לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1938519,385 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-'בריף על 3 הודיות בתל אביב'
בריף על 3 הודיות בתל אביב
16/06/2018 | 16:46
4
407
1) דוסה בר בבן יהודה. טבעונית לחלוטין ונטולת גלוטן, מקום פשוט ומעולה שכל מה שהזמנתי בו אי-פעם היה טעים, כולל קינוחים על בסיס תמרים, אורז מלא, אגוזים, שקדים ושות'. מקום נהדר גם לצהריים זריז באמצע יום עבודה וגם למשהו נינוח יותר בערב. לא מוכרז ככשר אבל כאמור טבעוני לגמרי וסגור בשבת, אז סוג של כשר.

2) מונאר בחלק המזרחי של נחלת בנימין. מקום פשוט מאד עם מבחר קטן של מנות, אבל אותנטי, טעים למדי, נדיב ולא יקר. הכי אווירת הודו שבן אדם שלא היה בהודו (כמוני) יכול לקבל. אחלה מקום לצהריים זריז כשאני בסביבה.

3) מא פאו בחלק המערבי של נחלת בנימין. חלש מאד, הודית לאשכנזים (ואני אשכנזי, כן? אז לא בדיוק בשבילי, כי אני גם נתנייתי אז אתם יודעים). מעוצבת כמקום לעובדי הצווארון הלבן מהסביבה, מאכלסת את עובדי הצווארון הלבן שבסביבה, ונותנת VFM קלוש לטעמי. הומלץ לי על טאלי טבעוני, קיבלתי באיזה 45 ש"ח או קצת יותר מנה בגודל מעליב של אורז תפל לגמרי (הכי חסר טעם שטעמתי, אורז לבן בצבא יותר טעים) וכמה פנכות קטנות של "תבשילים" דלילים ונטולי טעם. לא ברור איך מטבח שאמור להיות אמון על תיבול וחריפות מוציא דבר אנמי שכזה.

לצפיה ב-' עך הדיווח'
עך הדיווח
17/06/2018 | 20:50
113
היות שהחיך שלי לא סובל חריפות, נראה שמאו פאו ה"אשכנזיה" הכי מתאימה לי
לצפיה ב-'מסכימה לגבי מונאר ומה פאו - את מונאר'
מסכימה לגבי מונאר ומה פאו - את מונאר
18/06/2018 | 13:25
180
אני ממש אוהבת לצהרים ובמה פאו הספיקה לי פעם אחת .... בדוסה בר עוד לא יצא לי לבקר והם ממש על הכוונת...
לצפיה ב-'לגבי מונאר - לדעתי ממש לא אותנטי'
לגבי מונאר - לדעתי ממש לא אותנטי
18/06/2018 | 16:27
186
יש שם אכן מנות חביבות ולא יקרות, אבל לא הודיות (לטעמי).
האווירה היא אכן של "דאבה" הודית, אבל האוכל ממש לא משם לצערי.
לצפיה ב-'אינדירה?'
אינדירה?
20/06/2018 | 17:55
22
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
17/06/2018 | 08:47
4
34
לצפיה ב-'ארוחה סתמית בקפה סירה'
ארוחה סתמית בקפה סירה
18/06/2018 | 13:54
1
229
בשבת בשעות אחה"צ חזרנו מסרט וחיפשנו מקום לשבת בו לאכול משהו לא כבד מידי. הלכנו לקפה סירה, מקום יחסית חדש בירושלים שפתוח בשבת (ומכאן כבר יש לי הערכה אליו). המקום היה די מלא. הושיבו אותנו ומיד הביאו כוסות מים, הודיתי מכל הלב (היה יום חם) ואמרתי לבן זוגי שמבחינתי הם כבר קיבלו 10 נקודות.
ובכן, אלו בערך הנקודות היחידות שקיבלו ממני.
הבחור הזמין חצי סנדוויץ' גאודה, אני הזמנתי פסטה אליו אליו (קישואים, שמן זית, שקדים ושום) והזמנו למרכז השולחן סלט יווני. הכריך מגיע עם צלחת ירקות והפסטה עם סלט ירוק, הסלט היווני מגיע עם לחם.
כעבור כ20 דקות הופיעו סלט ירוק וצלחת ירקות. חשבנו יופי, זה אומר שהעיקריות מיד מגיעות. אז לא. כעבוד עוד כ10 דקות הגיע הלחם, כמה דקות אחריו הסלט היווני והסנדוויץ' ורק לאחר כמה דקות נוספות הפסטה.
הטעם?
הסלט היווני היה אחלה. כמו שסלט יווני צריך להיות.
הלחם סתמי ומוגש עם פנכונת קטנטנה של חמאה (לא פרופורציונלית בשום צורה לכמות הלחם) ועוד פנכה של משהו דמוי פסטו אך חסר כל טעם.
לא טעמתי מכריך הגאודה. אבל הוא היה עשוי מאותו לחם והיה נראה לחלוטין כמו משהו שהייתי עושה בצורה מפנקת יותר בבית.
הפסטה הייתה סתמית עוד יותר ובלי טעם בכלל. המון שמן זית שהיה כולו בתחתית הצלחת, בלי מלח ופלפל בכלל.
אני כן חושבת שראוי להגיד שהתמחור הוא על הצד הסביר לחלוטין. פסטה עולה 42 שקלים, הסלט 38, החצי כריך עלה נדמה לי 28 או אולי פחות.
אבל בשורה התחתונה חיכינו הרבה מידי זמן לאוכל שאין צורך לטעמי לחכות לו בכלל.
לצפיה ב-'לא נשמע משהו בכלל'
לא נשמע משהו בכלל
18/06/2018 | 14:23
38
לצפיה ב-'פיתה פנדה'
פיתה פנדה
18/06/2018 | 14:44
1
254
בשישקו יש סוף סוף ברז גינס, וזה היה תירוץ נפלא לנסיעת שישי לתל-אביב.

התחלנו בפיתה פנדה בשוק הכרמל, מקום שאני מתכננת יובלות לאכול בו פיתה, ואיכשהו עד עכשיו לא יצא לי.

בפיתה פנדה מגישים 3 מנות בלבד: סוג של סביח (25), סביצ'ה בפיתה (35), סלופי ג'ו בפיתה (35).

אני בחרתי בסביצ'ה המכונה סביצ'ה דג ים מטוניס. בפיתה שאחרי אפייתה עוברת אידוי קל, ממלאים סביצ'ה עם אריסה, לימון כבוש, טחינה ותערובת עשבי תיבול.
מנה קייצית מאד, מלאה טעמים בועטים ומאד רעננה.  האידוי הופך את מרקם הפיתה לענני משהו, והיא סופגת נהדר את הנוזלים במנה אבל לא מתפרקת.

הבחור הזמין סלופי בשר, כמובן. אותה פיתה מאודה מלאה בבשר פלדה טלה בבישול ארוך, חצילים מהסביח, רטבים וסלט ירקות ועלים.
הוא היה מרוצה מאד מהמנה שלטעמי מתאימה יותר לחורף. טעמתי ממנה, ולבשר היה טעם מתקתק נפלא.
לטעמי המנה שלי ניצחה, ולשמחתי הוא לא אהב אותה ולא רצה לטעום ממנה יותר מביס קטן

ליווינו את הפיתות בכוסות גדולות של תה קר ומיץ תפוחים (10 ש"ח לכל כוס).

נחזור, בטח שנחזור, אני עוד צריכה לטעום את הסביח.

בשישקו היה שמח, כמו בכל יום שישי. מוזיקה ישראלית נהדרת, גינס מזוגה כהלכה, וצ'ייסרים של פרנה בראנקה - מה רע?

אחרי השנ"צ, ארוחת ערב זריזה של נתח קצבים וסלט ירקות, עם בקבוק פינו נואר של ויתקין.

בשבת בבוקר הוא טס לניו-יורק ואני התחרדנתי בבית.

לצפיה ב-'באיזה שעה הפיתה פנדה?'
באיזה שעה הפיתה פנדה?
24/06/2018 | 09:43
17
גם אני מתכנן הרבה זמן על פיתה פנדה ולא ידעתי שפתוח בשישי
יודעת אולי באישה שעות נפתח בשישי?

לצפיה ב-'לחזור או לא לחזור. TOP FIVE'
לחזור או לא לחזור. TOP FIVE
15/06/2018 | 17:43
6
497
מה הם ה-5 שלכם לבחירת מסעדה טובה, כזו שאתם תחזרו אליה שוב?

מה הם ה-5 שלכם לבחירת מסעדה לא טובה, כזו שאתם לא תחזרו אליה?
לצפיה ב-'השאלות שלך לא ברורות'
השאלות שלך לא ברורות
16/06/2018 | 08:17
5
257
האם אתה שואל מה הקריטריונים לבחירת מסעדות?
לצפיה ב-'my top 5'
my top 5
16/06/2018 | 13:07
4
397
אפשר גם לתת דוגמאות למסעדות.

מסעדה טובה:
*שירות.
*זמן המתנה למנות.
*אמביאנט - מוזיקת רקע.
*עיצוב פנים.
*גיוון באוכל.

...

החמשת הקריטריונים שלי למסעדה לא טובה, לא קיימים אצלי, עוד לא יצא לי להיות באחת לא טובה, אולי כי הסטנדרטים שלי לא כל כך גבוהים, אבל זה רק אני.
לצפיה ב-'בלי להתעמק יותר מדי'
בלי להתעמק יותר מדי
16/06/2018 | 15:24
1
313
הטחנה היא הבחירה שלך למסעדה עם תפריט מגוון?
זו מסעדה שמתמחה בבשר, ואין בתפריט שלה מנה עיקרית צימחונית או טבעונית.

יום טוב קפה הוא הבחירה שלך למקום מעוצב?
אחד המקומות הפחות מעוצבים שאני מכירה.

בכל מקרה, הקריטריונים שלי לבחירת מסעדות טובות הם:
אוכל טוב = חומרי גלם טובים ושימוש נכון בהם, ושיהיה טעים, כמובן.
שירות מקצועי וטוב,
VFM שמתייחס לא רק לתמחור בסיסי אלא גם למידת ההנאה שלי מהאוכל
אווירה
תפריט יין ואלכוהול
לצפיה ב-'זה מה שיפה אצל אנשים, ישנם טעמים שונים.'
זה מה שיפה אצל אנשים, ישנם טעמים שונים.
16/06/2018 | 15:54
226
אנשים אוהבים דברים מסויימים, למשל אם יש לי טעם מסויים, אז אני בדרך כלל הולך למקומות מסויימים שאני אוהב, מאכלים שאני אוהב, אז אם אני אומר תפריט הכי מגוון בשבילי, איני יכול לטעות פה, כי זו הבחירה שלי.
בשביל גיוון בתפריט, זה אופציות שונות. בתור חובב בשר, האופציות שם טובות, בתור חובב אוכל טבעוני, אין הרבה מסעדות שהתפריט הטבעוני מגוןן, גם במסעדות שהן טבעוניות נטו.

אני אוהב דברים פשוטים, ונוחים, ובעיניי העיצוב של יום טוב הוא הכי נכון לי, נוח לי בסביבה פשוטה, עזבי את עניין האוכל של המקום, שהוא מצויין אגב, העניין הוא העיצוב של המקום ולא שום דבר אחר, למשל השירות שם לא טוב, בעיניי.

לצפיה ב-'נכון שאתה מקדם אתרים ואלה הלקוחות שלך? :)'
נכון שאתה מקדם אתרים ואלה הלקוחות שלך? :)
17/06/2018 | 10:09
1
75
לצפיה ב-'לא.'
לא.
17/06/2018 | 11:12
213
לאנשים פה יש קוץ בתחת אני רואה.

אני מידי פעם מבקר במסעדות שונות במהלך הזמן הפנוי שלי, והייתי שמח לראות איזה קרטריונים חשובים למדד, כי זה מעניין.
לא ציינתי אגב שצריך לתת דוגמא למסעדות, אז הספקולצייה שלך מוטעית.
לצפיה ב-'רפי כהן חוזר !!'
רפי כהן חוזר !!
14/06/2018 | 15:46
6
415
לצפיה ב-'להבא אנא הוסף טקסט המתאר לאן הלינק מוביל'
להבא אנא הוסף טקסט המתאר לאן הלינק מוביל
14/06/2018 | 17:50
1
76
לצפיה ב-'אין בעיה'
אין בעיה
14/06/2018 | 19:22
66
לצפיה ב-'אני מאחל לו הצלחה מכל הלב.'
אני מאחל לו הצלחה מכל הלב.
14/06/2018 | 19:24
85
לצפיה ב-'מסתבר שלא רק בערב'
מסתבר שלא רק בערב
16/06/2018 | 08:18
2
289
בשישי בצהריים רפי כהן עבד מאחורי הדלפק בעזורה תל-אביב.
לצפיה ב-'פורסם כבר לפני מספר חודשים'
פורסם כבר לפני מספר חודשים
16/06/2018 | 10:16
221
דווקא בשישי בצהרים לא ראיתי אותו, אבל בכל פעם שהייתי ירון שלו הגיע לאכול.

לצפיה ב-'גם באמצע שבוע הוא בעזורה, כבר בדצמבר 2017 ראיתי אותו'
גם באמצע שבוע הוא בעזורה, כבר בדצמבר 2017 ראיתי אותו
16/06/2018 | 18:09
62
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
14/06/2018 | 06:59
3
14
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'הספריה - חודש של מנות מוגמות ומשחקי מונדיאל'
הספריה - חודש של מנות מוגמות ומשחקי מונדיאל
14/06/2018 | 07:08
93
במסעדת הספריה בבאר שבע יחגגו החל מההיום ה- 14/6 חודש שלם (עד ה- 15/7), של חגיגות עם תפריט מוגזם חדש, עסקיות צהריים ב-39 ₪, תפריט מרגריטות חדש, הקרנות משחקי המונדיאל בכל יום, ותפאורה חגיגית.

בתפריט המוגזם החדש ניתן לפגוש מנות כמו :
  • המבורגיניו - המבורגר בגריל עם אננס צלוי טבעות בצל בטמפורה רוטב צ'ילי מתוק ,כוסברה ובצל סגול , חסה ,עגבניה ואיולי שום . מוגש עם צ'יפס וטבעות בצל – 75 ₪.
  • בואנו - המבורגר בגריל עם טופינג של בשר אסאדו מפורק על הפלאנצ'ה , בצל קלוי וסלסת צ'ימיצ'ורי , איולי שום ואיולי צ'יפוטלה .מוגש עם צ'יפס וטבעות בצל – 75 ₪.
  • בלי כיבודים - קינוח מושחת של קסטת פאדג' שוקולד עם גלידת אוראו וקראנץ' שוקולד אגוזים , בראוניז שוקולד וכוסיות ומרנג במילוי קרם וניל מוגש עם מזרק רוטב שוקולד- 59 ש''ח.
  • סבבושקה – עוגת קומות בבקה בסירופ רום עם גלידת וניל ורוטב תותים , קצפת , מקלוני מרנג וניל , טוויל פטל , דובדבני אמרנה ורוטב פירות אדומים – 59 ש''ח.
  • בומבה גוס - חצי קילו בורגר! ביצת עין, אווז מעושן, בצל צלוי, פטריות בגריל, איולי שום וירקות, בתוספת צ'יפס וטבעות בצל – 89 ₪.
  • קלאסיקו – ארבעה המבורגרים, 250 גרם כל אחד, ימבה צ'יפס והר של טבעות בצל – 195 ₪.
  • סליזי צ'יזי – המבורגר כפול עם גבינת צ'דר טבעונית, איולי שום וצ'יפוטלה, חסה, עגבניה ובצל פריך בתוספת צ'יפס וטבעות בצל - 89 ₪.
  • לב אמיץ – בורגר 250 גרם עם נקניקייה חריפה בסלטה פיקנטית, צ'יפוטלה, בצל שרוף, שום קונפי וירקות. בתוספת צ'יפס וטבעות בצל – 75 ₪.
  • פיינאפל אקספרס – לימונים, נענע, סוכר חום, ואן גוך אננס, מיץ לימונים ממותק וסוכר צהוב – 42 ₪.
נבחרת המרגריטות של הספריה – מרגריטה מנגו, מרגריטה לימונענע, מרגריטה תות, מרגריטה פסיפלורה ומרגריטה פירות יער – כל המרגריטות 42 ₪.

הספריה, יצחק נפחא 25, מתחם מבנה באר שבע. טלפון - 08-665-5120

לצפיה ב-'הדלי האסיאתי עולה לשלב הבתים'
הדלי האסיאתי עולה לשלב הבתים
14/06/2018 | 07:14
123
בחודש המונדיאל אשר יחל היום, יום חמישי ה- 14/6, מסעדת "דלי אסיאתי" בהוד-השרון פותרת ללקוחותיה את סוגיית ה"מי מביא בירה?".

מסעדת "דלי אסיאתי" בהוד-השרון, מציעה ללקוחות שירות המשלוחים ארוחה אסיאתית לצד בירות ברוח המונדיאל.

מבצעי המונדיאל:
* "באנס ובירה" – משלוח של בירה צ'אנג האסיאתית וזוג באנ'ס (לחמניות אסיאתיות מאודות עם מגוון מילויים) ב-49 ₪ בלבד, למשך כל תקופת המונדיאל בימים א'-ה'.

* כל משלוח מעל ל-249 ש"ח יקבל במתנה שני בקבוקי בירה צ'אנג

המבצעים מצטרפים לתפריט הקבוע של "דלי אסיאתי", הכולל מנות אסיאתיות כגון פאד קפאו נואה, פאד תאי, בקר סצ'ואן ותפריט סושי עשיר.

דלי אסיאתי
הבנים 15, הוד-השרון
שעות פעילות א'-ש' 11:00-23:00
09-8992555

לצפיה ב-'רשת נאגיסה - סניף חדש בתל-אביב'
רשת נאגיסה - סניף חדש בתל-אביב
14/06/2018 | 07:38
107
רשת המסעדות האסיאתיות נאגיסה, ממשיכה להתרחב, ומשיקה סניף נוסף בתל אביב, והפעם בכיכר המדינה. הסניף החדש מצטרף לשמונת הסניפים הקיימים.

המקום מעוצב בסגנון סושי-בר בוטיקי עם ציור קיר של אמן הגרפיטי רפאל אתגר.

בין המנות המוגשות ב"נגיסה" כיכר המדינה:
  • סלט מיזאקי נתחי עוף / דג לבן, פרי עונתי, מלפפון, נענע, כוסברה, למון גראס, בצל סגול, צ’ילי, בצל מטוגן ובוטנים. מחיר: 49 ש"ח
  • סביצ'ה דניס דניס קצוץ, עירית, בצל סגול, צ’ילי וכוסברה בתחמיץ שמן סומסום ולימון. מחיר: 56 ₪
  • ריינבו רול רול סלמון ואבוקדו עטוף בטונה אדומה, סלמון, בטטה ואבוקדו. מחיר: 44 ש"ח
  • אקא טונה רול דניס, אבוקדו, בוטנים ושיטאקה, עטוף בטונה אדומה ומעל שבבי סלמון טמפורה בליווי ספייסי מיונז, טריאקי ובצל ירוק מעל מחיר: 64 ש"ח

NAGISA כיכר המדינה
א'-ה' 12 ועד חצות, ו' 12:00-17:00
שבת - שעה אחרי כניסת שבת ועד חצות
03-9744444
משלוחים לכיכר המדינה והסביבה

לצפיה ב-'שוב חוזר הדיון - מתי לגיטימי להחזיר מנה במסעדה'
שוב חוזר הדיון - מתי לגיטימי להחזיר מנה במסעדה
12/06/2018 | 20:34
43
593
עומר שוברט - מנסה לפצח את קוד החזרת המנות בישראל - אני לא בטוח שאני מסכים עם הכל אבל זה בהחלט נסיון מעניין.

"מתי לגיטימי להחזיר מנה במסעדה? הגיעה העת לתת את הדעת לסוגייה המטרידה הקושרת בין מוסר ומבנה אישיות, יחסי סועד-מסעדה, לבין הפסטה העשויה יתר על המידה שקיבלתם.

בניסיון לפשט את הסוגייה,...
המשך>>
עומר שוברט - מנסה לפצח את קוד החזרת המנות בישראל - אני לא בטוח שאני מסכים עם הכל אבל זה בהחלט נסיון מעניין.

"מתי לגיטימי להחזיר מנה במסעדה? הגיעה העת לתת את הדעת לסוגייה המטרידה הקושרת בין מוסר ומבנה אישיות, יחסי סועד-מסעדה, לבין הפסטה העשויה יתר על המידה שקיבלתם.

בניסיון לפשט את הסוגייה, נבחין בין שני ז׳אנרים עיקריים של מנות המועדות להחזרה: מנות שאינן טובות דיין (״הדג לא הכי טעים״) ומנות שקיים כשל מובהק בהכנתן (״הדג שרוף״). הסוג הראשון הוא הבעייתי יותר: מהי מנה לא טובה? האם מדובר בצירוף לא מוצלח של טעמים ומרקמים? בכמות מזון לא מספקת? אולי בכלל בחוויה שלא הביאה לריגוש המצופה ביחס להשקעה הכספית? כך או כך, מדובר באלמנטים סובייקטיביים של טעם, קיבולת וסף ריגוש, שלא ניתן להחיל עליהם פסקנות אחידה ומוחלטת. לכן, לכאורה, החזרה של מנות מז׳אנר זה - שאינן ערבות מספיק לחך סועד פלוני - כלל לא אמורה להיות על הפרק. יתרה מכך, אם מתייחסים לארוחה במסעדה כאל חוויה מעולמות תרבות הבילוי והפנאי (ואף יוצאים מנקודת הנחה שאינה רק לצרכי שובע בסיסיים), הרי שלא לא ניתן להבטיח מראש את ההנאה. בדיוק כפי שאם השתעממת בהצגה או נרדמת בסרט, שום תיאטרון לא ישיב את כספך או יציע כרטיס להצגה אחרת. אין הבדל של ממש בין תערוכה במוזיאון שלא עוררה יצרים לבין דבר מזון שלא הלהיב את החך. מדוע, אם כן, סוגיה זו בכלל על השולחן? כיצד החזרת מנה בעילת ״לא מספיק טעים״ נהפכה לדבר שבשגרה? על מה נשענת הלגיטימיציה של העניין?

ובכן, האשמה במקרה הזה, עד כמה שזה יישמע מוזר, היא על בעלי המסעדות שאימצו את נוהל ״המנות טעימות לכם?״, שמבוצע בשיטתיות על ידי המלצרים, לרוב לאחר הגשת העיקריות. ניתן להבין את מקורו של הנוהל: הרצון להביע עניין ויחס, להבטיח חוויה חיובית, או בקיצור: לשמר לקוחות. שאלת ״המנות טעימות לכם?״ מקפלת בתוכה את הלגיטימציה להשבת מנות מסיבות סובייקטיביות של טעם אישי. פירצה הקוראת לפוחז. שאלתם? ענינו. עכשיו תיקחו את זה מכאן (ואם לא לקחתם, למה שאלתם?). למעשה, אין כל צורך בטקס הזה. אם בקרת האיכות במסעדה מספקת, והמנות יוצאות לשביעות רצונו של השף, הרי שאין צורך לשאול (כפי שלא נשאל במסעדות נחשבות בעולם). אלא שבעלי המסעדות, כך מתברר, מוכנים וערוכים לספוג כמות מסוימת של החזרות, לטובת הבטחת חווית הלקוח וחזרתו העתידית. כי בניגוד לסרט, הצגה או תערוכה, ביקור במסעדה מסוימת עשוי להפוך לחוויה רב פעמית. עם זאת, למרות תהליך ההלבנה הממוסד והאשם התורם של המסעדנים, הסועדים אינם פטורים מבחינה עניינית ומוסרית של הדברים בטרם הפעלת נוהל החזרה על מנות שאינן טעימות דיין.

מנת פירה עם כבדים
מנת כבד העוף ב״חדר האוכל״ עמדה באופן מלא בקריטריון החזרה לגיטימיעומר שוברט
כדי לייצר מערכת איזונים ובלמים, ולנסות להבין מתי ראוי להשתמש בעילת ה״לא טעים לי״, נידרש כעת לז׳אנר ההחזרות השני: מנות שקיים כשל מובהק בהכנתן (״הדג שרוף״). כאן, ושוב נוסיף לכאורה, אין התלבטות: מנה קלוקלת יש להשיב למטבח ממנו נפלטה, למענך ולמען הסועדים הבאים. אלא שגם בז׳אנר זה, כדי להבטיח שמדובר בהחזרה ראויה ולגיטימית, יש לפעול בהתאם לכלל אצבע חשוב: היכולת להצביע על הבעיה. זה אינו מובן מאליו. סועדים רבים פוטרים עצמם באמירות כלליות ואמורפיות (״לא עשוי טוב״), שעה שעל ההחזרה להיות מנומקת וברורה בהרבה (״ריח לא טוב״ שעשוי להעיד על חוסר טריות זה נימוק סביר, ״משהו מרגיש לי לא מדויק״ - ממש לא). על הנימוק לאפשר למלצר, בהגיעו מבויש עם המנה למטבח, להסביר בקלות ובבהירות היכן הכשל ומדוע הושבה. הדברים תקפים גם לגבי מנות שלא בוצעו כפי שביקש הסועד (ביקשת בלי בצל, הגיע עם בצל; בחרת מדיום, הגיע וול דאן). גם כאן, כמובן, ההחזרה לגיטימית ויכולה להתבצע ללא נקיפות מצפון (עם כל הצער על נתח מובחר שנצלה יתר על המידה).

כעת נחזור לז׳אנר הראשון ולסוגיית לגיטימיות ההחזרה של מנות בעילת ״לא טעים לי״. לצורך יישוב הדילמה, נעשה שימוש באותו כלל אצבע: הנמקה של כל החזרה, גם אם מדובר בנימוק מעולמות הטעם (״העוף מלוח מדי״, ״הבשר יבשושי״, ״רוטב הספגטי מימי״). עם זאת, כאן מדובר בתנאי הכרחי אך לא בתנאי מספיק. תנאי הכרחי נוסף הוא שלא ניתן היה לצפות את החריגה בעת ההזמנה (אין להזמין מנה חריפה ולהחזירה בעילת חריפות יתר). בכל מקרה, וכאן נכנס ההיבט המוסרי, יש להשתמש בנוהל החזרה זה במשורה, ורק כאשר הטעמים והמרקמים חורגים באופן מובהק מהמצופה. במידה וההכרעה לא חד משמעית, ניתן להוסיף למשוואה שיקולים כמו ותק במסעדה (לקוח חוזר יכול לצפות ליותר) וביקורים פוטנציאליים עתידיים (כנ״ל). מה שבטוח - אם יש ספק, אין ספק: לא מחזירים."

העתקתי את החלק הרלוונטי לטובת מי שעדיין לא עשה מנוי כי הנושא חשוב ומעניין יותר משאר הביקורת. אם זה עובר על כללי העיתון פשוט תמחקו.

https://www.haaretz.co.il/food/restaurants-reviews...
לצפיה ב-'אואזיס - ככה ככה '
אואזיס - ככה ככה
14/06/2018 | 14:38
4
420
את אואזיס אני מאד אוהבת , אבל ארוחה אחרונה בה, ששי בערב, המסעדה היתה מלאה, חיכינו המון זמן לעיקרית , החליטו לפצות אותנו בקינוח שלישי , כשהוא לא אוכל קינוחים .הזמנו שנים בגלל גרגרנות שלי.ה"פיצוי" נותר בשלמותו על השולחן ואף חייבו אותנו עליו עד שהערנו על כך. יצאנו מעוצבנים ולקחנו פסק זמן. 

ראיתי בפייסבוק של המסעדה על ארוחה מיוחדת עם השף כריס גולדינג , ארוחה מיוחדת כתרומה לבית השנטי . הלכנו. לסבב הראשון שש וחצי בערב. 

התפריט נראה מענין מאד , החלטתי להתרכז יותר במנות של השף האורח 
סלמון כבוש בסלק עם איולי וואסבי- מנה יפה - המון פרוסות סלמון כבוש בעדינות, כל פרוסה מגולגלת כפרח - מנה לחלוק,לבד מתחילה לשעמם במיוחד שהמצע- האיולי וואסבי היה שכבה עבה של מיונז , את הוואסבי לא הרגשתי כלל. 72שח 

חציל במרינדה של מיסו עם קולסלאו של קולורבי כורכום אגוזי לוז ובצל שלוט פריך- חצי חציל עגול הוגש חם עם שפע רוטב מיסו- הוא אהב מאד את המנה, פחות את הקולסלאו ממנו אכלתי אני- היה חסר לו תבול , אולי מיץ לימון- 62שח

חלקנו מנה ראשונה נוספת, מהתפריט של רימה- בוראטה עם סלטון קטון של נקטרינה וחצי דלעת מקורמלת . הבורטה טריה וטעימה, שילוב טוב עם הפירות , הייתי שמחה לעוד חצי תאנה ...84 שח !!!! בנונו, למשל מוגשת אותה בוראטה עם מיקס ירקות צלויים וקרוסטיני ומתומחרת  ב 56שח 

עיקריות- שלי- פילה מוסר ים במרינדה של סומק ותפוזים עפ ריזוטו זעפרן ודלורית. מנה יפה שילוב של עור הדג השחום וקוביות הדלורית, הדג היה מצוין, עסיסי , עשוי טוב מעט חמצמצות מהסומק. אבל הריזוטו היה משעמם . רציתי להציע לשף להחליף חלק מקוביות הדלורית בקוביות מנגו- זו היתה יכלה להיות הפתעה בפה עם טעם חמצמץ מרענן. 134שח

הוא לא קבל את העיקרית שלו יחד איתי.  הבטיחו שהינה המנה תגיע ,  סיימתי את מרבית המנה שלי עד ששלו הגיעה !!
כרובית צלויה עם רוטב VIERGE -רוטב צרפתי קלסי של עגבניות שמן זית בזיליקום וזרעי כוסברה , חצילים מעושנים וטופו .  בצלחת- כמות מכובדת של מחית חצילים מעושנים, טעם עישון חזק, כנראה טחונים עם טופו , כרובית צלויה חלקית מאד- ממש קשה לאכילה - הרב נשאר בצלחת, נקודת האור- עגבניות שרי תמר קלופות !וקצת זיתים. טעמתי את הרוטב- טעם של שמן בלי טעם של  שאר המרכיבים הרשומים. 86 שח

ויתרנו על קינוח , ראיתי בשולחן סמוך את קוטנו של קינוח הגבינה...

עכשו אני רואה שהמים המוגזים שהזמנו לא מופיעים בחשבון. לא שמתי לב במקום- טעות? פיצוי על האיחור הרב במנה העיקרית? , בתפריט 23 שח -סוג שאני לא מכירה והיו מוגזים לטעמי . החשבון 438 שח ללא דמי שרות שהיה בסדר גמור- החליפו סכום, ניקו שולחן בין המנות.

יצאנו ואמרנו זה לזו- הפעם הבאה שיש ערב פנוי - פסטל . המנות בארוחה היו בסדר אבל היה חסר , כמו שאומר אסף גרנית- קיק , ערך מוסף. הסלמון היה משעם, הריזוטו גם. הכרובית ממש לא עשויה ולא צריך להיות עוז תלם לדעת לבשל כרובית . 

לצפיה ב-'נקרא מאכזב '
נקרא מאכזב
14/06/2018 | 17:54
2
199
84 ש"ח למנה ראשונה של בוראטה? יקר מאד לטעמי.

בתיאור המנה הצמחונית, הכרובית היתה אמורה להיות כמעט חיה? כשראו שהשאיר בצלחת את רוב הכרובית, שאלו למה?
לצפיה ב-'הערתי למלצר שבדיוק הזדמן ,שהכרובית קשה , אמר שצריכה'
הערתי למלצר שבדיוק הזדמן ,שהכרובית קשה , אמר שצריכה
14/06/2018 | 18:41
1
290
להיות אל דנטה והציע סכין לחיתוך בשר כי בעלי נאבק בה בחיתוך עם הסכין הרגיל..

למחיר הבוראטה- אכן יקר , לכן השוותי למחירה בנונו , גם שם מוגשת עם תוספת -א נדיבה הרבה יותר 

חבל לי, זו מסעדה שהשפית עובדת קשה בעצמה, לא מבלה באולפני טלויזיה ואחרים מבשלים ובכל זאת.....
לצפיה ב-' יכול להיות שהמלצר לא יודע מה ההבדל'
יכול להיות שהמלצר לא יודע מה ההבדל
15/06/2018 | 08:12
210
בין אל דנטה לבין "אי אפשר לחתוך".
לצפיה ב-'מחירים מטורפים... במחיר כזה הייתי מצפה לצאת מרוצה בטירוף'
מחירים מטורפים... במחיר כזה הייתי מצפה לצאת מרוצה בטירוף
19/06/2018 | 01:31
23
לצפיה ב-'סליחה, לא יכולתי להתאפק'
סליחה, לא יכולתי להתאפק
14/06/2018 | 12:54
4
597
300 עמודים, 4 שפות, 100 מסעדות, 40 פופ-אפ.

https://www.haaretz.co.il/food/food-news/.premium-...
לצפיה ב-'נשמע טוב!'
נשמע טוב!
14/06/2018 | 14:17
3
72
לצפיה ב-'מה כל כך טוב ?'
מה כל כך טוב ?
14/06/2018 | 17:41
2
308
עכשו יוסקה לא יפקוד את מקומותינו מינימום 720 יום. לא חראם ?
אתמול הייתה גם כתבה גדולה על כך בידיעות.
לצפיה ב-'גם אתה לא יכול להתאפק'
גם אתה לא יכול להתאפק
14/06/2018 | 17:54
66
לצפיה ב-'אולי אפילו 7200.'
אולי אפילו 7200.
15/06/2018 | 20:32
44
לצפיה ב-'איך טופולופומפו ליום נישואים ?'
איך טופולופומפו ליום נישואים ?
12/06/2018 | 13:21
19
197
אמורים לחגוג באמצע שבוע ולא בא לי ללכת למקום חצי ריק, בא לי גם מקום עם קצת אווירה ולא מקום כבד כזה, האם טופולופומפו מתאימה ? ,עוד רעיונות ?

תודה.
לצפיה ב-'נראה לי שמתאימה'
נראה לי שמתאימה
12/06/2018 | 17:38
173
טופולופומפו זו צפרה משודרגת. לא גדולה והומה כמו צפרה אבל אחלה מקום. מודרני, מושקע, יקר, טעים - אבל לא כבד...
לצפיה ב-'חושבת שיתאים'
חושבת שיתאים
12/06/2018 | 18:12
3
207
משייה ופופינה גם יכולות להתאים.

ארוחת יום ההולדת של הבחור במשייה היתה מצויינת, והשירות היה סופר דופר.
לצפיה ב-'משייה לא כבדה מדי? יש שם בר?'
משייה לא כבדה מדי? יש שם בר?
12/06/2018 | 19:03
163
אנחנו אוהבים לשבת על הבר, יותר אווירה לדעתי
אותה שאלה לגבי פופינה ...
לצפיה ב-'שמעתי לעצתך והזמנתי למשייה, יום שני הבא וכבר אין מקום'
שמעתי לעצתך והזמנתי למשייה, יום שני הבא וכבר אין מקום
12/06/2018 | 19:11
1
211
אספר איך היה
לצפיה ב-'בשתי המסעדות ישבנו על הבר'
בשתי המסעדות ישבנו על הבר
13/06/2018 | 09:22
176
והשירות היה מצויין. בשתיהן יש יינות מצויינים, קוקטיילים מגניבים ואוכל נהדר.

שתיהן לא זולות, קחו את זה בחשבון. אני לא בטוחה איזו מהן היתה יקרה יותר.
בשתיהן עשינו סוג של ארוחת טעימות, ולדעתי במשייה אכלנו יותר
לצפיה ב-'דיסקו טוקיו '
דיסקו טוקיו
13/06/2018 | 13:39
13
79
לצפיה ב-'ברשימה שלי לפעם הבאה, כבר שמתי עליה עין '
ברשימה שלי לפעם הבאה, כבר שמתי עליה עין
13/06/2018 | 15:27
9
35
לצפיה ב-'בדיוק נתקלתי בדיווח של שגיא כהן עליה'
בדיוק נתקלתי בדיווח של שגיא כהן עליה
13/06/2018 | 17:24
8
196
כשהעלתי למנוע החיפוש. קבל

לצפיה ב-'יותר מדי ביקורות מזגזגות לגביה '
יותר מדי ביקורות מזגזגות לגביה
13/06/2018 | 18:30
6
170
לא משדר רושם של מסעדה רצינית - שזה גם לא בדיוק מה שמכוונים אליו שם, לתפיסתי.
יותר כמו המקום להוציא בו הרבה כסף ולהרגיש צעירים בעשור.
לצפיה ב-'מי בא לבקר מסעדה שבוע אחרי שנפתחה? זה מה שמעיד על חוסר רצינו'
מי בא לבקר מסעדה שבוע אחרי שנפתחה? זה מה שמעיד על חוסר רצינו
14/06/2018 | 10:24
5
37
לצפיה ב-'רק שלא דיברתי רק על שגיא כהן'
רק שלא דיברתי רק על שגיא כהן
14/06/2018 | 10:50
4
138
למשל אפרתי בוואלה, או ביקורות אחרות ברחבי הרשת.
בלי קשר אני לא ממש מאמין בסיפור השבוע הראשון. אם שולם מחיר מלא הרי שהביקורת לגיטימית.
באותו אופן אני יכול לשאול אותך, מי בא לאכול במסעדה שבוע אחרי שנפתחה?
לצפיה ב-'אני הוזמנתי גם להרצה ולפני שבוע גם אכלנו שם ברביעיה בתשלום '
אני הוזמנתי גם להרצה ולפני שבוע גם אכלנו שם ברביעיה בתשלום
14/06/2018 | 11:12
1
161
מלא (+ 2 מנות ראשונות פינוק שקיבלנו). אני לא כותבת כלום בגלל שאני נוסעת מתמידה של R2M ולא רוצה שיזרקו עלי רפש על חוסר אובייקטיביות או וואטאבר למרות שאין לי שום מניות משום סוג בשום חברה. סתם נהנית מהרשת הזאת כבר 20 שנה. הם מקצועיים, יציבים, יודעים את העבודה והכל כמעט שם טעים (בכל מוסדותיהם). אצלי הם ברירת מחדל לכל סופ"ש.
לצפיה ב-'לא התכוונתי לתקוף'
לא התכוונתי לתקוף
14/06/2018 | 12:41
115
פשוט לא ברור לי למה זה הגיוני לפלוני אלמוני לבוא למסעדה ולשלם ממיטב כספו בשבוע הראשון, אבל לא לכתוב ביקורת שמטרתה לעזור להחליט אם שווה לבצע את הפעולה הנ״ל.
בלי קשר, הפעם האחרונה שלי בבראסרי היתה חורקת מאוד בתחום האוכל וגם העסקיות האחרונות בהוטל היו יום עסל יום בסל. בגדול אני מתחבר למה שאפרתי כתב: המוסדות שלהם טובים מאוד בכל מה שמסביב (וזה חשוב), אבל האוכל הוא קצת פחות. אני מבין איך זה מתאים לקבוצה מסוימת - לי בתור סועד יחיד פעמים רבות, הכל מתחיל ונגמר באוכל.
לצפיה ב-'את אפרתי יצא לי היום לקרוא'
את אפרתי יצא לי היום לקרוא
14/06/2018 | 12:45
124
(רק היום הוא עלה למנוע, בבלוגים יש קצת delay לפעמים בהעלאה)
וכן, גם הוא לא התרשם כל כך...

לצפיה ב-'והנה גם בוב אומר דברים דומים'
והנה גם בוב אומר דברים דומים
14/06/2018 | 14:19
211
לצפיה ב-'את שגיא כהן לא אטרח לקרוא , הדעה שלו לא רלוונטית בעיניי '
את שגיא כהן לא אטרח לקרוא , הדעה שלו לא רלוונטית בעיניי
16/06/2018 | 18:18
62
קראתי את אפרתי והצלחתי לזקק כמה דברים טובים בעיניי, הרי אם זאת לא הייתה מסעדה של R2M ברור שהביקורת הייתה נראית אחרת (אולי בעקבות הציפיות ...) אבל זה מקום שארצה לבקר בו וגם בהרצל 16 האח...
לצפיה ב-'אכלנו שם רביעייה '
אכלנו שם רביעייה
13/06/2018 | 23:56
2
261
ונהננו כולנו מהאוכלוסייה, מהאווירה ומהשירות. המחירים דומים להוטל מונטיפיורי.
לצפיה ב-'מצחיק, כי כך התנסח גם אבי אפרתי היום'
מצחיק, כי כך התנסח גם אבי אפרתי היום
14/06/2018 | 08:45
1
189
"במסעדה החדשה של קבוצת R2M ממשיכים באותו קו: האוכל הוא לא כינור ראשון, ואילו האווירה, השירות והחוויה נמצאים במרכז"

לצפיה ב-'עכשיו אני קולטת שהטלפון השלים- אוכלוסיה, במקום- אוכל'
עכשיו אני קולטת שהטלפון השלים- אוכלוסיה, במקום- אוכל
14/06/2018 | 09:03
43
לצפיה ב-'פסטל ארוחה מומלצת'
פסטל ארוחה מומלצת
14/06/2018 | 14:14
2
272
פעם שלישית שלי בפסטל בתקופה האחרונה,שתי ארוחות קודמות עם חברות היו מיוחדות- טעמים לא שגרתיים, נהננו מאד
וכך - סוף סוף שבת פנויה - הגענו לארוחת צהרים . המסעדה מלאה, הרבה תיירים לפי השפה סביב. השרות היה טוב מאד , ידידותי , יעיל 

ומה אכלנו?
אני לקחתי ברוסקטה עם "סלט" של קוביות טונה וירקות על איולי - שתי פרוסות לחם קלוי , מנה רעננה וטעימה מאד -46שח 
הוא לקח מנה חדשה- של נתחי קישוא בלדי על יוגורט עם צנוברים בעיטור קריספ של עלי גפן. התמוגג ואמר שזו מנה מעולה-62שח

עיקריות- לו ניוקי עגבניות- ניוקי ברוטב עגבניות עם זיתים כמדומני- מנה קטנה לטעמנו ,  עשויה טוב עם ניוקי  אווריריים -יכלו לשים עוד כמה בצלחת - 89 שח
לי- מנה ותיקה- SUPRIME עוף- חזה עוף כנראה עשוי בסו וייד - עסיסי מאד ברוטב קארי נפלא עם פרחי כרובית ופלחי תפוח אדמה, הכרובית היתה נוקשה לטעמי וחבל. העוף היה נהדר והרוטב - כמו שאומרים לשכשך בו -94שח

קינוח- תפריט קינוחים חדש,כל המנות לא שוקולד , אלא  אם מחשיבים שוקולד לבן כשוקולד , לי זה לא הפריע 
בחרתי במנה של מאפה שקדים- פרנג'יפאן עליו חצאי משמש מקורמל, כדור גלידת אננס אלוהית ועל הכל סירופ מליסה וטוויל של שקדים . עונג צרוף- 54שח
הוא לקח אפוגטו - כדור גלידת וניל, עוגיות ועל הכל יצקו אספרסו -25ש

עם בקבוק מים מוגזים - 400 שח , לארוחה בה התענגנו על כל ביס 
לצפיה ב-'נקרא מעולה, איך האווירה שם?'
נקרא מעולה, איך האווירה שם?
17/06/2018 | 09:31
1
14
לצפיה ב-'בצהרי שבת - היה נעים רק ממוזג ביתר שמחתי שהבאתי עליונית '
בצהרי שבת - היה נעים רק ממוזג ביתר שמחתי שהבאתי עליונית
21/06/2018 | 17:14
2
לצפיה ב-'יום נישואים באילת'
יום נישואים באילת
11/06/2018 | 09:33
29
273
את יום הנישואים חגגנו השנה באילת. אמצע שבוע (שתי לילות) במלון אגמים. חופשה של שמש, בריכה וים.

למרות שכבר כמה שנים טובות לא יצא לנו לבקר בעיר הדרומית, ההרגשה היתה שלא הרבה השתנה. הדוכנים אמנם נעלמו מהטיילת, למעט אזור אחד שבו שימרו חלק מהם בצורה קצת פחות שלוכית, אבל חוץ מזה באמת שקשה להרגיש שינויים בעיר. מטוסים עדין מגלחים לך את הראש לקראת נחיתה ביציאה מהקניון. ה-three monkeys עדין שם, וכך גם המסעדות של הטיילת (ראנץ’ האוז, ג’ירף, מוזס וכו’).

בכל הקשור לאוכל, אילת מוגדרת אצלי כשיממון קולינארי. יסלחו לי אדי מהמחבוא ואולי גם פדרו שבזמנו אכלנו בה ארוחה סבירה פלוס מינוס אבל הקו השולט באילת משורטט על ידי מיליון מקומות של lo fi ומעט מדי מקומות שבא לך להכנס. מזל שיש את לוויתן, שמצילים את המצב ונותנים קצת אופטימיות, אבל זה כבר בדיווח נפרד.

לצפיה ב-'חוות קורנמל'
חוות קורנמל
11/06/2018 | 09:35
4
356
את הדרך לאילת עשינו ברכב. קצת אחרי באר שבע עצרנו בחוות קורנמל לארוחת בוקר. הגענו בתשע וחצי כשהמקום נפתח רק בעשר, אז בינתיים ישבנו בזולא שבחוץ ונשמנו אוויר עיזים.

רצינו להתמקד במאפים אבל בשעת בוקר מוקדמת (אנחנו באמת היחידים שיוצאים בשבע וחצי מתל אביב כדי להגיע בזמן סביר לאילת??!) היו הרבה חוסרים אז נאלצנו להסתפק במאפה אחד ופלטת גבינות.

מבין שניהם המאפה (44), כצפוי, היה הבולט. בצק פילו ממולא בגבינות ופלפלים (סוגי הגבינה ממילא לא אומרים הרבה כי הם נקראים על שם עיזים שחיו במקום... אז לא נראה לי שזה משנה לצורך הדיווח אם המילוי היה מהעטין של עדנה או של חדווה). הורגש שהוא יצא מהתנור שניה קודם. הפילו התפצח בפה והגבינות השתלבו היטב. אפילו בתמונה הוא נראה מפתה.

פלטת הגבינות (66) הוגשה עם לחם מחמצת וחמאה, והיתה פחות לטעמי. הלחם היה דחוס מאד ולא כיפי. מהגבינות (שוב, עם שמות שמקורם בשמות העיזים שחיות במקום) בעיקר אהבתי את החמצמצות יותר, אבל כמי שמעדיף את הגבינות הקשות המיושנות לאורך שנים - לא היתה שם גבינה שיותר מדי התבלטה לי או שהייתי הולך לקנות כדי לקחת הביתה. חבל שמגוון המאפים באותה שעה היה כל כך מצומצם. אני בטוח שהייתי נהנה יותר ממאפה נוסף.

הלימודנה (18) היתה מים עם קצת תרכיז, וחבל שהם מגישים אותה בקנקן פתוח כי הזבובים חגגו עליה.

סך הכל מקום שנעים לשבת בו כל עוד לא נהיה חם מדי, אבל הגבינות שם מצליחות להתבלט בעיקר במאפים, ומגוון של אלה יש כנראה רק בשעות מאוחרות יותר, ואז זה קצת מחטיא את המטרה (=להגיע לאילת מוקדם עם בטן מלאה). אם יסתדר עם השעות אז אני מאמין שנחזור גם לפעם נוספת, אבל זה יהיה בעיקר בגלל היעדר אופציות נוספות.
לצפיה ב-'להבא, סעו דרך מצפה רמון ועצרו ב לשה !!!'
להבא, סעו דרך מצפה רמון ועצרו ב לשה !!!
11/06/2018 | 17:04
100
לצפיה ב-'שבע וחצי זה מאוחר. אלינו מגיעים בשבע וחצי'
שבע וחצי זה מאוחר. אלינו מגיעים בשבע וחצי
11/06/2018 | 17:08
2
76
לצפיה ב-'לא כל כך הבנתי'
לא כל כך הבנתי
11/06/2018 | 17:49
1
232
יצאנו בערך ברבע לשמונה בבוקר מתל אביב, אחרי ש"הפקדנו" את הקטנה בבית הספר. הגענו לחווה בתשע וחצי וקיווינו בעשר וחצי להמשיך כבר לאילת. יצא שכשהמשכנו היה כבר קרוב ל-11.

לצפיה ב-'למזנון שלנו מגיעים כבר בשעהשבע וחצי.תבין באיזה שעה יוצאים'
למזנון שלנו מגיעים כבר בשעהשבע וחצי.תבין באיזה שעה יוצאים
11/06/2018 | 18:53
71
לצפיה ב-'לווייתן'
לווייתן
11/06/2018 | 09:42
11
396
בפעם האחרונה שביקרנו באילת היה לנו ביקור מוצלח במסגר 5. הלב צנח לתחתונים כששמענו על הסגירה של המקום, מהבודדים באילת שנרשמו כראויים לביקור, ושמחנו שהצוות שלהם פתח מקום חדש ואפילו הרבה יותר נגיש - מאחרי מלון הרודס. אין ספק שמבחינת לוקיישן + עיצוב + גודל - הלוויתן בהחלט ראוי להיות מקוטלג כמסעדה, להבדיל מהמסגר 5 שהיה סוג של אנדרגראונד ג'וינט.

לנוכח מיעוט האופציות (פעם שניה) וכיוון שהתפריט נראה מספיק מעניין בשביל למלא שני ערבים, הלכנו לשם פעמיים, כשבערב הראשון (רביעי) הזמנו ללוויתן, ובשני (חמישי) לפלמנגו, שבפועל הוא חלק אינטגרלי מהמסעדה (החלל הראשון שאליו נכנסים, ושכולל גם את עמדת המארחת ואת הבר) אבל יש לו כמה מנות שלא כלולות בתפריט הרגיל, ובנוסף הוא מאפשר להזמין חצאי מנות מהתפריט הרגיל של לוויתן. מעבר לזה - לא הרגשנו שום הבדל ביניהם.

בערב הראשון התפוסה במסעדה היתה דלה להדאיג. אמנם רביעי ידוע כיום חלש, ובכל זאת מדאיג לראות בשמונה וחצי ארבעה שולחנות בלבד, כולל שלנו. לשמחתנו בחמישי המסעדה היתה מלאה לגמרי, ואני רק מקווה שהתפוסה החלקית באמצע השבוע מספיקה להם כדי להתקיים.

בשני הערבים הבקשה הרגילה שלנו, להוציא את כל המנות אחת אחת, כדי שנוכל לחלוק בהן, נתקלה בקשיים לא ברורים. "אולי את הראשונות נוציא ביחד ואת העיקריות בנפרד?" לא הבנו מה הבעיה. זה לא שיש כאן סרביס של 200 איש. המטבח בשלב הזה עמד כמעט לרשותנו, וחוץ מזה איזה הגיון יש בלהוציא יחד מנה פטה כבד במקביל למנה מטוגנת של מח טלה? אלו לא בדיוק המנות שתרצה לאכול ביחד. בסופו של דבר ההתעקשות השתלמה וקיבלנו את המנות אחת אחת.

עוד קטע הזוי עם ההגשה היתה שכל מנה שביקשנו לעשות לה פייר נחתה תוך 15 שניות על השולחן. את המנה הראשונה היינו בשוק לקבל יחד עם לחם הבית עוד לפני שהגיע היין. "זה לחם הבית שלנו וזה המח טלה” הכריז המלצר. הא?!?! מאיפה זה הגיע. עוד לא ישבנו. כבר מח טלה?

אני לא יודע אם אנשי לוייתן קוראים את הדיווח, אני מקווה שכן, ואם כן - אז באמת שלא מתוך כוונה להדבק סתם לקטנות (אני לא שגיא כהן) אלא באמת עם הרבה אהבה ומתוך רצון שתזכו לאריכות ימים (יש לי אינטרס טוב לביקורים הבאים שלנו) אני חייב להגיד את זה: משיפודי ציפורה אין לי ציפיות בנושא, אבל לא לשם אתם שואפים, וחלק מהעניין של להיות מסעדה בליגה שלכם זה לתת ללקוח את ה-100% שלכם גם בעניין הזה.

הלקוח מבקש להוציא מנות אחת אחת - תוציאו אחת אחת בלי שהמלצר ינהל משא ומתן על זה. זה לא שהוספנו מנות במהלך הערב. הזמנו מראש, כך שיש לכם את כל הזמן להתארגן, ומי שמבקש להוציא כל מנה בנפרד מבין שמרגע שהוא מבקש לעשות פייר תעבור איזו רבע שעה עד שהמנה תגיע. אף אחד לא מצפה שהיא תנחת תוך 15 שניות מרגע שביקש. אבל זה חלק מהכיף שלנו לאכול בשותף מנה אחרי מנה, ולהתענג על כל מנה בפנרד – תכבדו את זה. העובדה היא שבסופו של דבר המטבח עמד בזה בכבוד, בשתי ארוחות רצופות, אז למה המלצר צריך בכלל להתווכח על זה?

ואם כבר נכנסנו לעניין השירות: אם לקוח מבקש לעכב מנה וגם מזכיר את זה למלצר כי לא נראה לו שהוא העביר את המסר למטבח, והמלצר משיב "כן כן, הם יודעים" בלי שהוא מוודא שהם באמת יודעים, וחמש דקות אחרי זה נוחתת עליך מנה מישום מקום - אז זה סתם מוריד לכם נקודות על סתם, וחבל. אז אם יש משהו לשפר – זה הדבר, ואני כותב את זה באמת עם הרבה הרבה אהבה.

מכאן לאוכל.

מנה ראשונה: מח טלה בציפוי מטוגן (43) שהוגש על רוטב מיונזי חרפרף (צ’יפוטלה) עם כוסברה ושום – היתה מהבולטים בארוחה, והוזמנה גם למחרת. פריך מבחוץ. רך כמו חמאה מבפנים. רוטב משחתי שנותן את הקיק החריף שלו. תענוג.

ראשונה נוספת: סטייק טרטר (65), בהגשה הכי קלאסית שיש, עם חלמון למעלה, טוסטונים בצד וצ’יפס. הטרטר עצמו היה מעולה. הצ’יפס הדקים לא עוברים את מבחן הפריכות של טריליאן, והיו סבירים מינוס, לא מעבר. אבל כל עוד הטרטר עצמו עשה את העבודה אני אסלח על הצ’יפס.

עוד אחת מהראשונות: סרטן רך שריון בציפוי פנקו - על פי התפריט (50) ציפוי פנקו שעוטף סרטן לא מורגש - בפועל. זה לא שהמנה לא היתה טעימה. הציפוי היה מצויין, ורוטב ציזיקי מעט חריף השלים אותו מצויין, אבל טעמי הסרטן לא הורגשו כלל. כך שטעים ככל שיהיה – המנה היתה מפוספסת בעיניי.

מהעיקריות בחרנו רק מנה אחת, פטוצ’יני פירות ים (115). הגיעה מנה נדיבה מאד של פטוצ’יני שהדיפה ריח ים. גם הטעם היה טעם ימי אגרסיבי מאד. בתפריט כתוב ציר דג, אבל לטענת האישה היו בזה גם ביצי דגים, שייתכן והוסיפו עוד יותר לאלמנט הימי החזק. בין לבין היו נתחים של שרימפס. בייקון – שנעלם כאילו לא היה שם לנוכח טעמי הים החזקים. ומעט פירורי פנקו היו אמורים לתת אלמנט של קרנצ’יות.

ניסינו שנים שלושה ביסים. לא אהבנו, והעדפנו לא להמשיך בכח. אמרנו למלצר שזה לא שיש כאן משהו לא תקין אבל זה פשוט לא לטעמנו, אז לא נאכל את זה. מן הסתם לא ביקשנו החזר, אבל לזכות המסעדה ייאמר שזיכו על המנה (שאפו!) ואנחנו מצידנו פיצינו בטיפ מוגדל, כי זה באמת לא מובן מאליו.

ליווינו את הארוחה בצרעה הרי יהודה, שעשה את העבודה.

את הבוטום ליין אכתוב לאחר הדיווח על הפלמינגו.

לצפיה ב-'שני הסנט שלי'
שני הסנט שלי
11/06/2018 | 11:49
5
288
אין ספק שהמנה המנצחת של הערב הייתה מבחינתי המח טלה!
יש הרבה אנשים שאולי היו נרתעים מלהזמין מנה כזאת- אבל אני חייבת לציין שאין סיבה לרתיעה! מדובר במנה מנצחת מכל הבחינות...פריכה מבחוץ..נימוחה מבפנים ..רוטב שמרים אותה למעלה- פשוט מנה 10 אם נעתיק מMKR

אני דווקא לא מסכימה לנאמר על הצ'יפס של הטרטר- מבחינתי הוא היה מאוד מהנה- אמנם לא שיא הפריכות- אבל דק וטעים מאוד- ומאוד תורם למנה..נחמד לשבור את הביסים של הבשר עם הצ'יפס המטוגן- ביג לייק מבחינתי!

אכן האכזבה של הערב הייתה המנה של הפסטה- וחבל כי ניכר שהשקיעו בה חומרי גלם יקרים...אני רק רוצה שוב לחדד שייתכן שיהיו כאלה שכן יאהבו- אבל אני פשוט ציפיתי למנה מנחמת ומחממת, וקיבלתי מנה מאוד תוקפנית בטעם.. אי אפשר היה להתעלם מהטעם הדגי שפשוט השתלט על כל טעם אחר..

היות ואפשר לומר שזאת המנה היחידה שלא נהנתי ממנה בשני הביקורים- אנחנו בהחלט נחזור ללא צלם של ספק..

תודה ללוויתן שמהווה אופציה נהדרת לפודיס שכמותנו באילת!

לצפיה ב-'אפרופו מח (ממש קרב מוחות)'
אפרופו מח (ממש קרב מוחות)
11/06/2018 | 14:08
4
276
יצא לנו לאחרונה לאכול שתי גרסאות של מנות מח
הראשונה בפריס "מנת הדגל" של מסעדת CLOWN BAR שהיתה נפלאה והוגשה כך שהבנת שאתה אוכל מח (תמונה מצ"ב)
השניה בביקור ברומא בGIOIA MIA בנוסח דומה למה שתארתם (תמונה מצ"ב) היתה טעימה אך המנה הפריסאית מנצחת בגדול
לצפיה ב-'המנה הפאריזאית נראית ההארד קור של המוח '
המנה הפאריזאית נראית ההארד קור של המוח
11/06/2018 | 15:58
170
לא טעמתי מוח בצורה כזו, כך שקשה לי לדמיין את הטעם, אבל אני לא פוסל לנסות.

לצפיה ב-'מנת המוח של הקלאון בר נפלאה'
מנת המוח של הקלאון בר נפלאה
12/06/2018 | 06:40
2
142
אחת המנות הטובות שאכלנו בנסיעה בדצמבר. אני שמחה שהיא עדיין טובה, גם לאחר עזיבת השף המקורי את המקום.
לצפיה ב-'אין ספק שזה דורש לעבור מחסום פסיכולוגי יותר גדול'
אין ספק שזה דורש לעבור מחסום פסיכולוגי יותר גדול
12/06/2018 | 09:43
1
130
אבל בכל זאת אשמח לנסות!
גם נוזפת בעצמי שעוד לא יצא לי לאכול חלזונות..
בילדותי, ששהיתי בקפריסין במסגרת שליחות, אבא שלי היה אוכל בהנאה חלזונות במסגרת ארוחת "מזה" ואני זוכרת את החלחלה שעברה לי כל פעם למראה הצלחת...
מאז כמובן התבגרתי ואני רק מחכה להזדמנות לאכול אסקרגו כמו שצריך...

לצפיה ב-'זו היתה מנה נקייה וטעימה'
זו היתה מנה נקייה וטעימה
14/06/2018 | 12:29
46
היה בה משהו מאד יוצא דופן, בגלל צורת ההגשה והנקיון שלה גם מבחינת טעמים.

אסקרגו עדיין לא אכלתי, אבל זה רק מפני שלא יצא. גם זה יקרה
לצפיה ב-'הטרטר הוא אחת המנות האהובות עלינו'
הטרטר הוא אחת המנות האהובות עלינו
12/06/2018 | 06:44
4
147
זו מנה גדולה ואני לא מאד רעבה, היא מספיקה לי כמנה עיקרית. אני דווקא אוהבת את הצ'יפס שמלווה אליה וגם את סלט החסה. בסך הכל, הגשה קלאסית מאד.

מח הטלה נפלא. אני מנקה ממנו את הרוטב, כי צ'יפוטלה...
לצפיה ב-'אני ניקיתי את הרוטב מהצלחת עם הלחם '
אני ניקיתי את הרוטב מהצלחת עם הלחם
12/06/2018 | 07:11
1
129
נראה לי שגם אם אהיה במסעדה של חמישה כוכבי מישליין - אם יש רוטב מצויין ולחם בצד - אני אנגב. ישראלי או לא?

לצפיה ב-'ראיתי צרפתיות למהדרין עושות זאת בפריז'
ראיתי צרפתיות למהדרין עושות זאת בפריז
12/06/2018 | 09:31
117
אז גם לנו מותר
לצפיה ב-'לא זכור לי סלט חסה'
לא זכור לי סלט חסה
12/06/2018 | 09:46
1
115
הצ'יפס והטרטר היו נפלאים כאמור..
לא זכור לי סלט חסה שהוגש עם המנה..
לצפיה ב-'אולי שינו את ההגשה'
אולי שינו את ההגשה
13/06/2018 | 08:52
57
בדרך כלל מוגש עם צ'יפס וסלט חסה.
לצפיה ב-'פלמינגו@לוויתן'
פלמינגו@לוויתן
11/06/2018 | 09:48
8
321
בערב השני כאמור הזמנו לפלמינגו. זה קצת מצחיק כי זה באמת אותה מסעדה, רק שיושבים בכניסה. אפשר על בר, אפשר שולחן, והתפריט מכיל עוד כמה אופציות ומאפשר בחירה של חצאי מנות מהתפריט של הלוויתן.

גם הפעם חזר המשא ומתן על סדר הוצאת המנות, וכאן גם היתה המנה שיצאה בדיוק בזמן שביקשנו לתת מנוחה לבטן. כתבתי באריכות בפוסט הקודם אז אין טעם להרחיב. מעבר לעניין הוצאת המנות השירות היה ידידותי, והיה נעים לשבת שם ולצפות על המנות יוצאות מהמטבח לכיוון המסעדה ולראות אילו מהמנות אנחנו כבר מצליחים לזהות מרחוק.

לפתיחה היינו חייבים שוב את מנת המוח טלה מהיום הראשון – לא הכזיבה גם הפעם, ולטעמי היא מנת חובה שם.

לאחר מכן, בדומה ליום הראשון, מנה קרה, אבל הפעם – פרפה כבד אווז ומעליו שכבה דקה של ג’לי מיין אדום ופירורים של מלח גס (84). בצד הוגש סלטון שהשארתי לאישה, אז אין לי כל כך מה לכתוב עליו. הפטה עצמו – ללא רבב. שכבת הג’לי עשתה קצת בילבול, כי יש איזו ציפיה לכך שהיא תתן אלמנט של מתיקות כשבפועל היא היתה די חסרת טעם ובעיקר הורגשו פירורי המלח. זה לא שהיא הפריעה לי במיוחד, אבל לא ממש הבנתי מה התפקיד שלה בטעמים של המנה. הטוסטונים שהוגשו בצד היו מבצק שהזכיר בריוש (בשונה מאלה שהוגשו יחד עם הטרטר) והם היו ממש מוצלחים.

המנה הוגשה בכלי זכוכית חמוד, אבל לצערי התפקשש הצילום. סך הכל מנה מוצלחת, שהייתי ממליץ לאכול רק אם חולקים אותה, כי לסועד בודד משלב כלשהו המונוטוניות של המנה מתחילה קצת לשעמם. לחלוקה בין שני אנשים היא סבבה.

ניצלנו את האופציה לחצאי מנות לטובת חצי ריזוטו ארטישוק ירושלמי. הריזוטו היה טיפה יותר נוזלי ממה שאתה מצפה מריזוטו, אבל זה לא הפריע להנות ממנו. מנה מעולה, עם תוספת של צ’יפס ארטישוק ששבר (תרתי משמע) בצורה מאד מוצלחת את המרקם הדי אחיד של הריזוטו. מנה ממש ממש טעימה – נרשמה כמספר 2 בשני הביקורים, יחד עם המח טלה.

חצי מנה נוספת שבחרנו מהעיקריות – נתחי פילה חזיר. שהוגשו על מצע מתוק/חריף/חמוץ שכלל גרעיני תירס וקצת פטריות ושוב צ’יפוטלה ושוב כוסברה. הבשר הוכן היטב. היה בעל מרקם מושלם, רך ונעים לאכילה, והמצע השובב החמיא לבשר. עוד מנה מוצלחת מאד, אפילו שהבטן כבר היתה די מלאה.

אין ספק שלוויתן היא זן נדיר באילת. מסעדה ראויה מאד, עם רמת ביצוע גבוהה. הערב השני היה המוצלח יותר. הערב הראשון פחות. אפשר להגיד בלי ספק שבערב השני המסעדה הציגה רף גבוה מאד גם ברמה הארצית (למעט עניין השירות שהיה בעייתי בשני הערבים וראוי לליטוש נוסף). הערב הראשון היה פחות מוצלח, הן בגלל הפסטה שלטעמנו איזון הטעמים בה לא מוצלח (אפילו בצילומים היא נראית המנה הכי פחות סקסית) והן בגלל הסרטן הפריך שהיתה אמנם מנה מאד טעימה אבל בלי נוכחות של הסרטן שאמור היה להיות הכוכב.

בסטנדרטים אילתים – אין משהו שאפילו מתקרב לזה, ויסלחו לי שוב כל המסעדות האחרות שם. אני רק מקווה שיש בין אילו שגרים באילת + אלו שמגיעים אליה לחופשה, מספיק אנשים שמחפשים את הפיין דיינינג, בשונה מלפני 10 שנים, שאז למסעדה כזו (עיין ערך ג’וזפין ז"ל) לא היה סיכוי להחזיק מעמד.

אני חושב שחלק חשוב בעניין זה לא לקפוא על השמרים. יש מה לתקן ולשפר. הן בחלק מהמנות, והן בנושא השירות. ורצוי גם מדי פעם לעשות רענון לתפריט כך שלמי שגר שם ולא מגיע פעם בשנה יהיה מעניין לחזור.

בבחירה בין הלוויתן לפלמינגו אני ממליץ דווקא על הפלמינגו, מכיוון שההבדל היחיד בינו לבין הלוויתן הוא האפשרות להזמין חצאי מנות מהתפריט של הלוויתן, ובהתחשב בכך שהעיקריות שם די גדולות – עדיף להתנסות ביותר חצאים של מנות ולקבל חתך רוחב יותר גדול של התפריט מאשר למלא את הבטן עם המנות הנדיבות מאד, אולי אפילו נדיבות מדי, של התפריט הרגיל. מבחינתנו – בכל המנות שהזמנו בגודל חצי הכמות שהוגשה היתה מספקת, ומנה כפולה מהן היתה כבר סתם too much.

בוטום ליין – מקום שהוא חובה באילת. לא הכל מושלם, אבל במונחים אילתיים – שיזכו לאריכות ימים מופלגת.

לצפיה ב-'תודה על הדיווחים המוצלחים, כרגיל. גם אני מהמכורות למוח'
תודה על הדיווחים המוצלחים, כרגיל. גם אני מהמכורות למוח
11/06/2018 | 12:59
181
ותמיד שמחה לשמוע על עוד אנשים שלא נרתעים מזה ויודעים להעריך.
אגב, מוח מטוגן זו אחת המנות הקלות  להכנה בבית בכלום זמן ועבודה.ולא יקר. ממליצה לכל מי שאוהב.
לצפיה ב-'אתם בחברה טובה, סעדנו שם שני ערבים בפברואר השנה'
אתם בחברה טובה, סעדנו שם שני ערבים בפברואר השנה
11/06/2018 | 17:13
5
196
פסטיבל ג'אז חרף, כמעט חדש קדם הזמנתי מקום לחמישי וששי בערב
לא דיווחתי כי בניגוד לארוחות שנה קדם יצאנו פחות נפעמים 

ענין הוצאת מנות בקצב מטורף קרא גם אצלנו , למרות שבקשנו ואף נשלח לי משוב טלפוני בששי בבקר ובעקבותיו התקשרה אלי ענבל , בעלת המקום . כשהגענו בששי בערב לא נראה שהיא זוכרת את שיחתנו ..ואפילו לא ניגשה אלינו . 

בעיה נוספת- היצע דל מאד לצמחונים, לבעלי הצמחוני היה קשה למצוא מנות ולמיטב זכרוני אכל את אתה מנה (ראשונה כמדומני ) שני ערבים ברצף.

אני זוכרת שיצאנו בששי בערב- שעה מתחילת הארוחה כמדומני (ולא, לא מיהרנו לקונצרט) עם הרגשת החמצה כי הבעלים מאד נחמדים .

התפרסמהנ עכשו תוכנית פסבטיבל ג'אז קיץ- מן הסתם נאכל שם אבל רק ערב אחד...
לצפיה ב-'אין ספק שאם לא מחזיקים אותם עם היד על הדופק בעניין הקצב'
אין ספק שאם לא מחזיקים אותם עם היד על הדופק בעניין הקצב
11/06/2018 | 17:53
164
אז ארוחה יכולה להסתיים שם תוך פחות משעה, ולא ברור לי העניין הזה. זה לא פאסט פוד, אז למה לטעת אצל האורחים תחושה כאילו רוצים להפטר ממנו? זה לחלוטין לא מה שרוח המקום משדרת, וסתם חבל. מקווה שישפרו או זה אבל לפי מה שאת כותבת אני קצת בספק

לצפיה ב-'גם לנו היה בדיוק את אותו סיפור של הוצאת מנות'
גם לנו היה בדיוק את אותו סיפור של הוצאת מנות
12/06/2018 | 12:58
3
143
ללא מנוחה, מהר מידי ועם התעלמות מהבקשה לחכות. האוכל היה טוב. התחושה הכללית הייתה שמנסים להעיף אותי מהמסעדה כמה שיותר מהר. וזה היה מבאס. מאד
לצפיה ב-'לא מצליח להבין את זה '
לא מצליח להבין את זה
12/06/2018 | 19:58
2
125
תגובה אחר תגובה מציינות את זה, מה שאומר שזה לא איזה פיקשוש חד פעמי שלהם אלא עניין מכוון שם להריץ את המנות, ולא ברור למה. זה נותן תחושה מאד לא נעימה שאתה מרגיש שמאיצים בך. הם באמת לא מבינים שזה עובד לרעתם ויוצר תחושה מאד לא נוחה אצל האורחים שלהם?

פעם הבאה אני פשוט אבקש מנה בודדת ואחרי שנסיים אותה ונרצה להתקדם נזמין את המנה הבאה. נראה לי שזו הדרך היחידה לשלוט שם על הקצב

לצפיה ב-'בפעם הבאה, אולי פשוט תשאל למה '
בפעם הבאה, אולי פשוט תשאל למה
13/06/2018 | 08:53
1
31
לצפיה ב-'מה יעזור לי לדעת למה'
מה יעזור לי לדעת למה
13/06/2018 | 09:15
109
במקרה הטוב יתנו לי איזו תשובה מקצועית שאני ממילא לא בפוזיציה להתווכח עליה חוץ מאשר להגיד "אוקיי, אבל זה חשוב לנו אז תעשו מאמץ", או שיגידו לי בתשובה "ככה אנחנו עובדים" וגם על זה אין לי מה להגיד חוץ מאשר "אוקיי, אבל זה חשוב נו אז תעשו מאמץ".

אז יצא שסתם שאלתי למה מבלי שממש התשובה שאקבל תשנה במשהו, חוץ מזה שהיא הופכת אותי כבר ב-5 הדקות הראשונות לסוג של לקוח נודניק ולא מרוצה, ואני לא אוהב לפתוח ככה ארוחה. אני מגיע למסעדה בחיוביות. אני לא בא להשביע את עצמי אלא להעביר בילוי של ערב. אז העדפנו במקום לשאול או להתוכוח להגיד שככה אנחנו מעדיפים את זה ולבקש שישתדלו בעניין ולשמחתי עוד יצאנו "בזול" כי הצלחנו להשאר במסעדה זמן שיא יחסית לכל המדווחים האחרים כאן.

לקוח לא אמור להתחיל לשאול למה וכמה. בתור לקוח אני אמור להגדיר מה הציפיות שלי, ולקוות שהן יפלו על אוזן קשובה.

לצפיה ב-'מתה על הריזוטו הזה עם הצ'יפס שנותן פריכות'
מתה על הריזוטו הזה עם הצ'יפס שנותן פריכות
12/06/2018 | 06:46
42
לצפיה ב-'תודה על הדיווחים המושקעים,כרגיל'
תודה על הדיווחים המושקעים,כרגיל
11/06/2018 | 17:17
41
לצפיה ב-' על הדיווח המושקע'
על הדיווח המושקע
12/06/2018 | 06:52
1
114
עשיתם ממש בטן גב? וואללה כל הכבוד.

יום נישואים שמח
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
12/06/2018 | 07:12
121
לפחות היום נישואין יוצא באביב, כי הימי הולדת של האישה והקטנה הם בחורף...

מבחינתי בטן גב זה נחמד ליום יומיים.
יותר מזה זה כבר too much בשבילי.
כיוון שהחופשה היתה קצרה (שני לילות) זה היה בול.

אז מה אכלתם בסוף השבוע?
10/06/2018 | 09:26
12
25
לצפיה ב-'בלי מילים (או אולי- גאווה יהודית)'
בלי מילים (או אולי- גאווה יהודית)
10/06/2018 | 17:47
11
407
פרוט של כמה מסעדות בימים הקרובים
לצפיה ב-'סופ"ש ברומא OSTERIA BARBERINI'
סופ"ש ברומא OSTERIA BARBERINI
11/06/2018 | 09:37
3
412
רומא אהובה עלינו ואנחנו משתדלים לבקר בה מדי פעם ובעונות שונות
בביקור הקודם (אוקטובקר 2017) לקחנו "סיור אול בשכונת TRASTEVERE שזו שכונה ידועה בסצינה הקולינארית שלה ואכן הסיור היה מהנה ומומלץ מאד
הפעם בחרנו בסיור בשכונה שהיא לא תיירותית לחלוטין ולולא סיור האוכל ספק אם היינו מגיעים אליה TESTACCIO
הסיור הפתיע לובה והיה מעניין ומעשיר במידע ומומלץ בהחלט

המסעדה הקבועה שלנו ברומא היא OSTERIA BARBERINI כדאי מאד לבקר בה לחובבי הכמהין וכדאי מאד לבקר בה בעונת הכמהין הלבנות (אוקטובר -דצמבר)
התקבלנו ע"י הבעלים במאור פנים ובברכת שלום
הפעם ויתרנו על הפתיח הקבוע שלנו מוצרלה בפאלו עם עגבניות שרי כי קיבלנו מנה כזו לפנה"צ בסיור האוכל אז לקחנו ברוסקטה עם כמהין וחציל מילנזה שתי מנות נהדרות
לעיקריות ריזוטו עם קרם כמהין לבנות וכמהין שחורות וכבד אווז מנה מופלאה עם שילוב עז של טעמים כשהרזוטו עשוי מדוייק כ"כ
לזניה של פטריות וכמהין מנה לא שיגרתית אבל עשירה ומפתיעה שילוב מנצח של מילוי של מגוון פטריות עם פרוסות כמהין מעל ודפי לזניה נגיסים עד רכים
חלקנו קינוח של עוגת גבינה מצויינת
וכמובן יין איטלקי לבן מצויין

לצפיה ב-'נובמבר אמרת ? נתכנן !!!!'
נובמבר אמרת ? נתכנן !!!!
11/06/2018 | 17:15
40
לצפיה ב-'תודה על הדיווח , האם יש גם מלון מומלץ '
תודה על הדיווח , האם יש גם מלון מומלץ
14/06/2018 | 18:44
1
12
לצפיה ב-'הנחתי שתתענגי על הדיווח (זיכרונות)'
הנחתי שתתענגי על הדיווח (זיכרונות)
15/06/2018 | 09:16
45
המלון הקבוע שלנו הוא LA GRIFFE שנמצא בתחילת רח' לה נאציונאלה ליד כיכר הרפובליקה מרחק הליכה קצר מרוב האתרים הידועים ו35 דק' הליכה לטרסטוורה
זה מלון "בוטיק" כשבקומה ה9/10 נמצא חדר האוכל -לארוחת בוקר עם נוף נהדר והבר לשבת בלילה
יש כנסיה ליד המלון שיש בה מופעי אופרה
לצפיה ב-'IL NIDO DEL PETTIROSSO'
IL NIDO DEL PETTIROSSO
11/06/2018 | 09:53
4
267
עוד אחת מן המסעדות ה"קבועות" שלנו ברומא
מסעדה קטנה כשהבעלים בילה זמן רב בפריס כך שהאוכל הוא לא איטלקי טיפוסי 
התיישבנו ליד השולחן הקבוע שלנו והשף שלח לנו כמתאבן סלטון של אוקטפוס קצוץ
לראשונות "שיפודים" של לשון בקר הבשר היה מצויין נגיס ורך )ואם לא הייתי יודע שזו לשון לא בטוח שהייתי מזהה) בליווי מחית תפו"א קרה
אוקטפוס בליווירטבים עם טעמים שונים האוקטפוס היה רך וטעים כשכל פעם רוטב אחר נותן טוויסט
לעיקריות לחי פרה בבישול ארוך בתוספת קוביות ירקות שורש פריכיפ מבושלים וכרובית נהדרת
מנה של ארנבת שבשרה נקצץ וטוגן קלות בלווי (מתבקש) של גזרים מבושלים נגיסים
בצורת ההכנה הזו של ארנבת טרם ניתקלתי ומבחינתי מנה מדהימה שהטעם של הולך איתי עד עתה
קיבלנו סורבה פסיפלורה וליים כ"פרה קינוח"מעניין ומרענן
לקינוח חלקנו וריאציה מעניינת של טארט טאטין התחתית סאבלה מלוח במעט ומעליו כדורי תפוח מקורמלים וגלידת קוניאק
בקבוק סובניון בלאן (איטלקי) היה ליווי מצויין
היו גם לחמים מצויינם ופטיפורים לסיום
לצפיה ב-'שיפודי לשון זה רעיון מצוין. אנסה בהזדמנות. תודה.'
שיפודי לשון זה רעיון מצוין. אנסה בהזדמנות. תודה.
11/06/2018 | 13:04
42
לצפיה ב-'נקרא מעניין מאד'
נקרא מעניין מאד
12/06/2018 | 09:33
2
113
זוכר בערך כמה עלתה הארוחה?
לצפיה ב-'לא יקר '
לא יקר
12/06/2018 | 11:18
1
125
האוכל ברומא זול בכ20% מהאוכלוסייה בפריס
הארוחה כולל בקבוק יין שתיה קלה לחמים (פעמיים) מצויינים אגב עלתה פחות מ100 אירו לזוג
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/06/2018 | 18:11
12
לצפיה ב-'Glass Hosteria ( כוכב מישליין)'
Glass Hosteria ( כוכב מישליין)
13/06/2018 | 11:42
1
152
ראשית תודה לEREZAVN על הפניה למסעדה הנהדרת הזו הנמצאת בTRASTTEVERE
למי שרוצה להגיע אליה אני ממליץ ללכת ברגל דרך הרובע היהודי לעבור את הגשר ולסייר קצת ברחובות הקטנים והנהדרים של השכונה  (המוצפים במסעדות שנראות כייפיות)פשוט פותח את התאבון
חלק מרצפת המסעדה עשוי זכוכית (טרנד שהיה מפתיע לפני הרבה שנים במסעדה המדהימה של מארק ווירה במג'ב וכאן כבר לא הפתיע) וכנראה מכאן נגזר שמה
החלטנו לוותר על תפריט הטעימות שנראה מעניין כי אחי צהריים של פסטה לא היינו מסוגלים לעמוד בו בכבוד
הארוחה התחילה במתאבן של קרם מלון בו שחו שרימפס נא פרוסות צנונית ועלי תבלין מנה כייפית לפתיחה
לראשונה חלקנו רביולי מופלא ממולא בפרמזן מיושן 60 חודשים ברוטס אספרגוס לטעמנו המנה המנצחת של הערב
לעיקריות לובסטר סלעים בלאסי עם אבוקדו וסלט מלפפונים מנה טובה ומעניינת
בשר של יונת בר שהוגש בשני אופנים : חזה בציר יין שהיה פרוס דק יחסית מצופה בפרוסות גזר ושקדים והונח על קרם בוטנים עדין וטעים ושוק בציפוי פריך מטוגן
קינוחים טארט בננות על חמאת בוטנים בבצק היו אגוזים נגיסים ומוס בננות
סלסלה עשוי חוטי סוכר שקופים (מבנה יפה) ובתוכה גלידת אייריש קרם בתוך רוטב טפיוקה עם קפה ושקדים מסוכרים
צלחת פטיפורים מעניינת ומגוונת
במשך הארוחה הגיעו פעמיים סלסלות לחמים שונות וטובות וקציפת שמן זית נהדרת
כמובן שהיה גם יין לבן איטלקי 
כדאי לציין שהמחירים כאן נמוכים בכ15-25% ממחירי מסעדות דומות בפריס

לצפיה ב-' היא בהחלט טובה'
היא בהחלט טובה
13/06/2018 | 12:31
70
הרביולי פרמזן נהדר
לצפיה ב-'מדריך גומיו ישראל 2018 יושק ככל הנראה בתאריך 17/6/18'
מדריך גומיו ישראל 2018 יושק ככל הנראה בתאריך 17/6/18
08/06/2018 | 20:12
18
301
על פי הפרסום של משרד יחסי הציבור, מדריך גומיו ישראל 2018 יושק בטקס השקה שיתקיים בתאריך 17/6/18.
לצפיה ב-'נותרו עוד 8 ימים....'
נותרו עוד 8 ימים....
10/06/2018 | 17:38
16
272
כך יראה מדריך גומיו ישראל 2018:
לצפיה ב-'ובעוד 8 ימים אני אמור לעזוב את הפורום הזה.....'
ובעוד 8 ימים אני אמור לעזוב את הפורום הזה.....
10/06/2018 | 17:43
15
320
אם וכאשר יגיע המדריך לחנויות הספרים המובחרות.

אני אמור לחזור לפורום הזה רק לאחר 720 יום לאחר יציאתו לאור של מדריך גומיו האחרון. המדריך אמור לצאת פעם בשנה, כך שאם אכן המדריך ייצא לאור מדי שנה בשנה, יחלפו עוד הרבה שנים עד שאחזור לכתוב כאן.

ואם לא תהיה הצלחה למדריך, אז כאמור אני אחזור לכתוב כאן רק בעוד 720 יום.
לצפיה ב-'מדוע עוד 720 יום? אינך נהנה לכתוב בפורום?'
מדוע עוד 720 יום? אינך נהנה לכתוב בפורום?
11/06/2018 | 13:25
4
83
לצפיה ב-'לא. אני לא נהנה לכתוב בפורום הזה.'
לא. אני לא נהנה לכתוב בפורום הזה.
11/06/2018 | 21:22
3
236
חבל על הזמן ועל האנרגיות.
לצפיה ב-'זה הדדי. אז למה אתה עדיין פה? לא ברור...'
זה הדדי. אז למה אתה עדיין פה? לא ברור...
12/06/2018 | 14:02
2
52
לצפיה ב-'אני כבר ממזמן לא נמצא פה יותר...'
אני כבר ממזמן לא נמצא פה יותר...
12/06/2018 | 22:38
1
123
אני לא קורא כאן יותר שום הודעה מעבר לפוסט הזה על גומיו. חבל על הזמן והאנרגיה.

ניפגש בפורומים האחרים של תפוז.
לצפיה ב-'זה לא אתה כותב. זה הסטודנט.'
זה לא אתה כותב. זה הסטודנט.
13/06/2018 | 16:39
35
לצפיה ב-'אני מקווה שתעמוד בהבטחתך...'
אני מקווה שתעמוד בהבטחתך...
11/06/2018 | 15:53
9
200
מבחינתי אתה יכול לחזור לכאן בעוד 7200 יום.
לצפיה ב-'סתם פורום שלא שווה לבזבז עליו את הזמן...'
סתם פורום שלא שווה לבזבז עליו את הזמן...
11/06/2018 | 21:20
8
189
אם יש לי את מדריך גומיו אז אין לי כל צורך לשוטט בפורום הזה שלא ניתן ללמוד ממנו כלום.
לצפיה ב-'כל מילה בסלע ! שלום ולא להתראות.'
כל מילה בסלע ! שלום ולא להתראות.
11/06/2018 | 21:54
7
50
לצפיה ב-'אני מבטיח לך שלאחר שאני ארכוש את מדריך גומיו החדש,'
אני מבטיח לך שלאחר שאני ארכוש את מדריך גומיו החדש,
11/06/2018 | 22:37
6
185
אני לא אכנס יותר לפורום הזה בשנתיים הקרובות.
לצפיה ב-'ואם בגומיו תהיינה המלצות על מסעדות ערביות המשתמשות בשמן '
ואם בגומיו תהיינה המלצות על מסעדות ערביות המשתמשות בשמן
11/06/2018 | 23:10
4
219
תעשייתי מזוכך [וזה יקרה כנראה] אז מה תעשה? תחזור אלינו מוקדם יותר?
לצפיה ב-'מלכה'
מלכה
11/06/2018 | 23:42
2
198
אני עוקבת מדי פעם ונהנית מהפורום, רק את הסיפור עם גומיו ושמן זית מזוכך טרם פיענחתי וכנראה שלעולם לא אפענח. אבל תמיד צריך גם כאלה...
לצפיה ב-'חבל על הזמן ועל האנרגיה'
חבל על הזמן ועל האנרגיה
12/06/2018 | 07:01
1
67
לצפיה ב-'כל דברייך הם שטויות חסרות כל בסיס עובדתי.'
כל דברייך הם שטויות חסרות כל בסיס עובדתי.
15/06/2018 | 20:53
23
לצפיה ב-'אשר אמרתי,'
אשר אמרתי,
12/06/2018 | 22:47
118
אם אכן ייצא לאור מדריך גומיו בשבוע הבא, אני אחזור לפה לפורום רק לאחר שיחלפו 720 יום ממועד הופעתו האחרון של המדריך.

אם המדריך יהיה הצלחה ליזמים והוא ייצא כמתוכנן מדי שנה בשנה, אז לא אצטרך לחזור לכאן בכלל.

אין לזה כל קשר למסעדות המומלצות שיפורסמו במדריך.
לצפיה ב-'אני לא יודע מה אני אעשה...'
אני לא יודע מה אני אעשה...
12/06/2018 | 09:42
166
אם חו"ח יקרה משהו והמדריך בסופו של דבר לא יצא כמתוכנן.
יתכן אפילו שאשקול לעזוב את הארץ יחד עם פרופסור חצרוני.
לצפיה ב-'אף אחד לא האכיל את הטרול, ופתאום כותב אורח שואל שאלה...'
אף אחד לא האכיל את הטרול, ופתאום כותב אורח שואל שאלה...
12/06/2018 | 07:03
74
לצפיה ב-'השף אנתוני בורדיין התאבד :('
השף אנתוני בורדיין התאבד :(
08/06/2018 | 16:09
3
291
http://m.ynet.co.il/Articles/5281929#/
לצפיה ב-'בלי להגזים, העולם הקולינרי בשוק'
בלי להגזים, העולם הקולינרי בשוק
08/06/2018 | 18:57
391
חשבונות האינסטגרם והטוויטר של בורדיין, עודכנו בפעם האחרונה לפני ארבעה ימים, ולא היה בהם שום רמז למה שעתיד לקרות.

ב- CNN אספו תגובות למותו של אנתוני בורדיין:

לצפיה ב-'מבקרת המסעדות של הסאנדי טיימז על אנתוני בורדיין'
מבקרת המסעדות של הסאנדי טיימז על אנתוני בורדיין
10/06/2018 | 12:05
247
I can’t believe he’s gone, that he’s no longer going to be leading us down the uncharted, challenging food roads of the planet, a gleefully forthright and ­enabling companion: “Your body is not a temple,” he once said. “It’s an amusement park.” And if anyone appeared to be enjoying the ride, it was him.

לצפיה ב-'אוכל טעים ולא פלצני, הערב, בין נתניה ותל אביב'
אוכל טעים ולא פלצני, הערב, בין נתניה ותל אביב
09/06/2018 | 16:24
1
141
בשר, דגים...

כבר מזמן לא בעניינים...
נשמח להצעות
לצפיה ב-'עדנה ברמת השרון- לקחת בחשבון שמקבלים רק מזומן'
עדנה ברמת השרון- לקחת בחשבון שמקבלים רק מזומן
09/06/2018 | 17:34
81
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
07/06/2018 | 07:09
10
21
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'ערב וויסקי במסעדת שלו ביער '
ערב וויסקי במסעדת שלו ביער
07/06/2018 | 07:14
3
102
מסעדת שלו ביער בקריית טבעון תקיים היום ה-7.6, ערב וויסקי וארוחה מיוחדת, בשיתוף עם המותג GLEN MORAY.

בארוחה יוגשו 5 מנות, מנת פתיחה, מנה ראשונה, מנת ביניים, מנה עיקרית וקינוח:

מנת פתיחה:
פוקאצ׳ה שמן זית ובלסמי;
ברזאולה שייטל, עלי דפנה וזעתר בר;
טוסטוני חרדל וגרגירי חרדל שחור, גבינת גורגונזולה, אננס מקורמל.

מנה ראשונה:
סביצ׳ה אלבקור מעושן , נקטרינה, אבוקדו, בצל ירוק, צ׳ילי, ג׳ינג׳ר שמן זית ולימון

מנת ביניים:
סנגרייה גלן מוריי.

מנה עיקרית:
אסאדו עגל מעושן, רוטב תפוז אניס והל

קינוח:
טראפל  וויסקי  מריר 70% קקאו בלגי ולבנדר

בנוסף יימזגו  3 סוגי וויסקי מתיישנים שיוגשו על ציר הזמן, בליווי הסברים.
במקום יוצע הוויסקי למכירה במחירים מיוחדים.

עלות הארוחה :220 ₪ לאדם

מסעדת שלו ביער
שיכון האלה 2 טבעון
יום חמישי ה-7.6, 20:00
טלפון - 04-9831837

לצפיה ב-' מישהו יודע מה משמעות השם "שלו ביער".....'
מישהו יודע מה משמעות השם "שלו ביער".....
08/06/2018 | 23:00
2
117
לפני מספר חודשים נכחתי שם בבר מיצווה וביררתי....
לצפיה ב-'שם היסטורי שנשאר מתקופת איתי שלו'
שם היסטורי שנשאר מתקופת איתי שלו
09/06/2018 | 14:00
1
36
לצפיה ב-'אכן. בתחילה הייתי בטוח שמדובר במסעדה '
אכן. בתחילה הייתי בטוח שמדובר במסעדה
09/06/2018 | 14:07
148
שלו [הציפור] ביער.
לצפיה ב-' יקב ויתקין - מרתף לילה'
יקב ויתקין - מרתף לילה
07/06/2018 | 07:30
34
ביקב ויתקין שוב פותחים את המרתף לטעימת יינות מתיישנים, והפעם בשעות הלילה.

ביום חמישי ה- 14/6/18 בשעות 20:00-22:30, ייפתח דלתות המרתף בשנית, וניתן יהיה לטעום:
• ריזלינג 2013
• קריניאן 2009
• קברנה פרנק 2008
• בכל שעה עגולה ייפתח לטעימה מגנום פטיט סירה 2010.

בתכנית, מלבד יינות מתיישנים:
מוסיקה חיה של ארנון פרידמן מהג'אזלנים;
כיבוד איכותי ללווי הטעימה;
כוס רידל במתנה לכל רוכש כרטיס טעימה.

מחיר כרטיס לאירוע: 120 ש"ח
הטעימה כוללת גם את סדרת המסע הישראלי וסדרת ויתקין (למעלה מ-10 יינות).
הנחה של 50% ל-10 הנרשמים הראשונים.

לצפיה ב-' מונדיאל 2018 במירור בר במלון ממילא'
מונדיאל 2018 במירור בר במלון ממילא
07/06/2018 | 07:48
35
מירור בר במלון ממילא נערך לשידורי מונדיאל 2018, ולהקרנת המשחקים על מסך בבר.

במהלך כל חודש יוני יוצעו לקהל האורחי,ם מבצעים משתנים על קוקטיילים, רום, בירות ועוד. במקביל יוגש תפריט משתנה של מאזטים מיוחדים שנוצר ע"י שף המלון קובי בכר, כדי ללוות את מנות האלכוהול.

בשבועות הראשונים של החודש הבר "מחמם" את הקהל עם מבצעים והופעות של להקה לטינית, לקראת המונדיאל שיתחיל ב- 14.6.

בין ההתרחשויות בחודש יוני:
הופעה לטינית (4/6);
די.ג'יי מדי יום חמישי;
דיל אלכוהולי משתנה מדי שבוע, כמו מרגריטות במגוון טעמים ללא תחתית (3-9/6),  קוקטיילי רום ללא תחתית (10-16/6),  קורונה +צ'יסר (17-23/6);
ויהיו גם מנות ספיישל משתנות בהתאם למשחקים.

מירור בר, מלון ממילא, קומה 2
02-5482230

לצפיה ב-'טייגר לילי - תפריטי קוקטיילים ויין חדשים'
טייגר לילי - תפריטי קוקטיילים ויין חדשים
07/06/2018 | 08:22
45
'טייגר לילי' משיקה 6 קוקטיילי קיץ, ותפריט יין חדש, מהם ניתן יהיה ליהנות ב-2 מסעדות הרשת, ברמת החייל ובשרונה מרקט.

בנוסף, לכבוד השקת תפריט האלכוהול העדכני, מציעות המסעדות 25% הנחה על הקוקטיילים והיינות בימים 10-16 ביוני, החל מהשעה 16:00.

הקוקטיילים הקיציים החדשים:
  • מרגריתאי – Margarithai: טקילה, סורבה מנגו, סירופ מנגו וקרח (40 ₪);
  • למאי ביץ' – Lamai Beach: ג'ין תותים, ליקר ליצ'י, סמבוק, פירות יער ולמון גראס (42 ₪);
  • קינ-מון – Cinna-Moon: יגרמייסטר, פלרנום, שקדים, אננס ומקל קינמון (44 ₪);
  • טוק טוק – Took Took: רום, קמפרי, פסיפלורה ותפוז (44 ₪);
  • קוקוהאט – Cocohut: ג'ין, שארטרז, קוקוס, כוסברה ומלפפון (46 ₪);
  • בורי ראם – Buri Ram: וויסקי, ג'ינג'ר, לימון ובוומור (48 ₪).

תפריט היין החדש, שם דגש על VFM גבוה. בין היינות בתפריט החדש:
  • פומה בלאן של יקב דלתון (28 ₪),
  • גוורצטרמינר של יקב וארטנבורג וינצר הגרמני (30 ₪),
  • מסע ישראלי ורוד של יקב ויתקין (32 ₪),
  • ויונייה של יקב הרי גליל (32 ₪),
  • סובניון בלאן של יקב וילה מריה הניו זילנדי (38 ₪),
  • פרימיטיבו די מאנדוריה טאלו מאיטליה (38 ₪),
  • טרסה של יקב לוריא (40 ₪),
  • שאבלי של דומיין דה מאלאנד הצרפתי (46 ₪) ועוד.

לכבוד השקת תפריט האלכוהול החדש ניתן יהיה ליהנות מכל הקוקטיילים והיינות 

טייגר לילי רמת החייל – הברזל 32, רמת החייל, טייגר לילי שרונה מרקט – קלמן מגן 3, ת"א

לצפיה ב-'ביר גרדן - תפריט קיץ חדש'
ביר גרדן - תפריט קיץ חדש
07/06/2018 | 08:59
108
קבוצת ה"ביר גארדן" המקורי, בעלת הגארדן הראשון בכיכר דיזנגוף בתל-אביב והגארדן במתחם G בכפר-סבא, נערכת לקיץ ומשיקה תפריט קיצי מרענן.
התפריט מציע לצד המנות המוכרות, מנות חדשות המשלבות בין המטבח הבווארי למטבח הישראלי. גם תפריט האלכוהול הורחב והותאם לקיץ.

בין המנות החדשות בתפריט הקיץ:
  • ברוסקטות ארטישוק – קרם ארטישוק על לחם מחמצת לבן, פטה רכה, שקדים קלויים ושמן כמהין (38 ש"ח)
  • קארי וורסט – תבשיל עגבניות חמים עם נקניקיית עגל, שוקרוט, שעועית לבנה, בצל ירוק ואבקת קארי (44 ש"ח)
  • עראיס צ'יבוריקי – מיני פיתות ממולאות בבשר טלה טחון במקום, צרובות על הפלנצ'ה. מוגש עם טחינת יוגורט חריף (46 ש"ח)
  • שווארמה דג – דג לבן צרוב עם פטריות ובצל על יוגורט ועשבי תיבול טריים (52 ש"ח)
  • זוסה קינמון – בצק עלים מתוק עם רוטב שוקולד נוטלה וקראמבל עוגיות (28 ש"ח)
בין הקוקטיילים החדשים:
  • Pina – הגרסה הקרה של קפטן מורגן ספייסד עם פלרנום ואננס (38 ש"ח)
  • Jasmine 2.0 – קוקטייל מריר, קליל ואדום המכיל שילוב של גורדונס ג'ין, קמפרי, לימון ומתיקות קלה של ליקר תפוזים (42 ש"ח)
  •  Green Jin – ג'ין יבש, צינזאנו ביאנקו, עלי בזיליקום טריים ומעט לימון (44 ש"ח)
גם בעונת הקיץ, ימשך ה-Happy Hour של הביר גארדן, במסגרתו תינתן הנחה של 50% על כל תפריט האלכוהול ועל מנות נבחרות מתוך תפריט האוכל.

"ביר גארדן" 
תל אביב - הרב ריינס 2, כיכר דיזנגוף, ת"א (054-527-4512)
כפר סבא - ויצמן 207, מתחם G, כפר סבא (099-539-631)

לצפיה ב-' מסעדת כולא חוזרת לערב חד פעמי'
מסעדת כולא חוזרת לערב חד פעמי
07/06/2018 | 09:03
126
עודד חצבני מגיע להתארח במסעדה סבידה בעכו, עם מנות של מסעדת כולא שלו שנסגרה. הארוחה מתקיימת כחלק מגיוס המונים של חצבני לפרויקט החדש שלו - הוצאה לאור של ספרי ילדים בערבית ועברית ותרגום ספרי ילדים מפורסמים לערבית.

הארוחה תתקיים ביום שני ה-11 ביוני החל מ-20:00 , ותכלול מנות שיוגשו למרכז השולחן. בין המנות: סביצ'ה פיסטוק, קלמרי טחינה, לילות ביירות, תפוח אדמה שרוף, דגים על גריל פחמים והרבה יין ועראק.

מחיר הארוחה: 300 שקלים לסועד.

ההרשמה לארוחה היא רק דרך דף גיוס ההמונים של הפרויקט: 
לצפיה ב-'אירוע black morning - נראה מסקרן '
אירוע black morning - נראה מסקרן
07/06/2018 | 11:13
171
לצפיה ב-'מחפשת המלצה על מקום לכבוד יום הולדת'
מחפשת המלצה על מקום לכבוד יום הולדת
07/06/2018 | 23:32
1
130
שלום,
מחפשת מסעדה שאוכל לקיים בה אירוע של יום הולדת ביום חמישי בערב ושהמקום לא נסגר מוקדם מיידי.
נהייה בערך 8 אנשים, המקום צריך להיות כשר
באזור של ראשון לציון לתל אביב (משהו באזור הזה) ושיהיה נגיש לתחבורה ציבורית.
מכירים מקום כזה?

תודה רבה למי שעונה!
לצפיה ב-'פיש מרקט'
פיש מרקט
08/06/2018 | 22:41
133
חגגתי שם את יום הולדתי ה-50.
נמצא בתל אביב, בשדירות שאול המלך (באיזור של ויצמן). נגיש מאד לתחבורה ציבורית וגם יש חניה באיזור.

אז מה אכלתם בסוף השבוע?
03/06/2018 | 07:18
12
76
לצפיה ב-'סוף שבוע ברמות נפתלי - הדרך לרמות נפתלי'
סוף שבוע ברמות נפתלי - הדרך לרמות נפתלי
04/06/2018 | 16:22
354
בחמישי בבוקר נסענו למושב רמות נפתלי, לכבוד חגיגת ארבעת היקבים שהתקיימה ביום שישי.

התכנון היה לנסוע צפונה, ולעצור בדרך לקנות לחם, גבינות ומוצרים נוספים שנאכל בצימר שהזמנו.

התחלנו באלחנן תרבות לחם בקיבוץ משמרות, שם אכלנו ארוחת בוקר שכללה מנת ביצים עלומות על רוטב הולנדז ופרפום עגבניות (48) -הביצים העלומות היו עשויות נכון, ההולנדז היה קום איל פו ופרפום העגבניות הוסיף חמיצות רעננה. רק חבל שהמנה מגיעה עם פרוסת טוסט אחת.
חלקנו גם סלט קרעי לחם, עגבניות ובצלים סגולים צלויים וטחינה (52) - סלט טבעוני, שהכיל חתיכות גדולות (אולי גדולות מדי) של לחם קלוי קלות. הטחינה חיברה את כל המרכיבים יחד והיתה מצויינת. שתינו עם האוכל קפה קר (15).

לקחנו איתנו לחם מחמצת שיפון אגוזים (50) - יקר מאד ללחם, אבל הוא הספיק לנו ל- 4 ימים, והבוקר אכלתי את הפרוסות האחרונות קלויות. עוד לקחנו סטיקי באן (16) ובוסטוק (16) - כל אחד מהמאפים נעטף לחוד בעטיפה כפולה, והם היו נהדרים גם יומיים אחרי אפייתם.

המשכנו צפונה ללטם, ושם עצרנו במחלבת שירת רועים, לרכוש גבינות.  קנינו מעין חרוד - גבינה קשה מחלב כבשים בסגנון TOMME, נירית - גבינת כבשים מצופה בפחם ערמונים, וגבינה קשה נוספת. הצלחתי לאבד את החשבון, כך שאין לי פירוט מחירים:אבל שילמנו כ- 110 ש"ח עבור שלוש הגבינות. שנינו חשבנו שהמחיר קצת יקר, והגבינות לא היו מהמשובחות שאכלנו.

עצרנו גם באיזור התעשיה דלתון ורצינו לבקר ביקב אדיר, אבל התארחה שם קבוצה גדולה של תיירים אמריקנים יחד עם יאיר נתניהו, והחלטנו לוותר.
סמוך ליקב אדיר נמצאת מאפיית פתפותים שמתמחה בלחמים, עוגות וקרקרים מקמח כוסמין. אני עוקבת אחריהם בפייסבוק כבר זמן רב, ושמחתי על ההזדמנות לקנות מהם כמה דברים. היות שהיה מבצע של שתי קופסאות קרקרים ב- 40 ש"ח, לא יכולנו לסרב לו, וקנינו קרקרי לתת טבעיים וקרקרי גרעינים עם חמאה - שני סוגי הקרקרים היו טעימים מאד, פריכים ומלאי טעם. אני ממשיכה לנשנש מהם בבית
חנות המפעל נעימה מאד, הצוות נחמד והם שמחים לספק הסברים וטעימות.

בצרכניה של רמות נפתלי קנינו חלב ודובדבנים מצויינים שנקטפו באותו בוקר.

לצפיה ב-'סוף שבוע ברמות נפתלי - בנג'ולינה'
סוף שבוע ברמות נפתלי - בנג'ולינה
04/06/2018 | 16:46
316
את ארוחת הערב של יום חמישי אכלנו בבנג'ולינה בקרית שמונה.

למסעדה יש תפריט קבוע ותפריט מתחלף אשר משתנה בערך כל חודש. המסעדה היתה די מלאה, והשירות היה מקצועי ונעים. אחרי עיון בתפריט, ניגש אלינו מלצר, הסביר מעט על המנות, וקיבל מאתנו את ההזמנה.

הבחור הזמין לראשונה שייטל על פולנטה - שייטל צרוב MR על פולנטת תירס חמאתית ומתקתקה, אגוזי מלך בקרמל-צ'ילי ובלסמי מצומצם (44 ש"ח בחשבון ובתפריט באתר מחיר המנה 46 ש"ח. לא ברור לי למה ההבדל) - המנה הוגשה בצלחת לא לגמרי שטוחה, מה שהקשה על חיתוך נתחי הבשר. התיבול היה טוב ומאוזן, אבל הפולנטה היתה דלילה מאד, ולא הורגשה במנה פיקנטיות מהצ'ילי. בסך הכל, מנה סבירה שיכולה היתה להיות טובה יותר.

אני הזמנתי את מרק היום שהיה מרק חומוס ועגבניות עם תרד (28) - נאמר לי שהחריפות היחידה בו היא מפלפל שחור, אבל כנראה שרעדה לטבח היד כשפלפל את המנה
ציפיתי למרק סמיך, וקיבלתי מרק דליל וטעים, שהיה בו רק מעט תרד. חמיצות העגבניות איזנה את החריפות שהרגשתי, והוא היה מעט מלוח מדי. שוב, מנה סבירה שיכולה היתה להיות טובה יותר.

לעיקריות הוא הזמין מהתפריט המתחלף המבורגר עגבניות ועיזים (89) - 300 ג' המבורגר משפונדרה ושייטל, עגבניות שרי צרובות, כרישה, שום, צ'ילי, מיץ עגבניות וסילאן, גבינת עיזים מנצ'גו. ההמבורגר מוגש ללא לחמניה, עם תפוחי אדמה צרובים. הוא נהנה מההמבורגר ושילוב הטעמים. ההמבורגר הוזמן צלוי מדיום, ולדעת הבחור הוגש מדיום-וול.

אני נהניתי ממנת פירות ים שחיתות (95) - שרימפס וקלמרי, חזה אווז צרוב, זוקיני וכרישה בשום ויין לבן, על פולנטה וקדאיף קראנץ. השרימפס והקלמרי היו מהזן הקפוא הגדול והטוב, והטיפול בהם היה נכון. השילוב עם חזה האווז המלוח היה מצויין, הרוטב היה גם הוא טוב והפולנטה היתה... דלילה מדי. שילוב המרקמים עושה את המנה למעניינת, ולטעמי זו היתה המנה הטובה ביותר בארוחה. זו מנה גדולה שלא יכולתי לסיים, והבחור עזר לי עם שרימפ או שניים. אבל גם הוא לא הצליח לסיים אותה

שני הגרגרנים שאנחנו, לא יכולנו לוותר על קינוח, והזמנו שוקו שוקו (42) - פאדג' שוקולד עשיר, טראפלס שוקולד ואייריש קרים, מלבן שוקולד ופאייטה, רוטב שוקולד חם וגלידת ווניל. העתקתי את תיאור המנה מהתפריט, בו גם נכתב שהכנת המנה אורכת כרבע שעה.
מנת שחיתות שוקולדית אמיתית ומשובחת. פאדג' השוקולד התגלה בסוג של פונדנט עשיר וטעים. כמובן שלא הצלחנו להתגבר עליה.

שתיתי כוס פינו גרי, אבל איני זוכרת של איזה יקב. בבנג'ולינה מגישים, מלבד הקאווה שמיובאת, רק יינות ישראלים.

עם היין שילמנו 348 ש"ח וחזרנו לצימר לישון.
לצפיה ב-'חופשה ברמות נפתלי - יין ותנורין'
חופשה ברמות נפתלי - יין ותנורין
04/06/2018 | 17:01
2
325
בשישי, אכלנו ארוחת בוקר בצימר. המישמשים שהבאנו מהבית, והדובדבנים הלכו יופי עם הגבינות, ואפילו קצת הצילו אותן. הלחם המצויין של אלחנן היה יותר מצויין עם חמאה פשוטה, ואפילו נס קפה עלית הפשוט לא הצליח לקלקל לנו את מצב הרוח.

התחלנו וסיימנו את היום ביקב נעמן, שלטעמנו היה הטוב ביותר מבין ארבעת היקבים בישוב. קנינו לא פחות משישה בקבוקי יין, ואני זוממת לפתוח אחד מהם כבר ביום שישי הקרוב.

בערב אכלנו בתנורין בצומח כח, בעיקר כי היא המסעדה הכי קרובה לרמות נפתלי, ולא היו לנו שום כוונות לבשל או לעשות על האש בצימר.

הזמנו סלט ג'רג'יר (32) וטאבולה (32) והתמוגגנו מהעשבים והתיבול הפשוט. כנראה שאחרי ארוחות מלאות פחממות וחלבונים שמנים, היינו צריכים קצת ירוק.

לעיקריות הזמנו שיש ברק טלה (49) - הכיסונים היו עשויים היטב ומרק היוגורט החם היה חמצמץ בדיוק המידה. מנה מצויינת.
עיקרית נוספת היתה קבב ענתבלי (70) - בתפריט נכתב שהיא מוגשת על פריקה, וכשהמלצר שאל איזו תוספת נרצה, הבחור ענה בלי לחשוב פעמיים: "צ'יפס". לתומו חשב שהצ'יפס יתווסף לפריקה. אז קיבלנו מנה של 4 קבבים מצויינים ועסיסיים, על רוטב סמיך של עגבניות צלויות, וצ'יפס משקית
הקבבים היו באמת מצויינים, מתובלים היטב והלואי והיו במנה יותר מהם

קינחנו בכנאפה יחסית טובה (32).
לצפיה ב-'אכן דיווח מגרה......'
אכן דיווח מגרה......
04/06/2018 | 22:36
1
265
האם המסעדה נמצאת בתחנת הדלק שבצומת ?
אמורה להיות שם גם מסעדה לבנונית לא רעה.
אבל מה שרצית לציין שממש מול תחנת הדלק עם מבט צפונה, ישנו שביל [שהיה פעם כביש] עם מחסום שניתן להרים. בהמשך השביל נמצאת "עין תאו" שנקראה מזמן "ג'חולה" כשלקירית שמונה קראו "חלסה"...
זהו אגם מים טבעי שופע. בזמנו , כאשר לקיבוצים שבסביבה לא הייתה בריכת שחיה, היו נוהגים להגיע לכאן במשאיות של הקיבוץ לשחיה....
לצפיה ב-'יש בתחנת הדלק רק מסעדה אחת והיא תנורין'
יש בתחנת הדלק רק מסעדה אחת והיא תנורין
04/06/2018 | 22:39
217
המטבח אמור להיות גלילי / לבנוני, אבל ערבי גלילי די מוכר ואפילו קצת בנאלי.
לצפיה ב-'סוף שבוע ברמות נפתלי - טאנטי באצ'י'
סוף שבוע ברמות נפתלי - טאנטי באצ'י
04/06/2018 | 17:13
389
בשבת קמנו ואכלנו יחסית מוקדם. נשארו לנו המון דברים, שאני עדיין נהנית מהם.

יצאנו לכיוון הבית בסביבות שתים עשרה וחצי, ובשלב מסויים, כבר היינו רעבים. כשעברנו ליד צומת אלונים, אמרתי שמזמן לא אכלנו בטאנטי באצ'י, ולשם נסענו.

המסעדה היתה מלאה, אבל נמצא לנו שולחן, והזמנו יחסית מהר.

סלט הקולורבי (38) היה הדבר אליו התגעגעתי בעצם, והוא היה נהדר כמו תמיד.

הזמנו גם פיצה מתפריט המיוחדים: פיצה ביאנקה ציידים (82) עם פרוסות אסאדו בבישול ארוך (כמובן), תפוחי אדמה, בצל סגול ושמן כמהין (שאפשר היה לוותר עליו בקלות). אכלנו רבע מהפיצה, ואת השאר לקחנו הביתה.

קינחנו בקנולי (22) שחלקנו בינינו. המילוי היה קרם מסקרפונה עם פירות יבשים שהעניקו לו חמצמצות מתוקה ונהדרת (אם אתם מבינים למה אני מתכוונת). קינוח מצויין לטעמנו.

חזרנו הביתה עייפים, היישר לשנ"צ, והבחור ארז מזוודה לעוד נסיעת עבודה לצרפת.
לצפיה ב-'תודה על דיווח צפוני מפורט !!!'
תודה על דיווח צפוני מפורט !!!
04/06/2018 | 18:19
1
222
ביולי נשהה בקבוץ דפנה בהרכב משפחתי , רושמת את ההמלצות שלך- בעיקר לפחמימות מהדרך....

לצפיה ב-'רק גבינות כדאי לקנות בעין כמונים או להצטייד מראש'
רק גבינות כדאי לקנות בעין כמונים או להצטייד מראש
04/06/2018 | 22:41
232
יכול להיות שהבחירות שלנו או ההמלצות של מי שמכרה לנו את הגבינות, לא היו מוצלחות.
לצפיה ב-'לא יצאתי מהמטבח ...'
לא יצאתי מהמטבח ...
04/06/2018 | 18:28
271
בששי בערב כמעט כל המשפחה (רק אחת חסרה , תורנית בבית חולים ) ואורח משוויץ - שמונה סועדים .

הכנתי- קציצות עדשים ברוטב עגבניות מהבלוג "טבעון" , הפעם הצליחו במיוחד , היו רכות , כולם שיבחו את התבול והנכד טרף .
פילטים של אמנון ברוטב עגבניות ופלפל שושקה אדום- יצא מעולה לעניות דעתי הבקורתית 
פרחי כרובית אפויים בטחינה של אליסמין מאבו גוש- באמת טובה מאד 
סלט ירקות , פירה שהוכן בטרמומיקס , חלה מצוינת מלחם ליאור 
לקינוח- מיני בקלאוות מחיפה תחתית שהביא האורח ועוגת הקרמים ביסקוויטים שלי - אס מנצח . אספרסו . 

שבת בבקר- גבינות מאדמה סניף כפר סבא. שכחתי את השם , צהובה חרפרפה מתקתקה וקממבר ככה ככה.

צהרים- שאריות מערב קדם + קיש פלפלים ממאפית ליאור שהיה חביב ושוב פירה 

מוצאי שבת, חלק מהאורחים עדין אצלי- חיש קל - רוטב עגבניות מעגבניות שרי רכות מרוסקות +קופסת עגבניות קצוצות איטלקית , שום בזיליקום שמנת. פסטה רומו שהיא באמת טובה, פרמזן מחנות אדמה וכולם שבעו.

בשבת הבאה- רק מסעדות !
לצפיה ב-'גרג קיטשן בחיפה, היה מאכזב'
גרג קיטשן בחיפה, היה מאכזב
05/06/2018 | 14:52
2
313
מסוג המקרים שבמקום לאכול את המנה וליהנות אני אוכלת ת'לב למה לא החזרתי אותה מיד כשהגיעה (כי הייתי מורעבת וכי אני לא נוהגת להחזיר מנות אלא אם הן ממש לא-אכילות מבחינתי).

הגעתי רעבה ורציתי מנה עיקרית. המלצרית סיפרה שיש ספיישל דג כלשהו שנשמע מעניין, אבל ב-₪80 בלי שום תוספת ליד זה נראה לי קצת מוגזם ולא משביע.

התלבטתי לגבי "סלמון במיסו" ("על ניוקי בקרם לימון, ירקות ירוקים"). המלצרית אמרה שזו מנה יפה. שאלתי מהם הירקות הירוקים (למה לא לכתוב, למה?) והיא ענתה ששעועית ואפונה. סבבה. תחקרתי אותה איך מכינים את הסלמון, היא אמרה שבתנור (מצוין, אני לא אוכלת דגים מטוגנים). הדגשתי שוב ושוב שלא ישרפו את הדג בשום אופן, גם לא בקטנה, גם אם זה אומר שהוא יהיה עשוי פחות. שאלתי אם מיסו זה על בסיס סויה, היא התעקשה שלא ואין שום קשר, ובכל מקרה אפשר עם הרוטב בצד. אמרתי לה מצוין; אבל אז היא אמרה שהרוטב הוא קרם לימון ממש מוצלח (ואני אוהבת לימון עם דגים) ושהסלמון מונח על זה ושבלי הרוטב בכלל זו בעיה. אחרי שהצליחה לבלבל אותי כבר אמרתי לה בסדר, שיעשו כמו שעושים, רק שהדג יהיה עסיסי ושלא ישרפו או ייבשו אותו מלמעלה, ואם צריך שיעטפו אותו לשם כך.

כשישבנו המסעדה הייתה מלאה אבל לא בהיסטריה; רוב החברים הזמינו שתייה חמה/קרה לסוגיה (וקיבלו) ובשלב הראשוני רק אני ועוד מישהו הזמנו מנות עיקריות. אחרי כ-25–30 דקות שאלתי מה קורה עם המנה (המלצרית לא באה לבדוק מיוזמתה, אף שישבנו מול שולחן ריק והתייבשנו). היא אמרה שעוד שתי דקות המנה יוצאת. זה לקח עשר, אבל מי סופר.

כשקיבלתי את המנה הסלמון היה עם פינות חרוכות (שחורות) מלמעלה . הייתי כבר כ"כ רעבה ונואשת שזרמתי. אני מאשימה את עצמי על שיקול דעת לקוי שלא החזרתי את המנה מיד למטבח. אני לא אוכלת שרוף, הייתי צריכה להתחיל לקלף את השכבה העליונה. היא אמרה שזה רק הלמעלה והוא עסיסי מבפנים (הוא אכן לא היה יבש בפנים, לפחות זה). הבעיה שאכן מרחו אותו בסויה או משהו כזה כי הוא היה מתקתק. במקום טעם של סלמון (שאני אוהבת) או לימון (שאני אוהבת מאוד עם דגים), קיבלתי משהו מתקתק שאני לא אוהבת בכלל. אבל כבר הייתי מורעבת והתנפלתי על המנה בתקווה שזה רק מלמעלה. זה לא היה.

אגב, "קרם הלימון" התגלה כשלולית צהובה של רוטב מתקתק ונטול קרמיות ובו שחו קומץ ניוקי נחמדים, שעועית, אפונה ואולי מעט תרד (היו שניים שלושה גושים ירוקים כהים שלא זיהיתי בוודאות). אולי זה "קרם לימון" בכל מקום, לא יודעת, אבל השם מטעה, כי המרקם בלתי קרמי בעליל.

באמצע הדג נשברתי; ביקשתי מהמלצרית לימון (אמיתי) וסחטתי עליו, גם המלחתי קלות בניסיון לפטור אותי מהמתיקות עם טעם אמיתי של לימון טרי. זה עזר באופן חלקי מאוד.

בשורה התחתונה, גם לו המנה הייתה יותר לטעמי, היא ממש לא שווה ₪92. תמחור מוגזם למנה סתמית ובינונית. כדאי גם לתדרך את המלצרים מה זה "מיסו" כי הם כנראה לא יודעים. יצאתי מבואסת לגמרי מכל החוויה, ואפילו לא כ"כ שבעה. בפעם הבאה אוכל בבית.
לצפיה ב-'מיסו עושים בדרך כלל מסויה'
מיסו עושים בדרך כלל מסויה
05/06/2018 | 16:39
1
234
זו משחה של שמייצרים מהתססה של פולי סויה או דגן כלשהו. היא בדרך כלל מלוחה מאד, ואין בה מתיקות.

כשלא יודעת מהו מרכיב מסויים במנה, אני תמיד בודקת במהירות בגוגל, וכבר מנעתי כך אכזבות ואי הבנות.

בדרך כלל כותבים "ירקות ירוקים", כי הם משתנים בהתאם למצאי ולעונה. כך לא צריך לשנות תפריט שאינו עונתי. מתאים מאד לרשת גרג.

במקומות כאלה, אני מזמינה סלט או כריך, ולא מעבר לכך.
לצפיה ב-'אני יודעת, לכן ביררתי; גוגל לא בהכרח עוזר כי יש הפתעות'
אני יודעת, לכן ביררתי; גוגל לא בהכרח עוזר כי יש הפתעות
05/06/2018 | 16:54
217
נתקלתי יותר מפעם פעמיים בתפריטים שבהם שם "מוסכם" התגלה כמשהו אחר. מליחות לא הייתה במנה כלל.

לגבי ירקות, הייתי מקבלת לו היה מדובר בירקות טריים או שהיה כתוב "ירקות העונה". אין שום דבר עונתי בשעועית או אפונה, אלה בד"כ ירקות שמגיעים קפואים.

חשוב לי לציין שזה לא סניף קפה רגיל של רשת גרג אלא "גרג קיטשן" שמתיימר להיות יותר מסעדתי באופיו, והתפריט שלו שונה מזה של רשת בתי הקפה. כריכים לא זכור לי שראיתי בתפריט; באתר שלהם הם מופיעים תחת "ארוחות בוקר" ולכן אולי לא מוגשים כל היום (בכל מקרה, כשאני יושבת במסעדה אני מזמינה אוכל "אמיתי" בצלחת. לא לחם או כריך שאני יכולה להכין לעצמי בבית). לא אני בחרתי את המקום, ואם זה יהיה תלוי בי לא נשב בו שוב.
לצפיה ב-'תל אביב איט 2018: בכל זאת יש בה משהו?'
תל אביב איט 2018: בכל זאת יש בה משהו?
04/06/2018 | 11:08
1
364
אחרי שנה של הפסקה חזרנו להתקבץ עם המוני בית ישראל בפסטיבל האוכל המיוזע. להפתעתנו היה הפעם לא רע, לפעמים אפילו טעים, מה תגידו.

פסטיבלים של אוכל, מאז ומתמיד, היו כאן הצלחה גדולה. למה לא בעצם? אוכל עם מותג של שף במחיר נגיש כמעט לכל כיס, נותן לכולם הרגשה שהם הרוויחו. השפים ירדו אל העם, והעם דפק את המערכת. יותר ישראלי מזה?

על האיכות לעומת זאת ניתן להתווכח. רוב רובה של הארומה העולה מהשטח של פסטיבלים כגון זה סוחבת חזק לכיוון בשר צלוי כלשהו. זה לא אומר שאין כאן אוכל לצמחונים או טבעונים. פה דואגים לכולם. זה רק מצביע על הכיוון העממי לכאורה שהשפים הולכים אליו באופן טבעי. גם זול יותר וגם משתלם. גם המנות שמשועתקות לכאורה מן המסעדה הרלוונטית מוגשות בכלי פלסטיק עממיים. אין להלין על כך. קודם כל אין ברירה ושנית זה חלק מהעניין. אם רק האיכות הייתה יציבה יותר ניתן היה לדבר על הצלחה חד משמעית. אז זהו, שלא כל כך. ביקורנו הקודם במקום לפני שנתיים חשף, כזכור, מנה אחת מצויינת (ריזוטו שורשים של אסיף) אחת בסדר גמור (סושי של ניני האצ'י) אחת סבירה מינוס (אסאדו של התרנגול הכחול) ואחת איומה למדי (גירוס של יפו תל אביב).  לפני שנה החלטנו לוותר כי לא ראינו שינוי גדול בתפריט. השנה כן חל שינוי מסויים עם ההצטרפות של כמה מותגים מסקרנים. עם זאת, הגעתי לשם נטול ציפיות, ובתחושה שאפילו לא התקרבה לאופטימיות זהירה. יותר נכון להגדיר זאת כ "אין מה להפסיד". 

איך היה? ובכן, מעל הממוצע השגור בפסטיבלים כאלו. כמה מהמנות היו טעימות באמת. זה לא דבר מובן מאליו כלל באירוע המוני שכזה. המון אנשים, הבריזה אותה בריזה, כל שתי דקות מישהו מזהה אותי מהטלוויזיה. עם ישראל במיטבו. בלי לריב, בלי דחיפות, עומדים בתור בסבלנות מפתיעה, וכמובן מושיטים לי מדי פעם יד לעזרה בתמרון בין המהמורות.

המחירים עממיים. הממוצע למנה הוא בין 30 ל 35 שקל (היקרה ביותר) כאשר אפשר לאכול גם בפחות. הפעם ניסיתי לתת צ'אנס לדברים שעדיין לא טעמתי בפסטיבל. ראשונה נדגמה מנת טורטליני כמהין, זרעי עגבנייה ופונדו בוואריאן בלו של מסה (וקוואטרו). אין ספק, פתיחה מעודדת. רק שלושה טורטליני היו במנה, מה שהופך אותה לקצת יקרה יחסית לאחרות, אבל, וזה אבל חשוב, במסה תמיד ידעו לבשל: בצק נכון, מילוי קצת אגרסיבי אבל טעים, ופונדו אופייני של גבינה כחולה עם עגבנייה שנותנת רעננות. נהנינו. מצד שני, לפני שנתיים הריזוטו שנדגם ראשון התברר כמנה היחידה שהצטיינה, כך שלא היה מקום להעלות את רף הציפיות. אחרי מסע ארוך שדרש קצת שרירים הגענו אל מנה מסקרנת שאותה סימנתי: הקבב של רחל בן אלול ממאסטר שף. האם שווה את המאמץ הבלתי מבוטל? לא ממש. פיתה מקמח מלא טובה ונדיבה להתפקע עם טחינת עמבה וטחינת סלק, שתיהן נעימות, אלא שהקבב עצמו נטחן דק מדי, דחוס מדי, ולא הרגיש כמו העגל הכי מחודד בקלמר. זה יותר הזכיר, לא נעים, משהו תעשייתי. קצת לא מתאים לבשלנית נפלאה כמו רחל בן אלול אבל ככה זה פסטיבלים. אכיל, אם ממש רעבים, אבל לא כיף בכלל.

למזלי היה שם ממש ליד דוכן של טשטש שוילי, מבית טש וטשה. החציל הבדריג'אני (10 שקלים בלבד) הציל את המצב. טיגון מדוייק ומלית טבעונית של טחינת אגוזים יצרו ביס טעים מאד מאד. שתי מנות מצטיינות משלוש? ההיינו כחולמים?
לאחר הפסקה קלה (הרבה אוכל, בכל זאת) ניגשתי אל הדוכן של טאיזו. מה משמח היה לראות שם את השף יובל בן נריה מפקד בעצמו על העניינים. לפי מה שראיתי בזמן אמת הוא השף היחידי בפועל שבאמת נכח בדוכן של המסעדה שלו. ככה צריך. לאחר התייעצות (הרי אינני מערבב בשר בחלב באותה מנה כך שהצ'יקן באטר, למשל, נפסל אוטומטית), הוחלט על לחמניית וינדאלו. לחמניה גדולה עם המון המון בשר מפורק בתבלינים חמים אדומים אופייניים לרוטב ההודי הזה. והטעם? אוקיי שכזה. יותר טוב מהאסאדו של לפני שנתיים, למשל,  אלא שהכמות עצומה והטעם החל קצת לשעמם אחרי חצי לחמניה. בן נריה אף כיבד אותנו בבירה על חשבון הבית, ובסך הכל היה נחמד לאכול את זה אם כי כאמור לא הצלחנו לסיים.

בשלב הזה כבר הייתי די שבע. אחרי התלבטות, ואולי כדי לסגור מעגל. הוחלט לתת צ'אנס חוזר בכל זאת לגירוס של יפו תל אביב. אז זו הייתה מנה עצובה חיוורת ויבשה מאד. האם חיים כהן האהוב יפשל שוב? האם הברק יכה פעמיים? ביס אחד הרגיע אותנו. הפיתה  עצמה מצויינת, הפרגית עסיסית העשבים רעננים והטחינה ראוייה. כמעט 180 מעלות מהביצוע הקודם לפני שנתיים. מי היה מאמין.

הגיע הזמן לקנח. ראשון נדגם בשל הסקרנות קרמבו אספרסו של שי גולן (15). גולן הוא זוכה בייקאוף ישראל והקרמבו אכן עשה את העבודה בכל מרכיביו. טיפונת מתוק מדי אבל המרכיבים איכותיים כולל הביסקוויט הביתי הטוב לאין ערוך מזה התעשייתי בתחתית הקרמבו שכולנו מכירים. כדי לסגור מעגל סופית חזרנו ל מסה. קינוח פירות יער (30) היה סיום מתבקש. במסעדה מדובר בקינוח מעולה שמוגש בצנצנת. כאן אין צנצנת. יש כוס פלסטיק קטנה כמו שאתם מכירים מהמנגל והקוקה קולה. הכי פושטית. חורני למדי אבל כאמור זה מה יש לטוב ולרע. גם הפעם הטעמים לא איכזבו והמסעדה של אביב משה הצליחה ככל יכולתה לעמוד בסטנדרטים של עצמה. פירות חמצמצים, פטיסייר טוב ומרנג לא מתוק מדי. אי אפשר לבקש הרבה יותר בנסיבות הקיימות.

ובכן, שערו בנפשכם, היה לנו בסדר ואפילו יותר. הארוחה המאולתרת הפעם עולה בשתי דרגות לפחות על קודמתה. שתי מנות מצטיינות,  ושתיים,או אפילו שלוש מנות טובות, הן לא מובן מאליו. אכזבה קלה נרשמה ממנה אחת אבל לו היינו מקבלים בפחות מ 200 שקלים ארוחה כזו במסעדה לא היינו מתלוננים. יחסית לפסטיבל זה הישג בלתי מבוטל. נחוזר בשנה הבאה? כנראה שכן, בתקווה להתקדמות נוספת. עם ישראל חי.

לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
04/06/2018 | 17:17
136
לא העזתי להתקרב לשם אפילו, בגלל הדיווחים על הצפיפות. שמחה שבסך הכל, החוויה היתה טובה.
לצפיה ב-'הערב אכלנו ב MEAT BAR בהרצליה.'
הערב אכלנו ב MEAT BAR בהרצליה.
02/06/2018 | 22:39
11
599
לדעתי המסעדה הזו משתבחת עם הזמן. השרות יוצא מהכלל, המון מלצרים והאוכל יוצא בקצב ראוי. 
גילוי נאות - אנחנו אוכלים במסעדה הזו דיי הרבה וחלק מהמלצרים מכירים אותנו.
היינו 4 מבוגרים ושתי ילדות .
לראשונות הזמנו:
פטה כבד [54 ש"ח] - מעדן.
סלט ביצים [38 ש"ח] - מצויין.
שרימפס ברוטב [68 ש"ח] - שילוב נהדר עם הרוטב.
נקנקיית בקר לילדות [ 44 ש"ח] - אהבו.
כבד אווז [68 ש"ח] - מנה קטנה יחסית.
הזמנו 4 מנות עיקריות.
טבעות פילה בקר 250 גרם [172 ש"ח] - עשוי W.D
פילה בקר 250 גרם [172 ש"ח] שחולק ל שתי הילדות. הקטנה קיבלה לבקשת RARE והשניה MEDIUM.
פילה רוסיני-250 גרם פילה בקר ועליו  חתיחה גדולה של כבד אווז. [212 ש"ח]
המבורגר טלה עם גבינת גאודה וביצה [94 ש"ח].
כל מנות הבשר היו מעולות, אני חייב לציין את ההמבורגר שהיה טעים במיוחד.
סיימנו בקינוחים וקפה.

סה"כ 1212 ש"ח כולל 15% טיפ.

לצפיה ב-'המשך.....'
המשך.....
02/06/2018 | 22:43
2
558
הכל היה טעים ,
לא נשארו שאריות.
המסכן TXPRXU2 יצטרך להסתפק בבית תמחוי.
MAYBE NEXT TIME......
לצפיה ב-'אתה ממש כפייתי'
אתה ממש כפייתי
03/06/2018 | 09:46
460
פגעתי לך בנקודה רגישה תמשיך לאכול זבל
לצפיה ב-' קחו את המריבות שלכם לגן הילדים הקרוב'
קחו את המריבות שלכם לגן הילדים הקרוב
03/06/2018 | 10:15
123
לצפיה ב-'אנו אכלנו המבורגר בדוכן שלהם בשרונה ולא התלהבתי'
אנו אכלנו המבורגר בדוכן שלהם בשרונה ולא התלהבתי
03/06/2018 | 07:16
7
278
ההמבורגר היה יבש מדי לטעמי ולא מוצלח.
לצפיה ב-'יש למיט בר דוכן בשוק שרונה? זה חדש?'
יש למיט בר דוכן בשוק שרונה? זה חדש?
03/06/2018 | 11:58
5
49
לצפיה ב-'כנראה שחדש, איני בטוחה מתי נפתח'
כנראה שחדש, איני בטוחה מתי נפתח
03/06/2018 | 12:20
44
לצפיה ב-'יש להם דוכן שנקרא מיט בר בורגר. [או לפחות היה כזה...]'
יש להם דוכן שנקרא מיט בר בורגר. [או לפחות היה כזה...]
03/06/2018 | 12:34
58
לצפיה ב-'לפחות שנה וחצי, רק המבורגרים'
לפחות שנה וחצי, רק המבורגרים
03/06/2018 | 15:27
2
224
המבורגר טעים אבל די קטן שמתומחר סביבות 50 שקל, לא משתלם כמו רוב המזון בשרונה מרקט, הצרכן אמור לשלם על המחירים הגבוהים שגינדי גובה מהחנויות\דוכנים...
לצפיה ב-'תודה. כנראה שכבר שנה וחצי לא הייתי שם...'
תודה. כנראה שכבר שנה וחצי לא הייתי שם...
03/06/2018 | 20:32
1
33
לצפיה ב-'לא הפסד גדול, אני מגיע מדי פעם עם הילדים'
לא הפסד גדול, אני מגיע מדי פעם עם הילדים
04/06/2018 | 12:42
160
ומבין שוב ושוב כמה אנחנו מפגרים אחרי העולם
לצפיה ב-'זה המבורגר מבשר טלה איכותי. אחד הטובים שטעמתי.'
זה המבורגר מבשר טלה איכותי. אחד הטובים שטעמתי.
03/06/2018 | 12:06
230

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ברנדוויז
ברנדוויז- תקשורת שיווקית
פורום תקשורת חזותית-מיתוג עסקי
בואו למתג את העסק שלכם
פורום תביעות ייצוגיות
פורום תביעות ייצוגיות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה