לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1938519,385 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-'חמסה - שער העמקים - מקום חדש ומבטיח '
חמסה - שער העמקים - מקום חדש ומבטיח
08/07/2018 | 14:45
6
252

מה הייתם נותנים על מנת לאכול אצל חיים כהן בקיוסק ? עוד לפני שהוא התפרסם ? או אצל מאיר אדוני עוד בימים שכתית היתה בכפר רות ?

לפעמים צריך לדעת לתפוס את המקום הנכון בזמן הנכון - לפני שכולם מגלים אותו ועדיין להנות מהראשוניות ומהטעמים שעדיין לא הושרו במיץ טבלאות אקסל וחישוב תשואה למטר.

ונראה לי שמצאתי מקום כזה.

המקום נקראה "חמסה" והוא מצוי בקיבוץ שער העמקים - כ- 100 מ' שמאלה משער הכניסה (המסעדה השניה). מקום מאוד בראשיתי, שהיה פעם החשמליה של הקיבוץ אשר הוסב למטבח גדול ומרווח כאשר את האוכל מגישים בחוץ על שולחנות קק"ל בצל עצי אלה ענקיים. (קונספט חדשני - מרווח בין שולחן לשולחן).

המחירים ידידותיים מאוד למשפחות ובכלל המקום מקרין מן הרגשה של נעימות ושלווה שמתאימה מאוד למפגשי משפחות או סתם לארוחות עם החברה או הילדים שיש לכולם מספיק מרווח ולא צריכים להיות מקובעים לכסא.
. (קונספט חדשני - מרווח בין שולחן לשולחן).

במטבח בחורה צעירה - מיד אחרי צבא עם יד מעולה שמתנהלת בו בבטחון של מישהי שיודעת מה היא עושה. המנות חלקן בסיסיות שנועדו להשביע אנשים וילדים רעבים אבל תמיד יש מנות עם טוויסט מרתק כמו כבדי העוף, המעורב או האמפנדס
ושוב, זו ממש לא מסעדת גורמה (עדיין לא) אז תורידו ציפיות, אלא מסעדה של אוכל אמיתי שעדיין מרגישה כמו מקום שבא לארח אותך. מסעדה טובה עם אוכל נהדר,אווירה נעימה וטבחית צעירה שיודעת מה היא עושה.
ויהיה מרתק לראות לאן זה מתפתח. אם היא באמת תמריא כמו שאני מעריך תמיד תוכלו לספר שאכלתם במקום הראשון שלה.

קישור לדף הפייסבוק של המקום לתאום ציפיות 

https://www.facebook.com/pg/%D7%97%D7%9E%D7%A1%D7%94-%D7%A9%D7%A2%D7%A8-%D7%94%D7%A2%D7%9E%D7%A7%D7%99%D7%9D-196594454465103/photos/?ref=page_internal
לצפיה ב-'מהתמונות בפייס נראה אוכל בסיסי מאוד- קשה לראות פה'
מהתמונות בפייס נראה אוכל בסיסי מאוד- קשה לראות פה
08/07/2018 | 15:45
2
173
בשלב זה  את האדוני/אדונית הבאה!!

אשמח לטעות.
לצפיה ב-'תצטרך להגיע ולנסות - או לחכות ולראות לאן זה יתפתח '
תצטרך להגיע ולנסות - או לחכות ולראות לאן זה יתפתח
08/07/2018 | 15:55
1
157
יש מחיר להיות שם בהתחלה.
אז כן אפשר להסתכל על ערימת שניצלונים ואפשר לראות את המנות האחרות שהן מיוחדות ומעניינות הרבה יותר ומגלות שם טבחית אמיתית עם "יד".

אבל לא כל מקום מתאים לכל אחד ובטח לא בשלב הזה.

אם אתה מחפש כעת חווית קצה של אוכל עילי אז זה רחוק מאוד משם (וכך גם כתבתי.)

לצפיה ב-'אני חושב שאתה מגזים ומתלהב יתר על המידה. אבל'
אני חושב שאתה מגזים ומתלהב יתר על המידה. אבל
08/07/2018 | 17:49
167
אולי כולנו טועים.
הרי הטבחים הכי גדולים מתחילים מאיפשהו.
אני מאמין שהתפריט לא של הטבחית אלא של המקום בטח, מאמין שהיא לא הבעלים, אבל אולי אני טועה.

הכל יכול להיות, אבל לפעמים זה מוקדם מידי לגלות.
אני גם מתלהב לפעמים יותר מידי ממקומות כאלה וכאלה, ובסוף זה נגמר.
ורק לפעמים, זה רק מתחיל.

הם בהחלט קיבלו ממך אחלה ביקורת, את זה אני בהחלט יכול לראות. אולי בהזדמנות אקפוץ לשם.
לצפיה ב-'פיקס, מה אכלת שם? כמה שילמת?'
פיקס, מה אכלת שם? כמה שילמת?
08/07/2018 | 19:22
1
175
קשה להתרשם ממה שכתבת.
לצפיה ב-'בוודאי - אחרת לא הייתי כותב '
בוודאי - אחרת לא הייתי כותב
08/07/2018 | 21:20
199
היינו חמישתנו
אישתתי אכלה את הכבדים - שהיו מופלאים
נסראללה את המעורב - שהיה טעים ומעניין
שני הקטנים שניצלונים (ואח"כ הוזמנה מנה נוספת)
אני הייתי בהתקף צמחונות אז הזמנתי את הגרסה שלהם לסביח שהיה עם טוויסט מעניין של עשבי תיבול מהגינה.

כל המנות בצלחת בין 30 ל- 40 שח - הסביח שלי בסביבות 25.
(לא שמרתי את החשבונית אז אין לי פרוט מדויק)
לצפיה ב-'תודה על הדיווח'
תודה על הדיווח
09/07/2018 | 09:05
108
מזמן לא פינקת אותנו היה שווה לחכות!!

לצפיה ב-'ולמצוקה השנתית: מחפשת מסעדה כשרה (תעודה) ולא יקרה באזור ת"א'
ולמצוקה השנתית: מחפשת מסעדה כשרה (תעודה) ולא יקרה באזור ת"א
07/07/2018 | 16:00
50
524
לחגיגה משפחתית מצומצמת (חמישה-שישה אנשים), פתוחה בערב באמצע השבוע (לא יום ראשון). התקציב יכול להיות 100+ ש"ח לאדם, אבל לא 200... (בקיצור, לא מאיר אדוני, אף שהתפריט שלו בהחלט נראה מעניין). שיהיה טעים, רצוי מגוון (כדי שלכל אחד יהיה מה לאכול; שלא יהיה רק בצקים או רק בשר, ולא עממי/עדתי) יכול להיות...
המשך>>
לחגיגה משפחתית מצומצמת (חמישה-שישה אנשים), פתוחה בערב באמצע השבוע (לא יום ראשון). התקציב יכול להיות 100+ ש"ח לאדם, אבל לא 200... (בקיצור, לא מאיר אדוני, אף שהתפריט שלו בהחלט נראה מעניין). שיהיה טעים, רצוי מגוון (כדי שלכל אחד יהיה מה לאכול; שלא יהיה רק בצקים או רק בשר, ולא עממי/עדתי) יכול להיות גם בכיוון אסיאתי/דגים (אבל את "דרבי בר דגים" מיציתי, וב"ניני האצ'י" היינו לפני שנה). רעיונות?
לצפיה ב-'בנדיקט ביתן אהרון-לא עומד בסטנדרט או התדרדרות רשתית?'
בנדיקט ביתן אהרון-לא עומד בסטנדרט או התדרדרות רשתית?
05/07/2018 | 15:49
8
472
בגלגולי כאוכל בשר ושותה אלכוהול הייתי לקוח קבוע של הבנדיקט בסניפי הרצליה ובן יהודה. הקבועה שלי היתה ארוחת בוקר אנגלית עם בייקון, נקניקיות ושעועית, ותמיד הייתי מבסוט מהשירות ומהתמורה.

בגלגולי היום כאיש משפחה טבעוני מהשרון, קפצתי עם אשתי לארוחת בוקר בסניף בביתן אהרון. בשעה 8:30 בבוקר המסעדה היתה כמעט ריקה והיתה בה מלצרית אחת. התפריט מלא וגדוש, אבל אופציה טבעונית יש אחת בלבד-"ארוחת בוקר טבעונית" שמציעה פנקייק מקמח חומוס משובץ בפלפלים, עם רוטב פלפלים, אבוקדו טחינה ומתבל עגבניות. זה לא נשמע להיט גדול ואני גם לא איזה חובב פלפלים מובהק, אבל אנחנו כבר פה אז הזמנו. אשתי הזמינה מיץ סחוט של סלק, תפוח וגזר עם ג'ינג'ר.

ראוי לציין שהמסעדה היתה מלוכלכת-הרצפה, החלונות, המושבים. לא זוהמה, אבל גם רחוק מלהיות נקי. התמיהה לגבי האוכל והשירות התחילה כבר בשלב הנחת הלחם על השולחן-הגיעה סלסילה עם 4 לחמניות חמות שזה סבבה, אבל עם פנכה זערורית ומסכנה של ריבה. סה טו. אני זוכר מהעבר את השפע במתבלים של הבנדיקט, ולא ברור מה הקטע. אני מניח שמי שלא טבעוני מקבל יותר, אבל אי אפשר לחשוב על כמה מתבלים טבעוניים כדי שזה לא יראה כה עצוב ואומלל?

מפה לשם אשתי קיבלה את המיץ וקלטה מיד שאחד המרכיבים לא בסדר. היא קראה למלצרית שלא הבינה איפה הבעיה, עד שהמארחת ששמעה כנראה מרחוק (המסעדה עוד ריקה) זרקה לה בנונשלנט: "הג'ינג'ר" והמשיכה בדרכה. המלצרית הסתכלה עליה בתמיהה: "הג'ינג'ר?!", והמארחת בבטחה: "הג'ינג'ר!". אוקיי, אז כנראה היה פאק בג'ינג'ר, אשתי הזמינה איזה מיץ אחר וממשיכים הלאה.

נשמע צלצול הפעמון המבשר על הוצאת מנה מהמטבח והסטטיסטיקה של זמן המתנה+כמות אנשים בישרה שזה שלנו. המלצרית היחידה היתה כבר עסוקה עם שולחן אחר. עוד צלצול פעמון, ואז טבח כועס מאד מרים את קולו: "למה זה לא יוצא"?!. התכווצנו במבוכה. לבסוף המלצרית ניגשה לאסוף את המנה והטבח פשוט יצא עליה בצעקות, סיטואציה הזויה ולא נעימה-לא ברור איפה האחמ"ש שירגיע את השגעת.

הפנקייק התגלה כיבש כמדבר ולא טעים (גם לא מגעיל-פשוט חסר טעם). אני לא מאלה שמחזירים מנות וגם הייתי רעב, אז אכלתי. נהניתי? לא. הטחינה ליד היתה מוצלחת. האבוקדו היה בסדר גמור. "מתבל עגבניות"? נסו עגבניה מגורדת של ליד הג'חנון, בלי שום תיבול. אה, וראוי לציין שבנדיבותם-בניגוד למצב רגיל בארוחות בוקר שבו נהוג לקבל פעמיים שתיה, ובטח במצב של תמורה דלה כמו ארוחת הבוקר הטבעונית שלהם-בבנדיקט מקבלים שתיה אחת בלבד.

על ביקורים כאלה נאמר הייתי שלוש פעמים: ראשונה, אחרונה ויותר מדי.
לצפיה ב-'וסליחה על שגיאת הכתיב-מטבלים ולא מתבלים'
וסליחה על שגיאת הכתיב-מטבלים ולא מתבלים
05/07/2018 | 18:43
49
לצפיה ב-'נשמע מבאס אבל לא הידרדרות רשתית'
נשמע מבאס אבל לא הידרדרות רשתית
05/07/2018 | 20:40
254
אני הייתי פעמיים בזמן האחרון בסניף בשרונה
בשני המקרים נהנינו מאוד גם מהאוכל וגם מהכמויות הנדיבות (אחת המנות שהזמנו היתה פריטטה  והגיעה בגודל שמספיק  ל3 אנשים בקלות)
לצפיה ב-'בוקר טוב'
בוקר טוב
06/07/2018 | 07:37
3
264
שמי נועה ואני מנהלת את היח"צ בקבוצת בנדיקט.
הצטערתי לשמוע מה שהיה כתוב. חשוב לנו כקבוצת מסעדות לקבל ביקורות ולהשתפר. אשמח לקבל את מספר הטלפון שלך כדי להעביר אותו למנהל המסעדה והוא יחזור אלייך באופן אישי.
תודה. שבת שלום.
לצפיה ב-'למה שלא תעני בפורום ותתני הסברים שכולנו נוכל לשמוע?'
למה שלא תעני בפורום ותתני הסברים שכולנו נוכל לשמוע?
08/07/2018 | 21:08
33
לצפיה ב-'נועה החביבה'
נועה החביבה
12/07/2018 | 15:52
1
41
כתבת כאן יפה, וגם אליי בפרטי-רק אציין קבל פורום שמנהל המסעדה ממש לא התקשר..ושיהיה ברור: אני לא צריך "פינוקים" ושיפצו אותי, קרה וקורה אלף פעם בארץ שאתה מתבאס במסעדות בכלל וארוחות בוקר בפרט-אבל אם כבר כתבת, אז אני מוצא לנכון לציין..
לצפיה ב-'טוב, זה היה מהיר..'
טוב, זה היה מהיר..
12/07/2018 | 16:30
37
התקשרה אליי מנהלת המסעדה בביתן. נחלק את זה לשניים:

1) הבלגאן הניהולי-אומרת שהיתה בחו"ל בשבוע ההוא, לקחו את ההערות ברצינות, דיברו עם הצוות..שיהיה להם בהצלחה (לא בציניות).

2) האוכל-מסכימה שיש בעיה כללית בבנדיקט לגבי אוכל טבעוני, אין מספיק אפשרויות, ויש מקום רחב לשיפור. הזמינה אותי לביקור חוזר, אמרתי לה שאשמח לחזור כשיהיה שיפור במגוון וברמה של האוכל הטבעוני, בסה"כ רשת מושקעת כמו בנדיקט אמורה להציע לקהל הטבעוני הרבה יותר ממה שמוצע לו כיום. 
לצפיה ב-'גם אנחנו לא נהנינו בסניף שלהם בכפר סבא'
גם אנחנו לא נהנינו בסניף שלהם בכפר סבא
08/07/2018 | 10:27
1
187
שירות מגומגם, ארוחת בוקר ישראלית שהיתה סתמית ואגס בנדיקט בביצוע  בינוני ומטה. והכל בתימחור לא זול. 
מראש בחרנו בבנדיקט בשל חברה שהגיעה ארצה לגיחה קצרה והתגעגעה למקום.
הביקור חיסל את הגעגועים שלה לשנים רבות. יש היום אופציות הרבה יותר נעימות וטעימות.
לצפיה ב-'פעם הם היו להיט- היום מקום יקר להחריד עם VFM'
פעם הם היו להיט- היום מקום יקר להחריד עם VFM
08/07/2018 | 15:42
151
מהנמוכים בארץ

מנת האגז בנדיקט שלהם לא רעה אבל במחיר של 70 פלוס פלוס צריך לקבל משהו divine
לצפיה ב-'טאקוס פריכים בתל אביב?'
טאקוס פריכים בתל אביב?
05/07/2018 | 20:53
8
161
שלום לכולם,

היכן אפשר למצוא טאקוס פריכים בתל אביב? עדיפות למקום זול, גם פאסט פוד יעבוד.

לצפיה ב-'בדוק במקסיקנה, מזקל ובטקרייה'
בדוק במקסיקנה, מזקל ובטקרייה
06/07/2018 | 09:00
46
לצפיה ב-'לא נראה לי שיש, זה אמריקאי מדי'
לא נראה לי שיש, זה אמריקאי מדי
07/07/2018 | 10:54
2
131
מסעדות בארץ ירימו את האף ויעשו את המקסיקאי הרך, לא את האמריקאי.

אם אתה ממש בדודה יש קיטים להכנה בבית שאפשר לקנות, קצת עבודה אבל יוצא כיף
לצפיה ב-'אחרי עשר שנים בארה"ב'
אחרי עשר שנים בארה"ב
08/07/2018 | 08:56
1
125
אני עדיין לא נוגע בטאקו הפריכים. אמריקאי במובן הרע של המילה.

אגב, גם הטאקו הרכים הם לא בדיוק אוטנטיים, כי משתמשים בטורטיות על בסיס קמח חיטה ולא תירס. אבל הם לפחות טעימים.

לצפיה ב-'Tostada יש במקסיקו'
Tostada יש במקסיקו
08/07/2018 | 13:59
80
זה דווקא לא טקס מקס. 
וגם אני לא קרועה על טורטיות קמח אם יש אופציה לתירס. ההבדל עצום לדעתי.
לצפיה ב-'רגע יש עוד אופציה... אולי'
רגע יש עוד אופציה... אולי
07/07/2018 | 10:58
1
171
בטאפצ'ולה יש טאקוס רכים אבל גם טוסטדס, טורטיות פריכות אבל פתוחות. אולי אפשר לשכנע אותן לעשות לך טאקוס פריכים מקופלים.
לצפיה ב-' אבדוק האופציה הזו '
אבדוק האופציה הזו
07/07/2018 | 14:15
25
לצפיה ב-'אין כי בארץ לא עושים טורטיות במקום. '
אין כי בארץ לא עושים טורטיות במקום.
07/07/2018 | 15:40
122
הטאקוס לא פריכים, כי לצערי אין מקסיקנים שלימדו את הישראלים את השיטה.
לצפיה ב-'מנצל"ש - טורטיות טריות מתירס בישראל ???'
מנצל"ש - טורטיות טריות מתירס בישראל ???
08/07/2018 | 14:04
92
יש חיה כזו ?
או שאוכל מקסיקני כאן תמיד יהיה לאפה מחוממת ?

לצפיה ב-'חייבת לכם דיווח מהצפון '
חייבת לכם דיווח מהצפון
05/07/2018 | 20:39
5
329
נתחיל במקום בו ישנו - מלון הגושרים בקיבוץ הגושרים. המלון מוקף בפסלים מקסימים, מדשאות, ירק, פרחים, עצים תמירים ונחל שזורם בכל מקום. היו כל מיני פעילויות מטעם המלון אך לא לקחנו חלק באף אחת מהן.

האוכל היה לנו טעים ומגוון וכל אחד מצא משהו לטעמו. קינוחי הפרווה הפתיעו לטובה וכך גם הג'חנון בשבת שהיה רך ולח (ולא יבש ונוקשה כמו שיצא לי לראות בארוחות שבת במלונות אחרים).

הבריכה החיצונית עצומה בגודלה (ועמוקה מאוד)! גם בריכת הפעוטות גדולה מאוד ומכילה בנוחות את כל המשתכשכים .

המלון ממוקם מרחק נסיעה קצר מאוד מכל אתרי התיירות שבסביבה. אנחנו טיילנו בחצבני/שניר ועשינו את מסלול המים (המלצה – להגיע עם נעליים שמיועדות למים ולא כפכפי אצבע כמונו ), היינו גם בנחל דן ובמפל התנור. בכל אתר היו שכשוכיות לילדים (האמיצים שטבלו במים הקפואים) והשירותים היו נקיים ומסודרים.
מומלץ לרכוש כרטיס מטמון ועדיף לרכוש דרך וועד כלשהו, כי במחירי רשות הטבע המחיר מופרך לחלוטין !

ולאוכל... ותודה לממליצים :

קוקיה בקיבוץ דפנה

מסעדה חלבית באווירה פסטורלית ונעימה, שפע חניה, התחשבות בילדים (קיבלו דפי ציור והתחשבו במגבלות הפיצה עבורם) והמלצרית שלנו הייתה מקסימה.

בהרכב של שני מבוגרים אוכלי כל, 2 ילדים בררנים ופעוט שלא בוחל בכלום הזמנו:

ריזוטו סלק (חולת ריזוטו אנוכי ) שהגיע עם שלולית קרם פרש בצד וקומץ גרגרי אפונה. היה חסר למנה משהו שייתן לה טוויסט מעניין יותר והיא הייתה קצת אנמית בטעמה.

סלט שוק שהכיל בעיקר המון – המון רצועות פלפל (באמת טו מאץ') מעט עיגולי מנדולינה של זוקיני וצנונית, עגבניות שרי, בצל ירוק, כוסברה, צ'ילי וגבינת עיזים (טעימה מאוד) וכל זה מונח על מצע קרם חצילים. הסלט היה גדול מאוד והיה יכול להיות מושלם אם היה יותר איזון בין כמות הגמבות לשאר הירקות.

הפיצה הייתה גדולה, עם בצק דק ופריך וענתה על צרכי כולנו.

=================================================

פוקצ'ה - גן הצפון

מקום עליו קראתי פעמים רבות ע"ג הפורום ועכשיו אני יכולה למקמו גיאוגרפית ולסמן .

שבת, השעה 16:00, המקום מפוצץ ובכ"ז נמצא לנו מקום בלא שהזמנו מראש.

מאוד אהבתי את התפריט היות ויש אפשרות להזמין חלק מהמנות כמנות מוקטנות.

גם פה לקחתי ריזוטו סלק, אלא שפה הוא הגיע עם ערמונים, בצל ירוק, פרמז'ן ושמנת חמוצה. מה שהפך אותו למוצלח ביותר ובמיוחד בהשוואה לקוקיה. כל המרכיבים השתלבו יחד בכייף מבחינת הטעם וכמובן הגיוון במרקם.

סלט קטן של אנדיב והדרים, עם סלק מוחמץ, תערובת עלים, גרעינים (דלעת אם זכור לי נכון), נקטרינה וגבינת כבשים. הסלט (הקטן) היה טעים מאוד, נדיב בגודלו ובכמותו וגבינת הכבשים הוגשה ביד רחבה!

בהזמנת ראשונות מקבלים פוקצ'ה שהייתה נהדרת ונאכלה עד תום!

בן הזוג הזמין פסטה ברוטב עגבניות, הבן הזמין שניצלים ופסטה ברוטב (חיסל הכל ) והבת הזמינה פסטה בלי רוטב .
הקטן נהנה מכל העולמות וטעם/בלס מהצלחות והמנות של כולם .

לסיכום – הכל היה טעים מאוד והמנות ה"קטנות" שיש בתפריט, בעיני בכ"א, גדולות ומספקות אופציה נהדרת לבעלי קיבה קטנה יותר/טעימות/חלוקה וכו'... 

לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
06/07/2018 | 08:58
1
99
זוכרת מחירים פחות או יותר?
לצפיה ב-'הייתי אומרת שממוצע למנה סביב ה -50 שח +-'
הייתי אומרת שממוצע למנה סביב ה -50 שח +-
07/07/2018 | 21:56
24
לצפיה ב-'תודה על הדיווח , חיכיתי אבל בסוף השתנו תוכניותנו '
תודה על הדיווח , חיכיתי אבל בסוף השתנו תוכניותנו
06/07/2018 | 21:27
142
והנופש בצפון עבר למרכז (אדווח בבוא העת)
דוקא בניתי על קוקיה- התכוונתי להתארח בקבוץ דפנה ...

ו
לצפיה ב-'גם אנחנו היינו פעמיים בגושרים בשנים האחרונות'
גם אנחנו היינו פעמיים בגושרים בשנים האחרונות
07/07/2018 | 16:14
128
ובשתי הפעמים מאד נהננו מארוחת הערב במקום. היינו בפורום של חברים עם הרבה ילדים וכולם מצאו שם מבחר ענק והרבה מנות מוצלחות, כולל הקינוחים. מבין בית ההארחה בדירוג הזה שפזורים באיזור, הגושרים נרשם אצלנו כמוצלח ביותר מבחינת האוכל.
לצפיה ב-'תודה , מקטלגת בזכרון. לביקורים הבאים...'
תודה , מקטלגת בזכרון. לביקורים הבאים...
08/07/2018 | 14:11
9
לצפיה ב-'ויטרינה חזרו לאבן גבירול'
ויטרינה חזרו לאבן גבירול
06/07/2018 | 04:51
5
267
מדרום למעוזם המקורי בבנין שבשיפוצים, סמוך לסטימצקי השתרך תור ארוך ומסודר,
חשבתי עם הספר.. ואז נחשפתי למסעדה עם ויטרינה בגובה 2 קומות.
לקח לי דקה לקלוט שזו ויטרינה הנקניקיה, משלט ניאון ורוד מעוצב בפנים.
ניגוד מושלם ל"חור" ממנו פעלה בעבר. בכל שולחן כיכבה צלחת עם צ'יפס.
אמנם 8 בערב, עדיין תור שמוריד את החשק למרות העיצוב שנראה
יבוא רשת אמריקאית נוצצת, מה שלא רחוק מהסיפור במציאות.
לצפיה ב-'היא לא חזרה לשם לפני שנה כבר?'
היא לא חזרה לשם לפני שנה כבר?
06/07/2018 | 15:26
3
48
לצפיה ב-'הבניין היה בשיפוץ '
הבניין היה בשיפוץ
07/07/2018 | 09:47
2
127
נדמה לי שלפני שנה עדיין לא הסתיים השיפוץ.
לצפיה ב-'אכן לפני שנה הכריזו כבר על המקום החדש'
אכן לפני שנה הכריזו כבר על המקום החדש
07/07/2018 | 09:55
134
עברתי במקרה לא הייתי מעודכן - גם לא הפסד גדול כזה תור...
לצפיה ב-'אולי, אבל זה פתוח כבר המון זמן'
אולי, אבל זה פתוח כבר המון זמן
07/07/2018 | 14:27
107
אני הייתי שם לפני כארבעה חודשים, וזה אחרי אי אילו חודשים טובים שחבר אמר "פתחו בחזרה את הויטרינה באבן גבירול, צריך למצוא יום ללכת לשם בשעה שבה אין תור". 
לצפיה ב-'פתחו לפני קצת פחות משנה במיקום הנוכחי (במקום ג'ארלד שנסגר)'
פתחו לפני קצת פחות משנה במיקום הנוכחי (במקום ג'ארלד שנסגר)
11/07/2018 | 13:31
22
אכלנו שם בערב הפתיחה ופעם פעמיים מאז והיה מצוין. לאחרונה טעמתי את מנת הנאגטס שלהם (שקיבלה פירסומים חיוביים בהרבה מקומות) אבל היא הייתה די סתמית. עדיף להתמקד בהמבורגר.
לצפיה ב-'מצב המסעדנות כל כך קשה...'
מצב המסעדנות כל כך קשה...
04/07/2018 | 13:41
52
572
"שמונה מסעדות מסקרנות נפתחות בקרוב"
ה
https://food.walla.co.il/item/3169908

אותם המסעדנים, שאומרים לכולנו שכל מי שיש לו משהו בין האזניים שימנע מלפתוח מסעדה... אז מי פה מבלף ?
המשך>>
"שמונה מסעדות מסקרנות נפתחות בקרוב"
הhttps://food.walla.co.il/item/3169908

אותם המסעדנים, שאומרים לכולנו שכל מי שיש לו משהו בין האזניים שימנע מלפתוח מסעדה... אז מי פה מבלף ?
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
05/07/2018 | 06:44
6
13
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-' טוליפוס - חגיגה יוונית ביקב טוליפ'
טוליפוס - חגיגה יוונית ביקב טוליפ
05/07/2018 | 06:53
40
ביקב טוליפ פותחים אירועי הקיץ, ומתחילים עם "טוליפוס" - חגיגה יוונית בקונספט של טברנה היוונית.

אירוע פתיחת הקיץ יתקיים מחר, יום שישי ה- 6.7 בשעות 10:00-15:00 במרכז המבקרים של יקב טוליפ בכפר תקווה (ליד טבעון).

הכניסה ללא תשלום וכוללת טעימות יין של יקב טוליפ, ויקב הקונספט הים תיכוני "מאיה", כמו גם מגוון יינות מאגן הים התיכון שמייבאת חברת אדום-כהה של היקב.

ההיצע רחב ובהחלט מאפשר טעימה מעולמות, זנים וניחוחות שונים אשר כולם מרכיבים את מפת היין הים תיכונית של האזור.

במרכז המבקרים יוקם פופ-אפ יווני אשר יציע בתשלום, מאזטים, סרדינים, עלי גפן, לאבנה ועוד

בהמשך הקיץ מתכננים ביקב טוליפ סדרה של אירועי יין ואוכל, ביניהם: הבסטה של בלה, אירוע הסועד הנודד, ארוחת שקיעה עם השפית הטבעונית אביטל סבג, סדנאות יין ועוד .

הכניסה לאירוע ללא תשלום וכוללת טעימות יין, תפריט האוכל במחירים נוחים
יקב טוליפ, כפר תקווה, קרית טבעון, טל' 04-9830573

לצפיה ב-' בראנצ'ים חדשים ברשת פרש קיטשן'
בראנצ'ים חדשים ברשת פרש קיטשן
05/07/2018 | 07:11
61
רשת בתי הקפה והמסעדות "פרש קיטשן" יוצאת עם תפריט ספיישל של ארוחות בראנץ' שיוגשו כל היום

שף אילן ברמלי מרשת בתי הקפה "פרש קיטשן", שיתף פעולה עם משק צוריאל בהרכבת תפריט "בוקר פלוס" - תפריט חדש של ארוחת בראנץ' מחומרי גלם איכותיים, מגוונים וטריים שיוגשו במהלך כל היום.

תפריט הבראנץ' "בוקר פלוס" יוגש בנוסף לתפריט הקיים של הרשת, ויכלול 5 מנות:

• בראנץ' מפנק - אומלט מפנק במילוי פירה, חמאה ופרמז'ן, סלסלת לחמים בליווי חגיגת מאזטים: טאבולה קינואה ועשבים, לאבנה גלילית של משק צוריאל עם סלסת עגבניות ופלפלים, סלט צנוניות וסומק, גבינת שמנת עם אריסה, טחינת יוגורט וריבת צ'ילי חריפה. בליווי סלט אישי ושתייה לכל סועד.
  • שקשוקה משוגעת - שקשוקה עם קוביות מוקפצות של גבינת חלומי ממשק צוריאל, עגבניות צלויות, בטטה, פטריות, בצל, חציל קלוי, שום, עשבי תיבול, ארבע ביצי עין מעל והר של קוביות פוקצ'ה חמה בצד. מוגש עם טחינה, מאזט זיתים ופלפלים קלויים, בליווי סלט קצוץ גדול וקנקן שייק זוגי.
  • המבורגר חלומי - המבורגר מגבינת חלומי של משק צוריאל ופיסטוק קלוי ומעליו בצל מטוגן. מוגש בלחמנייה עם חסה, עגבנייה, בצל סגול ומיונז, בליווי סלט ירוק רענן ושתייה לבחירה.
  • פוקאצ'ה אמנטל - אומלט וגבינת אמנטל נעם בתוך פוקצ'ה גדולה עם חמאת קשיו, ריבת צ'ילי ועלי בייבי. מוגש עם זיתים מתובלים, סלט אישי ושתייה לבחירה.
  • קוקי בום - עוגת "קוקי דו" חמה ומפנקת הנאפת במקום ברגע ההזמנה. בצק חמאה עם שברי שוקולד חלב מתוק, רך מבפנים וקראנצ'י מבחוץ, מוגש עם גלידה וניל ופינוקים מתוקים.

לצפיה ב-' יקב בזלת הגולן - חגיגת כדורגל בשרים ויין'
יקב בזלת הגולן - חגיגת כדורגל בשרים ויין
05/07/2018 | 07:17
28
ביום ראשון ה- 15.7, החל מהשעה 17:00 יחגגו ביקב בזלת הגולן בקדמת צבי, את גמר מונדיאל 2018. המשחק יוקרן על מסך LED ענק, ובתפריט בחגיגת בשרים ויין.

כניסה חופשית - מזון ויין בתשלום (כשר).
האירוע מתקיים תחת כיפת השמיים

חובה להזמין מקום מראש.
לפרטים- עטרת - 054-3392897, 04-6965010

לצפיה ב-'פתיחה חגיגית-ארטישוק אוכל אמיתי מהשדה.צומת הסחנה הקטנה'
פתיחה חגיגית-ארטישוק אוכל אמיתי מהשדה.צומת הסחנה הקטנה
05/07/2018 | 07:59
84
היכן ששכנה מסעדת אל אסללה , בתחנת הדלק צומת אחת לפני גן השלושה, נפתחת היום רשמית וחגיגית ארטישוק.
החלל שופץ עודכן ונראה יפיפה.החלל כולל מעדניה חנות למזון אורגני
ובית קפה חלבי.
את היעוץ הקולנירי יעץ אייל גמשי מהמעדניה במרחביה.
בחלל בית הקפה מוקם טבון המפיק פיצות ומאפים.
בנוסף יש ארוחות חלביות החל מהבוק ועד לערב.
היום תתקיים במקום ארוחת טעימות בסגנון בופה 47 ש"ח למבוגר/27 ש"ח לילד
עד גיל 12.
במקום נבנה דק לישיבה בחוץ.
ארטישוק צפויה להיות פתוחה גם בשבתות

מקווה שיצליח להם באזור המאתגר הזה.
לצפיה ב-'מיט קיטצ'ן - תפריט קיץ חדש'
מיט קיטצ'ן - תפריט קיץ חדש
05/07/2018 | 10:20
86
לרגל עונת הקיץ, השף נדב נצר ממסעדת השף הכשרה MeatKitchen (מיט קיטצ'ן) משיק תפריט קיץ שמחבר בין העולם הקולינארי ה"ישן", עליו גדל, לבין טעמים חדשים וחומרי גלם המאפיינים את המטבח המודרנ.

בין המנות החדשות המוצעות בתפריט הקיץ:
  • סלט זוקיני ירוק אבוקדו גרידת לימון, נענע, פרי העונה ושקדים קלויים (54 ש"ח)
  • סשימי דג ים ג'לי אננס, פלפל חריף, כוסברה, אננס טרי, בזיליקום, אבקת חציל, רוטב אננס ולמון גראס (64 ש"ח)
  • טרטר טונה אדומה אבטיח, קרם שמפניה הדרים וליים, פלפל חריף, עירית, גרידת לימון, קציפת לימונדה וסורבה ליים (64 ש"ח)
  • בצלים ממולאים בשר טלה בבישול ארוך קרם כרובית, גזר בצבעים, שאלוט שרוף, רוטב ציר בקר ורימונים, טוויל דואה מיצרית (69 ש"ח)
  • קרפצ'יו כבד אווז ברולה קרם ערמונים, זרעי כוסברה מסוכרים, צ'יפס בזיליקום, טוויל פקאן, אבקת זהב (79 ש"ח)
  • חציל שרוף באש, דוקסל פטריות ואגוזי מלך (טבעוני) קרם כרובית, תרד ביין לבן, פירורי לחם וטוויל שמן זית שחור (79 ש"ח)
  • עופיון שלם במרינדת סומק וזעתר סלט עגבניות חריף, פלחי תפוח אדמה, בצל שרוף וטחינה (105 ש"ח)
  • פילה לוקוס קרם כרישה טורטליני בטטה, כרובית, שאלוט שרוף, אבקת טאסוס, אבקת סלק, ויניגרט סומק וטוויל חומוס (162 ש"ח)
גם תפריט הקינוחים עבר חידוש עם מנות שכוללות חיבורים קולינאריים בלתי-קונבנציונאליים לצד סורבטים מרעננים:
  • מוס שוקלד לבן ושמן זית מקרון לבן, אבקת מרנג, טוויל איזומלט וגלידת אגוזי לוז (48 ש"ח)
  • סולרו פסיפלורה וקוקוס גספצ'ו פסיפלורה, אננס טרי, קוקוס קלוי, מיקרו בזיליקום וסורבה מישמש (54 ש"ח)
  • טארט שוקולד קרמל מלוח, אגוזי לוז, מוס לוטוס, ספונג' שוקולד, קרמבל שוקולד, פירות יער, אבקת זהב, טוויל איזומלט זהב וגלידת שוקולד (64 ש"ח)

מיט קיטצ'ן
יגאל אלון 65, תל אביב
03-6310684

לצפיה ב-'איטליאנו דה לה קוסטה - נופר זוהר, סבינה ולדמן ונועה רוזין'
איטליאנו דה לה קוסטה - נופר זוהר, סבינה ולדמן ונועה רוזין
05/07/2018 | 10:28
115
ביום שלישי ה- 10/7, שף מסעדת איטליאנו דה לה קוסטה, חמודי עוקלה, יארח במטבחו שתי שפיות ועיתונאית אוכל:
נופר זוהר (ק-פה האנוי), סבינה ולדמן (שפית, יועצת קולינרית ומרצה בכירה בדנון- בית הספר למצוינות קולינרית) וונועה רוזין (עיתונאית אוכל, 'רשת' ערוץ 13).

השלוש יצטרפו לעוקלה במטבח, ויבשלו יחד כחלק ממסורת ימי שלישי במסעדה- Girls Night Out. הארוחה תורכב ממנות ספיישל, בהן ישולבו חומרי גלם מהמטבח האיטלקי והערבי, בין המנות:
  • לחם פרנה, שווארמה טלה מהשוק, בבישול ארוך, מרווה, שום, עגבניות, מאשייה וטחינה;
  • סלט קלמרי, גרגירי חומוס, עגבניות מרמנד, ויניגרט וטפנד זיתים;
  • קנלוני טלה וצנוברים עם קרם עגבניות סיציליאני;
  • טורטליני תרד טורקי, בר ים בקראסט תבלינים ארומטיים.

הסומלייה מירן חורי תפנק את האורחים והאורחות ממיטב היינות; קונידטור המסעדה פיראס נפאע, יפנק בקינוחים מיוחדים בשילוב חומרי גלם עונתיים, ומבצע 1+1 על קוקטיילים יצירתיים.

בנוסף, הזמרת נופר כהן (דה וויס, וווקה פיפל) תופיע עם הסינגל החדש "אנשים".

מספר המקומות מוגבל. מומלץ להזמין מקומות מראש.
מסעדת איטליאנו דה לה קוסטה
רחוב העלייה השנייה 96 חיפה; 04-6601011‏

לצפיה ב-'חומוס'
חומוס
03/07/2018 | 19:07
14
449
איפה החומוס הכי טוב באזור המרכז ?
לצפיה ב-'הבן של הסורי, בכרם התימנים.'
הבן של הסורי, בכרם התימנים.
04/07/2018 | 12:43
5
227
הלל הזקן 10, תל אביב.

אף חומוסייה, בשום כפר ערבי, באיזה מקום בצפון, באיזה עכו,
או מצריים.
זה החומוס הכי טוב בעולם.

לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
04/07/2018 | 12:51
1
194
איך גודל המנה ?
לצפיה ב-'את זה תצטרך לראות בעצמך. גודל סביר.'
את זה תצטרך לראות בעצמך. גודל סביר.
04/07/2018 | 13:11
64
לצפיה ב-'גרתי בכרם, הבן של הסורי היה הקבוע שלי מטעמי נוחות, והוא רחוק'
גרתי בכרם, הבן של הסורי היה הקבוע שלי מטעמי נוחות, והוא רחוק
05/07/2018 | 15:52
2
163
מלהיות החומוס הטוב בארץ, בתל אביב או אפילו באיזור.

אין לחומוס הזה שום ייחוד, הוא טעים באופן סביר בלבד ואכלתי שם קבוע מכיוון שאני מכור לחומוס, נעשה רעב מוקדם בבוקר וזה היה 50 מטר מהבית. הם הפכו את הקמצנות לאמנות ואדם סביר-בטח מי שלא אוכל עם פיתות, כמוני-לא יכול לצאת שבע ממנה אחת. 
לצפיה ב-'מבחינת המתכון זה החומוס הכי טוב.'
מבחינת המתכון זה החומוס הכי טוב.
05/07/2018 | 21:11
1
156
מבחינת טעם של אנשים, זה משתנה,
החומוס הכי כך כך, יכול להיות טעים מאוד ללשון אחרת.

בכללי, הרבה אנשים מסתמכים בסיפור מדהים, ובאיזו דרך מדהימה להגעת המקום.
בכללי? הדרך אף פעם לא חשובה, אלא החומוס.
חומוס  טוב, לא קשה לעשות, אבל צריך לעשות,
ורוב המקומות לא עושים את החומוס שלהם. זה ההבדל מהרבה מקומות.

לצפיה ב-'הגיע הזמן שתכתוב איםה אתה עובד'
הגיע הזמן שתכתוב איםה אתה עובד
07/07/2018 | 07:37
104
כדי שנדע לאן לא להגיע!
לצפיה ב-'תשאל עשרה אנשים ותקבל עשר תשובות '
תשאל עשרה אנשים ותקבל עשר תשובות
04/07/2018 | 16:29
2
203
יש שנשבעים בסניף המקורי של בהדונס ליד הבורסה,
אחרים יגידו שהמסבחה של אבו חסן מצויינת,
חומוס אבו דאבי גם מקבל המלצות רבות.
לצפיה ב-'סבבה'
סבבה
04/07/2018 | 16:59
1
158
מה שאני מחפש, זה גודל מנה טוב, מחיר סביר ואיכות כמובן.
לצפיה ב-'בדוק את הבלוג של שוקי גלילי'
בדוק את הבלוג של שוקי גלילי
04/07/2018 | 17:39
177
תמצא בו הרבה חומר על חומוס.
לצפיה ב-'שחקן חדש במיקום מפתיע'
שחקן חדש במיקום מפתיע
04/07/2018 | 21:32
238
לפני כשלושה חדשים נפתחה בשכונת רמת החייל (לא באיזור התעשיה) חומוסיית ג'ורג'.

לזכותם, עוד לפני האוכל: פתוחים 7 ימים בשבוע, עד הערב המאוחר.

בתפריט חומוס, פול ומסבחה בצירופים המוכרים, פלאפל, סלט וצ'יפס וגם מאכלים מבושלים, במתכונת "עד שהסיר מתרוקן". יצא לי לטעום רק את המקלובה, ללא בשר (זה מה שנשאר וקיבלתי על חשבון הבית) - מצוין. תפריט התבשילים נראה מבטיח, מקווה שיצא לי לטעום ולעדכן.

החומוס ברמה גבוהה, לטעמי מגיע לאיכות של חומוסיות טובות בצפון, אם כי לא למעולות שבהן. המסבחה בסגנון של ח'ליל ברמלה, קצת פחות שום וקצת פחות תבשילי, אבל באמת מצוין. פול טוב, עם טעם עמוק של בישול ארוך. בקיצור - הפתעה נהדרת, מקווה שישמרו על הרמה ועל השעות.

רחוב הרוגי מלכות, משהו כמו מס' 5, רמת החייל.
לצפיה ב-'בתור מכור כבד לחומוס'
בתור מכור כבד לחומוס
05/07/2018 | 20:48
3
202
הטובים ביותר הם  חומוס לול בטירה ואבו חסן בטירה.
בשניהם החומוס בעל טעם עמוק מאוד, לא כבד וממכר בצורה בלתי רגילה. שניהם נחשבים בעיניי מהטובים בארץ
אם לא בא לך להרחיק עד טירה, הנה עוד כמה מקומות עם חומוס מצוין:
חומוס נאדר הגדול בבן צבי בת"א
קלבוני
מרכז החומוס האסלי ביפו
חאג' כחיל
שיפודי זיקה
אבו מרוואן
בהדונס בגבעתיים (לבורסה אל תלך, חומוס בינוני מינוס)

לצפיה ב-'אתה אוהב את החומוס בחאג' כחיל?'
אתה אוהב את החומוס בחאג' כחיל?
07/07/2018 | 09:42
2
130
אכלתי אותו רק בשיפודיה שלהם, והוא היה לטעמי תפל והרגיש לא מאד טרי.

חברי החומוסאי (שאוכל חומוס בכל מקום אליו הוא מגיע, ומנתח אותו לפרטי פרטים), טוען שאני חייבת לאכול בבהדונס ליד הבורסה. מתכוונת לעשות זאת בקרוב, יחד איתו.
לצפיה ב-'בבהדונס נמצא המתכון של הסורי'
בבהדונס נמצא המתכון של הסורי
07/07/2018 | 11:47
133
הסורי שישב בכרם התימנים, סגר את המקום שלו בגלל סיכסוך עם השותף,
השותף פתח את בהדונס. ואני מאוד ממליץ על המקום הזה, החומוס שם מצויין.
הבן של הסורי רקם איזשהו מתכון מעניין אבל קצת שונה.
אומרים שבהדונס זה חיקוי, אבל זה עדיין מאוד טעים ושווה.
לצפיה ב-'ביאליק 138'
ביאליק 138
07/07/2018 | 12:20
106
לא כזה קרוב לבורסה.
לצפיה ב-'אשמח להמלצות על טייק אווי ובעיקר משלוחים באזור ראשל"צ רחובות'
אשמח להמלצות על טייק אווי ובעיקר משלוחים באזור ראשל"צ רחובות
03/07/2018 | 12:25
6
129
אני כבר חודש בבית,  בשמירת הריון קפדנית שלא מאפשרת לי לצאת או לעמוד ולבשל.  הבחור נאלץ לבשל מעט בהתאם להנחיות שאני משגרת לו מהספה,  אבל חייבים לגוון מעט עם אוכל מבחוץ.

כל הסגנונות  יתקבלו בברכה....  לא יכולים לראות כבר פיצות

לצפיה ב-'ג'פניקה'
ג'פניקה
03/07/2018 | 15:35
36
לצפיה ב-'חבריי בראשל"צ אוהבים להזמין מסוהו'
חבריי בראשל"צ אוהבים להזמין מסוהו
04/07/2018 | 00:07
39
לצפיה ב-'המבורג ותרזה'
המבורג ותרזה
04/07/2018 | 09:35
116
לא יצירות מופת אבל סוגרות את הפינה
לצפיה ב-'טמפופו בנס ציונה'
טמפופו בנס ציונה
05/07/2018 | 07:39
80
קצת יקרים אבל טעים מאוד, יש גם מוקפצים
לצפיה ב-'עוד כמה'
עוד כמה
05/07/2018 | 07:41
1
111
ריבר וטרנזיט ברחובות יש מגוון של דברים
לדעתי גם לשיפקה ברחובות יש משלוח אבל לא בטוחה.

בעלך יכול גם תמיד להביא טייקאווי ואז המגוון גדל עוד יותר - נאפיס, הרצל בר ועוד
לצפיה ב-'שיפקה נחמדה מאד ועושה משלוחים'
שיפקה נחמדה מאד ועושה משלוחים
05/07/2018 | 11:50
97
אכלתי בה כמה פעמים עם חברה שגרה בסמוך. אוכל פשוט וטעים.
לצפיה ב-'חדשה בגבעתיים: טורי'
חדשה בגבעתיים: טורי
02/07/2018 | 13:01
23
629
היי היי לכולם,
אשמח לשתף בביקור שלי במסעדה יחסית חדשה (שנה +) בכצנלסון גבעתיים- טורי, בר סושי.
ראשית, התמונות מדברות בעד  עצמן, לא? 
והתמונות נלקחות משני ביקורים שלי שם בשבוע וחצי האחרונים, צירוף מקרים...
בביקור הראשון השירות היה מעולה, עם תה קר אסיאתי וצייסרים על חשבון הבית, ומלצר שלא יודע כלום. בביקור השני השירות היה סבבה עם מלצרית שלא יודעת כלום. 

משהו שם עדיין בהתלמדות, למרות שהולך להם ממש טוב, בראשון בערב היתה המתנה.

ראשונות:
ספרינג רול ירקות עם אטריות שעועית (מעולה) , טרטר סלמון אבוקדו (מוגש נפלא בכוס גבוהה של קוקטייל), סלט אטריות שעועית (רגיל), סלט פפאיה (הכי טוב שאכלתי!).
ציון - 8 רק בגלל הסלט אטריות שעועית 

עיקריות - הזמנו רק סושי ואין לי הרבה לדווח מלבד העובדה שהוא היה ממש טעים! שוב - מלצרית שלא יודעת מה יש בפנים ומה אפשר להרכיב, חבל, אבל זה לא קשור לאוכל.
ציון - 10 

קוקטייל - קוקטייל ברדי ירוק, חמוץ מתוק, מושקע מאוד, גדול ומפנק

קינוח - ניסינו קינוח בננה בקרם טופי שניתן לטבול בשוקולד. נשמע ככה ככה ומתברר כהברקה! זה למעשה סושי בננה שוקולד, הבננה היא מורגשת בטעם, אבל לא בננה באמת אלא קרם, מעדן אמיתי! מבאס שצריך היה לחלוק אותו. ציון - 10 +

שירות - 7

אגב, ביקור בכצנלסון יכול להפתיע אתכם עם כמה ברים טובים, מסעדות מעולות, יוגורטייה, מרקייה, אחלה דברים ואחלה אווירה בעיקר במונדיאל. 

לצפיה ב-'תודה על ההמלצה! התמונות דווקא לא אטרקטיביות בעיניי, צר לי...'
תודה על ההמלצה! התמונות דווקא לא אטרקטיביות בעיניי, צר לי...
02/07/2018 | 14:33
12
314
זה נראה סתם כמו סושי ישראלי סטנדרטי, שום אסתטיקה מיוחדת במסורת יפן, וההגשה על גשר עץ (זה תחליף לספינה? ) תמיד נראה לי עממי-פלצני (משתדל יותר מדי, ולא בכיוון הנכון). גם הסלט בתחתית התמונה לא נראה טוב, נראה קצת שוחה ברוטב...

אבל אם טעים זה מה שחשוב, ואני מודה לך על הדיווח ועל ההשקעה בתמונות. תמיד טוב לשמוע על מקומות חדשים. עד היום הכרתי רק את נאו (לא רחוק משם) ואולי בפעם הבאה ננסה אותם.
לצפיה ב-'גם אני הייתי לא מעט בנאו '
גם אני הייתי לא מעט בנאו
03/07/2018 | 09:49
207
ושמחתי שיש לה שכנה...
הנאו מצוינים ממש, למרות שהם גם מסעדה אסיאתית סטנדרטית, אבל איכשהו תמיד הם מלאים ותמיד יש אווירה ושירות ממש טובים.
לגבי טורי- התמונות לא ממש טובות, אבל היתה אסתטיקה נאה מבחינתי שעונה על הציפיות, ברור שישנן מסעדות יותר ריצניות בתחום וגם יותר יקרות. 
בבקשה.
לצפיה ב-'ההגשה של סושי על מגשי ומבני עץ מקובלת ביפן'
ההגשה של סושי על מגשי ומבני עץ מקובלת ביפן
03/07/2018 | 09:57
10
225
כלי ההגשה משתנים בהתאם לגודל המנה. כבר ראיתי תמונות של סושי מוגש ביפן על מגשי עץ פשוטים, אוניות, ארמונות, צלחות עץ עגולות ועוד.
לצפיה ב-'בספינות "מפוארות" (ובמקרה הזה גשר) נתקלתי רק בישראל'
בספינות "מפוארות" (ובמקרה הזה גשר) נתקלתי רק בישראל
04/07/2018 | 00:01
9
163
ולא במסעדות יפניות אותנתיות. לא ראיתי כאלה במסעדות יפניות רציניות בישראל ובחו"ל ולא בתמונות ממסעדות ביפן. כמובן, לא ראיתי אינו ראיה, אבל זה הרושם שלי. בכל מקרה, התמונות (שדיברו בעד עצמן) לא סיפרו לי שום דבר מפתה... (לא ממראה עיניים, לפחות).
לצפיה ב-'חפשי בגוגל ותמצאי בקלות'
חפשי בגוגל ותמצאי בקלות
04/07/2018 | 16:24
8
94
תמונות ממסעדות ביפן.
לצפיה ב-'אכן מצאתי בקלות תמונות ממסעדות ביפן, אבל לא כאלה'
אכן מצאתי בקלות תמונות ממסעדות ביפן, אבל לא כאלה
04/07/2018 | 16:46
7
104
מגשי עץ פשוטים בהחלט; מבנים ארכיטקטוניים – לא. לא חיפשתי כאלה במיוחד, הסתכלתי על התמונות שגוגל הציג. אז שוב, אולי זה קיים, אבל לא התרשמתי שזה נפוץ או מקובל, וגם גוגל לא שינה זאת.
לצפיה ב-'מצאתי בקלות דוגמא אחת'
מצאתי בקלות דוגמא אחת
04/07/2018 | 17:35
6
136

ראיתי הגשות דומות על אוניות, למשל, בתמונות של חברים שביקרו ביפן.

כל העניין הוא, שאין סיבה לפסול משהו כ"עממי פלצני" (נכתב במפורש כמשהו שלילי), רק מפני שהוא פחות מוכר לך.
לצפיה ב-'נראה שהתמונה הזאת היא מסושיה בארמניה (!).'
נראה שהתמונה הזאת היא מסושיה בארמניה (!).
04/07/2018 | 22:49
4
134
לא זכור לי שנתקלתי בסושיה כלשהי ביפן בסט סושי שיועד ליותר מאדם אחד (אין בזה הרבה הגיון כשהסושי מגיע בעיקר כניגירי שמוכנים אחד-אחד גם ככה. שכל אחד יזמין מה שהוא רוצה לאכול). חוץ מזה, סושי inside-out וסושי מטוגן זה משהו שהיפני הממוצע כנראה לא יזהה במבט ראשון כסושי. רוב הסושי שנאכל ביפן הוא ניגירי וסשימי- ורוב הסושי שנאכל בארץ הוא סושי מערבי/אמריקאי, שמתאים יותר לחך של הישראלים ולאיכות ולמחיר של הדגים הנאים בארץ.
אני לא חושב שסושיה שמגישה רק ניגירי וסשימי תצליח לשרוד בישראל- אז זה בסדר גמור שמגישים גם סושי שהוא לא יפני-אותנטי. מצד שני, אני גם חושב שסושיות שמגישות את הסושי על קונסטרוקציות מוזרות זה עניין די מגוחך- אני מניח שזה די שקול לחומוסיה בטוקיו שתגיש חומוס בתוך דגם של ספינה של מנו ספנות.
לצפיה ב-''
05/07/2018 | 00:35
10
לצפיה ב-'סשימי זה לא סושי'
סשימי זה לא סושי
05/07/2018 | 02:48
101
אם כבר אתה רוצה לדקדק. אלו מנות נפרדות.
מה שכן, זה נכון שרוב הסושי הוא ניגירי.

לצפיה ב-'שנאמר: אופס, טעיתי.'
שנאמר: אופס, טעיתי.
05/07/2018 | 06:41
1
117
אחפש עוד תמונות. אני זוכרת תמונות שחברים העלו מטיולים ביפן.
לצפיה ב-'העובדה שאת צריכה לחפש במיוחד לא מבהירה לך את המצב?'
העובדה שאת צריכה לחפש במיוחד לא מבהירה לך את המצב?
06/07/2018 | 02:25
14
לצפיה ב-'לא פסלתי דבר ולא סתרת את דבריי. כתבתי את הרושם האישי שלי.'
לא פסלתי דבר ולא סתרת את דבריי. כתבתי את הרושם האישי שלי.
05/07/2018 | 00:34
20
לצפיה ב-' על הדיווח וברוך הבא לפורום '
על הדיווח וברוך הבא לפורום
02/07/2018 | 20:00
1
187
מלצרים שלא יודעים ממה מורכבות המנות, לא מביאים הרבה תועלת
בתפריט המסעדה לא מפורטים מרכיבי המנות?

אתה זוכר אולי כמה שילמתם?
לצפיה ב-'לא זוכר מספר, אבל זוכר שהתרשמנו ושמחנו שלא יצא יקר'
לא זוכר מספר, אבל זוכר שהתרשמנו ושמחנו שלא יצא יקר
03/07/2018 | 09:51
42
לצפיה ב-'הם פה כמה חודשים בודדים...לא ממש שנה+'
הם פה כמה חודשים בודדים...לא ממש שנה+
03/07/2018 | 17:09
4
186
אני גרה ממש ליד אז יצא לי להיות שם כמה פעמים, דווקא המלצרים תמיד ידעו מה יש במנות וידעו להזהיר לגבי ציר דגים וכל מיני דברים שמתחבאים, מה אפשר לשנות וכו'
דווקא בגזרת השירות הם הצטיינו כל פעם, כולל פעם אחת שבאחת המנות שהייתה תקרית לא נעימה והתגלה חוט מתכת קטן במנה (כנראה מניקוי של הווק), הם ישר התנצלו, זיכו על המנה, פיצו בקינוח לבחירתנו ואז כשהגיע החשבון עוד הורידו 15% מכל החשבון בגלל התקרית. אנחנו הרגשנו שהם עשו מעל ומעבר וניהלו את זה נכון ממש (אולי אפילו יותר מדי...הרגשנו קצת לא נעים..טעויות קורות)

מעבר לכך האוכל די סטנדרטי אבל טעים, הקינוח של הרול בננה שצילמת ממש מוצלח בעיני, מוכנה לאכול אותו כל יום .
הקוקטיילים  מעניינים כיאה למסעדה שחולקת בעלות עם הבר קוקטיילים שממול (זוט אלורס) אבל יקרים באופן לא מותאם לדעתי.

לצפיה ב-'שירות זה הרבה עניין של מזל... '
שירות זה הרבה עניין של מזל...
04/07/2018 | 10:58
3
113
זוכרת אולי כמה עולה הקינוח של הרול בננה? 

ולגבי קוקטיילים- בכללי מחירים שלהם זה סוגייה בפני עצמה, מאוד מבאס האמת. אין בפחות מ- 40-50 ש"ח בכל מקום, ותמיד זה מלא קרח. 
לצפיה ב-'לגבי הקינוח אין לי מושג כי קיבלנו אותו על חשבון הבית...'
לגבי הקינוח אין לי מושג כי קיבלנו אותו על חשבון הבית...
04/07/2018 | 13:25
2
98
לגבי הקוקטיילים- אם אתם כבר בגבעתיים תנסו את המרלן ברחוב רמב"ם, בר חמוד עם קוקטיילים טובים ולא מלאי קרח, ב"happy hour"  יש 1+1, וגם האוכל שם ממש מוצלח
לצפיה ב-'תודה! מה השעות של ההפי האוור? '
תודה! מה השעות של ההפי האוור?
08/07/2018 | 10:46
1
4
לצפיה ב-'19:00-20:00'
19:00-20:00
08/07/2018 | 16:09
2
לצפיה ב-'אז השירות לא טוב?'
אז השירות לא טוב?
04/07/2018 | 12:37
2
125
לא יודעת כלום, מה יש לדעת בעצם?
עשית להן חידון או משהו?
לצפיה ב-'מלצרים ומלצריות צריכים לדעת הכל על התפריט'
מלצרים ומלצריות צריכים לדעת הכל על התפריט
04/07/2018 | 16:25
1
33
לצפיה ב-'הוא כתב לא יודעים כלום'
הוא כתב לא יודעים כלום
04/07/2018 | 16:34
117
אולי הוא עשה להן חידון לכי תדעי.
כי יש אנשים כאלה מציקים שלפעמים לא באים להנות אלא להציק.
אני לא אומר שזו הסיבה,

אבל עניין אותי השירות שם יותר לעומק.
ואולי המקום באמת חדש, ולא באמת מוכן. שזה לא ביג דיל.
לצפיה ב-' מסעדה בירקון'
מסעדה בירקון
04/07/2018 | 09:49
5
260
שלום לכם, סיפר לי מכר שיש מסעדה ברזילאית בירקוI שהעלות כניסה 150 שקל ואפשר לאכול איזה נתחים וסוגי בשר שרוצים, בלי תוספות רק עם לחם
איך נקרא המקום?
האם הוא פתוח בשבת, 
הוא לא זכר את השם מדויק אבל אמר שב-150 אפשר לאכול גם צלעות כבש, גם סטייק אנטריקוט, גם צלעות לבן, הכל
לצפיה ב-'בטח שמכירה- שם המקום, בחלום שלך'
בטח שמכירה- שם המקום, בחלום שלך
04/07/2018 | 11:58
211
כתובת- הפתי המאמין 34

לצפיה ב-'נשמע כמו קאסה דה ברזיל'
נשמע כמו קאסה דה ברזיל
04/07/2018 | 12:33
3
227
אבל נשאר רק סניף באילת,
הסניף בתל אביב מת.
הסניף בראשון לציון נראה לי לא קיים יותר.

לא יודע אם יש מקומות שמציעים תפריט של אכול ככל יכולתך.
לצפיה ב-'כשהיינו באילת התפלאתי שאין שלטים שלהפ'
כשהיינו באילת התפלאתי שאין שלטים שלהפ
04/07/2018 | 14:42
2
184
פעם היו בכל מקום.
הפעפ לא ראינו בכלל

כך או כך, החווייה שלי שם היתה שלילית במיוחד.
לצפיה ב-'היי, תודה רבה לכם,'
היי, תודה רבה לכם,
04/07/2018 | 14:52
164
ויום טוב
לצפיה ב-'אני לא מתפלא. '
אני לא מתפלא.
07/07/2018 | 15:47
40
כי עיקרון האכול כפי יכולתך, זה רעיון בעייתי, מדובר ברווח עצום על משהו לא איכותי.
וברגע שרוצים איכות מפסיקים להגיע, ברגע שכל העיקרון של המסעדה בנוי על זה.
זה למה פאפאגאיו נפלו וגם קאסה.
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
01/07/2018 | 08:17
19
32
לצפיה ב-'ארוחה משפחתית בדולפין ים בירושלים'
ארוחה משפחתית בדולפין ים בירושלים
01/07/2018 | 17:08
1
260
יום שישי בצהריים וכולנו (6) בחרנו בעסקיות (במחיר העיקרית מקבלים פוק'צה + סלטים + שתיה קלה + קפה/תה).

אז מה היה שם :
פוק'צה וסלטים - כלולים במחיר העיקריות.  הפוקצ'ה היתה חמה וטעימה, הוגשה בקמצנות.  הסלטים (מבחר של 6) היו בינוניים.
זה היה החלק הפחות מוצלח בארוחה.

כעיקריות לקחנו -
פלטת דגים מעורבת (2) (84 ש'ח).
מולים יין לבן (2) (78 ש'ח).
פסטה פירות ים (78 ש'ח).
מוסר (84 ש'ח)
כל המנות העיקריות היו מוצלחות.

לאחרונות -
קפה ותה למי שרצה (כלולים כאמור במחיר העיקריות).
טירמיסו (2) (34 ש'ח)
עוגת גבינה (34)
פאיי תפוחים (34) - נטען ששלי יותר טוב
פינוק של דולפין (34)
מוס שוקולד (34).

+ גולדסטאר (24 ש'ח) שילמנו 714 ש'ח.  אם נביא בחשבון את גודל ואיכות המנות - ה VFM מצויין [אם כי אני תהיתי ממה הם מתפרנסים באמת...].

מומלץ מאד (יש חניה, בתשלום, ממול ....)
לצפיה ב-'מסעדה ותיקה מאד'
מסעדה ותיקה מאד
01/07/2018 | 19:58
195
וטוב לדעת שהיא שומרת על איכות הדגים. למיטב זכרוני הסלטים תמיד היו בינוניים.
לצפיה ב-'אז חזרנו הביתה לארה"ב'
אז חזרנו הביתה לארה"ב
02/07/2018 | 07:40
8
306
וביום שבת אחרי הצהריים הלכנו להסתכל על פסטיבל הפיות שהתקיים בכיכר העיירה שלנו, בה אנשים הגיעו מחופשים לפיות ושדונים, ואילו אנחנו הגענו מחופשים לאנשים. האוכל בדוכני האוכל בפסטיבל לא היה מפתה במיוחד (נקניקיות בלחמניה וכאלו), אז החלטנו לחפש בסביבה מקום לארוחת ערב מוקדמת.

בסופו של דבר הלכנו למסעדה בשם Campground שמקבלת המון ביקורות טובות מהמקומיים. בפעם הראשונה בה ניסינו את המקום, הארוחה שקיבלנו לא היתה מוצלחת במיוחד. אבל הפעם זו היתה חוויה מתקנת. הזמנו פלטת גבינות (שהתבססה על גבינות של מחלבות מקומיות), סלט, צלעות טלה בציפוי עשבי תיבול, מק אנד צ'יז עם גבינת גאודה מעושנת ולקינוח עוגת s'mores. פרט לסלט שלא אהבנו, כל השאר היה מצויין.

לצפיה ב-'גרמת לי לחשק למק אנד צ'יז'
גרמת לי לחשק למק אנד צ'יז
02/07/2018 | 10:38
5
54
לצפיה ב-'אנחנו גם מכינים די הרבה בבית'
אנחנו גם מכינים די הרבה בבית
02/07/2018 | 18:02
3
164
הקטנה שלנו מאד אוהבת, וזה ממש פשוט להכין.

לצפיה ב-'אשמח למתכון מוצלח'
אשמח למתכון מוצלח
03/07/2018 | 19:34
2
31
לצפיה ב-'אני שיניתי קצת את המתכון הסטנדרטי'
אני שיניתי קצת את המתכון הסטנדרטי
03/07/2018 | 21:14
1
145
במתכון הרגיל מכינים רוטב בשמל, וממיסים לתוכו את הגבינה הצהובה. אני בדרך כלל קצת מקצר את הדרך ומוותר על החמאה אבל במקום זה שם יותר גבינה.

המתכון שלי הוא פחות או יותר ככה:
1 ספל של מקרוני יבש
1/2 ספל חלב
כף גדושה של קמח לבן
1/2 כפית מלח
1/2 כפית אבקת שום
1/2 כפית אבקת בצל
פלפל לפי הטעם
60 גרם גבינה עם טעם עדין (לדוגמה מוצרלה)
60 גרם גבינה איכותית עם טעם חזק יותר (לדוגמה, צ'דר אנגלי)
עוד כל מיני ירקות ותוספות לפי מה שבא.

הערה: אני לא מודד כמויות מדוייקות לגבינה. זו הערכה לכמה אני שם בדרך כלל. והרבה פעמים אני גם מערבב כמה סוגים של גבינות. אני גם אוהב להוסיף ירקות כגון ברוקולי או אפונה למק אנד צ'יז שאני מכין.

מבשלים את המקרוני (או כל סוג של פסטה) במים עם קצת מלח עד שהם מתרככים (כ-9 דקות או פחות, תלוי בסוג).
בינתיים מערבבים את החלב בספל עם הקמח והתבלינים. כשהפסטה מוכנה, מסננים את המים, מוסיפים את התוספות (ירקות וכו') אם רוצים, ומוסיפים את החלב. ממשיכים לחמם על אש בינונית עד שהרוטב מסמיך ומתחיל לבעבע (חשוב, בשביל שלא יהיה טעם קמחי), ואז מנמיכים את האש ללהבה ההכי קטנה, מוסיפים את הגבינה, מערבבים עד שהיא נמסה, מכבים את האש ובתיאבון.

לצפיה ב-'רק 120 גרם גבינה?'
רק 120 גרם גבינה?
04/07/2018 | 16:30
68
אפילו לא דורש קרדיולוג
לצפיה ב-'ממליץ על הגרסה של סלבה וידה'
ממליץ על הגרסה של סלבה וידה
05/07/2018 | 02:53
61
מק אנד צ'יז סרטנים - שילוב אדיר.
לצפיה ב-'אז אתם בעצם פיות ושדונים שהתחפשו לאנשים? '
אז אתם בעצם פיות ושדונים שהתחפשו לאנשים?
02/07/2018 | 14:37
1
35
לצפיה ב-''
02/07/2018 | 17:58
17
לצפיה ב-'גרקו תל אביב'
גרקו תל אביב
02/07/2018 | 14:23
5
278
כבר המון זמן אנחנו רוצים לשוב לגרקו. בשישי בצהריים זה קרה. המקום נראה גדול ועמוס משזכרנו מלפני כמה שנים, אבל כנראה שהוא נותר באותו הגודל ופשוט נוספו שולחנות. השולחנות הרבים דחוסים למדי והדבר יוצר תחושה של צפיפות ועומס יתר, בייחוד בזמן הומה כמו שישי בצהריים.

הוזמנו:
מאפה 12 האלים: פילו מטוגן במילוי גבינת פטה, טימין וגרדת לימון עם דבש ושומשום - די פשוט, מאד מענג. מנה כיפית שבוצעה היטב.

קרמידי קלזונה: קלזונה יווני עם בצל מקורמל וגבינת קפילוטרי - זכרנו את המנה כמצוינת. הפעם משהו במילוי לא הסתדר והמאפה לא היה לגמרי קריספי. עדיין לא רע, אבל נטול הברק והטעמים הנהדרים של בצל מקורמל שזכרנו.

אוקטופוס בגריל: תמנון על הגריל עם בצל, חומץ ולימון. הגריל נתן טעמים טובים אבל התמנון היה עשוי מדי.

ספיישל של ברבוניות מטוגנות על קרם פלפלים מעושנים - מנה לא טובה. הטעמים היו דלים ולדברי הסועדת הברבוניות היו גדולות מדי והעצמות הפריעו באכילה.

פסטיצ'יו: מאפה פסטה עם בשר, בשמל וגבינת פטה - טעים מאד. מנה גדולה ועשויה היטב שהמשכתי לאכול למרות שכבר לא הייתי רעב.

קינוח של קרם ברוטב הדרים וזעפרן - חביב וקליל יחסית.

נדמה לי שגרקו נהייתה קצת שוקקת ומצליחה מדי לטובתה שלה (או בכל אופן לטובתם של הסועדים בה), לפחות בשישי בצהריים. האוכל טוב בבסיסו אבל הביצוע לא תמיד מדויק. אם נשוב זה יהיה באמצע השבוע.
לצפיה ב-'אכלתי בגרקו בהרצליה לפני שבועיים'
אכלתי בגרקו בהרצליה לפני שבועיים
02/07/2018 | 20:04
4
217
ארוחת ערב מוקדמת, שהפתיעה אותי. לא יכולתי לדווח, כי הבן שלי עובד במסעדה, ואני ושותפי לארוחה קיבלנו כמה מנות על חשבון הבית, ויחס מיוחד.

הבן אומר שבימי שישי בצהריים המסעדה בהרצליה  רועשת מאד, יש נגן בוזוקי ומוזיקה בווליום גבוה. זה סגנון המקום. כך היה גם בתל-אביב?
לצפיה ב-'נגן בוזוקי לא ראיתי אבל בהחלט הומה ורועש'
נגן בוזוקי לא ראיתי אבל בהחלט הומה ורועש
02/07/2018 | 21:44
144
לא שאני מצפה לאווירה של שקט מכובד במקום מסוג זה. אבל ביחד עם הצפיפות זה יכול לגלוש מעליז למתיש.
לצפיה ב-'האווירה והאוכל בתל אביב מעולים, הבנתי שהרצליה מקרטעת'
האווירה והאוכל בתל אביב מעולים, הבנתי שהרצליה מקרטעת
03/07/2018 | 17:54
2
117
מקווה שהצליחה כבר להתיישר לרמה שיש בתל אביב, סה״כ מקום מאוד שמח וכיפי
לצפיה ב-'לפי הטיפים שהבן שלי קיבל כשהיה מלצר'
לפי הטיפים שהבן שלי קיבל כשהיה מלצר
04/07/2018 | 16:30
1
102
הסניף בהרצליה רחוק מלקרטע.
לצפיה ב-'תיקון: הביקורות מקרטעות'
תיקון: הביקורות מקרטעות
04/07/2018 | 19:45
24
לצפיה ב-'ארוחה רומנית ועוד קצת '
ארוחה רומנית ועוד קצת
02/07/2018 | 20:24
1
296
פרסום בפייסבוק על פסטיבל מטבח אומנות בחיפה, הביא אותי ברכבת (נפלא) לחיפה- חברתי אספה אותי ונסענו למסעדה -הסירים של קטי ברח קבוץ גלויות  . זו מסעדה ביום יום והבנתי שאפשר לאכול שם או  לקחת אוכל מבושל הביתה 
זו היתה ארוחה נהדרת עם מנות ראשונות של כבד קצוץ משובח, סלטי חצילים , רגל קרושה שהעזתי וטעמתי - חזר לי לפה טעם של ארוחה אצל סבתא 
מרק צ'ורבה עם קציצות בשר ואורז- היה מופלא- קטי אמרה שעכשו בקיץ לא מכינה קבוע , להתקשר קדם לברר. אחת המנות הטעימות שאכלתי בשנה האחרונה .
עוד היו תבשיל עוף עם בצקניות כרוב ממולא, עלי גפן ממולאים , ממליגה 
חמוצים אלוהיים ועוד ועוד וכמובן שפריץ לשתות.

הגעתי הביתה שבעה ועיפה ושלחתי את בני הבית לאכול בטאיה בקדימה ארוחת ערב- נהנו מאד

בשבת בצהרים- קציצות עדשים ברוטב עגבניות, פירה וסלט. 

לצפיה ב-'אהבתי את סדר היום שלך '
אהבתי את סדר היום שלך
03/07/2018 | 07:11
30
לצפיה ב-'אשמח לקבל רשימה של מסעדות [בשריות] טובות בבלגרד.'
אשמח לקבל רשימה של מסעדות [בשריות] טובות בבלגרד.
01/07/2018 | 13:02
2
106
בנוסף , המלמצה למנה [בשרית] שנהנתם במיוחד.
חן חן למשיבים.
לצפיה ב-'לא ממש מסעדות בשר'
לא ממש מסעדות בשר
02/07/2018 | 22:35
1
118
אבל ברציף/טיילת יש את Ambar ואת Toro,
לצפיה ב-'או קיי, אסתפק במסעדות טובות.'
או קיי, אסתפק במסעדות טובות.
02/07/2018 | 23:28
91
האם ביקרתת במסעדות שציינת ? יש איזה מנה מיוחדת ששווה להזמין ?
לצפיה ב-'פטיט קפה רח ידידיה פרנקל 70 תל אביב '
פטיט קפה רח ידידיה פרנקל 70 תל אביב
02/07/2018 | 20:31
1
223
הזדמנו לאזור , רצינו לאכול. היה מלא- רב היושבים היו עם מחשב וכוס קפה....
התרחקנו עד פינת הרחוב עם רח העליה- שם נפתחה מסעדה אתיפית במקום מסעדה בלקנית שנסגרה. שיחת טלפון השהתה אותי על ספסל , כשסיימתי בעלי החליט לחזור לפטיט קפה ו..התפנו מקומות 
מקום לא גדול, תפריט של ארוחות בקר, כריכים 
לקחת ארוחת בקר- חביתה , סלט טרי לבקשתי בלי מלפפון, גבינות , 2 פרוסות לחם כהה עתיר זרעים וגרעינים , 48 שח כולל שתיה אחת. הוא נהנה ממקיאטו כפול כחלק מהארוחה שלי. תוספת 1 שח לכפול 
לו כריך ברי ואבוקדו- מיוחד וטעים -42שח 
קבלנו מים צוננים בבקבוק זכוכית . בצד מדף עם ספרי בשול , עיתוני היום כולל הארץ
מותק של מקום למי שגר באזור 
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
03/07/2018 | 07:12
17
לצפיה ב-'ירושלים והאוכל שלה. '
ירושלים והאוכל שלה.
28/06/2018 | 17:32
31
317
כמה דיווחים מטיול ארוך בירושלים.
לצפיה ב-'דניה השקטה'
דניה השקטה
28/06/2018 | 17:35
328
המסעדה ממוקמת בשכונת בית הכרם הוותיקה, ממש ליד פסי הרכבת הקלה,
מלווה בפסטורליות ירוקה. עם מדבקת הכשרות בהכשר הבד"ץ.
המקום מושך מבקרים רבים, כך שלהגיע בלי הזמנה זה לא תמיד עולה על הדעת.
שף קובי מזרחי הוא זה שמלווה מאז הקמתה בדרכו המיוחדת.

יש הרגשה לא צפופה, מאוד רגוע משום מה, כי הצלחנו להשתחל למקום פנוי, אבל אין רעש.
אני לא הצלחתי למצוא הסבר לרוגע.
המחירים מאוד ממוצעים לאדם. הסלט הכי יקר 69 שקלים, הקינוח הכי יקר 46 שקלים.
אני הזמנתי את הסלט החלומי המפורסם של המקום. הסלט לא מגיע עם לחם.
לחם עולה 10 שקלים, מקבלים שתי לחמניות עם מטבל עגבניות וחמאה.
הבנתי שהלחם נאפה במקום, זה פלוס רציני בשבילי. במיוחד כשאוהבים טריות.
מנת הסלט די גדולה. החלומי עצמו מצופה ומטוגן לצבע זהוב, הם בגודל סביר וכיף לאכול אותם. אין כמות מופרזת של רוטב, והעירבוב נעים. מנה כיפית.

מקום נקי, השירות טוב. נתנו לי לטעום את הפלאפל חציל שלהם, רעיון מאוד מדליק.

בשביל רוגע וקצת שקט בכל המקום הסוען הזה, עם קצת טעם מפנק, שווה היה לעצור.
לצפיה ב-'ג'וי והחור בכיס'
ג'וי והחור בכיס
28/06/2018 | 17:53
27
414
חומות העיר עתיקה, למי שאוהבים אז זה מה שתראו ברקע. המסעדה נמצאת כמה דקות הליכה מהכותל וממגדל דויד. המטבח מתמחה בבשר איכותי עם נגיעה בשלל סגנונות. אפשר לעשות שם אירועים כי המקום מציע חדרים פרטיים.
המקום לא סוען אבל לא ריק. הגעתי בלי צורך בהזמנת מקום מראש.
מודה, הייתי גם מחכה.

בשביל ההתחלה, הזמנתי לעצמי סלט טיפאני (65 שקלים).
הסלט הקטן הזה מאוד נראה יפה, מלווה בפרי ואגוזי מלך. הרוטב נדיב לשימחתי וויניגרט חרדל דבש.
זו התחלה טובה וסולידית. המנה הגיעה די מהר, וכנ"ל כל המנות של החברים שלי, הכל הגיע ביחד.
המנה העיקרית שהזמנתי אנטריקוט 300 גרם (149 שקלים), בחרתי בתפוחי אדמה כתוספת, והדבר הנוסף שהגיע ביחד איתה זה ציר בקר וחרדל.  מנה מאוד גדולה, מידת העשייה נקלעה בול למטרה.
תפוחי האדמה מזכירים מדורה. מנה טעימה להפליא. הבשר נמס לי בפה.
אפשר להרגיש את הטריות של הבשר.

וויתרתי על הקינוחים, כי רובנו מכירים את כולם ממסעדות אחרות.

המקום לא זול. האם שווה להגיע בכל מקרה? בעיניי כן ולא.
המחיר אכן מרתיע, אבל הטיפול בחומרי הגלם, ההגשה הלא שגרתית, השירות הנהדר.
הפסקול מוסיך לחוויה נהדרת. כל אלה גורמים לך לרצות לאכול שם שוב.
אבל רק כשהמשכורת תגיע.

לצפיה ב-'הסטייק הוכן מבשר טרי, והבשר נמס בפה?'
הסטייק הוכן מבשר טרי, והבשר נמס בפה?
29/06/2018 | 10:00
25
324
לצפיה ב-'איזו מידת עשייה את אוהבת בסטייק שלך? '
איזו מידת עשייה את אוהבת בסטייק שלך?
29/06/2018 | 10:25
24
281
לא הבנתי את עניין הטריות, אז תסבירי תשאלה.
לצפיה ב-'סטייקים מכינים בדרך כלל מבשר מיושן'
סטייקים מכינים בדרך כלל מבשר מיושן
29/06/2018 | 17:39
23
252
ולא מבשר טרי. בבשר טרי השריר מכווץ וקשה, ואילו בבשר מיושן הוא רך כתוצאה מהתפרקות החלבונים שבו. בנוסף לכך, במהלך תהליך היישון טעמו של הבשר הופך מרוכז יותר.

הטעם האישי שלי אינו רלוונטי לעניין היישון ומרקם הבשר, אבל לידע כללי, אני אוכלת את הבשר שלי עשוי רייר עד מדיום, בהתאם לנתח.

לצפיה ב-'כשקונים [לפחות אנוכי] בשר עגל טרי, בדוגמא שלי מ"מרינדו"'
כשקונים [לפחות אנוכי] בשר עגל טרי, בדוגמא שלי מ"מרינדו"
29/06/2018 | 18:21
15
302
את מקבלת את הבשר מוכן לעשייה. אם הזמנת סטייקים, תקבלי סטייקים שעברו יישון מקצועי בחברה.
כך שהמשפט "סטייק מבשר טרי" הכוונה לבשר טרי [להבדיל מקפוא] שעבר יישון. 

אני חושב ש big ass blue נכנס לפורום "ברגל שמאל" אבל לדעתי יש לו מה לתרום. לחפש לו בציציות זה מיותר.
שבת שלום

לצפיה ב-'ברגע שיש קצבייה במסעדה, זה פלוס רציני בשבילי.'
ברגע שיש קצבייה במסעדה, זה פלוס רציני בשבילי.
29/06/2018 | 19:08
14
217
לא הרבה מסעדות דוגלות בזה. יש רק קומץ קטן של מסעדות בארץ שמוכנות להחזיק קצבייה פעילה במסעדה ובמטבח. בגלל הביקוש.
לצפיה ב-'מסכים בהחלט וממליץ על מיט שוס המקורית בקצרין.'
מסכים בהחלט וממליץ על מיט שוס המקורית בקצרין.
30/06/2018 | 00:26
13
45
לצפיה ב-'אם כבר קצבייה, אז 'הדסון' אצלי במקום הראשון.'
אם כבר קצבייה, אז 'הדסון' אצלי במקום הראשון.
30/06/2018 | 02:34
12
45
לצפיה ב-'מו ומו לוקח אותם לדעתי'
מו ומו לוקח אותם לדעתי
05/07/2018 | 07:43
11
33
לצפיה ב-'הדסון היא מסעדת הבשר הכי טובה בארץ'
הדסון היא מסעדת הבשר הכי טובה בארץ
05/07/2018 | 11:12
10
44
מי שלוקח אותם, רק חולם על זה,
במציאות, הם לא מדגדגים באיכות של הדסון.
לצפיה ב-'לא מתאים לשף ולבעל מסעדה להיות כל כך נחרץ.'
לא מתאים לשף ולבעל מסעדה להיות כל כך נחרץ.
05/07/2018 | 13:26
9
37
הדסון אכן מסעדה מעולה. מיט שוס בקצרין ובשדה אליעזר גם כן מסעדות מעולות.

לצפיה ב-'כשמדובר בטיב בשר, זה עניין של טעם, אבל כשמדובר במספרים?'
כשמדובר בטיב בשר, זה עניין של טעם, אבל כשמדובר במספרים?
05/07/2018 | 21:01
8
27
הדסון נמצאת במקום הראשון.
כיום, זו המסעדה הכי מרוויחה בארץ.
מבחינה עובדתית, הדסון גם תמיד נמצאת במקומות הגבוהים כמסעדה הכי טובה בארץ, ומבחינת תוכן בשרי, היא נמצאת במקום הראשון כמעט תמיד.
לצפיה ב-'נו באמת...יש לך גישה לספרי החשבונות של כל המסעדות....'
נו באמת...יש לך גישה לספרי החשבונות של כל המסעדות....
05/07/2018 | 21:34
7
22
אכלתי הרבה במיטשוס כשהיתי בקצרין. אכלתי מספיק פעמים בהדסון בכדי שאוכל להשוות.
אם אתה דווקא רוצה לדבר על ריווחיות , אז למרות שמיטשוס נמצאת בקצרין שזה מקום שכוח אל, המסעדה כל הזמן מלאה, המחירים הם "מחירי ת"א" [כך קראנו למחירים היקרים יחסית] וההוצאות הרבה יותר קטנות מאשר בתל אביב.
מה שניסיתי לומר [בעדינות] , שאתה כבעל עניין בנושא, לא צריך להיות כל כך נחרץ.....
לצפיה ב-'על מה הויכוח בכלל?'
על מה הויכוח בכלל?
05/07/2018 | 22:45
6
24
אני מדבר איתך מספרית, אתה מדבר איתי על טעם?
המסעדה הכי מרוויחה, לא אומר שזו המסעדה הכי טובה,
אבל רווח, חומרי גלם, מחיר, העיסוק עצמו בבישול,
המקפצה באיכות והצורך להשתדרג כל הזמן.
התשובה נמצאת במסעדת הדסון.

לצפיה ב-'כוונתי היתה לקיים דיון, אבל אתה לצערי מושך באמת לכיוון '
כוונתי היתה לקיים דיון, אבל אתה לצערי מושך באמת לכיוון
05/07/2018 | 22:58
5
20
ויכוח.
.ולכן אשאל פעם נוספת : יש לך גישה לספרים של הדסון ? אתה יודע כמה הם מרוויחים ?
בכדי לומר בביטחון שהם הכי ריווחיים, אתה צריך גישה לספרים של עוד מסעדה אחת לפחות. יש לך גישה כזו ?
נ.ב לא הצגת שום מספר כמותי. "הכי ריווחית" - עדיין אינו ערך כמותי. 
לצפיה ב-'אני יודע כמה הם מרוויחים כן.'
אני יודע כמה הם מרוויחים כן.
06/07/2018 | 00:52
4
33
הכי רווחי זה בהחלט ניכנס לתוך הערך הכמותי.
למה אתה שואל?

אתה מכיר את הסרט 'אוואטר'? אתה יודע שזה הסרט הכי מצליח בתולדות הקולנוע?
סבבה. עכשיו הדסון זו האוואטר של המסעדות בישראל. פשוט מאוד.

האם זו המסעדה שיש בה את האוכל הכי טעים? כנראה שכן.
לצפיה ב-'או קיי, הבנתי. קיבלת ממני קרדיט יותר ממה שמגיע לך !'
או קיי, הבנתי. קיבלת ממני קרדיט יותר ממה שמגיע לך !
06/07/2018 | 01:26
1
28
לגבי הסרט "אווטאר", לא רק שאתה טועה אתה גם מוכיח שאינך מבין בכלכלה בסיסית.
הסרט המצליח ביותר מבחינת ההכנסות שהוא ייצר הוא "חלף עם הרוח" וזאת כאשר מחשבים את ההכנסות "לערך נוכחי" של הדולר. {PV} [הכניס כ 3.3 מיליארד $ בערך נוכחי]
ויקי לא תמיד צודקת, אין מה לעשות.
אתה מוזמן להציץ כאן.
לצפיה ב-'אה, נו אתה מתחכם'
אה, נו אתה מתחכם
06/07/2018 | 02:21
9
לצפיה ב-'טעים כן, הכי טעים? זה כבר לא בטוח'
טעים כן, הכי טעים? זה כבר לא בטוח
08/07/2018 | 15:08
1
12
מו ומו לוקחת אותם בהרבה מבחינת איכות טעם ושירות
לצפיה ב-'שמח לשמוע '
שמח לשמוע
08/07/2018 | 17:31
2
לצפיה ב-'גם אני אוכל רייר עד מדיום'
גם אני אוכל רייר עד מדיום
29/06/2018 | 19:06
6
198
אכן הבשר מיושן, יש להם קצבייה במקום.
הטריות נמדדת לפי זה בעיניי.
לצפיה ב-'כלומר הם מקבלים בשר טרי ומיישנים אותו?'
כלומר הם מקבלים בשר טרי ומיישנים אותו?
29/06/2018 | 23:12
5
46
לצפיה ב-'עכשיו נשאלת שאלת השאלות. מה עדיף? מיושן או טרי?'
עכשיו נשאלת שאלת השאלות. מה עדיף? מיושן או טרי?
29/06/2018 | 23:22
4
172
אין עדיפות כשמדובר בטעם. יש אנשים שמעדיפים בשר מיושן והם צודקים, יש אנשים שמעדיפים בשר טרי וגם הם צודקים.
באופן כללי כדי לדעת מה באמת עדיף, הכל תלוי בנתח ומה רוצים לעשות איתו.

נ.ב. הכניסה של חוק ההתיישנות ניכנס בשנים האחרונות ככלל באכילת בשר "נכון". זה לא תמיד נכון.

בשר טרי מיועד יותר לבישולי קדירה, קרפצ'יו טרטרים למיניהם.
היישון מוסיף טעמי ליווי ולא תמיד מומלץ, למרות שהטעמים חיוניים אף הם.
בשר טרי, העדיפות שלו לתבשילים ארוכים מאוד. כדי לרכח את הבשר עצמו.

בשר מיושן מיועד לבישולים קצרים מאוד. תהליך היישון מקלקל את הבשר עצמו ומפה מגיע הריכוך.
אנטריקוט סינטה שייטל מיועדים לבישולים מהירים מאוד.

אני אישית מעדיף את הסטייק לא מיושן אלא טרי כשאני אוכל את הסטייק, אבל זה אני.

המסעדה מקבלת בשר טרי ומיישנת אותו. אכן כן.
לצפיה ב-'ברור שלבישול ארוך אפשר להשתמשת בבשר טרי'
ברור שלבישול ארוך אפשר להשתמשת בבשר טרי
30/06/2018 | 09:52
3
147
אבל כאשר מדובר בטיפול קצר, כמו צליית סטייק, לא משנה מה מידת העשייה, הנתח יהיה "סגור", קשה ולא עסיסי.
לצפיה ב-'לא מדוייק. יש כמה דרכים לבישול סטייק טרי.'
לא מדוייק. יש כמה דרכים לבישול סטייק טרי.
30/06/2018 | 11:51
2
169
כדי שיהיה רך מאוד.
"לסגור" את הסטייק זו היא טעות נפוצה מאוד. טיגון ראשוני בחום גבוה מונע מהנוזלים לצאת, בפועל, זה בכלל לא קורה.
שיטת המחבת והתנור מיועדת לנתחים טריים.

סטייק מיושן? מחבת תספיק.
לצפיה ב-'אז איך אתה ממליץ לעשות במחבת בשר מיושן ?'
אז איך אתה ממליץ לעשות במחבת בשר מיושן ?
30/06/2018 | 17:01
1
137
אם לא "לסגור" בחום גבוה.
לצפיה ב-'תלוי בגודל של הנתח'
תלוי בגודל של הנתח
30/06/2018 | 21:55
146
כל מה שצריך זה מחבת חמה מאוד, נתח יבש ומתובל היטב.
ה"סגירה" מתבצעת תוך כדי הבישול עצמו, נוצר קראסט יפה.
לצפיה ב-'לא רק טרי, אלא גם כשר '
לא רק טרי, אלא גם כשר
01/07/2018 | 08:35
36
לצפיה ב-'ראה, אתה כותב בהחלט יפה ובצורה מסקרנת.'
ראה, אתה כותב בהחלט יפה ובצורה מסקרנת.
28/06/2018 | 22:06
1
333
כל הוויכוח הקודם ממש היה מיותר. חבל.
מאחר ואתה שף שגם חובב צילום, חבל שאתה לא מצרף תמונות מהמנות .
גם תמונות מהמנות שאתה מכין במסעדה שלך תתקבלנה בברכה לדעתי.
ולא, זה לא ייחשב לפרסומת.......
לצפיה ב-'אני לא אוהב לצלם את המנות בזמן ביקורי במסעדה. '
אני לא אוהב לצלם את המנות בזמן ביקורי במסעדה.
28/06/2018 | 23:30
285
ומה שאני מצלם, זה סגנון אחר, פחות קולע לטעם האסטטי של צילום אוכל.

ומה שאני עושה במסעדה שלי, זה מה שאני עושה. בלי קשר למקצוע שלי, אני כן אוהב לבקר ולאכול, ובזה כיף לי.
לצפיה ב-'מסעדה כשרה - לומינה או בלו סקיי ?'
מסעדה כשרה - לומינה או בלו סקיי ?
28/06/2018 | 11:32
3
66
לצפיה ב-'הן שונות - אחת חלבית והשניה בשרית'
הן שונות - אחת חלבית והשניה בשרית
28/06/2018 | 14:27
130
אחת בקומה ה- 15 והשניה בקומה נמוכה.

לצפיה ב-'נכון שהן שונות, אבל לדעתי בלו סקיי בגדול'
נכון שהן שונות, אבל לדעתי בלו סקיי בגדול
28/06/2018 | 15:26
1
211
אם אתם אוהבים דגים, בלו סקיי הרבה יותר "מעניינת" ומיוחדת, ומבחינתי ברמה אחרת.
כדאי לציין שגם המחיר בהתאם...
לצפיה ב-'אכן יקר... וניכרת חיברתו של השף לשומר ולכוסברה '
אכן יקר... וניכרת חיברתו של השף לשומר ולכוסברה
30/06/2018 | 13:37
190
אם כי בעיקר לזרעי כוסברה, שלהבנתי יש להם טעם שונה בתכלית, טרם טעמתי.
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
28/06/2018 | 06:44
5
12
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'ליבירה חוגגת את ה- 4 ביולי'
ליבירה חוגגת את ה- 4 ביולי
28/06/2018 | 06:56
1
129
מסעדת ליבירה היא מסעדה עם מבשלת בירה, אשר ממוקמת ברחוב הנמל בחיפה.
לכבוד ה- 4 ביולי, יום העצמאות האמריקאי יחגגו בליבירה, עם תפריט ספיישל בסגנון אמריקאי עדכני שיצר השף רועי אברהם.

בין מנות הספיישל לחגיגות:
  • מקרוני גבינה- מאפה פסטה עם צ'דר, שמנת פירורי לחם ופרמזן 38 ₪ (48 בתוספת בייקון).
  • סלופי ג'ו סליידר – לחמניית ביס עם תבשיל שורטריבס בעישון קל, גבינה מותכת ומיונז שום 22 ₪.
  • נקניקייה בלחמניה- נקניקיית בקר וגאודה, חסה, חמוצים וכרוב בבירה 28 ₪.
  • ספריבס ברביקיו- צלעות חזיר בזיגוג דבש וברביקיו. מוגש עם לחמניות בירה וקולסלאו 92 ₪.
  • עוף "מלוכלך" - פרגיות מטוגנות בציפוי פריך על וופל אמריקאי, שמנת צ'יפוטלה ורוטב מייפל עם ברבן 76 ₪.
  • פאי פקאן ומייפל עם גלידת וניל 38 ₪.
  • פאי חמאת בוטנים ושוקולד עם שברי אוראו וגלידת שוקולד 38 ₪ .

את הארוחה אפשר יהיה ללוות בבירות של ליבירה.
בליבירה מציעים בנוסף לבירות הבוטיק שלהם, גם בירות "אורחות".
הבירות המוכרות של ליבירה הן:
WEISS - בירת חיטה לא מסוננת בסגנון בווארי זהובה, קיצית ומרעננת עם ארומות של בננה וציפורן (5.5% אלכוהול).
SMOKED STOUT - אייל אירי כהה עם טעמים עשירים של קפה ושוקולד, ארומות עישון עדינות ומרירות מתונה (5.5% אלכוהול).
BELGIAN ALE - אייל בלגי חזק בצבע ענברי בהיר ובטעם פירותי מתקתק (7.5% אלכוהול)
DOUBLE PILS - לאגר גרמני בהיר עם טעמים של לתת המאוזנים במרירות כשותית רעננה ובארומות פרי הדר (5.5% אלכוהול)
BITTER - אייל אנגלי ענברי עם טעמי קרמל ופרותיות עדינה שמתמזגים עם מרירות כשותית (5.5% אלכוהול)

ליבירה, רחוב הנמל 26, חיפה. טלפון: 04-3740251

לצפיה ב-''
28/06/2018 | 12:59
9
לצפיה ב-'פסטיבל "מטבח/אמנות" בחיפה'
פסטיבל "מטבח/אמנות" בחיפה
28/06/2018 | 07:11
58
היום מתחיל בחיפה, פסטיבל "מטבח/אמנות", פסטיבל קולינריה ואמנות בעיר תחתית. הפסיבל יימשך שלושה ימים, עד שבת ה- 30/6.

"מטבח/אמנות" הוא פסטיבל ראשון מסוגו בישראל, שמשלב התרחשויות אמנותיות ותרבותיות מקומיות, בתוך שורה של בתי אוכל, גלריות ומתחמים נוספים בעיר חיפה. חלק גדול מהאירועים נתפר במיוחד לפסטיבל.

הציבור הרחב מוזמן לקחת חלק באירועים, תערוכות, מיצגים ומופעים שייערכו ברחבי העיר התחתית ובוואדי סאליב.

יוזמת ומפיקת הפסטיבל היא נעמה סובול / תרבות אכילה

בין האירועים שיתקיימו בפסטיבל:

HAIFA SHUK & COOK
חיפה-איסטנבול, קרון המסעדה מתעורר Haifa-Istanbul the Wagon Restaurant is back
בחניון מכללת תלתן ליד בית 9 (הנמל 69) יום ה' 28/6 החל מהשעה 18:00.
קרון המסעדה ברכבת הוא המקום לראות ולהראות בו. בזמן שתלגמו תה תפוחים תורכי של אחר צהריים ותתכבדו במטעמים מהמזרח התיכון, תוכלו להציץ בשאר הנוסעים והנוסעות שעל קו הרכבת בין חיפה-ביירות-דמשק-איסטנבול. המייצג משתמש בעבודת הגרפיטי RAILWAYS של הברוקן פינגאז-Broken fingaz כתפאורה להחיות את המסעדה שפעלה ברכבת התורכית אשר חיברה את חיפה לכל רחבי המזרח התיכון.

קולקטיב האמנים Multika: מיצג In.vert
פתיחה חגיגית של הפסטיבל: הנמל 21 יום ה' 28/6 החל מהשעה 20:00
חלל הנמל 21 הופך לשלושה ימים לתערוכת אור וחושך. התערוכה כוללת מיצג אור תלת מימדי, הקרנה על אובייקטים, ועבודה אודיו ויזואלית.
אירוע פתיחה + תקלוטים ובר קוקטיילים בחמישי, רייב ביום שישי ושלל אירועי פרפורמנס בסמוך.
קולקטיב האנדרגראונד Multika מונה את האמנים: נדב אברמוביץ, אייל גרינגרס, יוליה ז'קובסקי, רועי כץ, אנדריי מז'וגה, נטלי מנדל, איגור רומיאנצב, לב שלימוביץ.

האמנית מיריי שנאן יחד עם אביגיל ארנהיים וג'וני ספקטור במיצג 'שלגון מטרה'
ברחבה החיצונית של הנמל 21 יום ה' 28/6 החל מהשעה 20:00
מה יקרה כששלושה פרפורמרים יחליפו תפקידים עם שלגוני המטרה? האם יהפכו אותם לאמצעי? האם ישנו את מימד הזמן? האם יעמידו במבחן את כוח השליטה של האמנית?

אלכס אדלשטיין: הליכת קניות בעיר התחתית
יציאה מהחנות 'מזרח-מערב' החלוץ 1 פינת הנביאים בשעה 11:00 (בהרשמה מראש)
איפה קונים דברים טעימים בעיר הזאת? אלכס אדלשטיין מהדאנק יוביל אתכם במסלול הקניות המשותף של כווולם – בעלי העסקים ובני התמותה כאחד, עם עוד כמה פנינות נסתרות בדרך, ששווה להכיר.

השף דניאל כץ: עתידן של המסעדות הרומניות בישראל – הרצאה + ארוחה רומנית ביתית
מסעדת 'הסירים של Kati' רח' קיבוץ גלויות 34 יום ו' ה- 29/6 בשעה 12:00
כשמביטים סביב בנוף הגסטרונומי של חיפה בפרט ובארץ בכלל, אנו רואים שהמסעדות הרומניות שהביאו תרבות וטעמים, זכרונות ילדות וניחוח מוכר של בית בעדה הרומנית הולכות ונמוגות. למה ולאן הן נעלמו? ומדוע לא קם עדיין דור המשך שיצור ורסיה עכשווית למנות הקלאסיות?
מזמינים אתכם לטעום, לשמוע ולדבר על המסעדות הרומניות שהיו מוסד בעיר והשאירו טעם של פעם ועל מה שהעתיד צופן.

לטאות הענק מניבירו VS התרנגול: מופע קולינארי חללי
גלרית הבורדל (שם זמני) הנמל 51, יום ו' ה- 2/6 החל מהשעה 22:00.
לטאות הענק מניבירו, הלוא הם רימוג'קי בלהיטי לטאות והמתושף - תרנגול רועי אברהם במנות חלליות שיותאמו לשמות שירי הלהקה. השלושה גם ישתפו פעולה להכנת אחת המנות בלייב בזמן ההופעה.

עירית פרידמן: האסתטיקה של האוכל היפני - הרצאה
'רוקו סושי בר' הנמל 10 יום שבת ה- 30/6 בשעה 16:00.
ביפן אוכלים קודם כל עם העיניים... ואז מצטרפים כל שאר החושים. אז מה הקשר בין אוכל ואסתטיקה ביפן? איך אוכל יפני ושירי הייקו מתחברים? ומה בכלל אוכלים ביפן חוץ מסושי?
בהרצאה נספר על המבנה והמרכיבים של ארוחה יפנית, על האופן שבו אלמנטים מהתרבות היפנית מגולמים במאכלים שונים, על שלל המשמעויות שאפשר למצוא בקופסת האוכל שילד לוקח לבית הספר וגם על מאכלים לא שגרתיים כמו כריך עם אטריות או גלידות בטעמים מפתיעים.

"METBAHIM": דניס אכנוב, אייל גרינגרס, איליה מאידניק, בוריס סוויסא: הופעת מטבח בבית גלריה
'בית גלריה' העצמאות 92, יום שבת ה- 30/6 בשעה 17:00.
קלינק קלונק! צלילים מהמטבח. קבוצת הפרפורמנס ME-PGARIM משנים את שמם ליום אחד ל METBAHIM , ועוברים לאלתר מוסיקה ניסיונית על כלי מטבח, מצטרף אליהם בוריס סוויסא על מערכת תופים המכילה מגשי אפייה ושאר ירקות.

נעמה סובול/תרבות אכילה: הליכה המוקדשת למשקה הג'ין
אירוע נעילת הפסטיבל: יום שבת ה- 30/6, כיכר פריז בשעה 19:30
בהליכה יסופר על ההיסטוריה של משקה הג'ין ושורשיו. כמו כן נערוך סקירה והשוואה של סוגי ג'ין שונים, נדבר על הג'ין הארצישראלי ונבקר בכמה פאבים להתנסות במגוון סוגים וצורות הגשה של הג'ין.

הפסטיבל מתקיים ביוזמת נעמה סובול בשיתוף עם עיריית חיפה, מינהלת עיר תחתית, משכן לאמנות עכשווית פירמידה ובית הגפן
מנהלת אמנותית: מור רימר

לצפיה ב-'סדנת בישול בוכרי בערבה'
סדנת בישול בוכרי בערבה
28/06/2018 | 09:51
92
נוסעים לאילת? אולי תעצרו בדרך לסדנת בישול בוכרי עם מיקה מזל שימונוב במושב חצבה?

ביום שלישי ה- 3/7/2018 תתקיים בחאן אורחת גמלים בחצבה סדנה מיוחדת לבישול אוכל בוכרי.

סדנת הבישול צפויה להמשך כ-3 שעות, ותכלול הכנת מאכלים מסורתיים מהמטבח הבוכרי בדגש על מנטו- כיסונים מאודים, גוג'גיזה- מאפה בוכרי מסורתי, דושפרה- כיסונים מבושלים ברוטב ייחודי, פלוב- אורז בוכרי, וקינוח- מלבי פירות יער ופיצוחים, וכמובן- במטבח הבוכרי אי אפשר בלי ערק.

עלות הסדנה- 315 שקלים.
לפרטים והרשמה: 052-628-8545

לצפיה ב-' סדנאות שוקולד בדה קרינה'
סדנאות שוקולד בדה קרינה
28/06/2018 | 09:56
74
נוסעים לחופשה בצפון? זה בשבילכם.

בוטיק השוקולד "דה קרינה", בקיבוץ עין זיוון, רמת גולן מציע סיור במפעל הבוטיק וצפייה בתהליך ייצור השוקולד בעבודת יד.

בחופשת הקיץ יתקיימו סדנאות ויצירה בשוקולד המתאימות לכל המשפחה. במהלך הסדנה יטעמו המבקרים מכל המרכיבים, מהם גם ייצרו טבלאות ומוצרי שוקולד שייקחו הביתה איתם.

מחירים
סיור: ילד מגיל 3 /מבוגר 25 ₪.
סיור+סדנת שוקולד: ילד  59 ₪ / מבוגר 69 ₪
לפרטים ותיאום הגעה מראש: 04-6993622

לצפיה ב-'תלפיות - חיפה '
תלפיות - חיפה
27/06/2018 | 23:23
2
260
כנס של יומים בחיפה , השאיר אותי לישון (מלון עדן , זול ונקי ) עם תוכנית לארוחת ערב בחיפה. לשמחתי שתי קולגות מדרום הארץ נשארו אף הן ללון ושמחו להצטרף אלי 

המסעדה שוכנת ברחוב של שוק תלפיות, בערב החנויות סביב סגורות . ישבנו על המדרכה והרגשנו בחו"ל . מלצרית ידידותית עם חוש הומור, שאלה האם יש דברים שלא אוכלות והודיעה שהיא תוציא לנו מנות לבחירת המטבח
אהבנו את הקונצפט , לא צריך להתרכז בתפריט ולהתלבט מה לקחת 

קבלנו קנקן מים צוננים, דלי קרח, בקבוקון אוזו וכוסית לזו שרצתה אוזו וכוס יין לבן יבש . הנהגת- אני ,הסתפקה במים .

על השולחן- פרוסות טונה אלבקור נאה בין הפרוסות מלבני ירק אדום -התבקשנו לנחש מה זה ולא ניחשנו- אבטיח כבוש. מעל מיני נבטים בצל סגול - מנה נדיבה ומאד טעימה . מנה נוספת - נתחי אינטיאס נא עם עם תוספת עלים ,פרוסות מלפפון - רענן טוב. סלט עלים וטבעות קלמרי מטוגן- לא אכלתי פרט לפלח אשכולית אדומה , הן אהבו
הוגש גם לחם לבן עם זיתים בתוכו , חם וטוב. בהמשך - מילוי חוזר 

המנות הבאות- קבב בורי- 3 כדורים על מצע יוגורט ושמיר- קצת תפל- נעזרתי בבצל מהמנות הקודמות  ומנה מהמטבח הגרוזיני - פרוסות חציל עוטפות אגוזים ברוטב עם עגבניות- ככה ככה 

בשלב זה היינו מלאות. קבלנו "מאיתנו" מנה של מלבי על בסיס חלב שקדים עם כנראה סילאן מעל ואגוזים 

החשבון היה סכום עגול 400 שח. הקולגות כל כך נהנו מהארוחה והודו לי על הבחירה- שהתעקשו לשלם . אני השארתי טיפ שהתאים לשרות הטוב שקבלנו 
לא הייתי נוסעת במיוחד אבל אם אתם מזדמנים לחיפה- אחלה מקום !

לצפיה ב-'תלפיות מסעדה נחמדה'
תלפיות מסעדה נחמדה
28/06/2018 | 10:21
166
וכל האיזור מעניין ומתפתח.
לצפיה ב-'ישבנו בה בשישי בצוהריים לפני כמה שנים, לא נהנינו מכלום'
ישבנו בה בשישי בצוהריים לפני כמה שנים, לא נהנינו מכלום
30/06/2018 | 00:02
151
אבל זו הייתה אווירה שונה, אכלנו מנות שונות וכנראה הגענו גם עם ציפיות שונות... הביקור היחיד שלנו לא השאיר בנו כל רצון לחזור, אבל טוב שיש מי שאוהבים ונהנים.
לצפיה ב-'מקבץ ביקורות מביקור בארץ'
מקבץ ביקורות מביקור בארץ
28/06/2018 | 02:21
15
175
חזרתי עכשיו מביקור של 3 שבועות בישראל. מבחינת מסעדות הספקתי הרבה פחות ממה שרציתי (עם ילדה קטנה וחוסר יכולת שלי לתכנן מראש ...), אבל עדיין יצא לי לבקר בכמה מסעדות בארץ, חלקן מוצלחות יותר וחלקן פחות. אני משרשר תחת ההודעה הזו חוויות ורשמים שונים מהמקומות בהם יצא לי לבקר בארץ.

לצפיה ב-'ג'ויה בהרצליה פיתוח'
ג'ויה בהרצליה פיתוח
28/06/2018 | 02:33
1
280
נפגשנו עם אחותי ומשפחתה, שבחרה את המסעדה, בג'ויה והרצליה פיתוח. אחותי רצתה להשתמש בקופונים שנועדו כעקרון לארוחת ערב. אמנם בשום מקום לא נאמר שאי אפשר להשתמש בהם גם לצהריים, אבל נראה שהמלצרים קצת הסתבכו עם הקופונים לצהריים ולכן החלטנו להזמין מתפריט הצהריים הרגיל.

אני הזמנתי למנה ראשונה סביצ'ה שהיה די טעים, ולינגוויני קרבונרה שהיה לא רע (לא מיוחד, אבל נחמד). אישתי הזמינה למנה ראשונה "אנטיפסטי עונתי" ולמנה עיקרית טליאטלה ראגו. האנטיפסטי היה ירקות קלויים סטנדרטיים, וזה כל מה שאפשר לכתוב על המנה. הראגו היה פשוט לא טעים. אישתי אכלה ממנו כמה ביסים, ואז ביקשה לטעום את המנה שלי. טעמתי גם את המנה שלה. כמה ביסים, וויתרתי. אם הייתי פותח קופסאת שימורים של עגבניות ושופך פנימה בשר קצוץ, היה יוצא יותר טעים. יצא ששנינו אכלנו בעיקר את הקרבונרה וכמעט לא נגענו בראגו.

בסוף הארוחה חיפשנו מלצר בשביל תפריט קינוחים. אחרי עשרים דקות של המתנה וחמש פניות למלצרים, סוף סוף הגיע אלינו מלצר לגבי הקינוחים. אמרנו לא תודה וביקשנו חשבון, והלכנו לאכול לקינוח גלידה בגלידריה ממול.

לצפיה ב-'רשת ג'ויה החליפה ידיים כמה פעמים'
רשת ג'ויה החליפה ידיים כמה פעמים
28/06/2018 | 10:15
206
לא בטוחה אם זו עדיין רשת או שכל מסעדה עומדת בפני עצמה. כל כך קל לעשות אוכל איטלקי פשוט וטוב, וכנראה ששם לא יודעים איך.
לצפיה ב-'אלה פטיסרי, עמק חפר'
אלה פטיסרי, עמק חפר
28/06/2018 | 02:43
2
278
חיפשנו מקום נחמד לארוחת בוקר באזור חדרה, משהו שיהיה קצת יותר מעניין מארוחת בוקר סטנדרטית בבית קפה, ובחיפוש באינטרנט מצאתי את "אלה פטיסרי": בית קפה/קונדיטוריה שממוקמים במיקום די מפוקפק - בתחנת דלק במרכז המסחרי של עמק חפר. אבל ביקורות שקראתי שיכנעו אותי ששווה לבדוק את המקום. והביקורות צדקו.

קודם כל, בעלת המקום טיפחה שם גינה נחמדה ועצים מסביב, כך שכשנכנסים פנימה לא מרגישים שנמצאים בתחנת דלק. ולגבי האוכל עצמו: כל יום בשבוע (לא כולל שבת לצערי) הם מגישים שם בופה בראנץ' שכולל מבחר של וסלטים, לחמים שנאפים במקום, גבינות, יוגורט כבשים, ביצה מקושקשת וכו'. הבופה אמנם מצומצם יותר מבופה הבוקר הסטנדרטי של בתי מלון מבחינת המגוון, אבל הכל טעים ומה שכן מגישים שם יותר טעים מבופה בבית מלון ממוצע.

אהבנו מספיק בכדי ללכת לשם גם פעם נוספת במהלך הביקור.

לצפיה ב-'מקום מצוין'
מקום מצוין
28/06/2018 | 09:50
172
אם בביקור הבא תיהיו שוב באזור- נסו גם את יעקבס
לצפיה ב-'אחת הפנינים של האיזור'
אחת הפנינים של האיזור
28/06/2018 | 09:57
57
לצפיה ב-'הנמל 24 חיפה'
הנמל 24 חיפה
28/06/2018 | 03:05
3
249
אחרי ביקור במוזיאון למדע בחיפה ביחד עם המשפחה של אחותי, יצאנו לארוחת צהריים בנמל 24 בחיפה. אחותי שכאמור אוהבת קופונים שוב הפנתה אותנו לקופונים למסעדה בגרופון (159 ש"ח לסועד).

קודם כל, יש לנו רק מילים טובות על השירות. קודם כל, הם שמרו לנו שולחן בחדר פרטי, מה שהתברר כרעיון מוצלח בהתחשב בזה ששלושת הדודנים שלי, שכניראה היו מאד נרגשים להתראות שוב עם בת הדודה שלהם מאמריקה, היו מאד רועשים הפעם. ומגיע להם גם ח"ח לסבלנות עם קהל הסועדים התוסס. הם גם דאגו לשאול אותנו לגבי תזמון המנות (האם להשאיר מרווח זמן בין המנה הראשונה לעיקרית כמו שהם בדרך כלל עושים, או לא בגלל שאנחנו עם ילדים), והתייחסו מאד ברצינות לאלרגיות המזון של אישתי בעניין הקינוחים.

לגבי האוכל, הרוב היה בהחלט טעים. מנת הפתיחה של מרק "קרם בצל" עם כמהין היתה מאד טעימה. סלט ה"ליונז" קצת איכזב. לא רע, אבל סתמי, טרטר הסלמון היה טעים. נהניתי גם מטרטר הסלמון (אישתי קצת פחות אהבה), ושנינו אהבנו את הקלמארי במילוי בייקון. במנות העיקריות, נתחי פילה בקר עם רביולי ערמונים היתה מנה מעולה. ביקשנו את הבשר רייר. המלצרית אמרה שהשף ממליץ על מידיום-רייר למנה הזו, אבל בסוף קיבלנו אותו רייר כפי שביקשנו והיה מצויין. הראגו שוק לבן היה קצת פחות מוצלח. הבשר שבושל בבישול ארוך היה אמנם רך, אבל לטעמי היה חסר קצת תיבול. בסדר, אבל לא יותר מזה.

לקינוח לקחנו ברולה פיסטוק. קינוח חביב. אמנם לא ברמה של התלהבות, אבל לעיתים רחוקות יוצא לי לאכול קינוחים שאני מתלהב מהם. לסיכום, חלק מהמנות היו מעולות וחלק רק בסדר, ובשורה התחתונה ארוחה מהנה.

לצפיה ב-'(יש המשך, אבל אני צריך ללכת כרגע)'
(יש המשך, אבל אני צריך ללכת כרגע)
28/06/2018 | 03:07
2
60
לצפיה ב-'מחכה בקוצר רוח לשאר הדיווחים'
מחכה בקוצר רוח לשאר הדיווחים
28/06/2018 | 10:22
1
116
מקווה שבסך הכל היה ביקור מוצלח
לצפיה ב-'בסך הכל היה בהחלט ביקור מוצלח'
בסך הכל היה בהחלט ביקור מוצלח
28/06/2018 | 22:02
127
בעיקר היה כיף לפגוש את המשפחה ולהפגיש בין הקטנה שלנו לתשעת בני הדודים שלה בארץ. החלק ההכי קשה היה החום, בעיקר מכיוון שאנחנו חיים עכשיו במקום בו אפילו בקיץ הטמפרטורות לעיתים רחוקות מעל 20C. 

לצפיה ב-'חופשה בתל-אביב: סוזאנה ובוקאצ'ו'
חופשה בתל-אביב: סוזאנה ובוקאצ'ו
28/06/2018 | 20:45
2
311
אחרי שבוע וחצי אצל ההורים, החלטנו שאנחנו רוצים קצת להרגיש כמו תיירים. ומכיוון שביטלנו את התוכניות לנסיעה לאילת בשל החום, החלטנו במקום זה לקחת לילה במלון בתל-אביב (דן פנורמה).

לאחר שהגענו למלון והתמקמנו בחדר, יצאנו לנווה צדק (מרחק של כמה דקות הליכה מהמלון) לארוחת צהריים, והגענו לסוזאנה. האווירה והעיצוב של המרפסת מאד נחמדים, והתפריט נראה לנו גם מעניין. אני הזמנתי למנה ראשונה כרובית מטוגנת ולמנה עיקרית שוק אווז עם ירקות שורש. הכרובית המטוגנת היתה קצת שמנונית מידי לטעמי, אבל שוק האווז (שהיה למעשה קונפי אווז) היה מנה מוצלחת למדי. אישתי הזמינה פילו במילוי כבד ובצל ברוטב אגסים. אני אישית לא חובב כבד, אבל אישתי טענה שהיה לה מאד טעים.

לארוחת ערב, לאחר שבדקתי איזה מסעדות טובות יש במרחק הליכה מהמלון (לא בא לי להוציא את הרכב מהחניה), החלטתי לנסות את מזלי עם משייה. תיארתי לעצמי שהסיכוי שיהיה לנו מקום מבלי להזמין מראש די נמוך, ואכן לא היה. אבל הלכנו בכל זאת לאזור וניסינו את מזלינו. מכיוון שאכן לא היה להם מקום, בדקנו מקומות סמוכים והגענו למסעדה איטלקית בשם בוקאצ'ו, שנראה שקיבלה ביקורות די טובות.

הדבר הראשון ששמים לב כשנכנסים למסעדה זה שהתפריט שלהם על טאבלטים. לא נתקלתי עדיין בהרבה מסעדות שעושות את זה, ואני עדיין לא בטוח מה אני מרגיש לגבי זה במסעדות fine dining, אבל זה לא העיקר אלא האוכל. ולגבי האוכל אני יכול לומר שאולי זו לא משייה, אבל עדיין זו היתה אחת הארוחות המוצלחות בטיול.

למנה ראשונה הזמנו "מאפה גבינות צאן" שהגיע עם סלט קטן בצד. מנה פשוטה אבל טעימה. למנה עיקרית החלטנו להתחלק במנה אחת של פסטה ומנה אחת של בשר. לפסטה, הזמנו את הקרבונרה (אחרי שזו היתה המנה היותר מוצלחת במסעדה האיטלקית הקודמת בה היינו), שהגיעה עם טוויסט קטן בדמות ביצת שלו שנחה על הפסטה ועירבבנו אותה פנימה. ללא ספק זו היתה מנת הפסטה המוצלחת ביותר בטיול, הרבה יותר טובה מזו של ג'ויה. למנת הבשר, התלבטנו בין מספר מנות של פילה עגל בתפריט. כמעט הלכנו על פילה העגל ברוטב שוקולד שנשמע מאד מסקרן, אבל בסוף השתפנו והזמנו במקום את הספיישל של פילה עגל עם גבינה כחולה שהוגש עם פירה תפו"א בצד. הפילה הוכן רייר לבקשתנו, והיה רך וטעים והשתלב טוב עם הגבינה הכחולה. ולקינוח חלקנו עוגת טירמיסו.

לצפיה ב-'בוקאצ'ו זו תופעה במסעדנות בתל אביב. המסעדה קיימת כ-30'
בוקאצ'ו זו תופעה במסעדנות בתל אביב. המסעדה קיימת כ-30
28/06/2018 | 23:20
1
294
שנה, בלי יחצ"נות, ובשקט בשקט, מתחת לרדאר של ה"פודיז",  זוכה תמיד לביקורות טובות...
תודה לך על כל הביקורת שטרחת להעלות.
לצפיה ב-'בוקאצ'ו מסעדה מצויינת'
בוקאצ'ו מסעדה מצויינת
29/06/2018 | 09:51
220
אכלתי בה כמה פעמים עם חבר איטלקי. את צודקת, איכשהו היא נפלה אל מתחת לרדאר.

לצפיה ב-'שרונה מארקט: זה סושי וטייגר לילי'
שרונה מארקט: זה סושי וטייגר לילי
28/06/2018 | 21:12
1
245
בשרונה מארקט היינו פעמיים במהלך הטיול. זה הביקור הראשון בו יצא לנו להיות שם, וכחובבי אוכל וכתיירים בארצינו, זה בהחלט היה ביקור מהנה. גם בגלל העיצוב וגם בגלל כל המגוון של החנויות.

לארוחת צהריים בביקור הראשון, החלטנו שבא לנו סושי והזמנו ארוחת מאקי זוגי מ"זה סושי". הסושי היה די פשוט בלי שום דבר מתחכם, והכיל גם לא מעט "פילרים" (שיטאקי מאקי, טמאגו מאקי וכו'), אבל מכיוון שהיה שם כמות מכובדת למדי של סושי, וגם בתור שני מבוגרים ופעוטה לא הצלחנו לסיים את כל הכמות בפעם אחת, אין לי תלונות. סך הכל איכות הדג (בעיקר סלמון) היתה לא רעה, ולסיכום סושי סביר במחיר סביר.

בביקור השני הגענו עם ההורים שלי ואחותי ובן זוגה. התוכנית המקורית שלי היתה שכל אחד יקח אוכל מאיזה דוכן שירצה ונשב לאכול ביחד. אלא שלמרות שהגענו אחרי שעות השיא (לקראת שתיים בצהריים), לא הצלחנו למצוא שולחנות פנויים לכולנו. מתוך המספר המועט של שולחנות במתחם, רובם היו תפוסים. החלטנו לשנות את התוכניות וללכת למסעדה היחידה בתוך המתחם עם הגשה לשולחנות: טייגר לילי. בדיעבד, זו היתה טעות.

בשביל להיות הוגן למסעדה, כדאי לציין שחלק גדול מהבעיה לא היתה במסעדה אלא בסועדים. גם אמא שלי וגם במידה מסויימת אחותי יכולים להיות לא קלים במסעדה. וכשאני אומר לא קלים אני מתכוון במקרה הזה לשעה של משא ומתן עם המלצרים שהלכו הלוך ושוב אל המטבח בשביל לברר מה אפשרי שיענה על הדרישות. אחותי נמנעת לאכול חריף וכמעט כל המנות שם מוגדרות חריפות. והשתיים שלא לא ממש היו לטעמה. ואמא שלי נמנעת מפחמימות כולל סוכר ברוטב. יש מסעדות בהן קל יותר למצוא מנות שמתאימות להעדפות של כל אחד, אבל לא שם. לאחר דין ודברים ארוך עם המלצרים והמטבח, שתיהן הזמינו דג דניס עם הרוטב בצד, בליווי אזהרה של המלצרית שבלי הרוטב זה יהיה סתם דג ולא "משהו מיוחד".

עד כאן, אני לא יודע אם ניתן לבוא בטענות למסעדה, אבל הבעיה היא שגם המנה שלי היתה לא מוצלחת בעיני. הזמנתי ספייריבס חזיר ברוטב תמרינדי ורוטב דגים. אכלתי כבר בהרבה מקומות ספייריבס לבן, וגם הכנתי בעצמי בבית. בדרך כלל מכינים את הצלעות בבישול ארוך שהופך את הבשר לבשר רך ש"נופל מהעצם". במקרה הזה הצלעות נצרבו כניראה זמן קצר על הגריל והבשר היה קשה ולעיס. ובנוסף, הטעמים של הרוטב השתלטו מידי וקשה היה לטעום את הבשר. לא יודע אם זו שיטת הכנה מקובלת בתאילנד לצלעות, אבל לי זה לא היה טעים. הרוטב דווקא לא היה חריף במיוחד לטעמי, למרות שסומן בשני פלפלים, אבל המתקתקות והחמיצות של הרוטב הסמיך והדביק השתלטו על הטעם במידה שמזכירה לי את הנטיה של מקומות מסויימים להטביע את כל המנות ברוטב צ'ילי תאילנדי מתוק.

לצפיה ב-'אוכל תאילנדי הוא בעייתי לא.נשים שלא אוכלות חריף '
אוכל תאילנדי הוא בעייתי לא.נשים שלא אוכלות חריף
29/06/2018 | 17:44
190
ההיצע בדרך כלל קטן מאד. ספייריבס קשים, הם ביג נו-נו.
לצפיה ב-'זכרון יעקב: קוצ'ינה'
זכרון יעקב: קוצ'ינה
28/06/2018 | 21:24
228
ביום האחרון של הביקור נסענו להסתובב קצת בדרך היין בזכרון. האזור של דרך היין מאד השתנה מאז שגרתי בארץ, בעיקר מבחינת המסעדות. בזמנו זכור לי שהיו כמה מסעדות לא רעות באזור, אבל רובן או שלא שרדו או שהחליפו בעלים ושינו לחלוטין את האופי, ובעיקר נהיו כשרות. לא שכשר זה רע בהכרח, אבל זה מעיד על השינוי באופי המקום.

בסופו של דבר הגענו למסעדה בשם קוצ'ינה, אחת המסעדות הותיקות שעדיין נותרו שם. בצירוף מקרים, זו היתה המסעדה האיטלקית השלישית בביקור בארץ. לא שאנחנו כאלו חובבים מושבעים של אוכל איטלקי דווקא, אבל ככה יצא. קודם כל, השירות היה מצויין. לגבי האוכל, אני הזמנתי רדיאטורי עם נתחוני פילה, ואישתי הזמינה פפרדלה קרבונרה. שוב מוטיב חוזר, אבל המנה הזו הגיעה עם טוויסט של נתחוני חזה אווז מעושן במקום בייקון או פנצ'טה. בשתי המנות הפסטה בושלה אל דנטה והיתה באיכות טובה כמו שאר הרכיבים, אבל בשתיהן גם היה חסר קצת תיבול לטעמנו, ודרשו תוספת של כמות מכובדת של מלח, פלפל ופרמזן.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תקשורת חזותית-מיתוג עסקי
בואו למתג את העסק שלכם
פורום תביעות ייצוגיות
פורום תביעות ייצוגיות
פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה