לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1860818,608 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-'מחפשים מסעדה עם חדר פרטי'
מחפשים מסעדה עם חדר פרטי
25/07/2017 | 21:48
8
145
שלום, מחפשים מסעדה עם חדר פרטי, שיש שם מקרן, לרגל יומולדת 70 לחמי. באזור המרכז, תודה!
לצפיה ב-'יש הרבה מסעדות עם חדרים פרטיים'
יש הרבה מסעדות עם חדרים פרטיים
26/07/2017 | 08:01
3
158
לא כתבת לכמה אנשים האירוע, ולא הגדרת סיגנון של מסעדה.

אבל יש הרבה מסעדות עם חדרים פרטיים:
קיטשן מרקט, סיטארה, קלארו, מסה, קלואליס התרנגול הכחול וטאיזו.
גם במוזס ברוטשילד יש חדר פרטי,
נדמה לי שגם בביסטרו נח יש חדר פרטי,
טריולה בפתח תקווה,
ג'ויה רמת החיל
בשישקו יש להם חדר פרטי נפרד מהמסעדה.

אפשר להמשיך עוד, אבל יעזור אם תתני כיוון.
לצפיה ב-'מוזמנים'
מוזמנים
26/07/2017 | 18:41
141
15 מבוגרים ו9 ילדים, הוא אוהב סגנון משפחתי-כפרי

ממש תודה :)
לצפיה ב-'האמת שאזור פ"ת או לא ת"א זה מצויין'
האמת שאזור פ"ת או לא ת"א זה מצויין
26/07/2017 | 18:49
1
47
לצפיה ב-'הכנסתי את טריולה לרשימה'
הכנסתי את טריולה לרשימה
27/07/2017 | 06:34
99
אני חושבת שאת צריכה לעבור על התפריטים של המסעדות, לדבר איתן ולבחור את זו שמתאימה לך.
לצפיה ב-'ממליצה על סומסה ברמת גן'
ממליצה על סומסה ברמת גן
27/07/2017 | 12:24
101
הם נמצאים במתחם הבורסה.
לפני שנה בערך היינו שם באירוע קטן של העבודה, היינו כ 25-30 אנשים.
היה חדר פרטי גדול יחסית, שסידרו לנו בצורת ח', עם מקרן (הקרינו מצגת קצרה שהכנו)
המסעדה כשרה למהדרין (לא כתבת מה את מחפשת) עם אוכל טעים ומנות נדיבות.
אני יודעת שבזמנו סגרו איתם על מחיר למנות ראשונות משותפות+עיקרית+קינוחים.

לצפיה ב-'Meat&wine או ליליות'
Meat&wine או ליליות
27/07/2017 | 11:52
2
120
לארוע יומולדת גיל 70, שיהיה קלאסי, טעים וכשר

תודה
לצפיה ב-'קראת דיווחים על שתיהן?'
קראת דיווחים על שתיהן?
27/07/2017 | 12:42
27
לצפיה ב-'לא, לא מצליחה לפתוח מהנייד'
לא, לא מצליחה לפתוח מהנייד
27/07/2017 | 13:35
28
לצפיה ב-'נחלת בנימין בהרצליה- מומלץ'
נחלת בנימין בהרצליה- מומלץ
26/07/2017 | 23:20
4
384
תגלית ! כתבה בדה מרקר על המקום , שאלתי חברה תושבת הרצליה ומתברר שזו מסעדת הבית שלה 
אתמול, לרגל יום הולדתי (הפתעה- חדרי בעבודה מלא בלונים- מישהוא השכים קום )
עבדתי חצי יום וניפגשנו לארוחת צהרים במסעדה- שוכנת ברח בני בינימין- האזור הקרוב למרכז בין תחומי . מסעדה שכונתית, חמימה עם ספה גדולה בכניסה . ישבנו ליד החלון ואדן החלון שמש כמדף לסלולרים ..
יש עיסקית . למנה ראשונה לקחתי פטה כבד עם ריבת בצל שהיה נפלא והריבה מושלמת. הוגש עם חצאי פרוסות לחם כהה , קבלנו גם סלסלת לחם כחלק מהעיסקית . היא לקחה לביבות קישואים וכרשה- קבלה 2 שמנמנות עם צלוחית יוגורט. טעמתי- מצוין 
עיקריות - לה שניצל מחזה עוף טעמתי- טרי טעים פריך. לי קציצות בשר ברוטב אדום מעט מתקתק עם פלחי סלק. לבקשתי הוגשו עם פירה ולא אורז-טעים .

לקינוח- הופתעתי לקבל עוגת שכבות ביסקויטים קרם ועליה זיקוק ! החברה התריעה מבעוד מועד ואפילו לא חויבנו על הקינוח

העיסקית כוללת שתיה קלה מכל הסוגים , בנוסף קבלנו בקבוק מים ולבקשתי גם קרח 
לסכום- תגלית, אוכל מצוין במחיר שפוי- 124 שח לשתי ארוחות ללא הקינוח
פתוח כל ערב עד שעה עשר,סגור בשבת . שוב אשוב!
לצפיה ב-'מסעדת הבית ההרצליינית שלנו מזה זמן רב'
מסעדת הבית ההרצליינית שלנו מזה זמן רב
27/07/2017 | 00:29
219
כשחושבים על צהריים קליל בהרצליה תמיד עולות שתי אפשרויות
נחלת בינימין (יש בד"כ חניה בקרבת מקום) או גליל ים
מקום חמוד שרות נעים ועיסקית צהריים טובה
לצפיה ב-'הבן אוכל שם עם החברה לפעמים'
הבן אוכל שם עם החברה לפעמים
27/07/2017 | 06:32
1
255
היא גרה לא רחוק, והוא פחות או יותר גר אצלה. הם אוהבים את המקום.

גסטרו
וגם - לא רואים אבל זה טארט לימון משובח במיוחד
לצפיה ב-'-כמעט לימון '
-כמעט לימון
27/07/2017 | 10:08
42
לצפיה ב-'וואלה! לא ידעתי, וזה שני מטר מהבית (של ההורים)'
וואלה! לא ידעתי, וזה שני מטר מהבית (של ההורים)
27/07/2017 | 10:24
185
אני אשלח את אחותי לבדוק את מה שאת אומרת.

תודה על הדיווח!
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
24/07/2017 | 06:54
26
23
לצפיה ב-'ביצה עלומה מבקר בפומו'
ביצה עלומה מבקר בפומו
24/07/2017 | 06:58
199
מבקר האוכל של מאקו, בביקורת על פומו - מסעדה איטלקית ברמת החיל:

"פומו החדשה היא מסעדה איטלקית שנפתחה ברמת החייל בתל אביב. כן, עוד מסעדה איטלקית. אם אתם הייטקיסטים או עיתונאים מתוסכלים, בוודאי תשמחו לתקוע שם פסטה בארוחת צהריים. כן, לתקוע. כי זה בדיוק מה שמגישים שם: אוכל פונקציונלי שתוקעים, ואז חוזרים למשרד שבעים ומדוכאים"...

לצפיה ב-'מה אוכלים בקניון האופנה של גינדי'
מה אוכלים בקניון האופנה של גינדי
24/07/2017 | 07:01
272
שירי כץ כותבת בטיים אאוט על הנסיון של יזמי קניון האופנה למשוך קהל באמצעות לשדרת האוכל בקניון.

לצפיה ב-'מה אוכל הצוות במסעדה?'
מה אוכל הצוות במסעדה?
24/07/2017 | 07:03
1
304
סדרת כתבות חדשה באתר אכול ושאטו, על ארוחות הצוות במסעדות:

גילוי נאות: אתם מכירים את הכותבת.
לצפיה ב-'נושא מעניין למחקר '
נושא מעניין למחקר
30/07/2017 | 15:51
8
לצפיה ב-'טעימות בירה: פורטר נגד סטאוט'
טעימות בירה: פורטר נגד סטאוט
24/07/2017 | 11:17
112
באתר סנהדרינק ערכו טעימה של בירות פורטר וסטאוט, ישראליות ותוצרת חוץ, וסיכמו הכל בכתבה שאפשר לגזור ולשמור:

לצפיה ב-'אתמול בהארץ: אוכל רחוב בבאר שבע '
אתמול בהארץ: אוכל רחוב בבאר שבע
24/07/2017 | 13:46
190
הכתבה חשופה למנויים בלבד אבל
לא הפסדתם כלום אם לא קראתם אותה.
יש בה פרוט חמישה שישה מוסדות שמעלים במקרה הטוב
אבק : בית הפול - מזמן זה כבר לא הטעם ההוא משנות ה 70
קבב אמונה - שאני נוטה לו חסד בגלל קשר
היסטורי עם הבעלים,איבד את העסיסיות
שהייתה לו. יש מצב שהיד המתלפפת את
הבשר סביב השיפוד חשובה לא פחות מטיבו?
לפלאפל הירוק קמו מתחרים שמציעים עיסה
אפילו יותר תיאמה ובעיקר תוספות נדיבות
ומעניינות
גלידה באר שבע עם דודה יוליה (כן, בעלה ואמי
חלקו סבא) עליה השלום כבר לא יכולה לרקוח
יחד עם מדעני אוניברסיטת בו גוריון גלידות
על בסיס סברס,חלב נאקות ועוד.
את בורקס הפיקוד כל בורקסייה בלוינסקי
שמה בכיס הקטן.
מה נשאר לנו - מקום שאיני בטוח שאכלתי בו
פריקסה אמיתי. בשביל זה להגיע בשיא החום
לרחוב קק״ל? לא אני.

לצפיה ב-'14 מקומות חדשים ברחבי הארץ'
14 מקומות חדשים ברחבי הארץ
24/07/2017 | 14:05
173
למרות שהקיץ נחשב בדרך כלל עונת מלפפונים בתחום התקשורת, ב- YNET מדווחים על פתיחתם של 14 מקומות חדשים.

לצפיה ב-'הטבח שכמעט כולנו אכלנו ממעשה ידיו ואיננו מכירים'
הטבח שכמעט כולנו אכלנו ממעשה ידיו ואיננו מכירים
24/07/2017 | 19:40
5
374
פותח מקום חדש בתל-אביב.

שירי כץ מטיים אאוט בכתבה על ג'וני היל שניהל את המטבחים בבריו דה קובה, אודאון, מיקה, מסה ועוד, וכעת פותח טאפאס בר במקום בו פעל בעבר טאפאס אחד העם של יונתן רושפלד.

לצפיה ב-'אנסה אותך'
אנסה אותך
24/07/2017 | 23:22
4
243
כמה כפמים אכלת באולד פישיין?
מי שמע בכלל על דון חוליו?
נורא נחמד שטבח כלשהו הגיע לעיר, אבל זו לא סיבה למסיבה.
אני בספק אם אכלת משהו שהוא בישל.
לצפיה ב-'ראשית, הטבח לא הגיע לעיר הוא נמצא בעיר שנים'
ראשית, הטבח לא הגיע לעיר הוא נמצא בעיר שנים
25/07/2017 | 07:51
3
205
שנית, אולד פאשן ודון חוליו הם ברים ולא מסעדות.

שלישית, בודאי שאכלתי משהו שהוא בישל, כי אכלתי במיקה, באודאון ובמסה בתקופות בהן ניהל את המטבחים שלהן.
לצפיה ב-'הולכים לברים כדי לאכול?'
הולכים לברים כדי לאכול?
25/07/2017 | 09:03
2
189
מיקה ואודאון נסגרו כבר מזמן למיטב זכרוני.
את דון חוליו חוששני שהחמצתי. קורה.
לצפיה ב-'לשף אין קשר לברים ואין לי מושג אם אוכלים בהם'
לשף אין קשר לברים ואין לי מושג אם אוכלים בהם
25/07/2017 | 13:52
161
מיקה ואודאון נסגרו, גם בריו דה קובה. מסה חיה וקיימת.

לצפיה ב-'אנחנו אוכלים בברים כל הזמן'
אנחנו אוכלים בברים כל הזמן
30/07/2017 | 15:49
7
לצפיה ב-'אגב דיווחי ניו יורק של Gרר: 50 המסעדות הכי טובות בארה"ב 2017'
אגב דיווחי ניו יורק של Gרר: 50 המסעדות הכי טובות בארה"ב 2017
26/07/2017 | 19:08
2
142
דירוג של Business Insider שהתבסס על מספר מקורות ודירוגים:
The Daily Meal's 101 Best Restaurants in America 2017, OpenTable's 100 Hottest Restaurants in America, The World's 50 Best Restaurants, the James Beard Foundation's 2017 Restaurant and Chef Award Semifinalists, Eater's The National 38, and the Michelin Guide.

למי שאין כוח להיכנס ולקרוא כמה שמות בולטים:
Zahav של מייקל סולומונוב מדורגת במקום ה-40.
Peter Luger במקום 34.
Momofuku Ko - מקום 22.
French Laundry - מקום 10.
Daniel - של דניאל בולי - מקום 8.
Per Se - מקום 6.
Le Bernardin - מקום 3.
Eleven Madison Park - מקום 2.
Alinea - מקום 1.
לצפיה ב-'הרשימה מוכיחה ש'
הרשימה מוכיחה ש
27/07/2017 | 08:22
1
124
שיקגו היא מעצמת אוכל. נראה לי שהיא שניה אחרי ניו יורק. כשעבדתי במוטורולה היו שנים ששרצתי בעיר שבועות. מי ידע אז..

אגב במקום 13 יש את המסעדה של זאן גורג, זה שביקרנו במסעדה הלאטינית שלו. 
לצפיה ב-'מוטורולה זה ב"שאומבורג" קצת רחוק מה"לופ"'
מוטורולה זה ב"שאומבורג" קצת רחוק מה"לופ"
27/07/2017 | 08:28
27
לצפיה ב-'ג'נסיס רובינסון על אנטואן 2013, סוסון ים'
ג'נסיס רובינסון על אנטואן 2013, סוסון ים
27/07/2017 | 05:56
9
105
לא קישור אבל ציטוט מהפחד של זאב דונייה

בוקר טוב,
ברשותכם, רק משפט אחד של גנסיס רובינזון, מבקרת היין האנגליה, מרשמי הטעימה של אנטואן 2013:
"A pretty good version of Châteauneuf from the Judean Hills!  Rather delicious". J.R

לצפיה ב-'"שאטונף" אחד מאזורי היין שדוניה אוהב'
"שאטונף" אחד מאזורי היין שדוניה אוהב
27/07/2017 | 08:33
107
הוא היה שם מספר פעמים ל"השתלמויות" והתוצאות שלו אכן נהדרות
בין היתר בזכותו הכרנו מסעדה נהדרת באזור
מומלצת לכל מי שמטייל בפרובנס
לצפיה ב-'למה לייצר בארץ שאטונף?'
למה לייצר בארץ שאטונף?
27/07/2017 | 11:22
6
114
ייננים ישראלים צריכים לשאוף לייצר יין ישראלי טוב, ולא לנסות לעשות בורדו או בורגון או אלזס או שאטונף.
לצפיה ב-'מה זה יין ישראלי? '
מה זה יין ישראלי?
27/07/2017 | 11:57
3
114
אני מתפלא על תגובתך. קב״ס, מרלו, ריזלינג, גוורץ, ועוד ועוד אין טעם לייצר בארץ ?
בא יצרן שמתאים לו עם הכרם והיקב שלו ליצר יין ״שאטונף״ מעולה, שלא ייצר כי ״הוא לא יין ישראלי״?

אדרבא: אני גאה בזאב דוניה שמיצר יין (אולי) יותר טוב מזה המיוצר בצרפת, מהטרואר שלנו, מהענבים
שלנו ומהכישרון שלו.
בכלל - יש דבר כזה יין ישראלי? יש חומוס ישראלי? פלאפל? שקשוקה? וכו׳ וכו׳.  

אגב, טעמת מהיין? מומלץ!
לצפיה ב-'אין לך מה להתפלא'
אין לך מה להתפלא
28/07/2017 | 06:40
86
אילו היית קורא מה אני כותבת על יין, לא היית מתפלא כלל.

קרא מה אלון גונן כותב במדורו השבועי, ותבין בדיוק לאן כיוונתי (חסך לי את העבודה):
לצפיה ב-'ולשאלתך, טעמתי את האנטואן'
ולשאלתך, טעמתי את האנטואן
28/07/2017 | 10:54
1
78
כמו את שאר היינות של סוסון ים.
לצפיה ב-'גם אני טעמתי את סוסון ים.'
גם אני טעמתי את סוסון ים.
02/08/2017 | 10:49
7
כשהם היו חדשים אז.
אבל קניתי לא מעט ארגזים.
לצפיה ב-'הוא בהחלט מייצר יין ישראלי '
הוא בהחלט מייצר יין ישראלי
27/07/2017 | 13:50
92
זאב דונייה הוא יינן "אמיץ" הוא אינו פוחד ללמוד ולנסות ולאו דווקא ללכת "בתלם"
היינות שלו ברובם מבוססים על זנים ים תיכוניים דהיינו כאלה שגדלים באזורים הדרומיים של צרפת (שאטונף הוא אחד מהם)
הוא גם היה הראשון שניסה לייצר בארץ זינפאנדל (זן שהוא קליפורני מובהק)
חלק מהנסיונות שלו מניבים תוצאות נפלאות 
לצפיה ב-'לפי התוצאות עד היום'
לפי התוצאות עד היום
31/07/2017 | 14:27
25
השאלה הברורה היא למה לייצר בישראל יין בכלל? 
לצפיה ב-'מעניין. אני אבדוק זאת בחנות היין שלי. '
מעניין. אני אבדוק זאת בחנות היין שלי.
27/07/2017 | 21:25
21
לצפיה ב-'ניו יורק 2017'
ניו יורק 2017
23/07/2017 | 09:42
20
278
ביקור שהוא לא ממש חופשה, אלא לצורך עניין מסויים שהיה לנו להסדיר שם, אבל כשהביקור נופל בדיוק על יום הולדת עגול שלי ובסמיכות כל כך קרובה ל-10 שנות נישואים אי אפשר שלא לנצל אותו כדי לחגוג.

לצפיה ב-'Five Guys (רשת)'
Five Guys (רשת)
23/07/2017 | 09:46
2
385

מקום שביקרנו בו בעיקר כדי לסתום חור בבטן עד לארוחת הערב. מדובר על רשת של המבורגרים ונקניקיות שכמו פורטילו'ז בשיקגו ורשתות נוספות בארצות הברית גם לה יש את הסיפור שלה בסיגנון של "איך התחלנו מכלום והצלחנו לכבוש את אמריקה".

אם אצל פורטילו זה הספסל בפארק שהתחיל את כל העסק אז כאן זה אמא של אחד המייסדים שאמרה לו שכל מי שמסוגל לעשות טוב אחד משלושה דברים - יוכל תמיד לעשות כסף באמריקה. הרשימה שלה היתה: א) תספורת טובה ב) משקה טוב על הבר ג) המבורגר טוב. מקווה שרשמתם לפניכם

אנחנו על ההמבורגר ויתרנו הסתפקנו בלטעום את הנקניקייה שהיתה מוצלחת מאד לסוגה. זה לא נקניקיית אומן עם תערובת אקזוטית, אבל כנקניקייה רגילה היא היתה טובה מאד. אבל מה ש"עשה" את הכריך היה הבייקון הסופר פריך, מהטובים שנתקלנו. גם לזה יש להם סיפור, מסתבר: מעשנים אותו בעץ תפוח אצל פטריק קודהי, One of the last true smokehouses in the country. עם הדגש על ה-true.

יש מגוון של תוספות שאפשר לשים על הנקניקייה ללא תוספת תשלום. אני לקחתי את הקלאסיקה – חרדל וכרוב כבוש. האישה במקום חרדל לקחה רוטב BBQ.

הקירות שלהם מלאים בכתבות שמשבחות את הצ'יפס שלהם. מבחינתי צ'יפס שהוא לא פריך לא עובר את תנאי הסף. הוא הזכיר לי מאד צ'יפס של שיפודיות שגם שם פריך זה בדרך כלל לא ממש פריך, וכצ'יפס של שיפודיות – הוא היה באמת די מוצלח. הטיגון על פי האתר הוא בשמן בוטנים שאמור להיות בריאותי יותר, אבל אליי בעיקר דיבר שהוא היה ממש לא שמנוני.

כפאסט פוד ובשביל להרגיע רעב עד הערב – זה היה ממש מוצלח. גם המחיר די בריצפה. קיבלו פלוס גדול מאיתנו.
לצפיה ב-'Five Guys היא רשת נחמדה, אבל..'
Five Guys היא רשת נחמדה, אבל..
23/07/2017 | 16:52
1
287
אם כבר הסיפור האמיתי הוא הרבה יותר אמריקאי (ופחות חינני לטעמי מזה). מתוך כתבה ב-Forbes:

"In 1986, as his older boys neared the end of high school, Murrell came up with a proposition: The boys could go to college if they desired, or he could use their education money to start a restaurant. The idea was that the entire family would pitch in. Matt says his father’s initial ambition was just to keep the family together. “His own family wasn’t as close as he would have liked,” he says. The decision to forgo college was a no-brainer for the kids."

בקיצור, במקום שיילכו ללמוד הוא השתמש בכל החסכונות לפתוח המבורגריה. זה הצליח במקרה.

אני מחבב את ההמבורגר שלהם (לא ניסיתי את הנקניקיה), אבל לא הייתי בונה על שום דבר 'ארטיזנלי' ברשת יותר, גם לא הבייקון. יש להם כבר סניפים בכל העולם, אני מאמין שבשלב זה הכל mass produced לחלוטין. 
לצפיה ב-'תודה על האינפו!'
תודה על האינפו!
23/07/2017 | 17:08
164
אני מתאר לעצמי שברשת בסדר גודל כזה התיאורים הרומנטים הם בעיקר נחלת העבר. כך או כך המוצר היה טעים והרגיש איכותי, להבדיל מהרבה רשתות אחרות ששם הגידול הביא איתו פגיעה באיכות, אז לפחות על שמירת הסטנדרטים אני מחזיק מהם. 
לצפיה ב-'ABC Cocina של ז'אן ג'ורג''
ABC Cocina של ז'אן ג'ורג'
23/07/2017 | 09:57
325

ז'אן ג'ורג' הוא עוד אחד מהמגה שפים הממושלנים שאצלם לפתוח מסעדה זה כמו אצלי לפתוח בקבוק יין. מסעדת הדגל (הצרפתית) שלו נמצאת בטראמפ טאוור, ליד הסנטרל פארק, ואליה חשבנו ללכת במקום בולי. בסופו של דבר בולי האריכו את מועד הסגירה אז העדפנו במקום לקבל שתי צרפתיות "כבדות" להחליף את הצרפתית במסעדה היותר "קז'ואל" של ז'אן ג'ורג', ABC קוצ'ינה, שמוגדרת כ- Latin American fusion.

המסעדה נמצאת באיזור של היוניון סקוויר, שמאכלס מספר לא קטן של מסעדות טובות. רחוב אחד צפונה אפשר למצוא את נור של מאיר אדוני, שעוד נגיע אליה. האוירה – כמו שרצינו. קליל. שמח. תאורה שיותר קרובה בעוצמתה לבר מאשר למסעדה. יחד עם זאת – את השנדלירים שם לא קנו בוולפסון.

התפריט ברובו – מנות קטנות. אני כמעט בטוח שהמלצר הסביר שמדובר במנות קטנות לחלוקה, המוטו של מסעדנות תל אביב מודל 2017. אבל יכול להיות שחלמתי את זה. לנו זה דווקא התאים: אפשר לדגום הרבה מנות בלי לקרוע את הכיס (רוב המנות בין 10-20 דולר). אין חלוקה לראשונה, עיקרית וכו'. החלוקה היא יותר על פי צורת ההכנה.

פתחנו עם White Shrimp ברוטב Agua Diablo, בננה ושקדים (15). השרימפס עצמו היה משובח, אבל בזאת נגמרה המנה בשבילנו. ברוטב ה"שטני", שאמור היה להיות חריף/חמוץ, היתה גם סוג של מרירות, וכל התיבול שלו היה אגרסיבי מאד. מאד חריף. מאד חמוץ. מאד מריר. חבל, כי המנה נראתה יפה ועל פניו יכלה להיות מאד מרעננת אבל כנראה הביצוע כשל.

ביומיים הראשונים בניו יורק מזג האויר היה חם ונעים, ולכן כנראה בלטו המנות הקרות של התפריט. השניה שהזמנו היתה גספצ'ו של עגבניות ואפרסקים (15). בסאן סבסטיאן המופלאה אכלנו גספצ'ו שמימי שנחו בו ריבועי אבטיח, כך שגספצ'ו עם פירות זה לא דבר מופרך, רק שכאן האפרסק לא ממש בלט. הוא אולי הוסיף עידון מסויים לטעם של העגבניות, אבל זה היה ממש ברמיזה. אם לא היו כותבים אפרסק בתפריט ספק אם היינו מנחשים שיש כאן משהו נוסף.

מעבר לטרוניה הזאת, המרק היתה טעים ומרענן כפי שציפינו. הכמות היתה די גדולה, כך שבשלב כלשהו זה היה too much, אבל נראה לי שזה בגלל שתהינו באוזני המלצר איך נחלוק מרק אז הוא פשוט הביא לכל אחד מאיתנו קערה בגודל המקורי שהיינו אמורים לחלוק, וכך יצא שכל אחד קיבל כמות כפולה ממה שהיינו אמורים לאכול. אבל כל עוד זה טעים – אין לי בעיה עם כמות כפולה.

יחד עם המרק הוגש לחם. לא טרחתי אפילו לצלם אותו, כי הוא היה לא רציני. סתם לחם שאפילו לא חומם ואפילו לא היה פריך. אני בטוח שבמסעדת האם שלו הוא לא הגיש לחם כזה לסוקרים של מישליין שנתנו לו שלושה כוכבים.

שתי המנות הראשונות היו מסקציית ה light and bright, שכוללת בעיקר סלטים ומנות קרות. המנה הבאה היתה מסקציית ה golden & crispy. בחרנו משם מנה של Crab Fritters, מעין קרוקטים של סרטנים עם ציפוי מוזהב (16), שהוגשו עם איולי צ'יפוטלה. זו היתה סוף סוף מנה שאפשר לסמן עליה וי בלי השגות. אכן גולדן. אכן קריספי. 

סקצייה שלמה מהתפריט מוקדשת לטורטיות. בחרנו משם Pork Taco עם אננסים מוחמצים וצ'ילי (18). הוגשו שתי טורטיות אישיות ממולאות בבשר מפורק שהיה מאד טעים. האננסים הוסיפו את שלהם והצ'ילי נתן פיקנטיות במידה. אפילו העלעלים הקטנים החמיאו. עוד מנה מוצלחת מאד.

לסיום הזמנו מסקציית ה grilled & roasted מנה של תמנונים על הגריל ברוטב עם טעם מעושן. עוד היו שם עגבניות מיובשות ומעין צ'יפסונים קטנים כאלה שהוסיפו חריפות ועלעלים שהוסיפו ירקרקות. גם כאן האוקטופוס היה ללא רבב, והמנה עצמה היתה בסדר גמור. הדבר היחיד שקצת הפריע, וכנראה שזה כבר עניין של טעם אישי, היה סוג של מרירות כמו של לימון כבוש, שזה אותו טעם שיש בסנדביצ'ים התוניסאים ושיותר מדי ממנו הורס מבחינתי את הסנדביץ'. כאן זה לא עבר את הגבול אבל בכל זאת הפריע לי.

בשלב הזה סיימנו, גם כי היינו מלאים מדי וגם כי הקינוחים לא קרצו יותר מדי.

בוטום ליין – היה כיף, אוירה נחמדה, אבל אם להיות לגמרי כנה – משף שהוא "מוסד" בניו יורק ציפיתי שכל מנה תצלוף, וזה לא קרה. היו כאן שתי שצלחו בכבוד את הסטנדרד (הטורטייה והקראב פריטרז). שתי מנות נוספות (הגספצ'ו והאוקטופוס) שהיו יכולות להיות פגז אבל בסופו של דבר היו רק "בסדר". ועוד מנה אחת (הווייט שרימפ) שמסיבה לא ברורה כשלה לחלוטין.

אני שמח שהלכנו לשם כי האוירה התאימה לנו וסך הכל זה לא שממש סבלנו. אבל בפעם הבאה כנראה שבכל זאת נרצה לנסות ללכת לאחת המסעדות הצרפתיות שלו ולראות איך הוא במגרש הביתי שלו. אני רוצה לקוות ששם הרף הרבה יותר גבוה, כי גם המחירים שם בהתאם. 
לצפיה ב-'NUR של מאיד אדוני'
NUR של מאיד אדוני
23/07/2017 | 10:09
1
412

סיפור שכבר בטח סיפרתי שמונה פעמים, על ארוחת יום נישואים שעשינו ב"כתית" לפני כמה שנים. המלצר שלנו היה כנראה חדש, והתקשה לקלוט את ההסברים על אחת המנות ("ים כתום" אם אני זוכר נכון), אז במקום לנסות לשנן לו עוד פעם מאה ואחת מרכיבים מאיר החליט להגיע אלינו לשולחן ולהסביר בעצמו. בשבילי זו היתה כמובן התרגשות גדולה.

סיפרנו לו שאנחנו חוגגים יום נישואים והוא איחל לנו לבוא לחגוג אצלו כל שנה. מה שעבר לי בראש היה שהלואי שיכלתי לפרגן לעצמי כל אירוע לחגוג בכתית. מי היה מאמין אז, לפני כמה שנים, שבשביל לחגוג יום נישואים אצל מאיר יהיה גם צורך בכרטיס טיסה לניו יורק.

אבל מסתבר שהחיים מפתיעים לפעמים, ולא רק שצריך כרטיס טיסה אלא גם להזמין הרבה זמן מראש. 30 יום לפני, מועד פתיחת ההרשמה לאותו יום, אם מחכים יותר מדי – נשארים שולחנות רק בשעות לא אטרקטיביות. כמה ימים אחרי זה יש סיכוי שגם זה לא יהיה. אבל חצות של ניו יורק זה שבע בבוקר של ישראל, כך שאם עושים את ההזמנה באתר על הבוקר – אין שום בעיה.

המסעדה נמצאת, כאמור, ביוניון סקווייר, בשכנות צמודה ל Garmercy Tavern הותיקה. סמוך לכניסה הישיבה היא על הבר. בהמשך יש שולחנות סך הכל מסעדה לא מאד גדולה במונחים ניו יורקים, אבל ממש לא כוך.

האוירה, בדומה לקוצ'ינה, תוססת ורועשת. עם זאת, בניגוד לקוצ'ינה, האקוסטיקה מאד בעייתית. לא הייתי אומר שחייבים לצעוק אבל בהחלט שחייבים לדבר בקול רם. גם עם המלצרית, גם אחד עם השני. לטעמי, זה פוגם. חלק מהכיף של מסעדה זה לשבת בנחת אחד עם השני. אם חייבים לדבר בקול רם – זה כבר לא לשבת בנחת. חבל.

הקהל – מאד מגוון. אי אפשר לפספס את העברית. בלא מעט שולחנות זה "מעורב": אמריקאים וישראלים. הצוות רובו ככולו אמריקאי. הישראלים היחידים הם מלצרית, טבח אחד ומאיר, אם הוא נמצא. כשהיינו הוא אכן היה, אבל לא יצא מהמטבח. חבל, דוקא רציתי לספר לו את האנקדוטה על היום נישואים.

התפריט של נור הוא ממש לא כתית. מדובר ב"מזללה" עם אדפטציה לניו יורק. גם האוירה במקום, מן הסתם, זה מזללה פרופר. ממש לא כתית. זה די מתבקש, כי באופן טבעי אם כבר יש למאיר אדוני מה לחדש לניו יורקים זה דווקא הטייק המודרני שלו על האוכל ה"ישראלי" ופחות הכיוונים של "כתית". על פי התפוסה – נראה שזה אכן הולך.

ממנות הלחמים פתחנו עם הבייגלה הירושלמי (10) שמוגש עם צלוחית של זעתר וצלוחית של מסבחה עם הרבה מאד טחינה. אני יכול להבין את ההתלהבות של האמריקאים, שמכירים בעיקר את הבייגל הדחוס שלהם, מהבייגלה האוורירי של נור/לחמים. לישראלי הממוצע זה ממש לא הטופ של הבייגלה שהוא פגש בחיים, משתי סיבות. אלף – הוא היה לחלוטין לא פריך, ובשבילי בייגלה לא פריך זה עיין ערך צ'יפס לא פריך. בית – הוא מאד מאד שמנוני, ואני לא מוצא שום סיבה שבייגלה ישאיר אחריו שלולית של שמן. רע זה לא היה, אבל התענגות בצקית גם כן לא.

המנה הראשונה שהגיעה לשולחן: Date Doughnuts. לא יודע למה קראו לזה דווקא דונאט. זו היתה יותר כופתאה מאשר סופגניה. אבל הכופתאה סופגניה הזאת היתה ממש טובה. מילוי של smoked trout ואגוזים טחונים היטב. התלונה היחידה זה הכמות – הייתי יכול לאכול שמונה כאלה ובפועל התחלקתי עם האישה אז יצא לנו אחד לכל אחד.

אמנם המנה מוגדרת כמנה קטנה, להבדיל ממנות חלוקה שמופיעות בסקצייה נפרדת בתפריט, אבל גם המנה השניה שאכלנו היתה מוגדרת כמנה קטנה – ושם היו ארבע כופתאות, שזה כבר מאפשר לכל אחד לקבל שנים ועל כן הרבה יותר הגיוני.

הרוטב הצהוב היה מאד מיוחד: רוטב קארי עם מנדרינה. בניגוד לקוצ'ינה כאן דוקא היה שילוב טוב של מרירות וחמיצות. בקיצור – מנה מוצלחת מאד.

מנה שניה: פאנה-פורי, הבצק המתנפח (האישה טוענת שרושפלד פעם הרבה איך עושים את זה), ממולא בפנים עם יוגורט מוקצף עם בוסט של חריפות נעימה, ולמעלה – מדגמית של סביצ'ה סקאלופ. מנה מאד "מאיר אדונית": הבצק מתפוצץ בפה והיוגורט המעט חריף שניגר ממנו יוצרים שילוב כיפי של טעמים, מרקמים וטמפרטורות.

אם היה משהו שלא ממש הורגש אלו היו הסקאלופ. הכמות הכל כך מזערית שהיתה על הכופתאה הזאת הלכה לאיבוד מול העושר של הכופתאה עצמה. לא חושב שבעיניים עצומות הייתי מבדיל בין מנה שהיה בה סקאלופ למנה שהחליפו בה את הסקאלופ למשהו אחר. בקיצור זה היה טעים, אבל בעיקר בגלל הפאנה-פורי ולא בזכות ה"כתר" שמעליו.

המנה הבאה כבר כן מסקציית המנות לחלוקה: פטה כבד שהוגש בצנצנת ובליווי טוסטים. על פי התפריט עם תאנים ו- Rhubarb שמככב ב-MKR האוסטרלי. אני לא זוכר למה, אבל זו היתה המנה הפחות מוצלחת בארוחה. היה בה משהו מאד "דחוס", נוטה למתקתקות, שפחות אהבנו. דווקא הטוסטונים היו אחלה. סוף סוף פריכות. זו גם היתה המנה היקרה בארוחה, ונראה לי שעליתי פה על משהו: אף פעם המנה היקרה בתפריט לא מצדיקה את מחירה. לא ברור למה.

מנה נוספת היא מנה שכבר הפכה למנת דגל שם: קרפצ'ו חציל (17). לא מפתיע שהיא מאד פופולארית. קודם כל היא מצטלמת נפלא. דבר שני החציל עם הטחינה שהושטח על הצלחת – נותן למנה עידון מאד מוצלח יחסית ל"חיספוס" של מנות החציל בטחינה האופיינית לתל אביביות. הדגמה טובה ליכולת של מאיר לקחת מאכל כל כך נדוש ולעשות ממנו סוכריה.

התמרים לוקחים את המנה לכיוון מעט מתקתק, והפיסטוקים נותנים את שלהם. מנה שמאד כיף לאכול.

הפעם דווקא כן בחרנו קינוח, ועוד הרי ירושלים (14), לא סתם. מזכיר קצת את ה"אדמה" שלא יצא לנו לאכול בכתית, אבל מהתיאורים זה נשמע באותה רוח.

כרגיל אצל מאיר אדוני – ערב רב של אלמנטים בקינוח. ההרים כמובן משוקולד. הסלעים מחלבה. עוד היה שם ארטישוק ירושלמי, קרם פיסטוק וגלידת יוגורט.

בולט במוזרותו הארטישוק הירושלמי, מהאלמנטים שנראה כאילו הוסיפו אותם רק
בשביל להראות שאפשר (מוטיב חוזר עוד יגיע אצל בולי). אבל סך הכל הוא לא הפריע. האישה פחות התחברה לקינוח הזה. אני מאד אהבתי. שתי בעיות שמפריעות לי בקינוחים – זה אלף מונוטוניות, ובית – ה"כבדות" שחשים אחרי שמסיימים אותם. בקינוחים מהסוג הזה - שתי הבעיות נעלמות. זה הכי לא מונוטוני שיש, ולכן מאד כיף לי לאכול את זה ולפגוש בלשון כל פעם ביס קצת אחר. וזה גם ממש לא כבד. מבחינתי – עונג גדול.

בוטום ליין.
בסך הכל ביקור מוצלח. אי אפשר להשוות את הנאת הביקור לא בנור ולא במזללה, לחוויה הטואטלית של כתית בשיאה התל אביבי (את הגירסה של כפר רות לא הכרתי). זה בכל זאת משהו מסוג אחר, אבל לסוגה – אפשר להבין את ההתלהבות שבה התקבלה נור בעיר שראתה כבר הכל.

ה-בעיה העיקרית שלי היתה האקוסטיקה. היה לזה משקל די גבוה בחוויה שבילי. אמנם האוכל זה העיקר, אבל זה לא אוכל רחוב שאתה בא והולך. אתה בכל זאת יושב שם איזה שעתיים כבילוי עם אנשים, ואם קשה לך להעביר איתם שיחה נינוחה – זה יוצר איזה לחץ שגורם לך לרצות לסיים כבר ולהעביר את האזניים למקום שקט יותר (משימה בהחלט לא קלה במנהטן).

אבל אם נתעלם מהאקוסטיקה ונתרכז באוכל, אז למרות שהארוחה לא היתה חפה מבעיות (הדחיסות הלא נעימה של מנת הכבד, הסקאלופ שלא הורגשו, הכמות של הדייט דונאטס) האוכל היה מהנה למדי, והרגשנו שנותרו בתפריט מספיק מנות שמתחשק לנו לטעום בביקור חוזר. אם זה לא היה דורש כרטיס טיסה, אני מאמין שהיינו חוזרים לביקור נוסף.

לצפיה ב-'מה שאני לא אהבתי במנת כבד'
מה שאני לא אהבתי במנת כבד
23/07/2017 | 10:52
276
היה שלא הרגישו בה בכלל את הכבד
זה הרגיש כאילו שמו יותר מדיי שמנת? או מה שזה לא יהיה שטחנו יחד עם הכבד- וכל הטעם של הכבד התפספס לחלוטין..
לצפיה ב-'בולי, ארוחת צהרים'
בולי, ארוחת צהרים
23/07/2017 | 10:54
4
371

לפני שנה אכלנו שם פעם ראשונה את עסקית הצהרים המשתלמת ביקום. לא היה לנו ספק שנחזור, רק שבשביל טנגו צריך שנים ושף דייויד בולי החליט להקשות עלינו ולצאת לשנת שבתון שבמהלכה הוא סוגר את המסעדה כדי להקים במקומה מסעדה חדשה, בקונספט אחר.

לא יהיה מוגזם להגיד שבמשך חודשים עקבנו אחריהם. כל בוקר בנסיעה באוטובוס הייתי פותח opentable ובודק מה המצב. כל פעם זה נראה כאילו זהו, סוגרים. ואז פתאום נפתחים תאריכים חדשים. למרות שראיתי שה opentable מתעדכן מיידית, האישה החליטה שהיא חייבת גם לדגום אותם בטלפון איזו פעם אחת. שלום. מה שלומכם. מה קורה. מה הולך. מה התכניות ליולי. לא יודעים. כמו שאת רואה אנחנו חיים מחודש לחודש.

יום שישי בערב. אחרי שכבר ביצענו את ההזמנה. טלפון בנייד. איזור חיוג 212. האמת נפל לי הלב. אולי בעיה עם ההזמנה עם המלון. אולי משהו התפקשש בלוח הזמנים של הביקור. אני עונה. שלום. מדברים מבולי. לפני כמה זמן התעניינתם על חודש יולי, ועכשיו החלטנו לפתוח גם ביולי אז רצינו לקחת מכם הזמנה.

האישה לא זכרה בכלל שהיא נתנה להם את המספר שלי ולא ברור מאיפה יש להם אותו. אבל לחשוב שמסעדה שלא ממש עומדת ריקה ביום יום תעשה שיחה בינלאומית לישראל רק בשביל לקחת מאיתנו הזמנה כי פעם התקשרנו להתעניין - מבחינתי זה אומר הכל. אין דברים כאלה. אמרנו שכבר עשינו הזמנה באתר, ונשמח להגיע.

שינוי אחד מבורך שהונהג במסעדה: אין יותר צורך בז'קט לארוחת צהרים. רק לערב. חבל שלא ידעתי את זה. היה חוסך לי להסחב לשם עם בגדים מחוייטים ביום הכי הביל שהיה לנו בביקור. חוץ מזה הכל נותר בעינו. חמש מנות פלוס הפתעות בין לבין. 59$ (גבוה רק בקצת מה-55$ של פעם שעברה, אבל גם שער הדולר ירד מאז...). הנמכנו ציפיות. הזכרנו לעצמנו שאין שידורים חוזרים בחיים. וקיווינו שלפחות יהיו שלוש שעות נעימות.

לא עברנו על המנות שבחרנו בפעם הקודמת. העדפנו להגיע טבולה ראסה. בדיעבד, רבות מהמנות שהיו בפעם שעברה חזרו גם הפעם, ודי הפתענו את עצמנו בכך שבחלק גדול מהן חזרנו שוב על הבחירה של שנה שעברה.

זו גם הסיבה שאני אפרט הרבה פחות מבפעם הקודמת. ממילא המסעדה עומדת בפני סגירה, ולמי שממש מתעקש אפשר למצוא בקלות את הדיווח של שנה שעברה.

מנות פתיחה
  • פתיח ראשון: שני לחמי פתיחה. בגטונצ'יק ולחמניית סיידר מתקתקה. שניהם הוגשו חם והיו מוצלחים.
  • פתיח שני: שני סוגים של finger food. פחזנייה (גוז'ייר) עם גבינה וטוויל עם פירה כלשהו ועליו ביצי דגים. מנה זהה לזו שקיבלנו שנה שעברה. היתה ונותרה טעימה רצח, כזו שעושה חשק לעוד.
  • פתיח שלישי: הוגש יחד עם הפתיח הקודם. שילוב של סלמון ואבוקדו. מנה עם טעם כל כך עדין, שבקושי אפשר היה להרגיש שזה אבוקדו. היה לזה טעם לבנדרי במקצת. גם הפתיח הזה היה מוצלח.

מנה ראשונה
  • שנינו בחרנו בתבשיל סלק צלוי על טרין של גבינת צאן. השילוב של הסלק המתקתק עם הקרמיות מהגבינה היה מוצלח. מנה טובה מאד.
מנה שניה
  • שלי: שידור חוזר משנה שעברה, "פלאן" של פורצ'יני. מנה מנחמת קלאסית עם טעמים עמוקים. Golden Princess Crab ששט בה לא הוסיף לי הרבה. מנה נחמדה, אבל בפעם הקודמת היא עשתה לי יותר וואו.
  • של האישה: התיאור היחיד שאני יכול לחשוב זה ענן קוקוס ושום שבתוכו שטה ביצה. היו שם גם ham וארטישוק והשד יודע מה. מנה מאד מאד מיוחדת. תענוג.
  • מנת הפתעה שהוגשה לנו ליום הנישואים. סוג של סלט קלמארי שלא עפתי עליו, למען הכנות.
מנה שלישית - עיקרית
  • שלי: בשונה משנה שעברה ששנינו לקחנו תבשיל לחי בקר, הפעם גיוונתי עם ברווז. עם כל הכבוד לברווז שהובא במיוחד מלונג איילנד והוגש עם רוטב מתקתק זו היתה המנה החלשה והמשעממת בארוחה.
  • של האישה: האישה חזרה על מנת הלחי + ניוקי משנה שעברה. הבשר היה מצויין, רך ברמה שלא דורשת סכין. הניוקי היו במרקם לא מוצלח מבחינתי.
שתי העיקריות לא היו ה"שיא" של הארוחה.

מנה רביעית - קדם קינוח:
  • של האישה: האישה בחרה שוב כמו בשנה שעברה במרק קוקוס קר עם גרניטה אננס וגלידת אמרטו. מהמעט שטעמתי הצטערתי שלא לקחתי את זה. היה טעים אפילו יותר ממה שזכרתי בשנה שעברה.
  • שלי: אני חזרתי על הגרניטה של האוכמניות ופרחי היביסקוס משנה שעברה. אז אהבתי בה את המינון הנכון של החמיצות. הפעם משהו התפקשש להם בהכנה שלה והיא היתה חמוצה ברמות בלתי אכילות. לא הערתי על זה כי גם ככה לא חסר לי אוכל.
אם כבר הזכרנו מקצועיות. בתחילת הארוחה יידעתי את המסעדה על בעיתיות עם אשכולית. בקינוח שרציתי לבחור הוזכר תפוז דם, אבל לא אשכולית. המלצרית שלקחה מאיתנו את ההזמנה היתה מלצרית אחרת מהמלצר הראשון שדיבר איתנו לגבי רגישויות (שירתו אותנו לפחות חמישה מלצרים שונים) ולמרות זאת היא ישר אמרה  בלי למצמץ: סורי, אבל יש במנה אשכוליות. היא לא הציצה בפנקס שלה בשביל זה. היא לא היתה צריכה לשאול במטבח. או את המלצר הראשון. או את השני. היא שלפה את זה כאילו היא מכירה אותי כבר עשרים שנה, וזו, מבחינתי, מקצועיות של מסעדה.

מנה חמישית (קינוח):

• של האישה: קינוח שוקולדי עם הל. אני כידוע לא אוהב טעמי קפה בקינוח, אז הקינוח לא ממש דיבר אליי.
  • שלי: בגלל שקינוח אחד נפסל בגלל הרגישות ועל הקינוח של ההל עשיתי פרצוף, המלצרית הסכימה שאבחר כל קינוח אחר מהתפריט וכך זכיתי לקבל קינוח מהתפריט הרגיל. לצערי כבר הייתי מותש מלרשום בדיוק מה יש שם. הדבר העיקרי שאני כן זוכר זה אבוקדו. אבל מעבר לזה נתנו את הטון שם פירות טרופיים וטוויל משומשם וסורבה כלשהו וחבל שלא רשמתי כי אם בכל הארוחה הזו היתה מנה אחת שהיתה wow על אמת – this would be it. לגבי האבוקדו - אם היו מורידים אותו הקינוח היה טעים לי באותה מידה. הוא לא הפריע, ואני מבין את הגימיק הזה של לכלול בקינוח משהו שלא נראה הגיוני ובכל זאת משתלב טוב. אלמנט ההפתעה הזה "עושה" לך משהו. אבל גם אם נשים את האבוקדו בצד – זה היה קינוח מרענן, מתוק/חמוץ במידה, קליעה בול, והמנה שאני הכי אזכור מהביקור הזה שלנו בבולי. 

כמובן שהביאו לי גם קינוח אקסטרה ליום ההולדת. וכמובן שהיו גם השוקולדים שאחרי הקינוח. הפעם בצלוחית, לא במתקן של הצלחות סבתא של שנה שעברה (אולי מכרו אותו, הם בכל זאת אמורים לסגור מתישהו). וכמובן שאיש הלחמים הגיע עם העגלה וסיפר לנו על עשרה סוגי לחם שמהם אנחנו אמורים לבחור כמה שבא לנו. ואיך אפשר בלי העוגה לדרך. כל זה, כאמור, בפאקינג 200 שקלים לאדם (לא כולל יין). תקשיבי טוב, תל אביב: מאתיים שקלים לאדם.

איך נסכם.

אז ככה. כצפוי, הביקור השני היה בשבילי פחות wow מהראשון. לא סתם בדיווח של שנה שעברה המלצתי למי שלא היה שם לא לקרוא את הפירוט המלא של הארוחה. יש משהו באלמנט ההפתעה של כל השפע הזה שאתה לא מצפה לו שמוסיף לחווייה הכוללת של הארוחה הזאת.

על אחת כמה וכמה אתה לא מצפה לזה מארוחה עיסקית של פחות מ-60$, כשברוב המסעדות ברמה הזו (וחיפשנו לא מעט) נותנות תמורה של 2-3 מנות לכל היותר, או משהו די קמצני. כשנוחתת עליך עוד מנה ועוד מנה ועוד הפתעה ועוד איזה משהו – זה עושה חלק מה-wow. בביקור חוזר במקום, אלמנט ההפתעה נמחק.

מבחינת האוכל: רוב המנות שאכלנו בשתי הארוחות שם היו טעימות. בפעם הראשונה רמת הדיוק היתה גבוהה יותר. הפעם היו יותר פיספוסים מפעם שעברה, אבל עדין המאין מאד חיובי. יש לציין שהמנות שם הם לא מהסוג של מנות שיש בהן טוויסט כלשהו שמעיף לך את הסכך או שמקפיץ לך את הלשון עם איזה מרכיב לא צפוי. זה מוצלח בעיקר בגלל שאתה מקבל מנה שכל החלקים שלה מוצדקים והולכים היטב ביחד. 

גם אם המסעדה היתה ממשיכה, לא היינו מגיעים אליה לביקור שלישי. היעדרו של אלמנט ההפתעה והעובדה שחלק גדול מהמנות (והבחירות שלנו) חזרו - הופכות ביקור שלישי למיותר, וגסטרו אם הייתי מבקר לפני ששאלת אם לעשות ביקור שלישי שם או לא - הייתי ממליץ לך חד משמעית לוותר ולנסות משהו אחר. 

אני גם מאד מבין את דייויד בולי שרוצה משהו חדש. אמן אמיתי תמיד יעדיף לחפש ריגושים חדשים על פני לייצר בפעם ה-5000 את הפורצ'יני פלאן המושלם. למרות זאת עצוב שהמסעדה נסגרת, בעיקר לטובת מי שאף פעם לא ביקר בה. הזיכרון שלנו מהמסעדה תמיד ייצר את האסוציאציה למסעדה שמצליחה לספק חוייה אוכל טוטאלית ומלוטשת עד הפרט האחרון בלי לתצטרך למשכן את הבית כדי להתנסות בה, ואני מסיר את הכובע לבולי על זה.

מקווה שהמסעדה העתידית שלו תספק חוויה לא פחות טובה. 
לצפיה ב-'בפעם השלישית דוקא חידשו-לא קבלנו עוגה '
בפעם השלישית דוקא חידשו-לא קבלנו עוגה
23/07/2017 | 15:15
1
182
נהניתי לקרוא ולהיזכר , אחפש אחכ את הפנקס בו רשמתי מה אכלנו ואשווה 

לצפיה ב-'כנראה נשרפה להם... אנחנו קיבלנו '
כנראה נשרפה להם... אנחנו קיבלנו
23/07/2017 | 16:10
163
אותה עוגה כמו פעם שעברה. בשקית של בולי.
גם הפעם לא ממש אכלנו אותה, אבל הערכנו את המחווה.
לצפיה ב-'חלק מהבעיה המובנית בשיבה למסעדה שהיתה וואוו בפעם הראשונה'
חלק מהבעיה המובנית בשיבה למסעדה שהיתה וואוו בפעם הראשונה
25/07/2017 | 09:23
1
136
זה קרה לנו הרבה פעמים והפנמנו את זה 
היינו בבולי כמה פעמים ותמיד נהנינו (כן יש תמיד מנות פחות מוצלחות) בטח בVFM
ואם היא תשאר פתוחה עד לפעם הבאה בנ"י נלך אליה שוב
כך גם במומפוקו קו
לעומתן ברנרדין שהיתה קבועה אצלנו קיבלה מאיתנו "חופשה" בשנים האחרונות אבל באין "בולי" נשוב אליה לראות מה התחדש
לצפיה ב-'היפוטתית… '
היפוטתית…
25/07/2017 | 17:37
98
אם היא לא היתה נסגרת, ואם היינו מזדמנים לשם לעיתים קרובות, אז תמיד אפשר לפסוח עליה פעם פעמיים ואז אם יש געגועים לחזור אליה שוב. בתקווה שגם יותר מנות יתחלפו. 

בפועל…  עד שנחזור לניו יורק אני מאמין שהמסעדה החליפית שלו תפעל. 

בכל מקרה גם הביקור הפעם נרשם כמוצלח. זו באמת אחת המסעדות היותר מוצדקות שיש. 
לצפיה ב-'קראתי בשקיקה את הדיווחים ותודתי על הפרוט המשובח, כרגיל'
קראתי בשקיקה את הדיווחים ותודתי על הפרוט המשובח, כרגיל
23/07/2017 | 12:59
1
167
יותר מכל עניין אותי הדיווח מנור.
בהזדמנות זו מאחל לכם שנים רבות של ביחד בהנאה ובבריאות.
לצפיה ב-'תודה!!!'
תודה!!!
23/07/2017 | 13:58
104
אמן ואמן
לצפיה ב-'שיהיה לכם במזל טוב'
שיהיה לכם במזל טוב
23/07/2017 | 21:01
113
עם כל הסידורים וימי ההולדת.
לצפיה ב-' על הדיווחים ושוב '
על הדיווחים ושוב
24/07/2017 | 08:35
2
113
אעלה את השירשור לקישורי הפורום.

התיאור של הארוחה שלכם בבולי, נהדר. בולי היא אחד הפיספוסים שלי בחיים. כשאגיע יום אחד לניו-יורק, היא כבר לא תהיה
דרך אגב, אני תמיד זוכרת להגיד שאני לא אוכלת חריף, ושוכחת שאסור לי אשכוליות

לצפיה ב-'בזכות האשכוליות'
בזכות האשכוליות
25/07/2017 | 17:40
1
127
זכיתי לקינוח מדהים והמנה שהיתה הכי וואו בביקור שלנו שם הפעם. היה שווה לזכור.
לצפיה ב-''
26/07/2017 | 07:51
5
לצפיה ב-'תודה על דיווח מושקע ומזל טוב!'
תודה על דיווח מושקע ומזל טוב!
24/07/2017 | 11:10
23
לצפיה ב-'תודה רבה וגם '
תודה רבה וגם
26/07/2017 | 21:40
52
נהניתי גם מהכתיבה וגם מהתמונות.
שתזכו לעוד הרבה שנים מאושרות יחד
לצפיה ב-'נראה מעולה ומוצלח ברכות על כל החגיגות '
נראה מעולה ומוצלח ברכות על כל החגיגות
30/07/2017 | 15:55
3
לצפיה ב-'יש במדריד מקומות בסגנון סרווסריה קטלנה (ברצלונה) ?'
יש במדריד מקומות בסגנון סרווסריה קטלנה (ברצלונה) ?
24/07/2017 | 16:17
9
77
לצפיה ב-'בדוק את הכתבה הזאת'
בדוק את הכתבה הזאת
25/07/2017 | 15:36
5
135
שעלתה ב- YNET אתמול במיוחד בשבילך:
לצפיה ב-'ראיתי אותה, משום מה אני לוקח את YNET בערבון מוגבל'
ראיתי אותה, משום מה אני לוקח את YNET בערבון מוגבל
25/07/2017 | 16:41
2
105
לא מעט המלצות על מקומות תיירותיים ולא מלהיבים, מעדיף עצות מאנשי הפורום ,הוכיחו את עצמם לא מעט פעמים ...
לצפיה ב-'את YNET אתה יכול לקחת בערבון מוגבל'
את YNET אתה יכול לקחת בערבון מוגבל
25/07/2017 | 16:51
1
177
על יוסי בוזנח אתה יכול לסמוך, במיוחד בכל האמור לאוכל ואלכוהול, ובמיוחד בספרד.
לצפיה ב-'אוקיי, אקח את הרשימה ברצינות עכשיו '
אוקיי, אקח את הרשימה ברצינות עכשיו
25/07/2017 | 16:59
42
לצפיה ב-'נראה טוב חבל שלא פורסם לפני שנסענו :('
נראה טוב חבל שלא פורסם לפני שנסענו :(
30/07/2017 | 15:59
1
7
לצפיה ב-'אם כבר נסעתם, יש המלצות ?'
אם כבר נסעתם, יש המלצות ?
31/07/2017 | 14:08
10
בתי קפה, מקומות כיפים או סתם כמה פנינים...
לצפיה ב-'מדריד שונה קצת באופן השימוש'
מדריד שונה קצת באופן השימוש
31/07/2017 | 17:19
2
31
היא (ברובה הגדול) לא דיסנילד לתיירים ויש בה תרבות אותנטית של טאפאס שלא הייתה קיימת למעשה בברצלונה. במקום ללכת למקום אחד שמספק הכל החל מפירות ים וכלה בקרוקטים מטוגנים, עוברים ממקום למקום, שותים קצת ואוכלים קצת כשכל מקום ידוע בד"כ במנה אחת או שתיים, או שמחליטים מראש על מסעדה לארוחה רצינית (או גם וגם) 

אם תגדיר קצת יותר טוב איזה אלמנטים אתה מחפש אשמח להמליץ.

נ.ב. הרשימה של בוזנח די דלוחה, האמת. היה יכול להתאמץ יותר.
לצפיה ב-'מחפשים בעיקר 2 סוגים של מקומות'
מחפשים בעיקר 2 סוגים של מקומות
01/08/2017 | 14:32
1
17
1. מעין מסעדת טאפאסים עם אוירה כיפית אבל אוכל לא מתחכם, נהייה 4 אנשים ושניים מהם קצת בעייתיים באוכל (זה אני לא אוהב וזה לא טעים לי וכו')

2. מסעדות פשוטות , סוג של ביסטרו כאלה שיש בהם מבחר נחמד (פסטה, דג וגם סטייק)
לצפיה ב-'האם למשל התפריט הזה '
האם למשל התפריט הזה
02/08/2017 | 02:11
10

יעבור את הבעייתיים בשלום? 

לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
23/07/2017 | 06:21
20
25
לצפיה ב-'בשר ועוד בשר מהמטבח '
בשר ועוד בשר מהמטבח
23/07/2017 | 09:16
338
ביקור באיטליז (איתן סרוסי, באר שבע) הניב המבורגרים בשר אנטרקוט שהוכנו מדיום רייר
על מחבת יציקה גלי.  לטעום ולא להאמין לטעם הבשרי המעולה שמתחרה בכל המבורגריה
אמריקאית בה סעדנו מוקדם החודש. נלווה אליהם סלט ירוק מתובל בשמ״ז ובמיץ לימון מהחצר.
את חזות העוף שקניתי שם סיוודתי (מלשון סו ויד) עם רוטב אסייתי והקפאתי לשימוש מיידי בהמשך.
בשישי בבוקר התייצבתי בחנות הטיב טעם (גן עדן שיכול להתחרות עם כל סופר אמריקאי) וקניתי כבדי עוף
(רק הבהירים!), צלעות ללא עצם שנטחן וכמה בקבוקי בירה וייטשאפן וסיידר דנית.
מהטחון הכנתי סוגו בקר עם פומרולה תוצרת בית מועשרת בפורצ׳ני יבשים שהיווה ארוחת צהריים
של שישי (עם פסטת פרפרים ומלא פרמזן מגורר)
את הכבדים אכלנו אתמול - הרבה בצל מקורמל, גפרורי זוקיני וכבדים על מחבת לוהט בתוספת סוכר
חום, רוטב טריאקי ומעט רוטב סויה. וכמובן פלפל שחור מגורר טרי (שהבאתי מ - קלוסטיאן).
את מלאי הבייגלה  על בסיס מחמצת וקמח מלא השלמתי הבוקר.
את הזמן שבין בישול לאכילה ובין אכילה להתאוששות מהחום הקדשתי
לחפירה במחשב כדי למצוא 10 מסעדות לפחות - מהן בונציה ומהן סביב לאגו דהי גרדה. (;
לצפיה ב-'שבת בבית בבישולי מה שיש בפריזר ואוכל לילדים מפגרים '
שבת בבית בבישולי מה שיש בפריזר ואוכל לילדים מפגרים
23/07/2017 | 11:38
305
בתחילת השבוע אמרתי לאחים שלי שאבא שלי מגיע לשבת שיבואו לארוחת שבת.
לא חשבתי על זה שברביעי אני ממריאה, לא חשבתי על זה אני כבר חודש לא זכיתי למנוחה הולמת ובטח שלא חשבתי שיגיעו. הגיעו ובהרכבים מלאים + נספחים.
ישר ננכסתי להיסטריה (התשישות משפיעה), בסופר נרגעתי.
הכנתי שניצל דג למנה ראשונה, כרובית מטוגנת (בן אחי אוהב כרובית רק מטוגנת, בעצם כולם אוהבים כרובית מטוגנת), פסטלים (המשולשים של שלושת האופים) לצמחונים ולבעלי שלא אוכל דגים עם טחינה.
לעיקרית פרגיות במחבת ופסטה ברוטב עגבניות. שני סלטים בצד, כרוב ירוק וגזר כולם היו מבסוטים.
קינחנו בתאנים, אבטיח ועוגת שוקולד מושחתת.
לא נשאר פירור.
אתמול בערב שניצלים ופתיתים ואורז.
לא נשאר הרבה בפריזר לקראת הנסיעה.
לצפיה ב-'האוכל הכי טעים הוא...'
האוכל הכי טעים הוא...
23/07/2017 | 21:18
3
383
כבר גיליתי מזמן, בתקופה הארוכה והארורה בה נתקעתי בארץ מסיבות שונות, שבעוד מסעדות פה נוטות הרבה פעמים לבאס ולעצבן אותי (בשירות גרוע, בתמחור רע, באוכל לא מרשים, בבייקון טלה...), הרוב המשמעותי של חוויות האוכל הטובות שלי בשנה הזו היו בבישול ביתי. 
אז בשישי בטוויסט של הרגע האחרון נחתה עלינו ארוחה בסגנון אסייתי אצל קרובים. נפלאה מכל היתה המנה הראשונה, שנראתה כמו ציור על הצלחת (שעזרתי לסדר לפי הוראותיה המדוקדקות של המארחת) במקלונים של גזר, עיגולי מלפפון, בוטנים שבורים, "ענן" של אטריות שעועית, חתיכות שייטל משובח ורוטב דליל אך מצוין שמחבר הכל, ובכל ביס יש מרקמים וטעמים אחרים. 

בקפיצה לחברה טבעונית ישבנו בערב סביב עלי גפן שהיא הכינה, חלק במילוי אורז וקינואה וחלק במילוי פריקי, ושניהם עם המון ירוקים ולימון (גרידה ומיץ). בצד טחינה טובה עמוסת עירית, ועוד קערה גדולה של סלט מהזן האהוב עליי בקיץ - מלא מלא עשבים מכל הסוגים, צ'ילי טרי, שקדים קלויים, קצת גרגירי חומוס, לימון ושמן זית. כמה פשוט, ככה מענג. 

לצפיה ב-'אולי שתקים מסעדה'
אולי שתקים מסעדה
24/07/2017 | 00:39
75
לצפיה ב-'מזדהה אתך ולא, אל תקים מסעדה '
מזדהה אתך ולא, אל תקים מסעדה
24/07/2017 | 03:10
225
כשם שאני לא אפתח מאפייה.
הבישול הביתי כל כך  מוצדק וזמין עכשיו, יותר מאי פעם.
מפגשי אוכל עם חברים יענו גם לצורך לצאת מפעם לפעם את הבית.
לצפיה ב-'אל תפתח מסעדה.'
אל תפתח מסעדה.
24/07/2017 | 03:43
230
זוגתי לא אומרת לי מה לאכול ואיך.
היא מבשלת את מה שנראה לה כפי שאני מבשל את מה שבא לי.
אנחנו פשוט אוכלים כי זה אוכל, לא מדברים על זה יותר מדי. רק מוודאים שטעים לכל אחד.אלוי פירושו טעים. אלוי מאק פירושו טעים מאוד. זה כל הסיפור. היא אוכלת את האוכל המערבי שלי,
אני אוכל את האוכל התאילנדי או הסיני שלה, לפעמים אני מבשל תבשיל תאילנדי, בשורה התחתונה הכל יוצא די בסדר.
לצפיה ב-'אוכל מכאן ומשם'
אוכל מכאן ומשם
24/07/2017 | 06:10
2
309
בשישי נסענו לכפר הס למין יריד קטן של דוכני אוכל במקום שנקרא המכולת. במקום יש דוכנים קבועים של מוצרים שונים, ובשישי התארחו בו גם דוכן של פרעצלים ולחמים של ערן שרויטמן, דוכן של סול פיצה, דוכן של מחלבת בארי ולילוש קונדטוריה - שתיהן מקיבוץ בארי.

קנינו 3 פרעצלים מאורכים של שרויטמן, פלעצלעך בצל ופרג ועוגת ריקוטה של לילוש, וקצת גבינות של מחלבת בארי.

בבית הוספנו לקניות, עגבניות שרי מצויינות מגן-יאשיה, והכנו לנו ארוחת צהריים לתפארת.

בערב התקיימה מסיבת יום הולדת של חמתי. מסיבה בסגנון רוסי, במסעדת פנורמה בעכו. האווירה היתה מצויינת, המוסיקה נחמדה ומרקידה והשירות היה סביר. האוכל היה בשפע, אבל פחות מוצלח. חלק ניכר מהאוכל שחה בשמן, הבשר היה חסר טעם, וחבל היה לי שכמויות כל כך גדולות שלו לא נאכלו.

הדבר החמור ביותר היה שעישנו בכניסה לאולם. כשהתלוננו בפני מנהל המקום, הוא משך בכתפיו ולא עשה דבר. היות שהיה זה יום ההולדת של חמתי, לא עשינו עניין, ופשוט דרשתי ממנו שלא יעשנו באולם עצמו.

בשבת נשארנו בבית, אכלנו שאריות, והתמזגנו בין כביסה לכביסה.
לצפיה ב-'מעניינת אותי דעתך על הפרעאצלים '
מעניינת אותי דעתך על הפרעאצלים
24/07/2017 | 13:50
1
180
בצילומים הם נראים מושלמים.
לצפיה ב-'אני מכירה אותם מאורקה'
אני מכירה אותם מאורקה
24/07/2017 | 14:17
191
ומתגעגעת אליהם מאד, כמו למנות נוספות מאורקה

קוראים להם פרעצלים אבל הם מעוצבים כלחמניות עם שפיצים, אפויים בדיוק במידה הנכונה עם קראסט חום ויפה, ותוך רך וטעים.
לצפיה ב-'ביקור ראשון (כנראה גם אחרון) במיטבר (סניף ת"א, כיכר רבין)'
ביקור ראשון (כנראה גם אחרון) במיטבר (סניף ת"א, כיכר רבין)
25/07/2017 | 02:00
9
330
קראתי ביקורות (גם כאן) על סטייקים משובחים במיוחד והציפיות היו גבוהות, אבל לא מצאנו שם שום בשורה מיוחדת. הבשר היה בסדר גמור, לא נפילה, ואין ספק שהם יודעים לבצע כהלכה את מידת העשייה (אם כי בסטייק גדול זה ממוצע; היו אזורים חרוכים בקצוות, שאני לא מסוגלת לאכול, ומנגד אזורים די רייר) אבל בשורה התחתונה – לא איכותי/טעים יותר ממסעדות בשר אחרות, ולעומת זאת יקר יותר מששילמנו עד היום (במקומות זולים יותר, מן הסתם... יש גם יקרים לא פחות, כמובן). 

התוספות היו די סתמיות ומאכזבות – צ'יפס סטייל מקדונלדס (זה בפני עצמו לא רע בעיניי, אבל הוא היה פחות טעים ופריך... ובאופן כללי לא מלהיב) וגרטן תפוחי אדמה שהיה קטן וסתמי. 

תחושת הנמנום שאחזה בנו בתום ארוחה כבדה (בשר, תפוחי אדמה, רוטבי שמנת) לא השתפרה לנוכח התאורה העמומה. כמו כן יצויינו לרעה סכינים לא מוצלחים שהתקשו להתמודד עם הסטייק וגרמו לנו לעמול קשות על החיתוך. מפתיע שמסעדה ברמה כזאת לא יכולה לדאוג לסכיני סטייק איכותיים. יצוין לטובה השירות האיכותי והסבלני, והגשת מים צוננים מיד לאחר ההושבה לשולחן . כן ירבו.

לסיכום, לא מקום בשבילי. לא חושבת שאי פעם שילמתי 200 ש"ח לארוחה לאדם (כולל טיפ, מודה) ולא יצאתי ממש שבעה או מרוצה. מנגד, אני לא מרבה לאכול בת"א, כנראה גם זה חלק מהסיבה. שותפי לארוחה טען שב"לימוזין" (רמת ישי) היינו מקבלים יותר ומשלמים פחות (לא יכולה להשוות, טרם ביקרתי שם). לא שזה עזר לנו, כי הפעם היינו בת"א... אבל בפעם הבאה נסתפק במשהו צנוע יותר בכרך הגדול (גם אם זה אומר לוותר על בשר). בעיניי לא באמת שווה לשלם מחירים כאלה על סטייקים כשאפשר לאכול בשר טעים לא פחות במחירים נמוכים יותר.
לצפיה ב-'האנטריקוט הכי טוב בארץ.'
האנטריקוט הכי טוב בארץ.
25/07/2017 | 06:43
5
288
מלימוזין לא התלהבתי, אבל הייתי שם רק פעם אחת אז אני לא רוצה להזדרז ולשפוט. במיטבר הייתי המון פעמים, הסטייק תמיד היה מעולה, ולא נתקלתי בסטייק כזה בארץ. את הצ'יפס יש לטבול ברוטב שלוקחים עם הסטייק (שמנת פטריות או שמנת פלפל), אבל לא באים לשם בשביל התוספות.
לצפיה ב-'אולי, אבל לא אכלנו אנטריקוט... זה נתח שמן יחסית'
אולי, אבל לא אכלנו אנטריקוט... זה נתח שמן יחסית
25/07/2017 | 10:56
4
209
הם דווקא לא מציעים לטבול את הצ'יפס ברוטב שמנת אלא מביאים איתו רטבים אחרים... ובהתחשב בכך שהבשר כבר מגיע עם רוטב שמנת כבד ליד (ולא צ'ימיצ'ורי קליל יותר) והיה גם גרטן, יש גבול לכמות השמנת שאני יכולה לאכול בבת אחת לפני שזה יעשה לי רע (זו גם ככה ארוחה כבדה). באופן אישי צ'יפס ברוטב שמנת לא מדבר אליי, וכשהצ'יפס לא מוצלח בעיניי אני מעדיפה לא לאכול ממנו וחסל במקום להטביע אותו בעוד שמן. הגישה שלי למזון משמין בפרט ולא בריא בכלל היא שהוא חייב להצדיק את עצמו, ואני לא אוכל רק כי זה כבר על השולחן.
לצפיה ב-'אה, נו, לא אכלתם אנטריקוט, לא אכלתם במיטבר.'
אה, נו, לא אכלתם אנטריקוט, לא אכלתם במיטבר.
25/07/2017 | 11:04
3
232
הצ'יפס שלהם מצוין בעיניי (ולא שמנוני מדי בכלל), והרוטב פשוט משדרג אותו. לא חייבים, כמובן (וגם לא חייבים לשים את הרוטב על הבשר... אני באמת אוכלת את הרוב בלי, ורק פעם בכמה ביסים טובלת קצת, פשוט כי הרטבים מאוד טעימים).

אין לי מושג איך הבשר שלהם פרט לאנטריקוט ולצלעות (ולאנטריקוט פרוס) כי מעולם לא ניסיתי אותו (וגם את הצלעות והאנטריקוט הפרוס ניסיתי רק כי חבר שלי/בעלי בהמשך הזמין את האנטריקוט ויכולתי לחלוק איתו, אחרת הייתי מזמינה שם רק אנטריקוט לעד).
לצפיה ב-'רק שכן אכלנו במיטבר... והם לא מגישים רק אנטריקוט'
רק שכן אכלנו במיטבר... והם לא מגישים רק אנטריקוט
25/07/2017 | 11:17
2
67
לצפיה ב-'וואלה, טעות שלי. חשבתי שלא אכלתם במיטבר.'
וואלה, טעות שלי. חשבתי שלא אכלתם במיטבר.
25/07/2017 | 11:21
1
70
לצפיה ב-' חשבת שלא אכלנו את המנה ה"נכונה"... וזה לא רלוונטי'
חשבת שלא אכלנו את המנה ה"נכונה"... וזה לא רלוונטי
27/07/2017 | 00:12
95
כי, כאמור, לא כולם אוכלים אנטריקוט ומסעדה לא נמדדת רק ע"ס מנה אחת, טובה ככל שתהיה (ואגב, הם עצמם אפילו לא המליצו באופן מיוחד דווקא על האנטריקוט).
לצפיה ב-'גם אני לא נהניתי מהבשר בלימוזין'
גם אני לא נהניתי מהבשר בלימוזין
25/07/2017 | 07:35
2
280
הנתחים שקיבלתי לא היו מיושנים דיים.

יש הבדל מהותי בין הצ'יפס במיטבר לצ'יפס במקדונלדס - במיטבר הצ'יפס עשויים מתפוחי אדמה בלבד.
לצפיה ב-'כבר היינו בדיון הצ'יפס, והבהברתי שלא אכפת לי; רק מבחן התוצאה'
כבר היינו בדיון הצ'יפס, והבהברתי שלא אכפת לי; רק מבחן התוצאה
25/07/2017 | 10:51
207
קובע, והצ'יפס שלהם לא היה שוס מבחינתנו.
לצפיה ב-'למרות שאני מאוד אוהב את מיט בר, הצ'יפס שלהם רופס '
למרות שאני מאוד אוהב את מיט בר, הצ'יפס שלהם רופס
25/07/2017 | 15:46
169
ומזכיר מאוד בטעמו ומרקמו את מקדונלד'ס. 
לצפיה ב-'בופה בראנץ' שישי בפורמנ'ס- קרית חיים'
בופה בראנץ' שישי בפורמנ'ס- קרית חיים
25/07/2017 | 13:04
277
התמונות בעמוד הפייסבוק של המקום היו נראות מפתות ביותר ועל כן למרות הנסיעה החלטנו לרדת לבדוק.

המקום קטן יותר ממה שעובר בתמונות כמובן וכך גם הבופה אך בהחלט היה מגוון ועשיר מאוד. כשהגענו (ללא הזמנה) לא היה מקום בפנים אז הושבנו בחוץ בהבטחה שכאשר יתפנה מקום נעבור.

שילמנו 100 ₪ לאדם, קיבלנו כל אחד צלחת לא גדולה אבל מספקת, גישה חופשית לבופה כמובן, ביצים לבחירה, שתיה קלה וחמה (ממכונת נספרסו או משהו בסגנון).

החלק המלוח היה מאוד טעים, סלטים מורכבים ומיוחדים, טוסטונים עם קונפי שום או סלמון מעושן, אנטי פסטי, מאפה בלקני, מק&צ'יז, מטבלים, גבינות טובות כמו גרוייר וקממבר ,לחמים אפויים במקום, באמת סך הכל טוב מאוד.

לצערי בשלב הזה השירות קצת התחיל לצלוע. נמצאים במקום זוג הבעלים (לא יודעת אם זוג נשוי או אח ואחות) שתי מלצריות וההורים של אחד מהם או שניהם. המלצרים קצת שכחה מהיושבים בחוץ וחיכינו זמן רב למילוי שתיה עד שבסוף נכנסנו לקרוא למלצרית. אז יצא האב והציע לזוג לידנו להיכנס פנימה, הפנינו את תשומת ליבו לכך שאנחנו הגענו קודם והובטח לנו להיכנס אז אמר שיבדוק וחזר ובאמת הכניס אותנו. לאחר מכן היינו גם עדים למריבה בין האב לאחת מהבעלים לגבי מיקום שולחן, כך שהם לא מצוות המלצרים ולא ממש מתקשרים איתם, מצד שני גם אין להם מנדט להלחליט כמו לבעלים ואז נוצרים בלבולים ואי-נעימויות. הריבים המשפחתיים האלו אולי חמודים באיזו מסעדה טוסקנית קטנה פחות בבית קפה בקרית חיים.

אבל החלק הכי מאכזב היו הקינוחים. הם פוטוגניים נורא ומגוונים יחסית אבל לא קלעו בטעם. פאי לימון- בזיליקום שהוא הקינוח האהוב עלי היה מר מהשתלטות של הבזיליקום, עוגת גבינה אפויה עם תחתית רטובה לגמרי, פאי מנגו ופאי פירות יער מתוקים מידי וקואסונים שהרגישו מפילו ולא בצק חמאה עשיר. כן הצילו את המצב טארטלטים של גאנש שוקולד שהיו מעולים.

לצפיה ב-'המלצת שישי בצהריים'
המלצת שישי בצהריים
25/07/2017 | 14:07
3
123
שלום לכולם!
אני רוצה לחגוג לחצי יום הולדת. אנחנו זוג סטודנטים לא עשירים במיוחד, ולכן חשבתי לבדוק אם יש מקום שיהיה כיפי לשבת בו בשישי בצהריים בלי לקרוע את הכיס. משמע, מסעדה שיש לה עסקית שישי שווה, או פשוט מסעדה שלא תיקח לי את המשכורת בלי להחזיר.
התקציב הוא בערך עד 300 לשנינו.
אני פתוחה להצעות, אבל החצי הוא קצת ילד במגוון הטעמים שלו ולכן לא הייתי הולך נאמר על משהו אסייתי מסקרן.
ניסיתי לחפש במנוע החיפוש ׳׳שישי׳׳ על מנת לבדוק על עסקיות שקיימות גם בשישי ולא ממש הצלחתי :(

מאוד מאוד אשמח לעזרתכם :)
לצפיה ב-'באיזה אזור?'
באיזה אזור?
25/07/2017 | 14:42
39
לצפיה ב-'סושי יתאים?'
סושי יתאים?
25/07/2017 | 14:44
112
אם כן יאקימונו נהדרת. עסקיות עד 100 שח גם בשישי
לצפיה ב-'בתל אביב!'
בתל אביב!
25/07/2017 | 15:33
115
את הפרט החשוב ביותר - שכחתי :)
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
25/07/2017 | 08:04
1
2
לצפיה ב-'טבעות בצל אפויות- יש למישהו מתכון מוצלח ?'
טבעות בצל אפויות- יש למישהו מתכון מוצלח ?
25/07/2017 | 08:32
86
הילדון התאהב בטבעות בצל,  ואני רוצה לנסות להכין בבית אבל בורסיה אפויה ולא מטוגנת.
זוכרת שקראתי פעם שכדי להכין את הטבעות עצמן  טוחנים  בצל ומזלפים בצורת טבעת ואז מקפיאים,  ואת הקימוח + ציפוי וטיגון מבצעים כשהטבעת קפואה וכך היא לא מתפרקת.
לצפיה ב-'צפרה - אוכל מצויין, אבל ה-VFM? והשירות התמוה?'
צפרה - אוכל מצויין, אבל ה-VFM? והשירות התמוה?
22/07/2017 | 01:41
65
997
תשמעו, אני אוכלת במסעדות לא מעט ועדיין, מזמן לא יצאתי ממסעדה עם חשבון של 377 ש"ח לבנאדם לפני טיפ, לא מאז דינר של הלסטון בלונדון (480 ש"ח בערך שכללו גם כוס שמפניה ב-16 פאונד) או אולי  טוטו בעידן מושיק רוט.

מצד שני, זו הייתה אחת הארוחות היותר מוצלחות שהיו לי בזמן...
המשך>>
תשמעו, אני אוכלת במסעדות לא מעט ועדיין, מזמן לא יצאתי ממסעדה עם חשבון של 377 ש"ח לבנאדם לפני טיפ, לא מאז דינר של הלסטון בלונדון (480 ש"ח בערך שכללו גם כוס שמפניה ב-16 פאונד) או אולי  טוטו בעידן מושיק רוט.

מצד שני, זו הייתה אחת הארוחות היותר מוצלחות שהיו לי בזמן האחרון.

אבל נתחיל בהתחלה. אני וחברה שלי - דנה (השותפה הקבועה לארוחות בדר"כ) הגענו לצפרה ממש במקרה, התוכניות להערב שובשו באופן בלתי צפוי, היינו ביגאל אלון ואז נזכרתי בפוסט הדיווח מלפני כמה ימים! יש בר חדש בשם צ'יקס ביגאל אלון!
בלי לעשות וידוא הריגה שמנו פעמנו לשם רק ככדי לגלות שהפתיחה במוצ"ש. נו, זה ילמד אותי לשים לב לפרטים הקטנים.
נו, טוב. אז קפה איטליה, מה רע?
התקשרנו לשם - אין מקום.
עוד אני מסתכלת ימינה ושמאלה אני מבחינה בצפרה. שמעולם לא הייתי בה ובאופן מפתיע גם אף פעם לא בדקתי שם את התפריט. ניסיתי לשחזר בראש ביקורות שקראתי תוך כדי שאנחנו הולכות למקום, אבל מהר מאוד שחררתי. היה מקום, על הבר הגבוה בלבד. אגב, המקומות הפנויים שהיו על הבר הנמוך לא התמלאו עד לסוף הערב.
כשאני אומרת גבוה, זה אומר שלקח לי שתי דקות לטפס לכיסא של הבר. זו לא הייתה חוויה נחמדה ולא הייתי רוצה לחזור עליה, מעולם לא נתקלתי בכיסאות בר כל כך גבוהים ולא ידידותיים.
מצוקתי הגלויה בהקשר הזה לא עניינה אף אחד וטוב שכך, כי הרגשתי מפודחת מהעניין.
נעבור לאוכל, הברמנית החביבה הגישה לנו את התפריט,שאלה על העדפות ואז הציעה את החוויה של צפרה - שהיא תבחר עבורנו את המנות.
כאן כבר פעמוני האזהרה התחילו לצלצל לי בראש. דינג דונג דינג דונג. שמעתי כבר סיפור כזה ואת התוצאה שלו - לשלם הרבה יותר ממה שהתכוונת.
מאחר שגם אני ובעיקר דנה לא היינו במוד של להוציא הון תועפות על ארוחה ספונטנית, הזהרתי אותה בקול, שאם נאפשר לברמנית לבחור היא תצא משם עם 600 ש"ח מינימום לבנאדם. הברמנית עשתה קולות של לא נכון ולא ממש, אבל אני יודעת חשבון ומבינה מה המשמעות של יותר מראשונה ועיקרית שיוצאות בתפריט כזה.
למרות שהבהרנו שאנחנו לא מעוניינות ואז ביקשנו המלצה על העיקריות, היא התעקשה שנזמין ראשונות ואז נעבור על התפריט בהדרגה וזה חשוב וכך בנוי התפריט ובלה-בלה בלה. תוך התעלמות מהמסר הדי ברור ששלחנו לכיוונה.
כך, היא עודדה וגם לחצה (למרות שבסוף אודה - נעתרנו ללחצים) לקחת 4 חתיכות מהטאקו בייט (עם וואסבי לבן+רסק פטריות שחורות וקרם טוגראשי) ב-28 ליחידה למרות במצב עניינים נורמלי כנראה היינו מסתפקות בשתיים - מצד שני, אלו מנות ביס, טעימות מאוד מאוד אבל מיניאטוריות.

הסאשימי היפני  - דג ים לבן, ילו פין טובה, אבוקדו ופונזו בצלים סומן בתפריט כמנה לא חריפה, אבל היה חריף יותר מכל המנות האחרות שהזמנו. מבחינתי, זו הייתה מנה קצת מיותרת כי טעמי החריף האפילו על הדגים. האמת, שאילו הייתי מבחינה אתמול בעובדה שזו דווקא לא סומנה כמנה חריפה, הייתי מעירה אבל רק עכשיו קלטתי עובדה זו.

נעבור לעיקריות - הברמנית אמרה בהתחלה, שהחלק הכי מעניין נמצא בראשונות (ולא פלא, בטוחה ששם ה-VFM נמצא בראשונות) אבל באופן יחסית נדיר למסעדות, הקסם היה דווקא בעיקריות.
שתינו הזמנו מנות דג. היא את הבר ים הקנטונזי ב-83 ש"ח למאה גרם (היו 3 גדלי דג לבחירה, הלכנו על 240 ג') ואני את הטראוט בקארי אננס ב-73 ש"ח למאה גרם.
אין ספק, מחירים יקרים לכל הדעות, אבל אי אפשר לומר שלא ידענו מראש.
הבר ים הקנטונזי היה מבחינתי מעולה, שילוב טעמים שאני פחות מכירה, לפטריות האינוקי היה מרקם של איטריות (אני אומרת את זה לחיוב), הרוטב היה מצויין, הדג היה מוכן נפלא. שיחוק.

הטראוט הקומרי עם קארי אננס, ערמונים ועוד דברים טובים היה טוב לא פחות, למרות שמנעד הטעמים שלו היה קצת יותר מוכר לי וגם יותר מתקתק ובהתאם דווקא בר הים קסם לי יותר.

לא מבינה איך לא מגישים אורז/תוספת אחרת עם מנות כאלה יקרות. ויתרנו על התוספת, עדיף לדיאטה.

במקום זה-  שילמנו 60 ש"ח על סמי פרדו אננס מיניאטורי (מופיע בחשבון כסאשימי אננס אבל המחיר היה זהה כמדומני) שביננו, לא היה הקינוח הכי מצטיין שאכלתי בחיי. בגודל הזה, לא הצדיק יותר מ-40 ש"ח - שזה מה ששגיא כהן שילם על אותו הקינוח ב-2009 לפי ביקורת (חיובית ביותר) שמצאתי על המקום.

כך שהארוחה, אליה התלוותה כוס ריזלינג, השאירה אותי ברגשות מעורבים, מצד אחד - נהניתי מהעיקריות מאוד ויתר התפריט השאיר אותי מאוד סקרנית (הייתי קצת מוגבלת בבחירה שלי מאחר שדנה לא אוכלת פירות ים ובזמן האחרון גם לא גלוטן) מצד שני - המחירים האלו הם שחיתות ובחלקם - לא מוצדקת.
גם הגישה של הברמנית עצבנה אותי, אבל אני מבינה שזו פשוט "רוח המפקד" במקום וחבל...

לצפיה ב-'מחפשת המלצה למסעדה בזכרון יעקב'
מחפשת המלצה למסעדה בזכרון יעקב
24/07/2017 | 21:00
53
במנוע החיפוש לא מצאתי שום דבר אטרקטיבי.
יש סיכוי שמשהו השתנה?

(כל סגנון הולך)
לצפיה ב-'לאס וגאס, 4 שנים אחרי'
לאס וגאס, 4 שנים אחרי
22/07/2017 | 00:37
14
328
כתבתי כאן בעבר בפרוטרוט על חלק ממסעדות העיר, אכלתי בחלקן שוב (למשל בגורדון רמזי בורגר, מקום בו אני אוכל כל פעם שאני בעיר) ולא אחזור על כך. אבל כן אדבר על שלושה אחרות:

1. גורדון רמזי פיש אנד צ'יפס - הזולה והפשוטה מבין חמש המסעדות של רמזי בעיר. תפריט מצומצם, כשאני הלכתי על הבסיסי - פיש מטוגן וצ'יפס לידו. הדג היה שלוש חתיכות בנות 70 גרם כל אחת, להערכתי. מטוגנות באופן מושלם. בקלות הפיש הכי טוב שאכלתי ליד צ'יפס.
הצ'יפס בא עם כמהין ופרמז'ן, ולמעשה היה לו טעם לוואי חזק מדי של הכמהין. 
כל זה בא בפחות מ-20 דולר, ועם טרטר מצוין ועוד רוטב צהוב (נדמה לי מנגו או משהו כזה) בצד. בסך הכל, יופי של דבר כשרוצים לטעום את אנגליה
נמצא במקום שאני הכי אוהב בסטריפ - הפרומנד של ה LINQ שהוא נהדר גם בגלל ה YARD HOUSE שהוא המקום הכי טוב בסטריפ לבירה עם בערך 100 ברזים, חלקם מעולה.

2. TACOS EL GORDO, בקצה הצפוני של הסטריפ. מסתבר שזו רשת קטנה של טאקוס אותנטיים לגמרי. כולל כאלה מ TRIPE , ראש ועוד כל מיני איברים מוזרים. 4 טאקוס עלו 10 דולר, שניים מהם עם לשון בקר, אחד אסאדה, ועוד אחד שהוא נדמה לי HANGER STEAK. מעולים לחלוטין וכנראה הטאקוס האותנטיים הכי טובים שאכלתי בחיים (ועדיין פחות טובים מאלו של רשת איכותית אחרת - VELVET TACOS שעושים טאקוס מודרניים ומאד לא אותנטיים, אבל נהדרים)

3. ואחרי שתי ארוחות מצוינות אך זולות - צריך לדבר על המקום בו הוצאתי יותר מ100 דולר - GORDON RAMSAY STEAK. מסעדת הדגל של השף הנהדר והאישיות הכי כריזמטית בטלויזיה. האישה שתחיה שהיא אכלנית מאד קטנה אכלה סלט סלק (שאגב היה ורוד\צהוב ולא אדום כהה) עם מעט סלמון מעושן לא גדול, מפונפן למדי, אבל בהחלט טעים.
אני... כמובן הלכתי על 24 אונקיות (קצת פחות מ  700 גרם) של אנטריקוט על העצם, MR ומופלא כמו שסטייק צריך להיות. לא הכי טוב שאכלתי בחיים (עדיין גאלגר'ס בניו יורק, אגב יש סניף גם בווגאס), אבל בקלות בשלישייה.
בכלל, המקום מאד נחמד ו"ווגאסי" כולל מארחות בלבוש קוקטייל משנות העשרים של המאה הקודמת, וכנ"ל גם המלצרים. מה שבעיקר חשוב - המקום לא מפונפן ולא סובל מעודף חשיבות עצמית (כמו למשל "בושון" בוניציאן, בו אכלתי בביקורי הקודם בעיר)
דווקא התפוח אדמה האפוי שהתלווה לסטייק, עם עירית ושמנת וכאלה, היה בינוני למדי לדעתי. חבל שלא הזמנתי משהו קצת יותר נחמד ליד. הלחמים היו בהחלט מעולים לגמרי.
לצפיה ב-'אחלה דיווח, אבל למה רק גורדון רמזי?'
אחלה דיווח, אבל למה רק גורדון רמזי?
22/07/2017 | 01:43
9
225
כאילו לא שיש משהו רע בסטייקהאווס שלו או המבורגר (את הפיש אנד צ'יפס לא ניסיתי), אבל יש אינסוף סלבריטי שף בוגאס (וגם שפים אמיתיים, שאשכרה מבשלים במסעדות). 3 פעמים אצל אותו אחד באותו טיול? 

אם אנחנו בענייני סטייקים, אז בונישיאן/פלאצו יש 3 סטייקהאוסים שאני מעדיף (CUT של וולפגאנגפאק, Delmonico החביב ביותר עלי של אמריל לוגאסי ו-CarneVino של מריו בטאלי). 

כמובן שיש הרבה יותר מסעדות מעולות שאינן סטייקהאווסים בוגאס, גם מחוץ לסטריפ. בעיקר ממליץ על שתי התאילנדיות (Lotus of Siam ו Chada Thai) ששוות את נסיעת המונית הרחק מאורות הניאון.

לצפיה ב-'בטאלי נמצא במטבח של CARNEVINO ?'
בטאלי נמצא במטבח של CARNEVINO ?
22/07/2017 | 13:48
4
156
כי אני לא זוכר שראיתי שם בפעם האחרונה שסעדנו שם (נדמה לי שיש לו כ 30 מסעדות ברחבי העולם).
לצפיה ב-'מה פתאום '
מה פתאום
22/07/2017 | 15:55
3
128
לא הבנת אותי נכון - בטאלי בטח לא היה במטבח של קרנבינו יום אחד בחייו. התכוונתי שיש מסעדות בוגאס של שפים ״רגילים״, בייחוד מחוץ לסטריפ, שאשכרה נמצאים במטבח שלהם.

מבין מסעדות הסלבריטי-שף של הסטריפ, יש הרבה שאני מעדיף על פני רמזי (למרות שחומרי הגלם יהיו מצוינים בכולם).

לא דמיינתי לרגע שבטאלי או וולפגנג פאק מסתובבים עם קרוקס במטבחי הונישיאן.

לצפיה ב-'השפים בהחלט מבקרים במסעדות שלהם'
השפים בהחלט מבקרים במסעדות שלהם
23/07/2017 | 06:07
2
129
ואין לי ספק שגם בטאלי מגיע פעם או פעמיים בשנה.
לגבי רמזי למשל, בפעם הקודמת שהייתי בווגאס דיברתי עם הברמן ב"רמזי בורגר" שאמר לי שהוא הגיע כמה שבועות קודם לכן, ושזה היה אירוע מיוחד, אבל שהוא מגיע כמה פעמים בשנה לבדוק שהכל בסדר ולהראות נוכחות.
את אייל שני אגב, ראיתי פעם ב"מזנון" ועם מאיר אדוני ניהלתי שיחה לא קצרה פעם ב"לומינה"
לצפיה ב-'מגיעים, אבל לא ממש מבשלים'
מגיעים, אבל לא ממש מבשלים
23/07/2017 | 06:20
109
ועם כל הכבוד להם, יש הבדלים עצומים בין אייל שני ומאיר אדוני לבין גורדון רמזי ומריו בטאלי
לצפיה ב-'כבר סיפרתי בעבר: כשסעדתי בגורדון רמזי לונדון'
כבר סיפרתי בעבר: כשסעדתי בגורדון רמזי לונדון
23/07/2017 | 08:46
129
סיפרו לי שהשף לא הראה את פניו מזה 1/2 שנה ויותר.
עובדה זו לא גרעה מאיכות הסעודה שהייתה אחת היותר
מוצלחות שחוויתי.
מסקנה: האיש יודע בדרכו לכפות איכות על עובדיו, גם בהיעדרו.
לצפיה ב-'שתי סיבות לגורדון רמזי'
שתי סיבות לגורדון רמזי
23/07/2017 | 06:05
2
193
הראשונה היא כי אני באמת ובתמים מאמין שגורדון רמזי הוא אחד מאושיות הטלויזיה הגדולות, לא רק בעולם, אלא בהיסטוריה. אני לא יודע מספיק בשביל להעריך אותו כשף, אבל אני כן יודע מספיק בשביל להעריך את הכריזמה הלא נורמלית שלו ואת היכולות העסקיות הפנומניות. מה שאומר כבר עכשיו, שבקרב שווה בין שווים, יש לי סיבה להעדיף אותו, כל עוד אין לי סיבה להעדיף מישהו אחר.

השניה היא כי אשכרה עשיתי לעצמי אקסל קטן של 6 מסעדות סטייקים בווגאס כדי למצוא את זאת שאני מעדיף (ושהאישה שלא אוכלת כלום כמעט, יכולה למצוא בה משהו לאכול) - המסעדה של רמזי היא היחידה בה היה סטייק של 24 אונקיות (700 גרם), שהוא ריב-איי (אנטריקוט), ולא במחיר של מעל 70 דולר (בניגוד, למסעדת הסטייק הצרפתית באריה, ששכחתי כרגע את שמה, ז'ן פול או ז'ק ג'ורג' או משהו כזה).

וכן, היה שווה.
לצפיה ב-'מי הסטקיות ברשימה שלך? '
מי הסטקיות ברשימה שלך?
23/07/2017 | 13:22
1
110
ואילו מהן ניסית?

לא יודע למה ספציפית חייבים 24oz ו-70 דולר, אין לי טבלת השוואה לפי הפרמטרים האלו. הייתי ממליץ בחום ממש לנסות את דלמוניקו של אמריל לוגסי בונישיאן. היא טיפה פחות יקרה ופלצנית מ-CUT, אבל בעיני נותנת את החוויה הכי כיפית מבין הסטקייות בוגאס.

ז'אן-ז'ורז' וונגריכטן הוא השף שאתה מתכוון אליו באריה. אבל בנינו, שפים וסטקיות זה קצת בולשיט. זה הכל עניין של אווירה במקום, תמחור ודיוק בצלייה. אין ממש משמעות גדולה לכל היתר.
לצפיה ב-'מה זאת אומרת למה? VFM'
מה זאת אומרת למה? VFM
24/07/2017 | 06:56
84
כי בהנחה שאין לי מידע אחר על כך שסטייק אחד עדיף ממשנהו, אז ברור שאני מעדיף את זה שה VFM שלו הוא הגדול ביותר. 61 דולר ל 700 גרם, היה סטייק מול סטייק, ה VFM הגבוה ביותר.

בעיקרון, היו לי הרבה סטייקיות ברשימה, מתוכן 6 עלו לגמר (כלומר, 6 שהצגתי לאשתי). CUT, 
SW בווין
STK בקוסמופולטן
CRAFTSTEAK ב MGM
גאלגר'ס בניו יורק ניו יורק
STRIPSTEAK במנדליי ביי
JOE'S SEAFOOD PRIME STEAK בסיזר'ס פאלאס
PRIME בבלג'יו
גורדון רמזי בפריז
הריטאז' במיראז'
CENTER CUT בפלמינגו.

השישייה שהצגתי לאשתי היו 
HERITAGE, GORDON RAMSAY, JOE'S, GALLAGHER'S, CRAFTSTEAK, SW
מתוכן, כאמור, אכלתי רק אצל גורדון רמזי.

לצפיה ב-'והאטליה של רובושון ב-MGM!'
והאטליה של רובושון ב-MGM!
24/07/2017 | 10:57
57
לצפיה ב-'געגועיי ל GORDON RAMSAY STEAK'
געגועיי ל GORDON RAMSAY STEAK
22/07/2017 | 09:26
185
לפעמים כשאני אוכל בארץ סטייק, עולה לי הגעגועים לסטייק האלוהי של רמזי. הייתי שם לפני 3 שנים והטעם שלו עדיין נמצא לי בפה. מקנא בך קצת:)
לצפיה ב-'מה יש'ך מגורדון רמזי? '
מה יש'ך מגורדון רמזי?
22/07/2017 | 09:58
2
214
מצד שני, אם נהנית כל כך, אז למה שלא תחזור למסעדות בבעלותו?
לצפיה ב-'Nה אין מגורדון רמזי?'
Nה אין מגורדון רמזי?
23/07/2017 | 11:29
1
167
עוד שלושה ימים ניו יורק
עוד שלושה ימים ניו יורק

מריירת כבר מעכשיו.
לצפיה ב-''
24/07/2017 | 08:36
7
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
23/07/2017 | 17:51
5

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'Urban zone נסגר?'
Urban zone נסגר?
20/07/2017 | 14:15
3
337
היום עקב סידורים שוטטתי לי באזור הקניון בקרליבך וחשבתי לאכול צהריים בשוק האוכל שנפתח בסוף אפריל ולפי הפרסומים היה אמור להיות פתוח למשך ארבעה חודשים. לאחר שלא מצאתי את המקום או שילוט מכוון פניתי לשומר בכניסה לקניון שטען שהוא נסגר.
האם באמת כבר הספיק להיסגר?
לצפיה ב-'עברתי שם עכשיו. סגור ומסוגר.'
עברתי שם עכשיו. סגור ומסוגר.
20/07/2017 | 15:40
1
251
המקום נטוש, סגור ונעול.
שאלתי את המאבטח של הקניון והוא אמר שזה סגור לתמיד. 
לא הפסד גדול: מה שניסיתי היה בינוני ומטה.
לא הפתעה גדולה: המיקום גרוע. אם רצו שזה יצליח היו צריכים לפתוח ברח' החשמונאים עצמו, ליד הכניסה הראשית של הקניון. שם לפחות יש עוברים ושבים ולא מעט עסקים בסביבה. המקטע של קרליבך די מת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/07/2017 | 19:02
161
בינתיים גם ראיתי שבאתר הפייסבוק שלהם הודיעו על סגירה מוקדמת. כנראה שלא הצליח במיוחד.
לצפיה ב-'לא מפתיע'
לא מפתיע
22/07/2017 | 13:15
220
אני דווקא נהניתי מכמה דברים שהיו שם, אבל המקום היה נטוש רוב הזמן. בגדול זו היתה הדרך של הקניון למלא חלל ריק עד שהשיפוצים ברחוב יגמרו ואיזו חנות אופנה תוכל להכנס לחלל הזה, אבל מסתבר שאם החנות לא יכולה להיות שם כי אף אחד לא יעבור, אז גם שוק אוכל לא.
רוב מה שהיה שם אפשר להשיג במקומות אחרים בתל אביב כמו הדוסה באר או הסניפים של באני צ'ו, אני מקווה שאראה לפחות אחד או שניים מהדברים שהיו רק שם במקום אחר - ההונג קונג פאף הלא מתוק (בצק פנקייק אפוי יחד עם בייקון, פפרוני, צ'דר, פרמזן ועלי רוקט התוצאה מרוחה בגבינת שמנת) היה מעולה ומושחת, והאוקונומיאקי (פנקייק יפני) גם היה אחלה, לשבוע-שבועיים שהציעו אותו.
את הראמן בורגר, מבחינתי, אפשר לזרוק לפח האשפה של ההיסטוריה.
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
20/07/2017 | 06:33
9
18
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.
 השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע וטעים,
החתולית

לצפיה ב-'בר הצ'יקס - מסיבת פתיחה מחדש'
בר הצ'יקס - מסיבת פתיחה מחדש
20/07/2017 | 06:37
1
376
צ'יקס, הבר התל אביבי ששכן בעבר ברחוב הארבעה וסגר את שעריו לפני כשנתיים,  יפתח במוצ"ש הקרוב במיקום חדש ברחוב נחלת יצחק.

הפתיחה מחדש תצויין במסיבת במוצ"ש הקרוב ה- 22/7 במה שמתוכננת להיות מסיבת פתיחה סוערת, בה יחולקו משקאות, פינוקים וצ'ייסרים כיד המלך.

הצ'יקס לא רק העתיק את כתובתו, אלא גם שינה לחלוטין את התפריט ואת אופי הבר, והוא חוזר לזירת הלילה התל אביבית בדמות בר שכונתי איכותי במיקום מושלם לתושבי המשולש: "ת"א - ר"ג - גבעתיים" (Gרר, מתי אתה בודק לנו אותו?).

Chicks
נחלת יצחק 1, פינת יגאל אלון 136, ת"א
שעות פתיחה: 21:00 - 03:00
פתוח בכל ימות השבוע

במוצ"ש הקרוב ה-22/7/17 המסיבה החל מהשעה 21:00.

לצפיה ב-'רשמתי לפניי'
רשמתי לפניי
23/07/2017 | 17:32
24
אני אבדוק במה מדובר ואם הוא נראה טוב בהחלט ייקבל צאנס
לצפיה ב-' הספריה באר שבע - קיץ מוגזםםם '
הספריה באר שבע - קיץ מוגזםםם
20/07/2017 | 06:41
96
במסעדת הספריה בבאר שבע החליטו להשתגע עם תפריט מנות מוגזמות עד סוף אוגוסט.

תפריט מנות ספיישל סופר מוגזמות הנושא את הכותרת "הכינו את המצלמות" מושק בימים אלו, ובתפריט אפשר למצוא:

המבורגרים מוגזמים:
סליזי צ'יזי - המבורגר כפול עם גבינת צ'דר טבעונית, איולי שום וצ'יפוטלה, חסה, עבניה ובצל פריך.  79 ש"ח.

לב אמיץ - המבורגר חריף מהרגיל. בורגר 250 גרם עם נקניקיות חריפה בסלסה פיקנטית, צ'יפוטלה, בצל שרוף, שום קונפי וירקות. 69 ש"ח.

קינוחים מוגזמים:

בלולו -  פאדג' שוקולד חם, רוטב טופי, קראמבל לוטוס, עוגיות אוראו, גלידת שוקולד, גלידת וניל, גלידת לוטוס, טוויל שקדים, גליליות, m&m, רוטב שוקולד וקצפת בתוך גולגולת ענקית.  79 ש"ח

אמריקן דרים - מגה וופל אמריקאי כפול, בננות מוקפצות בטופי, חמאת בוטנים, אגוזים, שוקולד, קראנצ' קרמל, גלידת וניל וקצפת.69 ש"ח.

קוקטייל מוגזם כמו קוקטייל הפרלמנט - 2 ליטר קוקטייל! אולמקה בלאנקו, סאוור, טריפל סק, מחיר תות ופירות יער בכוס ענקית לכל השולחן 99 ₪.

לינק לתפריט המוגזםםם המלא: http://stripes.co.il/sifria/

הספריה, רחוב נפחא 25, באר שבע. טלפון : 08-6655120

לצפיה ב-'פרש קיטשן - מוזלי שייקס'
פרש קיטשן - מוזלי שייקס
20/07/2017 | 06:43
71
רשת בתי הקפה והמסעדות "פרש קיטשן" משיקה את מוזלי שייקס - קולקציית משקאות קיץ חדשה ומרעננת על בסיס יוגורט עם פירות טריים וגרנולה

המשקאות פותחו בשיתוף פעולה עם יוגורט מולר.

בקולקציית "מוזלי שייקס" שלושה משקאות:

מוזלי שייק יוגורט אפרסק עם תוספת בננה וגרנולה- יוגורט טבעי במתיקות עדינה של אפרסק ובננה, המספק אנרגיה למשך היום

מוזלי שייק יוגורט תות שדה עם גרנולה- שילוב בין חמיצות עדינה של יוגורט טבעי לבין טעמם המתוק של התותים

מוזלי שייק יוגורט פירות יער עם תוספת חמוציות מתוקות וגרנולה- פירות אדומים המכילים נוגדי חמצון

*חברי מועדון mood נהנים מ-1+1 על קולקציית המוזלי שייקס החדשים במהלך חודש אוגוסט.

לצפיה ב-' סיור צילום וקולנריה בטוסקנה'
סיור צילום וקולנריה בטוסקנה
20/07/2017 | 07:05
73
סיור צילום וקולינריה בהנחה מיוחדת לחברי הפורום

צלם האוכל דן לב, וןהשף יוגב ירוס מזמינים אתכם לחוויית צילום וקולינריה בטוסקנה שבאיטליה, במסגרתו יארחו וילוו אתכם במשך 6 ימים מלאים של השראה וטעמים חדשים ואותנטיים.

במהלך השבוע יעבירו דן ויוגב סדנאות צילום ואוכל מקצועיות המיועדות לאנשים חובבי צילום שמעריכים אוכל טוב, ומעוניינים להתנסות, ללמוד ולצאת עם כלים מעשיים בתחום.

הקבוצה תבקר בסיינה, פירנצה, אורבייטו ועוד מקומות בטוסקנה (כולל בתי בד, מחלבות, קצביות, יקבים).

מחיר הסיור כולל הכל - טיסות, לינה, רכב ונהג פרטי, וילה עם בריכה, חצר ומטבח גדול ומרכזי, ארוחות, וכמובן סדנאות מקצועיות.
חברי הפורום זוכים ל- 10% הנחה.

פרטים נוספים באתר: https://rotemwiesman.wixsite.com/tuscany
או בטלפון: 054-2898277

לצפיה ב-' איטליה ביקב אדיר'
איטליה ביקב אדיר
20/07/2017 | 10:23
42
פסטיבל בין הכרמים שיחל בתחילת חודש אוגוסט במרום הגליל, ייפתח ביום חמישי ה- 3/8 בערב קולינרי ייחודי שיתקיים ביקב אדיר  -  "חגיגה בניחוח איטלקי - Chef&show "  בניצוחו של השף זוכה מאסטרשף מסימילאנו די מטאו. את הליווי המוזיקלי יספק טרובדור איטלקי.

האירוע יתקיים במרכז המבקרים ש יקב אדיר, ובמתחם הסדנאות הקולנריות החדש "דורינה" שנפתח לפני שבועיים.   

עלות: 150 ₪ לאדם, כולל כוס קריסטל מתנה, 3 טעימות יין, ו- 3  מנות רחוב המייצגות אזורים  שונים באיטליה.

איפה: מרכז המבקרים ויקב אדיר ומתחם הסדנאות "דורינה" - פארק תעשייה דלתון
מתי: 3.8.17  יום ה'.
להזמנות:  04-6991039

לצפיה ב-' ט"ו באב בדלי אסייתי בהוד השרון'
ט"ו באב בדלי אסייתי בהוד השרון
20/07/2017 | 13:43
45
בערב ט"ו באב הקרוב אשר יחול ביום ראשון ה- 6/8, מסעדת "דלי אסיאתי" בהוד-השרון מציעה ארוחה זוגית רומנטית על טהרת הסושי עם ספיישל קומבינציית סושי זוגית מדגים טריים, וקוקטייל זוגי מרענן על בסיס צ'ויה (שיכר שזיפים יפים) ששותים בשני קשים.

הספיישל הזוגי שמחירו 199 ש"ח, מוצע בנוסף לתפריט הקבוע של "דלי אסיאתי" ולצד תפריט הקינוחים של המסעדה.

ספיישל הקומבינציה הזוגית בט"ו באב מכיל:
סשימי סלמון (4 יח')
ניגירי טונה (2 יח')
ניגירי דניס (2 יח')
מאקי דניס ובצל ירוק (4 יח')
סנדוויץ' סלמון אפוי (4 יח')
טטאטקי טונה (8 יח')

ט"ו באב ב"דלי אסיאתי"
הבנים 15, הוד-השרון
שעות פעילות א'-ש' 11:00-23:00
09-8992555

לצפיה ב-' ספוף השבוע בג'יאקונדה'
ספוף השבוע בג'יאקונדה
20/07/2017 | 13:47
35
היום ומחר (ימים ה-ו) יפתחו בספריית היין גי'אקונדה, יינות אדומים ולבנים מעמק הלואר.

עמק הלואר ידוע ביינות יוצאי דופן באיכותם. הנהר הארוך, האדמות המגוונות, הגיאולוגיה והאקלים אחראים לאיכות זו. האקלים הקר מבטיח עמוד שידרה חומצי המתאזן באופן מושלם עם ריכוז טעמי הפרי והאלכוהול.
בכל סגנון וסגנון לכולם אותם המאפיינים: רעננות, עידון וידידותיות לאוכל.

יינות הלואר מלאי קסם בזכות ארומות הפרי והחומציות, שכבות הטעם המרובות וגוף היין.

לעמק חמישה זני ענבים עקריים: סוביניון בלאן, שנין בלאן, מוסקדה, קברנה פרנק ופינו נואר.

היינות שייפתחו לכוסות:

NICOLAS JOLY, LE VIEUX CLOS CHENIN BLANC
NICOLAS JOLY, CLOS DE LA BERGERIE CHENIN BLANC
NICOLAS JOLY, LA COULEE DE SERRANT CHENIN BLANC
DOMAINE HUET, VOUVRAY PETILLANT BRUT CHENIN BLANC
DOMAINE HUET, LE HAUT LIEU SEC CHENIN BLANC
DOMAINE HUET, LE MONT
DOMAINE HUET, CLOS DE BOURG  
DOMAINE DES BAUMARD, SAVANNIERES CLOS DU PAPILLON CHENIN BLANC
DOMAINE DES BAUMARD, CREMANT DE LOIRE ROSE CABERNET FRANC
DIDIER DAGUENEAU, PUR SANG SAUVIGNON BLANC
HENRY PELLE, MENETOU SALON MOROGUE VIGNES DE RATIER SAUVIGNON BLANC
DOMAINE DE L'R, LE SINQ ELEMENT CABERNET FRANC
M&S BOUCHET DOMAINE DE GAILLARD, CABERNET FRANC

מתחילים ביום חמישי בשעה 19:00. 

לצפיה ב-'שרונה מרקט - פתיחות חדשות'
שרונה מרקט - פתיחות חדשות
20/07/2017 | 16:32
188
דוכנים חדשים נפתחו לאחרונה בשרונה מרקט:

רוטיסרי "קוקוריקו" של שף רן שמואלי
דוכן שיציע מנות עוף עסיסיות וייחודיות ללא עצמות, ימוקם בכניסה המזרחית של המרקט, נפרס על פני 60 מ"ר ומציג Fire wall – קיר באורך 3.5 מטרים עליו ייצלו העופות הטריים. שמואלי עומל על הקונספט הייחודי במשך שנתיים, וזו הסנונית הראשונה של הקונספט, שעתיד להתפתח לניו-יורק וברלין.

מאפיית אדון שיפון
אורן חג'ג', המוכר בכינויו: "אדון שיפון" פתח מאפיית בוטיק כשרה  שמתפרסת על פני 36 מ"ר בכניסה המזרחית למרקט. חג'ג' מכין לחם מיוחד שיימכר רק במאפייה במרקט, ולצד מגוון הלחמים יוצאי הדופן המוכרים שלו (כמו לחם סלק מעושן ופלפל שחור, לחם שיפון שחור ולחם כוסמין עם אגוזים ותאנים) - הוא יציע גם סנדביצ'ים בשריים בתוך בגט טרי ענק באורך של שני מטרים, ממנו נחתכים סנדביצ'ים קטנים אל מול עיני הסועדים. האפייה של מתבצעת במקום.
המאפייה כוללת עמדה לטחינת הדגנים שניתן לקנות לשימוש עצמאי בבית.

מקסיקנה מרקדו
מקסיקנה מרקדו הינה הבת הקטנה וה"פאסט פודית" של מקסיקנה.
במקסיקנה מרקדו בשרונה מרקט יגישו בוריטוס, טאקוס וקערות מקסיקניות, עם התמקדות בחומרי גלם טריים ופשוטים המייחדים את המטבח המקסיקני והטקס מקס.  בתפריט מוצעות גם ארוחות ילדים המוגשות עם חוברות צביעה וקעקועים, קינוח צ'ורוס מקסיקני שמוגש עם שוקולד לבן, קליקים וריבת חלב. המסעדה עוצבה בסגנון ייחודיי בדגש על צבעוניות כנהוג במקסיקו וברחבת השוק הקרובה למסעדה הוצבו שולחנות וכסאות צבעוניים.

מעדניית בשרים טריגר בוצ'ר אנד בר
שגיא טריגר ושמעון בר, הבעלים של קייטרינג הבשר "צ'ה גריל", הגשימו חלום ופתחו במרקט את המעדנייה-קצבייה "טריגר בוצ'ר אנד בר", הכוללת ויטרינה ייחודית ליישון הבשר הבנויה לאורך קיר החנות, כך שהעוברים והשבים יכולים להביט בתהליך יישון הבשר, לראות באיזה שלב נמצא כל נתח ולבחור את החתיכה האהובה עליהם. היא מציעה מבחר סוגי בשר מקומי מרמת הגולן כגון אנטריקוט, טיבון ופריים-ריב, לצד מגוון נקניקים משובחים, המבורגרים, עוף ונקניקיות.
ב"טריגר" ניתן להשיג גם פריטים משלימים לארוחה הקרניבורית - רטבים כמו צ'ימיצ'ורי, פברה וצ'אטני, העשויים בעבודת-יד. הקצבייה מציעה גם לאכול במקום תבשיל אסאדו חם ברוטב ציר בקר שמוגש בתוך באן (לחמנייה אסיאתית מאודה), סנדוויצ'ים על טהרת הבשר ורצועות בשר מטובלות לצד תפוחי אדמה.

לצפיה ב-'Social club ארוחה משפחתית '
Social club ארוחה משפחתית
21/07/2017 | 09:25
6
438
אתמול חגגנו סיום תואר לחבר שלי בסושיאל קלאב. כשהגענו המסעדה הייתה ריקה לחלוטין, והתחילה להתמלא רק בסביבות תשע..ובאופן כללי הייתה תחושה שזה מקום של לילה. היינו שבעה אנשים והיו המון מנות אבל אנסה לתאר מה שיצא לי לטעום..
לפתיחה הזמנו למרכז השולחן פוקאצ'ה ברזאולה, ספיישל לאותו ערב, הפוקצ׳ה עצמה הייתה נחמדה והגיעה עם פרוסה דקה של סינטה מעושן במקום והר של עלי רוקט ופרמזן. טעם הבשר קצת נבלע בתוך כל הבלגן של העשבים וחבל.
המנה הכי טובה להערב לטעמי הייתה מנת ספיישל נוספת של קלמארי ועשבי תיבול עם בצלים ותפ״א חרוכים. נוצר ניגוד ממש טוב בין הטעם של הירקות החרוכים עם חמצמצות של רוטב ירקרק וכוסברה ונענע טרייה.
מנה מוצלחת נוספת הייתה מנה של טונה צרובה. ארבע פרוסות של טונה על ברוסקטה עם סלט עגבניות וטיפה של חרדל, מנה מאוזנת ונחמדה.
הייתה מנה נוספת של ׳עגבניות ומוצרלה׳ שהייתה בעצם קפרזה עם עגבניות שרי וחתיכות ענקיות של מוצרלה. יחסית לא מרשים אבל טעם טוב.
העיקריות גם הן נאכלו בשיתוף מסוים. ההמבורגר שהזמנו היה אמנם בדיוק מה שמצפים ממנו אבל מדויק. טעם טוב של בשר עם מידת עשייה מושלמת, לחמניית בריוש רכה ומתפרקת וצ׳יפס דק חתוך ידנית.
בנוסף הייתה מחבת פירות ים שהייתה טיפה קטנה יחסית למחיר שלה, שוב טעמים מוכרים והמון המון חמאה. טעים אבל לא משהו מיוחד.
סטייק האנטריקוט היה מדהים. צריבה מושלמת ונתח בגודל שיספק כל קרניבור. פירה עם הרבה חמאה, ושעועית ירוקה שהפתיעה לטובה כי הצליחו להכניס לה את טעם הבשר והצריבה.
הניוקי פטריות היה אוורירי, עם כמות נחמדה של פטריות שונות, שוחה באמבטיית חמאה. לאוהבי הז׳אנר מומלץ.
הזמנו גם כמה מרגריטות ליצ׳י שהיו מאוד מאוד מתוקות וטיפה חזקות.
היו רק שני קינוחים בגלל שהיינו לא רעבים מאוד, אחד זה הברולה בריוש, שהיה טעים מאוד למרות שלא ממש התחברתי לרוטב תות שמעל שהיה לו טיפה טעם של ריבה לא טובה, והייתי אולי נהנית ממנו יותר בלי הבריושבאמצע, אבל זה משהו אישי.
זרמנו עם המלצרית לקינוח הנוסף, שנקרא ׳רפובליקת בננות׳ ונדמה לי שגם הוא היה ספיישל, הגיע מין ארטיק מפלצתי ששוכב על צלחת, גלידת בננה עם ציפוי דק של שוקולד בננות מקורמלות בצד ורוטב טופי. סה״כ היה נחמד אבל טיפה לא מאוזן ומתוק מדי.
לסיכום, ארוחה טובה מאוד וברמה גבוהה אבל שלא ממציאה מחדש שום דבר. אציין שהשירות היה מעולה, אחד מהטובים שנתקלתי בהם.

מצורפות תמונות של חלק מהמנות(:
לצפיה ב-'מזל טוב לקבלת התואר וגם אאט ברכות להצטרפותך כמדווחת'
מזל טוב לקבלת התואר וגם אאט ברכות להצטרפותך כמדווחת
21/07/2017 | 12:22
1
152
ניסיתי למצוא את תמונת הסטייק שלדבריך הייתה המנה המנצחת. האם ידוע לך
שהיא עברה בישול סו ויד לפני הצריבה?
בסך הכל אני מתרשם שזו הייתה ארוחה טובה ולכן אקח בחשבון הגעה למסעדה.
אגב, לא דיווחת את עלותה של הארוחה.
לצפיה ב-'חסרות כמה תמונות'
חסרות כמה תמונות
21/07/2017 | 12:35
143
תודה(: את הסטייק לא הספקתי לצלם לפני שהוא נעלם.. סימן של מנה טובה לדעתי. זאת באמת הייתה ארוחה טעימה וכולם יצאו מרוצים. אני לא יודעת את עלות הארוחה כי הזמינו אותי וזה קצת לא מנומס לשאול... המחירים לא זולים אבל לדעתי שווים את זה.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
21/07/2017 | 15:56
84
מסעדה שקצת נשכחה ולא היה עליה דיווח מזמן.

ברכות לחבר על התואר
לצפיה ב-'תודה על הדיווח וברכות על ההצטרפות'
תודה על הדיווח וברכות על ההצטרפות
21/07/2017 | 16:24
2
154
מסעדה שאיכשהו נמצאת מתחת לרדאר ונראה שלא בצדק. רק הערה אחת על המסעדה- אני לא אבין מדוע להגיש בלחמנייה ענקית כזאת המבורגר (יתכן שהתמונה מטעה, אני מסתמך על התמונה). במקום לתת לבשר לדבר, מה שמדבר זו הלחמניה. כי כשאוכלים את זה, אחרי כמה ביסים הטעם הוא של הלחם. אני בדעה שהמבורגר, אם הוא טוב, אוכלים עם מינימום "הפרעות" מסביב. כמו סטייק. אם הוא טוב, זה רק הורס. וכשאני שומע על "המבורגר בלחמניית בריוש" זו בעיניי עוד המצאה לא מוצלחת של מסעדות ישראל, ששמות את השופוני בראש מעייניהן במקום את האוכל. אבל כל זה כאמור מכוון כלפי המסעדה ולא כלפייך, הדיווח שלך היה נהדר . תמשיכי לדווח כאן:)
לצפיה ב-'אני חושבת שזה מטעה'
אני חושבת שזה מטעה
21/07/2017 | 18:12
1
160
דווקא הם הביאו את ההמבורגר עם מינימום תוספות וכל הרטבים בצד. אם כבר הייתה לזה בעיה שהלחמניה התפרקה לחלוטין בזמן האכילה כי היא הייתה רכה מאוד. והיה הרבה מאוד בשר, לא איזה קציצה עלובה וקטנה כמו שמגישים בהרבה מקומות...
לצפיה ב-'לא ברור לי למה להגיש בלחמניית בריוש'
לא ברור לי למה להגיש בלחמניית בריוש
21/07/2017 | 18:55
140
לגבי הגודל של הלחמניה- יתכן שהתמונה מטעה והגודל סטנדרטי. אבל לגבי זה שהלחמניה היא בריוש- לדעתי אין סיבה להגיש בלחמניה כזו. יש שתי בעיות עם זה- היא גם רכה מדי וקשה לה להחזיק המבורגר, וגם הטעם שלה שעלול להאפיל על הבשר. רציתי לשאול אותך בתגובה הקודמת שלי אם הלחמניה לא התפרקה, והנה כתבת שכן. 
דווקא בגלל שהבשר היה טוב, ובכמות יפה, חבל בעיניי להגיש אותו בבריוש. לחמניה סטנדרטית היתה עושה את העבודה טוב יותר. 
לצפיה ב-'פרימיטיבו- בר יין חדש בירושלים, שעוד צריך התפקסות'
פרימיטיבו- בר יין חדש בירושלים, שעוד צריך התפקסות
21/07/2017 | 13:24
2
226
פרימיטיבו הוא בר יין חדש מבית היוצר של מנזה. היינו 4 שדעותיהם על מסעדת האם חלוקות. ה"בררן" חושב שהיא מצוינת, ה"מבין" חושב שהאוכל שם לא טוב. אני והנוספת חושבות שזה מקום חביב, עם אוכל שנע בין נחמד לטוב מאד ושירות שהוא לרוב מצוין. החלטנו לתת צ'אנס למקום החדש והזמנו מקום. 
כשהגענו מתברר שההזמנה שלנו לא נרשמה. לא ברור למה. מזל שהמסעדה לא הייתה מלאה אז לא הייתה בעיה להושיב אותנו. 

התפריט מחולק ל3 חלקים: מנות small, medium, large. הזמנו לחם הבית,  ו-4 מנות ראשונות מתוך רשימת הmedium, וגם קוקטייל אחד.
ואז חיכינו, וחיכינו ואחרי די הרבה זמן הגיע הקוקטייל. שאלו אם נרצה עוד משהו לשתות, ביקשנו מים. הם הגיעו חמים, הביאו לנו קרח. 
ה"מבין" ביקש לטעום יין, לאחר שטעם החליט שהוא מעדיף דווקא קוקטייל והזמין. כעבור דקות ארוכות הביאו לו כוס יין. מזל שהנוספת בדיוק התכוונה להזמין כוס מהיין הנ"ל. העברנו את הכוס אליה והזכרנו למלצר שה"מבין" ביקש קוקטייל. 
אחרי די הרבה זמן הגיעה ראשונה אחת (לפני הלחם). הראשונה- בוראטה עם סלק. מנה מצוינת (54 ש"ח) 
אחרי עוד כמה דקות הגיעו עוד שתי ראשונות (עדיין בלי הלחם): קלמרי צרוב ממולא בלאבנה על סלט טאבולה. גם מנה מצוינת (68 ש"ח). מנה נוספת הייתה תמנון על הפלאנצ'ה- תמנון צרוב על מצע של רוקט, תפו"א ועגבניות שרי. עוד מנה מצוינת (78 ש"ח). 
הזכרנו שוב על הלחם וגם על הדג שלא הגיע. המלצר אמר שיבדוק ואחרי רגע חזר עם שתיהן. מעניין אם במקרה יצאו באותו רגע או שפשוט נשכחו. הלחם (24 ש"ח) היה פוקאצ'ה לא מהז'אנר הכי מוצלח, עם איולי מצוין. על הדג לא שאלתי. 
שורה תחתונה: מנות הmedium מצוינות, גודל מכובד כראשונות, אבל גם מעט יקרות ביחס לראשונות. 

הזמנו עוד 3 עיקריות: 2 קערות מולים ברוטב יין לבן. מוגש עם פרוסות לחם לטבילה. מנה מכובדת וטעימה. ה"מבין" טען שלדעתו המולים קצת גומי, אני לא הסכמתי. (86 ש"ח למנה) 
פיקניה עם ירקות קונפי וכרובית. הבשר היה תפל וגם לא הכי מוצלח. הירקות היו שמנוניים והכרובית לא מוצלחת. על הבשר (שהגיע במידת עשייה טובה) היה צ'ימיצ'ורי טוב, אבל פשוט חסר מלח. גם לא קיבלתי סכין מתאימה לבשר. 
פה גם התחילה סאגה סביב נושא הבשר. בעת ההזמנה שאלנו את המלצר על המנה והוא אמר שמדובר בנתח במשקל 100-130 גרם (מנה מסקטור הlarge). היינו די מופתעים. נשמע לנו כמו נתח מאד קטן עבור מחירו (109 ש"ח). כשהגיעה המנה הגיע נתח שהערכנו אותו ככמעט כפול ממה שאמר המלצר. כשקראנו לו שוב ושאלנו הוא אמר "אתם צודקים, זה נתח של 220". אוקי, יותר הגיוני.

סיימנו והוצעו לנו אחרונות. יש 3 אחרונות ולקחנו אחת מכל סוג: 
עוגת גבינה עם דובדבנים- לא נרשמה התלהבות.
טוויל שקדים עם קרם פטיסייר- מתיקות מעודנת וקראנצ'יות. יופי של מנה אחרונה. 
צלחת של טראפלס ומקרונים- כ5 מקרונים ו5 טראפלס. הטראפלס היו טעימים מאד, המקרונים נחמדים.
הנוספת והמבין רצו גראפה, שאלו איזה יש. המלצר לא ממש ידע להגיד. המבין הלך איתו לבר ובחר. הוזמנו גם 2 אספרסו.

שורה תחתונה:
נאבדה לי הקבלה, אבל מחישוב שערכתי הארוחה עלתה סביב 900-1100 ש"ח לפני שירות. אוכל שנע בין נחמד למצוין ושירות לא הכי מקצועי ובעיקר טיימינג בעייתי של המטבח והבר: לקח המון זמן עד שקיבלנו את האלכוהול ואת הראשונות, הייתה גם טעות באחת מהזמנות האלכוהול, הראשונות לא הגיעו יחד (ובמרחק דקות ארוכות זו מזו) והלחם הגיע אחרון, ובגדול נראה שהמלצר לא יודע עד הסוף להסביר מה קורה בתפריט.
מכיוון שהמקום חדש, הצפנו בפניהם את רוב הבעיות, בעיקר אלו הקשורות לשירות ולטיימינג. החלטנו שניתן להם איזה חודש התפקסות ואז נחזור בתקווה לגלות שהתפריט נשאר מעניין ומקורי, שהאוכל נשאר טוב (ואולי ישתפר?) ובתקווה גדולה שבינתיים הטיימינג והשירות יהפכו לפחות מבולבלים. 
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
21/07/2017 | 15:58
1
81
אני די מסכימה איתך לגבי מנזה. מקווה שפרימיטיבו יתפקסו, כי בסך הכל נראה מהדיווח שלך, שיש שם יד טובה.
לצפיה ב-'התפריט עושה רושם טוב'
התפריט עושה רושם טוב
21/07/2017 | 17:52
99
ואפילו ה"מבין" אמר, כבר בעת הראשונות "איך זה בא מבית מנזה?" כששאלתי מה כוונתו הוא אמר "האוכל פה כל כך יותר ברמה".
מנות מקוריות, מעניינות ורובן (באמת חוץ מהסטייק) מבוצעות טוב. המקום יכול בשקט להפוך להיות פנינה כיפית אם יתאפסו על עצמם.
לצפיה ב-'מקבץ חיפאי: ששון, צ'אנג בה, פאט ויני וליבירה'
מקבץ חיפאי: ששון, צ'אנג בה, פאט ויני וליבירה
20/07/2017 | 19:59
2
243
ארבעה מקומות שונים בחיפה בואכה קריית אתא.

נעשה את זה זריז:

ששון
מה זה: מסעדה עם בר גדול בכרמל.
סגנון: אוכל איכותי ומגוון במחיר לא זול.
מה הוזמן: סיגרים עם טחינה ואריסה, שרימפס עם אורז בקארי צהוב.
חוות דעת: סיגרים ביתיים וטעימים מאוד- מרגישים את הטריות וזה נהדר. השרימפס בשרניים וטובים, רוטב הקארי מתחיל מעניין ונגמר ממכר ברמת ניקוי צלחת. לא היה מזיק קצת יותר אורז לצד התבשיל כי הרוטב הוא באמת פיצוץ.

צ'אנג בה
מה זה: התאילנדית הזכורה לטוב ממקום אחר בעיר. תמיד מלא שם.
סגנון: תאילנדי אותנטי עם שירות איטי.
מה הוזמן: סלט פאפאיה, גאנג גאטי הד (קארי חריף אדום) עם שרימפס.
חוות דעת: עדיין טעים פה. סלט פאפאיה מרענן וכייפי. המנה של הקארי קצת קטנה בגודלה וגובים פה כסף על תוספת אורז, אבל זו באמת מנה מצויינת.  מתגעגע לעסקיות שהיו פה בתחילת הדרך.

פאט ויני
מה זה: דיינר איטלקי בסגנון ופיאנו שמתאים למשפחות.
סגנון: ראה למעלה.
מה הוזמן: פולנטה פטריות ושום, סלט קיסר, פסטה פנה עם ערמונים.
חוות דעת: באמת מקום נחמד ומשתלם. הפולנטה הייתה טעימה מאוד, סלט הקיסר קצת נפגם מהקרוטונים שהיו לא מתפצפציםאבל הכיל קצת ארטישוק צלוי וטעים, הפסטה עם הערמונים מכילה פנה, שמנת, בטטה צלויה, ערמונים, שום, שקדים פרוסים וגבינת פקורינו. היא עולה 49 ש"ח והיא טעימה כמו שהיא נשמעת.
אחלה תמורה לכסף.

ליבירה
מה זה: פאב שהוא מבשלה.
סגנון: השקיעו הרבה כסף, וכיף לשבת במקום הזה עם התקרה הגבוהה. אחלה מקום לארח אורחים.
מה הוזמן: עסקית הכוללת עיקרית+ ראשונה+ שליש בירה במחיר העיקרית. לקחנו פתיחים של כרובית צלויה וחציל בטחינה, ושני "יאנה בורגר" לעיקרית + שליש בירת חיטה של הבית.
חוות דעת: הראשונות בסדר אבל בגודל די סמלי. ההמבורגרים של יאנה, עם בייקון  וקממבר ורוטב ברבקיו פירות יער, נותן פייט צמוד להמבורגר של ויטרינה עם ריבת הבייקון. אחד הטובים בארץ ושווה בדיקה לחובבי המבורגרים. בירת החיטה הייתה רכה טעימה להפליא. עוד אשוב!

דיסמיסד
לצפיה ב-'השרימפס ברוטב קארי קורא לי לצאת לדרך....תודה על המקבץ!'
השרימפס ברוטב קארי קורא לי לצאת לדרך....תודה על המקבץ!
20/07/2017 | 23:48
38
לצפיה ב-' על הדיווחים'
על הדיווחים
21/07/2017 | 08:42
24
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
18/07/2017 | 07:31
25
10
לצפיה ב-'שלום, מחפשים 3 צימרים למבוגרים בצפון: קרית שמונה והסביבה'
שלום, מחפשים 3 צימרים למבוגרים בצפון: קרית שמונה והסביבה
17/07/2017 | 13:10
5
138
באתרים כמובן שהכל מוצג מושלם
לצפיה ב-'זה בלוג מסעדות. לא צימרים...'
זה בלוג מסעדות. לא צימרים...
17/07/2017 | 14:58
2
34
לצפיה ב-'זה פורום מסעדות, לא בלוג... '
זה פורום מסעדות, לא בלוג...
17/07/2017 | 18:07
1
40
לצפיה ב-'צודקת! איזה בלוג בראש שלי...'
צודקת! איזה בלוג בראש שלי...
17/07/2017 | 18:45
31
לצפיה ב-'הפורום שלנו עוסק במסעדות ולא בצימרים'
הפורום שלנו עוסק במסעדות ולא בצימרים
18/07/2017 | 07:34
1
146
אבל את יכולה לפנות לפורום צימרים חופש וכיף, או לפורום טיולים וידיעת הארץ.

לצפיה ב-'נכון, פשוט התבלבלתי'
נכון, פשוט התבלבלתי
19/07/2017 | 18:23
31
לצפיה ב-'אנא עזרה- מסעדה נחמדה באזור רח הירקון בואך רח זרובבל '
אנא עזרה- מסעדה נחמדה באזור רח הירקון בואך רח זרובבל
18/07/2017 | 21:13
13
179
סוף שבוע הבא אני חוגגת יום הולדת , בסופו של דבר זה יהיה סוף שבוע משפחתי במלון רויאל ביץ- נמצא ברח הירקון בקו אוירי עם חלקו הדרומי של שוק הכרמל 
נהיה ששה +פעוט. חוץ ממני ומהפעוט- כולם צמחונים.
חשבתי על מסעדות בטווח הליכה בשל עניני חניה
חמישי בערב- הזמנתי למסעדת הכובשים 
ששי בערב- בעוד 10 ימים- במנטה ריי- מקום רק לשעה שש ולא ליד החלון !!!
יש רעיון למסעדה אחרת ששי בערב?
לצפיה ב-'נסי לבדוק בלו סקיי, קרלטון, מאיר אדוני'
נסי לבדוק בלו סקיי, קרלטון, מאיר אדוני
19/07/2017 | 05:52
4
90
המסעדה כולה מצוייה במרפסת הגג של המלון וממנה נשקף נוף פנורמי.
האוכל - מאיר אדוני מהים כך שניתן שימוש למוצרי חלב ולא לתחליפים.
אגב: לא בטוח שבערב שבת ניתן לקבל אספרסו. ):
אם נווה צדק מתאימה מבחינת המרחק, אמליץ לבחון את פופינה אבל יש בשכונה עוד אפשרויות.

מזל טוב ליום הולדתך ומאחל לך הרבה הנאות.

לצפיה ב-'בלו סקיי כשרה ולא תהיה פתוחה בשישי בערב'
בלו סקיי כשרה ולא תהיה פתוחה בשישי בערב
19/07/2017 | 06:22
85
פופינה יכולה להתאים, אבל לטעמי היא לא במרחק הליכה.

לצפיה ב-'תודה רבה, לא נראה שפופינה תספק את הצמחונים '
תודה רבה, לא נראה שפופינה תספק את הצמחונים
19/07/2017 | 07:03
2
32
לצפיה ב-'הדיווח של ענבלי על אונזה נשמע טוב ומלא מנות צמחוניות...'
הדיווח של ענבלי על אונזה נשמע טוב ומלא מנות צמחוניות...
19/07/2017 | 12:20
1
33
לצפיה ב-'היינו שם לפני כשנה ופחות התלהבנו כולל הלחם שהיה אפוי מדי '
היינו שם לפני כשנה ופחות התלהבנו כולל הלחם שהיה אפוי מדי
19/07/2017 | 23:06
18
לצפיה ב-'קחו מוניות וסעו למסעדה טובה'
קחו מוניות וסעו למסעדה טובה
19/07/2017 | 06:24
1
187
שתאפשר לכם שולחן בשעה נוחה לכם. אל תתפשרי בגלל מרחק הליכה ומקומות חניה.

זה יום ההולדת שלך. אכלו במסעדה שממש בא לך לאכול בה.
לצפיה ב-'תודה. בזמנו חשבתי על המסעדה של גב ירזין אבל הבקורות '
תודה. בזמנו חשבתי על המסעדה של גב ירזין אבל הבקורות
19/07/2017 | 07:05
156
די הורידו לי את החשק
אנסה לבדוק את התפריט של אחוזת בית 3 

לצפיה ב-'אולי באבא יאגה'
אולי באבא יאגה
19/07/2017 | 08:45
1
138
מסייג , לא הייתי שם הרבה זמן והאופציות הצמחוניות לא ידועות לי. 
בכל מקרה המקום קרוב מאד ויש להם חצר גדולה ותחומה שיכולה להתאים לילד קטן.    
לצפיה ב-'תודה התפריט שלהם כל כך בשרי ודגי ...'
תודה התפריט שלהם כל כך בשרי ודגי ...
19/07/2017 | 17:19
26
לצפיה ב-'אולי צפון אברקסס?'
אולי צפון אברקסס?
19/07/2017 | 10:40
95
קבוצה צמחונית זה תיק...
לצפיה ב-'משייה קרובה, לא?'
משייה קרובה, לא?
19/07/2017 | 12:29
26
לצפיה ב-'בית תאילנדי - לא ממש קרוב אבל אמור להיות ידידותי לצמחונים'
בית תאילנדי - לא ממש קרוב אבל אמור להיות ידידותי לצמחונים
19/07/2017 | 13:58
1
136
או הרברט סמואל בגלגול ההודי?
לצפיה ב-'הרברט סמואל זה עכשיו ג'ונתן פוד קלאב'
הרברט סמואל זה עכשיו ג'ונתן פוד קלאב
19/07/2017 | 16:37
118
התפריט שם עכשיו הוא כבר לא הודי...
לצפיה ב-'משייה או אסייאתית'
משייה או אסייאתית
19/07/2017 | 16:48
4
112
משייה יכולה להתאים, יש שם כמה אופציות צמחוניות. 
יש כמה אסייאתיות טובות- טייגר לילי (במתחם שרונה או רמת החייל) ואובן קובן, שיתאימו להרכב מורחב.
אפשר גם לנסות איטלקית- רונימוטי. הישיבה שם נוחה והמקום נעים ומרווח. יום שישי אהיה שם. 
את מנטה ריי אני לא אוהב. האוכל למטה מבינוני, השירות גרוע והמנות קטנות. פעם אחת הספיקה לי
לצפיה ב-'תודה לכם- על משיה חשבתי גם - אבל אין מקום !'
תודה לכם- על משיה חשבתי גם - אבל אין מקום !
19/07/2017 | 17:22
3
124
אמרו לי שלששי בערב צריך להזמין שבועות מראש, בעיקר שאנחנו שיבעה
אני ברשימת המתנה, תתפללו 
אנסה את צפון אברקסס 
רנוי מוטי חביבה -לא מצדיקה חיפוש חניה או 2 מוניות , אם לנסוע- ביסטרו נח 
תודה על העדכון לגבי מנטה ריי . זה לא מפריע להם להיות מלאים 

לצפיה ב-'נזכרתי בשאפה בר- שם היו הרבה אופציות צמחוניות- היה מקום'
נזכרתי בשאפה בר- שם היו הרבה אופציות צמחוניות- היה מקום
19/07/2017 | 17:31
99
אמנם בחוץ...לשם הצעירים יכולים להגיע ברגל והקשישים במונית או מכונית 
תודה 
אדווח 
לצפיה ב-'אחרי כמה ניסיונות להזמין מקום שלא הצליחו, חשבתי לכתוב לך כך:'
אחרי כמה ניסיונות להזמין מקום שלא הצליחו, חשבתי לכתוב לך כך:
19/07/2017 | 19:26
165
"משייה יכולה להתאים, יש שם כמה אופציות צמחוניות, אבל הסיכוי שתשיגי מקום שואף לאפס"...אבל אמרתי שאני לא אבאס, תתקשרי מקסימום יגידו לא, אני ניסיתי פעמיים והתייאשתי..

לצפיה ב-'אז למה לא ביסטרו נח?'
אז למה לא ביסטרו נח?
20/07/2017 | 09:47
101
את יודעת שהמסעדה טובה, את אוהבת אותה, יש בה מנות לצמחונים ואין בעיית חניה
לצפיה ב-'ראשון תורכי באונזה'
ראשון תורכי באונזה
18/07/2017 | 22:45
9
553

אחרי ביקור מוצלח די מזמן ודיווחים מאד חיוביים לאחרונה על אונזה, ניצלתי ביקור של חברה טובה מארה"ב לקפוץ לשם שוב לאחד מערבי ראשון תורכי. רציתי לקחת אותה למקום כיפי, לאו דווקא מעונב, עם אוכל טוב ואונזה התאימה לדרישות הללו.
הזמנתי מקום בפנים כמה ימים מראש ונאמר לי שהשולחן שלנו לשעתיים בלבד. המקום היה מלא לחלוטין בישראלים ובתיירים – גם החלק הפנימי וגם החלק החיצוני, היתה מוסיקה שמחה והאוירה היתה תוססת מאד.

החלטנו לחלוק בינינו כמה מנות קטנות ואז לחלוק מנה מהעיקריות.

חלקנו –
לחם סימיט תורכי שהיה מעין לחמניית בייגל מאורכת עם שומשום, טריה וטעימה שהוגשה עם פנכה ובה טחינה ורסק עגבניות וכן בצל כבוש וחתיכות פלפל חריף.

עלי גפן של סבתא של מולי,  כנראה יודעת היטב מה היא עושה, שכן הגיעו ארבעה עלי גפן קטנטנים מאד אך בו זמנית טעימים להפליא והתענגנו על כל ביס וביס מהם.

חצילים שרופים עם יוגורט חם, חמאה מזוקקת ופיסטוקים קלויים היה ממרח מענג וחמצמץ, שונה לגמרי מכל תוצר של חציל קלוי מוכר אחר, אך טעים מאד שהוגש חם.

קרם של שעועית לימה ועליו חריף, היה ממרח נוסף משחתי ומעולה. החריף שהונח מעל קרם השעועית היה חריף אמיתי שאפילו חברתי שהיא חובבת החריף לא יכלה לו.

שלוש יחידות שמנמנות של קובה צמחוני במילוי תרד, עשבי תיבול וקשקבל היתה הגרסא הייחודית של אונזה למנה המוכרת. המילוי היה טעים מאד וטענתי היחידה היא שהייתי שמחה ליותר ממנו.

ארטישוקים עם עגבניות ,לבנה ושמן זית היתה מנה סתמית ומיותרת: חתיכות ארטישוק הונח על לבנה ומעליהן נמזג רסק עגבניות. בלי טעם בלי ריח.

מנת הלחם וחמשת הפתיחים הללו עלו לנו בזכות אפליקציית בייגלה 110ש"ח.

הוספנו מראש גם סלט פרחי כרובית מטוגנת עם טחינה, פרוסות שקדים, וויניגרט שום לימוני ועלים.  איני יודעת האם ההגדרה סלט היא המתאימה ביותר למנה הזו אבל ללא ספק זו מנה מוצלחת בה פרחי הכרובית המטוגנים מככבים לצד הטחינה והוויניגרט. יופי של מנה פשוטה וטעימה מאד. 44ש"ח.

כאן היינו אמורות לחלוק מנה עיקרית אבל היינו מלאות לגמרי ואפילו ויתרנו על קינוח....

שתינו שני קוקטיילים (מוחיטו) וגם מים קרים שהגיעו בכוסות עם קרח, ויותר מאוחר קיבלנו גם קנקן מים עם קרח.

השירות היה טוב בסך הכל, אם כי משלב מסויים התעלמו מאיתנו לחלוטין ואף לא הציעו לנו להזמין שתיה נוספת או קינוח. הרושם היה שזה קרה משום שהמקום היה עמוס מאד והמלצרים נראו עסוקים מאד כל הזמן. זה לא הפריע לנו כי היינו שקועות עמוקות בשיחה, אבל  כמה ימים אחרי הביקור צלצלו מהמסעדה לשאול אם נהננו וציינתי זאת.

הכל ביחד עלה 248ש"ח.

נהננו מאד מהאוכל ומהאוירה. אני אשוב לנסות מנות נוספות מהתפריט התורכי ולהנות מהאוירה. מומלץ.

לצפיה ב-'נשמע טוב'
נשמע טוב
19/07/2017 | 07:09
124
ומאד שמח
לצפיה ב-'נקרא נפלא ! '
נקרא נפלא !
19/07/2017 | 08:40
135
געגועי הקשים לסמיט הטורקי,  שנמכר בעגלות בצורת בייגל'ה עגול לרוב.
כל כך מבאס שכבר לא בטוח לטוס לטורקיה,  זו ארץ מדהימה ויפיפיה והאוכל שם גורם לי לבכי אמיתי מרוב שטעים ומעלה זכרונות (סבא שלי טורקי).

לצפיה ב-'אנחנו לא נפלנו מאונזה'
אנחנו לא נפלנו מאונזה
19/07/2017 | 10:16
4
246
היינו לפני כמה חודשים, הזמנו גם את הסימיט, סלט החצילים והקובות עם התרד והאמת לא הכי התלהבנו. הסימיט היה סתם בייגלה עם קצת טחינה וחריף, הכי פושט שיש. החצילים היו....סלט חצילים. נכון עם קצת חמאה וכמה פיסטוקים אבל....סלט חצילים. הקובות אכן היו טעימות אבל מצאתי אותן קצת כבדות וחונקות בתור מנה בפני עצמה.
השירות לקה בחסר גם אצלנו, לא היה מלא במיוחד ולקח שעות להשיג מלצר...כוס יין נוספת הייתי צריכה לבקש 3 פעמים. בסוף ניתנה על חשבון הבית (לא ביקשתי חלילה כלום) אבל באמת שאין סיבה לשירות כזה.
בקיצור, לא חושבת שנחזור במיוחד, אולי אם נקלע לאזור במקרה.
לצפיה ב-'לאור מה שכתבת, השירות הוא כנראה באמת נקודת תורפה'
לאור מה שכתבת, השירות הוא כנראה באמת נקודת תורפה
20/07/2017 | 08:41
2
146
לגבי האוכל, מראש לקחתי בחשבון שמדובר בסופו של דבר במנות בסיסיות ולא במקום שמגיש מנות גורמה ועבורנו האכול היה פשוט אבל טעים.
אני  מעריכה ניסיונות קולינריים של יציאה מהשבלונה כמו ממרח החצילים שהיה טוויסט מעניין. הניסיון הזה במקרה של הארטישוקים לא צלח כמו שכתבתי.

לצפיה ב-'אנשי אונזה קראו את הדיווח'
אנשי אונזה קראו את הדיווח
20/07/2017 | 09:41
1
198
והודיעו לי שייקחו לתשומת ליבם הן את ההערה לגבי הארטישוק והן את עניין השירות.

לצפיה ב-''
20/07/2017 | 14:11
11
לצפיה ב-'אונזה זכורה לי כחוויית שירות מזעזעת עוד מהגלגול הקודם שלה'
אונזה זכורה לי כחוויית שירות מזעזעת עוד מהגלגול הקודם שלה
22/07/2017 | 19:06
58

היינו שולחן של 5, ורובו של כאלו שמבקרות הרבה במסעדות, וכולנו נשבענו להתרחק מאונזה ואנו נרתעות עד היום גם מהקיטשן מרקט רק בגלל האסוציאציה שקושרת אותו עם אונזה. ועברו כבר שנתיים! מה שחוויית שירות גרועה אחת עושה...
לצפיה ב-'אין על אונזה '
אין על אונזה
19/07/2017 | 10:58
50
לצפיה ב-'החלק הטוב באונזה התורכית הוא המנות הראשונות'
החלק הטוב באונזה התורכית הוא המנות הראשונות
22/07/2017 | 18:01
63
אכן.

את החצילים הקלויים ביוגורט חמאה מזוקקת ופיסטוקים שיחזרתי בבית. נהדר. גם ממרח השעועית והצזיקי טובים מאד.

העיקריות סבירות ובעיקר גדולות למדי, ובקינוחים בולט לטובה הסוטלאץ'.

סך הכל ארוחה טורקית ראוייה למדי. בחרתן נכון.
לצפיה ב-'ארוחות לא טעימות (יא-פאן, בינו בפיתה)'
ארוחות לא טעימות (יא-פאן, בינו בפיתה)
19/07/2017 | 00:08
6
526
טוב, שתי ארוחות לא טעימות ברצף היו לי.

הראשונה הייתה אתמול. הליכה רגלית הביתה בשעות הערב המוקדמות, החלטתי לבדוק את המקום החדש של דוקטור שקשוקה. מגיע למקום, מרחוק כבר רואים תמונת קרטון ענקית של בינו. מאחוריה בדיוק יושב בינו בשולחן עם חברים. ויז'ואל משעשע.

ההזמנה דיי מהירה. ביקשתי שווארמה כבש בפיתה. הגיעה עם חמוצים טעימים בצד וצ'יפס סביר+. השווארמה הייתה פושרת לחלוטין, הרוב יבש מאוד (רק עמוק בפיתה היו כבר כמה חתיכות עסיסיות יותר). הטחינה מאוד כבדה ולא מתובלת. יצאתי עם צרבת שלא זכורה לי זמן מה והרגשתי ממש רע. טעים זה לא היה. 38 שקלים הם אגב דיל סביר אם זה היה טעים, אבל זה לא. בנוסף כמעט אין מקומות בפנים, כך שצריך לשבת עם השווארמה בחום בחוץ.

היום הייתי צריך מקום למפגש בין-דורי. אמרתי נבדוק אם יש מקום ביא-פאן ונמצא לי ולאבי מקום מידי על הבר. לצערי האוכל לא היה טעים בכלל.

* מנת פתיחה של "טרטר דגי ים - פורי, פונזו מתוק, חלמון ועירית". 18 שקלים למנת ביס בתוך איזשהו קרקר מתוכם. האמת שהיה ביס נחמד מאוד, קצת עמוק בטעמים. משהו שלא חזר על עצמו בכלל.

* טמפורה מוח עגל - אני מאוד אוהב מוח, אבל לא התחברתי בכלל למנה. הרוטב שהוגש לא היה מעניין (אני אפילו לא זוכר כרגע מה הוא היה). הטיגון לא עשה כלום מוצלח למוח, הבלילה הייתה עבה ומופרדת לגמרי מהבשר. סתמי. 48 שקלים.

* שיפוד בטן חזיר - אני אפילו יותר אוהב בטן חזיר, אבל אני מוכן להתערב שאף אחד לא היה מזהה את הנתח בטעימה עיוורת. הרבה טעם מר מהחריכה. לא שזה היה מגעיל או משהו, אבל שוב סתמי מאוד. הוגש עם ליים שהתבקשנו לסחוט על השיפוד וסלטון סביר של משהו שאני כבר לא זוכר. 26 שקלים. 

* סושי טמארי - קולקציית כדורי אורז עטופים דג נא. 4 כדורים עם הרבה אורז וקצת דג. כדור אחד עם טונה, השני עם אינטיאס, השלישי עם סלמון והרביעי עם בטן סלמון. על כל אחד היה איזשהו אלמנט טעם אחר. הבעיה העיקרית זה שהאורז היה בטמפרטורה הרבה יותר גבוהה ממה שנהוג בסושי (לא מדובר ב'חום גוף', כפי שזה אמור להיות). היה גם הרבה יותר מדי אורז לטעמי. הדגים היו טובים סה"כ. 52 שקלים

* קריספי פרייד צ'יקן - לחמנייה רכה, חסה אייסברג, בצל סגול, גבינת צ'דר. טוב, לא הייתי מזמין את המנה הזו. אבא שלי החליט לנסות לאחר שהמלצר אמר שהוא אוכל אותה כל יום וזו הייתה המנה היחידה שהוא המליץ עליה באיזשהו סקשן שלא הייתה הכי יקרה מבין האופציות. הגיע סנדוויץ עצום ביחס למחיר ולציפיות. אולי למי שממש אוהב עוף מטוגן זה יעבוד, לי זה היה שמן ותפל בו זמנית וממש התחרטתי שאכלתי את זה. בניסיון להציל קצת מהטעם ביקשתי עוד רוטב אחרי שנותרתי רק עם לחמניה יבשה. הברמן שאל אותי "אתה מתכוון מיונז וקטשופ?". עניתי שאינני יודע מה הרוטב ששמים במנה. אמר "כן, זה כולה מיונז וקטשופ".
טוב. 56 שקלים

* צ'יפס - התוספת המתבקשת למנה. מזמינים בנפרד. הגיע צ'יפס מפוצץ בשמן ומלוח בצורה בלתי אכילה. אמרנו לברמן שאמר "אתם מבינים שזה לא מליחות רגילה, זה בגלל האצות". אוקי, אתה מבין שזה בלתי אכיל, לא משנה למה? הגיע איזה מנהל משמרת, שוב הסביר לנו שהם מכינים את זה מלוח. אוקי. אמר שיכין לנו חדש, אמרתי לא צריך, הכין בכל זאת. הגיע אחרי שסיימנו לאכול את הסנדוויץ. לא ממש נגענו בזה.

ביקשנו לראות תפריט קינוחים. לקח 5 דקות טובות עד שמישהו הביא לנו וגם זה אחרי שביקשנו שוב. החלטנו לוותר ולבקש חשבון. כשהגיע החשבון, היו בו 2 מנות צ'יפס (18 כ"א). כשהערתי לברמן הוא הלך למנהל המשמרת. עברו עוד כמה דקות וקיבלנו חשבון בלי אף מנת צ'יפס. הברמן אמר לי "טוב הוא ביטל את שתיהן, הוא קיצוני היום".

אני חושב שהזמנו מנות לא טובות. יצא שהרכבנו ארוחה מאוד שומנית למרות שהייתי גם ככה באוברדוז של אוכל מהסוג הזה. אני רק אציין שלמרות שזה אולי נשמע ככה, אני לא מתקשה לרוב עם מנות מטוגנות ו/או מלוחות. למעשה, זה כנראה הפייבוריט שלי. המנות פה לא היו טעימות פשוט. 

אתן ליובל בן נריה איזה סוג של כבוד ואנסה מנות אחרות ויותר מעניינות בתפריט (הקארי, הנאבה). כרגע אני עובר לשבוע ירקות עד שהגוף שלי יתנקה ממה שעבר עליו. חבל שזה לא היה שווה את זה.
לצפיה ב-'אוף. מחקת לי בפוסט אחד שני מקומות מסקרנים. ):'
אוף. מחקת לי בפוסט אחד שני מקומות מסקרנים. ):
19/07/2017 | 05:39
1
267
מה עוד שנימקת והסברת כל כך בבהירות עד שאיני יכול להתעלם מדעתך.
בעלים/שף שמסתלבט סביב שולחן עם חברים, מעורר אצלי תמיד תחושות לא נחמדות ולא
נעימות.
לצפיה ב-'זה היה דווקא חמוד'
זה היה דווקא חמוד
19/07/2017 | 13:11
219
הוא ישב ואכל שקשוקה במחבת עם חברים מבוגרים. כולם נראו שונה מאוד מהשטאנץ הרוטשילדי (בטח נניח ממקומות קרובים כמו הקנטינה). התמונת קרטון הענקית כ"כ מיושנת ולא קשורה שיש בזה איזשהו חן אפילו.

דווקא הרגשתי נדיבות במקום מבחינת המנה, היא פשוט לא הייתה טובה בכלל.
לצפיה ב-'נראה לי שעוברים עליך יומיים לא משהו'
נראה לי שעוברים עליך יומיים לא משהו
19/07/2017 | 06:51
238
עזוב אותך משבוע ירקות, לך במקום זה למקום שאתה אוהב, כדי למחוק את החוויות האלה.
לצפיה ב-'ביקורות טובות על ארוחות לא טובות'
ביקורות טובות על ארוחות לא טובות
19/07/2017 | 14:29
1
197
משהו ביא-פאן (מעבר לשם המטופש שלה) עושה לי אנטי. אולי אני טועה, אבל היא מרגישה לי חלק מגל של מקומות (יחד עם קאב-קם למשל) שבהם שפים מוכשרים שמים בצד את המיטב שיש להם להציע בתחום הקולינרי למען "מגניבות" כלשהי שהאוכל הוא רק נספח לה. 
לצפיה ב-'אני חושב שיא-פאן פחות מנסה "להגניב" בהשוואה לקאב קם'
אני חושב שיא-פאן פחות מנסה "להגניב" בהשוואה לקאב קם
19/07/2017 | 16:34
181
יא פאן זה מקום פשוט יחסית ולא מנקר עיניים בניגוד לקאב קם, שהוא הרבה יותר מעוצב ומושקע, עם דגש הרבה יותר בלייני. ביא פאן האוכל הוא עדיין במרכז, אבל כמו שנכתב בביקורת, לא הכל מוצלח, ויש חוסר אחידות ברמת המנות. אני מניח שהעניינים יתייצבו וישתפרו. בפעמיים שאני הייתי ביא פאן היה סה"כ טוב עד טוב מאד, אבל שום דבר בלתי נשכח. המנות שניסיתי היו שונות מהדיווח הנ"ל.
לצפיה ב-'חבל..אבל לפחות יצאה לך יופי של ביקורת '
חבל..אבל לפחות יצאה לך יופי של ביקורת
19/07/2017 | 17:02
142
לגבי דוקטור שקשוקה- יש לך מזל שלא ניסית את השקשוקה שלו. עד היום אני זוכר את השקשוקה המזעזעת שאכלתי (יותר נכון טעמתי כמה ביסים לפני שהנחתי בצד) לפני כמה חודשים אצלו ביפו. גם אז הוא ישב עם חברים ונהנה בזמן שמהמטבח שלו יוצאים דברים לא אכילים (שקשוקה ועוד סלט)
לגבי יא פאן- לא הייתי שם טגם לא מושך אותי, זו הזדמנות להגיד שאני לא מבין את ההתלהבות מטאיזו. פעמיים הייתי שם, היה בסדר, פה ושם איזה ניצוץ אבל לא משהו מיוחד. באובן קובן ומינה טומיי נהניתי הרבה יותר

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית
לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה