריט קוקטיילים חדש, אשר מציג, פרט לקלאסיקות, גם קוקטיילים עונתיים.
לכבוד העונה החמה מציעים בהולה קוקטיילים חדשים, ביניהם:
Bowl of happiness-  לילט בלאנק, תפוז, למון גראס ופיבר טרי טוניק. קוקטייל קליל ורענן ולא מאד אלכוהולי. 44 ₪.

Carmen - בומביי ספייר, שמבורד(ליקר פטל) ומחית אננס טבעי. קוקטייל מתקתק וקליל  48 ₪.

A Streetcar Named Desire- קמפרי, ליקר פסיפלורה  והרבה הדרים. קוקטייל מריר מעט ומתקתק גם הוא קליל ופשוט 46 ₪.

Strawberry basil smash - בומביי ספייר, סן ז'רמן, תות ובזיליקום 45 ₪.

Don Facundo - בקרדי קרטה בלנקה, מנגו, ג'ינג'ר, למון גראס וצ'ילי 47 ₪.

Tennesse ice tea -  ג'ק דניאלס ותה קר של אייל 52 ₪.

HOLA בראסרי,
רחוב הירקון 87, תל-אביב. טלפון: 03-5759060

לצפיה ב-'ערב טבחים באוזריה'
ערב טבחים באוזריה
25/05/2018 | 10:49
138
שלישי הקרוב, 29/5 ייערך באוזריה בשוק לוינסקי בתל-אביב, ערב טבחים, בשני סבבים בשעות 18:00 ו-21:00.

נכון לעכשיו צוות האוזריה לא חושף את התפריט, ורק מספרים שהחליטו  לאגד את עשרת הטבחים שלנו, שיביעו עצמם במנה מיוחדת שמבטאת את רוח אוזריה.

מנות הטבחים יצטרפו לתפריט הקבוע של האוזריה לערב אחד.

יש להזמין מקומות מראש באוזריה:  03-5330899
לצפיה ב-' שירשור משחקי השף '
שירשור משחקי השף
23/05/2018 | 09:30
13
271
שידור העונה החדשה של משחקי השף החל בשבוע שעבר, עם תכניות האודישנים הראשונות.
השבוע ימי השידור הם שלישי וחמישי, ואנחנו עדיין בשלבי האודישנים.

בתכנית השניה, אחד המתחרים המפתיעים ביותר, היה פרנק אזולאי שהיה השף של מסעדת דלידג ואחד מהשפים הראשונים שהפכו לידועים בזכות הופעות בטלביזיה.

המפיק הקולינרי של העונה הנוכחית הוא לירן גרודה, שהתחרה בעונה הראשונה.

אתם צופים בתכנית? מה דעתכם על השיפוט ועל המתחרים?

לצפיה ב-'צופה בהנאה רבה! פורמט מצוין ועריכה טובה של רשת'
צופה בהנאה רבה! פורמט מצוין ועריכה טובה של רשת
24/05/2018 | 01:23
268
(הם כ"כ יותר טובים מקשת...). אין ספק ש"בייק אוף" הדביקה הייתה לא יותר מ"אדולן" מבחינתי. הבו לי את אסף גרניט, השופט האמיתי! (ברצינות, הבן אדם תותח. יש לו תובנות חדות להפליא).

את אזולאי לא הכרתי, אגב; אני לא מרבה לצפות בתוכניות בישול בטלוויזיה והצלחתי להחמיץ את כל הופעותיו עד כה.
לצפיה ב-'נהנית פחות מבשנים קודמות, ומה הענין עם הקארי משקית?!'
נהנית פחות מבשנים קודמות, ומה הענין עם הקארי משקית?!
24/05/2018 | 09:31
1
369
קצת יותר מדי גימיקים של רייטינג השנה.
לא ברור לי איך מי שהכין קארי ירוק מממרח מוכן, ם חמאה ושמנת (טריק זול), עבר.
לצפיה ב-'לא ברור לי איך לא עלו על הטריק'
לא ברור לי איך לא עלו על הטריק
24/05/2018 | 13:19
110
לצפיה ב-'העניין העיקרי שם זה בתחרות עצמה. האודישנים לעוסים כרגיל.'
העניין העיקרי שם זה בתחרות עצמה. האודישנים לעוסים כרגיל.
24/05/2018 | 15:30
6
298
עוד יתרון של MKR זה שעוברים שם ישר לתחרות בלי לסבול את האודישנים. פעם, בשנים הראשונות של כוכב נולד, כשכל העסק עוד היה חדש, האודישנים לא פעם היו הדובדבן שבעוגה. עם הזמן הם הפכו בעיניי לטורח הקשה ביותר של צפיה בריאליטי.

במשחקי השף גם בשנים קודמות זה היה החלק הפחות מוצלח, והשאלה הפתוחה היא רק לאורך כמה פרקים ילעסו אותם.

לגבי השיפוט - ההחלפה של מאיר אדוני ביוסי שטרית מוצלחת מאד בעיניי. מעדיף את הקורקטיות שלו על פני הדמעות המיותרות של אדוני.

לצפיה ב-' אגב MKR עונה 9 מישהו רואה?'
אגב MKR עונה 9 מישהו רואה?
24/05/2018 | 15:37
1
205
אנחנו צופים בפיגור מסויים אחרי העונה. הגענו לפרק עשרים ומשהו. הרבה שינויי פורמט עברה התכנית השנה. לא "מת" על כולם.

החלוקה לשתי קבוצות קצת מעצבנת. לשמחתי זה עומד להסתיים ב-TOP 8. אהבתי יותר את התחרות בין הקבוצות הראשוניות למתמודדים שהוצנחו בהמשך. זה היה יותר אותנטי בעיני מאשר היריבות הלא רלוונטית בין הקבוצות. זו תחרות אישית, לא תחרות קבוצתית. מעבר לסתם ניסיון לשחק על האגו הקבוצתי אין לזה שום הצדקה.

גם השופטים נכנסים השנה בשלב מאוחר יותר מאשר בשנים קודמות, וחבל. אהבתי את השיפוט המקצועי יותר מאשר את הקטע שהמתמודדים נותנים את הציון בקיקאופים.

בין המתמודדים אין השנה מישהו עם איזה ניצוץ מיוחד שאתה מחכה לראות מה הוא יכין. הרוב מכינים דברים די בנאלים וחלק לא קטן נכשלים אפילו בזה.

עם כל זאת - התכנית עדין כיפית לצפיה.

לצפיה ב-'העונה הכי חלשה של MKR'
העונה הכי חלשה של MKR
25/05/2018 | 11:29
150
כל הדברים הרעים שהיו במינון נמוך בעונות הקודמות מוקצנים בעונה הזו. נראה שהמון דברים, כולל ה-Elimination house המיותר, מוכתבים על ידי צרכי פרסום וחסויות (וואו, הפרסום של Coles בוטה בעונה הזו). ניכר המשך הסטת הפוקוס מריאליטי שאוכל עומד במרכז שלו לריאליטי גנרי שעוסק בריבים, רומנים ומוזרויות של המשתתפים, וזה משפיע מאד גם על הרמה (מביך שקיבלו לתוכנית מישהו שמצהיר שהוא לא יודע לבשל). העריכה איומה והפרומואים די הורסים את המשך הפרק. והאובססיה של פיט לצ'ילי נהיית בלתי נסבלת, בעיקר כי המשתתפים (אתה תשים לב לזה יותר ויותר ככל שעונה תתקדם) זיהו אותה אז הם פשוט דוחפים צ'ילי בכל דבר. זה בסדר כשמבשלים מנות ממטבחים אסייתים למשל, אבל במטבחים שלא אמורים להיות משופעים בצ'ילי, כמו האיטלקי והרוסי, זה צורם.

אבל הכי גרוע הוא הליהוק. אין העונה שום דבר שמתקרב לאיימי וטייסון מעונה 8 או וויל וסטיב מעונה 6. הרמה מאד נמוכה והאוכל פשוט משעמם. השופטים בעונה הזו מחלקים עשיריות מאד בקלות ולא מעודדים את המתמודדים לאתגר את עצמם, וזה לא מעניין לראות שוב ושוב איך צולים תירס עם גבינה וצ'ילי (על הברביקיו שכנראה מעניק חסות) או איך מכינים מוס שוקולד שילד בן 5 יכול להכין ושמים אותו בגביע עם תותים. 
יש רק שני זוגות בעונה הזו שמכינים אוכל מעניין: הרוסיות והוייטנאמיות. אבל גם שם אין בשורה גדולה. 

בגדול, התוכנית העונה מרגישה כאילו בהפקה שלה לא הבינו מה עשה אותה כל כך מוצלחת ומצליחה בעונות הקודמות. או שאולי הם הבינו בדיוק ואני זה שלא מבין. בעבר היא נראתה כמו איזה אמצע בין הצעקנות והגרנדיוזיות של ריאליטיז אמריקאיים לבין המקצוענות והאיפוק, המופרז לעתים, של ריאליטיז בריטיים. חבל שהיא הולכת לכיוון האמריקאי ומייצרת רצון עז לראות עונה של master chef professionals הנהדרת ולהזכר איך דברים נראים כשהאוכל במרכז.  
לצפיה ב-'מסכימה איתך לגמרי לגבי שטרית'
מסכימה איתך לגמרי לגבי שטרית
24/05/2018 | 18:54
2
94
לצפיה ב-'שטרית סבבה, אבל הוא לא אישה. קיוויתי שינסו לאזן מעט מגדרית'
שטרית סבבה, אבל הוא לא אישה. קיוויתי שינסו לאזן מעט מגדרית
25/05/2018 | 14:43
1
218
ברור לי שיש יותר גברים בתחום והיצע השופטות בפוטנציאליות דל יותר, ועדיין, צורם לי שהשופטים ב"משחקי השף" הם רק גברים. לפחות בבייק אוף היו שתי נשים...
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
25/05/2018 | 20:16
174
היה טוב אילו היו מכניסים שופטת אישה לפאנל. לא יודעת אם פנו לשפיות.
לצפיה ב-'להפך, האודישנים העיוורים הם בעיניי החלק הכי טוב בתוכנית!'
להפך, האודישנים העיוורים הם בעיניי החלק הכי טוב בתוכנית!
25/05/2018 | 14:38
229
כך גם ב-The Voice. מבחן עיוור והכי נקי שיש שבו לשופטים אין מושג מי זה יכול להיות והכול פתוח. דווקא התחרות הקבוצתית הרבה פחות מלהיבה אותי. מהבחינה הזאת אהבתי שבבייק אוף המשימות היו אישיות.
לצפיה ב-'לא אוהב את האודישנים'
לא אוהב את האודישנים
04/06/2018 | 12:07
2
48
חוץ מפרנק אזולאי המכובד ודוד סיני ברזילי הקצת פחות (רוצים שנאכל טבעוני? תעבדו על לשכנע אותנו להפחית כמויות ולא לבטל) שאולי אסף גרניט קצת הגזים בתגובתו ל "כפרה" אבל מכל המקורות ששמעתי האוכל שהוא מבשל ממש לא לענין. קודם תעשה טעים ואז תבוא לצעוק עלינו את הצדק שלך.

חוצמזה איכזבה אותי קצת ליאת חירותי שאני מכיר מהפייסבוק (נבטים לקישוט על פילה בקר? מה עבר לך בראש לעזאזל??) , השופטים אמנם משעשעים, יוסי מפתיע לטובה ואסף מלך ומושיק מרגש, אבל בחיאת, כל השאר די צפוי: האודישן הבלתי נמנע של יוסי שטרית (חה חה חה איזו מתיחה), האודישן הלא מפתיע של אשתו של מושיק, אבל חלאס, מיצינו. כבר עדיפים האודישנים למאסטר שף עם הסנדביץ', ואני לא מאמין שאני אומר את זה. יאללה שיגיע כבר מחנה האימונים. אודישנים נמאסתם.
לצפיה ב-'דוד סיני ברזילי יצא קטן ועלוב'
דוד סיני ברזילי יצא קטן ועלוב
04/06/2018 | 22:43
1
79
המנה שלו היתה לא טובה, הוא הגיע מלא מעצמו בשביל לריב ולעשות רעש. דיבר לשפים ולמנחה בצורה משפילה ומכוערת, והצדיק את הבחירה שלי לא לאכול אצלו מאז פתח את המסעדה.

חלק מהאודישנים משעממים וצפויים מראש, ואחרים מפתיעים.
לצפיה ב-' אם כי אף אודישן לא משעמם אותי. צפוי או לא, תלוי במועמד.'
אם כי אף אודישן לא משעמם אותי. צפוי או לא, תלוי במועמד.
07/06/2018 | 16:12
8
לצפיה ב-'שגיא כהן על בית קנדידוף'
שגיא כהן על בית קנדידוף
23/05/2018 | 10:19
13
429
שגיא כהן בביקורת מהללת ויוצאת דופן על בית קנדידוף. חלק מהמנות שהילל ושיבח, היו קנויות, והוא אף מציין זאת. השאר היו מנות די באנאליות.

מה דעתכם על הביקורת הזאת? הייתם מבקרים במסעדה בעקבותיה?
https://www.haaretz.co.il/food/restaurants-reviews/.premium-REVIEW-1.6092594

לצפיה ב-'לא הייתי מסתמך לעולם על ביקורת של שגיא כהן'
לא הייתי מסתמך לעולם על ביקורת של שגיא כהן
23/05/2018 | 13:47
12
357
"אלה לא היו רביולי חצילים שרופים אלא רביולי ריקוטה. שוב, לא בעיה גדולה, היה טעים" - אני חושב שהמשפט הזה מסכם היטב את הביקורת ובאופן כללי את שגיא כהן כמבקר, שכשמסעדה לא באה לו בטוב הוא יתקטנן איתה על כל פירור בצלחת אבל כשהיא כן באה לו בטוב, אז הכל נפלא ומה זה משנה אם בתפריט כתוב משהו אחד ובצלחת יש משהו אחר, העיקר שטעים.

המקום עצמו, על סמך הביקורת, הוא בוודאי לא מקום שהייתי מגיע אליו במיוחד. לקנות אצל "יום טוב" אני יכול לבד וגם מה שהמסעדה מכינה בעצמה לא נשמע מעניין במיוחד. אם הייתי באזור והייתי מחפש מקום לשבת בו לנשנוש לא מחייב, הייתי שוקל.
לצפיה ב-'תחושותי בדיוק'
תחושותי בדיוק
24/05/2018 | 08:46
11
245
יש לשער שבמסעדה אחרת או ביום אחר, לא היה משבח "קניינות טובה", או סולח על טעויות כאלה.

ההתפייטות שלו על הבצל הירוק, עוררה בי בעיקר גיחוך.
לצפיה ב-'ולאיזון, שגיא כהן משתלח במסעדה בשם הקרקס'
ולאיזון, שגיא כהן משתלח במסעדה בשם הקרקס
24/05/2018 | 10:59
10
299
לצפיה ב-'צריך לנזוף במי שערך את הכתבה '
צריך לנזוף במי שערך את הכתבה
24/05/2018 | 13:18
8
332
ואישר אותה ללא הגהה.

מישהו אמר מאניה דיפרסיה?
אם בשבוע שעבר היתה ביקורת משתפכת וסלחנית,
הביקורת השבוע חייבת להיות קטלנית (זה נחשב חרוז?)
לצפיה ב-'נסחפת; בכל הכתבה חסרו וי"ו אחת ויו"ד אחת, לא משהו היסטרי'
נסחפת; בכל הכתבה חסרו וי"ו אחת ויו"ד אחת, לא משהו היסטרי
25/05/2018 | 15:00
7
174
(וכמובן, היו מילים שלא אויתו לפי כללי הכתיב המלא של האקדמיה, אבל זה תמיד כך ב"הארץ"; כמו מו"לים רבים, יש להם תקן משלהם). מגיה לא אמור לתקן את בחירת המילים של הכותב, גם אם הוא בוחר להביע את עצמו באופן יצירתי / פלצני / מתחכם.
לצפיה ב-'ראשית, לא הגזמתי כלל'
ראשית, לא הגזמתי כלל
25/05/2018 | 18:49
6
226
שנית, את הכותרת כותב בדרך כלל העורך. מי שעורך ביקורת מסעדות, אמור לדעת שאין "שרימפסים".

בעצם גם "לזניין שרימפס", זו בודאי לא המנה שהתכוונו אליה.
לצפיה ב-'לא כתבתי שהגזמת, כתבתי שנסחפת, וזו דעתי המקצועית כמגיהה'
לא כתבתי שהגזמת, כתבתי שנסחפת, וזו דעתי המקצועית כמגיהה
26/05/2018 | 14:43
5
168
ועורכת לשון (בין היתר). לא היו בכתבה הזו שגיאות מביכות יוצאות דופן, וכן, צודקת, הנו"ן הסופית הזאת היא באמת טעות הקלדה שהיה ראוי לתקן. אבל יש בעיתונות כ"כ הרבה טעויות גסות משמעותיות יותר מאות סוררת, שדווקא המצב ב"הארץ" טוב יחסית לסטנדרט המקובל.

לגבי "שרימפסים" – אין קשר להגהה אלא לז'רגון ולמשלב המבוקש. באופן אישי אני לא נוהגת לכתוב כך, אבל זו הגייה מקובלת בישראל בדיוק כמו הבורקסים, הצ'יפסים או הברקסים (ולמתוחכמים אפשר להוסיף גם את המדיות והאג'נדות). זו בחירה סגנונית של הכותב ולא של המגיה. נראה שב"הארץ" זורמים עם הבחירות הסגנוניות של כהן (ובינינו, בחירת המילים ברמה הזאת היא לא ה-בעיה הסגנונית בביקורות שלו) וזו זכותם.
לצפיה ב-'שימי לב ש"שרימפסים" אינה בחירה של הכותב'
שימי לב ש"שרימפסים" אינה בחירה של הכותב
26/05/2018 | 17:34
4
152
שלא השתמש במילה אפילו פעם אחת בכתבה. זו בחירה של העורך, ועליה אני מתרעמת. מי שעורך חומרים כתובים בתחום האוכל, לא אמור להשתמש במילים האלה.

כשמחברים את טעויות שאת ראית, ואת הטעויות שאני ראיתי, מקבלים מה שבעיני, לא אמור לקרות בעיתון.
לצפיה ב-'זה לא באמת משנה, זו עדיין לא בעיה בהגהה. אפשר לבקר את העורך'
זה לא באמת משנה, זו עדיין לא בעיה בהגהה. אפשר לבקר את העורך
26/05/2018 | 17:39
3
151
על בחירת מילים שאת או אני לא היינו משתמשות בה, אבל זה שונה מ"צריך לנזוף במי שערך את הכתבה ואישר אותה ללא הגהה". מהערה כזאת נשמע כאילו יש בה שפע טעויות גסות/מביכות ולא כך. שתי ה"טעויות" שאני ראיתי היו מינוריות לחלוטין (וי"ו חסרה שהפכה תואר שהיה צריך להיות ברבים ליחיד, כלומר לא מילה שלא קיימת ועוד יו"ד חסרה ב"דיפרסיה" שאותה אפשר אפילו לתרץ כשווא נח, אף שזה לא לפי כללי האקדמיה ללשון, אבל ב"הארץ" לא בהכרח מתייחסים אליהם, כאמור) ועוד טעות הקלדה של ן במקום ת. זהו. זניח לחלוטין, ברמה של טעות הקלדה, וביחס לנפח הכתבה זה כלום בריבוע ולא אומר שהיא לא עברה הגהה.
לצפיה ב-'אני מקווה בשיא הרצינות שטרילי לא תכעס עלי.'
אני מקווה בשיא הרצינות שטרילי לא תכעס עלי.
26/05/2018 | 20:46
2
181
הדיון שלכם הוא עקר לחלוטין.
אבל אני מודה שאני נהנה לקרוא את מה שטרילי כותבת, לא בגלל התוכן אלא בגלל הניסוח.
שבוע טוב.
לצפיה ב-'לא תכעס'
לא תכעס
27/05/2018 | 11:04
1
150
כמו שלא כועסים על ילד בן שלוש שמדבר שטויות.
הרי אתה לא אשם
לצפיה ב-'למה שלא תספר על הארוחה האחרונה שאכלת בבית התמחוי ? חמודי....'
למה שלא תספר על הארוחה האחרונה שאכלת בבית התמחוי ? חמודי....
27/05/2018 | 12:19
47
לצפיה ב-'אכלתי בקרקס - באמת תחושה חובבנית .....'
אכלתי בקרקס - באמת תחושה חובבנית .....
27/05/2018 | 06:56
165
לא ממש גרוע אבל חובבני ומחופף. לא היו נפילות אבל הכל היה בינוני משהו. לא אחזור לשם
לצפיה ב-'מסעדה מגניבה ורומנטית ליום הולדת '
מסעדה מגניבה ורומנטית ליום הולדת
24/05/2018 | 14:53
1
136
אשמח לקבל המלצה למסעדה שווה , עם אוכל טוב ואווירה טובה לכבוד יום ההולדת של בעלי.
מחפשת מקומות יחסית חדשים - את קוואטרו, מסה, תרנגול כחול, טאיזו וכו כבר חרשנו 
אם יש המלצה לבר קוקטיילים לאחר הארוחה גם אשמח 
תודה רבה 
טל
לצפיה ב-'משייה, פופינה, אואזיס, קיטשן מרקט'
משייה, פופינה, אואזיס, קיטשן מרקט
25/05/2018 | 09:41
126
מלגו ומלבר, פאסטל.

לצפיה ב-'קפטן קארי'
קפטן קארי
22/05/2018 | 23:43
6
411
איך האוכל שלו המנות הבשריות - שיש לו 
המשקה לאסי לא יקר ממליצים או  טעם סינתטי?
מדובר על  הסניף ב"שרונה מרקט"
לצפיה ב-'לפי האינטואיציה שלי המקום בטח לא טוב'
לפי האינטואיציה שלי המקום בטח לא טוב
23/05/2018 | 18:55
1
282
הסבר 

1. רושפלד ואוכל הודי לא נראה לי צירוף מוצלח
2. VFM בשרונה תמיד ישאף להיות נמוך כי משלמים במנה גם על מחירי שכירות מטורפת
3. רושפלד לא אהוב עליי כבן אדם 
  אישית מרגיש שיוצא ממנו רוע 
   ואדם רע לא מתאים לדעתי להאכיל אנשים גם אם הוא גאון קולינארי .

4. ראיתי שם מבחוץ כל מיני צלחות פלסטיק קטנות במחירים גבוהים מדיי 

מודה, לא הייתי אבל לא בא לי טוב .
לצפיה ב-'אייל שני'
אייל שני
26/05/2018 | 14:51
115
נראה לך אדם טוב?
לצפיה ב-'למרבית המנות לא התחברתי'
למרבית המנות לא התחברתי
23/05/2018 | 20:52
1
256
מנת הכנפיים טובה (אם כי קטנה) וגם הגלידה.
לצפיה ב-'תודה רבה לשניכם'
תודה רבה לשניכם
23/05/2018 | 21:38
163
על התגובות
לצפיה ב-'אני אהבתי, אבל מנות צמחוניות וזה היה די מזמן'
אני אהבתי, אבל מנות צמחוניות וזה היה די מזמן
24/05/2018 | 10:29
1
77
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/05/2018 | 12:14
119
:)

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תביעות ייצוגיות
פורום תביעות ייצוגיות
פורום תקשורת חזותית-מיתוג עסקי
בואו למתג את העסק שלכם
אורית הרטום - דיאטנית קלינית ורופאה סינית
אורית הרטום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה