לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1890118,901 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-'שלום שלום'
שלום שלום
11/01/2018 | 13:47
2
264
יש מקום לבחור חדש ?
לצפיה ב-'עם שם כזה... תמיד! '
עם שם כזה... תמיד!
12/01/2018 | 01:58
40
לצפיה ב-'ברוך הבא '
ברוך הבא
12/01/2018 | 09:00
30
לצפיה ב-'גוז' ודניאל - חוויות ורשמים'
גוז' ודניאל - חוויות ורשמים
07/01/2018 | 11:12
15
472
בעקבות המלצות החברים כאן חגגנו יום נישואים ביום חמישי בצהריים בגוז' ודניאל בבני ציון.
מכר המליץ לנו דווקא על ארוחת הבוקר אבל המקום היה מלא אז קבענו לצהריים במרפסת המקורה.
ואכן - הנוף בהחלט שווה.
קודם כל אתחיל ואפרגן - היינו בלא מעט מסעדות. חלקן אפילו מסעדות שף.
אבל בכזה שירות נפלא (של כל צוות המלצריות ששירת אותנו) לא נתקלנו מעולם.
כל כך שמחתי (חושבת שפעם ראשונה באמת בלב שלם) להשאיר טיפ
מגיע להן כל שקל.
ולארוחה עצמה:
הלכנו על עסקית חורף.
בעלי לקח לראשונה סביצ'ה ואמר שהיה מצוין.
אני לקחתי כבד קצוץ (מנה שכיכבה במסעדות ובשנים האחרונות כמעט ונעלמה ממחוזותינו לצערי) שהיה נחמד וטעים אבל לא "נפלנו".
הזמנו גם לחם שהיה מצוין.
לעיקריות הוא לקח סינטה 300 גרם בתוספת צ'יפס ארטישוק ירושלמי (פעם ראשונה שנתקלנו בארטישוק ירושלמי עשוי בצורה הזו)
אוווף.. הבשר היה טעים
אני לקחתי שוק אווז שהיה טעים לא פחות. בתוספת פירה וסלטון ארוגולה.
לקינוח חלקנו טורטה דה לה נונה  - עוגת גבינה חמה וגלידת פיסטוק.
הקינוח היה לא מתוק מדי והגלידה היתה נהדרת.
קיבלנו מתנה מהצוות עוגית שוקולד צ'יפס ענקית עם גלידת וניל (את העוגית לקחנו לילדים. נרשמה התלהבות).
לסיכום - היתה חוויה מרנינה.
בוודאות נחזור שוב.
ממליצה בחום

לצפיה ב-'תודה שחזרת לדווח , שמחה שנהנתם , כמדומני הייתי בין הממליצים'
תודה שחזרת לדווח , שמחה שנהנתם , כמדומני הייתי בין הממליצים
07/01/2018 | 22:28
65
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
08/01/2018 | 07:05
13
189
מצנל"שת כדי לדווח על ארוחת בוקר עם שתי חברות בשבוע שעבר, ביום גשום וקר.

המסעדה היתה מלאה, ולמרות זאת השירות היה קשוב ומהיר. חברה אחת הזמינה ארוחה מלאה הכוללת מנת ביצים (78) ושתיים הזמנו ארוחה ללא ביצים (68). כולנו שתינו מיץ תפוזים סחוט במקום, ואני הזמנתי גם קוקטייל.
כמה דקות אחרי שהגישו לי את הקוקטייל, הגיע מלצר עם שלוש כוסיות עם קוקטייל כלשהו, ואמר שאם אחת מאתנו שותה, גם השתיים האחרות צריכות לשתות משהו. מחווה יפה שהעלתה חיוך.

המזנון די מגוון - סלט ירקות וירקות חיים עם רטבים בצד, סלטי דגנים שונים, סלט פסטה שלא אכלתי, אנטי פסטי של ירקות שונים, גבינה צהובה, פירות, ריבה, חלווה, גרנולה, עוגה בחושה.
חסרו לי עוד דברים מתוקים.

סלסלת לחם הונחה על השולחן כאשר ניגשנו לבופה. לטעמי היא יכולה להיות מגוונת יותר ולא להכיל סוג אחד של לחם, במיוחד כאשר אופים במקום לחמים מצויינים.

אחת החברות שכחה את הצעיף שלה במסעדה, וכשהיינו עדיין במגרש החניה התקשרו אלי להודיע על כך.

לדעת שלושתנו, הארוחה היתה מצויינת, האוכל טעים מאד והשירות מצויין.
לצפיה ב-'אצלי ארוחת הבוקר שם פסולה מסיבה אחת'
אצלי ארוחת הבוקר שם פסולה מסיבה אחת
08/01/2018 | 08:54
12
388

לחמים ומאפים
סורי אבל בשבילי זה עושה את ארוחת הבוקר וכמו שכתבת הם מגישים סוג אחד של לחם ובזה מסמנים וי על קטגוריית הלחמים לוכסן מאפים מבחינתי זה פוסל.

מעדיף להגיע לשם לצהרים.
לצפיה ב-'צודק לגמרי, זה א"ב של ארוחת בוקר '
צודק לגמרי, זה א"ב של ארוחת בוקר
08/01/2018 | 10:30
74
לצפיה ב-' צודק לגמרי. אני אמנם לא חזק על מאפים בארוחות בוקר, ..'
צודק לגמרי. אני אמנם לא חזק על מאפים בארוחות בוקר, ..
08/01/2018 | 14:33
235
.. אבל גם עבורי זה פוסל את הארוחה.

והאמת שגם בלי קשר, תפריט הצהרים שם בעיניי עדיף על הבוקר.
לצפיה ב-'ב ד י ו ק ! מה גם שאת הלחם צריך לפרוס לבד , גם עובדים '
ב ד י ו ק ! מה גם שאת הלחם צריך לפרוס לבד , גם עובדים
08/01/2018 | 21:55
2
244
בפריסה וגם השולחן מתמלא פרורים .....
לצפיה ב-'לא עבדנו ולא היו פירורים על השולחן'
לא עבדנו ולא היו פירורים על השולחן
09/01/2018 | 06:48
1
234
הלחם היה טוב, פרוס חלקית, ורק היה צריך לבצוע אותו.
לצפיה ב-'שמחה לשמוע שהשתפרו ..בארוחת ערב סלסלת הלחמים שלהם כה שופעת'
שמחה לשמוע שהשתפרו ..בארוחת ערב סלסלת הלחמים שלהם כה שופעת
09/01/2018 | 17:49
156
כך שיש את הידע. חבל שלא בבקר 
לצפיה ב-'לי דווקא לא משנה, אני לא טיפוס של לחם ומאפים, להפך'
לי דווקא לא משנה, אני לא טיפוס של לחם ומאפים, להפך
08/01/2018 | 23:36
6
256
כל ארוחה שבה אני יכולה לשבוע וליהנות בלי לחם בכלל תקבל ממני ציון גבוה יותר. גדלתי בבית שבו לא היה לחם על השולחן בארוחות (רק לכריכים) וזה הרגל מצוין לכל החיים. באמת לא חסרות פחמימות... לא שאני לא נהנית מלחם איכותי, אבל הרבה יותר מדברים אחרים. בד"כ אני אוכלת לחם במסעדות רק כי הוא כבר שם או שאני רעבה וזה מה שיש לנשנש משהו עד שיגיע האוכל... (או שהמסעדה יקרה ואני לא אשבע אחרת).

ביצים, סלטים, מתבלים, יוגורט, פירות וכו' – כל אלה מבחינתי עושים את ארוחת הבוקר. אם היא עשירה וטובה דיה אני אוכל אולי פרוסה או שתיים לכל היותר . אם יש סלט פסטה קל וחומר שלא אחפש עוד פחמימות, אלא אם יהיה איזה ממרח שווה. אבל (בעקבות שרשור האי הבודד) כבר הבנתי שאני במיעוט בפורום הזה...
לצפיה ב-'מה שכתבת נכון אצלי לארוחת ערב'
מה שכתבת נכון אצלי לארוחת ערב
09/01/2018 | 09:30
1
193
זה נחמד שיש לחם בארוחת ערב. לפעמים זה בא לי יותר טוב. לפעמים םחות. לפעמים אני מעדיף לוותר. אבל בבוקר????? ייהרג ובל יעבור. ומוכ
לצפיה ב-'מבחינתי זה נכון בכל שעה... גם בבית אני לא אוכלת לחם בבוקר'
מבחינתי זה נכון בכל שעה... גם בבית אני לא אוכלת לחם בבוקר
09/01/2018 | 13:13
157
למעשה אני לא אוכלת לחם יום יום, כל היום... אין לי איזו תשוקה יתרה לבצק. מאפה טרי (= בשלב שהוא עדיין חם/חמים מהאפייה) יכול להיות נהדר, אבל 95% מהזמן אני לא פוגשת מאפים או לחמים בשלב הזה של חייהם ואז הם כבר לא מפתים במיוחד.
לצפיה ב-'לא , הפעם את לא לבד...'
לא , הפעם את לא לבד...
09/01/2018 | 12:10
1
185
מסעדת גוז' ודניאל היא מסעדה מעולה לכל שעות היום. אני חושב שכבר העליתי כאן פוסט על יום ההולדת שערכנו לבני ולי (נולדנו באותו יום וחודש) בחדר הפרטי החמוד שלהם עם הנוף לחצר "הירוקה".
אני מנחש שאם מישהו היה מבקש סוג מסויים של לחם שלא נמצא בבופה, בסבירות גבוהה הוא היה מקבל אותו אם הוא היה בנמצא.
אני חושב שישנה הסכמה מלאה שאחד הדברים "החזקים" של המסעדה הזו , זה השירות שלהם. ד"א אני מנצל את ההזדמנות להמליץ גם על מסעדת "קופינאס" בצור משה. שם בבופה יהיו מספר סוגי לחמים.
לצפיה ב-'רק הבהרה: כתבתי בכללי לגבי לחם; אני לא מכירה את המסעדה'
רק הבהרה: כתבתי בכללי לגבי לחם; אני לא מכירה את המסעדה
09/01/2018 | 13:02
37
לצפיה ב-'מבחינתי זה תלוי'
מבחינתי זה תלוי
09/01/2018 | 17:06
1
174
אם ארוחת הבוקר מאוד עשירה בסלטים, בירקות ושלל דברים שלא מצריכים לחם - אמעיט בלחם. כן אשמח למשהו מתוק לקינוח, פחממתי או לא. כשהייתי בבראנץ' של האחים, למשל, לפני כמה שנים טובות, לא נגעתי בלחם כי היו כל כך הרבה דברים שווים יותר.
הבעיה היא שארוחות בוקר רבות בארץ נותנות בעיקר ממרחים, ואז על מה נשים אותם בדיוק? לכן גם די נדיר שאשלם בבית קפה סטנדרטי על ארוחת בוקר, כי בשביל לחם וחביתה עם סלט ירקות וממרחים נראה לי טיפשי לצאת מהבית. אני מכינה בעצמי אוכל מושקע יותר. 

מה שכן, בפריז טחנו פחמימות. הגבינות הרכות או החריפות שם קוראות לך לחתוך פרוסה לצדן (אם כי זו היתה פרוסה דקה של לחם ועבה מאוד של הגבינה), ומאפי הבוקר המתוקים ממש ממש מדהימים, ואיכשהו הגיעו אל המטבח שלנו (או התיק שלי) בכוחות עצמם כל בוקר... אח, מארחת צרפתיה ועוד בצמוד לבלה סוכרה זה נפלא.

בבית דווקא אני פחות צורכת לחם, וגם כשכבר כן זה לחם שאני מכינה, לרוב 100% מחיטה מלאה או כוסמין מלא ושלל תוספות (שרובו הולך לפריזר, לשעת הצורך). 
לצפיה ב-' אכן, פעמים רבות יש שלל ממרחים... אבל חלקם לא מלהיבים'
אכן, פעמים רבות יש שלל ממרחים... אבל חלקם לא מלהיבים
09/01/2018 | 22:12
136
חמאה יש גם בבית, ריבה לא עושה לי את זה... טפנד או עגבניות מיובשות זה נחמד, אבל בנאלי; ויש ממרחים שהם כמעט סלטים, אני יכולה לאכול אותם בכיף בלי כלום... כנ"ל לגבי גבינות, אגב. ממש לא מרגישה צורך בלחם, להפך... בפריז באמת אכלתי קצת מאפים, כי הם היו מיוחדים ושווים, וזו הייתה הזדמנות להתנסות במשהו שונה, שאין כאן.

במקרים רבים אני יכולה להכין ארוחת בוקר שווה לא פחות במטבח שלי, אבל לשם כך אני צריכה להכין אותה... ובמקרים רבים יציאה היא חלק מפינוק, וארוחת בוקר היא פתרון זול ונחמד ומגוון לישיבה בבתי קפה, בעיקר אם אין איזה משהו מלהיב בתפריט או שפשוט זה מה שבא לי לאכול. באופן כללי אני טיפוס של "בופה" או טפאסים, כלומר אני אוהבת שיש מגוון ומבחר; פחות נחמד לי עם מנה בודדת בצלחת, כך שארוחות בוקר משרתות אצלי היטב גם את הצורך הזה.
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
07/01/2018 | 07:16
30
34
לצפיה ב-'יום שבת בצהריים בבאנז '
יום שבת בצהריים בבאנז
07/01/2018 | 09:51
5
389
יום שבת השמש זרחה אז הלכנו עם הקטנה לבאנז בהרצל-יהודה הלוי, התפריט די פשוט וברור והדיל מציע 2 באנז (יש אפשרות לשחק במילויים) עם תוספת ב-52 ש"ח
לקחנו דיל אחד צמחוני (טופו מטוגן באחת ופורטבלו בשנייה) ואחד בשרי (אחד טלה ואחד בקר מפורק) בצד ציפס, סלט אטריות שעועית וסינגה מהחבית, החשבון יצא כ-130 ש"ח.
מחכים בחוץ בשמש בספסלי עץ חמודים על הרחוב, מסתכלים על הבניין שעומד לארח את הפרוייקט החדש של דיסקו טוקיו, האוכל מגיע במגשי מתכת, הבאו עצמם רכים ונהדרים, לא דביקים וחובקים יפה את המילויים, המילויים מגוונים וכל אחד שונה ומיוחד, בצמחוני הפורטבלו זכה בגלל ציפוי קריספי שסיפק המבורגר גדול וגו'סי, אני אהבתי את הטלה עם פיצוחי חומוס פיקנטיים וגם את הבקר המפורק עם המממון צ'ילי חריף מעל, הציפס סביר והסלטון חמוד עם המון עשבי תיבול, ארוחה קלה ונעימה בהחלט בשמש שנעלמה בשנייה והתחלפה לגשם שוטף ברגע שיצאנו לדרך.
אחרי הסתתרות מתחת לגגון המשכנו לשוק רוטשילד-אלנבי, בבית הקפה בפינה נחמד וחמים והקפה לא רע, עוגה בצנצנת הייתה גדולה וחביבה, טראפלס שוקולד לא רעים בכלל, השוק עצמו מראה סימני נטישה עם לא מעט חנויות ריקות ונראה שסופו קרוב מתמיד.
בבישולים של שישי- חמין מזוייף ומהיר של 3 שעות עם תפוחי אדמה, לפתות, קולרבי, גזר, שעועית שחורה וביצים, אורז אדום, ממרח אגוזי מלך ולימון כבוש (ההתמכרות החדשה שלי- ממרחי אגוזים מהירים ) ומרק אפונה ירוקה.
לצפיה ב-'מתכננת על באנז בקרוב במיוחד אם לא יהיה מקום בהרצל 16'
מתכננת על באנז בקרוב במיוחד אם לא יהיה מקום בהרצל 16
07/01/2018 | 11:24
4
227
שנפתח בקרוב :)
לצפיה ב-'זה ממש לא באותה הקטגוריה'
זה ממש לא באותה הקטגוריה
07/01/2018 | 11:27
3
241
אומנם הם שכנים אחד מוך השני, אבל באנז זה בסופו של דבר מזללה מהירה ולא מקום שמיועד לשבת לזמן ארוך, אבל זה בהחלט מקום מבורך לשלל הרחובות מסביב לרוטשילד שמתחילים להתעורר
לצפיה ב-'מן הסתם לא אותו דבר אבל חושבים על אופציות כשנתקלים בתור של'
מן הסתם לא אותו דבר אבל חושבים על אופציות כשנתקלים בתור של
07/01/2018 | 11:41
2
230
שעה 
אנחנו היינו במקביל אליכם בבראנץ' של רוטשילד 12 וביכינו את סגירתו למרות שיש הבטחות שיועבר להרצל 16
לצפיה ב-'מצחיק אותי שכבר עשו לו כמה עשרות מסיבות סגירה'
מצחיק אותי שכבר עשו לו כמה עשרות מסיבות סגירה
07/01/2018 | 11:48
1
222
ונראה שהוא עדיין פועל במלוא המרץ ומלא כהרגלו.
לעומת זאת הרצל 16 נראה עדיין נטוש ואין סימני "מסעדה" לפחות מהחזית
לצפיה ב-'מן הסתם קשה לסגור עסק מצליח מאד, אבל יאלצו לכך בגלל עבודות '
מן הסתם קשה לסגור עסק מצליח מאד, אבל יאלצו לכך בגלל עבודות
07/01/2018 | 12:07
189
הבניה שכבר התחילו, כבר כמעט כל הבלוק ננטש (אני בטוחה שלצערם של כל בעלי העסקים שם). ואני בטוחה שביום שהרצל 16 יפתח לקהל יעמדו שם בתורים ארוכים מאד...  (כבר עשו שם אירועים, למשל הופעה של אסף אבידן ששודרה ב"מועדון תרבות" ונראה לי שעוד הרצות לצוות)
לצפיה ב-'ארוחה ל- 30 איש בשישי בערב, ושבת בצהריים ב"גרקו" הרצליה'
ארוחה ל- 30 איש בשישי בערב, ושבת בצהריים ב"גרקו" הרצליה
07/01/2018 | 09:55
2
588
שישי בערב,  ארוחה משפחתית  בפורום רחב וכייפי (תמיד מצחיק אותי אנשים שנלחצים בפסח מאירוח של 10 אנשים,  פה 30 איש זה הסטנדרט...).  כל משפחה מביאה משהו,  והמארח את ההשלמות.

אני הכנתי -  
מרק אפונה בתיבול אסייתי -  כל הסיר חוסל באמצע הארוחה,  לא נשארה טיפה וקיטרו שאין עוד. 
מרק עדשים כתומות ועגבניות -  טעים מאוד,  חוסל חצי סיר
לזניית גבינות- נשארה חתיכה אחת,  שהילדון חיסל לארוחת הבוקר בשבת
תפ"א מעוכים ואפויים בתנור- נשארה מנה אחת,  חוסל בשבת ע"י הילד
מג'דרה עם עדשים שחורות
קינוחים -  קראמבל תפוחים חם ששכחתי לצלם,  נשארו 2 מנות
תחתיות מרנג עם אבקת פטל מיובש שקניתי בלונדון,  ממולאות בגלידת תות ביתית-  חוסל,  בקושי הצלחתי לצלם את האחרונים
פצפוצי אורז בשוקולד וחמאת בוטנים - קינוח טבעוני,  שלהפתעתי  חוסל לחלוטין 

האורחים הביאו -  פתיתים,  דפי אורז ממולאים בירקות ורוטב סויה בצד, פשטידת גבינות  ובצק עלים,  סלט כרוב,  סלט ירקות עשיר, פשטידת ירקות,  דלוריות אפויות.

בשבת בצהריים הלכנו לגרקו בהרצליה פיתוח.  היינו 5 מבוגרים,  2 ילדים.
המסעדה מאוד מאוד רועשת.  המוסיקה היוונית מתנגנת בעוצמה שלא איפשרה שיחה ליד השולחן,  והילד שלי שרגיש לרעש היה חסר מנוחה במיוחד. 
התפריט עצמו מעניין מאוד ובאמת מרגיש יווני אמיתי  ולא "על יד".  נתקפתי געגועים עזים לסבתא שלי (סלוניקאית),  והתקשתי להחליט מה להזמין.
השירות עצמו היה בסדר גמור.
חלקנו כמה מנות פתיחה קטנות -  צזיקי סמיך וטעים,  סקורדיליה-  ממרח שום,  שאני רגילה שהוא על בסיס תפ"א ופה הוא על בסיס שקדים  והרבה פחות עז טעם ממה שאני מכירה-  עדיין טעים, חציל מעושן עם פטה ופולי סויה ועוד משהו-  טעים מאוד,  ופאבה-  ממרח מאפונה צהובה,  טעים וחם.  הכל לווה בכיכרות לחם ופיתות שהילדים נהנו מהן.
במקום מנה עיקרית לקחתי 2 מנות  בינוניות - "12 האלים"  הינו מאפה גבינות בבצק פילו,  מוגש עם רוטב דבש,  שומשום בשני צבעים והוא מיוחד וטעים להפליא! השילוב בין המליחות  של הגבינות והמתיקות של הרוטב,  פריכות הפילו ורכות הגבינה...  מנה מיוחדת וטעימה.  המנה השניה היתה ספנקופיטה-  מאפה של פילו  עם תרד ושמיר,  המון המון שמיר (מזל שאני מאוד אוהבת).  מנה נדיבה מאוד שלא חוממה כראוי,  אבל לא רציתי להעיר.
טעמתי מהילדים "צ'יפס יווני"-  קוביות תפ"א גדולות מטוגנות לפריכות מקסימלית עם גבינה מגוררת ותיבול.  יש גם צ'יפס רגיל מי שרוצה. 
הבחור אכל מוסקה ואמר שהיא טובה מאוד,  לגבי שאר המנות שבשולחן היה רועש מידי כדי לברר מה טיבן.

החשבון היה 750 ש"ח  לפני טיפ.
לצפיה ב-'כמה מדכא - רציתי שנלך לגרקו'
כמה מדכא - רציתי שנלך לגרקו
07/01/2018 | 10:17
1
313
לארוחה משפחתית לסופ"ש זה וכל כך חבל לגלות שהמוזיקה היא עדיין בעיה כה קשה. במיוחד שהאוכל נחמד.

כשהייתי שם (עם חברות! בערב) לפני שנתיים סבלתי מאוד מהרעש.
לצפיה ב-'זה באמת משהו שיכול לקלקל את כל הארוחה. חבל ממש '
זה באמת משהו שיכול לקלקל את כל הארוחה. חבל ממש
07/01/2018 | 10:23
241
ואם המוסיקה לא מספיקה,  כל כמה דקות חוגגים יום הולדת למישהו באחד השולחנות,  ואז הצוות פוצח בתיפוף נמרץ על דרבוקות ושירה קולנית ומחיאות כפיים  כי חייבים לעשות שמח.  ספרתי 4-5 פעמים במהלך הארוחה שלנו.  מייגע.
לצפיה ב-' שיראטויה החדשה בנחלת בנימין'
שיראטויה החדשה בנחלת בנימין
07/01/2018 | 11:39
1
320
בד"כ אנחנו לא מתלהבים ללכת לסושיה בערב אבל בגלל שקראתי שיש תפריט ארוך ומגוון ל"איזאקיה" החדשה התחשק לנסות.
כמובן שאנחנו סומכים גם על אלי גרוסמן שיבנה תפריט נכון ומקצועי (אני עוד זוכרת אותו מהבר של אונמי, לטקאמרו לא העזנו להתקרב מטעמי תקציב לפני יותר מ- 20 שנה בהיותנו סטודנטים...)

ניסינו לפתוח בכמה שיותר מנות חצימחוניות (כלומר ירקות ודגים) - מנת פטריות שימאג'י ותרד שהיתה חביבה וקטנטנה, שיפוד טופו שהיה לו טעם מעושן מהמם, קרוקטים שרימפס ברוטב בשמל (ששגיא כהן נדמה לי כתב שזאת המנה הכי לא יפנית שהיפנים מחממים במיקרו ב"פיצוציות" שלהם ) וטמפורה של ירקות ודגים שהיתה מעולה. 
התלבטנו אם להמשיך לחפש מנות קטנות נוספות, אך רוב מה שקרץ היה פעם על ארבע או שתיים אז ויתרתי והוא זרם איתי... למרות שלא רציתי סושי, לא התחרטתי שלקחתי 2 אינסייד אאוט - קליפורניה וספייסי טונה - שניהם היו מצוינים. דבר אחד אני לא מבינה - סורימי זה משהו שמקובל גם ביפן? אני בקשתי להחליף אותו בסלמון...
בן זוגי הלך על ראמן מיסו (ציר לבן אם אני לא טועה), המנה הגיעה עם רסיס זכוכית, והחלפנה תוך כמה דקות בחדשה. הוא נהנה וזוכינו עליה בחשבון...
ליווינו בקנקן סאקה חם (חייבת לציין שמחירי האלכוהול יותר מהוגנים), הוא לקחת גם מנת ויסקי יפני (לא ניקה, היה עוד סוג) ונהנה מאד :)
קינחנו בסוג של פודינג וניל שהיה קטן וממצה :)

ניתן לראות פה את התפריט

לצפיה ב-'לא יודע לגבי יפן. בתאילנד סורימי נפוץ.'
לא יודע לגבי יפן. בתאילנד סורימי נפוץ.
08/01/2018 | 04:08
162
אחד הדברים הדוחים שנתקלתי בהם בחיי.
אבל מסתבר שיש אנשים שאוכלים את התועבה הזו.
לצפיה ב-'בוקר קלאסי באורנה ואלה '
בוקר קלאסי באורנה ואלה
07/01/2018 | 11:46
6
332
הגענו בעין הסערה, בשישי בבוקר, אנחנו ואחת התינוקות (שכבר גבוהה ממני) 
בשבילה הזמנו מנה גדולה של לביבות בטטה שניסיתי לחקות בחנוכה האחרון במפלה גדולה, וכאן הן היו עשויות בדיוק של קלאסיקה נפלאה.
אני הלכתי על המנה הקבועה שלי - ביצה בקן בלחם תירס שהיא פשוט נפלאה. עוד נלקחו שקשוקה וביצה מקושקשת.
כל מנה מלווה בצלחת עם לבנה, זיתים ועגבניה מרוסקת, מגיע גם סלט קצוץ והוגש לחם נפלא למרכז השולחן בליווי טחינה. כמובן גם שתיה סחוטה במקום (יש תפוז, וג'ינג'ר אייל ועוד אופציות)
היה טרי ונפלא וטוב שיש מקום כזה שלא משתנה בתל אביב

תמונות מהכל באיסטגרם
לצפיה ב-'והיום התפרסם שאחרי 27 שנים'
והיום התפרסם שאחרי 27 שנים
08/01/2018 | 20:33
5
219
כנראה מוצלחות המֶסעדה עומדת להיסגר בקרוב
לצפיה ב-'תוכל לתת קישור לידיעה?'
תוכל לתת קישור לידיעה?
08/01/2018 | 20:54
4
133
מעניינת אותי הסיבה לזה.
בהחלט מקום מוצלח וחביב.
לצפיה ב-'תודה על הקישור.'
תודה על הקישור.
09/01/2018 | 00:37
110
חבל על כך.

לצפיה ב-'מבאס, למרות שאני מניחה שקשה למשוך לקוחות'
מבאס, למרות שאני מניחה שקשה למשוך לקוחות
09/01/2018 | 12:17
1
164
חדשים למקום שמתחדש מעט (כתוב שבמנות טבעוניות למשל), שהוא אמנם קלאסיקה אך גם קלאסיקה צריכה להתעדכן ולהשתנות עם הזמן (ואולי לא?). לי באופן אישי אף פעם לא היה תמריץ להגיע לשם בערב (אולי לפני 25 שנה....) אולי אם הייתי גרה ממש ליד ואני לא בטוחה גם כמה מקומות בארץ מחזיקים מעמד וכיף להם ב"קהל שכונתי" בלבד...
אני גם זוכרת את מלכות הפלאפל לטובה, זאת היתה גם הרפתקאה טובה בזמנה :)
לצפיה ב-'אז זהו,'
אז זהו,
09/01/2018 | 16:48
136
שאני גרתי באמת ממש ליד וזה אכן היה לפני 25 שנה או אולי קצת יותר
כך שזו הייתה מסעדה שכונתית.
וכמו שדברים תמיד משתנים אח"כ הפסקתי לגור ליד כך שההגעות שלי לשם התמעטו
שלא לדבר על השנים בהן אני לא גר בישראל ובהן כמעט ולא הגעתי לשם.
למלכות הפלאפל לא הגעתי בכלל.
לצפיה ב-'שוב אכזבה ביפו תל אביב , האופה מברלין וזוזוברה'
שוב אכזבה ביפו תל אביב , האופה מברלין וזוזוברה
07/01/2018 | 22:45
4
476
ביום שיש בדרך לסרט המומלץ, עצרנו לאכול בזוזברה סניף כפר סבא , בשעה שש היה כמעט ריק אחכ התמלא . סמוסות צמחוניות עם צ'אטני מנגו- חרפרפות טעימות, אגרול צמחוני - נחמד, לו מנה טבעונית ירקות ברוטב קארי עם צלחת אורז בצד ולי מרק עם נתחי פילה בקר, אטריות , נבטים , תבול טוב- בשר טעים- התאים למזג האויר. עם האספרסו שלו סביב 200 שח . יצאנו שבעים ומרוצים.

באחת מתוכניות מסטר שף, הזכיר חיים כהן את הספיחה של אמא שלו- נתקפתי חשק עז למנה , עיון בתפריט של המסעדה הראה שהיא שם 
וכך הגענו לשם בשבת לקראת השעה 16. מראש החלטתי לקחת כבד עוף סופריטו לראשונה 
מה רבה האכזבה- מנת הספיחה שמופיעה בתפריט באתר , נעדרת מהתפריט במסעדה , שאלתי אם יש ספיישלים , המלצרית אמרה שלא אבל..מנת הכבדי עוף חסרה. מה אומר? הייתי רעבה וזה עשה אותי עוד יותר עצבנית 
מנהלת המשמרת הוזעקה והסבירה- ספיחה אין כי עכשו לא עונת העגבניות (בצאתנו- קערה מלאה חצי עגבניות על דלפק המטבח הפתוח) וכבדי עוף ניגמרו 
אז לקחתי סביצ'ה טונה- 4 ריבועים 2*2סמ במרק של שמן ולימון עליהם בצל ופ]לפל חריף קצוץ. לו ירקות בטבון - שום בשורה. הפוקאצה המוגשת OTH טובה מאד , לוותה בשפע שיני שום אפויות  שתבלו היטב את המנה העיקרית שלי- חזה ברווז בציר ברוז ופירה- בשר עסיסי , טעים השום התאים מאד
ולו ניוקי תפוחי אדמה עם ירק כלשהוא וגבינת המאירי , אהב את הניקוי האוורירים
השרות היה מאד לא קשוב. סיימנו מנות עיקריות ולקח זמן לצוד מלצרית לקבל תרפיט קינוחים . הגישה ו..נעלמה . עוד זמן לצוד מלצרית להזמין קינוח -שאלתיה איך הפבלובה עם קרם לימון וקצפת נוגט- אמרה- מנה קלילה רעננה, שמתי (50 שח)
ומה קבלתי- כמות עצומה של קצפת , עליה כמות זעומה של קרם לימון בקושי מורגש, על כל זה דיסקית מרנג דקה ועליה טפטופים זעירים של קרם נוגט, אה, גם כתבו פירות מזוגגים- בפועל- 3 פרוסות אגס דקיקות טובעות בקצפת
לא קלילה לא רעננה, אבל לא היה למי להתלונן, המלצריות נעלמו 
בקושי איתרנו בחור לבקש חשבון. את האספרסו- 13 שח הורידו מהחשבון -לא היה עם מי לברר מדוע, פיצוי ? מצחיק . לא רציתי פיצוי, רציתי את האוכל 

עם סן פלגרינו- החשבון 277 שח, בניגוד למנהגנו השארנו בדיוק 10% טיפ - 33 שח . יצאתי מאוכזבת, גם פער בין תפריט האתר לבין התפריט במציאות וגם קינוח כל כך מבאס. וגם שרות שנעלם בחצי השני של הארוחה .חבל 

לצפיה ב-'המסעדה היתה מלאה?'
המסעדה היתה מלאה?
08/01/2018 | 06:52
2
295
אחרת אין שום הסבר לשירות כל כך חסר תשומת לב.

איך 33 ש"ח הם 10% מ- 277?
לצפיה ב-'גם אני עדיין עם המחשבון וכלום לא יוצא לי. '
גם אני עדיין עם המחשבון וכלום לא יוצא לי.
08/01/2018 | 14:31
69
לצפיה ב-'בערך,עיגלנו ל 310 שח , בהגיענו - היה מלא כדי שני שליש '
בערך,עיגלנו ל 310 שח , בהגיענו - היה מלא כדי שני שליש
08/01/2018 | 21:51
166
בעיקר שולחנות משפחתיים גדולים. 
לצפיה ב-'לא פספסת כלום עם הכבד עוף'
לא פספסת כלום עם הכבד עוף
08/01/2018 | 12:54
235
3 כבדים קטנים, הכי פשוטים כמו בשיפודיה פשוטה, עם קצת תפוחי אדמה קטנים. מנה של דודה עם יכולות לא גבוהות במיוחד במטבח.
למעט מנות בודדות טובות, ממה שטעמתי אין ביפו  תל אביב  אף מנה טובה, בטח ובטח במחירים בה הן מוגשות. יפו תל אביב היא הרבה הרבה מתחת לקלארו, קופי בר ואחרות. ברמת המחירים בה, גם בעסקית, ניתן לאכול טוב בהרבה במקומות אחרים
לצפיה ב-'ארוחת חברים ה"פודיז" - אמריקה'
ארוחת חברים ה"פודיז" - אמריקה
08/01/2018 | 08:41
2
367
שוב התכנסנו (בהרכב קצת חסר הפעם) החבורה שאוהבת לבשל ולאכול והנושא שנבחר הפעם - אמריקה
נכון שאין דבר כזה אוכל אמריקאי (כמו שהסבירו לי שאין אוכל איטלקי) אלא שבכל אזור בארה"ב יש את המאכלים האופיינים לו ובכ"ז המבורגר, כנפי עוף - בסופרבול המתקרב
סלט וולדורף  צ'יז קייק וכד'
אז ניתנה יד חופשית לבשלנים וזה היה ה"שלל" הפעם
סלט וולדורף משודרג
ווריאציה על סלט קולסלאו
אחד האופים הכין סוגי מיני בייגל שנחצו לאורך ולרוחב ועליהם הונחו 2 סוגי סלמון אחד נא מדהים וה שני מעושן נהדר
שיקאגו פיצה עבה ונהדרת
סלט דלעת בקרסט על ארוגולה גבינה כחולה וצ'יפס בטטה
מרק דלעת וערמונים
וופל "פרייד צ'יקן" פולקע שהוכן בסו וויד ולאח"כ צופה וטוגן בשמן עמוק והונח על וופל והיה רך ונימוח
בייבי ספייר ריבס ולצידן פולנטה מתירס טרי נהדר עם צ'יפס בטטה
הקינוחים : בראוניז
סוגים שונים של פאי לימון
MUD PIE - בוץ המיסיסיפי ולצידו קרם אספרסו
וכמובן גלידה
רוב היינות שנשתו היו מעשי ידי היקב של המארחים ובנוסף יינות לבנים מגרמניה ונציגות אמריקאית של היין הכ"כ מאפיין שלהם הזינפנדל
מצ"ב תמונות של חלק מהמנות
לצפיה ב-'מנחש שאתה הבאת את הקרטוייזרהוף?'
מנחש שאתה הבאת את הקרטוייזרהוף?
10/01/2018 | 01:05
31
לצפיה ב-'נראה טעים'
נראה טעים
12/01/2018 | 02:11
35
זה שהביא את הממליגה שכח שמדובר בארוחה אמריקאית?
לצפיה ב-'ארוחה בקפה האנוי באמצע השבוע - נחמד ביותר'
ארוחה בקפה האנוי באמצע השבוע - נחמד ביותר
09/01/2018 | 11:48
3
223
אז יצא לנו להיות ביום שני בסביבות 6.30 בערב באיזור כיכר רבין וחיפשנו משהו נחמד לאכול.
אחרי סיבוב קצת נתקלנו בקפה האנוי אותה לא הכרתי.
החלטנו להמר...
המקום מעוצב קצת כמו המסעדות הסיניות של שנות השמונים, וממש לא קלטתי שזו מסעדה חדשה, סה"כ עיצוב פשוט אבל נעים.
המארחת שאלה אם הזמנו מקום ולשאלתנו נאמר לנו שבשמונה כבר הכל מוזמן.
אז קיבלנו שולחן לשעה וחצי.
השרות היה מאד חביב וניכר מאמץ לתת שרות טוב עם המלצות ואזהרות (חריף, תבלינים ...)
התפריט די מצומצם ואין מבחר גדול.
הלכנו על מנה ראשונה משותפת של באו בון צמחוני (השם מבלבל אבל אין במנה לחמניות) שזה מעין סלט חם עם אטריות. המנה הייתה עשירה בטעמים ומאד מוצלחת.
למנות עיקריות הזמנו באו (סוג של לחמניה מאודה) מנה אחת צמחונית ואחת עם בקר.
כל מנה הגיעה עם שלוש לחמניות ממולאות בכל טוב.
המנה לא גדולה במיוחד אבל שתיהן היו מאד טעימות, עשירות בטעמים ומאד נהנו.
כל כך אהבנו את מנת הבאו שלקחנו עוד אחת הביתה לבתי החולה שגם היא חשבה שזו מנה טובה מאד.
סה"כ (4 מנות) כולל בקבוק מים מינרלים גדול שילמנו 260 שח + טיפ.
לצפיה ב-'מגניב! טוב לשמוע שיש באו ראוי בתל אביב'
מגניב! טוב לשמוע שיש באו ראוי בתל אביב
09/01/2018 | 12:46
2
152
מה היה בבאו הצמחוני? קצת מבאסים אותי ירקות "עצובים" בבאו...
לצפיה ב-'את הבשר בבאו הצמחוני החליפו סוג של פטריות חמות, השאר היה'
את הבשר בבאו הצמחוני החליפו סוג של פטריות חמות, השאר היה
09/01/2018 | 15:08
1
146
די דומה למנה הבשרית, כל מיני ירקות עם רוטב חם, זו הייתה מנה מלאה ושמחה לא עצובה

ציטוט מהתפריט:
באו
לחמניה סינית מאודה בעבודת יד במילוי סלנובה, שאלוט, צ'ילי, נענע, כוסברה ואיולי אסייתי
ראגו פטריות / 56
פטריות בבישול ארוך, קרמל בצלים בסויה אינדונזית
ראגו בקר / 68
זנב עגל בבישול ארוך בקרמל פלפל ולמון גראס
לצפיה ב-' עושה חשק לבקר '
עושה חשק לבקר
09/01/2018 | 16:48
15
לצפיה ב-'בראנצ׳ בדרך לצפון'
בראנצ׳ בדרך לצפון
07/01/2018 | 19:28
8
174
אשמח להמלצות על בראנצ׳ בשישי בבוקר, אוכל טוב, מקום יפה / נעים / מיוחד... באיזור יקנעם, אלונים, קרית טבעון...
לצפיה ב-'במושב היוגב'
במושב היוגב
07/01/2018 | 23:25
1
177
שמעתי על מקום שנקרא המטבח של דורון בר און. מעשהו מכיר? המלצות?
משהו אחר בסגנון מיוחד כזה?
לצפיה ב-'באמת מקום מיוחד אבל קחי בחשבון שמשלמים אקסטרות על שתייה או '
באמת מקום מיוחד אבל קחי בחשבון שמשלמים אקסטרות על שתייה או
08/01/2018 | 09:15
164
קינוח.(לא זוכרת רק זוכרת שזה עיצבן,כי מראש לא זול)

לצפיה ב-'לא כל כך מכירה את האיזור. איפה PIX ששולט בו?'
לא כל כך מכירה את האיזור. איפה PIX ששולט בו?
08/01/2018 | 06:47
39
לצפיה ב-'נדב קינוחים באמת ישי-איכותי'
נדב קינוחים באמת ישי-איכותי
08/01/2018 | 09:16
3
65
לצפיה ב-' בדיוק מה שרציתי לכתוב...'
בדיוק מה שרציתי לכתוב...
08/01/2018 | 16:49
34
לצפיה ב-'ממש לא, ארוחות הבוקר בנדב קינוחים בינוניות למדי.'
ממש לא, ארוחות הבוקר בנדב קינוחים בינוניות למדי.
08/01/2018 | 17:45
1
155
העוגות והלחמים טובים.
לצפיה ב-'העוגות שאני טעמתי לא היו טובות'
העוגות שאני טעמתי לא היו טובות
08/01/2018 | 23:42
122
אולי המאפים טובים...
לצפיה ב-'היו בפורום בעבר המלצות על בתי קפה בטבעון, חפש אותן.'
היו בפורום בעבר המלצות על בתי קפה בטבעון, חפש אותן.
08/01/2018 | 17:46
33
לצפיה ב-'זוג נוסף להזמנה בTHE FAT DUCK'
זוג נוסף להזמנה בTHE FAT DUCK
07/01/2018 | 15:47
2
372
יורה פה באפלה (לא ככ הצלחתי עם השרשורים, סליחה),
טסים ללונדון בסוף החודש לחמשוש,
החלום שלנו זה לאכול אצל הסטון בלומנטל בTHE FAT DUCK
http://www.thefatduck.co.uk/
קשה להשיג מקום,
אלא אם נהיה ארבעה, מחפשים זוג שיחלוק אתנו שולחן, משלמים מראש עבור ההזמנה,
רעיונות וקישורים יתקבלו בברכה!
תודה
לצפיה ב-'היות שאינך רשומה לתפוז, גולשים לא יוכלו לשלוח לך מסרים'
היות שאינך רשומה לתפוז, גולשים לא יוכלו לשלוח לך מסרים
07/01/2018 | 16:27
209
ולא תוכלי לקבל התראות על תגובות. מציעה לך להירשם.

אתם יודעים שהמסעדה אינה בלונדון, אלא בכפר מרחק של כ- 50 דקות נסיעה ברכב?
לצפיה ב-'כדאי לשאול בפורומי טיולים לחו"ל בכלל ולאירופה בפרט'
כדאי לשאול בפורומי טיולים לחו"ל בכלל ולאירופה בפרט
10/01/2018 | 17:48
17
לצפיה ב-'יום ו', אופרה בת'א ב 13:00. המלצה ל ...'
יום ו', אופרה בת'א ב 13:00. המלצה ל ...
06/01/2018 | 14:46
5
189
...
- בית קפה קרוב לפני.
- מסעדה קרובה אחרי.

"קרוב" - מרחק הליכה קצר.

בתודה

לצפיה ב-'שרונה מרקט - מרחק הליכה אחרי - אני אוהבת, חוויה קולינרית'
שרונה מרקט - מרחק הליכה אחרי - אני אוהבת, חוויה קולינרית
06/01/2018 | 14:53
80
לצפיה ב-'קפה לפני - קפה דובנוב. לי תמיד נעים וטעים שם'
קפה לפני - קפה דובנוב. לי תמיד נעים וטעים שם
06/01/2018 | 14:56
165
לצפיה ב-'זה הצנטרום של הפיילה, יש שם הכול; השאלה מה הכיוון והסגנון'
זה הצנטרום של הפיילה, יש שם הכול; השאלה מה הכיוון והסגנון
06/01/2018 | 17:53
222
הכי קרובות הן "חדר האוכל" (ממש שם) ו"פאסטל" במוזיאון ת"א; לא ישבתי בהן אבל הן קיבלו ביקורות טובות בפורום.

מלבדן אתם במרחק הליכה קצר מהמסעדות באזור בית אסיה (אם כי רובן כשרות, כמדומני, ולכן לא יתאימו לשישי אחה"צ), לונדון מיניסטור, אבן גבירול וכמובן רחוב הארבעה ומתחם שרונה. אפילו אזור "הבימה" אם מוכנים ללכת קצת יותר.

בית קפה נחמד שישבתי בו לאחרונה (אבל לא בטוחה שיהיה לכם קרוב מספיק) הוא סניף מאפיית "לחמים" בחשמונאים 103 (חותכים דרך לאונרדו דה וינצ'י ואז נכנסים דרך הכיכר של מגרש החניה ברחוב הארבעה). נכנסו במיוחד לקינוח מהיר לפני הצגה ב"הבימה". חלקנו עוגת שוקולד טעימה, פרוסה נאה במחיר שווה לכל נפש (25 ש"ח). שותפי לעוגה שתה שוקו והיה מרוצה ממנו. יש בתפריט גם סלטים ושלל מוצרי בתי קפה (וכמובן מאפים) וראיתי באתר שבימי שישי בבוקר הם מגישים גם ארוחות בוקר.
לצפיה ב-'קפה דובנוב נחמד מאד'
קפה דובנוב נחמד מאד
07/01/2018 | 07:28
140
לקפה ונישנוש לפני האופרה. לאחר מכן, השמים הם הגבול, שרונה מרקט במרחק הליכה, גם רח' אבן גבירול, וגם רח' הארבעה לא רחוק.

תן לנו כיוון קולינארי.
לצפיה ב-' תודותינו להעונים !'
תודותינו להעונים !
07/01/2018 | 16:15
110
בסוף כנראה נסתפק בדובנוב (המלצות גורפות) לפני.
לצפיה ב-'אפשר המלצה?'
אפשר המלצה?
04/01/2018 | 19:01
31
493
איפה אוכלים מרק גולש טעים באזור ראשון לציון,
נס ציונה, רחובות?
אם אין.... היכן יש מקום קרוב ושווה?
תודה רבה מראש
לצפיה ב-'אסתפק בניחוש כי לא אכלתי שם.'
אסתפק בניחוש כי לא אכלתי שם.
05/01/2018 | 06:23
2
292
מי ומו הרחובות אמורים להיות טובים, לא יודע אם יש להם מרק גולש.
נסי לבדוק ברשת.
מקום אחר שיש לו אני לא מכיר.
ליוז'י היה אבל לא יודע מה איתו כיום.
לצפיה ב-'prizman - תודה רבה, אבדוק'
prizman - תודה רבה, אבדוק
06/01/2018 | 08:44
40
לצפיה ב-'מי ומו - אין להם.'
מי ומו - אין להם.
06/01/2018 | 08:53
37
לצפיה ב-'בדקי את התפריט של מסעדת ציונה בנס ציונה'
בדקי את התפריט של מסעדת ציונה בנס ציונה
05/01/2018 | 13:37
13
190
שווה להתקשר למסעדה ולבדוק אם יש ספיישלים.

בתל-אביב כדאי לבדוק את התפריט של סנדר ושל קיטון.
לצפיה ב-'החתולית - תודה, בדקתי - לשתי המסעדות אין'
החתולית - תודה, בדקתי - לשתי המסעדות אין
06/01/2018 | 08:47
12
36
לצפיה ב-'ציונה - אין להם. זו מסעדה איטלקית, בדקתי'
ציונה - אין להם. זו מסעדה איטלקית, בדקתי
06/01/2018 | 08:52
28
לצפיה ב-'נמשיך הלאה: בזופה בנחלת בנימין אולי יש'
נמשיך הלאה: בזופה בנחלת בנימין אולי יש
06/01/2018 | 10:50
10
130
וגם בלילוש ברחוב פרישמן.
לצפיה ב-'אין ואין.....תודההההה'
אין ואין.....תודההההה
06/01/2018 | 14:50
9
95
לצפיה ב-'בתפריט של סופה - כתוב מרק בשרי - לא מצוין איזה.'
בתפריט של סופה - כתוב מרק בשרי - לא מצוין איזה.
06/01/2018 | 14:52
8
105
אחייג ואברר.

יש לי הרגשה שהגולש "נעלם" לו מישראל....
לצפיה ב-'פעם היתה מסעדה הונגרית חביבה בת"א'
פעם היתה מסעדה הונגרית חביבה בת"א
06/01/2018 | 17:01
7
183
מסעדת טוליפ (אם היא עדיין פעילה) ברחוב יהודה הלוי. היה להם גולש כמרק וגם כמנה עיקרית ושאר מנות מהמטבח ההונגרי. אולי שווה לבדוק:)
(כותבת כאורחת כי אין לי כוח לחפש סיסמא וממילא לא כותבת פעילה פה, אבל כן קוראת לפעמים והחיפוש המעמיק נגע ללבי;)
לצפיה ב-'איזו חמודה את - תודה תודה האמת , אני מחפשת לאימי החמודה '
איזו חמודה את - תודה תודה האמת , אני מחפשת לאימי החמודה
06/01/2018 | 21:02
1
139
שמאד מאד רוצה..... והיא בכלל פולניה
לצפיה ב-''
07/01/2018 | 15:49
11
לצפיה ב-'טוליפ היא אכן המסעדה המתבקשת'
טוליפ היא אכן המסעדה המתבקשת
07/01/2018 | 07:16
3
133
משום מה, חשבתי שהיא נסגרה, אבל אני רואה שאתר האינטרנט שלהם פעיל.

שווה להתקשר אליהם ולבדוק.
לצפיה ב-'טוליפ?'
טוליפ?
07/01/2018 | 08:38
2
122
איך זה שלא שמעתי עליה מעולם?
הכרתי כמה מסעדות הונגריות למרות שאני ממש לא הונגרי אבל את טוליפ אני לא מכיר.
אבל זה מעלה לי שאלה אחרת. אוכל למצוא את התשובה אבל אולי מכירים כאן.
יש איש בשם דודי. הוא כן הונגרי. הייתה לו מסעדה בפלורנטין וזה היה לפני  20 שנה
בערך.
אח"כ היא נסגרה, לא יודע למה.הוא בשלן מעולה.
לפי מה שאני יודע אבל זה ממש לא בטוח הוא כנראה בצ'שרניחובסקי 6
מישהו יודע מעבר לזה?
לצפיה ב-'דודי שיק. אין לו מסעדה היום. מידי פעם מגיח ומתארח'
דודי שיק. אין לו מסעדה היום. מידי פעם מגיח ומתארח
07/01/2018 | 12:30
1
119
במסעדות שונות לערב הונגרי, כולל טשרניחובסקי 6.
לצפיה ב-'דודי שיק. אכן אליו התכוונתי.'
דודי שיק. אכן אליו התכוונתי.
07/01/2018 | 13:36
25
לצפיה ב-'יש אליפות נמצאה מסעדה הונגרית (לא הכרתי) עם מרק גולש '
יש אליפות נמצאה מסעדה הונגרית (לא הכרתי) עם מרק גולש
07/01/2018 | 16:04
125
מרק גולש אותנטי - בהגדרת התפריט.
לא הכרתי - נראית מסעדה שווה.
אז.... סרט בסינמטק + מרק גולש + בלוי נעים וטעים.
תודה רבה רבה!

ותודה רבה לכולכם על הרצון והעזרה!
לצפיה ב-'אני יודע משהו דומה'
אני יודע משהו דומה
05/01/2018 | 15:07
3
257
בגאוצ'ו יש סטייקים טובים מאד אבל יקרים.

לצפיה ב-'פילוסוף רוחני33 - רציתי המלצה למרק גולש טעים תודה'
פילוסוף רוחני33 - רציתי המלצה למרק גולש טעים תודה
06/01/2018 | 08:48
2
47
לצפיה ב-'אני יודע'
אני יודע
06/01/2018 | 10:23
1
153
לכן רק כתבתי שאני מכיר משהו דומה.

לצפיה ב-'אין באמת דמיון בין מרק גולש לסטייקים'
אין באמת דמיון בין מרק גולש לסטייקים
06/01/2018 | 10:49
41
לצפיה ב-'אני מכירה 3 אופציות (נכון לשנים האחרונות, לא מעודכנת להיום):'
אני מכירה 3 אופציות (נכון לשנים האחרונות, לא מעודכנת להיום):
06/01/2018 | 19:00
5
156
מפגש הסטייק דרך מנחם בגין ת"א (בין לינקולן למזא"ה)
בית הפנקייק לפני צומת הסירה (אחרי סינמה סיטי)
ודווקא (גם ב)ראשל"צ... נאפיס - אבל פחות איכותי
אולי תבדקי גם את פינת השלושה? אולי לא גולש כהלכתו אבל בסניף הת"א אכלתי מרק עם בשר שמאוד מזכיר גולש 
עריכה: תבדקי גם את מסעדת שמוליק כהן רח' הרצל ת"א
לא ממש האזורים שביקשת אבל ראיתי שהציעו בת"א
לצפיה ב-'אבדוק הכל - המון תודה. בנאפיס - יש תבשיל קדירה לא מרק'
אבדוק הכל - המון תודה. בנאפיס - יש תבשיל קדירה לא מרק
06/01/2018 | 21:05
1
101
ואגב - הוא טעים, אבל ממש לא מרק.
פינת השלושה - בדקתי ואין להם.
בית הפנקייק? - יכול להיות שיש להם גולש? לא נראה לי אולם אבדוק
את כל ההצעות, תודה רבה
לצפיה ב-'בנאפיס יש מרק בשר, בפינת השלושה לא קוראים לזה גולש אבל יש עם'
בנאפיס יש מרק בשר, בפינת השלושה לא קוראים לזה גולש אבל יש עם
06/01/2018 | 21:43
101
בשר דומה או שאולי כבר אין 
בבית הפנקייק בכניסה להרצליה אכלתי המון פעמים מרק גולש וגם במפגש הסטייק - טעימים
לצפיה ב-'יש.... במפגש הסטייק .....תודה '
יש.... במפגש הסטייק .....תודה
07/01/2018 | 16:00
2
99
בבית הפנקייק - יש מרק גולש ללא תוספות..... מצחיקים...אז מה זה בעצם מרק גולש ללא התוספות.
שמוליק כהן - אין. לא הכרתי, שווה להכיר.
נאפיס - יש תבשיל גולש לא מרק, והוא דווקא היה טעים לי
לצפיה ב-'שמחה לשמוע שעזרתי הוא מאוד טעים שם '
שמחה לשמוע שעזרתי הוא מאוד טעים שם
07/01/2018 | 20:45
1
13
לצפיה ב-''
08/01/2018 | 07:18
3
לצפיה ב-'יש ברחוב הראשי של נס ציונה, וייצמן, מסעדונת ותיקה כזו...'
יש ברחוב הראשי של נס ציונה, וייצמן, מסעדונת ותיקה כזו...
07/01/2018 | 07:55
3
111
אני  לא משוכנעת איך קוראים לה, אולי משהו עם שמוליק ?  נדמה לי ששם יש מרק גולאש.  אנסה להזכר בשם (זה בצד של חנות הטבע,  ליד המאפיה). 

לצפיה ב-'אוקיי, מסעדת המרכז- '
אוקיי, מסעדת המרכז-
07/01/2018 | 08:03
1
131
לצפיה ב-'תודה רבה - אבדוק'
תודה רבה - אבדוק
07/01/2018 | 16:09
16
לצפיה ב-'אם את מתכוונת למסעדת ויצמן - נסגרה מזמן'
אם את מתכוונת למסעדת ויצמן - נסגרה מזמן
07/01/2018 | 14:46
36
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
04/01/2018 | 06:44
3
14
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-' חודש מרקים בקבוצת קמפאי בבאר שבע'
חודש מרקים בקבוצת קמפאי בבאר שבע
04/01/2018 | 06:50
63
קבוצת קמפאי והשף שלה, דרור שושן, הכינו תפריט מרקים שיוגש במהלך חודש 1/2018 במסעדות הקבוצה -  הספריה, קמפאי, קפאסה וכפרה.

להלן פירוט של מנות המרקים שיוגשו במסעדות השונות:

מסעדת קפאסה:
מרק עדשים ירוקות עם בשר וירקות שורש ,שמן זית וקרוטונים- 28 ₪,
מרק קטאלוני - עדשים כתומות ,דלעת ,גזר בשמן זית וקרוטנים- 28 ₪,
מרק קרם שורשים לבנים עם כרישה ,שורש סלרי ,שורש פטרוזיליה ,ארטישוק ירושלמי - 34 ₪ ,
ומרק קרם אפונה וועשבי תיבול עם אווז מעושן  -34 ₪.

מסעדת הספריה:
מרק מינסטרונה - ירקות עם עגבניות ,פסטה ושמן זית -15 ₪,
מרק בטטה עם נגיעת שמנת וטימין- 15 ₪,
מרק אפונה עשיר -15 ₪,
מרק קרם כרובית עם  כרובית מטוגנת ופטרוזיליה -15 ₪,
ומרק עדשים וירקות של אמא- 15 ₪.

מסעדת קמפאי:
מרק ירקות כתומים עם קרם קוקוס-37 ₪,
מרק מיסו עם טופו, פטריות שימאג'י, אצות וואקמה ובצל ירוק -27 ₪,
מרק קרם תירס עם ג'ינג'ר,קרם קוקוס וצ'ילי צ'או צ'או -37 ₪,
מרק טום יאם קאי- ציר עוף ותבלינים תאילנדיים נתחי עוף ,אטריות שעועית ,כפיר ליים, עגבניות, בצל, פטריות כוסברה -44 ₪,
ומרק ראמן – ציר עוף דאשי וסויה, אטריות ראמן, שיפוד עוף גריל, נבטים, כרוב, בצל ירוק, ביצה חצי קשה וקריספי שאלוטס -48 ש"ח .

מסעדת כפרה:
מרק עגבניות פיקנטי, בזיליקום וברוסקטת פרמג'יאנו -42 ₪,
מרק אפונה ,בצל ,כמון וקרם פרש - 38 ₪,
ומרק עדשים כתומות, תערובת תבלינים טורקיים, לימון ושמן זית - 38 ₪.

קפאסה - רח' חיל ההנדסה 1, מתחם ביג, באר שבע. טלפון : 08-6655122
קמפאי - רח' חיל ההנדסה 1, מתחם ביג, באר שבע. טלפון : 08-6655999
הספריה - רח' נפחא 25, באר שבע. טלפון : 08-6655120
כפרה - רח' סמילנסקי 23, באר שבע, טלפון: 08-6654854

לצפיה ב-' יום שוקולד המריר בגליל המערבי'
יום שוקולד המריר בגליל המערבי
04/01/2018 | 07:08
73
יום שוקולד המריר יתקיים ב- 10/1, ומיזם "אוצרות הגליל' ממליץ על מנות מיוחדות  ומבצעים בבתי אוכל ומסעדות בגליל המערבי.

השוקולד המריר מכיל כמויות גבוהות של קקאו, המקנות לו, ככל הנראה, סגולות בריאותיות. הוא מכיל נוגדי חמצון המגנים על הגוף מפני תהליכי הזדקנות ומחלות לב, וכן באשלגן, ברזל מגנזיום, נחושת ועוד. בשנים האחרונות עוסקים בסגולותיו הרפואיות של השוקולד המריר במחקרים רפואיים שונים.

בין המבצעים לכבוד יום השוקולד:

חגית לידרור מהישוב כליל, מנחת סדנאות בישול ומומחית בקינוחי RAW, מארחת בביתה ארוחות וסדנאות אוכל צמחוניות וטבעוניות למשפחות, זוגות וקבוצות. ביום השוקולד המריר תוצע הנחה של 10% על השוקולדים בייצורה של חגית, ועל מוצרי הקקאו הנמכרים אצל חגית. ההגעה בתיאום מראש.  

מסעדת פטיסייר במעלות-תרשיחא תחגוג את יום השוקולד המריר, עם "משקה אלים", וכן מגוון ספיישלים, על טהרת גנאש שוקולד מריר וקרם פטיסייר.  
המסעדה פתוחה בימים א'-ה' בשעות 13:00-00:00, יום ו' מ-10:00 עד שעה לפני כניסת השבת, ובמוצ"ש החל מכשעה אחרי צאת שבת עד 00:00.  כתובת - רח' כליל החורש 1, מעלות תרשיחא.

בקונדיטוריית פאי בקיבוץ סער ובנהריה, תתקיים ביום זה חגיגת פאי, ויימכרו שלל פאיים -   פאי שוקולד מריר, פאי פירות, פאי תפוחים, פאי פקאן, פאי שוקולד ועוד.
המכירה תתקיים במבנה המרכזי בקיבוץ סער וברחוב הגעתון בנהרייה. שעות פתיחה- ימים א'-ה': 07:00-20:00, יום ו': 06:30-15:00.

למידע נוסף על אירועים ופעילויות המתקיימים בגליל המערבי:

לצפיה ב-'אוזריה מארחת את מאיה דרין'
אוזריה מארחת את מאיה דרין
04/01/2018 | 14:53
102
מסורת האירוחים של השפית אביבית פריאל באוזריה ממשיכה, והפעם תארח פריאל את עיתונאית האוכל מאיה דרין (ישראל היום), ביום שני ה- 15/1/2018.
מאיה שהיתה השפית והבעלים של מסעדת אימומה, תחזור הפעם אל מנות הדגל ההן מהמסעדה שנסגרה לפני למעלה מעשור.

תפריט מנות ספיישל אימומה של השפית מאיה דרין:

איקצ'לו  42 ₪.
דג נא עם תחמיץ הדרים וסלט מלפפונים ועשבים 56 ₪,
קלמרי וחציל על הגריל בחמאת עגבניות שרי חרוכות וזעתר טרי 62 ₪,
רביולי גבינות בבויון פרמז'ן ואגוזי לוז  58 ₪,
צרור פילו "מעורב תל אביבי"  62 ₪,
קינוח מסקרפונה-קפה  42 ₪.

אוזריה, רחוב מטלון 44, ת"א. טלפון להזמנות: 03-5330899

לצפיה ב-'Xinn Tien Di. מסעדה סינית. בנגקוק. פקינג דאק.'
Xinn Tien Di. מסעדה סינית. בנגקוק. פקינג דאק.
02/01/2018 | 19:57
5
320
המסעדה נמצאת בקניון יוקרתי בשם Gaysorn Village בו נמצאת גם מסעדת PASTE
עליה נשאלתי לפני זמן לא רב והוא בניין אחד לפני הסנטראל וורלד למכירי בנגקוק,
זאת אומרת מרכז העיר,
את העובדה שבקניונים בבנגקוק זיש מסעדות מעולות כבר ציינתי וזה נכון לא רק לעיר הזו,
זה קורה בהמון מקומות בעולם. מהבחינה הזו ישראל חריגה, לא בנגקוק ואל תביאו לי בבקשה
דוגמאות משעשעות מאיזה קניון בחיפה.
בהחלט בא לנו היום מסעדה מודרנית מבחינת עיצוב, את העלובות מבחינה עיצובית אני שומר
למבקרים ויעיד על זה אריה.
בהזמנה ציינו מראש שאנחנו מעוניינים בברווז פקין. זה חשוב כי זו מנה שדורשת זמן הכנה ממושך,
במצטבר יום, ומהמסעדה יעדכנו אתכם אם ניתן היום או להזמין למחר. במקומות מתמחים
בד"כ יהיה מהיום להיום אבל ההתראה והווידוא עדיין נדרשים.
המקום מעוצב באופן מודרני כאשר ע"פ העיצוב מזהים מיידית שמדובר במסעדה סינית.
המארחת הושיבה אותנו, מאחר וההזמנה הופיע במחשב והמנה הייתה קיימת כמובן היא הגיעה די מהר.
לעצם הנושא. ברווז פקינג זו מנה בה מוגש עור הברווז צלוי פריך, לידו פנקייקים,
בנוסף ירקות כמו בצל ירוק ומלפפונים, רוטב מתוק כלשהו בסגנון הוי סין, וכל
סועד כורך לעצמו סיגר כזה. (סליחה על הפירוט למי שמכיר, זה למען מי שלא).
אח"כ נותרת השאלה מה עושים עם שאר בשר הברווז כי ברווז הוא לא רק עור,
זה בד"כ נתון להחלטת הסועד מתוך כמה אפשרויות כולל מרק שדי פופולרי.
איכות המנה נמדדת בכמה פרמטרים. הקריספיות (פריכות אני מעדיף) של
העור, כמות השומן בו, כמה שפחות יותר טוב, איכות הרוטב כי זה כמובן לא
ההוי סין שאתם קונים בסופר ואיכות הפנקייס.
צד חשוב נוסף הוא מה ניתן לבקש לגבי השאר.
זו הפתיחה השניה או השלישית שלי?
אז אגיע לעניין, הוא החלק הקצר.
עור הברווז היה מושלם, כנ"ל גם הפנקייקס. הרוטב היה טוב מאוד אבל חסר קיק מסויים.
את שאריות הברווז ביקשנו חלקן מטוגנות לפריכות מושלמת ומפוררות, לכך מקבלים
עלי חסה כדי לעטוף אותן, וחלק נוסף בנתחים על נודלס.
החלק הראשון היה מצויין, השני שיעמם קלות די מהר.
לא שלא שבענו, אבל זוגתי רצתה לסגור עוד פינה והזמינה גם סלט מדוזה חריף.
מנה שאני מכיר ומחבב, כאן היא הייתה מוצלחת.
אני רציתי לסגור פינה אחרת מצד הקינוחים והזמנתי משהו שנקרא GINKGO NUT
לא סגור על מה זה בדיוק אבל אמצא מייד בגוגל. סתמי משהו. חבל שלא הזמנתי את מנת
הדאמפלינג הממולאים בשומשום שחור ברוטב ג'ינג'ר שאני מכיר ואוהב.
יש תה ירוק במילוי חופשי, זה שאני קונה בצ'יינה טאון בתפזורת לאחר התייעצור עם
המוכר/ת בד"כ מוצלח יותר.
לסיכום, למי שבגלל היותר מסביב שלי איבד ריכוז, הייתה ארוחה ממש טובה.
מה שלא היה מצויין היה טוב מאוד למעט הברווז עם הנודלס שלא עבר את רמת הנחמד.
יש להם שם עוד שפע של מנות סיניות שנראה שאשמח לנסות.
הערות לסיום:
שרות מעולה ומוקפד. לא מפתיע כאשר מדובר בתאילנד.
היו המון משפחות סיניות עם ילדים, וילדים זה החל מגיל שנהבמקרה הזה.
לבוש, ברשת היה כתוב "קז'ואל" אז הלכתי עם שורטס כהרגלי. ממש לא הייתי היחיד,
רבים הגיעו כך.
יש עוד מסעדה סינית לא רחוק,  יצירתית שאצלי זה לא תמיד מתפרש לטובה. אספר לאחר שאהיה בה.
מחיר. לנ"ל + 2 סודה, תחזיקו חזק, פחות מ 200 ש"ח למרות ה 10% המובנים בחשבון
ולמרות מה שאנו נוהגים להוסיף מעבר לכך.

לצפיה ב-'אם פעם תזדמן ל"תפוח הגדול" .....'
אם פעם תזדמן ל"תפוח הגדול" .....
03/01/2018 | 00:27
4
264
ויהיו לך כמה מאות$ להוציא על ארוחה בEMP
תבדוק אם עדיין מגישים שם את מנת הברווז
הם לא קוראים לזה "פקין דאק" אבל זה מוגש בצורה דומה וטעים ברמה מטורפת
אגב רצוי לא להגיע בטי שירטס בג'ינס וסניקרס כי תרגיש חריג מאד
לצפיה ב-'שהם ירגישו חריגים...'
שהם ירגישו חריגים...
03/01/2018 | 05:19
228
אבל תודה, אתייעץ לפני הנסיעה הקרובה
שעדיין לא ידוע להיכן תהיה אבל בקרוב.
לצפיה ב-'לפני מאות הדולרים הוא צריך נחישות להזמין מקום ב EMP'
לפני מאות הדולרים הוא צריך נחישות להזמין מקום ב EMP
04/01/2018 | 22:35
2
48
לצפיה ב-'מאות $ זה סה"כ כסף.'
מאות $ זה סה"כ כסף.
05/01/2018 | 13:09
1
140
אם הוא לא יוצא שם הןא יוצא במקום אחר.
נניח שבמקום זה אקנה בו זוג נעליים,
איפה היתרון בכך?
לצפיה ב-'הרעיון הוא לאסוף חוויות'
הרעיון הוא לאסוף חוויות
05/01/2018 | 16:20
131
לסעוד בemp זו חוויה נהדרת
חוץ מזה "נעליים קונים מהר"
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
02/01/2018 | 15:10
15
50
לצפיה ב-'מסעדת צ'רלי צ'ק פוינט ביהוד נסגרה'
מסעדת צ'רלי צ'ק פוינט ביהוד נסגרה
02/01/2018 | 15:11
172
אחרי 11 שנים של פעילות מסעדת צ'רלי צ'ק פוינט ביהוד נסגרה, והעובדים הגישו בקשה לצו פירוק. המסעדה עברה שיפוץ לפני כארבעה חודשים, והסגירה הגיעה במפתיע.

לצפיה ב-'כרמל: דוכן פיתות חדש של אנשי דה באן'
כרמל: דוכן פיתות חדש של אנשי דה באן
02/01/2018 | 15:14
169
האחים קיצ'ס מדה-באן בשוק הכרמל, פתחו בסמוך למסעדה קיימת, דוכן פיתות.

לצפיה ב-'עומר מילר פותח את אבו סוסו ביפו'
עומר מילר פותח את אבו סוסו ביפו
02/01/2018 | 15:21
225
אחרי הדוכן הנסיוני הראשון, והסוסו בדיזנגוף, כעת מגיע עומר למילר ליפו, ופתח השבוע את אבו סוסו ברחוב יפת.

באבו סוסו יגישו את ההמבורגרים הרגילים של סוסו ובניו, וגם המבורגר עם שווארמה,
עראייס (איך לא?) בגרסת מילר- לחמניית המבורגר במילוי קבב וטחינה ועוד מנות שמתכתבות עם המטבח הערבי.

לצפיה ב-'קרקס על גחלים באילת'
קרקס על גחלים באילת
02/01/2018 | 15:23
2
210
כתבה שלי על קרס על גחלים שהתקיים באילת, על ההיסטוריה של הקרקס וקצת על נבכי הקרקס והפנטזיות של אנשי חוות צוק.

לצפיה ב-'כתבה מקסימה, תודה'
כתבה מקסימה, תודה
03/01/2018 | 22:34
1
17
לצפיה ב-''
04/01/2018 | 07:09
6
לצפיה ב-'הבעלים של מסעדת "ימית" ממחיש את תרבות החלטוריזם הישראלית'
הבעלים של מסעדת "ימית" ממחיש את תרבות החלטוריזם הישראלית
03/01/2018 | 03:50
8
476
שי, הבעלים של מסעדת "ימית" על החוף ביפו, הוא דוגמה טובה לחלטורה הישראלית בשיאה. את המסעדה ירש מסבו. אין לו מושג בניהול, הוא בור מוחלט בבישול ולא מבין כלום במסעדנות. אפילו שהמסעדה נושקת לגלים, מגיש שי טונה מקופסאות שימורים ודגי בס קפואים שהופשרו. את המסעדה הוא מחזיק לרווחתו בלבד. הדבר היחיד שמעניין אותו זה רווח כספי. ולכן הוא גובה מחירים מופקעים, שערורייתיים ממש. למשל, בקבוק יין במחיר של פי ארבעה מערכו האמיתי. את לקוחותיו הוא שונא. בעיניו הם חצופים, כפויי טובה, נודניקים, וכחנים שעושים לו כאב ראש. הוא מעדיף לגרום להם להרגיש לא בנוח כדי שיקומו וילכו. כדי לחסוך בעלויות, אין מלצר. שי ממלצר. הלקוחות ממתינים זמן רב למנות, ישובים סביב שולחנות מלוכלכים, ולא אכפת לו.

כשהם מתלוננים שהדג רע כי הוא שרוף — הוא מסביר להם שאין דבר כזה דג לא שרוף. כשהם מתלוננים שלגווקאמולה יש צבע חום במקום ירוק הוא ממציא תירוצים, מאשים את הטבח ולא לוקח אחריות. מדובר באופורטוניסט ציני, בשרלטן שכל שאיפתו לדפוק את לקוחותיו כדי להרוויח כמה שיותר כסף מפיסת הנדל"ן המרהיבה שסבו הוריש לו. זו היתה מטרתו כשהיגר לישראל מצרפת לפני שש שנים: לעשות כאן את החלטורה של המדינה. אין חוק קולינרי שעליו ימאן להתפשר. יש משהו מרושע בהתנהלות של שי. משהו לא מוסרי, נצלני. הוא רודן, שתלטן ורתחן, וטיפוס בלתי אדיב בעליל. אינני מכיר אותו אישית. בטלוויזיה התקבל הרושם שהוא בו בזמן אדם דוחה וקומי.

הביקורת (לא ביקורת מסעדות וגם לא בדיוק ביקורת טלוויזיה) נכתבה לאחר הצפייה בפרק התשיעי בעונה השלישית של "מהפה במטבח". גם אנחנו צפינו בו, והתיאור מהימן; לא ברור איך אדם כזה נהיה מסעדן. פשוט מזעזע. הבונוס העיקרי היה שלשם שינוי זה לא היה "סיפור משפחתי" ולכן אסף גרניט לא נאלץ להיות מגשר. הוא גם לא ניסה הפעם להיות פסיכולוג, אף על פי ששינוי גישה מעמיק נחוץ כאן, וזו לא עבודה למפגשים שטחיים במשך כמה ימים...

גם ברשת נתנו כותרת הולמת: "המסעדן שלא אוהב לקוחות, אבל אוהב לריב איתם"
קישור ישיר לפרק המלא:

אלוהים נותן אגוזים לאדם נטול שיניים. או אולי לאדם עם שיניים שנהנה לנשוך תיירים, כי זו מלכודת תיירים קלאסית – מסעדה עם נוף מהמם, שירות ואוכן גרוע ומחיר יקר. הכי קל לעקוץ תיירים כי הם פחות מתלוננים ואז הולכים וגם ככה לא חוזרים...
לצפיה ב-'כדאי וראוי להוסיף קרדיט לרוגל אלפר בכותרת.'
כדאי וראוי להוסיף קרדיט לרוגל אלפר בכותרת.
03/01/2018 | 13:23
1
124
לצפיה ב-' כאן נמחקו הודעות'
כאן נמחקו הודעות
06/01/2018 | 10:57
42
לצפיה ב-'גם אני ראיתי, וזה נראה מזעזע'
גם אני ראיתי, וזה נראה מזעזע
05/01/2018 | 13:01
4
209
לא חשבתי שבימי חיי אראה משהו יותר גרוע מהפרק הידוע ההוא של kitchen nightmares עם הזוג הישראלי הזוועתי ההוא. והנה זה קרה.
*אבל* וזה אבל גדול!
זו תוכנית ראליטי ישראלית, ולי אישית כבר קשה להאמין אחרי כל המניפולציות שאני יודע שעושים בתוכניות האלו. האם המסעדה גרועה? כנראה שכן. אבל אני לא יודע אם כל מה שראינו שם באמת קרה. חלק מהדברים, כמו הריב עם הטבח והחזרה שלו, נראו מהונדסים. גם בפרידה וגם בשיחת ההשלמה הם ישבו באותו מקום ולבשו אותם בגדים למרות שהתוכניות נתנה את הרושם שעברו לפחות יום יומיים בין שתי השיחות.
וגם די הדהים אותי שבן אדם יכול להיות עד כדי כך בסרטים שהוא אפילו לא שם לב שהוא אומר דברים כל כך איומים ונוראים למצלמה וללקוחות שלו. אולי גם כאן ביקשו ממנו להגזים קצת מההפקה? אני לא יודע... אבל לא מוציא את זה מכלל אפשרות.
לצפיה ב-'גם אני תהיתי אם לא המציאו אדם כזה, איך מיזנתרופ מנהל מסעדה?'
גם אני תהיתי אם לא המציאו אדם כזה, איך מיזנתרופ מנהל מסעדה?
05/01/2018 | 14:51
172
אבל גם אם נניח (ולא נראה לי שזה המצב) שההתנהלות המזעזעת והדברים המטרידים שהוא עשה ללקוחות ואמר למצלמה הם מבוימים, הוא עדיין עשה ואמר אותם... כך שזו בחירה שלו להציג את עצמו כך קבל עם ועדה.

בכל מקרה השיחות למצלמה (שיש כמעט בכל תוכנית כזאת) מצולמות לרוב בבת אחת, לא תוך כדי, ולכן זה נראה אותו הדבר. זה לא קשור לביום, זה מעין "קומנטרי" בדיעבד.
לצפיה ב-'אכן מזכיר את הפרק ההוא של kitchen nightmares'
אכן מזכיר את הפרק ההוא של kitchen nightmares
06/01/2018 | 10:58
139
גם אם לוקחים בחשבון עריכה מגמתית,
לצפיה ב-'ועוד משהו מוזר שהיה שם'
ועוד משהו מוזר שהיה שם
07/01/2018 | 15:11
1
102
בשיחה בין הבעלים הצרפתי לטבח הצרפתי מישהו מהם (לא זוכר מי) אמר את המלה "סלומון". עכשיו שניהם לא נראים לי הכי מבינים באוכל, אבל אם הם צרפתים הם אמורים לפחות להכיר את הדג ולהגיד "סאמון", לא?
לצפיה ב-'לא. אם בכלל, סומון, לא סאמון.'
לא. אם בכלל, סומון, לא סאמון.
07/01/2018 | 22:28
23
לצפיה ב-'זה היה שיא השיאים של מהפכה במטבח'
זה היה שיא השיאים של מהפכה במטבח
05/01/2018 | 16:25
183
צפיתי בכל העונות של הסדרה ובעלים כל כך הזוי לא היה מעולם
לצפיה ב-'לחגיגת בנות בחיפה דרושה מסעדה '
לחגיגת בנות בחיפה דרושה מסעדה
03/01/2018 | 15:29
9
203
חברה טובה מאד חוגגת ארבעים ואנחנו מתכננות  יום כיף בחיפה. סיור בשווקים, מסעדות וכו'.
האם יש המלצות על מסעדה בחיפה, רצוי באיזור המושבה הגרמנית אבל נוכל להרחיק עבור מסעדה טובה? החברה אוהבת מאד פירות ים. משהו מתאים?
נשמח גם להמלצוות לשווקים באיזור וגם אם יש רעיון למקום נחמד לארוחת בוקר שנמצא על הדרך מתל אביב לחיפה.
תודה!
לצפיה ב-'לא מאד מסובך'
לא מאד מסובך
03/01/2018 | 15:45
208
שוק תלפיות נחמד ומעניין, וסיבוב בואדי ניסנאס יכול להיות נחמד.

היות שהחגים של היוונים האורתודוכסים נמשכים עד 15/1, איזור המושבה הגרמנית וואדי ניסנאס צפויים להיות עמוסים מאד עד אז. לכן אולי הייתי נמנעת מלבחור דווקא במסעדה שם באזור.

יש דיווחים טובים על רולא ווניה שנמצאות בעיר התחתית.

אם אתן מוכנות לסטות מעט מהדרך, עצרו לאכול ארוחת בוקר באלחנן בקיבוץ משמרות.
לצפיה ב-'מסעדת תלפיות בשוק תלפיות. גם שוק וגם פירות ים...'
מסעדת תלפיות בשוק תלפיות. גם שוק וגם פירות ים...
03/01/2018 | 21:36
2
208
מקום חביב מאד. שגיא כהן כתב עליהם לא מזמן ביקורת נלהבת (ונסחפת מעט) בהארץ. אני הייתי לפני כ-3 שבועות בארוחת צהריים מאוחרת. היה נעים וטעים. מקום כיפי עם דגש על דגים ופירות ים טריים ואיכותיים.
מוזמנת לקרוא ביקורת מלאה כאן: 

לצפיה ב-'דעה שונה: חברה ואני ישבנו שם בעבר וממש לא נהננו'
דעה שונה: חברה ואני ישבנו שם בעבר וממש לא נהננו
04/01/2018 | 12:59
158
התפריט היה מצומצם ולא זול, הם הגישו (לפחות אז, עברו כבר שנתיים, אני מעריכה) שרימפים אדומים שלמים ולא נאמר לנו מראש (וזה הסוג הרך ולא הפריך, וגם היה צריך להתעסק איתם הרבה וזה לא כ"כ התאים לנו). כמו כן הבעלים השמיע מוזיקה מעיקה בווליום מחריש אוזניים וכשביקשנו למתן נאמר לנו ש"ככה זה בשישי בצהריים". אחרון חביב, היה לא נעים לשבת שם על המדרכה, כמעט על הכביש... ואני מניחה שבעונה הזו של השנה אפילו פחות (בכפוף למזג האוויר), ואם מדובר בקבוצה גדולה זה יהיה מאוד לא נוח. שתינו לא חזרנו לשם מאז.
לצפיה ב-'תלפיות נחמדה מאד'
תלפיות נחמדה מאד
05/01/2018 | 06:20
81
ומתאימה לארוחה אחרי סיור בשוק.
לצפיה ב-'אם יסתדר לכן עם שעות הפתיחה, לדעתי "הנמל 24", היא לא רחוקה'
אם יסתדר לכן עם שעות הפתיחה, לדעתי "הנמל 24", היא לא רחוקה
04/01/2018 | 13:10
4
138
אפשרויות אחרות הן המסעדות האיטלקיות "איטליאנו דה לה קוסטה" ברכבל התחתי (קצה טיילת בת גלים) או "רפאלו" בקניון קסטרא. שתיהן למטה בעיר, אבל לא במרחק הליכה מהמושבה הגרמנית. אלה לא מסעדות דגים, אבל שלושתן מסעדות טובות והן מגישות גם מנות עם פירות ים.

בכביש הראשי (שדרות ההגנה, חלק מכביש 4) נמצא גם "בית השרימפס" שכשמה כן היא, מגישה שרימפים בשלל רטבים (וגם חיות ים אחרות), אם כי זו לא מסעדה חגיגית או מסעדת שף.

אחרון חביב, אם אתן בשוק ואדי ניסנאס, יש (מקווה שעדיין; לא הייתי שם כבר כמה שנים) שם חנות דגים (ויצורי ים אחרים) של פוזי הדייג, ויש שם גם קומץ שולחנות לישיבה בחוץ, אם כי אולי רק בקיץ. אבל אם אפשר לשבת (בהתאם למזג האוויר, ליום ולשעה), טעים וטרי ולא יקר.
לצפיה ב-'קומה מתחת ל"איטליאנו" יש את "שוואטינה" שמגישה גם ...'
קומה מתחת ל"איטליאנו" יש את "שוואטינה" שמגישה גם ...
06/01/2018 | 15:59
3
85
... פירות ים והיא לא רעה בכלל בפני עצמה.
לצפיה ב-'ואללה, אף פעם לא בדקתי את המסעדה מתחת... שוואטינא'
ואללה, אף פעם לא בדקתי את המסעדה מתחת... שוואטינא
06/01/2018 | 17:01
73
זו בעצם גם אותה מסעדה גם בסטלה מאריס, ברכבל העליון, אם אני מבינה נכון. המחירים לא זולים, הביקורות ברובן טובות, אני צריכה מתישהו לנסות (יש עדיפות לאחד הסניפים?).
לצפיה ב-'אכלתי בשוואטינה רק פעם אחת'
אכלתי בשוואטינה רק פעם אחת
07/01/2018 | 07:30
1
88
בחתונה שנערכה שם. האוכל היה בינוני ופירות הים היו מעדת הקפואים הלא משובחים.
לצפיה ב-'*שוואטינא شواطئنا = חופינו. לא סיומת נקבה אלא שייכות (נא=נו)'
*שוואטינא شواطئنا = חופינו. לא סיומת נקבה אלא שייכות (נא=נו)
08/01/2018 | 16:58
30
לצפיה ב-'שאלה לגבי התנהלות מסעדה - סליחה על החפירה'
שאלה לגבי התנהלות מסעדה - סליחה על החפירה
03/01/2018 | 09:32
6
517
ניסיתי להזמין מקום ל-18 איש (כולל ילדים) לשבת באחת המסעדות שקראתי עליה המלצות בפורום. מסעדה שנאמר עליה כי אינה יקרה. ואכן לפי התפריט נראה כי סכום של 100-120 ש" לאדם.
נאמר לי כי כמות כזו של אנשים מחייבת שימוש בחדר פרטי. (יש להם חדר המתאים לעד 26 איש). אולם מסתבר כי על מנת לשריין את החדר נדרשת מקדמה של 800 ש"ח ובנוסף הזמנת מינימום של 2600 ש"ח. כלומר מינימום 145 ש"ח לאדם. האם דרישה כזו מקובלת? זו פעם ראשונה שאני נתקלת בזה.
לצפיה ב-'כן'
כן
03/01/2018 | 09:50
329
דרישה כזו מצריכה הערכות מיוחדת של המסעדה
יותר מלצרים, יותר אנשי מטבח.
להוציא מנות ביחד ל שולחן של 18 איש זה לא פשוט.
כל הערכות הזאת צריכה להיות מאובטחת במינימום רווח למסעדה
לצפיה ב-'ממש לא חפירה'
ממש לא חפירה
03/01/2018 | 09:59
3
376

לכמות כזאת של אורחים חדר פרטי נשמע לי כמו המלצה טובה. זה מקל גם על האורחים שרוצים לדבר ביניהם וזה קשה לעשות בחלל של המסעדה וגפ יאפשר למסעדה לשרת אתכם יותר טוב.

כמו כל עיסקה בין שני צדדים הכל פצוח למשא ומתן אבל על פניו…

המקדמה נועדה למנוע מצב שבו תבטלו ברגע האחרון והמסכדה תישאר עם חדר פרטי ריק באותו ערב. יכול להיות שזה לא נראה לכם סביר אבל במציאות הישראלית מקרים כאלה קורים לא פעם ולכן הדרישה נשמעת לי סבירה. יכול להיות שהייתי מעדיף להשאיר כרטיס אשראי לביטחון כמו שעושים בבית מלון אבל הדרישה לבטחונות למקרה של ביטול סבירה בעיניי

ךגבי המינימום - אישית הייתי מעדיף לסכם איתם מראש על תפריט סגור לאירוע. בדרך כלל מקובל מנות ראשונות וקינוחים למרכז השולחן ובחירה מתוך רשימה סגורה של עיקריות. זה מונע הרבה אי נעימויות. אתם יודעים מראש כמה תשלמו וגם האורחים שלכם לא ירגישו שמישהו מחייב אותם לאכול מעבר למה שרצו.

סידור דומה עשינו במסעדת מיתוס בתל אביב. ממליץ לבדוק אותם.

לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת'
תודה על התשובה המפורטת
04/01/2018 | 14:27
2
198
במקרה שלנו כל משפחה משלמת עבור עצמה, ולא מדובר על ארוע שאנחנו עורכים.
בכל מקרה הזמנו במקום אחר (לה טרה פרומסה בקיבוץ גת), לא נדרשנו להתחייב על כלום.
לצפיה ב-'אשמח אם תחזרי לדווח איך היה שם ו..כמה עלה לבסוף '
אשמח אם תחזרי לדווח איך היה שם ו..כמה עלה לבסוף
04/01/2018 | 18:35
1
164
בכל טיולי העבודה שלנו , לא מצליחים למצוא מסעדה ל 30 איש במחיר סביר, בצהרים 

לצפיה ב-'לצערי עקב מספר חולים'
לצערי עקב מספר חולים
07/01/2018 | 14:32
86
נאלצנו לדחות את המפגש.
בעבר אכלנו שם ונהנינו מאוד. במיוחד מהקבב עם סלט הסלק ומחזה עוף בקארי וקוקוס. שונה לגמרי בטעמו מהגרסא התאיילנדית.
צריך לקחת בחשבון שאין מנות ילדים וגם אין שתיה למעט מים ויין.
לפתיחה מקבלים לחם נהדר עם שמן זית נפלא שבעלי המקום מכינים ומוכרים.
עברו שנתיים כך שאני לא זוכרת מחירים אבל הם לא היו בשמים.
לצפיה ב-'מקובל ונהוג'
מקובל ונהוג
03/01/2018 | 15:42
276
בגלל כל הסיבות שהוזכרו.

אני מסכימה עם Gרר לגבי תפריט מוסכם מראש. באירוע כזה, הסכמה מראש על תפריט, תמנע תקלות אפשריות.
לצפיה ב-'מחפשת המלצה למסעדה בכפר קאסם/ראש העין'
מחפשת המלצה למסעדה בכפר קאסם/ראש העין
03/01/2018 | 19:44
2
76
לארוחת משפחתית בשבת בצהריים. לא צריך להיות מפונפן. ההיפך. פשוט וטעים. יש אולי מסעדה מזרחית מומלצת בכפר קאסם או באזור? תודה
לצפיה ב-'מסעדת פלפלה בכפר קאסם ממש בכניסה על הכביש הראשי'
מסעדת פלפלה בכפר קאסם ממש בכניסה על הכביש הראשי
03/01/2018 | 21:49
1
111
אוכל מזרחי/ ערבי טעים 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
04/01/2018 | 07:29
20
לצפיה ב-'קפה מנדרין על הכרמל בחיפה'
קפה מנדרין על הכרמל בחיפה
02/01/2018 | 00:16
2
241
שהינו בסופש בנושא האהבה מטעם קשרי תרבות במלון דן כרמל. המלון סביר ,אך האוכל ובעיקר בערב נורא ואיום. אז החלטנו בצהרי יום שישי לסקור את ההיצע בסביבה והגענו לגינה נסתרת במרכז הצנטרום של הפיילה של הכרמל ושמה קפה מנדרין. המקום עצמו קסום ונסתר מעין, הרבה צמחיה והיצע לא רע של מנות מסגנון בתי הקפה. בחרנו לדגום הרכב של 3 טפאסים שעלותן 44 ש"ח בלבד כולל לחם קטן וצלוחית שמן/בלזמי. קיבלנו כדורי פלאפל נחמדים, חציל קלוי על טחינה שהיה מתוק משהו וסטנדרטי ונקניקיות מרגז קטנות ופיקנטיות. סיימנו עם הפוך בינוני שעפי פרסומים זרים אמור להיות הכי טוב בחיפה. אז אמרו. אבל, המיקום והמקום והקרינה החיובית מצדיקים ביקור, לפחות אחד במקום. 
לצפיה ב-'מנדרין היא רשת, זה הסניף המקורי, אני חושבת; ותיק ומוכר מאוד'
מנדרין היא רשת, זה הסניף המקורי, אני חושבת; ותיק ומוכר מאוד
03/01/2018 | 03:39
1
137
ואומנם נסתר מהעין, האבל השלט די בולט, ולמען האמת יש עוד כמה עסקים שכנים לו שלא נגישים ישירות מהרחוב ומצריכים כניסה בשביל פנימה (מיט, הקונדיטוריה של גל, קפה בריסל גם לא רחוק משם) כך שזה די מקובל.

בסה"כ מקום נחמד, אבל מבחינה קולינרית לא מיוחד... אני לא מתלהבת מהתפריטים של מנדרין ולכן בד"כ מזמינה ארוחת בוקר (שמוגשת בכל שעה). אם אוכלים ארוחת בוקר בשעות מקובלות יותר, קיבלתי המלצות על הקונדיטוריה של גל (קניתי שם מאפים כמה פעמים, אבל מעולם לא ישבתי שם). כשר, אבל בשישי בצהריים זו לא בעיה. עוד מקום כשר ומוצלח באזור הוא חומוס ברדיצ'ב (בקצה וודג'ווד), בעיניי טעים יותר מהחומוסיות בעיר (אבל לא רלוונטי לשבת בצהריים).
לצפיה ב-'מסכים שהאוכל לא משהו ,אבל האווירה נהדרת.'
מסכים שהאוכל לא משהו ,אבל האווירה נהדרת.
03/01/2018 | 10:24
30
לצפיה ב-'M-25 ברמת אביב, אכזבה גדולה!'
M-25 ברמת אביב, אכזבה גדולה!
31/12/2017 | 17:00
12
530
לאחר שסיימתי לתת הרצאה ביום עיון באוניברסיטת ת"א החלטתי לתת קפיצה ולבדוק את המקום.
ובכן, זה גם לא זה וגם יקר יחסית.
ראשית, חצי מהתפריט לא היה. מתוך כל רשימת השיפודים היו רק 3 היום: אנטרקוט, כבש וכבד בקר. קראתי על חלקי פנים ואלה לא היו בנמצא אפילו לא שקדי עגל שהיום זו מנה נפוצה.
היינו שתיים. לקחנו שיפוד אנטרקוט [שהיה בלתי לעיס, ממש מסטיק] ונקניקייה לבנונית שהייתה לא רעה.
עם צ'יפס [תעשייתי], סלט ירקות אחד ובקבוק סודה שילמנו 108 ש"ח!
לא ממליצה. אני לפחות, לא אשוב.
לצפיה ב-'מנצל"ש , השבוע אנחנו הולכים לאכול אצל חג' כחיל ביפו'
מנצל"ש , השבוע אנחנו הולכים לאכול אצל חג' כחיל ביפו
31/12/2017 | 20:14
4
325
אנחנו קבוצה של חברים והזמנו מקום השבוע לחג' כחיל ביפו. 
למי שמכיר ויש המלצות על מנות מועדפות אשמח לשמוע.

לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
31/12/2017 | 22:22
268
אל תוותרו על הכבש הממולא (מגיע כמנה ליחיד, לזוג או לרביעייה כתלות בנתח הבשר, כולן טובות).

"מטוגני חאג'", בצקים ממולאים בכל טוב, הם דרך נעימה לפתוח ארוחה.

וכמובן כנאפה לסיום.
לצפיה ב-'קבב מכוסה בלאפה'
קבב מכוסה בלאפה
01/01/2018 | 19:07
2
166
מנה חובה- זה קבב בתנור ברוטב עגבניות, שמעליו לאפה שסופחת את הטעמים.
עוד מנות טובות הם המטוגנים והכנאפה. על מנסף כבש הייתי מוותר
לצפיה ב-'תודה רבה. היום אנחנו שם.'
תודה רבה. היום אנחנו שם.
02/01/2018 | 12:56
1
114
מקווה שלא אשכח לצלם את המנות. חוויות בסוף היום או מחר.
לצפיה ב-'טוב. אז היינו הערב במסעדה חג' כחיל ביפו'
טוב. אז היינו הערב במסעדה חג' כחיל ביפו
02/01/2018 | 23:15
182
סה"כ היה נחמד. לא פחות אבל גם לא יותר.
מגוון הסלטים בפתיחה הוא גדול אבל אין שום סלט ראוי לציון מיוחד. החומוס היה היחיד שראוי לציון.
הזמנו מנה אחת של בצקים ממולאים לטעימה בעיקבות ההמלצה של GERALT , טעימים מאוד אבל קצת שמנוניים מידי.
למנות העיקריות הוזמנו שישברק - בצק ממולא בבשר טחון עם יוגורט ונענע. אלא שהזמנו לא התלהבו.
אני הזמנתי לפי המלצתו של ORELDI קבב במעטפת לאפה שנקרא קבב חלבי פיקנטי , שהיה לדעתי המנה המוצלחת ביותר של כל המזמינים. הערה - התמונה של המנה הזו לא מוצלחת אבל בפועל זוהי מנה גדולה ומוגשת ממש יפה.
הוזמנו גם דג לאברק שיפודי פרגית וכבד. שהיו בסדר לא יותר .
קינוח עם כנאפה - מעולה.
קפה שחור טעים (בלי הל) כמו שאני ממש אוהב.
שירות - מעולה אבל ראוי לציין שהמסעדה היתה ריקה ברובה.
עלות - 165 ש"ח לאדם. סביר.

לצפיה ב-'אכן. אכלתי שם לפני שבוע, יום די קר וגשום, ישבנו במעילינו'
אכן. אכלתי שם לפני שבוע, יום די קר וגשום, ישבנו במעילינו
31/12/2017 | 22:18
380
ברחבה הפתוחה . אין להם מקום חמים לישיבה . 
לקחתי קבב בפיתה - בניגוד למזנון של איל שני, כאן הפיתה לא נשאה בנטל 
ולקראת מחציתה התפרקה . התבול- סלט עגבניות וקרם לימון כבוש היה טעים 
חברותי לקחו שיפוד כלשהוא כל אחד-בלהט השיחה שכחתי לברר האם ערב לחיכן 
לא רואה סיבה לחזור
הכוונה ל M25 
לצפיה ב-'אין שם ויטרינה כמו בשוק הכרמל?'
אין שם ויטרינה כמו בשוק הכרמל?
01/01/2018 | 06:51
3
272
במסעדת האם בשוק הכרמל יש ויטרינה עם נתחים, חלקי פנים ושיפודים. כמעט תמיד יש לפחות 3 סוגים של חלקי פנים שונים.

חבל שברמת אביב זה שונה.
לצפיה ב-'יש ויטרינה...היו בה נקניקיות, ושלושה סוגי שיפודים. '
יש ויטרינה...היו בה נקניקיות, ושלושה סוגי שיפודים.
01/01/2018 | 11:39
2
244
בנוסף, לפי מה שראיתי שיצא, היה עראיס ונדמה לי גם קבב.
הנקניקיה שלקחתי הגיעה עם קצת כרוב כבוש. על בגט,  או צ'יפס היה צריך לשלם תוספת...
בקיצור, כפי שכתבתי, אכזבה. 
לצפיה ב-'לגמרי שונה מהמסעדה בשוק הכרמל '
לגמרי שונה מהמסעדה בשוק הכרמל
01/01/2018 | 15:53
1
63
לצפיה ב-'המטריד הוא שזה כנראה לא היה 'אירוע' מקרי - ירון קסטנבאום'
המטריד הוא שזה כנראה לא היה 'אירוע' מקרי - ירון קסטנבאום
01/01/2018 | 18:52
264
הסתובב שם לכל אורך שהותנו.
לצפיה ב-'נשנע שונה לגמרי משוק הכרמל'
נשנע שונה לגמרי משוק הכרמל
01/01/2018 | 07:57
1
315

והאמת שזה נשמע כמו חלטורה של המקום האמיתי וחבל. בשוק זה צמוד לקצביה ולכן מבחר הנתחים גדול. האכזבה שלנו משם היתה הסטייק שלא היה ברמה משביעת רצון ובטח לא שווה את המחיר (חצי מעלות הארוחה כולה). יתר הנתחים שאכלנו שם היו הדבר האמיתי.

לצפיה ב-'חלטורה זו ההגדרה. חבל.'
חלטורה זו ההגדרה. חבל.
01/01/2018 | 11:41
276
גם שיפוד האנטרקוט שלנו היה כמעט לא אכיל. 
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
31/12/2017 | 08:23
22
37
לצפיה ב-'אוכל ביתי + משלוח מ"סוהו"'
אוכל ביתי + משלוח מ"סוהו"
31/12/2017 | 10:13
310
בחמישי בערב הזמנו משלוח מ"סוהו",  ועקב מקרה חירום רצנו למוקד הרפואי ועד שחזרנו המשלוח התקרר וכבר לא היה במיטבו.
הזמנו פתאי סוהו (המנה הקבועה החביבה עלינו),  וכמה רולים של סושי שהיו טובים כרגיל,  גם לדעת הילדון בן ה-8  שנהנה מהם למחרת בצהריים.

היו המון בישולים,  כיוון שארחנו  חברים אהובים-

מרק ארטישוק ירושלמי סמיך ומעולה
אצבעות לחם שום מקמח כוסמין
קארי מאסאמן עם ירקות,  אטריות אורז וטופו
פסטה לילדים ברוטב עגבניות
כרובית בנוסח באפלו (כמו בפאלו ווינגס,  רק מכרובית)
בואיקוס
סלט צנון וקולורבי
פסטו ביתי  שיצא מלוח מידי

לצפיה ב-'המשכתי להתעמק בשני התחביבים החדשים שלי, נקניקיות וכריכים.'
המשכתי להתעמק בשני התחביבים החדשים שלי, נקניקיות וכריכים.
31/12/2017 | 12:56
4
283
באשר לנקניקיות, היה קל לעשות את המבחן ההשוואתי בקשר למרגז. יש רק שני יצרנים,
תושבים זרים ולא מצפון אפריקה ועוד מקום שמייבא מרגז משובחות, מאנגליה.
כולן טובות מאוד ומאוד שונות האחת מרעותה.
עם האיטלקיות גם אגמור את ההשוואה די מהר, עם התאילנדיות גמרתי כבר מזמן,
האתגר האמיתי הוא הגרמניות, יש עשרות סוגים.
התייחסות לחרדל אתן בהזדמנות.

באשר לכריכים, זה רק נראה פשוט. זו אמנות בפני עצמה, אני נהנה להשתעשע בה
ואציין שמאז שרכשתי טוסטר לחיצה חיי השתפרו פלאים.
חישבו על לחמניית באגט, שיכבה תחתונה עגבניות שרי פרוסות, מעל נתח נאה של גבינת ברי,
מעל כ 150 גרם משלושה סוגי האם שונים ועוד כמה פרוסות סלמי איטלקי, מעל פרוסת גבינת צ'דר,
וכל זה מוכנס לטוסטר עד להמסת הגבינות.

מעבר לזה היה לי רעיון עיוועים להכין לבבות עוף בסגנון הודי.
כתשתי תערובת תבלינים למעין גאראם מסאלה, טיגנתי בצל ושום, הוספתי את התבלינים
וטיגנתי עוד מעט, אח"כ הוכנסו הלבבות וכשטוגנו דיים הוספתי לעסק קרטון חלב קוקוס
וצימצמתי מעט.
כל זה על אורז יסמין לבן. היה בהחלט חביב.
לצפיה ב-'מה התוצאות של החיפוש אחרי ה"פקין דאק"'
מה התוצאות של החיפוש אחרי ה"פקין דאק"
31/12/2017 | 17:42
3
53
לצפיה ב-'שיש לא מעט מקומות שמגישים, אבל אין אחידות בהמלצות.'
שיש לא מעט מקומות שמגישים, אבל אין אחידות בהמלצות.
31/12/2017 | 19:18
2
152
יש בערך 5 גופים שערכו רשימה של "5 המקומות הטובים ביותר לאכול בהם פקין דאק".
אין אפילו מסעדה אחת שנכללת בשתיים מאותן רשימות. ההמלצות שונות לחלוטין.
מבלבל למדי.
לצפיה ב-'יש שלוש מועמדות סופיות, אף אחת לא בצ'יינה טאון.'
יש שלוש מועמדות סופיות, אף אחת לא בצ'יינה טאון.
01/01/2018 | 20:21
1
72
אחת בבניין שי' עובדת בו, השניה ממול, השלישית בערך ק"מ וחצי מהדירה.
אם לא אעדכן מחר בלילה (שלי) אז מחרתיים.
לצפיה ב-'סיפור רומנטי ומוסר השכל בצידו. אפילו כמה.'
סיפור רומנטי ומוסר השכל בצידו. אפילו כמה.
02/01/2018 | 08:48
77
עם כל ההתלבטויות שלי היכן לאכול את אותו ברווז, קראתי ביקורות, עשיתי חיתוכים
ובסופו של דבר החלטתי על מסעדה מסויימת.
כדי לוודא איך להגיע בדקתי בגוגל מפס כי שיטת מספור הרחובות היא תעלומה אחת גדולה,
כשאתה רוכש משהו וזקוק שיביאו לך אותו הבייתה אתה צריך לשרטט היכן נמצא הבית
כי מספר הבית חסר משמעות, אז נזכרתי שכבר אכלתי במסעדה הזו.
זה היה לפני יותר מ 12 שנה, גרתי בכלל בעיר אחרת ופעם בחודש בערך הגעתי לבנגקוק.
באחת מאותן פעמים הכרתי את מי שזוגתי כיום ולמסעדה הזו הזמנתי אותה בערך בפעם
הרביעית או החמישית שנפגשנו כשבכלל לא העלנו על דעתנו שיום אחד נהיה זוג.
אפילו לרמת הסטוץ עוד לא הגענו אז. זה מה שהזכיר לי העיון בגוגל מפס.
נזכרתי גם שלמרות שכבר אז היא הייתה מסעדה מפורסמת ממש לא נהניתי בה
ולכן היא נפסלה הפעם.
יהיה בכך מן הצדק הפואטי שיחסינו התחילו עם ארוחת פקין דאק ואולי גם יסתיימו באותו אופן.
מוסרי השכל: 1. אל תזמינו בחורות לפקינג דאק, לעולם לא תדעו איך זה יגמר.
2. אל תסמכו על ביקורות ברשת, טובות או גרועות ככל שתהיינה, תמיד התוצאה יכולה
להיות שונה לחלוטין.
3. היה אבל שכחתי.
לצפיה ב-'הקפיטריה בגינדי בצהריים, אלנה בערב וקלקול קיבה בלילה'
הקפיטריה בגינדי בצהריים, אלנה בערב וקלקול קיבה בלילה
31/12/2017 | 14:31
3
348
הקפיטריה הפתיעה לטובה באיכות השירות, אכלתי שניצל ופירה והיה אחלה, VFM סבבה לדעתי.
באלנה ישבנו על הבר, השירות היה לא פחות ממדהים. הכי אהבנו את הריזוטו סלק שהיה בספיישלים.
מעניין, אם אוכלים צהריים ב 13:00 וערב ב 19:00, לאיזה מהם יש לשייך קלקול קיבה של 01:00 בלילה?
לצפיה ב-'קלקול הקיבה יכול להיות תוצאה של וירוס'
קלקול הקיבה יכול להיות תוצאה של וירוס
01/01/2018 | 15:52
2
194
ולאו דווקא תוצאה של אחת הארוחות.

לדעתי אילו חזה העוף היה לא טרי, הדבר היה מורגש בטעם, כך גם לגבי חלב או שמנת בפירה או שמנת / גבינה בריזוטו.
לצפיה ב-'חשבתי על זה, אבל'
חשבתי על זה, אבל
01/01/2018 | 16:36
1
207
עוד לא היה לי וירוס של 6 שעות שבסופו הרגשתי בסדר גמור.
אמא שלי ואני חושבת שאולי זה הפירה בקפיטריה, הוא קצת היה מחשיד.

לצפיה ב-'במקרה כזה, אם מרגישים משהו בטעם של מנה'
במקרה כזה, אם מרגישים משהו בטעם של מנה
01/01/2018 | 16:52
178
תמיד מוטב להחזיר ולבקש משהו אחר במקומה.
לצפיה ב-'יונס באבן יהודה, וסוסו אנד סאנס בחשמונאים'
יונס באבן יהודה, וסוסו אנד סאנס בחשמונאים
31/12/2017 | 16:05
337
בעצם מדובר על שני סופי שבוע - 

באחרון היינו ביום שישי בערב בהרכב משפחתי מצומצם לארוחה המשפחתית ולכן הוזמן מקום ליונס באבן יהודה - מסעדה מזרחית ותיקה מאד.
תחילה קיבלנו מגוון גדול במיוחד של סלטים טריים וטובים עם שתי לאפות חמות. הצטיינו כרובית בטחינה, סלטי כרוב, כדורי פלאפל מעולים היישר מהטיגון וחצילים עם טחינה. כאמור, גם השאר היה טעים וטוב.
חלקנו שלוש עיקריות - שני שיפודי קבב טעימים, שני שיפודי פרגיות מצויינים ודג דניס פתוח על הגריל שדווח כמוצלח. התוספות היו מג'דרה מצוינת וצ'יפס שאני פחות אהבתי אבל האחרים חשבו שהוא טוב.
בהיעדר אפשרות לתה בסיום הסתפקנו רק בבקלאווה.
החשבון היה 340ש"ח לארבעה מבוגרים פלוס ילד ששבעו מאד.
אופציה סבירה בסך הכל.

בשבוע שעבר אחרי סרט בסינמטק נבדק הסניף החדש של סוסו וסאנס בחשמונאים.
בקצרה: ההמבורגר לא רע,  אבל בהחלט לא יותר מזה, טבעות הבצל בינוניות וכדורי מק אנד צ'יז המטוגנים זו שחיתות לשמה אמנם אך הם טעימים לחובבי הז'אנר.
אגב, במבט מהצד של כמה דקות עד שההזמנה  יצאה, כל הזמנה שניה יצאה עם טעות...
לצפיה ב-'הפכתי למאמה שמכינה קובה '
הפכתי למאמה שמכינה קובה
31/12/2017 | 22:30
5
325
ביום ששי זכיתי מאד לסדנת הכנת קובה שהועברה לי אישית עי מלך הכרובית, עז תלם . במסגרת פרויקט מימון המונים להוצאת הספר , "קניתי" זכות לסדנה אישית 
וזו היתה חוויה מענגת .
הכנו קובה במלית טבעונית של עדשים שחורות ופטריות ברוטב דלורית חמוץ מתוק
עז לימד אותי בסבלנות, מצא לי פתרונות למיומנויות הטכניות שאינן שגורות בידי 
והתוצאה- סיר גדוש כל טוב שנסע למחרת בבקר , ביחד עם קופסת מאפינס ברוקולי ועוגות - לקבוץ בדרום , להאכיל את הנכד ולהכיר את אחותו בת השבוע 
הסועדים (הגיע זוג חברים מהקבוץ ) התמוגגו מהקובה- "אש" "סוף " 
במקפיא שוכנות עוד כ 20 יחידות - להן אשדך רוטב אחר 

בששי בערב, זוג עיף ורעב, הצעתי לקפוץ לבורגר סלון ביקום . לקחתי המבורגר עם גואקמולי- הביסים הראשונים היו מבטיחים אבל אז הלחמניה הפכה דקה רטובה ופגה ההנאה . הוא לקח המבורגר טבעוני שהיה "נחמד". יצאתי מאוכזבת . לא נראה שאחזור .
לשבחם יאמר - מיכל עם מים קרים וטעימים עם כוסות חד פעמיות ולא צריך להזמין שתיה 
גלידת שוקולד לבן ללא סוכר בדידה הסמוכה- היתה טעימה מאד, אני ויתרתי מטעמי קלוריות .
לצפיה ב-'בבורגר סלון ברמה"ש -אותה בעיה עם הלחמניה...'
בבורגר סלון ברמה"ש -אותה בעיה עם הלחמניה...
31/12/2017 | 23:55
240
וגם הקציצה, בסדר, לא מעבר.
והעיקר, מזל טוב להולדת הנכדה.  מסבתא לסבתא....
לצפיה ב-'גסטרו, מזל טוב ושנה טובה.'
גסטרו, מזל טוב ושנה טובה.
01/01/2018 | 05:51
51
לצפיה ב-' סבתא גסטרו'
סבתא גסטרו
01/01/2018 | 15:50
29
לצפיה ב-'מזל טוב להולדת הנכדה! והבזדמנות אשמח למתכון לקובה ...'
מזל טוב להולדת הנכדה! והבזדמנות אשמח למתכון לקובה ...
02/01/2018 | 10:51
1
16
לצפיה ב-'לכל המברכות, המתכון נמצא בבלוג של עוז תלם'
לכל המברכות, המתכון נמצא בבלוג של עוז תלם
02/01/2018 | 20:40
57
כתבי בגוגל "קובה עוז תלם" ותקבלי גירסה בשרית וגירסה טבעונית 
ובכלל הבלוג שלו מאיר  עינים , נדמה לי שנקרא THE KITCHEN COACH
לצפיה ב-' בראנץ' בקלארו'
בראנץ' בקלארו
01/01/2018 | 12:26
171
בן זוגי קיבל שובר שווה מהעבודה לממש - בין השאר בבראנץ' של קלארו.
הזמנו והושבנו במרפסת סגורה, ויש לציין שקצת לא נעימה בגלל המבודדות שלה (אני אוהבת להיות, בעיקר בבוקר, בלב המולת המסעדה), מחוץ למסעדה.
התמחור של הבראנץ' הזוגי שאותו הזמנו לדעתי קצת מוגזם בהתחשב במרכיבים של הארוחה שרובם סטנדרטים - 176 לזוג.
מקבלים 2 מנות ביצים אני-סטייל, "סלט ירקות שוק" שהיה סטנדרטי, "סלסלת מאפים" שכללה בייגל טוב וטרי, פרוסת לחם מלא, 2-3 לחמניות, מאפין מתוק מאד ודייניש קטן, "פרוסות פורל ורוד כבוש" שהיה נחמד, "גבינת עיזים בעלי גפן" - פרוסה די עבה של הגבינה, זיתים מתובלים, 2 מנות אישיות של יוגורט עם גרנולה תוצרת הבית, עוד שתי פנכות של גבינות למריחה וריבה, קפה ומיץ תפוזים (שזה יוצא 4 סוגי שתייה). 
כשאני משווה לארוחה בתמחור דומה - הבראנץ' הזוגי של הוטל מונטיפיורי - מוגשים בו מנות ביצים יותר מיוחדות ו3-4 סוגי גבינות שלא רואים בכל סופר. (וסלמון וזמבון וירקות ולחמניות וכו').
סה"כ היה נחמד אבל לא הרגשתי שה- VFM היה מלא 
תמונה באינסטוש https://www.instagram.com/meravbr/ ;;
לצפיה ב-'שישי צהריים ביריחו ביפו'
שישי צהריים ביריחו ביפו
01/01/2018 | 13:30
266
שנה קולינרית לא טובה בישראל הסתיימה בארוחה בינונית ביריחו, המסעדה של עידן פרץ (אקס סו-שף בפופינה) ותומר אגאי מסנטה קתרינה (שלהערכתי פחות נוכח בפועל ויותר שותף לתפריט), שנפתחה במתחם השוק היווני ביפו ביולי האחרון.

יש כאן פוטנציאל גדול שבינתיים לדעתי לא ממומש. אכלתי שם בפעם הראשונה בסוף יולי כשהם רק נפתחו והיה אז לא טוב (כדור ים קרוע - מוסר ים נא בפלפל שושקה שהיה בינוני, ופיצה יפואית עם קרם כרובית וסרדינים שהייתה ממש רעה, כמו גם השירות).

חזרתי כעת בשישי בצהריים. חל שיפור מה, אבל זה עדיין לא זה. הלוקיישן בשוק היווני היפה הוא כרגע הדבר הכי טוב במסעדה. שתיתי קוקטייל ונשנשתי 2 מנות ראשונות לארוחה קלה. הקוקטייל (על בסיס טקילה, קירסאו וקמפרי) היה טוב אבל בכמות קמצנית לדעתי. עלה 40 ומשהו ש"ח.

המנה הראשונה: סלט בקר: בקר נא, לחם שום, איולי זעתר, עלים וצלפים ירוקים מטוגנים. 41 ש"ח. מנה בינונית ומטה למרבה הצער. כמות די קטנה של בקר די אנמי בטעמו. קוביות לחם שום יבשות לגמרי שהושארו על-ידי בצלחת. עלי ארוגולה סתמיים. אפשר וצריך להוסיף כאן עלים נוספים ומעניינים יותר. איולי הזעתר היה חביב וטעים אבל היה צריך יותר ממנו. האלמנט הטוב ביותר היה דווקא הצלפים המטוגנים (היו 6-7 כאלה) שנתנו טוויסט חביב וטעים. ואני בכלל לא מת על צלפים.

המנה השנייה שהזמנתי הייתה צלחת ירוקה: קישואים, שעועית ועוד ירוקים (ברוקולי ושומר), צלויים בשמן שום, עם טחינת חציל שרוף. היו כאן גם צנוברים. מנה קטנה למדי שעלתה 37 ש"ח. מבחינת טעמים, באופן מפתיע, זו הייתה המנה הכי טובה שטעמתי ביריחו, בין 4 המנות שאכלתי בשני ביקוריי. הירקות היו עשויים היטב. הטחינה הייתה טעימה, אם כי הייתי שמח למעט יותר טעמים שרופים. הצנוברים הוסיפו עניין מרקמי. מנת ירק מוצלחת בסך הכל.

גם הארוחה השנייה שלי ביריחו לא הלהיבה. אם המנה הטובה ביותר שאכלתי כאן הייתה מנת ירקות ירוקים, כנראה שמשהו עדיין לא מתקתק מספיק טוב (לפחות לטעמי). גם בביקור הראשון וגם בשני הרגשתי שאין כאן יד נדיבה במיוחד, בניגוד לסנטה קתרינה שיודעת לתת תמורה טובה לכסף. גם השירות די חובבני.

למקום הזה יש פוטנציאל. זה בטוח. אבל בינתיים לדעתי הוא טעון שיפור, גם בעבודת המטבח, גם בכוונון המנות והתפריט וגם בשירות. אולי טוב יעשה תומר אגאי, שכבר הוכיח את עצמו מצוין בסנטה קתרינה, אם ייכנס לנהל את המטבח ואת המסעדה לכמה שבועות, ולא יסתפק ברישום שמו על התפריט.

בתקווה לארוחות טובות יותר ולמסעדות טובות יותר בשנת 2018.

דיווח מלא: 

לצפיה ב-'יקב טוליפ וגרדן בחיפה'
יקב טוליפ וגרדן בחיפה
01/01/2018 | 16:15
2
243
בשישי הושק יין בלאק טוליפ 2015 של יקב טוליפ. בלאק טוליפ הוא בלנד של קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק ופטי ורדו, המיושן במשך 20 חודשים בחביות עץ (בניגוד לבצירים קודמים שיושנו 24 חודשים).

לטעמנו הוא נגיש יותר מאחיו הבוגרים, יש בו משהו אלגנטי והוא מוכן לשתיה כבר עכשיו, למרות שיהנה גם ממנוחה של כמה שנים במקרר היינות.

אחרי ביקור משפחתי בקריות, החלטנו לנסוע למסעדת גרדן במושבה הגרמנית בחיפה, כי למטבח שלה נכנס עומאר עילוואן.
האיזור המה אנשים, וכל המסעדות ברחוב היו מלאות. נמצא לנו שולחן באיזור הלא מעשנים בחוץ (כי בפנים מעשנים נרגילות). המסעדה הנוכחית היא בעצם איחוד של שתי מסעדות סמוכות, כאשר הבעלים של גרדן הרחיבו את המסעדה הקיימת.
אחרי החגים הנוצרים מתכננים שם ארגון מחדש של החללים.

המתנו זמן די ממושך שיבואו לקבל מאתנו הזמנה, ורק לאחר שביקשתי ממי שנראה אחראי שידאג שייגש אלינו מישהו, ניגשה אלינו מלצרית.

הזמנו שתי מנות שהכרנו מעלה גפן ומנה "חדשה":
פאטיה סורייה (63) - מנה ותיקה שאכלנו פעמים רבות בעלה גפן.  נתחי פילה בקר בשמן זית וחמאה מזוגגת, על מצע גרגרי חומוס חמים וטחינה, קרעי פיתה קלויים. טעם החמאה המזוגגת בלט מאד ברוטב,  נתחי הבשר הקטנים היו טיפה יבשים לטעמי, אבל השלם היה גדול מסך חלקיו.

אחרי זמן די ארוך הוגשה לנו המנה השניה שהזמנו: קוקי סן-ז'ק על קרם גזר (63) - 3 צדפות צלויות בצלחת גדולה מדי בשבילן, מונחות על קרם גזר נפלא וחמצמץ שהתאים להן מאד. פייר, מה זה התאכזבתי - המנה היתה מצויינת, אבל כל כך קטנה. לפי הטמפרטורה של הקוקיות, הן חיכו קצת למלצרית.

עברו עוד כמה דקות והוגש לנו הלחמעג'ון (68) - ההגשה כמעט אותה הגשה, עם נקודות של קרמים מצויינים בהם אפשר לטבול את הבצק הממולא בשר. מיד בנגיסה הראשונה הרגשתי בהבדל - זה לא היה בצד המחמצת של עומאר עילוואן. אחר כך כשבא להגיד לנו שלום, הסביר שעם כמות הסועדים בעוברת במסעדה בתקופה זאת, הוא לא יכול להכין בצק מחמצת. אני משערת שאם משתמשים ב- 150 קילו קמח ביום במסעדה, קשה להכין בצק מחמצת.

קינחנו במפרוקה חאלבית (42) שתי דסקיות מרציפן פיסטוק, וביניהן בקרם מסקרפונה. עוד מנה שאנחנו מכירים מעלה גפן, ואוהבים מאד. קינוח מצויין שהבחור אוהב מאד בגלל שהמתיקות בו מאד מתונה, ובגלל טעם הפיסטוק.

קיבלנו על-חשבון הבית קפה בשבילו וחליטת נהדרת מצמחי תבלין טריים.

בסך הכל החוויה היתה חיובית. זו התחלה של מקום מתחדש שנחזור אליו בזמן פחות עמוס, אחרי שיתארגנו מחדש.

לצפיה ב-'תודה על האזהרה, נמתין בתקווה שהשף לא יעזוב עד שנגיע '
תודה על האזהרה, נמתין בתקווה שהשף לא יעזוב עד שנגיע
03/01/2018 | 19:18
1
34
לצפיה ב-'למה שיעזוב? '
למה שיעזוב?
04/01/2018 | 07:10
17
לצפיה ב-'קישן בגבעת חיים איחוד'
קישן בגבעת חיים איחוד
01/01/2018 | 16:50
2
337
היות שאני מובטלת בימים אלה, וזמני בידי, החלטתי בשבוע שעבר לאכול צהריים בקישן בקיבוץ גבעת חיים איחוד, עליה שמעתי מכמה אנשים באיזור.

לפי האתר של קישן (מקבוצת פיצה שבתאי), זהו פאב משפחתי שההשראה שלו היא מקום דומה במרכז אירופה, בו טיילו הבעלים שהתלהבו מהעובדה שמשפחות יוצאות יחד למקום בו מגישים בירה. לדעתי התפריט הוא דווקא תפריט מסעדתי מאד, ופחות תפריט של פאב.

בנוסף לתפריט אוכל, מקבלים תפריט בירות מכובד ובו מעל 20 בירות. רציתי גינס, אבל זו אינה אחת מהבירות שהם מגישים.

הזמנתי כמה מנות, שיצאו בסדר בו הן מוכנות:
קוביות אונטריב מעושן (35) - הבשר מוגש עם חרדל פשוט וכרוב חמוץ. בסך הכל מנה חביבה, רק חבל שחלק מקוביות הבשר היו יבשות מאד בעוד אחרות היו דווקא בסדר. לא טעמתי תיבול כלשהו ולא היה טעם מובחן של בשר מעושן. לא מנה שאזמין שוב.

צביבלקוכן (35) - עוגת בצל גרמנית. קראתי כמה מתכונים לצביבלקוכן כמה מתכונים, חלקם עושים שימוש בבצק שמרים  וחלקם בבצק פריך. בכולם מילוי הבצל מכיל שמנת, בייקון וזרעי קימל. במנה שקיבלתי בקישן הבצק היה אפוי בצורה לא אחידה. חלקו היה שחום מאד (שלא לומר קצת שרוף), החלק התחתון היה בחלקו רך מדי (כאילו לא אפוי מספיק) ובחלקו קצת פריך יותר, לתחתית היו דבוקות חתיכות שחורות שמקורן כנראה בטאבון או בתנור בו נאפתה העוגה. המילוי היה קצת יבש לטעמי, לא הרגשתי בו טעם של קימל כלל. המנה מוגשת עם שמנת חמוצה, שקצת הצילה את המצב.

רציתי לאכול גם קצת ירקות, לכן הזמנתי סלט  גבינת פטה וקוביות סלק (50). לפי התפריט ברשת הסלט כולל: אייסברג, סלק אפוי, שרי, בצל סגול, אגוזי מלך וגבינת פטה בויניגרט חרדל דבש.
לא קראתי את התפריט בעיון, וציפיתי לסלט של קוביות סלק וקוביות גבינת פטה. בסך הכל הסלט היה בסדר, פשוט לא מה שהתכוונתי להזמין.

כששאלתי את המלצרית אם יש גינס, היא הציעה בירת בלאק וויץ' של מבשלת וויצ'ווד (35). זו בירה כהה מאד, שחורה או חומה כהה. היא  מתקתקה-מרירה, עם טעמי שוקולד וקפה, בדיוק כמו שאני אוהבת. בירה משובחת.

בשעות 12-17 מעניקים בקישן 20% הנחה על התפריט, במסגרת עסקיות הצהריים. שילמתי 124 ש"ח.

בסך הכל אין באיזור עמק חפר הרבה מסעדות, כך שאני מברכת על כל מקום שנפתח. הרעיון של קישן הוא מצויין, ואני מתכוונת לחזור אליה כדי לנסות מנות נוספות, ומקווה שיהיו מוצלחות יותר מאלה שאכלתי.
לצפיה ב-'לדעתי יש בעמק חפר מסעדה שבהחלט שווה '
לדעתי יש בעמק חפר מסעדה שבהחלט שווה
02/01/2018 | 13:23
1
166
לבוא אליה.
היא נקראת "שיפודי אחמד סעיד". התפריט הוא תפריט "מסעדה מזרחית" אבל האיכות והשירות הרבה למעלה מזה.
היא נמצאת בפארק התעשיות בעמק חפר. המיקום שלה אינו במקום אטרקטיבי במיוחד אבל תמיד שהיינו שם היא היתה מלאה עד אפס מקום.
ממולץ בחום ובמיוחד למשפחות עם ילדים (יש מנות ילדים טעימות מאוד).

מסעדה נוספת, מוכרת קצת יותר היא "שיפודי אולגה". בגבעת אולגה.
הרבה זמן כבר לא ביקרתי בה אבל אני זוכר אותה לטובה מהביקורים שלי בה מידי שבוע בחוזרי מרמת הגולן למרכז נהגתי לעצור ולאכול שם.
לצפיה ב-'מכירה את שתיהן'
מכירה את שתיהן
02/01/2018 | 14:27
140
גבעת אולגה אינה בדיוק בעמק חפר, ופחות קרובה אלינו.

שיפודי אחמד סעיד סבירה, אבל היות שאנחנו לא משפחה עם ילדים, אם מתחשקת לנו ארוחה מהירה עם שפע סלטים, אנחנו נוסעים לנמו בקלנסווה.
לצפיה ב-'אשמח בבקשה להמלצות על מסעדות מזרחיות'
אשמח בבקשה להמלצות על מסעדות מזרחיות
01/01/2018 | 23:18
2
130
מסעדות מזרחיות באזור המרכז. בדגש נרחב על אוכל גורמה, עניין, מיקום טוב וסביר, עם שירות טוב ורגיל.
תודה רבה.
לצפיה ב-'למה הכוונה ב"מסעדות מזרחיות"?'
למה הכוונה ב"מסעדות מזרחיות"?
02/01/2018 | 07:12
102
מזרח תיכוניות? מזרח אסייתיות?
לצפיה ב-'מסעדות מזרחיות לרוב לא מגישות מאכלי "גורמה"'
מסעדות מזרחיות לרוב לא מגישות מאכלי "גורמה"
02/01/2018 | 09:38
125
וחווית השרות שם היא עניינית ומקצועית לא שרות מהוקצע לפי הכללים.

בשנים האחרונות קמו קמה מסעדות ערביות (לא מזרחיות) אשר מנסות לשחק בליגה של מסעדות העילית - אבל רובן ממוקמות בצפון ולא במרכז (רולא, תשרין,  וכו'...)

נסי להוסיף עוד פרטים לשאלה - מה בדיוק אתם מחפשים ואז יהיה יותר קל לכוון

לצפיה ב-'דחוף - מסעדה איכותית מאוד וכשרה בת"א'
דחוף - מסעדה איכותית מאוד וכשרה בת"א
02/01/2018 | 08:55
2
68
מחפשת המלצה על מסעדה כשרה שחייבת להיות ממש מעולה ובת"א, לטובת פגישה עסקית חשובה. לומינה לא באה בחשבון (בעיה עם התאריך).   HELP !
לצפיה ב-'מסעדת דקא '
מסעדת דקא
02/01/2018 | 08:57
37
לצפיה ב-'קלואליס הכשרה, בלו סקיי (האחות של לומינה)'
קלואליס הכשרה, בלו סקיי (האחות של לומינה)
02/01/2018 | 09:53
31
לצפיה ב-'מברוק לעמית אהרונסון'
מברוק לעמית אהרונסון
29/12/2017 | 08:40
18
734
אחרי שקיבל פינה קבועה בחדשות 10 (14 בשלט)
קיבל היום גם ביקורת בידיעות אחרונות על הפינה שלו
לא זוטי זוטות
לצפיה ב-'כל הכבוד!'
כל הכבוד!
30/12/2017 | 12:27
1
80
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
30/12/2017 | 13:19
87
לצפיה ב-'תודה ! הייתי מעדיף ביקורת קצת יותר חיובית.... :) '
תודה ! הייתי מעדיף ביקורת קצת יותר חיובית.... :)
30/12/2017 | 13:19
10
451
אבל עדיין - אם היה לו מספיק חשוב לכתוב על זה, מי אני שאתלונן.
תודה אריה!
לצפיה ב-'העיקר שכתבו נכון את השם '
העיקר שכתבו נכון את השם
30/12/2017 | 15:16
78
לצפיה ב-'העיקר שחזרת לעצמאות ול'טור' אישי ולא משותף עם הגברת.'
העיקר שחזרת לעצמאות ול'טור' אישי ולא משותף עם הגברת.
30/12/2017 | 23:37
308
הרבה יותר מוצלח ואותנטי.
לצפיה ב-'מה שאני לא מבין הוא'
מה שאני לא מבין הוא
31/12/2017 | 15:07
7
261
איך יכולת לעמוד שם ולתת לזינו הנ"ל להתעלל כך בדג,
מה שהוא מכנה סשימי.
בפעם הראשונה הדג מת למען מטרה טובה, לפני ההגשה
זה כבר היה רצח מתוך סדיזם.
לצפיה ב-'זינו הייתה חנות דגים שפעם מאד המלצת עליה, זוכר?'
זינו הייתה חנות דגים שפעם מאד המלצת עליה, זוכר?
31/12/2017 | 16:37
3
54
לצפיה ב-'אני המלצתי על זאנו ז'ק באשדוד. אכן מבלבל.'
אני המלצתי על זאנו ז'ק באשדוד. אכן מבלבל.
31/12/2017 | 16:44
2
149
לימים אחד מהשניים אכן פתח גם מסעדת דגים עליה לא המלצתי
אבל כאן מדובר במישהו אחר לפי מה שראיתי בסרטון.
לצפיה ב-'חשבתי שזה דור ההמשך...'
חשבתי שזה דור ההמשך...
31/12/2017 | 17:01
1
32
לצפיה ב-'אכן יש דור המשך אבל לפי מה שאני רואה כנראה זה לא הוא.'
אכן יש דור המשך אבל לפי מה שאני רואה כנראה זה לא הוא.
31/12/2017 | 17:12
30
לצפיה ב-'איך אתה רואה בניכר חדשות 10?'
איך אתה רואה בניכר חדשות 10?
31/12/2017 | 17:38
2
35
לצפיה ב-'ראשית, אין בעיה לראות עם קופסת קודי את כל הערוצים הישראלים.'
ראשית, אין בעיה לראות עם קופסת קודי את כל הערוצים הישראלים.
31/12/2017 | 19:14
149
שנית, מעבר לעובדה שבדקתי פעם וראיתי שזה אפשרי, אני לא רואה.
מדוע שאעולל לעצמי דבר כזה?
לכתבה שהובאה צורף סרטון של הכתבה של "שיטת השקשוקה", שם צפיתי.
לצפיה ב-'כפי שאני רואה מישראל: דרך האתר של ערוץ 10 (לשעבר נענע)'
כפי שאני רואה מישראל: דרך האתר של ערוץ 10 (לשעבר נענע)
07/01/2018 | 02:13
1
לצפיה ב-'מי יכול לסרוק ולהעלות ? או לצרף קישור '
מי יכול לסרוק ולהעלות ? או לצרף קישור
31/12/2017 | 09:39
3
179
ידיעות חלשים יחסית ברשת

לצפיה ב-'היה שלשום בוויינט. נסה למצוא.'
היה שלשום בוויינט. נסה למצוא.
31/12/2017 | 10:56
50
לצפיה ב-'מניח שעל זה מדובר'
מניח שעל זה מדובר
31/12/2017 | 14:18
1
252

אגב, הביקורת עצמה טרחנית להפליא בעיניי, כמצופה מעינב שיף. לא הצלחתי להבין לגמרי מה הוא רוצה, חוץ מלהתמרמר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
31/12/2017 | 14:51
29
לצפיה ב-'לא ראיתי, אבל ברכותי !'
לא ראיתי, אבל ברכותי !
31/12/2017 | 13:48
42

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית
לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה