לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1991219,912 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

פורום ביקורת מסעדות: הפכו למבקרי מסעדות. ישבתם במסעדה ואכלתם. נהניתם? שתפו אותנו. כל החוות דעת, המלצות, המחירים והמבצעים במסעדות אצלנו בפורום. 
כיום כל אחד יכול להיות מבקר מסעדות מוביל ועל מנת לכתוב ביקורת מסעדות טובה, אתם צריכים סלולרי עם מצלמה, חוש כתיבה בסיסי ומעלה, אמביציה ובעיקר רצון לאכול ארוחות טובות .
אנחנו בפורום ביקורת מסעדות נשמח לקבל את ההמלצות שלכם, לשמוע דעות כדאי לדעת היכן הכי כדאי להשקיע את התקציב לארוחה הבאה! 

אודות הפורום ביקורת מסעדות

פורום ביקורת מסעדות: הפכו למבקרי מסעדות. ישבתם במסעדה ואכלתם. נהניתם? שתפו אותנו. כל החוות דעת, המלצות, המחירים והמבצעים במסעדות אצלנו בפורום. 
כיום כל אחד יכול להיות מבקר מסעדות מוביל ועל מנת לכתוב ביקורת מסעדות טובה, אתם צריכים סלולרי עם מצלמה, חוש כתיבה בסיסי ומעלה, אמביציה ובעיקר רצון לאכול ארוחות טובות .
אנחנו בפורום ביקורת מסעדות נשמח לקבל את ההמלצות שלכם, לשמוע דעות כדאי לדעת היכן הכי כדאי להשקיע את התקציב לארוחה הבאה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
17/01/2019 | 06:21
1
11
לצפיה ב-'פופינה - שף אוראל קמחי מארח את היינן גולן פלאם'
פופינה - שף אוראל קמחי מארח את היינן גולן פלאם
17/01/2019 | 06:28
123
השף אוראל קמחי ממשיך במסורת האירוחים של מסעדת פופינה, והפעם יארח את היינן  גולן פלאם מיקב "פלאם" לערב משותף.
הערב יתקיים ביום ג' ה-  22/1/19, ובמסגרתו יבחר גולן פלאם את יינות היקב שילוו את ארוחת הטעימות שהכין השף אוראל קמחי.
הארוחה מיועדת לעד 40 אנשים בלבד.

בתפריט האוכל והיין:
  • מרק תפוחי אדמה וערמונים, קרם פרש בלסמי מיושן 5 שנים – קבלת פנים עם פלאם רוזה
  • קרפצ'יו קולורבי, קינואה פריכה, עירית, פרמז'ן וויניגרט בלסמי לבן וכמהין – פלאם בלאן
  • סשימי טונה, ויניגרט תפוזי דם, קליפות תפוז מסוכרות וסלרי – פלאם בלאן
  • באנים – המבורגר שרימפס ולחמניית כבד אווז – פלאם סירה
  • פילה דג ים צלוי, קרם שורש סלרי, ארטישוק ירושלמי,ברוקולי ואפונה – פלאם נובל 2012
  • פילה וולינגטון – פילה עגל, תרד תורכי ופטריית מלך יער צלויה – פלאם נובל 2014
  • פנקוטה וניל-למון גראס, קראנץ' שומשום, ספוג שומשום, סלסת אננס וקולי פסיפלורה
  • בראוניז שוקולד, מוס קפה, שבבי קרמל, פרלינה, גלידת וניל ואבקת צ'ילי
הארוחה תלווה במים מינרלים פאנה, פלגרינו, ושתייה חמה בסוף הארוחה.

שעת התחלת האירוע - 19:30-20:00.
מחיר:  450 ₪ לסועד.

מסעדת פופינה, רחוב אחד העם 3, נווה צדק, תל-אביב. טלפון:  03-575-7477

לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
13/01/2019 | 10:49
13
20
לצפיה ב-'LUX, נמל חיפה'
LUX, נמל חיפה
13/01/2019 | 12:18
5
415
ניצלנו יום יפה לביקור בחיפה. בצהרים הזמנו ללוקס, מסעדה חדשה יחסית שנמצאת בנמל חיפה, לא רחוק מהנמל 24 ובאן צ'ה. תפריט בעיקר מהים, עם זיקה חזקה לעכו והכיוון הוא מטבח ערבי מודרני.

הגענו קרועים מרעב ומרוב שהסתערנו על האוכל לא צילמנו אפילו את המנות הראשונות.

פתחנו עם פוקאצ'ה ושני מטבלים. הפוקצ'ה טובה אבל קצת קטנה. אפשר היה להגדיל קצת ולא רק בגלל שבאמת היינו רעבים. המטבלים, טחינה וסוג של סלסת עגבניות, שניהם היו דלילים מדי לטעמי. אני אוהב אותם יותר סמיכים וזה גם עוזר להם להתלבש יותר טוב על הפוקאצ'ה. היה בסדר אבל לא גולת הכותרת של הארוחה.

מנות ראשונות.
- חציל בלאדי (42) עם לבנה וגרגרי רימון. לא חושב שהיה שולחן שלא הזמין את זה. טעים מאד.
- קוקי סאן ז'אק עם קרם בטטה (59). הקוקיות היו מצויינות. הוגשו דק יותר ממה שבדרך כלל יוצא לנו לפגוש. לאישה זה קצת הפריע. לי לא ממש. הצלחת הוחזרה מבריקה.
- טרטר של סינטה על בורגול טחינה וצנוברים (59). כאמור לא צילמנו אבל יש להם את זה בגלריה של האתר אז הנה לינק.

בסך הכל שלוש ראשונות ממש ממש מהנות.

עיקריות.

- בלגאן משוק עכו (98). פילה מוסר ים, רך כחמאה, שישב על מגש גדול ובו... כשם המנה... סוג של בלאגן. את זה דווקא כן צילמנו. היה שם פריקי וקצת  שעועית קצת עגבניות קצת שום בתנור. הרוב היה בלאגן ממש כיפי. היו גם דברים שפחות הסתדרו לי כמו טחינה ונגיעה קטנה של קרם בטעם לימוני. אבל בסך הכל - מנה מאד מאד כיפית.

- קלמארי פריך (72). לקחנו בעיקר בשביל הקטנה. היה בסדר, אבל לא שונה מאלף מנות אחרות.

מהקינוחים במקום לא מצאנו משהו שחשבנו שיתאים לקטנה ובכל זאת הביאו קינוח על חשבון הבית. עוגת סולת דקה ומעליה מלאבי. טיפ טיפונת של מי ורדים. פיסטוקים. מנה שבחיים לא הייתי חושב שאוהב, כי גם מלאבי וגם מי ורדים לא כוס התה שלי. אבל את הגירסה של המסעדה ממש אהבתי וסחטיין עליהם שגרמו לי לחסל קינוח שבחיים לא הייתי חושב להזמין. רק על זה מגיע להם ריספקט.

השירות היה מאד ידידותי. היה עיכוב די גדול במנות העיקריות, ונראה לי שמשהו התפספס בסדר הוצאת המנות של המטבח. אבל לא משהו שפגם בחווייה הכוללת שהיתה ממש מוצלחת.

בוטום ליין - לוקס נרשמה אצלי כאחת המסעדות הטובות ביותר שיש כרגע בחיפה. אני דפינטלי דפינטלי דפינטלי אשמח לחזור.

לצפיה ב-'נקרא כמו יופי של ארוחה'
נקרא כמו יופי של ארוחה
13/01/2019 | 15:07
1
151
אחד המקומות שנמצאים על המפה החיפאית שלי.
לצפיה ב-'מאד מיוחד מאד כיפי. שווה!'
מאד מיוחד מאד כיפי. שווה!
13/01/2019 | 16:00
50
לצפיה ב-'תודה, נשמע טעים ונחמד. עד כמה הם גמישים לגחמות הסועדים? '
תודה, נשמע טעים ונחמד. עד כמה הם גמישים לגחמות הסועדים?
16/01/2019 | 21:25
2
130
אני שואלת כיוון שבעייתי הקבועה עם מסעדות כאלה היא סלידתי מכוסברה / טחינה / חריף / עגבניות טריות / לימון (תלוי איך, כמה ולמה).
לצפיה ב-'קשה לי להגיד כי אין לי כמעט גחמות '
קשה לי להגיד כי אין לי כמעט גחמות
16/01/2019 | 22:05
1
138
כמובן שמנה שיש בה מרכיבים שאני ממש לא אוהב (כוסמת או טופו הם שני הבולטים) או פירות ים לא מפורקים (שקשה לי לטפל בהם) אני לא אזמין בכלל, אבל כל היתר אני מעדיף לקבל את המנה כפי שהיוצר יצר אותה.

לשמחתי האישה מתואמת כמעט אחד לאחד איתי (היא דווקא כן מסתדרת עם טופו, אבל לא אוהבת מרציפן - אלו כמעט ההבדלים היחידים ביננו) כך שאנחנו מזמינים בלי לחשוב פעמים וחולקים הכל בכיף.

כך שאין לי מושג עד כמה הם פתוחים לשינויים כי ממש לא איתגרנו אותם בזה.

לצפיה ב-'יפה לכם לצערי יש לא מעט רכיבים שאני פשוט לא אוהבת'
יפה לכם לצערי יש לא מעט רכיבים שאני פשוט לא אוהבת
16/01/2019 | 22:12
126
(עם טופו או כוסמת דווקא אין לי בעיה) ושומשום טחון (על נגזרותיו) הוא אחד מהם... המילה "טחינה" חזרה לא מעט בתיאורים שלך ולכן אני תוהה אם אצליח לאכול שם בכלל. אם אחליט לנסות אולי אתקשר ואברר.
לצפיה ב-'גרציא- בקיבוץ העוגן'
גרציא- בקיבוץ העוגן
13/01/2019 | 13:41
1
296
3 חברות נפגשנו בגרציא בשישי בבוקר.
בוקר שמשי.יש אפשרות לשבת בפנים או בחוץ.
הזמנו:
פניני עם גבינת עיזים, פסטו ועגבניה
קרואסון שינקיין עם גאודה מקושקשת לייט ורוקט
 כריך חביתה- איולי, צימיצורי עגבניה בצל וחסה
 הפוך ,קפה מפורק תפוגזר ומיץ תפוזים.
לקינוח הזמנו קראסון חמאה ועוגת פרג.
הכול היה טעים וטרי.נהננו
יחד עלה לנו כ230 
בהחלט מומלץ 

לצפיה ב-'גרציא היא יופי של מסעדה / בית קפה'
גרציא היא יופי של מסעדה / בית קפה
13/01/2019 | 15:06
156
מהמקומות שכיף לפרגן להם
לצפיה ב-'סופ"ש בפריז'
סופ"ש בפריז
13/01/2019 | 19:29
2
299
חורף נעים בפריז (אם מתעלמים מההפגנות של האפודים הזוהרים) 
כמה מסעדות ותיקות ואחת חדשה
אחת הותיקות והאהובות עלינו  Sacrée fleur ארוחה קלאסית
של כבד אווז רגלי צפרדעים סטייק אנטרקוט וטארט טאטין
רצ"ב 2 תמונות
וגם 2 מהתערוכה הנהדרת רטרוספקטיבה על מירו בגראן פאלה שבגלל ההפגנות וסגירת תחנות המטרו נאלצנו ללכת הרבה ברגל (דבר לא רע כשלעצמו)
האחרות היו פראנצ'י שהיתה נהדרת כרגיל 
החדשה Petit Boutary מסעדה כייפית עם תפריט קבוע עפ"י בחירת השף במחיר מאד סביר ותפריט יין מצויין ולא יקר
ואחת שחזרנו אליה אחרי הרבה זמן בעיקבות ביקורת של שגיא כהן PASSARINI 
בעבר מאד אהבנו אבל אחרי אכזבה נטשנו ומסתבר שכדאי לתת צ'אנס נוסף
על השתיים הנ"ל אשתדל לדווח בפרוט בימים הקרובים

לצפיה ב-' Petit Boutary עניינה אותנו בקיץ, אבל בסוף בחרנו באחרות'
Petit Boutary עניינה אותנו בקיץ, אבל בסוף בחרנו באחרות
14/01/2019 | 07:06
179
חשבתי להצטרף לבחור לעוד נסיעת עבודה, אבל היא כוללת רק לילה אחד בפריז ולילה אחד בליל, אז ויתרתי. המלון שלהם ב- 17, אז אציע לו לאכול שם ארוחת ערב.

שמעתי שעשית מעשה צדקה פורימי
לצפיה ב-'מירו הוא האמן '
מירו הוא האמן
15/01/2019 | 12:56
150
השנוא עליי ... אבל האוכל נראה ממש טוב!
לצפיה ב-'בחמישי ערב דייט עם שיחיה'
בחמישי ערב דייט עם שיחיה
15/01/2019 | 13:41
1
290
אחרי תקופת יובש של שבעה חודשים עם קפיצה ופה ושם לאכול איפשהו ולחזור הביתה להתעלף יצאנו עייפים ורצוצים לדייט.
התחלנו את הערב שלנו בחינאווי בהרצליה שם מבשל רן דישוני.
לראשונות לקחנו קבבונים עם טחינה (שיחיה לא אוכל שום דבר שלא בא מהים או טרטר אז אני נאלצת להתפשר בגדול איתו) הגיעו ארבעה קבבונים חמודים וטעימים לאללה, טעם הכבש מורגש וכיפי.
ראשונה נוספת היא ברזאולה מיושנת 3 ימים במי מלח שהיתה מעולה. הברזאולה מגיעה עם סלט ירוק בליווי פרי הדר (הפעם היה תפוז) וחיסלנו אותה בלי למצמץ.
עיקריות, לקחנו דנוור קאט על קרם תפו״א ושום (ברח לי השם שלו) שהיה מעולה.
מנה נוספת היתה סינטה שהגיעה עם תפו״א ובצל.
משם נסענו לסרט אז אכלנו בקולנוע קליק ביסקוויט לקינוח. הסרט היה אחלה חזרנו שפוכים הביתה.
בשישי בישלתי בבית, הכנתי עוף מטוגן במחבת שיצא מעולה. הגמד הראשי אמר שלא טעים לו. את העוף ליווה פירה וסלט כרוב.
בשבת בבוקר אפיתי ביחד עם הגמד קרואסונים מאפס (הבצק הכנתי ערב קודם) ובערב בולונז בחסות בעלי.

לצפיה ב-'בסך הכל סופ"ש פורה מאד'
בסך הכל סופ"ש פורה מאד
16/01/2019 | 06:29
54
לצפיה ב-'אל גאוצ'ו אילת'
אל גאוצ'ו אילת
15/01/2019 | 10:50
1
293
כמעט תמיד, לפני שובנו צפונה, אנו משתדלים לאכול כאן צהריים . זו אחת המסעדות הוותיקות באילת ושריד מרשת מפוארת שחלקה התחרדה וחלקה שינתה שמות ורובה פשוט נעלמה. אילת נשארה נאמנה פחות או יותר לקונצפט הטרומי שלה.
יום ב', צהריים, אנו היחידים במרחב הגדול הזה. הרגשה לא נעימה. 
אבל סבר הפנים בו נתקבלנו והידע הרב של המלצר, חיממו את הלב. חלקנו ארוחה עיסקית שכללה 2 אמפנדס בשר, 200 ג' פילה בקר ע"ג גרילון שולחני עם ירקות ותפוחי אדמה, בירה וכוס יין אדום וטס שהוא בלנד של יקבי כרמל (בתשלום נוסף). 
האוכל היה טוב מאד, הסטייק מדיום על גבול רייר היה מבשר מובחר. הוגש עם 2 סוגי צימיצ'ורי (חריף ורגיל) ושני רטבים (יין ושמנת).
רגב, היין הוגש בתוך קראף למזיגה עצמית.
מאד נהננו מההגשה ,מהגישה ומהשרות. 
176 ש"ח + תשר, כולל 2 קפה שהם קולים עצמאית בציוד מיוחד.
קיבלנו גם פוקצ'ה עם חמאה ושני שוטים של ליקר כלשהוא. יצאנו מרוצים.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
17/01/2019 | 18:47
21
לצפיה ב-'לוייתן, מתחם מלון הרודס, אילת'
לוייתן, מתחם מלון הרודס, אילת
15/01/2019 | 10:32
1
315
לאחר כל כך הרבה סופרלטיבים והמלצות, איך לא, נסענו לאילת אולי בעיקר כדי אכול במסעדת לוייתן שסיקרנה אותנו מאד.
היה זה ביום א' 13.1.19 ובשעה היעודה 19:30 היינו היחידים במקום. מאוחר יותר התמלאו רק עוד 3 שולחנות. קצת היה לנו תמוה בהתחשב בבאז הגדול ,אבל זו עונה חלשה ויום חלש. 
נתחיל בזה שהשרות היה יוצא דופן מכל ההבטים וכל מנה הוסברה ופורטה במדוייק ובנימוס שאינו מקובל בלבנט שנעשנו. לדאבוני אבד לנו החשבון וננסה לשחזר מזכרון.
לשתי הראשונות הוזמנו מוח טלה מטוגן בפירורי לחם ופרחי קישוא בטמפורה וריקוטה. המוח היה 3 כדורים ממש קטנים לשלושה ביסים ברמה של טפאס מינימלי, אך ללא ספק עשוי היטב וטעים מאד ככל שניתן להסיק ממנה כה מצומצמת. פרחי הקישוא היו טובים ולא יותר מזה.
בהמשך חלקנו דג לברק ללא האידרה וזאת הייתה מנה מעולה, עשויה באופן מושלם.
עם שתי כוסות יין לבן שולמו כ 300 ש"ח ותשר .
לסיכום: ללא ספק מסעדה טובה ומעניינת ששווה ביקור ולא בטוח ביקור נוסף.
לצפיה ב-' מעולה מבקרת שם בקרוב '
מעולה מבקרת שם בקרוב
15/01/2019 | 16:05
46
לצפיה ב-'מחפשת המלצה למסעדה כשרה באזור עכו והסביבה'
מחפשת המלצה למסעדה כשרה באזור עכו והסביבה
13/01/2019 | 22:43
3
58
עדיף דגים אבל גם חלבי או בשרי אפשרי. מקום שאפשר לקיים בו ארוע משפחתי לכ20 איש
לצפיה ב-'בדקי את שותא הגרוזינית בקיבוץ שמרת'
בדקי את שותא הגרוזינית בקיבוץ שמרת
14/01/2019 | 07:02
1
85
ראיתי שהיא כשרה עכשיו, אבל יכול להיות שעובדת רק כקייטרינג וכבר לא כמסעדה.
לצפיה ב-'בשמרת יש גם את אלטו-מסעדה חלבית על בסיס המחלבה המקומית.'
בשמרת יש גם את אלטו-מסעדה חלבית על בסיס המחלבה המקומית.
14/01/2019 | 09:31
27
לצפיה ב-'צ'ירו נהריה '
צ'ירו נהריה
21/01/2019 | 06:29
37
מסעדה איטלקית של שף מנפולי שמכין אוכל מעולה . נסו את ריזוטו סלק או גבינות. והלברק האלוהי שמכין..
מסוג המסעדות שמתגעגעים אליהן
(יש גם קופון שווה )
לצפיה ב-'מחפש מקום ברחובות לאירוח קבוצה'
מחפש מקום ברחובות לאירוח קבוצה
13/01/2019 | 10:56
2
115
שלום לכולם,

אני מחפש מקום - מסעדה או בית קפה - שיכול לארח קבוצה של כ-25 איש לארוחת ערב באווירה מיוחדת ובלתי פורמלית. מדובר על קבוצה שמחציתה אורחים מחו"ל, כך שאני מעדיף מקום שהוא "ישראלי" (למשל, לא מסעדה איטלקית). אם אפשר, אני מעדיף אוכל שמוגש במרוכז לקבוצה ולא הזמנה אישית. עדיפות למרחק נסיעה קצר ממכון ויצמן. האירוח יתקיים בסוף מרץ, כך שאין בעיה עם ישיבה בחוץ.

מראש על כל עצה,
ארנון
לצפיה ב-'לא אזור שאני מכירה'
לא אזור שאני מכירה
14/01/2019 | 06:59
1
79
אולי ציונה בנס ציונה תתאים?
לצפיה ב-'העיקר שיהיה מרחק נסיעה קצרה ממכון ויצמן'
העיקר שיהיה מרחק נסיעה קצרה ממכון ויצמן
14/01/2019 | 08:43
32
לצפיה ב-'האם יש סושייה לא כשרה בירושלים ? '
האם יש סושייה לא כשרה בירושלים ?
11/01/2019 | 23:59
11
192
כצמחוני מגוון המאכלים שאני יכול לאכול בסושייה בחו"ל מצטמצם לחצי בסושייה ישראלית כשרה כי הם לא מוכנים להשתמש בגבינה לבנה. אני מחפש סושייה לא כשרה בירושלים ועדיף מהסוג שיש להן רוטב סויה ללא גלוטן.

אין לי מושג איזה טעם אמור להיות ל"גבינות" טבעוניות כפי שוצע לי פעם בג'אפוניקה (שירות איום, אפילו לא נתנו לי לטעום את התחליף הזה כדי שאוכל להחליט) ואין לי כוונה לעולל את זה לעצמי. אני מבין שמסעדות כשרות יעדיפו את הצד הבשרי כי זה יקר יותר. כמו כן אין לי עניין בסושייה טבעונית ללא גבינה וללא טאמאגו.
לצפיה ב-'לא אכלתי מעולם סושי עם גבינה לבנה או סושי עם בשר'
לא אכלתי מעולם סושי עם גבינה לבנה או סושי עם בשר
12/01/2019 | 10:56
10
182
ואני מודה שאני לא מבינה מה הקשר בין סושי לגבינה לבנה או בשר.

בכל מקרה, בחיפוש פשוט בגוגל מצאתי שהסושיה ברח' הלל אינה כשרה. לא מכירה את המקום ואיני יודעת איזה סושי יש שם.
לצפיה ב-'אכלתי סושי ב 9 מדינות על 3 יבשות ורק בארץ אין גבינת שמנת.'
אכלתי סושי ב 9 מדינות על 3 יבשות ורק בארץ אין גבינת שמנת.
12/01/2019 | 11:17
9
225
מצאתי את הסושייה בהלל בגוגל כמה דקות לפני שקראתי את תגובתך אבל תודה. גיגול "סושי גבינת שמנת ירושלים" מביא תוצאות חלקיות ולעיתים כתוב גבינה אבל הלינק מוביל לסושי כשר.

לכל מקום יש איזה טוויסט משלו לסושי, בספרד למשל מאד נפוץ שיש סושיות ללא טאמאגו (או גבינה), בצרפת יש רוטב סיוה מתוק במקביל לרוטב הסויה הרגיל, אז הקטע שבישראל אין גבינת שמנת זה מטעמי כשרות זה התאמה מקומית אחת מני רבות, כנ"ל העובדה שיש בישראל סושיות טבעוניות.

מאקי אבוקדו וגבינת שמנת זה א"ב של סושי, כנ"ל רולים של סאלמון וגבינת שמנת.

הקטע עם הבשר הוא שברגע שהמסעדה כשרה בוחרת להגיש איזה סאשימי בשרי היא לא יכולה להחזיק גבינה באותו המטבח. אני מבין את הבחירה הזו אבל זה מגביל את מה שאפשר להציע לי כצמחוני.
לצפיה ב-'אכלת סושי עם גבינה לבנה ביפן?'
אכלת סושי עם גבינה לבנה ביפן?
13/01/2019 | 08:12
8
185
מעולם לא נתקלתי בסושי עם גבינה, אולי בגלל שאני הולכת רק לסושיות ביפן, או של יפנים בארצות אחרות.
השילוב נשמע לי מוזר.
לצפיה ב-' המצאה אמריקנית'
המצאה אמריקנית
13/01/2019 | 10:48
7
178
אכלתי במסעדות של יפנים בקנדה ובאנגליה (לא הייתי עדיין ביפן, לצערי הרב מאד), ומנות כאלה לא הופיעו בתפריטים.

אולי גם פסיונטע תפציע ותספר לנו מה היא זוכרת מיפן.
לצפיה ב-'שילוב סטנדרטי לחלוטין. אני מודע שסאלמון זו מערביצזיה. '
שילוב סטנדרטי לחלוטין. אני מודע שסאלמון זו מערביצזיה.
13/01/2019 | 12:44
6
223
באשר לזהות האתנית של מפעילי מסעדות סושי - נדיר שיפאנים יבזבזו את זמנם בעבודה במסעדות (למרות שזה קורה מדי פעם) יפאן היא מדינה עשירה ואזרחיה בחו"ל עוסקים במגוון מקצועות חופשיים. רוב מסעדות הסושי שהייתי בהן מחזיקות צוות פיליפיני או סיני שעבורו הגיוני להגר למערב על מנת לעבוד במסעדה.

אני אמנם צמחוני ולא אוכל דגים אבל השילוב סאלמון וגבינה לבנה נמצא על כל תפריט סושי שאי פעם הייתי בו.

מאקי גבינה לבנה הוא די סטנדרטי (רק במסעדות ספרדיות ללא טאמאגו וביו סושי הבריטית שהורידה את זה מהתפריט לפני שנתיים אין אופציה כזו), מאקי גבינה ואבוקדו די סטנדרטי אבל פחות נפוץ. משום שהגבינה הלבנה ( או כשממתגים אותה ואומרים במפורש פילדלפיה ) היא מרכיב סטנדרטי אפשר לבקש בדרך כלל קומבינציות לא סטנדרטיות וכך יש בתמונות את האבוקדו ריינבו עם ליבת אבוקדו וגבינה מרשת ספרדית שכל האבוקדו ריינבו בתפריט מכילים דגים. המאקי הקטנים הם מהתפריט הסטנדרטי.

גם בסושייה ברחוב הלל יש גבינת שמנת, אבל היא מוזכרת מפורשות רק ברשימת המרכיבים והתוספות. נראה שתופעת רשימת המרכיבים המלאה פסחה עליהם כי המרכיב אינו מצויין באף מנה על אף שהוא נמצא במסעדה.

לצפיה ב-'למיטב בדיקתי זו המצאה אמריקנית'
למיטב בדיקתי זו המצאה אמריקנית
13/01/2019 | 15:05
3
132
היות שגבינת שמנת אינה חומר גלם מסורתי במטבח היפני.

הטוענת לכתר המצאת הפילדלפיה רול היא בעלת המסעדה Tokio HeadHouse בפילדלפיה. לדבריה היא המציאה את הרול בשנות ה- 80 בהשראת ארוחת בוקר יהודית שכללה בייגל, סלמון מעושן וגבינת שמנת.

לצפיה ב-'ועדיין זה סטנדרטי ב 8 מ 9 המדינות והטריטוריות בהן אכלתי סושי'
ועדיין זה סטנדרטי ב 8 מ 9 המדינות והטריטוריות בהן אכלתי סושי
13/01/2019 | 16:28
2
124
מורישס, בריטניה, ספרד, מלטה, איטליה, צרפת, גרנזי, ג'רזי. ישראל היא התשיעית והיוצאת מן הכלל וגם אז הציעו לי תחליף גבינה טבעוני באחת משלושת הסושיות הכשרות שאכלתי בהן. בחצי מהמדינות שמניתי ברשימה עם הגבינה אכלתי במספר סושיות שונות, באחרות מדובר בחופשה אחת וסושייה אחת כי צריך לגוון.

סטנדרטי לחלוטין. אני מבין למה זה לא נפוץ בארץ אבל משם ועד להגיד שאני ממציא דברים שלא היו מעולם זה מגוכח. גגלו Cream cheese sushi ותגלו מגוון שלם של רולים ומאקים שמשתמשים במרכיב הזה שמתכתב מצויין עם הטעמים והמרקמים של הסושי.
לצפיה ב-'במסעדות שהייתי ביפן אין חיה כזו, הם מאד מאד לא גמישים במה '
במסעדות שהייתי ביפן אין חיה כזו, הם מאד מאד לא גמישים במה
13/01/2019 | 16:42
134
אפשר לשים בסושי ומה לא. עניין של מסורת ארוכה.
בשאר העולם כל אחד שם מה שבא לו וממש אין כללים ככה שזה פרוץ לחלוטין.
פעם ראשונה שראיתי גבינה בסושי זה היה במסעדת קיוטו בהרצליה ולמען האמת הייתי קצת בהלם, אבל מאז כבר ראיתי גם דברים יותר מוזרים בסושי.
לצפיה ב-'אתה צודק, רול נפוץ במסעדות לא יפניות'
אתה צודק, רול נפוץ במסעדות לא יפניות
14/01/2019 | 06:56
114
לא טענו שהמצאת רול, ואפילו ציינתי מי טוענת שהמציאה אותו בארצות הברית.

ביפן ובמסעדות בבעלות יפנית, אין רולים כאלה.
לצפיה ב-'דווקא סלמון יש בכל סושיה יפנית שמכבדת את עצמה.'
דווקא סלמון יש בכל סושיה יפנית שמכבדת את עצמה.
13/01/2019 | 18:06
134
סלמון טרי, כמובן.
לצפיה ב-'יבזבזו את זמנם?'
יבזבזו את זמנם?
13/01/2019 | 19:48
165
אתה באמת לא מכיר את העם הזה.הם נותנים הרבה כבוד למסורת הקולינרית שלהם וזה הדבר האחרון שאפשר להגיד לגביהם.
לרוב הם אפילו שוקדים לבדם על הכנת הסושי ולא מאצילים סמכויות על צוות שאינו כשיר למלאכה בסטנדרטים שלהם.
אנו גרים באיזור בגרמניה שבו המקומות הנחשבים לסושי הם יפנים לחלוטין.
השירשור השבועי
10/01/2019 | 06:29
4
14
לצפיה ב-'חורף לוהט ברשת קמפאי סטריט ווק'
חורף לוהט ברשת קמפאי סטריט ווק
10/01/2019 | 06:35
99
ברשת קמפאי סטריט ווק חוגגים את החורף עם מנות שמחממות את הלב והבטן. עד סוף חודש פברואר, יכלול תפריט הרשת את הספיישלים הבאים:

פונג'אבי סמוסה:  2 יח סמוסה הודית במילוי תפוחי אדמה ואפונה על רוטב קארי קוקוס וכוסברה – 24 ש''ח

סלמון חלפיניו רול: טמפורה רול סלמון, מלפפון, בצל ירוק ובטטה, סלסה של אבוקדו, כוסברה עם איולי חלפיניו, ליים וכוסברה חריף - 42 ש''ח

מרק ראמן עוף אובאצ'אן: אטריות ראמן טריות בציר עוף ופטריות, ביצה חצי קשה, נתחי עוף, כרוב, נבטים, בצל ירוק, אצת נורי ושום פריך - 45 ש''ח

נודלס קארי מאלזי: אטריות טריות עם נתחי טופו\עוף\בקר וירקות ברוטב קארי קוקוס תרד וכוסברה עם בוטנים קצוצים וצ'יפס בטטה – 49\52\56.     

סניפי הרשת:
קמפאי סטריט ווק, סניף באר שבע ביג, חיל ההנדסה 2, מרכז ביג, ב"ש. 

קמפאי סטריט ווק, סניף באר שבע ישפרו פלאנט, ברוך קטינקא 2, ישפרו פלאנט.

קמפאי סטריט ווק, סניף מודיעין, שדרות המלאכות 22, ישפרו סנטר.

קמפאי סטריט ווק, סניף נתיבות, בעלי המלאכה 202.

קמפאי סטריט ווק, סניף כפר סבא, עתיר ידע 2,מתחם אושילנד.

קמפאי סטריט ווק, סניף נתניה, המחקר 3, מתחם סינמה סיטי

קמפאי סטריט ווק, סניף אשדוד, דרך אריאל שרון / הרכבת 1, מרכז ביג פאשן.

טלפון להזמנות רשת קמפאי סטריט ווק- *6288

לצפיה ב-' סוף השבוע בג'יאקונדה'
סוף השבוע בג'יאקונדה
10/01/2019 | 06:47
37
השבוע הוא שבוע יינות אזור ז'ורה בג'יאקונדה, חנות היין בכיכר מסריק בתל-אביב.

הז׳ורה (JURA) הוא מאזורי היין המסקרנים והייחודים של צרפת, ושל העולם בכלל.

השילוב בין זנים מקומיים שכמעט ולא פוגשים במקומות אחרים (טרמינר, סאבאנייה, טרוסו, פולסאר) לבין שיטות ייצור ייחודיות - מהפנט. הוסיפו לזה טרואר ואקלים ייחודיים, וקיבלתם אזור יין אותנטי השומר על צביון מקורי במיוחד, בעולם הנוהר אחר מותגים והופך גנרי מיום ליום.

היינות מרגשים ומורכבים, מלאי אופי ואישיות, בולטים בטוהר ואיזון, הרמוניים מאוד, עם עושר ארומטי, מלאי חיים ושקיפות טעמים.

היינות שיימזגו:   
Overnoy
Ganevat
Tissot
Domaine de la borde

שרדונה, פולסר, טרוסו, פינו נואר, סאבנייה, מבעבעים, יין צהוב, שאטו שאלון ומגנומים

לצפיה ב-'רשת צ'יספטאר חוזרת לתל-אביב'
רשת צ'יספטאר חוזרת לתל-אביב
10/01/2019 | 06:56
154
רשת הצ'יפס ההולדני צ'יפסטאר, פותחת מחדש סניף ברחוב אבן גבירול בתל אביב.

מחיר הקונוסים יעמוד על 16 שקל לקונוס קטן במנה של 220 גרם, 22 שקל לקונוס בינוני שבו 440 גרם צ'יפס, ולרעבים במיוחד, מוצע קונוס ענק שבו 900 גרם צ'יפס הולנדי ב-29 שקל.
לצ'יפס יצורפו רטבים מיוחדים, ביניהם: תערובת בצל קצוץ, חלפיניו, מיונז קארי, מקסיקנה, אלף האיים, שזיפים חמוץ מתוק, ויניגרט הדרים, ברביקיו ושום שמיר, לצד הרטבים הקלאסיים – מיונז הולנדי וכמובן קטשופ.

לקהל שרוצה להתמודד עם אתגרים חדשים, מציעה צ'יפסטר את סדרת המיוחדים הכוללת תוספת זעתר או שומשום, ובגזרת המתוקים רוטב שוקולד או סירופ מייפל בשילוב עם סוכריות קופצות.

בצ'יפסטאר מציעים בנוסף תוספת נקניקיות עגל או מרגז שיימכרו כתוספת על הצ'יפס או בנפרד לבחירה.

הסניף כשר ואינו פתוח במהלך השבת.

הרשמ מעוניינת לפתוח סניפים נופים בישראל, וגם בהם ישתמשו במכונות טיגון ממוחשבות המטגנות את הצ'יפס שמטוגן בשני שלבים.

צ'יפסטאר
אבן גבירול 85, תל אביבו
שעות פתיחה:
ימים א-ה 10:00 -חצות
יום שישי 10:00-16:00
מוצ"ש 18:00-חצות

לצפיה ב-'סינטה בר עוזבת את מוריה ועוברת לפארק מדעי החיים'
סינטה בר עוזבת את מוריה ועוברת לפארק מדעי החיים
15/01/2019 | 13:37
66
לצפיה ב-'מיט בר הרצליה. מעולה כתמיד.'
מיט בר הרצליה. מעולה כתמיד.
09/01/2019 | 17:10
7
394
אחרי ביצוע טסט לרכב ממול, ניצלתי את ההזדמנות שהרכב היה בחנייה של מבדק ונכנסתי למיט בר, מקום שמאד אהוב עלי.

המסעדה הייתה מפוצצת, כרגיל, למרות שבשנה האחרונה הם הוציאו מהתפריט מנה של ספייר ריבס לבן. זה לא השפיע על כמות האוכלים.

לקחנו פורטרהאוס לשניים, 850 גרם, 44 ש"ח למאה גרם. הזמנו מדיום רייר והגיע ברמת צלייה מדויקת. לידו פירה מצויין עם רצועות בצל מטוגן פריך.
במסגרת העיסקית צהריים הזמנו כמנות ראשונות פטה כבד עוף עם אגס שיכור וטוסטים טובים ומנת סלט ביצים.

עם כל זה הגיע לחם מצוין+חמאה ושתייה קלה לכל סועד.

עם שליש בירה וכולל שירות נדיב 460 ש"ח לזוג.

מעבר לאוכל המצוין השירות היה מופלא והאווירה במקום נעימה.

ההערה היחידה - בגלל היום הקר והזמנת הנתח ברמת מדיום-רייר, הוא התקרר מהר. הערתי למלצר להציע למסעדה להגישו להבא על מתקן חימום.

כמובן שאשוב כשיסיימו שם את העבודות בכביש ויחזרו מקומות החנייה באזור המסעדה. או מקסימום, בעוד שנה בטסט הבא....
לצפיה ב-'מקומות יציבים כאלה עושים טוב על הנשמה'
מקומות יציבים כאלה עושים טוב על הנשמה
10/01/2019 | 06:26
1
63
לצפיה ב-'מקומות מקצועיים כמו גם מפעלי ברודו, הם בד"כ יציבים כי'
מקומות מקצועיים כמו גם מפעלי ברודו, הם בד"כ יציבים כי
10/01/2019 | 11:24
196
הם מתמקדים באוכל טוב ולא באוכל לאינסטגרם. לא כל מה שיפה - טעים...
לצפיה ב-'מעורר תיאבון ! חבל שאין טסט 4 פעמים בשנה '
מעורר תיאבון ! חבל שאין טסט 4 פעמים בשנה
10/01/2019 | 11:06
1
50
לצפיה ב-'אל תאחלי לי את זה...מספיק פעם בשנה. אבל למסעדה'
אל תאחלי לי את זה...מספיק פעם בשנה. אבל למסעדה
10/01/2019 | 11:25
169
אגיע יותר כי בקרוב ייגמרו העבודות שם.
לצפיה ב-'הייתי שם לפני לא מעט שנים והיה טוב'
הייתי שם לפני לא מעט שנים והיה טוב
11/01/2019 | 06:23
2
173
את זוכרת מה היה שם מבחינת מוזיקת רקע? זה משהו שמציק לי יותר ויותר בשנים האחרונות
כל מסעדה שלא תשים שירים ברקע כבר תעשה לי חשק להגיע אליה
הייתי שמחה לחזור למיט בר, נשמע שנשארה מסעדה טובה
לצפיה ב-'הייתי בצהריים. לא הייתה מוזיקה בכלל רק המולת עשרות סועדים'
הייתי בצהריים. לא הייתה מוזיקה בכלל רק המולת עשרות סועדים
11/01/2019 | 11:29
1
141
ששוחחו ביניהם.
לצפיה ב-'מעולה '
מעולה
11/01/2019 | 11:56
20
לצפיה ב-'דג – דגן, הגליל התחתון. '
דג – דגן, הגליל התחתון.
11/01/2019 | 10:53
2
262
דג – דגן, הגליל התחתון.

כשסגרנו את הסופ"ש ההוא לא ידענו שהוא יהיה גשום כ"כ. אבל... כבד"כ, אסתכל על חצי הכוס המלאה ואומר שזה איפשר לנו לבלות זמן איכות יחד בבקתות העץ המקסימות שבקיבוץ ניר דוד (מומלץ מאוד)!!! 

אז... ערב שישי, שעה מוקדמת (בגלל הילדים ), המקום מלא! יש אירוע בחדר פרטי עוד 3 שולחנות אבירים של משפחות מורחבות על סביהן וטפיהן, מקומיים ואורחי חוץ. המסעדה מרווחת מאוד ומאפשרת מרחב תנועה וישיבה נוחה גם אם יש כמה עגלות תינוק בסביבה והאקוסטיקה מאפשרת לנהל שיחה וגם להנות מהמוזיקה.

כמו כן, יש חדרון לילדים שמכיל ניירות, צבעים ומעט משחקים/פאזלים.

אכלנו:

סלטים לפתיחה (מגיעים עם לחם הבית) - 6 צלוחיות עם סלטים טריים, חלקם אומנם "שגרתיים" אולם הבטטות ברוטב הצ'ילי היו נהדרות! וכך גם הגזר שהיה חריף וטוב. עשו רפיל ברצון וללא חיוב נוסף.

הבכור רצה שניצלונים שהגיעו עם צ'יפס. זה היה השניצל הכי ביתי שיצא לי לאכול מחוץ לבית והיה מאוד טעים! 

האמצעית ביקשה פיצה, בלי רוטב ובלי תוספות :-./. הבצק היה טעים מאוד, בעיניי רך מדיי ודווקא בגלל זה הפעוט לעס בקלות ובהנאה.

מנות הילדים מגיעות עם מיץ לבחירה וכדור גלידה.

הבחור הזמין פורל בגריל בתוספת צ'יפס. היה לו טעים מאוד.

אני העדפתי מנה המיוחדים - מוסר ים תיכוני שהגיע  כפילה מבושל בציר ירקות, בליווי שום, פלפל חריף, לימון, אספרגוס, עגבניות שרי וכוסברה. גם פה רוצה להחמיא לביתיות המנה, שהייתה טעימה מאוד, עם רוטב טעים והשעועית שהוגשה איתה (ביקשתי תוספת אינה פחממה) השתלבה היטב.

הדגים מוגשים עם סלטים קצוצים טריים ובשל בלבול כלשהו במטבח קיבלנו סלט אחד עם מנות הילדים ואח"כ עוד 2 סלטים. ושוב, מפתיע, כמה מלפפון ועגבניה קצוצים טרי יכולם להיות טעימים כ"כ!

לקינוח לקחנו קינוח בשם שוויצריה שהיה מורכב משכבות של מסקרפונה ותחתית שוקולד כלשהי. בעלי נהנה מהקינוח מאוד, אני פחות התחברתי, הרגיש לי קצת אנמי בטעם. 

הילדים קיבלו את הגלידה שלהם והזמנו כדור נוסף עבור הפעוט – עליו לא חוייבנו. בעיני מחווה יפה מאוד!

כאורחי קיבוץ ניר דוד קיבלנו 10% הנחה.

לסיכום: ממליצה מאוד. מקום ביתי (במובן הכי חיובי של המילה), מסביר פנים ואדיב, עם אוכל טרי וטעים ותודעת שירות טובה.

ביקשנו לארוז את שאריות הפיצה והשניצל ולמחרת אחה"צ, ללא חימום, הם נאכלו והיו טעימות מאוד.

הפריע לנו שהיה רק תא שירותים אחד והופננו החוצה (הבכור ואני) לשירותים נוספים, אותם לא מצאנו. טוב שהוא בן ...
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
12/01/2019 | 10:58
20
לצפיה ב-'תיקון קטן - המסעדה והקיבוץ במורדות הגלבוע לא הגליל '
תיקון קטן - המסעדה והקיבוץ במורדות הגלבוע לא הגליל
16/01/2019 | 15:20
42
תאי שטח שונים, נפרדים ומרוחקים זה מזה.

פרט לכך נהנתי לקרוא 

לצפיה ב-'מחפש בית קפה בסגנון ארט דה קוקו ז"ל'
מחפש בית קפה בסגנון ארט דה קוקו ז"ל
09/01/2019 | 09:16
1
170
בוקר טוב,
מחפש באזור צפון חיפה/קריות/עכו/נהריה/כרמיאל בית קפה בסגנון ארט דה קוקו ז"ל.
בית קפה שמתעסק גם בשוקולדים.
תודה רבה.
לצפיה ב-'לא יודעת אם פורמנ'ס יענה על דרישתך'
לא יודעת אם פורמנ'ס יענה על דרישתך
09/01/2019 | 12:16
117
פעיל בסופי שבוע בהזמנה מראש:
לצפיה ב-'מסעדת קסיס - CASSIS '
מסעדת קסיס - CASSIS
06/01/2019 | 11:03
2
489
יש למסעדה הזו מיקום ללא תחרות, ממש מטרים מהים של גבעת עליה ביפו, בסמיכות למרכז פרס לשלום. בצהרי שבת שמשית תיירים ותושבים נהרו (ולא באוטובוסים) לכאן להינות מהנוף, הגלים הנשברים ומאווירה של איזה אי יווני מנותק מהעולם. 

האוכל נדחק כאן למקום שני ולא חשוב שהשירות מעט איטי ועם זאת יעיל ומדוייק, למרות כמות האורחים. 

ובכל זאת אכלנו ולא רע בכלל. חלקנו כדרכנו בשלוש מנות:

קלאמרי מטוגן עם רוטב אייולי או קרוב משפחה. מנה קטנה,טעימה ויקרה מדי (70)

פילה לברק עם ניוקי בודדים וכמה ירקות. מנה לא גדולה, טעימה מאד ולא זולה (120).

לקינוח הוגש מרק תותים עם מרנג וקצפת שדי ברור שיהיה טעים ונעים . (45)

ליווינו את הארוחה ב 2 כוסות של יין לבן סביר מאזור אורבייטו איטליה (60).

לסיכום : הנאה גדולה ויקרה (330 ש"ח עבור ארוחה אחת עם 2 כוסות יין די נחות).
ברור למדי שהתשלום הזה הוא בעיקרון עבור המיקום המופלא. 
לצפיה ב-'תודה , ושאלה מתוך סקרנות '
תודה , ושאלה מתוך סקרנות
07/01/2019 | 10:42
1
276
זה מספיק כדי להשביע את רעבונכם ?
אני חושבת שהייתי יוצאת רעבה מכזו ארוחה
אבל אין ספק שהשיטה שלכם עדיפה גם מבחינה כספית וגם מבחינה קלורית
לצפיה ב-'לנו ספציפית זה בהחלט מספיק'
לנו ספציפית זה בהחלט מספיק
07/01/2019 | 11:04
212
זה לא עניין כספי אם כי אין להמעיט בו, אלא בריאותי. בן זוגי עבר ניתוח הקטנת הקיבה ומסוגל לאכול מעט. אזי חלוקת המנות היא פתרון מצויין.
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
06/01/2019 | 10:18
7
41
לצפיה ב-'אל פואבלו באניעם, רמת הגולן'
אל פואבלו באניעם, רמת הגולן
06/01/2019 | 13:16
196
יצאנו ספונטנית בעקבות השמש המשגעת לטיולון בגולן. לשם שינוי הצלחנו להוציא איתנו גם את בן ה-17 הקרניבור. בשתיים בערך חיפשנו מזון, ראינו שילוט ל"אל פואבלו" - המבורגרים ומקסיקני,  בכפר האמנים הפצפון שבכניסה לאניעם. לא שמענו עליהם אבל החלטנו לנסות.
המקום מגיש גרסה מקומית לטקס-מקס - המבורגרים, צ'ילי קון קרנה, טאקוס, קסדייה, נאצ'וס ואולי עוד מנה או שתיים מהסגנון. ויש גם מנות "סטנדרטיות" שנועדו לקהל המקומי יותר (קרפצ'ו, פרגיות, סלמון, כאלה...). ברור שקהל היעד הוא משפחות מטיילי סוף השבוע וזה מעולה, הלוואי והיו יותר מקומות כאלה.
היינו מאוד רעבים, כמנה ראשונה הזמנו שלישית טאקוס שונים - צ'ילי קון קרנה, עוף ונקניקיה (סוג של צ'וריסו). הצ'ילי הוא מהז'אנר המשחתי/כמעט נוזלי שאני פחות מתחבר אליו (מעדיף גושי/פירורי) ונטה להשפך מהטאקו. הנקניקיה השמנמנה היתה טעימה בפני עצמה אבל לא ממש התחברה לטאקו. העוף היה סבבה. בסך הכל מנה חביבה.
לעיקרית אני והקרניבור לקחנו המבורגר אמריקני עם תוספת של גבינה, בריסקט וביצת עין. ההמבורגר היה סביר אם כי לא מועמד לאף רשימת "10 הטובים ביותר". הבריסקט בדיעבד היה מיותר לי, זו פרוסת בקר יבשה למדי שפוגעת בעסיסיות הכללית של הביס. העין הוגשה נוזלית כנדרש והיתה מאוד כיפית. בן ה 17 טרף את המנה שלו והודיע שהוא מוכן לעוד אחד (לא קיבל). זוגתי הזמינה בוריטו עוף ולא היו לה שום טענות.
ההמבורגרים באים ללא תוספת אז הזמנו מנה של צ'יפס מעורב (תפ"א ובטטה). צ'יפס מעולים, טריים מאד ופריכים מאד, טרפנו אותם בשמחה.
השירות קצת התקשה להתמודד עם הלחץ של שבת בצהריים אבל בסופו של דבר הכל הסתדר. המקום חמים ונעים והאווירה הכללית חביבה גם אם לא מקסיקאית מדי.
בסך הכל אופציה משפחתית מוצלחת למי שבסביבה ולא רוצה לקחת משכנתא עבור מיטשוס או מושבוצ.
לצפיה ב-'עסקית שישי במסה'
עסקית שישי במסה
06/01/2019 | 17:27
249
חגגנו שנתיים ולכבוד זה הזמנו מקום מראש במסה, בשישי בצהריים המוקדמים (העסקית גם בשישי עד 16:45), לבקשתנו שולחן זוגי באזור הספות ולא בשולחן המרכזי הגבוה, קיבלנו שולחן פינתי שנתן תחושה של פרטיות יחסית (כיוון שהשולחנות קרובים יחסית זה לזה)

קיימים שני סוגים של עסקיות האחת ב-95 ש"ח והשנייה ב-128 ש"ח, וקטע נחמד שאפשר לערבב בין העסקיות אם לא מצאת את עצמך ולשלם מחיר ביניים. בעסקית של ה-95 ש"ח ניתן לחלק את הראשונה לשני חצאי ראשונות שונות.

לקחנו עסקית אחת של 95 ש"ח ואחת מעורבבת (יצא 120 ש"ח), כיוון שהחצי לא מצא את עצמו בראשונות של העסקית היקרה יותר.
לפתיח קיבלנו 2 כוסות של חליטת תה הבית וסלסלת לחמים ומטבלים: לחם לבן ולחם אגוזים וצימוקים מעולה וחמים, יחד עם שמן זית-בלסמי, לימון כבוש עם אריסה מתוקה ומטבוחה חרפרפה (אין לי סבילות לחריף והיא היתה ממש עדינה וטעימה). סלסלת הלחמים מולאה ללא תוספת מחיר.

חלקנו שתי ראשונות:
1. שווארמה טופו טבעונית- מנה מוצלחת סה"כ, טופו רך עם בצל ותיבול בטורטיות קטנות. הגיעו שתי יחידות, מושלם לחלוקה. הגיעה עם סלט קטנטן לידה.
2. עגבניות שטח צלויות, פונדו גבינה, מוצרלה באפלו, בלסמי מתקתק וקרוטונים- הסכמנו שנינו שהמנה פשוט מעולה, אני בדר"כ לא אוכלת עגבניות אלא אם כן הן רוטב ואכלתי בהנאה. המוצרלה היתה מצויינת.

לעיקריות
1. אני לקחתי טורטליני סלק אפוי וגבינת ריקוטה, קרם לימון, פקאן מסוכר ושברי קרוטונים- היתה מנה טעימה וטובה, הפסטה היתה עשויה בדיוק במידה הנכונה, באמצע המנה כבר הייתי מפוצצת והתאמצתי לסיים אותה כי היה לי ממש טעים.
2. החצי השני לקח סלמון מקורמל, קציפת קוקוס, ניוקי, פטריות יער ,זוקיני, כוסברה, ריחן ונענע- אמר שהדג והניוקי היו מעולים, לקציפת הקוקוס הוא פחות התחבר. לא טעמתי כי לא אוכלת דגים אבל מאמינה לו שהיה מוצלח.

לקינוח, למרות שממש לא היה לנו מקום, אבל אם חוגגים אז כבר עד הסוף לקחנו את קינוח סניקרס של מסה- קינוח בסגנון חטיף סניקרס עם מקרון בננה וגלידת בננה ,על מצע של סבלה ובננות מקורמלות, שהיה מעולה ולא הצלחנו להשתלט עליו (החצי שאינו חובב מתוק שהוא לא שוקולד טהור אמר שהיה ממש טוב וזה אומר משהו...)

לצד האוכל: כוס יין אדום בעסקית (32 ש"ח) קוקטייל במחיר עסקית (34 ש"ח) ואספרסו אחד.

סה"כ 361 ש"ל לפני טיפ שהרגישו מאוד מוצדקים (ועוד יותר כזה מתנה בשובר של ביימי).
נחזור כשתהיה סיבה לחגוג :)
לצפיה ב-'מפגש חבורת ה"פודיז"'
מפגש חבורת ה"פודיז"
09/01/2019 | 13:58
2
239
והפעם ארוחה שנבנתה סביב ירקות החורף והדרים
שפע של מנות יצירתיות טעימות להפליא 

מצ"ב כמה תמונות של המנות 
לצפיה ב-'תודה אריה. חבל שלא צירפת את הרכב המנות מתחת לכל תמונה.'
תודה אריה. חבל שלא צירפת את הרכב המנות מתחת לכל תמונה.
09/01/2019 | 17:12
1
36
לצפיה ב-'מצטרפת לסר"ר'
מצטרפת לסר"ר
10/01/2019 | 06:27
85
תוכל לספר יותר על המנות בארוחה?
לצפיה ב-'מידאס -ברור חיל '
מידאס -ברור חיל
10/01/2019 | 09:16
1
194
מידאס, מסעדה שהוקמה עי זוג , עולים ותיקים מברזיל,לזכר ביתם דנה שנהרגה מפגיעת פצמר, בישוב  נתיב העשרה כמדומני
לפני כחודשים, אלמוג בוקר, כתב (ערוץ עשר?) דיווח שעקב המצב הבטחוני , המסעדה ריקה ועומדת בפני סגירה . התארגנו קבוצת חברים ונסענו לאכול שם 
התחלנו אחד עשר, למסעדה הגענו שבעה. אשת הקשר שלנו עם המסעדה, דיווחה על מענה טלפוני אדיב ושרותי בכל שיחותיה איתם 

המסעדה היא בעצם מרפסת גדולה מקורה וסגורה. נתן, בעל המקום לא היה , אבל אופיר מנהל המשמרת היה חביב ואיפשר לנו בשלב החשבון ,לגשת זוג זוג וכל אחד ישלם על מה שלקח .

בתפריט כמה מנות ברזילאיות כמו פאו דה קזו' -לחמניות גבינה , מוקקה ו ואטפה , אסדו , ומנות איטלקיות ניוקי, פסטה. שרימפס בטמפורה, פטה כבד נידמה לי 

ומה אכלנו? כמובן לחמניות גבינה שהיו פחות אווריריות מאלה שנמכרות בריו דה ז'נירו , אבל טעימות, הוגשו עם מטבל חרפרף טעים 
מרק בשר- מנה שנראה כנזיד של בשר ןושעועית- המזמין היה מרוצה 
450 גרם אסדו- בשר שהוגש עם סלט ירוק , המזמנים אמרו שטעים מאד , שני גברים שהתגברו להפתעתם על כמות הבשר הגדולה 
אני לקחתי וטאפה-תבשיל של דג עם אננס בחלב קוקוס, הדג(שד הים?) היה בשרני במרקם חלקלק משהוא , שלא אהבתי. האורז, הרוטב והאננס היו טובים מאד 
מוקקה- תערובת  של פירות ים עם אורז -מי שלקח שיבח 
הצמחוני אהב את הניוקי-תוצרת המקום- שהיו מצוינים אבל טעם הפסטו היה עז מדי 

קינחתי בבריגדרו - קינוח של שכבות על בסיס חלב משומר בכוס- מתוק טעים אבל מעט מדי , לקחו  גם פאי בנופי ופאי אגסים

מים הוגשו בקנקן עם מילוי חוזר. לקחו גם בירה, יין. מכונת האספרסו היה מקולקלת , מי שהתעקש קבל קפה שחור .

לסכום- מסעדה נעימה, אוכל חביב , לא מסעיר. לנסוע לשם בעיקר מטעמי ציונות 

החשבון שלנו- לחמניות גבינה, ניוקי , ואטפה וקינוח- 220 שח , את הטיפ בקשו במזומן . פרפריה ...
לצפיה ב-'עשיתם מצווה אבל לא זה מה שיחזיק את המקום, לצערי.'
עשיתם מצווה אבל לא זה מה שיחזיק את המקום, לצערי.
10/01/2019 | 11:34
54
השירשור השבועי
03/01/2019 | 06:18
2
28
לצפיה ב-'רופטופ מלון ממילא - תפריט חורף חדש'
רופטופ מלון ממילא - תפריט חורף חדש
03/01/2019 | 09:40
149

מסעדת רופטופ - מסעדת השף של מלון ממילא בירושלים, משיקה את תפריט החורף החדש של השף קובי בכר.

בין המנות בתפריט:
  • סלמון קונפי בקראסט גרעיני דלעת וחמנייה, סלט חם של דגנים מונבטים ואיולי לימון כבוש (72 ₪),
  • סלט שעועית לימה בויניגרט שאלוט וחומץ יין אדום, ירקות חורף צלויים ופטה שקדים מושחמת (54 ₪),
  • צלעות טלה בגריל פחמים לצד תבשיל פריקה, קרם ארוגולה, לימון כבוש, ירקות חרוכים פיסטוק חלבי ושקדים (186 ₪),
  • פילה בר ים צרוב נח במרק חיטה, פטריות וירקות שורש ארומטי, קרפצ'יו שמפניון כמהין ורוקט (170 ₪),
  • ניוקי ישראלי עם ארטישוק, עגבניות, זיתי קלמטה, חציל קונפי וטחינה של בצלים שרופים (92 ₪),
  • מח עצם צלוי בטאבון בליווי סלסה עשבי תיבול, אגוזי ברזיל, שקדים, שום, קברנה מצומצם ולחם כוסמין בגריל (70 ₪).
גם תפריט הקינוחים של המסעדה התחדש במנות חדשות, ומציע בין היתר:
  • פאי לימון עם קרם ליים, עוגיית לואיזה, דפי נענע פריכים ומרנג מושחם (45 ₪),
  • מלבי של עוגית וניל הל, סלסה של פירות העונה, גלידת היביסקוס, צנוברים מקורמלים וקציפת ורדים (45 ₪).
תפריט הקוקטיילים הותאם גם הוא לחורף, ונוספו לו קוקטיילים עונתיים:
  • קוקטייל דרך הבשמים הכולל ג'ין, רום מתובל בזעפרן, עלי בזיליקום, תפוחי גראן סמית', תה לואיזה ולימון (52 ₪),
  • קוקטייל דאקירי סלרי הכולל רום לבן, סירופ סלרי, טימין ומיץ ליים טרי (48 ₪).

מסעדת רופטופ, מלון ממילא, ירושלים. טלפון: 02-5482230

לצפיה ב-'TYO - עסקית סוף שבוע חדשה'
TYO - עסקית סוף שבוע חדשה
03/01/2019 | 10:52
149

TYO היא מסעדה יפנית תל-אביבית, בראשה עומד יאמה סאן - שף יפני שהוא המאסטר סושי היחידי בישראל.

TYO מביאה לתל-אביב את המטבח היפני, בדגש על אוכל יפני מסורתי עם טוויסט עכשווי.

לאחרונה השיקו ב- TYO עסקית סוף שבוע, שכוללת ראשונה ועיקרית לבחירה ב-90 שקלים.

אם תבחרו ללוות את הארוחה עם אלכוהול, ישנה אפשרות להזמין קוקטיילים במחיר מוזל של 39 שקלים למשקה.

TYO
מונטיפיורי 7, תל אביב   03-9300333
מתי: שישי 16:00-12:00, שבת 17:00-12:00

לצפיה ב-'מחפש מסעדה רבע כשרה'
מחפש מסעדה רבע כשרה
03/01/2019 | 14:11
20
272
שלום, אנחנו קבוצה של שמונה אנשים שרוצים לצאת למסעדת שף טובה בתל אביב/הרצליה אך לאחד מחברי הקבוצה יש מגבלה: הוא לא אוכל במסעדות שמגישות חזיר או פירות ים. אין שום בעיה שלמסעדה לא תהיה תעודת כשרות כל עוד כאמור היא לא מגישה חזיר פירות ים. חשוב להגיד שרבים מחברי הקבוצה חובבי מסעדות שף, אז אנחנו מקווים למצוא פשרה שהיא לא פשרה קולינארית.
בקיצור, יש לכם המלצות למסעדות כשרות עד רבע כשרות?
לצפיה ב-'לא מסעדת שף, אבל אולי תתאים'
לא מסעדת שף, אבל אולי תתאים
03/01/2019 | 15:49
249
M25 בשוק הכרמל - הם לא מגישים חזיר ולא פירות ים, השחיטה כשרה והם לא פתוחים בשיש בערב ובשבת. מכירה שומרי כשרות שאוכלים שם.

נכון, העיצוב לא משהו, והתפריט פשוט ולעניין, אבל הבשר איכותי מאד, והספיישלים משובחים.
לצפיה ב-'אחרי שאכלנו לאחרונה'
אחרי שאכלנו לאחרונה
05/01/2019 | 08:59
18
436
ארוחה מאוד מוצלחת באירוע במסעדה כשרה (ג'קו סטריט בירושלים) אני לא בטוחה שמסעדה כשרה היא בהכרח פשרה (פרט לעניין הקינוחים, שאולי אפשר לדלג עליו).
ואז אפשר לגגל מסעדת שף כשרה בתל אביב או משהו ולקבל, למשל:

ולהמשיך משם. אישית, לא הייתי באף אחת מהמסעדות המדוברות, אז לא יכולה להמליץ.
לצפיה ב-'רעיון מצויין'
רעיון מצויין
05/01/2019 | 09:54
67
לצפיה ב-'אחד מתוך שמונה וכולם נכנעים ללא תנאי. מזכיר משהו.'
אחד מתוך שמונה וכולם נכנעים ללא תנאי. מזכיר משהו.
06/01/2019 | 22:01
16
93
לצפיה ב-'אשמח לתמוך כספית (כלומר לאכול) בכל מסעדה טובה,'
אשמח לתמוך כספית (כלומר לאכול) בכל מסעדה טובה,
07/01/2019 | 06:42
15
245
ונושא הכשרות ממש לא משנה לי. לאכול במסעדה צמחונית לא אומר שעכשיו בגללך כל המסעדות הבשריות ייסגרו, וגם לאכול במסעדה כשרה לא אומר שעכשיו כל המסעדות הלא כשרות ייסגרו. אני בעד שהמסעדות הגרועות ייסגרו והטובות יישארו פתוחות. אם יש מסעדה לא כשרה טובה ואת אוכלת בה, את תומכת בה, והיא תמשיך לפעול כל עוד היא תישאר טובה ויאכלו בה. מי שלא הולך אליה מטעמי כשרות ימשיך לא ללכת אליה גם אם היא תהיה המסעדה היחידה בארץ. מי שלא מעניינת אותו כשרות, הולך למסעדה כי היא טובה ולא משנה אם ביום אחר הלך למסעדה אחרת שהיא כשרה או לא כשרה, אלא כמה הלך למסעדה הזאת. אין לי שום עניין לתמוך במסעדות לא כשרות ולא טובות, ואני שמחה לתמוך במסעדות כשרות הטובות.
ספציפית בנושא שנשאל, בואי נצא מנקודת הנחה (שהיא כנראה ההנחה שלך) שאכן אם את אוכלת במסעדה מסוג מסוים את תורמת להישארות מסעדות מהסוג הזה ולסגירת האחרות או הפיכתן לכאלה. אם תמליצי לו ללכת למסעדה ל-א כשרה שלא מגישה פירות ים או חזיר, זה אומר שמסעדות לא כשרות ירצו להפוך למסעדות מהסוג הזה - כלומר יפסיקו להגיש חזיר ופירות ים. זה מה שאת מעדיפה? לא עדיף שמי שמחפש הגבלות יילך למסעדה כשרה, והמסעדות הלא כשרות ימשיכו להגיש הכל? הרי הרבה יותר קל לעסק להפסיק להגיש חזיר ופירות ים ולהיות חצי-כשר מאשר להפסיק לפעול בשישי-שבת כדי להיות כשר באמת. לדעתי האינטרס שלך, כשמישהו מחפש מסעדה עם מגבלות כאלה היא לשלוח אותו למסעדה כשרה אמיתית, כדי שמסעדות לא כשרות לא יתחילו לחפש דרכים לרצות קהל שמעוניין במגבלה כזאת או אחרת ובסוף מי שיידפק הוא קהל הסועדים במסעדות לא כשרות.

לצפיה ב-''
07/01/2019 | 09:35
13
15
לצפיה ב-''
07/01/2019 | 10:16
12
24
לצפיה ב-'והנה ידיעה מהיום שמראה שזה אכן קורה:'
והנה ידיעה מהיום שמראה שזה אכן קורה:
08/01/2019 | 03:08
11
181
https://m.ynet.co.il/Articles/5441826
נו, משמח אותך? המסעדות האלה לא כשרות, אבל חזיר ופירות ים מתחילים לצאת מהתפריטים.
לצפיה ב-'כשרות אינה הסיבה היחידה'
כשרות אינה הסיבה היחידה
08/01/2019 | 08:24
9
139
אבל אין ספק שמסעדות מנסות להגדיל את מעגל הלקוחות שלהן. הרבה אנשים אינם דתיים, אבל נמנעים מאכילת חזיר ופירות ים, והוצאתם מהתפריט תגדיל את מעגל הלקוחות.

עניין נוסף הוא מחיר חומרי הגלם. בשר חזיר ופירות ים הם חומרי גלם יקרים יותר מעוף, בקר מיובא או דגים מקומיים (כבר לא מדברת על דגים קפואים).

לצפיה ב-'המחיר הוא התרוץ. הסיבה היא הכשרות. דווקא מסעדות'
המחיר הוא התרוץ. הסיבה היא הכשרות. דווקא מסעדות
08/01/2019 | 09:31
4
120
שעושות צעדים שכאלה אני מוכנה להחרים אחרי שהן עושות את הצעד, גם בשביל הסיכוי שהן תחזורנה בהן, וגם כדי שאחרות לא יצעדו בעקבותיהן (להבדיל ממסעדה שהייתה מאז ומתמיד כשרה).
העניין של השרימפס בג'פניקה הוא עניין מבאס במיוחד עבור משפחתי, כי אחת הבנות שלי אוכלת רק סושי שרימפס שם, וממש לא מתחשק לי לבשר לה שכבר אין.

לצפיה ב-'הרשתות האלה אינן כשרות '
הרשתות האלה אינן כשרות
08/01/2019 | 15:08
3
98
כל עוד הרוויחו מספיק, בלי הקהל ה"מסורתי" הגישו חזיר ופירות ים. ברגע שמתח הרווחים ירד, זה הפתרון הפשוט והמתבקש.
לצפיה ב-'את מקבלת את זה בשלוות נפש. '
את מקבלת את זה בשלוות נפש.
08/01/2019 | 15:42
2
114
ברור שהן לא כשרות, זה מה שמרתיח בכך שהם מורידים חזיר ושרימפס מהתפריט (לעתים, אגב, בסמיכות משונה לפתיחת סניף כשר, שמעלה את החשד שיוקר המנות הוא לא העניין אלא אולי לחץ מסוים מצד מי שאחראי על מתן הכשרות לסניף).
זה לא קשור לכמה חזיר ופירות ים הם יקרים (כמו שנראה שטענת בהודעה הקודמת) - זה קשור לכמה קהל נוסף יגיע אם הם יורידו אותם מהתפריט. הצעד המתבקש מצד מי שלא רוצה שזה יקרה, הוא להדיר את רגליו מסניפי הרשת כך שהם יאבדו את כל הקהל הלא מסורתי שהיה להם, ולא ישתלם להם לעשות שינויים כאלה (בהנחה שלפחות חלק מהשינויים האלה לא נכפו מלמעלה על ידי שומרי הכשרות. או שגם אם כן - שלא ישתלם להם לפתוח סניף כשר ולאבד את הקהל שלהם).
לצפיה ב-'ראשית, אלה לא רשתות שאכלתי בהן'
ראשית, אלה לא רשתות שאכלתי בהן
08/01/2019 | 20:46
81
קל לי מאד לקבל זאת בשלוות נפש. שנית, מי שזה מפריע להם, שלא יאכלו ברשתות האלה.

שלישית, כמו שאני לא מחרימה את מסה, חוות צוק ועוד מסעדות שבחרו לא להגיש בהן חזיר, אין לי סיבה להחרים מקומות אחרים שבוחרים לעשות כך.

אני אוכלת חזיר ופירות ים, ומשתדלת לאכול אותם במקומות שנעים וטעים לי לאכול בהם. באותה מידה אני יכולה לאכול במקומות בהם לא מגישים את חומרי הגלם הללו.

יש לי בעיה עם המדיניות והכפייה של הרבנות בנושאי כשרות, אבל לא עם העובדה שיש מקומות כשרים.
לצפיה ב-'בדיוק הפוך גוטה'
בדיוק הפוך גוטה
09/01/2019 | 18:38
71
בשר חזיר הוא זול בהרבה מהבקר. למעשה החזיר מאכיל את רוב העולם, בסין ובדרום אסיה  ברוב אירופה, צפון ארה"ב ועוד. הוא קל לגידול, מתרבה מאד ומלא ערכים תזונתיים. רק העם הנבחר והמוסלמים החליטו שהוא טמא להם.
אכן צריך להדיר רגליים מאותן הרשתות שהחליטו להוריד מתפריטן שרימפס וחזיר.  השרימפס אומנם די יקר כחומר גלם, אך פופולרי מאד וכמובן טעים בכל צורת הכנה ואין סיבה ממשית להסרתו למעט כמובן כניעה לממסד החראדי/דתי.

לצפיה ב-'חזיר לא יותר יקר מבקר.'
חזיר לא יותר יקר מבקר.
08/01/2019 | 18:31
3
34
לצפיה ב-'לפני כמה חודשים נאמר לי שחזיר יקר יותר'
לפני כמה חודשים נאמר לי שחזיר יקר יותר
08/01/2019 | 20:48
2
107
היות שהיה וירוס שפגע בחזירים, כך שנוצר מחסור. יכול להיות שבינתיים המצב השתנה.
לצפיה ב-'קניתי צווארי חזיר בשבוע שעבר. מקווה שהם לא פגועי הווירוס'
קניתי צווארי חזיר בשבוע שעבר. מקווה שהם לא פגועי הווירוס
08/01/2019 | 21:50
1
112
בכל מקרה בקר טרי תמיד היה יותר יקר מחזיר טרי [אין קפוא בכל מקרה]. אז להשוות לעוף או לבשר קפוא מיבוא, זה לא מדויק.
מאז ומתמיד סטייק לבן הוגש בד"כ בסטקיות וכשאלה התמעטו, גם אלה התמעטו. חוץ מסטייקים [צלע, צוואר ופילה], היו גם נקניקיות כמובן. תבשילי חזיר, מחלקים אחרים, כמעט ולא היו בתפריטי המסעדות.
לצפיה ב-'בשר חזיר'
בשר חזיר
09/01/2019 | 08:40
99
הוא הזול ביותר.
לצפיה ב-'הדתה שמדתה. זה מה שקורה.'
הדתה שמדתה. זה מה שקורה.
08/01/2019 | 09:15
41
לצפיה ב-'קייטרינג בירושלים'
קייטרינג בירושלים
15/01/2019 | 11:39
22
הנה סרטון של קייטרינג בירושלים
תהנו
לצפיה ב-' איפה תחגגו את הסילבסטר?'
איפה תחגגו את הסילבסטר?
31/12/2018 | 08:14
24
139
יוצאים למסעדה או בר?
חוגגים בבית בקטנה?
לא חוגגים בכלל?

לצפיה ב-'אנחנו נשארים בבית'
אנחנו נשארים בבית
31/12/2018 | 09:21
16
359
בקבוק שמפניה שהבאנו בקיץ מפריז,
גבינות טובות שנרכשו אתמול,
לחם שאקנה היום בלחם שחר במשמר השרון,
תותים וקצפת ואולי קצת גלידה לקינוח.

סרט טוב, הרבה אהבה, ולא צריך למנות נהג תורן

לצפיה ב-'מעורר השראה.'
מעורר השראה.
31/12/2018 | 10:06
15
290
אולי גם אנחנו נעשה משהו כזה (התכנון המקורי היה כלום).
לצפיה ב-'אסור לשחרר אותי בחנויות אוכל'
אסור לשחרר אותי בחנויות אוכל
31/12/2018 | 15:14
14
310
עשיתי חשבון שהקניות להיום, ללא השמפניה, עלו כמעט 400 ש"ח. 
לצפיה ב-'עדיין יותר זול מארוחה זוגית במסעדה בסילבסטר...'
עדיין יותר זול מארוחה זוגית במסעדה בסילבסטר...
31/12/2018 | 15:18
13
226
אולי יעזור לך לראות את זה כך .
לצפיה ב-'בהחלט זול יותר'
בהחלט זול יותר
01/01/2019 | 07:08
12
327
והיות שכאמור "אסור לשחרר אותי לבד בחנויות אוכל", יש לנו גבינות, פרושטו, ברזאולה והאם לפחות לעוד שתי ארוחות 
לצפיה ב-'פרושוטו והאם'
פרושוטו והאם
01/01/2019 | 18:46
11
401
נראה שאין לך מושג .
לצפיה ב-'בוא תוכיח שאתה לא טרול ותשכיל את הפורום'
בוא תוכיח שאתה לא טרול ותשכיל את הפורום
02/01/2019 | 07:41
10
272
מה היה לא נכון בשמות שנתתי לשני מוצרי החזיר הללו?
לצפיה ב-'בניגוד אלייך אני לא מכנה אותך בכינויי גנאי'
בניגוד אלייך אני לא מכנה אותך בכינויי גנאי
02/01/2019 | 08:31
9
259
ולכן קודם כל תחזרי בך ותתנצלי.
לצפיה ב-'אשמח להתנצל כשתגיב עניינית, ולא כמי שמטרתו להעליב ולהתסיס'
אשמח להתנצל כשתגיב עניינית, ולא כמי שמטרתו להעליב ולהתסיס
02/01/2019 | 11:34
8
85
לצפיה ב-'הגבת לגופו של אדם,העלבת,התססת'
הגבת לגופו של אדם,העלבת,התססת
02/01/2019 | 12:13
7
203
וגם עכשיו את ממשיכה.
לצפיה ב-'אז אתה מוכן לכתוב במה אין לי מושג בנושא בשר חזיר?'
אז אתה מוכן לכתוב במה אין לי מושג בנושא בשר חזיר?
02/01/2019 | 15:15
6
51
לצפיה ב-'כשתתנצלי ותמחקי את הקללות וההכפשות שהטחת ללא סיבה.'
כשתתנצלי ותמחקי את הקללות וההכפשות שהטחת ללא סיבה.
02/01/2019 | 15:47
5
49
לצפיה ב-'שנה טובה, תהיה בריא וחזק '
שנה טובה, תהיה בריא וחזק
02/01/2019 | 15:54
4
54
לצפיה ב-'לאחר שלא התנצלת על קללותייך'
לאחר שלא התנצלת על קללותייך
02/01/2019 | 19:31
241
גם איחולייך שווים בערכם לקליפת השום.
לצפיה ב-'חבל שאינך לומדת מהניסיון.'
חבל שאינך לומדת מהניסיון.
04/01/2019 | 20:32
2
206
1. הבחור ניזון בבתי  תמחוי בגרמניה.
2. כולו רעש וצילצולים, אבל לבטח אינו יכול להרשות לעצמו לאכול במסעדות.
3. מכאן נובע שכל מה שהוא כותב ויודע זה מהזיות. ובקיצור סתם טרול מטריד.
לצפיה ב-'שאלת על החזיר והוא הגיע'
שאלת על החזיר והוא הגיע
04/01/2019 | 20:46
56
לצפיה ב-'חאלאס, אין צורך ללבות את האש'
חאלאס, אין צורך ללבות את האש
05/01/2019 | 09:49
56
לצפיה ב-'גם אצלינו סולידי'
גם אצלינו סולידי
31/12/2018 | 17:35
4
284
אני עובדת עד השעה 21:00 וקצרה בכסף. הכנתי תבשיל מחמם של עוף עם חומוס ובמיה, ואכין לו בהמשך קוסקוס מלא.
בדיוק עכשיו הבןזוג התקשר ושאל אם אפשר להזמין אותי הערב לקינוח במסעדה בה הוא עובד. איך אפשר לומר לזה לא...
לצפיה ב-'שתהיה שנה אזרחית טובה '
שתהיה שנה אזרחית טובה
01/01/2019 | 07:09
2
154
מה אכלתם לקינוח?
לצפיה ב-'בסוף הוא החליט שאין לו כוח ללכת לעבודה אחרי שחזר ממנה'
בסוף הוא החליט שאין לו כוח ללכת לעבודה אחרי שחזר ממנה
03/01/2019 | 11:41
1
144
והלכנו להתפנק בופל בלגי ב"בבית קפה"
לצפיה ב-''
03/01/2019 | 15:49
7
לצפיה ב-'אירוח סילווסטר '
אירוח סילווסטר
02/01/2019 | 13:11
168
מדי שנה אנו מארחים חברים קרובים לארוחת סילווסטר ראויה עם יינות מעולים. בן זוגי המוחרם הוא שמכין את הארוחה כולה למעט הקינוח באחריותי.

הפעם לפתיח היה פטה כבד אווז מפריגור עם ריבת בצל ואגסים ביין שלוו בקיר רואיל, בהמשך מולים בנוסח פרובנסאל  שלוו בגבורצטרמינר גרמני.

למנה עיקרית שוקי אווז מהתנור ששהו במרינדה כיומיים , פירה עפי מתכון של רובושון עתיר חמאה ושמנת ואספרגוס צרוב מלווים ביין בורדו.

בהמשך מבחר גבינות שנקנו בצרפת באזור סבואה (כולל רבלושון וטום דה סבואה)

לקינוח טירמיסו ויין פורט מובחר.

בחצות בליני.

שנה טובה לכולם ודש לחתולית מהחתול שלנו אלפי.
לצפיה ב-'טוקהאוס נמל תל אביב'
טוקהאוס נמל תל אביב
02/01/2019 | 17:15
1
223
הגענו ,חבורה גדולה של חברים להופעה של שמעון פרנס ומתי סרי - מאוהב ירושלמי 

טוקהאוס הוא מקום חדש , יחסית, בנמל קרוב לכניסה בה יש סניף של אבולעפיה 
נועד להופעות והרצאות. ישיבה סביב שולחנות , מגיעים מוקדם כדי לתפוס מקום לאכול בפורמט של זאפה 

האוכל היה בסיסי , טעים ותומחר בשפיות. חלקנו לביבות כרישה שהוגשו על יוגורט מתובל עם סלט נחמד. מנת לחם- 4 פרנות קטנות עם חמה מתובלת, משהוא חריף ולבנה. לי מרק כתום- הוגש בכלי קרמיקה שניתן לחבוק בידים ולהתחמם , המרק היה חביב בכמות נדיבה ולו מרק  " יפני"שהיו בו קוביות טופו ואטריות אודון .
שתיתי חצי בירה , הוא קבל מים בכוס וקפה. החשבון 205 שח לארוחה נחמדה. 

כרטיס להופעה עלה 180 שח לזוג . ההופעה שילבה קצת ספורים וזכרונות על ירושלים, מגוון שירים . נהננו. 
בחמש דקות  לחצות כבר הייתי במיטה 

לצפיה ב-'טוקהאוס יופי של מקום'
טוקהאוס יופי של מקום
03/01/2019 | 06:14
121
לפני שנתיים הייתי בו בערב בסגנון שירה בציבור, ואני זוכרת שהצוות כולו היה נשי וכולן היו מאד נעימות ושירותיות.  
לצפיה ב-'מסעדת שלו ביער נסגרת'
מסעדת שלו ביער נסגרת
01/01/2019 | 10:45
5
307
שנת 2019 נפתחת ועוד מסעדה נסגרת. רוני וכפיר גליקו הודיעו אמש שהם סוגרים את מסעדת שלו ביער.

מעתיקה חלקים מתוך פוסט הפייסבוק:

כי בסוף שזה נגמר יש סיבה לכול דבר...

לאחר מלחמות גדולות במקומות אפלים שבהם רק הבירוקרטיה שולטת, מלחמות רבות בגופים אטומים ומדינה אחת שותקת,

-מסעדת שלו ביער נסגרה-

אנחנו כפיר ורוני גליקו,ההורים של נועם,עומר ודור נפרדים מחלק מאיתנו שליווה אותנו כבעלים למעלה מ10 שנים,ולרוני אשתי בית שני כבר 19 שנים.

... אז אם יצא לכם לעבור ליד יער שומרים גדול ובית אחד מסתורי,זכרו כי היה כאן סיפור ונשמהלפני הכול,על זוג צעיר שרק רצה לגדול...
ימים טובים עוד לפנינו בקרוב נגלה לכם על הסוד החדש שמתבשל,
ובינתיים השביל הזה מתחיל מכאן למי ששואל...

רוני וכפיר גליקו

לצפיה ב-'חבל. היה מקום נהדר ובמיקום נהדר.'
חבל. היה מקום נהדר ובמיקום נהדר.
04/01/2019 | 20:37
1
48
לצפיה ב-'בהחלט מקום נהדר לסופרחזיר יבלות מכוער'
בהחלט מקום נהדר לסופרחזיר יבלות מכוער
06/01/2019 | 19:00
48
לצפיה ב-'לא נורא; היינו שם פעם אחת, נסענו במיוחד ולא היה מיוחד'
לא נורא; היינו שם פעם אחת, נסענו במיוחד ולא היה מיוחד
05/01/2019 | 13:31
138
לא חזרנו אליה. בעיניי זו הייתה סתם מסעדה פלצנית ויקרה ללא הצדקה, אני ממש לא מתאבלת על סגירתה.
לצפיה ב-'עצוב'
עצוב
07/01/2019 | 21:24
1
69
לא אכלתי שם שנים רבות, אך יצא לי לעבוד שם במטבח בשתי קדנציות קצרות, הראשונה לפני 17 שנים כשרוני עוד מילצרה שם.
לצפיה ב-'לצערי נראה שעוד מסעדות טובות יסגרו השנה'
לצערי נראה שעוד מסעדות טובות יסגרו השנה
08/01/2019 | 08:26
19
לצפיה ב-'מישהו יודע למה מסעדת השדרה 34 נסגרה? '
מישהו יודע למה מסעדת השדרה 34 נסגרה?
29/12/2018 | 20:18
17
305
ממש חבל.  
הייתי מזמין מהם הרבה משלוחים.  
נכון שהאוכל לא היה מאוד איכותי, אבל המחיר היה סביר, המשלוחים תמיד היו מגיעים מהר (חצי שעה בד"כ) והשירות בטלפון כשהייתי מזמין תמיד היה סבלני ואדיב.  
מוזר לי שהם סגרו כי הם גם היו במיקום מעולה.  
לצפיה ב-'מאותן סיבות שמסעדות רבות נסגרות'
מאותן סיבות שמסעדות רבות נסגרות
30/12/2018 | 08:31
9
271
בשנה האחרונה - כמות המסעדות שמצליחות לשרוד כלכלית, הולכת ופוחתת.

לצפיה ב-'חשבתי שהבעיה היא יותר אצל מסעדות גורמה. '
חשבתי שהבעיה היא יותר אצל מסעדות גורמה.
30/12/2018 | 22:26
8
160
חבל שמסעדה במיקום טוב בת"א, עם אוכל לא רע ומחירים סבירים,
לא מצליחה לשרוד. 
לצפיה ב-'אתה פשוט שומע או קורא יותר על מסעדות "גורמה"'
אתה פשוט שומע או קורא יותר על מסעדות "גורמה"
31/12/2018 | 06:58
7
168
סגירות של מסעדות פחות מפורסמות, לא מגיעות לתקשורת.
לצפיה ב-'בשבוע שעבר ראיתי בכיכר הבימה מחאה עם שמות של המון מסעדות'
בשבוע שעבר ראיתי בכיכר הבימה מחאה עם שמות של המון מסעדות
31/12/2018 | 16:57
138
שנסגרו כאילו על קברים...
אאל"ט הזכרת כאן עלייה בדרישות מבעלי מסעדות אז מניחה שעל התנאים האלה הם מחו
לצפיה ב-'זה הגיוני. אבל מעניין מה הסיבות העיקריות. '
זה הגיוני. אבל מעניין מה הסיבות העיקריות.
31/12/2018 | 18:16
5
123
רק בגלל חוק זכויות העובדים הזרים, והטיפים של המלצרים?
כי אני לא מאמין שאנשים הולכים פחות למסעדות, בטח שלא למסעדות שהן לא מסעדות שף יקרות. 
לצפיה ב-'שלוש סיבות עיקריות'
שלוש סיבות עיקריות
01/01/2019 | 07:07
4
223
נועה רוזין מסבירה אותן כאן:
https://youtu.be/HgrDzyCgdw4

דרך אגב, בכנס מסעדנים לפני כמה שבועות, דיבר השופט שנתן את פסק הדין. מהתשובות שלו לשאלות מסעדנים, היה די ברור שהוא לא נתן דעתו על ההשלכות הכלכליות של ההחלטה הזו, מבחינת מיסוי, שכר דירה ועוד.

לצפיה ב-'תודה רבה על הלינק לסרטון! לא הכרתי אותה. '
תודה רבה על הלינק לסרטון! לא הכרתי אותה.
03/01/2019 | 15:42
2
16
לצפיה ב-'יש לה ערוץ יוטיוב חדש'
יש לה ערוץ יוטיוב חדש
03/01/2019 | 15:50
1
68
היתה כתבת האוכל בתכנית של גיא פינס, והיא מגישה תכנית בוקר.
לצפיה ב-'תנקס (:'
תנקס (:
05/01/2019 | 14:24
5
לצפיה ב-'אוי, העברית, העברית... ובעניין התוכן'
אוי, העברית, העברית... ובעניין התוכן
05/01/2019 | 13:48
90
היא אמרה "להתפרנס בכבוד" וזה נכון, וכולל גם תנאים סוציאליים וכן, גם מיסים. נכון שזה נוח יותר למלצרים ולמסעדות לא לשלם מיסים בכלל על העסקת עובדים (גם להם וגם למלצרים נשאר ככה יותר כסף בכיס), אבל ואללה, זה נכון לכל עסק, ודאי שלעסקים קטנים. עם כל הכבוד, זו לא שיטה, וזה לא פתרון.

וזה נכון גם לעובדים הזרים. הבעיה העיקרית היא הדרישה הרטרואקטיבית (זה משהו שבאמת ראוי כנראה לוותר עליו) וגם ההפרשות העתידיות הן בעיה, ועדיין, מיסים צריך לשלם, תנאים סוציאליים וכו' אינם רשות אלא חובה.

וזה נכון שקשה למסעדות לשרוד, וזה לא נכון רק למסעדות אלא לעסקים רבים אחרים. וכפי שרואים בתוכניות שעושים על הנושא (למשל זו של אסף גרניט) רבים לא יודעים לנהל או להתנהל ועושים טעויות רבות, וכשאין מקום לטעויות ואין מרווח נשימה, זו התוצאה. אבל לבקש הקלות מיוחדות מהמחוקק או לצפות לפטור ממיסים זה לא פתרון, זה רק ניסיון לטאטא את הבעיה.

וכן, המשמעות היא שכנראה לא כל המסעדות ישרדו, ושאין די אנשי מקצוע לכולן ואין די פרנסה לכולן. יש יותר מדי היצע ופחות מדי ביקוש, וכשהשוק לא מאוזן, וכשמתקנים עוולות בנות שנים רבות שאפשרו גם לבינוניים לשרוד, זו התוצאה. היא מצערת, אבל כנראה הכרחית.
לצפיה ב-'הנפילה הכלכלית של המסעדות'
הנפילה הכלכלית של המסעדות
04/01/2019 | 11:11
4
160
בכל העולם יש סיכון גבוה בענף המסעדנות ואחוז הסגירות מתקרב ל 50% בתוך השנה הראשונה להפעלה. עלויות גבוהות של כוח האדם המקצועי וחוסר ידיים עובדות בעבודות העזר ובמלצרות הן סיבות עיקריות ויש עוד.
בישראל הטילו חובת פקדון של 20% משכר העובדים הזרים (להבטחת חזרתם לארץ המוצא) ויש עוד 16% הפרשות סוציאליות שוטפות. הארנונה גבוהה מאד, החשמל והמים הולכים ומתייקרים וכמובן שעלות חומרי הגלם איכותיים גבוהה בהרבה מהמקבילים בחו"ל.
לשומרי הכשרות יש כמובן הוצאות נוספות של השגחה ואישורים ומכריחים אותם לקנות ירקות, פירות ובשר רק במקומות מומלצי רבנויות למיניהן.
עפ"י החוק הטיפים של המלצרים נחשבים לשכר לכל דבר ויש לגלם אותם ולדווח על מלוא השכר ולשלם מזה את הכל המיסים וההפרשות.
אז אכן יוקר המחיה, הביורוקרטיה וגם הדת, גורמים לסגירת מסעדות ופשיטות רגל.
כמובן שלכל זה יש להוסיף ניהול כושל בחלק לא קטן מהמקרים.
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת! '
תודה על התשובה המפורטת!
05/01/2019 | 14:28
3
66
אם אני מתעלם מחוק הפקדון וחוק הטיפים, אז הייתי חושב שמסעדה שקיימת כבר מספר שנים, בעצם עברת את השנתיים הראשונות שהן השנים הקשות, וכבר יודעת להתנהל ולתפקד. בגלל זה התפלאתי שמסעדה ותיקה כמו השדרה 34 נסגרה. 
אבל אולי באמת אם מוסיפים למשוואה את חוק הפקדון וחוק הטיפים, זה משנה את כל המציאות. 
לצפיה ב-'אי אפשר להתעלם מהחוקים הללו'
אי אפשר להתעלם מהחוקים הללו
06/01/2019 | 08:01
2
85
ואין לזה שום קשר לכמות השנים שמסעדה מתפקדת.

ב- 2018 נסגרו מסעדות ותיקות כמו אורנה ואלה, בליני, עד העצם ואוסטריה די פיורלה. "קצת" ותיקות מהשדרה 34.
לצפיה ב-'אפשר, בפרט שחלקן (פיורלה, למשל) לא נסגרו מסיבות כלכליות'
אפשר, בפרט שחלקן (פיורלה, למשל) לא נסגרו מסיבות כלכליות
11/01/2019 | 02:17
37
מגוחך לספור אותה בדיון על החוקים הנ"ל, הרי הבן ממלצר שם וזה העסק המשפחתי (הוא לא סטודנט תפרן שחי מטיפים) ואולי יש שם שוטף כלים אחד, גם בזה אני לא בטוחה. נכתב שהאם המבוגרת (הבשלנית) החליטה לפרוש ולכן המסעדה נסגרת.
לצפיה ב-'דווקא במסעדות מאוד ותיקות, אולי זה יותר הגיוני'
דווקא במסעדות מאוד ותיקות, אולי זה יותר הגיוני
18/01/2019 | 16:34
14
כי אולי אחרי 20-30 שנה, הבעלים אומר די, מיציתי. 
לצפיה ב-' בזמן האחרון התחילו לבנות במסעדת הפיל (בניין מגורים)'
בזמן האחרון התחילו לבנות במסעדת הפיל (בניין מגורים)
04/01/2019 | 21:43
91
עד לא מזמן היו שם עדיין פסלי פילים מיתולוגיים... מעניין מה עשו איתם
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
30/12/2018 | 08:35
5
21
לצפיה ב-'ארוחת יום הולדת במסה בליל שישי.'
ארוחת יום הולדת במסה בליל שישי.
30/12/2018 | 09:45
1
282
אז הלכנו למסה בפעם הראשונה בליל שישי. הרושם הראשוני של בעלי מהמקום היה לא מאוד טוב, והעיצוב נראה לו פלצני (הלבן, הוילונות, ה"שיש" של השולחן, ההקרנות - הכל בעצם). לי העיצוב נראה בסדר ולפחות לא הפריע.
יתרון מאוד גדול מבחינתי הוא שלשולחנות (פרט למרכזיים הארוכים) יש ספה בצד אחד - ואני מאוד אוהבת מסעדות עם ספה (ומחפשת מקום נחמד כזה מאז שסגרו את תהל), ונהניתי לשבת לצדו. אבל, כידוע, השולחנות במסה מאוד צפופים (אני לא מדברת על השולחן המרכזי שבו יושבים ממש יחד), ולכן היה קצת מוזר לשבת מאוד סמוך לזוג אחר , אבל הם עזבו תוך זמן קצר והיה לנו מקום לשבת יחד לבד.
למנות ראשונות הזמנו כבד אווז ולרונה ובקלאווה עגל. רצינו להזמין גם שקדי עגל אבל נגמר (השולחן היה ל-22:00). בעלי חשק ברביולי שאלוט אבל מאחר שהוא מופיע גם במנת הלברק החלטנו להזמין מנת לברק ("חצי מנה") ונתח קצבים (בחירה של בעלי) לעיקריות.
לפני שהגיעו הראשונות קיבלנו מרק אפונה עם פלפל שיפקה שהיה נחמד (במיוחד המה שזה לא יהיה הקראנצ'י שהיה בתוך המרק הוסיף).
כבד האווז היה מצוין, אם כי זה לא מאוד קשה (לפחות במסעדות יוקרה) - אני לא הרגשתי שוקולד כמעט בכלל (אבל כן מתיקות), בעלי הרגיש יותר מדי שוקולד. הוופל שהוגש עם הכבד היה יבש, וההשוואה למנת ה-apple bacon waffles שאכלנו במונטריאול עם רוטב שוקולד לבן ברשת בתי קפה הייתה בלתי נמנעת - והוופל המושלם עם הבייקון והתפוחים לקח בגדול (והוא לא "מנת הדגל" ולא עולה 112 ש"ח)... שוב, הכבד היה מאוד טעים, אבל כמו כבד אווז סטנדרטי במסעדה יוקרתית. שוט הלימון (לא יודעת למה בתפריט כתוב שוט שוקולד) הזכיר נוזל ניקוי במידה מסוימת, אבל עדיין שתיתי אותו עד הסוף .
בקלאוות העגל הייתה טעימה למדי. כמו שקראתי בביקורות אחרות, אכן קשה קצת להבחין בטעם של בשר (אם היו אומרים לי שאלה תמרים ולא בשר הייתי מאמינה), אבל הסך הכל טעים, והפילו (<- לא שגיאת כתיב) מוצלח. אכלנו רק חצי כי בעלי לא אהב (הוא באופן כללי לא אוהב בשרים מתוקים במיוחד, ואני אוהבת מאוד - ובשרים עם תיבול של הבקלאווה במיוחד מאז החתונה שלנו בקפריסין - אבל בקפריסין זה היה יותר טוב, וגם עם יותר טעם של בשר), ואני, למען האמת, כבר הייתי די מלאה.
אחר כך עברנו לעיקריות. אני קיבלתי את פילה הלברק. הוא היה עשוי בצורה מושלמת מכל הבחינות, ואם זו הייתה פעם ראשונה שבה הייתי אוכלת פילה לברק הייתי מתלהבת (כמו שאכן קרה בפעם הראשונה האמיתית שבה אכלתי פילה לברק), אבל זו לא הייתה הפעם הראשונה - אז פשוט נהניתי מהמנה הטעימה, אבל בלי התלהבות ובלי שזה יחדש משהו. הלברק הגיע עם רביולי שאלוט, כאמור, קציפת פורצי'ני, פטריות וארטישוק. אישית, לא ברור לי למה אנשים אוכלים ארטישוק - אכלתי את אחת החתיכות והספיק לי. הקציפה הייתה בסדר, אם כי... קציפה. הרביולי שאלוט (הגיעו בסך הכל שניים - אז אחד לי ואחד לבעלי) היה החלק הכי גרוע בארוחה, לטעמי, ושנינו שמחנו שלא הזמנו את הרביולי למנה ראשונה. למלא רביולי בבצל שאלוט זה פשוט לא רעיון מאוד מוצלח - זה יותר מדי בצל, זה מריר קצת, זה פשוט לא.
המנה השנייה הייתה נתח קצבים בציר מרלו עם קרם תפוח אדמה. הנתח הגיע על שיפוד, ומידת העשייה הייתה M, כפי שהמליץ המלצר. הבשר היה טעים מאוד, עם או בלי הרוטב. הפירה הגיע עם שלל דברים בפנים שבעיקר ניסינו ולא הצלחנו לזהות והיה בסדר. בסך הכל מנה טעימה, אבל מבחינה VFM... לא ממש.
לקינוח לקחנו את קינוח התות שמגיע בצנצנת ומאחר שחגגנו קיבלנו על חשבון הבית מוס שוקולד עם סורבה פירות יער (נדמה לי שזה פירות יער - המלצר אמר רק מוס שוקולד), פלוס זילוף של "מזל טוב" על הצלחת. אם יש שילוב שאני לא אוהבת זה פטל/פירות יער עם שוקולד - אז מהר מהר הורדתי את הסורבה מהמוס. כל אחד בנפרד אני אוהבת מאוד, ושניהם היו טובים מסוגם - גם המוס היה מאוד טעים, והסורבה היה החלק שהכי אהבתי מהקינוחים. לגבי קינוח התות, לצערי גם בו מסתתרים פירורי שוקולד שנוגעים בפירות יער. פירקתי את הכל. את המקרונים לא אהבתי ולא אכלתי, וגם לא את גלידת יוגורט תות או את הקרם. אבל נהניתי מהריבות בתחתית של פירות יער ותות, יחד עם המרנג (בקיצור, אם זה היה פבלובה הייתי אוהבת את זה ממש ).

אוקיי, אז הביקורת הזאת פושרת משהו. הופתעתי למצוא את עצמי בצד שלא מתלהב ממסה. הכל היה טעים (חוץ מהרביולי), חלק אפילו טעים מאוד (כבד האווז, הלברק, נתח הקצבים - בעצם, כל החלקים ה"מרכזיים" של המנות) - אבל לא היה פה משהו חדש (טוב, רביולי שאלוט זה חדש - אבל זה גם לא טעים...) או מרגש במיוחד, והתחושה הייתה גם שהתמחור גבוה מדי. ובכל זאת, אנחנו עדיין מסתקרנים לנסות מנות אחרות בתפריט (כמו הניוקי ושקדי העגל שאזלו), ולא בלתי סביר שנפקוד את המסעדה שוב - אם כי כנראה רק בעסקית / עסקית שבת. ואני ממש לא יכולה להגיד שזו הייתה ארוחת יום הולדת מאכזבת - היא הייתה טעימה, הייתה בה ספה (מה שאני מאוד אוהבת, כאמור), והכל בעצם היה מוצלח. אז לא היו תגליות חדשות ומסעירות, אבל גם טעים ומוצלח זה סבבה.
שתהיה לכולם שנה אזרחית טובה!

לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
30/12/2018 | 10:14
120
העיצוב וחלק ניכר מהתפריט של מסה לא השתנו מאז שהמסעדה נפתחה. במידה מסויימת, זה מעיד על יציבות.

בסך הכל, החוויה שלכם היתה חיובית, ואני מסכימה איתך שאם מחפשים ריגושים ומנות מעניינות וחדשניות, מסה פחות מתאימה.

לצפיה ב-'סוף סוף נצחון, אבו גוש והרבה כביסה'
סוף סוף נצחון, אבו גוש והרבה כביסה
31/12/2018 | 07:11
279
בשישי עלינו ירושלימה למשחק כדורגל, ואחרי נצחון מתוק בדקה ה- 96 הנהג החליט שעוצרים אצל נאג'י באבו גוש.
בביקור הראשון שלנו במסעדה, עזרתי לו לבחור מנה, ואמרתי שסיניה עגבניות יכולה להיות מנה מצויינת. הוא הזמין אותה, ומאז מזמין אותה בכל פעם, וגם ביום שישי. בסך הכל, מכינים אותה כמו שצריך בנאג'י.
אני אכלתי רק בקטנה - חצילים ממולאים אורז וירקות (18) וקובה נבלוסיה מטוגן (17).
מנת החצילים מורכבת משתי יחידות לא גדולות של חצילים מבושלים רק מעט, היה טיפה קשה לחתוך אותם עם סכין רגילה. הטעם, לעומת זאת, היה מצויין - האורז היה עשוי בדיוק במידה הנכונה, והתיבול היה מדוייק. בהחלט מנה שאזמין שוב. 
מנת הקובה מורכבת משלוש יחידות קטנות. הקובה טוגן נכון ולא היה ספוג שמן, תערובת הבשר והצנוברים היתה מתובלת מצויין והיה בה ניחוח קינמון.

בערב אכלנו בבית ארוחה משפחתית עם הנער שמאז התחיל לעבוד במסעדה, עובד בימי שישי בערב. התפריט היה פשוט מאד: מרק ירקות עם הרבה שקדי מרק (לבקשת הנער), נתח קצבים עשוי על המחבת בשמן זית וחמאה, צ'יפס וסלט ירקות. לקינוח - תותים ובננות עם שמנת חמוצה. 

בשבת, התחלתי לכבס את הררי הכביסה שהנער הביא איתו - 6 מכונות כביסה!!!
האוכל היה בהתאם - חומוס ופלאפל שהבחור הביא מזמר, ובערב ארוחת שאריות.

לצפיה ב-'מונא בירושלים'
מונא בירושלים
03/01/2019 | 08:35
1
125
יומולדת שלי + יורש שגר בעיר הקודש עכשיו + אפשרויות מוגבלות בשבת הביאו אותנו למונא.
בקצרה: השירות היה מעולה ללא דופי. האוכל היה טוב מאוד. התמחור מאוד יקר.
מנות ראשונות: חלקנו סשימי סלמון (מעולה) וגבינת קש עם קרקרים תוצרת בית, סלק אפוי ומרקחת פירות יער (טעים אבל לא "מנה"). קיבלנו טעימות מרק (פטריות?) ולחם (קימל, טעים) ע"ח הבית. מנת הלחם חודשה ללא בקשה מצידנו (שירות מעולה כבר אמרנו).
מנות עיקריות: סטייק לזוג שהיה עשוי היטב (אבל בסוף סטייק הוא סטייק, לא מסעיר), רביולי גבינה עם חמאת מרווה (מנה ראשונה שהזמנו לעיקרית, טובה מאוד) ופסטה תוצרת בית (ששכחתי את שמה) עם ירקות (טעים אבל חסר ייחוד).
קינוחים: חלקנו מוס מסקרפונה (חסר ייחוד בעליל, משהו שטועם כמו "גוש גבינת שמנת עם רוטב פירות יער") ומילפיי (שאינה מלפיי כלל אבל היתה טעימה מאוד).
היינו ארבעה, השארנו משהו כמו 730 ש"ח לפני טיפ. היה טוב אבל לא השאיר טעם של עוד.
לצפיה ב-' ליום ההולדת'
ליום ההולדת
03/01/2019 | 09:42
14
לצפיה ב-'אואסיס או אריא?'
אואסיס או אריא?
27/12/2018 | 15:36
6
182
היי,
מתלבטת בין שתי המסעדות. מעולם לא הייתי בהן (רק קראתי המלצות פה).
על מה הייתם ממליצים לרב עם עוד זוג חברים?
תודה מראש. 
לצפיה ב-'מסעדות שונות מאד אחת מהשניה'
מסעדות שונות מאד אחת מהשניה
28/12/2018 | 08:17
2
192
בסגנון הכללי, במטבחים ובאווירה. 
איפה כבר הייתם ונהניתם? זה יכול לתת לנו כיוון לגבי ההמלצה על אחת מהן.

לצפיה ב-'הייתי ואהבתי הרבה...'
הייתי ואהבתי הרבה...
30/12/2018 | 11:25
1
165

מה עיקר ההבדל? לא הצלחתי להבין מהכתבות / ביקורות
בעיקר חשוב לי שהאוכל יהיה טוב, יהיה אפשר לשוחח, אוירה נעימה (כל סוג הולך) ושיהיה מתומחר הוגן - לא מחירים מופרכים עבור ביס וחצי. 

לצפיה ב-'המנות שונות לגמרי, סגנון הבישול שונה'
המנות שונות לגמרי, סגנון הבישול שונה
30/12/2018 | 16:57
120
האווירה והעיצוב שונים. אלה שני עולמות שונים לחלוטין, שקשה להשוות ביניהם.

לצפיה ב-'אואזיס ללא כל פיקפוק'
אואזיס ללא כל פיקפוק
28/12/2018 | 17:23
257
אבל צריך להבין שזו מסעדה לא כ"כ שיגרתית (למשל אין לחם)
שפית נהדרת מנות מאד מיוחדות
לצפיה ב-'מסעדות מאד שונות'
מסעדות מאד שונות
31/12/2018 | 10:59
107
אריא יותר "קלאסית" ומהוקצעת. האוכל שם לא סופר-יצירתי, אבל מאד מאד טעים וברמת ביצוע ש"מרימה" מנות שיכלו להיות בנאליות במקום אחר. ביחד עם שירות מתוקתק וקוקטיילים טובים, מדובר במקום מצוין, שלא קרה עדיין שאכזב אותי.

אואזיס יצירתית יותר, אבל יציבה פחות. התפריט מסקרן יותר ומציע יותר מחוויית הגילוי של טעמים ושילובים שחובבי אוכל כל כך אוהבים. מצד שני, לפחות לטעמי, לא הכל עובד. בסופו של דבר, אני מוצא שאני מתקשה לזכור מה אכלתי שם, כי שום מנה לא היתה בפועל טעימה או מעניינת כפי שהיא נשמעה. האוכל טוב, שלא יובן לא נכון, אבל עבורי הוא לא ענה על הציפיות. ועדיין, אין לי ספק שיש שם פוטנציאל לרגש ולחדש.
לצפיה ב-'באריא מגישים לחם נהדר ללא חיוב ! באואזיס אין בכלל לחם'
באריא מגישים לחם נהדר ללא חיוב ! באואזיס אין בכלל לחם
02/01/2019 | 16:48
100
אני אוהבת מאד לחם...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תקשורת חזותית-מיתוג עסקי
בואו למתג את העסק שלכם
פורום תביעות ייצוגיות
פורום תביעות ייצוגיות
אורית הרטום - דיאטנית קלינית ורופאה סינית
אורית הרטום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה