לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1862818,628 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' אז מה אכלתם בחג ובסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בחג ובסוף השבוע?
15/10/2017 | 06:44
11
22
לצפיה ב-'קמפינג בערב החג, מתתיהו ביום שישי'
קמפינג בערב החג, מתתיהו ביום שישי
15/10/2017 | 12:20
216
בערב החג (רביעי-חמישי) הלכנו לקמפינג בבית ינאי, המזג אוויר מושלם ולמעט מוקדם מאוד בבוקר היה נעים וכיף, לארוחת הובקר הכנתי מבעוד מועד חומוס ביתי, ממרח עדשים שחורות עם אגוזי מלח, סלט עדשים וחתכתי סלט ירקות גדול וסלט כרוב, לא צריך יותר.
בשישי בבוקר הלכנו לאכול בממתיהו בכיכר מגדיאל בהוד השרון, התפריט ארוחות ובקר מקורי יחסית וממנו לקחתי קוראסון סנט מור עם תוספת בייקון (בתוספת תשלום) וזוג ביצי עין, מנה מושחתת ועמוסה בכל טוב ומאוד מבולגנת וטעימה, המנה מגיעה עם שתיה חמה ויצאה כולל תסופת הבייקוןו סביב 50 ש"ח.
היא לקחה בוקר פינוקים שכלל חביתה עם גבינות ועשבי תיבול, פלחי בטטה עם פיצוחים, סלט, לחם, פרוסות גבינה משובחת ושתיה חמה + שתיה טבעית שנסחטת במקום, המנה הייתה טובה וטעימה אבל עלתה סביב 60 ש"ח, קצת יקר מדי וחסר היה סלסלת מאפים שתעניק ערך פחממתי ריק מוצלח יותר.
בסך הכל חביב למדי, ארוחות בוקר לא רעות ,מגוונות  וטעימות אך קצת יקר מדי.
לצפיה ב-'אתונה בחג השני. 3 ימים של אוכל מעולה.'
אתונה בחג השני. 3 ימים של אוכל מעולה.
15/10/2017 | 14:15
1
349
בימים ג'-ה' - 3 ימים באתונה.
3 מסעדות מישלן ועוד המון אוכל מעולה. 
(פירוט מורחב יהיה בבלוג שלי. מקווה שבקרוב). 

בין המסעדות שנדגמו:
ביום הראשון: O Kostas וקינוח ב-Lukumades בצהריים. בהמשך ארוחת ערב מצוינת ב-Hytra עם כוכב מישלן. 
ביום השני: Ta Karamanlidika בצהריים. Funky Gourmet בערב. מסעדת 2 כוכבים. ארוחת טעימות מטורפת ומוטרפת עם אוכל יצירתי וטעים ביותר.
ביום השלישי: צהריים ב-Varoulko seaside בפיראוס. ארוחת הדגים/פירות ים הכי טובה שאכלתי עד היום. 

היו עוד כמה מקומות, ברים, מתוקים וכו'. חזרתי מבסוט ושמנמן.
כל מה שניסיתי היה טעים. אתונה זה יעד קולינרי מעולה. וזה פחות משעתיים טיסה מכאן...
לצפיה ב-'אגיב, כמו שהגבתי בפייסבוק: '
אגיב, כמו שהגבתי בפייסבוק:
16/10/2017 | 08:51
70
לצפיה ב-'הפינה הירוקה, פארק הירקון תל אביב'
הפינה הירוקה, פארק הירקון תל אביב
15/10/2017 | 16:34
233

בשישי בצהריים  טיילנו  בפארק עם הטף ועוד חברים, וכיוון שהילדים היו רעבים החלטנו לנסות את הפינה הירוקה שהיתה במרחק הליכה קצר.
המקום היה יחסית ריק אחרי שסיימו אירוע לא קטן. למרות זאת השירות היה מעט מבולבל,  מלצרים התרוצצו אך היו נחמדים ואדיבים  גם אם לא תמיד היה קל לקבל את תשומת ליבם.

היינו 8,  מתוכם 4 ילדים.
2 ילדים הזמינו "פיציטת ילדים" -  פיצה על בסיס טורטיה,  בתוספת זיתים שחורים (אין ירוקים),  בעלות מופרכת של 39 ש"ח.  היה להם טעים וה"פיצה"  חוסלה.
ילד אחד ביקש ספגטי ברוטב שמנת  פטריות (48 ש"ח) -  קיבל מנה נדיבה וטעימה והיה מרוצה (וגם ההורים שסחבו לו קצת).
ילדה אחרת ביקשה קאמפנלה (פעמוני פסטה)  ברוטב חמאת לימון -  הגיעה מנה נדיבה עם פסטה צבעונית,  אולם המנה היתה גדושה בצורה חריגה בשמיר קצוץ,  שלא הופיע כלל בתיאור המנה בתפריט. הילדה טעמה ולא אהבה,  טעמתי גם אני והבנתי אותה-  גם מי שמאוד אוהב שמיר,  ואני מאלה,  יתקשה לקבל כמויות כה אדירות של שמיר במנה.  
לבקשתנו  המנה הוחלפה בפיצטת ילדים ולא חוייבנו עליה.

אחד המבוגרים הזמין פפרדלה ארטישוק -  מנה נחמדה מאוד,  הפסטה טריה וכייפית אולם חלק ממנה היה נוקשה (כנראה לא עורבב בזמן הבישול והפסטה נדבקה לעצמה).
מבוגר אחר קיבל את אותה המנה בטעות  למרות שהזמין רביולי ארטישוק אליו אוליו.
מבוגר נוסף  הזמין סלט אגסים צלויים שהיה מצויין, ואני הזמנתי סלט חם של פטריות,  אספרגוס וארטישוק ירושלמי-  מנה נחמדה מאוד,  הייתי מגישה אותה על מצע חסות כדי לתת לה יותר נפח.

השירות היה מבולבל אבל אדיב וחייכני.  

לא נחזור במיוחד כי אין סיבה,  אבל  אם אתם בפארק ולא רוצים ללכת עד הנמל  זו אופציה סבירה.
לצפיה ב-'באקארו בא"ת רעננה'
באקארו בא"ת רעננה
15/10/2017 | 18:33
1
233
סיכום מנהלים: ארוחה חביבה וזולה. שירות יוצא מן הכלל מצד שתי מלצריות מקסימות.
אם אחזור למקום אז אבקש שכל הרטבים יוגשו בצד.

עם ההושבה הגישו לנו תפריט שהצד העליון היה עסקיות והתחתון תפריט ערב. נאמר שאפשר לבחור גם מתפריט הערב. אני בכלל הופתעתי שבערב חג מציעים עסקיות.

זממנו על חוויית הטעימות: 6 נתחים בתוספת כל מנות הצד בעלות 149 ש"ח לראש. אבל נאמר לנו שלזוג מגישים נתחים במשקל 350 גרם כל אחד. לא היינו מצליחות להתגבר על כמות כזאת של בשר אז פנינו לעסקיות.

העסקיות כוללות שתיה (גזוז שכולל רפיל, סודה, מיץ סחוט לא במקום), מנה ראשונה ומנה עיקרית במחיר העיקרית.
הזמנו מיץ תפוזים, סלט ירקות שורש והמבורגר במחיר 69 ש"ח.
וכן סודה, מרק היום שהיה מרק עגבניות וכריך פו'בוי במחיר 58 ש"ח.

השתיה הגיעה בכוסות בינוניות. לפי מצב הבועות העלוב אני חושדת שהשתיה נמזגה מבקבוקי ליטר וחצי.

מרק העגבניות שלי הגיע בטמפרטורת החדר. מנה קטנה של מרק סמיך וחביב אך קצת משעמם. כמו לשתות פחית עגבניות מרוסקות. בשעת ההזמנה נשאלתי אם אני מעוניינת בחלפיניו אך סרבתי.
מהצד השני עלתה תלונה שהרוטב של הסלט מעט חריף.

מנות עיקריות:

אני לקחתי כריך פו'בוי ניו אורלינס. בשר בקר מפורק בבישול ארוך, קולסלאו, בצל מוחמץ, איולי ורוטב BBQ
וכתוספת בחרתי בתפו"א מדורה.
הגיעה ג'בטה טריה מחולקת לשניים עם כמות נדיבה ביותר של בשר רך.
אך למרבה הצער טובעת ברוטב BBQ כבד ועגבנייתי.
הרוטב ממש הרס את הבשר. לקחתי את הלחמניה של ההמבורגר שלא נאכלה והעברתי אליה את הבשר. כך הבשר היה אכיל (בערך) ואפילו אפשר היה להרגיש מעט מהטעם הטוב שלו.
כשאני חושבת על  זה, שכחו לשים בפנים איולי. בצל מוחמץ היה רק בשליש הקטן של הג'בטה. בחלק הגדול יותר לא היה בצל.
בשורה התחתונה, הטיפול בבשר היה טוב אבל מי שהרכיב את הכריך פישל.
סלט קולסלו קטן הגיע בצד והיה יוצא מן הכלל. לבקשתי הביאו לי תוספת שלא חוייבתי עליה.
תוספת של תפו"א היתה שלושה חצאים של תפו"א בינוניים שנצרבו על גריל פחמים. לטעמי הם היו יבשים כמו הסהרה אבל לאחר ששפכתי עליהם שמן שהגיע לבקשת חברתי אז נהניתי מהם.
הכל הוגש בטמפרטורת החדר.

חברתי הזמינה המבורגר 100% בשר טרי אנטריקוט ושפונדרה טחון במקום מדי יום ונצלה במעשנה.
לתוספת היא התלבטה בין תפו"א מדורה לבין שעועית ירוקה. המלצרית הציעה לה לקחת חצי-חצי.
החצי-חצי התגלה כשלושה חצאים של תפו"א ומנה ע-נ-ק-י-ת של שעועית ירוקה ופרוסת לימון.
היא התפלאה שהתלוננתי על היובש של תפוחי האדמה וחיסלה את התוספות.
היא קיבלה קציצה גדולה ושמנמנה ולחמניה בגודל תואם. אכלה את הקציצה שלה ללא הלחמניה (שאומצה על ידי) ומאוד נהנתה.
היא קיבלה בנוסף סלט בינוני של ירקות פרוסים לפרוסות גדולות וללא רוטב. היא ביקשה רוטב לסלט וקיבלה מעט שמן ומעט מיץ לימון. טעמה את הסלט, הוסיפה לו שמן, טעמה והחליטה לוותר על הסלט.

אני מאמינה שהטעויות במטבח היו מכיוון שעקב החג השאירו את המטבח בידי טבחים פחות משופשפים. סה"כ הבשרים היו טעימים וגילו נדיבות למרות המחיר הנמוך של העסקית. נקודת התורפה שלהם היתה הרטבים: יותר מדי, חסר, מתובל מדי...

ביציאה שמנו לב שבמתחם יש מספר בריכות עם דגים ושושני מים. נהנינו לעבור בין הבריכות ולצפות בהן.
לצפיה ב-'באקרו נמצא מתחת לעבודה שלי, ישבתי שם פעם אחת'
באקרו נמצא מתחת לעבודה שלי, ישבתי שם פעם אחת
16/10/2017 | 11:06
137
האוכל לא מספיק מענין ומוצלח, המחיר גבוה מדי בשביל צהרי הייטק.
לא ממש מבין איך הם שורדים למעט פסח שאז הם המקום היחיד שפתוח באזור.
ובריכות הדגים הם בהחלט כיף,
לצפיה ב-'סיור בשוק תלפיות ואוכל בבית'
סיור בשוק תלפיות ואוכל בבית
15/10/2017 | 18:58
245
ביום רביעי יצאנו לסיור בשוק תלפיות בחיפה בהדרכת נורית פורן ואוסאמה דלל. נורית מדריכה סיורים קולינריים באיזור הצפון (עכו, תרשיחא) ומדי פעם פותחת תאריכים להרשמה חופשית ולא רק לקבוצות סגורות ומוזמנות מראש.

נפגשנו ב- 10 בבוקר ליד מאפיית אריאל, ומשם התחלנו לטייל בשוק. תוך כדי הסיור השוק, שמענו על תולדות השכונה, על הבניינים שבה, על השוק המקורה, על השינוי שהשוק עובר ועל מה שלדעת נורית ואוסאמה צפוי להתרחש באזור.

מהצד הקולינארי של הסיור ביקרנו בלא מעט מקומות, ובכולם אכלנו:
התחלנו דגי כמאל עודה - כאן אוסאמה דיבר על מצב הדיג והדגה בישראל, דיבר על הדגים בויטרינה, נתן מתכונים והכין סביצ'ה מצויינת מדג שצעק טריות.

התחנה הבאה היתה דוכן החמוצים של משפחת אזולי במרתף השוק הותיק. צילמתי את הדוכן, אבל לא הספקתי לצלם את צלחת החמוצים הגדולה שהגישו לנו.

עברנו לדוכן פירות וירקות של וויסאם - שם טעמנו פירות שונים, וביניהם תמרים צהובים בשלים ומצויינים.
.
מאפיית אריאל סניף תלפיות - טעמנו פוגאס ולחם אגוזים (שהיה לטעמי לבן, תפל  ורך מדי). הסניף הזה ייחודי משום שאופים ומוכרים בו גם לחמי מחמצת (לא קנינו מחמת הדיאטה).

בדוכן הירוקים של יואל התימני קניתי ארגולה, רשאד ושמיר בר.

עצרנו גם בדוכן רוסי שמוכר פירושקי וסלטים. רציתי דגים מלוחים, אבל לא היו. הבחור קנה שני פירושקי ממולאים בשר, והגישו לנו טעימות של פירושקי ממולא כרוב, בשר ותפוחי אדמה. הבצק היה בצק שמרים זהה לבצד של סופגניה. שונה לגמרי מהבצק שאנחנו מכירים מבית הבחור. לטעמנו הבצד השתלט על המאפים והיה בהם מעט מדי מילוי.

עצרנו גם בחנות תבלינים, ממתקים וקטניות של דוד - סוף סוף מצאתי עדשים שחורות עגולות (לא יודעת למה קניתי רק חצי קילו). טעמנו חלבה שערות טובה, הרחנו תבלינים, קיבלנו טיפים על שימוש בהל, משייה וקינמון. קניתי גם ראס אל חנות, שהריח מעניין מאד, וננסה אותו כבר מחר בקציצות בקר.

בארטישוק מעדנייה טבעונית הגישו שלל מטבלים, ביניהם סלט ביצים ללא ביצים, גבינה ללא חלב. לא טעמתי.
המבשלה של אריק - מבשלת בירה מקומית שמכינים בה 3-4 סוגי בירה ומגישים בה רק את הבירה המקומית. בחורף מגישים תבשילים שונים לצד הבירה. אנחנו טעמנו חומוס חמים ולא רע, ו3 סוגי בירה.

סיימנו במסעדת תלפיות של אילן פירון - המסעדה הראשונה שסימנה את השינוי בשוק תלפיות. מסעדה שמתרכזת בירקות, דגים ופירות ים, יש בה מנות מהמטבח הגרוזיני ומנות שמתבססות על מה שנמכר בשוק. אכלנו סרדינים כבושים מצויינים, חציל עם אגוזים, סלט ירקות טרי וטוב, מולים מוחמצות וורניקי שהיו קצת תפלים.

בסך הכל ארבע שעות של סיור מעניין וטעים שלמדנו בו קצת על השוק, והרבה על אוכל.
ממליצה על הסיור אם ייפתחו עוד סיורים.

בחמישי ובסוף השבוע, אכלנו אוכל ביתי די פשוט. בשישי הכנתי מג'דרה עם העדשים השחורות, והוספנו ארוגולה ורשאד לסלט העגבניות הקבוע שלנו.
במוצ"ש הכנו חביתות ירק ענקיות, שהכילו בזיליקום ואורגנו מהגינה שלנו, ורשאד ושמיר בר מהשוק. הן היו לא פחות ממצויינות.
לצפיה ב-'בערב החג , נחתנו מפריז ישר לארוחת חג אצל חברים '
בערב החג , נחתנו מפריז ישר לארוחת חג אצל חברים
15/10/2017 | 19:58
2
298
היה מרענן לאכול דאל עם אורז (מתכון שאני העברתי לחברתי ושמחתי לתבשיל בצלחת ), סלט חסה סלט עגבניות שרי מעולות . קינחנו בעוגות שנקנו עבורנו במאפית ליאור כפר סבא- פרסבורגר פרג מעולה ושמרים שוקולד משובחת 

ביום חמישי בצהרים הוא נסע לג'לג'וליה והביא חומוס, זיתים מצוינים , פיתות , עם סלט ירקות שהכנתי סגרנו ארוחה 

בערב באו לבקר הילדים- 2 פיצות גדולות מפיאנו פיאנו, זו של ארבע גבינות טובה במיוחד 

ששי בערב- קפה לואיז בשכונה הירוקה בכפר סבא. הודעה בפייסבוק- ארוחה עיסקית בחמישי ששי בערב. מחיר הארוחה - 59, 69 או 79 שח למנה ראשונה ועיקרית 
רק התישבנו והמלצרית הביאה בקבוק מים די קרים, בהמשך מלאה שוב ושוב ללא שבקשנו . רק על זה זכתה בטיפ של 20%

ומה אכלנו ? היינו ארבעה- פעמים מרק היום שהיה מרק כרובית ותפוחי אדמה- טיפה חריף טעים מאד, הוגש עם חצי פרוסות לחם כהה
סירות בטטה- רבעי בטטה אפויים ברוטב צהבהב - לא נראה טוב לא אכלתי
וחציל עדשים- שילוב של סלט חתצילים קלויים ועדשים שחורות - מענין 

עיקריות- פאד תאי טופו זכה לתשבחות רבות , פאיה טבעונית - בסדר גמור, סלט חם של אטריות קונג'אק עם ירקות - טוב והמנה שלי -סלט תיאלנדי קר היתה לטעמי הפחות מוצלחת- הכילה אטריות אורז שחורות אבל נדבקו זו לזו והיו גושי אטריות, מנה מאד גדולה. הרב נארז ונאכל היום בעבודה- לא על ידי
החשבון 256 שח. סכמנו שבסך הכל היה מוצלח ונחזור 
קינחנו בגלידה בוניליה 

בשבת נסענו לבקור משפחתי ברמת הגולן , בהלוך עצרנו לג'חנון ורסק שהביאה גיסתי ועוגה מהמקפיא שלי עם קפה מג'ו - מושלם 
בחזור, הנהג הכי מקצועי בארץ,אחי , פספס את הפניה לצמת גולני . הנוסעות האחרות דיווחו על רעב, גיסתי שלפה אפליקציה בשם איזי ושם דיווחו על מסעדת שרכיב או שרביכ(מקווה שלא טועה) בראמה. נזכרתי שהיא בין 100 המומלצות של מאקו וחסרה לי לספירה 
כצפוי בצהרי שבת היה מלא אבל למזלנו התפנה שולחן. מסעדה של בישולים, ככל הזכור לי 
אכלנו- חומוס *2- מהסוג הגרגרי סמיך נחמד , כרובית מטוגנת עם טחינה*2- נפלא, קובה במלית צמחונית של גרגרי חומוס*6- מעולה, ציפוי דק מלית טעימה 
חציל קלוי עם טחינה ופטל*2- המון גרעינים בחציל, ככה ככה , קישואים ביוגורט- סתמי, הרב נשאר בצלחת . קבב- יבש. ציפס- חלק טוב חלק לא מספיק עשוי 
סלט ירקות רענן. ופרוסות חציל מטוגן - עם רימונים כתוב- לא היו, פיתות מהסוג הדק 
יש במסעדה מתקן למים קרים , לקחונ גם בקבוק קולה משפחתי
לקינוח- קוביות חלבה על חשבון הבית וקפה מטרמוס 
החשבון 260 שח ל 7 סועדים
בעל המקום היה חביב והציע לנו לחזור באמצע השבוע, אז יפנק אותנו 
כישורי הנהג הוכיחו עצמם בתמרוני החניה  שם 
סך הכל יצאנו מרוצים ושבעים 

לצפיה ב-'שראביכ נפלאה לטעמי'
שראביכ נפלאה לטעמי
16/10/2017 | 06:17
192
לא אכלתי שם אף פעם קבב או צ'יפס, והתמקדתי במנות המיוחדות יותר. הקובה והפטאייר מצויינים תמיד, העשבים המוקפצים כשהם בעונה, החצילים עם הרטבים השונים שיעקב מכין מפירות טריים בעונתם.

ספרי איך היה בפריז.
לצפיה ב-'שראביכ מדהימה'
שראביכ מדהימה
16/10/2017 | 18:56
128
ותמרוני החניה שם באמת קשים. אנחנו שרטנו את הרכב שם. וכשאני אומר אנחנו זה לא אני...
תיכף יתחילו הגשמים(מקווה) ואיתם כל הירוקים הנפלאים ואז בכלל שווה להגיע לשם.
לצפיה ב-'בראנץ נהדר בקפה 65'
בראנץ נהדר בקפה 65
16/10/2017 | 16:00
212
חוויה חו"לית בקפה Xoho
ארוחה טובה באורנה ואלה - לביבות בטטה, גספאצ'ו, ארנצ'יני, וברוסקטה עם גבינה כחולה. קוסקוס (יקר - 78 ש"ח) ופאי תפוחים לא ריגשו.
צהרים מעולה (וסופר משתלמת) באמריקה
ארוחה טובה במגזינו - סלט, פיצה עם אורוגולה (עדיף בלי), פסטה וכמובן קראק פאי.
היו עוד - אבל מי זוכר
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:52
19

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מסעדת פיצ'ונקה בנס הרים'
מסעדת פיצ'ונקה בנס הרים
14/10/2017 | 23:02
4
310
מסעדת פיצ'ונקה בנס הרים.

ערב חג, צהריים, 2 מבוגרים ושלושה ילדים שסיימו טיול במערת הנטיפים (כלום לא השתנה שם מאז ימי כילדה בטיול בי"ס וכנראה שגם כשניניי יהיו ילדי בי"ס בטיול השינויים, אם יהיו, יהיו מינוריים ).

מהמקום נשקף נוף יפהפה וכל איזור החוץ (בו ישבו אורחי המסעדה) פורח ומלבלב.

על אף שעת הצהריים המקום היה בעיקר רייק.

האוכל היה טעים ברובו אולם השירות היה מבולבל.

איך שהתיישבנו ועם הגשת התפריטים ביקשנו בקבוק מים. חזרנו על הבקשה עוד מספר פעמים אח"כ וכשכבר הגיעו המים, לא הביאו די כוסות לכולם. עד שהגיעו יתר הכוסות חלקנו בינינו ואז נגמרו המים וביקשנו עוד מים ועוד כוסות.

ייאמר לזכותם שהמים הגיעו בבקבוק יין וגם היו קרים.

בחרנו להתחיל עם הילדים, כמובן שניצלונים וצ'יפס. לרוב אני מזמינה מנת שניצל אחת לשניהם מתפריט המבוגרים, אבל מנת המבוגרים כללה שניצל מבקר ולא רציתי לקחת סיכון מבחינת הטעם והמחיר אז הלכתי על מנת הילדים. להפתעתי, השניצלונים, כמו גם הצ'יפס, לא הגיעו משקית אלא נראה והורגש כי הוכנו במקום והיו טעימים מאוד! לצערי, לא ניתנה אפשרות תוספת אחרת לגיוון.

אני לקחתי המבורגר 300 ג' עם בצל מטוגן (התוספת היחידה הכלולה במחיר) והחברה הזמינה פטוצ'יני ברוטב אליו-אוליו, עלי מנגולד, צנוברים ובזיליקום.

ההמוברגר היה נהדר, אולם הגיע ללא הבצל המיוחל (גם השולחן ליד קיבל ללא בצל) ותזכורת למלצר הביאה את הבצל במהרה.

גם הפטוצ'יני היה מוצלח מאוד!

הילדים חיסלו את המנה שלהם ולכן הזמנו מנת שניצלונים נוספת.

תוך כדי העיקריות החלטנו להזמין סלט  פיצ'ונקה - חזה עוף מוקפץ בפסטו, פלפל קלוי מצופה בשומשום, עגבניות טריות, מלפפון ובצל אדום על מצע חסה.
בתפריט יש מנה נוספת בשם פיצ'ונקה (שם מדובר בכבדים ביין) והמלצר טעה והזמין אותה במטבח. אחכ הטעות תוקנה וקיבלנו (באיחור רב, בהתחשב בזה שמדובר בסלט ועוד אחרי שראינו מה הגיע ) צלחת גדולה שנראה ששפכו עליה שקית עלי בייבי ומעל הניחו רבע בצל סגול פרוס, רבע עגבניה פרוסה, 2 חצאי פלפל קלוי שהשומשום היה ממש לא קשור וגם לא קלוי וחצי מלפפון פרוס. היו כ 6 רצועות חזה עוף שהיו טעימות. אכזבה גדולה !

השירותים נקיים אולם התאים צפופים ביותר.

יש חניה בשפע.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
15/10/2017 | 06:33
3
144
לדעתי רוב המטיילים באזור הולכים לבר בהר, לכן פיצ'ונקה ריקה.
לצפיה ב-'שמעתי על פיצ'ונקה מבעלי שהיה שם'
שמעתי על פיצ'ונקה מבעלי שהיה שם
15/10/2017 | 11:13
1
210
באיזה אירוע מהעבודה ולכן הגענו למקום.
על בר בהר לא שמעתי, עד עכשיו. אני כן זוכרת שעברנו ליד שלט עם השם ואכן היו שם המון מכוניות!
לצפיה ב-'מקום נחמד מאד'
מקום נחמד מאד
15/10/2017 | 14:13
121
יש מסעדה ממש וצמוד אליה החלק שמיועד לקפה וכריכים או מאפים.
לצפיה ב-'בר בהר מעולה, מוסיפה דיווחון מהחג'
בר בהר מעולה, מוסיפה דיווחון מהחג
15/10/2017 | 16:30
181
היינו בחמישי אחה"צ, הגענו ובכניסה היה תור די גדול שגרם לנו קצת לחשוש, אבל הם כנראה מתורגלים בעומס ובלחץ והתמודדו ממש יפה, נרשמנו ובינתיים הלכתי לשירותים, עוד לא הספקתי לחזור ובן הזוג סימס לי שהוא כבר בפנים.
ישבנו לשולחן זוגי במרפסת הקרירה בשעות אחה"צ, שמיכות פליז חולקו כדי להתחמם, וטוב שכך (:
הזמנו פיצה מרגריטה (44 ש"ח) שהגיע מהר מאוד בייחוד בהתחשב בעומס והיתה מעולה, בצק מעולה עם רוטב טוב, מוצרלה אמיתית ובזיליקום טרי, וקובה טבעוני (45 ש"ח)- מרק סלק עם 3 קובות ממולאות בפטריות סייטן ועשבי תיבול, מנה שאני מכירה כבר מלפני והייתה טעימה ומנחמת כרגיל (ואפילו זכתה בתואר טעים מבן הזוג ששונא פטריות מושבע)
בנוסף ביקשנו קנקן מים עם שתי כוסות שהגיע מיד לאחר ההזמנה.
יחד עם 2 פחיות קולה וזירו (12 ש"ח כ"א), שילמנו 113 ש"ח מוצדקים לפני טיפ.

החיסרון היחיד היה שהמנות לא יצאו יחד, אבל בהתחשב בעומס של החג ובעובדה שמאחורינו היה שולחן של 3 משפחות עם מלא מנות ובלאגן, הפער לא היה כ"כ גדול וסלחנו.

בשורה התחתונה היה מעולה ותפקדו היטב תחת הלחץ, היה שווה את הסטייה מהמסלול...

לצפיה ב-'עזרה בחיפוש מסעדה להיום בערב באזור כרמיאל'
עזרה בחיפוש מסעדה להיום בערב באזור כרמיאל
13/10/2017 | 09:45
3
93
שלום לכולם,
אני מחפשת מסעדה להיום בערב באזור כרמיאל (עד חצי שעה נסיעה) לארוחה משפחתית לכבוד יום הולדתו של אבי. חמישה מבוגרים בררניים (לא אוהבים אסייתי, לא אוהבים חריף) ושני ילדים קצת רעשניים.
אודה לכל עזרה שהיא
לצפיה ב-'עזבה בראמה יכולה לענות על הדרישות'
עזבה בראמה יכולה לענות על הדרישות
13/10/2017 | 17:41
2
118
חייבת להזמין שולחן לדעתי.
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה'
תודה רבה על המענה
14/10/2017 | 20:04
1
83
בסוף הם העדיפו לאכול בבית
אבל אשמור את ההמלצה לפעם אחרת
לצפיה ב-'בליקר במשגב'
בליקר במשגב
14/10/2017 | 23:45
92
ידידותית מאוד לכולם, מתאימה לדעתי יותר לארוחות חגיגיות
לצפיה ב-'ביקורת על שתי מסעדות - מדיסון בהוד השרון וטאיזו'
ביקורת על שתי מסעדות - מדיסון בהוד השרון וטאיזו
13/10/2017 | 14:44
10
366
אני קוראת סמויה בפורום כבר הרבה מאוד זמן וכתבתי כמה פעמים ביקורות לפני די הרבה זמן אבל לא התמדתי מאז. אז עכשיו אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולכתוב את החוויה שלי מביקור בשתי מסעדות.

אז קודם כל, מהפחות מוצלח ליותר מוצלח: מדיסון בהוד השרון
היה מדובר בארוחת צהריים משפחתית עם ההורים של הבן זוג סתם כי לאף אחד לא היה כוח לבשל והמקום קרוב והיה מקום. אז קודם כל, ברור למה יש מקום... כשלעצמה המסעדה יפה ונעימה, השולחנות בחוץ מסודרים במרחק ראוי אחד מהשני. מהצד השני, בעבר במקום פעלה מסעדה בשם דגים וראוי היה שיחליפו את התפריטים לתפריטים שכתוב עליהם שם המסעדה החדשה... היה מאוד מוזר להזמין מתפריט שכתוב עליו שם של מסעדה אחרת (אגב, בתפריט האלכוהול דווקא שם המסעדה היה נכון).
אז למה שאכלנו, אציין מראש שבגלל מגבלות הריון לא יכולתי לטעום את כל המנות אז חלק מהדברים אני מדווחת מפיהם של הסועדים האחרים.
מנות ראשונות:
קרפצ׳יו חציל בלאדי - קצת מוזר לקרוא לזה קרפצ׳יו, זה בסהכ היה חציל מאוד משוטח. המנה הייתה סהכ טעימה - עם גרגרי חומוס שלא מוזכרים בתפריט ולדעתי הבלסמי היה רוטב אחר מתוק יותר. אבל גודלה ממש לא מצדיק 44 שח.... תכלס, אני מכינה יותר טעים. המנה הוזמנה בעיקר כי זו המנה הראשונה היחידה שיכולתי לאכול.
קרפצ׳יו פילה עגל - המלצר המליץ ואכן דווח שזו הייתה המנה הטעימה מבין המנות הראשונות.
טרטר דג ים - הגיעו שני כיסוני אינרי קטנים ממולאים בדג סלמון, אמא של הבן זוג שחובבת טרטר דג ים אמרה שלא כל כך טעים האחרים אמרו שנחמד. רק עכשיו ראיתי שהמנה עלתה 59 שח - מחיר מגוחך לדעתי לגודל המנה.
לחם - הגיעה פוקצ׳ה קטנה יחסית אבל טעימה עם שמן זית וחומץ בלסמי (לדעתי לא מאיכות מצטיינת) ונדמה לי שגם חמאה.

לעיקריות הוזמנו שלוש מנות:
המבורגר - מצד אחד דווח שלא משהו ומצד שני דווח שחביב, את הצ׳יפס שהגיע עם ההמבורגר אהבו.
לברק מטוגן - הבן זוג רצה להזמין פיש אנד צ׳יפס אבל אמרו שאין (שאלתי אם אין עוד משהו אמרו שכן אבל המלצר לא זכר מה ואמר שאם אגיד אולי יזכר). המלצר המליץ על הלברק ואכן מהביס שטעמתי היה טעים. הגיע עם פלחי אדמה שוחים בשמן.
מיקס נקניקיות הבית - שאלתי את המלצר מה מותאם להריון אבל הוא לא כל כך ידע לענות לי. שאלתי איך הקבב אז הוא אמר שאם אני אוהבת קבב אז זה טעים אבל המנה חזרה לא פעם מה שגרם לי לוותר עליה. על המיקס נקניקיות הוא המליץ. הגיעו 4 נקניקיות די גדולות ומאוד שומניות. בהתחלה הן לא היו עשויות מספיק (למרות שציינתי שאני בהריון) והוחזרו לאש בלי בעיה. הנקניקיות הגיעו עם כרוב כבוש והתוספת הייתה אותם תפוחי אדמה שוחים בשמן (ועכשיו בעיון בתפריט אני לא יודעת אם הם היו בתשלום נוסף). מנה גדולה אבל יותר מידי מלוחה ושמנונית בשבילי, הכרוב הכבוש היה מוצלח.

יחד עם 2 בירות, לימונדה ודיאט קולה החשבון היה מעל 500 שח. האמת, די מיותרים והיה עדיף לבזבז אותם באנג׳לינה.

לצפיה ב-'טאיזו'
טאיזו
13/10/2017 | 15:01
4
392
בטאיזו היינו לפני כמה שבועות כדי לחגוג את היום הולדת של הבן זוג. מזמן רצינו לתת לטאיזו הזדמנות נוספת אחרי שפעם קודמת (לפני 3 שנים) היינו בערב הודי שהיה בינוני ומאז שמענו המון מחמאות על המקום.
המלצר הנחמד הציע את מסלול הטעימות וציין שניתן לבחור את התקציב ושבדרך כלל מדובר באזור ה-250 שח לאדם לפני קינוחים ואלכוהול. בגלל שבאנו לחגוג אז זרמנו איתו כאשר אמרנו מראש שאנחנו קצת בעייתיים מכיוון שהבן זוג הוא אוכל כל ואילו אני גם אלרגית לשרימפס וחבריו אלא גם בהריון אז מוגבלת במה שאני יכולה לאכול. המלצר אמר שזו לא תהיה בעיה ואכן זו לא הייתה בעיה. הוא הוציא לנו לאורך כל הארוחה מנה אחת משותפת ועוד מנה קטנה לכל אחד מאיתנו וזאת בשלושה סבבים. 

סבב ראשון:
סלט דפי שעועית כמנה משותפת - מנה די קטנה אבל הייתה לנו מאוד טעימה. הרוטב היה טיפונת כבד. (52 שח)
דאמפלינג שנחינזי 2 יח׳ בשבילו - זו מנה שמאוד רציתי לנסות אבל התברר שיש שם איזה רכיב שמבוסס על שרימפס (ולא מופיע בתפריט... מה שבעיניי קצת בעייתי) דווח כטעים מאוד (42 שח).
פוט סטיקרס מנגולד בשבילי - היה טעים, עם רוטב מעולה ממש אבל טיפטיפונת שומני לדעתי. (44 שח)

סבב שני - 
חצי ירקות סיניים  - מנה נוספת שממש רציתי לנסות אבל האמת שהמנה הייתה בינונית למדי לטעמי. פחות מה שציפיתי ממנה שמורכבת מפטריות (44 שח)
באו טונה בשבילו - דווח כמנה הכי טעימה בארוחה (36 שח)
לחם ברווז בשבילי - פה הייתה קצת תקלה והמנה לא הגיע יחד עם הסבב אלא משמעותית אחריו, עכשיו גם ראיתי שלא חויבנו עליה אבל אני לא יודעת למה. מנה יחסית גדולה ומאוד טעימה (אכלנו חצי חצי) הגיע עם מטבל יוגורט הודי. הייתה די חריפה וכבדה אבל כאמור מאוד מאוד טעימה (לפי התפריט 62 שח)

סבב שלישי ואחרון - 
בשלב הזה כבר הייינו די שבעים אבל עדיין סיימנו את המנות הנוספות שקיבלנו: 
פילה בר ים טנדורי - היה טעים אבל לדעתי לא ברמה שמצדיקה את המחיר של 148 שח.
נמס פרגית - ציפיתי למשהו קצת יותר קליל אבל היה טעים והרוטב שטובלים בו היה ממש מעולה (68 שח ל-2 יח׳)

לקינוח לקחנו אננס צלוי שהיה מוצלח (54 שח) וקיבלנו 2 אצבעות שוקולד חביבות אבל לא ממש מתאימות לארוחה לדעתי.

שתינו הוא קוקטייל ג׳ינג׳ר וג׳ין שדווח כטעים (62 שח) ואני קוקטייל וירג׳ן על בסיס רימונים שגם היה ממש טעים וגם ממש גדול (27 שח) ומאוד שימח אותי שיש קוקטייל ללא אלכוהול דבר שכמעט ואין במסעדות משום מה.

סהכ היה טעים ומוצלח, המנות שאני אכלתי היו קצת כבדות לדעתי והייתי שמחה לאזן את זה במנות קצת יותר קלילות אבל אני מניחה שזה נובע בעיקר בגלל מגבלות ההריון (אי אפשר דגים נאים...). 

השירות היה מעולה ומאוד נהנינו, זה סוכם שגם אם מהאוכל עצמו לא התעלפנו (אבל היה מאוד טעים) החוויה עצמה הייתה מאוד מוצלחת. 
לצפיה ב-'אני אוהב את טאיזו אבל קוקטייל ב-62 ש"ח זה מוגזם.'
אני אוהב את טאיזו אבל קוקטייל ב-62 ש"ח זה מוגזם.
13/10/2017 | 23:29
1
238
בדיוק חזרתי מאתונה. אכלתי ושתיתי יפה... (ידווח בהמשך). רק לשם השוואה:
קוקטיילים בבר The Clumsies שדורג ממש עכשיו במקום ה-6 ברשימת 50 הברים הטובה בעולם. (האימפריאל במקום ה-50). קוקטיילים שם מתומחרים בין 7 ל-12 יורו. והם מושקעים.
אכלתי בין השאר ארוחת דגים מדהימה בפיראוס, ב-Varoulko Seaside, עם כוכב מישלן. המנה הכי יקרה שאכלתי, בארוחת צהריים, עלתה 22 יורו. זה היה דג ג'ון דורי. קינוחים שם מתומחרים ב-10 יורו. 
בר ים ב-148 ש"ח זה גם תמחור מוגזם, שמהווה דוגמה למחירי מנות דגים מופקעים כאן. וכן אני יודע שמחיר דגים טריים הם גבוהים מאד כאן... אני בטוח שלא היה קורה כלום אם בר הים (שאני מניח שלא היה גדול במיוחד) היה מתומחר ב-10 ש"ח פחות. 
ושוב - אני יודע שאין ממש מקום להשוואה. עניין חומרי הגלם, זמינותם ומחירם. אבל עדיין זה מרגיז. לפחות בטאיזו מקבלים אקסטרה השקעה בכל המסביב: העיצוב, הסטייל, ההגשה וכו'.

לצפיה ב-'מסכימה לגבי מחיר הקוקטייל'
מסכימה לגבי מחיר הקוקטייל
14/10/2017 | 10:02
179
62 שח לקוקטייל זה באמת יקר אבל לזכותם יאמר שהוא היה יחסית גדול, אבל סביר להניח שלא היינו מזמינים אותו אם לא היה אירוע מיוחד.

לגבי הדג - המחיר בעיניי היה גבוה מידי לתמורה (זו לא הייתה מנה מהכי מוצלחות בערב, היא אמנם הייתה המנה הגדולה בארוחה אבל בעיקר בזכות האורז).

אבל, הסהכ בעיניי היה מעולה והרגיש לי כמו תמורה הולמת למחיר - טעמנו הרבה מנות שונות, הייתה אווירה מעולה וסה״כ באופן יחסי למחירים במסעדות בארץ החשבון לא היה כל כך גבוה.
לצפיה ב-'יש בזה שרימפס? מפתיע'
יש בזה שרימפס? מפתיע
17/10/2017 | 21:04
1
37
זאת אחת מהמנות האהובות עליי שם, אם מדובר בבעיה של טעם ולא אלרגיה אני יכולה להגיד שאין בכלל טעם של שרימפס. מנה מעולה...דיווח מצויין(:
לצפיה ב-'הבעיה שמדובר באלרגיה...'
הבעיה שמדובר באלרגיה...
18/10/2017 | 12:20
5
לצפיה ב-'באופן עקרוני לא מומלץ נקניקיות בהריון'
באופן עקרוני לא מומלץ נקניקיות בהריון
13/10/2017 | 22:22
2
251
לצפיה ב-'מדוע?'
מדוע?
14/10/2017 | 00:03
51
לצפיה ב-'נקניקיות בהריון'
נקניקיות בהריון
14/10/2017 | 10:05
282
אמנם נקניקיות הן לא מזון בריאות ובאופן כללי לא מומלץ לאכול יותר מידי מהן אבל אין הגבלה לאכול נקניקיות בהריון (בטח כשלא מדובר בנקניקיות סופר מעובדות מהסופר) כל עוד הן עשויות היטב. זה לפחות על פי משרד הבריאות הישראלי שכולל ברשימת האיסורים בערך כל דבר שאפשר.... 
לצפיה ב-'תודה על הדיווחים , אני גרה באזור ,מדיסון כלל לא'
תודה על הדיווחים , אני גרה באזור ,מדיסון כלל לא
14/10/2017 | 19:20
1
213
היתה ברשימת המסעדות באזור. נראה שטוב שכך 
לצפיה ב-'לגמרי טוב שכך'
לגמרי טוב שכך
14/10/2017 | 20:36
150
המסעדה הייתה כמעט ריקה כשנכנסנו, זה היה חשוד (יום חג בצהריים, המיקום טוב ונונו המעולה שלא רחוקה משם מפוצצת) וכשיצאנו אמרנו שלגמרי מובן למה ריק
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
12/10/2017 | 10:24
2
13
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'פופ אפ של רושפלד בקניון עזריאלי תל-אביב'
פופ אפ של רושפלד בקניון עזריאלי תל-אביב
12/10/2017 | 10:31
1
321
דוכן "באבא באן", של השף יונתן רושפלד וקפטן קארי נפתח לתקופה מוגבלת בקניון עזריאלי תל אביב, ומציע תפריט באנים מלחמניות בריוש הודיות במחיר של 32 ₪ למנה.

בין המנות המוצעות ניתן למצוא:
• באן צ'יקן טנדורי
• באן בשר עם תבשיל בשר מתובל בתערובות התבלינים של רושפלד
• באן צמחוני עם גבינת פאניר המיוצרת במיוחד עבור הקפטן במשק יעקבס

הדוכן פתוח עד לתאריך 22.10, ימי א'-ה' בין השעות 10:00-22:00, ימי ו' 9:00-15:00.

לצפיה ב-'תמונות מהפייסבוק'
תמונות מהפייסבוק
12/10/2017 | 13:38
250
https://www.facebook.com/azrieli.fashion/posts/10155787876816306
לצפיה ב-'פיפי'ז, מקום של אוכל תאילנדי '
פיפי'ז, מקום של אוכל תאילנדי
13/10/2017 | 12:31
2
326
אתמול קפצתי לפיפי'ז עם שתי  ידידות. המקום ממש קטן, ושמעתי שיש שם תורים, אבל ככל הנראה הגענו בזמן טוב (מוצאי חג) והיה כמעט ריק. במקרה הזה של מסעדונת עם אולי ארבעה שולחנות, "כמעט ריק" לא אומר הרבה, מה שכן - קיבלנו המון יחס אישי ומיקום השולחן איפשר לדבר בקלות עם פיפי, בעלת המקום.
אז מה יש שם? אוכל תאילנדי עם טעמים חזקים מאוד, הרבה מנגו, מנות קטנות וזולות. טעמנו מרק טום-יאם לא שגרתי (עם מנגו!), מנת פטריות שיטאקי משגעת, מנת ביצה בשם mother of dragons שפחות עפנו עליה, סלט מלפפונים ומנגו שיה הנהדר, עם המון קרנצ'יות של בצל מטוגן (לא יודע מה בדיוק פיפי עושה לבצל שלה אבל הוא יצירת מופת קטנה), ומנת המופת של הערב, ספיישל בטן חזיר בלחמניה עם ירקות והכל עטוף רוטב בוטנים. לצערי הרב הסתבר שהתפריט הולך להשתנות ואין כוונה להציע שוב את הספיישל הזה, וחבל, כי בטן החזיר הזו היתה מופלאה, גם לכשעצמה (הקרנצ'יות של שכבת השומן היתה מושלמת) וגם בתוך הלחמניה עם התוספות.
בקיצור, למי שלא נרתע מטעמים תאילנדים, ואולי פחות שם דגש על אותנטיות ויותר על יצירתיות מקומית, מצאו לכם זמן טוב להגיע לשם כשאין יותר מדי לקוחות ושבו לאיזו מנה או ארבע.
לצפיה ב-'אוהבת מאד את פיפיז, לנסות כל מיני מנות'
אוהבת מאד את פיפיז, לנסות כל מיני מנות
13/10/2017 | 14:00
226
והם בהחלט מגוונים. הבצל הזה בהחלט טעים, למרות שלפעמים מפריזים בו בכל מיני מנות ...
הנה קישור לתפריט הנוכחי, בתגובות כתוב שאפשר להזמין מקום משבוע הבא:
https://www.facebook.com/Fifis.Asian.Food/photos/a.1625420311112569.1073741828.1622378244750109/1939736009680996/?type=3
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
13/10/2017 | 17:42
113
לא מפסיקה להצטער על כך שאני לא ממש יכולה לאכול במסעדות תאילנדיות, בגלל החריפות.
לצפיה ב-'חזרנו מפריז, היה משגע, חוויה מדהימה ב Balagan'
חזרנו מפריז, היה משגע, חוויה מדהימה ב Balagan
10/10/2017 | 16:43
55
704
הגענו למסעדה אחרי הליכה של דקה ורבע (המסעדה הייתה ברחוב של המלון שלנו), בכניסה היה מארח ישראלי שאמר שהמקומות שהזמנתי משום מה נשמרו על הבר, קצת התבאסנו כי היינו 4 ולא כיף לשבת 4 על הבר, הציע שנחכה בבר הפנימי ונשתה משהו והוא יוציא לנו מנות לשם עד שיתפנה שולחן, כמו כן הציע שנראה אם בא לנו על הבר כי...
המשך>>
הגענו למסעדה אחרי הליכה של דקה ורבע (המסעדה הייתה ברחוב של המלון שלנו), בכניסה היה מארח ישראלי שאמר שהמקומות שהזמנתי משום מה נשמרו על הבר, קצת התבאסנו כי היינו 4 ולא כיף לשבת 4 על הבר, הציע שנחכה בבר הפנימי ונשתה משהו והוא יוציא לנו מנות לשם עד שיתפנה שולחן, כמו כן הציע שנראה אם בא לנו על הבר כי זה הבר "השווה", ממש מול הפס שעליו עובדים אסף גרניט ודן יושע המקסים, הנשים הלכו לראות והחליטו שהן רוצות (למזלנו)....

מכאן הכיף רק הלך והתגבר, דן יושע המקסים קיבל אותנו בברכה (בניגוד לאסף שהיה קר לאורך כל הערב), כמובן שהוציאו לנו המון דברים אקסטרה והמון צ'ייסרים, היה מדהים לראות איך מתנהל הפס במסעדה שצורה מופתית תוך כדיי שהמסעדה מפוצצת, בשעה 22:30 בערך כשהייתה רגיעה אסף ביקש שכל אחד יכין את הפס כי יש עוד 67 אורחים שאמורים להגיע, המסעדה נראית מצליחה מאוד ואפשר רק להוריד את הכובע בפניו...

אז מה אכלנו?, כמעט הכל
קובנה ופרנה בגיזרת הלחמים, פולנטה, שקשוקית וסלט פטוש בראשונות
ריזוטו, נתח קצבים ושישברק לעיקריות
עוגת גבינה ומלבי לקינוח

סה"כ בערך אותו אוכל של מחניודה ופאלומר אבל הרמה עדיין גבוהה, האווירה כיפית והחוויה הכוללת מדהימה.

לצפיה ב-'מסעדה נעימה באיזור כפר יחזקאל\עין חרוד '
מסעדה נעימה באיזור כפר יחזקאל\עין חרוד
10/10/2017 | 17:50
10
155
עשרה אנשים בשישי בערב, צריך להיות קצת חגיגי.
רעינות?
לצפיה ב-'האמת שלא עולה לי שום מקום מתאים באזור, אבל'
האמת שלא עולה לי שום מקום מתאים באזור, אבל
10/10/2017 | 18:43
2
202
תבדקו את
קימל בגלבוע/ חוות התבלינים (לא כ"כ רחוק)
או מהצד השני את רוטנברג בגשר הישנה

ואולי אולי את דג דגן בבית אלפא. גילוי נאות, הייתי שם פעם אחרונה לפני בערך עשור אז אין לי מושג מה איכות האוכל שם היום.
לצפיה ב-'תודה, את אלו כבר מצאתי. קיוויתי שיש משהו שלא מצאתי...'
תודה, את אלו כבר מצאתי. קיוויתי שיש משהו שלא מצאתי...
11/10/2017 | 11:06
1
120
לקימיל אין מצב שאני מתקרבת, חוות התבלינים נראית לי סתמית...אבדוק עם רוטנברג למרות שזה די רחוק.
הייתי שמחה למצוא מסעדה ערבית טובה למשל.
לצפיה ב-'יש את אל אסלה בכניסה לסחנה'
יש את אל אסלה בכניסה לסחנה
12/10/2017 | 14:40
96
אבל זו מסעדה מזרחית שגרתית לחלוטין.

קימל בגלבוע שונה מקימל התל אביבית - בגרסה כאן היא מסעדת משפחות לא רעה - בלי חדשנות או יצירתיות רבה מידי אבל כביסטרו בסיסי היא בסדר.
לצפיה ב-'שווה לסוע חצי שעה לרוטנברג הסמוכה לקיבוץ גשר'
שווה לסוע חצי שעה לרוטנברג הסמוכה לקיבוץ גשר
11/10/2017 | 11:05
46
לצפיה ב-'טוב סגרתי ברוטנברג, הם באמת נראים רמה אחת מעל השאר, תודה לעו'
טוב סגרתי ברוטנברג, הם באמת נראים רמה אחת מעל השאר, תודה לעו
11/10/2017 | 11:30
3
57
לצפיה ב-'המקום האהוב עליי... מקווה שתהנו המון'
המקום האהוב עליי... מקווה שתהנו המון
12/10/2017 | 19:21
37
לצפיה ב-'ואיך היה?'
ואיך היה?
14/10/2017 | 19:47
1
12
לצפיה ב-'בעוד חודש...יקים מתכננים מראש...'
בעוד חודש...יקים מתכננים מראש...
16/10/2017 | 13:48
5
לצפיה ב-'בשביל הפעם הבאה, אילוש וחוות התבלינים'
בשביל הפעם הבאה, אילוש וחוות התבלינים
15/10/2017 | 10:23
1
83
חוות התבלינים נהדרת וכלל לא סתמית. ובנוסף יש את אילוש ברמת צבי שגם היא לא רעה בכלל.
לצפיה ב-'מסכימה, אכן נוף נהדר. (זה הנושא היחיד שבו אני מסכימה).'
מסכימה, אכן נוף נהדר. (זה הנושא היחיד שבו אני מסכימה).
15/10/2017 | 13:40
9
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
09/10/2017 | 06:20
8
18
לצפיה ב-' העוף בגריל חוזר - טרנד הרוטיסרי '
העוף בגריל חוזר - טרנד הרוטיסרי
09/10/2017 | 06:22
1
244
אז עניין הרוטיסרי הפך להיות טרנדי, ולין לוי מ- YNET סוקרת את המקומות הותיקים והחדשים לאכול בהם עוף (ולא רק עוף) בגריל.

לצפיה ב-'לא ממש את הוותיקים.'
לא ממש את הוותיקים.
11/10/2017 | 15:47
133
היא קצת צעירה מכדי להכיר את הוותיקים.
המקומות הוותיקים קיימים 20 שנה לפחות.

לצפיה ב-'אימפריאל בר נכנס לרשימת 02 הברים הטובים בעולם'
אימפריאל בר נכנס לרשימת 02 הברים הטובים בעולם
09/10/2017 | 06:31
2
127
אימפריאל - בר הקוקטיילים התל אביבי, נכנס לרשימת 50 ברשימת הברים הטובים בעולם, וגם זכה במקום הראשון בקטגוריית הבר הטוב ביותר במזרח התיכון ובאפריקה.

ליבי שפרלינג מהארץ על הזכייה:
לצפיה ב-'צ"ל "רשימת 50 הברים הטובים בעולם" '
צ"ל "רשימת 50 הברים הטובים בעולם"
09/10/2017 | 08:20
39
לצפיה ב-'קישור לכתבה זהה בוואלה'
קישור לכתבה זהה בוואלה
09/10/2017 | 09:20
97
לצפיה ב-'ג'ונת'ן פוד קלאב נסגרת היום'
ג'ונת'ן פוד קלאב נסגרת היום
10/10/2017 | 14:29
2
195
יונתן רושפלד סוגר עוד מסעדה.
שמונה חודשים לאחר שנפתחה, ג'ונתן פוד קלאב נסגרת היום.

אכלתי שם ארוחה אחת, במסגרת ניסוי של מבצע הארוחות העסקיות של דיינרס, והיא לא היתה מצויינת. לא דיווחתי משום שלא שילמתי עבור הארוחה. המסעדה לא היתה מלאה, השירות היה סביר, האוכל היה בינוני לטעמי והיה מאד לא מאוזן - מנה מלוחה מדי, מדי חמוצה מדי וכדומה. כמובן שעוצמת המוסיקה היתה גבוהה, וקשה היה לנהל שיחה, אבל כך היה גם בהרברט סמואל.

המנה הטובה ביותר בארוחה היתה עוגת תפוחים.

לצפיה ב-'כנראה "זכינו" להיות הסועדים האחרונים'
כנראה "זכינו" להיות הסועדים האחרונים
10/10/2017 | 15:46
284
היינו אתמול בערב עד הסגירה (לא ידענו שסוגרים היום). היו מאוד נחמדים ושרותיים ואף פונקנו בשתי כוסות לומברסקו וקינוח ע"ח הבית.
הראשונות היו מצויינות.
פורל לעיקרית הוחזר על חריפות בלתי אפשרית אף למורגלת במאודד חריף. התמחור כמובן שערורייתי כ 150 ש"ח ל 200 ג' פורל? איכותי כמה שיהיה.
מנת שקדי עגל היתה טעימה אך הכילה לא יותר מ 70-80 גרם שקדים ממש כך והמחיר? 150 ש"ח.
בתפריטים באינטרנט אין מחירים. אז מה תקום ותעזוב אחרי כל ההכנות?
אז מה הפלא שלא באים?
רושפלד הגיש ביבנה מונטחפיורי אוכל מצויין בכמויות ומחירים סבירים והיה מלא. כל הזמן. כשחזר למחוזות האובר פלצנות נפל.
נ.ב. אצלו לפחות בניגוד לאיל שני לפחות רוב האוכל טעים.
לצפיה ב-'חיקוי סיני למזנון :-D'
חיקוי סיני למזנון :-D
10/10/2017 | 18:09
248
http://m.ynet.co.il/Articles/5026814

( לא הצלחתי לפתוח את ההודעה הפותחת של השרשור בנייד כי היא ללא תוכן)
לצפיה ב-'כרטיסית טעימות שוק מחנה יהודה'
כרטיסית טעימות שוק מחנה יהודה
10/10/2017 | 09:04
1
281
היי,
יצא למישהו לעשות את הסיור לבד עם כרטיסיה?
אני מתלבטת אם זה שווה, הרעיון נשמע מעולה אבל נתקלתי בקצת תגובות (ישנות יש לומר) שהמוכרים בדוכנים לא מתייחסים יפה למי שבא עם הכרטיסיה וזה הופך את החויה ללא נעימה במיוחד.
אשמח לשמוע ממי שהיה, תודה!
לצפיה ב-'היינו - לא הרגשנו יחס שונה'
היינו - לא הרגשנו יחס שונה
10/10/2017 | 21:48
243
אבל אם יש לךהכרות בסיסית עם השוק/נכונות קצת לחקור על דוכנים - הייתי עושה את זה לבד ואז היתרון הוא לכוון למה שאת אוהבת. 
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
10/10/2017 | 06:12
6
לצפיה ב-'רונימוטי ואיטליאנו דה לה קוסטה'
רונימוטי ואיטליאנו דה לה קוסטה
07/10/2017 | 08:44
9
260
לצפיה ב-'רונימוטי'
רונימוטי
07/10/2017 | 08:52
2
427
הדיווח מופיע גם בבלוג

ביקור ראשון ברונימוטי אחרי שנתיים.
תחילה למה שמסביב לאוכל- האווירה והשירות:
החלל של המסעדה יפה ונעים, לא השתנה מהביקור הקודם. בפעם קודמת שהייתי שם המסעדה היתה מלאה למחצה ונהניתי מאוד, מאידך, הפעם האווירה היתה שונה לגמרי. ראשית, היה נורא צפוף. השולחן שלנו היה סמוך מאוד לשולחן ליד. השולחן שלנו היה צמוד לקיר ולידו היה עוד שולחן. מי שישב בסמוך לקיר ורצה לקום, נאלץ להקים את היושב בשולחן הסמוך.

בנוסף, המסעדה היתה רועשת מאוד,והאקוסטיקה היתה גרועה. כל מה שדיברו בשולחנות הסמוכים יכולנו לשמוע. ואם זה לא מספיק, עוצמת המוזיקה  הוגברה לקראת תום הערב, מה שהוסיף לקקפוניה ששררה שם. במקום אווירה כמו שצריכה להיות בטרטוריה איטלקית ונעימה, זה היה נראה יותר כמו הבראסרי. או קופי בר

והשירות? גם הוא קרטע. אמנם היו לא מעט מלצרים שכל העת הסתובבו במסעדה, אבל ניכר היה שהם לא משתלטים על העומס. ביקשנו מים וקיבלנו מים פושרים.  הסכו"ם והצלחות של המנות העיקריות פונו לאחר הרבה זמן, ובאופן כללי המלצרים לא תמיד היו זמינים, וכל זאת, יש לציין, כשהשהות במסעדה הוגבלה לשעה ו-45 דקות. אם אתם מגבילים כל כך את הזמן, בחייאת, לפחות השירות צריך להיות מושלם.

היה נשאר רק שהאוכל יהיה בנאלי וסתמי כדי לסכם את כל הערב הזה ככישלון מוחלט. לשמחתי האוכל היה בכמה רמות מעל כל מה שמסביב.

לפתיחה לקחנו פוקצ'ה (22 שקל) ופיצה מרגריטה (52 שקל): פעמיים סתם.  הפוקצ'ה  היתה קשה מדי ולא אוורירית. הסכין התקשתה לחתוך את הפוקצ'ה זה הרגיש יותר כמו בגט לא טרי מאשר פוקצ'ה טריה וטעימה., בפעם הבאה מוטב שיגישו את הפוקצ'ה עם מסור חשמלי.  הפיצה (52 שקל) היתה גם כן עלובה. גם בגודל וגם בטעם. כשקבלתי אותה די נדהמתי מגודלה. יותר נכון מקוטנה. גודלה היה כפיצה אישית, שזה אמנם גודל מקובל לפיצה במסעדה, אבל עדיין היא היתה קטנה יותר מכל פיצה שאכלתי  במסעדה. המלצרית חתכה את הפיצה ל-8 וכל סלייס היה מזערי ממש. אבל מילא הגודל. הפיצה הגיעה פושרת. לא חמימה אפילו. פושרת. היא הוחזרה למטבח ואז הגיע קצת יותר חמה אבל לא מספיק. עדיין מתחת לטמפרטורה שצריך להגיש פיצה. בשני הביסים שטעמתי הרגשתי בקושי הרגשתי בטעם כלשהו. בנוסף, שולי הבצק היו רחבים מדי והחלק של הרוטב והגבינה היה קטן יחסית. עוד פיצה כושלת שמקבלת מקום טוב באמצע בקטסטרופה הזו שנקראת פיצה בארץ ישראל.

עיקריות
פרק העיקריות היה אופרה אחרת לחלוטין 
האישה לקחה רביולי 4 גבינות וכמהין (74 שקל) אני סטייק אנטריקוט (118 שקל) ועוד סועדת לקחה פפרדלה ורדה.
כל המנות היו מצוינות. הרביולי היה עשוי היטב, המילוי היה טעים ומודגש, והרוטב עשיר וטעים, עם טעם מרומז של כמהין וללא תועפות שמנת ורוטב צעקני ושתלטני.
גם האנטריקוט היה נהדר. בשר עסיסי וטעים מאוד, שהגיע במידת עשיה מדויקת (מדיום) ובעל טעם בולט של טימין ששדרג עוד יותר את הטעם שלו. בצד הזמנתי תפוחי אדמה ברוזמרין שהיו טעימות.

הפפרדלה וורדה (68 שקל) המשיכה את אותו קו. פסטה טריה ומשובחת ורוטב, על בסיס חמאה ויין לבן מעודן אבל טעים ונוכח. היה שם גם גבינת ריקוטה אספרגוס, ברוקולי וקישוא. מנה בעלת טעמים מעודנים יחסית אך נוכחים וטובים.  

קינוחים 
עוגת נמסיס שוקולד עם קרם פרש (39 שקל). העוגה היתה מצוינת. דחוסה, מפוצצת בשוקולד. כמו שעוגת נמסיס צריכה להיות. חבל רק שלא היו נדיבים מעט יותר בגודל. בנוסף הזמנו עוגת גבינה אפויה (39 שקל). העוגה היתה טעימה מאוד, קרמית, עם בצק מצוין, עם טעם חמצמץ ומתקתק. ניכר היה שחסכו כאן בסוכר ומבחינתי זה מצוין. אחת מעוגות הגבינה המשובחות שאכלתי. עוד קינוח מצוין היה גלידת מסקרפונה עם מקלות מרנג (32 שקל), אוכמניות ורוטב אוכמניות. הקינוח היחיד שהיה רק בסדר היה עוגת פיסטוק בחושה (39 שקל). העוגה היתה מעט משעממת בעיני. טוב שהיה בצד גלידת וניל מצוינת ורוטב דובדבנים נהדר. היו גם 2 דובדבני אמרנה. היו יכולים להיות נדיבים יותר.

שורה תחתונה: נחלק את הסיכום ל-2: הרע: כל מה שמסביב לאוכל- רועש, צפוף, שירות בינוני. אווירת קקפוניה. בראסרי כבר אמרתי?
הטוב: האוכל. הוא היה בדיוק מהסוג שאני מתחבר אליו- נטול רעש וצלצולים, בעל טעמים מעודנים ולא אגרסיבים, ויחד עם זאת בעל נוכחות וטעים מאוד. בעיניי, רונימוטי היא ללא ספק אחת המסעדות האיטלקיות הראויות בתל אביב.
אין לי ספק שחזור, אבל זה לא יהיה בשעות העומס.

נ.ב. אני מנסה להעלות תמונות אבל תפוז חושב וחושב וחושב...

לצפיה ב-' על הדיווחים'
על הדיווחים
07/10/2017 | 15:59
1
138
איזה הבדל בין שתי המסעדות.
לצפיה ב-'גם רונימוטי טובה מאוד'
גם רונימוטי טובה מאוד
09/10/2017 | 09:30
95
בהשוואה לכמעט כל איטלקית אחרת בתל אביב, מבחינת האוכל רונימוטי טובה יותר. למי שמחפש מסעדה איטלקית בתל אביב היא מאוד מומלצת, אבל לא בשעות העומס.
איטליאנו נמצאת על משבצת קצת אחרת- ז'אנר ערבי (או פלסטיני) איטלקי. הייחוד והיופי האמיתי בה נמצא במנות שמשלבות את את שני המטבחים האלה, כמו פיצה סנייה טלה ופפרדלה שוק טלה, ופחות במטבח האיטלקי לבדו. אני לא מכיר מסעדה עם מטבח דומה.
אין לי ספק שאם איטליאנו היתה נמצאת בתל אביב הייתי מעדיף אותה על פני רונימוטי, כשיתחשק לי לאכול איטלקי, אבל לצערי היא לא ולכן רונימוטי תהיה עדיין אופציה מובילה

לצפיה ב-'איטליאנו דה לה קוסטה. נ-פ-ל-א-ה! '
איטליאנו דה לה קוסטה. נ-פ-ל-א-ה!
07/10/2017 | 10:20
5
437

בראש השנה העברתי לילה אחד בחיפה. בערב החג השני הזמנתי מקום באיטליאנו דה לה קוסטה. לצערי שכחתי לבקש שולחן ליד הים וכך מצאתי את עצמי בשולחן במרכז המסעדה.
המסעדה היתה מפוצצת, היה רועש, אבל להבדיל מרונימוטי, השולחנות כאן מרווחים כך שלא מרגישים צפיפות חריגה ואף אחד לא צריך לשמוע מה מדברים בשולחן ליד.
השירות היה טוב, אבל הוא לקה בדברים הקטנים כמו פינוי הצלחות בזמן וכו'. אבל הדבר העיקרי מבחינתי בשירות הוא שהמלצרים יהיו זמינים והם אכן היו זמינים למשך כל הארוחה.

למנות ראשונות חלקנו פיצה סנייה טלה (69 שקל) וארנצ'יני 4 יחידות (52 שקל)
הפיצה, למעשה מדובר ביותר לחמעג'ון, כללה הרבה מאוד מרכיבים- בשר טלה, סומק, בצל, טחינה גולמית, צנוברים, כל מיני עלים,  והיא היתה מ-ד-ה-י-מ-ה. בכל ביס הרגשתי פיצוץ של טעמים בפה, גם מבחינת הבצק הנפלא וגם בטופינג הנהדר. הבעיה היחידה היתה שחלק מהבצק קרס תחת העומס, אבל היה גם כיף לאכול במזלג את הטופינג. לא נעים אולי להגיד אבל כל חתיכה הכי קטנה מהטופינג שנפלה על המגש לקחתי ואכלתי.
אה ולא הזכרתי את הגודל שלה. גדולה. גדולה מאוד. איפה זה ואיפה פיצות בתל אביב.

הארנצ'יני כלל 4 כדורים ענקיים. אני לא הכי מתלהב מארנצ'יני, זה טעים בביס הראשון והשני אבל אחר כך לעתים נוטה לשעמם. כאן הוא היה טעים מאוד, בזכות תיבול טוב ורוטב עגבניות עשיר ועמוק שהגיע יחד איתם.

פרק העיקריות בתפריט כולל הרבה מאוד מנות מענינות, אחרי התלבטות ארוכה הזמנו פפרדלה שוק טלה (77 שקל) , פרגית עם טורטליני תפו"א ופסטה קרבונרה.
הפרגית היתה טובה (אבל עדיין פרגית כן?) והטורטליני 4 או 5 במספר היו מצוינים גם כן- בצק דק ומושלם ומלית נוכחת וטובה.

אני לקחתי את הפפרדלה שוק טלה. נתחיל עם הפסטה. מעולה. במרקם מושלם ועם הרבה טעם. הייתי יכול לאכול אותה גם לבד איך שהיא.
בשר שוק טלה הגיע בכמויות מסיביות, היה שם להערכתי 150-200 גרם לפחות. אכלתי בכמה מקומות פסטה עם טלה, מעולם לא זכור לי שהגיעה כמות כזו של בשר. מבחינת הטעם הוא היה נהדר. על פי התפריט הוא בושל בציר טלה, ואכן הטעם שלו היה עשיר ועמוק. אני די הרבה פעמים מתאכזב עם שוק טלה, זה יוצא אנמי לא אחת ומזכיר סתם עוף. באיטליאנו אהבתי מאוד את הבשר.

הקרבונרה היתה טובה גם כן, מנה קלאסית (אבל עם טלה לא בייקון) וטעימה.

לקינוח לקחנו זפולה. סופגניות ריקוטה וקרם תפוז הגיעו 3 צ'ורוס (רשום בתפריט סופגניות ריקוטה. זה לא) ובצד קרם לימון (רשום בתפריט קרם תפוז. זה היה לימון), גלידת שוקולד לבן, פירורי קרמבל  ואולי עוד משהו שאני לא זוכר. נתחיל עם הצ'ורוס. הם היו אנמיים ולא מספיק מתוקים, ואני לא אוהב מתוק מדי בקינוח אבל טיפה מתיקות חייבת להיות. מנגד, הקרם והגלידה היו טעימים. לא משהו מיוחד אבל טעים.

שורה תחתונה: הרבה זמן לא נהניתי כל כך במסעדה. אם ברונימוטי הסיכום הכללי מבחינת האוכל היה טעים מאוד, כאן זה היה אפילו מעבר לזה. הכל היה טעים מאוד ואפילו בפיצה הסנייה טלה, היה את הוואו הנדיר שאני כל כך מייחל לו כשאני הולך למסעדה. חמודי עושה כאן נפלאות בשילוב בין המטבח האיטלקי לערבי. מעטות המסעדות ששוות נסיעה מיוחדת מרחוק, אבל אין לי ספק שאיטליאנו היא מהבודדות שכן. בראבו!

גם פה לא הצלחתי להעלות תמונות..

לצפיה ב-'עשית לי חשק לשוב לשם, שמחה שהיה '
עשית לי חשק לשוב לשם, שמחה שהיה
08/10/2017 | 10:54
4
256
מלא
המסעדה נפתחה לפני כשנה וחצי, הבקורת הראשונה של ש. כהן לא החמיאה ואף על פי כן
הכי מומלץ להגיע לפני שקיעה
לצפיה ב-'שגיא כהן הוא בדיחה '
שגיא כהן הוא בדיחה
09/10/2017 | 09:43
3
296
נכון, הוא משעשע לקריאה ואני מוצא את עצמי צוחק כשאני קורא אותו, אבל אין ספק שהוא מסובב את המציאות כך שתתאים לאג'נדה שהוא הגיע איתה או שתביא לו רייטינג. שתיים מהמנות שהוא אכל גם אני אכלתי, פפרדלה שוק טלה ופסטה קרבונרה, ואני די בטוח שהוא עיוות המציאות, מנת הפפרדלה שוק טלה הגיעה עם מעט אפונה, הוא קורא לזה "סלט עם פסטה", וזה פשוט בדיחה, בעיניי משהו שישבור את הכבדות של המנה היה במקום. ועם הפסטה קרבונרה היתה לו בעיה עם מידת העשייה של הפסטה, על זה אני לא מתווכח  אבל אי אפשר לדעת אצלו מה נכון ומה לא.
שאר הביקורות החמיאו וגם אני מצטרף בחום למחמאות. מדובר במסעדה ייחודית ומעולה.
לצפיה ב-''
09/10/2017 | 11:36
16
לצפיה ב-'גם אני אכלתי שם ארוחה מוצלחת למדי לפני מספר חודשים'
גם אני אכלתי שם ארוחה מוצלחת למדי לפני מספר חודשים
09/10/2017 | 16:32
1
190
ובפעמים הבודדות שהלכתי עם ההמלצות של שגיא כהן, לרוב היה מדובר בנפילות.
לצפיה ב-'אני בעיקר נהנה במסעדות שהוא קטל'
אני בעיקר נהנה במסעדות שהוא קטל
11/10/2017 | 23:11
116
זכור לי עד היום הקטילה הפתטית שלו על גריג המצוינת, על זה שזה לא מטבח מקומי
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בחג ובסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בחג ובסוף השבוע?
08/10/2017 | 06:12
11
29
לצפיה ב-'שבתון- ארוע משפחתי במסעדת פלוגי בינימינה'
שבתון- ארוע משפחתי במסעדת פלוגי בינימינה
08/10/2017 | 08:43
1
292
חגיגות ה80 למלכה האם נחגגו בשבתון הראשון.חפשנו מסעדה באיזור בינימינה עקב סיור מזמר בבינימינה עצמה.יצא מתאים.המסעדה ממש בקצה המסלול.
סגרנו מראש על תפריט של 150 ש"ח לאדם.
המסעדה ממוקמת ביציאה מהישוב ליד חורשת אקליפטוס.מקום נעים.קבלנו חדר פרטי בקומה העליונה.שולחן ארוך סודר לנו ויש אפשרות לצאת למרפסת המשקיפה על האזור.נחמד.
על השולחן הונחו קנקני מיץ, מים קרים וקנקן יין אדום וקנקן יין לבן.
למנות ראשונות קבלנו פוקצה חמה מאוד עם 2 צלוחיות.האחת שמן זית וטיפטוף בלסמי.
השניה של מטבל לבן שעד עתה לא הבנתי מהו.נחמד.
2 סלטים טריים וטעימים-האחד קפראזה עם מוצרלה ממש טריה וטעימה
השני סלט חסה עם אגסים אגוזים וגבינת עיזים.
למנות עיקריות, שגם הן הוגשו למרכז השולחן ומולאו במידת הצורך, קבלנו:
קציצות בקר על מצע רטטוי-הקציצות לא מוצלחות, הרטטוי כן.יחד עם הקציצות הוגש אורז לבן
פילה בורי ברוטב אדמדם- נחמד
סינטה חתוכה לפיסות קטנות-קצת יבשה.
ספגטי טרי שהוכן במקום עם עגבניות מיובשות וארטישוק.- נחמד.
2 ילדים קבלו ארוחת מנת ילדים (75 ש"ח) המבורגר שלווה בירקות ותפ"א קטנים.
לקינוח הזמנו קפה לפני בקשתנו וצלחות עם פטיפורים בטעמי שוקולד, לוז(טעים מאוד) פסיפלורה ופירות יער.

היינו 23 איש וחילקנו החשבון ל4 כך שכול משפחה שלמה 930 ש"ח כולל טיפ.

סיכום- המקום עצמו נחמד מאוד והתאים בול לצרכים.
בארוחה-המנות הראשונות היו בהחלט טעימות וטובות.העיקריות פחות.
השירות היה מצויין.
אמליץ כמקום לחגוג חגיגה מסוג זה.ארוע משפחתי בגודל בינוני ומטה.
לא מסדה שאחזור עצמאית לאכול.
מה שכן- ראינו שהאורחים מבמסעדה עצמה הזמינו פיצות שנראו מהסוג האהוב עלינו-בצק דק.נראה טוב
לצפיה ב-' למלכה האם'
למלכה האם
08/10/2017 | 18:17
124
בסך הכל נקרא סביר.
לצפיה ב-'ביום שישי חרגתי ממנהגי.'
ביום שישי חרגתי ממנהגי.
08/10/2017 | 22:24
245
בד"כ התפיסה שלי היא שאם אני מבשל אני לא רוצה שיהיה עוד מישהו במטבח.
אבל גם היא פיספסה.
כן בישלנו יחד, אבל למרות מה שהיא לימדה אותי היא לא זכרה את הכללים. היא לימדה אותי אותם.
חייבים לשאול את מוכר הפלפלים על מידת החריפות שלהם. יש סוגים שונים.
בפעם הזו היא שכחה.
למרות שמאז שאני בתאילנד הסתגלתי למידת החריפות לא הייתי מסוגל לאכול את זה,
אבל הסתבר שגם היא לא.
מה נעשה עם זה בסופו של דבר אני לא יודע. ישנתי.
אתמול בלילה אויסטרים ברוטב קארי.
לצפיה ב-'ארומה, חומוס מעפיף וגם במסעדת השלון בלוד ונמו'
ארומה, חומוס מעפיף וגם במסעדת השלון בלוד ונמו
09/10/2017 | 06:17
7
351
הבחור עבר בערב החג ניתוח קטן, לכן בערב החג אכלתי סלט שהבאתי הביתה מארומה ושדרגתי עם כוס יין לבן של יקב אליגוטה.

בחמישי שוחרר, ובדרך הביתה עצרנו בקלנסווה אצל עפיף כדי לקחת חומוס הביתה. כמו תמיד, המסאבחה היתה משובחת. לקחנו גם קופסא קטנה של פול ובבית הוספתי לו לימון.

בשישי נסעתי למשחק כדורגל בלוד, וכמנהג חבורת האוהדים שלנו, נפגשנו לפני המשחק כדי לאכול משהו קל. הם בחרו את מסעדת השלום, ואכלנו חומוס. לא היה משהו, החומוס הזה. קצת משחתי מדי וקצת תפל. גם לא היה זול - 210 ש"ח ל- 4 אנשים, כלומר בערך 50 ש"ח לאדם, על מנת חומוס ובקבוק שתיה.

היות שבגלל ענייני הבחור, עדיין לא הספקתי לעשות קניות, לא ממש היה אוכל בבית. בערב קפצנו למסעדת נמו בקלנסווה. הוא אכל מעורב פירות ים (קפואים, אלא מה?) שהיה סביר, ואני אכלתי לברק על הגריל שהיה מצויין. הדג הוכן נכון, האידרה הוצאה לפני ההגשה, והוא היה עסיסי ומתובל נכון. הסלטים מסביב היו סטנדרטים.
שילמנו 210 ש"ח כולל קנקן לימונדה.

ביום ראשון חזרתי למשטר שומרי משקל.
לצפיה ב-'מקווה שכולם בריאים ובטוב!'
מקווה שכולם בריאים ובטוב!
09/10/2017 | 09:57
1
40
לצפיה ב-'יהיה בסדר '
יהיה בסדר
09/10/2017 | 11:35
38
לצפיה ב-'איך 4 חומוס ו-4 שתיה יוצא 210 שקל?'
איך 4 חומוס ו-4 שתיה יוצא 210 שקל?
09/10/2017 | 10:02
2
218
אני חושב שזה שיא חדש של תאוות בצע
לצפיה ב-'טעות, טעיתי, טועים - שילמנו 150 ש"ח'
טעות, טעיתי, טועים - שילמנו 150 ש"ח
09/10/2017 | 11:27
1
222
איכשהו התבלבלתי עם מחיר הארוחה בנמו.
לצפיה ב-''
09/10/2017 | 12:32
18
לצפיה ב-'כדורגל בלוד??'
כדורגל בלוד??
12/10/2017 | 11:19
1
20
לצפיה ב-'יש בלוד מגרש עירוני לא רע'
יש בלוד מגרש עירוני לא רע
13/10/2017 | 08:32
89
יש בו אפילו תא אחד של שירותי נשים (שלא ננעל).

משחק של בית"ר נורדיה ירושלים נגד סקציה נס ציונה.
לצפיה ב-'בית קפה כשר בחיפה באזור העיר התחתית'
בית קפה כשר בחיפה באזור העיר התחתית
08/10/2017 | 21:02
3
114
או אזור תחנת רכבת מרכז השמונה?
מחפשות מקום חמוד לשבת בו מחר, גם גלידריה טובה או משהו בסגנון עובד. אשמח להמלצות. 
לצפיה ב-'קונדיטוריה שני'
קונדיטוריה שני
08/10/2017 | 23:22
138
על רחוב העצמאות, יריקה מזרחה מרכבת מרכז.
לצפיה ב-'קפה אוא הוא מצויין'
קפה אוא הוא מצויין
09/10/2017 | 15:54
1
34
לצפיה ב-'נחמד שם, אבל יש להם אזור זמן משלהם...איטיים בטירוף'
נחמד שם, אבל יש להם אזור זמן משלהם...איטיים בטירוף
10/10/2017 | 17:04
20
לצפיה ב-'מחפשים מסעדה באיזור צומת גולני '
מחפשים מסעדה באיזור צומת גולני
08/10/2017 | 14:49
1
129
לאירוע מהעבודה (כ-20 איש) נזדקק למסעדה באיזור צומת גולני. אפשר להרחיק עד כחצי שעה, אבל בלי להתרחק יותר מדי צפונה כי אנחנו צריכים גם לחזור למרכז באותו יום.

לצערי המסעדה צריכה להיות כשרה וצריך שיהיה בה משהו שצמחוני יוכל לאכול (מעבר לסלט).

חוץ לזה אין מגבלות של סגנון/תקציב/וכו'. 

לצפיה ב-'" מקום בסג'רה" באילניה '
" מקום בסג'רה" באילניה
15/10/2017 | 10:56
10
לא אכלתי שם באופן אישי אבל שמעתי המלצות.
לצפיה ב-'מעדל'ה, שווה לנסוע לעכו בשבילה.'
מעדל'ה, שווה לנסוע לעכו בשבילה.
05/10/2017 | 17:30
12
474
 תמיד היינו נוסעים לעכו בשביל החומוס. אלא שהתאכזבנו מהחומוסיה שלנן לאחרונה והחלטנו להתחדש. במתחם הבאזר הטורקי בעיר העתיקה בעכו יש כמה מקומות חמודים, אבל מעדל'ה הוא הרבה מעבר.

היינו 4. 
המטבח ערבי, מקומי, עדכני, מעניין. כל התפריט עושה חשק.
הזמנו לראשונות
כרובית- אפויה עם עגבניות צלויות, לבנה ושקדים. אחלה פתיח קליל וכייפי.
חומוס רגיל וחומוס עם בשר- אני מעדיפה חומוס יותר סמיך אבל מבחינת הטעם החומוס נהדר ומוגוש עם פיתות טריות לוהטות. 
סלט עגבניות חריף- גם עם שקדים, קצת חסר מלח אבל קליל וחריף אש.

עיקריות
דג טאבון- פרידה שלמה צלויה עם ירקות בגריל. לדג היה טעם מופלא שאפשר להשיג רק מצלייה חזקה. טעמים פחמיים מעולים. לצידו ירקות צלויים באופן מושלם (עגבניות, במיה מופלאה וקישואים)
קבב חלבי- הסועד (הבעייתי מעט) נהנה מאד ואמר שהקבב מצוין. מוגש גם עם ירקות צלויים.
קלמארי- צרוב היטב ומוגש על לבאנה ועגבניות שרי צלויות. בעייני המנה המנצחת.
בתוספת בירה, קפה וכוסית ערק 407 שקלים לפני טיפ. ממליצה גם לתפוס לשיחה את שני הבחורים המקסימים שעובדים במקום.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
05/10/2017 | 22:14
2
154
לדעתי זה המקום שפתח בן הדוד של אוסאמה דלאל אחרי שזה סגר את המסעדה שלו בעכו.
לצפיה ב-'לא יודעת בנוגע לקרבה המשפחתית אבל היא אכן קמה על "חורבות"'
לא יודעת בנוגע לקרבה המשפחתית אבל היא אכן קמה על "חורבות"
06/10/2017 | 09:17
1
236
דלאל שנסגרה. הספקנו להיות בדלאל פעם אחת וההתרשמות הייתה של דגים נחמדים במחיר מופקע. מעדל'ה לוקחת בגדול.
לצפיה ב-'עוד חבר שאכל במעדלה אתמול חזר מרוצה'
עוד חבר שאכל במעדלה אתמול חזר מרוצה
06/10/2017 | 18:11
180
ארוחה משפחתית במסעדה היחידה שהיתה פתוחה בבזאר התורכי. לדברי החבר, כל המשפחה היתה מרוצה מאד.
לצפיה ב-'לא שמעתי על המקום,'
לא שמעתי על המקום,
06/10/2017 | 08:42
2
224
נרשם לביקור הקרוב. נשמע טוב.
הפרידה בעיקר, אבל גם הקבב והחומוס מפתים אותי.
שיחקת אותה.
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
06/10/2017 | 09:19
1
158
באופן קבוע כשאנחנו מגיעים לעכו בשנה האחרונה אנחנו משתדלים להגיע לשם למשהו בקטנה. אכלנו שם פעם אחת גם סביצ'ה כלשהו שהוגש עם רימונים וטחינה והיה מקסים, ולפעמים גם סתם קוקטייל/ עראק. בהחלט שווה.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
06/10/2017 | 09:29
106
הוספת לי עוד מקום בעכו.
לצפיה ב-'מה היתה החומוסיה שלכם ?'
מה היתה החומוסיה שלכם ?
06/10/2017 | 15:22
5
160
טוב לדעת שאני לא היחיד שמרגיש התרופפות בחומוסיות עכו.
לצפיה ב-'נדמה לי ששמה שמסייה'
נדמה לי ששמה שמסייה
07/10/2017 | 00:22
3
179
נמצאת ממש ליד סעיד, זה שכולם עומדים אליו בתור, ממש בתוך השוק של העיר העתיקה.

אני אישית לא הייתי בה כבר שנים, אבל לא מזמן אמא שלי הייתה שם וסיפרה על חומוס משמעותית פחות מוצלח ויחס מאד לא נעים.
זה די מבאס כי במשך כל חיי זה היה אחד החומוסים היחידים שאהבתי. במשך שנים שנאתי חומוס ממש, חוץ מאשר את החומוס של השמסייה בעכו (בעיקר את המשאוושה המצוין).
גם בתור ירושלמית עכשיו לא מוצאת שום חומוסייה בירושלים שמתקרבת אפילו לחומוס שהיינו אוכלים שם. אבל מצד שני בשנים האחרונות פתחו אצילנו בקיבוץ חומוסייה מעולה, שאני עפה על החומוס שלה. והוא עדיין לא מתקרב לזה שהיה בשמסייה.
חבל שכך...

בדיוק עוד מישהו כתב לי שהוא נוהג לאכול אצל סעיד וגם הרגיש שהחומוס כבר לא כמו שהיה.
לצפיה ב-'סעיד ביום חול - חומוס מצוין.'
סעיד ביום חול - חומוס מצוין.
07/10/2017 | 08:24
2
204
טיול בעכו לפני חודשיים שלושה, לא יודעת איך עכשיו ולא הייתי מתקרבת בשבתות וחגים, ביום חול היה ממש כמו פעם.
ממליצה כרגיל בחום על בלו בס בתחנת הדלק של כפר ברוך, ושמעתי נפלאות על אוסול בראש פינה, אבל זו חו"ד של מקומיים שבערך גדלו עליו.
טעמי עדיין מתפקדת? המלצר האגדי גם?
לצפיה ב-'טוב לשמוע.'
טוב לשמוע.
07/10/2017 | 10:19
1
150
סעיד הייתה ברוב המקרים החומוסיה שלי בעכו ולפעמים ערקתי לסוהילה.
אבל לא זוכר שאי פעם התאכזבתי מסעיד שבשנים האחרונות משמיצים אותו לפעמים.
שמח לדעת שהאיכות כן נשמרת, כבר כמה שנים שלא הייתי אצלו. אבל גם לא אצל סוהילה,
בד"כ באורי בורי או באיזו מסעדה אחרת שלא זוכר את שמה. מסעדת דגים כלשהי
ולא אבו כריסטו שלא אהבתי.
עכשיו אני חייב לנסות את מע'דלה. מלדיני שיכנעה אותי לגמרי.
לא מסוגל נפשית לדלג על מסעדה שמגישה פרידה טובה.

לצפיה ב-'בעכו אני הולך לחומוס חמודי - לא בעיר העתיקה'
בעכו אני הולך לחומוס חמודי - לא בעיר העתיקה
07/10/2017 | 15:35
171
דרך הארבעה פינת העצמאות
חומוס וצ'יפס נפלאים
וגם השיפודים בסדר
לצפיה ב-'אני מעדיפה את טוני בשורת החומוסיות סמוך לגנים'
אני מעדיפה את טוני בשורת החומוסיות סמוך לגנים
08/10/2017 | 18:18
138
שנים של עבודה בפסטיבל עכו השאירו אותי נאמנה לחומוסיה הזאת, ונסיונות להחליף אותה תמיד אכזבו.
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
05/10/2017 | 12:16
2
12
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'סוכות משפחתי במלגו ומלבר'
סוכות משפחתי במלגו ומלבר
05/10/2017 | 12:18
148
מסעדת השף "מלגו ומלבר" בניצוחו של השף מוטי טיטמן, מציעה תפריטים מיוחדים ומשפחתיים במהלך חוה"מ סוכות

בחוה"מ סוכות, בין התאריכים 5-14 באוקטובר, יוצע תפריט עסקיות מיוחד לילדים (לצד תפריט העסקיות הקבוע) בין השעות 12:00-15:30.
התפריט כולל מנה עיקרית וגלידה בעבודת-יד במחיר של 59 ש"ח.

בין המנות בתפריט הילדים:
פטוצ'יני עבודת-יד עם רוטב עגבניות, קרם פרש ופרמז'ן מגורד
שניצל עוף עם מלפפון חמוץ ביתי ופירה
פיש & צ'יפס
המבורגר בקר וצ'יפס

לצפיה ב-' קורס להכרת עולם היין '
קורס להכרת עולם היין
05/10/2017 | 12:23
72
ביום ראשון ה- 22/10 יפתח בפרומז'רי באשר בגרנד קניון בחיפה, קורס בהנחיית מורן עשור, להכרת עולם היין.

קורס המתחילים עשיר ומקיף, כולל חמישה מפגשים שיתקיימו בימי ראשון משעה 19:30 עד 21:30, ובמסגרתו יילמדו תהליכי ייצור, גלגל הריחות, אזורי יין בארץ ובעולם.

בכל מפגש החוויה והלימוד נרקמים יחד, כאשר במפגש האחרון ייערך סיור מודרך בשני ברי יין מהמובילים בישראל.

במהלך הקורס טועמים מגוון של כ- 40 סוגי יינות, בליווי גבינות מבאשר פרומז'רי.

מחירים:
950 ש"ח לאדם
לזוג: 1700 ש"ח

לפרטים נוספים והרשמה: https://goo.gl/eHCXxE

לצפיה ב-'אורח מחו״ל מחפש מסעדה בתל אביב'
אורח מחו״ל מחפש מסעדה בתל אביב
05/10/2017 | 21:36
10
193
 חג שמח
יש לנו אורח מחו״ל
מחפש מסעדה מומלצת ועוד אחת בסגנון בר מסעדה ( סושיאל קלאב ?) לארוחות ערב
באיזור רוטשילד , החוף, נווה צדק.
תקציב גבוה אפשרי 
לא מוגבל לסגנון אוכל מסוים 
תודה
לצפיה ב-'הייתי הולכת על המסעדות הישראליות המעניינות יותר'
הייתי הולכת על המסעדות הישראליות המעניינות יותר
05/10/2017 | 22:12
362
משייה, מלגו ומלבר, סנטה קתרינה, פופינה.
לצפיה ב-'אופציות'
אופציות
05/10/2017 | 22:16
6
306
ברוט, אקסטרה ברוט (מקונג).
בר או וין.
קפה אירופה.
דלידה.
אוזריה.
אונזה.
פרנץ' 57.
דוק.
חוץ מאלה - מסעדות עם בר כמו שילה, טאיזו, אריא, יא פאן, פופינה, מלגו ומלבר, גריג, ג'ונתן פוד קלאב.
לצפיה ב-'ועוד כמה יותר באלגנט'
ועוד כמה יותר באלגנט
05/10/2017 | 22:19
5
260
משייה.
קיטשן מרקט.
פאסטל.
קלארו.
לצפיה ב-'וקצת פחות באלגנט אבל הכי ישראלי שיש, איציק הגדול.'
וקצת פחות באלגנט אבל הכי ישראלי שיש, איציק הגדול.
06/10/2017 | 00:56
4
310
האורחים הכי אלגנטיים שנהגנו להביא לשם, אנשים הכי בקיאים בקולינריה הבינלאומית, הכי נהנו שם וזה היה הכי ישראלי בעיניהם.
מסעדות שף אלגנטיות יש לכל אורח בארצו. כשאתה מגיע לארץ זרה אתה בדרך כלל רוצה לחוות מה שאין לך בארצך.
לצפיה ב-'אני מסכים עם סבתא רותרות.'
אני מסכים עם סבתא רותרות.
06/10/2017 | 09:06
262
שאר המסעדות לא מחדשות כלום.
זו לא חייבת להיות איציק הגדול או מגנדה,
בשוק התקווה יש לא פחות מסעדות טובות גם.
אם הרעיון הוא להביא מישהו למסעדה ישראלית אז שתהיה ישראלית.
לצפיה ב-'זה בדיוק כך'
זה בדיוק כך
06/10/2017 | 15:32
1
274
ובמיוחד הגרמנים מופתעים לטובה מהרב גוניות הקולינארית המוגשת לשולחן.
לצפיה ב-'לפני 20-30 שנה ה'המצאה' הישראלית שהשאירה'
לפני 20-30 שנה ה'המצאה' הישראלית שהשאירה
06/10/2017 | 22:22
255
פעורי פה את כל האורחים היו שיפודי כבד האווז שהחלו דרכם בשוק התקווה.
בהמשך הצטרפו אליהם שיפודי השקדים. זו הייתה דרך הכנה ייחודית לישראל של חומרי גלם ידועים מאד באירופה אבל שמעולם לא הוכנו שם בצורה כזו, על פחמים.
תוסיף לזה את מבחר הסלטים הפותחים שולחן בשיפודיות והנה המטבח הישראלי הייחודי במיטבו והמרשים ביותר מבחינת התיירים. 
איך אפשר לקרוא למטבחים כמו של פופינה, וכל מה שהוזכר לעיל מטבח ישראלי, לא ברור לי. עוד ואריאציה של סביצה? עוד צילחות מלא נבטוטים? ממש לא.

לצפיה ב-'לגמרי בעד.'
לגמרי בעד.
14/10/2017 | 22:41
20
לוקח לשם מלא ייננים שעברו בכל מקום בעולם, ותמיד התגובה היא "וואו" גדול. 
אחרי זה דרינק באימפריאל וסגרתם ערב של אוכל מקורי ואווירה מופלאה.
לצפיה ב-'סנטה קתרינה'
סנטה קתרינה
06/10/2017 | 22:41
264
הכי מטבח ישראלי חדש והתחנה הראשונה שלי עם אורחים / עיתונאי אוכל שמבקרים כאן מחו"ל. 
איציק הגדול בהחלט יופי של מקום לקחת אליו אורחים מחו"ל. 
בין מפעלות אייל שני רומנו / פורט סעיד / אברקסס צפון לגמרי ראויים לביקור אף הם. 
לצפיה ב-'חאג' כחיל בכיכר השעון'
חאג' כחיל בכיכר השעון
07/10/2017 | 08:06
185
הכי מעניינת בעיני מכל המסעדות שהוזכרו כאן, עבור מי שלא מכיר את הקולינריה בישראל. תמיד כשאני הולך לשם, רוב הסועדים הם תיירים.
אם לא זה הייתי הולך על משייה
לצפיה ב-'בהמשך לנושא השפים.'
בהמשך לנושא השפים.
06/10/2017 | 09:27
7
395
אני מבשל לא רע לדעתי, קיבלתי גם הצעות יותר מפעם בחיי להפעיל מסעדה, בכל מיני מקומות בעולם,
אבל מעולם לא החשבתי את עצמי כשף. בישלתי, הייתי טבח.
זוגתי מנהלת מסעדות.היא אומרת מדי פעם שהשף אמר כך או כך.
אני טורח מדי פעם לבדוק מדוע הוא מכונה שף.
עד כה הסתבר שכולם באמת עברו הכשרה בבתי הלימוד הטובים בעולם לבישול
וגם עבדו במסעדות הטובות ביותר, אז כנראה שהם באמת שפים.
אני לא.
אבל יש לי הרגשה, אולי היא מוטעית, שהמושג הנקוט כיום שף בישראל הוא לא בדיוק עונה להגדרה.
לצפיה ב-'תלוי מי נוקט'
תלוי מי נוקט
06/10/2017 | 10:09
6
305
חלק מהאנשים לא יודעים מה ההבדל בין טבח/ית לשף/ית. אחרים דווקא בקיאים במונחים, ויודעים.

ההגדרה המקובלת של שף, אינה של תואר הנובע מהכשרה או של מקצוע, אלא הגדרת תפקיד. שף הוא מי שמנהל מטבח שלו, כלומר הוא אחראי על התפריט ועל העובדים.

מי שלמד והוכשר ועובד 20 שנה כטבח שמכין מנות של אחרים, אינו שף, גם אם הוא מוכשר מאד ומנהל פס.
לצפיה ב-'עם חלק מזה אני מסכים'
עם חלק מזה אני מסכים
06/10/2017 | 10:32
5
249
אבל לא עם הכל.
שף הוא אדם שעבר הכשרה מתאימה לנושא.
טבח אינו שף, לא יעזור כלום.
ובישראל טבח של שבועיים מכונה שף. זו עובדה.
תפקיד של בישול אינו שף אלא בישול.
מי שמנהל מטבח אינו בהכרח שף.
את די מתבלבלת במונחים.

לצפיה ב-'היא לא מתבלבלת'
היא לא מתבלבלת
06/10/2017 | 12:23
1
252
וזה לא עניין של להסכים. שף היא המילה הצרפתית ל-chief, ובהקשר של בישול "שף" הוא קיצור של chef de cuisine, או "ראש המטבח". זה מונח שמציין את מקצועו של אדם כמי שמנהל מבחינה מקצועית את המטבח, לא את הכשרתו של אותו אדם.

סביר שמי שעבר הכשרה מתאימה יהיה שף טוב יותר, ממש כשם שמי שלמד את מקצוע הסנדלרות יהיה סנדלר טוב יותר. אבל אם אתה עוסק בתיקון נעליים אתה סנדלר ואם אתה עומד בראש מטבח של מסעדה אתה שף. כל משמעות נשגבת יותר של המונח היא סובייקטבית. 
לצפיה ב-' כמו "צ'יף" אינדיאני, הלא הוא המנהיג. ההגדרה הזו היטשטשה'
כמו "צ'יף" אינדיאני, הלא הוא המנהיג. ההגדרה הזו היטשטשה
06/10/2017 | 18:03
174
בימינו, כפי שמצוין גם בוויקיפדיה:
לצפיה ב-'אני לא מתבלבלת'
אני לא מתבלבלת
06/10/2017 | 18:07
2
227
בדקתי היטב את ההגדרות לפני זמן רב, לצורך הכנת כתבה. דיברתי עם מי שעוסקים בתחום, מי שכותבים עליו ומי שלמדו אותו.

בישראל טבחים של שבועיים אולי מכנים עצמם שפים, ואולי בני משפחותיהם מכנים אותם שפים, אבל שום גורם מקצועי לא מתייחס אליהם כך.

זה די פשוט בעצם:
כל שף הוא טבח
אבל לא כל טבח הוא שף.
לצפיה ב-'משהו כזה בערך'
משהו כזה בערך
06/10/2017 | 23:54
1
58
לצפיה ב-'וזה מה שכתבתי גם קודם '
וזה מה שכתבתי גם קודם
07/10/2017 | 15:53
46

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?
פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה