לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1988619,886 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

פורום ביקורת מסעדות: הפכו למבקרי מסעדות. ישבתם במסעדה ואכלתם. נהניתם? שתפו אותנו. כל החוות דעת, המלצות, המחירים והמבצעים במסעדות אצלנו בפורום. 
כיום כל אחד יכול להיות מבקר מסעדות מוביל ועל מנת לכתוב ביקורת מסעדות טובה, אתם צריכים סלולרי עם מצלמה, חוש כתיבה בסיסי ומעלה, אמביציה ובעיקר רצון לאכול ארוחות טובות .
אנחנו בפורום ביקורת מסעדות נשמח לקבל את ההמלצות שלכם, לשמוע דעות כדאי לדעת היכן הכי כדאי להשקיע את התקציב לארוחה הבאה! 

אודות הפורום ביקורת מסעדות

פורום ביקורת מסעדות: הפכו למבקרי מסעדות. ישבתם במסעדה ואכלתם. נהניתם? שתפו אותנו. כל החוות דעת, המלצות, המחירים והמבצעים במסעדות אצלנו בפורום. 
כיום כל אחד יכול להיות מבקר מסעדות מוביל ועל מנת לכתוב ביקורת מסעדות טובה, אתם צריכים סלולרי עם מצלמה, חוש כתיבה בסיסי ומעלה, אמביציה ובעיקר רצון לאכול ארוחות טובות .
אנחנו בפורום ביקורת מסעדות נשמח לקבל את ההמלצות שלכם, לשמוע דעות כדאי לדעת היכן הכי כדאי להשקיע את התקציב לארוחה הבאה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מסעדת "גוני" ברמת השרון'
מסעדת "גוני" ברמת השרון
15/02/2019 | 10:04
3
431
מסעדת "גוני" ברמת השרון
אוכל איטלקי ופטיסרי צרפתי....
חדש דנדש ...

ישבנו שלושה לארוחת ערב.
למנה ראשונה הזמנו כדורי ארנצ'יני עם רוטב רוזה וסלט קיסר עם נתחי עוף. שניהם היו מצויינים.
הארנצ'יני (3 כדורים) היה מעודן (אולי מידי) והרוטב שבנפרד היה מצויין ונתן לו נוכחות יותר משמעותית.
במקביל הזמנו כוס קאווה ושתי כוסות סנגריה. אשה אחת לא אהבה את הסנגריה והוחלף לחליטת תה.
למנה עיקרית הוזמנו ריזוטו ולנטינה (על בסיס ציר בקר ויין לבן, פטריות שמפניון ופורצ'יני, פרמז'יאנו רג'יאנו).
פסטה טבעונית עגבניות. הריזוטו לדברי הסועד היה מצויין וטעים.
אני, שהזמנתי את הפאסטה חיפשתי משהו שיתן לה קצת יותר טעם וביקשתי פרמז'ן מגורד שקצת שיפר. (מכיוון שבמקור המנה "טבעונית" אין בה גבינה ולדעתי הטעמים היו חלשים.
גם תוספת שארית מרוטב הרוזה המצויין של הארנצ'יני שיפר את הטעם. הפסטה מיוצרת במקום.
לקינוח נבחר מוס פסיפלורה - עדין, טעים ומיוחד.
החשבון לפניכם. 334 שח"ח + 46 טיפ.

המקום יפה ומזמין, אוירה רכה ונעימה. מוסיקת נעימות פאריס/אקורדיון (למי ששם לב, באיזה שהוא שלב קצת חזר על עצמו).
כשהגענו (18:15) היה ריק והמקום הלך והתמלא לקראת 19:00 ואילך.
המלצר הראשון ששירת אותנו היה טוב בכללי אבל קצת פעלתן מידי ולא נתן ספייס - בעיקר בלחץ לפינוי מהשולחן.
מלצר שהחליף אותו בהמשך היה נעים יותר.
שירותים נקיים והמטבח ניתן לצפיה. מבנה המסעדה קצת מוזר (חלל מרכזי ומחוצה לו מעטפת מקורה שבה יושבים רוב הסועדים)- לא משהו שמפריע לסועד...

למי שרוצה להבין קצת את הקונספט של גוני, כמו גם להציץ בתפריט - אפשר לגגל ולקרוא או לבדוק כאן (לא הכי מעודכן)

בשורה התחתונה - נעים, איכותי ומומלץ.
לצפיה ב-'תודה על דיווח - עוד מסעדה איטלקית בשרון, לי תאור המנות '
תודה על דיווח - עוד מסעדה איטלקית בשרון, לי תאור המנות
16/02/2019 | 22:13
218
נשמע WOW , יותר לכיוון בסדר.
לצפיה ב-'מסעדה של קונדיטורית'
מסעדה של קונדיטורית
17/02/2019 | 07:35
1
203
יכול להיות שזו אחת הסיבות לכך שהקינוח היה מיוחד ומוצלח יותר מהמנות האחרות.
לצפיה ב-''
17/02/2019 | 08:59
13
לצפיה ב-'פסקדו: הדגים הטובים ביותר בנמצא'
פסקדו: הדגים הטובים ביותר בנמצא
15/02/2019 | 12:53
5
402
נכון, לא זול בפסקדו האשדודית, וגם אין לוקוס או דובר סול אטלנטי, אבל מגע הזהב של יחי זינו מוציא מהדגים שיש את המיטב, כולל הברקה ששווה לבדה נסיעה לאשדוד.

אז יש לנו ים תיכון. אז מה? מה זה שווה כשהמון זני דגים בסכנת הכחדה? מה זה שווה כשאנחנו לרוב נאלצים להסתפק בדגי בריכה, קרובים ככל שרק יוכלו לדבר האמיתי, אבל לא? כל מי שעדיין רוכש דגים בחנויות, כמו עבדכם הנאמן, יודע שגם בחורף, בעונה העדיפה לדגים, לא פשוט להשיג דג איכותי. אז מסתפקים במוסר ים או לברק או בורי ועושים מה שאפשר. זה לא ממש נורא אבל בטח לא מזהיר, אבל המצב הולך ומחמיר. גם למסעדות, תחום מתנדנד כשלעצמו מן הסתם לא קל בכלל לשים יד על סחורה טובה מן הים, והמחירים בהתאם.

על הרקע הזה חוזר ועולה שמה של פסקדו. מסעדת דגים כשרה ליד הים באשדוד שעליה אחראים השף הצעיר יחי זינו ושותפו ערן ז'נו לו חנות דגים איכותית ומפורסמת. ביקור באשדוד היווה הזדמנות טובה לבדוק האם נכונות השמועות. ובכן, במילה אחת: כן. ובכמה מילים: לא היה מושלם, אבל בהחלט נהנינו מארוחת דגים טובה מאד. 

העסקית של פסקדו כמו רבות אחרות מבוססת על ראשונה ועיקרית במחיר העיקרית כשכאן כלולים גם לחם ושני סוגי שתייה חמה וקרה. את הדיל הגנרי הזה התחשק להרחיב מעט לכדי ארוחה מלאה יותר. אם כבר אז כבר. לראשונות: איקרה קטנה (14) חציל חאקו, פנקו, סלט חאקו, לימון כבוש וטחינה גולמית  (תוספת 20 שקל, 38 בתפריט הרגיל), לעיקרית: פילה בס פלאנצ'ה, קונפי שרי ופטריות (119). מהתפריט הרגיל הוזמנה מנת ביניים\עיקרית נוספת: קוביות מונג'ק (66). מנה שהביקורות שקראתי עליה היו מלאות שבח והלל.

שעת צהריים והמסעדה מלאה. רבים מהם חובשי כיפות. כנראה יודעים מה טוב. השירות, למרות העומס, מצויין. כל הצוות מברך אותך כשאתה נכנס, יש הקשבה, ויש רצון אמיתי לספק חווייה.

הגיעה פוקאצ'ה מוארכת וטובה (כזו שמזכירה את הספינג' של רפאל זצ"ל), ואיתה הראשונות. האיקרה טובה, קרמית במידה ולא מלוחה מדי. החציל, פרוס לכל ארכו, מטוגן בשמן עמוק בפירורי פנקו ועליו סלט מרענן. אז נכון, בינינו, התמחור מעט מופרז, והטיגון היה יכול לתת תוצאה שמנונית מעט פחות, ועדיין, בשל איכות הירקות, המשחק ביניהם לבין בשר החציל הקרמי מתחת לציפוי הפריך על גבול השמנוני יצר מנה שאולי איננה מושלמת אבל יש בה מן החינניות.

קוביות המונג'ק, מנה על שם האדריכל יונתן מונג'ק שהוא סועד קבוע בפסקדו, הן בעצם טייק אוף על שווארמה דג. טחינה, בצל מקורמל וזעתר יבש נותנים את טעמם. לא הרבה דג יש שם בצלחת. זו מנה שזוג יתקשה לחלוק בה, אבל כמנת יחיד היא טובה בהחלט. הדג, במקרה הזה לברק, נצרב ונשאר עסיסי, הטחינה לא הכבידה, הבצל לא מתוק מדי והזעתר לא השתלט. בניגוד לחציל, שהבטיח וקיים מה שהיה צפוי, כאן השלם גדול מסך חלקיו. שווה לנסות אותה אם אתם שם רק קחו בחשבון שהיא לבדה לא תספיק.

בשלב הזה, כשהיה ברור שמדובר במקום שבו יודעים לבשל ולטפל בדגים, אבל עדיין בלי זיקוקי די נור, הגיעה המלצרית עם הפתעה על חשבון הבית: כנף מוסר (32 בתפריט הרגיל) . מדובר בכנף (צידו של הדג), מצופה בבלילה דקה ומטוגנת בשמן עמוק. גם עליה כבר כתב מר ביצה עלומה, אלא שעדיין לא היו לי ציפיות, בטח כשמדובר במנה שמגיעה במתנה. ביס אחד הבהיר מיד: מדובר בהברקה. חד וחלק. כנף פריכה שאוצרת בתוכה כמות מפתיעה של בשר דג לבן עסיסי ברמות על, כאילו בושל ב סו ויד. מדובר באחת ממנות הדגים הטובות ביותר שטעמתי מעודי. לא פחות. זו הייתה הוכחה חד משמעית לכישרון של השף זינו. בראבו.

עם העיקרית הגיע תפוח אדמה מדורה (יש גם אורז לבחירה אבל תוספת אורז עם כל הכבוד זה לחתונות ולא למסעדה) עם מגע קל של שמן זית . חביב. העיקרית עצמה, בס על הפלנצ'ה עם עגבניות ופטריות שמפיניון במגע חמאה, חשפה שוב דג טוב מסוגו, אולי הכי שאפשר, בטיפול שהוציא ממנו את המקסימום, בשרני ועסיסי, כשהחיבור בין הפטריות והעגבניות ושמן זית יצר סינרגיה שהזכירה טראטוריה איטלקית מהסוג המהנה והביתי. זה הרבה יותר ממה שזה נשמע.

הקינוח, סמיפרדו שוקולד עם רוטב וניל, קרמו שוקולד וקראנץ' נוגט (תוספת 24 בעסקית), כבר היה טוב משמעותית פחות מהשאר. המרקמים השונים היו בסדר גמור, אבל כאן, בניגוד למנות האחרות, כן ניכרה בהחלט מגבלת הכשרות. רע ממש זה לא היה, אבל בטח לא הכרחי. ברור עם זאת, שלמנה כזו יש קהל יעד שונה מאיתנו. אין ספק שמוצרי חלב היו מיטיבים עם הקינוח הזה. עדיין, לא היה בכך כדי לקלקל שום דבר מהחוויה הכוללת.

אז מה היה לנו? ארוחה שכאמור נעה בין טוב לטוב מאד ברובה המוחלט, כשמנת הכנף מצדיקה לבד נסיעה מיוחדת לאשדוד. האם שווה? ובכן, לא זול, אבל כן. אישית קמתי מפוצץ שכן כפי שנאמר קצת הגזמתי עם ההזמנות. לא כולם חייבים לעשות כמוני. העסקית כאן סבירה לגמרי בהתחשב במגבלות התוצרת מן הים והכשרות, ואם מוותרים על קינוחים לא הכרחיים היא אפילו משתלמת (לחם, שתיה וכו') . סעו לאשדוד. נכון, זו לא הסחורה של מול ים ז"ל אבל לא בטוח שפחות טוב בטח כשיש טיפול בדגים ברמה כזו. היד הטובה של יחי זינו שווה את זה. תנו ביס בכנף, תעיפו מבט בים, והחיים פתאום ייראו קצת פחות מדכדכים. באחריות. אני עוד אשוב.
לצפיה ב-'שמענו רבות על המסעדה'
שמענו רבות על המסעדה
15/02/2019 | 23:12
182
לצערנו טרם יצא לנו לנסות אותה.

לצפיה ב-'כמה אני אוהבת שאתה חוזר לדווח'
כמה אני אוהבת שאתה חוזר לדווח
16/02/2019 | 19:15
2
156
לפעמים נדמה לי שאתה עושה את זה לעיתים רחוקות, רק כדי שנתגעגע

לצפיה ב-'צפי להפתעות'
צפי להפתעות
16/02/2019 | 21:15
1
165
דיווחים חמים בקרוב מאד...
לצפיה ב-' '
17/02/2019 | 07:36
8
לצפיה ב-'מצטרפת לחתולית ומחכה בקוצר רוח להמשך דיווחיך !'
מצטרפת לחתולית ומחכה בקוצר רוח להמשך דיווחיך !
16/02/2019 | 22:10
32
לצפיה ב-'מסעדות כשרות ב עין הוד / זיכרון'
מסעדות כשרות ב עין הוד / זיכרון
16/02/2019 | 09:26
2
78
מומלצות ומתאימות גם לאירוח עיסקי (ארוחת ערב) של קבוצה מחו"ל.
יש לכן?
אשמח לקבל תודה
לצפיה ב-'למיטב זכרוני, רוב המסעדות בזכרון יעקב כשרות'
למיטב זכרוני, רוב המסעדות בזכרון יעקב כשרות
16/02/2019 | 19:02
1
75
את יכולה לנסות את המסעדה של יקב תישבי. חברות שהיו שם בארוחה עם תיירים, העידו שמאד נהנו.
לצפיה ב-''
16/02/2019 | 22:06
3
לצפיה ב-'ברים איכותים ל30+ במרכז ללא עישון..יש? '
ברים איכותים ל30+ במרכז ללא עישון..יש?
14/02/2019 | 19:59
2
109
היי

מחפשת המלצות על מקומות בילוי איכותיים עם קהל שמעל גיל 30 ושמכבדים את החוק נגד עישון. מכירים?

תודה
לצפיה ב-'ברים זו פחות הסצינה שלי בשנים האחרונות'
ברים זו פחות הסצינה שלי בשנים האחרונות
16/02/2019 | 18:57
112
אבל יש לי תחושה שברים כמו האימפריאל והבושוויק, יכולים להיות נקודת התחלה לבדיקה. פשוט התקשרי ושאלי.
לצפיה ב-'הרבה מכבדים - ממה שאני הייתי בחודשים האחרונים'
הרבה מכבדים - ממה שאני הייתי בחודשים האחרונים
21/02/2019 | 11:48
53
איפריאל, בלבוי, רומנו, גם בהרצל 16 (בפנים) מכבדים
לצפיה ב-'מסעדת נלו המלצר חוצפן'
מסעדת נלו המלצר חוצפן
14/02/2019 | 15:57
5
388
ישבנו לאכול ארוחה עיסקית הזמנו, ואז המלצר שואל תרצו חמוצים אמרנו כן הביא כרוב ועגבנייה חייב ב 25 ש״ח טוב ניחה,, השארתי טיפ 8 אחוז סך 15 שקלים,כי לא היה לי כסף קטן, המלצר רדף אחרינו , חבר זה פחות מ 10 אחוז, ליד כל האנשים, אמרתי נכון אבל זה בגלל שלא היה לי כסף מזומן יותר,,, כעס וצעק ממש מכוער 
לצפיה ב-'לא יוצא דופן'
לא יוצא דופן
14/02/2019 | 16:39
288
במורד הרחוב כאן פתחה גננת רומניה מסעדה איטלקית,הייתי מופתע מהתעוזה והחוצפה,לאחר שטעמתי פעם אחת פיצה הבנתי שמדובר בטפשות.
ואכן לאחר שנתיים המקום ננטש והרומנים ברחו לארץ הדרקולה משאירים חובות אבודים.
לצפיה ב-'איך יתכן שמלצר במסעדת נלון ביפו מתנהג כך ממש בושה להם'
איך יתכן שמלצר במסעדת נלון ביפו מתנהג כך ממש בושה להם
16/02/2019 | 18:38
201
כף רגלנו לא תדרוך במקום הזה, אכלנו שם כשהגענו להוציא טיפ גיליתי שאין לי מספיק מזומן והשארתי מעט פחות מ 10% המלצר רדף אחרינו ליד כל האנשים
וצעק, מה זה ? זה פחות מ 10 % , אני לא עובד בחינם,,, צעק קילל גועל נפש בושה וחרפה
לצפיה ב-'התנהלות מטופשת, חצופה ולא מקצועית של מלצר'
התנהלות מטופשת, חצופה ולא מקצועית של מלצר
16/02/2019 | 18:51
188
אינך חייב הסברים על גובה הטיפ שהשארת.
לצפיה ב-'מנהג הטיפ צריך היה להתבטל'
מנהג הטיפ צריך היה להתבטל
18/02/2019 | 08:57
1
163
לא ייתכן שמלצר יהיה תלוי לפרנסתו בסועדים 
הוא צריך לקבל משכורת נורמאלית עם כל הזכויות כמו כל עובד

אבל כל עוד שהמנהג המטופש הזה קיים 
חובה לתת טיפ של לפחות 10% למלצר כי על הטיפ פרנסתו
אי אפשר לשחק עם זה רק כי אפשר.

לדעתי תחזור למסעדה ותשלים לו את ההפרש ל-10-15%
לצפיה ב-'דעתי אינך יודע דבר על נימוסים'
דעתי אינך יודע דבר על נימוסים
19/02/2019 | 14:14
121
אילו לא היה צועק ורודף אחרינו היינו עושים יותר מזה, גם התנהג באופן חצוף וגם אני לא באתי לפרנס את המלצר יש לו מעביד שידאג לו אני משלמת על הארוחה, גם כשאני קונה,,, בחנות בגד או הולך לסופר איני נותן טיפ לקופאי ואו לזבן.....
מסעדת נלו לא מכבדת את הלקוח אם היא מרשה למלצר להתנהג כך
לצפיה ב-'שאלה לגבי פלאפל ג'ינה'
שאלה לגבי פלאפל ג'ינה
14/02/2019 | 15:15
1
242
כתוב בתפריט שלהם שיש להם פיתות ללא גלוטן, הבנתי נכון? ואיך הסביח שלהם? מומלץ? אני מבקר בעיקר על סניף שוק הכרמל, אבל גם בא בחשבון מבחינתי לאכול בסניף שוקן.
לצפיה ב-'הפלאפל אמור להיות אותו דבר בכל הסניפים '
הפלאפל אמור להיות אותו דבר בכל הסניפים
18/02/2019 | 17:29
57
אבל את סניף שוקן אני מתעב 
לעומת זאת זה שליד עזריאלי מאוד אהבתי 

אגב הכי טעים : דווקא הפלאפל ב-10 ש"ח בכופר היישוב .
נראה לי שעודף התחכמות ותחכום פוגע בטעם הפלאפל.

לצפיה ב-' השירשור השבועי'
השירשור השבועי
14/02/2019 | 08:48
21
לצפיה ב-'פלאפל בלגי סניף תל-אביב'
פלאפל בלגי סניף תל-אביב
11/02/2019 | 21:29
1
503
מי שגר בראשון לציון מכיר את הפלאפל הבלגי שנפתח לפני כמה חודשים, ע"י זוג טבעונים. בשבוע שעבר, נפתח סניף בתל-אביב, אולי סנונית ראשונה לרשת זכיינות. הפלאפל הבלגי נפתח שתי חנויות מפלאפל סעדיה, ומעניין יהיה לראות מה יקרה שם בעתיד.

מה זה פלאפל בלגי?
עיסת פלאפל שמוכנסת למכשיר להכנת ואפל בלגי, ונאפית בתוכו. "הואפל הפלאפלי" נחתך כמו חצי פיתה, ואליו מוכנסים חומוס, טחינה,סלטים וחמוצים.

בנוסף לטחינה, מציעים במקום עמבה סמיכה ורוטב של לימון ופלפל שיפקה (לא טעמתי אף אחד מהם).

על לוח המחירים נכתב שהפלאפל אינו מכיל שומן או גלוטן. נאמר לי שכל מנת פלאפל בלגי כזה, מכילה 24 גרם חלבון, ושמבחינה קלורית, מנה כזו עם סלט אמורה להכיל כ- 550 קלוריות.

מחמת משטר התזונה שכפיתי על עצמי, כדי לרזות, ביקשתי שימלאו את הפלאפל הבלגי רק בסלט ירקות, למרות שהבחור מאחורי הדלפק אמר שהמנה תהיה יבשה ופחות טעימה. הוספתי מעט טחינה.

זה בהחלט לא דמה לשום פלאפל או ואפל בלגי שאכלתי בעבר. הפלאפל היה טעים, ובגלל שלא טוגן לא היה שומני. החלק החיצוני היה פריך (לא כמו אחרי טיגון, אבל פריך), והפנים היה רך, ירוק ומלא טעם. המנה לא התפרקה ולא נזלה. מי שישב לידי הוסיף הרבה רטבים, וגם המנה שלו לא התפרקה.

שילמתי על המנה 30 ש"ח, והמקום מציע באותו מחיר, גם קערת סלט עם רבע פלאפל בלגי.

פלאפל בלגי סניף ת"א
קינג' ג'ורג' 45, ת"א
לצפיה ב-'תודה על הדיווח! נשמע מעניין.'
תודה על הדיווח! נשמע מעניין.
25/02/2019 | 17:16
12
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
10/02/2019 | 08:31
8
42
לצפיה ב-'ביקור ראשון ואחרון באל דנטה'
ביקור ראשון ואחרון באל דנטה
10/02/2019 | 15:37
4
358
גררתי אתמול את בן זוגי לאל דנטה, כי התחשקה לי פסטה טובה ושמעתי עליה המלצות. זו מסעדה שאיכשהו כבר שנים עוברת מתחת לרדאר הירושלמי.
הזמנו לראשונות פרמז'נה, שזה בעצם חציל ברוטב עגבניות ופרמז'ן שהיה סתם.
סלט אנדיב שהיה לטעמי מצוין.
לעיקריות הוא לקח פיצה מרגריטה, הוא אמר שהיא הייתה בסדר אבל בעייני היא הייתה די רעה. באופן כללי לרוטב העגבניות (גם זה של החצילים) היה טעם לוואי מוזר שאני לא יודעת לשים עליו את האצבע. אוי אבקת מרק למרות שלא מאמינה.
אני לקחתי פסטה ברבוניות. הפסטה עצצמה הייתה לא רעה, עבה ובשרנית, הרוטב היה בסדר. הברבוניות היו מבאסות. כאילו סתם זרקו אותן פנימה במקום לתת להן צריבה יפה שהייתה משדרגת אותן פלאים.
קינחנו בעוגת גבינה שדווקא הייתה טובה.
סה"כ 286 ש"ח לא כולל שתיה. לא עפתי. לא מאמינה שנחזור.
ובנימה זו, כמה אני מתגעגעת לטופולינו/ טופוליאונה שבמשך שנים תחזקה מטבח איטלקי מופתי בירושלים, כשר חלבי או כשר בשרי והוכיחה שאפשר. מאז שהלכה לעולמה לפני כ3 שנים שום מקום לא מתקרב אליה ומבחינתי נותר רק להתגעגע.

לצפיה ב-'אנה איטלקית, לא? איך היא?'
אנה איטלקית, לא? איך היא?
10/02/2019 | 18:48
3
86
לצפיה ב-'אנה טובה'
אנה טובה
11/02/2019 | 11:26
1
187
אבל לא מצוינת. היא ללא ספק טובה יותר מאל דנטה. אני אוהבת את ארוחות הבוקר שלהם. אבל קיוויתי למשהו אחר. גם יש שם בעיית שירות מבולבל מאד לעיתים קרובות.
לצפיה ב-'לא אכלתי באף אחת מהן '
לא אכלתי באף אחת מהן
11/02/2019 | 19:57
37
לצפיה ב-'הייתי באנה לפני כחדש עם בנותי הצמחוניות , בערב'
הייתי באנה לפני כחדש עם בנותי הצמחוניות , בערב
11/02/2019 | 20:35
182
היה מלא אלגמרי ואפילו חיכינו לשולחן, בינתים קבלנו כוס של יין לבן מבעבע - איכותי ,של יקבי רמת הגולן (חודשים קדם בטלביה גם בעיה עם השולחן וגם קבלנו כוסות יין מבעבע אבל הורגש שהוא לא איכותי)

המנות הראשונות היו טובות  כולל מנת ניוקי, העיקריות היו קטנות ביחס למחיר (סך הכל פסטה...) הטירמיסו היה מעולה . 
מסעדה כשרה. תמחור גבוה יחסית לתמורה בצלחת -לטעמי
לצפיה ב-'ביקור ראשון (!) בבראסרי'
ביקור ראשון (!) בבראסרי
10/02/2019 | 17:44
2
339
קשה להאמין אבל מעולם לא ביקרנו בבראסרי עד היום. אנחנו לא מזדמנים בד"כ לאזור הזה של העיר ועד כה לא מצאנו לנכון להגיע אליו במיוחד. אבל ביום שישי בצהרים היתה לנו הרצאה במרכז ענב הסמוך (על גג גן העיר) והחלטנו שזו הזדמנות טובה להזמין מקום.
כשהגענו לקראת שתיים, כמעט ברחנו... ידענו שהמקום מבוקש אבל לא היינו מוכנים נפשית לצפיפות ולרעש בכניסה - אשתי מאד רגישה לזה. בפנים מפוצץ כמובן, והאקוסטיקה "ייחודית" (אם לומר בעדינות) כך שהיה מאד רועש. אבל החלטנו להתגבר ולהשאר ולא הצטערנו. בשעות שהיינו ניתן להזמין עדיין מתפריט הבראנץ' אבל העדפנו ללכת על התפריט העיקרי המעניין יותר (ביצים אפשר לקבל בכל מקום).
על התפריט אין מה להוסיף מעבר לכל מה שכולם יודעים, הוא אכן משתדל ומצליח לעורר אסוציאציות של ביסטרו בפריז. אשתי הזמינה בויאבז - הספיישל הקבוע של יום שישי, ואני בחרתי משום מה דווקא קורדון בלו - אולי כי לא כל כך רגיל למצוא את המנה הזו בארץ. הבויאבס היה מעולה, קערה ענקית מלאה נזיד סמיך דגי-אניסי עם שפע של פירות ים ונתחי דג, יחד עם הטוסטים וממרח הרוי המקובלים. הקורדון בלו היה טעים, חזה עוף בציפוי פריך ממולא תערובת גבינות חרדלית (אמור להיות גם האם שלא כ"כ הרגשתי). לשבחם ייאמר שהחזה העבה היה עשוי בשלמות, לא מיובש לא נא ובלי לשרוף את הציפוי - לא כ"כ פשוט לביצוע! מנה לא מרגשת אבל טעימה ומספקת בהחלט. עם העוץ הזמנתי וקיבלתי גראטן תפו"א טעים.
השיא היה בקינוח, המלצרית המליצה בחום על קרפ סוזט למרות האסוציאציות הארכאיות - וטוב עשינו שהקשבנו לה, הקרפים הנימוחים שחו ברוטב מופלא של חמאה תפוזים וקרמל (וכנראה גם אלכוהול שהתאדה), קשה לתאר עד כמה זה טעים ומושחת. שווה לחזור במיוחד בגלל המנה הזו.
כל הנ"ל בתוספת כוס יין מוסקדה, כוס בירה, אספרסו כפול ותה עם נענע, כ 360 ש"ח כולל שירות, סכום סביר לדעתנו. לגמרי עושה חשק לחזור ולנסות עוד אופציות בתפריט.

לצפיה ב-'סה"כ קלאסיקה'
סה"כ קלאסיקה
11/02/2019 | 07:09
213
כל הכבוד לכם על היכולת לשבת ברעש של הבראסרי ביום שישי בצהריים
לצפיה ב-'בפרפרזה על פוליטיקה: אין על הבראסרי'
בפרפרזה על פוליטיקה: אין על הבראסרי
11/02/2019 | 20:49
234
אנו מבקרים כאן מדי כמה חודשים ובאים במיוחד כי זה בהחלט שווה את הטרחה וחיפוש החניה. שנים רבות שהמסעדה הזו שומרת על רמה גבוהה בכל הפרמטרים.
לצפיה ב-'יש המלצות מעודכנות לאמסטרדם? '
יש המלצות מעודכנות לאמסטרדם?
11/02/2019 | 11:04
3
98
לצפיה ב-'לא ממש מעודכן . נכון לדצמבר 2017'
לא ממש מעודכן . נכון לדצמבר 2017
11/02/2019 | 15:38
1
143
אבל 3 מסעדות שמאוד נהננו בהם
מסעדת גריל טובה
Restaurant Castell Amsterdam -Lijnbaansgracht 253, 1017 RK, Amsterdam
מסעדה ויאטנמית עממית עם פו מצויין ++
Little Saigon Zeedijk - Zeedijk 88-90
מסעדה אסיאתית מפונפנת לדעתי בבעלות ישראלית
MOMO Restaurant, Bar & Lounge - Hobbemastraat 1

לא לותר על עוגת התפוחים ב Café Winkel 43 ( מול בית אנה פרנק)
עוגת תפוחים מהמפורסמות של אמסטרדם...בהחלט מצדיקה את התואר.
ולברוח כמו מאש מקפה דה קלוז
לצפיה ב-'תודה רבה על הכל רושמת לעצמי :)'
תודה רבה על הכל רושמת לעצמי :)
12/02/2019 | 09:27
23
לצפיה ב-'De Laatste Kruimel, מקום מקסים עם קפה מצוין ועוגות נהדרות'
De Laatste Kruimel, מקום מקסים עם קפה מצוין ועוגות נהדרות
12/02/2019 | 14:10
39
לצפיה ב-'מסעדת שילה, בן יהודה 182 ת"א'
מסעדת שילה, בן יהודה 182 ת"א
11/02/2019 | 11:06
1
349
בשילה אנו מתארחים פעם בשנה מזה כמה שנים לאירוע זוגי. לא היינו חוזרי מדי שנה אילו לא היינו נהנים ומרוצים מכל ההבטים של אירוח קולינארי.

בזאת הפעם הלכנו לשם מתוגברים בחברה נוספת לרגל שבוע האוכל הצרפתי. בשילה התארח השף ALAIN ORCA מניס, בעל כוכב מישלן. 
השף הכין 3 מנות פתיחה, 3 עיקריות וקינוח אחד. מצב תמונת התפריט. מלבד זאת היה תפריט הערב של המסעדה.
לצערי לא החזירו לי את חשבון הארוחה המפורט ואנסה לשחזר.
אז הזמנו מנות לחלוקה וקראף יין רוזה מפרובאנס ופוקצ'יה והמתנו. והמתנו. כמעט שעה שלמה מבלי שהונח גרגיר על השולחן. עפי דברי המלצרית נפל להם המחשב שגרם לעיכובים לכל האורחים. קורה, אבל בינתיים משהו לנשנש, שעשוע חיך, איזה משקה . לא הייתה תושיה.
בסופו של דבר התחילו לצאת המנות:

סלט קישוא שהיה נטול קישוא כמעט לחלוטין. יתר הרכיבים היו טעימים.במקום גבינת ברינזה היה שם טופו.(!)

טרטר טונה אדומה , מנה קטנטונת ובהחלט מוצלחת.

קוקי סאן  ז'אק עם פרוסות בייקון פריך. 4 קוקיס קטנים שנעלמו מיד. 

פילה לוקוס ברוטב עגבניות. מנת השף ב 188 ש"ח. היה יבשושי והרוטב בלתי נראה בעליל. מנה מאד מאכזבת דווקא של השף האורח. גם יקרה ללא כל יחס.

כן, התייחסו לתלונותינו ברצינות גמורה ופוצנו בקינוח של מליבי וכוסיות קוניאק הנסי. את סלט הקישואים לא חייבו בחשבון. זו התנהלות נכונה אך לצערי לא מפצה על החוויה המאכזבת.

אנו נחזור לשילה בעוד שנה נקווה לארוחה ללא סיוע חוץ וללא תקלות.

החשבון כולל תשר ושרותי חניה 550 ש"ח. 

לצפיה ב-'תודה על הביקורת מגיעה לשם גם השבוע '
תודה על הביקורת מגיעה לשם גם השבוע
11/02/2019 | 11:39
73
לצפיה ב-'אשמח להמלצות בוינה...'
אשמח להמלצות בוינה...
08/02/2019 | 09:41
7
101
נבקר שם בקרוב ל 5 ימים.
אוהבים בשר, דגים, פירות ים.
ואולי גם המלצות למקומות מעניינים לטייל בהם.

תודה מראש.
לצפיה ב-'קישור להמלצות שלי מלפני כשנתיים:'
קישור להמלצות שלי מלפני כשנתיים:
08/02/2019 | 09:57
116
לצפיה ב-'מצאתי המלצות בעזרת החיפוש של Gרר'
מצאתי המלצות בעזרת החיפוש של Gרר
09/02/2019 | 10:04
93
גם ההמלצות של חייבתלהגיב נמצאות שם.
לצפיה ב-'וינה'
וינה
09/02/2019 | 10:52
123
לפי סקר שפעם עשיתי, השניצל הטוב בכל וינה מוגש במסעדה בשם Figlmüller      

Bäckerstraße 6) במרכז וינה. אכלנו שם פעמיים בשני ביקורים ונהננו מאד גם מהאווירה

של פעם.

זאכר טוטה כמובן בקפה דאמל או במלון זאכר.
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם, רשמתי הכל...'
תודה רבה לכולם, רשמתי הכל...
09/02/2019 | 11:14
2
110
אם יהיה משהו מעניין אחזור לדווח.
לצפיה ב-'תחזור - הכל מעניין'
תחזור - הכל מעניין
11/02/2019 | 13:52
1
61
אני שם באפריל בפעם הראשונה ובניית התיק מתחילה
לצפיה ב-'רשמתי לפני כמה מקומות מעניינים...'
רשמתי לפני כמה מקומות מעניינים...
11/02/2019 | 19:14
57
ננסה לדגום את רובם.
אם יהיה משהו מעניין לדווח- מבטיח לחזור.
לצפיה ב-'הודות להמלצה כאן או מקום אחר ברשת -LE CIEL'
הודות להמלצה כאן או מקום אחר ברשת -LE CIEL
10/02/2019 | 17:14
114
מסעדה ממושלנת  במלון מפואר, ארוחת צהרים סביב 50 ארו כולל יין וקפה 
היה טעם להפליא ונעים מאד (אוקטובר 2018)

הזמנתי מקום חדש מראש, אבל חברים שהיו איתי בכנס - אצו רצו מצאו מקום והתמוגגו 

לצפיה ב-'פאב בתל אביב'
פאב בתל אביב
06/02/2019 | 10:01
7
326
שלא נרגיש בו זקנים...
קיבלנו יום שישי בלי הילדים
באיזה שוק נמצא מגוון של אוכל רחוב גם בשעות הצהריים המאוחרים?
נשמח להמלצה על פאב רצוי בצפון הישן ורצוי עם אוכל שלא נרגיש בו זקנים מדי...
תודה
נעים לקרוא כאן לעומת כל הפרסום המשתולל ברשתות...

לצפיה ב-'איך אפשר לא להגיש זקנים בצפון הישן.. לא בדיוק סביבה תוססת...'
איך אפשר לא להגיש זקנים בצפון הישן.. לא בדיוק סביבה תוססת...
06/02/2019 | 10:07
89
לצפיה ב-'לגבי שווקים - לדעתי לוינסקי והכרמל,'
לגבי שווקים - לדעתי לוינסקי והכרמל,
06/02/2019 | 10:11
181
אם אף פעם לא ממש טיילתם תצטיידו בכרטיס טעימות, זה נחמד
לצפיה ב-'עמירם, כמובן'
עמירם, כמובן
06/02/2019 | 10:51
188
בסוף רחוב דיזנגוף, בואך מגרשי התערוכה / נמל ת"א.

אמנם עמירם כבר לא שם, אבל חגית שקנתה ממנו את המקום, ממשיכה את רוחו.

המקום נפתח בצהריים, ואחר הצהריים לא תהיו הכי מבוגרים שם.
לצפיה ב-'אדוארד בר'
אדוארד בר
06/02/2019 | 20:58
156
אם אתם הולכים לשוק הכרמל הבר נמצא ממש בפתח השוק
האוכל מצויין ובימי שישי בצהריים לעיתים יש חגיגה של ממש
לצפיה ב-'תודה לכולם - סיכום קצר'
תודה לכולם - סיכום קצר
08/02/2019 | 23:21
2
275
ניסינו להתחיל את הבוקר אצל דילקס אבל התור הארוך שהשתרך בחוץ הבריח אותנו.
פתרנו את הרצון בבורקס tlv. בשוק הכרמל שעברו מקום אך נמצאו לפי התור שגם שם השתרך. התעקשנו ודי מהר קיבלנו חצי שרימפס שהיה נהדר אך לא כמו אחיו המנגולד פטה. לא שומניים פריכים ועם מילוי נפלא. תמחור מטורף במושגי הפריפריה.
המשכנו לאנשי הפנדה הרועשים, חציל ענן היה מופלא, הפיתה מלאה בחציל מאודה מתקתק, סלט סלק, טחינה, סלט ביצים ועוד. המנה המוצלחת של היום.
8 כיסונים טבעונים ורוטב חרפרף בדוכן שצמוד לדוכן טום יאם, והזכירו לטובה אוכל רחוב בתאילנד, ממול נלקח בורק ביצה לא בפיתה שהיה חביב.
אחרי סרט, 19 בערב שישי, החלטנו לקפוץ לדיקסי אחרי 15 שנה בערך...הופתענו כמה מלא. נמצא לנו 2 מקומות על הבר. הום פרייז וסי פוד באותה שיטת הכנה היו יותר מדי לעורקים בשלב זה של חיינו. איך פעם חיינו על זה?
עם כל הכבוד לחדר האוכל שלנו בקיבוץ, בתל אביב יותר טעים��
לצפיה ב-'סה"כ יום משובח'
סה"כ יום משובח
09/02/2019 | 09:40
160
בורקס תל-אביב ופיתה פנדה, שניהם מקומות נהדרים. אני מסכימה איתך שהחציל ענן מופלא
לצפיה ב-'אחחח דיקסי...'
אחחח דיקסי...
09/02/2019 | 21:11
173
פעם ההום פרייז שלהם היה מתת אל מבחינתי. היום אם אני אוכל קערה כזו- אני מסיים את הלילה באיכילוב..
לא מזמן הייתי שם ואכלתי את ההמבורגר, הוא טוב בהחלט למרות שיש טובים יותר. לשאר המנות אני לא מתקרב (אלא אם יתעורר בי איזה קרייבינג מיוחד)
לצפיה ב-' השירשור השבועי'
השירשור השבועי
07/02/2019 | 06:43
8
82
לצפיה ב-'ולנטיינז ב'טייגר לילי''
ולנטיינז ב'טייגר לילי'
07/02/2019 | 06:50
99
במסעדות "טייגר לילי" התאילנדיות, יחגגו ב-14.2 את ולנטיינז דיי עם קוקטייל של אהבה, קינוח רומנטי ושמפניה איכותית.

הקוקטייל שיוצע במסעדות טייגר לילי-שרונה מרקט וטייגר לילי-רמת החייל: קוקטייל של אהבה Red Passion, העשוי טקילה, גרנדין, ליים, טריפל סק ופירות יער (48 ₪);

הקינוח הוא סלט תותים עם בזיליקום, ג'ינג'ר, סוכר דקלים, מרטיני רוסו, קרם מרנג, מרנג שוקולד, רוטב פסיפלורה, קרם פטיסייר, טוויל תותים ומקרון (46 ₪);

והשמפניה היא של בלאן דה בלאן של Ayala המיוצרת מ-100% ענבי שרדונה (60 ש"ח לכוס).

מלבד האלכוהול המיוחד והקינוח של שף מסעדות "טייגר לילי", יניר גרין, ייהנו האורחים גם ממוסיקה ואווירה רומנטיים.

יום חמישי, 14.2, החל מהשעה 18:00
טייגר לילי ת"א – הברזל 32, רמת החייל ; טייגר לילי שרונה מרקט – קלמן מגן 3, ת"א
1-700-70-70-97,
לצפיה ב-'חג האוהבים כפרה סטייל'
חג האוהבים כפרה סטייל
07/02/2019 | 15:01
67
במסעדת כפרה שממוקמת בעיר העתיקה של באר שבע, יגישו לכבוד וולנטייז דיי מנות ספיישל של השף יוסי נחמן.

בין מנות הספיישל שיצר השף יוסי נחמן:
  • מנה ראשונה של כבד אווז ודובדבני אמרנה  - כבד אווז צרוב בחמאה מזוקקת, דובדבני אמרנה בציר בקר וקרם ארטישוק ופרמז'ן 75 ₪. 
  • מנת ספיישל קוקי סאן זאק - 3 יח' קוקי סאן ז'אק, קרם גזר צבעוני ולימון, קוניאק הנסי וביסק עם אפונת שלג 68 ₪,
  • מנת בורטה וגספצ'ו עגבניות - מוצרלה בורטה, עגבניות שרי צבעוניות, בזיליקום, ערק וקרמבל סלרי 69 ₪.
  • מנה עיקרית זוגית  "שאטובריו" זוגי - ה"לב" של הפילה בקר צרוב בגריל, בצלי שאלוט וכבד אווז 320 ₪,
  • טיבון טלה - סינטה ופילה של טלה מקומיים, פירה טאפנד זיתים וציר טלה וחמאה 158 ₪,
  • בייבי דג ים - 500 גרם של תלוי מה יעלה בחכה, מקומח ומטוגן, רוטב קרמל חריף וליים 159 ₪.

כפרה בר אנד טאפס, רחוב סמילנסקי 25, באר שבע. טלפון -  08-665-4854

לצפיה ב-'וולנטיינז במסעדת ליבירה החיפאית'
וולנטיינז במסעדת ליבירה החיפאית
07/02/2019 | 15:05
47
במסעדת ליבירה החיפאית יחגגו את חג האוהבים ב- 14/2 עם תפריט ספיישלים של השף רועי אברהם.

תפריט הוולנטיין של ליבירה:
  • סלט לבבות- לבבות חסה ואנדיב, פינק ליידי, אגוזי לוז ולבבות עוף בקרמל בלסמי עם גבינה כחולה 58/52 ₪.
  • סטוץ - נקניקייה עטופה בבצק עלים, מוגשת עם קרם פרש מתובל 32 ₪.
  • העיקר זה הרומנטיקה – פיקניק זוגי של גבינות, פירות, מטבלים ולחמים 86 ₪, 
  • וולנטיינז בורגר – צמד מיני בורגר בצורת לב עם סנט מור, בייקון מצופה שוקולד וברביקיו פירות יער 74 ₪.
  • ונוס – מנה זוגית של שרימפס, קלמרי, מולים וסרטנים מוקפצים ביין מבעבע, חמאה ועשבי תיבול לצד אורז זעפרן ופיסטוק. 170 ₪.
  • תאוות בשרים – 700 גרם של נתחים מובחרים מוגשים עם ירקות צלויים,סלט ירוק, רוטב גבינה כחולה וצ'ימיצ'ורי 280  ₪ (מנה זוגית).
  • תשוקה בוערת – עוגת שוקולד חמה, רוטב שוקולד צ'ילי וגלידת שוקולד 38 ₪.
  • PavloveA  נשיקות מרנג, קרם מסקרפונה, תותים ורוטב פירות יער 32 ₪.
  • אהבה דביקה - בלונדיז, טראפלס שוקולד, סמיפרדו פיסטוק ושוקולד לבן, טרטלט בנופי, מסקרפונה תותים 62  ₪ (מנה זוגית).

ליבירה, רחוב הנמל 26, חיפה.  טלפון: 04-3740251

לצפיה ב-'וולנטיינז סושיאל קלאב סטייל'
וולנטיינז סושיאל קלאב סטייל
07/02/2019 | 15:08
42
בסושיאל קלאב התל-אביבית יחגוגו וולנטיין עם מנות ספיישל של השף צביקה שטראוס וספיישל קוקטיילים של המאסטר מיקסולוג מוש בודניק.

בין מנות הספיישל הזוגיות:
  • פלטת קרודו זוגית של מגוון דגים נאים המוגשים על קרח לצד רטבים בניחוחות אסיאתיים 96 ₪,
  • פלטת בשרים זוגית עשירה במיוחד של בשרים מרמת הגולן עם נתחים שונים כגון צלעות טלה אנטרקוט וסינטה ברוטב דמי גלס ותוספות מפתיעות 280-360 ₪.
בגזרת האלכוהול, הסושיאל קלאב מציע תפריט יינות ואלכוהול עשיר, והרבה  קוקטיילים ייחודיים לוולנטיין.

סושיאל קלאב, שד' רוטשילד 45/ אחד העם 54, טלפון: 03-5601114

לצפיה ב-'חגיגות אהבה בנצרת עם השף אליאס מטר'
חגיגות אהבה בנצרת עם השף אליאס מטר
07/02/2019 | 15:16
32
השף אליאס מטר יחגוג את חג האוהבים במסעדת לוקנדה בנצרת, עם מגוון ספיישלים.

בין הספיישלים בתפריט:
  • קרפצ'יו שרימפס קריסטל טרי בתיבול שמן אדום מעושן בפפריקה ספרדית 68 ₪,
  • פילה לברק עם סוכריות פולנטה, עגבניות שמש איטלקיות, פיטריות ברוטב חמאה, לימון וזעפרן 98 ₪.
  • קוקטייל וולנטין ע"ב וודקה, מחית פירות אדומים טריים וסגירת מבעבע והרבה קרח כתוש 42 ₪.

לוקנדה - דרך הציונות 29, מתחם בית מלון רמאדה , נצרת, טלפון : 04-6130351

לצפיה ב-'וולנטיינז דיי במסעדת 'טיבי'ס''
וולנטיינז דיי במסעדת 'טיבי'ס'
07/02/2019 | 15:26
37
מסעדת 'טיבי'ס', של שף חיים טיבי ושותפו רועי כהן, הממוקמת בוורד הגליל, מזמינה את האוהבים והקהל הרחב לחגוג ב- 14/2, עם תפריט של  שף טיבי. בפברואר 2019.

בערב הוולנטיין דיי, מציע שף חיים טיבי מבחר מנות ספיישל, תפריט יינות וקוקטיילים, בשילוב תפריט המסעדה: לחמים הנאפים במקום מקמח המגיע מטחנות הקמח הטובות בעולם, ביניהם- לחם משלושה סוגי קמח -מלא, שיפון וכוסמת, עם זיתים, טימין ופשתן ופוקצ'ות.

מנות ראשונות ביניהן: פרשוטו אניילו, קרפצ’יו ארמני, פטריות אקזוטיות צלויות על הפלאנצ’ה, טרין כבדים פרובאנס ונקניקיות כפריות בגריל תוצרת בית.

מנות בשר טרי ומשובח, מעדרים המטופחים בגליל ובגולן ומיושן במקום: פורטהאוס-בשר פילה רך וסינטה, סטייק אנטריקוט, סטייק פילה, טריו טלה-3 נתחים שונים-טיבון, פורטרהאוס ופריים של טלה.

מבחר פסטות המיוצרות בעבודת יד, לפי המסורת האיטלקית, מקמח המגיע מאיטליה, במילויים וצורות שונות: טורטליני, קפלאצ’י, קפלטי, טליאטלה, סקלופיני, פפרדלה, טליאטלה ועוד וקינוחים מקונדיטורית הבית המספקת את כלל הלחמים, המאפים והעוגות.

יש להזמין מקומות מראש.
למידע והזמנות - מסעדת 'טיביס' - 04-6330885

לצפיה ב-'טעם האהבה בגליל'
טעם האהבה בגליל
07/02/2019 | 15:33
53
בתי אוכל בגליל המערבי יציעו ב- 14/2 ארוחות שונות.

ארוחת וולנטיין ב"סטודיו אוכל" בבוסתן הגליל
לכבוד ארוחת וולנטיינז דיי, רקחו אנשי האוכל, עידן רקיר ואביחי פחימה, תפריט עם טעמים מיוחדים, בשילוב סגנון בישול מולקולרי-עדכני. הארוחה תתקיים בשולחן אבירים, אליו יוגשו 6 מנות, לצד קוקטייל פתיחה ולאורך כל הערב ימזג אלכוהול לאורחים. בין המנות שיוגשו: משוויאה ירקות טאבון - חציל, צ'ילי, שום, עגבנייה, פלפלים, בצל, פטרוזיליה; אסאדו דלעת צלויה בתבלינים עם קרם פרש, קריספי בורגול וזעתר ושמן בזיליקום; סשימי דג ים עם יוגורט יוזו, תפוזי דם, אבוקדו, ג'ל ג'ינג'ר כבוש, אורז אסור, צ'יפס ארטישוק ירושלמי; רוסטביף שייטל בסו ויד- מרינדת חרדל, דבש ושומן ברווז, פירה ראטה וגזרים אורגנים; ואוסובוקו טלה צלוי בטאבון מפורק מהעצם, לצד פפרדלה עבודת יד, ציר בקר, חמאה, צ'ילי, אפונת שלג, קייל ושום שחור.
עלות: 300 שקלים לאדם.
לפרטים והזמנות 077-9964609.

ארוחת שף זוגית במסעדת "אדלינה" בקיבוץ כברי
מסעדת אדלינה מציעה תפריט ייחודי המשלב אוכל גלילי מקומי וגורמה ספרדי קטלוני, כולל כוס יין לסועד וקינוח.
בין המנות בארוחת וולנטיין: סביצ'ה טונה אדומה; קישוא ממולא בשר ביוגורט חם; פילה דג צלוי ברוטב לימונית לצד ניוקי; סינטה ובייקון ברוטב ציר עוף ותפוח אדמה צלוי; אורז בר אדום ושחור עם שמנת פטריות וירקות אפויים ועוד.
עלות: 400 שקלים לזוג.
לפרטים והזמנות: 077-9964609.

ארוחת שף זוגית במסעדת 300 גרם במושב בצת
מסעדת 300 גרם מתמחה בשיטות חיתוך ויישון בשר, עם מגוון רב של נתחים מובחרים וטעמים גליליים, בניצוחו של השף איתי חסון וניהולה של אשתו, גל חסון. השניים מציעים תפריט זוגי עשיר הכולל בין היתר- קבבוני עגל וטלה על מצע טחינה ושמן עשבי תיבול; קרפצ'יו מנתח פילה עגל, בשמן זית, חומץ בלסמי וקונפי שום; פלטת בשרים 800 גרם עם אנטריקוט, סינטה, פילה בקר; קינוח וכוס יין.
עלות: 400 שקלים לזוג.
לפרטים והזמנות: 077-9964609
לצפיה ב-'מסעדת לוקס - חגיגת אוכל מאקוודור ומישראל'
מסעדת לוקס - חגיגת אוכל מאקוודור ומישראל
08/02/2019 | 08:58
53
בשבת ה- 16/2/2019 השף עלאא מוסא יארח במסעדת לוקס את השף אקוודורי מיגל מונאר, לחגיגה משותפות של  טעמים בה כל אחד מהשפים יצור מנות ספיישל חגיגיות ממטבח נוף ילדותו.

שיתוף הפעולה הקולינארי הוא יוזמה של שגרירות אקוואדור בישראל.

השף מיגל מונאר הוא השף של מסעדת Aire de Serrano במדריד, אולם כבר שנים הוא מייצג את המטבח האקוודורי ברחבי העולם. מונאר בישל ב- Carpe Diem  Restaurant בקליפורניה, ב- Gastroconcepts  באקוואדור, במסעדה בעיר שנחאי בסין, ב- La TaperÍa del Prado y Latape במדריד ובעוד מסעדות.

מוסא ומונאר יצרו תפריט ספיישלים חגיגי שיוגש ב- 16/2 בנוסף לתפריט המסעדה, בלווי קוקטלי ספיישל. 

מנות הספיישל של השף מיגל מונאר:
  • סביצ'ה עם הדרים, צ'ילי וקוקוס 52 ₪.
  • מאיטו מהאמזונס עם קינואה מהאנדים, אצ'יוטה וירקות 56 ₪.
  • בננת פלנטיין ירוקה, קסואלה עם דיונון, שרימפס וצדפות 92  ₪.
מנות הספיישל של השף עלאא מוסא:
  • קובה פירות ים, סלט עדשים ושרימפס קריסטל 74 ₪.
  • צלעות טלה, פריקי, עולש בר, וציר בקר 148 ₪.
  • פילה לוקוס, ירקות של חורף ורוטב חריימה 156 ₪.

מסעדת לוקס, רחוב הנמל 13, חיפה. טלפון להזמנות 077-2060970

לצפיה ב-'ההמבורגר של beyond meat - הבנתי שעכשיו הוא בסוסו - '
ההמבורגר של beyond meat - הבנתי שעכשיו הוא בסוסו -
07/02/2019 | 13:13
3
305
מישהו ניסה?

המקומות להשיג:
כתבה מגיא פינס:

לצפיה ב-'לא אוכלת תחליפי או חיקויי בשר'
לא אוכלת תחליפי או חיקויי בשר
07/02/2019 | 14:57
248
אותי מסקרן לטעום את הבשר שמגדלים במעבדה מתאי בשר בקר. אבל הם עדיין בשלב נסיוני וייצור מזערי.
לצפיה ב-'ניסיתי אבל לא בסוסו'
ניסיתי אבל לא בסוסו
07/02/2019 | 19:12
222
האמת שבסוסו הוא יקר יותר מבכל מקום אחר שנמכר, וגם ככה הוא יקר
אני ניסיתי בפורטר אנד סאנס בארבעה, קציצה חמודה, טעימה ביחס להמבורגרים הטבעוניים שיש בשוק, אבל מאוד קטנה ויקרה לתמורה,קציצה של 130 גרם סה"כ
בפורטר יחד עם תוספת(צ'יפס/פירה/סלט) הוא עולה 68 ש"ח
במקומות אחרים עולה 54-69, ללא תוספות- מוגזם לדעתי

לצפיה ב-'בהחלט טעים'
בהחלט טעים
07/02/2019 | 20:40
194
הכי מוצלח מכל הטבעוניים/צמחוניים שטעמתי, שחלקם זוועה גם סתם על תקן קציצה, בלי לנסות להיות בשר. פה השקיעו הרבה בייצור וזה ניכר.

ואכן יקר בסוסו, יש מקומות שמגיע ב-48 ש"ח ולא בקרוב ל-70. חומוס בר בחיפה, ריינובו בתל אביב.
לצפיה ב-' 11.2 יום עיון על חומוס, נראה לי מעניין '
11.2 יום עיון על חומוס, נראה לי מעניין
06/02/2019 | 10:03
5
156

חומוס קומפלט- יום עיון במסגרת התערוכה
יום שני 11.2.2019, 19:30-15:00, 15:30-15:00
בדוך או בסיבוב?
ברכות: מרסל קליין מנהלת בית בנימיני ושירה סילברסטון ימי עיון והשתלמויות מיוחדות, בית בנימיני
דברי פתיחה / ZOOM על חומוס  -בפרספקטיבה של עיצוב: לירון צנחני אוצרת התערוכה, מעצבת מוצר ויוצרת בתחום הקולינריה על המניעים שהובילו לאצור תערוכה העוסקת בחומוס, ומיצוב העיצוב בשדה הקולינרי.
16:30-15:30
עיקריות חומוס
תזונה והשפעות בריאותיות של חומוס: פרופ' רם רייפן, מומחה למחלות דרכי העיכול ותזונה בילדים, בית הספר למדעי התזונה האוניברסיטה העברית.
החומוס קטנייה עתיקת יומין בעלת תכונות של  SUPERFOOD. פרופ' רייפן יסקור את התכונות התזונתיות של הקטנייה ואת יתרונותיה הבריאותיים – משינוי מצב הרוח ועד להורדת הכולסטרול, וכן את השימושים השונים והפיתוחים הטכנולוגיים האחרונים בהקשר לחומוס.
איך הפך החומוס לשיגעון קולינרי ישראלי? ד"ר דפנה הירש המחלקה לסוציולוגיה, למדע המדינה ולתקשורת, האוניברסיטה הפתוחה
ההרצאה תתמקד בהיסטוריה של צריכת החומוס בחברה היהודית בישראל, מתקופת המנדט ועד היום. היא תתחקה אחר השינויים שחלו הן בדפוסי הצריכה והן במשמעויות המזוהות עם החומוס, ותנסה להשיב על השאלה, איך ומדוע החומוס הפך ל"שגעון קולינרי" ישראלי.
16:30 הפסקה
18:00-16:50
ספיישלים
חומוס עיכרמאווי: מוחמד עיכרמאווי, בעל חומוסיה 
מול שער שכם בירושלים נמצאת חומוסייה שנוסדה ב-1952, ובה מוגש חומוס אוורירי, מנוקד בפטרוזיליה ועטוף בשמן זית משובח. מוחמד, בעל החומוסיה, דור שלישי במקום, מספר בראיון מצולם על המתכון שהגיע מסוריה, על מקורות המרכיבים הטריים וההקפדה עליהם, על משמעות המקום עבורו, ומדוע חזר לפני למעלה מ30 שנה לעבוד בחומוסייה במקום לעסוק במחשבים עם סיום לימודיו. 
צילום ועריכה: אמיר פישמן
חומוס עכשיו: יובל הולנדר פרסומאי ומבקר חומוסיות, בעל האפליקציה "חומוס עכשיו"
מי אני בכלל שאהיה מומחה לחומוס? איך הפכתי למבקר חומוסיות? למה השקעתי עשרות אלפי שקלים בפיתוח אפליקציית חומוסיות? ומה הנושאים הכי מעניינים בחומוסיות שאתם לא תמיד חושבים עליהם כשאתם מגיעים לחומוסיה רעבים ? (וכמובן השאלה הנצחית: האם החומוס יביא את השלום?)
חומוס בטחינה: רונית ורד עיתונאית "מוסף הארץ" וחוקרת אוכל
כיצד קרה שטחינה, מלכת המטבח המקומי, מיוצרת היום בישראל רק משומשום המיובא מאפריקה? מתי ואיפה "הומצא" החומוס ומתי התחילו להוסיף לו שומשום טחון? מסע בעקבות הטחינה, מאחרוני הפלאחים המקומיים שמגדלים שומשום בבקעת בית נטופה ועד לבתי בד מסורתיים במזרח ירושלים ובשכם ולמפעלים תעשייתיים שמייצאים את תוצרתם מעבר לים. 
קפסולת בריאות מתוקה: דפנה נועם גופר מעצבת. מייסדת, מנהלת ושותפה ב- HASTUDIO מכינה לעיצוב. דוד סדי שף.
על מנת לייצר ולצרוך חלבון מלא עלינו לשלב בין קטנייה לבין דגן משלים. כחלק ממחקר על תזונה מותאמת אישית, נולד הרעיון ליצור קפסולה "ביצת הפתעה" שבבסיסה חומוס מועשר ומתוק.  במהלך הרצאתם יספרו דפנה ודוד על פיתוח המתכון, הגורמים השונים שנלקחו בחשבון בתהליך פיתוחו ובתהליך עיצוב צורת ההגשה לכדי חווית אכילה עשירה ורבת רבדים.  
18:00 הפסקה
18:10 – 19:00
עסקיות מומלצות
פיתה על הגז ועוד תצורות אכילה מסורתיות: גלית שבו מעצבת מוצר, מרצה בכירה בחוג לעיצוב תעשייתי מכליל במכללה האקדמית הדסה, מרצה לתואר שני בעיצוב בבצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב
ההרצאה תעסוק בצומת התרבותי שבו נמצאים: אכילת חומוס בניגוב (הגודל, הטפטופים והג'סטות) ומעטפות בצקיות כמו סמבוסק (תצורה נוחה וניידת לאכילה), אל מול הצורך המתמיד לאפיין צורות אכילה אלטרנטיביות לאלה הרווחות. לעמת דרכי ייצור ידניות עם אלו המתועשות ולנסח את הכלים והחומרים הדרושים עבורם.
Urban Ecologies לנה דובינסקי מעצבת, חוקרת ומרצה במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב
ההרצאה תציג את הקונספט של  urban agriculture בהקשר של גידול מקומי של קטניית החומוס לצריכת תושבי העיר (כחלק מ- next generation food systems). משמעותו של גידול המזון במקום בו הוא נצרך הינה רבה, הן מהבחינה האקולוגית והבריאותית והן בזכות יצירת מעורבות וקשר ישיר בין האדם והמזון אותו הוא צורך.  העבודה המוצגת בתערוכה שואפת לשנות תפיסת עולם הנשענת על הפרדה מוחלטת בין הסביבה האורבנית והסביבה החקלאית ולהתמקד ביצירת הקשר באמצעים ויזואליים בין המזון ואופני גידולו.
אשכרה, אחלה, אסלי: דב גנשרוא מעצב מוצר, מרצה בכיר במחלקה לעיצוב תעשייתי, בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב. ליאורה רוזין מעצבת מוצר, אוצרת, מרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי, בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב
ניסיונות לניכוס חומוס כחלק מזהות תרבותית ממשיכים ליצור חיכוך בין אומות, יחידים, מסעדות ויצרנים עד עצם היום הזה. עימותים קשים ניטשים על תואר 'החומוס הכי טוב' או 'החומוס המקורי' ("אסלי"!) והם חלק בלתי נפרד ממיתוג ממרח החומוס על ידי חומוסיות ותאגידים.
Upstairs Downstairs: עופר זיק אמן ומעצב תעשייתי, מרצה בכיר במחלקה לעיצוב תעשייתי,HIT –  מכון טכנולוגי חולון
סביב החומוס ישנם אינספור מיתוסים והנפוץ מכולם עוסק באופן האכילה, בדוך או בסיבוב. כיצד מעצבים כלים המותאמים לאופן האכילה וכיצד הם מתקיימים יחד על שולחן אחד? זה לצד זה או שמא זה מעל זה? על מערכות יחסים/ מערך כוחות והקשר שלהם להפיכת החומוס, מאכל המגיע ממדינות ערב, למאכל הלאומי הישראלי.
19:00
קינוחי חומוס
מיצגים אכילים:
מדורת שבט 2.0 – גרסת הצומח  לירון צנחני, אנה שפירו
קפסולת בריאות של חלבון מלא דפנה נועם גופר, דוד סדי
מספר המקומות מוגבל, יש להירשם מראש בטלפון  03-5182257 או באמצעות המייל: benyaminiccc@gmail.com 
 עלות כניסה: 70 ש"ח/ 50 ש"ח לסטודנטים בבית בנימיני

חניה במגרש החניה ברחוב בר יוחאי 23 או קיבוץ גלויות פינת שלבים
לצפיה ב-'וגם שתי הרצאות "מדע על הבר" בבר אילן.... '
וגם שתי הרצאות "מדע על הבר" בבר אילן....
06/02/2019 | 10:10
83
12 בפברואר | תזונה בריאה – עובדות מדעיות וניפוץ מיתוסים
19 בפברואר | "אדם הראשון, לא הותר לו בשר לאכילה" – האידאל הצמחוני ביהדות
לצפיה ב-'וגם הרצאה וטעימות במכון הצרפתי'
וגם הרצאה וטעימות במכון הצרפתי
06/02/2019 | 10:48
2
88
"הסודות המתוקים של דרום צרפת-האנקדוטות מאחורי הממתקים של פרובאנס והריביירה הצרפתית" - הרצאה של דוד קישקה,יו"ר העמותה הישראלית לתרבות קולינרית, ואחריה טעימות של ממתקים מבתי המגדנות הגדולים של איזור דרום צרפת.

מתי: יום ג' ה- 12/2/2019 בשעה 19:00
איפה: האודיטוריות, המכון הצרפתי, שד' רוטשילד 7, תל-אביב
כמה: 50 ש"ח
להזמנות: 03-7968025 / מייל:tastinglecture@ambfr-il.org

לצפיה ב-'וכל האירועים של so french so good '
וכל האירועים של so french so good
06/02/2019 | 12:14
1
127
אנחנו הולכים לשילה
השף שרון כהן מארח את השף הצרפתי אלן ליורקה
לצפיה ב-'לא הולכת לאירועים כאלה'
לא הולכת לאירועים כאלה
07/02/2019 | 06:42
116
אחרי שתי אכזבות, הבנתי שהם לא בשבילי.
לצפיה ב-'מעניין אם בסוף היום לומדים להכין חומוס ברמה של סעיד'
מעניין אם בסוף היום לומדים להכין חומוס ברמה של סעיד
09/02/2019 | 15:07
46
מקריאת נחן השיטין אני מתרשם שלט ולא 
כי כמובן יסבירו המלומדים
זו בכלל לא המטרה האקדמית
לצפיה ב-' מסעדת השקד נסגרה'
מסעדת השקד נסגרה
05/02/2019 | 14:24
1
182
היום דיווח יהודה שרוני במעריב, על סגירתה הפתאומית של מסעדת השקד התל-אביבית הותיקה.

המסעדה הוקמה ב- 1964, ובשנת 2015 נאלצו בעליה לסגור אותה ולהעתיק את מקומה, בגלל בניית מגדלי גינדי.

אתמול החליט, חיים שלו, בנם של מייסדי המסעדה, לסגור אותה מסיבות כלכליות.

שלו אמר: “לצערי, הצטרפנו לסטטיסטיקה. המסעדה נסגרה עקב בעיות כלכליות, שהתחילו עוד במסעדה הקודמת ונמשכו לחדשה, תביעות מהעובדים והחוקים החדשים. הכול נעשה קשה ולא הייתה ברירה אלא לסגור מידית. לא יכולנו במצב הזה להמשיך את הפעילות”.

https://www.maariv.co.il/business/economic/israel/...
לצפיה ב-'יהי זכרם ברוך. יש זכרונות מימים טובים יותר.'
יהי זכרם ברוך. יש זכרונות מימים טובים יותר.
06/02/2019 | 11:36
57
לצפיה ב-'מנות הקארי הטובות בישראל?'
מנות הקארי הטובות בישראל?
04/02/2019 | 22:44
5
145
עקב ביקור חטןף מדי באנגליה (ממליץ על ינואר למי שמסתדר עם קור קל) קיבלתי קרייבינג לקארי טוב.

הקארי יכול להיות תאילנדי, הודי או גרוזיני, צמחוני או מה שלא יהיה.
העיקר שיהיה טעים.
חריף אש זה אחלה.

בשליפה, אלה מנות הקארי שאהבתי בשנים האחרונות.

צ'אנג בה- קארי ירוק חריף, קארי צהוב פיקנטי.
מינה טומיי- בומביי באטר צ'יקן.
אובן קובן- צ'יאנג מאי קארי.
האנוי- לא זוכר אם זה היה באטר צ'יקן או צ'יקן טיקה (לא המנה שהזמנתי) אבל היה טעים.

אשמח לעוד המלצות בכל רחבי הארץ.
לצפיה ב-'אני לא ממש צרכנית של קארי, אבל'
אני לא ממש צרכנית של קארי, אבל
05/02/2019 | 06:49
215
אני משערת שבבית תאילנדי תמצאי קארי תאילנדי טוב.
לצפיה ב-'בטאיזו'
בטאיזו
05/02/2019 | 12:28
162
אכלנו בהזדמנויות שונות קארי סרטנים וקארי פירות ים, שהיו ממש מעולים (זה עם פירות הים חריף!)
לצפיה ב-'אני זוכרת מנות טובות ב"נאם" וכמובן יש בהאנוי האהובה'
אני זוכרת מנות טובות ב"נאם" וכמובן יש בהאנוי האהובה
06/02/2019 | 10:01
45
לצפיה ב-'טעמת את מינה תאי אדום במינה טומיי?'
טעמת את מינה תאי אדום במינה טומיי?
08/02/2019 | 18:22
1
26
לצפיה ב-'תודה. נרשם לבקרוב.'
תודה. נרשם לבקרוב.
11/02/2019 | 00:20
15
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
03/02/2019 | 06:56
14
24
לצפיה ב-'טמפופו בנס ציונה.'
טמפופו בנס ציונה.
03/02/2019 | 09:43
7
271
ראיתי אחר כך באינטרנט שזו רשת עם מספר סניפים - אנחנו לא היכרנו.
בגדול, הייתה ארוחה מהנה - רק הראמן היה נפילה (יש איזו בעייה עם ראמן בארץ או משהו? חוץ מזה של אונמי בינתיים כמעט הכל היה מאכזב). השנייה לא אהבה גם את המאקי "fried fish" אבל ההורים שלה (אנחנו) חיסלו אותו בלי קושי...
היה אונגי (צלופח) - שזה כבר מעולה, אז אני ובעלי הזמנו שנינו ניגירי אונגי - שהיה טוב למדי.
היה גם ניגירי טוביקו, אז גם הזמנו שתי מנות (הילדות אוהבות במיוחד) - הניגירי היו קטנים יחסית, אבל טעימים.
הזמנו גם מרק אודון עוף שכן היה טעים (בניגוד לראמן) וכולנו חלקנו אותו.
חוץ מזה הזמנו מיני סושי סטנדרטיים ודים סאם, שהיו כולם טובים.
(והמשפחה שאיתנו הזמינה דברים אחרים, אבל לא כל כך שמתי לב לאיך היה להם...).
לקינוח הזמנו גלידת תפוז שמוגשת בתוך תפוז, גלידת אננס שמוגשת בתוך אננס, וטפיוקה (שהוגשה עם פרוסות תות וגרעיני פסיפלורה) - שהיו כולם מוצלחים, אם כי האננס קצת פחות.
לסיכום, הייתה ארוחה מוצלחת, ואם מישהו מזדמן לאזור זו אופצייה לא רעה, אבל לא נראה לי שהייתי נוסעת במיוחד (אנחנו היינו שם כי טיילנו בגבעות נס ציונה בנסיון לחפש אירוסים, שלא נמצאו... אבל זה עדיין אזור נחמד לטיול ופיקניק של משפחות עם ילדים - היינו שם עם ילדים מגיל שנה ועד 13, וכולם נהנו).
לצפיה ב-'ניסית את הראמן במן טן טן?'
ניסית את הראמן במן טן טן?
03/02/2019 | 14:04
2
168
אכלתי שם כשעוד היו בשוק אלנבי והיה מצויין. גם הראמן של THE BAN היה מצויין, והוא מוגש עכשיו בצ'יינה קלאב שנפתחה במקום.
לצפיה ב-'לא, וזו גם לא אני שאוכלת את הראמן אלא הבת שלי.'
לא, וזו גם לא אני שאוכלת את הראמן אלא הבת שלי.
03/02/2019 | 14:53
1
162
אבל באמת בתכנון לבקר גם במקומות ה"נחשבים" מבחינת ראמן כשייצא לנו.
לצפיה ב-''
04/02/2019 | 06:42
18
לצפיה ב-'לגבי האיריסים'
לגבי האיריסים
03/02/2019 | 15:01
3
193
אנחנו היינו בשבוע שעבר והיו המון. כנראה לא חיפשתם במקום הנכון.
לאכול הלכנו במסעדת פטרה המתיימרת להיות מסעדה לבנונית. למעט החומוס שהיה מעולה שאר המנות (שיפודים וסלטים) היו מאוד מאכזבות.
לצפיה ב-'דו! איפה בדיוק הייתם?'
דו! איפה בדיוק הייתם?
03/02/2019 | 15:07
2
151
אנחנו היינו בגבעות שליד הכיכר עם הפסל של האיריס.
לצפיה ב-'גם אנחנו אבל היינו עם חברים'
גם אנחנו אבל היינו עם חברים
03/02/2019 | 15:20
1
142
שגרים שם וידעו לאן ללכת. בגדול עלינו לראש הגבע ואז ירדנו ממנה לכיוון צפון. יש שם שביל מסודר תחום בניילון שעובר בין כל המקבצים של האיריסים.
אם לא רחוק לכם שווה לחזור לשם. היו עוד המון שלא החלו לפרוח.
לצפיה ב-'לראש איזו גבעה? אנחנו עלינו לראש איזושהי גבעה'
לראש איזו גבעה? אנחנו עלינו לראש איזושהי גבעה
03/02/2019 | 15:23
115
אבל לא ראינו שום איריסים בשום כיוון.
לצפיה ב-'הרפובליקה של רונימוטי'
הרפובליקה של רונימוטי
03/02/2019 | 12:01
262
אנחנו נהנים להתארח באיטלקיה האינטימית הזו ומדי כמה חודשים מבקרים כאן. השרות מעולה, האווירה טובה מאד אם כי בערב שבת זאת היה לא מעט רעש של ילדים קטנים ובעוונתי זה פגע בשלמות ההנאה. 

התחלנו עם קלמרי פלנצ'ה (62) ומוצרלה בוראטה(58) בתוספת פוקצ'ה (יקרה מדי,26). מנות טובות מאד, אבל כראשונות מתומחרות ביתר.

לעיקריות היו חצי מנת רביולי ברוטב לבן וקערת מולים אלא מרינרה. הרביולי היו ממש ספורים בלי יחס למחיר (49) והמולים היו באיכות מצויינת.(88).

קינחנו עם טירמיסו (42) די סטנדרטי וליווינו ב 2 כוסות גבורץ צרפתי (80).

סהכ 405 + תשר. האם שווה את המחיר? הכל תלוי בנקודת המבט. מהפן הרציונאלי - לא, מהפן הנהתני - כן. בהשווה לאיטליה או צרפת - פי שתיים.

לצפיה ב-'מנזה בירושלים'
מנזה בירושלים
03/02/2019 | 17:59
3
219
בשישי אחה"צ עלינו לירושלים לפגוש את הבת הבכורה שהיא סטודנטית וגרה במרכז העיר, וכמקובל יצאנו לאכול במסעדה עפ"י המלצתה. כיוון שאין הרבה אפשרויות בשעות כניסת השבת, נבחרה "מנזה" שבמדרחוב בצלאל. אכלנו שם בעבר ארוחת בוקר חביבה שעשתה חשק לדגום את התפריט הראשי.
היינו שלשה ובחרנו  3 מנות. אני הזמנתי "מילנזה" - סוג של שניצל בקר על בסיס שייטל. מנה ענקית, אני רגיל שבשניצל עגל הבשר דקיק וכאן להפתעתי נתח הבשר היה עבה, יותר סטייק במעטפת שניצל. אני לא יכול לומר שהבשר היה איכותי מאוד (דרש לעיסה ניכרת) אבל יחד עם המעטפת והתיבול זה עבר בסדר. עם השניצל הגיעה דוגמית של פירה קרמי שהיה ממש מעולה וחבל שלא היה יותר (למרות שבפירוש לא יצאתי רעב).
זוגתי בחרה מנה של תבשיל לחי ברוטב יין ופטריות פורטובלו עם תבשיל חיטה וירקות, ויצאה גם היא מסופקת. הבשר היה נימוח ועז טעם והרוטב עשיר. החיטה נראתה קצת כמו משהו שמכינים בבית ולא הרשימה במיוחד אבל בסך הכל אין טענות.
הבת הצמחונית הזמינה מנת פסטה עם ארטישוק, פרמזן ועוד דברים, ברוטב שמנת טעים אבל קליל, מנה מוצלחת ביותר, לדעתי הטובה בארוחה. שיחוק.
לקינוח חלקנו "עוגת גבינה לא אפויה" שדמתה יותר לקציפת גבינה קלילה עם פירות יער, לא מקורי במיוחד אבל טעים.
כל הנ"ל וגם שלש כוסות פאולנר, אספרסו כפול ותה עם נענע, כ 400 ש"ח כולל שרות.
השרות ידידותי וחביב, והאווירה נעימה ומזמינה. בשולחנות שמסביב ראינו עוד מנות שנראו מבטיחות ביותר לפעם הבאה. יצויין שהמסעדה היתה מלאה למרות השעה הלא סטנדרטית. יש כנראה גם יתרונות בלהיות אחת מקומץ מסעדות חילוניות בעיר הקודש.
הסיכום הכללי חיובי פלוס, אולי לא פסגה קולינרית אבל אופציה מוצלחת ל Casual Dining בסופ"ש.
לצפיה ב-'יש לא מעט מסעדות לא כשרות בירושלים'
יש לא מעט מסעדות לא כשרות בירושלים
04/02/2019 | 06:44
139
מנזה נחמדה ואכלנו בה ארוחות משפחתיות פעם או פעמיים.
לצפיה ב-'כהורים לשתי סטודנטיות בעיר הקדש, אכלנו גם שם יותר מפעם'
כהורים לשתי סטודנטיות בעיר הקדש, אכלנו גם שם יותר מפעם
06/02/2019 | 17:49
93
אחת, בהחלט מקום חביב אך לא מסעיר 

לצפיה ב-'כסטודנט(בעיר הקודש) לשני הורים'
כסטודנט(בעיר הקודש) לשני הורים
09/02/2019 | 10:10
293
התאכזבתי בעבר במנזה, גם מנושא הכמויות(לזניה לא משביאה) וגם מהאוצרות הצימחונית הבאנלית.
אך זה היה לפני כמה זמן כבר, אולי ננסה שוב.

לצהריים בשבת ממליץ מאוד על פי בריבוע.
לצפיה ב-'טאיה בקדימה- ששי בערב'
טאיה בקדימה- ששי בערב
06/02/2019 | 17:57
112
 התחיל ברגל ימין וכך הסתיים 
בחמישי בערב התברר שיש אורחות לארוחת ששי ,  מותשת, התקשרתי לטאיה לברר האם בהתראה של 24 שעות, יש מקום לחמישה. הבחור היה אדיב, בדק ובדק , כששמע שאני מכירה את המסעדה השתדל עוד יותר ושולחן במיקום טוב נמצא 

היינו חמישה, שלושה צמחונים , הכל היה טעים ומנות נדיבות. אני הזמנתי מרק על בסיס חלב קוקוס עם שתי גיוזות- היה כבד מדי אכלתי את הגיוזות ורב המרק נשאר. מיד הזדעקה בחורה לברר- למה לא סיימתי את המנה, אולי ארצה מנה אחרת, אולי לארוז לי 

לקראת הקינוח לא הייתי בטוחה שאנחנו לא חורגים ממיגבלות הזמן שהוקצב לנו, המלצרית הרגיעה, איכלו את הקינוח הכל בסדר, קוקילידה במילוי קרם מסקרפוה עם רוטב שוקולד- היה מעולה והספיק לארבע גרגרניות (אחד שומר ...)

החשבון ל 4 מנות עיקריות, 4 ראשונות , פלטת סושי צמחונית , כריך סושי סלמון אבוקדו ,3 אספרסו - עם דמי שרות סביב 580 שח 

מקום - שרוצה לארח אותך ולא רק לגהץ את כרטיס האשראי שלך 

לצפיה ב-'מסעדות בקרבת הכנרת'
מסעדות בקרבת הכנרת
31/01/2019 | 20:57
6
151
לקראת סוף פברואר נצפין לצימר ליד הכנרת על מנת לחגוג ימי הלדת. בתוכנית לאכול במסעדה 1910 ודג על הדן. האם אתם ממליצים על המסעדות הללו? באחד הימים נסע לחמת גדר, האוכל שם סביר או שכדאי לאכול מחוץ למתחם? ישנן מסעדות נוספות באזור? ושאלה אחרונה, היכן אפשר לקנות בשרים טובים למנגל? תודה רבה לכם!!!
לצפיה ב-'מסביב לכנרת'
מסביב לכנרת
02/02/2019 | 10:42
2
179
1910 טובה. אני מעדיפה את רוטנברג אבל היא בהחלט טובה. דג על הדן לא מכירה.
מקומות מומלצים נוספים באזור: פיצה פרסקה, על הנהר, רוטנברג.
בשרים תוכלו לקנות או במרינדו (יקר מאד) או בדבאח בצומת מגדל
לצפיה ב-'תודה על ההמלצות הטובות'
תודה על ההמלצות הטובות
05/02/2019 | 07:41
1
49
וארוחות בוקר באיזור?
לצפיה ב-'לצערי אין יותר מידי'
לצערי אין יותר מידי
09/02/2019 | 21:26
23
אולי לצל תמר יש עדיין.
כשאנחנו מחפשים ארוחות בוקר באזור לרוב אנחנו הולכים לגרג/ ארומה במתחם של צמח. נדמה לי שעכשיו פתחו שם גם לנדוור.
לצפיה ב-'מושבוצ במושב רמות'
מושבוצ במושב רמות
02/02/2019 | 19:15
127
מסעדה מצויינת לטעמי, וגם תוכלו לקנות שם בשר להכנה עצמית.
לצפיה ב-'כמה וכמה'
כמה וכמה
03/02/2019 | 09:46
124
1910
רוטנברג
על הנהר
שירת הבשר(לברר מתי פתוח)-לקניית בשר או לאכילה
לקנות בשר במרינדו

לא לאכול בחמת גדר...
לצפיה ב-'אנחנו מאוד אהבנו את דג על הדן,'
אנחנו מאוד אהבנו את דג על הדן,
03/02/2019 | 10:11
136
אבל אכלנו שם לפני המון שנים, אז לא יודעת כמה זה רלוונטי.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה
פורום תביעות ייצוגיות
פורום תביעות ייצוגיות
ברנדוויז
ברנדוויז- תקשורת שיווקית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה