לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1889318,893 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-'סיור בעכו מחר'
סיור בעכו מחר
14/12/2017 | 20:56
68
624
ערב טוב לכולם, מישהו מהמשתתפים בסיור מחר יכול להזכיר לי בבקשה איפה ומתי נפגשים?
תודה מראש
המשך>>
ערב טוב לכולם, מישהו מהמשתתפים בסיור מחר יכול להזכיר לי בבקשה איפה ומתי נפגשים?
תודה מראש
לצפיה ב-'וונג '
וונג
16/12/2017 | 15:17
2
313
וונג או האנוי? מי מהן נחשבת טעימה ומעניינת יותר?
לצפיה ב-'אני מעדיפה את האנוי'
אני מעדיפה את האנוי
16/12/2017 | 17:16
202
הכי אהבתי את הסלט הווייטנאמי ואת הנודלס הרחבים (פאד סי יו או משהו כזה). 

לצפיה ב-'האנוי ללא ספק טובה יותר. גם וונג טובה, אבל לדעתי בהאנוי יותר'
האנוי ללא ספק טובה יותר. גם וונג טובה, אבל לדעתי בהאנוי יותר
17/12/2017 | 17:27
162
מעניין
לצפיה ב-'מחפשת מסעדה כיפית במרחק הליכה מאלנבי פינת בן יהודה'
מחפשת מסעדה כיפית במרחק הליכה מאלנבי פינת בן יהודה
17/12/2017 | 16:14
1
86
המלצות תתקבלנה בברכה..תודה!!
לצפיה ב-'דה באן או המנזר בתחילת שוק הכרמל'
דה באן או המנזר בתחילת שוק הכרמל
17/12/2017 | 17:24
126
אם את אוהבת דים סאם יש את הונג קונג או פוראמה הסמוכות זו לזו בבן יהודה
לצפיה ב-'יום הולדת לאישה '
יום הולדת לאישה
16/12/2017 | 20:38
19
166
לצפיה ב-'סיור בעכו'
סיור בעכו
16/12/2017 | 21:25
356
בבוקר הצטרפנו לסיור של הפורום בעכו. את הסיור ארגנה נורית פורן, שמעבירה סיורים קולינארים וסיורי שווקים בארץ ובעולם. את הסיור בעכו העביר יחד איתה אוסאמה דלאל, שהתגלה כאדם מקסים, עם ידע נרחב בהקשרים היסטורים ותרבותיים של עולם האוכל, והיה מרתק לשמוע אותו מדבר על אוכל מזווית שהיא פחות מוכרת לי וגם לראות אותו לא מסוגל להסביר על אופן הכנה של אוכל בלי לעשות את התנועות המדוייקות של ההכנה בידיים  

פתחנו בחומוס אל עבד אבו חמיד, מסעדה של אישה עם סיפור חיים מיוחד, והשם עושה לה עוול כי היא לחלוטין לא חומוסיה. אמנם טעמנו שם גם חומוס, אבל מדובר על אוכל ביתי מהמטבח שאותו היא הכירה כשגדלה (אביה ז"ל היה מסעדן ותיק בעכו) ואנחנו זכינו לטעום מהגירסה שלה לארוחת בוקר (רמז: הכי לא ביצה-גבינה-סלט שיש) ועשה לנו חשק להגיע פעם גם לצהרים.

בדרך לשק עצרנו במאפיה של אבו עדנאן שכבר כמה עשורים מכין פיתות בטאבון ענקי (משהו כמו שני מטר עומק). תיקון קטן לחתולית - הפיתה הראשונה היתה ממרח פלפלים ולא עגבניות, והיא היתה לי הפחות מעניינת. השניה זעתר וסומאק - מעולה, עם חמיצות נחמדה. מסתבר שבתקופה שלא כל בית יכל להרשות לעצמו תנור, כל משפחה יכלה להגיע אליו עם toppings משלה והוא היה אופה להם את הפיתה שלהם... עולם אחר.

עוד בדרך לשוק ביקרנו בבית של בשלנית עכואית שהכינה עלי גפן שמתבשלים בשומן כבש. מדובר בעלי גפן דקים יותר מהמוכר, לא השמנמנים שמוכרים לנו מהמעדניות של לווינסקי. לא מזמן פגשתי כאלה דווקא במסעדה טבעונית ברמת החייל, רק שבטבעונית המילוי היה דביקי ברמות שדרשו גילוף שיניים אחרי הארוחה. כאן המילוי היה מושלם, וטעם הכבש בהחלט הורגש.

אבל ההיילייט לדעתי היה התבשיל השני שלה, סוג של רטטוי על בורגול. זה מסוג המאכלים שאי אפשר להבין מקריאה. זה חייבים לטעום. ההגדרה של שלם שגדול מסכום חלקיו זה בדיוק זה. סך הכל מה יש שם? קצת בורגול. ירקות מאודים. אבל כל מי שאכל מזה קיבל ליטוף בפה מהתבשיל. זה היה מנחם ומלטף ובאמת שקשה לי להסביר את זה במילים. לפני הסיור הבטחתי לעצמי לטעום מכל דבר קצת כדי לא להתמלא אבל מהרטטורגול הזה אכלתי צלחת שלמה והיה קשה להפסיק. 

בשוק פתחנו בחנות תבלינים של מרוואן שהרביץ בנו את תורת התבלינים. מכל קופסה שהוא פתח השפריץ אחרי ריח של הדבר האמיתי. החל מהפלפל הכי פשוט ועד תערובות כמו בהרט, וכו'. איש קסום ומיוחד שקיבלנו ממנו הרבה טיפים. 

ממש ממולו - כדורי הזהב של שמסייה. השיחוק שם היה לימון כבוש שהוא מוסיף למנה. פייר, די פחדתי מהלימון הזה. בדרך כלל לימון כבוש לא עושה לי טוב, במיוחד בסלטים שאני נתקל לא פעם במוקשים המרירים האלה ומקלל את מי שבמקום לזרוק את הקליפות לפח החליט להרוס לי את הסלט עם קליפות הלימון האלה, אבל אני חייב להודות שכאן - הלימון "עשה" את המנה. 

המקום היחיד שהכרתי מבין המקומות של הסיור היה הממתקייה של קשאש, שבזמנו האישה גילתה לנו. בעיקרון אני לא איש של כנאפה, ובעיקר אני לא אוהב אוהב שמרטיבים אותה עם כל המי סוכר האלה. כבר בביקור שעשינו בזמנו אצל קשאש אהבתי את הכנאפה שלהם, והיא מסווגת אצלי כאחת הבודדות שאני ממש אוהב. הם לא מגזימים בהרטבה שלה והיא ממש מוצלחת.

כאן קיבלנו את הבונוס להכנס אל מאחרי הקלעים, ולראות איך מכינים את הכנאפה בשידור חי. האישה (ואני יודע שעוד כמה בדיור) לא חיבבו את ההגשה של הכנאפה בתוך בייגלה עם שומשום. לי זה דווקא היה נחמד, אם כי אני חייב להודות שזה משהו קצת אחר מההנאה שיש בכנאפה as is, כי בכל זאת הבייגלה והשומשום "דוחפים" את עצמם קצת באגרסיביות למנה. כיוון שמראש התכוננתי לכך שזה הולך להיות משהו קצת אחר, אהבתי את השילוב, אבל אין ספק שבביקור הבא בעכו אני אחזור לגירסה הרגילה בצלחת. 

בחנות הדגים אוסאמה קצת איכזב על זה שלא הכין לנו את הסביצ'ה בעצמו, כנראה בגלל שהוא היה עסוק מדי בהתפרעות על הדגים... אבל לפחות קיבלנו את האוסאמה שואו, שעליו קראתי תמיד בדיווחים על "דלאל" שבה הוא יוצא לאורחים וממש מאכיל אותם, אז פה הוא האכיל אותנו בביצי סרטנים... זה היה... something else. 

בחנות הממתקים של עלי כבר חישבתי את השעות שיש לי עד ארוחת הערב, אז כמעט ולא נגעתי, אבל לפי מה שראיתי המשתתפים האחרים רוקנו לו חצי דוכן, והכל אצלו נראה מעניין ובמחירים די מגוחכים. 

חזרנו לקחת את התבלינים ומשם הביתה, לתת לבטן לנוח. מקווה שיהיו עוד סיורים כאלה כי זה היה ממש ממש כיף, ותמיד כיף להכיר עוד אנשים שהאוכל הוא עולמם. 

תודה לחתולית על האירגון!

לצפיה ב-'גריג '
גריג
16/12/2017 | 21:46
9
374
בחשש מה הלכנו לארוחת ערב בגריג. חשש בעיקר בגלל שאחרי בוקר טעימות בעכו אי אפשר להגיד שבאנו קרועים מרעב... אבל בכל זאת לחגוג צריך.

זה היה הביקור הראשון שלנו בגריג. ישבנו על הבר, סביבו יש בערך עשרה מקומות. 

בהתאם לתיאבון הזמנו שתי מנות. 

הראשונה קפלטי שפונדרה. הצילום מעביר היטב את היופי העדין של המנה. גם הטעם לא אכזב. טעם השפונדרה הורגש היטב. הרוטב היה מצויין. כמו שאפשר לראות בתמונה קצת כרישה, קצת בצל, הכל מאוזן מאד, הוחזרה צלחת נקיה לחלוטין.

עם המנה הראשונה קיבלנו גם ערכת לחמים שכללה:
  • לחם מחמצת מעלף, עם קרום שהתפצח בפה.
  • לחמנית אנשובי, האישה פחות אהבה. אני מודה שהיא היתה קצת מוזרה אבל אני אהבתי.
  • קרקר אצה וגריסיני סלק - שניהם נחמדים, אבל לא מעבר. הייתי מחליף אותם בקלות בעוד פרוסת לחם מחמצת
  • ממרח סלק עם ג'ינג'ר כבוש - טעים מאד.
  • איולי אצות - שבעיקר היה משלים טוב ללחמניית האנשובי.

המנה השניה שהזמנו - שקדי טלה ופירה בטטה. השקדים היו נפלאים. הפירה היה מושחת כמו שפירה אמור להיות. תודה לאלוהי החמאה ועוד מנה מהחלומות.

לקינוח הזמנו עוגה באסקית שהוגשה עם קצפת רוזמרין. העוגה מעדות הקראק פאי מבחינת המרקם, אבל טעם קצת אחר. מי שאוהב את הקראק פאי יאהב גם את הבאסקית. הקצפת רוזמרין היתה הפתעה נעימה מאד ונתנה את הקיק למנה.

השירות היה מהמקסימים שנתקלנו בו לאחרונה. לא זוכר את השם של הברמן ששירת אותנו אבל היה לו את השילוב המושלם בין אינפורמטיביות לבין נחמדות לא מעיקה. אין מה לעשות, יש אנשים שזה בא פשוט בא להם טבעי, ואם בארץ כמו באירופה מלצרות היתה מקצוע - זה הפרוטוטייפ שהיו צריכים לשאוף אליו. 

יחד עם שתי כוסות יין (סביבות 45/50 לכוס, לא זוכר במדוייק) התפריט הגיע לקצת מעל 300 שקלים. סביר ביותר במונחים תל אביביים. 

הנקודה היחידה שהייתי מעיר, זה תאורת המטבח החזקה שנשפכת לבר. זה הזכיר לי מאד את מאראבו, רק שמאראבו מסעדה גדולה יותר כך שהיה מרחק די גדול בין השולחנות לבין המטבח. כאן זה ממש מולך אור נגהות של פלורסצנט לבן מכה בך ממרחק אפס. אני מבין שצריך אור במטבח... אבל הייתי מדביק על הזכוכיות שם איזה פרספקס צהבהב או משהו כדי לעמעם את התאורה. 

מעבר לנקודה הזו - ארוחה מושלמת, והיות ונגענו רק בקצה קצהו של התפריט (שגם ככה הבנו שמשתנה מפעם לפעם) בהחלט ובהחלט שנחזור.
לצפיה ב-'תודה על הדיווחים , אם הזכרת את מראבו '
תודה על הדיווחים , אם הזכרת את מראבו
16/12/2017 | 23:46
1
204
עברתי שם השבוע בדרך לקלואליס, נפתחה שם מסעדה כשרה, הסומליה בקלואליס סיפור שיש שם ארוחות עיסקיות ובערב הופך לבר. מהרחוב נראה מקום שוקק 

הייתי בשוק בעכו לפני כחדש, נכנסתי לחנות התבלינים , המוכר היה שקוע בפתיחת צנצנת צנצנת ללקוחה , עמדתי 10 דקות , התעייפתי והלכתי 
לצפיה ב-'בקשר לחנות התבלינים זה בדיוק החנות'
בקשר לחנות התבלינים זה בדיוק החנות
17/12/2017 | 16:27
88
שאם אתה "נופל" על המוכר כשהוא פנוי בשבילך, זכית באוצר, כי הוא יעבור איתך קופסה קופסה ולשמוע אותו משתפך על כל תבלין זה "עושה" את הביקור. מצד שני לכל מטבע יש שני צדדים, ואם נכנסת לחנות והוא בדיוק נפל על מישהו אחר... שווה לקחת מספר ולחזור אחרי עשר דקות בתקווה שהוא התפנה

זה הקטע שלו, וזה מקסים בעיניי, אבל אין ספק שזה לא החנות לקניה חפוזה.
לצפיה ב-' על הדיוח'
על הדיוח
17/12/2017 | 08:23
2
175
למרות שהם לא אוהבים את ההגדרה הזו,  לדעתי גריג היא אחת ממסעדות ה- פיין דיינינג הבודדות והטובות שנותרו בתל אביב.

חשוב להדגיש שבשונה מרוב המסעדות בטח ברמה הזו, סלסלת הלחמים נתנת ללא חיוב וניתן לקבל מילוי חוזר מכל מרכיב שלה.
לחובבי היין , התפריט שלהם מכובד ומקצועי מאד. 

שמח שנהניתם וכמובן  לאישתך.

לצפיה ב-'ז'רר, תכתוב יותר. בזכותך בוב בא לבקר '
ז'רר, תכתוב יותר. בזכותך בוב בא לבקר
17/12/2017 | 08:38
49
לצפיה ב-'תודה! טוב לדעת'
תודה! טוב לדעת
17/12/2017 | 16:28
85
בפעם הבאה, בהנחה שלא נגיע לשם עם בטן מפוצצת מסיור בעכו, אני אדע לבקש ריפיל של הלחם מחמצת

לצפיה ב-'אני באמת צריך לחזור לגריג..'
אני באמת צריך לחזור לגריג..
17/12/2017 | 12:22
3
152
בפעם האחרונה ישבתי בה לפני כשנה. זו אחת המסעדות הטובות היום בארץ. 
לצפיה ב-'העיקר בטיים אאוט מגדירים אותה מסעדת קז'ואל'
העיקר בטיים אאוט מגדירים אותה מסעדת קז'ואל
17/12/2017 | 13:33
2
46
לצפיה ב-'ההגדרות של טיים אאוט לא ממש מביעות הבנה בחומר...'
ההגדרות של טיים אאוט לא ממש מביעות הבנה בחומר...
17/12/2017 | 13:38
108
הם כבר מזמן על תקן כתבי יח"צ מבחינתי, וכזו גם כל התחרות של פרסי האוכל.
לצפיה ב-'הגדרות זה תמיד בעייתי'
הגדרות זה תמיד בעייתי
17/12/2017 | 16:32
85
אבל קשה לי לחשוב על המקום כקז'ואל. זה יותר מסוג המקומות שאתה מגיע כדי להעביר בו ערב באיטיות ולא איזה מקום קז'ואל שמתאים למשהו קוויוקי על הדרך. 
לצפיה ב-'זהו, נגמרו החגיגות?'
זהו, נגמרו החגיגות?
17/12/2017 | 08:17
7
193
אני חושבת שהן צריכות להימשך

כתבת כל כך יפה על הסיור שלנו, ותודה על התיקון לגבי הפיתות.
היות שהסיור הזה היה כל כך מוצלח, והיתה התעניינות בסיורים נוספים, אנסה לארגן כאלה.

חשבתי שתאהבו את סלסלת הלחמים והקרקרים של גריג שלטעמי היא נפלאה.
לצפיה ב-'תם אבל לא נשלם!'
תם אבל לא נשלם!
17/12/2017 | 10:52
4
226
חוגגת עוד השבוע עם חברה...לא הוחלט עדיין איפה- אבל נדווח בהמשך...

יש לך ד"ש חזרה מעידו- ודרישה לדעת מה הבאת לו מפריז 

לצפיה ב-' נפגשתו עם זוגתו במקרה בבר יין בפריז'
נפגשתו עם זוגתו במקרה בבר יין בפריז
17/12/2017 | 12:15
3
197
לכן הוא שאל.

לא נהנית מלחמניות האנשובי? אני מתה עליהן. אילו אפשר היה הייתי יושבת שם על על כוס יין וסלסלת הלחמים והקרקרים.
לצפיה ב-'לא התחברתי...'
לא התחברתי...
17/12/2017 | 12:37
2
164
היה לי טעם דגי מדיי שלא התחבר לי ללחם...
זה לא שהיה לי לא אכיל- פשוט לא היה מרגש..
לצפיה ב-'אגב לחם..'
אגב לחם..
17/12/2017 | 14:38
142
אני בעד ממרחים שונים ומשונים..ומאוד אהבתי את ממרח הסלק והג'ינג'ר..אבל מבחינתי אין תחליף ללחם עם חמאה צהובה ורכה...

עד היום אני נזכרת בערגה בסלסלת המאפים של כתית...לחמניית אניס חמימה עם חמאה צהובה וטעימה...אין יותר טוב מזה!
לצפיה ב-'כנראה אף פעם לא שלחו אותך לבית ספר'
כנראה אף פעם לא שלחו אותך לבית ספר
17/12/2017 | 16:33
129
עם לחם מרוח בממרח אנשובי
מי שעבר את המבחן הזה, מקבל טעם מאד נוסטלגי מהלחם הזה.

לצפיה ב-'מאד אהבתי את הסלסלה '
מאד אהבתי את הסלסלה
17/12/2017 | 16:21
1
129
פשוט הלחם מחמצת היה כל כך בולט שכל היתר החווירו לידו.
מזל שלא ידעתי שאפשר להזמין ריפיל אחרת הייתי משמין עוד 3 קילו רק מהלחם...

לצפיה ב-''
18/12/2017 | 10:28
4
לצפיה ב-'מסעדת אבו יוסף ליד פורד בחיפה '
מסעדת אבו יוסף ליד פורד בחיפה
17/12/2017 | 13:48
1
201
אתמול ההינו במסעדה אצל אבו יוסף בחיפה ליד פורד ואכזבה מאוד גדולה אוכל לא טרי גם הבשר לא היה מוכן וכאשר מזמינים מנה מביאים רק את הבשר בלי תוספות וכל תוספת זה בתשלום רק על התוספות שילמו 260 שח כמו מגדרה וסלט וציפס בקיצור גרוע לא כדאי להגיע לשם וכאשר רצינו לעזוב הגיעו עוד 3 זוגות חברים ואכלו שם וגם הם אמרו שאפילו רבו עם המלצר פשוט מגעיל זו פעם אחרונה שאני וכל החברה שלי יגועו לשם 
לצפיה ב-'לא הגישו לכם תפריט שפירט את מחירי התוספות?'
לא הגישו לכם תפריט שפירט את מחירי התוספות?
17/12/2017 | 14:05
123
בהרבה מסעדות משלמים על תוספות, אבל הדבר צריך להיות מפורט וברור.

מה לא היה טרי?
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
14/12/2017 | 06:10
5
17
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'שנה אזרחית חדשה במסעדות 'טייגר לילי''
שנה אזרחית חדשה במסעדות 'טייגר לילי'
14/12/2017 | 06:14
75
במסעדות 'טייגר לילי' התאילנדיות, יחגגו ב- 31/12 את השנה האזרחית החדשה עם תפריט מיוחד.

הארוחה כוללת 2 מנות ראשונות, מנת סטיקי רייס, 2 מנות עיקריות, קינוח ו-2 כוסות קאווה, במחיר של 340 ₪ לזוג בלבד.

ניתן יהיה לבחור את המנות הראשונות, העיקריות והקינוח מבין כל מנות תפריט המסעדה, וכן מבין מנות הספיישל שיוצעו במיוחד לערב זה.

בין מנות הספיישל, שיוצעו בערב חגיגי זה:
סרטנים בקארי ירוק, אטריות וורמצ'ילי, שאלוט, בצל ירוק, תרד, עלי קפאו וכפיר ליים (המנה תוגש עם אורז);
פילה חזיר על קריספי נודלס, בקצ'וי פטריות ושאלוט; קארי ג'מבו שרימפס עם דלעת, בזיליקום, אפונה וקשיו (המנה תוגש עם אורז).

בנוסף, יוגש במסעדות קוקטייל מיוחד לשנה האזרחית החדשה: "בי מאי מנגו", שפירושו בתאילנדית מנגו לשנה טובה, ואשר רכיביו הם וודקה, כפיר ליים, סורבה מנגו ולמון גראס (45 ₪).

31.12.2017, יום ראשון, החל מ-18:00 בערב.

לצפיה ב-' יין וסופגניות buy the way'
יין וסופגניות buy the way
14/12/2017 | 06:21
86
בביי דה ויי בצומת רעננה תתקיים מחר (יום ו') ה-  15.12 חגיגה של קולקציית סופגניות ויינות יקב טוליפ.

לכבוד חנוכה, תיערך טעימה של 3 יינות מיקב טוליפ: סירה רזרב, אספרו וווייט טוליפ, שיימכרו במחירים מיוחדים, לצד סופגניות מהמאפייה של ביי דה ווי.

על היינות:
● טוליפ אספרו 2015 - בלנד של סירה, קברנה פרנק ומרלו.
●  ווייט פרנק 2016 - בלנד המשלב 65% קברנה פרנק ו- 35% סוביניון בלאן.

הסופגניות של ביי דה ווי מגיעות בשלל מילויים יצירתיים ביניהם : קרם ערמונים וקסיס , סניקרס, ריבת חלב ודואט שוקולד (מחירים: 7-10 ₪).

יין וסופגניות בביי דה ווי
שישי 15.12  החל מ-  09:00
צומת רעננה, כביש 4 מרכז
טל' 09-7424600

לצפיה ב-' מרינדו עין-גב - פסטיבל הבננה'
מרינדו עין-גב - פסטיבל הבננה
14/12/2017 | 06:26
50
'מרינדו עין גב' תשתתף באירוע המרכזי של 'פסטיבל הבננה' בעמק הירדן, שיתקיים ביום חמישי ה- 21/12 החל מהשעה 19:00 בדוריס בר בקיבוץ אפיקים.

האירוע כולל שוק אוכל של עשרות דוכנים של מסעדות, שפים וחקלאים מעמק הירדן, שיציגו מאכלים בשריים הכוללים מטעמי בננות . כמן כן, יתקיים מופע חגיגי של הזמר דודו טסה בשעה 21:00.

'מרינדו עין גב' תגיש מנות ייחודיות של בשר טלה ובקר, בשילוב בננות מהעמק, בין המנות:
שווארמה טלה עסיסי בפיתה, עם עגבניות, בצל ועלי ארוגולה ברוטב טחינה;
חטיפי אסאדו טלה ועגל;
ולקינוח בננות של עמק הירדן עם תותים וקצפת.

בנוסף, תעניק מסעדת מרינדו עין גב, את הפרס לזוכה במקום הראשון לתחרות 'מלך הפויקה'. התחרות תתקיים ביום שישי ה- 22/12  בשעה 19:00 בפארק אדיסון. המנצחים יזכו בסיר פויקה מקצועי ו- 5 קילו בשר של 'מרינדו' להכנת פויקה.

לצפיה ב-'מסיבת סילבסטר בקוואנדו פאשה'
מסיבת סילבסטר בקוואנדו פאשה
14/12/2017 | 06:32
46
מסעדת קוואנדו פאשה החיפאית תקיים ביום א' ה- 31/12 מסיבת סילבסטר שתתחיל בשעה 21:00.

המסעדה הממוקמת ליד שוק הפשפשים בחיפה, מציעה מסיבת ריקודים עם די.ג'יי, תפריט טאפאס מגוון, 3 משקאות  (צ'ייסר, כוס יין או בירה ומבעבע בחצות) - במחיר של 150 ש"ח לאדם במכירה מוקדמת או 170 ש"ח ברכישה במקום!

הרשמה ופרטים נוספים באמצעות עמוד הפייסבוק של מורן עשור -- לדעת יין:

לינק לרכישה ישירה של הכרטיסים:

לצפיה ב-' חודש מבעבעים בג'יאקונדה'
חודש מבעבעים בג'יאקונדה
14/12/2017 | 06:41
32
ספריית היין ג'יאקונדה עורכת מכירה מיוחדת של מבעבעים לקראת סוף השנה.

בימים אלה נחלצים בעולם הרבה מאד פקקים של בקבוקי יינות מבעבעים, וגם השנה מסתמן שרובם המכריע של היינות המבעבעים, לא יהיו משמפן.

בג'יאקונדה מציעות עזרה עם בחירת היינות שלכל אחד מהם מאפיינים שונים, וסיפור משלו.

ברכישת שישייה, בכל הרכב שתבחרו - יינתנו 15% הנחה מהמחיר הרגיל.
ברכישת תריסר, בכל הרכב שתבחרו -יינתנו 20% הנחה מהמחיר הרגיל.

לצפיה ב-'שמנת להקצפה, חלב עיזים, בשר לא מוכשר, ומסעדות!'
שמנת להקצפה, חלב עיזים, בשר לא מוכשר, ומסעדות!
15/12/2017 | 13:56
18
322
שלום לכולם!

לא יודעת כבר לאן לפנות אז חשבתי שאולי כאן ידעו לתת מענה.

חזרתי לישראל אחרי 6 שנים בחו״ל וטעמי התפתח לא מעט במהלך הזמן הזה. הצטערתי עם חזרתי לישראל הצטערתי לגלות שמספר מוצרים שהיו נגישים בעבר כבר אינם נגישים לציבור הרחב ואחרים לא קלים למצוא.

ספציפית: שמנת להקצפה טרייה וללא חומרים משמרים - יש שמועה שיש אפשרות להשיג שמנת ממזרח אירופה אבל משום מה אני לא מוצאת את זה במכולות הרוסיות על ידי
בשר עוף באיכות טובה שלא עבר הכשרה. ובשר אדום באיכות טובה.
וחלב עיזים (או אפילו חלב פרה מצידי) באיכות טובה- את זה אפשר להשיג אבל משום מה אני נתקלת בעיקר רק בחלב של צוריאל (שלדעתי האישית הוא באיכות ירודה), טעמתי את החלב של מחלבת טל שהיה ממש טעים אבל משום מה לא פשוט למצוא אותו על בסיס קבוע.

אפילו עדן טבע מרקט שאר חנויות המזון הטבעי אכזבו אותי בחיפוש.

וכמובן: אשמח להמלצות על מסעדות איכותיות עם עדיפות ללא כשרות באיזור המרכז.
לצפיה ב-'איך החלב פרות האורגני של הרדוף?'
איך החלב פרות האורגני של הרדוף?
15/12/2017 | 16:55
2
201
אמנם מדובר בחלב של תנובה אבל הוא חלב אורגני על פי התקנים האורגניים. אני אישית מעדיף את החלב האורגני של הרדוף (תנובה) על כל סוגי החלב האחרים שמשווקים כיום במרכולים בישראל.

חלב עיזים איכותי (לא יוגורט) אני לא מכיר כיום מכירה שלו במרכולים בישראל. פעם היה כמה סוגים והיום אין שום מוצר איכותי במרכולים. אבל כדאי לנסות לבדוק ישירות במחלבות בוטיק פרטיות המייצרות מוצרי חלב עיזים כמו משק הר פרחים ויש עוד כמה מחלבות בוטיק פרטיות כאלה בישראל. מוצרי מחלבת טל קיימים בחנויות המזון הטבעי ובמחלקות גרין ואורגניק מרקט בשופרסל, אבל לא תמיד יש חלב עיזים.

עדן טבע מרקט כיום זה לא מה שהיה פעם וכיום חסרים להם הרבה מאוד מוצרים שהיו בעבר.

בחנויות הרוסיות בישראל רוב המוצרים הם מוצרים תעשייתיים מעובדים ועם חומרים משמרים.

לגבי בשר איכותי לא מוכשר, צריך לחפש בקצביות בוטיק פרטיות, רק שם אפשר למצוא בשר איכותי לא מוכשר. בכל רשתות השיווק בישראל (כולל טיב טעם וחנויות רוסיות) הבשר הוא מוכשר ו/או מעובד. בתל אביב יש הרבה מאוד קצביות בוטיק.
לצפיה ב-'אני אישית מעדיפה חלב עיזים '
אני אישית מעדיפה חלב עיזים
15/12/2017 | 19:50
1
160
שכן הוא מתעכל לי טוב יותר. טעמתי את החלב של מחלבת טל ולא היו לי בעיות, בניגוד לחלב של צוריאל שאליו הקיבה שלי הראתה חוסר חיבה קל (למרות שלפני המעבר לחו״ל שתיתי אותו כל הזמן).
אכן אני מגלה שמאד קשה להשיג חלב עיזים בסופרים בישראל, גם אם היה שבוע אחד יכול להיות ששבוע אחרי זה לא יהיה. ובמחלבת טל סירבו להגיד לי או להפנות אותי לרשימת החנויות והסופרים שאליהם הם משווקים את התוצרת שלהם, הרגיש לי בשיחה עם המחלבה כאילו זו איזו רשימה סופר סודית.

יש לך המלצה על קצביות ספציפיות? אני מגיעה מבת ים.
לצפיה ב-'לגבי בשר, חלב עזים ותוצרתו:'
לגבי בשר, חלב עזים ותוצרתו:
16/12/2017 | 07:09
141
בשר ועופות - נסי את האטליז של אבו חילווה שברחוב יפת ביפו. אני מרבה לקנות שם.
חלב עזים וגם גבינות אני קונה במשק צדק. אמנם זה לא קלב למקום מגורייך אבל שווה
להתקשר (יש דף פייסבוק) ולברר אם יש באזור המרכז נקודות מכירה. את החלב ניתן להקפיא.
לצפיה ב-'לבי איתך'
לבי איתך
15/12/2017 | 18:42
9
235
היות ובשנים האחרונות חלק גדול מזמני עובר בחו"ל, אני מרגישה אותו הדבר. באסה על באסה, וגם עצבים מהקלות של הרמאות או מכבסת המילים - כבר הפסקתי אפילו במקומות לא כשרים להזמין בייקון כי אף פעם לא ברור מה תקבל. בפעם האחרונה שאלתי 5 פעמים "זה בייקון ממש, לא פייקון טלה או קשקוש כזה?", הבטיחו שכן ו"זה בייקון קריספי חזיר אמיתי", וקיבלתי את המוצר המפוברק, עם טעם של כלום עם מלח ושמן, ורפיסות נוראית. 

רק היום הכנו שוקרוט צרפתי, הכל נקנה במעדניה רוסית לא כשרה בעליל, ואחרי שכבר העמדנו את הסיר פתאום הסתכלנו על אריזת השמאלץ הריקה כבר שנקנתה ו... פרווה. תחליף סויה שקר כלשהו, שכמובן כתוב באותיות קטנות-קטנות מאחור.

לצפיה ב-'אני מודה שחזיר אני לא אוכלת'
אני מודה שחזיר אני לא אוכלת
15/12/2017 | 19:37
5
209
אבל אני מבינה אותך!
זה קשה לי אף יותר כי אני קונדיטורית במקצועי, ואני מתה להכין דברים בבית אבל לא יכולה כי אין לי חלב או שמנת נורמלית. לפחות חמאה אירופאית אמיתית אפשר למצוא. בהצלחה למצוא גבינות קשות סבירות שלא עולות זרוע ורגל.

והכי קשה: בקבוק יין אירופאי סביר ביותר, שבארה״ב היה עולה לי אולי 10 מקסימום 15 דולר -שלא לומר היין המקומי במיוחד בקליפורניה (שמה חייתי בשנה האחרונה)- עולה לי בישראל 100+ ש״ח בלי לעניד עפעף.
ואני מצטערת אבל היינות בישראל פשוט לא עומדים ברמה של היינות בקליפורניה שיושבים באותו טווח מחירים. שתיתי יינות ישראלים באיזור ה-80-120 ש״ח בחודש וחצי האחרון, בסכום הזה בדולרים בקליפורניה אתה שותה יין לא רק סביר אלא טוב מאד! ולעיתים אפילו מעולה, שלא לומר כמבן היין האירופאי שאפשר להשיג במחיר הזה בארה״ב.
לצפיה ב-'התמחור פה נורא'
התמחור פה נורא
15/12/2017 | 19:45
4
181
ובוודאי של אלכוהול.
גם לא בכל מקום יש אפשרויות מגוונות להשגת חומרי גלם איכותיים (ובטח הלא כשרים), ואם יש אז לא פעם התמחור הוא פשוט לא ריאלי לתקציב שלי. ויש גם כשלים אחרים: לי יש קריז לסלמון לפעמים, אבל בסופר מוכנים למכור את הדג הטרי בדרך כלל רק בחתיכות של 2-4 קילו לערך, כי כנראה לכל אדם בישראל חייבים להיות ערימת צאצאים להאכיל... מה עושה אדם אחד שפשוט רוצה לקנות לעצמו 250-300 גרם לארוחת ערב?
מבאס. 

לגבי גבינות, היינו היום ב"מן האדמה", והחלק הצרפתי של המשפחה יצא מרוצה, עם שלל רב ובטן מלאה. 
לצפיה ב-'אפשר להשיג סלמון משויש כמו שצריך בארץ?'
אפשר להשיג סלמון משויש כמו שצריך בארץ?
15/12/2017 | 19:57
3
175
אוי זה הכי מעצבן! הקושי להשיג כמויות לאדם אחד במזונות הרגילים (כאילו שמנת מפוצצת במייצבים אפשר להשיג בגודל פיצי אבל מזון נורמלי?). ראיתי ג׳ארות של יוגורט בסופר, ולא תגיד סופר של דתיים, אלא מגה בעיר בבת ים!

אוי, הם בנתניה... זו הבעיה שלי אין לי רכב אחרת כל החיפוש שלי אחר המזונות הנ״ל היה הרבה יותר פשוט.
לצפיה ב-'מן האדמה בנתניה, התכוונת?'
מן האדמה בנתניה, התכוונת?
15/12/2017 | 23:22
1
140
יש להם סניף בכפר סבא, בו הייתי. לא יודעת אם זה עוזר לך מבחינת מיקום (זה לא במרכז העיר). 

הייתי לפני שנים גם בבאשר גבינות, שזכור לי שהיה להם מבחר מעניין ומרשים של גבינות מיובאות - יש להם סניפים בכמה וכמה מקומות בארץ. 
לצפיה ב-'לבאשר גבינות יש גם סניף בשרונה מרקט'
לבאשר גבינות יש גם סניף בשרונה מרקט
16/12/2017 | 00:04
118
בשרונה מרקט יש גם סניף של לה פרומוז'רי ולשרונה מרקט ניתן להגיע בקלות בתחבורה ציבורית.
לצפיה ב-'סלמון: נסי להגיע לדגייה של חמיס בטשון שברחוב יפת, יפו'
סלמון: נסי להגיע לדגייה של חמיס בטשון שברחוב יפת, יפו
16/12/2017 | 07:14
129
ככלל מציע לבדוק את מצאי הדגה המקומית שם.

לצפיה ב-'כשלא קוראים את האותיות הקטנות אז מקבלים מוצר פרווה מסויה.'
כשלא קוראים את האותיות הקטנות אז מקבלים מוצר פרווה מסויה.
15/12/2017 | 21:37
2
209
ולכן צריך להכיר את כל היצרנים ואת כל המוצרים ולרכוש רק מוצרים של יצרנים אמינים ואיכותיים. רוב המוצרים בחנויות של הרוסים הם מוצרים תעשייתיים המכילים תחליפי סויה וחומרים תעשייתיים.

פרווה כשר זה שם נרדף למוצר מאיכות ירודה ביותר המיוצר מתחליפי סויה ותוספים סינתטיים.

תמיד צריך לקרוא את כל האותיות הקטנות.
לצפיה ב-'זה עדיין ביזיון - אל תסוו את מה שזה'
זה עדיין ביזיון - אל תסוו את מה שזה
15/12/2017 | 23:38
1
184
במקרה הזה היא פספסה. שאר הקניות באותו מקום (של בשר) היו מעולות, היא הניחה שאם היא ביקשה שמאלץ בשביל הבשר, זה מה שנתנו לה, במיוחד שזה מה שהיא ראתה על האריזה באותיות גדולות. היא לא שיערה לרגע שזה יתגלה כמוצר פרווה נחות ודוחה (מזל שהבשר אכן היה מוצלח מאוד, וכמוהו בקבוק היין בו הוא התבשל, אז הזבל הזה לא פגם בתבשיל). 

בעבר זכור לי שניסו להגיש תביעה ייצוגית נגד שופרסל שמכרה לאנשים שביקשו גבינות במשקל במעדניה "גבינות" של שומן צמחי ללא חלב כלל, מבלי להסביר מה זה. 
אדם מבקש בחנות לא כשרה שמאלץ, הוא רוצה שמאלץ. אם נותנים לו משהו שהוא בכלל לא מכיל שום דבר דומה, צריך להגיד את זה. סמל הפרווה היה ממש קטן ומוסתר. זה שבארץ אתה צריך כל הזמן לבלוש מפחד לקבל מוצרים כשרים נחותים, בדיוק כמו הבייקון טלה, ולפעמים מסווים אותם או משקרים ביודעין (גם קרה לי שראיתי דוכני אוכל עם "עוגת גבינה" שהיתה בכלל פרווה והם מוכרים לך בלי להגיד אלא אם אתה ממש מתחיל לחקור), זה מעצבן. החלטתם למכור תחליף, תציינו את זה באופן בולט. 
לצפיה ב-''
16/12/2017 | 00:15
12
לצפיה ב-'חפשי את הבשר של חי-בריא'
חפשי את הבשר של חי-בריא
15/12/2017 | 19:18
4
189
באתר שלהם יש רשימת נקודות מכירה: http://haibari.co.il/%D7%A0%D7%A7%D7%95%D7%93%D7%9...

לצפיה ב-'תודה אני אבדוק.'
תודה אני אבדוק.
15/12/2017 | 19:45
3
127
לפי מה שאני רואה יש שני חוות עיזים לחלב ומוצרי חלב מעיזים, שזה טוב אבל לצערי אני לא בטוחה שהם משווקים לאיזור שאני בו ושניהם נמצאים בנגב.
אני אבדוק לגבי הבשר, כמובן שהקושי זה לנסות למצוא בשר (בקר, צאן שלא לומר עוף) לא מוכשר!
לצפיה ב-'לדעתי במיטמרקט בשוק הכרמל הבשר אינו מוכשר'
לדעתי במיטמרקט בשוק הכרמל הבשר אינו מוכשר
15/12/2017 | 19:55
141
וגם באיטליזים ביפו.
לצפיה ב-'אחד מהם זה נאות סמדר'
אחד מהם זה נאות סמדר
15/12/2017 | 23:28
1
129
לפי האתר שלהם אפשר למצוא אותם בשופרסל דיל, כנראה בסניפים הגדולים. 
לצפיה ב-'מוצרים של נאות סמדר ניתן למצוא בסניפים שיש בהם מחלקת גרין'
מוצרים של נאות סמדר ניתן למצוא בסניפים שיש בהם מחלקת גרין
15/12/2017 | 23:57
129
או מחלקת אורגניק מרקט.

לנאות סמדר יש כיום רק יוגורטים וגבינות מלוחות. שאר המוצרים שלהם זה תמרים, סילאן, זיתים ושמן זית, נקטרים ומיצי פרי ואולי גם ריבות.
לצפיה ב-'לפני כמה ימים הוזכר כאן פונדק הציידים'
לפני כמה ימים הוזכר כאן פונדק הציידים
14/12/2017 | 05:41
6
540
זה מה שכתב עליו אחד ממבקרי המסעדות המיתולוגיים
שימו לב למחיר ששולם
לצפיה ב-'עולם אחר'
עולם אחר
14/12/2017 | 12:26
1
240
דברים שפשוט נעלמו לחלוטין מהתפריט הישראלי, וחלקית גם מהעולמי.
מזכיר לי ספר בישול נדיר ביותר שיצא בארץ בשנות החמישים (יצא לי לראות אותו לזמן קצר) שהכיל מתכונים לבשר דוב, בין היתר. מסתבר שהיה כאן זן של דוב, הדוב הסורי, שנכחד מהאזור. היה גם מתכון לאסקרגו שהתחיל במשהו כמו "שבוע לפני הבישול קנו שבלולים חיים והביאו אותם הביתה ואל תאכילו אותם שבוע".
לצפיה ב-'הדוב הסורי נראה לפי הידוע לאחרונה באזור לפני 100 שנה.'
הדוב הסורי נראה לפי הידוע לאחרונה באזור לפני 100 שנה.
14/12/2017 | 14:35
181
לא זוכר אם זה היה בישראל, אולי בלבנון או סוריה.
מי שסיפר על זה היה זואולוג שלמרבה ההפתעה שמו היה ישראל אהרוני.
בשר דוב ניתן עדיין להשיג בעולם.
לצפיה ב-'קורא ונהנה משפת העברית והניסוח וגם '
קורא ונהנה משפת העברית והניסוח וגם
15/12/2017 | 06:51
113
מסממן הנועזות שבטויו במנת המלפפון הממולא.
יפה לי השימוש בדמי שירות לעומת השימוש בטיפ הנפוץ.
לצפיה ב-'כתיבה משובחת של מנחם תלמי'
כתיבה משובחת של מנחם תלמי
15/12/2017 | 07:28
1
130
תענוג להיזכר ולקרוא.
לצפיה ב-'אכן מאו"ל הוא'
אכן מאו"ל הוא
15/12/2017 | 09:10
137
מנחם (תלמי) אוהב לאכול
לצפיה ב-'היה פעם, כמדומני, גם - פונדק הציידים בכניסה לקיבוץ בית אורן'
היה פעם, כמדומני, גם - פונדק הציידים בכניסה לקיבוץ בית אורן
21/12/2017 | 12:38
11
לצפיה ב-'מחפשת המלצות על מסעדה במרכז ברמה גבוהה.'
מחפשת המלצות על מסעדה במרכז ברמה גבוהה.
14/12/2017 | 16:56
3
170
כדאי ללכת לקלואליס? לא היינו, וקראתי פה על ארועי הסגירה.
גם במסה לא היינו, ובאופן כללי - לא מעודכנים כל כך במה שקורה במרכז.
מהמסעדות של השנים האחרונות היינו במל ומישל ולא אהבנו, ביפו תל אביב ממש מזמן והיה בסדר (העדפנו את "קרן"...), בהוטל מונטיפיורי ואהבנו מאוד, ובפיצרוי וגם אהבנו, למינה טומיי הולכים לפעמים עם החמים - והאמת שגם אוהבים, ו... זהו נראה לי.

חוץ ממיטבר שאנחנו עדיין מאוד אוהבים, נראה לי שכל המסעדות שנהגנו לאכול בהם כשגרנו באזור (לפני כעשור...) נסגרו...
אז, המלצות?
לצפיה ב-'אופציות'
אופציות
14/12/2017 | 20:45
1
202
אכן הדברים השתנו מאד בעשור האחרון.
בין קלואליס או מסה אני מעדיף את קלואליס. שתיהן יקרות אבל במסה לטעמי יש ירידה. פיצרוי הייתה נהדרת ונסגרה.
אפשרויות חדשות:
משייה או קיטשן מרקט של יוסי שטרית. יצירתיות ואיכותיות.

שילה. דגים ופירות ים. 
גריג.
בין האסייתיות: טאיזו או טופולופומפו. 
פרונטו. 
פאסטל. 
מלגו ומלבר.
יאקימונו.
לבשר - האדסון.
קלארו.
אואזיס.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
14/12/2017 | 20:58
23
לצפיה ב-'מתוך הרשימה, הייתי הולכת לקלואליס'
מתוך הרשימה, הייתי הולכת לקלואליס
15/12/2017 | 07:35
119
ולו משום שהיא נסגרת, ובהולה אמור להיות תפריט שונה לחלוטין.
לצפיה ב-'זקוקה להמלצות עבור חדר פרטי, נגיש, ל-28 מוזמנים'
זקוקה להמלצות עבור חדר פרטי, נגיש, ל-28 מוזמנים
14/12/2017 | 14:51
1
70

אשמח לשמוע המלצות על חדר פרטי נגיש, אוכל טוב, במרכז (בין רעננה לת"א), פתוח בשבת בערב, מחירים סבירים עם אופציה להקרנת סרט.
תודה
לצפיה ב-'ג'וז ודניאל ב בני ציון '
ג'וז ודניאל ב בני ציון
14/12/2017 | 22:35
72
אנחנו היינו בחדר הפרטי 18 איש בשולחן מרובע. בדקי אם יתאפשר להכניס 28 איש אם סידור אחר של השולחנות.
לצפיה ב-'נפתרה סוגית הבויבז- בויבס-קלואליס '
נפתרה סוגית הבויבז- בויבס-קלואליס
13/12/2017 | 23:32
10
367
אז ויקטור השף אמר שאכן מבטאים בויבס, אבל כשהוא כותב תפריט בעברית הוא כותב את נוסח ההגיה בארץ, כמו שכותבים ברצלונה ולא ברסלונה, פריז ולא פרי- בעצם כך אמרים הצרפתים ועוד דוגמאות נתן 
חוץ מזה היתה ארוחה מעולה- פרוט מחר 

לצפיה ב-'אני מת עליו ומסכים איתו במאה אחוז'
אני מת עליו ומסכים איתו במאה אחוז
14/12/2017 | 08:07
211

זה גם מה שניסיתי להסביר בתגובה שלי - שאם יש מילה מלועזית שקיבלה בארץ הגיה שגויה שלצערנו השתרשה - אז צריך לכתוב אותה כפי שזה השתרש בארץ.

אפשר לנסות למנוע מטעות להשתרש (כמו הקרם בורלה שלשמחתי הרוב הוגים נכון ולכן נראה לי שלפחות מזה ניצלנו) אבל מרגע שזה השתרש אין שום טעם להתעקש על ההגייה המקורית רק בשביל להיראות 'מקצועי'.
לצפיה ב-'ולארוחה- ארוחת פרידה קלואליס '
ולארוחה- ארוחת פרידה קלואליס
14/12/2017 | 08:55
230
היינו שלושה. נכנסים למסעדה ומיד תחושה חגיגית - מפות לבנות, תאורה טובה , לא היתה מוסיקה- אפשר היה לדבר 
לשולחן הגישו סלסלה עם מעין פיתות עבות מקמח כהה ופרוסות בגט, צלחת עם המלפפונים החמוצים שנפלאים שלהם (היכן ניתן לקנות ?) וזיתים שפחות אהבתי 

תפריט ארוחת הפרידה- כולל בחירה של מנה ראשונה ועיקרית - בכל קטגוריה שפע רב של אפשרויות 
שלושתנו בחרתי לראשונה ב"קוקיה וכבד אווז על הפלנצ'ה בביסק סרטנים" בפועל הגישו שתי קוקי סאן ז'אק צרובות, פרוסונת כבד אווז על כל אחת בביסק סרטנים , מנה מיוחדת וטעימה מאד 
המלצר פינה כלים ניקה שולחן וקבלנו מנקה חייך- כוסית עם סורבה שמפניה- מוכר לי מארוחות קודמות שם , סורבה נפלא בכוסית עם שמפניה 

לקראת העיקריות הביאו צלחות עמוקות לזנבות השרימפס וקערות עם מי לימון חמימים . קלאסה. 
היא לקחה שרימפס ברוטב גבינה כחולה ותפוחי עץ- מנה קלסית של המסעדה, פעם ראשונה שהיא  אכלה אותה והתמוגגה. 
שנים לקחנו ריזוטו סרטנים עם שרימפס- המנה הוגשה בכלי מתכת שטוח מחומם , הריזוטו היה טיפה יבש לי, השרימפס הצרובים הונחו כשקצה אחד שקוע בריזוטו - טובים . הייתי כעבר מלאה ואכלתי רק מחצית מהריזוטו .
אם אתם הולכים לשם- מציעה לא לקחת את המנה לאור אפשרויות אחרות בתפריט , אגב יש גם שתי מנות בשר .

תפריט ארוחת הפרידה כולל קינוח אח דלזוג- היינו , כאמור שלושה , אמרו שיכולים לבחור שנים - מתפריט המסעדה הרגיל . רשימת קינוחים ארוכה וכולם מיוחדים חוץ מקרם ברולה אחד, למיטב זכרוני 
שכנעתי אותה לקחת קינוח בשם לימונאיה - מוס לימון עם עיגולי מרנג ובצד דובדבני אמרנה ופרורי אגוז לוז גרוס , היא לא התלהבה אבל ויתרה לי ובדיעבד הודתה - מוס אוורירי בחמיצות הנכונה . חבל שהיה צרך לחלוק
לו יש סכרת ובתפריט קינוח אחד ללא סוכר- מוס שוקולד עם סורבה מנגו- לא רצה מוס שוקולד ובקשנו רק את הסורבה- הגיעו שני כודרים סורבה מנגו על תחתית של תפוח עץ- "עזרתי " לו- סורבה מושלם וכלל לא חשתי בהעדר הסוכר 

המסעדה היתה מלאה כדי שלושת רבעי. השרות היה מופתי 
החשבון- 195 שח לסועד, כוס יין- מרלו ירדן לו ושרדונה של יקב ספורה - שיבחה מאד הוסיפו כ100 שח ובקבוק סן פלגרינו 30 שח 

אני חושבת לחזור בשבועים הקרובים לנסות מנות אחרות מהתפריט לפני שיסגרו. נדיר לקבל ארוחה ברמה כה גבוהה, בתנאים סביבתיים מושלמים. 

הולה, המסעדה החדשה תפתח כנראה בפברואר, כך אמר לנו הסומליה הנחמד 

לצפיה ב-'גם אני מעריכה אותו אבל זה שטויות.'
גם אני מעריכה אותו אבל זה שטויות.
14/12/2017 | 11:50
7
220

שמות ערים וארצות בעברית הן מילים בעברית ולא גחמה של מישהו. כבר דובר על צרפת או פראנס וכו'.
אין דינם כדין שמות מנות. ואיך נוצר נוסח הגייה בארץ? מכתיבה שגוייה מלכתחילה בתפריטים ע"י השפים. מה, גרר התעורר בוקר אחד והחליט לקרוא לזה בויאבז? לא - הוא ראה שכך זה כתוב בתפריט, וזו הבעיה בעיני. מה ההבדל בין השיבוש הזה לבין קוראסון? בדיוק אותו דבר. אבל כבר אמרתי, מי שבא לו, שישבש.

לצפיה ב-'אני מסכים איתך, אבל גם את מעדת באותו מכשול ולפעמים גם אני'
אני מסכים איתך, אבל גם את מעדת באותו מכשול ולפעמים גם אני
14/12/2017 | 17:10
3
145
בשרשור אחר למטה, התייחסת לפקינג דאק (שצריך להיקרא: ברווז בייג'ין) ובהיעדר הניקוד, אני לרגע  חשבתי כבר על F------g Duck. 
לצפיה ב-'פקינג דאק היא מנה סינית קיסרית עתיקה ונקראת כפי שנקראה'
פקינג דאק היא מנה סינית קיסרית עתיקה ונקראת כפי שנקראה
14/12/2017 | 17:25
2
160
העיר במאה ה-17. בייג'ינג זה שם חדש יותר מאשר המנה. בשום מקום לא תמצא שקוראים לה בייג'ינג דאק.
לצפיה ב-'לא נכון. בייג'ינג הוא השם העתיק של העיר'
לא נכון. בייג'ינג הוא השם העתיק של העיר
14/12/2017 | 18:29
130
פקין, או פקינג, הוא איך שביטאו וכתבו אותו המערביים שהגיעו לעיר הרבה יותר מאוחר. 
לצפיה ב-'וגם "דאק" היא לא מילה בסינית '
וגם "דאק" היא לא מילה בסינית
14/12/2017 | 18:30
36
לצפיה ב-'אין שום הבדל'
אין שום הבדל
14/12/2017 | 17:18
1
147

בין השיבוש של קוראסון לבין השיבוש של בויאבז, חוץ מהבדל כמותי של עד כמה השיבוש השתרש. ברגע ששיבוש משתרש עם כל הצער שבזה - אין כבר שום סיבה למסעדה להלחם בזה ולכן הגיוני לי שהיא תכתוב את ההגייה המשובשת.

לשמחתנו קרואסון עדין די הרבה מבטאים נכון. אם המצב ישתנה ותשעים אחוז מהאנשים בארץ יגידו קוראסון אז על אפך חמתך וחמתי מסעדות יכתבו קוראסון. השביל עובר במקום שבו אנשים הולכים. לא במקום שבו הוט צריך לעבור.

וההבחנה שלך בין שם של עיר לשם של מנה את עושה רק בגלל שזה משרת את הטיעון שלך. בעיקרון שם של עיר צריך לבטא כמו שילידי העיר מבטאים בדיוק כמו ששם של מנה צריך לבטא כמו בשפת המקור, בין אם זה סתם שם או מילה כלשהי בשפה.  אם זה לא מצליח והרוב משבשים אז…  באסה.  

הדרך היחידה להצילצאת השפה משיבוש שהשתרש זה להציע תרגום עברי וזה באמת מה שעשו עם הברקסים שתירגמו לבלמים תאמיני לי שאם לא היה לזה תרגום עברי את גם את היית אומרת ברקסים.
לצפיה ב-'קוראסון, לא "עדיין" מבטאים נכון אלא "כבר" מבטאים נכון.'
קוראסון, לא "עדיין" מבטאים נכון אלא "כבר" מבטאים נכון.
14/12/2017 | 17:33
137
זאת בשל תיקונים חוזרים ונשנים אפילו פה בפורום. כנ"ל בורלה. 

לגבי ההבחנה בין סתם טעויות לשמות ערים וארצות - זה לא כי זה משרת את הטעון שלי אלא כי לכך אפילו האקדמיה לשפה העברית התייחסה.

מבחינתי - הנושא מוצה. כפי שאמרתי, הרוצה להמשיך לשבש, שיבושם לו.
לצפיה ב-'אותי מטריף ה"דג סלומון" שמופיע בכל כך הרבה מקומות'
אותי מטריף ה"דג סלומון" שמופיע בכל כך הרבה מקומות
15/12/2017 | 18:45
32
לצפיה ב-'מלגו ומלבר: יש דברים בגו'
מלגו ומלבר: יש דברים בגו
14/12/2017 | 12:06
4
405
זה אולי לא האוכל הכי יצירתי עלי אדמות, אבל ארוחה ראוייה ב"מלגו ומלבר" הבהירה שלפעמים הבאזזז כנראה מוצדק.

קשה בעיר הגדולה. ים של מסעדות נפתחות ונסגרות בקול ענות חלושה. יותר מזה: מרבית השפים המובילים הבינו לאן נושבת הרוח ופתחו מקומות של פאסט פוד. עומר מילר בסוסו אנד סאנס, רן שמואלי בקוקוריקו, אביב משה גם הוא עם מקום של קבב, וזו רק רשימה חלקית. לצד כל אלו ישנן מספר מסעדות שבכל זאת מצליחות, ומצליחות יפה, מי הודות לכישרון מוכח של השף העומד בראשן, ומי הודות לבאזזז, שאולי לא תמיד יש לו כיסוי אבל ממשיך למלא את תפקידו ביעילות.

אחת המסעדות המדוברות של תל אביב היא "מלגו ומלבר" של מוטי טיטמן . היא יושבת על פינת רוטשילד בואכה היכל התרבות, פינה שהייתה לה מסורת מקוללת. אף מסעדה לא הצליחה בה לאורך זמן כולל "ניקו" עם הקינוחים האיכותיים להפליא. גם "מלגו ומלבר" קירטעה למדי בתחילת דרכה, עד שטיטמן ושותפו למטבח דאז אור מיכאלי נכנסו למטבח. הביקורות השתדרגו פלאים בהתאם. ארוחה אחת שאכלתי שם לפני שנה וחצי, במסגרת מועדון פודי'ז של "על השולחן" , הייתה אולי לא מרהיבה אבל טובה בכל קנה מידה, עדות לחמרי גלם מצויינים ויד טובה במטבח. מסקרן היה לבדוק האם אכן השילוב של שף מוכשר ובאזזז לא קטן עדיין עושה את העבודה. יצאנו לשם לצהריים עסקיים, גיסי יואב ואני, על מנת לבדוק האם נשמרת הרמה הראוייה והאם הכתרים שנקשרו לראשו של טיטמן מוצדקים. ובכן? בסך הכל, התשובה היא כן.

השירות היה מקסים ואדיב להפליא והמנות זרמו בזריזות וביעילות. לחם מצויין, מטבלים טובים, והנה, ראשונות (במחיר העיקרית): קרפצ'יו שייטל, פקאן קלוי וצ'ילי חריף, כמו גם סשימי דג ים עם שעועית ירוקה, בוטנים, כוסברה ונענע בווינגרט ג'ינג'ר. הקרפצ'יו, שניכר שהוכן מבשר טרי וטוב ושהתוספות ליוו בעדינות המתבקשת ולא האפילו עליו, היה סימפטי מאד מסוגו. אינני חובב גדול של בשר נא, אבל אי אפשר היה שלא להבחין באיכות הקורנת ממנו. הסשימי היה טוב יותר, שוב, עם חומר הגלם האיכותי ביותר שאפשר ובעיקר עם ויניגרט ג'ינג'ר מקסים שלא בעט בפה כהרגלו של השורש הזה אלא נכח בו בעדינות שבצידה צביטה קלה. טעים מאד. ככה בדיוק דמיינו לעצמנו את האוכל במקום כזה. לא הכי יצירתי בעולם, אבל איכותי ומדוייק.

בהתחשב בעובדה שמנת הדג הייתה טובה יותר ממנת הקרפצ'יו, העברנו את עיקר המשקל לדגים. עיקריות: לברק שלם בתנור, ירקות אורגניים ופירה (115) , ופילה לוקוס עם ארטישוק ירושלמי, זוקיני וחזרת לבנה על קרם ארטישוק ירושלמי וניל (130) . גם כאן מדובר במנה אחת תקינה אך איכותית מסוגה, או להיפך אם תרצו, ובמנה אחרת טובה ומעניינת יותר. נתחיל בקורקטי: הלברק של גיסי, היה, שוב, טרי כמו שצריך, וכמו כן הירקות שליוו אותו. הצלייה הייתה עניינית, הדג נותר עסיסי ובסך הכל נשמה שביעות רצון מהצד האחר של השולחן. פירה תקני וטעים הגיע ליד. לא מנה לפנתיאון, אבל בהחלט מספקת. הלוקוס שיחק אותה קצת יותר. קודם כל, ולא נמאס להגיד את זה, האיכות, שנית, קרם הארטישוק ירושלמי וניל הגיע בבחינת ההברקה היצירתית ואכן היה נהדר. חבל שבתוך כל המנה הגדולה והנדיבה הזו היה מעט מדי ממנו. מריחה על הצלחת. בערך רבע ממה שהיה צריך להיות. הירקות הצלויים היו שוב חמים ופריכים אבל לא יותר מזה. ירקות חמים ופריכים, ככלל, אינם כוס התה שלי. מצטער, אהרוני. לא מת על שעועית ירוקה שצריך ללעוס 60 פעם. זה גם לא חייב להיות סמרטוטי ורופס, אבל יש ברוך השם מספיק טווח באמצע. כאמור, רע זה לא היה אבל לצד הדג והקרם היה אפשר לתת קצת יותר ביצירתיות ולא להיצמד לאסכולה הפרנסאווית כאל קרנות המזבח.

שני קינוחים בעסקית: פאי לימון ונמסיס שוקולד (40 כל אחד). ואיך לא, גם כאן חזרה אותה מתכונת: מנה אחת תקינה  ומנה אחרת טובה ויצירתית יותר. בתפקיד הקורקטי: הנמסיס, שהוגש עם גלידת טונקה טובה מאד אבל היה לא יותר מסביר מסוגו ואף קצת מתוק מדי. פאי הלימון, ניחשתם, היה טעים הרבה יותר, מהסוג שקשה להפסיק לאכול אבל חייבים מתישהו, עם סורבה מנגו מצויין ליד. שני גווני מתוק וחמצמץ שהלכו יופי יחד.

אז מה היה לנו? סך הכל, יופי של ארוחה. זה אולי לא מאיר אדוני אבל גם לא מנסה להיות. טיטמן סוחב לצרפתית עם טוויסטים קלים מאד, בערך כמו דייויד פרנקל שעושה את זה ב"פרונטו" למטבח האיטלקי או להבדיל חיים כהן שעושה את זה למטבח היפואי ב"יפו תל אביב". אוכל פשוט בעיקרו שנשען על חמרי גלם מהטובים שיש. וזה עובד יפה. וגם לא ממש יקר, בהתחשב באיכות חמרי הגלם. ברגעים הפחות טובים, זה אוכל תקין ולא הרבה מעבר לזה. ברגעים שיותר, והיו למזלנו הרבה יותר מאלו, מדובר באוכל טוב מאד עד מצויין. מומלץ? כן. בהחלט.  כל עוד מיישרים ציפיות עם המציאות שבמטבח, אפשר בהחלט ליהנות מעסקית מהטובות בשטח. נחזור.

לצפיה ב-'אין ברירה אצטרך ללכת לאכול את פאי הלימון '
אין ברירה אצטרך ללכת לאכול את פאי הלימון
14/12/2017 | 13:18
143
שעועית ירוקה אני ממש לא אוהבת, מקווה למצוא מנה אחרת 
לצפיה ב-'דדי יקירי, אתה חייב לאכול ולכתוב יותר'
דדי יקירי, אתה חייב לאכול ולכתוב יותר
14/12/2017 | 13:33
2
159
דיווח שלך פעם בכמה חודשים, מספיק רק להזכיר כמה אני אוהבת את הדיווחים שלך.

מסכימה עם כל מילה שלך על מלגו ומלבר.
לצפיה ב-'תודה חתולית. עוד כמה דיווחים בקנה...'
תודה חתולית. עוד כמה דיווחים בקנה...
14/12/2017 | 14:19
1
165
לגבי הלאכול יותר, חוששני שעוד חמש מסעדות וכבר לא יסכימו להרים אותי לבמה.
לצפיה ב-''
15/12/2017 | 07:29
7
לצפיה ב-'זקוקה להמלצות עבור חדר פרטי, נגיש, ל-28 מוזמנים'
זקוקה להמלצות עבור חדר פרטי, נגיש, ל-28 מוזמנים
14/12/2017 | 13:59
31
לארוחה משפחתית באיזור המרכז (בין רעננה לת"א) , אוכל טוב, עדיף לא כשר, פתוח בשבת בערב, עם מקרן. נגישות- מאסט. מחירים סבירים.

רעיונות?
לצפיה ב-'מישהו רוצה צלעות כבד ? '
מישהו רוצה צלעות כבד ?
12/12/2017 | 12:16
8
460
ראיתי את ההתייחסויות לטעויות בתפריטים כמו הבויאבס, הקרואסון ולכן הבאתי לכם היישר מתוך התפריט: צלעות כבד. (ה"ד" וה"ש" צמודות במקלדת).

לצפיה ב-'היכן ? אגב, מחירים גבוהים ביחס לאיכות הדפסת התפריט'
היכן ? אגב, מחירים גבוהים ביחס לאיכות הדפסת התפריט
12/12/2017 | 16:41
6
94
לצפיה ב-'שיפודי פינת השלושה, ראשל"צ'
שיפודי פינת השלושה, ראשל"צ
12/12/2017 | 23:00
5
235
אינני יודע מה קרה הפעם. התפריט המצולם הוגש לגרגרנית. בתפריטים שלי ושל הגרגרונת - הטעות לא הופיעה, אך כל שלושת התפריטים היו מרופטים, דבר שלא זכור לי מביקורים רבים קודמים שם.
ובכלל, במסעדה, למרות שמה, היו באותה עת רק שני מלצרים. מעניין לאן נעלם השלישי... 
לצפיה ב-'ועל איזו פינה מדובר כן הצלחת לגלות למרות השם?'
ועל איזו פינה מדובר כן הצלחת לגלות למרות השם?
13/12/2017 | 09:46
4
174
לפחות כשאני הכרתי את המקום הוא היה במרכז איזשהו מבנה תעשייתי מכוער, ליד הסניף הראשון
של שיפודי ציפורה, ולא בשום פינה.
בכל אופן, האוכל היותר מוצלח שלהם היה האוכל הבוכרי שמשום מה לא הופיע בכלל בתפריט.
אולי שינו את זה מאז.
לצפיה ב-'אכן האוכל הבוכרי מוצלח'
אכן האוכל הבוכרי מוצלח
13/12/2017 | 12:37
3
176
וכן מופיע בתפריט, אבל יש מבחר קטן יותר מאשר למשל ב"סמרקנד" שבאור יהודה, אבל אני אוהב את מרק הדושפרה של "השלושה" יותר, למרות שאין בו דובדבנים.
לדעתי, גם השיפודים שם טובים מאוד, אך מתומחרים קצת יקר. הקבב מעולה ועל שיפוד אחד של שקדים, היתה כמות גדולה יותר ואיכותית יותר מאשר קיבלתי בארוחה האחרונה שאכלתי ב"יונתן פוד קלאב".

המבנה כן נמצא בפינה (סחרוב פינת מזל אליעזר). וה"שלושה", אני מעריך שאלה כנראה השותפים.

אגב, הסניף הראשון של שיפודי ציפורה היה בבת-ים ולא כאן. לדעתי, פינת השלושה "לוקחת" את שיפודי ציפורה בקלות. חבל שהמחירים האמירו לאחרונה והשרות קצת איטי.
לצפיה ב-'מניח שלא מעט השתנה שם מהפעם האחרונה שהייתי.'
מניח שלא מעט השתנה שם מהפעם האחרונה שהייתי.
13/12/2017 | 13:17
2
122
המבנה באמת היה בפינה אבל כל האזור ההוא פינה אם מסתכלים על זה בגדול.
המסעדה הייתה אז באמצע המבנה אבל אולי גם היא עברה.
בקשר לסניף המקורי של שיפודי ציפורה אני מניח שאתה צודק, פעם אחת שם
הספיקה לי לגמרי.
בכלל לאזור הגעתי בגלל קנקון שהייתה אז לא רחוק.
לצפיה ב-'פינת השלושה המקורית בתל אביב בבניין פנרמה ליד בית המעצר '
פינת השלושה המקורית בתל אביב בבניין פנרמה ליד בית המעצר
13/12/2017 | 18:05
1
143
באבו כביר. לזה לדעתי אתה מתכוון. וציפורה, כאמור, בבת ים.
לצפיה ב-'מצחיק, אכלתי בזו שבבית פנורמה'
מצחיק, אכלתי בזו שבבית פנורמה
13/12/2017 | 19:56
123
אבל אף פעם לא שמתי לב לשם.
עד עכשיו לא ידעתי שגם הם פינת השלושה.
בכלל מסתבר שלבוכרים יש איזה קטע עם פינות.
גם בקינג ג'ורג' יש מסעדה בוכרית שנקראת פינת המפגש.
להם היה מרק דושפרה באמת מדהים אבל בפעם האחרונה
שעברתי לידה היא נראתה בלתי מזמינה בעליל עם שלט חשמלי
מרצד וכל מיני תמונות של כאלו שנחשדו בעיני לרבנים אז ויתרתי
על כניסה למקום.
לצפיה ב-''
12/12/2017 | 19:10
19
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
11/12/2017 | 06:50
40
36
לצפיה ב-'כתף טלה, כבר סיפרתי,'
כתף טלה, כבר סיפרתי,
11/12/2017 | 07:52
293
וגם השבוע היה כריך, מרגז, גם על זה כתבתי.
מקווה שאם הבטטות הן תאילנדיות אז זה בישול תאילנדי...

לצפיה ב-'אורניות! בשבת קמתי למראה מפתיע: כל רחבת הדשא הגדולה בחצרי'
אורניות! בשבת קמתי למראה מפתיע: כל רחבת הדשא הגדולה בחצרי
11/12/2017 | 10:22
18
468
הסמוכה לשורת עצי אורן התמלאה בעשרות אורניות! בכל פינה היו מקבצים. כבר קרה לי בשנים עברו שפה ושם הציצה אורניה או שתיים אבל כמות כזו לא נצפתה בעשרות שנים. זה היה מראה מרהיב. האם זה מתעתועי השינויים באקלים?
הנכדות גוייסו לקטיף [חיתוך הרגל ולא תלישה] והשמחה הייתה גדולה.
לאחר ניקוי הספוג הצהוב חלקן טוגנו בחמאה, שום ופטרוזיליה וחלקן מיועדות למרק.
לצפיה ב-'באמת מפתיע'
באמת מפתיע
11/12/2017 | 11:45
2
252
למצוא כמות כזו מקובצת וכ"כ בולטת
בד"כ נדרשות שעות של חיפושים ב"יער" ע"מ לאסוף כזו כמות
לצפיה ב-'בדיוק. היה נדמה לי שזו פטה מורגנה...'
בדיוק. היה נדמה לי שזו פטה מורגנה...
11/12/2017 | 12:05
1
64
לצפיה ב-'העיקר שהשארת את הגבעול באדמה'
העיקר שהשארת את הגבעול באדמה
12/12/2017 | 08:15
41
לצפיה ב-'אלו פטריות ממש טעימות...'
אלו פטריות ממש טעימות...
11/12/2017 | 12:09
241
לפני הרבה שנים הינו נוהגים לאסוף אותן ביער לא רחוק מאיתנו.
אחרי גשם וכמה ימי שמש, אפשר היה לאסוף דלי בחצי שעה.
לפעמים הינו חוזרים הביתה עם כמות מטורפת ויושבים לנקות אותם ואחרי זה לחלק לשאר בני משפחה.
לצפיה ב-'וואו. באמת מפתיע. ועוד הקטנות היותר טעימות.'
וואו. באמת מפתיע. ועוד הקטנות היותר טעימות.
11/12/2017 | 13:14
3
200
בילדותי ליקטנו אותן, אח"כ הן נעלמו.
זה היה ביער ירושלים אשר בפאתי ירושלים, אז לפחות. כיום אני חושב שלא ממש.
כיף לך, כולי קינאה.
לצפיה ב-'גם לי אלו זכרונות ילדות - יער בן שמן. גם ילדי המשיכו במסורת '
גם לי אלו זכרונות ילדות - יער בן שמן. גם ילדי המשיכו במסורת
11/12/2017 | 13:28
2
193
עם הורי. כיף גדול. תן קפיצה אם בא לך 
לצפיה ב-'טיפה רחוק לי, את יודעת. כמה אלפי ק"מ.'
טיפה רחוק לי, את יודעת. כמה אלפי ק"מ.
11/12/2017 | 13:33
1
162
אבל אשמח.
לצפיה ב-'אם מוחמד לא באמת אל ההר'
אם מוחמד לא באמת אל ההר
11/12/2017 | 13:42
177
ההר יבוא בשבוע הבא למוחמד
לצפיה ב-'מקסים, איזו הפתעה נהדרת!'
מקסים, איזו הפתעה נהדרת!
12/12/2017 | 08:18
9
154
שנים שלא ראיתי אורניות,  בטח לא במקבץ כזה.

זוכרת שפעם היו מתפרסמים סיפורים של אנשים שטעו בפטריות ואכלו פטריות רעל ?  כבר שנים ארוכות שלא שמעתי על מקרה דומה,  נראה שאנשים הפסיקו ללקט.
לצפיה ב-'בוודאי זוכרת. אפילו בני כשהיה ילד החליט להיות טבח, ראה בחצר'
בוודאי זוכרת. אפילו בני כשהיה ילד החליט להיות טבח, ראה בחצר
12/12/2017 | 10:51
8
166
פטריות כלשהן ובישל לו אותן. את הלילה סיימנו בתל השומר...
אבל אורניות, מי שמכיר, קלות לזיהוי. 
אני לא חושבת שאנשים הפסיקו ללקט. יוצאי רוסיה מלקטים ועוד איך אבל הם יודעים מה טוב ומה לא. אני עוד לקחתי את הנכדות לפני כמה שנים ליער ליד חורשים אבל מצאנו מעטות אז כברלא הייתה להן מוטיבציה לפעם נוספת. הסתבר שהגענו מאוחר מדי - המומחים פשטו לפנינו.
מכל מקום, כמות הפטריות הללו בחצר היו בשבילי יותר מטלפון מאריאלה ממפעל הפייס!

לצפיה ב-'"המומחים" קוטפים את האורניות בצורה לא נכונה'
"המומחים" קוטפים את האורניות בצורה לא נכונה
12/12/2017 | 11:37
7
184
וכך לא נשאר דור המשך לשנה הבאה...בנוסף לכך שככל שהעצים מזדקנים גדלים לידן פחות אורניות והקרקע היא יותר ויותר רעילה (כתוצאה מהשרף של העצים)
זו הסיבה שלא נשארות פטריות- פשוט אין כמעט.
לצפיה ב-'העצים שלי בני 50 שנה! ורק עכשיו האורניות נזכרו לצוץ...'
העצים שלי בני 50 שנה! ורק עכשיו האורניות נזכרו לצוץ...
12/12/2017 | 12:26
6
149
סוג האורנים משנה? מה שיש לי פה זה אורן קנרי. לא מאורני יערות הקק"ל.
נראה מה יהיה בשנה הבאה  או אולי אפילו עוד בחורף הזה. 
לצפיה ב-'מתקנת את עצמי'
מתקנת את עצמי
12/12/2017 | 13:50
5
146
קראתי עכשיו וכנראה שהאורן "חונק" את האדמה סביבו בעזרת המחטים ולא בגלל השרף. בכל מקרה אין לי מושג אם יש הבדל בין הזנים...
לצפיה ב-'אז זהו שהפטריות יצאו לא ליד הגזעים אלא ברדיוס של כ-20 מטר'
אז זהו שהפטריות יצאו לא ליד הגזעים אלא ברדיוס של כ-20 מטר
12/12/2017 | 14:30
4
117
מהם...דווקא במקומות בהם היו מחטי אורן על הדשא. תעלומה כל הסיפור הזה. הבוקר קטפתי עוד כ-20 שגדלו מאז הליקוט האחרון. לא להאמין כמה זה טעים.
לצפיה ב-'הגינה שלך הפכה לבית גידול לפטריות'
הגינה שלך הפכה לבית גידול לפטריות
12/12/2017 | 18:49
3
122
מעניין אם מזג האוויר המשוגע אחראי לצמיחה הזאת, או משהו שקרה לאדמה.
לצפיה ב-'זה דווקא נחמד...'
זה דווקא נחמד...
12/12/2017 | 19:42
2
26
לצפיה ב-'ברור שזה נחמד'
ברור שזה נחמד
13/12/2017 | 07:07
1
88
סתם מעניין איך זה קרה פתאום.
לצפיה ב-'אמרתי, תעלומה. הלוואי שימשיך. '
אמרתי, תעלומה. הלוואי שימשיך.
13/12/2017 | 11:05
19
לצפיה ב-'אלזס'
אלזס
11/12/2017 | 20:13
254
הייתי באלזס בשווקי חג מולד שונים.הרבה יין חם ומתובל,שוקרוט בצורות שונות.יש לחם מתובל מתוק וכבד,שהיה מדהים

היה נורא קשה וקר
לצפיה ב-'הרבה בישול ביתי, כיוון שחזרנו למקרר ריק + אורחים לצהריים'
הרבה בישול ביתי, כיוון שחזרנו למקרר ריק + אורחים לצהריים
12/12/2017 | 08:25
11
331

בהשראת PRINCI הכנתי לחם כוסמין  מלא בטכניקה ללא לישה של מארק ביטרמן
ובנוסף -
פאי הרועים  צמחוני (עם ראגו עדשים שחורות)
לביבות אפויות של כרישה ותפ"א (שערוריה איך 3 גבעולי פראסה חסונים הופכים אחרי קיצוץ ובישול לפחות מכוס של חומר גלם  ללביבות...)
אטריות מוקפצות  עם שלל ירקות
סלט אסייתי עם קשיו,  גזר,  קולורבי וכרוב סגול
והשלמות  של דברים "למקרר" -  גבינת שמנת -שום ביתית, בואיקוס לטף  הרעב תמידית,  פסטה ברוטב עגבניות,  וכשנגמרה - פסטה בסויה וטריאקי, ובטח שכחתי עוד כמה דברים.
לצפיה ב-'אודה למתכון פאי הרועים- הכנתי מעשים ירוקות , אשמח לגיוון '
אודה למתכון פאי הרועים- הכנתי מעשים ירוקות , אשמח לגיוון
12/12/2017 | 08:50
2
56
לצפיה ב-'זה היה די אילתור מהראש, אנסה לשחזר'
זה היה די אילתור מהראש, אנסה לשחזר
12/12/2017 | 08:58
1
169

בישלתי תפ"א אדומים מקולפים,  ומערכתי לפירה יחד עם 4 ביצים + חמאה+ מלח ופלפל שחור.

במקביל בישלתי עדשים שחורות עד שהתרככו,  משהו כמו חצי שעה,  עד שהן רכות לנגיסה אך לא מתפוררות.

בסוטאג' טיגנתי הרבה בצל קצוץ,  גזר קצוץ דק,  עד שהתערובת היתה רכה ומקורמלת מעט.  הוספתי את העדשים השחורות +  עגבניות מרוסקות  של מוטי,  מלח ופלפל,  ובישלתי  עם תוספת קטנה של מים  עד שהתערובת היתה מאוחדת וסמיכה.

אח"כ נותר רק לבנות שכבות בפיירקס משומן -
פירה תפ"א,  ראגו עדשים ושוב פירה,  ואז לאפות הכל בערך 40-60 דקות עד שהמאפה מזהיב מעט.

לצפיה ב-'תודה רבה, הכנתי דומה עם תוספת פטריות פורטובלו קצוצות '
תודה רבה, הכנתי דומה עם תוספת פטריות פורטובלו קצוצות
12/12/2017 | 11:11
91
שהלכו לאיבוד בעדשים, תבול קייג'ון יצא קצת חריף ורק שכבת פירה מעל, אנסה עם שתי שכבות. 
לצפיה ב-'אשמח למתכון לפסטה בסויה וטריאקי'
אשמח למתכון לפסטה בסויה וטריאקי
12/12/2017 | 16:11
2
94
(במיוחד אם מתאים לטף)
לצפיה ב-'מתכון זו מילה גדולה למאכל הזה '
מתכון זו מילה גדולה למאכל הזה
13/12/2017 | 07:39
1
109

מזה כמה חודשים אני מרגילה את הטף חובב הפסטות  לטעמים יותר אקזוטיים,  בתקווה שזה יוביל  לאכילת מזון אסייתי.  בינתיים הצלחה חלקית -  הגדול הסכים לאכול נודלס אבל התעקש לברור ממנו את כל הירקות...
את הפסטה הזו הם אוכלים בחשק רב.

בכל אופן,  מבשלים פסטה רגיל (במים ממולחים מאוד) ומסננים.
בזמן שהפסטה במסננת מחממים  באותו סיר שמן קנולה \ בוטנים,  ומעט שום כתוש.  אחרי כמה שניות של טיגון השום אני מוסיפה לסיר רוטב סויה +טריאקי,  ומערבבת היטב.  מוסיפה את הפסטה המסוננת  ומערבבת  עד שהפסטה מצופה בתערובת.

קשה לי עם אמדן הכמויות,  אבל אין צורך בהרבה רוטב-  הרעיון הוא רק לצפות את הפסטה ולא מעבר,  כמו שנודלס לא שוחים ברוטב בווק. כמה כפות מכל סוג של רוטב.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/12/2017 | 14:07
4
לצפיה ב-'מרקם הלחם מושלם. יופי. '
מרקם הלחם מושלם. יופי.
13/12/2017 | 06:04
4
29
לצפיה ב-'תודה! מאוהבת בטכניקה הזו'
תודה! מאוהבת בטכניקה הזו
13/12/2017 | 07:42
3
24
לצפיה ב-'אפשר בבקשה לקבל לינק למתכון הלחם?'
אפשר בבקשה לקבל לינק למתכון הלחם?
13/12/2017 | 15:43
2
51
אני מכינה לחם חיטה מלא ללא לישה שיוצא נהדר, אבל כרגע יש לי קילו מיותר של קמח כוסמין מלא והתמונה שצירפת נראית מאוד מפתה. תודה!
לצפיה ב-'נראה לי שמדובר באותה הטכניקה'
נראה לי שמדובר באותה הטכניקה
17/12/2017 | 12:53
1
21
חפשי בגוגל "לחם ללא לישה מיספטל"  -  עשיתי בדיוק לפי המתכון,  רק שבמקום קמח רגיל השתמשתי בקמח כוסמין מלא.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/12/2017 | 14:52
11
נראה מצוין. לא בטוחה שיש לי סיר ברזל, אחפש ואבדוק. יכול להיות מעולה לסנדביצ'ים לטיול השבוע, כדי שהאחיינית שלי תאכל קצת פחמימות יותר בריאות לשם שינוי... 
לצפיה ב-'שבוע שעבר הייתי כמה ימים באמסטרדם'
שבוע שעבר הייתי כמה ימים באמסטרדם
12/12/2017 | 11:48
1
305
ורק לצורכי המתעניינים
במסעדת castell מסעדת גריל וברביקיו במנות הראשות יש בתפריט רגלי צפרדעים ואסקרגו למי שמחפש.
אני אכלתי שרימפס וסלמון בגריל שהיו טעימים מאוד.
עוד אכלנו ב MOMO יפנית פיוזן ששייכת מסתבר לישראלי שהייתה יקרה אבל טעימה
לא התכוונתי לכתוב אז מהזכרון מנת קס"ז על מחית אדממה ווריאציה על קריספי
דאק לראשונות, סושי כמנה עיקרית ולקינוח מנה של אפרסקים צלויים על וופל דבש עם מרשמלו יוזו צרוב היתה טעימה ומיוחדת.

לצפיה ב-'תמונה של הברווז'
תמונה של הברווז
12/12/2017 | 11:52
214
עם מנגו, מלפפונים ופומלה
לצפיה ב-'גוז' ודניאל '
גוז' ודניאל
12/12/2017 | 12:27
242
שוב סופש ללא ילדים , בששי לקראת שש בערב הגענו לגוז' ודניאל (הוא היה צריך להגיע לעוד הופעה בפסטיבל הג'אז, לכן הזמנתי מקום מוקדם) , מבחוץ המסעדה נראית מצוין- שרשראות של אורות זעירים ,גינון מטופח , מוסיקת רקע מושמעת גם בחוץ 
כשהגענו היה מלא למחצה בהמשך התמלא ובהתאם השרות הדרדר, ניסינו הרבה זמן לצוד מלצרית לקבל חשבון ועוד 
ומה אכלנו ? 
היות והקינוח היה ממיוחדי היום - טראט לימון ופיסטוק - השארתי מקום 
לראשונה - ממיוחדי היום- סלט בומביי- מיני ירוקים  עם נתחי עוף- "קריספי " כתוב אבל לא היה ממש קריספי , אם כי היתה הכמות מכובדת של פיסות עוף , את עיגולי פלפל הצ'ילי צדתי החוצה וגם סדינים של עלים ירוקים. מנה בינונית שלא נחרטה בזכרון ולא אזמין שוב -54שח . הוא חלק איתי רוטלו - גלילי פסטה במלית חצילים ברוטב עגבניות- מנה מוכרת אהובה ומצוינת , 44 שח 
לעיקרית הוא לקח , כרגיל את המנה הטבעונית- ירקות ברוטב קארי , קציצות חומוס בצד סלט מנגו (בקיץ הוגשה עם אבטיח) -72שח 
ואני לקחתי מראשונות שווארמה ים- המלצרית הזהירה שיש במנה בצל חי, אבל לא הודיעה על תועפות השמיר שאני לא אוהבת, באצבעות דגתי את את עלי השמיר, כשכמעט סיימתי באה המלצרית לשאול אם הכל בסדר...הציעה להוציא מנה אחרת אבל - כבר עמלתי וגם הזמן רץ. תהיתי מה היו אומרים במסטר שף על פתיתי הדג שהיוו את השאוורמה- אפשר לסכם שאכלתי פיתה קטנה עם טחינה ובצל ב 54
שח ...

הטארט היה בסדר מביחנת הלימוניות  אבל.קלתית הבצק היתה קשה מדי עד כדי כך שבנסיון לבצוע עפה המנה ...מצע הפיסטוק מתחת קרם הלימון היה מיותר , טעמו אבד בקרם הלימון , המנה לוותה מקרון עם מלית קרמל ככל הנראה, יבש , לפחות תמחור הוגן של 42שח 
המקיאטו הכפול שלו היה טוב מאד. ואז הביא מלצר שתי כוסיות לימוצ'לו - "מאיתנו" , אני נוהגת והוא היה לפני נהיגה. שוב, רוצים להיות נחמדים (כנראה בגלל השמיר בשווארמה ) -אז תשאלו -האם אפשר להביא לכם לימונצ'לו "
מחיר כוסית לפי החשבון 12 שח 
החשבון 278שח, לפני. איך אסכם" מסעדה ותיקה, נעימה לישיבה בסך הכל , הפעם היה רק "בסדר" וחבל .

בשבת לארוחת צהרים הכנתי פשטידה של כרובית עם פסטה וגבינת אמנטל (מבצע לחברי מועדון בחנות הגבינות הכשרה והמומלצת מן האדמה- בנתניה פתוחה ביום ששי עד שלש ויש חניה בשפע) עם סלט רב ירקות שיצא טעים במיוחד  (צנון מרוסק מוסיף המון ) 
קינחתי בבבקה של לחמים שהביא חובב הג'אז ביום חמישי בערב- טעימה אבל לא WOW

והדובדבן היה הופעה של חוה אלברשטיין ושלומי שבן. בעיקר שלומי- לאכול אותו 
לצפיה ב-'מסדר הבישול השבועי'
מסדר הבישול השבועי
12/12/2017 | 14:20
3
192
שישי בערב עם שניצלים מעולים מסינטה חזיר לצד סלט תפוחי אדמה קלאסי, מרק קישואים לראשונה ועוגת שמרים שוקולד מעשה ידי האחות הקטנה לקינוח. למחרת שאריות השניצלים נארזו לפיקניק בשמש של קריית ספר לצד סלטי ביצים וטונה מהדליקטסן, ירקות חתוכים בלימון ופלפל שחור וקפה מעולה מ"גרציאני" שפתחו מחדש למרבה השמחה. 

מסדר הבישול לתחילת השבוע כלל הפעם סיר של קציצות בקר עם אפונה מתקתקה והמון בצל מטוגן וסיר של שוקי עוף עם תפוחי אדמה ושומר בשום וזעפרן. כמו כן, מרק עדשים כתום עם קצת דלעת ואטריות בתיבול קארי הודי, וסוג של מאפינס דלעת מאולתרים לילדון. 
לצפיה ב-'עמית, אתה מכיר מעדנייה בה עושים ומוכרים פטה או טרין? תודה.'
עמית, אתה מכיר מעדנייה בה עושים ומוכרים פטה או טרין? תודה.
12/12/2017 | 14:27
2
50
לצפיה ב-'לא משהו שעולה לי בשלוף...'
לא משהו שעולה לי בשלוף...
12/12/2017 | 14:37
1
171
לדעתי מאז La maison הנהדרת אין ממש איפה להשיג טרין אמיתי... מניח שיש מסעדות שיוכלו אולי להכין לך בהזמנה מראש (אולי בבר א וין למשל), או אולי שווה לבדוק אצל החבר'ה של Hook, ייתכן והם מכינים משהו כזה...
לצפיה ב-'תודה. אני בדרך כלל נוהגת להכין אבל לאחרונה אני מתעצלת.'
תודה. אני בדרך כלל נוהגת להכין אבל לאחרונה אני מתעצלת.
12/12/2017 | 16:38
145
חשבתי שיש משהו זמין. 
לצפיה ב-'לונדון - המלצות מהשבוע החולף '
לונדון - המלצות מהשבוע החולף
10/12/2017 | 11:58
22
384
לראשונה מזה 3.5 שנים, טסנו לחופשה זוגית !!! הרבה התרגשות, תיכנון מסעדות ופעילויות זריז שכן הנסיעה התארגנה שבועיים וקצת לפני, ואושר עד אין קץ.

לונדון יפיפיה בעונה זו של השנה. הרחובות מקושטים לקראת הכריסמס, תאורת רחוב מגניבה ועצי אשוח מקושטים בכל מקום. חלונות הראווה בחנויות מהפנטים, וראינו לא מעט שווקי כריסמס כייפיים. נעים מאוד לטייל ברחובות, היה בערך 10 מעלות ביום ובסביבות 4 מעלות בלילה, לא נורא בכלל.
כמעט בכל מקום ניתן לקנות יין חם מתובל, לשיפור מצב הרוח

היינו רק 4 ימים, ולא הספקנו חצי ממה שרציתי... אבל מה שהספקנו היה נפלא.

ביום הראשון - סיור בנושא גרפיטי ואמנות רחוב בשכונת שורדיץ', של חברת ארטרנטיב- הסיור בעברית, לוקח שעתיים- שעתיים וחצי והוא מעניין גם למי שלא בקי בתחום.

הסיור הסתיים בצהריים במרכז השכונה. צעדנו כמה דקות למסעדה הודית בשם DISHOOM, שם המתנו כמה דקות עד שהתפנה שולחן.

המסעדה אפלולית ומעט רועשת מבחינת מוסיקה. המלצרים אדיבים וידענים. התחלנו סמוסות, צמחוניות לי ועם עוף לבחור. הסמוסות היו מצויינות, פריכות וטעימות מאוד והגיעו עם 3 מטבלים חביבים.
בהמשך הבחור לקח עוף טיקה מסאלה, שהגיע עם תלולית אורז לבן, ואני לקחתי מעין ראפ מבצק דקיק ביותר, שמולא בגבינת פאניר ותבשיל הודי מתובל וחריף. היה טעים ממש, לשנינו.

ויתרנו על קינוח כי לא היה גולאב ג'אמון שהוא אהבת חיי, והלכנו לטייל בשוק בריק ליין הסמוך. מצאנו פתאום דלת שהוביל לאולם שבו שלל דוכני מזון מכל העולם, ושם אכלנו קינוח- פאנקייקים הולנדיים קטנטנים ונפלאים, עם נוטלה ותותים. חם וטרי, וכייפי מאוד.

חזרנו למלון למנוחה קצרה. במלון (HOTEL Z PICCADILLY) יש HAPPY HOUR כל יום בין חמש לשמונה בערב, עם גבינות ויין ושוקולד וגלידות חופשי לאורחי המלון. אכלנו שם מעט גבינות נפלאות, קרקרים, שוקולד ויין מעולה, ואז נסענו לגני קיו - לכבוד הכריסמס הם הכינו שם מסלול שמשלב תאורה ומוסיקה עם הצמחיה, ונוצר מסלול מהפנט של שעה בערך. חוויה קסומה ומומלצת מאוד!

לא היינו מאוד רעבים אז הסתפקנו בשתייה חמה ומפנקת.
לצפיה ב-'בית קפה קטנטן ומתוק- Cutter & Squidge'
בית קפה קטנטן ומתוק- Cutter & Squidge
10/12/2017 | 12:19
276

למחרת בבוקר ביצענו פשיטה על סניף פריימארק שבטוטנהאם קורט,  ומשם 9 דקות הליכה לבית הקפה Cutter & Squidge,  לפגישה עם חברה אהובה שגרה בלונדון.

חלקנו שם בראוני עם קרמל מלוח (אלוהי, ובלי גלוטן לצליאקים),  ופרוסה נדיבה עם אבוקדו,  פטה ומעט דבש -  שהוגשה עם סלט קטן וטעים וצ'יפס מעניין.
היא שתתה קפה,  אני צ'אי ליצ'י וורדים שהיה מעניין ומיוחד.

מקום נעים מאוד מבחינת אווירה,  היה שקט ורגוע ומאיר פנים מבחינת העיצוב וגם המוכרות המקסימות.  

לצפיה ב-'מסעדת MAZE של גורדון רמזי- אכזבה'
מסעדת MAZE של גורדון רמזי- אכזבה
10/12/2017 | 14:21
1
347

מקומות למסעדה הוזמנו מראש-  המסעדה היתה די ריקה,  ולמרות זאת הארוחה לקחה כשעתיים וחצי (!!!).  יותר מחצי שעה חיכינו למנה הראשונה,  ובין מנה למנה גם לקחו את הזמן....

היינו בעבר במסעדה אחרת של גורדון רמזי והתאכזבנו,  אבל אחותי טענה בתוקף שהמסעדה מדהימה ואני חייבת לתת לו עוד צ'אנס אז ניסינו  ושוב התאכזבנו.  
המנות היו נחמדות,  לא מעבר לזה.  לא הרגשנו שיש פה משהו מבריק או יוצא דופן.

השירות היה נחמד ומתחשב מאוד מבחינת הצמחונות,  אבל המטבח היה כ"כ איטי שזה די מחק את הרושם הטוב.

הלכנו על 5 מנות  ב- 45 פאונד לאדם.
התחלנו עם סושי-  צמחוני לי,  טונה עבורו.  נחמד,  לא מעבר.
אח"כ סלט תרד עם שמן כמהין ויוזו (עבורי)-  הטעמים לא השתלבו טוב,  והבעיה העיקרית היתה עודף של שמן כמהין שנשאר לי בפה עוד שעות ארוכות  מאוד אחרי הארוחה.....  אני מאוד אוהבת כמהין,  אבל להסתובב איתו עד סוף היום זה קצת יותר מידי.
אח"כ בוראטה עם פסטו,  עולש מוחמץ וגרידת לימון-  מנה מעניינת ונחמדה,  הלימון נתן לזה טוויסט לא שיגרתי
ואז אורז עם פטריות  שימאג'י ואבקת אצות -  מנה מנחמת כזו,  חביבה אבל לא ריגשה מאוד.

לקינוח - משהו שוקולדי, עם קרם שכלל כמויות נכבדות של כמון (!!!) ומקל שוקולד-קינמון חביב.  קיבלנו ע"ח הבית פאי קטנטן  עם שזיפים-  חביב ותו לא (לא מתה על פירות בקינוחים).

שורה תחתונה-  לא הולך לנו עם גורדון רמזי.  זו היתה הארוחה הכי מאכזבת בטיול.

משם המשכנו ברגל כ- 10 דקות להייד פארק,  שם התקיים הווינטר וונדרלנד - שוק כריסמס ענקי עם מופעים וגלגל ענק כייפי מאוד,  ועשרות דוכני אוכל. 
הסתפקנו במנה קטנה של מק&צ'יז,  המבורגר וצ'יפס  ושתיה חמה. 

לצפיה ב-'חבל. מאחל הנאות גדולות יותר בעתיד.'
חבל. מאחל הנאות גדולות יותר בעתיד.
10/12/2017 | 15:27
181
תודה על העדכון.
לצפיה ב-'בורו מרקט, ומסעדת פאלומר '
בורו מרקט, ומסעדת פאלומר
10/12/2017 | 17:08
354

למחרת בבוקר הגענו לשוק בורו הנפלא. הסתובבנו ברחובות הסמוכים,  תיצפתנו על הסיטי של לונדון וראינו שיחזור של אניית מלחמה בריטית עתיקה.

התחלנו את הסבב הקולינרי בטוסט גבינות של קאפאסין -  חנות גבינות שמתמחה בטוסטים וראקלט.  הטוסט אכן מעולה ממש,  לא חשבתי שאפשר להנות ככה מטוסט
קניתי  אבקת פטל מיובש בחנות התבלינים הסמוכה (חושבת לפזר על מרנג \ מקרונים).  
אכלנו 3 מאפים הודים קטנים (סמוסה עם ירקות,  באג'י ועוד משהו) שהיו חריפים וטעימים.  הבחור נכנע לריחות שעלו מהדוכן עם האוכל האתיופי,  ואכל תבשיל עם עוף  וירקות כתוספת, עם אינג'רה.  אני העדפתי  גיוזה צמחונית עם טופו שהרגיש כל כך דומה לבשר,  שחזרתי לדוכן כדי להתלונן  ובעל הדוכן צחק ואמר שזה טופו שהוא מכין בעצמו.  זה כל כך דומה לעוף!!!
לא התאפקנו וקנינו  5 סוגים שונים של פאדג' בריטי  מסורתי,  בטעמים פחות מסורתיים -  קרמל מלוח,  שוקולד ובוטנים, סווירל של שוקולד חלב,  וניל  וטופי פאדג'.

לקינוח  חלקנו סופגניה ממולאת בקרם קרמל מלוח של BREAD AHEAD -  הרבה הרבה יותר מידי קרם לטעמי,  אחרי שהוצאתי 70% ממנו  נשאר קינוח חביב.

שבעים ומאושרים צעדנו בגשר לונדון לתצפת על העיר בSKY GARDENS, חזרנו למלון  להתאוששות  ובערב הלכנו למסעדת פאלומר של אסף גרניט.

אפתח בגילוי נאות -  אני חברה של מישהו מהצוות,  אבל הוא לא נכח  באותו יום ולא קיבלנו שום יחס מיוחד או משהו ע"ח הבית.

המסעדה עמוסה,  שלא לומר מפוצצת.  הזמנו מראש מקומות על הבר-  גם בשעה חמש וחצי היה תור בכניסה ועומס מטורף.  המבטח הפתוח עבד במלוא הקצב, המנות יצאו בקצב מסחרר ממש ואנחנו נהננו מאוד.

התחלנו במנת קובאנה עם טחינה ורוטב עגבניות שתובל בעדינות.  מנה טעימה מאוד,  התיבול הפך את הרטבים ללא צפויים. לצידה הזמנו  צזיקי על בסיס קישואים צלויים -  בי נשבעתי,  זו מנת הצזיקי הטובה בעולם! יש לי סבתא מיוון וסבא מטורקיה,  אכלתי הרבה צזיקי בארצות הבלקן וזו היתה נפלאה ומרגשת.  משהו בתיבול היה מדוייק ומפתיע. ניגבתי  עד הטיפה האחרונה עם הקובאנה.

אח"כ אכלנו  מנת קולורבי צלוי בתיבול חרפרף, ושמנת חמוצה \ לאבנה-  מנה מעניינת ומיוחדת,  ברוקולי שנצלה בשמן פסטו והוגש עם סלסת עגבניות ומלא צנוברים (מנה שנקראת עץ החיים)-  אין לי מושג איך ברוקולי יכול להיות כל כך טעים מנה מדהימה ממש,  נזכרתי לצלם  רק אחרי שחתכתי אותה לצערי.
אכלתי גם פפרדלה 40 חלמונים עם ארטישוק -  מנה חמצמצה ונהדרת,  ואני לרוב לא משתגעת על פסטה חמוצה.
הבחור נהנה מ"אוקטו חומוס" -  תמנון  שהוגש על קרם חצילים וגרגירי חומוס,  ו"שקשוקית" -  מעין קבב מפורק מכמה סוגי בשר על רוטב כלשהו.

התיאורים שלי עושים עוול למנות.  זה לא האוכל של מחניודה,  זה לא  דומה בכלל.
זה אוכל שעשוי מחומרי גלם מעולים,  בטכניקות שמדגישות ומבליטות את התכונות הכי טובות שלו.  

לקחנו 2 קינוחים -  קיס קיס בנג בנג (קינוח שמתבסס על בסבוסה עם פאלמייר קינמון וגלידה נהדרת),  וקינוח שוקו-חלבה מעולה ממש

יחד עם קוקטייל שושנה מוצלח מאוד עבורי ובירה עבורו,  יצאנו עם חשבון של כ- 100 פאונד כולל שירות.

מומלץ בחום,  אחת משתי המסעדות הטובות של הטיול הזה ובכלל.

הלומי אוכל ואושר נסענו לראות משחק כדורגל של ליגת האלופות -  צ'לסי נגד אתלטיקו.  

לצפיה ב-'נהניתי מאוד לקרוא הכל! תמיד חשבתי'
נהניתי מאוד לקרוא הכל! תמיד חשבתי
10/12/2017 | 22:19
4
197
שבלונדון קר מאוד בנוב'-דצמ' וזו אחת הסיבות שטרם הגעתי אליה (ובחודשים בהם חם יותר, הכל יקר יותר) ואת גורמת לי לחשוב על חודשים אלה כאופציה.
לצפיה ב-'קר זו שאלה של השקפה...'
קר זו שאלה של השקפה...
11/12/2017 | 02:40
1
204
לדעתי בעונה הזו זה לרוב אפס וקצת מעל, עד גג כ-10 מעלות, פלוס-מינוס. יש מי שעבורו זה אחלה, ויש מי שסובל, תלוי בעמידות האישית לקור (ובביגוד, למרות שמניסיון בחורף במדינה הרבה יותר קרה מבריטניה גם בביגוד טוב פניי המכוסות קפאו שוב ושוב...). אבל צריך לזכור שזה לא רק קור, גם השילוב שלו עם גשם וחשכת הלילה שמגיעה מאוד מוקדם 
מבחינת יוקר ועומס, הקיץ הוא הכי בעייתי, אבל אפשר תמיד לכוון לעונות המעבר. 
לצפיה ב-'היינו השנה בתחילת נובמבר'
היינו השנה בתחילת נובמבר
11/12/2017 | 13:06
156
והיה מצויין.
אנחנו לא סובלות מקור בדרך כלל, חום הרבה יותר מפריע לנו, אבל סריג ומעיל יוניקלו עשו את העבודה, לכל מקום שנכנסים חם מאוד אז לא צריך להגזים בשכבות ולמזמלנו גם לא היה כמעט גשם.

לא שווה לוותר על לונדון בגלל מזג האוויר
לצפיה ב-'גם אנחנו חששנו מהקור, אבל היה באמת בסדר'
גם אנחנו חששנו מהקור, אבל היה באמת בסדר
12/12/2017 | 11:38
1
92
אני הסתובבתי רוב הזמן עם ג'ינס או טייץ תרמי,  חולצה תרמית  או סוודר (שכבה אחת), ומעיל יוניקלו מחמם ומפנק.
מגפונים רגילים וגרביים עבות הספיקו.  לעיתים השתמשתי גם בכובע,  צעיף או כפפות.

הבחור שרגיש יותר ממני לקור הלך עם טייץ תרמי + ג'ינס,  ושתי שכבות + מעיל דק יחסית. כמובן כובע צעיף וכפפות לפרקים.

במהלך היום משוטטים הרבה אז מתחממים מהצעידה,  וכמובן כל מקום סגור וכל תחנת אנדרגראונד מחוממים היטב,  אז אין באמת צורך בהרבה שכבות.

מסייגת את מה שכתבתי-  כשאנחנו היינו שם לא ירד שלג,  אין לי מושג אם זה משנה את ההתייחסות לקור.  שלג מצטבר בלונדון זה די נדיר,  אבל קורה...
לצפיה ב-'אם מתלבשים טוב, אפשר להנות גם כשקר'
אם מתלבשים טוב, אפשר להנות גם כשקר
12/12/2017 | 18:11
72
אני מתעבת חורף וסובלת מאד מהקור. בשנה שעברה בלונדון היה יחסית "חמים" והטמפרטורות נעו בין 3-7. השנה בפריז היה קר ממש והטמפרטורות ירדו אל מתחת לאפס.

טייץ וגרביים תרמיות הגנו על הרגליים, נעליים טובות של נורת' פייס עשו עבודה מצויינת והרגליים היו חמימות כל הזמן. גופיות ארוכות של יוניקלו מתחת לחולצות או סריגים, הגנו על החלק העליון. הספתי כפפות טובות, כובע עם פופון להגנה על הראש והאזניים, וצעיף עבה וטוב. אפילו כשירד שלג מעורב בגשם, היה נחמד ללכת ברחוב.
לצפיה ב-'נשמע שהיו לכם ארבעה ימים עמוסים וטובים'
נשמע שהיו לכם ארבעה ימים עמוסים וטובים
11/12/2017 | 06:55
1
150
חזרנו אמש מפריז, ואני מודה שמבחינת "חג מולדיות" לונדון מנצחת בגדול.
לצפיה ב-'עוד שבוע אני במדריד, אעדכן איך החג מולדיות שם'
עוד שבוע אני במדריד, אעדכן איך החג מולדיות שם
11/12/2017 | 19:45
37
לצפיה ב-'והיום האחרון שלנו - מסעדת YAUATCHA וקמדן מרקט, ועוד '
והיום האחרון שלנו - מסעדת YAUATCHA וקמדן מרקט, ועוד
12/12/2017 | 07:49
3
251

ביום האחרון  קמנו רעבים.  הלכנו למקום שנקרא "ברקפאסט קלאב "  אבל הוא היה מפוצץ + תור בכניסה,  אז צעדנו רחוב וחצי למאפיה איטלקית נהדרת בשם PRINCI.
ישבנו שם בניחותא.  אני אכלתי  פרוסת לחם מחמצת נהדרת שנקלתה וזכתה לזירזוף  שמן זית איכותי,  עליה נמרח אבוקדו טרי מושלם  עם מעט מלח מובחר ושתי ביצים עלומות  מדוייקות ונפלאות.  מסוג הדברים שכמה שהם פשוטים,  ככה הם מופלאים  ועד עכשיו אני מתפעלת מה"מנה" הזו.
טעמתי גם דייסת שיבולת שועל עם ריבת תותים ביתית - טעים אבל לא מיוחד.

המאפים שלהם נהדרים ממש -  הבחור אכל קרואסון  עם מקושקשת ובייקון נדמה לי,  וקינח בקרואסון שקדים קטן.

בקיצור,  מקום מקסים ומומלץ.  ראיתי שבצהריים נמכרות פיצות ופוקאצ'ות מעניינות.

משם המשכנו לקניית מתנות לילדים,  ואז לקמדן מרקט.  התחלנו שם במקום חמוד שנקרא "THE CHEESE BAR"  ומתמחה במאכלי גבינות מכל רחבי בריטניה. לא רצינו להתמלא אז חלקנו טוסט גבינה ובצל מקורמל שהיה משובח,  וצ'יפס שעליו גורדה גבינה עם כמהין. פשוט וטעים ומפנק!  מאוד רציתי לנסות עוד מנות אבל חששתי להתמלא.
האיזור עצמו מקסים,  המון דוכני אוכל מכל העולם ולא חסר מה לאכול.

ראינו את בית הקפה CEARIAL KILLER  שמתמחה בדגני בוקר מכל העולם,  לא התאפקתי  ואכלתי שם קערה קטנה על תקן קינוח.  גימיק חביב ותו לא,  אבל באמת היה נחמד ומצחיק כי המקום גדוש בפריטי אייטיז משעשעים.

אחה"צ  היו לנו מקומות בYAUATCHA הממושלנת.
נרגשים הגענו למקום והושיבו אותנו בקומה התחתונה.  השירות ללא דופי!!
הזמנו מספר סוגים של דים סאם-  חלקם מאודים,  חלקם מטוגנים. הכל היה טעים להפליא ואני מתקשה להחליט  מה המנה המנצחת.  
היו רולים של בצק אורז טרי ודקיק, ובתוכם 3 סוגים של פטריות -  כמו בלינצ'ס חלקלק ועדין להפליא,  שהוגש עם סויה בהירה ומתקתקה
היה דים סאם גאוני של אדממה עם מעט כמהין,  בניחוח עדין  שאפף  את המנה הטעימה הזו ולא דרס הכל כמו שקרה ב MAZE.
היה דים סאם כתום שמולא בדלעת וצנוברים ועוד משהו
והיה אחד מטוגן שמולא בקארי עם שורש טארו-  מיוחד וטעים

בקיצור,  הדים סאם הוא מהטובים שאכלתי EVER.

בהמשך הבחור הזמין ברווז פריך (ניתן להזמין רבע או חצי).  הגיעה מנה שהמלצר פירק מול עיננו המשתאות,  וכמובן פאנקייקס דקים וכמעט שקופים,  מלפפונים ובצל ירוק,  ורוטב כלשהו.  הבחור נהנה מאוד והשולחן לידנו  החליט להזמין את אותה מנה

אני נהנתי ממנה של איטריות שנמתחו ידנית  ופטריות שימג'י.  טעים אבל פחות מיוחד.

הייתי ממליצה להתמקד בדים-סאם,  אם אגיע לשם שוב אבנה לי ארוחה שלמה מדים סאם בלבד.

לקינוח  לקחנו משהו עם שוקולד,  כיוון שכמעט כל הקינוחים המפוארים של המסעדה מכילים ג'לטין שאני נמנעת ממנו,  ולקחתי גם מקרון קרמל מלוח אחד שהיה לא פחות ממושלם.

ארוחה מדהימה ונהדרת,  מומלץ בחום  !!!!!

שבעים ומאושרים הלכנו לראות מחזמר,  ולמחרת בבוקר נסענו לשדה התעופה.
לצפיה ב-'ועוד קצת תמונות'
ועוד קצת תמונות
12/12/2017 | 07:51
148
לצפיה ב-'נראה מצוין. הברווז הפריך הוא הפקינג דאק המפורסם והרוטב'
נראה מצוין. הברווז הפריך הוא הפקינג דאק המפורסם והרוטב
12/12/2017 | 11:22
129
עימו הוא מוגש הוא בד"כ הוי סין . אחת המנות האהובות עלי.
תודה על כל הדיווחים וכיף שנהניתם.
לצפיה ב-'הברווז פריך של יאאוצה נפלא, והדים סאם מאודה שרימפס - אלוהי'
הברווז פריך של יאאוצה נפלא, והדים סאם מאודה שרימפס - אלוהי
12/12/2017 | 11:41
34
לצפיה ב-'עכשו עשית לי חשק ללונדון...תודה !'
עכשו עשית לי חשק ללונדון...תודה !
12/12/2017 | 12:09
19
לצפיה ב-'אפשר לתפוס טרמפ ולהוסיף רשמים שלי על לונדון?'
אפשר לתפוס טרמפ ולהוסיף רשמים שלי על לונדון?
13/12/2017 | 09:18
5
228

חזרנו כבר לפני חודש מסך מביקור של סך הכל בקושי שלושה ימים, אז לא הספקנו הרבה, אבל מה שכן ברובו היה מעולה.

בורו מרקט- אחיות שלי ואני ההינו כבר, אבל אמא טרם כך שהיה חובה מבחינתינו. הגענו בסביבות 11:00 (אחרי ליקוט מוצלח בפריימרק) והשוק ובעיקר הדוכנים עוד היו בשלבי התעוררות. זה היה אמצע שבוע אז היה רגוע ולא עמוס, הדוכנים היו יפים מאוד, קנינו קצת פירות יער, נקניקים, הפאדג' המעולה בטעם קרמל מלוח וגם ממרח פרמז'ן כמהין שעדיין לא נפתח. טעמנו רביולי טרי במילוי ריקוטה וכמהין ברוטב חמאת מרווה ופרמז'ן שהיה מעולה! (אבל אחותי פישלה בצילום), יין חם מתובל, פולד-בריסטק בלחמניה עם קולסלו ורוטב ברביקיו שהיה מצויין. אמא שלי והאחיות לקחו גם פאייה ואוכל הודי שאני לא טעמתי אבל הן אהבו.

בערב היו כרטיסים למחזמר אז נדרשה ארוחת ערב מוקדמת והייתה דרישה שיהיה ליד המלון (שנמצא ממש על המרבל ארץ'). בסיבובים שהספקנו לעשות ראינו מסעדה בשם "spaghetti house" אבל התמונות בילפ לא נראו מבטיחות בכלל. לא הייתה לי הצעה יותר טובה אז התרצתי וחייבת להגיד שהופעתי לטובה. המסעדה הייתה די ריקה, אבל היה מוקדם, ושירתה אותנו מלצרית איטלקיה צעירה. חלקנו ספגטי קרבונרה מצויין, שניצל עגל עם צ'יפס בייתי, פיצה וסלט ירוק. הייתה ארוחה משפחתית מצוינת, עממית ולא יקרה. הזמנו גם קינוחים אבל לא זוכרת אותם אז כנראה היו פחות מרשימים.

הנסיעה בעצם הייתה לציון ימי הולדת עגולים של אחותי ושלי ולרגל המאורע נבחרה ארוחה צהריים מאוחרת ביאוואצ'ה (חביבת הפורום, קבוצות הפייסבוק והישראלים בכלל כנראה). התפריט היה קצת מאיים בעומס שלו אז נעזרתי בתמונות מיילפ כדי לתחקר את המלצר ולהזמין מה שהיה נראה טוב. הזמנו תפיחות (פאפס) בשר צבי שהיו מעולות, כיסונים מטוגנים עם ברווז ודלעת- בצורת דלעת! מאוד יפות, קצת פחות טעימות וגלילי בצק אורז במילוי חזיר שהיו טובים. לעיקריות הוזמנו צלעות חזיר בתה יסמין שהיו מצויינות, הנודלס עם הפטריות שכבר הוזכרו בשרשור, אני דווקא מאוד מאוד אהבתי, טעמים עדינים, ובשר חזיר חמוץ- מתוק שהיה טעים אבל לא מאוד מיוחד. הוזמן גם אורז שחולק ע"י אמלצר לצלחות אישיות. לצערי שכחתי ממנת הברווז הפריך, יחכה לפעם הבאה.
המסעדה כמובן מפורסמת מאוד בקינוחים ונבחרו שלושה, קינוח קרמל מלוח שהיה הכי פחות מוצלח, הורד האדום- מוס שוקולד ופטל היה בהחלט טוב והכוכב- פאי שוקולד ומנדרינה, שילוב מעולה וביצוע פנטסטי. אולי פחות מרשים במראה אבל הכי טעים.

לא לקחנו ארוחת בוקר במלון אבל ממש מולו מצאנו את "פטיסרי ולרי", לדעתי זו רשת, עוגות מפונפנות (שלא ניסינו) אבל תפריט בוקר מרשים, שירות טוב וקפה מוצלח. לרוב הסתפקנו במשהו קטן יותר אבל בבוקר הפרידה הלכנו על ארוחת בוקר מלאה. נלקחו טוסט קרואסון עם האם וגבינה- מעולה! (מה שיה בזה שיהיה רע?), אגס פלורנטין, טוסט אבוקדו וביצה עלומה וקרוק מדאם, הכל היה מצויין. יותר זול מארוחת בוקר במלון, טרי ויתר ומגישים לך לשולחן ולא עומדים בתור (אנחנו קיבוצניקיות אז תמיד יש אסוציאציה של חדר אוכל).

בין לבין, בדקנו לעיתים גם את הפראט א מנג'ר שמתחת למלון, חביבים עלי ביותר, ונבדקה גם ארוחת ערב קלה ב"Le Pain Quotidien" שדי איכזבו, למעט סלט חמים של קינואה, ירקות צלויים וגבינת עיזים.

היה עוד המון בתכנון שלא הספקנו, מאוד רציתי להגיע לבאו, לנסות רמאן טוב שאין באזור שלי בכלל, לבדוק את המסעדות בקיגסלי קורט ועוד ועוד אך מפאת הזמן ובעיקר כי לא היה לנו כבר מקום, טוב שיש למה לחזור.

לצפיה ב-'בול הסופגניה הממולאת שאכלתי בבורו מרקט!'
בול הסופגניה הממולאת שאכלתי בבורו מרקט!
13/12/2017 | 09:47
1
124
את רשת ספגטי האוס  הכרתי בביקור הקודם בלונדון,  לפני 8 וחצי שנים-  התרשמתי שהאוכל מאוד טעים וטרי ובהחלט הפתיע לטובה.

נשמע טיול כייפי מאוד!
אני גם מתכננת טיול עם אחותי לרגל יום הולדת עגול לשתינו,  טרם נקבע יעד
לצפיה ב-'פעם קודמת היה להם מילוי למון קארד שהיה מדהים, הפעם לא היה'
פעם קודמת היה להם מילוי למון קארד שהיה מדהים, הפעם לא היה
13/12/2017 | 10:02
25
לצפיה ב-'בפעם הבאה, ראמן ב- BONE DADDIES'
בפעם הבאה, ראמן ב- BONE DADDIES
13/12/2017 | 10:14
2
142
בסוהו. יש להם ראמנים משובחים.
לצפיה ב-' היה כבר בוקמארק ביילפ'
היה כבר בוקמארק ביילפ
13/12/2017 | 10:19
33
לצפיה ב-'ראמן נדיר, פתחו סניף גם באוקספורד '
ראמן נדיר, פתחו סניף גם באוקספורד
13/12/2017 | 12:50
38
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
12/12/2017 | 07:21
3
22
לצפיה ב-'"זהו, הפיין דיינינג נגמר".'
"זהו, הפיין דיינינג נגמר".
12/12/2017 | 07:23
225
השף ויקטור גלוגר בראיון לתיקי גולן ב- YNET, לקראת סגירת קלואליס ופתיחת הולה, בחלל בו פעלה מסעדת רפאל.

לצפיה ב-'מושיק רוט שומר על 2 כוכבי המישלן שלו'
מושיק רוט שומר על 2 כוכבי המישלן שלו
12/12/2017 | 07:28
161
מדריך מישלן לאמסטרדם פורסם, והשך מושיק רוט שומר על שני הכוכבים שלו. המסעדה שלו - Moshik& - מקבלת שני כוכבים בפעם החמישית.

מסעדת THE DUCHES שנפתחה לפני שנתיים עם תפריט של השף חיים כהן, זכתה בכוכב הראשון שלה.

לצפיה ב-'60 שניות על געגוע לסופגניה רגילה עם אבקת סוכר וריבת תות'
60 שניות על געגוע לסופגניה רגילה עם אבקת סוכר וריבת תות
13/12/2017 | 07:18
121
למה הרסתם לנו את הסופגניות?:

לצפיה ב-'מסעדת קינג ג'ורג' ראשון לציון סינמה סיטי'
מסעדת קינג ג'ורג' ראשון לציון סינמה סיטי
11/12/2017 | 22:44
1
245
הבן זוג שלי ואני היינו במסעדת קינגג׳ ג'ורג' בסינמה סיטי ררשל"צ.באנו רעבים וכבר הסתכלנו על התפריט בידיעה שנזמין גם מנה ראשונה.כשהגיעה המנה הראשונה שהזמנו-חומוס בשר הגודל של המנה הייתה מחפירה. המנה הייתה בתוספת 10 ש"ח והגודל של הצלחת היה בגודל של תחתית לספל והפיתה הייתה קרה רק יצאה מהקפאה ורואים שקנו אותה בסופר.
כשהמלצרית קראה למנהלת היא התנהגה בצורה מגעילה ולא ניסתה להבין.
היא התחילה להרים את הקול ואמרה בהתנשאות:"אני לא יודעת באיזה מסעדות אכלתם אבל ככה נראות מנות ראשונות".
אני אחת שאוכלת הרבה במסעדות וזו לא פעם ראשונה ולא שנייה שהזמנתי מנת פתיחה וזה אף פעם לא בא בגודל של תחתית לספל.בנוסף הבשר היה יבש ונראה בצבע כתום כאילו היה מוקפא.
בסוף הארוחה הבן זוג שלי קולט שרשומה הזמנה על הצד השני של המפית שלי.קראנו שוב למנהלת והיא אמרה לנו אל תיקחו את זה בקיצוניות.חוצפה והתנהגות מחפירה במקום לקחת אחריות.
בקיצור לא ממליצה לבקר שם.
לצפיה ב-'קינג ג'ורג' זו הגרסה הגרועה של הנאפיס '
קינג ג'ורג' זו הגרסה הגרועה של הנאפיס
12/12/2017 | 19:50
215
מעולם לא אכלתי בקינג ג'ורג' ארוחה סבירה , שלא לדבר על טובה. אם את בסינמה סיטי שוב- לכי רק על ג'ירף או מוזס
לצפיה ב-'איפה אפשר למצוא בופה שווה לארוחת בוקר באמצע השבוע?'
איפה אפשר למצוא בופה שווה לארוחת בוקר באמצע השבוע?
11/12/2017 | 21:58
1
113
עדיפות לת״א או לאיזור הרצליה והסביבה
תודה!
לצפיה ב-'בבתי המלון השונים'
בבתי המלון השונים
12/12/2017 | 18:25
126
ולדעתי גם בעדנה ברמת השרון (נדמה לי שהבופה שלהם עובד גם בימי חול). בדקי גם מה קורה בנורמן, אני לא זוכרת.
לצפיה ב-'שני מקומות חדשים בירושלים'
שני מקומות חדשים בירושלים
10/12/2017 | 20:01
3
326
סתם, זה כנראה לא OMG, אבל בשבילי זה כן. כירושלמית אני תמיד מחפשת את המקומות החדשים והמרגשים. ובימים האחרונים יצא לי להגיע לשניים כאלה.

R&R Diner
בגלגול הקודם קראו להם עזה 40. אבל אז הם עברו למיקום חדש ומרכזי יותר ושינו שם וגם קצת חידדו שהז'אנר הוא דיינר אמריקאי. מאז שפתחו הם הצליחו לעורר הרבה מאד רעש בירושלים והרבה מאד התנגדות מצד אחד, מה שהביא גם לתמיכה גדולה מצד הציבור החילוני בעיר.
הייתי שם פעמיים בשבוע האחרון. בביקור הראשון הייתי עם אחותי. לראשונה חלקנו כדורי מאק אנד צ'יז. הכי אמריקאי שיש אבל לא יכול להיות לא טעים. לעיקריות חלקנו כנפיים ברוטב שמנת-צ'ילי וסנדוויץ' פילדלפיה.
הכנפיים לטעמי יכולות להיות עשויות מעט יותר אבל הרוטב מצוין והסנדוויץ' היה סבבה. הוא בא עם תוספת צ'יפס שבעייני לא מוצלח, בלשון המעטה. למה צריך לגלגל צ'יפס בתוך סולת/קמח תירס/ קמח ואז לטגן אותו שוב? זה רק מוסיף לו אבקתיות לא מוצלחת. 
סה"כ כ140 ש"ח.
בביקור השני היינו בהרכב של ארבעה. הוזמנו לראשונות קלמרי מטוגן, מנה ענקית והסועד התענג עליה. מקלות שרימפס מטוגנים - מנה בינונית ומצוינת. סלט קינואה שהסועדת אהבה מאד וכנפיים בושמנת וצ'ילי. הזמנו גם טבעות בצל שהיו מעולות. ציינו לעצמינו שזו מסעדה שמאד בקלות אפשר להזמין בה רק מנות מטוגנות ולפעמים זה קצת אובר. גם ציינו שהרטבים שהתלוו למנות היו יופי.
לעיקריות: שרימפס אנד צ'יפס- השרימפס היה טוב והצ'יפס אותה הערה. סלט קיסר שבעייני היה מצוין אבל הסועדת לא כ"כ אהבה וטענה שהקרוטונים בתוכו גדולים מידי. ושתי מנות של סטייק עם ביצת עין. אחת בתוספת סלט ירוק והשניה עם פירה. הסטייק הגיע במידת עשייה מושלמת והביצה בדיוק כמו שאני אוהבת. היה חסר לסטייק תיבול והפירה היה לא חם מספיק (ואני קיבוצניקית שמורגלת באכילת אוכל קר) אבל פרט לכך הפירה היה מצוין. הסטייק היה לא מהמשובחים שאכלתי אבל השילוב הכללי היה מוצלח. 
סה"כ אחלה אופציה לארוחה אמריקאית של שבת בצהריים או חמישי בערב או תמיד. המחירים נוחים ותכלס נהנינו.

JLM סושי
היום הלכתי עם אמא לעיר העתיקה לחפש סממני חג מולד שלא ממש מצאנו. בחזור הייתי רעבה והצעתי שנעבור במקום חדש שנפתח לאחרונה בשם JLM סושי. היינו מאד ממוקדות ורק רצינו רול לכל אחת. 
התיישבנו והזמנו מיד. לקח בערך חצי שעה עד ששני הרולים הגיעו. בינתיים גם ביקשנו מים וקוקטייל וכל פעם הביאו כוס מים ולא קנקן, שזה יכול להטריף אותי. 
הזמנו מאקי סלמון ואינסייד אאוט טונה. הרולים היו פשוטים וטובים. כמו שסושי צריך להיות. המחירים נעים בין 26-42 שקלים לרול שזה מחיר די סביר. 
תכלס מאז שסאקורה נסגרה, אי שם לפני כמה שנים, לא יצא לי לאכול בעיר סושי טוב, אז טוב לדעת שיש מקום חדש. 
יש עוד מנות בתפריט וחלקן אפילו נראות מעניינות כמו לחמניות מאודות ממולאות בשפונדרה. אבל הפעם היינו ממוקדות מטרה במיוחד. 
סה"כ 112 ש"ח (שני רולים+קוקטייל) לפני טיפ. 

אז רק שתדעו שיש דברים חדשים ואפילו טובים בירושלים :)
לצפיה ב-' על הדיווחים'
על הדיווחים
11/12/2017 | 06:45
89
הדיינר נשמע כמו מקום שצריך ללכת אליו עם קרדיולוג צמוד
לצפיה ב-'שתי תוספות חשובות לעיר'
שתי תוספות חשובות לעיר
12/12/2017 | 00:37
1
174
מאוד נהננו ב-JLM, שלגמרי מהדהדת בעיני את סאקורה. ייתכן וזה קשור לסיוע שיענקל'ה תורג'מן, השף, קיבל מבועז צאירי בתחילת הדרך (ואולי גם לעובדה שבנו של צאירי הוא טבח במקום). סלט הקיסר שאכלתי שם היה אחת המנות המפתיעות והטובות של השנה האחרונה בירושלים. 

לגבי R&R לצערי החוויה שלנו הייתה פחות טובה. יש לי הרבה מה להגיד על המקום הזה (ואת הרוב תיאלצו לקרוא במדור שלנו), אבל בגדול אני מרגיש שהוא עושה הכל קצת יותר מדי וקצת "דווקא" מדי. את הצ'יפס חיבבנו דווקא, אבל טבעות הבצל במקרה שלנו היו חסרות טעם ובעיקר חסרות מלח (בעיה שחזרה בעוד לא מעט מנות). מצד שני, כריך רובן היה נהדר ממש וגם קינוח שהוא וריאציה על סמורס היה יציאה חביבה וראויה. זה מקום שלהרבה מאוד אנשים שהם הקהל הטבעי שלו (ירושלמים חילוניים מבוגרים, אלה שמחזיקים את בועת המסעדות בעיר) יהיה קשה מאוד לבלוע אותו. אה, והתפריט של המקום הוא בלי שום ספק הגרוע ביותר שאי פעם נתקלתי בו מבחינת עיצוב. לא קריא, לא צליח, לא עושה חשק להזמין שום דבר. העובדה שזה הדבר הראשון שפוגש את הסועדים במקום היא על גבול ההרסנית בעיני. 
לצפיה ב-'מסכימה בנוגע לעיצוב התפריט'
מסכימה בנוגע לעיצוב התפריט
12/12/2017 | 08:14
121
צריך לקרוא 10 פעמים ובפעם התשיעית אתה מגלה שעוד פספסת מנות שבגלל העיצוב המקושקש לא התייחסת אליהן בכלל.

בנוגע לקהל, אני חושבת שדווקא הם מכוונים לקהל החילוני הצעיר יותר ושלא סתם "שדרגו" את המיקום מרחביה למרכז העיר שיש בו הרבה מאד סטודנטים. המחירים שם מאד נוחים. גם אין ספק שמבחינת תיירים זה לוקיישן נוח יותר.

בנוגע לטבעות הבצל אצלינו הן היו מצוינות. המנה היחידה שסבלה מחוסר מלח הייתה הסטייק. אז אולי עניין של יום.
בכל מקרה מבאס שהייתה לכם חוויה פחות טובה. כמו ששמת לב בטח גם הארוחה שלנו לא הייתה חפה מבעיות. מקווה שאולי זה סממן של התחלה ומקווה שיתייצבו בהמשך. בגדול אני תמיד בעד כל מקום שפתוח בשבת בעיר.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית
לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה