לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1953719,537 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' מנוע החיפוש הייחודי של Gרר !'
מנוע החיפוש הייחודי של Gרר !
06/09/2018 | 12:15
200
==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. למי שזוכר את החיפוש ב"מטעמים"  - זה מאד דומה. 

מה אפשר למצוא שם?
א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ, כלומר שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה. 
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.
לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".
לחיצה על מסעדה/מקום יביא את כדיווחים שקוטלגו עליה.

לינק למנוע החיפוש

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!
לצפיה ב-'קאב קם - מחירים?'
קאב קם - מחירים?
23/09/2018 | 22:08
2
98
היינו הערב בקאב קם. לא באנו יותר מידי רעבים - תכנון זמנים קלוקל - אבל התגעגענו לאוכל תאילנדי וזה נראה לנו רעיון טוב.

הזמנו ארבע מנות שהוגדרו מנות חלוקה (לא מהמנות הקטנות): סום טאם צמחוני (48₪), טום גאי נאם סיי - מרק צלול,לימוני עם כרעי עוף ופטריות  (52₪), קא מורגל חזיר בבישול ארוך עם פאק צ'וי, עלי חרדל כבושים ואטריות(78₪) ובאמי גאי אוט': אטריות כרעי עוף פריכים מפורקים מהעצם ו"קייאו גאי" (84₪). 
האוכל בגדול היה טעים. לא מאוד חריף, למעט המרק שהיה טעים במיוחד. החזיר היה מתקתק מידי לטעמי אבל בהחלט תאילנדי, האיטריות סבירות.

הבעיה העיקרית באוכל היתה הכמויות והמחיר - סלט הפאפאיה, למשל, שלא מכיל שום רכיב יקר במיוחד, עלה 48₪ ובתמורה קיבלנו קערית קטנה, בקוטר 12 ס"מ, רדודה, ובמרכזה כדור קטן של סלט. מנת האיטריות, שהייתה היחידה מבין המנות שאפשר לקרוא לה "עיקרית" (למרות שלא מהווה ארוחה ללא מנה ראשונה לפחות) עלתה 84₪ וכללה ערימה קטנה של איטריות, שני דאמפלינגים קטנטנים וחמודים ומספר (לא קטן במיוחד) של חתיכות עוף. 
המרק, שהיה טעים מאוד, הגיע בסיר קטן (בערך 15סמ) שהיו בו שתי חתיכות עוף ולא השאירו מקום לנוזלים כמעט.

כמובן שתמחור של מסעדה הוא נושא פתוח ואי אפשר לטעון שהמחיר הוא יקר בלי להתייחס לכל התמונה, אבל נראה לי שלשבת בין רח' לינקולן (40 ס''מ מהכביש) ובין חפירות הרכבת הקלה, על המדרכה - בלי מאורר או מזגן, לא מצדיק מחירים של 50₪ לקצת פאפאיה. לפי כמות האורחים יש הרבה אנשים שלא חושבים כמוני - וזה כמובן בסדר - אבל אני לא חושב שקיבלתי תמורה הולמת לכספי. אחרי שיצאנו משם בדקתי בכל הביקורות המהללות שקראתי על המקום, וגיליתי להפתעתי שהמחירים המוזכרים בביקורות היו נמוכים בעשרות אחוזים (למשל, הסום טאם עלה 38₪ ולא 48₪ - 26% יותר, והסום טמים היקרים יותר 58₪ במקום 82₪ שזה 41% יותר ! , המרקים 13% יותר, מנות האיטריות עלו מ-72₪ ל-84₪ ומ-92₪ ל-108₪, רק דוגמאות. ואני די משוכנע שהכמויות לא השתנו לטובה).

אשמח לשמוע מה דעתכם, בעיקר אם אכלתם שם - האם אני טועה בגדול?

לצפיה ב-'לא אכלתי בקב קם'
לא אכלתי בקב קם
24/09/2018 | 12:50
1
117
כך שאיני יכולה להעיד על המחירים או על ה- VFM.

אני חושבת שאין מה להלין על יחס בין מיקום המסעדה למחירי המנות. זה המצב בחלק ניכר מרחובות תל-אביב כיום. המסעדות וגם הלקוחות סובלים מבניית הרכבת הקלה, וכדאי שנתרגל למצב, כי הוא יימשך עוד זמן רב.

אתה חושב שאם הייתם יושבים בפנים במזגן, המחירים היו מפריעים לך פחות?
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
24/09/2018 | 13:33
75
אולי מה שהתכוונתי, זה שהמחיר הוא כמובן לא חזות הכל - זה לא אינטרבל לינארי מחיר-כמות. זה יותר מרובע: בפינה אחת המחיר, בשניה הטעם, בשלישית האוירה וברביעית הכמות (בלי סדר מסוים). הרי אני (ואני מניח שרוב החברים בפורום) הוצאתי כבר יותר מ-48 ש"ח על פחות מסלט פאפאיה קטן והייתי מרוצה. התזה שלי היא שבמרובע הספציפי של קאב קם הרגשתי שהמחירים מוגזמים: לא הרגשתי שהטעם, הכמות או האוירה הצדיקו מחירים של מסעדת כוכב._
לצפיה ב-'רוצה להודות לכם על מנוע החיפוש המוצלח'
רוצה להודות לכם על מנוע החיפוש המוצלח
22/09/2018 | 16:42
2
127
בני, כלתי ובם התינוק טיילו בשבוע שעבר בעמק המעיינות. החלטתי להפתיע אותם בארוחה מתנה. נכנסתי לפורום חיפשתי מסעדה קרובה והזמנתי להם מקום. בתם הארוחה חזרו אליי על מנת שאשלם. הם נהנו מהארוחה, מהמקום היפה ומהמלצר. כל הכבוד ליוזם מנוע החיפוש ןלביקורות שלכם. המלצר היה משוכנע שהמלצתי על המסעדה מתוך נסיון, תיקנתי אותו ואמרתי שהמלצתי על סמך הבקורות בפורום.
לצפיה ב-'המחמאות על מנוע החיפוש מגיעות ל- Gרר'
המחמאות על מנוע החיפוש מגיעות ל- Gרר
23/09/2018 | 08:01
1
87
ומשמח מאד לקרוא שהפורום עזר לכם כך.
לאיזו מסעדה הזמנת אותם?
לצפיה ב-'הזמנתי אותם לרוטנברג'
הזמנתי אותם לרוטנברג
23/09/2018 | 12:57
100
חששתי שזה ישמח כפרסומת:)
לצפיה ב-'מחירים מופקעים במסעדת לוצ'יאנה ירושלים'
מחירים מופקעים במסעדת לוצ'יאנה ירושלים
22/09/2018 | 16:01
2
194
שלום רב 
לפני מס' ימים העליתי פה את ההודעה הזו, אך כנראה עקב תקלה לא פורסמה.
לפני כשבוע , מוצאי ראש השנה ביקרנו במסעדת לוצ'יאנה במדרחוב ממילא ירושלים.
מסעדה שמציגה את עצמה כמטבח איטלקי . למנה ראשונה הזמנו סלט שאם אני לא טועה נקרא גם סלט איטלקי , למעט כמה חתיכות גבינה שנחו על עלי חסה ועגבניות לא מצאתי שם משהו שמתיימר להיות איטלקי , אבל עיזבו , זה לא הקטע , על סלט כזה גבו 67 ש"ח !!!!, נראה לכם הגיוני ?  שזה בשקל פחות ממנת הפסטה שהזמנו כמנה העיקרית . אז תגידו..... למה לא בדקת את המחיר קודם ? אז אכן לא בדקנו, כי באנו לאכול ולהנות ולתומי לא חשבתי שזה מה שנידרש לשלם עבור  הסלט . ברוב המסעדות מחירי הסלט גם היותר מושקעים  לא מגיעים למחיר כזה.אבל 67 ש"ח קצת צרם לי, ולא שאתרושש מזה , אבל זה פשוט מכעיס ואפילו מקומם מחיר כזה,
מילא אם היה בו משהו מיוחד, ניחא , שווה את ההשקעה , אבל זה לא !!!
בקיצר, אז טוב שאנחנו תל אביבים ועדיין אפשר למצוא באזורנו מסעדות עם מחירים קצת יותר שפויים . ללוציאנה לא אחזור!
לצפיה ב-'מה הכוונה "לא בדקנו מחיר" ?'
מה הכוונה "לא בדקנו מחיר" ?
22/09/2018 | 20:13
131
האם לא הזמנתם מהתפריט ?
האם בתפריט לצד המנה לא היה רשום המחיר ?

שלא יובן חלילה שאני מצדיק את תמחור הסלט (המטורף), אבל כשאני רואה בתפריט סלט ולצדו מחיר של 67 ש"ח...אני עובר הלאה...
לצפיה ב-'אכן מחיר גבוה לסלט'
אכן מחיר גבוה לסלט
23/09/2018 | 08:03
121
בתפריט לא הופיעו מחירים?

לצפיה ב-' אז מפלצת ההודעות חזרה'
אז מפלצת ההודעות חזרה
20/09/2018 | 19:40
211
לזמן קצר מאד, ולקחה איתה את השירשור השבועי וכמה הודעות.

אבל היי, יש לנו פורום
לצפיה ב-'בואי נעזוב, זו הרגשתי,'
בואי נעזוב, זו הרגשתי,
21/09/2018 | 17:28
156
כבר נכתב, וגם נלעס, שבת שלום, אפשר לסכם שלא להסכים.
לצפיה ב-'ל - trilliane, ובנוסף לכל הנאמר,'
ל - trilliane, ובנוסף לכל הנאמר,
21/09/2018 | 16:51
1
170
הצעתי לקרוא 2 שורות אחרונות,

"אני רוצה שיענש אמן שיהרס לו העסק
עברתי השפלה"
ולא אוסיף מילה.

לצפיה ב-'אני יודעת, והתייחסתי... זו לקוחה מאוכזבת, עצבנית וכועסת'
אני יודעת, והתייחסתי... זו לקוחה מאוכזבת, עצבנית וכועסת
21/09/2018 | 17:20
146
אנשים מאחלים דברים גרועים פי כמה לנהג שחתך אותם בכביש. אני חושבת שכולנו יודעים היטב את ההבדל בין רגשות ומילים לבין מעשים, ומה שהיא עשתה מסתכם בביקורת כאן בפורום. לכן אני שבה ושואלת באילו "נקמנות" (אמיתית) מדובר ומה הקשר בינה לבין "ספקות"?
לצפיה ב-'על שן שבורה הייתי תובעת, אבל -'
על שן שבורה הייתי תובעת, אבל -
19/09/2018 | 13:43
8
271
הנקמנות משאירה לי ספקות, לא רק טעם רע, הרבה יותר גרוע, קראו את שתי השורות האחרונות.
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/251/183690694/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D_%D7%95%D7%A4%D7%A0%D7%90%D7%99/%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%94_%D7%A7%D7%98%D7%A0%D7%94

לצפיה ב-'ספקות למה? ובאיזו "נקמנות" מדובר? ביקורת בפורום בתפוז? נו.'
ספקות למה? ובאיזו "נקמנות" מדובר? ביקורת בפורום בתפוז? נו.
19/09/2018 | 17:42
61
לצפיה ב-'השן כבר נפגעה שבוע קודם, בפיצריה...זה סדרתי. '
השן כבר נפגעה שבוע קודם, בפיצריה...זה סדרתי.
19/09/2018 | 20:24
6
213
לצפיה ב-'מקריאת השורות הראשונות של ההודעה הראשונה...'
מקריאת השורות הראשונות של ההודעה הראשונה...
19/09/2018 | 20:53
5
180
הבנתי מיד שמשהו פה מסריח.
לצפיה ב-'מה מסריח? בחיי שאני לא מבינה אתכם. היא לא תבעה את העסק'
מה מסריח? בחיי שאני לא מבינה אתכם. היא לא תבעה את העסק
19/09/2018 | 22:38
4
171
היא בסה"כ שיתפה בחוויה של שירות גרוע. גם אם היא אדם יותר תמים, פחות אסרטיבי ומאמין שנופלות עליו צרות משמיים, זה לא מצדיק יחס כזה.
לצפיה ב-'הי:) תודה אבל לא מתרגשת כנראה הם טרולים...'
הי:) תודה אבל לא מתרגשת כנראה הם טרולים...
19/09/2018 | 23:30
3
45
לצפיה ב-'ואני לא תמימה.'
ואני לא תמימה.
19/09/2018 | 23:32
39
לצפיה ב-'הם לא. הם גולשים קבועים בפורום שלא מכירים ולא מבינים אותך'
הם לא. הם גולשים קבועים בפורום שלא מכירים ולא מבינים אותך
19/09/2018 | 23:34
1
150
כי כתבת הודעה ארוכה וקצת מבולבלת ותיארת התנהגות צרכנית די מוזרה... אני לא מצדיקה את היחס שקיבלת, אבל אם את רוצה שיתייחסו ברצינות נסי לכתוב בצורה יותר מסודרת, לוגית ופחות רגשית, תתמקדי בעובדות ולא באמונות, חששות וכו'.
לצפיה ב-'אז הם טרולים באופי'
אז הם טרולים באופי
19/09/2018 | 23:39
136
כתבתי הודעה רגשית כי זה היה טרי לגבי תיאור התנהגות הסברתי שאני לא טיפוס שעושה בלאגן וכן יש אנשים שהיו עושים להם סצינות על דברים כאילו.
דהיינו אין שום סיבה לתת לי יחס כזה אם שלדעתי שמור יותר לאנשים שעושים בעיות כמו כאילו שלא משלמים, או שיכורים או מתפרעים. ללקוח שמתנהג יפה למרות שלא מגיע להם אין שום סיבה להתייחס כמו לזבל.

לצפיה ב-'את לא צריכה לענות לי, את צריכה לשאול את עצמך (ולהסיק מסקנות)'
את לא צריכה לענות לי, את צריכה לשאול את עצמך (ולהסיק מסקנות)
19/09/2018 | 19:13
4
179
גם אם מבחינתך זו טעות שיכולה לקרות, וזה נכון, השאלה היא איך מתייחסים אליה. גם אם היא לא נגמרה באשמתם, היא עדיין באחריותם, ועסק שלא לוקח אחריות ולא מנסה לפצות את הלקוח על דבר כזה הוא מקום שאני לא חוזרת אליו. כנ"ל מקום שמייבש אותי ולא נותן לי שירות. למה לי להעניש את עצמי? אני חותכת והולכת. תודה, שלום.
לצפיה ב-'הי:)'
הי:)
19/09/2018 | 19:26
3
113
קודם כל את מאוד צודקת ובהחלט מעתה אנהג כך.
לגבי הסיבה כפי שאמרתי זה משמיים לגבי המקרה נכון גם אם זו גזירה עדיין הם היו צריכים להציע לפצות אותי או להתנצל והממבו ג'מבו שהוא מלמל לי לא סיפק זאת.
ולגבי המקרה השני זה מכיוון שהבנתי אותו לא נכון הוא אמר דברים מעורפלים משהו כמו : אני נותן מעצמי ואם אני רואה שזה לא עושה לי טוב אני לא מוכן שזה יבוא על חשבוני. ושאלתי אותו אם יש לו עומס ולא זוכרת מה הוא בדיוק ענה אבל קיבלתי רושם שהוא לא לקח ממני הזמנה כי הוא עמוס ושמטרת הנאום זה להגיד שיש לו עומס במטבח ושאחכה שהלחץ השתחרר כמובן בסוף הוא התוודה שזה לא הרצפה עקומה זה אני אבל לקח לו שעה לומר זאת.
וכן את צודקת אין לי הרבה מה להוסיף
תודה רבה לך!!
לצפיה ב-'אגב מבחינתי זו לא טעות שעלולה לקרותו'
אגב מבחינתי זו לא טעות שעלולה לקרותו
19/09/2018 | 19:27
2
108
 וזה אסור שיקרה אבל כפי שהסברתי לך מדובר היה בסיבות קצת יותר עמוקות לגבי למה זה קרה
לצפיה ב-'וזו הסיבה היחידה שחזרתי שוב אחרי תקאית הפלסטיק'
וזו הסיבה היחידה שחזרתי שוב אחרי תקאית הפלסטיק
19/09/2018 | 19:29
1
89
אחרת לא הייתי חוזרת אבל כפי שכתבתי זה היה מקרה מכוון וזה היה משהו שהיה קורה לי לא משנה לאיזו מסעדה הייתי הולכת
לצפיה ב-'אני לא מאמינה בזה. זה לא משמיים, זו פשלה אנושית לחלוטין...'
אני לא מאמינה בזה. זה לא משמיים, זו פשלה אנושית לחלוטין...
19/09/2018 | 19:42
106
ולטעות זה אנושי, לקחת אחריות, לטפל ולצפות זה שירות בסיסי. גם אם נניח שזה "משמיים" זה בכלל לא משנה ולא מעניין. השאלה אינה רק אם הטעות קורית אלא מה עושים לאחר מכן, ואם לא עושים כלום, זה שירות גרוע, נקודה. לא משנים התירוצים וההסברים או המלמולים. צריך לדעת לקחת אחריות ולא לתת שימרחו אותך כי אז את יוצאת מתוסכלת ורק מענישה את עצמך, להם לא נראה שאכפת... ואם לקוחות שנפגעו ממשיכים להגיע, להם שיהיה להם אכפת?
לצפיה ב-'נמצא פלסטיק בגודל ציפורן בבית קפה בחיפה'
נמצא פלסטיק בגודל ציפורן בבית קפה בחיפה
18/09/2018 | 16:43
21
360
הנקרא קפה מכבסה שמיקומו הוא החלוץ 45 חיפה.
הזמנתי סלט ולחם והכל נראה רגיל לעסתי והרגשתי משהו קשה בשיניים מצאתי חתיכת פלסטיק בגודל ציפורן של זרת (די גדול). הראיתי לבעל הבית קפה הוא לא הראה אכפתיות מיוחדת ואף לא הציע פיצוי. שלא לדבר על זה שקצת נשברה לי שן מזה וגיליתי את זה אחרי וגם חתיכת פלסטיק שבולעים עלולה לסכן חיים.
בנוסף היום הוא סירב לתת לי שירות וזה אחרי שלא התלוננתי על מחדל הפלסטיק.
הוא לא הסביר למה וכך קרה מה שקרה שהיה כרוך בהשפלה מוחלטת.
הגעתי בסביבות 10 וקצת נניח אולי 10 ועשרה בבוקר הייתי לחוצה ורציתי להספיק לאכול לפני שצום כיפור נכנס וכל המקומות נסגרים.
תפסתי שולחן וניסיתי להזמין היה נראה שמי שבדלפק עסוק אז ישבתי וחיכיתי שמלצרית תגש אלי ותקח הזמנה הדקות עברו. ניגשתי לשאול למה אי אפשר להזמין והבחור בדלפק אמר משהו לא ברור בערך בנוסח הזה: אני מנסה לתת שירות עד שאני מרגיש לא טוב ואז אני עושה מה שאני יכול או משהו דומה .מהמשפט המעורפל הזה הסקתי שיש לו עומס של אנשים וחשבתי טוב נחכה עוד טיפה. עברה עוד רבע שעה שוב ניסיתי לפנות למלצרית שהתעלמה מבקשותי ותחינותי להזמין אמרתי לה אוקיי עמוס אז קחי הזמנה ופשוט הוא יכין אותה כשיוכל.
והיא אמרה הוא דיבר איתך והתעלמה ממני. וגם כששאלתי אותו כשהוא ירה לי את המשפטים המעורפלים בהתחלה שאלתי אותו אם זה מעומס והוא הנהן אז חשבתי שהוא מתכוון שהידיים שלו תפוסות עם עבודה והזמנות של אחרים.
בסוף קמתי ללכת ורציתי לקנות כדורי שוקולד טבעוניים. גם כאן התעלמו ממני וכמעט חשבתי לגנוב כי אם אני אויר למה לחכות ליחס בסוף לא גנבתי. ראיתי אנשים שתפסו את השולחן שלי והפלא ופלא (נאמר בציניות), המלצרית כן מיהרה לקחת מהם הזמנה.
התחלתי לבוא בטענות לבחור בדלפק ואז סופסוף הוא התודה שהוא ביקש ממנה לא לקחת ממני הזמנה הוא אמר משהו על זה שהחיבור בינינו לא טוב ולא פירט (אגב תמיד שילמתי על מנות גם כשמשהו הפריע לי והערתי עדיין הייתי משלמת ואוכלת ומעולם לא עשיתי להם בעיות או סצינות כך שלא ברורה לי הסיבה).
ואז הוא מלמל משהו על זה שהערתי הרבה ולדעתי אלף הןא יכל לומר אם משהו מפריע לו במקום לגרום לי לחכות שעה כמו מפגרת בבית קפה ולהשפיל אותי בית לדעתי ההערות שלי היו בגדר הסביר למשל הוא משתמש בסלטים בפלפל גרוס ואני לא אוהבת גרוס כי בעינימזה מרקם של חול וגרגירים. אז שילמתי ואכלתי אבל ביקשתי פלפל טחון ונכון שהיתה פעם שמיהרתי ומשום מה הוא הכין את המנה שלי אחרונה והתחיל ממנות של אחרים אז אמרתי לו על כך ויצא פה ושפ ששאלתי על מרכיבי האוכל אבל אילו שאלות בגדר הנורמה והרבה אנשים עושים זאת.
אם זה בגלל תקרית הפלסטיק אז הוא כנראה לא רצה להסתבך למרות שהתקרית הזו יכלה לסכן אותי.
בקיצור לא קיבלתי פיצוי על עוגמת הנפש ושירות גרוע ויחס משפיל אל תלכו לבית קפה הזה הם לא יפצו אתכם או יראו אכפתיות אם עקרה לכם משהו או ימצא לכם משהו מסוכן באוכל

לצפיה ב-'איזה מזל שבסוף לא גנבת...וזה שאת תמיד משלמת, כל הכבוד!'
איזה מזל שבסוף לא גנבת...וזה שאת תמיד משלמת, כל הכבוד!
18/09/2018 | 19:19
74
לצפיה ב-'לא הבנתי דבר'
לא הבנתי דבר
19/09/2018 | 06:40
17
203
מצאת חתיכת פלסטיק קטנה בסלט (לא נורא, זה קורה), בבית קפה שבו לא לקחו ממך הזמנה?

הגעת אתמול בסביבות עשר בבוקר, והיית לחוצה בגלל הצום שנכנס שש שעות אחרי?

את משלמת עבור מנות שאת אוכלת, כי כך צריך. זו לא התנהלות יוצאת דופן.
לצפיה ב-'הי היה את מקרה הפסלסטיק'
הי היה את מקרה הפסלסטיק
19/09/2018 | 19:02
16
283
 שבהתחלה בחרתי לא לתבוע וגם כי הוא זרק אותו לפח ונראה לי הייתי צריכה לשמור את הפלסטיק כהוכחה.
הראיתי לו באותו מקרה את הפלסטיק והתלוננתי כי חופשי הייתי עלולה לבלעו ולהגיע לבית חולים הוא לא התנצל ולא כלום. וסתם חרטט לי על זה שפעם הוא הלך למסעדה והיתה במנה שלו אצבע של אדם.

שבתי שוב לפני כניסת כיפור (יום אחר מקרה אחר אחרי תקרית השן שמבחינתי סיימתי אותה בנימה חיובית כי רק הראיתי לו את הפלסטיק והערתי לו על זה בלי ליצור דרמה).
בכיפור אני צמה (גם עכשיו אני בצום כי כיפור טרם יצא). כרגע לא מבשלת כי חסרים לי בדירה כל מיני דברים מהותיים כמו מקרר וכולי.
היה לי חשוב להספיק לקנות אוכל מזין ומשביע לפני כניסת כיפור כי החנויות לא תמיד פתוחות ונוטות להסגר מוקדם.
השעה שהוא בזבז לי מהחיים תוך התעלמות ממני וסיפוק הסברים מעורפלים במקום לומר לי את כוונתו דוגרי גם גרמה לי מפח נפש והשפלה כי לא הבנתי אותו נכונה והרגשתי שאני ממש כמעט מתחננת למלצרית לקחת ממני הזמנה וגם כי כן זה גרם לי כמעט לרצות לוותר על הצום כי יצאתי עם מצב רוח רע והרגשתי שחיכיתי לריק ולא 5 דקות אלא שעה!
לצפיה ב-'הרחבה על מקרה הפלסטיק'
הרחבה על מקרה הפלסטיק
19/09/2018 | 19:04
12
217
גם שם למרות שלא תבעתי אותו ולא הגשתי תלונה (אם כי אחרי ההשפלה שוקלת להתלונן למשרד הבריאות), הוא לא הרגיש לי כאדם שלוקח אחריות.
הוא לא התנצל לא ניסה לפצות (אפילו לא כספית במשהו לשם ההרגשה הטובה), סיפר לי כל מיני סיפורים ביזאריים על דברים שהוא מצא במנות כשהוא טייל בעולם וסיכם זאת במשהו בסגנון קורה לא יודע איך זה הגיע לשם וזהו בלי לומר סליחה התנהלות מאוד מתנערת
לצפיה ב-'קחי אחריות'
קחי אחריות
22/09/2018 | 16:01
11
124
ביקורת תקופתית אצל רופא השיניים וטיפול בכל הטעון טיפול ולא היית מגיעה להתלונן על התוצאה ההרסנית של הזנחת המשנן.
לצפיה ב-'מנין לך שהיא לא מבקרת תקופתית ושמדובר ב"הזנחה"?'
מנין לך שהיא לא מבקרת תקופתית ושמדובר ב"הזנחה"?
23/09/2018 | 12:45
10
56
מדהים איך בכל ביקורת אתה מצליח להנפיץ סיבות מדוע הלקוחות אשמים וזו אינה אחריות המסעדה.

ייבשו אתכם עד שהגיע האוכל?
אתם ישראלים חסרי סבלנות שלא רגילים לקצב האירופי הנינוח.
קיבלתם קרם ברולה שאינו קרם?
אתם פשוט לא מבינים שזו הווריאציה המקומית.
אכלת פלסטיק בסלט ונפגעה לך השן?
זה מכיוון שהזנחת את השיניים שלך.

בעלי המסעדות צדיקים גמורים, אלה הלקוחות הקטנוניים האלה שמצפים לקבל מנות בהתאם לתיאורן בתפריט, בזמן סביר, בלי עצמים זרים... נראה לי שהתבלבלת, כאן זה פורום ביקורת מסעדות, לא ביקורת לקוחות.
לצפיה ב-'בניגוד אלייך'
בניגוד אלייך
23/09/2018 | 12:51
5
58
שנטפלת לכל שירשור
אצלי כל תגובה מגובה בידע.

תמשיכי להתווכח עם עצמך.
לצפיה ב-'*אני* נטפלת לכל שרשור?! טול קורה מבין עיניך...'
*אני* נטפלת לכל שרשור?! טול קורה מבין עיניך...
23/09/2018 | 12:58
4
54
ובאיזה "ידע" אתה מגובה בדיוק? אתה מכיר אותה אישית? בדקת את התיק שלה אצל רופא השיניים? די לז** בשכל, אתה סתם משועמם שמחפש במי להיכנס.
לצפיה ב-'כמו שאמרתי'
כמו שאמרתי
23/09/2018 | 18:53
3
39
את הידע שלי אני לא צריך להוכיח לך.

לצפיה ב-'איש לא ביקש ממך להוכיח דבר, וה"ידע" שלך לא מרשים אף אחד'
איש לא ביקש ממך להוכיח דבר, וה"ידע" שלך לא מרשים אף אחד
23/09/2018 | 18:58
2
18
לצפיה ב-'ידע בניגוד לקשקושים חסרי הפשר שלך'
ידע בניגוד לקשקושים חסרי הפשר שלך
23/09/2018 | 19:02
32
לא נועד להרשים אף אחד.
לצפיה ב-'DFTT'
DFTT
23/09/2018 | 22:52
10
לצפיה ב-'עזבי סתם טרול'
עזבי סתם טרול
23/09/2018 | 16:59
3
39
זה ברור שאם יש עצמים זרים באוכל זה עלול לפגוע בשיניים.
תודה על ההגנה אבל את לא צריכה אני פשוט לא קוראת תגובות מהסוג הזה.
ומשום מה תפוז מחקו את שם המסעדה אבל שיהיה.
בכל אופן הגשתי תלונה במשרד הבריאות אז אני כבר מרגישה יותר טוב
חג שמח
לצפיה ב-'משרד הבריאות ידחה את תלונתך על הסף'
משרד הבריאות ידחה את תלונתך על הסף
23/09/2018 | 17:11
2
52
אין סיכוי שתוכיחי שחתיכת פלסטיק גרמה לשן להישבר ואם נשברה נראה שלא טיפלת כראוי בשינייך.

חג שמח.
לצפיה ב-'אמר המומחה הגדול לבריאות השן... '
אמר המומחה הגדול לבריאות השן...
23/09/2018 | 18:57
1
15
לצפיה ב-'בקיצור,תגובתי לא התייחסה אלייך.'
בקיצור,תגובתי לא התייחסה אלייך.
23/09/2018 | 18:59
39
לצפיה ב-'כן נשברה לי שן מזה אומנם קצת אבל כן'
כן נשברה לי שן מזה אומנם קצת אבל כן
21/09/2018 | 15:48
1
128
והיא עברה תיקון אצל רופאת שיניים.
והתלוננתי עליהם כבר ואינני מתחרטת על המהלך.

לצפיה ב-'מתי היית לאחרונה'
מתי היית לאחרונה
23/09/2018 | 22:04
36
בטיפול שיניים לפני המקרה המצער שחווית?
לצפיה ב-'הגבתי לך והתגובה נבלעה ע"י מפלצת ההודעות'
הגבתי לך והתגובה נבלעה ע"י מפלצת ההודעות
21/09/2018 | 06:34
132
ההסבר שלך מבהיר את הדברים, וגם הפוך את ההתייחסות לתשלום לברורה יותר.

תראי, תקלות קורות, ובדרך כלל זה לא נורא. אולי בבית הקפה הזה, לא יודעים להתמודד עם תקלות, משום שמה שאת מתארת אינה התנהלות שירותית ושיווקית.
בכל מקרה, לא נגרם לך נזק, לא בלעת שום דבר, והכל טוב.

לא הייתי חוזרת למקום בו התייחסו אלי בגסות רוח, ולדעתי זה הפתרון הנכון במקרה הזה. 
לצפיה ב-'לא מצליחה להבין למה חזרת אליו מלכתחילה...'
לא מצליחה להבין למה חזרת אליו מלכתחילה...
19/09/2018 | 17:59
1
168
מצאת שם גוף זר בסלט שפגע בך, המקום לא לקח אחריות מינימלית... זה לא הדליק לך נורה אדומה באשר לטיב השירות?  למה לחזור למקום שכבר נפגעת בו, תרתי משמע? אני לא מבינה. מקום כזה הייתי מחרימה.

זאת ועוד, אם אני מגיעה לעסק ומתעלמים ממני, אני לא מתעקשת לבאס ולייבש את עצמי. לא רוצים אותי כלקוחה? לא צריך; אני פשוט קמה והולכת. הם לא בית הקפה היחיד בהדר או בחיפה. זה כנראה מקום עם תודעת שירות לקויה, ואומנם לא חסרים כאלה בארצנו, אבל למרבה המזל יש גם אחרים.
לצפיה ב-'הי זה נושא קצת אישי ומורכב עונה לך'
הי זה נושא קצת אישי ומורכב עונה לך
19/09/2018 | 18:52
196
על זה במסר זה לא היה מקרה וזה לא היה המקום היחיד זה קצת מסועף
לצפיה ב-'המלצות לעמק הלואר'
המלצות לעמק הלואר
20/09/2018 | 21:54
8
67
שלום,
גיסי וגיסתי היקרים נוסעים לצרפת לחופשה ראשונה ללא ילדים מזה 5 שנים, והייתי רוצה להזמין להם מקומות למסעדה מדהימה. הם די פודיז ולא יוצא להם להתפנק הרבה.
הם יהיו כמה ימים בעמק הלואר ואז בפריז.
יש המלצות למשהו? עד כ1500 ש"ח לזוג?
תודה רבה!
לצפיה ב-'בדקת בחיפוש של Gרר?'
בדקת בחיפוש של Gרר?
21/09/2018 | 06:29
1
26
נדמה לי שהיו דיווחים על עמק הלואר.
לצפיה ב-'בדקתי, אבל לא מצאתי ללואר'
בדקתי, אבל לא מצאתי ללואר
21/09/2018 | 10:16
36
חרשתי על המנוע הזה אתמול בערב.
ייתכן שפספסתי דיווח.
כן מצאתי הרבה דיווחים לאיזורים אחרים בצרפת שלא תהיה ברירה אלא לנסוע אליהם ;)
לצפיה ב-'את צריכה גם המלצות לפריז?'
את צריכה גם המלצות לפריז?
21/09/2018 | 06:35
5
51
כי כאלה תמצאי בלי סוף בחיפוש

לצפיה ב-'ציינתי את פריז כי חשבתי שאם לא אמצא ללואר אחפש לפריז'
ציינתי את פריז כי חשבתי שאם לא אמצא ללואר אחפש לפריז
21/09/2018 | 10:18
4
50
ראיתי כמה דיווחים בחיפוש שם, אבל דווקא לא מצאתי המלצה למסעדה שהיא ממש מה שאני מחפשת. הרבה קרפרי וכו'.
אשמח אם יש המלצות למסעדות טובות בפריז, אוכל להסתכל באתרים ולהתרשם.
תודה (:
לצפיה ב-'יכולה להגיד לך איפה נהננו'
יכולה להגיד לך איפה נהננו
21/09/2018 | 12:16
1
57
וגם, אחרי סוכות יחזרו קישורי ומאמרי הפורום, ואז תוכלי למצוא בקלות המון המלצות על צרפת ופריז.

בנסיעות האחרונות שלנו אכלנו בביסטרו פול ברט - ביסטרו קלאסי מצויין לטעמי;

Le Baratin - עוד ביסטרו שקיבלתי עליו המלצות והיה אהוב על אנתוני בורדיין. מה שהיה טוב לבורדיין, היה מצויין לנו;

Atalier Vivanda Chereche Midi - זו רשת קטנה של מסעדות בשר. אכלנו בשני סניפים ולטעמנו, הסניף בשרשה מידי היה טוב יותר.

Le Comptoire de Odeon - ביסטרו עמוס מאד בערב, אבל בצהריים אפשר למצוא שולחן די בקלות.

לצפיה ב-'את יכולה למצוא המלצות נוספות'
את יכולה למצוא המלצות נוספות
21/09/2018 | 12:18
44
באצעות החיפוש הרגיל של תפוז, וגם באתר פרנקופילים אנונימיים.
לצפיה ב-'אם אוכל צרפתי קלאסי, בלי מוליקולות ותעלולי צילחות אבל טעים'
אם אוכל צרפתי קלאסי, בלי מוליקולות ותעלולי צילחות אבל טעים
21/09/2018 | 15:50
1
83
עם מנות נדיבות, ממליצה על ל'אמי לואי באזור הרפובליקה. יקר, אך חומרי גלם מעולים. מסעדה ותיקה מאד עם אווירה של ביסטרו של פעם. המנות גדולות ומתאימות לשניים בדרך כלל. מומלץ - כבד אווז, אסקרגו, טלה, תרנגולת שלמה בגריל מיוחד ונתחים מיוחדים של סטייקים.
כשהפורום יחזור לקדמותו תוכלי למצוא דיווח מפורט שלי על המקום. אמנם ישן, אך זה מקום שלא משתנה.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
22/09/2018 | 21:15
7
לצפיה ב-'כתבתי הודעה לפני כשעה, למה היא לא מופיעה ? '
כתבתי הודעה לפני כשעה, למה היא לא מופיעה ?
20/09/2018 | 19:44
1
44
לצפיה ב-'משום שהיתה תקלה '
משום שהיתה תקלה
21/09/2018 | 06:28
76
כמו שכתבתי בהודעה הנעוצה. בבקשה העלי אותה שוב.

לצפיה ב-'שאלה ליום כיפור'
שאלה ליום כיפור
18/09/2018 | 18:42
4
296
מה אתם אוכלים בארוחה שלפני הצום ומה בארוחה שאחריו?

לצפיה ב-'התשובות שלי...'
התשובות שלי...
18/09/2018 | 18:45
224
לפני הצום אני לא אוהב ארוחה כבדה. זה סתם מכביד על הגוף ומקשה על הצום. מעדיף לאכול באותו יום ארוחת צהרים רגילה בצהרים ולפני הצום ארוחת ערב קלה. השנה חלה עם גבינה צהובה, רוטב פלפלים ופסטו ולקינוח כדורי שוקולד, אחד הדברים היחידים שאני מסוגל להכין בעצמי. העיקר לא דברים מצמיאים. ולהתראות מחר

אחרי הצום הדבר הראשון שאני אוכל זה מרק הקרעפלאך של אמא שלי, רק שהשנה הוא יהיה בלי קרעפלאך (תודה לקטנה שעזרה לסיים אותם בטרם עת ).
לצפיה ב-'לא צמה, לכן לא רלוונטי אלי'
לא צמה, לכן לא רלוונטי אלי
19/09/2018 | 06:36
201
אבא שלי נהג לצום עם חלק מאחיו, כשאמם היתה בחיים. הם היו נוסעים לירושלים, ואוכלים שם ארוחת צהריים רגילה, וארוחה מפסקת דומה לארוחת הצהריים.

כיום מסבירים שהארוחה המפסקת צריכה להכיל פחמימות מורכבות שמתפרקות בגו לאט, ומנה חלבונית.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
19/09/2018 | 15:40
144
בארוחה מפסקת אצלנו לא מהמושקע מהרגילים.
לפני המפסקת לא ממש משקיעים.אין משהו מוגדר .
ארוחה העיקרית מפסקת :כוללת מרק מושקע עם קרפעלך ,לעיקרית השנה סופריטו עוף בלווי תפוחי אדמה .מתוק סטולץ.
שבירת צום:בעיקר מרק מתוקים עוגת תפוחים ולא משהו ממש מעבר חלה .לא מאלה שמשקיעים לאחר הצום.

לצפיה ב-'אני (כבר) לא צמה, ולכן אוכלת רגיל...'
אני (כבר) לא צמה, ולכן אוכלת רגיל...
19/09/2018 | 18:13
173
כשצמתי אכלנו בארוחה המפסקת בד"כ פסטה (לפעמים מקמח מלא), בשר, מרק וכו'. המנות עצמן השתנו בהתאם למקום שבו אכלתי אותה... בגדול זו ארוחת חג די גדולה, רק לא כוללת מאכלים בעייתיים (למשל מתובלים) ועם הקפדה על אוכל מזין. 

לשבירת הצום לרוב תה ועוגה (בחושה,למשל עוגת דבש) ובהמשך ארוחת ערב רגילה.
לצפיה ב-'מחפש מסעדה באמסטרדם שמכינה פסטה בתוך גלגל גבינה'
מחפש מסעדה באמסטרדם שמכינה פסטה בתוך גלגל גבינה
17/09/2018 | 22:16
2
175
יש את הקישור הזה : https://youtu.be/EFi4j5ndPpk
מישהו מכיר?
לצפיה ב-'אשמח לעזור לך'
אשמח לעזור לך
18/09/2018 | 20:44
1
210
אני רק רוצה להקדים ולאמר ששיטת ההכנה הזאת אינה בריאה בגלל שבין הכנה להכנה גלגל הגבינה הוא כר פורה להתרבות חיידקים שמוגשים על חשבון הבית עם הפסטה,נכון שהחום הורג חלק מהם אבל עדיין הסיכון קיים,זאת שמעתי מטבח איטלקי שאמין עלי לחלוטין.
ולעיניננו ,באמסטרדם .....

לצפיה ב-'האמת יש בזה משהו... שווה לשקול מחדש. תודה בכל אופן'
האמת יש בזה משהו... שווה לשקול מחדש. תודה בכל אופן
19/09/2018 | 16:28
47
לצפיה ב-' בודקת התעניינות בסיור בשוק התקווה'
בודקת התעניינות בסיור בשוק התקווה
16/09/2018 | 08:04
136
חיליק גורפינקל עורך סיורים בשוק התקווה, ונוכל לתאם איתו סיור עבורנו.

אנא סמנו עם מעניין אתכם סיור כזה.

אם יש לכם רעיונות לסיורים בשווקים אחרים, אשמח לנסות לארגן כאלה.
לצפיה ב-'סיור לילי בשוק מחנה יהודה, אשמח להמלצות לנשנושים'
סיור לילי בשוק מחנה יהודה, אשמח להמלצות לנשנושים
12/09/2018 | 19:44
12
349
לא בטוח מה פתוח בלילה ... דוויני ? קרייב? חצ׳אפוריה?
לצפיה ב-'בתקופת הסליחות מקומות רבים נותרים פתוחים'
בתקופת הסליחות מקומות רבים נותרים פתוחים
12/09/2018 | 21:37
11
268
בשבוע שעבר אישטבח, החצ'פורייה, קרייב ואפילו רחמו, היו פתוחים בסביבות 21:00 בערב.

המקומות בצד השני של השוק פתוחים גם אחרי חצות.
לצפיה ב-'אנחנו נגיע בסביבות 22:00, בצד השני של השוק הכוונה לברים '
אנחנו נגיע בסביבות 22:00, בצד השני של השוק הכוונה לברים
13/09/2018 | 09:49
10
211
שבתוך השוק ממש ?
אני מניח שמרציפן גם פתוחים עד מאוחר (אולי אפילו כל הלילה...)
לצפיה ב-'כן, הכוונה לברים שבתוך השוק'
כן, הכוונה לברים שבתוך השוק
13/09/2018 | 17:51
9
197
אני נוטה לוותר על מרציפן, המאפים שלהם פחות טובים משהיו פעם.
לצפיה ב-'חוץ מהרוגעלך לא התלהבתי מכלום, אבל הרוגעלך מדהימים'
חוץ מהרוגעלך לא התלהבתי מכלום, אבל הרוגעלך מדהימים
14/09/2018 | 15:55
8
231
הייתי אתמול בלילה, כמות אנשים מטורפת ותורים ארוכים בכל מקום... המסלול של רוב האנשים (וגם שלי) היה מחנה יהודה ב 22:00-00:00 ואז לכותל לסליחות...

הספקתי לטעום די הרבה בשעה וחצי:
הבורקס מחיפה (משהו בסגנון, לא סגור על השם)- בורקס לא רע, טעמנו גבינה, תפו״א ותרד, הגבינה התעלה על כולם.
חצ׳אפוריה- הזמנו 3 סוגים שונים, לא זוכר שמות, כרגיל טעים מאוד
דוויני- פיתה אנטריקוט ואת הצ׳יפס המיוחד שלהם. חייב לציין שהאנטריקוט היה צמיגי מעט, היה טעים אבל איכות הבשר לא התעלתה לטעמי .
מרציפן- רוגעלך ביס, אני מאוד אוהב ...

ואז צעדה לכותל להוריד חלק ממה שאכלנו
לצפיה ב-'אצלי הסדר הוא הפוך'
אצלי הסדר הוא הפוך
15/09/2018 | 09:49
7
214
סליחות בארבע בבוקר, ואחר כך ארוחת בוקר של גבינות, יין ומתוקים בשולחן שאנחנו פותחים בשוק. מסורת שנמשכת שנים.

לפעמים יש לנו כח לחכות שרחמו יפתח, ואז אנחנו קונים אוכל הביתה.

בפעם הבאה, נסה את אישטבח. לטעמי אפשר בקלות לוותר על אנטריקוט בדוויני ולקחת את השמברק סיסקה שלו.
לצפיה ב-'רציתי אישטבח, היה עמוס בטירוף'
רציתי אישטבח, היה עמוס בטירוף
15/09/2018 | 12:33
6
210
איפה אתם קונים גבינות ויין ב 4 בבוקר?
לצפיה ב-'לא בארבע בבוקר, אלא בשש-שש וחצי'
לא בארבע בבוקר, אלא בשש-שש וחצי
15/09/2018 | 13:27
5
232
כשמתסיימת תפילת סליחות האחרונה. אנחנו פותחים שולחן ליד אחת מחנויות הגבינות הותיקות והפחות מוכרות בשוק. החנות היתה בבעלות אחד מהסוחרים הותיקים בשוק, ולפני שנתיים או שלוש הוא מכר אותה לשני צעירים שמכבדים אותו מאד.

הוא מחכה לנו בבוקרו של ערב יום כיפור, ואנחנו יושבים יחד שעה או שעתיים, ומעלים זכרונות.

מנהג שנמשך שנים, עוד כשהיתה החנות שלו. מסורת שכולנו שמחים להמשיך.
לצפיה ב-'האמת נשמע מעולה, שוקל לאמץ... הבעיה שלא יהיו לי פרטנרים '
האמת נשמע מעולה, שוקל לאמץ... הבעיה שלא יהיו לי פרטנרים
15/09/2018 | 14:28
4
200
לקח לי זמן לשכנע חברים לנסוע לירושלים ב 21:00 ולחזור הביתה ב 04:00....

לצפיה ב-'רק אבהיר, זה סוג של אירוע משפחתי'
רק אבהיר, זה סוג של אירוע משפחתי
16/09/2018 | 07:45
3
228
זה לא שכל אחד יכול לעשות כזה דבר.

רוב האנשים הולכים לבורקס, לארומה או לאחד מדוכני הקפה הפתוחים. בעבר היינו יושבים במקום של אלי מזרחי, וסגירתו שינתה את המסורת.
לצפיה ב-'למה לא כל אחד יכול לעשות דבר כזה ?'
למה לא כל אחד יכול לעשות דבר כזה ?
16/09/2018 | 14:41
2
177
אם נניח אני לוקח איתי חבר או שניים, אין בעיה לעשות את זה.... הם פשוט צריכים להיות נחושים כמוני
לצפיה ב-'אין כאן עניין של נחישות'
אין כאן עניין של נחישות
16/09/2018 | 15:48
1
205
אלא של משהו פרטי במקום שאינו בית קפה.

אתה, כמובן יכול לעשות אותו הדבר באחד מבתי הקפה או המסעדות הפתוחות בבוקר בשוק.
לצפיה ב-'עכשיו הבנתי'
עכשיו הבנתי
17/09/2018 | 13:12
36
לצפיה ב-'נו, ספרו מה אכלתם בחג'
נו, ספרו מה אכלתם בחג
12/09/2018 | 08:00
16
57
לצפיה ב-'המון רוסטביף'
המון רוסטביף
14/09/2018 | 22:42
11
333
לערב החג שהיה אצל חמותי הכנתי רוסטביף מנתח סינטה ״קטן״ של 2.5 קילוגרם. חציו נאכל בערב החג וחציו השני ביום החג בצהרים.
הכנתי סיר דגי בורי עם פלפלים ושום ברוטב אדום לא חריף בגלל הילדים (ובגללי, לא אוהבת חריף מאוד).
כבד קצוץ שהיה מצויין.
ביום החג עצמו הכנתי מקלות בייגלה ירושלמי (הילד מת עליהם) והיתה ארוחת שאריות אצל חמותי אז אכלנו (שוב) דגים ורוסטביף. היו מעולים. הגמד הקטן קפץ בסלון והכריז אני רוצה רוסטביף! הצליח לנו הקרניבורים לחנך אותו.
בערב המשכנו לאחותי, לשם הכנתי לאפות במחבת (לא אכלתי מהן, כי כמה אשה אחת יכולה לאכול?). אצל אחותי היה על האש מסורתי. לפני שפגשתי את שיחיה העל האש של היום השני של ראש השנה היה דגים וסלטים. אבל הוא לא אוכל דגים ואני סובלת. היו סטייקים ופרגיות (עשינו את זהעדין הפעם) ולבבות לילדים. הגמד הקטן מת על לבבות בייחוד בלאפה. לכבוד יום ההולדת של אחותי עשיתי עוגת בלינצ׳ס עם קרם מסקרפונה (תמונה למטה)
למחרת היום , כי באמת לא אכלנו כלום. גיסתי שתחיה הזמינה אותנו לצהרים לכבוד יום ההולדת של האחיינית החמודית. התבקשתי להביא מקלות בייגלה (כלת היומולדת אוהבת מאוד) ועוד משהו.
מאסתי בבשר (הלם בקהל) הכנתי פסטה ברוטב רוזה. הפסטה נטרפה ולא נשאר ממנה פירור. אחרי ארוחת הצהרים הזו ישנתי שנץ של 4 שעות.
החג הזה היה בין נסיעה לארוחה. התינוק קיטר בכל ארוחה ומחכה לחודש הבא שיוכל להתחיל לאכול מוצקים.
לצפיה ב-'וואו, את חרוצה שחבל על הזמן'
וואו, את חרוצה שחבל על הזמן
15/09/2018 | 09:46
10
288
בערב החג הוזמנו לבית של אמא של חבר. משפחה ממוצא פרסי, כמו המשפחה של אבא שלי, ועורכים את החג כמסורת יהודי פרס, כמו בבית סבתי ואבי.
כמויות האוכל שהיו שם, היו הזויות. כמעט כל הסלטים שהוכנו נזרקו, לצערי, לפח עוד לפני שהספקתי להגיד משהו.

היו שם טחינה, סלט חצילים, סלטי ירקות שונים, סלט עשבים אופייני (כי כידוע, אנחנו הפרסים, מוצאנו מן העז), רשאד קצוץ (שהצלחתי להציל ולקחת הביתה, ולנשנש למחרת).
היו כרעי עוף בתנור, בשר בבישול ארוך שהתפרק וכמעט נמס בפה, חורשט סבזי (ששמו לידי לשמחתי), אורז מלא ואורז רגיל עם טהדיג, תבשיל מתוק של תמרים, אגוזים ופירות שאמורים לשים על האורז, קציצות דגים נפלאות ורכות ברוטב קוקוס סטייל הודי, קציצות פראסה עם עוף והודו טחונים (שלקחנו הביתה כי אף אחד לא רצה וכמעט זרקו אותן לפח).

בקיצור, הרבה יותר מדי אוכל ולצערי גם הרבה ביזבוז. המנות העיקריות חולקו בין הנכדים שכבר גרים מחוץ לבית, וחלק הוקפאו לארוחת שישי.

לצפיה ב-'עצוב'
עצוב
15/09/2018 | 11:39
64
לצפיה ב-'זה מה שהורג אותי אצל דודה שלי '
זה מה שהורג אותי אצל דודה שלי
16/09/2018 | 08:39
3
207
את מגיעה לסתם ארוחת שישי יש 15 סלטים על השולחן ו 6 מנות בשר.
גם את הורגת את עצמך ובסוף הארוחה את שולחת את הכל עם ״הילדים״ שלך. רבאק הם בני 50! שיתסדרו לבד. אני אשמח לשבת איתה לארוחת ערב של חביתה וסלט כי אני באה לבקר אותה וזה לא שיש לי אפשרות לאכול כאלה כמויות.
את אבא שלי גמלתי מהמנהג המטורף הזה ואני בעיקר מבשלת עבורנו (אחרי הברית של הגדול שהוא לחץ על עוד 10 מנות שלא הגיעו אורחים הפסקתי להקשיב לו).

לצפיה ב-'לתת אוכל לנכדים הסטודנטים זו מצווה'
לתת אוכל לנכדים הסטודנטים זו מצווה
16/09/2018 | 13:15
2
166
אחרת הם אוכלים זבל. הם מבקשים גם אחרי ארוחות שישי לקחת אוכל הביתה. ככה זה כשההורים גרים רחוק בצפון או בדרום, והסבתא גרה במרכז.

מפריעה לי הזבלת כמויות של אוכל טרי וטוב. שוב, אילו הייתי מגיעה למטבח בזמן, הייתי לוקחת את כל הסלטים הביתה או מוצאת מישהו או מישהי לתרום להם.
לצפיה ב-'הבעיה עם כמויות קטנות'
הבעיה עם כמויות קטנות
16/09/2018 | 16:49
129
היא שלא כל כך אפשר לתרום אותן לעמותות וגופים דומים.
בפייסבוק יש קבוצות שיתוף אוכל בפריסה ארצית בהן אפשר לשתף עודפי אוכל למסירה לאנשים פרטיים מהשכונה/העיר.
שיתוף אוכל הרצליה, שיתוף אוכל חיפה, יש לנו אוכל (קבוצה תלאביבית) ועוד. הן חלק ממגמה חברתית מבורכת של צמצום בזבוז מזון.

לצפיה ב-'הכמויות שם לא סבירות'
הכמויות שם לא סבירות
16/09/2018 | 23:03
103
היתה תקופה שגרתי אצלה בפעם הראשונה שנטשתי את אילת לטובת המרכז. היא הולכת לשוק קונה 2 קילו אפרסק, 2 קילו ענבים, 3 קילו תפוחים ועוד ועוד ועוד. כל יום אכלתי 2-3 פירות ובסוף השבוע היתה זורקת וקונה חדש. היא לא מפנימה שצריך לקנות 3-4 יחידות או פחות אפילו כשחיים לבד.
אבא שלי גם כן, ארון היבשים בבית מתפוצץ קבוע. אני מבינה את הפחדים והזכרונות של ילדות רעבה, אבל הם מעל גיל 70 ובאמת  שאין צורך להשתולל עם הקניות וזריקת האוכל. את אבא שלי גמלתי מקניית ירקות ופירות בערימות והוא למד לקנות לפי הצרכים שלו. אצלה עדיין לא והיא זורקת המון אוכל. אני לפעמים לוקחת קצת סלטים וכאלה לאכול למחרת היום. אבל לרוב זה הולך לפח.
לצפיה ב-'השבת הודעתי לשיחיה והגמד שאני לא מבשלת משהו מסובך'
השבת הודעתי לשיחיה והגמד שאני לא מבשלת משהו מסובך
16/09/2018 | 08:47
4
260
ולכן שישי בערב היה רביולי גבינה וטורטליני פטריות ברוטב שמנת.
שניה אחרי שסיימתי לעשות את זה בשלוש דקות התחלתי להכין קרואסונים מאפס (יום כיפור מתקרב, געגועים קשים לאמא והרבה חמאה מתכון בטוח לקרואסונים).
יצאו מושלמים אבל זה פשוט לא מה שקבעתי לעצמי. לכן ברביעי לא אבשל!!!
לצפיה ב-'זה לא מסובך?'
זה לא מסובך?
16/09/2018 | 13:12
3
151
בטח הכנת את הפסטות מאפס
לצפיה ב-'הפסטות קנויות '
הפסטות קנויות
16/09/2018 | 22:58
2
170
אבל אני כן מכינה פסטות מאפס ויש לי מוקפא בפריזר מחגיגות היומולדת שלי (האבסתי את כל החברים שלי עד תום).
הקרואסונים זו הרוח של אמא שלי שנכנסת בי כל חג וגורמת לי לעשות דברים שהיא אהבה לעשות כשהיתה בחיים. אין לי דרך להסביר את זה. אני תשושה, יש כאן קטנצ׳יק בן 3.5 חודשים, בית ספר צומח שמצריך ממני עבודה רבה ואיכשהו אני מוצאת את עצמי עושה את הדברים האלה.
יחד עם זאת, הזכרון של יום כיפור עם הקרואסונים שאמא שלי היתה מכינה (שלי תמיד עגולים כי לא אהבתי שוקולד למריחה או צמקאו וגם היום לא אוכלת קרואסון עם שוקולד) יעבור עכשיו לילדים שלי. ההתרפקות על זה בחמש השנים האחרונות מאז שהיא איננה, עושה לי טוב.
מקווה שאני מצליחה להסביר את עצמי כי יש כאן דמעות מחוייכות.
לצפיה ב-'הסברת נפלא, ואת מלכה '
הסברת נפלא, ואת מלכה
17/09/2018 | 13:57
19
לצפיה ב-''
18/09/2018 | 12:50
1
לצפיה ב-'פחות, יחסית '
פחות, יחסית
15/09/2018 | 11:49
253
בשבת שלפני , ארחנו את הבן והנכדים - קניתי רביולי משני סוגי מילוי בפסטה דלה קזה- אגסים ורוקפור שהיו מעולים להן הכנתי רוטב שמנת פטריות ומילוי גבינת עיזים שהיה אנמי משהוא אבל רוטב עגבניות חמאה מרווה השביח אותו, יחד עם פשטידת בניצה שקניתי שם וסלט ירקות -סגרנו ארוחה ועוד נשאר 

ערב חג, לפי המסורת אצל חברתי הטובה, קהל של צמחונים וטבעונים , הכנתי קיש רוקפור ואגסים שהיה לי פחות טעים מהצפוי- כנראה לא מספיק רוקפור , קציצות עדשים טבעןוניות ברוטב עגבניות - זכו לתשואות, סלט גזר. עוגת דבש, עוגת פרג ובראוניס. היו עוד המון מאכלים שהכינו אחיה ובתה של בעלת הבית - שמחה שדשאר לה לארוחת המחר

ערב חג שני התכנסו אצלנו הילדים (והנכדים) לטובת הטבעונית שבחבורה- ארוחה הודית- קניתי קציצות בנוסח חריימה אצל "מאמא לינה" בפלורנטין - הסועדים אהבו מאד , פשטידת תפוחי אדמה הודית . לזה הוספתי תבשיל עשיר של ירקות עם שעועית אזוקי , קצת עדשים כתומות  להסמכה , ברוטב עגבניות מתובל בעוז -יצא טעים מאד ונשארה כמות מכובדת שנלקחה . אורז. סלט גזר, סלט ירקות וסלט פאפאיה ירוקה . לקינוח העוגה הקבועה של שכבות ביסקוויטים וקרמים -לשמחתי ,בקינוחים ,לטבעונית אין אג'נדה.שתינו בירה 8:8 של ג'יימס 

חג שני- הייתי מותשת אחרי ארוח נכדים 3 ימים- לחמניה עם סלמון כבוש שנקנה אצל יום טוב לפני החג ושאריות רביולי לצמחוני. 
לצפיה ב-'אנחנו אכלנו את הארוחה הגרועה ביותר'
אנחנו אכלנו את הארוחה הגרועה ביותר
17/09/2018 | 10:12
2
230
שזכורה לי מזה זמן רב (רק במלכודות תיירים בחו"ל זכור לי שהיינו בארוחות גרועות במידה דומה) בפרנג'ליקו בר יגור. ככל הנראה הטבח חדש (?) או משהו כזה, אבל בכל מקרה האוכל היה בלתי אכיל (במיוחד כל הבשר - אני החזרתי את המנה שלי, אבל בעלי אכל את שלו, שהייתה עם רוטב אז הרגישו פחות כמה הבשר איום, וגם את הכנפיים - ששוב, לטעמי היו בלתי אכילות, ואני אוהבת כנפיים בד"כ), אחת המנות לא יצאה כי הוא לא יודע להכין אותה (?) ובשורה התחתונה הרגשנו בני מזל לצאת משם בחיים.
בחג עצמו אכלנו אצל חמותי שהכינה שלל מנות אבל אני התמלאתי עוד לפני המנה העיקרית, אז לא אכלתי אותה (אבל ממילא היא הייתה טלה ואני משתדלת לא לאכול טלה). אכלתי סלמון, סלט אורז בר, מין פשטידה של תפוחי אדמה ובטטות, גיבעץ', ותפוח עץ/רימון/תמר בהתחלה. לקינוח הייתה בין היתר עוגת דבש שאני הכנתי (וגם פירות, מוס שוקולד משובח למילוי של מין גביעי גלידה קטנים כאלה, כדי לשעשע את הילדים קצת, ועוגת פירות).
יום למחרת קיבלתי מבעלי משלוח של סלופי ג'ו מרובן בחיפה, שהיה לא רע (אם כי שונה מסלופי ג'ו שאני מכירה - יותר כמו המבורגר מפורק, ובעלי אמר שכך בערך הם מתארים אותו שם), למעט העובדה שאני לא אוהבת בצל מטוגן (בצל פריך לא מפריע לי, אבל לא הסוג המטוגן הרך) בסנדביצ'ים של בקר (אבל זה שגעון שלי, ולאחרים זה לרוב לא מפריע).
לצפיה ב-'פרנג'ליקו היא רשת '
פרנג'ליקו היא רשת
18/09/2018 | 11:43
1
135
לא זוכרת דיווחים טובים על סניפים שלה.

סלופי ג'ו הוא סוג של המבורגר מפורק, עם המון רוטב. אחת המנות הכי מרושלות ומנחמות שאני מכירה
לצפיה ב-'אני יודעת שפרנג'ליקו היא רשת.'
אני יודעת שפרנג'ליקו היא רשת.
18/09/2018 | 11:48
124
יש לנו סניף בשכונה, והוא דווקא טוב מאוד. אבל פה לא היה סתם לא טוב - היה מזעזע!

ואני יודעת גם מה זה סלופי ג'ו, ואכלתי את זה לא מעט פעמים. זה לא היה מאוד דומה. למשל לא היה ממש רוטב, ואפילו הבשר היה שונה מהרגיל. זה היה המבורגר מפורק עם בצל מטוגן, וזהו פחות או יותר. עדיין טעים - אבל לא ממש סלופי ג'ו.
לצפיה ב-' כל ההודעות חזרו לפורום'
כל ההודעות חזרו לפורום
12/09/2018 | 21:52
1
104
אמנם לא בהתאם לסדר התאריכים, אבל הן כאן.

עובדים על החזרת המאמרים והקישורים.
לצפיה ב-'יופי! '
יופי!
17/09/2018 | 10:01
17
לצפיה ב-'האן תאי- דרושה המלצה'
האן תאי- דרושה המלצה
12/09/2018 | 13:37
222
האם למישהו יצא להזמין אוכל בהאן תאי (מסעדה תאילנדית אינטרנטית)?
לא מצאתי ביקורת בפורום ובמנוע החיפוש.
לצפיה ב-'Cicchetti - צ'יקטי ביהודה הלוי 58'
Cicchetti - צ'יקטי ביהודה הלוי 58
11/09/2018 | 22:18
3
400
ארבעה לצהריים קלילה. מאוד נהננו - מהמנות, מהשירות ומהאוירה.
הקונספט הוא של "טאפסים" איטלקיים - בהשראה ונציאנית.
ישבנו בחוץ - קצת על הכביש, אבל ראש השנה, חג שני - והתנועה דלילה. בפנים הישיבה על הבר או על כסאות גבוהים סביב שולחנות גבוהים.

אחד מהחבורה לא אוכל בשר/דגים/מאכלי ים ואחד ללא גלוטן. היו קשובים אלינו ותמרנו טוב בין המנות.

האורחים שלנו מחו"ל עם פרספקטיבת מסעדות רחבה. אהבו מאוד.

מצ"ב החשבון (הוספנו 15% שרות) ופרוט המנות. תענוג.
לצפיה ב-'מה היא צלחת איטליה?'
מה היא צלחת איטליה?
12/09/2018 | 08:01
2
220
ודג בשקית מהו?
לצפיה ב-'צלחת גבינות, נקניק ואנטי פסטי, גם קערונית קלמרי ופלפלים'
צלחת גבינות, נקניק ואנטי פסטי, גם קערונית קלמרי ופלפלים
12/09/2018 | 09:04
1
298
טעים. אולי קצת אוברפרייסד...

הדג היה טעים (לוקוס?) נתח קטן למדי אפוי בשקית.

כאמור המנות הן "טאפסים". מתאים לשיתוף הסועדים.

לצפיה ב-''
13/09/2018 | 06:24
10

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה
פורום תקשורת חזותית-מיתוג עסקי
בואו למתג את העסק שלכם
אורית הרטום - דיאטנית קלינית ורופאה סינית
אורית הרטום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה