לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
08/12/2016 | 04:18
1
11
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, כתבות מיוחדות ושאר ירקות.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע טעים ונעים,

החתולית
לצפיה ב-'טייגר לילי-שרונה מרקט - Happy Sunday '
טייגר לילי-שרונה מרקט - Happy Sunday
08/12/2016 | 04:22
109
המסעדה התאילנדית טייגר לילי-שרונה מרקט פותחת במסורת Happy Sunday, במסגרתה תוגש בימי ראשון ארוחה של מנה ראשונה, עיקרית וקינוח ב-100 ₪.

בארוחה משתתפות כל כל המנות הראשונות המוצעות בתפריט, רוב המנות העיקריות המופיעות בתפריט, וכל הקינוחים בתפריט.

על הדניס השלם המאודה, הדניס המטוגן, הספריבס בסגנון תאילנדי והפאננג פירות ים – תגבה תוספת תשלום של 20 ₪.

הארוחה תוגש בימי ראשון, החל מ-12:00 בצהריים ועד 23:00

לצפיה ב-' החיפוש הייחודי של הפורום '
החיפוש הייחודי של הפורום
15/11/2016 | 06:44
1
115
לצפיה ב-' מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים '
מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים
11/07/2016 | 10:28
2409
==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. 

מה אפשר למצוא שם?

א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ. שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה. 
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

אם אתם לא בטוחים בשם המסעדה עדיף לכתוב חלק מהשם שלה (מספיק שלוש אותיות) בחיפוש על פי טקסט כללי, ואז אם היא מופיעה ברשימת התוצאות לחיצה על שם המסעדה תביא את כל הדיווחים שקוטלגו עליה ומידע עליה (מקום וכו').

לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.

לינק למנוע החיפוש

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!
לצפיה ב-'2 מסעדות של 2 שפיות שחזרו לבישול פשוט ובסיסי: הס 4 ואוזריה'
2 מסעדות של 2 שפיות שחזרו לבישול פשוט ובסיסי: הס 4 ואוזריה
08/12/2016 | 10:18
3
204
שתי ארוחות צהריים אקראיות מהשבועיים האחרונים: שתי שפיות ותיקות, בולטות ועתירות ניסיון. שני מקומות ים-תיכוניים קטנים, חביבים, פשוטים וחסרי יומרה בתל אביב. האחד הוא מקום מוכר ומצליח שפועל כבר למעלה מ-4 שנים: האוזריה - בר האוכל היווני - במתחם לוינסקי, בבעלות השפית אביבית פריאל-אביחי. השני הוא מקום חדש, הרבה פחות מוכר בינתיים, שפועל קצת יותר מ-8 חודשים: הס 4 - בית קפה-אוכל זעיר - של השפית תמר כהן-צדק

יצא לי לשבת בשתי המסעדות בהפרש של כמה ימים זו מזו ולמרות השוני בסגנונות ובארצות המוצא (יוון מול איטליה) משהו בכל זאת דומה. אלה שתי מסעדות בראשות שפיות ותיקות ונחשבות, שבעבר הלא רחוק היו אחראיות על מסעדות שף גדולות יחסית (טפאו וקוצ'ינה תמר), ובהווה הן מנהלות מקומות קטנים, שכונתיים, פשוטים ונטולי יומרה. שתיהן אחרי כ-10 שנות פעילות במסעדות הגדולות שניהלו, חזרו למטבח בסיסי ולבישול ביתי ופשוט. 

הס 4 - בית קפה-אוכל קטנטן בפאתי רח' אלנבי:

בית קפה קטן או מסעדונת שנפתח במרץ השנה ע"י תמר כהן-צדק. המקום באמת קטנטן. כמה שולחנות קטנים בחוץ וכמה שולחנות קטנים בפנים. המקום פועל כרגע רק בבוקר ובצהריים ויש בו ארוחות בוקר וארוחות צהריים, כשהמנות המשתנות רשומות בגיר על לוח עץ שתלוי על אחד הקירות. 

החלל עצמו נעים מאד, עם עיצוב פשוט, אינטימי ושליו. זה לא מקום שמתאים לארוחת צהריים זריזה, אלא לכזו שיושבים בה בכיף ונהנים מהשלווה. לפחות בארוחה שאני נכחתי הייתה תמר במטבח ובישלה לבדה, כשעל ההגשה ועל הפינוי אמונה מלצרית אחת בלבד. עם מיעוט כזה באנשי צוות הדברים יכולים מטבע הדברים לקחת מעט יותר זמן מהרגיל בארוחות צהריים. בקיצור - מי שממהר - שיוותר.

התבשילים כאן בחלקם קבועים (יחסית) ובחלקם משתנים מדי יום. כמובן שרוב המנות הן מנות איטלקיות או בהשראה איטלקית (זכר לקוצ'ינה תמר). המנות כולן פשוטות וביתיות. אין כאן עסקיות צהריים, אבל המחירים די מתונים. 30 ומשהו ש"ח למנות ראשונות ו-50-60 ומשהו ש"ח למנות עיקריות. זה סביר בהתחשב בכך שכל המנות הן טריות ונעשות במקום.

למנה ראשונה הזמנתי צלחת מטיאס עם ירקות חתוכים, לחם משובח וחמאה. זה עלה 30 ומשהו ש"ח. מנה פשוטה שהייתה עשויה מושלם כאן. המטיאס היה איכותי (ברור שהוכן במקום) ונהדר עם מליחות מעודנת. הפרוסות הקטנות שבניתי לעצמי היו מענגות. כמה פשוט ככה טעים. הרבה זמן לא נהניתי כך מדג מלוח...

למנה העיקרית הזמנתי ניוקי פטריות ופרמז'ן. עוד מנה איטלקית קלאסית וביתית. עלתה בסביבות 60 ש"ח. הניוקי של תמר כהן-צדק תמיד היו מהמשובחים בארץ. ניוקי רכים ואווריריים. גם אלה במנה הזו היו נהדרים. דווקא הפטריות כאן לא התרוממו בעיניי. המכלול היה טעים, אבל רציתי יותר עושר ועומק של טעמי פטריות. משהו חסר לי כאן מבחינת רובד הטעמים. המנה לא הייתה גדולה אבל השביעה.

הס 4 הוא מקום קטן, חביב, פשוט וראוי. יופי של מפלט רגוע לנשנוש בוקר עם קפה טוב או ארוחת צהריים איטלקית ביתית וטובה. אם אני משווה את הס 4 לקוצ'ינה תמר בימיה הטובים, אז מבחינת האוכל לפחות אין עדיין תחרות. קוצ'ינה תמר טובה יותר. אבל בהס 4 אין לשפית שום יומרות לעשות מטבח שף, אלא פשוט לבשל. את זה היא עושה היטב.

אוזריה - בר-אוכל יווני במתחם לוינסקי:

את האוזריה לא צריך כבר להציג. המקום פועל בהצלחה כבר למעלה מ-4 שנים והוא אחד החביבים והאיכותיים בז'אנר. גם מבחינת אוכל וגם בכל הקשור לעיצוב ואווירה.

בניגוד להס 4 שם אין דיל צהריים, יש באוזריה עסקית צהריים: תפריט צהריים של מנה וקטנה. העלות: 59 ש"ח. עלות נוחה לכל הדעות. יחד עם הקטנה הגיע לחם הבית עם מטבל של שמן זית ועלי גפן (מעין צ'ימיצ'ורי) טעים ביותר. מי שחושש שארוחה כזו לא תשביע אותו יכול לתגבר אותה במנה נוספת (סלט או תוספת לחם) בתוספת תשלום. אני דווקא הצלחתי לשבוע מהמנות שאכלתי (הן לא היו גדולות), אולי בזכות הביר'לה ב-15 ש"ח לכוס. (או אולי בעצם בזכות הקינוח שלא יכולתי שלא להזמין).

המנה הראשונה שנשנשתי בהנאה: ברוסקטה טונה מעושנת על צ'ימיצ'ורי בצל ירוק. מנה קטנה ומצוינת. לחם טעים, צימיצ'ורי נהדר ומלא טעם וטונה מעושנת יוצאת מן הכלל. כזו שעדיין שומרת על מרקם ולא מתפוררת כמו טונה מקופסה. מנה של כמה ביסים מהנים מאד. ביצוע מדויק.

למנה העיקרית הזמנתי את המוסקה: מוסקה ראגו עגל עם ארטישוק ירושלמי ופרמז'ן. קלאסיקה בלקנית שכאן עושים אותה עם בסיס של ארטישוק ירושלמי שהוא כנראה ירק השורש הפייבוריט שלי. זו כנראה אחת המוסקות הכי טעימות שיזדמן לכם לאכול במסעדה כאן. מנה שופעת טעמים מדויקים. הארטישוק הירושלמי נהדר, הראגו טעים מאד, הבשמל נפלא (ולא כבד כהרגלו) והמכלול מוצלח במיוחד. שאפו גדול. שגיא כהן בביקורת השנה הרעיף על המוסקה הזו שבחים כמו "מנה לא רק טעימה אלא זוהרת", "יצירת מופת" ו-"המוסקה הכי מחודדת בקלמר". לא פחות.

התחשק לי גם מתוק. הזמנתי גלידת פיסטוק ביתית עם עוגיות קדאיף. 42 ש"ח. זה מחיר הערב (חבל שלא חותכים בצהריים מעט את המחיר). קינוח נהדר. גלידת הפיסטוק הייתה טעימה מאד ובמתיקות טובה. שבבי הקדאיף היו נהדרים. דקיקים ופריכים. הם ממש נמסו בפה.

אחלה מקום זה האוזריה. מקום עם אווירה טובה מאד שמגיש אוכל פשוט, טעים במיוחד ומדויק מאד. בהחלט אחד המקומות היותר חביבים וכיפיים בסביבה.

לסיכום.
שתי השפיות המוכשרות האלה עשו צעד שנראה חכם מבחינתן. ודאי כשהוא נעשה אחרי עשור של עשייה יומיומית מלחיצה בשתי מסעדות גדולות ותובעניות. שתיהן מבשלות כעת במטבחים קטנים אוכל ביתי וטעים, שניכר שנעשה מאהבת וחדוות בישול. במציאות הקולינרית המאד לא פשוטה שיש כאן יתכן וזה צעד שעוד שפים צריכים לעשות. לא תמיד צריך לפתוח מקומות מפונפנים ומעוצבים בהשקעה של מיליונים, לפעמים, כמו במקרה של אוזריה והס 4 (או סנטה קתרינה של תומר אגאי), דווקא הפשטות עושה את העבודה. אבל כשהאוכל פשוט חייבים לדעת לבשל טוב ולדייק. את זה אביבית פריאל-אביחי ותמר כהן-צדק יודעות לעשות.

לדיווח המלא:

לצפיה ב-'תודה - נשאר רק למצוא חניה בסמוך לשתיהן '
תודה - נשאר רק למצוא חניה בסמוך לשתיהן
08/12/2016 | 12:11
29
לצפיה ב-'תודה שהזכרת את שתיהן'
תודה שהזכרת את שתיהן
08/12/2016 | 18:20
1
77
בראשונה לא הייתי, לשניה אני רוצה לחזור
יש לך מוזג מה קורה בנקסט דור של אוזריה? היה קוק-בוק-קפה אבל סגרו נדמה לי...
לצפיה ב-'הנקסט דור פועל יותר כבית קפה'
הנקסט דור פועל יותר כבית קפה
08/12/2016 | 19:15
58
יש בו מנות בראנץ' ומנות קטנות (ביצים, סלטים, מאפים, סנדוויצ'ים). 
אני לא סגור מה שעות הפעילות.
לצפיה ב-'סאלוף ובניו מתחם לוינסקי'
סאלוף ובניו מתחם לוינסקי
07/12/2016 | 12:25
3
275
בעקבות המלצה חמה מחברה החלטנו לנסות. אני מודה שאני לא מתה על אוכל "ביתי" בשעות הערב, ובטח כשאני יוצאת אני מעדיפה אוירה "ברית" אבל החלטנו בכל זאת לנסות והיה דווקא "מה-זה-מגניב".....
מיד כשהגענו נמצא לנו מקום על הבר הקטן מול המבשלים והיה ממש כיף. נהניתי ממש מלצפות בעבודתם ובמטבח המצוחצח :)
הזמנו כמובן קובנה שחוממה והיתה רכה וטובה, אולי טיפה יבשה בקצוות מהחימום. זה לא הפריע לנו לחסל אותה... ליוו אותה טחינה ועגבניה מרוסקת.
ליוו אותה כרובית מטוגנת שחוממה גם בתנור, חצילים מטוגנים עם טחינה מהסוג המטוגן להשחית (ולכן טעים), צ'ארשי טעים, וסלט סלק עם עלים ואגוזים שהכי פחות נהניתי ממנו (הסלט היה מבושל וזה פחות מתאים לסלט לטעמי).
ליווינו הכל בערק-לימונדה וקינחנו במלבי-שמנת שהיה דחוס להפליא.
לא התאפקנו ולקחנו קובנה וג'חנון טייק אווי :)
לצפיה ב-'מכירה את המקום המקורי בשוק התקווה'
מכירה את המקום המקורי בשוק התקווה
07/12/2016 | 14:45
140
זה באמת אוכל של צהריים ולא של ערב :)
לצפיה ב-'נזכר בגעגוע בקובנה של מאיר אדוני. יש מקום להשוואה?'
נזכר בגעגוע בקובנה של מאיר אדוני. יש מקום להשוואה?
08/12/2016 | 04:58
1
26
לצפיה ב-'הקובנה של אדוני זכור לי כמאד חמאתית (ומעולה)'
הקובנה של אדוני זכור לי כמאד חמאתית (ומעולה)
08/12/2016 | 18:24
68
זאת היתה פחות חמאתית (ואני לא בטוחה שזאת היתה חמאה) אבל עדיין רכה :)
לצפיה ב-'מונאר, דאהבה הודית '
מונאר, דאהבה הודית
07/12/2016 | 12:03
7
352
בשבוע שעבר נקרתה אל הפיד שלי ההודעה הזאת מטיים אאוט והייתי חייבת לנסות.
גם אוכל הודי שאני אוהבת מאד, גם בגרסה שונה מאוכל אחר שמכירים פה. הייתי חייבת לנסות, ואכן ניסינו:
בהזמנה מביאים לשולחן עלה בננה רחב ועליו נמזגים 3 סוגי צ'אטני - עגבניות (נחמד), קוקוס (אהבתי מאד) ומשהו עם מנגו קטנטן שאני מודה שלא התחברתי אליו. ליד הוגש גם תבשיל סמבר מירקות העונה שהיה גם עשוי מעניין, צריך להתרגל.
הזמנו מנת דוסה עם תבשיל תפו"א וקארי טרי - אהבתי מאד מאד. מדובר בקרפ ענק שטף את התבשיל שנמזג בנדיבות, והיה מהנה לשנינו. 
עוד הזמנו מנת קארי ירוקים שהוגשה עם תבשיל סולת ממש מיוחד, פאפאדם ובמיה ברוטב יוגורט (אם אני זוכרת נכון). רוטב הקארי היה מעולה ממש. נגבנו עד הטיפה האחרונה.
עוד מנה - בטטה צלויה עם ירקות  ורוטב יוגורט היתה טובה גם כן
קינחנו בצ'אי, ובקינוח כופתאות סולת עם אננס טרי שהיה טיפה אנמי, חסר מתיקות ראויה לחיך הישראלי.
המחירים נמוכים ממש, VFM אמיתי ואין לי ספק שנחזור

לצפיה ב-'מה מדד ה ?'
מה מדד ה ?
07/12/2016 | 14:43
3
119
את יודעת שאני חייבת לשאול
לצפיה ב-'האמת שאני לא זוכרת חריפות בכלל...'
האמת שאני לא זוכרת חריפות בכלל...
07/12/2016 | 15:02
2
49
לצפיה ב-'מה מדד הכוסברה?'
מה מדד הכוסברה?
08/12/2016 | 01:13
1
80
המדד הבעייתי ביותר מבחינתי ;)
לצפיה ב-'אולי בתיבול?'
אולי בתיבול?
08/12/2016 | 18:18
27
אני לא ממש מבחינה בה...
לצפיה ב-'הייתי שם ולא התרשמתי...'
הייתי שם ולא התרשמתי...
07/12/2016 | 17:30
174
המקום עצמו חביב ושמח. הצוות לבבי ונחמד. האוכל, לפחות זה שאני טעמתי, בסדר ולא יותר. אכלתי את המירצ' ספזי ואת הקארי ירוקים ושניהם היו לטעמי קצת אנמיים. טעימים, אבל לא מספיק חדים. החריף היה ממש לא חריף. לזכותם ייאמר שזה היה בימים הראשונים של הפתיחה וייתכן שמאז חודדו הטעמים.

"מסעדות הודיות בתל אביב תמיד עושות איזו גרסה מרוככת של הודו – פחות חריפה, פחות מורכבת, פחות מאתגרת. בהודו ארוחה ראשונה למערבי היא סוג של הלם. אני הרגשתי את האוכל הזה פוגע לי בקודקוד הגולגולת. זה בדיוק האוכל שאני רוצה להגיש כאן. לא אוכל בהשראה הודית ולא גרסה מעודנת, אלא אוכל כזה שמכה בך".

זה ציטוט של ענר הרקוב, אחד הבעלים, מכתבת יח"צ שפורסמה בעכבר העיר.
לצערי, לפחות בניסיון החד פעמי שלי במונאר, קיבלתי בדיוק את אותה גרסה מעודנת. אני עדיין מחכה שמישהו יפתח כאן מסעדה הודית שלא תפחד להיות בועטת ונשכנית מבחינת טעמיה.

לצפיה ב-'צילומייך מעולים! תודה'
צילומייך מעולים! תודה
08/12/2016 | 04:55
1
29
לצפיה ב-''
08/12/2016 | 18:19
3
לצפיה ב-'רומנו - אני אף פעם לא אבין את אייל שני'
רומנו - אני אף פעם לא אבין את אייל שני
07/12/2016 | 21:32
12
373
כבר על ההתחלה אני אגיד שאני ממש לא ממעריציו של אייל שני. לא אוהב את האיש, לא ממש מתחבר לבישול שלו. אבל, יצא והייתי אתמול עם עוד ארבעה חברים ברומנו ונראה לי ששווה לכתוב על החווייה הדי מבלבלת שעברתי.
הוייב של המקום אחלה. בית רומנו הוא מקום כמעט קסום, מזג האוויר היה מושלם ואכלנו על המרפסת הפנימית הנהדרת. התפריט נראה בדיוק כמו שציפיתי ממסעדה של אייל שני - התפייטות על גבול הגיחוך כשכל מנה שנייה "מסוחררת" (כלומר מעורבבת), היוגורט הוא "גלקסיה"  וכל כרובית היא תינוקת. זה לא הפתיע. אבל האוכל... היה מוזר.
היו מנות טובות. מנת ה"שישליק" (נתחי בשר, בגדול, מונחים על צלחת דוקא, עם יוגורט) היתה מדויקת ומצוינת, אם כי די פשוטה.   מנת "נתחים אינטימיים" היתה גם נהדרת - משהו כמו פפרדלה זנב שור רק בלי הפסטה. ועוד מנה אחת שאתאר בהמשך.
אבל היו שם לא מעט מנות תמוהות. דגים מוזהבים - היו אמורים להיות מאותם דגים קטנים מטוגנים בבלילה שניתן לאכול עם העצמות, רק מה - הם היו גדולים מדי ודוקרניים מדי והעצמות נתקעו בגרון ובלשון. אבל הם עדיין היו קטנים מדי בשביל לפרק בידיים. ויתרנו על לנסות לאכול אותם. מהצ'יפס העבה המפורסם שמוגש בשקית נייר מודה שלא התלהבתי. מעדיף דקים. אבל אוקיי, כל אחד וטעמו הוא בצ'יפס. עוד מנה שזכתה לתשבוחות בכל מיני ביקורות היא מנת "תפוחי אדמה בוערים מבושמים בחמאה, מסוחררים בעלי תרד תורכי מחברון", שהתבררה כערמה לא מאוד פוטוגנית של, נו, תפו"א ותרד. האם הם בערו? לא. האם חברון תרמה משהו למנה? גם לא. האם תיאור לירי מופלא זה הכין אותי לקערה של משהו שנראה כמו קיא? ממש לא. זו אולי תוספת סבירה לארוחת ערב ביתית אבל אני מתקשה להבין את ההתלהבות שנרשמה בביקורות. עוד מנה שהזמנו, פסטת סרטנים, התבררה כהרבה מאוד פסטה אלה אוליו וקצת מאוד סרטנים שבכלל לא תרמו לטעם של המנה.
ועכשיו אנחנו מגיעים למנת הדגל - קערת סרטנים.
המנה הזו *ענקית*. התמחור שלה (נדמה לי בסביבות 96) ממש לא הכין אותנו למחבת עצום המימדית שהוגש לנו, מלא בירקות שורש, רוטב אדום משגע, פרוסת חלה עבה לניגוב, ו... סרטנים. גדולים. שלמים. כמה? נדמה לי ארבעה. זוכרים את המחיר? מי יביא לכם ארבעה סרטנים שלמים במחיר כזה? והרוטב נפלא, ויש חלה, ומה רע?
אז זהו, שכלים לפיצוח הסרטנים - הם לא מגישים! שאלנו ואין להם! זה אומר שצריך לפצלח אותם עם הידיים והשיניים, ואיכשהו לעבור את ההגנות הקוצניות למדי של הסרטן ולשבור את השיניים על השיריון שלו. ועם כל כמה שהרוטב והירקות והחלה היו טעמים, ועם כל כמה שבשר סרטן הוא נהדר, אחד לא נגע בשני, וממש היינו צריכים לסבול בשביל כל פירור בשר. אני רק יכול להניח שזו מנה חדשה ששני חלם יום אחד והחליט להוציא לפועל בלי לחשוב יותר מדי.
לקינוח הזמנו משהו שהוא בגדול טיראמיסו, והיה ממש טעים, אבל היות שבלי קצת מוזרות אי אפשר, הוא הוגש על חתיכת קרטון. הסה"כ שלנו היה 120 לאדם בערך, כולל בירות (לא לכולם), אז סה"כ מבחינת תמורה היה בסדר.
אבל זו היתה חווייה מוזרה וזה לא סוג הבישול וסוג האירוח שאני מעריך. זה נראה כאילו שני כל כך מעריץ את הרעיון של אוכל "אותנטי", כזה שמוצאים בכל מיני חורים קטנים ובדוכני אוכל רחוב, שהוא קצת שכח שהוא בכל זאת מנהל מסעדה וצריך להכניס טיפה של מקצוענות לעניין - אתם יודעים, כמו לתת לאורחים כלים מתאימים או לוודא שהמנות אכילות. ואולי הוא חושב שלהקנות לאוכל מראה מרושל בכוונה (כמו להגיש קינוח מופלא על קרטון) יתן לו באורח קסם את אותם טעמים של הבשלנים הלא-מקצועיים? אני חושש שזה לא עובד ככה.
לצפיה ב-'ביקורת קולעת למדי (אני אישית הייתי קוטל יותר)...'
ביקורת קולעת למדי (אני אישית הייתי קוטל יותר)...
07/12/2016 | 22:21
221
אייל שני גאון שיווקי ושף בינוני לדעתי. עם כל הכבוד להצלחה לכאורה (מסעדות מלאות, יחסי ציבור מטורפים, סניפים בחו"ל, תוכניות). 
אני שנים חושב שהבן אדם מזלזל בלקוחות. להגיש אוכל על קרטונים או על עיתונים זה עצלות, קמצנות וזלזול. צר לי - זה לא מגניב. מיצינו את הקטע.
כנ"ל הגשת סרטן שלם בלי כלי פיצוח. מה נסגר? מעבר לחובבנות, בעיניי זו פשוט חוצפה. הרי בקלות אפשר להיפצע מפיצוח בידיים ובשיניים. 

גילוי נאות - לא סובל את האיש. הוא בלתי נסבל ותמיד היה כזה בעיניי. אבל - גם לפני שהוא המאיס את עצמו לעייפה מעולם לא התרשמתי מהאוכל של מסעדותיו. 
לצפיה ב-'בדיוק היום קראתי ביקורת מתלהבת '
בדיוק היום קראתי ביקורת מתלהבת
07/12/2016 | 23:19
216
של מבקר טיים אאוט על רומנו
נדמה לי שאפילו אכלתם את אותם דברים
לצפיה ב-'אני איתך'
אני איתך
08/12/2016 | 04:26
182
מה שאתה מתאר חוצה את הגבול הדק בין מה שבמפעלות שני מכנים "אותנטי", לזילזול מוחלט בלקוחות.
לצפיה ב-'תודה על הדיווח'
תודה על הדיווח
08/12/2016 | 08:45
147
בשונה ממה שכתבו חלק מהמגיבים אני דווקא כן מעריך את אייל שני כמישהו שיודע לבשל טוב בגיזרה שלו, ולא חושב שנכון להתייחס אליו כאל שף בינוני. נכון שתחומי הגיזרה שלו מוגבלים, אבל הוא מבצע אותם טוב וזה מבחינתי מספק.

עם זאת אני מסכים איתך לחלוטין שההתנהלות במסעדות שלו מוציאה לא פעם את החשק מלאכול אצלו.

להגיש לאנשים מנות מהים בלי לספק להם את הכלים לאכול אותם זה לא חדש אצלו ובטח לא התחיל ממנת הסרטנים שקיבלת. כבר לפני שנים, באברקסס צפון, היינו די המומים לקבל מנה של דגים שדרשו "טיפול" על שקית נייר בלי מזלג אפילו. זה היה תמוה מאד והוריד את כל החשק להתעסק עם המנה.

גם הדציבלים של המוזיקה במזנון זה משהו שגורם לי רק לרצות לברוח משם.

אני לא מבין את ההגיון בלענות את הסועדים שלך. אוכל אמור להיות חוויה כיפית לכל החושים, וכשאתה מוטרד באיך להגיע לבשר של כוכב המנה או שהאוזניים שלך מופצצות בצרחות של העובדים שמנסיפ להתגבר על הצרחות של המוזיקה זה בעיניי פשע נגד תרבות האוכל.

למזלי במזנון אפשר לקחת את המנה ולברוח. משאר המסעדות שלו אני משתדל להמנע בדיוק מהסיבות האלה שהיטבת לתאר. לא נורא, הוא מסתדר טוב גם בלעדיי.
לצפיה ב-'אני מאוד אוהבת את האוכל שלו'
אני מאוד אוהבת את האוכל שלו
08/12/2016 | 09:10
3
159
אוהבת את הייצריות ומוכנה לסלוח להתנסחות הגימיקית שלו שהפכה לסוג של מותג שאני בטוחה שהוא מטפח באדיקות
מי השף שעובד בפועל ברומנו ? לא נראה לי שאייל שני נמצא תכלס במטבח....
יכולה לדמיין שספק הדגים התקשר שהגיע משלוח של סרטנים והשף גם אם המסעדה לא ערוכה מבחינת כלים זרם עם זה.
האמת שאיך שהמנה נשמעת אני מוכנה להתנפל עליה ללא כלים
לצפיה ב-'לדעתי שף מוכשר מאד אך בעל תפיסת יחסי ציבור תמוהה'
לדעתי שף מוכשר מאד אך בעל תפיסת יחסי ציבור תמוהה
08/12/2016 | 15:32
2
93
עד מוטרפת.
סרטנים כמו שיט כחול ל5 נדיר בכלל שמגישים ללא כלים.
כמובן שלא במיסעדות מעונבות אבל שני בוודאי שלא מכוון לשם.
לצפיה ב-'לפחות היו נותנים כמה מכות פטיש על המנוחים לפני ההגשה...'
לפחות היו נותנים כמה מכות פטיש על המנוחים לפני ההגשה...
08/12/2016 | 17:54
1
26
לצפיה ב-'היה עוזר גם לבישול '
היה עוזר גם לבישול
08/12/2016 | 17:58
12
לצפיה ב-'אם לא מתחברים ולא אוהבים למה ללכת?'
אם לא מתחברים ולא אוהבים למה ללכת?
08/12/2016 | 10:01
1
178
רומנו הוא יותר מועדון עם מנות מאשר מסעדה לטעמי (תגיעו לערבי הדאב או הסלקטורים ותבינו...), והאוכל בהתאם- פרוע, קטן, ממזרי אפילו.
אוכל של איל שני בכלל אוכלים עם הידים או עם לחם ולא עם סכין ומזלג או בצלחת חרסינה מבהיקה, היכולת שלו לקחת חומר גלם פשוט ולהביא אותו למכסימום הפוטנציאל היא החתימה שלו, להגיש תפוחי אדמה שלוקים בחמאה היא דבר שרק איל שני יכול ולטעמי היא מנה מעולה.
ולהגיש סרטנים בלי כלים? אני חייב להגיד שכל הכיף בסרטנים או בשרצים זה לשבור בידיים את השריון ולדוג את חתיכות הבשר, אני מסכים שבמסעדה מעונבת עם מפות על השולחנות זה לא היה עובר, אבל גם לובסטר אפשר לאכול או במסעדה מעונבת עם כלים יחודיים או בדוכן שמקבלים בו פטיש קטן וסינר ומתלכלכים מהנוזלים...

לצפיה ב-'אין לי בעיה עם מקומות לא מעונבים'
אין לי בעיה עם מקומות לא מעונבים
08/12/2016 | 10:30
150
ולא ביקשתי סינר. יש לי בעיה עם אוכל שאני פיזית לא יכול לאכול כי אני חושש לשבור שן או לקבל חתך בלוע בגלל שיריון של סרטן או שאולי אין לי מספיק כוח בידיים לשבור דברים שהתפתחו באבולוציה של מיליוני שנים להיות סופר-קשיחים, או פוחד שעצם תיתקע לי בגרון.
לצפיה ב-'ואני אינני מוכן לאכול אצלו'
ואני אינני מוכן לאכול אצלו
08/12/2016 | 12:46
157
שני ביקורים כושלים ב"אוקיאנוס", ארוחת פורום האוכל (ז"ל) של אורט, שתואמה עימו ושהוא ביטל ברגע האחרון, ארוחה ב"מאנטה ריי", כשהוא שף אורח - כל אלה זכו לפוסטים נזעמים בפורום האוכל של אורט, שאיננו עוד.
יצא לי גם פעם אחת לאכול כאורח בארוע המוני של חברה גדולה, שבה הקייטרינג היה שלו וגם שם הרושם שלי לא השתנה, אבל מלכתחילה איזה סיכוי היה לו בארוע של אלפי איש, כשבמסעדה שבה היו פחות מ-20 זה לא הצליח ?
התוצאה: אינני קונה את הפוזה. שום פוזה ומאמצי שיווק לא יחזירו אותי אליו.
פעם נהגתי לומר, שהייתי שמח אילו היה מסתפק בפתיחת דוכן פוקאצ'ות. היום כשפוקאצ'ות דומות ישנן בעשרות מקומות, גם בזה אין צורך.
לצפיה ב-'רומנו היא בtop 5 שלי בחודשים האחרונים :)'
רומנו היא בtop 5 שלי בחודשים האחרונים :)
08/12/2016 | 18:15
75
אני לא אוכלת את מנות הבשר, אבל מתה על מנות הירק - הכרובית (תינוקת או מתבגרת), זוקיני עם לבנה, הציפס שלדעתי הוא מהמם, שקית שעועית ירוקה מוקפצת שהזמנו פעם, החציל הקלוי, הפוקצ'ה, צלחת החריפים.
מקום שעושה כיף בראש וקליל בבטן. אבל בהחלט אין להתיחס אליה כמסעדה פר סה, ובטח לא מסעדת שף. אף פעם לא ראיתי שם את אייל שני.
לצפיה ב-'לא מוצאת ראמן בחיפוש. ויאן יאן חיפה - ביקורת בקטנה.'
לא מוצאת ראמן בחיפוש. ויאן יאן חיפה - ביקורת בקטנה.
08/12/2016 | 09:08
2
138
אם לא נמצאת בחיפוש, ראמן של אהרוני, להסיק שאין טעם להגיע מחיפה?
אתמול בדרך לצ'אנג בה, פתאום מצאנו את יאן יאן.
נחמד, בעלת הבית היתה מקסימה ומשתדלת, מסעדה ריקה למעט זוג נוסף.
עסקית אחת ובנוסף, מנת ברווז, דים סם וקינוח, נחמד בקושי וחבל.
מיקום נפלא ומבוזבז, נכון, עוגיות מזל לא ראיתי שנים והסלט היה טעם, זהו.
הבנו את הרמז, נציע לצ'אנג בה לקנות את המקום ולא נתפתה למסעדה כ"כ ותיקה, 
אולי בסופי שבוע אוכל אחר? בערב?
222 לפני טיפ, לא זוכרת מי מהמנות, אבל משהו שם הוגש כפינוק וללא חיוב.
לצפיה ב-'היינו שם לפני כמה וכמה שנים והיה נורא'
היינו שם לפני כמה וכמה שנים והיה נורא
08/12/2016 | 09:50
1
106
ואם אני זוכרת נכון היו כיסאות פלסטיק
לצפיה ב-'המסעדה עברה מקום והשתנתה'
המסעדה עברה מקום והשתנתה
08/12/2016 | 14:33
75
אין שם כסאות פלסטיק .
האוכל נחמד - סוג של מסעדה סינית קלאסית שמוצאים בכל מקום בעולם.
לא חידוש גדול אבל פשוט ולרוב טעים.

לצפיה ב-'2 ירושלמיות ביום אחד'
2 ירושלמיות ביום אחד
08/12/2016 | 08:36
2
208
נסענו לחגוג 3 חברות.
את הבוקר פתחנו בשרגא מול קניון ממילא.
3 שייקים-אחד ירוק מהסוג העלים ותמרים, השני אדמדמם עם תותים והשלישי בניחוח הודי עם צ'טני ויוגורט.
2 סנדוויצים מלחם מלא-ירוק וירקרק.האחד עם אבוקדו גבינה מעושנת, השני עם חביתה וטחינה ירוקה.הכול טעים וטרי.155 ש"ח

כמה שעות הסתובבות, ושמנו פעמנו למחניודה.
פעם חמישית או שישית שאני שם במהלך השנים.אין מה להגיד, המסעדה שומרת על ווליום,תפוסה מלאה לאורך כול הביקור,  טעמים ומחירים יקרים.
הזמנו בקבוק קאווה(חוגגות...)
שיקשוקית
פולנטה(פחות אספרגוס ופחות בצנצנת מפעמים קודמות)
סשימי טונה עם קרם פרש.
לעיקריות הזמנו סלמון עם הדרים וגינג'ר על לוח עץ אורן שמדליקים אותו+הדלקת עלי מרווה.גימיק אבל מניחה שעובד...הגיע עם פירה
דג מוסר עם ירקות שוק.בא עם מספר מריחות של רטבים.הסועדת נהנתה.
צ'ופרנו בצייסרים של ערק ומיץ אשכוליות אדומות.

הכול טעים.
שלמנו סביב ה650 ש"ח.

שוב-יקר.מאוד.
אבל באמת טעים.
לצפיה ב-'כקשישה אני זוכרת את המניפסט של אסף גרנית עם פתיחת מחניודה'
כקשישה אני זוכרת את המניפסט של אסף גרנית עם פתיחת מחניודה
08/12/2016 | 12:13
1
138
סטייק אנטרקוט לא יעלה יותר מ 100 שח...
יקר מאד ל 3 ראשונות שתי עיקריות . אלא אם היין תומחר ביותר מ200 שח..
לצפיה ב-'זהו, שאת מחיר היין לא ראיתי.סביר להניח שלא 200 ש"ח'
זהו, שאת מחיר היין לא ראיתי.סביר להניח שלא 200 ש"ח
08/12/2016 | 13:50
98
העיקריות סביב 135
הראשונות-60-70
לא זול.ידענו מראש
כן טעים
לא לכול יום.פעם בשנה...
לצפיה ב-'פילדלפיה משלוחים'
פילדלפיה משלוחים
07/12/2016 | 14:37
6
221
היי לכולם,
עברתי לאחרונה מהצפון ואני חדשה באזור המרכז (גבעתיים).
לא מכירה הרבה מסעדות שעושות משלוחים לגבעתיים
למישהו יש משהו להגיד על השירות משלוחים של פילדלפיה של חיים כהן?
טעים?
מגיע חם?
גודל מנות
תודה מראש לעונים והעוזרים :)
לצפיה ב-'את מוזמנת להכנס לחיפוש של הפורום'
את מוזמנת להכנס לחיפוש של הפורום
07/12/2016 | 14:53
3
130

למיטב זכרוני היו דיווחים על המשלוחים של פילדלפיה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/12/2016 | 15:13
2
112
החתולית תודה על תגובה מהירה
לצפיה ב-'מהנסיון שלנו...'
מהנסיון שלנו...
07/12/2016 | 18:39
1
157
האוכל מפילדפיה ומדיקסי מגיע מהר למדי וארוז היטב .
אופציה טובה נוספת למשלוחים באזור המקופח שלנו היא צפרה.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
08/12/2016 | 10:00
12
לצפיה ב-'לא מוצלח במיוחד'
לא מוצלח במיוחד
07/12/2016 | 19:30
143
הייתי במקום כמה פעמים
ההמבורגר- גרוע
השניצל היה יבש
ההום פרייז גס מדי, הציפס סתמי.
היחיד שהיה סביר זה הסלופי ג'ו
דווקא יש כמה מקומות טובים שעושים משלוחים לגבעתיים:
אובן קובן, טייגר לילי, ג'ירף.  את כולם ניסיתי כמה פעמים והיה מוצלח מאוד. גם צפרה ואם אני לא טועה גם טופולופומפו עושים משלוחים
לצפיה ב-'לפעמים משלוח לוקח פחות מ-10 דקות ולפעמים שעה וחצי'
לפעמים משלוח לוקח פחות מ-10 דקות ולפעמים שעה וחצי
07/12/2016 | 22:30
99
ההום פרייז מצויינים, וכך גם הכנפיים, ופילדלפיה צייז סטייק.
לצפיה ב-'מסעדה איטלקית - המלצה'
מסעדה איטלקית - המלצה
07/12/2016 | 11:49
5
157
מאוד אשמח לקבל המלצה למסעדה איטלקית רומנטית שיש בה  מגון מנות צמחוניות.
עבור זוג חילים (בררנים)
בתל אביב או בסביבה הקרובה
בתודה רבה
לצפיה ב-'בדקו את פסטה מיה בוילסון'
בדקו את פסטה מיה בוילסון
07/12/2016 | 14:42
71
את סרדיניה בכיכר קדומים ביפו (מיקום רומנטי לטעמי) וגם את מל ומישל בבן יהודה.
לצפיה ב-'לוקה ולינו, פרונטו, פסטה מיאה'
לוקה ולינו, פרונטו, פסטה מיאה
07/12/2016 | 16:31
74
לוקה ולינו החדשה- אוכל איטלקי מעולה, מבחר צמחוני סביר ואווריה תוססת וכיפית וגם מחירים נוחים.
פרונטו- יקרה, רומנטית ומקורית
פסטה מיאה- מחיר זול יחסית, פסטות טריות , רטבים קלאסיים ומבחר צמחוני גדול
לצפיה ב-'מוסיף כמה..'
מוסיף כמה..
07/12/2016 | 17:43
1
87
אלורה בשד' רוטשילד. חביבה. 
לה רפובליקה די רונימוטי במאז"ה. כנ"ל.
ג'מה במתחם נגה ביפו. כנ"ל.
בליני בנווה צדק יכולה לענות על דרישות הרומנטיקה.

2 אופציות יותר מפונפנות (אבל זולות יותר מפרונטו למשל):
קוואטרו של אביב משה. מודרנית עם סטייל. אוכל לא שגרתי.
בינדלה של יורם ניצן. מושקעת וטובה.

לצפיה ב-'אתה צודק, שכחתי את ג'מה'
אתה צודק, שכחתי את ג'מה
07/12/2016 | 18:54
59
היא נחמדה ונעימה ולא יקרה.
לצפיה ב-'רוסטיקו פחות רומנטית אבל אווירה נעימה'
רוסטיקו פחות רומנטית אבל אווירה נעימה
07/12/2016 | 17:53
72
מל ומישל רומנטית ...
לצפיה ב-'מסעדת פירות ים ודגים מומלצת'
מסעדת פירות ים ודגים מומלצת
07/12/2016 | 09:14
3
90
שלום רב,

אני מחפש מסעדה בתל אביב מומלצת לפירות ים ודגים לחגוג יום הולדת.

תודה
לצפיה ב-'מנטה ריי, גוצ'ה'
מנטה ריי, גוצ'ה
07/12/2016 | 10:10
24
לצפיה ב-'יקימונו'
יקימונו
07/12/2016 | 11:11
78
ראה דיווח שלי במורד ההודעות בדף זה.
לצפיה ב-'מלגו ומלבר (לא זול). שילה (יקר). '
מלגו ומלבר (לא זול). שילה (יקר).
07/12/2016 | 17:36
73
שתיהן בין הטובות בארץ לטעמי. 
מבין מסעדות הדגים הותיקות: השקד. שצ'ופק.
ואם בא לך להתפרע ולהשקיע - קלואליס במתחם הבורסה בר"ג. בכל מה שקשור לדגים ופירות ים הם רציניים (ויקרים).

לצפיה ב-'אנגוס רחוב הארבעה- בשר בלי הרבה מסביב '
אנגוס רחוב הארבעה- בשר בלי הרבה מסביב
07/12/2016 | 14:27
5
269
בשנים האחרונות הפחתית מאוד את צריכת הבשר שלי, הרגשתי שפשוט אין כבר בשר טוב בארץ, הטיפול בו לא מרשים ובכלל כבר שנים לא נהנתי באמת מסטייק או בשר ודווקא הניסיון לחקרו חומרי גלם חדשים שמו הרבה פעמים את הבשר בשוליים ולא במרכז הבמה, אבל מדי פעם מתחשק בשר בכל מקרה אז התארגנו חמישה אנשים והלכנו לאנגוס החדשה ברחוב הארבעה, ליתר דיוק בצד של כיכר גבעון השוממת שפשוט לא מנוצלת בכלל, ביום שלישי בערב המסעדה הייתה חצי מלאה, מקום לא גדול ומעוצב בפשטות, צות נחמד שהושיב אותנו וכירכר סביבנו כל הערב והתחלנו בהזמנות.
לראשונות הזמנו כמה מנות- עראיס שהגיע כארבעה משולשים לא גדולים עם בשר חביב ורוטב כורכום מעולה וממכר, סלט אסדו של מעט פרוסות אסאדו חביבות על תפוחי אדמה שהיה נחמד אבל עם מעט מדי בשר ושאוורמה אנגוס שהגיעה כהרבה נתחים קטנים ופריכים של בשר עם רוטב כורכום שהייתה מעולה, בדך הכל סט פתיחה חביב ויחסית משביע, המחירים של הראשונות מאוד נוחים סביב 30 ש"ח למנה וזה מבורך.
הצוות המליתץ על עיקריות וניסה לדחוף נתחים על פי משקל עם עצם, בשל השעה המאוחרת נשארו רק נתחים גדולים מאוד, חלב שאין נתחים במשקל 400-500 גרם שיותר מתאימים ליחידים , בחרנו בכמה סטייקים- 3 פעמים אנטריקוט, פעם אחת שייטל (כ-300 גרם כל אחד) וסטייק פרגית אחד , בנתיים לגמנו מיין הבית שמיוצר במיוחד למקום , בלנד חביב אבל לא מרגש במחיר של 110 ש"ח לבקבוק, חיסלנו 2 בקבוקים בקלות והוא התאים לאוכל אבל לטעמי יקר מדי והייתי שמח ליין מורכב יותר או מחיר זול יותר לבקבוק יין פשוט.
העיקריות הגיעו בצלחות נהדרות , עם כל סטייק הגיע חצי עגבניה ובצל על הגריל, כמה שיני שום קונפי שמנמנות וחצי עצם מח נימוחה עם כפית, הסטייקים הגיעו יחסית דקים, ככל הנראה הם פורסים את האינטריקוט לזוג כנפיים וןמתקבל סטייק גדול ודקיק, מאוד רך, צלוי יפה במידה (מדיום) אבל בשל החיתוך הוא די משעמם, אני מעדיף סטייק עבה שצריך ללעוס עם פנים מדמם יפה, מריחה יפה של מח עצם על הסטייק, קצת מלח ופלפל והסטייק נעלם מהר, השייטל היה מוצלח עם טעמים בשריים יותר עמוקים ובכלל אופציה נהדרת לנתח בשרי אמיתי (89 ש"ח לשייטל, 119 ש"ח לאנטריקוט) 
לקינוח הזמנו כנאפה חביבה וטרייה אבל לא מרגשת, עוגת בראוניז עם רוטב טופי חביב ועוד קינוח כוס שקיבלנו על חשבון הבית שהיה לא מרגש, ביחד עם אספרסו ארוך שהוגש עם כוסית סודה קטנה הייתה זו סעודה חביבה בהחלט.
הגענו לחשבון של כ-930 ש"ח לחמישה סועדים (3 ראשונות, 4 סטייקים+פרגית, 2 קינוחים, 2 בקבוקי יין ו-5 אספרסו) מחיר סביר למדי, האוכל היה מוצלח והאווירה נעימה אבל הסטייקים לא שיכנעו אותי, לעומת זאת התפריט מציע לא מעט אפשרויות זולות יחסית שנראו מענינות- המברוגרים זולים יחסית, נתחי טלה שונים, אסאדו שהיה חסר מכיוון שהיה מחסור בנתחים, בסך הכל מקום שאחזור אליו כנראה לארוחה יותר קלילה ושהתמחור בו ברוב המקרים מוריד את הממוצע בעיר מהותית כלפי מטה בלי להתפשר על האיכות
לצפיה ב-'VFM מעולה'
VFM מעולה
07/12/2016 | 15:58
1
131

מהכרות עם המסעדה בחיפה אני ממליץ על חציל ציידים, צ'וריסו טלה, סלופי ג'ו והום פרייז. ההמבורגרים די טובים.

האסאדו באמת מסקרן...
לצפיה ב-'במנות הללו VFM באמת מעולה'
במנות הללו VFM באמת מעולה
07/12/2016 | 16:22
116
מבחינת סטייקים קצת פחות, כי הם היו טובים אבל לא משכנעים .
אסאדו אני אוהב, ושמחתי לקבל תשובה מקצועית שכרגע הבשר שהגיע היה עם מעט מאוד בשר והמון שומן אז הם החליטו לא למכור את הנתח במקום למכור מתח שומני ולא מספק.
לצפיה ב-'במצב כזה לוקחים נתח גדול על עצם לשני סועדים. זה מבטיח'
במצב כזה לוקחים נתח גדול על עצם לשני סועדים. זה מבטיח
07/12/2016 | 16:18
2
124
סטייק עבה ומדמם כפי שאתה אוהב.

אגב, למה אתה קורא רוטב כורכום? אני מכירה תיבול באבקת כורכום. על רוטב כורכום לא ידעתי. אשמח ללמוד.
לצפיה ב-'בעייתי מתי שיש אנשים שלא יודעים לחלוק '
בעייתי מתי שיש אנשים שלא יודעים לחלוק
07/12/2016 | 16:29
1
141
מניסיון העבר בקבוצה הזו זה נגמר באחד שאוכל 80% מהמנה ואחד שנשאר רעב...
נתח גדול על עצם זה כיף אבל כרוך בעלות מסויימת כמובן ופחת על העצם (שהכלב מקבל באהבה כמובן) אני מעדיף סטייק קטן ועבה של 250-300 גרם, מספיק לי חלוטין, באנגוס הם פרסו את הסטייק לכנפיים ככה שהוא גדול מאוד אבל דק, פחות מתחבר.
רוטב הכורכום היה ממכר, לדעתי שילוב של טחינה עם המון כורכום ביחד ועוד קצת תבלינים ומתקבל רוטב חלק, פיקנטי וחמצמץ שהולך מעולה עם בשר שומני.
לצפיה ב-'תודה. אני עושה משהו דומה עם עמבה וטחינה.'
תודה. אני עושה משהו דומה עם עמבה וטחינה.
07/12/2016 | 16:32
33
לצפיה ב-'המבשלה SOOF באילת'
המבשלה SOOF באילת
07/12/2016 | 11:26
4
204
טריאתלון אילת, שוב הגענו לסופ"ש, הפעם קצת ארוך :)
רצינו בכלל לחזור ללוויתן אך ביום שישי לא היה סיכוי למצוא מקום ללא הזמנה מראש (הטריאתלטים ובני משפחתם מילאו כל חלקה טובה) וויתרנו בכלל על לצאת, ביום שבת לוויתן, מתברר סגורה. אז חיפשתי קצת, גם פה, וקפצנו ל"מבשלה" שממוקמת באיזור התעשיה (לא רחוק מביג)
מדובר במקום יחסית קטן, כמובן עם מסך ענק לשידורי כדורגל, שתלוי על חלון ענק שצופה למבשלה עצמה של הבירות שמיוצרות במקום. בחוץ יש גם מקומות ישיבה ל"חבר'ה" אבל היה קר מדי כבר באותו ערב.
הצוות ממש נחמד, מיד עם התיישבותנו הגישו מגש טעימות של 6 סוגי הבירות שמיוצרות במקום. בהמשל בחרנו כל אחד בחצי שלו (אני אמבר אייל, הוא שיפון) בדיל עם שוט טקילה (40 ומשהו לדיל)
יש לציין שהתפריט יחסית מצומצם - וטוב שכך.
אנחנו החלטנו לותר על בשר שמוצע שם בצורת סטייק, נקניקיה או כנפיים.
הלכנו על סלט של ירקות עם פטה ו"קרפצ'יו צמחוני" שהורכב מחציל ופלפל קלוי גם כן עם פטה. שתי המנות קלילות ונחמדות והוגשו עם לחם, שמ"ז ובלסמי.
המשכנו עם פיש אנד ציפס, הפיש לפי המלצרית היה סול אבל לשמחתי לא הורגש ככזה, אולי בגלל הטמפורת בירה המקומית. ליד היה צ'יפס טוב אבל קצת שרוף... גם הרטבים המלווים הוגשו בנדיבות.
לקינוח הלכנו על עוגת הביסקויטים - פשוטה, נחמדה וביתית. (למדו משהו מאיל שני )
סה"כ נראה מקום שנחזור אליו :)
לצפיה ב-'נשמע נחמד'
נשמע נחמד
07/12/2016 | 14:31
3
72
בסופי שבוע צריך להזמין מקום מראש ללוויתן. אם אתם מגיעים שוב לאילת, כדאי לאכול שם.
לצפיה ב-' היינו שם פעמיים בעבר, מניחה שנחזור'
היינו שם פעמיים בעבר, מניחה שנחזור
07/12/2016 | 15:10
2
27
לצפיה ב-'נשמע נחמד,נקפוץ בישראמן '
נשמע נחמד,נקפוץ בישראמן
07/12/2016 | 22:36
1
16
לצפיה ב-'לשם שינוי (מול השנים האחרונות) כנראה שלא נגיע לישראמן...'
לשם שינוי (מול השנים האחרונות) כנראה שלא נגיע לישראמן...
08/12/2016 | 18:27
3
לצפיה ב-' שירשור כתבות ותכניות מהתקשורת'
שירשור כתבות ותכניות מהתקשורת
05/12/2016 | 06:14
39
33
לצפיה ב-'מה עובר על הביסטרו הצרפתי'
מה עובר על הביסטרו הצרפתי
05/12/2016 | 06:26
3
284
המגזין EATER מביא כתבה על השינויים שעברו ועוברים ביסטרואים בפריז.

לצפיה ב-'מי שקרא את הכתבה המעניינת עד סופה'
מי שקרא את הכתבה המעניינת עד סופה
05/12/2016 | 09:21
2
249
מצא מנה חדשה שמוגשת בביסטרו בפריס "דיזינגוף חומוס"
אגב ה"ביסטרו" הזה הוקם על בסיס ביסטרו נהדר שחבל שנעלם לנו
המקום נרשם וידגם בקרוב
לצפיה ב-'אני חושב שלא הבנת נכון'
אני חושב שלא הבנת נכון
05/12/2016 | 21:08
1
156
דיזנגוף זו חומוסיה מבית היוצר של זהב ויש לה סניף בניו יורק. הכתבה היא מין כתבת יחסי ציבור לדניאל רוז יותר מכל דבר אחר.
לצפיה ב-'תודה על ההערה בקריאה שניה יתכן ואתה צודק'
תודה על ההערה בקריאה שניה יתכן ואתה צודק
06/12/2016 | 00:15
103
אגב SPRING היתה מסעדה מאד מעניינת דגמנו אותה כמה פעמים בהנאה רבה
עד שהתאכזבנו והפסקנו ללכת אליה

לצפיה ב-' ארבע מסעדות חדשות ברחבי הארץ'
ארבע מסעדות חדשות ברחבי הארץ
05/12/2016 | 06:33
206
YNET בכתבה על ארבע מסעדות חדשות ברחבי הארץ:

לצפיה ב-'עוד ישראלי פותח מסעדה בלונדון'
עוד ישראלי פותח מסעדה בלונדון
05/12/2016 | 06:39
172
רעות סהר מוואללה אוכל על ערן טיבי שפותח מסעדה "תל אביבית" בלונדון.

ערן טיבי (38), חי כבר עשר שנים בלונדון, ועבד בחלק מהמסעדות הישראליות שנפתחו בעיר. בינואר יפתח מסעדה משלו.

לצפיה ב-'ליאור פרי - יומה - סושיה חדשה בבנימינה'
ליאור פרי - יומה - סושיה חדשה בבנימינה
05/12/2016 | 12:06
1
126
http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4885332,0...
יומה בר - סושיה יקרה ששווה כל שקל
מי שרגילים לאכול במזללות הסושי הזולות עלולים אולי להירתע מהמחירים של המסעדה היפנית יומה בר בבנימינה. אז נכון שאכלנו שם מנה ראשונה ב-48 שקלים, אבל מדובר באחת המנות היצירתיות והמעניינות ביותר שנתקלתי בהן
ליאור פרי 
פורסם:  04.12.16, 09:08

מה עושה מבקר מסעדות שצריך לכתוב על מסעדה בעיצומה של שריפה משתוללת, פקקים ומחסומים משטרתיים? נזכר ששמע שפתחו סושי בר חדש בבנימינה. האמת, ב-20 שנות המדור מעולם לא כתבתי על מסעדה בבנימינה. יתרה מכך, למרות הקרבה הגיאוגרפית, לא זכור לי שבעשרים השנים האחרונות בכלל הייתי בבנימינה. האמת, בנימינה היא מין פרבר של חיפה, 25 דקות נסיעה, אז יאללה, חיפה בוערת ואני בדרך למסעדה.

את רועי ברדה, מי שפתח את יומה בר, לא הכרתי למרות שכשהגעתי לסושי בר החביב, שנמצא באזור הישן של המושבה, הוא טען שהוא מכיר אותי. מסתבר שבשנת 2008 כתבתי על מאקי סושי בקניון חיפה שם עבד, ולכן הוא זכר אותי. אולי בגלל הגיל המתקדם, אני ממש לא זכרתי אותו, אבל מה זה משנה.

תפסנו שולחן צמוד לחלון הענק, מולנו נוף של פרדסים ורחובות בלא מדרכה, כאילו אנחנו בתוך השיר של אהוד מנור על ימי בנימינה. רק חסר ילד יחף. הגיע תפריט ממנו הבנו שיומה ("חלום" ביפנית) היא מסעדה יפנית, אבל רק יפנית. כלומר, אין כאן ניסיונות להתאים את המסעדה גם לאלו שלא אוכלים אוכל יפני, נגיד על ידי הוספת שניצלונים או כנפיים לתפריט. הכל יפני, ורק יפני. הכי רחוק מיפן שמצאנו הייתה בירה ליאו התאילנדית בתפריט המשקאות.

קצת יקר אבל שווה
עוד דבר ששמנו אליו לב – המסעדה עובדת עם דגים בלבד, שום דבר בשרי. בנוסף, המקום כשר, מה שאומר שאין צלופחים, קלמרי, שרימפס, צדפות, רק סלמון, טונה אדומה ודגים לבנים, שבאותו יום היו מוסר ולברק.

המחירים של המנות טיפה יותר יקרים ממה שאנו רגילים בסושי ברים הזולים כמו ג'פניקה ודומיהם. הרולים מתחילים מ-30 שקלים ומעלה, המנות הראשונות והסלטים ממחיר אפילו קצת יותר גבוה. הסבירו לי שהסיבה לתמחור הגבוה יותר מהמקובל היא שמדובר במסעדת בוטיק שמגישה ארוחות סושי בריאות ומזינות מחומרי גלם טריים בלבד, ושהם לא עובדים בשום אופן עם חומרי גלם קפואים. המחיר בהתאם, מה גם שהמנות מושקעות, מגוונות וצבעוניות יותר מאשר בשאר המקומות בהם אכלתי.

היינו שלושה אנשים רעבים, אז החלטנו לקחת ארוחה משותפת של מרקים, מנות ראשונות ואיזו קומבינציה או שתיים. יחד עם הבירה קירין, בירה יפנית קלה ונעימה, 26 שקלים, הביאו לנו חמוצים יפניים. קערה גדולה עם חמוצים מתקתקים ששונים לחלוטין מכל מה שאנו מכירים. כרוב, פלפל אדום, גזר, כרובית, הכל עם מתקתקות נעימה וקצת שומשום. חיסלנו שתי קעריות עם הבירה. גם הבירה חוסלה מיד ועברנו לאוכל.

התחלנו עם המרקים. מרק מיסו, שעולה 18 שקלים היה כמו כל מרק מיסו אחר. ציר דגים עשיר, קצת אצות, קצת קוביות טופו, הרבה טעם. האמת, מעולם לא טעמתי מרק מיסו לא טוב, ואני לא חושב שאפשר ליפול במרק פשוט וטעים זה. מרק אודון היה יותר מאתגר. מדובר במרק אטריות אודון על בסיס ציר דגים וסויה, אצות וואקמה ובצל ירוק. הוא עולה 24 שקלים, הוא טעים ונאלצנו להזמין מנה נוספת כי מסתבר ששלושה אנשים לא יכולים לחלוק שתי קערות מרק, בפרט כשהקערות לא גדולות במיוחד.

למנה ראשונה החלטנו לחלוק מנה בשם סאקה אבוקדו יוקה - טרטר סלמון ואבוקדו במרינדת סויה וואסבי, בעיטור איקורה, וואסבי קראנץ', עליי מיקרו, בצל ירוק ושומשום. המנה עולה 48 שקלים. מצד אחד זה די הרבה למנה ראשונה לא גדולה, אבל מצד שני זו המנה הכי מקורית שטעמתי בזמן האחרון. מדובר במנה ייחודית, שבה נתחי הסלמון הנא השתלבו בצורה מופלאה עם קוביות האבוקדו, הוואסבי נתן למנה חריפות נעימה ומיזוג הטעמים של הסויה והוואסבי עם האבוקדו איכשהו התחבר למנה מוצלחת מאד, גם אם די מוזרה. המנה חוסלה עד תום.

קומבינציה משתלמת
עוברים לסושי. החלטנו לנסות קומבינציה צמחונית. שמונה יחידות אינסייד אאוט עם חביתה יפנית (טמאגו), דלעת יפנית (קמפיו), אבוקדו ומלפפון במעטפת שבבי פנקו, ועוד שמונה יחידות של הוסומאקי עם אבוקדו ומלפפון. הקומבינציה כללה גם יחידה אחת של ניגירי, אצבע אורז עם אותה חביתת טאמגו. הקומבינציה עולה 48 שקלים, ובעצם הרבה יותר משתלם להזמין קומבינציה מאשר כל רול בנפרד.

אם הרושם הראשוני שלנו היה שמדובר במסעדה די יקרה, העיון בקומבינציות מעלה שלפחות בהיבט הצרכני הזמנת קומבינציות הופכת את הארוחה להרבה יותר משתלמת. שלפנו צ'ופטיקס, מזגנו סויה לקעריות, ערבבנו וואסבי והחלנו לבלוס במשנה מרץ, תוך שאנו מחסלים כל צלוחית רוטב שקיבלנו - סויה, ספייסי מיונז, טריאקי - הכל הולך. לצערי הרב לא היה שמן צ'ילי חריף, אז נתנו לי סויה עם צ'ילי. איכשהו זה עבד.

אחרי הקומבינציה עדיין חשנו רעב קל כי בכל זאת הקומבינציה מיועדת מקסימום לזוג, בטח שלא לשלושה, אז החלטנו להזמין רול מתוך הפרק של המיוחדים.
בחרנו במנה בעלת השם המוזר טקה טטאקי - טונה אדומה, ספייסי מיונז, מלפפון, אבוקדו ובצל ירוק במעטפת טונה צרובה, טוביקו ירוק ושקדים קלויים. בתכלס מדובר בעוד מנת סושי רול, רק שקצת יותר מגוונת ומעניינת. ושוב, טבלנו את יחידות הסושי עמוק בסויה, הוספנו ג'ינג'ר כבוש, הרבה וואסבי חריף, והתענגנו. סיבוב בירה ליאו תאילנדית, 22 שקלים, סגר את הארוחה המאוד מיוחדת הזו, שהיתה שונה מאד מארוחות סושי אחרות שאכלנו.

בתום הארוחה יצאנו למרפסת שבכניסה למסעדה, הזמנו קנקן תה יסמין, 24 שקלים, התענגנו מאחר צהרים נעים, וחשבנו על כמה בעצם החיים יפים. האמת, מי שעושה חשבון נפש ומהרהר על החיים שלו אחרי ארוחה טובה מאוד, באווירה כפרית נעימה, ועוד אחרי שתיים-שלוש בירות, לא יכול להגיע למסקנה אחרת.

בשורה התחתונה: יומה בר היא מסעדה יפנית אמיתית, מסעדה מצוינת שמציעה רק אוכל יפני. לא אוכל זול, אבל מושקע, מוקפד, איכותי, והכי חשוב - גם טעים וגם בריא.

יומה בר
המייסדים 4 בנימינה 
לצפיה ב-'מרוב חרטוטים קשה להבין אם הוא מצא כאן מקום ראוי או שמדובר '
מרוב חרטוטים קשה להבין אם הוא מצא כאן מקום ראוי או שמדובר
05/12/2016 | 12:53
144
בעוד סושיה ישראלית מהזן המצוי

בנוסף שווה לשים לב כי בבנימינה יש גם את טופו אן - המסעדה יפנית צמחונית אמיתית ומעולה
לצפיה ב-'שגיא כהן על מרקאטו בעכו - מסעדה איטלקית '
שגיא כהן על מרקאטו בעכו - מסעדה איטלקית
05/12/2016 | 12:29
131
http://www.haaretz.co.il/food/restaurants-reviews/...
רצ"ב דוגמא נחמדה, לסגנונו הייחודי:
"אל: הלשכה הקדושה לשפת מלצרות.
מאת: הנקלה בחוטאים.
רבותי, שכל הכרעתכם אמת וכל משפטכם צדק וכל דבריכם כדבש ניגר. נופל אני אפיים ארצה לרגליכם ומכה על חטא שחטאתי בגבהות לב. אוי לי כי נשביתי, אבוי לי כי טחו עיני, אויה לי כי נסתמו אוזני. לפני שנים יצא מלפני הדר זוהר כבודכם פסק המחייב כל מלצר ומלצרית בארץ קודשנו לפנות אל הלקוחות בלשון אחת לאמור: "הכל בסדר?" ומלפני ערלי לב, והחוטא העלוב שלפניכם בכלל קהל הסתומים הזה, יצא הקצף ללגלג ולהשטין ולשים לקלס את המדבר המהולל הזה. ואז, כדי ללמד חמורים בינה ולהכניס בפרדים דעת, יצא מלפני הדר קודשכם שהשכינה מאירה דרכו הפסק שמעתה ידברו הכל כהאי לישנא: "טעים לנו, חברים?" ויהיו כל מלצרי ארץ הקודש, מקטן ועד גדול, מנקבה ועד זכר, מיפו ועד עכו, דוברים בלשון זו ובה בלבד. אוי לנו כי חטאנו, אבוי לנו כי החטאנו. ואני נופל אפיים ארצה ומתחנן: אם תחזירו את ה"הכל בסדר?" לעולם לא אשמיע דבר לצון ולא חמדת לגלוג ולא אהבלות ביקורת כנגדו. רק אסיר תודה אהיה לנצח על שפטרתם אותנו, בזכות החסד האינסופי המדריך כל פסוקיכם, מהאינפנטיליות המכשכשת בזנב של "טעים לנו, חברים?". ומוכן אני ללקות בייסורים הרבה, כפי שתשית עלי מידת הדין המנחה את זוהר קודשכם, ובלבד שבזכות ייסורי יינצל צאן הקדושים מ"טעים לנו, חברים?" שהוא הוא, ורק הוא ואך ורק הוא, מעכב פעמי משיח.
על החתום: השפל שבשפלים."

הביקורת עצמה חיובית ברובה
לצפיה ב-'הארץ - 25 הפיצריות הטובות בארץ'
הארץ - 25 הפיצריות הטובות בארץ
05/12/2016 | 12:31
161
http://www.haaretz.co.il/food/.premium-1.2708490
דוגמא: (האיטלקית החביבה עלי)
"טאטי באצ'י
נפתח בהתנצלות על הקלישאה: טאנטי באצ'י היא מסעדה איטלקית קטנה ומתוקה, מהסוג שבטיול בעולם מחפשים לאכול באחת כזאת. צנועה, פשוטה למראה אבל מאחורי התפריט מסתתרות פנינים טעימות. הרבה גלגולים עבר המקום עד שהתייצב בשנים האחרונות סביב מה שהוא יודע לעשות הכי טוב – פסטות ובעיקר –פיצות. זה אולי לא אוכל איטלקי מסורתי אחד לאחד, אבל זה אוכל פשוט בעבודת יד ותוצרת המקום – בלי התחכמות. לפיכך הפיצות כאן הן בלתי נשכחות, למשל, כדאי להגיע ביום שהקנאברו בתפריט. פיצה שמתחילה תמימה ומסתיימת בקול תרועה, עם מוצרלה ורוטב עגבניות עדין ותוספת של לא אחר מאשר – אסאדו שמכינים פה במקום עם קצת פפרוני ונקניקיות חריפות שמגיעות מסמיר הקצב הכי טוב בעמק יזרעאל. הבצק עצמו נושא בגאון את מלוא התוספות שמעל וביחד הכל מרובד טעמים, מגוון בכל ביס, נגיס ופריך – בקיצור, מושלם.
טאנטי באצ'י, שקדים 35, קריית טבעון"
לצפיה ב-'ערן לאור על פטיטו בגבעתיים - נשמע מבטיח '
ערן לאור על פטיטו בגבעתיים - נשמע מבטיח
05/12/2016 | 12:33
141
http://www.haaretz.co.il/food/street-food-review/....
דוגמא במה מדובר:
"בקיץ האחרון, לאחר עיכוב לא קצר, נפתחה בקניון גבעתיים המסעדה האיטלקית "טיטו". ההשראה, הלא מרומזת כלל, היא מסעדת "Carmine's" הניו יורקית, שמציעה אוכל ביתי-איטלקי המוגש במנות עצומות ממדים ומיועדות לחלוקה בין יושבי השולחן. הכי רחוק ממנות ה"שרינג" המצומקות המוגשות בלא מעט מקומות, שאנו נוברים בהן בניסיון נואש ללקט משהו. פה מבטיחים גם לארוז לכם באופן אוטומטי את כל מה שנשאר בצלחות, בשביל "ארוחת הצהריים של מחר". ואנחנו, מה אנחנו? ישראלים עם עיניים גדולות, כך שנדמה שהקונספט נתפר בדיוק למידותינו.
הרשמה - דלג
אוהבים את ״אוכל בעמידה״? רוצים לקבל כל טור של ערן לאור ישירות למייל, מיד עם פרסומו? לחצו על ״התראות במייל״, כאן למעלה בשורת השיתוף
אז עכשיו, במהלך נוסף – ולא ממש מפתיע, כבר נתקלנו בו לא אחת במדור זה בשנה האחרונה – נפתח בצמוד ל"טיטו" דוכן קטן העונה לשם המתבקש "פטיטו", שמציע מנות זלילה מהירות וזולות, מהמטבח של המסעדה-האם וברוחה: ארבעה סוגי פיצות (מרגריטה, זיתים, פטריות ופפרוני, בגדלי רבע, חצי, שלושת רבעי או מגש שלם), מנת מק אנד צ'יז, וכריך מיטבולס-פרמזן שזוכה לכינוי "הירו ג'ואי". כן, בדיוק הג'ואי שאתם חושבים עליו."
לצפיה ב-'עמית אהרונסון ויונתן כהן על ביגה מבשרת ציון '
עמית אהרונסון ויונתן כהן על ביגה מבשרת ציון
05/12/2016 | 12:36
144

השורה התחתונה:
"
יהונתן: אז האם מעבר לבשורה הקמעונאית יש בקניון מבשרת בשורה קולינרית לתושבי האזור?
עמית: במילה אחת? לא. בסופו של דבר אנחנו נמצאים מטר מהקסטל וממקומות כמו ג'מילה קובה, מטעמי זוהר, פלאפל המרכז והבורקס של עזרא ששון. יש פה סניפים של פינתי ושל הלינק. לשלם כל כך הרבה על אוכל כל כך בינוני כשדקה מפה אפשר לאכול יותר טוב? אין סיבה.
יהונתן: אני אהיה מרוכך יותר ואומר שאני חושב שכמקום לארוחת בוקר מפנקת זה לגמרי עובר – הבריוש היה החלק הטוב בארוחה, והיו עוד כמה דברים בסדר גמור אבל אין ספק שתפריט האוכל מחייב שינוי ובעיקר מיקוד. בית קפה שרואה בעצמו מאפייה ומדבר בשפה אירופאית לא צריך להיות מסע עולמי מהודו ויפן ועד אמריקה.
עמית: חייבים לתת קרדיט למקום עצמו, שבהחלט נעים לשבת בו ושנראה יותר טוב מרוב בתי קפה שבהם ביקרנו לאחרונה. ויטרינת המאפים נראית טוב, הלחמים מזמינים וניכר שתושבי הסביבה כבר אימצו את "ביגה" לחיקם. בוא נקווה שאנשי הרשת לא יסתפקו בקהל האזורי שכבר יש להם, ירימו קצת את הסטנדרטים במטבח ויצדיקו את התארים המחייבים שהצמידו לעצמם.
לצפיה ב-'עומר שוברט על ניטן תאי'
עומר שוברט על ניטן תאי
05/12/2016 | 12:38
107

הפתיחה:
"ברז שטיפת הידיים בשירותים של ניטן תאי מחובר לצינור ארוך ומפותל, בצבע זהב כמובן. זה אלמנט עיצובי חביב, שמייצר בעיה קטנה: למים לוקח זמן להגיע לכיור. הבעיה היותר גדולה היא שאחרי שהמים כבר הגיעו לכיור והצלחת לשטוף ידיים, לוקח לזרם המים הרבה יותר מדי זמן להיעצר. ואז אתה לא בטוח אם באמת סגרת את הברז, ואתה שוב מזיז את הידית. ושוב. ושוב. וכבר אין לך מושג מתי הברז פתוח ומתי הוא סגור. ואתה מוצא עצמך עומד דקות ארוכות בשירותים, חסר אונים, מנסה לעצור את הזרם.
תחושות דומות של חוסר אונים מופיעות כמעט בכל שלב בביקור בניטן תאי, מהתפריט ועד הקינוח. מקורן בפער בין היומרה לרמת ביצוע ובין המניירות לאופן הגשתן. וזה לא רק עניין של לחץ מים לא מספק, אלא גם של שירות לא מוקפד ויותר מדי פרטאצ׳. והאמת, חבל. יש משהו מעורר הערכה בתעוזה שבלפתוח מקום כזה בתל אביב. מצד שני, כששתי הסועדות בשולחן הסמוך צועקות למלצרית: ״חמודה, יש לי עבודה בשבילך!״, וכשהחמודה מגיעה, היא מגלה שכל מה שרוצים ממנה זה ש״תצלמי אותנו כמו חתן-כלה״ - אתה תוהה אם מקום כזה יכול בכלל להתקיים בתל אביב. ולמרות הכל, ניטן תאי זה מקום כל כך מופרך שאתה רק מחפש סיבות לחזור אליו. עכשיו רק צריך עסקית קצת יותר טובה. או לפחות יותר משביעה. 
הדיל: ראשונה במחיר העיקרית. תפריט הראשנות כולל שש מנות לבחירה (סלט פפאיה, מרק תירס, רול ברווז ועוד). מחירי העיקריות נעים בין 69 שקל (עוף טנדורי) ל-122 שקל (תאי ביף 4 סטריט).
לצפיה ב-'וואלה - 9 המקומות הכי שווים בחיפה'
וואלה - 9 המקומות הכי שווים בחיפה
05/12/2016 | 12:46
104
http://food.walla.co.il/item/3017887

9 המקומות הכי שווים בחיפה
מאוכל הודי ותאילנדי, דרך איטלקי ועד בר קוקטיילים סקסי - בחיפה פועלת סצינת מסעדות איכותית ושוקקת. גל השריפות האחרון בעיר הוא עילה מצוינת לבוא ולתמוך בה דווקא עכשיו, ולאכול במסעדות הכי טובות שלה

רעות סהר יום שני, 05 בדצמבר 2016, 12:35
.
אם חשבתם אי פעם לקפוץ לחיפה, כנראה שעכשיו, כשבוע אחרי גל השריפות שפקד אותה, מדובר בזמן אידיאלי לפירגון. העיר מלאה במסעדות מצוינת, כל אחת לסוגה, שמעניקות חוויה חיפאית אותנטית. ובכל זאת, למרות הבגרות הקולינרית רק השבוע נסגרה בה אחת מהפנינים המוצלחות, כולא, המסעדה של עודד חצבני שהביאה אל העיר התחתית אוכל ים תיכוני מתוחכם עם טאץ' אלגנטי. סגירתה של כולא רק מוכיחה עד כמה זקוקה העיר לתמיכה וסועדים מבחוץ בכל זמן נתון.

חמארה בשוק: תלפיות, שוק תלפיות

החמארה הקטנה משוק תלפיות מפורסמת בתפריט המשתנה שלה, המבוסס על התוצרת הטרייה של השוק. ביום זו מסעדת שוק עליזה עם מנות ביתיות מנחמות וקפה שחור ובערב היא חמארה באווירה לוהטת עם ג'אז ברקע ועראק רימונים. יש בתפריט דגים ופירות ים בגרסאות ים תיכוניות יצירתיות, סלטים צבעוניים וטריים ובירה מהחבית. לאחרונה נפתחה עונת המרקים ואם יש לכם מזל אז אילן יכין בדיוק טום יאם או בויאבז.
תלפיות, סירקין 28 חיפה, 04-6992296. לא כשר

חיפה בצלחת: ג'ק והאפונים, עיר תחתית

ג'ק והאפונים הוא מקום עם די.אן.איי חיפאי מחוספס. בר האוכל שברחוב הבנקים מגישים דגים שכובשים במקום, בשרים שמעשנים במקום ונקניקיות עבודת יד. אפילו עבודות השיפוץ בדרך יפו לא מפריעות לאווירה וזוגות נפגשים לדייט רומנטי עם יין וצלחת שרימפסים לצד חבורות קטנות שחולקות ספייריבס מעושן ובירה מהחבית. חיפה במיטבה.
ג'ק והאפונים, דרך יפו 44 חיפה, 04-8535668. לא כשר

הגלידה: אייססלון, דניה
הגלידרייה הביתית שנפתחה זה מכבר במרכז המסחרי בסביוני דניה כבר צברה לה קהל של מלקקים נאמנים. הגלידה מבריקה (אדווה השפית למדה באוניברסיטה לגלידה באיטליה), הטעמים מיוחדים ומהנים (מגלידת תפוז אבוקדו ועד גלידת בירה) והאווירה ביתית, חייכנית ונעימה, שלא לדבר על כך שניתן לרכוש כדור גלידה ב-5 שקלים. ההורים בשכונה מספרים שהילדים כבר התרגלו לעצור באייססלון בדרך חזרה מבית ספר - לא נרשמו תלונות הורים בנושא.
אייססלון, אוסקר שינדלר 7 חיפה, 04-8344340. לא כשר

ההודית: ג'יוטי, עיר תחתית

ג'יוטי פתחה לפני שנה את המסעדה שלה בעיר התחתית ומאז לא מפסיקים להגיע למקום חיפאים וסועדים אחרים שהתגעגעו להודו. הדיסוננס בין דרך העצמאות הסואנת לבין אווירת הנמסטה שבתוך המסעדה רק מוסיף לחוויה האותנטית בג'יוטי. התפריט עצמו לקוח ממטעמים ממרגלות ההימלאיה שצרובים על קירות ליבה של ג'יוטי: סמוסה ברוטב תמרינדי, לאסי זעפרן עוקצני, תבשיל פאקורה וחומוס, בטטה ואדה קלאסית ורבים נוספים.
ג'יוטי, דרך העצמאות 72 חיפה, 054-2088077. לא כשר

האיטלקית: איטליאנו דה לה קוסטה, בת גלים

השף חמודי עוקלה עבר במשחקי השף ובמסעדת מגדלנה לפני שנחת על החוף בבת גלים. איטליאנו דה לה קוסטה שנפתחה לפני מספר חודשים הלהיטה את שני עברי הכרמל עם תפריט איטלקי מובהק שלא מתנצל שהוא בחיפה, אבל גם לא עושה מזה סיפור. בתפריט אפשר למצוא פיצות ופסטות וסלטים שלא רק נעשים במיומנות אלא חורגים מגבולות הבנאלי. פירות ים טריים, גבינות משובחות, דגים כבושים ועוד תופעות חיפאיות לא שכיחות הופכות את המסעדה הזו לפנינה.
איטליאנו דה לה קוסטה, העלייה השניה 96 חיפה, 04-6601011. לא כשר

בלגן מענג: וניה ביסטרו, עיר תחתית

כשנפתחה וניה ביסטרו בכניסה לשער פלמר היא בישרה לראשונה על תחייתה של העיר התחתית ועל הפיכה ליד מועדף. מאז שקמה כבר התרבות האלטרנטיבות במתחם הנמל אבל וניה ביסטרו החלוצה (מלבד אולי נמל 24 הותיקה) המשיכה לספק חוויה קולינרית לא שגרתית, עמוסה ומבולגנת אבל מענגת מאוד. התפריט העונתי מציע מנות שף ים תיכוניות על הקו שמדרום צרפת עד לואדי ניסנאס והאווירה מציעה לכם לחוות את העיר התחתית במיטבה.
וניה ביסטרו, שער פלמר 1 חיפה, 04-6716272. לא כשר

מטבח ערבי: רולא, מרכז הכרמל

רבות כבר דובר על המסעדה הערבית שהביאה את הבישול המסורתי והמדויק ללא קיצורי הדרך אל מרכז הכרמל, ובכל זאת, אין רשימה חיפאית שלא יכולה לכלול בה את רולא. בחלל המעוצב בפשטות מגישים מנות מהמטבח הערבי בגרסאות שהן לא רק הקרובות ביותר למקור, הן המקור עצמן. השושברק המפורסם, הקבב החאלבי שלא מתחנף, החומוס העדין, סלט הג'רג'יר הנפלא, כל אלו ועוד מרכיבים תפריט של מסעדה מחוננת ששולחת יד ארוכה כל הדרך מהכרמל ללבנט.
רולא, שדרות מוריה 11 חיפה, 052-2273812. לא כשר

הטבעונית: פרייה, כרמליה

תמר לפיד קראה לא רק לבתה בכורתה פרייה אלא גם למסעדה הטבעונית הקטנה שפתחה בכניסה לכרמליה. מלבד ערכות מיצים לניקוי רעלים ושייקים משגעים על בסיס חלב שקדים שלפיד מכינה בעצמה אפשר גם ליהנות מתפריט טבעוני מנחם הכולל סלטים מושקעים מירקות טריים, תבשילים טבעוניים עמוסי ויטמינים, סנדביצ'ים ואפילו המבורגר סלק טבעוני שכבר רכש לו מוניטין בעצמו. ממש לא כדאי לעזוב את המקום מבלי לנסות מאפין שוקולד-בננה.
פרייה, צפרירים 2 חיפה, 04-8201122. לא כשר

התאילנדית: צ'אנג בה, עיר תחתית

חיפאים רבים החסירו פעימה מהתרגשות כשטעמו לראשונה את הפאד תאי של צ'אנג בה. סוף סוף אפשר להתנחם באוכל תאילנדי אמיתי, מחומרי גלם אותנטיים, כזה שמזכיר את הטיול האחרון לצפון תאילנד. גם אחרי שעברה המסעדה הקטנה לעברה השני של דרך העצמאות היא עדיין הצליחה לשמור על מקוריות, אווירה מדליקה ואוכל הטעים: טופו, עוף, בקר או פירות ים בגרסאות שונות של קארי, אטריות או אורז, ויש גם דגים שלמים צלויים. אם אתם רואים אנשים יוצאים משם עם דמעות זה בגלל הצ'ילי אבל גם מאושר.
צ'אנג בה, הנמל 23 חיפה, 04-6722891. לא כשר

לא רק חומוסיה: אום כולתום חומוס בר, כרמליה

המהפכה הטבעונית לא פסחה על חיפה ולפני כמה חודשים נפתח אום-כולתום חומוס-בר שהוא ממש לא רק חומוסיה. הכוסות הצבעוניות, הקירות מחופי הלבנים והקשתות מבשרים על מקום עליז במיוחד שהתפריט הטבעוני שלו מבקש גם לחוס על בעלי החיים וגם לענג בני אדם: ארוחות בוקר מפנקות, תבשילים מעודנים, סלטים יצירתיים וכמובן גם חומוס ביתי. המנות יפות כמו ציור והשירות נעים כמו בבית, אולי בגלל זה חצי חיפה כבר מאוהבת במקום.
אום כולתום חומוס בר, שדרות מוריה 60 חיפה, 04-8852227. לא כשר

בר קוקטיילים: וספר, עיר תחתית

בר הקוקטיילים הראשון של חיפה ומי שהביאו לראשונה אל מורדות הכרמל את אמנות השקשוק והניעור. אבל שלא תטעו שבמקום המעוצב יש רק משקאות ארטיסטיים, מי שמשקיע כל כך בכוס משקיע ככה גם בצלחת והאוכל בו יצירתי ומלהיב וקורץ לויטנאם, ספרד, ארגנטינה ותאילנד. אם היתה חסרה לעיר התחתית קצת קלאסה אין ספק שבווספר מספקים את הסחורה.
וספר, נחום דוברין 9 חיפה, 04-8852227. לא כשר
לצפיה ב-'מסעדת כולא - חיפה - נסגרת '
מסעדת כולא - חיפה - נסגרת
05/12/2016 | 12:48
7
154

כעת, מגיע גל הסגירות לחיפה. מוקדם יותר השנה נסגרה המסעדה הוותיקה "וואלה" ומה קשה הגזרה, כשזה נוגע ל"כולא" - מסעדה שבתקופה של כמעט שנתיים כבר הספיקה להפוך למוקד משיכה בזכות עצמה ולאבן שואבת למבקרים בחיפה, בעיקר חובבי אוכל שחיפשו מקום קצת שונה בנוף הקולינרי המקומי. לכן, אולי גדולה יותר מידת ההפתעה מההודעה של השף עודד חצבני הבוקר בפייסבוק, בדבר הסגירה של מסעדתו הנוכחית והאהובה.

בעמוד הפייסבוק האישי שלו כתב חצבני כי הוא מודה לכל מי שבא להתארח, לאכול, לשתות, לבשל, לספק חומרי גלם, לצלם, לצייר ולכל מי שלקח חלק בכולא ובתוך כך הודיעה על סגירתה הצפויה בשבוע הבא (10.12.16). בנוסף, עִדכן חצבני כי בשבוע הפרידה, תעבוד המסעדה במתכונת של שני עד שישי, מהשעות 12:00 בצהריים ועד 22:00 בלילה. בשעה שעברה מעת פרסום פוסט הפרידה כבר הספיקו להיפרד מסעדנים ואנשי אוכל רבים, במה שמסתמן כהפתעה גדולה ופרידה עצובה ממוסד קולינרי לא ותיק במיוחד אך אהוד עד מאוד בחיפה.

לצפיה ב-'המסעדה עוררה בשעתו ויכוחים מעניינים בפורום '
המסעדה עוררה בשעתו ויכוחים מעניינים בפורום
05/12/2016 | 12:55
5
288
בין מי שהתלהבו (בעיקר בוב) לבין אלה שהיו מסופקים יותר (אני וסאלו)
לצפיה ב-'כשאני הייתי בצהריים אקראיים נהניתי מאד'
כשאני הייתי בצהריים אקראיים נהניתי מאד
05/12/2016 | 14:40
196
אבל הייתי כמעט סועד יחיד במסעדה באותם צהריים. היה ברור שמשהו לא עובד כמו שצריך. אולי הקונספט והסגנון מתאימים יותר לת"א. אין מה לעשות - מה שעובד בעיר הגדולה (והיותר פתוחה ופחות שמרנית) לא תמיד יעבוד במקומות אחרים בארץ. 
לצפיה ב-'בעיקר ?'
בעיקר ?
05/12/2016 | 15:00
3
223
כולא זכתה בפורום למספר חוות דעת חיוביות אפילו מתלהבות אבל משום מה אתה מזכיר רק אותי ולא בפעם הראשונה.
יש סיבה מיוחדת לכך ?
לצפיה ב-'כי זכרתי לטובה את חוות הדעת שלך '
כי זכרתי לטובה את חוות הדעת שלך
05/12/2016 | 16:58
2
194
אשר הפתיעה אותי והעירה נקודות במקום שלא שמתי אליהן לב בביקור הראשון שלי שם.
לצערי גם בביקור השני, אחרי חוות הדעת שלך הרושם שלי לא השתנה, ולכן זכרתי דווקא את חוות הדעת שלך.

לרוב ההתרשמות שלנו ממקומות דומה ואתה אחד הכותבים שאני סומך יותר על חוות הדעת שלו ולכן דווקא כאן השוני בטעמים והתייחסות נצרב לי בתודעה.

בכל מקרה אני מתנצל אם נפגעת

לעתים קרובות מאוד ההתרשמות 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/12/2016 | 19:16
1
175
בכל מקרה אני בטוח שכולנו מצטערים על כל מסעדה שנסגרת אפילו אם עובדת בה חמוצית 
לצפיה ב-'בעיקר אם עובדת בה חמוצית ...'
בעיקר אם עובדת בה חמוצית ...
05/12/2016 | 20:42
141
זה מגדיל את הסיכוי שחמוצית תעבור לעבוד במסעדה שאנחנו באמת אוהבים 
לצפיה ב-'כתבתי על הסגירה בצער רב בשירשור השבועי'
כתבתי על הסגירה בצער רב בשירשור השבועי
05/12/2016 | 16:54
137
לצערי היום הודיע עודד חצבני כי ברנץ' הפרידה שתוכנן לשבת, בוטל.
לצפיה ב-'אבי אפרתי נהנה במקום של בשר בנווה צדק'
אבי אפרתי נהנה במקום של בשר בנווה צדק
05/12/2016 | 12:52
123
http://food.walla.co.il/item/3018260

ממסעדות הסטייקים הטובות בישראל

אחרי לא מעט ביקורים בינוניים במקום של בשר בנווה צדק, אבי אפרתי יוצא מסופק מאד ממסעדת הבשרים התל אביבית ומכתיר אותה כאחת ממסעדות הסטייקים הטובות בישראל

אבי אפרתי יום חמישי, 01 בדצמבר 2016, 14:55

אין דרך לפתוח טקסט העוסק במסעדת בשרים בישראל בלי מנה של נהי. אומה של קרניבורים וחובבי מנגלים אנחנו. רק שבשר טוב באמת, כזה שנוגסים בו ומתעלפים, הוא מהמחזות היותר נדירים כאן. רובם המכריע של הנתחים המוגשים במסעדות ישראל לדורותיהן תחת הכותרת 'סטייק' הם בינוניים במקרה הטוב, פחות מזה בכל השאר. בשר סביר אפשר למצוא במעט מאד מקומות. מספר המסעדות בהן תמצאו סטייק טוב באמת גם אם לא מצוין, בישראל כולה, אינו עולה על מניין אצבעות שתי הידיים.

שתי סיבות לה, לסיטואציה המתסכלת. הראשונה נעוצה באיכות הבהמות, מקומיות כמיובאות, העומדות בישראל על הפרק. האחרת, במקדם המקצוענות של העוסקים במלאכה. אפשר לומר זאת גם כך: המקצוענים המועטים בשטח הם אלו שמצליחים למזער את חסרונות חומר הגלם העומד לרשותם ולהבליט את איכויותיו. זה המקום לומר שלהבדיל מבקר, בכל הנוגע לבשר טלה וחזיר המצב כאן טוב משמעותית. רק שתשוקתו של הקרניבור המצוי היא לנתח מדמם היטב עם קצת מלח מעל; לסטייק; וזה עסק לא לגמרי פשוט בישראל.

נווה צדק מקום של בשר, סטייק האוס תל אביבי, אמור להשתייך לקבוצת העילית של הז'אנר. לא מעט פעמים אכלתי שם בעבר, אחת מהן אף סוקרה במדור זה לפני מספר שנים. ברובן ככולן היה הבשר בסדר, לא הרבה יותר; בטח פחות מהיומרה העצומה המתקיימת במקום.

הגענו למקום של בשר בשבוע שעבר עם הדחף עימו מגיעים בדרך כלל למקומות כאלו: לנעוץ שיניים טוחנות בקצת בשר טוב, ושיהיה אדום ומדמם.

ערב, לא סוף השבוע, ומקום של בשר מלאה כמעט לגמרי. מגיע התפריט. מיני מנות ראשונות לא מתחכמות כלל וסטייקים מכל הסוגים. לא הרגשנו שדחופה לנו מנת בשר לראשונה, בטח שלא פירות ים מטוגנים. הפור-פליי בדרך לדבר האמיתי צריך בעינינו להיות קצר וענייני. ספיישל סלט עגבניות שרי וגבינת המאירי (44 שקלים) עשה את העבודה. עגבניות שרי תמר מתקתקות וטובות, בשני צבעים, עם הרבה שמן זית טוב ופירורי גבינה הם בדיוק מה שהיינו זקוקים לו, לא פחות אבל גם לא יותר.

זמן בשר. אלמלא הגענו בתפקיד היינו בוודאי מסתערים יחדיו על נתח גדול על עצם. נאמנות למשימה הביאה אותי לבחור גם סטייק ללא עצם. גודלו של הפורטרהאוס (36 שקלים ל-100 גרם) ירד, לפיכך, מ-1.3 ק"ג לכל הפחות ל-450 גרם. לצידו הזמנו 300 גרם אנטריקוט (135 שקלים).

הגיעו הנתחים. בפורטרהאוס, כמו בפורטרהאוס, נתח הפילה היה גדול יותר מהסינטה. הפילה, כדרכו, היה רך וענוג. הסינטה סיבית יותר, מזמינה מאמץ לעיסה. ברור איזה משני הנתחים חביב יותר על כותב שורות אלו לו היה עליו לבחור. בכל זאת, יש משהו בשילוב בין סינטה לפילה על עצם, שיודע לספק חוויית שלם הגדול מסכום חלקיו; ביס מהעוצמה של הסינטה; שניים מהרכות של הפילה. ביחד זה מצוין. מפגש סינרגי של יין ויאנג כמעט.

איך הפורטרהאוס? בשר טוב באמת שנצרב כמו שביקשנו לדרגת מידיום רייר וקיבל מעט פלפל גרוס, חמאה מעל ומלח גרוס מאיתנו. זה היה נתח בשר טוב מאד שבוודאי שייך לשביעייה, אפילו החמישייה הפותחת של נתחים מסוגו בישראל. כך או כך, ללא ספק זהו הנתח הכי טוב שאכלנו במקום של בשר מאז נפתח המקום.
אותם הדברים אמורים גם לגבי האנטריקוט. סטייק מיושן ומשויש היטב, שנוכחות השומן בתוכו הייתה חד משמעית. עם נתחי בשר שומניים – אנטריקוט או צלע טלה למשל, יש לי סוג של דילמה: למה לציית – לעקרון העונג או המציאות? ובעברית: האם לאכול את השומן? פתרון הדילמה נגזר, מן הסתם, מאיכות הבשר. נאמר זאת כך: באנטריקוט של מקום של בשר אכלתי חלק לא מבוטל מהשומן. הוא היה טוב באמת.

לצד הבשרים הגיעו התוספות: חסה אייסברג ברוטב וירקות שורש אפויים. שניהם היו ענייניים, לא אנינים אבל סיפקו את הסחורה ובמינונים נדיבים.

אחרי בשר טוב לא באמת צריכים מתוק. מבחינתי, הקינוח הכי טוב לבשר הוא וויסקי. ובכל זאת, בתפקיד. בחירה בקינוחים מהז'אנר הפשוט כמו מוס שוקולד, קרמשניט ועוגת ביסקוויטים נראתה לנו מיותרת לגמרי והלכנו על מרק פירות (33 שקלים) שסיפק בדיוק את מה שהיינו זקוקים לו: חמצמצות נעימה עם נגיעת מתוק קטנה. מרק על בסיס פסיפלורה עם מיני פירות חתוכים בתוכו וסורבה מנגו, שמצידנו אפשר היה גם בלעדיו.

סגרנו ארוחה ובה שני סטייקים טובים עם ראשונה נחמדת, תוספות וקינוח חביב עם עודף מ-400 שקלים (לפני יין ושירות). זה תמחור יותר מסביר עבור בשר טוב. מקום של בשר מתמחרים באופן מאוד שפוי את הבשר שלהם ושווה בהחלט להגיע לכאן לארוחה. אחרי שנים של "בערך" ו"כמעט" כאן, יצאנו סוף סוף מסופקים, ובהחלט נחזור. ממסעדות הסטייקים הטובות בישראל.
מקום של בשר. שבזי 64, תל אביב יפו. 03-510-4020. לא כשר
לצפיה ב-'מאסטר שף ביציאה הזויה מהרגיל'
מאסטר שף ביציאה הזויה מהרגיל
05/12/2016 | 16:30
11
389
בשמו של חבר שלי שלא גולש כאן...
יציאה של אייל שני "זה רק בארץ ששמים פטריות ובצל".
כי דוקסל, כידוע, הוא מחוז בארץ.
לא יודע מה היה ההקשר כי לא ראיתי את התכנית אבל עדין להגיד רק בארץ שמים ביחד פטריות ובצל... 

לצפיה ב-'יציאה נוספת: מיכל, המומחית, מצביעה על קנולי וקוראת לו קנלוני'
יציאה נוספת: מיכל, המומחית, מצביעה על קנולי וקוראת לו קנלוני
05/12/2016 | 16:34
4
348
גילוי נאות: לא צפיתי בתכנית, ראיתי את זה בדקה שהעברתי ערוץ.
לצפיה ב-'התפלק לה'
התפלק לה
05/12/2016 | 18:21
303
מילא זה, אפשר להבין איכשהו. יותר מביך בעיני שלכל אורך התכנית כל המשתתפים בלי יוצא מן הכלל אמרו אמרו "יין מרסלה" עם סגול ב-ס'. באופן כללי עונה עם משתתפים מביכים.
לצפיה ב-'כנ"ל "פרמז'ן"'
כנ"ל "פרמז'ן"
05/12/2016 | 22:20
2
282
אבל בכלל, בנאדם מתבקש להילחם על מקומו בתחרות ולהכין כל מנה שתעלה על דעתו, והוא בוחר (בעידוד השופטים, כמובן) בפסטה יבשה עם רוטב שמנת-פטריות? ועוד מנצח?...
לא שזה לא יכול להיות מאוד טעים, אבל אלוהים, כמה משעמם.
לצפיה ב-'לא פשוט להכין מנה מנצחת ב 1/2 שעה'
לא פשוט להכין מנה מנצחת ב 1/2 שעה
06/12/2016 | 06:21
1
219
לכן שתי המנות היו פושטיות ושתיהן גרפו מחמאות כאילו הן יצירות מופת, כשהסמן הימני היה כרגיל
אייל שני המפליג לעולמות דמיונו.
אגב, המתחרה רצה להכין פסטה טרייה אך הערה  נכונה של רושפלד הניעה אותו מכך עקב מגבלת הזמן.
מעניין איזה רפרטואר של מנות עונה למגבלת הזמן הזה? קרפצ׳ו? סטייק טרטר? שקשוקה? מרק? אורז?
לצפיה ב-'גם נכון. חבל.'
גם נכון. חבל.
06/12/2016 | 16:42
35
לצפיה ב-'זה היה בהקשר של פסטה'
זה היה בהקשר של פסטה
05/12/2016 | 18:22
2
282
הוא אמר שלשים בצל ברוטב פסטה על בסיס פטריות זה משהו שלא רואים באיטליה אלא חידוש ישראלי
לצפיה ב-'לא. מזה זה אולי התחיל אבל הוא הצהיר שפטריות לא אוהבות בצל'
לא. מזה זה אולי התחיל אבל הוא הצהיר שפטריות לא אוהבות בצל
05/12/2016 | 21:36
1
231
לאו דווקא בפסטה.
לצפיה ב-'לא זכור לי ככה.. אבל לא קריטי'
לא זכור לי ככה.. אבל לא קריטי
06/12/2016 | 23:53
23
לצפיה ב-'אני רואה ומתגרדת בחוסר נוחות '
אני רואה ומתגרדת בחוסר נוחות
05/12/2016 | 20:22
259
רמה ירודה משימות משעממות שיפוט הזוי עד הזוי ביותר. חבל.

לצפיה ב-'דוקסל אינו מחוז. המאכל נקרא ע"ש הברון או הדוכס מ-אוקסל.'
דוקסל אינו מחוז. המאכל נקרא ע"ש הברון או הדוכס מ-אוקסל.
05/12/2016 | 21:34
243
דה'אוקסל.
לצפיה ב-'הפסקתי לצפות במאסטרשף'
הפסקתי לצפות במאסטרשף
06/12/2016 | 07:18
230
ראיתי את האודישנים, כדי להכיר את הנבחרת. אבל אחרי שהשתעממתי נורא בשתי התוכניות הראשונות של הנבחרת, פשוט ויתרתי.
לצפיה ב-'פסטיבל אוכל א-שאמי ערבי בחיפה ממחר!'
פסטיבל אוכל א-שאמי ערבי בחיפה ממחר!
05/12/2016 | 21:13
1
167
תמצאו בקישור הבא ויש סיכוי שניפגש ברביעי הקרוב
לצפיה ב-'יש בפסטיבל כמה מפגשים מעניינים'
יש בפסטיבל כמה מפגשים מעניינים
06/12/2016 | 07:36
132
שני רבי שיח שנראים לי מעניינים.

מחר מתקיים מפגש שנושאו: המטבח הערבי בתקשורת
רב‭ ‬שיח‭ ‬בהנחיית‭ ‬אשת‭ ‬הקולינריה‭ ‬והתקשורת‭ ‬אפרת‭ ‬אנזל‭ ‬שיעסוק‭ ‬בסיקור‭ ‬האוכל‭ ‬הערבי‭ ‬בתקשורת‭ ‬העברית‭ ‬והערבית‭ ‬הנושא‭ ‬אופי‭ ‬שונה‭ ‬לחלוטין‭.‬
המשתתפים‭‬: ג‭'‬אנה‭ ‬גור (עורכת‭ ‬המגזין‭ ‬הגסטרונומי ‭"‬על‭ ‬השולחן‭"‬), ‬רונית‭ ‬ורד (עתונאית‭ ‬אוכל, "הארץ"), נווארה‭ ‬ג‭'‬אבר (עיתונאית‭ ‬מקבוצת‭ ‬פאנט), עומר‭ ‬עלוואן (שף‭ ‬מסעדת "עלה‭ ‬גפן"), יובל "ג‭'‬וב" הרגיל (לשעבר‭ ‬מבקר‭ ‬המסעדות‭ ‬של‭ ‬מגזין "טיים‭ ‬אאוט" ויצרן‭ ‬אלכוהול‭ ‬בהווה), תיקי‭ ‬גולן (עורכת‭ ‬מדור‭ ‬האוכל‭ ‬של‭ ‬ווינט).

ביום שישי רב-שיח בנושא תרבות הליקוט בלבאנט, ‬בהנחיית‭ ‬ד‭"‬ר‭ ‬אורי‭ ‬מאיר‭ ‬צ‭'‬יזיק‭ .

הליקוט‭ ‬הוא‭ ‬אחד‭ ‬מעמודי‭ ‬התווך‭ ‬במטבח‭ ‬השאמי, ‬עולם‭ ‬הולך‭ ‬ונעלם‭ ‬שהיה‭ ‬שייך‭ ‬לנשים‭ ‬שידעו‭ ‬איזה‭ ‬צמח‭ ‬ייטב‭ ‬לאיזה‭ ‬סיר‭ ‬ומה‭ ‬העלה‭ ‬המתאים‭ ‬לחיזוק‭ ‬המערכת‭ ‬החיסונית‭ ‬של‭ ‬בני‭ ‬הבית‭.‬
בעולם‭ ‬מתועש‭ ‬הולכת‭ ‬תרבות‭ ‬הליקוט‭ ‬ונעלמת‭,‬ נבלעת‭ ‬בשפע‭ ‬התזונתי‭ ‬שהחקלאות‭ ‬מציעה‭‭,‬‬ המרוכז‭ ‬בנוחות‭ ‬על‭ ‬המדפים‭ ‬בחנויות‭.‬ אבל‭ ‬האם‭ ‬רק‭ ‬אלה‭ ‬הן‭ ‬הסיבות‭ ‬להיחלשותה‭ ‬של‭ ‬תרבות‭ ‬שהייתה‭ ‬מעוגנת‭ ‬שנים‭ ‬במטבחי‭ ‬האזור‭.‬ עד‭ ‬כמה‭ ‬למשל‭ ‬לחברה‭ ‬להגנת‭ ‬הטבע‭ ‬יש‭ ‬חלק‭ ‬בהיעלמותה‭ ?‬אולי‭ ‬אלה‭ ‬הנשים‭ ‬שיצאו‭ ‬לעבוד‭ ‬או‭ ‬אולי‭ ‬זה‭ ‬השפע‭ ‬הכלכלי‭ ‬שמכחיד‭ ‬את‭ ‬הליקוט‭ ‬בהיותו‭ ‬קשור‭ ‬קשר‭ ‬ישיר‭ ‬למטבח‭ ‬העני‭?‬
המשתתפים‭ :‬‭‬פרופ‭ '‬ליאורה‭ ‬גביעון‭ ,‬יעקוב‭ ‬חייאט‭ ,‬דוחול‭ ‬ספדי‭ ,‬סלמאן‭ ‬אבו‭ ‬רוקון‭ ,‬ד‭"‬ר‭ ‬נוף‭ ‬עתאמנה‭ ‬אסמעיל

לצפיה ב-'עשר מסעדות ישראליות ברשימת אלף המסעדות הטובות בעולם'
עשר מסעדות ישראליות ברשימת אלף המסעדות הטובות בעולם
06/12/2016 | 15:31
137

מתוך הכתבה:

אמש פורסמה רשימת אלף המסעדות הטובות בעולם של משרד החוץ הצרפתי, כאלטרנטיבה למישלן. צרפת ויפן מובילות את הדירוג ואילו ישראל הצליחה להכניס עשר מסעדות, בהן אחת שכבר הספיקה להיסגר.

חדשות טובות לחובבי האוכל והמסעדות בארץ ובעולם: אמש נחשפה - "La Liste" הרשימה המלאה של אלף המסעדות הטובות בעולם המצוינת זו השנה השנייה. חדשות טובות במיוחד למסעדנים ישראלים שיופתעו למצוא את מסעדותיהם ברשימה. אם בשנה שעברה ישראל הצליחה להכניס רק ארבע מסעדות לרשימה, השנה כבר התרחבה המגמה ועשר מסעדות מצאו את עצמן ממוקמות היטב בדירוג שהלך הפעם לפי ציונים משוקללים.
בלו סקאיי של מאיר אדוני היא המסעדה הישראלית הראשונה בדירוג ומובילה עם ציון משוקלל של 96.25 כשהיא עוקפת שמות נחשבים ומפתיעים כמו מסעדת נומה הדנית. אחריה שוב מאיר אדוני - הפעם עם עוד מסעדה כשרה שלו - לומינה (וציון של 95.75), בהמשך מופיעות הרברט סמואל תל אביב שכבר הספיקה להיסגר (עם ציון 93), מאנטה ריי שהופיעה גם ברשימה של השנה שעברה ועוררה ביקורת בדבר רלוונטיות הדירוג, ואחריה - לה רג'נס של השף דוד ביטון בירושלים, ואחריהן - פאסטל, פופינה, קלארו, צ'אקרה ונורמן. עזבו את הרשימה - הלנה בנמל מקיסריה ומול ים שנסגרה בינתיים.

רשימת 1,000 המסעדות המלאה:

לצפיה ב-'מוואלה - מסעדת מונאר'
מוואלה - מסעדת מונאר
07/12/2016 | 14:28
73
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
04/12/2016 | 08:25
27
35
לצפיה ב-'ארוחה חפוזה ב"גורדוס" בחולון, וארוחה מפתיעה בארומה'
ארוחה חפוזה ב"גורדוס" בחולון, וארוחה מפתיעה בארומה
04/12/2016 | 08:38
1
410
בדרך למופע בת"א עצרנו לארוחה חפוזה בגורדוס.  ישבנו על הבר,  התחננו  שיזדרזו עם ההזמנה.  
הוא לקח "מייק קרטר"-  המבורגר עם טבעות בצל פריכות וטעימות להחריד,  גבינה ועוד-  נהנה מאוד.
אני לקחתי גרינבורגר-   פטריית  פורטבלו ממולאת בטופו ושום.  זה היה חביב אבל לא מתובל כמעט ונאלצתי להוסיף  מיונז ורוטב ברביקיו בנדיבות.
הצ'יפס בשתי המנות היה חביב-  חצי תפ"א וחצי בטטה,  ודווקא הבטטה היתה פריכה וטעימה בהרבה (הופתעתי,  לרוב אני לא אוהבת בטטה).

לא היה זמן לקינוח,  אבל הקינוחים נראו מושחתים  מאוד ורשמנו לעצמנו לחזור עם הילדים שבטח  יתעלפו מאושר.

למחרת חיפשנו מקום לארוחת בוקר זריזה-  והחלטנו לנסות את ארומה בישפרו סנטר נ"צ.  הוא לקח 2 ביצי עין  על פרוסת לחם,  ואני סלט  עם חלומי וביצת עין ופטריות מוקפצות.   היה טעים במפתיע,  ויחד עם קפה ותה החשבון היה כ- 80  ש"ח,  כבר התרגלנו לארוחות בוקר שחוצות בקלילות את קו ה 100 לזוג.
הברקות קולינריות אין שם,  אבל לפעמים הפשטות הזו מבורכת.
לצפיה ב-'הסלטים של ארומה לא רעים '
הסלטים של ארומה לא רעים
04/12/2016 | 11:31
279
מדי פעם אני אוכלת בארומה סלט לארוחת צהריים. הם טריים, נדיבים ובדרך כלל טעימים.

הרגת אותי עם ביצי העין על לחם. בדיוק בסוף השבוע סיפרתי לבחור בגעגוע, על ארוחות ערב של מוצאי שבת כשהייתי ילדה. ביצה רכה על טוסט או ביצה עין על טוסט, היו קבועות בתפריט שלנו
לצפיה ב-'שבת אחה"צ בנדיקט שדרות רוטשילד'
שבת אחה"צ בנדיקט שדרות רוטשילד
04/12/2016 | 09:03
313
בדרך להופעה של בת שבע עצרנו להתחמם בפחממות.
הזמנו פינקייק רגיל- מגדל של 3 פינקייקס מהסוג העבה עם רוטב מייפל ליד.
כוס שוקו(שוקולית מגעילה
כוס קפה הפוך ושתי ממוזות ע"ח הבית עקב הצבעתנו במקום לטיים אוט.
64 ש"ח.
בהמשך דגמנו בגלידה אניטה כדור שוקולד מריר וכדור פיסטוק.
בסיום המופע ערמנו מגש פיצה עם טעמים שונים אצל טוני וספה כצידה לדרך עד הפריפריה.
טעים.
היום חזרה לשיגרה רבת חלבונים ומעוטת פחממות....
לצפיה ב-'שבת בצהריים "ביסטרו נח"'
שבת בצהריים "ביסטרו נח"
04/12/2016 | 10:10
354
רוקח 73 של אייל לביא היתה מסעדה אהובה עלינו בזכות מיקומה המצויין וכמובן האוכל 
את מקומה ירש "ביסטרו נח" ואחרי ביקורות משבחות החלטנו שהגיעה העת לבדוק האם שוב יש מקום שיהווה "ברירת מחדל" 
שבת בצהריים אחרי סרט בסינמה סיטי כשהעננים מעל ת"א מתחילים להתפזר והשמש מבצבצת ומתחילה לייבש את מגרשי הטניס
הזמנו מקום מראש אך להפתעתנו המסעדה היתה (ונשארה) חצי מלאה הוזמנו:
לחמניות וטורטליני עגל  (שהיה עשוי כהלכה עם רוטב נהדר)לראשונות
המבורגר לחי עגל בבישול ארוך (מנה נהדרת של בשר נימוח) ומרק דגים (עשיר ומיוחד) לעיקריות
ועוגת גבינת עיזים לקינוח
2 כוסות יין (לבן ואדום)
ככלל האוכל היה מצויין והשרות מהיר ואדיב
בהחלט מקום שנחזור אליו שוב
כשיצאנו היו כבר שחקנים על מגרשי הטניס והשמש חיממה מעל בדרך לשנ"צ
לצפיה ב-'ארוחה מצוינת באונזה, שוק הפשפשים יפו'
ארוחה מצוינת באונזה, שוק הפשפשים יפו
04/12/2016 | 10:57
1
307
אכלנו מגוון רחב של מנות: סלט כרוביות מטוגנות, קרפצ’יו טבולה, סימיט - מאפה בייגלה שהתלווה בטחינה/שמן זית/בצל סגול כבוש/פלפלים חריפים ונהדרים, שווארמה דונר שהייתה מצוינת, פידה ביאנקה עבדורחמאן מאפה צמחוני עם גבינות/בזיליקום/תרד, לחמא בעג'ין מעולה. כל מנות המאפים היו מצוינות!
חלקנו שני קינוחים בינוניים למדי (טירמיסו פיסטוק וכנאפה), אבל בכל מקרה שמרנו מקום למלבייה הנהדרת שנמצאת בצד השני של הרחוב.
נקודות חוזק: מנות טורקיות נהדרות, מאפים מצויינים, שירות חמים ויעיל, אווירה טובה.
נקודות לשיפור: קינוחים, קפה (לא משהו) והרעש מחריש האוזניים מהבר הסמוך.
לצפיה ב-'מנצלשת לביקורת על אונזה משבוע שעבר'
מנצלשת לביקורת על אונזה משבוע שעבר
05/12/2016 | 14:52
142
אקדים ואומר שלא הרגשתי ככ טוב ולכן לא אכלנו הרבה ולא הייתי מאד במוד, לצערי.
יחד עם זאת, הדבר היה כך.

התקשרתי להזמין מקום לתשע על הבר, אמרו שאין מקום והמליצו על שולחן בר מול הבר. נו שוין. תכלס הבר היה ריק לחלוטין והשולחן קטן ולא מאד נוח. מילא.
היה ערב תורכי, (ידעתי מראש לא נאמר לי בזמן ההזמנה חלילה...) המלצרית המליצה להתחיל מבקטנות, זו היתה טעות כי לשנינו קיבות קטנות גם במצב בריאותי תקין. אבל מילא. הזמנו לחם, קרם חצילים שסובל והולל בכל ביקורת שקראתי על אונזה וקובה צמחונית עם תרד וגבינה כלשהי. יין לי יין לו. המוזיקה היתה שמחה אם כי טיפה רועשת מדי לטעמי.
הגיע האוכל והיין. הלחם סתם בייגלה הכי פושט עם שומשום. הטחינה שליוותה אותה סתם טחינה. המצילים היו קרם קר בטעם חמאה וחצילים עם כמה היסטורים. ממש סתם ואפילו פחות מכך. הקובות היו נחמדות אבל יבשות עד מחנק. ביקשתי יוגורט או משהו לטבילה, הביאה קרם יוגורט וטחינב שקצת עזר.
הבנו שעשינו טעות עם ההץחלות כי כבר די שבענו ולא היה לנו כי טעים. החלטנו ללכת על כנאפה עליה פיטנז ארוכות הבעל. היה בלגן עם כוס היין השניה שהזמנו, היינו צריכים לשאול 3 פעמים היכן היא אז קיבלנו את הכנאפה על חשבון הבית, לא שאמרנו משהו חלילה טעויות קורות אבל המלצרית הבינה שזה היה טיפה מוגזם.
אוקצור הגיעה הכנאפה. יבשה וחונקת. צועקת לעוד סירופ סוכר. הגבינה לא נמסה כמו שצריך והיו חתיכות גדולות של מליחות ממש לא נעימה. לא סיימנו את הצלחת...

בקיצור. נכון שלא הרגשתי הכי טוב אבל גם לצד השני לא היה טעים מי יודע מה. ונכון שדגמנו חלק ממש מינורי מהתפריט. אבל....לא נראה לי שנחזור....
לצפיה ב-'בישולים והשוואת בראנצים- בר או ויין ובנדיקט '
בישולים והשוואת בראנצים- בר או ויין ובנדיקט
04/12/2016 | 11:09
284
ביום שישי התחלתונ בבישולים לארוחת ערב- תפוחי אדמה שעברו חצי בישול, נחפרו עמוק עמוק ועורבבו עם שמנת , חמאה, יוגורט וגבינה צהובה ונשלחו בחזרה לתנור, מרק שעועית סמיך עם שורש סלרי, מרק עגבניות עם מעט אורז ומאפה פסטה עם שמנת ושומר צלוי ולקינוח פרלינים של שוקלד מריר שיצקתי מעל חמטת בוטנים ויצרו ממתק מעולה.
ביום שבת בבוקר התחשק לנו בראנץ ולקחנו עוד חברה וחיפשנו מקום ברוטשילד, בקפה אירופה הכל היה מוזמן אז החלטנו על בר או וין, התפרטי בראנץ צרפתי למהדרין, מנות קטנות ודי מינימליות, הזמנו והתחלנו לקבל מבחר מנות במהירות סבירה- גוז'ור הגיעה בתור מאפה גבינת גדול יחסית ורך שהיה נהדר, קרפ עגבניות צלויות ומוצרלה שהיה גדול ויפה אך מעט יבש וחסר לנו רוטב או משהו שיריטיב את המנה שהייתה טעימה אבל משעממת למדי, קרוק מאדם שהגיע במגדל יפה עם ביצת עין מעל, טובל בציר בשר עשיר, החיתוך גילה 3 שכבות של האם משובח ולחם רך, היה כיף לתבול את החתיכות בציר הבשר , מנה של בריוש ביצים רכות ופורציני התגלה כזוג ביצים רכות שהוגשו בכוסות הגשה עם טוסטונים קטנים של בריוש ומעט פורציני קצוצים מעל לביצים, היה צריך למרוח את הביצים על הטוסטונים עם מעט חמאה ולאכול, חביב אך  התיאור מעט שיטחי והמזמינה חשבה שתקבל פרוסת ברישו גדולה עם תבשיל פטריות וביצה רכה...
כל המנות מגיעות ללא סלט או לחם בצד אז הוזפנו סלט ירוק עם מבחר יפה של עלים רעננים, אפונה ירוקה ופול שהיה מוצלח.
שתינו אפרול שפריץ אחד, קוקטיל אניסי חביב ואשכוליות אדומות, החשבון יצא 270 ש"ח על אכול שהיה טוב אבל השאיר אותנו רעבים, תפריט צרפתי מינימלי מדי שלא מתאים לבראנץ/ המשוחת שחיפשנו ו- VFM נמוך מאוד.
המשכנו לטייל על השדרה והחלטנו להיכנס לבנדיקט, הזמנו מקלות פראנצ' טוסט, מגלד פנקייק שוקודל-לבן ובבנות עם חיזוק פרלינים וארוחת בייגל עם אבוקדו על חצי אחד וביצה מקושקשת על השנייה, המנו לא מעט לאכול אבל קיבלנו בסוף 3 צלחות גדולות- הטוטס היה חביב, המון אבוקדו חתוך גס, המקושקשת הייתה סבירה ולא יותר, הפראנצ' טוסט הגיע כשמונה מקלות ברישו מוטגנים בשלולית של קרם וניל וסלט פירות שדווח כטעים והבפנקייק היו גדולים, תפוחים אבל משעממים- הבצק עצמו היה די חסר טעם וברגע שהחלק החיצוני שספג את הרוטב נגמר נשארנו עם תוך יבשושי.
יצאנו עם חשבון של 130 ש"ח, לארוחה עמוסה ומושחתת אך חסרת ייחוד 
מה המסכנה? כנראה בראנץ' צריכים להכין בבית
לצפיה ב-'3$ - בקינדל French Laundry...'
3$ - בקינדל French Laundry...
04/12/2016 | 11:20
2
274
חוצמזה משלוח מזעזע מ=BBB חלק מהחיפוש אחרי שניצל ופירה מוצלחים באיזור השרון
לצפיה ב-'תודה! מבצעים של מכירת ספרי בישול ואפייה בקינדל - מומלצים'
תודה! מבצעים של מכירת ספרי בישול ואפייה בקינדל - מומלצים
07/12/2016 | 06:52
1
49
תוך שניות הספר אצלך בפורמט עשיר ובמחיר של 1/2 מנת פלאפל.
אם תואילי ללמד אותי כיצד עוקבים אחר מציאות שכאלו.
לצפיה ב-'אני פשוט נכנסת מדי פעם'
אני פשוט נכנסת מדי פעם
07/12/2016 | 09:24
43
אולי יש שיטה יותר מתוכמת, אנני יודיעת
לצפיה ב-'קפה ועוגה בהר הזיתים'
קפה ועוגה בהר הזיתים
04/12/2016 | 11:55
1
251
כמה קטן וצנוע ככה מתוק ושווה.
מתחם אוגוסטה ויקטוריה. הלכנו לבקר בכנסייה, לעלות למגדל, להסתכל בתערוכה קבועה של צילומים של ירושלים משנת 1900 ואז להתחמם בקפה הצמוד למקום.בית הקפה כמו הכנסייה מנוהל ע"י גרמנים(מין הסתם), מתנדבים שמגיעים לתקופה ומכך גם האוירה הלא פורמלית והמאד רגועה. 3 סוגי עוגיות, מאפה בית- קרמבל אגסים, גבינה (או כדברי הגרמני- זו לא עוגת גבינה, זו RUSSIAN CAKE , בקיצור, עוגת גבינה) ועוגת שוקולד. דגמנו את האגסים והגבינה. שתיהן חפו ממתיקות יתר. לאגסים התפנקתי ובקשתי תוספת קצפת. מייד הוצא המיקסר והוקצפה עבורי במקום. על התוספת הזאת שילמתי 4 שקלים שלמים..
המחירים מגוחכים, החורף העביר תחושה של חו"ל. ניתן גם לקבל סנדויצ'ים, סלט
ו"ספיישל היום" שאל את הבעלים. המחירים נעים בין שקלים בודדים להשתוללות של פחות מ20...  הכניסה לכנסייה מתאפשרת עד 13:00 בעלות של 5 ש"ח לאדם. ואם הגעתם לשם ,חובה להמשיך קצת הלאה למצפה רחבעם משם תצפית מופלאה על ירושלים מהצד הפחות שיגרתי.

לצפיה ב-'לא ידעתי שיש שם בית קפה'
לא ידעתי שיש שם בית קפה
07/12/2016 | 07:17
37
זוממת כבר זמן רב ללכת לבקר את קבר סבי בהר הזיתים, אולי נעשה מזה טיול.
לצפיה ב-'חזרתי לדווח'
חזרתי לדווח
03/12/2016 | 13:22
2
330
לראשונה מדווחת (כי שווה לפרגן למסעדה חדשה בתקווה שתישאר עמנו נוכח הנטייה להספיד את עסקי מרכז הכרמל, וגם כי אני העליתי את השאלה...).

לא היו סועדים רבים במסעדה עקב מזג האוויר הסוער ביום חמישי האחרון.
באנו עם הגרופון המדובר והשווה - 149 ש"ח לארוחה זוגית הכוללת שתי מנות עיקריות, סלטי פתיחה ולחמניות (ריפיל חופשי), קנקן מיץ וצ'יפס.
הכל עשוי במקום - הלימונדה הביתית שבחרנו מן המיצים (קצת מתוקה מדי); הצ'יפס - צ'יפסים שנחתכים במקום (לא משקית קפואה חלילה), דקים, מומלחים וטעימים מאוד של תפוח אדמה ובטטה; פלטה של שמונה סלטים שמוגשת בכלים נאים מאוד וכאמור הריפיל חופשי (לא שנזדקקנו לאור כמות האוכל) - הכל מוכן במקום, טעים, טרי ומקורי - לבנה מתובלת בשמיר ובשמן זית, סלט בורגול וסלק מתובל בעדינות בכמון ועוד, סלט קטניות נוסף שאיני זוכרת מה היה בו אבל הוא טעים מאוד ומתובל כהלכה, סלט חצילים קלויים עדין וטעים, סלט מעניין של שומר וזיתים, סלט שעועית לבנה ופירות ים (לא טעמתי אבל הבן-זוג התלהב מאוד), סלט מעניין של כרוב ותפוחי עץ, וחומוס ביתי נחמד. לצדם מוגשות לחמניות שנאפות במקום, הגיעו לוהטות, אווריריות ורכות, מתובלות בקימל וטעימות מאוד.

אחרי כל זה בחרנו מנות עיקיריות - יש דגים ברטבים שונים ופירות ים ברטבים שונים - הבן-זוג בחר מנת שרימפס וקלמארי ברוטב גבינה כחולה ואגוזים - דיווח שהיה טעים מאוד. פרט למנת ילדים אחת, אין מנות צמחוניות בתפריט, אז לי הציעו מגוון של פסטות שאפשר להכין במקום (גבינה כחולה, פסטו וכד') שלא רציתי, אז בחרתי מנת ריזוטו שמופיעה בתפריט עם פירות ים, זעפרן, פטריות וכד', פשוט ללא פירות הים - היה עשיר וטעים מאוד. שתי המנות היו גדולות ונדיבות מאוד, את שתיהן לא הצלחנו לסיים והן נארזו לבקשתנו ולמחרת נהנינו מהן כארוחת צהריים משביעה. 

השירות - המלצר שלנו העניק לנו הרבה תשומת לב נעימה ולא מעיקה, בלי אובר-חברמניות, אלא בנחמדות מכבדת, בידענות ובהיענות מהירה לכל שאלה ובקשה, בקיצור לשביעות רצוננו. 

לסיכום, יצאנו מרוצים ושמחים מאוד, מומלץ בחום. לדעתי משתלם גם בלי הקופון (את פלטת הסלטים המשתנה ואת הלחמניות מקבלים ללא עלות בהזמנת מנה עיקרית, ובעלות של 40 ש"ח ללא הזמנה של מנה עיקרית - כיוון שהכל טעים והמילוי חופשי אין סיכוי לא לשבוע גם בלי מנה עיקרית). 
לצפיה ב-'שירשרתי את הדיווח לשירשור המתאים'
שירשרתי את הדיווח לשירשור המתאים
04/12/2016 | 15:13
1
169
העלית את הדיווח כתגובה לשירשור ישן שכבר אינו מוקפץ לראש הפורום כשמגיבים עליו.
לצפיה ב-'תודה זה היה בהמשך לשאלתי על אישפיש'
תודה זה היה בהמשך לשאלתי על אישפיש
04/12/2016 | 16:09
169
[כי עכשיו השם לא מצוין בשומקום].
לצפיה ב-'דיי ממורמר )זה אני כאילו) על כן יש להעריך דגי ים במסעדות'
דיי ממורמר )זה אני כאילו) על כן יש להעריך דגי ים במסעדות
04/12/2016 | 15:39
324
ביום חמישי טרום הסערה  בים שהיתה בשיאה ביום ו לא יכלתי למצוא זמן לדוג או לצלול, לפחות הגעתי סמוך לנמל העורפי החדש במזרח חיפה וראיתי איך אוניה מזרימה מלט בצינור רחב להדק את הסלעים האמורים למגן את הנמל והאוניות מהרוחות והגלים,

בשבת שוב ל הזדמן לי לעזעזל ורק היום בבקר מצאתי חלון של שלוש שעות וניסיתי את מזלי עם המקל,
הייתי משוכנע שזה יום קלאסי לדייג,
גורנישט מיט א גורנישט .
מלבד שני סרגוסים נאדה!

אז כשאתם אוכלים דגי ים במסעדות שלא תטעו לרגע שקל להביא דג ים גדול ומכובד  במשקל,

לפחות לגמתי  כמה בירות וספגתי מליחות ובריזה של הים, גם זה משהו בימים טרופים אלו,
הים היה נמוך היום והים לא "עבד"
לצפיה ב-'בחמישי תו"כ גשם שוטף'
בחמישי תו"כ גשם שוטף
06/12/2016 | 18:19
1
196
נסענו לבאקארו ברעננה לארוחת בשרים מעושנים של פביאנס ממעלות.
היינו כבר אצל פביאנס לפני כמה חודשים ועפנו שם היה מעולה ולכן החלטנו ללכת לארוחה הפעם.
המנה הראשונה היתה קרפצ'יו לשון מעושן עם רוטב חרדלי וצלפים. שיחיה שמעולם לא אכל לשון נהנה מאוד אני מאוד אוהבת לשון מעדיפה את הלשון שלי ברוטב ולא מעושנת אבל היה מעניין לנסות בצורה שונה.
אני לא זוכרת את כל המנות אבל היו 10 סוגי בשר הבולטים שבהם היו האנטרקוט שהיה פשוט מושלם, אדום מבפנים ומדמם כהלכה, פרגיות מצויינות (בפעם הקודמת פחות אהבתי), ספייריבס טלה ברוטב מתקתק, אסאדו ללא עצם, כתף טלה עם תבלינים אתיופים שבפעם הקודמת עפתי עליה הפעם התייבשה ולא היתה מוצלחת (גם קורה).
ליוו את הארוחה תפו"א עם רוזמרין ושמן זית, סלט ירקות וחסה ולדעתי גם בטטות אני פשוט בארוחות כאלה נמנעת מתוספות כי מעדיפה להתמקד בבשר אבל לקראת הסוף חטאתי בסלט ירקות.
לקינוח היה מוס שוקולד פליאוליטי שהיה מעניין וטראפלס פליאוליטים שלא אהבתי אבל שיחיה עף עליהם (טחינה מתוקה? איכס! זה חלבה! איכס!).
ביחד עם יין חופשי לכל סועד 500 ש"ח מוצדקים בהחלט לשנינו.
לצפיה ב-'נשמע מצויין'
נשמע מצויין
06/12/2016 | 19:35
20
לצפיה ב-'ג'וז ודניאל וארוחה הודית ביתית '
ג'וז ודניאל וארוחה הודית ביתית
06/12/2016 | 19:05
6
241
אחרי שקאלש סגרו לנו את הברנאץ בששי וכבר תכננו להיפגש- ידידי קרא שיש תפריט חורף חדש בג'וז ודניאל וכך הגענו לשם ברגע בו שקט הגשם שעה 15 
ישבנו במרפסת הסגורה ליד החלון- חלק מהזמן היה קר ונשארתי עם מעיל וחלק מהזמן פעל מזגן והיה חם מדי 
בסופו של דבר לקחנו מנות מהתפריט הקבוע ואחת ממיוחדי היום , אם כי בתפריט החרף יש מרק בצל -סיבה לשוב 
לקחתי פרוסות סלמון טרי עם מיני תוספות- היה טעים מאד- ממיוחדי היום והוא לקח שרימפס על סלט שכלל רצועות בצק מטוגן שעועית ירוקה גרעיני רימון- תמיד נמנעתי להזמין בגלל השעועית שאיני מחבבת אבל היא ניתנת להוצאה והשרימפס ניתנו בנדיבות 

עיקריות -לו שניצל סינטה עם פירה במקום שפצלה ולי כבדי עוף עם הפירה בצד (אחרת נהית דיסה בצלחת ) -פשוט וטעיםמ

סלסלת לחם כללה 3 סוגי לחם טרי טרי - לבן עם זיתים , כהה מעט ולבן רגיל. לבקשתו קבלנו צלחת נוספת של לחם כהה בלבד ללא חיוב על סלסלה שניה  (19 שח סלסלת לחם) 
היות והשיחה קלחה והתארכה - החלטתי לקחת קינוח ובחרתי בפודינג הלחם עם סורבה שוקולד- הסורבה מעולה, פודינג הלחם- מנה לשנים - לבדי לא סיימתי 

החשבון עם דיאט קולה וקפה בתוספת דמי שרות שהוא מתעקש להשאיר בכרטיס אשראי-190 שח לאחד . הננו . זו מסעדה שתמיד טעים לי שם 

בשבת התכנסו הילדים והנכד לחגיגת יום הולדת מאוחרת לילידת 10.10

לאור צמחוניות/טבעוניותהנוכחים, הכנתי ארוחה הודית - מרק גזר ועגבניות בתבול קארי הודי שנקנה בחנות התבלינים בניו יורק (סאלו- איכה??) -יצא נפלא
דאל -מתכון של לימור ךלניאוד תירוש-הנכד הפעוט
זלל בהנאה רבה, אלו גובי, צ'אנה מסלה (גרגרי חומוס בתבשיל) 
כופתאות דלעת ברוטב עגבניות וחלב קוקוס, אורז ו..נאן שהכנתי במו מיקסרי ויצא מעולה סלט גדול .
קינחנו כרגיל בעוגה האהובה על כולם שכבות של ביסקוויט שוקולד קרם פטיסיאר וקרם שוקלד . קפה כמובן 
לנקות ולסדר את המטבח אחכ לקח לי שעות , אבל היה כייף 
לצפיה ב-'נשמע מעולה'
נשמע מעולה
07/12/2016 | 08:04
2
84
אם לקחת את המתכון לכופתאות הדלעת מאיפה שאני חושבת שלקחת אותו, אז הוא פשוט מתכון מופלא.
לצפיה ב-'לקחתי את המתכון מהבלוג צמחונום , גם הילה אלפרט פרסמה'
לקחתי את המתכון מהבלוג צמחונום , גם הילה אלפרט פרסמה
07/12/2016 | 17:05
1
48
מתכון דומה עם שינויים קטנים במרכיבי הרוטב ב"ישראל היום" ערב פסח -כמתכון נטול חמץ...
אגב זה תבשיל שמשתבח עם הזמן כדאי להכין לפחות יום קדם 
אני לא מבשלת את הדלעת אלא מאדה בשושנת אידוי, ניסיתי לאפות אבל היה קשה למעוך אותה.
לצפיה ב-'שושנת אידוי זה פתרון מעולה'
שושנת אידוי זה פתרון מעולה
07/12/2016 | 20:22
31
את חותכת אותה לחתיכות קטנות לפני?
לצפיה ב-'נשמע מצוין'
נשמע מצוין
07/12/2016 | 09:25
14
לצפיה ב-''
07/12/2016 | 11:10
1
51
בסוף נצטרך לקחת אצלך סדנה לבישול הודי
לצפיה ב-'חוץ מבטטה ורה '
חוץ מבטטה ורה
07/12/2016 | 17:06
10
לצפיה ב-'שגב קיטשן גארדן הוד השרון'
שגב קיטשן גארדן הוד השרון
07/12/2016 | 14:46
1
78
חדשה כאן...
בשישי היינו בשגב קיטשן בהוד השרון. שולחן לא קטן של 13 אנשים {מבוגרים וילדים} שאוהבים לאכול אבל לא מומחים גדולים באוכל גורמה.
הוזמן שולחן שבועיים מראש לשעה 18:30.
כרגיל, כיקים טובים, הגענו ראשונים קצת אחרי 18:30. השולחן לא היה מוכן.
רק ב 18:50 הואילה המארחת ללוות אותנו לשולחן.
אין מה לומר - שגב יודע שופוני מהו.
מסעדה יפיפיה.
חיכינו לשאר המשפחה. 
התברר שמכשיר האידוי התקלקל ולכן לא יכולנו להזמין מנות שרצינו.
רק לסבר את האוזן 3 בנות מתוך החבורה שהזמינו ניוקי למנה עיקרית נשארו רעבות.
כל הזמן הזה המלצרים דאגו להביא לנו כוסות מים {היה חם במסעדה באופן מוגזם} רק שכחו לקחת את הכוסות הריקות...
{לא אפרט מה הוזמן כדי לא להלאות. בכל זאת 13 אנשים...} 
בסופו של דבר מי שאכל הכי טוב היו הילדים שהתגברו מאוד יפה על ההמבורגר הגדול {והוא אכן היה בגודל נאה}.
חייבת לציין שאילו לא היינו מזמינים קינוחים היינו יוצאים אפילו רעבים שלא לדבר על מתוסכלים.
אולי זו החוויה האישית שלנו {מרשה לעצמי לדבר בשם משפחתי האהובה} - אבל לשם לא נחזור.
היה טעים אבל יקר מדי ומנות קטנות מדי לתמורה.

לצפיה ב-'ברוכה הבאה לפורום '
ברוכה הבאה לפורום
07/12/2016 | 14:56
53
וחבל שזו היתה החוויה שלכם.
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
06/12/2016 | 07:15
8
לצפיה ב-'אין לי מושג האם עד העצם express סניף קינג ג'ורג' נחשבת...'
אין לי מושג האם עד העצם express סניף קינג ג'ורג' נחשבת...
05/12/2016 | 11:46
2
413
...מסעדה, אבל עדיין אוכלים שם - כך שנראה לי שזה הפורום המתאים.
למרות סימני האזהרה (המקום היה כמעט נטוש בשעה 14:00 ונראה מלוכלך) הזמנתי את עסקת ההמבורגר ב-42 ש"ח. תוך כדי ההזמנה עקבתי אחר שיטת ההכנה של הנ"ל - על יד משטח הצלייה שוכבת ערימת תערובת להמבורגר (21 מעלות בחוץ), ועם קבלת ההזמנה העובד לוקח, על פי ראות עיניו, חופן בשר ומשליך אותו על משטח הצלייה... לא עקבתי אחר המשך התהליך - שבסופו קיבלתי המבורגר זעיר, דקיק וחסר צורה, בלחמנה גדולה, מעט צ'יפס רופס בטמפרטורה של החדר ושתייה (ללא הגבלה). בסוף הארוחה, כדי לנגב את הידיים לאחר שטיפה, נאלצתי לדוג את גליל מגבות הנייר מתוך שלולית מים שליד הכיור. לסיכום: יצאתי רעב ומעוצבן 
לצפיה ב-'מבאס מאוד - '
מבאס מאוד -
05/12/2016 | 12:08
241
נקרא כמו חוסר מקצועיות וזלזול בוטה בלקוח
כל הכבוד שהסתכנת באכילת המנה - בשר שעמד בחוץ יכול לגרום לאי נעימות קשה
לצפיה ב-'אני הייתי מבטלת את ההזמנה'
אני הייתי מבטלת את ההזמנה
05/12/2016 | 16:56
241
אילו הייתי רואה בשר טחון או קצוץ יושב מחוץ למקרר.
לצפיה ב-'קצת דיווחי ג'אנק ואוכל רחוב. המזנון+הסושיה'
קצת דיווחי ג'אנק ואוכל רחוב. המזנון+הסושיה
02/12/2016 | 17:29
7
465
המזנון:

לפעמים, בלי תכנון אני קופצת למזנון כשאני באזור רמת החייל ואין לי ארוחת צהריים מוכנה וגם לא חשק להכין.
אני תמיד מרוצה וגם הפעם.
הזמנתי פיתה עם שעועית לימה וטחינה ועוד כל מיני דברים טובים בפנים שהייתה פשוט מצויינת.
עלתה אאל"ט 29 ש"ח והייתה שווה מבחינתי כל שקל. מנה גדולה, עשירה ומשביעה.

אגב, היה טוב לראות שם כיצד בקרת איכות המזון נשמרת.
כשסטייק מינוט אחד יצא הרבה לפני האחרים, הגריל מן הונחה על ידי האחראי במקום להכין חדש. נבדקה רמת הצלייה. הפתיע אותי לטובה.
והם מתקתקים שם עניינים חבל"ז.

-----
הסושיה:

הסושיה עדכנו את התפריט שלהם והוסיפו מנת מוקפץ חדשה - היפנית: "רצועות חזה אווז מעושן, בקר ועוף מוקפצים עם
פטריות שמפיניון, בצל סגול, גזר, אטריות אודון
ובזיליקום טרי, ברוטב אויסטר פיקנטי" הזמנתי מהסניף החדש יחסית בסיטי טאוור במנחם בגין ר"ג שנמצא ממש ליד מקום עבודתי.
מהסושי שלהם אני לא ממש מתרשמת, אבל המנה הזו הייתה טובה מאוד, ונתנה תחרות לא רעה בכלל למנה של אטריות האודון ופטריות של אובן קובן.
העוף היה עסיסי ולא יבש, גם הבקר, חזה האווז נתן קיק נכון, המנה לא טבעה ברוטב.

שכנעתי חברה למשרד ביום למחרת להזמין אותה מנה והיא אמרה שלהפתעתה, המנה נכנסת לרשימת המצטיינות שלה.

שיחקתם אותה, הסושיה.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
02/12/2016 | 18:48
54
לצפיה ב-'אני ממש אוהבת את המזנון. בפריז הסניף במארה היה לנו נקודת אור'
אני ממש אוהבת את המזנון. בפריז הסניף במארה היה לנו נקודת אור
03/12/2016 | 13:57
5
323
בביקור משפחתי שלא רצינו להוציא בו המון כסף במסעדות ביסטרו/בראסרי שלא "דיברו" אל כל המשפחה. במזנון - גם שם - מוגש אוכל טרי וזול, בפיתות שאפשר לאכול אותן בלי להפסיק (וזאת בעייה.....). הצטערתי שכשרציתי לאכול שם שוב היה סגור בגלל השבת. מקום מצוין, VFM גם בת"א, גם בפריז, וראיתי שהוא פתח גם בוינה

לצפיה ב-'הפיתות מדהימות'
הפיתות מדהימות
03/12/2016 | 14:10
1
271
איך הוא עושה אותן ככה?

אני עדיין סובלת שם מהווליום וברור לי שאני לעולם לא אוכל במקום, אבל לטייקאווט זו בחירה נהדרת.
לצפיה ב-'מסכים לגמרי בנושא הווליום, אי אפשר לשבת שם...'
מסכים לגמרי בנושא הווליום, אי אפשר לשבת שם...
04/12/2016 | 10:49
57
לצפיה ב-'המיזנון בפריז ובוינה'
המיזנון בפריז ובוינה
05/12/2016 | 11:23
2
182
חלפנו על פני המיזנון במארה עשרות פעמים ולא מצאנו שום סיבה טובה להכנס
מאידך דווקא בוינה  אחרי קונצרט מצאנו את המיזנון בפינת הרחוב והחלטנו להכנס
האוירה טובה ומזכירה מאד את ת"א גם המנות היו בהחלט ברמה טובה
מעניין היה לצפות במקומיים ותיירים הגודשים את המקום ומתנדנדים למשמע המוזיקה
לצפיה ב-'מאד יקר'
מאד יקר
07/12/2016 | 19:02
1
42
ביחס לאוכל רחוב .בישראל זה רגיל ,באירופה המחיר ביחס לתמורה מוגזם.
לצפיה ב-'ממש לא נכון - כל מנה בפיתה (בפריז) עלתה 10 אירו'
ממש לא נכון - כל מנה בפיתה (בפריז) עלתה 10 אירו
08/12/2016 | 18:26
20
מנת דג (doree?), מנת סטייק אנד אגס. ביחס למחירים בפריז - ממש זול.
לצפיה ב-'לוקה ולינו - צהרי שישי'
לוקה ולינו - צהרי שישי
03/12/2016 | 09:33
13
490
מעצבן - פוסט מושקע התנדף.
לאחר קונצרט מהנה במיוחד בפילהרמונית (ינוקא על הפסנתר מלהטט פרוקופייב ומנצח ארמני מלהיב את הקהל בקטעים מספרטקוס של חצ'טוריאן) התכנסנו ארבעה לצהריים ביורדת החדשה מירושלים, לוקה ולינו. את הדחיפה קיבלתי משני מבקרי על (בוב ואבנר). בכללי - לא הצטערנו.נכון, המסעדה זקוקה לליטוש ולכוונון אך בהחלט יש לה בסיס להוות אופצייה מצויינת. עוד נשוב.
ארבעתנו אכלנו מנה ראשונה ועיקרית, שלושה קינוחים וראשונה נוספת לחלוקה. שתינו 2 בקבוקי יין אדום (סנט אמיליון קליל וברברה ד'אלבה פליסר 2009 שנרכש מהג'קונדות בעת ביקורו של בעל היקב).
חיש קל הובא לשולחן בקבוק מים צוננים ולחם עם פנכת שמ"ז ובלסמי.
התפריט - לו יכולנו, היינו מזמינים את כולו. עד כדי כך הוא מסקרן ומעורר רצון.
הראשונות:
פלמידה פרוסה עם הדרים, צ'ילי, בזיליקום וזיתים שחורים. מנה טובה ומרעננת. לו הייתה נדיבה בדג - הייתה זו מנה מושלמת...
מוח עגל על הפלנצ'ה, ציר עוף, לימון ופטרוזיליה. מצויית ומומלצת לאוהבי המוח. יד אמונה הכינה אותו. זה היה ברור.
קממבר אפוייה עם קונפי שום ודבש - מנה מפתיעה, לנועזים וכייפית. אולי חסר לחם מיוחד ללוות מנת גבינה זו?
ארנצ'ינו ראגו על פסטו עגבניות סיציליאני. המנה שהזמנתי - 2 כדורים שחומים ובתוכם רוטב בשר חם. המנה מושלמת.
ברבונים. המנה הנוספת לחלוקה. 4 דגים בגודל סרדין גדול, לא בטוח שאלו ברבוניות (שהרי כונו שלא כרגיל בגוף זכר.). מנה שלא התעלתה מעבר ל"מנת דגים מטוגנים".
לעיקריות:
קוסקוס ביתי במרק פירות ים, מוסר וזעפרן. הקוסקוס שהוגש בקערית היה מהמשובחים שאכלתי, גרגירים דקים ואווריריים. המרק לצערנו היה דליל מידי, שטוח טעם מידי והכיל מעט מידי פירות ים. פיספוס של מנה שהייתה יכולה להיות מהנה ביותר. (כלי פיצוח הסרטן נותרו יתומים וללא שימוש).
זנב שור בתבשיל עשבי תיבול, תרד ויין לבן, מוגש עם פסטת פיצ'י. מנה מעולה בעלת קשת טעמים רחבה ועמוקה של הבשר, השומן והמיצים שהפכו לרוטב הכי ראוי שאפשר בעקבות הבישול הארוך.
ניוקי סלסיצ'ה עם זרעי שומר, עגבניות וקצת חמאה - עוד מנה מושלמת - משחק מושלם של ניוקי עשויים כהלכה עם בשר הנקניקייה המפוררת. שאפו. את הצלחת ניקיתי בעזרת פרוסות לחם נוספות שקיבלתי לבקשתי.
לקינוח
אפוגטו, קנולי במילוי מסקרפונה (מעולה) וקרם לימון שלא התעלה לאותה דרגת.
בנוסף קיבלנו בקבוק מים צוננים ולחם "בולמה" שלא מצליח להבין את הרכבו + פינכת שמ"ז ובלסמי.
שילמנו כ 650 ש"ח כולל חליצת בקבוקי היין לפני.
המסעדה הייתה די ריקה בבואנו ומלאה כחצייה בעת השיא. השירות היה יעיל ובקשותינו מולאו. נכון שהמנות הראשונות לא הוצאו יחדיו כמקובל, אך לאחר הערותינו הקפידו לתאם עמנו את הוצאתן של שאר המנות.
יש מסעדות שמשקיעות (כמובן בנוסף להכנת אוכל "הכי טוב שאפשר") בהפיכת הסועד המזדמן ללקוח שרואה את המסעדה כביתו. כולנו מכירים מסעדות שכאלו. יש שאוהבים זאת (כמוני) ויש שלא. בלוקה ולינו, האינטראקצייה בינינו כסועדים לצוות המלא שנכח
אתמול (כול השף, שותפתו ואפילו אביו) לא נוצרה למרות הנכונות והרצון שלנו. רוצה לאמר: באנו, אכלנו ויצאנו כאילו עברנו מכונה אוטומטית לממכר אוכל. בכל זאת לוקה ולינו היא מסעדה חדשה בתל אביב וככזו טוב יעשו בעליה אם ישקיעו תשומת לב ומאמץ מה להפיכת הסועדים לבני בית. הפוטנציאל קיים וחבל שיתפספס על קטנה שכזו.
למרות כל אלו, ההערות בקטנה, שלא אטעה אתכם בהערכת הסעודה שלנו: כיוונון, ליטוש, הקפדה, קצת רוחב לב ואירוח מוקפד לתת תחושה של אורח רצוי, יעלו את לוקה ולינו לכדי ראוייה מאוד.
לשואלים: חניון רוטשילד נוח נמצא מעבר לפינה.

לצפיה ב-'תמונות'
תמונות
03/12/2016 | 09:40
2
306
לצפיה ב-'תמונות נוספות'
תמונות נוספות
03/12/2016 | 09:49
1
233
לצפיה ב-'הניוקי והקנולי המצויינים'
הניוקי והקנולי המצויינים
03/12/2016 | 09:55
256
לצפיה ב-'ציפיתי שאחרי כמעט חודשיים של פעילות המסעדה תתקתק'
ציפיתי שאחרי כמעט חודשיים של פעילות המסעדה תתקתק
03/12/2016 | 12:02
1
277
הייתי שם ממש בימיה הראשונים ואז חוסר ההקפדה בשירות וחוסר הכוונון והליטוש באוכל היו טבעיים ומובנים. ולמרות זאת הפוטנציאל היה ברור.
חזרתי לעסקית אקראית וישבתי על הבר לבדי כך שזכיתי לשירות אישי מעולה. (זה כמובן לא מדד לטיב שירות כללי של המסעדה). האוכל היה מעולה.
משמח לקרוא מהביקורת שלך שלפחות רוב המנות היו טובות מאד. 

מפתיע אותי מהביקורות אחרונות שעדיין אין אחידות והקפדה ראויים. זהו - ימי החסד נגמרים ותקופת ההרצה מסתיימת.
הדברים הקטנים הם שיגרמו לאנשים לרצות לחזור למסעדה. 
אני יכול להעריך שזה נובע מתחלופת כוח אדם (או ממחסור בו). אבל אחרי כמעט חודשיים זה משהו שצריך היה להיפתר.
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך'
אני מסכימה איתך
03/12/2016 | 19:53
175
הקממבר בתנור שהיא מנה די פשוטה, הוגשה בירושלים עם טוסטונים טעימים.

לצפיה ב-'טיפ בנוגע לפוסטים מושקעים'
טיפ בנוגע לפוסטים מושקעים
04/12/2016 | 08:14
4
276
רגע לפני שאתה שולח תעמוד עם העכבר על החלון של הטקסט ותלחץ
control-a
ואחרי זה 
control-c
זה הכל
שתי לחיצות
הראשונה מסמנת את כל מה שכתבת
השניה עושה לו קופי
אם השליחה התפקששה אתה נכנס שוב ויכול לעשות הדבק לכל מה שכתבת
הציל אוצי לא פעם… 

לצפיה ב-'ובכלל כדאי לעשות זאת ב-Word ואז להעתיק לפורום'
ובכלל כדאי לעשות זאת ב-Word ואז להעתיק לפורום
04/12/2016 | 17:37
3
146
הפורום לצערי עדין איננו מותאם ל-Windows 10 / Edge ואותן פעמים שניסיתי להקליד ישירות לשדה ההודעה, קרו כל מיני דברים שלא אורים לקרות, כמו: לחיצה על Enter שגרמה לקפיצה לראש ההודעה במקום לשורה הבאה. ב-Word יש הרבה יותר שליטה על העריכה ומשם ניתן להעתיק, אם כי גם אז יש שיבושי עריכה בכיווץ המרווח בין פסקאות וב-Bullets. בכל זאת עדיף לי, מאשר הקלדה ישירה כאן.
לצפיה ב-'לא יודע להשתמש בוורד באייפון/אייפד ):'
לא יודע להשתמש בוורד באייפון/אייפד ):
04/12/2016 | 20:22
1
31
לצפיה ב-'את כל זה כתבת בסלולרי? מרשים. אני מקלידה מגילות רק במחשב'
את כל זה כתבת בסלולרי? מרשים. אני מקלידה מגילות רק במחשב
05/12/2016 | 03:58
97
ובאופן כללי נכנסת לפורומים מהסלולרי רק אם אוחז בי שעמום עז כשאני מחוץ לבית (וגם אז אני בד"כ לא מגיבה, ואם כן בשורה שתיים גג). כדאי לשים לב לבעיה נוספת בכתיבה לא דרך מחשב – התמונות מסתובבות, לא מוצגות אוטומטית בכיוון הנכון, וחבל.
לצפיה ב-'לוורד אני משאיר את הפרוייקטים מחו"ל'
לוורד אני משאיר את הפרוייקטים מחו"ל
05/12/2016 | 08:24
103
אבל בשוטף להכנס לוורד ולהתייל להעתיק זו התעסקות שמוציאה את כל הכיף אז אני  מעדיף את שתי הלחיצות שכבר התרגלתי לעשות על אוטומט  באנדרואיד בנייד זה לא שתי לחיצות אלא להקיש פעמיים על המסך ואז לעשות קופי אבל בנייד אני לא שוחח דברים מושקעים 
לצפיה ב-'אין על חצ'וטריאן'
אין על חצ'וטריאן
04/12/2016 | 16:34
1
249
הארמני הזה קוסם ואשף מוסיקלי, אין אחד שלא אוהב את הקטע המפורסם ששימש את הפתיח של " קו - אונידין"

אני מפקפק אם יש עוד רבים כמוני (לא נראה לי) שאוהבים גם וגם במוזיקה
לצפיה ב-'וריקוד החרבות כהדרן הקפיץ את הקהל'
וריקוד החרבות כהדרן הקפיץ את הקהל
04/12/2016 | 18:26
116
במלא מובנה של המילה. ונגנים שלפו חרבות על אמת. היה גדול.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
05/12/2016 | 11:12
69

לא יצא לי לחזור ל- לוקה ולינו. השונות בחוות הדעת והתחושה שהמקום עדיין לא התייצב הן שמעכבות אותי.
מקווה שאנשי המסעדה יצליחו למצוא את הדרך הנכונה. כפי שציינת בצדק הפוטנציאל קיים.   

לצפיה ב-'ארוחת ערב ביקימונו, ת"א'
ארוחת ערב ביקימונו, ת"א
04/12/2016 | 16:56
9
378
ארוחת ערב ביקימונו, ת"א

חלפו להן 16 שנים ולגרגרונת שלנו כבר יש תעודת זהות, אבל מה שיותר חשוב זה נסיון בהרבה מסעדות בארץ ובעולם, כולל שלוש עם שלושה כוכבי מישלן. לפיכך, ברור שהיו לה גם העדפות היכן היא רוצה לחגוג את יום ההולדת ה-16: "סושי יאסודה" בניו יורק , אך מכיון שזה לא הסתדר עם שנת לימודים עמוסה מלאה בבחינות ובגרויות , אז מהמבחר המקומי, ההעדפה הראשונה שלה היתה: יקימונו בת"א.

הגענו בערב חורפי גשום ולמזלנו הצלחנו אפילו למצוא חניה במרחק הליכה קצרה, ברחוב לילינבלום, ממש ליד לוקה ולינו.

קיבלנו שולחן עם ספות ישיבה קרוב לכניסה. הקרבה הזו לא היוותה שום בעיה, לעומת זאת הספה עצמה מרחיקה את הסועדים משולחן האוכל ויש לרכון הרבה קדימה כדי לאכול. מכיון, שהגרגרונת, כלת השמחה, חובבת ישיבה על ספות של מסעדות, לא ביקשתי להחליף לשולחן עם כסאות רגילים, והקרבתי למענה את כאבי הגב שהגיעו לאחר מכן.

כד של סאקה חם (28 ₪) לנו וכוס לימונה (15 ₪) לה, עלו על השולחן להתחלת החגיגה.

אשתי, הגרגרנית, הזמינה מהתפריט הרגיל:
  • מרק אודון - מרק איטריות בתוספת כדורי עוף וירקות (46 ₪)
דווח שטעים.
  • טורי שומאי אגה - כיסוני עוף מטוגנים (60 ₪)
הגרגרנית אהבה, אם כי טענה, שעיקר הטעם מגיע מטבילה ברוטב המגיע עם המנה. טעמתי והסכמתי עימה. לי, הבצק של הכיסון היה גם עבה מדי. הגרגרונת טעמה את הרוטב ואמרה, שהיתה מוכנה לשתות את כולו כפי שהוא...
  • שירומי זאקנה בזיליקום - גריי מאלט מבושל בחלב קוקוס, בזיליקום וצ'ילי חריף (125 ₪)
מנה זו היתה גם בארוחת הטעימות הזוגית- ראו להלן.

הגרגרונת ואני העדפנו להזמין את ארוחת הטעימות הזוגית, שלקראת הדרוג המתקרב בטיים אאוט תל-אביב, תומחרה במחיר של 190 ₪ לסועד כולל בקבוק סן פלגרינו. למעשה, לקחו את תפריט הטעימות הזוגי, שהוא ב-180 ₪ לסועד והוסיפו בו את הסן פלגרינו ב-10 ₪ נוספים לסועד, במקום 28 ₪ - העלות הרגילה של בקבוק כזה כאן. לדעתי, זו עיסקה נהדרת שכדאי מאוד לנצל אותה.

ארוחת הטעימות הזוגית כללה:
  • קושיאקי - מחמצים יפניים
טעימים ומרעננים מאוד.
  • קאיסו  ספיישל - אצות, מלפפונים, אבוקדו וסלמון ברוטב השף
טוב מאוד. האצות עושות את המנה.
  • קורומו אבי - ג'מבו שרימפס ברוטב וואסבי קרים
6 שרימפס בבלילה עטופים ברוטב וואסבי נהדר. במרכז הונח שריונו של ג'מבו שרימפ וראשו נישא אל על. במסעדה שבה היה מוגש לחם, הייתי מנגב את כל הרוטב הנהדר מהצלחת עד תום.
  • מבחר סושי שהגיע על מגש ביחד:
o       גומה סושי מורי – כדורי סושי עטופים סלמון ברוטב השף (2 יחידות)
o       ריינבואו ספיישל – סלמון ואבוקדו עטוף במבחר דגים קצוצים (2 יחידות)
o       ניגירי ספייסי – סשימי סלמון עוטף כדור אורז ממולא בסלמון קצוץ (2 יחידות)
o       גונקאן סאקנה – ניגירי מיוחד של מבחר דגים קצוצים (2 יחידות)
o       גונקאן האמאצ'י – ניגירי מיוחד של יילוטייל (2 יחידות)

הניגירי ה"מיוחדים" היו גם המנצחים מבחינת הטעמים והמרקמים. הגרגרונת גם אהבה מאוד את הריינבואו.
  • מאגורו פפר – פרוסות טונה צרובה ופרוסות לימון ברוטב מפולפל
פילטים של לימון נחתכו באותה צורת החיתוך של פרוסות הטונה והיה קשה להבחין ביניהן. לדעתי, הלימון השתלט על המנה והפריע לחוש את טעם הטונה, שגם כך היתה פרוסה דק מאוד, אבל הרחקת פרוסות הלימון וטבילת כל פרוסת טונה ברוטב המפולפל, שהיה נהדר, פתרה עבורי את הבעיה ובסך הכל נהננו מהמנה.
  • גיו ניקו קושו - רצועות פילה בקר ברוטב מפולפל בליווי אורז שום
הרוטב המפולפל הזכיר מאוד את הרוטב של המנה הקודמת (ואולי זה באמת אותו רוטב ?). לאורז היה טעם עז של שום, אבל עדין במינון שהיה נעים לי.
  • שירומי זאקנה בזיליקום - גריי מאלט מבושל בחלב קוקוס, בזיליקום וצ'ילי חריף (אותה מנה שהגרגרנית הזמינה מהתפריט הרגיל, אם כי טיפונת קטנה יותר)
מנה נפלאה ! בשר הדג עדין וטעים מאוד והרוטב הנפלא עושה לו רק טוב. השילוב של "עדין" עם "חריף" הוא בדיוק באיזון המענג.

הארוחה זרמה בקצב טוב מאוד ולמרות השוני בסוג הארוחה (הגרגרנית – תפריט רגיל, הגרגרונת ואני – תפריט טעימות), הצוות ידע לתאם את הוצאת המנות באופן, שהשוני הזה כמעט ולא הורגש.

השרות עצמו היה מאוד מוקפד וחף מטעויות. לדעתנו, השולחן אף קיבל תשומת לב מיוחדת, כי כנראה זכרו אותנו מביקור קודם, שבו היתה פאשלה די רצינית של המסעדה. לאור ביקורים נוספים שלי במקום, כולל לפני ואחרי הארוע הלא מוצלח ההוא, אין לי ספק, שזה היה ארוע חריג ביותר, שאיננו מאפיין את המקום.

לסיום הארוחה הזמנו וחלקנו שני קינוחים פשוטים אך נהדרים:
  • נמסיס קפה (38 ₪
  • גומה טראפלס (35 ₪) – הקינוח המועדף בין השניים.
נהננו מאוד ואפילו הגשם התחשב בנו וירד רק בזמן ששהינו בתוך המסעדה.

הערה: התמונות צולמו עם ה-iPhone כי המצלמה שלי מקולקלת כרגע.
לצפיה ב-'נראה נהדר. אין מנוס. צריך לחזור ליקימונו!'
נראה נהדר. אין מנוס. צריך לחזור ליקימונו!
04/12/2016 | 17:49
41
לצפיה ב-'נקרא ונראה נהדר'
נקרא ונראה נהדר
04/12/2016 | 19:27
1
140
לבת ה- 16, וכל הכבוד על הבחירה
לצפיה ב-''
04/12/2016 | 20:34
11
לצפיה ב-'טעמה המשובח ״סושי יסודה״ החל להיבנות בארוחת '
טעמה המשובח ״סושי יסודה״ החל להיבנות בארוחת
04/12/2016 | 20:32
2
203
קבלת פניה שהתקיימה, אם איני טועה, בעיר רחובות. זה היה כמובן לפני 16 (הזמן רץ מהר מידי) שנים.
באשר ליקימונו, תודה על העלתה לתודעתי. הארוחה הזוגית קורצת לי. תודה.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
04/12/2016 | 20:39
1
113
ובקשר ליקימונו, אני ממליץ להתעכב לרגע בכניסה ליד הויטרינה של הסושי מן, כי שם יכולים להימצא על הקרח פריטים בודדים טריים שאינם בתפריט, שגם יספקו לרוב חוויה יחודית, ואלה אוזלים מהר מאוד על ידי מי שמבין...
לצפיה ב-'דוגמה למנה מפריטים מזדמנים שאינם בתפריט'
דוגמה למנה מפריטים מזדמנים שאינם בתפריט
04/12/2016 | 23:13
174
שנאכלה בהנאה בהזדמנות אחרת.
לצפיה ב-'איך שהזמן רץ כשאוכלים סושי '
איך שהזמן רץ כשאוכלים סושי
04/12/2016 | 23:06
1
130
עשית לי חשק, אני רק צריכה למצוא שותף/פה, כי בן זוגי לא אוכל 
עד מתי ארוחת הטעימות?
לצפיה ב-''
04/12/2016 | 23:18
102
ככל שאני זוכר, תמיד היתה להם ארוחת טעימות, אך יתכן והתפריט השתנה. יתכן שהוא הושבח לקראת הדרוג בטיים אאוט.
לצפיה ב-'בעיון באתר יש להם עיסקית גם ביום ששי עד 17!'
בעיון באתר יש להם עיסקית גם ביום ששי עד 17!
05/12/2016 | 23:09
17

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו