לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ביקורת מסעדות
הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

השירשור השבועי
05/05/2016 | 06:34
6
18
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, כתבות מיוחדות ושאר ירקות.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל: bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
ג'יאקונדה בר יין
05/05/2016 | 06:41
45
החל מהשבוע ספריית היין ג'יאקונדה הופכת לבר יין, לאחר שנוספו לחנות הממוזגת שולחנות וכסאות בחוץ, והוארכו שעות הפעילות של המקום.

שעות הפעילות החדשות:
שלישי, רביעי וחמישי 16:00-22:00
שישי 10:00-17:00
בימים ראשון ושני החנות סגורה

ליין המוגש ונמכר סג'יאקונדה, מצטרפים כעת גבינות, נקניקים ודגים.

לרשות הלקוחות שני חניונים קרובים:
חניון הכהנים בתחילת רחוב צייטלין (מול קולנוע גת) וחניון גן העיר.

טשרניחובסקי 6 - חוגגים יום עצמאות
05/05/2016 | 06:42
53
בביסטרו 'טשרניחובסקי 6' בתל-אביב יחגגו את ערב יום העצמאות ה-68 במסיבה עם מנות מיוחדות והופעה חיה.
במסגרת תפריט יום העצמאות יוגשו בין היתר:
קלמרי צרוב עם חצילים שרופים ויוגורט (52 ₪),
סלט ברולה עיזים (48 ₪),
רוסטביף סינטה וסלט קולורבי (48 ₪),
סלט אוקטופוס (52 ₪),
סשימי  דג ים (55 ₪)
קציצות קבב עם טחינה וסלט עגבניות פיקנטי (58 ₪)
ופילה דג ומולים עם שעועית ירוקה ועגבניות שרי ביין לבן (98 ₪).

הופעת הג'אז החיה תתקיים בהשתתפות הנגנים: עמוס הדני - גיטרה, יוראי אורון – בס ורוני הולנד - תופים.

את המאכלים והמוזיקה ילווה מבחר יינות.

יום רביעי, 11.5, החל משעה 21:00

לחם ארז - חוגגת יום הולדת 20
05/05/2016 | 06:48
40
לרגל חגיגות ה-20 של "לחם ארז", תחשוף הרשת את המוצרים והמרכיבים מהם מכינים את המנות השף, המוצעות בתפריט החדש שהרכיב השף יניב עדן.
המנות מבוססות על מגוון המוצרים הנמכרים במעדניית הרשת. כל יוכלו הלקוחות לרכוש את המוצרים לאחר הארוחה.

בין מנות השף החדשות המוצעות בתפריט:
* ארטישוק צלוי וברולה בר  חצאי ארטישוק אה לה רומנה צלויים, ברולה גבינת בר על מצע קרם פלפלים ועלי בייבי טריים

* לביבות כרישה על מצע צזיקי  לביבות כרישה על מצע של צזיקי טרי, שמן זית ונגיעות סלסה עגבניות

* סלט עדשים וארטישוק קוביות פלפל אדום טרי, עדשים שחורות, רצועות ארטישוק אה לה רומנה, בצל סגול, עלי בייבי, פטרוזיליה, עלי תרד ואגוזי מלך, בתיבול ויניגרט סלק על מצע של טחינה ויוגורט

*תבשיל אורז פיקנטי  שעועית ירוקה, פטריות, בצל סגול וירוק, עגבניות שרי, שום קונפי, קוביות טופו/ קוביות סלמון צרוב, בתיבול קרם פלפלים פיקנטי, מלווה באורז בר

*מוקפץ מומבאי ברוטב קארי ירוק  ירקות שוק מוקפצים עם נודלס ביצים, נבטים ובצל ירוק ברוטב קארי ירוק, חלב קוקוס ובוטנים מסוכרים (אפשרות לתוספת קוביות סלמון בתשלום)

מלגו ומלבר פוגשת את מרינדו
05/05/2016 | 06:53
83
לכבוד יום העצמאות, תתקיים במסעדת מלגו ומלבר חגיגה בשרים שתמשך 3 ימים בימים א-ג בין התאריכים 15-17/5, בשיתוף עם "מרינדו-הבשר מהגולן".

בתפריט הספיישלים יוגשו מנות מבשר של מרינדו אשר טופלו על-ידי מוטי טיטמן ואור מיכאלי, השפים של מילגו ומלבר.

בתפריט:

* טרטר סינטה עגל, צימוקים, ג'ינג'ר,צנובר ואנדיב סגול (64 ₪);

* קרפצו שייטל עגל מעושן, לימון ווניל, פקנים,ארטישוק ירושלמי וצ'ילי חריף (61 ₪);

* לחמניית שוק טלה בבישול ארוך עם קינמון, מרווה, רוזמרין ויין לבן (52 ₪);

* ספריבס טלה במרינדת קרמל סויה ותפוזים, תירס טרי וכוסברה (45 ₪ ל 100 גרם);

* צלעות טלה עם פירה וחרדל גרגרים, כרוב ניצנים, כרוב שחור וציר עוף חום (45 ₪ ל 100 גרם).

בינדלה - עידן חדש עם האקס של מול ים ואסייתית חדשה בלוינסקי
05/05/2016 | 11:49
131
כפי שהובטח, החל מה 1/5 פועלת בינדלה עם שף וסומלייה חדשים דנדשים.
אתמול קראתי בהנאה רבה את דיווחו של דורון מבקר במסעדות על ארוחתו שם:
רק סופרלטיבים, ושמחתי שהשף ניצן מצא לכשרונו בית.

בסיור אקראי במתחם לוינסקי פגשנו את פיפי (פ' רפוייה פעמיים) שוקדת על
עיתור קירות המקום של יהלומה. לדבריה בתחילת החודש תפתח/נפתחה פיפי את שעריה עם אוכל אסייתי. טרם בדקתי אבל יש לפחות למה  לקוות.

bar a vin
05/05/2016 | 20:26
43
השף עינב אזגורי שעזב רק לאחרונה את המטבח הספרדי של הסרווסריה, יבשל החל מהיום אוכל צרפתי שייבשל ב־bar a vin - בר היין המחודש של דא דא ודא.

התפריט בבר היין יהיה צרפתי בעיקרו עם קצת פזילה לתפריט הספרדי של הבית הקודם של אזגורי.

בתפריט:

סלט חסות עם בצל ופרמז'ן (28 ש"ח),
כרישה מאודה עם ויניגרט אגוזי לוז (22 ש"ח),
כבד עגל וירקות ברוטב אנשובי (48 ש"ח),
פרוסות סינטה עם ציר בקר, צ'יפס ורוטב טרטר (76 ש"ח), פאטה און קרוט (שומן חזיר מוקצף, מזכיר שמאלץ) עם חרדל, קורנישונים וצנוניות (36 ש"ח),
פסטה 40 חלמונים ופרמז'ן (46 ש"ח),
סלט קלמרי פריך עם אננס ובצל (46 ₪),
אויסטרים על הקרח (22 ש"ח ליחידה),
סלט עגבניות וסשימי טונה (54 ש"ח),
גבינת קממבר צלויה (42 ש"ח)
טרטר בקר בלחמניה עם חלמון חי (38 ש"ח),
אננס שלם צלוי בסוכר וקרם רום (68 ש"ח),
מוס שוקולד וקפה עם רוטב וניל (36 ש"ח),
קרפ סוזט ממולא קרם תפוז ומשולהב בגרנד מרנייה (36 ש"ח).

תפריט היין שבנה בן רון מברוט, כולל 30 יינות משתנים בהתאם לתקופה בשנה.
הקיץ הדגש יהיה, כמתבקש, על יינות לבנים, רוזה ומבעבעים (105־350 ש"ח לבקבוק, 28־50 ש"ח לכוס). 20 יינות יוגשו בכוסות.

מנוע חיפוש ייחודי לפורום - באדיבות Gרר
04/05/2016 | 20:23
88

== הכוונה היא לנעוץ את ההודעה אז אנא הימנעו משליחת תגובות להודעה זו ==

כדי להשלים את החסר מאז ירידת אתר "מטעמים" אני מעלה גירסת בטא של מנוע חיפוש חדש שכתבתי לאחרונה, שמשלים את מנוע החיפוש הרגיל של תפוז. כרגע הוא מכיל רק הודעות מארבעת החודשים האחרונים. עם הזמן הוא יקטלג יותר ויותר אחורה.

מה אפשר למצוא שם?
א) דיווחים על מסעדות בארץ. כלומר שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש.
ב) המלצות על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה ולפעמים גם העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
כאמור לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם אלא רק דיווחים של ממש - על מסעדות בארץ, והמלצות/טיפים - על מקומות בחו"ל. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום. כמו ב"מטעמים", לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש. לחיצה על מסעדה/מקום יביא את כדיווחים שקוטלגו עליה.

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

הערות הארות ושאלות אפשר לשלוח במסר.

שימו לב, שינוי בתקנון הפורום
05/05/2016 | 09:18
240
תקנון הפורום שונה, ושונתה בו הפסקה המתייחסת לגילוי נאות.

כעת אנחנו מבקשים לא להעלות דיווחים על ארוחות בלוגרים, ארוחות ואירועים שאתם בעלי אינטרסים בהם, וארוחות בהן הייתם מוזמנים של המסעדה.

ההודעה נעוצה, לכן לא להגיב על הודעה זאת. אם יש לכם שאלות, אנא שלחו לי מסר
מישהו היה במילאנו ויכול לדווח?
05/05/2016 | 08:32
11
102
מחפשת קונדיטוריות מהממות או מסעדות כיפיות לארוחות ערב מוקדמות ברחבי העיר עם אבא
אודה לכל המלצה...
בדקת בקישורי הפורום?
05/05/2016 | 08:40
3
18
מביך להגיד שאינני יודעת איך לבדוק...
05/05/2016 | 08:42
2
33
בחלק העליון של עמוד הפורום
05/05/2016 | 09:08
1
88
מימין לחלון החיפש יש ריבוע עליו כתוב "כלים ומידע". לחיצה פותחת רשימת פריטים, ביניהם "קישורים".

לחיצה על קישורים תוביל אותך ישירות למדור דיווחים מחו"ל.
אין משהו במילאנו, בדקתי
05/05/2016 | 10:39
14
בילינו מספר ימים באוקטובר 15 ונהננו מכל רגע
05/05/2016 | 12:21
100

אלבומי תמונות נמצאים בדף הפייס שלי david meitar
שהינו ב  Park Hayatt Milano יקר רצח אך שווה כל יורו (גם בגלל מיקומו).
ביקרנו בתערוכה העולמית והתאכזבנו קשות. בזבוז של זמן יקר.
ראינו את הסעודה האחרונה של דה וינצ'י. חובה חובה חובה.
סעדנו טוב מאוד בממושלנת: il luogo di Aimo e Nadia, Milano
וגם קוטלט מילנזי מעולה (חובה) ב: Solferino, Milano, Cotoletto Milanese
וגם סושייה נחמדה: sushi Parco in Corso Magenta
וגם סנדביצ'ייה מעולה עם כל מה שעולה על דעתך להרכיב בין פרוסות הפניני (שהן בעצמן יוצאות דופן באיכותן): Da Santis - Panini in Corso Magenta
אני בטוחה שיהיה שווה לבקר באיטלי מילאנו
05/05/2016 | 13:07
5
87
שגיא כהן התמוגג מהמסעדה בקומה העליונה בEATALY!!
05/05/2016 | 17:31
4
21
יש בהחלט ממה להתמוגג במתחמים הללו
05/05/2016 | 18:07
17
אגב שגיא כהן. האיש לא חס על OCD בביקורתו מהיום. ממש התעמרות.
05/05/2016 | 19:29
2
122
כנראה שהוא בנה על נסיעה לברצלונה ולא למדריד בחצי גמר ליגת האלופות. הוציא את כל העצבים על רז רהב, בלי התחשבות בגילו הצעיר. 
במחיר ששילם לא נראה לי שיש מקום להתחשבות כזו.
05/05/2016 | 20:09
94
מי שמתיימר, צריך להציג קבלות ולספק את הסחורה.
מה קשור הגיל? הבן אדם פותח מקום, לוקח כסף טוב עבור מרכולתו.
06/05/2016 | 01:57
29
הוא חייב לדעת שהוא חשוף לביקורת, בלי הנחות.
שירשור שבועי
03/05/2016 | 10:33
38
26
מישהו כבר ביקר ב"אגתה" ויכול להעלות רשמים?
03/05/2016 | 10:29
10
445
שוקלת אם לבקר ותוהה אם שווה את סיוט החניה של רמת החייל.

חתולית - רק למען הזהירות - היום יום שלישי 
את כל כך צודקת
03/05/2016 | 10:34
1
383
כתבתי דיווח סופ"ש, התכוונתי לפתוח שירשור OFF ואז הגיע שליח, ופתיחת השירשור זרכה מפרחוני
03/05/2016 | 12:48
26
יש בטח חניון תתקרקעי של הבניין, כמו בשוק צפון.
03/05/2016 | 12:00
1
212
בכוונתי לקפוץ לשם בשבוע הבא ואם לא יהיה חלוץ לפני, אשמח לדווח.
בינתיים התרעה - באחד הצילומים היחצניים הופיעה גבינת טולום ב'חבית' פח. לא להתפתות - קניתי כזו לפני חודש בחנות גבינות והיא ממש לא טולום ולא טעימה עם מרקם אבקתי. בדיעבד ראיתי שהיא תוצרת גרמניה ולא טורקית מקורית.
תודה, (גם על האזהרה). אשמח לדיווח וגם אדווח לכשאגיע.
03/05/2016 | 12:48
57
שווה ביקור. מגוון גדול ומרשים של גבינות ומוצרים אחרים
04/05/2016 | 09:41
5
169
מחלקת הבשרים (Pרושוטו וכו'...) והדגים עדיין לא קיימת. שירות אדיב, הרבה טעימות, כדאי לבקר ולקנות כדי לתמוך בהנעת העסק. נראה לי שיפרח בעתיד, לטובת כל אוהבי האוכל.
אין בעיית חניה.
אגב, אמרו שמחפשים עובדים בעיקר עובדות. אז אם אתם מכירים...... 
תודה על העדכון. חבל שמח' הדגים עדיין לא פתוחה.
04/05/2016 | 11:22
4
116
הם דיברו על הרינג וצלופחים מהולנד...ואיפה חונים?
אם זה אכן במגדלי זיו- יש חניון גדול, בשעות הערב ריק
04/05/2016 | 18:05
3
99
השאלה עד מתי פתוחה המעדניה 
טוב, לא התאפקתי, לקחתי את הנכדה ש'שובתת' היום
04/05/2016 | 18:29
2
183
ושמטורפת על גבינות צרפתיות והלכנו לראות הכצעקתה.

אז ראשית, תשובה לגסטרו - בתקופת ההרצה פתוח עד 1800. 
בשלב זה, חוץ מקיר מלא גבינות [אליו אתייחס מיד] אין מי יודע מה מיוחד. יש קצת פסטות טריות, [טורטוליני ורביולי] במילויים שונים ב-32 ש"ח לחבילה של 500 גרם.
על פניו נראה טוב.  כפי שרוניק אמר, עוד אין את דגי ההרינג והפלינג [צלופחים] ההולנדיים. עוד לא הגיעו. נקניקים יש בשלב זה יש רק אחד או שניים. 
שימורי טונה יפים, בצנצנות, בגדלים שונים. 200 גרם, 32 ש"ח. הרבה יותר זול מהאורטיז.
ועכשיו לעיקר - הגבינות. המבחר באמת יפה. אתן פה קצת מושג על מחירים, למי שמעוניין, לפי מחיר ל-100גרם:
סטילטון - 17 ש"ח
גאודה עיזים - 7.90
קרם דה בורגון טריפל קרים - 21 ש"ח [מעולה!!!].
סנט פליסיאן 180 גרם, 38 ש"ח לכל האריזה בכלי חימר.
בושה עיזים  - 11 ש"ח.
מניסיוני, הגבינות לא ממש יקרות והמבחר באמת עשיר.
החנות פחות גדולה משדימיינתי ולטעמי חסרים בה הרבה דברים כדי שאפשר יהיה לרכז שם קניות של מעדנייה, כמו רטבים שונים, חמוצים, וכמובן דגים ובשרים שנקווה שאכן יגיעו.
בגט טובה שנקנתה בדרך חזרה בבר לחם סגרה לנו ארוחת צהריים נפלאה.

נשמע טוב, תודה
05/05/2016 | 17:19
1
62
בושה ב 11 זה מחיר פנטסטי, אני כבר התייאשתי מטווח ה 17-20 במעדניות בסביבה והחלטתי להתחיל לעשות לפחות Chevre "בסיסית" בבית, בתהליכים
אני מתאר לעצמי שסנט פליסיאן בסופר בצרפת באיכות הזו עולה מקסימום בסביבות 4-5 יורו ופחות כמובן במבצעים, אבל לפחות יש נגישות, כולנו מתגעגעים לצרפת בעניינים האלו
זה באמת מחיר טוב לבושה. הסן פליסיאן הייתה קצת קשה. אני
05/05/2016 | 18:06
66
מעדיפה נוזלית ו'זוחלת' אבל בכל זאת, זו סן פליסיאן. אבל הכי טובה, ממש, הייתה הטריפל קרים. אני כבר הרבה זמן מחפשת boursault, הגבינה האהובה עלי ואפילו בצרפת כבר קשה למצוא. הטריפל קרים די התקרבה אליה אז אולי בגלל זה ההתלהבות שלי.
אם תגיע לאזור שווה לך להיכנס לאגתה. לא הספקתי לעבור על כל ה-300...בטח תימצאנה עוד מציאות שם.
כל הכבוד על המשך ניסיונותיך! 
האם לגיטימי לטבעוני לפרסם ביקורת שלילית על מסעדה טבעונית ?
03/05/2016 | 10:53
6
424
פוסט אורח של הילה שרעבני - פורסם במקור בטבעונים אוכלים בחוץ ומועתק לכאן ברשותה.

רקע כללי - לאחר סגירתה של מסעדת צ'יה (אשר בכלל לא היתה טבעונית) והפוסט התוקפני של הבעלים אשר האשים את הגולשים אשר העלו פוסטים בהם הם ביקרו את השרות הגרוע במסעדה (בו הוא מודה) בסגירתה התחילו לעלות פוסטים שונים שטענו שלא לגיטימי מצד טבעונים לבקר מסעדות טבעוניות.

כתגובה עלה הפוסט הזה:

לחבר.ת הקבוצה הבא.ה שרוצה לכתוב לנו "חבריםות, אולי נפסיק להגיד על עסקים שהם רעים? אין עסקים רעים, יש עסקים שרע להם", אל.
וואו, כמה שנמאסתןם כבר עם הפוסטים "משכיני השלום" המתנשאים והמטומטים שלכןם.
תפסיקו להיות כאלה רגשניים. עסק הוא עסק. גם אם הוא מוכר אוכל, שזה נושא קרוב ללב, הוא עדיין עסק. מה שמניע עסק זה כסף ולא אהבה.
המבנה הכלכלי שבו אנחנו חייםות כיום בנוי על כסף ועל מסחר בכסף. אני נותנת לבוס.ית שלי את הזמן ואת ההשקעה ואת הידע שלי ובתמורה מקבלת כסף. הכסף הזה הוא משאב שאני יכולה להשתמש בו כדי להרוויח משהו אחר בתמורה. חוויה, מוצר, שירות, שאני לא מקבלת בחינם אלא תמורת הכסף שעבורו השקעתי והרווחתי אותו במאמץ.
לא כל עסק שווה את הכסף שלי, גם אם הוא טבעוני/פרנדלי ויש לו מקום אצלי בלב, ובתור צרכנית אני רוצה לדעת את זה. אני לא רוצה לגלות את זה אחרי שכבר התאכזבתי מהחוויה ושילמתי עבורה, אני מעדיפה לגלות את זה עוד לפני.
ובשביל זה קיים שיתוף המידע, לטוב ולרע, בין קהל הצרכניםות. כדי שנחזק עסקים טובים עם הכסף שלנו, ולא עסקים מעפנים.
איך נדע שעסק מעפן ולא שווה את הכסף שלנו, שרק יעודד אותו להמשיך להתקיים באותה מתכונת? נכון מאד, נקרא ביקורות באינטרנט.
עכשיו אפשר להפסיק כבר עם הפוסטים הרגשניים שלכםן על כמה שאנחנו רעיםות ואלימיםות כי אנחנו משתפותים חוות דעת על עסקים?
אין עסקים רעים, יש עסקים שרע להם
03/05/2016 | 10:57
3
267
זה המשפט הכי מטופש ששמעתי כבר הרבה מאוד זמן
את כנראה לא גולשת מספיק בקבוצות הפייסבוק הרלוונטיות
03/05/2016 | 10:59
2
284
זה ציטוט מאחד הפוסטים שניסו להסביר כמה אנחנו רעים שאנחנו מעיזים לבקר מסעדות טבעוניות שמגישות אוכל רע, או שהמושג "שרות" הוא סוג של רעיון מוזר שהם עדיין שוקלים אותו.

הבנתי את הקונטקסט. אני פשוט ממש לא מסכימה עם המשפט
03/05/2016 | 11:00
1
63
ברור - לכן היא כתבה את הפוסט הזה - הוא צוטט בציניות
03/05/2016 | 11:02
186
על מנת להראות את האבסורד אליו מגיעים אלו המנסים לעקר את הביקורות מתוכן ולהתיר רק ביקורות חיוביות על ארוחות / מקומות מוצלחים והטיעון המנצח למה לא אמרתם במקום לבעל העסק במקום לכתוב בפייסבוק ?

הזכרנקבה הזה הוא אחד הדברים הלא קריאים בעליל
03/05/2016 | 12:39
1
240
נשברתי באמצע.
בהתחלה חשבתי שזו הקלדה גרועה...
03/05/2016 | 16:16
194
זה פשוט כואב בעיניים. אבל מסכימה עם הנאמר, לא ברור לי מה הקטע של "לא לבקר מסעדות טבעוניות" - אג'נדה אינה מצדיקה שירות רע, אוכל רע או תמחור שערורייתי כל עוד מדובר בעסק מסחרי שמטרתו רווח, אתה הלקוח ונדרשת לשלם על זה. 
המלצות על תנור בילד-אין
03/05/2016 | 14:46
5
211
יכול להיות שנצטרך להחליף את התנור שלנו. הוא נרכש מתצוגה יחד עם המטבח שלנו, וכנראה שהוא בן 10 בערך.

מחפשת המלצות לתנור בילד-אין רחב (90 ס"מ), לא מתוחכם מדי.

פולגור מילאנו
03/05/2016 | 16:36
1
49
אבדוק
03/05/2016 | 17:04
19
אני מאד אוהבת את סמג
03/05/2016 | 21:32
123
לי יש בילט אין סטנדרטי אבל יש להם דברים יפהפיים מכל סוג. אני אופה המון- עוגות, עוגיות, לחמי מחמצת ומדי פעם צלי. יש טיפה זיוף בפיזור החום (נקודה קדמית שמשחימה לפני השאר) אבל סה"כ אני מאד מרוצה ממנו. הוא בן שנתיים ופועל כמו ביום הראשון.
Kuppersbusch
05/05/2016 | 11:18
1
56
יש לי את הדגם הרחב כמעט עשור ואני מאד מרוצה. 
05/05/2016 | 11:58
4
שאלה לצופי mkr
03/05/2016 | 18:36
6
257
לא יודעת אם דובר כאן על זה בעבר אבל אני זוכרת שיש פה הרבה צופים- מה הקטע שלהם עם האובססיה לרטבים? לתחושתי בארץ לא כל כך מתעקשים על רוטב לכל דבר, בעיקר סטייקים נגיד שיש נטייה להעריך אותם יותר בלי כלום. אני טועה? זה עניין תרבותי או שגם הכל בארץ מוגש עם רטבים וסתם הם מדגישים את זה בסדרה אז זה צורם לי?
גם אצל האמריקאים מגישים סטייקים עם רוטב
03/05/2016 | 18:43
4
229
מנו הוא צרפתי והבישול הצרפתי הקלאסי כולל ברוב המקרים רוטב כחלק מהמנה.
פילה כמעט תמיד יוגש עם רוטב. אנטרקוט או צלעות, ממש לא תמיד.
03/05/2016 | 21:28
3
183
הכוונה לצרפת כמובן.
התכוונתי באופן כללי למנות צרפתיות קלאסיות
03/05/2016 | 22:49
2
161
ולא נקודתית לסטייקים. בתכנית המדוברת אחד השפים הוא צרפתי ולכן שם דגש מאוד גדול על רטבים במנות השונות, דווקא סטייקים יש שם פחות. התייחסתי לעניין הסטייקים רק בגלל שהשואל המקורי התייחס אליהם.
ואני השלמתי בנושא הסטייקים כי על כך הייתה השאלה.
03/05/2016 | 23:04
1
156
כללית, ודאי שאת צודקת.
04/05/2016 | 08:08
5
זו תחרות בישול
04/05/2016 | 06:55
178
וצריך להתבלט.
יש שם גם הבדל בין אוכל שמוגדר על ידיהם כאוכל "עילי" לעומת אוכל ביתי/ביסטרואי...
סטייק עם ציפס למשל או פירות ים מטוגנים הם אוכל ביסטרואי שלא מספיק מתוחכם לתחרות.
היכולת להתבלט שם היא בדרך כלל ברטבים , לעשות ז'ו , קונסומה צירים ורטבים מתוחכמים זו כנראה הדרך .
גם בארץ לא תקבל סתם סטייק ותוספת במסעדות "שף"
עזרה במציאת יין
05/05/2016 | 15:51
6
105
מישהו יכול לעזור למצא את היין הזה?
נקרא trevo vinho verde
יין פורטוגלי, יחסית פשוט ואמור להיות זול
יודע שאמור להיות בפורטו בר היין בטשרנחובסקי, אני מחפש עוד מקומות, אולי למצא מקום זול יותר?
מישהו מכיר?

נדמה לי שאיל מרון הבעלים של פורטו הוא היבואן...
05/05/2016 | 16:40
2
82
קטעים. זה בדיוק היין ששתיתי בחול המועד האחרון בטשרניחובסקי 6 ושכחתי את מקורו... אמרתי לאיל מרון שאני רוצה יין לבן יבש והוא מזג לי אותו...
בגלל שהוא היבואן, סביר להניח שדווקא בפורטו או בטשרניחובסקי 6 שלו, המחיר אמור להיות הכי זול... 
המחיר לבקבוק אמור להיות כ-60-65 ש"ח. 
מצאתי פרטים על היין גם בקישור הזה:
http://wnf.co.il/product.asp?id=2345 - חנות יין ברמת גן. 

נשמע לי קצת מוזר שהם היבואנים, אבל
05/05/2016 | 17:03
1
74
ממש לא בקיא בפרטים
הוא היבואן
05/05/2016 | 19:31
12
מאוד פופולארי
05/05/2016 | 16:56
73
בדיוק ראיתי לפני כמה דקות בסופר באיזור חיפה (סטופמרקט..), אם אני לא טועה באיזור 50 ש"ח, אבל לא זוכר במדוייק.. אמור להיות זמין יחסית.. אם אתה עובר באחד מסניפי דרך היין במרכז, למיטב זיכרוני בהחלט היה בעבר.. אם אתה עובר בהרצליה פיתוח, אולי גם בסטופמרקט שם יש..
יש ברשת סטופמרקט
05/05/2016 | 19:30
1
53
2 ב-100.

ממליץ לנסות גם וינו ורדה שנקרא RAZA. הוא 3 ב-110 ולטעמי הוא באותו רמה של הטרבו.
תודה, היכן אותו RAZA ב 3 ב 110 ? סטופמרקט ?
06/05/2016 | 00:39
18
עוד משהו מעניין לקיץ ?
קיטשן מרקט - מה לא לפספס?
05/05/2016 | 17:28
4
109
נהיה שלושה, נוכל גם לחלוק מנות.
תודה.
מאוד אוהב את השרימפס על קרם תירס.
05/05/2016 | 20:11
63
לביצה התחברתי פחות.
פולנטה פירות ים, מרק כרובית, טרין טלה
05/05/2016 | 20:14
24
ברולה פורצ'יני
05/05/2016 | 20:39
60
ולא לוותר על קינוחים.
הפיצות גם טובות.
תכל'ס, קשה ליפול שם :)
לוותר על הניוקי כשאכלנו שם הם היו כבדים בצקיים ממש לא
05/05/2016 | 22:54
10
סרדיניה (יש אי כזה בים התיכון) +רומא
05/05/2016 | 15:33
8
165
אחרי שכתבו כאן על מסעדות בקפריסין וסיציליה הגיע גם תורה של סרדיניה
שבוע באי המקסים הזה שמשתייך לאיטליה שהאוכל בו הוא אומנם "איטלקי"
אבל יש בו השפעות ספרדיות (בעיקר בחלק המערבי) וגפ אדפטציות מקומיות
מהיותו אי האוכל לאורך החופים הינו בעיקר דגים פירות ים ופסטה כמובן
אך במרכז האי הדגש הוא על בשר בשר בשר והם אוכלים מגוון רחב
בקר, חזירים וגם כבשים ועיזים אבל גם מגישים בשר סוסים
ואפילו ראיתי באחת המסעדות סטייק חמור
הפסטה המקומית דומה בצורתה לפתיתים שלנו ומוגשת עם מגוון רטבים
הרבה גבינות בעיקר פקורינו מצויינת
היין המקומי סביר האדום בינוני אבל הלבן מתעלה לעיתים יש להם ענב מקומי
וורנאצ'ה ממנו מפיקים יין מצויין
הרבה מאד מסעדות ממוקמות ליד ומעל לחופים וכיף לשבת בהם ולנשנש
בקליארי (עיר הבירה) נמצא השוק המקורה הגדול באיטליה וכדאי מאד לבקר בו (רצוי בשבת)
הקומה הראשונה מוקדשת לפירות ירקות ובשר שפע מסחרר טרי ונהדר כולל שבלולים
מסוגים שונים ובשרים כולל בשר סוסים
קומת המרתף מוקדשת כולה לדגים פירות ים וכד' גם שם השפע אדיר ומגוון
כזה טרם ראיתי ולא מעט דגים שלא היכרתי ראיתי שם לראשונה
צדפות ארגמן למשל (בדוכנים ניתן לקבל לטעימה צדפה עם מיץ לימון במחיר מצחיק)
ככלל המחירים בכל האי נמוכים משמעותית מהמחירים ביבשת
וארוחה טובה כולל קראף יין הבית לא תעלה על 80 אירו
מצ"ב כרטיסי ביקור למסעדות ותמונות מהשוק

מסעדות בקליארי
05/05/2016 | 16:02
1
109
במרבית ערי החוף תפריט המסעדות דומה וכדאי לקרוא דיווחים כדי להגיע
למסעדות היותר מעניינות אחת המסעדות המיוחדות שמצאנו DAL CORSARO
זו היא מסעדת שף במלוא מובן המילה יצירתית ומעניינת
לקחנו תפריט טעימות ב65 אירו (תמונה מצ"ב) כך שלא אפרט את כל המנות
מנות הפתיחה היו טובות וחלקן אף מפתיעות כגון ה"עגבניה שהיתה למעשה לדר עגבניה ממולא בטרטר לוקוס
כף ובה כדור עשוי שוקולד לבן (כמעט שקוף) על מצע פסיפלורה וכשמכניסים לפה מתפצפץ כשהו מלא באלכוהול של אשכולית אדומה
אויסטרים על מקפע עם דלידת מלפפון מאד מעניין
פילה מולית אדומה עם תפו"א בזעפרן וקוביות ג'לי ציר דגים
פילה טלה על מצע פירה סלרי
ושלל קינוחים מהנים
ארוחה מצויינת עם VFM נהדר
מסעדת LA PIRATA DUE (למעשה יש שתי מסעדות אחת בלב העיר) מעל המרינה
של היאכטות - זו מסעדה סרדינית קלאסית בנוף נהדר של ים וסירות ואוכל מצויין
לפתיחה כמובן אנטה פסטי קלאסי
סטייק סוס - בשר קצת מתקתק וקצת לעיס אבל טעים (המחיר אגב זהה לסטייק בקר)
פסטה מקומית (פרגולה) עם
ולקינוח הקינוח המקומי - סאידיס - שהוא בצק תפוח חם ובתוכו גבינת פקורינו ומעל (שואלים מה מעדיפים) דבש או אבקת סוכר
מסעדתMARTINELI'S שוכנת בלב העיר ברחוב צר - מסעדה קלאסית בה האוכל מצויין ובשפע במחיר סביר
נראה מצוין. כנראה שאיפה שלא נופלים באיטליה יש אוכל נהדר
05/05/2016 | 16:22
70
ה"עגבניה" הזכירה לי מנה שאכלתי בשנה שעברה במסעדת - la Bottega del Buon Caffe, מסעדת כוכב מישלן פנטסטית בפירנצה (מי שבפירנצה ורוצה לפנק את עצמו - מומלץ ביותר). fake tomato. מנה שהייתה חלק מהפתיחים של ארוחת הטעימות שעשינו שם, שנראית כמו עגבנית שרי אבל היא לא... (איזשהו קרם שממולא בגבינה כלשהי). 
אלגרו
05/05/2016 | 16:22
1
68
העיר בצפון מערב האי היתה בהשפעה ושליטה קטלונית והדבר ניכר גם באוכל
המסעדה המעניינת ביותר באזור נמצאת מחוץ לעיר SA MANDARA
זוהיא מסעדה של חווה (מזכירה קצת את הקונספט של ה"בלו היל" בעמק ההדסון בנ"י)
והאוכל הוא בעיקרו מתוצרת החווה הארוחה היא ארוחת תפריט קבוע
מתחילים באפריטיף מחוץ למבנה המסעדה עם יין (לבן או אדום או תוסס) גבינות ובפרשוטו וזיתים
נכנסים פנימה ומקבלים מגוון של מנות ראשונות ויין לבחירה (הכמות חופשית)
הכל בכמיויות נדיבות 2 צלחות שונות של גבינות צלחת בשרים וצלחת של תבשיל
חלקי פנים של חזיר
הפסטות פרגולה עם ארטישוק וציר ירקות ורביולי ממולא גבינה ברוטב עגבניות

ועכשיו העיקר - פורצ'דו - חזירון המסתובב על שיפוד עד שעורו פריך ותוכו רך רך
על יד קערת ירקות שומר גזר ועגבניות שרי באיכות עילאית
תבשיל של בשר טלה ותפו"א מצויין
הקינוחים - פרסות תפוז , ריקוטה בסירופ למון וצלחת עוגיות מקומית
יש בסיום גם קפה כמובן ודז'סטיף מקומי
מחיר הארוחה 40 אירו לאיש
פורטוסקוזו
05/05/2016 | 16:27
54
עיירת נמל בחלק הדרום מערבי של האי בסיס לטיול באיים שליד
מסעדת L'ANCORA מסעדת דגים ופירות ים נהדרת
גם היחס של הצוות היה נפלא
נתקלנו שם בלובסטר  ענק (היה עוד אחד גדול יותר)שלא יכולנו לעמוד בפניו
שהוכן והוגש נפלא במחיר של 40 אירו
גם יתר המנות היו טובות
קארלופורטה
05/05/2016 | 16:42
43
שני איים מאויישים מול פורטוסקוזה אל האחד מגיעים ע"ג גשר ומשם במעבורת לשני
העיר (היחידה) באי השני נקראת קארלופורטה
ההתמחות של תושבי האיים בדיג הטונה ולפיכך זו גם התמחות המסעדות
לפיכך אין פלא ששם המסעדה  OSTERIA DELLA TONNARA
גם כאן יש שף שמנסה (ומצליח) להיות יצירתי
לפתיחה קיבלנו (בחירת השף)
קרוסטיני עם בוטרגה על עגבניות- נהדר
סרדין מפולט טרי ונהדר עם גרידת לימון
דג חרב מעושן ובתוכו מוס סלמון
סלט אוקטפוס (סלט מאד פופולארי ומצויין בד"כ בסרדיניה) עם תפו"א וצלפים
דג חרב מטוגן עד פריכות פשוט מצויין
"מונק" פיש מעוטר בפרורי לחם
טונה מבושלת היטב על מצע שעועית ירוקה
חציל מילנז (עם טונה במקום גבינה)
לעיקריות סטייק טונה ברוטב עגבניות - ללקק את הצלחת
קוסקוס ירקות שהיה שונה ממה שמוכר לנו אבל מאד טעים
מזל שאחרי הארוחה היתה הפוגה של שייט במעבורת
רומא - אוסטריה ברבריני ועוד קצת
05/05/2016 | 16:53
76
בדרך חזרה ארצה מסרדיניה לקחנו יום ברומא ע"מ לבקר באוסטריה ברבריני
וגם בהזדמנות זו לפגוש חלק מהמשפחה
הפגישה עם הבעלים היתה חביבה וידידותית והשף שמח לספר לנו שזה לא מכבר זכה במקום ראשון בתחאות בישול ברומא
הארוחה היתה כרגיל מצויינת
פתחנו עם מוצרלה באפלו שכשהיא טריה ואיכותית היא דומה קצת לבורטה אבל עם המרקם והטעם הנהדרים שה כשהיא באה עם עגבניות שרי ורוקט נהדר
חציל מילנזה מצויין כרגיל
ל"עיקריות" פסטה עם כמהין שחורות  ופסטה עם כמהין לבנות 
שתי מנות קלאסיות של המסעדה הזו שגם הפעם היו מצויינות
קינחנו בטירמיסו תוצרת בית 
למחרת הגיעו לרומא (מטיול בצפון איטליה) הבת החתן ושנים מהנכדים
היה מקסים לפגוש אותם לצהריים ב"דה פרנצ'סקו" שליד פיאצה נבונה ולטייל באזור ולקנח בגלידה
תודה רבה ! הכל נראה מקסים
05/05/2016 | 17:09
13
נשמע מעניין מאוד.
05/05/2016 | 17:39
36
איכשהו גם מעיני סרדיניה חמקה.
תודה על הדיווחים.
Dinings במלון נורמן
02/05/2016 | 21:11
14
482
מסעדת דיינינגס נמצאת במלון נורמן היוקרתי ומגישה אוכל יפני. המחירים במסעדה גבוהים מאוד, אולי מהגבוהים בז'אנר, גם העסקיות לא זולות.

הגענו לעסקית ביום שבת שמשית. הכניסה למלון לוקחות את האורחים לאווירה של חו"ל, כלומר לא עוד לובי ענק עם ילדים רצים ומשפחות שישבות על גלידה וסלט יווני. הלובי מחולק לחללים, כאשר כל אחד מעוצב בסגנון שונה, העיצוב יקר ויוקרתי, הצוות אדיב עד כדי לא נעים (סתם, זה נעים מאוד), מהכניסה למלון ועד שעלינו במעלית למסעדה, אמרנו לנו "שלום" 6-7 אנשים, שני אנשי אנשי צוות ליוו אותנו למעלית ולחצו בשבילנו על הכפתור.

גם המסעדה מעוצבת יפה, הבר ארוך והכסאות יפים, מקרר יינות ענק ומואר ניצב בכניסה. המסעדה הייתה כמעט ריקה, לאורך כל הארוחה קיבלו שירות יחד איתנו 3 שולחנות בלבד. הושבנו במרפסת ולא הצטערנו לרגע, שפות נוחות עם הרבה קריות ונוף אורבני מאוד לא שגרתי במסעדות של תל אביב. באמת כיף לשבת שם.
שתי מלצריות תפעלו את המסעדה ועשו זאת, איך נאמר, לא במקצועות רבה. דקות ארוכות עברו עד שקיבלנו את התפריט ולא פחות עד שנלקחה ההזמנה. השתיה שהוזמנה נשכחה פעמיים, היין הובא לשלוחן, אבל נפתח גם הוא לאחר המתנה מכובדת. סה”כ שירות לא מתוקתק ולא מקצועי מספיק לרמה כזו של מסעדה.

בעסקית מקבלים שני פתיחים ומחיר הארוחה נקבע על בסיס המנה העיקרית. הפתיח הראשון היה סלט תרד יפני עם ויניגרט שומשום. מנה חביבה, אך מתוקה מאוד, התרד היה קרנצ'י ונוכח במנה טעם מאוד דומה לשוקולד, לא הבנתי מאיפה הוא הגיע. סה"כ נחמד, אבל מתוק מאוד.

הפתיח השני היה מרק מיסו לבן. היה זה מרק מיסו רגיל, שום דבר לכתוב עליו. חבל.

המנות העיקריות שהוזמנו: סושי מוריוואסה שאם אינני טועה ביפנית זה אומר צלחת סושי מעורבת. הגיע כמות יפה של יחדות סושי, חלקן רול וחלקן ניגירי. הסושי היה רגיל לחלוטין, כזה ברמה של מון ורחוק מזו של יקימונו, בטוח לא מנה שמצדיקה מחיר של 150 ש"ח.

מנה עיקרית שניה הייתה אומקסה בנטו בוקס שוקה דו. הגיעו שתי קופסאות מחולקות לשלושה תאים כשבכל תא טעימה של מנה מתפריט המסעדה. שני סוגי הסושי היו זהים לאלה של המנה העיקרית הראשונה. טטקי טונה היה נחמד, אבל לא מצוין, גם ירקות הטמפורה לא הלהיבו. באחד התאים הייתה חתיכה קטנה של בלק קוד עם רוטב צ'ילי ושום, מנה טעימה מאוד, הדג נצלה בשלמות, מרקמו היה בשרי ומוצק, העור היה קריספי כמתבקש, גם הרוטב השתלב נהדר. הטעימה האחרונה הייתה של שאבו שאבו, פרוסות בקר מיושן עם רוטב כלשהו שאינני זוכר מה הוא. גם טעימה זו הייתה טובה מאוד, במיוחד בזכות איכות הבשר. 160 ש"ח.

לקינוח הזמנו פנה קוטה שאמונם נוכחו בה גרגרי וניל אמיתיים, טעמה היה סתמי על גבול התעשייתי.

ליווינו את הארוחה עם בקבוק של יין לבן, נדמה לי זה היה מיקב ויטמן הגרמני.

סה"כ כ-600 ש"ח לא מוצדקים במיוחד, בכסף הזה ניתן היה לאכול ארוחת ערב מצוינית ביקימונו או טופולופומפו.

תודה על דיווח מפורט וענייני. באמת לא נשמע מוצדק...
03/05/2016 | 03:37
1
82
נכון, סתם יקר.
03/05/2016 | 12:53
114
בהתחלה היו ביקורות מאוד חיוביות על המקום
03/05/2016 | 08:16
216
וחבל שהוא לא מסוגל לשמור על הרמה הנדרשת לאורך זמן.

אני גם חושבת שהבעיות בשירות הודגשו נוכח השירות שקיבלתם מהמלון עצמו.

בקיצור, נשמע כמו פספוס רציני.
תודה על הדיווח.
על הדיווח
03/05/2016 | 08:39
2
125
ראיתי את הכותרת והייתי בטוחה שאקרא דיווח שלך על ארוחה מצויינת, אחרי כל הדיווחים והביקורות על דיינינגס.

כאשר מסעדה ממצבת עצמה כפי שדיינינס עשתה, ובמחירים שגובים עבור ארוחה עסקית,  הארוחה צריכה להיות מצויינת ויצירתית והשירות מושלם.
יכול להיות שבתפריט הערב המצב שונה
03/05/2016 | 12:49
1
142
בתפריט הערב מופיעות מנות עם סלסות כמהין וג'לי פונזו, סשימי עם קוויאר, לובסטרים שלמים ובחצאים, קינג קראב ושאר הדליקטסים, אבל העסקיות במקומות האלה צריכות להיות כרטיס הביקור של המקום, צריכות לגרום לנו לחסוך ולהגיע לארוחה גם בערב, כמו במול ים השרימפ יקום דמה, אבל לא כך בדייניגס.
מסכימה איתך לגבי העסקיות ככרטיס ביקור
03/05/2016 | 13:19
106
יכול להיות שהפכו שאננים. שאננות היא עניין מסוכן.
זה נראה שהם ירדו באיכות אבל שמרו על רמת מחירים בשמיים.
03/05/2016 | 08:55
1
202
כל המתחם של דה נורמן מיועד כנראה לאנשים שטובעים בכסף ולא מסתכלים על החשבון...
הייתי שם פעם אחת. אני מעריך ש- 3-4 חודשים אחרי שהמקום נפתח. זה גם היה בצהריים ואז עדיין לא היו עסקיות. גם אז המסעדה הייתה ריקה בצהריים. בנינו לעצמנו מעין ארוחת טעימות שעלתה למיטב זכרוני כ-350 ש"ל לכל אחד (!). אמרנו אם כבר אז כבר... הארוחה הייתה מעולה. חומרי גלם איכותיים מאד ומנות עשויות היטב. זה היה סושי מהטובים שאכלתי בארץ. אבל - לא יצאנו שבעים במיוחד, כך שה-VFM היה די נמוך. במחיר ששילמנו סועד אמור לצאת שבע מאד.
כתבתי אז בבלוג שלי שזה הסושי הכי יקר במזרח התיכון ונראה לי שלא מאד הגזמתי...
מהדיווח הטרי שלך נראה שהאיכות בירידה, אבל המחירים נשארו בשמיים. באסה.
מעניין מה קורה בדה-נורמן עצמה, שהשף שלה ברק אהרוני עזב לאחרונה.

היה סמוך ובטוח
03/05/2016 | 10:08
166
שבאיחוד האמירויות, סעודיה וקטאר לבטח מסתתרים כמה וכמה מוסדות יפניים משמעותיים שמשאירים את מחירי דינינגס הרחק מאחור..
תודה, נקרא די רע
03/05/2016 | 10:04
1
164
קודם כל נשמע שמשלמים כבר על ליווי למעלית ולחיצה על הכפתור, מחווה שמרגישה מיותרת מאוד, אז חבל שהשירות בתוך המסעדה עצמה לא מוקפד באמת. 
שני הפתיחים נשמעים מאוד מאכזבים ופשוטים וקומבינציית סושי ב 150 ש"ח ליחיד, צריכה להלהיב, מאוד. 
שאבו שאבו היה ממש שאבו שאבו יחד עם ציר לטבילה, או "סתם" כמה פרוסות בקר עם רוטב ? קשה לדמיין שאבו שאבו כטעימה מקופסאת בנטו

אם אינני טועה פרוסות השאבו שאבו שחו בציר.
03/05/2016 | 12:40
148
בהחלט שלא משלמים שם על איכות יתרה של דגים או יצירתיות כלשהי, כנראה שיש אגרה עבור הנימוס בכניסה.
מבאס לשמוע... אכלתי שם פעמיים עסקית ומאוד נהנתי
04/05/2016 | 11:27
3
142
אבל עברו מספר חודשים מאז.
אני דווקא כן חושב שיש שם איכות גבוהה של דגים, כמו ביאקימונו למשל (ביאקימונו אני חושב שיש איכות טובה יותר במעט, במיוחד בכל הקשור לטונה).
דווקא ברולים של סושי, התאכזבתי מדיינינגז, הניגירי שלהם היה טוב ואת הבנטו בוקס בעסקית הצהריים של ה-160 שקל מאוד אהבתי. השאבו-שאבו (אכן פרוסות בקר ברוטב) היה חביב אבל לא יותר, אבל הירקות בטמפורה עשויים באופן שלא נתקלתי בו במקום אחר בארץ, המיסו שאני טעמתי היה מצויין וגם הסלט תרד היה שיחוק (אני חושב שגם ברונו אהב כשאכלנו שם יחד). השיא במנת הבנטו בוקס הוא הבלק קוד במיסו.
בוודאי לא מסעדה לאכול בה לעיתים קרובות, אחד לתקופה, כמו מול ים.
מחכה להזדמנות לחזור לשם ולראות אם אכן ירדו ברמה, מה שבטוח, אין ספק שהחוויה שלך הייתה לא מוצלחת
כן, ההשוואה ליקימונו מתבקשת.
05/05/2016 | 09:32
2
99
ולאורך כל הארוחה היה ברור שההשוואה היא לא לטובת דיינינגס. הבלק קוד במיסו אכן היה שיא הארוחה.
היה השבוע בלק קוד מקסים במשחקי השף
05/05/2016 | 17:21
1
68
חתיכה רצינית מאוד, חיים די טוב שם.. העיקר שהפכו את התוכנית ל"כשרה"..
מעניין מאיפה מגיע אלינו. קאוואזורי?
05/05/2016 | 20:08
13
המלצות ללונדון
03/05/2016 | 22:16
13
148
שלום לחברי הפורום,

בעקבות ההמלצות המוצלחות שקיבלנו כאן על פריז, נשמח הפעם לקבל המלצות מעודכנות למסעדות בלונדון.
כמובן שהמלצות על מקומות נוספים שקשורים באוכל ושתיה (מעדניות, ברים, שווקים של אוכל, פטיסרי וכו') - יתקבלו גם הם בשמחה.

אין לנו הגבלות מיוחדות - אוהבים לאכול הכל.
מעדיפים באופן כללי מקומות פחות מעונבים ופלצנים, ושהאווירה תהיה נעימה כמובן :)

תודה!

מיכל, חפשי בקישורי הפורום. היו בפורום בלי סוף המלצות על
03/05/2016 | 23:01
1
124
לונדון. ד"ש לשי...
תודה
04/05/2016 | 11:57
67
הדש יימסר :)
כמו שסר"ר כתבה
04/05/2016 | 07:29
109
בקישורי הפורום יש מדור של דיווחים מחו"ל.

בנוסף, הכנסי לחיפוש התפוזי של הפורום (בחלק העליון השמאלי של עמוד הפורום), חפשי לפי "לונדון" בשורת הנושא, וסדרי את התוצאות לפי תאריך. תקבלי הרבה שירשורים שמתייחסים ללונדון, גם כאלה שלא עלו לקישורי הפורום.
עשיתי חריש עמוק בלונדון בשנים האחרונות, השאלה איזה מטבחים
04/05/2016 | 10:09
2
179
מעניינים אותכם כי יש שם הכל וההתקמקדות שלי אסיאתית בד"כ.- הודי, דים סאם, ויאטנמי
בכל מקרה לא לפספס את שוק בורו Borough Market בשעת צהרים - אני מאד אוהבת את הפיס אנד ציפס בדוכן של Fish! (לא לשבת במסעדה הסמוכה)
הרשת של Jamie's Italian נחמדה מאד, בסניף פיקדילי ניתן לשבת על בר קטן ולנשנש
עוד איטלקי לא מעונב - Princi, Soho
בברים אנחנו לא יושבים, אלא בפאבים ואלו יש בכל פינה. בחיפוש פשוט תמצא רשימות על רשימות של פאבים מסורתיים, ומסלולים ביניהם לעשות pub crawl
תודה על ההמלצות
04/05/2016 | 12:00
97
בעיקרון כל המטבחים מעניינים אותנו... גם אסיאתי כמובן
אוי PRINCI
04/05/2016 | 14:06
132
ובוקה די לופו המצויינת, אכלתי שם ארוחה נהדרת.
כל מיני (אפילו יצא לא מעט)
04/05/2016 | 19:08
5
160
pitt cue - די קרוב לפינה הצפון מערבית של הסוהו מקום קטנטן ובלי הזמנות. מנות בשריות הארד קור, בעיקר חזירים אבל לא רק.
Dishoom - רשת טרנדית של מסעדות הודיות. שוב בלי הזמנות אבל אנחנו לא התאכזבנו גם אחרי כמעט שעתיים בתור.
Kopapa - באזור הקובנט גארדן. מסעדה מודרנית של שף ניו זילנדי. בביקור המשותף הלפני אחרון שלנו בלונדון כל כך נהנינו שאכלנו שם פעמיים בארבעה ימים.
fifteen - המסעדה שהקים ג'יימי אוליבר עם נערים בסיכון. אכלתי שם עם עמיתים לכנס מקצועי ושמחתי מאוד על בחירתם שאני לא הייתי עושה והתבררה כמאוד מוצלחת.
Brawn – מומלץ לשלב עם ביקור בשוק הפרחים של יום ראשון ברחוב קולומביה אבל שווה הגעה גם במיוחד למזרח העיר.
Foxlow – מסעדה מעולה. אכלתי שם את אחד הסטייקים המוצלחים. כל הבקר מגיע מקצבייה ידועה בשם ginger pig
קבוצת מסעדות pollen st. social – אנחנו אכלנו עסקיות גם במסעדה הראשונה של הקבוצה ברחוב פולן (2 כוכבי מישלן) וגם במסעדה שלהם בסוהו - social eating house (כוכב אחד). בשתיהן הייתה ארוחה מעולה. אם אתם חובבי קינוחים עדיף ללכת לרחוב פולן שם ניתן לעבור בשלב הקינוח לבר מאחוריו מכינים את כל הקינוחים ומפנקים בטירוף
Burger & Lobster – עוד רשת פרוסה היטב בכל לונדון. הלובסטר רול שלהם מטורף
honest burger – רשת המבורגרים קטנה ומעולה
שני מקומות שווים ללכת אליהם:
Maltby Street Market – מרחק הליכה משוק בורו ופעיל בשבת בלבד. הרבה יותר אוכל במקום ולא חומרי גלם כמו בורו אבל חוויה מאוד נעימה ושתי מזקקות ג'ין קטנות ומעולות לאורך השוק.
בריקסטון- שכונה בדרום לונדון שממש מאחורי תחנת הרכבת שלה יש שווקים מתחדשים המשלבים בין חנויות של חומרי גלם מסורתיים מכל מיני מקומות מעניינים כמו אנטיגואה, ג'מייקה ועוד ולצידם מסעדות ובוטיקים חדשים. בילינו שם חצי יום מקסים, לשים לב לא לפספס את המקטעים המקורים של השווקים כי שם נמצא רוב העניין

תום, יופי של מקבץ. עושה חשק לקום ולנסוע...
04/05/2016 | 23:31
2
113
?חתולית, אפשר לשמור את הקישור
רק אם אנתק את ההודעה מהשירשור
05/05/2016 | 06:44
100
אעשה זה בעוד כמה שבועות.
החשק הזה הוא די תמידי אצלי
05/05/2016 | 07:05
97
מצד שני הייתי פעמיים בלונדון בהפרש של 10 ימים באוקטובר והיום אחה"צ אני טס לסופ"ש במדריד אז אין לי כל כך מה להתלונן.
הבעיה החמורה באמת היא שכבר קצת יותר משנתיים לא הייתי בפריז

איזה מבחר, תודה רבה!
05/05/2016 | 12:48
11
עוד כמה המלצות
05/05/2016 | 13:21
57
סיור אוכל - עשינו ברומא ואמסטרדם והיה מצוין

סיורי פאבים עם לונדון ווקס - לוקחים למקומות שתיירים לא מגיעים אליהם

רשתות VFM
Masala Zone הודית עם מגשי טאלי טובים
Wagamama - נודלס, ראמן וכו'
Pho - ויאטנמיות נחמדות מאד http://www.phocafe.co.uk/

עוד מסעדות

Golden Dragon – Dim Sum
28-29 Gerrard Street, Chinatown

הודית כיפית
 Roti Chai (fodors best restaurants) very cheep
 Address: 3 Portman Mews South, London, W1H 6HS Area: Marble Arch
http://www.rotichai.com/rotichai_details.html\

לונדון
05/05/2016 | 14:43
51
יש איפושהו גם שירשור שלי מלפני שנה ומשהו, אהבנו את Gymkhana בצהריים ומקום טאפאסים מעניין בשם Salt Yard:
שניהם דורשים הזמנת מקום ויכולים להיות אופציות מעניינות לשקול במסגרת המסעדות ה"רציניות" יותר, המחירים יחסית סבירים, למרות שעלו קצת מאז אותו ביקור, אפשר לראות תפריטים ברשת. הייתי שמח מאוד לחזור לאותה מסעדת טאפאס לביקור ערב אבל לא היה לנו זמן, אם מגיעים לא לוותר על קינוח כופתאות הלימון..

בפטיסרי, יש סניף של Des Reves, גם William Curley סבבה וגם Paul A. Young סבבה לשוקולד - לשים לב שעדיף להגיע מוקדם יחסית לפחות לשני הראשונים, כי לקראת הסגירה כמעט ולא מצאנו מלאי זמין של עוגות אישיות אצלם. אלו בהחלט "השמנת" שיש לעיר להציע בתחום הפטיסרי. כמובן יש גם סניף של פייר הרמה.
כנ"ל מאוד נהננו ב Saatchi Gallery ביום ראשון בשעה מוקדמת יחסית, יש שוק אוכל חמוד מאוד בכניסה וכיף לנשנש כל מיני אפשרויות קטנות ולשבת עם החבר'ה המקומיים על הדשא והספסלים באיזור (שום דבר לא מדהים באוכל אבל הרוב נחמד ומגוון) וגם לבקר בתערוכה החינמית, מאוד "אוונגרדי" אבל חמוד, יופי של בילוי יום ראשון.
הודי : Dishoom, Tayaabs, Roti Chai ויש עוד ים אפשרויות בתלות באיזור
דים סאם וסיני טוב יחסית במחיר סביר בסביבת צ'ינטאון - Joy King Lau
אם אתם בעניין חומרי גלם אסיאתיים - חנות מצויינת בתחילת\מרכז הרחוב הראשי המתוייר של צ'ינטאון, אהבנו את הסיור הלא רשמי שלנו שם..
כנ"ל סביבות shoreditch אם אתם שם גם לציורי קיר וכאלו, עמוס באפשרויות הודיות וכלל אסיאתיות עממיות ומעניינות ביותר. 

ביקורת: טלביה
05/05/2016 | 08:58
1
218
חברים הזמינו את אורנית ואותי לביקור בירושלים וקפצנו לארוחת צהרים בטלביה.
מבחינת אוכל, הוחלט שנחליף את רעיון הארוחה המסודרת בחלוקה הדדית של מנות ראשונות. למרכז השולחן הוזמנו קוקטייל שרימפס עם רבעיית שרימפס קריספי בטמפורה ומטבל אבוקדו (28 ש"ח), צלחת סלקים, מסקרפונה כמהין ואספרגוס (36 ש"ח), טרטר דג בליווי קרם אפונים, אבוקדו וטוביקו (36 ש"ח), מחבת פולנטה בתוספת ראגו פטריות, אספרגוס וכמהין (36 ש"ח), דג כבוש עם הדרים אגוזים ועשבי תיבול (38 ש"ח) וצלחת (מגש) גבינות עם גאודה ברי ורוקפור (66 ש"ח). כמחווה של רצון טוב המטבח הוסיף לנו לרשימה הארוכה גם סלט עגבניות שהגיע עם מוצרלה, זיתים שחורים, זעתר, בזיליקום, אורגנו ובצל (40 ש"ח).

לפני שאתחיל לבקר ארוחה שסך הכל הייתה מוצלחת, אגיד שתמחור המנות בתפריט די אחיד ומתאים לכל כיס, אך גודל המנה המתקבלת משתנה וזה לפעמים מפתיע. טרטר הדג, מנה שהייתה פוטוגנית ביותר ובעלת טעם חמצמץ-ספייסי נעים, הייתה קטנה מדי לטעמי. כשהיא נחלקה בין ארבעה סועדים לא נותר יותר מכמות מזלג לאדם כדי לטעום ממנה. מנת הפולנטה, המנה שזכתה לכמות התשבוחות הגדולה ביותר מיושבי השולחן, הייתה גם היא מעט רזה. המרקם היה נכון וטעם הפטריות היה מורגש, אך ממנה שנהנית ממרכיב עיקרי יחסית זול ציפיתי למעט יותר בצלחת (זה הכמהין, אני מאשים את הכמהין). אבל שוב, אפשר לקחת את כל ההערות האלו, לשים אותם בצד וליהנות מהארוחה כמו שהיא; והארוחה אכן הייתה מהנה.

ההפתעה המוצלחת מבחינתי הייתה צלחת הגבינות. אורנית נהנתה במיוחד מהגאודה, אני השתלטתי יותר על הרוקפור, אך בצורה כללית היה מדובר במנה פשוטה יחסית עם מרכיבים טובים שעשתה את העבודה. מנה גדולה ויפה המתאימה לחלוקה בין כמה סועדים רעבים. הפתעה נוספת הייתה מנת סלט העגביות. בתפריט היא לא נראיתה מלהיבה במיוחד אך הפתיעה עם טעם טוב, כמות נדיבה של כדורי מוצרלה שמנים ויפים וערימה גדולה של עלים ועגבניות שרי חתוכות.

לקינוח (כי חייבים קינוח), הזמנו עוגת גבינה בצנצנת (28 ש"ח) וטארט פירות עם אגסים ושקדים (38 ש"ח) שהיה מוצלח מאוד. גם כאן המטבח החליט לצ'פר אותנו והוסיף לנו לחגיגה באבא רום, סברינה הפוכה ספוגה ברום. אני אהבתי את המנה אבל אורנית טענה שהרום הפך את המנה למרה מדי לטעמה. כך או כך, בין שבע מנות ראשונות ושלושה קינוחים, גם ללא מנה עיקרית, יצאנו מהמסעדה יותר משבעים. החשבון הסתכם בסופו של דבר ב-529 ש"ח, שבחלוקה לארבעה סועדים הוא מחיר לא רע בכלל.

כל התכלס נמצא כבר כאן, אם אתם רוצים לקרוא גם את הסיפור מסביב אפשר לבדוק את הבלוג, אבל ממש לא חייבים
תודה על הביקורת, נהנתי לקרוא
05/05/2016 | 17:26
16
ספייס (מושב אמונים) - בינוני עד גרוע
04/05/2016 | 14:41
6
306
עקב יום הולדת לחברה שומרת כשרות הגענו אתמול בערב למסעדת ספייס , הזמנו מקום כבר לפני כמה ימים והאפשרויות היו 20:30 או 22:30 מכיוון שלמקום יש 2 מושבים, בדרך מת"א התקשרנו כדיי להודיע שנאחר ב 15-20 דקות והמארחת אמרה שעד 15 דקות הם שומרים ומעבר לזה ניאלץ לחכות לשולחן פנוי .... מוזר אבל למזלנו הספקנו להגיע בזמן.

המקום עצמו נראה כמו גן אירועים או אולם חתונות יפה, כשהגענו הושיבו אותנו באוהל שיש בו שולחנות וכסאות, מקום די מחניק וכשביקשנו לעבור החוצה אמרו שאין מקום, חבל רק שלא טרחו לשאול בעת ההזמנה הטלפונית אם אנחנו רוצים בפנים או בחוץ אבל נניח שזאת התנהלות תקינה ועד כאן הכל בסדר.

לראשונות הזמנו חומוס ביתי , גלילת חציל וכרובית מטוגנת, הבעיה היא שהחומוס לא היה ביתי אלא תעשייתי (כחובב חומוס מושבע אני לא מסוגל לאכול חומוס תעשייתי ומרגיש מייד בטעם) וגלילת החציל הייתה מטוגנת למוות ,לדעתי ראוי לציין שזאת מנה מטוגנת בתפריט אבל נניח שאני קטנוני, הכרובית המטוגנת הייתה טובה.

לעיקריות הזמנו :
המבורגר  - היה טוב לטעמו של הסועד.
מיקס בשרים - שהיה לא רע לטעמה של הסועדת מלבד בצל שהיה מקולקל ועם ריח לוואי חריף ביותר.
פילה מיניון - ביקשתי מדיום והגיע מדיום רייר, הערתי למלצרית והיא אמרה שזה מדיום כי יש פס אדום באמצע, 80 אחוז מהאמצע היה בורדו ורייר לחלוטין, העדפתי לאכול את זה ככה כי בטוח שהיו מחזירים לי אותו שרוף, הפילה היה ברוטב יין אדום שלא צמצמו אותו מספיק וטעם האלכוהול הרס את המנה.
סלט סלמון חם - אז פה הגיע השוס, בתפריט היה כתוב סלט עם רצועות סלמון חם למעלה ומה שהגיע היה סלט שעליו מונחים נתחי סלמון מצופים פירורי לחם ושומשום מטוגנים בשמן עמוק (ממש כמו שניצלונים בבריכה באילת), ציפיתי לציין בתפריט שהסלמון מטוגן ועוד יותר ציפיתי לנתחים של פילה סלמון ולא לשניצל פילה סלמון שמעולם לא ראיתי באף מסעדה

לגבי סדר הגשת המנות, אני קיבלתי את הפילה ראשון וכשהגעתי ל-2 הביסים האחרונים הגיע ההמבורגר, כשסיימתי הגיע מיקס הבשרים וכשההמבורגר סיים הגיע סלט הסלמון המופלא, כמובן שביקשנו להחזיר אותו כי הגברת כבר הייתה שבעה מלנשנש מכולנו אבל המלצרית אמרה שזה על חשבון הבית, בכל אופן ביקשנו להחזיר אבל היא אמרה שהיא מניחה בכל מקרה, לא נגענו בדבר המזעזע הזה.

קינוחים:
קינוח שנקרא "גן עדן" שהוא בעצם וופל בלגי שעליו מונחת שכבה של "לכאורה" קרם ברולה (לא מתקרב אפילו) ואז הר של גלידה(ברמה של גלידת מכולת), קינוח סתמי ששייך לכמה דורות אחורה.

סופלה שוקולד - לא ארחיב בנושא כי זה לא היה סופלה שוקולד.

אספרסו ארוך - הגיע בכוס של קפה שחור שמכינים בבית כאשר מילאו רבע ממנה באספרסו...

קיסמי שיניים - צ'ייסר ריק ובתוכו מונחים קיסמי שיניים לא עטופים וחשופים כביום ייצורם, בשולחן ליד המלצרית אספה כמה מהשולחן והחזירה בחזרה לצ'ייסר כי הניחה שהסועדים לא השתמשו בהם, זה מה שקורה כשלא מגישים קיסמים שעטופים אחד אחד.

החשבון יצא 680 שקל ללא טיפ (השארנו 100 שקלים).

חשוב לציין שהמקום מפוצץ אנשים והמקום מכיל לפחות 300 מקומות (אם לא יותר).

לסיכום: אוכל בינוני עד גרוע, טעמים זכורים לי משנות ה-90 כשהייתי נער במקומות כמו אפרופו, נאפיס וכדומה...

לדעתי מקום כזה באיזור המרכז לא היה שורד אפילו חצי שנה, כמו שנאמר: "כל קוץ במדבר הוא פרח"

אין סיכוי שנחזור או נמליץ למישהו להגיע לשם.
גם לי הייתה חוויה גרועה שם
04/05/2016 | 15:17
214
הייתה לנו ארוחת חג מהעבודה שם לפני כמה שנים.
הושיבו אותנו בחוץ.
הכוסות לא היו ממש נקיים(או נוגבו אחרי השטיפה), או לא שבורים.
וכמה כוסות הוחלפו כמה פעמים.
גם היו זבובים שהתעקשו להתאבד בכוס של אחד מאיתנו שהיה משעשע.
מסביבנו הסתובבו כמה חתולים שנרא חולים.
ישבנו בשולחנות מרובעים של 12(אם אני לא טועה).
כשהגיע שלב המנה העיקרית, הביאו פלטת בשרים אחת לכל שולחן, ככה שכל אחד לקח חתיכה שהספיקה בערך ל-2 ביסים.
ואז חיכינו וחיכינו וחיכינו לעוד.
והצקנו להם ולקח המון זמן עד שקיבלנו עוד בשר.
חלק מהעובדים(כולל הבוס) התייאשו וחזרו למשרד בעוד שחלק התעקשו שהם לא מוכנים לעזור ארוחת חג רעבים.
מצטרפת לתחושותיך (לא זוכרת א העליתי בעבר חוו"ד על המקום).
04/05/2016 | 15:18
191
הגעתי אליו גם כן בגלל חברה שומרת כשרות.
המקום עצמו יפהפה אך בצהרי אותו יום כשהגענו היה רייק.
הכל היה סתמי ובעיניי לא זול בצמורה לאיכות.
לא מתכוונת לשוב או להמליץ.
כנראה שלשומרי הכשרות באיזור אין כ"כ הרבה ברירות או שמא הם פחות בררניים?
כמו שכתבת
04/05/2016 | 20:31
1
145
במדבר כל קוץ הוא פרח. כבר אכלתי במסעדות כשרות מצויינות, ולמה שאתה מתאר אין קשר לכשרות.

חבל שזו היתה חויית יום ההולדת שלכם.
הכשרות במרכז לא רעות בכלל ואפילו טובות מאוד
04/05/2016 | 23:11
109
ליליות, אונו, לנטריקוט שמתאוששת לאחרונה וכמובן DECA המעולה .
אבל המסעדות הנ״ל הן עולם אחר לעומת ספייס, כמו להשוות בין ג׳פאניקה לכתית
קיסמי שיניים לא עטופים מוחזרים מהשולחן לכוס?
04/05/2016 | 21:07
1
49
אף קיסם לא עטוף, הם מוגשים בתפזורת בתוך צ׳ייסר
04/05/2016 | 23:12
129
והמלצרית בשולחן ליד החזירה לכוס כי היו כמה קיסמים שנראו לה חדשים או שחשבה שנפלו מהכוס
נג'ימה ברעננה- פנינה קטנה ב רעננה
03/05/2016 | 16:03
14
355
רעננה לא ממש מלאה במסעדות שוות-בעיקר אפשר למצוא רשתות של בתי קפה שלרוב די מתבאסת לשבת שם כי כל הארוחות והמנות נראות פחות או יותר אותו הדבר.

אני זוכרת את נג'ימה עוד טרם המעבר שלי לארה"ב. נהגתי לפחות פעם בשבוע להגיע לשם לארוחת בוקר/צהריים/ערב (כשאת גננת ואין לך זמן לאכול -זה מה שקורה) ואני שכל כך בררנית נהניתי לנסות דברים שונים מהתפריט ופשוט התענגתי על כל ביס.

אתמול הלכתי לשם עם חמותי ולהפתעתי המקום היה ממש ריק, וחבל-ההפסד כולו של האנשים שלא נכנסו לאכול שם.

בעלת המקום לא רק שפנתה אלינו בחביבות אפילו זכרה אותי למרות שעברו שנתיים מאז שהייתי שם ואפילו זכרה שאני לא אוהבת בצל ושאני בעייתית באוכל - בעיני זה מקסים ומראה כמה היא משקיעה במקום ובאנשים וזה ממש ריגש אותי.

אני הזמנתי מנת קוסקוס צמחונית עם ירקות ומרק- המנה ענקית,הירקות המבושלים היו טעימים והמרק היה מרק צח טעים ומנחם בדיוק כמו שמרק אמור להיות.

חמותי הזמינה שניצל עם תוספת של סלט ירקות וצ'יפס.
אני טעמתי רק מהשניצל והצ'יפס:
הציפס היה קרנצ'י וטעים ומאוד והשניצל- שניצל דק וטעים. מגיע שניצל ענקי ועוד שניצל קטן לידו.

יחד עם ספרייט וכוס מים יצא לנו כ-88 ש"ח לא כולל טיפ.
אני וחמותי ממש נהנו מהארוחה הזו.

במהלך הארוחה לא היו עוד סועדים שישבו במסעדה אלא רק כאלה שנכנסו לקנות אוכל מוכן . אני די מופתעת כי בעבר היו יושבים שם המון ודווקא שיפצו ועשו את המסעדה מאוד יפה ומשופרת וגם השירות טוב ונעים. תוהה למה זה ככה שם ומקווה שזה היה רק משהו חד פעמי .
על הדיווח
03/05/2016 | 16:28
2
174
דווקא היו כאן כמה דיווחים על מקומות נחמדים ברעננה. אנסה לחפש לך אותם.
הנה שני דיווחים
03/05/2016 | 16:30
1
229
מעולה! תודה
03/05/2016 | 17:12
130
אני עושה הכל לא לאכול בבית פה
הקוסקוס שלהם מצוין
03/05/2016 | 18:21
1
199
אני מניחה שרבים כמוני מזמינים משם צהריים למשרד.
סופסוף קוסקוס אמיתי
03/05/2016 | 20:47
168
אני מזמינה מאיזה מקום ישראלי בניו יורק אבל זה ממש לא קרוב להיות כמו הקוסקוס שלהם.

נצל"ש, מחפשת המלצה למסעדה ברמה"ש
03/05/2016 | 22:20
5
129
עדיף קרוב לרחוב אוסישקין/סוקולוב ופתוח בשבת. תודה!
מבחינת הסגנון-משהו שמתאים לבוהריים/איטלקי
לעדנה יש בראנץ' בשישי. בדקי באתר שלהם אם גם בשבת.
03/05/2016 | 23:10
4
123
בכל מקרה, הם פתוחים בשבת וגם אם זה תפריט רגיל תמצאי מה לאכול שם. יש גם מנות איטלקיות. זה אמנם לא על סוקולוב/אוסישקין אבל מרחק הליכה מאוסישקין.
חוץ ממנה - אין משהו מיוחד בסוקולוב או אוסישקין. בתי קפה בעיקר.
רמת השרון  י ב ש ה  מבחינה קולינרית.
חשבתי על "עדנה" אבל החברה לא מעוניינת
04/05/2016 | 06:52
3
138
יש איזה בית קפה שהוא לא רחוק מהדואר ברמה"ש, ברח לי השם שלו...אולי מישהו יודע?
סיליה ורביבה?
04/05/2016 | 11:17
2
32
רביבה וסיליה! בדיוק
04/05/2016 | 17:10
1
111
שלחתי לה את הפרטים ונראה מה דעתה.
מסעדה נהדרת לטעמי- עשינו שם ארוחה של שבת חתן למשפחות הקרובות.
סיליה ורביבה לא רביבה וסיליה סיליה הייתה המייסדת
04/05/2016 | 18:37
125
והיא צירפה אליה את רביבה...כשסיליה עזבה השם נשאר. כמו לונדון וקירנבאום תיבדל סיליה לחיים ארוכים.
זו לא ממש מסעדה זה בית קפה עם מנות אוכל לכן לא הצעתי אותה בתגובה הראשונה.
ממש נהנית מארוחה עם חמותך?
04/05/2016 | 11:01
2
194
את בת מזל.
בהחלט
04/05/2016 | 17:11
1
161
לא סתם מנהלת את פורום "חמותי ואני" - יש לנו יחסים מעולים
אין סיבה שלא, אתן חולקות את אהבת חייכן
05/05/2016 | 12:27
22
שירשור ביקורות וכתבות מכלי התקשורת
02/05/2016 | 06:26
24
20
מסעדה חדשה בקיסריה
02/05/2016 | 06:32
1
155
אתמול פורסמה ב- YNET כתבה של תיקי גולן על המסעדה שתפתח בחלל ששימש את מסעדת "סזרינה" של השף מאיר אדוני בקיסריה, ולפניה את מסעדת אלבטרוס של השף איתי שלו.

בחודש יוני תפתח במקום מסעדה חדשה בשם "מריפוסה", שעליה יהיו מופקדים שלושה טבחים שהיו מראשי המטבח של מסעדת "מסה": יומי לוי, חביב משה, ומאיר אללוף.

מענין, לפני כ 3 חודשים בארוע טעימות יין פגשתי איש עסקים שספר
04/05/2016 | 18:00
93
על מסעדה שתפתח ברח הארבעה בתל אביב עם 3 השפים דלעיל ...
בכל מקרה מאיר אללוף החזיק את המטבח של מסה שנים רבות והוא מעולה ! משה חביב יצג את ישראל בתחרות סן פלגרינו לפני כ 3 שנים . הוא הכין את האוכל בארוע היין והיה טעים מאד
יש למה לצפות ...
מסעדות שהן גם מעדניות
02/05/2016 | 06:34
164
לין לוי ריכזה בכתבה ב- YNET רשימה של מסעדות שהן גם מעדניות / חנויות מזון.

התירוץ לכתבה היא הפתיחה של אגתה - המעדניה שנפתחת ברמת החיל.

מעדניה חדשה ומושקעת ברמת החייל - אגתה
02/05/2016 | 09:47
1
224
אם רמת המחירים מייצגת והמוצרים איכותיים
02/05/2016 | 10:26
190
מה שבהחלט עושה רושם כך, אז מדובר במקום מאוד מעניין.
ערן לאור (הארץ) על "הונג קונג דים סאם" (פורשי פורמה)
02/05/2016 | 11:08
6
237

מאחר ומדובר בתוכן בתשלום רצ"ב תמצית הביקורת (המוצלחת מאוד)

"
לטובת הביקורת הנוכחית, אין לנו אלא להיזכר בתקציר הפרקים הקודמים בעלילות הדים סאם באזור בן יהודה-אלנבי: לפני שלוש שנים נפתחה שם מזללת הכיסונים "פוראמה", שהביאה עמה ממסעדת-האם באשקלון סטנדרטים גבוהים של דים סאם מטוגנים, מאודים ומבושלים, בעבודת יד נהדרת. לא היתה התלהבות מוצדקת מזו. לפתע, לפני כמה חודשים, היא נסגרה לתקופה לא קצרה – הגרסאות נעו בין "שיפוצים" ובין "סכסוך בעלים" – וחזרה כעבור זמן מה עם שינויים קוסמטיים במקום ובתפריט, אבל בעיקר עם אוכל הרבה פחות טעים.
הרשמה - דלג
אוהבים את ״אוכל בעמידה״? רוצים לקבל כל טור של ערן לאור ישירות למייל, מיד עם פרסומו? לחצו על ״התראות במייל״, כאן למעלה בשורת השיתוף
כבר השלמנו עם האכזבה, עד שהגיע הטוויסט האחרון בסיפור. בשבוע שעבר נפתחה "הונג קונג דים סאם", מזללת כיסונים חדשה בניהולם של – הפתעה – המנהל והשף הקודמים של "פוראמה". עכשיו, מן הסתם, קל יותר לנחש מה עמד מאחורי התהפוכות הקודמות. וכאילו להוסיף שמן עמוק למדורה, ..."

ובהמשך:
מיהרנו לבדוק אם מנת הדגל, שנזנחה בגרסה החדשה-ישנה של "פוראמה", היגרה אל המתחרה. אכן: צ'אנג פאן, אטריות אורז רחבות ומאודות, במילוי של שרימפס/ירקות/בקר/עוף, שאני מכנה בחיבה "בלינ'צס אסייתי". הזמנו עם בקר (28 שקל) ונאבקנו בהנאה בדפי האטריות הרכים והחלקלקים, ששחו במעט סויה. בסוף נכנענו ופרסנו אותם לחתיכות עם סכין. אין במנה הזו הרבה מילוי, גם דפי האורז הם ניטרליים מטבעם, אבל מתרחשת שם איזו סינרגיה שהופכת את העניין ללהיט. וגם, אגב, לפוטנציאל אינסטגרם מובהק, דבר חשוב לא פחות בעת הזו. 
המשכנו עם שלישיית אגרולים במילוי קארי עוף (גם 28 שקל, מחירן של רוב המנות בתפריט), אופציה חדשה למיטב זכרוני. הגיעו שלושה אגרולים מטוגנים, לוהטים ופריכים, חפים משמן מיותר; המילוי - עוף קצוץ וצהבהב מקארי – היה טוב, עוקצני במידה והזכיר מעט סיגרים מרוקאיים במילוי בשר מתובל. מצד שני, אגרול דורש איזשהו מטבל, אבל הם לא ממש הסתדרו עם הרטבים האסייתיים שבנמצא – סויה, שמן צ'ילי חריף ורוטב חמוץ-מתוק ורדרד-זרחני. דרוש שם פיתרון יצירתי אחר, אולי בכיוון לימוני.
עברו כמה דקות טובות עד שהבנתי שהצפצופים שאני שומע בכל כמה רגעים לא מגיעים משעון יד דיגיטלי של סועד מבוגר כלשהו, כי אם מכיוון המטבח, שם מתזמנים במדויק את הכנת הכיסונים בכל מנה שמוזמנת. אין פלא, אם כך, שפלטת הדים סאם המאודים שהזמנו (40 שקל לשישה סוגים שונים) היתה מצוינת. בכל כיסון ניכרה עבודת יד עדינה וטעם מובחן ולא מסחרי של המילוי, בין אם היה זה עוף, חזיר, בקר או שרימפס. בלטו לטובה הכיסונים הפתוחים, סיו מאי, שמולאו בעוף ובבקר עסיסיים באופן שהזכיר קציצה. מנגד, לא התלהבנו מהכיסון המאודה הצמחוני, עם פטריות, אטריות זכוכית וגרעיני תירס, שלא הצליחו להפוך יחד למשהו מעניין. ..."
הוזמנה גם מנת ג'ונג – אורז דביק עם פטריות ואגוזים, עטוף בעלה לוטוס (40 שקל). ניקרנו בה תוך שאנחנו מחפשים שם תואר הולם עבורה, ובסוף סגרנו על "מוזרה". בתוך האורז הדביק הסתתרו מעט פטריות וערמונים, קצת גרגרי תירס וסוג של גרגרי חיטה. זה היה פשוט חסר טעם לחלוטין, כאילו המנה המתינה לאיזשהו רוטב ומשהו מוקפץ שיבואו מעליה ויגאלו אותה. במקום מוגשת גם גרסה עם עוף, אבל במחיר הזה שווה לוותר ופשוט להזמין עוד כיסונים, כי מהם אף פעם לא נמאס.

סוף סוף ביקורת על מקום חדש ומעניין - כבר התחלתי להתייאש
02/05/2016 | 11:11
1
78
זו לא הביקורת הראשונה על המקום
02/05/2016 | 15:26
175
נדמה לי שבשבוע שעבר כבר עלתה ביקורת.

בכל מקרה, מקום מסקרן שאני מקווה להגיע אליו בקרוב.
מעולה, בא לי על הבלינצ'ס
02/05/2016 | 11:53
51
סוף סוף אני נתקלת במשהו שמסביר מה קרה לפוראמה
04/05/2016 | 16:41
2
86
בדיוק הבן זוג נסע להביא משם TA השבוע (וגילה שיש משלוחים פתאום! )
ואיך שנכנס בדלת אמר - אני לא צופה גדולות הפעם. נראה לי שזה לא אותו דבר כמו לפני השיפוץ...

דווקא נכתב על זה לא מעט
05/05/2016 | 10:58
1
234
ועלו בפורום דיווחים על פוראמה אחרי השיפוץ ושינוי הבעלות.
אז איכשהו הצלחתי לפספס
05/05/2016 | 15:39
6
מסעדת בשר עממית תיפתח בחלל שאיכלס את שולחן ברוטשילד
02/05/2016 | 16:41
1
157
מעניין
02/05/2016 | 19:05
129
ומעניין מי ירים את הכפפה של המטבח. לדעתי חסר בשדרות רוטשילד מקום עם אוכל פשוט ולא יקר.
מסעדות פועלים ששווה להכיר
03/05/2016 | 14:37
123
ב- YNET ערכו כתבה ובה רשימה של מסעדות פועלים ששווה לדעתם להכיר.

חידשו לנו משהו?

פסטיבל אוכל חדש בחסות עיריית ת"א: תלאביב EAT.
03/05/2016 | 14:38
1
191
יצליח להחליף את טעם העיר?
03/05/2016 | 15:02
174
דף האירוע בפייסבוק https://www.facebook.com/events/1701182060155937/&...;
הישגים לשפים ישראלים לשעבר בפרסי האוסקר של האוכל
04/05/2016 | 09:07
91
רותם מימון מדווח בהארץ על פרסי ג'יימס בירד שחולקו לאחרונה בארה"ב.

מסעדת "שעיה" של אלון שעייה בניו אורלינס, זכתה בפרס המסעדה החדשה הטובה ביותר.  השפים מייקל סולומונוב ויותם אוטולנגי זכו בפרסים על ספרי האוכל שהוציאו השנה.

מסעדה חדשה בקריית אונו עם תפריט של סבינה ולדמן
04/05/2016 | 10:42
3
205
בומביקס מורי - מנות של דרך המשי. נשמע מעניין...

תפריט הרצה
04/05/2016 | 11:20
2
207
פורסם בפייסבוק של קפה זליק שהם הבעלים של המסעדה החדשה.
מצורפת תמונת התפריט.
מה זה ממרח גוממה? במנה של הבאן בורגר
04/05/2016 | 11:36
139
מחווה לגומא השותף שלה לנבחרת במשחקי השף? :)
בומביקס מורי ? ממש התאמצו עם השם
04/05/2016 | 13:51
143
למה לא סתם תולעת משי ?בתור תפריט הרצה לא ממש חסו עם המחירים, למרות שכמובן הם פחות או יותר מייצגים את הז'אנר והמרכז, מה גם שקפה זליק בפני עצמו הוא לא מקום זול במיוחד. בכל מקרה הצלחות, תפריט פרי הגייתה של ולדמן הופך להיות סוג של "שם דבר" במדיה בשנים האחרונות ובטח עם הופעתה בטלויזייה יש לעניין הזה אפילו עוד משמעות, לכאורה..
הודי, יפני, איראני, ערבי, בשביל כל כך מעט מנות, מישהו בהחלט חשב הרבה על פיוז'ן אסיאתי מזרח תיכוני קצת משמשי כזה, הקיצר, רק הצלחות..
מסעדה חדשה גם בירושלים - אנה - איטלקית כשרה
04/05/2016 | 11:33
1
148
התפריט והייעוץ הקולינרי של מושיקו גמליאלי השף של מונא:

היום כולם יועצים מגניב
04/05/2016 | 13:54
113
כבר לא משנה מי מבשל במטבח, עקרוני מי יעץ " 
המנזר - אולי אוכל הפאבים/ברים הכי טוב היום בת"א
03/05/2016 | 19:40
10
399
כבר הרבה זמן אני זומם על האוכל של המנזר, הפאב/בר/גסטרופאב או איך שלא יגדירו אותו, שיושב בפינת הלל הזקן וגדרה בפאתי שוק הכרמל. המקום הוא מוסד מקומי ותיק אבל איכשהו עד לאחרונה לא יצא לי להיות בו (לבושתי).
קראתי גם כאן בפורום וגם במקומות נוספים המלצות. בכתבה ממרץ האחרון בטיים אאוט כתבו על תפריט האוכל המורחב שהתחילו להגיש שם, תחת ידיהם של 2 שפים/טבחים חדשים, אלעד שמש ואיציק כהן, שנכנסו למטבח לא מזמן לצידו של הבעלים הותיק - ליאור הרגיל. זה עוד יותר עורר את רצוני לקפוץ לביקור.

באפריל האחרון יצא לי סוף סוף לבקר, פעמיים, אחרי או לפני שיטוטי הצטיידות בשוק הכרמל. פעם אחת בשישי בצהריים. פעם שנייה ביום חמישי שעבר שהיה ערב פסח שני. 

המקום עצמו מאד פשוט ובסיסי. קצת ישן, קצת מוזנח ולא מושקע, אבל מגניב. מקום עם אווירה. גם הקהל שבפעמיים שישבתי מילא את חללי הבר הוא מגוון ביותר. צעירים, מבוגרים כרסתנים, תיירים, היפסטרים. בליל תל אביבי כהלכתו. 
בשתי הפעמים ישבתי על הבר הפנימי. תפריט האוכל כלל 15 מנות בשתי הארוחות, אבל היו כמה שינויים בין התפריטים. יש להניח שיש שם שינויים די תכופים במנות כאלה ואחרות, בתלות בחומרי הגלם הזמינים.

התפריט כולל בשרים כבושים, חלקי פנים, דגים כבושים ונאים, פירות ים, בשר חזיר על חלקיו. בקיצור - אוכל hardcore. לא מחפשים כאן להיות מעודנים או מתחנפי חך. משתמשים בחומרי גלם לא שגרתיים כמו לשון בקר, לחי חזיר, כבד טלה, מוח טלה וכו'. בעיניי זה עונג, אבל אלה בהחלט לא חומרי גלם שהם קונצנזוס. עלות המנות סבירה לגמרי בעיניי: נעה בין 40 ומשהו ל-60 ומשהו ש"ח. 
ראוי לציין גם את מחירי הבירות. בהחלט סבירים מאד ביחס לממוצע. 

אז זה מה שנכנס לפי ב-2 הביקורים:
- מוח טלה צרוב, קרם חצילים וביצי עין. בעיניי מנת ברים אידאלית. 45 ש"ח. מנה מצוינת. מוח צרוב כמו שצריך. תיבול מדויק ושילוב טוב של כל המרכיבים. נכחה שם גם פרוסת חלה שיהיה עם מה לנגב (תכלס היה צריך 2 פרוסות). סה"כ אחלה.

- קורנביף של לשון כבושה על סלט סלק וקרם פרש. 50 ש"ח. מנה עוד יותר טובה מהראשונה. לשון נימוחה, עדינה וטעימה. סלט מרענן ומתובל נהדר שכלל גם אנדיב אדום טרי וקראנצ'י. קרם פרש שעידן מצד אחד וחרדל מעולה שנתת פאנץ' מצד שני. אפילו הצלפים שהיו כאן לא קלקלו והשתלבו מצוין. פשוט מנה מעולה.

- תמנונים, צ'וריסו, בייבי תפו"א בציר תמנונים (58 ש"ח). מנת התמנונים היא שילוב קלאסי ספרדי של צ'וריסו פיקנטית עם פירות ים. מנה נהדרת, אין מה לומר. התמנון הוכן בדיוק כמו שצריך, היה רך והתמסר יפה למזלג שלי. הצ'וריסו היו מעולות ומלאות טעם. הציר שלהערכתי הכיל לא מעט חמאה (כמו שצריך) היה חד טעמים ומשובח. חסר לי הפעם רק לחם לנגב את שארית הרוטב.

- לזניה דגים מעושנים (58 ש"ח). מנה טובה מאד אף היא. המינוס הקטן היה שהיא בילתה אולי 2-3 דקות יותר מדי בתנור והתחתית שלה הייתה קצת אובר דאן ודרשה מאמץ קל בחיתוכה, אבל המכלול היה טעים ביותר. תיבול מעולה. גבינות טובות, חציל טוב, רוטב עגבניות טוב (במינון קטן יחסית). הדגים כאן היו סלמון ופורל מעושן שהשתלבו טוב מאד עם טעמי הפסטה והגבינות (או הבשמל). אחלה לזניה. מקורית ולא שגרתית במסעדותינו. סלט העלים הפשוט שהונח לצידה היה בדיוק מה שצריך כתוספת למנה כזו. סלט רענן וקליל עם עלים טריים, וויניגרט פשוט וטוב של שמן זית ולימון. 

בקיצור, כמו שאפשר להבין נהניתי מאד בשני ביקוריי. פשוט אחלה מקום. זה מקום לחלוטין לא מתיימר ולא מתאמץ, שבהפוך על הפוך הוא כנראה אחד הכי מגניבים בעיר, למרות חוסר המאמץ. זה לטעמי סוד קסמו. זה והאוכל - כנראה אוכל הפאבים הכי טוב היום בנמצא. אוכל טעים ביותר, עשוי היטב, עם שימוש בחומרי גלם טריים וטובים. נראה לי שהמקום יהפוך לאחד הפייבוריטים שלי בעיר, בטח כשאני בסביבה של שוק הכרמל. 

פירוט מורחב, עוד תמונות וגם כמה וכמה וכמה מילים על השכנים של המנזר בפינת הלל הזקן וגדרה (גדרה 26 ודה באן) אצלי בבלוג:

הרבה זמן לא ביקרתי במנזר
03/05/2016 | 20:20
184
וכל דיווח כזה על תפריט האוכל החדש רק מוסיף לחשק

מקווה שבקרוב אצליח להגיע לשם לארוחה כמו שצריך.
תענוג !
03/05/2016 | 21:06
145
פשוט כיף של אוכל וכיף של מקום.
כיף לשמוע
04/05/2016 | 00:51
5
227
אחרי 3.5 ימים של אוכל בינוני עד מחפיר ברומא, הדבר הראשון שאמרתי לאשתי לקראת הנחיתה זה "אולי נקפוץ למנזר?" והיא ענתה "כבר בדקתי את התפריט בפייסבוק".
ככה אתה יודע שהתחתנת טוב..

שווה להזכיר גם שמדובר בחצי גולדסטאר הכי זול במרכז ת"א ביי פאר (21 שקלים). מקווה שהצלחתי לעזור קצת להחזיר את המנזר לתודעה הפורומית ושימשיכו להשקיע שם באוכל, כי תמיד הכל קל לחזור לטוסטים (לא שהטוסט שם רע).
אוייש - לאכול רע ברומא זה כמו לדרוך על מוקש במדרכות העיר
04/05/2016 | 06:48
4
205
שניהם ניתנים למניעה כשנזהרים.
אהבתי את אמת הבוחן לנישואים נכונים.
הפתרון ברומא
04/05/2016 | 07:04
3
223
הוא פנסיון מלא אצל רוסיולי. לא מצאתי עדיין סיבה לעשות שם משהו אחר.
קומדיה של טעויות מנעה מאיתנו את זה
04/05/2016 | 10:42
2
189
ביום האחרון ברומא, שבו תכננו להתנחל אצל רוסיולי (או רושיולי? לא הבנתי עדיין) נגמרה בפסטה הגרועה ביותר שאכלתי בחיי באיזה ״מוסד״ רומאי בשם לה קמפנה.

המקום הטוב היחיד שאכלנו בטיול היה ב-emma, שהיא מסעדה-פיצריה שלפי הבנתי נפתחה על ידי רוסיולי, כך שהתכנית הזו נשמעת לי דיי סבירה.

רושולי. sci = ש. אני ממליצה גם על Armando al Pantheon
04/05/2016 | 13:07
44
רושולי, אכן
04/05/2016 | 14:09
104
וכל השימושים בו טובים, החל מגבינות ובשרים ועד ארוחה שלמה (ואני לא יכול להגיד שניסיתי פסטה קרבונרה בכל מקום שמתיימר לכתר, אבל יפתיע אותי אם יש מישהו שמגיש גירסה טובה יותר)
מסכים איתך לגמריי
04/05/2016 | 11:41
160
התפריט שלהם בימי שישי תמיד גורם לי להזיל ריר רק מלקרוא אותו...
אכלתי שם עסקית של אמצע השבוע לפני איזה חודש והיא הייתה גם משתלמת וגם טעימה מאוד, עם חומרי גלם טובים שזכו לטיפול אפילו טוב יותר. הפאטה דה קאמפן שאכלתי שם היה ממש נהדר.

אגב מנות לשון... בנתיים הטובה ביותר שאכלתי, נמצאת ב-25m. מאוד ממליץ
נשמע מצוין
04/05/2016 | 14:51
115
רשימת ההמלצות כבר ארוכה מדי, צריך לעשות בדיקה עצמית למקום.
ביקורת: העסקית של המזללה
03/05/2016 | 10:39
10
483
נתחיל בעובדה ידועה מראש: מאיר אדוני יודע להכין אוכל טוב וטעים ששובה את העין. כל השאר מבחינתי הוא תפאורה. לעיתים היא נדרשת ולעיתים היא מיותרת. הלחם עדיין קראנצ'י, רך וסופג בגאווה כל מטבל שיונח לצדו. המטבלים (במיוחד איולי הפלפלים) עדיין חלומיים. חומרי הגלם טובים, המלצרים נחמדים ושירותיים, אבל הדבר הכי חשוב הוא שהכל עומד בציפיות, מבחינתי לפחות, והייתי רוצה להאמין שיש לי דרישות קולינריות גבוהות.

תפריט העסקית של המזללה מוגש בשני אופנים: מזללה "אקספרס" המציעה אפשרויות של שלוש מנות בתוספת ללחם האלמותי, במחיר של 63 ש"ח בלבד (תוספת של 19 ש"ח לכל מאזט). האופציה השנייה קצת יותר מגוונת, מאפשר לבחור בין שלושה מאזטים לראשונות, כוללת את הלחם ונותנת אפשרויות רבות לעיקרית במחיר המנה העיקרית (בין 85 ש"ח ל- 147 ש"ח). הקינוחים מוגשים במחיר קבוע של 40 ש"ח ואפשר אפילו לגוון עם קוקטייל היום או כוס יין ב- 27 ש"ח.

לראשונות הזמנו שנינו את "מזרח תיכון" - לבנה כבשים, עדשים שחורות, בצל ירוק, ויניגרט חציל, סומק, טחינה הר ברכה ועשבים ירוקים. לאחר כיסוח שני סבבי לחם, וניגוב שאריות הלבנה שנותרה בצלחת, עברנו לעיקריות. אני הזמנתי "פילה של אביב" - פילה בקר, קרם תאנים ואספרסו, בליני ממולא בקרם כבד, אגוזי לוז, בצל שאלוט מקורמל, רוטב דמי גלאס מצומצם ודובדבן אמרנה לסיום. זו הייתה מנה יפה, מכובדת, עם טעמים עזים של מתיקות. מי שלא אוהב מתוק כנראה שייחרד מהמנה הזאת, אבל עבורי היא הייתה מושלמת. סך הכל, לא היו תלונות בגזרה והמנה חוסלה עד תום. נותר לי מקום בבטן כדי לטעום את העסקית השנייה שלנו - "ביף אסיאתי" - סקלופיני עגל, אטריות יפניות, אצות היג'קי, פטריות שיאטקי, בצל ירוק, חסה מעושנת, בוטנים, רוטב צדפות עם דבש וקרם פרש. הסקלופיני היה רך ועם טעם מעושן נעים בפה, האטריות חלקלקות ורכות, האצות היו לעיסות והוסיפו מרקם מעניין. נכון, שתי המנות היו יקרות יותר בתפריט העסקית (147 ו- 137 ש"ח בהתאמה) אך לדעתי לחלוטין שוות את זה.

לקינוח לקחנו מנה הנקראת  "מזרח תיכון חדש" - מנה שעברה ייבוא ישיר מכתית למזללה. היא כללה קרם סולת ובהרט, קרמבל יוגורט, קומפוט תותים, סורבה תפוזי דם, זעתר, שמן זית, אבקת יוגורט ובזיליקום תאילנדי. קשה לי לתאר מנה שכזאת במילים, כי כמו בכל המנות הטובות, ישנם מיליון טעמים שהתפוצצו לי בפה בו זמנית. היא הייתה נהדרת ובעיקר מפתיעה. לצדה הגיע קינוח נוסף שנותר גלמוד "אמוציות מתוקות" עם אקלרי פיסטוק, קרם שוקולד וקרמל, אגוזי לוז והל וקציפת שוקולד מריר. הוא היה יותר מדי שוקולדי ולחלוטין סתר את הטעם שעבר על הלשון שלנו זה עתה מהקינוח הקודם. מסיבה זו הוא הוחזר למטבח ולא נאכל. מסתבר שגם דברים כאלה קורים לפעמים.

העסקית של המזללה לא מאכזבת בשום צורה והיא מומלצת בחום לכל מי שמבין באוכל ומוכן לשלם עליו מעט יותר מעסקית סטנדרטית. האמינו לי, זה יהיה שווה את זה.

בערב הפילה מוגש במחיר של העסקית
03/05/2016 | 23:14
1
251
אמנם מה שאכלתי היה טעים, אבל הוגש 2 דרגות עשייה מעל שהוזמן, והיה מיניאטורי לחלוטין, כאשר באותו מחיר, ניתן היה להוסיף בצד תוספת יותר משמעותית משלושה בליניים קטנטנים עם כבד עוף.

המזרח תיכון חדש אכן מרשימה מאוד.

אצלי ביקשתי מדיום והגיע מדיום
04/05/2016 | 11:51
132
מבאס לקבל דרגת צלייה שונה ממה שהוזמן

והמזרח תיכון החדש... פפפףף. קינוח נפלא.
אני לא מצליחה להתחבר לסגנון של אדוני
04/05/2016 | 07:47
1
228
אני בטוחה שהאוכל מאוד טעים אבל כל פעם שאני קוראת ממה מורכבת מנה שלו זה לא נראה לי מתחבר...
זה בדיוק היופי
04/05/2016 | 11:52
153
לקחת מרכיבים שלא נראה שמסתדרים ולשלב אותם ולגרום להרמוניה.
אגב ולא קשור: אכלנו אתמול בדוק, מנה של גבינה קשה עם חלת דבש וזעתר בר והיא הייתה מושלמת, וגם קינוח עם סורבה זעתר היה פשוט מטורף באפקט שלו (מלוח ליד מתוק). מומלץ!
השף של המזללה הוא אסף שטרן
04/05/2016 | 09:04
1
246
מאיר אדוני נכנס למטבח של המזללה לבשל מדי פעם, אבל השף הוא אסף שטרן.
הם מרכיבים את התפריטים והמנות יחד.
טוב לדעת, ותודה!
04/05/2016 | 11:53
42
תודה על הביקורת
04/05/2016 | 13:43
1
184
אכן עושה רושם שאסף שטרן הוא הדמות המובילה והקובעת שם וראוייה לאיזכור, אני גם די בטוח שמר אדוני בכיף נותן לו את המושכות שם באופן מלא.
 הקינוח הנוסף הגיע כצ'ופר עם מנת הקינוח שהזמנתם ? אם כך אשריכם, לי לא יצא שם אף פעם, למעשה בשום מקום למיטב זיכרוני, אבל ממש לא מתלונן, פשוט מזכיר את המנה בהקשר הנקודה המעניינת שהחזרתם אותה בלי לאכול.. אין לטעמי כזה דבר שוקולדי מידי, והאמת שנשמע מעט מוזר להחזיר מנה (לבטח אם הגיע כצ'ופר) כדי שלא תסתור לכאורה טעמה של מנה אחרת ? באמת רציניים אתם ודי חבל, כי במיזללה ובכתית משתמשים בשוקולד די איכותי וזו הזדמנות לא רעה להיתקל בכזה.. 
כן, הגיע לצד המזרח תיכון חדש
04/05/2016 | 14:37
142
וזה הפתיע גם אותי... היא נראתה מאוד מושכת ויפה, ואני דווקא לא חשבתי שהמזרח תיכון חדש יעיף אותי, והוא היה פשוט -א-ד-י-ר-. אדיר עד כדי שלא יכולתי להרוס את זה בטעם נוסף. אני יודעת, נשמע מוזר.. 
בכל מקרה יצאנו מפוצצים מהארוחה וביחס לתשלום של 350 בערך כמדומני, זה ממש משתלם לעסקית כזאת.
תודה על הדיווח
04/05/2016 | 14:39
1
147
עושה חשק לבקר שם
04/05/2016 | 16:47
12
אז מה אכלתם בסוף השבוע הארוך?
01/05/2016 | 07:13
55
272
המשך>>
שישקו בקצרה
03/05/2016 | 08:36
6
315
חודש מאי עמוס ימי הולדת אצלנו בקרב החברים, במיוחד נוכח העבודה שהשבוע אחד החברים הכי טובים של הבחור, אחותו ואני חוגגים. כחלק מהחגיגות הוחלט להפתיע את אותו חבר טוב בערב עם חברים בשישקו - חמארה בולגרית.
הרבה זמן לא ביקרתי במקום אבל זכרתי את האוכל כטעים ואת האווירה כיפית.

ישבנו בחוץ בשולחן שהשקיף על התאילנדית בהר סיני - התברר לנו בדיוק השבוע שהם החליטו להתחיל לקחת הזמנות (לשני סבבים ללא התגמשות) ואפילו נצפו שני שפים מוכרים בקרב המבלים במקום. שלא תטעו, עדיין היה תור במקום.

מרבית החברים שתו סוגי בירות שונים, אני שתיתי פאולנר. הוזמנו הרבה מנות מסביב, ממה שטעמתי - איקרה נהדרת, הקבבים החריפים מוצלחים מאוד, החלה של אהרלה טובה מאוד - היא הוזמנה משהו כמו 5 פעמים, שתי חלות קטנות וממכרות, והפנה (כדורי גבינה מטוגנים עם רוטב עגבניות) היו אחלה נשנוש. לא התעסקתי עם החשבון אז אין לי מושג כמה שילמנו אבל כל המנות סביב 40 שקלים.

יכולה לומר שלכאורה המנות נראות קטנות מדי אבל לחלוטין מספיקות. צלחת איקרה עם חלה יכולה להשביע בהחלט. חברה אחרת עשתה את אותו הטריק עם סלט החצילים שלהם. התלונה היחידה שלי על האיקרה הייתה שהגיע עם מעט מדי בצל.

בשורה התחתונה - כיף כיף של מקום.
השישקו הוא יופי של מקום בעיני
03/05/2016 | 09:00
152
הייתי שם פעמיים בחגיגות יום הולדת, ותמיד שמח ונדיב שם.

המנות נראות קטנות, אבל הן לא באמת קטנות. כמו שכתבת, אפשר להזמין שתי מנות ולשבוע לגמרי. האלכוהול טוב, והאווירה מצויינת.

איכשהו הם תמיד עברו אצלי מתחת לרדאר...
03/05/2016 | 09:00
2
164
לא יודע למה...
חמארה בולגרית שמחה עם מחירים לא גבוהים דווקא נשמע כמו מתכון לערב בכיף...
לפחות לפי התפריט באתר שלהם מחירי המנות הם בטווחים של 10 ש"ח, 19 ש"ח, 25 ש"ח, 28 ש"ח, 31 ש"ח ומיוחדים ב-49 ש"ח. אם אלה המחירים היום, זה נחשב ממש נמוך ביחס לממוצע התל אביבי. 
התפריט לא מעודכן
03/05/2016 | 09:03
163
והמחירים מעט יותר גבוהים, לדעתי שילמנו 32 שח על האיקרה. לא זוכרת בנוגע לשאר.
בני משפחה שלי מבלים שם הרבה
03/05/2016 | 11:05
133
יש לנו קרוב משפחה שעובד בשישקו כברמן, ואיכשהו זה הפך למקום מפגש של בני המשפחה התל-אביבים (צעירים ממני, כמובן).

לטענתם, זה אחד המקומות השמחים והלא יקרים בעיר.
דרך אגב, כל המתחם התפתח יפה
03/05/2016 | 14:43
1
153
עד כדי כך יפה, שבמגרש החניה שם העלו את המחיר ל- 40 ש"ח
באופן כללי מחירי החניה בעיר הם שערוריה
03/05/2016 | 18:33
132
ואם לא היה לנו את תו החנייה השווה בעיר בשילוב הנחה מאוד משמעותית בחניוני אחוזות החוף כתושבי תל אביב, כנראה הייתי מאוד ממורמרת.
**קפריסין**
01/05/2016 | 19:24
23
346
חזרתי היום מביקור אצל ההורים בקפריסין עם אחי ובן הדוד בן התשע. לצערי הקולינריה היתה חלק משני בכל הסיפור בשל אילוצים כמו כשרות (רגילה+ פסח) וילדים. רוב הזמן הוקדש לים, בריכה, קריאת ספרים וסיום פרזנטציה להצגת מחקר שערכנו וכמובן נדחתה לרגע האחרון :)
רוב הזמן שהינו בלימסול חוץ מיום אחד בניקוסיה.

בלימסול אכלנו בעיקר אוכל סתמי. למעט שתי מסעדות לא רעות: 
** Shakespear Pub- פאב בריטי שנמצא ממש מול הדירה. כשהגענו היה מלא בבריטים, מיקס של תיירים ופנסיונרים שגרים בעיר. בדיוק שודר חצי גמר ליגת האלופות והיתה אווירה שמחה אך לא רעשנית מדי. 
ציפיתי לאוכל פאבים טיפוסי ואכן התפריט גדול למדי וכולל מנות בריטיות טיפוסיות אך להפתעתי היה בתפריט חלק לא קטן שמוקדש למטבח ההודי. מת על המטבח ההודי ולכן לא יכלתי שלא לטעום למרות הצפיות לא היו גבוהות. 
היה מעט קר לכן הזמנו שני מרקים- ירקות ובשר לאחי שדווח  כטוב ועשיר בבשר, ובטטה בשבילי שהיה כבד מהמרקי בטטה שאני מכיר מהארץ, נראה היה שהתשמשו בציר עוף או בקר בעל טעם מאד דומיננטי והרבה שמנת. היה טעים אבל לא יכלתי לסיים את הכל. 
סלט יווני- ירקות טריים, פטה טובה, שמן זית מעולה, קלמטה וצלפים. כמה פשוט ככה טעים. 
לעיקריות- צ'יקן קארי לאחי, מסאמן צמחוני לאמא וצ'יקן טיקה מסאלה בשבילי מהסקשן ההודי. בנוסף ריב איי סטייק עם ביצת עין מעל לילד. 
כל המנות ההודיות היו מעולות! במיוחד הטיקה מסאלה והקארי. הרוטב ארומטי ועשיר, הטעמים מאוזנים וניכר שמישהו שם במטבח בעל יד טובה. המסמאן קארי הצמחוני היה לטעמי מעט פחות טוב, אבל אני פחות אוהב את המסטאמן באופן כללי. 
הדבר היחיד שהייתי משנה הוא צורת ההגשה. המנות הוגשו על תלולית גבוהה של אורז לבן. אני מעדיף את הגשת האורז בנפרד ולווסת בעצמי את הכמויות אבל לא אהיה קטנוני.. 
כל המנות הגיעו מלוות בסלט הודי ע"פ התפריט שכלל בצל עגבניות והמון כוסברה בתיבול לימון ופרוסות צ'ילי- סלט טרי מרענן ומלווה מצויין לרטבים הדי כבדים האלה. 
הסטייק גם הוא הפתיע- 250 גרם של סטייק בעל טעם מובהק של בשר עשוי בדיוק במידה המבוקשת M. 
המחירים סבירים מאוד. 
לסיכום: פאב מסעדה חביבים מאוד עם אוכל מפתיע!

** Mezze Taverna Restaurant- מסעדה שקיימת די הרבה שנים ומגישה אוכל מאכלים אוכל קפריסאי יווני לא רע. 
לקחנו די הרבה מזה (MEZZE)-  טחינה שהיתה מאוד לימונית בשונה מבארץ, חלומי מטוגנת שהיתה טעימה, צזיקי, חומוס במרקם גס וטעם מאוד שונה מאצלנו מזכיר קצת חומוס מקופסת שימורים, ושרימפס סאגאנקי- 5 קינג שרימפס מבושלים בפטה, עגבניות ואוזו. 
כולנו לקחנו דגים- 3 סי באס על הגריל, דג חרב בגריל ותמנון על הגריל. 
הבסים היו גדולים הגיעו פתוחים והיו פשוט מעולים. טריים-טריים כאילו דגו אותם לפני חצי שעה וטופלו נכון. לא היה צריך יותר מקצת לימון והם היו מושלמים. 
דג החרב הגיע כסטייק גדול שבושל ברוטב חמאה ושומר. הרוטב היה טעים והחמיא לדג. פחות התלהבתי מהדג עצמו. לדעתי זו פעם ראשונה שאני טועם דג חרב. 
מנת התמנון התגלתה כמנה גדולה, הטיפול בתמנון היה טוב אבל קצת מינימליסטי ללא שום דבר מלהיב ושיעמם אחרי מספר ביסים. 
כל המנות לוו בצ'יפס טעים שנחתכך במקום וירקות על הגריל. 
לקינוח הזמנו פודינג תפוזים, יוגורט עם דבש ושקדים מרוסקים וגלידה לילד. 
הגלידה גלידה תעשייתית רגילה, היוגורט והפודינג היו טעימים, לא משהו יוצא דופן אבל היוו סיום נחמד לארוחה טובה. 
מחירים סבירים כ- 40 אירו לאדם כולל שתיה ויין.

** Coya- או "כשסושי סמבה פוגש את שגב". 
הגענו למסעדה בעקבות המלצה של קולגה של ההורים. 
מיד הרגשנו כמו בארץ. מסעדת פיוז'ן יפני-פרואני בבר-מסעדה בסגנון ה"סוהו" עם תפריט בעובי של ספר רק שבנוסף יש אפשרות לעשן נרגילה. החלטנו להשאר למרות כל תמרורי האזהרה. איזו טעות. 
הזמנו לראשונות שתי מנות סביצ'ה, צ'יפה וסי באס, כנפי עוף ברוטב ברביקיו יפאני וסלט עלים עם כמה כדורי גבינה. 
שתי מנות הסביצ'ה נטעמו אותו דבר ומעט הדגים שהיו הוטבעו באותו רוטב דומיננטי. אף אחד לא אכל יותר משני ביסים מהמנות. 
כנפי העוף היו כנפי עוף בברביקיו. לא יודע איפה נכנס הקטע היפני פה אבל זה עוד היה סביר. כנ"ל הסלט שעזר להעביר את טעם הסביצ'ה. 
לעיקריות רול פוטומאק לאמא,מנת ספיישל שכללה 26 חתיכות סושי מסוגים שונים לאח הרעב, לאבא חצי עוף מפורק מעצמות מושרה בתבלינים קאריביים חריפים, לילד המבורגר וצ'יפס ולי AJI GALLINA, מנה פרואנית שאני חולפ עליה לפעמים בלילות 
האוכל היה פשוט לא טוב. סושי ברמת הסושיות הזולות בארץ שאפיל מגיע באותה סירה מקושקשת.  חייתי בפרו 7 חודשים והאוכל הפרואני שהוגש היה....המילה המתאימה ביותר שמצאתי היא "דהוי". 
ההמבורגר היה סביר וזו היתה הצלחה כבירה באותו ערב. 
הזמנו כמה קינוחים אבל לקח להם יותר מחצי שעה להגיע למרות שהמסעדה היתה כמעט ריקה, אז ביטלנו ולא חוייבנו עליהם. הלכנו לאכול גלידה בהאגן דאז (מעולה)
לפחות הפיסקו סאוור היה טעים :)
המחירים מחירי ישראל כ- 40 יורו לא כולל קינוחים. 
לסיכום, כל מה שאני מנסה להמנע ממנו בארץ קיבלתי במסעדה הכי ישראלית בלימסול. לוותר. 

ניקוסיה: 
Piasta Gourounaki- המלצה חמה!
מסעדת הבית של ההורים (ומסתבר של הרבה אחרים), ממוקמת בלב העיר העתיקה של ניקוסיה עשרות מטרים בלבד ממעבר הגבול לדרה עם קפריסין התורכית. 
זוהי בעצם סופלקרייה שלפי האצר שלה חרתה על דגלה הגשת בשר איכותי ובנדיבות במחירים שווים לכל כיס. ובאמת, המחירים פה פשוט מצחיקים. 
שמענו הרבה מההורים על המקום ובעיקר על מנת הדגל חצי קילו צלעות כבש. 
המסעדה מעוצבת בסגנון מודרני, מרווחת ונעימה מאוד. על השולחן מונחת מבעוד מועד צלחת עם חתיכות לחם אפוי וקערת שמן זית. כבר התחלה טובה. 
כשהמלצר הגיע לקחת הזמנה הוא הודיע שבעקבות חג הפסחא יש ביקוש אדיר ובעקבותיו חוסר בבשר כבש בכל קפריסין ולכן אין צלעות כבש. 
לא אמרנו כלום, רק אמרנו שנצטרך עוד כמה דקות כי כמה מאיתנו תכננו להזמין את המנה. כנראה שהוא חש באכזבה שפקדה אותנו כי לאחר שתי דקות יצא אלינו השף שהוא אחד הבעלים והתנצל עמוקותעל החוסר. הוא נשאר לעמוד ולדבר איתנו ארוכות והסביר לנו שבעקבות הביקוש לבשר כבש בחג שחל היום (ראשון), האיכרים שומרים את הכבשים והטלאים בשבועות לפני החג ומאכילים אותם על מנת שיישחטו בימים לפני החג ויימכרו במחירי שיא. לדבריו זה קורה גם בתחום הירקות. הוקל לנו לשמוע שדברים כאלו קורים לא רק בארצנו הקטנטונת וניחמנו אותו בזה שאצלנו המדינה פותחת לאחרונה את השוק לייבוא כך שאין חוסרים משמעותיים אך החקלאות גוססת ואיכות הפרודוקטים יורדת דרסטית. אבי היה חקלאי וגם לי יש קשר חזק לתחום (עדיין יש לנו מטעים) וכך המשכנו לדבר על ההבדלים בין החקלאות הישראלית לקפריסאית.
לבסוף הוא אמר שבגלל שמצאנו חן בעיניו הוא יוציא לנו שתי מנות צלעות ששמר לארוחת צוות שעתידה היתה להתקיים באותו לילה אחרי הסרוויס. הרגשנו קצת נבוכים אבל הוא התעקש .
בנוסף הזמנו שתי מנות סופלאקי כבש, עוד מנת גיארטלו קבב- קציצות מוארכות מונחות על פיתה ומכוסות ביוגורט ורוטב עגבניות חם ופיקנטי., וקבב פוליטיקו- אותן קציצות ללא שמיכת היוגורט ורוטב העגבניות. 
לחיזוק הזמנו סלט יווני, טחינה, גבינה מתובלת ספייסית, צזיקי, ועוד כמה מטבלים. 
כל המנות מגיעות עם צ'יפס ביתי וירקות על הגריל. 
הסופלאקי היה מצויין, הקבבים היו עשויים מיולה והיו עסיסיים והיו דומים מאוד לקבב התורכי ולא לבולגרי. גולת הכותרת היו הצלעות- חצי קילו צלעות אלוהיות, מידת עשיה מושלמת, מינון נכון של שומן ושכמוהן אכלתי רק פעמיים, פעם אחת ברפאל ופעם שניה צלעות שנקנו מקצב בשפרעם ע"י חבר ללימודים. 
גם הציפס והירקות היו טובים (מתברר שהם מתים על שורש לוטוס בגריל- לדעתי די חסר טעם).
לקינוח קיבלנו מנות אישיות של מלבי- די דומה לגרסה שלנו אך לדעתי עשוי מחלב מן החי ולא חלב שקדים. היה פחות מתוק משלנו, אני אהבתי.

* המשך דיווח
01/05/2016 | 19:52
10
219
קיבלנו ע"ח הבית כוסיות ציפורו שזה סוג של ברנדי יווני. די טעים ויורד טוב בגרון.
החשבון ל-5 אשים היה סביב 60 יורו. זו לא בדיחה. להזכירכם בין היתר 1 ק"ג צלעות כבש. 
ביציאה מהמסעדה לא יכלתי שלא לתהות איך זה שנדיבות, אהבה למקצוע ולאירוח כל כך נפוצים פה, ומה השתבש אצלנו השכנים ממזרח..
* כעת כשחיפשתי את התפריט ברשת לצורך הדיווח גיליתי שהם מדורגים במקום הראשון בניקוסיה. לא יודע אם זו המסעדה הטובה ביותר בעיר, אבל היא ללא ספק סופר טעימה ובעיקר נדיבה ומזמינה. מומלץ. 
מצ"ב צילום של התפריט מהרשת.

* מצטער על ההודעה הארוכה, ניסתי לערוך ולרווח ונמחק לי רוב הטקסט אז כתבתי שוב בזריזות והבנתי שכדאי לא לעצבן את תפוז 
תודה על הדיווחים הנהדרים
01/05/2016 | 20:12
1
121
למרות האכזבה בחלק מהמקומות, ניכר שבסך הכל אכלתם לא רע
בכיף
01/05/2016 | 23:15
77
אכן היה מוצלח בסה"כ. יש להם בהחלט אוכל נהדר. פשטות, טריות ונדיבות. רוב הזמן לא צריך יותר. 

תודה רבה על הדיווחים. מקומם בקישורי הפורום.
01/05/2016 | 20:22
4
149
יש הרבה מסעדות הודיות בקפריסין לקהל היעד הבריטי. והאוכל ההודי הבריטי, מצוין.
לגבי מסעדות המזה, יש רבות מהן ובדרך כלל הן מתמחות או במזה בשר או במזה דגים. מסכימה לגמרי עם כל הערותיך לגבי המנות הראשונות - טחינה וחומוס הרבה פחות טובים מאשר בארץ [תפלים]. בזמנו ביליתי שבועות ארוכים באי בתפקיד וחרשנו כל מסעדה לאורך החוף בלימסול ולרנקה. היו אחת או שתיים טובות יותר ככל שעלינו מהחוף להרים אבל בגדול, זה נמאס די מהר.
המסעדה בניקוסיה נשמעת מעולה. לפחות זה כבש מקומי והוא טעים שם. פתיחת היבוא ארצה לא עשתה טוב לאוכלי בשר הכבש בארץ. יש יבוא של כבשים חיות מאוסטרליה וניו זילנד וטעמן שונה לגמרי, והרבה יותר גס, מכבש הבאלאדי המקומי. הבעיה היא כששואלים אם זה כבש מקומי עונים לך שכן כי הוא נשחט בארץ.
יופי שנהנית ותודה על הדיווח המפורט והענייני.

תודה סר"ר
01/05/2016 | 23:42
3
104
קראתי את הדיווח שלך מלפני כמה שנים על קפריסין. זה נראה שבניגוד לכאן רוב מסעדות המזה הן עסק משפחתי שפועל שנים. 
אכו נראה שהתפריט במסעדות המזה די זהה. בחופשה קצרה זה בהחלט עובד אבל בסוף הופך די משעמם. 
החקלאות בארץ היא בכלל נושא כאוב. אני לא בטוח שהצפת השוק ביבוא חקלאי זול מכל סוג הורידה במשהו את המחיר הסופי לצרכן, ורק הורידה את האיכות וגורמת  לחקלאים לנטוש את האדמה. 
יותר מפריעה לי האינטרפטציה הישראלית לסלט יווני. לקחת כזה סלט פשוט ולדעתי גאוני ולהפוך אותו לאוסף הירקות הרנדומלי עם גירודי הבולגרית גובל בפשע 
מסכימה גם לגבי החקלאות [כואב הלב לראות חממות נטושות בערבה]
01/05/2016 | 23:59
2
106
וגם לגבי הסלט היווני. הסוד בסלט היווני לדעתי הוא בעגבניות הטובות והעסיסיות. בארץ כל העגבניות מהונדסות וקשה כבר למצוא עגבניות באלאדי. חומרי גלם...כבר אמרנו?
איפה מצאת את הדיווח שלי על קפריסין? שכחתי ממנו...
טעות שלי
02/05/2016 | 00:09
1
107
זה לא דיווח פר סה אלא שרשור על קפריסין מ-2011. 
בבקשה 
נכון, עכשיו נזכרתי. תודה.
02/05/2016 | 00:16
24
מסעדת "מליצ'יס" בלרנקה
02/05/2016 | 09:00
2
174
בזמנו היינו מרבים לטוס לקפריסין
יוצאים בשישי בבוקר וחוזרים עוד באותו היום או למחרת
בדרך קבע היינו פותחים שולחן במליצ'יס עם שולחן מזטים וממולאים כיד המלך
מקווה שעדיין שומר על הרמה
תמונה מהימים הטובים
היא מופיעה בקישור ההמלצות שלי לעיל. פעם אחרונה אכלתי
02/05/2016 | 10:07
98
שם ב-2011 והיה עוד בסדר.
תודה על ההמלצה אריה, מקווה שתנוסה בפעם הבאה.
02/05/2016 | 18:22
49
אחלה תמונה, בהחלט מעבירה  את הווייבים הטובים 
על הדיווח
02/05/2016 | 06:24
2
97
התחתנו בלימסול לפני 9 שנים, ואני זוכרת את העיר כעצובה מכל הבחינות, כולל קולינרית.

לשמחתי במלון בו שהינו היה אוכל מצויין, וחברים שגרו בעיר הזמינו אותנו אליהם.

הרבה פאבים, חנויות ומסעדות מיועדים לאנגלים שעברו לגור בקפריסין, לכן יש לא מעט אוכל הודי במקומות הללו.

את צודקת הרושם בהתחלה הוא באמת של מקום קצת עצוב...
02/05/2016 | 10:43
1
122
הדירה של ההורים נמצאת בבנין על הים ממש על הכביש המרכזי שנמתח לאורך החוף, והדבר הראשון שחשבתי לעצמי הוא "איפה כל האנשים??". בכלל היו המון מקומות סגורים/נטושים לאורך הטיילת. כנראה שהכל שם ממש על בסיס עונתי. 
לימסול הזכירה לי עיר חוף ישארלית כמו נתניה או אשדוד לפני 20 שנה. 
אחרי יום כבר למדתי לאהוב את השקט הזה. 
כנ"ל אגב לגבי ניקוסיה. המשרד של ההורים נמצא על אחד הרחובות הראשיים ביותר, מלא בחנויות של מותגי יוקרה והיה נראה כאילו העיר שוממת. רק בעיר העתיקה היה קצת חיים. כמובן עד שעוברים לצד התורכי של העיר, ושם כאילו הכל נעצר ב-74' ושקט מצמרר היה באוויר. כזו תחושה שהיתה לי רק בשירותי הצבאי בחברון בפטרולים בשוק הסגור והמסוגר 
תיארת את התחושה במדוייק
02/05/2016 | 15:40
75
סוף אפריל 2007 בלימסול והרגשנו כמו בשנות ה- 80 בעיר בפריפריה. הכל היה גם מאד יקר, משום שלירה קפריסאית היתה שווה אז 10 ש"ח.

לא היתה לנו בעיה עם השקט, רק עם העליבות, והאכזבה מהעובדה שכל המסעדות היו מלכודות תיירים, כשקיווינו לאכול אוכל קפריסאי פשוט וטוב.

אבל, היי, היתה חתונה

דרך אגב, החוויה ההזויה שלנו בשדה התעופה בלרנקה בו שהינו לילה שלם על הרצפה. הפכה לסיפור משפחתי ידוע.
לבושתי מעולם לא דרכה כף רגלי על האי השכן
02/05/2016 | 06:48
1
161
ואני מתכוון, בעקבות הדיווח המעניין שלך (צלעות טלה!)
לצרפו לרשימה.
תודה
אין בעד מה
02/05/2016 | 10:47
96
בהחלט נחמד שם. שוה קפיצה. ליטרלי קפיצה- כשהמטוס מגיע לשיא גובה הוא כבר מנמיך לקראת נחיתה 
נהניתי מאוד לקרוא את רשמיך .
02/05/2016 | 22:19
1
14
תודה רבה מצדה :)
03/05/2016 | 16:10
7
השירשור עלה לקישורי הפורום
03/05/2016 | 14:40
4
45
במדור דיווחים מחו"ל, תחת תת-קטגוריה יוון וקפריסין.
תודה חתולית לכבוד הוא לי..
03/05/2016 | 16:15
2
52
ד״א איך מגיעים לקישורי הפורום?
מתוכננת טיסה בעוד שבועיים לסופיה, לא הצלחתי להגיע אליהם.
אני גולש מאייפד, אולי זו הסיבה? תודה
כנס בשורת הכותרת ל'כלים ומידע' ומשם לקישורים.
03/05/2016 | 16:17
1
8
מצאתי, חן חן
03/05/2016 | 16:21
8
יופי. תודה.
03/05/2016 | 16:15
8
שלושה דיווחים מהזמן האחרון
01/05/2016 | 17:04
23
244
שניים מכנס עולמות שהיה בשבוע שעבר, ואחד לא קשור. 
ג'ויה בסינמטק
01/05/2016 | 17:04
7
399
אחת לכמה זמן עולים פה דיווחים שעולה מהם שחלק מהמלצרים לא ממש מבינים את הגדרת התפקיד שלהם. לכולנו יצא להיתקל במלצרים שלא חשבו שכדאי להם להכיר את המנות בתפריט, לשים לב אם מישהו מהסועדים מחפש אותם, לפנות צלחות ועוד. שירות רע הוא בהחלט לא דבר חדש. ובכל זאת, אני מוכנה להישבע שהמלצרים בג'ויה הצליחו להתעלות למדרגה חדשה של תודעת שירות. אם חלקם לא היו לובשים את מדי המקום הייתי חושבת שהבעיה היא בי, שפניתי אל כמה אנשים משוטטים שנקלעו למסעדה באקראי בניסיון למצוא את אולם 2 של הסינמטק הצמוד.

הייתי עם חברה שהזמינה רק מנה עיקרית, ואחרי ניסיון שאפילו אני לא חשבתי שהיה הולם לשנות את המנה היחידה שהייתה בערך-לטעמי והתאימה למזג האוויר הנורא של השבוע שעבר, ויתרתי והזמנתי שתי מנות ראשונות. כמובן שציינתי את זה בפני המלצרית, וכמובן שאחרי עשר דקות קיבלנו את שתי המנות הראשונות – אחת לה ואחת לי, ולפני שהספקנו לומר משהו המלצר שהגיש לנו אותן נעלם כלא היה. החלטתי לחכות, למרות שארנצ'יני שהוגש כשהוא כבר בתוך רוטב הוא לא מנה שאני רוצה לתת לה לחכות, בתקווה שהמנה של החברה תצא בקרוב. אחרי עוד עשר דקות לפחות היה ברור שזה לא הולך לקרות, באותה מידה שהיה ברור שאף-אחד לא יעצור להתעניין למה שתי מנות יושבות על השולחן שלנו מבלי שאף-אחת אוכלת מהן.
הניחוש שלי היה שמישהו שכח לציין שהמנות הראשונות נועדו לצאת יחד עם המנה העיקרית, וכדי לא לחכות לנצח פניתי למלצר שעבר לידנו. אני חוששת שאם אתאר בדיוק כמה מאמץ נדרש כדי להסביר (1) מה בדיוק קרה; (2) למה אנחנו מעדיפות לאכול ביחד ולא בנפרד; (3) שאנחנו רוצות לבדוק מה גרם לתקלה הזו – לא תאמינו לי ותגידו שאני מגזימה לצורך הסיפור. אחרי כמה זמן חזר מלצר אחר והסביר שדווקא ניתנה הוראה להוציא את המנות שלנו יחד – אבל למטבח קל יותר להכין את המנות הראשונות ולכן הוא עשה בדיוק את זה והוציא אותן קודם. הסברתי בעדינות שהמטבח אמור להיות מסוגל לתזמן את הוצאת המנות, שאנחנו לא מתכוונות לאכול בנפרד, ושאני לא מתכוונת לאכול אוכל קר ורטוב מרוטב כשיום אחד תצא מנת הפסטה המובטחת. המלצר הסתכל עלי במבט משתומם, אבל הסכים לקחת את המנות בחזרה (בשלב הזה הרגשתי צורך לציין בפניו שמה שאני מבקשת הוא לא את החזרת אותן המנות כשתגיע הפסטה). בזווית העין ראיתי את מנת הארנצ'יני שלי (שכזכור, ישבה על השולחן שלנו בשלב הזה כבר כ-20 דקות, ושלא ציינתי אבל נגסתי ביס קטן מחתיכת בצל שהייתה עליה) נשלחת לשולחן אחר.
ואז חיכינו. אני חושבת שחיכינו עוד בערך חצי שעה, ובערך חצי מהמסעדה התרוקנה, ורק אז המטבח הצליח להרכיב מנת רביולי בטטה ולשלוח אותה אל השולחן שלנו – לשמחתנו, עם המנות הראשונות שלי, כי באמת שבשלב הזה לא חשבנו שזה יהיה מצחיק.
האוכל? בסדר. לא שווה את מחירו, אבל למרבה הצער זה המצב במרבית המסעדות בתל-אביב. אחרי חווית השירות הזו לא ממש התעסקנו בשאלה הזו שנראתה כבר שולית למדי.
מחירים (מהזיכרון) – רביולי בטטה – 66 ש"ח; ארנצ'יני – 36 ש"ח; כרובית ברוטב קיסר – 36 ש"ח. השארנו טיפ בעודנו תוהות ביחד למה.

וואו...כאילו אני כתבתי את הדיווח
01/05/2016 | 19:22
3
276
אבל להגיש ארנצ'יני שישב 20 דקות על שולחן אחד לשולחן אחר? טוב זה באמת שבירת שיאים
 בג'ויה הייתי לפני כמה חודשים, השירות שקיבלתי שם היה אחד הגרועים ביותר שנתקלתי בו במסעדות (אני מחריג בתי קפה רשתיים שם השירות באמת לא אינדיקציה לכלום).
ברשותך אספר בקצרה- גם אז המלצרים היו מעופפים, חולפים על פניך כאילו שאת אוויר. זה נראה היה בשלב מסוים כאילו הם מתעלמים בכוונה.
הזמנתי לעיקרית מנה של טליאטה די מנזו- נתחי סינטה עם רוקט ולימון, משקל הבשר כפי שנאמר לי היה אמור להיות 220 גרם. בפועל קיבלתי 4-5 נתחים דקיקים ועלובים של בשר, לא שקלתי אבל אני יודע מה זה 220 גרם, מה שהיה שם זה מקסימום  80-90 גרם סינטה, ואני נדיב. לעיקרית שבחרתי במקומה (ריזוטו) חיכיתי מעל חצי שעה. רק כשכבר באתי ללכת ואמרתי שאם תוך שתי דקות לא מגיעה המנה אז שיבטלו, הגיעה המנה.

בג'ויה אין טיפת מושג איך צריך להיראות שירות במסעדה וגם האוכל בינוני ולא מעבר. מדוע השארתן טיפ? הטיפ שהיה מגיע להם זה שקל אחד ועלוב ולא יותר.

בגלל הסיפור שלך אני אפרט
02/05/2016 | 18:58
1
205
את החלק המתיש ביותר בדיאלוג שלי עם אחד המלצרים שם (אחרי שכמעט תפסתי אותו בזרוע ומשכתי אותו לכיוון שלי - למזלנו ישבנו ממש במעבר מהמטבח לשאר השולחנות):

אני: סליחה? נראה לי שעשיתם טעות. אני הזמנתי שתי ראשונות וחברה שלי הזמינה עיקרית, והמטרה הייתה שנאכל ביחד.
מלצר: -מסתכל עלי בבלבול-
אני: ו... אממ... הגשתם את שתי הראשונות שלי, בלי העיקרית שלה. אז נראה לי שהתבלבלתם.
מלצר: לא, לא הבנתי. תסבירי שוב.
אני: אני הזמנתי שתי ראשונות, במקום עיקרית.
מלצר: אוקי.
אני: וחברה שלי הזמינה עיקרית. ורצינו לאכול ביחד. והגשתם את שתי המנות הראשונות קודם, בלי העיקרית.
מלצר: טוב...?
אני: וציינתי שאני מזמינה שתי ראשונות במקום עיקרית ולא לפני. נראה לי שמישהו לא ציין את זה.
מלצר: אז... את לא רוצה את האוכל?
אני: אני רוצה את האוכל, אבל יחד עם האוכל של החברה שלי, כי אנחנו לא רוצות לאכול בנפרד.
מלצר: אה.
אני:
מלצר:
אני:
מלצר: טוב, אה... את רוצה שאני אבדוק את זה?
אני: אה, כן?...
הוא נפל עכשיו ממאדים או מה?
02/05/2016 | 20:25
135
לפחות היה לכן על מה לצחוק:) 
ולגבי הטיפ
02/05/2016 | 19:05
176
בעיקרון אתה צודק ולא הייתה שום סיבה להשאיר טיפ. במקרה הזה הבנו את זה קצת באיחור, כנראה כי בסך הכל החוויה הייתה נעימה (אני לא יכולה לחשוב על מפגש לא כיפי עם החברה הזאת, לא משנה איזה שירות נקבל).
אני כן חושבת שאם המטבח לא היה מחליט משום מה שלוקח 40 דקות להכין רביולי בטטה השירות שקיבלנו היה משמעותית פחות מעצבן, וזה למרות חוסר מקצועיות כללי - אבל כזה שרווח לצערי גם במסעדות אחרות. דוגמה למשהו כזה: כשהסברתי למלצרית שהזמנתי ממנה שאני לא אוהבת אף מנה עיקרית בתפריט היא הציעה לי מנה שהסברתי לה שהיא חורפית מאוד ובחוץ יש טריליון מעלות. אחר-כך היא הציעה לי עוד ועוד מנות, ולרגע חשבתי שהיא צוחקת (עברנו ריזוטו, טורטליני ערמונים ונדמה לי שעוד משהו שרק המחשבה עליו בחמסין גרמה לי להתחיל לנזול). זה היה מביך וארוך והוביל לזה שפשוט החלטתי בעצמי להזמין שתי מנות ראשונות.
בעיית המנות שלא יוצאות בתזמון הנכון מהמטבח
01/05/2016 | 23:29
2
187
כבר הפכה להיות מכת מדינה ואני לא זוכרת את הדבר הזה מלפני כמה שנים.

מילא, אם היה מדובר במנות שרינג, אבל גם כשאתה מזמין "שתי ראשונות ושתי עיקריות"  - כלומר, הכי קלאסי שרק אפשר, יש לא מעט מסעדות שמודיעות "המטבח יוצא מה שמוכן קודם".

נורא ואיום

בג'ויה רמת השירות חריגה לרעה
02/05/2016 | 06:39
1
172
להוציא מה שמוכן שקודם זה במילים אחרות "לא בא לנו להיות מקצועיים מספיק" וכן גם לי יצא לשמוע את זה ולהתעצבן. עם זאת, "חווית" השירות בג'ויה, מצד כל השרשרת- מלצרים, טבחים, אחראית משמרת- היתה במקרה הטוב פארודיה על שירות במסעדות.   
מצד שני
02/05/2016 | 18:37
139
לקחתי את כל המשפחה לג'ויה ברמת החייל לפני חודשיים בערך? אני כבר לא זוכרת מה היה האירוע, כולם נהנו מהאוכל ומה-VFM. זה אחרי שרצו לסחוב אותנו לאיזו מסעדה הזויה שפשוט הטלתי וטו עליה.
קיבלתי מחמאות על הבחירה.

אבל גם אז - השירות היה איטי ביותר למרות שהמסעדה הייתה ממש ריקה (זו הייתה מין שעת בין-ערביים משונה) והם גם טעו בחשבון.

בדקתי את הביקורות שלי על ג'ויה, גם ב- 10/15 הייתה לי חוויה חיובית.

מינה טומיי
01/05/2016 | 17:05
326
אל מינה טומיי הגעתי בערך 20 דקות אחרי שהייתי בג'ויה. למה? כי החבר יצא מהצגה והיה רעב, ורציתי ללוות אותו. התכוונתי לראות אותו אוכל, לטעום קצת מהאוכל שלו ואולי לחלוק איתו קינוח, אבל יצא שראיתי בתפריט טרטר סלמון (38 ש"ח) והחלטתי להזמין אותו. ואז לאכול לחבר מהאוכל. ואז להזמין קינוח ולאכול את רובו לבד, וזה אחרי שההצעה שלי להזמין שניים לא התקבלה. נותר לי רק לקרוא את הדברים ולחשוב לעצמי שאם לא הייתי מקבלת את הגנים הנכונים הסיפור הזה היה בעייתי הרבה יותר.
אז: מינה טומיי היא מהמסעדות שנראה שאין סיכוי אמיתי שיהיו מוצלחות כשנכנסים אליהן. 5 מטבחים אסיאתיים שונים, כאילו שהעובדה שלישראלים הם נראים אותו דבר מצדיקה את האיחוד הכפוי הזה, עם  מנות שמוגשות על כלים מופרכים (אחת המנות הוגשה על סלע, מנת מרק הוגשה עם מצקת קטנה ולא נוחה והקינוח הוגש על משהו שאני רוצה לקרוא לו צפחה אבל הוא היה קצת מוזר יותר). נשמע ממש הגיוני לצאת ממקום כזה ולתהות מתי ישראלים יגלו ש"אוכל אסיאתי" זה לא שם קוד ל"סויה עם סוכר".
אבל, במפתיע, המנה היחידה שאכזבה אותי ממש היא הקינוח, שלא התיימר להיות אסיאתי מלכתחילה. הטרטר אמנם היה מסלמון-סושיות, אבל השתלב בצורה מוצלחת עם האבוקדו שהונח עליו, הוגש על אורז סושי לא מתוק ועשוי בצורה טובה, ולצדו הוגש מה שנראה כקשקוש רטבים אבל היה טעים למדי והשתלב עם הכל. את היוזו שהובטח בתיאור המנה לא הרגשתי בתיבול הבסיסי – יכול להיות שהיה בבלגאן הרטבים ולכן לא הורגש.
מרק אטריות אודון (לא זוכרת מחיר) אמנם הוגש בצורה לא נוחה לאכילה, ועם חתיכות שרימפס בטמפורה שנראו לא מפתות בצורה מיוחדת, אבל המרק עצמו היה טעים, האטריות היו במרקם מוצלח, והיו טעמים של מירין שממש שימחו אותי בכל פעם שטעמתי.
הקינוח נקרא "טוק טוק" ואם אני זוכרת נכון (אין במקום תפריט קינוחים, והברמן שדקלם לנו את המנות היה רע בתיאור אוכל באופן מיוחד) כלל: בלונדי (בראוני שוקולד לבן) שעליו שברי טויל שקדים וקרמים מכל משקה-חלב-טבעוני שהמסעדה הצליחה להניח עליו את ידיה. לא מדהים אבל כן טעים ומתוק (38 ש"ח).
אני לא רואה את עצמי חוזרת אל מינה טומיי במיוחד, אבל כנראה שבכנס הבא אשמח ללכת לאכול שם. מהמעט שטעמתי, נראה שזו וריאציית "ג'ירף" רק מוצלחת יותר.

פיצה אלטאזג'
01/05/2016 | 17:06
5
307
וזה דיווח שונה ממש ולגמרי לא בתוך הבועה התל-אביבית:
לפני כמה זמן חברה שיתפה בפייסבוק תמונות שלה אוכלת במסעדה איטלקית באום אל-פחם, סיפרה שהאוכל ממש טעים וכששאלו אמרה שגם דוברי עברית יכולים לגמרי להגיע ולאכול.
אז בנסיעה חזרה מעמק יזרעאל נזכרתי בסיפור הזה והחלטנו לנסות. מעבר לסיפור המשעשע "איך הגענו לאום אל פחם ביום הכי גרוע לביקורים ונתקענו שם במשך שעה וחצי כשהאוטו שלנו חסום על-ידי כל המכוניות באזור" (ויתרנו והלכנו לשתות קפה עם חבר של אחי עד שהתפנה), אני יכולה לומר כך: באמת טעים, לא לגמרי נגיש לדוברי עברית בלבד (אחי דובר גם קצת ערבית ולמרות זאת היה מחסום שפה די מורגש כשרצינו לבחור מה להזמין), וגם היחס שקיבלנו כלא-פלסטינים שבאו לאכול במקום גרם לנו לאי נוחות (למען הסר ספק – יחס חיובי. חיובי מדי). החבר של אחי אמר שבפעם הבאה יש מקום שווה יותר שהוא רוצה לקחת אותנו אליו – אדווח כשזה יקרה.
אכלנו: פיצה עם פירות ים, שרימפס מטוגנים בפירורי לחם – מנות טובות, טיגון שלא מסווה את השרימפס שמתחתיו, הוגש עם רוטב שום מוצלח ביותר ובהמשך עם רוטב שפחות אהבתי כי היה מיונזי אבל עם טוויסט זעתר מעניין. לפי המחיר פירות הים היו קפואים אבל חלקם היו כאלה שלא ראיתי בקפואים הסטנדרטיים והם טופלו בצורה טובה. חוץ מזה היה גם סלמון שדווח שהיה טעים, שהוגש כשלצדו ריזוטו שאחרי טעימה הודעתי שאני משתלטת עליו ובעיקר הצטערתי שלא חשבתי לשאול אם יש מנה שלמה כזו. אני כמעט לא נתקלת במסעדות שיודעות להכין ריזוטו מוצלח וזו הייתה אחת החריגות המשמחות. הייתה גם פוקצ'ה עם תבלינים ומנת תפוחי אדמה שקיבלנו על חשבון הבית, קנקן מיץ תפוזים שנסחט מול עינינו בכמות נדיבה, ובסיום קפה (אספרסו – אין קפה שחור במקום) וקינוחים קטנים שוקולדיים בכוס.
שילמנו 300 שקל כולל טיפ (ל-3 אנשים), הרגשנו שהתמורה למחיר ראויה.

תודה על הדיווח
01/05/2016 | 19:33
4
148
אין להם תפריט בעברית (או באנגלית אולי) שבאמצעותו אפשר להראות למלצר מה רוצים להזמין?
יש תפריט
02/05/2016 | 18:52
3
123
הוא מכיל בעיקר תמונות ושמות מאוד כוללניים למנות. אפשר להראות למלצר מה רוצים אבל כמו שאנחנו גילינו - אפילו את מה שהצלחנו לעשות בשיחה מאוד-לא-קולחת אי-אפשר לקבל על סמך המידע שבתפריט בעברית. למיטב זכרוני זה היה גם התפריט באנגלית - יכול להיות שבערבית יש תפריט מפורט יותר, או שפשוט מסתמכים על היכולת של הסועדים לנהל שיחה.
לדעתי, מי שיבחר להזמין רק מהתפריט הכתוב בעברית יקבל מנות משעממות ואייטיזיות ביותר, ולפי מה שטעמנו שם זה די חבל.
לא כל כך הבנתי
02/05/2016 | 20:17
2
115
המנות שהזמנתם לא היו רשומות בתפריט?
כדבריו של המפרי - התשובה היא כן ולא
03/05/2016 | 10:09
1
87
כן - המנות שהזמנו מופיעות בתפריט.
לא - מהתפריט אי-אפשר להבין מה באמת הולך להגיע. למשל: בתפריט מופיעה "פיצה". ראיתי צילום של פיצה עם מה שנראה כמו פירות ים אז שאלתי והסתבר שיש. או הסלמון, שרשום בתפריט בפשטות כך וגם מה שמצולם הוא רק נתח הדג, אבל בפועל הגיע עם הריזוטו המעולה וגם תפוחי אדמה בתיבול מעושן שלא היה לטעמי אבל נאכל בהתלהבות. אם לא היינו מקבלים המלצה מהמלצר ואם השניים שאיתי לא היו מתעקשים להזמין, היינו מפספסים את המנה הזו כי בלי הפירוט הזה היא לא נשמעת מזמינה וגם לא ממש מצדיקה את מחירה.
תודה
04/05/2016 | 07:33
27
תודה על הדיווחים.
01/05/2016 | 17:51
5
216
ג'ויה זה מקום שבעבר היה בסדר. משהו רע עובר על הרשת. גם סניף הסינמטק הידרדר ומסניף הרצליה פיתוח אני לגמרי מדיר את רגליי. גם השירות וגם רמת האוכל היו פשוט ירודים בשני הביקורים האחרונים שלי שם. ולא שיש אופציות פסטה אחרות בהרצליה פיתוח. 
מינה טומיי זה בסה"כ מקום חביב ולא מזיק. מין פיוז'ן אסייתי שעושה הכל ברמה סבירה פלוס. נחמד לשבת שם. אהבתי הרבה יותר את הגירסה הראשונית שלהם באבן גבירול שנסגרה בזמנו. משום מה זכור לי שהכל היה יותר מוקפד שם. 
אני גם אהבתי את הגרסה הראשונה של מינה טומיי.
01/05/2016 | 18:10
2
203
אבל אסור לשכוח שאז עוד לא הייתה אינפלציה כזו של אסיאתיות והיא הייתה סוג של חידוש כי הייתה מעניינת יותר מג'ירף.
אכלתי אז רק בסניף בהרצליה
03/05/2016 | 14:48
1
65
למיטב זכרוני הארוחה היתה בינונית. לא כזו שנחרתה בזכרוני במיוחד.
צודקת לגבי הרצליה. אני התכוונתי לתל אביב בראשית
03/05/2016 | 16:13
44
הדרך. כשבהמשך פתחו את סניף הרצליה, היה באמת פחות מוצלח.
הגרסה הקודמת זכורה לי בקושי
01/05/2016 | 19:12
1
167
אני חושבת שהייתי בת 17 כשהמקום נסגר, ובתור לא תל-אביבית אולי אכלתי שם פעם או פעמיים.

מבחינת האוכל ג'ויה לא הייתה שונה ממרבית האיטלקיות בדרגת המחירים הזו בעיר (ואני אומרת את זה בצער). השירות היה רע במידה שלא זכורה לי משום מקום אחר בתקופה האחרונה.
מינה טומיי של אז הייתה מוקד של מלחמת עולם בפורום בין אלה שלא
01/05/2016 | 19:19
204
אהבו. לפני כשמונה שנים בערך. 
תודה על הדיווחים
01/05/2016 | 18:07
149
גם בעיני מינה טומיי מקום נחמד ביותר, פחות מוצלח במשלוחים אבל לא רע כשמחפשים משהו נעים וזריז.
על הדיווחים
01/05/2016 | 18:13
114
רשת ג'ויה עברה גילגולים שונים בשנים האחרונות. לסניף בסינמטק היתה עדנה בתקופה בה רוברט קלוגר היה השף שלה, אבל הוא עזב, המסעדות נמכרו למיטב הבנתי, ואיני יודעת מי מתפעל אותן כעת.

סקון נקון - טעים ונכון
03/05/2016 | 13:02
2
205
מזמן רציתי לאכול בסקון נקון. ראשית - המקום נמצא מרחק הליכה מבית אמי.
שנית, אני אוהבת מאוד אוכל תאילנדי, ולא מגיעה בכלל לבית תאילנדי. הכתבות על האוכל האותנטי שמגישים בסקון נקון הלהיבו אותי... ולא הצלחתי להגיע עד כה.
לסיום, אחי ואמי עשו מספר פעמים טייק אווי ונהנו מאוד.

סקון נקון שוכנת במרכז מסחרי קטנטן בואכה למרכז ראשל"צ מכיוון מערב.
היינו 2 מבוגרים ופעוטה בת 3 אחרי קמפינג במדבר. העולל בן 8 החודשים ישן בסלקל.
לראשונה, ספרינג רולז (26 ש"ח) שהיו טעימים אך מעט נוטפי שמן.
מרק הטום יאם קונג (65 ש"ח) שהזמין בעלי היה מעולה. פיקנטי לכיוון החריף עם כמות מספיקה של שרימפסים (לא שאלנו מה מקורם  ). מוגש לצד אורז, כמקובל.
מנת העוף בקשיו - קאי פד עם אגוזי קשיו (60 ש"ח) הייתה מצוינת, אם כי לא גדולה. לדעתי המתכון שהעלה עז תלם בהשראת אותה המנה לא נופל ממנה ואף עולה עליה. גם היא מוגשת לצד אורז.
מנת האורז מוקפץ עם עוף, גזר, עגבניה וביצה - קאו פאד קאי (50 ש"ח) לקטנה חובבת האורז הכילה באופן מפתיע המון אורז. היא הוציאה את נתחי העוף ואכלה בהנאה רבה. השאריות נארזו ונלקחו לסבב נוסף ביום למחרת.
בתפריט הופיעו שייקים שניתן להוסיף להם (בתוספת תשלום) רום. הזמנו אך לא היה רום... במקום זה בירה צ'אנג צוננת עשתה את העבודה.

חזרנו הבייתה שבעים ומג'וייפים היטב מהטיול.
מומלץ.
מסכימה, VFM בראשון לציון סיטי
03/05/2016 | 13:11
42
נקרא נחמד מאד
03/05/2016 | 13:46
103
שמעתי על סקון נקון מברונו, אבל ראשון לציון לא נכנסת למפה שלנו משום מה.
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Vieweat - מדריך המנות האישי שלי
רוצים לדעת מה יש בצלחת?
פורום קייטרינג לאירועים
מתכננים אירוע?
בלו מון - בר אקטיבי והפקות לאירועים
בלו מון - בר אקטיבי
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום