לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ביקורת מסעדות
הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

מנוע חיפוש ייחודי לדיווחי מסעדות!
08/05/2016 | 13:17
391
==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. למי שזוכר את החיפוש ב"מטעמים"  - זה מאד דומה. 

מה אפשר למצוא שם?
א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ, כלומר שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה. 
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.
לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".
לחיצה על מסעדה/מקום יביא את כדיווחים שקוטלגו עליה.

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!

שירשור כתבות וביקורות מהתקשורת
30/05/2016 | 06:33
2
2
ספרים ישראלים באוסקר של ספרי האוכל והאלכוהול
30/05/2016 | 06:42
1
15
כל ארבעת הספרים הישראלים שהוגשו לתחרות ”גורמנד אינטרנשיונל” שהתקיימה במסגרת הסלון השנתי לספרי בישול המתקיים השנה בסין, זכו בתחרות בפרסים.

הספר "שעות שמחות" של אשת האלכוהול מירה איתן - זכה בפרס ספר הקוקטיילים הטוב ביותר לשנת 2016.

הספר "תאנים צלויות ועדשים כתומות" מאת כרמית אלקיים - זכה במקום השני בקטגורית המטבח הים-תיכוני.

הספר "רבע עוף" מאת נעמי אבליוביץ' ועופר ורדי הגיע למקום השני בקטגורית המטבח היהודי.

הספר "הפטיסרי הטובות בפריז" מאת שרון היינריך (שכותבת מדי פעם בפורום) דורג במקום השני בקטגורית המטבח הצרפתי.

כל הספרים יצאו לאור בהוצאת הספרים לאנצ'בוקס המתמחה בספרי בישול.

כל הכבוד לכולם !
30/05/2016 | 07:47
7
מי יתן שתחום הספרים בעברית יתקדם ויתחזק בשנים הקרובות.
ההודיות החדשות בתל אביב: מא פאו וקפטן קארי של רושפלד
29/05/2016 | 21:39
3
102
במסגרת הזמן הפנוי הרב שיש לי בימים אלה הספקתי לקפוץ ל-2 המסעדות ההודיות החדשות שצצו בשבועות האחרונים בתל אביב: מא פאו (Ma Pau) המסעדה המשפחתית החדשה בנחלת בנימין, וקפטן קארי, הדוכן ההודי של רושפלד בשרונה מרקט. בשתיהן הספקתי להיות פעמיים.
אחרי שנים של קיפאון יש סוף סוף תחייה וחידוש במקומות אוכל הודיים בתל אביב (גם מקום בשם דוסה בר של אוכל רחוב טבעוני מדרום הודו נפתח לאחרונה על חורבות בועזו). 

קפטן קארי (Captain Curry) - דוכן האוכל ההודי של רושפלד:
הדוכן הוא קטן. בעצם כל החלל מוקדש למטבח ויש דלפק הזמנות אליו ניגשים, מזמינים ומשלמים, ואז ממתינים למנות. העניין בסה"כ מתקתק ביעילות. אין מקומות ישיבה צמודים לדוכן, ולכן נאלצים לקחת את המגשים ולשבת באחד המקומות שבצד. בפעמיים שאני הייתי, בצהריים, לא הייתה בעיה למצוא מקום פנוי. אבל בכל מקרה אין כאן חוויית ישיבה כיפית. מזמינים - יושבים - אוכלים - הולכים.

בשני הביקורים שלי הלכתי אך ורק על מנות גדולות.
בביקור הראשון הזמנתי את המנה החריפה ביותר: בקר ראג'ה מון (בשר בקר מפורק), חלמון חופש, ופלפלי צ'ילי. 56 ש"ח. היא מוגשת עם דיסקית מטוגנת דקה ופריכה מקמח חומוס. במנה היה גם דאל שחור, הרבה כוסברה, מעט יוגורט ואורז לבן. הייתה גם נוכחות קראנצ'ית מצוינת בדמות של בצל מטוגן בבלילת קמח חומוס וחטיפי חומוס מטוגנים. מנה מעולה בעיניי. עם חריפות מעולה וממכרת, עומק ועושר של טעמים ומרקמים. תענוג. המנה גם בהחלט השביעה, אם כי לא באתי מאד רעב. התמחור גבוה ביחס לאוכל רחוב, אבל ברור שיש כאן תוספת מחיר בגלל שזה בשרונה מרקט ובגלל שזה רושפלד. לטעמי זה כן שווה את הכסף, אבל אני יכול לקבל גם דעה הפוכה...

בביקור השני הזמנתי עוף טנדורי או כמו שזה כתוב בתפריט: "עוף טנדורי רך - הקלאסיקה ההודית המפורסמת מכולן". 54 ש"ח. הקערה הכילה 2 שיפודים של נתחי עוף בצבע אדום עז (מתערובת הקארי האדום שרקח רושפלד), מעט שמנת חמוצה, אורז לבן, חטיפי חומוס מטוגנים, בצל סגול קצוץ דק, כוסברה ומעט רוטב מסאלה אדום. גם זו מנה טובה מאד בז'אנר. עוף פיקנטי ששמר על עסיסיות והיה עשיר בטעמים, ושאר מרכיבים שמשתלבים היטב ומשלימים אותו. 

בקיצור, מ-2 המנות שטעמתי בדוכן נהניתי מאד. שתיהן כאמור לא זולות, אבל עשירות, עזות טעם, ובעלות עומק וטקסטורות. סוף סוף יש כאן מנות הודיות בועטות, עזות, לא מעודנות ולא מתחנפות. גם אם זה לא הודי אותנטי (וסביר להניח שזו יותר אינטרפרטציה אישית של רושפלד לטעמים הודיים) זה פשוט טעים מאד.

מא פאו - Ma Pau:
מסעדה משפחתית שנפתחה לפני כמה שבועות צמוד למזללה בנחלת בנימין ע"י 3 אחים יוצאי מומבאי. הם מגישים אוכל של הבית, אוכל רחוב ואוכל ביתי מאזור מומבאי (החוף המערבי במרכז הודו). חלק גדול מחלל המסעדה הפשוט למדי והנעים הוא הבר. אני ישבתי על הבר בצידו הימני שקרוב למטבח הפתוח. בשתי הפעמים היה פיצוץ אוכלוסין. ממש כמו רחוב ראשי במומבאי... גם מלא סועדים שגדשו כל מקום ישיבה פנוי וגם קהל של ממתינים למנות טייק-אוויי. (עדיין לא הייתה מערכת הזמנות טלפוניות או משלוחים). 
האוכל עצמו לא יקר ועשוי בסה"כ היטב. כולו טרי ובעבודת יד. אין כאן פיצוץ של טעמים כמו אצל רושפלד, אלא מנות הרבה יותר עדינות. 

המנות שטעמתי בפעמיים שהייתי:
לחמניית פאו במילוי בהאג'י: נזיד כרוב לבן ובצל מתובל. 18 ש"ח. מנה פשוטה וטעימה. מתובלת בעדינות. הלחמנייה בהחלט חביבה וקלילה. 3-4 ביסים טעימים ונחמדים.
בטטה ווד'ה: תפוחי אדמה קריספיים מטוגנים בציפוי קמח חומוס עם זרעי חרדל וכוסברה (25 ש"ח). עוד' מנה חביבה וטעימה. גם היא מתובלת די בעדינות. ראויה לציון העובדה שהמנה המטוגנת הייתה ממש לא שמנונית, ועודפי השמן נספגו בצורה מיטבית.
כחלק מעסקית קיבלתי על חשבון הבית גם פקורה: ירקות מטוגנים בציפוי קמח חומוס. טעים וכיפי. ושוב - אחלה טיגון עם ספיגה מוחלטת של השמן. שאפו. לצד המטוגנים הללו מקבלים גם מספר מטבלים טובים, מהם אהבתי במיוחד את הירוק החריף והרענן (הרבה צ'ילי ירוק וכוסברה טחונים).
פאלאק פניר: ריבועי גבינת פניר בתרד (35 שקלים). המנה הוגשה לצד צ'אפאטי (אפשר גם עם אורז) והיה נחמד לטבול את הצ'אפאטי ברוטב המאד ירוק. הגבינה הייתה עדינה, טעימה ובמרקם טוב (לא רכה מדי). בגדול המנה כן הייתה טעימה אבל הייתה מעט אנמית. חסר לי כאן עוקץ. ולמרות זאת זו כן מנה מהנה וקלילה ומורגש שהיא עשויה ממרכיבים טריים.
פראטה חימה: מאפה בצק דק מסורתי ממולא בתבשיל חימה - בשר עוף טחון ואפונה ירוקה. 28 ש"ח. מאפה עגול ודק למדי שבין 2 שכבותיו יש שכבת מילוי דקה של העוף הטחון והאפונה. לצד המנה הגיע מטבל יוגורט סמיך למדי, טעים ומרענן שדאג ללחלח את כל העסק. המילוי הפעם היה מעט יותר מתובל ופחות עדין מהמנות האחרות שניסיתי. סה"כ טעים.

נכון לעכשיו, החלק הפחות טוב במסעדה הוא השירות. למרות הרצון הטוב והחביבות של המנהלים והעובדים, השירות לוקה בחסר ודי איטי. אני מניח שחלק מזה נובע מתקלות טבעיות של תקופת הרצה, שנובעות מחוסר מקצועיות של חלק מהעובדים והצורך ללמוד ולתקן תוך כדי תנועה. מה שבטוח זה שעד שלא יסדירו אפשרות להזמין מקום טלפונית וידאגו לשירות משלוחים מסודר, כנראה שנגזר על המקום להיות בכאוס יחסי. לוקח יותר מדי זמן לקבל תפריטים ולהזמין, וגם הגעת המנות יכולה לקחת יותר מדי זמן (בביקורי השני המתנתי למנה הראשונה מעל 20 דקות). בקיצור מי שממהר בצהריים עדיף שלא יגיע כרגע ויחכה לשעות פחות עמוסות.

החלק הטוב במסעדה הוא האוכל והתמחור שלו. אין כאן בשורות קולינריות. יש אוכל הודי מסורתי ופשוט שמבוצע היטב ועשוי ממרכיבים טריים ורעננים ובעבודת יד. נכון שאישית אני מעדיף מנות מתובלות הרבה יותר, עם יותר "חוצפה", פיקנטיות ועזות טעמים, אבל למרות העדינות היחסית כל מה שאכלתי היה טעים ונעים.

דבר אחד בטוח: קפטן קארי ומא פאו, הן שתי מסעדות שמשדרגות משמעותית את הקטגוריה של מסעדות הודיות בעיר, ומהוות תוספת רעננה ומבורכת לסצנת האוכל ההודי המתפתחת (סוף סוף) בתל אביב.

לפרטים המלאים ושלל תמונות: 
איך אומרים תודה בהודית ? עשית לי חשק למנות של רושפלד
29/05/2016 | 23:22
36
והשניה- נחכה שהבאז ירד , אתה לא היחיד שמדווח על שרות איטי והמון רב
אם אתה חוזר לקפטן קארי
30/05/2016 | 03:11
34
תנסה את סלט המלפפונים. חריף ומרענן, פתיח מצוין בסכום חד ספרתי.

על הדיווח
30/05/2016 | 06:46
13
כשמדברים או כותבים על אוכל הודי ואוכל תאילנדי, אני תמיד מצטערת על כך שהחיך שלי לא מצליח לסבול חריפות, כך שמנעד המנות שאני יכולה לאכול צר מאד.

מה שאתה מכנה "פיקנטי" בודאי יגרום לי להזיל דמעה.
כמה דיווחים מהזמן האחרון
27/05/2016 | 10:27
26
172
שמונה- כיכר רבין
27/05/2016 | 10:36
6
494
ביקור ראשון במסעדת שמונה בכיכר רבין. טיול ספונטני באזור, כשחיפשתי מקום לאכול הייתי בכלל בדרך למיט בר לנסות את מזלי ולמצוא מקום, אבל ראיתי בדרך את שמונה ואמרתי שהגיע הזמן לנסות. המקום היה מלא ברובו אבל היו גם כמה שולחנות פנויים בחוץ, שם ישבנו.

מדובר במזללה קטנה יותר מאשר במסעדה. היה נעים באותו יום אבל כשחם אני לא בטוח שיהיה נעים לשבת בחוץ. המקום פשוט, קטן, מינימליסטי, מזכיר יותר מזללת פאסט פוד או חומוסיה מאשר מסעדה. רק האוכל, למרבה השמחה, מזכיר מאוד אוכל של מסעדה. ולא סתם מסעדה, אלא מסעדה נהדרת במחיר יותר מהוגן.
התפריט כולל מגוון של מנות, סלטים, בשר, דגים, פירות ים ופסטות.

אכלנו:
פתיח: פוקצ'ה ע"ח הבית- וואו, איזו פוקצ'ה! מעולה שבמעולות, פריכה, קראנצ'ית, ממכרת, הוגשה לוהטת מיד כשיצאה מהתנור. בצד היה שמ"ז ורסק עגבניות. טעימה בטירוף, הזכירה לי מאוד את זו של רפאל. כשבמסעדות אחרות לוקחים על לחם רגיל 20 שקל בערך, כאן מגישים פוקצה אלוהית חינם.

סלט ירקות עם גבינת פטה (32 שקל) : סלט בגודל סביר, הוא כלל כל מיני ירקות- מלפפון, עגבניות פלפלים בכמה צבעים, גזר, בצל חסה ועוד, וגבינה מעל. לא היה בו משהו מיוחד אבל הירקות היו טריים, תיבול לימוני טוב, ובסך הכל היה טעים. רק יכלו להיות קצת יותר נדיבים עם הגבינה.

פסטה עגבניות (37 שקל) לדברי המלצרית הפסטה טריה, אך אינה מוכנה במקום. הפסטה היתה טעימה, רוטב עגבניות עמוק, בעל טעם מתקתק- חמצמץ. האישה אהבה מאוד. גם אני טעמתי ולטעמי היא לא נופלת מאיטלקיות אחרות שלוקחות קרוב ל 60 שקל על מנה דומה.  

פלאדה – פולנטה  עם בשר טלה (69 שקל): מנה מהספיישלים.  הגיע מגש נדיב שכלל צלחת של בשר טלה מפורק, פולנטה, ירקות בתנור, וסלט קטן. הבשר היה טעים, שומני, טעמי טלה טובים, הפולנטה כללה תועפות חמאה והיתה מוצלחת.  מנה טעימה מאוד, גדולה, שלא הצלחתי לסיים.

על קינוח ויתרנו. שתיה- אין להם מכונת קפה. על שולחן מחוץ למטבח עומד מיחם, יש תיונים, קפה שחור וכו'. לקחנו תה עם נענע וקפה שחור, 5 שקלים כל אחד. המלצרית הביאה שקיות סוכר, אבל סוכרזית לא היה. ביקשתי סוכרזית, המלצרית אמרה "אני כבר מביאה", הלכה לבדוק בעמדה וראתה שאין שם סוכרזית. איפה כן היה? בפיצוציה הקרובה. המלצרית הלכה לשם, ביקשה מהם והביאה לי..

השירות: השירות היה די מבולגן, חביב אמנם אבל די חובבני. מעבר לעניין הסוכרזית, על כמה שאלות על התפריט המלצרית לא ידעה לענות, עם הסלט לא הגיעו צלחות לחלוקה והיו עוד כל מיני דברים קטנים שאני לא זוכר בדיוק. מוטב להגיע כנראה עם ציפיות מתאימות בעניין.

שורה תחתונה : 148 שקל לארוחה זוגית מלאה, טובה וטעימה מאוד. מעט כסף לארוחה כזו, במונחי תמחור ישראלי מסעדתי ממוצע. מוטב רק להנמיך ציפיות בכל הנוגע לאווירה או שירות. יחד עם זאת, מדובר באחד המקומות היותר שווים בעיני בתל אביב

שאל על צלחת הניגובים בהזדמנות
27/05/2016 | 11:22
2
395
אם הם עדיין מגישים אותה, זו מנה נדיבה גם כן וחמודה מאוד שמורכבת מכל מיני טאפאסים קטנים מתובלים ביד טובה.. אחד המקומות שמעורר יותר געגוע לתל אביב
סבבה
27/05/2016 | 18:44
158
לא זוכר שראיתי את זה בתפריט או בספיישלים. אשאל בפעם הבאה
אילו טאפאסים כלולים במנה?
29/05/2016 | 17:51
8
תודה על הדיווח. אכלתי בשמונה
27/05/2016 | 13:10
2
323
ששמה נגזר מכתובתה - מלכי ישראל 8, כשהזדמנתי לסידור
בעיריית תל אביב (האזור המיועד לתושבים מעוצב כפואייה של מלון כוכבים).
התרשמתי כמוך על טיב המזנון הזה שלי הזכיר ממש את המזנון של אייל שני, בפרט באופן השירות והעיצוב.
זכור לי שהאוכל היה טוב ומי שעמדו מעבר לדלפק היו קואופרטיביים לשאלותי.
עכשיו אני מצטער שויתרתי על הלחם. הישיבה אל דלפק מוגבה על המדרכה
לא ממש נוח אבל אופייני למקומות שכאלו.
הפוקצה היתה ע"ח הבית
27/05/2016 | 19:07
1
217
והוגשה לכל מי שהגיע. כנראה שכשהיית שם זה לא היה כך, והנוהג המבורך הזה התחיל לאחר מכן. 
לגבי הישיבה- אכן, הדלפקים המוגבהים האלה הם לא שיא הנוחות. אני ישבתי בשולחן רגיל שהיה נוח בסך הכל. יחד עם זאת די צפוף שם. לא נורא אבל נסבל בעיניי. יותר בעייתי בעיניי מה הם עושים בקיץ, כי הלחות התל אביבית בלתי נסבלת בעליל..
במזנון של אייל שני טרם הייתי, יצא לי כמה פעמים לעבור ליד הסניף באבן גבירול ותמיד היה מפוצץ שם. מניח שמתישהו ייצא...

הפוקצ'ה על חשבון הבית עוד מימי הפתיחה
28/05/2016 | 18:24
31
פסטה מיה- היחסים מתחילים להתערער
27/05/2016 | 10:51
4
451
כמה וכמה פעמים כתבתי כאן על פסטה מיה זאת שברח' וילסון. אחת האיטלקיות הטובות שאני מכיר, אם לא הטובה שבהן. לפחות 5-6 פעמים ביקרתי שם בשנים האחרונות, תמיד האוכל היה מצוין.

למרבה הצער, הביקור האחרון בחול המועד הפסח היה מצער.
באתי עם גרופון , 179 שקל לארוחה זוגית שכוללת פוקצה, מנה ראשונה לכל אחד, עיקרית  לכל אחד וקינוח אחד. מחיר בהחלט משתלם. לצערי, אם הייתי יודע שככה תיראה הארוחה הייתי מוותר על הגרופון.

אכלנו:

לפתיחה פוקצ'ה- היתה גרועה מאוד. היא היתה קשה, שרופה מלמטה. כמו דיקט. רובה לא נאכל.

ראשונות: סלט קפרזה שכללה מוצרלה מצוינת, אבל עגבניות שרובן היו קשות ואנמיות. גם הרוטב כלל רק שמ"ז, בלסמי לא הרגשתי. חוץ מהגבינה הטובה לא היה כלום בסלט. תמיד הסלט קפרזה היה הפייבוריט שלי כאן למנה ראשונה. הוא יכול להיות כל כך טעים כשהעגבניות טובות והתיבול מדויק. הפעם זה לא קרה. 

מרק כרובית - כלל גם תפוחי אדמה, כרישה ועוד. היה סמיך, טעים , הטעם של הכרובית היה חזק וטוב. אהבתי את המרק

עיקריות

לינגוויני עגבניות: הפסטה היתה מצוינת, עשויה אל דנטה, כרגיל בפסטה מיה. כמו תמיד, אין כאן פשלות עם הפסטה. הבעיה היתה ברוטב- רוטב עגבניות עם המון שמן, בכל ביס זה היה לאכול שמן עם קצת רוטב. לא אני ולא האישה אהבנו את המנה רק בגלל השמן.

פטוציני קרבונרה- סוף סוף מנה מצוינת. אחת המנות שאני לא יכול לעמוד בפניהן כשהן בתפריט. הפסטה היתה מעולה, והיתה שם כמות יפה של בייקון, וכמובן שמנת, ביצה ופלפל שחור. כל הטעמים התחברו יחדיו בהרמוניה מופלאה. מנה מושלמת.

את הקינוח ביקשנו שיארזו – לקחנו עוגת גבינה אפויה. היא היתה בסדר גמור.

שורה תחתונה:  ארוחה בינונית מאוד. אני מקווה מאוד שזו  נפילה חד פעמית ולא מגמה. יהיה לי עצוב מאוד אם הארוחה הזו משקפת את המצב הנוכחי בפסטה מיה.

תקלות קורות לפעמים
29/05/2016 | 07:35
1
122
מה שאתה מתאר מעיד על בעייה כלשהי במטבח, בלי קשר לגרופון. אולי תקלה כלשהי.

שאלו אתכם למה לא אכלתם את הפוקצ'ה והפסטה ברוטב עגבניות?
בהחלט
29/05/2016 | 17:53
55
אין קשר לגרופון, אפילו שנשבעתי יותר אחרי הארוחה שאני לא קונה גרופון, כי אולי זה מביא מזל נאחס:)
את הפסטה כן אכלנו, בחוסר חשק. על הפוקצ'ה שכמעט לא אכלנו לא שאלו.

לצערי לי יש משבר אמון קשה שם, הייתה אחת המועדפות שלי
29/05/2016 | 16:04
1
94
ואחרי הפעם האחרונה קשה לי לאמין שנחזור לשם בקרוב (אחרי 3-4 פעמים אחרונות שאיכזבו)...
3-4 פעמים??
29/05/2016 | 17:55
63
נתת להם הרבה הזדמנויות. למרבה הצער יצאתי משם בתחושה שזו לא היתה מעידה חד פעמית. הלוואי ואני טועה.
מסעדת אלנבי - חיפה
27/05/2016 | 11:21
12
327

בחוה"מ קפצתי לחיפה, לטיול קצר במושבה הגרמנית ובואדי ניסנס. לצהריים נכנסתי למסעדת אלנבי.
על דלת הכניסה תלויה הביקורת של הליצן ליאור פרי, שהחמיא להם לא מזמן בדרכו העילגת האופיינית. לא בטוח שהביקורות של האיש הזה הן מקור גאווה למשהו. אבל על סמך הארוחה שלי שם הם כן ראויים למחמאות.

התפריט  כולל אוכל שיפודיה קלאסי, חומוס ציפס סלט, שיפודים, סטייקים וכו' גם כמה מנות פחות אופייניות לשיפודיה כמו סינייה, מוסקה, ועוד. אנחנו הסתפקנו במנות הבאות:

שיפודי פרגית עם אורז (55 שקל): קיבלנו 3 שיפודים מכובדים של פרגית, וליד זה אורז. הפרגיות היו עשויות היטב, בעלות טעמי גריל טעימים. האורז הלבן היה גם כן מוצלח, עם תיבול טעים שלא זיהיתי ששדרג אותו מעבר לבנאליות הרגילה של אורז לבן.

חומוס פול (24 שקל): החומוס היה טעים, סמיך, בעל טעם עמוק. גם הפול היה מוצלח, לא מימי ולא תפל כמו שקורה לא פעם. בצד הגיעו 4 פיתות גדולות וטובות.

כמו כן הזמנו סלט ערבי קטן (8 שקל), אשר היה טרי ומתובל טוב.

בנוסף, צלחת של חמוצים, חצי עגבניה, בצל וחצילונים הגיעה ע"ח הבית, ובסוף קפה שחור גם כן ע"ח הבית.

סהכ , ארוחה פשוטה אבל טעימה ומוצלחת. גם השירות היה מהיר ומאוד מאוד חביב. שילמנו 87 שקל  מוצדקים בהחלט.

לקינוח- הלכנו מעבר לכביש לקונדיטוריה המזרח.  לקחנו כנאפה טובה, רק חבל שהיא היתה בטמפרטורה פושרת, ובקלאווה פיסטוק ובקלאווה שקדים,  אשר סגרו טיול מהנה וטעים.
צ'יינה קורט
27/05/2016 | 11:31
5
292

צ'יינה קורט היא מסעדה סינית ברחוב בן יהודה פינת שלום עליכם בתל אביב. 
לא הכרתי את המסעדה עד שבמקרה נתקלתי בה במהלך טיול באזור באחד מימי שבת האחרונים. ראיתי אותה במקרה ונכנסתי לאכול שם. טעות קשה זו היתה.

בסין לא הייתי והניסיון שלי עם אוכל סיני אינו גדול, כל מה שהייתי רוצה ממסעדה סינית זה שתגיש אוכל טעים, מאוזן, עם טעמים עמוקים ומעניינים.  

העיצוב מקום בעל גוונים אדומים ירוקים. מפות בד ירוקות מכסות את השולחנות, מנורות אדומות עגולות  תלויות ברחבי המסעדה, וישנם עוד כל מיני פריטי עיצוב קיטשיים. חבל רק שהמסעדה היתה מאוד חשוכה, זאת למרות שהיינו שם בצהרי היום. 

בשעות הצהריים, כולל בשבת, מוגשת ארוחה עסקית במחיר של 66 שקל. הארוחה כוללת מרק, אגרול, מנה עיקרית לבחירה ושתיה קלה. המבחר של המנות העיקריות אינו כולל את כל המנות בתפריט הרגיל, (שהוא רחב מאוד), אבל הוא מספיק רחב וכולל קרוב ל-20 מנות. המחיר נשמע הוגן מאוד. לתחושה הטובה הוסיפה העובדה שבמסעדה היו שני שולחנות של סינים. נו, אם סינים סועדים פה אז כנראה שהם יודעים למה. או שלא...

המלצרית היתה סינית, היא היתה חביבה, אבל התקשורת איתה בעברית היתה בעייתית. אחרי שראיתי שלא אקבל מענה לשאלות שלי הזדרזתי להזמין.
לפתיחה לקחנו מרק ירקות ומרק וון טון:

מרק הירקות הכיל כל מיני ירקות- כרוב, גזר ועוד, הוא היה חסר טעם. הטעם טעם של מים עם ירקות.
הוון טון ? אותו דבר. אותו חוסר טעם וסתמיות מצערת. במרק הונחה כופתאת וון טון אחת. היא התפרקה בחלקה והמילוי של העוף התערבב בתוך המרק. גם הבצק לא היה להיט, הוא היה שמנוני מאוד. הזה מרק הוון טון המפורסם? לא נראה לי

מנת הביניים - אגרול אחד לכל אדם: הגיעו שני אגרולים מילוי ירקות. הם היו פריכים, ולמרבה השמחה לא שחו בשמן. נשנוש נחמד. רק חבל שבצד הוגש רוטב מזעזע ומתוק להחריד, שהזכיר לי ריבה מלאת סוכר או  תרכיז תות של ויטמינצ'יק.

שתי המנות העיקריות היו גרועות:

עוף עם ירקות מעורבים: המנה כללה מגוון ירקות - בצל, כרוב, גזר ועוד. העוף היה צמיגי וחסר טעם. גם הירקות היו אנמיים. רוטב לא יודע אם היה, אם כן אז הוא לא הורגש. מנה של חדר אוכל בקיבוץ או חדר אוכל מוסדי גרוע במיוחד.

בשר לבן עם פטריות ובמבו: אותו דבר כמו המנה של העוף. הגיע גומי חסר טעם שהתחפש לבשר לבן , ירקות אנמיים ורוטב סר טעם שאני לא זוכר מהו. על הפנים.

שתי המנות הוגשו עם אורז (לא ניתן היה להחליף לתוספת אחרת) שהיה טוב. החלק הכי טוב בארוחה
על קינוח כמובן ויתרנו. אם כל הארוחה נראתה ככה, אני לא רוצה לדעת איך נראה אגף הקינוחים כאן. 

שורה תחתונה: מזללת קניונים גרועה במיוחד שהתחפשה למסעדה. גם בחינם לא הייתי אוכל שם שוב.

למיטב זכרוני קיימת כבר שנים באותו מקום
29/05/2016 | 07:31
2
125
כנראה שיש אנשים שאוהבים אוכל קניונים, וכנראה שלישראלים ולסינים לא מגישים אותו אוכל.
הייתי כבר מעדיף
30/05/2016 | 05:11
1
9
שהאוכל יהיה מתוק בצורה דוחה כמו אוכל קניונים, מאשר כל כך חסר טעם כמו שהיה שם... רק  להרגיש  טעם כלשהו
אפילו טעם של MSG לא היה?
30/05/2016 | 06:31
3
חבל מאוד, לונג סנג כמה מאות מטרים משם..
29/05/2016 | 07:47
1
123
ואמורה להיות מעניינת, לפחות לניסיון, לבטח יותר טובה ממה שתיארת כאן..
נכון...וגם פוראמה קרובה
30/05/2016 | 05:07
1
הלינק לא עובד..
29/05/2016 | 07:24
5
142
אלנבי זה מקום מיתולוגי, פשוט יחסית וראוי מאוד בז'אנר "המזרחיות".. זאת לבטח אחת המסעדות הוותיקות היום בארץ, ללא קשר למזרחי או לא..
בלבול קטן..
29/05/2016 | 07:47
1
151
רק 1970 ? משום מה זכרתי 1956 או משהו דומה על השלט..
29/05/2016 | 07:51
33
נכנסתי לשם בחשש
29/05/2016 | 11:14
2
127
כי מסעדה מזרחית ואוכל ראוי וטעים לא הולכים ביחד בדרך כלל, אבל הופתעתי לטובה. עד כמה שיכולתי להתרשם מדובר במסעדה טובה וראויה
לפני עשר שנים פלוס
29/05/2016 | 11:27
108
הייתי ממליץ עליהם המון כאן בפורום, אבל בעשור האחרון הייתה תקופה שהרגשתי שם טיפונת ירידה וכמעט לא ביקרתי, בעיקר כי אוכל מזרחי "בסיסי" כחומוס, קובה וסלטים, פשוט קניתי מהם או במקומות אחרים בואדי הביתה. שמח מאוד לקרוא ביקורת טובה עליהם..  
אני המלצתי עליהם בפורום לפני כמה שנים
29/05/2016 | 18:22
56
נהניתי מהאוכל שם
צ'יינה קורט
27/05/2016 | 11:34
256
לדיווח המלא בבלוג

צ'יינה קורט היא מסעדה סינית ברחוב בן יהודה פינת שלום עליכם בתל אביב. 
לא הכרתי את המסעדה עד שבמקרה נתקלתי בה במהלך טיול באזור באחד מימי שבת האחרונים. ראיתי אותה במקרה ונכנסתי לאכול שם.
טעות קשה זו היתה.

בסין לא הייתי והניסיון שלי עם אוכל סיני אינו גדול, כל מה שהייתי רוצה ממסעדה סינית זה שתגיש אוכל טעים, מאוזן, עם טעמים עמוקים ומעניינים.  
העיצוב מקום בעל גוונים אדומים ירוקים. מפות בד ירוקות מכסות את השולחנות, מנורות אדומות עגולות  תלויות ברחבי המסעדה, וישנם עוד כל מיני פריטי עיצוב קיטשיים. חבל רק שהמסעדה היתה מאוד חשוכה, זאת למרות שהיינו שם בצהרי היום. 

בשעות הצהריים, כולל בשבת, מוגשת ארוחה עסקית במחיר של 66 שקל. הארוחה כוללת מרק, אגרול, מנה עיקרית לבחירה ושתיה קלה. המבחר של המנות העיקריות אינו כולל את כל המנות בתפריט הרגיל, (שהוא רחב מאוד), אבל הוא מספיק רחב וכולל קרוב ל-20 מנות. המחיר נשמע הוגן מאוד. לתחושה הטובה הוסיפה העובדה שבמסעדה היו שני שולחנות של סינים. נו, אם סינים סועדים פה אז כנראה שהם יודעים למה. או שלא...
המלצרית היתה סינית, היא היתה חביבה, אבל התקשורת איתה בעברית היתה בעייתית. אחרי שראיתי שלא אקבל מענה לשאלות שלי הזדרזתי להזמין.

לפתיחה לקחנו מרק ירקות ומרק וון טון:
מרק הירקות הכיל כל מיני ירקות- כרוב, גזר ועוד, הוא היה חסר טעם. הטעם טעם של מים עם ירקות.
הוון טון ? אותו דבר. אותו חוסר טעם וסתמיות מצערת. במרק הונחה כופתאת וון טון אחת. היא התפרקה בחלקה והמילוי של העוף התערבב בתוך המרק. גם הבצק לא היה להיט, הוא היה שמנוני מאוד. הזה מרק הוון טון המפורסם? לא נראה לי

מנת הביניים - אגרול אחד לכל אדם: הגיעו שני אגרולים מילוי ירקות. הם היו פריכים, ולמרבה השמחה לא שחו בשמן. נשנוש נחמד. רק חבל שבצד הוגש רוטב מזעזע ומתוק להחריד, שהזכיר לי ריבה מלאת סוכר או  תרכיז תות של ויטמינצ'יק.

שתי המנות העיקריות היו גרועות:

עוף עם ירקות מעורבים: המנה כללה מגוון ירקות - בצל, כרוב, גזר ועוד. העוף היה צמיגי וחסר טעם. גם הירקות היו אנמיים. רוטב לא יודע אם היה, אם כן אז הוא לא הורגש. מנה של חדר אוכל בקיבוץ או חדר אוכל מוסדי גרוע במיוחד.
בשר לבן עם פטריות ובמבו: אותו דבר כמו המנה של העוף. הגיע גומי חסר טעם שהתחפש לבשר לבן , ירקות אנמיים ורוטב סר טעם שאני לא זוכר מהו. על הפנים.
שתי המנות הוגשו עם אורז (לא ניתן היה להחליף לתוספת אחרת) שהיה טוב. החלק הכי טוב בארוחה
על קינוח כמובן ויתרנו. אם כל הארוחה נראתה ככה, אני לא רוצה לדעת איך נראה אגף הקינוחים כאן. 
 שורה תחתונה: מזללת קניונים גרועה במיוחד שהתחפשה למסעדה. גם בחינם לא הייתי אוכל שם שוב.

אז מה אכלתם בסוף השבוע?
29/05/2016 | 07:32
28
30
סופ"ש
29/05/2016 | 08:28
16
283
100% ביתי, פחות או יותר, בשישי בבוקר מאפים ולחם מקפה לואיז שהיו הבסיס לארוחת בוקר מעולה, במקום להילחם בהמונים על מקום ישיבה בלואיז או גל. 
כשרמות הסוכר בשיאן הוקדשו השעות הבאות שוב ל "harvesting" עירוני של הרבה דברים שנקנו בשוק בשבוע האחרון - וישנייה ומשמשים הלכו לג'ארות מכוסים בסוכר לסירופים עם מקלות וניל, חלק יהיה בעתיד ליקר וחלק אולי לויניגרטים ושאר אפליקציות. המון שומר די צעיר וזול מהסופרמרקט הלך למייבש, גם סטוק של מרווה זולה יחסית שמצאתי בשוק, אז יש שוב במזווה מלח מרווה, דבר טוב. עגבניות שרי תמר בחמש ש"ח לקילו לא הולך ברגל, הרכות הלכו לבישול רוטב והמוצקות קיבלו מועמדות של כבוד לסלט.
בשישי בערב התחשק הודי - נתחי סלמון "טנדורי" ובאטר שרימפס ליד כוסמת, הלך טוב עם בקבוקים של בלו נאן..
הקינוח עשה שימוש במשאב פירותי שזמין מאוד ובהחלט טעים כרגע - דובדבנים כמובן, החלטתי שזו תהיה מתקפת טעמים רצינית מהם יחד עם מה שמשתלב איתם נפלא - שוקולד מריר כיף גדול שיש שוקולדים שאפשר לטמפרר אותם בקלות בשיטת ההזרעה, אין צורך להתרגש ממשחקי הטמפרור המאולצים על השיש של מתחרי בייק אוף, זה מצטלם יותר טוב אחרי שבועות ארוכים לבטח של אימונים אותם העבירה ההפקה את המתחרים לפני\בעת הצילומים. אגב גם לא חייבים מדחום לעניין ביתי זה - מה שלא יעשה מספיק טוב הטימפרור המאוד לא מדוייק, ישלים המקרר.. 
אז הגשנו דובדבנים טבולים בשוקולד מריר וליד זה מילקשייק דובדבנים, גלידת שוקולד לבן ושאריות השוקולד המריר שנשארו מהטמפרור, כמובן מגישים לכל סועד גם בקבוק מים קרים גדול ליד

בשבת החלטתי לבשל סוף סוף את גרגירי החומוס הבולגרי שקניתי כבר לפני כשנה בחבשוש, חלק הלך לחומוס כבד וטעים עם המון שמן זית מצויין מכבישה משפחתית, חזה עוף מוקפץ עם באק צ'וי קצוץ, פרוסות פלפלים ירוקים חריפים ועירית - בעבר הייתי נוהג להכין את חזות העוף השלמים בתבלינים "כמו נקניק", אז לחתוך לפרוסות ולהשתמש במוקפץ, זה נחמד מאוד אבל קצת שיעמם כבר, אז בזמן האחרון אני חותך לפרוסות דקות יחסית את חזה העוף השלם עם סכין חדה עדיין כשהוא נא ומקפיץ את הפרוסות בחמאה ושמן זית עד שחומות אך עדיין נשארות עסיסיות.. גם הירקות פחות או יותר באותה שיטה ומה לעשות שכשחמאה מעורבת בעניין - דברים יוצאים מאוד טעימים.. כמובן שהוספו בהקפצה האחרונה והדי מהירה גם תבלינים כאלו ואחרים ומעט שמנת, קצת נמאס להיות פוליטיקלי קורקט עם שומן בבישול, אז מגוונים לפעמים
היה גם סלט מעגבניות השרי - קרוטונים ביתיים בטעם אבקת שום, פרוסות פלפל ירוק חריף, פטרוזיליה, מלא גרעינים קלויים, עירית קצוצה, בצל אדום חתוך דקדק מוחמץ, בלסאמי, מלח גס, שמן זית פירותי, זה לא יוצא רע, גם כשאין בסביבה גבינה להוסיף, לא חייבים. כוסמת מעורבת עם ראגו של ירקות, שלא יחסר..

עוד השקעה ממש לא גדולה, יחסית, בקינוח שהוא באמת די פשוט - זביון של פירות הדר בכוס עם סורבה\גרניטה של מנדרינה..

היה סופ"ש מאוד טעים, גם הרבה תוכניות טובות ומעלות תהיות ומחשבות במסגרת דוקו שף העכשווי - 10 מיליארד על עתיד האוכל בעולם ב 2050, גם על החברות הגדלות ובעיית ההשמנה בארה"ב, פשוט לא להאמין איך נראית התעשיה וכל השדולה הפוליטית הבזוייה ברמות בלתי ניתנות לתיאור, שתומכת במכונת השמד הזו.. טבעי זה הכי טעים שיש  

בדיוק התחלתי לחשוב על ליקר משמש
29/05/2016 | 10:15
2
162
כי המשמשים כבר נהדרים

יש גם דובדבנים נפלאים בשוק, יש לי עוד קילו שאני תוהה אם להכין ממנו עוד צנצנת לליקר או להכין קינוח כלשהו איתם.
פעם [אולי גם היום] היו בקונדיטוריה עידית באבן גבירול
29/05/2016 | 13:09
1
137
שטרודלים מופלאים עם דובדבנים. שחזרתי בשבוע שעבר עם בצק עלים/חמאה של מעדנות. גלענתי דובדבנים, השריתי בסוכר דמררה לכמה שעות ואז גלגלתי בתוך הבצק. הספיק ל4-5 גלילים. יצא מעולה עם כלום עבודה.
האמת שיש לנו בבית בצק עלים מעשה ידי הבחור
29/05/2016 | 16:29
67
נתת לי רעיון
תודה
ליקר משמש נשמע מעניין
29/05/2016 | 11:04
8
145
מכינים את זה כמו הדובדבנים?
לי גם יש השבוע צנצנת דובדבנים וסוכר לליקר, שתי צנצנות דובדבנים בסירופ שילכו לאפיה וקינוחים ו-3 ק"ג מישמשים שהפכו לריבה עם נגיעות ויסקי, ג'ינג'ר ומקל וניל.
ממליצה לך להכין גם מחיות פרי ולהקפיא, מעולה לממתקים, מילויים ולגלידות.

בהחלט מכין מחיות
29/05/2016 | 11:18
7
134
אני לרוב מצמצם אותן עם מעט סוכר קנים, כמה טיפות של לימון, קמצוץ מלח, מקל וניל ומי זאהר, פחות או יותר ה"טריק" הקבוע שלי כמו כל דבר, לא כל כך אוהב להקפיא מחיות..
השימור בסוכר ויצירת הסירופ כמובן מתאים למשמשים, אני משתדל שיהיו שלמים עם הגלעין, יותר מעניין ככה לטווח הארוך, למרות שאפשר גם לעשות משהו פחות "רחוק" גם עם חצאים בלי גרעין. גם בוישנייה השלמים, הגרעין כמובן משמעותי מאוד ותורם המון באופי של הליקר. שני אלו יחד עם קומקווט וגם ליצ'י בשרניים שלמים בלי הקליפה כמובן, זה הליקרים שאני הכי אוהב להכין, כדאי תמיד גם תוכן של מקל וניל בסביבה והאמת שגם זסטים של לימון ושאר פירות הדר לא גורמים רע גם כן. 
אני מאד אוהבת לשמר פירות
29/05/2016 | 11:33
2
94
אני אוהבת לשחק עם הטעמים ולהוסיף תבלינים. מקל וניל זה ציוד בסיסי במקרר שלי ונכנס כמעט לכל דבר (ומה שלא, יש תמצית וניל ביתית שעובדת יופי גם היא). לעיקצוץ אני אוהבת להוסיף ציפורן שעובד מצויין בריבות, יש כמובן גם מקל קינמון והאהבה האחרונה שלי- טונקה. אני את הדובדבנים גילענתי כי רציתי להשתמש גם בפרי וקשה יותר לגלען כשהוא משומר אבל טוב לדעת. בפעם הבאה אני אשמור כמה גלעינים ואוסיף לצינצנת.
המחיות הקפואות טובות אם רוצים את הפירות מחוץ לעונה בצורה אחרת מריבה. אני מכינה איתן מרמלדות וג'לי ביתי שכלכך יותר טעים ומרענן ממה שמגיע בקופסא.
בכלל במקפיא שלי יש תמיד קופסאות ציר מרק מוכן לכל מקרה וקופסאות רוטב עגבניות ביתי מוכן לשימוש.
אני מגלען בקלות את צימוקי הדובדבן
29/05/2016 | 13:59
1
84
שיוצאים מההשרייה ומשתמש בהם בהמשך, למרות שטעמם בעיקר, אלכוהולי ופחות פירותי כמובן אם בעתיד תרכשי מייבש, ואין לי שמץ אחוזים בתעשייה, יש בו פוטנציאל לגוון ולשנות עוד יותר, בצורה משמעותית מידי, את החיים במטבח.. אני פחות או יותר מבשל עם אבקות היום ועוד כמה אלמנטים קטנים מסביב 
אכן יש עולם שלם כשמכינים לבד
29/05/2016 | 14:13
67
אני מתעסקת בעיקר בקונדיטוריה ולמדתי להכין לבד מחיות, פראלינה, תמצית וניל ועוד כמה דברים. אני מפנטזת על מטחנה איכותית שאוכל להכין לבד אבקות וקמחים, מייבש מזון ומכונת גלידה.כרגע מסתפקת במייג'ור עם כל מני חלקים מגניבים ופוד פרוססור עם מנוע חזק וחלק של מעבד מזון שטוחן לי סוכר, מני אגוזים וכו'.
בבישול אני לרוב מעדיפה שימוש בצמחי תבלין טריים ומנסה לגדל כמה בעציץ בחלון המטבח. מבחינת תבלינים אני די מוגבלת על ידי הטעם של בן הזוג וויתרתי על דברים כמו חווייג' והל כי הוא לא סובל. לפפריקה הוא התרגל וכורכום הוא סלע מחלוקת כרגע :P
קשה לי לדמיין איך מתחבר מקל הווניל לליקרים/מחיות של פירות
29/05/2016 | 13:13
3
113
חמצמצים כמו דובדבנים, מישמש וכו'. עם תפוחים, כן.
עובד מעולה
29/05/2016 | 13:26
89
אני מתארת לעצמי שזה עניין של טעם ושל מינונים. כשאני מכינה כמות קטנה כף תמצית תספיק, בכמות גדולה אני מוסיפה מקל חצוי. אפשר גם להוציא אותו באמצע הבישול אם לא רוצים טעם חזק מדי. ריבת התות- וניל- לימון שלי צברה מועדון מעריצים כבר כמה עונות.
מקל וניל שיורה במערכה הראשונה
29/05/2016 | 13:47
1
120
הופך למשהו מעניין ביותר, בעיקר בסוף התהליך.. אני מאוד אוהב את המורכבות הזאת, שמוסיף המקל גם לגורמים, שלפחות בהתחלה, הם חמוצים.. זה מורכבות וגם המון עומק שבסופו של דבר, מפתיע את האנשים, לא רק טעים אלא גם מיוחד וקצת "קשה להבנה" כי מעטים טורחים לנסות ולהשקיע בכיוון, אלא לעיתים מעטות מידי לצערינו, אם הם אולי ממש ב"מטבח מקצועי" ופחות במטבח ביתי. 
אני מאוד אוהב לעבוד במתוק, עם פירות חמוצים יחסית, מהסיבה הפשוטה שמעורב הרבה סוכר בעניין, ואז הטעמים הבאמת טובים זורחים ומתאזנים - הרי נניח פאט דה פרוט מגודגודנים סגולים מתוקים וטעימים מלכתחילה, יהיה פשוט מוצר מתוק מידי וביננו, גם די מבחיל, כשמשתמשים במתכון "ג'נרי" יחסית למרמלדה. ברגע שמעורב דובדבן חמוץ - זה פשוט יוצא נפלא ומאוזן בגלל כמויות סוכר גבוהות, ואז הוניל נמצא כל כך במקום, שזה נפלא כפול 100. זה כאילו בסופו של דבר הווניל יותר מתכתב יותר עם הצד הסוכרי הסופי כמובן, אבל הכיוון החמצמץ מקפיץ הכל למעלה.. כמו שכתבה בערך מירב, לקוביות הפאט דה פרוט העונתי ממחית וישנייה וקצת וניל, מצופה בשוקולד מריר מטומפרר, גם כן יש עדת מעריצים וממתינים לא קטנה  
אגב גם מחית פסיפלורה חמצמצה עם וניל ומעט סוכר קנים, מתרכזת נפלא בבישול נמוך ואיטי והופכת לזהב טהור בהמשך, לאפליקציות מתוקות שונות.
גם ליקר הוישנייה שלי, הולך כמעט תמיד להכנת בסיס גלידת וניל "עם טוויסט", כך שברור איך הווניל מלכתחילה משתלב שם. גם לשתייה בפני עצמו זה נהדר, כמויות הסוכר בליקרים האלו די מטורפת.. כמובן שצריך הכל במידה, פעם שיעמם לי וקראתי שאיזו מסעדה בפריס נתנה קינוח גלידת וניל עם עשרות חלמונים ושמנת ואיזה 10 מקלות וניל בביס אחד, אז סתם הכנתי גלידה עם בערך 6 מקלות ויצא די מחפיר לטעמי הכל במידה, מקל אחד "מקורצף" לכל מיכל של פרי וסוכר, זה די בקטן, באמת.. 
אם אתם אומרים...מי אני שאתווכח.
29/05/2016 | 14:15
88
חמוץ+מתוק, נפלא. קינוחים על בסיס חלב+וניל, גם נפלא בעיני. גם וגם, גם חמוץ וגם וניל, נראה לי מוזר אבל לגמרי מקבלת את האפשרות. אולי אפילו אנסה.
קנית אותי עם הפרגון לחמאה אבל איבדת אותי ב...אבקת שום!
29/05/2016 | 13:05
2
189
עכשיו? כשיש שום יישראלי סגול ומלא טעם? להשתמש באבקה הסינתטית הזו שמשאירה ריח נורא בפה? סאלו, אנא, בשבילי...
29/05/2016 | 13:17
1
157
את אבקות השום והג'ינג'ר אני מכין במייבש (וגם בצל כבר..), שום דבר שאת מכירה "מסחרית", לא מתקרב לזה.. אגב לא נוח לי כל כך להשתמש בשום הישראלי הטרי כי בבית לא משתגעים משום בכל מקרה והריח והנוכחות שלו פשוט חזקים לנו מידי, גם באוכל "מקסימום" עירית.. מאותה סיבה נניח גם בצל ירוק לא אורח קבוע במקרר, יש דברים שאני לא "משתגע" עליהם במטבח שלי.. 
אחת:אפס לסאלו...שכחתי את עניין הייבוש.
29/05/2016 | 13:21
131
בצל חי גם אצלי לא בשימוש. רק מטוגן. כנ"ל שום.
על הזרעה ועל בלו נאן
29/05/2016 | 15:20
101
אשמח לפרטים על הזרעת השוקולד.
כל הכבוד לחשיפת אהדתך ליין הזה, הנמכר 3 במאה.
אלו קבוצת יינות גרמנים שלא נחשבים אבל אהובים עקב טעמם
הפירותי והמתקתק. אני חושב שבקיץ הישראלי יינות הבלו נאן הם ברירת מחדל.

סוף שבוע עמוס ומתיש
29/05/2016 | 10:50
4
285
בחמישי בערב קפצנו לנסות את הויטרינה החדש בלילנבלום. בניגוד לאבן גבירול, הסניף הזה מתמקד בהמבורגרים - ישנם שניים בשריים ואחד צמחוני, ישנה גם מנת טאקוס. נתי נמצא שם כרגע ולכן המקום מתקתק. הזמנו את הבאטלר והווסט קוסט שהיה המוצלח מבין השניים וכלל בתוכו גבינה שנראית כמו צ'דר או גבינה בסגנון ואת כל הקונדימנטים הרגילים. 

בשישי שבת בילינו את מרבית היום בבתים מבפנים מה שאומר שלא הספקנו לאכול יותר מדי דברים מעניינים ובכל זאת:
בשישי בערב אחרי יום עמוס סיורים וחוויות (הסיור בנבכי רשת המים היה הארוך מכולם אבל מוצלח) הכנתי סקרט סטייקים שלוו באורז עם תירס וכרוב ניצנים עם לימון, כרישה, חמוציות ואגוזי מלך. ליווינו את הארוחה עם מלבק כלשהו וקינחנו בגוורץ ומשמשים טריים.

בשבת בערב אחרי שחזרנו מיום עמוס במיוחד (כולל התנדבות בפרויקט של 3 שעות בבוקר, 4 דירות שצפינו בהן ועוד 2 סיורים שהוצאנו) חזרנו עייפים אך מרוצים - פוקצ'ות ופיצות לבנות (עם סלק ופטה ואחת עם ביצים ופטה) היוו את סיום היום הזה. 

הכנתי גם סלקים בתנור עם עשבי תיבול וקציצות בקר ברוטב לימון, בצלים, שום וקייל שילוו אותנו בעבודה בתחילת השבוע.
אני חושבת שאני צריכה עוד סוף שבוע רק כדי לנוח.
גם אני הכנתי בשבת אוכל לשבוע לעבודה
29/05/2016 | 11:33
1
172
גרגירי חומוס מבושלים שנשארו בכמות מסחרית, חלק הוקפא וחלק יזלל בקרוב עם קצת מלח ופלפל.. חזות עוף שלמים צלויים תמיד פיתרון נפלא בעבודה, יהפכו עוד כמה דקות לסנדוויץ' עם חצילים קלויים ולחם דגנים של לואיז קציצות בקר ברוטב לימון, רעיון טוב לשבוע העבודה הבא.. 
עוף היה לנו שבוע שעבר
29/05/2016 | 11:39
149
הכנו עופות שלמים במעשנה

אני מעדיפה לגוון משבוע לשבוע בסוגי הבשר ואופי האוכל כך שלא יתחיל לשעמם לנו
אשמח למתכון לקציצו. נשמע סוף
29/05/2016 | 12:31
1
42
האמת שזה היה די אילתור אבל ננסה
29/05/2016 | 16:33
120
במעבד מזון שמתי פטרוזיליה, כוסברה, נענע, בצל לבן ושום. את התערובת שיצאה ערבבתי עם קילו חצי בשר בקר טחון (בחרתי בבשר יחסית שמן לטובת הקציצות) 2 ביצים, כמה כפות של פירורי לחם (אני עושה לפי העין אז אין לי מידות מדויקות) ומלח ופלפל.
יצרתי עיגולים והכנתי בתנור (כעשר דקות על כ 180 מעלות).

במקביל במחבת עם שמן זית - בצל סגול וכרישה, לאחר מכן הוספתי שום וקייל. סיימתי עם פרוסות לימונים (שלמים, עם הקליפה והכל) וכמובן מלח ופלפל.
אחרי שהקציצות מוכנות בתנור זרקתי אותן ישר לתוך כל התערובת הזו.

בתאבון.
ארוחת יבוא מפריז
29/05/2016 | 15:37
1
155
הזדרזנו לארגן ארוחה בגלל שהגבינות התחילו לטייל במקרר. נו טוב, רק הרובלושון.
לראשונה היה לנו נתחי כבד אווז שנקנו פיקאר.
כל כך קל להכינם שחבל שלא הבאנו יותר חבילות.
לעיקרית אכלנו קציצות עם תוספות וסלט ירוק עם
פילטים של תפוזים וויניגרט שמז. על השולחן הייתה חמאה ושני סוגי חרדל.
שתינו ריזלינג גרמני ואדום מהרמיטז׳. שניהם היו
מעולים.
לקינוח ערבבתי קרם לימון עם קצפת והוספנו דובדבני
אמרנה.
לחם? גם פוקצ׳ה וגם בגטים וגם לחם קמחים שונים
כולל שיפון.
הגבינות שהוגשו לקינוח: עזים טרייה, טום מהסבוא,
הרובלושון וסנט מור עם הקש באמצע.
ארוחה משובחת
30/05/2016 | 06:53
4
יונס - צמת גולני - בסדר, אבל ...
29/05/2016 | 16:05
169
אני לא יודע איפה לשים את האצבע אבל משהו שם חסר.
סה"כ מזרחית לא רעה אשר נישאת בעיקר על תהילת העבר.
לא היה שם שום דבר לא טוב אבל גם שום דבר מעניין או מצטיין במיוחד - סוג של סתם הכי סתם שיש והיום גם ממסעדה מזרחית משפחתית מצפים לקצת יותר.

פלטת סלטים לכל השולחן - 30 ש"ח לסועד מבוגר ילדים בחינם (הילד הגדול שלי 11 נראה, אוכל ונחשב כמבוגר בצדק רב) שום דבר מסעיר או מיוחד - ערכה בסיסית של סלטי כרוב, חצילים ופטריות משומרות למינהם, כולל חומוס ופול. לבקשתנו הוסיפו גם סלט ג'רג'ר.  החומוס היה פחות טוב מהמקובל השאר פשוט ובסיסי. אם היינו תיירים צמחונים סביר להניח שהיינו חושבים שהגענו לגן עדן, למי שרגיל למסעדות מזרחיות טובות יותר זה היה קצת מאכזב. כאילו שלא הורגשה יד של טבח.

שיפודי כבש - 75 ש"ח - מנה נדיבה מאוד של 3 שיפודים אשר לטענת אישתתי היו מצוינים. הוגשו עם צ'יפס תעשייתי
חצי מנה פרגיות - 30 ש"ח - שיפוד אחד - סטנדרטי לחלוטין הוגש עם אותו צ'יפס.

כמו כן הוגשה מג'דרה מעט יבשה לשולחן OTH

לקינוח הוזמנו על חשבון הבית לשתי מנות מלאבי, בקלאווה וקפה.

סה"כ 195 ש"ח הוגנים מאוד יחסית לתמורה ולנדיבות.

הרגשת האכזבה היא כנראה פשוט כי היום התרגלנו ליותר, יותר מגוון (לא היו מנות צמחוניות בכלל וחצי מהתפריט הבשרי היה חסר) יותר טעם יותר תשומת לב.

אירחתי חברים לאוכל מקסיקני
29/05/2016 | 16:16
125
הכנתי חזה עוף שהושרה בסלסת מנגו של טרז פזוס, אח"כ הוקפץ עם פלפלים בשני צבעים, קצת פלפל חריף, בצל סגול ושתי כפות ממרח שעועית ושום אסאייתי שמוכרים בטיב טעם.
אורז עם תערובת מקסיקנית וקצת עגבניות מרוסקות.
סלט גואקמולי, סלט תירס. טורטיות.
צורוס לקינוח עם גנאש שוקולד פרווה בגלל מגבלות כשרות.
מזללה וקיטשן מרקט בקטנה
29/05/2016 | 19:43
1
116
זוהי פעם רביעית שלי במזללה, פעם ראשונה בערב. וזו לאט לאט (או לא כ״כ לאט לאט) מתגבשת להיות אחת המסעדות האהובות עליי בתל אביב. יש בה בעיניי הכל. אוכל, אווירה, עיצוב מודרני ונעים, שירות למופת (אוי, השירות! איך זה כ״כ פשוט שם מחד, וכ״כ מסובך במקומות אחרים מאידך?). אני מאמינה שעוד בהחלט נחזור שוב!

לעומת זאת, מקיטשן מרקט ציפיתי להרבה, ודי התאכזבתי. היה טעים, היה בסדר. אבל רק טעים ובסדר. חוץ מקינוח עוגת הגבינה, שום דבר לא ממש הלהיב. המקום צפוף ורועש, השירות גם כן קצת מעצבן ומלווה בפרצופים לא נעימים (למרות שאני חייבת לציין לזכותם, שלאחר הערה שלנו בנוגע לכך, העניין השתפר פלאים). בסה״כ היה אמנם כיף, אבל אני מרגישה שזו מסעדה לפעם אחת, ושדי מיציתי את מה שיש לה להציע.
מה אכלתם?
30/05/2016 | 06:31
1
מבקש המלצות למסעדות בסטוקהולם ובקופנהגן
27/05/2016 | 06:47
5
126
המלצות למקומות מעניינים לפודיז יתקבלו בברכה.
כמו כן - מה מביאים מקופנהגן?
אם אתה אוהב דגים
27/05/2016 | 09:59
2
200
אז מסעדת B.A.R בסטוקהולם היא חובה. אם חשקה נפשך בממושלנת, אז ממליץ על F12.
מה להביא? הרינג בוודאי, עוד לא החלטתי איזה משניהם טוב יותר הדני או השוודי, אך שניהם לטעמי לוקחים בהליכה את זה ההולנדי, במיוחד ההרינג ביין לבן וברוטב חרדל. בנוסף ממליץ להביא מוצרי בשר ציד (יש בשוק הסטוקהולמי). 
כמו כן, דגים מעושנים וליקרים על בסיס עשבים ופירות יער, סטייל יגר או פרנה ברנקה.
אם אזכר בעוד משהו, אוסיף.
נרשם בתודה. וקופנהגן?
27/05/2016 | 10:49
1
121
אגב, RALEA (45 בסן פלגרינו) נסגרה לבינתיים. ):

לקופנהגן באנו לא מוכנים
28/05/2016 | 12:32
133
ללא שום מסעדת מטרה או חובה. מה שכן, באחת המסעדות התיירותיות בניו הוון אכלנו מרק לובסטר מעולה וכן טעימות של הרינג ב-3 או 5 ווריאציות. את שאר הטיול העברנו מחוץ לעיר, בעיקר טירות שהוסבו למלונות, שם מוגש פיקסד מניו של שלוש מנות שונות בכל ערב. אם מעניין אותך, אוכל לחפש את המקומות האלה.
שטוקהולם - מסעדת SMAK
27/05/2016 | 13:31
164
התרגום של השם זה טעם והרעיון של המסעדה זה בחירת טעמים מהתפריט שהכוונה שלהם זו ארוחת מנות, כל טעם זו מנה וכך ניתן לשלב בין האופציות השונות ולהתאים יינות לכל מנה.

מומלץ להזמין שולחן מראש
Rolfs Kok
29/05/2016 | 16:27
39
ביסטרו ותיק ומקסים עם מטבח יצירתי במרכז שטוקהולם. אכלתי בו פעמים רבות לפני הרבה שנים. אם שמר על הרמה אזי הוא מומלץ ביותר.
השירשור השבועי
26/05/2016 | 06:12
5
17
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, כתבות מיוחדות ושאר ירקות.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל: bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,

החתולית
ליזלוטה חוגגת יום הולדת 5
26/05/2016 | 06:18
87
ביום שבת 28/5/2016 תערך בקפה ליזלוטה שברחוב ריינס בתל-אביב, מסיבת יום הולדת.

בתכנון מאפים מתוקים ומלוחים תוצרת המקום, אלכוהול ועוד ב-5 שקלים. לילדים תתקיים הפעלת בלונים, ולכבוד מי שיגיע עם חשק לרקוד תתנגן מוזיקת סווינג. בנוסף ניתן יהיה להזמין מהתפריט הרגיל.

בין המאפים: בויוס, גריסיני, שושני פוקאצ'ה, עוגיות שוקולד צ'יפס, עוגיות פקאן ושוקולד לבן, מיני מאפינס פטל – לימון, אבטיח, והכי חשוב עוגת יום הולדת עם סוכריות צבעוניות.

קפה ליזלוטה הוקם על ידי האחיות רוני פרגמן ומאיה כהן ב-2011, ונקרא על שם ליזלוטה פרגמן, סבתן התל אביבית האהובה.

בית הקפה הוא למעשה קונדיטוריה קטנה, וכל הלחמים והעוגות נאפים במקום.
בליזלוטה מוגשות ארוחות בוקר בכל שעות היום, כריכים כגון: כריך רוסטביף בלחם דבש ורויון שנאפה במקום, סלטים ומנות קטנות.
בסופי שבוע מוגשות מנות בראנץ' כמו בריוש עם ביצה עלומה, עגבניות שרי ועלי תרד ופופרצ'ס - פנקייק הולנדי קטן עם שמנת ופירות טריים.
חובבי המתוק והבצקים ימצאו פה עוגות ומאפים תוצרת בית שאפשר לקנות או לאכול במקום.

יריד היקבים הביתיים השמיני ביקב שורק
26/05/2016 | 06:22
48
יריד היקבים ביתיים, שהפך כבר למסורת, יתקיים בחצר יקב שורק בסוף השבוע הקרוב
בין התאריכים 27-28/5.

היריד מעניק מדי שנה במה ליצרני היין הביתי שלקחו את התחביב שלהם צעד קדימה.
היריד יתקיים בחצר יקב שורק, ומאפשר טעימה ממאות יינות בוטיק אמיתיים, המיוצרים בכמויות קטנות ומוגבלות שלרוב הקהל לא יפגוש על מדפי היין בחנויות, וקרוב לוודאי שגם לא במסעדות.

בין היקבים המציגים: יקב בקוש, יקב ארגוב, יקב קדמא, יקב שאטו שני, יקב מבצר עתלית, יקב חיטים, יקב ZAZA, יקב דני ועוד.

במתחם היריד מגוון דוכני אוכל ביתי, דוכני גבינות, שמן זית וליקרים.

יקב שורק נוסד בשנת 1994 והינו אחד מיקבי הבוטיק הראשונים שהוקמו בארץ.
מאז הקמתו מפעיל היקב בית ספר מקצועי לעשיית יין, אשר אלפי בוגריו השתלבו בתעשיית היין בישראל והקימו למעלה מ-150 יקבים.

היריד יתקיים ביום שישי ה- 27.5.16  בשעות 10:00-15:00
וביום שבת 28.5.16 בשעות 10:00-17:00
בחצר יקב שורק בקיבוץ נחשון.

מחיר כרטיס כניסה המאפשר לטעום מכל היינות ביריד:
ברכישה מוקדמת דרך האתר או טלפונית במשרדי היקב – 55 ₪ לאדם.
בקופות ביום הארוע – 70 ₪ לאדם.

פסטיבל 'טעימה מהגליל' של משק צוריאל
26/05/2016 | 06:33
129
מחלבת "משק צוריאל" המתמחה בייצור מגוון רחב של גבינות מלוחות, בולגריות יוגורטים מחלב בקר ועיזים ועוד, משיקה את פסטיבל "טעימה מהגליל".
הפסטיבל ייערך בחודש יוני במסעדות ובבתי הקפה מהמובילים בארץ, ובו יתארחו לראשונה מתמודדים מהתוכנית "משחקי השף".

במהלך חודש יוני ולרגל חג השבועות, כ- 120 מסעדות ובתי קפה בכל רחבי הארץ יציעו מנות ייחודיות, המנות מתבססות על הסביבה הקולינרית הגלילית, על גבינות איכותיות, שמן זית, ירקות טריים, תבלינים רעננים ומגוון עשבי תיבול.

במסגרת פסטיבל "טעימה מהגליל" יתארחו לראשונה ארבעה מתמודדים מהתוכנית משחקי השף שיבשלו מנות גליליות מקוריות, אשר יוגשו במסעדות המשתתפות בפסטיבל.
המתמודדים המשתתפים הם: לירון אבולניק, ערן כהן, יעל בגינסקי וסלאח כורדי.

המתמודדים יכינו מגוון מנות מיוחדות דוגמת:

* ניוקי ריקוטה ותבשיל גלילי (המנה של לירון)-  ניוקי מונח על מצע של תבשיל תרד, פטריות וארטישוק  מוגש עם יוגורט עיזים וצ'נקים של גבינת צפתית המשק.

* ארוחת בוקר איכרים גלילית (המנה של יעל)- פריטטה ירקות קלויים עם גבינות מלוחות ועיזים, מוגשת עם סלט איכרים, שמנת חמוצה מתובלת בעשבי תבלין, לחם וחמאה, פרי, שתייה חמה וקרה.

* מסאח'ן ג'יבנה (המנה של סלאח)- מאפה ערבי גלילי שטוח, מרוח בשמן זית ומעליו גבינות מלוחות, גבינת מה עז, תערובת בצל סגול עם סומק ופרמזן. מוגש עם צנוברים, משמש מיובש וזעתר טרי.

* שניצל חלומי (המנה של ערן)- גבינת חלומי גלילית מצופה בציפוי קריספי, מוגשת בתוספת פלחי תפו"א אדמה ובליווי סלט ירוקים מרענן.

לרשימת המסעדות המשתתפות בפסטיבל:

אבישי יוסמן, מנהל השיווק של "משק צוריאל" מוסר: "אנו שמחים להביא את חווית הטעמים הגלילית לכל רחבי הארץ, באמצעות הפסטיבל הקולינארי 'טעימה מהגליל' ושמחים לארח השנה מתמודדים בולטים מהתוכנית הפופולארית 'משחקי השף'. אנו נפתיע את הסועדים בכ- 120  מסעדות, עם מגוון מנות גליליות, אשר ישלבו את הגבינות המעולות של משק צוריאל ויצרו חוויה קולינארית ייחודית ובלתי נשכחת".

הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 1.6.2016 – 30.6.2016

לרשימת המסעדות המלאה כנסו לדף הפייסבוק של משק צוריאל:

מסעדת בלוסקיי - ערב טוסקני חד פעמי
26/05/2016 | 06:39
99
מסעדת בלוסקיי ומותג המים אקווה פנה, מארחים לערב טוסקני חד פעמי את השף מרקו סטבילה (כוכב מישלן) לארוחת טעימות טוסקנית שתתקיים ביום רביעי ה-  1/6/2016.

אירוח שפים ממסעדות מכוכבות מישלן הינו מסורת בקבוצת כתית. לאחרונה אירחה הקבוצה את השף אלברט רו (לונדון, 3 כוכבי מישלן), אנריקו ורוברטו קריאה (ברגמו, 3 כוכבי מישלן) ועוד.

ביום רביעי ה- 1/6/2016 יארח השף מאיר אדוני במסעדת בלוסקיי שעל גג מלון קרלטון תל-אביב את השף מרקו סטבילה ממסעדת “Ora d'Aria” מפירנצה, המכוכבת בכוכב מישלן משנת 2014.
סטבילה ואדוני יצרו קשר במסגרת תחרות "השף הצעיר של סן פלגרינו", והחליטו ליצור יחדיו ארוחת טעימות טוסקנית יוצאת דופן בת 5 מנות אשר תוגש בליווי אקווה פנה, מותג המים הטוסקני.

מחיר הארוחה: 475 ₪ לסועד.
מספר המקומות מוגבל. יש להזמין מקומות מראש.

ג'יאקונדה - שישי כתום
26/05/2016 | 06:43
82
לספריית היין של ג'יאקונדה ברחוב פרישמן בתל-אביב, הגיע משלוח גדול של יינות כתומים.

בין היינות:
Radikon
Dario Princic
Damijan Podversic
La Castellada
Zidarich
Paolo Vodopivec
Montesecondo
Movia
Gravner

בכל יום שישי בזמן הקרוב, ייפתחו לשתייה יינות של שני יצרנים, והשבוע:

והשבוע:

Radikon:
Radikon Oslavja 2007
Radikon Yakot 2007
Radikon Ribolla 2007
Radikon Slatnic 2013
Radikon Pinot Grigio 2013

Dario Princic:
Favola 2008
Trebez 2011
Jakot 2012
Ribolla 2012
Pinot Grigio 2013

לצד היין מגישים בג'יאקונדה מבחר גבינות ומבחר שרקוטרי.

דלידה (ב-Happy hour) - טעים, אבל...
25/05/2016 | 16:33
12
653
לדלידה הגעתי במקרה, כשעברתי וקניתי הרבה יותר מדי דברים בשוק לוינסקי ואז שמתי לב שיש לי עוד שעה עד לפגישה שלי ושאני, מילולית, כמה מטרים מפתח המסעדה, בדיוק בזמן ל-Happy hour שלהם שמזמן רציתי לנסות. 

המסעדה הייתה כמעט מלאה לגמרי. ברור שהמבצע הזה מושך הרבה קהל. שאלתי אם אפשר למצוא לי מקום - כן, רק לי, כי המארחת נראתה מאוד מבולבלת מהרעיון הזה. בפרצוף לא לגמרי מרוצה היא אמרה שאני יכולה לשבת בשולחן ה-Sharing שנמצא במרכז המסעדה, ולמרות שאני לא אוהבת לשבת לאכול ליד זרים החלטתי שזה שווה את זה. 

אז נתחיל מה"אבל": אני אוהבת לאכול לבד. זה נחמד לי, לפעמים יותר מאשר ארוחה עם עוד אנשים. אני אוהבת לנסות כמה מנות בקצב שלי, לקרוא ספר או לדפדף קצת בטלפון. אני יודעת שיש אנשים שזה נראה להם מוזר או שמתביישים לעשות את זה אבל מעולם לא הייתי אחת מהם, ותמיד קיבלתי יחס שנע בין אדישות להתלהבות מזה שאני עושה מה שבא לי ולא אכפת לי. תמיד - עד הביקור בדלידה. ישבתי שם ונזכרתי בקטעים מפרייז'ר בפרק שבו הוא מגיע כ-Party of one לאיזו מסעדה. את היחס שקיבלתי מהצוות אפשר לסכם כמשהו שנע בין "יואו איזו מוזרה היא" לרחמים (ובהתחשב בעובדה שזו לא הפעם הראשונה שלי במצב הזה, אני בהחלט לא חושבת שזה משהו שדמיינתי). שוב הרגשתי כמה טוב שעזבתי את תל-אביב ואת גישת ה"אנחנו מגניבים מדי בשבילך" שלה. 
אני לא אגיד שזה מה שימנע ממני לחזור למקום, אבל בהתחשב בזה שרוב הרפתקאות האוכל שלי בימים אלה הן סולו, כנראה שלא אחזור בקרוב. 

ועכשיו לאוכל: כתבו פה הרבה לפני שהאוכל טעים אבל לא היה שווה את מחירו ללא העסקית. בסך הכל, אני חייבת לומר שאני לא מסכימה: מתוך 3 מנות שניסיתי, על שתיים הייתי מוכנה לשלם מחיר מלא. לא באותה קלות ומן הסתם לא את כולן בבת-אחת, אבל לא הרגשתי שום חזירות גם בתמחור המלא. 

המנות שאכלתי הן (המחירים הם לפני ההנחה): 
ברולה פלפלים חריפים (24 ש"ח): מוגדרת כמנה ראשונה . המנה היחידה שהייתה לא מוצלחת. המלצרית הזהירה כשהזמנתי אותה שהיא חריפה מאוד, והיא אכן הייתה חריפה אבל התאימה לתאוות החריף שתקפה אותי בשנה האחרונה. מה שלא היה סביר בה זו המליחות: כנראה שכדי לאזן את טעמי הסוכר השרוף למעלה, מישהו החליט שמלח יהיה הפיתרון. אבל רק מלח. אז לא. זה היה אכיל בקושי, ולא היה שווה את המרקם הנחמד והפלפלים החריפים שבאמת היו מוצלחים. 

טרטר פילה בקר (48 ש"ח): "מנת ביניים". אני זוכרת שקראתי ביקורות עם אכזבה מהחלמון המבושל במנה, שבאמת קצת מפספס את הקטע. אז במקרה שלי הצליח להם עם ההגדרה "מבושל טיפה", והוא היה עדיין נוזלי, והשתלב יפה במכלול. אני לא מעתיקה את המרכיבים שמופיעים בתפריט ברשת, כי אני לא זוכרת בדיוק מה היה בטרטר שלי אבל כן זוכרת שזה לא היה מה שרשום שם. 

רביולי שרימפס וסרטנים (54 ש"ח): עוד "מנת ביניים". עבורי אישית המנה הזו הייתה קריאה לקצת פחות נחרצוּת מצדי, והמחשה נפלאה ליתרון של ה-Happy hour. כששאלתי מה הכוונה ב"ירוקים" במנה מהחשש התמידי שלי מכוסברה, המלצרית הסבירה שיש כוסברה מבושלת בכמות קטנה ברביולי עצמם, אבל בגלל הכמות והבישול היא לא מורגשת. היא הוסיפה שאם אני מאוד רגישה עדיף לוותר. בזכות המחיר אחרי הנחה - פחות מ-30 שקל - החלטתי לנסות בכל זאת. בזמן אכילת המנה לרביולי היה טעם של תבלין שלא זיהיתי והיה לי ממש נעים, ולא הבנתי מה הוא, עד שנפל לי האסימון שזו הכוסברה המבושלת, שמעולם לא הסכמתי לנסות כי כוסברה טרייה יכולה לגרום לי לברוח ולטפס על עץ גבוה. אז מסתבר שאני יכולה להיות נחרצת מדי בסירוב שלי לנסות דברים, ואני חושבת שבדיוק בשביל גילויים כאלה נועד המבצע הזה. 

יחד עם לחם שהגיע ללא חיוב ועם חמאה נהדרת, יצאתי שבעה מאוד - ועם חשבון מגוחך של 70 שקל אחרי טיפ. 
אז כאמור - אם אמצא את עצמי באזור עם עוד אנשים אני אשמח לחזור. בינתיים אני אסתפק במסעדות שמוכנות לקבל אותי על מוזרויותיי בלי עיקומי אף. 
כאן בפורום יש ביטוי "לעשות גסטרו" כוונתו- ללכת לבד למסעדה
25/05/2016 | 16:51
1
471
אני עושה זאת לא מעט ויותר בחול , מעולם לא הרגשתי אי נוחות למעט בכניסה כשאני אומרת היש מקום לסועדת בודדת ויש לרגע מבט...
הי,
26/05/2016 | 14:34
207
אני ותיקה מספיק בפורום כדי לזכור מה המשמעות המקורית של "לעשות גסטרו"
טעים, אבל... די מדויק גם לדעתי בעניין דלידה.
25/05/2016 | 18:38
4
369
ובעניין של לאכול לבד... אני חושב שזה תלוי ברוח המקום. דלידה זה יותר מקום של בליינות ואווירה, ואני מניח שרוב הסועדים שם באים מינימום בזוג והרבה פעמים בחבורות יותר גדולות. אולי בגלל זה הצוות "לא ידע איך לאכול אותך". בעיניי זו התנהגות לא תקינה שלהם ולדעתי הם המוזרים בתגובה שלהם... 
אישית אני אוכל המון לבד בעיקר בצהריים. בערב זה נראה לי טיפה מבאס. אם כן יוצא לי לשבת לבד בערב, זה יהיה במקומות של יותר סטריט פוד, או במקומות שאפשר לשבת על הבר בנוחות. בחו"ל איכשהו העניין כמובן הרבה יותר נוח ומקובל. ישבתי לבד למשל בגאלוויי באירלנד במסעדת כוכב מישלן שהגעתי אליה ממש בספונטניות באחד הערבים שלי שם (כששאר בני משפחתי היו עייפים ונשארו במלון). הצוות שם היה נפלא. בקיצור - כרגיל יש לנו המון מה ללמוד...
בהחלט יש עוד מה ללמוד
26/05/2016 | 17:09
3
186
אני אמנם לא זוכרת מקום שבו עיקמו עלי את האף ככה לפני כן, אבל מה שבטוח זה שאכלתי במקומות אחרים בעולם שבהם היחס היה משמעותית טוב יותר (במסעדות יותר "נחשבות").
מרגיז
27/05/2016 | 00:48
2
163
לא ברור לי איך שיפוטיות כלפי הלקוח הולכת עם שירות. מה הסיפור אם מישהו יושב לבד במסעדה? מרגיז. אני מבינה ומסכימה שבחו"ל זה אחרת וישראלים נוטים להיות מאוד שיפוטיים כשמישהו חורג ממה שנראה כ"כלל" או "נורמה" (אני תרמילאית על אף גילי המבוגר יחסית, ובמסע האחרון חטפתי כמה הערות מישראלים שהכירו אותי חמש דקות ולא חשבו שזה מעט מכדי לומר "את לא צריכה להיות בארץ ולהקים משפחה במקום לבזבז את הזמן שלך כאן?"...). 

מה שכן, בקוריאה יש קטע שחלק מהמסעדות מסרבות לשרת לקוח שמגיע בגפו. כן, ממש לא נותנים לך להיכנס. תרבות האוכל בהרבה מקומות בנויה על שרינג (מנות חלוקה אמיתיות, עצומות בגודלן, לא החארטה של השיירינג התל אביבי שעולה ביותר וקטן באופן שמצריך הזמנה של 3 לכל אדם כדי לשבוע), ולפעמים כל התפריט בנוי באופן שמותאם לזוגות עד קבוצות גדולות. 

תראי,
27/05/2016 | 10:49
1
134
אם זה חלק מהקונספט של המסעדה והיא בנויה על ההנחה שיאכלו שם בקבוצה, והיא לא תאפשר לאדם בודד להיכנס מהסיבה הזאת, אני דווקא אעריך את זה מאוד. ישראל ידועה במסעדות "קונספט" אבל רק עד הנקודה שבה זה אומר שמישהו לא יוציא בהן את כספו, וזה גורם לכל העניין להיות די מגוחך.
לעומת זאת, מקום שמגדיר חצי מהתפריט שלו (אם לא יותר) כ"מנות קטנות" וממליץ להזמין 2-3 לאדם כדי לשבוע הוא לא מקום שמתבסס על שיירינג גם אם משום מה זו ההגדרה התל-אביבית לעניין.

לגבי השיפוט - כן, אין מה לומר. באופן כללי את צודקת. אני יכולה לומר שבשנה האחרונה הוצאתי את עצמי לחלוטין מהמסלול הסטנדרטי והצפוי פה, וכמות האנשים שחושבים שזה עניינם היא די מדהימה.
מבינה לגמרי
27/05/2016 | 17:57
109
גם אני באותו מצב כבר כמה שנים. 

ו"שיירינג" או "חלוקה" זה בעיניי המילים הכי מעצבנות במסעדות ישראל. כדי שמשהו יחולק ליותר מאדם אחד הוא צריך להיות גדול יותר בגודל, לא רק במחיר. אבל זו אחת מהרעות החולות של תחום האוכל בארץ כבר כמה וכמה שנים. 
לאכול לבד? תענוג
25/05/2016 | 20:07
2
352
יצא לי פעמים רבים ללכת למסעדות לבד. אם מישהו חושב שזה מוזר- שיחשוב. אני אמשיך ללכת ולהנות :)
ברוב המקרים כשאכלתי לבד זה היה בשעות הצהריים, ולא הרגשתי ביחס שונה גם במסעדות נחשבות כגון פאסטל, הרברט סמואל ועוד. דלידה נראית כמו מסעדה ששווה ביקור, עניין הלבד או מה הצוות חושב על זה לא יפריע לי. 

אני לא מהמתרגשים מ"מה יגידו"
26/05/2016 | 17:07
1
254
וזה אומר שצריך לעבור רף די גבוה כדי שאני אעיר על היחס , ודלידה הצליחו בזה. אני מסכימה שכדאי לבקר במקום אבל היחס כן הצליח לקלקל חלק מההנאה - מה שעד היום לא קרה לי מעולם סביב האכילה לבד.
אוקיי
27/05/2016 | 07:46
144
כנראה הצוות שם חי בקופסה מאוד קטנה...  
על הדיווח
26/05/2016 | 09:02
211
פעם אהבתי לאכול לבד, במיוחד על הבר במסעדות. היום זה פחות חביב עלי, בלי סיבה מיוחדת, אבל היותי לבד לא ימנע ממני לאכול במסעדה.
אני מבינה בדיוק על מה את מדברת כשאת מתייחסת לתגובות של הצוות. קרה לי לא פעם, ואפילו הגבתי על כך במקרה אחד.

מזל טוב על הגילוי לגבי הכוסברה :)
יופי של ביקורת
26/05/2016 | 16:47
232

נו, תל אביב, תעשי פרצוף מגניב ותתעלמי מהמלצרים.
שירשור שבועי
24/05/2016 | 07:17
52
140
המשך>>
מסעדת מנטון בחיפה - התרשמות?
24/05/2016 | 17:50
23
318
שלום לכולם,
האם מישהו יודע לספר משהו על מסעדת מנטון בחיפה (סמוך למרכז הכרמל, ליד מלון וילה כרמל)?
אשמח לקבל חוות דעת מניסיון או משמועות :)
תודה רבה!

אף אחד לא שמע? לא מכיר?
25/05/2016 | 09:06
12
185
אנחנו חושבים לערוך שם אירוע גדול והיינו שמחים לשמוע חוות דעת כלשהן. חוסר ההיכרות מעלה חשש...
תודה רבה.
סורי, היח"צ והאתר שלהם לא פיתו עד היום להגיע
25/05/2016 | 09:10
11
260
מאוד פשוט - לכו בפורום מצומצם לארוחה ללא כמובן גילוי המטרה שלכם ותתרשמו.. בכל מקרה זה משמעותי יותר מלשאול באינטרנט.
תודה, פירוט ובקשה להצעות נוספות
25/05/2016 | 09:21
10
230
תודה, אתה צודק כמובן, חשבתי שאולי למישהו יהיה משהו לומר בכל זאת.
אנחנו מחפשים מסעדה טובה חיפה לערוך אירוע משפחתי רב-משתתפים, כמאה איש לערך, והם פחות או יותר המסעדה היחידה שהמרחב שלה נראה נעים ויכול להכיל מספר כזה של משתתפים (לצערנו הרב הנמל 24 אינם יכולים להכיל כמות שכזו, אבל זה הסגנון שאנחנו מחפשים מבחינת האוכל, השירות והרמה הכללית).
אם למישהו יש הצעות נוספות בחיפה ובסביבתה - אשמח מאוד!
שוב תודה!
אם לא פוסלים גן אירועים
25/05/2016 | 13:16
4
199
הפיין קלאב יכול להתאים, כמה רמות באכול מעל שאר גנים ואולמות בחיפה לדעתי.

הלוואי
25/05/2016 | 14:31
3
161
אבל המשפחה קשורה מאוד למזגנים, ואף אחד לא מוכן לשבת בחוץ בשעות הצהריים בחום של עונת הקיץ 
מה לגבי פאלמר?
25/05/2016 | 14:39
133
אולם בנמל, לפחות פעם היה בסוג של שיתוף פעולה עם הנמל 24, אבל לא יודעת מה קורה עכשיו.
לא ביקרתי מעולם אבל לפני כמה שנים היו על מילים מאוד טובות, אבל שוב לא יודעת אם שמר על רבה.

אולי ויוינו החדשה (יחסית) עושה אירועים...
אולי גם קימל בגלבוע יכולה להתאים מבחינת תפריט
25/05/2016 | 14:41
1
104
לא יודעת אם מיקום
חן חן
25/05/2016 | 20:53
93
על ההצעות.
פאלמר לא נראה בדיוק הסגנון שלנו (קצת צעקני מדי),
ועל קימל בגלבוע קראתי המון ביקורות גרועות, איני יודעת אם יש בהן ממש או לאו.
תודה!
בצפון זה עניין בעייתי ל 100 איש
25/05/2016 | 14:40
3
134
זה הרבה וגם די בעייתי בכל מקרה לארץ ולא רק לצפון, למצוא מסעדה ברמה גבוהה, שתסגור את הערב לאירוע של 100 איש. זה כבר נופל בקטגורייה של מקומות לאירועים קטנים ולא מסעדות, למיטב ידיעתי הצפון לא משופע בכלל בכאלו, יש היום ביקוש גדול ולא מעט מקומות כאלו טובים וקצת יותר "אקסלוסיביים" מהאולמות הגדולים, במרכז. 
כדאי בדוק בשלו ביער, המקום יפה, לא אכלתי שם.. נדמה לי שגם הזכירו שבלה בבית שערים, לא רחוק משם, יכולים להיות רלוונטיים גם הם. סה"כ מאוד בעייתי, 100 איש למסעדה זו כמות עצומה בכל קנה מידה.
אולי שווה לבדוק גם את המקום שמתחת לנמל 24, אני לא חושב שיש קשר מטבחי היום, אבל שווה לבדוק מה המקום מציע ועד כמה הוא טוב, הפנים קצת מצועצע ממה שהגנבתי מבט, לא הייתי שם באירוע.. 
אכן
25/05/2016 | 20:55
2
75
אתה צודק בהחלט, אנחנו אכן מתקשים למצוא מסעדה מתאימה בסגנון ושתוכל להכיל מספר כזה של משתתפים. נבדוק את שלו ביער.

אם דגניה לא רחוקה מידי
25/05/2016 | 21:37
1
95
1910 קיבלה לאחרונה ביקורות טובות וזה עושה רושם של מקום יפה, השאלה אם מבחינת מקום הם יכולים לסגור ל 100 איש וכמובן גם אם לא רחוקה מידי.. אולי גם אדלינה שווה בדיקה, סתם רעיונות פרועים יחסית לבדיקה.
תודה!
26/05/2016 | 10:22
58
דגניה קצת רחוקה מדי,
ובאדלינה כבר היינו באירוע משפחתי רב-משתתפים, והיה נחמד, אבל לא מושך לחזור לעוד אחד.
לא הייתי בעצמי אבל חברה ערכה ארוע קטן במלון קולוני והיתה
27/05/2016 | 20:47
55
מרוצה בהחלט
ביקורת מכלי שני
25/05/2016 | 12:21
3
304
חברה אכלה שם לפני מס' חודשים והרושם שלה הוא כדלקמן:
א. האוכל טעים אבל לא וואו (יותר מסינטה בר פחות מהנמל 24)
ב. מנות קטנות מאוד במחירים מאוד מאוד גבוהים מאוד ביחס למקובל בחיפה כך שה- VFM נמוך.
ג. המקום עצמו נחמד אבל בפעם שהיא היתה הם היו הסועדים היחידים כך שאי אפשר היה לבחון את השרות.

הערה כללית - קחו בחשבון כי בארוע בגלל מגבלות הארוחה המשותפת לכולם האוכל יהיה לרוב פחות טעים ומדויק מאשר ארוחה במסעדה.

מחשבה נוספת - שקלתם את האפשרות להעביר את הארוע לשלו ביער בטבעון. הייתי שם בעבר בכמה ארועים מאוד מוצלחים. המקום יפה ומרשים, השרות נפלא - אבל אין לי מושג איך המטבח שלהם עכשיו. בעבר הם זגזגו והבנתי שעכשיו הם התייצבו.
תודה!
25/05/2016 | 12:34
2
136
בהחלט נבדוק אפשרות זו.
אם יש עוד הצעות באיזור חיפה וצפונה, נשמח לשמוע!
המטבח של איילת בכרמי זית - כפר חסידים
25/05/2016 | 12:46
1
163
שוב, לא הייתי - אבל אני מכיר כמה אנשים שאני סומך על דעתם שאהבו

תודה רבה על ההצעה
25/05/2016 | 14:30
120
מרפרוף ראשוני באתר שלהם נראה כי האווירה פחות "פנסית" ממה שאנחנו מחפשים.

היא לא ליד וילה כרמל אלא בתוך מבנה המלון, בקומת קרקע
25/05/2016 | 14:15
5
205
לא ידעתי שזהו שמה ולכן התיאור בלבל אותי וחשבתי שאני לא מכירה (גוגל עזר*). אכלנו שם פעם ארוחת בוקר (לא יודעת אם אז המסעדה הייתה באותו שם או אותם בעלים) והיה נחמד, לא משהו מיוחד. מזיכרוני זה דווקא מקום די קטן וצפוף שלא מתאים לאירוע גדול, אבל אולי בחודשי הקיץ הם מתפשטים גם לחצר ואז מרווח יותר.

לא יכולה לפרט מעבר לכך, לא מכירה אישית אף אחד שאוכל שם, אף שאנחנו וחברינו נוהגים להיפגש לא מעט במקומות על ציר הכרמל. אולי בגלל הסגנון ורמת המחירים, וגם העובדה שהיא לא כ"כ בתודעה... (כנראה יותר יושבי המלון / תיירים / אירועים). הסתכלתי עכשיו בתפריט, ברמת המחירים שלהם אני חושבת שהייתי סומכת יותר על "הנמל 24" (כי שם אכלתי לא מעט והניסיון היה טוב מאוד, בדרך כלל).

* אתר המסעדה:
תודה רבה על הפירוט
25/05/2016 | 14:28
4
149
ועל חוות הדעת!
כנראה הם קצת גדלו מאז שהיית, כי יש גם חצר וגם מבנה מקורה שממשיך את המבנה הפנימי, שנמצא בקומת הקרקע של המלון.
הלוואי שהיינו יכולים לערוך את האירוע בנמל 24, אך כפי שציינתי הם מוגבלים ב-50-60 אורחים לכל היותר, ואנחנו כמעט כפול 

אם כך הייתי מנסה אותם אישית, לדעתי אין לזה תחליף
25/05/2016 | 14:30
3
41
צודקת, תודה :)
25/05/2016 | 20:51
2
105
אני מקווה שזה יצא לפועל ושאחזור לדווח. 
די מקובל לעשות מפגש טעימות לפני סגירה על אירוע גדול
26/05/2016 | 00:43
1
126
כדי להחליט על תפריט וכדי להתרשם. בקש מהם.
תודה, ביקשתי
26/05/2016 | 10:21
130
מקווה לחזור עם דיווח.
בר לחם - ככה ככה
25/05/2016 | 08:44
7
499
נפגשתי עם חברה שלא ראיתי המון זמן שגרה בקרבת מקום ומאוד אוהבת אותו.

עבורי זו הייתה הפעם הראשונה. המקום קטן אבל מסודר בצורה חכמה לטעמי, ונחמד מאוד לשבת שם. היו שם המון אנשים שנכנסו ויוצאו בזמן שישבנו, אבל לא הייתה תחושה של המולה או מחנק. 
התרשמתי שיש מגוון גדול מאוד של סוגים ומאפים מיוחדים ולא רק את הדברים השגרתיים שיש בכל מקום וזה פלוס גדול מאוד.

מבט קצר על הויטרינה ואני רוצה לנסות הכל
לבסוף הוחלט על קרואסון שוקולד (בנאלי) ועוד בריוש במילוי גבינת מוצרלה ופסטו (אם אני לא טועה).

הציפיות היו בשמיים, אך המאפים קצת פחות... 
קודם כל שניהם הוגשו קרים ולא שאלו אותנו אם נרצה לחמם אותם.
קוראסון השוקולד הכיל הרבה יותר בצק מאשר שוקולד... 2 פסים דקיקים של שוקולד וזהו. מאפה הבריוש היה טוב יותר אך גם יחס הבצק  - מילוי נטה לכיוון הבצק.

יחד עם 2 קפה שילמנו כ-50 ש"ח. די הרבה לטעמי...

דבר נוסף - העובדים היו מאוד נחמדים ואדיבים, אבל האחראית או הבעלים עמדה בפרונט ונזפה בכמה עובדים, לי אישית זה לא נעים.
אחל'ה ביקורת לעניין
25/05/2016 | 08:59
4
288
כל הסיפור הזה של אחראי משמרת או מנהלים שנוזפים בעובדים באמצע יום עבודה לעיני הלקוחות, בהחלט עניין הזוי ומעצבן, ניהול לקוי.
כשהבנתי שיש באז וגרתי בסביבה, ניסיתי אותם פעם פעמיים ולא זוכר שהמתוק הרשים במיוחד, אבל פוקצ'ת הדגנים עמוסת השמן הייתה בהחלט גילוי נחמד וטעים
תודה סאלו
25/05/2016 | 09:09
52
אם הכוונה לבר לחם בנאות אפקה, זה לא סיפור של באז.
25/05/2016 | 10:29
2
292
הוא קיים כבר הרבה שנים ובאז זה דבר זמני.
עוגות השמרים שלהם טובות במיוחד עוגת השמרים.גבינה האישית. כל השאר, בסדר.
לא יותר.
התכוונתי לסוג של באז חיובי תמידי
25/05/2016 | 12:25
1
188
מודע לזה שהמקום ותיק..
באז חיובי תמידי = מוניטין, לא?
26/05/2016 | 01:13
148
נכנסתי לשם לפני שבוע אחרי קניית הגבינות באגתה כדי להשלים עם לחם שאור ובגט.
הבגט היה לא רע, לחם השאור טעים. השמרים/גבינה , כאמור, מעולה.
אבל בחרתי בבר לחם רק כי זה היה בדרך חזרה הביתה. לא הייתי נוסעת במיוחד. לדעתי הוא משרת את תושבי השכונות הקרובות, לא מעבר.
על הדיווח
26/05/2016 | 06:45
1
119
מצטרפת לדברים של סאלו בעניין ניהול עובדים בזמן סרביס. התנהלות מול עובדים צריכה להיעשות מאחורי הקלעים, והלקוחות לא אמורים להיות עדים לה.

26/05/2016 | 09:25
13
קצת מלונדון
25/05/2016 | 13:43
9
549
אז אחרי שקיבלנו כאן המלצות, חזרנו גם לדווח...

קודם כל, לונדון הפתיעה אותי לטובה: מלאה במסעדות טובות, ברים ושווקים, ואפילו השמש יצאה מדי פעם. בקיצור, ממש לא לונדון שאני זוכרת מהביקור הקודם לפני 15 שנה.

ביומיים וחצי שהיינו, הצלחנו לדחוף כמות די יפה של מסעדות, והנה בקצרה החוויות שלנו מהן:
- יאוצ'ה (yauatcha): אכלנו בסניף שליד ה-shoreditch בערב שישי, היה מלא וטעים מאד. הזמנו כמה סוגי דים סאם, כולם היו מעולים ומאד שונים מהדים סאם שאנחנו מכירים בארץ. המנה המנצחת היתה crispy duck salad שהיתה בדיוק כמו שמה - סלט ירוקים שכלל בעיקר חתיכות ברווז קריספיות וטעימות להפליא. עם הארוחה שתינו קנקן סאקי וקינחנו בשני קינוחים: אחד שוקולדי וטעים ואחד גבינתי עם פירות יער, פחות מוצלח. סך הכל, ארוחה מעולה לפתיחת הטיול.

- בורגר אנד לובסטר - היינו שלושה אנשים, שלושתנו לקחנו את הלובסטר רול ושלושתנו נהננו מאד. כמה פשוט ככה טעים.

- flat iron: מסעדה באזור הפיקדילי עם תפריט פשוט וכיפי - סטייקים ותוספות. יש סטייק אחד קבוע שמוגש תמיד, וכשאנחנו היינו היו עוד שני סוגים אחרים של סטייקים (לא הקשבתי בדיוק כי הייתי נעולה על הקבוע). לקחנו את הסטייק הקבוע, שהיה מצוין, בשר טוב שעשוי בדיוק במידה הנכונה: אדום אבל לא מדי. והדבר הכי מצחיק בכל הסיפור, הוא שהסטיק עולה 10 פאונד! מחיר מצחיק במושגים הישראלים ועוד יותר במושגים הלונדונים. המנה אמנם קטנה (פחות מ-200 גרם לדעתי) אבל לי היא הספיקה בדיוק, יחד עם סלט ירוק שמוגש לצידה ברוטב חרדלי והתוספות שהזמנו - צ'יפס וסלט נוסף עם גבינה כחולה. הגברים החליטו להזמין עוד מנה של סטייק מהספישלים, שהיתה פחות טובה מהסטייק הקבוע. קינחנו במוס קרמל אוורירי וטעים, שעלה בערך 3 פאונד. סיום מוצלח לארוחה מוצלחת במחירים מוצלחים.

- dishoom: אחרי כל ההמלצות לא יכלנו לפספס, ואכן לא סתם כולם ממליצים על המסעדה הזו. אוכל הודי טעים וחריף כמו שצריך. הנאן ממולא הגבינה הוא בדיוק מה שאוהבי בצקים כמוני חיים למענו, והחזקתי את עצמי שלא להזמין עוד 10 כאלה ולדחוף לתיק שיהיה לי עד סוף הטיול :)

- סושי סמבה - ישבנו בבר של המסעדה בקומה ה-38 ונהנינו מהנוף יחד עם כמה רולים של סושי, חלקם טובים יותר וחלקם פחות. שתינו קוקטיילים שונים על בסיס ג'ין - כולם היו טובים.

- breakfast club: רשת מסעדות של ארוחות בוקר מושחתות ומענגות, כמו אגז בנדיקט ופנקייקים בשלל רטבים.טעים כמו כל דבר מושחת.

חוץ מזה ביקרנו בבורו מארקט ואכלנו בו אויסטרים, בדוכן אחד טובים מאד ובדוכן אחר, שמכר אויסטרים גדולים בערך פי שתיים מהגודל שאנחנו מכירים (מישהו מכיר ויוכל אולי להסביר את ההבדל בין הסוגים?), הם היו פחות טעימים. עוד אכלנו טורטליני ממולא בcrab, טעים מאד, פלטת נקניקים נחמדה וכמה סוגי גבינות על הדרך. באמת שאני לא יודעת לאיפה הכל נכנס, אבל אי אפשר היה רק להסתכל...

לסיכומם של דברים, לונדון היתה טובה אלינו ובהחלט השאירה טעם של עוד. מחכים כבר לפעם הבאה, בה ננסה ליישם עוד המלצות שלא הספקנו להגיע אליהן ביומיים האלו.
ותודה שוב על ההמלצות!
כן, לונדון מטיבה עמנו לאחר שזנחה את הסטייק אנד קידני פאי
25/05/2016 | 14:07
1
234
אבל פריז, אח פריז. סליחה על שנפלט לי. (:
מסכימה עם כל מילה :)
25/05/2016 | 21:30
36
לונדון מדהימה כיום, גם ובעיקר מבחינה קולינארית
25/05/2016 | 15:07
191
אני לא חושב שיש לה הרבה מה להתבייש מול כל עיר אירופאית, כולל פריז
וידוי קטן -
25/05/2016 | 16:02
247
אני ממש אוהבת גם את האפרוריות האנגלית וגם את האוכל
תנו לי לפתוח כל בוקר בטוסט עם מרמייט ולסיים כל ערב ב-Kidney & ale pie ואני אהיה ממש מאושרת.

ובכל זאת, על רקע הנסיעה שבאופק (שכוללת עוד מקומות אבל גם את לונדון) - חלק מההמלצות בהחלט יהיה שימושי. תודה
WOW תודה ! נראה כמה נצליח לדחוס ב3 ימים -כולל חתונה
25/05/2016 | 16:32
1
203
באחד הערבים ...
איזה נתח מוגש כסטייק הקבוע ? האם שומני ?
אפס שומן
25/05/2016 | 21:22
178
הנתח הוא מהכתף אם אני לא טועה, ואין בו בכלל שומן.

טיפ נוסף (שתופס לרוב המסעדות בלונדון לפי מה שהבנתי) - לא להיבהל מהתור למסעדה.
כשהגענו המארח אמר לנו שיש שעה וחצי המתנה, אבל אפשר להשאיר את מספר הטלפון והוא יעדכן אותנו כשתורנו יגיע. הסכמנו, הסתובבנו באזור קצת, וכבר אחרי 20 דקות קיבלנו טלפון שאנחנו מוזמנים להיכנס.

נשמע מעולה!
25/05/2016 | 16:34
135
yauatcha ו- dishoom בהחלט על הכוונת לביקור הקרוב, נקווה שנספיק:)
יופי של דיווח. אשר לאויסטרים, אלו זנים שונים.
26/05/2016 | 00:53
156
אבל ככלל אצבע - בכל הזנים יש גדלים שונים. בעקרון, ככל שהאויסטר גדול יותר, הוא יקר יותר ולפחות לדעתי, הוא פחות טעים. הוא יותר שומני וקרמי ומאבד את טעמו הימי המובהק לטובת שומניות תפלה.
כיף שנהניתם והעיקר שכבר חזרתם, עכשיו הבייבי סיטר תתפנה גם אלי
נראה שהיה לכם ביקור מצויין
26/05/2016 | 06:35
113
לונדון תמיד היתה טובה אלי מבחינה קולינרית, והגעגוע גדול :)
שירשור ביקורות וכתבות מכלי התקשורת
23/05/2016 | 06:15
68
219
המשך>>
המלצה לסושייה בתל אביב
25/05/2016 | 17:45
1
116
שלום לכולם אני רוצה בבקשה לקבל המלצה לסושייה בתל אביב, המליצו לי על  אקיקו סושי בר מה דעתכם מישהו היה שם?
מה התקציב? אם אין מגבלה אז foo בירמיהו
25/05/2016 | 22:41
151
חומרי גלם איכותיים , אווירה כיפית וסושי מאוד טעים
RESTAURANT PASSERINI - פריס
24/05/2016 | 19:38
2
300
ג'יובאני פאסרני היה השף והבעלים של מסעדת RINO שהיתה אחת האהובות עלינו בפריס. מסעדה קטנה (20 מקומות) אינטימית עם 2-3 אנשים מתפעלים בסה"כ
ג'יובאני הוא במקור מסיציליה והפליא לשלב אוכל איטלקי עם צרפתי
לא היה תפריט אלא ארוחה של  4-5 מנות (עפ"י בחירה) במחיר פיקס
תמיד כשתיכננו נסיעה זו היתה אחת האופציות שנבחנו. עד שלפני 3 שנים סגר לפתע את המסעדה וסיפר שבעתיד יפתח חדשה
בתחילת השנה פתח חנות/מפעל ליצור וממכר פסטה טריה ותשבחות עפו מכל עבר
בראיון איתו סיפר כי הוא מתכנן לפתוח באותו המקום מסעדה
עקבתי אחרי הפרסומים ודגמתי (טלפונית) את החנות אודות מועד פתיחת המסעדה
ואכן היא נפתחה בשבת ה14/05 מיהרתי להזמין מקום ל19/05
המסעדה גדולה ומודרנית מוארת היטב עם אלמנטים של שחור ולבן ומטבח פתוח
התפריט עדיין מודפס על נייר פשוט והוא מצומצם יחסית כך גם תפריט היין
בסרביס 5-4 מלצרים ועוד כ5-6 במטבח
האוכל נהדר וממשיך את המסורת היצירתית שלו ממסעדת RINO
לפתיחה הזמנו "ארנצ'יני" שנראו דומים יותר ל"קובה" אבל היו נהדרים בתוכם היו מוצרלה וראגו
מנות ראשונות : אספרגוס לבן (עכשיו שיא העונה שלו והוא נפוץ בכמויות ובגדלים שונים בשווקים) ברוטב חמאה ופרמזן מנה פשוטה ונהדרת
פסטה עם רוטב "ראש עגל" (TETE DE VEAU) וטונה - הפסטה המיוצרת כמובן במקום היתה מעין קנלוני שנחתך לפרוסות והיתה עשויה מדהים כל נגיסה עם קראנצ'יות. הרוטב לא היה בדיוק רוטב אלא יותר "רייט" לקחו את ראש העגל וטחנו במעבד מזון כך שהיה "גס" ונכנס לתוך הפסטה ומעל פוזרו שבבי טונה אדומה מנה מדהימה (לשף אמרתי "אלוהית") שהייתי יכול להמשיך ולאכול ממנה עוד ועוד
למנות עיקריות יש מנות לחלוקה  (ל2 אנשים היו או לובסטר או יונה ) מכיוון שאת הלובסטר מיצינו בביקור בסרדיניה בפורטוסקוזו ועוד מעט נהיה בכייפ קוד בחרנו ביונה
היא הגיעה מחולקת כמובן עשויה בדיוק (מדיום רייר) טעם עדין נהדר
בצד הוגש גרטן של בצל ושומר כשמעל שכבה של פרורי לחם מושחמים בתנור
כשנבצע קרום פרורי הלחם נתגלתה מעין פסטה  שנאכלה כמו פסטה דהיינו נעיצת המזלג וגלגולו ששילבה את הבצל והשומר עם טעמים נהדרים והקראנצ'יות של פרורי הלחם עוד הוגש בצד סלט עלים ירוק טוב
לקינוח היתה רק מנה אחת (אמרתי לזוגתי שאני מוכן לאכול עוד מנת פסטה במקום הקינוח) בבה או רום שהיתה קצת שונה מהקלאסית במבנה והוגשה עם קרם פרש ותותים והיתה מצויינת
בגזרת היין יש מקום לשיפור ניכר במבחר המוצע
הBUZZZ אודות המסעדה כבר באויר והמסעדה היתה מלאה מאד לכל אורך הסרוויס
כמו כן המסעדה בשלבי הרצה ויקח עוד זמן עד שהשף ילמד כיצד לתפעל נכון צוות כל כך גדול (יחסית לעבר) אבל במטבח הפתוח ניכרה אוירה מאד רגועה וכייפית אבל השרות היה איטי ומסורבל
זו תהיה מסעדה שנשוב אליה עוד כמה פעמים

מידע נפלא ותודה רבה !
25/05/2016 | 12:18
1
66
אני זוכר את הדיווחים שלך והבאז שהיה סביב רינו בזמנו בפורומים, בהחלט נקרא ונראה מעניין ביותר.
כשאכלתי את הפסטה חשבתי על יורם ניצן
25/05/2016 | 22:13
89
הפסטה היתה כ"כ מדהימה (אפילו יותר מזו עם הכמהין של אוסטריה בארבריני ברומא)
כשחשבתי  (אולי לא בצדק) ששווה ליורם ניצן לקפוץ לבקר את פאסריני ולהבין לאיזה גבהים אפשר להרים מטבח איטלקי ופסטה במיוחד
שני השפים עברו למקום חדש אמנם פאסריני נמצא כאילו במקומו הטיבעי אך הוא צריך "לברוא את עצמו מחדש" כי זה פורמט אחר וקונספט אחר לחלוטין כך גם יורם ניצן שצריך לקחת מטבח איטלקי ולהרים אותו כשקודם היה במקום אחר בכלל
Siseng מסעדת באו, פריס צרפת
23/05/2016 | 10:07
13
276
לעת ערב נדחסנו למקום הקטנטן שמנוהל על ידי ליידי מלאוס (דוברת גם אנגלית ) ביד רמה.
מהפריט בחרנו לאכול: באו פורק אחד ואחד של טופו, צ׳יפס של בטטה ולראשונה 4 יחידות
של ספרינג רול ממולא בנתחי חזיר המוגש עם רוטב אננס ונענע.
שתינו פעמיים 1/2 ליטר של משקה הבית: האחד מבוסס על מיץ אלוורה (המועדף עלינו) והשני של
מיץ אבטיח.
הבאו הגיעו בתוך לחמניות רכות וגדולות, החזיר טוגן בעטיפת פנקו ונלוו אליו סלט קולסלאו ורוטב בזיל.
הטופו כנראה הושרה וקיבל טעם מובהק של בשר. זו שאכלה אהבה מאוד.
שתי המנות בגודל של מק הגדול תומחרו ב 10 יורו האחת.
לידיעת המתעניינים - בישבנו הוגש מיד קנקן מים.
המשקאות הקלים תוצרת הבית תומחרו 7-8 יורו כל אחת. כאמור, זה המבוסס על אלוורה בתוספת לימון, דבש
סודה ומנטה היה לנו עדיף.  
סה״כ ארוחה טעימה, מעניינת, עשויה היטב שעלותה פחות מ 50 יורו.
סיימנו את הערב בישיבה על גדת התעלה, ב lLa Marine לוגמים יין (לה בורגונדי אדום ולי פטי בורדו לבן. מעניין
שתפריט היינות שלהם כולל אך ורק יינות יבשים). חלקנו מוס לימון וצפינו בדימדומים.
תמונות
23/05/2016 | 10:23
197
דוד, הבאו זו הלחמניה עצמה. זה לא באו בתוך לחמניה.
23/05/2016 | 11:50
11
196
אני רואה שאתם מנצלים כל רגע. אם יש לכם עוד זמן תנו קפיצה לככר בלוויל, הרובע הסיני החדש שממש מרחק הליכה מכם ותאכלו או תקחו הבייתה ברווז מעושן, מאלה התלויים שם במסעדות. ראה פה:

בפעם הבאה.
23/05/2016 | 12:22
10
243
בפירארד: אונת כבד אווז, פרוסות כבד אווז, חזות אווז, אסקרגו וסלט
קס״ז.  חבל שאין מקום לעוד מלא מטעמים במחירים מצחיקים.  
לא הבנתי את המילה הראשונה ...אגב, כבד אווז שלם יבוא מהונגריה
25/05/2016 | 08:15
8
121
באבו חילווה, כ-200 ש"ח לק"ג. לא חושבת שבפריז זה יוצא יותר זול.
הוא התכוון כנראה לפיקארד (קפואים)
25/05/2016 | 08:35
6
35
חשבתי על פיקארד אבל הסלט בילבל אותי. סלט קפוא?
25/05/2016 | 08:47
5
26
כן, סלט קפוא כי קס"ז שלמים לא נמצאו
25/05/2016 | 11:21
4
91
סלט בכוסית בצק עלים אם איני טועה.
ברור שהבאנו גליל חמאה ירוקה. אבל, אין ולא יהיו רגלי צפרדעים ):
כעיקרון - מולץ להיכנס לאחד מסניפי הרשת הזו - יש מבחר
עצום של מאכלים וחומרי גלם כולל הכל.
באחד הימים חשקנו במרק וקנינו שם אריזת פלסטיק אטומה של מרק
ירקות נחמד. 30 דקות בסיר מכוסה במים ברתיחה - ומוכן לשתי מנות.
ליד הדירה בה שהינו יש סניף הפתוח בכל ימות השבוע!
ושוב תודה לך על התגלית.
אני מאוד אהבתי את הלזניה תרד וגבינת עזים של סורג'לה פיקאר
25/05/2016 | 13:43
23
בין היתרונות של לגור בדירה זה הפריזר. קונים קוקי טרי
25/05/2016 | 20:11
2
80
ומקפיאים עד לנסיעה. אגב, לא בכל סניף של פיקארד יש את כל המבחר.
בפעם הבאה: קס״ז וברווז.
25/05/2016 | 20:16
1
23
לך על 2 ברווזים...קס"ז מצויינים יש לך בחמיס בטשון.
25/05/2016 | 20:47
22
ראיתי לא מזמן באחת הקצביות בחיפה
25/05/2016 | 09:02
102
גם כן (כמובן) יבוא מהונגריה, לא שאלתי על המחיר. הבחור שם מלמל לי שזה לא ממש מותר ליבוא ומכירה ולמיטב זיכרוני אכן יצא משהו בנושא לפני כמה שנים, האוסר מסחר בכבד אווזים מפוטמים בארץ, או משהו בסיגנון.
מקווה שלא שכחת לקנות גם חמאת אסקרגו. גלילים ירוקים
25/05/2016 | 08:52
105
של 200 גרם. אני תמיד מחדשת את המלאי. אופים את האסקרגו בתנור עם החמאה הזו. היא גם משמשת אותי כרוטב לצפרדעים וגם לקוקי.
מבקשת המלצה למסעדה שקטה וטעימה בת"א
24/05/2016 | 20:51
8
173
שלום לבאי הפורום,
אני רוצה לחגוג יום הולדת עם חברי במסעדה שקטה בת"א, שיש בה גם אוכל צמחוני, והוא אפילו טעים, כדי שאוכל לשמוע את חברי ולשוחח איתם. אני כבדת שמיעה ולא יכולה לתקשר ברעש.
בשקטה - הכוונה למסעדה עם אקוסטיקה טובה, שבה דיבורי השולחן הסמוך לא נשמעים בקולי קולות, ובלי מוזיקת רקע עוצמתית.
האם יש חיה כזאת? אשמח לקבל המלצות.
ממליץ על בסטה
24/05/2016 | 23:37
146
גם סקציה מכובדת של מנות צמחוניות וגם לא רועשת (רוב הישיבה היא בחוץ).
אולי טופולופומפו
25/05/2016 | 13:24
117
אבל קשה לדעת האם תתאים מבחינת האקוסטיקה ורעש, לפחות כשהיינו שם, לא סבלנו מהעניין ובהחלט העובדה שהמסעדה גדולה ומרווחת תרמה (ולא הייתה ממש מלאה בשעות הלא מרכזיות בהן ביקרנו).
אם אתם מעריכים ופתוחים לאוכל אסיאתי "קצת אחר", יש לא מעט מנות צמחוניות בתפריט (שזמין באתר שלהם) ובכלל בישול ברמה גבוהה.
שילה לא רועשת
25/05/2016 | 14:04
94
והמרחק בין השולחנות סביר. לגבי מנות צמחוניות - רצוי שתבדקי תפריט.
כך גם בינדלה וכך גם פופינה.
קיטשן מרקט למיטב זכרוני היתה כזאת ועוד המלצה
25/05/2016 | 16:37
2
97
למרות שמזמן לא הייתי - דלאל - יש כל מיני שולחנות שהם חצי booth ונחמד ואינטימי לשבת בהם
קיטשן מרקט- נכון ללפני כחדש- רועשת בטרוף , ממש הפריע
25/05/2016 | 16:46
1
27
אוקי לא הייתי סגורה על זה
25/05/2016 | 17:00
19
טאיזו- במרפסת המקורה- שקט ויש מנות צמחוניות
25/05/2016 | 16:47
28
בדקי האם בקלואליס יש אופציה צמחונית , מאד שקט ונעים
26/05/2016 | 08:59
23
החלוצים 3 בשעות הפתיחה
24/05/2016 | 02:18
5
291
אני מחפש מסעדה שקטה למפגש עם ההורים ביום חמישי/שישי בתל אביב. ולאחר קריאת לא מעט ביקורות חיוביות, החלוצים 3 נשמעת כמו אופציה מוצלחת. 

אשמח רק לדעת האם שעות הפתיחה ביום חמישי (19:00) יתאימו לכך או שעדיף להזמין לשישי בצהריים?

תודה מראש על התשובות.
לדעתי בחמישי מוקדם בערב
24/05/2016 | 07:18
148
יש יותר סיכוי שהמסעדה לא תהיה מלאה והומה.
מניסיון שלי גם בשישי בצהריים היה לא מעט מקום
24/05/2016 | 08:20
1
137
סביר שגם חמישי ב-19:00 זה סביר, ודאי לשעה הראשונה של הארוחה... אח"כ התל אביבים מתעוררים ומתחילים לגדוש את המסעדות.
חמישי בערב זו שעת המשפחות (:
24/05/2016 | 10:24
132
שישי בצהריים התפריט דומה לערב. תהנו.
המון תודה לכם והאם...
24/05/2016 | 15:33
1
126
תוכלו להמליץ על מנות מסוימות (החלה עם החזיר כבר ב-)?
אכלנו שם בראשון לאפריל
25/05/2016 | 14:35
161
היינו שלושה:
סלט ברזאולה, שקדי עגל (לאוהבי חלק הפנים הזה), מנה שנקראת חריף - פלפלים עם אמצעי כיבוי אל על יד - שאהבתי, מרק אספרגוס, החלה הידועה עם בשר החזיר והספייר ריבס שאני מכור להן בכל מקום אפשרי והפעם היה משובח
לא בטוח שדיווחתי. אם את העניין - תוכלי להביא יין טוב שילווה את הארוחה.

אז לאופנוען יש יום הולדת
22/05/2016 | 14:08
13
328
חשקה נפשו באיטלקית חדשה שטרם בדקנו בתל אביב או באחת מערי הלווין
את אמורה מיו, קפה איטליה (שאיכזב בפעם האחרונה) וסרדיניה - אנחנו מכירים היטב וגם את פרנצ'סקה בראשון וסילו בחולון.

לאן הייתם אתם הולכים?
תבורכו
מסעדות איטלקיות בתל אביב זה זאנר שיש ממנו בשפע
22/05/2016 | 14:31
231
רוסטיקו למשל נחמדה מאד. גם מל ומישל (למרות שכתבו פה על מנות קטנות וזה די נכון). הרבה אוהבים גם את ג'ויה ובליני הותיקות.
היינו לפני זמן מה במגזינו החדשה יחסית והיה נחמד שם מאד - גם אוירה, ועיצוב ופיצות מעולות. יש גם את אמיליו רומנה החדשה בהרצל-לילינבלום שהייתי מנסה.
בקיצור, לא חסר
ממליץ בחום על רוסטיקו, טעימה וכיפית
22/05/2016 | 14:32
61
אמצע השבוע ?
22/05/2016 | 14:52
240
אין לי ספק שהייתי עומד בתור להיכנס לפיצה בבוגרשוב אם הרוסטיקו שמזכירים כהמלצה בשירשור היא זו שבבזל, ממש לא ברור לי מה ניתן למצוא במקום הריקני הזה, אבל אולי זה סניף אחר ואולי השתנו פלאים דברים שם בשנה שתיים אחרונות. 
בסופ"ש לא יכול לעזור, לא זכורה לי מסעדה איטלקית עממית יחסית, ממש טובה ולא יקרה בתל אביב, לא ניסיתי את פאפאס..
כאילו, לאופנוען לא מגיע טיול שורשים?
22/05/2016 | 15:03
3
246
אז ככה, הייתי לוקחת אותו לארנסטו או לאוסטריה די פיורלה, שתיהן בבן יהודה.
מסעדות איטלקיות שהמורות לאיטלקית שלי המליצו עליהן ואנשי השגרירות אוכלים בהן.

השורשים שלו קצת רחוקים מאיטליה
22/05/2016 | 22:19
2
180
ועל זה בא לו
הוא באמת חשב על ארנסטו אבל העביר הוראה לבדוק גם כאן
תודה
האופנוען יודע יותר ממה שאנחנו חושבות
23/05/2016 | 06:06
1
173
בשנה הבאה... בוקרשט!
חחח יש מצב
23/05/2016 | 13:03
109
אני עוד לא התחלתי אפילו לטעום את בולגריה ושהב הבאה זה 55 שלי אני בוחרת - מחכחת ידיים בהנאה - אגב - במאמליגה היתה מטרנסילבניה אז זה היה יותר הונגריה מרומניה ואבא מסלובקיה וחרשנו אותה והוא היה בבוקרשט - אמר דרום תל אביב.

פאפאס, לה לזניה
22/05/2016 | 15:54
154
לא מזמן הייתי בפאפאס, מסעדה נחמדה מאוד. לטעמי עדיפה על רוסטיקו (על זו שברוטשילד)
בלה לזניה בדיזנגוף יש לזניות מעולות שבמעולות. שימי לב רק שמדובר במסעדה כשרה.
גם בליני מסעדה ראויה וטובה

ג'מה במתחם נגה ביפו
22/05/2016 | 16:34
68
איזה כייף תודה
22/05/2016 | 22:20
144
אז על ארנסטו שהוא מראש חשב עליה נוספו עוד כמה שמות - ניתן לו להחליט
תודה רבה ואשמח לשמוע עוד
אנחנו נהנינו לאחרונה בכמה מקומות
22/05/2016 | 23:01
188
בליני בנווה צדק
בקפיקו בנווה צדק
ומגזינו בבגין (מיקום לא משהו אבל טעים)
קבענו לארנסטו
24/05/2016 | 21:26
1
130
מכיוון שזאת היתה נטיית הלב שלו מההתחלה
אחזור לדווח
תודה רבה לכולם
ואל תשכחי לתת לאופנוען נשיקה ממני
25/05/2016 | 06:27
79
למזל טוב ולתיאבון.
ניו יורק, מאי 2016
22/05/2016 | 21:12
36
236
Pure Thai Cookhouse
22/05/2016 | 21:20
370
מסעדה חביבה על כל המארחים באיזור קולומבוס סירקל.
סלט סופט של קראב היה נהדר (ממיוחדי היום), מנת אטריות היתה טובה מאוד - טעמים מאוזנים ללא הצירוף האלים של סויה וסוכר שרוף המוכר בארץ
momofuku ko
22/05/2016 | 21:37
12
458
החוויה של הביקור. במשך שעתיים וחצי 11 סועדים ישובים סביב מטבח פתוח (ש מטבח נוסף מאחור) בשלווה נעימה, ואוכלים מנה רטנה אחרי מנה קטנה.
מה היה?

ציפס ממולא בקרם פרש - פריך מבחוץ ומרענן מבפנים. אחד הדברים הכי טעימים שאי פעם אכלתי.
קרקר גבינתי - מתגמד מול הצ'יפס
שניהם מפודרים באבקת ramps (כרישות בר)
גליל פריך ממולא מחית לובסטר עם מחית בזיל תאי ומנטה - עוד ביס מופלא ממש
אויסטר עוף (חלק עגול ומושלם מירך עוף) שהושרה בקימצ'י ורוויון ועבר טיגון עמוק, ביחד עם שוט גרניטה על בסיס ציר בקר (!) - להפתעתי השוט לא היה דוחה
דג נא קצוץ ומתובל עם ג'ל מקונסומה דגים ומיסט (תרסיס) שיסו
קיפוד ים עם מחית חומוס מותסס כמו מיסו, בשמן זית ולימון...בקצור חומוס עם אוני...הטבח היה מרוצה מההגדרה שלי למנה
ביצה אפויה בדאשי עם פטריות שנטרל וסירפדים
מחית בטטה עם קוויאר וקרם פרש - עוד מנה רכה כולה - אבל קסומה לגמרי
צדפות תער על הגריל, בשבבים בציר אננס עם זרעי בזיליקום - מנה גאונית לטעמי, מאוד אהבתי את ציר האננס והשילוב עם הבזיל
לחם שאור תוצרת הבית עם חמאה שגרה עם גבינות שמתיישנות - אין דברים כאלו - אני מוכנה לאכול את החמאה הזו כל לחם כארוחה שלמה
תפוח אדמה מדורה בתוך ציר לובסטר ובתחתית - clams - הריח של הדבר הזה היה נהדר, אבל טעמי הלובסטר נפתחו רק בסוף
פרוסת בשר מיושן עם צ'ורוס תפוחי אדמה ורוטב סטייק
פאי עוף ברוטב שעועית שחורה וטראפלס, עם ברוקולי ראאב שהושרה שלושה ימים במי מלח - המנה שפחות נהיניתי ממנה - טעם חזק של בשר פאי שהפריע לי
פאי עם ליצ'י וג'ל ריזלינג עם פואה גרא קפוא מגורר מלמעלה - כן, בדיוק
רוברב קפוא עם טפיוקה, שקדים וסודה רוברב - מנה מרעננת מאוד
מוס שוקולד 99% עם גלידת שמן זית ולימון מאייר מסוכר - מנה מטורפת עם שילוב מולשם של טעמים
גלידת פריחת הדובדבן עם קצף סאקה ושזיף מומלח - עוד מנה נהדרת כם טעמים מפתיעים

בקיצור מבחינתי שילוב של ארוחה וחוויה תרבותית - שווה כל גרוש (200$)

תמונות
22/05/2016 | 21:43
1
287
המרקם של הקרם חומוס הזה נראה מהמם
23/05/2016 | 08:57
132
והכל נראה כל כך מוצלח, האוני ליד, הכל נפלא.. נראה כמו מקום שיודע טוב מאוד מה הוא עושה ובמחיר יחסית משמעותית פחות מ EMP, נראה כמו עסקה טובה תודה רבה על השיתוף !
עוד
22/05/2016 | 21:51
152
+
22/05/2016 | 22:04
2
105
וזו לא עלתה
22/05/2016 | 22:05
1
62
זו
22/05/2016 | 22:12
115
אכו חוויה מיוחדת
22/05/2016 | 22:20
1
175
היינו פעמיים ונהנינו מאד
בגלל מס הסועדים המצומצם מאתגר להשיג מקום
הקינוח עם הפוא גרא הקפוא המגורד מעל הוא שיחוק אמיתי
וכמובן תודה רבה לך על ההמלצה {4U{
22/05/2016 | 22:30
38
ואני? רק ראיתי את הסדרה המצויינת של דיוויד צ׳אנג
22/05/2016 | 23:04
140
בזמן שאת עשית את הדבר הנכון. (:
תודה על הדיווח המצויין.  
אחד החלומות הקולינאריים שלי
23/05/2016 | 06:24
153
הוא ארוחה ב- momofuku ko. בינתיים עוקבת אחרי דיוויד צ'אנג, ומשתאה.
הו הקנאה
23/05/2016 | 17:54
15
לא מכירה, לא שמעתי, אך נהניתי לקרוא את
25/05/2016 | 21:17
18
תיאורי המנות ואת רכיביהן.

תודה.
BCD Tofu House
22/05/2016 | 22:10
220
מסעדה קוריאנית עממית, על 32 ו-6. 15$ קנו לכל אחד מאיתנו מרק עשיר, חריף ככל שביקשנו, מלא בטופו נהדר, ולפי ההזמנה - בשר\פירות ים\כיסונים...עם המרק מגיעים גם "סלטים" קוריאנים - דג בטיגון עמוק, שעועית, ירוקם כלשהם, 2 סוגי קימצ', וכדי שלא נהיה רעבים גם קערת אורז ועוד קערית של מרק עם אורז. יופי של ארוחה ויופי של מחיר
הארוחה ב- momofuku ko נראית כמו חוויה קולינרית מטורפת!
22/05/2016 | 22:15
71
סיור בצ'יינה טאון בפלאשינג קווינס
22/05/2016 | 22:29
2
258
בקיצור - הביקור במקום מומלץ מאוד. הסיור - רק למי שאין לו מושג באוכל סיני או באיך לטכום דברים חדשים. מאוד הצטערתי שלקחתי אותו - גם בגלל העלות ובעיקר כי לבד היתי טועמת מה שבא לי והולכת לאן שבא לי.
במרחק קצר מתחהת הרכבת Flushing Main יש מספר food courts, חלקם מודרנים וחלקם ישנים. בכולם יש עשרות דוכנים שמגישים אוכל ממקומות שונים בסין. להם מתווספים בתי אוכל ברחוב. השפע משגע וצריך פשוט להגיע רעבים והרפתקנים.
אני אשוב לשם בהזדמנות הראשונ. הנה כמה דברים שטעמנו:
גלילי בצק מאודים ברוטב סויה מתוק וחמאת בוטנים
מבחר פירות ים ומדוזות שראינו בסופר
חנות עציצים שמוכרת טופו טרי

עוד בפלאשינג
22/05/2016 | 22:34
194
כיסוני מרק
לחמניה מאודה עם ברווז ברוטב
ברווזים ואווזים מקדימה
אוכל מוכן מכל הסוגים מאחורה
רושמת לעצמי נראה ונשמע מעולה
23/05/2016 | 10:35
19
Red Rooster, Harlem
22/05/2016 | 22:46
1
245
אוכל דרומי של השך סמואלסון, שבגלל גדל בשוודיה.
המק אנד צ'יז עם ירוקים ולובסטר היה אלוהי
עוף מטוגן כמו שצריך
לחם תירס טעים מאוד עם חמאת דבש וריבת עגבניות
וגריטס שרציתי לטעום
לא לבוא עם אנשים שמקפידים לאכול בריא
הקינוח  - פאי שוקלד תפוז - היה ביננוני ומיותר
לא שול אבל שווה
ושווה להסתובב בחנויות שממול ולהציץ במוצרים אפריקאים - עגילים שווים ב-$5
סמואלסון מסקרן מאד
23/05/2016 | 06:28
111
נולד באפריקה, אומץ על-ידי משפחה שוודית, הגיע לארה"ב ועשה דברים מאד מעניינים ששילבו מטבחים אפריקאים עם מטבחים מערביים.
Sushi of Gari
22/05/2016 | 22:51
2
198
כבר מזמן רציתי לטעום.
בחרתי באומקסה - שצריך לזכור מתי להפסיק (שזה גם מבאס, אני מעדיפה לא לחשב בזמן הארוחה) - היה טעים ומיוחד, אבל לטעמי לא מספיק למחיר\ - לעומת מומופוקו קו לא היתה הרגשה של חוויה - למרות שישבתי על הבר. תמונות אולי מחר.
תמונות
24/05/2016 | 12:53
1
101
פתיח - טמאגו קראב, חמוצים וטמפורה
מיני סושי - הכל טרי מאוד
ועוד
24/05/2016 | 13:00
74
זכורים במיוחד - סלמון עם עגבניה בטמפורה - מוזר ומעניין
צדפה, פטריות ואורז מוקרמים - מצוין
תודה על ההשקעה הרבה. נשמע שאת ממש חוגגת.
22/05/2016 | 23:28
3
167
מניחה שהשרשור יעלה לקישורי הפורום. תמשיכי ליהנות.
אני כבר בארץ...תודה רבה
22/05/2016 | 23:33
2
47
עבר לנו מהר...
22/05/2016 | 23:36
1
41
סה"כ 10 ימים, חציים בענייני עבודה (ואוכל ממש רע)
22/05/2016 | 23:37
183
וחציים חופשה בניו יורק
Chelsea Market
23/05/2016 | 09:22
187
מפוצץ באנשים. כן, בר הצדפות מוצלח, הכל טרי מאוד, אבל ביום שלם של הסתובבות בעיר הדבר האחרון שבא לי זה לאכול בעמידה. ויותר מדי אנשים.
תודה על הדיווחים המושקעים
23/05/2016 | 09:32
100
מקווה שהיה לך מזג האויר קצת פחות סגרירי ממה שאנחנו פגשנו שם בתחילת החודש.

מומופוקו נראה מגרה במיוחד.
גם המרק אצל הקוריאנים. 

Le Pain Quotidien, Maison Kayser
23/05/2016 | 09:40
166
לה פן קווטדיין - ממש סתמי. סלסלת לחם לא מוצלח במיוחד, נקודת האור היחידה היתה ממרח אגוזים.

מייזון קייזר - רשת מאפיות מקסימה עם מאפים איכותיים, מומלץ
Dos Caminos
24/05/2016 | 13:05
144
מצאתי את עצמי לייד הוויטני, תכננתי לאכול בספייס מרקט אבל הם היו לא נחמדים בכלל ובמיוחד כשביקשתי לטעון את הטלפון. דוס קמינוס ממול - היו ננוחים, שמחים ונחמדים - וזו היתה ההזדמנות לטעום אוכל מקסיקני בנסיעה הזו (טאקוס בפלורידה היו מזעזעים).
שלושת הסביצ'ה היו חריפים מאוד, מביניהם הלובסטר היה מצוין, איזון טעמים מוצלח. הטונה היתה טובה ומעניינת. הסי באס היה לא מוצלח - מלבד חריפות היה קשה להבחין במשהו.
שרימפס על הגריל - לא חריפים למרות הצבע - הוגשו עם אורז מוצלח מאוד וסלסה שנתנה להכל רעננות והפכה את המנה לכיף.
לצערי מצב העייפות שלי לא אפשר לי לשתות קוקטייל בצהרי היום, אבל המקום נראה מוצלח מאוד לכך. בקיצור - לא מטבח עילי אבל טעים ומוי כיף.

Shake Shack או איך להמנע מאוכל של מטוסים
24/05/2016 | 13:09
162
אז בJFK יש לפחות שני סניפים של Shake Shack
לא מופלא אבל בהחלט מושחת וטעים.

ההוכחה שאוכל שדות תעופה לא חייב להיות דוחה ויקר מדי

ודרך מצוינת לעלות למטוס ולהירדם בלי להתמודד עם אוכל דוחה של חברת התעופה
ואם אתם ליד גשר ברוקלין, בצד של ברוקלין
24/05/2016 | 13:21
146
ומחפשים משהו לאכול - אחד הדברים הכי טעימים ומפתיעים בטיול היה פשוט סנדוויץ' שנקנה בלית ברירה בתאטרון St. Ann's Warehouse
בגט מושלם עם גבינת עזים, ברוקולי צלוי וממרח פלפלים עז טעם
כל ביס היה תענוג - בהחלט ההפתעה של הטיול!

תודה רבה על ההשקעה בדיווח מהתפוח !
24/05/2016 | 19:19
1
21
בשמחה! למקום במומופוקו קו - יש להזמין 30 או 15 יום מראש...
24/05/2016 | 22:51
25
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית
דיאטת איזון און ליין
איזון בליווי מלי תבור
בלו מון - בר אקטיבי והפקות לאירועים
בלו מון - בר אקטיבי
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום